Alilidar Instagram Photos and Videos

Loading...


alilidar ali lidar @alilidar mentions
Followers: 23,816
Following: 252
Total Comments: 0
Total Likes: 0

Before..
Media Removed
Before.. Before..
Hadi oynayalım Mira dedikten sonra ölü taklidi yapan rus asıllı canlıyı teşhirimdir!
Media Removed
Hadi oynayalım Mira dedikten sonra ölü taklidi yapan rus asıllı canlıyı teşhirimdir! Hadi oynayalım Mira dedikten sonra ölü taklidi yapan rus asıllı canlıyı teşhirimdir!
 #Repost @ealcinaralti (@get_repost) ・・・ Çınaraltı' nın yeni sayısında yer almak isteyen okurlarımız, ...
Media Removed
#Repost @ealcinaralti (@get_repost) ・・・ Çınaraltı' nın yeni sayısında yer almak isteyen okurlarımız, 15 Eylül' e kadar yazılarınızı bize [email protected] adresinden ulaştırabilirsiniz! #Repost @ealcinaralti (@get_repost)
・・・
Çınaraltı' nın yeni sayısında yer almak isteyen okurlarımız, 15 Eylül' e kadar yazılarınızı bize [email protected] adresinden ulaştırabilirsiniz! 🍁
Malezya ve Tayland'dan iki Küçük Prens.. Değerli ağabeyim @mesutozderin e çok teşekkür ederim..
Media Removed
Malezya ve Tayland'dan iki Küçük Prens.. Değerli ağabeyim @mesutozderin e çok teşekkür ederim.. Malezya ve Tayland'dan iki Küçük Prens.. Değerli ağabeyim @mesutozderin e çok teşekkür ederim..
Mahalleden Arkadaşlar.. Yeni komşularım. Apartmanın kapısından eve yirmisekiz dakikada girebiliyor ...
Media Removed
Mahalleden Arkadaşlar.. Yeni komşularım. Apartmanın kapısından eve yirmisekiz dakikada girebiliyor olsam da hepsini seviyorum. Allah hepsine uzun ömür versin Mahalleden Arkadaşlar.. Yeni komşularım. Apartmanın kapısından eve yirmisekiz dakikada girebiliyor olsam da hepsini seviyorum. Allah hepsine uzun ömür versin
Ali-Wan Kenobi!
Media Removed
Ali-Wan Kenobi! Ali-Wan Kenobi!
Loading...
@cumartesikitapligi na nazik gönderileri için çok teşekkür ederim..
Media Removed
@cumartesikitapligi na nazik gönderileri için çok teşekkür ederim.. @cumartesikitapligi na nazik gönderileri için çok teşekkür ederim..
Okuldayız..
Media Removed
Okuldayız.. Okuldayız..
Loading...
Tek kişilik dev kadro..
Media Removed
Tek kişilik dev kadro.. Tek kişilik dev kadro..
Yormayın beni!
Media Removed
Yormayın beni! Yormayın beni!
Uyuyamayanlar.. Toplaşın bakam yamacıma. Mevzu yukarda internet şeysinde..
Media Removed
Uyuyamayanlar.. Toplaşın bakam yamacıma. Mevzu yukarda internet şeysinde.. Uyuyamayanlar.. Toplaşın bakam yamacıma. Mevzu yukarda internet şeysinde..
Paşamın gölgesinde..
Media Removed
Paşamın gölgesinde.. Paşamın gölgesinde..
Loading...
Adım adım..
Media Removed
Adım adım.. Adım adım..
On the road again..
Media Removed
On the road again.. On the road again..
Loading...
Vay arkadaş..
Media Removed
Vay arkadaş.. Vay arkadaş..
Buralar hep Küçük Prens..
Media Removed
Buralar hep Küçük Prens.. Buralar hep Küçük Prens..
Eylül OT'u çıktı.. Gözümün nuru @rewhatarslan atların en güzelini çizmiş bu sayıda.. @dergiot
Media Removed
Eylül OT'u çıktı.. Gözümün nuru @rewhatarslan atların en güzelini çizmiş bu sayıda.. @dergiot Eylül OT'u çıktı.. Gözümün nuru @rewhatarslan atların en güzelini çizmiş bu sayıda.. @dergiot
Loading...
... Eldeki kanıtlar intiharının neredeyse kesin olduğu yönündedir. Özellikle Alman faşizminin ...
Media Removed
... Eldeki kanıtlar intiharının neredeyse kesin olduğu yönündedir. Özellikle Alman faşizminin dünyayı sürüklediği nokta ve Batı medeniyetinin İkinci Dünya Savaşı'nda içine düştüğü barbarlık, insana ve medeniyete dair bütün umutlarını elinden alıp yaşamına kendi isteğiyle son ... ...
Eldeki kanıtlar intiharının neredeyse kesin olduğu yönündedir. Özellikle Alman faşizminin dünyayı sürüklediği nokta ve Batı medeniyetinin İkinci Dünya Savaşı'nda içine düştüğü barbarlık, insana ve medeniyete dair bütün umutlarını elinden alıp yaşamına kendi isteğiyle son vermesine neden olmuştur.
İlerlemenin çarklarına girmekten korkan, savaşın getirdiği zalimlikten kaçan bir aydın olarak Benjamin, çok sevdiği ve ömrünün büyük kısmını pasajlarını gezerek geçirdiği Paris’ten ayrılarak savaşın acı yüzünden kaçmaya çalışır. Fakat İspanya’ya kaçarken yakalanacağını anlayan Benjamin bir teknoloji ve bilim ürünü olarak da niteleyebileceğimiz morfinle intihar edecektir. Korktuğu modernizmin hızına kurban gitmiştir o, pasajlarda kaplumbağa gezdirmeye imkân verecek bir yavaşlığı düşlerken... Kişisel Edebiyat Atlası/Walter Benjamin

#kişiseledebiyatatlası
Read more
... Camus, 4 Ocak 1960'ta, Sens yakınlarındaki küçük Villeblevin kasabasında Le Grand Fossard ...
Media Removed
... Camus, 4 Ocak 1960'ta, Sens yakınlarındaki küçük Villeblevin kasabasında Le Grand Fossard isimli bir yerde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.  1960 yılında trafik kazasından ölüm günümüzdeki kadar kanıksanmış değildi kuşkusuz. Bu durum ölümüyle ilgili muhtelif ... ...
Camus, 4 Ocak 1960'ta, Sens yakınlarındaki küçük Villeblevin kasabasında Le Grand Fossard isimli bir yerde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.  1960 yılında trafik kazasından ölüm günümüzdeki kadar kanıksanmış değildi kuşkusuz. Bu durum ölümüyle ilgili muhtelif rivayetlerin de dillenmesine neden olmuştur. Ömrü boyunca yaşamanın “saçma”lığından bahseden, bununla birlikte intihar fikrini de küçümseyen büyük yazarın, saçma ve intihar ihtimalini bile düşündürecek şekilde ölmesi de Camusvari bir ironi değil midir sizce de? Çünkü ironik biçimde, daha önce en absürt ölüm şeklinin ne olduğu sorulduğunda, araba kazasında ölmek onun verdiği cevaplardan biridir.

Kişisel Edebiyat Atlası/Albert Camus

#kişiseledebiyatatlası
Read more
... Mişima –bu kitaptaki bir başka yazar Hamsun gibi- faşisttir. Ama kitabın genel tutumuna paralel ...
Media Removed
... Mişima –bu kitaptaki bir başka yazar Hamsun gibi- faşisttir. Ama kitabın genel tutumuna paralel olarak onun siyasi yönü değerlendirme dışında tutulmuştur. Mişima’nın ölümü de aslında bu bağlamda okunabilir; Japon hükümetinin aldığı kararlardan hoşnutsuzluğunu dile getirmek ... ...
Mişima –bu kitaptaki bir başka yazar Hamsun gibi- faşisttir. Ama kitabın genel tutumuna paralel olarak onun siyasi yönü değerlendirme dışında tutulmuştur. Mişima’nın ölümü de aslında bu bağlamda okunabilir; Japon hükümetinin aldığı kararlardan hoşnutsuzluğunu dile getirmek ve dönemin başbakanını istifaya zorlamak için, kurduğu bir orduyla bir askeri üssü basar ve bir generali rehin almak ister, üsteki askerlere hitaben yaptığı konuşma esnasında askerlerin kendisine gülerek mukabelede bulunmaları nedeniyle gururu kırılır ve geleneksel üslup olan seppuku’yla intihar ederek yaşamına son verir. Seppuku kişinin kılıçla karnını deşmesi ve yakın bir arkadaşının da kafasını kesmesiyle gerçekleşen bir intihar ritüelidir.

Kişisel Edebiyat Atlası/Yukio Mişima

#kişiseledebiyatatlası
Read more
Değerli yazar arkadaşım @oykuhane Seda Eroğlu son kitabını imzalayarak gönderme nezaketinde ...
Media Removed
Değerli yazar arkadaşım @oykuhane Seda Eroğlu son kitabını imzalayarak gönderme nezaketinde bulunmuş. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu, bol okurlu olur umarım.. Değerli yazar arkadaşım @oykuhane Seda Eroğlu son kitabını imzalayarak gönderme nezaketinde bulunmuş. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu, bol okurlu olur umarım..
Aşk Çeşmesi/Pisa Kulesi
Media Removed
Aşk Çeşmesi/Pisa Kulesi Aşk Çeşmesi/Pisa Kulesi
Günün Küçük Prens'i Hindistan'dan. Değerli kardeşim @hbasrikarakas a çok teşekkür ederim..
Media Removed
Günün Küçük Prens'i Hindistan'dan. Değerli kardeşim @hbasrikarakas a çok teşekkür ederim.. Günün Küçük Prens'i Hindistan'dan. Değerli kardeşim @hbasrikarakas a çok teşekkür ederim..
Beş yıl önce bugün vaziyet buymuş. Temiz delirmişim valla helal olsun bana!
Media Removed
Beş yıl önce bugün vaziyet buymuş. Temiz delirmişim valla helal olsun bana! Beş yıl önce bugün vaziyet buymuş. Temiz delirmişim valla helal olsun bana!
Yahu yeter artık. Adam adresine imzalı kitap istiyor. Arkadaşlar biz yazarız, kitapçı ya da kitabevi ...
Media Removed
Yahu yeter artık. Adam adresine imzalı kitap istiyor. Arkadaşlar biz yazarız, kitapçı ya da kitabevi sahibi değiliz. Kitabımız çıktığında yayınevimiz sözleşmeye istinaden beş on tane kitap yolluyor biz de onu eşe dosta dağıtıyoruz.. Hiç abartmıyorum günde en az on tane buna benzer ... Yahu yeter artık. Adam adresine imzalı kitap istiyor. Arkadaşlar biz yazarız, kitapçı ya da kitabevi sahibi değiliz. Kitabımız çıktığında yayınevimiz sözleşmeye istinaden beş on tane kitap yolluyor biz de onu eşe dosta dağıtıyoruz.. Hiç abartmıyorum günde en az on tane buna benzer mesaj alıyorum. Defalarca insanları kırmamak için kendi kitabımı kitapçıdan satın aldım ama artık gına geldi bu işten. Bir de trip yiyorum üstüne... Yazara kıymet veriyorsanız gidip kitapçıdan kitabını satın alırsınız. Ben hayatım boyunca (üstelik bir çoğu arkadaşım olmasına rağmen) hiçbir yazardan imzalı kitap kargolamasını istemedim. Siz de kimseye bunu yapmayın.. Etmeyin..
Read more
Günün ikinci kargosu değerli yazar arkadaşım @mesutokaneksiofficial den. Hayırlı, uğurlu, ...
Media Removed
Günün ikinci kargosu değerli yazar arkadaşım @mesutokaneksiofficial den. Hayırlı, uğurlu, bol okurlu olur umarım.. Günün ikinci kargosu değerli yazar arkadaşım @mesutokaneksiofficial den. Hayırlı, uğurlu, bol okurlu olur umarım..
Günün kargosu.. Funda Hanıma çok teşekkür ederim..
Media Removed
Günün kargosu.. Funda Hanıma çok teşekkür ederim.. Günün kargosu.. Funda Hanıma çok teşekkür ederim..
Gaudy/Casa Mila/Barselona
Media Removed
Gaudy/Casa Mila/Barselona Gaudy/Casa Mila/Barselona
Okulların açılmasına bir hafta kala ben!
Media Removed
Okulların açılmasına bir hafta kala ben! Okulların açılmasına bir hafta kala ben!
 #Repost @ronisslu (@get_repost) ・・・ Uzunca bir süre vardiyalı çalıştı babam. Ve hep yorgundu. ...
Media Removed
#Repost @ronisslu (@get_repost) ・・・ Uzunca bir süre vardiyalı çalıştı babam. Ve hep yorgundu. Gece çalıştığı zamanlar yorgun ve uykusuz gelirdi eve, gündüz çalıştığı zamanlarda da yine yorgun ve uykusuz olurdu. Çocukluğumun özeti uyuyan babamı uyandırmamak için gürültü yapmaktan ... #Repost @ronisslu (@get_repost)
・・・
Uzunca bir süre vardiyalı çalıştı babam. Ve hep yorgundu. Gece çalıştığı zamanlar yorgun ve uykusuz gelirdi eve, gündüz çalıştığı zamanlarda da yine yorgun ve uykusuz olurdu. Çocukluğumun özeti uyuyan babamı uyandırmamak için gürültü yapmaktan korkup içimden konuşmaya çabalamaktır dersem yalan söylemiş olmam. Kardeşlerimle bir tür az sözlü bol işaretli iletişim şekli icat ettik kendimize çocuk aklımızla. O günlerden miras olsa gerek hep az laf edip çok anlaşılmak istedim. Hatta bazen hiç konuşmadan anlaşılabilmek uğruna az lafla anlaşılabilme ihtimallerimi bile sakat bıraktım. Ergenliğim boyunca anlaşılamamaktan şikayet ettim hep, büyüğümde de anlaşılmaya çalışmaktan vazgeçtim. Yarım aklımın bana öğrettiği en önemli şey bu olsa gerek. Kimse kimseyi anlamaz, kimse kimseyi yeterince dinlemez, sadece ve sadece dinler gibi görünür ve sıranın bir an önce kendi anlatacaklarına gelmesini bekler. Çok zaman geçti. Baba olamadım. Ama baba mirası mıdır nedir bilmem eve yorgun ve uykusuz gelmeye başladım hep. Tabi biraz geliştirdim bu genetik bayrak yarışını. Eve yorgun ve uykusuz gelip evden yorgun ve uykusuz çıkmayı başarabilecek kadar geliştirdim.. #my_dream_turkey #zamanidurdur #photo_turkey #gulumseaska #bir_dakika #benimkadrajım #bugununkaresi #fotografheryerde #fotografasktir #photofourseasons #adanastagram #photographers_tr #hayatakarken #hayatandanibarettir #ig_mood #instagram_turkey #istanbuldayasam #instasyon #turkishfollowers #objektifimden - #my_dream_turkey #zamanidurdur #photo_turkey #ig_turkey #hergunumfotograf #turkeyphotooftheday #4kare1 #turkobjektif_people #majestic_earth_ #ig_forografdiyari
Read more
Şu fotoğrafı görüp "Fazıl Say ateist değil miydi ya ne işi var namazda?" diyen canlılara cevaben; 1. ...
Media Removed
Şu fotoğrafı görüp "Fazıl Say ateist değil miydi ya ne işi var namazda?" diyen canlılara cevaben; 1. Bu fotoğrafta annesini kaybetmiş bir evlat var. Yok mu sizin anneniz babanız kimseniz? Hiç mi sevmediler lan sizi? 2. Sana ne ulan? Sana ne? İster namaz kılar, ister bir köşede oturur ... Şu fotoğrafı görüp "Fazıl Say ateist değil miydi ya ne işi var namazda?" diyen canlılara cevaben;

1. Bu fotoğrafta annesini kaybetmiş bir evlat var. Yok mu sizin anneniz babanız kimseniz? Hiç mi sevmediler lan sizi?

2. Sana ne ulan? Sana ne? İster namaz kılar, ister bir köşede oturur sen kimsin de Allah adına racon kesiyorsun?

3. Allah sonsuz merhamet sahibidir yazar o inandığını iddia ettiğin kitapta. O merhametten hiç mi nasibini almadın? Bu nasıl bir öfkedir arkadaş? En insani hasletlerinizi bile elinizden almış sizi böyle kupkuru kalpli birer yaratığa çevirmiş bu öfke nasıl bir öfkedir?

4. Çocuklar annelerini gömerken dili, dini, idolojisi, dünya görüşü vs. olmaz. Herkes annesini gömene kadar çocuktur ve herkes annesiyle birlikte çocukluğunu da toprağa verir. Ama kime anlatıyorum sizde bunu anlayacak vicdan ne arar?

Allah merhumeye rahmet eylesin, Fazıl Bey'e de sabırlar versin...
Read more
Hay ben sizin yazacağınız kitabı zikeyim! Ulan ne istiyorsunuz şu masum canlardan anlamadım gitti. ...
Media Removed
Hay ben sizin yazacağınız kitabı zikeyim! Ulan ne istiyorsunuz şu masum canlardan anlamadım gitti. Çocuklarınıza hayvanlardan uzak durmayı değil onları sevip korumayı öğretin adamın canını sıkmayın! Hay ben sizin yazacağınız kitabı zikeyim! Ulan ne istiyorsunuz şu masum canlardan anlamadım gitti. Çocuklarınıza hayvanlardan uzak durmayı değil onları sevip korumayı öğretin adamın canını sıkmayın!
Esmiyo..
Media Removed
Esmiyo.. Esmiyo..
TUZ KOKTU Ben bu yaşadıklarımı yaşayacak adam değildim ancak bir sarhoşun ağzına yakışır bu ...
Media Removed
TUZ KOKTU Ben bu yaşadıklarımı yaşayacak adam değildim ancak bir sarhoşun ağzına yakışır bu sözler değil mi? lakin şimdi tam bu anda burada bunları ben söylüyorum ve sarhoş değilim ben sarhoş değilim ben sarhoş değilim ben sarhoş değilim az içtim! Tabiat eşya ve insanlar aldattılar ... TUZ KOKTU

Ben bu yaşadıklarımı yaşayacak adam değildim
ancak bir sarhoşun ağzına yakışır bu sözler değil mi?
lakin şimdi tam bu anda burada
bunları ben söylüyorum
ve sarhoş değilim ben sarhoş değilim ben sarhoş değilim ben
sarhoş değilim
az içtim!

Tabiat eşya ve insanlar aldattılar beni hep
ne vaad ettilerse onu sunacaklar sanıyordum
gölgeleri korkunç hışımlarıyla üzerime abandı
çok pis kandırıldım
yine de esasında niyetleri kötü değildi diye
geride kalanlara beni özleme fırsatını verecek değilim
umurlarında ya da değil ne fark eder?
bir kenara çekilip kendimi ve beni izleyenleri
gürültü yapmadan usul usul izleyecek değilim

Şimdilik mahallenin ve şarabın karanlığına sığındım
bilinçaltımla ve polis kayıtlarıyla meşgul oluyorum
benden soylu bir vazgeçiş
süslü bir intihar bir tirat belki
bir roman ve film artistlerine yaraşır
bir takım janti hareketler
bekleyenler çok beklerler
öyle kolay gitmek yok
daha çok rezilliğime şahit olacak kediler
ağzım leş gibi insan kokacak
tenim bayat et!

Gömeceğim ölülerim var bekleyen
anlamını tüketmedim daha bir takım güzelliklerin
sırayla hepsinin anlamını tüketeceğim
şimdilik fatihalarınızı buzdolaplarınızda saklayın
söyleyeceğim yalanlar var daha
haçlarını sırtımda taşıyacağım kadınlar
parklar ve ev içleri beni sınırlarının dışına
kusana kadar
buralardayım daha
o kadar

Daha doğrudan geçemediğim
sınıflarla hesaplaşacağım
beni uykularımda öpen bar arkadaşlarımla
Troçki’nin hesabını Stalin’den soracağım
anlatacağım bütün hükümet darbelerinin neden ahlaksızlık olduğunu
ama arada ittihatçılara geniş bir şerh düşeceğim
kulaklarını çınlatıp Yakup Cemil’in ve Enver Bey’in
daha kalbini kırdığım öğrencilerden helallik alacağım
annemin aklarının hesabını babamdan soracağım sonra
sonra kendi yakamdan tutup
kendimi kendime silkeleterek
utan diyeceğim utan
tövbe edemiyorsun madem
git günah çıkart!

O gazla günah çıkartacağım bir kilise arayacağım
leş gibi içki kokarken sokulacağım papaza
sizin göklerdeki babanız affetsin beni diyeceğim
ömrümde hiç saygısızlık etmedim İsa Mesih’e
iki cuma önce namaza gitmeyi bıraktım
sebebini sen izah et kabinine çekildiğinde
Read more
Derin muhabbet..
Media Removed
Derin muhabbet.. Derin muhabbet..
Yavaş yavaş yerleşmece..
Media Removed
Yavaş yavaş yerleşmece.. Yavaş yavaş yerleşmece..
Değerli yazar arkadaşlarım Fatih Kaynarca ve Tolga Demirel'in kitapları.. İmzalayarak hediye ...
Media Removed
Değerli yazar arkadaşlarım Fatih Kaynarca ve Tolga Demirel'in kitapları.. İmzalayarak hediye etme güzelliğinde bulundular. Çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu bol okurlu olur inşallah @kaynarcaf @tolga_demirel26 Değerli yazar arkadaşlarım Fatih Kaynarca ve Tolga Demirel'in kitapları.. İmzalayarak hediye etme güzelliğinde bulundular. Çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu bol okurlu olur inşallah @kaynarcaf @tolga_demirel26
Bu çocuğun gözlerine iyi bakın! Suudi Arabistan'da iki milyon müslüman hacı oldu, kurbanlarını ...
Media Removed
Bu çocuğun gözlerine iyi bakın! Suudi Arabistan'da iki milyon müslüman hacı oldu, kurbanlarını kesti. Yemen, S. Arabistan'a sınır bir müslüman ülke ve beş milyona yakın insan açlıkla boğuşuyor. Peki Arabistan'da kesilen kurbanların etleri nereye gidiyor? Bu çocuğun gözlerine iyi ... Bu çocuğun gözlerine iyi bakın! Suudi Arabistan'da iki milyon müslüman hacı oldu, kurbanlarını kesti. Yemen, S. Arabistan'a sınır bir müslüman ülke ve beş milyona yakın insan açlıkla boğuşuyor. Peki Arabistan'da kesilen kurbanların etleri nereye gidiyor? Bu çocuğun gözlerine iyi bakın! Eğer benim dinim o kurbanların etlerinin önce bu çocuğa ve Yemen'deki milyonlarca insana dağıtılmasını emretmiyorsa ben bu dinin müslümanı değilim!
Read more
"... Kısaca özetlenen bu eser aslında “içimizdeki şeytan” vurgusuyla önem arz eder. İçimizdeki ...
Media Removed
"... Kısaca özetlenen bu eser aslında “içimizdeki şeytan” vurgusuyla önem arz eder. İçimizdeki şeytan vurgusu salt Sabahattin Ali’ye özgü bir vurgu değildir. Frankfurt Okulu temsilcilerinden Walter Benjamin, önemli bir Alman romantiği olan E.T.A Hoffmann’ın eserlerinde ele alınan ... "...
Kısaca özetlenen bu eser aslında “içimizdeki şeytan” vurgusuyla önem arz eder. İçimizdeki şeytan vurgusu salt Sabahattin Ali’ye özgü bir vurgu değildir. Frankfurt Okulu temsilcilerinden Walter Benjamin, önemli bir Alman romantiği olan E.T.A Hoffmann’ın eserlerinde ele alınan modern insanın yaşamını ‘içindeki şeytanın idaresindeki iğrenç bir yapay mekanizmanın ürünü’ olarak niteler. Bu zaviyeden bakıldığında “İçimizdeki Şeytan” romanında Ömer de buna yakın bir halle, asla kendisi olamayacak, daima çevresindeki yarı-aydınların güdümünde kalacak ve canavarlaşacaktır. Kendisi olamayan ve kendisi olamayışını da çevresini saran arkadaşlarının ruhunda yarattığı şeytanla açıklayan Ömer, döneminin insanını ve cumhuriyet sonrası aydınlarının pek çoğu için iddia edilebilecek bir yarım kalmışlığın, özentiliğin kurbanını temsil eder.
Sabahattin Ali’nin diğer iki romanında hayranlık duyacağımız ana karakterler mevcuttur. Yusuf (Kuyucaklı Yusuf) ve Raif Efendi (Kürk Mantolu Madonna) bize sıcak gelen, doğruluktan, saf aşktan ayrılmayan insanlar olarak sunulmuştur. Fakat “İçimizdeki Şeytan” romanının Ömer’i bu iki karakterin tersine bizde öfke ve isyan duyguları yaratır. Böylesine çevresine kendisini teslim eden bir karakter daha belki de edebiyatımızda yaratılmamıştır" Yeni kitaptan tadımlık bir parça. @zohulcen çizimleri @burak.beyler de editörlüğünü yapıyor her zamanki gibi. Sonbahar bitip kış geleyazarken ellerinizden öpecek inşallah.. İsmi de... İsmini yeterince içtiğim bir akşam paylaşacağım bilahare..
Read more
Adamı ben sandım!
Media Removed
Adamı ben sandım! Adamı ben sandım!
Kavururum! Çok pis kavururum! Kavurmam mı hiç elbette kavururum!
Media Removed
Kavururum! Çok pis kavururum! Kavurmam mı hiç elbette kavururum! Kavururum! Çok pis kavururum! Kavurmam mı hiç elbette kavururum!
Halkım için üşenmedim video çektim. Ama ayağa kalkmaya üşendim valla o kadarını da şeyetmeyin artık! Halkım için üşenmedim video çektim. Ama ayağa kalkmaya üşendim valla o kadarını da şeyetmeyin artık!
Hep gavur memleketlerinden paylaşım yapacak değiliz ya. Sanatsa bu da sanat..
Media Removed
Hep gavur memleketlerinden paylaşım yapacak değiliz ya. Sanatsa bu da sanat.. Hep gavur memleketlerinden paylaşım yapacak değiliz ya. Sanatsa bu da sanat..
Aslında Kafka Haklı..
Media Removed
Aslında Kafka Haklı.. Aslında Kafka Haklı..
Prag/Kafka Müzesi..
Media Removed
Prag/Kafka Müzesi.. Prag/Kafka Müzesi..
Açlık Koyunları!
Media Removed
Açlık Koyunları! Açlık Koyunları!
Macaristan..
Media Removed
Macaristan.. Macaristan..
 #birtakımfaaliyetler #kütüphaneyedoğru #pazarpazar
Media Removed
#birtakımfaaliyetler #kütüphaneyedoğru #pazarpazar #birtakımfaaliyetler #kütüphaneyedoğru #pazarpazar

Loading...