Loading Content...

Dr.salehi.kasko Instagram Photos and Videos

Loading...


dr.salehi.kasko فروشگاه طوطیان سخنگو کاسکو @dr.salehi.kasko mentions
Followers: 22,471
Following: 12
Total Comments: 0
Total Likes: 0

درود بر دوستان گرامی بارها برای دوستان توضیح راجع به چیدن بال طوطیان دادم اما طبق عکس بالا یک مورد ...
Media Removed
درود بر دوستان گرامی بارها برای دوستان توضیح راجع به چیدن بال طوطیان دادم اما طبق عکس بالا یک مورد آسیب دیدگی شدید بخاطر پرواز و برخورد با پنکه سقفی باعث شد کمی راجع به نحوه نگهداری بال توضیح بدم. دوستان گرامی اگر میخواهید پرنده داخل خانه بال بلند داشته باشه و دوست ندارید بال رو کسی کوتاه کنه ... درود بر دوستان گرامی

بارها برای دوستان توضیح راجع به چیدن بال طوطیان دادم
اما طبق عکس بالا یک مورد آسیب دیدگی شدید بخاطر پرواز و برخورد با پنکه سقفی باعث شد کمی راجع به نحوه نگهداری بال توضیح بدم.

دوستان گرامی اگر میخواهید پرنده داخل خانه بال بلند داشته باشه و دوست ندارید بال رو کسی کوتاه کنه خواهشمندم تمام خطراتشو با دقت مطالعه کنید تا پشیمان نشوید.
مواردی که در طول چند سال اخیر بخاطر بال بلند و مشکل بوجود آمده به مطب ما مراجعه کردند رو عرض میکنم تا هیچوقت برای پرنده شما اتفاق نیفتد.

1.سوختن و آتش گرفتن پرنده روی گاز
2. افتادن داخل روغن داغ و یا توی دیگ در حال پخت غذا

3. تصادف با دکوراسیون و لوستر شیشه ای و آینه و پنجره بسته

4. برخورد با پنکه سقفی و هواکش

5. افتادن داخل ظرفشویی پراز آب گرم و کف
6. رفتن به بالای لوستر و جویدن سیم برق متصل به آن

7. رفتن به داخل دریچه کولر گازی و آبی

8. افتادن رو بخاری در زمستان
9. افتادن داخل غذای شما روی میز درحال خوردن غذا
10. فرار بسیار زیاد پرنده با بازشدن لحظه ای توری ویا درب منزل

اگر بتوانید تمام این 10 نکته رو رعایت کنید نگه داشتن پرنده با بال بلند در منزل ایرادی ندارد.

عروس هلندی در عکس با برخورد با پنکه سقفی دچار شکستگی کامل بال شد و استخوانهایش بیرون زده بود که جا زده شد و ده عدد بخیه خورد و پانسمان شد و چهار عدد تزریق هم انجام شد. سپاس از توجهتون

#طوطی #سخنگو #کاسکو #عروس # هلندی #کاکادو #آرا #پرندگان #زینتی #جوجه #ملنگو #شاه طوطی #مینا #جراحی #پرندگان #دکتر #پرندگان #زینتی #دکتر #صالحی #متخصص #جراحی #شکستگی #بال #کوتاهی #بال #نوک #ناخن
Read more
Loading...
طوطی سرلاکی چیست بادرود به دوستان گرامی ،این پست رو برای سوالات زیاد شما دوستان گذاشتم. طوطی سرلاکی ...
Media Removed
طوطی سرلاکی چیست بادرود به دوستان گرامی ،این پست رو برای سوالات زیاد شما دوستان گذاشتم. طوطی سرلاکی یا طوطی گوشتی یا سرنگی به طوطی تازه به دنیا آمده اطلاق میشه که با دست انسان توسط سرلاک که نوعی غذای پودر شده است تغذیه میشوند و این تغذیه معمولا برای طوطی سانان که دارای چینه دان هستند با سرنگ مخصوص ... طوطی سرلاکی چیست

بادرود به دوستان گرامی ،این پست رو برای سوالات زیاد شما دوستان گذاشتم.
طوطی سرلاکی یا طوطی گوشتی یا سرنگی به طوطی تازه به دنیا آمده اطلاق میشه که با دست انسان توسط سرلاک که نوعی غذای پودر شده است تغذیه میشوند و این تغذیه معمولا برای طوطی سانان که دارای چینه دان هستند با سرنگ مخصوص انجام میشه و اصطلاحا به جوجه ها جوجه سرلاکی یا سرنگی گفته میشود.
جوجه های سرلاکی برای رام کردن خیلی مناسبند چون از ابتدا در دستهای انسان بزرگ میشوند و انسان رو به عنوان پدرو مادر می پذیرند و به همین خاطر کاملا دستی و رام خواهند بود.
فقط بخاطر خیلی کوچیک بودنشون باید دقت زیادی در نگهداری اونها داشته باشید چون به تغییرات دما ورعایت نکردن بهداشت و تغذیه نادرست خیلی حساس هستند.
سرلاکها با مارکهای بسیار متنوعی در بازار موجود هستند اما معمولا مارکهای بسیار معتبر توصیه میشه بخاطر حساسیت بالای این جوجه ها
مارکهای اگزاکت آمریکا ، پادوان و راف ایتالیا ، ورسله لاگای بلژیک ، زوپریم و ...
جزو بهترینها هستند البته اگر اصل باشند و های کپی نباشند.
در پست بعدی نحوه صحیح تغذیه و مشکلات تغذیه سرلاکی رو توضیح خواهم داد. سپاس از همراهیتون
Read more
درود به همه دوستان گرامی و سال نو مبارک با توجه به مسافرتهای عید نوروز و مشکلات خیلی از دوستان مسافر ...
Media Removed
درود به همه دوستان گرامی و سال نو مبارک با توجه به مسافرتهای عید نوروز و مشکلات خیلی از دوستان مسافر ،خواستم 10 نکته را عرض کنم : 1- هرگز کاسکو خودتونو بیش از یکروز تنها نگذارید که برای اینکار سه راه دارید نخست با خودتون به مسافرت ببرید اما از جابجایی بیش از حد جدا" پرهیز کنید، دوم اینکه به فامیلهای ... درود به همه دوستان گرامی و سال نو مبارک

با توجه به مسافرتهای عید نوروز و مشکلات خیلی از دوستان مسافر ،خواستم 10 نکته را عرض کنم :
1- هرگز کاسکو خودتونو بیش از یکروز تنها نگذارید که برای اینکار سه راه دارید نخست با خودتون به مسافرت ببرید اما از جابجایی بیش از حد جدا" پرهیز کنید، دوم اینکه به فامیلهای نزدیک که عاشق پرنده هستند و رفتار با اونو بلدند بسپارید و سوم اینکه برای نگهداری نزد ما یا هرجای معتبری پانسیون کنید و با خیال راحت سفر کنید.
2- اگه پرنده را بیرون از قفس میارید در ایام مسافرت حتما مراقب پرواز و فرار پرنده باشید چون دوستان زیادی در ایام عید برای پرنده عزیز گمشده به ما مراجعه میکنند پس حتما خیلی مراقب باشید و یا بالهای پرنده را توسط شخصی معتبر کوتاه کنید تا از تعطیلات پشیمان نشوید.
3- از گذاشتن پرنده داخل ماشین و رفتن به جایی برای بالای یکربع خودداری کنید چون اگر هوا گرم باشد و یا ماشین در آفتاب باشد خطر مرگ وجود دارد و علاوه برآن خطر دزدیدن پرنده با شکستن شیشه ماشین نیز وجود دارد.
4- هر کدوم از طوطی سانان اخلاق خاص خودشون رو دارند حتی بعضیا نسبت به سفر، مخصوصا سفرهای طولانی حساسیت دارند و امکان پرکنی در آنان وجود دارد پس این طوطیان را به سفر نبرید مخصوصا اگر سفر به یک مقصد نیست و شهرهای مختلف را در برنامه دارید و اگر مجبور بودید حتما از قطره آنتی استرس استفاده کنید.
5 - جابجایی هواو اختلاف ارتفاع بین شهرها احتمال مریضی پرنده رو بالا میبره حتما از نظر دما و بخصوص باد خیلی مراقب باشید که توی صورت پرنده نخوره ، جوجه ترها خیلی حساسترند واز نظر دما در کل با پرندتون مثل بچه یکساله رفتار کنید.
6- از دادن آجیلها مخصوصا بوداده ها جدا پرهیز کنید.روزی یک پسته و یک بادام زمینی برای کاسکوها کافیست. مراقب بچه ها و میهمانها باشید که از روی علاقه آجیل زیادی به طوطیها خواهند داد که خطرناک است.
7- در سفرها حتما از آب جوشیده سرد شده همراه داشته باشیدو برای طوطیتون استفاده کنید تا مشکلات انگلی و اسهالهای میکروبی نگیرند و اصطلاحا آب به آب نشوند.
8- برای تمام زمان سفرغذای مطمئن برای کاسکوتون همراه داشته باشید تا مجبور نشوید از هر جایی غذا بخرید.
9- از دست زدن بیشتر میهمانها جلوگیری کنید چون هر دستی ممکن آلودگی داشته باشه و یا باعث ترس و نهایتا پرکنی طوطیتون بشه.
10 - جوجه طوطیها رو به هیچ وجه به مسافرت نبرید چون در جابجاییها براحتی تلف میشوند.
به امید سالی خوب و خوش و توام با سلامتی برای شما و پرنده های عزیزتون .بدرود
Read more
درود بر دوستان بعضی از عزیزان به ما گفتند که بهشون توصیه شده به صورت دوره ای و یا قبل حمام از این مدل اسپریها استفاده بشه که باعث شادابی پر میشه یا پیشگیری میکنه از شپشها. اسپری ضد انگل یا ضد حشرات فقط در صورتیکه حشره یا شپش روی بدن پرندتون دیدید یا دکترتون تایید کرد اجازه استفاده دارید اونم فقط یک ... درود بر دوستان

بعضی از عزیزان به ما گفتند که بهشون توصیه شده به صورت دوره ای و یا قبل حمام از این مدل اسپریها استفاده بشه که باعث شادابی پر میشه یا پیشگیری میکنه از شپشها.
اسپری ضد انگل یا ضد حشرات فقط در صورتیکه حشره یا شپش روی بدن پرندتون دیدید یا دکترتون تایید کرد اجازه استفاده دارید اونم فقط یک تا دوبار تا ریشه کنی حشرات نه بیشتر. مگر انسانها برای پیشگیری از شپش دارو مصرف میکنند که برای پرندهاتون مصرف میکنید. اینها بیشتر جنبه تجاری داره لطفا هزینه های اضافی انجام ندید .

لطفا بدون مطالعه دقیق و توصیه متخصص هیچ توصیه ای انجام ندید. بدرود
Read more
درود بر دوستان گرامی *** یک خواهش بزرگ *** طی یک ماه گذشته موردهای زیادی از عفونتهای شدید پرندگان داشتیم ...
Media Removed
درود بر دوستان گرامی *** یک خواهش بزرگ *** طی یک ماه گذشته موردهای زیادی از عفونتهای شدید پرندگان داشتیم که در بعضیها درمان بسیار سخت و طاقت فرسا بود آنهم بخاطر سرعت بالای بیماری و خشک و کم آب شدن بدن ، کلیه و کبد آسیب دیده و در نتیجه عدم تاثیر داروها. که در اینطور مواقع احتمال مرگ پرنده بالا میره پس مهمترین ... درود بر دوستان گرامی *** یک خواهش بزرگ *** طی یک ماه گذشته موردهای زیادی از عفونتهای شدید پرندگان داشتیم که در بعضیها درمان بسیار سخت و طاقت فرسا بود آنهم بخاطر سرعت بالای بیماری و خشک و کم آب شدن بدن ، کلیه و کبد آسیب دیده و در نتیجه عدم تاثیر داروها. که در اینطور مواقع احتمال مرگ پرنده بالا میره
پس مهمترین اصل در نگهداری پرنده ها پیشگیری از بیماریهاست نه درمان آنان.
چون در مواقعی بیماریهای ویروسی به قدری سریع عمل میکنند که نجات پرنده بسیار سخت خواهد بود اما بیماریهای قارچی و باکتریایی بخاطر روند رشد و واگیری کمتر بهتر قابلیت درمان دارد.

مهمترین عامل ورود ویروسها به بدن در مرحله اول سرما و در مرحله دوم پایین بودن ایمنی بدن پرنده است.
بعضی از دوستان طوطی رو تو مکانی بدون بخاری یا روی بالکن یا کنار پنجره و درب ورودی نگهداری میکنند و گاهی در هوای سرد داخل خانه به طوطی غذا های سرد مثل کاهو و خیار و انار وهندوانه و گوجه ... میدهند که خود باعث تشدید سرما خواهد شد.
موارد زیادی داخل فروشگاهها داشتیم که چون انسان شب اونجا زندگی نمیکنه وسایل گرمایشی رو خاموش کردندیا خیلی درجه کم میگذارند بعد میگویند فکر نمیکردم سرد بشه یا فکر کردم گرما کافیه.
سرما بیشتر بیماریهای میکس ( چند بیماری همزمان) رو برای طوطیها میاره.
با استفاده از رژیم میوه ها و مصرف ویتامینها ایمنی بدن طوطی رو بالا ببرید.
طوطیها اصطلاحا خیلی تودار هستندو تا زمانیکه بیماری به اوجش نرسه اصلا نشون نمیدند پس زمانیکه علامتی دیدید بدونید که هرساعتش برای زنده ماندن طوطی ارزشمند هست و زودتر به دامپزشکتون مراجعه کنید.

اما دوستان مطمئن باشید هیچ دکتری معجزه نخواهد کرد پس بهترین کار اینه که پیشگیری کنید و خودتون بفکر طوطیهاتون باشید و این موضوع رو ساده نگیرید که به شدت از نظر روحی و کمی مالی ضربه خواهید خورد. بدرود
Read more
خدایا نای نوشتن ندارم و توان بیان این مصیبت را نیز ندارم ، خدایا حال هموطنانم اصلا خوب نیست..... <span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span> ...
Media Removed
خدایا نای نوشتن ندارم و توان بیان این مصیبت را نیز ندارم ، خدایا حال هموطنانم اصلا خوب نیست..... خیلی از چشمها هنوز بارانیست خدایا مرحمی باش و آرامشی ازجنس خودت به هموطنانم عنایت فرما و حال همه را آرام کن . به بازماندگان و خانواده عزیز کرمانشاه صبر عطا فرما. با عرض تسلیت به هموطنان کرمانشاهی ... خدایا نای نوشتن ندارم و توان بیان این مصیبت را نیز ندارم ، خدایا حال هموطنانم اصلا خوب نیست.....
😢😢😢😢😢 خیلی از چشمها هنوز بارانیست خدایا مرحمی باش و آرامشی ازجنس خودت به هموطنانم عنایت فرما و حال همه را آرام کن .
به بازماندگان و خانواده عزیز کرمانشاه صبر عطا فرما.
با عرض تسلیت به هموطنان کرمانشاهی مارا هم در غم خود شریک بدانید. دوستان گرامی عزیزانمون در کرمانشاه چشماشون به دستان شماست از همه عزیزان تقاضا دارم که هموطنانمون رو فراموش نکنید و هرکسی به نوبه خودش کمک کنه.
به امید ایرانی آباد
Read more
Loading...
کسی که برای التیام درد انسان ها می کوشد مهربان است و کسی که برای درد حیوانات دل می سوزاند مهربان ترین ...
Media Removed
کسی که برای التیام درد انسان ها می کوشد مهربان است و کسی که برای درد حیوانات دل می سوزاند مهربان ترین انسانهاست… 14 مهر روز ملی دامپزشکی بر فعالان این عرصه مبارک باد کسی که برای التیام درد انسان ها می کوشد مهربان است
و کسی که برای درد حیوانات دل می سوزاند مهربان ترین انسانهاست…
14 مهر روز ملی دامپزشکی بر فعالان این عرصه مبارک باد
درود بر دوستان گرامی امروز مراجعه کننده ای در فروشگاه داشتم که در کمال ناباوری باصراحت اعلام کرد ...
Media Removed
درود بر دوستان گرامی امروز مراجعه کننده ای در فروشگاه داشتم که در کمال ناباوری باصراحت اعلام کرد میخوام طوطی رو برای بازی پسرم بخرم و بقیه مسائل برام مهم نیست فقط پسرم شاد باشه کافیه گفتم این پرنده ها حساسند و محبت نکنید پرنده اذیت میشه یا پرکن میشه گفتند که مهم نیست پولشو میدم برای شما چه فرقی میکنه ... درود بر دوستان گرامی

امروز مراجعه کننده ای در فروشگاه داشتم که در کمال ناباوری باصراحت اعلام کرد میخوام طوطی رو برای بازی پسرم بخرم و بقیه مسائل برام مهم نیست فقط پسرم شاد باشه کافیه گفتم این پرنده ها حساسند و محبت نکنید پرنده اذیت میشه یا پرکن میشه گفتند که مهم نیست پولشو میدم برای شما چه فرقی میکنه ، این بحث ما باعث عصبانیت بنده شده تامجبور بشم این پست رو براتون بگذارم .

دوستان گرامی بارها برای دوستان توضیح دادم که این پرندگان قفسی که ما همه خانواده و طبیعتشون رو ازشون گرفتیم و در واقع هیچکس رو جز ما ندارند. شما باید هم جفتش باشید و هم پدرومادرش و هم دوستش ، تا این فرشتگان احساس تنهایی نکنند وغصه نخورند و ضمنا اینکه تغذیه خوبی داشته باشند و رسیدگی کاملی داشته باشند.

شمایی که میخوای فرزندت شاد باشه و بازی کنه میتونید براش کنسول بازی بخرید مثل پلی استیشن 4 و یا دستگاه xbox یا دستگاه wii که هم شاد باشه و هم سرگرم بشه.

این فرشتگان برای بازی و سرگرمی نیستند اینها عشق هستند و به محبت زیادی نیاز دارند و شما باید باهاشون بازی کنید و سرشونو گرم کنید تا تمام کاستیهای زندگیشونو فراموش کنند نه اینکه اونها اسباب بازی و سرگرمی فرزندان شما باشند، این پرندگان فقط برای افراد عاشق پرنده مناسب هستند و نباید اونها رو به کودکانتون بسپارید که شاید نتونند اونها رو درک کنند و یا در صورت واگذاری به کودکانتون حتما به آنها روش برخورد و نگهداری این فرشتگان رو بیاموزید.

عاجزانه خواهشمندم برای بازی و سرگرمی کودکان و پز دادن در بین فامیل این فرشتگان رو نخرید
چون مطمئنا عاقبت خوبی هم برای شما و هم برای پرندتون نخواهد داشت.
تصویر بالا مربوط به فوتبالیست محبوب کشورمون آقای خداداد عزیزی هست که در حال عشق ورزیدن به طوطی کاکادوشون هستند. سپاس از توجهتون، دکتر صالحی
Read more
Loading...
درود بر دوستان گرامی سوالات زیادی راجع به شستشوی کاسکو پرسیده شد که نکاتی را عرض میکنم: شستشوی ...
Media Removed
درود بر دوستان گرامی سوالات زیادی راجع به شستشوی کاسکو پرسیده شد که نکاتی را عرض میکنم: شستشوی طوطیان در تابستان هفتگی و در زمستان دوهفته یکبار کافیست . نخست دمای حمام مانند دمای حمام نوزاد باشد . برای حمام طوطیان وحشی وجوجه ها که رام نیستند طوطی را با قفس به حمام ببرید و نخست مشغول شستشوی قفس ... درود بر دوستان گرامی
سوالات زیادی راجع به شستشوی کاسکو پرسیده شد که نکاتی را عرض میکنم:

شستشوی طوطیان در تابستان هفتگی و در زمستان دوهفته یکبار کافیست .
نخست دمای حمام مانند دمای حمام نوزاد باشد .
برای حمام طوطیان وحشی وجوجه ها که رام نیستند طوطی را با قفس به حمام ببرید و نخست مشغول شستشوی قفس شویدو بعد از پاهای طوطی آرام به طرف بالاتر بشویید غیر از نوک و چشمان طوطی به بقیه بدنش آب ولرم رو به گرم میزنید ضمنا فشار آب هم زیاد نباشد چون احتمال ورود آب به مجاری تنفسی و خفگی طوطی رو بالا میبره ، آب باید به حالت باران طبیعت باشد و از بالا و مایل با دوش تلفنی ریخته شود نه از روبرو، اما کسانی که مهارت لازم رو در این امر ندارند خطرناک است و بهتر است از آبپاش بصورت اسپری استفاده کنند تا کاملا در این زمینه ماهر شوند، سپس کاملا پرهای طوطی را با آبپاش خیس کنندچون اسپری بصورت پودری است و احتمال ورود به مجاری تنفسی پرنده را ندارد ، بعد از 5 دقیقه شستشو کار را تمام کنید و بعداز 1 دقیقه تکاندن پرها توسط خودش با سشوار دمای ملایم از راه دور او را تا 70 درصد خشک کنید چون زیاد خشک کردن برای پرها خیلی مضر هست و سپس به جای گرمی منتقل کنید تا بقیه روال خشک شدن توسط خودش انجام بشه ضمنا درب و پنجره ها بسته باشد ومحیط گرم باشد، سپس چند بادام یا دانهای گرم بهش بدیدو یا کمی عسل طبیعی در ابش بریزید.
برای طوطیان رام همینکارو بدون قفس و با گذاردن طوطی روی قفس یا یک صندلی یا چوب مخصوص و یا هرجایی که بیشتر دوست دارد انجام میدهید.

چند نکته: فشار آب زیاد نباشد، دیده شده که پرنده رو داخل حیاط با آب سرد شستشو دادندکه بسیار خطرناک است.
اگر مهارت ندارید از آبپاش استفاده کنید. سشوار را مقابل نوکش نگیرید. خانه حتما گرم باشد چون بیشتر طوطیان در این موقع سرما خورده اند. جوجه های زیر یکسال رو خیلی باید احتیاط کنید و کلا توصیه میکنیم جوجه ها ریز رو تاجایی که امکان داره حمام نبرید و اگر بردید بسیار مراقب باشید و یا از آبپاش استفاده کنید. طوطیان در طبیعت شوینده نمیزنند پس در شرایط منزل هم نیازی به شوینده ندارند مگر شرایط خاص که آلودگی دود و چربی در منزل بالا باشد آنهم توسط شوینده های مخصوص طوطی، اما در کل شوینده ها پوست و پرها رو خشک میکند که احتمال پرکنی رو بالا میبره و خطرناک است.دوباره تاکید میکنم که با سشوار کاملا پرهارو خشک نکنید تا 70 درصد که به بافت پرو پوست آسیبی نرسد. خشک کردن با حوله را به علت خراب کردن جهت پرها و بهم ریختن آن توصیه نمیکنیم. بدرود
#کاسکو #طوطی #حمام طوطی #آرا #کاکادو #طوطی سبز
Read more
ده فرمان جوجه کاسکو : با درود به دوستان گرامی 1. زمانیکه جوجه از فروشگاه تهیه میکنید حتما با کاور ...
Media Removed
ده فرمان جوجه کاسکو : با درود به دوستان گرامی 1. زمانیکه جوجه از فروشگاه تهیه میکنید حتما با کاور مخصوص روی قفس حمل کنید تا جوجه محیط اطراف رو نبینه و استرس شدید نگیره 2.حمل جوجه با آرامش صورت گیرد و همیشه زیر قفس رو بگیرید زمانیکه طوطی استرس میگیره گوشت سینه اش شروع به لرزیدن میکنه. 3. جوجه ها ... ده فرمان جوجه کاسکو : با درود به دوستان گرامی

1. زمانیکه جوجه از فروشگاه تهیه میکنید حتما با کاور مخصوص روی قفس حمل کنید تا جوجه محیط اطراف رو نبینه و استرس شدید نگیره
2.حمل جوجه با آرامش صورت گیرد و همیشه زیر قفس رو بگیرید زمانیکه طوطی استرس میگیره گوشت سینه اش شروع به لرزیدن میکنه.

3. جوجه ها از راه دور آمدند و خیلی جابجا شدند به همین دلیل خیلی خسته هستند پس تا 10 روز اول در منزل کاری به کارش نداشته باشید و تا جاییکه ممکنه جوجه ها رو در سه ماه اول به مسافرت نبرید.

4. کاسکوها از آفریقا میایند و زمستان آفریقا 30 درجه است پس جوجه رو در گرمترین جای منزل قرار بدید و از قراردادن کنار پنجره و روبروی کولر، کنارگاز ، کنار درب ورودی و هرجایی که بادخور داره جدا پرهیز کنید.
حتما پشت قفس دیوار باشه و دوراز سیمهای برق و اجسام نوک تیز و... باشه. در ضمن ارتفاع قفس طوری باشه که نوک جوجه با چشمان شما درحالت ایستاده برابر باشد تا پرنده استرس نگیره.

5 . تغذیه روزهای اول با همون تخمه و بادام خام شروع میشه چون قبلا خوردند و عادت دارند و شما ارام ارام در طی دوماه بعداز ورود روش تغذیه رو تغییر بدید.
6. از دادن میوه های سردی اجتناب کنید و میوه های معمول مثل سیب و هویج و کلم بروکلی و فلفل دلمه را نیز کم بدید تا زمانیکه کمی بزرگتر بشوند چون به سرعت سردی روی بدنشون اثر میگذاره.
7. آب مصرفی جوجه ها بهتر است از آب جوشیده خنک شده باشه مخصوصا در فصول گرم سال ، تا مشکلات انگل و باکتری و ویروس نداشته باشیم.

8 . طوطی به حداقل 8 ساعت خواب نیاز داره پس اگر خودتون بیدارید روی قفس کاور بکشید تا بخوابه یا جایگاه اون جایی باشه که مزاحم شما نباشه و لامپ رو خاموش کنید تاریک بشه و بخوابه

9. از حمام کردن جوجه ها در ماه اول جدا پرهیز کنید فقط کمی اسپری آب به بدنشون برای تامین رطوبت کافیه

10. صبر صبر صبر : برای رام کردن و سخنگو کردن اصلا عجله نکنید که جواب برعکس خواهید گرفت ، اگر دستتون چیزی هست اصلا نزدیک طوطی نشوید که خیلی میترسه سعی کنید فقط اعتمادشو جلب کنید که طوطی احساس کنه هیچ کاری بهش ندارید .
در ادامه مطلب مراحل بعدی رام و سخنگو کردن را آموزش میدهیم.در کانال تلگرام باما باشید. سپاس از همراهیتون
Read more
ا درود به همه دوستان گرامی و عرض شادباش برای سال نو با توجه به مسافرتهای عید نوروز و مشکلات خیلی از دوستان ...
Media Removed
ا درود به همه دوستان گرامی و عرض شادباش برای سال نو با توجه به مسافرتهای عید نوروز و مشکلات خیلی از دوستان مسافر ،خواستم 10 نکته را عرض کنم : 1- هرگز کاسکو خودتونو بیش از یکروز تنها نگذارید که برای اینکار سه راه دارید نخست با خودتون به مسافرت ببرید دوم اینکه به فامیلهای نزدیک که عاشق پرنده هستند و رفتار ... ا درود به همه دوستان گرامی و عرض شادباش برای سال نو
با توجه به مسافرتهای عید نوروز و مشکلات خیلی از دوستان مسافر ،خواستم 10 نکته را عرض کنم :
1- هرگز کاسکو خودتونو بیش از یکروز تنها نگذارید که برای اینکار سه راه دارید نخست با خودتون به مسافرت ببرید دوم اینکه به فامیلهای نزدیک که عاشق پرنده هستند و رفتار با اونو بلدند بسپارید و سوم اینکه برای نگهداری نزد ما یا هرجای معتبری پانسیون کنید و با خیال راحت سفر کنید.
2- اگه پرنده را بیرون از قفس میارید در ایام مسافرت حتما مراقب پرواز و فرار پرنده باشید چون دوستان زیادی در ایام عید برای پرنده عزیز گمشده به ما مراجعه میکنند پس حتما خیلی مراقب باشید و یا بالهای پرنده را توسط شخصی معتبر کوتاه کنید تا از تعطیلات پشیمان نشوید.
3- از گذاشتن پرنده داخل ماشین و رفتن به جایی برای بالای یکربع خودداری کنید چون اگر هوا گرم باشد و یا ماشین در آفتاب باشد خطر مرگ وجود دارد و علاوه برآن خطر دزدیدن پرنده با شکستن شیشه ماشین نیز وجود دارد.
4- هر کدوم از طوطی سانان اخلاق خاص خودشون رو دارند حتی بعضیا نسبت به سفر، مخصوصا سفرهای طولانی حساسیت دارند و امکان پرکنی در آنان وجود دارد پس این طوطیان را به سفر نبرید مخصوصا اگر سفر به یک مقصد نیست و شهرهای مختلف را در برنامه دارید و اگر مجبور بودید حتما از قطره آنتی استرس استفاده کنید.
5 - جابجایی هوا احتمال مریضی پرنده رو بالا حتما از نظر دما و باد خیلی مراقب باشید بخصوص جوجه ترها حساسترند واز نظر دما با پرندتون مثل بچه یکساله رفتار کنید.
6- از دادن آجیلها مخصوصا بوداده ها جدا پرهیز کنید.روزی یک پسته و یک بادام برای کاسکوها کافیست. مراقب بچه ها و میهمانها باشید که از روی علاقه آجیل زیادی به طوطیها خواهند داد که خطرناک است.
7- در سفرها حتما از آب جوشیده سرد شده برای طوطیتون استفاده کنید تا مشکلات انگلی و اسهالهای میکروبی نگیرند.
8- غذای مطمئن برای کاسکوتون همراه داشته باشید تا مجبور نشوید از هر جایی غذا بخرید.
9- از دست زدن بیشتر میهمانها جلوگیری کنید چون هر دستی ممکن آلودگی داشته باشه و یا باعث ترس و نهایتا پرکنی طوطیتون بشه.
10 - جوجه طوطیها رو به هیچ وجه به مسافرت نبرید چون در جابجاییها براحتی تلف میشوند.
به امید سالی خوب و خوش و توام با سلامتی برای شما و پرنده های عزیزتون .بدرود
Read more
آتش نشانها به بهشت نمیروند ، آنان به جهنم میروند تا آتش آنجا را خاموش کنند. روحشون شاد ویادشان گرامی
Media Removed
آتش نشانها به بهشت نمیروند ، آنان به جهنم میروند تا آتش آنجا را خاموش کنند. روحشون شاد ویادشان گرامی آتش نشانها به بهشت نمیروند ، آنان به جهنم میروند تا آتش آنجا را خاموش کنند.
روحشون شاد ویادشان گرامی
Loading...
درود بر دوستان گرامی با توجه به فصل سرما ده نکته مهم رو عرض میکنم 1. تا جاییکه ممکنه از جابجا کردن ...
Media Removed
درود بر دوستان گرامی با توجه به فصل سرما ده نکته مهم رو عرض میکنم 1. تا جاییکه ممکنه از جابجا کردن پرنده و مسافرت با پرنده در سرما جدا پرهیز کنید در صورت لزوم هیچوقت پرنده رو بدون کاور بیرون نبرید. 2.همیشه در منزل گرمترین جای خانه رو به طوطی اختصاص بدید و از گذاشتن کنار پنجره و درب ورودی و حمام و تراس ... درود بر دوستان گرامی
با توجه به فصل سرما ده نکته مهم رو عرض میکنم

1. تا جاییکه ممکنه از جابجا کردن پرنده و مسافرت با پرنده در سرما جدا پرهیز کنید در صورت لزوم هیچوقت پرنده رو بدون کاور بیرون نبرید.

2.همیشه در منزل گرمترین جای خانه رو به طوطی اختصاص بدید و از گذاشتن کنار پنجره و درب ورودی و حمام و تراس سرپوشیده جدا پرهیز کنید.

3.از گذاشتن قفس طوطی روی زمین همیشه پرهیز کنید حتی طوطیهای بسیار رام ، بخاطر اینکه هم روی زمین سردتره و هم همیشه پرنده روی زمین استرس خواهد داشت، حداقل ارتفاع یک متر میباشد.

4.از میوه هایی با طبع سرد در زمستان بمیزان زیاد استفاده نکنید بصورت کم مشکلی نداره. اما برای جوجه طوطیها خیلی بیشتر احتیاط شود.

5.حمام کردن طوطیان رو در زمستان هر دوهفته تا 20 روز یکبار انجام دهید تا احتمال سرما خوردن کاهش یابد .همانطور که قبلا توضیح دادم با آب خالی حمام را انجام میدهید و قبل از بیرون آوردن ازحمام حتما آنرا خشک کنید و بعد کنار بخاری بگذارید.

6.بخاطر خشکی هوای داخل خانه در زمستان حتما ظرف آبی روی بخاری و زیر قفس پرنده برای تامین رطوبت منزل قرار دهید که هم برای شما و هم طوطیتون مفید هست.

7. علامت سردی هوا در پرنده معمولا : پوش دادن پرها( پف کردن) درناحیه گردن و سینه ، چرخاندن نوک به پشت خود(تصویر بالا) برای گرم شدن نوک ، بالا نگهداشتن طولانی مدت یکی از پاها. در صورتیکه هوای خانه گرم است و علایم مذکور را مشاهده کردید با پزشک خود مشورت کنید.

8.علایم معمول بیماری در طوطیان شامل : پوش دادن پرها . چرخاندن نوک به پشت خود مانند تصویر بالا. کمتر غذا خوردن . جیغ و سوت نزدن و صحبت نکردن. تورم در ناحیه چشمها . آبریزش از بینی و چشمها . مدفوع شل و آبکی
9. با دیدن علایم فوق از اقدام خودسرانه بپرهیزید و حتما با پزشک خود تماس بگیرید. درمان اشتباه باعث مقاومت به داروها و قویتر شدن میکروبها خواهد شد که کار ما بسیار سختتر خواهد شد.

10. در صورت مشاهده کوچکترین علایمی از علایم ذکر شده در بالا ابتدا سریعا جای پرنده را تاحد امکان گرم کنید و اصلا بهش استرس وارد نکنید، میوه های سردی را حذف و بجاش بادام و تخمه و پسته خام براش بگذارید. کمی عسل طبیعی در آب حل کنید، وبرای مشاوره با دکتر خود تماس بگیرید.
آروزی سلامتی همه پرندگان و صاحبانشان را دارم. بدرود
Read more
اسباب بازی طوطی کد20 و 27 برای سفارش اسباب بازی به تلگرام شخصی دکتر صالحی پیام بدید.
Media Removed
اسباب بازی طوطی کد20 و 27 برای سفارش اسباب بازی به تلگرام شخصی دکتر صالحی پیام بدید. اسباب بازی طوطی کد20 و 27

برای سفارش اسباب بازی به تلگرام شخصی دکتر صالحی پیام بدید.
Loading...
Loading...

Loading...