Loading Content...

à å ey hayat bir hiãƒâ

Loading...


Unique profiles
97
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Borçka, Alanya, Velvet Cafe Balat
Average media age
703.2 days
to ratio
6.1
Bazen çok mutsuz ya da umutsuzken bir şey, tek bir şey hayatı bir aşk mektubuna dönüştürebiliyor, ...
Media Removed
Bazen çok mutsuz ya da umutsuzken bir şey, tek bir şey hayatı bir aşk mektubuna dönüştürebiliyor, hem de hiç öyle aşık falan değilken. Belki güneşli bir gün, belki sebepsiz gülümseyen bir yüz, belki rengarenk bir kapı. Hepimizin sebepleri farklı. Fotoğraf Artvin'den. Bazen çok mutsuz ya da umutsuzken bir şey, tek bir şey hayatı bir aşk mektubuna dönüştürebiliyor, hem de hiç öyle aşık falan değilken. Belki güneşli bir gün, belki sebepsiz gülümseyen bir yüz, belki rengarenk bir kapı. Hepimizin sebepleri farklı.
Fotoğraf Artvin'den. 💌
Loading...
. Benim annem; “kibirli, ben merkezcil, ilgisiz annem” benim gerçeğimdi. Hayatıma sımsıkı tutunmuştu ...
Media Removed
. Benim annem; “kibirli, ben merkezcil, ilgisiz annem” benim gerçeğimdi. Hayatıma sımsıkı tutunmuştu ancak hiçbir zaman orada olmak istediğini hissetmedim. Diğer insanlar ve olaylar her zaman benden önceydi... En öne çıkan çocukluk anılarımda korkunç kavgalar ve genç kızın asla ... .
Benim annem; “kibirli, ben merkezcil, ilgisiz annem” benim gerçeğimdi. Hayatıma sımsıkı tutunmuştu ancak hiçbir zaman orada olmak istediğini hissetmedim. Diğer insanlar ve olaylar her zaman benden önceydi... En öne çıkan çocukluk anılarımda korkunç kavgalar ve genç kızın asla duymaması gereken sesler var.
.
Asla onun gibi olmayacağıma çok erken karar verdim. Annelik maceramda etrafımdaki herkesin şunu bildiğinden emin oldum. Eğer çocuğuma faydalı olmayacaksa o şeyi yapmayacağım. Çocukluğu boyunca keyif aldığı şeyler, üniversite yaz kampları ve aradaki her şey için para biriktirdik.
Her şeyi istediği anda elde eden bir çocuk değil sevilen, saygı gösterilen, sağlıklı ve üstüne düşünülmüş şekilde dikkate alınmış bir çocuk yetiştirmek istedim.
.
Ben onun yanındayken kendini güvende hissedecek ve dünyaya karşı kendi kişiliği ile ayakta durabilecek duygusal yeterlilikte olacağını ümit ediyorum. Ben yanında olmadığım zamanlarda bile onun yanında güç verecek şekilde bulunduğumu hissetmesini istiyorum. Hayatın hiçbir alanına baskınlık kurmadan, onun başka bir anne istemesine neden olmak istemiyorum.

#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Read more
İnsanlar ikiye ayrılır. Küçük yer insanı olanlar, şehir hayatı sevenler. (Tespit bizim işimiz ...
Media Removed
İnsanlar ikiye ayrılır. Küçük yer insanı olanlar, şehir hayatı sevenler. (Tespit bizim işimiz :))🏖⛱ . Son 15 gündür Kaş’tayım. Üzerimde bir vurdumduymazlık. Bir mıyır mıyır haller. Bir adambendecilik pardon sendecilik halleri falan. En son geçen gün yürüyüşe çıktım. Yol üstünde, ... İnsanlar ikiye ayrılır. Küçük yer insanı olanlar, şehir hayatı sevenler. (Tespit bizim işimiz :))🏖🏬🏡🏢⛱ .

Son 15 gündür Kaş’tayım. Üzerimde bir vurdumduymazlık. Bir mıyır mıyır haller. Bir adambendecilik pardon sendecilik halleri falan. En son geçen gün yürüyüşe çıktım. Yol üstünde, deniz manzaralı bir bankta mola verdim. Bir rehavet çöktü. Gözüme yavaş yavaş perde indi. Sonrası boşluk. Sonrası karanlık. Sonrası bilinmeyen. Resmen denizi izlerken bankta uyuyakalmışım. Bir hanımefendinin ‘iyi misiniz, ayyy noldu’ diye dürtmesi ile zıpladım 😂😂😂
Hayatımda hiç böyle bir şey başıma gelmemişti. Bankla beraber alıp götürseler haberim olmayacak. Bu nasıl bir mallık bilmiyorum ama hakikaten sessizliğe, yeşile, maviye ihtiyacım varmış. .

Haftasonu kapısında kuyruk olan mekanlarda beklemeyi sevmiyorsanız, Boğaz’da kahvaltı yapıcam diye iki saat trafikte eziyet çekmek size göre değilse, kıç kadar kafelerde dımtıs dımtıs çalınan müzikler beyninize beyninize işliyorsa... Ve siz bunların hepsinden illallah dediyseniz küçük yer insanı olmaya hazırsınız ponçiklerim 🙈🙈 .

Fotoğraf bugünden. Çukurbağ Yolundan... Gördüğünüz üzre sıfır kalabalık. Bol yeşillik. Hem de günlerden Pazar 🌿🌿
Kaş’a geldiğimden beri DM’den feci taciz mesajları alıyorum. Bir yandan daha çok story, post atın diyorsunuz. Bir yandan kıskanıp, tenhada kıstırıcam diyenler oluyor. Hafiften tırsmıyor değilim 🙈🙈😂 .

Veeeeee. Son 20 gün. Sonra geliyorum bir süre İstanbul’a. İçiniz rahatladı mı? Yoksa burada kalayım mı? Hahaha. .

Bu foto: Son postunda koruda piknik hayal ederken trafikte cinnet geçiren ortaaaam @gezginsincap’a gelsin. Ar yu yeşil? Ar yu deniz? 😂😂
#kas #antalya #akdeniz #gezerkenogrenenkas
Read more
Bazen sadece sessizce izlersin hayatı, neler oluyor,neler hissediyorsun diye. Bakıyorsun ama hangi gözle, o kadar şey oluyor ki kim ne kadarını farkediyor merak ediyorum bazen. Durup izliyorum uzaktan kim nerde, ne yapıyor, ben nerdeyim asıl soru ben sende nerdeyim! Koşuyorsun hayatı ... Bazen sadece sessizce izlersin hayatı, neler oluyor,neler hissediyorsun diye. Bakıyorsun ama hangi gözle, o kadar şey oluyor ki kim ne kadarını farkediyor merak ediyorum bazen. Durup izliyorum uzaktan kim nerde, ne yapıyor, ben nerdeyim asıl soru ben sende nerdeyim! Koşuyorsun hayatı yakalıyabilecekmiş gibi tutamadigin gibi birde kendinden o kadar çok şey kaybediyorsun ki farkına bile varamiyorsun, zaman, hayat,sevgi,dostluk,arkadaşlık bunlar hep kaybettiklerinin içinde, karşılığında ne kazandin peki kocaman bir hiç en önemlisi ne biliyormusun hep mutsuzsun Oysaki herşey daha mutlu olmak için değil mi? ama bak yalan dünyada o da sahte artık neyse uzun lafın kısası mutlu olmak için o kadar koşma, biraz geri çekil ve izle o zaman gerçek mutluluk nerde, ve kimin yanında göreceksin..... Seyrederken en sevdiğin şarkıyı hayal et...
Read more
Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir ...
Media Removed
Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir erkek çocuğuna hemşireler önlüğü kesip onun boyuna getirdiler.Korkmaması için kardeşinin durumunu anlattılar.Nelerden geçtik ey hayat.Her mutluluğun,her acının bir sonu var. Dün Kartal’ın ... Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir erkek çocuğuna hemşireler önlüğü kesip onun boyuna getirdiler.Korkmaması için kardeşinin durumunu anlattılar.Nelerden geçtik ey hayat.Her mutluluğun,her acının bir sonu var. Dün Kartal’ın kontrolünü sormuşsunuz.Kontrol iyi geçti biraz kilo vermiş ,bir de göğüs kafesinde çok fazla açıp kapadıkları için büyümenin etkisiyle bir kemiği yamulmaya elle hissedilen bir çıkıntı oluşmaya başladı.Takip edeceklermiş.Ben geçenlerde laf arasında Türkiye’ye dönsek orada bir doktor ayarlasak arada buraya kontrollere gelip gitsek demiştim.Doktorun artık ülkenize dönebilirsiniz veya şu kadar süre sonra dönebilirsiniz demesini beklerken şöyle bir rapor aldık. “Değerli aile oğlunuz çok ciddi bir kalp rahatsızlığı geçiriyor.Nakil kesin bir çözüm değildir.Sadece başka bir hastalığın yerine yenisini koymaktır.Ömür boyu ciddi bir bakım gerektirir.Bu sebeple nakil sonrası için gerekli olan devam tedavileri tarafımızdan titizlikle sürdürülmektedir.Tedavinizin Türkiye’de devamı için yeterli donanım ve bebek kalp nakli devam tedavisi tecrübesi araştırmalarımıza göre maalesef henüz yeterli değildir.Bu sebeple devam tedavisi takibinin aksatılmaması ve takibin hastanemizde devamlılığı oğlunuz için hayati önem taşımaktadır.Saygılarımızla”
Al bakalım şimdi gelde ağlama.Dönmeyin de demiyor,ama dönersen de hayati riskin var diyor.Ne zaman döneceksiniz,veya artık hep oradamı yaşayacaksınız sorularınız oluyor ya işte ben de bilmiyorum.Kartal için en güvenli yer neresi ise orada yaşamaya devam etmek zorundayız.Şimdilik tek bildiğim bu.Ha tabi bir de maddi konular var.Biran önce evi yerleştirip işime gücüme bakmam gerekli çünkü artık türk parasını euroya çevirerek geçinmemiz giderek zorlaşıyor.Evinize hiçbir hastalık uğramasın dilerim.Zor cidden zor.Yine de çok şükür bin şükür ailece aynı çatı altındayız ya elbet bunlarda geçer.Yeni bir hayata alışırız sağlık olsun.Not: Evimizde normal hatlarımızın interneti çekmiyo,tv bağlantımız yok anten çalışmıyor.Telekom internetimizi bağlamak için 3 hafta sonraya randevu veriyor.Dumanla haberleşiriz bişey olursa. 😂😂😂
Read more
<span class="emoji emoji1f449"></span>Adı ‘Lâşey’di, yani ‘hiç’. Hayata gelişini kendisi belirlemediği gibi, adını da kendisi belirlememişti. ...
Media Removed
Adı ‘Lâşey’di, yani ‘hiç’. Hayata gelişini kendisi belirlemediği gibi, adını da kendisi belirlememişti. Zaten insan neyi tam olarak belirleyebilirdi ki? Çocuk, ‘Lâşey’ adının bu şekilde konmasıyla birlikte kaderinin de çizildiğini anlar gibiydi. Hiç olup her şeye ulaşmak; O’nu ... 👉Adı ‘Lâşey’di, yani ‘hiç’. Hayata gelişini kendisi belirlemediği gibi, adını da kendisi belirlememişti. Zaten insan neyi tam olarak belirleyebilirdi ki? Çocuk, ‘Lâşey’ adının bu şekilde konmasıyla birlikte kaderinin de çizildiğini anlar gibiydi. Hiç olup her şeye ulaşmak; O’nu bulmak, O’nunla olmak, O’nda yok olmak. İşte hayatının gayesi buydu artık.. 👉Her ego yapmaya başladığımı hissettiğimde ,her öfkelendiğimde beni sakinleştiren bir şey olmasını istemiştim.
Bana benliğimi hatırlatan nerden nereye gideceğimi unutturmayan
Bir HİÇ olduğumu bildiren.
İyi'ki🙏
Read more
Loading...
- ölmeye doğanlar sanatçıdır. Öleceklerini bile bile doğanlar! Kendileridir heykel, müzik, ...
Media Removed
- ölmeye doğanlar sanatçıdır. Öleceklerini bile bile doğanlar! Kendileridir heykel, müzik, resim, sinema. Hiçbir şey yapmadan da sanatçı olunur. Hiçbir şey üretmeden, sadece hayatı bir sanat haline getirerek de bir sanatçı olunur. #onurollstyleontheway - ölmeye doğanlar sanatçıdır.
Öleceklerini bile bile doğanlar!
Kendileridir heykel, müzik, resim, sinema.
Hiçbir şey yapmadan da sanatçı olunur.
Hiçbir şey üretmeden, sadece hayatı bir sanat haline getirerek de bir sanatçı olunur.
#onurollstyleontheway
Günaydın <span class="emoji emoji1f343"></span>şu sosyal medya denen şey ne acayip şey ya <span class="emoji emoji1f624"></span>aklına esen yorum yazıp karşısındakini -mesela ...
Media Removed
Günaydın şu sosyal medya denen şey ne acayip şey ya aklına esen yorum yazıp karşısındakini -mesela bu kişi ömrü hayatı boyunca hiç görmediği bir sanatçı bir fenomen ya da bir manken olabilir -ahlaksızlıkla suçlayabiliyor ya da ne bileyim ne çirkin çocuğun var diyebiliyor pardon da ... Günaydın 🍃şu sosyal medya denen şey ne acayip şey ya 😤aklına esen yorum yazıp karşısındakini -mesela bu kişi ömrü hayatı boyunca hiç görmediği bir sanatçı bir fenomen ya da bir manken olabilir -ahlaksızlıkla suçlayabiliyor ya da ne bileyim ne çirkin çocuğun var diyebiliyor 😳pardon da siz kimsiniz çocuk bu yahu çanta değil güzel olur çirkin olur size ne annesine göre her çocuk dünya güzeli 😇yahu siz yoksa yolda yürüyen bi anneyi durdurup bebeğin ne çirkin mi diyorsunuz ya da diyebiliyor musunuz ? Ya da ne bileyim bir kadın görüp suratına domuza benziyorsun diyebiliyor musunuz ? Burnun ne biçim ,ayakaların çok büyük ,kaşların yamuk ,gözlerin şaşı ,saç rengin iğrenç diyebiliyor musunuz ? Diyemezsiniz ! Ama burda bakıyorum maşallah herkes şahmeran başkesen ! Yahu hiç tanımadığınız ama giydiği her kıyafete özenip ayakkabın nerden diye sorduğunuz o bloggerlara nasıl oluyor da burnunu yaptır ellerin çok çirkin ayakların kocaman diyebiliyorusunuz ? yanına da 😂emojsii bırakıp kendinizi mi tatmin ediyorsunuz ? İçinizdeki bu hayranlıkla karışık nefretinizle size uzaktan bakıldığında pek komik pek acınası bi halde göründüğünüzün farkında mısınız ? Kimse mükemmel değil mükemmel olmak zorunda değil siz beğenin diye millet burnunu kaşını dudağını yaptırmak zorunda değil ! İnsanları rahat bırakın ya az ötede nefretinizi kusun mesela patronunuza kocanıza çocuğunuza kızıp elinize telefonu alıp gördüğünüz ilk fotoğrafa nefret dolu yorumlar yapmak yerine patronunuza maaşınızdan memnun olmadığınızı kocanıza ilgisizliğinden sıkıldığınızı ya da çocuğunuza etrafı dağıtmamasını söyleyin medeni cesaretiniz varsa ! Sosyal medyada cengaverlik yapmak kolay sizi bi de sahalara alalım 😉 #içimdengeldi #günaydın
Read more
Loading...
Hayatta yaptığım tek doğru şey kendimi dinlemek. Çok şey ters gitti, çok şeyi batırdım, çok şeyde ...
Media Removed
Hayatta yaptığım tek doğru şey kendimi dinlemek. Çok şey ters gitti, çok şeyi batırdım, çok şeyde batırıldım, çok şeyde mutlu oldum, çok şeyi başardım, çok şeyde tepetaklak oldum. Ama ne yaptıysam kendim yaptım ve herşeyi kabul ettim hatalarımla doğrularımla. Hep söylüyorum ya ‘mutluysan ... Hayatta yaptığım tek doğru şey kendimi dinlemek. Çok şey ters gitti, çok şeyi batırdım, çok şeyde batırıldım, çok şeyde mutlu oldum, çok şeyi başardım, çok şeyde tepetaklak oldum. Ama ne yaptıysam kendim yaptım ve herşeyi kabul ettim hatalarımla doğrularımla. Hep söylüyorum ya ‘mutluysan devam et, mutlu değilsen bırak.’ Hayatınızda sizi mutsuz eden ne varsa, siz bırakamadıkça o size hastalık gibi bağlanıyormuş meğer. Günden güne bitiriyormuş. Gerek yok. Hayatta bizi bekleyen çok büyük sürprizler var. Siz iyisi mi bulunduğunuz anın kıymetini bilin. Gerisini düşünmeyin. Öyle olsaydı da böyle olsaydıdalarla geçmiyormuş hayat. Bir şansınız var bu dünyada iyi değerlendirin. Geçenlerde en güzel fotoğrafım hangisi demiştim size ankette. Paris, Lizbon, Kiruna fotoğrafları koymuştum. En çok bunu beğendiniz ve bir mesaj almıştım unutmadığım. ‘Çünkü en mutlu burada görünüyorsun.’ En çok mutluluğunuzun kıymetini bilin. Bunu hiç paylaşmamışım. Paris’e sevgilerle! Bugün size storylerden bir sürpriz yapacağım ama tam açıklamayacağım😅 #gurme_izmir .
.
.
#paris #fransa #izmir #cityofizmir #eiffeltower #travel #traveller #instagram #beautiful #beautifuldestinations #pink
Read more
 #okudumbitti Ahh bu kitap nasıl anlatılır <span class="emoji emoji1f60d"></span> çok sevdim. Tüm okuduklarımızı harfi harfine yaşadı ...
Media Removed
#okudumbitti Ahh bu kitap nasıl anlatılır çok sevdim. Tüm okuduklarımızı harfi harfine yaşadı mı bilmem ama genel itibariyle yazarın gerçek hayat hikayesi olmasını sevdim. Dinginlik, karmaşa, öfke, pişmanlık, aşk, dostluk pek çok duyguyu hissettirdi ama en çok huzur.. Tüm o kargaşaya ... #okudumbitti
Ahh bu kitap nasıl anlatılır 😍 çok sevdim. Tüm okuduklarımızı harfi harfine yaşadı mı bilmem ama genel itibariyle yazarın gerçek hayat hikayesi olmasını sevdim. Dinginlik, karmaşa, öfke, pişmanlık, aşk, dostluk pek çok duyguyu hissettirdi ama en çok huzur.. Tüm o kargaşaya rağmen çok derin bir huzur var bu kitapta. Insanın içine doğru bir yolculuk... Hayatımda hiçbir kitapta bu kadar çok cümlenin altını çizmedim sanırım.
Seni çok sevdim #shantaram ❤ ✏✏✏" Ne kadar iyi ya da kötü yaşanırsa yaşansın hayattaki hiçbir şey başarısızlıktan daha öğretici, kederden daha berrak değildir. Bize kazandırdıkları küçük, değerli bilgelikle, korktuğumuz ve nefret ettiğimiz düşmanlarımız olan acının ve başarısızlığın bile var olma nedenleri ve var olma hakları vardır. "

#gregorydavidroberts
#shantaram #kitap #okumahalleri @kimneokudu #kitaptavsiyesi #book #bookstagram #okumafestivali #artemisyayınları
Read more
Ben aşktan daima kaçtım. Hiç sevmedim. Belki bir eksiğim oldu. Fakat rahatım. Aşkın kötü tarafı ...
Media Removed
Ben aşktan daima kaçtım. Hiç sevmedim. Belki bir eksiğim oldu. Fakat rahatım. Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde.. Fakat daima ödersiniz. Hiçbir şey olmasa, bir insanın hayatına lüzumundan fazla girersiniz ki bundan daha korkunç ... Ben aşktan daima kaçtım. Hiç sevmedim. Belki bir eksiğim oldu. Fakat rahatım. Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde.. Fakat daima ödersiniz. Hiçbir şey olmasa, bir insanın hayatına lüzumundan fazla girersiniz ki bundan daha korkunç bir şey olamaz...
Read more
Bir gün çaldım felekten Söz verdi, bugün öl’micem Yargılamayacak beni gökyüzü Çünkü bugün ...
Media Removed
Bir gün çaldım felekten Söz verdi, bugün öl’micem Yargılamayacak beni gökyüzü Çünkü bugün her şey benim! Sundurmalar ve avlular Görmeği özlediğim ölmüşler Bitmeyen bir rakı bardağı Kalbimin gündeliğe duyduğu hasret Ve süreğen bir mutluluk Bugün ben Herkes gibiyim Hiçbir ... Bir gün çaldım felekten
Söz verdi, bugün öl’micem
Yargılamayacak beni gökyüzü
Çünkü bugün her şey benim!

Sundurmalar ve avlular
Görmeği özlediğim ölmüşler
Bitmeyen bir rakı bardağı
Kalbimin gündeliğe duyduğu hasret
Ve süreğen bir mutluluk
Bugün ben
Herkes gibiyim

Hiçbir taşa bağlı değilim
İpini koparmış it gibiyim
Tanışıyorum özgül bir barınmayla
Kim demiş ki yerleşkenin aidiyim?

Bir gün çaldım felekten
Söz verdi, bugün öl’micem
Yargılamayacak beni karacalar
Çünkü bugün her şey benim!

Bir güne sığdığı olur hayatın
Ve belki her şey bir sığışmanın... 09/04/2018 saat: 19:31
#photo @onurmehame
Read more
Loading...
Hayatın en güzel yanı ne biliyor musunuz? İlahi adalet üzerine kurulu her şey. Yapılan Hiçbir ...
Media Removed
Hayatın en güzel yanı ne biliyor musunuz? İlahi adalet üzerine kurulu her şey. Yapılan Hiçbir şey gizli kalmaz, İyilikler karşılık bulduğu gibi yapılan tüm kötülükler bir gün bir bir ayaklara dolanır. İntikam almayın asla. O hakkı Allah’a bırakın. Allah’a bırakmanın rahatlığı çok ... Hayatın en güzel yanı ne biliyor musunuz? İlahi adalet üzerine kurulu her şey.
Yapılan Hiçbir şey gizli kalmaz, İyilikler karşılık bulduğu gibi yapılan tüm kötülükler bir gün bir bir ayaklara dolanır.
İntikam almayın asla. O hakkı Allah’a bırakın. Allah’a bırakmanın rahatlığı çok başka.
Güveniyorsun ve biliyorsun ki her şey güzel olacak.
💓🌸
Read more
... Noktalarla başlıyoruz hayata. Küçücük kelimelerle başlıyoruz. Sevgili ABİM bizde seninle ...
Media Removed
... Noktalarla başlıyoruz hayata. Küçücük kelimelerle başlıyoruz. Sevgili ABİM bizde seninle 05.11.2011 de başladık yepyeni bir hayata. Sağlığında olduğu gibi senden sonrada hemen hemen her gün seni anıyorum. Öyle çok özledimki seni kelimelerle anlatmam mümkün değil. Hatır gönül ... ... Noktalarla başlıyoruz hayata. Küçücük kelimelerle başlıyoruz. Sevgili ABİM bizde seninle 05.11.2011 de başladık yepyeni bir hayata. Sağlığında olduğu gibi senden sonrada hemen hemen her gün seni anıyorum. Öyle çok özledimki seni kelimelerle anlatmam mümkün değil. Hatır gönül bilmek, değer verip değer görmek aklıma gelen bir çok kıymeti seni tanıdıktan sonra daha çok benimsedim. Senin her sözün her tavsiyen her duruşun benim için kanundu hepte öyle olacak. Beni abisiz bırakalı tam bir yıl oldu hayatımda iyiki tanıdım dediğim tek insansın. Seni tanımama sebep olan her şeye sonsuz şükürler olsun. Keşkelerin hiç bir çaresi yok maalesef fakat keşke olsaydın be abi keşke ADAŞŞ diye bağırsaydın bana odandan. Sensiz herşey çok eksik hiç bir şey tam değil. Eksik kalan her şeyden sonra tekrar görüşmek üzere. HOŞÇAKAL BENİM KOCAMAN YÜREKLİ KOCAMAN ABİM ELLERİNDEN ÖPERİM. 😔😥
Read more
Herkese günaydınn❣️ Bugün kahvaltım mükemmel, en sevdiklerim bir arada<span class="emoji emoji1f374"></span><span class="emoji emoji263a"></span>️ Dün gece yaptığım ...
Media Removed
Herkese günaydınn❣️ Bugün kahvaltım mükemmel, en sevdiklerim bir arada️ Dün gece yaptığım cevizli çavdarlı tam buğday ekmeğim, üzerine sürülmüş yine kendi yaptığım %100 el yapımı fıstık ezmem🥜, (detaylı tarifi @nosugarclub da) tam kıvamında olgunlaşmış avokadom🥑 ve colombia ... Herkese günaydınn❣️ Bugün kahvaltım mükemmel, en sevdiklerim bir arada🍴☺️ Dün gece yaptığım cevizli çavdarlı tam buğday ekmeğim🍞, üzerine sürülmüş yine kendi yaptığım %100 el yapımı fıstık ezmem👅🥜, (detaylı tarifi @nosugarclub da💯) tam kıvamında olgunlaşmış avokadom🥑 ve colombia filtre kahvem☕️ Hayatta şükredecek o kadar çok şey var ki; bunu anlamak için sahip olamadıklarınıza değil önünüzdekilere bakmanız yeterli🙏🏽 Şöyle sabah bir saat erken kalktınız mı hiç; sırf güneş doğduktan sonra o temiz havayı içinize çekip gökyüzüne bakmak için🌤 Kalkın ve bakın; hayat akıyor.. Denizler bile uyanmış, kuşlar uçuyor ve her şey yolunda..🕊 Hiçbir şey sandığınız gibi ne o kadar kötü; ne de zor değil. Yola devam edin, yürümekten korkmayın, her gün “yeniden başlayıp” tekrar yola koyulun🚶🏻‍♂️Yolun sonunda mutlaka ışık vardır🌈🌄 #breakfast #today #homemade #bread #eatclean #cleaneating #healthy #sagliklibeslenme #saglikliyasam #günaydın #istanbul
Read more
Loading...
Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı. Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı. Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan. Bir parçasına dün dedi, diğer parçasına bugün, öteki ... Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu.
İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı.
Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı.
Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan. Bir parçasına dün dedi, diğer parçasına bugün, öteki parçasına da yarın.
Sonra fesat karıştı zamana ve insan bugünü unuttu.
Dünü düşünüp pişman oldu, yarını düşünüp telaşlandı; ama işin ilginç
tarafı tüm telaş ve pişmanlıkları güneş doğup batıncaya kadar yaşadı.
Farkında olmadan rezil etti bu gününü. Oysa yarın, bugüne dün diyor, dün de bu gün için yarın diyordu. Bir türlü beceremedi. Bir eliyle yarına, diğer eliyle düne yapıştı. Bu günü eline yüzüne bulaştırdı... Mutsuz oldu insan. Ve ne gariptir ki yarının telaşı da, dünün pişmanlığını da hep bugün yaşadı; ama bugünü hiç yaşayamadı.
Ne yarın ne de dün! Huzurlu Geceler🌹 Fon müzik:Aytaç Doğan/Kanun resitali1
Read more
Merhaba arkadaşlar, 7 Nisan 7 parça eşya ile yola devam. Başlangıçta neremizden çıkacak bu kadar ...
Media Removed
Merhaba arkadaşlar, 7 Nisan 7 parça eşya ile yola devam. Başlangıçta neremizden çıkacak bu kadar eşya derken, her günün eşyası otomatikman bir gece öncesinden masanın üzerinde toplanıyor, bizde hayretler içinde kalıyoruz... İnsan işine yaramayan, gözüne hitap etmeyen veya ruhuna ... Merhaba arkadaşlar,
7 Nisan 7 parça eşya ile yola devam. Başlangıçta neremizden çıkacak bu kadar eşya derken, her günün eşyası otomatikman bir gece öncesinden masanın üzerinde toplanıyor, bizde hayretler içinde kalıyoruz... İnsan işine yaramayan, gözüne hitap etmeyen veya ruhuna iyi gelmeyen bir şeyi nasıl evinde tutar? Tutuyormuş işte, daha doğrusu hep bir bahanemiz varmış, bir sebebimiz. Nasıl mı? Şöyle:

O gri eşofman var ya onu Ömer hiç giymedi. Giymeyecekte, çünkü cebi yok çünkü çok bol, Ömer’in tabiriyle dede donu gibi. O zaman Fatima’nın düşünmesi lazım 2 yıldır giyilmeyen eşofman hiç giyilmeyecek aslında. Elveda... Sırf Fatima Doğum gününde tıraş seti aldı diye, berberlerin kullandığı o fırçayı iki yıldır dolapta tutmanın anlamı var mı Ömer? Yok. Onada elveda... Ya o plastik mavi dil temizleyicisi? Ömer’e sordun mu hiç Fatima, onun dili plastikle temizlenmeyi seviyor mu diye? Onada elveda..(Kızmayın ya hu başlangıçta banada iyi fikir gibi gelmişti...) Ya o sarı şal... Fatimaya o sarı şalı seneler önce abisi Bursa’dan hediye almıştı. Senelerce (7 sene kadar) severek kullandı. Lakin bir gün aceleden makinaya atılan şalcağız çekim çekim çekilince ne şallığı kaldı ne kumaşlığı... Abisi aldı diye kıyamıyor, kullanamıyorda. Artık onada vedalaşma zamanı geldi... Güle güle sevgili şal senle geçirdiğimiz 7 sene için teşekkürler... Peki ya o beyaz şal... Arkadaşı Fatima’ya dedi ki ben artık bu şala ihtiyaç duymuyorum, istersen birazda sen kullan. Arkadaşlar arası böyle şeyler yaparlardı. Fatima tamam dedi ama bir şeyi unuttu o hayatında hiç beyaz şal takmamıştı. Aylardır çekmecede tek başına takılıyordu şalcağız. Onada elveda... Ya o bir poşet oyuncak... Karşı komşu taşınırken bıraktı diye bütün oyuncaklara sahip olmanın anlamı neydi ki? Ama çok güzeller demeyin.. Fatima ve Ömer dönüp Asiye Benan’a bakmalı ve onun sadece 6.5 aylık olduğunu hatırlamalı... Elveda bir poşet oyuncak... Ve son olarak ne idüğü belirsiz o beyaz şey... Evlerindeki bu garip cismin ne olduğunu bir yıldır bir türlü bulamayan karı-koca (ya işe yarar bir şeyse diyerekten) onu dolapta sakladı durdu... Lakin artık o beyaz şeye elveda demeleri gereken zaman geldide geçiyor.. Elveda...
Read more
Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya ...
Media Removed
Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı. Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı. Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan. Bir parçasına dün dedi, diğer parçasına bugün, öteki ... Çok zaman önceydi.

O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu.
İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı.
Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı.
Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan.
Bir parçasına dün dedi,
diğer parçasına bugün,
öteki parçasına da yarın.
Sonra fesat karıştı zamana ve insan bugünü unuttu.
Dünü düsünüp pişman oldu,
yarını düşünüp telaşlandı, ama işin ilginç tarafı
tüm telaş ve pişmanlıkları güneş doğup batıncaya kadar yaşadı.
Farkında olmadan rezil etti bugününü.
Oysa yarın, bugüne dün diyor, dünde bu gün için yarın diyordu.
Bir türlü beceremedi.
Bir eliyle yarına, diğer eliyle düne yapıştı.
Bu günü eline yüzüne bulaştırdı... Mutsuz oldu insan.
Ve ne gariptir ki yarının telaşı da,
dünün pişmanlığını da hep bugün yaşadı..
Ama bugünü hiç yaşayamadı... Can Dündar
Read more
Loading...
Küçükken en sevdiğim arkadaşımdı Rabia. Rabişti tabi, Rabia olduğunu yıllar sonra öğrendim. ...
Media Removed
Küçükken en sevdiğim arkadaşımdı Rabia. Rabişti tabi, Rabia olduğunu yıllar sonra öğrendim. Annem genel olarak müsaade etmezdi sokağa çıkmama, oyüzden arada bize gelirdi bazende ben giderdim. Birlikte oynardık. Nasıl severdim onu. Hayatlarımızın ve bakış açılarımızın farklı olduğunun ... Küçükken en sevdiğim arkadaşımdı Rabia. Rabişti tabi, Rabia olduğunu yıllar sonra öğrendim. Annem genel olarak müsaade etmezdi sokağa çıkmama, oyüzden arada bize gelirdi bazende ben giderdim. Birlikte oynardık. Nasıl severdim onu. Hayatlarımızın ve bakış açılarımızın farklı olduğunun farkındaydım aslında. Hayal kurmazdı pek. Benim hiç aklımda olmayan sıradan şeylerdi yapmak istedikleri. Bazen içten içe kızardım ama anneme söylemezdim, çünkü Rabiş iyi kızdı onun gözünde. Liseyi bitirir bitirmez bir akrabasıyla evlendirdiler. Gelinlikle ağlayarak gidişi içimi sızlatmıştı. Sadece bayram ziyaretinde karşılaşırdık annesinin evinde. Altın bilezik, ince çoraplar ve topuklu ayakkabılarıyla. Şehir dışında oturuyordu. Farklılıklarımıza, kopan arkadaşlığımıza rağmen yine de mutlu ederdi onu görmek. Çocukluğumdu çünkü Rabiş. Nasılsın, neler yapıyorsun dediğim de sınırlıydı anlattıkları. Yapmak istedikleriydi hayatı. Bir gün çok kalbimi kıracak birşey söyledi. Gelip anneme anlattım. Çok bayılıyordun bak anlamına gelen bir çizgi çektim anlatırken cümlelerime. Sadece "saçmalıyor" dedi. Hep onun onayından geçsin, ispat edeyim istedim bak anne ben de iyi bir kızım diye. Hiç olmadı tabi. Artık onay mercii yok. Yalnızım. Oyüzden de beklemek istemiyor, bazılarının ağzına tepiştirmek istiyorum söylediği saçmalıkları. Ya da otursunlar önüme fermuar dikeyim ağızlarına. Farkındamısın canım, benimde bir kalbim var deyip çekeyim cıırt diye... #hayat
Read more
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta ...
Media Removed
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!” Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬 🤨 Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu: “Hala ... Çok sevdiğim bir söz var:
“Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!”
🌻🌻🌻
Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬
🤨
Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu:
“Hala annen ve babanın seni nasıl kızdırabildiklerine mi şaşırıyorsun? Tüm uyaranları zaten seni yetiştirirken onlar yerleştirdi.” 😬 Gülümsemem daha da büyüyor sonra.
Eğer ailenizle yaşıyorsanız, programlarınız/inançlarınız onlardan ayrışmamış olabilir. Pek çok kişi ailesinden genç yaşta ayrılsa dahi onların inançlarıyla/programlarıyla yaşıyor. Ve tabii ki aslında birçoğu kişiye artık hizmet etmiyor. 🐛
Biz theta healing tekniğinde bu programlara öz inanç seviyesi diyoruz. Örneğin, sizi yetiştirirken babanız sizin çok başarılı bir eğitim hayatınız olmasını fazla arzulamış ve bunun için -şüphesiz tamamen iyi niyetiyle- size “Daha başarılı olmalısın!” demiş olabilir. Siz de bunu alıp kabul etmişsinizdir. Neyi?
Başarısız olduğunuzu, daha başarılı olmanız gerektiğini. Ve o program zihninizde ölene dek çalışır.
“Ben başarısızım.
Ben başarısızım.”
Bir şirket dahi yönetseniz, size durmadan sen başarısızsın diyen o sesle yaşarsınız.
Hayat acayip ve pek keyifli.
Bitmiyor çünkü, bunun geçmiş yaşamları var, dünyanın kollektif bilincinden payınıza düşeni var, aile genetiği var, ruhsal seviyesi var.
Siz de kendinizin pek kendinize has olduğunu düşünüyorsunuz. Peki öyleyse?
Bir gün anne babanız ve diğerlerinin artık size hizmet etmeyen programları sizden gitse ve yerine sonsuz yaratıcı olanları gelse? Bir düşünün. Korkuttu di mi? Bu ihtişam kimi korkutmaz ki!
🦋
Geçen sonbahar, gluten diyetini bana öneren doktora gitmiştim. Benim bir damla kanımdan, beni, ailemi, atalarımı ve hayatımı okumuştu. Ve şöyle demişti:
“Tebrik ederim Yeliz, sen Yeliz’sin!”
Yani demiştim, ben Yelizim de, bu ne demek şimdi? 😬
“Pek çok kişi buraya kendisi olarak geldiğini sanır, ama onlar anne babasıdır ve ben bunu bir testten görürüm. Ama sen bunu tamamlamış ve çözmüşsün.”
Bir şey diyeyim mi?
Hiç emin değilim. Bu mesele fayans temizlemek gibi. Arkanı bir dönüyorsun, yerde yine başka başka saç!
Yine de, oldu, oldu, oldu 😬❤️🙏🏻
Read more
2 hafta oldu Nepal’e geleli. İlk 10 günü Himalayalarda zor doğa koşullarında geçirdik. Everest ...
Media Removed
2 hafta oldu Nepal’e geleli. İlk 10 günü Himalayalarda zor doğa koşullarında geçirdik. Everest dağına doğru yürürken karşılaştığımız dağların eteklerinde, vadilerde yaşayan insanlar bambaşka bir dünyaya ait gibiydiler. Çok büyülüydü. Çok zor koşullarda yaşıyorlar. Normalde 2000m’den ... 2 hafta oldu Nepal’e geleli. İlk 10 günü Himalayalarda zor doğa koşullarında geçirdik. Everest dağına doğru yürürken karşılaştığımız dağların eteklerinde, vadilerde yaşayan insanlar bambaşka bir dünyaya ait gibiydiler. Çok büyülüydü. Çok zor koşullarda yaşıyorlar. Normalde 2000m’den sonra bitki örtüsü biter, ancak Himalayalar dünyada 4000m’e kadar zengin bitki örtüsü bulunan nadir coğrafyalardan. Bu sayede insanlar yaşayabiliyor. Yüksek irtifa ise işleri çok daha zorlaştırıyor. 🌲🌲4000m’lerde yaşayan birisi bile 1 hafta deniz seviyesine inse, bedeninin tekrar 4000’e alışması günler sürüyor. Yani aklimatizasyon kalıcı değil. Ve kimin neye göre yüksek irtifaya uyum sağlayabildiği bilimsel olarak bilinmiyor. Herkesin bedeni farklı tepki veriyor. Fit olmakla hiç ilgili değil. 🏔🏔Ben 3-4 sene önce Kaçkar zirvesine çıkmıştım hayatımdaki ilk 3900m idi ve çok kolay uyum sağlamıştım. Şimdi ise 3800m’e kadar gelince epey sarsıldım. Daha fazla yükselmeme kararı aldım. Cemil ise hayatında hiç yükseğe çıkmamıştı ve Himalayalardaki yükseklik ona hiçbirşey yapmadı. Ben rüzgarı da yiyip üşütünce aşağı inmeye karar verdik Namche Bazaar’dan. Bu fotoğraf da Namche’den. İlaç içip yükselmeye devam edecek hırsta değildik. Bedenimi hissettiğimde daha fazla gitme dedi, dinledim. Buraya kadar bile inanılmaz haz aldık bu yolculuktan. Şimdi deniz seviyesine yakın Pokhara’dayız. Annapurnaların eteklerinde.. Bir hafta önce kış yaşarken şimdi yaz yaşıyoruz. Burası Nepal’in en güzel yeri. -dağlardan sonra😉
Bu hafta sonu ise askeriyeye teslim olurcasına😊 Vipassana kursuna teslim olacağız Cemil ile ayrılarak. Hiç düşünmüyorum ne olacak. Yolculuğun en düşünmediğim kısmı, bu 10 gün sürecek sessizlik ve meditasyon kısmı. Göreceğiz.🧘🏻‍♀️ #nepal #himalayalar #pokhara #everestbasecamp #namchebazaar #macera #vipassana #dağlar #traveller #travellers #yoga #meditasyon #mindfulness
Read more
... Her seçim bir kaybettirir!... Her tercih bir vazgeçiştir çünkü Sabah işe gitmekle, yatakta ...
Media Removed
... Her seçim bir kaybettirir!... Her tercih bir vazgeçiştir çünkü Sabah işe gitmekle, yatakta nefis bir miskinlik fırsatından vazgeçmiş olursunuz. Kalkar kalkmaz hayat bin seçeneği dayar burnunuzun ucuna... 'Ne giysem' telaşından, öğle yemeğinde 'ne alırdınız?' diye başucunuzda ... ...
Her seçim bir kaybettirir!...
Her tercih bir vazgeçiştir çünkü

Sabah işe gitmekle, yatakta nefis bir miskinlik fırsatından vazgeçmiş olursunuz.

Kalkar kalkmaz hayat bin seçeneği dayar burnunuzun ucuna... 'Ne giysem' telaşından, öğle yemeğinde 'ne alırdınız?' diye başucunuzda biten garsona, 'hangi kanaldaki filmi izlesem' kararsızlığından 'bize oy verin' diye bağırışan partilere kadar herşey, herkes, her an sizi ısrarla bir tercihe zorlar.

Yastığınıza teslim olmuşsanız, belki dışarda ışıl ışıl bir günden vazgeçmiş olursunuz.

Bahar esintileri taşıyan bir elbise belki o gün yaşamınızı ışıldatabilecekken, ağırbaşlı bir sadeliğe karar vermekle muhtemel bir tanışıklığı tepersiniz.

Belki yemediğiniz musakka, ısmarladığınız izmir köfteden daha lezzetlidir.

Ya da öbür kanaldaki film, o anki ruh halinize daha uygundur.

Ama yaşam, vazgeçtiğiniz şeye ilişkin ipucu vermez.

Geri dönüp, o günü gökkuşağı desenli bir elbiseyle yeniden yaşama şansınız yoktur.

Bu seçim oyununda vazgeçtiğiniz şey, seçtiğinizden daha değerliyse pişmanlık kaçınılmazdır.

Ama neyin değerli olduğunun kararı da yine size aittir.

Ve vazgeçtiğiniz şey bazen bir saray, bazen şöhret sahnesinin parıltılı neonları da olsa, çoğu zaman gözünüz hiç arkada kalmaz.

Çünkü duvarlarına sevdiğinizin kokusu sinmiş bir ev ya da sevdiğiniz kadınla paylaşamadığınız bir saray sizin borsada kolay feda edilebilir değerlerdendir.

Hayata bir başka gözle bakmayı öğrendiyseniz, bu seçimde kazandıklarını sananlara yalnızca acıyarak gülümsersiniz.

Her şeyin sıradanlaştığı bir dünyada bazen kaybetmek en doğru seçimdir.

Ve o dünyada en yerinde tercih ;
Vazgeçiştir.

Can Dündar
Read more
10 yılı aşan bir süredir bu sistemde çalışan bir uzman olarak sayısız Pedofili ve Çocuğa Yönelik ...
Media Removed
10 yılı aşan bir süredir bu sistemde çalışan bir uzman olarak sayısız Pedofili ve Çocuğa Yönelik Şiddet vak'asıyla çalışmak zorunda kaldım. Ilk yıllar Yaygın Anksiyete problemi yaşamaya ve geceleri korkulu rüyalar görmeye başlayınca bir süre bu vakaların adli soruşturmalarında yer ... 10 yılı aşan bir süredir bu sistemde çalışan bir uzman olarak sayısız Pedofili ve Çocuğa Yönelik Şiddet vak'asıyla çalışmak zorunda kaldım. Ilk yıllar Yaygın Anksiyete problemi yaşamaya ve geceleri korkulu rüyalar görmeye başlayınca bir süre bu vakaların adli soruşturmalarında yer almama kararı aldım. Dünyayı ben mi kurtaracaktım? Derken aile içi şiddet mağduru 34 aylık bir Bebeğin ifadesinde yer almam Israrla istenince soruşturmaya dahil oldum ve çocukla yaptığım özel görüşme esnasında beden dili ve yaşı çerçevesinde anlatmaya çalıştıklarının içinde istismara Yönelik izler farkettim ve biraz deşiştirince yüksek ihtimalle 6-8 defadan fazla kez ergenlik dönemindeki öz dayısı Tarafından cinsel istismara uğradığını keşfedince, tekrar sisteme dahil olmaya karar verdim. Bir hayat, bir hayattı sonuçta.. benim için bir kaç günlük travma, kabus ve buhran o yavru için bir hayat anlamına geliyordu.. Sözün kısası, yapılacak çok şey var ve Yasaların Adli Yargı sisteminin bu vakalarda her daim Mağdurun yanında olduğunu bilmemiz ve Adalete güvenmemiz gerekiyor.. Ama biz sade vatandaş olarak kalmamalıyız ve Üzerimize düşeni de yapmakla yükümlü olduğumuzu unutmamalıyız.. Her yavrudan sorumluyuz, sokakta şiddet görenden de, komşunun çocuğundan da, doğudaki yavrudan da Batı daki yavrudan da.. Bu mesele Toplumsal Bir Yara olarak görülüp yine bizim sayemizde iyileşeceğine inanmadıkça iyileşmez..
❌Tecavüzün, cinayetin cezasız kaldığı ile ilgili algılar oluşturmanın bu eğilimdeki kişilere cesaret verdiği unutulmamalı, yanlış yollardan gidiyoruz ve kaş yapmaya çalışırken göz çıkarıyoruz..
❌Çocuğa Yönelik Istismar hepimizin Yarası, Emniyet ve Yargı sistemi elinden gelenin fazlasını yapıyor,hiç bir suçu cezasız, hiç bir istismarcının istismarını yanına kar bırakmıyor! Fakat şuan yapılan paylaşımlar ve “ceza almadıkları” yönündeki iddialar tamamen “teşvik” ile sonuçlanıyor. Önce algılar değişmeli, Tecavüzü, İstismarı, “cesasız kalan, yakalanamayan” suç öğesi gibi yansıtmayalım lütfen‼️ Özellikle meslektaşlarımdan ricam 🙏
Lütfen Toplumsal kaos yaratmadan, doğru şekilde çaba sarfedelim🙏 @pedagoganne #pedagoganne #ebeveynleretavsiyem #pedagogannetavsiyesi #cinselistismar #eylül #leyla
Read more
Haftaya @juno_yildiz_gozlemcisi'nin sözlerine kulak vererek başlayalım mı <span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span> ・・・ Hayat ...
Media Removed
Haftaya @juno_yildiz_gozlemcisi'nin sözlerine kulak vererek başlayalım mı ・・・ Hayat bize ''Asla'' dediğimiz nice şeyi yaşatır... Yargıladığımız durumlarda kalır, Uçlara savrulur, Doğrularımız ile yanlışlarımızı sorgudan geçirir, Ve hepsinin ortasında ''Kendi ... Haftaya @juno_yildiz_gozlemcisi'nin sözlerine kulak vererek başlayalım mı 😊☀️🌸💛
・・・
Hayat bize ''Asla'' dediğimiz nice şeyi yaşatır... Yargıladığımız durumlarda kalır,
Uçlara savrulur,
Doğrularımız ile yanlışlarımızı sorgudan geçirir,
Ve hepsinin ortasında ''Kendi Hakikatimiz'' ile yüzyüze kalırız.
Hakikat; duygularımız, zaaflarımız, arzularımız, korkularımız, ihtiyaçlarımız itibariyle birbirimize çok benzediğimizdir!
Bizi farklı kılan şey, tek başına seçimlerimiz bile değildir...
Bu seçimleri hayata geçirirken, hangi yolları kullandığımızdır.
Amaçlar kadar araçlar da,
Niyetler kadar tutumlar da,
Hak kadar hakkı savunma ve alma şeklimiz de,
Yolumuzu belirler.
Biz hayatı şekillendirmeye çalışırken, bir bakarız ki, hayat bize hiç düşünmediğimiz bir şekil vermiş... O şekil üzerinde düşünmek,
O şeklin de değişebilir olduğundan şüphe duymamak gerekir :) Hayatın, ''insanın seçimleri ve tutumları ile dönüşebilen'' nice senaryosu vardır.
Ama tüm senaryoların amacı, basit bir kaç dersi, silinmemecesine ruhumuza kazımaktır!
Read more
Okumuştum bi arkadaşım önermişti . Alfred D. Souza der ki ; -"Uzun zamandan beri gerçek hayatın ...
Media Removed
Okumuştum bi arkadaşım önermişti . Alfred D. Souza der ki ; -"Uzun zamandan beri gerçek hayatın başlamak olduğu izlenimine kapılmıştım .Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel , öncelikle erişilmesi gereken birşey , bitmemiş bir iş , hizmet edilecek zaman , ödenecek bir borç oldu. ... Okumuştum bi arkadaşım önermişti . Alfred D. Souza der ki ; -"Uzun zamandan beri gerçek hayatın başlamak olduğu izlenimine kapılmıştım .Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel , öncelikle erişilmesi gereken birşey , bitmemiş bir iş , hizmet edilecek zaman , ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı.Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı " Mutluluk yoldur , öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin. Unutmayın zaman hiçkimse için beklemez 🤞🏼
Read more
Deli gibi Aşk sırılsıklam sıkıca sarılıp dans edecek kadar harcadığını bile hatırlamayacağın ...
Media Removed
Deli gibi Aşk sırılsıklam sıkıca sarılıp dans edecek kadar harcadığını bile hatırlamayacağın kadar çokça para güç sağlık huzur sevdiklerimizle bu klasikleri es geçiyorum artık efendim Bu yıl hayatımızda hangi güzellik eksikse onunla bir deniz kıyısında Günbatımını izlerken kesişsin ... Deli gibi Aşk sırılsıklam sıkıca sarılıp dans edecek kadar harcadığını bile hatırlamayacağın kadar çokça para güç sağlık huzur sevdiklerimizle bu klasikleri es geçiyorum artık efendim Bu yıl hayatımızda hangi güzellik eksikse onunla bir deniz kıyısında Günbatımını izlerken kesişsin yollarımız hani eksik ya bi şey eksik işte diyoruz ya tamamlansın işte bu yıl Yeni yıl mükemmel değil olağan üstü geçsin o kadar olağanüstü geçsin ki hadi ama bu kadarda tatlı olamazdı herşey dedirtsin bi şey olsun be değişik bi şey hayatımda dediğimiz herşey bizi bulsun kötü olan hiç bir ayrıntıyla karşılaşmayız umarım #iyiyıllar👁️👋
Read more
Bundan ala güzel bir müjde mi olur? Tam ben bu ayeti yazarken ezan sesleri yükseldi Bursa’dan. Dedim ...
Media Removed
Bundan ala güzel bir müjde mi olur? Tam ben bu ayeti yazarken ezan sesleri yükseldi Bursa’dan. Dedim ki bunu kesin paylaşmam lazım ki insanların içine su serpilsin. Sen zannetme ki bu hep böyle gidecek, sen hep üzüleceksin. İstediğin hiç bir şey olmuyorsa daha iyisi olacak demek ki. Hani ... Bundan ala güzel bir müjde mi olur? Tam ben bu ayeti yazarken ezan sesleri yükseldi Bursa’dan. Dedim ki bunu kesin paylaşmam lazım ki insanların içine su serpilsin.
Sen zannetme ki bu hep böyle gidecek, sen hep üzüleceksin.
İstediğin hiç bir şey olmuyorsa daha iyisi olacak demek ki.
Hani bir söz vardır “bir şey oluyorsa bir hayr olmuyorsa bin hayr ara” diye.
O zaman artık olmuş bitmiş geride kalmış insanlar için geleceğine küsme. Hayat enerjini tüketme.
İnan bana gülümsemek, umut etmek çok daha lezzetli.
Artık elinde olmayan olaylar için kendini suçlu hissetme, pişmanlık duyma. Sen elinden geleni yaptın mı? Vicdanın rahat mı?
Uğraştın çabaladın yine de olmadı mı?
Hep iyiyim ama hep kırıldım durdum diyorsan işte bu ayet sana güzelliklerin geleceğini müjdeliyor.
Read more
Son günlerde herkes, üzerinde 3️⃣ rakamı olan bu mavi bilekliğimi soruyor.. Ben de onları gerçekten ...
Media Removed
Son günlerde herkes, üzerinde 3️⃣ rakamı olan bu mavi bilekliğimi soruyor.. Ben de onları gerçekten hayranı olduğum @dr.sibelarda hocama yönlendiriyorum.. Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda tarafından #HayatınMatematiği formülü ile kişiye özel olarak hesaplanarak hazırlanan #BenimSayım ... Son günlerde herkes, üzerinde 3️⃣ rakamı olan bu mavi bilekliğimi soruyor.. Ben de onları gerçekten hayranı olduğum @dr.sibelarda hocama yönlendiriyorum.. 🌀🌀 Yrd. Doç. Dr. Sibel Arda tarafından #HayatınMatematiği formülü ile kişiye özel olarak hesaplanarak hazırlanan #BenimSayım bilekliğinde kullanılacak taş, renk ve sayısı farklı oluyor.. Çünkü her birimiz başka bir renk ve sayı ile tamamlanabiliyoruz.. 🌀🌀 Anlatması biraz zor.. Beni tanıyanlar bilir, fala, sihire ve akla-mantığa uymayan hiç bir şeye inanmam.. Ama bu özel bilekliği kullanmaya başladığınızda ise hayatınızdaki pek çok şey ilginç bir şekilde değişiyor.. İşleriniz, ilişkileriniz rahatlamaya başlıyor.. Bileklik kullanmayı tercih etmiyorsanız anahtarlık gibi farklı objeleri de seçebilirsiniz.. Daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek isterseniz: www.sibelarda.com.tr 🌀🌀 #AnkaraEtkinlik #DrSibelArda #SibelArda #sipariş #ürün #aksesuar #bileklik #tesbih #anahtarlık #hediye #kişiyeözel #alternatif #matematik #sayılarıngizemi #tamolmak
Read more
Bu fotoğraf ruhu her daim çocuk kalanlara gelsin. Kim demiş kırkların sonuna geldiğinde çizgi ...
Media Removed
Bu fotoğraf ruhu her daim çocuk kalanlara gelsin. Kim demiş kırkların sonuna geldiğinde çizgi filmlerle, balonlarla arana mesafe koymak gerek diye? Saçlarını kalıp gibi yap, tayyör giy diye? Hayatımda hiç bir dönem sivri burun, sivri topuk kadını olmadım, olamadım. Olanları kutlarım ... Bu fotoğraf ruhu her daim çocuk kalanlara gelsin. Kim demiş kırkların sonuna geldiğinde çizgi filmlerle, balonlarla arana mesafe koymak gerek diye? Saçlarını kalıp gibi yap, tayyör giy diye? Hayatımda hiç bir dönem sivri burun, sivri topuk kadını olmadım, olamadım. Olanları kutlarım ve de cidden pek beğenirim ayrı 💜💜💜 Not: fotoğraf, @xoxothemag çekimi öncesi sevgili @ceyatay ve ekibini beklerken @pinarustkanat tarafından çekildi. UN kapağını da o çekmişti. Ellerine sağlık pınuşum💜

Not 2 : Röportaj çok güzel oldu, fotoğraflarsa yıkılıyor. Heyecanla bekliyorum 💜

Not 3 : Balon meselesinde @pinarpolat.pastry bana ilham oldu, seviyorum seni @kaplumbaga_hizi 💜

Not 4 : Bir önceki postta kimseyi üzmek istemedim, Nexy’i altı yıl önce kaybettik. Çok sevdik ara sıra kayıplar akla gelecek, can yanacak biraz. Hayat böyle bir şey...
Read more
Benim #kuzeyışığı m dünyanın en iyi annesi... Doğdun bugün. Bana iyi bir dost, arkadaş ve sevgili ...
Media Removed
Benim #kuzeyışığı m dünyanın en iyi annesi... Doğdun bugün. Bana iyi bir dost, arkadaş ve sevgili olmak için. Dünya tatlısı iki kuzuyu dünyaya getirmek için... Hayatında hiçbirşey kolay olmadı. Hep dimdik durdun. “Herşey hayal etmekle başlar” dedin. Hepimize hayal etmeyi öğrettin. ... Benim #kuzeyışığı m dünyanın en iyi annesi... Doğdun bugün. Bana iyi bir dost, arkadaş ve sevgili olmak için. Dünya tatlısı iki kuzuyu dünyaya getirmek için... Hayatında hiçbirşey kolay olmadı. Hep dimdik durdun. “Herşey hayal etmekle başlar” dedin. Hepimize hayal etmeyi öğrettin. Dört kişili deliler ailesinin en delisi olmayı başardın. enerjinle 7’den 70’e etrafında herkesi kendine aşık etmeyi başardın. farklı dişlilere sahip bi makine gibi çalışan; Beynine hastayım. Aoranı yirim senin. Seni çok seviyorum. Sen mükemmel bir arkadaş, anne, eşsin... Tanrıya seni bize verdiği için yine bugün teşekkür edeceğim. @elifserdaroglu @deliikafalar 🙏
Read more
Bugünün kısaca özeti... Hayat siz mumunuza gidip hangi dileği dileyeyim diye düşündüğünüz anda ...
Media Removed
Bugünün kısaca özeti... Hayat siz mumunuza gidip hangi dileği dileyeyim diye düşündüğünüz anda bir anda yanlışlıkla çalmaya başlayan arabesk müziktir yani sen planladığını düşünsen de hayatı, bir anda değişiyor herşey... o yüzden ne olursa olsun gülmeyi hiç unutma, iyi olmayı kendine ... Bugünün kısaca özeti... Hayat siz mumunuza gidip hangi dileği dileyeyim diye düşündüğünüz anda bir anda yanlışlıkla çalmaya başlayan arabesk müziktir😂 yani sen planladığını düşünsen de hayatı, bir anda değişiyor herşey... o yüzden ne olursa olsun gülmeyi hiç unutma, iyi olmayı kendine görev edin...kötüyü gördüğün yerde arkana bile bakmadan kaç...çünkü hayat güzel elinden geldiğince de güzelleştir. Tamam mı ececim❤️ Doğum günümü kutlayan yanımda olan yüzümü güldürenlerim çok teşekkür ederim. ( Kahramanın yaşı 32’dir son fotoğraf yanıltmasın ;) )
Read more
Selam, bugüne kadar hayatımda bir sürü güzel şey biriktirdim ve hiçbir önyargıyı ve dayatılan kalıpları  önemsemiyorum. Beni ben yapan şeyleri, size rakamlarla anlatabilirim ama benden kilomla, bedenimle, ölçülerimle veya boyumun uzunluğuyla ilgili eleştirileri kabullenmemi ... Selam, bugüne kadar hayatımda bir sürü güzel şey biriktirdim ve hiçbir önyargıyı ve dayatılan kalıpları  önemsemiyorum. Beni ben yapan şeyleri, size rakamlarla anlatabilirim ama benden kilomla, bedenimle, ölçülerimle veya boyumun uzunluğuyla ilgili eleştirileri kabullenmemi beklemeyin. Ben hayatımdaki güzel rakamları paylaştım, şimdi sıra sizde. Hayatınıza anlam katan rakamları  #RakamlarınÖtesinde etiketiyle paylaşın çünkü bizim güzelliğimiz rakamların ötesinde.
Read more
Hayatı gerekirse kafa üstü bodoslama yaşamaktan çekinmeyeceksin. Korkmayacaksın bazen çakılmaktan. Ne belli, belki yumuşak iniş olacaktır, çakılmak sandığın düşüş. Hep felakete yorma, varsayma. Aynı şeyleri bin kere tekrarlamaktan sıkılma, yorulma, çekinme. Tekrar yapa yapa, ... Hayatı gerekirse kafa üstü bodoslama yaşamaktan çekinmeyeceksin.
Korkmayacaksın bazen çakılmaktan. Ne belli, belki yumuşak iniş olacaktır, çakılmak sandığın düşüş. Hep felakete yorma, varsayma. Aynı şeyleri bin kere tekrarlamaktan sıkılma, yorulma, çekinme. Tekrar yapa yapa, düşe kalka gelişirsin, öğrenirsin, güçlenirsin, tecrübelenirsin… ha eğlencesi de kar yanına.
Her zaman anlaşılır bir dilde konuşmak önemli değil, bak. Anlayan olmasa da, anlatılan belli. Yeter ki sen anlamaya, duymaya niyet et.
Aynı dili konuşamasan da, işine bak. Eğlenmene, kendi yapmak istediğine bak. Ha saygıda kusur etme, sıranı bekle. Hazır olduğunda yap. Galeyana değil, kendine bak.
Kimseye benzemek zorunda değilsin. Kendi bildiğin gibi in çık. Tırman.
Ha ama, örnek ilham almak da var. İstersen al. İstersen alma.
Azim yormaz. Durmak öldürür. Hareket güçlendirir, güven verir. Durmak elini ayağını keser, cesaretini unutturur sana.
Şort, elbise üstünde ne varsa olsun. Kız erkek cinsiyet yaş baş laga luga boş. Hiçbiri sana engel değil, veya onlar sayesinde bi şey değilsin.
Her halinle bak doğuştan bu kadar cesur, güçlü, özgür ve eğlencelisin.
Küçükken bunları yapabiliyordun. Büyürken durdurulmuş, mola verdirilimiş, engellenmiş, unutturulmuş olsan da, KAS HAFIZASI denen şey bilimsel bir gerçek. Bisiklete binmeyi unutmadığın gibi, bi başladın mı gerisi gelir, hatırla.
Zeminde kesici, batıcı, tehlikeli bir şeyler yoksa, çıplak ayaklı kal, kaldır. Ayakların güçlendikçe hastalanmaz, uzun yol alır, dayanıklı olur, özgür kalırsın.
En fazla kas, bağ, kemik, sinir vs ayaklarında. Ayakların senin bedava ömürlük taşıyıcı araban. Onlar güçlü olursa, güçlüsün.
Faşistlik, ayakları ayakkabılara hapsetmekle, ayağından sindirmekle, ayakların yere sağlam pençeler gibi tutunmasını, sağlam basmasını kısıtlamakla başlar.
Özgür ol. Özgür kal. Özgür bırak. Güven. Güven. Güven.
“Dur!” deme, “yaparsın!” de. Endişe verme, ürküntü aşılama. Sus bazen. Bazen dudaklarını kemirmek, onları durdurmaktan daha iyidir. “Söz gümüşse, sükut altındır” deyimi, esas bir insanın cesaretini kıracağın zaman değerli ve geçerlidir.
Yaşa.🍀❤️🐣 #çocuk #ikizler #hareket #özgürlük #cesaret #güven #4yapraklıyoncayazısı ✍🏼🌱
Read more
Yolda 150 kilometre ile giderken her şey farklı bir hâl alır. Egzozlar tüm gürültüyü boğar. Motor ...
Media Removed
Yolda 150 kilometre ile giderken her şey farklı bir hâl alır. Egzozlar tüm gürültüyü boğar. Motor kalp hızında titreşir. Görüş alanın tek anlıktır. Ve bir bakarsın yolun üstünde değil, içindesindir. Onun bir parçası olmuşsundur. Trafik, manzara, polisler... Hepsi esen rüzgâra karşı ... Yolda 150 kilometre ile giderken her şey farklı bir hâl alır. Egzozlar tüm gürültüyü boğar. Motor kalp hızında titreşir. Görüş alanın tek anlıktır. Ve bir bakarsın yolun üstünde değil, içindesindir. Onun bir parçası olmuşsundur. Trafik, manzara, polisler... Hepsi esen rüzgâra karşı duran karton mankenlere dönüşürler. Bazen bu duyguyu unuttuğum oluyor. Bu yüzden uzun yola çıkmayı seviyorum. Tüm sorunların, hayatın tüm gürültüsü yok oluyor. Yolunun üstündekiler dışında hiçbir şey seni ilgilendirmiyor. Belki de benim için bugünün dersi budur: Bu küçük anlara sımsıkı sarılmak, onlara gereken değeri vermek. Ne de olsa onlardan fazla kalmadı. #motorcycle #kawasaki #vn900 #classic #chopper #custom #ironhead #shark #sea #yatch
Read more
Repost from @biranneolarakben using @RepostRegramApp - biz yazlıktan* arkadaşız 👭 aslında. çocukluğumun ...
Media Removed
Repost from @biranneolarakben using @RepostRegramApp - biz yazlıktan* arkadaşız 👭 aslında. çocukluğumun mekanlarından birisidir onların yazlıktaki evleri. amerikan/ açık mutfağın henüz hayatımıza girmediği, tüplü televizyonun normal bir obje olduğu dönemlerdi. yerler marley ... Repost from @biranneolarakben using @RepostRegramApp - biz yazlıktan* arkadaşız 👭
aslında.
çocukluğumun mekanlarından birisidir onların yazlıktaki evleri. amerikan/ açık mutfağın henüz hayatımıza girmediği, tüplü televizyonun normal bir obje olduğu dönemlerdi. yerler marley kaplı, her şey aynı bizim evdeki gibi.
ceren ile ben, görüşebilmek için hiç bir zaman yeniden yaz mevsiminin gelmesini beklemedik. mektuplar, fotoğraflar, hatıralar gönderdik birbirimize. ailelerimizin evlerinde evin bir diğer çocuğu sıfatı ile kaldık/ kalıyoruz bunca zamandır. ne alakası var diyebilirsiniz ama bana kalırsa dünyadaki en rahatlatıcı şey; sahici bir tanıdık ile zaman geçirmek olsa gerek 🤤
söyleyeceklerim bu kadar 👩‍❤️‍👩 @cerenozdmr
#cuma #friday #arkadaş #çocukluk #çocuklukarkadasim #kanka #kankabombastik #2017yaz #girlswillbegirls
Read more
Hiç birşey hayat kadar gerçek değil, Hiç birşey ölüm kadar can yakıcı da değil. HAYIRLI CUMALAR ...
Media Removed
Hiç birşey hayat kadar gerçek değil, Hiç birşey ölüm kadar can yakıcı da değil. HAYIRLI CUMALAR .. Hiç birşey hayat kadar gerçek değil, Hiç birşey ölüm kadar can yakıcı da değil.
HAYIRLI CUMALAR ..
@ayracinaski • • • Gerçek aşk nedir ? Nasıl tarif edilir ? Duyduğumuz hissi illa son damlasına ...
Media Removed
@ayracinaski • • • Gerçek aşk nedir ? Nasıl tarif edilir ? Duyduğumuz hissi illa son damlasına kadar harcamamız mı gerekir, tek başımıza bu duyguyu ölümsüzleştiremez miyiz? #zweig ın dediği gibi "yalnız çocuklar aşklarını kaybetmeden saklayabilirler, diğerleri ise sadece gevezelik ... @ayracinaski
• • •
Gerçek aşk nedir ? Nasıl tarif edilir ? Duyduğumuz hissi illa son damlasına kadar harcamamız mı gerekir, tek başımıza bu duyguyu ölümsüzleştiremez miyiz? #zweig ın dediği gibi "yalnız çocuklar aşklarını kaybetmeden saklayabilirler, diğerleri ise sadece gevezelik yaparak bunu harcar, tüketir, ilişkileriyle basitleştirirler, aşkla ilgili çok şey bilseler de aşkın yaygın bir kader olduğuna inanırlar. Bir oyun gibi aşkla oynar, ilk sigarasını gizlice içen liseli erkek çocukları gibi onunla övünürler." Koskoca bir hayatı, o muazzam aşktan habersiz bir adama armağan etmek ,kendi hayatını hiçe saymak, karşılık beklemeden sadece sevmek... .
.
okunmaya geç kalınmış bir kitap, insan psikilojisini platonik aşkla gözler önüne seren #stefanzweig
.
.
.
#bilinmeyenbirkadınınmektubu #stefanzweig #kitap #kitapkurdu #book #bookworm #okumak #okumakcandır #kitapaski #ayracinaski #neokuyorum #kitabinicinden #kitaptavsiyesi #bookstagram #reading #instabook #kitapyorumu #mektup #ask #love #sevgi #platonikaşk #birkadinseniseviyorsa #psikoloji #edebiyat #okudumbitti #modernklasikler #kitapyurdu #ayracinaski
Read more
Bizleri birbirimizden farklı kılan hiç şüphesiz hayata bakış açımızdır. Hepimizin bir sebebi ...
Media Removed
Bizleri birbirimizden farklı kılan hiç şüphesiz hayata bakış açımızdır. Hepimizin bir sebebi vardır yaşamak için. Her konu hakkında düşüncelerinizi belirtme özgürlüğüne sahipsiniz tabi ki saygılı bir şekilde. Şimdi konu yu getirelim Arda Turan'a. Öncelikle Galatasaray taraftarı ... Bizleri birbirimizden farklı kılan hiç şüphesiz hayata bakış açımızdır. Hepimizin bir sebebi vardır yaşamak için.✋ Her konu hakkında düşüncelerinizi belirtme özgürlüğüne sahipsiniz tabi ki saygılı bir şekilde. Şimdi konu yu getirelim Arda Turan'a. Öncelikle Galatasaray taraftarı başta olmak üzere hepinize soruyorum; bu adam İspanya'ya transfer olduğunda hepimiz gururlanmadık mi? Hepimiz onun adına sevinmedik mi? Peki şimdi ne oldu, ne değişti? Bu nefret ve kin artık Arda'nın üzerinde Sarı-Kırmızı forma olmadığı için mi sorarım sizlere? Arda Turan denildiğinde benim aklıma başarı gelir. Bir futbolcu yu silip atmak bir kulüp ve taraftarlar için çok kolay. Ben Arda hakladır veya bi başkası haklıdır demiyorum. O kadar iğrenç şeyler söyleniyor ki okuduğum veya gördüğüm zaman şaşırıyorum. Bunlar kabul edilecek şeyler değil. Ufak bir şey de bir futbolcu küfüre ve hakarete maruz kalıyor. Sevmeye bilirsiniz ama bu sizlere o adamın ÖZEL hayatına karışma, küfür veya hakaret etme ve bel altı vurma hakkını vermez. Ve son olarak Terim-Turan meselesi bu ikilinin arasında olan bir mesele. Nelerin döndüğünü, nelerin söylendiğini/yapıldığını bilmiyoruz, kısaca konu ya hakim değiliz. O yüzden bunu öne sürerek bir İNSANA hakaret edemezsiniz. Futbolcuların da insan olduğunu unutmayın..... SİZE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİNİZ BİR ŞEYİ BİR BAŞKASINA YAPMAYIN.
#ardaturan
Read more
“İKİGAİ” iki sözcüğün birleşmesinden oluşuyor. “İKİ” hayat, “GAİ” hedef, amaç ve gaye anlamına ...
Media Removed
“İKİGAİ” iki sözcüğün birleşmesinden oluşuyor. “İKİ” hayat, “GAİ” hedef, amaç ve gaye anlamına geliyor. Yani ikigai bir hedefe, gaye ya da arzuya hiçbir zorlama olmadan içten ve kendiliğinden bağlılık hissetme duygusu. İşte seni yataktan fırlayarak çıkartan ve hedefine odaklanmanı ... “İKİGAİ” iki sözcüğün birleşmesinden oluşuyor. “İKİ” hayat, “GAİ” hedef, amaç ve gaye anlamına geliyor. Yani ikigai bir hedefe, gaye ya da arzuya hiçbir zorlama olmadan içten ve kendiliğinden bağlılık hissetme duygusu. İşte seni yataktan fırlayarak çıkartan ve hedefine odaklanmanı sağlayan bu duygu. Sabah yedide alarmın çalıp uyandığında, yatağından doğrulup halıya boş boş bakmaya başladığında, neden hayatta olduğunu sorguladığında ihtiyacın olan şey. Hayatına bir anlam katan, bir misyon yükleyen, çevreniz için faydalı olacağınızı hissettiğiniz bir amaç...
#ikigai #hectorgarcia #francescmiralles
Read more
Yüreği kırılgan,bir çiçek kadar tertemiz ve narin,derin... sevgi dolu insan gibi insan Dileğim ...
Media Removed
Yüreği kırılgan,bir çiçek kadar tertemiz ve narin,derin... sevgi dolu insan gibi insan Dileğim benim inan bana sadece kanatların yok senin... gözükmüyor,çünkü sen gerçekten bir MELEKSİN... yeryüzünde oh be gerçekten varmış temiz yürekli bir insan daha dediklerimdensin sen!iyikimsin!!! ... Yüreği kırılgan,bir çiçek kadar tertemiz ve narin,derin...
sevgi dolu insan gibi insan Dileğim benim🙏💕💙💕💙 inan bana sadece kanatların yok senin... gözükmüyor,çünkü sen gerçekten bir MELEKSİN... yeryüzünde oh be gerçekten varmış temiz yürekli bir insan daha dediklerimdensin sen!iyikimsin!!! hayatında hiçbir şey seni incitmesin... hiç bir taş ayaklarına takılmasın yüreğinin şeffaflığı saflığı masumluğu yüzüne yansımış nur yüzlüm benim🍀🌹🌺🍃🍃 sen iyi ki doğmuşsun ve iyi ki dünyamdasın.
bizim tanışmamıza vesile olan can şükoma da teşekkürü her zaman bir borç bileceğim💜🙏 Anaçlıgın, fedakar yapın merhametin gibi yüce yaşa ömrünü duamda şükrümde olacaksın her daim 💙 beşeri duyguların öyle sağlam ki senin👏👏 muhteşem bir kadınsın sen dostum benim! mutluluklarla ve en güzel tebessümlerinle geçsin yeni yaşların 🙏🍃sevdiklerinle kıymet verenlerinle ve kıymet bildiklerinle yaşa bir ömür boyu... seni tüm kalbimle çok seviyor o mis yüreğinden sonsuz öpüyorum meleğim benim musmutlu yıllar!!! zeynebin her zaman yanında unutma 💕💕💕💕🙏🍀🍀🍀🍀🍀💙💙💙💙🤗😘😘😘😘😘😘😘😘😘🙃🙃🙃🙃💋💋💋💋 #thebest #birthday #happy #amazing #obirmelek
Read more
 #Repost @nesebaykent with @get_repost ・・・ #Repost @sekerportakalissp with @get_repost ・・・ Merhaba, ...
Media Removed
#Repost @nesebaykent with @get_repost ・・・ #Repost @sekerportakalissp with @get_repost ・・・ Merhaba, Size daha öncede duyurmuştuk. Kadıköy’ de kendi imkanları ile kitaplarını satarken tanışmıştı bir arkadaşımız onunla.. Erdal Yalçın ağabeyimiz kendi yazdığı kitapları satıyor. ... #Repost @nesebaykent with @get_repost
・・・
#Repost @sekerportakalissp with @get_repost
・・・
Merhaba,
Size daha öncede duyurmuştuk. Kadıköy’ de kendi imkanları ile kitaplarını satarken tanışmıştı bir arkadaşımız onunla.. Erdal Yalçın ağabeyimiz kendi yazdığı kitapları satıyor. Kitaplardan kazandığı ile geçimini sağlıyor. Yardım istemiyor. Kendi alın teri ile kazanmak ve hayatını idame ettirmek istiyor. Konuşmakta güçlük çekiyor. Bir elini ve bir ayağını hiç kullanamıyor. Onun kitaplarından satın almak isterseniz size onunla ilgili bilgiler paylaşmak isteriz.
Erdal YALÇIN’a ait Kitapların Listesi:

1- Ben Taşı Delen Ot Gibiyim
2- Bırakın Beynimiz Özgür Kalsın
3- Çocukların Aklına Gelen Sorular
4- Aşk Düşlerde Özgür
5- Hayallerimize Dokunmayın
6- Çoçuğun Başucu Kitabı
7- Bana Hayatı Öğretir misin
8- Ey Hayat Alacağım Var Senden

ERDAL YALÇIN

Cep Tlf: 0539 965 61 22

Banka Hesap Bilgileri:

T. İş Bankası Cevizli Şubesi:
Şube ve Hesap No: 1096 0704092

İban:TR28 0006 4000 0011 0960 7040
92

Sipariş vermek isterseniz hesabına kitap ücreti olan (kargo+kitap) 10 tl yi yatırıyorsunuz. Sonrasında cep numarasına ad soyad adres ve kitap ismini yazıyorsunuz. Birkaç gün içinde kitap elinizde oluyor.
Desteğiniz için teşekkürler. #engelli #engelsizsiniz #engelsizyaşam #engelsizmüzik #kitap #şair #yazar #şiirsokakta #engelsiz #engellerikaldır
Read more
Tam 1 sene oldu. Bir yıl önce baş koymuştum bu yola. Hayallerimle uyumayı <span class="emoji emoji1f4a4"></span> ya da kalkıp onları yakalamam ...
Media Removed
Tam 1 sene oldu. Bir yıl önce baş koymuştum bu yola. Hayallerimle uyumayı ya da kalkıp onları yakalamam gereken 2 seçeneğim vardı. Yeteri kadar yattığım 🛌için kalkıp hayatı yakalamayı seçtim. Hayatımda hiç olmadığım kadar istekli, azimli, kararlı, iradeli, disiplinli ve de istikrarlıydım. ... Tam 1 sene oldu.
Bir yıl önce baş koymuştum bu yola. Hayallerimle uyumayı 💤 ya da kalkıp onları yakalamam gereken 2 seçeneğim vardı. Yeteri kadar yattığım 🛌için kalkıp hayatı yakalamayı seçtim🔗. Hayatımda hiç olmadığım kadar istekli, azimli, kararlı, iradeli, disiplinli ve de istikrarlıydım🎐. Yaşamımda ki her şey rayından çıkmışken dünyamın altının üstünden daha güzel olduğunu gördüm⚜️. Ben ki kabulden başka yapacak bi şeyi olmayan hayata küsmüş biriyken kendime verebileceğim en güzel hediyeyi 🎁vermeye karar vermiştim. Bir yıl boyunca inişli çıkışlı anlarım 🤦🏻‍♀️da oldu; çok zor hissettiğim, kendimi çaresiz bulduğum🤷🏻‍♀️, kaçamak yaptığım anlar da oldu. Her şeye rağmen bir yıl değil ❌365 yeni fırsatlarım vardı benim. Hayallerim büyüktü🏹,sıkı çalıştım,hedefe odaklandım, etrafımı iii insanlarla donattım. Beni bu yolda gayet bilinçli, bilgili götüren sevgili antrenörüm @noradrenalinn e ve de bu süreçte benim ilerlememi sağlayan, rehberliğimi yapan, değişmemi, gelişmemi sağlayan sn @melisamervetoker e son olarak da herkesin sahip olması gereken canım a @fulyaalpatoner e teşekkürü bi borç bilirim🙏🏼. İiii ki varsınız💖. Hayallerim ben ayağa kalkıp harekete geçip gerçekleştirene kadar sadece hayallerdi. Değişimim ve de gelişimim için teşekkürler. Hayatım belki hala mükemmel değil ama dersimi alıp daha güçlü biri oldum💪🏽 #transformation #hediyenhayatınolsun #regresyon #nopainnogain #iamalimitedition #beawarriornotaworrier If not u, then who? If not now, then when?
Read more
Belki çok dertlisin. Belki ARTIK YETER diyorsun.Belki kendinden geçmişsin.Belki de ağlıyorsun. DUY ...
Media Removed
Belki çok dertlisin. Belki ARTIK YETER diyorsun.Belki kendinden geçmişsin.Belki de ağlıyorsun. DUY Rabbin sana söylüyor.Sabredenlere, felaketlere karşı dişlerini sıkıp göğüs gerenlere mükafatları hesapsız ödenecektir. Belki de onca insanın arasında neden senin seçildiğini ... Belki çok dertlisin.
Belki ARTIK YETER diyorsun.Belki kendinden geçmişsin.Belki de ağlıyorsun.
DUY Rabbin sana söylüyor.Sabredenlere, felaketlere karşı dişlerini sıkıp göğüs gerenlere mükafatları hesapsız ödenecektir.
Belki de onca insanın arasında neden senin seçildiğini soruyorsun. 
Oysa Rabbinin seçtikleri kıymetlilerdir.
Hayat bir imtihan değil mi?
Her soru, ebedi hayatında yer alan bir tuğla. 
Nefes alıp verdiğin her an yeni bir soruya gebe.
Onlar olmasaydı, sonsuzluk yurdunda sana ait hiçbir şey olmayacaktı.
Derdin yoksa üzül asıl
Dertliysen bil ki, o seni seviyor.Bak! Sevdiğin ne diyor?
Allah (celle celalahu) hayrını dilediği kişiyi sıkıntıya sokar.Unutma! Rabbin kimseye dayanabileceğinden fazlasını yüklemez.
Belki kalbindir acıyan. 
Belki bedenin. Belki de ruhundur kıvranan. Belki yokluktur seni saran. 
Belki de bin bir türlü muamma.Her ne durumda olursan ol, diline yakışır bu dua...Yarabbi, razı olmadığın şeylerden, ne yapmışsam hepsini affet.Senden başka ilah yoktur!Sen bütün noksanlıklardan münezzehsin.
Şüphesiz ben nefsime zulmedenlerden oldum.
Sen bağışla beni.Derdi veren sensin, Dermanım da SEN.
Yeni bir güne bizleri uyandıran, bize can veren Yüce Rabbime şükürler olsun diyerek

Günaydın Sevgiyle bal kalın...
Read more
Mertişkom️ Doğum tarihi 25-28 Mart gözüktüğü için aylarca ‘Mart gelsin, Mert gelsin’ dedik. Ama kendisi 33. haftada isyan başlatıp ‘geliyorum’ dedi!! Ne yaptık ettik 36+3 e kadar tuttuk beyfendiyi 28 Şubat’ta, Doğum günü @arasgur le hastaneye giderken; yakınlarımızı arayıp ‘şimdi ... Mertişkom♥️ Doğum tarihi 25-28 Mart gözüktüğü için aylarca ‘Mart gelsin, Mert gelsin’ dedik. Ama kendisi 33. haftada isyan başlatıp ‘geliyorum’ dedi!! Ne yaptık ettik 36+3 e kadar tuttuk beyfendiyi👻 28 Şubat’ta, Doğum günü @arasgur le hastaneye giderken; yakınlarımızı arayıp ‘şimdi gelmeyin, belki doğmaz’ diye ısrar edicek kadar rahattık. Allah’tan bizi dinlemeyip gelmişler😂 Bir kadının, hayatının en kıymetli yolculuğu hamilelik ve doğum süreci. 21.00 da, O ağlama sesini duyduğum andan itibaren herşey bambaşka. Hiçbirşey DAHA kıymetli değil artık Ondan♥️ ‘Uyurken özlemek’ klişe gelirdi. Özlemek hem de ne özlemek!!! Minik koalam, hayatımıza iyi ki geldin! Çok şükür🙌🏼 @kisabifilm Bu anı kusursuzca ölümsüzleştirdiğiniz için çok teşekkürler♥️ Sevgili Doktorum @sibell Hanım, çok değerlisiniz, Çok seviliyorsunuz🤗♥️ İsteyen herkese bu mutluluğun tez zamanda nasip olması dileklerimle, Mutlu akşamlar✨
Read more
8 Mart Dünya “Emekçi” Kadınlar Günü. Hatta bu bir anma günü. Ama her ne hikmetse, Tikicansu isimli ...
Media Removed
8 Mart Dünya “Emekçi” Kadınlar Günü. Hatta bu bir anma günü. Ama her ne hikmetse, Tikicansu isimli hayatında hiç çalışmamış, bir şeye emek vermemiş, hiçbir şey üretmemiş kızımız, zamanında çektirdiği güzel fotoğrafının altına “Kadınlar günümüz kutlu olsuuuan” yazabiliyor. Çünkü ... 8 Mart Dünya “Emekçi” Kadınlar Günü. Hatta bu bir anma günü. Ama her ne hikmetse, Tikicansu isimli hayatında hiç çalışmamış, bir şeye emek vermemiş, hiçbir şey üretmemiş kızımız, zamanında çektirdiği güzel fotoğrafının altına “Kadınlar günümüz kutlu olsuuuan” yazabiliyor. Çünkü onun amacı o fotoğrafa beğeni almak.
Fotoğraftaki benim annem ile ablam. Bu kadınlar hep çalıştı, bir şeyler üretti, çocuk baktı, emek verdiler. Onların hakkı.
Tikicansu, sen seni kurtaracak birini beklemeye devam et ve hiç emek verme, üretme, sadece güzel görünmek için çeşitli taklalar at. Bugün senin günün değil, aslına bakarsan hiçbiri değil. Bugün ve diğer 364 gün bu kadınların günleri...
Read more
Günaydın ,hadi başla haftaya.Hayat bir maraton ,inişli ,çıkışlı sonuna kadar bir yol .İçinde ...
Media Removed
Günaydın ,hadi başla haftaya.Hayat bir maraton ,inişli ,çıkışlı sonuna kadar bir yol .İçinde başarılarda olacak başarısızlıklarda , kazançlarda ,kayıplarda .Hayatın bize tattırdığı hayat ne güzel dediğimiz ve iyi günlerde yanında olup ,kötüye gittiğinde onu sevmemek büyük vefasızlık ... Günaydın ,hadi başla haftaya.Hayat bir maraton ,inişli ,çıkışlı sonuna kadar bir yol .İçinde başarılarda olacak başarısızlıklarda , kazançlarda ,kayıplarda .Hayatın bize tattırdığı hayat ne güzel dediğimiz ve iyi günlerde yanında olup ,kötüye gittiğinde onu sevmemek büyük vefasızlık .Hayal kurmaktan vazgeçmeyin ,başarısızlıklarınızıda kabullenin ,önce kendinizden gizlemeyin .Dünyanın doğusunuda ,batısınıda bilin ve bilen çocuklar yetiştirin .Sadece bilmesinler ,gözleri ile görüp ,kulakları ile duysunlar ve düşünmeleri için fırsat bulsunlar ki hayal kurma motivasyonunun kıymetini bilsinler.Sabah çok güzel birşey söyledi yine gönül zengini büyüğüm ‘hava şartları senin elinde değil ama pilot sensin ‘unutma .Bahane arama ve uçmaktan vazgeçme kendi yüksekliğinde ,kendi deneyiminde ama uç uçabildiğin kadar ve sakın durup konma ,o kanatlar verildiyse uçmak için kullanılsın diye dedi ,durmak için değil 💫🗝İşte böyle yol gösterenler olunca hayatta bir konuda değil ,her konuda hayata bakış açılarının onarıcı etkisine sonsuz inanıyorum ,onlar kanat çırpmaktan hiç yorulmayan ve uçmayı unutana ,kanatlarını hatırlatmak ve tekrar gökyüzüne salmak için gönderilmiş daha büyük koca kanatlılar .Gölgeleri bile yetiyor kanat çırpmaya ,çok şükür kanatlar var ❤️Benim halâ umudum var çünkü kanatlarım var diyerek başlıyorum haftaya ,güneşte ,yağmurda ,fırtınada ,karda hepsi geliyor ve geçiyor ,geçecek 🍃
Read more
En şahanesinden anlatmış Melis. Üstüne başka ne denebilir ki? #Repost @melisdanismend ・・・ Hayatı ...
Media Removed
En şahanesinden anlatmış Melis. Üstüne başka ne denebilir ki? #Repost @melisdanismend ・・・ Hayatı iki saatliğine unuttuk. Dolar, alım-satım, makas, euro, parite. Hiçbirini de anlamam. Anlamak zorunda bırakanlara selam olsun. Müzikle bir araya geldik. Kafamızın gerisinde kim ... En şahanesinden anlatmış Melis. Üstüne başka ne denebilir ki? #Repost @melisdanismend
・・・
Hayatı iki saatliğine unuttuk. Dolar, alım-satım, makas, euro, parite. Hiçbirini de anlamam. Anlamak zorunda bırakanlara selam olsun. Müzikle bir araya geldik. Kafamızın gerisinde kim bilir neler vardı. Benim kafamın gerisinde, “Abla neden böyle oldu, ben anlamıyorum ki!” diye hayretle soran genç taksici vardı mesela. Nazik cümleler seçtim, “Evladım ya ne olacaktı!” diyebilecek ses tonumu gizleyerek, “Tabii” dedim, “inşallah her şey düzelecek.” Dikiz aynasından öyle tasvipleşmeler olur, ondan yaptık. Sonra müzik yaptık. Güzel insanlarla Moda’da. Bir süreliğine hayat bir duracak, bir başlayacak. Yeter ki sürekli durmasın. Teşekkürler müzik, teşekkürler deniz kıyısının sakin normalliği ♥️
Read more
Az önce eve geldim ve adıma gelmiş olan kocaman bir paketi açtım. İçinden bu çıktı. Paketi açtığım ...
Media Removed
Az önce eve geldim ve adıma gelmiş olan kocaman bir paketi açtım. İçinden bu çıktı. Paketi açtığım andan beri karşısında oturuyorum. Tablonun adı ‘zaman’mış. Ressamın adını paylaşmayacağım. Ancak bu olağanüstülük içinde düşündüğüm şey şu. Bir insan, beni hiç tanımazken, nasıl benim ... Az önce eve geldim ve adıma gelmiş olan kocaman bir paketi açtım. İçinden bu çıktı. Paketi açtığım andan beri karşısında oturuyorum. Tablonun adı ‘zaman’mış. Ressamın adını paylaşmayacağım. Ancak bu olağanüstülük içinde düşündüğüm şey şu. Bir insan, beni hiç tanımazken, nasıl benim rüyalarımda gördüğüm bir anı resmedebilir? Bu nasıl olabilir? Ve bu eğer olabiliyorsa fazla mucizevi bir durum değil midir? İçinde bulunduğumuz bu adı her ne ise o enerjisel tuhaf spiral döngüde ilerleyen tanımsız şeye ve o şeyin benimle konuşma biçimine gerçekten hayranım. Bazılarınızla fiziksel anlamda tanışmış olmamız gerekmiyor, zaten ruhsal anlamda tanışık olduğumuz için, birbirimizi açıklanamaz bir biçimde zaten hatırlıyoruz, iş sadece hatırlatmaya kalıyor. Bana bu gece resmen evren tarafından ‘zaman’ armağan edildi. Onu çok iyi kullanacağımdan - ben ve bendeki tüm benler - fazlasıyla eminiz. Bu resmi yapan sanatçıya ilham olmak ise inanılmaz bir his. Özellikle böyle bir günün gecesi bana ulaşan bu anlamlı armağan için bunu mümkün kılan herşeye teşekkür ederim. Şu an herşey çok sembolik ve benim neyseki bu hayatın bir yerlerinde sembol okumayı öğrenmek için vaktim olabildi. “Zaman aslında bitmiyor, zaman şimdi yeni başlıyor ya da daha doğrusu yeni zaman şu an başlıyor ve biz uzundur zaten bu zamanı bekliyorduk. Bizim zamanımızı.“ #time #symbolism #ezoterizm #timehascome #wearecirclingtogether #pastlife #isourreality #remember #and #wakeup
Read more
Hayat bir tren yolculuğu gibi. Yol alıyorsun her bir saniye. Bazen manzara muhteşem, büyüleniyorsun, hiç bitmesin istiyorsun. Göstermek, paylaşmak istiyorsun. Bazen de gözlerini kapatıp, bir an önce yol da, yolculuk da geçsin gitsin istiyorsun. Bazen uyuyorsun, başın ağır geliyor, ... Hayat bir tren yolculuğu gibi. Yol alıyorsun her bir saniye. Bazen manzara muhteşem, büyüleniyorsun, hiç bitmesin istiyorsun. Göstermek, paylaşmak istiyorsun. Bazen de gözlerini kapatıp, bir an önce yol da, yolculuk da geçsin gitsin istiyorsun. Bazen uyuyorsun, başın ağır geliyor, ya tatlı tatlı, tatlı bir gülümseme yüzünde, ya da yorgunluktan bitap.
Bazen garda koşuşturan insanlarda o tanıdık gözleri görüyorsun, gözlerini parlatıyor, sonra kaybediyorsun. Bir umut trene biniyorsun kompartımanlarda onu arıyorsun. Bazen farklı vagonlarda yolculuk yapıyorsunuz, hiç karşılaşmıyorsunuz. Bazen şansını zorluyorsun, kopartıman hatta vagon değiştiriyorsun onu bulma umuduyla. Bazen de yolculukta sana eşlik edenler oluyor. Yanına bazen kimin oturacağını seçemiyorsun, tam bir sürpriz. Bazense birlikte yolculuğa çıktığın kişi iniveriyor yolda, bir istasyonda. Hem de tam da kafanı omzuna koymuş, hep birlikte seyahat edeceğini, birlikte varacağınızı düşünürken, hiç ummadığın bir anda.
Ya da o kalıyor, sen iniyorsun o da oluyor hiç de tahmin etmediğin bir istasyonda. Camdan bakıyorsun, tren ilerlerken kalana.
Bazen kompartımanına hırsız giriyor, hırsız olduğunu bile anlamıyorsun. Sohbet, muhabbet derken, seni uyutup, bir dakikalık dikkatsizliğinden faydalanıp, neyin var neyin yok alıp gidiyor, hepsini, hiçbirşeysiz kalakalıyorsun.
Bazen eksiliyor, bazen artıyor, bazen çok, bazen de yolculuğu tek başına tamamlıyorsun. Bazen karanlık, bazen aydınlık. Bazen bir tünelden geçiyorsun, hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor. Bazen güneşle, aydınlıkla, manzarayla büyüleniyorsun. Bu yolculukta herşey var. Ve herşeye rağmen umutla ve heyecanla yolculuk etmek gideceğin yere bir an önce varmaktan çok daha güzel. #yolculuk #yol #umut #kendimenot
Read more
Gülünce kaybolan gözlerin bedeninden dışarı akıttığın sevgin kimsede kalmayan saflık ve dürüstlüğün ...
Media Removed
Gülünce kaybolan gözlerin bedeninden dışarı akıttığın sevgin kimsede kalmayan saflık ve dürüstlüğün hayat enerjin hiç son bulmasın her saatin her gününün her yılın birbirinden güzel geçsin . Her şey gönlünce olsun . Senin gibi bir arkadaşım olduğu için çok çok şanslıyım , çok çok şanslıyız ... Gülünce kaybolan gözlerin bedeninden dışarı akıttığın sevgin kimsede kalmayan saflık ve dürüstlüğün hayat enerjin hiç son bulmasın her saatin her gününün her yılın birbirinden güzel geçsin . Her şey gönlünce olsun .
Senin gibi bir arkadaşım olduğu için çok çok şanslıyım , çok çok şanslıyız . İyiki varsın iyiki doğmuşsun ...
Kaybolan gözlerinden öptüğüm kız....
Yeni yaşın sana ne istiyorsan en güzelini getirsin
Seni çooook seviyorum ❤️❤️😊😊😍😍
Read more
Oyunculuk meslektir! Önce okulumu okuyayım kendi işimi kurayım yandan da oyunculuk yaparım diye düşünen kardeşlerimiz hep yanıldı ve olmadı.Olmaz... O bir sevda işidir. Gönlünü koymalısın hiç bir şey seni o aşktan vazgeçirememeli işte o zaman sarıldığın inanç ve tuttuğun o güç seni ... Oyunculuk meslektir!
Önce okulumu okuyayım kendi işimi kurayım yandan da oyunculuk yaparım diye düşünen kardeşlerimiz hep yanıldı ve olmadı.Olmaz...
O bir sevda işidir. Gönlünü koymalısın hiç bir şey seni o aşktan vazgeçirememeli işte o zaman sarıldığın inanç ve tuttuğun o güç seni de tutuyor hem de sımsıkı. İstanbul’a geldiğimden bu yana bir gün köyüme döner miyim acaba diye hiç aklıma getirmedim. Ben bu işe baş koydum başaracağım dedim... Bu diziye başlama anım Perşembe tbt si olsun dedim sevenlerime👍🎬Çok emek var çok büyük fedakarlıklarım var. Sağlam mücadele diyelim.
Geçmiş yıllarda işsiz kaldığım ender dönemlerimden bir gün bana bir teklif geldi. Malatya’da çekilen Kürtçe bir dizide ana karakter oynar mısın diye; ben tabi balıklama atladım. Egeliyim ve hiç ama hiç Kürtçe bilmiyorum ama işi kapabilmek için derdimi anlatabilecek kadar biliyorum dedim. Hayatımın yalanı idi.Ve derdimi hiç anlatamadım.Ben kenarda köşede senaryodaki Kürtçe kelimeleri ezberledim gizli gizli bana öğretin diye insanların peşinden koştum. Bilmediğimi yönetmen farketseydi belki de kovulacaktım diziden. Kulakları çınlasın o zamanlar görüntü yönetmenimiz şimdi Payitahtın yönetmeni Emreciğim ile çaresiz bakışmalar ben lafımı unuttuğumda eyvah yandık diye:) Sevgili Yunus Yılmaz beni o zor şartlarda bu diziye dahil ettiğin için hep minnettar oldum. Yaşasın kendi evimi alabilecek parayı kazanıyordum. Bir yandan da bir dil daha öğreniyordum. Hayat bir mucizedir. Kendinize inanın Allahtan başka hiç bir şey gözünüzü korkutmasın. Sonra ne mi oldu? Daha sonra bu diziden keşfedildim ve Seksenler maceram başladı. Mem u Zin Helin #tbt Perşembe’ye güzel bir anı ile başlayalım mı?💋🥰😅👋🏻
Read more
Hayat zor olacak, derlerdi de inanmazdım. Her insan kadar yaşadım acıyı az ya da çok halâ da yaşıyorum, sen de yaşayacaksın. Acıyı sevmekten nefret ettim hep, ne zaman kaçsam kendimi bir korkak gibi hissederdim. Artık kaçmıyorum. Korkak bir insan olarak yaşamaktansa rahmete sığınan ... Hayat zor olacak, derlerdi de inanmazdım.
Her insan kadar yaşadım acıyı az ya da çok halâ da yaşıyorum, sen de yaşayacaksın.
Acıyı sevmekten nefret ettim hep,
ne zaman kaçsam kendimi bir korkak gibi hissederdim. Artık kaçmıyorum.
Korkak bir insan olarak yaşamaktansa rahmete sığınan bir insan olmak istiyorum. Anlıyor musun beni?
Hayat bir gün bitecek kabul ediyorum. Yeri geldiğinde bu da acı.
Madem sevdiğim her şey bir gün bu dünyada benden ayrılacak, o zaman acıları da sevmekten başka çarem yok.
Senin de öyle.
Madem her şey imtihan, imtihanın neyse onunla tanışmadığın, onu kabullenmediğin sürece bu dünyada düşer kalırsın.
Hiçbir şeyden kaçılmıyor çünkü.
Dert çok ama ALLAH büyük. ❤

#Oguzhancelebi
#islamadavet 🌹
Read more
Şimdi biraz Rize Trabzon kısa gezimizden bahsedeceğim inş. Son 3 senedir her evlilik yıl dönümümüzde ...
Media Removed
Şimdi biraz Rize Trabzon kısa gezimizden bahsedeceğim inş. Son 3 senedir her evlilik yıl dönümümüzde yeni bir yere gitmeye niyet ediyoruz birimiz plan yapıyor diğerimiz bilet alıyor oteli ayarlıyor birbirimizden havai fişekler, çiçekler hediyeler falan beklemiyoruz tabi gelirse ... Şimdi biraz Rize Trabzon kısa gezimizden bahsedeceğim inş. Son 3 senedir her evlilik yıl dönümümüzde yeni bir yere gitmeye niyet ediyoruz birimiz plan yapıyor diğerimiz bilet alıyor oteli ayarlıyor birbirimizden havai fişekler, çiçekler hediyeler falan beklemiyoruz tabi gelirse almam demem 😅 işte efendim bu sene de böyle yapalım dedik. Bence Trabzon Rize birlikte gezilir ama en az 2 gece 3 gün ayırmak lazım. 🌿1. Uzungöl bence bitmiş hiç bir albenisi yok kıyıları kalabalık, Arap turiste yönelik buraya geldiğimize değecek şey karester yayalasına çıkmak oldu yukarıdan aşağı baktığımızda işte o zaman uzun gölün güzelliğini gördük demem o ki boşuna dolanmayın direk yayla yoluna vurun ve manzaranın tadını çıkarın. 🌿2. Kahvaltıya çok para vermeye gerek Yok gerçi fiyatlar aşağı yukarı aynı yukarılara çıktıkça manzarayı gören kahvaltı mekanları var biz @galoomad ı seçtik Mısır unsuz mıhlamayı sevmiyorum ama hoş sohbetleri karşılamaları güzeldi 😄 🌿 3. Çamlıhemşin e aşık oldum iyi ki ayder de kalmamışız ayder kalabalık çok iç içe biz merkeze yakın tepede @seyricennet_dagevleri ni seçtik Cidden manzarası ikramları ve hepsinden öte Güler yüzlü saygıyla sevgiyle karşılamaları çok iyiydi 👍🏻 fiyatlar bence genel olarak pahalı bir tanıdığınız varsa ya da uygun bir yer bulursanız orada kalın çünkü zaten gezmeye gidiyorsunuz. 🌿 Çamlıhemşin merkezde yeşil vadi restorandaki amca bize nehirde oltayla tutulan balıktan yedirdi hayatımda hiç böyle lezzetli bir balık yememiştim 😋 🌿 Ayder i en sona bırakın önce gito, pokut, sal yaylarına gidin biz gidemedik çünkü yollar çıkılacak gibi değilmiş bir daha ki sefere niyet ettik 😞 mümkünse 4x4 bir araba kiralayın yollar fena 🌿 çizme ve şemsiye götürün bir de hırka🌿 zipline i deneyin 😅 şehir kalelerine çıkarak manzarayı seyr edin 🌿 çok güzel ballar var şifa niyetine alın 🌿 aklıma Gelenler bunlar öperim ❣️
Read more
Bugüne kadar sorduğunuz bütün sorulara cevap vermeye çalıştım çünkü kilonun insanları nasil etkilediğini cok iyi biliyorum aslinda ben hep kilonun travmalar sonucu alındığına inanıyorum psikolojik bir durum genelde dertler üst üste geldiğinde kendimizi surekli mutfakta buluyoruz ... Bugüne kadar sorduğunuz bütün sorulara cevap vermeye çalıştım çünkü kilonun insanları nasil etkilediğini cok iyi biliyorum aslinda ben hep kilonun travmalar sonucu alındığına inanıyorum psikolojik bir durum genelde dertler üst üste geldiğinde kendimizi surekli mutfakta buluyoruz ..Bir arkadaşımıza gidiyoruz hadi yemek yiyelim ...evde oturuyosak kalkıyim bi borek😂😂yapiyim gece uyanıp iki kasık nutella yiyim😂😂yani surekli bir istek aslinda tokuz nedense hep beynimizde yemek yemek😄😄😄😄😄aslinda belkide kendimizden bir vazgeçis bu ....ilk tepki kimden Erkeklerden☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻Erkekler kilo alınca hic bir şey olmuyor kadin kilo alınca eyvah eyvah Dünyanın sonu geldi sanki herkes yorum yapıyor iyice moral bozuluyor .......Hiç bir şey IMKANSIZ DEGIL KIZLAR HAYAT BIR GUN ODA BUGUN ONCE KENDIMIZE INANICAZ SONRASI COK KOLAY 👈👈👈👈👈👈HAYDI ŞIMDI BUTUN OLUMSUZLUKLARI BEYNINIZDEN ATIN 💞💞💞 .

#kadın #kilo #kilokontrol #gida #takviye #sinemyildiz #magazin #sinemsecret #zayiflama #bilincalti #moral #
Read more
Benim için bu dünyada telafisi olmayan tek şey zaman. Birçok şey yerine gelebilir yeniden. Kaybedersiniz, ...
Media Removed
Benim için bu dünyada telafisi olmayan tek şey zaman. Birçok şey yerine gelebilir yeniden. Kaybedersiniz, bir daha kaybedersiniz fakat yeniden başlayabilir ve burası dip, burası en kötüsü, bitmişim, çok yaralanmışım, artık gücüm yok dediğiniz yerden ayağa kalkabilirsiniz. Olmuştur ... Benim için bu dünyada telafisi olmayan tek şey zaman. Birçok şey yerine gelebilir yeniden. Kaybedersiniz, bir daha kaybedersiniz fakat yeniden başlayabilir ve burası dip, burası en kötüsü, bitmişim, çok yaralanmışım, artık gücüm yok dediğiniz yerden ayağa kalkabilirsiniz. Olmuştur bu, hatta yine olacaktır... Ama zaman işte: Geri gelmeyen, bir kez yaşanan, yaşandığı gibi kalan, iz bırakıp gözünüzün yaşına bakmayan zaman... Son yıllarda sık sık hastaneye götürüyorum babamı. Yaşlılık hali... Ve ne zaman hastaneye gitsek inanılmaz gergin oluyor... "Oğlum çok yoruluyorsun, bitse de gitsek artık, ama çok yoruldun, oğlum sen de çok yoruldun, otur biraz, dinlen, çok yoruldun, yoruldun, yoruldun..." Devamlı bunları söylüyor... Biliyorum beni düşünüyor. Biliyorum çok samimi... Ama bilmiyor onun elini tuttuğumda bu koca adamın kollarımın arasında yalpalanması beni mahvediyor. Günlerce gelemiyorum kendime... Sonra yaşamak isteyip de yaşanabilecekken yaşayamadığım her şey doluşuyor kalbime. Bundan işte benim zaman takıntım. Bir yere sığmamam bundan. Dünya denilen bu mezarlıkta çoğu insan yaşarken gömüyor kendini.
.
.
.
Babamla ilgili yazdığım hiçbir yazıyı bitirmemiştim. Bu da onlardan biriydi. Sağdı o zaman. Daha yirmi gün önce bunları düşünmüştüm... Diyeceğim o ki; zaman hızla tükeniyor. Sarılın sevdiklerinize, kıymet bilin ve bu hayatın bir gün biteceğini anımsayın mutlaka.
Read more
<span class="emoji emoji1f60d"></span>✍🏻<span class="emoji emoji1f4da"></span>Yine çok güzel bir #jodipicault kitabı #okudumbitti #abrakadabra <span class="emoji emoji2714"></span>️Hikayemiz; arama kurtarma ...
Media Removed
✍🏻Yine çok güzel bir #jodipicault kitabı #okudumbitti #abrakadabra ️Hikayemiz; arama kurtarma işinde köpeğiyle çalışan, her aradığını bulan Delianın hikayesi. Babası Andrew Hopkins ve kızıyla beraber yaşamaktadır. . ️Dört yaşındayken annesinin öldüğünü söyleyen ... 😍✍🏻📚Yine çok güzel bir #jodipicault kitabı #okudumbitti #abrakadabra
✔️Hikayemiz; arama kurtarma işinde köpeğiyle çalışan, her aradığını bulan Delianın hikayesi. Babası Andrew Hopkins ve kızıyla beraber yaşamaktadır. 👨‍👧
.
✔️Dört yaşındayken annesinin öldüğünü söyleyen babasıyla artık farklı bir yerde yaşayacaktır🏡.Zaman zaman anlam veremediği rüyalar🍋 gören Delia'nın, çocukluğundan bu yana hayatında, birisi komşu olan iki erkek olmuştur;Eric ve Fitz👬. Eric aynı zamanda 6 yaşındaki kızının babasıdır, ancak onun alkol bağımlılığı Delia'yı evlilikten bir şekilde 🤷🏻‍♀️uzak tutar. 🙅🏻Ne zaman başı sıkışsa Fitz'den yardım isteyen Delia'nın hayatı bir akşam polisin eve gelip babasını çocuk kaçırma suçundan götürmesiyle alt üst olur. Ve yıllardır düğümlü kalan sırların da çözülme döngüsü başlar; ağır, sancılı şekilde. ✔️Delia hayatı hakkında bilmediği; ilk 4 yıllık bölümü tam 28 yıl sonra öğrenecektir. En önemlisi de aslında Bethany Mathews olduğunu 😳 Kaçırıldığı şehirde sürecek mahkeme için taşınır ve bungalov komşusu Kızılderili tuhaf bir komşu edinir Delia. Komşusu sayesinde hayata, olaylara ve başına gelenlere bakış açısı değişirken bir gün komşusunu aramak zorunda kalacağını bilmiyordur. ✔️Kitap her bölümde heyecan ve merakla sürükledi beni sonuna kadar. 3. Kitabında anladığım yazarın tüm kitapları okunası ve okunacak‼️Kendime not bu 💭Kitabın sonunda çok şey yaşanmış olacaktır;eski hayatlarına dönebilseler bile hiçbirşey eskisi gibi olamayacak artık. ✔️Zorunda kalırsanız koca hayatınızı tek bir bavula sığdırabilirsiniz.Gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu kendinize sorsanız,sonucun hiç de hayal ettiğiniz gibi olmadığını göreceksiniz.Anlarsınız ki asıl önemli olan bunca yıldır biriktirdikleriniz değil, yanınızda taşıyabileceğiniz bir kaç şeydir. ✔️Hangi tedbiri alırsanız alın güvenlik hiçbir zaman mutlak değildir.
✔️Kaybolan herşey her zaman ortaya çıkar.
✔️ #kitaptavsiyesi dir bu kitap dostlar.Bu tarz sevenler sevmeyenler en az bir PICAULT okusun derim. İyi akşamlar;güzel bir hafta olsun.Keyifli okumalar, sevgiyle kalın. 🌱📖
#kitap #kitapkurdu #kitapyurdu #edebiyat #kitaplık #kitapaşkı #book #bookstagram #bookish #bookworm #reading #read #booklover
Read more
Bazen ne çok şey değişiyor hayatta ve bazen hiçbir şey değişmiyor. Dody benim en yakın arkadaşlarımdan ...
Media Removed
Bazen ne çok şey değişiyor hayatta ve bazen hiçbir şey değişmiyor. Dody benim en yakın arkadaşlarımdan biri. Kitabımda da var. Galiba en çok onunla gülme krizine giriyorum. Dolaşırken kahkaha molası verdiğimizi bilirim. Ve bu çılgın, fırlama kadın anne oldu. Hayatımıza Diamante ... Bazen ne çok şey değişiyor hayatta ve bazen hiçbir şey değişmiyor.
Dody benim en yakın arkadaşlarımdan biri. Kitabımda da var. Galiba en çok onunla gülme krizine giriyorum. Dolaşırken kahkaha molası verdiğimizi bilirim. Ve bu çılgın, fırlama kadın anne oldu.
🚺🚹🚼
Hayatımıza Diamante girdi. Ben önce çok korktum. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Evet artık hiçbir şey eskisi gibi değil, nereye girsek yanımızda bir bebek arabası var. Yanımıza süt, mama, su, bebek bezi ve bilumum şey alıyoruz.
🚼🚼🚼
Ama her şey eskisi gibi. Hiçbir şey değişmemiş. Biz yine aynı yerlere gidiyoruz. Sokaklarda dolaşıyoruz, müze-galeri geziyoruz, restoranda-barda oturuyoruz. Bir pırlanta da bize eşlik ediyor.
🚼🚼🚼
İtalya'da bir bebekle gezmek ayrıcalık. Az bulundukları için çok kıymetliler. Herkes durup selamlıyor, yol veriyor. Polisler, jandarmalar ve güvenlik görevlileri bebeği ilgiyle takip ediyor.
🚼🚼🚼
Hiçbir şey değişmemiş; biz şarap içiyoruz. Diamante süt içiyor yanımızda; her şey değişmiş. Şarabı soğuk tutmak için söylediğimiz buz kovasına biberon koyuyoruz, her şey değişmiş.
🚼🚼🚼
Hiçbir şey değişmemiş. Sabahları havuç yiyorum, gün batımlarını izlemeyi seviyorum. Ben sabah yürüyüşüne çıkıyorum eski günlerdeki gibi. Dody, kızını da dolaştırayım diye bana veriyor. Yeni günler böyle... Her şey değişmiş, binlerce yıldır değişmeyen Roma sokaklarında bebek arabası itiyorum.
🚺🚹🚼
Her seferinde Colosseo'da fotoğraf çektiririz. Bu kez Davide çekiyor fotoğraflarımızı, biz artık dört kişiyiz. Ben yine işportacıları kaçırmak için fantastik hikayeler anlatıyorum, hiçbir şey değişmemiş. Davide hikayelerime şaşırıyor. Kolay değil, evde çılgın bir kadın varken bir deli daha eklendi. İyi idare ediyor adam. 😉
🚺🚹🚺🚹
Kahve molası veriyoruz eski günlerdeki gibi... Süt ısıtıyoruz, yeni günlerde... Eski yatağımda uyanmak çok güzel. Eski odamda, yatağıma tüy gibi konan yavru bir insanla uyanmak çok güzel. Sabah pembe, taze bir insanın ıslak öpücükleriyle uyanmak çok güzel. Değişen, değişmeyen her şey çok güzel. Eski günler çok güzel. Yeni günler çok güzel.
Yalnız galiba Dody beni kullanıyor. Bebek arabasını sürekli ben itiyorum. 😂😂
#italia #Italy #italya #roma #rome
Read more
İlk kural : "Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda ...
Media Removed
İlk kural : "Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler." İkinci kural : "Yaşanmış olan ... İlk kural : "Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler."
İkinci kural : "Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatimizda karşılastığımız her olay, mükemmeldir."
Üçüncü kural : "İçinde başlangıc yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır."
Dördüncü kural: "Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.""Hayatimızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir."
Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil..!
Read more
 #Repost @trendandtravel with @get_repost ・・・ Hindistan’a gittiğimde insanların çok mutlu ...
Media Removed
#Repost @trendandtravel with @get_repost ・・・ Hindistan’a gittiğimde insanların çok mutlu olduğunu görüp şaşırmıştım. Fakirlik had safhadaydı, yılda milyonlarca insan açlıktan ölüyordu, insanlar sokaklarda pislik içinde yaşıyordu, günde 1 dolardan az ücret ile çalışıyorlardı, ... #Repost @trendandtravel with @get_repost
・・・
Hindistan’a gittiğimde insanların çok mutlu olduğunu görüp şaşırmıştım. Fakirlik had safhadaydı, yılda milyonlarca insan açlıktan ölüyordu, insanlar sokaklarda pislik içinde yaşıyordu, günde 1 dolardan az ücret ile çalışıyorlardı, ülkede bir sürü hastalık vardı, sokaklara koskocaman çamaşırhaneler kurulmuştu çünkü giyecek sadece iki giysileri vardı biri üzerlerindeyken diğerini burada yıkayıp temizliyorlardı. Ama mutlulardı, yüzleri gülüyordu peki nasıl? Bizim ise her şeyimiz vardı ama hala mutsuzduk, kafamıza saçma sapan şeyler takıyor, gereksiz sorguluyor, keşke böyle olsaydı şöyle yapsaydım diye kendimizi yiyip bitiyorduk. Size Hint Felsefesinin 4 altın kuralını hatırlatmak istiyorum, belki işinize yarar😉
İlk kural : "Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler."
İkinci kural : "Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılastığımız her olay, mükemmeldir."
Üçüncü kural : "İçinde başlangıc yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır."
Dördüncü kural: "Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.""Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir." O yüzden kafaya bazen takmamak, çok fazla düşünmemek, sorgulamadan yaşamak gerek👌 #fridayvibes
Read more
 #Hindistan benim bu dünya üzerinde en çok etkilendiğim kültürlerden biri. Yüzlerce katmanın, ...
Media Removed
#Hindistan benim bu dünya üzerinde en çok etkilendiğim kültürlerden biri. Yüzlerce katmanın, karmanın, yokluk içindeki varlığın, varlık içindeki yokluğun içiçe geçtiği bir ülke değil, bir gezegen. 🏻🏻🏻 Bu kış olağanüstü Hindistan rehberi @elifcamlikayaofficial ile yaptığımız ... #Hindistan benim bu dünya üzerinde en çok etkilendiğim kültürlerden biri. Yüzlerce katmanın, karmanın, yokluk içindeki varlığın, varlık içindeki yokluğun içiçe geçtiği bir ülke değil, bir gezegen.
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Bu kış olağanüstü Hindistan rehberi @elifcamlikayaofficial ile yaptığımız Kuzey Hindistan seyahatinde, ölülerin yakıldığı basamakların hemen öncesinde çekildi bu fotoğraf.
☀️☀️☀️
Ve bana Hindistan yolculuğu dönüşü okuduğum kitaplardan kalan en önemli cümleler ise şunlar oldu... (belki size de ışık olur):
HİNT FELSEFESİNİN 4 ALTIN KURALI:
☀️ Kural 1 : "Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler."
☀️Kural 2 : "Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrintıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatimizda karşılastığımız her olay, mükemmeldir."
☀️ Kural 3 : "İçinde başlangıc yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır."
☀️ Kural 4: "Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir." Hayatimızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir."
☀️SONUÇ: Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil..! #baharakincihindistan
Read more
#pazaröpücüğü Hatırladın değil mi böyle kurtları?.. mutlak herkesin etrafında bolca vardır ,seni seviyor gibi görünen olgun tipler , ilk bulduğu fırsatta sizi gömmeye çalışır !İşte onlara karşı hiç kalkanımız olmaz ,en savunmasız olduğumuz insanlardır , çünkü kötü diye bilmeyiz ... #pazaröpücüğü
Hatırladın değil mi böyle kurtları?.. mutlak herkesin etrafında bolca vardır ,seni seviyor gibi görünen olgun tipler , ilk bulduğu fırsatta sizi gömmeye çalışır !İşte onlara karşı hiç kalkanımız olmaz ,en savunmasız olduğumuz insanlardır , çünkü kötü diye bilmeyiz ,beklemediğiniz için de anayana olursunuz .. cevap vermez öylece gülersiniz 😅🙈😂😂😂 gelip herkesin önünde şiddetle ne hikmetse önce saçınızdan başlar eleştirmeye ... -sen niye saçını hep topluyorsun? Yüzünü zayıf göstermek için mi ? ( ev topuzumu kıskandı 😂lan kedi yavrusu gibi küçücük suratım var , kahkül kestiremem bile bu ufak surata bu nasıl bir eleştiri diyemezsin ) - sıcak ya ablacım dersin - ay yüzüne ne yapıyorsun sen iyice germişsin , yaşın epeyce oldu bize yaklaştın ( he ablacım sen yerinde sayıyorsun hacı şakir sabunla, ben ilerliyorum zaten yerinde kazık çakanlar ile ebelik yapıp vakit kaybetmiyoruz diyemiyorsun , kendine Btx dışı birşey YAPAMAYAN bir doktor olduğunu hiç söyleyemezsin)
- sen basıl görüyorsan ablacım deyip geçiştirirsin( ama doymaz ona yetmez yola devam eder)
- o üstünde ki ile O gerdanlık kolye hiç olmamış ( La Havle Vela Kuvvete İlla Billlahil’Aliyyil’Azıym... ablacım yapmayın şunu yahu ... moda anlayışın nedir hayatında İst a bile sayılı gitmişsin başka yer bilmezsin, çay parası hesaplarsın sonra tasarım yapan ,dünyanın en ünlü moda mağazalarını dünyanın dört bir tarafında gezen birine bunu söylersen had derler adama ! ne olur bu kadar eleştiri zevkin için düşme milletin önünde .. ) artık gerilmeye başlıyorsun ki basıyor son viraj da gaza ... - sen ameliyat olmayı düşünmüyor musun ? - işte zirve ! İşte daha üstünü hayatınızda göremezsiniz .. ne ameliyatı şeklinde gözün fırlar ,-mide ameliyatı der -hani popon büyük ya 😱😂😂😅... ablacım o popo için insanlar bana 10.000 tl para ödeyip dolgu yaptırıyor diyemezsin.. dünyadan bi haberdir,sevdiğin biri kapak cümleyi yapar kulağına “5 yıldır giydiği kot etekle 5000 lik kolyeyi eleştirme hakkı”....el ölçüdür unutmayın. Biz kibarlıktan aldığımız eğitimden hoşgörülü oluruz ama işte millete reZil olmak paha biçilmezdir.Bu pazar seni öptüm ablacım haydi rastgele💋 #ablalafını #hiçsevmem #kinayetavan 😉
Read more
Bana gelen bir mesaj: A: İyi bir insanım. Kimseye kötülüğüm yok. Kimseyi kıskanmam. Ama hayatımda ...
Media Removed
Bana gelen bir mesaj: A: İyi bir insanım. Kimseye kötülüğüm yok. Kimseyi kıskanmam. Ama hayatımda hiç bir şey dört dörtlük gitmiyor. Gökçe Acar: ne gibi sorunlar oluşuyor? A: kiminle tanıştıysam ya terk edildim, ya aldatıldım ya da olmadı işte. Veya nereye iş başvurumu yaptıysam olumsuz ... Bana gelen bir mesaj:
A: İyi bir insanım. Kimseye kötülüğüm yok. Kimseyi kıskanmam. Ama hayatımda hiç bir şey dört dörtlük gitmiyor.
Gökçe Acar: ne gibi sorunlar oluşuyor?
A: kiminle tanıştıysam ya terk edildim, ya aldatıldım ya da olmadı işte. Veya nereye iş başvurumu yaptıysam olumsuz cevaplar aldım. Herkes mutluyken, ben niye hep mutsuzum. Artık istemesemde kıskanmaya başlıyorum.
Gökçe Acar: öncelikle Herkesin mutlu olduğunu nerden biliyorsun? Sana anlatılmayan onca şey var. Sen sonuç odaklı bakıyorsun insanların hayatlarına. Kimsenin hayatı dört dörtlük değil. Öyle görünüyor olsada, emin ol: oraya varana kadar herkesin yoluna taş konulmuştur. Bu hayatta kimse dikensiz bir Gül bahçesinden geçmedi. Geçerken Güllerin dikenleri olucak ki, mutlu olmanın anlamını bilelim.
Evet biraz şansısızlık var hayatında. Ama senin görevin bu uğursuzlukları pozitif bir duruma getirmek! Çok istediğin bir işe alınmadıysan, kendini şanslı görmelisin!
A: şanslı mi? Dalga mi geçiyorsun Gökçem?
Gökçe Acar: hayır tatlım, şanslısın. Çünkü orası seni üzecekti. Buna emin olmalısın. Kazancın az olabilirdi, şeflerin sana kötü davranabilirdi falan filan. Orada sana ait birşey yoktu. Bir başkası alındı, çünkü orası onun kısmetiydi. Ve oranın olmayışıda sana yeni bir kapı açtı. Hiç bilmediğin ve şimdiye kadar düşünmediğin bir kapı. Oraya baş vuracaksın ve alınacaksın.
A: bu cidden doğru olabilir.
Gökçe Acar: evet hemde çok doğru ama bunu ben söylemiyorum. Hayatın hepimize söylüyor ama üzülünce hatırlamıyoruz. Başta ne dedin? Sen iyi bir insansın. Hiç bir kula kötülük istemiyorsun. Hayat sana neden kötülük istesin? Sana sadece “zamanına”saygılı olmanı istiyor ve sabırlı olmanı öğretiyor.
A: Aşkda öyle bir şey herhalde.
Gökçr Acar: evet. Hiç bir farkı yok. Zaman...
Read more
Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. ...
Media Removed
Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. Bu "annelik" olayını ben anne olunca da anlamadım sanırım, bu işte bir şeylik var. Öncelikle; doğumdan sonra bebeğimi kucağıma bir aldım resmen her şeyim oldu, böyle sanki benim ... Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. Bu "annelik" olayını ben anne olunca da anlamadım sanırım, bu işte bir şeylik var.

Öncelikle; doğumdan sonra bebeğimi kucağıma bir aldım resmen her şeyim oldu, böyle sanki benim bir parçam sanki o benimmiş gibi şeyleri çok duydum. Fakat ben böyle bir şey yaşamadım. Evet, hayatımın en mucizevi anı olabilir, evet o gün, o anda çok farklı duygular hisseldi ama Masal'a alışmam sanırım ilk üç ayımı aldı diyebilirim. Hatta onun da bana alışması. Alışması diyorum çünkü hala tanışma sürecindeyiz bana göre.
Daha sonrasında ise; Her şey çok zor ya da tam tersi çok kolay olacak algısı. 'Bebek büyütmek mi, amaaaaan çocuk oyuncağı' yaklaşımına da, dünyanın en zor şeyiymiş gibi her sürecine aman aman edilmesini de anlayamadım şimdiye kadar. Çünkü eşşiz bir dans gösteri gibi geçen günün ardından, birbirimizin ayaklarına basa basa dünyanın en amatör dans gösterisini sunabiliyoruz. 4 gün birarada geçirdiğimizde çok yoruldum dediğim için kendime kızdığımda bir durup düşünmem gerekti. Tabii ki de yorulabilirim, tabii ki de ben de insanım ve üstün güçlerim yok, önemli olan bu hareketli müzikte en uyumlu ritmi elimden geldiğince tutturmak.

Peki en çok neyde zorlanıyorsun derseniz; hala canı acıdığında, bir yerine bir şey olduğunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum; çünkü hayatımda hiç kendim dışında bir başkasının acısını, ağrısını böyle hissetmedim; kendiminkini bile böyle yaşadım mı inanın hiç bilmiyorum. O kadar kitap okudum hiç biri beni buna hazırlamadı oysa.

#psikologesrayatagan #hihieved #anneoluncaanladim #annelik #bebeğimveben #bebeklehayat
Read more
<span class="emoji emoji1f4ac"></span>@worlldofbooks: Dirilt Kalbini || Kitap Yorumu Başkalarını çok kolay yargılayabilen insan ...
Media Removed
@worlldofbooks: Dirilt Kalbini || Kitap Yorumu Başkalarını çok kolay yargılayabilen insan karakteri belirli bir psikolojiye aittir. Muhtemelen kendine dair çok temel bir meselesi vardır ve ona kördür. Kendinize kör olduğunuz zamansa, başkaları hakkında ekstra ilgi geliştirirsiniz." Elimde ... 💬@worlldofbooks: Dirilt Kalbini || Kitap Yorumu

Başkalarını çok kolay yargılayabilen insan karakteri belirli bir psikolojiye aittir. Muhtemelen kendine dair çok temel bir meselesi vardır ve ona kördür. Kendinize kör olduğunuz zamansa, başkaları hakkında ekstra ilgi geliştirirsiniz."
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Elimde post it bırakmayan bir kitabın yorumu ile geldim. Bir oturuşta okumalık bir kitap ama okumaya kıyamıyorsunuz, sayfaları çevirirken bana o kadar çok şey kattı ki hiç bitmesin istedim. Değindiği konular çok güzeldi ama beni asıl etkileyen hayatımıza dokunan meseleleri sanki bir arkadaşım anlatıyormuş da ben oturmuş onu dinliyor gibi hissederek okudum tüm kitabı. Genelde dini anlatırken geçmişte kalmış örnekler verildiğinden dolayı ilgimizi çekmeyebiliyor. Ama yazarın konuları ele alışı bana geçmişi değil, bugünü yansıttığından dolayı inanılmaz derecede sevdim. Ben bu kitabı gerçekten her insana öneriyorum. Çünkü kitapta ele alınan konular her insanı ilgilendiren noktalar. Finansal tutumlarımız? Nasıl kazanıyoruz? Canavarlaştırdığımız çocuklarımız? Hayatı bir perspektife yerleştirmek? Bu gibi başlıklar altında, yazarın açtığı konular size bir çok şey katacaktır. Okurken kendinizi bulduğunuz bir çok nokta olacak. Evet, bunları ben de yapıyorum diyeceğiniz o kadar çok konuya değinmiş ki yazar, muhakkak size bir konu da dokunacaktır. Alın bu kitabı, gerçekten size yürekten öneriyorum, çok seveceksiniz. Elimden gelse herkese bu kitabı vermek isterim o derece. Alın okuyun. Keyifli okumalar dilerim. Kendinize iyi bakın!

Birbirimize sıkı tutunmak durumundayız. Bunu yapmazsak hüsrana uğrayacağız.
Read more
 #bırakalımzannetsinler #crossstitch #kanaviçe #avuçiçikadarmutlulukyeter Yaşamanın ...
Media Removed
#bırakalımzannetsinler #crossstitch #kanaviçe #avuçiçikadarmutlulukyeter Yaşamanın bir rüyadan, bir hayalden başka bir şey olmadığını düşünen ilk kişi ben değilim. Fakat bu düşünce bir gölge gibi peşimi bırakmıyor. İnsanların kuvvetleri ve yetenekleri öylesine sınırlı, ... #bırakalımzannetsinler
#crossstitch #kanaviçe #avuçiçikadarmutlulukyeter
Yaşamanın bir rüyadan, bir hayalden başka bir şey olmadığını düşünen ilk kişi ben değilim. Fakat bu düşünce bir gölge gibi peşimi bırakmıyor. İnsanların kuvvetleri ve yetenekleri öylesine sınırlı, öylesine küçük bir alan kaplıyor ki ellerinden çok az şey geliyor. Dikkat edelim; bütün uğraşmalarımız, bütün çabalarımız yalnız geçimimizi sağlamak ve yaşamak için. Yani şu zavallı varlığımızı devam ettirmekten başka bir amacı olmayan ihtiyaçlarımızı karşılamak için didinip duruyoruz. Huzurlu olduğumuz zamanlarda bile bu huzur kadere rıza gösterişimizden ileri geliyor. Bizler aynen zindanların duvarlarına gönül ferahlatan, güzel resimler çizen mahkumlara benziyoruz. Bunları düşündükçe aklım duruyor. Kendime, kendi içime dönüyorum ve orada bir dünya buluyorum. Fakat bu dünyada hayat ve hareketten daha çok anlamlı sezişler ve karanlık istekler var. Böyle zamanlarda her şey karşımda hiçleşiyor ve ben gülümsüyorum. Ne zaman böyle dalsam ve derin derin düşünmeye başlasam daha da derinlere iniyorum. 
Genç Werther in Acıları
[ goethe ]
Read more
Aşk nedir bilen Yamana bakın hele siz! Murat orada sevdiği insana bir şey oldu diye üzülürken yanında ...
Media Removed
Aşk nedir bilen Yamana bakın hele siz! Murat orada sevdiği insana bir şey oldu diye üzülürken yanında olmak isterken acımasızca üstüne gidip herşey senin yüzünden diyebiliyor ya kalbinin ne kadar kötü olduğunu bir kez daha gösteriyor bize. Evet Murat bunu saklamakla hata yaptı ama oda ... Aşk nedir bilen Yamana bakın hele siz! Murat orada sevdiği insana bir şey oldu diye üzülürken yanında olmak isterken acımasızca üstüne gidip herşey senin yüzünden diyebiliyor ya kalbinin ne kadar kötü olduğunu bir kez daha gösteriyor bize. Evet Murat bunu saklamakla hata yaptı ama oda böyle olsun istemezdi. Zaten üzgün yaptıkları için yeterince pişman canı yanıyo ve sen yarasını daha da deşiyorsun. Sözde aşktan anlıyorsun ya abisin ya hani sen büyüklük gösterebilirdin de nerede sende o olgunluk vur kır parçala tek anladığın bu. İnsanların acılarına saygın bile yok Yaman senin sen nasıl abi olacaksın? Ki senin abiliğinide çok iyi biliyoruz.Melisin üzerine kapılar kapatmalar, evden çıkmasına engel olmalar,sürekli bağırıp çağırmalar kıza hayatı zehir ettin şimdi sıra Güzele geldi heralde. Murat belkide doğru bir şey yapmıştır senin gibi kalbi kötü olan birinden korumuştur Güzeli.Hayır birde Murat haftalarca uğraştı güzeli bulmak için Yamanda resmen adamın emeğine kondu her zaman ki gibi işte yaman hayatını başkalarının hayatlarından kalanlarla geçiren bir adam hani CÜNEYT BAZILARINI ŞAŞIRTMIŞ ya yaman onu bile yapamıyor yine VE YENİDEN ŞAŞIRTMADI YAMAN TURAN☺ Feride de kocasının hal ve hareketlerine alıştı öyle boyun eğip duruyor artık yazık dizinin geldiği hale bakın.. Zorlama hikayeler devamlı şiddet gösteren karakterler.. Böyle mi yükselecek reyting hiç zannetmiyoruz🙂 Ana karakterleri bile dizide azcık görebiliyoken hele hiç yani kocaman bir hiç hemde! #beniaffet #beniaffetdizi #beniaffetdizisi #samhini #startv #fercün #seymur #feridecüneyt #feridecüneytgüneş #tolgaakman #gokberkyildirim #seymakorkmaz
Read more
Bu da son gönderim olsun. 🦋🧸Birazcık kendimden ve birazcık kitaplarımdan bahsederek günü sonlandırıyorum. ...
Media Removed
Bu da son gönderim olsun. 🦋🧸Birazcık kendimden ve birazcık kitaplarımdan bahsederek günü sonlandırıyorum. Hayat bazen anlamlandıramadığın bir hale gelebiliyor, insanı yorabiliyor. Ama unutmayın ki her şey geçer. Önemli olan kendinize olan sevgi ve saygınızı yitirmemek. Hayatımıza ... Bu da son gönderim olsun. 🦋🧸Birazcık kendimden ve birazcık kitaplarımdan bahsederek günü sonlandırıyorum.
Hayat bazen anlamlandıramadığın bir hale gelebiliyor, insanı yorabiliyor. Ama unutmayın ki her şey geçer. Önemli olan kendinize olan sevgi ve saygınızı yitirmemek. Hayatımıza giren her insan bir nedenden ötürü giriyor. Kimileri yoldaş oluyor kimileri bu yolda nasıl yürüyebileceğinizi – bazen zor yolla- öğretiyor.
Okuldayken hocalarımız mutsuz olduğunuz zaman sizi mutlu edecek bir uğraş bulun. Ama öyle bir şey olsun ki hiçbir şeyiniz olmadığı zaman bile o sizinle olabilsin derlerdi. Bu sözlerden sonra kimileri gökyüzüne bakmayı kimileri çimenlerde uzanmayı tercih etmişken ben kitap okumayı tercih etmiştim. Çünkü yağmur yağarsa çimenlere uzanamam, gök gürler ve şimşekler çakarsa gökyüzüne bakıp mutlu olamam. Ama bir kitap her an benimle olabilirdi. O an yanımda olmasa bile gözümü kapatıp, sevdiğim bir kitaptan alıntıları düşünerek mutlu olabilirdim. Sizlerde kendinize küçük ama gerçek mutluluk veren bir şeyler bulabilirsiniz.

Ve şimdi yeni bir yıla girdik. Bu yılda her daim mutlu olacağınız ve huzurlu hissedeceğiniz bir yıl olsun. Hep birlikte çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!
Beni az çok tanıyan arkadaşlarım EXO-L olduğumu bilirler. Küçük ama gerçek mutluluklarımdan birisi de EXO-L olmak. O yüzden bu son gönderime 🎼EXO’dan Unfair 🎼 şarkısını bırakıyorum! 👐🏻
Read more
Hepimizin tek beklentisi var, ülkemiz tekrar bu ekonomik bunalımlardan çıksın, şu kendi iç kutuplaşmalarımızdan ...
Media Removed
Hepimizin tek beklentisi var, ülkemiz tekrar bu ekonomik bunalımlardan çıksın, şu kendi iç kutuplaşmalarımızdan artık kurtulalım, hepimiz güven içinde biricik yaşamımızı, emekle, üretkenlikle, yaratıcılıkla, yaşayabilelim, şu zor dönemden çıkalım, birbirimize destek olalım... ... Hepimizin tek beklentisi var, ülkemiz tekrar bu ekonomik bunalımlardan çıksın, şu kendi iç kutuplaşmalarımızdan artık kurtulalım, hepimiz güven içinde biricik yaşamımızı, emekle, üretkenlikle, yaratıcılıkla, yaşayabilelim, şu zor dönemden çıkalım, birbirimize destek olalım... Bu kadar..
Benim kimseden hiç bir talebim yoktur, kendi yapmak istediklerim var, onların önündeki engeller kalksın bu bana fazlasıyla yeter.
Kitabım “akılla bir konuşmam oldu” da yazmıştım, kendimden beklentilerim var diye; Bir besteci olarak 100 büyük eser bestelemek. Ve de bir yorumcu ( piyanist) olarak bu ömürde 100 saatlik (100 CD’lik) kayıt ardımda bırakmak. “Dünyanın Fazıl’ı” dünyaya olan borcunu ödemelidir değil mi? Yol uzun. Uzun ve ince... Bu Yolun henüz yarısındayım , eser sayım şu an 78 oldu, yaptığım kayıtlar ise -önümüzdeki yıllarda yayına hazır olanlar ile beraber-50. .
Kendimden istediklerime bir yeni şey ekledim; bir SAY VAKFI kurmak, yetenekli çocukları gençleri okutmak, projeler üretmek,memlekete ve dünyaya katkı sağlamak için.
Annem, babam, kendim ve kızım adına,geniş kapsamlı bir sanat vakfı. Babam gerçek bir aydındır, Ahmet Say’ı anlatmama gerek yok, çok üretti çok çalıştı hayatı boyunca. Gerçek bir Atatürk kızı olan annem Gürgün Say ise, gördünüz, son nefesinde bile oğlunu kötülüklerden korumuştur, ülkesinin insanlarını son nefesiyle bile sulha çağırmıştır ve bunu başarmıştır. .
Yakında buluşacağım
Kültür bakanından da hiç bir isteğim yok, hatta o kadar yok ki, benden bir şey istenmesini bile istememekteyim. Hiç bir isteğim beklentim yok. O kadar...
Bu bakanlığın kurumları, Orkestraları koroları ile ilgili son yıllarda benimle ilgili yaptırım ve yasaklar yapıldı, kınadılar, altkademelerdeki bu kötü tutum haliyle çok tatsız sonuçlara vardı, körü körüne herkes birbirine girdi.
Tüm bunların Düzelmesini istiyorlarsa buyursunlar düzeltsinler, bu benim bir talebim değildir. Ama elbetteki fikirlerim var.. Yapıyorlarsa ne ala, bu toplum mutlu olacaktır...
Dediğim gibi, o konu Elimde olan bir şey değildir. Elimde olan şeyler kendi hayatım, müziğim ve kendi düşüncelerimdir.
Besteler, kayıtlar ve vakıf... Yolun yarısındayız... #fazılsay
Read more
Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir ...
Media Removed
Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce ... Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.

Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız. Bundan sonra, ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz.

Kendimize, çocuklarımız bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz.
Gerçek ise şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir. En sevdiğim sözlerden biri Alfred D. Souza'ya aittir. Der ki: "Uzun zamandan beridir hayatın -gerçek hayatın- başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı." Bu görüş açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur, öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylaştığınız için, ona daha fazla değer verin. Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez. Öyleyse;

Okulu bitirene kadar,
100 milyar kazanana kadar,
Çocuklarınız olana kadar,
Çocuklarınız evden ayrılana kadar,
İşe başlayana kadar, evlenene kadar,
Cuma gecesine kadar,
Pazar sabahına kadar,
Yeni bir araba, ya da ev alana kadar,
Borçları ödeyene kadar,
İlkbahara kadar,
Yaza kadar,
Sonbahara kadar,
Kışa kadar,
Maaş gününe kadar,
Şarkınız söylenene kadar,
Emekli olana kadar,
Ölene kadar…

Mutlu olmak için içinde bulunduğunuz "an"dan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin.
Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.

Unutmayın, yarın kimseye vaad edilmemiştir.
#MurathanMungan #anıyakala #photooftheday
Read more
‘Hayaller hayallere, gerçekler gerçeklere, hayatlar hayatlara, yalanlar yalanlara, acılar ...
Media Removed
‘Hayaller hayallere, gerçekler gerçeklere, hayatlar hayatlara, yalanlar yalanlara, acılar acıya, mutluluklar mutluluğa, insanlar insanlara dönüşür. Her zaman ne ekerseniz onu biçersiniz İyi gecelere️ #yeşimmutlu2018 #yazdıklarım 📸📸📸📸📸📸📸📸📸 HİNDİSTAN'DAN 4 KURAL 1. KURAL Karşına ... ‘Hayaller hayallere, gerçekler gerçeklere, hayatlar hayatlara, yalanlar yalanlara, acılar acıya, mutluluklar mutluluğa, insanlar insanlara dönüşür. Her zaman ne ekerseniz onu biçersiniz🙋 İyi gecelere⭐️ #yeşimmutlu2018 #yazdıklarım 📸📸📸📸📸📸📸📸📸 HİNDİSTAN'DAN 4 KURAL

1. KURAL

Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir.
Bunun anlamı şudur: hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz.
Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır...
Ya bizi bir yere götürürler, ya da bize bir şey öğretirler.

2. KURAL
"Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır.
Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi.
Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz.
"Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur.
Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye.
Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, karşılaştığımız her olay, mükemmeldir." 3. KURAL

İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır.
Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç.
Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

4. KURAL

Bitmiş olan bir şey bitmiştir; bu kadar basittir.
Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder.
Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek gerekir.
Elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.
Read more
Bu gün 9 EYLÜL Cemal Süreya'nın "üç şehir", yani Ankara, İstanbul ve İzmir hakkında yazdıkları... ...
Media Removed
Bu gün 9 EYLÜL Cemal Süreya'nın "üç şehir", yani Ankara, İstanbul ve İzmir hakkında yazdıkları... Çok beğendim... siz de okuyun istedim... Bakınız ne diyor sevdanın ustası büyük şair; "Ankara; iyi kalpli üvey ana... Bu şehri bu kadar yalın anlatan başka bir şey olamaz sanırım. Sorumluluklarını ... Bu gün 9 EYLÜL
Cemal Süreya'nın "üç şehir", yani Ankara, İstanbul ve İzmir hakkında yazdıkları... Çok beğendim... siz de okuyun istedim... Bakınız ne diyor sevdanın ustası büyük şair; "Ankara; iyi kalpli üvey ana... Bu şehri bu kadar yalın anlatan başka bir şey olamaz sanırım. Sorumluluklarını bilen, asla kötü davranmayan ama sonuçta bir üvey ana olan Ankara.
Bu şehirde insanlar bekler. Emekliliği, askerliğin bitmesini, rüşvetin gelmesini, gönderdiğiniz evrakın cevaplanmasını, suskun devletin konuşmasını beklerler. Taşı çatlatacak bir sabırla bir şeyleri beklerler, kim bilir bekledikleri hayattır.
Belki denizi görselerdi beklemezlerdi. Denizi su sanırlar. Suyu görmek için göllerin kıyısına gidersiniz ama su ufka uzanmaz. Bir suyu deniz yapan ufuk yoktur Ankara’nın göllerinde. Oysa ne önemlidir suyun hiç bitmemesi ve uysal bir sevgili gibi gökyüzüyle birleşmesi. O vaatkâr ufuk çizgisi, o nasıl güzeldir. Her zaman ötelerde bir şey olduğunu fısıldayan o şehvetli çizgi. İnsanlar Ankara’da beklerler, kim bilir bekledikleri hayattır.“ “İstanbul’da ise durum daha vahimdir. Hayat sanki bir adım ötede duruyor gibidir. Doğruya doğru, dünyanın en güzel şehridir İstanbul. Ama hayat eli çabuk davranır. Daha siz elinizi uzatmadan işveli bir kadın gibi kaçar gider.

Bu yüzden hırsla kovalarlar hayatı İstanbullular. Beklediği şeyin belki de hiç gelmeyeceğini söyleyen şeytani fısıltıya rağmen Ankaralının dingin tevekküllü bekleyişinde bir huzur vardır ama İstanbullunun hırslı kovalamacasında ne huzur vardır, ne de tatmin.
Dünyanın en güzel şehri hemen kol mesafesindeyken kendilerini yiyip yutan bir kovalamacanın içinde kaybolur giderler. Hayat kaçar, onlar kovalar.” “Ama İzmir... İzmir’de hayat beklenmez, kovalanmaz da. O zaten sizinle beraberdir. Ufkun ötesini muştulayan bir deniz vardır. Mutlulukla dolu, sakin bir sevişmenin tadındadır körfez. Körfez vapurlarının sakin gidişinde hırslarınız yok olur, kovalamayı bırakırsınız, hatta martılara gevrek atacak kadar iyilikle dolarsınız.

Ne varsa bu şehirde, bayatlamış vapur çayı bile nektar olur. Hafta sonları denize doğru bir göç başlar. ‘Ey hayat, biz Çeşme’ye gidiyoruz sen de arkadan gel’ der, İzmirliler muzipçe.
Read more
. ♾ “Sonra içime ve hatta dışıma kapandım. Küsmek gibi bir şey. Bir çeşit gölge fesleğeni. Bir çeşit olmayan hayat. Zaten hiçbir şeyi kararında bırakamamak ve ortasını bulamamak gibi bir sorunum var benim. Epeyce göçebe yaşadım, sadece iki valizim oldu. Bir yığın insan tanıdım. ... .

“Sonra içime ve hatta dışıma kapandım.
Küsmek gibi bir şey.
Bir çeşit gölge fesleğeni.
Bir çeşit olmayan hayat.
Zaten hiçbir şeyi kararında bırakamamak ve ortasını bulamamak gibi bir sorunum var benim.
Epeyce göçebe yaşadım, sadece iki valizim oldu.
Bir yığın insan tanıdım. "Ama hep yalnızdım.”
Düşünceler hızlıca yapışıverdi yine yakama,
Yakamı silkelemek, beni bu ağır yükten kurtarıvermek istedim... İnsan gariptir ki her daim böyle yaşayıp gideceğini sanar.
O Hiç yaşlanmayacak, hiç çirkinleşmeyecek, hiç düşmeyecek ve hiç ölmeyecektir…
İnsan hep ister,
hep karşılık bekler
En iyi hayat onun olmalı, en iyi binek en iyi mesken ve dâhi iyi olan her ne varsa hepsi onun olmalıdır.
Bu onun doymak bilmeyen nefsinin,
Kanâat nedir bir türlü öğrenemeyen benliğinin ürünüdür.
İnsan hep bekler,
Bir adım,
Bir ses,
Bir hareket,

Bilemiyorum ne zamana kadar devam edecek bu ahvâllerimiz.
Ne zaman hiçbir karşılık beklemeden iyilik yapabileceğiz.
Ne zaman hiç tanımadığımız birine gülümseyecek, anne babalarımız yanımızdayken kıymetlerini bilecek ve
Ne zaman anlayacağız birbirimizi…
Ne zaman?
Ne zaman ?
Hangi ikindisinde ömrün ?

Bakınız yüzyıllar, dönemler, asırlar kavgalarla mezhep ve din çatışmalarıyla geçti…
Elimizde avcumuzda bir şey kalmadı, bir insanlık yoksunluğu içindeyiz, ateş düştüğü yeri yakardı evet, lakin şimdi hepimizin evlerine ateşler düştü…
Dünyayı böyle kurtaramayacağımızı halâ anlamadık mı ?
Ne zaman dil, din ve ırk ayrımı yapmaktan vazgeçip dünyayı birde böyle kurtarmayı deneyeceğiz…
Karşılıksız bir şeyler yapmalı değil miyiz?
İnsanlığı çokça sevmeli ve her an bir şeyler üretememenin burukluğu olmalı değil mi yüreklerimizde..
Düştü diye bırakmamalıyız dostlarımızı, herkes vurdu diye birde biz vurmamalıyız.
Kötü şeyler yaşanmış olsa da güzel günlerin hatırına sabretmeliyiz..
Bir anlık gafletle aynı yastığa baş koyduğumuz insana ihanet etmemeli, aynı sofradan yemek yediklerimizden yüz çevirmemeliyiz.

Sözlerimi bitirirken önce kendimin, sonra sizlerin insanlığına sesleniyorum..
Ey İnsan evlâdı !
Ne demiş Namık kemal.. “yüksel ki yerin bu yer değildir, dünyaya gelmek hüner değildir...”
Read more
İnsanlara değil Allah’a güven. Çünkü insanlar beşerdir, hata ya da yanlış yapabilirler. Eğer ...
Media Removed
İnsanlara değil Allah’a güven. Çünkü insanlar beşerdir, hata ya da yanlış yapabilirler. Eğer insanlara tutunmazsan yaptıkları şeyler de seni çok fazla etkilemez... İnsan içinde güven duygusunu hissettiğinde her şey yolundadır. Tekamül sürecindeki yaşanan olaylar bile aslında ... İnsanlara değil Allah’a güven. Çünkü insanlar beşerdir, hata ya da yanlış yapabilirler. Eğer insanlara tutunmazsan yaptıkları şeyler de seni çok fazla etkilemez... İnsan içinde güven duygusunu hissettiğinde her şey yolundadır. Tekamül sürecindeki yaşanan olaylar bile aslında insanlara güveni değil Allah’a güvenmeni göstermek içindir... Korkma sana hiç bir şey olmaz... kimse sana zarar veremez. zarar sandığın şeyler bile aslında kendini tanıman özüne dönmen için oluşturulmuş seneryolardır... Dışarıda bir hayat yok aslında. her şey senin tekamülün için oluşuyor... gördüğün her şey seni sana gösteren yansımalarından başka bir şey değil... bu tekamüller ile kendine yetmeyi, özüne güvenmeyi, hayatın bir rüya olduğunu, çok ta anlam vermemek gerektiğini, hiçliğe doğru yol aldığını öğrenirsin... Kendi özünü farkettiğinde artık hiç bir şey seni üzemez, kıramaz, etkileyemez... bitmeyen bir huzur ve güven içinde olursun... fiziksel bedeninin yaşaması, acı çekmesi ya da ölmesi hiç önemli değildir... Çünkü sen bu bedenin de ötesinde gerçek varlığını farketmişindir artık...
Kimse suçlu değil, kimse kötü değil, kimse güvenilir yada güvenilmez değil...İnsanlara vasıflar ve sıfatlar vermeye gerek bile yok.. Bu hayat bir rüya ve bu rüyada her şeye hazır ol... ta ki gerçeği farkedene kadar...
herşey olması gerektiği gibi yerinde ve güzel. benim tekamülüm için gerekli...
Hayat bir uykudur ölünce uyanır insan Sen erken davran ölmeden önce uyan (Hazreti Mevlana)
Read more
Kontrolcülük. Kontrol etmek, güvensizlikten ve korkudan kaynaklanan bir reflekstir. Akışa ...
Media Removed
Kontrolcülük. Kontrol etmek, güvensizlikten ve korkudan kaynaklanan bir reflekstir. Akışa güvenmemektir. Sisteme teslim olamamaktır. Olanın hayırlı olduğuna inanmamaktır. Aklındakinin doğruluğunu iddia etmektir. İsteklerinin ve arzularının tek hakikat olduğunu, bunun dışındaki ... Kontrolcülük. Kontrol etmek, güvensizlikten ve korkudan kaynaklanan bir reflekstir. Akışa güvenmemektir. Sisteme teslim olamamaktır. Olanın hayırlı olduğuna inanmamaktır. Aklındakinin doğruluğunu iddia etmektir. İsteklerinin ve arzularının tek hakikat olduğunu, bunun dışındaki bütün olasılıkların yanlış, yıkıcı ve kötü olduğunu düşünmektir. Oysa hayal edemeyeceğin kadar iyi olasılıklar da olduğunu kabul etmek lazımdır değil mi? Düşüncelerinin ötesinde, aklının yazdığı senaryolardan daha büyük, daha mucizevi ihtimaller olamaz mı?
Hiçbir şey hayat kadar şaşırtıcı değildir. Hayatın gelişine güvenmek çok ve yeni kapıların aralanmasına, yeni olasılıkların doğmasına fırsat vermek gerekir.
Düzenim bozulur hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme, nereden bilebilirsin ki hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını... #hakanmengüç #sufi
Read more
Üniversite son sınıftayken derslerden ve ders çalışmaktan o kadar nefret etmiştim ki mezun olunca ...
Media Removed
Üniversite son sınıftayken derslerden ve ders çalışmaktan o kadar nefret etmiştim ki mezun olunca kağıt kalem bile görmek istemiyordum. Çünkü ilgimi çekmeyen bir konuyu anlamam değil ezberlemem ve bir süre sonra sınav kağıdına birebir dökmem bekleniyordu. Ders çalışmak ve sınava ... Üniversite son sınıftayken derslerden ve ders çalışmaktan o kadar nefret etmiştim ki mezun olunca kağıt kalem bile görmek istemiyordum. Çünkü ilgimi çekmeyen bir konuyu anlamam değil ezberlemem ve bir süre sonra sınav kağıdına birebir dökmem bekleniyordu. Ders çalışmak ve sınava girmek kesinlikle bana göre değildi.
Sonra iş hayatımda üniversite hayatımdan çok daha fazla şey öğrendim. Bir sürü eğitime, workshopa katıldım. Google publisher universty derslerini yaladım yuttum, sınavları geçip tüm sertifikaları aldım. Çok kolay ve keyifliydi çünkü “ders çalışmıyordum” “öğreniyordum”, hangi bilgiyi nerde kullanacağımı düşünerek heyecanlanıyordum ve daha fazlasını öğreniyordum. Çünkü bir sınav kaygısı yoktu, okuduğum her cümleye “acaba sınavda çıkacak mı?” diye bakmıyordum. En önemlisi de “zorunluluk” değildi. Benim seçimim ve özgür kararımdı.
İş hayatında yıllar geçti, anne oldum, zihnim o kadar dağınık hale geldi ki biri bana bir şey anlattığında cümlenin sonuna gelmeden başını unutup “Nasıl yani?” diyordum. Bu yaştan sonra, bu kafayla hele küçük bebekle kesinlikle yapamam diyerek doktora planlarımı rafa kaldırdım. Zaten Annelikle ilgili de hiçbir şey bilmiyordum. Okuduklarımı on kere tekrar etmeden de anlamıyordum.
Yine bir sürü eğitim aldım, workshoplara katıldım. Elime geçen herşeyi ama herşeyi okudum. Bir gün dönüp baktım ki bebek bakımı ile ilgili o kadar çok şey öğrenmişim ki bir sene önce beni yiyip bitiren ve tüm yeni annelerin kafasını kurcalayan neredeyse bütün soruların cevabını biliyorum.
Bunu profesyonel hale getirmek için “Uyku Eğitimi Koçluğu” sertifikası almaya karar verdim. Ders materyallerini okurken eski bilgilerim ile harmanlayıp ufak ufak notlar almaya başladım.
Notlar biriktikçe tez yazma sürecinde gibi hissetmeye başldım. Belki seneye “İşte bu notlardan doktora tezi çıkardım” diye yazarım buraya. Kim bilir? #hayatdersi #hayatdersleri #işhayatı #annelik #uykueğitimi
Read more
Bir yanda içimden tuhaf tuhaf espriler geçiyor, diğer yanda ciddiyetimi sonsuza dek sürdüresim ...
Media Removed
Bir yanda içimden tuhaf tuhaf espriler geçiyor, diğer yanda ciddiyetimi sonsuza dek sürdüresim geliyor. Bildiğim tek bir şey var: Bir tarafta herkesin iyi olmasını, iyi eğitim almayı, kaliteli bir hayat sürdürmeyi, birlikte kalkınmayı ve büyümeyi isteyen insanlar, diğer tarafta ... Bir yanda içimden tuhaf tuhaf espriler geçiyor, diğer yanda ciddiyetimi sonsuza dek sürdüresim geliyor. Bildiğim tek bir şey var: Bir tarafta herkesin iyi olmasını, iyi eğitim almayı, kaliteli bir hayat sürdürmeyi, birlikte kalkınmayı ve büyümeyi isteyen insanlar, diğer tarafta ise, biz iyi olalım, siz ne yaparsanız yapın diyenler var. Bu yıllardır böyle ve değişmiyor.
......................
Ben her görüşten insanı takip ediyorum ve görüşlerinden ötürü kimseyi engelleyecek, ötekileştirecek değilim.
....................
Seçimin kazanımlarını da kayıplarını da her beraber göreceğiz. Herkes bildiği ve istediği gibi yaşamaya, kendi doğrularını savunmaya, çocuklarını o yönde büyütmeye devam edecek. Uzun zamandır bildiğimiz şeyleri bir kez daha gördük, dünden bugüne hiçbir şey değişmedi ve değişmeyecek. Değişirse de herkes kendi önlemini alacak.
...................
Kendime not: Rüzgar çıkabilir, yönünü değiştirmeye zorlayabilir, fırtınalar kopabilir. Sen yelkenini doğru konumlandır, hayatının kumandasına geç. İşte tam da zamanı! Sana yanlış gelen şeylere sustukça sadece kendine olan saygını kaybedersin. Etrafında tek bir insan bile kalmayabilir. Ama kendi dostluğunu, yoldaşlığını kaybetmişsen, kimsen yok demektir.
.......................
Gülümsemeye devam etmekten vazgeçmeyeceğim. Benim de en büyük mücadelem bu.
Read more
Bir gün bir felsefe profesörü, elinde bazı malzemelerle derse gelir. Ders başladığında; Hiçbir ...
Media Removed
Bir gün bir felsefe profesörü, elinde bazı malzemelerle derse gelir. Ders başladığında; Hiçbir şey söylemeden, önüne büyükçe kavanozunu alır.Kavanozu ağzına kadar tenis topları ile doldurur. Ardından öğrencilerine kavanozun dolup dolmadığını sorar… Bütün öğrenciler hep bir ... Bir gün bir felsefe profesörü, elinde bazı malzemelerle derse gelir.
Ders başladığında;
Hiçbir şey söylemeden, önüne büyükçe kavanozunu alır.Kavanozu ağzına kadar tenis topları ile doldurur. Ardından öğrencilerine kavanozun dolup dolmadığını sorar…
Bütün öğrenciler hep bir ağızdan dolduğunu söylerler.Bunun üzerine; profesör önündeki kutulardan birinden aldığı çakıl taşlarını, kavanoza döker. Çakıl taşları kayarak, tenis toplarının aralarındaki boşlukları doldurmaya başlar. Profesör yeniden kavanozun dolup dolmadığını sorar. Öğrenciler yine hep birlikte; ‘evet doldu’derler. Profesör bu defa da, masanın üzerindeki diğer kutuyu eline alır ve içindeki kumu yavaşça kavanoza döker. Tabii ki kumlar da çakıl taşlarının aralarındaki boşlukları doldurur. Profesör yine aynı soruyu sorar. Öğrenciler de yine koro halinde ‘evet doldu’ derler.Profesör bu kez ise masanın altında hazır bekleyen iki fincan kahveyi alır. Başlar kahveyi kavanozun içine dökmeye. Bu kez de kahve de kumların arasında kalan boşlukları doldurur.
Bunun üzerine öğrenciler gülmeye başlar…Ardından profesör öğrencilerine nasihat etmeye başlar; ‘Bu kavanoz sizin hayatınızdır.Tenis topları; Hayatınızdaki önemli şeylerdir.
Yani aileniz, çocuklarınız, sağlığınız, arkadaşlarınız gibi. Diğer şeyleri kaybetseniz de, bunlar hayatınızı doldurmaya yeter..Çakıl taşları ise; Sizin için daha AZ önemli olan diğer şeylerdir. Yani işiniz, eviniz, arabanız gibi..Kum ise; diğer ufak tefek şeylerdir. şayet kavanoza önce kum doldurursanız; Çakıl taşlarına ve özellikle de tenis toplarına yeterli yer kalmaz. Aynı şey hayatımız için de geçerlidir. Vaktinizi ve enerjinizi; Ufak tefek şeylere harcar, israf ederseniz; Bu defa da önemli şeyler için vakit kalmayacaktır. Dikkatinizi mutluluğunuz için önemli olan şeylere çevirin.Çocuklarınızla oynayın.Sevdiklerinizle yemeğe çıkın. Öncelikle tenis toplarını kavanoza yerleştirin. Öncelikleri, sıralamayı iyi bilin. Gerisi hep kumdur.‘ Hocam peki, o iki fincan kahve nedir?’ Profesör gülerek cevapladi;Hayatınız ne kadar dolu olursa olsun; Her zaman dostlarınız ve sevdiklerinizle bir fincan kahve içecek kadar yer vardir.. @benbirgunesim
Read more
Anladım ki susmak bir cüsse işi... Derin denizlerin işi... Serin sular en hafif rüzgârları bile ...
Media Removed
Anladım ki susmak bir cüsse işi... Derin denizlerin işi... Serin sular en hafif rüzgârları bile coşturabiliyor.. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar… ... Derin denizlerin sükutu büyüler beni.  İçimi bir heybet hissi kaplar. Benliğimi hasret duyguları istila eder. Kalbim ... Anladım ki susmak bir cüsse işi...
Derin denizlerin işi...
Serin sular en hafif rüzgârları bile coşturabiliyor..
Derin denizleri ise ancak derin sevdalar… ...
Derin denizlerin sükutu büyüler beni. 
İçimi bir heybet hissi kaplar.
Benliğimi hasret duyguları istila eder.
Kalbim ürperlerle dolar.
Dalgalı denizler, durgun mavi denizler kadar heybetli gelmez bana.
Göklerin suskunluğu da öyle. Gök gürlemeleri, mavi derinliklerin heybetini siler diye düşünmüşümdür hep.
Sükut her zaman daha manalı, daha derindir.

Kalbe sözden çok sükuttan manalar akar. 
İnsan evrendeki sükutu anlayabilseydi, kim bilir belki de söz olmayacaktı. 
İnsanlar sükutun dilinden anlayacak, derin ve manalı bakışlarla konuşacaklardı. 
Ve ses, sükutun heybetini bozamayacaktı. 
Konuştuğum zamanlar hep acze düşmüşümdür de ondan kelama sarılmışımdır. 
Evrendeki her varlıkta sükutu bir süs, bir hikmet olarak algılamışımdır. 
Sözü ise ancak bir zaruret.. Hep derin denizler kadar heybetli bir sükut dinledim ondan. 
Sanki durgun ve derin bir ummanın kıyısına varmıştım. 
Derinliklerinde gönül ve hikmet incilerinin gülümsediği bir deniz bulmuştum. 
Hayatın hiç bir kasırgası, hadiselerin hiç bir fırtınası onu dalgalandıramıyordu. 
O denize imrendiğim an, gözlerim şu mısralara takılmıştı:

Gittim, gittim, denizin,
Sınır yerine vardım
Halin bana da geçsin!
Diye ona yalvardım
Bir çılgın vesvesede,
İçim didiklense de,
Olaydım o cüssede,
O’nun gibi susardım.. Gerçekten de öyle olmuştu. Sonsuza götüren bir denizin kıyısına varmıştım. 
O zaman anladım ki, susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. 
Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. 
Derin denizleri ise ancak derin sevdalar..
Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. 
Anladım ki susan her şey derin ve heybetli.
Read more
İşaret parmağının benim hayatımda bir çok anlamı olmuştur. <span class="emoji emoji1f446"></span>🏻 İşte bak ! bu kedi... diyerek yeni ...
Media Removed
İşaret parmağının benim hayatımda bir çok anlamı olmuştur. 🏻 İşte bak ! bu kedi... diyerek yeni birşey öğretirken resimleri göstermek. 🏻 İşte bak orada...diyerek uzakta olan şeyleri işaret etmek. 🏻Burnumuzu karıştırmak! 🏻Bir şey sormak, bir konu hakkında fikrimizi açıklamak ... İşaret parmağının benim hayatımda bir çok anlamı olmuştur. 👆🏻 İşte bak ! bu kedi... diyerek yeni birşey öğretirken resimleri göstermek.
👆🏻 İşte bak orada...diyerek uzakta olan şeyleri işaret etmek.
👆🏻Burnumuzu karıştırmak! ☝🏻Bir şey sormak, bir konu hakkında fikrimizi açıklamak amacıyla eğitim ortamlarında söz almak.
👆🏻Parmak oyunlarında sözlerimize eşlik etmek.
👆🏻Üzerine yüz çizerek kuklalaştırılıp “konuşan parmak” haline getirmek.
👆🏻”Bir daha yap da göreyim seni” gibi tehdit etmek.
👆🏻”Bir daha sakın yapma” diyerek uyarmak.
👆🏻 “Hayır” demek için sağa sola sallayarak sözsüz kullanmak.
👆🏻Bazı uzmanların tercih ettiği gibi “Böyle yapmayın, böyle yapmıyorsunuz değil mi?” diyerek yetişkinleri uyarmak,şaka yollu kullanmak.
👆🏻”Seni gidi seni” diyerek sözde şaka yapmak.

Yani özetle, kızan, konuşan, oyun oynayan, şaka yapan, söz isteyen, tehdit eden, ve uyaran bir parmağımız var. Minik dostlarım bu parmağı hiç sevmiyorlar. “Yetişkinler birbirlerine karşı neredeyse hiç kullanmıyorlar. Neden bizimle kurdukları iletişimde kullanmayı tercih ediyorlar?” diye sordular🤔İnandığım ve geliştirdiğim @hayirsiziletisim de konuşan kızan parmak yok🤗 Sadece bir şeyi göstermek, söz almak ve oyun amaçlı kullanılıyor. Peki siz çocuklarınızla iletişimde işaret parmağını kullanıyor musunuz🤗
____
#uzmansibelozdemir #hayırsıziletişim
_____
#minik #dostlarımdan #çok #şey #öğrendim #annebaba #yetişkin #ebeveyn #iletişim #işaretparmağı #konuşanparmak #nesildennesile #aktarım
Read more
Bayramımız Kutlu Olsun! 🇹🇷 Öngörüsü müthiş bir liderin “bütün ümidini” bağladığı gençler; ...
Media Removed
Bayramımız Kutlu Olsun! 🇹🇷 Öngörüsü müthiş bir liderin “bütün ümidini” bağladığı gençler; 19 Mayıs en çok size kutlu olsun! 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Hayatı boyunca ülke sevgisini en kıymetli yere koymuş ve sırf ülkesini sevdiği için yaptığı işin en iyisini, en dürüstünü yapmaya uğraşmış herkese, ... Bayramımız Kutlu Olsun!
🇹🇷
Öngörüsü müthiş bir liderin “bütün ümidini” bağladığı gençler; 19 Mayıs en çok size kutlu olsun!
🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Hayatı boyunca ülke sevgisini en kıymetli yere koymuş ve sırf ülkesini sevdiği için yaptığı işin en iyisini, en dürüstünü yapmaya uğraşmış herkese, bayramımız kutlu olsun!
🎊🎊🎊
Atatürk sevgisini rehber edinenlere, Cumhuriyetin ne zorlu yollardan geçerek kurulduğunu bilenlere ve o mücadeleye saygısını hep koruyanlara, bugün kutlu olsun!
🎈🎈🎈
Şu anda bu yazıyı yazan ben ve okuyan herkes, dünyaya gözlerini bağımsız bir Cumhuriyetin vatandaşı olarak açtı, öyle yaşadı. Sahip olduğumuz mirasın ne kadar büyük olduğunu anlayabilmek için sadece birkaç dakikalığına her şeyi unutup 1919’da yaşadığınızı düşünmeniz gerek…
🕊🕊🕊
Sonra Anadolu’nun dört bir yanında örgütlenen Kuvayı Milliyeciler’den biri olduğunuzu düşünün mesela…
⛴⛴⛴
Ya da yolu tamamlayamayacağı düşünülen bir vapura binip bütün hayatını bir ülkenin kurtuluşuna adamış, kendisi için hiçbir şey istememiş bir adamın yanında Samsun’a giderken ne hissederdiniz, onu düşünün…
🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Bugün gençlere armağan edilmiş bir bayram ama bana kalırsa hepimizin kendini her 19 Mayıs’ta 19 yaşında hissetmesi gerek.
🇹🇷
Şarkıda dediği gibi yaşınız hep 19’muş gibi hissetmekten, ülkeniz için iyi bir şeyler yapmaya yeni başlıyormuş gibi çalışmaktan, Atatürk’ü sevmekten ve anlatmaktan hiç vazgeçmeyin. 99 yıl önce bugün o vapura binmenin, ne büyük bir mücadelenin ilk adımı olduğunu hiç unutmayın, unutturmayın…
🔻
Fotoğraf: @tarihtarihcemiyeti | #19mayıs #gençlikvesporbayramı #mustafakemalatatürk
Read more
Çocuktum, arabayla sitelerin önünden geçerdik, siteler hoşuma giderdi. Bu, birbirinin aynı ...
Media Removed
Çocuktum, arabayla sitelerin önünden geçerdik, siteler hoşuma giderdi. Bu, birbirinin aynı evlerin birinde biz de oturalım isterdim. Çocukların her sabah kapıdan çıkışları, annelerin karşılaşıp iki çift laf edişleri, aynı okula gittiğim arkadaşımla komşu olmak fikri güzeldi. ... Çocuktum, arabayla sitelerin önünden geçerdik, siteler hoşuma giderdi. Bu, birbirinin aynı evlerin birinde biz de oturalım isterdim. Çocukların her sabah kapıdan çıkışları, annelerin karşılaşıp iki çift laf edişleri, aynı okula gittiğim arkadaşımla komşu olmak fikri güzeldi. Çocuktum, o birbirinin aynı hayatların bir parçası olmak isterdim, sitenin kendisi olmak isterdim ya da herkes benim bir parçam olsa, ne iyi. Sevdiğim ve sevmediğim
insanlardan hiç kopmasam, koparılmasam, ne iyi.Ancak bir çocukta bulunabilecek türden o kirsiz kavuşma hali. Sonunda kimsenin kimseyi acıtmayacağı, bir rutini hep birlikte tekrarlamanın
güveni. İsterdim. Şimdi bile düşününce ensemden, kulaklarıma bir sıcaklık yürüyor, beton sıcaklığı bu. Herkesin bir dengi bulunur o evlerde, sitelerde aşklar bir başka oluyor. Kalp, insanın birbirine düşüncesizce çektiği bir silah, ölü ve de yaralılar var. Sitelerde ve başka yerlerde. Toplu konutlarda toplu akıyor hayat, onun hayatı bunun dedikodusu derken, toptan kanıyor ömrümüz, bir intihar bir yası başlatıyor, o yas yüzünden bazı çiçekler bakımsız kalıyor ve öfff...
-
#BediaCeylanGüzelce #KafaDergisi
-
Çocuktum, Stephan Hawking’i tanımıyordum. Sonradan haberim oldu kendisinden. “En fazla 100 yıl içinde insanlığın bu gezegenle işi bitecek” dedi ve gitti. Şimdi ben hangi çocuğu ortak edeyim bu bilgiye. En çok merak ettiğim şey şu, bir çocuk başka bir çocuğun öldüğünü duyduğunda ne hissediyor. -
Pazar,
Bedia Ceylan Güzelce (@bediaceylanguzelce) okumayı özlemişim. Kafa’daki (@kafadergisi) çocuk kalbi isimli yazısı yine bir başka olmuş. Seviyoruz kendisini, her daim yazsın.
Pazar,
Kapalı ve basık bir hava var. Hani yani en sevmediğimden. Başım da bir ağrıyor ki; sormayın gitsin.. Pazara çıkmalık bir pazar abiler, ablalar.. Çok da şey etmemek lazım..
Read more
ilk büyük sarılmamız 2 ekim 2015 (ilk fotoğraf). o günden bugüne değişen tek şey saçlarımızın boyutu ...
Media Removed
ilk büyük sarılmamız 2 ekim 2015 (ilk fotoğraf). o günden bugüne değişen tek şey saçlarımızın boyutu falan sanırım. iki fotoğrafta da o sağda, ben solda. düşünün o bile değişmemiş. hayatıma sorgusuz sualsiz girdi. bi anda oldu her şey, ben de hiçbir şey anlamadım tabii. hayatıma almamın ... ilk büyük sarılmamız 2 ekim 2015 (ilk fotoğraf). o günden bugüne değişen tek şey saçlarımızın boyutu falan sanırım. iki fotoğrafta da o sağda, ben solda. düşünün o bile değişmemiş.

hayatıma sorgusuz sualsiz girdi. bi anda oldu her şey, ben de hiçbir şey anlamadım tabii. hayatıma almamın hata olup olmadığını düşünmeme bile izin vermedi yahu (bu şakaydı)! neyse sonra bi baktım biz hep birlikte geziyoruz. "Irmak yha ben poz vereyim de şurada bi fotomu çek" demelere kadar gezdik örneğin (Böyle bi şey olabilir mi ya?). içerde, dışarda birlikte yiyip içiyoruz. gülmemiz birlikte (en çok Buket hanımefendi gülüyor tabii. bilen bilir zaten). derdimiz, tasamız hep birbirimizde. aklımızı alan olay ve durumlarda birimiz sağlam kalabildik de eksilen yanlarımızı birbirimizin fazla kalanlarıyla tamamladık. birimizin canı yandığında, diğerimiz canımızı yakana saydırdı. biz birbirimize de çok sayıp sövdük aslında lâkin onlar da hep lâtife, genelde ciddi olamıyoruz zaten. bi de şey, gizli gizli ve birbirimizden ayrı ağlasak da gözyaşlarımızı görmedik mesela. hiç de görmeyelim. ne gerek var? 🙄

niye mi bunları yazdım? çünkü bugün Buket'in "söylediğine göre" doğum günüymüş. kimliğini göster diyorum, göstermiyor. biliyorum ki kimlikte 9 temmuz yazıyor. neyse sırf gönlü kırılmasın diye yaptım. yazık kenarda köşede "Irmak niye doğum günümü kutlamadı yhaa?!??!?!!" falan diye ağlayabilir. biraz ergen çünkü. yapar yani, biliyorum. buraları okurken de "ulan şerefsiz" diyebilir. genelde öyle diyor çünkü. gerçi bunları yazdım diye ağlayabilir de. uf ağlama salak! 🤗

komiklik bi yana dursun şimdi. iyi ki dokundun, hayatıma değil kalbime. o küçücük hareketli organımda kendine ömürlük yer iyi ki ayırdın. üzülme demeyeceğim, üzülünecek şeyler hep olacak. her zaman yaptığımız gibi yapar, eksik yanlarımızı birbirimizinkilerle tamamlarız. ne istersen onu bul gelecek yaşlarında. çanakkale'nin bana kazandırdığı en güzel şeysin. hep böyle kal olur mu? doğum günün de her günün de hep çok mutlu olsun. seni seviyorum. 💜
#birthdaygirl #sister
Read more
Burası senin bilmediğin yer. Sana hiç anlatmadığım. Hiç göremeyeceğin yer. Ne olursa aslında burada oluyor. Hayat denen illüzyonun içindeki tek gerçek yer. Kendimi kapadığım. Sakındığım. Saklandığım tek gerçek yer. Ben yokken de vardı. Sen olmasan da olacak. BİZden bağımsız. Öyle ... Burası senin bilmediğin yer.
Sana hiç anlatmadığım.
Hiç göremeyeceğin yer.
Ne olursa aslında burada oluyor.
Hayat denen illüzyonun içindeki tek gerçek yer.
Kendimi kapadığım.
Sakındığım.
Saklandığım tek gerçek yer.
Ben yokken de vardı.
Sen olmasan da olacak.
BİZden bağımsız.
Öyle bir şey,
Öyle bir yer işte.
...
#Cemadrian
Read more
Şu an bu mektubu yazarken;yani mektup derken,sağ yanımda demli bir çay biraz tatlı da var tabi.sadece ...
Media Removed
Şu an bu mektubu yazarken;yani mektup derken,sağ yanımda demli bir çay biraz tatlı da var tabi.sadece kalemi çevirmekle kalmıyorum arada atıştırıyorumda.gece ise planlarımız arasında ya çorba ya da kocaman bir.dürüm var.onun daha kararını vermedik,düşüneceğiz.hatta şu an kocaman ... Şu an bu mektubu yazarken;yani mektup derken,sağ yanımda demli bir çay biraz tatlı da var tabi.sadece kalemi çevirmekle kalmıyorum arada atıştırıyorumda.gece ise planlarımız arasında ya çorba ya da kocaman bir.dürüm var.onun daha kararını vermedik,düşüneceğiz.hatta şu an kocaman bir ısırık daha aldım tatlımdan.neyse artık yola çıkma vakti. Güzel bir gün.. Güneşli.sırt çantam var üzerimde ve elimde bilet koçanım.istanbulda bir mahallede karşıma esnadtan bir kişi çıkıyor.. Birşeyler söylüyorlar devam ediyorum...onurluyum! Ardından Bursaya geçiyorum dinlenecegim..masamda otururken bir erkek çocuk yanaşıyor yanıma konuşuyor gülüşüyoruz yine masamdan kalkıyorum onurluyum! Başkente geçiyorum memur beylerle birlikteyiz.bıyıklı biraz göbekli abiler.ciddiyetleri oldukça anlamlı...onlarla konuşuyoruz.tabii ben yine onurluyum! Hiç zaman kaybetmiyorum doğuya geçiyorum...Gaziantep,Diyarbakır,Van sıcaktan kavruluyor..esnaf kahvesine oturuyorum yurdumun güzel insanları ile sohbetin tadını çıkartıyorum tıpkı ikramları gibi....insanlatın sıcaklıkları gün ışığına geçiyor bile..onlarda bir şeyler söylüyorlar.Onurluyum! "İlk hedef Akdeniz ileri" tabiki akdenizdeyim.Antalya,Mersin,Hatay dur durak bilmiyorum.bir tarlaya girip nefis bir portakal kopartırken bir teyze yanaşıyor yanıma.o da bir şeyler anlatıyor.Onurluyum!Karadenize gitmeden olur mu? Trabzon,Samsun,Rize,Zonguldak gidip geliyorum.uyyy diyorlar ula sen ne edeysun ha buray.yurdumun güzelliklerini oradada görüyorum ve yine ben Onurluyum! Artık dönüyorum evime.sırt çantamı açıyorum ve içerisine tam bakacakken telefonum çalıyor.benden bir mektup yazılmasını istiyorlar. Tam zamanı!çantamı açıyor ve tüm Türkiye'nin adına anlatmış oldukları efendilik,azim ve onurunla birlikte mertlik fışkırıyor.. Seni seven ağabeyin @berkpalavaroglu
#survivor #survivor2014 #mertpalavaroglu #berkpalavaroglu #aile #ünlüler #mavitakım #ödüloyunu #elimdekitekşey #allstar #gönüllüler #survivor2018 #herşey #hayat #Dominik #acummedya #hiç #bir #şey #vermedi #mektup #ve #farkındalık #dışında
Read more
Güzel pazarlar<span class="emoji emoji1f60a"></span>pazar hatırlatmalarım; <span class="emoji emoji1f31f"></span> Her gün güneş yeniden doğuyor o doğduğu ve sen gözlerini ...
Media Removed
Güzel pazarlarpazar hatırlatmalarım; Her gün güneş yeniden doğuyor o doğduğu ve sen gözlerini açtığın hergün s hayat bir fırsat sunuyor. Kalk yeniden başla diyor, Kıymetini bilin çünkü zaman hızlı geçiyor. Kötü beslendiğinde bedenini cezalandırdığını bil. Ödül değil bu ve asla ... Güzel pazarlar😊pazar hatırlatmalarım;
🌟 Her gün güneş yeniden doğuyor o doğduğu ve sen gözlerini açtığın hergün s hayat bir fırsat sunuyor. Kalk yeniden başla diyor, Kıymetini bilin çünkü zaman hızlı geçiyor.
🌟Kötü beslendiğinde bedenini cezalandırdığını bil. Ödül değil bu ve asla arada sırada yaptığın kaçamaklar sana kilo aldırmaz, o kaçamakları düzenli tekrarlamak kilo aldırır. Kendine zarar veriyorsun, bunu bilinçli yapıyorsan farket, nedenini bul.Ve çözmeye çalış. Çünkü duygusal boşluk, değersizlik hissi gibi duygular yemeği tetikleyebilir. Biri su içsem yarıyor hocam diyince, hemen diyorum ki "su tabiki yarar onu iç" ondan sonra ya da önce ne yiyorsun bana onu söyle:)
🌟Hayallerini takip et! Sana yapamazsın derler, zayıflamaktır hayalin böyle çirkin oldun ay yüzün çöktü derler (sanane diyemiyoruz tabi kibarliktan), hiç kalkışma hayal dünyasında yaşıyorsun derler. Hep birşey derler sonuçta. Hayal etmeden yaratılan tek bişey söyle bana desem cevap veremez karşındaki. Hayal et, onu kırmaya çalışanlara inat hayal et. Koşmak zorunda değilsin ona gerekirse sürün çok yavaş ilerle ama hayal etmekten, ümit etmekten vazgeçme!
🌟 Bir kahraman arıyorsan hayatını değiştirecek bunu bir kadında ya da adam da arama. Kendi hayatının kahramanı sensin ve belli düzeyde (kader) bedeninde dahil her şeyi değiştirme gücüne sahipsin. Bunu asla unutma! Güzel ve huzurlu bir pazar diliyorum Bu rengarenk selfie çalışmam ile🙃
.
.
.
.
.
. #hareketegec #spor #hayat #saglikliyasam #kendihayatininkahramaniol #ayseguldemirsoy #body #fit #fitness #gymfreak #colours #photooftheday #goodmorning
Read more
Helal olsun sana canım kardeşim... #Repost @nzlozturk with @get_repost ・・・ İnsanın hayatta önündeki tek engel kendisi. İstedikten sonra başarılmayacak şey yokturun vücut bulmuş hali #SümeyyeBoyacı ! Büyük bir mutluluk ve gurur yaşattın bize, hayat yolunda hiçbir şey engel olamaz ... Helal olsun sana canım kardeşim... #Repost @nzlozturk with @get_repost
・・・
İnsanın hayatta önündeki tek engel kendisi. İstedikten sonra başarılmayacak şey yokturun vücut bulmuş hali #SümeyyeBoyacı ! Büyük bir mutluluk ve gurur yaşattın bize, hayat yolunda hiçbir şey engel olamaz sana 👏🏼🙏🏼🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #ParalimpikAvrupaŞampiyonası #Dublin
Read more
Bir gün yola çıkarsın, daha önce hiç adım atmadığın bir toprak parçasına basarsın. Yol bilinmezdir, ...
Media Removed
Bir gün yola çıkarsın, daha önce hiç adım atmadığın bir toprak parçasına basarsın. Yol bilinmezdir, içten içe ürkersin ama kalbinde öyle bir ateş vardır ki, endişe etmenin lüzumu yoktur. Her şeyi göze alacak kadar cesurdur ruhun, çünkü artık başka türlüsü mümkün değildir. Hem hayatta ... Bir gün yola çıkarsın, daha önce hiç adım atmadığın bir toprak parçasına basarsın. Yol bilinmezdir, içten içe ürkersin ama kalbinde öyle bir ateş vardır ki, endişe etmenin lüzumu yoktur. Her şeyi göze alacak kadar cesurdur ruhun, çünkü artık başka türlüsü mümkün değildir.
Hem hayatta istediklerini yapmaktan daha önemli şey var mıdır? .

ve destek beklersin sevdiklerinden, en yakın bildiklerinden, seni en yakın gördüğünü sandıklarından... Sen bilinmezliğe giderken gözlerinin içine bakıp “Sana inanıyorum, düşsen bile yere kapaklanmayacaksın, ben hemen yanı başında olacağım” demelerini beklersin. Onlar “yeni bir şey” deneselerdi, “bir hoş söz” duymak güç verecek olsaydı, sen orada olurdun çünkü. “İyi yolculuklar” dilerdin, “Endişe etme, ben buradayım ve sana güveniyorum, başaracaksın!” diyerek sevinçle kucaklardın onları. Çünkü sevmek, sevdiğin kişiye saygı duymaktır ve sevmek inanmaktır. Ona, onun kendine güvendiğinden çok güvenmektir sevmek ve sevenler yarı yolda bırakmazlar. Başka türlüsü saf sevginin tabiatına aykırıdır. .

Sonra hiç ummadığın bir şey olur. Güzel şeyler duymayı beklediğin ağızlardan zehir dökülür. “Sen kim oluyorsun” derler, “Sana mı kaldı yeni bir şey denemek?” Alev alev yanan gözlerini sana dikerler ve pembe gözlüklerini söküp almaya çalışırlar. Onlar için hayat siyahtır çünkü bakış açısını yücelten renkler lüzumsuzdur. Ayak bastığın bu yeni yollarda fırtınalar kopsun isterler, göz gözü görmesin, çamurlara bulanıp güçsüzleş ve vazgeç. Geri dönmeni ve “Başaramadım” “Olmadı, benden olmazmış” “Sen söylemiştin” diye sayıklamanı arzularlar. .

Üstelik bu yoldan vazgeçip geri dönersen, başka bir hediye daha getireceksin gittiğin yerden. Artık deneyip başarısız olduğun için sana acıma şansları da doğacak. Haklı çıkmak ve acımak: insan egosunu besleyen iki şerbet. Egosu bilinçsizce onu dürtmese, yeni yeşermiş kırılgan bir filize saldırır mı yoksa insan? Kırarım diye korkmaz mı? “Onun mutsuzluğu beni mutlu mu edecek sanki?” diye sormaz mı?

Devamı yorum bölümünde⤵️⤵️⤵️ #aslitarafindanyazildi #alextarafindanyazildi #kralailesi #kka
Read more
Metin HARA 12-13-14 Ekim tarihlerinde “İç Ben’le Tanışma” ile İnsanagüven’de! 2. seviye olan ...
Media Removed
Metin HARA 12-13-14 Ekim tarihlerinde “İç Ben’le Tanışma” ile İnsanagüven’de! 2. seviye olan Aşkın İstilası Dem kitabını ve çok daha fazlasını @metinhara ile deneyimlemek ister misiniz? İçinde var olan gerçeğin dışında başka gerçek yok. Bunun dışındaki her şey, başkalarının ... Metin HARA 12-13-14 Ekim tarihlerinde “İç Ben’le Tanışma” ile İnsanagüven’de!

2. seviye olan Aşkın İstilası Dem kitabını ve çok daha fazlasını @metinhara ile deneyimlemek ister misiniz?

İçinde var olan gerçeğin dışında başka gerçek yok. Bunun dışındaki her şey, başkalarının sana söyledikleri.

Şimdi yaşadığın her şeye inat cesaret göster ve bir adım at. Bil ki bu adımdan sonra hayatındaki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Sen yeterki iste.

Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için 0543 360 90 49 numaralı telefonumuzdan veya [email protected] adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. #insanaguven #baskabirdunyamumkun #askinistilasi #demzamani #metinhara #icbenletanisma #biryasam #iyilikkazanacak
Read more
Herşey ama herşey bir hayal ile başladı. Çocukken babamla birlikte Ayvalık Cunda Adasında olduğum ...
Media Removed
Herşey ama herşey bir hayal ile başladı. Çocukken babamla birlikte Ayvalık Cunda Adasında olduğum gibi mutlu olmak istedim sadece... Bir de kendi işimi severek yapmak istedim... Maalesef işletme okumamıştım, işletmecilik nedir neye yarar hiç bilmiyordum, ailemde hiç kimse işletmecilik ... Herşey ama herşey bir hayal ile başladı. Çocukken babamla birlikte Ayvalık Cunda Adasında olduğum gibi mutlu olmak istedim sadece... Bir de kendi işimi severek yapmak istedim... Maalesef işletme okumamıştım, işletmecilik nedir neye yarar hiç bilmiyordum, ailemde hiç kimse işletmecilik yapmamıştı... Kendi halinde, yalnızlığı, okumayı ve bir de yazı yazmayı seven, dibine kadar duygusal ve kırılgan yapıya sahip biriyim aslında... Üniversiteden sonra kurumsal hayatın, insanın bütün duygusallığını değirmen taşı gibi ezip, un ufak eden ortamında debelenirken, bir gün deli cesareti gelip göle attığım bir taşın dalgalanması gibi akıp gitti gidiyor herşey hayatımda... Bazen yakın sandığım bir arkadaşımı, bazen ailemden insanları, bazen aşık olduğum adamı, bazen sağlığımı, bazen uykularımı, bazen o çok güvendiğim inadımı ve dik duruşumu kaybetsem bile, sanırım hayat bana seçimler ve sonuçlar sunuyor... Mutlu muyum peki? çok şükür bin kere şükürler olsun ki; Evet mutluyum🙏🏻 kimseye biat etmeden, çocuk saflığında yüreğimle, boşnak inadımla, giritli damarımla, yalnızca kendime hesap vererek, vijdanım rahat, aklımın ve kalbimin sesiyle yol almaya devam ediyorum... Bitmeyen tutkumla, sonsuz bir enerjiyle ve beni heyecanlandıran gelecek günlere olan umutlarımla uçmaya devam edeceğim 🙏🏻❤️
Read more
İnsanın hayatta önündeki tek engel kendisi. İstedikten sonra başarılmayacak şey yokturun vücut bulmuş hali #SümeyyeBoyacı ! Büyük bir mutluluk ve gurur yaşattın bize, hayat yolunda hiçbir şey engel olamaz sana 🏼🏼🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #ParalimpikAvrupaŞampiyonası #Dublin İnsanın hayatta önündeki tek engel kendisi. İstedikten sonra başarılmayacak şey yokturun vücut bulmuş hali #SümeyyeBoyacı ! Büyük bir mutluluk ve gurur yaşattın bize, hayat yolunda hiçbir şey engel olamaz sana 👏🏼🙏🏼🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #ParalimpikAvrupaŞampiyonası #Dublin
Kemalim, ne çabuk geçiyor zaman değil mi oğlum. Büyüdün mü sen şimdi. İnan daha doğduğun gün dün ...
Media Removed
Kemalim, ne çabuk geçiyor zaman değil mi oğlum. Büyüdün mü sen şimdi. İnan daha doğduğun gün dün gibi aklımda. Kıymetlim benim. Hayat çok kısa. Hayat kalbinle kötülükleri büyütmek, insanları küçük görmek için sarfedeceğin enerjini her zaman iyiliklere güzelliklere harca oğlum. Sen ... Kemalim, ne çabuk geçiyor zaman değil mi oğlum. Büyüdün mü sen şimdi. İnan daha doğduğun gün dün gibi aklımda.
Kıymetlim benim. Hayat çok kısa. Hayat kalbinle kötülükleri büyütmek, insanları küçük görmek için sarfedeceğin enerjini her zaman iyiliklere güzelliklere harca oğlum. Sen hep iyi ol, başkaları varsın konuşsun sen kendine bir çizgi tuttur oğlum bir hedef belirle ve o hedef uğruna çalış..
Sen her zaman kendi yolunda, kendi hayalleri ve amaçları için çabalayan bir adam ol.
İyilik her zaman beraberinde başarıyı getirir oğlum. Karşındaki, çevrendekiler için ne düşünürsen hepsi döner dolaşır mutlaka seni bulur. İnsan kini, nefretiyle erir biter yok olur oğlum. Kimseden korkma başın hep dik olsun. İlla birinden korkacaksan mutsuz insanlardan kork. Çünkü mutsuz insandan daha tehlikeli birşey yoktur hayatta.
Senin başarılarına seninle beraber sevinecek, üzüntülerinde omuz olacak dostlar biriktir hayatta.
Üzülünce omuz bulmak kolaydır, asıl zoru senin başarılarına en az senin kadar sevinecek seninle beraber mutlu olacak olan dostları bulmaktır. En zoruda senin başarını ayakta alkışlayacak dostlar biriktirmektir oğlum. Ben buldum, dilerimki seninde böyle dostların olsun hayatta, ailenden sonra en büyük değer dostlarındır.
Çok zeki çok akıllı çok becerikli olmana gerek yok. Asıl önemlisi çalışkan olmaktır oğlum.
Erkekler ağlar! Ağlamaz diyenlere inanma, ağlamak istediğinde ağla, gülmek istediğinde kocaman kahkahalar at oğlum. Dedim ya hayat çok kısa, tüm hislerini duygularını doya doya yaşa.
Yorulduğum gecelerde artık uyusa diye gözünün içine baktığım, uyuduğunda fotoğraflarını videolarını izlediğim sensin oğlum.
En büyük doğrum, dünyaya bıraktığım en büyük mirasım iyiki varsın..
Hayatımda duyduğum en güzel sessin sen, hayatımda gördüğüm en güzel şey, hayatımda dokunduğum en ipek sensin bebegim. En güzel kokan, kokusunu içime çeke çeke bitiremediğimsin. Allah bizleri hiç ayırmasın, sağlıklı elele harika bir ömrümüz olsun.
Seni çok seviyorum kıymetlim,İyiki doğdun oğlum!

____
#happybirthday #oneyear #babyboy #ask #one #love #mybaby #beautiful #moments #birthday #1birthday
Read more
Yüreğinde sevgi kırıntısı olmadan sahte sevgi gösterisi yapanlara, yüreği buzdolabı kadar soğuk ...
Media Removed
Yüreğinde sevgi kırıntısı olmadan sahte sevgi gösterisi yapanlara, yüreği buzdolabı kadar soğuk yüzünde tebessüm eksik olan sahte gülümsemelere tahammülüm yok.  Yaşamakta ‘'Mış'' gibi artık ya, işte en çok ta ona tahammülüm yok. Dibine kadar yaşamalı insan hayatı. Bize verilen ... Yüreğinde sevgi kırıntısı olmadan sahte sevgi gösterisi yapanlara, yüreği buzdolabı kadar soğuk yüzünde tebessüm eksik olan sahte gülümsemelere tahammülüm yok. 
Yaşamakta ‘'Mış'' gibi artık ya, işte en çok ta ona tahammülüm yok. Dibine kadar yaşamalı insan hayatı. Bize verilen zamanda belli bir hayat var. Hakkını vererek ve doğru kişilerle tüketerek yaşamalı hayatı. 
Gri hiç yoktur benim hayatımda mesela… Ya siyah ya beyaz, net olacaksın. Yapmacık değil, samimi olacaksın. Sahte sevgi gösterileri yerine net olacaksın. 
Farklılıklardan, hatta zıtlıklardan oluşan bir dünyaya inanıyorum, bu nedenle katı ve toleransı olmayan insanlardan kaçınıyorum. Arkadaşlıkta sadakatsizlikten ve ihanetten hoşlanmıyorum. Birisine nasıl iltifat edileceğini ya da cesaretlendirmek için ne diyeceğini bilmeyen insanlarla bir arada olamıyorum. 
Üç günlük dünya, ne fazla düşünmeye, ne fazla üzülmeye, ne fazla kritik etmeye değmiyor. Bu yüzden salın dertleri, hayattan beklentileri, yaşayın hayatı olduğu gibi, ‘'mış'' gibi değil. Akışına bırakın zamanı, anların tadını çıkarmaya bakın. 
Ne dünyanın en masumuyum, ne de en kötüsü, işin aslı hiçbirimiz mükemmel değiliz ve olmak zorunda da değiliz. O Allah'a mahsus.
Birde boş zamanlara, boş işlerle uğraşan, kimin ne yaptığıyla ilgilenen boş insanlara tahammülüm yok. 
Bazı şeyler var bu hayatta, onların farkında olamadıkları belki kaybettiklerinde farkına vardıkları…
Parayla, pulla, makam, mevkiyle elde edilemeyen…
Sevgi, şefkat, sağlık, huzur, mutluluk var. Sevgi olmayan bir kalbi açıp içine sevgi koyamazsın, para huzur getirmez, sağlığın yoksa nereye gidersen git gene bulamazsın. 
Hayatın içindeki güzellikleri bulabilmek çokta zor değil.
İhtiyacımız olan tek şey, etrafa farklı bir gözle bakabilmek.
Nefes alıyorsak inanmak zorundayız. Daha fazla tahammül edecek güzel bir dünya var.
Tahammülünüz bol, hayatınız gerçek olsun. 
Sevgi ile kalın…
Read more
Biraz uzun! Uzun süredir içimdeki fırtınanın uğultusu beynimi tırmalıyor, kafamdaki soru işaretleri ...
Media Removed
Biraz uzun! Uzun süredir içimdeki fırtınanın uğultusu beynimi tırmalıyor, kafamdaki soru işaretleri bir türlü cevabını bulamıyor ve korku veriyordu. Aklım kilitlenmişti. Yeni ve kesin bir çözüme ihtiyacım vardı. Beyin çarklarım, sanki pas tutmuş gibi hantallaşmıştı. Çıkıp dolaşmaya ... Biraz uzun!
Uzun süredir içimdeki fırtınanın uğultusu beynimi tırmalıyor, kafamdaki soru işaretleri bir türlü cevabını bulamıyor ve korku veriyordu. Aklım kilitlenmişti. Yeni ve kesin bir çözüme ihtiyacım vardı. Beyin çarklarım, sanki pas tutmuş gibi hantallaşmıştı. Çıkıp dolaşmaya karar verdim. Belki dışarıda biraz dolaşırsam, bu mânâsız hayata bir son vermenin kestirme ve temiz(!) bir yolunu bulabilirdim.
Dışarı çıktım. Gün boyu avare dolaştım sokaklarda, bomboş gözlerle etrafı seyrettim, hayatın içine daldım, hayatı seyrederken hayatımın muhakemesini yapmaya çalıştım. Karışık aklım daha bir karıştı. Hayatın hiçbir yolu kendi caddesine çağırmadı beni. "Daha fazla uzatmamalıyım bunu." diyerek ölüm yollarını aramaya devam ettim. Yüksek binalara baktım, deniz kenarına gittim, tren yolu ve otobandan geçtim. Hiçbiri bana uygun gelmedi. Sonunda kararımı verdim. Eve varıp tabancayı kafama dayayacak, intihar edecektim. Bu kadar...
Bir minibüse bindim. Hayata ve insanlara son kez bakmaya başladım minibüsün camından. Gözlerim boşluğa bakar gibiydi; cansız ve donuk. Ölümü tekrar düşünmeye başladım. Yok olmak, belki acılarıma ve hayatımın mânâsızlığına en iyi cevaptı. Ama ölüm, yine de tuhaf bir şeydi.
Hızla ölüme gittiğimi düşünerek zamanı biraz yavaşlatmak istedim. Minibüsten indim. Atıştırmaya başlayan yağmuru neden sonra fark ettim. İçimde bunca tufan varken hafif atıştıran yağmurun lâfı mı olurdu!
Gün boyu, günler boyu olduğu gibi yeniden iç konuşmalarıma başladım.
Şahsiyeti olmayan insan, benim gibi olsa gerekti. Düşüncelerim küf bağlamış, fikirlerim çöp yığını. Öyle olmasaydı, düşüncelerimin bana bir faydası olurdu. Yalnızca arzularının, zevklerinin, şehvetinin peşinde koşan hedonist, düşünen bir hayvandım ben. Darwin inancımı, Freud ahlâkımı, Marx şefkat ve merhametimi, Nietzsche kendime olan saygımı benden söküp almıştı. Bunların yerine anafordan başka bir şey gelmemişti. Öyle olmasaydı çaresizce kendi içimde bunca debelenir miydim? Kendimi bunlarla inşa edeyim derken, meğer imha etmişim. Her biri aslında birer asırzede olan himmete muhtaç bu adamlar ruhuma ayrı bir deli gömleği geçirerek, kolumu kanadımı kıpırdatamaz hâle getirmişler meğer.
(Devamı yorumlarda)
Read more
GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK" 11 EYLÜL 2018 Temeli 9 ...
Media Removed
GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK" 11 EYLÜL 2018 Temeli 9 Eylül 2017 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan stadın kaba inşaatının yüzde 60-70 oranında bittiğini ifade eden Talat Papatya, "Kelimeler adeta kifayetsiz kalıyor. ... GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK"

11 EYLÜL 2018

Temeli 9 Eylül 2017 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan stadın kaba inşaatının yüzde 60-70 oranında bittiğini ifade eden Talat Papatya, "Kelimeler adeta kifayetsiz kalıyor. Ben hayatımda hiçbir şeyi kıskanmam. Ancak İzmirli olarak Avrupa’ya gittiğimizde yapılan stattları, tesisleri Göztepe olarak kıskanmıştım. Artık bizim de kıskanılacak bir stadımız olacak. Son derece heyecanlanıyoruz. Taraftarımızla burada buluşacağımız, tarihimizdeki gibi zaferlere imza atacağımız günleri iple çekiyoruz" diye konuştu.

Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin sadece bir stat olmadığını belirten Talat Papatya, "Burası içinde çeşitli sosyal alanları barındıran, kafeleri, çocuk alanları olan bir yapı. Ayrıca çatımızda yeşil alan olacak. Orası çok önemli. Alttaki otopark kadar çatımız da bölgenin sosyal ve ekonomik yapısına değer katacak. Böyle bir yapının çok fazla örneği olduğunu düşünmüyorum. Bölge halkının da bizimle birlikte stadın bitmesini sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Burası geçmişte halkımızın maç ve antrenman olmayan günlerde spor yapabildiği, yürüyebildiği bir alandı. Biz o dokuyu koruyup alanımızı deniz manzaralı hale çevireceğiz ve halkımız çatıda aktivitesini gerçekleştirecek. O yüzden çok farklı ve kıskanılacak bir stat göreceğiz" şeklinde konuştu.

Papatya, stadın önümüzdeki sezon hizmete açılabileceğini belirterek şu cümleleri kurdu: "Her şey yolunda giderse kasım sonu kaba inşaat biter. Önümüzdeki Mayıs-Haziran gibi de stat tamamlanır. 2019-2020 sezonunda açılış maçımızı stadımızda oynamanın hayalini kuruyoruz ama bu gerçekçi bir hayal. Statta emeği geçen işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İlk baştan beri desteklerini esirgemeyen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Bizim başkanımız da inşaat mühendisi. Onun vizyonunu anlayan bir mühendis olarak Sayın Yıldırım’ın çok değerli katkıları oldu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemize çok önemli stat hamleleri gerçekleştirdi, kendisine de teşekkür ediyorum. Haberin devamı hikayede ⬆️
Read more
Selamlar<span class="emoji emoji1f338"></span> Malumunuz bir kaç gün Hümacığımla başbaşayız, bu sırada uzun süredir hasretini çektiğim ...
Media Removed
Selamlar Malumunuz bir kaç gün Hümacığımla başbaşayız, bu sırada uzun süredir hasretini çektiğim bir şeyi yapıyoruz; gündüzleri beraber uyumak🕊 Hümacığım gündüzleri uyumak için sallanmak ya da başka bir şey istemez, bir tek beni ister yanında. Yanına uzanırım, ellerini yüzümde ... Selamlar🌸
Malumunuz bir kaç gün Hümacığımla başbaşayız, bu sırada uzun süredir hasretini çektiğim bir şeyi yapıyoruz; gündüzleri beraber uyumak🕊 Hümacığım gündüzleri uyumak için sallanmak ya da başka bir şey istemez, bir tek beni ister yanında. Yanına uzanırım, ellerini yüzümde gezdirip gözlerime bakarken yavaş yavaş uyuyakalır. İşte ben bu masalsı anda, uyuduktan sonra ellerini yüzümden çekip süt kokusunu bırakıp kalkmak zorunda kalıyorum. Çünkü akşama yemeğe çağıran bir annem, haftada bir temizliğe yardım edecek bir yakınım, işlerimi kolaylayacak bir dostum yok yanımda. İşlerimi halledebilmem için en doğru zaman onun uyuduğu zaman, hatta bir iş yapmayacak olsam bile yapmam gerekenler kafamı kurcaladığından huzurla yatamıyorum yanında.
İşte iki gündür başbaşayız, her şeyi bıraktım, yemeği de dışarıda bir yerde yerim. Bütün gündüz uykularında elleri yüzümdeydi, hiç kıpırdamadım. Hayatımın en lezzetli uykularından biri olarak not düşeyim buraya🌿
Hümacığımla anılarımızı burada paylaşmayan biri olarak oldukça uzun romantik bir yazı oldu, 40 yılda bir oluversin. Damağımdaki lezzet geçmeden yazıverdim, belki de silerim sonra🙇🏻‍♀️
Read more
Birçoğumuzun hayatı bazı şeylerden kaçarak geçiyor öyle değil mi? Gündüzleri bir takım uğraşlara ...
Media Removed
Birçoğumuzun hayatı bazı şeylerden kaçarak geçiyor öyle değil mi? Gündüzleri bir takım uğraşlara veriyoruz kendimizi, gece uykuya sığınıyoruz. Acıdan kaçmak için, kurtulmak için ve hatta unutmak için ne geliyorsa elimizden yapıyoruz... Kalbimize gömdüklerimiz, içimize attıklarımız, ... Birçoğumuzun hayatı bazı şeylerden kaçarak geçiyor öyle değil mi?
Gündüzleri bir takım uğraşlara veriyoruz kendimizi, gece uykuya sığınıyoruz. Acıdan kaçmak için, kurtulmak için ve hatta unutmak için ne geliyorsa elimizden yapıyoruz...
Kalbimize gömdüklerimiz, içimize attıklarımız, kendimize hatırlatmaktan bile korktuklarımız var... Ama bunca işe-uğraşa, bunca uykuya, bunca kaçışa rağmen kurtulamıyoruz değil mi?
Anılarımız birer vicdan azabı gibi düşmüyor yakamızdan.
Biliyor musunuz, bu konuda hep yanıldık. Ne kaçmakla, ne iş güçle, ne de uyumakla geçmiyor sızımız. Unutamıyoruz silmek istediklerimizi.
Ben de çok denedim, olmadı. Şehirler, insanlar, hikayeler değiştirdim yine olmadı. Çünkü insan kalbini bir kenara bırakıp gidemiyor arkasına bile bakmadan. Gittiğimiz her yere duygularımızı da götürüyoruz.
Asıl mesele bu aslında. Kendi duygularımızdan kaçmak yerine onlarla yüzleşmek ve bazı şeyleri kabullenmek iyileştiriyor kalp yarasını. Mesela giden gitmiştir. Mesela bazı şeylerin tekrarı yoktur. Mesela kendimizi bir hiç gibi görerek hiçbirseyin üstesinden gelemiyormuşuz...
Yani dostlar bizim kendimizden başkasına ihtiyacımız yok ve bize kendimizden başkası yardım edemez.
Kalbinizi, vicdanınızı, duygularınızı özgür bırakın. Kimsenin sizin için tek çıkış yolu olduğunu düşünmeyin. Çünkü hayat güzel, hayat birilerinin bizi döküp parçalamasını izleyip sonra yeniden toparlanmaya çalışmak için çok kısa. Buna izin vermeyin. Ve her şeyin sizinle mümkün olduğunu asla unutmayın.
Her şeyin daha güzel olduğunu görmek istiyorsak başımızı kaldırmamız gerekiyor. Ve inanın mutlu olmak için hissettiğimiz şeyleri yapmaktan daha kolay bir şey yok.
Kendiniz için bir şey yapın ve değerli olduğunuzu hissedin.. .

#ezginkilic
#şiir #şiirsokakta #okumahalleri #ayraç #iyigeceler
Read more
Herkese merhabalar. <span class="emoji emoji1f44b"></span> Yaz ne çabuk geçti anlamadım. Bu yaz en çok yaptığım şey hayatı sorgulamak ...
Media Removed
Herkese merhabalar. Yaz ne çabuk geçti anlamadım. Bu yaz en çok yaptığım şey hayatı sorgulamak oldu sanırım. Bana yük olan şeylerden kurtulup, beni mutlu eden şeylere odaklanmayı seçtim. Ve bir kez daha işime olan aşkımın önüne hiç bir şeyin geçemeyeceğini fark ettim. Evet ben işine ... Herkese merhabalar. 👋 Yaz ne çabuk geçti anlamadım. Bu yaz en çok yaptığım şey hayatı sorgulamak oldu sanırım. Bana yük olan şeylerden kurtulup, beni mutlu eden şeylere odaklanmayı seçtim. Ve bir kez daha işime olan aşkımın önüne hiç bir şeyin geçemeyeceğini fark ettim. Evet ben işine aşık nadir insanlardan birisiyim, umarım herkes aşık olduğu işi yapar. Yoksa hayatımızın yarısını alan işlerde çalışmak gerçekten büyük kayıp. Herkesin bu kayıpların telafisini yapabileceği bir sürece girmesini ve mutlu olmasını isterim. 🙏Aşktan bahsetmişken bu aşkı sizlerle paylaşmaya karar verdim, Ekimde bu masada sizlerle deri workshopları yapmak istiyorum ve hazırım. Ekimde benimle bu aşkı paylaşmak istiyen herkesi beklerim. 🌿 #leather #workshop #hasankoca #deri #deriatölyesi
Read more
Hayatta üç şeyi hakkıyla yapamıyoruz bir türlü. Dinlemek, iyi ve dürüst olmak, sevmek. Doğuştan ...
Media Removed
Hayatta üç şeyi hakkıyla yapamıyoruz bir türlü. Dinlemek, iyi ve dürüst olmak, sevmek. Doğuştan bencil, agresif ve egolu olarak doğmuşuz sanki dünyada tek başımıza yaşayacakmışız gibi. Halbuki insanlara ve doğaya değer vermek bize en çok mutluluk getiren şeylerin başında geliyor. ... Hayatta üç şeyi hakkıyla yapamıyoruz bir türlü. Dinlemek, iyi ve dürüst olmak, sevmek. Doğuştan bencil, agresif ve egolu olarak doğmuşuz sanki dünyada tek başımıza yaşayacakmışız gibi. Halbuki insanlara ve doğaya değer vermek bize en çok mutluluk getiren şeylerin başında geliyor. Evrende herşey denge içinde. İyi olursan iyilik görürsün, bencil olursan bencillik ve seversen de daima sevgi görürsün. Kötülükten beslenmek diye birşey yoktur. Kötülükten beslenildiğini zannetmek vardır. Halbuki sonuçta vardığın noktada yine hasar gören sensindir. Geçici hazlarla hayattaki mutluluğunu gerçek sanmak sonunda infilak edecek bir bombadan başka birşey değil. Yalan, intikam, saygısızlık, kötülük, bencillik hepsi birgün geri döner ve sen yine bu duygularla yalnız kalırsın.
4 yıla yakındır bu hesaptan birşeyler paylaşıyorum. Yapmak istediğim şey ne güzel yemek yemeniz, ne de harika yerlere seyahat etmeniz. Yapmak istediğim şey imkanlarınızla mutlu olmayı gösterebilmek, hayal kurmayı bırakmamanızı sağlayabilmek. Hepimiz çok kötü şeyler yaşayabiliyor, hayattan bıkma noktasına gelebiliyoruz. Haksızlığa uğrayıp, çaresiz kalabiliyoruz. İlk anda zor gibi görünse de yapmanız gereken, kötü enerjiyi kendinizden hemen uzaklaştırmanız. Çok hatalar yapacaksınız, onları da sevin. Sizin enerjinizi sömürecek, sizden faydalanmaya çalışacak, size yalan söyleyecek, arkanızdan konuşacak çok insan olacak. En güzel gülümsemenizle ders verin onlara. Sahip olduğum en güzel şey hayatım ve sanırım hayatımda zekamı ve mutluluğumu yenebilecek birisi çıkmadı, izin vermem. Şu fotoğrafta oturduğum yerde aklımdan geçirmiştim, ‘hayatta yapamayacağım hiçbir şey yok!’ Yüzünüzü doğaya dönün, sımsıkı sarın onu ve kendinize güvenin. En saf sevgi bu. Biraz daha iç dünyamıza dönelim diye yaza tatlı bir veda edeceğiz 7-9 eylülde, en sevdiğim yer Ayvalık’ta. Tüm kötü enerjinizden arının diye harika bir yoga etkinliği, doğa yürüyüşleri ve lezzet durakları planladık. Kontenjan sınırlı🙌🏻 Bir haftasonunuzu çok mutlu geçirmeye ne dersiniz? Sıfırlıyoruz🧚🏻‍♀️ @envyoga ve @bugunbiraradayiz ile birlikte olacak tabii ki💙 #gurme_izmir #izmir .
.
.
.
#ayvalık #balıkesir #travel #bali #indonesia #uzakdoğu #traveller #asian
Read more
Kim yok ki dostu tarafından incitilmeyen? Sevdiği tarafından kırılıp, canı kül edilmeyen? Elinden ...
Media Removed
Kim yok ki dostu tarafından incitilmeyen? Sevdiği tarafından kırılıp, canı kül edilmeyen? Elinden geleni yaptığı halde hiçbir şey yapmamış gibi davranılmayan kim yok ki? Haksızlığa hiç uğramadığını söyleyecek biri çıkar mı? Dizi kanamayan, elleri yaşadıkları karşında titrememiş ... Kim yok ki dostu tarafından incitilmeyen? Sevdiği tarafından kırılıp, canı kül edilmeyen? Elinden geleni yaptığı halde hiçbir şey yapmamış gibi davranılmayan kim yok ki? Haksızlığa hiç uğramadığını söyleyecek biri çıkar mı? Dizi kanamayan, elleri yaşadıkları karşında titrememiş kim var? Aldatılmadan yaşamış bir can duydun mu? Başarmak için yürümekten ve koşmaktan yorulmamış bir hikaye okudun mu? Sevdiği halde sevilmemiş tek kişi misin? Bir tek senin mi kulakların yalan işitti? Kalbinin ağrısı, saç diplerine kadar bir senin mi ulaştı?
********
Bu yaşadıklarını “herkes” yaşadı. Herkes de “yaşayacak.” Dünyanın hikâyesi budur. Artık öğrendin. Zamanı geçmiş, artık yanında olmayanların hatalarını, kendi içinde taşımaktan ne zaman vazgeçeceksin? Bir şey yapman gerek. Söylenip durmak, sızlanmak, o kötüydü, bu bana böyle yaptı, ben iyi niyetimden kaybediyorum, erkekler şöyledir, kadınlar budur klişelerinden ne zaman kurtulacaksın? Ne zaman kalkacaksın? Karanlık tüm yüreğini işgal ettikten sonra mı? Kötü bir bölüm hikâyenin bittiği anlamına GELMEZ!
********
Oturup ağlayarak geçen tek şey zamandır. Gözyaşı dökmekle hiçbir şey değişmez. Sen zamanını boşa harcıyorken, dışarıda hiçbir düzen bozulmaz. İnsanlar âşık olmaya, yeni işe başlamaya, mutlu olduğu yerlerde kendiyle dolmaya, trafik tüm gürültüsüyle akmaya hatta hastalar dâhi iyileşmeye başlar.
********
Ayağa kalk ve “rağmen” yaşa.
Onsuzluğa rağmen, ihanetlere rağmen, maddi sorunlara rağmen, iş, aile ve diğer seni üzen tüm ağrılara rağmen… Çünkü hayat bir kere ve sen bir tanesin. İkisinden de başka yok! Bir kez olsun, kendin için yaşa…
#umutgüner
Read more
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri Düşüncelerinizi Değiştirirseniz ...
Media Removed
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur? Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur? Neden bir insan amansız ... Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur?

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir?
Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
Read more
Loading...
Load More
Loading...