Loading Content...

Birkitapmutluluk Instagram Photos and Videos

Loading...


birkitapmutluluk Şule | 21 @birkitapmutluluk mentions
Followers: 3,116
Following: 200
Total Comments: 0
Total Likes: 0

"Sizleri en az bir karanlık sırrınızı ifşa etmeye zorlayarak her birinize tahminlerimin de ötesinde ...
Media Removed
"Sizleri en az bir karanlık sırrınızı ifşa etmeye zorlayarak her birinize tahminlerimin de ötesinde zarar vermiş olabilirim ama yaptığınız şeyler, birbirinizden sakladıklarınız yüzünden hiçbiriniz beni suçlayamazsınız. Bunlar sizin hatalarınız, benim değil." 🗝🗝🗝🗝🗝 Kötülük ... "Sizleri en az bir karanlık sırrınızı ifşa etmeye zorlayarak her birinize tahminlerimin de ötesinde zarar vermiş olabilirim ama yaptığınız şeyler, birbirinizden sakladıklarınız yüzünden hiçbiriniz beni suçlayamazsınız. Bunlar sizin hatalarınız, benim değil."
🗝🗝🗝🗝🗝
Kötülük Tohumları |
Serinin her kitabımı birbirinden güzel olur yahu.
Artık Victor'ın gitgide büyükmekte olduğu bir ekibi vardır. Birden bire ekipteki kişilerin sevdikleri insanlar kaçırılır ve bunun sorumlusu olan kişi Nora'dır.
Nora ekipteki herkesi çok iyi tanır ve onların birbirlerine bile söylemedikleri en karanlık sırlarını dahi bilir. Victor ve ekibi Nora'yı yakalar fakat işler istedikleri gibi gitmez. Aslında her şey Nora nın istediği gibi olduğunu çok sonra fark ederler ve her biri kendini en karanlık sırrını itiraf ederken bulur.
Kitap beni resmen şoka soktu. Bilenmezlikler, sırlar, Nora'nın gerçekte kim olduğu ve neden bunları yaptığı, Fredrik'in caniliği, Niklas'ın ve Dorian'ın gerçekleri ve daha fazlası...
Resmen hepsi beni şoka soktu.
Izabel ise beni deli etti. Bazı bölümlerde ya çok salakça davrandı ya da düşündü. Ama Victor her zamanki gibiydi💕Canım Victor.
Nora, seriye ayrı bir hava kattı. Başından beri o güçlü havası beni kendine hayran bıraktırdı. Gerçekten Nora'yı sevdim. Kitapta Victor'ın kadın hali diye bahsettiler. Galiba tam olarak öyle. Yine bir günde okuyup bitirdim sayfalar akıp gitti. Bir film izliyormuşum gibi her sahne gözümde canladı ve anı yaşadım.
Serinin 5.kitabı için çok sabırsızlanıyorum. Yine J.A. Redmerski harikalar yaratmıştır bundan eminim.
Seriye başlamamış olanlar neyi bekliyorsunuz hemen başlayın.
Çok seveceksiniz.
Aşık olacaksınız.
Puanım: 5/5✌
.
.
.
.
.
.
#sarai #izabel #kuguvecakal #kotuluktohumlari #jaredmerski #revivingizabel #killingsarai #victorfaust #ephesusyayinlari #thenewyorktimesbestseller #theswanandthejackal #inthecompanyofkillers #killers #series #izabelseyfried #kitap #kitapyorumu #kitaplar #book #books #bookstagram
Read more
Loading...
Ben de gözyaşlarımı içime attım çünkü çok saçmaydılar ve kendi gözlerime ait değillerdi. Buna ...
Media Removed
Ben de gözyaşlarımı içime attım çünkü çok saçmaydılar ve kendi gözlerime ait değillerdi. Buna hakkım yoktu. Bu hakkı da istemiyordum zaten. Elimi cebime atıp sadece Çakal, Uzman Fredrik Gustavsson'a yakışan, yaralı bir kalp taşıyan ama ağlama, düşünme ve sevme haklarını çoktan rafa ... Ben de gözyaşlarımı içime attım çünkü çok saçmaydılar ve kendi gözlerime ait değillerdi. Buna hakkım yoktu. Bu hakkı da istemiyordum zaten. Elimi cebime atıp sadece Çakal, Uzman Fredrik Gustavsson'a yakışan, yaralı bir kalp taşıyan ama ağlama, düşünme ve sevme haklarını çoktan rafa kaldırmış o adama özgü ifademi takındım.
💉💊🗡🔫
Katiller Serisinin üçüncü kitabı çoooook güzeldi.
Fredrik ve Cassia'nin ağzından okuduğumuz bu kitap beni bambaşka duygulara ve heyecanlara sürükledi. Gerçekten serinin en iyi kitabı!
Başlarda her şey bana çok tuhaf ve anlamsız gelmişti açıkcası. Çünkü arka kapak yazısını okuyunca Fredrik'in Seraphina'yi bulma macerasına taa en başından itibaren okuyacağız gibi bir düşünceye kapılmıştım. Lakin öyle olmadı çok daha alışık olmadığımız bir şekilde başladı ve inanın öyle de devam etti. Hiçbir şey görüldüğü gibi değildi. Kitap hem aksiyonlu hemde baya dram yüklüydü. Gözlerim hep dolu dolu oldu.
Hele o son, her şeyin çözüme kavuşacağı yerde böğrüme bir şey oturdu sanki. Fredrik'i zaten bu kitaptan önce de çok seviyodum. Ama iç dünyasını okuyunca daha da çok sevdim.
Cassia'nin davranışları çok garip olduğu için pek ısınamadım. Yani ısınamamıştım ama sonra neyse susuyorum...
Her anlamda çok güzeldi. Bu seriyi okuyun okuyun ve okuyun. Sevmeyeni görmedim ve görmekte istemiyorum 🙈
Herkese önerimdir. Herkes derken en az 15 yaşından büyük olanlara çünkü hem cinsellik hemde cinayetler, işkenceler baya bir fazla.
Ama serinin adı katiller çetesi başka bir şeyin beklenmesi pek doğru olmazdı.
Puanım:5/5❤
.
.
.
.
.
#katillercetesi #izabel #sarai #jaredmerski #ephesusyayinlari #thenewyorktimesbestseller #bestseller #theswanandthejackal #inthecompanyogkillers #revivingizabel #sarai
Read more
"O silahı hepimiz kullandık O silahı hepimiz ateşledik." <span class="emoji emoji1f52b"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span> River Burnu oğlanları her zaman ...
Media Removed
"O silahı hepimiz kullandık O silahı hepimiz ateşledik." River Burnu oğlanları her zaman ki partilerini yaptıktan sonra sabaha karşı avlanmaya çıkmışlardır. 5 kişi gittikleri avlanmadan sadece dördü geri dönmüştür. Oğlanlar arkadaşlarını öldüren kurşunu kimin ateşlediğini ... "O silahı hepimiz kullandık
O silahı hepimiz ateşledik."
🔫🔫🔫🔫🔫
River Burnu oğlanları her zaman ki partilerini yaptıktan sonra sabaha karşı avlanmaya çıkmışlardır. 5 kişi gittikleri avlanmadan sadece dördü geri dönmüştür. Oğlanlar arkadaşlarını öldüren kurşunu kimin ateşlediğini söylemiyordu. Ve kanıtlar dördünün de suçlu olduğunu gösteriyor.
Kate Marino, bölge savcısı yanında yarı zamanlı staj yapıyor. Ve river burnu oğlanların davası ise patronu Bay Stone'a veriliyor. Kasabanın gördüğü en büyük dava. Ve herkesin dilinde tabikide.
Bölge başsavcısı davayı olaysız bir şekilde bitirmek istiyor fakat Kate davanın üstünün kapatılmasına izin vermiyor. Kate için Grant'in katilinin bulunması çok önemli.
Kitap çok güzeldi. Gerçekten.
Bölümleri Kate'in ağzından okuyoruz fakat her bölüm sonunda katilin ağzındanda bir sayfa yer alıyor. Ve gerçektende tüyler ürpertici. Yani kim olduğunu bilmiyoruz ve o anlattıkları gerçekten ürperticiydi.
Bütün River Burnu oğlanlarından şüphelendim ve biri haricinde hiç birini sevemedim. Hatta ölmüş olan Grant'i bile tanıdıkça soğudum.
Kate ise bu davanın düşmemesi için ve gerçekleri ortaya çıkarmak için çok başarılıydı. Hele son sayfaları resmen gözümü kırpmadan okudum. Aşırı derecede heyecanlıydı. Nefes bile alamadım heyecandan.
Ve sonu ise tam bir şoook.
Gizem, gerilim türü çok okuduğum bir tür değil. Fakat okuduğum zaman ise işte böyle kitaplar okumak istiyorum.
Değinmeden gidemeyeceğim bir diğer konu ise kapağı. Ama çok güzel değil mi? Şuan kitaplığımda en sevdiğim kapağı olan kitap budur.
Herkese önerimdir. Alın, okuyun.
☆5/5☆
.
.
.
.
.
#bubizimhikayemiz #ezgikizmaz #yabanciyayinlari #ashleyelston #thisisourstory #kitap #kitapyorumu #kitaplar #gerilim #gerilimroman #roman #book #books #bookstagram
Read more
Birbirimiz için yaratılmış gibiydik, başta birbirine uymuyormuş gibi görünen ama sonunda hiç ...
Media Removed
Birbirimiz için yaratılmış gibiydik, başta birbirine uymuyormuş gibi görünen ama sonunda hiç beklenmedik bir şekilde yan yana düşen iki yapboz parçası gibi... 🗡 Izabel çook güzeldi. Serinin ilk kitabını sevmemiş olanlar ve seriye devam etmeme kararı alanlar lütfen bunu Izabel ... Birbirimiz için yaratılmış gibiydik, başta birbirine uymuyormuş gibi görünen ama sonunda hiç beklenmedik bir şekilde yan yana düşen iki yapboz parçası gibi...
🔫🗡
Izabel çook güzeldi. Serinin ilk kitabını sevmemiş olanlar ve seriye devam etmeme kararı alanlar lütfen bunu Izabel i okuduktan sonra karar versin. Çünkü ilkinden kat be kat daha güzeldi.
Sarai'nin kendine olan güvenini ve cesaretini daha fazla görüyoruz. Victor ise kalbine olanlar konusunda artık emin ve bunu saklamaya çalışmıyor.
İkilinin arasındakileri okumak ilk kitaptan beri beklediğim bir şeydi ve okurken gözlerimden kalpler kalpler çıkıyordu.
Yine çok fazla kan vardı. Ve işkence.
Oyunlar, kurallar, aksiyon hiç eksik olmadı.
Ne ararsan var dedirten bir kitaptı açıkcası.
Hem ıyy😐 dedirtip hemde yaa😍 dedirten bir seri.
Haliyle herkesin kaldıramayağı şeyler olduğunu düşünüyorum ve küçüklere önermiyorum.
Ama benim çok fazla sevdiğim serilerden bir tanesi ve tabikide puanım 5/5💕
Kuğu ve Çakal için aşırı aşırı heyecanlıyım çünkü Fredrik. .
.
.
#sarai #izabel #jaredmerski #ephesusyayinlari #katillercetesi #thenewyorktimesbestseller #bestseller #revivingizabel #inthecompanyofkillers #kitap #kitaplar #kitapyorumu #book #books #bookstagram #instagram
Read more
O silahı hepimiz kullandık. O silahı hepimiz ateşledik. O sabah River Burnu'nda ne olduğunu ...
Media Removed
O silahı hepimiz kullandık. O silahı hepimiz ateşledik. O sabah River Burnu'nda ne olduğunu kimse bilmiyordu. Beş oğlan avlanmaya çıkmıştı. Sadece dördü geri dönmüştü. Oğlanlar arkadaşını öldüren kurşunun kimin ateşlediğini söylemiyordu, kanıtlar dördünün de suçlu olabileceğini ... O silahı hepimiz kullandık.
O silahı hepimiz ateşledik.

O sabah River Burnu'nda ne olduğunu kimse bilmiyordu.
Beş oğlan avlanmaya çıkmıştı.
Sadece dördü geri dönmüştü.
Oğlanlar arkadaşını öldüren kurşunun kimin ateşlediğini söylemiyordu, kanıtlar dördünün de suçlu olabileceğini gösteriyordu.
Kate Marino'nun bölge savcısının yanındaki stajı çok havalı bir iş değildi. Daha ziyade okuldan erken çıkmak ve üniversiteye başvururken faydalı olması için bir mazeretti. Fakat bir gün patronu Bay Stone'a önemli bir dava verilmişti: Küçük bir kasaba olan Belle Terre'in gördüğü en büyük dava. River Burnu Oğlanları herkesin dilindeydi. Kazanın gerçekleştiği sabah yapılan kan testleri onları kötü gösterse de, bölge başsavcısı davayı olaysız bir şekilde bitirmek istiyordu.
Sonuçta rütbesini onlardan birinin ailesine borçluydu.
Kate davanın üstünün kapatılmasına izin vermeyecekti. Kendi sırlarından önce başkalarınınkileri ortaya çıkarmak zordu ama Grant için adaletin sağlanmasını istiyordu. Fakat Kate, olayı araştırırken hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrenmişti. Gerçeğe tehlikeli bir şekilde yaklaştıkça Kate şüphelenmeye başlamıştı: Yaşananlar gerçekten kaza mıydı?
Bir an önce gerçekler ortaya çıkmazsa birden fazla hayat tehlikeye girecekti. Kate'inki de dahil. "Ürpertici, gergin ve tam yerinde olan sürprizlerle dolu."
-Kirkus Reviews
"Nefesinizi kesecek, yavaş yavaş artan bir gerilim."
-Collen Houck
.
.
.
Aşırı aşırı merak ettiğim bir kitaba başlıyorum. İlk çıktığı zamandan beri çok okumak istiyordum ve şimdi başlıyoruuum💃
Herkese keyifli okumalar💕
.
.
.
.
.
#bubizimhikayemiz #ashleyelston #yabanciyayinlari #thisisourstory #kitap #okumayabasladim #okuyorum #kitaplar #gerilimroman #roman #gerilim #currentlyreading #reading #book #books #booklove #booklike #like #vscolike #vsco #bookstagram
Read more
Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz? <span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f454"></span><span class="emoji emoji1f50d"></span><span class="emoji emoji1f4bb"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span> "Daha önce ...
Media Removed
Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz? "Daha önce de sevdiğim birini kaybettim ve bu beni değiştirdi. Daha önce de sevdiğim birinden vazgeçtim ve bu beni darmadığın etti. Sen gittiğinde Liis, neden olursa olsun... bunun beni bitireceğini ... Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz?
💙👔🔍💻🔫
"Daha önce de sevdiğim birini kaybettim ve bu beni değiştirdi.
Daha önce de sevdiğim birinden vazgeçtim ve bu beni darmadığın etti.
Sen gittiğinde Liis, neden olursa olsun... bunun beni bitireceğini biliyorum."
💙👔🔍💻🔫
Şu zamana kadar üç Maddox kardeşin hikayesini okudum ve aralarından en çok Thomas Maddox u sevdim💕 Elimde değil üzgünüm Travis, Trenton...
Tatlı Sır'ın sonundan sonra bu kitap için çok meraklı ve heyecanlıydım o yüzden hiç bekletmeden ardarda iki kitabıda okudum. Thomas ve Liis'in FBI da çalışması kitaba çok ayrı bir hava katmış. Suçlarla felan uğraşmaları (fazla olmasada) baya serinin havasını değiştirdi.
Kitapta sinirlendiğim çok önemli bir nokta var. Daha önce cidden görmediğim ve beni sinir krizine sokan bir olay vardı. Ve asla çözüme kavuşmamasıda cabası.
Thomas ve Liis arasında iki taraftada sorunlar var. Tamam ikiside kabul ediyor ama yinede birbirlerini sevdikleri için beraber bir ilişkide olmayı istiyorlar ve deniyorlar. Sonra bir şey oluyor ve yine bir tartışma ve ayrılık. Sonra yine birbirlerine geri dönüyorlar sonra yine aynı şey ayrılık. Son 60-70 sayfa aynen bu şekilde devam etti ve ben yeter artık diye bağırmak istedim. Sırf bu yüzden bir puan kırdım hemde hiç acımadan. Bunun dışında kitap güzeldi. Bütün kardeşleri bir arada görmek seride en sevdiğim olaylardan birisi. Tyler ve Taylor ın kitaplarında aşk yaşayacağı kızlarıda görmüş olduk. Kitabın son bölümü gerçekten tahmin ettiğim gibi değildi. Yani bu şekilde gelişeceğini hiç düşünmemiştim. Liis, işine bağımlı birisi ve hayalleri vardı. O hayalleri bırakmamasına çok sevindim.
Tekrar ve tekrar söylüyorum Maddox kardeşlerine hayranım!
Puanım: 4/5
.
.
.
.
.
#tatlibela #tatlisir #tatliyalan #tatlibela #jamiemcguire #yabanciyayinlari #maddoxbrothers #thomasmaddox #travismaddox #kitap #kitapyorumu #kitaplar #book #books #booklove #booklike #like #bookstagram #instagram
Read more
Loading...
Maddoxlar belanın kokusunu alabiliyorlardı. En azından öyle görünüyordu, çünkü nerede bir kavga ...
Media Removed
Maddoxlar belanın kokusunu alabiliyorlardı. En azından öyle görünüyordu, çünkü nerede bir kavga olsa ya başlatan ya da bitiren onlar olurlardı. Genellikle her ikiside. ☟ ☟ ☟ ☟ ☟ Maddoxları çok özlemişim hemde baya fazla Tatlı Bela'da Travis Maddox ve Abby nin aşklarına tanık olmuştuk. ... Maddoxlar belanın kokusunu alabiliyorlardı. En azından öyle görünüyordu, çünkü nerede bir kavga olsa ya başlatan ya da bitiren onlar olurlardı. Genellikle her ikiside. ☟ ☟ ☟ ☟ ☟
Maddoxları çok özlemişim hemde baya fazla❤ Tatlı Bela'da Travis Maddox ve Abby nin aşklarına tanık olmuştuk. Bu kitapta ise Travisin abisi Trenton Maddox ın aşk hayatını okuyoruz. Ve ben istemeden de olsa Trenton ı daha fazla sevdim. Camille in ise Abby den çok daha olgun olduğunu düşünüyorum. Çünkü sürekli olarak onlar kavga ediyorlardı fakat Trenton ve Camille öyle değillerdi. Bu yüzden kitabıda sevdim. Hem çok eğlenceliydi hemde adından da anlaşılacağı gibi bir sırrı vardı. Size tavsiyem sayfa sayısına bakmayın. Tam olarak bütün bir kitap boyunca saklanan gizem en sonda verilmiş olduğundan büyük bir spoiler yemiş olursunuz. Ama bakmadan bile sırrı tahmin edebilirsiniz yani ben ettim. Tahminlerim doğru çıktı.
Cami, hem üniversite öğrencisi hemde geceleri barda barmenlik yapıyor. Trenton ise trafik kazasından sonra üniversiteyi bırakmış, yerel bir dövmecide çalışıyor.
Bu iki ana karakterimizin yolları Cami nin çalıştığı barda kesişiyor. Hikayede bu şekilde ilerliyor.
Ben kitabı çok sevdim. Fazlasını beklemezseniz sizde seversiniz. Tatlı Sır, Maddox Kardeşleri serisinin 1.kitabı diye geçiyor fakat bana göre bunu okumadan önce Tatlı Belayı okumanız daha iyi olur.
Tatlı Bela, Ayaklı Bela, Belalı Düğün, Tatlı Sır, Tatlı Yalan, Tatlı Ateş...
Bu arada kitabı pdf olarak okudum. Elimde kitabı yoktu malesef.
Puanım 4/5💋
.
.
.
.
#tatlibela #tatlisir #ayaklibela #tatliyalan #jamiemcguire #yabanciyayinlari #book #kitap #maddoxbrothers #trentonmaddox #travismaddox #books #bookstagram
Read more
Ağustos Ayında Okuduklarım 1-Kan Kırmızı Yol: 4/5 2-Sahte Krallık: 5/5 3-Hayatın Kıyısında: ...
Media Removed
Ağustos Ayında Okuduklarım 1-Kan Kırmızı Yol: 4/5 2-Sahte Krallık: 5/5 3-Hayatın Kıyısında: 5/5 4-Sissoylu Son İmparatorluk: 5/5 Bu ay yine çok az sayıda kitap okudum lakin okuduğum bu dört kitap gerçekten çok ama çok güzellerdi. Beş puan verdiklerim bu senenin favorileri arasında ... Ağustos Ayında Okuduklarım
1-Kan Kırmızı Yol: 4/5
2-Sahte Krallık: 5/5
3-Hayatın Kıyısında: 5/5
4-Sissoylu Son İmparatorluk: 5/5

Bu ay yine çok az sayıda kitap okudum lakin okuduğum bu dört kitap gerçekten çok ama çok güzellerdi. Beş puan verdiklerim bu senenin favorileri arasında😊 Umarım eylül ayı benim için daha verimli geçer. .
.
.
.
.
#kankirmiziyol #moriayoung #ephesusyayinlari #sahtekrallik #leighbardugo #novelladinamik #sissoylu #sissoylusonimparatorluk #mistborn #brandonsanderson #hayatinkiyisinda #kitap #kitaplar #book #books #bookstagram #agustosayiokuduklarim #agustosokuduklarim
Read more
Loading...
"Aşk gerçek anlamda en yüce manifestodur; var olma ve değer verme dürtüsüdür. Sonunda ölüm varsa ...
Media Removed
"Aşk gerçek anlamda en yüce manifestodur; var olma ve değer verme dürtüsüdür. Sonunda ölüm varsa da haykırarak, kahramanca karşılamaktır ölümü... Kısacası iz bırakmaktır." ⚘⚘⚘ Jessamyn West'in şöyle bir sözü vardır: "Yazmak öyle zor iş ki, yazarlar cehennemi yeryüzünde tattıklarından, ... "Aşk gerçek anlamda en yüce manifestodur; var olma ve değer verme dürtüsüdür. Sonunda ölüm varsa da haykırarak, kahramanca karşılamaktır ölümü... Kısacası iz bırakmaktır."
⚘⚘⚘
Jessamyn West'in şöyle bir sözü vardır: "Yazmak öyle zor iş ki, yazarlar cehennemi yeryüzünde tattıklarından, sonrasında tüm cezalardan muaf tutulacaktır."
⚘⚘⚘
Gezdiğimiz yerler hakkında bir şeyler yazmalıyız. Böylece çektiğimiz fotoğrafların yanında göstereceğimiz bir şeyler daha olur. Hatta yazma işini sen yapmalısın. Ben de yanında durup en şirin halimle gülücükler dağıtırım. ⚘⚘⚘
Ultraviyole Harikulâde, sanırım seni seviyorum. .
.
.
.
.
#jenniferniven #pegasusyayinlari #hayatinkiyisinda #book #books #bookstagram #booklike #like #vsco #theodorefinch #violetmarkey #
Read more
"Denedin," diye cevap verdi Kelsier, sesi güçlü ve sertti, meydan boyunca yankılanıyordu. "Ama ...
Media Removed
"Denedin," diye cevap verdi Kelsier, sesi güçlü ve sertti, meydan boyunca yankılanıyordu. "Ama sen beni öldüremezsin Lord Despot. Ben senin ne kadar çok uğraşırsan uğraş, öldürmeyi asla başaramadığın şeyim. Ben umudum." Son imparatorluk, 1000 yıldır ölümsüz ... "Denedin," diye cevap verdi Kelsier, sesi güçlü ve sertti, meydan boyunca yankılanıyordu. "Ama sen beni öldüremezsin Lord Despot. Ben senin ne kadar çok uğraşırsan uğraş, öldürmeyi asla başaramadığın şeyim. Ben umudum." 〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
Son imparatorluk, 1000 yıldır ölümsüz ve kendini tanrı ilan eden bir Lord Hükümdar tarafından yönetiliyor. Halk birbirinden ayrılmış halde. Skaalar, Asiller, Obligatörler ve Sorgucular.
Skaalar, köleler.
Asiller, Lordlar, Leydiler. Ticareti elinde tutan aristokrat grup.
Obligatörler, bürokratik grup.
Sorgucular, gözlerinde kazıklarla ve insan dışı sorgulama yöntemleri yüzünden bir nevi caniler.
Son Imparatorluk, 4 gruba ayrılmış olabilir fakat insan, siskan ve sissoylu olarakta bir ayrımı var.
Siskanlar, sadece tek bir metale sahip olan insanlar.
Sissoylular ise temel 8 metale sahip insan grubu. Ve baya azlar.
Ana karakterlerimizden Kelsier ve Vin'de bir sissoylu.
Konusu ise Kelsier, bir grup hırsızı bir araya toplayıp son imparatorluğu yıkmak istemesi. Ve bir ölümsüzü öldürmek istemesi.
Kitap mükemmeldi. Gerçekten, olağanüstü derecede güzeldi.
Kitabın kocaman bir boyutu var ve yazılar minnacık. Başlarında ise çok sabırlı olmak gerekiyor çünkü hem anlaşılmıyor hemde ilerlemiyormuş gibi hissedebilirsiniz. İlk 100 sayfa bence sabırlı olup okumanız gerekiyor zaten 100 ü geçtikten sonra kitap akıp gidiyor. Açıkcası bitmesin diye baktığım bile oldu. Yazarın dili çok çok iyi. Yarattığı karakterleri, yazdığı olayları her şeyini çok sevdim. Özelliklede Kelsier.
Cesaretine, davranışlarına hayran oldum.
Vin in karakter gelişimini çok sevdim. Korkak, konuşmayan bir kızken daha sonra kendine güvenen, cesur bir kıza dönüştü. Bu gelişmeyi görmek çok güzeldi.
Bol karakterli bir kitaptı. Ve bir sürü daha sevdiğim karakterler oldu. Sazed, Elend, Breeze,Ham...
Kitabın sonlarında gözlerim yine akıp gitti. Çok şaşırdığım ve resmen şoka girdiğim bir olay yaşandı.
Sis soylu serisi yine benim için özel kitaplar arasında yerini aldı. Ve yine şiddetle öneriyorum.
Alın, alın, alın.
Favorilerimde 💕
☆5/5☆
.
.
.
#sissoylu #sonimparatorluk #brandonsanderson #mistborn #kitap #book #books #bookstagram
Read more
"Senin için gelirdim. Yürüyemeseydim bile sürünerek gelirdim, ne kadar yaralı olursak olalım ...
Media Removed
"Senin için gelirdim. Yürüyemeseydim bile sürünerek gelirdim, ne kadar yaralı olursak olalım oradan birlikte savaşarak çıkardık, bıçaklar çekili, ateş ederek. Çünkü biz böyleyiz. Mücadeleyi asla bırakmayız." 🕯🕯🕯 "Suli inancına göre, hata yaptığımızda gölgelerimize hayat ... "Senin için gelirdim. Yürüyemeseydim bile sürünerek gelirdim, ne kadar yaralı olursak olalım oradan birlikte savaşarak çıkardık, bıçaklar çekili, ateş ederek.
Çünkü biz böyleyiz. Mücadeleyi asla bırakmayız."
🕯🕯🕯
"Suli inancına göre, hata yaptığımızda gölgelerimize hayat veririz. Her günah, gölgeyi güçlendirir, en sonunda da gölge senden daha güçlü hale gelir."
"Bu doğru olsaydı benim gölgem Ketterdam'ı ebedi karanlığa gömerdi."
"Belki," dedi Inej karanlık bakışlarını Kaz'ın gözlerine çevirerek.
"Ya da belki sen bir başkasının gölgesisindir."
.
.
.
.
.
#leighbardugo #newyorktimesbestseller #bestseller #book #kargalarmeclisi #sahtekrallik #novelladinamik #sixofcrows #crookedkingdom #grisha #ravka #ketterdam #kazbrekker #inejghafa #kazinej #matthiashelvar #ninazenik #kitap #book #bookstagram #leighbardugobook #books #bookshelf
Read more
"Gözün Güneş'e varsın, ruhun rüzgâra... Rengârenksin tek bir rengin içinde, hem de tüm parlaklığınla," <span class="emoji emoji1f4a4"></span><span class="emoji emoji1f4a4"></span><span class="emoji emoji1f4a4"></span> Hayatın ...
Media Removed
"Gözün Güneş'e varsın, ruhun rüzgâra... Rengârenksin tek bir rengin içinde, hem de tüm parlaklığınla," Hayatın Kıyısında'yı bitireli bir haftayı geçmiştir fakat kitabı bitirince yorum yazmam imkansızdı. Resmen ağlama krizine girmiştim ve her düşündüğümde gözlerim dolu dolu ... "Gözün Güneş'e varsın, ruhun rüzgâra... Rengârenksin tek bir rengin içinde, hem de tüm parlaklığınla,"
💤💤💤
Hayatın Kıyısında'yı bitireli bir haftayı geçmiştir fakat kitabı bitirince yorum yazmam imkansızdı. Resmen ağlama krizine girmiştim ve her düşündüğümde gözlerim dolu dolu oluyordu. Halada öyleyim kitap beni çok etkiledi. Bana göre Finch ve Violet çok özel iki karakter. Okuyan çoğu kişide öyle hissetmiştir.
Kalbimde apayrı bir yerleri oldu. Kitap beni çok güldürdü, sevdirdi, kalbimi ısıttı ve parçaladı. Kitabın üstünde yorum olarak "Bu kitap ışıldıyor," yazılmış. Kesinlikle öyleydi.
Yazarın yarattığı iki hem mükemmel hemde mükemmel olmayan karakterler daha sonra yazarın yazım tarzı, yazmış olduğu alıntılar, intiharla ilgili vermiş olduğu bilgiler ve daha fazlası... Her şeyini ama her şeyini çok sevdim. Taki sonuna kadar.
Okurken aslında bazı tahminler yürüttüm ve bir zaman sonra doğru olduğunada inandım ama o an gelince bütün tahminleri bir kenara atıp sadece o an da kaldım. Yazara öfkelendim hemde baya bir ama kitap bitince yazdığı notta her şey yerine oturdu ve anlamlı geldi.
Fazla büyük büyük bir beklentiyle başlamayın çünkü tipik bir lise sizi bekliyor. Ama bu kitabı farklı kılan etken ise
Theodore Finch.
En sevdiğim erkek karakter listemde top 5 te hatta üçte.
Çoçuğa aşık oldum galiba, ondan 3 yaş felan büyüğüm oysa ki. Onun ağzından bölümleri okumak çok güzeldi. Kitabın konusuna girmedim çünkü zaten yazar çok güzel bir şekilde özetlemiş: Yaşamayı, ölmek isteyen bir çoçuktan öğrenen bir kızın hikayesi.
Tam tamına böyle ne eksik ne fazla.
Favorilerime girdiğini söylememe gerek yoktur heralde. Çünkü fark ettimde sadece övmüşüm🤗
Filmi için deli gibi sabırsızlanıyorum.
Puanım: 5/5💙
.
.
.
.
#hayatinkiyisinda #jenniferniven #allthebrightplaces #theodorefinch #violetmarkey #entartainmentweekly #roman #kitap #book #pegasusyayinlari #allthebrightplacesmovie #books #bookstagram
Read more
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...