Loading Content...

Carlover10 Instagram Photos and Videos

Loading...


carlover10 iran car informatin @carlover10 mentions

محمدرضا: مرسدس بنز اس‌ال‌آر مک لارن (به انگلیسی: Mercedes Benz SLR McLaren) یک ابر ماشین ساخت کمپانی ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز اس‌ال‌آر مک لارن (به انگلیسی: Mercedes Benz SLR McLaren) یک ابر ماشین ساخت کمپانی مرسدس بنز و با مشارکت کمپانی مک لارن می‌باشد. در سال ۲۰۰۸ این خودرو با قیمت ۵۰۰٬۰۰۰ دلار نهمین خودروی گران جهان بوده‌است.[۱] این خودروی زیبا با شباهت‌هایی به اتومبیل‌های فرمول یک و با وزن ۱۸۲۲ ... محمدرضا:
مرسدس بنز اس‌ال‌آر مک لارن (به انگلیسی: Mercedes Benz SLR McLaren) یک ابر ماشین ساخت کمپانی مرسدس بنز و با مشارکت کمپانی مک لارن می‌باشد. در سال ۲۰۰۸ این خودرو با قیمت ۵۰۰٬۰۰۰ دلار نهمین خودروی گران جهان بوده‌است.[۱]
این خودروی زیبا با شباهت‌هایی به اتومبیل‌های فرمول یک و با وزن ۱۸۲۲ کیلوگرم ساخته شده و با کمال تعجب در مصرف درون شهری نیز می‌تواند به طور مناسبی ظاهر شود.
موتور پر قدرت ۵/۵ لیتری آن قدرتی معادل ۶۲۶ اسب بخار تولید می‌کند که می‌تواند با حداکثر سرعت ۳۳۲ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و به آن شتاب ۰ تا ۱۰۰ معادل ۳/۷ ثانیه می‌بخشد. به گفته کمپانی بنز خودرویی است برای بزرگان.
Read more
Loading...
محمدرضا: مرسدس بنز کلاس اِی، یک خانوادهٔ کوچک خودرویی است که توسط خودروساز آلمانی، مرسدس بنز تولید ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز کلاس اِی، یک خانوادهٔ کوچک خودرویی است که توسط خودروساز آلمانی، مرسدس بنز تولید شده‌است. نخستین نسل این خودروها (دبلیو ۱۸۸) در سال ۱۹۹۷ میلادی معرفی شد و نسل دوم (دبلیو ۱۶۹) نیز تا سال ۲۰۰۴ میلادی پدیدار گردید. هم‌اکنون از این مدلها به‌صورت هاچ بک سه‌در و پنج‌در موجود است. ... محمدرضا:
مرسدس بنز کلاس اِی، یک خانوادهٔ کوچک خودرویی است که توسط خودروساز آلمانی، مرسدس بنز تولید شده‌است. نخستین نسل این خودروها (دبلیو ۱۸۸) در سال ۱۹۹۷ میلادی معرفی شد و نسل دوم (دبلیو ۱۶۹) نیز تا سال ۲۰۰۴ میلادی پدیدار گردید. هم‌اکنون از این مدلها به‌صورت هاچ بک سه‌در و پنج‌در موجود است. این برای مرسدس بنز ورودی به قسمت دیگری از بازار جهانی به‌حساب می‌آید. گرچه از این کلاس بنز در آمریکای شمالی وجود ندارد، اما از کلاس بی این شرکت به کشورهای چین، مکزیک و کانادا و از ‍‍کلاس سی این شرکت به کشور ایالات متحده وارد شده‌است.
Read more
محمدرضا: مرسدس بنز آر۱۰۷ و سی۱۰۷ (Mercedes-Benz R۱۰۷ and C۱۰۷) خودرویی است که در سال‌های SL: ۱۹۷۱–۱۹۸۹>SLC: ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز آر۱۰۷ و سی۱۰۷ (Mercedes-Benz R۱۰۷ and C۱۰۷) خودرویی است که در سال‌های SL: ۱۹۷۱–۱۹۸۹>SLC: ۱۹۷۱–۱۹۸۱ ۳۰۰٬۱۷۵ built[۲] SL: ۲۳۷٬۲۸۷ SLC: ۶۲٬۸۸۸در آلمان تولید شده‌است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است. سیستم جعبه‌دندهٔ آن به دو صورت خودکار و دستی است. محمدرضا:
مرسدس بنز آر۱۰۷ و سی۱۰۷ (Mercedes-Benz R۱۰۷ and C۱۰۷) خودرویی است که در سال‌های SL: ۱۹۷۱–۱۹۸۹>SLC: ۱۹۷۱–۱۹۸۱

۳۰۰٬۱۷۵ built[۲]
SL: ۲۳۷٬۲۸۷
SLC: ۶۲٬۸۸۸در آلمان تولید شده‌است.
طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است. سیستم جعبه‌دندهٔ آن به دو صورت خودکار و دستی است.
محمدرضا: مرسدس-بنز دبلیو۱۰۸ (به انگلیسی: Mercedes-Benz W108) خودرویی است که از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۲ ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس-بنز دبلیو۱۰۸ (به انگلیسی: Mercedes-Benz W108) خودرویی است که از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۲ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. موفقیت سری اس‌ال مرسدس بنز، سبب شد، این شرکت همزمان با مدل ۶۰۰، سری دبلیو۱۰۸ را به بازار عرضه کند. این اتومبیل توسط پال براک طراحی شد و تولید آن تا ... محمدرضا:
مرسدس-بنز دبلیو۱۰۸ (به انگلیسی: Mercedes-Benz W108) خودرویی است که از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۲ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. موفقیت سری اس‌ال مرسدس بنز، سبب شد، این شرکت همزمان با مدل ۶۰۰، سری دبلیو۱۰۸ را به بازار عرضه کند.
این اتومبیل توسط پال براک طراحی شد و تولید آن تا سال ۱۹۷۲ ادامه داشت. نیمی از ۲۳ هزار دستگاهی که از این مدل تولید شد، در ایالات متحده آمریکا به فروش رفت و کمتر از پنج هزار دستگاه از آن، به کشورهای دیگر صادر شد. قابلیت‌های فنی این اتومبیل چندان قابل توجه نبود، اما طرح زیبایش آن را به یکی از خودروهای کلاسیک مرسدس بنز، تبدیل کرد.
Read more
محمدرضا: مرسدس-بنز دبلیو۱۱۱ (به انگلیسی: Mercedes-Benz W111) خودرویی است که از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۷۱ ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس-بنز دبلیو۱۱۱ (به انگلیسی: Mercedes-Benz W111) خودرویی است که از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۷۱ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. با نزدیک شدن به دهه ۱۹۶۰، مرسدس بنز با فکر جایگزینی پونتون، که ایده آن از سدان‌های دهه چهل آمریکایی گرفته شده بود، نسل مرسدس بنز دبلیو۱۱۱ را طراحی ... محمدرضا:
مرسدس-بنز دبلیو۱۱۱ (به انگلیسی: Mercedes-Benz W111) خودرویی است که از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۷۱ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. با نزدیک شدن به دهه ۱۹۶۰، مرسدس بنز با فکر جایگزینی پونتون، که ایده آن از سدان‌های دهه چهل آمریکایی گرفته شده بود، نسل مرسدس بنز دبلیو۱۱۱ را طراحی کرد. این خودرو با توجه به سلیقه خریداران اروپایی و آمریکایی طراحی گردید و در ساخت آن به ایمنی سرنشینان اهمیت بیشتری داده شد. پشت ماشین هم به پیروی از مد روز، شبیه به دم ماهی بود. اولین محصولات این سری در سال ۱۹۵۹ وارد بازار شد و مرسدس بنز بعداً مدل‌های کوپه و کابریوله این مدل را با موتورهای قوی‌تری ساخت. تا سال ۱۹۷۱ حدود سیصد و هفتاد هزار دستگاه از مدل دبلیو۱۱۱ فروخته شد.
Read more
محمدرضا: مرسدس بنز دبلیو۱۲۰/۱۲۱ (Mercedes-Benz W۱۲۰/۱۲۱) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۳–۱۹۶۲ ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز دبلیو۱۲۰/۱۲۱ (Mercedes-Benz W۱۲۰/۱۲۱) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۳–۱۹۶۲ به تعداد ۴۴۲٬۹۶۳ دستگاه و در کنار۲۵٬۸۸۱ دستگاه از مدل۱۹۰SLتولید شده‌است. ۱۸۰ پونتون که با کد W120 شناخته می‌شود، در سال ۱۹۵۳ به بازار آمد. بدنه آن بسیار ساده و زیبا طراحی شده بود. نام پونتون به یک ... محمدرضا:
مرسدس بنز دبلیو۱۲۰/۱۲۱ (Mercedes-Benz W۱۲۰/۱۲۱) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۳–۱۹۶۲ به تعداد ۴۴۲٬۹۶۳ دستگاه و در کنار۲۵٬۸۸۱ دستگاه از مدل۱۹۰SLتولید شده‌است. ۱۸۰ پونتون که با کد W120 شناخته می‌شود، در سال ۱۹۵۳ به بازار آمد. بدنه آن بسیار ساده و زیبا طراحی شده بود. نام پونتون به یک سبک طراحی اتاق اتومبیلها گفته می‌شد که در آن بر خلاف مدلهای کالسکه‌ای قدیمی، گلگیرها با بدنه خودرو ادغام شده بودند. البته مدلهای ۱۸۰، ۱۹۰ و ۲۲۰ با همین اتاق عرضه می‌شدند. جالب آن بود که پیشرانه سری ۱۸۰ از مدل قدیمی تر یعنی ۱۷۰ به عاریت گرفته شده بود. این مدل تا سال ۱۹۵۷ با همین موتور ساخته شد. 220SE بالاترین و لوکس‌ترین مدل از سری پونتون بود و در ظاهر تفاوتی با سایر مدلها نداشت ولی عملاً از روی تزئینات کرومی اتاق و نیز دماغه کشیده تر که فاصله دو محور بیشتر را باعث می‌شد قابل تشخیص بود. با توجه به مقررات برخی کشورها، مرسدس بنز مجبور شد که ستاره مرسدس نصب شده بر روی جلو پنجره را قابل تا شدن بسازد تا در تصادف با عابران پیاده صدمه‌ای به آنها وارد نسازد. در نمایشگاه فرانکفورت ۱۹۵۹ پونتون با جلوپنجره عریض تر که جایگزین طرح کشیده قبلی بود به عنوان پونتون ۱۹۶۰ به نمایش گذاشته شد. بالاترین مدلهای سری پونتون 220S و SE کوپه و کروک و نیز مدل 190SL بودند.
این خودرو در کلاس خودرو سایز متوسط قرار گرفته، است.
Read more
Loading...
محمدرضا: مرسدس بنز ۱۹۰اس‌ال (Mercedes-Benz 190SL) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۳ در اشتوتگارت ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز ۱۹۰اس‌ال (Mercedes-Benz 190SL) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۳ در اشتوتگارت و آلمان تولید شده‌است.[۱] این خودرو در کلاس خودرو GT قرار گرفته و طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است. موتور آن ۱۸۹۷ سی‌سی سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۴ دنده به صورت دستی است. از این خودرو ... محمدرضا:
مرسدس بنز ۱۹۰اس‌ال (Mercedes-Benz 190SL) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۳ در اشتوتگارت و آلمان تولید شده‌است.[۱]
این خودرو در کلاس خودرو GT قرار گرفته و طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است.
موتور آن ۱۸۹۷ سی‌سی سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۴ دنده به صورت دستی است. از این خودرو یک مدل به نام گالویینگ طراحی شده بود که تنها ۲ دستگاه از ان موجود می‌باشد. یکی از آنها در زمان پهلوی متعلق به اشرف پهلوی بوده و دیگری در موزه مرسدس می‌باشد. وجه تمایز گالویینگ با نوع معمولی اس ال تنها در نوع بازشدن درب‌های گالویینگ می‌باشد که مانند بال فرشته باز می‌شود
Read more
محمدرضا: مرسدس بنز ۳۰۰اس‌ال (Mercedes-Benz 300SL) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۳ (racing ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز ۳۰۰اس‌ال (Mercedes-Benz 300SL) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۳ (racing car)/>۱۹۵۵–۱۹۶۳ (production car) ۳٬۲۵۸ built[۱] Coupé: ۱٬۴۰۰ Roadster: ۱٬۸۵۸تولید شده‌است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است. موتور آن ۲۹۹۵ سی‌سی سیستم جعبه‌دندهٔ آن ... محمدرضا:
مرسدس بنز ۳۰۰اس‌ال (Mercedes-Benz 300SL) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۳ (racing car)/>۱۹۵۵–۱۹۶۳ (production car)
۳٬۲۵۸ built[۱]
Coupé: ۱٬۴۰۰
Roadster: ۱٬۸۵۸تولید شده‌است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است.
موتور آن ۲۹۹۵ سی‌سی سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۴ دنده به صورت دستی است.
Read more
Loading...
محمدرضا: مرسدس-بنز ۲۶۰ دی (به انگلیسی: Mercedes-Benz 260 D) خودرویی است که از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۰ توسط ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس-بنز ۲۶۰ دی (به انگلیسی: Mercedes-Benz 260 D) خودرویی است که از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۰ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. جهان در دهه ۱۹۳۰ میلادی هنوز سال‌ها با بحران انرژی فاصله داشت، اما کم بودن تعداد جایگاه‌های سوخت رانندگان را به میزان مصرف سوخت ماشینشان حساس کرده ... محمدرضا:
مرسدس-بنز ۲۶۰ دی (به انگلیسی: Mercedes-Benz 260 D) خودرویی است که از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۰ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. جهان در دهه ۱۹۳۰ میلادی هنوز سال‌ها با بحران انرژی فاصله داشت، اما کم بودن تعداد جایگاه‌های سوخت رانندگان را به میزان مصرف سوخت ماشینشان حساس کرده بود. برای حل این مشکل، مرسدس بنز پنجاه سال پس از ساخت اولین اتومبیل، در فوریه ۱۹۳۶ مدل ۲۶۰ دی را عرضه کرد، که اولین اتومبیل با موتور دیزل در جهان بود.
حجم این موتور چهار سیلندر ۲٫۶ لیتر بود و ۴۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کرد. این اتومبیل می‌توانست با یک باک، ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند. این مصرف کم، ابتدا مورد توجه رانندگان تاکسی قرار گرفت. اما جذابیتش به این محدود نشد و ساخت آن آغازگر روندی در صنعت خودروسازی شد، که تا امروز نیز ادامه دارد.
Read more
محمدرضا: مرسدس بنز ۵۰۰کا (Mercedes-Benz ۵۰۰K) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۳۴ تا ۳۶در آلمان تولید ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز ۵۰۰کا (Mercedes-Benz ۵۰۰K) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۳۴ تا ۳۶در آلمان تولید شده‌است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است. موتور آن ۵/۰۱۸ سی‌سی سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۵ دنده به صورت دستی است. مرسدس بنز ۵۰۰کا از جمله خودروهایی است که در کلکسیون ماشین‌های کلاسیک ... محمدرضا:
مرسدس بنز ۵۰۰کا (Mercedes-Benz ۵۰۰K) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۳۴ تا ۳۶در آلمان تولید شده‌است.
طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده است.
موتور آن ۵/۰۱۸ سی‌سی سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۵ دنده به صورت دستی است.
مرسدس بنز ۵۰۰کا از جمله خودروهایی است که در کلکسیون ماشین‌های کلاسیک متعلق به محمدرضا شاه پهلوی قرار داشت
Read more
محمدرضا: مرسدس-بنز ۱۳۰ (به انگلیسی: Mercedes-Benz 130) خودرویی است که از سال ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۹ میلادی ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس-بنز ۱۳۰ (به انگلیسی: Mercedes-Benz 130) خودرویی است که از سال ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۹ میلادی در سه طرح مجزا به نام‌های مرسدس-بنز ۱۳۰، ۱۵۰ و ۱۷۰ اچ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شد. مرسدس-بنز ۱۳۰ اولین اتومبیلی بود که شرکت مرسدس بنز با موتور عقب تولید می‌نمود محمدرضا:
مرسدس-بنز ۱۳۰ (به انگلیسی: Mercedes-Benz 130) خودرویی است که از سال ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۹ میلادی در سه طرح مجزا به نام‌های مرسدس-بنز ۱۳۰، ۱۵۰ و ۱۷۰ اچ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شد. مرسدس-بنز ۱۳۰ اولین اتومبیلی بود که شرکت مرسدس بنز با موتور عقب تولید می‌نمود
محمدرضا: مرسدس-بنز اس‌اس‌کی (به انگلیسی: Mercedes-Benz SSK) خودروی رودستری است که از سال ۱۹۲۸ ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس-بنز اس‌اس‌کی (به انگلیسی: Mercedes-Benz SSK) خودروی رودستری است که از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۲ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. طراحی این خودرو توسط فردیناند پورشه انجام شده و اس‌اس‌کی مخفف واژه (به آلمانی: Super Sport Kurz) که سوپر اسپورت کوچک معنا می‌دهد. در اواخر ... محمدرضا:
مرسدس-بنز اس‌اس‌کی (به انگلیسی: Mercedes-Benz SSK) خودروی رودستری است که از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۲ توسط شرکت مرسدس بنز و در کشور آلمان تولید شده‌است. طراحی این خودرو توسط فردیناند پورشه انجام شده و اس‌اس‌کی مخفف واژه (به آلمانی: Super Sport Kurz) که سوپر اسپورت کوچک معنا می‌دهد.
در اواخر دهه ۱۹۲۰ میلادی، مرسدس بنز پای ثابت مسابقات اتوموبیلرانی بود و در ساخت مدل‌های مخصوص و گران‌قیمت برای مشتری‌هایش نیز شهرتی به هم زده بود. یکی از نمونه‌های بسیار خوب این دهه مدل مرسدس-بنز اس‌اس‌کی است که در سال ۱۹۲۸ ساخته شد و در سال ۱۹۹۹ یکی از ۲۶ نامزد برای عنوان ماشین قرن بود.
موتور مرسدس-بنز اس‌اس‌کی شش سیلندر با حجم ۷٫۱ لیتر بود و می‌توانست ۱۹۷ اسب بخار قدرت تولید کند. اس‌اس‌کی به سرعت به ماشینی محبوب در پیست مسابقه تبدیل شد که نه تنها مرسدس بنز بلکه تیم‌های دیگر هم از آن استفاده کردند. طبق اسناد مرسدس بنز، ۳۳ دستگاه، از این مدل بین سال‌های ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۲ ساخته شد که بیش از نیمی از آنها برای مسابقه بود. تعداد زیادی از این مدل باقی نمانده است و در سال ۲۰۰۴ یکی از آن‌ها به قیمت هفت و نیم میلیون دلار در حراجی فروخته شد.
Read more
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...