Loading Content...

Alapishro Instagram Photos and Videos

Loading...


alapishro ala pishroo @alapishro mentions
Followers: 45,445
Following: 462
Total Comments: 0
Total Likes: 0

اتومبیلی که در ابتدا مشاهده کردید فقط برای جلب توجه بود و اینکه پست از سوی "سِرچ پَنِلِ اینستاگرام" بهتر پذیرفته و پخش شود. پرسش امروزه بسیاری از ایرانیان( برخی نیز با سینه و یقه چاک خورده!!) اینست که چرا؟؟؟؟ چرا دلار پانزده هزار تومن؟ چرا اوباش شهرداری دستفروشان را کتک میزنند؟ چرا مجلس به ... اتومبیلی که در ابتدا مشاهده کردید فقط برای جلب توجه بود و اینکه پست از سوی "سِرچ پَنِلِ اینستاگرام" بهتر پذیرفته و پخش شود.
پرسش امروزه بسیاری از ایرانیان( برخی نیز با سینه و یقه چاک خورده!!) اینست که چرا؟؟؟؟
چرا دلار پانزده هزار تومن؟
چرا اوباش شهرداری دستفروشان را کتک میزنند؟
چرا مجلس به سریال شهر موشها شبیه است؟
چرا رئیس جمهور (با کفش گوچی) را به مرگ تهدید میکنند؟
چرا به کنسولگری و پرچم ایران توهین میشود؟
چرا صدها نفر با گوشی موبایل از پرتاب موشک فیلم برداری میکنند ؟؟؟؟؟؟
و چرا پوشک و نوار بهداشتی بزرگترین و مهمترین موضوع حکومتی،ملی،امنیتی در جامعه ما میشود؟؟؟؟؟
پاسخ ساده است: چون یک ملت با هزاران سال پیشینه فرهنگی،اجتماعی، دینی و " تاریخی" هنوز معنی خطوط راهنمائی را نمیداند!!
البته شما خواننده گرامی این پست یقینا استثنا هستید، بله، منظور من دیگر افراد
این جامعه هستند.
این مورد استثنا و قائده مرحوم برتولت برشت واقعا اینجا مصداق واقعی دارد!
از خود بپرسیم: چرا در یک خیابان در محله ما، ابتدا یک خط ممتد روی آسفالت میکشند،سپس نیمدایره های فلزی روی همان خط میکارند، بعد موانع چهارگوش زرد با لبه های تیز( با صدای ناخوشایند برخورد با لاستیک اتومبیل)را جایگزین آنها کرده ، چند هفته بعد جدا کننده های ممتد پلاستیکی با ارتفاع ده سانت و در نهایت یا بلوک بتنی و یا دیوار جای خط را میگیرد!؟؟؟؟
برخی میگویند : وارد کننده یا فروشنده این ابزار، پسر یا یکی از بستگان فلان وزیر یا نماینده مجلس است و اندک پولی و لقمه نانی به وی میرسد ! .
اما سبب چیز دیگریست، مردم بلد نیستند و نمیخواهند و نمیتوانند مفهوم یک خط سفید ممتد را درک کنند. این بزرگترین علت سقوط و هبوط یک جامعه است.
به همین سبب نیز هست که در اجلاس سران اکبرجوجه در برابر میهمانان قرار میگیرد بی آنکه" دکتر های سرآشپز" که متخصص پختن آبگوشت با "سنگ" هستند ، از پروتوکل پذیرائی بین المللی آگاه باشند ( که هر نوع استخوانی در خوراک میهمانان سیاسی ممنوع است!!)
و روز جمعه خیار ماست را بعنوان پیش غذا در برابر میهمانان سیاسی روس و ترک قرار بدهند!!!!؟؟؟
ملت ایران هنوز در تونل ها سبقت میگیرند، از روی خطهای ممتد دوبل یا قرمز رد میشوند و روی خطکشی عابر پیاده ترمز میکنند !
این ملت باید با بزرگترین معضل تاریخ بشریت یعنی پوشک بچه و پد بزرگسال دست بگریبان باشد.
جایزه این مردم دلار پنجاه هزارتومنی و پراید صد ملیون تومنی است، بامید پروردگار بزرگ.!
سبب اصلی این پست برخورد دو نفر، فقط دونفر با استوری دیروزم بود. این حد از نافهمی نوبر است!
Read more
Loading...
Food photography همانند هر اتفاق دیگری در این سرزمین، عکاسی خوراک نیز با واقعیت و تخصص آن بسیار فاصله دارد. همه آئین نامه رانندگی را میخوانند، آزمون را پشت سر میگذارند و گواهینامه دریافت میکنند، اما این وضع ترافیک و رانندگی و تعداد کشته های سالیانه ایران است. همه از کودکی اصول اخلاق،رفتار ... Food photography
همانند هر اتفاق دیگری در این سرزمین، عکاسی خوراک نیز با واقعیت و تخصص آن بسیار فاصله دارد.
همه آئین نامه رانندگی را میخوانند، آزمون را پشت سر میگذارند و گواهینامه دریافت میکنند، اما این وضع ترافیک و رانندگی و تعداد کشته های سالیانه ایران است.
همه از کودکی اصول اخلاق،رفتار و تربیت را نزد والدین مسلمان فرا میگیرند اما آمار طلاق، دعواهای خیابانی و اوضاع ارتباط انسانها با هم است.
همه سیاست، رفتار اجتماعی و باید نبایدها را بلدند،ظاهرا، اما این نتیجه اش است که امروز رای میدهند و فردا فحش!؟
دردِ گفتنی زیاد است، بیخیال چون آستانه تحمل ملت فرای این حرفهاست.
افراد علاقمند یا غیر علاقمند کلاس عکاسی یا دانشگاه را پشت سر میگذارند، دوربینی را با دلار سه هزار تومنی یا پانزده هزار تومنی میخرند(یا کادو میگیرند) و به جرگه عکاسان خوراک میپیوندند!!!
حال بیائید عکسهایشان را ببینید: یا مولا!!!!
عکس خوراک با بچه، طبیعت، فَشن و یا اتومبیل فرق دارد. درک این موضوع خودش توانائی نیاز دارد ، وای به حال اجرایش!؟
رنگ، بو، حس، مواد تشکیل دهنده، بخار ، داغی، سردی، نوع پخت، حالت و نکته های بسیاری باید در عکس حس شود و به بیننده منتقل گردد.
برای نمونه در این کلیپ از عکسهای برنده در مسابقه های عکاسی بین المللی استفاده کردم. فقط برای نمونه!!!!
در اینترنت به زبانهای گوناگون هزاران مقاله در خصوص عکاسی بهتر خوراک،ترفندها،نکته ها ، روشها و زیرساخت ها هست، خواندن آنها کمک میکند، شاید، که نتیجه بهتر باشد.
Read more
 #Repost @kayhan_kalhor (@get_repost) ・・・ . کیهان کلهر برنده جایزه Human Spirit "ایزاک اشترن" ...
Media Removed
#Repost @kayhan_kalhor (@get_repost) ・・・ . کیهان کلهر برنده جایزه Human Spirit "ایزاک اشترن" شد. کیهان کلهر، نوازنده کمانچه و آهنگساز، برنده جایزه معتبر بین المللی Human Spirit ایزاک اشترن شد. بر اساس آنچه در نشست خبری 28 اوت 2018 در سمفونی هال شانگهای به اطلاع خبرنگاران رسید، امسال ... #Repost @kayhan_kalhor (@get_repost)
・・・
.
کیهان کلهر برنده جایزه Human Spirit "ایزاک اشترن" شد.
کیهان کلهر، نوازنده کمانچه و آهنگساز، برنده جایزه معتبر بین المللی Human Spirit ایزاک اشترن شد.
بر اساس آنچه در نشست خبری 28 اوت 2018 در سمفونی هال شانگهای به اطلاع خبرنگاران رسید، امسال برندگان جایزه معتبر Isaac Stern Human Spirit Award کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده کمانچه و گروه کر Farmers هستند.
مراسم اهدای جوایز 
مسابقه بین المللی ویولن ایزاک اشترن (SISIVC)
 به همراه اهدای جایزه فعالیت هنری انسان دوستانه ایزاک اشترن Isaac Stern Human Spirit Award به کیهان کلهر، اول سپتامبر یعنی روز شنبه دهم شهریور ماه 97 برگزار می شود که از شبکه های تلویزیونی کشور چین نیز به صورت زنده پخش خواهد شد.
از آنجاییکه کیهان کلهر اکنون در پیش برنامه کنسرت های خود به سر می برد فرزند ایزاک اشترن یعنی مایکل اشترن به نیابت از کلهر روز شنبه جایزه را دریافت خواهد کرد.
جایزه Human Spirit ایزاک اشترن که از سال 2016 بنیان گزاری شده به منظور احترام به گروهها یا افرادی است که سهم برجسته ای در کمک به بشریت و مسایل انسانی از طریق موسیقی داشته اند.
مسابقه بین المللی ویولن ایزاک اشترن شانگهای به نام این ویولونیست اوکراینی تبار اهل امریکا نام گذاری شده است و خانواده اشترن نیز در این مسابقه که در کشور چین، بندر شانگهای برگزار می شود، حضور خواهند داشت .
همچنین در کنار برگزاری مسابقه بین المللی ویولن، از سال 2016 هر دو سال یکبار جایزه ای برای دستاورد هنری موسیقیدان هایی که آثار و فعالیت آنها به منظور نزدیک کردن انسانها در جهان از طریق موسیقی صورت گرفته و سهم برجسته ای در درک ما از انسانیت از طریق مدیوم موسیقی داشته اند تعلق می گیرد و امسال دومین جایزه دستاورد هنری انسان دوستانه به کیهان کلهر موزیسین برجسته ایرانی تعلق گرفت که آثار و اهداف موسیقایی او اغلب رویکرد بشر دوستانه فراتر از زادگاه و ملیت او را مد نظر داشته و به این منظور ساخته شده اند.
لازم به ذکر است که آزمون بین المللی آیزاک اشترن در کنار آزمونهای بین المللی چایکوفسکی و کوئین الیزابت از معتبرترین آزمونهای موسیقی جهان هستند.
.
.
عکس از دوست هنرمند آقای سید هاتف حسینی
.
@kharabat
@kayhan_kalhor
Read more
امروز با خانم ایلخانی زاده برای عکاسی از بشقابها و دیگر ظرفهای رستورانی شرکت "حبتور" ، چند خوراک را ...
Media Removed
امروز با خانم ایلخانی زاده برای عکاسی از بشقابها و دیگر ظرفهای رستورانی شرکت "حبتور" ، چند خوراک را آماده کردیم. سوپ قارچ را در دو بشقاب مختلف سرو کردیم. بشقاب تیره رنگ با گودال درونش که بسیار براق است با زیبائی خیره کننده اش ما را محسور کرد. برای سفارش این ظرف ها به سایت www.kitline.com مراجعه ... امروز با خانم ایلخانی زاده برای عکاسی از بشقابها و دیگر ظرفهای رستورانی شرکت "حبتور" ، چند خوراک را آماده کردیم. سوپ قارچ را در دو بشقاب مختلف سرو کردیم. بشقاب تیره رنگ با گودال درونش که بسیار براق است با زیبائی خیره کننده اش ما را محسور کرد.
برای سفارش این ظرف ها به سایت
www.kitline.com
مراجعه فرمائید.
@q.the.chef
@habtoor_kitchentech
@alapishrow
Read more
اندر حکایت آماده نمودن ماهی " شانک" برای پختن در فر ترکیبی " رَشنال"<span class="emoji emojiae"></span> پوزش بخاطر افقی بودن کلیپ، گوئی ...
Media Removed
اندر حکایت آماده نمودن ماهی " شانک" برای پختن در فر ترکیبی " رَشنال" پوزش بخاطر افقی بودن کلیپ، گوئی ایراد از اینستاگرام من باشد @q.the.chef @habtoor_kitchentech @alapishrow @mohammadgoodi www.kitline.com سپاس از همه کسانی که امروز چند ساعت مارا تحمل کردند. جناب زاهدفر، محمد ... اندر حکایت آماده نمودن ماهی " شانک"
برای پختن در فر ترکیبی " رَشنال"® پوزش بخاطر افقی بودن کلیپ، گوئی ایراد از اینستاگرام من باشد
@q.the.chef
@habtoor_kitchentech
@alapishrow
@mohammadgoodi
www.kitline.com

سپاس از همه کسانی که امروز چند ساعت مارا تحمل کردند.
جناب زاهدفر، محمد جان گودرزی،خانم ذوالفقاری،خانم تفرشی، سینا اعتماد و آقا حکمت عزیز🌷🌷🌷💓
Read more
Anrichten vom Essen Food Garnish Garniture alimentaire درد دل است ، مثل همیشه، اما یقین دارم ...
Media Removed
Anrichten vom Essen Food Garnish Garniture alimentaire درد دل است ، مثل همیشه، اما یقین دارم که چهره برخی از دوستان و " نادوستان" به اخم آلوده میشود. گارنیش، آرایش، تزئین یا دکور خوراک امروزه در ایران بشکلی افراطی به مهمترین بخش آشپزی تبدیل شده است. ملت ما از آنجا که کلا بیشتر از همه ملتها ... Anrichten vom Essen
Food Garnish
Garniture alimentaire

درد دل است ، مثل همیشه، اما یقین دارم که چهره برخی از دوستان و " نادوستان" به اخم آلوده میشود.
گارنیش، آرایش، تزئین یا دکور خوراک امروزه در ایران بشکلی افراطی به مهمترین بخش آشپزی تبدیل شده است.
ملت ما از آنجا که کلا بیشتر از همه ملتها به ظاهر توجه دارند( دلیلهای روانشناختی اش بماند!؟) به بشقابها، دکور رستوران، و اتومبیل سرآشپز بیشتر اهمیت میدهند تا مزه، سلامت، اصولی بودن و قانونی بودن خوراک!
گارنیش اما قائده و قانون دارد، مثل هر پدیده ای در دنیا، اما چون در مملکت ما قانون با کود حیوانی برابر است، هرکس هر "گلی" بخواهد برسر خود و ملت مشتاقِ دیدن بشقابهای " بوتاکسیزه"، خوراکهای جراحی شده، و دیسهای خالکوبی(تتو) شده میزند.
به به و چه چه و وای شما بینظیرید استاد
هم شخص گارنیشگر را مست و مدهوش میکند و هم بینندگانی که از روی اسکرین موبایل مزه را درک میکنند!!!!!؟؟؟؟ و مینویسند چه خوشمزه!؟
-------------------------*----------------------
حال سخنی با آنان که علاقمند ، مشتاق و در پی یادگیری اصول هستند:
عزیزان من، گارنیش براساس قانون و پرنسیپ تخصصی باید اجرا شود،چه گارنیش کلاسیک و چه مدرن!
در عکسها میبینید که سایتهای زیادی این اصول را در اختیارتان قرار داده اند.
پژوهش کنید،یاد بگیرید و کار درست را ارائه دهید.فردا روزی اگر قرار باشد در مسابقات جهانی شرکت کنید باید اصول زیربنائی گارنیش را بدانید.
دو عکس از پی کلیپ اصلی میاید که یکی از آنها بسیار زیباست اما در متن اصلی آمده است که میهماندار قادر به حمل آن نیست زیرا یا انگشتش درون سس و حاشیه رنگین بشقاب فرو میرود و یا دکور مرتفع آن در حرکت به هم میریزد. عکس آخر دورتادور بشقاب با گل و گیاه تزئین شده و جای آغاز برای خوردن میهمان نیست و سس فراوان زیر گوشت اجازه بریده شدن را نمیدهد!!!!
بدانیم که یک بشقاب نباید سه ربع ساعت زمان ببرد تا با خیار و هویج بریده شده تزئین شود و خوراک اصلی سرد سرو شود!
پژوهش با شما عزیزان. مبحث گارنیش را در نشست ها و گفتگوهای عمومی خود در آینده بیشتر باز میکنیم.

@alapishrow
@q.the.chef
@habtoor_kitchentech
@guysavoy
@chefstalk

#food_garnish
#garnieren
#anrichten
#گارنیش
#خوراک
#اصول_گارنیش
Read more
Loading...
همنشینی قالب و محتوا برای نشان دادن فرم و نوع استفاده از ظرفها و ابزار حرفه ای رستوران و کافه، با همکاری ...
Media Removed
همنشینی قالب و محتوا برای نشان دادن فرم و نوع استفاده از ظرفها و ابزار حرفه ای رستوران و کافه، با همکاری شرکت حبتور این خوراکها را آماده کردیم و عکسهائی را که میبینید بشقابها، دیس، ظرفهای فلزی توری چند کاره و صفحه های سنگی ویژه سرو خوراک داغ هستند که همگی در سایت "کیت لاین" قابل سفارش هستند. بیشتر ... همنشینی قالب و محتوا
برای نشان دادن فرم و نوع استفاده از ظرفها و ابزار حرفه ای رستوران و کافه، با همکاری شرکت حبتور این خوراکها را آماده کردیم و عکسهائی را که میبینید بشقابها، دیس، ظرفهای فلزی توری چند کاره و صفحه های سنگی ویژه سرو خوراک داغ هستند که همگی در سایت "کیت لاین" قابل سفارش هستند.
بیشتر خوراکها کار خانم ایلخانی زاده هستند.سپاس از ایشان، همکاران حبتور بویژه خانم تفرشی 📷و خانم ذوالفقاری.

@q.the.chef
@habtoor_kitchentech
@alapishrow
www.kitline .com
Read more
تعصب، غیرت، جوانمردی و شجاعت اینروزها محدود شده. به صفحه موبایل و اینستاگرام. تا اسم خلیج فارس میاد همه ایرانیان وطن دوست رگهای گردنشان باد میکنه و پشت فرمان در حال رانندگی توی اتوبان کامنت میزارن زیر پست روحانی و پوتین و "چکمه" ! تا میفهمند عراقیها دارن توی میهنش زمین و خانه میخرند شروع میشه ... تعصب، غیرت، جوانمردی و شجاعت اینروزها محدود شده. به صفحه موبایل و اینستاگرام.
تا اسم خلیج فارس میاد همه ایرانیان وطن دوست رگهای گردنشان باد میکنه و پشت فرمان در حال رانندگی توی اتوبان کامنت میزارن زیر پست روحانی و پوتین و "چکمه" !
تا میفهمند عراقیها دارن توی میهنش زمین و خانه میخرند شروع میشه فحش دادن به صدام !!!؟؟؟ در حالیکه هجوم استراتژیک به خاک و ناموس سالهاست در حال انجام است و ملت مدهوش مهران مدیری و امثالهم.
حالا اینها یعنی چه؟؟!!؟؟
آلمانهای با" غیرت ملی" و دیگر کشورها تلاش کرده اند که در هر زمینه ای نام کشور و پرچم خود را به بالاترین سطح برسانند. از جمله آشپزی!
درد دل هارا قبلا شنیده اید، پس میروم سر اصل مطلب......
من تصمیم گرفته ام که در همین روزهای پیشِ رو، بزودی در محلی بزرگ آنهائی را که به آینده آشپزی (حرفه،صنعت،دانش، تکنیک،سنت) عشق میورزند را گرد هم بیاورم، چای و قهوه و کیک باشد و گشاده روی و آشنائی و همکاری و گپ و گفت. که چاره ای برای این موقعیت وخیم و دردناک بیاندیشیم.
آشپزی یعنی توانائی پختن، برون آوردن مزه ، بو ، خاصیت و لذت از مواد طبیعی، نه راه اندازی رستوران با یک منوی ثابت و چند آیتم آغشته به آرومات و مواد شیمیائی!
مسابقات بین المللی آشپزی بدون حضور ایرانیها برگزار میشود و دغدغه مستر شفهای ما تزئین بشقاب با سس بنفش و شمع قرمز و گل بگونیاست!!!!! مزه غذا هم که پیشکش دوربین، فقط عکس قشنگ باشه !؟
داداش، آبجی، بانوان و آقایان گرامی علاقمند به رشته آشپزی، آماده باشید که گردهم بیائیم ، علائق و سلایق شخصی را کنار بگذاریم و راه افزایش "سواد" و توانائی خود را بالا ببریم.
پرچم ایران باید بزودی در مسابقات بین المللی آشپزی حضور داشته باشد.
با روی گشاده،گوش شنوا آماده شنیدن نظرهای مثبت همه شما هستیم.
با آرزوی سرافرازی،پیروزی و شادکامی و لبخند برای همه ما.
Read more
Loading...
سرای عامری/کاشان اینجا فقط یک ساختمان نیست، یک هتل یا رستوران نیست! سرای عامریها یک نقطه بسیار پر انرژی، زیبا، با شخصیت و سرشار از اسرار است. در هرگوشه اش رد پای انسانها، زمان و تاریخ حس میشود. گذشته برای در اینجا با حال پیوند میخورد. فرهنگ های گوناگون در گذر زمان، زندگی، داستانها، خشم ها ،کینه ... سرای عامری/کاشان
اینجا فقط یک ساختمان نیست، یک هتل یا رستوران نیست!
سرای عامریها یک نقطه بسیار پر انرژی، زیبا، با شخصیت و سرشار از اسرار است.
در هرگوشه اش رد پای انسانها، زمان و تاریخ حس میشود. گذشته برای در اینجا با حال پیوند میخورد. فرهنگ های گوناگون در گذر زمان، زندگی، داستانها، خشم ها ،کینه ها ، حسادت ها و عشق ها در طول زمان درین خانه حس میشود.
زمان بسرعت میگذرد، تو میخواهی بیشتر بمانی. لذت ببری،گذر زمان را مزمزه کنی!
سپاس از حمیدرضا کاظمی و تیم خوبش!!!
@cafe.loghanteh
@sarayeameriha
@q.the.chef
@alapishrow
Read more
یکی از مشکلات آدما اینه که مثلا:میدانند کشیدن سیگار خطرناک است،اما میکشند!؟ میدانند توتون قلیان ...
Media Removed
یکی از مشکلات آدما اینه که مثلا:میدانند کشیدن سیگار خطرناک است،اما میکشند!؟ میدانند توتون قلیان فلان ماده سمی و بهمان مشکل تندرستی رو داره، اما خب میکشند!؟ این یک ایراد زیربنائیست که ابتدا به زیرساخت های روانشناختی انسان بازمیگردد و سپس به تربیت و شخصیت اجتماعی! برای نمونه تفاوت های رفتاری ... یکی از مشکلات آدما اینه که مثلا:میدانند کشیدن سیگار خطرناک است،اما میکشند!؟ میدانند توتون قلیان فلان ماده سمی و بهمان مشکل تندرستی رو داره، اما خب میکشند!؟
این یک ایراد زیربنائیست که ابتدا به زیرساخت های روانشناختی انسان بازمیگردد و سپس به تربیت و شخصیت اجتماعی!
برای نمونه تفاوت های رفتاری در جامعه هند ،ایران و سویس کاملا بارز است(بدون ذکر اینکه کدام خوب یا بد است).
اکنون پس از این پیش درامد،بپردازیم به بحث آلومینیوم و بویژه ظرفهائی ازین جنس!
تقریبا همه میدانند که فلز آلومینیوم در برخورد با حرارت،نمک و اسید از خود واکنش نشان میدهد. مثلا اگر کرفس را در ظرف آلومینیومی بپزید، مقدار -هرچند اندک- از آلومینیوم حل شده در خوراک با کرفس و بقیه خوراک به بدن جذب شده و موجب بیماری و نارسائی میگردد.
براین اساس هرآنچه که دارای ترکیب های اسیدی و نمکی است نباید در ظرف آلومینیومی پخته یا سرو شود.
گوجه، پیاز،کرفس،ریواس،آناناس، پنیرهای نمک دار، ماست و.....بسیاری دبگر مواد میتوانند خطر انتقال آلومینیوم به خوراک را موجب شوند.
حتما دیدی اید که اگر در قابلمه آلومینیومی شیر را داغ کنیم،خورشتی را بپزیم بخشی از ظرف تیره تر میشود، این تغییر رنگ نتیجه همان واکنش شیمیائی آلومینیوم در برابر اسید و نمک است.
در کشورهای پیشرفته هشدارهای جدی روزمره در راستای استفاده از فویل آلومینیوم یا ظرف های یکبار مصرف ازین جنس، پخش میگردد.
بیماری آلزهایمر، سرطان سینه ، آلرژی های گوناگون نسبت به مواد خوراکی از جمله پسامدهای استفاده از ظرف یا پوشش آلومینیومی در آشپزخانه است.
جالب اینجاست که با پیشرفت دانش و همه گیر شدن آگاهی تخصصی در جهان ، امروزه رستورانهای بسیاری را در ایران میبینیم که از قابلمه های آلومینیومی برای پخت خوراکها ( چلو،خورشت،خوراکهای ماهبچه و گردن و .....) استفاده میکنند و چندیست که سرو خوراک ها در این ظرف ها ، سر میز نیز ، رایج شده است.
خواهش من اینست که اولا کمی در خصوص ضررهای آلومینیوم پژوهش کنید و دوم اینکه از ظرفهای آلومینیومی و فویل استفاده نکنید.

پی کپشن: چون دوستان میپرسند، من به آلمانیها اقتدا میکنم و ظرفهای استیل خالص(مثلا فیسلر) را برای پخت و پز گزینش میکنم. آنها تمام آزمایشها و پژوهش هارا انجام میدهند و ما سودش را میبریم☺
Read more
C5H8NO4Na Mononatriumglutamat E621 واژه " اومامی" یا مزه پنجم کلیدی است که ما را به گلوتامات ...
Media Removed
C5H8NO4Na Mononatriumglutamat E621 واژه " اومامی" یا مزه پنجم کلیدی است که ما را به گلوتامات میرساند. شباهت اندک و احساس تجربه کردن مزه پنجم موجب شد که شیمیدانها ماده مشابهی را در آزمایشگاهها تولید کنند که بسیار شبیه به تجربه مزه پنجم عمل میکند اما در واقع با ضررهای بسیار بدن انسان را تحت فشار ... C5H8NO4Na
Mononatriumglutamat
E621
واژه " اومامی" یا مزه پنجم کلیدی است که ما را به گلوتامات میرساند.
شباهت اندک و احساس تجربه کردن مزه پنجم موجب شد که شیمیدانها ماده مشابهی را در آزمایشگاهها تولید کنند که بسیار شبیه به تجربه مزه پنجم عمل میکند اما در واقع با ضررهای بسیار بدن انسان را تحت فشار قرار میدهد.
آجی نوموتو ترکیبی ست که در لابراتوار خلق شد و نام علمی آن " مونو ناتریم گلوتامات " است.
اسید گلوتامات یا نمک های گلوتامات بشکل طبیعی در برخی مواد قابل مشاهده است،مانند گوجه فرنگی یا برخی از پنیرها، و حتی بدن انسان بشکل روزانه مقداری از این اسید امینه ها را تولید میکند.
از دهه هفتاد و پس از رایج شدن استفاده از "مونوناتریم گلوتامات " در خوراکها، در امریکا و کشورهای اروپائی، به مناسبت موجی که به آن " سندروم رستوران چینی" نام دادند، پزشگان و پژوهشگران متوجه شکایت مردم از بیحسی ، ضعف و خارش در گردن، بازوها و کمر شدند. احساس ضعف عمومی و تپش قلب زیاد نیز در افراد مشاهده و ثبت گردید.
در آزمایشها کشف شد که مصرف " ام.اِن.جی" پدیدآورنده این حالت هاست. جالب اینجاست که چینی ها و آسیائی ها در مقابل این ماده این حالتها را نشان نمیدهند و گویا طی حدود صد سال استفاده ازین پودر سفید بآن عادت کرده اند!؟ آسیائی ها حدود هشتاد درصد کل تولید این ماده را استفاده میکنند.
در سی سال گذشته استفاده از گلوتامات به بیشترین سطح در جهان رسیده است.
بیشتر اروپائی ها و امریکا بیشتر به این ماده حساسیت یا واکنش نشان داده اند.
نمکِ ناتریومِ اسیدگلوتامات، که در راستای اسید امینه های غیر ضروری قرار دارد.
این ماده بعنوان تقویت کننده مزه در خوراکها استفاده میشود. مصرف زیاد آن موجب اعتیاد به آن میشود. اضافه وزن، چاقی مفرط ، گرسنگی کاذب میگردد.
مصرف بیش از اندازه ای که امروزه در صنعت خوراک از mng میشود، بویژه در کشورهائی که کنترل ضعیف تر است( از جمله ایران) موجب بروز نتایج ناخوشایند در تندرستی انسانها گشته است.
در خوراکهای آسیائی، مواد خوراکی آماده کنسروی، در چیپس و تنقلات، در سس های آماده،ادویه هائی چون آرومات و بسیاری از خوراکیها از این ماده استفاده میشود. آشپزها برای بهتر کردن مزه خوراکهایشان ازین ماده استفاده میکنند . استفاده از "ام.اِن.جی" موجب اختلال در سیستم عصبی (آلزایمر/پارکینسون/ام-اس) میشود.
پژوهش بیشتر با خود شما. مارا نیز از نتیجه باخبر کنید!
در باره "اُمامی" یا مزه پنجم پیشترها در فیسبوک و اینستاگرام توضیح داده ام.
#نمک_چینی
#مونوناتریوم گلوتامات
#مونوسودیم گلوتامات @alapishrow
Read more
بخشی از امروز خوشمزه ما در کنار حافظ و هنرجویان دوره میکسولوژی مولکولی، در فضای عالی کافه اپیکور. @epicur_cafe ...
Media Removed
بخشی از امروز خوشمزه ما در کنار حافظ و هنرجویان دوره میکسولوژی مولکولی، در فضای عالی کافه اپیکور. @epicur_cafe @molecular_mixology @hafezsafaye @q.the.chef @mehdiketabii @rezagoudarzii @farbod_razavi_official @hoseinsafaee @alapishrow #molekular #mixology #drink بخشی از امروز خوشمزه ما در کنار حافظ و هنرجویان دوره میکسولوژی مولکولی، در فضای عالی کافه اپیکور.
@epicur_cafe
@molecular_mixology
@hafezsafaye
@q.the.chef
@mehdiketabii
@rezagoudarzii
@farbod_razavi_official
@hoseinsafaee
@alapishrow
#molekular #mixology #drink
Loading...
در لذت بردن از خوراک فاکتورهای زیادی دخیل اند. حال درونی تو، شرایط پیرامون، دکور و چیدمان محیط، برخورد ...
Media Removed
در لذت بردن از خوراک فاکتورهای زیادی دخیل اند. حال درونی تو، شرایط پیرامون، دکور و چیدمان محیط، برخورد کارکنان و خوراک ! امروز به هر سببی در "بومی" به ما خوش گذشت. خوراکها بسیار خوشایند، خوشمزه و خوب بودند، ما بشقابهایمان را پاک کردیم سپاس از هاشم جان و تیم آشپزخانه @boomirestaurant @maleki_hm @alapishrow ... در لذت بردن از خوراک فاکتورهای زیادی دخیل اند.
حال درونی تو، شرایط پیرامون، دکور و چیدمان محیط، برخورد کارکنان و خوراک !
امروز به هر سببی در "بومی" به ما خوش گذشت.
خوراکها بسیار خوشایند، خوشمزه و خوب بودند، ما بشقابهایمان را پاک کردیم 😉🙏 سپاس از هاشم جان و تیم آشپزخانه
@boomirestaurant
@maleki_hm
@alapishrow
@q.the.chef
Read more
پنیر کاممبر را در آرد سفید ، تخم مرغ زده شده و سپس آرد سوخاری غلطانیدم. در روغن کنجد سرخش کردم. مربای ...
Media Removed
پنیر کاممبر را در آرد سفید ، تخم مرغ زده شده و سپس آرد سوخاری غلطانیدم. در روغن کنجد سرخش کردم. مربای "توت فرنگی و انبه" آن افزودم،با چند برش انجیر سیاه شیرین سرو کردم. پی کپشن: در فرانسه پنیر برشته کاممبر را با مربا یا ژله " رِد کارینت "سرو میکنند. #gebratener Camembert #camembert frit #Gelée ... پنیر کاممبر را در آرد سفید ، تخم مرغ زده شده و سپس آرد سوخاری غلطانیدم.
در روغن کنجد سرخش کردم.
مربای "توت فرنگی و انبه" آن افزودم،با چند برش انجیر سیاه شیرین سرو کردم.
پی کپشن: در فرانسه پنیر برشته کاممبر را با مربا یا ژله " رِد کارینت "سرو میکنند.
#gebratener Camembert
#camembert frit
#Gelée de groseille
# Johannisbeergelee
@alapishrow
Read more
یادواره کرمانشاه و کلاس و دوستان و لحظه های خوش. امیر حسین دیشب باقیمانده عکسها را برایم فرستاد...سپاس یادواره کرمانشاه و کلاس و دوستان و لحظه های خوش.
امیر حسین دیشب باقیمانده عکسها را برایم فرستاد...سپاس
Loading...
از دفتر مرکزی اینستاگرام پیام آمد که آقا این چه وضعیه، پنج روز از پست قبلیت گذشته، اگه قراره فقط استوری بزاری باز پیج رو بلاک میکنیم و نمیزاریم از چهل و نُه هزار فالوور بالاتر بری ها!!! بنده نیز برآن شدم که چند عکس از سفر اخیر به شیراز را تبدیل به کلیپی کنم، با صدای مهربانِ "فروغ" عزیز و نام آن را شیراز ... از دفتر مرکزی اینستاگرام پیام آمد که آقا این چه وضعیه، پنج روز از پست قبلیت گذشته، اگه قراره فقط استوری بزاری باز پیج رو بلاک میکنیم و نمیزاریم از چهل و نُه هزار فالوور بالاتر بری ها!!!
بنده نیز برآن شدم که چند عکس از سفر اخیر به شیراز را تبدیل به کلیپی کنم، با صدای مهربانِ "فروغ" عزیز و نام آن را شیراز نامه یک بگذارم.
شیراز شهر بوی خوش، مردم مهربان، لبخند و عشق است.
هامرز و برنتین محور دیدارهای اینبار ما بودند.
سفر بعدی محور هفت خوان خواهد بود 😉🌷🌿 @alapishrow
@q.the.chef
@humerz.food
Read more
Dialoggarer M-Chef Technologie Miele<span class="emoji emojiae"></span> در نمایشگاه IFA در سال گذشته شرکت میله<span class="emoji emojiae"></span> روش پخت جدیدی ...
Media Removed
Dialoggarer M-Chef Technologie Miele در نمایشگاه IFA در سال گذشته شرکت میله روش پخت جدیدی را ارائه داد که شاید انقلابی در صنعت پخت باشد!؟ در این روش حرارت با کمک امواج الکترو مغناطیس به درون ماده خوراکی قابل پخت نفوذ کرده و موجب پخت یکدست آن شده و بافت گوشت ،ماهی یا سبزیجات را نیز یکسان و لطیف ... Dialoggarer
M-Chef Technologie
Miele®
در نمایشگاه IFA در سال گذشته شرکت میله® روش پخت جدیدی را ارائه داد که شاید انقلابی در صنعت پخت باشد!؟
در این روش حرارت با کمک امواج الکترو مغناطیس به درون ماده خوراکی قابل پخت نفوذ کرده و موجب پخت یکدست آن شده و بافت گوشت ،ماهی یا سبزیجات را نیز یکسان و لطیف نگه میدارد.
با این روش میتوان حتی ماهی را در یک قطعه یخ پخت و یا فیله گوساله را در مومِ عسل پنهان کرد و پخت بدون اینکه یخ یا موم ذوب بشوند!!!!
یا میتوان کل یک منو را همزمان روی سینی چید و همه را همزمان پخت و این درحالیست که میتوان مواد را تا هفتادو پنج درصد سریعتر از حالت عادی پخت!.
نکته ها و جزئیات بیشتر را بزودی خدمت شما ارائه خواهم داد.
@alapishrow
Read more
Eden 2006 Regi: Michael Hofman Mit: Josef Ostendorf, Charlotte Roche, Leonie Stepp " اِدن " نام ...
Media Removed
Eden 2006 Regi: Michael Hofman Mit: Josef Ostendorf, Charlotte Roche, Leonie Stepp " اِدن " نام فیلمیست که دیدگاه شمارا به آشپزی دگرگون میسازد. داستان عشق است، به پختن،به مواد خوراکی، به خوردن! عشقی که فرای دیگر دوست داشتن ها قرار دارد. گرگور، آشپز خلاق و استثنائی میگوید: آشپزی همه چیز است، ... Eden 2006
Regi: Michael Hofman
Mit: Josef Ostendorf, Charlotte Roche, Leonie Stepp " اِدن " نام فیلمیست که دیدگاه شمارا به آشپزی دگرگون میسازد. داستان عشق است، به پختن،به مواد خوراکی، به خوردن! عشقی که فرای دیگر دوست داشتن ها قرار دارد. گرگور، آشپز خلاق و استثنائی میگوید: آشپزی همه چیز است، با کشف آشپزی ، پویائی انسان پارینه سنگی به " هومو ساپین" (موجود باهوش) آغاز شد.آشپزی مادر فلسفه، شیمی و فیزیک است. آشپزی شاعری است، دگرگونگی است و خلقت است!. آشپزی کهن ترین گونه هنر است، کهن تر از نقاشی بر دیوار غارها!.
داستان فیلم بسیار جذاب است و پر کشش. عشق انسان به انسان زیر پوشش عشق به هنر آشپزی قرار میگیرد و در نهایت حس های پلید انسانیست .....!؟
توانائی هنرپیشه ایفاگر نقش آشپز در بکارگیری مواد و ابزار مرا به شک انداخت که ایشان آیا در واقعیت نیز آشپز هستند!؟
و نکته جالب دیگر اینکه "لئونی" دخترک مبتلا به سندروم داون، در اصل نقش خودش را بازی میکند.
کسانی که به آشپزی علاقه دارند باید این فیلم را ببینند.
من بارها با دیدن آن از بارهای سنگین فکری نجات یافته ام. دوستش دارم !
پی کپشن: سرآغاز توجه گرگور به آشپزی هنگامی ست که شکم مادر آبستن خود را میبیند و عاشق برآمدگی زیبای شکم مادرش میشود، میخواهد که چونین شکمی داشته باشد وسپس تنها در راستای بزرگ کردن شکمش میخورد و میخورد تا ......!
نکته های بسیار دقیق روانشناختی در داستان نیز جذاب هستند.
Read more
Loading...
Paradoxپارادوکس تداخل معانی(تازی) آنزمان بروز میکند که یک پدیده مفهوم مشخصی دارد اما در یک مورد یا در شرایط ویژه ای مفهوم دیگری بخود میگیرد. حال بیائید پارادوکس را کنار بگذاریم.! "غیر قابل تغییر" یکی از موردهائیست که میتواند مفهوم مشخص خودرا از دست بدهد، تغییر کند و در جایگاه دیگری بنشیند. ... Paradoxپارادوکس
تداخل معانی(تازی) آنزمان بروز میکند که یک پدیده مفهوم مشخصی دارد اما در یک مورد یا در شرایط ویژه ای مفهوم دیگری بخود میگیرد. حال بیائید پارادوکس را کنار بگذاریم.!
"غیر قابل تغییر" یکی از موردهائیست که میتواند مفهوم مشخص خودرا از دست بدهد، تغییر کند و در جایگاه دیگری بنشیند. در بسیاری از فرهنگ ها و فلسفه ها، این واژه را بشکل مثبت آن برای "خدا" و حقیقت بکار میبرند.
غیر قابل تغییر در جائی میتواند به: ثابت، پابرجا، همیشگی و یکسان تعریف شود .
اما حال بازگردیم به پارادوکس در این مورد:
گاهی واژه تغییر ناپذیر از دیدگاهی دیگر ارزیابی میشود، تغییر میتواند بسوی بهتر شدن باشد، تغییر گاهی زیربنای پوئائیست،تغییر میتواند موجب جلوگیری از درجا زدن باشد.
مشخصا اگر انسانی دریابد که روند برخوردش با برخی مسائل، رفتارش در برخی موارد و یا روند اندیشیدنش ،شاید موجب نتیجه های ناخوشایند بشود، بهتر است تغییر کند، تغییر میتواند رابطه های بین انسانها را نجات دهد.
تغییر را میبایست گاهی با آغوش باز پذیرفت.
Unveränderlich
Unchangeable
Music:ali farka toure 🎶🎼🎸
Read more
Psychomanipulation Psych Manipulation زندگی، روند آن، چرائیِ نکته های موجود در آن و زیرساخت پدیده های گوناگون آن بسیار بسیار ساده است. ....... اما فقط برای عده بسیار کمی که برگزیده شده اند ،به سبب توانائیهای "غیر ارادی" خود. خداوند در آنها توانائیهائی را نشانده است که از توان من و تو خارج ... Psychomanipulation
Psych Manipulation
زندگی، روند آن، چرائیِ نکته های موجود در آن و زیرساخت پدیده های گوناگون آن بسیار بسیار ساده است. ....... اما فقط برای عده بسیار کمی که برگزیده شده اند ،به سبب توانائیهای "غیر ارادی" خود.
خداوند در آنها توانائیهائی را نشانده است که از توان من و تو خارج است. میبینند،میشنوند و حس میکنند، آنچه را که من و تو نمیتوانیم.
مشکل اینجاست که اینها در برخی مسائل بسیار ضعیفند، همانهائی که ما درش قوی هستیم، مثلا خوردن،حرف زدن، دویدن، خوابیدن!!
کدام مهم است؟ خدا داند و بس!
به این کلیپ کوتاه فکر کنید، نگاه کافی نیست، فکر کنید!!!! @alapishrow
پی کپشن: این پست مخاطب ویژه هم دارد 😋
Read more
در حال منو نویسی برای کلاس شیراز هستم. در کنار برگر و ماهی و استیک و ادویه، به یکسری خوراکهای گیاهی ...
Media Removed
در حال منو نویسی برای کلاس شیراز هستم. در کنار برگر و ماهی و استیک و ادویه، به یکسری خوراکهای گیاهی فکر میکنم. فلام کوخن (آلمانی -فرانسوی)، آرتیشوی شکم پر و...... سوپ ریحان بینظیری که "یوهان لافر" سر آشپز خوش اخلاق و خلاق اطریشی دستورش را نوشته است. بقدری این سوپ خوشمزه و وسوسه انگیز است که نگو ... در حال منو نویسی برای کلاس شیراز هستم.
در کنار برگر و ماهی و استیک و ادویه، به یکسری خوراکهای گیاهی فکر میکنم.
فلام کوخن (آلمانی -فرانسوی)، آرتیشوی شکم پر و...... سوپ ریحان بینظیری که "یوهان لافر" سر آشپز خوش اخلاق و خلاق اطریشی دستورش را نوشته است.
بقدری این سوپ خوشمزه و وسوسه انگیز است که نگو و نپرس!
Johann Lafer
لافر در اصل اطریشی است ولی در آلمان زندگی و کار میکند ، رستورانش بسیار پر طرفدار است، ایشان ستاره میشلن دارد و از خلاقترین سرآشپزان آلمان بحساب میآید.
خلاصه کلام اینکه قراره در شیراز یک سمفونی از خوراکهای خوش آب و رنگ عرضه کنیم. ☺🌷
@stromburg_jl
@alapishrow
Read more
دل گاهی میگیرد، دل گاهی تنگ میشود. به هر سببی! من دلم گرفت برای پسر نوجوانی که در فرودگاه، پس از رسیدن به تهران دیدم. اُتیست بود و حرکاتش مرا متوجه اش کرد. با فاصله از پدر و مادرش راه میرفت. دلم خواست در آغوش بگیرمش، کنارش بنشینم و با او وقت بگذرانم. حرکات دستانش بسیار شبیه به شخصیت بازیگر سریال ... دل گاهی میگیرد، دل گاهی تنگ میشود.
به هر سببی!
من دلم گرفت برای پسر نوجوانی که در فرودگاه، پس از رسیدن به تهران دیدم.
اُتیست بود و حرکاتش مرا متوجه اش کرد. با فاصله از پدر و مادرش راه میرفت.
دلم خواست در آغوش بگیرمش، کنارش بنشینم و با او وقت بگذرانم.
حرکات دستانش بسیار شبیه به شخصیت بازیگر سریال Alphas بود.
به محمد افشین گفتم.... این بچه ها احساسات من را بهم میریزند. دوستشان دارم ....و همیشه نیز دوست داشتم زبان اشاره (زبان ناشنوایان) را یاد بگیرم.
سبب دیگر این بود که دیروز پیش از پرواز، مرد جوانی بسوی محل ورودی مسافرین میرفت که پلیس مسئول با داد و فریاد بدنبالش دوید و مانع ادامه رفتن وی شد و پس از اینکه فهمید ایشان ناشنوا هستند باز با لحن ناخوشایند وی را از محیط دور کرد. نگاه مرد جوان ناشنوا را فراموش نمیکنم.
این انسانها ایراد ها و نقص هایشان قابل مشاهده و آشکار است. من و شما اما در ظاهر سالم هستیم و نقصهایمان در اندیشه و کردارمان نهان شده است.
کاش کمی با دقت و ملایمت به افراد پیرامون خود مینگریستیم.
چقدر اندازه آرزوها و خواستها و دیدگاه های ما متفاوت است. ما برای چه ناچیز به سرو کول یکدیگر میزنیم و آنها چه آرام و بی توقع در انتظار عظیم ترین آرزوها نشسته اند.
پی کپشن: برای مخاطب خاص: دیروز در نخستین دقایق ورود به شیراز، در ساختمان نیمه تمامی، در میان گچ و سنگ و بتن، "پروانه" ای زیبا و رنگین را دیدیم.🦋🦋🦋
Read more
Humerz Restaurant/ Shiraz رستوران "هامرز" شیراز با دوستان نشست کاری خود را در "هامرز" انجام دادیم، هم گپ و گفتگو و هم لذت از خوراکها، محیط، نوشیدنی و شیرینی های خوشایند. " هامرز" راه افتاده، از پیش از گشایش رسمی ، حتی! شیرازی های با صفا از این رستوران استقبال کرده اند و کم کم مسافران نیز! جهانگردان ... Humerz Restaurant/ Shiraz
رستوران "هامرز" شیراز
با دوستان نشست کاری خود را در "هامرز" انجام دادیم، هم گپ و گفتگو و هم لذت از خوراکها، محیط، نوشیدنی و شیرینی های خوشایند. " هامرز" راه افتاده، از پیش از گشایش رسمی ، حتی! شیرازی های با صفا از این رستوران استقبال کرده اند و کم کم مسافران نیز! جهانگردان هم اینجا را به عنوان یک محل خوشایند پذیرفته اند( همچون دو میهمان فرانسوی دیروز !)
"هامرز" ترکیبیست از هنر، گالری، معماری ، دکوراسیون در کنار عرضه ساده اما دگرگونه خوراک. پلوها مزه دستپخت مادرها را دارد، سالادها خوشمزه با سس های غیر تکراری و مزه ها و پیش خوراکها متنوع و هوس انگیز.نان نقطه قوت و قدرت " هامرز " است، داغ،تازه، اصولی و پخته شده در کارگاه نانوائیِ " هامرز "!.
دسرها تازه و خوشمزه در برابر چشم میهمانان تهیه میشوند.نان ناپلئونی، کیک شکلاتی، حلقه دارچینی، باقلوای داغ در کنار بستنی سرد و دمنوشهای عالی.
سخن کوتاه.... من و دوستانم از کل کانسپت لذت بردیم.
سپاس از دکتر سوداگر عزیز که ایده هایش را به هر قیمتی پیاده میکند، سپاس از بچه های خوب و مهربان آشپزخانه و سالن " هامرز " .🌹🙏🎆👍👏🌷
@humerz.food
@mohammadafshin
@alapishro
Read more
Sharp Objects دیدن سریال تازه ام را آغاز کردم. کشمکش های انسان با خویشتن، کنار آمدن(یا نیامدن) ...
Media Removed
Sharp Objects دیدن سریال تازه ام را آغاز کردم. کشمکش های انسان با خویشتن، کنار آمدن(یا نیامدن) با گذشته خود، ارتباط برقرار کردن با دنیای پیرامون، بیان آنچه که حس میکنی، فرودادن دردی که میکشی و بسیاری ازین موردها میتواند فیلم،کتاب یا سریالی را جذاب کند. این سریال کل این مسائل را با هم دارد. درون ... Sharp Objects
دیدن سریال تازه ام را آغاز کردم.
کشمکش های انسان با خویشتن، کنار آمدن(یا نیامدن) با گذشته خود، ارتباط برقرار کردن با دنیای پیرامون، بیان آنچه که حس میکنی، فرودادن دردی که میکشی و بسیاری ازین موردها میتواند فیلم،کتاب یا سریالی را جذاب کند.
این سریال کل این مسائل را با هم دارد.
درون هر انسان سرشار است از حس، ترس، کشمکش، نیاز و .....،! انسانهای دورو بر ما توان بروز اینها را ندارند. از تو میخواهند که این نکته ها را تشخیص دهی، در باره شان اما حرف نزنی! قورتشان بدهی! اینجا در این سریال برخورد بیننده با این پدیده روانشناختی دگرگونه است.
بازی هنرپیشه های اصلی و روند منطقی داستان عالیست. تغیر رنگ صحنه با تغیر لوکیشن یا نگاه دوربین کم نظیر است.
سرعت نگاه دوربین به نکته های مختلف چشمگیر است،اما بدون استرس! تند اما درست. بیصبرانه منتظر بخش بعدی میمانم.
Read more
Persisches blaue Salz نمک آبی پارسی(ایرانی) Persian Blue Salt نمک آبی پارسی در بین افرادی که ...
Media Removed
Persisches blaue Salz نمک آبی پارسی(ایرانی) Persian Blue Salt نمک آبی پارسی در بین افرادی که به مواد خوراکی عالی علاقه دارند شناخته شده و بسیار با ارزش ارزیابی میشود. ویژگی های درمانی آن برای سم زدائی بدن، کنترل فشار خون، مبارزه با سرطان و بالانس کردن سطح مواد کانی در بدن بسیار مورد توجه قرار ... Persisches blaue Salz

نمک آبی پارسی(ایرانی)
Persian Blue Salt
نمک آبی پارسی در بین افرادی که به مواد خوراکی عالی علاقه دارند شناخته شده و بسیار با ارزش ارزیابی میشود.
ویژگی های درمانی آن برای سم زدائی بدن، کنترل فشار خون، مبارزه با سرطان و بالانس کردن سطح مواد کانی در بدن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
رنگ آبی لطیف آن ناشی از وجود ماده سیلوین یا "کلرید پتاسیم" است که در طی میلیونها سال بشکل طبیعی زیر فشار قرار گرفته و بافت و ساختار لایه ای کریستالهای نمک تغییر نموده است .پس از گذر نور ازین بافت ها و شکست نور ، رنگ آبی بچشم میخورد. این در حالیست که وجود کلرید پتاسیم در نمک موجب بوجود آمدن لایه های رنگ زرد یا صورتی میشود.
گذشته از رنگ بسیار زیبا و یگانه این نمک، مزه آن نیز دگرگونه است. در ابتدا مزه شور آن بهمراه جوشش ظریف در دهان همراه است ( که سبب آن وجود سودای طبیعی میباشد) اما بسرعت شوری آن از بین رفته و یک پَسمزه خوشایند و ادویه ای را به انسان انتقال میدهد.
این مزه ، نمک آبی پارسی را برای استفاده در خوراکهای دریائی، خاویار، گوشتها ، "ترافل و" فوئی گرا" مناسب میکند. البته همچون نمک مشهور فرانسوی
" فلور دو سل" (شکوفه نمک) میبایست دقیقا پیش از خوردن خوراک نمک را استفاده کرد.
نمک آبی پارسی عملا از یک معدن کهن در نزدیک سمنان استخراج میشود.
بهای این نمک بین چهل و پنج تا شصت یورو میباشد.
@alapishrow
Read more
رستوران "شایلی" کرمانشاه ناهار را خدمت دوستان بودیم. ابتدا نانک های کوچک با تخم کتان و سس سبک و خوشمزه ...
Media Removed
رستوران "شایلی" کرمانشاه ناهار را خدمت دوستان بودیم. ابتدا نانک های کوچک با تخم کتان و سس سبک و خوشمزه ای را سر میزمان نهادند که بسیار سبک و خوشمزه بود. این نانها در کارگاه شایلی پخته میشوند.جای شما سبز، خورشت خلال بشدت خوب بود و مزه خورشت و بوی آن حسابی بما لذت داد. فسنجان بسیار خوب و قورمه سبزی نیز ... رستوران "شایلی" کرمانشاه
ناهار را خدمت دوستان بودیم.
ابتدا نانک های کوچک با تخم کتان و سس سبک و خوشمزه ای را سر میزمان نهادند که بسیار سبک و خوشمزه بود. این نانها در کارگاه شایلی پخته میشوند.جای شما سبز، خورشت خلال بشدت خوب بود و مزه خورشت و بوی آن حسابی بما لذت داد. فسنجان بسیار خوب و قورمه سبزی نیز لبخند زضایت بر لبان میهمانان نشاند.
جوجه چینی با سس خوشمزه نیز خوراک یکی از دوستان بود که پاک شدن بشقاب نشان از خوشمزگی خوراک داشت.
اهالی "شایلی" که عبارتند از آقای افشین رستمی، خانم ایرانی، سلمان و برو بچ آشپزخانه و سرویس و قنادی، کلا در حال تلاش اند در جهت بهبود کیفیت و عرضه و گویا دراین زمینه موفق نیز هستند.
من بشخصه همیشه از خوراکهای شایلی خرسند بوده ام. برایشان آرزوی موفقیت دارم.
خوشحالم که تعداد زیادی از رستورانهای کرمانشاه بسوی بهتر شدن و پویائی گام برداشته اند
@shaily_restaurant
@mohammadafshin
@alapishrow
Read more
کلاس آموزش در کرمانشاه به انجام رسید. دوستان و همشهریان خوبم در کنار عزیزانی که از کاشان،گلپایگان،اصفهان،همدان، مازندران و تهران تشریف آورده بودند دو روز با ما بودند و با هم آگاهی خودرا تقسیم نمودیم. آقای افشین رستمی از رستوران "شایلی" با خانم ایرانی (سرآشپز)و سلمان عزیز (مدیر آشپزخانه) ... کلاس آموزش در کرمانشاه به انجام رسید.
دوستان و همشهریان خوبم در کنار عزیزانی که از کاشان،گلپایگان،اصفهان،همدان، مازندران و تهران تشریف آورده بودند دو روز با ما بودند و با هم آگاهی خودرا تقسیم نمودیم.
آقای افشین رستمی از رستوران "شایلی" با خانم ایرانی (سرآشپز)و سلمان عزیز (مدیر آشپزخانه) تمام قد در کنار ما بودند و تالار و آشپزخانه های خود را در اختیار ما قرار دادند.
آقای " هادی آموئی" از سوپر گوشت آموئی کرمانشاه نیز با دراختیار گذاردن امکانات خویش و تهیه مواد پروتئینی کلاس به ما بسیار یاری رسانیدند.
خانم "ذوالفقاری" از رستوران بامداد همچنین با حضور و کمک خود در کنار ما بودند.
شرکت "کالین" نیز با انواع مختلف پنیرهای با کیفیت خود به روند آموزش خوراکها کمک نمود.
نانهای مرغوب برای همبرگر را دوستان نانوائی "برکت" کرمانشاه در اختیار ما قرار دادند.
محمد افشین با صبوری و آرامش بار سنگین فیزیکی کلاس را از دوش بنده برداشت و بسیار بسیار دقیق و تخصصی نکته های مورد نظر را آموزش داد.
از همه نامبردگان و کلیه شرکت کنندگان کلاس از صمیم قلب سپاسگزاری میکنم.
با آرزوی تکرار اینگونه گردهم آئی ها.
@shaily_restaurant
@super_goosht_amooei
@bamdadrestaurant
@mohammadafshin
@alapishrow
@calin_dairy
Read more
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک. همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ...
Media Removed
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک. همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ادویه هایش و مزه دار کردن. سس های استیک و همبرگر. فکر کردیم که حالا نیم لاشه گوساله با اون ابهت رو برای هنرجوها برش میدیم با گوشت هاش چکار کنیم؟ پاستا هم میپزیم...... و بحث در باره ابزار، روشهای ... آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه
بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک.
همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ادویه هایش و مزه دار کردن.
سس های استیک و همبرگر.
فکر کردیم که حالا نیم لاشه گوساله با اون ابهت رو برای هنرجوها برش میدیم با گوشت هاش چکار کنیم؟
پاستا هم میپزیم......😊
و بحث در باره ابزار، روشهای پخت، مانا کردن (بیات کردن) گوشت برای استیک.
پنل پرسش و پاسخ نیز چون همیشه در راستای کلاس ماست.
بنده و محمد افشین آموزش را بر عهده داریم.
زمان: یکشنبه هفدهم و دوشنبه هژدهم تیر ماه.
مکان: رستوران شایلی کرمانشاه
تلفن نامنویسی: 08337267080
از صبح تا غروب در خدمت دوستانیم و سپس پاسخگوی پرسشهای شما هستیم.
سپاسگزاری میکنیم از دوستانِ رستوران شایلی، سوپرگوشت آموئی و رستوران بامداد و پنیر کالین که کنار ما ایستادند🙏🌷👏 @shaily_restaurant
@super_goosht_amooei
@bamdadrestaurant
@mohammadafshin
@alspishrow
@calin_dairy
Read more
 #Repost @humerz.food (@get_repost) ・・・ . سپاسگزاریم از استاد علا پیشرو، اعتبارِ علم آشپزی ...
Media Removed
#Repost @humerz.food (@get_repost) ・・・ . سپاسگزاریم از استاد علا پیشرو، اعتبارِ علم آشپزی و صنعت خوراک ایران که از روزهای نخستین شکل گیری هامرز، همواره با نگاه ریز بین و تجربه گرانبهایشان یاریگر و همراه ما بودند. و به خود میبالیم که دوستانی اینچنین ارزشمند را در کنار خود داریم. استاد پیشرو ... #Repost @humerz.food (@get_repost)
・・・
.
سپاسگزاریم از استاد علا پیشرو، اعتبارِ علم آشپزی و صنعت خوراک ایران که از روزهای نخستین شکل گیری هامرز، همواره با نگاه ریز بین و تجربه گرانبهایشان یاریگر و همراه ما بودند. و به خود میبالیم که دوستانی اینچنین ارزشمند را در کنار خود داریم.
استاد پیشرو متن زیر را بنا به محبت همیشگی به اهالی هامرز، ارسال کردند که با شما همراهان به اشتراک میگذاریم.

شیراز است و بوی بهار نارنج و شمیم عشق و پاکی شعر و مردم مهربان و زیبائی های بسیار دیگر...و میهمانان،جهانگرد یا هم میهن،میهمانانی که چند صباحی دل به هوای عشق اندود شیراز میدهند و با کوله باری سرشار از خاطره های شیرین به خانه باز میگردند.
میمانان شیراز از پدیده های دیگری نیز بهره میبرند، یکی از آنها خوراکی ها و نوشیدنیهای این شهر مهربان است. کافه ها و رستورانها ، در سالهای اخیر بیشتر تلاش کرده اند که به کیفیت بالاتری دست یابند، شاید زیرا میهمانان از دیارهای گوناگون و آشنا با کیفیت های بهتر انتظار بیشتری دارند؟ "هامرز" یک "باید" است برای دیدن! "هامرز" رستورانیست که نه تنها با دکور،چیدمان و ظاهر خوشایند و دگرگونه اش تو را جذب میکند بلکه اندیشه و کانسپت ماورای آن است که جالب است. هامرزیان متفکرند، بخوبی میشناسمشان و میدانم که برای ارائه کیفیتی دگرگونه میهمان را فدای پول نکردند، بآرامی(شیرازی گونه) افکارشان را روی میز و کاغذ آوردند،زمان صرف کردند،مشورت کردند،آموزش دیدند و حتی برای برخی نکات تخصصی به دیار غیر رفتند که نکته ها را فرا بگیرند و سپس گشایش را رقم زدند. "هامرز" چالش هنر است و تخصص.بازی اندیشه است و اجرا، آگاهی و توانائی با هم عجین شده اند که من، تو و هر میهمانی حس زیبای خرسندی را در شهر عشق تجربه کند. من "هامرز" را دوست دارم.
سپاس از یکایک هامرزیان سخت کوش. بویژه کامبیز جان سوداگر که دوستی ست باارزش و جناب صالحی عزیز.با آرزوی ادامه موفقیت و سرافرازی

@alapishro
@alapishrow
@humerz.food💟
@brentin__restaurant💜

#shiraz #humerz #humerzfood #restaurant #foodie #instafood #yummy #instagood #foodstagram #shirazfood #delish #bistro #burger #fries #restaurantfood #delicious
#شیراز #رستوران #هامرزفود
Read more
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک. همبرگر و اصولا برگرها در ...
Media Removed
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک. همبرگر و اصولا برگرها در نزد مردم ما جایگاه خاصی دارند، خوشمزه، با ترکیب های خوب، سس و دورچین خوشایند میتواند بسیار لذتبخش باشد. برگر همچون دیگر خوراکها ریزکارهای خودش را دارد.در کلاس کرمانشاه با دقت میپردازیم به آنها. همبرگر، ... آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه

بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک.
همبرگر و اصولا برگرها در نزد مردم ما جایگاه خاصی دارند، خوشمزه، با ترکیب های خوب، سس و دورچین خوشایند میتواند بسیار لذتبخش باشد. برگر همچون دیگر خوراکها ریزکارهای خودش را دارد.در کلاس کرمانشاه با دقت میپردازیم به آنها.
همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ادویه هایش و مزه دار کردن.
سس های استیک و همبرگر.
پاستا.
و بحث در باره ابزار، روشهای پخت، مانا کردن (بیات کردن) گوشت برای استیک.
پنل پرسش و پاسخ نیز چون همیشه در راستای کلاس ماست.
بنده و محمد افشین آموزش را بر عهده داریم.
زمان: یکشنبه هفدهم و دوشنبه هژدهم تیر ماه.
مکان: رستوران شایلی کرمانشاه
تلفن نامنویسی: 08337267080
از صبح تا غروب در خدمت دوستانیم و سپس پاسخگوی پرسشهای شما هستیم.
سپاسگزاری میکنیم از دوستانِ رستوران شایلی، سوپرگوشت آموئی و رستوران بامداد که کنار ما ایستادند.

@shaily_restaurant
@super_goosht_amooei
@bamdadrestaurant
@mohammadafshin
@alspishro
@calin_dairy
Read more
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک. همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ...
Media Removed
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک. همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ادویه هایش و مزه دار کردن. سس های استیک و همبرگر. پاستا. و بحث در باره ابزار، روشهای پخت، مانا کردن (بیات کردن) گوشت برای استیک. پنل پرسش و پاسخ نیز چون همیشه در راستای کلاس ماست. بنده و محمد افشین ... آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه
بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک.
همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ادویه هایش و مزه دار کردن.
سس های استیک و همبرگر.
پاستا.
و بحث در باره ابزار، روشهای پخت، مانا کردن (بیات کردن) گوشت برای استیک.
پنل پرسش و پاسخ نیز چون همیشه در راستای کلاس ماست.
بنده و محمد افشین آموزش را بر عهده داریم.
زمان: یکشنبه هفدهم و دوشنبه هژدهم تیر ماه.
مکان: رستوران شایلی کرمانشاه
تلفن نامنویسی: 08337267080
از صبح تا غروب در خدمت دوستانیم و سپس پاسخگوی پرسشهای شما هستیم.
سپاسگزاری میکنیم از دوستانِ رستوران شایلی، سوپرگوشت آموئی و رستوران بامداد که کنار ما ایستادند.

@shaily_restaurant
@super_goosht_amooei
@bamdadrestaurant
@mohammadafshin
@alspishro
@calin_dairy
Read more
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه. تمرکز اصلی ما آموزش برشهای مناسب استیک است. نیم لاشه گوساله را در برابر هنرجویان برش میدهیم. محمد افشین و بنده از راسته و فیله برشهای استاندارد را توضیح میدهیم. پرایم ریب، تی بون و پُرترهاوس را برش میدهیم. تکه های برش خورده را گریل میکنیم، برایشان سس و دورچین تهیه ... آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه.
تمرکز اصلی ما آموزش برشهای مناسب استیک است. نیم لاشه گوساله را در برابر هنرجویان برش میدهیم. محمد افشین و بنده از راسته و فیله برشهای استاندارد را توضیح میدهیم. پرایم ریب، تی بون و پُرترهاوس را برش میدهیم.
تکه های برش خورده را گریل میکنیم، برایشان سس و دورچین تهیه میکنیم، آموزش میدهیم .
برگرها، پاستا و بقیه موارد نیز در راستای آموزش ما قرار دارند.
زمان: یکشنبه و دوشنبه هفدهم و هژدهم تیرماه.
مکان: رستوران شایلی، کرمانشاه.
تلفن ثبت نام: ۰۸۳۳۷۲۶۷۰۸۰
مدرسین: بنده و محمد افشین.
سپاس از دست اندرکاران رستوران شایلی
سوپرگوشت آموئی
رستوران بامداد
@shaily_restaurant
@super_goosht_amooei
@bamdadrestaurant
@mohammadafshin
@alspishrow
Read more
آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک. همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ادویه هایش و مزه دار کردن. سس های استیک و همبرگر. پاستا. و بحث در باره ابزار، روشهای پخت، مانا کردن (بیات کردن) گوشت برای استیک. پنل پرسش و پاسخ نیز چون همیشه در راستای کلاس ماست. بنده و محمد افشین ... آموزش دوروزه آشپزی در کرمانشاه
بوچری(قصابی) در راستای برشهای استیک.
همبرگر، ترکیب گوشت و چربی، ادویه هایش و مزه دار کردن.
سس های استیک و همبرگر.
پاستا.
و بحث در باره ابزار، روشهای پخت، مانا کردن (بیات کردن) گوشت برای استیک.
پنل پرسش و پاسخ نیز چون همیشه در راستای کلاس ماست.
بنده و محمد افشین آموزش را بر عهده داریم.
زمان: یکشنبه هفدهم و دوشنبه هژدهم تیر ماه.
مکان: رستوران شایلی کرمانشاه
تلفن نامنویسی: 08337267080
از صبح تا غروب در خدمت دوستانیم و سپس پاسخگوی پرسشهای شما هستیم.
سپاسگزاری میکنیم از دوستانِ رستوران شایلی، سوپرگوشت آموئی و رستوران بامداد که کنار ما ایستادند🙏🌷👏
پی کپشن: دوستان گرامی خواهشمند است برای راحت تر شدن مدیریت کلاس ، برای نامنویسی سریع اقدام فرمائید که ما از به حد نصاب رسیدن هنرجویان آگاه باشیم و برنامه ریزی کنیم. سپاس
موزیک از کیهان جان کلهر و کرمانشاهی ترین اثر اوست
@shaily_restaurant
@super_goosht_amooei
@bamdadrestaurant
@mohammadafshin
@alspishrow
Read more
به بهانه زنده کردن خاطره کلاس آبزیان "اوشن" ۲ @meysamtorkani @dorsabanou @vafahbi @alapishrow به بهانه زنده کردن خاطره کلاس آبزیان "اوشن" ۲

@meysamtorkani
@dorsabanou
@vafahbi
@alapishrow
پست موقت Wiederbelebung/revival( revive)renouveau(relancer)/ نجات ، بازگرداندن به زندگی، ...
Media Removed
پست موقت Wiederbelebung/revival( revive)renouveau(relancer)/ نجات ، بازگرداندن به زندگی، احیا ، یا هرچه که بنامیمش، آنگاه ممکن و انجام پذیر است که شخص یا پدیده یا هرچه را که برآنیم که بازش گردانیم ،هنوز اقلا، اندکی از آثار زندگی، وجود و بقا را در خود داشته باشد!؟ یک جسد، که مدتهاست مرده، ... پست موقت

Wiederbelebung/revival( revive)renouveau(relancer)/
نجات ، بازگرداندن به زندگی، احیا ، یا هرچه که بنامیمش، آنگاه ممکن و انجام پذیر است که شخص یا پدیده یا هرچه را که برآنیم که بازش گردانیم ،هنوز اقلا، اندکی از آثار زندگی، وجود و بقا را در خود داشته باشد!؟
یک جسد، که مدتهاست مرده، یا یک عروسک بیجان، یا پدیده ای که مدتهاست از زندگی " فاصله، خداحافظ"
را تداعی میکند ، به هیچ شکل بازگشتنی نیست.
در اینگونه موارد "تجربه" و منطق ( نه حس و غریزه) ، میگوید که : تمام.خِلاص، فینیش، فرتیگ، انتهای خط !!!!! بپذیر..... به همین سادگی!! و این حکایت اینروزهای ماست☺😈
Fertig,finish,fini⛔
Read more
کرمانشاه آموزش آشپزی در کرمانشاه قصابی(بوچری) تخصصی : فیله ، راسته، دنده ها، ریب، پُرترهاوس، تی بون، آنترکت، شاتو بریان، مینیون، مدالیون همبرگر:نوع گوشت، ترکیب چربی،مزه دارکردن سس ها: برای استیک ها و گریل، برای همبرگر(سس های سرد و گرم) دورچین ها، سیب زمینی و سبزیجات و ... پاستا و بسیاری ... کرمانشاه
آموزش آشپزی در کرمانشاه
قصابی(بوچری) تخصصی : فیله ، راسته، دنده ها، ریب، پُرترهاوس، تی بون، آنترکت، شاتو بریان، مینیون، مدالیون
همبرگر:نوع گوشت، ترکیب چربی،مزه دارکردن
سس ها: برای استیک ها و گریل، برای همبرگر(سس های سرد و گرم)
دورچین ها، سیب زمینی و سبزیجات و ...
پاستا
و بسیاری موارد دیگر .
پرسش و پاسخ !؟
مدرس ها علا پیشرو و محمد افشین
کلاس در دو روز پیاپی اجرا میگردد.
زمان ، مکان و جزئیات بزودی اعلام میشود
پی کپشن: موسیقی را از آلبوم "در آیینه آسمان" شاهکار کیهان عزیزم وام گرفتم که با علی اکبر مرادی اجرا نموده اند💜💜
@mohammadafshin
@alapishrow
Read more
Fareen Cafe & Restaurant فَرین.....کافه و رستوران فرین جای عجیب و غریبی نیست، برای آن طراحی شده است که شما آنجا راحت باشید. بسادگی زیبا ست، خوراکهای متمایل به تندرستی، استفاده از مواد اولیه درجه یک، استفاده درست از چربی ها و روغن ها، پختن استیک و برگر در فر ترکیبی Rational ، نوشیدنی های متنوع، ... Fareen Cafe & Restaurant
فَرین.....کافه و رستوران

فرین جای عجیب و غریبی نیست، برای آن طراحی شده است که شما آنجا راحت باشید. بسادگی زیبا ست، خوراکهای متمایل به تندرستی، استفاده از مواد اولیه درجه یک، استفاده درست از چربی ها و روغن ها، پختن استیک و برگر در فر ترکیبی
Rational®
، نوشیدنی های متنوع، دسرهای ساده ولی با کیفیت(باقلوای تهیه شده با شیره طبیعی مستقیم از تبریز میرسد)،قرابیه و نان گردوئی در کنار چای، و پرسنلی که آموزش دیده است که با میهمان ارتباط درست برقرار کند. از فرین انتظار جای کوچک، دنج، دگرگونه و پویا را داشته باشید. بگوئید که دوست دارید فرین چگونه باشد؟ حس های خوب را تقسیم کنیم.
سعادت آباد،میدان کاج،کوی نهم،پلاک ۸
موزیک: Cerron/love in c minor

@fareen.restaurant
Read more
اردک ماهی کاسپین در فر پخته شد، با ساده ترین ترکیبات! بر کیک سبزیجات قرار گرفت، با سالسای انبه "رقصید"، ...
Media Removed
اردک ماهی کاسپین در فر پخته شد، با ساده ترین ترکیبات! بر کیک سبزیجات قرار گرفت، با سالسای انبه "رقصید"، سس کِرَبْ مزه دارش نمود و برش باریک نان برشته شده کار را تمام کرد. میدانستید که اردک ماهی ماهیت گرم دارد!؟ میدانستید که سالسا بیشتر رقص است تا سس؟ بسیار خوب، آفرین ! پس حتما میدانید انبه چه ویژگیهائی ... اردک ماهی کاسپین در فر پخته شد، با ساده ترین ترکیبات! بر کیک سبزیجات قرار گرفت، با سالسای انبه "رقصید"، سس کِرَبْ مزه دارش نمود و برش باریک نان برشته شده کار را تمام کرد.
میدانستید که اردک ماهی ماهیت گرم دارد!؟ میدانستید که سالسا بیشتر رقص است تا سس؟
بسیار خوب، آفرین ! پس حتما میدانید انبه چه ویژگیهائی دارد؟!☺
در کلاس "اوشن" پرسش و پاسخ ها فقط در زمینه ماهی و میگو نبود....😂😈 @meysamtorkani
@dorsabanou
@vafahbi 📷
@alapishrow
Read more
بیبی اسکوئید پرشده با برنج تایلندی، سس تمشک، دیپ گوجه، اختاپوس مزه دار شده. برای یادآوری کلاس آبزیان ...
Media Removed
بیبی اسکوئید پرشده با برنج تایلندی، سس تمشک، دیپ گوجه، اختاپوس مزه دار شده. برای یادآوری کلاس آبزیان دوشنبه پیش! @mesamtorkani @dorsabanou @vafahbi @alapishrow بیبی اسکوئید پرشده با برنج تایلندی، سس تمشک، دیپ گوجه، اختاپوس مزه دار شده.
برای یادآوری کلاس آبزیان دوشنبه پیش!

@mesamtorkani
@dorsabanou
@vafahbi 📷
@alapishrow
Fareen , Cafe & Restaurant مسئله اصلی تفاوت است. تفاوتی که بتدریج نمایان میشود. هدف به همین سادگی ایجاد تفاوت بوده است. محیط باید آرامش بخش، زیبا، راحت، مدرن و فکر شده باشد. مهم خوراکها هستند. نه گارنیش فوق مدرن دارند، نه ورق پلاتین در آنها بکار گرفته شده و نه رسپی آنها از مریخ آمده است. ساده اند، ... Fareen , Cafe & Restaurant
مسئله اصلی تفاوت است. تفاوتی که بتدریج نمایان میشود. هدف به همین سادگی ایجاد تفاوت بوده است. محیط باید آرامش بخش، زیبا، راحت، مدرن و فکر شده باشد.
مهم خوراکها هستند. نه گارنیش فوق مدرن دارند، نه ورق پلاتین در آنها بکار گرفته شده و نه رسپی آنها از مریخ آمده است.
ساده اند، بدون هیچ ماده افزودنی!!!! در این آشپزخانه از آرومات و مونو ناتریم گلوتامات ( MNG) و سس های اینچنینی و آنچنینی خبری نیست.اما قارچ ارینگی هست، کوسکوس و سس های دست ساز و استیکهائی که بدون تندرایزر بیات شده اند.
پیتزاها ساده اند، با بهترین ابزار مدرن پخته میشوند و سبک اند.
سالم خوردن متفاوت است. و بزودی حس میشود. نوشیدنیها، باقلوای خوب تبریز، قرابیه با چای تازه دم، قهوه هرجور که بخواهید و نکته های ریز دیگر موجب میشود که " فرین" را گزینش کنید.
اندیشه ای که فرای کانسپت "فرین " است بسیار با ارزش است. از امشب "فرینیان" آماده پذیرائی از شما هستند، اگه مایل باشید میتونید فوتبال را نیز با بچه های " فرین" ببینید و خاطره بسازید.
سعادت آباد،بالاتر از میدان کاج، کوی نهم، پلاک ۸

#fareen #restaurant #cafe #simply_different #فرین #کافه #رستوران #متفاوت
Read more
فیله سرخو پخته شده در سووید، عدسی قیسی و گوجه،فوندانت سیب زمینی، سس هلندی. برشی است از کلاس "اوشن ...
Media Removed
فیله سرخو پخته شده در سووید، عدسی قیسی و گوجه،فوندانت سیب زمینی، سس هلندی. برشی است از کلاس "اوشن ۲" @meysamtorkani @dorsabanou @vafahbi @alapishrow فیله سرخو پخته شده در سووید، عدسی قیسی و گوجه،فوندانت سیب زمینی، سس هلندی.
برشی است از کلاس "اوشن ۲"
@meysamtorkani
@dorsabanou
@vafahbi
@alapishrow
وقتی کودکیم در پشت هر ضربه یا زخمی که میخوریم دنبال دلیل نمیگردیم. بسرعت به راهمون، به زندگی ادامه میدهیم. بزرگ که میشیم، اما، هر حرفی، هر حرکتی یا هر ضربه ای، حتی اگه بی منظور و اتفاقی بوده ، مارو عصبانی میکنه و تصمیم گیری ما رو تحت تاثیر قرار میده. بزرگ که میشیم ذات ضربه نیست که مارو آزار میده، کی ... وقتی کودکیم در پشت هر ضربه یا زخمی که میخوریم دنبال دلیل نمیگردیم. بسرعت به راهمون، به زندگی ادامه میدهیم.
بزرگ که میشیم، اما، هر حرفی، هر حرکتی یا هر ضربه ای، حتی اگه بی منظور و اتفاقی بوده ، مارو عصبانی میکنه و تصمیم گیری ما رو تحت تاثیر قرار میده.
بزرگ که میشیم ذات ضربه نیست که مارو آزار میده، کی ضربه را زده؟ کجا؟ کی دیده؟ دیگران چی برداشت میکنند؟ و ...... صدها پرسش دیگه!؟
گاهی باید وا داد.....کلا ول کرد.
Read more
در صفحه "حرفه هنرمند" این متن را دیدم و اندوهگین شدم. یاد سال دوهزار افتادم که برای نخستین بار پس از ...
Media Removed
در صفحه "حرفه هنرمند" این متن را دیدم و اندوهگین شدم. یاد سال دوهزار افتادم که برای نخستین بار پس از سالها به ایران بازگشتم. با پرس و جو سراغ جبار کتابفروش فرهیخته شهرمان (کرمانشاه) را گرفتم در پارکینگ شهرداری در کتابفروشی اش دیداری تازه کردیم ، دیداری که به گپ طولانی منتهی شد، شب شده بود و نفهمیدم. ... در صفحه "حرفه هنرمند" این متن را دیدم و اندوهگین شدم.
یاد سال دوهزار افتادم که برای نخستین بار پس از سالها به ایران بازگشتم. با پرس و جو سراغ جبار کتابفروش فرهیخته شهرمان (کرمانشاه) را گرفتم در پارکینگ شهرداری در کتابفروشی اش دیداری تازه کردیم ، دیداری که به گپ طولانی منتهی شد، شب شده بود و نفهمیدم.
جبار کرکره مغازه را پائین کشید و راه افتاد . پرسیدم قفل پس چه؟ گفت ای آقا... تو این مملکت کسی کتاب نمیدزده. ---------*****************-----------
با دیدن این خبر در صفحه " حرفه هنرمند" یکی از قرارهای صبح را کنسل کردم. من میرم که کتاب بخرم. کاش شما را اونجا ببینم.
بله. بخرید، کتاب بخرید !
@herfeh.honarmand
@ali.khodaiy
@alapishrow
@ronak_ahangar
@ronak_eats_the_world
@loghanteh_tourism_group
Read more
بیائید یک ارزیابی ساده "را" انجام بدهیم.تصور کنید با دوستان یا خانواده قصد سفر به شمال "را" دارید. ...
Media Removed
بیائید یک ارزیابی ساده "را" انجام بدهیم.تصور کنید با دوستان یا خانواده قصد سفر به شمال "را" دارید. به هر سببی، اتومبیل شخصی ندارید! ترمینال غرب یا شرق را گزینش میکنید، تشریف میبرید آنجا! سواری،اتوبوس و مینی بوس به خط ایستاده اند. سواری : سمند و پژوی زرد و اونطرف هم پراید و بقیه متفرقه ها! قیمت (مثلا)نفری ... بیائید یک ارزیابی ساده "را" انجام بدهیم.تصور کنید با دوستان یا خانواده قصد سفر به شمال "را" دارید. به هر سببی، اتومبیل شخصی ندارید! ترمینال غرب یا شرق را گزینش میکنید، تشریف میبرید آنجا! سواری،اتوبوس و مینی بوس به خط ایستاده اند. سواری : سمند و پژوی زرد و اونطرف هم پراید و بقیه متفرقه ها! قیمت (مثلا)نفری سی هزار تومن ،سرنشین جلو سی و دو هزار تومن!
حالا یه بنز یا ب.ام.و مدل بالا، اونورتر ایستاده و روی یه تابلو نوشته:راننده ماهر با گواهینامه ویژه،کولر، نوشیدنی خنک، تلویزیون ، کادو برای بچه های زیر ده سال،اینترنت مجانی،تبلت برای سرچ در اینترنت، ناهار در رستوران انتخابی شما، رساندن تا درب منزل در شهر مقصد.هرجا هم خواستید می ایستیم و عکس و سلفی با آبشار و زیبائیهای طبیعی و ....
کرایه اما دقیقا همان نرخ مصوبه قانونی!
شما تکلیفتون چیه؟!!!!؟
طرف شارلاتانه؟ نکنه بنز " را" دزدیده؟ فازش چیه؟ ساقیش کیه ؟ و ازین سوالات!؟
پی کپشن۱: در آلمان ریشه "سفر مشترک" بر همین روش پایه ریزی شد که امروزه مدل پیشرفته اسنپ را از آن الگو گرفتند
Mitfahrzentrele
پی کپشن ۲: پیش بینی کنید رفتار راننده های ماشین های ساده را!!؟😈
پی کپشن ۳: کمی بیاندیشیم، مثال این هزینه اولیه زیاد از حد که فقط بدرد مشتری نهائی میخورد را آخرین بار کجا دیدید!؟؟؟
پاسخش را در پستی که در پیج جدیدم میگذارم ببینید
@alapishrow
🙂💐🌹
@meysamtorkani
Read more
Kochen aus (mit) Leidenschaft/Cooking with Pation/آشپزی با عشق برای بسیاری از حرفه ها، تخصص ...
Media Removed
Kochen aus (mit) Leidenschaft/Cooking with Pation/آشپزی با عشق برای بسیاری از حرفه ها، تخصص کافیست، موفقیت با احتمال زیاد بدست میاید. در مورد آشپزی ترکیبی از نیازهای درونی، استعداد، ذوق هنری، توانائیهای تخصصی و تجربه درکنار هم قرار میگیرند تا یک انسان بتواند در این راه به هدف برسد. در ... Kochen aus (mit) Leidenschaft/Cooking with Pation/آشپزی با عشق

برای بسیاری از حرفه ها، تخصص کافیست، موفقیت با احتمال زیاد بدست میاید.
در مورد آشپزی ترکیبی از نیازهای درونی، استعداد، ذوق هنری، توانائیهای تخصصی و تجربه درکنار هم قرار میگیرند تا یک انسان بتواند در این راه به هدف برسد.
در واقع مثل خود آشپزیست: مواد اولیه، ابزار، ادویه ها، توانائی و ....شخص پذیرائی شونده !؟
به آنچه که عملا نیاز نداریم : تقلید کورکورانه، بخل، حسادت، کوته نگری و انتقاد بی پایه از رقیبان است.
در فیلمها، داستانها و اتفاقات روزمره شاهدیم که در نهایت مزه آنچه که پخته ایم و حس خوشایند خوردنش ، خرسندی را فراهم نماید.
و هزاران نکته دیگر....اینروزها متاسفانه ، همچنان با کوته فکری،بیسوادی و حسادت برخی از باصطلاح " همکاران" برخوردیم.
خدایشان توانائی، عقل و " سواد " ببخشد ...آمین ☺

دو برش از همین فیلم را در پیج [email protected] ببینید
Read more
ریشه و چرائی آن را کنار بگذاریم، من عاشق دیدن صحنه جوانه زدن گیاهانم هستم. هر برگ تازه ای، هر غنچه ای، ...
Media Removed
ریشه و چرائی آن را کنار بگذاریم، من عاشق دیدن صحنه جوانه زدن گیاهانم هستم. هر برگ تازه ای، هر غنچه ای، میوه ای یا سراز خاک برون آوردن بذری که کاشته ام حس و حال وصف ناشدنی را برایم بارمغان میاورد. سحرگاه امروز نیز ! چنان از دیدن ساقه جدید زاموفیلیا کیف کردم، از دیدن فلفلهای چیلی مکزیکی ام که تازه سبز شده ... ریشه و چرائی آن را کنار بگذاریم، من عاشق دیدن صحنه جوانه زدن گیاهانم هستم. هر برگ تازه ای، هر غنچه ای، میوه ای یا سراز خاک برون آوردن بذری که کاشته ام حس و حال وصف ناشدنی را برایم بارمغان میاورد.
سحرگاه امروز نیز ! چنان از دیدن ساقه جدید زاموفیلیا کیف کردم، از دیدن فلفلهای چیلی مکزیکی ام که تازه سبز شده اند و از همه عجیب تر ریحان های ایتالیائی ام که بزودی به گُل نشسته اند!!!!
این حال را برای همه آرزو میکنم.
روزمن را ساختند، شادی ،حس خرسندی و شوق برای صبح فردا را در من بوجود آوردند. 🍀🌱🌿🍃
Read more
پایانِ آغاز بخش دوم "اوشن" انجام شد. تا ساعت دو صبح در خدمت دوستان بودیم و در چالش با آبزیان، رسپی ها و تست خوراکهای دریائی. خسته نباشید جانانه به همه ، @meysamtorkani @dorsabanou @vafahbi @alapishrow #موزیک: روزی روزگاری در غرب/دایر استریتز پایانِ آغاز
بخش دوم "اوشن" انجام شد.
تا ساعت دو صبح در خدمت دوستان بودیم و در چالش با آبزیان، رسپی ها و تست خوراکهای دریائی.
خسته نباشید جانانه به همه ، 🌹🍀🌿🌻🎆🙏🙏🙏🙏
@meysamtorkani
@dorsabanou
@vafahbi
@alapishrow
#موزیک: روزی روزگاری در غرب/دایر استریتز
بود......هست! دوشنبه پیش بود، امروز نیز هست! کلاس آبزیان ، حرکتی، اتفاقی با نام "اوشن"، و در واقع اقیانوسی سرشار از همکاری، کار گروهی، انتقال آگاهی! آبزیان خلیج فارس تا کاسپین را فراهم کردیم، از ماهی تا اسکوئید، از اختاپوس تا لابستر، از صدف تا شاه میگو ! میثم جان ترکانی ، بنده و یک تیم از دوستان ... بود......هست!
دوشنبه پیش بود، امروز نیز هست!
کلاس آبزیان ،
حرکتی، اتفاقی با نام "اوشن"، و در واقع اقیانوسی سرشار از همکاری، کار گروهی، انتقال آگاهی!
آبزیان خلیج فارس تا کاسپین را فراهم کردیم، از ماهی تا اسکوئید، از اختاپوس تا لابستر، از صدف تا شاه میگو !
میثم جان ترکانی ، بنده و یک تیم از دوستان پرتلاش گرد هم آمدیم که معیار های آموزشی را به چالش بکشیم. هدف مشخص بود، اما گویا امواج پر تلاطم این " اوشن" بیشتر از انتظار تحرک و تکان ایجاد کرد!
سر فرصت به آنها نیز میپردازیم. 😈☺👊
مهم تکرار یک گردهم آئی با دوستان است، بیشتر!

@meysamtorkani
@dorsabanou
@vafahbi
@alapishrow
#ocean #seafood_class #
Read more
سبز ، به همین سادگی Simply green
Media Removed
سبز ، به همین سادگی Simply green سبز ، به همین سادگی
Simply green
کرمانشاه به آرامی در راه بهبود صنعت خوراک و نوشیدنی گام برمیدارد. در سالهای اخیر رستورانها ، کافه ها و مراکز فروش بستنی،نان و نوشیدنی به سمت پویائی رفته اند. رستورانهای خوبی در این دیار به عرضه خدمات مشغولند که در پی کارشان تلاش و وجدان و علاقه به شهر و دیار مشاهده میشود. رستوران خانه سوری یکی از ... کرمانشاه به آرامی در راه بهبود صنعت خوراک و نوشیدنی گام برمیدارد.
در سالهای اخیر رستورانها ، کافه ها و مراکز فروش بستنی،نان و نوشیدنی به سمت پویائی رفته اند. رستورانهای خوبی در این دیار به عرضه خدمات مشغولند که در پی کارشان تلاش و وجدان و علاقه به شهر و دیار مشاهده میشود.
رستوران خانه سوری یکی از بناهای کهن شهر است که کمی پائین تر از میدان جوانشیر،خیابان گمرک جنب پارکینگ ارتش واقع شده است.
بخش بخش این خانه خاطره است از دورانهای کهن و افراد نامدار.
عکسها شاید گویای همه جزئیات نباشند اما نشان از آغاز راهی دارند بسوی پویائیِ یک رستوران در راه پذیرش میهمان در محیطی دگرگونه. ورود خانه سوری را به جمع رستوران های خوب شهرمان شادباش میگوئیم.بامید بهبود شرایط،ماندگاری کیفیت و سرویس مناسب .
Read more

Loading...