Loading Content...

Ashk_o_labkhand Instagram Photos and Videos

Loading...


ashk_o_labkhand @ashk_o_labkhand mentions
Followers: 12,360
Following: 303
Total Comments: 0
Total Likes: 0

. رفیقای خل و چلتو تگ کن @cafe_khande @elllahe__ @داش فرزان .
رفیقای خل و چلتو تگ کن😂😂😂
@cafe_khande @elllahe__ @داش فرزان
Loading...
بازگشت پر افتخار نونو(نیوشا)<span class="emoji emoji1f602"></span> این بار با حضور شهرام شب پره!<span class="emoji emoji1f602"></span> خیلی هم عالی<span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span>
Media Removed
بازگشت پر افتخار نونو(نیوشا) این بار با حضور شهرام شب پره! خیلی هم عالی بازگشت پر افتخار نونو(نیوشا)😂
این بار با حضور شهرام شب پره!😂
خیلی هم عالی😊👌❤💛
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن ...
Media Removed
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟ اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟ و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟ . از دیدگاه علمی ... فمینیسم
قسمت دوم:
.
در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟
اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟
و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟
.
از دیدگاه علمی و مذهبی زن و مرد سرچشمه و خالق یکسانی دارند و ذات و فطرتشون یکی‌ست.
فطرت و ذات زنانه و مردانه وجود نداره، هر انچه هست فطرت انسانیه.
هر فردی با عقل سلیم به تفاوتهای فیزیولوژیکی زن و مرد اگاهی داره،ولی پرسش اینجاست که چرا به خاطر تفاوتهای فیزیولوژیک نباید حقوق برابر داشت؟ مگر تمام مردها با حق رای از نظر جسمی و هورمونی یکسان بودن؟
یقینا بودن زنهایی که قویتر از مردها بودند ولی حق رای نداشتن.
در دنیای امروز که قدرت بدنی جایی برای عرض اندام نداره یقینا نمیشه با اشاره به تفاوتهای فیزیکیه عمده‌ی مردان با زنان به عنوان دلیل نداشتن حقوق برابر اشاره بشه.
.
دلیل موفق‌تر بودن مردان در طول تاریخ رو باید از دو جهت بررسی کرد.
جامعه‌ی مردسالار دختران رو برای موفقیت در عرصه‌های اجتماعی تربیت نمیکنه، بلکه اونها رو به حیا و نجابت تشویق میکنه و تمام اینها ابزارهایی‌ست برای تحت سلطه قرار دادن زنان.
شاید خود این صفات خوب باشن ولی تعریف ارائه شده توسط ‌مردسالاری از این صفات منجر به محدودیت دختران میشه.
دخترها تربیت میشن تا همسران فرمانبردار و مادران فداکار باشن. نتیجتا دخترها توسط مردسالاری شستشوی مغزی میشن و سقف آرزوهاشون به تشکیل خانواده محدود میشه. هستند در این بین دخترانی که سر باز میزنن از پذیرفتن استانداردهای مردسالاری و خودشون رو برای پذیرفتن نقشهای اجتماعی تربیت میکنن.
اینجا نظام مردسالار با محدود کردن موقعیتها و منابع، با تحقیر و تمسخر زنان از پیوستن زنان به چرخه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جلوگیری میکنه.
خوشبختانه باز هم هستند زنانی که عزم خودشون رو برای شکستن سقف آرزوهایی که توسط مردسالاری براشون تعریف شده جزم کردند و به موفقیت دست پیدا میکنند و هر روز تعدادشون بیشتر میشه.
.
زن و مرد یکسان نیستند اما برابرند!
اگر تعریفمون از عدالت این باشه که هر کسی به هر آنچه مستحقشه برسه، متوجه میشیم که وظیفه‌ی ما برقراری عدالت نیست، چرا که انسانها با هم متفاوتن و امکان بررسی تک تک انسانها و سنجش استحقاقشون وجود نداره.
نتیجتا انسانها باید از منابع و حقوق برابر برخوردار باشن و هر کدوم با توجه به تواناییها و پشتکار خودشون به انچه مستحقش هستند برسن و  عدالت رو در حق خودشون اجرا کنن.
.
#feminism
Read more
. این فرهنگ است که ویژگی بیولوژیکی زن و مرد را تعریف میکند نه برعکس! فرهنگ زن را ضعیف و احساساتی و وابسته ...
Media Removed
. این فرهنگ است که ویژگی بیولوژیکی زن و مرد را تعریف میکند نه برعکس! فرهنگ زن را ضعیف و احساساتی و وابسته و مرد را قوی و منطقی و مستقل تعریف میکند و سپس این ویژگی های فرهنگی را به صفات بیولوژیکی زن و مرد ربط می دهد. ... وقتی می گویید زن ضعیف و احساساتی و وابسته است، منظورتان چیست؟ این چه ضعیفی است که درد ... .
این فرهنگ است که ویژگی بیولوژیکی زن و مرد را تعریف میکند نه برعکس!
فرهنگ زن را ضعیف و احساساتی و وابسته و مرد را قوی و منطقی و مستقل تعریف میکند و سپس این ویژگی های فرهنگی را به صفات بیولوژیکی زن و مرد ربط می دهد.
...
وقتی می گویید زن ضعیف و احساساتی و وابسته است، منظورتان چیست؟ این چه ضعیفی است که درد زایمان را تحمل می کند؟ این چه احساساتی است که حق ندارد آزادانه عاشق شود؟ این چه وابسته ای است که در پیری اگر شوهرش فوت کند همان فرهنگ از او انتظار دارد که به تنهایی زندگی اش را سر کند؟

وقتی می گویید مرد قوی و منطقی و مستقل است منظورتان چیست؟ این چه قویی است که نمی تواند تحمل کند صدای گریه فرزندش او را شب از خواب بیدار کند؟ این چه منطقی است که با دیدن بدن زن تمام منطقش را از دست می دهد و رفتاری کنترل نشده بروز می دهد؟ این چه مستقلی است که در پیری اگر زنش فوت کند همان فرهنگ می گوید که او نمیتواند بدون زن زندگی اش را بگرداند و باید دوباره زن بگیرد؟
.
#نه_به_کلیشه_های_جنسیتی #نه_به_کلیشه_جنسیتی #فمنیسم #مرد_گریه_میکند #زن_میجنگد #زن_انسان_است #مرد_انسان_است #انسان_ضعیف_و_قوی_است #انسان_منطقی_و_احساساتی_است #انسان_مستقل_و_وابسته_است #انسان_لزوما_زن_یا_مرد_نیست 🌈! #الهام_سلطانی
#فمنیست
Read more
. شاید ما توی این قرن، بطور دقیق همچین ازدواجا و رسمایی اطرافمون ندیده باشیم... اما در اصل قاعده ...
Media Removed
. شاید ما توی این قرن، بطور دقیق همچین ازدواجا و رسمایی اطرافمون ندیده باشیم... اما در اصل قاعده و اساس ازدواج سنتی یا همون اسلامی همین فیلمه، ولی حالا با ی ظاهر شکیل تر و متناسب تر! این فیلم ادامه داره ولی چون بنظرم زیادی اغراق داشت و منطقی نبود تا همنجاشو آپلود کردم... توی هشتگا میتونید کاملشو ... .
شاید ما توی این قرن، بطور دقیق همچین ازدواجا و رسمایی اطرافمون ندیده باشیم...
اما در اصل قاعده و اساس ازدواج سنتی یا همون اسلامی همین فیلمه، ولی حالا با ی ظاهر شکیل تر و متناسب تر!
این فیلم ادامه داره ولی چون بنظرم زیادی اغراق داشت و منطقی نبود تا همنجاشو آپلود کردم... توی هشتگا میتونید کاملشو ببینید.
#آیه #مژگان_عظیمی
#ازدواج
#فمینیست #فمنیسم #مرد_سالاری #قوانین_ضد_زن
Read more
Repost @samaneh_savadi آشنایی با فمینیسم قسمت اول: . فمینیسم جنبشی سیاسی اجتماعی‌ست برای ...
Media Removed
Repost @samaneh_savadi آشنایی با فمینیسم قسمت اول: . فمینیسم جنبشی سیاسی اجتماعی‌ست برای برقراری برابری جنسیتی. این تعریف ساده‌ی فمنیسمه!نه بیشتر و نه کمتر. فمینیسم عمده دلیل ایجاد نابرابریها رو نظام‌مردسالار میدونه ولی این به معنای مردستیزی نیست بلکه به معنای مردسالاری ستیزی‌ست. فمینیسم ... Repost @samaneh_savadi
آشنایی با فمینیسم
قسمت اول:
.
فمینیسم جنبشی سیاسی اجتماعی‌ست برای برقراری برابری جنسیتی. این تعریف ساده‌ی فمنیسمه!نه بیشتر و نه کمتر.
فمینیسم عمده دلیل ایجاد نابرابریها رو نظام‌مردسالار میدونه ولی این به معنای مردستیزی نیست بلکه به معنای مردسالاری ستیزی‌ست.
فمینیسم در صدد نابودی مردسالاری و ایجاد زن‌سالاری نیست بلکه نابودی مرد سالاری و ایجاد انسان‌سالاری و شایسته‌سالاری رو هدف قرار میده.
افرادی که خواهان این اهداف هستند فمینیست نامیده میشن.
همونطور که زنها، مردها و اقلیتهای جنسی ممکنه افکار مردسالارانه داشته باشن، فمینیستها هم میتونن از تمام هویتهای جنسی باشن.
.
تد تاک مایکل کیمل جامعه شناس امریکایی رو میدیدم در پاسخ به این سوال که چرا برابری جنسیتی خوب است. مایکل توضیح میده که بر اساس امار و از نظر علمی مشارکت زنان در مشاغل و فعالیتهای اجتماعی به نفع کشورها و شرکتهاست، همینطور مشارکت مردان در امور خانه‌داری و فرزندان به نفع فرزندان و خانواده!
میکل میگه: آقایون ما مگه نمیخواییم خوشحال باشیم و زندگی خوبی داشته باشیم؟ پس باید فرصتهای برابر برای زنها ایجاد بشه چون این در نهایت باعث میشه ما(مردان) زندگی دلخواهمون رو داشته باشیم، شادتر باشیم، کمتر بیمار بشیم و بیشتر سکس داشته باشیم.
به نظر جملات خیلی قشنگی میان، ولی باید بگم مایکل جان، متاسفم که نمیتونم به خاطر اینکه داری مردسالاری رو در جعبه‌ی قشنگ و نازی بهمون ارائه میدی ازت تشکر کنم.
زنان باید برابری داشته باشن به خاطر زنان!
به خاطر اینکه حقشونه، به خاطر اینکه با داشتن برابریها زنها انسانهایی قوی‌تر و معتمد به نفس‌تری خواهند بود، به خاطر اینکه زنها میتونن زندگی دلخواهشون رو داشته باشن، شادتر باشن، کمتر بیمار بشن و بیشتر سکس داشته باشن!
این حق زنهاست حتی اگر در کوتاه مدت باعث نارضایتی کشورها، شرکتها و مردها باشه!
.
همونطور که واضحه مایکل اصرار داشت از لفظ برابری جنسیتی به جای فمینیسم استفاده کنه.
ولی باید از فمنیسم استفاده کنیم.
باید به جای اینکه بگیم من یک برابری‌خواهم بگیم «من یک فمنیستم» چون لازمه اشاره کنیم چه کسانی در این نابرابری مورد ظلم قرار گرفتن، چه کسانی قربانیان جدی مردسالاری بودن.
اینها زنان و اقلیتهای جنسی بودن که لطمه دیدن از نابرابریها و نظام‌مردسالار، هرچند اندک اجحافی هم بر مردان شده که در برابر لطمات وارده به زنان و اقلیتهای جنسی قابل چشم‌پوشی به نظر میرسه.
.
#فمینیسم #فمینیست #مردسالاری #feminism #feminist #smashpatriarchy
Read more
Loading...
. چقد خوبی تو لعنتی آهنگشم تو کانال نیس، بگیردید پیدا کنید #dance #رقص #dancechallenge .
چقد خوبی تو لعنتی😂😂😂
آهنگشم تو کانال نیس، بگیردید پیدا کنید😄😌
#dance #رقص #dancechallenge
. چ مییییکنه این بازیکن... .
چ مییییکنه این بازیکن...😂😂😂👌👌👌
Loading...
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور ...
Media Removed
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟ فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست. بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟! با ... Repost: @freevaar .
.

روز دختر!
تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد!
اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟
فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست.
بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟!
با نزدیک شدن به «روز دختر» پیامهای تبریک
جورواجور در شبکه های اجتماعی فارسی زبان سرازیر می‌شوند٬ از سوی کسانی که گاه حتا دلیل وجود و وجه تسمیه چنین روزی را نمی دانند.
روز دختر ایرانی در دوره ریاست جمهوری محمودِ احمدی نژاد به مناسبت میلاد معصومه٬ دختر امام موسی کاظم نام‌گذاری شد.
علت این انتخاب این بود معصومه مجرد و در نتیجه باکره بود.
قانون مدنی و عرفی ایران روابط پیش از ازدواج را به رسمیت نمیشناسد٬ و یک زن تا زمانی که متاهل نشود دختر خوانده میشود.
به همین خاطر است که در هنگام خطبه عقد ٬ عاقد تاکید میکند بر «دوشیزه مکرمه معظمه» چرا که اگر صحت ادعای بکارت زن٬ بعدا توسط شوهر تایید نشد می تواند به دلیل دروغ٬ ازدواج را فسخ کند، پس بکارت یک کیفیت مهم برای عروس است که باید در هنگام عقد و داخل عقدنامه بر آن تاکید شود.

با توجه به دلیل نامگذاری این روز٬ می توان نتیجه گرفت روز دختر یعنی گرامیداشت “زنان باکره مجرد” ٬ نه روز دختران یا فرزند روزِ دختر.
کلمه دختر در اینجا اشاره به جنسیت ندارد اشاره به باکرگی دارد.
کما اینکه زن مستقل ۴٠ ساله مجرد هم در ادبیات عمومی “دختر” خوانده می‌شود و اینگونه تفاوت بین دختر( باکره) و زن( غیر باکره) مشخص می‌شود.
مبنای نامگذاری این روز یک توهین بزرگ به زنان است.
بیایید دست از تبریک گفتن برداریم. خانمهای عزیز، وقتی پدر و مادرتان در این روز به شما تبریک می‌گویند یا هدیه می‌دهند بگویید این نامگذاری توهین به شخصیت و هویت زنان ٬ سکسیست و فاقد اعتبار است و تبریک ها را پذیرا نشوید.
پدران و مادران می‌توانند به جای تبریک گفتن این مناسبت، در ساختاری که قوانین و عملکردش موجب سرکوب حقوق زنان و دختربچه هاست، همراه دخترانشان به قوانین تبعیض آمیز علیه زنان اعتراض کنند.
آنجایی که حق ارث فرزند دختر نصف فرزند پسر است٬
آنجایی که فرزند دخترشان در لحظه عقد و ازدواج حقوق برابر با فرزند پسر ندارد،
آنجایی که دختر برای ازدواج نیاز به اجازه پدر دارد،
آنجایی که پیش از ازدواج گواهی بکارت از زنان میخواهند،
آنجا که سن قانونی ازدواج دختران در پایین ترین سطح جهانی است،
آنجا که دختران به دلیل جنسیت از
تحصیل در رشته مورد علاقه خود محروم میشوند و ...
به روز دختر ایرانی ،“نه” بگویید
Read more
. #انسان #زنان #حجاب_اجباری #حقوق_زنان #حقوق_بشر #حقوق_برابر #مرد_سالاری @freevaar @mahsarad_official ...
Media Removed
. #انسان #زنان #حجاب_اجباری #حقوق_زنان #حقوق_بشر #حقوق_برابر #مرد_سالاری @freevaar @mahsarad_official @faranak_amidi اولترا فمنیست جهادی😎 .
#انسان #زنان #حجاب_اجباری #حقوق_زنان #حقوق_بشر #حقوق_برابر #مرد_سالاری @freevaar @mahsarad_official @faranak_amidi
اولترا فمنیست جهادی😄😎
@picassomo امروز خيلى بطور اتفاقى پيامى از بانويى بدستم رسيد كه همسرشون ايشون رو مورد ضرب و شتم قرار داده بود! من اين استورى رو به اشتراك گذاشتم و ديرى نگذشت كه سيل پيامهاى زيادى از خيلى از خانمها رو با شرايطى مشابه دريافت كردم عكسهايى از آثاركبودى پوست و جراحات بر اثر آزار جسمى توسط همسر يا پارتنرشون🏻 ... @picassomo
امروز خيلى بطور اتفاقى پيامى از بانويى بدستم رسيد كه همسرشون ايشون رو مورد ضرب و شتم قرار داده بود! من اين استورى رو به اشتراك گذاشتم و ديرى نگذشت كه سيل پيامهاى زيادى از خيلى از خانمها رو با شرايطى مشابه دريافت كردم 😔💔 عكسهايى از آثاركبودى پوست و جراحات بر اثر آزار جسمى توسط همسر يا پارتنرشون😡👎🏻 ياد اين ويديو افتادم رفتم پيداش كردم و ترجمه اش رو هم روش نوشتم.مسائل زيادى وجود داره كه همه دست به دست هم ميده تا خانمى در چنين شرايطى قرار بگيره!
عدم حمايت قانون،جامعه مردسالار و عرفيات اون جامعه، عدم حمايت از طرف خانواده، عدم آموزش، كمبود اعتماد بنفس و عزت نفس در خانمها، مشكلات روانى و ده ها مورد ديگه!
انقدر دامنه اين بحث فراخ و وسيع هست كه اصلاً در اين مقال نميگنجه.
ولى بذاريد كمى به بحث اعتماد و عزت نفس در خانمها بپردازيم. راستش همه ما در شرايط روحى مشابهى پا به اين دنيا ميذاريم و اين شرايط محيطى هستن كه بعضى مردهاى جامعه مارو ماچو هاى زورگو و متحكّم بارميارن و برخى زنان مارو موجوداتى مظلوم و آسيب پذير.كارى به مسائل قرون وسطايى جامعه و مقرارت موجود كشورمون و سيستم آموزشى و دستگاه قضا و كذا و كذا ندارم! صحبت از تربيت ما در چهارچوب خانواده است. از اينكه خيلى از ما خودمون دخترانمون رو بر اساس باورهاى نخنماى جامعه مون بارمياريم و پسرانمون رو بر اونها سوار ميكنيم و اين يوغ فرمان برداری رو برگردن دخترانمون ميندازيم.گويى كه دختران تافته اى جدا بافته اند و هزاران تابوى رفتارى و گفتارى و پندارى براشون قائل ميشيم كه زشته، عيبه، مردم الان درباره دخترمون چى ميگن و چى فكر ميكنن و شِر و وِر هايى با اين مضامين! همين كافيه كه در اين كشور ما دخترها و پسرها رو از سن مدرسه از هم جدا ميكنيم. بيايد لااقل در منزل ما به اين مسئله دامن نزنيم. نميگم كه دخترها و پسرها با هم تفاوتى ندارن. معلومه كه تفاوت دارند. اين رو هر احمقى هم ميدونه! ولى تفاوت در آناتومى و فيزيولوژى بدن و روحياتشون، نه درحقوق عاطفى، قضایی و شهروندى شون.
بذاريد يك مثال براتون بيارم، در خانواده ما نيوان و خواهرش سهم ارثى مساوى خواهند داشت. اتاقشون رو با هم تقسيم خواهند كرد و هيچيك بر ديگرى ترجيه داده نخواهد شد. هردو يادميگيرن كه از حقشون دفاع كنن، به حقوق ديگران احترام بزارن، حرفشون رو بزنن، از ددى كيك بوكسينگ و از نعنا جوجيتسو ياد ميگيرن. با هم بازى ميكنن و با وجود تفاوتهاشون بدون كوچكترين تفاوت رفتارى از طرف بزرگترها در كنار هم بزرگ ميشن. فراموش نكنيم كه شخصيت ما در بزرگسالى در حقيقت در كودكى ما شكل ميگي
Read more
. چیه مگه، مام بلدیم Vote Robot or Kid? 🤔 Tag Your Friends ‍♀️ Follow @DanceTutorial Don’t forget to turn on our Post Notifications Dancers: @merrickhanna & @marcus_is_mayhem Song: Believer - by @imaginedragons #dance #brakdance .
چیه مگه، مام بلدیم😒
Vote Robot or Kid? 🤔😍😱
Tag Your Friends 👯‍♀️
Follow @DanceTutorial 💕
Don’t forget to turn on our Post Notifications 🔥
Dancers: @merrickhanna & @marcus_is_mayhem
Song🎶: Believer - by @imaginedragons
#dance #brakdance
Loading...
. #اینجا_ایران_است/بود! Repost: @picassomo راستش نميدونم اين آشيخ كيه و چرا كسى ايشون رو يك كشيده ميهمان نميكنه و ايشون رو به سمت صندليش هدايت نميكنه؟! شايد يك مسئوليتى داره و ازش حساب ميبرن! من طبق آنچه كه از دنيا درك كردم، فكر ميكنم كه اگر موسى كليم الله (ع) در اين مجلس حضور داشت اين آقاى روحانى ... .
#اینجا_ایران_است/بود!
Repost: @picassomo
راستش نميدونم اين آشيخ كيه و چرا كسى ايشون رو يك كشيده ميهمان نميكنه و ايشون رو به سمت صندليش هدايت نميكنه؟! شايد يك مسئوليتى داره و ازش حساب ميبرن! من طبق آنچه كه از دنيا درك كردم، فكر ميكنم كه اگر موسى كليم الله (ع) در اين مجلس حضور داشت اين آقاى روحانى يك كشيده يا يك مشت از ايشون ميخورد كه همانا كار اين شخص با كار آن مرد قبطى كه با مشت حضرت موسى از پا درامد تفاوت چندانى نداره! 🤔 حالا به اين اصلاً كارى ندارم! اينكه اولين بار نيست كه يكنفر حس مسئوليتش گل ميكنه و مانع شادى و جشن ديگران ميشه! تا جايى كه من در ياد دارم در كشور ما هميشه همين بوده (چقدر من خودم شخصاً از اين خاطرات دارم) ولى اين ويديو رو به اشتراك گذاشتم و ميخواستم براى اين بانوان عزيز هموطنم به احترام تمام قد بايستم و از اينكه در اين كشور با تمام مظالم و محدوديتها و زورگوييهايى كه در حقشون روا ميشه هنوز از "وطنم جان و تنم" ميخوانند ازشون تشكر كنم. بخدا قسم كه اين وطنى كه ما ساختيم لياقت اينهمه وفادارى از جانب زنان كشورمان را نداره🙏🙏 ببخشيد كه باز يك مردى اومد و سرود شما رو خراب كرد و هيچ مرد ديگرى جرأت نداشت در مقابلش ايستادگى كنه😕 خيلى وقته كه ما مردها اينطور شديم. خيلى وقته كه از حقوق شما دفاع نميكنيم و شما را تنها گذاشتيم. تازه خيليهامون به صف اونها پيوستيم 🙏💔
بخدا كه زن بودن در ايران خيلى سخته. من مطمئنم كه هيچوقت از عهده اش برنميومدم
پ.ن. لطفاً به اين آقا در اينجا اهانت نمنيد. نه اينكه ايشون شايسته اهانت نيست، در صفحه من اهانت ممنوعه ⛔️ حتى به چنين شخصى
#زن #ايران #حقوق_زنان
#picassomo
Read more
. بیاید متحد بشیم<span class="emoji emoji1f4aa"></span> مث وقتی ک برامون مهمه تو جام جهانی برنده بشیم... سر نوشت و کیفیت زندگیمونم برامون ...
Media Removed
. بیاید متحد بشیم مث وقتی ک برامون مهمه تو جام جهانی برنده بشیم... سر نوشت و کیفیت زندگیمونم برامون مهم باشه... انقد با هر شرایطی کنار نیایم... البته ک منظور ماشین و طلا و دلاره.... .
بیاید متحد بشیم💪
مث وقتی ک برامون مهمه تو جام جهانی برنده بشیم...
سر نوشت و کیفیت زندگیمونم برامون مهم باشه...
انقد با هر شرایطی کنار نیایم...
البته ک منظور ماشین و طلا و دلاره....
. افتخاری دیگر! ریال ایران بی ارزش ترین پول دنیا در سال97 ایران در رتبه اول بی ارزش ترین پول های رایج ...
Media Removed
. افتخاری دیگر! ریال ایران بی ارزش ترین پول دنیا در سال97 ایران در رتبه اول بی ارزش ترین پول های رایج جهان مرگ بر #جینگیلی مرگ بر #فینگیلی اگر تا 6ماه پیش تو ایران خونه و ماشین و ... نخردی... پس تا 6سال دیگه هم نمیتونی بخری! عوضش امنیت داریم... مچکرم .
افتخاری دیگر!
ریال ایران بی ارزش ترین پول دنیا در سال97
ایران در رتبه اول بی ارزش ترین پول های رایج جهان😅💪
مرگ بر #جینگیلی
مرگ بر #فینگیلی 😂
اگر تا 6ماه پیش تو ایران خونه و ماشین و ... نخردی... پس تا 6سال دیگه هم نمیتونی بخری!
عوضش امنیت داریم...😊
مچکرم😌
Loading...
 #هيدراته کردن بدن يعني رساندن آب کافي به بدن ” 1 – هر گز سعي نکنيد به حالتي برسيد که احساس تشنگي کنيد ...
Media Removed
#هيدراته کردن بدن يعني رساندن آب کافي به بدن ” 1 – هر گز سعي نکنيد به حالتي برسيد که احساس تشنگي کنيد و سپس آب بنوشيد ، ” تشنگي علامت اين است که بدن قبلا دهيدراته ( آز آب خالي شده ) و هرگز نميتوان از اين حالت و نشانه به عنوان يک علامت مناسب و راهنما جهت برطرف کردن تشنگي بهره جست.” 2 – يک ليوان بزرگ و يا يک بطري ... #هيدراته کردن بدن يعني رساندن آب کافي به بدن ”

1 – هر گز سعي نکنيد به حالتي برسيد که احساس تشنگي کنيد و سپس آب بنوشيد ، ” تشنگي علامت اين است که بدن قبلا دهيدراته ( آز آب خالي شده ) و هرگز نميتوان از اين حالت و نشانه به عنوان يک علامت مناسب و راهنما جهت برطرف کردن تشنگي بهره جست.” 2 – يک ليوان بزرگ و يا يک بطري آب هميشه در محل کار همراه داشته باشيد و سعي کنيد آنرا در طول روز بنوشيد .

3 – هرگز سعي نکنيد نوشيدنيهايي همچون ” قهوه ، نوشيدني گازدار ، چاي و نوشيدني هاي الکلي ” را جايگزين آب کنيد ! اين قبيل نوشيدنيها دقيقا مثل داروهاي مُدر ( به داروهايي گفته ميشود که باعث افزايش ادرار ميشوند ) ، در داخل بدن عمل ميکنند و باعث ميشوند که مقدار ادرار افزايش يابد ! سعي کنيد در صورت نوشيدن اين قبيل نوشيدني ها سريعا به عنوان جايگزين آنها آب کافي بنوشيد .

4 – بخاطر داشته باشيد که بيماريهايي همچون آنفولانزا و سرماخوردگي يکي از دلايل دهيدراته ( کمبود آب بدن ) شدن بدن ميباشند !

5 – هرگز مقدار آبي که در طول تمرين از دست ميدهيد را دست کم نگيريد . به ازاي هر 100 گرم وزني که در طول تمرين از دست ميدهيد بايد 100 گرم آب بخوريد ! ” پس لازم هست که قبل و بعد از تمرين خود را وزن کنيم !

6 – در طول تمرين جرعه جرعه آب بنوشيد . يک بطري بزرگ آب به همراه خود به باشگاه ببريد و هنگاميکه در حال انجام تمرينات سنگين و با شدت هستيد ، بين حرکتها و ست ها جرعه اي بنوشيد !

7 – اگر بيشتر وقت خود را بيرون از خونه سپري ميکنيد مطمئنا به آب بيشتري نياز داريد .

8 – روز خود را با آب شروع کنيد و با آب هم به پايان برسانيد . اين کار باعث ميشود که آبي را که در طول شب بر اثر تعريق و تنفس از طريق بدن دفع ميشود را جبران کنيد.

9 – کساني که بدنسازي کار ميکنند ( چه زيبايي و چه پاورليفتينگ ) در طول روز حداقل بايد 3 ليتر آب بنوشند ! * چگونگي تشخيص دهيدراته ( کمبود آب ) شدن بدن : ” اگر آب به انداره کافي بنوشيد رنگ ادرار کاملا شفاف و مقدار آن نيز مناسب است . اگر رنگ ادرار پر رنگ و در عين حال بودار باشد يکي از علامتهاي دهيدراته شدن بدن ميباشد و همچنين نشانه اين است که بدن براي تامين انرژي مورد نياز بدن ، شروع به تخريب بافتهاي عضلاني کرده است.”
Read more
بانوی سرخ پوش... بانویی که سی سال هروز درمیدان فردوسی طهران به انتظار معشوقش بود اونوقتا عشقا اینطور آبکی نبودکه یه طور خاص بود زن سرخ پوش ملقب به یاقوت سرخ متولد سیصدو پنج خورشیدی زنی که اهل طهران است ولی کسی اورانمیشناسد او حدودا سی سال هروز بالباس و کیف وکفش وجوراب قرمز رنگ درمیدان فردوسی ... بانوی سرخ پوش... بانویی که سی سال هروز درمیدان فردوسی طهران به انتظار معشوقش بود
اونوقتا عشقا اینطور آبکی نبودکه یه طور خاص بود
زن سرخ پوش ملقب به یاقوت سرخ متولد سیصدو پنج خورشیدی
زنی که اهل طهران است ولی کسی اورانمیشناسد
او حدودا سی سال هروز بالباس و کیف وکفش وجوراب قرمز رنگ درمیدان فردوسی واغلب ضلع شمال شرقی آن ایستاده و انتظار عشقش رامیکشید
او هروز تا سال شصت ودو ب این کارش ادامه میداد به گفته مردم یکباره ازش خبری نشد
گفته ها درموردش زیاده وکلا مردم میگفتن که زن یاقوتی از عشق شکست خورده بود و ب انتظارمعشوق گم گشته درآن مکان ب انتظار می ایستاد
تنهامستندو تصویری که ازآن زن وجوددارد مصاحبه ای است ازمسعودبهنود که سال پنجاه وپنج خورشیدی بااو انجام داده است .
باهم ببینیم
😔😢
#زن_یاقوتی
#زیرخاکی
#مستند
#عشق #سرقرار
Read more
. جا داره مجددن یادی کنیم از این عزیز... بعله...بعله استاد همینطوره... میگن طرف عقل نداره راحته همینه ها... پست قبلم ببینید... دیگه همین خدافس .
جا داره مجددن یادی کنیم از این عزیز...😂😂😂
بعله...بعله استاد همینطوره...😅
میگن طرف عقل نداره راحته همینه ها...😁
پست قبلم ببینید...↗
دیگه همین خدافس😁✋
Loading...
. کلیپی برای فرار از کلیشه‌های جنسیتی مردسالارانه. اسم کلیپ "ایت لایک اِ لیدی" هست یعنی مثل یک بانو {چیپس} بخور. ولی اتفاقی که توی کلیپ می‌افته اینه که زنان خیلی راحت و آزاد و با سر و صدای زیاد و اونطور که خودشون دوست دارن چیپس میخورند. درست برخلاف انتظار کلیشه‌های جنسیتی که از زنان انتظار میره خیلی ... .
کلیپی برای فرار از کلیشه‌های جنسیتی مردسالارانه. اسم کلیپ "ایت لایک اِ لیدی" هست یعنی مثل یک بانو {چیپس} بخور. ولی اتفاقی که توی کلیپ می‌افته اینه که زنان خیلی راحت و آزاد و با سر و صدای زیاد و اونطور که خودشون دوست دارن چیپس میخورند. درست برخلاف انتظار کلیشه‌های جنسیتی که از زنان انتظار میره خیلی آروم و بی‌سروصدا باشند. اون  حرکت آخر به سمت دوربین هم که خیلی حس خوبی بود و مثل مشت نهایی بر دهان مردسالاری کوبیده شد.
فراموش نکنید که یک زن هرجور که خودش دلش بخواد در جامعه رفتار میکنه ما همه انسان هستیم.

#thefutureisfemale #womenempowerment #femmehood #whoruntheworldgirls #radicalfeminism
Read more
نکته ظریفی بود! #رومن_گاری خداحافظ گاری کوپر ترجمه سروش حبیبی #نباید_میخواندیم_گاری #نباید_میخواندیم @nabayad_mikhandim ‌
Media Removed
نکته ظریفی بود! #رومن_گاری خداحافظ گاری کوپر ترجمه سروش حبیبی #نباید_میخواندیم_گاری #نباید_میخواندیم @nabayad_mikhandim ‌ نکته ظریفی بود!
#رومن_گاری
خداحافظ گاری کوپر
ترجمه سروش حبیبی
#نباید_میخواندیم_گاری
#نباید_میخواندیم
@nabayad_mikhandim
. یک روز معمولی در مدارس دخترونه و پسرونه .
یک روز معمولی در مدارس دخترونه و پسرونه😂😂😂😂
. #ایران چند سال بعد! خنده نداره... هیچ بعید نیس ک اتفاق بیوفته... برا نفس کشیدنمونم داریم پول میدیم... سیر بشو ک نیستن... یکی دونفر یا صد نفرم نیستن... عجب آب و برق مفتی ای شد!!!! #آینده #iran #تورم #دلار .
#ایران چند سال بعد!
خنده نداره... هیچ بعید نیس ک اتفاق بیوفته...
برا نفس کشیدنمونم داریم پول میدیم...
سیر بشو ک نیستن... یکی دونفر یا صد نفرم نیستن...
عجب آب و برق مفتی ای شد!!!!
#آینده #iran #تورم #دلار
ِ چ بساطیه... چ گرفتاری شدیم خداوکیلی... وی پی ان تو کانالم هست... خاستید با وی پی ان برید دانلود ...
Media Removed
ِ چ بساطیه... چ گرفتاری شدیم خداوکیلی... وی پی ان تو کانالم هست... خاستید با وی پی ان برید دانلود کنید ِ
چ بساطیه... چ گرفتاری شدیم خداوکیلی...
وی پی ان تو کانالم هست... خاستید با وی پی ان برید دانلود کنید😂😂😂✌
تمام قصه از جايي شروع شد كه تلگرام حاضر به ارائه ي اطلاعات كاربرانش به هـيچ دولتي نشد، اين يعني امنيت ...
Media Removed
تمام قصه از جايي شروع شد كه تلگرام حاضر به ارائه ي اطلاعات كاربرانش به هـيچ دولتي نشد، اين يعني امنيت در حفظ و حراست اطلاعات، يعني احترام به كاربر، احترام به من مصرف كننده، احترام به حريم خصوصي، احترام به... احترام، واژه اي كه براي ما زياد ملموس نيست! من به عنوان يك كاربر ايراني، به احترام چند سالي ... تمام قصه از جايي شروع شد كه تلگرام حاضر به ارائه ي اطلاعات كاربرانش به هـيچ دولتي نشد، اين يعني امنيت در حفظ و حراست اطلاعات، يعني احترام به كاربر، احترام به من مصرف كننده، احترام به حريم خصوصي، احترام به...
احترام، واژه اي كه براي ما زياد ملموس نيست!
من به عنوان يك كاربر ايراني، به احترام چند سالي كه برايم احترام قائل بودند و امنيتي كه برايم ايجاد كردند، درست دو فاكتوري كه برايم حائز اهميت بود، و از آنجايي كه حق انتخاب را از حقوق اوليه خود مي دانم، پس از فيلتر:
#با_فيلترشكن_از_تلگرام_استفاده_ميكنم
محمود وطن دوست كمالي
@m.vatandoustkamali
پ ن: كانال تلگرام من همچنان فعال خواهد ماند.
برای دانلود فیلتر شکن ب کانال بنده مراجعه کنید، لینک در بیو.
#تلگرام
#فيلترينگ
#فيلترينگ_تلگرام
#ایران_لعنتی
#آخوندستان
Read more
. با دقت گوش بدید و بخونید #تهمینه_میلانی +بخش هایی از کتاب #مانیفست_فمنیست_در_پانزده_پیشنهاد #فمنیست ...
Media Removed
. با دقت گوش بدید و بخونید #تهمینه_میلانی +بخش هایی از کتاب #مانیفست_فمنیست_در_پانزده_پیشنهاد #فمنیست #زن #ایران .
با دقت گوش بدید و بخونید
#تهمینه_میلانی
+بخش هایی از کتاب #مانیفست_فمنیست_در_پانزده_پیشنهاد
#فمنیست #زن #ایران
. نحوه غذا خوردن حیوانات مختلف تکراریه ولی خداس کانگرو و کرگدن خیلی بی شعورن .
نحوه غذا خوردن حیوانات مختلف
تکراریه ولی خداس😂😂😂
کانگرو و کرگدن خیلی بی شعورن😂😂😂
. عجب...
Media Removed
. عجب... .
عجب...
لطفاً به اين جملات دقت كنيد، مخصوصا خانم ها: ولش كن بيا بريم، نري داستان درست كني و تعطيلاتمون و خراب ...
Media Removed
لطفاً به اين جملات دقت كنيد، مخصوصا خانم ها: ولش كن بيا بريم، نري داستان درست كني و تعطيلاتمون و خراب كنيا، ترو خدا باشون بحث نكن، كه چي؟ الان گردن كلفتي مي كني كه چي و ثابت كني؟ اينا صد تا گنده تر از ترو ميبرن جايي كه عرب ني انداخت! بشين بريم بابا! باز خدا روشكر فقط جريمه كرد و ...! جملات آشنايي نيست؟ متاسفانه ... لطفاً به اين جملات دقت كنيد، مخصوصا خانم ها:
ولش كن بيا بريم، نري داستان درست كني و تعطيلاتمون و خراب كنيا، ترو خدا باشون بحث نكن، كه چي؟ الان گردن كلفتي مي كني كه چي و ثابت كني؟ اينا صد تا گنده تر از ترو ميبرن جايي كه عرب ني انداخت! بشين بريم بابا! باز خدا روشكر فقط جريمه كرد و ...! جملات آشنايي نيست؟
متاسفانه ما خودمون عادت كرديم به اينكه بامون ارباب رعيتي و دائم المتهم برخورد بشه، اونم توسط كساني كه لباس خدمت به ما رو به تن كردن!
آيا مي دونستيد پليس راهور بايد بياد كنار پنجره خودروي شما ، مدارك و بگيره و اعمال قانون كنه ؟ معمولاً با چه صحنه اي روبه رويم؟ يه نفر كه لم داده تو سايه و يه عده دورش دارن التماس مي كنن!
مي دونستيد هر ايست بازرسي براي بازرسي ماشين شخصي شما نياز به مجوز قضايي داره و بعد از نشون دادن حكم قضايي مجاز به گشتن و بازرسي خودروي شماست؟ و اگر با احترام درخواست مجوز كرديد و اون بود كه گردن كشي كرد اونه كه متهمه؟
آيا مي دونستيد ورود به منزل شما مثلا روزي كه مهموني داريد بايد با اطلاع شما و مجوز خاص براي منزل شما باشه؟ و اگه نباشه اون اشخاص متهم ان؟
آيا مي دونستيد يه مامور انتظامي و حتي يه قاضي در دادگاه تحت هيچ شرايطي حق برخورد فيزيكي و حتي توهين لفظي به شما رو نداره و اگر كرد متهمه؟!
آيا مي دونستيد ، در قانون اساسی و قوانین عادی، شکنجه روانی و فيزيكي متهمان، ممنوع و موجب تعقیب و مجازات شکنجه‌کننده ميشه و حتي طبق فتواي رهبر ايران زندان انفرادي هم مصداق بارز شكنجه محسوب ميشه و شرعاً و قانوناً تحت هيچ شرايطي مجاز نيست؟! حق با شماست، مگه اينا اين چيزا حاليشونه؟! سوال من هم اينه، مگه ما خودمون حاليمونه؟
وقتي يه بچه بسيجي نوجوان ترو مجبور ميكنه كاملا غير قانوني به عملي بدون مجوز قانوني و شما تن ميدي چون حوصله ي دردسر نداري! توقع داري يه بازجو كه خودش و نكير و منكر ميدونه! قانوني بات رفتار كنه؟! محمود وطن دوست كمالي
#به_طويله_عادت_نكنيم
Read more
. کسانی ک میتوانند تو را باورمند ب چرندیات کنند، میتوانند تورا مجبور ب انجام کار های وحشیانه کنند! #فرانسوا_والتر ...
Media Removed
. کسانی ک میتوانند تو را باورمند ب چرندیات کنند، میتوانند تورا مجبور ب انجام کار های وحشیانه کنند! #فرانسوا_والتر خدارو شکر ک تو #ایران زندگی میکنیم #چهارشنبه_های_سفید #بی_شرف @masih.alinejad .
کسانی ک میتوانند تو را باورمند ب چرندیات کنند،
میتوانند تورا مجبور ب انجام کار های وحشیانه کنند!
#فرانسوا_والتر
خدارو شکر ک تو #ایران زندگی میکنیم😌 #چهارشنبه_های_سفید
#بی_شرف
@masih.alinejad
#استاد_معین #ترمه_و_اطلس #ترانه #1368 ترمه و اطلس بیارین تا بپوشونم تنت سینه ریزی از جواهر بندازم به گردنت... #معین #ترمه_اطلس #ترانه1368 ترانه سرا : #هما_میرافشار آهنگ : #محلی تنظیم کننده : #کاظم_عالمی آلبوم : #صبحت_بخیر_عزیزم دریافت آهنگ اورجینال توی کانال تلگرام (لینک آبی ... #استاد_معین #ترمه_و_اطلس #ترانه #1368
ترمه و اطلس بیارین تا بپوشونم تنت
سینه ریزی از جواهر بندازم به گردنت... 🌹
#معین #ترمه_اطلس #ترانه1368
ترانه سرا : #هما_میرافشار
آهنگ : #محلی
تنظیم کننده : #کاظم_عالمی
آلبوم : #صبحت_بخیر_عزیزم
دریافت آهنگ اورجینال توی کانال تلگرام (لینک آبی در بیو)
Read more
مردها شریک همسرشان هستند نه مهمان! . طرز فكر شما ميزان رشد يافتگي شخصيت شما را نشان خواهد داد. . . @parastou_molaei . . #رابطه #ازدواج #خانواده #عشق #مسئولیت #روابط #عاشقانه #آزادی #رهایی #مشاوره #درمان #روانشناسی #روانشناس #هنر #زندگی #روان #روح #سلامت #درمانگر #روان #مشاوره_ازدواج . . . ☘️ مردها شریک همسرشان هستند نه مهمان!
.
طرز فكر شما ميزان رشد يافتگي شخصيت شما را نشان خواهد داد.
.
.
@parastou_molaei
. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
#رابطه #ازدواج #خانواده #عشق #مسئولیت #روابط #عاشقانه #آزادی #رهایی #مشاوره #درمان #روانشناسی #روانشناس #هنر #زندگی #روان #روح #سلامت #درمانگر #روان #مشاوره_ازدواج
.
.
.
☘️
. واقعن؟!
Media Removed
. واقعن؟! .
واقعن؟!
ِ قسمت هایی از کتاب مانیفست یک فمنیست در 15 پیشنهاد. بسیار آموزنده...حتمن بخونید #کتاب # فمنیست #مانیفست_فمنیست_در_پانزده_پیشنهاد
Media Removed
ِ قسمت هایی از کتاب مانیفست یک فمنیست در 15 پیشنهاد. بسیار آموزنده...حتمن بخونید #کتاب # فمنیست #مانیفست_فمنیست_در_پانزده_پیشنهاد ِ
قسمت هایی از کتاب
مانیفست یک فمنیست در 15 پیشنهاد.
بسیار آموزنده...حتمن بخونید
#کتاب # فمنیست
#مانیفست_فمنیست_در_پانزده_پیشنهاد
. . + پس ما خیالمون از بابت دلار راحت باشه آقای رئیس جمهور ؟ - بعله پس هیج دوشواری نداریم .
.
+ پس ما خیالمون از بابت دلار راحت باشه آقای رئیس جمهور ؟☺
- بعله☺
پس هیج دوشواری نداریم☺
‌ مغزم، مغزم درد می‌کند از حرف زدن. چقدر حرف زده ام، چقدر در ذهنم حرف زده‌ام. خروار خروار حرف با لحن ...
Media Removed
‌ مغزم، مغزم درد می‌کند از حرف زدن. چقدر حرف زده ام، چقدر در ذهنم حرف زده‌ام. خروار خروار حرف با لحن و حالت‌های مختلف، مغایر، متضاد و... گفته‌ام و شنیده‌ام، خاموش شده و باز برافروخته‌ام، پرخاش کرده و باز خوددار شده‌ام، خشم گرفته‌ام و لحظاتی بعد احساس کرده‌ام چشمانم داغ شده‌اند و دارند گُر ...
مغزم، مغزم درد می‌کند از حرف زدن. چقدر حرف زده ام، چقدر در ذهنم حرف زده‌ام.
خروار خروار حرف با لحن و حالت‌های مختلف، مغایر، متضاد و...
گفته‌ام و شنیده‌ام،
خاموش شده و باز برافروخته‌ام،
پرخاش کرده و باز خوددار شده‌ام،
خشم گرفته‌ام و لحظاتی بعد احساس کرده‌ام چشمانم داغ شده‌اند و دارند گُر می‌گیرند؛
مثل وقتی که انسان بخواهد اشک بریزد و نتواند.
شک هرگز!

#محمود_دولت_آبادی
Read more
برای پدران حال و آینده! نترسید از اینکه دختربچه هایتان زمین بخورند، اجازه دهید گریه کنند اما دوباره ...
Media Removed
برای پدران حال و آینده! نترسید از اینکه دختربچه هایتان زمین بخورند، اجازه دهید گریه کنند اما دوباره بایستند. بزرگ‌تر که شدند گاهی از آن‌ها بخواهید نان بخرند، حتی یک بار شده در صف بایستند. مطمئن باشید به کسی در صف نانوایی تجاوز نمی‌کنند، مطمئن باشید حرف در و همسایه که بگویند: " مرد نداشتند ... برای پدران حال و آینده!
نترسید از اینکه دختربچه هایتان زمین بخورند،
اجازه دهید گریه کنند اما دوباره بایستند.
بزرگ‌تر که شدند گاهی از آن‌ها بخواهید نان بخرند، حتی یک بار شده در صف بایستند.
مطمئن باشید به کسی در صف نانوایی تجاوز نمی‌کنند، مطمئن باشید حرف در و همسایه که بگویند:
" مرد نداشتند در خانه؟"به پشیزی نمی‌ارزد.
همانقدر که آنها را برای آشپزی تشویق می‌کنید برای تعمیر قفل اتاق هم ترغیب کنید.
دخترهایتان را اگر کلاس رقص می‌فرستید، یک دوره هم دفاع شخصی بفرستید.
و باور کنید اینها به معنای فمنیسم بودن نیست
دوره ای نیست که بخواهند زن‌ها در معدن کار کنند، دوران ما خطرناک‌تر از این حرف‌هاست.
این‌ها را گفتم که دخترهایتان منتظر کسی نباشند که مثل پدرهایشان برایشان نان بیاورد!
که دنبال مردی مثل پدرهایشان در اینستاگرام و تلگرام نگردند.
اینها را گفتم که دخترهایتان باور کنند می‌توانند روی پای خودشان بایستند!
که بدانند این روزها" جیگرم" به اندازه "ضعیفه" پنجاه سال پیش فحش است!
اگر رویای دخترتان خانم دکتر و خانم مهندس شدن است به او کمک کنید و بگویید "خانم آقای دکتر" و "خانم آقای مهندس" مدرک تحصیلی به حساب نمی‌آید.
برای دخترهایتان لاک بخرید، رژ بخرید و به آنها بگویید زیباترینند.

نگذارید مات و مبهوت" عروسک" گفتن‌های پسر مردم شوند.‌
به دخترهایتان بگویید هیچ خرس پشمی و هیچ دسته گل رزی به اندازه زحمت چندین و چندساله بزرگ کردنشان نمی‌ارزد.
به آنها بگویید ازدواج، تنها هویت آنها نیست...
که هیچ شوالیه ای با هیچ اسب سفیدی قرار نیست آنها را به هیچ قصری ببرد!

از دخترهایتان بخواهید برای به دست آوردن خواسته‌هایشان کار کنند که بدانند شوالیه‌ها خودپرداز نیستند،
که ازدواج فقط و فقط برای درو کردن پاساژها نیست.
یادشان بیاورید در دوره ای که خواستگارها پدرزن پولدار می‌خواهند یا زن پولساز، باید سعی کنند خودشان شوهر خوبی باشند!
به دخترهایتان اجازه بدهید زمین بخورند و دوباره بایستند.
به دخترانتان اعتماد کنید و آنان را به تجربه های بزرگ دعوت کنید.
Read more
. تاریخ فراموش نخاهد کرد<span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> #تاریخ #پدر #مرد #ایران #حیثیت_آبرو <span class="emoji emoji1f602"></span> . . . حالا جدی<span class="emoji emoji1f447"></span> ✿ #کپشن و ...
Media Removed
. تاریخ فراموش نخاهد کرد #تاریخ #پدر #مرد #ایران #حیثیت_آبرو . . . حالا جدی ✿ #کپشن و روزی میرسد که فرزندتان از شما میپرسد چند بار عاشق شده اید؛ آن روز بنشینید و برایش تعریف کنید از دوستی‌های اجتماعی که به رابطه های جدی مان راهشان دادیم و دیوارهای اعتماد را آوار کردیم از #عشق هایی ... .
تاریخ فراموش نخاهد کرد😂😂😂
#تاریخ #پدر #مرد #ایران #حیثیت_آبرو 😂
.
.
.
حالا جدی👇
✿ #کپشن

و روزی میرسد که فرزندتان از شما میپرسد چند بار عاشق شده اید؛ آن روز بنشینید و برایش تعریف کنید از دوستی‌های اجتماعی که به رابطه های جدی مان راهشان دادیم و دیوارهای اعتماد را آوار کردیم
از #عشق هایی که در "سکرت چت ها" مدتش را تعیین کردیم؛
از "بی تو میمیرم هایی" که به لمس یک دکمه ی بلاک بند بود ازعکس و خاطراتی که با یک "دیلیت" جان دادند روی دستمان‌
از قول هایی که به راحتی اب خوردن رویش پا گذاشتیم همه را بگویید...
آن روز بدون اینکه بخواهید چنان تصور تهوع آوری از عشق به فرزندتان میدهید که تا عمر دارد فکر دوست داشتن به سرش نزند... #سحر_رستگار
Read more
. رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند من ار چه در نظر یار خاکسار شدم رقیب ...
Media Removed
. رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند من ار چه در نظر یار خاکسار شدم رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند چو پرده دار به شمشیر می‌زند همه را کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند چه جای شکر و شکایت ز نقش نیک و بد است چو بر صحیفه هستی رقم نخواهد ماند سرود مجلس جمشید گفته‌اند ... .
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند
چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند

من ار چه در نظر یار خاکسار شدم
رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند

چو پرده دار به شمشیر می‌زند همه را
کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

چه جای شکر و شکایت ز نقش نیک و بد است
چو بر صحیفه هستی رقم نخواهد ماند

سرود مجلس جمشید گفته‌اند این بود
که جام باده بیاور که جم نخواهد ماند

غنیمتی شمر ای شمع وصل پروانه
که این معامله تا صبحدم نخواهد ماند

توانگرا دل درویش خود به دست آور
که مخزن زر و گنج درم نخواهد ماند

بدین رواق زبرجد نوشته‌اند به زر
که جز نکویی اهل کرم نخواهد ماند

ز مهربانی جانان طمع مبر حافظ
که نقش جور و نشان ستم نخواهد ماند

حافظ
#شعری_که_نباید_میخواندیم 🔳کانال: @nabayad_mikhandim
Read more
‌ ماهی قرمز، سمنو نیست. سیر و سکه و سیب نیست. اسباب بازی نیست. لوازم خونگی نیست. وسیله تزیین نیست. قلب ...
Media Removed
‌ ماهی قرمز، سمنو نیست. سیر و سکه و سیب نیست. اسباب بازی نیست. لوازم خونگی نیست. وسیله تزیین نیست. قلب داره. به این بازارِ کثیف دامن نزنید. تماشا کنید عکس‌ها رو... #ماهی_قرمز #سرزمین_نکبتبار عکس‌ها: حسین اسماعیلی @nabayad_mikhandim تازه در بهترین حالت اگر این ماهی زنده بمونه ...
ماهی قرمز، سمنو نیست.
سیر و سکه و سیب نیست.
اسباب بازی نیست.
لوازم خونگی نیست.
وسیله تزیین نیست.
قلب داره.
به این بازارِ کثیف دامن نزنید.
تماشا کنید عکس‌ها رو...
#ماهی_قرمز
#سرزمین_نکبتبار
عکس‌ها: حسین اسماعیلی
@nabayad_mikhandim
تازه در بهترین حالت اگر این ماهی زنده بمونه آخر کار داخل نهر ها و رود خانه های طبیعی رها میشه ک ظاهرا ب ماهی لطف شده ولی در واقع اینطور نیس،
ماهی قرمز داخل بدنش ی نوع انگلی داره ک ب خودش اسیب نمیزنه ولی وقتی بره داخل رود خونه این انگلو آزاد میکنه و بقیه ماهی هارو مریض میکنه... همینطور این ماهی وقتی محیط بزرگی داشته باشه رشد زیادی میکنه و هرچیزی ک اندازه دهنش باشه رو میخوره...
از قبیل بچه ماهی های دیگه!
در نتیجه هیچ نکته مثبتی تو خرید این ماهی نیس. ‌
Read more
. یک کار بسیار زیبا از بانوان هنرمند و پرقدرت سرزمینم... واقعا لذت بردم<span class="emoji emoji263a"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> . . لطفا از كار ما حمايت ...
Media Removed
. یک کار بسیار زیبا از بانوان هنرمند و پرقدرت سرزمینم... واقعا لذت بردم . . لطفا از كار ما حمايت كنيد تا زنان سرزمينم را رو سفيد كنيم video : negar moradabadi @negraphy_ tar player :naghmeh moradabadi dayere player : negar ezazi @negar_ezazi با تشكر از گروه خوانندگان عزيزم دوستان ... .
یک کار بسیار زیبا از بانوان هنرمند و پرقدرت سرزمینم... واقعا لذت بردم☺❤💕
.
.

لطفا از كار ما حمايت كنيد تا زنان سرزمينم را رو سفيد كنيم
video : negar moradabadi
@negraphy_
tar player :naghmeh moradabadi
dayere player : negar ezazi
@negar_ezazi
با تشكر از گروه خوانندگان عزيزم دوستان خيلي خوبم
نوشين حسينيان
سوده جلالي
پروانه و شيوا
@nouschin_music
@soodehseyedjalali
توليد ملي را حمايت كنيم
@vizland
@arash__hesami
لطفا براي پخش ويدئو اسامي رو تگ كنيد تا زحمات ما نتيجه بخش باشه
ممنون
#حمایت_از_نوازندگان_خانم
#حمایت_از_بانوان_نوازنده
Read more
. وقتی از بوم بوم تام تام حرف میزنیم... از چ سخن میگوییم! رقصشون چطوره؟ آهنگشو گذاشتم کانال #dance #bum_bum_tam_tam #رقص .
وقتی از بوم بوم تام تام حرف میزنیم... از چ سخن میگوییم!
رقصشون چطوره؟
آهنگشو گذاشتم کانال
#dance #bum_bum_tam_tam #رقص
<span class="emoji emoji1f514"></span><span class="emoji emoji1f4c3"></span> عید با اعصاب ما چه می‌کند؟ ✍️️ تعطیلات فرصتی است تا مردم چندروزی را از مشکلات روزمره زندگی فاصله ...
Media Removed
عید با اعصاب ما چه می‌کند؟ ✍️️ تعطیلات فرصتی است تا مردم چندروزی را از مشکلات روزمره زندگی فاصله بگیرند و در واقع با روحیه بهتر و شاداب‌تری زندگی را از سر گیرند. همان‌طور که در محیط خانه و محل کار مشاهده می‌کنیم افراد با نزدیک شدن به عید جنب و جوش زیادی پیدا می‌کنند و بیشتر شبیه این است که در یک مسابقه ... 🔔📃 عید با اعصاب ما چه می‌کند؟
✍️️ تعطیلات فرصتی است تا مردم چندروزی را از مشکلات روزمره زندگی فاصله بگیرند و در واقع با روحیه بهتر و شاداب‌تری زندگی را از سر گیرند.
🔻همان‌طور که در محیط خانه و محل کار مشاهده می‌کنیم افراد با نزدیک شدن به عید جنب و جوش زیادی پیدا می‌کنند و بیشتر شبیه این است که در یک مسابقه شرکت می‌کنند که حتما باید پیروز شوند. تعجیل در کار و عوامل بیرونی ممکن است تاثیراتی در خلق و خو و بعضی از اختلالات روان ایجاد کند که لازم است مردم اطلاعاتی نسبت به آن داشته باشند تا با رعایت اصولی بتوانند بدون دغدغه و ناراحتی عید را شروع کنند و به اتمام برسانند.
🔻بسیاری از مردم سعی می‌کنند کارهایی که در طول یک سال به تعویض انداخته‌اند، در چند روز مانده به عید نوروز انجام دهند یا تغییر در دکوراسیون خانه و برنامه‌ریزی‌های امور روزمره که بسیار هم وقت‌گیر هستند را در زمان بسیار کوتاهی به اتمام برسانند، در حالی که این قبیل کارها وقت‌گیر، دشوار و استرس زا هستند و اضطراب زیادی به افراد وارد می‌کنند. پس افرادی که دچار مشکلات روان و اعصاب هستند و نیاز به آرامش بیشتری دارند، اگر وارد این چرخه شوند طبیعی است که دچار مشکلات بیشتری شوند.
🔻اما اگر بخواهیم به این سوال که تعطیلات چه تاثیری روی اعصاب و روان ما خواهد داشت پاسخ دهیم، باید گفت که احتمال تغییرات در شدت یا حالات بیماران وجود دارد.
🌸
عید و وسواس
✍️️ در افراد دچار اختلال وسواس ممکن است مشکل در طول تعطیلات عید شدت یابد. در نوعی از وسواس، افراد علاقه زیادی به تمیز و مرتب کردن اشیاء دارند و طبیعی است که خانه تکانی این فرصت را بیشتر برای آنها مهیا می‌کند. نتیجه اینکه روزهای پایانی سال برای اطرافیان چنین اشخاصی به معضلی آسیب‌زننده تبدیل می‌شود و این نوع وسواس به شدت روی ارتباطات خانوادگی شخص بیمار تاثیر می‌گذارد و آن را تضعیف می کند، در نتیجه بهتر است مراجعه به روانشناس در اولویت قرار گیرد.
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f380"></span><span class="emoji emoji1f46f"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f609"></span> پیشاپیش عیدتون مبارک
Media Removed
پیشاپیش عیدتون مبارک ❤🎀👯😘😉
پیشاپیش عیدتون مبارک
روز مادر مبارک <span class="emoji emoji2764"></span> روز زن فقط این نیست که در یک روز خاص بیایم و تند تند تبریک بگیم و استوریها و پیجهای اینستا ...
Media Removed
روز مادر مبارک روز زن فقط این نیست که در یک روز خاص بیایم و تند تند تبریک بگیم و استوریها و پیجهای اینستا گرام رو پر کنیم از عکس و متنهای مربوط به زن و مادر هر روز #روز_زن و #روز_مادر هست اگر در طی سال و روزهای گذرای عمر خود به زنان و مادرانمان احترام گذاشتیم و حقوق انسانی رو رعایت کردیم و به اعقاید ... روز مادر مبارک ❤
روز زن فقط این نیست که در یک روز خاص بیایم و تند تند تبریک بگیم و استوریها و پیجهای اینستا گرام رو پر کنیم از عکس و متنهای مربوط به زن و مادر

هر روز #روز_زن و #روز_مادر هست

اگر در طی سال و روزهای گذرای عمر خود به زنان و مادرانمان احترام گذاشتیم و حقوق انسانی رو رعایت کردیم و به اعقاید و نظرات و احساسات زن و مادر توجه کردیم و اهمیت دادیم

و از تعصبات بی مورد قومی و قبیله ای دست برداشتیم
و زن رو یک انسان دیدیم
نه یک کالا و ابزار جنسی
نه یک موجود ناتوان
نه یک خدمتکار منزل و پرستار بچه
و هزارن نه دیگه... اون موقع هست که میتونیم این روز رو به بانوان و مادران تبریک بگوییم...
Read more
. من نمیدونستم همچین قانونی تو ایران وجود داره! اینها پوسترهای جدیدیه که شهیندخت ملاوردی در توییتر ...
Media Removed
. من نمیدونستم همچین قانونی تو ایران وجود داره! اینها پوسترهای جدیدیه که شهیندخت ملاوردی در توییتر منتشر کرده درباره آزار خیابانی و سهم زنان از امنیت در فضاهای عمومی. بالاخره یه بار بدون تشبیه زنان به آبنبات و کلوچه و آجیل تلاش شده به آزارجنسی اونجوری پرداخته بشه که باید بشه. برای اولین باره ... .
من نمیدونستم همچین قانونی تو ایران وجود داره!
اینها پوسترهای جدیدیه که شهیندخت ملاوردی در توییتر منتشر کرده درباره آزار خیابانی و سهم زنان از امنیت در فضاهای عمومی. بالاخره یه بار بدون تشبیه زنان به آبنبات و کلوچه و آجیل تلاش شده به آزارجنسی اونجوری پرداخته بشه که باید بشه. برای اولین باره که میبینم زنان مسئول و مقصر معرفی نشدن. گام خوبیه رو به جلو. این خوبه که زنان بدونن از نظر قانونی میتونن فرد آزاردهنده را پیگرد کنند. پلاک ماشین را بردارین اگر ازارتون دادن و پیگیری کنین. گامهای کوچولو تغییرات بزرگی میتونن ایجاد کنن. از یه جا باید شروع کنیم
بحث سهم زنان از امنیت در فضاهای عمومی حقیقی و مجازی از مباحث مورد علاقه من در فمینیسم هستش که یه روز سر فرصت در یک لایو در موردش صحبت میکنم.
#آزارخیابانی #آزارجنسی #زنان #فمینیسم #نارنجی
Read more

Loading...