Gezginsincap Instagram Photos and Videos

Loading...


gezginsincap Mutlu Tonbekici @gezginsincap mentions
Followers: 52,273
Following: 364
Total Comments: 0
Total Likes: 0

Mutluluk dediğin nedir? Ilık berak bir suda şu kayık gibi hafif ve özgür salınmak mı? Dün akşam ...
Media Removed
Mutluluk dediğin nedir? Ilık berak bir suda şu kayık gibi hafif ve özgür salınmak mı? Dün akşam iki arkadaşım bana yemeğe geldi. Aynı mahallede hatta aynı sokakta oturduğumuz halde yıllardır görüşmüyorduk. Daldan dala kona kona tatlı tatlı sohbet ettik... Bazen kitaplardan söz ettik, ... Mutluluk dediğin nedir? Ilık berak bir suda şu kayık gibi hafif ve özgür salınmak mı?

Dün akşam iki arkadaşım bana yemeğe geldi. Aynı mahallede hatta aynı sokakta oturduğumuz halde yıllardır görüşmüyorduk. Daldan dala kona kona tatlı tatlı sohbet ettik... Bazen kitaplardan söz ettik, bazen seyahatlerimizden, bazen işten, bazen ölmüşlerimizden ve onlardan gelen mesajlardan... Ama kimseyi çekiştirmedik. Kötü, olumsuz hiç bir söz konmadı soframıza... .
.
Sabah fotoğrafdaki kayık kadar hafif uyandım. Hafif ve mutlu... Bu çok önemli bir şey çünkü mutlu uyanmak benim için çok nadir bir durumdur. Çocukluğumdan beri bu böyle... Sonra sonra toparlanırım. (Bazen de toparlanamam) Çok belli ki akşamki zihin açıcı sohbet oksitosin, dopamin, endorfin veya mutlu eden diğer hormonum olan seratonin seviyesini yükseltmiş, sabah iyimserlik içinde uyandım... .
.
Arkadaşım "MUTLU BEYİN" diye bir kitaptan söz etti.
Serotonin, dopamin, oksitosin ve endorfin hormonlarının hayatımızdaki yeri ve mutluluğumuzdaki işlevi hakkında bir kitap. Bu hormonları doğal yollarla nasıl salgılayabileceğimizi ve bizi mutlu edebilecek (ama yapmadığımız) alışkanlıkları 45 günde nasıl kazanabileceğimizi anlatıyormuş. Yazarı California State Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Loretta Graziano Breuning. Üstelik çevirisini de canım arkadaşım @ebrarguldemler yapmış! Ismarladım... Heyecanla bekliyorum... .
.
Bu arada Datça fotosunu da sırf bu nedenle koymadım. Datça tatili kazanan talihlileri de açıklıyorum.
Benden satın aldıkları KÜÇÜK OTELLER KİTABI içinde 5007, 5012, 5037 ve 5045 numaraları olanlar Datça'nın en güzel koyundaki @gabaklarbungalows'da 2 gece konaklama kazandı! Hayırlı olsun. 👏👏👏👏 Bana whatapp'dan yazarlarsa hemen rezervasyon yapacağım.. 👍👍👍👍
.
.
.
📷📸 @metin7123036
Read more
Loading...
"Hiçbir şey tesadüfen değildir"mavalına inanmasam da günleri karıştırıp Erzurum'a bir gün önce ...
Media Removed
"Hiçbir şey tesadüfen değildir"mavalına inanmasam da günleri karıştırıp Erzurum'a bir gün önce gelmem iyi oldu... Tıpta bunun bir adı bile vardır belki... Hayatım boyunca rakamlarla aram iyi olmadı. Biletimiz ayın 5'neymiş (üstelik bizzat ben aldım) ben 4'ü sabahı havaalanındaydım. ... "Hiçbir şey tesadüfen değildir"mavalına inanmasam da günleri karıştırıp Erzurum'a bir gün önce gelmem iyi oldu... Tıpta bunun bir adı bile vardır belki... Hayatım boyunca rakamlarla aram iyi olmadı. Biletimiz ayın 5'neymiş (üstelik bizzat ben aldım) ben 4'ü sabahı havaalanındaydım. İster gerizekalılık deyin ister dalgınlık ister diskalkuli... Ben tam da buyum.. Bunu +/- 24 saat şeklinde bir kaç kez daha yaptım üstelik. 🙈🙈🙈 Mezar taşıma "rakamları hiç sevmezdi rahmetli" diye yazabilirsiniz... .
.
İyi oldu dememin sebebi bu foto... Madem Erzurum'da 24 saatimiz var, bir otele yerleşip gezelim bari dedim... #erzurumulucamii , #üçkümbetler, #erzurumkalesi , #Taşhan, #erzurumevleri ve elbette ki #çifteminarelimedrese'ye gittik kızımla beraber. İşte bu fotoyu Çifte Minareli Medrese'de yakaladım... Ve ne yalan söyleyeyim çok beğendim... .
Yarın kısmetse İstanbul'a dönüyoruz... Gitmeden evvel aman mutlaka yap dediğiniz bir şey var mı Erzurum'da? .

#sonyvekompozisyon
Read more
HA KÖYÜMİZA DİRON GELMİŞ! Bir sabah kalktık baktık ki motorsikletli bir delikanlı gelmiş köyümüze! Hem de taaa Bursalardan! @mkal08 amcasını ziyarete gelmiş. Amcası da bizim sosyetik imam @nevzatkalyoncu değil miymiymiş! Hoşgelmiş beş gelmiş, bir de çantasından bir dron çıkartmasın ... HA KÖYÜMİZA DİRON GELMİŞ! Bir sabah kalktık baktık ki motorsikletli bir delikanlı gelmiş köyümüze! Hem de taaa Bursalardan! @mkal08 amcasını ziyarete gelmiş. Amcası da bizim sosyetik imam @nevzatkalyoncu değil miymiymiş! 😁😁😁 Hoşgelmiş beş gelmiş, bir de çantasından bir dron çıkartmasın mı!!!! Böylece #sirkilet dronla da tanışmış oldu! .
.
@m.kal08 beni kırmadı ve dronuyla şahane bir çekim yaptı! .
Bu çekimi şunçin yaptım. Hani köyümün yollarını görünce hep bir ağızdan "NE İŞİN VAR ORDA! ORAYA YERLEŞENLERİN FINDIK KADAR AKLI YOK MUYMUŞ?" deyip durdunuz ya! O zor yollardan çıktıkta sonra neyle karşılaşıldığını göstermek için yaptım bu videoyu... Sizce de o yolları çekmeye değmez miymiş?! 😊😊😁😁😁
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HESTEGİNİ TIKLAYUN DA!
Read more
Hiç bir danaya sarıldınız mı şimdiye kadar? Bütün bebişler gibi o da yumuşacık... Ya kendimi kedi ...
Media Removed
Hiç bir danaya sarıldınız mı şimdiye kadar? Bütün bebişler gibi o da yumuşacık... Ya kendimi kedi gibi sevdirmesine ne demeli? Elimde hesapça koca bir lahana yaprağı vardı! Bu minnak dananın onu yemesi sadece 1 saniye sürdü! . . Köyümdeki son günler! Her şeyin keyfini çıkartmaya ... Hiç bir danaya sarıldınız mı şimdiye kadar? Bütün bebişler gibi o da yumuşacık... Ya kendimi kedi gibi sevdirmesine ne demeli?
Elimde hesapça koca bir lahana yaprağı vardı! Bu minnak dananın onu yemesi sadece 1 saniye sürdü! 😁😁😁
.
.
Köyümdeki son günler! Her şeyin keyfini çıkartmaya çalışıyorum... Fakat ne yalan söyleyeyim evimi de özlemedim değil... İnsan alışkanlıklarının kölesi... Ve özlediğim şeylerin ne kadar tırıvırı şeyler olduğunu bilemezsiniz... İnsan mesela klozetini özler mi? Veya duşakabinini? Hele hele en çok kanepemi özlediğimi söylesem? Köy hayatının galiba en alışamadığım kısmı yerde oturmak... Bizim köylerde her şey yerde.. Yemek yemek yerde, yemek pişirmek yerde, bulaşık yıkamak yerde, hamur yoğurmak yerde, konserve yapmak yerde, dinlenmek yerde, oturmak yerde... Aklınıza ne gelirse... İşte orada ben kilitleniyorum... Birden dünyanın en beceriksiz, en yeteneksiz insanı oluyorum.
@zulfulivaneli'nin deyimiyle
#Oksidantal bacaklarımı nereye koyacağımı bilemiyorum... .
.
İşte bu yüzden en çok kanepemi ve önüme çektiğim L sehpamı özledim. Verin bana 20 kilo fasulye, hiç erinmeden ayıklarım... Yeter ki sırtım bir yere dayansın, bacaklarım aşağıya sarksın... .
Siz ne düşünüyorsunuz??
Read more
Hani geçen gün #vargit çiçeğini sormuştunuz ya... Bilimsel adı "Colchicum speciosum" imiş... . Agaclar.net'de ...
Media Removed
Hani geçen gün #vargit çiçeğini sormuştunuz ya... Bilimsel adı "Colchicum speciosum" imiş... . Agaclar.net'de şöyle yazıyor: "Karadeniz'in yaylalarında kışın habercisi olarak adlandırılan ve yayla sakinlerine göç etme zamanının geldiğini haber veren çiçektir. Yörede "döngeri", ... Hani geçen gün #vargit çiçeğini sormuştunuz ya... Bilimsel adı "Colchicum speciosum" imiş...
.
Agaclar.net'de şöyle yazıyor: "Karadeniz'in yaylalarında kışın habercisi olarak adlandırılan ve yayla
sakinlerine göç etme zamanının geldiğini haber veren çiçektir.

Yörede "döngeri", "vargit", "yıkılgit", "güzgülü" gibi birden çok ve
birbirinden farklı isim taşıyan ve her sene güz aylarında açarak yaylaları
renklendirir.
Bir tür laleye benzeyen, yerden 15-20 santim uzunluğunda, sapının üzerinde lale gibi mor beyaz yaprakları bulunan, Karadeniz'in batısından doğusuna kadar hepsinin anlamı bir olan ama söylenişleri farklı pek çok isim verilen çiçek, yayla
sakinlerine göç etme zamanının geldiğini haber verir.
Yayla sakinleri yörede daha çok "vargit" ismiyle bilinen çiçeğin yazı geçirmek için yaylaya çıkanlara "artık kış geliyor kara soğuğa yakalanmadan geri dön
ya da çadırını yık ve artık git çünkü kış artık çok yakın" anlamında mesaj
verdiğini ifade ediyor. Mesajı alan yayla sakinleri de göç ve hayvanlarını
alarak şehir merkezine göç eder."
.
.

Foto: @ebruucebi Yer: Trabzon
Read more
GERİZEKALILARDA BUGÜN --> Havalı olsun diye başa bu fotoğrafı koydum ama asıl olay sonraki videoda ...
Media Removed
GERİZEKALILARDA BUGÜN --> Havalı olsun diye başa bu fotoğrafı koydum ama asıl olay sonraki videoda (SOLA KAYDIR --> SES AÇ!) . . OLAY ŞU: Biz iki bacı (ben ve @ozlemdbalci) sabah geç kalktık... Bir baktık ev halkı ( #Piti dahil) aşağı köye (yani #Hacere'ye) #üzüm toplayıp #pekmez yapmaya ... GERİZEKALILARDA BUGÜN --> Havalı olsun diye başa bu fotoğrafı koydum ama asıl olay sonraki videoda (SOLA KAYDIR --> SES AÇ!) .
.
OLAY ŞU: Biz iki bacı (ben ve @ozlemdbalci) sabah geç kalktık... Bir baktık ev halkı ( #Piti dahil) aşağı köye (yani #Hacere'ye) #üzüm toplayıp #pekmez yapmaya gitmiş. Tarladan biraz lobiye (fasulya) toplayıp yemek yaptık. Sonra dedik ki Hacere'ye yürüyerek gidelim... Ama araba yolundan değil, kestirme patika yolundan! .
.
İki köy arasındaki rakım farkı 450 metre. Bizim #Sirkilet yukarıda #Hacere aşağıda. Zerre abartmadan söylüyorum 40 dereceye yakın eğimde bir bayırdan inmemiz gerekiyor. İnsanlarda araba yokken bu yokuşu durmadan inip çıkarlarmış. 65 yaşındaki Fatma Nene'miz halen de inip çıkıyor. BİZİM NEYİMİZ EKSİK! .
.
GÖRDÜK EBEMİZİN DÜGÜNÜNÜ! Patika yol kullanılmaya kullanılmaya erimiş gitmiş.. Bir de yolu şaşırmadık mı! Aman Allahım! Bildiğin düz duvardan aşağıya iniyoruz! Hadi @ozlemdbalci 24 yaşında terütaze kız! Benim neyime düz duvardan aşağıya inmek! Ay Allahım! Aklımı yiyordum... Bir noktada patika tamamen kaybolmuş. Sular akmış ve orayı düzlemiş. Oradan çok hızlı zıplayarak geçmem lazım. 1 saniye tereddüt ettim... Ve yanlış yere bastım... Sağ ayayım kaymaya başladı! Sol ayağım var yok patikada... Atacağım yanlış bir adımda 20 metre aşağıdayım. Yüz üstü 45 derece taşlığa kapaklandım... Tırnaklarımı toprağa geçirmeye çalışıyorum ama mümkün değil! Tutunacak tek bir ot yok! Epeği bir zaman totom havada, 45 derece eğimli yüzeyde yapışık vaziyette tutuna kaldım... Bu arada küfürün bini bir para... Sonra Özlem elindeki sopayı toprağa sağladı. Kayan sağ ayağımı ondan güç alarak güç bela karşı tarafa geçtim! Şimdi gülüyorum ama o anda altıma yapacaktım az daha! .
.
Sonra akıllandım... Yavaş değil hızlı geçmek gerekiyormuş öyle yerlerden.. Seke seke 1 saat daha indik. Toplamda ise 2 saat sürdü... .

İşte eyle... Bir taraflarımı kırıp dökmedem eve döneceğim inşallah 😂😂😂...
.
Elimdeki ot ne diye sorarsanız ismi NİŞOŞ... Başka bir postta onu da anlatırım... . .
DİĞER KÖYPOSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HESTEGİNİ TIKLAYUN DA!
Read more
Loading...
A HAHAHA! KÖYÜMÜZÜN CEVHERLERİ BİTMAK BİLMİYOR! HA BU DA MÜZÜK GRUBİMİZ! <span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> SOLA KAYDURUN DA SÜPER ...
Media Removed
A HAHAHA! KÖYÜMÜZÜN CEVHERLERİ BİTMAK BİLMİYOR! HA BU DA MÜZÜK GRUBİMİZ! SOLA KAYDURUN DA SÜPER YETENEKLERİMİZİ DİNLAVUN! Veeee günün sorusu: Bagajda kaç çocuk var? . . Yaklaşık 20 gündür köydeyim.. #Artvin'in #Yusufeli ilçesine bağlı #Sirkilet köyünde. (Resmi adı #Düzler/Çıralı) ... A HAHAHA! KÖYÜMÜZÜN CEVHERLERİ BİTMAK BİLMİYOR! HA BU DA MÜZÜK GRUBİMİZ! 😁😁😁 SOLA KAYDURUN DA SÜPER YETENEKLERİMİZİ DİNLAVUN! 😂😂😂😂 Veeee günün sorusu: Bagajda kaç çocuk var? .
.
Yaklaşık 20 gündür köydeyim.. #Artvin'in #Yusufeli ilçesine bağlı #Sirkilet köyünde. (Resmi adı #Düzler/Çıralı) . Tatilin yavaş yavaş sonuna gelmek üzereyim.. (Evet samanlık selfisine az kaldı 😅😂😅😂).
.
.
Bu yıl eğeyi eğlenceli geçti... Her günümüz bir macera şeklinde diyebilirim. Köyü kurtlar mı basmadı, yıldırımlar mı düşmedi, piknikler, düğünler, pekmez kaynatmalar, lohum dökmeler, kurban kesmeler, evden kaçmalar vs vs... Şimdi sayamayacağım kadar şey... (DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HEŞTEGİNİ TIKLAYABİLİRSİNİZ) .
.
Daha önce de dediğim gibi bu köye her yıl geliyorum ve yeniden yapılanıyorum... Ne yolu kolay ( #gezginsincapsirkiletyolu) ne de hayat kolay... Ben itiraf edeyim bulaşık yıkamak dışında pek iş görmedim... Ama harcanan emeği görünce şikayet ettiğimiz şeylerin ne kadar tırıvırı olduğunu yeniden ve yeniden anlıyorum burada... .
.
Şimdi dönme zamanı... Dağlarda #vargit çiçekleri açtı... Bilir misiniz nedir bu vargit çiçeği? Sonbaharda açan bir yabani lale... "Buralara kış geliyor, varın evinize gidin" diyen bir çiçek... Geçen senelerde turuncusunu görmüştüm, bu yıl morunu da görmek kısmet oldu... .
.
Bir kaç gün daha buradayım... Varsa buralardan bir isteğiniz yan şimdi söyleyin ya da hiç... 😊😊😊
Read more
Kuymak nedir? Muhlama kimdir? Civil ne iş yapar? Kolot tüm peynirleri döver mi? Kuymak kaymaktan mı peynirden mi yapılır? Misir uni mi ha bayaz un mi taa eyidir? Muhlama/kuymak konusunda kafanızı açacak, bilgi dolu süper bir post daha. BUYRUN OKUYUN EFENDİM! . . 🌲🌲🌲 #Doğu #Karadeniz'in ... Kuymak nedir? Muhlama kimdir? Civil ne iş yapar? Kolot tüm peynirleri döver mi? Kuymak kaymaktan mı peynirden mi yapılır? Misir uni mi ha bayaz un mi taa eyidir? Muhlama/kuymak konusunda kafanızı açacak, bilgi dolu süper bir post daha. BUYRUN OKUYUN EFENDİM! 😁😁😁😁😁
.
.
🌲🌲🌲 #Doğu #Karadeniz'in kahvaltılarının olmazsa olmazı şu fotoğrafta gördüğünüz bulamaçtır. Bulamaç diyorum zira malzemesi şehirden şehre, ilçeden ilçeye hatta köyden köye değişiyor. O nedenle peynir eritmesi demedim özellikle. . .
🌲🌲🌲 Çoğunluğumuz #MUHLAMA veya #MIHLAMA diye biliririz. #MUHLAMA Rize taraflarında kullanılan bir kelimedir. #Rize yöresinde hemen hemen her sabah kahvaltıda yapılır. Malzemesi #kolot peyniri, ev yapımı #tereyağı ve mısır unudur... Tereyağını aklınızın almayacağı kadar çok kullanırlar... O nedenle yemesi benim için biraz zordur. 2 yudumda doymuş oluyorum zaten. .
#Trabzon'da buna #KUYMAK denir. Malzemesi yine peynir, tereyağı vr mısır unudur. Yine aynı şekilde çok fazla tereyağı kullanırlar.
.
🌲🌲🌲 #Artvin tarafında #KUYMAK kaymaktan yapılır. Sabah sütü sağarsın, elle çalışan özel bir makine ile sütten kaymağını yani yağını (veya endüstriyel deyimle kremasını) ayırırsın. Sonra o taze kaymağı (Afyon kaymağı gibi sert değil, akışkan bir şeydir) terayağı, beyaz un biraz da su ile tavada hafif sertleşene kadar döndürürsün. Yerken üzerine tuzlu lor peyniri tökersin.. . .
Daha hafif olur.. .
. 🌲🌲🌲 #Artvin tarafında bir de #CİVİL yapılır. Tereyağına tuzlu lor gibi görünen ve buralarda #civil diye bilinen peyniri koyarsın. (Tel tel olana tel peyniri deniyor, civil başka) #CİVİL'e un katılmıyor, istenirse #yumurta kırılıyor. . .
.
🌲🌲🌲 #Dernekpazar tarafında onların #minci dedikleri bir peynirden bir çeşit kuymak yapılıypr ki ismi #tiroklosti. Rumcadan kalmış. İp peynir demek. İçinde mısır unu yok diye biliyorum. Beşiktaş'ta @adembaba6161 yapıyor, çatalı bile yersin!! .
.

Benim bilgim bu kadar. LÜTFEN EKSİĞİMİ TAMAMLAYIN!! .
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HESTEGİNİ TIKLAYUN DA!.
.
Videoyu çeken köyümüzden @meneksekorucu'ya çok teşekkür ederim 👍👍👍
.
Bu arada ilgisini çekeceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızı teglemeyi unutmayın! 😊😊😊
Read more
Loading...
Dün akşam gökyüzünde savaş vardı! Günbatımına doğru gökler delirdi.. Birbiri ardına şimşekler ...
Media Removed
Dün akşam gökyüzünde savaş vardı! Günbatımına doğru gökler delirdi.. Birbiri ardına şimşekler çakmaya, yıldırımlar düşmeye başladı... Biz de tam o sırada inleye çınlaya eve dönmeye çalışıyorduk. (Evet yine evden kaçmıştık. Bu sefer arabayla! Fakat karnımız acıkınca geri dönüyorduk ... Dün akşam gökyüzünde savaş vardı! Günbatımına doğru gökler delirdi.. Birbiri ardına şimşekler çakmaya, yıldırımlar düşmeye başladı... Biz de tam o sırada inleye çınlaya eve dönmeye çalışıyorduk. (Evet yine evden kaçmıştık. Bu sefer arabayla! Fakat karnımız acıkınca geri dönüyorduk 😆😆😆) .
.
Köyümüze (Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Sirkilet köyü. 20 gündür buradayım, her yıl düzenli olarak geliyorum kızımla birlikte) giden yol çok rahatlıkla DÜNYANIN EN TEHLİKELİ 10 YOLUNDAN BİRİ seçilebilecek kategoride bir yol. Abartıyorsun diyenlere yol videosu da koydum. (SOLA KAYDIR)
.
.
İşte o yoldan gelirken çılgınlar gibi yıldırımların düştüğünü hayal edin! Hava kararmak üzere, yol 2 metre var yok, sağ sol uçurum, yağmur atıştırıyor ve durmadan yıldırım düşüyor, gökler gürlüyor... Ateistin tillahını 5 vakit namaza döndürür o derece! 😱😱😱😱
.
Normalde korkak bir insan değilimdir. Bu yoldan en az 20 kere çıkıp indim bugüne kadar. Fakat bu sefer tırstım allah belamı vermesin ki... Aklıma arabaya yıldırım düşecek ve biz içinde kavrulacağız şeklinde bir saçmalık gelip gelip duruyor... 😨😨😨 Arabadakilere çaktırmamaya çalışıyorum ama bildiğin üç buçuk atıyorum. İşte böyle böyle sürdüm arabayı ve eve nasıl geldik bilmiyorum... (Elbette ki elektrikler kesikti).
.
Ben o telaş ve stresle düşen yıldırımların fotosunu tabii ki çekemedim. Ama köyümüzden @meneksekorucu uğraşarak şahane kareler yakalamış. (Yol videosu da ona ait) Menekşe hanım cidden çok güzel fotolar çekiyor. Sağolsun beni kurmadı ve bu şahane fotoyu verdi. (Bu arada yıldırımı bir şeye benzetebildiniz mi?)
.
Niye bu kadar laf ettim? Şunçin: Hani diyorsunuz ya "Ay ne güzel köydesiniz.. Biz de gelelim vsvs"... Yaaa öyle değil işte... 1700 metrede olunca, işler değişiyor. Evet köyümüz çok güzel ama hiç kolay değil.... .
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HESTEGİNİ TIKLAYUN DA! 😊😊😊
Read more
HA BUNİN ADI LOHUM! Sakın "pişi" falan demiyasiiz! <span class="emoji emoji1f602"></span> "Lokum" hela heç olmaz! Güzel Artvin ahsanımızı ...
Media Removed
HA BUNİN ADI LOHUM! Sakın "pişi" falan demiyasiiz! "Lokum" hela heç olmaz! Güzel Artvin ahsanımızı bozmavun lutfen! . . . Bugün pikniğe gidiyoruz! Öyle on kişi falan değil. BÜTÜN KÖY! Tam haberlikiz ha! "1700 metredeki kendi köylerini yeterince yüksek bulmayan Sirkilet halkı ... HA BUNİN ADI LOHUM! Sakın "pişi" falan demiyasiiz! 😂 "Lokum" hela heç olmaz! Güzel Artvin ahsanımızı bozmavun lutfen! 😁😁
.
.
.
Bugün pikniğe gidiyoruz! Öyle on kişi falan değil. BÜTÜN KÖY! Tam haberlikiz ha! "1700 metredeki kendi köylerini yeterince yüksek bulmayan Sirkilet halkı piknik için 2200 metreye çıkıp topluca piknik eylemini gerçekleştirdi. Piknik hazırlıkları arasında 3500 adet lohum dökmek de vardı! 14 saat süren horondan sonra kendilerinden bir daha haber alınamadı" .
Aghfsskhss... .
.
.

Eh Ayşe! Eh Havva! Diri vicutlarımıza karşı düzenlediğiniz bu hunharca saldırının intikamı elbette alınacak! Şimdi bana bir çatal verin ve hepiniz geri çekilin!!! .
😂😂😂😂
.
.

DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HEŞTEGİNİ TIHLAYABİLİRSİİİZ!
Read more
İNEGÜN GÖTÜNE TEKMÜK - 2 <span class="emoji emoji1f601"></span> Okumazsınız biliyorum ama ben yine de yazacağım.... Bizim buralarda ...
Media Removed
İNEGÜN GÖTÜNE TEKMÜK - 2 Okumazsınız biliyorum ama ben yine de yazacağım.... Bizim buralarda HALA otlatılan inekler var! Bunun ne kadar nadir olduğunu çoğunuz bilmez. Sütünü içtiğiniz ineklerin etini yediğiniz sığırların ÇOĞU gün yüzü görmeden ömür tüketiyor... Bizim inekler şanslı... ... İNEGÜN GÖTÜNE TEKMÜK - 2 😁 Okumazsınız biliyorum ama ben yine de yazacağım.... Bizim buralarda HALA otlatılan inekler var! Bunun ne kadar nadir olduğunu çoğunuz bilmez. Sütünü içtiğiniz ineklerin etini yediğiniz sığırların ÇOĞU gün yüzü görmeden ömür tüketiyor... Bizim inekler şanslı... Gün yüzü de görüyor, taze ot da yiyor, sahibi merhametli ise sevgi de görüyor... .
.
Ve otlatmanın kolay bir iş olduğunu da sanmayın sakın. Heidi gibi her yerin mera olduğu bir yerde yaşamıyoruz. Sabah akşam iki kere ahordan (yani ahırdan) çıkarılıyor. Köyün dışında tarlaların oraya götürülüyor. .
.
Eğer loncalar (inekler kışın yesin diye ekilen bir ot ve YONCA değil LONCA deniyor burada) taze ise onlardan uzak tutmanız gerek. Çünkü tazesi inekleri patlatır.. (Bildiğin gaz şişmesiyle ölüyorlar) Loncalardan ve lahanalardan (Zaide Yenge öldürür bizi 😂) uzak dursunlar diye sürekli kollamak zorundasın. Sonbahara doğru tarladaki loncaları bir saat kadar yiyebiliyorlar. O zaman o kadar zararlı değil. 3 saat sonra inekleri yine eve götürmek zorundasın. Yolda, havuz başında su ve çiş molası veriliyor. .
.
Akşam güneş batmaya 2 saat yakın yine aynı işi yapıyorsun.. Tek fark güneş batarken inek kendi kendine eve gidiyor. .
Gece yatmadan önce ahorun kapısını yeniden ve yeniden kontrol edersin. Zira kurt var! Gelir paramparça eder. .
.
Bu arada ahırdaki tezekleri de her gün temizlemek zorundasın. Sabah akşam günde iki kere de sağacaksın... .
.
İnek sahibi isen bir gün bile tatil yapamazsın... Konu komşudan binbir rica ile bir en fazla iki gün sağması için ricacı olursun... Daha fazla olmaz. .
.
İşte o yüzden hayvancılık yapan artık kalmadı. Bizimkiler de son... Bunlar da satılınca inek minek kalmayacak... Zercan Yenge de koyunlarını bitiriyormuş... O da artık koçlarla koyunları ayrı tutuyormuş ki çoğalmasınlar... İşte eyle.... Sonra niye ithal ediliyor, neden şarbon çıkıyor falan filan... .
.
.
Buraya kadar okuduysanız gerçekten çok teşekkür ederim... 👏 İlgileneceğini düşündüğünüz eşinizi dostunuzu akrabanızı da "takip et!" notuyla teglerseniz acayip sevinirim.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HEŞTEGİNİ TIKLAYABİLİRSİNİZ....
.
DİĞER İNEK POSTLARIM İÇİN #gezginsincapinek
Read more
MEMLEKETİN EN GÜZEL MANZARALI CAMİİ BU OLABİLİR Mİ? İki gün önce kendi köyümüzü yeterince yüksek ...
Media Removed
MEMLEKETİN EN GÜZEL MANZARALI CAMİİ BU OLABİLİR Mİ? İki gün önce kendi köyümüzü yeterince yüksek ve dik bulmadığımız için () gezmeye gittik! Çoluk çombak Mustafa Dayı'nın minibüsüne atladık #Barhal tarafına gittik. Barhal tarafı #Kaçkarların güney yamacı oluyor. Yani denize inen ... MEMLEKETİN EN GÜZEL MANZARALI CAMİİ BU OLABİLİR Mİ? İki gün önce kendi köyümüzü yeterince yüksek ve dik bulmadığımız için (😂😁😂) gezmeye gittik! Çoluk çombak Mustafa Dayı'nın minibüsüne atladık #Barhal tarafına gittik. Barhal tarafı #Kaçkarların güney yamacı oluyor. Yani denize inen tarafı değil de öte tarafı. Buraların coğrafyası biraz daha farklı. Daha sert, daha az nemli. Ormanlar öteki taraftaki kadar "deli" değil. Bütün evlekler (tarlalar) çok dik yamaçlarda... .

En tepelerde dört beş köy var. Yaşam çok zor olduğu için bazıları terk edilmişler... Fotoğrafı çektiğim köyün adı #Zınamant. Zınamant köyünde halen yaşam var. Bir hayırsever güzel bir cami yaptırmış. Penceresini açınca nutkum tutuldu... Dakikalarca bakakaldım... .
.
Hemen yanındaki köyün ismi #Koramet. (Herkes Kör Ahmet diyor ama yanlış diyor. Mecburen ben de öyle konum tegi yapmak zorunda kaldım) Dimdik bir yamaca tutunmuş ürpertici güzelliği var. Yaşam pek yok gibi görünüyor ama evlerin hepsi yapılı. İlk iki katları taş, üstleri ahşap.. Olur da yolunuz düşerse ve yerel mimariye merakınız varsa mutlaka yoldan çıkıp bir bakın derim... .
.

Bu arada bir ricam olacak... Takip ediyorsunuz, layklıyorsunuz çok teşekkür ederim, hepinizden Allah razı olsun... Ricam şu: Hesabımdan haberi olsun istediğiniz bir dostunuz arkadaşınız akrabanız kardeşiniz varsa lütfen onları tegleyin... Yani yorum kısmında arkadaşınızın instagram adresini küçük bir notla yazarsanız onun da haber olur. .
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet ve #gezginsincapdogukaradeniz
Read more
Loading...
İşe mi gittin çen? Kıyamam sana! Dev tatilden sonra ne zor gelmiştir kimbilir! Bir teselli babında #Kaçkarların güney çephesinde akan #Barhal Çayı'nın kaynağını hediye ediyorum sana... Bölge #Meretet. ( Resmi adı #Olgunlar) Rakım 2100 metre. Buradan sonrasında yerleşim de yok ... İşe mi gittin çen? Kıyamam sana! Dev tatilden sonra ne zor gelmiştir kimbilir! 😆😆😆 Bir teselli babında #Kaçkarların güney çephesinde akan #Barhal Çayı'nın kaynağını hediye ediyorum sana... Bölge #Meretet. ( Resmi adı #Olgunlar) Rakım 2100 metre. Buradan sonrasında yerleşim de yok yol da yok.. 3-4 saatlik bir yürüyüşle #Kaçkar zirvesine ulaşılabiliyor. Başka bir yoldan ise 6-7 saatlik yürüyüşle #Rize #Ayder'in yaylası #KAVRUN'a iniliyor... Bu geçişi bu yıl da yapamadım ama seneye kesinlikle yapacağım... DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet. KARADENİZ POSTLARIM İÇİN #gezginsincapdogukaradeniz
Read more
Üç kız evden kaçtık! Baktık çok şamata var, aldık çaydanlığı, demliği, yaygımızı (ve bittabi çekirdeklerimizi) tarlaların oraya gittik... Maksat İSLİ ÇAY içmek! (Burada HİSLİ deniyor ) Hisli çayın tadını ancak içen bilir! Vallahi billahi nefis bir şey! Eminim sağlıklı değildir ... Üç kız evden kaçtık! 😂 Baktık çok şamata var, aldık çaydanlığı, demliği, yaygımızı (ve bittabi çekirdeklerimizi) tarlaların oraya gittik... Maksat İSLİ ÇAY içmek! (Burada HİSLİ deniyor 😊😊😊) Hisli çayın tadını ancak içen bilir! Vallahi billahi nefis bir şey! Eminim sağlıklı değildir ama yılda bir kere işte... Çay içmek içmek için yaktık ateşi sonra olay kartul (patates) közlemeye, biber parpullamaya döndü iyi mi! Girdik tarlaya, bulduk bir kazma... Kazdık çıkardık, kazdık çıkardık! Ohh değmeyin keyfimize! .
Derken ateşi gören geldi! Ateşi gören geldi! Hesapça kafamızı dinleyeceeduk oldu sana ateş başı şamatası! 😂😂😂 .
.
Burada beyle... Millet kamp ateşi yapalım diye kilometrelerce yol teper, biz bir kaç tepeyi aşınca ... 😂😂 Hayat burada güzel! .
. (Kartullar için Mehmet Amca, biberler için de Zaide Yenge hakkınızı helal edin! 😊😊)
.
. .
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN # gezginsincapsirkilet
Video: @ozlemdbalci
Read more
Üç gündür köye kurtlar iniyor... Kaç gecedir ulumalarını duyuyorduk... Kurbanlar kesilip ortalıkta ...
Media Removed
Üç gündür köye kurtlar iniyor... Kaç gecedir ulumalarını duyuyorduk... Kurbanlar kesilip ortalıkta kemikler, deriler ve diğer artıklar olunca ciddi ciddi köyün yollarında dolaşmaya çıktılar... Geceleyin kalkınca bir tanesiyle göz göze gelmiş Gülay. Ambarın arkasında eşiniyormuş... ... Üç gündür köye kurtlar iniyor... Kaç gecedir ulumalarını duyuyorduk... Kurbanlar kesilip ortalıkta kemikler, deriler ve diğer artıklar olunca ciddi ciddi köyün yollarında dolaşmaya çıktılar... Geceleyin kalkınca bir tanesiyle göz göze gelmiş Gülay. Ambarın arkasında eşiniyormuş... .
.
Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Sirkilet (Resmi adı Düzler/Çıralı) köyündeyim 2 haftaya yakın bir zamandır. Köy diyoruz ama aslında doğanın ortasında kamp yapmaktan çok da farkı yok.. 1700 metredeyiz.. Evler seyrek seyrek serpili... Komşu dediğin 300 metre ötede... Tuvaletler evlerin dışında... Ve kurtlar uluyor. Hadi bakalım yiyorsa kalk da çişini yap gece yarısı!! 😨😨😨 .
.
Kurtlar dışarıda ulurken, yorganıma daha da sarılıyorum. Beni onlardan ayıran tahta bir kapı sadece.. Ara ara daldığımda rüyamda pencereden içeri bakan sarı gözlü bir kurt görüyorum. Pençesiyle pencereye vuruyor... Ürpererek uyanıyorum... .
.
Bir kurt ile karşı karşıya gelsem ne yapacağımı bilemiyorum doğrusu. İnsandan kaçtığını söylüyorlar. Ancak zemheri kış aylarında çok açsa saldırırmış. Yazın bir şey olmazmış... Yine de harbiden çok tuhaf bir his... .
.

Fotoğrafı kapının önünde çektim... Sadece ayakkabılara bir şekil verdim... Boy boy, renk renk plastik ayakkabılar 😁😁😁😁 Köyde en iyisi bunlar! En büyük siyah ayakkabı rahmetli Kurban Dedemizin... Ayakkabıları her zaman orada kalacak... .
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HEŞTEGİNİ TIKLAYABİLİRSİNİZ
Read more
Loading...
Tarlada biraz #Jyutsu antremanı yapayım dedim, başıma gelmeyen kalmadı... Spor düşmanı Fatma Nene . . . DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet'i TIKLAYIN FATMA NENE KİMDİR BİLMEK İSTERSENİZ #gezginsincapfatmanene Tarlada biraz #Jyutsu antremanı yapayım dedim, başıma gelmeyen kalmadı... Spor düşmanı Fatma Nene 😂😂😂.
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet'i TIKLAYIN
FATMA NENE KİMDİR BİLMEK İSTERSENİZ #gezginsincapfatmanene
SESLİ DİNLAVUN DA! . Karadeniz karasun Daha kararmiyasun Ayirdun sevenleri Sen da duramiyasun Derenun kenarına Alana bak alana Bu dünya haram olsun Seni benden alana... . . Ses: Sirkiletli bir hanım. Kırmadı beni söyledi, kendisine çok teşekkür ediyorum . . (İlham ... SESLİ DİNLAVUN DA! .
Karadeniz karasun
Daha kararmiyasun
Ayirdun sevenleri
Sen da duramiyasun

Derenun kenarına
Alana bak alana
Bu dünya haram olsun
Seni benden alana...
.
.

Ses: Sirkiletli bir hanım. Kırmadı beni söyledi, kendisine çok teşekkür ediyorum 😊😊😊
.
.
(İlham için de @ilkinkaracan'a teşekkür...)
Read more
FOTOLARI SOLA KAYDIRIN ---> 1. foto 2013.. 2. foto 2015, 3. foto 2017 ve 4. foto 2018... Aynı ambarın ...
Media Removed
FOTOLARI SOLA KAYDIRIN ---> 1. foto 2013.. 2. foto 2015, 3. foto 2017 ve 4. foto 2018... Aynı ambarın aynı kapısında her yıl aynı pozu vermeye çalışıyoruz... (2016 nedense kayıp). Hiç fotoşop yapmadım. Birimiz büyürken birimiz yaşlanıyor... (Uzun saç için ısrar etmeyin ne olur... Evet ... FOTOLARI SOLA KAYDIRIN --->
1. foto 2013.. 2. foto 2015, 3. foto 2017 ve 4. foto 2018... Aynı ambarın aynı kapısında her yıl aynı pozu vermeye çalışıyoruz... (2016 nedense kayıp). Hiç fotoşop yapmadım. Birimiz büyürken birimiz yaşlanıyor... (Uzun saç için ısrar etmeyin ne olur... Evet biliyorum daha güzeldi. Yaptık bir hata... Uzatıyorum yine..)
.
2008'den beri her yıl Artvin'e bağlı Yusufeli ilçesinin en yüksek ikinci köyü olan Sirkilet köyğndeyim 10 gündür. Ben bu köye her yıl geliyorum. Türkiye'nin öteki ucu... Kızımın gerçek Türkiye'yi tanımasını istiyorum. Ama ondan çok kendim için geliyorum. 1700 metrede bir köy. Yayla falan değil. Okulu camisi muhtarı olan yerleşik bir köy. Nüfus elbette ki fazla değil. Kışın hepten az. Okul taşımalı sisteme geçildigi için kapalı. Bakkal yok. Bundan sonra yol da yok. Türkiye'nin tepesinde bir başına bir köy. Haritadan bile baksanız tüyleriniz ürperir. O kadar uzak... .

Bu köyü niye seviyorum biliyor musunuz? Burada insanlığın özüne, medeniyetin başlangıcına geri dönüyorum... Biz hakikaten haybeden yaşıyoruz arkadaşlar... Gerçekten birşey bilmiyoruz. Hayata kalmak ne demek en ufak bir fikrimiz yok...
.

Her yıl kendimi yeniden yapılandırıyorum burada... Zor günlerimde burayı düşünüyorum. Ayşe'nin bana öğrettiklerini hatırlamaya çalışıyorum. Zira yaşam hiçbir yerde burada olduğu kadar zor degildir... Burada ekersen unun var. Toplarsan meyven var. Yakarsan ateşin var. Pişirirsen ekmeğin var.. Hayatta kalmak için harcanan emegin haddi hesabı yok. Her şey kıymetli. Bir ip parçasının bile defalarca kullanıldığı bir yerden söz ediyorum... Bana o kadar çok sey öğretiyor ki... Kelimlerim yazık ki yetersiz kalıyor...
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet
Read more
Loading...
BU DAA KÖYÜN EN SEVDİĞİM DELİKANLISI!!!<span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> Nasıl zıpır, nasıl sevimli anlatamam! Bir oturuşta ...
Media Removed
BU DAA KÖYÜN EN SEVDİĞİM DELİKANLISI!!! Nasıl zıpır, nasıl sevimli anlatamam! Bir oturuşta yarım tepsi böreği bana mısın demeden lüpletebiliyor! Doğuştan pehlivan! Geçen sene oyun oynarken beni bir divandan yere serişi var a haahaah! Ufacık bir çocukta o kadar güç inanılmaz! Üstelik ... BU DAA KÖYÜN EN SEVDİĞİM DELİKANLISI!!!😂😂😂 Nasıl zıpır, nasıl sevimli anlatamam! Bir oturuşta yarım tepsi böreği bana mısın demeden lüpletebiliyor! 😂 Doğuştan pehlivan! Geçen sene oyun oynarken beni bir divandan yere serişi var a haahaah! Ufacık bir çocukta o kadar güç inanılmaz! Üstelik uyumlu da! Piti'nin tüm kaprislerine katlanıyor! Poz ver diyorum, veriyor! Tavukları tek eliyle yakalayabiliyor! Sohbet ederken mimiklerine bayılıyorum! Sen çok yaşa Emirhan! Diğer Emirhan postları için #gezginsincapemirhan
.
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet'i TIKLAYIN! 😊😊😊
Read more
VEEE GEZGİN SİNCAP BAYRAM KLASİĞİ GELİYOOOOR... Ahahaha.. Emirhan'ın arkadan geçip videoyu trollemesine kaç puan? Yerim ikisini de! . . ESKİ VERSİYONLAR İÇİN #iyibayramlarsincaplar VEEE GEZGİN SİNCAP BAYRAM KLASİĞİ GELİYOOOOR... Ahahaha.. Emirhan'ın arkadan geçip videoyu trollemesine kaç puan? 😂😂😂 Yerim ikisini de! .
.
ESKİ VERSİYONLAR İÇİN #iyibayramlarsincaplar
Kapılarda isim yok burada... Kapılarda zil de yok... Hatta kapılarda kilit bile yok... Komşuna ...
Media Removed
Kapılarda isim yok burada... Kapılarda zil de yok... Hatta kapılarda kilit bile yok... Komşuna uğrayıp iki laf mı etmek istiyorsun? Öyle telefon edip geliyorum demene gerek yoktur. Açarsın kapıyı girersin içeriye... Tıklatmaya bile lüzum yoktur. Kapılar her daim herkese açıktır... ... Kapılarda isim yok burada... Kapılarda zil de yok... Hatta kapılarda kilit bile yok... Komşuna uğrayıp iki laf mı etmek istiyorsun? Öyle telefon edip geliyorum demene gerek yoktur. Açarsın kapıyı girersin içeriye... Tıklatmaya bile lüzum yoktur. Kapılar her daim herkese açıktır... Yerde sofra varsa buyur edilirsin, senin de eline bir kaşık veriverirler... Yemek saati değilse hemen bir çay demlenir... Önüne pestil, küme, leblebi, gofret... Ne varsa konuverir... Yersin yemezsin gönül koyma yok... Bir, en fazla iki bardak çay içer kalkarsın... İki laf etmiş, havadisleri öğrenmiş, rahatlamış evine dönersin...
.
Şehir evlerinin kapıları duvardır... Bir türlü buluşamazsın kimseyle... Ne çok ne çok bahanemiz vardır... "Bir ara buluşup kahve içelim" denir durulur ama o kahve içilemez... "Bir ara..." dendi mi anlıyorum ki niyet ciddi değil... Yıllarca o teklifi ciddiye alıp sonradan o insanları gerçekten kahveye davet etmişliğim vardır ama genelde hüsranla karşılaştım... Sonra anladım ki şifreymiş o laf! "Seni sevdim ama hayatıma alamam" demekmiş... .
Ya şu plastik ayakkabıların güzelliğine ne demeli!! Sadece 15 lira! Eskiden "cızlavet" denirmiş kara lastiklere.. Yıllar içinde farkettim ki başka hiçbir pabuç bunlar kadar "uygun" değil buralar için.. Mesele fakirlik değil... Bilmem kaç liralık terliklerimi bırakıp bunlara geçtim. Toprağa yapışıyor, ayaktan çok kolay çıkıyor, ıslanmasında da bir mahsur yok... Şahane!
İyi bayramlar... Yarın gene buluşuruz 😊😊😊
.
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet'İ TIHLAYABÜLÜSÜÜZ 😊😊
Read more
"Ben bir latteye 15 lira veriyorum" desem Sultan Nenem dona kalır, Fadime Nenem ise beni tırmıkla ...
Media Removed
"Ben bir latteye 15 lira veriyorum" desem Sultan Nenem dona kalır, Fadime Nenem ise beni tırmıkla kovalar yeminle! Adı latte, markası Starbaks olunca şu elimdekinin 15 lira olması inanılmaz gerçekten. Bizim munis inek Sementa (detay merak ederseniz #gezginsincapinek ) bedava veriyor ... "Ben bir latteye 15 lira veriyorum" desem Sultan Nenem dona kalır, Fadime Nenem ise beni tırmıkla kovalar yeminle! Adı latte, markası Starbaks olunca şu elimdekinin 15 lira olması inanılmaz gerçekten. Bizim munis inek Sementa (detay merak ederseniz #gezginsincapinek ) bedava veriyor halbuki sütünü... 🐄Bir kaşık Türk kahvesi koyup karıştırınca oluyor sana Sirchileth Latte! ☕
.
.
Bugün Pazar günüymüş... Farkında bile değilim... Geleli 6 gün olmuş... Gündüz güzel ama güneş çekilince hava iyice soğuk oluyor... Hırka, çorap, tayt moduna geçiyoruz... Uykusuzluk ve soğuk birleşince (ne olacak benim bu uyuyamama halim bilmiyorum) şifayı kaptım...🤒 İki gündür yatak yorgan döşek yatıyorum... Nezle, hapşırık, öksürük... 🤕 Kulaklarım uğulduyor. Kalp atışımın sesini duyuyorum... Bazı bazı kendime geliyorum, dışarıya kulak kabartıyorum... "Aa" diyorum "patoz gelmiş. Zercan yengenin buğdaylarını ayırıyor"... 🚜 Veya "Gülay kahve yapıyor.. Daha az şeker koysa keşke" diyorum.. .
.

Bazen çocuklar yattığım ambarın altında oyun oynuyorlar. Bıcır bıcır sesleri geliyor... "Piti gene mızıkçılık ediyor" diyorum... Çocuklarına zinhar toz kondurmayan gerizekalı annebabaları taklit edip "kızım lider ruhlu" deyip kendi kendime gülüyorum... Lider ruhluymuşlar... 😝😩 Benimkini de zopalayacaklar bir gün, görcek gününü... .
.
Yarın iyileşir kalkarım diye ümit ediyorum... .
Şimdilik bu kadar...
Read more
Sultan Neneeeee... Canım Ayşemin canım annesi! Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum. Sormadım... ...
Media Removed
Sultan Neneeeee... Canım Ayşemin canım annesi! Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum. Sormadım... Hayatı bu köyde geçti... Tam beş çocuk doğurdu... Üçü kız ikisi erkek... Geçen senelerde bana poz vermiyordu hiç. Ne zaman fotoğrafını çekmek istesem kaçıyordu... Meğer dişleri eksik diye ... Sultan Neneeeee... Canım Ayşemin canım annesi! Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum. Sormadım... Hayatı bu köyde geçti... Tam beş çocuk doğurdu... Üçü kız ikisi erkek... Geçen senelerde bana poz vermiyordu hiç. Ne zaman fotoğrafını çekmek istesem kaçıyordu... Meğer dişleri eksik diye utanıyormuş. Bu kış dişlerini yaptırmış çocukları... Şimdi tatlı tatlı gülümsüyor.. 😊😊😊 Bugüne kadar ağzından tek bir kötü söz çıktığını duymadım... Kimseye çemkirmez, hiçbir şeyden şikayet etmez... Erkenden uyur, erkenden kalkar... Allah uzun ömür versin, başımızdan eksik etmesin... .
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet
Read more
Yoğun istek üzerine #Sirkilet köyü panoramik çekim... Burası dağların tepesinde gizli bir köy... Yolun sonu... Bundan sonrası yok! Toplam 50 hane. Yarısı boş. Terk.. Yazın bizim gibi gelenler oluyor, 1-2 ay hareketleniyor, sonra yine herkes aşağılara iniyor... Kalıyor 10 hane... ... Yoğun istek üzerine #Sirkilet köyü panoramik çekim... Burası dağların tepesinde gizli bir köy... Yolun sonu... Bundan sonrası yok! Toplam 50 hane. Yarısı boş. Terk.. Yazın bizim gibi gelenler oluyor, 1-2 ay hareketleniyor, sonra yine herkes aşağılara iniyor... Kalıyor 10 hane... Allaha emanet köyü bekliyorlar... .

Burayı niye bu kadar seviyorsun diyorlar... Çok daha güzel yerler var... Mesele de tam bu. "Güzellik" denen ama çoğu zaman yapay olandan kaçmak... Burada "süs" yok... Burada her şey fonksiyonel... Ahşap evleri zamanında yapan yapmış ama onları devam ettiren yok. Kavanozdan lamba, janttan sütun ayağı, çıkma lastikten merdiven, yağ tenekesinden "yal" tenceresi, eskimiş lastik ayakkabıdan cep telefonu asma yeri... Geri dönüşümün laboratuvarı gibi! 😂😂😂 Çirkin veya güzel denemez... Bu kavramlar çok uzak burada... Anlatması zor... Ama sevdiğim de tam bu... .
.
Bulaşık yıkama işini ben üstleniyorum iki yazdır... Çünkü burada elimden başkası gelmiyor... Tarlada bir hiçim! Ne orak kullanmasını biliyorum ne inek gütmesini! Süt sağma zaten yok... E iyi bari en basitini almışsın demeyin, günde 3 öğün dağ gibi bulaşık yıkıyorum. Çay saatini de ekle... Vöhhhh... Mutfaktan çıkamaz oldum... Ellerim pamuk gibin oldu... Ama terapi gibi oluyor... Bulaşık yıkarken zihnim açılıyor... .
.
Piti karşıdan karşıya sesleniyor... Cevap gelmez sanıyorsunuz di mi... Geldi... Bu filmi çektikten sonra kavakların altında buluşup çekirdek çitledik bir grup kadın...
.
.
Demek istediğim... Çok uzağım her şeyden, herkesten, her fikirden ve duygudan... Ama yine de #17ağustos1999 #unutmadık #unutmayacağız
Read more
BAŞKA BİR ŞEY DEMEYE GEREK VAR MI?!? <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f603"></span><span class="emoji emoji1f604"></span><span class="emoji emoji1f605"></span><span class="emoji emoji1f606"></span> . DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet 'i ...
Media Removed
BAŞKA BİR ŞEY DEMEYE GEREK VAR MI?!? . DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet 'i tıhlayun haa! BAŞKA BİR ŞEY DEMEYE GEREK VAR MI?!? 😂😃😄😅😆 .
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet 'i tıhlayun haa! 😁😁
SULAMA HAVUZUNDA YÜZME KEYFİSİ... <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> Geçen sene köyümden su çıkarıldı. Tam 150 metre derinlikten... ...
Media Removed
SULAMA HAVUZUNDA YÜZME KEYFİSİ... Geçen sene köyümden su çıkarıldı. Tam 150 metre derinlikten... Köyün muhtarı @balci.veysel bunun için ne kadar emek verdi anlatamam... Size basit gibi gelen bu "yenilik" terkedilmek üzere olan bu topraklara adeta yeniden "nefes" verdi... Kaderi ... SULAMA HAVUZUNDA YÜZME KEYFİSİ... 😂😂😂 Geçen sene köyümden su çıkarıldı. Tam 150 metre derinlikten... Köyün muhtarı @balci.veysel bunun için ne kadar emek verdi anlatamam... Size basit gibi gelen bu "yenilik" terkedilmek üzere olan bu topraklara adeta yeniden "nefes" verdi... Kaderi tamamen Allah'a kalmış tarlalar su gördü.... Kimi köylü devletten hibe aldı, seralar kurdu... Memleketin en lezzetli domatesini yetiştirdi. Bakınız #gezginsincapsirkiletdomates .
Tabi bunun esaslı bir organizasyonu var. En tepeye bir havuz yapılması lazım. O havuza 150 metreden suyun pompalanması lazım... O pompa için elektrik lazım. O elektriği üretmek için güneş paneli kurulması lazım... HEPSİ YAPILMIŞ! .
Gözümle görmesem inanmazdım... En tepede bildiğin güneş paneli parkı kurulmuş. Yanında da havuzu.. Muhtar @balci.veysel'e büyük alkış... 👏👏👏👏
.
Bir gün dediler ki "yüzmeye gideceğiz". Dedim "biz de geliyoruz"... Su aman allahım! Nasıl soğuk nasıl soğuk! Sanırsın içinde buzlar yüzüyor... Gençlerin girmesiyle çıkması bir oluyor... Ama benim cesur kızım da girdi! Girdi, fino köpeği yüzüşünü yaptı ve çıktı! 😂🐩🐩🐩. Çıktığında çenesi takırdıyordu ama aşırı mutluydu... Düşünsenize: Köyde yüzmüştü! .
.
Aklıma rahmetli Bülent Ecevit ve Çetin Altan geldi. Çetin Altan "köylere tenis kortu kurmadan ilerledik demeyin" derdi... Ecevit'in köy-kent diye projesi vardı... Öyle böyle olacak... Sirkiletçe demek gerekirse: "Koyda tenis kortu yohtur hama yüzma havuzi vardu..." 😊😊😊 DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet 'i tıhlayabülüsüüz 😊😊😊
Read more
KUTSAL İNEK SEMENTA! Ahahaha... Bir inek bu kadar mı güzel poz verir! . . Artvin'in Yusufeli ilçesine ...
Media Removed
KUTSAL İNEK SEMENTA! Ahahaha... Bir inek bu kadar mı güzel poz verir! . . Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Sirkilet (yeni adı Düzler/Çıralı) köyündeyim. Bugün üçüncü gecem olacak... Bayram yaklaştığı için herkes yavaş yavaş köye geliyor... Dün gece muhtarın yeni evinde oturuyorduk, ... KUTSAL İNEK SEMENTA! Ahahaha... Bir inek bu kadar mı güzel poz verir! .
.
Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Sirkilet (yeni adı Düzler/Çıralı) köyündeyim. Bugün üçüncü gecem olacak... Bayram yaklaştığı için herkes yavaş yavaş köye geliyor... Dün gece muhtarın yeni evinde oturuyorduk, saydım tam 17 kişi idik! 😁😁😁 A hahah.. Herkes aynı anda konuşuyor, her kafadan bir ses, bir gırgır, bir şamata... Yere sofra kuruluyor resmen üç partide yedi millet! Ben ki kalabalık sevmem, burada hiç rahatsız olmuyorum. .
.
Bir ara kendimi dışarı attım, başımı göğe kaldırdım, NUTKUM TUTULDU! Yıldızlar nasıl yakın, nasıl parlak! Şehir ışığı olmadığı ve nerden baksan 1700 metre daha yakın olduğumuz için elle tutulacak kadar yakın! Bakmalara doyamadım! .
.
.
Ama akşama doğru ciddi serin oluyor ha... Geceleri yorganla yatıyoruz. Hırkasız dolaşmak mümkün değil... Utanmasam mont giyeceğim... Ağustos'da mont giymek de acayip bir şey! .
.
Bu akşam yemekte her şeyin kızartmasını yiyeceğiz... Kartul (patates), batlican, biber... Belki kabak... Yok ama tarladan kabak toplamadıydık... Burada böyle... Ne toplarsan onu yersin... 😊😊😊😊😊.
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet 'i tıklayın... .
.
Foto güzel olmuş mu @balibey ??😊😊😊
Read more
Güney çiçegi... Bizim buralarda öye deniyor. (Lütfen yumuşak g ile değil. Bildiğin g ile... <span class="emoji emoji1f601"></span>) ...
Media Removed
Güney çiçegi... Bizim buralarda öye deniyor. (Lütfen yumuşak g ile değil. Bildiğin g ile... ) Trakya'dakiler çoktan çekirdeklendi hatta toplandı diye biliyorum ben.. Burası her daim 1-2 ay geriden geliyor... Domatesler de (sera dışındakiler daha yeşil) biberler, erikler... 1700 ... Güney çiçegi... Bizim buralarda öye deniyor. (Lütfen yumuşak g ile değil. Bildiğin g ile... 😁) Trakya'dakiler çoktan çekirdeklendi hatta toplandı diye biliyorum ben.. Burası her daim 1-2 ay geriden geliyor... Domatesler de (sera dışındakiler daha yeşil) biberler, erikler... 1700 metre olunca... Peki ne yapıyorlar burada çekirdeklerinden? Hiiiiç... Kavurmadan yeniyor.. 😊😊
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet
Read more
KAFAM KADAR DOMATES! Tam 1 kilo! Köyüm Sirkilet'teyim 2 gündür. Burası Artvin'in Yusufeli ilçesine ...
Media Removed
KAFAM KADAR DOMATES! Tam 1 kilo! Köyüm Sirkilet'teyim 2 gündür. Burası Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Kaçkarların güney cephesinde bir köy. Rakım 1700 metre. Geçen seneye kadar susuz tarım yapılıyordu. Kaçkarların kuzey cephesinden farklı olarak buralarda çok fazla su yok. Daha ... KAFAM KADAR DOMATES! Tam 1 kilo! Köyüm Sirkilet'teyim 2 gündür. Burası Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Kaçkarların güney cephesinde bir köy. Rakım 1700 metre. Geçen seneye kadar susuz tarım yapılıyordu. Kaçkarların kuzey cephesinden farklı olarak buralarda çok fazla su yok. Daha doğrusu bu rakımda yok. Geçen sene muhtar @balci.veysel sondaj yapıp 150 metre derinden su çıkardı. Su olunca devlet desteğiyle birkaç köylü sera yaptı. Aman yarabbi! Nasıl güzel domatesler, salatalıklar, biberler çıkmış anlatamam...🍅🍆🌶 Kullandıkları yine yerli, yine atalık tohum. Yine hayvan gübresi kullanıyorlar. 🐮🐄🐏 Tohum, toprağına alışık olduğu için (unutmayın! Tohumların hafızası vardır!) sıcağı görünce serpilmiş! Nasıl da lezzetli! Tek bir domatesle salatayı hallettik. Zeytinyağ dökmeye bile gerek kalmadı. Az biraz tuzla güp güp götürdük valla! Elimde tuttuğumdan çok daha büyükleri var. 1 kilo 600 grama kadar çıkanları olmuş. Bu iklimde zararlı pek olmadığı için ilaçlamaya da gerek olmamış... .
.

Köyüm gelişiyor... Bakalım seneye neler göreceğim... DİĞER KÖY POSTLARIMI GÖRMEK İÇİN #gezginsincapsirkilet 'i TIKLAYIN
Read more
Günaydın ahali! Sofraya gel sofraya! Kaymaktan @kiliclioglufigen'in yaptığı "kuymak", dün ...
Media Removed
Günaydın ahali! Sofraya gel sofraya! Kaymaktan @kiliclioglufigen'in yaptığı "kuymak", dün @gulayyazicii'nin yaptığı taş fırından ekmek, kendi köyümüzün kovanlarımızdan bal, evde yapılmış tereyağı, köyde yetişmiş kafam kadar domates (bir sonraki postumda onu anlatacağım), ... Günaydın ahali! Sofraya gel sofraya! Kaymaktan @kiliclioglufigen'in yaptığı "kuymak", dün @gulayyazicii'nin yaptığı taş fırından ekmek, kendi köyümüzün kovanlarımızdan bal, evde yapılmış tereyağı, köyde yetişmiş kafam kadar domates (bir sonraki postumda onu anlatacağım), @manyak_tavuk_official'ın yumurtaları ve buraya has küflü peynir... (rokforun Yusufeli versiyonu 😁😁)
.
.
Köy kahvaltısı dediğin budur... 37 çeşit falan değil.. .
ÖTEKİ KÖY POSTLARIMI GÖRMEK İÇİN #gezginsincapsirkilet
Read more
SİRKİLET GÜNLÜKLERİ - 1 Bütün yıl bunu görmek için gün sayıyorum... Sanırsınız ki Türkiye’nin ...
Media Removed
SİRKİLET GÜNLÜKLERİ - 1 Bütün yıl bunu görmek için gün sayıyorum... Sanırsınız ki Türkiye’nin en güzel denizlerine, ırmaklarına, otellerine, restoranlarına, resortlarına giden ben değilim. Dağların ennnnn tepesindeki bu köye olan tutkum bir başka... Bir önceki postumda sebebini ... SİRKİLET GÜNLÜKLERİ - 1
Bütün yıl bunu görmek için gün sayıyorum... Sanırsınız ki Türkiye’nin en güzel denizlerine, ırmaklarına, otellerine, restoranlarına, resortlarına giden ben değilim. Dağların ennnnn tepesindeki bu köye olan tutkum bir başka... Bir önceki postumda sebebini anlattım... Okursanız siz de anlarsınız ve bana hak verirsiniz... Tüm köy postlarım için #gezginsincapsirkilet
Read more
Köyüme hoş geldimmmmm... SİRKİLET GÜNLÜKLERI diye bir dizi başlatayım dedim ve açılış fotosu ...
Media Removed
Köyüme hoş geldimmmmm... SİRKİLET GÜNLÜKLERI diye bir dizi başlatayım dedim ve açılış fotosu olarak en uygun bunu gördüm. Elbette ki layklar yerlerde sürünecek biliyorum (mısırı kim niye layklasın) ama bu mısır o kadar sembolik ki bununla başlamak istedim... . . . . Bu gördüğünüz ... Köyüme hoş geldimmmmm... SİRKİLET GÜNLÜKLERI diye bir dizi başlatayım dedim ve açılış fotosu olarak en uygun bunu gördüm. Elbette ki layklar yerlerde sürünecek biliyorum (mısırı kim niye layklasın) ama bu mısır o kadar sembolik ki bununla başlamak istedim...
.
.
.
.
Bu gördüğünüz yamuk yumuk dişli mısır (ki biz lazut deriz) sıfır GDO, sıfır tarım ilacı ve sıfır suni gübre ile yetişti.. Tohum da Amerikan Cargil tohumu değil. Atadan. İçinde şeker belki var belki yok. Çünkü burada zıraatin verdiği tohumlar yetişmiyor. Burada vahşi şirketlerin kısır pis tohumları da yetişmiyor. .
.
.

Peki neresi burası? .
.
Burası 1700 metrede, dağların ta tepesinde bir köy. Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı. Eski adı Sirkilet. (Yeni adı Düzler) Öyle "geçerken uğradık" bir köy değil. Öyle sarp, öyle ürkünç yollardan geçerek gidiyorsun ki yolun sonunda bir köy olabileceğine bir şehir insanı asla inanmaz. Üstelik tek köy de değil. Onlarca köy var burada vadiler arasında yerleşik... Turistik hiç bir gelişme yok. Akraban varsa gelirsin sadece..
.
.
.
Bizim köy en "çılgını". Öğdem civarında daha yükseği yok. (Barhal tarafında bir Hevek köyü var daha yüksek) Bütün dağların doruklarını görüyoruz... .
.
.
Aslında buralı değilim.. Burası kızımın bakıcısı @aysee3408'nin köyü... Buraya ilk 10 yıl önce geldim... @putuksa2013'ün koruyucu ailesi olduğumdan beri de her yıl düzenli olarak geliyorum. Kızım bayılıyor buraya! 😊😊😊
.
.

Gördüğüm en "kirlenmemiş" köy. Ne teknolojik olarak ne ilaçlarla ne de kötü duygularla... Tatile nereye gidiyorsun dediklerinde adını verdiğim yer işte burası.. Bundan sonra epeği sık paylaşımda bulunacağım haberiniz olsun. Daha önceki postlarım için #gezginsincapsirkilet 'i tıklayabilirsiniz..
Read more
BEDAVA TATİL SENİN DE HAKKIN! <span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span> Kitaplarımızdan bir set alan (toplam 50 TL) üç çifti Türkiye’nin ...
Media Removed
BEDAVA TATİL SENİN DE HAKKIN! Kitaplarımızdan bir set alan (toplam 50 TL) üç çifti Türkiye’nin en güzel koyunda Datça Kızılbük/Gabaklar koyunda tatile yolluyoruz. HEM DE İKİ GECE! 15 Eylül'den sonra vakti olanlar bu çekilişimize mutlaka katılsın. SADECE 48 SAATİNİZ VAR! 48 SAAT ... BEDAVA TATİL SENİN DE HAKKIN! 😊😊😊 Kitaplarımızdan bir set alan (toplam 50 TL) üç çifti Türkiye’nin en güzel koyunda Datça Kızılbük/Gabaklar koyunda tatile yolluyoruz. HEM DE İKİ GECE! 15 Eylül'den sonra vakti olanlar bu çekilişimize mutlaka katılsın. SADECE 48 SAATİNİZ VAR! 48 SAAT içinde siparişinizi vermeniz lazım. 0532 471 35 20 nolu telefona ister whatsapp ister SMS atın. Karşınızda ben olacağım.. 😊😊😊😊😊💗💗
Read more
BİZ KÖYE GİDİYORUZ! <span class="emoji emoji1f603"></span><span class="emoji emoji1f603"></span><span class="emoji emoji1f603"></span> Bundan sonraki 20 günüm Artvin'e bağlı Yusufeli ilçesinin ennnnn yüksek ...
Media Removed
BİZ KÖYE GİDİYORUZ! Bundan sonraki 20 günüm Artvin'e bağlı Yusufeli ilçesinin ennnnn yüksek köyü olan Sirkilet köyünde geçecek! Arabaya bakar mısınız! Sanki taşınıyoruz afsghsffff ... ÇAMAŞIR MAKİNESİ BİLE GİDİYOR! Hadi bakalım. Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz... Takip ... BİZ KÖYE GİDİYORUZ! 😃😃😃 Bundan sonraki 20 günüm Artvin'e bağlı Yusufeli ilçesinin ennnnn yüksek köyü olan Sirkilet köyünde geçecek! Arabaya bakar mısınız! Sanki taşınıyoruz afsghsffff 😂😂😂... ÇAMAŞIR MAKİNESİ BİLE GİDİYOR! 😁😁😁 Hadi bakalım. Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz... Takip etmeyen çok kaçırır! Sonra ben vay görmedim, vay bildirim kapalıydı demeyin.. Memleketin en komik köy fotolarına hazır olun 😆😆😆😆 @aysee3408 @esmablcc @ozlemdbalci #gezginsincapsirkilet
Read more
Hodri meydan! @noynoyofficial'a karşılık @manyak_tavuk_official ! <span class="emoji emoji1f414"></span><span class="emoji emoji1f414"></span><span class="emoji emoji1f414"></span><span class="emoji emoji1f414"></span> Hahahaha! Sero bacımız ...
Media Removed
Hodri meydan! @noynoyofficial'a karşılık @manyak_tavuk_official ! Hahahaha! Sero bacımız (@serenserengil) yapmış benim neyim eksik! Fotoğrafta gördüğünüz güzeller güzeli tavuğumun adı MANYAK. Kendisi günde 2 adet yumurta bırakan ciddi bir ruh hastası.. İyi işte ne güzel ... Hodri meydan! @noynoyofficial'a karşılık @manyak_tavuk_official ! 🐔🐔🐔🐔 Hahahaha! Sero bacımız (@serenserengil) yapmış benim neyim eksik! Fotoğrafta gördüğünüz güzeller güzeli tavuğumun adı MANYAK. Kendisi günde 2 adet yumurta bırakan ciddi bir ruh hastası.. İyi işte ne güzel her gün iki yumurta diyorsunuz ama sorun şu ki nereye yumurtladığını bulamıyoruz. Her gün bir macera... Acaba ambarın altına mı yumurtladı yoksa ahırda ineklerin altına mı? Bazen ikisinde de olmuyor, bakıyoruz ısırgan otlarının içine bırakmış! Terbiyesiz! Sırf biz almayalım diye neler yapıyor neler! HESABA ÜYELİK KAYITLARI AÇILMIŞTIR! An itibariyle @noynoyofficial 5716, @manyak_tavuk_official 454... (Edit: 555 oldu) (İkinci edit: 720 oldu) Yarış başlasın! 😁😁😁😁😁😁😁
Read more
Aliağa'da bir SLOW FOOD üyesi balıkçı! İnanılmaz ama gerçek. Giritli balıkçı Kayhan Usta'nın ...
Media Removed
Aliağa'da bir SLOW FOOD üyesi balıkçı! İnanılmaz ama gerçek. Giritli balıkçı Kayhan Usta'nın yeri. Aynı zamanda Lüfer Koruma Timi üyesi... Aliağa Emniyet Amiri pişirsin diye çinekop getirmiş, kabul etmemiş! (Küçük yerlerde bu kolay bir şey değildir) (Ek parantez çinekop lüferin yavrusudur ... Aliağa'da bir SLOW FOOD üyesi balıkçı! İnanılmaz ama gerçek. Giritli balıkçı Kayhan Usta'nın yeri. Aynı zamanda Lüfer Koruma Timi üyesi... Aliağa Emniyet Amiri pişirsin diye çinekop getirmiş, kabul etmemiş! (Küçük yerlerde bu kolay bir şey değildir) (Ek parantez çinekop lüferin yavrusudur ve kesinlikle yenmemesi gerekir. Unutmayın: lüferin nesli tükeniyor) BALIKLAMA BALIK EVİ içkisiz bir lokanta. Deniz kenarı değil. Yani buraya sadece lezzet için geleceksiniz. Safranlı fava harikaydı. Taratorlu, üstü cevizli ödüllü şevketi bostan mezeleri var. Bademli sübye salatası var. Her çarşamba iskorpit çorbası. Nefis barbun ve levrek yedik. (Balığı kilo ile satıyorlar. Fotoda gördünüz barbun 22 TL). Gündüz öğlen servisi daha hareketli. Bu arada @anedimatilla üstadım... İzinizde dolaşıyorum gördüğünüz gibi... BU ARADA: @serenserengil NO SOUP FOR YOU! Hayatında Seinfeld duymadığını biliyorum ama yine da dayanamadım bu espriyi yaptım. NE SAÇMA CEVAPTI YAHU!
Read more
HerkeZ kendi kalbinNin ekmeyiNi yer... @ağaçadamofficial ile yaŞadıĞımıZ aşk sevenlere örNek ...
Media Removed
HerkeZ kendi kalbinNin ekmeyiNi yer... @ağaçadamofficial ile yaŞadıĞımıZ aşk sevenlere örNek olsun #bizhepgözümüzdegözlükleöpüşürüz keşke herkeZ biZim gibi olabilse anneM hep derdi aŞırı güZelsin senİ heP kıskanacaKlar tabi bEn hiç kısKanmaDım kimseYi heP aynaya baKtım her sabah ... HerkeZ kendi kalbinNin ekmeyiNi yer... @ağaçadamofficial ile yaŞadıĞımıZ aşk sevenlere örNek olsun #bizhepgözümüzdegözlükleöpüşürüz keşke herkeZ biZim gibi olabilse anneM hep derdi aŞırı güZelsin senİ heP kıskanacaKlar tabi bEn hiç kısKanmaDım kimseYi heP aynaya baKtım her sabah Çok güZelsin ama kuSura baKma kalBin daha gÜzel deDim. Örnek aldıĞım kişi @serenserengil diye ne olur beni hoR görmeYin. AŞığım o kadına. Taaa Lİse yıllarımdDan beri aŞırı derecede... cİddiyim... #KendiniSevmekteSerenGibiOlmak diye bir heşTeg bile var. İDolüm... ReHberim... öNderim... saYesinde arTık koCam biLe var... #kocamolmadanasla #aşığım

Bir ara komşumdu... eski maDigiDusu benim iki yanımda oturuyordu. Arnavutköy gibi bir mahallede Seren ahahaha... evet biRaz tuhaf kaçıyordu gerÇekten Jaguar arabasıyla falan... Ama ben çok mutluydum. HeP onunla bir gün çay içip piyano çalmayı umuD ediYorDum. Zira o bu sahnelerin piyano çalmasını bilen tek sanatçısı biliyorsunuz... Ah ama kader.. Anlaşamadılar... Taşındı.. Ben yine Serensiz kaldım... .
.
.

Tatlım güzelim... Hayatımın idolü... Ne olur benimle bir gün çay iç.. Söz veriyorum @noynoyoffical'in üzerine yanlışlıkla bile olsa basmayacağım... onu yeğenimmiş gibi bağrıma basacağım... biricik teyZesi olacağım... arkadaşlık teklifimi ne olur geri çevirme... çok beyeniyorum seni ailecek... Bu arada stil sahibi olmayı da ben @serenserengil'den öğrendim. Kıyafetim by @erekulperdecilikfoca. Saç staylin @asliperker. Yazma @yenifocamanifatura. Ruj @menemenkozmetik . #asalet #kocam #kıskanmayınartıkneolur #serenmodası #masaörtüsünden kıyafet #aradakiBüYükhArfleriNgizemi
Read more
Bir insan evladı durduk yerde bin kilo olmuyor! Bir göbek kolay kolay büyümüyor! Çok emek verdim ...
Media Removed
Bir insan evladı durduk yerde bin kilo olmuyor! Bir göbek kolay kolay büyümüyor! Çok emek verdim ben onlara! Bunun adı patates biber lobisi! 35 günlük über düber lüks otel gezisinden sonra köy konseptine geri döndük... Odun ateşiyle yakılmış sac sobasında biber közleme ve bakır tencerede ... Bir insan evladı durduk yerde bin kilo olmuyor! Bir göbek kolay kolay büyümüyor! Çok emek verdim ben onlara! 😂😂😂😂 Bunun adı patates biber lobisi! 35 günlük über düber lüks otel gezisinden sonra köy konseptine geri döndük... Odun ateşiyle yakılmış sac sobasında biber közleme ve bakır tencerede foşur foşur kızaran tertemiz yağda patates kızartması! Vuhuuuuuuu! Bizi evinde ağırlayan canım arkadaşım @asliperker'e, bu şahane yemekleri yapan Feryal Teyzeye, çocuğuma katlanan Uygur Amcaya (sabahtan beri adamcağızı ıslatıp durdular) binbir teşekkür!

Allahtan yanımda @gezerkenogrenen yok... Tek bir dal bırakmazdı vallahi.. 😆😆😆
Read more
Uykusuzluk çeken ve misafirliğe gitmişlere çok tanıdık gelen 9 şey 1- Kimseyi uyandırmamak ...
Media Removed
Uykusuzluk çeken ve misafirliğe gitmişlere çok tanıdık gelen 9 şey 1- Kimseyi uyandırmamak için kedi gibi yürürsün. Bu senin hayat biçimin olur. Gece kalktığında lambaları açamayacağın için gündüzden mesafeleri bir harita mühendisi titizliğiyle ölçersin. Banyo kapısı ile klozet: ... Uykusuzluk çeken ve misafirliğe gitmişlere çok tanıdık gelen 9 şey

1- Kimseyi uyandırmamak için kedi gibi yürürsün. Bu senin hayat biçimin olur. Gece kalktığında lambaları açamayacağın için gündüzden mesafeleri bir harita mühendisi titizliğiyle ölçersin. Banyo kapısı ile klozet: 90 cm... Oturma odası kapısı ile dörtlü koltuk 4.5 adım. Koridor 7.5 adım.
2- Gittiğin her evde gürültü çıkaran tüm detayları 1 saat içinde tespit edersin.
Misal: Gıcırdayan basamak alttan üçüncü, üstten yedinci basamaktır. Su pompası sona doğru inleme sesi çıkarıyor. Tuvaletin kapısı  zor kapanıyor, kulbu en aşağıya kadar indirmek gerek... Buzdolabının kapısı tam açıldığında dolaba çarpıyor.. Balkon kapısı tıslayarak açılıyor... 3- Evin tüm fertlerinin uyku alışkanlıklarını laf arasında öğrenirsin. Mesela evin annesi tık deyince uyanır... Evin babası ise 7'de çişe kalkar... Varlığını ona göre ayarlarsın... 4- Gece illa acıkırsın. Gürültü yapmadan beslenmek için buzdolabını gündüzden çaktırmadan incelersin. Peynir buzdolabının sağ arka tarafında üstten ikinci rafta.. Önünde gürültücü soda şişeleri var... Ekmek hışırdayan Migros torbasında... Kalan köfteler lanet bir plastik kapta.. Açmak için ustalıklı bir başparmak hareketi lazım. Yoksa tezgaha çarpar... Baykuş sessizliği ve hızıyla yer, kaçarsın.. 5- En fenası tuvalet ihtiyacı.  Gündüzden bilmek zorundasın. Kapı açılırken trankkk diye bir ses çıkartıyor mu çıkartmıyor mu... Rezervuar gürültülü mü doluyor sessizce mi... Gürültülü doluyorsa o zaman sabaha kadar sifonu çekmezsin. İlk kalkan kişiden önce davranıp sifonu çekip öyle dönersin yatağına... 6 - Kaldığın odanda başka kimse daha varsa ve canın telefonla oynamak istiyorsan ekran ışığını minimuma indirirsin. Ses zaten kısıktır.

7- Televizyon elbette ki izleyemezsin. En fazla youtube'da O DA ALT YAZILI OLMAK KOŞULUYLA sessizce bir film... 8- Oturma odasında DA uyuyan varsa tek kaçışın balkondur. Akşamdan balkon kapısı nasıl açılır, ne kadar gürültü çıkarır, dışarıdan kapanmıyorsa (ki çoğu kapanmaz) ipli bir sistemle kapalı kalacak şekilde tutturmanın bir yolunu bulursun

9- Gücün kaldıysa sabah 7'de kahvaltıyı hazırlarsın. Millet şoke olur.
Var mı başka uykusuz?
Read more
Sevim koş! Talihliler belli olduuuuuuu! AHAHHAHA! Ne kadannn adil bir çekiliş yaptığımızı göresiniz diye video çektim. Ama video 2 dakika olmuş. Haydaa!  Editlemeyi de bilmiyorum. Dedim hızlandırılmış versiyonu koyayım. Hehehe. Çok komik oldu ama. Sesli dinleyin... NETÇE İTİBARİYLE ... Sevim koş! Talihliler belli olduuuuuuu! AHAHHAHA! Ne kadannn adil bir çekiliş yaptığımızı göresiniz diye video çektim. Ama video 2 dakika olmuş. Haydaa!  Editlemeyi de bilmiyorum. Dedim hızlandırılmış versiyonu koyayım. Hehehe. Çok komik oldu ama. Sesli dinleyin... NETÇE İTİBARİYLE BENDEN KÜÇÜK OTELLER KİTABI VE TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KAHVALTILARI KİTAPLARINDAN SATIN ALANLAR ARASINDAN YAPTIĞIMIZ ÇEKİLİŞLE 3 ÇİFT, DATÇA'NIN EN GÜZEL KOYUNDA @gabaklarbungalows'da İKİ GECE KONAKLAMA KAZANDI. KAZANAN NUMARALAR 4003, 4006 VE 4033... Hadi çıkın ortaya!!!
Read more
Şişman Sincap'ın mücverle imtihanı . Kazanan: #mücver. . . Yediğim en lezzetli mücver diyebilirim. İşin sırrı @nisanyanhotel Müjde'ye göre yavaş pişirmek! Çok kızgın yağa atınca içi çiğ kalıyormuş... Şişman Sincap'ın mücverle imtihanı 😆😆😆😆. Kazanan: #mücver.
.
.
Yediğim en lezzetli mücver diyebilirim. İşin sırrı @nisanyanhotel Müjde'ye göre yavaş pişirmek! Çok kızgın yağa atınca içi çiğ kalıyormuş...
Evet fakirim... Evet çirkinim.. Da ne yani? Büzük dudak selfisi yapamayacak mıyım? Benim biliyorsunuz her yıl bir adet büzük dudak selfisi bombam oluyor. İki sene evvel köyde elimde tırmıkla yapmış, yarım saat geçmeden sağ bileğimi kırıp hastanelik olmuştum.... ( #gezginsincapsirkilet ... Evet fakirim... Evet çirkinim.. Da ne yani? Büzük dudak selfisi yapamayacak mıyım? 😁😁😁 Benim biliyorsunuz her yıl bir adet büzük dudak selfisi bombam oluyor. İki sene evvel köyde elimde tırmıkla yapmış, yarım saat geçmeden sağ bileğimi kırıp hastanelik olmuştum.... ( #gezginsincapsirkilet ) Geçen sene yine komiklik olsun diye bir tane yapmış ve iki gün sonra 1.5 metreden sırt üstü düşüp kaburgalarımı kırmıştım... .

Mantıklı bir insan "madem sana hep lanet getirdi, yapma şu büzük dudak selfisini" der di mi? Ama yooook... İnsan hem sersem hem de maceraperest hem takıntılı olabiliyor. İlla yapılacak o nane... Hayır yani nedir olay onu da anlamış değilim.. Dudak büzünce koca mı bulunuyor? Para mı veriyor instagram? Zengin mi olunuyor? Migros'da yüzde 5 indirim mi yapılıyor? Müzeye, sinemaya bedava mı giriliyor? Olay ne? Bilen varsa yazsın ne olur! 😂😂😂😂
Read more
TEMMUZ'UN 30'UNDA YORGANLA UYUDUĞUMUZ BİR YERDEYİZ! Üstelik Marmaris'de! Burası benim yıllardır ...
Media Removed
TEMMUZ'UN 30'UNDA YORGANLA UYUDUĞUMUZ BİR YERDEYİZ! Üstelik Marmaris'de! Burası benim yıllardır duyup da gelmediğim bir yer. Ne yalan söyleyeyim tanıtıcı afişleri biraz keko gelmişti bana.. Ama meğer çok zarif bir ailenin yeriymiş. Küçük bir gölün kenarında bol ağaçlı bir tesis. ... TEMMUZ'UN 30'UNDA YORGANLA UYUDUĞUMUZ BİR YERDEYİZ! Üstelik Marmaris'de!
Burası benim yıllardır duyup da gelmediğim bir yer. Ne yalan söyleyeyim tanıtıcı afişleri biraz keko gelmişti bana.. Ama meğer çok zarif bir ailenin yeriymiş. Küçük bir gölün kenarında bol ağaçlı bir tesis. Nasıl güzel bir serinliği var! Akşam şal istedim, o derece... .
.
Daha çok restoran olarak biliniyor. Hakikaten de nefis bir kahvaltı çıkarıyorlar. Kaymağından balına, peynirinden yumurtasına, hepsi 1. sınıf yerel ürünler.. Fırınları var ve her sabah tazecik BAZLAMA ekmeği çıkarıyorlar. (Sayfayı kaydırın). Dışarıdan gelirseniz 35 lira kişi başı. Ekstra olan sadece gözleme ve sucuklu yumurta. .
.
.
.

Biz akşam yemeğine geldik veeee -ayıptır söylemesi 2 gündür buradayız! 😁😁😁 Meğer çok tatlış 5 bungalovu varmış. (Biri karavandan devşirme, resimleri mutlaka kaydırıp bakın. Aşırı şirin) Üstelik fiyat da hiç fena değil. Kişi başı kahvaltı dahil 150 TL.
Akşam yemekleri de gayet başarılı. Mezeler az ama lezzetli. Balık, et, mantı, güveç yapıyorlar. Alkollü içkiler de var... Biz çok keyif aldık. Story'lerde de bol bol fotoğraf koydum. Kaybolmadan bakın derim... #gezginsincapsakligolmarmaris #gezginsincapmarmaris
Read more
Kadının birini havuz kenarında debelenirken (galiba kocasına poz vermeye çalışıyordu) aklıma ...
Media Removed
Kadının birini havuz kenarında debelenirken (galiba kocasına poz vermeye çalışıyordu) aklıma @armanayse'nin bu meşhur pozu geldi. Galiba sonsuzluk havuzunu bulunca onu taklit etmeye çalışıyordu... Sen kiiim Ayşe Arman'ın bu pozunu vermeye çalışmak kiiim... Bata çıka bata çıka ... Kadının birini havuz kenarında debelenirken (galiba kocasına poz vermeye çalışıyordu) aklıma @armanayse'nin bu meşhur pozu geldi. Galiba sonsuzluk havuzunu bulunca onu taklit etmeye çalışıyordu... Sen kiiim Ayşe Arman'ın bu pozunu vermeye çalışmak kiiim... Bata çıka bata çıka hal oldu kadıncağız. E o kadar kilo alırsam... pardon alırsa su bile kaldıramaz insanı.. Zavallı... Duyduğuma göre bu haddini bilmez kadın bu post için fotoğraflarına fotoşop bile yapmış... Yani orjinalinde 10 kilo fazlası var gözümle gördüm.. Tealaaam... Ne gerek var halbuki.. İnsan kendiyle barışık olmalı.. Fotoşoklarken havuzun kenarını yamultmuşsun ayrıca bayan!.. Ay kaydırmalı foto da varmış... Ay bak bak gülüyorum... #gezginsincapselimiye #gezginsincapmarmaris #gezginsincaplesterasesdeselimiye
Read more
Marmaris ve civarı turumuz tam gaz devam ediyor. Bu yarımadaya en az 10 kere geldim ve keşfetmeye ...
Media Removed
Marmaris ve civarı turumuz tam gaz devam ediyor. Bu yarımadaya en az 10 kere geldim ve keşfetmeye doyamadım desem yeridir. Dün akşam Hisarönü'nde Goldenkey Otel'de kaldık. @gkhisaronu Çok güzel bir otel gerçekten. Plajı Türkiye’nin en büyüleyici plajı: Bir zamanlar Erine antik kentinin ... Marmaris ve civarı turumuz tam gaz devam ediyor. Bu yarımadaya en az 10 kere geldim ve keşfetmeye doyamadım desem yeridir.
Dün akşam Hisarönü'nde Goldenkey Otel'de kaldık. @gkhisaronu Çok güzel bir otel gerçekten. Plajı Türkiye’nin en büyüleyici plajı: Bir zamanlar Erine antik kentinin (3 km içeride) limanıymış. Bir tarafını devasa okaliptüs ağaçları gölgeliyor. Laciverdi bir deniz, kenarı pembe kumla çevrili. Sabahları cennet kıyısı gibi. Öğleden sonra dalgalı.
Goldenkey Hisarönü, plajın biraz gerisinde, 28 odalı şık ve sakin bir tesis. Gördüğümüz en güzel bahçelerden biri. Yüzme havuzunu çevreleyen altı villa, delice çiçek açan sarmaşıklar arasında neredeyse gözden kayboluyor. Plaja doğru palmiyeler başlıyor, sağda solda onlarca meyve ağacı.

Odalar bej, beyaz açık kahve renklerinde, gayet soft. Deniz tarafındaki odaların şahane manzaraları var. Dahası sere serpe güneşlenilebilen kendilerine ait bahçeleri. Arkadaki villalar çocuklu bir aileyi rahatlıkla barındırabilecek büyüklükte. Yemekler açık büfe, binbir çeşit ve çok lezzetli. İlerisi mordan maviye en az onbeş kademe yapan dağlarla çevrili, Hisarönü Körfezi'nin eşsiz perspektifi. Arka taraf çamlık, bakir tepeler: sıkı bir sabah yürüyüşüne uygun. BAYRAM İÇİN SON ÜÇ ODA KALMIŞ. BİLGİNİZE... 0252 466 63 85. Gezginsincap'tan gördük demeyi unutmayın 😊😊😊😊
Read more
Ahanda buradan TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de 3 çifte. (Üç oda) <span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f3e1"></span><span class="emoji emoji1f3e0"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> . DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna ...
Media Removed
Ahanda buradan TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de 3 çifte. (Üç oda) . DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! Bir kitap alacaksınız, hayatınız değişecek. Kendinizi bu yesyeşil sularda bulacaksınız. Hahaha . NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ? @gabaklarbungalows’dan Kızılbük, Datça Yarımadası’nın ... Ahanda buradan TATİL HEDİYE EDİYORUM. Hem de 3 çifte. (Üç oda) 🏠🏡🏠😁 .

DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! Bir kitap alacaksınız, hayatınız değişecek. Kendinizi bu yesyeşil sularda bulacaksınız. Hahaha 💚 .

NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ?
@gabaklarbungalows’dan 🏠🏡🏠 Kızılbük, Datça Yarımadası’nın açık ara en güzel koyu. Allah’ın yarattığı bir koy değil de sanki özel yapım bir doğa parçası. “Gabaklar” bu koyun hemen dibinde. Sahipleri öz hakiki Datçalı bir aile. (‘Gabaklar’ lakapları) On yıl önce iki çiftlik evi, bir çardak altı ve belki bir iki şezlongla gayet mütevazı bir şekilde başladılar işe. .

Zaman içinde çiftlik evlerinin yerini bungalovlar aldı. Çardak altı dediğimiz yer kocaman bir lokanta oldu. Deniz kenarında hayli şık bir bar açıldı. Sahilde şezlongların üstü çardakla kapatıldı… Konfor arttı ama doğallık çok da bozulmadı… .

Aynı zamanda bir lokanta olarak da hizmet veriyor. Mönü geniş. Bol miktarda Ege usul zeytinyağlılar, kızartmalar… Manzaraya karşı bira patates olmazsa olmaz. .

Ortam rahat. Odalar, temel ihtiyaçları gayet güzel karşılıyor. Dahası ağaçlar da iyice büyüdü. Ortalık yemyeşil. Koy da memleketin hâlâ en güzel koyu… Butik, zutik, dilaks, premiyum laf ve modellerinden hoşlanmayanlar için fevkaladenin fevkinde. .

15 EYLÜL ve SONRASI İÇİN BURADA TATİL KAZANMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN:
Küçük Oteller Kitabı’mızı ve Türkiye’nin En Güzel Kahvaltıları Kitabı’mızı satın almak ve @gabaklarbungalows hesabını takip etmek 📚📚👊🏻👊🏻 . .

Toplam 50 lira! Kargo ücreti bizden!
Yapmanız gereken TEK ŞEY 0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak 📱📱✅✅ . .

Kitaba verdiği destekten dolayı @yurticikargo’ya binlerce kez teşekkür ederim 🙏🏼
#kucukotellerkitabi2018 #datca #datça #kizilbuk #gabaklarbungalows
Read more
Omzumda bir beze çıktı. Böyle fındık gibi bir şey... 15 günde. Büyüdükçe büyüdü. Bu sabah Marmaris ...
Media Removed
Omzumda bir beze çıktı. Böyle fındık gibi bir şey... 15 günde. Büyüdükçe büyüdü. Bu sabah Marmaris @ahuhastanesi'ne geldim. Baktılar... Yağ bezesiymiş! Ulaaaan dedim... Artık nasıl yiyorsam vücut kalça basen göbek sırta depolamaya yetişemedi, omzuma bile fındık şeklinde yağlar ... Omzumda bir beze çıktı. Böyle fındık gibi bir şey... 15 günde. Büyüdükçe büyüdü. Bu sabah Marmaris @ahuhastanesi'ne geldim. Baktılar... Yağ bezesiymiş! Ulaaaan dedim... Artık nasıl yiyorsam vücut kalça basen göbek sırta depolamaya yetişemedi, omzuma bile fındık şeklinde yağlar yollamaya başladı... 😂😂😂😂😂😂 .
Aman yaaaa... Kötü bir şey çıkmadıysa güzel bir kahvaltıyı hak etmişim demektir.. #Marmaris #İçmeler... Bu yeşil tepeleri seviyorum... Yer @denizkapisi. Sahilde çok hoş bir restoran. Sabahları iskelede kahvaltı veriyor. Deniz bazen ayaklarımıza geliyor... Burdayım diyor.. Seviyom kız seni!
Read more
@clubamazon'da bizden 2 gecelik ödül kazanan şanslı takipçimizin numarasıııııııııı: 3024. ...
Media Removed
@clubamazon'da bizden 2 gecelik ödül kazanan şanslı takipçimizin numarasıııııııııı: 3024. (Üç bin yirmi dört). İki kitabımızı da alan (KÜÇÜK OTELLER KİTABI ve TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KAHVALTILARI) takipçilerimize bir numara veriyoruz. Ve sonra uğurlu el @putuksa2013 numarayı belirliyor. ... @clubamazon'da bizden 2 gecelik ödül kazanan şanslı takipçimizin numarasıııııııııı: 3024. (Üç bin yirmi dört). İki kitabımızı da alan (KÜÇÜK OTELLER KİTABI ve TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KAHVALTILARI) takipçilerimize bir numara veriyoruz. Ve sonra uğurlu el @putuksa2013 numarayı belirliyor. 😊😊
Bu arada yeni bir çekiliş daha başlattık. @gezerkenogrenen'in son postuna bakın...
Read more
Fethiye #Kabak Koyunu ve buradaki @turanhilllounge'u bilir misiniz? İki üç yıl önce burada bir ...
Media Removed
Fethiye #Kabak Koyunu ve buradaki @turanhilllounge'u bilir misiniz? İki üç yıl önce burada bir Eylül sonu Ekim başı kalmışlığım var. Nasıl mutlu olmuştum! Nasıl bir "yeniden her şeye başlayabilirim" umudu gelmişti! Niye o kadar sevmiştim ben burayı? Çünkü çok başka bir dünya, çok başka ... Fethiye #Kabak Koyunu ve buradaki @turanhilllounge'u bilir misiniz? İki üç yıl önce burada bir Eylül sonu Ekim başı kalmışlığım var. Nasıl mutlu olmuştum! Nasıl bir "yeniden her şeye başlayabilirim" umudu gelmişti!
Niye o kadar sevmiştim ben burayı? Çünkü çok başka bir dünya, çok başka bir kafa... Arazi Kabak koyuna bakan dik bir yamaç. Rengarenk ve şekil şekil ahşap evler bu yamaçlarda kurulmuş. Yıllar içinde bu evcikler öyle güzel oturmuş ki... Hem araziyle hemhal olmuşlar hem de birbirleriyle. Betonsuz, Avatar filmindeki gibi doğayla içiçe fantastik bir mahallecik oluşmuş. Kim gelir ki buraya diyorsun önce, sonra anlıyorsun ki betondan, yalancı gösterişten kaçmış, ne kadar hazımlı ve aşmış insan varsa hepsi burada!
Dahası bu ahşap bungalov mahalleciğin aslında birçok lükse de sahip olduğunu, odaların tertemiz olduğunu, servisin tıkır tıkır işlediğini, iyi malzeme ile güveç yemeklerinde en zor gurmeleri bile mutlu ettiğini görüyorsun. Ve ah o manzara yok mu... ŞİMDİ GÜZEL HABER: Temmuz ve Ağustos'ta elbette ki dolu ama 10 Eylül'den sonra müsait odaları var. Ve @gezginsincap'tan gördük derseniz YÜZDE 10 indirim yapacaklar. Tel no: 0252 642 1227

#gezginsincapturanhilllounge #gezginsincapfethiye #gezginsincapkabakkoyu
Read more
Şeyma'ya Atasaylar sponsor oluyor, bize ise Datçalı Saliha Analar. <span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> Hayır ya, ne kıskancam... ...
Media Removed
Şeyma'ya Atasaylar sponsor oluyor, bize ise Datçalı Saliha Analar. Hayır ya, ne kıskancam... Hayıtbükü Ahşap Evler siponsorluğunda ben de tacımı takıp bir büzük dudak selfisi yapabildim... (Saliha Ana kim diye merak eden bir önceki postuma baksın) Bir @seymasubasi olmak kolay ... Şeyma'ya Atasaylar sponsor oluyor, bize ise Datçalı Saliha Analar. 😁😁😁 Hayır ya, ne kıskancam... Hayıtbükü Ahşap Evler siponsorluğunda ben de tacımı takıp bir büzük dudak selfisi yapabildim... (Saliha Ana kim diye merak eden bir önceki postuma baksın)

Bir @seymasubasi olmak kolay olmadı tabii... Başta parmaklarımı öyle üstüste bindirebilmek için 2 saat prova yapmak zorunda kaldım. O nasıl bir hareket anlamadım gitti.. Deneyin bakın hiç kolay değil. Kızın her yeri uzun abi! Serçe parmağı BİLE! Yok be.. Ne kıskancam... Hattızaatında her yeri benden en az iki karış uzun... Kendime (sinsice) fotoşop yaparken acıyla (yok be ne kıskancam...) farkettim.. Hatuna yetişebilmek için sündürmedik, inceltmedik tek bir noktam kalmadı arkadaş ya! Uzat uzat bitmiyor, çekiştir çekiştir bitmiyor... Boyun ayrı, kol ayrı, surat ayrı... ( #SporVeDiyetYerineInstaBeautyTercihEdenler) Bilhassa Macar salamı kollarımı Pınar sosise döndürmek için ciddi emek verdim, onu da gurula belirteyim yane... Hiç kolay değil! Kolu inceltirken göbek (daha DA) büyüyebiliyor mesela... Hadeee.. bu sefer onu indir... Derken bakıyorsun masa yamulmuş, pencerenin şakülü kaymış... Hadeee onları da düzelt... Sonra boynu uzatırken duvardaki tahtalar yamuldu.. Hoff onların aralarını da dengele... Yani vallahi yoruldum, helak oldum, içim şişti... Yok ya ne kıskancam... Ha Bahamalar ha Palamutbük... İyi işte ya böyle tombik tombik...
Read more

Loading...