Gugarwood Instagram Photos and Videos

gugarwood Gugar Wood @gugarwood mentions
Followers: 6,441
Following: 50
Total Comments: 0
Total Likes: 0

“Zaman ne de cabuk geçiyor Mona
Saat onikidir söndü lambalar
Uyu da turnalar girsin rüyana
Bakma tuhaf tuhaf göge bu kadar
Zaman ne de çabuk geciyor Mona” Daha neşredilmemişti, bu haliyle Sezai Bey’in ‘Mona Roza’ şiir kitabı. Ve bizim jenerasyon, fotokopi maharetiyle teksir ettikleri ... “Zaman ne de cabuk geçiyor Mona
Saat onikidir söndü lambalar
Uyu da turnalar girsin rüyana
Bakma tuhaf tuhaf göge bu kadar
Zaman ne de çabuk geciyor Mona”

Daha neşredilmemişti, bu haliyle Sezai Bey’in ‘Mona Roza’ şiir kitabı. Ve bizim jenerasyon, fotokopi maharetiyle teksir ettikleri kağıtlardaki bu şiiri elden ele dolaştırırdı. Hey gidi yıllar hey... #osmanlısaati #duvarsaati #ahşapsaat #ottoman #monoroza #istanbul
Read more
Özenle yapılan her bir ‘şey’, vakti geldiğinde olması gerektiği yerde yerini alıyor. ‘Bilge Mimar’ ...
Media Removed
Özenle yapılan her bir ‘şey’, vakti geldiğinde olması gerektiği yerde yerini alıyor. ‘Bilge Mimar’ Turgut Cansever imzası taşıyan bir yapının bahçeye bakan yüzünde, bütüne muhalefet etmeyen bir aksesuar halinde yer buldu ‘yamalı ahşap tablo’muz. Yazlık bir ev olarak planlanıp inşa ... Özenle yapılan her bir ‘şey’, vakti geldiğinde olması gerektiği yerde yerini alıyor. ‘Bilge Mimar’ Turgut Cansever imzası taşıyan bir yapının bahçeye bakan yüzünde, bütüne muhalefet etmeyen bir aksesuar halinde yer buldu ‘yamalı ahşap tablo’muz. Yazlık bir ev olarak planlanıp inşa edilen mesken @asiyancengelkoy olarak geniş bahçeli işyerine dönüştürülürken birincil gayesine azami dikkat edilmiş. Kapalı mekanda otururken ağaç dalları ardına saklanmış 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün adında mündemiç hatıralar içinizi burkabilir evet. Çayınızı kahvenizi yudumlarken keyfinizi kaçırabilir, gözleriniz bir noktaya kilitlenip elinizdeki çay buz kesilebilir. Sadece Çengelköyden sonsuz yaşamla mükafatlandırılmış onlarca güzel adam ‘şeffaf perdenin’ ardından tebessüm ederken sizi vatan millet ihanet şehadet imtihan dünya hesap gibi kavramları en sıcak haliyle tefekküre de zorlayabilir. Yok eğer tütüne müptela iseniz bahçeye çıkar Boğaz’dan esen rüzgara bırakırsınız efkarın dumanını... arkadaş ne oldu şimdi Allah aşkına, ahşap diyorduk tablo mimari... varoluşumuzun en asli olanına
değdiğinde gözünüz, toprak hatırınıza getirildiğinde, yolculuğunuzun künhüne temas ettiğinizde apansız buz kesen bir Aralık sabahı, an’da hiç oluverirsiniz. Değil mi ki ‘hiç, yoktan iyidir’.
Read more
Selam ile, Yüzyıllar önce günün teknik ve teknolojik imkanlarının yokluğunda üretilen bu eserler ...
Media Removed
Selam ile, Yüzyıllar önce günün teknik ve teknolojik imkanlarının yokluğunda üretilen bu eserler haddimizi bilmemizde bir imkan olarak dağ gibi durmaktalar karşımızda. Bu örnekler varlıklarıyla yolumuzu aydınlatıyor. Hatırlamak ve hatırlatmak için paylaşıyoruz siz dostlarla. *Hüsamettin ... Selam ile,
Yüzyıllar önce günün teknik ve teknolojik imkanlarının yokluğunda üretilen bu eserler haddimizi bilmemizde bir imkan olarak dağ gibi durmaktalar karşımızda. Bu örnekler varlıklarıyla yolumuzu aydınlatıyor. Hatırlamak ve hatırlatmak için paylaşıyoruz siz dostlarla.
*Hüsamettin Ağa (Dışarı) Camii 1574, Niğde
Read more
Selam ederiz. Gugar ailesi büyüyor biz daha çok çalışarak bu teveccühe karşılık vermek istiyoruz. Selam ederiz. Gugar ailesi büyüyor biz daha çok çalışarak bu teveccühe karşılık vermek istiyoruz.
Bu gün @tabitasarimpazari nın organizasyonu dahilinde oyma atölyesi gerçekleştirdik. #ahşapoyma ...
Media Removed
Bu gün @tabitasarimpazari nın organizasyonu dahilinde oyma atölyesi gerçekleştirdik. #ahşapoyma #oymacılık #ahşap #wooden #woodcarving #woodworking Bu gün @tabitasarimpazari nın organizasyonu dahilinde oyma atölyesi gerçekleştirdik.
#ahşapoyma #oymacılık #ahşap #wooden #woodcarving #woodworking
Şöyle bir cümle var hatırımızda; “Hiç bir dostluğun hiç bir yakınlığın dolduramadığı bir boşluk ...
Media Removed
Şöyle bir cümle var hatırımızda; “Hiç bir dostluğun hiç bir yakınlığın dolduramadığı bir boşluk alanı var içimde.” Bir çoğumuzun itiraf edemediği, hızlı akan zamanda düşünmeye fırsat tanımadığımız bir hakikat olarak durmakta söz, ki yıllarca sonra gelip yakalar bizi. Herneyse ... Şöyle bir cümle var hatırımızda; “Hiç bir dostluğun hiç bir yakınlığın dolduramadığı bir boşluk alanı var içimde.” Bir çoğumuzun itiraf edemediği, hızlı akan zamanda düşünmeye fırsat tanımadığımız bir hakikat olarak durmakta söz, ki yıllarca sonra gelip yakalar bizi.

Herneyse işimize bakalım (!). Harika tasarımlar üretiyoruz, acayip güzel fotoğraflar çekiyoruz, hakeza hakeza
Read more
Eğer masa başında çalışıyor; okuyor, yazıyor çiziktiriyorsanız ‘akrobat lamba’ vefalı bir dost ...
Media Removed
Eğer masa başında çalışıyor; okuyor, yazıyor çiziktiriyorsanız ‘akrobat lamba’ vefalı bir dost olarak yanıbaşınızda. Komple doğal ahşaptan üretildi. Aydınlatma ekipmanları birinci sınıf malzemelerden seçildi. Üçüncü yaşına girdi akrobat lamba ve güzel tepkiler aldık sahibi ... Eğer masa başında çalışıyor; okuyor, yazıyor çiziktiriyorsanız ‘akrobat lamba’ vefalı bir dost olarak yanıbaşınızda. Komple doğal ahşaptan üretildi. Aydınlatma ekipmanları birinci sınıf malzemelerden seçildi. Üçüncü yaşına girdi akrobat lamba ve güzel tepkiler aldık sahibi olanlardan. Meşe ve ceviz ağacı seçenekleriyle satış sitemizde.
#masaüstülamba #masalambası #desklamp #aydınlatmatasarımı #oak #walnut #oak #istanbul
Read more
‘Geometri, ahşap tasarımda esası teşkil eden en temel öğedir’ diye bir cümleye çok itiraz gelmez ...
Media Removed
‘Geometri, ahşap tasarımda esası teşkil eden en temel öğedir’ diye bir cümleye çok itiraz gelmez diye düşünüyoruz. Bu üslup küçük masif parçaların işlevsel ve dekoratif kullanımına imkan sağlıyor olması bizim için en kıymetlisi. Aksi halde yakacak odun parçası olmaktan kurtulamıyor ... ‘Geometri, ahşap tasarımda esası teşkil eden en temel öğedir’ diye bir cümleye çok itiraz gelmez diye düşünüyoruz. Bu üslup küçük masif parçaların işlevsel ve dekoratif kullanımına imkan sağlıyor olması bizim için en kıymetlisi. Aksi halde yakacak odun parçası olmaktan kurtulamıyor güzelim doğal ahşaplar. Takip ettiğimiz bir kaç yurtdışı hesap ve daha bir çok mecradan bu üslubu çok farklı şekillerde uygulayan sayfalara ulaşabilirsiniz. Yeni haftanın bereketli günler getirmesini temenni ederek.

#wooddesign #ahsaptasarim #ahsapbanko #gugar #istanbul
Read more
Eylül geçti, sonbahar <span class="emoji emoji1f342"></span> en yakınımızda olanlardan aldı götürdü. Rahmet ola. Tamamlanmayı arzu ...
Media Removed
Eylül geçti, sonbahar en yakınımızda olanlardan aldı götürdü. Rahmet ola. Tamamlanmayı arzu eden bir hikaye kaldı bize. Yapıp ettiklerimizi karşımızda bulacağımız bir başlangıç bekliyor bizi. Tavsiye olunur ki ‘ ümit ve korku’ arasında sürdürmektir orta yol. Mübarek bir günün ortasından ... Eylül geçti, sonbahar 🍂 en yakınımızda olanlardan aldı götürdü. Rahmet ola. Tamamlanmayı arzu eden bir hikaye kaldı bize. Yapıp ettiklerimizi karşımızda bulacağımız bir başlangıç bekliyor bizi. Tavsiye olunur ki ‘ ümit ve korku’ arasında sürdürmektir orta yol. Mübarek bir günün ortasından selam ile .
.
.
Üretimine uzun süredir ara verdiğimiz ilk tasarımlarımızdan ‘hayali oval ayna’ ile karşınızdayız. İroko ahşabın enteresan kontrast veren renk ve dokusu, el üretimi seramikler, dikey ve yatay kullanıma imkan veren formu ile çok özel bir ayna.
#ayna #ahsapayna #seramikliayna #woodenmirror #iroko #seramik #istanbul
Read more
Atölyemizde e-ticaret sitemizde satışta olan ve bu mecradan paylaştığımız tasarımların üretimleri ...
Media Removed
Atölyemizde e-ticaret sitemizde satışta olan ve bu mecradan paylaştığımız tasarımların üretimleri devam ederken bir yandan da özel siparişlerimizin imalatı sürüyor. Kısa süre önce dekorasyonunu tamamladığımız @asiyancengelkoy ‘ün karşılama bankosu eksik kalmıştı. Bu gün imalathanemizde ... Atölyemizde e-ticaret sitemizde satışta olan ve bu mecradan paylaştığımız tasarımların üretimleri devam ederken bir yandan da özel siparişlerimizin imalatı sürüyor. Kısa süre önce dekorasyonunu tamamladığımız @asiyancengelkoy ‘ün karşılama bankosu eksik kalmıştı. Bu gün imalathanemizde ustalarımızla birlikte fotoğrafta gördüğünüz bankoyu tamamlamak için yorucu lakin pek keyifli bir çalışma yürüttük. Bu vesile ile Sadettin kardeşime ve ekibine selam eder yeni mekanlarının hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.
#aşiyançengelköy #ahsaptasarim #ahsapbanko #kafetasarım #üsküdar
Read more
Şöyleki, bazen de sizden gelen istekler üretimlerimizi belirliyor. Metal demonte ayak, masif ...
Media Removed
Şöyleki, bazen de sizden gelen istekler üretimlerimizi belirliyor. Metal demonte ayak, masif (tamamen doğal ahşap) ceviz ahşap tabla ve üç farklı yükseklik sehpa takımını oluşturdu. Önce kendi evlerimizde test ettik. Gayet memnunuz. Sizlere de tavsiye ederiz efendim. #ahsapsehpa ... Şöyleki, bazen de sizden gelen istekler üretimlerimizi belirliyor. Metal demonte ayak, masif (tamamen doğal ahşap) ceviz ahşap tabla ve üç farklı yükseklik sehpa takımını oluşturdu. Önce kendi evlerimizde test ettik. Gayet memnunuz. Sizlere de tavsiye ederiz efendim.
#ahsapsehpa #woodcoffeetable #woodworking #cevizsehpa #masifahsap #üçlüsehpa
Read more
Necati çizdi, Tamer defalarca seramik kalıbı aldı, ustalarımız doğal ahşabı marifetleriyle ...
Media Removed
Necati çizdi, Tamer defalarca seramik kalıbı aldı, ustalarımız doğal ahşabı marifetleriyle çizime sadık kalarak eğdi, gugaramca elektrik malzemeleri için Şişhane’de ayak basmadık yer bırakmadı ve yeni bir ürün huzurlarınıza geliverdi. Şimdilik bir adı yok. Bahtının açık olması ... Necati çizdi, Tamer defalarca seramik kalıbı aldı, ustalarımız doğal ahşabı marifetleriyle çizime sadık kalarak eğdi, gugaramca elektrik malzemeleri için Şişhane’de ayak basmadık yer bırakmadı ve yeni bir ürün huzurlarınıza geliverdi. Şimdilik bir adı yok. Bahtının açık olması için iyi dileklerinize talip. Hadi hayırlısı... #masaüstülamba #lambader #seramik #ahşap #decorativelamp #tasarım #aydınlatma #hediyelik #istanbul
Read more
‘Pİ SANDALYE’ huzurlarınızda. Hadi hayırlısı Güzel temennileriniz eksik olmasın. Sağolun ...
Media Removed
‘Pİ SANDALYE’ huzurlarınızda. Hadi hayırlısı Güzel temennileriniz eksik olmasın. Sağolun varolun. #sandalye #ahsapsandalye #meşesandalye #woodchair #durmuyorüretiyoruz #istanbul ‘Pİ SANDALYE’ huzurlarınızda.
Hadi hayırlısı
Güzel temennileriniz eksik olmasın. Sağolun varolun.
#sandalye #ahsapsandalye #meşesandalye #woodchair #durmuyorüretiyoruz #istanbul
‘Pİ SANDALYE’ huzurlarınızda. Hadi hayırlısı Güzel temennileriniz eksik olmasın. Sağolun ...
Media Removed
‘Pİ SANDALYE’ huzurlarınızda. Hadi hayırlısı Güzel temennileriniz eksik olmasın. Sağolun varolun. #sandalye #ahsapsandalye #meşesandalye #woodchair #durmuyorüretiyoruz #istanbul ‘Pİ SANDALYE’ huzurlarınızda.
Hadi hayırlısı
Güzel temennileriniz eksik olmasın. Sağolun varolun.
#sandalye #ahsapsandalye #meşesandalye #woodchair #durmuyorüretiyoruz #istanbul
Dün olduğu gibi bu gün de elimizin/gücümüzün erişemediği bir çok haber alıyoruz yaşanmakta olan ...
Media Removed
Dün olduğu gibi bu gün de elimizin/gücümüzün erişemediği bir çok haber alıyoruz yaşanmakta olan haksızlıklara dair. Ahlanıp vahlanmak yerine her vatan evladının üzerine düşeni yapması, yapılası en hayırlı şeydir diye düşünenlerdeniz. Bizler üretiyoruz, rızkımızı temin ederken ... Dün olduğu gibi bu gün de elimizin/gücümüzün erişemediği bir çok haber alıyoruz yaşanmakta olan haksızlıklara dair. Ahlanıp vahlanmak yerine her vatan evladının üzerine düşeni yapması, yapılası en hayırlı şeydir diye düşünenlerdeniz. Bizler üretiyoruz, rızkımızı temin ederken bu topraklar için de bir şeyler yapıyor olmanın heyecanıyla. İşte ikinci üretimimiz sandalye. Ev, kafeterya, iç mekan dış mekan dahil bir çok yerde kullanıma uygun, meşe ağacının asilliği ustalarımızın maharetli elleri ve tasarımının özgün haliyle ‘Pİ SANDALYE’ huzurlarınızda. Hadi hayırlısı
Güzel temennileriniz eksik olmasın. Sağolun varolun.
#sandalye #ahsapsandalye #meşesandalye #woodchair #durmuyorüretiyoruz #istanbul
Read more
 #sandalye #ahsapsandalye #cevizsandalye #walnut #ahsaptasarım #istanbul
Media Removed
#sandalye #ahsapsandalye #cevizsandalye #walnut #ahsaptasarım #istanbul #sandalye #ahsapsandalye #cevizsandalye #walnut #ahsaptasarım #istanbul
 #sandalye #ahsapsandalye #cevizsandalye #walnut #ahsaptasarım #istanbul
Media Removed
#sandalye #ahsapsandalye #cevizsandalye #walnut #ahsaptasarım #istanbul #sandalye #ahsapsandalye #cevizsandalye #walnut #ahsaptasarım #istanbul
Epey vakit düşündük. Hazırlığımızı yaptık. Ve komşu atölyelerle teşrikimesai yaparak, üç farklı ...
Media Removed
Epey vakit düşündük. Hazırlığımızı yaptık. Ve komşu atölyelerle teşrikimesai yaparak, üç farklı model ürettik. ilk modelimizi üç ayrı post ile paylaşıyoruz. Diğer üretimlerimize nazaran daha zahmetli ve daha yüksek maliyetli bir ürün. Haliyle skalası da daha yüksek. Bahtının açık ... Epey vakit düşündük. Hazırlığımızı yaptık. Ve komşu atölyelerle teşrikimesai yaparak, üç farklı model ürettik. ilk modelimizi üç ayrı post ile paylaşıyoruz. Diğer üretimlerimize nazaran daha zahmetli ve daha yüksek maliyetli bir ürün. Haliyle skalası da daha yüksek. Bahtının açık olması için iyi temennilerinizi eksik etmeyin.
#sandalye #ahsapsandalye #cevizsandalye #walnut #ahsaptasarım #istanbul
Read more
Selam ederiz efendim. Akrobat lamba bir de böyle huzurlarınızda. @ecographie varolsun. #akrobatlamba #woodenworks #meşe #tasarım #masalambası #istanbul Selam ederiz efendim. Akrobat lamba bir de böyle huzurlarınızda.
@ecographie varolsun.
#akrobatlamba #woodenworks #meşe #tasarım #masalambası #istanbul
Papatya sehpa, buyrunuz ! #papatyasehpa #walnutwood #cevizahşap #torna #woodturning #ahsaptorna #istanbul Papatya sehpa, buyrunuz !

#papatyasehpa #walnutwood #cevizahşap #torna #woodturning #ahsaptorna #istanbul
Çok özel ve özgün tasarım ‘ayinedar’ bir de bu haliyle görücüye çıkıyor. Zor üretim aşamalarından geçip stoklarımızda yerini aldı. #ayinedar #aynaahsap #woodenworking #karaağaç @ecographie #gugar #istanbul Çok özel ve özgün tasarım ‘ayinedar’ bir de bu haliyle görücüye çıkıyor. Zor üretim aşamalarından geçip stoklarımızda yerini aldı.
#ayinedar #aynaahsap #woodenworking #karaağaç @ecographie #gugar #istanbul
Söz vermiştik ‘Osmanlı saatinin’ bizce enteresan hikayesini paylaşmaya. Nasipse haftaiçi. ...
Media Removed
Söz vermiştik ‘Osmanlı saatinin’ bizce enteresan hikayesini paylaşmaya. Nasipse haftaiçi. Gelecek hafta çok özel üç yeni üretimimizi paylaşacağız. Pazar demeden çalıştık, gugardükkan içinde kurduğumuz mini stüdyomuzda fotoğrafladık. Bereketli, sağlıklı, sağ yanımıza daha ... Söz vermiştik ‘Osmanlı saatinin’ bizce enteresan hikayesini paylaşmaya. Nasipse haftaiçi. Gelecek hafta çok özel üç yeni üretimimizi paylaşacağız. Pazar demeden çalıştık, gugardükkan içinde kurduğumuz mini stüdyomuzda fotoğrafladık. Bereketli, sağlıklı, sağ yanımıza daha çok şey yazdıracağımız bir hafta temenni ediyoruz.
#osmanlısaati #duvarsaati #istanbul
Read more
Vakitlerimiz vardı zamanı en hakikisiyle duyumsatan, şimdilerde isimlerini dahi unuttuğumuz. ...
Media Removed
Vakitlerimiz vardı zamanı en hakikisiyle duyumsatan, şimdilerde isimlerini dahi unuttuğumuz. Seher vakti, işrak vakti, kuşluk akşam gecenin bir yarısı vardı. Gurup vaktini bilir misiniz. Rakamlarla tanımlanıp vaktin en derin seslenişinin duyulamaz olması bizden neleri alıp götürdü ... Vakitlerimiz vardı zamanı en hakikisiyle duyumsatan, şimdilerde isimlerini dahi unuttuğumuz. Seher vakti, işrak vakti, kuşluk akşam gecenin bir yarısı vardı. Gurup vaktini bilir misiniz. Rakamlarla tanımlanıp vaktin en derin seslenişinin duyulamaz olması bizden neleri alıp götürdü acep.
#nadirsaat #seramik #ahşap #ahşapişleri #woodworking
Read more
Bu Osmanlı Saatinin acayip bir hikayesi var. En yakın zamanda paylaşmak istiyoruz. Şimdilik fotoğraflarıyla ...
Media Removed
Bu Osmanlı Saatinin acayip bir hikayesi var. En yakın zamanda paylaşmak istiyoruz. Şimdilik fotoğraflarıyla iktifa edelim. Kalın sağlıcakla #osmanlısaati #duvarsaati #tasarım #woodworking #istanbul Bu Osmanlı Saatinin acayip bir hikayesi var. En yakın zamanda paylaşmak istiyoruz. Şimdilik fotoğraflarıyla iktifa edelim. Kalın sağlıcakla
#osmanlısaati #duvarsaati #tasarım #woodworking #istanbul
Akrobat lamba ismini hak ediyor! Ne dersiniz? #akrobatlamba #masalambası #woodworking #durmuyorüretiyoruz #ecographie #istanbul Akrobat lamba ismini hak ediyor! Ne dersiniz?
#akrobatlamba #masalambası #woodworking #durmuyorüretiyoruz #ecographie #istanbul
"....eski masum saatlerin yelkovanları, güneşin sema üzerindeki hareketiyle az çok ilgili bir hesaba uyarak, rakamların üzerinde yürürler ve sahiplerini, zamandan haberdâr ederlerdi. Zaman sonsuz bahçe ve saatler orada açan, gâh sağa gâh sola meyleden güneşten rengârenk çiçeklerdi....” Ahmet ... "....eski masum saatlerin yelkovanları, güneşin sema üzerindeki hareketiyle az çok ilgili bir hesaba uyarak, rakamların üzerinde yürürler ve sahiplerini, zamandan haberdâr ederlerdi. Zaman sonsuz bahçe ve saatler orada açan, gâh sağa gâh sola meyleden güneşten rengârenk çiçeklerdi....”
Ahmet Haşim
Video kurgu: @ecographie
Read more
güzel şeyler oluyor. pek bereketli günler yaşıyoruz. zorluktan sonra kolaylıklar beklemek inanmışlığımızdan. söz verdik; #durmuyorüretiyoruz . çok emek çok titiz çalışma neticesinde @ecographie videolar hazırladı gugarwood’a özel. Nasıl teşekkür etsek. İltifat sizlerin takdiri. ... güzel şeyler oluyor. pek bereketli günler yaşıyoruz. zorluktan sonra kolaylıklar beklemek inanmışlığımızdan. söz verdik; #durmuyorüretiyoruz . çok emek çok titiz çalışma neticesinde @ecographie videolar hazırladı gugarwood’a özel. Nasıl teşekkür etsek. İltifat sizlerin takdiri.
#ecographie #kitapdestek #woodworking #istanbul
Read more
Bayram öncesi son çalışmamızı da yanımıza alıp düştük yollara. Masaüstü ahşap bayrak üretimimiz ...
Media Removed
Bayram öncesi son çalışmamızı da yanımıza alıp düştük yollara. Masaüstü ahşap bayrak üretimimiz bir kaç gün içinde satış sitemiz www.gugarwood.com da olacak inşallah. Ve daha bir çok yeni tasarım video fotoğraf üretimlerimizi paylaşmak İçin gün sayıyoruz. #durmuyorüretiyoruz ... Bayram öncesi son çalışmamızı da yanımıza alıp düştük yollara. Masaüstü ahşap bayrak üretimimiz bir kaç gün içinde satış sitemiz www.gugarwood.com da olacak inşallah. Ve daha bir çok yeni tasarım video fotoğraf üretimlerimizi paylaşmak İçin gün sayıyoruz.
#durmuyorüretiyoruz #ahşapbayrak #gugar #gazlıgöl
Read more
Yanımıza bir kaç gugar olduğu halde koyulduk yola. Ahde çanta Niğde’de metruk bir yapıda fotoğraflandı. ...
Media Removed
Yanımıza bir kaç gugar olduğu halde koyulduk yola. Ahde çanta Niğde’de metruk bir yapıda fotoğraflandı. #ahşapçanta #woodenbag #gezginlerdükkan #walnut #deri #handmade Yanımıza bir kaç gugar olduğu halde koyulduk yola. Ahde çanta Niğde’de metruk bir yapıda fotoğraflandı.
#ahşapçanta #woodenbag #gezginlerdükkan #walnut #deri #handmade
‘Nadir seramikli saat’in yolu bir şekilde Niğde Kemerhisar’dan geçiverince. #duvarsaati #iroko ...
Media Removed
‘Nadir seramikli saat’in yolu bir şekilde Niğde Kemerhisar’dan geçiverince. #duvarsaati #iroko #seramik #gugarwood Seramikler : @tabitasarim ‘Nadir seramikli saat’in yolu bir şekilde Niğde Kemerhisar’dan geçiverince.
#duvarsaati #iroko #seramik #gugarwood
Seramikler : @tabitasarim
Mübarek ola. #kurbanbayramı #‏عيد مبارك
Media Removed
Mübarek ola. #kurbanbayramı #‏عيد مبارك Mübarek ola.
#kurbanbayramı #‏عيد مبارك
‘Tatil’ hiç bizden bir kavram değil . Ziyaret ederiz Sıla-i rahim* niyetiyle. Seyahat ederiz sıhhat ...
Media Removed
‘Tatil’ hiç bizden bir kavram değil . Ziyaret ederiz Sıla-i rahim* niyetiyle. Seyahat ederiz sıhhat bulmak için. Şimdilik son seramik paylaşımımız kahve fincanı ve -meşe ağacından imal- servis tepsisiyle birlikte. #seramik #ceramics #oak #kahvefincanı #istanbul #türkiye ‘Tatil’ hiç bizden bir kavram değil . Ziyaret ederiz Sıla-i rahim* niyetiyle. Seyahat ederiz sıhhat bulmak için. Şimdilik son seramik paylaşımımız kahve fincanı ve -meşe ağacından imal- servis tepsisiyle birlikte.
#seramik #ceramics #oak #kahvefincanı #istanbul #türkiye
düştüğü yerden şimdilerde ayağa kalkan bu ülke... bir nebze samimiyet gördüğünde fazlasıyla ...
Media Removed
düştüğü yerden şimdilerde ayağa kalkan bu ülke... bir nebze samimiyet gördüğünde fazlasıyla karşılık veren, bir küçük fedakarlığa karşısındakini mahcup edecek halde yüreğini açan, bir tebessüme onca farklılığını hiç sayan... Onlarca yorum mesaj iyi niyet temennileri. Dünyamız ... düştüğü yerden şimdilerde ayağa kalkan bu ülke... bir nebze samimiyet gördüğünde fazlasıyla karşılık veren, bir küçük fedakarlığa karşısındakini mahcup edecek halde yüreğini açan, bir tebessüme onca farklılığını hiç sayan...
Onlarca yorum mesaj iyi niyet temennileri. Dünyamız bir yönüyle felakete doğru sürüklenirken bir tarafta imtihanını güzelliklerle tamamlamaya gayret eden, tevazuyu rehber edenmiş güzel insanların çabaları... şükür gerektir! Sağolun varolun.
Not: bir kenarından ahşapla ilişkilendirdiğimiz el yapımı seramik ürün paylaşımlarımız bir
kaç gün daha sürecek. Tüm model renk ve fiyat detaylarını bayram sonrası e-ticaret sitemizde bulabileceksiniz.
#seramik #ahsapseramiktasarım #ahsaptasarim #istanbul
Read more
Gugarwood yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum. Gugarwood ...
Media Removed
Gugarwood yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum. Gugarwood bir marka değil, kendimizi en kısa yoldan ifade etmemiz işin kullandığımız bir ‘ünvan’ olarak bilinsin. Zira ‘marka’ asıl yapıp etmek istediğimiz şeylerin öz niyetini sakatlayan ... Gugarwood
yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum.
Gugarwood bir marka değil, kendimizi en kısa yoldan ifade etmemiz işin kullandığımız bir ‘ünvan’ olarak bilinsin. Zira ‘marka’ asıl yapıp etmek istediğimiz şeylerin öz niyetini sakatlayan bir içeriğe sahip.
Sabırla ve azimle en önemlisi sizlerin teveccühüyle bir yere vardık. Fabrikasyon modern üretim tekniklerine esir olmadan da bir şeyler üretmenin, bu yolla rızkımızı temin etmenin imkan dahilinde olduğunu nasip etti Mevla.
Ortak kaderi paylaştığımız yoğunluğu el emeği olan özgün tasarımların üretildiği irili ufaklı bir çok atölye ile tanış olduk bu süreçte. Birlikte güzel işler üretmeyi, helalinden kazanmayı, bildiklerimizi paylaşmayı amaç edindik. Ve bundan böyle amaç birliği içinde olduğumuz bu mütevazi atölyelerin üretimlerine gugarwood e-ticaret sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda yer vermeye başlayacağız. Önümüzde açılan bu güzel yolun hakkını verebilmeyi nasip etsin Mevlamız. Ya Allah bismillah.
Dipnot: ürünlerin tüm özellikleri, fiyat bilgileri, üretici künyeleri kurban bayramı sonrası www.gugarwood.com sitemizde yer alacak inşallah.
#seramik #handmade #seramikkupa #seramiktasarım #istanbul
Read more
 #durmuyorüretiyoruz Hep birlikte 🇹🇷 çiziktirme: @m.ahmetdemir Not: tüm dostlardan paylaşım ...
Media Removed
#durmuyorüretiyoruz Hep birlikte 🇹🇷 çiziktirme: @m.ahmetdemir Not: tüm dostlardan paylaşım rica ediyoruz. #durmuyorüretiyoruz
Hep birlikte 🇹🇷
çiziktirme: @m.ahmetdemir
Not: tüm dostlardan paylaşım rica ediyoruz.
Selam ederiz geç bir vakitten. Evet geç vakit ancak söyleyeceklerimiz var. Fotoğraftaki kitap ...
Media Removed
Selam ederiz geç bir vakitten. Evet geç vakit ancak söyleyeceklerimiz var. Fotoğraftaki kitap destekler üç ayrı ahşaptan üretilmekte. Çam meşe ve ceviz ağaçlarından. Bu topraklarda yetişen ve vakti geldiğinde kesilen ağaçlardan. Üzerinde metal menteşe ve çubuklar var, komşu atölyede ... Selam ederiz geç bir vakitten. Evet geç vakit ancak söyleyeceklerimiz var. Fotoğraftaki kitap destekler üç ayrı ahşaptan üretilmekte. Çam meşe ve ceviz ağaçlarından. Bu topraklarda yetişen ve vakti geldiğinde kesilen ağaçlardan. Üzerinde metal menteşe ve çubuklar var, komşu atölyede üretilen. doğal bir yağ ile cilalanıyor. Şimdilik ithal bir yağ. Elimizde bir miktar stoğumuz mevcut. Yeni üreteceklerimizin maliyeti yükselmiş olsa da indirimli satışlarımıza devam edeceğiz. Karınca kararınca bu ülkenin bağımsızlığına destek vermeye çalışacağız. Burada kazanıyoruz burada yaşıyoruz burada varolmaya devam edeceğiz.
#türkiyecumhuriyeti #türkiye🇹🇷 #sonkaletürkiye
Read more
Bir vakte doğduk. Nasibimiz bu. Bir ‘vakit’ içinde sürerken yaşamımız, ‘vaktin’ işaret ettiğine ...
Media Removed
Bir vakte doğduk. Nasibimiz bu. Bir ‘vakit’ içinde sürerken yaşamımız, ‘vaktin’ işaret ettiğine dair kafa yormalı insan. Bilenler ‘ilm-i hal’ demişler. Zamanın neliğine dair işaret edenlere ihtiyacımızın zirve yaptığı vakitlere erdik! Bir vakte doğduk. Nasibimiz bu. Bir ‘vakit’ içinde sürerken yaşamımız, ‘vaktin’ işaret ettiğine dair kafa yormalı insan. Bilenler ‘ilm-i hal’ demişler. Zamanın neliğine dair işaret edenlere ihtiyacımızın zirve yaptığı vakitlere erdik!
Her ne kadar eski tasarımlarımızı paylaşıyor olsak dahi yeni ürünler için çalışmalarımız devam ...
Media Removed
Her ne kadar eski tasarımlarımızı paylaşıyor olsak dahi yeni ürünler için çalışmalarımız devam ediyor. Ve ayrıca; uzun zamandır yapmayı planladığınız bir şeyin duyurusunu buradan yapmış olalım. Bundan böyle sitemizde gugar ürünleriyle birlikte seramik ve deri gibi doğal malzemeden ... Her ne kadar eski tasarımlarımızı paylaşıyor olsak dahi yeni ürünler için çalışmalarımız devam ediyor. Ve ayrıca; uzun zamandır yapmayı planladığınız bir şeyin duyurusunu buradan yapmış olalım. Bundan böyle sitemizde gugar ürünleriyle birlikte seramik ve deri gibi doğal malzemeden üretilmiş el imalatı özel ürünleri de göreceksiniz. Esenlikler dileriz.
#kitapdesteği #kitapokumak #ahsap #akçaabat #wooddesign
Read more
‘Telkari ahşap kandil’. Hadi yeni ad bulalım! E-ticaret sitemizde köklü değişiklikler yapmaya ...
Media Removed
‘Telkari ahşap kandil’. Hadi yeni ad bulalım! E-ticaret sitemizde köklü değişiklikler yapmaya çabalıyoruz. Fotoğraflar metinler vs vs. Bu ürünümüze de hususi bir ad vermek istiyoruz. Çok yoruyoruz sizi lakin birlikte karar verdiklerimizin bereketine inanıyoruz. Yarın akşam ... ‘Telkari ahşap kandil’. Hadi yeni ad bulalım!

E-ticaret sitemizde köklü değişiklikler yapmaya çabalıyoruz. Fotoğraflar metinler vs vs. Bu ürünümüze de hususi bir ad vermek istiyoruz. Çok yoruyoruz sizi lakin birlikte karar verdiklerimizin bereketine inanıyoruz. Yarın akşam nasipse sonuçlandırmış olalım. Elbette karar verdiğimiz ismin sahibine gidiverecek bu ürünümüz. Şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Mesajlarınızı tek tek kaydedip değerlendireceğiz, her zaman olduğu gibi.
Read more
‘El-Fettah’ Bu toprakların kapıları açıldı bize, bir nimet olarak. Şükür gerektir, her nasıl ...
Media Removed
‘El-Fettah’ Bu toprakların kapıları açıldı bize, bir nimet olarak. Şükür gerektir, her nasıl ifa edilirse. #esmaülhüsna #ahsaptasarim #fettah #istanbul ‘El-Fettah’

Bu toprakların kapıları açıldı bize, bir nimet olarak. Şükür gerektir, her nasıl ifa edilirse.
#esmaülhüsna #ahsaptasarim #fettah #istanbul
Evler vardı içinde elbise söküğü dikilen. ayakkabılar boyanan/cilalanan. Duvarlarında kandiller ...
Media Removed
Evler vardı içinde elbise söküğü dikilen. ayakkabılar boyanan/cilalanan. Duvarlarında kandiller asılan evler vardı, mushaf kapları. Sarığın/kavuğun özenle yerleştirildiği kavukluklar vardı. Şimdi bize kalan bir hatırayı anımsatmak öte bi şey değil. #kavukluk #ottoman #wooddesign ... Evler vardı içinde elbise söküğü dikilen. ayakkabılar boyanan/cilalanan. Duvarlarında kandiller asılan evler vardı, mushaf kapları. Sarığın/kavuğun özenle yerleştirildiği kavukluklar vardı. Şimdi bize kalan bir hatırayı anımsatmak öte bi şey değil.
#kavukluk #ottoman #wooddesign #tasarım #gugar #gugarkavukluk #istanbul
Read more
‘Eski Vakit’. Bilen bilir ancak minik bir anektod ; 0 1 2 3 4 ... şeklinde bildiğimiz semboller, ...
Media Removed
‘Eski Vakit’. Bilen bilir ancak minik bir anektod ; 0 1 2 3 4 ... şeklinde bildiğimiz semboller, yani bugün şu anda yazdığımız rakamlar Arap rakamları olup tüm dünyada kullanılmaktadır. yaygın bilinenin aksine paylaştığımız fotoğraftaki rakamlar ise Arap rakamları değildir. #woodclock ... ‘Eski Vakit’. Bilen bilir ancak minik bir anektod ;
0 1 2 3 4 ... şeklinde bildiğimiz semboller, yani bugün şu anda yazdığımız rakamlar Arap rakamları olup tüm dünyada kullanılmaktadır. yaygın bilinenin aksine paylaştığımız fotoğraftaki rakamlar ise Arap rakamları değildir.
#woodclock #duvarsaati #eskivakit #ahsaptasarim
Read more
“... ne kadar uzun olsa akşamla yatsı arası ömür çok kısa oldum olası kutuplarda da ah ölmek ...
Media Removed
“... ne kadar uzun olsa akşamla yatsı arası ömür çok kısa oldum olası kutuplarda da ah ölmek yarası ölmek yarası ...” Murat Kapkıner #mirrors #woodenmirror #ceramics #ahsapayna #gugarwood “...
ne kadar uzun olsa
akşamla yatsı arası
ömür çok kısa
oldum olası
kutuplarda da
ah
ölmek yarası
ölmek yarası ...”
Murat Kapkıner

#mirrors #woodenmirror #ceramics #ahsapayna #gugarwood
Yolumuz Maçka Taşköprü yaylasından geçti. #woodenbech #ahşapçanta #walnut #gugar #trabzon
Media Removed
Yolumuz Maçka Taşköprü yaylasından geçti. #woodenbech #ahşapçanta #walnut #gugar #trabzon Yolumuz Maçka Taşköprü yaylasından geçti.
#woodenbech #ahşapçanta #walnut #gugar #trabzon
Yollara düşerken yanımıza bir kaç gugar ürünü aldık. Ne iyi ettik :). Iphone Dock böyle güzellik ...
Media Removed
Yollara düşerken yanımıza bir kaç gugar ürünü aldık. Ne iyi ettik :). Iphone Dock böyle güzellik görmedi! #iphone #iphonedock #gugarwood #walnut #wooddesign Yollara düşerken yanımıza bir kaç gugar ürünü aldık. Ne iyi ettik :). Iphone Dock böyle güzellik görmedi!

#iphone #iphonedock #gugarwood #walnut #wooddesign
Kısacık bir dinleti arası, Murat Çelik; ‘gözlerim artık sende kalsın’ . @dussokagisakinimuratcelik Kısacık bir dinleti arası,
Murat Çelik;
‘gözlerim artık sende kalsın’ . @dussokagisakinimuratcelik
‘Osmanlı Saati’. Kestane ağacından imal. İndirimli satışı www.gugarwood.com da. #woodclock ...
Media Removed
‘Osmanlı Saati’. Kestane ağacından imal. İndirimli satışı www.gugarwood.com da. #woodclock #duvarsaati #osmanlısaati #ottoman #istanbul ‘Osmanlı Saati’. Kestane ağacından imal. İndirimli satışı www.gugarwood.com da.
#woodclock #duvarsaati #osmanlısaati #ottoman #istanbul
‘El-Fettah’ #ahsaptasarim #wooddidesign #hat #fatihcamii #walnut #istanbul
Media Removed
‘El-Fettah’ #ahsaptasarim #wooddidesign #hat #fatihcamii #walnut #istanbul ‘El-Fettah’

#ahsaptasarim #wooddidesign #hat #fatihcamii #walnut #istanbul
Mahir bir ustanın elinde şekillenen Trabzon telkari , meşe ahşap konstrüksiyonla birleşmesiyle ...
Media Removed
Mahir bir ustanın elinde şekillenen Trabzon telkari , meşe ahşap konstrüksiyonla birleşmesiyle “kandil” vücut buldu. Bir mum marifetiyle kullanılmaya fırsat verildiğinde bir çok hatıranın aydınlanmasına vesile olacaktır. #fatihmosque #oak #kandil #trabzontelkari #telkari ... Mahir bir ustanın elinde şekillenen Trabzon telkari , meşe ahşap konstrüksiyonla birleşmesiyle “kandil” vücut buldu. Bir mum marifetiyle kullanılmaya fırsat verildiğinde bir çok hatıranın aydınlanmasına vesile olacaktır.
#fatihmosque #oak #kandil #trabzontelkari #telkari #oillamp
Read more
‘Osmanlı Saati Kestane’ bu haftaki Sultanahmet Camii haremindem son paylaşımımız olsun. Kalın ...
Media Removed
‘Osmanlı Saati Kestane’ bu haftaki Sultanahmet Camii haremindem son paylaşımımız olsun. Kalın sağlıcakla #sultanahmetmesgue #osmanlısaati #clocks #kestane #Chestnut #istanbul ‘Osmanlı Saati Kestane’ bu haftaki Sultanahmet Camii haremindem son paylaşımımız olsun. Kalın sağlıcakla
#sultanahmetmesgue #osmanlısaati #clocks #kestane #Chestnut #istanbul