Bookbloggersdoitbetter Instagram Photos and Videos

Loading...


bookbloggersdoitbetter Bookstagram @bookbloggersdoitbetter mentions
Followers: 9,334
Following: 300
Total Comments: 0
Total Likes: 0

Sanırım hiçbir zaman ilk cümlelerde iyi olamadım. Bence dakikalardır bu postun açıklamasına ...
Media Removed
Sanırım hiçbir zaman ilk cümlelerde iyi olamadım. Bence dakikalardır bu postun açıklamasına ne yazmam gerektiğini düşünmem de bunu doğrular nitelikte. En sonuncu postumun üzerinden resmen 1 yıl 2 ay geçmiş. Koskoca bir yılda neler oldu, neler bitti elbette özetlemem zor ama geriye ... Sanırım hiçbir zaman ilk cümlelerde iyi olamadım. Bence dakikalardır bu postun açıklamasına ne yazmam gerektiğini düşünmem de bunu doğrular nitelikte.
En sonuncu postumun üzerinden resmen 1 yıl 2 ay geçmiş. Koskoca bir yılda neler oldu, neler bitti elbette özetlemem zor ama geriye dönüp bu hesaba baktığımda öylece hesabı terk etmiş olmayı bir an kendime yediremedim. Dışarıdan görülen kaosun aksine 15 yaşındaki ben’in sizler için yazdığı birkaç satırı tozlu tarihe bırakmak istemedim. Şimdi 19 yaşında bir genç kız olarak bu satırları, okuyup paylaşamadığım onlarca kitap ve kaçırdığım kelimelerin anısına yazıyorum. Kaç kişi okur, görür bilmiyorum ama bundan sonrasında elimden geldiğince bu hesabı canlı tutmaya çalışacağım. Sadece kitap hesabı olarak değil bu sefer; izlediğim, gördüğüm ve sizin de görmenizi istediğim şeyleri de paylaşan bir hesap olmak istiyorum.
Geçmiş gönderilerimi kaldırıp yeni bir başlangıç mı yapmalıyım yoksa bırakmalı mıyım henüz bunun kararını veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Lütfen fikirlerinizi yoruma bırakın ve unutmayın; kelimeler bizi her daim kurtaracak.
Read more
Loading...
Hayat için hepimizin her zaman bir planı oluyor. Kimimiz çoktan yolunu çizmişken kimimiz yürüdüğümüz ...
Media Removed
Hayat için hepimizin her zaman bir planı oluyor. Kimimiz çoktan yolunu çizmişken kimimiz yürüdüğümüz yoldan emin olamıyor. Her ne olursa olsun hiç kimse uyandığı günün sabahında hayatının tümüyle değişeceğini, tepetaklak olacağını hayal edemiyor. Dönüş yok, güzel bir hikayenin ... Hayat için hepimizin her zaman bir planı oluyor. Kimimiz çoktan yolunu çizmişken kimimiz yürüdüğümüz yoldan emin olamıyor. Her ne olursa olsun hiç kimse uyandığı günün sabahında hayatının tümüyle değişeceğini, tepetaklak olacağını hayal edemiyor. Dönüş yok, güzel bir hikayenin tepetaklak oluşunun hikayesi. Her gün işe gitmek için Çağlayan Adliyesi'nin içinden yürüdüğüm o günlerde iş yerimin adliye manzaralı olmasından da kaynaklı beni daha da derinden etkileyen bir kurguya sahip. Çok ama çok güzeldi. Hikaye kesinlikle akıcı. Kitabı elimden bir saniyeliğine bile bırakamadım. Evet teknik olarak birtakım sıkıntıları vardı. Karakterler kafanızda pek canlanmıyor mesela, kişi betimlemesinden çok kurguya yoğunlaşılmış çünkü fakat bu yazarın ilk kitabı olmasından dolayı bence göz ardı edilebilir. Baş karakter Zeynep'in gözü karalığı ve hırsı; her şeyi göze alışı o kadar etkileyiciydi ki. Hoş ben de onun yerinde olsam aynısını yapardım bunu tereddüt etmeden söyleyebilirim. Okuduğum yeni türk yazarlardan en iyisi oldu benim gözümde. Polisiye hikayelerden hoşlanıyorsanız ve okuyacak bir şeyler arıyor ama henüz karar veremediyseniz bu kitabı hemen gidip alın derim ben.
Read more
Elbette söz verdiğim gibi; GERİ DÖNDÜM! Şimdi sizden yoruma okumamı istediğiniz ve hakkındaki ...
Media Removed
Elbette söz verdiğim gibi; GERİ DÖNDÜM! Şimdi sizden yoruma okumamı istediğiniz ve hakkındaki düşüncelerimi merak ettiğiniz kitap ya da kitapları yazmanızı istiyorum. Şu üzerimdeki ölü toprağının artık bir sirkelenmesi gerek. Nihayetinde tümüyle boş olduğuma göre önerdiğiniz ... Elbette söz verdiğim gibi; GERİ DÖNDÜM!
Şimdi sizden yoruma okumamı istediğiniz ve hakkındaki düşüncelerimi merak ettiğiniz kitap ya da kitapları yazmanızı istiyorum. Şu üzerimdeki ölü toprağının artık bir sirkelenmesi gerek. Nihayetinde tümüyle boş olduğuma göre önerdiğiniz 3 kitabı aynı gün içerisinde bile okuyabilirim. Yaşasın bomboş günler.....
Read more
Ölmedim, yaşıyorum! Yaşıyor muyum hakikaten? Böyle yazınca pek bir emin olamadım ama en azından ...
Media Removed
Ölmedim, yaşıyorum! Yaşıyor muyum hakikaten? Böyle yazınca pek bir emin olamadım ama en azından yaşamaya çalışıyorum yazayım şuraya. Epey bir zamandır ne eleştiri, ne yazı; basit bir fotoğraf bile paylaşamadım ve bu durumun derin bir hüznü içerisindeyim. Bookbloggersdoitbetter ... Ölmedim, yaşıyorum!
Yaşıyor muyum hakikaten? Böyle yazınca pek bir emin olamadım ama en azından yaşamaya çalışıyorum yazayım şuraya. Epey bir zamandır ne eleştiri, ne yazı; basit bir fotoğraf bile paylaşamadım ve bu durumun derin bir hüznü içerisindeyim. Bookbloggersdoitbetter unutuldu falan da değil derdim hani, yanlış anlaşılmasın. Asıl derdim tam olarak kitaplardan uzak kalmış olmam. Burayı, yazmayı, yazdıklarımı sizlerle paylaşmayı o kadar özlerken bir o kadar da çalışmam gereken bir iş ve sorumluluğu altında ezilmemem gereken bir sınavın olması beni 1 yıl içinde 15 yıl yaşlandırdı resmen.
Burası her ne kadar eskisi gibi olmasa da burasız da olunmuyormuş yahu. Kimin ne kadar umrundadır bilemiyorum lakin tamı tamına 21 gün sonra bendeniz Minel sahalara geri dönüyor, not alın. Artık hiç mi hiç boşlamaya niyetim yok. Sizi, hepinizi, okuyan hatırlayan hatta bakıp geçen herkesi aşırı kocaman çok seviyorum! Hatta birkac tane de farkli sosyal hesaplarimi biraktim hikayeye olur da gormek, bakmak, "bu kiz yasiyor mu ne yapiyor?" Diyeniniz vardir belki diye. Goz atabilirsiniz oralara da. Hani eski arkadaşınızla karşılaştığınızda sürekli konu açıp onu tutmak istersiniz ya şu an aynen öyleyim asla noktayı koyup postu bitirmek istemiyorum. Bu postun sonu size özlemimden dolayı hep açık kalsın o halde,
Read more
Loading...
Her şeyi bir kenara bıraktığımızda; hayatımıza hep şarkıların eşlik ettiğini fark ederiz. Şarkılar; ...
Media Removed
Her şeyi bir kenara bıraktığımızda; hayatımıza hep şarkıların eşlik ettiğini fark ederiz. Şarkılar; üzerimize sinan sigara kokusu gibi olur bazen. Hissettirdiği hislerden nefret etseniz de kurtulamazsınız. Ve bazen o şarkılar hayatınızda değişmeyen yegâne şeylere dönüşebilirler. Bu ... Her şeyi bir kenara bıraktığımızda; hayatımıza hep şarkıların eşlik ettiğini fark ederiz. Şarkılar; üzerimize sinan sigara kokusu gibi olur bazen. Hissettirdiği hislerden nefret etseniz de kurtulamazsınız. Ve bazen o şarkılar hayatınızda değişmeyen yegâne şeylere dönüşebilirler.
Bu kitabın giriş paragrafını okuduğum sıralarda hikayeme de koymuştum. Bence hepimizin kendini bulabileceği bir giriş paragrafına sahip. Her bölüm başında yazan şarkıları listeleyip dinlemek; arada geçen şarkı isimlerini hemen o an açmak aşırı eğlenceliydi okurken. Kitap sanki benimle konuşuyor gibi hissettim. Konu açısından öyle harika orijinal bir şey değil ama ben okuyan her insanın kendinden bir şeyler bulabileceğine inanıyorum. Kitabın giriş paragrafıyla bitiş paragrafı birbirini tamamlar şekilde yazılmış. En bayıldığım ayrıntılardan biri de bu oldu. Kitapta dramatik herhangi bir şey yok. Karakterlerin hayatlarına göre verdikleri tepkiler, yaptıkları, hisleri çok güzel yerleştirmiş yazar. Karakterlerin gerçekliğe yakınlığı çok başarılı şekilde kaleme alınmıştı. Ayrıca kitap aşırı akıcı. Yağ gibi kayıp gidiyor kelimeler siz bile anlamıyorsunuz. Konusunu anlatmak istemiyorum. Sizin, bu kitabı alıp okumanızı istiyorum sadece. Kitaba başlamadan önce de sizi kurtaran şarkıyı dinlemeyi unutmayın!
Read more
Loading...
Haftanın 7 gününün İş/Okul/Kurs şeklinde bölündüğü bir yıla balıklama daldım ve istemesem de ...
Media Removed
Haftanın 7 gününün İş/Okul/Kurs şeklinde bölündüğü bir yıla balıklama daldım ve istemesem de burayı mecburen ihmal etmek zorunda kaldım. Kiminiz gerek ask fm olsun gerek direkt mesaj olsun "neden yazmıyorsun" mesajları atıp durdunuz, kiminiz belki fark etmedi bile ama hakikaten burası, ... Haftanın 7 gününün İş/Okul/Kurs şeklinde bölündüğü bir yıla balıklama daldım ve istemesem de burayı mecburen ihmal etmek zorunda kaldım. Kiminiz gerek ask fm olsun gerek direkt mesaj olsun "neden yazmıyorsun" mesajları atıp durdunuz, kiminiz belki fark etmedi bile ama hakikaten burası, sizler, yazılar hep aklımdaydı. Ygs döneminin zor olacağını tahmin etmiştim. Aynı anda staj yapıp ygs'ye çalışırken bir yandan bir şeyler yazıp çizmeyi bırakın, uyumaya bile bazen vakit bulamıyorum ve bu parçalanmış hissettiriyor. Kitap okuyorum okumasına ama yorumlar için net konuşamayacağım bir dönemin içindeyim. Yanımda olan olmayan anlayışlı davranan ya da bu yazıyı okuduktan sonra "aman bana ne" deyip unfollow edecek olan herkes, hepinize çok teşekkür ederim. Meşgul olalım da iyi olalım yeter ki. Yine kelimeler bizi kurtarır nasılsa. Hepinize mutlu, huzurlu geceler!
Read more
Hayat neden bu kadar yorucu?! Diye çığlık atmak istiyorum. Gerçekten o kadar alışık olmadığım ...
Media Removed
Hayat neden bu kadar yorucu?! Diye çığlık atmak istiyorum. Gerçekten o kadar alışık olmadığım bir temponun içinde buldum ki kendime aldığım kargoları açamaz hale geldim. Nihayet minicik bir boşluk yarattım da şu güzelim kitapları sizinle de paylaşabiliyorum. Klasik bir sorunsuz babil ... Hayat neden bu kadar yorucu?! Diye çığlık atmak istiyorum. Gerçekten o kadar alışık olmadığım bir temponun içinde buldum ki kendime aldığım kargoları açamaz hale geldim. Nihayet minicik bir boşluk yarattım da şu güzelim kitapları sizinle de paylaşabiliyorum. Klasik bir sorunsuz babil siparişi verdim yeniden. Arka Kapak bu sayısında içeriğiyle beni büyüledi resmen. Bu şarkı seni kurtaracak ise çoktan bitti bile. Yorumunu kırmızı karlar yağmadan girebilirim umarım...
Read more
"Rakamlar zengin edebilir. Hatta mutlu da edebilir ama bizi kelimeler kurtaracak." Neredeyse ...
Media Removed
"Rakamlar zengin edebilir. Hatta mutlu da edebilir ama bizi kelimeler kurtaracak." Neredeyse adımla özdeşleşen bu kitabı aranızda hala okumayan kaldıysa esefle kınıyorum. Bookstagram'a yaydığım için resmen gurur duyduğum bir kitap kendisi. Konuşurken heyecandan titrediğim Bahadır ... "Rakamlar zengin edebilir. Hatta mutlu da edebilir ama bizi kelimeler kurtaracak." Neredeyse adımla özdeşleşen bu kitabı aranızda hala okumayan kaldıysa esefle kınıyorum. Bookstagram'a yaydığım için resmen gurur duyduğum bir kitap kendisi. Konuşurken heyecandan titrediğim Bahadır Cüneyt Yalçın'ın ayrıca yeni kitabının çıkacağını da duyurmak isterim. Hayatınızdaki Aleksi Pavloviç'i bulmanız dileğiyle!
Read more
Sonunda, sonunda babil kargomu teslim alabildim! Kargolar, bayramdan dolayı kapalı olduğundan ...
Media Removed
Sonunda, sonunda babil kargomu teslim alabildim! Kargolar, bayramdan dolayı kapalı olduğundan geri dönmeden alacağım diye resmen günlerle savaştım. En nihayetinde bu güzel kargoyu teslim alabildim. Yine sıfır hasarsız bir kargo tabii ki. Şu ana dek sipariş ettiklerim arasında ... Sonunda, sonunda babil kargomu teslim alabildim!
Kargolar, bayramdan dolayı kapalı olduğundan geri dönmeden alacağım diye resmen günlerle savaştım. En nihayetinde bu güzel kargoyu teslim alabildim. Yine sıfır hasarsız bir kargo tabii ki. Şu ana dek sipariş ettiklerim arasında sanırım en favori siparişim bu oldu ayrıca. Tamamı türk yazarlardan oluşan bir kargo olması da hoş bir tesadüf benim için. Hepsi teker teker okumak için sabırsızlandığım kitaplar. Aranızda okuduklarınız var mı? Varsa hangileri? Yorumlarınızı bekliyorum!
Read more
Loading...
Herkese merhaba! Umarım bayram tatiliniz güzel geçiyordur diyeceğim ama tatil neredeyse bitti ...
Media Removed
Herkese merhaba! Umarım bayram tatiliniz güzel geçiyordur diyeceğim ama tatil neredeyse bitti ve hepimizin üzerine hüzün çöktüğüne neredeyse eminim... Sanat 101 aslında yakın arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldığım bir kitaptı ama vermeye bir türlü fırsat bulamayınca 'bakayım ... Herkese merhaba!
Umarım bayram tatiliniz güzel geçiyordur diyeceğim ama tatil neredeyse bitti ve hepimizin üzerine hüzün çöktüğüne neredeyse eminim...
Sanat 101 aslında yakın arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldığım bir kitaptı ama vermeye bir türlü fırsat bulamayınca 'bakayım neymiş bu' diyerek ben de okudum.
101 tabirini hepimiz az çok biliyoruz. Bu kitapta da Sanat'ın en temel mimarları ve yapı taşlarını sade ve açık bir dille okuyarak öğrenme şansı elde ediyoruz. Öyle çok derin bilgiler yok elbette ama genel kültür bakımından karşımıza çıktığında cevaplayabileceğimiz bütün soruların açıklamalarını içinde barındırıyor.
Kitap bölümlerden oluşuyor. İstediğiniz ismi seçip onu okuyabilirsiniz. Ben yine de sıralı gitmeyi tercih ettim çünkü tarih sıralamasına göre dizilmişti.
Dili dediğim gibi böyle kitaplardan beklenilmeyecek derecede akıcı. Kitabı bitirmem 2 saatimi aldı diyebilirim.
Fiyatı da 20 tl gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Kitabın formatına genel olarak zaten bayıldım. Mitoloji 101 ve Evren 101 adında seriye dahil 2 kitap daha var eğer ilgi alanınız sanat değil de evren ya da mitolojiyse mutlaka göz atın derim ben. Çünkü kitap bittiğinde hem bilgilenmiş hem de nasıl olduğunu bile anlamamış oluyorsunuz. Tam olarak arka kapağında yazan tanımını karşılıyor "derine inmeden en büyük sanatçıları ve başyapıtları keşfetmenizi sağlayacak..."
Read more
Bazen, yürürken, yolun sonunu merak ediyorum. Ne kadar yürürsem nereye varırım diye düşünmekten ...
Media Removed
Bazen, yürürken, yolun sonunu merak ediyorum. Ne kadar yürürsem nereye varırım diye düşünmekten gideceğim yerleri geçtiğim bile oluyor. Özellikle deniz kenarında otururken karşı kıyıyı, oradaki insanları düşünüyorum. Küçük Kara Balık ne kadar 'çocuk kitabı' kategorisinde olsa ... Bazen, yürürken, yolun sonunu merak ediyorum. Ne kadar yürürsem nereye varırım diye düşünmekten gideceğim yerleri geçtiğim bile oluyor. Özellikle deniz kenarında otururken karşı kıyıyı, oradaki insanları düşünüyorum.
Küçük Kara Balık ne kadar 'çocuk kitabı' kategorisinde olsa da ben yetişkinlikte okunması gereken bir kitap olması gerektiğini düşünüyorum. Denizin sonunu merak ettiği için her şeyi göze alarak yola çıkan bir balığımız ve kendi bencillikleri, cesaretsizlikleri yüzünden hayallerine ulaşmasını engellemeye çalışan diğer balıklar...
Altında yatan anlam, kitabın hissettirdikleri o kadar güçlü ki iyi ki okumuşum diyorum.
Sonunu bildiğiniz bir hikaye olur ya hani. Yapacağınızın sonucunu bilirsiniz ama yine de yapmaktan vazgeçemezsiniz. Küçük kara balık tam olarak cesaretin hikayesi. Mutlaka okuyun ve küçük kara balık olmaya çalışın. Onun gözünden baktığınızda eminim o denizin sonuna önünüze ne engel çıkarsa çıksın ulaşacaksınız.
Read more
Boyaydı, badanaydı derken kargo paketini dahi açamadığım bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum; ...
Media Removed
Boyaydı, badanaydı derken kargo paketini dahi açamadığım bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum; Anarşi. Puzzle'ı geldiğinden beri merak ettiğim bir kitaptı aslında. Anarşi'nin geldiğini görünce cidden çok sevindim çünkü konusu bir hayli ilgi çekici. Kitabın ciltli oluşu ve ... Boyaydı, badanaydı derken kargo paketini dahi açamadığım bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum; Anarşi.
Puzzle'ı geldiğinden beri merak ettiğim bir kitaptı aslında. Anarşi'nin geldiğini görünce cidden çok sevindim çünkü konusu bir hayli ilgi çekici. Kitabın ciltli oluşu ve cildinin üstünde etkileyici bir alıntı yazışı da kitaba dair beklentimi bir hayli arttırdı.
@martiyayinlari 'na teşekkür ediyorum bu güzel kitap için. Bir an önce okumak için sabırsızlanıyorum
Read more
Loading...
Loading...

Loading...