Gezerkenogrenen Instagram Photos and Videos

Loading...


gezerkenogrenen Tülin Kılıç @gezerkenogrenen mentions
Followers: 31,888
Following: 88
Total Comments: 0
Total Likes: 0

Dün bir anket yaptım. Sorum şuydu: Daha çok kahvaltı mı paylaşayım? Yoksa otel - plaj mı? Cevap ...
Media Removed
Dün bir anket yaptım. Sorum şuydu: Daha çok kahvaltı mı paylaşayım? Yoksa otel - plaj mı? Cevap ezici çoğunlukla otel - plaj oldu. (Ezici çoğunluğu da cümle içinde hep kullanmak istemişimdir. Bugüne kısmetmiş :)) Sonuca saygı duydum ve istediğinizi dikkate aldım. Siz istiyor otel önerisi ... Dün bir anket yaptım. Sorum şuydu: Daha çok kahvaltı mı paylaşayım? Yoksa otel - plaj mı?
Cevap ezici çoğunlukla otel - plaj oldu. (Ezici çoğunluğu da cümle içinde hep kullanmak istemişimdir. Bugüne kısmetmiş :))
Sonuca saygı duydum ve istediğinizi dikkate aldım. Siz istiyor otel önerisi ben yazacak bol bol 🏠🏡🏠😁 .

Yeşil, yemyeşil, en yeşil otellerde bugün:
@gkbordubet 🌴🏠🌴 .

Bördübet: Dünyadan büsbütün kopmak. Ördek, çiçek, Ağustos böceği ve gökyüzü ile kafayı bozmak için şahane bir yer. 🦆🐞💐
Allahım. Bu kadar yıldız var mıydı? Vardı ise ben niye daha önce görmedim? Peki ya yeşilin bu kadar tonuna daha önce rastlamış mıydım diye sorarken saatler, günler geçiveriyor... Dünyevi ıvır zıvırları geride bırakmak için daha güzel bir yer olamaz 🏠🏡🏠 .

Burası Türkiye’nin en çarpıcı doğasına sahip. O yola kadar uzanan çam ağaçları yok mu? Peki o kekik kokuları. 🌿 🌿
İnsanı mutluluklara gark eden, yüzünde aptal bir gülümsemeye sebep olan büyülü bir yer.
İşte. GOLDEN KEY BÖRDÜBET bu büyülü yerin tam ortasında.
Tesisin içinden geçen derede su kaplumbağaları, dev sazanlar ve ördekler yaşıyor. Bir tarafı orman, bir tarafı geniş bir çayırlık, 200 metre sonra ise deniz. .

Fotoğraftaki oda derenin kenarında. Hatta üzerinde. Etrafta huzurunuzu bozacak çıt ses yok. Odalar ferah feza. Verandası kocaman. Uçuş uçuş tüllerin arasından yeşilin her tonunu, dereyi, gökyüzünü, ördekleri görüyorsunuz. .

Otele 300 - 500 metre mesafede özel plajları var. İster yürüyerek, isterseniz de dereden motorla gidebilirsiniz. (Otelin böyle bir hizmeti var) .

EN ÇOK KİME ÖNERİYORUM? 👫👫💛🧡
Balayı çiftlerine, her şeyi bir kenara bırakıp gerçekten ama gerçekten kafa dinlemek isteyenlere ve çocuğu çayırda çimende yuvarlansın, doğa ile iç içe olsun isteyenlere... .

NOT: Fotoğraflar kaydırmalı. Otelden detaylar, detaylar var. Yeşilin 50 tonu var. Var da var 📸
Ararsanız @gezerkenogrenen’den gördük demeyi unutmayın 🎈🎈 .

Yaşasın Eylül, yaşasın sakin zamanlarda tatil yapmayı sevenler, yaşasın SARI YAZ. Allllaah Allaaah fena gaza geldim yine 💛🧡
Ve kimler hala tatil yapmadı? Kimler tatile çıkmak için okulların açılmasını bekledi? Hadi itiraf edin 😁

#gkbordubet #gkbördübet
Read more
Loading...
Hava bedava, deniz bedava, şu karşı tepelere bakıp hayal kurmak bedava. Buruşana kadar denizde ...
Media Removed
Hava bedava, deniz bedava, şu karşı tepelere bakıp hayal kurmak bedava. Buruşana kadar denizde yatıp yuvarlanmak bedava. Gel vatandaş gel 🏖🏝🏖 . Like edip, yorum bırakınca kendinizi turkuaz suların içinde buluyormuşsunuz. Benden söylemesi Plajlara giriş ücreti vermem arkadaş. ... Hava bedava, deniz bedava, şu karşı tepelere bakıp hayal kurmak bedava. Buruşana kadar denizde yatıp yuvarlanmak bedava.
Gel vatandaş gel 🏖🏝🏖 .

Like edip, yorum bırakınca kendinizi turkuaz suların içinde buluyormuşsunuz. Benden söylemesi 😁
Plajlara giriş ücreti vermem arkadaş. Alır havlumu, portatif sandalyemi kurulurum diyorsanız işte size ÖNERİ gibi ÖNERİ. Deniz gibi deniz. Manzara gibi manzara. Sessizlik gibi. Hahahah. İşin suyunu çıkartmadan bırakmam 👊🏻 .

Burası Kaş merkeze bir kilometre mesafede bir yer. Çukurbağ Yarımadası girişini azıcık geçince. Daha doğrusu Kaş marinadan 200 metre sonra. .

Az ilerisinde bir işletme var. Burası ise herkesin, hepimizin. Yolu genişletmeden önce daha da güzeldi ama o güzel olan kıyının bir kısmı artık yol.
İşletmelerin ‘mecbur kıldığı kullanım kotasına’ zıdıbıt bıt yapanlar için fevkalade bir seçenek.
Deniz cam gibi. Sığ. Sadece yanınızda şemsiye götürün. Malum Kaş sıcak. 🏖🏖
Sonra vay ben yandım. Yok güneş çarptı. Yok fazla D vitamini yamulttu olmasın. Ben daha ne yapayım? Nasıl bilgi vereyim. Kaç factör krem kullanacaksınız onu bile yazıcam yakında 😂😂 .

Buraya (malum işletme olmadığı için adı yok) merkezden dolmuşlarda var. Hemen önünde bırakıyor. Marinayı az geçince indir beni kaptan derseniz anlarlar. Ya da Olympos Mocamp’ta inin. Az öncesinde denize girilecek alan zaten.
Fotoğrafı Olympos Mocamp’tan çektim. Hemen bitişiği (yani aynı deniz, aynı renk, aynı turkuaz) dediğim yer. .

Aşkitooom buraya gidelim, kankit tam bizlik, canısı kap şemsiyeyi, kardo hadi gidek dediğiniz kişileri tagleyin. Görelim 😁😁👈👈✅✅
#kas #kaş #akdeniz #deniz #gunes #nofilter #yesturkuaz
Read more
Memleketteki tüm serpme kahvaltıları yemeden rahat edemeyen kıroliçeniz Tülün geri döndü. Veeeee ...
Media Removed
Memleketteki tüm serpme kahvaltıları yemeden rahat edemeyen kıroliçeniz Tülün geri döndü. Veeeee yime içme sezonunu açıyorum arkadaşlar 🥒🥗 . Domatın pembesini, begonvilin fuşyasını, biberin kütürünü, üzümün salkımını, pişinin pofuduğunu ayağınıza getirdim. Siz kendinizi ... Memleketteki tüm serpme kahvaltıları yemeden rahat edemeyen kıroliçeniz Tülün geri döndü. Veeeee yime içme sezonunu açıyorum arkadaşlar 🥒🍇🥗🍅🍟 .

Domatın pembesini, begonvilin fuşyasını, biberin kütürünü, üzümün salkımını, pişinin pofuduğunu ayağınıza getirdim. Siz kendinizi yormayın. Ben sizin için keşfeder, afiyetle yerim. (Kışın diyetisyen paramı da aranızda toplarsınız diye düşünüyorum. İyi insanlara benziyorsunuz. Kanım hepinize pek kaynadı :)) .

Neresi Burası? Kaş - Kalkan yolu üzerinde bir restoran. Kalkan’a daha yakın. Adı: @gurusplacekalkan 🏠🏡🏠
Bir aile işletmesi. Kocaman bir bahçe içinde. Arka tarafta konaklama için odaları var. Ön taraf restoran. Ufak çaplı bir meyve sebze işine girmişler. Domates, biber, salatalık, üzüm bahçeden. .

Kahvaltıda sofraya gelen her şey taze. Bazlama ekmeği sıcacık servis ediliyor. Reçeller ev yapımı ve bahçedeki ağaçların meyvesinden.
Sıcaklardan pişi, börek, katmer geliyor. Tabii hepsi aynı anda gelmiyor. Her gün biri servis ediliyor :)
.

Yumurta seçenekli. İster göz yumurta, ister omlet, ister menemen. Canınız hangisini çektiyse. Çılgın bir kahvaltı değil ama üzmez de sizi :)
Ve can alıcı kısım: Çay sınırsız.
Bu arada, istediği kadar sınırsız olsun iki bardaktan fazla içimem ben. Ama kahvaltıcılardan biliyorum. Sınırsız olunca 10 bardak içen oluyormuş 😂
Siz kaç bardak götürüyorsunuz? 🙈
Kişi başı 38 lira.
Her gün 09:30 - 12:30 arası kahvaltı çıkarıyorlar. .

NOT: Gözünüzü seveyim gidince böyle bir sofra beklemeyin. Süsü püsü bana ait. Hahaha.
Geçen sene bir kahvaltıda yine masaya begonvil koydum. Benden sonra gidenlerden biri: Tülin hanım bizim masada begonvil yoktu diye mesaj attı. (Hayır. ZAYTUNGtan gelmedi mesaj. Baya baya biricik bir takipçim yazdı:)) Kurban olduğum. Süs o süs. Yimedim yani. Valla bak. Masanızda olmasa da olur 😁

Patates ekstra. Üzümü asmadan kendim yoldum. Ama zaten misafirlere de izin veriyorlarmış. Domatı kesip veriyorlar, ben böyle şeetmeyi uygun buldum. Peynir tabağına yer kalmadı. Sığdıramadım ama üç çeşit peynir var 🧀 .

Pişi gibi pofuduk, anne patatesi gibi leziz, begonvil gibi fışkırtılı bir gün dilerim. Yolunuz açık, yıldızınız parlak olsun 🌟 💫 🤩
Read more
Akşamüstü ille de komşularıyla iki lafın belini kıran kapıönü, camönü teyzelerini seviyorum. ...
Media Removed
Akşamüstü ille de komşularıyla iki lafın belini kıran kapıönü, camönü teyzelerini seviyorum. (İkinci fotoğrafta göreceksiniz. Her akşam böyleler. Yiycem :)) . Karışık kızartmaya hakkını vererek bol yoğurt ve fırından yeni çıkmış sıcacık ekmekle dalan, yumulan insanları seviyorum ... Akşamüstü ille de komşularıyla iki lafın belini kıran kapıönü, camönü teyzelerini seviyorum. (İkinci fotoğrafta göreceksiniz. Her akşam böyleler. Yiycem :)) 👵 👵 .

Karışık kızartmaya hakkını vererek bol yoğurt ve fırından yeni çıkmış sıcacık ekmekle dalan, yumulan insanları seviyorum 😋🍠🍟🍆🥔🍅
Bir arkadaşımla bir yerde karışık kızartma istedik. Hem garsonu, hem beni kanser etti. Yok yağı süzülsünmüş. Yok içinde patates olmasınmış. Yok önce fırında pişsin, sonra yağa şeyolsunmuş. Yanında kepek ya da ekşi maya ekmek gelsinmiş.
Dedim hacım, balım. Sen kızartma yeme. Ölümü gör yeme. Salata ye, grissini kemir, hiçbir şeysiz (sossuz) fırında sebze tıkın ama kızartma yeme. İnsanları da kanser etme 🥒🥦🥑😁😂 .

Evini yeşilden, çiçekten görünmez kılan insanları seviyorum. Misal bu ev. Ne zaman geçsem dakikalarca izlerim. O nasıl bir yeşil fışkırtması, o nasıl bir zevk, düzen ve emek. Böyle insanlar güzel insanlar 🌺🍀🌸🏠🏡🏠 .

Bir süredir Kaş’tayım. Keyfim yerinde. Yaldır yaldır bir yerlere koşturmuyorum. Canım istiyor evdeyim, içim daralıyor dükkana gidiyorum, ay bi hava alayım dersem kendimi Limanağzı’nda buluyorum. Cuma günleri ille de Kaş pazarına gidip, alışveriş yapıyorum. Gözleme yemeden dönmüyorum. (Çünkü Yörük pazarına gitmek bunu gerektirir:)) Merkez ve yakın köylerde görmediğim coşkurtulu begonvil, adım atmadığım zeytinlik, köy, koy neredeyse kalmadı.
Zırt diye gidiyorsun istediğin yere. Trafik yok. Öküz gibi kornayı kökleyen magandalar yok. .

Bir on gün daha buralardayım. Sonra Selimiye, Cunda, Bozcaada falan gezeceğim. Kasım ortasına kadar ‘YAZ’ benim için.
Kasım İstanbul’a geleceğim. Aldığım onlarca kiloyu Mart ayına kadar vermeye çalışırken ‘yazın yediğim patatesler, gelir beni tırmalar’ diye ağlanacağımdan eminim 😂🍟😁 .

Bu posttan çıkan sonuç: ✅✅
Kapıönü teyzelerini sevin.
Begonvil bizim milli çiçeğimizdir.
Kasım ortasına kadar yenen patates kızartması ASLA külo yapmaz.
Bol bol gözleme yiyin. Üzerine iki bardak su içince ödem yapmıyor 😂
#kaş #kas #akdeniz #antalya #begonvil
Read more
Beş sene sonra kendimi ‘karavan’da, bir zeytin gölgesinde sabahtan akşama tavla oynarken görüyorum. ...
Media Removed
Beş sene sonra kendimi ‘karavan’da, bir zeytin gölgesinde sabahtan akşama tavla oynarken görüyorum. Ya siz? 🚛 . Bir de bu aralar en çok karavancılar, çadırlılar soru soruyor. Mekan istiyor. Kamp alanı soruyor. İşte size babalar gibi bir öneri. KAŞ Camping 🚛 . Öyle bir yer ki, ... Beş sene sonra kendimi ‘karavan’da, bir zeytin gölgesinde sabahtan akşama tavla oynarken görüyorum. Ya siz? 😂😂🚚🚛 .

Bir de bu aralar en çok karavancılar, çadırlılar soru soruyor. Mekan istiyor. Kamp alanı soruyor. İşte size babalar gibi bir öneri. KAŞ Camping 🏠🏡🏠🚚🚛 .

Öyle bir yer ki, mutsuz olmak için hiçbir neden yok. Kocaaaaman bir zeytin bahçesi düşünün. Önü deniz. Arkadası dağ tepe. Karşısı Yunan’ın en mini minticik adası Meis. Yer gök en fuşşyasından begonviller. Nasıl coşkulu duruyorlar anlatamam 🌸🍀🌺🙈
Konaklama: Karavanlar, çadırlar, bungalowlarda. Süper manzaralı bir kafe restoran var içeride.
Kaş deli kalabalık olsa bile burası ASLA etkilenmiyor. Denize girmek için dışarıdan da gelebiliyorsunuz. Giriş ücreti 20 lira. 10 lirasını yediklerinize sayıyorlar. .

Bu sene 37’inci senesi. Her sene daha bir yeşilleniyor, güzelleşiyor, serpiliyor sankisi 😂🏠🏡🏠⛺️🚚 .

Merkeze 10 dakika yürüme mesafesi. İster manitayla romantik zamanlar yaşamak için gel. İster arkadaşlarla goygoya. Her kafaya uygun. Deniz SIĞ DEĞİL. Bu nedenle çocuklu ailelere uygun değil. .

O değil de, siz beş yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz? Az matrak yazın da neşemizi bulalım 🙈 .

İlk foto canım @admbrs, diğerleri benim 📸 Kaydırmalı efenim. .

NOT: Karavancı tanıdıklarınızı tagleyin gözünüzü seveyim. Ya da karavanla gezen hesapları. Karavana gönül vermiş insanları. Karavanım olmadan asla diyenleri 😂😆🚚🚛
#kas #kaş #akdeniz #karavan #kascamping #kaskamping
Read more
Var yanınızda schengen, bekliyor sizi komşi <span class="emoji emoji1f648"></span> 🇬🇷 🇬🇷 . MEİS diye yidiniz beni? Gidelim mi? Napalım? ...
Media Removed
Var yanınızda schengen, bekliyor sizi komşi 🇬🇷 🇬🇷 . MEİS diye yidiniz beni? Gidelim mi? Napalım? TOPLUCA CEVAP VERİYORUM CANLAR 🏻 . MEİS’e GEÇMEK İÇİN NE GEREKİYOR? 🏖🏝 Pasaport ve Schengen vizesi şart. Kapı vizesi pahalıya gelir. 60 euro istiyorlar ve 3 günlük vize veriyorlar. ... Var yanınızda schengen, bekliyor sizi komşi 🙈 🇬🇷 🇬🇷 .

MEİS diye yidiniz beni? Gidelim mi? Napalım? TOPLUCA CEVAP VERİYORUM CANLAR 👊🏻 .

MEİS’e GEÇMEK İÇİN NE GEREKİYOR? 🏖🏝
Pasaport ve Schengen vizesi şart. Kapı vizesi pahalıya gelir. 60 euro istiyorlar ve 3 günlük vize veriyorlar. (Yüro almış başını yürümüşken bence fazla. Haaaa ben zenginim ulen. Sana mı kaldı benim paramın hesabı derseniz siz bilirsiniz tabii. Hahaah :))
Schengen varsa 25 euro gidiş ücreti. Kaş’ta iki üç organize eden tur var. Ben Karamanlar ile gitmiştim 💶 💶 .

YOLCULUK NE KADAR SÜRÜYOR? 🚢 ⛴ 🚢
Günlük gidecekseniz sabah 10:00’da feribot kalkıyor. Yolculuk 25 dakika sürüyor ve akşam 16:00 gibi de dönüş. Bir de gece dönüş şansınız var. Onu gideceğiniz tura sorunuz :) .

FRAPPE OLMADAN ASLA! :)
Feribottan indiğiniz zaman sıra sıra tavernaları, kafeleri göreceksiniz. Stratos cafeyi bulun, bir frappe için. Çünkü Yunan’a geçmek bunu gerektirir ☕️ .

NEREDE YİYELİM? 🍽

Restoran olarak Alexandra’yı tercih ediyorum. Hem ev sahibi çok şeker, hem yediğim içtiğim her şeyi sevdim 😋 .

ALIŞVERİŞ:
Adanın el kadar bir çarşısı var. Ben Kaş’tan alışveriş yapmayı tercih ederim. Malum euro aldı başını gitti. Bir magnet 7 euro. Neredeyse 50 lira. Alsam buzdolabına yapıştırmayı bırak, bankaya kasaya saklarım yeminle 😂
Bir de freeshop var ki, ben daha küçüğünü görmedim. Siz verecek yüro, alacak litre litre alkol 😂 .

MAVİ MAĞARA:
Vakit varsa Mavi Mağara’yı görün. (Ben derinlik fobimden dolayı gidemedim ama gidenler sırf orası için yine giderim diyor :)) .

AYA YORGİ ADASI: 🏖 🏖
Denize girmek için Aya Yorgi Adası’na geçin. Meis’in kıyısında minicik bir ada. Deniz pırıl, ortam sakin. Tepende dolanan garsonlar yok. Kopkoplu müzik yok 🙈 .

Eylül - Ekim buraların en güzel zamanı. Öz has hakiki tatilciler şimdi geliyor ☺️
Kalabalık yok. Begonviller fışkırtılı. Plaj savaşları yok. (Yani birbirinin üstünden atlayıp yer kapma derdine son)
Deve bayıltan sıcaklar bitti bitiyor. Hava mis ☀️ .

Kimler geliyor? Kim bir ‘hadi gidelim’ diye dürtüklemeye bakar? Dökülün cinconlar. Tutmayın içinizdeki tatil aşkını.
Gelesiolanları, gelmesini istediklerinizi tagleyin ☺️
Read more
Loading...
Fotoğrafımın adı: Öğlen kayıntım ya da akşamüstü hafif atıştırmalıklarım <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f35f"></span><span class="emoji emoji1f345"></span>🥒<span class="emoji emoji1f35f"></span> . Arkadaşlarım, ...
Media Removed
Fotoğrafımın adı: Öğlen kayıntım ya da akşamüstü hafif atıştırmalıklarım 🥒 . Arkadaşlarım, canlarım. Şüşkoluk kolay değil. Emek ister, iştah ister, devamlılık ister. Zordur yani. Öyle şüşko deyip geçmeyin. Uzun bir yol bu. Misal. Siz atıştırmalık diye yanınızda ‘mini minnak ... Fotoğrafımın adı: Öğlen kayıntım ya da akşamüstü hafif atıştırmalıklarım 😂🍟🍅🥒🍟 .

Arkadaşlarım, canlarım. Şüşkoluk kolay değil. Emek ister, iştah ister, devamlılık ister. Zordur yani. Öyle şüşko deyip geçmeyin. Uzun bir yol bu. Misal. Siz atıştırmalık diye yanınızda ‘mini minnak paketlerde’ yarım kayısı, bir buçuk badem, avuç içi kadar ceviz taşırsınız. Onu yemesi kolay. Çıkar çantandan. Bir hamlede pata küte.
Oysa benim öyle mi? Patatesi araba kullanarak kızartacak değilim, gözlemeyi çantamda muhafaza edecek kadar delirmedim. (Hayır yani bir de soğuk yenince bir halta benzemiyor :))
Önce bir mekana gidiyorum. Sonra uzun uzun mönüye bakıyorum. Sonra garsonu masama davet ediyorum. Sonra patates ve gözleme falan diye sipariş veriyorum. Ay bide beklemesi var. Fotoğraf çekmesi var. Varoğluvar 😀 .

Neyse. Gelin size burayı anlatayım. Nerede bu mamalar? 🤪😀😂😋
Kaş’a 20 dakika mesafedeki Bezirgan Köyü burası. Manyak manzarası olan bir restoran. Adı: Gümüş. (Fotoğrafları kaydırın. Görün Allaaaah dedirten manzarayı:))
20 yıllık bir aile işletmesi. Anne, anneanne, baba, çocuklar hepsi işin başında. Ortam ağaçlık. Manzara Akdeniz. Bahçe pırıl. Rüzgarı efil efil. Gölgeniz söğüt ağacı.
Gözleme el açması. Malzemesi bol. Ispanaklı peynirlisini iki gün yemesem aşeriyorum.
Patatesi anne patatesi. .

Onun hemen karşısında da @gurusplacekalkan var. Kahvaltısı yıkılır. Pek yakında orayı da duyuracağım. Kaş - Kalkan arasındaki bu iki işletme aklınızda olsun canlar. .

Haaaa. Ne diyordum? Pizza da iyi bir atıştırma seçeneği aslında. Sebzeli yiyince kilo falan da almıyor insan 😂🍕😂🍕 .

NOT: SON 6 POSTUM KAŞ. Çok cici öneriler var. Okumayan, layk yapıştırmayan, yorum yapmayan üzülür, çok şey kaçırır 😁 .

SORU: Siz atıştırmalık olarak neyi tercih edersiniz? Dökülün. Güzellik, fit olma sırlarınızı. Hepsini istiyorum 🙈🙈
#kaş #kas #bezirgan #bezirgankoyu #bezirganköyü #akdeniz #annepatatesi #gözleme
Read more
Ve karşınızda yeni özgeçmişim ✍️ ✍️ . Bilmem neredeki erguvan ağacı fevkalade dedikleri an yola ...
Media Removed
Ve karşınızda yeni özgeçmişim ✍️ ✍️ . Bilmem neredeki erguvan ağacı fevkalade dedikleri an yola çıkacak kadar meraklı. Obez olmaktan korkmasa dünyadaki tüm patatesleri kızartıp yiyecek kadar manyak. Gezip gördüğü hemen her yerde ‘evet, aradığım yer kesin burası’ diyecek kadar ... Ve karşınızda yeni özgeçmişim ✍️ ✍️ .

Bilmem neredeki erguvan ağacı fevkalade dedikleri an yola çıkacak kadar meraklı.
Obez olmaktan korkmasa dünyadaki tüm patatesleri kızartıp yiyecek kadar manyak. Gezip gördüğü hemen her yerde ‘evet, aradığım yer kesin burası’ diyecek kadar ayran gönüllü.
Küçük Oteller Kitabı ve Türkiye’nin En Güzel Kahvaltıları kitabının yazarı. (Yazarlarından biri)
Bir popçu kadar takipçisi olmasa da instagramda yarı ünlü 😁😁🙈 .

Sıkıcı özgeçmişlerinden size de öğğk gelmedi mi?
Zaman zaman dergilere röportaj veriyorum.
Şu şu okuldan mezunum, kurumsal zıttırıpıt şirketinin, höttürüzöt departmanının pataküt pozisyonunda çalıştım.
Hobim: kelebeklerin uçuşunu, karıncaların ekmek taşımasını izlemek gibi şeyler söylüyordum 😆
Ama bir gariplik vardı. O ben değildim ki. Saçma sapan bir tanımlama. .

En son geçen kış bir kitap için teklif geldi.
En sevdiğin yeri bizim için - en özel hikayenle yaz diye.
O arada da özgeçmişimi böyle yazdım ve bu şekilde yayınlanmasını özellikle rica ettim. Kırmadılar sağolsunlar. Ama bittabi dayanamadım ve daha kitap çıkmadan sizinle paylaştım 🙈 .

Ben mi? Nereyi mi yazdım? Bittabi KAŞ 🤩 .

Var ya. İnanılmaz severek bir yazı yazdım.
Çok minik bir kuple paylaşıyorum.
Gerisini kitap çıkınca göreceksiniz 📚📚 .

Sene 1996, on dört yaşında, biraz da asi bir ergenim. Babamla (ailecek) ilk tatilimiz. Daha önce pek de adını duymadığımız bir yere gideceğimizi söylüyor. Kaş’a. Biz kardeşimle Antalya, Alanya olsaydı bari diye söyleniyoruz ama babam vazgeçmiyor. Çocukluk arkadaşım orada otel açtı, ona gidiyoruz diyerek olaya son noktayı koyuyor ve gidiyoruz. .
Aylardan Temmuz. Hava cehennem sıcağı ama kaldığımız otelin terası püfür püfür esiyor. Ayrıca manyak bir manzarası var. Bir yanda Meis Adası, bir yanda Çukurbağ Yarımadası. Yer gök begonvil. Adalar’ı saymazsak hiç bu kadar coşkulusunu gördüğümü hatırlamıyorum. Ve o an karar veriyorum. Benim en sevdiğim çiçek kesinlikle begonvil. Zaten kız dediğin pembe sever. Bu biraz cart pembeyse nolmuş yani? 🌺🍀🌸🍀 .

Eeee özgeçmişimi, yazımı beğendiniz mi? Ve özgeçmişime eklemek isteseniz benimle ilgili ne şeetmek isterdiniz? 🤪
#kaş #kas #kasuzuncarsi
Read more
Loading...
Filaaaş filaaş şok. Tatil beldelerinden evlerine doğru yola çıkan tatilciler bu sefer de ‘mola ...
Media Removed
Filaaaş filaaş şok. Tatil beldelerinden evlerine doğru yola çıkan tatilciler bu sefer de ‘mola yerlerine’ hücum etti. Susurluk’ta ayran ve tost sırasına giren insanlar esnafın açıklama yapması ile cinnet getirdi. Yoğunluktan ötürü TOST ve AYRAN stoğunun kalmadığını söyleyen esnaf ... Filaaaş filaaş şok. Tatil beldelerinden evlerine doğru yola çıkan tatilciler bu sefer de ‘mola yerlerine’ hücum etti. Susurluk’ta ayran ve tost sırasına giren insanlar esnafın açıklama yapması ile cinnet getirdi.
Yoğunluktan ötürü TOST ve AYRAN stoğunun kalmadığını söyleyen esnaf ‘tatilciler’ tarafından feci şekilde tartaklandı 😂😂
Zaytung haberi olsa like eder, ho ho ho diye gülersiniz. Ben yazınca (uydurunca) olmuyor mu? 🙈 .

Dün bir plaja gittim. Arka arkaya story atma gafletinde bulundum. Tabii ‘özencik’ yapmayı asla ihmal etmedim. Ay burası ne güzel, sakin. Her zaman gölgelendiğim ağacın altına uzandım deme şuursuzluğunda bulundum.
Vay efendim Kaş’ta her yer tıklım tıkışken ben nerede gölgeleniyormuşum, yok efendim ben kim köpekmişim de sakin plajlarda sere serpe yatıyormuşum 😂
Tülin hanım yola çıktık geliyoruz diyenler. Derhal konum atın diye buyuranlar. İnsafsızın kızı, yedirmezler sana o plajı yazanlar. Tam 221 mesaj geldi.
.

PEKİ. NERESİ BURASI?
Yerli turistin çok havalı bulmadığı, yabancıların ve benim gibi sakin plaj sevenleri vazgeçemediği OLYMPOS MOCAMP ⛺️🏕⛺️
Aslında bir kamp alanı. Zeytin ağaçları, zakkumlarla çevrili kocaman bir bahçe.
Bir yanda bungalowlar, diğer yanda çadır ve karavanlar. Çıt ses yok.
Kamp alanının önünden yol geçiyor. Onun hemen önü ise işte bu plaj, bu deniz. Merkeze araç ile sadece 5 dakikacık 🏖 .

Burada hep oturduğum bir yer var. Başkası kaptığında resmen bozuluyorum. (Sanki bana zimmetli :))
Kocamaaaan bir keçi boynuzu ağacının altı.
Orada yaptığım şekerlemeleri, ufka doğru uzun uzun bakmaların huzurunu hiçbir şeye değişmem 🌳🌳 .

Karşısı bu görmüş olduğunuz tepecik. Çukurbağ Yarımadası’nın arkası oluyor. Bina da olmayınca bize kalan ‘yeşil, mavi, turkuaz’...
Deniz harbiden cam gibi.
Plajı kullanmak için ise burada kalmanıza, kamp yapmanıza gerek yok. Herkes girebiliyor. Giriş ücreti yok. Yediğinizi, içtiğinizi ödüyorsunuz ✅✅ .

Fotoğraflar kaydırmalı. Üçüncü foto altında gölgelendiğim keçi boynuzu ağacım 🌳🌳
Lütfen ağacın altında pişti olursak ben gelince yerinizi bana veriniz. Zorluk çıkarmayınız. Aaa aaa zaten biz burayı sizin için tutmuştuk gibi şeyler söyleyiniz. Olur mu? Anlaştık mı? 🤪🤩
#kaş
Read more
Atargül Tülün olarak BUNALDIĞIM ‘SORU ve YORUMLARDAN’ BİR KUPLE İLE KARŞINIZDAYIM <span class="emoji emoji274c"></span><span class="emoji emoji274c"></span> . Hep goygoy ...
Media Removed
Atargül Tülün olarak BUNALDIĞIM ‘SORU ve YORUMLARDAN’ BİR KUPLE İLE KARŞINIZDAYIM . Hep goygoy yapacak değiliz ya. Sıkıntımızı, offf yeter artık dediğimiz şeyleri de paylaşalım. Ben bu ara baya baya daraldım, darlandım. Soldan soldan geliyor yani. Çoğu takipçim çok şeker, çok ... Atargül Tülün olarak BUNALDIĞIM ‘SORU ve YORUMLARDAN’ BİR KUPLE İLE KARŞINIZDAYIM ❌❌ .

Hep goygoy yapacak değiliz ya. Sıkıntımızı, offf yeter artık dediğimiz şeyleri de paylaşalım.
Ben bu ara baya baya daraldım, darlandım. Soldan soldan geliyor yani. Çoğu takipçim çok şeker, çok tatlı, çok anlayışlı ama %5 gibi bir kesim var ki, inanın yıldım, inanın içim şişti. (Dikkate almasam bir dert, alsam içim kımıl kımıl)
BU POST. Hiçbir şeyden mutlu olmayan %5’e yazıldı 🏖🏝🏖 .

NELERDEN - KİMLERDEN SIKILDIM? .

BURASI ‘BİZİM’CİLERDEN 🆘 (Sanki Kaş’ın, Assos’un, Bodrum’un tapusu 7 kuşaktır üzerine gibi davrananlardan)
Kaş’ı yazıyorum. Yazmayın. Kazdağları’dan fotoğraf atıyorum. Aman sakın! Gizli kalsın. Çok bozuldu, kitlesi değişti gibi şeyler diyorsunuz.
Bu nasıl bir üstten bakıştır hiç anlamam.
Misal. Kaş’a 20 yıldır gidenlerdenim. Harbiden dutlukken gider gelirdik. Sene 1995 falandı.
Şimdi benim: Kimse gelmesin, hadi herkes naş naş köyüne. Kardeşim, oturun İstanbul’da beton binaların arasında demem nasıl saçma ise, duyurmayın, bize kalsın denmesi de o kadar saçma.
ÖNEMLİ OLAN DUYURMA MESELESİ DEĞİL. Buralara tatile giden, yerleşen insanların dikkatli davranması. Gittikleri yerin dokusuna, yeşiline, denizine sahip çıkması.
Bodrum, Alaçatı, Çeşme, Alanya, Kuşadası ve hatta UZUNGÖL biz duyurduk diye mi bozuldu? Koca koca apartmanlar biz yazınca mı dikildi? Biz post atınca mı imara açıldı? Nasıl bir kafadasınız anlamıyorum ki. .

HİÇBİR ŞEYDEN MUTLU OLMAYANLARDAN 🆘
Geçenlerde orman içinde bir oteli yazarken arı var tedarikli gelin, otelde var ama sizler de amonyak almayı unutmayın diye yazmıştım.
Bir takipçimden: Sivrisinek ve kertekele de var. Onu yazmamışsınız, bizi yediler hep diye mesaj geldi.
Artık tek tek yazayım diyorum. Karınca, sinek, arı, kara sinek, kırk ayak, ördek, civciv, kelebek var. Ve hatta biliyor musun sevgili pirems, piremses takipçi, o dediğim yere gece kurtlar bile iniyor. Belki dinazorlar da dolaşıyordur. Bence gitmeyin. Korunaklı pilazalarınızda oturun. Camı kapısı açılmayan evlerinizde sivrisineksiz gül gibi yaşayın. Miiis. .

Öyle çok dolmuşum ki yaz yaz bitmiyor. Devamı aşağıdaki İKİ yorumda. 👇👇👇👇
Read more
Pişinin su gibi aktığı, böreğin ASLA kilo yapmadığı, baklava tepsilerinin havada uçuştuğu, anne ...
Media Removed
Pişinin su gibi aktığı, böreğin ASLA kilo yapmadığı, baklava tepsilerinin havada uçuştuğu, anne patatesinin yedikçe kilo verdirdiği bir bayram kahvaltısı olsun 🤪 . Bayram demek uzun kahvaltı sofraları demek. Normal zamanda ‘of şimdi çekemeyeceğim’ dediğin sivilcesi kafasından ... Pişinin su gibi aktığı, böreğin ASLA kilo yapmadığı, baklava tepsilerinin havada uçuştuğu, anne patatesinin yedikçe kilo verdirdiği bir bayram kahvaltısı olsun 😂🤪 .

Bayram demek uzun kahvaltı sofraları demek.
Normal zamanda ‘of şimdi çekemeyeceğim’ dediğin sivilcesi kafasından büyük ergenus kuzenine sevgi ile yaklaşmaya çalışmak demek 🧒🧒 Börek üstü baklava, kahvaltı sonrası yaprak sarma yemek demek. Hep yemek, durmadan yemek demek 🙈🙈 .

Bir şiirle bayramımızı kutlamak istiyorum: 🍭🍭 Pişiniz pofuduk,
Çayınız demli,
Ekmeğiniz kızarmış,
Yumurtanız rafadan,
Sohbetiniz kahkaha dolu olsun...
Ha bir de, yolunuz açık, yıldızınız parlak olsun. Seviyorum sizi. Kalplerce 💙♥️💚 .

NOT: Sizlerde durum nedir? Yediğiniz içtiğiniz hepimizin olsun. Anlatın, bilelim. Anlatın, yemiş kadar olalım. Anlatın, kalorinizi paylaşalım kardeşlerim 😂😂
Read more
BEN: Ayyyy. Evin güzelliğine bak. Hele çiçekler. Geceleri pencere açık uyurum, hanımeli kokusu ...
Media Removed
BEN: Ayyyy. Evin güzelliğine bak. Hele çiçekler. Geceleri pencere açık uyurum, hanımeli kokusu sarar odamı. O balkon ‘tam akşam oturup çekirdek çitlemelik’... Kapının önüne de hamak atarım. (Yok devenin pabucu:)) Yaaağğğ. Bu ev keşke benim olsa. Nolur nolur nolur . ANNEM: Bu ... BEN: Ayyyy. Evin güzelliğine bak. Hele çiçekler. Geceleri pencere açık uyurum, hanımeli kokusu sarar odamı. O balkon ‘tam akşam oturup çekirdek çitlemelik’... Kapının önüne de hamak atarım. (Yok devenin pabucu:)) Yaaağğğ. Bu ev keşke benim olsa. Nolur nolur nolur 🏠🏡🏠💚💙 .

ANNEM: Bu eve çok kertenkele girer. Sivrisinekler cirit atar. Çiçeklere kim bakacak? Sokaktan gelen geçen hep önünde fotoğraf çekiniyor, balkonda bir rahat oturulmaz. Hem çok yeşillik var, nem olur - rutubet olur 😂 .

BEN: Mavi Ekran 📺 💤 💤 😂😂 .

Benim için: Hayaller Kaş’ta güzeller fevkaladesi bir ev.
Hayatlar annemin bıdı bıdısı, zır zırı. Hahaha.
Bu arada. Ben bayramda KAŞ’tayım. (Daha önce demiş miydim? 🤪🤪 .

Sizin hayaller - hayatlar durumunuzda neler neler var? Sayın dökün de neşemizi bulalım canlar 🙈
Ya da duruuuun. Ben yardımcı olayım. .

HAYALLER: Kaş’ta, Bodrum’da denize cup cuplamak. O biç senin, bu koy benim fink atmak. Zeytin ağacının altında Ağustos böcünün sesini fon yapıp, güneşi selamlamak.
Millete hava atıcam diye caretta carettaları darlamak suretiyle selfie çekmeye çalışmak. (Kaş’ta yeni moda bu. Hayvanlara ekmek atıyorlar. Yaklaşınca foto çekiyorlar. Obez oldu zavallılar) 🐢 🐢 .

HAYATLAR: Akraba ziyareti komasına girmek. Baklava şerbetinde boy vermek. Öpülmedik el, toplanmadık harçlık, yenmedik yaprak sarma bırakmamak??? 😂😂😂 .

Hangisi SİZsiniz? 👩‍🏫👨🏻‍🏫👩‍🎤👨‍🎤👨‍⚖️👩‍⚖️👩🏽‍🌾👨🏻‍🌾 .

Not: Görmüş olduğunuz bu güzellik Kaş Uzun Çarşı'da bir ev. Güzel kalan on, on beş evden biri 🏠🏡🏠 (İlle de bilgi sıkıştırıcam, konum vericem. Sizi düşünmek, sizi sevmek böyle bir şeyse demek :)) 🙈
#kas #kaş #uzunçarşı #akdeniz #gezerkenogrenenkas #uzuncarsi #gezerkenogrenenuzuncarsi #antalya
Read more
Loading...
Siz istiyor turkuaz deniz, ben çekecek bol bol foto <span class="emoji emoji1f49a"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> (Kaş’a girişim en yanarlı dönerli foto ile ...
Media Removed
Siz istiyor turkuaz deniz, ben çekecek bol bol foto (Kaş’a girişim en yanarlı dönerli foto ile olsun istedim. Şuraya kuuul bir Tülün insanı çizelim) Hahaha... . Bayram yaklaşıyor, sizler iyice kımıllandınız. Oteller dolu napalım, plajlarda yer kapmak için kaçta gitmek lazım, ... Siz istiyor turkuaz deniz, ben çekecek bol bol foto 💚😂
(Kaş’a girişim en yanarlı dönerli foto ile olsun istedim. Şuraya kuuul bir Tülün insanı çizelim) Hahaha... .

Bayram yaklaşıyor, sizler iyice kımıllandınız.
Oteller dolu napalım, plajlarda yer kapmak için kaçta gitmek lazım, yer yok bari çadır kamplarını yazın, iki aylık bebemle gelicem deniz soğuk mu, altı yaşında veledimle gelicem sıkılır mı?
Arkadaşlar. Toptan delirenler var. Ben bu kadar detay soruya nasıl cevap vereyim? 24 saat uyumadan tel başında olmam lazım ki yetişsin. Ne bileyim sizin bebenize suyun soğuk gelip gelmeyeceğini? Veledinizin sıkılıp sıkılmayacağımı? Bu darlamaklar niye? 😁 .

Neyse. Ufaktan atarımı yaptığıma göre konumuza dönüyorum :)
Burayı daha önce milyonlarca - milyarlarca kez yazdım ama hala çok soru geliyor. Yeni takip etmeye başlayanlar ve yazıları üstünkörü okuyanlar için tekrar bir özet geçeyim. (Yazarımız burada hafiften alınganlık yapar ama kıyamaz, yine de anlatır :)) 😆 .

KÜÇÜKÇAKIL PLAJI: Kaş’ın hemen merkezinde. Oteller bölgesinde.
Denizinin rengi insanı çarpan, hatta manyak eden cinsten. Böyle bir turkuaz, böyle bir yeşil yok. Kalakalıyorsun. Oha oluyorsun. Kal geliyor falan. Baksanıza yahu! O nedenle en en en çok buradan foto koyunca kendinizden geçiyor, soru sormalara, derhal uçak bileti bakmalara doyamıyorsunuz ✈️ ✈️ Küçükçakıl’da karşılıklı iki işletme var. Biri Derya Beach. Biri Çınarlar. İkisi de gayet güzel.
Fakat bir sıkıntım var: Müziğin sesini zaman zaman çok açıyorlar. Kaş’ta alışılan bir durum olmadığı için can sıkıcı olabiliyor.
ÖNERİM: Biri müziği köklüyorsa, diğeri toptan kapatsın ki, saçma bir kalafoni olmasın. Bize de yazık 😔 .

İsterseniz işletmelerde oturmayın. Alın havlunuzu, gidin plaja. No giriş ücreti, no karışan, no vale cinneti. Yes turkuaz, yes mis gibi deniz 🏖🏝🏖 .

NOT: Bayramda Türkiye’nin her turizm beldesinde olduğu gibi Kaş’ta da çılgın bir kalabalık olacak. Tavsiyem: Plajlarda gölge ve iyi bir yer kapmak için en geç 10:00 - 10:30 gibi gidin. Ve nolur plajda, restoranda depişmeyin 🙈
Sakin sakin, güzel güzel. E mi tatlılarım? ♥️♥️
Sizin planlar neler? Attaya gidiyor musunuz? 🙈
Read more
Siz ona YOĞURTLAMA der geçersiniz, ben aşk yaşar, saatlerce bıkıp usanmadan fotoğraflarını çekerim. ...
Media Removed
Siz ona YOĞURTLAMA der geçersiniz, ben aşk yaşar, saatlerce bıkıp usanmadan fotoğraflarını çekerim. Hele o patateslerini yerken, bitmesin Allllam diye dualar ederim 🥗🌶 Ve bir söz: Yoğurtlama yediğin gün ölmezsin!!! Offff. Farkettiniz mi bilmem ama espri konusunda Nirvana’yım ... Siz ona YOĞURTLAMA der geçersiniz, ben aşk yaşar, saatlerce bıkıp usanmadan fotoğraflarını çekerim. Hele o patateslerini yerken, bitmesin Allllam diye dualar ederim 🥗🌶🍟🍠
Ve bir söz: Yoğurtlama yediğin gün ölmezsin!!! Offff. Farkettiniz mi bilmem ama espri konusunda Nirvana’yım bu ara 😂😂🤪 .

Canlar, insanın hayatta en büyük yatırımı (pardon mutluluğu) arkadaşlarının cici bir sahil kasabasında mekan, otel açması. Ev tutması. Devremülke girmesi falan 😁
İşte. Benim bu arkadaşlarımın sayısı gitgide artıyor. Hal böyle olunca evimde (İstanbul’da) geçirdiğim gün sayısı gittikçe azalıyor 🙏 .
Benimkisiler Selimiye’de fevkalade bir mekan açtı. @karadutno12 🍇🍇🏠🏡🏠
Olay denizin kenarında geçiyor. Bilenler bilir. Burası eski Karadut Kahvesi idi. Bizimkiler ise şahane bir restoran yaptı. Bu sene Mayıs ayında ya Allah diye başladılar işe.
Kahvaltı, yemek, kokteyl, tatlı. Ne ararsan var. Hem de en iyisinden, en lezzetlisinden.
Restorana bitişik bir de dükkanları var. Elbise, takı, über güzel objeler, tabak çanaklar. Hepsini bulabilirsiniz. .

Bu arkadaş mönüde denediklerim içinde en iyisi: Yorğurtlama. Patates, kabak, patlıcan ve biberin çılgın, ihtiraslı dansı. Bu güzeller bir de yoğurtla buluşunca. Allahım sana geliyorum oldum 💃 🕺 .

Karadut baştan aşağıya 3 dünya tatlısı kadının emeği ile kuruldu. Bir tanesi benim yıllar önce dergide beraber editörlük yaptığım canım arkadaşım Zeynep. Diğerleri 15 yıl önce Selimiye’ye yerleşmiş Banu ve Keriman 👭👭Denizin dibinde, asmanın gölgesinde, incirin altında ve sakin bir yerde yemek yemek isterseniz aklınızda olsun.
Ve giderseniz @gezerkenogrenen’den gördük, geldik demeyi unutmayın. Böyle böyle namım yürüsün işte 😁 .

SORU: Güzel bir yerde yazlığı, dükkanı olan arkadaşlarınıza baharın gelişi ve hormonların kımıllaşması ile yani Mayıs gibi aşkınız yükseliyor. Haziran başı ‘ayyyy şimdi orada havalar ne güzeldir, benim de birkaç gün iznim var aslında’ gibi mesajlar atmaya başlıyor.
Temmuz ayında işi iyice abartıp her gün aramaya, hal hatır sormaya (evde biri var mı diye yoklamaya) kalkışıyorsunuz. Di mi?
Yoksa bunu yapan bir tek ben miyim? 😱😆
Hadi itiraf edin ya. Edin de neşemizi bulalım. Hahaha.
Read more
KOŞ VATANDAŞ KOŞ! Bu güzelden TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de bir değil, iki değil, taaaam üç çifte. ...
Media Removed
KOŞ VATANDAŞ KOŞ! Bu güzelden TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de bir değil, iki değil, taaaam üç çifte. Ve 2 GECE 👭👬 Yeşillen mavinin koyniş koyniş olduğu bir yerde tatil yapmak sizin de hakkınız . NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ? @gabaklarbungalows’dan Kızılbük, Datça Yarımadası’nın ... KOŞ VATANDAŞ KOŞ! Bu güzelden TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de bir değil, iki değil, taaaam üç çifte. Ve 2 GECE 👫👭👬
Yeşillen mavinin koyniş koyniş olduğu bir yerde tatil yapmak sizin de hakkınız 💚💙😁 .

NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ? ✅✅ @gabaklarbungalows’dan 🏠🏡🏠 Kızılbük, Datça Yarımadası’nın açık ara en güzel koyu. İşte Gabaklar bu fevkalade koyun en şahane yerinde konuşlanmış.
Ortam rahat. Odalar, temel ihtiyaçları gayet güzel karşılıyor. Ortalık yemyeşil. Koy da memleketin en güzel koyu… Butik, zutik, dilaks, premiyum laf ve modellerinden hoşlanmayanlar için fevkaladenin fevkinde. .

15 EYLÜL ve SONRASI İÇİN BURADA TATİL KAZANMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN: ❤️ .

Küçük Oteller Kitabı’mızı ve Türkiye’nin En Güzel Kahvaltıları Kitabı’mızı satın almak ve @gabaklarbungalows hesabını takip etmek 📚👊🏻 .

Toplam 50 lira! Kargo ücreti bizden!
Yapmanız gereken TEK ŞEY 0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak ✅✅ .

Haydi görelim bakalım. Kim istiyor tatil?
Eşi dostu, arkadaşı, sevgiliyi... HERKESİ TAGLEYİN postumun altına. Tagleyin ki siz kazanamazsanız da onlara kaynak olursunuz (Neticede siz önermiş olacaksınız :)) Hahaha 💙💙 👈👈 .

Katılım süresi son 30 saat. Süre başladı 💣🔮♥️
NOT: Kazanan talihli ponçik kişisi @gezginsincap sayfasından açıklanacak. Çekilişi ortağım Mutlu yapacak. Benden duyurması. Hediye etmesi. Ondan açıklaması 📣 .

Kitaba verdiği destekten dolayı @yurticikargo’ya binlerce kez teşekkür ederim 🙏🏼
#kucukotellerkitabi2018 #datca #datça #kizilbuk #gabaklarbungalows #datca #kızılbük #marmaris
Read more
Loading...
OTELCİ: Tülüüün hanım kahvaltıda ne seversiniz? BEN: Ayyy. Sizin bahçede kırmızı biberler ...
Media Removed
OTELCİ: Tülüüün hanım kahvaltıda ne seversiniz? BEN: Ayyy. Sizin bahçede kırmızı biberler gördüm. Köz biber çok güzel olmaz mı kahvaltıda? (Türkçe meali. Noluuur nolur bana biber közleyin be hacım :)) 🌶🌶🌶 . OTELCİ: Köz biber cepte. Hazırlayacağız seve seve. Başka ne istersiniz? ... OTELCİ: Tülüüün hanım kahvaltıda ne seversiniz?

BEN: Ayyy. Sizin bahçede kırmızı biberler gördüm. Köz biber çok güzel olmaz mı kahvaltıda? (Türkçe meali. Noluuur nolur bana biber közleyin be hacım :)) 🌶🌶🌶 .

OTELCİ: Köz biber cepte. Hazırlayacağız seve seve. Başka ne istersiniz? Ar yu pişi? 😆😆 .

BEN: Iııı ıııı şey. Tombiktoyluğumdan da anlaşıldığı üzre sıcacık ve aşırı pofuduk pişiye asla hayır demem, diyemem (Yani. Mümkünse tabi :)) 😂😁 .

Ve sabah karşımda gördüğüm manzara. Hahahaha 🌶🌶😂🤪🤪
Baya baya tüm bahçedeki biberleri toplamışlar. Neymiş? Eve giderken biberleri de arabaya koyup, götüreyim diye 🙈
Ölürüm ben size. Yerim ben sizi. (Bak! Severken bile yerim, yerim diyorum. Zıkkımın pekini yiyeyim ben artık, boşanayım da semerimi yiyeyim falan shfjgsdş :))
Pek kıymetli otelcilerin aızıcık pişi yaptık dedikleri ise bu dev tabak 😀 .

Sonra niye 1000 kilo oldum bık bık bık. (Arkadaş, aynada kendimi görmemek için yan yan bakıyorum. Saçımı tararken sadece saçımı görecek şekilde ayarlıyorum kadrajı. Poğaça suratımı, Macar salamı kollarımı görünce hafif bir cinnet gelmiyor değil :))
Siz olsanız böyle bir manzara karşısında napardınız? Tek iradesizoğluiradesiz ben miyim ya memlekette? .

Hepsini yedim. İyi de ettim. Oh canıma değsin, beni seven de böyle sevsin 😎 .

NOT: Artık benimle gezecek biri lazım. Zapzayıf biri. Bu kahvaltıları o yiyecek, ekmeğe yağı o banacak, reçeli kaşık kaşık götürecek, patatesi bazlama arası gömecek... Aradığım kriter: Zayıf olması. Bi şey denicem de 🧐🤩😝
Var mı böyle biri? İstiyorum onu. Hahaha.
Heşteg: #annepatatesi #bosandasemeriniyetülüninsanı
#hepsiniyedimcanımadegsin #hayitbuku #hayitbukuahsapevleri #datca
Read more
GEZERKENÖĞRENEN SİZİN İÇİN SEÇTİ <span class="emoji emoji1f44a"></span>🏻 Sevdiğim plajları sıraladım siz sevgili gönül dostlarıma. ...
Media Removed
GEZERKENÖĞRENEN SİZİN İÇİN SEÇTİ 🏻 Sevdiğim plajları sıraladım siz sevgili gönül dostlarıma. Tek postta hepinizin gönlünü kazanayım ve hep beni sevin istedim PLAJLARI SEÇERKEN KRİTERLERİM: Dambır gümbür müzik çalmamaları, denizin cam, ortamın yeşil olması. Kopkoplu, vodka ... GEZERKENÖĞRENEN SİZİN İÇİN SEÇTİ 👊🏻
Sevdiğim plajları sıraladım siz sevgili gönül dostlarıma. Tek postta hepinizin gönlünü kazanayım ve hep beni sevin istedim 😂😍
PLAJLARI SEÇERKEN KRİTERLERİM: Dambır gümbür müzik çalmamaları, denizin cam, ortamın yeşil olması. Kopkoplu, vodka vişneli biiç isteyenler, sizin için üzgünüm. Öyle bir önerim yok ☺️ .

BİLAL’in YERİ KAŞ: 💚
Açık ara en sevdiğim plaj.
Müzik yok. Yeşil çok. Arkası zeytin bahçesi.
Kaş merkezden minik teknelerle geçiliyor. Kişi başı gidiş dönüş 20 lira. .

HİDAYET’in KOYU KAŞ: 💙
Merkezden araçla 5 dakika. Dolmuş var. Şezlong 10, şemsiye 5 lira. Deniz öyle fevkalade ki aynı zamanda dalış noktası 🐠 .

KÜÇÜKÇAKIL PLAJI KAŞ: 💚
Merkezde. Böyle bir renk mutluluktan delirme sebebi. Giriş ücreti yok. Al havlunu, git. İşletme istersen karşılıklı iki tane var. Deniz kaynak suyu olduğu için buz ama her daim turkuaz. .

KAPUTAŞ PLAJI: 💙
Kaputaş plajı diye yazılır, çıkdırtan turkuaz diye okunur :) İnsanın içine işleyen bir renk. Kaş Kalkan arasında. Merkezden dolmuş var. 100 basamakla aşağıya iniliyor. .

SELİMİYE (Selimiye Mavisi): 💚
Köye 5 dakika mesafede. Selimiye Mavisi’nin (otelin) plajı burası. Karşısı Sığ Liman. İnsanın aklını uçuran bir manzara. .

GABAKLAR (Kızılbük): 💙
Kızılbük’te en sevdiğim plaj. Koca palmiyelerin gölgesinde bir işletme. Çıt ses yok. Deniz her daim cam. Bazen akşamüstü saatlerinde dalgalı. .

AKVARYUM KOYU DATÇA: 💚
Hayıtbükü’nden Palamutbükü’ne giden yolda. Turkuazı görüp, durduk. İşletme yok. Al havlunu, al sandalyeni git. Öyle güzel, öyle manyak bir yer. .

AMOS (Marmaris): 💙
Kumlubük ile Turunç arasında. Profesörler sitesinin içinde. Sessiz, sakin, mis gibi bir koy.
Müzik yok. Zeytin ağaçları gölgeniz. Kişi başı 15 lira. .

KUMLUBÜK (Marmaris): 💚
Upuzun bir sahil. Pırıl bir kum. Ben Villa Florya otelin plajını kullanıyorum. Otel misafiri dışındakilere açık değil ama hemen yanda plajlar var. Hiç olmadı at havlunu, yat sereserpe ☺️ .

ADRASAN: 💙
Adrasan'ın o bilindik kumlu sahilinden sadece beş dakika uzaklıkta. Hafif yokuş var ama yürüyün. Çünkü manzara enfesella. Tesis yok. Alın sandviçinizi, suyunuzu çıkın çıkın gidin :) .

DEVAMI İLK YORUMDA ✅ 👈👈
Read more
Tülün hanımefendi kişisi ile NOSTALJİ SAATİNE HOŞGELDİNİZ :) <span class="emoji emoji1f4fa"></span><span class="emoji emoji260e"></span>️<span class="emoji emoji1f3a5"></span><span class="emoji emoji1f4fb"></span><span class="emoji emoji23f0"></span><span class="emoji emoji1f3a5"></span><span class="emoji emoji1f4fa"></span> . CAMÖNÜ teyzelerini ...
Media Removed
Tülün hanımefendi kişisi ile NOSTALJİ SAATİNE HOŞGELDİNİZ :) . CAMÖNÜ teyzelerini seviyorum. Her halta karışan, trafik polisi gibi insanları camdan yöneten hallerinin hastasıyım. ‘Ayşe üç gündür aynı tişörtü giyiyorsun evladım. Kokuştun. Ahmet annenler yok diye hemen ... Tülün hanımefendi kişisi ile NOSTALJİ SAATİNE HOŞGELDİNİZ :) 📺☎️🎥📻⏰🎥📺 .

CAMÖNÜ teyzelerini seviyorum. Her halta karışan, trafik polisi gibi insanları camdan yöneten hallerinin hastasıyım. ‘Ayşe üç gündür aynı tişörtü giyiyorsun evladım. Kokuştun. Ahmet annenler yok diye hemen eve kız arkadaşlarını getirdin, gözümden kaçmadı değil. Çocuuum her yerin dondurma oldu, azıınla ye şu zıkkımı. Bakkal efendi bu peynir geçen sefer verdiğinden değil, kalitesi mi düştü noldu, anlıyorum yani’... Tüm huysuzluklarına rağmen onlar hep olsun. Hatta camdan sepet sarkıtma olayı yeniden moda olsun. Noluuur ya. Nolur nolur. Hahaha...
Anneannem yaz tatillerinde üç öğün yemek olayımı o sepetle halletti. Dünyanın en sevimli servisiydi ya. Harçlıklarımı da mandala sıkıştırıp atardı. Heyyyy gidinin Tülünü. İlk torun olmanın avantajı ile kadının tüm aylığını az sömürmedin (Sömürmedim) 😂👵 👵 .

Cumhuriyet gazetesi adeta bir uzvu olan vapur amcalarını seviyorum 👴🏽👴🏽📰
Yaz kış farketmez. Genellikle takım elbise giyerler, köstekli saat takarlar, mutlaka sinek kaydı tıraşlıdırlar ve konuya ille de bizim zamanımızda diye başlarlar... 🙈
Bir de bu amcaların %90’ının sorduğu üç soru şunlar oluyor.
-Mesleğin ne evladım? - Evli misin? - Ev senin mi? Bazen şüpheye düşüyorum. Vapura binmeden bu soruları kağıda yazıp, onlara veren biri mi var diye? Hayır yani sırası bile değişmiyor da 😂😂😁😁 .

Eski usul çay bahçelerini seviyorum. Koca koca çınarların gölgesinde olan. Yazın efil efil esen. Anneler babalar çayın - kahvenin dibine vurmuşken uykusu gelen çocuğa sandalyeler birleştirilerek yatak yapılır. Ki uyuduğum en huzurlu uykular orada olmuştur 🛏 🛏
Çalışan genç garsonları bin yıl boyunca orada çalışır görürsün. O seni tanır, çayı kahveyi kaç şekerli içtiğini bilir.
İşte bu FEVKALADE GÜNBATIMI manzarası tam da böyle bir çay bahçesinden. Tepede yüzyıllık çınarlar, karşıda Tarihi Yarımada, manzaran deniz, manzaran Ada vapurları... .

İki gündür bu manzarada günü batırıyorum. Eskileri özlüyorum. Bazı yerler hep aynı kalsın istiyorum.
Karamel makiiyattanun, fırapaçinolu zıkkım kahvelerin hayatımıza girmediği zamanlara ışınlasanız ya beni 🙈🙈
#moda #kadikoy #istanbul #kadıköy #modaçaybahçesi #modacaybahcesi
Read more
Loading...
BU FEVKALADE EV, BU ŞAHANE BAHÇE SİZİN OLSUN İSTER MİSİNİZ? Tek yapmanız gereken... Hahaha... (Başlık ...
Media Removed
BU FEVKALADE EV, BU ŞAHANE BAHÇE SİZİN OLSUN İSTER MİSİNİZ? Tek yapmanız gereken... Hahaha... (Başlık ile gel gel yapıp, sizi ağıma düşürdüysem ne mutlu bana :)) . Denizin dibi, yeşilin içi, çiçeklerin yanı, havuzun kenarı, begonvilin altı, palmiyeciğin gölgesi bir otel arıyorum ... BU FEVKALADE EV, BU ŞAHANE BAHÇE SİZİN OLSUN İSTER MİSİNİZ? Tek yapmanız gereken... Hahaha...
(Başlık ile gel gel yapıp, sizi ağıma düşürdüysem ne mutlu bana :)) 🙈 .

Denizin dibi, yeşilin içi, çiçeklerin yanı, havuzun kenarı, begonvilin altı, palmiyeciğin gölgesi bir otel arıyorum diye Google dayıya soruyorsunuz (darlıyorsunuz) ya. Sormayın. Ben size o oteli buldum: @gkhisaronu 🏠🏡🏠😁 .

Türkiye’nin en güzel plajlarından: Bir zamanlar Erine antik kentinin (3 km içeride) limanıymış. Bir tarafını devasa okaliptüs ağaçları gölgeliyor. Laciverdi bir deniz, kenarı kırmızı kumla çevrili. Sabahları cennet kıyısı gibi. (Öğleden sonra dalgalı olabiliyor) .

Goldenkey Hisarönü, plajın biraz gerisinde, şık ve sakin bir tesis. Gördüğüm en güzel bahçelerden biri. Yüzme havuzunu çevreleyen villalar, delice çiçek açan sarmaşıklar, zakkumlar arasında gözden kayboluyor. Plaja doğru palmiyeler başlıyor, sağda solda onlarca meyve ağacı dünyanın meyvesini veriyor. Gece melisaların kokusu baş döndürüyor.
Benim çiçek sapıklığımı bilenler bilir. Sürekli melisaların, yaseminlerin olduğu yerde dolandım durdum. Oda sahipleri sapık falan sandılar beni. En son bir hanımefendi ‘pardon, kime bakmıştınız’ dedi. Yaseminlere deyince ben, odada Yasemin diye birini aramış olabilir. 😂🤪 .

Gelelim odalara. Bej, beyaz açık kahve renklerinde döşemişler. Gayet sade. Deniz tarafındaki odaların manzarası fevkaladenin fevkinde. Dahası sere serpe güneşlenilebilen kendilerine ait bahçeleri var. Arkadaki villalar çocuklu bir aileyi rahatlıkla barındırabilecek büyüklükte. İlerisi mordan maviye en az onbeş kademe yapan dağlarla çevrili, Hisarönü Körfezi'nin eşsiz perspektifi. Arka taraf çamlık, bakir tepeler: Sıkı bir sabah yürüyüşüne uygun. .

Otel, mekan, plaj, koy gezmekten kendimi kaybettiğim doğru. Bir yandan da siz like ve yorumları coşturunca daha da gezesim geliyor. Seneye siz biricik takipçilerim ile gezsem diyorum. Yalnız baştan anlaşalım: Fotoğraf çekmeyi, masa düzenini, yazı yazmayı size kakalarım (iteklerim). Sonra vay ben okumadım, vay ben yazının o kısmını atlamışım, vay Capon genim yok ki foto çekeyim olmasın 😂😂 .

NOT: İlk foto @gastrogezgin, diğerleri benim 📸
Read more
AMOS diye yazılır, çıldırtan güzellik diye okunur <span class="emoji emoji1f601"></span>🏖🏝🏖<span class="emoji emoji1f602"></span> . Tartışmasız bu yazın en güzel keşfi! ...
Media Removed
AMOS diye yazılır, çıldırtan güzellik diye okunur 🏖🏝🏖 . Tartışmasız bu yazın en güzel keşfi! Evet. İlk defa gittim ve gördüğüm an vuruldum. Ohaaa oldum. Sen daha önce neredeydin tatlı gııısss nidalarıyla denize koştum. Koyun her bir karesini bir Capon turist titizliğinde fotoğrafladım ... AMOS diye yazılır, çıldırtan güzellik diye okunur 😁🏖🏝🏖😂 .

Tartışmasız bu yazın en güzel keşfi! Evet. İlk defa gittim ve gördüğüm an vuruldum. Ohaaa oldum. Sen daha önce neredeydin tatlı gııısss nidalarıyla denize koştum. Koyun her bir karesini bir Capon turist titizliğinde fotoğrafladım 📸 .

Nerede bu Amos Koyu? 🏖🏝🏖
Kumlubük ile Turunç arasında. Profesörler sitesinin içine girerek bu koya ulaşım sağlanıyor. Turunç - Amos arası dolmuşlar varmış. Şimdi bir takipçim söyledi 🚌🚎🚌
Kişi başı şezlong kiralama 15 lira. (Resmen google hizmeti veriyorum size. Nasıl titiz bir bilgilendirme Allaaam :)) .

Müzik yok. Kurban olduğum (biricik) işletmecisi müzik çalmıyor. Restoran, tuvalet, kabinler temiz pak. Elemanlar etrafımızda fır döndü. Bir taş fırınları var bu nedenle pideleri meşhur. Denedim. Harbiden enfes. İncecik, çıtır 🍕🍕
Biz Pazar günü gitmemize rağmen yer bulduk. Tabii hafta içi daha da sakindir. Henüz ‘kopkopçular, vodka vişneciler, 300 500’cüler’ keşfetmediği için ayrıca mutluyum. Hahaha... .

Arkadaşlar Kaş, Selimiye, Datça gibi yerlerde bin yıldır gittiğim sessiz, sakin plajlar - koylar var. Gide gele işletmecilerini tanıyorum. Benim kafa. Müzik çalmıyor. İstemiyorlar.
Ama bir grup var ki o tatlı işletmecileri fena DARLIYOR. Abiii müzik açsana, abi diycey getirsene, abi hepiaur yapsana.
KARDEŞLERİM Bİ RAHAT BIRAKIN YA. Düşün dayıların yakasından! Bazı yerlerde de müzik olmasın. Tak kulaklığını dinle ne zıkkım dinleyeceksen. Niye tüm koylar size hizmet etsin? Niye her yerde eller havaya zihniyeti hakim olsun? 👿📻❌
Bakın yine ani yükseldim :) Ama haksız mıyım? Memleket bu tarz yerlerden ötürü dev bir disco topuna döndü zaten 🙄 .

Hah. Ne diyordum? Amos sakin.
Gölgeniz ağaçların altı. Manzara minik ufak tepecikler. Deniz cam. Öyle ki gördüğünüz gibi insan taşları sayabiliyor 🐚🐚 .

NOT: Fotoğraflar kaydırmalı. Hatta ikinci foto ilkinden güzel ama mekan iyice anlaşılsın diye birinci fotoğrafı koydum. İkinciyi LİKE eder gibi şeedin dostlar. Layk ve yorum manyaaa yapın beni 🙈😁🙈💙 #amos #amoskoyu #marmaris #kumlubük
Read more
Yeşilin daha yeşil ve hatta en yeşil ile buluştuğu otellerde bugün: @gkbordubet <span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f3e1"></span><span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f334"></span> . Bördübet: ...
Media Removed
Yeşilin daha yeşil ve hatta en yeşil ile buluştuğu otellerde bugün: @gkbordubet . Bördübet: Dünyadan büsbütün kopmak. Ördek, çiçek, Ağustos böceği ve gökyüzü ile kafayı bozmak için şahane bir yer. 🦆️🦆 Allahım. Bu kadar yıldız var mıydı? Vardı ise ben niye daha önce görmedim? ... Yeşilin daha yeşil ve hatta en yeşil ile buluştuğu otellerde bugün: @gkbordubet 🌴🏠🏡🏠🌴 .

Bördübet: Dünyadan büsbütün kopmak. Ördek, çiçek, Ağustos böceği ve gökyüzü ile kafayı bozmak için şahane bir yer. 🦆🐞🐝⭐️🦆 Allahım. Bu kadar yıldız var mıydı? Vardı ise ben niye daha önce görmedim? Peki ya yeşilin bu kadar tonuna daha önce rastlamış mıydım diye sorarken saatler, günler geçiveriyor... Dünyevi ıvır zıvırları geride bırakmak için daha güzel bir yer olamaz 🏠🏡🏠 .

Türkiye’de buradan daha çarpıcı bir doğa muhtemelen yok. Derin orman içinde, medeniyetten uzak, büyülü bir yer. Türkiye’den çok Uzakdoğu veya Amazon ormanlarını hatırlatıyor. Tesisin ortasından geçen derede su kaplumbağaları, dev sazanlar ve ördekler yaşıyor. Bir tarafı orman, bir tarafı geniş bir çayırlık, bir taraf da 200 metre sonra deniz. Hava insanı baştan çıkaran kokular taşıyor.
Tesis kimi dere kenarında kimi ormanda kimi bahçede iki katlı güzel ahşap evlerden oluşuyor. Köprüler ve patikalarla birbirlerine bağlılar. Odalar rüya gibi: İpek bir tül hissi veriyor. Kimi odaların dere üzerine uzanan verandaları var. Adeta film karesi.
Deniz birkaç yüz metre aşağıda: ormandan yürüyerek ya da dereden motorla iniliyor. Kapalı bir koyda, ıssız bir yarımada üzerinde, otelin özel plajı da var. Bütün gün deniz ve güneşle baş başa kalınacak bir yer. .

Oda komşunuz kuğular, müziğiniz gugukçuk kuşları, gölgeniz yeşil, manzaranız dere olsun istiyorsanız @gkbordubet biçilmiş kaftan.
Yeşile, en yeşile, daha yeşile gitmek istiyorsanız ÇIKIN ÇIKIN GİDİN 🌴🌴 .

Yazının ilk üç paragrafı benim. Otel anlatımı minnoş @gezginsincap’ın, fotolar benim, yağacak olan like ve yorumlar sizin 😂😂
Mesajımı aldınız sanıyorum. Hahahaha 🙈 .

NOT: Fotoğraflar kaydırmalı. Otelden detaylar, detaylar var. Yeşilin 50 tonu var. Var da var 📸
Ararsanız @gezerkenogrenen’den gördük demeyi unutmayın 🎈🎈
NOT 2: Gündüz önce storylerde burayı paylaştım. Adını vermedim, akşam açıklayacağım dedim. Ama herkeşler (büyük çoğunluk) Golden Key Bördübet dedi valla. Otel guruluğunuza kurban. Haahah.
#gkbordubet #gkbördübet #bördübet #marmaris
Read more
Yol günlükleri: Otuz sekizinci (38) gün. Durumum: Kafa gitti. Nabız var ile yok arası. Sinirler ...
Media Removed
Yol günlükleri: Otuz sekizinci (38) gün. Durumum: Kafa gitti. Nabız var ile yok arası. Sinirler yıpranık 🤪😐😶 . Dostlarım. Biricik takipçilerim. SON 3 GÜNDÜR kafam artık cidden bulanık. Misal: O kadar çok, o kadar çok yer değiştiriyorum ki sabah kalkınca ‘neredeyim’ acaba diye mel mel ... Yol günlükleri: Otuz sekizinci (38) gün. Durumum: Kafa gitti. Nabız var ile yok arası. Sinirler yıpranık 🤪😐😶 .

Dostlarım. Biricik takipçilerim. SON 3 GÜNDÜR kafam artık cidden bulanık. Misal: O kadar çok, o kadar çok yer değiştiriyorum ki sabah kalkınca ‘neredeyim’ acaba diye mel mel bakınıyorum artık. Bir gün önce hangi otelde kaldığımı, ne yediğimi, kimlerle ne konuştuğumu unutuyorum. Deniz kenarı otelde güne uyandım zannedip, mayomu giyip odadan çıkıyorum ve bir bakıyorum dağın tepesinde bir oteldeyim 😂 .

Artık daha da kafayı yemeden yavaştan eve, İstanbul’a dönüyorum. Ama finali güzel bir yerde yapmak istedim. Şirince’de, @nisanyanhotel’de 🏠🏡🏠 .

Bu insanı mutluluktan mutluluğa sürükleyen fotoğrafı Nişanyan’ın restoranından çektim. Evet. Öz has hakiki ve filtresiz manzara tam da bu. Tek ses Ağustos böceklerinin sesi. Ne büyük mutluluk 🐞🐞 .

Bu seyahatten çıkardığım sonuç. Yollarda en fazla bir ay kal. Üç beş gün evine git. Dinlen. Sonra nereye defolup gideceksen git Tülin oldu :)
38 gün biraz fazla geldi tabii. Bir de sizin nazarınız mı değdi ne? Ayyy Tülün hanım ne güzel geziyorsunuz, keşkem sizin yerinizde olsam. Belindeki kemer, saçındaki toka olam gibi şeyleriniz sayesinde benim kafa gitti. Havuzu deniz, bir demet çiçeği orman gibi görmeye başladım falan 😁😁 .

İstikamet İSTANBUL. Ama sadece bir haftacık. Sonra söylemesi ayıp KAŞ 🙈🙈 .

Şu bir buçuk ayda ben ve ortağım sincap başkan (@gezginsincap) deli gezdik arkadaşlar: Bördübet, Datça, Selimiye, Alaçatı, Fethiye, Orhaniye, Kumlubük, Şirince... Hepsi postlarımda ve sabitlediğim storylerimde. Oradan bakın kurban olduklarım. Tek tek nerede kalalım sorularına yoğunluktan ve kafa gidikliğinden cevap vermem mümkün değil 🤪 .

Not: Fotolar kaydırmalı. Nişanyan’ın bahçesi, evleri, manzarası. Hepsi bu postta. Gel vatandaş gel 🏠🏡🏠
TEL: 0533 304 09 33 ☎️
NOT: @gezerkenogrenen’den gördük demeyi unutmayın 🎈🎈🌱🌱
#sirince #şirince #nisanyanhotel #nişanyanhotel #sirincekoyu
Read more
Yerinde duramayan, gezmelere doyamayan kurtlularda bugün: BEN <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f41b"></span><span class="emoji emoji1f41b"></span> . Arkadaş 35 gündür yollardayım. ...
Media Removed
Yerinde duramayan, gezmelere doyamayan kurtlularda bugün: BEN . Arkadaş 35 gündür yollardayım. Yollardayız. İlk 20 günü cillop gibi planladım. Öğle akşam yemeği, çay molası, frappe keyfisi, koy, köy, otel, kahvaltıcı. Ama ne planlamak. Saati saatine. Sonra bir şey oldu ve ipin ... Yerinde duramayan, gezmelere doyamayan kurtlularda bugün: BEN 😂🐛🐛 .

Arkadaş 35 gündür yollardayım. Yollardayız. İlk 20 günü cillop gibi planladım. Öğle akşam yemeği, çay molası, frappe keyfisi, koy, köy, otel, kahvaltıcı. Ama ne planlamak. Saati saatine. Sonra bir şey oldu ve ipin ucu kaçtı. Amaaan yarın ayarlarız demeler, sabah ola, hayrola çekmeler, kervan yolda düzülür kafasına girmeler. Bir haller, bir hareketler 😁 .

Ve işte bugün Alaçatı’dayız. Dün Orhaniye’den çıktık yola. Soluğu burada aldık. Sadece iki gün kalacağız 🙄😂 .

İlk fotoğraf: ILDIRI’nın en tepesi. Agora kafe. Minnak, manyak manzaralı bir aile işletmesi.
Alaçatı’dan 20 - 25 dakika sürüyor. Yollar biraz sıkıntılı. Geçen seneden beri bitemedi çalışmalar ama bu manzara için değer 🚗🚕 .

Peki ya OLİN yağı kutusundaki çiçeklerin güzelliği ne olacak. Ne bir kokoşluk. Ne bir zorlama hali. Sade. Temiz pak. Misler gibi.
Alaçatı’ya, Çeşme’ye gelip kop kop yapmaktan, plaj plaj gezmekten buralara gelemeyenler var. Vallahi gönül koyucam. Bir Ildırı yapın. Germiyan köyüne, Barbaros köyüne gidin. Urla’da fır dönün 🙈 .

İkinci fotoğraf bu sabah kahvaltı yaptığım, kütür biberine, çeri domatına, köy peynirine, şeftali marmelatına kurban olduğum @1850alacati. Hem otel, hem kafe. Rezervasyon yaptırmak kaydıyla dışarıdan da kahvaltıya gidebiliyorsunuz 🏠🏡🏠 .

Üçüncü fotoğraf ise Alaçatı’da çok sevdiğim restoran: @fava.alacati 🍽🍽 Neleri denedim?
Fava Grek, Girit kavurma, Avokado oranj, kaya koruğu, fava enginar, atom, muhammara, deniz börülcesi... ALAÇATI RÜZGARI: Yeşil elma, enginar, tarçın, nane, Antep fıstığı var. Hayatımda yediğim en güzel meze 😋
İşletme müdürü Boray bey ve tüm çalışınlar herkesle ayrı ayrı ilgileniyor.
Fava'nın ev sahipleri aynı zamanda @1850alacati'nın da sahipleri. İki tane otelleri var. Ev sahipleri Füsun Hanım ve Murat Bey hayatımda gördüğüm en nazik, en güler yüzlü insanlar. En ufak detayı gözden kaçırmayıp, hep daha iyi nasıl olur diye düşünenlerden. .

Eylemlerim, yeme içmelerim devam edecek. Her şey sizler için pek sevgili gönül pıtırcıklarım.
Bir sonraki durak neresi bilmiyorum. Şirince, Eski Foça, Bodrum. Acabağğğ neresi olsun? 🙈🙈
Read more
Günaydın dünya. Günaydın göz yaşartıcı güzellikteki fışkırık begonvil. Günaydın ekmeğe 10 ...
Media Removed
Günaydın dünya. Günaydın göz yaşartıcı güzellikteki fışkırık begonvil. Günaydın ekmeğe 10 kat çıkan ponçik teyze. (Ekmek, kaymak, terayağı, bal, reçel, tekrar kaymak. Noluyoruz ya :)) Günaydın karbonhidrat yemekten beyni pofuduklaşanlar. Bknz: Ben. Pişi üstü poğaça, yetmedi ... Günaydın dünya. Günaydın göz yaşartıcı güzellikteki fışkırık begonvil.
Günaydın ekmeğe 10 kat çıkan ponçik teyze. (Ekmek, kaymak, terayağı, bal, reçel, tekrar kaymak. Noluyoruz ya :))
Günaydın karbonhidrat yemekten beyni pofuduklaşanlar. Bknz: Ben. Pişi üstü poğaça, yetmedi bazlama ekmeği, ay azıcık simit yesem nolcak diye diye yuvarlanarak gezer oldum. Bir de ekmeği sıcacıkken yersem kilo almam zannediyorum ki en fenası o. Yok yok. İtiraf ediyorum: Aslında en fenası patatesi sebze zannediyor oluşum 😂🍟🍞🍕🍔🥐 .

Neredeyim? Neresi burası? @orhaniyeincir 🏠🏡🏠
Bugüne kadar gördüğüm en tatlış denize sıfır otellerden biri! Denizle arasında sadece kumsal var, patika bile yok! Devasa okaliptüs ağaçlarının gölgesinde 6 tane konforlu ahşap ev ve güzel bir restorandan oluşuyor.
Dün saçma, aşırı sıcak ve yorucu bir Marmaris gününden sonra geldik buraya. Uzun uzun denize baktım. Odamın minnak bahçesindeki pofuduk koltuğa yayıldım, Ağustos böceklerinin sesini dinledim ve oh be dedim. Dünya varmış! Günün sonunda mükafatım buymuş. İnsana sebepsizce iyi gelen yerler vardır ya. ORHANİYE İNCİR benim için tam da böyle bir yer 🌴🌴 .

Ağaçların gölgesi, begonvilin en fuşyası, Ağustos böcünün en ötücüklüsü burada 🐞🐞😁
Hemen yandaki garip müzikler çalan tur teknelerini saymazsak epey sakin bir yer. Çocuklu aileler için, manitalar için, kızkıza gidip kafayı kıralım diyenler için, aşk acısı ile ne yapacağını şaşıran şapşikolar için biçilmiş kaftan. Odaların önünde kendi bahçesi var. Hemen önü deniz. Hem de sığ. Dalga yok. Yüz metre ötesi Kızkumu. .

Ay burası çok sakin. Öyleee ben bir hafta otelde sıkılırım diyenler için cillop gibi gidilecek yerler var. Selimiye, Bozburun, Söğüt, Hisarönü, Kumlubük... .

Not: İlk fotodaki çoşkurtulu begonvil Mayıs ayından. Diğerlerini ise bu sabah taze taze çektim 🙈 (Kaydırın fotoları, içiniz açılsın)

TEL: 0505 048 48 48 ☎️
@gezerkenogrenen’den gördük derseniz Eylül ve Ekim ayı için %10 indirim var 📢📣📢📣🎈
#orhaniye #orhaniyeincir #marmaris
Read more
Fotoğrafımın adı: PAYLAŞMAK GÜZELDİR 🦆🦆<span class="emoji emoji1f601"></span> . Hep derlerdi de inanmazdım. Açık hava insanı daha ...
Media Removed
Fotoğrafımın adı: PAYLAŞMAK GÜZELDİR 🦆🦆 . Hep derlerdi de inanmazdım. Açık hava insanı daha bir iştahlı yapıyormuş. Açık havada su içsen yarıyormuş. Bol oksijen ödem, fazla huzur gıdı, ördek sesi basen yapıyormuş falan. Hahahaha şüşkoluğuna kılıf bulmaya çalışırken iyice saçmalamıştı ... Fotoğrafımın adı: PAYLAŞMAK GÜZELDİR 🦆🦆😁 .

Hep derlerdi de inanmazdım. Açık hava insanı daha bir iştahlı yapıyormuş. Açık havada su içsen yarıyormuş. Bol oksijen ödem, fazla huzur gıdı, ördek sesi basen yapıyormuş falan. Hahahaha şüşkoluğuna kılıf bulmaya çalışırken iyice saçmalamıştı :)
Yedikçe yiyorum ben burada. Semirdikçe semiriyorum demek daha doğru olur aslında.
Biricik gönül dostlarım: İki gündür Sedir Adası yolunda, Çamlı köyde olan @sakligolnatureclub’tayız. Ve sürekli bir yeme içme halindeyiz. Arkadaş sıcak bazlama ekmeğini dayıyorlar önüne. Sepet sepet yiyorsun. Hadi yavan olmasın tereyağı süreyim, bal katayım, üstüne kaymakla kat çıkayım derken oldum bin kilo Fakat nasıl lezzetli anlatamam 🍞🍯🙈😋 .

Mekan güzel, mekan tatlı, mekan göle sıfır ama beni ilk olarak en çıtırından gözlemeyi önüme koyarak tavladılar. Resmen kendimi kaybetmişim 😁
Ardından kahvaltıyı serptikçe serptiler. Ballar, kaymaklar, ev yapımı reçeller, kütür kütür biberler, mis kokulu domatesler, peynirler, süzme yoğurt, kendi yaptıkları sıcacık bazlama ekmeği... Ne yesem Allah Allah. Ne yesem göz yaşartıcı lezzette. .

Eee bununla da bitmiyor. Yediklerim güzel, lezzetli ama ortam da fevkalade. Bir kere gölün üstündesin. Fotoğrafta gördüğünüz üzre ördekler kahvaltıya kaynak. Bir ekmek atıyorsun tüm ördek (kaz) ailesi dibinde. Gak gak da gak gak. Terapi gibi yeminle. .

Konaklama seçenekleri mevcut. Karavan, bungalow evler, daha büyük verandası olan bir ev. Birkaç seçenek var. Kişi başı kahvaltı dahil 130 ile 150 arası bir fiyat. .

Kahvaltı kişi başı 35 lira. Gözleme ve portakal suyu ekstra. Çay sınırsız... .

İlle de denizin dibi diye tutturmuyorsanız, ille de lüks aramıyorsanız güzel bir seçenek.
Konaklama ile ilgili beklentiniz çok çok yüksek olmasın. Buradan duyurduğum butik otellerle kıyaslamayın. Yeşillik, mis gibi hava, temiz yatak, hamak - salıncak, güleryüzlü çalışanlar, ördekler, tavuklar, kazlar... Veeee en bi şahanesinden kahvaltı. .

NOT: Fotoğraflar kaydırmalı. Konaklama, kahvaltı, ördek, detay foto... Hepsi ve daha fazlası bu profilde. Gel vatandaş gel 🙈
TEL: 0535 465 57 65 ☎️ @gezerkenogrenen’den gördük demeyi unutmayın 🎈
#sakligolnatureclub
Read more
Siz istiyor otelden detay, ben çekecek video. Hahaha . Böyle bir manzaraya uyanıp, şükretmemek delilik herhalde. Bu carlamaları bitmeyen Ağustos böcüklerine, na şu boyumdan büyük kaktüslere, denize, buluta, göğe, dalından koparıp koparıp yemelere doyamadığım üzümlere, videoyu ... Siz istiyor otelden detay, ben çekecek video. Hahaha 🎥 🎥 😁 .

Böyle bir manzaraya uyanıp, şükretmemek delilik herhalde. Bu carlamaları bitmeyen Ağustos böcüklerine, na şu boyumdan büyük kaktüslere, denize, buluta, göğe, dalından koparıp koparıp yemelere doyamadığım üzümlere, videoyu çekerken sinsi sinsi bana bakan kertenkeleye... Hepsine binlerce şükür 🙏🏼🙏🏼☺️ .

@villafloryaotelkumlubük’te bize ayrılan sürenin sonuna geldik. Yine çok sevdik. Seneye bu balkonda uzanmak, üzümlere dalmak için kendimize söz verdik.
Bugün ise nerede olacağız en ufak fikrimiz yok (valla bak)
Yeni rotamız sizlere de, bizlere de hayırlı olsun. Evinize çökmemizi istiyorsanız numarayı veriyorum 0532 😁🙈 .

NOT: @villafloryaotelkumlubuk’te BAYRAM için yer yok canlar. Şimdiden söyleyeyim de sonra şeyolmasın 🤩
#kumlubük #kumlubuk #villafloryahotel #marmaris #villafloryahotelkumlubuk
Read more
Denize sıfır (en özencik yapılası) otellerde bugün: @villafloryaotelkumlubuk <span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f3e1"></span><span class="emoji emoji1f3e0"></span> Arkadaş, ...
Media Removed
Denize sıfır (en özencik yapılası) otellerde bugün: @villafloryaotelkumlubuk Arkadaş, tatilde asıl konfor tam da bu. Odadan çık. Cuppa deniz. . Geçen sene en dinlendiğim otellerden biri oldu VİLLA FLORYA. Odamın balkonuna aşıkım. Gece gökteki yıldızlar, hiç susmayan ve beynimi ... Denize sıfır (en özencik yapılası) otellerde bugün: @villafloryaotelkumlubuk 🏠🏡🏠
Arkadaş, tatilde asıl konfor tam da bu. Odadan çık. Cuppa deniz. .

Geçen sene en dinlendiğim otellerden biri oldu VİLLA FLORYA. Odamın balkonuna aşıkım. Gece gökteki yıldızlar, hiç susmayan ve beynimi uyuşturup kolayca uyumamı sağlayan Ağustos böcekleri beni benden aldı 🐞🐞
İşte bu yayılmalık koltuklarda açtık laptoptan filmimizi, içtik şarabımızı, uzandık şu rahat ötesi koltuklara ne dert kaldı, ne tasa... (Bunlar geçen sene olmuştu :)) .

Gelelim bugüne. Otele adım atar atmaz odamın balkonundaki asmadan tüm üzümleri topladım ve yedim. Bknz: Dalından meyve koparmaya hasret masum şeherli tombik gız 😂
Sevgili otel çalışanları: Yediğim üzümler oda fiyatına dahil mi? Yoksa hesaba eklenecek mi? Deli merak içindeyim @villafloryaotelkumlubuk 😂🍇🍇 .

Gelin size #kucukotellertabi'mızda da severek yer verdiğimiz otelimizi biiiir biiir anlatayım 🏠🏡🏠 .

Marmaris Turunç arası, memleketin, muhtemelen en güzel yolu: Asırlık çamlar, zıplayan sincaplar, akıllara durgun veren bir manzara. Ve tabii bol viraj. Keyfini sürmek için gündüz gitmek şart. Ki biz bugün öyle yaptık 🌲🌲 .

Yer nefis: iki kilometrelik kumsalın tam ortasında, denize çıkıntı yapan büyük bir kaya kütlesi. Arkada heybetli dağlar, kanyonlar. Plajın arkasındaki düzlükte portakal çiftlikleri, tek tük çiftlik evleri ve üç beş otel-pansiyon dışında bir şey yok. Kumsal komple sizin. .

Bina, teraslar şeklinde denize doğru iniyor. Bahçe geniş, irili ufaklı bir sürü kuytusu var. Her köşesinde güneşlenmek mümkün. Odalar şık, ağırbaşlı ama insanı saran bir içtenliği var. Kayaların üzerindeki odalarda kimseye görünmeden günler geçebilir. .

Yazının geyik kısmı bana, otel metni biricik @gezginsincap'a ait ✍️ ✅ Bundan sonraki rotamız belli değil. Bu sene bir değişik kafalardayız. 25 gündür yaldır yaldır geziyoruz ve neredeyse tüm otel planlamalarını son dakika yaptık. Yer yoksa bir arkadaş bulup evine çöktüğümüz de oldu. Akrabalara, eşe dosta zorla kendimizi kabul ettirdiğimiz de. Biz şikayetçi değiliz ama onları bilemeyiz 🙈 .

TEL: 0535 103 30 77 ☎️ .

NOT: @gezerkenogrenen'den gördük demeyi unutmayın 🙃🙃
Read more
Ahanda buradan TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de 3 çifte. (Üç oda) Evet. Hızımı alamadığım doğru <span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f3e1"></span><span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> ...
Media Removed
Ahanda buradan TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de 3 çifte. (Üç oda) Evet. Hızımı alamadığım doğru . DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! Bir kitap alacaksınız, hayatınız değişecek. Kendinizi bu yesyeşil sularda bulacaksınız. Hahaha . NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ? @gabaklarbungalows’dan ... Ahanda buradan TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de 3 çifte. (Üç oda) Evet. Hızımı alamadığım doğru 🏠🏡🏠😁 .

DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! Bir kitap alacaksınız, hayatınız değişecek. Kendinizi bu yesyeşil sularda bulacaksınız. Hahaha 💚 .

NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ?
@gabaklarbungalows’dan 🏠🏡🏠 Kızılbük, Datça Yarımadası’nın açık ara en güzel koyu. Allah’ın yarattığı bir koy değil de sanki özel yapım bir doğa parçası. “Gabaklar” bu koyun hemen dibinde. Sahipleri öz hakiki Datçalı bir aile. (‘Gabaklar’ lakapları) On yıl önce iki çiftlik evi, bir çardak altı ve belki bir iki şezlongla gayet mütevazı bir şekilde başladılar işe. .

Zaman içinde çiftlik evlerinin yerini bungalovlar aldı. Çardak altı dediğimiz yer kocaman bir lokanta oldu. Deniz kenarında hayli şık bir bar açıldı. Sahilde şezlongların üstü çardakla kapatıldı… Konfor arttı ama doğallık çok da bozulmadı… .

Aynı zamanda bir lokanta olarak da hizmet veriyor. Mönü geniş. Bol miktarda Ege usul zeytinyağlılar, kızartmalar… Manzaraya karşı bira patates olmazsa olmaz. .

Ortam rahat. Odalar, temel ihtiyaçları gayet güzel karşılıyor. Dahası ağaçlar da iyice büyüdü. Ortalık yemyeşil. Koy da memleketin hâlâ en güzel koyu… Butik, zutik, dilaks, premiyum laf ve modellerinden hoşlanmayanlar için fevkaladenin fevkinde. .

15 EYLÜL ve SONRASI İÇİN BURADA TATİL KAZANMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN:
Küçük Oteller Kitabı’mızı ve Türkiye’nin En Güzel Kahvaltıları Kitabı’mızı satın almak ve @gabaklarbungalows hesabını takip etmek 📚📚👊🏻👊🏻 .

Toplam 50 lira! Kargo ücreti bizden!
Yapmanız gereken TEK ŞEY 0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak 📱📱✅✅ .

Haydi görelim bakalım. Kim istiyor tatil?
Eşi dostu, arkadaşı, sevgiliyi... HERKESİ TAGLEYİN postumun altına 💙💙 NOT: Kazanan talihli ponçik kişisi @gezginsincap sayfasından açıklanacak. Çekilişi ortağım Mutlu yapacak. Benden duyurması. Hediye etmesi. Ondan açıklaması 📣

Kitaba verdiği destekten dolayı @yurticikargo’ya binlerce kez teşekkür ederim 🙏🏼
#kucukotellerkitabi2018 #datca #datça #kizilbuk #gabaklarbungalows
Read more
DATÇA: Bir haftadır dört dönüyoruz buralarda. Ve itiraf edeyim daha önce iki kez gelmeme rağmen ...
Media Removed
DATÇA: Bir haftadır dört dönüyoruz buralarda. Ve itiraf edeyim daha önce iki kez gelmeme rağmen kaçırdığım yerler varmış. Mesela burası. (Yazıklar olsun bana. Allah tepemden bakmasın :)) 🏖🏝🏖 Ve şimdi arkanıza yaslanın ve uçuş moduna geçin canlar. Geliyor öneriler ️ Hayıtbükü’nden ... DATÇA: Bir haftadır dört dönüyoruz buralarda. Ve itiraf edeyim daha önce iki kez gelmeme rağmen kaçırdığım yerler varmış. Mesela burası. (Yazıklar olsun bana. Allah tepemden bakmasın :)) 🏖🏝🏖
Ve şimdi arkanıza yaslanın ve uçuş moduna geçin canlar. Geliyor öneriler ✈️ Hayıtbükü’nden Palamutbükü’ne doğru tinkos tinkos giderken bu ‘oha oldum’ dedirten manzara önümüze düşüverdi. Bu nedir ya? Nasıl bir renktir derken uzun bir süre bakakaldık. Aşağıda bir işletme yok. Şemsiyesini alan gelmiş. Ne haritada bulabildik adını, ne bir tabela gördük.
Bilenler beri gelsin. Beni bilgiye boğsun 😁 .

Datça’da nerede kalalım? Ne yapalım diye soruyorsunuz? Ben kaldığım otel ve pansiyonları yazayım. Bir bakın, araştırın tatlı tatlı 🏠🏡🏠 .

OVABÜKÜ: Bölgenin en sakin, en yeşil yeri. Evet deniz genelde dalgalı ama sakinliğini çok seviyorum. Sıra sıra restoranları güzel. Plajlar birbirinden uzak. Darlanmıyorsun.
Hemen denizin dibindeki @adapansiyondatca’da kalmayı seviyorum ben. Üst kat 1 + 1 odasında epey rahat etmiştim. Ama asıl olay yemekleri. Bir bademli börülce yapmışlar. Bir ekşili bamya denettiler. Uçtum. .

@hoppalapansiyondatca denizin dibinde değil ama minnak, pırıl, yemyeşil bir bahçe içinde. Sahilde restoranları da var. Denize yürüme mesafesi 2 - 3 dakika. .

@savanabutikotel konforundan vazgeçmeyenlere, yatağım en iyisi olsun, havuz olsun, mis gibi bahçe isterim diyenlere önerimdir. Hele çocuklu bir aile iseniz tadından yenmez. Denize 100 metre mesafede. Kendi plajı var. Eylül ayında GEZERKENÖĞRENEN’den gördük diyenlere 400 yerine 350 lira olacak oda fiyatı.
HAYITBÜKÜ:
@hayitbukuahsapevleri yemeklerini, kahvaltısını, bahçesini sevdiğim yerlerden. Restoran portakal ağaçlarının altında. Domates, biber bahçeden. Pırıl ötesi bir yer. GEZERKENOGRENEN’den gördük derseniz de %10 indirim var. Bknz: Bir önceki post 👈 .

KIZILBÜK:
Deniz anlamında en çok burayı seviyorum. Gabaklar Koyu şahane. Burada da @ahsapevlerkizilbuk ve @gabaklarbungalows tavsiyemdir. Lüks değil yeşil, fanfinfon değil rahatlık arıyorsanız bir kenara yazın 🏠🏡🏠 .

NOT: Kımıllı, sabırsız takipçilerim merak etmeyin, storylerimi sabitlicem. Yediniz beni 🙈
Yarın başka bir yere geçiyoruz. Bilin bakalım nereye? ☺️
Read more
Salı bu kahvaltı ile sallandı. Böyle kahvaltı mı olur ya? Yıkılıyoooor <span class="emoji emoji1f60b"></span> Domat bahçeden, yumurta ...
Media Removed
Salı bu kahvaltı ile sallandı. Böyle kahvaltı mı olur ya? Yıkılıyoooor Domat bahçeden, yumurta uçan koşan tavuktan, patates anne patatesi, reçeller ev yapımı, biber yine bahçeden ve en kütüründen. Bir de tüm bu güzellikler yetmezmiş gibi portakal - limon ağaçlarının altında oturuyorum ... Salı bu kahvaltı ile sallandı. Böyle kahvaltı mı olur ya? Yıkılıyoooor 😋
Domat bahçeden, yumurta uçan koşan tavuktan, patates anne patatesi, reçeller ev yapımı, biber yine bahçeden ve en kütüründen. Bir de tüm bu güzellikler yetmezmiş gibi portakal - limon ağaçlarının altında oturuyorum iyi mi?🍊🍋🍊🍋 .

Olayın geçtiği yer: @hayitbukuahsapevleri 🏠🏡🏠
Kocaman bir bahçe içine on iki ahşap, on tane taş ev serpiştirmişler. Ahşap evlerden sekizi mutfaksız, dördü mutfaklı. Odalar sade döşenmiş. Göz yoran detaylar yok. Denize uzaklığı 130 metre...
Ağaçların arasında yer alan evlerde kuş cıvıltıları, Ağustos böceği vik viklemeleri, horoz üüüü üüürüsü ile güne başlıyorsunuz. Haaa billur sesli gugukcuk kuşunu unutmamak lazım 🐔 🐓 😂🐞🐞🦋🦋 .

Kahvaltı Allaaaah Allah dedirtiyor. Kendi fırınlarında nefis köy ekmeği yapıyorlar. Anne patatesi, köy yumurtası, peynir çeşitleri, ev yapımı reçeller ev sahipleri Yurdagül Hanım’ın ve Hakkı Bey’in elinden çıkma. Pişiler en pofuduğundan. İnsan sınırlarını zorluyor bu kahvaltı karşısında 😁
Servis yakışıklı ve güler yüzlü Yaman'dan soruluyor 🙎‍♂️🙎‍♂️ .

Dışarıdan da kahvaltıya gelebiliyorsunuz ama rezervasyon şart. Kişi başı 35 lira ✅ (Not iki kişilik kahvaltı böyle dev değil. Biz biraz abarttık. Çılgınlar gibi her şeyden istedik. Sonuç bu oldu. Haberiniz ola :))
@gezerkenogrenen'den gördük derseniz konaklamalarda CİLLOP GİBİ BİR %10 İNDİRİMİNİZ VAR 🙈🙈 (Tabii bayramlar hariç :)) .

TEL: 0533 765 04 02 ☎️☎️ #hayitbuku #hayitbukuahsapevleri #datca #datça #gezerkenogrenendatca #gezerkenogrenenhayitbuku #gezerkenogrenenhayitbukuahsapevleri
Read more
Bana nazar değdi, kedi gözlerini takip edeyim . Bugün böğrümde bir öküz ile uyandım. Sebep yok. Hani bazen bir ağlama gelir ama nedenini bilmezsin ya. Öyle bir durumdayım. Uyanır uyanmaz denize uzun uzun baktım. Kahvaltımı koca ılgın ağaçlarının altında yaptım. Normalde bunlara ... Bana nazar değdi, kedi gözlerini takip edeyim 😻 .

Bugün böğrümde bir öküz ile uyandım. Sebep yok. Hani bazen bir ağlama gelir ama nedenini bilmezsin ya. Öyle bir durumdayım.
Uyanır uyanmaz denize uzun uzun baktım. Kahvaltımı koca ılgın ağaçlarının altında yaptım. Normalde bunlara çılgın gibi mutlu olmam gerekirken. Tık yok. .

Sonra kafamın içinde anılar dönmeye başladı. Hop geçen sene bu zamana gidiverdim.
Yine aynı yerde, sevdiğim adamlayım. Bir mutluyuz, bir sevgi kelebeğiyiz 🦋
Akşam tüm koyu el ele baştan sonra yürümeler, gece plajda saatlerce yıldızları izlemeler, dalga seslerini dinleyerek uyumalar. Seni seviyorumlar, çok aşığımlar.
SONUÇ: Üç beş ay sonra şiddetli geçimsizlik ve ayrılık. Al mektuplarını, ver maillerimi 😁 .

Yav şu hayatta birçok şeyin üstesinden gelebiliyorum ama ilişkilerde fena çuvallıyorum. Ya sevdiğimi belli edemiyorum, ya da aşırı belli edip darlıyorum. Galiba sevgimde ayarım yok :) .

Bana ne iyi gelir? ✅
Denize girmek. Mel mel ağaç gölgesinde uyumak, manita ile eski fotolarıma bakıp içli içli ağlamak, içip içip mesaj yazmak, sinirlenip Allah da senin bin belanı versin gerizekalı diye uzun uzun mailler döşenmek. İçim nasıl soğur bir bilsem 🙄 .

Neyse. Size buradan bahsedeyim. Lüks aramayan, temiz bir yatak ve duş yeter diyenlere önerimdir: @adapansiyondatca 🏠🏡🏠 .

OVABÜKÜ, Datça Yarımadası’nın güneye bakan tarafında yer alan memleketin herhalde en 'rölaks', tam da bu nedenle en Egeli köşesi.
@adapansiyondatca, plajın hemen arkasında, cana yakın iki kız kardeşin elinde sevimli bir aile işletmesi. Anneleriyle beraber canla başla çalışıyorlar. Personel tutmuyorlar. Kızlar bahçe ve misafirlerle ilgilenirken anneleri güzel yemekler yapıyor. .

Bina biraz irice. Hayli “beton”. Bu sevimli koy için büyük. Fakat buna karşın odalar temiz pak. En güzel yeri çardağı. Zakkumlar, acem boruları, papatyalar içine gömülmüş harikulade bir vaha.
Yeri: Denizin dibi. Genellikle dalgalı ama pırıl pırıl bir su.
Oda fiyatı: 350 lira. Kahvaltı dahil.
Otel metni yavrum @gezginsincap’a ait. Geri kalan sızlanma, mızıldanma benim 🙈 .

TEL: 0535 420 21 10 ☎️
@gezerkenogrenen’den Tülün hanımdan gördük demeyi unutmayın :)
Read more
Ay ay ay. Bir denizin üstünde kahvaltı ile daha sizlerleyim sevgili gönül dostlarım. Manzaram ...
Media Removed
Ay ay ay. Bir denizin üstünde kahvaltı ile daha sizlerleyim sevgili gönül dostlarım. Manzaram manyak, kahvaltım Allah Allah . Selimiye’nin en yenisi, en ciciler cicisi mekanı @karadutno12 ’den günaydın Mekan zaten yıkılıyoooo, zaten fevkaladenin fevkinde ama bir de ev sahipleri ... Ay ay ay. Bir denizin üstünde kahvaltı ile daha sizlerleyim sevgili gönül dostlarım. Manzaram manyak, kahvaltım Allah Allah 🙈🙈 .

Selimiye’nin en yenisi, en ciciler cicisi mekanı @karadutno12 ’den günaydın 🍇🍇
Mekan zaten yıkılıyoooo, zaten fevkaladenin fevkinde ama bir de ev sahipleri arkadaşlarım olunca ekstra coştum ben. Tey tey tey. .

Olay denizin kenarında geçiyor. Bilenler bilir. Burası eski Karadut Kahvesi idi. Bizimkiler ise şahane bir restoran yaptı. Bu sene Mayıs ayında da ya Allah diye başladılar işe.
Kahvaltı, yemek, kokteyl, tatlı. Ne ararsan var. Hem de en iyisinden, en lezzetlisinden.
Restorana bitişik bir de dükkanları var. Elbise, takı, über güzel objeler, tabak çanaklar. Hepsini bulabilirsiniz. .

Ben restoranın bittabi ilk olarak kahvaltısını denedim. Mis gibi ev yapımı reçeller, kokulu çeri domatesler, kütür biberler... Peynir, zeytin, göz yumurta, lorlu şeftalı salatası hepsi ama hepsi lezzetli.
Favorim ise ev yapımı ayva reçeli ve lorlu şeftali oldu 🍑 .

Kahvaltı kişi başı 45 lira. Çay sınırsız. Fotoğrafta görünen çıtır simit ve karadut suyu ise ekstra.
Bir kişilik kahvaltıyı iki kişi söyleyip, yanına omlet, menemen falan da söyleyebiliyorsunuz. .

Bu restoran baştan aşağıya 3 dünya tatlısı kadının emeği ile kuruldu. Bir tanesi benim yıllar önce dergide beraber editörlük yaptığım canım arkadaşım Zeynep. Diğerleri 15 yıl önce Selimiye’ye yerleşmiş Banu ve Keriman 👭👭👭 .

Denizin dibinde, asmanın gölgesinde, incirin altında ve sakin bir yerde yemek yemek, kahvaltı yapmak isterseniz @karadutno12 ‘Allaaaaah’ diyeceğiniz bir yer. .

Yolunuz açık, yıldızınız parlak olsun canlar 🤗
Karadut’a giderseniz @gezerkenogrenen’den gördük, geldik demeyi unutmayın. Böyle böyle namım yürüsün işte. Hahahaha 😁

#karadut12 #selimiye #selimiyekaradut12 #guneyege #ege #gezerkenogrenenselimiye #gezerkenogrenenkaradut12
Read more
Ya ben bu manzaranın güzelliğinden çıldırıcam arkadaşlar. Burası açık ara Türkiye’de en en en ...
Media Removed
Ya ben bu manzaranın güzelliğinden çıldırıcam arkadaşlar. Burası açık ara Türkiye’de en en en sevdiğim otellerden: @selimiyemavisi . NEDEN SEVİYORUM? Manyak mıyım dönüp dolaşıp buraya geliyorum ve her geldiğimde daha bir seviyor, ilk kez görüyormuşum gibi de coşup kopuyorum? ... Ya ben bu manzaranın güzelliğinden çıldırıcam arkadaşlar. Burası açık ara Türkiye’de en en en sevdiğim otellerden: @selimiyemavisi 🏠🏡🏠 .

NEDEN SEVİYORUM? Manyak mıyım dönüp dolaşıp buraya geliyorum ve her geldiğimde daha bir seviyor, ilk kez görüyormuşum gibi de coşup kopuyorum? Ve hatta kendimden geçiyorum 😁

Efendim burayı sevme nedenlerimi biiir biiir sıralıyorum 💙 (@selimiyemavisi)
Denizi pırıl. Begonvili coşkurtulu. Odaları sade. Balkonları geniş. Manzarası Sığ Liman. Tek bir beton görmüyor. Alabildiğine deniz, alabildiğine yeşil.
Elemanlar güleryüzlü. Dambır gümbür müzik çalmıyor. Eeee aradığım tüm özellikler burada varken niye coşmayayım? Niye her an içimde davullar zurnalar çalıyormuş gibi olmasın 🙈 .

Bu sene ev sahipleri Gürbüz Bey ve Hülya Hanım’ın kızı Kübra otelin başında. Mutfakta ise Melike şef var. Günlük mönü çıkarıyorlar. İyi de ediyorlar. Birkaç kez gelen için farklı seçenekler oluyor böylece. .

Hem sunum, hem lezzet olarak ilginç meze ve ana yemekler yapıyor Melike şef. Mesela ‘kaluleli tekmil fava, erikli semizotu salatası, yıldız anasonlu levrek marina, zencefilli ızgara ahtapot, damla sakızlı ızgara levrek’... Yediğim mezeler çok lezzetli idi. Favorim: Şeftalili deniz börülcesi, kakuleli tekmil fava ve acılı börek oldu🐙🥘🥗🥟🍤🥩 .

ÖNERİM: Vegan ve benim gibi vejetaryenler için ara sıcak ve ana yemek seçeneği olması. Bizler meze de seviyoruz ama inanın sıcak bir şeyler yemeyi özlüyor, istiyoruz. Lütfen dikkate alın. Tüm restoran ve kafelere sesleniyorum. Minik bir bölüm de olsa vegan seçenekleriniz olsun litfeeen :) .

Ha. Mezeleri sevdim mi? Evet. Gayet lezzetli. 😋 .

Kesinlikle gelin. Deneyin. Manzara şahane, ortam rahat, çalışanlar tatlı, masaya konan her şey lezzetli. Servis hızlı. Eee daha ne olacaydı? 🙈
Teşekkürler @invidiastrum @melikezeytinci 🙏🏼 .

Restorana dışarıdan da geliniyor ama rezervasyon şart.
Rezervasyon için 0530 152 44 29 ☎️ .
NOT: Yarın Datça’ya gidiyoruz. Üç gün oralardayız. Sonrasını belirlemedik. Nereye gidelim? 😁😁
#selimiye #selimiyemavisi #guneyege #gezerkenogrenenselimiye #gezerkenogrenenselimiyemavisi
Read more
Çıktı gönlümün efendisi, çıktı iki gözümün çiçeeee, çıktı dünyalar güzelim <span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span> . Tam altı ay ...
Media Removed
Çıktı gönlümün efendisi, çıktı iki gözümün çiçeeee, çıktı dünyalar güzelim . Tam altı ay Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Bıkmıyoruz, usanmıyoruz, pes etmiyoruz ve nerede minnak bir otel açılmış, nerede temiz pak bir pansiyon var, balayı için en romantik otel nerede ve çoluk ... Çıktı gönlümün efendisi, çıktı iki gözümün çiçeeee, çıktı dünyalar güzelim 🙈📚📚 .

Tam altı ay Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Bıkmıyoruz, usanmıyoruz, pes etmiyoruz ve nerede minnak bir otel açılmış, nerede temiz pak bir pansiyon var, balayı için en romantik otel nerede ve çoluk çombak gittiğiniz de nerede mutlu olursunuz hepsini biiir biiir araştırıyoruz 🏠🏡🏠
Bu döngü her sene ama her sene tekrarlanıyor.
Süpeeer bir iş. Kabul ama bir yandan da birçok şeyi kaçırıyor insan yollardayken.
Evimizden, ailemizden, arkadaşlarımızdan hep uzaktayız. Doğumgünleri, düğünler dernekler, kutlamalar... Çoğu zaman gidemiyoruz. Ama aslaaa şikayet etmiyoruz. .

Ben ve ortağım @gezginsincap manyak bir işe kalkıştık. Hem yayınevi biziz, hem dağıtım, hem yazı çizi, hem foto çekimi.
Veeee sizden mini minnak bir ricamız var. Kitabımızı alın. Alın ki her sene bu işi yapacak hevesimiz, bütçemiz, neşemiz olsun 🙈
Çok para değil aslında iki ‘ karemel makiiyatto, aysss latte, kapuçiiino’ parası. Yani 30 lira. (Ve SADECE BİZDEN SATIN ALABİLİYORSUNUZ) .

Kitabı alanlara tatiller de hediye edeceğiz. Ama nolur şöyle mesajlar atmayın. Biz kitabı önceden aldık, bilsek tatil hediyeli olanı beklerdik. Bu valla kırıcı oluyor ya 😂
Kitap tatil hediyesi için mi alınır? Ben hiç ama hiçbir kitabı bir beklentim olarak almadım. Elbette artı bir coşku, heves katar işe ama biz sadece ‘bir küçük oteller rehberi’ düşünerek almanızı tercih ederiz 🙈 (NOT: Bir önceki postumda tatil hediyeli çekiliş devam ediyor. Ona da katılabilirsiniz) .

Gezmelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. An itibari ile Selimiye’deyiz. Yarın da Datça. Eylemlerimiz bitip tükenmek bilmeden devam ediyor. Edecek 😂
Kitabımız 30 lira! Kargo ücreti bizden!
SİPARİŞ İÇİN İSE TEK YAPMANIZ GEREKEN:
0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak ✅✅
Read more
TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de like yapmalara, soru sormalara doyamadığınız @clubamazon’daki ...
Media Removed
TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de like yapmalara, soru sormalara doyamadığınız @clubamazon’daki bu güzelden. Bördübet’ten 🚛🚛 . DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! 11 - 12 Eylül tarihlerinde, derenin kıyısında, yıldızların altında, çamların altında, ormanın tam içinde olan CLUB AMAZON’da ... TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de like yapmalara, soru sormalara doyamadığınız @clubamazon’daki bu güzelden. Bördübet’ten 🚚🚛🚚🚛 .

DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! 11 - 12 Eylül
tarihlerinde, derenin kıyısında, yıldızların altında, çamların altında, ormanın tam içinde olan CLUB AMAZON’da tatil kazanmak ister misiniz?
Hediyemiz bu sarı ve tatlı ‘glamper car’da iki gün tatil. Hem de sabah, öğle ve akşam yemekleri dahil 🍕🍔🍟🥗🍅🥒🍋
İçki ve içecekler ekstra 🍺🍹🍷
Bu ciciler @clubamazon’a yeni geldi. Tam 11 metrekare. Cam tavanları var. Banyoları içinde. Önünde küçümen bir bahçe. Yanında hamak. Gökte yıldızlar. Fonda cırcır böcekleri... Ben öldüm, bittim, bayıldım 💛💛💛 .

Çekilişi kazanmak için yapmanız gerekenleri yazıyorum ✍️ ✍️ .

1 - ‘2018 KÜÇÜK OTELLER ve TÜRKİYE’nin EN GÜZEL KAHVALTILARI KİTAPLARIMIZI satın almak 📚📚 .

2 - @clubamazon instagram adresini takip etmek 👈👈 Kitabımız toplam 50 lira! Kargo ücreti bizden!
Yapmanız gereken TEK ŞEY 0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak 📱📱✅✅ .

Haydi görelim bakalım. Kim istiyor tatil?
Eşi dostu, arkadaşı, sevgiliyi... HERKESİ TAGLEYİN postumun altına 💙💙 NOT: Kazanan talihli ponçik kişisi @gezginsincap sayfasından açıklanacak. Çekilişi ortağım Mutlu yapacak. Benden duyurması. Hediye etmesi. Ondan açıklaması 📣

Kitaba verdiği destekten dolayı @yurticikargo’ya binlerce kez teşekkür ederim 🙏🏼
#kucukotellerkitabi2018 #clubamazon #glamping #bordubet
Read more
Yeşilin maviylen koyniş koyniş olduğu, tavukların, kedilerin, ördeklerin, çocukların özgürce ...
Media Removed
Yeşilin maviylen koyniş koyniş olduğu, tavukların, kedilerin, ördeklerin, çocukların özgürce koşturduğu @yoncalodge’den bildiriyorum sevgili gönül dostlarım . Hava mis. Modum nefis. Ayaklarım kumda, manzaram deniz ve irili ufaklı adacıklar. Arkadaş üç beş gün tatilin ... Yeşilin maviylen koyniş koyniş olduğu, tavukların, kedilerin, ördeklerin, çocukların özgürce koşturduğu @yoncalodge’den bildiriyorum sevgili gönül dostlarım 🏠🏡🏠 .

Hava mis. Modum nefis. Ayaklarım kumda, manzaram deniz ve irili ufaklı adacıklar.
Arkadaş üç beş gün tatilin varsa denizin dibisi olan otel pek kıymetli. Burada ise bonus olarak koca bir bahçe, kahvaltılık biberin - domatın toplandığı tarla, gölgesinde yürüdüğün asma, yatıp yuvarlanacağın koca bir salıncak, hamak... Ne isterseniz var 🏖🏝🏖
Hele bir de bebeniz varsa YONCA LODGE tadından yenmez. .

Özellikle çocuklu aileler dikkat kesilsin çünkü tam veledinizin koşup oynayacağı, mutluluktan çıldıracağı bir otel. Burası çocukların 'aypet ve telefondan' uzak olduğu yer. Kumda oynuyorlar, denizde takılıyorlar, tavukları koşturuyor, köpekleri seviyor, civcivleri darlıyorlar... Hepsi ama hepsi için biçilmiş kaftan. Anne babaların ise kafa rahat. İpad kavgası yok. Çizgifilm karakteri bas bas bağıran gudubet sesi ile masada değil 😂 .

Sadece çocuklular değil kafa dinlemek isteyenler için de şahane. Bazen koca bahçe olur ama kendine vakit geçirecek yer bulamazsın ya. Burası tam tersi. Her alanı değerlendirmişler. Havuz kenarı, restoran, plaj, hamak, salıncak... İsteyen istediği yerde takılsın. .

Yeni eklenen odaların balkonunda (bahçesinde) jakuzi bile var. Önü çimen, önü havuz, deniz... Gayet geniş, temiz ve konforlu odaları var.
DENİZ sabahları daha sakin. Gün içerisinde dalgalı. Ama çocuklar pek mutlu. Gülüş cümbüş oynuyorlar. .

Ama Eylül ayına kadar yer yok. (Aralarda hafta içi mini birkaç boşluk var) Sonrası için arayınız. .

Ben, ortağım ponçikim @gezginsincap ve yavrucuğu Pitula ile gezmelerimiz tam gaz devam ediyor. Yarın Göcek, sonra Selimiye, Datça... #kucukotellerkitabi2018 keşiflerini iftiharla sunar. Şimdiki gezmelerimiz ise 2019 kitabımız için. Eylemlerimiz devam edecekk 🙈 .

YONCA LODGE fiyat ve bilgilendirme için aşağıdaki numaradan arayınız efenim ✅✅ TEL: 0533 472 21 10 ☎️
#fethiye #yaniklarkoyu #yoncalodge #gezerkenogrenenfethiye #gezerkenogrenenyoncalodge #gezerkenogrenenyaniklarkoyu
Read more
Günaydın sarı kız. Seni nasıl sevdim bilemezsin. Koca koca çamların, palmiyelerin ve pırıl pırıl ...
Media Removed
Günaydın sarı kız. Seni nasıl sevdim bilemezsin. Koca koca çamların, palmiyelerin ve pırıl pırıl göğün altında ne de güzelsin. Bilmem farkında mısın ama güneş güzelsin diye hep sana vuruyor. Ağustos böcükleri etrafında ötüşmekten helak düşüyor. Çocuklar gelip gidip bahçendeki hamakta ... Günaydın sarı kız. Seni nasıl sevdim bilemezsin. Koca koca çamların, palmiyelerin ve pırıl pırıl göğün altında ne de güzelsin. Bilmem farkında mısın ama güneş güzelsin diye hep sana vuruyor. Ağustos böcükleri etrafında ötüşmekten helak düşüyor. Çocuklar gelip gidip bahçendeki hamakta sallanıyor. Herkes seni ne çok seviyor 🙈😁🚚🚚 .

Evet delirdim. Delirdim ve bir ‘SARI GLAMPER CAR’a mektup yazdım. Napim. O da o kadar güzel, o kadar tatlı olmasaydı. Daha bunun mavisi var, pembesi var :)
Bu ciciler @clubamazon’a yeni geldi. Tam 11 metrekare. Cam tavanları var. Banyoları içinde. Önünde küçümen bir bahçe. Yanında hamak. Gökte yıldızlar. Fonda cırcır böcekleri... .

Burası bambaşka bir dünya. İnsan koca koca ağaçların, binlerce yıldızın altında otururken, uyurken ‘hayatın çok da ciddiye alınmaması’ gerektiği fikrine kapılıveriyor.
Hele ben. Zaten gazla çalışıyorum. Bir de böyle fevkalade bir yere gelince içime yaşlı bir teyze kaçıyor sanki.
Ne sorarlarsa sorsunlar cevabım ‘amaaan hallolur, olduğu kadar, olmadığı kader, alnımıza ne yazıldıysa artık, yarın ola hayrola’ oluyor.
Hep böyle kalsam ya. .

@clubamazon ile ilgili birkaç sorunuzu da cevaplayıvereyim. Malum net çekmiyor. Malum benim de yıldızlara, denize bakmaktan DM cevaplayasım gelmedi. O zaman toplu cevap veriyorum. .

DENİZE UZAKLIĞI NE KADAR?

Yürüme mesafesi 10 dakika. Mis gibi ormanın içinden yürünüyor. Ya da otelin birçok kanosu var onlarla gidebilirsiniz. 🛶 🛶 .

ARI - SİNEK VAR MI?
Var tabii. Biz onların evindeyiz malum. Ama alın ilaçlarınızı, amonyağınızı yanınıza, öyle gelin. Korkmayın deli edecek boyutta değil. Ya da bana hiç sarmadılar. Haşeratlar beni hiç sevmez, hep uzak dururlar sağolsunlar 🐝🐞🐝🐞 .

En çok soru fiyatlarla ilgili geliyor. Buradan tek tek yazmam zor çünkü birçok konaklama çeşidi var. Çingene arabası, bungalow evler, clamper car. Hepsinin fiyatı farklı.
Web sitesinde fiyatları yazıyor. Nolur oradan bakın kurban olduklarım, gadasını aldıklarım :)
Bakın buraya bırakıyorum site adresini
www.clubamazon.com.tr ✅✅✅ .

@gezerkenogrenen’den gördük demeyi unutmayınız efenim 🙈🙈 .

#bordubet #clubamazon #clubamazonbordubet #gezerkenogrenenbordubet #bördübet #glampimg #amazonclub
Read more
Şahane çam ormanlarını, turkuaz denizleri, pırıl gökyüzünü, keçileri - koyunları - horozları aşarak ...
Media Removed
Şahane çam ormanlarını, turkuaz denizleri, pırıl gökyüzünü, keçileri - koyunları - horozları aşarak sevdiğime geldim Geçen seneden bu yana hayalini kurduğum yerdeyim, @clubamazon’da 🚍🚍 Memleketin en güzel yerlerinden biri bana göre burası. Dünya ile bağın kopuyor. Ağaçlara, ... Şahane çam ormanlarını, turkuaz denizleri, pırıl gökyüzünü, keçileri - koyunları - horozları
aşarak sevdiğime geldim 🙈
Geçen seneden bu yana hayalini kurduğum yerdeyim, @clubamazon’da 🚍🚍🚌🚌 Memleketin en güzel yerlerinden biri bana göre burası. Dünya ile bağın kopuyor. Ağaçlara, kuşlara, tavuklara, denize, yıldızlara kafayı sarıyorsun. Ve harbiden insan ne kadar doğanın içindeyse, o kadar mutlu. .

GELELİM CLUB AMAZON İLE İLGİLİ DETAYLARA 🏠🏡🏠 (NOT: Çocuklu ailelerin mutluluktan çıldıracağı bir yer. Bunu yazın kenara da sonra vay ben görmedim, vay ben duymadım olmasın:))
Yer olağanüstü: Gökova Körfezi’ne bağlanan bir derenin kıyısında, ormanın TAM içinde. Dereden kanoyla 10 dakika içinde memleketin en güzel ve en sakin koyuna ulaşılıyor. 
Türkiye’nin iyi bazı şeylere de öncülük ettiğini bilmek güzel bir şey. Mesela “Glamping”. Glamorous ve camping kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş yeni jenerasyon ingilizce bir terim. Belli bir konfordan vazgeçmeden yüksek kalitede servis öngören fakat bunu bir kamp havasında gerçekleştiren tatil anlayışı. Türkçe’ye çevirirsek “acısız kamping” demek galiba en doğrusu. 
Club Amazon 38 yıllık bir işletme ve son 10 yıldır tam da bunu yapmakta! Dört çeşit konaklama imkanı var: .

1-“Çingene arabası” dedikleri tavanları camdan, banyosu içinde tekerlekli odalar.
.

2-Teraslı yine banyosu içinde taş evler .

3-Ponza taşından mini bungalowlar 🏠🏡🏠 .

4- Bu sene yeni eklenen ‘glamper car’
Dünyanın en sevimli şeyi olabilirler. Önce renklerine vuruldum. Sonra içleri daha da cici geldi. Tam 11 metrekare. Cam tavanları var. Banyoları içinde. Önünde küçümen bir bahçe. Yanında hamak. Gökte yıldızlar. Fonda cırcır böcekleri... .

Yer bulamıyoruz diyen biricik takipçilerim. EYLÜL’ün 1’ine kadar yer yok ❌
Sonrası için elinizi lütfen çabuk tutun. (Geç kalıp yer bulamayınca bana sarıyorsunuz, sarmayın kurban olduklarım :)) .

Arayınca @gezerkenogrenen ponçik hanfendisinden gördük demeyi unutmayın.
Belki bir güzellik yaparlar ✅☺️ .

NOT: Fotoğraflar kaydırmalı 📸📸
TEL: 0252 436 91 11 - 0252 436 91 59 ⛺️⛺️☎️
#bordubet #clubamazon #clubamazonbordubet #gezerkenogrenenbordubet #bördübet #glamping
Read more
Maldivler desem layklamalara, yorum yapıştırmalara doyamazsınız ama KAŞ <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> Gerçi hakkınızı ...
Media Removed
Maldivler desem layklamalara, yorum yapıştırmalara doyamazsınız ama KAŞ Gerçi hakkınızı da yemeyeyim. En çok like ve yorum ben Kaş’ta iken geliyor. Ekrana kulaç atmak isteyen, begonvilden taç yapmak isteyen, caretta keratası ile selfi çekmelere doyamayan hızını alamıyor, yazıyor ... Maldivler desem layklamalara, yorum yapıştırmalara doyamazsınız ama KAŞ 😂😂
Gerçi hakkınızı da yemeyeyim. En çok like ve yorum ben Kaş’ta iken geliyor. Ekrana kulaç atmak isteyen, begonvilden taç yapmak isteyen, caretta keratası ile selfi çekmelere doyamayan hızını alamıyor, yazıyor da yazıyor 🙈🙈 .

Ve karşınızda yerli turistin çok havalı bulmadığı, yabancıların ve benim gibi sakin plaj sevenleri vazgeçemediği OLYMPOS MOCAMP ⛺️🏕⛺️🏖🏝🏖 .

Burası aslında bir kamp alanı. Zeytin ağaçları, zakkumlarla çevrili kocaman bir bahçe. Ortak kullanım alanları göz yaşartacak kadar temiz.
Bir yanda bungalowlar, diğer yanda çadır ve karavanlar. Çıt ses yok.
Kamp alanının önünden yol geçiyor. Onun hemen önü ise işte bu plaj, bu deniz. Merkeze araç ile sadece 5 dakikacık 🏖🏖 .

Ben Yunan kafasındayım. Hani onlarda da genelde plajlar fanfinfon, kop kop müzikli olmaz ya. Hani sakinlik ve ağaç gölgesi severler ya. Hah. İşte o benim.
Burada hep oturduğum bir yer var. Başkası kaptığında resmen bozuluyorum. (Sanki bana zimmetli :))
Kocamaaaan bir keçi boynuzu ağacının altı.
Orada yaptığım şekerlemeleri, ufka doğru uzun uzun bakmaların huzurunu hiçbir şeye değişmem. .

Karşısı bu görmüş olduğunuz tepecik. Çukurbağ Yarımadası’nın arkası oluyor. Bina da olmayınca bize kalan ‘yeşil, mavi, turkuaz’...
Deniz harbiden cam gibi. Hem KAŞ’ın en ılık denizi burası sayılır. Büyükçakıl ve Küçükçakıl’da inledik abi soğuktan diyenleri buraya alalım.
Plajı kullanmak için ise burada kalmanıza, kamp yapmanıza gerek yok. Herkes girebiliyor. Giriş ücreti yok. Yediğinizi, içtiğinizi ödüyorsunuz ✅✅ .

Yemekler güzel. Yoğurtlu karışık kızartması en sevdiğim. Sandviçleri, soğuk kahveleri gayet makul fiyata. Günlük değişen ev yemekleri de var 🍅🥒🍠🍳🍟🍆 .

Sizin Kaş’ta, Türkiye’de en sevdiğiniz plaj neresi? Lütfen bana sakin, salaş, pırıl plajlarla gelin 🙈
Bu arada perşembe teker döner. Fethiye’den başlayıp, Datça, Selimiye, Marmaris yapacağız. Şimdi siz düşünün 🙈🚙🚗🚙 .

Bu arada sabah koyduğum kahvaltıya DM’den çok yükselen oldu. Kaş’ta nerede? Merkezde mi diye. Ama Kaş postlarının arasına Alaçatı’daki bir kahvaltıcıyı kaynak yaptım.
Litttfen tekrar bir okuyun 👈👈
#kaş #kas #olymposmocamp #akdeniz
Read more
Üstüne ŞİİR YAZILACAK, hatta akrostiş yapılacak kahvaltılarda bugün: @tarlaalacati <span class="emoji emoji1f345"></span>🥒<span class="emoji emoji1f373"></span><span class="emoji emoji1f35e"></span><span class="emoji emoji1f353"></span>🥐 ...
Media Removed
Üstüne ŞİİR YAZILACAK, hatta akrostiş yapılacak kahvaltılarda bugün: @tarlaalacati 🥒🥐 . Alaçatı’ya yakın ama aslında çok uzak. (Araba ile sadece 5 dakika) Hissiyatı çok çok uzaklarda bir yere, kimsenin size bulamayacağı gizli bir bahçeye gelmişsiniz gibi. . Burası ev sahiplerinin ... Üstüne ŞİİR YAZILACAK, hatta akrostiş yapılacak kahvaltılarda bugün: @tarlaalacati 🍅🥒🍳🍞🍓🥐 .

Alaçatı’ya yakın ama aslında çok uzak. (Araba ile sadece 5 dakika)
Hissiyatı çok çok uzaklarda bir yere, kimsenin size bulamayacağı gizli bir bahçeye gelmişsiniz gibi. .

Burası ev sahiplerinin hem kahvaltıcı, hem palmiye yetiştiriciliği yaptıkları bahçe 🌴🌴🌴🌴
Bir yanda hamaklar, bir yanda minik bir havuz ve ördek ailesi, dünya güzeli bir köpek, ağaçlar, salıncaklar... İnsan hangisine bakacağını, nerde vakit geçireceğini şaşırıyor 🦆🌸🍀🌻
Ev sahipleri dünya balı bir çift. Lara ve Vito. Her daim işlerinin başındalar ve her detay ile tek tek ilgileniyorlar. .

KAHVALTIDA NELER VAR? ✅

Ahhhh. Neler neler yok ki? 🤷‍♀️
Domates salata, yeşillik, peynir tabağı, sebzeli börek, 10 çeşit reçel, lavantalı ve portakallı zeytin. 3 ayrı çeşit aromalı zeytinyağı.
Tuzla çırpılan tereyağı, lor karadut, humus, zeytin, baharatlı lor, cevizli acuka...
Börekitas. Poğaça gibi ama İspanyol tarifi. Peynirli patatesli ve daha kıtır 🥒🍅🍓🍯
Yeminle yerken ve sayarken yoruldum arkidişler. Çılgın atıyor kahvaltı.
10 çeşit REÇEL mi olur ya? Oluyor. Hele hele vanilyalı kayısılı olanı yok mu? Harbiden kaşık kaşık yedim. Kendimi kaybettim. Yoksa isteyin. Diretin. Hani bana hani bana diyin 🍑🍑 .

MASADAKİ EKSTRALAR NELER? ✅

Patates röşti. Sote sebzeli sosis.
Üstünde yumurta. 15 lira 🍳🥔 .

Tarla ekmeği. Ekşi maya ekmek üzeri humus. Üstü pastırma ve yumurta. 20 lira. .

Köy böreği. Peynirli otlu. 12 lira. .

Serpme kahvaltı kişi başı 45 lira. Çay sınırsız. .

Öyle fotoğrafı görüp yaldır yaldır gitmeyin kurban olayım. Rezervasyon gerekiyor.
Birkaç yerde başıma geldi. Alıp başınızı gitmişsiniz, yer yok demişler. Sonra bana yardır Allah yardırdınız 🙈🙈 .

Haftanın her günü: Sabah 09:30 akşam 15:00 arası kahvaltı var. Ama mutlaka arayınız ve benden gördüğünüzü söyleyiniz ☎️🙈 .

O değil de... Kahvaltı fevkalade ok. Peki bana ne demeli? Bu nasıl bir yetenek? Nasıl bir deha? Şiir gibi foto çekmemiş miyim? Ekrana ekmek banmak isteseniz yeridir. Sanki yumurta dile gelmiş, ban bana diyor. Tövbeler olsun 🙈
.

Bu kahvaltıyı sevgili arkadaşım @ayseozyilmazel’e ithaf ediyorum 🙈😘
Read more
Moda: İnsanın kendine yakışan hamağa devrilip yatması, salın salın salınmasıdır <span class="emoji emoji1f601"></span> Canlar, biricikler... ...
Media Removed
Moda: İnsanın kendine yakışan hamağa devrilip yatması, salın salın salınmasıdır Canlar, biricikler... Bugün tam dişime göre bir hamak buldum ama kendimi ona bırakmam zaman aldı :) Önce sağlamlığına baktım. Sonra astıkları ağacın dalının kalınlığına, sonra bu ağaç beni tartar ... Moda: İnsanın kendine yakışan hamağa devrilip yatması, salın salın salınmasıdır 😁
Canlar, biricikler... Bugün tam dişime göre bir hamak buldum ama kendimi ona bırakmam zaman aldı :)
Önce sağlamlığına baktım. Sonra astıkları ağacın dalının kalınlığına, sonra bu ağaç beni tartar mı düşüncesi sardı dörtbir yanımı. Hamakııın ipleri oramı buramı keser mi? Ay manzara şu açıdan daha iyi falan derken öğlen devrilip yatmaya niyetlendiğim hamağa günbatımı saatlerinde ancak kuruldum. Ne de iyi oldu. Pek de güzel oldu. Yalnız süper yattım 🤪 .

Bu sefer önerim Kaş değil, Kalkan’dan. Burası KALKAN BEACH PARK. Kocaman bir alanda, kademe kademe bir plaj. Üst taraflar daha güzel çünkü zeytin ağaçları var, hamaklar var, manzara var, Ağustos böceği şakıması var. Efsanella bir deniz var. Resmen cam. Bknz: İkinci foto 👈👈🏖🏖 .

Sığ taraf bebeli ailelere daha uygun. Ama maalesef ağaç yok ve çok kalabalık. Bir zamandan sonra kafa kazan oluyor.
Ben önce sadece burası var zannettim. Sonra bu hamaklı kısma gelince mutluluk gözyaşlarına boğuldum (abartmak benim işim tabisi :)) .

Bir yattım. Öğlen akşamüstüne, akşamüstü günbatımına, günbatımı geceye döndü. Öyle bir yatış 😂😂
Ama iyi geldi. Yaşasın Akdeniz. Yaşasın tombikleri göre yapılmış hamaklar. Yaşasın cam gibi denizler ve yaşasın halkların kardeşliği. .

İŞLETME ve YEMEKLER: Pizza söyledik. Vejetaryen pizza. Kötü değildi ama vaaav da demedim. Ortalama 🍕🍕
Cola içtik. İdare eder. Su ılıkımsı idi. Hahahaa. Benim yemek önerim bu kadar olur 😬😛
Kahvaltı, otel, plaj önerileri konusunda iddialıyım ama yemek önerisi vermeyi sevmiyorum çünkü kahvaltı dışında bir şey yemeyi pek sevmiyorum. Fakat story attığımda birçok deneyimleyen kişi YEMEKLERİN KÖTÜ olduğunu söyledi. (Bu da aklınızın bir köşesinde olsun)

#kalkan #akdeniz #günbatımı #sunset #gunbatimi
Read more
Siz istiyor turkuaz deniz, ben çekecek bol foto <span class="emoji emoji1f49a"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> . Hava atmak gibi olmasın ama 25 gündür Kaş’tayım. ...
Media Removed
Siz istiyor turkuaz deniz, ben çekecek bol foto . Hava atmak gibi olmasın ama 25 gündür Kaş’tayım. Girilmedik deniz, gezilmedik koy, oturulmadık mekan, fotoğrafını çekmediğim begonvil, sevmediğim kedi, mıncırmadığım köpek, yürüyüş yapmadığım bir kaldırım taşı kalmadı Yani ... Siz istiyor turkuaz deniz, ben çekecek bol foto 💚😁 .

Hava atmak gibi olmasın ama 25 gündür Kaş’tayım. Girilmedik deniz, gezilmedik koy, oturulmadık mekan, fotoğrafını çekmediğim begonvil, sevmediğim kedi, mıncırmadığım köpek, yürüyüş yapmadığım bir kaldırım taşı kalmadı 😂🌸🍀
Yani ‘Kaş’ın keyfini çocuklar gibi şen olan ‘Tülingil hırtosu’ çıkardı diyebilirsiniz. Bu sonsuz hakkınız. Hahahah. .

Bu sabah kalktım. Miiisler gibi kahvaltımı yaptım. Sonra höpürdete höpürdete kahvemi içtim, uzun uzadıya arkadaşlarımla sohbet ettim. Ayyy bi sıcak bastı dedik ve soluğu denizde aldık. Eve 6 dakikalık yürüme mesafesinde olduğu için ulaşmamız da zor olmadı (Yo yo yo. Hava atmayı, özencik yapmayı pek sevmem ben. Sadece durumu anlatıyorum)🤪 .

Bugün BURADAYDIM. Daha önce zilyon kez anlattım ama yeni takip etmeye başlayanlar ve yazıları üstünkörü okuyanlar için tekrar bir özet geçeyim (yazarımız burada hafiften alınganlık yapar ama kıyamaz, yine de anlatır :)) .

Burası Kaş merkezdeki KÜÇÜKÇAKIL PLAJI.
Denizinin rengi insanı çarpan cinsten. Böyle bir turkuaz, böyle bir yeşil yok. Kalakalıyorsun. Oha oluyorsun. Kal geliyor falan. Baksanıza yahu! O nedenle en en en çok buradan foto koyunca kendinizden geçiyor, soru sormalara, derhal uçak bileti bakmalara doyamıyorsunuz 🙈 .

Küçükçakıl’da karşılıklı iki işletme var. Biri Derya Beach. Biri Çınarlar. Ben Derya’yı seviyorum. Pizzaları nefis. Çalışanlar güleryüzlü. Ortam, manzara on numara beş yıldız 🍕🍕😋
Fakat burada iki sıkıntım var: Bir - Müziğin sesini zaman zaman çok açıyorlar. Bugün bana bir cinnet geldi mesela soldan soldan🔇🔊
İki - Tuvaletler pek temiz değil. Çok kalabalık bir plaj anlıyorum ama biraz daha dikkat edilirse miiiisss olur. 🚽 🚽 .

Bu arada DM ve mesajlardan anladığım kadarı ile bu yaz beni takip edenlerin %99.9’u KAŞ’a gelecek. Eeee bir zahmet belediye başkanı şehrin anahtarını versin bana.🔑😂🤪 #kas #kucukcakilplaji #deryabeach #gezerkenogrenenkucukcakilplaji #akdeniz #kaş #küçükçakılplajı
Read more
BEN KİM KÖPEĞİM DE LAVANTA KOKUSU İLE UYANACAĞIM. Uyuyacağım da sabah sevgi yumağı gibi kalkacağım. ...
Media Removed
BEN KİM KÖPEĞİM DE LAVANTA KOKUSU İLE UYANACAĞIM. Uyuyacağım da sabah sevgi yumağı gibi kalkacağım. Kimim ben? Kim kim de, akşam yattığı piremses hali ile sabah kalkan kadınlardan olacağım. Tey tey tey . Bu bir dramdır ve bu durumu bizzatihi ben yaşadım. Olaylar şöyle gelişti. Geçen ... BEN KİM KÖPEĞİM DE LAVANTA KOKUSU İLE UYANACAĞIM. Uyuyacağım da sabah sevgi yumağı gibi kalkacağım.
Kimim ben? Kim kim de, akşam yattığı piremses hali ile sabah kalkan kadınlardan olacağım. Tey tey tey 😂😂 .

Bu bir dramdır ve bu durumu bizzatihi ben yaşadım.
Olaylar şöyle gelişti. Geçen haftalarda Gökçeada’ya gitmiştim. Tabii hediyelik bir şeyler baktım (kendime:))
O arada bir dükkana girdim. Satış yapan çocuk ‘kesinliklen lavanta alın’ yastığınızın altına, yanına koyup uyuyun. Sabah hiç olmadığımız kadar huzurlu, mutlu, dinamik kalkacaksınız. (Hatta bir bakmışsınız 34 bedensiniz ve dünya yakışıklısı sevgiliniz oluvermiş. Tabii bu kısmı benim totomdan şeetmem. Hahahah)
Ben bunları duyar da almaz mıyım. Hem de üçer beşer aldım. Hemen yastığımın altına, yanına koyuverdim. Ohhh be dedim, şimdiden iyi hissettim. .

Bu sabah bir kalktım ağzım, yüzüm, burnum, gözüm, kulağım ve tüm yatak lavanta. Uykumda takla mı attım, şıpagat mı açtım, biri gizlice girdi ağzıma burnuma lavanta mı soktu. Nedir yani? Neden tüm abuk olaylar beni bulur. Ben nasıl bir gerizekalıyım ki, iki minnak kesedeki lavantayı ağzıma burnuma, kök hücrelerime kadar sokmayı başardım 🤪🤪🤪 .

Neymiş iyi uyurmuşum. Neymiş siitres alırmış.
Şimdi yaşadığım stres, löp löp yuttuğum lavantalar ne olacak? 😡😂 .

Bu da böyle bir anımdı. Sizlerin de başına böyle şeyler geliyor mu? Geliyor deyiverin be hacitolar 🙈😂 Foto: @fotozade 📸
#LAVANTATÜMKÖTÜLÜKLERİNANASI
Read more
Ya bugün Pazartesi imiş. Hiç söylemiyorsunuz. Bilsem bu görmüş olduğunuz ‘deniz - güneş - kum’ ...
Media Removed
Ya bugün Pazartesi imiş. Hiç söylemiyorsunuz. Bilsem bu görmüş olduğunuz ‘deniz - güneş - kum’ fotoğrafımı sabahın erken saatinde, siz servise binmeden paylaşırdım ki, daha fazla ah alayım . Özencik yapmak için demiyorum. Burada vallaha günleri karıştırdım. Bugün baya baya Pazar ... Ya bugün Pazartesi imiş. Hiç söylemiyorsunuz. Bilsem bu görmüş olduğunuz ‘deniz - güneş - kum’ fotoğrafımı sabahın erken saatinde, siz servise binmeden paylaşırdım ki, daha fazla ah alayım 😂😂 .

Özencik yapmak için demiyorum. Burada vallaha günleri karıştırdım. Bugün baya baya Pazar diye uyandım. Plaj kalabalık olur diye erkenden gittim. Bir baktım. Baya baya boş. Allah Allah. Herhaldesi herkesler uzun uzun kahvaltı yapıyor diye düşündüm.
Sonra instoşa bir girdim. ‘İyi haftalar, monday sendromlar’ havada uçuşuyor. Öyle anladım ancak Pazartesi olduğunu 🙈🙈🙈 .

Bu fotoğrafı geçenlerde story attım. Millet yaldır yaldır DM’den konum at dedi. Fiyatı ne? Nerede? Otelde kalmasak plaja girebiliyor muyuz sorularının ardı arkası kesilmedi 🙈 .

Ben otele (Doria Hotel) ilk açıldığı sene gitmiş, denizin hemen üstündeki odasında kahvaltı yapmıştım.
Sonraki senelerde pek uğramadım. Ama yürüyüş güzergahımın olduğu için iki günde bir önünden geçiyorum.
Fotoğrafı tepeden çektim. Yani dikizledim baya baya çalıların arasından 😂😂 .

Fiyatı, plaj giriş ücreti nedir tam olarak bilmiyorum. En son oda fiyatı 1000, plaj giriş 40 lira diye aklımda kalmış 🙈 .

Plaja özel bir kum getirttiler. Kocaman bir havuz yaptılar. Ki bence böyle efsane bir deniz varken buna hiç gerek yoktu 🙄 .

İşte günler böyle geçiyor. Denizdi, yürüyüştü, begonvil fotoğrafçılığıydı, dikizdi. Hahahaah.
Bir hafta daha buradayım. Sonra uzun ve güzel bir seyahatim olacak 🛵🛵🚗🚕🚙
Sizler de ne var ne yok? 🙈🙈
#kas #kaş #akdeniz #doriahotel #doriakas #doriakaş
Read more
Koşun ponçiklerim, koşun canlarım. TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de geçen sene gittiğim de ‘bizi de götür, o begonvillerin gölgesinde yatıp yuvarlanmak istiyoruz’ dediğiniz bu şahane otelden, @orhaniyeincir’den . DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! 5-6 Ağustos tarihlerinde, ... Koşun ponçiklerim, koşun canlarım. TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de geçen sene gittiğim de ‘bizi de götür, o begonvillerin gölgesinde yatıp yuvarlanmak istiyoruz’ dediğiniz bu şahane otelden, @orhaniyeincir’den 🏠🏡🏠🌺🍀🌸 .

DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! 5-6 Ağustos tarihlerinde, Marmaris Yarımadası'nın en tatlı koyunda, dev okaliptüs ağaçları altında dünyalar güzeli bu otelde tatil kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken: İKİ ŞAHANE KİTABIMIZI SATIN ALMAK! 📚📚👊🏻👊🏻
Ponçikler ponçiği, minnaklar minnağı kitaplarımız her gezginin çantasında olması gereken iki süper rehber kitap. 📚📚📚📚 .

KÜÇÜK OTELLER KİTABI --> Türkiye'nin her yöresinden küçük ve butik otelleri tanıtıyor. Ama sıradan bir broşür kitabı değil. HEPSİNE GİTTİK, HEPSİNDE KALDIK, TEST ETTİK VE ONAYLADIK! 😊😊 . 📚📚📚📚📚📚
TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KAHVALTILARI --> Bu kitap ise adından da anlaşılacağı gibi tüm Türkiye'nin en güzel kahvaltı mekanlarını tanıtıyor. 113 kafe, restoran, büfe ve hatta şarküteri. Yine hepsine gittik, yedik içtik ve onayladık! 😊😊
.

İkisi toplam 50 lira! Kargo ücreti bizden!
Yapmanız gereken TEK ŞEY 0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak 📱📱✅✅ .

Haydi görelim bakalım. Kim istiyor tatil?
Eşi dostu, arkadaşı, sevgiliyi... HERKESİ TAGLEYİN postumun altına 💙💙 .

NOT: Kazanan talihli ponçik kişisi @gezginsincap sayfasından açıklanacak. Çekilişi ortağım Mutlu yapacak. Benden duyurması. Hediye etmesi. Ondan açıklaması 📣

Kitaba verdiği destekten dolayı @yurticikargo’ya binlerce kez teşekkür ederim 🙏🏼
#kucukotellerkitabi2018 #orhaniye #orhaniyeincir
Read more
Var yanınızda schengen, bekliyor sizi komşi <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f3e1"></span><span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f499"></span> . Hep Kaş’tan koylar, evler, plajlar paylaşacak ...
Media Removed
Var yanınızda schengen, bekliyor sizi komşi . Hep Kaş’tan koylar, evler, plajlar paylaşacak değilim ya. Azcık komşuyu da anlatmak lazım. Zaten o kadar yakın ki, yirmi dakika da hop oradasınız. Yunanistan’a en uzak, Türkiye’ye en yakın ada. O bir: Meis, Megisti, Kastellorizo. ... Var yanınızda schengen, bekliyor sizi komşi 😂🏠🏡🏠💙 .

Hep Kaş’tan koylar, evler, plajlar paylaşacak değilim ya. Azcık komşuyu da anlatmak lazım. Zaten o kadar yakın ki, yirmi dakika da hop oradasınız. Yunanistan’a en uzak, Türkiye’ye en yakın ada. O bir: Meis, Megisti, Kastellorizo. Biz buralarda Meis diyiveriyoruz. .

MEİS’e GEÇMEK İÇİN NE GEREKİYOR? 🏖🏝🏖
Pasaport ve Schengen vizesi şart. Kapı vizesi ile de geçebilirsiniz ama pahalıya gelir. 60 euro istiyorlar ve 3 günlük vize veriyorlar. (Yüro almış başını yürümüşken bence fazla. Haaaa ben zenginim ulen. Sana mı kaldı benim paramın hesabı derseniz siz bilirsiniz tabii. Hahaah :))
Schengen varsa 25 euro gidiş ücreti. Kaş’ta iki üç organize eden tur var. Ben Karamanlar ile gitmiştim. 💶 💶 .

YOLCULUK NE KADAR SÜRÜYOR? 🚢 ⛴ 🚢 .

Günlük gidecekseniz sabah 10:00’da feribot kalkıyor. Yolculuk 25 dakika sürüyor ve akşam 16:00 gibi de dönüş. .

MEİS’te NELER VAR? NELER YAPALIM?
Burası küçümen bir ada. Feribottan indiğiniz zaman sıra sıra tavernaları, kafeleri göreceksiniz. Stratos cafeyi bulun, miiis gibi bir frappe için. Çünkü Yunan’a geçmek bunu gerektirir 😂☕️ .

Ada turu tepelere falan da çıkacaksanız bir saat falan sürüyor. Sokaklarda çıt ses yok.
Evler rengarenk. Gelin gibi süslü püslü. Sardunyalar, begonviller, yaseminler pencereleri sarmış. Sokaklar pırıl 🏠🏡🏠 .

Restoran olarak Alexandra’yı tercih ediyorum. Hem ev sahibi çok şeker, hem yediğim içtiğim her şeyi sevdim. Vejetaryen olduğum için deniz ürünü tavsiyesi veremiyorum ama arkadaşlarım ahtapot dolma yemiş, bayılmışlardı 🐙 .

Adanın el kadar bir çarşısı var. Hediyelik eşya dükkanları cici ama ben Kaş’tan alışveriş yapmayı tercih ederim. Meis pahalı geldi. Ya da ben cimriyim 😂😂 .

Vakit varsa Mavi Mağara’yı görün.
Denize girmek için Aya Yorgi Adası’na geçin. Deniz pırıl. Deniz cam. Ortam sakin. .

Adalılar çok şeker. Merhaba ‘tatli kis, nasilsin komşi’ diye tatlı bir Türkçe ile sohbet etmeye çalışıyorlar. .

Eylemlerim devam edecek 🙈
Fotolar: @baya_iyi📸
#meis #meisadasi #megisti #kastellorizo #kas #kaş #yunanadasi #greece
Read more
Burada bana bir şey oluyor. 10 yıldır yoga yapmış, tüm kişisel gelişim kitaplarını yalayıp yutmuş, ...
Media Removed
Burada bana bir şey oluyor. 10 yıldır yoga yapmış, tüm kişisel gelişim kitaplarını yalayıp yutmuş, çakra açmalara doyamamış gibi hissediyorum. Oysa hiçbirini tam yaptığım söylenemez 🧘🏻‍♀️ 🧘‍♂️ . Kaş‘ın en en en sevdiğim koyu. Limanağzı’ndaki Bilal’in Yeri. İlk 1996’da gelmiştim. ... Burada bana bir şey oluyor. 10 yıldır yoga yapmış, tüm kişisel gelişim kitaplarını yalayıp yutmuş, çakra açmalara doyamamış gibi hissediyorum. Oysa hiçbirini tam yaptığım söylenemez 🧘🏻‍♀️ 🧘‍♂️ .

Kaş‘ın en en en sevdiğim koyu. Limanağzı’ndaki Bilal’in Yeri. İlk 1996’da gelmiştim. Buradaki ağaçların, çiçeklerin büyütmesine, kaktüsün insan boyuna gelmesine şahit oldum. (İlk ben geldim. İnstagramda da ilk ben duyurdum. Hahahaha inffflusııır hırsa geldi :))
Kaş’tan minnakcık teknelerle geliniyor. 20 dakika sürüyor ve gidiş dönüş kişi başı 20 lira. Fevkalade keyifli bir yolculuk. Plaja giriş ücreti yok. Bu koyda böyle üç işletme daha var. .

Kafa dinlemek isteyen NET buraya gelsin. Hiç ama hiç müzüüük yok.
Ev sahibi Bilal abi sakinlikten yana. Çıstak seven bize gelmesin diyor. Son birkaç yıldır ‘abi akşamüstü birkaç saat müzik açsana’ diyenler oluyormuş ama Allahtan Bilal abi kabul etmiyor.
Ben anlamıyorum arkadaş. Tak kasedini, aç walkmanini dinle. (Bakın. En son müzik dinlediğimde walkmanden falan oluyordu bu işler. O derece uzağım yani :))
Haaaa. İlle de azıcık kopacağım arkadaş diyorsanız bu koyda üç işletme daha var. Bir ikisinde müzik var. Allasen oralara gidin 🎧 🎵 .

An itibari ile denizin içinde, yarı beline kadar girmiş 10 İngiliz abi ve abla ‘deniz yogası’ gibi bir şey yapıyor. Ohhmlar ummmlar havada şıpagat açıyor.
Pencere kenarı minnoş yaşlı teyzeleri gibi etrafımda olan biteni izlemeyi, yazmayı acaip seviyorum ya. Seslerini falan da duymamıyorsam hemen totomdan bir hikaye uydurup, yazıveriyorum 😂😂 .

O değil de. Bugün bu zeytinin ağacının altında gölgelendiğim, Türk kahvemi ohhhmlayan ablalara karşı içtiğim, kulaç sesinden başka bir ses duymadığım için pek çok mutluyum.
Ohhhhh be. .

Denizin renge gelin ya. İnsan buna bakınca mutluluktan ‘erik dalı’ oynayası geliyor 😁
Canını seven, pardon paylaşımlarımı seven en yakın arkadaşını, manitasını postumun altına TAGLESİN. Kaş önerilerim sayfamda. Post ve storylerde. İnatla DM’den yürüyenleri yine buralara yönlendiriyorum 😂🧘🏻‍♀️🧘‍♂️ .

Fotoğraflar kaydırmalı. Ekrana kulaç atmak serbest 🏊‍♀️🏊‍♂️ #kas #kaş #limanagzi #bilalinyeri #akdeniz #kaslimanagzi #bilalsbeach
Read more
Diyet mısırı bozar mıydı? Pardon mısır diyeti bozar mıydı? Şunların güzelliğinden kafayı yedim ...
Media Removed
Diyet mısırı bozar mıydı? Pardon mısır diyeti bozar mıydı? Şunların güzelliğinden kafayı yedim ben . CİDDİ SORUYORUM. Mısır diyeti bozar mı? Yani mantık olarak ŞUNCAAACIK mısırın diyeti bozmaması lazım. Hem ben sebze diye biliyorum. Hahahaha. Var mı doktor, diyetisyen takipçim. ... Diyet mısırı bozar mıydı? Pardon mısır diyeti bozar mıydı? Şunların güzelliğinden kafayı yedim ben 🌽🌽🌽🌽 .

CİDDİ SORUYORUM. Mısır diyeti bozar mı? Yani mantık olarak ŞUNCAAACIK mısırın diyeti bozmaması lazım. Hem ben sebze diye biliyorum. Hahahaha. Var mı doktor, diyetisyen takipçim. Bir şey desin. Ona göre yiyyycem 🙈 .

Beni sal pazara. Şu koca tenceredeki mısırları bitireyim. Ardından gözleme tezgahlarındaki gözlemelere saldırayım. Öyle bir açlık içindeyim. Diyetteyken tek derdim bir sonraki öğünde ne yiyeceğim oluyor arkadaş. Bir ben miyim böyle manyaklaşan 🙈🙈 .

Ama Kaş’ın pazarını da bir başka seviyorum. Bir kere yediğim en iyi gözlemeler burada. Manyak çeşitler var. Patlıcanlı, tahinli, otlu, çikolatalı, bilmemneyle bilmemneyin karışımı. Teyzeler havada uçuşturuyor. Oyyy gadasını aldıklarım. Pembe yanaklarına kurban olduklarım😀😋 .

Eeeee eeee neler yediniz? Neler içtiniz? Az anlatsanıza 😂😂 .

Not: Kaş pazarı Cuma günleri oluyor 🍎🥒🍅🥔🍊🍋🍇 .

Not 2: Fotolar kaydırmalı. İkinci fotoğrafta patlıcanlı gözleme ve otlu gözleme var. Ayhhhh bana bir şeyler oluyor. Hahahaah

#kas #kaspazari #kaş #kaşpazarı #akdeniz
Read more
Kaputaş plajı sanal turumla gönlünüzde taht kuracağım sevgili gönül dostlarım . Sanat yaptım burada. Dalgaların kumla dansının şemsiyeye yansımasıyla güneşin turkuaz renge bulanması falan. Hahahaha. . Şu 100 basamağı inme derdi olmasa çok daha iyi olacak... Tembelliğimden ... Kaputaş plajı sanal turumla gönlünüzde taht kuracağım sevgili gönül dostlarım 🎥🎥😁 .

Sanat yaptım burada. Dalgaların kumla dansının şemsiyeye yansımasıyla güneşin turkuaz renge bulanması falan. Hahahaha. .

Şu 100 basamağı inme derdi olmasa çok daha iyi olacak...
Tembelliğimden sadece tepeden bakıyorum. Foto çekiyorum. Ufka doğru uzun uzun bakmak sureti ile tribe giriyorum 🙈 . .

Kaputaş: Kaş - Kalkan arasında dünyalar güzeli bir plaj. 100 basamak ile iniliyor. Eskiden yoktu ama şu an bir işletme var. Ufak tefek atıştırmalıklar ve şezlong bulabilirsiniz. Sabah saatlerinde ya da 17:00 sonrası gitmenizi öneririm. .

Buraya gidenler kimler? Ya gitmek isteyenler? Parnak kaldırın bakim ☝️
#kaputas #kaputasplaji #kas #kalkan #akdeniz #kaputaş #kaputaşplajı #kaş
Read more
Fotoğrafımın adı: Begonvili bol bulunca ben <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f340"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> . Dün bu fotoğrafımı story attım. Not olarak ...
Media Removed
Fotoğrafımın adı: Begonvili bol bulunca ben . Dün bu fotoğrafımı story attım. Not olarak da beş günde 3.5 kilo verdiğimi yazdım ve olaylar gelişti 😬 Sonrasında yaldır yaldır mesajlar yağmaya başladı. Nasıl verdiniz? Hangi diyet? Hangi detox? Spor? Naptın? Ne ettin? . Cevabım ... Fotoğrafımın adı: Begonvili bol bulunca ben 🌺🍀🌸😁 .

Dün bu fotoğrafımı story attım. Not olarak da beş günde 3.5 kilo verdiğimi yazdım ve olaylar gelişti 😬
Sonrasında yaldır yaldır mesajlar yağmaya başladı. Nasıl verdiniz? Hangi diyet? Hangi detox? Spor? Naptın? Ne ettin? .

Cevabım basit aslında. YEMEDİM. Neredeyse sadece su ile beslendim. Mıyır mıyır bir şeyler kemirdim. (Tansiyonum bir yerlerde. Bir göklerde idi :))
Sağlıklı mı? Asla. Önerir miyim? Kat’a. 😅 .

Saçma bir şey. Bir gazla başladım. Gitti üç dört kilo ama biliyorum uzun soluklu bir çözüm değil. (Fakat yüzüm süzülmüş di mi? Hahahah) .

Diyetisyen. Eve paketle yemek getirtmeler. Pilates. Spor salonu. Uyduruk onlarca kulaktan dolma diyet. Hepsini ama hepsini denedim. Bir DAŞ yemedim yani.
Sonunda yine kahvaltıya, bira patatese bağladım 😂 .

Ben artık kilo almayayım diye ‘kım kım kım salata kemiren’ insanlardan olmak, onlar gibi yaşamak istiyorum arkadaş. Zararlı, saçma, sağlıksız ne varsa ölümüne seviyorum. .

Napcam? Napcaz? 😁
Bir el atın. Bir akıl verin ponçikinize :)
Read more

Loading...