Çakıl çakılım akıl el

Loading...


Unique profiles
86
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Budapest Airport, Yazılıkaya, İstanbul Province
Average media age
615.1 days
to ratio
5.3
<span class="emoji emoji1f338"></span>Haşr Suresinin Son Üç Ayetini Okumanın Fazileti<span class="emoji emoji1f338"></span> <span class="emoji emoji3030"></span>Peygamber Efendimiz sallahu aleyhi vesellim ...
Media Removed
Haşr Suresinin Son Üç Ayetini Okumanın Fazileti Peygamber Efendimiz sallahu aleyhi vesellim bu ayet-i celileler hakkında buyurmuşlardır ki: 🏻 "Her kim sabahladığında üç defa: "Eûzü billâhis semiy 'ıl aliymi mineş şeytânir raciym." der de Sure-i Haşr'in son üç ayetini okursa, ... 🌸Haşr Suresinin Son Üç Ayetini Okumanın Fazileti🌸 〰Peygamber Efendimiz sallahu aleyhi vesellim bu ayet-i celileler hakkında buyurmuşlardır ki:
👉🏻 "Her kim sabahladığında üç defa: "Eûzü billâhis semiy 'ıl aliymi mineş şeytânir raciym." der de Sure-i Haşr'in son üç ayetini okursa, yetmiş bin melek akşama kadar Cenab-ı Ecelli ve Alâ'dan o kimsenin affını isterler. Akşam olmadan ölürse, şehit olarak ölür. Akşam okursa fazilet ve ecri yine aynıdır.
👉🏻Diğer Hadisi Şerifte şu fark vardır: "Melekler onu akşama kadar muhafaza ederler.Eğer o gün içinde ölürse, şehit olarak ölür. Akşam okursa yine aynı mükafat verilir."
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸 Bismillâhirrahmânirrahiym.
〰 Hüvallâhüllezî lâ ilahe illâ hû, âlimül ğaybi veş şehâdeh, hüver Rahmânür Rahîym.
〰 Hüvallâhüllezî lâ ilahe illâ hû, el Melikül kuddûsüs Selâmül Mü'minül Müheyminül Aziyzül Cebbârul Mütekebbir, Subhânellâhi amma yüşrikûn.
〰 Hüvallâhül Hâlikul Bâriül Musavvirulehül Esmâül Hüsnâ, yüsebbihu lehû mâ fİs semâvâti vel ard, ve hüvel Azizül Hakiym.
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸 Manası:
~ O, öyle Allah'tır ki, O'ndan başka hiç bir ilah yoktur. ~ O gizliyi de bilir, aşikarı da. O çok esirgeyen ve çok bağışlayandır. ~ O öyle Allah'tır ki, O'ndan başka hiç bir ilah yoktur. ~ O öyle Melik (padişah) ki münezzehtir noksandan, salimdir, emin edendir. ~ Gözcü ve hafızdır, gâlib ve kadirdir, büyüklükte eşi olmayandır. ~Azamet sahibidir. Müşriklerin şirk koştukları ortaklardan münezzehtir. ~ O yaratan, yoktan var eden, varlıklara suret verendir. O'nun güzel isimleri, Esma-i Hüsna'sı vardır. ~ Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nu tesbih ederler. O, galibi mutlaktır, hüküm sahibidir. 💕💕💕💕💕💕
Read more
Loading...
KEHRİBARIN FAYDALARI Gerdanlık olarak kullanıldığında boğaz ve troid bezi enfeksiyonlarını ...
Media Removed
KEHRİBARIN FAYDALARI Gerdanlık olarak kullanıldığında boğaz ve troid bezi enfeksiyonlarını yok eder, guatrın oluşmasını önler, oluşmuşsa küçülmesine yardımcı olur. Astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önler. Alerjileri önler ve iyileştirir. Ağrı bulunan ... KEHRİBARIN FAYDALARI

Gerdanlık olarak kullanıldığında boğaz ve troid bezi enfeksiyonlarını yok eder, guatrın oluşmasını önler, oluşmuşsa küçülmesine yardımcı olur.
Astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önler.
Alerjileri önler ve iyileştirir.
Ağrı bulunan yerlere sürüldüğünde ağrıyı azaltır. Özellikle romatizmal ağrılarda etkilidir.
Sol el veya bilekte bulunduğunda vücutta eletrik yığılmasına engel olur, böylece depresyonu engeller.
Melankolik ruh halini önler.
Bedeni sağlıklı tutar, kişiye canlılık ve hayattan hoşnutluk hissi verir.
Sindirim sisteminin özellikle bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
Ruhsal sağlığı korur, melankolik ruh halini önler, ortamdaki olumsuz havayı emerek yok eder, negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir ve rahatlama hissi verir.
Çakraları olumsuz enerjiden temizler.
Bademcik hastalığını iyileştirir.
Psikolojik takıntılara karşı iyi gelir.
Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.
Yaşamın güzel yanlarını fark etmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar.
Taş olarak bilinir ama, reçinenin taşlaşması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özellikleri açığa çıkar. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için, genelde boynun çevresine takılır. Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır. Roma devrinde kehribar, guatrı tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır. Bütün sarı taşların aslan burcu insanına iyi geldiği bilinir. Bu sebeple aslanlara uyarıcı bir etki yapar.
Kehribar çoğunlukla kozalaklı ağaçların reçinesinden oluşmasının yanısıra, tropik çiçekli ağaçların reçinesinden de oluşabilir.
Read more
Our new patient. Wait, what? - Dnes jsem opět byl na 2 operacích. Obě byly ještě akčnější než ty ...
Media Removed
Our new patient. Wait, what? - Dnes jsem opět byl na 2 operacích. Obě byly ještě akčnější než ty včerejší! První byla resectio palatoalveolaris l. sin. s dissectio colli l. sin. ještě se submentálním lobem a druhá byla exicize melanomu ve parietofrontální krajině. U první operace mě fascinovalo ... Our new patient. Wait, what?
-
Dnes jsem opět byl na 2 operacích. Obě byly ještě akčnější než ty včerejší! První byla resectio palatoalveolaris l. sin. s dissectio colli l. sin. ještě se submentálním lobem a druhá byla exicize melanomu ve parietofrontální krajině. U první operace mě fascinovalo odklopení mukoperiostu, následné odchlípení a odstranění levé horní maxilly v oblasti Le Fort I, v jejíž dutině se nacházel obří tumor, který měřil dobrých cca 7 cm na délku. Pacientovi se následně vytáhl lalok z krku a ten nahradil chybějící část maxilly, šílené. Představte si, že nemáte půlku horní čelisti a místo toho tam máte lalok ze svého krku, aby nebyla komunikace mezi dutinou nosní a ústní. 😳 Nicméně operace trvala téměř 6 hodin a pacientovi se také odebraly uzliny pro případ metastáz. Druhá operace byla o dost rychlejší, nicméně také akční. Odstraňoval se obří melanom, který by se vešel do dlaně a zároveň také metastázy v přilehlých krajinách. Při odstraňování vytékala hodně krev, a tak jsem schytal pár kapek na operačním oděvu. 😅 Vyřezávání melanomu dosahovalo až na pericranium a rána se poté zacelila a zašila. Čekal jsem na autoimplantaci kůže, ale ta se bude konat nejspíš až za několik týdnů. 😄 Tohle je moje poslední medická fotka a zbytek zkušeností budu nejspíš každý den přidávat do komentářů pod touto fotkou, tudíž pokud Vás to zajímá, tak příběhy najdete dole. 😁
#medicine #medlife #medstudent #surgery #kimkardashian #meme #mediciamedicky
Read more
Son zamanlarda okuduğum en muhteşem yazı! Yaşasın dedirten oh be dedirten! Evettttt dedirten.. ...
Media Removed
Son zamanlarda okuduğum en muhteşem yazı! Yaşasın dedirten oh be dedirten! Evettttt dedirten.. yalnız değilim değiliz diye çığlık atmak istiyorum böyle ruhlar olduğunu gördükçe yaşam sevincim artıyor! Yaşasın memeler yaşasın bize dayatılan her şeye karşı durabilen cesur yürekler! ... Son zamanlarda okuduğum en muhteşem yazı! Yaşasın dedirten oh be dedirten! Evettttt dedirten.. yalnız değilim değiliz diye çığlık atmak istiyorum böyle ruhlar olduğunu gördükçe yaşam sevincim artıyor! Yaşasın memeler yaşasın bize dayatılan her şeye karşı durabilen cesur yürekler! Günlerdir sadece mutsuzdum şu an dans etmek istiyorum! İyi ki varsın Zeliha hatun! ❤️ #Repost @zelihagursoy with @get_repost
・・・
Eliz Yaz’ı her yerde emzirdim. İstanbul Modern’de sergi gezerken, daha minicik halde tatile gitmeye karar verdiğimizde uçarken, tüm yaz boyu denizin içinde bile! Tüm akrabalar odadayken, sen rahat rahat emzir biz gidelim dediklerinde ben rahatım lütfen sohbet edelim diye yineleyip bir yandan emzirdim. Ne sohbetten, yaşamdan, kendimden ne de Eliz’den çaldım. Her zaman her kurduğum ilişkide güzelliği ve iyiliği yaymaktan yana oldum. İnsan sevgiyi tanıyıp bildi mi, aksi istikamette gelişen hiçbir duygu durumu kalıcı olamaz düşüncesindeyim. Sıkıntılar fark edilmeli, etrafında gezinip öğrenilmeli ama kalmamalı orada. Bu mükemmel hediyeyi nasıl yok sayabilirdim? Hayatımın yalnızca belirli bir döneminde seksüel obje olarak görülmekten ziyade bir cana can akıtan memeyi nasıl düşünce kalıplarıyla hapis tutabilirdim ki? Karnım acıktığında herkesin önünde ulu orta karnımı doyurabiliyorsam çocuğumdan bunu nasıl çalabilirdim? Neden bunu yapmamız öğretiliyor ve sorgulamadan odalara, yaz sıcağı ortasında bezlerin altına gizleniyoruz ki? Bunu bana da yapmaya çalıştılar, onlara kızmak yerine onlara gülümsedim ve bir sorun yokmuş gibi davrandım çünkü ortada bir sorun yoktu. Eylemler ve düşünceler, hayaller ve gerçekler düşündüğümüzden çok daha sıkı bağlı birbirine. Kalbime hep hatırlattığım gibi, sadece cesaret! Cesaret kalbim, yaşamak ve yaşatmak için, uçmak ve kök salmak için, kalmak ve gitmek için.
1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası, memelere, kadınlara, çocuklara, “erkeklik” kavramına sıkıştırılmış erkeklere özgürlük!
Ne yapabilirim diye düşünüyorsan utanarak emziren birini gördüğünde ona bunun ayıp olmadığını ve hem kendinin hem de çocuğun en doğal hakkı olduğunu hatırlat! Evet anlaşılmayacak olduğunu düşünsen bile! Yaşasın memeler! Yaşasın annelik!
Read more
Şu arka tarafımdaki restoran dünyanın en ilginç restoranlarından biri seçiliyor her yıl @therockzanzibar ...
Media Removed
Şu arka tarafımdaki restoran dünyanın en ilginç restoranlarından biri seçiliyor her yıl @therockzanzibar öğlen saatleri itibariyle sular iyice çekilince böylece ortada kalıyor, akşamüstü itibariyle ise tamamen sular içinde. Tekne ile ulaşım var. Zanzibar’da gelgit çok kuvvetli. ... Şu arka tarafımdaki restoran dünyanın en ilginç restoranlarından biri seçiliyor her yıl @therockzanzibar öğlen saatleri itibariyle sular iyice çekilince böylece ortada kalıyor, akşamüstü itibariyle ise tamamen sular içinde. Tekne ile ulaşım var. Zanzibar’da gelgit çok kuvvetli. Bu restoran başkent Stone Town’a 1,5 saatlik mesafede... fakat Tanzanya seyahatinin bu bölümünden aklımda kalan şey restorandan ziyade sürekli yanıma sokulan el ele dolaştığımız bu ufaklık oldu... bazı ruhlar bir başka... #zanzibar #tanzania #therockrestaurant
Read more
Alıntılarla "insan en çok sabahları arar sevdiği kadını"(1) diyor birisi, katılıyorum o sabahlara öğleler ...
Media Removed
Alıntılarla "insan en çok sabahları arar sevdiği kadını"(1) diyor birisi, katılıyorum o sabahlara öğleler kaba yaşanır, kalındır akşamüstleri ince hüzünlü çiçekler alınıp verilebilir sabahtır yalnızlık nasıl sabah nasıl yalnızlık ve şiirsel hiçbir yanı yok sanılır var ... Alıntılarla "insan en çok sabahları arar sevdiği kadını"(1)
diyor birisi, katılıyorum o sabahlara
öğleler kaba yaşanır, kalındır
akşamüstleri ince hüzünlü
çiçekler alınıp verilebilir
sabahtır yalnızlık
nasıl sabah nasıl yalnızlık
ve şiirsel hiçbir yanı yok sanılır
var mıdır, vardır
vardır, ama çiçeklerle değil
kendi başına
zımpara taşı gibi acımasız

ne aklıma gelse bir bakıyorum unutmuşum
tren penceresinden bir tarla
eskiyip atılmış bir gömlek - hiç unutmam "hiç unutmam hiç unutmam hiç unutmam"(2)
diyor birisi, yineliyorum
hiç unutmam hiç unutmam hiç unutmam
çünkü hiç unutmam hiç unutmam hiç unutmayın
insan nasıl direnir başka
"hiç unutma"

bir zamanlar Kars’ta bir otel odasında
bir gezgin kokucunun bana verdiği
bir alüminyum şişeyi unutmuyorum "ölümü geciktirmek sonsuzluğu kısaltmaz"(3)
diyor birisi, evet ama
hayatı uzatır sanki

sanki ama ne adına
-hayatın kendisi adına
sonsuz bir törenle susuyorum
sonsuz dirim için, o sonsuz adama

sonra duyguya, ele benzer şeyler giriyor hayatıma
el midir duygu mudur
evet bazı kişiler kararsız ama
benim seçmediğim sanılır hayatımda "el altından el ilanı dağıtıyor"(4)
birisi, almıyorum allahaşkına
alamam, neden alamam
biliyorum hiçbir şey yapamam tek başıma
biliyorum beni kendi başıma sana birisi
durmadan hata yapıyor
serçeye kumruya öküze sormadan

insanın kendi seçtiği toprak
-doğrusu, toprağın kendi seçtiği insan-
dirimin geleceğini doğruluyor durmadan "her şeyden biraz kalır"(5)
diyor birileri, çoğulluk haklılıktır
kavanozda biraz kahve
kutuda biraz ekmek
insanda biraz acı
insanda biraz mutluluk
ama en geçerli söz
(1) numaranın söylediğidir
Türkiye'de ve Dünya'da

Turgut Uyar (1) John Gordon Davies
(2) Metin Eloğlu
(3) Lucretius
(4) Turgut Uyar
(5) Bir İtalyan Atasözü #turgutuyar 🖤 #kayayıdelenincir #şair
Read more
Loading...
EN FAZİLETLİ GÜN AREFE GÜNÜ Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular: “Allah katında Arefe gününden daha fazîletli hiçbir gün yoktur. Arefe gününde Allâhü Teâlâ rahmeti ile dünyâ semâsına tecellî eder, yer halkı ile gökteki meleklere karşı iftihar edip şöyle buyurur: ‘Kullarıma ... EN FAZİLETLİ GÜN AREFE GÜNÜ
Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular:
“Allah katında Arefe gününden daha fazîletli hiçbir gün yoktur. Arefe gününde Allâhü Teâlâ rahmeti ile dünyâ semâsına tecellî eder, yer halkı ile gökteki meleklere karşı iftihar edip şöyle buyurur: ‘Kullarıma bakınız. Azâbımı görmedikleri hâlde uzak yoldan terli ve toz toprak içerisinde, saçları dağınık bir vaziyette rahmetimi ümid ederek bana geldiler. Kullarımın cehennem azâbından kurtulup bağışlanmaları en çok Arefe gününde olur.” “Şeytan Arefe gününden başka hiçbir günde daha zelîl, daha hakîr, daha küçük ve daha öfkeli görülmemiştir. Bu, Arefe gününde Allâh’ın rahmetinin inmesinden ve Allâh’ın günâhları bağışlamasındandır. Bir de Bedir Muhârebesi’nde böyle görülmüştür. Çünkü şeytan o zaman, Cebrâil Aleyhisselâm’ı (düşmana karşı) melekleri saf yaparken görmüştü.”
“Kim ki Arefe gününde Allah’tan dünyâ ve âhirete âit bir ihtiyacını isterse, Hz. Allah onu verir.” Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) Arefe günü akşamı ümmeti için duâ ettiler. Allâhü Teâlâ duâsını kabul edip: “Zulmederek başkasının hakkını alanlar hâriç bütün ümmetin affedildi. Muhakkak ben, mazlûmun hakkını zâlimden alırım.” buyurdu. 
Peygamber Efendimiz (s.a.v.); “Yâ Rabbi! Dilersen mazlûma cennetini verir, zâlimi de mağfiret edersin” diye ilticâ ettiler. Arefe akşamı buna cevap verilmedi. Sabah olunca Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) duâsını Müzdelife’de tekrar ettiler. Orada, “İstediğin verildi” buyuruldu. 
Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tebessüm buyurdular. Onun tebessüm ettiğini gören Hz. Ebûbekir ve Hz. Ömer (r.anhümâ) sebebini sordular. Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem): “Allâh’ın düşmanı İblis, duâmın kabul edildiğini ve ümmetimin mağfiret olunduğunu öğrenince gâyet perişan bir vaziyette yerden toprak alıp başına saçıyordu. Onu böyle görünce tebessüm ettim.” buyurdular. (el-Gunye, Abdülkâdir Geylânî k.s.) #arefe #arife
Read more
20+1 extrém szexhelyszín, amiről minden pár fantáziál, de csak kevesen vállalják be 1. Medencében ...
Media Removed
20+1 extrém szexhelyszín, amiről minden pár fantáziál, de csak kevesen vállalják be 1. Medencében – ez mindenkit izgat, de ügyelj a higiéniára! 2. Iskolában – veszélyes terep, hatalmas izgalom 3. Munkahelyen – nagy a rizikófaktor, csak okosan! 4. Repülőgépen – így lesz elsőosztályú ... 20+1 extrém szexhelyszín, amiről minden pár fantáziál, de csak kevesen vállalják be 1. Medencében – ez mindenkit izgat, de ügyelj a higiéniára!
2. Iskolában – veszélyes terep, hatalmas izgalom
3. Munkahelyen – nagy a rizikófaktor, csak okosan!
4. Repülőgépen – így lesz elsőosztályú az utazás!
5. Liftben – mondjuk ehhez legalább 10 emelet kell
6. Autóban – elég csak félreállni kicsit egy hosszú úton
7. Hajón – pláne, ha kabinos
8. Sátorban – közben akár a csillagos eget is nézhetitek!
9. A szüleid ágyában – elég perverz, de végre bosszút állhatsz, amiért anno szobafogságra ítéltek
10. Próbafülkében – de először győződj meg róla, hogy nincs kamera..
11. Könyvtárban – minden elismerésünk a tiétek, ha ezt megoldjátok
12. Erdőben – nincs is romantikusabb, mint a természet lágy ölén eggyéválni
13. Mosógépen – pláne, ha éppen centrifugáz
14. Tengerben – klasszikus, romantikus..
15. Parkban – buli után hazafelé, becsiccsentve
16. Szaunában – itt garantáltan forró lesz a hangulat!
17. Vonaton – valahogy el kell ütni az időt egy több órás úton!
18. A gyerekkori szobádban – ahol talán az első buja gondolatait fogantak
19. Moziban – ha ezt megoldjátok észrevétlenül, le a kalappal…
20. Tengerparton – naná, erről még koktélt is neveztek el! 21. Nekünk maradt Mazsival a Bentley lehúzott tetővel 🤣 #amieletunk #berkimazsi #mrsberki #aberki #mindenkifantazialcsakkevesenvalljakbe @berkimazsi
Read more
Loading...
İzmir Üzümü Reçeli<span class="emoji emoji1f347"></span><span class="emoji emoji1f36f"></span>🥖<span class="emoji emoji1f60b"></span> Çocukluk yıllarımızda, hafta sonu kahvaltılarında, annemin yaptığı ...
Media Removed
İzmir Üzümü Reçeli🥖 Çocukluk yıllarımızda, hafta sonu kahvaltılarında, annemin yaptığı üzüm reçeli, babamın bizim için hazırladığı sıcacık ekmek dilimlerine sürdüğü tereyağı ile buluşunca bu tadına doyulmaz lezzet ortaya çıkardı🥖 Vanilya ve tarçının damakta derin tad ... İzmir Üzümü Reçeli🍇🍯🥖😋
Çocukluk yıllarımızda, hafta sonu kahvaltılarında, annemin yaptığı üzüm reçeli, babamın bizim için hazırladığı sıcacık ekmek dilimlerine sürdüğü tereyağı ile buluşunca bu tadına doyulmaz lezzet ortaya çıkardı🍇🍯🥖💛🙏
Vanilya ve tarçının damakta derin tad bırakan ilavesiyle bugüne uyarladığım reçeli diğer reçel hazırlıklarında yaptığımız gibi meyvenin suyunu bırakması için bekletmeye gerek olmadığından kısa sürede pişirebilirsiniz🍇👍
.
#tarif 👇 yapılış aşamaları profilimdeki linkte✌️
#afiyetle 🤗
.

Malzemeler : 🍇1 kg İzmir üzümü, yıkanıp saplarından ayıklanmış net ölçü 🍇600 gr toz şeker
🍇1 adet çubuk vanilya 🍇2 adet çubuk tarçın
🍇1 çay kaşığı silme limon tuzu
Yapılışı :
*Saplarından ayıklanmış üzümleri geniş bir tencereye alın. Şekeri ilave edip karıştırın. *Vanilyayı uzunlamasına ikiye bölün ve içindeki çekirdeklerini bıçak yardımıyla sıyırarak çıkartın, kabukla birlikte tencereye alın. Çubuk tarçını da ekleyip ocağa alın. *Tencerenin kapağı açık olarak önce kısık ateşte, üzümler suyunu bırakınca orta ısıda kaynamaya bırakın. Yaklaşık 25-35 dakika kadar pişirin. *Limon tuzunu ilave edip 2-3 dakika kadar daha kaynatın. Ocağın altını kapatın ve reçelden küçük bir tabağa 1 tatlı kaşığı kadar alıp buzdolabında soğuyana kadar bekletin. Eğer sulu olmuşsa 3-4 dakika daha kıvam alana kadar pişirin.
#üzüm #üzümreçeli #kahvaltı #vanilyalı #reçel #chezmamanreçeltarifleri #mujganyurtseven
#kahvaltiyadair .
Grapes Jam w/ vanilla bean 🍇🍯🥖😋
.
#grapes #fruit #jam #vanillabean #icook #breakfast #homemadejam #recipe ✌️
#cuisine_captures #cuisineworld #f52grams #huffposttaste #eniyilerikesfet #hautecuisines #bbcgoodfood #tophomecooking #feedfeed #summerfruit
Read more
Nagy öröm számomra, hogy idén már a 7. alkalomból szavaztak be a dj-k a @ballantineshu és a DJ Szövetség ...
Media Removed
Nagy öröm számomra, hogy idén már a 7. alkalomból szavaztak be a dj-k a @ballantineshu és a DJ Szövetség - Magyar DJ és Producer Egyesület közösen szervezett megmérettetésében a hazai mainstream lemezlovasok legjobbjai közé! Tavaly sikerült a 3. helyet megszereznem és remélem, hogy ... Nagy öröm számomra, hogy idén már a 7. alkalomból szavaztak be a dj-k a @ballantineshu és a DJ Szövetség - Magyar DJ és Producer Egyesület közösen szervezett megmérettetésében a hazai mainstream lemezlovasok legjobbjai közé! Tavaly sikerült a 3. helyet megszereznem és remélem, hogy most is tudom tartani ezt a helyezest, vagy akár még fentebb is lépni a képzeletbeli dobogón! KÖSZÖNÖM a szakmának a bizalmat !
Most viszont a kedves rajongoimat kérem arra, hogy támogassák a munkásságomat 1-1 szavazattal!
Itt tudjátok leadni voksotokat kedvenc dj-itekre:
www.bma.hu
Előre is köszi mindenkinek!
🙏☺️🤘
#tomymontana #bma2019 #dj #djworld #djlife #party #club
Read more
Günaydın tüm sevdiklerim❣️ Kaydedilesi Post yaptım size<span class="emoji emoji1f4af"></span> Bu postum özellikle instagram da ...
Media Removed
Günaydın tüm sevdiklerim❣️ Kaydedilesi Post yaptım size Bu postum özellikle instagram da satış yapan kızkardeşlerim için; ürünlerini, yaptığı çantayı, aksesuarı, pastayı bir ekiple değil! kendi başına fotoğraflayanlara minik bir öneri postu niteliğinde olsun istedim 🛑I ... Günaydın tüm sevdiklerim❣️
Kaydedilesi Post yaptım size💯
Bu postum özellikle instagram da satış yapan kızkardeşlerim için;
ürünlerini, yaptığı çantayı, aksesuarı, pastayı bir ekiple değil! kendi başına fotoğraflayanlara minik bir öneri postu niteliğinde olsun istedim📌
🛑I Ş I K 🛑
Hangi tarz fotoğraf çekersek çekelim, fotoğraflarımızda DOĞAL bir his yaratmak istiyorsak, her zaman gün ışığı kullanmak gerekir..
Yemek fotoğrafçılığında genellikle yanal ışık veya arkadan gelen ışık kullanılır.. Bu şekilde ışık kullanmamızın en büyük amacı ışık gölge dengesinden faydalanarak boyut hissini çok daha iyi yansıtan fotoğraflara sahip olmaktır.
Eğer sizde benim bu fotoğrafta olduğu gibi doğal ışık kullanacaksanız, direkt günışığı almayan bir camın önüne çekim alanınızı oluşturup masanızı buraya kurmanız sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle yumuşak bir ANA IŞIK kaynağına sahip olmuş olacaksınız.
Işık yardımcı malzemeleri için neler kullanabilir çok fazla para harcamadan neler yapabiliriz konusunu bir başka postta sizler için yazacağım❣️ ama minikte olsa bu fotoğrafın hikayesini de eklemek isterim:)
Arka fonda kullandığım siyah kumaş bir masa örtüsü🤭rafların üzerinde durması için büyük mandallarla tutturdum ve oldumu size siyah fon👍🏻 zemini marangoza 3 yıl önce yaptırmış kendim boyamıştım.
Kullandığım proplardan seramik olanlar @bak_kaltasarim el emeği❤️
ahşap kaşıklık @mojolon ❤️
bıçak ve spatula en az 7-8 yıllık..
masada ki sararmış kitap eski bir sahaftan (bence siz de kendinize 2-3 adet eski sayfaları sararmış kitap edinin)
.
📌🛑📌 Gelecek konu ne olsun?
A) Kompozisyon
B) Altın Oran
C) Denge
D) Renkler
E) Işık devam
Read more
Gm/potenciálisan tejmentes/IR-barát enchiladas 🌯 FIGYELEM: jódhiányból adódó pm problémásoknak ...
Media Removed
Gm/potenciálisan tejmentes/IR-barát enchiladas 🌯 FIGYELEM: jódhiányból adódó pm problémásoknak ne a kínai kel verzió domináljon (ígérem jön majd a cikk!✍🏻) * Hozzávalók: - nagylevelű kelkáposzta (vagy én csak kínai kelt találtam) - kis olíva olaj (pl. fújos) * Belevalók: - ... Gm/potenciálisan tejmentes/IR-barát enchiladas 🌯
FIGYELEM: jódhiányból adódó pm problémásoknak ne a kínai kel verzió domináljon (ígérem jön majd a cikk!✍🏻)
*
Hozzávalók:
- nagylevelű kelkáposzta (vagy én csak kínai kelt találtam)
- kis olíva olaj (pl. fújos)
*
Belevalók:
- sonka/darált csirke/aprított tofu🍗
- bab
- kukorica🌽
- opcionálisan rizs/barna rizs/más gabonafajra
- mexikói fűszerek, ha lelkedben gurmévirág nyílik, akkor kis koriander frissen aprítva mexikóból importálva
- kis sajt (én kb 20-30 g mozzarella, de el is hagyható) TEJMENTESEKNEK növényi sajt🧀
- én egy tojást is használtam
*
Tetejére: amennyi sajtot elbírsz
*
Elkészítés:
Fazékban elkészítettem a rizst (én: kuszkuszt), majd mikor már majdnem kész volt, beleaprítottam a többi belevaló zöldséget/babot (ha csirkével dolgozol, akkor azt előtte pirítsd meg fűszerekkel pl. serpenyőben). Felöntöttem salsával, belekevertem a sajtot és amikor kicsi felforrt, gyorsan és alaposan belekevertem a tojást is, hogy kicsit összerántsam.🍳
Levettem a lángról itt opcionálisan még belekeverhetsz kis pl. salsa vagy paradicsomszószt, vagy tejfölt.🥫
Belecsomagoltam 2-2-2-2 kínai kel levélbe (két levélbe csomagoltam 2 evőkanálnyit kb., de nagylevelű káposztánál akár egy levél is elbírhatja a bulit.🥗
Olíva olajjal kikent hőálló jénaiba tettem őket jó szorosan, lekentem/fújtam kis olíva olajjal, kis salsát locsoltam még rájuk, majd megszórtam sajttal.🧀
*
160° okon-alul felül 35-40 percet sütöttem, majd grilleztem kb. 10 percig. Bárhogy alakítható (én gombát is tettem bele, mert imádom), hűtőben jól bírja, abszolút te tudod eldönteni, hogy hogyan játszol a hozzávalókkal.
Jó étvágyat!😜🙌🏻
Read more
Loading...
@ayselbostanci El Açması Gül Böreği Malzemeler: 1 su bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 paket kuru maya 1 tatlı kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 3,5 su bardağı un (kontrollü) İçi için: 1 kg ıspanak 1 tane soğan 100 gr kıyma Tuz, karabiber, pul biber Ispanaklar güzelce ... @ayselbostanci
El Açması Gül Böreği
Malzemeler:
✅1 su bardağı süt
✅1 çay bardağı sıvı yağ
✅1 paket kuru maya
✅1 tatlı kaşığı şeker
✅1 tatlı kaşığı tuz ✅3,5 su bardağı un (kontrollü)
✅İçi için:
✅1 kg ıspanak
✅1 tane soğan
✅100 gr kıyma
✅Tuz, karabiber, pul biber
✅ Ispanaklar güzelce yıkanır küçük bir şekilde doğranır. Tencerede yemeklik doğranmış soğan kavrulur içerisine kıyma eklenir saldığı suyu çekinceye kadar kavrulur. Ispanaklar ve baharatlar eklenir, ıspanaklar ölünceye kadar kavrulup ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır.
✅Araları için:
✅200 gr eritilmiş tereyağı ✅Yarım çay bardağı sıvı yağ
✅Üzeri için:
✅1 tane yumurta sarısı
✅2 yemek kaşığı süt
✅Yapılışı: Hamur malzemeleri ile yumuşak bir hamur yapılır ve ılık bir ortamda yarım saat mayalandırılır. Mayalanan hamur 6 tane bezeye ayrılır ve bezeler çok ince bir şekilde nişastalı un karışımı ile açılır. Açılan hamurun arası eritilmiş tereyağı ve sıvı yağ karışımı ile yağlanır. Karşılıklı iki uç kısmına Ispanaklı iç serpiştirilir ve yufka ortadan kesilir. Kesilen hamur çok sıkı olmayacak şekilde rulo sarılır ve gül şeklinde dolanır, yağlı kâğıt serilmiş tepsiye yerleştirilir, diğer ruloda aynı şekilde yapılır. Diğer bezelere de aynı işlem yapılır, toplam 12 tane gül böreği çıkıyor. Üzerine süt ve yumurta sarısı karışımı sürülerek 180⁰’de üzeri kızarana kadar pişirilir. Afiyet olsun
.
.
.
#yemek #yemektarifleri #mutfak #lezzet #yemekler #sunum #food #gurme #tarif #instafood #nefisyemektarifleri #nefisgram #nefis #nefistarifler
Read more
İsmini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı Türkan Şoray yazardım. Bırakıp giderken beni, gücüm olsaydı İzzet Günay olur, oturur ağlardım. El değmemiş gecelerinde yazlık sinemaların Neşe Karaböcek dinlemekti aslında seni sevmek. Her şarkı yeni çıkardı Bir film hikayesinden ... İsmini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı
Türkan Şoray yazardım.
Bırakıp giderken beni, gücüm olsaydı
İzzet Günay olur, oturur ağlardım.

El değmemiş gecelerinde yazlık sinemaların
Neşe Karaböcek dinlemekti aslında seni sevmek.
Her şarkı yeni çıkardı
Bir film hikayesinden ipek kanatlarla
Emel sayın bakardı ara nağmesinden hayatın
Parayla alınıp satılamayan mahallede otururdu belgin Doruk
Nasıl sevileceğimizi gariban bir sabahın tenhasında
Yılmaz Köksal öğretti.
Ben seni özleyince her şey Ayhan Işık
Sen terkedip gidince her yerinle Fatma Girik
10 dakika ara verince geçerdi
Ömrümüzden Sadri Alışık.

Münir Özkul bakıyordu bütün fukara evlerine.
Akşamları gizlice yaşama sevincini koyup bir torbanın içinde
Ömerciklerin kapısına bırakıyordu sessizce
Sadece Filiz Akın ağlıyordu
Bir kadının ayakları suya değince.
Yine de ismini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı
Türkan Şoray yazardım.
Hem kadere kem kedere inanıyordu Kadir İnanır
Bütün mazlumlarıyla birlikte İstanbul'un
Bir dodge kamyonun üstünde Kadir Savun
Tutuyordu Anadolu yollarının çetelesini
En güzel Ediz Hun aşık oluyordu içimizde
İnsan sevince Cüneyt Arkın gibi
Kavga yakışıyordu hepimize
Hülya Kopçyiğit'i ise Kınalı Yapıncağnda sakılıyorduk anılarımızı.

Mazi en Danyal Topatan tarafıyla kanatırken kalbimizi
Portakallı gazoz içmek için
Erol Taş'ın kahvesinde bekliyorduk Sema Özcan'ı.
Balatlı Arif, Yılmaz Güney, Serdar Gökhan
Ve arka mahallesiyle bütün geçmişimizin
Yine de ismini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı
Türkan Şoray yazardım.

Bırakıp giderken beni, gücüm olsaydı
İzzet Günay olur, oturur ağlardım.
Read more
EN FAZİLETLİ GÜN AREFE GÜNÜ Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular: “Allah katında Arefe gününden daha fazîletli hiçbir gün yoktur. Arefe gününde Allâhü Teâlâ rahmeti ile dünyâ semâsına tecellî eder, yer halkı ile gökteki meleklere karşı iftihar edip şöyle buyurur: ‘Kullarıma ... EN FAZİLETLİ GÜN AREFE GÜNÜ
Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular:
“Allah katında Arefe gününden daha fazîletli hiçbir gün yoktur. Arefe gününde Allâhü Teâlâ rahmeti ile dünyâ semâsına tecellî eder, yer halkı ile gökteki meleklere karşı iftihar edip şöyle buyurur: ‘Kullarıma bakınız. Azâbımı görmedikleri hâlde uzak yoldan terli ve toz toprak içerisinde, saçları dağınık bir vaziyette rahmetimi ümid ederek bana geldiler. Kullarımın cehennem azâbından kurtulup bağışlanmaları en çok Arefe gününde olur.” “Şeytan Arefe gününden başka hiçbir günde daha zelîl, daha hakîr, daha küçük ve daha öfkeli görülmemiştir. Bu, Arefe gününde Allâh’ın rahmetinin inmesinden ve Allâh’ın günâhları bağışlamasındandır. Bir de Bedir Muhârebesi’nde böyle görülmüştür. Çünkü şeytan o zaman, Cebrâil Aleyhisselâm’ı (düşmana karşı) melekleri saf yaparken görmüştü.”
“Kim ki Arefe gününde Allah’tan dünyâ ve âhirete âit bir ihtiyacını isterse, Hz. Allah onu verir.” Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) Arefe günü akşamı ümmeti için duâ ettiler. Allâhü Teâlâ duâsını kabul edip: “Zulmederek başkasının hakkını alanlar hâriç bütün ümmetin affedildi. Muhakkak ben, mazlûmun hakkını zâlimden alırım.” buyurdu. 
Peygamber Efendimiz (s.a.v.); “Yâ Rabbi! Dilersen mazlûma cennetini verir, zâlimi de mağfiret edersin” diye ilticâ ettiler. Arefe akşamı buna cevap verilmedi. Sabah olunca Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) duâsını Müzdelife’de tekrar ettiler. Orada, “İstediğin verildi” buyuruldu. 
Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tebessüm buyurdular. Onun tebessüm ettiğini gören Hz. Ebûbekir ve Hz. Ömer (r.anhümâ) sebebini sordular. Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem): “Allâh’ın düşmanı İblis, duâmın kabul edildiğini ve ümmetimin mağfiret olunduğunu öğrenince gâyet perişan bir vaziyette yerden toprak alıp başına saçıyordu. Onu böyle görünce tebessüm ettim.” buyurdular. (el-Gunye, Abdülkâdir Geylânî k.s.) #kurban #hac #hajj
Read more
Loading...
Valla ben yine bildiğiniz gibi sürekli ifade veriyorum. 🤷🏻‍♀️ Bugün 'dinimizde kadın çalışmaz, ...
Media Removed
Valla ben yine bildiğiniz gibi sürekli ifade veriyorum. 🤷🏻‍♀️ Bugün 'dinimizde kadın çalışmaz, çalışan kadınlar günahkardır anne olmaya hakları yoktur, başka erkekler onları ne gözle görür" diyen birine, "eee hz hatice zamanının ceosu idi. anca işinize geleni anlayın, kadınlar çalışmalı ... Valla ben yine bildiğiniz gibi sürekli ifade veriyorum. 🤷🏻‍♀️ Bugün 'dinimizde kadın çalışmaz, çalışan kadınlar günahkardır anne olmaya hakları yoktur, başka erkekler onları ne gözle görür" diyen birine, "eee hz hatice zamanının ceosu idi. anca işinize geleni anlayın, kadınlar çalışmalı tabii kokuşmuş kocalarının eline bakmamalı" diye yazdığım için ifade verdim. Halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmekten üstelik (?) Valla orada da dedim, söylediğimin arkasındayım, hiçbirimiz şeyma subaşı değiliz farkındasınız değil mi? en son, 'lan bu para o kıza nasıl yetsin!' diye hesap yapıyorduk düşünün. Adamın verdiği 125 bile yetmiyor. Çünkü el parası! Evlilik dediğimiz şey zengin kocaya kapağı atıp, sonrası yatmak değil maalesef. ahhh keşke öyle olsaydı ama zengin adamlar Allah affetsin hem çirkin hem salaklar. Haa bana kalsa keşke erkeği, kadını, çocuğu hiçbirimiz çalışmasak, ekmek elden su gölden paso yesek ama olmuyor işte... Yapmayın kardeşlerim, etmeyin, şu devirde bile hala bunu yazmak, hatta bu yüzden ifade vermek bile utanç verici. O kadar kızlar okumalı, kızlar kendi gücünü elini almalı, kızlar sırf aşık oldu diye yarım akıllı adamların doğrularını kendi doğrusu sanmamalı diye yıllardır canları çıktı bu insanların... Ya söyleyecek o kadar çok lafım var ama bu şikayetten sonra fark ettim, beddua tayfanın kocaları baya yüksek yerlerde mi desem, paraları mı çok desem anlamadım. Beni, Batıyı ölümle tehdit eden adamı bulamıyorlar ama bu tayfadan birine cevap vereyim hooop saniyesinde bir de 'yakalanma!' çıkartıyorlar. üstelik kadınlar çalışsın dedim diye.
birinci fotoğraf ifadeye girdiğim an, diğeri ifade verirken. 🙎🏻‍♀️
Read more
Hasan el Basrî (Rahimehullah) şöyle dedi: "İnsanlar görüyorum ama akıl göremiyorum. Sesler duyuyorum, ...
Media Removed
Hasan el Basrî (Rahimehullah) şöyle dedi: "İnsanlar görüyorum ama akıl göremiyorum. Sesler duyuyorum, ama konuşacak birisini bulamıyorum. Dilleri güzel, ama kalpleri boş" İbn Ebi'd-Dunya, el-Ukubat 288. İhlası kaybettik maalesef. Bu yüzden sözlerimizin içi dolmuyor. Yüreğimiz ... Hasan el Basrî (Rahimehullah) şöyle dedi: "İnsanlar görüyorum ama akıl göremiyorum. Sesler duyuyorum, ama konuşacak birisini bulamıyorum. Dilleri güzel, ama kalpleri boş"

İbn Ebi'd-Dunya, el-Ukubat 288.

İhlası kaybettik maalesef. Bu yüzden sözlerimizin içi dolmuyor. Yüreğimiz yanmadığı için kelimeler etkisini kaybetti. Yazık ki davamızı bile kaybettik biz...
🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾
Katıyağ kullanmadan yapabileceğiniz nefis bir kurabiye.
Ağızda dağılan cinsten değil. Daha yumuşak bir kurabiye. Yapımı da o kadar kolay ki 10 dk da hazırlanıyor.
Eğer daha kıtır seviyorsanız, 150 derecede daha uzun süre pişirebilirsiniz.
.
SIVIYAĞLI KURABİYE
Malzemeler
1 su bardağı sıvıyağ
1 su bardağı pudra şekeri
2 yumurta
1 su bardağı buğday nişastası
1 paket kabartma tozu
1 limon kabuğu rendesi
2 su bardağı kadar un

Üzerine batırmak için: İç badem
HAZIRLANIŞI
Sıvı yağ pudra şekeri ve yumurtayı mikserle bir dakika kadar çırpın. Nişastayı, limon kabuğu rendesi ve kabartma tozunu, son olarak unu ekleyerek yumuşak bir hamur elde edin.
Unu ölçülü ekleyin lütfen.
Hamur biraz ele yapışabilir. Önemli olan yoğurma kabına yapışmaması.
Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayın. Aralıklı olarak yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin. Üzerlerine badem batırın.
Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında hafif pempeleşene kadar pişirin.
Afiyet şifa olsun.
Read more
Çok beğeni alan ve çok tavsiye ettiğim bir kurabiye çikolata sürmeden önce derindondurucuya atılabilir. ...
Media Removed
Çok beğeni alan ve çok tavsiye ettiğim bir kurabiye çikolata sürmeden önce derindondurucuya atılabilir. Emeğimizin karşılığı için çift tıklayan herkese çok teşekkürler Pastane Kurabiyesi : Malzemeler : @farkli.tarifler.mutfagi 250 gr oda ısısında ... Çok beğeni alan ve çok tavsiye ettiğim bir kurabiye çikolata sürmeden önce derindondurucuya atılabilir. Emeğimizin karşılığı için çift tıklayan herkese çok teşekkürler 💕 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Pastane Kurabiyesi :
Malzemeler :
@farkli.tarifler.mutfagi
250 gr oda ısısında tereyağ
1/2 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı pudra şekeri (olmadığı için toz şeker kullandım ama pudra şekeriyle mutlaka yapmanızı öneriyorum)
1.5 su bardağı mısır nişastası
1 yumurta
1 paket vanilya
1 cay kaşığı kabartma tozu
Aldığı kadar un ( 3-3,5 su bardağı kadar)
Arasına :
marmelat veya reçel
Kenarlarını bulamak için :
Hindistan cevizi
Yapılışı :
@farkli.tarifler.mutfagi
Un ve kabartma tozu haric diğer malzemeleri derin bir kaba alın. İyice yoğurun sonra kabartma tozu ve unu ekleyin son bardağı kontrollu ekleyin. Ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edin. Yuvarlayıp yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin. Üzerini çatal yardımıyla bastırın. Önceden ısıtılmış fırında 170 derece 15-20 dakika pişirin. Soğuduktan sonra çikolata veya marmelat sürün diğer kurabiyeyle kapatın. Afiyet şifa bereketli olsun inşAllah. #yummy #likesforlikes #caysaati #kurabiyeler #unkurabiyesi #tuzlukurabiye #çatlakkurabiye #hayat #diy #instagood #donuts #love #instafood #rulopasta #elmalikek #cake #kek #tarif #siparisalinir #foodydiy #foodandcuisines #amazing #followme #mutfak #nefisyemektarifleri #diyfoodys #pinterest #lfl #l4l #sunumönemlidir
Read more
Loading...
Hayırlı akşamlar Öncelikle diyorum ki yok böyle bir lezzet 🏻😎 o kadar iddialıyım tek kelime ile harika oldu belki biraz el oyalıyor ama emeksiz de yemek olmaz dimi 🏻 mutlaka kayıt edin derim favoriniz olacak bir lezzet 🏻 tarif isteyenler ️ bırakabilir mi Hamsi Bohçası Yarım ... Hayırlı akşamlar 😍😍
Öncelikle diyorum ki yok böyle bir lezzet ✌🏻😎 o kadar iddialıyım tek kelime ile harika oldu 😋 belki biraz el oyalıyor ama emeksiz de yemek olmaz dimi 👍🏻 mutlaka kayıt edin derim favoriniz olacak bir lezzet ✌🏻 tarif isteyenler ❤️ bırakabilir mi ☺️
📌Hamsi Bohçası
Yarım kilo hamsi
2-3 tane taze soğan
Bir tutam maydanoz
Tuz
Karabiber
Toz kırmızı biber
Mısır unu
📌Yapılışı
Balıkları güzelce temizleyip yıkayın. Ayıklama işlemi yaparken. Balığın baş kısmından tutup aşağı doğru kırın ve içini işaret parmağı ile temizleyin. Kılçığını da aşağı doğru çekip çıkarın.
Temizlenmiş olan balıkları güzelce tuzlayın. Doğranmış yeşillik ve baharatı bir kaba alıp karıştırın.
Kavanoz kapağının her yerine gelecek şekilde biraz mısır unu dökün. 7-8 tane balığı yarısı dışarı taşacak ve biraz üst üste gelecek şekilde dizin. Ortası da boşluk olmasın ki iç harcı dökülmesin.
İç harcından koyup bohça şeklinde sarın. Mısır unu serpilmiş tabağa ters çevirin. Tüm balıklar bitince, tavaya yap koyup ısıtın. Bir spatula yardımı ile alıp tavaya koyun. Altı üstü kızarana kadar pişirip servis yapın. Afiyet şifa olsun ☺️
Read more
Ahooj <span class="emoji emoji1f44b"></span>🏼 1 část Chtěla bych se seznámit <span class="emoji emoji263a"></span>️ Jmenuju se Líza, pamatujete si na pohádku z 1 třídy o koze ...
Media Removed
Ahooj 🏼 1 část Chtěla bych se seznámit ️ Jmenuju se Líza, pamatujete si na pohádku z 1 třídy o koze Líze? Jojoo, to jsem byla já ta, co 1 třídu probrečela Říkali mi Kozo . . Vyrůstala jsem v Praze s maminkou - malířkou a chodila na običejnou základku. Celé dětství jsem prosila bratříčka, ... Ahooj 👋🏼 1 část
Chtěla bych se seznámit ☺️ Jmenuju se Líza, pamatujete si na pohádku z 1 třídy o koze Líze? Jojoo, to jsem byla já ta, co 1 třídu probrečela🙈 Říkali mi Kozo😭 .
.
Vyrůstala jsem v Praze s maminkou - malířkou a chodila na običejnou základku. Celé dětství jsem prosila bratříčka, maminka však nevymyslela nic lepšího, než mi koupit psa 😜 to však fungovalo! Můj život nebyl ničím zajímavý, chodila jsem do školy- nejdřív české, pak ruské, pak na english college. Trošku jsem dělala modeling, ale nic extra, furt jsem natáčela nějaké blbosti a v létě jezdila k babičce, kde jsem poznala svého manžela. Bylo mi 14, jemu 15 😄 Ted' je mi 25, a jemu bude 27....😁 Nic se nezměnilo, jen máme 2 děti, on přibral a já zhubla 😅 - zkrátka nerada koukám na naše první fotky🙈 Mládí jsem opravdu prochlastala v klubech, za co jsem ráda, jelikož mi to ted' nechybí.
.
Hodně jsem cestovala a užívala si. Jednou jsme dokonce jeli s kamarádkou do Itálie bez navigace. Vytiskly jsme si manuál v googlu typu za 200m doprava na cca 20 stran a vypsaly si města, co máme projet😅. Dopadlo to tak, že jsme z Milána vyjížděly asi 10 hodin, pak zaplatily taxikáři a ten nás vyvedl na dálnici 🙈 Cesta měla trvat cca 700 km a po 700 km nám to přišlo podezřelé, tak jsme se zastavily se zeptat, kde jsme, na co nám řekli, že jedeme správně, že za 700 km budeme v Praze😂😂 Trošku jsme odbočily někde špatně😅 Nevíš co za města jsme tenkrát popletly? @alexandrastrelcova ??
Pokračování pod další fotkou 🤗
Read more
Ankara/Şereflikoçhisar’daki 950 de öğrencimiz bayram hediyelerine kavuştu..Öğrencilerimize ...
Media Removed
Ankara/Şereflikoçhisar’daki 950 de öğrencimiz bayram hediyelerine kavuştu..Öğrencilerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı Dila Dalkılıç, Özge Tekin Can, İlknur Kurnaz, İrem Kacar, Çetin Morova, Suat Doğramacı, Ayşe Halıcıgil, Başak Sadıkoğlu, Sıdıka Şahinler, Burcu ... Ankara/Şereflikoçhisar’daki 950 de öğrencimiz bayram hediyelerine kavuştu..Öğrencilerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı Dila Dalkılıç, Özge Tekin Can, İlknur Kurnaz, İrem Kacar, Çetin Morova, Suat Doğramacı, Ayşe Halıcıgil, Başak Sadıkoğlu, Sıdıka Şahinler, Burcu Basat, Gökçe Çiçek, Suna Özcan, Ayşe Yıldızeli, Aylin Şimşek, Sinem Ilgın, Derya Özer, Dilek Hanım, Ayten Burçin Atasoy, Burcu Başat, Nigar Yıldız, Elif Gamze Germirligil, Hilal Özdemir, Elif Özer, Tuğba Sancak, Ece Zeynep Atma, Ümmühan Yalçındağ, Gürkan Baltacı, Bilge Başaran, Esra Sağlam, Tuğçe Aslan, Esra Baloğlu, Gamze Tetik, Menekşe Uysal, Hülya Meydan, Ayşe Özgül Özcan, Iraz Gökçe Zeytinli, Duygu Giray, Fatma Korkut, Muhammed Göl, Nihan İçel, Berk İçel, Burcu Işık, İş Bankası Hukuk Müşavirliği,Elif Üçer,Boyner,Flo Mağazacılık,Hasan Sümer,Fatih Gürcan(Gürcanlar Ayakkabı),Zehra Selçuk,Zafer Alkan,Ofix Ofis Malzemeleri,Bahar Akbulut,Rukiye Bayraklı,Ahu Bayeg,Gamze Dinç Ölmez,Tuğçe Aslan,Selda Uyanık,Ayşe Özgül Özcan,Burcu Başak,H/S kırtasiye,İrem Kaçar,Emine Kaman,Tuğçe San,Sena Çakmak,İlknur Kurnaz,Nigar Yıldız,Ceren Semilay,Dila Dalkılıç,Sinem Ilgın,Ayten Burçin Atasoy,Ceyda Yaşar,Çetin Morova,Aylin Şimşek,Ece Zeynep Atmaca,Menekşe Uysal ve Derya Özer’e çok teşekkür ederiz💜Dağıtımlar devam ediyor, fotoğrafları paylaşacağız..
Read more
Drahý, hoci Ťa ešte nepoznám, často rozmýšľam, aký si a kedy sa stretneme. Kedy Ťa Boh ku mne privedie. ...
Media Removed
Drahý, hoci Ťa ešte nepoznám, často rozmýšľam, aký si a kedy sa stretneme. Kedy Ťa Boh ku mne privedie. Či budeš dobrým manželom a či ja budem schopná byť dobrou ženou. V poslednej dobre prežívam ťažké obdobie a niekedy sa neviem pohnúť z miesta. Vždy si však spomeniem na to, že si tu ty, ktorý ... Drahý, hoci Ťa ešte nepoznám, často rozmýšľam, aký si a kedy sa stretneme. Kedy Ťa Boh ku mne privedie. Či budeš dobrým manželom a či ja budem schopná byť dobrou ženou. V poslednej dobre prežívam ťažké obdobie a niekedy sa neviem pohnúť z miesta. Vždy si však spomeniem na to, že si tu ty, ktorý čaká práve na mňa. A kým na Teba čakám, rozhodla som sa, že Ťa tiež obdarujem – svojimi modlitbami. Túžim byť dobrou ženou, ktorá celým srdcom miluje Boha a hľadá len a len Jeho vôľu. Rovnako sa modlím, aby si aj Ty bol Božím mužom. Aby Boží Duch napĺňal Tvoje srdce, aby si bol verný a milujúci manžel. Aby sme naše deti mohli spoločne vychovať najlepšie ako sa dá a prežiť veľa krásnych spocnych chvíľ. Modlím sa, aby Boh bol najdôležitejším členom našej rodiny. Nečakám, že budeš dokonalý a
a nebudeš robiť chyby. Tak isto ani ja nie som dokonalá. Verím, že ak sa stretneme tak vytvoríme aspoň polovicu dokonalosti.
A tak, nech si teraz kdekoľvek, chcem Ti povedať, že trpezlivo na Teba čakám. Neviem ci sa stretneme na stanici, na ulici, v autobuse. Neviem ani kedy to bude. Ale viem, že to bude v ten správny čas.
S láskou,
Tvoja budúca manželka
Read more
Egy nap az etikus divatért<span class="emoji emoji203c"></span>️Összefogtunk néhány hazai tervezővel, és december 9-én a BB’z Bárba ...
Media Removed
Egy nap az etikus divatért️Összefogtunk néhány hazai tervezővel, és december 9-én a BB’z Bárba elhozunk nektek jó pár klasszikus vagy akár ikonikus darabot, hogy ti kedvetekre válogathassatok belőlük, akár az ünnepi alkalmakra is. A jótékonysági vásár teljes bevételét a Bólyai ... Egy nap az etikus divatért‼️Összefogtunk néhány hazai tervezővel, és december 9-én a BB’z Bárba elhozunk nektek jó pár klasszikus vagy akár ikonikus darabot, hogy ti kedvetekre válogathassatok belőlük, akár az ünnepi alkalmakra is.
A jótékonysági vásár teljes bevételét a Bólyai Gyermekotthon karácsonyának megszépítésére fordítjuk. Állami gondozásban élő gyermekek karácsonyi álmait váltjuk belőle valóra.
Gyertek el, hogy együtt készülhessünk az Ünnepre, hogy együtt segítsünk! Köszönet a @bbzbar -nak, mert a segítés, a felelősségteljes gondolkodás az ő életükben is központi szerepet játszik, ezt mindenki érezheti majd holnap is! Természetesen a legújabb kalendáriumot is beszerezhetitek a helyszínen!❤️❤️❤️ Ha a témáról többet szeretnél tudni https://www.facebook.com/events/1692141254221095??ti=ia #etikusdivat #gardrobvasar #charity #bbz #zséda2019 #magyardivat #calendar
Read more
Geçenlerde bir derginin ana yazısı dikkatimi çekti: Erkekler Akıllı kadın severlermiş” diye ...
Media Removed
Geçenlerde bir derginin ana yazısı dikkatimi çekti: Erkekler Akıllı kadın severlermiş” diye yazıyordu” külliyen yalan.. . Bence erkekler aptal severim demeyi kendilerine yediremediklerinden bu yalanı sıkça söylüyorlar. Şöyle bir çevremize baktığımızda, ne kadar basit ... Geçenlerde bir derginin ana yazısı dikkatimi çekti:

Erkekler Akıllı kadın severlermiş” diye yazıyordu”

külliyen yalan..😆
.

Bence erkekler aptal severim demeyi kendilerine yediremediklerinden bu yalanı sıkça söylüyorlar.
Şöyle bir çevremize baktığımızda, ne kadar basit , kafası az çalışan, pasaklı hatta fiziksel olarakta ortanın altında, kısaca vasıfsız kadın varsa hepsinin birlikte oldukları kocası/nişanlısı/sevgilisi tarafından el üstünde tutuldukları, bir dediklerinin iki edilmediği, ellerinin sıcak sudan, soğuk suya sokulmadan hep ılık suda tutulduğunu görmüşüzdür.
.

Bu kadınlar hiç yalnız kalmazlar. En önemli vasıfları şirret olmaları.
Ellerinden hiçbir iş gelmez Hep bir erkeğe muhtaç durumda yaşamak , onları yaşamlarını sürdürmek için tek çıkar yol olarak görmek, vazgeçilmez felsefeleridir.
Genel kültürleri ise, hangi mağazada ne satıldığı gibi konuların dışına pek çıkmaz.
Genelliklede pasaklı ve pis olurlar. Çoğu kez haftada 3 kez eve kadın geldiği halde evin içi hala karmakarışık ve kirli olanları çoğunlukdadır.
.

Akıllı kadınlara gelince, onlar standartları ne olursa olsun kendi çabalarıyla hayatı göğüsleyebilenlerdir. Hayatını paylaştığı erkekleri mutluluklarından sorumlu kişiler olarak görmezler. Onlar, önce kendileriyle barışıktır. İç dünyalarının yeterliliği kendilerine doyum veriyorsa, o erkeğin de bu doyumlu dünyaya güzel bir katkısı olduğunu düşünürler. İş yaşamlarında başarılı oldukları kadar evlerinde çocuklarıyla ve sosyal yaşamlarında da hep iyiyi yaratmaya çalışırlar. Hayatın bir sömürü değil bir paylaşım olduğunu iyi bilirler.
.

Sosyal birikimleri, uğraşları, kaliteli bir zemine oturmuştur. Ruhları basit değildir.
.
Elbette istisnalar kaideyi bozmaz farklı olanlarda vardır ama çoğunlukla erkekler aptal kadın tercih ederler. Hatta akıllı kadın sevdiklerini iddia edenler en aptalını tercih ederler. İnanmıyormusunuz ? çevrenize bir bakın.🤷🏻‍♀️
.
.
.
#çay #keyf #kahve #coffee #kaffee #objektifimden #kadrajımdan #gününkaresi #yazmak #kitap #okumak #aşk #huzur #insan #samimiyet #muhabbet #love #life #vsco #vscocam #sevgi #rengarenk #zaman #hayat #özlüsözler #gerçekler #dünya
Read more
Szervusz, engem Nudlinak hívnak.<span class="emoji emoji1f496"></span> Egy újságírót nettó fél perc alatt veszek le a lábáról és még ...
Media Removed
Szervusz, engem Nudlinak hívnak. Egy újságírót nettó fél perc alatt veszek le a lábáról és még kávét sem kell főznöm hozzá. 🤫Gyorsan egy hullámosszra kerülök bárkivel, akár két lába van, akár négy. A feletteseimmel szemben alázatos vagyok és nagyon szeretem, ha megdicsérnek. Kedvességgel ... Szervusz, engem Nudlinak hívnak.💖
Egy újságírót nettó fél perc alatt veszek le a lábáról és még kávét sem kell főznöm hozzá. 🤫Gyorsan egy hullámosszra kerülök bárkivel, akár két lába van, akár négy. 🐾
A feletteseimmel szemben alázatos vagyok és nagyon szeretem, ha megdicsérnek. Kedvességgel és türelemmel bármire képes vagyok!
Amennyiben pályázatom felkeltette az érdeklődésedet, az alábbi elérhetőségeken tudunk időpontot egyeztetni egy személyes találkozóra: [email protected]@allaskeresokutyusok.hu
Várom a jelentkezésedet:
Nudli
💖 💼 🐾 🐶 @telenorhungary
Read more
Mardin Nusaybin’de bulunan öğrencilerimiz için yollanan hediyeler öğrencilerimize ulaştı ...
Media Removed
Mardin Nusaybin’de bulunan öğrencilerimiz için yollanan hediyeler öğrencilerimize ulaştı ve dağıtımlar devam ediyor ️Destekleri için Sinem Avcı Koyunsev,Hülya Sabır,Didem Yener,Cem Akıncı,Derya Seval,Filiz Ekinci,Hayal Sürmeli,Melahat Yıldırım,Cansu Özdemir,Sabahat ... Mardin Nusaybin’de bulunan öğrencilerimiz için yollanan hediyeler öğrencilerimize ulaştı ve dağıtımlar devam ediyor ☺️Destekleri için Sinem Avcı Koyunsev,Hülya Sabır,Didem Yener,Cem Akıncı,Derya Seval,Filiz Ekinci,Hayal Sürmeli,Melahat Yıldırım,Cansu Özdemir,Sabahat Pekmezci,Tuğçe Çolak,Özlem Güner,Hande Çakır,Ecem Akmaz,Nihan Ofluoğlu,Selda Yıldız,Erdal Fatma Fulay,
Demet Güler,Neyra Kocabaş,İlknur Oyum,Sonay Sümer,Hüsniye Aldemir,Rezzan Benardete,Öznur Demir,Yekta Aydın,Ayşe Kaya,Tuğçe Şahin,Keba Dış Ticaret,Orçun Yurtseven,Ayşe Pelin Dinar,Pakize İlter,Nilüfer Gülay,Eda Yener,Elçin Alptekin,Seden Hanım,Nami Çağan Yüksel,Saltukhan Öner,Bilge Topcan Öner,Cem Akıncı,Kutsal Ayyıldız,Caner Kocabaş,Alpay Özer,Sibel Sağlam,Burcu Dolunay,Ayşegül Özdemir,Fatih Özdemir,Rana Denkdemir,Gamze İleri,Yağmur Kömürcü,Cihan Ceylan,Tuğba Güleryüz,Buse Yamaner, Ali Yamaner , Nilgün Yamaner , Nuran Sezdi,Onur Baki ,Bengisu Baki,Rabia Koyuncu, Ayşe Ünal , Renin Sadıkoğlu,Deniz Özdağ, Ayşegül Özyürek,Ömer Özyürek ,Şenay Aksu, Müge Afacan ,Hasancan Keskin ,Eda Ata,Deniz Sabuncu, Erhan Sabuncu ,Dilşad Rassad,Nuran Aynur Alaboğaz,Dilara Kart,Nezihat Seymen,Elif Özkeçeci,Şeyda Samanlıoğlu,Ebrar Esen,Ayşe Yücel,Oncaürün,Umut Güngörmez,Derya Turhan Güngörmez,Nazile Memişoğlu,Sercan Durgun,Havva Atar,Meryem Osmanlıoğlu,Emine Güneş,Arzu Yazkan,Havva Hamzacebi,Ekrem Gürses,Dr. Çağla Çiçek,Cemil- Betül Yeşil,Simru Kavak,Safiye Saraç,Akgonca Göztaş ve Besi Ailesi,Zeynep Saygılı,Anıl Ardıç,Canan Sanay,Hülya Sabır,Sabiha Enüstün,Gözde Kıral Uçar,Zafer Alkan,Dilek Gezer,Pınar Özkan,Fulya Aygün Yılmaz,Gamze Akın,Gökhan Mutlugil,Bülent Dilek,Şehriban Koparan,Zerrin Emen,Buğçe Büyüksönmez,Gamze Doğan,Rukiye Bayraklı,İlkay İleri,Esra Nakış,Manche Gömlek’e çok teşekkürler ☺️🦋
Read more
@neff_el MİNİ BÖREK  Malzemeler  2 adet yufka  Sosu için ;  1 çay b. Süt  1 adet yumurta Yarım çay b. Sıvıyağ ve eritilmiş tereyağ karışımı  En son üzerine ; 1 şişe soda  Bulamak için  Galete unu  Yapılışı: bir kasede sos malzemeleri karıştırılır, yufkanın biri serilir üzerine ... @neff_el
MİNİ BÖREK 
Malzemeler 
2 adet yufka 
Sosu için ; 
1 çay b. Süt 
1 adet yumurta
Yarım çay b. Sıvıyağ ve eritilmiş tereyağ karışımı 
En son üzerine ; 1 şişe soda 
Bulamak için 
Galete unu 
Yapılışı: bir kasede sos malzemeleri karıştırılır, yufkanın biri serilir üzerine sos gezdirilir , ikinci kat yufka da üzerine konur tekrar sos gezdirilir . İstenilen iç harç konur. Sigara böreği şeklinde sarılır. Tümü yapıldıktan sonra üzerine soda gezdirilir . Teker teker çıkarılarak gelete ununa bulanır . Yağlanmış fırın kabına yerleştirilir üzerleri bıçak yardımıyla yarılır. Önceden ısıtılmış 180 c fırında pembeleşene dek pişirilir
.
.
.
#yemek #yemektarifleri #mutfak #lezzet #yemekler #sunum #food #gurme #tarif #instafood #nefisyemektarifleri #nefisgram #nefis #nefistarifler #hamur #hamurişi #börek - #regrann
Read more
En sevilen tariflerimden biri , bu kez pekmez ve süt ile ıslattımm brownie tadında ıslak kurabiye lezzzeti kusursuz oldu 🤭 özellikle dondurma ile tavsiye ederim . Tarif isteyen arkadaşlarım yoruma kalp alabilir miyim ?️ @neff_el tarifidir. PEKMEZLİ ISLAK KURABİYE Malzemeler ... En sevilen tariflerimden biri , bu kez pekmez ve süt ile ıslattımm😍 brownie tadında ıslak kurabiye lezzzeti kusursuz oldu 🤭 özellikle dondurma ile tavsiye ederim 😌. Tarif isteyen arkadaşlarım yoruma kalp alabilir miyim ?☺️ @neff_el tarifidir.
PEKMEZLİ ISLAK KURABİYE
Malzemeler
150 gr tereyağ veya margarin
1 adet yumurta
1 çay b. Süt
1 çay b. Pudra şekeri
1 pk 100 grlık kakao
1 pk vanilya
Yarım pk kabartma t.
2 su b. Un (kontrollü ekleyin)
Yapılışı ; tüm malzemeler bir kapta karıştırılır . Kulak memesinden biraz yumuşak bir kıvam olunca ceviz büyüklüğünde parçalar yuvarlanır . İstenirse üzerine şekil verilir . Önceden ısıtılmış 180 C fırında yaklaşık 20 dk pişirilir .
1 su b. Soğuk süt ve 5-6 yemek k. Pekmez karıştırılır . Hafif ılıyan kurabiyeye dökülür . Üzerine istenirse fındık veya ceviz serpilir . Buzdolabında dinlenmeye alınır. Afiyet olsun ❤️
#ıslakkurabiye #brownie #brownikurabiye #browniekurabiye #cookies
Read more
Size biraz Gökçeada gezimizden bahsedeyim.<span class="emoji emoji1f60a"></span> Gökçeada'ya Kabatepe'den arabalı feribot ile ...
Media Removed
Size biraz Gökçeada gezimizden bahsedeyim. Gökçeada'ya Kabatepe'den arabalı feribot ile 40 TL'ye seyahat ettik. Yolculuk süresi indi bindisiyle yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü. Üç gün boyunca Yıldız Koyu'nda konakladık. Çadırımızı kayalıkların altına, deniz kenarına kurduk.(Orada ... Size biraz Gökçeada gezimizden bahsedeyim.😊
Gökçeada'ya Kabatepe'den arabalı feribot ile 40 TL'ye seyahat ettik. Yolculuk süresi indi bindisiyle yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü.🚢
Üç gün boyunca Yıldız Koyu'nda konakladık. Çadırımızı kayalıkların altına, deniz kenarına kurduk.(Orada bir kamping de var, fiyatı kişi başı gecelik 35 TL. Bize biraz pahalı geldiği için tercih etmedik.) Adanın merkezindeki kasaptan aldığımız ada sucuğu ve köy yumurtası ile deniz karşı kahvaltı ettik.🍳🍅 Yıldız Koyu'nda deniz çok güzel, berrak. Çok büyük sayılamayacak, ama gün içinde oldukça hareketli olan, çakıl bir plajı var. Taşlara basamayalar kıyıdan denize giremezler, ama bizim gibi iskeleden atlayabilirler.⛺🌊
@gokceada_dalismerkezi ile tanıtım dalışı yaptık. Ellerimizle balıklara dokunabildiğimiz harika bir deneyimdi! Türkiye'nin ilk ve tek deniz altı milli parkı Gökçeada'da. Avlanmanın yasak olduğu suların yüzeyi kadar içi de görmeye değer.👌🐠 Kişi başı her şey dahil 120 TL fiyatı da bize tüplü dalış için uygun geldi.🐙
Aydıncık Koyu, Laz Koyu ve Gizli Liman'ı da ziyaret ettik. Aydıncık Koyu ve Laz Koyu kum plaj arayanlar için ideal. Her ikisinde de yemek yiyebileceğiniz tesisler, duş, tuvalet, kabin mevcut. Plajlar ücretsiz. Biz bilhassa Laz Koyu'nda denizin berraklığına hayran olduk.🐚⛱ Gizli Liman ise bakir, el değmemiş bir bölge arayalar için ideal. Gerçekten kimsenin olmadığı, hatta araçla inişin bile mümkün olmadığı bir yer.🚗🤓 Bu arada bütün koylar adanın farklı uçlarında ve her birine gidiş araçla 20-30 dk sürebiliyor. Yani aracınız yoksa adada gezmekte biraz zorlanabilirsiniz❕
@mustafaninkayfesi 'nde kahvaltı ettik, türk kahvesi içtik ve nefis sakızlı muhallebi yedik.😋 Ve oranın hemen arkasında, kalenin bitişiğinde bulunan Poseidon'da gün batımı eşliğinde balık ve mezeleri lüp lüp götürdük.🍽 (Manzaraya karşı oturabilmek için gitmeden önce önlerden rezervasyon yaptırmanızı öneririm❗)
Adada gezerken her yerde serbestçe gezinen oğlak ve inekleri sevdik.🐄🐐
Ve bolca anı ile istemeye istemeye geri döndük.😔
🔜 #nextone ❓ #çokfikir #gökçeada
Read more
Evet ya hah hah hah he he he çok komik! Hemde bir o kadar da akıllıca tasarlanmış bir reklam yahu! Bu ...
Media Removed
Evet ya hah hah hah he he he çok komik! Hemde bir o kadar da akıllıca tasarlanmış bir reklam yahu! Bu x firma babalara ütü yaptırıp çok modern bir aile yapısına katkıda bulunmak ve ya "sosyal sorumluluk" üstlenmelerine vesile olmak, kadınlara el uzatmak değil herhalde. Hedefleri ütü satmak. ... Evet ya hah hah hah he he he çok komik! Hemde bir o kadar da akıllıca tasarlanmış bir reklam yahu!

Bu x firma babalara ütü yaptırıp çok modern bir aile yapısına katkıda bulunmak ve ya "sosyal sorumluluk" üstlenmelerine vesile olmak, kadınlara el uzatmak değil herhalde. Hedefleri ütü satmak. Bunun için anneler günü sevgililer günü kadınlar günü cart curt günü yetmez. Babalar günü şart. Evet seküler neo liberal kapitalizmin sömürü festivalin bugünkü sömürü nesnesi "baba"lar. Hiçbir kutsalı ve ahlaki (etik) değeri olmayan kapitalizm daha çok sömürmek için duyguları da kullanır kutsalları da.
Ister siyasette ister dinde ister eğtimde ister medyada her önümüze konulanları yemeye devam edersek her akımı sorgulamadan kabul edersek hayat felsefemizi tüketim, şehvet ve ego tatmin endeksine göre şekillendirirsek gelecek adına ve insanlık namına kendinizden korkun. Yapay zekadan değil. Çünkü o vakit yapay zeka bizatihi kendinizsiniz. Ama sizin için önem arz ediyorsa kimsenin kalbini kırmamak adına babalar gününüz kutlu olsun

#GüçlülerinAzgınlıklarıZayıflarınZafiyetleri
Read more
Sekiz! Dolu dolu sekiz! O minik burnun, o tatlı gıdığın, lokum yanakların, ahu gözlerin tam 8 yıldır ...
Media Removed
Sekiz! Dolu dolu sekiz! O minik burnun, o tatlı gıdığın, lokum yanakların, ahu gözlerin tam 8 yıldır hafızamın içinde, kalbimin tam ortasında. Bir kız çocuğu oldun artık! Koltuklarım kabarıyor senin asil ruhundan. Vicdanının parlaklığı her gün şükür sebebim. Kalbinin pamukluğu gurur ... Sekiz! Dolu dolu sekiz! O minik burnun, o tatlı gıdığın, lokum yanakların, ahu gözlerin tam 8 yıldır hafızamın içinde, kalbimin tam ortasında.
Bir kız çocuğu oldun artık! Koltuklarım kabarıyor senin asil ruhundan. Vicdanının parlaklığı her gün şükür sebebim. Kalbinin pamukluğu gurur sebebim.
Allah’a her gün şükrediyorum seni bana bahşettiği için. O kadar şanslıyız ki bizler senin ailen olarak ve ne şanslı ki arkadaşların, öğretmenin senin gibi iyi bir yürekle karşılaştıkları için.
Hayatta en büyük dileğim en başta tabii ki sağlık ama sonra o melek kalbinin hep böyle iyilik ile, heyecan ile, dostluk ile pırıl pırıl atması. Unutma sana her zaman dediğim gibi; sonunda HEP İYİLER kazanır. Sen yeter ki kalbinden kötü bir düşünce geçirme bir karınca için bile... Sana 8. yaş öğüdüm bunlar olur bal lokmam. Her ne olursa olsun, kalbin hep ferah olsun... Dış etkenlerin senin iç huzurunu bozmasına asla izin verme... Doğayı ve hayvanları çok sev. Yardıma ihtiyacı olan birini gördüğün anda bütün işini bırak ve enerjini ona akıt... Sözünü hep tut... Bu dünyada ki en büyük NAMUS sözüne sadık kalman UNUTMA... Ve hep yaz güzel kızım. Aklına ne gelirse içini deftere, kaleme dök. O senin en büyük terapin olsun...
40 yaşındaki annenin 8 yaşındaki birtanesine hayattan bir kaç öğüt burada yazılı kalsın istedim. Diğerlerini ise her uykudan önceki sohbete hazırladım.
SAĞLIKLI ol, NEŞELİ ol İnşallah yeni yaşında YAVRUM ♥️
Read more
Amin...KAYDEDİN BU DUALARI<span class="emoji emoji1f449"></span>“*Hadis-i şerifler'le günlük dualar* *Gece Amenerrasülüyü okuyana, ...
Media Removed
Amin...KAYDEDİN BU DUALARI“*Hadis-i şerifler'le günlük dualar* *Gece Amenerrasülüyü okuyana, her şey için yeterlidir. Bu iki ayeti yatsıdan sonra okuyana, geceyi ibadetle geçirmiş sevabı verilir. . . *Tebârekeyi okumadan yatma!.Kabir azabını def eder. Her gece Tebâreke okuyan, ... Amin...KAYDEDİN BU DUALARI👉“*Hadis-i şerifler'le günlük dualar* *Gece Amenerrasülüyü okuyana, her şey için yeterlidir. Bu iki ayeti yatsıdan sonra okuyana, geceyi ibadetle geçirmiş sevabı verilir.
.
. *Tebârekeyi okumadan yatma!.Kabir azabını def eder. Her gece Tebâreke okuyan, Kadr gecesini ihya etmiş gibi sevaba kavuşur. .
. *Her gün yüz defa salevat getiren,münafıklıktan ve cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyamette şehitlerle beraber olur ...
. *Eve girerken İhlas suresini okuyan, yoksulluk görmez.
.
. *Evden çıkarken Ayetel kürsi okuyana,melekler, evine gelinceye kadar dua eder. *Evden çıkarken* "Bismillâhi, tevekkeltü alallahi, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah" diyen, tehlikelerden korunur ve şeytan ondan uzaklaşır.
.
.
.
. *Sabah-akşam 7 defa*
"Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azim" okuyanın dünya ve ahiret işine Allah kâfi gelir.
.
.
. *Günde yüz kere*
"Lâ ilâhe illallah" diyen kimsenin, kıyamet gününde yüzü ay gibi parlar.
.
.
. *Istiğfâra devam etmek*
"Istiğfara devam eden kimse, her sıkıntıdan kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır." .
.
. *Yatağa girince 3 defa*
"Estağfirullah el azim ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyel kayyûm ve etûbü ileyh okuyan kimsenin günahları, deniz köpüğü kadar pek çok olsa da, affolur. .
. *Uyku için yatağa yatarken evvelâ Fatiha, sonra İhlas-ı şerif okursan ölümden başka her şeyden emin olursun."* .
.
. *Uykudan uyanınca,*
"Allahümmağfirli" demek çok sevaptır. .
.
.
. *Her gece yatarken yüz defa,* "Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber" okuyan kimse, kendini hesaba çekmiş sayılır. .
.
.
.
*Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem yine buyurmuşlardır ki:*
"Yatağına girdiğin zaman Kâfirûn Sûresini oku. Çünkü bu sûre, şirkten berâattir."
.
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif) @kalptendualar
Read more
Bugün birçoğumuz 17 Ağustos 1999'da ne yaptığımızı, depremle ilgili duygularımızı, korkularımızı ...
Media Removed
Bugün birçoğumuz 17 Ağustos 1999'da ne yaptığımızı, depremle ilgili duygularımızı, korkularımızı paylaşacağız, unutmadık diyeceğiz sosyal medyada... Oysa gerekli tedbirler halen alınmadıysa unutmamış olmamız bir anlam ifade etmez... Bizim vatandaş olarak deprem çantası hazırlamamız ... Bugün birçoğumuz 17 Ağustos 1999'da ne yaptığımızı, depremle ilgili duygularımızı, korkularımızı paylaşacağız, unutmadık diyeceğiz sosyal medyada... Oysa gerekli tedbirler halen alınmadıysa unutmamış olmamız bir anlam ifade etmez...
Bizim vatandaş olarak deprem çantası hazırlamamız ancak deprem/yıkım sonrası tedbiridir. Asıl olan yıkımların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler, yasalar ve denetimlerdir. Keza insanları deprem değil, yıkılan binalar öldürür... rahmetle anıyoruz...😔
#Repost @alerjiileyasamdernegi
・・・
17 Ağustos depreminin yıldönümünde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, yaşananların hepimize zamanında önlem almak konusunda ışık tutmasını diliyoruz.🙏🏼
Eğer halen deprem çantanızı hazırlamadıysanız lütfen aşağıdaki liste doğrultusunda hazırlığınızı yapınız. Deprem çantanızı her 6 ayda bir güncelleyiniz, gıda ve ilaçları son kullanma tarihlerini kontrol ediniz.⚠️
DEPREM ÇANTASI LİSTESİ 🎒
• Gıda
Yüksek kalorili, vitamin ve karbonhidrat içeren, su kaybını önleyen ve dayanıklı, çabuk bozulmayan gıdalar ( Çocuğunuzun alerjisine uygun kuru gıdalar, konserve, kuru meyve, kuru yemiş, tahin–pekmez, meyve suyu, vb.)
Evcil hayvanınız varsa kuru mama.
• Su
Her bir aile üyesi düşünülerek yeterli içme suyu alınmalıdır.
• İlk yardım çantası
• İlaç
Reçeteli tüm ilaçlar, varsa kullanılan medikal mamalar (hipoalerjenik mamalar), adrenalin oto-enjektör, doktorunuzun önerdiği antihistaminikler, inhaler, toz maskesi
• Önemli belge fotokopileri
Nüfus cüzdanı, ehliyet, tapu, ruhsat, pasaport, medikal raporlar, vb.
• Nakit para
• Çakı, düdük, küçük makas
• Kibrit, çakmak
• Kâğıt, kalem
• Telefon defteri
• Pilli radyo, el feneri ve yedek piller
• Uyku tulumu veya battaniye
• Giyecek
İç çamaşır, mevsime uygun giysiler, çorap, ayakkabı
• Hijyen malzemeleri
Sabun, diş fırçası ve macunu, ıslak mendil, tuvalet kâğıdı, hijyenik ped, bebek bezi vb.
.
#deprem #depremçantası #afet  #alerji #besinalerjisi #gidaalerjisi  #AlerjiileYasamPlatformu #AlerjiileYasamDernegi #alerjikcocuk #alerjikbebek #alerjikanne
Read more
İyi akşamlar kızlar,Tutku’nun etkinliğinde pek çok marka bizimledir,bende yavaş yavaş ürünleri ...
Media Removed
İyi akşamlar kızlar,Tutku’nun etkinliğinde pek çok marka bizimledir,bende yavaş yavaş ürünleri denemeye başladım. Son günlerde doğal içerikli ürünler dikkatimi çekmeye başladı. @balkopugu_magazasi nın el ve dudak kremlerini denerken pek umutlu değildim çünkü doğal içerikli ... İyi akşamlar kızlar,Tutku’nun etkinliğinde pek çok marka bizimledir,bende yavaş yavaş ürünleri denemeye başladım. Son günlerde doğal içerikli ürünler dikkatimi çekmeye başladı. @balkopugu_magazasi nın el ve dudak kremlerini denerken pek umutlu değildim çünkü doğal içerikli olduğu söylenen pek çok krem bende işe yaramadı,vaatlerini yerine getirmedi ama bu sefer gerçekten işe yarayan doğal ürünler bulduğumu düşünüyorum. El kremi yapısı gereği yapış yapış olsa da nemlendirmesi çok başarılı,dudak kremi de öyle alışık olduğumuz ürün formundan farklı ama başarılı. Gece sürüyorum sabaha yumuşacık oluyor,ayrıca yenebilecek kadar temiz içeriği. Benden bu kadar,sizin doğal ve temiz içerikli ürün öneriniz varsa yazın lütfen. #birtutkusparty #balköpüğü #ciltbakimi #doğalciltbakımı #instalike
Read more
@adrianaszucs 5 kérdés - 5 válasz Adrianatól: Q1: Hogyan töltődsz fel egy nehéz nap után? A1: ...
Media Removed
@adrianaszucs 5 kérdés - 5 válasz Adrianatól: Q1: Hogyan töltődsz fel egy nehéz nap után? A1: A legjobban minden nap az tölt fel, amikor lefekszünk a párommal az ágyba, a kiskutyánk közénk furakodik, és mind a ketten kapunk a fejünk búbjára egy nagy puszit. Q2: Miről tudnál akár 40 percen ... @adrianaszucs
5 kérdés - 5 válasz Adrianatól:
Q1: Hogyan töltődsz fel egy nehéz nap után?
A1: A legjobban minden nap az tölt fel, amikor lefekszünk a párommal az ágyba, a kiskutyánk közénk furakodik, és mind a ketten kapunk a fejünk búbjára egy nagy puszit.

Q2: Miről tudnál akár 40 percen keresztül is előadást tartani felkészülés nélkül?
A2: Sajnos most hirtelen a betegségem jutott eszembe. De inkább ennek a pozitív oldaláról, hogy hogyan is lehet ezzel együtt élni, és hogyan lehet poztívan hozzáállni.

Q3: Mi az a dolog, amit szerinted minden embernek meg kell tennie legalább egyszer az életében?
A3: 3. Szerelmesnek lenni és igazán szeretve lenni. Igaz, ez nem tett, de ezt az érzést mindenkinek át kell élnie.

Q4: Mit vársz a legjobban az elkövetkezendő 10 évben?
A4: Nagyon vágytam arra, hogy fiatal anyuka legyek. Igazából az anyaságot várom a legjobban, mert az azt is jelenti, hogy meggyógyultam. 😊

Q5: Mi volt a legjobb dolog, ami múlt héten történt veled?
A5: Anyukámék megleptek és feljöttek hozzánk videkről egy hosszú hétvégére.
Read more
Gunaydin guzel insanlarim! Geçenlerde 18 yıllık arkadaşım Elçin Oflaz’la buluşup hasret giderdik. ...
Media Removed
Gunaydin guzel insanlarim! Geçenlerde 18 yıllık arkadaşım Elçin Oflaz’la buluşup hasret giderdik. Üstüne üstlük bir vegan olarak, hem humanist hem de son derece sağlıklı raw vegan akımının Türkiye’de öncülüğünü yapan arkadaşımın elleriyle yaptığı birbirinden nefis yemekleri tatma ... Gunaydin guzel insanlarim! Geçenlerde 18 yıllık arkadaşım Elçin Oflaz’la buluşup hasret giderdik. Üstüne üstlük bir vegan olarak, hem humanist hem de son derece sağlıklı raw vegan akımının Türkiye’de öncülüğünü yapan arkadaşımın elleriyle yaptığı birbirinden nefis yemekleri tatma şansım da oldu.
Bu arada Elçin Türkiye’nin ilk vegan raw food kitabını da yazdı. Belki bu lezzetleri onun elinden yeme şansınız olmaz. İstanbul’daki vegan #vegfest #yaşamaşansver aşansver festivalinde kitabını satarken tekrar karsilastik! Ama mutlaka deneyin derim:)❤️ @elcinoflazilerawfood @tvd.org.tr
Read more
Amin...KAYDEDİN BU DUALARI<span class="emoji emoji1f449"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️“*Hadis-i şerifler'le günlük dualar* *Gece Amenerrasülüyü okuyana, ...
Media Removed
Amin...KAYDEDİN BU DUALARI️“*Hadis-i şerifler'le günlük dualar* *Gece Amenerrasülüyü okuyana, her şey için yeterlidir. Bu iki ayeti yatsıdan sonra okuyana, geceyi ibadetle geçirmiş sevabı verilir. . . *Tebârekeyi okumadan yatma!.Kabir azabını def eder. Her gece Tebâreke ... Amin...KAYDEDİN BU DUALARI👉❤️“*Hadis-i şerifler'le günlük dualar* *Gece Amenerrasülüyü okuyana, her şey için yeterlidir. Bu iki ayeti yatsıdan sonra okuyana, geceyi ibadetle geçirmiş sevabı verilir.
.
. *Tebârekeyi okumadan yatma!.Kabir azabını def eder. Her gece Tebâreke okuyan, Kadr gecesini ihya etmiş gibi sevaba kavuşur. .
. *Her gün yüz defa salevat getiren,münafıklıktan ve cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyamette şehitlerle beraber olur ...
. *Eve girerken İhlas suresini okuyan, yoksulluk görmez.
.
. *Evden çıkarken Ayetel kürsi okuyana,melekler, evine gelinceye kadar dua eder. *Evden çıkarken* "Bismillâhi, tevekkeltü alallahi, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah" diyen, tehlikelerden korunur ve şeytan ondan uzaklaşır.
.
.
.
. *Sabah-akşam 7 defa*
"Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azim" okuyanın dünya ve ahiret işine Allah kâfi gelir.
.
.
. *Günde yüz kere*
"Lâ ilâhe illallah" diyen kimsenin, kıyamet gününde yüzü ay gibi parlar.
.
.
. *Istiğfâra devam etmek*
"Istiğfara devam eden kimse, her sıkıntıdan kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır." .
.
. *Yatağa girince 3 defa*
"Estağfirullah el azim ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyel kayyûm ve etûbü ileyh okuyan kimsenin günahları, deniz köpüğü kadar pek çok olsa da, affolur. .
. *Uyku için yatağa yatarken evvelâ Fatiha, sonra İhlas-ı şerif okursan ölümden başka her şeyden emin olursun."* .
.
. *Uykudan uyanınca,*
"Allahümmağfirli" demek çok sevaptır. .
.
.
. *Her gece yatarken yüz defa,* "Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber" okuyan kimse, kendini hesaba çekmiş sayılır. .
.
.
.
*Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem yine buyurmuşlardır ki:*
"Yatağına girdiğin zaman Kâfirûn Sûresini oku. Çünkü bu sûre, şirkten berâattir."
.
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
Read more
Bayramın son günü<span class="emoji emoji1f61e"></span> Hayırlı Cumalar.Gelen misafir bayan 32 yaşındaydı ama cildi 45. Yaşımı söyledim ...
Media Removed
Bayramın son günü Hayırlı Cumalar.Gelen misafir bayan 32 yaşındaydı ama cildi 45. Yaşımı söyledim inanamadı. Nasıl bu kadar diri cildiniz? Yanaklarınızda dolgu mu var? Botoks m yaptırdınız hiç çizginiz yok dedi. Vallahi yanaklarıma hiçbirşey yaptırmadım ve hayatımda 1 kere bile ... Bayramın son günü😞 Hayırlı Cumalar.Gelen misafir bayan 32 yaşındaydı ama cildi 45. Yaşımı söyledim inanamadı. Nasıl bu kadar diri cildiniz? Yanaklarınızda dolgu mu var? Botoks m yaptırdınız hiç çizginiz yok dedi. Vallahi yanaklarıma hiçbirşey yaptırmadım ve hayatımda 1 kere bile botoks da yaptırmadım. Öyle olsa yanaklarım hep havada olur. Benimliker Sadece gülümserken şişiyor bak deyip gülümsedim,kaşlarımı çattım,almımı kırıştırdım. Botoks olsa bu hareketleri asla yapamazsın dedim. Benim mucizem bu muhteşem ikili. Arı sütlü el ixir ve 7 days ! Elbette sabah akşam temizleme jeliyle temizliyor ve haftada en az 1 kez,bazen 2 kez özel kil maskesi yapıyorum. Kil maskesi yakında satışa sunulacak. Teşekkürler @secretagecosmetics . Bilgi alma ve sipariş için @secretagecosmetics ‘i tıklayın. Harika ,ekonomik kampanyalar yapıyorlar,takibe alın bence #Repost @secretagecosmetics with @get_repost
・・・
••Arı Sütü Elexır Kremin Faydaları Nelerdir ? -Cildi nemlendirir*
-Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcıdır*
-Yüz ve boyundaki sarkmaları önlemeye yardımcıdır*
-Yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya yardımcıdır*
-Ten aydınlatıcı etkisi vardır*
-Gözenekleri sıkılaştırır*
_ Doğal Güneş Koruyucudur.* 🌼
🌺••7 Days Kırışıklık Kremimiz;
7 Days Kırışıklık Kremi,  Dünya'nın en prestijli organizasyonlarından In-Cosmetics 2015'te ödül almış Indian Gentian bitkisinden elde edilen  SWT-7™ sayesinde sadece 7 gün içerisinde gözle görülür şekilde cildinizdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda sarkmaları toparlar, cildin nefes almasını sağlar ve yeni kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. 🌸
Bilgi ve Sipariş Hattımız
📞Whatsapp: +905513957075
#kırışıklık #krem #ödül #kampanyalıürünler #siziniçin #indirimliürünler #güzellik #ciltbakımı #ciltlekeleri #cildinikoru #arısütü #güneş #sivilce #siyahnokta #pürüzsüzcilt #kampanya #bayram #secretagecosmetics
Read more
Myslím, že psát, o čem je Harry Potter a Tajemná komnata, je stejně zbytečné, jako říkat, že venku ...
Media Removed
Myslím, že psát, o čem je Harry Potter a Tajemná komnata, je stejně zbytečné, jako říkat, že venku je nesnesitelné vedro. Méně jasnější je spíš to, že jsem teprve teď — ve svých 25 letech — poprvé přečetl druhý díl světově známé a neuvěřitelně populární série. ️A ano, líbil se mi. Rozhodl ... Myslím, že psát, o čem je Harry Potter a Tajemná komnata, je stejně zbytečné, jako říkat, že venku je nesnesitelné vedro. 😅 Méně jasnější je spíš to, že jsem teprve teď — ve svých 25 letech — poprvé přečetl druhý díl světově známé a neuvěřitelně populární série. 😏⚡️A ano, líbil se mi. Rozhodl jsem se však, že si dám větší odstup od jednotlivých dílů, abych tak tento kouzelný svět objevoval co nejdéle. 😍 J. K. Rowling je borkyně nejvyššího kalibru a sundal bych si před ní všechny klobouky, které existují... bohužel vlastním jen jeden. 🎩 Díky @albatrosmedia mám doma celou krásnou edici a kromě ní i další důležité kouzelnické knihy. 💛 | #bookscalling 📖
Read more
Akşam akşam duygulandırdın. Hangisine bakıp nerden şımaracağımı şaşırdım🥰 senin sıcaklığın, ...
Media Removed
Akşam akşam duygulandırdın. Hangisine bakıp nerden şımaracağımı şaşırdım🥰 senin sıcaklığın, emeğin, duygun kutudan fışkırdı resmen, nerden nası hissettin, imdadıma yetiştin️teşekkür ederim herbiri için.. ne kadar zahmet etmişsin ne kadar özenmişsin.. sağol kız kardeşim, güzel ... Akşam akşam duygulandırdın. Hangisine bakıp nerden şımaracağımı şaşırdım🥰 senin sıcaklığın, emeğin, duygun kutudan fışkırdı resmen, nerden nası hissettin, imdadıma yetiştin❤️teşekkür ederim herbiri için.. ne kadar zahmet etmişsin ne kadar özenmişsin.. sağol kız kardeşim, güzel cimcimem, kara kuzum, kıvırcığım💋🙏🏼 el emeğine, maşallahına, zahmetine sağlık.. 😙 @_sblcaliskan
Read more
ELAZİZ TİMARHANESİNDEN RABBİNE BİR DİLEKÇE YAZAN BİR DÂNE'NİN BİZ AKILLILARA HİKMETLİ NASIHÂTIDIR. ...
Media Removed
ELAZİZ TİMARHANESİNDEN RABBİNE BİR DİLEKÇE YAZAN BİR DÂNE'NİN BİZ AKILLILARA HİKMETLİ NASIHÂTIDIR. (Ortadaki) (Sonuna kadar okursan çok şey kazanırsın) 1965 yılında vefat eden bir “deli”nin son dilekçesi: “Ben dünya Kürresi, Türkiye karyesi ve Urfa Köyünden, (El-Aziz --Elazığ ... ELAZİZ TİMARHANESİNDEN RABBİNE BİR DİLEKÇE YAZAN BİR DÂNE'NİN BİZ AKILLILARA HİKMETLİ NASIHÂTIDIR. (Ortadaki) (Sonuna kadar okursan çok şey kazanırsın)

1965 yılında vefat eden bir “deli”nin son dilekçesi: “Ben dünya Kürresi, Türkiye karyesi ve Urfa Köyünden, (El-Aziz --Elazığ ) Tımarhanesi (Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi) sakinlerinden; İsmi önemsiz, cismi değersiz, çaresiz ve kimsesiz bir abdi acizin, ahir deminde misafiri Azrail’i beklerken, Başhekimlik üzerinden Hâkimler Hakiminin dergahı Uluhiyetine son arzuhalimdir:

Ben gam (dertlilik) deryasında, fakirlik vatanında, horluk ve rezillik kaftanında PADİŞAH yapılmışım.

Meyvalardan dağdağana, çalgılardan ney-kemana kapılmışım… Benim yatağım akasya dikeninden, yorganım kirpi derisinden farksızdır. Kalbim Ayizman’ın (Hitlerin işkenceci Nazi Komutanı) fırını, ve sahranın çöl fırtınasıdır.

Ruhum aşık-ı Hüda Mahbub peresttir, lakin aklım kaderin cilvesi ve talihin sillesiyle gurestir (gelgittir)

Bana gelen derdü gamın kilosu beleştir. Nerde bir güzel varsa bana karşı keleştir (yüz vermez, cesaretlidir), bütün yiğitlerde bana hep ters ve terestir.

Aylar geçti, tek temizliğim, gözyaşıyla ve kara toprakla aldığım teyemmüm abdesttir. Yani, içtiğimiz kezzap suyu, mezemiz ise ateştir.

Ol Resuli zişan ve Sultanı dücihan: “Cenabı Allah’ın insanları dünya, dünyayı ise insanlar için yarattığını; Ruhları vücut için, vücutları ise ruhlar için yarattığını; Erkekleri kadınlar; kadınları erkekler için yarattığını; Cenneti mü’min kullar, mü’min kulları da cennet için yarattığını; cehennemi inkârcılar ve münafıklar, inkârcıları ve münafıkları da cehennem için yarattığını” hadisleriyle haber vermiştir.

Peki acaba benim gibi meczup divaneleri ne maksatla halk etmiştir? Bilen babayiğit, meydana çıkıp söylesin…

Allah sana iman verdi sen tuğyan edersin; O in’am etti sen küfran (nankörlük) edersin; O ikram etti sen inkar edersin; O ihsan etti sen isyan edersin; bir de kalkıp bana deli divane diye bühtan edersin!.. Bu söylediklerimin hepsi ruhumun içinde cenk etmektedir. Eğer dilekçemin cevabı gelirse bu manevralar sona erecektir.
Read more
@hurisinmutfagi Yavaş yavaş kış hazırlıkları başladı benim olmazsa olmazım konserve bamya ...
Media Removed
@hurisinmutfagi Yavaş yavaş kış hazırlıkları başladı benim olmazsa olmazım konserve bamya çok severim hatta tazesini hiç yapmam desem yeridir tarif isterseniz yazarım sizler lütfen bırakmadan gitmeyin KONSERVE BAMYA YAPILIŞI 3 kilo bamya iyice yıkanır süzgece alınır suyunu ... @hurisinmutfagi
Yavaş yavaş kış hazırlıkları başladı benim olmazsa olmazım konserve bamya çok severim hatta tazesini hiç yapmam desem yeridir tarif isterseniz yazarım sizler lütfen ❤bırakmadan gitmeyin❤🌹🌹
KONSERVE BAMYA YAPILIŞI
3 kilo bamya iyice yıkanır süzgece alınır suyunu süzüp kuruduktan sonra tepeleri huni şeklinde ayıklanır konserve kavanozları mız ve kapaklarımız güzelce yıkanır kapaklar mutlaka yeni olmalı 2 kilo kadar iri domates Kalın kalın doğranır kavanozun dibine bir tane dilimlenmiş domates konur onun üzerine bamya konur yanlara birer domates daha konur tekrar bamya ile doldurulur en üstüne bir tatlı kaşığı tuz konur iki üç tane limon tuzu konur ve üzerine kaynar su dökülür bu şekilde biraz bekletilir arada yanlarından bıçakla bamyalara zarar vermeden bıçak sokulur içindeki su kabarcıklarının dışarı çıkması sağlanır birkaç defa bu işlemi yaptıktan sonra yeni kapaklı kavanozların ağzı iyice kapanır geniş bir kabın içine konur üzerini iki üç parmak geçecek kadar su konulur kaynatmaya başlanır kaynayıp da su çekip kapaklar görünmeye başlayınca bir el bezi yardımı ile kavanozlar sudan çıkarılır temiz bir havlunun üzerine ters bir şekilde konur bu şekilde sabaha kadar kalır sabahleyin çevirirseniz zaten kapaklar ortalarında içeri doğru çekmiş olur Bu demektir ki tutmuş benim kesinlikle hiç bir tane bile konservem bozulmamıştır Allaha şükür yıllardır yaparım Her sene 100 kavanozu Geçkin yapıyorum sonra güneş görmeyen bir yerde varsa kilerde veya dolap altlarında saklanılır ve zamanı gelince afiyetle yenir yapacaklara kolay gelsin
Read more
Kalp şeklindeki güneş gözlüğü trendini kim çıkardı bilmiyorum ama bana uzaylı zekiyeler dünyayı ...
Media Removed
Kalp şeklindeki güneş gözlüğü trendini kim çıkardı bilmiyorum ama bana uzaylı zekiyeler dünyayı ele geçirmeye hazırlanıyormuş gibi geliyor. Bir insan sırf moda uğruna o plastik gözlüğü nasıl takabilir hala aklım almıyor. Ya da Kızılay’ın dağıttığı estetikten uzak hasır nomad terlikler ... Kalp şeklindeki güneş gözlüğü trendini kim çıkardı bilmiyorum ama bana uzaylı zekiyeler dünyayı ele geçirmeye hazırlanıyormuş gibi geliyor. Bir insan sırf moda uğruna o plastik gözlüğü nasıl takabilir hala aklım almıyor. Ya da Kızılay’ın dağıttığı estetikten uzak hasır nomad terlikler evrak ekinde arz edilmeyince elçilikler arıza çıkarıp vize mi vermiyor? Cafede, havuzda plastik bebek gibi eblek eblek yenen makarnaların da bence artık b.ku çıktı. Üç gün yurt dışına çıkabilen herkes birbirine akıl veriyor. Buranın şunu meşhurdur, ay şuraya da git canım, biz geçen sene gitmiştik bayıldık, şunu yemeden dönme, bunu yapmadan sakın ölme. Küçük Vedat Milor’larla doldu dört yanımız. Herkes aşırı eğleniyor, hayatın tadını çıkarıyor ya da basitçe -mış gibi yapıyor. Ayy kur hepimizi vurdu, bu sene de layığıyla wanderlust olamayacağız. Kocişimle şuraya gidiyoruz önerileri alayım dersem üzerime çullanır şimdi bu insta halkı, en iyisi biraz ağlayayım da kurdan etkileniyormuş gibi yapayım. Peki ne olacak bu ülkenin hali??? Yorumları son fotoğrafın altına alayım lütfen ki etkileşimim artsın, yazdığınız şeyler, attığınız kalpler bi b.ka yarasın. Peki bu sabah bu modda uyanan kişiyiz? Peki ya kaç kişi güne böyle başlamak ister? Şimdi burada olmak isteyen kaç kişi var? Kaç kişi sabah kahvesini içti, kaç kişi s.çtı tüm gece SPSS’e data girmekten analiz yapmaktan anam ağladı inan. 6363525 kahve içen, 363662 kura ağlayan, 535352 s.çan. Grafik çizmekle, data analiz etmekle geçti bu yaz da. Big data dedikleri bu olsa gerek, beni bile vurdu 😂 Özetle beybiler, sürekli etkinliklere katılan, sosyal medyayı kariyer haline getirmiş hesapların yapay fotoğrafları ve yapay hayatları bana hiçbir şey vadetmiyor. Plastik dünyalar ve yapay olan her şey şu ara acayip sinirime dokunuyor. Sonra sokağa çıkıyorum, kimsede kalpli gözlük yok, altın varaklı janjanlı kıyafetler, plaj kolyeleri yok. Hava sıcaksa kısa şeyler, soğuksa uzun şeyler giyiyorlar. Herkes basit. Çünkü aslında hayat basit. Zorlaştıran ve onun doğallığını bozan bizleriz. Sadelik güzeldir, kendin olmak güzeldir, doğallık, basitlik güzeldir. Ama tabi anlayana. Yoksa bilgisayar başında data analizi yapmakla geçer bütün yaz 😜
Read more
Kettő az egyben! A profi munkája mellett azt szeretem Szilviben (@dermartkozmetika) , hogy kreatív. ...
Media Removed
Kettő az egyben! A profi munkája mellett azt szeretem Szilviben (@dermartkozmetika) , hogy kreatív. 🏼🏼 Eredetileg egy Kleanthous Skinjection kezelésre jöttem, de Ö meglepett egy kis extrával. ️ Arckezelés és testkezelés egyszerre!! Az E-Fit készüléknél az összes izomcsoport ... Kettő az egyben! A profi munkája mellett azt szeretem Szilviben (@dermartkozmetika) , hogy kreatív. 👍🏼👏🏼 Eredetileg egy Kleanthous Skinjection kezelésre jöttem, de Ö meglepett egy kis extrával. ☺️ Arckezelés és testkezelés egyszerre!! 😍
Az E-Fit készüléknél az összes izomcsoport edzése egy időben történik, az elektromos impulzusoknak köszönhetően 30-40 micro-összehúzódás történik másodpercenként az összes érintett izomban. Hatékonyságának lényege és kulcsa a teljes test egyidejű stimulációja. Az E-Fit egy speciális sporteszköz, amely tömör izommunkát és fokozott zsírégetést eredményez. Tulajdonképpen be van sűrítve az edzésidő, az anyagcsere is felgyorsul, ami elősegíti, hogy a lerakódott salakanyagok kiürüljenek. A szervezet elkezdi lebontani a zsírsejteket, az izmok pedig fejlődni kezdenek.
Szilvi elindította a testkezelö programot, majd elkezdte az arckezelésemet. Nekem nagyon tetszett ez a kombó: Skinjection patch az arcomon, s közben feszesítés comb, popsi és has tájékon! 👌🏼
A kozmetikai kezelések alatt, akár egy komplett 1,5 órás edzés elvégezhető. Amíg szépülsz, addig a tested is formálódik. 👸🏻💪🏼 @dermartbuda @kleanthous_hu #Reklám #MégJóHogyReklámozomMertJó #Kleanthous #Skinjection #Patch #HydroLiftingPatch #LáttamMárMagamrólJobbKépetMintAMaszkos #DeNemÉrdekel #ÉnÍgyIsVállalomMagam #FirmingMask #Cometics #BeautyProducts #KettöAzEgyben #EFit #ArcÉsTestkezelésEgyszerre #Szépségtitkok #Kozmetika #Szépítkezés #Arc #Maszk #Dermartbuda #Budapest #VörösSzilvi #SylviBodi
Read more
 #karadenizliyiz “ diyenler bir el kaldırsın görelim <span class="emoji emoji1f64b"></span>🏻‍♀️<span class="emoji emoji1f64c"></span><span class="emoji emoji1f605"></span> Benimde bir yanım #karadeniz Se #pepeçura ...
Media Removed
#karadenizliyiz “ diyenler bir el kaldırsın görelim 🏻‍♀️ Benimde bir yanım #karadeniz Se #pepeçura yı da çok iyi yaparım🤣🤦‍♀️ Acizane pepeçura tarifi ile mutlu geceler diliyorum 🏻‍♀️ Karadeniz ve yunanistan tatlısı olarak bildigim #pepeçura mayhoş tadiyla bu akşamın ... #karadenizliyiz “ diyenler bir el kaldırsın görelim 🙋🏻‍♀️🙌😅 Benimde bir yanım #karadeniz Se #pepeçura yı da çok iyi yaparım🤣😅🤦‍♀️🙌 Acizane pepeçura tarifi ile mutlu geceler diliyorum ❤️🙋🏻‍♀️ Karadeniz ve yunanistan tatlısı olarak bildigim #pepeçura 🍇🍇🍇mayhoş tadiyla bu akşamın favori tatlısı oldu 👌
🍇1.5 kilo kokulu siyah üzüm ( bahçe uzumu)
🍇1 su bardağı toz seker(arzuya göre fazlalastirabilirsiniz)
🍇1 su bardağı mısır unu (istenirse nişasta da olabilir ama illada mısır unu)
🍇Üzeri için kavrulmus fındık v.s
Üzümler iyice yıkanır🍇 tanelenir 🍇robotta Iyice çekilen üzümler kaynatılır🍇 süzülür 🍇
Mısır unu elenerek üzüm suyuna karıştırılır 🍇toz seker de ilave edip karıştırılarak muhallebi gibi pişirilir🍇 kaselere boşaltılır 🍇soğuyan tatlimiz üzerine fındık dökülüp🍇 servise sunulur 🍇afiyetler olsun🍇
Read more
Keyifli akşamlarrr Köfteli tarifler sevenlere duyuru bu lezzet kesinlikle kaçmaz yanına başka yemek yapmayın biraz lavaş ekmek yeşillik ayran tamamdır . Buyrun tarif @neff_el FIRINDA MİSKET KÖFTELİ SEBZELİ GÜVEÇ Malzemeler 500 gr kıyma (tuz karabiber ve pulbiber ile ... Keyifli akşamlarrr Köfteli tarifler sevenlere duyuru 🙊bu lezzet kesinlikle kaçmaz 😍 yanına başka yemek yapmayın biraz lavaş ekmek yeşillik ayran tamamdır 😌. Buyrun tarif
👏👏👏 👉 @neff_el

FIRINDA MİSKET KÖFTELİ SEBZELİ GÜVEÇ

Malzemeler
500 gr kıyma (tuz karabiber ve pulbiber ile harmanlayın)
2 adet patates
1 adet patlıcan
1 adet havuç
3-4 diş sarmısak
2 adet kırmızı dolmalık biber
5-6 adet yeşil sivri biber
1 tatlı k. Tuz , 1 tatlı k. Kekik, pulbiber ve karabiber
Salçalı sos için;
1 er yemek k. Domates ve biber salçası
Yarım çay b. Zeytinyağı
Yarım su b. Su

Yapılışı;

Kıyma baharatlar ile yoğurulur. Misketten biraz büyük toplar yapılır. Una bulanır , biraz zeytinyağı konmuş teflon tavada hafif kızartılır. Tüm sebzeler iri küpler halinde doğranır misket köfteler de dahil hepsi bir kapta karıştırılır. Baharatlar eklenir fırın kabına yayılır . Üzerine hazırlanan salçalı sos gezdirilir. Yağlı kağıt ile örtülür. Önceden ısıtılmış 180 C fırında 40-45 dk pişirilir. Afiyet olsun 💞 yapan arkadaşlarımızdan yorum bekliyoruz 🤗❤️
#mutfakgram #pasta #mavipembesunum #tart #tarifsunum #sunumgram #mukemmellezzetler #sunumgram #paylasim_platformu #kahvalti #lezzetli_tariflerle #cheesecake #sahanelezzetler #eniyilerikesfet #çikolata #sunumduragi #tatlı #tatli #salata #sunum #nefis #yemektarifleri #baklava #lezzetli #kek #lezzet #yemekrium #keşfet #tarif #kurabiye #salata #yemektarifleri #yemektakip
Read more
Kolik bílkovin?<span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏽 ••• To jest odvěkou otázkou, která každý den trápí tisíce lidí. Zatímco podrobnější ...
Media Removed
Kolik bílkovin?🏽 ••• To jest odvěkou otázkou, která každý den trápí tisíce lidí. Zatímco podrobnější zkoumání zdravé výživy je většině cvičenců cizí, o přesném množství bílkovin (a odkud je získat) jsou lidé schopni při pití proteinu na baru vést sáhodlouhé debaty. Obecný konsenzus ... Kolik bílkovin?💪🏽
•••
To jest odvěkou otázkou, která každý den trápí tisíce lidí. Zatímco podrobnější zkoumání zdravé výživy je většině cvičenců cizí, o přesném množství bílkovin (a odkud je získat) jsou lidé schopni při pití proteinu na baru vést sáhodlouhé debaty.
Obecný konsenzus zní, že necvičící člověk by měl jíst kolem 1,5 g na kg tělesné hmotnosti (k čemuž se bohužel většina populace nepřibližuje, a proto pak mají různé zdravotní problémy) a cvičící chlapák cca 2 g na kg.

Takové dělení je však pouze orientační a nepřesné. Které faktory tedy ovlivňují potřebné množství bílkovin?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
💪🏽1. Množství aktivní svalové hmoty:
Pokud zatím nemáte příliš svalů, tak extrémní dávky bílkovin nepotřebujete.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🎖2. Typ tréninku:
Je rozdíl mezi potřebou bílkovin u kardia, silového nebo kulturistického tréninku. Obecně platí: Čím větší objem tréninku (série x opakování), tím více bílkovin. Dalším faktorem je velikost odcvičených partií: Po tréninku bicepsů budete potřebovat méně bílkovin než po tréninku celých nohou.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
💉3. Množství testosteronu, který zvyšuje využitelnost bílkovin (spouští geny pro proteosyntézu): Jedinci s vysokým T (nad 25) budou moci užívat daleko více bílkovin ve stravě, aniž by pouze plýtvali penězi.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🍣4. Stravování: Nelze zapomínat, že bílkoviny jsou pořád energií, takže pokud omezujete ostatní makroživiny, musíte automaticky navýšit jejich množství. To bývá častým důvodem toho, proč lidé nefungují na low carb dietách (vyřadí sacharidy, ale nenavýší bílkoviny a tuky). ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Množství potřebných bílkovin se díky tomu může pro maximální tréninkové výsledky lišit od 1,5 až klidně do 3,3 g na kg tělesné hmotnosti (a ne, nezatěžuje to játra a ledviny viz článek na blogu). V rámci systému Performance training přitom výše zmíněné faktory zahrnujeme pod Váš somatotyp, který si jednoduše stanovíte, a pak zjistíte, kolik bílkovin byste měli cca konzumovat a z jakých zdrojů. Tyto informace, stejně jako vše další potřebné o bílkovinách najdete ve článku Makroživiny: Bílkoviny, který se otevře již ve druhém měsíci v odboji.
PS: Pamatujte, že budování svalové hmoty je pro tělo luxusem a musí pro ně tedy mít NADBYTEK bílkovin.
Read more
atv’nin Birce Akalay, Cansel Elçin ve Özlem Yılmaz’ı buluşturan iddialı dizisi ‘Ağlama Anne’nin ...
Media Removed
atv’nin Birce Akalay, Cansel Elçin ve Özlem Yılmaz’ı buluşturan iddialı dizisi ‘Ağlama Anne’nin çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Pazar günleri seyirciyle buluşacak olan Süreç Film imzalı dizinin ilk bölümünün Eylül sonunda ekrana gelmesi planlanıyor. Okul yıllarında yaşadığı ... atv’nin Birce Akalay, Cansel Elçin ve Özlem Yılmaz’ı buluşturan iddialı dizisi ‘Ağlama Anne’nin çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Pazar günleri seyirciyle buluşacak olan Süreç Film imzalı dizinin ilk bölümünün Eylül sonunda ekrana gelmesi planlanıyor.

Okul yıllarında yaşadığı tek gecelik eğlencenin bedelini hayatı boyunca ödeyen ve evlat katili olmakla suçlanan Alev ile ailesinin hikâyesini anlatan dizi, Esin Gök’ün yazdığı etkileyici senaryosuyla dikkat çekiyor. Feride Kaytan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu dizinin ‘Yıllar Sonra’ olan ilk ismi daha sonra ‘Ağlama Anne’ olarak değiştirildi.

Projede kullanılan aynı adlı şarkı nedeniyle bu değişikliğe karar verildiği ortaya çıktı. Dizi için 90’lı yıllarda Ajda Pekkan ve Selda Bağcan’ın yorumladığı, sözleri Sezen Aksu’ya müziği ise Yunan Georges Moustaki’ye ait olan ‘Ağlama Anne’ şarkısının telif haklarının satın alındığı öğrenildi. ‘Ağlama Anne’ dizisinde kullanılan şarkıyı ise aynı zamanda Süreç Film’in ‘Yeni Gelin’ dizisinde de Şirin karakterini oynayan şarkıcı Feride Hilal Akın seslendirdi. Akın’ın ‘Ağlama Anne’ yorumunu dinleyenlerin çok beğendiği konuşuluyor. (Medyatava/Birsen 
#BirceAkalay #CanselElçin #ÖzlemYılmaz #EkinMertDaymaz #SezinAkbaşoğulları #SelimBayraktar #turgaykantürk #hüseyinsoysalan #sezinakbasogullari #nihalkoldaş #semradinçer #AğlamaAnne
Read more
Videoda görmüş olduğunuz yer muhtemelen daha önce hiç duymadığınız Akçaköyü. Burdura bağlı Akçaköy Lavanta Deresi yakın zamanda adından sıkça bahsetirecek. Siz burayı şimdiden kayıt edin ve hala Lavantalar mis gibi kokarken burayı ziyaret edin. Burasının birde farklı bir ... Videoda görmüş olduğunuz yer muhtemelen daha önce hiç duymadığınız Akçaköyü.
Burdura bağlı Akçaköy Lavanta Deresi yakın zamanda adından sıkça bahsetirecek. Siz burayı şimdiden kayıt edin ve hala Lavantalar mis gibi kokarken burayı ziyaret edin.
🌸🌸 🌸
Burasının birde farklı bir hikayesi var. Bu bölgede yaşayan veteriner hekim Öztürk Sarıca ailesinden beş kişiyi kanserden kaybetmiş. O gün paranın hiç bir önemi olmadığını insanlığın doğayla olan bağlantısının zayıfladığından dolayı hem insanın hem doğanın kaybettiğini, birçok hastalığın bu sebeble meydana geldiğini düşünerek tüm maddi imkanlarını doğal bir köy kurmaya harcamış. Böylece Lisinia Doğa Projesi ortaya çıkmış. Hiçbir sosyal yardım almadan kanserle mücadele için pekçok farkındalık eğitimi vermiş.Sarı karpuz, pembe domates gibi ürünlerin tohumları çoğaltılıp çiftçiye dağıtımış. Yaralı yaban hayvanlarının tedavisi ve doğaya kazındırılması gibi pek çok proje hayata geçmiş.
🦅 🐺
Ekolojik tarım ve Burdur gölünün kurtarılması için çevreye daha az su ihtiyacı olan lavanta ekimi yapılmış.
Burdura gittiğinizde mutlaka Lisinia Doğa okuluna uğrayın @lisiniaozturk Öztürk abiyi dinleyin "ben burayı insanlar gelsin öğrensinler diye açtım herkesi bekliyorum selam ediyorum diyor." Elçiye zeval olmaz.
Sonuna kadar okuduysanız bir selamınızı alırım:)
💃@gezimanya modellik için teşekkür ederim.
Read more
<span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span> <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji2b50"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f337"></span>🌍<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f339"></span>🌎<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji2b50"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f339"></span>🔆<span class="emoji emoji1f4a1"></span>🔆"AKPARTİ BİZİM SEVDAMIZDIR"🔆<span class="emoji emoji1f4a1"></span>🔆<span class="emoji emoji1f49d"></span><span class="emoji emoji2b50"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f49d"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span><span class="emoji emoji1f52a"></span><span class="emoji emoji1f47a"></span>İT SÜRÜSÜ<span class="emoji emoji1f47a"></span><span class="emoji emoji1f52a"></span><span class="emoji emoji1f52b"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji2b50"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> <span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji2b50"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f337"></span>🌍<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f319"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f30f"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji2b50"></span><span class="emoji emoji1f319"></span> ...
Media Removed
🌍🌎🔆🔆"AKPARTİ BİZİM SEVDAMIZDIR"🔆🔆İT SÜRÜSÜ 🌍 Söylesem suç derler, söylemesem güç. Hainin kellesin almalı BEYLER! Namusa göz diken it sürüsünün, Mekanı kandile dalmalı BEYLER! Yirmi dört civanmert toprağa ... 💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥 🌹⭐🌙🌷🌍🌹🌙🌙🌙🌹🌎🌷⭐🌙🌹🔆💡🔆"AKPARTİ BİZİM SEVDAMIZDIR"🔆💡🔆💝⭐🌙💝🌹🔫🔪👺İT SÜRÜSÜ👺🔪🔫🌹⭐🌙🌹
🌷⭐🌙🌷🌍🌹🌙🌙🌙🌹🌏🌷⭐🌙 Söylesem suç derler, söylemesem güç.
Hainin kellesin almalı BEYLER!
Namusa göz diken it sürüsünün,
Mekanı kandile dalmalı BEYLER!
✨✨✨✨✨✨
Yirmi dört civanmert toprağa düştü.
Hazanın nişanı yaprağa düştü.
Şehidin al kanı bayrağa düştü.
Haine korkuyu salmalı BEYLER!
✨✨✨✨✨✨
Vatanın ekmeğin yiyen şerefsiz!
İhanet gömleğin giyen şerefsiz!
Bölelim bu yurdu diyen şerefsiz!
Keserim dilini kesmeli BEYLER!
✨✨✨✨✨✨
Kardeşçe yaşadık onca asırı.
Birlikte kurduk biz köşkü kasırı.
Çalışır insanım elde nasırı.
Et ile tırnak bir kalmalı BEYLER!
✨✨✨✨✨✨
Yurdumun dört yanın ahlarla kaplı.
Yüreğim yanıyor bir hançer saplı.
Sakarya, Menderes, Küçüksu, Zaplı.
Yaraya merhemi çalmalı BEYLER!
✨✨✨✨✨✨
19 EKİM 2011 ADAPAZARI
NOT: 24 VATAN EVLADININ ANISINA...
💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥 ~[Hüseyin KABA/(korkutata25)]~ Osmanlı Akıncı Bülent -(OAKINCI70NL)-
-(GÖNÜLDOSTLARI)-
💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥 💝⭐🌙💝🌍🌹🌙🌙🌙🌹🌎💝⭐🌙🔫🔪👺"İT SÜRÜLERİ"👺🔪🔫⭐🌙💝 💝⭐🌙💝🌍🌹🌙🌙🌙🌹🌏💝⭐🌙
Yurdumu hedef almış dağın itleri
Kalleşçe pusu kurup canlar yakıyor
Yatağında uyur iken polis şefleri
Sinsi sinsi eve girip kurşun sıkıyor ✨✨✨✨✨✨
Bu şerefsizleri bulmalı teker teker
Bıçak kemiğime dayandı artık yeter
Katranı kaynatmakla olurmu şeker
Cinsine tükürdüklerim cinsine çeker ✨✨✨✨✨✨
Düşmanla el ele kurulmakta tuzaklar
Sonları yakınlaştı er geç yok olacaklar
Türk malı ANKA ile yakın olur uzaklar
Bu raunt ta itler son kez kuduracaklar
✨✨✨✨✨✨
Pislik yaratıkları koyduk adam yerine
Milletim sabrettikçe indi bıçak derine
PKK kıçımızda diyerek, gerine gerine
Pislik bulaştırdılar Ülkemin meclisine ✨✨✨✨✨✨✨✨
Pişmiş kelle misali sırıtmakta suratlar
Bu pislikleri ancak Türk Milleti paklar
Dağ,taş,köşe,bucak,tutulacak savaklar
Her deliğe girilip hepsi yakalanacaklar ✨✨✨✨✨✨✨✨
İt sürüsü ülkemde bulamayacak gelecek Türk ordusu teröristin sonunu getirecek
Yıllar yılı çektiğimiz bu ızdıraplar bitecek
Türk milleti yeniden mutluluğa erecek... 💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥
-(29.07.2015)-
~[BÜLENT ARKAN]~
OSMANLI AKINCI BÜLENT -(OAKINCI70NL)-
-(GÖNÜLDOSTLARI)-
Read more
Birçok mail aldım, görüşmeler yaptım. Hepsinde “ben kötü bir anne miyim” kaygısı vardı. Çünkü ...
Media Removed
Birçok mail aldım, görüşmeler yaptım. Hepsinde “ben kötü bir anne miyim” kaygısı vardı. Çünkü hiçbir şey hayallerimizdeki gibi olmuyordu. Sahi ne hayal etmiştik biz? Mis kokulu bebeğimiz beşiğinde mışıl mışıl uyuyacaktı. Biz onun melek gibi uyuyuşunu izlerken huzuru bulacaktık. ... Birçok mail aldım, görüşmeler yaptım. Hepsinde “ben kötü bir anne miyim” kaygısı vardı. Çünkü hiçbir şey hayallerimizdeki gibi olmuyordu.
Sahi ne hayal etmiştik biz?
Mis kokulu bebeğimiz beşiğinde mışıl mışıl uyuyacaktı. Biz onun melek gibi uyuyuşunu izlerken huzuru bulacaktık. Uyanınca hiç sorunsuz emecek, ek besinlere geçtiyse güzel güzel yemeğini yiyecekti. Yüzü gözü yoğurt olmasına rağmen etrafın kirlenmesi bizim hiç umurumuzda olmayacaktı. Onun bu şirin görüntüsün fotoğrafını çekip, sosyal medya hesaplarımızda “güzelliğimi yoğurda borçluyum” yazarak paylaşacaktık.
Sonraa ona özene bezene aldığımız oyuncaklarla oturup sakin sakin nasıl oyunuyor izleyecektik. Yavrumuz oyununu oynarken biz kitabımızı okuyacaktık. Arada bir kafamızı kaldırıp yavrumuza bakacak “ayy ne güzel oynuyor, ne tatlı” diye düşünüp yüzümüzde tatlı bir tebessüm kitabımıza geri dönecektik.
Yavrumuz için yağsız, tuzsuz, şekersiz ama leziz mi leziz yemekler yapmanın peşine düşecek, bu yemekleri ise bir gün kuş, bir gün tavşan, bir gün çiçek şeklinde tabaklar hazırlayarak sunacaktık. O da iştahla yiyecekti tabi. Bir de bu süslü tabakların resmini çekip sosyal medya hesaplarımızda paylaşacak, eşimiz dostumuzdan alkışları toplayacaktık.
Tuvalet alışkanlığı kazanma sürecinde biz de kakalara el sallayacak, diğer kakalara selam gönderecektik.
Onun için aldığımız güzel kıyafetleri, gönlümüzce giydirecek, parkta bahçede evde, hatta leğenin, sepetin, berenin içinde fotoğraflarını çekecektik. Eee tatlı yavrumuza da leğenin içinden gülümsemek düşecekti.
Yeni doğan bebek oyuncakla oynamıyor, laftan sözden anlamıyor, sürekli ağlıyor, aralıksız emmek istiyor ya da emmeyi reddediyordu. Süt bir türlü gelmiyor, gelse de acıyan meme uçlarıyla emzirmek çok zor oluyordu. Herkesin bir göğsünden emzirirken diğer göğsünden sütler akarken senin niye sütün gelmiyordu! Ya da keyif vermiyordu. İyi anne değil miydik yoksa!
Yalnız değilsin o duvara ben de çarptım! Ruhumu yaraladım, yaralarımı bebek kokusuyla sardım…
Birlikte büyümek güzel, birlikte keşfetmek güzel, birlikte denetimlemek öğrenmek güzel... Bazen tek ihtiyacımız içimizde bize fısıldayan anne ve dikkate almamız gereken yegane akım ise doğal ebeveynlik...
Read more
Ultra Trail du Mont Blanc. Kısaca #UTMB Dünya Patika Koşu Zirvesi. Bir tür Olimpiyat. 96 ülke canlı ...
Media Removed
Ultra Trail du Mont Blanc. Kısaca #UTMB Dünya Patika Koşu Zirvesi. Bir tür Olimpiyat. 96 ülke canlı yayın yapıyor. Her patika koşanın hayali. puan verilen yarışlardan puan toplayarak koşulan bir zirve. Aldığın puanlarla hak kazanman yetmiyor. Bu sadece başvuru hakkın için. Sonra kura ... Ultra Trail du Mont Blanc. Kısaca #UTMB Dünya Patika Koşu Zirvesi. Bir tür Olimpiyat. 96 ülke canlı yayın yapıyor. Her patika koşanın hayali. puan verilen yarışlardan puan toplayarak koşulan bir zirve. Aldığın puanlarla hak kazanman yetmiyor. Bu sadece başvuru hakkın için. Sonra kura çekiliyor. Şans da gerek. Kurallar, koşullar, çok katı zor ve değişken. Geçen sene OCC56km bitirdim. #CCC #101km için başvurdum, kurada da çıktım, gidiyorum. Mont-Blanc etrafında Courmayeur’den Chamonix’ye varmak için şu gördüğünüz parkurda 6100mt kazanımlı 101km için 26saat 30dk limit var. Ara noktalarda da zaman limiti var. Tüm kategorilerde toplam 48 Türk sporcu ile yeni bir rekor katılım var. Fotoları kaydırıp inceleyin ltf. 31 Ağustos’da alacak olduğum starta 6 gün kaldı. Her yarış her seferinde her adımda bambaşka bir tecrübe. Bana bütün el veren, destek veren, yol gösteren nice koşan arkadaşımın hakkı ödenmez. Hayalini kurdurttular, öğrettiler, cesaret verdiler. Heyecanlıyım. Antrenmanların hakkını veremediğim bir sene oldu. Bunların önemi yok. Bahane de değil asla. Yola çıkmanın, başlamanın önemini biliyorum. İlk 55km akıllı, sakin, dingin bir St. Bernard olarak anavatanı Champex-Lac’a varıp geceyi bir Baykuş gibi yaşayarak o deli Flegere tırmanışına güçlü varmayı istiyorum. O zaman finişe 26 saat 29dk gibi gelirim. Ha öncesinde kaçırdım mı verilen süreyi, o zaman tıpış tıpış döner otele Annemi alır, finişe gelen bütün arkadaşlarımı anlı şanlı karşılarım. Yaşadığım kadarını cepte kar sayarım. Hayatta en büyük güç kaybetmeyi, durdurulmayı ve yenilmeyi bilmek. Korkmuyorsun yaşamaktan, engel olmuyor bu endişeler sana. Finişi görürsen de kendini bi şey sanmıyorsun böylece. İnsan ve hayat dağ gibi. Her çıkışın bir inişi var. Ve çıkış ne kadar zorsa iniş de kolay değil. Hiçbir şeyi az/hor görmeyecek çok da şeeetmeyecksin. Ama UTMB 176km startı gördüğüm en etkileyici start! Profile link koydum bakın, tüyler diken diken kopar yani. Kalbim pırpır. Geçen sene ekstrem hava koşulları oldu, bu sene dağ insaf eylesin. En çok geceyi koşarak yaşamak istiyorum! Karnım kelebekler içindeyse, yaşamaya hazırım. Hepimize sağlıklı finiş olsun! @utmbmontblanc #koşyoncakoş 🍀
Read more
Günün Lezzeti<span class="emoji emoji1f352"></span> <span class="emoji emoji1f352"></span>Vişne Reçelli Brioche<span class="emoji emoji1f352"></span> Brioche: Bir çeşit Fransız ekmeğidir. Hamuru son derece ...
Media Removed
Günün Lezzeti Vişne Reçelli Brioche Brioche: Bir çeşit Fransız ekmeğidir. Hamuru son derece yumuşak olan ekmek çeşidi, sade yapılabildiği gibi kuru üzüm ,reçel ve çikolata parçaları ilave edilerek de pişirilebiliyor. Dün sevgili @aydanustkanat ın sayfasında bu muhteşem lezzeti ... Günün Lezzeti🍒
🍒Vişne Reçelli Brioche🍒
Brioche: Bir çeşit Fransız ekmeğidir. Hamuru son derece yumuşak olan ekmek çeşidi, sade yapılabildiği gibi kuru üzüm ,reçel ve çikolata parçaları ilave edilerek de pişirilebiliyor.
Dün sevgili @aydanustkanat ın sayfasında bu muhteşem lezzeti görünce hemen denemek istedim..Tadını anlatmakla olmaz ,mutlaka pişirip ,ılık ılık fırından çıkınca tatmanız lazım.👌👌Biz bayıldık.İnanılmaz leziz oldu..İçine taze pişirdiğim vişne reçeli çok ama çok yakıştı.Tarif için çok teşekkürler @aydanustkanat 💙🌺💙
🍒Vişne Reçelli Brioche 🍒
4 su b.un(+1 su b.un)
4 yumurta
100 gr.tereyağ veya tereyağlı becel
3 y.k.bal
1 çay k.tuz
1 küçük paket toz maya
1/2 su b.süt
1 tatlı k.vanilya
İçi İçin
1 kase vişne reçeli tanesi
Üzeri için
File Badem
🍒Unu karıştırma kabının içine koyup,ortasını havuz gibi açın ve mayayı ,tuzu,balı ,vanilyayı ve sütü ekleyin.Sonra iyice karıştırın.Daha sonra içine yumurtaları ekleyip,iyice yoğurun.(ele yapışan bir hamur olacak)Hazırladığınız hamuru 30 dak mayalandırın.
🍒Daha sonra yumuşak yağı içine ekleyip,tekrar yoğurun ve üzerini örtüp,1 saat mayalanmaya bırakın.
🍒Mayalanan hamuru tezgahin üzerine alıp,bir un ilavesiyle tekrar yoğurun.Sonrada minik bezeler hazırlayıp,yuvarlak şekilde açın ve içlerine 1 tatlı k.vişne reçeli koyup,kapatın.(ben hamurun yarısını büyük dikdörtgen rulo ekmek yaptım,yarısınıda tek tek Brioche lar olarak hazırladım.)
🍒Hazırladığınız Brioche ların üzerine yumurta sarısı sürüp,file badem serpip,190 derece fırında kızarana kadar 25 dak kadar pişirim.Fırından çıkan Brioche larınızın üzerine hafifçe pudra şekeri serpip,servis edin.🍒
🍒Orjinal tarif için @aydanustkanat 💙🍒💙
#brioche #vişnelibrioche #vişneliçörek #çörek #aydanustunkanat #un #hamurişi #homechef #homecook #foody #foodblogger #feedfeed #f52grams #photography #likes4like #likeforfollow #sanaemanetannetarifleri #becel #tereyağlıbecel #fransızmutfağı #frenchpatisserie #french #eniyilerikesfet #mutfakdamutfak #myooenkitchen #onthetable #bynurlu #nurlununtarifleri #nurlumutfakta
Read more
Poslední měsíc byl pro mě poměrně hektický, kdy po 2 týdnech stresů po spuštění nového systému PT ...
Media Removed
Poslední měsíc byl pro mě poměrně hektický, kdy po 2 týdnech stresů po spuštění nového systému PT následovalo 11 dní v New Yorku, postavených na very high-inflammation diet (lívance, cheesecaky, francouzské toasty, hamburgery, hranolky, Shake Shack, hot dogy (na Den nezávislosti povinnost) ... Poslední měsíc byl pro mě poměrně hektický, kdy po 2 týdnech stresů po spuštění nového systému PT následovalo 11 dní v New Yorku, postavených na very high-inflammation diet (lívance, cheesecaky, francouzské toasty, hamburgery, hranolky, Shake Shack, hot dogy (na Den nezávislosti povinnost) a Corony na denní bázi viz fotky) a denním chození desítek kilometrů pěšky (které to sice částečně vyvažovaly, ale na druhou stranu bylo energie a času na trénink minimum). Času na trénink bylo opravdu minimum a proto se k tomu krásně hodila 1. fáze Hypertrophy specializace, která v sobě kombinuje 4 typy tréninku pro nabírání svalové hmoty, současně však stojí na naprostém tréninkovém minimalismu.
Ten jsem vzal s povděkem a zatímco běžný člověk by se v tomto období na cvičení vykašlal, já si celou fází krásně prošel. Ne na každý trénink se mi chtělo (např. šílené super-série dřepů nebo masochistický poslední trénink mrtvého tahu, který jsem odcvičil v den odletu v Mexickém fitku drogového kartelu), od toho ale přesně tréninkové protokoly jsou:
Dávají Vašemu životu řád a povinnost. Donutí Vás cvičit i to, k čemu byste se normálně nedokopali. Není totiž těžké odcvičit svůj dobře vymyšlený trénink ve dny, kdy se cítíte skvěle, k výsledkům ale vedou hlavně všechny ty dny, kdy se Vám nechce a flákáte to. A tady právě vidím největší výhodu nového systému PT:
Na rozdíl od minulosti Vám nedá vydechnout a každý měsíc Vás pěkně za ruku vede stále dál a dál. Postupně Vám dávkuje informace v krátkých článcích, mapuje Váš progres a nutí Vás pokračovat. Protože nikdy nevíte, co bude čekat za dalšími dveřmi. A každý měsíc je to velká sranda!
Pro veřejnost spouštíme tento týden, stále však pouze v případě vyjádření zájmu přes email.
Read more
Çocuktum, ufacıktım Top oynadım, acıktım Buldum yerde bir erik Kaptı bir Ala Geyik Geyik kaçtı ...
Media Removed
Çocuktum, ufacıktım Top oynadım, acıktım Buldum yerde bir erik Kaptı bir Ala Geyik Geyik kaçtı ormana Bindim bir ak doğana Doğan, yolu şaşırdı Kaf Dağından aşırdı Attı beni bir göle Gölden çıktım bir çöle Çölde buldum izini Koştum, tuttum dizini Geyik beni görünce Düştü ... Çocuktum, ufacıktım
Top oynadım, acıktım
Buldum yerde bir erik
Kaptı bir Ala Geyik
Geyik kaçtı ormana
Bindim bir ak doğana
Doğan, yolu şaşırdı
Kaf Dağından aşırdı
Attı beni bir göle
Gölden çıktım bir çöle
Çölde buldum izini
Koştum, tuttum dizini
Geyik beni görünce
Düştü büyük sevince
Verdi bana bir elma
Dedi, dinlenme, durma
Dağdan yürü, kırdan git
Altın Köşke çabuk yet
Seni bekler ezeli
Orda dünya güzeli
Bin yıllık çile doldu
Bunu dedi, kayboldu
Yedim sırlı elmayı
Gördüm gizli dünyayı
Gündüz oldu, geceler
Ak sakallı cüceler
Korkunç devler hortladı
Cinler, cirit oynadı
Kesik başlar yürürdü
Saçlarını sürürdü
Bir de baktım, melekler
Başlarında çiçekler
Devlere el bağlıyor
Gizli gizli ağlıyor
Kılıcımı çıkardım
Perileri kurtardım
Kurtardığım periler
Adım adım geriler
Kanadını açardı
Selam verir, kaçardı
Az, uz gittim, dolaştım
Altın Köşke ulaştım
Bir kapısı açıktı
Öteki kapanıktı
Kapalıyı açarak
Açığa vurdum kapak
At önünde et vardı
İt, ot yemez ağlardı
Otu ata yedirdim
Eti ite yedirdim
Açtım bir elmas oda
Dev şahı uykuda
Gördüm, kestim başını
Dedim, Ey dev nerede
Nerede Dünya Güzeli
Dedi, Elinde eli
Döndüm, baktım. Bir Kırgız
Elbiseli güzel kız
Durmuş, bakar yanımda
Şimşek çaktı canımda
Güldü, dedi, Türk Beyi
Tanıdın mı geyiği
Kimse, beni bu devden
Alamazdı. Ancak sen
Kaya deldin, dağ yardın
Geldin, beni kurtardın
Ah o imiş anladım
Sevincimden ağladım
Dedim, Turan Meleği
Türkün yüce dileği
Yüz milyon Türk bu anda
Seni bekler Turanda
Haydi, çabuk varalım
Karanlığı yaralım
Sönük ocak canlansın
Yoksul ülke şanlansın
İndik, iti okşadık
At sırtına atladık
Geçtik nice dağ, kaya
Geldik Demirkapıya
Kapanması, çok yıldı
Açıl! dedim, açıldı
Yol verince gizli yurt
Aldı bizi Bozkurt
Kaf Dağından geçirdi
Türk Eline getirdi
Ziya Gökalp
Read more
İstediğim Hayat "6. Bölüm" <span class="emoji emoji2198"></span><span class="emoji emoji2b07"></span><span class="emoji emoji2199"></span> "Artık ilkellik ve sıradanlık gibi çok bilmiş kavramlar anlam ...
Media Removed
İstediğim Hayat "6. Bölüm" "Artık ilkellik ve sıradanlık gibi çok bilmiş kavramlar anlam ifade etmemeye başlıyor. Çünkü daha 50 yıl öncesinde yaşananlar bunlar. Onlar yaşadıysa benim yaşamamda ne gariplik var? Ben tarla eksem, inek sağsam, ağaç evim olsa, bir köyde komşularımla ... İstediğim Hayat "6. Bölüm"
↘⬇↙
"Artık ilkellik ve sıradanlık gibi çok bilmiş kavramlar anlam ifade etmemeye başlıyor. Çünkü daha 50 yıl öncesinde yaşananlar bunlar. Onlar yaşadıysa benim yaşamamda ne gariplik var? Ben tarla eksem, inek sağsam, ağaç evim olsa, bir köyde komşularımla geçinsem, kışın el işleriyle uğraşsam, örgüler gibi, yediğim et çiftliğimden olsa, kayığımla balığa çıksam, meyvem sebzem binbir güçlükle yetiştirdiğim bahçemden olsa, çocuklarım yalınayak topraklarda koşup oynasa; kendi oyuncağını kendi yapsa, akşam olduğunda sobanın yandığı bir odada, bilgi alışverişi yapsak, diyaloğa girsek.. ne olur yani?
Kime ne zararı var? Ben yaşamamış mı olurum akşamları erken yatıp, gece dışarıda bir klüpte dans etmesem? Yada bir restorantta yemek yemesem aç mı kalmış olurum evimin, emeği üzerinde mis gibi yemekleriyle. Yada evimde ağırladığım akrabalarım, arkadaşlarımla sosyalleşmiş olmaz mıyım? Bu yaşamın içindeyken başka şehirlere yada ülkelere gidemez miyim?
Sorular çok basit. Güç var ise yaşamak için başlangıç içinde "Hayat buna izin vermiyor " cümlesi yerine "ben birseylerden fedakarlık edebilir miyim?" dediğimiz gün belki bahsettiğim hayatı yaşayabiliriz toplum olarak.. mutlu bir toplum olacağından hiç şüphem yok, en azından şu zamana kıyasla...
Bir zamandan sonra hayallerini anlatmak anlam ifade etmemeye başlıyor. Hatta yapamazsın edemezsin veya ilgisiz bakışlar da şevkini kırıyor. İşte o yüzden yaşayıp göstermek en güç verici özelliktir. Eğer yaşadıklarımdan kendinde birşey bulan varsa, zaten örnek bulacaktır karşısında ve ona gayreti için destek olacaktır..."
Adam, herkesin bu hayatla içli dışlı olamayacağını biliyor. Herkes kırsalı yaşasa, şehirlere kim bakacak? Bu bahis, içinde bir kırıntı yaşatanlara gelsin. "Emekli olunca topraklarıma dönerim" gibi hayatı erteleyici bir temenniyle yaşayanlara gelsin...
Unutmayalım ki, yarınla ilgili bir sözleşmemiz yok. O yüzde yaşadığımız ânın kıymeti uçsuz. Sanki sonmuş gibi, ancak yaşarken uçsuz...
Read more
Arkadaşlar video 2 bölümden oluşuyor🏻 yapanlara kolay gelsin ve afiyet olsun🏻 ___________________________________ Açma 2 büyük fırın tepsisi için Malzemeler 2 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket yaş maya (42 gram) veya 1 paket İnstant kurumaya ... Arkadaşlar video 2 bölümden oluşuyor☝🏻 yapanlara kolay gelsin ve afiyet olsun👌🏻
___________________________________
Açma

2 büyük fırın tepsisi için
Malzemeler
2 su bardağı ılık süt
1 su bardağı ılık su
1 su bardağı sıvı yağ
1 paket yaş maya (42 gram) veya 1 paket İnstant kurumaya
2 yemek kaşığı şeker
1,5 tatlı kaşığı tuz
2 yumurta beyazı hamura ve sarısı açmaların üzerine
1 çay kaşığı pekmez üzeri için
1 kg un + 1 su bardağı un
Üzerlerine sürmek için yaklaşık 100 gr tereyağı
Yapılış
Öncelikle ılık süt, ılık su şeker tuz yumurta beyazı sıvı yağ maya karıştırın. Daha sonra yavaş yavaş unu ekleyerek yumuşak hamur yoğuralım. Hamur çok yumuşak olması lazım yani hafiften ele yapışmalı!
Yoğrulan hamuru üzerini kapatıp yaklaşık 45 dakika mayalandırın. Mayalanan hamuru mandalina büyüklüğünde ben 30 adet beze çıkardım.
Bezelerin üzerlerine birer parça tereyağı bırakın. Sonra üzerlerini streç folyo ile kapatalım ki kurumasın. İlk yaptığımız bezeyi elimizle açalım. Tezgaha biraz sıvıyağı sürerseniz daha kolay açılır. Açtığımız açmaları tekrar rulo yapıp açma şekli veya düğüm yapın. tüm bezeleri bu şekil yapıp 2 tepsiye yerleştirelim üzerine ayırdığımız yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı pekmez karıştırıp üzerlerine sürüp mayalandıralım. Ben çabuk mayalanması için bir tepsiyi fırında 50 derecede alt üst ayarda 10-12 dakia mayalandırdım daha sonda derecesini 200 verip pişirdim. Veya normal 30 dakika tepside mayalandırın. Fırında çıktıktan sonra üzerine 5 dakika bir bez ile kapatıp daha sonra afiyetle yiyebilirsiniz👌🏻
Dikkat edilmesi gereken noktalar:
1-malzemeler oda sıcaklığında olmalı
2-süt el yakmayacak sıcaklıkta olacak yoksa hamur kabarmaz
3-hamur yumusak hafif ele yapışan bir kivamda olacak
4-hamur üzeri ıyce ortulerek mayalanmasi için yaklaşık 30 40 dk dinlendirilmeli
5-hamur sekil verildikten sonra 15 20 dk da tepside mayalandırıp daha sonra fırına verilmeli vakti olmayanlar fırınınin ayarını 50 dereceye getirerek bu işlemi yapabilirler
Read more
Hayırlı geceler @neff_el ellerinize sağlık 🤗 ️bugün oğlumun Doğum günüydü pastasını sizlere de fikir olsun diye (biraz aburcubur sevdiği için bu şekilde süsledim ) yaparken videoya aldım kreması gerçekten nefis her istediğiniz tatlıda kullanabileceğiniz türden ÇİLEKLİ KREMALI ... Hayırlı geceler @neff_el ellerinize sağlık 🤗 ❤️bugün oğlumun Doğum günüydü pastasını sizlere de fikir olsun diye (biraz aburcubur sevdiği için bu şekilde süsledim 🙊 ) yaparken videoya aldım kreması gerçekten nefis her istediğiniz tatlıda kullanabileceğiniz türden😍
ÇİLEKLİ KREMALI YAŞPASTA
Malzemeler
Pandispanyası için; (Türk kahvesi fincanı ölçümüz)
5 adet yumurta
5 fincan şeker
1 fincan ılık su
4 buçuk fincan un
1 fincan kakao
Yumurtanın akı ve sarısı birbirinden ayrılır şekerin yarısı akına yarısı sarısına verilir ayrı kaplarda çırpılır . Yumurtanın akı ters çevirince akmayacak kıvama gelene dek çırpılır ve dikkat edin içine yumurta sarısı kaçmasın yoksa köpürmez . Sarısının içine su ilave edilir ve kuru malzemeler de elenerek eklenir karıştırılır . Yumurtanın beyazı da harca söndürmeden tahta kaşık veya spatula yardımı ile yavaş yavaş eklenerek yedirilir . Kullanılacak kalıp orta boy bi kalıp olması yeterli . Önceden ısıtılmış 180 c fırında yaklaşık 35-40 dk kapağı açılmadan pişirilir kürdan ile içi pişmiş mi test edilir pişmişse fırından alınır üzeri örtülü en az iki saat dinlendirilir (vaktiniz yoksa bekletmeyin ama pandispanya beklyince daha güzelolur)
Beyaz kreması İçin;
4 su b. Süt
2 yemek k. Un
3 yemek k. Nişasta
1 adet yumurta sarısı
4 yemek k. Tozşeker , hepsi tencereye alınır biraz çırpılır karıştırmayı bırakmadan pişirilir . Kaynayınca bir iki dakikada kapatılır , ve eğer istenirse altı kapatıldıktan sonra 80 gr kadar beyaz çikolata ilave edilir ben kattım çok yakışıyor . Hafif ik ısısı çıkınca
Yarım paket krema , 1 pk kremşanti , 1 pk vanilya eklenir mikser ile 6-7 dakika çırpılır kremamız hazır . Buzdolabında soğuması İçin dinlendirin .
Üzerindeki ÇİKOLATALI kısım İçin ganaj yapıyoruz
Yarım pk krema (100 ml) ocağa alınır ısıtılır kaynamasına yakın henüz kaynamadan ocaktan alınır
1 pk 80 grlık bitter çikolata
1 pk 80 grlık sütlü çikolata kremaya ilave edilir karıştırılır.
Bu malzemeler ile istediğiniz şekli vererek Harika pastalar yapabilirsiniz . Ara katlarda çilek parçacikolata ve fıstık drajeleri kullandım sizler de istediğiniz meyve ile şenlendirebilirsiniz . Afiyet olsun yapan arkadaşlarımızdan yorum bekliyoruz 🤗
Read more
AK Parti 13 yıl sonra girdiği bir seçimden iktidar olarak çıkamadı. Partileri yüzde 41 oy alarak ...
Media Removed
AK Parti 13 yıl sonra girdiği bir seçimden iktidar olarak çıkamadı. Partileri yüzde 41 oy alarak birinci çıkmasına rağmen, AK Parti'ye gönül verenler sonucu acı ve gözyaşlarıyla karşıladı. Şu tabloya bakar mısınız? HDP yüzde 10 barajını yedi düvelin yardımıyla geçmeyi başarı sayıyor! ... AK Parti 13 yıl sonra girdiği bir seçimden iktidar olarak çıkamadı. Partileri yüzde 41 oy alarak birinci çıkmasına rağmen, AK Parti'ye gönül verenler sonucu acı ve gözyaşlarıyla karşıladı.

Şu tabloya bakar mısınız?

HDP yüzde 10 barajını yedi düvelin yardımıyla geçmeyi başarı sayıyor! CHP bir önceki seçimlere göre puan kaybetmesini zafer olarak duyuruyor. Hale bakın ki yüzde 41 oy alan AK Parti seçmeni kan ağlıyor.
Davası ümmet olanın, derdi de böyle büyük oluyor işte!

Sakın bir kaç puanlık oy için ağladıklarını düşünmeyin çünkü, kendilerini ağlatan bir seçimin kaybı değil. Onlar, yenilgi yenilgi büyüyen zafere inanmış bir davanın fertleri. Göklerden gelen değiştirilemez karara kader diyerek iman etmişleri "oy için ağlayanlar" diye küçümserseniz yanılgıya düşersiniz.

Niye ağlıyorlar biliyor musunuz?
Çünkü Filistin ağlıyor. Gazze, Ramallah, Kudüs, El Halil, Beytüllahim ağlıyor.
Çünkü Somali ağlıyor. Çünkü Mısır, Irak, Suriye, Arakan ağlıyor. Lübnan, Ürdün, Yemen, Doğu Türkistan ağlıyor... Dünyanın tüm mazlum müslümanları günlerdir ellerini semaya açmış, dualarla arşı titretiyor, "Türkiye bize sahip çıkan tek ülke. Son umudumuz AK Parti. Onu elimizden alma Allah'ım" diyerek ağlıyordu.
Türkiye'deki kardeşleri yıllardır ateş ırmaklarında yakılan o mazlumların son umudu ellerinden kaydı diye ağlıyor. Onların hıçkırıklarına eşlik ediyor. "İktidara geldiğimizde onları Esad'a geri göndereceğiz" diyen Kılıçdaroğlu ile Bahçeli'nin insafsızlığına terkedilen iki milyon Suriyeli'nin çaresizliğine ağlıyor... Ağlaması gereken onlar değil sizlersiniz oysa ki.. Onlar mazlumların savunucularına, siz zalimlere ve zalimlerin dostlarına oy verdiniz. Onlar Mursi'nin dostlarına, siz Sisi'nin "kan kardeşleri"ne oy verdiniz. Onlar "kardeşçe yaşayalım" diye barış masasına oturanlara, siz "terör yeniden hayat bulsun" diye PKK yandaşlarına oy verdiniz.

Onlar "Yeni şehitler gelmesin, şehit anneleri artmasın" diyenlere, siz 40 bin şehidin katillerine oy verdiniz. Onlar Yasin Börü ve arkadaşlarına, siz Yasin Börü ve arkadaşlarının katillerine oy verdiniz.

Onlar Kur-an'ı Kerim'i okullara yeniden getirenlere, siz Kur'an-ı Kerim'i okullardan kaldırma sözü verenlere oy verdiniz.
Read more
-Bu hayatta,ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak.Yapamıyorsan,boşuna ...
Media Removed
-Bu hayatta,ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak.Yapamıyorsan,boşuna enerjini tüketme,yapabilenler yapsın.Yapıyorsan,dünyanın en şanslı insanlarından birisin, dilini ısır,kimseye söyleme.-Sevdiğin insanlar bul.İşlerini onlarla yapmanın ... -Bu hayatta,ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabiliyor musun ona bak.Yapamıyorsan,boşuna enerjini tüketme,yapabilenler yapsın.Yapıyorsan,dünyanın en şanslı insanlarından birisin, dilini ısır,kimseye söyleme.-Sevdiğin insanlar bul.İşlerini onlarla yapmanın yollarına bak.Hayat ‘yap,et,çalış,başar’la geçiyor ve bu maraton çok sevdiklerinle geçerse,iş yapmamış,sürekli aşk yapmış olursun.-Birkaç kişinin elini sıkı sıkı tut.Onların dertleriyle dertlen,mutluluklarıyla uç, dediklerine kulak ver.Onları kaybetme.-Kendini onunla bununla karşılaştırma.Başkalarının kriterlerine göre seçim yapma.O zaman başkalarının gideceği yerlere gidersin.Oralarda ne işin var?Senin yolun başka.Yokuşların başka.-Her gün oku.Her şeyi oku. Ağaç olmak nasıldır, Van Gogh olmak nasıldır, İkinci Dünya Savaşı’na katılmış olmak nasıldır? Öğren. Bir gün hepsi, bir yapboz gibi,birleşip sana inanılmaz gerçekleri gösterecek.-Kızlar zekadan, çalışıp başarandan ve espriden hoşlanır.Erkekler güzellikten, edadan ve huzurdan hoşlanır. Öyle ol.-Hayat alışkanlıklarla yürüyor.Bir şeyi iyi yapmak istiyorsan hemen alışkanlık haline getir.Alışkanlıksa tekrarla oluyor.O yüzden alışkanlıklarına çok dikkat et.Neyi alışkanlık yaparsan, hayatın ondan oluşacak unutma. “-Kızlar! Güzel mi güzel bir kadın olduğunuzda, kendi atınız olsun. Kendi paranızı kendiniz kazanın, onu şakır şakır harcayın. Böylece ayrılıklarla, boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz. Atınızı kimse altınızdan alamaz. Dörtnala başka yere gidebilirsiniz.” -Erkekler! Yakışıklı mı yakışıklı bir erkek olduğunuzda, kadınlara, çocuklara ve hatta birbirinize asla el kaldırmayın. O güç, güç değil. Kaba kuvvet o. Korkudan kaynaklanır. Kaybetme korkusundan.Ve kimseyi avucunuzda sıkarak elinizde tutamazsınız.Tam tersi, avucu apaçık tutacaksınız.-Her gün şükret. Teşekkürü dualarından asla eksik etme.Teşekkür kadar insana iyi gelen şey yoktur. Bir şey istemekten, dilemekten bile iyidir. Sıcacık yapar ruhunu. ‘Bendeki bana yeter, hatta artar bile’ dünyanın en güzel felsefesidir.-Sevdiklerine bıkıp usanmadan, seni seviyorum, seni çok seviyorum de. Hatta sen ne yaparsan yap, kim olursan ol çok seveceğim de. #nilkaraibrahimgil #paylaşayım #dedim
Read more
Hayırlı akşamlar herkese. Anneciğimin çocuklukta bana reçeli sevdiren nefis kayısı reçeli ile ...
Media Removed
Hayırlı akşamlar herkese. Anneciğimin çocuklukta bana reçeli sevdiren nefis kayısı reçeli ile merhaba demek istedim. Denerseniz benimle de paylaşın olur mu? Kayısı Reçeli İçin Malzemeler 1 Kilo Kayısı 18 Yemek Kaşığı Toz Şeker 2 Yemek Kaşığı File Badem 1/2 Tatlı Kaşığı Tereyağ Kayısı ... Hayırlı akşamlar herkese. Anneciğimin çocuklukta bana reçeli sevdiren nefis kayısı reçeli ile merhaba demek istedim. Denerseniz benimle de paylaşın olur mu?

Kayısı Reçeli İçin Malzemeler

1 Kilo Kayısı
18 Yemek Kaşığı Toz Şeker
2 Yemek Kaşığı File Badem
1/2 Tatlı Kaşığı Tereyağ

Kayısı Reçeli Nasıl Yapılır ?

Kayısılar yıkanır ve dilimlenir.
Bademleri alınır. Kırılıp içleri çıkartılır ve sıcak suda bekletilerek kabukları soyulur.
Dilimlenen kayısılar tencereye alınır.
Üzerine şeker ilave edilerek bir gece buzdolabında bekletilir.
Ertesi sabah bademler ilave edilerek ateşe alınır ve orta ateşte kaynamaya bırakılır.
Kaynamaya başlayınca üzerindeki köpükleri alınarak tereyağ ilave edilir.
Reçelin olduğunu anlamak için bir tabağa bir kaşık alıp soğumaya bırakılır.
Reçel etrafa yayılmıyorsa pişmiş demektir.
Altı kapatılır.

Püf Noktası 1: Tereyağ köpürmesini engelleyecek olup sizi tencere başında beklemekten kurtaracaktır 🙂
Püf Noktası 2: Reçel yapacağımız kayısılar sert olanlardan olmalı

#recel #kayısı #kayisireceli #jar #food #foodie #foodporn #sonyfoodphotography
Read more
30 <span class="emoji emoji1f388"></span> #xxx #mybirthday #szulinapommmm <span class="emoji emoji263a"></span>️<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 Sok mindent írhatnék, de ezúttal inkább csak köszönetet ...
Media Removed
30 #xxx #mybirthday #szulinapommmm 🏻 Sok mindent írhatnék, de ezúttal inkább csak köszönetet mondok. A Családomnak, a Barátaimnak, az ismerőseimnek, Nektek, Mindenkinek, akik akár többet, akár kevesebbet is, de hozzátettetek az elmúlt 30 évemhez, vagy épp elvettetek belőle...bármit. ... 30 🎈 #xxx #mybirthday #szulinapommmm ☺️🙏🏻
Sok mindent írhatnék, de ezúttal inkább csak köszönetet mondok.
A Családomnak, a Barátaimnak, az ismerőseimnek, Nektek, Mindenkinek, akik akár többet, akár kevesebbet is, de hozzátettetek az elmúlt 30 évemhez, vagy épp elvettetek belőle...bármit.
MINDEN MOMENTUMÁRA szükség volt ennek a 3 évtizednek ahhoz, hogy ott tartsak, ahol most vagyok.
Ami egy igazán jó “hely”. Tudom, hogy a legjobb, ahol lehetek. Soha életemben nem voltam még ennyire fáradt, kimerült, de egyidőben ezzel tengernyi tervvel, új célokkal, ambíciókkal teli, és boldog sem! ☺️Azért, mert talán minden túlzás nélkül kijelenthetem, hogy MINDENEM megvan, amit ennyi idős koromra kislányként elképzeltem. “Csak” a CSALÁDOMAT emelném ki egyedül. Azt a szövetséget, ami nélkül semmi lennék, ami által MINDEN lettem.
KÖSZÖNÖM, HOGY VAGYTOK!
...viszont nem tudlak megnyugtatni Titeket, mert NAGY terveim vannak, amiért ahogyan már megszokhattátok tőlem iszonyatosan sokat fogok dolgozni, menni előre, és nem nyugodni, amíg meg nem valósulnak!
Szóval HELLO 30, Ági vagyok, és már vártalak 😉🙏🏻
Read more
Mi lesz, ha elbukok? Mi lesz, ha hibát vétek?🤷🏻‍♀️ * Mindnyájunk életében eljönnek megmérettetések. ...
Media Removed
Mi lesz, ha elbukok? Mi lesz, ha hibát vétek?🤷🏻‍♀️ * Mindnyájunk életében eljönnek megmérettetések. Megmérettetések, ahol győzedelmeskedhetünk- bekerülhetünk a hőn áhított főiskolára, egyetemre, kaphatunk akkora ötöst számonkérésre, mint ide Kamcsatka, lefuthatjuk azt ... Mi lesz, ha elbukok? Mi lesz, ha hibát vétek?🤷🏻‍♀️
*
Mindnyájunk életében eljönnek megmérettetések.
Megmérettetések, ahol győzedelmeskedhetünk- bekerülhetünk a hőn áhított főiskolára, egyetemre, kaphatunk akkora ötöst számonkérésre, mint ide Kamcsatka, lefuthatjuk azt a félmaratont, elsők lehetünk versenyeken.🏅
Megmérettetések, ahol a kimenetelek közt a mindent elsöprő győzelem mellett benne van a hiba elkerülhetetlen lehetősége.
Bárki elbukhat és bárkit érhet kudarc és ennek gondolatától sokan félünk.
Félünk, hogy nem felelünk meg annak, amit célul tűztünk ki. Félünk, hogy ha nem A Terv teljesül, akkor bizonyára valami "rosszabb", valami "ismeretlen" fog.👤
*
Arra invitálom minden sorstársamat, lépjünk ki együtt abból, hogy mindez csak fekete-fehér, igen és nem lehet.
A világ tele van igazán súlyos tragédiákkal- azt hiszem, erre szükségtelen példát hoznom és ezek bekövetkezte olyan, mely valóban kétségbeesésre adhat okot. Azok, melyekről most mi beszélünk- egy sikertelen vizsga, egy kihagyott érettségi utáni év (vagy nem az elsőnek választott helyre bekerülés), egy jogosan feladott verseny egyike sem az.🙅🏻‍♀️
*
Ódzkodunk és tartunk tőle, hogy nem felelünk meg magunknak és a környezetünknek, pedig minden egyes "hiba" és "bukás" egy lehetőséget ad.
Egy vadonatúj kaput nyit meg, amely egyrészt akár vezethet eredeti célunkhoz is, csak egy hosszabb úton, amit mi magunk építünk meg.
MI döntjük el, mi lesz azon az úton. Megkapunk egy olyan utat, amin tovább menetelhetünk, ahol felfedezhetünk sokkal többet, mint mások. Egy utat, ami lehet végül valami sokkal jobbat ad, mint eredetileg akartuk volna.
Egy utat, amin ha végigmegyünk, sokkal👆🏻 többek és sokkal erősebbek leszünk, mint annak előtte. *
Hajlamosak lennénk azt hinni, ha nem az "egyik" kimenetel teljesül, akkor minden más rossz. Pedig valójában akkor lesz rossz, ha hagyjuk, hogy rossz legyen. Persze, ha engedjük, hogy meghatározzon és hogy ezáltal bukottnak érezzük magunkat- hogyne. Ellenben, ha hisszük, hogy mindez okkal történt és mindez egy lehetőséget ad, hogy többé váljunk, akkor sokkal nagyobb győztessé válhatsz, mint valaha remélted volna. 💪🏻
Read more
Es selâmun Aleyküm değerli takipçi kardeşlerim️Uzun aradan sonra yine beraberiz.Umarım yine pratik ve güzel tarifler vermeye devam ederim.Bugün kü paylaşacağım tarifi üç yıl önce paylaşmıştım.Deneyenlerin pişman olmayacağı bir tarif🏻Ayrıntılı izlemek için youtube ... 🍃🌹🍃Es selâmun Aleyküm değerli takipçi kardeşlerim❤️❤️❤️Uzun aradan sonra yine beraberiz.Umarım yine pratik ve güzel tarifler vermeye devam ederim.Bugün kü paylaşacağım tarifi üç yıl önce paylaşmıştım.Deneyenlerin pişman olmayacağı bir tarif👌🏻Ayrıntılı izlemek için youtube kanalıma bakabilirsiniz.Sevgiler...
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
🌹Allah’ım,Selâm sensin;selâmet de ancak sendedir. 🌹🌹🌹HADİS-İ ŞERİF
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️ 🍥MİSKET POĞAÇA🍥 📝MALZEMELER
🍥1 su bardağı süt
🍥125 gr tereyağı
🍥1 poşet toz krem şanti
🍥1 çorba kaşığı instant maya
🍥1 paket kabartma tozu
🍥1 çay kaşığı tuz
🍥1 yumurta (beyazı içine sarısı üzerine)
🍥Aldığı kadar un(4 su bardağı kadar) İÇİ İÇİN:
🍥Krem peynir ÜZERİ İÇİN:
🍥Susam YAPILIŞI: Derin bir kabın içine tereyağı,ılık süt,krem şanti,maya,kabartmatozu eklenir ve el ile mıncıklanır☺️Ardından azar azar un eklenir.un eklerken tuzda ilave edilir.yumuşak ele yapışmayan bir hamur elde edilince un ekleme işi biter.Yarım saat hamur dinlendirilir🍥Dinlenen hamur ikiye bölünür,tezgah üzerinde açalır.çay bardağı veya pasta kalıbı ile hamur keselir.içlerine bir çay kaşığı kadar krem peynir koyulur.ağzı kapatılıp el içinde yuvarlanır🍥yağlı fırın kağıdı serili tepsiye dizelir,üzerine yumurta sarısı sürülür.Susam serpilir.Önceden ısıtılmış fırında 200 derecede kızarana kadar pişirilir. 🍥🍥🍥AFİYET OLSUN...
NOT:Ben tart kalıbında yaptım piştikten sonra servis tabağına bütün olarak yerleştirdim.minik minik yaptığım için adını misket poğaça koydum☺️
#aysegultekinerhamurisi
Read more
Hayırlı akşamlar <span class="emoji emoji1f60a"></span> Sabah mis gibi tel tel ayrılan açma yapmak isteyenler var mı🤩 Mayalı tariflerden ...
Media Removed
Hayırlı akşamlar Sabah mis gibi tel tel ayrılan açma yapmak isteyenler var mı🤩 Mayalı tariflerden açıkçası biraz korkarım hele açma hiç denememiştim bile ama bu tarif okadar basit ve okadar güzel olduki mutlaka burada da paylaşmak istedim. Kaydedin beğenin sabah hemencecik yapın Tel ... Hayırlı akşamlar 😊
Sabah mis gibi tel tel ayrılan açma yapmak isteyenler var mı🤩
Mayalı tariflerden açıkçası biraz korkarım hele açma hiç denememiştim bile😅 ama bu tarif okadar basit ve okadar güzel olduki mutlaka burada da paylaşmak istedim. Kaydedin beğenin sabah hemencecik yapın😊
Tel Tel Ayrılan Açma😋
📌2 su bardağı süt
📌1 çay bardağı sıvı yağ
📌1 yaş paket yaş maya
📌3 yemek kaşığı şeker
📌1 yemek kaşığı tuz
📌2 yumurta beyazı içine sarısı üzerine
📌Sürmek için 1 paket margarin (ben teremyağ kullandım )
2 su bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı şeker bir tavada ılıtılır. İçine yaş maya konularak maya eritilir. Sıvı karışım ne soğuk okacak ne sıcak el yakmayacak şekilde olmalı.
Sonrasında tuz yumurta beyazı aldığı kadar un yumuşak hafif ele yapışan bir hamur elde edilene kadar yoğurulur.
Hamur 4 eşit parçaya bölünür ve her parça servis tabağı büyüklüğünde açılarak üzerine 25 er gram tereyağ iyice sürülür. Toplam 100 gram tereyağ açılan hamurların üzerine yayılır. Hamurlar 2şer 2şer üst üste konulur ve rulo yapılır. Hazırlanan 2 rulo üzeri örtülerek mayalanmaya bırakılır. Mayalanmaya işlemi tamamlandıktan sonra hazırlanan rulolar kıvrılıp kopartılarak açma şekli verilir. Açmaların üzerine yumurta sarısı sürülüp çörekotu serpilir yarım saatte bu şekilde mayalandırılır. Ben bi tepsiye dizmiştim çok yayılıdı 2 tepside daha rahat pişer. Açmalar 180 derecede üzerleri kızarana kadar pişirilir. Afiyet olsun 😊
#cay_saati_tariflerim #foodgasm #mutfakbecerileriniz #tarifimcahideye #mucizetatlar #mukemmellezzetler #feedfeed #paylasim_platformu #gulunsectikleri #sahanelezzetler #gorsellezzetler #mutfakdamutfak #cheflerintarifleri #cucina #lezzetrium #yemekrium #lezzetlitariflerle #foodiegram #duygululezzetler #lezzetli_tariflerle #kakulelimutfak #favorilezzetler #instafood #like4like #foodpic #foodgasm #feedfeed #foodpics #follow4follow
Read more
 #Repost @hayatcafe ・・・ El Açması Ev Baklavasını kim sevmez<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f60b"></span> <span class="emoji emoji2764"></span>️ Malzemeleri 2 Oda sıcaklığında ...
Media Removed
#Repost @hayatcafe ・・・ El Açması Ev Baklavasını kim sevmez ️ Malzemeleri 2 Oda sıcaklığında yumurta 1 Çay bardağı süt (ılık) 1 Çay bardağı su 1 Çay bardağı sıvıyağ 2 Yemek kaşığı sirke Çay kaşığının ucuyla tuz 1 Buçuk çay kaşığı kabartma tozu Aldığı kadar un Yaklaşık 4 su ... #Repost @hayatcafe
・・・
El Açması Ev Baklavasını kim sevmez❤️😋
❤️ Malzemeleri

2 Oda sıcaklığında yumurta
1 Çay bardağı süt (ılık)
1 Çay bardağı su
1 Çay bardağı sıvıyağ
2 Yemek kaşığı sirke
Çay kaşığının ucuyla tuz
1 Buçuk çay kaşığı kabartma tozu
Aldığı kadar un Yaklaşık 4 su bardağı,kullandığım bardak ölçüsü 250 ml)
❤️
İç Malzemesi

2 Su bardağı ufalanlanmış ceviz
Açmak için yeterince mısır nişastası
❤️Üzeri için:

200 gr tereyağ
1 Çay bardağı sıvıyağ
❤️Baklava Şerbeti İçin:

5 Su bardağı su (kullandığım bardak ölçüsü 200 ml)
4 Su bardağı şeker
Ben eni 25* Boyu 30 ölçülerinde dikdörtgen tepsi kullandım.
❤️
❤️Cevizli Ev Baklavası Hazırlanışı:

Un hariç,hamur için gerekli tüm malzemeler bir kapta güzelce karıştırılır.
Unu azar azar,kontrollü olarak ilave edilerek,ele yapışmayan,yumuşak bir hamur yoğrulur.
Ele yapışmayı kestiğinde un ilave etmeyi bırakın.Verdiğim un ölçüsünden birkaç yemek kaşığı daha fazla eklemeniz gerekirse ekleyin.Yumuşak ama ele yapışmayın,elastik bir hamur olmalı.
Hamuru çok çok iyi yoğurun ve 1 saat üzeri nemli bezle kapatarak bekletin,dinlendirin.
Bu sırada cevizlerini hafif dişe gelecek büyüklükte,robottan geçirin,ve kenarda bekletin.
Dinlenen hamuru eşit iki parçaya ayırın.Sonra ilk parçayı 20 bezeye,diğer parçayıda 20 bezeye ayırın.Toplamda 40 beze olmalı.Bezeleri açacağınız kadarını alın,diğerlerinin üzerini nemli bezle örtülü tutun,yok sa kabuk bağlıyor ve hamurunuz güzel açılmıyor.
Bir kaba nişasta doldurun hamuru açarken kullanacağız.Tepsinizide yağlayın.
İlk bezeyi alın ve nişastaya arkalı önlü batırın ve yemek tabağı büyüklüğünde açın.Açarken çok az daha nişasta serpebilirsiniz.Açtığınız bezeyi kenarı koyun ve üzerine her yerine gelecek şekilde nişasta serpin ve elinizle yaydırın. Ne çok nede az,her yerine gelecek şekilde nişasta serpin.Sonra 2 ci bezeyide arkalı önlü nişastaya bulayın ve tabak büyüklüğünde açıp.ilk açtığınız hamurun üzerine kapatın.3 cü ve 4 cü bezeleride aynı şekilde nişasta bulayın ve açın,aralarına nişasta serpip,üst üste yerleştirin.Yani toplamda 4 açılmış,üst üste,konmuş hamur olmalı.
Sonra bu 4 üst üste konuş hamuru ,nişasta serperek tepsi büyüklüğünde açın.Açabildiğiniz kadar ince açın ve tepsiye yerle
Read more
El Açması Ev Baklavasını kim sevmez<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f60b"></span> <span class="emoji emoji2764"></span>️ Malzemeleri 2 Oda sıcaklığında yumurta 1 Çay bardağı ...
Media Removed
El Açması Ev Baklavasını kim sevmez ️ Malzemeleri 2 Oda sıcaklığında yumurta 1 Çay bardağı süt (ılık) 1 Çay bardağı su 1 Çay bardağı sıvıyağ 2 Yemek kaşığı sirke Çay kaşığının ucuyla tuz 1 Buçuk çay kaşığı kabartma tozu Aldığı kadar un Yaklaşık 4 su bardağı,kullandığım bardak ... El Açması Ev Baklavasını kim sevmez❤️😋
❤️ Malzemeleri

2 Oda sıcaklığında yumurta
1 Çay bardağı süt (ılık)
1 Çay bardağı su
1 Çay bardağı sıvıyağ
2 Yemek kaşığı sirke
Çay kaşığının ucuyla tuz
1 Buçuk çay kaşığı kabartma tozu
Aldığı kadar un Yaklaşık 4 su bardağı,kullandığım bardak ölçüsü 250 ml)
❤️
İç Malzemesi

2 Su bardağı ufalanlanmış ceviz
Açmak için yeterince mısır nişastası
❤️Üzeri için:

200 gr tereyağ
1 Çay bardağı sıvıyağ
❤️Baklava Şerbeti İçin:

5 Su bardağı su (kullandığım bardak ölçüsü 200 ml)
4 Su bardağı şeker
Ben eni 25* Boyu 30 ölçülerinde dikdörtgen tepsi kullandım.
❤️
❤️Cevizli Ev Baklavası Hazırlanışı:

Un hariç,hamur için gerekli tüm malzemeler bir kapta güzelce karıştırılır.
Unu azar azar,kontrollü olarak ilave edilerek,ele yapışmayan,yumuşak bir hamur yoğrulur.
Ele yapışmayı kestiğinde un ilave etmeyi bırakın.Verdiğim un ölçüsünden birkaç yemek kaşığı daha fazla eklemeniz gerekirse ekleyin.Yumuşak ama ele yapışmayın,elastik bir hamur olmalı.
Hamuru çok çok iyi yoğurun ve 1 saat üzeri nemli bezle kapatarak bekletin,dinlendirin.
Bu sırada cevizlerini hafif dişe gelecek büyüklükte,robottan geçirin,ve kenarda bekletin.
Dinlenen hamuru eşit iki parçaya ayırın.Sonra ilk parçayı 20 bezeye,diğer parçayıda 20 bezeye ayırın.Toplamda 40 beze olmalı.Bezeleri açacağınız kadarını alın,diğerlerinin üzerini nemli bezle örtülü tutun,yok sa kabuk bağlıyor ve hamurunuz güzel açılmıyor.
Bir kaba nişasta doldurun hamuru açarken kullanacağız.Tepsinizide yağlayın.
İlk bezeyi alın ve nişastaya arkalı önlü batırın ve yemek tabağı büyüklüğünde açın.Açarken çok az daha nişasta serpebilirsiniz.Açtığınız bezeyi kenarı koyun ve üzerine her yerine gelecek şekilde nişasta serpin ve elinizle yaydırın. Ne çok nede az,her yerine gelecek şekilde nişasta serpin.Sonra 2 ci bezeyide arkalı önlü nişastaya bulayın ve tabak büyüklüğünde açıp.ilk açtığınız hamurun üzerine kapatın.3 cü ve 4 cü bezeleride aynı şekilde nişasta bulayın ve açın,aralarına nişasta serpip,üst üste yerleştirin.Yani toplamda 4 açılmış,üst üste,konmuş hamur olmalı.
Sonra bu 4 üst üste konuş hamuru ,nişasta serperek tepsi büyüklüğünde açın.Açabildiğiniz kadar ince açın ve tepsiye yerleştirin.(devamı yorumda
Read more
<span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏻 Sarılmaktan utanıyor musun? Benim kişisel alanım var. Yanağımı öpme, el sıkışalım. Gel öpüşür ...
Media Removed
🏻 Sarılmaktan utanıyor musun? Benim kişisel alanım var. Yanağımı öpme, el sıkışalım. Gel öpüşür gibi yapıp havayı öpelim. Acaba beni yanlış anlar mı? Sarılmak ki! Araya hava boşluğu giremeyecekmiş gibi... Yeryüzündeki her şeyin silinmesini sağlayan, altından duyguların şırıl ... 💪🏻
Sarılmaktan utanıyor musun? Benim kişisel alanım var. Yanağımı öpme, el sıkışalım. Gel öpüşür gibi yapıp havayı öpelim. Acaba beni yanlış anlar mı?

Sarılmak ki! Araya hava boşluğu giremeyecekmiş gibi... Yeryüzündeki her şeyin silinmesini sağlayan, altından duyguların şırıl şırıl aktığı bir köprü kurduran... Biliyoruz. Ne kadar sürerse sürsün, kim olursa olsun köprüler sele meydan okuyamayıp yıkılırlar. Yeryüzünün türlü bıkkınlıkları hep kalır.

Bu akşam Anadolu'da en sevdiğim kabartmalardan birini paylaştım. 😙
Büyük Hitit kralı IV. Tudhaliya koruyucu tanrısı Şarruma tarafından kucaklanıyor. Biz pek göremiyoruz. Tabii zamanla Yazılıkaya'daki bu kabartmalar doğal tahribata uğradılar. Keşfeden Charles Texier sanırım son şanslı kişilerdendi. Her detayı net görebilmişti. Neyse!
Bir kral da olsanız... Dünya üstünüze gelebilir. 😄 Savunmasız hissedebilirsiniz. Tanrı, melek, hayalet, anne, sevgili, dost ne derseniz deyin. Şarruma'nıza doğru koşun. Bırakın sarsın! 😌
Bence sahnede sıradan bir koruma jesti yok. İç içe geçmişler. Baktıkça o güveni hissediyorum.
Yazılıkaya'daki B Odası'na dar bir geçitle ulaşılır. Burası ayrı, özel bir ibadet odası. Anıların biriktirildiği, "Tudhaliya Müzesi" gibi bir yer... =======================================
Yazılıkaya is a Hittite rock sanctuary located near Hattuša. It consists of two open-air chambers surrounded by natural rock formations. Chamber B is accessible via a narrow passage and it was probably a memorial chapel for Tudhaliya IV, dedicated by his son Šuppiluliuma II at the end of the 13th century BCE. The scene in which the god Sharruma holds King Tudhaliya in his embrace is one of the most beautiful relief in this sanctuary. As understood from the testament of Hattusili I, the embrace was a gesture signifying honour and protection. We may also admire the mastery of the calligraphic outlines, which were the strong point of the Hittite sculptors. The pyramidal composition is very successful. The figures rest on a rhythmic horizontal line, achieved by the alignment of upturned shoes.
Read more
 #ebèd Tarhonyás gombás-csirkemell paprikás jó sok friss petrezselyemmel, savanyított zöld ...
Media Removed
#ebèd Tarhonyás gombás-csirkemell paprikás jó sok friss petrezselyemmel, savanyított zöld paradicsommal, kapribogyóval. Az ilyen klasszikus egytálételek biztonsági okokból (nehezen számolhatóak) sokaknak rendre kikerülnek a diétás-étrendből, mert “nem tűnik” #alakbarát ... #ebèd Tarhonyás gombás-csirkemell paprikás jó sok friss petrezselyemmel, savanyított zöld paradicsommal, kapribogyóval.😋
Az ilyen klasszikus egytálételek biztonsági okokból (nehezen számolhatóak) sokaknak rendre kikerülnek a diétás-étrendből, mert “nem tűnik” #alakbarát -nak.😸🤷🏼‍♀️
Pedig legyen szó akár egy hosszú távú életmódváltásról, akár konkrét testsúlycsökkentő diétáról, az ilyeneknél is az 1️⃣összetevők, az 2️⃣elkészítés módja és az 3️⃣elfogyasztott mennyisèg számít.
Íme nèhàny általános tanács, amit ha beépítetek a főzési rutinotokba👩🏼‍🍳, továbbra is nyugodtan fogyaszthattok ilyen ételeket, nem kell mindig roston húst és zöldsèget enni rizzsel😉
✨csökkentsd a felhasznált zsír mennyisègét: a hagymàt pl vizen is kiválóan meg lehet dinsztelni👌🏻
✨a hús legyen zsírszegèny, pl csirke/pulykamell, soványabb marha/sertés, pl karaj
Már ezzel a 2 fenti dologgal is JELENTŐSEN meg tudod fogni a zsírokból származó extra energiát, de itt van mèg nèhány tipp:
✨fehér lisztes tészták - jelen esetben tarhonya - helyett lehet már kapni JOBB beltartalmi értèkkel rendelkező pl teljes kiőrlésű/köleses/egyèb reform verziókat, nekem a @szafi_fitt tészák a kedvenceim😍
✨mindig tegyèl valami extra zöldsèget az ételbe: tudom, a magyar ragaszkodik a klasszikus receptekhez, de hidd el, pl a gomba vagy a zöldbab semmit nem fog rontani az étel èlvezeti értékén, mègis kalóriaszegényen és rostdúsan emeli az étel össz tömegét
✨az ilyen “kevert” egytálételeknèl (ahol egyben van a #szénhidrát + #fehérje , tehát pontosan nem tudod külön lemérni az egyes makrokat) tarsd be a dèli étkezésnél a 2 maréknyi szabályt: ennyi ~ fedezi a dèlben szükséges energiamennyisèget és elkerülöd a túlevést.
Ezek természetesen nagyon általános tanácsok, de szerintem egy kezdő/tanácstalan életmódváltó már ezekkel is el tud indulni.🙏🏻😃
▫️
▫️
▫️
#szponzoralttartalom #ehezesmentes_karcsusag_szafival #szafifree #tészta #tarhonya #glutenmentes #ebédtipp #fitnessblogger #ikozosseg #mutimiteszel #mutimiteszel_fitt #mik #magyarig #magyarinsta #magyarinstaközösség #instahun #instahunig #életmód #életmódváltás #egészségeséletmód #diéta #numbava #numbavatipp #paprikascsirke #tudatostáplálkozás #egyensúly
Read more
Hicri Takvime göre yeni gün akşam ezanı ile başlar ve akşam ezanı ile biter. Önce gece yaşanır sonra ...
Media Removed
Hicri Takvime göre yeni gün akşam ezanı ile başlar ve akşam ezanı ile biter. Önce gece yaşanır sonra gündüz. Onun için perşembe akşamına cuma gecesi deriz. Dolayısıyla Yeni yıla girmiş bulunmaktayız. Hepinizin hicri yılını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Hicri yeni yılımız ... Hicri Takvime göre yeni gün akşam ezanı ile başlar ve akşam ezanı ile biter. Önce gece yaşanır sonra gündüz. Onun için perşembe akşamına cuma gecesi deriz. Dolayısıyla Yeni yıla girmiş bulunmaktayız. Hepinizin hicri yılını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Hicri yeni yılımız ve Muharremi Şerif ayımız mübarek olsun...
________________________________
Peygamber Efendimiz bir hadîs-i şerîfinde buyurdu ki: "Bir kimse, Muharrem ayının ilk günü [ya'nî hicrî yılbaşında], aşağıdaki duâyı 3 defa okursa, Allahü teâlâ o kimseyi, gelecek Muharrem ayına kadar bütün belâlardan emîn kılar." Şeyh Şihâbüddin-i Sühreverdî'den menkûldür ki: "Her kim bu duâyı aşûre günü üç kerre okursa ölümden de emîn kılınır. Zîrâ o sene ölümü mukadder olan kimseye, bu duâyı bu veçhile okumak nasip olmaz. (Hâmiş)
________________________________
"Bismillâhirrahmânirrahîm.
Elhamdü lillahi Rabbil-âlemîn. Ves-salâtü ves-selâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme Entel-Ebediyyül-Kadîm. El-Hayyül-Kerîm. El-Hannânül-Mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün, es'elüke fîhel'ısmete mineş-şeytânir-racîm, ve evliyâihi, vel-avne alâ hâzihin-nefsil-emmâreti bis-sûi vel-iştigâle bimâ yukarribünî ileyke ya Kerîm, yâ zel-celâli vel-ikrâm, bi-rahmetike yâ erhamer-râhimîn. Ve sallallahü ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve Ehli beytihî ecmaîn."
________________________________
Meâl: "Besmele", "hamd" ve "salavat"dan sonra, "Ey Allah'ım! Sen Ebedî ve Kadîmsin [Kendinden evvel hiçbir varlık olmayan], varlığı, hayâtı devâmlı olan, kullarına keremi ziyâde, merhameti, ni'metler bağışlaması sonsuz, yalnız Sensin Allahım!

İşte bu yeni yıldır ki, ben, bu yıl boyunca, huzûrundan kovulmuş şeytândan korumanı ve dâimâ kötülüğü emreden nefsime gâlip olmam için yardımını ve beni Sana yaklaştıran işlerle meşgûl olmamı Senden dilerim ey celâl ve ikrâm sâhibi Allahım. Ey merhametlilerin en merhametlisi, rahmetinle muâmele eyle. [Sonunda tekrâr salevât-ı şerîfe var]." "Nüzhetü'l-mecâlis" bildirildiğine göre bir kimse böyle derse, şeytân: "Biz bu kişiden ümîdi kestik" der ve Allahü teâlâ ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.
#yeniyıl
Read more
Sziasztok! Úgy érzem ideje őszintének lennem… Először is köszönöm azoknak, akik nem követtek ...
Media Removed
Sziasztok! Úgy érzem ideje őszintének lennem… Először is köszönöm azoknak, akik nem követtek ki annak ellenére, hogy már hónapok óta nem sikerült egyetlen inspiráló posztot sem megosztanom. Szerettem naplóként használni a profilomat, habár recepteket sosem osztottam meg, jó volt ... Sziasztok! Úgy érzem ideje őszintének lennem… Először is köszönöm azoknak, akik nem követtek ki annak ellenére, hogy már hónapok óta nem sikerült egyetlen inspiráló posztot sem megosztanom. Szerettem naplóként használni a profilomat, habár recepteket sosem osztottam meg, jó volt visszanézni a kajapakkjaimat, mert úgy éreztem jó úton haladok. Imádtam feljárni, mert egy csomó olyan emberkét követek, akik nagyon motiválóak és szuper recepteket, tapasztalatokat osztanak meg. Arról nem is beszélve mennyi hasznos dolgot tanulhat tőlük az ember. Imádtam a szebbnél szebb fotókat, ami engem is arra ösztönzött, hogy főzőcskézzek. Cseppet sem bánom, hogy a fitnesz láz engem is magával ragadott.
Viszont már egy jó ideje minden megváltozott. Nem akarok arról beszélni mennyire mocsok dolog a depresszió. Elvesztettem egy olyan munkát, amit nagyon szerettem, jöttek a falási rohamok a lustaság aztán sok ígéret, hogy újrakezdem. Az ilyen lelkesedések nem tartottak sokáig. Minden alkalommal egyre mélyebbre süllyedtem. Már nem akartam feljönni és látni a sok szép kaja fotót, a fitnesz videókat, mert csak arra emlékeztettek mennyire elhanyagoltam magam. Oda jutottam ahonnét indultam és a gyors kajákba meg a lustaságban kerestem a boldogságot. Ne kövessétek el ezt a hibát! Egyetlen egy munkahely se ér ennyit! Soha ne magatokat büntessétek mások hülyesége végett! Már nagyon bánom, hogy ennyire könnyedén feladtam, amikor ez az életmód rengeteg sok mindent adott nekem. Új barátokat - tapasztalatokat szereztem, egészséges és fitt lehettem az már csak bónusz volt, hogy mindezek mellett jól éreztem magamat a bőrömben. Szeretnék újra boldogan a tükörbe nézni és legfontosabb szeretnék egészséges lenni. Szóval itt vagyok megint és bombázlak titeket a kajapakkos képeimmel. Az edzés lesz az orvosságom, mert igen is van kiút a depresszióból! Minden csak akarat kérdése! Legyen szép napotok! Puszi😘
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span> Ő a másik szem, mely átlát a felhőkön, a másik fül, mely a szél zúgásán is túl hall. Egy kis rész belőlem, ...
Media Removed
Ő a másik szem, mely átlát a felhőkön, a másik fül, mely a szél zúgásán is túl hall. Egy kis rész belőlem, amely a tengerig elér. Ahogy a lábamnál pihen, amint a legkisebb mosolyomra farkcsóválással válaszol, s a fájdalmas pillantás, ha nélküle indulok el, ezerszer elmondta már, hogy egyedül ... ❤ Ő a másik szem, mely átlát a felhőkön, a másik fül, mely a szél zúgásán is túl hall. Egy kis rész belőlem, amely a tengerig elér. Ahogy a lábamnál pihen, amint a legkisebb mosolyomra farkcsóválással válaszol, s a fájdalmas pillantás, ha nélküle indulok el, ezerszer elmondta már, hogy egyedül értem él. Talán bele is betegszik az aggodalomba, amikor nincs velem, hogy gondoskodjon rólam. Amikor rossz vagyok, könnyen megbocsát. Amikor mérges vagyok, addig mókázik, míg meg nem nevettet. Ha boldog vagyok, örül ő is. Ha bolond vagyok, nem neheztel érte. Amikor elégedett vagyok, ő is büszke magára. Nélküle nem lennék önmagam. Vele erőm teljében vagyok. Ő maga a hűség. Általa tanultam meg, mi az odaadás. Általa ismertem meg a titkos nyugalmat és békességet. Megtanított figyelni olyan dolgokra, amelyeket korábban észre se vettem. Amikor térdemre teszi a fejét, elmúlnak az emberi fájdalmaim. Ha mellettem van, megvéd a sötétségtől és a világ más ismeretlen dolgaitól. Megígérte, hogy várni fog rám... akármeddig... akárhol - ha szükségem lesz rá. És én tudom, hogy szükségem lesz - ahogy mindig is volt.
Read more
Kamarádství - jedna z nejdůležitějších věcí v životě člověka. Přeci jen, člověk je tvor společenský. ...
Media Removed
Kamarádství - jedna z nejdůležitějších věcí v životě člověka. Přeci jen, člověk je tvor společenský. Někteří lidé ve vašem životě budou znamená tolik, že bude těžké si život představit bez nich. Časem však někdo z nich může překročit hranici kamarádství a stát se člověkem, který vám přínásí ... Kamarádství - jedna z nejdůležitějších věcí v životě člověka. Přeci jen, člověk je tvor společenský. Někteří lidé ve vašem životě budou znamená tolik, že bude těžké si život představit bez nich. Časem však někdo z nich může překročit hranici kamarádství a stát se člověkem, který vám přínásí radost pouhým slovem. Zamilovat se je tak lehké.. 👀

Láska je složitý pocit. Člověka náplní štěstím... Někdy se ale štěstí promění v zlost, naštvání. Láska je složitý pocit, no přesto se stále zamilováváme a doufáme, že to štěstí, které láska poskytuje, zůstane navždy. ❤️ Je to krásný pocit. Neustále přemýšlet o člověku, co vás naplňuje štěstím jen jeho samotným bytím. Je to jako droga, na které se člověk stane závislý - odvyknout si je však těžké. 😖

Odmítnutí je jako odříznutí přísunu té tak důležité substance. Smutek a zlost nastoupí nedlouho poté a mozek je celý zaplaven jen těmito emocemi. Srdce však jen tak nezapomíná.. ukládá vzpomínku na milovaného dlouhá léta. A i když si přeje mozek zapomenout, srdce neoblomně vzpomíná dál. 💭

Časem se zlost a smutek rozkládá a člověk si uvědomí, že vzpomínat na dobré časy je lepší, než být stále naštvaný. Lítost, že něco nevyšlo přetrvá, však.. proč se stranit člověka, který pro vás byl tak velkou radostí? Něco končí.. něco nového začíná. Či staro-nového? Kdo ví.
Láska je dar i prokletí.
Však co díky ní vznikne.. to je již jen na nás.
Jan Skácel - Rozchod

Jsme sami,
jako by nám někdo ublížil.
Marně po kapsách hledám,
co bych ti mohl dát.

Ale to není bolest
podle mojí chutě
a v hájích při Moravě
jinačí konce bere láska.

Pod lesem pádil listopad
jak jelen bez hlavy.
Tělo měl huňaté
a vyválené v listí.

Padalo,
padalo v lese habrovém,
bez stenu kroužilo
a jelen bez hlavy
pod lesem hnal
na tenkých nohách
tryskem.

Běžel a běžel
v polích uháněl
krev na slabinách
hlavu uťatou.

J🔐

#canon #canon700d #portfolio
Read more
Feeling incredibly #lucky for this past 48 hours in #VeganBudapest <span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻 At the #airport already #CatchingMyFlight ...
Media Removed
Feeling incredibly #lucky for this past 48 hours in #VeganBudapest 🏻 At the #airport already #CatchingMyFlight to #TelAviv, and #LookWhatIFound: @meglepetes_magazin’s #MENTESKonyha #FoodMag with 16 fresh #StreetFood #VeganRecipesOfMine - #NoKitchenNoProblem: for these simple ... Feeling incredibly #lucky for this past 48 hours in #VeganBudapest 👏🏻 At the #airport already #CatchingMyFlight to #TelAviv, and #LookWhatIFound: @meglepetes_magazin’s #MENTESKonyha #FoodMag with 16 fresh #StreetFood #VeganRecipesOfMine - #NoKitchenNoProblem: for these simple summer dishes you’ll need nothing but 10 minutes, and some #creativity 😋 It’s so cool to arrive to #VeganHungary for a few days & seeing my work manifesting - #HolokausztEmlekKozpont / #HolocaustMemorialCenterBudapest, heartfelt thank you for the invitation 😘 Köszönöm e 2 csuda napot Budapest - hálám jeléül egy kis meglepi: az igazi #StreetFood #SteinerKristóf-fal 👏🏻 Gyere, kotyvasszunk konyha nélkül nyaraláson, koleszban, és útközben – akárhol és akármiből, mindössze 3 hozzávalóval, mind a 4 évszakon át, 5 perc alatt. Elég egy kényelmes pad, egy stég, amelyről a naplementét figyelve falatozunk, vagy épp egy szimpla iróasztal a melóhelyen vagy a suliban. Sosem lehet tudni, mikor szottyan kedvem egy kis kulináris partizánkodáshoz... 😜 Keresd #KristofKonyhaja / #KristofsKitchen receptjeit a friss #MeglepetesMentesKonyha magazinban - és 2 szakácskönyvemben: #KristófKonyhája & #KristofLakomai 🌈
Read more
Bu resmi tam bir yıl önce @hillsidebeachclub ‘da çektim. Bugün gidip aynı noktadan bir daha çekeceğim. ...
Media Removed
Bu resmi tam bir yıl önce @hillsidebeachclub ‘da çektim. Bugün gidip aynı noktadan bir daha çekeceğim. Manzarada en ufak bir değişiklik olmadığına eminim. Ancak resmi çekende epey değişiklik oldu. Bu yıl #hillsidebeachclub ‘a 25. yıldır geliyor olacağım. Dile kolay. Çeyrek yüzyıl. ... Bu resmi tam bir yıl önce @hillsidebeachclub ‘da çektim. Bugün gidip aynı noktadan bir daha çekeceğim. Manzarada en ufak bir değişiklik olmadığına eminim. Ancak resmi çekende epey değişiklik oldu. Bu yıl #hillsidebeachclub ‘a 25. yıldır geliyor olacağım. Dile kolay. Çeyrek yüzyıl. Şu an itibarıyla yaşımın yarısından azıcık fazla. Tekrarda mükemmellik vardır derler ama her konuda değil. Dünya’da görmediğim yer kalmasın diye çırpınan ben, ebediyete doğru hızla akıp giden zamanda her yıl buraya bir değil birkaç kere geliyorum. İki yıl önce @harvard ‘dan profesörler geldi. Merak etmişler. “Neden buraya bir gelen bir daha gelmek istiyor?” diye bana sordular. Ben de anlattım. Aylar sonra hazırladıkları rapor neticesinde @hillsidebeachclub #harvarduniversity ‘de ders olarak okutulmaya başladı. @edipilkbahar ve ekibine “her sezonun şampiyon takımı” diyorum ben. Herşeyin detayda gizli olduğunu bilen takım kaptanı, ilk günkü heyecanıyla yola devam ediyor. Müthiş bir motivasyon bu.... Üç-Dört saat sonra ayak bastığımda önce kimleri göreceğimi biliyorum. @hayaldavran , @ahmtyrdkl , @mrycann , @giusiimmorlano , @jeffhillside ve elbette @volkankaresan . Yıllar içinde kardeş kadar yakın olduk.. Sonra başımı çevirdiğimde @albanethefrench ‘ı göreceğim. “Bonjour” diyeceğiz birbirimize. @e.kerimalkin doğrudan denize atlamak istediği için ortadan kaybolacak. Elbette @aliiyamacc da onunla beraber kaybolacak. Her yıl aynı ritüel. Ben de gidip aynı yere oturacağım. İstanbul’da görmediğim ama her yıl orada karşılaştığım Dostlarla sohbete dalacağım. Sadece onlar mı ? Dünyanın her köşesinden gelen, yıllar geçtikçe aile gibi olduğumuz değerli insanlarla da görüşeceğiz. Önce ekonomiyi konuşacağız elbette. Sonra yakında @destekyayinlari ‘ndan çıkacak olan yeni kitabı. #sevesevealdattim hikayelerle doluydu. Bu sefer #novella yazdım. Her iki kitabın konusu aynı, ilhamı da aynı yerde geldi. Aşk ve sevgi.. Bakalım bu sefer ne olacak ? Haydi bana müsaade Dostlar.. Unutmadan, Milli Bayramları en çoşkulu kutladığımız yer de burası. Bu yıl yine marşlarla inleteceğiz ortalığı #paylasmasakolmazdi #tatil #fethiye #aliyamac #kerimalkin #edipilkbahar #ilham #istikrar #basari #yenikitap #emrealkin
Read more
Günaydınnnn mutlu sabahlar <span class="emoji emoji1f60d"></span> El açması arnavut böreği severmisiniz <span class="emoji emoji1f60b"></span>aslında bizim arnavut böreği ...
Media Removed
Günaydınnnn mutlu sabahlar El açması arnavut böreği severmisiniz aslında bizim arnavut böreği dilimlenip pişirilmez 🤗piştikten sonra,servis yaparken kesilir kat kat tel tel ayrılırolsada yesem dediginizi duyar gibiyim sevenleri görelim emeğe saygı arkadaşlar beğeni ... Günaydınnnn mutlu sabahlar 😍
El açması arnavut böreği severmisiniz 😋aslında bizim arnavut böreği dilimlenip pişirilmez 🤗piştikten sonra,servis yaparken kesilir kat kat tel tel ayrılır😍olsada yesem dediginizi duyar gibiyim 😂sevenleri görelim 😍😍emeğe saygı arkadaşlar beğeni ve yorumlarınızı eksik etmeyin sizler beğenmeźseniz paylaşımlarımı göremezsiniz erişim kısıtlaması yaşıyorum hadi parmaklar çalışsın ❤ ❤ ❤ .
.
Arnavut böreği
1 kilo pırasa minik doğranır yarim cay bardagi ya ğ koyup kavruluŕ 1 kaşık biber salçası 1 tatli kasiğı tuz ekleyip 1 çay bardağı su koyalım kaynatalim sogumasi için kenara alalım 🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Arasina sürmek için 250 gr tereyağ veya margarin eritelim. 🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Hamuru için
7 su bardağı un
1,5 tatlı kaşığı tuz
2,5 veya 3 su bardağı kadar ılık su
Yumuşak hamur olucak üstünü örtüp en az yarım saat dinlendirin
Hamur 24 eşit parçaya bölünür Bezeler yuvarlanır oklava ile pasta tabağı kadar açılır kenariya konulur aralarına erittigimiz tereyağindan birer kaşık koyalım bezeleri üstüste Ablacım ben Elif Ülfet 🌹😘 12 beze alt kismina arasına Kavurdugumuz pirasayi yayalim ve 12 bezeyi aynı şekilde yapıp böreğin üst kısmını kapatalım kenar kıvırıp üzerini yağliyalim ve 170 derece fırına verelim. . #kiymetinsunumlari @kiymetinsunumlari
.
#arnavutboregi #boreksevenler
Read more
Martı kanadı gibi süzülürken Gümüş renkli, menevişsiz deniz İnsansız, teknesiz ve sessizdi Güneş ...
Media Removed
Martı kanadı gibi süzülürken Gümüş renkli, menevişsiz deniz İnsansız, teknesiz ve sessizdi Güneş bekleniyordu kıpırtısız Ilık bir yel esti inceden Yosun kokuyordu yükü Balıklar karnını yarıp denizin, Şaşkın bakıyordu sessiz dünyaya. Kumsal üşüyordu güneşsiz Deniz de ... Martı kanadı gibi süzülürken
Gümüş renkli, menevişsiz deniz
İnsansız, teknesiz ve sessizdi
Güneş bekleniyordu kıpırtısız
Ilık bir yel esti inceden
Yosun kokuyordu yükü
Balıklar karnını yarıp denizin,
Şaşkın bakıyordu sessiz dünyaya.
Kumsal üşüyordu güneşsiz
Deniz de deniz değildi zaten sensiz.

Gün açmalı,
Mavileşmeli deniz
Dalgalar okşamalı sahili usulca
El sallanmalı uzaklaşan teknelere
Ağlar atılmalı,
Balık bereketli olmalı.
Ter kokusu karışmalı,
Yosun kokusuna.

Yorgun balıkçılar,
Bir türkü tutturup dönerken
Denizin kızılından anlamalı akşamı
Gün batmalı,
Yine gümüşlemeli deniz
Bir de,
Ellerin eklenmeli ellerime
Yani deniz dediğin,
Deniz gibi olmalı..
Read more
@nyaridia írását látva rakattintottam egy cikkre, amiben engem is megemlít egy blogger. Nos, ...
Media Removed
@nyaridia írását látva rakattintottam egy cikkre, amiben engem is megemlít egy blogger. Nos, nem kizárólag ennek a lánynak, hanem azoknak a személyeknek, akik a saját küzdelmeikkel nehezen megbirkózva inkább más boldogságban keresik a “hibát” üzenném, hogy engedjétek el! Ne mással ... @nyaridia írását látva rakattintottam egy cikkre, amiben engem is megemlít egy blogger. Nos, nem kizárólag ennek a lánynak, hanem azoknak a személyeknek, akik a saját küzdelmeikkel nehezen megbirkózva inkább más boldogságban keresik a “hibát” üzenném, hogy engedjétek el! Ne mással foglalkozzatok! Ne ítélkezzetek senkiről (plane nem nyilvánosan) úgy, hogy közben nem ismeritek, nem látjátok azokat a nehézségeket, amikkel (nyilván) mindenki megküzd!!! Nem mellesleg, azt hiszem több anyuka van, aki megmosolyogja azokat a szenvedő anyákat, akik másokkal példálóznak - “bezzeg ők nem olyan anyák mint mi” “nekik könnyű”, - mint sem kövesse. A negatív vélemény mindig negatív marad. Ezt ne felejtsétek el! Én inkább mosolygok, örülök mások boldogsaganak, de leginkább a sajátomnak. Akárhányszor ránézek a kisfiamra, egy pillanatra sem fog el semmilyen rossz érzés és soha nem is fogott. Minden fájdalmas szoptatas (ami szinten életem egyik legjobb érzése volt bocsi!😄)érte volt! Minden ébren töltött perc érte van! Minden egyes fájdalom a derekamban miatta van, mert imád a karomban lenni a 10 kilos fiam és amíg bírni fogom én bizony cipelem! A fogamon már alig van zománc annyit csikorgatom 😄❤️ A maradék bebi étel sokszor az ebédem és még mindig nem tudom mikor fogok végre 3 óránál többet aludni, de soha nem voltam még ilyen boldog!!!! Soha nem voltam még ennyire EGÉSZ!!! Nem érdekel, hogy nem járok “sehova”, “csak” dolgozni, akkor sem tudom utálkozva nézni pl @nyaridia posztjat, amikor koncerten van!!!!! Tudok örülni annak, ha más gyermeke átalussza az éjszakát. Tudok örülni más anyukák boldog bejegyzéseinek! Ha kritizáló posztot készültö megírni, kérlek ne felejtsétek el az írásom. A negatív biztos több kommentet generál. Az ilyen emberek szeretnek fröcsögni és együtt utálkozni. Persze ha valakinek ez kell, olvassa csak nyugodtan...Én inkább továbbra is boldog vagyok és követem a csodásnal csodásabb anyukákat, akik a boldogságukat osztják meg, (pl a két kedvencem @szentjobbi_kriszta @fitnessjunkiehu ) mert ANYÁNAK LENNI A LEGESLEGCSODÁLATOSABB A VILÁGON!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ #neítélkezz #boldogvagyok #bocshaezzavar
Read more
Az elmúlt időszakokban sokszor tapasztaltam azt másoknál, és persze már rengetegszer magamnál ...
Media Removed
Az elmúlt időszakokban sokszor tapasztaltam azt másoknál, és persze már rengetegszer magamnál is, hogy az ember hajlamos kétségbeesni az időtől. Amit itt elmondok, igaz bármilyen fizikai és szellemi munka kidolgozására, ilyen-olyan fogyókúrákra (vagy akár pont hízás/diétából ... Az elmúlt időszakokban sokszor tapasztaltam azt másoknál, és persze már rengetegszer magamnál is, hogy az ember hajlamos kétségbeesni az időtől.
Amit itt elmondok, igaz bármilyen fizikai és szellemi munka kidolgozására, ilyen-olyan fogyókúrákra (vagy akár pont hízás/diétából kigyógyulás nyomán az egészség visszaszerzésére), valamilyen sportteljesítmény elérésére, bármilyen nem-instant cél beteljesítésére.
*
Mikor van egy jóhatalmas méretű munka, amibe bele akarunk vágni, vagy amibe éppencsak belevágtunk, sokszor megrettenünk attól, hogy mekkora project áll előttünk, mennyi minden kell még ehhez és mennyire csupán az elején vagyunk.
Sokszor hatalmába kerít a düh, hogy eddig mégis mit csináltunk, miért nem kezdtük el előbb, már sokkal jobban állnánk mindezzel, vagy sokkal kevesebb nehézség lenne vele.
Sokszor hatalmába kerít a kétségbeesés, hogy ez egy megmászhatatlanul magas hegy, túl sok akadály, túl sok nehézség.😦
Sokszor hatalmába kerít a félelem, hogy kevés vagyok hozzá.😳
Sokszor elbátortalanítanak, hogy soha nem is leszek elég.😐
*
Hogyne, minden egyes komoly cél elérése NEHÉZ. Tök nehéz tudni, hogy bár kis részsikereket tud aratni az ember, ahogy egyre több energiát öl az ügybe, de a nagy egész igenis az idők során alakul ki és lesz valami óriási eredménnyé. 🙌🏻
Elkedvtelenítő tud lenni a folyamat során egy-két zsákutca, visszaesés, mely bár normális része mindennek, de kell az a lélekjelenlét, amivel mindvégig tudjuk: meg fogjuk oldani.
De azt is tudnunk kell, hogy mindaddig, amíg egy jó célért küzdve, állandóan tevőlegesen megyünk előre, nem sajnáltatva magunkat, nem sajnálva időt és energiát, addig nincs helye semmiféle elégedetlenségnek magunkkal szemben, mert pontosan azt tesszük, amit tennünk kell: győztesek vagyunk.✌🏻
Read more
Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden ...
Media Removed
Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden hemen sonra, iki rekattan altı rekata kadar kılınır. Niyet ettim Allah rızası için evvabin namazını kılmaya şeklinde niyet edilebilir. Evvabin namazını üç tane iki rekat şeklinde, ... Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden hemen sonra, iki rekattan altı rekata kadar kılınır. Niyet ettim Allah rızası için evvabin namazını kılmaya şeklinde niyet edilebilir. Evvabin namazını üç tane iki rekat şeklinde, altı rekat olarak kılmamız daha güzel olacaktır. Fahr-ı Kainat -sallallahü aleyhi ve sellem-Efendimiz şöyle buyuruyor: "Bir kimse Akşam namazından sonra hiç konuşmadan altı rekat namaz kılsa, o namaz (sevap bakımından) on iki senelik ibadete denk olur."
{Tirmizi, Mevakit, 204}
_____________________________
şöyle buyurmuştur: “Kim akşam namazından sonra altı rekat namaz kılarsa, evvabinler(tövbe edenler)den sayılır.”
{Tahtavî, Merakı’l-felah, s.317}
_____________________________
Hazreti Ammar b. Yasir akşam namazından sonra altı rekat namaz kılınca yanındakiler bu namazı sordular, o şu cevabı verdi: “Ben sevgili dostum Allah Resulü’nü gördüm akşam namazından sonra altı rekat kıldı.” ve şunu ekledi “Kim akşam namazından sonra altı rekat kılarsa, deniz köpüğü kadar günahı olsa bile affolur.”
{Ebû Nuaym el-İsfahanî, Ma’rifetus Sahabe}
_____________________________
Hazreti Selman-ı Farisî, Efendimiz (s.a.v)’den naklen şunları aktarıyor: “Akşamla yatsı arasındaki namaza dikkat edin, zira bu namaz gün içinde eğlenme ve yanlış işlere bulaşmadan ötürü oluşan manevi kirleri giderir ve günün sonunu güzelleştirir.”
{Abdurrezzak, Musannaf, III, 44; Kenzu’lUmmal 387}
_____________________________
Hazreti Huzeyfe anlatıyor: “Allah Resulü’ne gelip onunla beraber akşam namazını kıldım. Kendisi yatsıya kadar namaz kılmaya devam etti.”
{İbn Hanbel, Müsned, V, 392}
_____________________________
Efendimiz’in (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) azatlılarından Hazreti Ubeyd’e, Efendimiz’in farz namazlar dışında bir namaz kılmayı emredip etmediği sorulduğunda, “Evet, akşamla yatsı arasında namaz kılmamızı emrederdi.” cevabını verdi.
{İbn Hanbel, Müsned, V, 431}
_____________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
____________________________
#evvabin #sünnet #evvabinnamazı #ilim #hadisişerif #ilmihal #tövbe #istiğfar #af #sünnetiseniyye #salavat #hadis #dua
Read more
Hayırlı akşamlar çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için instagramda erişim engeli nedeniyle sizden çok rica ediyorum nokta dahi yorum ve beğeni istiyorum bu akşam size olay bir tarif hazırladım şaşıracaksın ve bayılacaksınız sonuna kadar izleyin kahvaltılık yada ... Hayırlı akşamlar ❤çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için ❤instagramda erişim engeli nedeniyle sizden çok rica ediyorum nokta dahi yorum ve beğeni istiyorum ❤bu akşam size olay bir tarif hazırladım şaşıracaksın ve bayılacaksınız sonuna kadar izleyin kahvaltılık yada çayın yanına (Yorkshire Pudding) nasıl pratik nasıl güzel anlatamam krepbi anımsatıyor detaylı anlatım youtube kanalımda burayada yazacağım çocuklar bayıldı çok az malzeme ile harika bir lezzet siz daha önce denedinizmi onuda bilmek istiyorum ❤👌 #cikolata #krep #yumurta #yorkshire

Kahvaltılık yada çayın yanına (Yorkshire Pudding) Tarifi'nin Malzemeleri

4 adet yumurta

1 su bardağı süt

1 su bardağı un

1 çay kaşığı tuz

KEK kalıbı için 1 ay bardağı sıvıyağ
Nefis Kahvaltılık (Yorkshire Pudding) Tarifi'nin Yapılışı

Hayırlı günler.
Mutlaka denemeniz gereken bir tarif. Çocuklar bayılıyor bu tada. Krep tadında yumuşacık oluyor. Çay demlenene kadar hazır oluyor tarifi muhteşem bir lezzet ilk etapta kalıplara yağ koyup fırında 15 dakika ısıtın sonrasında ise hazırlamış olduğumuz hamuru sıcak yağın içine dökün ve 25 dakika daha fırın kapağını açmadan pişirin fırından fırına değişim gösterebilir kontrollü olun üzerine pudra şekerli tarçınlı karşımdan gezdirin ve ya içerisine puding çikolata reçel bal koyup afiyetle tüketin gerçekten çok seveceksiniz 😍tavsiye ederim 😍
Read more
'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye ...
Media Removed
'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye liseli bir kızımıza ait: "Abdulaziz amca hayırlı akşamlar. Ben Asuman hanımın kızıyım ismim de Zehra Esma. Yazdığın yedi güzel kadın kitabını geçen gün ikinci kez okuma fırsatım oldu. İlkinde ... 'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye liseli bir kızımıza ait: "Abdulaziz amca hayırlı akşamlar. Ben Asuman hanımın kızıyım ismim de Zehra Esma. Yazdığın yedi güzel kadın kitabını geçen gün ikinci kez okuma fırsatım oldu. İlkinde de beğenmiştim ama üstünkörü, okumak için okumuş, nefsimi göz ardı edemeden bitirmiş ve anlamını hissedememiştim.

Tekrar baktığımda kitapta yazanları hatırlayamadım ve dur ya bi bakıyım şuna neydi bu dedim, içerik kısmına baktım. Ha, evet Meryem anne gibi kadınları anlatıyordu ama nasıl anlattığını yine hatırlayamadığımı farkettim.

Sonra gözüm esma el biltaciye takıldı, benimde ismim esma ya, daha çok dikkat kesilip tekrar, nefisten kendimi soyutlayarak okumaya ve hissetmeye başladım. Ve ağlayarak bitirdim. Öyle manalı bi hayat bahşedilmişti ki ona, hayatımın içindeki manasızlık vurdu yüzüme. Sonda babasının kızına yazdığı o mektup öyle ağlattıki beni gözlerim pınar oldu.

Bende tıp kazanmak amacıyla tekrar hazırlanıyorum sınava ve Esma’nında tıp okuyor olması daha da bağdaştırdı beni onunla.

Sonra gönülden ettim duamı; 'Allahım rızanı kazanabilmiş olarak, tıpkı onun babası gibi babamın benden bu denli razı olduğunu hisseden bir yaşam ve ölüm nasib eyle'. Eskiden çok başarılı girişimcileri izler, onları idol alırdım. Oysa idolum baş ucumdaymış. Artık idolüm Esma olacak.

Başta Rabbime bana bunu okumayı, anlamayı ve hedef haline getirebilmemi nasip ettiği için şükreder, sonra sana bunun aracısı olduğun için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Allah seni, beni ve bizi tıpkı esmayı sevdiği gibi sevsin. Hayırlı akşamlar tekrardan." Belki yüzlerce bu tarz dönüşler oldu elhamdülillah.

#psikohekim
#insan #fotograf
#visco #aile #çocuk
#igmgkgt #entella
#yedigüzelkadın
#ailembenimherşeyim
#sobe #psikoloji
#igmg #igmggençlik
#igmgkt #camia #gençihh
#ditib #igmggenclik
#ditibgenclik #konferans
#oku #read #seminer #genclik
Read more
HAYIRLI CUMALAR DİLERİM HERKESE.. Geçen gün resmini paylaştığım "Sebzeli Rulo Köfte" videosu.. Hazırlanması rahat ve lezzetli bir köfte, herkese tavsiye ederim. Misafirlerimiz için şık ve lezzetli bir ikram.. Kıymayı soğan rendesi, havuç rendesi, bezelye, sarımsak, maydanoz, ... HAYIRLI CUMALAR DİLERİM HERKESE.. Geçen gün resmini paylaştığım "Sebzeli Rulo Köfte" videosu.. Hazırlanması rahat ve lezzetli bir köfte, herkese tavsiye ederim. Misafirlerimiz için şık ve lezzetli bir ikram.. Kıymayı soğan rendesi, havuç rendesi, bezelye, sarımsak, maydanoz, 2 yk galeta unu, yumurta akı, tuz ve karabiber ile yoğurun. Uzun kek kalıbını bolca yağlayın ve yağlı kağıt ile kapladıktan sonra kalıbın şeklini verecek şekilde köfteyi bastırarak yerleştirin ve haşlanmış yumurtaları bütün olarak ortaya koyduktan sonra kalan köfte ile üzerini kapatın. Üzerine yumurta akı sürün ve yağlı kağıdı kapatın. 180 derecede ısıtılmış fırında 30 dakika üstü kapalı daha sonra yağlı kağıdı açın ve 15 dak daha pişirin. Servis tabağına aldıktan sonra domates sos ile süsleyin.. Hepinize afiyet olsun. Sevgiyle 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡Bu ve bunun gibi birçok tarif detaylı bilgi için lütfen Luntug. Com yada Neşem ÇELİK youtube kanalına ABONE OL'un tarifler elinizde olsun. 🥀🥀🥀. #keşfet #lezzetlisunumlar #köfte #mutfakdamutfak #mukemmellezzetler #gorseltarifler #tarifler #atfirina #sizetarifler #sendeyapabilirsin #akşamyemeği #akşamanepişirsem #afiyetolsun #lezzetlerim #lezizyemeklerimcom #nefisyemekler #nefissunumlar #ennefistarifler #pisiryolla #yemekcom #yemekrium #eniyilerikesfet #paylaşım_platformu..
Read more
☃️ PROSINEC 2018 . . RUTH WARE- Hra na lháře <span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span> Příběh čtyř nerozlučných kamarádek, jež skrývají ...
Media Removed
☃️ PROSINEC 2018 . . RUTH WARE- Hra na lháře Příběh čtyř nerozlučných kamarádek, jež skrývají jedno velké tajemství, které vyplouvá pomalu na povrch po téměř dvou desetiletích. Od Ženy z kajuty č. 10 velký pokrok ke skvělému námětu. Kniha je velmi čtivá, příběh graduje a nebýt jedné ... ☃️ PROSINEC 2018 .
.
RUTH WARE- Hra na lháře 💛💛💛💛
Příběh čtyř nerozlučných kamarádek, jež skrývají jedno velké tajemství, které vyplouvá pomalu na povrch po téměř dvou desetiletích. Od Ženy z kajuty č. 10 velký pokrok ke skvělému námětu. Kniha je velmi čtivá, příběh graduje a nebýt jedné z hlavních hrdinek, která nedělá nic jiného, než že má neustále dítě u prsu, tak má plný počet. Škoda toho kojence. .
.
ANNE FRASIER– Nejsem mrtvá💛💛💛💛💛
Perfektní thriller o detektivce z oddělení vražd Jude, které se podaří po třech letech svému zajatci uniknout a postupně se vrátit do normálního života, což samozřejmě není tak jednoduché, však po jejím návratu se začínají řešit vraždy mladých děvčat. Pět hvězd už jen za originalitu, ale také za hlavní postavu, která sama v sobě řeší boj mezi tím být ,,normální,, nebo pod vlivem Stockholmského syndromu.
.
.
JOJO MOYES- Sama sebou💛💛💛💛💛
Třetí a doufám, že poslední návrat Lou Clarkové. Než jsem tě poznala, byla má první koupená kniha na vysoké, pamatuji si, že jsem ji celou probrečela. Pak jsem bohužel koupila Život po tobě, což byl druhý díl Lou a jejím životě po smrti Willa a tam jsem se zařekla, že již nikdy nechci číst nic, co má společného s Clarkovou, protože to byl knižní odpad. Stejně mi to nedalo a dala jí druhou šanci a ta se vyplatila. Důstojné a velmi povedené rozloučení s Louisou Clarkovou. .
.
LAURENT GOUNELLE – Muž, který chtěl být šťastný💛
To takto jedu autobusem a slyším, jak si nějaké slečny za mnou povídají o výborné knize. Tak se nenápadně podívám, zda to jsou nějaké éterické osoby v batikovaném triku a jehličím ve vlasech…když však zjistím, že to jsou normální holky, tak při prvním potkání knihkupectví knihu hned beru. A teď se přesně dostáváme k tomu, že já na ty motivační bláboly nejsem. Netuším, zda jsem 100% realista, ale tohle… díky za to, že to mělo jen 148 stran. .
.
ANGELA MARSONS– Pohřbená pravda💛💛💛💛💛
Šestý díl ze série případů Kim Stone. Opět perfektní záležitost. Další díl bude kdy?
.

#book #booknerd #bookstagram #booklove #photo #photooftheday #picoftheday #pictureoftheday #vicecasunacteni #vicecasunaknihy #tipnaknihu #bestseller #cz #czechgirl #czech #girl #knihomol
Read more
Még keresem a szavakat, még túl friss az élmény és túl nehéz becsukni magunk mögött a menhely ajtaját. ...
Media Removed
Még keresem a szavakat, még túl friss az élmény és túl nehéz becsukni magunk mögött a menhely ajtaját. Ilyenkor mindig nagyon nehéz bármit is mondani, a visszaúton is alig szólunk egymáshoz, ami elhangzik, az is többnyire ‘bárcsak’ és ‘mi lenne, ha’ (pedig már 3 kutyát fogadtunk örökbe ... Még keresem a szavakat, még túl friss az élmény és túl nehéz becsukni magunk mögött a menhely ajtaját. Ilyenkor mindig nagyon nehéz bármit is mondani, a visszaúton is alig szólunk egymáshoz, ami elhangzik, az is többnyire ‘bárcsak’ és ‘mi lenne, ha’ (pedig már 3 kutyát fogadtunk örökbe Paksról).
.
.
A paksi menhely nem szép, nem felkapott, nem színes, nincs pénz reklámra, kampányokra.. ételre is alig. A paksi menhelynek szíve van. Az állatokat igyekeznek a körülményekhez képest jól tartani, egészen tágasak a kennelek, mindenkinek jut ház vagy valamiféle kuckó, szalma bekészítve, friss víz.. de kevés a segítő kéz és még kevesebb az adomány. A figyelem. Nagyon kevesen jönnek, nagyon kevesen tudnak ezekről az állatokról és az itt dolgozó maréknyi emberről. Napról-napra élnek. A menhelyet egy nyugdíjas, idős néni üzemelteti. Ez az 500 kg táp soknak tűnik, de néhány napra elég csupán. Hétköznap konyhákról kapnak maradékokat (ezekért is Erzsi néni megy el minden nap, senki nem hozza helybe), így napi 60 kiló táp elég, de hétvégén ez a duplájára nő, napi 120 kg-ra. Alig 1 hétre elegendő, amit most vittünk.
.
.
A legnagyobb segítség továbbra is az lenne, ha ezek az állatok gazdihoz kerülnének. Egy dolog, hogy van helyük és jó esetben ennivalójuk, de egészen más családban élni, simogatást kapni, melegben aludni, biztonságban. Egyetlen kutya vagy cica sem érdemli meg, hogy menhelyen éljen. Ezek az állatok társas lények, az egész életüket, világukat aköré építik, akit gazdájuknak hívnak (bárcsak felfognák ezt azok is, akik kidobják vagy elajándékozzák a kutyájukat vagy cicájukat sokszor hosszú évek után).
.
.
Szeretném mégegyszer megköszönni mindenkinek, aki megvásárolta az Inktober bookletemet, a poisonous printet vagy a matricákat, mert ennek köszönhetően ma 6,5 napnyi élelmet (50 zsák, azaz 500 kiló tápot) tudtunk vinni több mint 300 kutyának.. Fogadjatok örökbe ti is vagy csak segítsetek a lehetőségeitekhez mérten. És egyszer gyertek el ide, simizzetek meg annyi kutyát, amennyit csak tudtok, elmondhatatlanul hálásak lesznek már ennyiért is. A törődés nem kerül pénzbe. ❤️ #adoptdontshop
Read more
Ayvalık’ta her kapı size yeni bir keşif, yeni bir cevher sunuyor. <span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f499"></span> Denizin kenarında 1908 ...
Media Removed
Ayvalık’ta her kapı size yeni bir keşif, yeni bir cevher sunuyor. Denizin kenarında 1908 tarihli taş bir binada yer alan @beyazyalibutikotel de rüya gibi bir başka otel. Tuba & Murat Özcan çifti ve kızları Ezgi ve Yasemin’in ev sahibesi olduğu 6 odalı otel, son derece zarif ve zevkli ... Ayvalık’ta her kapı size yeni bir keşif, yeni bir cevher sunuyor. 💛💜💚❤️💙 Denizin kenarında 1908 tarihli taş bir binada yer alan @beyazyalibutikotel de rüya gibi bir başka otel. Tuba & Murat Özcan çifti ve kızları Ezgi ve Yasemin’in ev sahibesi olduğu 6 odalı otel, son derece zarif ve zevkli döşenmiş. Sarımsak taşı ve ahşap ağırlıklı doğal yapıyı ferforje aydınlatmalar, lifli doğal sazdan halılar ve kilimler, şamdanlar, cam sürahiler, fincanlar ile süslenmiş. Tabii asıl Tuba Hanım’ın kendi el emeği olan doğadan ve kadın figürlerinden ilham alan seramikleri başrolde. Tuba Hanım seramik ve mozaik sanatçısı. Kendisinin seramik atölyesi de var. Aile tam bir güzel sanatlar ailesi. Her biri Seramik, tekstil ve resim ile uğraşıyor. Otelin girişinde kızlarının tasarımı olan ilüstrasyon tablolar, desenli pamuklu t-shirtler, doğal hamurdan defterlere bayıldık. Otelin lezzetleri de gerçekten enfes. Ekşi mayalı börekler, lorlu ve Kars kaşarlı kol börekleri, siyezli mantılar, gözlemeler, Salı günleri balık çorbaları, kendi zeytinlerinden elde ettikleri zeytinlerden atölyede sıktırdıkları zeytinyağı, köy tereyağı, kendi evlerinin bahçesinden gelen kuzu kulağı, roka, tere, kıvırcık, domatesler ile salatalar, Siyez unundan yapılan taze lor tatlısı, hepsi enfes. Bahar ve yaz aylarında deniz kenarında kurulan sofralara Baki Bey'in kanunu eşlik ederken masal gibi keyifli akşamlar yaşanıyor. 😋🍲🍤🍗🍝🍷🧀🍇👍
Ayvalık’ta keşfettiğimiz harika otelleri www.yolculukterapisi.com/ayvalikoteller yazımızda bulabilirsiniz🎈❤️
Read more
#Repost @lemankultur ・・・ Bilyeyi göbeğinden vuran, topacı dakikalarla çevirebilen, leblebi tozunu üfledi mi püfleten, sulugöz ile ağlayan, mini kolonya ile gülen, yağmur yağınca camdan bakan Arap kızını Mabel sakızındaki kız sanan çocuklarız biz. Karbon kağıdı yüzünden kendimizi ... #Repost @lemankultur
・・・
Bilyeyi göbeğinden vuran, topacı dakikalarla çevirebilen, leblebi tozunu üfledi mi püfleten, sulugöz ile ağlayan, mini kolonya ile gülen, yağmur yağınca camdan bakan Arap kızını Mabel sakızındaki kız sanan çocuklarız biz. Karbon kağıdı yüzünden kendimizi yıllarca ressam, yönünü değiştirince çeken anten yüzünden mühendis sandık ama birinciliği hep doktorculuğa verdik. Ne kız kaçıranlar yıldırdı bizi oyunlarımızdan ne de iğneli tüftüfler.  Mantara basmamak nedir mantar tabancası sayesinde öğrendik. Sokakları hep sevdik, tetris, yılan, packman ile flört ettik ama hülohop ve şakşakdan hiç vazgeçmedik. Hugo’yu da Tolga Abiyi’de eşit derecede sevdik. Tamam kabul o telefona çok güldük. Ninja Kaplumbağlar’ı kankamız sanıp, Pikachu’ya seni seçtim desek de biz Barış Abi izleyerek adam olacağımızı bildik. Ve son 25 yılımızı Bezgin Bekir, Hain Evlat Ökkeş, Erdener Abi, Daral ve Timsah, Deli Cevat, Sıdıka ve nicesi ile geçirdik. Çocukluğun yaşı olmaz diyenler el kaldırsın. Tüm çocukların ve çocukluğumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocukluk Bayramı Kutlu Olsun.
Leman Kültür
#23nisan #23nisanulusalegemenlikveçocukbayramı #lemankültür
Read more
Geçen gün, bir hocanın hayranları tarafından oluşturulan bir sayfaya rastladım. Sayfada pek ...
Media Removed
Geçen gün, bir hocanın hayranları tarafından oluşturulan bir sayfaya rastladım. Sayfada pek çok zikir ve ibadet tavsiyeleri vardı. Örneğin; "Her akşam 333 ayetel kursi okuyanın her muradı kabul olur" veya "haftanın şu günü 999 besmele çeken her sıkıntısından kurtulur", "Gece yatmadan ... Geçen gün, bir hocanın hayranları tarafından oluşturulan bir sayfaya rastladım.
Sayfada pek çok zikir ve ibadet tavsiyeleri vardı.
Örneğin; "Her akşam 333 ayetel kursi okuyanın her muradı kabul olur" veya "haftanın şu günü 999 besmele çeken her sıkıntısından kurtulur", "Gece yatmadan evvel 100 fatiha okuyan ölürse şehit olur" gibi... İlk bakışta hiç sorun yok gibi görünüyor fakat, biraz olsun sahih hadislerde geçen zikir, dua ve ibadetleri biliyorsanız, ortada bir yanlışlık olduğunu fark ediyorsunuz.

Genel soru şu: "Kötü bir şey değil ki, bunları söylemenin ne zararı olacak?" Örneğin o ve benzeri sayfalardaki bilgilerin pek çoğu, sahih hadislerde yer alan zikirlerin toplandığı hısn-ul Muslim veya İmam Nevevi'nin El Ezkar kitaplarında yok.
O sayfalarda verilen zikirleri yapmaya çalışan kişi, sahih hadislerde geçen zikirleri yapmaya kesinlikle zaman bulamayacaktır.
Çünkü her bid'at, kişinin hayatında bir sünneti öldürür. İşte sıkıntı burada!

Bu yüzden Allah Rasulü sallallahu aleyhi ve sellem:"Her bid'at ateştedir..." buyurmuştur. Din Rasulümüzle beraber kemale ermiş, tamamlanmıştır. Ve bu dinin yeni ibadet şekillerine, mucizeler vadeden yeni zikirlere ,güncellenmeye ihtiyacı yoktur! 'Güzel bid'at' diye diye, uydurmadıkları bir şey kalmadı maalesef.
Hısn-ul Muslim kitapçığında Allah Rasulü sallallahu aleyhi ve sellem'in günlük hayatında, namazlarında yaptığı zikirler yer alıyor. Her evde bulunması gereken bir kitapçık.

Doğruyu öğrenmezsek, yanlışın ne olduğunu da bilemeyiz ve bize verilen her bilgiyi doğru zannederiz.

Bu konuda @hayatcemresi_ nin sayfasında doğru kaynaklarla verilmiş zikirler, ibadetler hakkında bilgiler yer alıyor. Takip ederek bilgilerden istifade edebilirsiniz.
Bu kıymetli cuma gecesinde Kehf suresini okumaya başlayıp, cuma günü de tamamlayabiliriz. Dillerimiz daima salavat ve zikirle meşgul olsun inşâAllah.
Gecemiz mübarek olsun dostlar 💐
Read more
<span class="emoji emoji1f4d6"></span>KLIENTSKÉ ČLÁNKY To, že bude součástí nového systému Performance training obří databáze cviků ...
Media Removed
KLIENTSKÉ ČLÁNKY To, že bude součástí nového systému Performance training obří databáze cviků a velké množství tréninkových protokolů už víte. Třetí pilíř systému pak budou tvořit nově klientské články. Pokud už mě trochu znáte, tak víte, že veřejně dávám k dispozici jen velice ... 📖KLIENTSKÉ ČLÁNKY
To, že bude součástí nového systému Performance training obří databáze cviků a velké množství tréninkových protokolů už víte. Třetí pilíř systému pak budou tvořit nově klientské články.

Pokud už mě trochu znáte, tak víte, že veřejně dávám k dispozici jen velice malé procento všech informací a zbytek si nechávám pro klienty (lifestylových protokolů, přednášek, univerzity). Nyní však přibude nový typ článků, které budou spojeny s jednotlivými protokoly a budou Vám nejen poskytovat podrobné informace o začleněných tréninkových metodách a tom, jak z tréninku vytěžit maximum, ale současně se budou s ohledem na zvolený cíl věnovat stravě, suplementaci i optimalizaci životního stylu.

Tyto články tak postupně nahradí také lifestylové protokoly a budou stručně a srozumitelně podávat vše od různých stylů stravování, přes podrobné popisy jednotlivých suplementů (formy, dávkování a skryté fígle), až po články o hormonech, zdraví, spánku, potravinách, neurohackingu, zvyšování výkonnosti a obecně všem, co Vás kdy mohlo zajímat.
BONUS: Asi polovina z nich je přitom včetně vědeckých studií a zdrojů tak, aby uspokojila i nerdy mezi Vámi!
Zatím jsem napsal přes 120 článků a ještě minimálně dalších 100 přibude. Jenom tomuto psaní jsem se věnoval na plný úvazek 4 měsíce v kuse (od ledna do dubna). Jak budete procházet jednotlivými tréninkovými protokoly, budete postupně prostřednictvím článků skládat také střípky skládačky těch nejefektivnějších postupů pro Vámi zvolený cíl. Články jsou tak dobré a poskytují tolik informací, které jsem nikdy souhrnně nepublikoval, že si myslím, že někteří si protokoly nebudou kupovat ani tak kvůli tréninku, jako kvůli nim.
V neděli spustíme nové hlavní video a spolu s ním se otevře brána systému pro první vlnu klientů (musíme na to bohužel z hlediska testování jít postupně). Další vlny budou v pondělí a úterý
Read more
 #Repost @raninitv (@get_repost) ・・・ Turan ve Gülayşe’nin hikayesi başladı. Turan ve Gülayşe’nin ...
Media Removed
#Repost @raninitv (@get_repost) ・・・ Turan ve Gülayşe’nin hikayesi başladı. Turan ve Gülayşe’nin hikayesi bitti. İki kısa cümle, iki kısa yaşam, ne çok duygu… Geçtiğimiz Pazar akşamı Savaşçı’ya eşlik etmek için ekran karşısında olamamıştım. Neredeyse gece yarısı ‘yaşamdan ... #Repost @raninitv (@get_repost)
・・・
Turan ve Gülayşe’nin hikayesi başladı.

Turan ve Gülayşe’nin hikayesi bitti.

İki kısa cümle, iki kısa yaşam, ne çok duygu…

Geçtiğimiz Pazar akşamı Savaşçı’ya eşlik etmek için ekran karşısında olamamıştım. Neredeyse gece yarısı ‘yaşamdan çok ölüme yakın**’ Gülayşe ve peşinden koşan Turan’ı merak ettiğim için sadece ilk sahneye bakmak planıyla geçtim ekran karşısına. Fragmanı izlemediğim, bölüm devam ederken sosyal medyadan uzak durduğum için neler olacağını bilmesem de, o gece o el bombasının patlamayacağını tahmin etsem de Turan ve Gülayşe’yi görmek istemiştim. Farklı zamanlarda, farklı coğrafyalarda, farklı yaşlarda savaşın ortasında kalmış bu iki insanın gözleriyle tekrar karşılaştığımdaysa ekranın karşısından kalkamadım. Dizinin diğer kahramanlarını ve aksiyon sahnelerini atlayarak Turan ve Gülayşe’nin bu kadar kısa olacağını tahmin edemediğim hikayesinin peşine düştüm.

Yazının devamı ranini.tv'de. #savaşçı #ekranadairnevarveyoksa #raninitv
Read more
Çocuklarımızın büyük motor gelişimi spor en önemli aktivite. Bu çalışmamızda kolaylıkla oluşturacağımız ...
Media Removed
Çocuklarımızın büyük motor gelişimi spor en önemli aktivite. Bu çalışmamızda kolaylıkla oluşturacağımız raketle evde, bahçede keyifli bir raket - top oyunu oynayacağız. Tabaklardan raket oluşturmak için tahta çubukları kağıt tabağa elde tutulabilecek şekilde yapıştıralım. Bunun ... Çocuklarımızın büyük motor gelişimi spor en önemli aktivite. Bu çalışmamızda kolaylıkla oluşturacağımız raketle evde, bahçede keyifli bir raket - top oyunu oynayacağız. Tabaklardan raket oluşturmak için tahta çubukları kağıt tabağa elde tutulabilecek şekilde yapıştıralım. Bunun için solventli yapıştırıcı ya da daha da iyi sonuç verecek çift taraflı bant tavsiye ederiz. Raketlerimiz hazır olduktan sonra balonları şişirelim ve başlayalım oynamaya. Motor gelişimini destekleyecek raket/top oyunları için işte size bazı ipuçları: * Çocuğunuzun farklı boy, cins, ağırlıkta topları atıp yakalamalarını teşvik edin. Çocuğunuzun yakalamasının zayıf olduğunu düşünüyorsanız topu masanın üzerinden yuvarlayın ve diğer taraftan tutmasını isteyin.
* Top olarak balon her zaman kullanabileceğiniz bir alternatif. Balonu havaya atıp tutmak, 2 kişi karşılıklı raketle balonu bir kişiden diğerine geçirmek, balon voleybolu gibi oyunlar denge ve ritmik hareket kabiliyetini destekler.
* Yere koyacağınız hedeflere küçüğünüzün topla vurmasını istemek bir diğer gelişim oyunudur. Farklı ağırlıklarda objeleri devirmesini isteyebilirsiniz. Zamanla hedefi daraltın ve dar bir “gol” alanını hedeflemelerini isteyin. * Yakalama becerisini geliştirmek için küçük bir kutu ya da sepeti kullanarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Sepeti tutan çocuğumuz elle yakalamaya daha kolaylıkla geçiş yapar. * Top oyunları sırasında seçilen malzeme önemlidir. Sünger toplar topa vurma ve yakalamada kolaylık sağlar. * Topu raket üzerinde zıplatma göz ve el koordinasyonunu geliştiren faydalı bir aktivitedir. Küçüğünüzden topu raketin üzerine koymasını isteyin. Dengeli bir şekilde tutmasını sağladıktan sonra, eli yukarıya doğru yumuşak bir yuvarlak yapacak şekilde kaldırsın ve topu yukarıya doğru zıplatsın. Amacımız kontrollü hareket yapmasını sağlamak ve topun raketin üzerine geri düşmesi olmalı. Kontrollü yukarıya doğru zıplatmak çocuklar için zorlayıcı olan bölümdür.
Read more
"Bazen bir şeyi kerih görürsünüz. Halbuki o sizin için bir hayırdır. Bazen de bir şeyden hoşlanırsınız, ...
Media Removed
"Bazen bir şeyi kerih görürsünüz. Halbuki o sizin için bir hayırdır. Bazen de bir şeyden hoşlanırsınız, halbuki o sizin için bir şerdir." (el-Bakara 216) . Enfes bir tatlı tarifi @neslinin_mutfagi_ ndan. Ellerine sağlık canım . BUYRUN MUTLAKA DENEYİN FINDIKLI BAKLAVA TADINDA ... "Bazen bir şeyi kerih görürsünüz. Halbuki o sizin için bir hayırdır. Bazen de bir şeyden hoşlanırsınız, halbuki o sizin için bir şerdir." (el-Bakara 216)
.
Enfes bir tatlı tarifi @neslinin_mutfagi_ ndan. Ellerine sağlık canım 🌹
.
BUYRUN MUTLAKA DENEYİN FINDIKLI BAKLAVA TADINDA ENFES 👇👇👇
.
.
💙 🌊 DENİZ DALGASI TATLISI 🌊💙
Malzemeler
125 gr tereyağı (yumuşak)
1 adet yumurta
1 yemek kaşığı tahin
1 çay bardağı irmik
1 çay bardağı öğütülmüş fındık
1 paket kabartma tozu
1,5 çay bardağı un
.
Şerbet;
2 su bardağı toz şeker
2,5 su bardağı su
2-3 damla limon suyu
.
.
Hazırlanışı
Öncelikle şerbet pişirilip soğumaya bırakılır. Hamur için ;  yoğurma kabına un hariç tüm malzemeler alınıp karıştırılır. Un  eklenip iyice yoğurulur. Ceviz büyüklüğünde parça alınıp yuvarlanır ve çay bardağının kenarı ile dalga şekli verelir.. Fırın tepsisine dizilip 180 ısıtılmış fırında pembeleşene kadar pişirilir. Tepsiyi hafif yağlayabilirsiniz yapışma olmasın ;) Tatlı çıktıktan 5 dk sonra soğuk şerbetin dökülüp üzerine bir tepsi kapatalır ve öyle çekene kadar 1-2 saat dinlendirilir. Sonrasında kapalı fırın içinde muhafaza edebilirsiniz.
AFİYET OLSUN .
#tarifimcahideye #cahide_sultan
Read more
Hayatınızda onun kadar naif, merhametli, akıllı, saygılı bir Reis göremeyeceğinize emin olabilirsiniz! ...
Media Removed
Hayatınızda onun kadar naif, merhametli, akıllı, saygılı bir Reis göremeyeceğinize emin olabilirsiniz! Yolumun üzerinde beslediğim kedilerden bir tanesi. İsmini Reis koymuşlar, sonuna kadar hak ediyor! Aynı yerde 10-12 tane kediye mama veriyorum. Reis tüm yavrular ve dişiler mamasını ... Hayatınızda onun kadar naif, merhametli, akıllı, saygılı bir Reis göremeyeceğinize emin olabilirsiniz! Yolumun üzerinde beslediğim kedilerden bir tanesi. İsmini Reis koymuşlar, sonuna kadar hak ediyor! Aynı yerde 10-12 tane kediye mama veriyorum. Reis tüm yavrular ve dişiler mamasını yemeden başlamıyor yemeye düşünebiliyor musunuz? Kolay kolay rastlanır mı böyle bir insana hayatta! Hiç sanmıyorum. Karısına çocuğuna el kaldıran, onların rızıklarıyla zevk-i Sefa eden, kendini ‘adam’ sayan şahsiyetlere örnek olarak gösterebilirsiniz Reis’i! Adam olmak, baba olmak işte bunu gerektirir! Arkada duran pıtırcık doydu şimdi (muhtemelen babasını ☺️) seyir keyfinde 😻 HAVALAR ÇOK SICAK LÜTFEN KAPINIZIN ÖNÜNE BİR KAP SU KOYUN 🙏 Petshoplarda kedi maması satılıyor çok çok uygun fiyata. Her gün nelere para harcıyoruz. Esirgemeyin lütfen onlardan!
Read more
Buda benim uzun zamandır yapmadığım eski tariflerden defteri karıştınca buldum çok lezzetli ...
Media Removed
Buda benim uzun zamandır yapmadığım eski tariflerden defteri karıştınca buldum çok lezzetli bi tarif ve elma var üzerinde. ELMALI TURTA. Malzemeler : 2yumurta6 yemekkaşığı toz şeker 6yemekkaşığı süt 3 yemekkaşığı tereyağı 2yemekkaşığı su yarım çay bardağı sıvıyağı kabartma ... Buda benim uzun zamandır yapmadığım eski tariflerden defteri karıştınca buldum çok lezzetli 😋 bi tarif ve elma 🍎 var üzerinde. ELMALI TURTA. Malzemeler : 2yumurta🍎6 yemekkaşığı toz şeker 🍎6yemekkaşığı süt 🍎3 yemekkaşığı tereyağı 🍎2yemekkaşığı su 🍎yarım çay bardağı sıvıyağı 🍎kabartma toz 🍎vanilya🍎2 subardağı un 🍎Üzerine elma 🍎tarçın🍎ceviz veya fındık🍎yumurta ve şeker çırpılır diğer malzemeler katılır tepsiye dökülür 🍎elmalar dilimlenir ve tarçınla harmanlanır turtanın üzerine biraz ceviz daha sonra elmalar dizilir fırına verilir 🍎piştikten sonra üzerine reçel veya marmelat sürülür 🍎benim tercihim kayısı marmelatı ama arzuya göre değişebilir 🍎AFİYET OLSUN 🍎hayırlı akşamlar
Read more
Srebrenitsa Katliamı 11 Temmuz 1995 günü yapılmıştır. Katliamda, 8 binden fazla Müslüman Bosnalı kadın, çocuk, yaşlı, genç, erkek demeden Sırplar tarafından hunharca öldürülmüştür. Avrupa'nın göbeğinde gerçekleşen bu katliamın vahşeti hala yaşayanların ve tanık olanların kanını ... Srebrenitsa Katliamı 11 Temmuz 1995 günü yapılmıştır. Katliamda, 8 binden fazla Müslüman Bosnalı kadın, çocuk, yaşlı, genç, erkek demeden Sırplar tarafından hunharca öldürülmüştür. Avrupa'nın göbeğinde gerçekleşen bu katliamın vahşeti hala yaşayanların ve tanık olanların kanını dondurmaktadır.

Bosna Savaşı boyunca 50 bini çocuk, 200 bin Boşnak kardeşimiz soykırıma tabi tutularak katledilmiştir. 10 binlerce kadın ve kız çocuğu askeri tecavüze maruz kaldı işkence gördü ve ‘tecavüz kampları’ olarak adlandırılan yerlere görütüldü.
Tüm Şehit kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz.
"El-Fatiha"
_______________________________
Sevban (Radıyallahu anh) anlatıyor:
Rasûlullah (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki:
“Diğer milletler, tıpkı sofraya yemek için üşüşen insanlar gibi sizin üzerinize üşüşecekler.” Bunun üzerine sahabiler şaşkınlıkla sorarlar:
“Ya Rasûlullah, o gün sayımız çok mu az olacak?” Efendimiz (Aleyhisselam): “Hayır” der. “Bilakis, o gün sayınız çok olacak. Fakat siz -çokluğunuz- bir akıntıya taşınan çer-çöp gibi olacaksınız. Allah, düşmanlarınızın kalbinden sizin korkunuzu silecek, sizin kalbinize de “vehn” verecek.”
Bunun üzerine sahabilerden biri sorar: “Vehn nedir ya Rasûlullah?..”
O da buyurdu ki: “Dünya sevgisi ve ölümü sevmemek, ondan nefret etmek.”
(Süneni Ebû Davud-Müsnedi Ahmed: 5/278)
_______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_______________________________
#srebrenitsa #katliam #11temmuz1995 #timurtaşhoca #soykırım #bosna #savaş #zulüm #hadis #tarih #srebrenica #bosnia #timurtaşuçar #vaaz #şehit #zalim #saraybosna #sohbet #müslüman #bosniaherzegovina #salavat #timurtaş #11temmuz #izzetbegoviç #bosniaandherzegovina #srebrenitsakatliamı #katil #kafir #avrupa #bosnahersek
Read more
Kırlangıçlar, ahır damları, dut ağaçları, incir ağaçları. İbriklerle kaya oyuklarına kırlangıçların ...
Media Removed
Kırlangıçlar, ahır damları, dut ağaçları, incir ağaçları. İbriklerle kaya oyuklarına kırlangıçların suyunu döken yaşlı kadınlar. Kırlangıçlar, yüksek serin yaylalar, her dem yeşil ormanlar. Avluları geniş, eğri kemerleriyle hanlar, kervansaraylar. Dereler, göller, pınarlar ... Kırlangıçlar, ahır damları, dut ağaçları, incir ağaçları.
İbriklerle kaya oyuklarına kırlangıçların suyunu döken yaşlı kadınlar.
Kırlangıçlar, yüksek serin yaylalar, her dem yeşil ormanlar.
Avluları geniş, eğri kemerleriyle hanlar, kervansaraylar.
Dereler, göller, pınarlar ve derin kuyular.
Ve nehir, sabah ve akşam vakti güneşin sarı ışıklarına boğulan Dicle nehri.
Ve sularına batıp çıkan kırlangıçlar.

Kırlangıçlar ve sesleri: viç viç viç viç.
İnsana bir mucizeyi hatırlatan sesler.
Zamanın perdesiyle,
Külün ve tozun perdesiyle kaybolmuş şehirler.
İçinde ne bitki, ne de hayat var.
Ve o, onun sesi, kaybolmuş şehirlerin
üzerine yükselen höyüklerin tepesinde.
Ve onların viç viçleri.
Yanmış, yıkılmış bir kale, duvarının yarıklarında
Artık yılanların, çıyanların, akreplerin dolaştığı, baykuşların öttüğü.
Yıkılmış bir evin avlusunda
Otlar boy atmış.
Avludaki kurumuş kuyunun taşları arasında
Rengârenk çiçekler açmış.
Ve o, onun sesi, ötüşü onun.

Bir ana ve bir çocuk.
Kılıç sesleriyle kesilmiş bütün seslerin ardından
Onların sesi, meydana gelmez mucize.
Anne ve çocuk, birbirini kucaklamış, üst üste.
Samanlık. Saman ve ot kokusu. Kan kokusu.
Önce ses, inilti, ah çekiş,
Sonra gözler, bakış.
Kaşlar, kirpikler. Gözbebekleri. Kan içinde.
Yara, kan, acı.
Annenin eli çocuğun yüzünde. Kan, sadece kan.
El kanı temizliyor. Ancak yine kan.
Ancak seste, çocuğun ağlaması, erkek çocuğun iniltisi.
Hayat, her şeyden sonra yine hayat.
Kılıç darbesi, ölüm, kan ve hayata dönüş.

#MehmedUzun
Read more
Süt ekşirse veya ekşimeye durduysa hemen buzluğa,kayısılar tatsız çıktıysa hemen az şekerle ...
Media Removed
Süt ekşirse veya ekşimeye durduysa hemen buzluğa,kayısılar tatsız çıktıysa hemen az şekerle pişirmeye,yoğurt ekşidiyse çorba-börek harcı-kek yapmaya vb gibi daha nice çabayla eldeki hiçbirşeyi çöpe atmadan yaşamaya çalışmalıyız. Üniversitede iken sandviciyle okula giden,gördüğü ... Süt ekşirse veya ekşimeye durduysa hemen buzluğa,kayısılar tatsız çıktıysa hemen az şekerle pişirmeye,yoğurt ekşidiyse çorba-börek harcı-kek yapmaya vb gibi daha nice çabayla eldeki hiçbirşeyi çöpe atmadan yaşamaya çalışmalıyız. Üniversitede iken sandviciyle okula giden,gördüğü yeşillikte meyvesini yiyen,termosunda bitki çayı taşımayı seven biri olarak ilk zamanlar çok tepki almıştım. Pinti miydim acaba?🤨Öyle de durmuyormuşum ama e peki derdim neymiş?😀 Derdim dünyayı tüketmek değil,dünyada yaşamak. Evet bugünün ölçeğinde şu kelamım ne kadar etkili veya eleştirilir tartışmaya açık. Ama bugünün getirdiklerini”israf” etmeden yaşamak zamandan münezzehtir. Yani hadsizce tüketmek zorunda değilsiniz,değiliz. Muslukları boş akıtırken düşünmediğiniz insanlar ve yarınları hayal dünyanızda tasvir edin. Ekşidi diye dökülen sütler,ya da yoğurtları da bu tasvire ekleyin. Büzüşmüş meyveleri komposto yapınca paketli meyve suyu adı altındakilere mahkum olmayacağınızı da ekleyin. Haşladığınız bulgur köftesi veya makarnanın suyundaki vitaminden nasiplenmenin keyfiyetini de ekleyin.Daha da çook şey ekleyebilirsiniz. Lavaboya dökülüp çöp olmasın,buzluğa atılıp açma olsun dediğim süt ile görüntü böyle çıktıysa,sizlerin elinden kimbilir daha neler çıkacaktır😉
Bu arada evet yaaa şahane örmüşüm şunları😂 El becerim sıfır üzerinden sıfırdır. Ben mutfakta çalışayım yeterli😬
Mutfağınız bereketli,cumanız hayr olsun. Farkedip kıymet verdiğimiz bir dünya dileğiyle🎈
Read more
Az egyik kedvenc könyvem a Hygge, amiben a szerző az egyik fejezetben a természet és a Hygge közötti ...
Media Removed
Az egyik kedvenc könyvem a Hygge, amiben a szerző az egyik fejezetben a természet és a Hygge közötti kapcsolatot boncolgatja, mennyire Hygge tud lenni a természetben eltöltött idő, akár egy naplemente a tóparton, akár egy vihar utáni séta a réten, vagy egy erdei kirándulás. És ez annyira ... Az egyik kedvenc könyvem a Hygge, amiben a szerző az egyik fejezetben a természet és a Hygge közötti kapcsolatot boncolgatja, mennyire Hygge tud lenni a természetben eltöltött idő, akár egy naplemente a tóparton, akár egy vihar utáni séta a réten, vagy egy erdei kirándulás. És ez annyira igaz... 🙏🏼✨èn a leghyggelibb pillanatokat szinte mindig a természetben élem meg, azon belül is tényleg a spontán alakuló golden hour és/vagy az alkonyat alatt. Portugáliában is a napnyugták voltak ezek a pillanatok ( hyggekrog) , de mikor itt voltunk Adragán még bőven előttünk állt az egész nap és mégis ... tökéletes Hygge volt 🙌🏽🌊🇵🇹💙 Mellesleg itt készült a gumicszimás kép is, de ez már az óriás hullám utáni átöltözés alatt volt😁🙋🏼⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #vscostyle #mik #instahun #tv_lifestyle #tv_living #vscohungary #nothingisordinary #naturephotography #csendéletkép #instant_insta_challenge #lisbon #portugal #travelphotography #europediscovery #stayandwander #visitportugal #bestofportugal #ocean #atlanticocean #beachwalk #beautifulbeach #pastelsky #oceanview #oceanbeach #couplegoals #anniversarytrip #coupletravels #ig_portugal #hygge ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Read more
HAYATTAN NE ÖĞRENDİM? Sonsuz bir karanlığın içinden doğdum. Işığı gördüm, korktum. Ağladım. Zamanla ...
Media Removed
HAYATTAN NE ÖĞRENDİM? Sonsuz bir karanlığın içinden doğdum. Işığı gördüm, korktum. Ağladım. Zamanla ışıkta yasamayı öğrendim. Karanlığı gördüm, korktum. Gün geldi sonsuz karanlığa uğurladım sevdiklerimi. Ağladım. Yaşamayı öğrendim. Doğumun, hayatin bitmeye başladığı ... HAYATTAN NE ÖĞRENDİM?

Sonsuz bir karanlığın içinden doğdum. Işığı gördüm, korktum. Ağladım.
Zamanla ışıkta yasamayı öğrendim.
Karanlığı gördüm, korktum.
Gün geldi sonsuz karanlığa uğurladım sevdiklerimi.
Ağladım.

Yaşamayı öğrendim.
Doğumun, hayatin bitmeye başladığı an olduğunu;
aradaki bölümün, ölümden çalınan zamanlar olduğunu öğrendim.

Zamanı öğrendim.
Yarıştım onunla
Zamanla yarışılmayacağını, zamanla barışılacağını, zamanla öğrendim

İnsanı öğrendim.
Sonra insanların içinde iyiler ve kötüler olduğunu
Sonra da her insanin içinde iyilik ve kötülük bulunduğunu öğrendim.

Sevmeyi öğrendim.
Sonra güvenmeyi
Sonra da güvenin sevgiden daha kalıcı olduğunu,
sevginin güvenin sağlam zemini üzerine kurulduğunu öğrendim.

İnsan tenini öğrendim.
Sonra tenin altında bir ruh bulunduğunu
Sonra da ruhun aslında tenin üstünde olduğunu öğrendim.

Evreni öğrendim.
Sonra evreni aydınlatmanın yollarını öğrendim.
Sonunda evreni aydınlatabilmek için önce çevreni aydınlatabilmek gerektiğini öğrendim.

Ekmeği öğrendim.
Sonra barış için ekmeğin bolca üretilmesi gerektiğini.
Sonra da ekmeği hakça üleşmenin,
bolca üretmek kadar önemli olduğunu öğrendim.

Okumayı öğrendim.
Kendime yazıyı öğrettim sonra
Ve bir süre sonra yazı, kendimi öğretti bana

Gitmeyi öğrendim.
Sonra dayanamayıp dönmeyi
Daha da sonra kendime rağmen gitmeyi
Dünyaya tek başına meydan okumayı öğrendim genç yasta
Sonra kalabalıklarla birlikte yürümek gerektiği fikrine vardım.
Sonra da asil yürüyüşün kalabalıklara karsı olması gerektiğine aydım.

Düşünmeyi öğrendim.
Sonra kalıplar içinde düşünmeyi öğrendim.
Sonra sağlıklı düşünmenin kalıpları yıkarak düşünmek olduğunu öğrendim.

Namusun önemini öğrendim evde
Sonra yoksundan namus beklemenin namussuzluk olduğunu;
gerçek namusun, günah elinin altındayken, günaha el sürmemek olduğunu öğrendim.

Gerçeği öğrendim bir gün
Ve gerçeğin acı olduğunu
Sonra dozunda acının,
yemeğe olduğu kadar hayata da lezzet kattığını öğrendim.

Her canlının ölümü tadacağını,
ama sadece bazılarının hayatı tadacağını öğrendim.

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
Olur ya
Kalp durur
Akıl unutur
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur, ne de unutur
MEVLÂNA
#iyigeceler
Read more
Evettt hanımlar çok yoğun talep görünce elimizdeki stok azaldı 1 Eylül de Istanbul da olacak olsak ...
Media Removed
Evettt hanımlar çok yoğun talep görünce elimizdeki stok azaldı 1 Eylül de Istanbul da olacak olsak da şimdiden siparişleri talepleri doldu taştı çok şükür Eylül başı itibari ile 2. Parti kışlık çalışmalarına başlayacağız, sizlerden de isteği siparişi olacak olan varsa lütfen 2-3 ... Evettt hanımlar çok yoğun talep görünce elimizdeki stok azaldı 1 Eylül de Istanbul da olacak olsak da şimdiden siparişleri talepleri doldu taştı çok şükür🙏🙏 Eylül başı itibari ile 2. Parti kışlık çalışmalarına başlayacağız, sizlerden de isteği siparişi olacak olan varsa lütfen 2-3 Eylül e kadar bize ulaşsın. 2. Parti hazırlıkları ona uygun olarak yapalım😊😉😉
Turşu zamanı da geliyor Eylül 15 'ten sonra da onunla uğraşacağız. Tabi bu arada günler Eylül için normal siparişlerde de dolmaya başladı doğum günleri nişanlar sözler son hız başlamış bulunuyor. Umarım bol bereketli harika bir döneme girmiş oluruz🙏🙏🤗
Herkese hayırlı akşamlar
Değerli siparişlerinizi bekliyoruz...
Reçel, domates sos, kahvaltılık sos, menemenlik sos, köz patlıcan ve biberler, bamya, barbunya, taze fasulye ve erişte için ulaşım bekliyorum.
Ayrıca yazlık patlıcanlardan karnıyarık ya da islim kebap yaptırıp derin dondurucuya koymak isteyen olursa onunda siparişini alıyorum😊😁😉😉👍
Sevgiler ❤
İletişim;
📲Whatsapp 05078501969
📥Instagram DM
#yazlikdomates #domatessos #kislikdomates #evyemeği #evyemegi #evyemekleri #evyemeklerisiparis #butikkurabiye #butikpasta #cakepops #cupcake #evyapimi #misafir #bebek #söz #soz #nisan #nişan #doğumgünü #dogumodasi #dogumgunu #mevlüt #bebekmevlüdü #dua #nisanpastasi #beylikdüzü #beykent #sipariş
Read more
Loading...
Load More
Loading...