Imam__almahdi Instagram Photos and Videos

Loading...


imam__almahdi ۩عشاق المهدي۩ @imam__almahdi mentions
Followers: 105,775
Following: 64
Total Comments: 0
Total Likes: 0

التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
Loading...
. پنج شنبه دوم محرم سال شصت و یک ۲۷_وادی (کربلا) . چون به زمین کربلا رسیدند اسب امام ناگهان از حرکت ...
Media Removed
. پنج شنبه دوم محرم سال شصت و یک ۲۷_وادی (کربلا) . چون به زمین کربلا رسیدند اسب امام ناگهان از حرکت ایستاد و به هیچ وجه دیگر حاضر به حرکت نشد. از طرفی چون به فرات نزدیک میشدند حر هم دیگر حاضر نشد تا کاروان امام جلوتر از این بروند زیرا مخالف با دستور ابن زیاد بود. اباعبدالله نام منطقه را پرسیدند. عرض ... .
پنج شنبه دوم محرم سال شصت و یک
۲۷_وادی (کربلا)
.
چون به زمین کربلا رسیدند اسب امام ناگهان از حرکت ایستاد و به هیچ وجه دیگر حاضر به حرکت نشد. از طرفی چون به فرات نزدیک میشدند حر هم دیگر حاضر نشد تا کاروان امام جلوتر از این بروند زیرا مخالف با دستور ابن زیاد بود.
اباعبدالله نام منطقه را پرسیدند.
عرض کردند:غاضریه.
_نام دیگرش چیست؟
_شاطی الفرات که به آن نینوا هم میگویند.
_آیا نام دیگری هم دارد؟
_آری، کربلا!
حضرت فرمودند:
اعوذ بالله من الکرب و بلا.
اینجا محل استقرار ما و ریخته شدن خون ماست.
اینجا محل قبرهای ماست.
این را جدم رسول خدا قبلا به من گفته بود.
همه فرود آمدند.
حر واصحابش نیز در سوی دیگر منزل کردن.
امام خاندان و یاران را دور خود جمع کرد.به آنان نگاهی کرد و ساعتی گریستند.…
(در حقیقت این اولین روضه توسط خود حضرت در جمع یاران و خاندان بود)
سپس فرمود:
خدایا ما اولاد و خاندان پیامبرت محمد ص هستیم که از حرم جدمان رانده شده ایم و به وسیله ی بنی امیه مورد ستم واقع گشته ایم، خدایا! حق ما را بستان و ما را بر ستمگران پیروز فرما.
آنگاه رو به اصحاب کرد و فرمود:
مردم بنده ی خوار دنیا هستند و دین لقلقه ی زبانشان است. آنها تازمانی از دین حمایت میکنند که زندگیشان تأمین شود، اما وقتی در بوته ی آزمایش قرار گیرند دینداران کم میشوند.
سپس حمد وثنای خدا را گفت و بر جدش درود فرستاد و فرمود:
اما بعد؛ به درستی که پیش آمدی کرده که می بییند، دنیا دگرگون شده و خیرش رفته.منکر رو کرده و معروف رویگردان شده و فقط ته مانده ای از آن باقی مانده است. زندگی رنگ خود را از دست داده و همچون چراگاه نامناسبی شده است که رغبتی بدان نیست؛ نمی بینید که به حق عمل نمی شود و باطل را که از آن جلوگیری نگردد؟ با این وجود مومن دوست دارد بمیرد و من مرگ را تنها خوشبختی می دانم و زندگی با ستمکاران جز دلتنگی نیست.پس از سخنان اباعبدالله ع
زهیر برخاست و گفت:
((…اگر عمر ما به دنیا باشد و قرار باشد تا قیامت زنده باشیم، جنگ در ملازمت تو و کشته شدن را ترجیح میدهم.)) بریر نیز گفت:
((……خدا بر ما منت گذاشته تا زیر پرچم تو بجنگیم و اگر ما را قطعه قطعه کنند در روز قیامت به شفاعت جدت خواهیم رسید!)) سپس نافع برخاست و گفت:
((……دست مارا بگیر وهرجای دنیا خواهی برو.به خدا قسم از مقدرات خدا و مرگ واهمه ای نداریم.ما از قبل، دوستدار محبان تو و دشمن دشمنانت بودیم!))
امام در حق یارانش دعای خیر کرد…
.
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
. اول محرم سال 61 هجری . قصر بنی‌مُقاتِل یا مُقاتِل، از منزل‌گاه‌های نزدیک کوفه که امام حسین(ع)در ...
Media Removed
. اول محرم سال 61 هجری . قصر بنی‌مُقاتِل یا مُقاتِل، از منزل‌گاه‌های نزدیک کوفه که امام حسین(ع)در واقعه کربلا، پس از عذیب هجانات در آنجا منزل کرد و سپس شبانه راهی نینوا شد. امام حسین(ع)در این منزل‌گاه از عبیدالله بن حر جعفی و عمرو بن قیس مشرقی خواست که به او بپیوندد، اما آنها دعوت امام را نپذیرفتند.اهمیت ... .
اول محرم سال 61 هجری
.
قصر بنی‌مُقاتِل یا مُقاتِل، از منزل‌گاه‌های نزدیک کوفه که امام حسین(ع)در واقعه کربلا، پس از عذیب هجانات در آنجا منزل کرد و سپس شبانه راهی نینوا شد. امام حسین(ع)در این منزل‌گاه از عبیدالله بن حر جعفی و عمرو بن قیس مشرقی خواست که به او بپیوندد، اما آنها دعوت امام را نپذیرفتند.اهمیت این مکان نزد شیعیان به حضور و عبور امام حسین(ع) از آن است. وجه تسمیه
.
در این منزل قصری متعلق به مقاتل بن حسان بن ثعلبه بوده است.[۱]این منزل‌گاه میان عین التمر و شام و در نزدیکی قطقطانه قرار داشته است.[۲]امام حسین(ع) پس از عذیب هجانات به آنجا رفت.[۳]وی شبانه از قصر بنی مقاتل به سمت نینوا حرکت کرد.[۴]
.
وقایع
.
امام حسین(ع) در قصر بنی مقاتل، شخصی را که گفته شده حجاج بن مسروق جعفی بوده است[۵] به خیمه عبید الله بن حر جعفی فرستاد و از او خواست به دیدار ایشان بیاید. اما عبیدالله عذر آورد و پس از خواندن آیه استرجاع گفت: من قادر به یاری دادن او نیستم و دوست ندارم که او مرا ببیند یا من او را ببینم. امام حسین(ع) خود به خیمه او رفت و او را برای یاری فراخواند، عبیدالله عذر آورد ولی اسبش را در اختیار امام گذاشت امام آن را نپذیرفت.[۶]
در برخی منابع از دیدار عمرو بن قیس مشرقی به همراه پسر عمویش با امام حسین در این منزل یاد شده است. آنان نیز در برابر درخواست یاری امام عذر آوردند. امام آنان را نیز امر کرد تا از آنجا دور شوند تا صدای کمک‌خواهی امام را نشنوند.[۷]
به گفتۀ عقبة بن سمعان، امام حسین(ع) شبانه از قصر بنی مقاتل به سمت نینوا حرکت کرد، در نزدیکی همین منزل بود که بر زین اسب خوابش برد. پس از آنکه بیدار شد آیه استرجاع را بر زبان جاری کرد. و بر اساس خوابی که دیده بود از کشته شدن خود و همراهانش خبر داد. جمله معروف علی اکبر که «هنگامی که بر حق هستیم از مرگ هراسی نداریم؛ فَإِنَّنَا إِذاً لَا نُبَالِی أَنْ نَمُوتَ مُحِقِّین» در همین جا گفته شده است.[۸] برخی منابع این خواب امام حسین و گفتگوی وی با علی اکبر را مربوط به منزل ثعلبیه دانسته‌اند.[۹]
گفتگوی امام حسین و عبید الله بن حر جعفی در قصر بنی مقاتل
امام حسین از عبید الله بن حر جعفی خواست که به او بپیوندد.
عبید الله بن حر جعفی: به خدا سوگند، می‌دانم هر کس تو را همراهی کند در رستاخیز سعادتمند خواهد بود ولی امید ندارم که بتوانم برای تو کاری کنم. در کوفه هم یاوری برای تو نمی‌شناسم. تو را به خدا سوگند می‌دهم مرا به این کار وادار مکن که هنوز تن به مرگ درنداده‌ام، اما این اسب من که نامش ملحقه است از تو باشد...[۱۰]
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
. #ارتباط_امام_مهدی_عج_با_امام_حسین_ع #پست_اول . پيوستگي و ارتباط امام حسين (ع) با آخرين ...
Media Removed
. #ارتباط_امام_مهدی_عج_با_امام_حسین_ع #پست_اول . پيوستگي و ارتباط امام حسين (ع) با آخرين حجت الهي حضرت بقيةالله (ع) بسيار بارز و در خور تعمّق است؛ چرا که با بررسي ابعاد مختلف پيوند اين دو حجّت الهي به خوبي چگونگي فراهم شدن بستر حاکميّت احکام و ارزشهاي الهي در سرتاسر عالم مشخص مي شود. اين ... .
#ارتباط_امام_مهدی_عج_با_امام_حسین_ع
#پست_اول
.
پيوستگي و ارتباط امام حسين (ع) با آخرين حجت الهي حضرت بقيةالله (ع) بسيار بارز و در خور تعمّق است؛
چرا که با بررسي ابعاد مختلف پيوند اين دو حجّت الهي به خوبي چگونگي فراهم شدن بستر حاکميّت احکام و ارزشهاي الهي در سرتاسر عالم مشخص مي شود.
اين نوشته در پي آن است که برخي از پيوستگي هاي حضرت سيدالشهداء(ع) با موعود بزرگ جهاني حضرت مهدي (عج) را روشن سازد.
.
امام مهدي عج از تبار امام حسين ع
.
در مجموعه روايات منقول از پيامبراکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بارها تصريح شده است که منجي عالم بشريت حضرت مهدي(عج) از نسل امام حسين(ع) است.
از جمله روايت شده است که پيامبراکرم(ص) در يکي از روزهاي آخر عمر مبارکشان در حالي که دست شان را به شانه امام حسين(ع) گذاشته بودند خطاب به دختر بزرگوارشان حضرت زهرا(ع) فرمودند:
مهدي اين امت از نسل اين فرزندم است. دنيا به پايان نخواهد رسيد مگر اين که مردي از اولاد حسين(ع) قيام کرده جهان را باعدل و داد پر سازد... [1] .
.
ايشان در جاي ديگر در ضمن معرفي ائمه اطهار(ع) مي فرمايند:
امامان بعد از من دوازده نفرند که نُه نفر از آنها از تبار فرزندم حسين(ع) است که نهمين نفرشان قائم است اين دوازده تن اهل بيت و عترت من هستند. گوشت آنها گوشت من و خون آنها از خون من است. [2] .
.
امير مؤمنان علي بن ابي طالب(ع) روزي به حضرت اباعبداللَّه(ع) فرمودند:
نهمين فرزند تو اي حسين، قائم آل محمّد(ص) است او دين خدا را آشکار ساخته و عدالت را در سرتاسر زمين حاکميّت خواهد بخشيد... [3] .
.
در اين باره خود امام حسين(ع) نيز مي فرمايند:
نهمين فرزند من، قائم به حقّ است خداوند به وسيله او زمين مرده را دوباره زنده خواهد ساخت و دين را حاکميّت خواهد بخشيد. او حق را برخلاف ميل مشرکان و دشمنان احقاق خواهد کرد. [4] .
.
#ادامه_دارد

پي نوشت:
1. بحارالانوار، ج51، ص91.
2. کشف الغمة، ج3، ص294.
3. منتخب الاثر، ص467.
4. اعلام الوري، 384.
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
Loading...
#محرم #محرم_الحرام #السلام_علیک_یا_اباعبدالله_الحسین علیه السلام #محرم
#محرم_الحرام
#السلام_علیک_یا_اباعبدالله_الحسین علیه السلام
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
Loading...
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
. جا دارد در اينجا صلواتى را كه به ابو الحسن ضرّاب اصفهانى منسوب است و شيخ طوسى و سيّد ابن طاووس آن را ...
Media Removed
. جا دارد در اينجا صلواتى را كه به ابو الحسن ضرّاب اصفهانى منسوب است و شيخ طوسى و سيّد ابن طاووس آن را در اعمال عصر روز جمعه آورده اند ذكر كنيم بسيّد ابن طاووس فرموده:اين صلوات از مولاى ما حضرت مهدى(عج)روايت شده و حتى اگر تعقيب روز جمعه را به جهت،عذرى نتوانستى بخوانى، هرگز اين صلوات را ترك نكن به جهت ... .
جا دارد در اينجا صلواتى را كه به ابو الحسن ضرّاب اصفهانى منسوب است و شيخ طوسى و سيّد ابن طاووس آن را در اعمال عصر روز جمعه آورده اند ذكر كنيم بسيّد ابن طاووس فرموده:اين صلوات از مولاى ما حضرت مهدى(عج)روايت شده و حتى اگر تعقيب روز جمعه را به جهت،عذرى نتوانستى بخوانى، هرگز اين صلوات را ترك نكن به جهت امرى كه خدا جل جلاله ما را به آن آگاه نموده است.
آنگاه سيّد در ادامه سند آن را با متن صلوات نقل كرده، امّا شيخ در مصباح المتهجد فرموده:اين صلوات از حضرت صاحب الزّمان(عج)روايت شده كه در مكّه بدست ابو الحسن ضرّاب اصفهانى رسيده است و ما سند آن را بخاطر اختصار نسخه ذكر نكرديم.
و آن دعا اين است:
.
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
۱.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ سَيِّدِ الْمُرْسَلِينَ وَ خَاتَمِ النَّبِيِّينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ الْمُنْتَجَبِ فِي الْمِيثَاقِ الْمُصْطَفَى
فِي الظِّلالِ الْمُطَهَّرِ مِنْ كُلِّ آفَةٍ الْبَرِي ءِ مِنْ كُلِّ عَيْبٍ
الْمُؤَمَّلِ
لِلنَّجَاةِ الْمُرْتَجَى
لِلشَّفَاعَةِ الْمُفَوَّضِ إِلَيْهِ دِينُ اللَّهِ
اللَّهُمَّ شَرِّفْ بُنْيَانَهُ
وَ عَظِّمْ بُرْهَانَهُ
وَ أَفْلِجْ حُجَّتَهُ
وَ ارْفَعْ دَرَجَتَهُ
وَ أَضِئْ نُورَهُ
وَ بَيِّضْ وَجْهَهُ
وَ أَعْطِهِ الْفَضْلَ وَ الْفَضِيلَةَ
وَ الْمَنْزِلَةَ وَ الْوَسِيلَةَ
وَ الدَّرَجَةَ الرَّفِيعَةَ
وَ ابْعَثْهُ مَقَاماً مَحْمُوداً
يَغْبِطُهُ بِهِ الْأَوَّلُونَ وَ الْآخِرُونَ
وَ صَلِّ عَلَى أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ قَائِدِ الْغُرِّ الْمُحَجَّلِينَ
وَ سَيِّدِ الْوَصِيِّينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى الْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ،
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ وَ
حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
.
#ادامه_در_کامنت_اول
برای ترتیب خواندن دعا به شماره ها توجه کنید
Read more
 #التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز ...
Media Removed
#التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است : #التماس_دعا
#زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه
.
سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است :
 #التماس_دعا
Media Removed
#التماس_دعا #التماس_دعا
Loading...
 #پس_از_ظهور68 . «دلایل روشن برای اقامه عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور . «دلایل روشن برای اقامه ...
Media Removed
#پس_از_ظهور68 . «دلایل روشن برای اقامه عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور . «دلایل روشن برای اقامه عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور۶۸ اولین روشی که انبیاء در تحقق عدالت به کاربستند استفاده از دلایل روشن و به تعبیر قرآن «بینات» بوده است. ایشان در گام نخست با جهل مردم مبارزه کردند و آنان را از طریق دلایل ... #پس_از_ظهور68
.
«دلایل روشن برای اقامه عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور
.
«دلایل روشن برای اقامه عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور۶۸
اولین روشی که انبیاء در تحقق عدالت به کاربستند استفاده از دلایل روشن و به تعبیر قرآن «بینات» بوده است. ایشان در گام نخست با جهل مردم مبارزه کردند و آنان را از طریق دلایل و براهین روشن به نور ایمان وارد ساختند و مقدمات تحقق عدالت را فراهم آوردند. مقصود از این بینات در آیه شریفه سوره حدید ـ که در بخش قبل بیان گردید ـ دو چیز است:
.
الف. معجزاتی که انبیاء به عنوان دلیلی بر حقانیت خود از آنها استفاده می کردند.[۱]پیامبران از طریق ارائه معجزه ارتباط خود با علم غیب را برای عموم مردم به اثبات می رساندند و آنان را همدل و همراه خویش می نمودند تا مقدمات تحقق عدالت را در جامعه فراهم سازند. همین سیره در عصر ظهور امام زمان (عح) نیز وجود دارد و ایشان که وارث انبیا است نیز برای اثبات حقانیت خود از معجزات فراوانی بهره خواهد برد.[۲]
.
ب. دلایل عقلی که جهل مردم را از بین میبرد؛ پیامبران برخی دیگر از مردم را با استفاده از دلایل روشن عقلی همراه خویش می ساختند برای نمونه استدلال آنان در نفی بت پرسی مبنی بر اینکه «آنچه ساخته دست خود بشر است شایسته عبادت کردن نیست» و … نمونه روشنی از این دلایل عقلی است. به هر روی در عصر ظهور امام عصر (عج) نیز به کرات از این بیانات برهانی استفاده خواهد شد. تاکید امام عصر بر این چنین دلایل و براهین در بخشهای قبلی تشریح گردید.[۳]
.
به هر روی اولین روش حضرت برای اقامه عدالت جهانی «بهره مندی از دلایل روشن (معجزات و براهین عقلی)» است.
.
[۱] تفسیر نمونه، ج ۲۳، ص ۳۷۱.
[۲] برای مطالعه بیشتر، ر.ک: الارشاد، باب ۳۸.
[۳] ر.ک: #پس_از_ظهور49
.
http://monji12.com/l/qi
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #عدالت_در_اسلام #ظهور_عدالت
#عدالت #عدالت_روزی #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی #اجرای_عدالت
Read more
. مُنتَظَر . یکی از القاب حضرت مهدی علیه السلام «منتظَر» است؛ که در روایات فراوانی به آن اشاره شده ...
Media Removed
. مُنتَظَر . یکی از القاب حضرت مهدی علیه السلام «منتظَر» است؛ که در روایات فراوانی به آن اشاره شده است. حضرت مهدی علیه السلام هر چند خود همانند دیگر انسان‌ها، منتظر است که روزی فرا رسد و اراده خداوند متعال به برپایی حاکمیت جهانی عدل و قسط تعلق گیرد؛ اما تنها کسی است که انتظار ظهورش کشیده می‌شود؛ ... .
مُنتَظَر
.
یکی از القاب حضرت مهدی علیه السلام «منتظَر» است؛ که در روایات فراوانی به آن اشاره شده است. حضرت مهدی علیه السلام هر چند خود همانند دیگر انسان‌ها، منتظر است که روزی فرا رسد و اراده خداوند متعال به برپایی حاکمیت جهانی عدل و قسط تعلق گیرد؛ اما تنها کسی است که انتظار ظهورش کشیده می‌شود؛ از آن رو «منتظَر» نیز نامیده شده است.
.
از امام جواد علیه السلام سؤال شد:
ای فرزند رسول خدا!
[مهدی 2] به چه دلیلی منتَظَر نامیده شده است؟
فرمود:
«لِاَنَّ لَهُ غَیبَةً یَکْثُرُ اَیّامُها وَ یَطُولُ اَمَدُها فَیَنتَظِرُ خُرُوجَهُ المُخلِصُونَ وَ یُنکِرُهُ المُرْتابُونَ …»
(کمال‌الدین، ج 2، ص 378، ح 3.)
(به این علت که برای حضرت مهدی علیه السلام غیبتی است که روزهایش زیاد می‌شود و مدتش بسیار طول می‌کشد، پس مخلصان انتظار ظهورش را می‌کشند و شکاکان او را منکر خواهند شد …»
.
زرارة بن اعین نیز می‌گوید:
از امام صادق علیه السلام شنیدم که می‌فرمود:
«اِنَّ لِلْقائِمِ غَیْبَةً قَبْلَ اَنْ یَقُومَ.
قُلتُ لَهُ:
وَ لِمَ؟
قالَ:
یَخافُ - و اَوْمأَ بِیَدِهِ اِلی بَطْنِهِ
ثُمّ قال:
یا زُرارَةُ!
وَ هُوَ المُنتَظَرُ الَّذی یَشُکُّ النَّاسُ فِی وِلادَتِهِ …»
(کمال‌الدین، ج 2، ص 342، ح 24.)
(به درستی که برای قائم پیش از آنکه قیام کند غیبتی است.
عرض کردم:
قربانت شوم! برای چه؟
فرمود:
می‌ترسد - و به شکم و گردن خود اشاره کرد - سپس فرمود:
او است منتظری که مردم در تولدش شک کنند …»
Read more
هوا، هوای عاشقی<span class="emoji emoji2764"></span> یک هفته مانده به ماه عاشقی و رفتن به پیشواز محرم درجوار بارگاه ملکوتی امام رئوف ،امام ...
Media Removed
هوا، هوای عاشقی یک هفته مانده به ماه عاشقی و رفتن به پیشواز محرم درجوار بارگاه ملکوتی امام رئوف ،امام مهربانی ها، حضرت امام رضا(ع) دعاگوی همه ی دوستان و محبان اهل بیت(ع) هستیم هوا، هوای عاشقی❤
یک هفته مانده به ماه عاشقی و رفتن به پیشواز محرم درجوار بارگاه ملکوتی امام رئوف ،امام مهربانی ها، حضرت امام رضا(ع)
🌺
دعاگوی همه ی دوستان و محبان اهل بیت(ع) هستیم
Loading...
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين ...
Media Removed
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و ... .
داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران
.
مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و انواع و اقسام طلا و جواهرات را بر لباس‌هاي خود نصب كرده‌اند.
وقتي اين شصت نفر براي ديدار با پيامبر، وارد مسجد مي‌شوند، همه با حيرت و تعجب به آنها نگاه مي‌كنند. اما پيامبر بي‌اعتنا از كنار آنان مي‌گذرد و از مسجد بيرون مي‌رود هم هيأت ميهمانان و هم مسلمانان، از اين رفتار پيامبر، غرق در تعجب و شگفتي مي‌شوند. مسلمانان تا كنون نديده‌اند كه پيامبر مهربانشان به ميهمانان بي‌توجهي كند به همين دليل، وقتي سرپرست هيأت مسيحي علت بي‌اعتنايي پيامبر را سؤال مي‌كند، هيچ كدام از مسلمانان پاسخي براي گفتن پيدا نمي‌كنند.
تنها راهي كه به نظر مي‌رسد، اين است كه علت اين رفتار پيامبر را از حضرت علي بپرسند، چرا كه او نزديك‌ترين فرد به پيامبر و آگاه‌ترين، نسبت به دين و سيره و سنت اوست. مشكل، مثل هميشه به دست علي حل مي‌شود. پاسخ او اين است كه:
«پيامبر با تجملات و تشريفات، ميانه‌اي ندارند؛ اگر مي‌خواهيد مورد توجه و استقبال پيامبر قرار بگيريد، بايد اين طلاجات و جواهرات و تجملات را فروبگذاريد و با هيأتي ساده، به حضور ايشان برسيد.»
اين رفتار پيامبر، هيأت ميهمان را به ياد پيامبرشان، حضرت مسيحي مي‌اندازد كه خود با نهايت سادگي مي‌زيست و پيروانش را نيز به رعايت سادگي سفارش مي‌كرد.
آنان از اين كه مي‌بينند، در رفتار و كردار، اين همه از پيامبرشان فاصله گرفته‌اند، احساس شرمساري مي‌كنند. ميهمانان مسيحي وقتي جواهرات و تجملات خود را كنار مي‌گذارند و با هيأتي ساده وارد مسجد مي‌شوند، پيامبر از جاي برمي‌خيزد و به گرمي از آنان استقبال مي‌كند. شصت دانشمند مسيحي، دور تا دور پيامبر مي‌نشينند و پيامبر به يكايك آنها خوشامد مي‌گويد، در ميان اين شصت نفر، كه همه از پيران و بزرگان مسيحي نجران هستند،‌ «ابوحارثه» اسقف بزرگ نجران و «شرحبيل» نيز به چشم مي‌خورند. پيداست كه سرپرستي هيأت را ابوحارثه اسقف بزرگ نجران، بر عهده دارد. او نگاهي به شرحبيل و ديگر همراهان خود مي‌اندازد و با پيامبر شروع به سخن گفتن مي‌كند: «چندي پيش نامه‌اي از شما به دست ما رسيد، آمديم تا از نزديك، حرف‌هاي شما را بشنويم».
پيامبر مي‌فرمايد: «آنچه من از شما خواسته‌ام، پذيرش اسلام و پرستش خداي يگانه است».
و براي معرفي اسلام، آياتي از قرآن را برايشان مي‌خواند.
#ادامه_کامنت_بعد
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
Loading...
 #پس_از_ظهور67 . «روش امام زمان (عج) همان روش پیامبران»عدالت ورزی در عصر ظهور . گذشت که امام قائم ...
Media Removed
#پس_از_ظهور67 . «روش امام زمان (عج) همان روش پیامبران»عدالت ورزی در عصر ظهور . گذشت که امام قائم (عج) در قامت همه انبیا ظهور می کند و تمام برنامه های ایشان و روش تربیتی آنها را سرمشق خود قرار می دهد. انبیائی که هدف از ارسال آنها تحقق عدالت بین عموم مردم بوده است[۱] بنابراین برای اینکه «برنامه ... #پس_از_ظهور67
.
«روش امام زمان (عج) همان روش پیامبران»عدالت ورزی در عصر ظهور
.
گذشت که امام قائم (عج) در قامت همه انبیا ظهور می کند و تمام برنامه های ایشان و روش تربیتی آنها را سرمشق خود قرار می دهد. انبیائی که هدف از ارسال آنها تحقق عدالت بین عموم مردم بوده است[۱] بنابراین برای اینکه «برنامه کیفیت تحقق عدالت جهانی» توسط امام زمان (عج) را بشناسیم لازم است روشهای پیامبران در تربیت جامعه و تلاش ایشان برای تحقق عدل را دنبال نمائیم. آری با شناخت روش های انبیاء می توانیم به این نکته ازعان کنیم که امام عصر (عج) تمامی آن روش ها را به صورت کامل تر و جامع تری به کار می بندد تا عدالت جهانی مستقر شود.
.
خداوند متعال در سوره مباکه حدید می فرماید: «همانا ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنان کتاب و ترازو [ى تشخیص حق از باطل‏] نازل کردیم تا مردم به عدالت بر خیزند، و آهن را که در آن براى مردم قوت و نیرویى سخت و سودهایى است فرود آوردیم تا خدا مشخص بدارد چه کسانى او و پیامبرانش را در غیاب پیامبران یارى مى ‏دهند؛ یقیناً خدا نیرومند و تواناى شکست ‏ناپذیر است.»[۲]در این آیه شریفه روشهای تربیتی انبیا در ضمن سه اصل تبیین شده است که در بخش های بعدی به تشریح آنها خواهیم پرداخت.
.
[۱] حدید: ۲۵.
[۲] حدید: ۲۵.
.
http://monji12.com/l/qh
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #عدالت_در_اسلام #ظهور_عدالت
#عدالت #عدالت_روزی #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی #اجرای_عدالت
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
 #پس_از_ظهور۶۶ . «کیفیت تحقق عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور . همه می دانیم که امام زمان (عج) هنگامی ...
Media Removed
#پس_از_ظهور۶۶ . «کیفیت تحقق عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور . همه می دانیم که امام زمان (عج) هنگامی که زمین پر از ظلم شده است ظهور می کند و آن را از حقیقت عدالت لبریز می گرداند. سوالی که در این بخش و بخشهای دیگر به دنبال تبیین آن هستیم این است: چگونه امام زمان عدالت جهانی را مستقر می سازد؟ کیفیت تحقق ... #پس_از_ظهور۶۶
.
«کیفیت تحقق عدالت»عدالت ورزی در عصر ظهور
.
همه می دانیم که امام زمان (عج) هنگامی که زمین پر از ظلم شده است ظهور می کند و آن را از حقیقت عدالت لبریز می گرداند. سوالی که در این بخش و بخشهای دیگر به دنبال تبیین آن هستیم این است: چگونه امام زمان عدالت جهانی را مستقر می سازد؟ کیفیت تحقق این عدالت که مطلوب و محبوب همه آزادی خواهان بشریت است چگونه است؟
.
در پاسخ لازم است به این نکته توجه کنیم که امام علیه السلام وارث همه انبیای الهی علیهم السلام است و روش او در تحقق عدالت، جامع تمام روشهائی است که آنها دنبال کرده اند. او با به کارگیری این روشها گویا در قامت همه انبیا ظاهر می شود تا همانطور که آنها در زمان خود عدالتی نسبی محقق ساختند او به تحقق عدالت مطلق اقدام نماید.
.
در روایت امام صادق علیه السلام می خوانیم:
«آقاى ما قائم، تکیه به خانه خدا میدهد و میگوید: الا اى اهل عالم! هر کس میخواهد آدم و شیث را ببیند، بداند که من همان آدم و شیث هستم، هر کس میخواهد نوح و پسرش سام را ‏بیند بداند که من همان نوح و سام میباشم، هر کس میخواهد ابراهیم و اسماعیل را بیند، بداند که من همان ابراهیم و اسماعیل هستم هر کس میخواهد موسى و یوشع را بیند بداند که من همان موسى و یوشع هستم. هر کس میخواهد عیسى و شمعون را بیند، بداند که من همان عیسى و شمعون هستم. هر کس میخواهد محمد و امیر المؤمنین (صلوات اللَّه علیهما) را بیند، بداند که من همان محمد و على هستم، هر کس میخواهد حسن و حسین را بیند، بداند که من همان حسن و حسین میباشم. هر کس میخواهد امامان اولاد حسین را بیند، بداند که من همان ائمه اطهار هستم. دعوت مرا بپذیرید و به نزد من جمع شوید»[۱]
.
پی نوشت:
[۱] بحار الانوار، ج ۵۳، ص۹.
.
http://monji12.com/l/qg
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #عدالت_در_اسلام #ظهور_عدالت
#عدالت #عدالت_روزی #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی #اجرای_عدالت
Read more
 #پس_از_ظهور65 . «پیشرفت علوم تجربی»تکامل اخلاق در عصر ظهور . هر چند وظیفه اصلی پیامبران الهی ...
Media Removed
#پس_از_ظهور65 . «پیشرفت علوم تجربی»تکامل اخلاق در عصر ظهور . هر چند وظیفه اصلی پیامبران الهی پرداختن به جزئیات علوم تجربی نبوده و بشر خود می توانسته است بسیاری از این امور را کشف کند اما در عین حال برخی از ایشان آورده هائی از علوم تجربی نیز برای بشر داشته اند. توصیه های دقیق طبی توسط پیامبران ... #پس_از_ظهور65
.
«پیشرفت علوم تجربی»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
هر چند وظیفه اصلی پیامبران الهی پرداختن به جزئیات علوم تجربی نبوده و بشر خود می توانسته است بسیاری از این امور را کشف کند اما در عین حال برخی از ایشان آورده هائی از علوم تجربی نیز برای بشر داشته اند. توصیه های دقیق طبی توسط پیامبران مختلف (علیهم السلام) و آموختن خیاطى توسط حضرت ادریس و کشتى‏ سازى و نجّارى توسط حضرت نوح و زره‏سازى بوسیله حضرت داوود و سلیمان‏ برخی از همین علوم هستند.
.
به هر روی روایت معروف بخش قبل، پرده از پیشرفت چشمگیر «علومی که پیامبران آورده اند» در عصر غیبت بر می دارد و می توان این پیشرفت را در حوزه «علوم تجربی» نیز دانست چنانچه ممکن است این معنا از برخی دیگر از روایات نیز استفاده شود؛
.
برای مثال از امام صادق (ع) منقول است که فرمود:
«در زمان قائم شخص مؤمن در حالیکه در مشرق بسر مى‏ برد، برادر خود را که در مغرب است دیده و نیز آنکه در مغرب است برادر خویش را در مشرق خواهد دید»[۱]و نیز فرمود:
«چون قائم ما قیام نماید خداوند گوش و چشم شیعیان ما را چنان تقویت مى‏کند که بین آنها و امام (ع) پست و پیک وجود نداشته باشد بگونه‏ای که وقتى امام با آنها سخن مى‏ گوید آنان مى‏شنوند و او را مى‏بینند و امام در جایگاه خود قرار دارد»[۲]قاعدتا این رفتارهای عمومی از شیعیان را نمی توان «معجزه» محسوب نمود؛ زیرا معجزه مختص به اولیاء الله است نه عموم مردم، بنابراین به نظر می رسد این رفتارها مرهون پیشرفت چشمگیر علوم تجربی شکل می گیرند.
.
[۱] بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۳۹۱.
[۲] بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۲۳۶.
.
http://monji12.com/l/qf
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
. مژده‌ى میلاد تو، نفحه‌ى باد صباست رایحه‌ى یاد تو با دل ما آشناست . آمدى و باب هر حاجت دلها شدى باب ...
Media Removed
. مژده‌ى میلاد تو، نفحه‌ى باد صباست رایحه‌ى یاد تو با دل ما آشناست . آمدى و باب هر حاجت دلها شدى باب حوائج تویى، نام تو ذکر خداست میلاد اباالرضا، امام موسی کاظم علیه السلام مبارک باد .
مژده‌ى میلاد تو، نفحه‌ى باد صباست
رایحه‌ى یاد تو با دل ما آشناست
.
آمدى و باب هر حاجت دلها شدى
باب حوائج تویى، نام تو ذکر خداست

میلاد اباالرضا، امام موسی کاظم علیه السلام مبارک باد🌸
 #آدینه . صفای ساحل چشمت به دریا میکشد ما را تمنای وصال تو به صحرا میکشد مارا . من از آدینه های بی ...
Media Removed
#آدینه . صفای ساحل چشمت به دریا میکشد ما را تمنای وصال تو به صحرا میکشد مارا . من از آدینه های بی تو ، از تکرار بیزارم فقط شوق تماشایت به فردا میکشد ما را . #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #انتظار #منتظر #جمعه #آدینه
.
صفای ساحل چشمت به دریا میکشد ما را
تمنای وصال تو به صحرا میکشد مارا
.
من از آدینه های بی تو ، از تکرار بیزارم
فقط شوق تماشایت به فردا میکشد ما را
.
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#انتظار
#منتظر
#جمعه
 #التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز ...
Media Removed
#التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است : #التماس_دعا
#زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه
.
سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است :
 #عید_غدیر . کجای قرآن از علی علیه السلام گفته است؟! . روزی معاویه وارد مکه شد، گروهی بر معاویه ...
Media Removed
#عید_غدیر . کجای قرآن از علی علیه السلام گفته است؟! . روزی معاویه وارد مکه شد، گروهی بر معاویه وارد شدند و گفتند: آیا می دانی که ابن عباس تفسیر قرآن می کند؟ . معاویه گفت: خب ابن عباس پسر عَمّ پیغمبر بوده، او از هاشمیان است! اگر او نکند که تفسیر کند؟! . گفتند: آیات را به نفع علی بن ابیطالب تفسیر ... #عید_غدیر
.
کجای قرآن از علی علیه السلام گفته است؟!
.
روزی معاویه وارد مکه شد، گروهی بر معاویه وارد شدند و گفتند:
آیا می دانی که ابن عباس تفسیر قرآن می کند؟
.
معاویه گفت:
خب ابن عباس پسر عَمّ پیغمبر بوده، او از هاشمیان است! اگر او نکند که تفسیر کند؟!
.
گفتند:
آیات را به نفع علی بن ابیطالب تفسیر می کند و ما از این قضیه شاکی هستیم!
.
معاویه گفت:
خودم رسما وارد مجلس می شوم و جمع شان را بر هم می زنم.
.
معاویه وارد مجلس تفسیر ابن عباس می شود، ابن عباس با چنان کیفیتی تفسیر آیات می کرد که معاویه هیچ جای اعتراضی برخود ندید!
بعد از مجلس معاویه رو به ابن عباس کرد و گفت:
ابن عباس تو تفسیر آیات می کنی یا فضائل علی بن ابیطالب را بازگو می کنی؟!
.
ابن عباس گفت:
معاویه به من بگو کجای قرآن است که فضائل علی بن ابیطالب نیست؟ از خودت هم سوال می کنم جواب می دهی؟
.
"انَّما اَنتَ مُنذِرُ و َلِکُلِ قَومِ هاد" این آیه برای کیست معاویه؟
.
معاویه گفت:
رسول خدا فرمود؛ منذر این امت منم و هادی وجود علی بن ابیطالب است.
.
ابن عباس گفت: "اِنَّما یُریدُ اللهُ لِیُذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ اَهلَ البَیتِ وَ یُطَهِّرَکُم تَطهیرا" بگو این آیه برای کیست معاویه؟
.
معاویه گفت:
این هم قصه ی طهارت و عصمت علی بن ابیطالب و اهل بیتش است.
.
ابن عباس گفت: "اِنَّما وَلیُّکُمُ اللهُ وَ رَسولُه وَالَّذینَ یُقیمونَ الصَّلوهَ وَ یُوتونَ الزَّکوةَ وَ هُم رکِعون" معاویه این آیه برای کیست؟
.
معاویه گفت:
زمانی که علی بن ابیطالب انگشتر در راه خدا داد این آیه بر حق علی نازل شد، قبول دارم! .
ابن عباس گفت: "عَمَّ یَتَساءَلون عَنِ النَّبَاِ العَظیم" معاویه بگو این آیه در حق کیست؟
.
معاویه گفت:
رسول خدا فرمود، خبر عظیم علی بن ابیطالب است که هم مردم ازش می پرسند و هم من از علی خواهم پرسید.
.
ابن عباس گفت: "وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللهِ جَمیعا وَ لا تَفَرَّقوا" بگو ببینم این آیه برای کیست؟
.
معاویه گفت:
پیغمبر فرمود، حبل الله علی بن ابیطالب است دست به دامن علی بزنید و جای دیگر نروید که گمراه میشوید.
.
ابن عباس گفت : "کَفی بِاللهِ شَهیدا بَینی وَ بَینَکُم" این آیه برای چیست معاویه؟
.
معاویه گفت:
این قصه قصه ی علم علی بن ابیطالب است که خدا همه ی علم جاری رو در سیره ی او تعریف میکند.
.
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
. #امام_علی_علیه‌_السلام #غدیر #رباعی . جبریل مکرر این صلا را سر داد بلغ، بلغ... ندا به پیغمبر ...
Media Removed
. #امام_علی_علیه‌_السلام #غدیر #رباعی . جبریل مکرر این صلا را سر داد بلغ، بلغ... ندا به پیغمبر داد فرمان خداست: بر سر دست بگیر آن دست که در رکوع انگشتر داد . چون صبح الست، عهد دیرینه گرفت قرآن مجسم، به روی سینه گرفت فرمود: علی از من و، من از علی‌ام آیینه به روی دست آیینه گرفت . آن روز که ... .
#امام_علی_علیه‌_السلام
#غدیر
#رباعی .
جبریل مکرر این صلا را سر داد
بلغ، بلغ... ندا به پیغمبر داد
فرمان خداست: بر سر دست بگیر
آن دست که در رکوع انگشتر داد
.
چون صبح الست، عهد دیرینه گرفت
قرآن مجسم، به روی سینه گرفت
فرمود: علی از من و، من از علی‌ام
آیینه به روی دست آیینه گرفت
.
آن روز که خم، به دست دو دریا رفت
فردوس به خاک‌بوسی صحرا رفت
فریاد فلک به «اِکفِیانی» برخواست
تا دست محمد و علی بالا رفت
.
خورشید طلوع کرده از لبخندش
نور است و هزار رشته در پیوندش
دیدند در آسمان دستان رسول
دست علی است و یازده فرزندش
.
در آینه مهر و مه، شکوفایی کرد
دستان علی، بلند بالایی کرد
آن روز خداوند، خودش از مردم
با سورۀ «مائده» پذیرایی کرد
.
بت‌خانۀ شرک را شکستی ای دست
بر خندق جهل، راه بستی ای دست
هر جا که نشان «فوق ایدیهم» بود
معنای «ید الله» تو هستی ای دست
.
«والعصر» که آیه آیۀ آن به علی
می‌خورد قسم، به دین به قرآن به علی
«اِنسانَ لَفی خُسر» بود دشمن او
باید که بیاوریم «ایمان» به علی
.
در سجدۀ شکر آفتاب افتاده
جای قدم ابوتراب افتاده
عمری‌ست که از حلاوت نام علی
حتی دهن کویر آب افتاده
.
سرچشمۀ روشن حیات است غدیر
عطر ملکوت صلوات است غدیر
گرچه به بلندای شکوهش نرسیم
کوتاه‌ترین، راه نجات است غدیر
.
#میثم_مؤمنی_‌نژاد
.
#شعر_شیعه
Read more
‌. ‌سلام من یک معلمم معلمی که تا یک سال پیش معنی محرومیت رو درک نمیکرد. اماتوی اولین سال خدمتش محرومیت رو باگوشت و خونش لمس کرده... چی بدترازین که داری درس میدی و میبینی بچه ها دارن ازگرما عرق میریزن و یکی یکی اجازه میگیرن برن بیرون ازکلاس آب بخورن؟ ولی خب باخوردن آب عطششون بیشترمیشه و برمیگردن؛ میدونید ... ‌.
‌سلام✋
من یک معلمم
معلمی که تا یک سال پیش معنی محرومیت رو درک نمیکرد.
اماتوی اولین سال خدمتش محرومیت رو باگوشت و خونش لمس کرده...
چی بدترازین که داری درس میدی و میبینی بچه ها دارن ازگرما عرق میریزن و یکی یکی اجازه میگیرن برن بیرون ازکلاس آب بخورن؟
ولی خب باخوردن آب عطششون بیشترمیشه و برمیگردن؛
میدونید چرا؟
آبسردکن دارن ولی پمپ آبی که آبو به سمت آبسردکن بکشه ندارن!
توی دمای بالا آب توی لوله هاگرم شده و باخوردن این آب عطش بچه ها بیشترمیشه...
جدا از اون
درحالیکه خیلی ازماها زیرکولرمینشینیم و دوساعت قطعی برق ماروکلافه میکنه این بچه ها صبح تاظهر توی گرمای طاقت فرسای بالای چهل درجه عرق میریزن😔
فکرمیکنم این بچه ها خیلی بیشترازما بزرگترها دارن میفهمن جمله ی "فدای لب تشنه ات یا حسین(ع)"یعنی چی...
بخاطر رفاه حال این بچه ها ما داریم تلاش میکنیم هزینه خرید شش تا کولر برای شش تا کلاس مدرسمون رو فراهم کنیم.
باتوجه به بالارفتن هرروزه ی قیمت ها قیمت هرکولر از دو تا دو وپونصد درنوسانه
برای تهیه این کولرها به یاری دستهای مهربون شما ها احتیاج داریم
لطفا همدلی و مهربونیتونو ازمادریغ نکنید
شماره کارت بانک ملی به نام #فاطمه_توکلی_اله_آبادی آموزگار روستای نهضت آباد شهرستان رودبارجنوب:
6037-9918-5034-5533
#عیدی_عید_غدیر‌

@_powerfull_teacher_
@_powerfull_teacher_
@_powerfull_teacher_
@_powerfull_teacher_
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
 #پس_از_ظهور64 . «گسترش علوم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . دانش های بشری پیشرفت چشمگیری در تاریخ ...
Media Removed
#پس_از_ظهور64 . «گسترش علوم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . دانش های بشری پیشرفت چشمگیری در تاریخ خود ثبت کرده اند. سیر پرشتاب حرکت این دانش ها به میزانی است که حتی پیش بینی در خصوص آنها امری بعید شمره می شود. برای مثلا هیچ کس نمی داند دانش تجربی خاصی مثل «شیمی» ده سال دیگر در چه نقطه ای ایستاده و چه کشفیاتی ... #پس_از_ظهور64
.
«گسترش علوم»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
دانش های بشری پیشرفت چشمگیری در تاریخ خود ثبت کرده اند. سیر پرشتاب حرکت این دانش ها به میزانی است که حتی پیش بینی در خصوص آنها امری بعید شمره می شود. برای مثلا هیچ کس نمی داند دانش تجربی خاصی مثل «شیمی» ده سال دیگر در چه نقطه ای ایستاده و چه کشفیاتی جدیدی را به ارمغان خواهد آورد.
.
صرف نظر از علوم تجربی علوم انسانی و علوم الهیاتی نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته اند و برای نمونه جایگاه و گستردگی علومی مثل تفسیر و کلام و فقه و … با جایگاه آنها در چندین قرن پیش قابل مقایسه نیست.
.
در زمانه ظهور دانشهای بشری سیر برق آسائی پیدا کرده و به یکباره چندین برابر می شوند. امام صادق (ع) مى‏فرماید: «دانش بیست و هفت حرف (شعبه و شاخه) است و مجموع آنچه پیامبران آورده‏اند دو حرف است و مردم تا آن روز بیش از آن دو حرف را نمى‏دانند و چون قائم قیام کند بیست و پنج حرف بقیه را برون آورده و در میان مردم منتشر مى‏سازد و بدین‏سان مجموع بیست و هفت جزء دانش را نشر مى‏دهد»[۱]هر چند این روایت ناظر به علومی است که پیامبران آورده اند اما نمی توان آن را شامل «علوم تجربی» محسوب نکرد زیرا خود پیامبران نیز آورده هائی در علوم تجربی داشته اند. در بخش بعد این نکته بیشتر تشریح می شود.
.
[۱] بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۳۳۶.
.
http://monji12.com/l/qe
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
 #امام_هادی #مدح_امام_هادی . لطف امام هادى و نور ولایتش ما را اسیر کرده به دام محبتش . بر لطف بى ...
Media Removed
#امام_هادی #مدح_امام_هادی . لطف امام هادى و نور ولایتش ما را اسیر کرده به دام محبتش . بر لطف بى کرانۀ او بسته ‏ایم دل امشب که جلوه گر شده خورشید طلعتش . منت خداى را که به ما کرده مرحمت توفیق برگزارى جشن ولادتش تبریک باد بانوى کبرى سمانه را کین غنچه بر دمید ز گلزار عصمتش ماه تمام و نیمۀ ذى ... #امام_هادی #مدح_امام_هادی
.
لطف امام هادى و نور ولایتش
ما را اسیر کرده به دام محبتش
.
بر لطف بى کرانۀ او بسته ‏ایم دل
امشب که جلوه گر شده خورشید طلعتش
.
منت خداى را که به ما کرده مرحمت
توفیق برگزارى جشن ولادتش

تبریک باد بانوى کبرى سمانه را
کین غنچه بر دمید ز گلزار عصمتش

ماه تمام و نیمۀ ذى حجه مطلعش
خیر کثیر وکوثر قرآن بشارتش

این است آن امام که تقدیر ایزدى
بعد از جواد داده مقام امامتش

این است آن امام که ذرات کائنات
اقرار کرده‏ اند به جود و کرامتش

این است آن امام که در برکة السّباع
شیران شوند رام و گذارند حرمتش

این است آن امام که از نقش پرده هم
ایجاد شیر زنده کند حکم قدرتش
این است آن امام که دشمن به چند بار
رخسار عجز سوده به درگاه عزتش

سر تا به پاى عاطفه و مرحمت ولى
دشمن به لرزه آمده از برق هیبتش

آن سومین ابوالحسن از خاندان وحى
چون سه على دیگر باشد عبادتش

افزون ز ریگ هاى بیابان عطاى او
بیش از ستاره ‏هاى درخشان فضیلتش

مائیم و دست و دامن آن حجت خدا
چون نا امید کس نشود از عنایتش

گردیده‏ ایم جمع به ذیل لواى او
افکنده‏ ایم دست به دامان رحمتش
از آستان قدس رضا هدیه مى‏ کنیم
آه دلى به غربت و اشکى به تربتش

یارب بحق فاطمه با فتح کربلا
بگشا بروى ما همه راه زیارتش

از لطف آن امام (مؤید) مؤید است
کو را نشان خدمت آل محمد است 🔸شاعر
#استاد_سیدرضا_مؤید
__________________________________
🔹اشعار ناب آئینے🔹
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
 #پس_از_ظهور63 «احیای سنت پیامبر (ص)»تکامل اخلاق در عصر ظهور . امیرالمونین علیه السلام، در بستر ...
Media Removed
#پس_از_ظهور63 «احیای سنت پیامبر (ص)»تکامل اخلاق در عصر ظهور . امیرالمونین علیه السلام، در بستر بیماری، هنگامی که از ضربه ناجوانمردانه ابن ملجم با فرقی شکافته مهمترین وصایای خویش را بیان می کردند فرمودند: «اما سفارشم به شما: خداست پس چیزى را با او شریک قرار ندهید، و محمّد صلّى اللّه علیه و ... #پس_از_ظهور63
«احیای سنت پیامبر (ص)»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
امیرالمونین علیه السلام، در بستر بیماری، هنگامی که از ضربه ناجوانمردانه ابن ملجم با فرقی شکافته مهمترین وصایای خویش را بیان می کردند فرمودند: «اما سفارشم به شما: خداست پس چیزى را با او شریک قرار ندهید، و محمّد صلّى اللّه علیه و آله است پس سنّت او را ضایع نکنید. این دو ستون را برپا نگاه دارید، و این دو چراغ را بیفروزید»[۱]
.
حضرت برای اسلام دو ستون و دو چراغ بیان می کنند، این دو را ستون می خوانند زیرا بدون آنها اسلام متزلزل می شود و چراغ می دانند زیرا بدون وجود آنها مسیر هدایت تیره و تار خواهد شد. مردمان زمانه ما عاملان خوبی به این وصیت نیستند و در حق حقیقت توحید و سنت رسول الله (ص) اجحاف می کنند.
.
در زمانه ظهور با طلوع آن خورشید جهان افروز «توحید» رونقی تازه می یابد و «سنت» رسول زنده می شود. در روایت آمده است: « [مهدى‏] بر طبق سنت رسول خدا صلى اللّه علیه و اله رفتار مى ‏کند و آنچه از نشانه‏ هاى گذشته باشد، از میان مى‏برد؛ همان‏گونه که پیامبر صلى اللّه علیه و اله نشانه ‏هاى جاهلیت را از بین برد. پس از ریشه ‏کن ساختن بدعت‏ها، اسلام را از نو پیاده مى ‏کند».[۲]
.
[۱] نهج البلاغه، خطبه ۱۴۹.
[۲] بحار الأنوار، ج ۵۲، ص ۳۵۲.
.
http://monji12.com/l/qd
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
. جا دارد در اينجا صلواتى را كه به ابو الحسن ضرّاب اصفهانى منسوب است و شيخ طوسى و سيّد ابن طاووس آن را ...
Media Removed
. جا دارد در اينجا صلواتى را كه به ابو الحسن ضرّاب اصفهانى منسوب است و شيخ طوسى و سيّد ابن طاووس آن را در اعمال عصر روز جمعه آورده اند ذكر كنيم بسيّد ابن طاووس فرموده:اين صلوات از مولاى ما حضرت مهدى(عج)روايت شده و حتى اگر تعقيب روز جمعه را به جهت،عذرى نتوانستى بخوانى، هرگز اين صلوات را ترك نكن به جهت ... .
جا دارد در اينجا صلواتى را كه به ابو الحسن ضرّاب اصفهانى منسوب است و شيخ طوسى و سيّد ابن طاووس آن را در اعمال عصر روز جمعه آورده اند ذكر كنيم بسيّد ابن طاووس فرموده:اين صلوات از مولاى ما حضرت مهدى(عج)روايت شده و حتى اگر تعقيب روز جمعه را به جهت،عذرى نتوانستى بخوانى، هرگز اين صلوات را ترك نكن به جهت امرى كه خدا جل جلاله ما را به آن آگاه نموده است.
آنگاه سيّد در ادامه سند آن را با متن صلوات نقل كرده، امّا شيخ در مصباح المتهجد فرموده:اين صلوات از حضرت صاحب الزّمان(عج)روايت شده كه در مكّه بدست ابو الحسن ضرّاب اصفهانى رسيده است و ما سند آن را بخاطر اختصار نسخه ذكر نكرديم.
و آن دعا اين است:
.
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
۱.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ سَيِّدِ الْمُرْسَلِينَ وَ خَاتَمِ النَّبِيِّينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ الْمُنْتَجَبِ فِي الْمِيثَاقِ الْمُصْطَفَى
فِي الظِّلالِ الْمُطَهَّرِ مِنْ كُلِّ آفَةٍ الْبَرِي ءِ مِنْ كُلِّ عَيْبٍ
الْمُؤَمَّلِ
لِلنَّجَاةِ الْمُرْتَجَى
لِلشَّفَاعَةِ الْمُفَوَّضِ إِلَيْهِ دِينُ اللَّهِ
اللَّهُمَّ شَرِّفْ بُنْيَانَهُ
وَ عَظِّمْ بُرْهَانَهُ
وَ أَفْلِجْ حُجَّتَهُ
وَ ارْفَعْ دَرَجَتَهُ
وَ أَضِئْ نُورَهُ
وَ بَيِّضْ وَجْهَهُ
وَ أَعْطِهِ الْفَضْلَ وَ الْفَضِيلَةَ
وَ الْمَنْزِلَةَ وَ الْوَسِيلَةَ
وَ الدَّرَجَةَ الرَّفِيعَةَ
وَ ابْعَثْهُ مَقَاماً مَحْمُوداً
يَغْبِطُهُ بِهِ الْأَوَّلُونَ وَ الْآخِرُونَ
وَ صَلِّ عَلَى أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ قَائِدِ الْغُرِّ الْمُحَجَّلِينَ
وَ سَيِّدِ الْوَصِيِّينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى الْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ،
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ
وَ حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَ صَلِّ عَلَى مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ إِمَامِ الْمُؤْمِنِينَ
وَ وَارِثِ الْمُرْسَلِينَ وَ
حُجَّةِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
.
#ادامه_در_کامنت_اول
برای ترتیب خواندن دعا به شماره ها توجه کنید
Read more
 #التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز ...
Media Removed
#التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است : #التماس_دعا
#زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه
.
سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است :
 #پس_از_ظهور62 . «رواج حکمت در بین مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . انسانها برای گوشه محدودی از ...
Media Removed
#پس_از_ظهور62 . «رواج حکمت در بین مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . انسانها برای گوشه محدودی از این دنیای فانی چه خونها که نریخته و نمی ریزند. بزرگترین جنایت های بشری در طول تاریخ، مربوط به همین منازعاتی است که در خصوص گوشه محدودی از دنیا ـ نظیر بخشی از یک سرزمین و یا مقداری ثروت و … ـ شکل گرفته است. . در ... #پس_از_ظهور62
.
«رواج حکمت در بین مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
انسانها برای گوشه محدودی از این دنیای فانی چه خونها که نریخته و نمی ریزند. بزرگترین جنایت های بشری در طول تاریخ، مربوط به همین منازعاتی است که در خصوص گوشه محدودی از دنیا ـ نظیر بخشی از یک سرزمین و یا مقداری ثروت و … ـ شکل گرفته است.
.
در نگاه قرآن کریم دنیا و تمام دارائی های آن «متاعی اندک»[۱] است که طبیعتا نزاع بر سر آن عاقلانه نیست. حال همین قرآن که تمام دنیا و آنچه در آن است را قلیل می شمارد «حکمت» را «خیر کثیر» محسوب می کند! مقایسه این دو (حکمت که کثیر است و دنیا که قلیل است) به راحتی اهمیت «حکمت» را نمایان می سازد.
.
حکمت به معنای «انجام کار محکم» است و دارنده آن به افعال لغو و بیهوده تن نمی دهد بلکه هر چه می کند دارای پشتوانه است و از سرچشمه حکمت نشات گرفته است. فزونی کارهای بیهوده در زمانه ما دلیل روشنی بر «نبود حکمت» در این زمانه است اما در عصر ظهور این خیر کثیر به برکت حضرت ولی عصر (عج) بین مردم رایج می گردد چرا که در روایت وارد شده است آن وجود نازنین بدون استثناء نمودن بخشی از مردم «به همه مردم، حکمت می آموزد»[۲]و این خیر کثیر را بین ایشان منتشر می کند.
.
[۱] نساء: ۷۷.
[۲] الغیبه (نعمانی)، ص ۲۳۸، ح ۳۰.
.
http://monji12.com/l/qc
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
. *تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه . "و فديناه بذبح عظيم" . (سوره صافات آيه 107) . . فضل ...
Media Removed
. *تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه . "و فديناه بذبح عظيم" . (سوره صافات آيه 107) . . فضل بن شاذان رحمه الله گوید: از حضرت رضا علیه السلام چنین شنیدم که آن زمان که خداوند تبارک و تعالی به حضرت ابراهیم علي نبينا و آله و عليه السلام امر فرمود که به جای فرزندش اسماعیل، گوسفندی را که خداوند ... .
*تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه
.
"و فديناه بذبح عظيم"
.
(سوره صافات آيه 107) .
.
فضل بن شاذان رحمه الله گوید:
از حضرت رضا علیه السلام چنین شنیدم که آن زمان که خداوند تبارک و تعالی به حضرت ابراهیم علي نبينا و آله و عليه السلام امر فرمود که به جای فرزندش اسماعیل، گوسفندی را که خداوند فرستاده بود ذبح نماید،
حضرت ابراهیم علیه السلام در دل آرزو کرد که ای کاش فرزندش اسماعیل علیه السلام را به دست خود ذبح می کرد و دستور ذبح گوسفند بجای ذبح فرزندش به او داده نشده بود، تا به این وسیله احساس پدری را که عزیزترین فرزندش را به دست خود ذبح می کند، داشته باشد و در نتیجه شایستهٔ رفیع ترین درجات ثواب در صبر برمصائب شود.
خداوند عزوجل نیز به او وحی فرمود که :
ای ابراهیم! محبوب ترین خلق من، نزد تو کیست!
ابراهیم گفت: خدایا! مخلوقی خلق نکرده ای که از حبیبت محمد صلي الله علیه و آله و سلم نزد من محبوب تر باشد.
خداوند به او وحی فرمود که: ای ابراهیم آیا او را بیشتر دوست داری یا خودت را؟
او گفت: نه، او را بیشتر دوست دارم.
خداوند فرمود: آیا فرزند او را بیشتر دوست داری یا فرزند خودت را؟
عرض کرد: فرزند او را.
خداوند فرمود: آیا بریده شدن سر فرزند او از روی ظلم، به دست دشمنانش دل تو را بیشتر به درد می آورد یا بریدن سر فرزندت به دست خودت بخاطر اطاعت از فرمان من؟
گفت: بریده شدن سر فرزند او به دست دشمنانش دل مرا بیشتر به درد می آورد.
خداوند فرمود:
گروهی که خود را از امت محمد صلي الله علیه و آله می دانند، فرزندش حسین عليه السلام را به ظلم وستم به مانند گوسفند ذبح خواهند کرد و با این کار مستوجب خشم و غضب من خواهند شد.
ابراهیم علیه السلام بر این مطلب جزع و فزع نموده، دلش به درد آمد و شروع به گریه کرد.
خداوند عزوجل هم به او چنین وحی فرمود:
ای ابراهیم! به خاطر این ناراحتی و جزع و فزعت بر حسین عليه السلام و قتل او، ناراحتی و اندوهت بر اسماعیل را ـ در صورتی که اگر او را ذبح می کردی ـ پذیرفتم، و رفیع ترین درجات ثواب، در صبر بر مصائب را به تو خواهم داد.
و این همان مطلبی است که آیه ((و فدیناه بذبح عظیم : ذبح بزرگی را جایگزین او کردیم )) بدان اشاره دارد.
.
#قربان
#محرم
منبع:
عيون اخبار الرضا عليه السلام – ج 1 ص 209
Read more
 #التماس_دعا
Media Removed
#التماس_دعا #التماس_دعا
 #حضرت_مسلم_بن_عقیل_علیه_السلام #شهادت #غزل . اینجا رسیده‌ام که مرا مبتلا کنی بر حال و روز ...
Media Removed
#حضرت_مسلم_بن_عقیل_علیه_السلام #شهادت #غزل . اینجا رسیده‌ام که مرا مبتلا کنی بر حال و روز نائب خود چشم وا کنی ای دلبر غریب مبادا که لحظه‌ای بر وعده‌های کوفی‌شان اعتنا کنی این کوچه‌گردی عاقبتش درد سیلی است باید به رنج فاطمه‌ام مبتلا کنی سنگم اگر زنند دل از تو نمی‌کنم تا که ز لطف ... #حضرت_مسلم_بن_عقیل_علیه_السلام
#شهادت
#غزل
.
اینجا رسیده‌ام که مرا مبتلا کنی
بر حال و روز نائب خود چشم وا کنی

ای دلبر غریب مبادا که لحظه‌ای
بر وعده‌های کوفی‌شان اعتنا کنی

این کوچه‌گردی عاقبتش درد سیلی است
باید به رنج فاطمه‌ام مبتلا کنی

سنگم اگر زنند دل از تو نمی‌کنم
تا که ز لطف گوشه‌ی چشمی به ما کنی

عید است ای حبیب، چه زیبا شود اگر
قربانی مِنای خودت را دعا کنی

اینجا که بار مرکب‌شان تیر و نیزه است
بهتر که فکر حنجر مه‌پاره‌ها کنی

برگرد جان خواهرت آقا که دیر نیست
با خنده‌های "حرمله و شمر" تا کنی

تا فرصت است زیور آلاله‌ها درآر
حاشا که دست دختر خود را رها کنی

ای کاش بهر دفن تن مُثله‌مُثله‌ات
جای کفن تو فکر کمی بوریا کنی

خوب است از اضافی پیراهنی که هست
معجر برای دخترکان دست و پا کنی

آبی رسان برای لب شیرخواره‌ات
حالا که روی جانب کرب و بلا کنی

از روی نیزه هم به سر ما محل بده
دور از بزرگی است که ترک وفا کنی!

#احسان_محسنی_فر
.
#شعر_شیعه
Read more
. <span class="emoji emoji23ea"></span>در روز عرفه امام زمان(عج) هم در صحرای عرفات همراه با حاجی ها، دعای عرفه می خواند. التماس دعا از ...
Media Removed
. در روز عرفه امام زمان(عج) هم در صحرای عرفات همراه با حاجی ها، دعای عرفه می خواند. التماس دعا از همه دوستان گرامی ________ ️امروز آخرین فرصت... . در روایات داریم اگر کسی در ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان و لیالی قدر آمرزیده نشد ، آخرین فرصتش روز عرفه است... . دوستان روز عرفه است و وقت ... .
⏪در روز عرفه امام زمان(عج) هم در صحرای عرفات همراه با حاجی ها، دعای عرفه می خواند.
التماس دعا از همه دوستان گرامی
________
♦️امروز آخرین فرصت...
.
🍃در روایات داریم اگر کسی در ماه رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان و لیالی قدر آمرزیده نشد ، آخرین فرصتش روز عرفه است...
.
🍃دوستان روز عرفه است و وقت دعای عرفه امام حسین(ع)، باز هم ارباب به کمک جاماندگان آمده...
.
💝 روز نهم ذیحجه است 💝
.
🌕 روز نهم ذیحجه، روز عرفه و از اعياد بزرگ است، گرچه به اسم عيد ناميده نشده و روزى است كه خدا بندگانش را به عبادت و طاعت خويش دعوت كرده و سفره هاى جود و احسانش را براى آنان گسترده، و شيطان در اين روز خوارتر و حقيرتر، و رانده تر و خشمناك تر از روزهاى ديگر است.
.
❇️روايت شده كه حضرت زين العابدين عليه السّلام در روز عرفه صداى سائلى را شنيد كه از مردم درخواست كمك می كرد، به او فرمود:
.
✳️واى بر تو، آيا در اين روز از غير خدا درخواست می كنى؟ .
⏪و حال آنكه براى بچه هاى در رحم، در اين روز اميد می رود، كه فضل خدا شامل حالشان گردد، و سعادتمند شوند.
Read more
. ای امیر عرفه بی تو صفا نیست که نیست، . حاجتی غیر ظهورت به خدا نیست که نیست... . #عرفه #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #Arafah
Media Removed
. ای امیر عرفه بی تو صفا نیست که نیست، . حاجتی غیر ظهورت به خدا نیست که نیست... . #عرفه #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #Arafah .
ای امیر عرفه بی تو صفا نیست که نیست،
.
حاجتی غیر ظهورت به خدا نیست که نیست...
.
#عرفه
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#Arafah
 #پس_از_ظهور61 . «زنده شدن امر به معروف و نهی از منکر»تکامل اخلاق در عصر ظهور . یکی از اساسی ترین ...
Media Removed
#پس_از_ظهور61 . «زنده شدن امر به معروف و نهی از منکر»تکامل اخلاق در عصر ظهور . یکی از اساسی ترین برنامه های اسلامی برای رشد اجتماعی مسلمین، فریضه امر به معروف و نهی از منکر است. بی تفاوتی برای جامعه مسلمانان تجویز نشده است و مسلمان نمی تواند در قبال فرو افتادن برادر دینی خود در گمراهی و ضلالت، ... #پس_از_ظهور61
.
«زنده شدن امر به معروف و نهی از منکر»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
یکی از اساسی ترین برنامه های اسلامی برای رشد اجتماعی مسلمین، فریضه امر به معروف و نهی از منکر است. بی تفاوتی برای جامعه مسلمانان تجویز نشده است و مسلمان نمی تواند در قبال فرو افتادن برادر دینی خود در گمراهی و ضلالت، سکوت نماید. اگر این فریضه الهی به صورت صحیح و با رعایت همه شرایط اعمال شود، عدالت و اخلاق و انسانیت بر تمام جامعه سایه می افکند و مسیر گمراهی و ضلالت مسدود می شود و امت مسلمانان به بهترین امت تبدیل می گردد.
.
قرآن کریم می فرماید: «کُنْتُمْ خَیْرَ أُمَّهٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ تَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَر؛[۱]شما بهترین امتى هستید که [براى اصلاح جوامع انسانى‏] پدیدار شده‏اید، به کار شایسته و پسندیده فرمان مى‏دهید و از کار ناپسند و زشت بازمى‏دارید.» گویا شرط بهترین امت بودن در این آیه شریفه «امر به معروف و نهی از منکر» است.
.
در زمانه ظهور بهترین امت انسانی تحقق پیدا می کند و این فریضه الهی توسط شخص حضرت زنده شده و خود ایشان اقدام به انجام آن می کنند. در روایات آمده است: «قائم [هنگامى‏که قیام مى‏کند]، مردم‏ را امر به معروف و نهى از منکر مى‏کند.»[۲] «دنیا پایان نمى‏یابد تا اینکه خداى عزّوجل، مردى از ما اهل بیت را برانگیزد؛ او به کتاب خدا عمل مى‏کند و زشتى در شما نمى‏بیند، مگر اینکه از آن نهى مى‏کند».[۳]
.
[۱] آل عمران: ۱۱۰.
[۲] کافی، ج ۱، ص ۴۲۹.
[۳] کافی، ج ۸، ص ۳۹۶.
.
http://monji12.com/l/qb
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
. من گريه مي کنم که تماشا کني مرا مانند طفل گمشده پيدا کني مرا . حجت قبول دلبر احرام بسته ام اي کاش ...
Media Removed
. من گريه مي کنم که تماشا کني مرا مانند طفل گمشده پيدا کني مرا . حجت قبول دلبر احرام بسته ام اي کاش در دعاي خودت جا کني مرا . با گريه کردن اين دل من زنده مي شود دل مرده آمدم که تو احيا کني مرا . اسباب زحمت تو شده اين گدا ولي هرگز مباد از سر خود وا كني مرا . تو سفره دار گريه ي ماه محرمي چشمي پر اشک مي ... .
من گريه مي کنم که تماشا کني مرا
مانند طفل گمشده پيدا کني مرا
.
حجت قبول دلبر احرام بسته ام
اي کاش در دعاي خودت جا کني مرا
.
با گريه کردن اين دل من زنده مي شود
دل مرده آمدم که تو احيا کني مرا
.
اسباب زحمت تو شده اين گدا ولي
هرگز مباد از سر خود وا كني مرا
.
تو سفره دار گريه ي ماه محرمي
چشمي پر اشک مي شوم، احيا کني مرا؟
.
بيت الحرامِ سينه زنان، كوي كربلاست
دارم اميد، مُحرم آنجا كني مرا
.
همراه خويش زائر شش گوشه ام کني
خاک قدوم اکبر ليلا کني مرا
.
اي روضه خوانِ تنگِ غروب منا بيا
پرچم به دوش ماتم كرب و بلا بيا
.
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#عرفه
#کربلا
#امام_زمان_عج
#امام_المهدی
#امام_حسین_ع
Read more
<span class="emoji emoji25fe"></span><span class="emoji emoji25aa"></span><span class="emoji emoji25aa"></span><span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji25aa"></span><span class="emoji emoji25aa"></span><span class="emoji emoji25fe"></span> <span class="emoji emoji1f334"></span>ای آنکه قبرت بی‌چراغ و سایبان است . <span class="emoji emoji1f334"></span>روضه نمی‌خواهی ،مزارت روضه خوان است . <span class="emoji emoji1f334"></span>گلدسته‌ات ...
Media Removed
ای آنکه قبرت بی‌چراغ و سایبان است . روضه نمی‌خواهی ،مزارت روضه خوان است . گلدسته‌ات سنگی‌ست ، روی تربت تو . گنبد نداری، گنبد تو آسمان است . شهادت جانگداز حضرت امام محمد باقر(ع) تسلیت باد ◾▪▪🌴🌴🌴▪▪◾
🌴ای آنکه قبرت بی‌چراغ و سایبان است
.
🌴روضه نمی‌خواهی ،مزارت روضه خوان
است
.
🌴گلدسته‌ات سنگی‌ست ، روی تربت تو
.
🌴گنبد نداری، گنبد تو آسمان است
.
▪🌴شهادت جانگداز حضرت امام محمد باقر(ع) تسلیت باد▪🌴
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
 #پس_از_ظهور60 . «نابودی گرگ صفتی»تکامل اخلاق در عصر ظهور . در روایتی معروف، درتوصیف زمانه پس ...
Media Removed
#پس_از_ظهور60 . «نابودی گرگ صفتی»تکامل اخلاق در عصر ظهور . در روایتی معروف، درتوصیف زمانه پس از ظهور امیر المومنین علیه السّلام می فرماید: «… میش و گرگ در یک محل مى‏چرند و کودکان با مار و عقرب‏ها بازى مى‏کنند و این گزندگان به آنان آسیبى نخواهند رسانید، بدى از بین رفته و نیکى باقى خواهد ماند.»[۱]در ... #پس_از_ظهور60
.
«نابودی گرگ صفتی»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
در روایتی معروف، درتوصیف زمانه پس از ظهور امیر المومنین علیه السّلام می فرماید: «… میش و گرگ در یک محل مى‏چرند و کودکان با مار و عقرب‏ها بازى مى‏کنند و این گزندگان به آنان آسیبى نخواهند رسانید، بدى از بین رفته و نیکى باقى خواهد ماند.»[۱]در توضیح این روایت شریف دو احتمال وجود دارد:
.
الف. امام زمان (عج) پس از قیام جهانی خود نه تنها ظالمان عالم را نابود می کند بلکه به صورتی معجزه وار ریشه درندگی و تجاوز و ظلم را خشک می کند تا حدی که نه تنها در بین انسانها ظالمی پیدا نمی شود بلکه در میان حیوانات نیز ریشه ظلم برچیده می شود و گرگها و عقرب ها و … از ظلم به حیوانات و انسانها دست می کشند.
.
ب. این روایت معنائی کنائی دارد یعنی به حدی عدالت در جامعه مهدوی ظهور پیدا می کند که «درنده خوئی» از بین می رود و دیگر انسانهای «گرگ صفت» وجود نخواهند داشت تا در حق زیردستانی که به منزله «میش» هستند ظلمی روا دارند همانطور که مردمان «عقرب صفت» که به آزار دیگران می پردازند از بین خواهند رفت.
.
[۱] عقد الدّرر، باب ۷، ص ۱۵۹.
.
http://monji12.com/l/qa
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
التماس دعا
Media Removed
التماس دعا التماس دعا
 #التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز ...
Media Removed
#التماس_دعا #زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه . سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است : #التماس_دعا
#زیارت #امام_زمان_عج در روز #جمعه
.
سید جلیل القدر، علی بن طاووس این زیارت را در روز جمعه برای مولای مان امام زمان ارواحنا فداه نقل کرده است :

Loading...