Loading Content...

Çeyiz en söz türkiye

Loading...


Unique profiles
76
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Akvaryum Koyu, 15 Temmuz Şehitler Abidesi, Bozburun
Average media age
706.4 days
to ratio
5.7
Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Löw ile Ankaragücü’nü konuştuk” | Spor Toto 1.Lig’in 30. ...
Media Removed
Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Löw ile Ankaragücü’nü konuştuk” | Spor Toto 1.Lig’in 30. haftasında Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda karşılaştığımız Akın Çorap Giresunspor maçının ardından Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, düzenlendiği basın toplantısında şampiyonluk yolunda ... Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Löw ile Ankaragücü’nü konuştuk” |
Spor Toto 1.Lig’in 30. haftasında Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda karşılaştığımız Akın Çorap Giresunspor maçının ardından Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, düzenlendiği basın toplantısında şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet aldığımızı ifade etti.

Şampiyonluğa yakışan oyun
Geçen hafta yaşananlardan sonra hafta içi oyuncuları ile toplantı yaptığını söyleyen teknik direktörümüz İsmail Kartal, “Oyuncularımın hepsi bana kalan 5 maçı en iyi şekilde tamamlayıp büyük Ankaragücü camiasını hak ettiği yere getirmek için söz verdiler. Bugün şampiyonluğa yakışır bir futbol oynadık. Maçın başından sonuna kadar böylesine sıcak bir havada futbol oynamak gerçekten çok zor. İki takım oyuncularını da tebrik etmek lazım. Biz öne geçip geriye düştük. Değişik bir sistem ile sahaya çıktık. Buna rağmen istediklerimi aldım. İki tane direkten dönen top, 3-4 tane de yüzde yüz kaçırdığımız pozisyonlar var. Geçen haftaki olumsuzluklara rağmen bugünkü galibiyeti bize inanan ve güvenen her yerde bizlere desteklerini esirgemeyen muhteşem Ankaragücü taraftarlarına armağan ediyoruz. Şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyettir aldık” dedi.

Biz inanıyoruz bu işi başaracağımıza
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu’nun (PFDK) kulübümüze verdiği cezaları değerlendiren İsmail Kartal, açıklamasına şöyle devam etti; “Antrenörlük hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum. Bu olacak bir şey değil. Bu hakem bu hafta dinlendirildi. İçimizde en ufak bir şüphe yoktu. Oradan mağlup olup ceza alacağız diye. 10 kişi kalmamıza rağmen 5-6 tane yüzde yüz pozisyonumuz var. Biz futbol oynamaya gittik. Yaşanan olaylar aleyhimize verilip lehimize verilmeyenler. Biz inanıyoruz bu işi başaracağımıza. Başarılı olabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” Joachim Löw ile Ankaragücü’nü konuştuk
‘İsmail Kartal Fenerbahçe’ye teknik direktör ya da sportif direktör olacak’ şeklinde bazı basın-yayın organlarında yer alan asılsız haberlere de açıklık getiren teknik direktörümüz İsmail Kartal, “Geçtiğimiz günlerde hakkımda bazı asılsız haberler çıktı. Çıkan asılsız haberlerden dolayı böyle bir açıklama yapma gereği duydum.
Read more
Loading...
Günaydınnn ️ 4 Eylül Salı akşamı kim benimle beraber bu şahane konseri izlemek ister? Müziğin her türlüsüne bayılıyorum. Arabesk'ten Pop'a, Caz’dan Klasik Müziğe her konserde kendimden geçiyorum. Salı akşamı @zorlupsm’de efsane bir konser var. Şef Cem Mansur yönetimindeki ... Günaydınnn ☀️ 4 Eylül Salı akşamı kim benimle beraber bu şahane konseri izlemek ister? Müziğin her türlüsüne bayılıyorum. Arabesk'ten Pop'a, Caz’dan Klasik Müziğe her konserde kendimden geçiyorum.
🎺🎷🎸
Salı akşamı @zorlupsm’de efsane bir konser var.
Şef Cem Mansur yönetimindeki “Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın konseri”. Benimle birlikte 4 kişi konseri izlemeye gelecek. 2’şer kişiye, 2’şer kişilik davetiye hediye edeceğim sonra Zorlu’da buluşacağız!
🎻🎹🥁
Yapmanız gereken tek şey şu;
📌@culturemulture hesabını takip etmek (Çünkü kültür sanat alanında harika işler yapıyorlar)
📌 Bu postun altına en sevdiğiniz müzik aletinin emojisini bırakmak.
BU KADAR!
🎸🎻🎷
Çekiliş sonucunu, pazartesi sabahı hikayelerimden öğrenebilirsiniz... Bu konserde beni buldunuz buldunuz, Ekim’de yollar yine bana memleket 🎈Müzik başlasın o zaman! - Konserin öncesinde buluşup bir şeyler de içeriz; söz!
Read more
Bu yazıyı okuduktan sonra lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın. Çocukluğunu bisiklet tepesinde ...
Media Removed
Bu yazıyı okuduktan sonra lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın. Çocukluğunu bisiklet tepesinde geçiren bir çocuk olarak , hala bisiklet görünce elindeki işi bırakıp koşan büyümeyen bir çocuk olarak anlatmak istediğim birkaç şey var. Sağlıklı beslenme , sağlıksız gıdalar, aman ... Bu yazıyı okuduktan sonra lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın.

Çocukluğunu bisiklet tepesinde geçiren bir çocuk olarak , hala bisiklet görünce elindeki işi bırakıp koşan büyümeyen bir çocuk olarak anlatmak istediğim birkaç şey var. Sağlıklı beslenme , sağlıksız gıdalar, aman fast food mu kötüymüş, ayy çok mu kilo almış , eyvah organik miymiş gerçek miymiş derken sorunların en büyüğünü görmezden geldiğimizin farkında mısınız? Bana mikrofon uzatıldığında sağlıklı yaşam için ne yapalım ? diye sadece yemekle , iyi yemekle, kötü yemeklerden uzak durarak bunu sağlamak mümkün mü? değil... bizim en büyük sorunumuz ve giderek artan sorunumuz HAREKETSİZLİK! bunu görmezden gelmeyin. 
Oturduğunuz yerden kalkmadan 'daha sağlıklı' olamazsınız..
Hiç hareket etmeden organik beslenerek hastalıklara karşı korunamazsınız
Masa başı çalışırken adım sayınız 1000 'lerdeyken daha iyi yaşamaktan bahsedemezsiniz..
Türkiye'deki insanların %65'i hareketsiz! of çok büyük rakam! ve daha da kötüsü.. %80'i hareketli olduğunu düşünüyor! Ben danışanlarıma sorarken hareketiniz nasıl diye, “iyi iyi yürüyorum.. “ hareketliyim dediklerinde telefondan veya adımsayardan hadi haftalık rapora bakalım diyorum ve sonuç... ' aaa.. bu haftam çok da iyi değilmiş!' 5 yıl önce Eti Sarı Bisiklet Projesi başladı. @aktifyasam ile beraber yürüttükleri sosyal sorumluluk projesinde binlerce kişiye bisiklet hediye edildi. Projenin bir çok ayrıntısı var ama en güzelleri de evde atıl duran bisikletleri tamir edip tekrar canlandırmak ve yeni çocuklara ulaşmasını sağlamak! Çünkü evde duran 2 milyon bisiklet var. Harika bir iş değil mi?
Aktif Yaşam derneği başkanı Mehmet Ali Çalışkan çok önemli bir şey söyledi; Bisiklet batıda zenginliğin, doğuda yoksulluğun göstergesi dedi. Bu cümle inanılmaz değil mi?
Amsterdam'da bisiklet devrimi nasıl başlamış hikayesini bilen var mı? 70'lerde petrol fiyatlarının artışı ve insanların ‘çocukların sokakta olması gerekir’ düşüncesi ile bisikletler çıkmış sokağa ve herşey buna göre planlanmış. Bugün 70'lerdeki gibi bir dünya,bir istanbul veya diğer şehirler yok.. Ama yeni baştan yapmak yerine paylaşmak lazım diyor ... Var olan yolu paylaşmak.. devamı yorumda 👇🏼
Read more
Repost from @huysuz.ihtiyar): "Bade Manisa maalesef kalp kurdu ve uyuz Traşını oldu veteriner ...
Media Removed
Repost from @huysuz.ihtiyar): "Bade Manisa maalesef kalp kurdu ve uyuz Traşını oldu veteriner ilaçlarına başladı. Biraz yaramaz…" using @RepostRegramApp - Bade Manisa maalesef kalp kurdu ve uyuz Traşını oldu veteriner ilaçlarına başladı. Biraz yaramaz oyuncu ama artık mutlu çok ... Repost from @huysuz.ihtiyar): "Bade Manisa maalesef kalp kurdu ve uyuz Traşını oldu veteriner ilaçlarına başladı. Biraz yaramaz…" using @RepostRegramApp - Bade Manisa maalesef kalp kurdu ve uyuz
Traşını oldu veteriner ilaçlarına başladı. Biraz yaramaz oyuncu ama artık mutlu çok şükür daha da iyi olacak kurtulacak dualarınız ile

Kalp kurdu tedavisi
2 ay ara ile kalp kurdu testi 3 adet 540
1 biyokimya 400
4 hemogram 560
3 kur uygulanacak ilaç ve antibiyotik tedavisi 1800
Labratuvar deri testi 320
Uyuz icin
En az 4 ilaclı banyo 200
Enjeksiyon 8 adet 320
Bağışıklık güçlendirici 280
Labratuvar mikroskopik incelemeler kan analizleri 800
Ve postparatif bakimi 800
Toplam 6020
Kalan borç: 5.400

Lavra mücadelesi için uygulanan yöntem üstte kalem olarak çıkmıştır. Şuan kalp yetmezliği ve akciğerlere inen bir durum söz konusu değildir tedaviye cevap vermez ise Türkiye'de muadili bulunmayan ve sadece amerikadan 400 dolar karşılığı getirilen kurt ilacı bu hesaba dahil değildir.

Kalp kurdu olduğu için bulaşıcı malum klinikler yer yok dediler onlar da haklı bir şey de diyemedik.
Destek olmak isteyenler sayfaya mesaj atarak dernek hesap numaramızı alabilirler.
Read more
 #Repost @bilgicberkoo ・・・ ARAKAN’dan İYİ BAYRAMLAR<span class="emoji emoji2764"></span>️ Günlerdir yaşadıklarımı kalbimi şu ...
Media Removed
#Repost @bilgicberkoo ・・・ ARAKAN’dan İYİ BAYRAMLAR️ Günlerdir yaşadıklarımı kalbimi şu çocukların gülüşünün tam içine bırakıyorum. Onlarca insan uğraştı ama bana kamplar için izin çıkarmadılar. Mrak U şehrine geldim. Müslüman köylerini bulmak pek kolay olmadı. Aslında dibimdeydi ... #Repost @bilgicberkoo
・・・
ARAKAN’dan İYİ BAYRAMLAR❤️
Günlerdir yaşadıklarımı kalbimi şu çocukların gülüşünün tam içine bırakıyorum. Onlarca insan uğraştı ama bana kamplar için izin çıkarmadılar. Mrak U şehrine geldim. Müslüman köylerini bulmak pek kolay olmadı. Aslında dibimdeydi ama ingilizce bilene soramıyorsun konu açılınca bir suskunluk bürüyor ortalığı,ilk denememde tehdit edildim. Sonrasında yarın için otobüs bileti araştırırken bi yere girdim ve oturup yağmurdan dinlenirken adamdan konuşa konuşa köyleri öğrendim.
Köye ilk geldiğimde çocuklar kaçıyor büyükler yüzünü çeviriyordu. Çünkü bu köyden dışarı çıkmaları tamamen yasak. 2.Resimdeki takkeli Mohtar Mohammed (bölgenin din sorumlusu) gelip Selamun Aleyküm diyince birden sarıldım. Çok az ingilizcesi vardı ve köyün ingilizce bilen gençlerini ve hocasını çağırdı. Türkiye’li olduğumu söyleyince o kadar mutlu oldular ki elimi sıktılar sarıldılar. Hep birlikte mescite gidip oturduk konuşmaya başladık. Sonra beni 3.resimdeki börek ve çay içmeye biyere götürdüler.Onlara çok selamınızı söyledim.Türkiye’nin yanlarında olduğunu anlattım. Zaten herşeyi çok detaylı biliyorlarmış. Türkiye’nin Bangladeş kapısını açtığını yaptığı yardımları herşeyi.
Uzun uzun anlatıcak çok şey var ama ahh ulan nasıl yaptınız. Nasıl anlatayım bu insanların yaşadıklarını. İnsanların gözlerinin içine bakınca acıları öyle bir okunuyor ki. Çocukların ayağında ayakkabı yok, sular herşey kirli yaşam çok zor çok.
Mesela okula ve hastahaneye Rohingyalılar gidemiyor ya da ticaret yapamıyorlar( bir budisti ortak etmek zorunda budist isterse anlaşmayı bozup herşeyi kendine alabilir). Köyün dışına çıkmaları yasak.Bazı şeyleri ise anlatmaya dilim varmıyor çok üzgünüm.
Bir halkı nasıl katlettiniz be hangi insanlığa sığar. En son 2016 yılında 200.000 Rohingyalı Müslüman katledildi.Burada bayram aslında yarın 22’sinde başlıyor. Yarın sabah hayatımdaki en güzel bayrama, çocukların çikolatalarını vermeye gülüşlerini görmeye yarın tekrar bu köye gidiyorum.Başaramicam diye o kadar çok korktum ki Allah kalbimi biliyordu. Bu bayramda bende yalnız değilim bu güzel insanlarlayım❤️
Bayramınız Kutlu Olsun🇹🇷❤️ #arakan #bayram #myanmar #rohingya
Read more
Kadın Doğum uzmanıyım ama biliyorsunuz ki aynı zamanda Cinsel Terapistim... O Yüzden Anlattım <span class="emoji emoji1f44e"></span>🏿<span class="emoji emoji1f44e"></span>🏿<span class="emoji emoji1f44e"></span>🏿<span class="emoji emoji1f44e"></span>🏿 öyle ...
Media Removed
Kadın Doğum uzmanıyım ama biliyorsunuz ki aynı zamanda Cinsel Terapistim... O Yüzden Anlattım 🏿🏿🏿🏿 öyle bir noktadayız ki ülke kadınları olarak, erken mi gelmiş, geç mi kalmış adam, zerre farkı da yok kıymeti de. Vitrin mankeni olsa anca bu kadar hissederdi kadın bu gelmeleri, ... Kadın Doğum uzmanıyım ama biliyorsunuz ki aynı zamanda Cinsel Terapistim...
O Yüzden Anlattım
👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿
öyle bir noktadayız ki ülke kadınları olarak, erken mi gelmiş, geç mi kalmış adam, zerre farkı da yok kıymeti de. Vitrin mankeni olsa anca bu kadar hissederdi kadın bu gelmeleri, gitmeleri yahu! Ön sevişme hak getire. Ereksiyon akabinde icraat ve hemen sonrasında nekahat. Dön poponu yat.
Bizde sevişmeler, istisnalar olmakla birlikte genellikle erkeğin orgazmı ve kadının ‘hani bana hani bana’sıyla sona eriyor ve bu serzeniş de erkeğin horlamalarına takılıp kaynıyor.
Araştırmalar Türkiye’de kadınların aşağı yukarı %20’sinin orgazm olduğunu söylüyor ve tek eşli bir toplumsal yapımız olduğu (en azından kadın açısından böyle olduğunu) göz önünde bulundurursak ülkedeki kadınların %80’i orgazm olamadan yaşıyor ve ölüyor.
#Orgazm ın iyi ve gerekli bir şey olduğunu nerden anlıyoruz biliyor musunuz? Erkeklerin onu bize bırakmamasından.😉Evet kötü bir şey olsaydı, yorucu, bezdirici, yıpratıcı olsaydı tüm haklarıyla bizdeydi, yalan mı?
Şaka bir yana, Türkiye’de kadınların orgazm oranı gerçekten can sıkıcı. Birkaç yıl önce 60lı yaşlarında bir danışanım ‘ölmeden orgazm olmak istiyorum kızım’ diye geldiğinde, belki de çoğu insanın gülebileceği bu öyküdeki dram canımı çok sıkmıştı. Durumu zaten biliyordum ama karşımda kanlı canlı bir insanın, hayatının sonuna yaklaştığını ve çok önemli bir eksiği olduğunu, onu tamamlayıp tatmadan gitmek istemediğini söylemesi, bunu yaparken utançla karışık bir coşku taşıması inanın hiç de komik değildi. Bu defa güldürmedi, kısaca ve anlaşılır biçimde özetlemek gerekirse; cinsel uyarım ve zevkin çıktığı en yüksek noktadır. Orgazm, nefesi sıklaştırır, kalp atış hızını ve basıncını artırır, göz pupüllerini büyütür, dudakları koyulaştırır, göğüs uçlarını belirginleştirir ve klitorisi de ıslatarak daha sert bir kıvama getirir. Terlemeyi ve artan vücut ısısını da unutmamak lazım elbette.Erkekler yalnızca kendi penislerinin büyüdüğünü sansalar da kadının vajeni de büyür ve genişler, biz bunun havasını atıp kıraathane sohbetlerine, arkadaş iddialarına taşımayız tabi 👎🏿👎🏿👎🏿
https://www.divakadin.com/kadinda-orgazm-bozuklugu
Read more
Loading...
Günaydın. Sürekli bir şeyler istiyoruz. Sürekli tükettirmeye, almaya zorlanıyoruz. O böyle ...
Media Removed
Günaydın. Sürekli bir şeyler istiyoruz. Sürekli tükettirmeye, almaya zorlanıyoruz. O böyle olsun şu böyle, şuna sahip olsak ne iyi, ötekinin yenisi, falancanın vesairesi..Mezarımıza koyup götüreceğiz sanki. Acı ama doymuyoruz. Erich Scheurmann "Eğer insan çok fazla 'şey'e gereksinim ... Günaydın. Sürekli bir şeyler istiyoruz. Sürekli tükettirmeye, almaya zorlanıyoruz. O böyle olsun şu böyle, şuna sahip olsak ne iyi, ötekinin yenisi, falancanın vesairesi..Mezarımıza koyup götüreceğiz sanki. Acı ama doymuyoruz. Erich Scheurmann "Eğer insan çok fazla 'şey'e gereksinim duyuyorsa, bu büyük bir yoksulluğun göstergesidir." der. Ama gerçek değerlerimizin kıymetini bilmiyoruz o uğurda kılımızı kıpırdatmıyoruz.. işte Hasankeyf. Son dönemleri belki de 2018 son yılı. Barajla birlikte su altında kalacak. Midyat sıradağları ile Raman dağları arasındaki vadide, Mezopotamya nın en önemli ortaçağ kentlerinden. Dicle nehri, kalesi, köprüsü, türbesi, minaresi hepsi veda ediyor yakında. Gidip görelim vedalaşalım. Ama gezip görmeden önce bu toprakların ruhunu mistik yapısını anlamak İçin Livaneli’nin Huzursuzluk @omerzulfulivaneli kitabını mutlaka okuyun derim..Bunca arzunun içinde boğulup, gerçek değerlerimizi yitirip kendimizi yoksulluğa mahkûm etmeyelim sevgili dostlar. İyi Pazarlar.. #günaydın #iyipazarlar #goodmorning #gutenmorgen #hola #kalimera #buenosdias #mezopotamya #dicle #hasankeyf #midyat #raman #köprü #history #old #midyat #Batman #türkiye
Read more
Kızıyorum, Aslında herkese.. Mesela burdakilere..Türküz diyipte, Türkiye hakkında hiç birşey ...
Media Removed
Kızıyorum, Aslında herkese.. Mesela burdakilere..Türküz diyipte, Türkiye hakkında hiç birşey bilmemelerine, kaç coğrafi bölge var, Zafer bayrami, Cumhuriyet bayrami ne zaman bilmemelerine, Türkiye'yle övünüp, ülke hakkında hiç birşey düşünmemelerine, oy kullanıyormusun ... Kızıyorum,
Aslında herkese..
Mesela burdakilere..Türküz diyipte, Türkiye hakkında hiç birşey bilmemelerine, kaç coğrafi bölge var, Zafer bayrami, Cumhuriyet bayrami ne zaman bilmemelerine, Türkiye'yle övünüp, ülke hakkında hiç birşey düşünmemelerine, oy kullanıyormusun dediğimde yüzüme mal mal bakmalarına, Suriyeye girilsin deyipte çocuklarını Türkiye'ye yollatmayana, yazın tatile gidip AVMlere bakıp, yollarla övünmelerine, 1000€ götürüp bir ay ağa paşa gibi yaşayıp Türkiye ne kadar güzelmiş diyene.. _______________________________________________________Kızıyorum,
Aslında herkese..
Mesela ordakilere..Ensarda çocuklar tecavüze uğrarken ağzını açmayana, Ergenekon Balyozda Susana, Cizrede Surda Uluderede yapılan katliama alkış tutana, zamanında başörtülü insanlarımıza yapılan yanlışların karşısında olmayana, yıllarca bu ülkeyi koruyan Askerlere şimdi vatan haini damgası vurana, doğru yanlış ayırt etmeden herkesi ayni kefeye koyana, baştakiler parsel parsel satarken alkış tutup, şimdi onlarla savaşıyoruz bahanesiyle alt rütbelileri içeriye tıkıp darbeci diye yaftalayana, dünyadaki en çok gazetecilerin ülkemde hapis yatıp, hala daha Türkiye'de tamamiyle bir demokrasi hakim diyene.. _______________________________________________________Kızıyorum,
Aslında herkese..
Mesela kendime..bu kadar korkak, ağzını açmayan insanlara kızmama, kendime dokunmayan yılan yaşasın diyen insanlar için sinirlenmeme, bu boktan mevzular sadece kendine dokununca ağzını açanlara kızmama..
_______________________________________________________Kızıyorum..
Aslında herkese..
Mesela herşeye..
_______________________________________________________
#türkiye #ergenekon #balyoz #uludere #cizre #darbeye #hayir #faşizme #hayir #barış #peace #freedom #yaşasın #tam #bağımsız #türkiye
Read more
Loading...
BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE MESAJLARINIZA ZAMANINDA DÖNEMİYORUZ ANCAK HEPSİ TEK TEK YANITLANACAKTIR. ...
Media Removed
BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE MESAJLARINIZA ZAMANINDA DÖNEMİYORUZ ANCAK HEPSİ TEK TEK YANITLANACAKTIR. Siparişlerinizi beklemeden www.totsandmore.com.tr den verebilir, aklınıza takılan sorulan için sitede yer alan SIKÇA SORULAN SORULAN BÖLÜMÜNÜ okuyabilirsiniz. Siparişleriniz ... BAYRAM TATİLİ DOLAYISI İLE MESAJLARINIZA ZAMANINDA DÖNEMİYORUZ ANCAK HEPSİ TEK TEK YANITLANACAKTIR. Siparişlerinizi beklemeden www.totsandmore.com.tr den verebilir, aklınıza takılan sorulan için sitede yer alan SIKÇA SORULAN SORULAN BÖLÜMÜNÜ okuyabilirsiniz. Siparişleriniz bayramdan sonra sırayla çıkacaktır. 🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈Sevgili anneler, hepiniz biliyorsunuz ki kehribar yarı değerli bir taştır. Ucuz birşey değildir. #totsandmore olarak en kaliteli kehribarı, EN İYİ FİYAT’a sizlere sunuyoruz. Web sitemiz www.totsandmore.com.tr den bütçenize uygun ödeme koşulları ile alışveriş yapabilirsiniz. .
.
Sevgili anneler ✨Bebeğinize ve kendinize kehribar kolye alırken, aldığınız "şeyin" kehribar olduğundan emin olmak istiyorsanız; doğru yerdesiniz 👏
.
#totsandmore da her bir kehribar kolye; bir pırlanta 💎gibi, Türkiye Gemoloji Laboratuvarı'na (GLT) gidiyor ➡️ alanında yüksek öğrenim görmüş gemologlar tarafından laboratuvar ortamında analiz ediliyor ➡️ bu analiz sonucunda doğal kehribar olduğuna ilişkin ürün raporu yazılıyor ve o rapora bir takip numarası veriliyor ➡️ ürünün doğal kehribar olduğuna dair rapora dayanılarak hazırlanan sertifika, incelemeyi yapan gemologlar tarafından imzalanıyor ➡️ soğuk damgalı olarak size ürünle beraber geliyor ➡️ Siz, dilerseniz GLT'yi arayıp, o numaradan sertifikanın gerçekliğini kontrol edebiliyorsunuz ➡️ Özetle, sertifika size, bir yarı kamu kuruluşu olan GLT tarafından veriliyor. Siz de, " gerçek bir kehribar " kullandığınızdan emin bir şekilde, güzel sonuçları deneyimliyorsunuz. .
.
Güzel sonuçlar #gerçeksertifika lı #gerçekkehribar ile alınır; biliyorsunuz ✌️
.
.
www.totsandmore.com.tr
Read more
Türkiye'nin en değerli söz yazarı ve bestecilerinden,Büyük Müzik Adamı, Ülkemizi Dünya'da ...
Media Removed
Türkiye'nin en değerli söz yazarı ve bestecilerinden,Büyük Müzik Adamı, Ülkemizi Dünya'da yaptığı eserler ve sanatıyla temsil eden "BÜLENT YETİŞ" ne güzelde yazmış değilmi... @bulentyetis ÖMÜR GEÇİYOR Gözlerim senden hatıra Giderken iyi bak demiştin Sana nasıl alışmıştılar ... Türkiye'nin en değerli söz yazarı ve bestecilerinden,Büyük Müzik Adamı,
Ülkemizi Dünya'da yaptığı eserler ve sanatıyla temsil eden
"BÜLENT YETİŞ" ne güzelde yazmış değilmi... @bulentyetis
✔ÖMÜR GEÇİYOR
Gözlerim senden hatıra
Giderken iyi bak demiştin
Sana nasıl alışmıştılar
Gittin gideli gözüm hiçbirşey görmüyor.
Belki bu gece belki bir sabah Duygular çoşar düşersin yollara
Belki kapımı çalarsın ansızın
Elinde güller gözünde yaşlarla.
Ben unuttum çoktan beni kırdığını
Sen de unut yoksa ömür geçiyor
Yalnız benim için bak derdin
Gözlerim o gün bugün seni arıyor...
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span>Biraz tebessüm Biraz hüzün Biraz nasihat almak isteyene. İmam Şafii Hazretleri; bir sabah ...
Media Removed
Biraz tebessüm Biraz hüzün Biraz nasihat almak isteyene. İmam Şafii Hazretleri; bir sabah namazdan sonra evine dönerken yolda birine rastlar. Adam önce selam verir, iyi dilek ve duada bulunduktan sonra da "hayırlı sabahlar" manasında "nasıl sabahladın? der. İmam Şafii, nasıl ... 🌺Biraz tebessüm
Biraz hüzün
Biraz nasihat almak isteyene.
İmam Şafii Hazretleri; bir sabah namazdan sonra evine dönerken yolda birine rastlar.
Adam önce selam verir,
iyi dilek ve duada bulunduktan sonra da "hayırlı sabahlar"

manasında "nasıl sabahladın? der. İmam Şafii,
nasıl sabahladığını şöyle anlatır : -Sekiz tane şeyin benden istendiğini düşünerek sabahladım!: ... Adam şaşırır: - Ya imam kim sizden
8 tane şey isteyebilir?
Sizin kimseyle takışık bir işiniz yoktur ki?

İmam, tebessüm ederek meseleyi açar: -Bak benden her sabah kimler neler istiyorlar, der ve şöyle izah eder:

1)Rabbim benden farzını istiyor.

2)Resulullah benden sünnetini istiyor.

3)Aile çoluk çocuk günlük masrafını istiyor.

4)Nefis kendine tabi olmamı istiyor.

5)Şeytan arkasından gitmemi istiyor.

6)Kiramen katibin melekleri iyi şey yazdırmamı istiyor.

7)Geçen günler ihtiyarlanmamı istiyor.

8)Son olarak da Hazreti Azrail hazır olmamı istiyor.

İşte ben bütün bu isteklerin muhatabı olarak sabahlamış bulunuyorum.
Her sabah bu sualler cevap bekliyor... Hazret-i Şafii'yi dinleyen adam düşünmeye başlar.
Bir kaç saniyelik tefekkürden sonra sorar: - Ya imam bu saydığın şeyler sadece senden mi isteniyor yoksa benden de isteniyor mu?

İmam Şafii tekrar tebessüm eder ve şöyle der: --Orasını ben diyemem sen düşün!

Adam başını aşağı eğer ve söylenerek devam eder. -- Meğer her sabah benden neler isteniyormuş da haberim yokmuş.
Ben de düşünmeliyim bunları!!!…
Bu duygu ve düşüncelerle ilahi vazifelerimizin idrak ve şuurunda olabilmek dileğiyle .
.
.
.
.
.
#mekke  #medine  #kabe  #islam #ayet #hadis #samsun #karadeniz #trakya #ordu #trabzon #rize #şanlıurfa #diyarbakır #adapazarı #umre #hac #tesettür #sav  #makkah   #istanbul  #türkiye  #ankara  #şiirsokakta  #izmir  #bursa   #mevlana  #tasavvuf #edebiyat  #mecca
Read more
<span class="emoji emoji1f53a"></span>Oleeeeey!!!!! Sakajewa İyilik Kolyeleri olarak Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimizle ...
Media Removed
Oleeeeey!!!!! Sakajewa İyilik Kolyeleri olarak Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimizle kutluyoruuuuz! Bildiğiniz gibi en son denizlere açılan #İyilikKolyeleri’miz hemen ardından pizza olup sofralara gelmişti :)))) Dominos Kadınları'yla süper eğlenceli bir gün geçirdik. ... 🔺Oleeeeey!!!!! Sakajewa İyilik Kolyeleri olarak Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimizle kutluyoruuuuz! Bildiğiniz gibi en son denizlere açılan #İyilikKolyeleri’miz hemen ardından pizza olup sofralara gelmişti :)))) 👍
🔺Dominos Kadınları'yla süper eğlenceli bir gün geçirdik. Kadın elinin dokunduğu her şey güzel, her şey özenli. Dominos da aynı şekilde kadın çalışanlarının başarılarıyla haklı olarak gurulanıyor. ✌️
🔺Beşyüzevler Restoranı Müdürü Sultan Deniz (ikinci fotoğraftaki parmakla gösterdiğim tatlı kadın ve motorsikletin üzerinde olanlar) geçen yıl önce Türkiye’de, sonra da Orta Doğu ve Doğu Avrupa bölgesinde Domino’s Yılın Restoran Müdürü Ödülünü kazandı. Sultan'ın restoranındaki çalışanlarının da çoğu kadınlardan oluşuyor. İşte kadın gücü buna denir... Bravo Sultan.... TEGV'e giden bu bağışta senin ve ekibinin emeği büyük 👏👏👏👏 @dominospizza @dominospizzatr #budilimdeiyilikvar #iyilikbulaşıcıdır 🙏🎶🎶 @faris_seven @minesnwonderland (📷 @alprkmlozkrkmz ✌) @turkiyeegitimgonulluleri
Read more
Loading...
Profesor doktor esat coşan hocam Allah rahmet eylesin ehlisünnetten en sadık hizmet erlerinden biriydi hadis sohbetlerinde bulunmayı Rabbim bize nasip eyledi! Sağlığında söylediği çok önemli bir şey vardı türkiye’de üretilmeyen hiçbir şey tüketmeyeceksinz bana burada söz verin ... Profesor doktor esat coşan hocam Allah rahmet eylesin ehlisünnetten en sadık hizmet erlerinden biriydi hadis sohbetlerinde bulunmayı Rabbim bize nasip eyledi! Sağlığında söylediği çok önemli bir şey vardı türkiye’de üretilmeyen hiçbir şey tüketmeyeceksinz bana burada söz verin diye cemaatine söylüyor ey Müslüman cemaati senin öğrettiğin başta temizleme tozlarından, parfümeriden, şarküteriden, Bijuteri’den, temizlik ürünlerinden, gıda ürünlerinden helal haram araştırmadan yediğim yabancı markalar yanında yabancı hiçbir markanın kullanılmamasına söz verdim. Aynı söz verme noktasında Süleyman efendi cemaati’nde da ben büyüklerinin cemaatine Bu temizleme tozları kullananlara hakkımızı helal etmiyoruz dediklerini birinci elden duyan biri gibi zaten Müslümanın helal olmayan bu ürünleri kullanması caiz de değildir çünkü içindeki Emülgatörlerin %95’i domuz katkılı ve şüphelidir. Ama bu millet devletin TRT sinde bile cococola reklamı, kadın bağı reklamıyla çırılçıplak kadınları, turizim reklamında bile anadan yürüyen insanları gösterirken reklamlarında devletin televizyonunda ramazan ayında bile orucunu gazlı kolalı içecekler açın diye reklam yaparken türkiye’nin nüfusunun %99’u Müslüman olan bir ülkede %95’i haram ve şüpheli olan ürünleri tüketenlerin kim olduğunu merak ediyoruz... Rabbim bizlere helal daireden ayrılmamayı helal dairenin keyfe kâfi olduğunu ve yaşamanın mümkün olduğunu göstermiş 755 adet insan sağlığı için gerekli olan başta helal, Gimdes, koşar, temiz, uluslararası organik sertifikalı 755 adet temizlik, şarküteri, gıda ürünlerinizi hizmetinize son dok. Artık hiç kimse diyemeyecek ki ben vardıda yemedin mi hani derler diye bir zamanlar Oxford vardıda biz mi okumadık!
Müslümanlara sesleniyorum bizlerin vazifesi helal olan bu ürünleri ürettik milli ve yerli artık takdir sizlere kalmış... Allah cc bana sorduğunda yarabbi ben bilim adamı olarak bunları ürettiğim insanlığa ahrette bizi kurtaracak bir ağaç gibi bir ürün gibi bir eser gibi hediye ettim diyeceğim vesselam. Ürünlerimizle ilgili bilgi almak için Maranki alışveriş sitesini ve 0 212 533 01 33’ten Siparişlerinizi verip bilgi alabilirgimdes
Helal belgeli lokum helva satışlarımız toptan yapılmaktadır
Read more
Hayatta herşeyin bir zincirleme olduğuna hep inandım, ancak özellikle son yıllarda belkide fazlasıyla ...
Media Removed
Hayatta herşeyin bir zincirleme olduğuna hep inandım, ancak özellikle son yıllarda belkide fazlasıyla edindiğim farkındalıkla gün geçmiyor ki yine doğrulamayalım. Betül (haftanın 5 günü bakıştığımız sevgili iş arkidişim), çay saatimiz olan 10.00'da (Kurumsal şirketlerde çalışanın ... Hayatta herşeyin bir zincirleme olduğuna hep inandım, ancak özellikle son yıllarda belkide fazlasıyla edindiğim farkındalıkla gün geçmiyor ki yine doğrulamayalım.
Betül (haftanın 5 günü bakıştığımız sevgili iş arkidişim), çay saatimiz olan 10.00'da (Kurumsal şirketlerde çalışanın nefes alması için düşünülen ve konulan genelde sigara saati olarak anılan resmi dinleme dakikası 15 dakikadır.) "Tüba, bir çanta gördüm biliyor musun o hesabı?" dediği anda, çantanın oluşması için bütün adımları attık. Nerde en renkli boncuk var onları seçtim tabi. Kesin demişlerdir dedim bu da ne böyle diye, ki Ayda hanım kendisi daha sonra dile getirdi.
@aydanindukkani
Ayda hanım, Türkiye'nin çok iyi bir üniversitesinde Fizik ve Matematik eğitimi almış, Matematik eğitimi veren çok değerli bir hoca... Ben bunu dün öğrendim çünkü, akşam çantayı almayı gittim.
Buraya kadar herşey normal; Ayda hanım'ın adresini ararken karşıdan birisi güzel bir gülümsemeyle bana doğru geliyor ama gözler 1.25 miyop olduğu için seçemiyorum.
"Tüba hanım merhaba ben Nihan, sizin takipçinizim... "
O anda ben de tanıdım güzel @niyaaan 'ı.
Tüba hanım ben burda oturuyorum hayırdır demesiyle, Aydan hanım yani çantayı yapan kişinin, Nihan'ın üst komşusu olduğunu anladık.
Bu sadece bir çanta değil benim için artık; kalp temizliğinin ve güzel insanların ta kendisi.
Nihan geçen sene Dm'den, Tüba hanım size bir gün "mutlumutfakönlükleri"nin hikayesini anlatmak isterim yazmış. Ve o gün dünmüş, biz birbirimize hikayemizi anlattık...
Aydan hanım (@aydanindukkani )bu güzel emeğinizin herkesin hayatında güzelliklere vesile olmasını dilerim. Sizin gibi değerli bir eğitimciden bir çanta sahip olmak gurur verici... 📌Boncuk çanta için @aydanindukkani na sipariş verebilirsiniz. (MARKA İŞBİRLİĞİ kapsamında bedava ürün istemeyiniz.).. 📌Üretebilen bir toplum olduğumuz sürece tüm "Zafer" ler bizim olacaktır.
30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun.🇹🇷 #cantagurusu
.
.
.
.
.
.
.
#shoppingbags #shoppingbag #nakış #embroidery
#kendinyap #doityourself #diy
#dikiş #freepattern #sewingproject #sewing #sewerofinstagram #instasew #dikistagram #dikişaşkı #handmade #memadeeveryday #fabric #ootd #tasarim
Read more
 #İstanbul #Gazeteciler #Dernek #Başkanı #Mehmet #Mert #Business #Channel #Turk #Tv’de yayınlanan ...
Media Removed
#İstanbul #Gazeteciler #Dernek #Başkanı #Mehmet #Mert #Business #Channel #Turk #Tv’de yayınlanan #Ekrem #Çulfa @dr.ekremculfa ile @İçgörü programına konuk olarak #medya dünyasının bugününü yorumladı. @MylifePsikoloji sahibi #Prof. Ekrem Culfa’nın sunduğu programda basın ... #İstanbul #Gazeteciler #Dernek #Başkanı #Mehmet #Mert #Business #Channel #Turk #Tv’de yayınlanan #Ekrem #Çulfa @dr.ekremculfa ile @İçgörü programına konuk olarak #medya dünyasının bugününü yorumladı.

@MylifePsikoloji sahibi #Prof. Ekrem Culfa’nın sunduğu programda basın dünyasının günümüzdeki sorunlarına, basın mensuplarının yaşadıkları #sıkıntı ve #problemlere değinen İGD Başkanı Mehmet Mert bir an önce ‘yerel basın mevzuatı’ ve ‘internet gazeteciliği mevzuatı’nın yasallaşması gerektiğini vurguladı. “Birgün herkese #özgür bir #yayın organı gerekebilir!” Mehmet Mert #canlı yayında şu ifadelere yer verdi: #Bugün #gazetecilik yapma şartları ne kadar kolaylaşmış gibi görünse de #mesleki değerlerden uzaklaşmak bir o kadar da hızlandı. Ne yazık ki artık gazeteciliği, bu işin ruhunu taşıyanlar, emek verenler, bilgi birikimine sahip olanlar değil. #Haktan, #hukuktan adaletten yana olanlar değil.

Güçten yana olanlar, iktidardan yana olanlar yapmaya başladı.

Eskiden 5 N 1 K vardı. Her iki tarafın görüşünü almak vardı.

Bugün ne yazık ki, genelde ve yerelde gerçek gazetecilerin yerini, #siyasetçiler, #tüccarlar, dosya takipçileri almaya başladı.

Yine buradan ülkemizde var olan ciddi bir ihmali dile getirmek istiyorum. #Türkiye’de daha yerel medya mevzuatı yok. Evet yanlış duymadınız, daha tam anlamı ile işleyen, sağlıklı bir altyapıya sahip, yasalara bağlı, yönetmelikleri olan bir medya mevzuatı yok.

Buradan izleyicilere bir mesaj daha vermek istiyorum ve diyorum ki; birgün herkese özgür, güçlü ve tarafsız bir yayın organı gerekebilir. Düşünsenize yaşadığınız yerde başınıza bir olay geliyor. Mağdur oluyorsunuz. Karakola başvuruyorsunuz, yetkililere başvuruyorsunuz ama derdinizi anlatamıyorsunuz. İşte o an size en çok lazım olacak şey mağduriyetinizi #kamuoyu ile paylaşacak güçlü ve özgür bir yayın organı. Sırf bu yüzden bile tüm yurttaşlarımızın yaşadıkları yerde işini hakkı ile yapan yayın organlarına sahip çıkması ve destek vermeleri gerekiyor.

#Etiketler: ekrem çulfa, mehmet mert, igd, İstanbul Gazeteciler Derneği
Read more
Loading...
GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK" 11 EYLÜL 2018 Temeli 9 ...
Media Removed
GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK" 11 EYLÜL 2018 Temeli 9 Eylül 2017 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan stadın kaba inşaatının yüzde 60-70 oranında bittiğini ifade eden Talat Papatya, "Kelimeler adeta kifayetsiz kalıyor. ... GÖZTEPE BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA: "KISKANILACAK BİR STADIMIZ OLACAK"

11 EYLÜL 2018

Temeli 9 Eylül 2017 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan stadın kaba inşaatının yüzde 60-70 oranında bittiğini ifade eden Talat Papatya, "Kelimeler adeta kifayetsiz kalıyor. Ben hayatımda hiçbir şeyi kıskanmam. Ancak İzmirli olarak Avrupa’ya gittiğimizde yapılan stattları, tesisleri Göztepe olarak kıskanmıştım. Artık bizim de kıskanılacak bir stadımız olacak. Son derece heyecanlanıyoruz. Taraftarımızla burada buluşacağımız, tarihimizdeki gibi zaferlere imza atacağımız günleri iple çekiyoruz" diye konuştu.

Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin sadece bir stat olmadığını belirten Talat Papatya, "Burası içinde çeşitli sosyal alanları barındıran, kafeleri, çocuk alanları olan bir yapı. Ayrıca çatımızda yeşil alan olacak. Orası çok önemli. Alttaki otopark kadar çatımız da bölgenin sosyal ve ekonomik yapısına değer katacak. Böyle bir yapının çok fazla örneği olduğunu düşünmüyorum. Bölge halkının da bizimle birlikte stadın bitmesini sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Burası geçmişte halkımızın maç ve antrenman olmayan günlerde spor yapabildiği, yürüyebildiği bir alandı. Biz o dokuyu koruyup alanımızı deniz manzaralı hale çevireceğiz ve halkımız çatıda aktivitesini gerçekleştirecek. O yüzden çok farklı ve kıskanılacak bir stat göreceğiz" şeklinde konuştu.

Papatya, stadın önümüzdeki sezon hizmete açılabileceğini belirterek şu cümleleri kurdu: "Her şey yolunda giderse kasım sonu kaba inşaat biter. Önümüzdeki Mayıs-Haziran gibi de stat tamamlanır. 2019-2020 sezonunda açılış maçımızı stadımızda oynamanın hayalini kuruyoruz ama bu gerçekçi bir hayal. Statta emeği geçen işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İlk baştan beri desteklerini esirgemeyen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Bizim başkanımız da inşaat mühendisi. Onun vizyonunu anlayan bir mühendis olarak Sayın Yıldırım’ın çok değerli katkıları oldu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemize çok önemli stat hamleleri gerçekleştirdi, kendisine de teşekkür ediyorum. Haberin devamı hikayede ⬆️
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Dün gece tam yatacağız gördün mü tuvalet kağıtları ne kadar olmuş dedi Yasin. O ...
Media Removed
Günaydın️ Dün gece tam yatacağız gördün mü tuvalet kağıtları ne kadar olmuş dedi Yasin. O kadar olurdu olmazdı derken fiyat fiyatı açtıkça bir baktım alışveriş yapıyor Yoğurt, süt, şeker... Ekledikçe ekledi. En son 600 küsur lira çıktı. Sonra da sucuk da yemeyiverelim çıkartıyorum ... Günaydın☀️☀️☀️ Dün gece tam yatacağız gördün mü tuvalet kağıtları ne kadar olmuş dedi Yasin. O kadar olurdu olmazdı derken fiyat fiyatı açtıkça bir baktım alışveriş yapıyor😄 Yoğurt, süt, şeker... Ekledikçe ekledi. En son 600 küsur lira çıktı. Sonra da sucuk da yemeyiverelim çıkartıyorum onu diye tasarruf yapmaya başladı😅 Bu arada ben mi yanlış görüyorum bilmiyorum ama fiyat artışları Türkiye’de yaşayanların umrunda değil gibi, sadece yurt dışında yaşayanlar konuşuyor bu şu kadar olmuş şu nasıl pahalanmış diye. Hala Avrupa’ya tatile gidiyor insanlar, aklım almıyor, havadan para yağıyor da bir bizim başımıza mı düşmüyor anlamıyorum. Öyle bir şey varsa da bana söylemiyorsanız alacağınız olsun😅 Ya da biz gelmeyelim diye bizi mi kandırıyorsunuz n’apıyorsunuz gelmeyin gelmeyin buralar çok pahalı diye😄 Öyleyse de doğruyu söyleyin artık lütfen, üzülüyoruz çünkü biz😕 Mutlu günler herkese🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #kevserinmutfağı #yemek #yemektarifleri #bugünnepişirsem #yemekblogu #yemekfotoğrafçılığı #mutfak #mutfağımdan #mutfakgram #yemekgram #yemekrium #lezzet #lezzetler #food #foodie #yummy #nom #hungry #cleaneating
Read more
Türkiye’nin sanat adına en büyük değerlerinden biri... #Repost @fazilsay with @get_repost ・・・ Öncelikle, ...
Media Removed
Türkiye’nin sanat adına en büyük değerlerinden biri... #Repost @fazilsay with @get_repost ・・・ Öncelikle, yazacaklarım tamamen şahsi konular değildir. Önümüzdeki aylarda tepeden tırnağa görüşmeler gerçekleştireceğim, Önümdeki engelleri, önyargıları, yanlış algıları yok ... Türkiye’nin sanat adına en büyük değerlerinden biri... #Repost @fazilsay with @get_repost
・・・
Öncelikle, yazacaklarım tamamen şahsi konular değildir. Önümüzdeki aylarda tepeden tırnağa görüşmeler gerçekleştireceğim, Önümdeki engelleri, önyargıları, yanlış algıları yok etmek istiyorum. Memleketimi çok seven bir insanım, ve sanatımı tüm dünyada olduğu gibi kendi ülkemde de icra etmek istiyorum. Benim konserlerimin sadece bir kaçı Belediyeler ile, önce bu sayının artmasını bu ilişkinin doğmasını, halkla buluşmalarımızda, Belediyelerin desteğinin artmasına çalışacağım... Bu sayı artmalıdır..Bu önyargı kırılmalıdır. Fazıl Say da bir Türk vatandaşıdır, Benimle bir konser için çalışan bir belediye suç mu işlemiş olur, lütfen, bu yanlışlardan dönelim. Sonra Üniversitelerde tekrar konserler vereyim istiyorum, yıllardır davet edilmiyorum, gençlerle buluşamıyorum, bu kapıların da ardına kadar açılması için gayret edeceğim. Şansımı tekrar ve tekrar deneyeceğim.
Önümde zor bir süreç var, ve bakın, neredeyse tüm kapılar kapalı. Devletin kurumlarını zaten geçtim, yıllardır yasaklı gibi bir durumdayım, hem yorumcu hem de besteci olarak... Dünyanın en önde gelen kurumlarıyla yılda 100 kere çalışıyorum, ülkemde bu olamıyor, acı bu...
bu durum kime ne kazandırdı ki?
En üstten en alt kademelere yayılmış “Fazıl Say defolsun gitsin” algısına karşı mücadele vereceğim. Çünkü “Fazıl Say defolsun” zihniyetinin kimseye bir faydası yoktur, 81 milyon insanın bir tanesine bile faydası yoktur, Bu sadece utanç yaratır, tğm dünyada tepki görür ve hep de tepki gördü, her seferinde.Bakın; bir sanatçının hiç bir suçu yokken kovulma aşamasına gelmesi, işlerinin engellenmesi de bu ülkedeki sanat camiasının kötü etkilenmesine sebebiyet verir, diğer tüm sanatsal faaliyetlerin amacını da anlamsızlaştırır.Bu yanlıştır. Bu hatalardan dönelim istiyorum. Tekrar diyalog ve uzlaşı elimi uzatıyorum. Memleketimde sanatımı pürüzsüz icra etmek istiyorum. Burada herkesten de destek bekliyorum. Sonuna kadar Atatürkçüyüm Gurur duyuyorum bununla...Düşünceler, duruşlar, kültürler farklı olabilir.Ama dost olunmayacak diye bir şey yoktur. Gelin bu hatalardan dönelim.. yazımı paylaşalım..
İçtenlikle
#faz
Read more
Loading...
PROTEİN, SAĞLIKLI YAĞ VE İYİ KARBONHİDRAT ÇOK ÖNEMLİ <span class="emoji emoji25aa"></span>️ Protein olarak 2 ad serbest dolaşan, hazır ...
Media Removed
PROTEİN, SAĞLIKLI YAĞ VE İYİ KARBONHİDRAT ÇOK ÖNEMLİ ️ Protein olarak 2 ad serbest dolaşan, hazır yem ve mısır yemeyen tavuk yumurtası ve kirli hanım peyniri (*), ️ Yağ olarak zeytinyağı, zeytin, ceviz, susam ezmesi, ️ Karbonhidrat olarak domates, salatalık, biber, ceviz, susam ... PROTEİN, SAĞLIKLI YAĞ VE İYİ KARBONHİDRAT ÇOK ÖNEMLİ ▪️ Protein olarak 2 ad serbest dolaşan, hazır yem ve mısır yemeyen tavuk yumurtası ve kirli hanım peyniri (*),
▪️ Yağ olarak zeytinyağı, zeytin, ceviz, susam ezmesi,
▪️ Karbonhidrat olarak domates, salatalık, biber, ceviz, susam ezmesi, hünnap yedik.
Maalesef karbonhidrat deyince insanlarımız aklına ekmek, makarna, pilav, börek baklava geliyor. Biz “ekmek yemiyoruz” deyince “karbonhidratı nereden alıyorsunuz?” diyen o kadar çok kişi var ki. Oysa bizim yediğimiz çoğu şey karbonhidrat. Ancak glisemik indeksi düşük, yani kan şekerimizi hızlı bir şekilde yükseltmeyen iyi karbonhidrat. Nedir bunlar? Gİ düşük meyve ve sebzeler, baklagiller, kavrulmamış kuruyemişler.
Uzun lafın kısası biz de karbonhidrat alıyoruz ancak bizim yediklerimiz sağlıklı iyi karbonhidratlar.
Biz bu kahvaltıda bir dilim tam buğday ekmeği yemiş olsaydık 3-4 saat sonra acıkır, pek çok hastalığa da davetiye çıkarmış olurduk. O nedenle ekmeğin hiçbir çeşidi buna tam buğday, Siyez ekşi mayalı vb dahil yemiyoruz. “Ekmeğin alternatifi ne?” diye soranlara verdiğim cevap hep şu oluyor. “Sizce sigaranın alternatif ne?” Bence ikisinin de alternatifi yok. İkisi de tiryakilik. İkisi de birden bırakılmalı, azaltarak değil.
Biz Otoimmün ve kronik bir hastalığımız olmadığı için süt ürünlerini yiyoruz. Yediğimiz peynirlerin merada otlayan hayvanın sütüyle ve doğal maya ile yapılmış olması bizim için çok önemli. Maalesef işin en zor kısmı da burası. Artık Türkiye’de merada otlayan hayvan bitmek üzere. (*) Kirli hanım peyniri: Ayvalık yöresinde unutulmaya yüz tutmuş bir peynir çeşididir. Zamanında koyun sütünün bol olduğu, güneş ve poyrazın da olduğu yaz aylarında yapılırmış. Güneş ve rüzgarda kurutularak, ardından mühürlenerek dayanıklılığı artırılıp, uzun süre bozulmadan kalması sağlanırmış. O zamanlarda soğutucular olmadığından bir sepete doldurup, kilerin tavanına asarak bir yıl kadar saklarlarmış. Kadınlar balığa veya uzakta çalışmaya giden eşlerinin yanına verirlermiş. ▶️ Devamı yorumlarda ⬇️⬇️⬇️ @saglikliyasiyoruzcom #sağlıklıyaşıyoruz #syyiyecek #sykahvaltı #syyemek #kirlihanımpeyniri
Read more
@ftmbingol82 #açkapıyıbengeldim #MetinKöse #dogankitap ' ' ' 1924 yılı Aralık ayının ...
Media Removed
@ftmbingol82 #açkapıyıbengeldim #MetinKöse #dogankitap ' ' ' 1924 yılı Aralık ayının son günleriydi.Safranbolu Ortadokslarının ekimde başlayan sevklerinin son grubu işte bu derme çatma yük gemisine doldurulmuştu.Kıranköy'ün 485 hanesindeki 3 bin 212 Ortodoks'tan geriye ... @ftmbingol82 #açkapıyıbengeldim
#MetinKöse
#dogankitap
'
'
'

1924 yılı Aralık ayının son günleriydi.Safranbolu Ortadokslarının ekimde başlayan sevklerinin son grubu işte bu derme çatma yük gemisine doldurulmuştu.Kıranköy'ün 485 hanesindeki 3 bin 212 Ortodoks'tan geriye 350 kişiydiler.Kıranköylüler;yerlerinden yurtlarından,komşularından,sevdiklerinden tamamen ayrılıyorlardı.Güvertede soğuktan titreyen bu insanlar,yaşlı gözlerle memleketlerine Anadolu'ya son kez bakarken,yaşananlara hâlâ inanamıyorladı,onlara" siz gitmeyeceksiniz" demişlerdi.Diliniz Türkçe demişler,Kuvayi Milliye'ye yardım ettiniz demişlerdi bu sözler boşa çıkmış günlerdir Ankaradan gelen acı haber ile yıkılmışlardı.Biz Türküz demişlerdi"Ninelerimizin,Mânilerimiz!Şarkılarımız,Türkçe demişlerdi bir rüya gibiydi bu yaşadıkları.Türkiye ile Yunanistan bir karar almış hepsi o kadardı nereye gidecekdi bilmedikleri yerde nasıl yaşayacaklardı.Bazıları da Safranbolu'dan ayrılırken yanlarına bir kaç avuç toprak götürüyordu.Safranbolu toprağı,içleri buruk,gözleri yaşlı bu topraklardan ve sulardan ayrılıyorlardı,geride bıraktıkları ne çok şey vardı en çokta sevdiklerini bırakmıs olmaları yüreklerini yakıyordu bu acıya dayanamayanlardan biride Yordan şimdi yapayalnızdı uzaklara giderken çok sevdiği Güldane'sini ardında bırakmıştı.1920'li mübadele yılları ve günümüzü çok akıcı bir dille kaleme almış ve bir çok bilgiyide yer vermiş Metin Köse özellikle Balzac 'in aşkını nasıl bulduğunu ve kitaplarından bahsetmiş olması çok dikkat çekiciydi
'
'
'
Sevgili @metinkosetr yüreğinize sağlık🙏💐bu bilgi dolu buram buram tarih kokan insanın yüreğine işleyen ve acısı da kolay kolay geçmeyecek olan muhteşem bir eser ile buluşturduğu için sonsuz teşekkürler #açkapıyıbengeldim👌 #okuyun #okutun
'
'
Yazarımızın yeni çıkacak olan kitabının haberini almış olmak beni ayrıca mutlu etti,büyük bir heyecanla bekliyorum😍

Sevgiyle kitapla kalın📚🌼☺
#bingol82benimokuduklarım
Read more
Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı ...
Media Removed
Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı dil olmayınca olmuyor kızım çok turist geliyor diye Perşembe'den başlıyor konuşmaya babam. Sonra Sen uğurlu geliyorsun, sen olunca islerim hafifliyorlara bırakıyor Cuma'ları. Cumartesi'ler ... Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı dil olmayınca olmuyor kızım çok turist geliyor diye Perşembe'den başlıyor konuşmaya babam. Sonra Sen uğurlu geliyorsun, sen olunca islerim hafifliyorlara bırakıyor Cuma'ları. Cumartesi'ler sabah erkenden arıyor ve çıktın degil mi, geliyorsun kızım, bekliyorumlarla kendimi bir anda kale kapısından içeri girmiş dükkanın yolunda buluyorum. Babama pek belli etmiyorum ama seviyorum aslında kaleye gitmeyi. Yan komşumuz Faruk amca görür görmez "hoş geldin yeğenim" diyerek selamlar, İlknur abla sagolsun "haydi gel Tuba'cım birer kahve içelim, sohbet edelim der" mahallenin çocukları her saat başı uğrayıp abla bir şey lazım mi diye sorar. Onlarla sohbet güzel ama en sevdiğim dünyanın farkli farklı köşelerinden çıkıp gelen turistlerle sohbet etmek en keyiflisi. Çenem hiç durmaz merhaba, nasılsınızla başlar sonra sohbet uzar da uzar babam bazen araya girer, Türkçe "ee kızım sohbet iyi hoş da ara da satış da yapsan" der ama benim akıl kim bilir o an hangi ülkede geziyor kim bilir. Hele dükkanın önünden kulağıma Çince sözler ilişsin, hemen kapıya koşuyorum ve Çince #你好 yani merhaba diyorum sonra karşımdakilerin gözleri şok içerisinde sohbete başlıyorum. Bugün de nasibimde yine birçok ülke ile tanışma fırsatım oldu. Oo kimler gelmedi ki~ Boyu acayip uzun çok konuşkan ve Türkiye aşığı Hintli bir adam ve eşi, Çinli ve Fransız~ hepsini dükkandan yolcu ederken içimden geçirmeden edemedim "ohh hayat size güzel~"
Bu arada yarın da Ankara kalesindeyim gelenleri beklerim #ÖzcanGümüş e~
Unutmadan~ Canim @senaofset ile gerçekleştirdiğimiz bu haftanın #sürpriz çekilişi başlasın o zaman, pamuk eller yorumlara. Bu haftaki sorum turist olsanız hangi ülkede olmak isterdiniz? 😄🙈 Ben #Japonya da olmak isterdim. Sağolsun bugünkü Hintli amca öyle bir anlattı ki merakım kat be kat arttı. Bakalım kimler nerelerde olmak isterdi, merakla bekliyorum~
#kitap
#çekiliş
Read more
<span class="emoji emoji1f4d5"></span>ÜÇÜNCÜ DEVA: Ey tahammülsüz hasta! <span class="emoji emoji1f490"></span> İnsan bu dünyaya keyf sürmek ve lezzet almak için gelmediğine, ...
Media Removed
ÜÇÜNCÜ DEVA: Ey tahammülsüz hasta! İnsan bu dünyaya keyf sürmek ve lezzet almak için gelmediğine, mütemadiyen gelenlerin gitmesi ve gençlerin ihtiyarlaşması ve mütemadiyen zeval ve firakta yuvarlanması şahiddir. Hem insan, zîhayatın en mükemmeli, en yükseği ve cihazatça ... 📕ÜÇÜNCÜ DEVA:
Ey tahammülsüz hasta! 💐

İnsan bu dünyaya keyf sürmek ve lezzet almak için gelmediğine, mütemadiyen gelenlerin gitmesi ve gençlerin ihtiyarlaşması ve mütemadiyen zeval ve firakta yuvarlanması şahiddir.
Hem insan, zîhayatın en mükemmeli, en yükseği ve cihazatça en zengini, belki zîhayatların sultanı hükmünde iken, geçmiş lezzetleri ve gelecek belaları düşünmek vasıtasıyla, hayvana nisbeten en edna bir derecede, ancak kederli, meşakkatli bir hayat geçiriyor.
Demek insan, bu dünyaya yalnız güzel yaşamak için ve rahatla ve safa ile ömür geçirmek için gelmemiştir.
Belki azîm bir sermaye elinde bulunan insan, burada ticaret ile, ebedî daimî bir hayatın saadetine çalışmak için gelmiştir. 🔴Onun eline verilen sermaye de ömürdür.
Eğer hastalık olmazsa, sıhhat ve âfiyet gaflet verir, dünyayı hoş gösterir, âhireti unutturur. Kabri ve ölümü hatırına getirmek istemiyor, sermaye-i ömrünü bâd-i heva boş yere sarfettiriyor. Hastalık ise, birden gözünü açtırır. Vücuduna ve cesedine der ki: “Lâyemut değilsin, başıboş değilsin,bir vazifen var. Gururu bırak, seni yaratanı düşün, kabre gideceğini bil, öyle hazırlan." İşte hastalık bu nokta-i nazardan hiç aldatmaz bir nâsih ve ikaz edici bir mürşiddir. 🌼Ondan şekva değil, belki bu cihette ona teşekkür etmek; eğer fazla ağır gelse, sabır istemek gerektir. 📕Lem'alar ( 206-207 )

Takip [email protected] 📕
Ve
Arkadaşlarimiza önerelim! @Risaledendamlalar
#faith #Pray #Christian #Hadis #Ayet #Kuran #Ahlak #Öneri #risaleinurkulliyati #türkiye #ankara # #Amin #kadın #Moda #temizlik #tarif #nur a #tasavvuf # #edebiyat #ahlak #islam #iman #rnk #risale #risaleinur #saidnursi #bediüzzaman #RisaledenDamlalar #ihlas
Read more
KOŞ VATANDAŞ KOŞ! Bu güzelden TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de bir değil, iki değil, taaaam üç çifte. ...
Media Removed
KOŞ VATANDAŞ KOŞ! Bu güzelden TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de bir değil, iki değil, taaaam üç çifte. Ve 2 GECE 👭👬 Yeşillen mavinin koyniş koyniş olduğu bir yerde tatil yapmak sizin de hakkınız . NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ? @gabaklarbungalows’dan Kızılbük, Datça Yarımadası’nın ... KOŞ VATANDAŞ KOŞ! Bu güzelden TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de bir değil, iki değil, taaaam üç çifte. Ve 2 GECE 👫👭👬
Yeşillen mavinin koyniş koyniş olduğu bir yerde tatil yapmak sizin de hakkınız 💚💙😁 .

NEREDEN BU TATİL HEDİYESİ? ✅✅ @gabaklarbungalows’dan 🏠🏡🏠 Kızılbük, Datça Yarımadası’nın açık ara en güzel koyu. İşte Gabaklar bu fevkalade koyun en şahane yerinde konuşlanmış.
Ortam rahat. Odalar, temel ihtiyaçları gayet güzel karşılıyor. Ortalık yemyeşil. Koy da memleketin en güzel koyu… Butik, zutik, dilaks, premiyum laf ve modellerinden hoşlanmayanlar için fevkaladenin fevkinde. .

15 EYLÜL ve SONRASI İÇİN BURADA TATİL KAZANMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN: ❤️ .

Küçük Oteller Kitabı’mızı ve Türkiye’nin En Güzel Kahvaltıları Kitabı’mızı satın almak ve @gabaklarbungalows hesabını takip etmek 📚👊🏻 .

Toplam 50 lira! Kargo ücreti bizden!
Yapmanız gereken TEK ŞEY 0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak ✅✅ .

Haydi görelim bakalım. Kim istiyor tatil?
Eşi dostu, arkadaşı, sevgiliyi... HERKESİ TAGLEYİN postumun altına. Tagleyin ki siz kazanamazsanız da onlara kaynak olursunuz (Neticede siz önermiş olacaksınız :)) Hahaha 💙💙 👈👈 .

Katılım süresi son 30 saat. Süre başladı 💣🔮♥️
NOT: Kazanan talihli ponçik kişisi @gezginsincap sayfasından açıklanacak. Çekilişi ortağım Mutlu yapacak. Benden duyurması. Hediye etmesi. Ondan açıklaması 📣 .

Kitaba verdiği destekten dolayı @yurticikargo’ya binlerce kez teşekkür ederim 🙏🏼
#kucukotellerkitabi2018 #datca #datça #kizilbuk #gabaklarbungalows #datca #kızılbük #marmaris
Read more
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin ...
Media Removed
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapıyor. • İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: • Beni kimse tehdit etmedi. Tehdit edecek adam da yeryüzüne gelmedi. Eşimi kaçırmışlar beni tehdit etmişler, bunlar birkaç ... CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yapıyor. • İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: • Beni kimse tehdit etmedi. Tehdit edecek adam da yeryüzüne gelmedi. Eşimi kaçırmışlar beni tehdit etmişler, bunlar birkaç şizofrenin çıkardığı bir şey. • 15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bunu 30 milyon yapmak. Bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Bunun için uğraşacağım. • Sayın Erdoğan, lütfen artık bugünden sonra AK Parti Genel Başkanı gibi davranmayınız. Herkesi kucaklayınız. Bu gerginliğe son verin, herkesi kucaklayın. • Bu seçim ilan edilme biçiminden sonuçlarının açıklanmasına kadar adaletsiz bir seçim olmuştur. Seçime kan bulaşmıştır. Seçim sonuçlarına dönük açıklanmaya muhtaç noktalar bulunmaktadır. 16 Nisan'da hayır-evet bloku olarak şekillenme ortaya çıkmıştı. Hayır oyunun 16 Nisan'dan az olması açıklanmaya muhtaçtır. Oylara seçim sürecinde müdahale edildiğini gördük. Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur. Bizim için gerçek seçim sonuçları bu tutanaklarda yazandır. Bize ulaşan tutanaklarla YSK'nın açıkladığı oranlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum. • Türkiye demokratik değerlerle bağını koparmıştır. Parlamenter sistemle bağını koparmıştır. Toplumsal barışımızı tehdit eden faktörler iş başında olmaya devam edecektir. Tam anlamıyla bir tek adam rejimine geçilmiştir. Geleceğimize dair her zaman büyük endişelerimiz olmaya devam edecek. • Her 3 vatandaştan birinin onayını almış biri olarak tüm vatandaşların takdirini kazanma mücadelemi sürdüreceğim. Bize düşen söylediklerimizin takipçisi olmak ve seçimde yaşadığımız heyecanı büyüyerek devam ettirmektir. Türkiye Tayyip Erdoğan ve kadrolarıyla yaşamını sürdüremez. Yerel seçimlere kadar süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Kendi adıma beni aday yapan partime ve tüm seçmenlere dönük çıkaracağımız sayısız dersler bulunmaktadır. Eksikliklerimizi tamamlamak zorundayız. Bize düşen yanlışlarımızı düzeltmek olmalıdır. Birbirimize güvendiğimizde çok şeyler yapabileceğimizi bu seçim göstermiştir. Geleceğimizi kazanmak için herkesle birlikte olmaka devam etmeliyiz. Benim gündemim Türkiye
Read more
HAFTANIN FİKRİ #SEThaftaninfikri <span class="emoji emoji2714"></span>️ Dünyanın en iyi dalış adreslerinden birinde unutulmaz ...
Media Removed
HAFTANIN FİKRİ #SEThaftaninfikri ️ Dünyanın en iyi dalış adreslerinden birinde unutulmaz bir deneyim yaşamak ve Türkiye’nin Kızıldeniz’i kabul edilen sualtı dünyasıyla tanışmak için Kaş’a gidin. Şimdiye kadar hiç dalmamış ya da dalışla ilgilenmemiş olsanız bile Kaş’ın ... HAFTANIN FİKRİ

#SEThaftaninfikri
✔️
Dünyanın en iyi dalış adreslerinden birinde unutulmaz bir deneyim yaşamak ve Türkiye’nin Kızıldeniz’i kabul edilen sualtı dünyasıyla tanışmak için Kaş’a gidin.
📌
Şimdiye kadar hiç dalmamış ya da dalışla ilgilenmemiş olsanız bile Kaş’ın bu konudaki ünü kulağınıza bir yerlerden çalınmıştır. Birçok özellik nedeniyle, dünyanın en iyi dalış adreslerinden biri kabul ediliyor. Aktif olarak kullanılan 40’a yakın dalış noktası var. Ama henüz kullanılmayanlarla birlikte sayı daha yüksek. Ve yılın 12 ayı dalış için uygun. Dalış için birçok firma var; güncel yorumlara bakarak tercihinizi kendiniz yapın.
📌
Kaş’ın farkı, müthiş bir sualtı dünyası ile karşılaşmanız. Bu nedenle “Türkiye’nin Kızıldeniz’i” olarak da adlandırılıyor. Hem deniz canlıları hem de suyun altında yatan tarih ile oldukça ilgi çekici. Batıklar ve balık sürüleri arasında bambaşka bir dünyaya geçiş yapıyorsunuz. Zaman zaman suyun içinde bir müzede olduğunuzu da düşünebilirsiniz.
📌
Ben dalış yaptığımda, hissettiğim en önemli şey sonsuzluk olmuştu. Hatta o esnada denizin altında yaşamak daha anlamlıymış gibi gelmişti. Mağaralar, kayalıklar, balıklar, yukarıdan ulaşan ışık huzmesiyle renk değiştiren amforalar, ahtapotlar gördüğüm diğer her şey, dünyanın konuksever üyeleriydi.
📌
Kaş’ta yapılacak tek şey dalış değil elbette. Bence Uzun Çarşı’da tadını çıkara çıkara yürüyün. Turqueria harika bir antikacı dükkanı, uğrayın derim. Yemek için Müpptela Ocakbaşı’nı öneririm. Mavi Bar ve Hideaway de keyifli vakit geçirebileceğiniz adresler. İsterseniz siz de yorumlarda kendi önerilerinizi paylaşabilirsiniz.
🔻
Kaydırarak görebileceğiniz nefis Kaş fotoğraflarının hepsi 👉🏻 @gezerkenogrenen
Read more
Güne tam da geçen haftaki Gödence Köy’ünde başladığım gibi başlamak isterdim. Benden önce köyün ...
Media Removed
Güne tam da geçen haftaki Gödence Köy’ünde başladığım gibi başlamak isterdim. Benden önce köyün yaşlıları tarafından okunmuş gazetemi alıp, sabahın köz üstünde pişen en güzel çayını içmek isterdim Gödence’de, tıpkı fotoğraftaki gibi, yarınsız, dertsiz, kaygısız... Hani diyorsunuz ... Güne tam da geçen haftaki Gödence Köy’ünde başladığım gibi başlamak isterdim.
Benden önce köyün yaşlıları tarafından okunmuş gazetemi alıp, sabahın köz üstünde pişen en güzel çayını içmek isterdim Gödence’de, tıpkı fotoğraftaki gibi, yarınsız, dertsiz, kaygısız...
Hani diyorsunuz ya bana, siz hep nasıl böyle güne enerjik başlıyorsunuz diye, bu modumun düşük, enerjimin yerlerde olduğu günlerden biri sanırım.
Hatta çaktırmasam da bir kaç zamandır böyleyim.
Fotoğraf bile koymayacaktım aslında ama bu kez de belki sizin enerjiniz bana iyi gelir diye düşündüm.
Size bir şey soracağım;
Bir şeyler yapmak istiyorsunuz, bir şeyi yapacağınıza çok inanıyorsunuz ama bir türlü kalkıp, yol alamıyor ve erteledikçe erteliyorsunuz.
Hani olur ya, bi’ “yapacağım ya, niye yapmayayım” diyor iç sesiniz, sonra diğer ses “boşver, uğraşma boşa” diyor.
Bu ara ben çok ikilemdeyim, beynimi talan ediyorum sürekli, kendimi hiç bir şeye ait hissetmiyorum, yapabileceklerim bile gözümde büyüyor, bırakın kök salmayı, tohum atmaya bile enerjim yok.
Öğlen öğlen damardan girdim galiba ama hani varsa bir bildiğiniz yazın.
İç sesini mi dinlemeli insan sizce hep, insan eylemlerini hayata geçirmek için doğru zamanı tam nasıl anlayabilir?
Ne zaman doğru zaman? 🙄 #ootd #izmir #turkey #türkiye #wiwt #travelblog #seyahat #tatil #gezi
Read more
Herkese merhabalar <span class="emoji emoji1f60a"></span> Öncelikle geçmiş 30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun ve şu vakitlerde ...
Media Removed
Herkese merhabalar Öncelikle geçmiş 30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun ve şu vakitlerde hala uyuyamamış bayramın heyecanına kaptıran herkesin kurban bayramını kutlarım. Her bayram heyecanlı olmalı insan millisinde de dinisinde de ayırt etmeden bu bayramlardır bizleri bir ... Herkese merhabalar 😊
Öncelikle geçmiş 30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun ve şu vakitlerde hala uyuyamamış bayramın heyecanına kaptıran herkesin kurban bayramını kutlarım. Her bayram heyecanlı olmalı insan millisinde de dinisinde de ayırt etmeden bu bayramlardır bizleri bir arayan getiren. Her ne kadar bazı değerler köreltilmeye çalışılda dik dur eğilme #30Ağustos !! Bayramların eski heyecanı ve çoşkusu hala aklımdadır...ayakkabıyı başucuma koyup onunla beraber uyumak bayramın bayram olduğunu hissettirirdi bana . Bu bayram da uzaklarda geçiyor birazcık buruk ... Oturupta hüzünlenecek halimiz yok herhalde değil mi ? Uzunca zamandır ses seda yok anlatılması lazım biran önce 😀 Başlıyorum o zaman ben 😉
Park kültürü çok iyi oluşturulmuş şehrin içerisinde bu kadar yeşille birlikte olabilmek... Gözler eksik bişey varsa diyor , atletli mangal başı ... Parkın bir ucundaki girdiğiniz zaman Kensas'ın nasıl tarihsel gelişimi tabletlere yazılarak anlatılıyor. 1840 yılında yapılmış bir tren yolu köprüsü hala o nostaljisini koruyor . Restore nasıl yapılır öğrenmemiz gerek buradan hem doğada hem şehirde yaşamak bizde neden olmasın 🤔 Hala aklımdadır ilk güneş tutulması ilk okul hocam hayatınızda belki bir defa görebilirsiniz böyle birşey şeyi dediğinde dahaki bir anlamlı gelmişti . Yıllar sonra tekrar görebilmek böylesini şaşkın bırakıyor insanı... 🌖🌓🌒🐐Hayat neler gösterir bilinmez. ☺️ Geçen gün çantamın sağını solunu açıp ceplerini kontrol ediyorum, Türkiye'den getirdiğim fotoğraflar ve neden bilmiyorum atmaya kıyamadığım bisküvi ve kraker ambalajlarını buldum,kimisine çöp gibi gelir kimsini mutlu eder 😊 Evet Kensas seninle az zamanımız kaldı ne yalan söyliyeyim başta günahım kadar sevmedim seni ama son haftalarda değerini fazlasıyla hissettirdin ayrılası gelmez oluyor insanın . Sevmediğim bir arkadaş olup konuştukça alıştım sana 😊 bu gün Bayram bu kadar yazı yazarak sizlerinde zamanını almak istemem Hep birlikte olabilmemiz dileğiyle sağlıcakla kalın ! İyi Bayramlar 😊👋🐐🐑🐄
#Türkiye #usa #30ağustos #30ağustoszaferbayramı #kurbanbayramı #kansascity #missouri #missouricity #crownplaza #crowneplaza #travel #travelphotography #bicycle #photographyblog
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Dün Yasin’le İspanya’da iş hayatını anlattığımız bir video çektik. Konuşulanlar ...
Media Removed
Günaydın️ Dün Yasin’le İspanya’da iş hayatını anlattığımız bir video çektik. Konuşulanlar videoda kalmadı elbette, sonrasında da kafa yorduk biraz konuyla ilgili. Geldiğimizden beri burada en çok dikkatimizi çeken şey insanların mutluluğuydu. İspanya parmakla gösterilen ... Günaydın☀️☀️☀️ Dün Yasin’le İspanya’da iş hayatını anlattığımız bir video çektik. Konuşulanlar videoda kalmadı elbette, sonrasında da kafa yorduk biraz konuyla ilgili. Geldiğimizden beri burada en çok dikkatimizi çeken şey insanların mutluluğuydu. İspanya parmakla gösterilen Almanya, Norveç, İsveç gibi güçlü ekonomisi olan, devletin halkın bütün ihtiyaçlarını karşıladığı bir ülke değil. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmiş versiyonu diyebiliriz. Burada da işsizlik var, burada da maaşlar düşük, burada da kaldırım taşları yerinden oynayıp altındaki sular üzerinize sıçrıyor. Ama insanlar mutlu. Bunun iki temel sebebi olduğu sonucuna vardık. Birincisi az çalışmaları. İş düşünmedikleri, iş stresi çekmedikleri, her an patron arar diye tetikte beklemedikleri bir yaşam biçimleri var. Şu an çıkın sokağa dükkanların yarısı tatil dolayısıyla kapalı. 20-30 gün dükkanını kapatıp tatile gidiyor insanlar. Türkiye’de bunu yapan birini duydunuz mu siz hiç? İkincisi herkesin sadece kendi hayatıyla ilgilenmesi. Türkiye’de herkes birbirinin kontrolörü. İşinde yükseldi mi, evi 4+1 mi 3+1 mi, neden 4+1 almadı, arabasının modeli ne, neden öteki modelden almadı, misafirlere ne pişirmiş, neden börek de yapmamış… Ne yaparsan yap en iyisini yapmalı, ne alırsan al en iyisini almalısın. Arabanı her 2 senede, mobilyalarını her 5 senede bir değiştirmelisin. En güzel yemekleri yapmalı, evi her zaman tertemiz tutmalısın. Bunları yaparken de yorulduğunu hiç belli etmemeli, “aman canım ne var, benim için çocuk oyuncağı” demelisin. O yüzden evde yardımcı olduğu sosyal medyada söylenmez, her şeyi ben yaptım denir. İmkanı bulunsa bir kaşık suda boğulacak eşlerin fotoğrafları canım kocişim diye paylaşılır. O mutlu karelerin arkasında ne acılar var hiç bilinmez. Varsa yoksa gösteriş, varsa yoksa birbirini kandırmaca. Bu da yorup mutsuz eder insanları. Yaa arkadaş bir bırakın birbirinizle uğraşmayı, kendi işinize bakın. İnanın sade ama gerçek mutluluk şatafatlı ama göstermelik mutluluktan daha güzel. Gerçi zaten ekonomik sebeplerden dolayı sadelik moda olacak, #güzelevim hashtagi yerini #sadeevim hashtagine bırakacak bu gidişle🙈 Mutlu günler herkese🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #kevserinmutfağı #günaydın
Read more
Tam 10 bitmiş evliliğimizde Dün Konferans sonrası Öğrenci kardeşlerimden biri sordu “Hocam hep hayallerinizi yapmışsınız şimdi ne olacak?” Gerçekten düşündüm de hayallerimin bir çoğunu başardım hamdolsun. Eşimin hayranıydım, onu yazılarını Türkiye’nin en iyi sesleri okurdu, ... Tam 10 bitmiş evliliğimizde Dün Konferans sonrası Öğrenci kardeşlerimden biri sordu “Hocam hep hayallerinizi yapmışsınız şimdi ne olacak?” Gerçekten düşündüm de hayallerimin bir çoğunu başardım hamdolsun. Eşimin hayranıydım, onu yazılarını Türkiye’nin en iyi sesleri okurdu, popülerdi, farklı bir kalemi vardı, hep mor yazardı, hiç bir resmi yoktu sanalda, kimseyle iletişim kurmuyordu. sesi nasıldı mesela? Neleri severdi, evlilik düşünüyor muydu? Kimse bir şey bilmiyordu. Bana “sana cevap bile vermez boşuna uğraşma” demişlerdi🙁
Ben hayallerinin peşinde koşan biriydim bunu zamanla öğreneceklerdi ayrıca zoru da severdim 💪🏻 ne de olsa köyden göçmüş gecekondu’da büyümüş hayatın zorluklarını yaşam mücadelesini görmüş bir gençtim. Bana hakikaten cevap vermedi oralı bile olmadı ben değişilik bir yol izledim, gittim babasını buldum ve evlilik maksatlı görüşmek istediğimi en azından “msn”de yazışmak İçin izin verirse mutlu olacağımı söyledim. Babası akşam eve gidince “kızım aynı benim gibi biri” demiş, ilk virajı geçmiştim 😎
Hiç resmini görmeden sesini duymadan evlenmeye karar vermiştim, o mor yazıların sahibi tam evlenilecek biriydi çünkü...
Onun ve benim bir hayalimiz vardı Nikahımız Umre’de Kabe’nin avlusunda kıyılacaktı, ve gerçek oldu🕋 “iki T” diye bir şiir yazmıştım O’na bu benim aynı zamanda evlilik teklifimdi. 💍
Şimdi bizi görenler hala yeni evli sanıyor, bu çok hoşuma gidiyor, tabi ki kavga ediyoruz hem de ne kavgalar edebi kavgalar 😂
Sevgiyi yaratan Rabbim aynı zamanda ruh eşinizi de yaratıyor, ortak hayaller kurduğunuzda hayatı beraber omuzluyorsunuz.
Dile kolay koca 10 olmuş
Ve ben her geçen zaman daha çok seviyor ve bağlanıyorum.
İyi ki kalplerimiz, kalemlerimiz, hayallerimiz kesişmiş.
Bir maşallahınızı alırız.
Rabbim bekarlara göz ve gönül aydınlığı eşler nasip etsin, evlilere iki cihanda huzur sağlık afiyet versin, her şey gönlünüzce olsun. (Amin)
Seviyorsanız asla vazgeçmeyin, hayallerinizin peşinden koşun.
Sevgi olmadan hayat çekilmez
Aşık olmak ayıp değildir, eşine aşık olmak bunu sosyal medyadan söylemek hiç ayıp değildir, Aile kutsaldır. Birileri aile kurumuna darbe atarken, ailenin kutsallığını kurumak görevimiz
Read more
Koşun ponçiklerim, koşun canlarım. TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de geçen sene gittiğim de ‘bizi de götür, o begonvillerin gölgesinde yatıp yuvarlanmak istiyoruz’ dediğiniz bu şahane otelden, @orhaniyeincir’den . DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! 5-6 Ağustos tarihlerinde, ... Koşun ponçiklerim, koşun canlarım. TATİL HEDİYE EDİYORUM!!! Hem de geçen sene gittiğim de ‘bizi de götür, o begonvillerin gölgesinde yatıp yuvarlanmak istiyoruz’ dediğiniz bu şahane otelden, @orhaniyeincir’den 🏠🏡🏠🌺🍀🌸 .

DEV ÇEKİLİŞ diye ben buna derim! 5-6 Ağustos tarihlerinde, Marmaris Yarımadası'nın en tatlı koyunda, dev okaliptüs ağaçları altında dünyalar güzeli bu otelde tatil kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken: İKİ ŞAHANE KİTABIMIZI SATIN ALMAK! 📚📚👊🏻👊🏻
Ponçikler ponçiği, minnaklar minnağı kitaplarımız her gezginin çantasında olması gereken iki süper rehber kitap. 📚📚📚📚 .

KÜÇÜK OTELLER KİTABI --> Türkiye'nin her yöresinden küçük ve butik otelleri tanıtıyor. Ama sıradan bir broşür kitabı değil. HEPSİNE GİTTİK, HEPSİNDE KALDIK, TEST ETTİK VE ONAYLADIK! 😊😊 . 📚📚📚📚📚📚
TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KAHVALTILARI --> Bu kitap ise adından da anlaşılacağı gibi tüm Türkiye'nin en güzel kahvaltı mekanlarını tanıtıyor. 113 kafe, restoran, büfe ve hatta şarküteri. Yine hepsine gittik, yedik içtik ve onayladık! 😊😊
.

İkisi toplam 50 lira! Kargo ücreti bizden!
Yapmanız gereken TEK ŞEY 0532 471 35 20'ye whatsapp mesajı atmak 📱📱✅✅ .

Haydi görelim bakalım. Kim istiyor tatil?
Eşi dostu, arkadaşı, sevgiliyi... HERKESİ TAGLEYİN postumun altına 💙💙 .

NOT: Kazanan talihli ponçik kişisi @gezginsincap sayfasından açıklanacak. Çekilişi ortağım Mutlu yapacak. Benden duyurması. Hediye etmesi. Ondan açıklaması 📣

Kitaba verdiği destekten dolayı @yurticikargo’ya binlerce kez teşekkür ederim 🙏🏼
#kucukotellerkitabi2018 #orhaniye #orhaniyeincir
Read more
Bugün kollarını denize açan, altı yaşlarında küçük bi’ kız çocuğu gibi hissettim kendimi. Denizi ...
Media Removed
Bugün kollarını denize açan, altı yaşlarında küçük bi’ kız çocuğu gibi hissettim kendimi. Denizi görünce, Yüzümü denize dönünce, Büyükada’ya gidişlerimiz gelir hep aklıma, Vapurlarda büyüdüm, okulların kapanmasıyla Ada vapuruna sımsıkı sarılmak isteyen minicik bi’ kızdım ... Bugün kollarını denize açan, altı yaşlarında küçük bi’ kız çocuğu gibi hissettim kendimi.
Denizi görünce,
Yüzümü denize dönünce,
Büyükada’ya gidişlerimiz gelir hep aklıma,
Vapurlarda büyüdüm, okulların kapanmasıyla Ada vapuruna sımsıkı sarılmak isteyen minicik bi’ kızdım o zamanlar,
O günden bugüne, pek bir şey değişmemiş denizin bana verdiği histe aynı,
Gülünce gözlerimin çizgi olması da.
Besleyerek büyüttüğünüz duygularınız olsun içinizde,
Özlem, aşk, mutluluk, coşku her neyse,
Hepimizi farklı kadınların, farklı adamların bizde yaşattığı duygular büyütüyor, onlar öğretiyor hayatı.
Tam da karşımda,
Olduğum kadından, mutlu olmamı sağlayan bi’ adam var.
Ne büyük şans.
Unutmayın,
Başaramadıklarınız ya da yenildikleriniz sizi umutsuz, kırık, kötü ya da başarısız yapmaz.
Asıl içinizdeki her neyse onu denememek en kötüsü.
Karşımda ben bunu yapamam dediğim en ufak şey için bile, beni cesaretlendiren biri olduğu için bugün gözlerimin tüm kısılmaları ona.
O zaman gözler yeteri kadar mutluluktan kısıldıysa, akşama Eminönü’nde balık ekmek yapalım mı @alicansavas ?
Gözler biraz da dumandan kısılsın!😄🐟 #istanbul #turkey #türkiye #smile #happy #today
Read more
Beyza <span class="emoji emoji1f342"></span> Eyüp Sizde en güzel ve en özel gününüzün bizim karelerimizle ölümsüzleşmesini dilerseniz ...
Media Removed
Beyza Eyüp Sizde en güzel ve en özel gününüzün bizim karelerimizle ölümsüzleşmesini dilerseniz iletişim whatsapp 0553 614 3318 bizlere ulaşabilirsiniz #gelin #damat #düğün #düğünçekimi #düğünfotoğrafı #düğünfotoğrafçısı #gelinlik #gelincicegi #gelindamat #wedding #wedding_life #weddingphotography #iyigeceler #weddingphoto #love #couple #istanbul #türkiye #canon #günaydin #sercansevenphotography Beyza 🍂 Eyüp

Sizde en güzel ve en özel gününüzün bizim karelerimizle ölümsüzleşmesini dilerseniz iletişim whatsapp 0553 614 3318 bizlere ulaşabilirsiniz #gelin #damat #düğün #düğünçekimi #düğünfotoğrafı #düğünfotoğrafçısı #gelinlik #gelincicegi #gelindamat #wedding #wedding_life #weddingphotography #iyigeceler #weddingphoto #love #couple #istanbul #türkiye #canon #günaydin #sercansevenphotography
Bu haberde en çok içimi acıtan söz “Ben doğurdum ama kurtaramıyorum “ cümlesi olmuştu.Artık son ...
Media Removed
Bu haberde en çok içimi acıtan söz “Ben doğurdum ama kurtaramıyorum “ cümlesi olmuştu.Artık son çare kalp nakli denmişti.Kartal kötüleşmişti.Özel bir hastanenin yoğun bakımına yatırmıştık.Ramazanın ilk günleriydi.Kaç tane sahur özel programına ulaşmaya çalıştım,organ bağışının ... Bu haberde en çok içimi acıtan söz “Ben doğurdum ama kurtaramıyorum “ cümlesi olmuştu.Artık son çare kalp nakli denmişti.Kartal kötüleşmişti.Özel bir hastanenin yoğun bakımına yatırmıştık.Ramazanın ilk günleriydi.Kaç tane sahur özel programına ulaşmaya çalıştım,organ bağışının günah olmadığını programlarında işlesinler diye çaba gösterdim ama başaramadım.Çaktırmasam da ne kadar korkuyordum,duyduklarımdan ne kadar paniklemiştim.Yoğun bakımda en ağır hasta görünüşte biz değildik maşallah Kartal’ın neşesi pek yerindeydi hatta anne diyordu,şimdi hepsini unuttu.Yoğun bakımda göz göre göre ölüme adım adım yaklaşan tek hasta da bizdik.Hemşirelerin acıyan gözlerini,ah canım pekte güzel bebekmiş üzülmeyin diyen seslerini,sanki herşey bitmişcesine çaresizce bize acımalarını hiç unutmuyorum.Benim oğlum bir mucize.Ama Allah’ın bir mucizesi.Hala daha verdiği bağışı gözüme sokan ,Türkiye ile ilgili en ufak bir eleştiri cümlesi yazsam para verdi bu Türk’ler sana diye burnuma sokanlar tekrar tekrar söylüyorum size anlamayacağınızı bilsem de söylüyorum. Türkiye’de organ bağışı bilinci olsaydı biz bugün gurbet ellerde yeni bir hayata geçmezdik.Sizlerden para istemek zorunda kalmazdık.Her çocuk bizim kadar şanslı değilki.Herkes buralara gelemezki.Diyelim bağışla vs geldi.Burada yaşamak kolay değilki.Sadece nakille bitmiyor bakım devam tedavimiz ne kadar uzun ve masraflı sürüyor.Benim müzik okulum olmasaydı ben nasıl Almanya’da geçinecektim ? Bu arada bizim kalp naklimizi yine bir Türk doktor yaptı.Ama Avrupa organ bağışı ve nakli konusunda artık çok tecrübeli olmuş.Ayda 1 bebek neredeyse kalp nakli oluyor.Lütfen çevremizi bilinçlendirelim,organ bağışı yapıp ailemize vasiyet edelim.Ben evladımın kurtulduğuna sevinemiyorum, arkamda nakil bekleyen evlatları düşündükçe. #tbt #kalpnakillibebek #organbağışıhayatkurtarır
Read more
 #5NisanAvukatlargünü #Avukatlargünü #Avukat #çarşı #Beşiktaş #Türkiye #Vatan #adalet #hak #hukuk #Bayrak #Atatürk. ...
Media Removed
#5NisanAvukatlargünü #Avukatlargünü #Avukat #çarşı #Beşiktaş #Türkiye #Vatan #adalet #hak #hukuk #Bayrak #Atatürk. Bilim ışığında Huku üstünlüğünde Aydınlık bir Gelecek umudu ile Tüm Avukat Arkadaşlarımın ve Büyüklerimin 5 Nisan Avukatlar Günü’nü Kutluyorum... Türkiye 5 Nisan ... #5NisanAvukatlargünü #Avukatlargünü #Avukat #çarşı #Beşiktaş #Türkiye #Vatan #adalet #hak #hukuk #Bayrak #Atatürk. Bilim ışığında Huku üstünlüğünde Aydınlık bir Gelecek umudu ile Tüm Avukat Arkadaşlarımın ve Büyüklerimin 5 Nisan Avukatlar Günü’nü Kutluyorum...
Türkiye 5 Nisan Avukatlar Gününü savunma hakkının ihlaline yol açan uygulamaların gölgesinde karşılıyor....
Türkiye Barolar Birliği’nin verilerine göre geçen yıl 390 avukat cezaevindeydi. Bu yıl yaklaşık 500 avukat Avukatlar Günü’ne cezaevinde girecek.
Avukatların Türkiye’de en önemli sorunlarınlarında birisi yaptıkları görevler nedeniyle ceza soruşturmalarına maruz kalmaları ve haklarında gözaltı kararı verilerek tutuklanmaları...
Bu kadar çok avukatın tutuklu olduğu bir ortamda 5 Nisan Avukatlar Günü ne kadar kutlanabilirki...
Avukatlar elbette yargılanır... Elbetteki avukatlar yargılanamaz’ diye bir şey söylenemez...
Hukuk devletinde herkes yargılanabilir ama avukatların mesleklerini yaptıkları için Avukatlık Kanunu’ndaki güvenceler yok sayılarak tutuklanmaları asla kabul edilemez. Avukatlara bu muameleleri yaptığınızda, avukatları etkissizleştirdiğinizde yargılamaların içerisinden adalet kavramını çıkarmış olursunuz. Herkesin ihtiyacı olan savunma hakkını yok etmiş olusunuz....
Tüm Avukat Arkadaşlarımızın Büyüklerimizin Hak Hukuk Adalet içerisinde daha güzel günlerde mesleklerini yapmaları dileğiyle...
5 Nisan Avukatlar Gününüzü kutluyoruz
Sevgi ve saygılarımla...
Read more
Haftaya güzel başlamak için size sesleniyoruz! G-Shock ile #kadınlarçağı'nın ilk konuklarından ...
Media Removed
Haftaya güzel başlamak için size sesleniyoruz! G-Shock ile #kadınlarçağı'nın ilk konuklarından voleybolcu Buse Kayacan ile sohbetimizden haftalık ilhamınız geliyor: "Kendime duyduğum özgüven en güçlü yanım. Güçsüz olduğunuz hissiyatına kapılırsanız unutun ve hatırlayın. Çok ... Haftaya güzel başlamak için size sesleniyoruz! G-Shock ile #kadınlarçağı'nın ilk konuklarından voleybolcu Buse Kayacan ile sohbetimizden haftalık ilhamınız geliyor: "Kendime duyduğum özgüven en güçlü yanım. Güçsüz olduğunuz hissiyatına kapılırsanız unutun ve hatırlayın. Çok değerlisiniz ve içinizdeki güç sizi yeniden ayağa kaldırabilir. Kendinize sıkı sıkıya sarılın ve tanıyın. Başaramayacağınız hiçbir şey yok. Yeter ki içinizdeki güce inanın!" @busekayacan Fotoğraf: @batuhankeskiner
-
Hayatta en çok ➡ Antrenman yapmaya zaman harcıyorum, günde iki kez!
-
Dayanıklılık x feminenlik üzerine bir tarz ➡ Nasıl güzel ve rahat hissediyorsam öyle giyiniyorum. Yüksek belli jeanler, uzun paltolar ve salaş kazaklar, uzun çizmeler dolabımdaki vazgeçilmezlerim.
-
Zamanı geriye alabilecek olsan ➡ 16 yaşındayken oynadığım bir final maçına geri dönüp kazanmayı çok isterdim. Belki çocukluk duygularımın ben de bıraktığı bir iz, o yenilgi.
-
Antreman yaparken ➡ Bireysel çalışıyorsam müzik olmadan yapamam. Şu aralar Oscar and The Wolf'un Joaquim parçasına takıldım.
-
Spor dünyasından sana ilham veren kadın ➡ Maria Sharapova’yı beğeniyorum. Kortta ya da dışarda kıyafet seçimleri, bir sporcu olmasının yanında, stil sahibi olan bir kadını da yansıtıyor.
-
Türkiye'deki voleybol anlayışı ➡ Voleybol, takım sporu bazında belki de Türkiye’nin en başarılı branşı. Ama bunu Türkiye’de kaç kişi biliyor, emin değilim. Keşke daha fazla izlense, daha fazla destek görse.
@casiosaat #babygtr #casio #kadınlarçağı #voleybol #spor #motivation #busekayacan #calling024
Read more
Bir kurt görün bu gece, rüyanız parçalansın Bir kutsal ışık görün, riyanız parçalansın Bir bozkurt pençesiyle mayanız parçalansın Beni görün bu gece, bir kurt görün, bir beni Bize artık susmak yok, bir kurt vurun, bir beni. Elin ekmeğiyle yaşayan kurt kahrolsun Boynunda tasma ... Bir kurt görün bu gece, rüyanız parçalansın
Bir kutsal ışık görün, riyanız parçalansın
Bir bozkurt pençesiyle mayanız parçalansın
Beni görün bu gece, bir kurt görün, bir beni
Bize artık susmak yok, bir kurt vurun, bir beni.
Elin ekmeğiyle yaşayan kurt kahrolsun
Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun
Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun
Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu
Dağıtanlar kahrolsun, kurt sesli ordumuzu
Ne düşlerimiz vardı, bir karayel savurdu
Deli taylarımızı hain oklar devirdi
Yoksa, hata yaptık da, Tanrı mı yüz çevirdi
Ey kurt soylu milletim, ey Tanrı'nın kırbacı!
Bu düzene kanmayın, andolsun ki yalancı!
Kaç kere kuşatıldım, dara düştü umudum
Bayrak gibi devrildi, yere düştü umudum
Tanrı'ya dua ettim, kurtlar gibi uludum
Dedim, bu hüsran artık sonuncu olsun, en son
Dayanacak sabrım yok, yüreğim Ergenekon
Hani, Çinli katuna kanan Kağan vardı ya
Hani, şehzadeleri bir bir boğan vardı ya
Ve tek kalıp, sütünü kurtla sağan vardı ya
Bu destanda ben kimim, siz kimsiniz, a beyler
O susuş neler saklar, bu feryat neler söyler
Bir gün , yerin üstüne gece örtüldüğünde
Binlerce tutsak bozkurt ipten kurtulduğunda
Mahşeri çığlıklarla gökler yırtıldığında
Bu ,bizim dönüşümüz, destanımız olacak
Doğmamış çocuklara şerefimiz kalacak
Ey, öz çocuklarının boynunu sıkan düzen!
Hak kırbacı ile halkın canını yakan düzen
Devşirme dervişlere tekke bırakan düzen
Her hesabın bir tersi, her zulmün süresi var
Bir tilki hükmü varsa, bir de kurt töresi var
Bir Bozkurt Töresi Var #alikınık. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #bozkurt #allahuakbar #türkiye #kuvayimilliye
Read more
Mutlu günlerr ‘Lezzetseverlere Merhaba! Favorilezzetler Gazetesi’nin 4.sayı bomba haberlerle ...
Media Removed
Mutlu günlerr ‘Lezzetseverlere Merhaba! Favorilezzetler Gazetesi’nin 4.sayı bomba haberlerle geliyor. İlk üç sayıyı büyük bir heyecanla, ülkemizin lezzetsever okuyucularıyla buluşturan ekibimiz, gece gündüz demeden yoğun bir çalışmayla yeni sayısına kavuşuyor. 28 Temmuz ... Mutlu günlerr ‘Lezzetseverlere Merhaba!
Favorilezzetler Gazetesi’nin 4.sayı bomba haberlerle geliyor. İlk üç sayıyı büyük bir heyecanla, ülkemizin lezzetsever okuyucularıyla buluşturan ekibimiz, gece gündüz demeden yoğun bir çalışmayla yeni sayısına kavuşuyor. 28 Temmuz Cumartesi Milliyet Gazetesi ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde bayilerde olacak.. Gazete ile çekilen fotoğraflarınızı #favorilezzetler her yerde hashtaglerine gönderin.. Her sayımızda olduğu gibi söktörden bomba haberler sizleri bekliyor. Keyifli okumalar. .
.
@saithelvaci
@big.dessert
@pinoakinoa
@omismakina
#tuzlamidyeciahmet
@diffacibadem
@pesrevzade
@kasaplahmacun
@kaisonsushi
@rixosbeldibi
📌
📌
📌
Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı özel sayımızda, yazarlarımızın değerlendirmeleri, yeni açılan mekanlar, şeflerin hikayeleri ve gastronomi sektörüne dair herşey 28 Temmuz Cumartesi Milliyet Gazetesi ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde bayilerde olacak.. Gazete ile çekilen fotoğraflarınızı #favorilezzetler her yerde hashtaglerine gönderin.. Her sayımızda olduğu gibi söktörden bomba haberler sizleri bekliyor. Keyifli okumalar. .
.
@saithelvaci
@big.dessert
@pinoakinoa
@omismakina
#tuzlamidyeciahmet
@diffacibadem
@pesrevzade
@kasaplahmacun
@kaisonsushi
@rixosbeldibi
@izolborek
@armarestaurant.
@ozyurtkahvecilik
Künyede yer alan yazarlarımız
@ozlemmekik
@halduntuzel
@cokgezen.gurme
@abdullah.bozgeyik
@aysegulnerde
@chefahmettuncay
@armeda_butik_pasta_kurabiye
@aseysn
@mutfaktaayse
@cheff_atilla
@arzuchef
@leblebilimutfak
@aydancalezzetler
@izmirdeneyenir
@gezenkasik
@lezzettramvayi
@birgulunlezzetleri
@huzurlu_mutfak
@yemelerceicmelerde
@derintatlar
@dilek_eksi
@dileklemutfakta
@chefdidaryanar
@duygununpastaatolyesi
@dudununfirini
@tatmasyon
@didemcakes
@lezzetinfavorisi
@uretken_anne
@lefandakli
@namedoceanandlake
@elifshomee
@fatma_damyan
@fatosyagci
@cheffiratsiris
@guloannemutfakta
@vgonulden
@halis_chef
@hafizeuncuoglu
@handeazap
@ortadakarisik
@hominigirtlakgurme
@kumsalkeskinel
@kendimutfagindasef
@c
Read more
@okurcan.dunyasi BABAM İFLAS EDİNCE • -ArkaKapakYazısı- Lüks markalar, bitmeyen alışverişler, ...
Media Removed
@okurcan.dunyasi BABAM İFLAS EDİNCE • -ArkaKapakYazısı- Lüks markalar, bitmeyen alışverişler, süslü kıyafetler, yüksek topuklar... Güzelliğimi tamamlayan bu şeyler, hayattaki tek önceliğimdi. Zengin babam sayesinde istediğim her an onlara sahip olabiliyordum ve her şey ... @okurcan.dunyasi BABAM İFLAS EDİNCE

-ArkaKapakYazısı-
Lüks markalar, bitmeyen alışverişler, süslü kıyafetler, yüksek topuklar... Güzelliğimi tamamlayan bu şeyler, hayattaki tek önceliğimdi. Zengin babam sayesinde istediğim her an onlara sahip olabiliyordum ve her şey mükemmeldi.
Sonra bir anda babam iflas etti! Nefes almamı sağlayan markalarım ellerimden kayarken, ailem düşmeden önce bana bir halat uzattı. Murat Arsever'i... O zengin, yakışıklı, harika ve biraz cimri adamı...
Murat'la evlenirsem lüks hayatıma devam edebilirdim. Onunla evlenmeliydim... İşte bu kadar basitti...
Ya da değildi!
-ArkaKapakDevamıYorumda-

💸Londra da yedi yıldır Moda Kolejine giden Verda babasının iflas etmesi üzerine sonunda okulundan mezun olur ve Türkiye’ye döner. Marka tutkunu Verda’yı iflas çokta etkilemez çünkü ailesinin önerisi üzerine çok zengin bir adamla evlenmeyi kabul eder. Başta tek düşündüğü zengin bir eş iken sonraları olay tamamen değişir.
💸Asude’den daha önce Pabucumun Ajanı’nı okuyup beğenmiştim, aynı şekilde Babam İflas Edince’yi de beğendim. Romantik komedi okumayı seviyorum ve bu kitapta komedi kısmı Verda sayesinde çok güzeldi. Öyle olaylar oldu ki, şimdi Verda komiklik yapmayacak galiba sinirlenecek diyorum ama o kendi tarzıyla da çok güzel sinirleniyor zaten. O sinirlenirken ben güldüm.
💸Kitapta takıldığım tek bir nokta var. Verda’nın babası ile Murat önceden tanışıyor ve kızının evlenmesini isteyecek kadar güveniyorsa Verda neden Murat’ı daha önce hiç görmedi ya da duymadı. Yani ben daha önce en azından Murat’ı duymuş olmasını beklerdim.
💸Bence eğlenceli gayet güzel bir kitaptı. Romantik komedi arayışındaysanız kesinlikle öneririm.

#babamiflasedince #asude #ephesusyayınları #bookphotography #bookohoto #book #booking #bookstagram #bookshelf #bookstore #instabook #igbooks #ilovebooks #newbook #reading #read #curentlyreading #okudumbitti #kitapyorumu #kitapoku #kitapokuyorum #novel #roman #kitaplık #kitap #bookstagramavcıları #bookstagramınharikaları #bookfeatureturkey
Read more
Əziz və dəyərli xanımlar @darcandarcan @sidikarodop 👭<span class="emoji emoji1f64f"></span>gözəl bacılar,doğum gününüz mübarək,İnşaAllah ...
Media Removed
Əziz və dəyərli xanımlar @darcandarcan @sidikarodop 👭gözəl bacılar,doğum gününüz mübarək,İnşaAllah qədəmlərini qoyan yeni yaşınız özüylə sağlıq, ruzi ,bərəkət,xoşbəxtlik gətirsin,bərabər neçə gözəl illərə 😙😙👭biz insanlar dünyanın harasında yaşayıyıq yaşayaq,əgər ... Əziz və dəyərli xanımlar @darcandarcan @sidikarodop 👭🙏gözəl bacılar,doğum gününüz mübarək,İnşaAllah qədəmlərini qoyan yeni yaşınız özüylə sağlıq, ruzi ,bərəkət,xoşbəxtlik gətirsin,bərabər neçə gözəl illərə 😙😙👭💖💫💐🎂🎉🎊🎁biz insanlar dünyanın harasında yaşayıyıq yaşayaq,əgər ürək bağlantılarımız,enerjilərimiz uyğun gəlirsə demək ki,bərabərik😙❤💫sizi tanıdığıma çox məmnunam,nə yaxşı ki varsız😙😙🙏🙏💖💖 Repost @darcandarcan ・・・
❤️
Hem “İKİZ” ol..
Hem biriniz 00.00’da doğsun..
Bendeniz 00.10’da..
Biriniz 23 Temmuz doğumlu olun..
Bendeniz..24..
“HAYRET” bir şey..!
Seninle her şey..
Ama her şey ..
“HAYRET” edecek kadar güzeldi..
İnşallah hep “GÜZEL”olacak..🙏🏻💙😘
🎂🦁🦁✨💫
"TÜRK DİL KURUMU"..
Tanımlarken..
"İKİZ"..
Bir Arada Doğan.Demiş.!
Demiş te..
"BİR BİLEN"e..
Sormayı Akıl Edememiş.!
"İKİZ"..
“KARDEŞ” in..
En..
“YAKIN”ı..
“YALNIZLIĞIN”..
En..
“UZAĞI”..
“OKUL” da..
“SINIF”..
“EV” de..
“HAYAT”..
“ÖMÜR”de..
“YOL ARKADAŞI”..
Sustuğunu..
“DUYAN”ı..
“SEN”i..
Hep..
“KENDİ SAYANI”..
Koruyan..
“KOLLAYANI”..
TDK..
Görememiş..!
Türkiye'nin..
“GURUR”u Ödüllerin Sahibi..
“MARMARA ÜNİVERSİTESİ”..
“KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ”nin..
En Sevilen..
“HOCA”sı..
TDK.,
Bilememiş.!
Veeeee..
Bence En Önemlisi..
Doğumgününü Herkes..
“UNUTSUN”..!
Ne Gam..
“ASLA UNUTMAYACAK BİRİ VAR”..
Olması..
TDK..
Bunu Diyememiş.!
@sidikarodop..
“HOCAM”..
“NİCE YILLARA”..
“NİCE YILLARA”..
🎂❤️😘💫..
#darcandarcan
Read more
emek sineması gösterilerinden benim adıma geriye kalan tek güzel şey; türkiye'nin en farklı kafalarından ...
Media Removed
emek sineması gösterilerinden benim adıma geriye kalan tek güzel şey; türkiye'nin en farklı kafalarından birine sahip, her yaptığı filmle yeni bi şaheser ortaya çıkaran adamıyla, namıdiğer ah muhsin ünlü ile uzun bir sohbet etmek oldu. ilk gösteri bildiğiniz gibi (herkes biliyordur ... emek sineması gösterilerinden benim adıma geriye kalan tek güzel şey; türkiye'nin en farklı kafalarından birine sahip, her yaptığı filmle yeni bi şaheser ortaya çıkaran adamıyla, namıdiğer ah muhsin ünlü ile uzun bir sohbet etmek oldu. ilk gösteri bildiğiniz gibi (herkes biliyordur herhalde) baya olaylı geçmişti. ikinci gösteri çok sayıda ünlünün de katılımıyla olaysız geçse de üç gelmedi ve engel de olamadık. :( bi de olayın ismine renovasyon demiyorlar mı? ayasofya'nın altına avm yapıp, yapının aynı şekilde avm'nin üstüne taşınacağını söylemek ile direk olarak aynı şey bu. avm sinemalarının saçmalıklarıyla dolup taşan ülkenin, özgür sinemasını ve tarihi eserini de aldılar, bu aralık'ta yepyeni bi avm'miz daha oluyormuş. yakında bizi de yıkıp yerine avm yapacaklar sanırım... en azından bu 'emek'lerimiz bi kaç ay sonrasında onların 'gezi parkı'nı da değiştirme çabalarına engel olmada meyvesini verdi. bu, en azından bi zaferin, mağlup başlangıcıydı diyebiliriz. güzel galibiyetler için büyük yenilgiler gerekirmiş. (yine de çok güzel yenildik be. sırf olaylardan bir ay öncesinde gezi parkına insanları olaylarla alakasız bir minik konsere çağıran bi parodi video çektiler diye, türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi, en genel kültür gerektiren mizahlı ve aynı zamanda da en hüzünlü dizisi leyla ile mecnun'u da elimizden aldılar. bu iki mevzu sonrası ne kazandık bazen hala bilemiyorum. çok affilli kaybediyoruz ya la.)
"inanmışım kaybetmek esrarıdır olmanın,
çıldırmış bir vaşak gibi kaybediyorum.
ipimden kurtulmuşum kaybediyorum..."
#onurünlü #ahmuhsinünlü #emeksineması #emek #leylailemecnun #gidiyorumbu #itirazımvar #senaydınlatırsıngeceyi #geziparkı #tbt #sinema
Read more
G<span class="emoji emoji1f49b"></span>naydın! Buraya geldiğimizden beri aldığımız en çok soru "korktunuz mu, güvenlik durumu nasıl?" Beyrut'ta ...
Media Removed
Gnaydın! Buraya geldiğimizden beri aldığımız en çok soru "korktunuz mu, güvenlik durumu nasıl?" Beyrut'ta silahtan korkmayın çünkü burada silah değil, ateş eden tek şey dolar. Beyrut’ta devlet tarafından tanınmış 15'ten fazla din ve mezheple birlikte, o kadar çok dini ... G💛naydın!
Buraya geldiğimizden beri aldığımız en çok soru "korktunuz mu, güvenlik durumu nasıl?"
Beyrut'ta silahtan korkmayın çünkü burada silah değil, ateş eden tek şey dolar.🔫😅💸
📍📍📍
Beyrut’ta devlet tarafından tanınmış 15'ten fazla din ve mezheple birlikte, o kadar çok dini ve etnik grup yaşıyor ki, gerek ülke yönetiminde gerekse günlük hayatta herkesin kendi "yerel" anlayışı, "lokal" olgusu farklı.
📍📍📍
Herkes birbirine saygılı, köşe başlarının bazılarında polis var, bazı sokaklara giriş yasak ama asla ve asla korkulacak bir şey yok.
Askerlerin hepsi saygılı, yol bile tarif ediyorlar, sizinle sohbet etmeye çalışıyorlar, Türkiye’den geldik deyince inanılmaz güzel tepki veriyorlar.
📍📍📍
Bizim havalimanında tanıştığımız kızın bu şehre ikinci gelişi ve ilk geldiğinde iki kız gelmişler.
O zaman bir şey olmadığı gibi, şimdi de gönül rahatlığı ile gelmiş.
📍📍📍
Ülkenin daha güneyine gittikçe, Baalbek taraflarında polis kontrolleri oluyormuş o da o bölgeler daha sınıra yakın olduğu için.
Zaten biz bile alternatif rota arama telaşına girmedik, o taraflarla işiniz olmasa bile Beyrut’un en arka mahallelerine, en ara sokaklarına bile girdik, lokal hayatı fotoğraflayıp videolar çektik ve bir Allah’ın kulu da “hacım hoop size ne yapıyorsunuz” demedi.
Yani “aman da aman dikkat edin, savaş yeri kızım gidilmez oralara" laflarına aldırış etmeyin, ucuz bileti bulursanız yapıştırın. 🚀
📍📍📍
Bir kaç kişi sormuştu miniklerle seyahat edilebilecek bir şehir mi diye?
Bana göre bebek ve çocukla gezmek için uygun bir rota değil Beyrut.
Çok trafikli bir şehir, hep korna sesi var.
Şehir sadece “yürüyerek” keşfedeceğiniz kadar küçük değil, aralarda uber ya da taxi kullanmanız gerek, pusetle inip çıkmak zor olabilir.
Merdiveni bol, kaldırımı dar bir şehir.
Balayı için uygun mu diye soranlarda oldu.
Bu bir balayından ne beklediğinize bağlı 😅
Ben olsam balayına gelmezdim, daha düğün yorgunluğunu atabileceğiniz sakin bir rota seçerdim.
Ama yok illa gideceğim derseniz, neden olmasın.
Buradan Beyrut Büyükelçiliği’ne sesleniyorum.
Şehrin barış elçisi ya da gezi gözlem zımbırtısı olmak için benden iyisi yok, bilin yani🤣 #alicozlembeyrut #beirut #lebanon #beyrut #today #ootd
Read more
Herşey değişiyor. Yıllar geçiyor. Teknoloji değişiyor. Ülkeler,sınırlar,haritalar, kitaplar, ...
Media Removed
Herşey değişiyor. Yıllar geçiyor. Teknoloji değişiyor. Ülkeler,sınırlar,haritalar, kitaplar, müzikler, insanlar... Çoğalıyoruz, kirleniyor herşey. Hava, su, toprak, deniz... Dünya hızla zehirleniyor. Hiçbiri değil de; İnsan zehirlenmesine maruz kalmak en tehlikelisi. Kendinden ... Herşey değişiyor.
Yıllar geçiyor.
Teknoloji değişiyor.
Ülkeler,sınırlar,haritalar, kitaplar, müzikler, insanlar...
Çoğalıyoruz, kirleniyor herşey.
Hava, su, toprak, deniz...
Dünya hızla zehirleniyor.
Hiçbiri değil de;
İnsan zehirlenmesine maruz kalmak en tehlikelisi.
Kendinden olmayana, fikrini beğenmediği insana her türlü vahşiliği meşru görebilen.
Neredeyse hergün kıyafetini beğenmediği için öteki dediğine şiddeti alenen hak gören insanlar okuyoruz satırlarda.
Kendimizden olmayanların yaşam hakkını elinden alıyoruz.
Kendinden olmayana her türlü şiddeti meşru görebilenlerin adaleti geziyor sokaklarda.
Biz eskiden de böyleydik, bu benden değil adaletimiz baki.
Ve şimdi artık öyle bir yerdeyiz ki;
Ne kendimizi ne çocuklarımızı ne de yaşam hakkımızı koruyabiliyoruz.
Koray 12 yaşındaymış.
Tam olarak kimin anlattığını hatırlamıyorum ama belgeselde anlatılanları iyi hatırlıyorum.
Yangın sırasında Koray'ı güvenli bir odaya çekmişler; ancak Koray ablası Menekşe'yi düşünüp çıkmış odadan.
Anneleri anlatıyor sonra; "soğuk kış geceleri zaten koyun koyuna yatarlardı" diyor.
Koray Kaya ve Menekşe Kaya, birbirlerine sarılı bulunmuşlar Madımak yangınından sonra.
Biri 12,
Diğeri 15 yaşındaymış.
Madımak'ın en küçükleriymiş.
33 aydını yakıp karanlıklara gömdükleri yerden, yüreğimizin orta yerine kadar uzanan ateşler yanıyor.
25 yıldır korkuyorum ben.
Kimliğinde inançlı (!) yazan insandan korkuyorum.
İnsan zehirlenmesine maruz kalıyoruz; korkuyorum.
En korkutucu olansa; bugün bu olay tekrar yaşanabilir mi diye sorduğunuzda,
Kendi kendinize verdiğiniz cevap.
Evet yaşanır!
Bundan bu kadar emin olmaktan utanıyorum.
Utanıyorum çünkü;
13 mart 2012 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sivas Katliamı davasının zaman aşımından dolayı düşmesini "milletimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun." sözleriyle değerlendirmiştir.
25 yıl önce O gün,
Canlı yayında tanıştığım "bu benden değil adaleti" 'nin alevlerini gördüğümde, ne olduğunu anlamaya çalışırken,
Annemin ağzından dökülen sözleri unutmuyorum;
"Bizi yakıyorlar kızım, bizi yakıyorlar...
Bizi hala yakıyorlar anne.
25 yıldır...
#unutMADIMAKlimda 🌹
Read more
Taşeronlara kadro verildi. Bundan daha güzel bir şey mi var? Bay Kemal, utanmadan "Sizin cebinize ...
Media Removed
Taşeronlara kadro verildi. Bundan daha güzel bir şey mi var? Bay Kemal, utanmadan "Sizin cebinize bir şey girdi mi?" diyor. OECD ülkeleri arasında ilk sıradayız. Büyümenin tanımı bilmiyor. Bu, işsizlikle mücadele büyümenin en büyük işareti. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ... Taşeronlara kadro verildi. Bundan daha güzel bir şey mi var? Bay Kemal, utanmadan "Sizin cebinize bir şey girdi mi?" diyor. OECD ülkeleri arasında ilk sıradayız. Büyümenin tanımı bilmiyor. Bu, işsizlikle mücadele büyümenin en büyük işareti. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ #akgenclik #akbursa #uniak #bursa #istanbul #izmir #rize #trabzon #binaliyildirim #receptayyiperdogan #cumhurbaskani #basbakan #adaletvekalkinmapartisi #chp #turkiye #türkiye #mhp #urfa #mehmetcanyasar #mcy #ankara #receptayyiperdoğan #kayseri #erzurum #konya #kocaeli #sivas #bilecik #bayburt
Read more
Bugünler de konuşulan en çok, yaşanan en az şey AŞK... #günaydın #hayirligünler #söz #güzel #siir ...
Media Removed
Bugünler de konuşulan en çok, yaşanan en az şey AŞK... #günaydın #hayirligünler #söz #güzel #siir #siirsokakta #siirheryerde #yusufkadem #iyiinsanlar #resim #türkiye #türk #turkish #turkey #takip #instaturkey #instalike #instasize #edebiyatkulübü #edebiyat #ankara #istanbul ... Bugünler de konuşulan en çok, yaşanan en az şey AŞK... #günaydın #hayirligünler #söz #güzel #siir #siirsokakta #siirheryerde #yusufkadem #iyiinsanlar #resim #türkiye #türk #turkish #turkey #takip #instaturkey #instalike #instasize #edebiyatkulübü #edebiyat #ankara #istanbul #izmir #yaz
🔴PAYLAŞABİLİRSİNİZ🔴
Read more
Burası Türkiye, biz de Türk'üz, Türk!  Bu memleket bizim, bu vatan bizim,  Bu toprakta doğduk, burda büyüdük, Bu memleket bizim, bu vatan bizim. 1071, Malazgirt'ten bir gedik, Açıp girdik, bu toprağa yurt dedik. Bedel ise, bedelini ödedik, Bu memleket bizim, bu vatan bizim. Türkiye'ye ... Burası Türkiye, biz de Türk'üz, Türk! 
Bu memleket bizim, bu vatan bizim, 
Bu toprakta doğduk, burda büyüdük,
Bu memleket bizim, bu vatan bizim.

1071, Malazgirt'ten bir gedik,
Açıp girdik, bu toprağa yurt dedik.
Bedel ise, bedelini ödedik,
Bu memleket bizim, bu vatan bizim.

Türkiye'ye neden Türkiye denmis,
Bu isim bu yurda gökten mi inmiş? 
Demek ki apaçık bedel ödenmiş! 
Bu memleket bizim, bu vatan bizim.

Bedeli sayısız şehit olmuş can,
Bedeli bayrağı al eyleyen kan,
Ne isterse verdik, bizden bu vatan,
Unutamam unutamam unutmam.

Laz'da benim, Çerkez'de ben, Kürt'te ben,
Bunlar aza, bunlar el kol, Türk beden,
Ağzı olan konuşmasın bilmeden,
Bu memleket bizim, bu vatan bizim.

Mülayim bulupta Türk'teki huyu,
Kuyu kazmasınlar, ardından kuyu,
Kabarmasın Türk'ün ayranı suyu,
Bu memleket bizim, bu vatan bizim.

Kimse şaşırmasın, kimse şaşmasın,
Bağrımda barınan yılanlaşmasın,
Türkiye'de, Türk'ün sabrı taşmasın,
Bu memleket bizim, bu vatan bizim.

Bırakın yılanı, en küçük böcek,
Bu toprakta yaşıyorsa bilecek,
Türkiye Türklerin yurdu diyecek,
Bu memleket bizim, bu vatan bizim.

Ey Arif bazısı demiyor ama,
Der gardaş, dert etme, hiç düşme gama,
Seve, seve dedirtiriz adama,
Bu memleket bizim, bu vatan bizim... #canakkalegecilmez
#Turkiye #Vatan
Read more
Snüzpod anne yanı beşiğimizde hazırsa artık tek bir şey eksik! Harika ailen seni bekliyor. Snüzpod'un ...
Media Removed
Snüzpod anne yanı beşiğimizde hazırsa artık tek bir şey eksik! Harika ailen seni bekliyor. Snüzpod'un 3 farklı kullanım özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Bebeğiniz ile birlikte güvenle uyumanızı sağlayan tek tarafı açılan anne yanı, tek başına kullanabileceğiniz şık bir beşik, ... Snüzpod anne yanı beşiğimizde hazırsa artık tek bir şey eksik! Harika ailen seni bekliyor. Snüzpod'un 3 farklı kullanım özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Bebeğiniz ile birlikte güvenle uyumanızı sağlayan tek tarafı açılan anne yanı, tek başına kullanabileceğiniz şık bir beşik, alt kısımdan ayrılan ve istediğiniz yere taşıyabileceğiniz sepet. @edwardsandcobaby 🙋 | Snüz (İngiltere) Türkiye distribütörü www.operaistanbul.com | Sadece en iyi markalar |
Read more
Ne arabaymış arkadaş ? LR Türkiye den 3 ay da hak ettiğim Mercedes A180 var ya 🤷‍♀️ Hani doluda delik ...
Media Removed
Ne arabaymış arkadaş ? LR Türkiye den 3 ay da hak ettiğim Mercedes A180 var ya 🤷‍♀️ Hani doluda delik deşik olup gelenin gidenin sürekli çarptığı Ya en son araba çalan biri, park halindeyken gelip şoför kapısına girdi Başına gelmeyen kalmayınca olan oldu ve şimdilik arabasız kaldım 1 ... Ne arabaymış arkadaş ?
LR Türkiye den 3 ay da hak ettiğim Mercedes A180 var ya 🤷‍♀️ Hani doluda delik deşik olup gelenin gidenin sürekli çarptığı😔 Ya en son araba çalan biri, park halindeyken gelip şoför kapısına girdi😡
Başına gelmeyen kalmayınca olan oldu ve şimdilik arabasız kaldım👀

1 haftadır oğlumla taksiler bizim , şoför amcalar benimle veli oldu 😀
Sonra Ata hastalandı biliyorsunuz ve 2 gece deliksiz nöbet derken fıtık ağrısıyla kendimi kremlere sardım🤧

Gece telefonumun ısınmasıyla panikleyip son 12 saatir kurtarmak için çaba sarf etsemde 😔
ekran kartım sizlere ömür🧠

Bayram tatili sebebiyle servise veremeyince ( samsung s7 edge aşığım ama kahrı çekilmez 1400 tl ekran ücreti nedir ya )
Kendime idareten telefon almak zorunda kaldım.
Eşim trabzon da, annem Bursa da, evde ev telefonu da yok ve Ata okulda bir gün sona erdi😰

paranoyak bir haftadan sonra kırılan,dökülen, sökülen açıklamaları, kendi sorunları ve kabalıklarıyla işime , hayatıma ruhsuzluklarını katanları, enerjimi yiyip bitirenleri saymazsak 🤥

kimseye birşey olmadığı için şükrederek uyuyamamaktayım 🤯

Ve gerçekten artık size inanıyorum, bunların hepsi nazar🤚

Ama ne yapacağıma dair bir fikrim yok , O yüzden buzluğa koymak için şuan patatesli peynirli  poğaça yapıyorum.
sabah tost makinasında basar yeriz oğlumla 🤦‍♀️
fotoğraf & saçımı sevdiren @oguz.kntrckn
Read more
Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir ...
Media Removed
Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir erkek çocuğuna hemşireler önlüğü kesip onun boyuna getirdiler.Korkmaması için kardeşinin durumunu anlattılar.Nelerden geçtik ey hayat.Her mutluluğun,her acının bir sonu var. Dün Kartal’ın ... Geçen sene bugün çekilmiş bu foto.Dün yoğun bakıma kardeşini görmek için ağlayan Lal kadar bir erkek çocuğuna hemşireler önlüğü kesip onun boyuna getirdiler.Korkmaması için kardeşinin durumunu anlattılar.Nelerden geçtik ey hayat.Her mutluluğun,her acının bir sonu var. Dün Kartal’ın kontrolünü sormuşsunuz.Kontrol iyi geçti biraz kilo vermiş ,bir de göğüs kafesinde çok fazla açıp kapadıkları için büyümenin etkisiyle bir kemiği yamulmaya elle hissedilen bir çıkıntı oluşmaya başladı.Takip edeceklermiş.Ben geçenlerde laf arasında Türkiye’ye dönsek orada bir doktor ayarlasak arada buraya kontrollere gelip gitsek demiştim.Doktorun artık ülkenize dönebilirsiniz veya şu kadar süre sonra dönebilirsiniz demesini beklerken şöyle bir rapor aldık. “Değerli aile oğlunuz çok ciddi bir kalp rahatsızlığı geçiriyor.Nakil kesin bir çözüm değildir.Sadece başka bir hastalığın yerine yenisini koymaktır.Ömür boyu ciddi bir bakım gerektirir.Bu sebeple nakil sonrası için gerekli olan devam tedavileri tarafımızdan titizlikle sürdürülmektedir.Tedavinizin Türkiye’de devamı için yeterli donanım ve bebek kalp nakli devam tedavisi tecrübesi araştırmalarımıza göre maalesef henüz yeterli değildir.Bu sebeple devam tedavisi takibinin aksatılmaması ve takibin hastanemizde devamlılığı oğlunuz için hayati önem taşımaktadır.Saygılarımızla”
Al bakalım şimdi gelde ağlama.Dönmeyin de demiyor,ama dönersen de hayati riskin var diyor.Ne zaman döneceksiniz,veya artık hep oradamı yaşayacaksınız sorularınız oluyor ya işte ben de bilmiyorum.Kartal için en güvenli yer neresi ise orada yaşamaya devam etmek zorundayız.Şimdilik tek bildiğim bu.Ha tabi bir de maddi konular var.Biran önce evi yerleştirip işime gücüme bakmam gerekli çünkü artık türk parasını euroya çevirerek geçinmemiz giderek zorlaşıyor.Evinize hiçbir hastalık uğramasın dilerim.Zor cidden zor.Yine de çok şükür bin şükür ailece aynı çatı altındayız ya elbet bunlarda geçer.Yeni bir hayata alışırız sağlık olsun.Not: Evimizde normal hatlarımızın interneti çekmiyo,tv bağlantımız yok anten çalışmıyor.Telekom internetimizi bağlamak için 3 hafta sonraya randevu veriyor.Dumanla haberleşiriz bişey olursa. 😂😂😂
Read more
DİYARBAKIR GÜNLERİ İZLENİMLER 6-9 eylül Tarihleri Arasında Atatürk kültür merkezin de düzenlenen ...
Media Removed
DİYARBAKIR GÜNLERİ İZLENİMLER 6-9 eylül Tarihleri Arasında Atatürk kültür merkezin de düzenlenen Diyarbakır tanıtım günlerinde, başta organizasyonu düzenleyen değerli hemşerim @yakut.yelda hanfendi olmak üzere katılan,katkı sunan ,destek veren tüm dostlara teşekkürler. 1-yıllardan ... DİYARBAKIR GÜNLERİ İZLENİMLER
6-9 eylül Tarihleri Arasında Atatürk kültür merkezin de düzenlenen Diyarbakır tanıtım günlerinde, başta organizasyonu düzenleyen değerli hemşerim @yakut.yelda hanfendi olmak üzere katılan,katkı sunan ,destek veren tüm dostlara teşekkürler.
1-yıllardan beri ankara ve türkiye genelinde DİTAV adı altında diyarbakır ımızı tanıtan bir vakfın başkanı olan ve ilk günden Beri bu organizayonun temel taşı olan degerimiz METİN CİZRELİ den hiç söz edilmeyip gerekli hassasiyetin gösterilmemesinin üzüntüsünü yaşadım.
2-başta tabiki bir diyarbakırlı sanatçı olarak çok önemli bi şey ögrendim,oda diyarbakırın sadece iki sanatçısı varmış 😏,onlar protokole alınırken diger sanatçı arkadaşlarımız a hoş geldin diyen bile olmadı.
3-organizasyonun başlangıcında daha yeni popüleritesi yüksek bir parça yerine keşke celal güzelsesin veya bedri ayseli abimizin DİYARBEKİR ELLERİ parçasını canlı olarak kendisine okutulsaydı.bide UZUN İNCE BİR YOLDAYIM parçasının diyarbakırla baglantısı nedir bir türlü anlamış degilim.Recep kaymak nerde,kadri göral nerde,Yaşar özel nerde,Recep acay nerde!!!!!!
3-AKM de her yıl yapılan il günlerinin hepsinde o yörenin en popüler sanatçıları getirilirki,toplanan kitle sadece yöre degil diger kitlelerden gelen insanlara tanıtılsın.profesyonel olan her sanatçının ekibiyle bir gideri vardır.bunlarında ödenmesi lazım vermeden almak Olmaz.
4-Maşallah bütün ilçe belediyeleri çok çalışmış.hepsindeki konsep aynı.sadece iki masa 10 tane ilçe fotografı.👏👏👏😏
5-ulusal basın nerdeydi,diyarbakır spor nerdeydi.köşe yazarları nerdeydi.kahvaltı sektörü nerdeydi.

Diyarbakır kalitenin merkezidir.seneye ya diyarbakıra yakışanı yapın yada yapmayın lütfen.
@diyarbakirtanitim21 @diyarbakiretkinliklerim @diyarbakirgunleri @diyarbakirbld @diyarbakirgezikulubu @diyarbakirkultur @diyarbakır @dicle_universitesi @diyarbakirticaretborsasi @diyarbakirticaretmerkezi #ufuközel #diyarbakir #akm #diyarbakırtanıtımgünleri
Read more
Doğu Anadolu’yu baştan sona bizimle gezmeye var mısınız? #jollyilegezenbilir 🏛 Elazığ’da Anadolu’nun ...
Media Removed
Doğu Anadolu’yu baştan sona bizimle gezmeye var mısınız? #jollyilegezenbilir 🏛 Elazığ’da Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak da adlandırılan yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu Camii’yi; Bitlis’te Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Krater Gölünü; 🏛 Van’da tarihi ve doğal ... Doğu Anadolu’yu baştan sona bizimle gezmeye var mısınız? #jollyilegezenbilir 🏛 Elazığ’da Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak da adlandırılan yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu Camii’yi;
💙 Bitlis’te Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Krater Gölünü;
🏛 Van’da tarihi ve doğal güzelliği ile büyüleyen Akdamar Adası’nı ve Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evini 😺;
🏛 Ağrı’da Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’na bakan sanat harikası yapı İshak Paşa Sarayı ve Ağrı Dağı’nı;
🏛 Kars’ta Hem mimari dokusu hem de Arpaçay’ın yarattığı müthiş manzarada tarihte Ermenistan’a başkentlik yapmış olan Ani Harabeleri’nde Kurtarıcı İsa Kilisesi, Resimli Kilise, Büyük Katedral, İpek Yolu Köprüsü ve Anadolu’nun ilk Türk camisi olan Ebu El Menuçehr Camii’sini;
🏛 Erzurum’da ülkemizin en büyük medresesi olan ve Selçukların bölgedeki mimari süslemelerini göreceğimiz Çifte Minareli Medrese ve Anadolu Selçuklu mezar yapılarının en güzel örneklerinden biri olan Üç kümbetleri;
🏛 Sivas’ta adını üzerindeki gök mavisi çinilerinden alan Gök Medrese ve zamanla eğilen ve eğri olarak ayakta kalan minaresiyle ünlü Ulu Cami’yi Doğu Anadolu turlarımızda keşfedeceksiniz...
💫 Doğu Anadolu’yu birlikte keşfetmek istediğiniz kişiyi yorum kısmına etiketlemeyi de unutmayın!!
🌚 5 gece, İstanbul’dan her Pazartesi kalkışlı ve uçakla ulaşım ile Doğu Anadolu turları.
#jollyileçıktımtatile #jollytur #doğuanadolu #kars #erzurum #bitlis #elazığ #sivas #ağrı #tatil #seyahat #van
Read more
Simit ciddi bir iştir<span class="emoji emoji1f605"></span> Niyeyse biraz önce aklıma geldi, yazmadan duramadım. Geçen hafta paylaştığım ...
Media Removed
Simit ciddi bir iştir Niyeyse biraz önce aklıma geldi, yazmadan duramadım. Geçen hafta paylaştığım simit fotoğrafına herkes Simit Sarayı demişti, ama simit sarayından almadık simidi, mahalle arasında bir Türk fırınından aldık. Simit Sarayı’nın puanı çok düşüktü, gitmeye cesaret ... Simit ciddi bir iştir😅 Niyeyse biraz önce aklıma geldi, yazmadan duramadım. Geçen hafta paylaştığım simit fotoğrafına herkes Simit Sarayı demişti, ama simit sarayından almadık simidi, mahalle arasında bir Türk fırınından aldık. Simit Sarayı’nın puanı çok düşüktü, gitmeye cesaret edemedik🙈 Sonra tesadüfen önünden geçince girip baktık şöyle bir ve hiçbir şey yemeden dahi puanının neden düşük olduğunu anladık😬 Bizim öğrenciliğimizde, nereden baksan on beş senesi var, Kızılay’da büyük bir Simit Saray’ı vardı, tam öğrenci işi, (her anlamda) ucuz ve kalitesiz. Aradan on beş sene geçmiş, adamlar kalkmış gitmiş Amsterdam’da şube açmış ama kalitelerinden asla ödün vermemişler😅 Yurt dışında kebapçı açarsın, iyi olmayabilir, Türkiye’de bulduğun malzemeyi bulamadığından lezzet değişir muhakkak ama alt tarafı hamur yoğuracaksın ve bunu temiz bir şekilde vitrine dizip nezih bir ortamda insanlara sunacaksın, ne kadar zor olabilir? Dükkana giriyorsun rahatsız edici bir arabesk müzik çalıyor, masalar koltuklar eski ve pis, çalışanların üstü başı dağınık, suratları bir karış, vitrindeki yiyecekler kendinden geçmiş, dükkanın girişine alakasız bir dondurma dolabı koymuşlar oradan dondurma satmaya çalışıyorlar... Simit, Avrupalıların önünde sıraya gireceği bir yiyecek olmayabilir (her saat başı taze taze yapıp sokağı kokutursan olur da aslında), ama bunlar da hiç bir şey yemeyen insanlar değil sonuçta. Biraz daha pastaneye çevir, yerel lezzetler de sat ama kaliteden ödün verme. Bizim de önünden geçerken göğsümüz kabarsın, gidince akrabamızın evine gider gibi gidelim. Buradaki dönercilerden utanırken bir de üzerine bu simit sarayı çıktı. Türkiye’de bunu yapsan kötü dükkan deyip geçerler ama yurt dışında yapınca dükkan değil Türkler kötü oluyor maalesef. Ben burada tanıştığım dört beş yabancıya karşı ülkemizi iyi temsil çabasındayken bunlar bu kadar insana karşı ülkesini böyle temsil ederken nasıl utanmıyor anlamıyorum😒 Herkes denizli tatil fotoğrafı paylaşırken benimki de böyle bir #tbt olsun🙈 Mutlu akşamlar🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #kevserinmutfağı #simit
Read more
Sultan Hac Seti No:1 Seccade,Takke,Başörtü,Esans,Misvak,Bayan & Erkek Yüzük,99 lu Tesbih (50 ...
Media Removed
Sultan Hac Seti No:1 Seccade,Takke,Başörtü,Esans,Misvak,Bayan & Erkek Yüzük,99 lu Tesbih (50 Adet) 750₺ Ensar Hac - Umre Malzemeleri 30 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip Ensar Hac;  İslami hediyelik eşyalar ve Hac malzemeleri konusunda Türkiye'nin güvenilir markalarındandır. Seccade, ... Sultan Hac Seti No:1 Seccade,Takke,Başörtü,Esans,Misvak,Bayan & Erkek Yüzük,99 lu Tesbih (50 Adet) 👉750₺👈
Ensar Hac - Umre Malzemeleri
30 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip Ensar Hac;  İslami hediyelik eşyalar ve Hac malzemeleri konusunda Türkiye'nin güvenilir markalarındandır.
Seccade, tesbih, takke, hac kıyafetleri, kozmetik, hediyelik eşya ve cami malzemelerinden oluşan 3000 çeşit ürün gamı ile hem toptan hem de perakende satış hizmeti vermektedir.
40 ülkeye ihracat yapan Ensar Hac; İstanbul’da 4 mağazası, Türkiye'nin birçok yerinde satış noktaları, yurtdışında franchising mağazaları yanında online satış kanalında da hizmet kalitesini devam ettirmektedir.
Kaliteli ürün temini, müşteri odaklı ve müşteri memnuniyeti amaçlı hizmeti ile, siparişleriniz zamanında teslim edilmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışındaki üretim ağı sayesinde ürün çeşitliliği her geçen gün artmakta ve depolarındaki stoklu çalışmalardan dolayı ürün gönderimi hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.
ONLINE SATIŞ SİTEMİZİ SİZLER İÇİN YENİLEDİK 👉 www.ensarhac.com 👈ENSARHAC EMİNÖNÜ,GÖZTEPE’DEN SONRA YENİ SHOWROOM'U İLE İSTOÇ'TA.24.ADA NO:2-4 İLETİŞİM:02125199843
.
.
🕋EMİNÖNÜ ŞUBE:02125273080-81 ESKİ MERCAN VERGİ DAİRESİ YANI,ŞİRİN KATLI OTOPARK ALTI.AĞIZLIKÇI SOK.NO:9 EMİNÖNÜ
.
.
🕋GÖZTEPE ŞUBE:02164706227 GÖZTEPE KÖPRÜSÜ ÜSTÜ ÖRNEK MAHALLASİ FEHMİ TOKAY SOKAK NO:14 ATAŞEHİR
.
.
.

@ensarhac
@ensarhac
@ensarhac ✅ÇEYİZ HEDİYELİKLERİ
✅MEVLÜT HEDİYELİKLERİ
✅HAC&UMRE HEDİYELİKLERİ
✅CEMİYET HEDİYELİKLERİ #mevlidseti #umreseti #gift #umremalzemeleri #umrehediyesi #umre #mevlidhatırası #mevlidorganizasyon #hacmalzemeleri #bebekmevlidi #islamicshop #mevlüthediyesi #babygifts #hamileanneler #umrehatirasi #hachediyesi #alışveriş #mevlidhediyesi #tesetturgiyim #bebekhediyesi #religiousgift #hacseti #bebekmevlüdü #dinihediyelik
Read more
Umut güzel kelime severim. Hayatın her alanına yakışır, her kademesine. İster tümleç olarak ...
Media Removed
Umut güzel kelime severim. Hayatın her alanına yakışır, her kademesine. İster tümleç olarak cümlenin ortasına yapıştır, ister sonuna fiil ekleyip "umut etmek" yapıp, cümleni öyle bitir, her şekil cillop gibi kelimedir benim lugatımda. Bugün ve çok uzun zamandır umut ediyorum. Onu ... Umut güzel kelime severim.
Hayatın her alanına yakışır, her kademesine.
İster tümleç olarak cümlenin ortasına yapıştır, ister sonuna fiil ekleyip "umut etmek" yapıp, cümleni öyle bitir, her şekil cillop gibi kelimedir benim lugatımda.
Bugün ve çok uzun zamandır umut ediyorum.
Onu da etmezsem dövizin kanatlanıp uçtuğu, insanların iyice çığrından çıktığı, garip olayların normalleştiği yerlerde nasıl durabilirim diyorum kendime.
Düşünüyorum ya evlendiğimde iki sene önce 1,5-2 TL'den aldığım soğan 6 TL oldu.
Bakıyorum şöyle bir, beş senedir sağlam şehir ve ülke görmüşüm, o zamanlar dolar 3 bile değil tabi.
Şimdi yavaş gezersin diyor konu komşu, madara olduk elaleme.
Yine de hayat güzel ya, en azından güzel olacak, öyle olmalı.
Bugün ve bu haftasonu umut dolu olsun.
Umut benim çünkü, umut sensin, umut biziz.
İnanırsak olur, güzel olur hatta tadından yenmez olur herşey.
Valla bak, söz!
Hadi iyi hafta sonları! 🥂🍸 #istanbul #turkey #türkiye #ootd #today #streetstyle #wiwt #whatiwore #iyiakşamlar
Read more
Çocukken başınıza gelen en güzel şey neydi? Denizi karşınıza alıp ayaklarınızı kuma bastığınızda, ilk hangi anılarınız canlanıyor? Vogue Türkiye Haziran sayısı için sahil şeridinde buluştuğumuz model #AlderneyStreet iz bırakan yazlarını ve başrol oyuncularını anlatıyor. Videonun ... Çocukken başınıza gelen en güzel şey neydi? Denizi karşınıza alıp ayaklarınızı kuma bastığınızda, ilk hangi anılarınız canlanıyor?
Vogue Türkiye Haziran sayısı için sahil şeridinde buluştuğumuz model #AlderneyStreet iz bırakan yazlarını ve başrol oyuncularını anlatıyor.
Videonun tamamını izlemek için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.
#VogueTV @alderneystreet
Video: @ozel_osman
Moda editörü: @aydansivaci
Vogue.TV editörü: @serenilkan
Read more
En sevdiğim g<span class="emoji emoji1f483"></span>🏻naydın yolda olan günaydın yehuuuu! Eveeet uzun zamandır Bozcaada'ya gelmek, ...
Media Removed
En sevdiğim g🏻naydın yolda olan günaydın yehuuuu! Eveeet uzun zamandır Bozcaada'ya gelmek, herkesin Ada'm diye bahsettiği bu eşsiz güzellikle tanışmak istiyorduk. Hazır Alico'nun kutlu doğum haftası başlamışken, esas haftaya olan doğum gününden önce Bozcaada'da ön bir kutlama ... En sevdiğim g💃🏻naydın yolda olan günaydın yehuuuu!
Eveeet uzun zamandır Bozcaada'ya gelmek, herkesin Ada'm diye bahsettiği bu eşsiz güzellikle tanışmak istiyorduk.
Hazır Alico'nun kutlu doğum haftası başlamışken, esas haftaya olan doğum gününden önce Bozcaada'da ön bir kutlama yapmak istedik.
Beni bilirsiniz, doğum günlerine aşırı önem veririm, önü arkası ne bulursam yapıştırırım tatili.💪🏻
Ada'ya ilk gelişimiz, hepiniz öyle güzel tavsiyeler, mekanlar önerdiniz ki,
Bu dört günde neleri keşfedeceğiz, Bozcaada'da nereleri gezeceğiz hep beraber göreceğiz,
Çünkü biz olumlu ya da olumsuz tüm izlenimlerimizi hem kendi keşiflerimiz, hem de sizin bize önerdiklerinizi deneyerek paylaşıyoruz,
Yani anlayacağınız biz hepimiz #birliktegüzeliz ve kendi ülkemizi böyle sizinle birlikte keşfediyor olmak, size olduğu kadar bize de çok şey katıyor.🙏🏻💋
Eee o zaman #alicozlem’in #alicozlembozcaada etiketini bu ilk fotoğrafla açıyoruz.
Bozcaada’yı benim, bizim gözümüzden dinlemeye hazır mısınız? 😎 #canakkale #turkey #türkiye #bozcaada #seyahat #wiwt #today #ootd
Read more
Yalnız değilsin canındayım.. ️ çok güzel çook olmuş sesine yüreğine sağlık🏼 #ebrugundes @ebrugundes #Repost @ebrugundes (@get_repost) ・・・ 18 yıldır her Aralık ayında yeniden doğumumu kutladınız, hiç unutmadınız... Türkiye'nin dört bir yanından hazırlayıp gönderdiğiniz ... Yalnız değilsin canındayım.. ♥️ çok güzel çook olmuş sesine yüreğine sağlık👏🏼 #ebrugundes @ebrugundes
#Repost @ebrugundes (@get_repost)
・・・
18 yıldır her Aralık ayında yeniden doğumumu kutladınız, hiç unutmadınız... Türkiye'nin dört bir yanından hazırlayıp gönderdiğiniz yazılar, şiirler, videolar aldığım en güzel hediyelerdi. Her zaman dediğim gibi; zaten varlığınız yetiyor ama bu yaptıklarınız bana daha da güç katıyor 🙏🏻 Ve siz de benden hep tek bir şey dilediniz "Sen söyle, biz dinleyelim". Ben de naçizane sadece bunu yapmaya çalışıyorum. Ve en çok istediğiniz şarkıyı 18 yıl sonra yeniden yorumlayarak sizlere armağan etmek istiyorum 😊

Teşekkür ederim, iyi ki varsınız 🙏🏻
Read more
Uçtukça özgürleşir dünya, Adımladıkça sıyrılır içimdeki dertler, Su sesi mi? Sabah duyarak uyanmayı dilediğim en güzel şey, Hava alma bahanesiyle berbere giden dede, ekmek almak için bakkala giden teyze, kendine gazetesinin yanında kahve ısmarlayan kadın... Yok birbirimizden ... Uçtukça özgürleşir dünya,
Adımladıkça sıyrılır içimdeki dertler,
Su sesi mi?
Sabah duyarak uyanmayı dilediğim en güzel şey,
Hava alma bahanesiyle berbere giden dede, ekmek almak için bakkala giden teyze, kendine gazetesinin yanında kahve ısmarlayan kadın...
Yok birbirimizden bi’ farkımız.
O hava alma bahanesiyle eşikten çıkmak var ya,
Bazen uzak, bazen yakın,
Ortamını değiştiriveriyor, inanılmaz.
Çıkın millet.
Çıkın ve sığınmayın bahanelere.
O ayaklar, o bacaklar adıma dönüşecek kuvvetteyse eğer şanslıyız.
Dönüş yolunda, Türkiye’nin en büyüleyici yerinden bildiriyorum;
Buraya gelin ve su sesinin üstünde sallanın.
Salın gitsin endişeleri,
Bak her yer yeşil,
Umut tam o yeşilin içinde.
Günaydın. 🌿💦 #alicozlemvideo #alicozlem #alicozlemtürkiye #turkey #mugla #muğla #seyahat #tatil #camping @999sey
Read more
... Şekerliğinin içinde zehir olsa dokunmaz bize, Sen zehiri şeker, şekeri zehir ediyorsun ...
Media Removed
... Şekerliğinin içinde zehir olsa dokunmaz bize, Sen zehiri şeker, şekeri zehir ediyorsun etme ! Harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı, Ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun etme ! Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer, Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun ... ...
Şekerliğinin içinde zehir olsa dokunmaz bize,
Sen zehiri şeker, şekeri zehir ediyorsun etme !

Harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı,
Ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun etme !

Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer,
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun etme !

İsyan et ey arkadaşım, söz söyleyecek an değil,
Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun etme !

Mevlana Celaleddin Rumi
Performans: Yılmaz Erdoğan

#mevlana #rumi #yılmazerdoğan #etme #tarihiyarımada #haliç #goldenhorn #istanbul #rakılıgünler #akşamüstürakısı #yenirakı #dünyanınengüzelşehri #istanbullife #peninsula #istanbullove #pahabicilmezistanbul #turkey #türkiye #aniyakala #meyhankoli #meyhanedeyiz #lovefromturkey
Read more
Gezmek size ne öğretiyor? Gezip yeni yerler gördüğünüzde hayata farklı bakmaya başlıyor musunuz? <span class="emoji emoji1f463"></span> Gezmek ...
Media Removed
Gezmek size ne öğretiyor? Gezip yeni yerler gördüğünüzde hayata farklı bakmaya başlıyor musunuz? Gezmek bize pek çok şey öğretiyor olabilir ama bunların belki de en önemlisi önyargıları kırmak. Adana bölgesi gezimizin tartışmasız yıldızlarından biri Anavarza Antik Kenti’ydi. ... Gezmek size ne öğretiyor? Gezip yeni yerler gördüğünüzde hayata farklı bakmaya başlıyor musunuz?
👣
Gezmek bize pek çok şey öğretiyor olabilir ama bunların belki de en önemlisi önyargıları kırmak.
🙏
Adana bölgesi gezimizin tartışmasız yıldızlarından biri Anavarza Antik Kenti’ydi. MS 408 yılında Roma’nın Kilikya (Çukurova) eyaletinin başkenti ünvanını Tarsus’tan kapan Anavarza, bölgenin tüm ticaret yollarını yıllar boyu kontrol etmiş. Bu da doğal olarak kente maddi güç ve kültürel zenginlik getirmiş. Dev bir stadyum ve amfitiyatro adeta bunun ispatları.
🏰
Bugün bilinen en uzun antik sütunlu yollardan biri de işte bu kentte. Anavarza Kalesi’nin heybetiyse büyüleyici. Bakar mısınız Tuğçe kaleden antik kentin manzarasının tadını nasıl çıkarıyor:)
😊
Bundan bir hafta önce sorsanız “Türkiye’deki en önemli antik kentler hangileri?” diye, Anavarza aklımıza gelmeyebilirdi. Halbuki büyüklüğü, gücü, tarihteki önemi açısından bir Efes, Truva veya Aspendos’tan arda kalır bir yanı yok.
👌
İşte gezmek bize bunu öğretiyor. Herşeyi bildiğini sanmamayı, önyargıların sıklıkla yanlış olduğunu, zihni hep öğrenmeye açık tutmak gerektiğini.
🙏
Peki gezmek size ne öğretiyor?
👣
#anavarza #anavarzaantikkenti #anavarzakalesi #kozan #adana #antikkentler #turkiyeantikkentleri
Read more
. İyi geceler .. Benim de mekan yazılarımın olacağı ; Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence ...
Media Removed
. İyi geceler .. Benim de mekan yazılarımın olacağı ; Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren @favorilezzetler gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı ... .
İyi geceler ..
Benim de mekan yazılarımın olacağı ;
Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren @favorilezzetler gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı Ramazan özel sayısında yazarlarımızın değerlendirmeleri, yeni açılan mekanlar, şeflerin hikayeleri ve gastronomi sektörüne dair herşey bu cumartesi tüm Türkiye’de bayilerde sizlerle..
.

@bolcibeyoglu
@yenikoysahilkafe
@dreamgardenpendik
@mestosishane
@arredo3
@gastroalaturka
@gurmefestistanbul
@istanbulbalevi
@rosetti_ankara
@bykokorich
@ustam_kokorec
@kl08sokaklezzetcisi
.
. #gazete #favorilezzetler #mekan #gurme #foodblogger #yemektarifleri #istanbul #izmir #antalya #ankara #bursa #adana #gaziantep #mekankesfi
Read more
<span class="emoji emoji1f53a"></span>Diana Misim, Arzu Çekirge Paksoy, Serap Gökçebay, bu üç kadın, harika bi şey yapıyor. Denizkızı ...
Media Removed
Diana Misim, Arzu Çekirge Paksoy, Serap Gökçebay, bu üç kadın, harika bi şey yapıyor. Denizkızı Ulusal Yelken Kupası’nı düzenliyorlar. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek!!!! Dikkatinizi çekerim, Türkiye’nin ilk kadınlararası ulusal kupası. Başka yok. Onların da zaten amacı, ... 🔺Diana Misim, Arzu Çekirge Paksoy, Serap Gökçebay, bu üç kadın, harika bi şey yapıyor. Denizkızı Ulusal Yelken Kupası’nı düzenliyorlar. ⚓️⚓️💙👏👏
🔺Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek!!!! Dikkatinizi çekerim, Türkiye’nin ilk kadınlararası ulusal kupası. Başka yok. Onların da zaten amacı, yelken sporunu kadınlara sevdirmek, daha fazla kadının yelken öğrenmesini ve bu kupaya katılmasını sağlamak. Kutluyorum onları, şahane bi iş yapıyorlar!!! Ne varsa kadınlar da var. Yaşasın kadınlar!!! Yaşasın sporcu kadınlar!!!!💪
🔺Denizkızı Yelken Kupası, 7-8-9 Eylül’de gerçekleşecek. Caddebostan Adalar arası parkurda. Hala geç değil, siz de katılabilirsiniz! Dünyanın en enerjik, en çevik ve en tatlı kadınlarıyla buluştum. Hepsine yarışmada bol şans diliyorum. Boyunlarına #sakajewa taktıkları için de ayrıca gurur duyuyorum💙
🔺Ne mutlu bize ki, #sakajewa #iyilikkolyeleriyle, iyilik hareketimize dahil oldular ve kadın ve aile konusunda sayısız çalışmalar yapmış Anne Çocuk Eğitim Vakfıı AÇEV’e destek oldular!!!!!🙏🙏🙏Kolyelerimiz çok saygı duyduğum @acevkurumsal için bağış haline geldi ya, benden mutlusu yokkk!!!! 😍❤️❤️ #sakajewadenizlerde #rüzgariyiliğeesiyor #iyiliğepupayelken @denizkiziyelkenkupasi #DenizKızıUlusalKadınYelkenKupası @desirearzu @serapgokcebay #Diana⚓️⚓️⚓️
.......
(İyilik kolyeleriyle 13-14 sivil toplum örgütüne destek olarak sağladığımız miktar 500 bin liraya yaklaştı. Hedefimiz 1 milyon. Valla deli gibi çalışıyoruz, aşkla çalışıyoruz, kalbimizi koyuyoruzzzzz❤️❤️❤️ #iyilikbulaşıcıdır @faris_seven @minesnwonderland (📷 @alprkmlozkrkmz 🙌)
Read more
İnci Serisi Hac&Umre Seti <span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f448"></span> Hac Dönemi Boyunca Büyük Kampanya Başladı.Sipariş ve Sorularınız ...
Media Removed
İnci Serisi Hac&Umre Seti Hac Dönemi Boyunca Büyük Kampanya Başladı.Sipariş ve Sorularınız İçin Lütfen 05077019999 WhatsApp Numaramızdan İletişime Geçiniz Ensar Hac - Umre Malzemeleri 30 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip Ensar Hac;  İslami hediyelik eşyalar ve Hac ... İnci Serisi Hac&Umre Seti 👈👈👈 Hac Dönemi Boyunca Büyük Kampanya Başladı.Sipariş ve Sorularınız İçin Lütfen 05077019999 WhatsApp Numaramızdan İletişime Geçiniz🙏
Ensar Hac - Umre Malzemeleri
30 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip Ensar Hac;  İslami hediyelik eşyalar ve Hac malzemeleri konusunda Türkiye'nin güvenilir markalarındandır.
Seccade, tesbih, takke, hac kıyafetleri, kozmetik, hediyelik eşya ve cami malzemelerinden oluşan 3000 çeşit ürün gamı ile hem toptan hem de perakende satış hizmeti vermektedir.
40 ülkeye ihracat yapan Ensar Hac; İstanbul’da 4 mağazası, Türkiye'nin birçok yerinde satış noktaları, yurtdışında franchising mağazaları yanında online satış kanalında da hizmet kalitesini devam ettirmektedir.
Kaliteli ürün temini, müşteri odaklı ve müşteri memnuniyeti amaçlı hizmeti ile, siparişleriniz zamanında teslim edilmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışındaki üretim ağı sayesinde ürün çeşitliliği her geçen gün artmakta ve depolarındaki stoklu çalışmalardan dolayı ürün gönderimi hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.
ONLINE SATIŞ SİTEMİZİ SİZLER İÇİN YENİLEDİK 👉 www.ensarhac.com 👈ENSARHAC EMİNÖNÜ,GÖZTEPE’DEN SONRA YENİ SHOWROOM'U İLE İSTOÇ'TA.24.ADA NO:2-4 İLETİŞİM:02125199843
.
.
🕋EMİNÖNÜ ŞUBE:02125273080-81 ESKİ MERCAN VERGİ DAİRESİ YANI,ŞİRİN KATLI OTOPARK ALTI.AĞIZLIKÇI SOK.NO:9 EMİNÖNÜ
.
.
🕋GÖZTEPE ŞUBE:02164706227 GÖZTEPE KÖPRÜSÜ ÜSTÜ ÖRNEK MAHALLASİ FEHMİ TOKAY SOKAK NO:14 ATAŞEHİR
.
.
.

@ensarhac
@ensarhac
@ensarhac ✅ÇEYİZ HEDİYELİKLERİ
✅MEVLÜT HEDİYELİKLERİ
✅HAC&UMRE HEDİYELİKLERİ
✅CEMİYET HEDİYELİKLERİ #mevlidseti #umreseti #gift #umremalzemeleri #umrehediyesi #umre #mevlidhatırası #mevlidorganizasyon #hacmalzemeleri #bebekmevlidi #islamicshop #mevlüthediyesi #babygifts #hamileanneler #umrehatirasi #hachediyesi #alışveriş #mevlidhediyesi #tesetturgiyim #bebekhediyesi #religiousgift #hacseti #bebekmevlüdü #dinihediyelik
Read more
 #intothewild filmini hatırlar mısınız? Ah. Afişini koyayım da nostalji olsun. Nedenine gelince: ...
Media Removed
#intothewild filmini hatırlar mısınız? Ah. Afişini koyayım da nostalji olsun. Nedenine gelince: Dün sonum öyle oluyordu. Ben küçüklüğümden bu yana ota, çiçeğe, ağaca epey meraklıyım. Yetiştirdiğim gibi üstüne okuyup yazıyorum da. Fena da sayılmam vahşi doğada. Ege köylerinden de ... #intothewild filmini hatırlar mısınız? Ah. Afişini koyayım da nostalji olsun. Nedenine gelince: Dün sonum öyle oluyordu. Ben küçüklüğümden bu yana ota, çiçeğe, ağaca epey meraklıyım. Yetiştirdiğim gibi üstüne okuyup yazıyorum da. Fena da sayılmam vahşi doğada. Ege köylerinden de çıkmıyorum. Fakat dün kendi yetiştirdiğim rokayı yiyeyim derken neredeyse ölüyordum. Şöyle ki... Topladığım roka demeti içine karışmış küçücük bir zehirli bitki, ne kadar titiz olursam olayım gözümden kaçmış. Üstelik iki saat de suda bekletip tek tek ayıklamış olsam da yaprakları... Küçücük de olsa bir yabancı bitki araya gizlenmeyi bilmiş. Salatamdan aldığım ilk yudumla beraber dilim damağım müthiş yandı; bir anda şişti boğazım.. Alerjik bir etki... Panikten bir kısmını da yutmuş bulundum ama olan oldu. Mideme de sirayet etti mi? Evden koşarak derhal en yakın sağlık ocağına... Neyse ki kendime geldim şimdi. Ne zormuş. İnsan ölümü hiç beklemezken ölüm tehlikesini dibinde bulunca hem şaşırıp panikliyor hem de gülüyor kendine. "Ne yani? Kendimi mi zehirledim?" Bir keresinde de Türkiye'nin en önemli mantar bilirkişisi, -ülkemizin tek mikoloğu- Jilber Barutçiyan'ın Muğla'nın bir köyünde geçen bir macerasını yazmıştım L-Manyak dergisi için, o geldi aklıma: Jilber'e o Muğla köyünde mantar ikram etmişler. Bakmış ki tipi tıpkı kuzugöbeği mantarı. Hatta Yeşilüzümlü köyünde festivali bile var Muğla'da. Yani Muğlalı tanıyor da mantarı iyi. Ama Jilber ikram edilen mantara dikkat edince anlamış ki görüntüsü çok benzer olsa da ondan daha farklı ama zehirli bir türmüş bu. Köylüler yiyormuş ve "Yıllardır yiyoruz, hiçbir şey olmuyor" demişler. Çok şaşırmış ve "Bu köyde köylü en çok neden ölür?" diye sormuş Jilber de. Köylüler de "böbrekten ölürüz" demişler. Jilber o mantarı tanısa da yine de araştırmış bilgi tazelemek için. Anlamış ki o mantar çeşidi zehirliyormuş ama uzun vadede: Böbrek yetmezliğine neden oluyormuş çünkü. Ah! Köylünün aklına da o mantarın buna sebep olabileceği yıllarca hiç gelmemiş! Hep kuzugöbeği diye yemişler. Al sana Into The Wild Muğla! 🌵Dün de ben Bozburun versiyonunu çekiyordum ama direkten döndüm. Yaşamak güzel şey kardeşim. Bu da bana ders olsun. 🤗🌺🌱🌳
Read more
2016 da bu cennet vatanı bölmek için kalkışılan hain darbe girişiminde Canlarını veren 251 şehidimize ...
Media Removed
2016 da bu cennet vatanı bölmek için kalkışılan hain darbe girişiminde Canlarını veren 251 şehidimize Allah Rahmet etsin makamlarını Peygamber efendimize komşu eylesin Ailelerine ve bizlere Rabbim Sabırlar ihsan eylesin Gazi'lerimizede Allah şifa versin .Rabbim bir daha bize böyle ... 2016 da bu cennet vatanı bölmek için kalkışılan hain darbe girişiminde Canlarını veren 251 şehidimize Allah Rahmet etsin makamlarını Peygamber efendimize komşu eylesin Ailelerine ve bizlere Rabbim Sabırlar ihsan eylesin Gazi'lerimizede Allah şifa versin .Rabbim bir daha bize böyle acılar yaşatmasın.Ülkemiz'le Hem siyasi yönden hem Ekonomik yönden hâlâ uğraşmaya devam edenleri'de Allah Akıl fikir versin olmaz olmaz boşuna uğraşmayın $ doları dansöz gibi oynatmakla bu ülkenin ekonomisini çökertemiyeceksinz karşınızda eski Türkiye yok karşınızda Dünyanın en büyük projelerini yapmaya devam eden kendi savaş gemisini kendi savaş halikopteroni kendi iha'sını siha'sını yapan ve bunları ihraç eden Güçlü bir Türkiye var.Karşınızda artık sadece sebze ürettirip binlerce ton dometes patates soğan bakliyat satıp karşılığında savunma silahları alan Türkiye yok.Alışın artık Dünya liderliğine oynuyan kendi milli parası ile ticaret yapmaya başlayan Güçlü Büyük Türkiye var.Onun için bırakın dolarla $ faizle bu ülkeyi çökertmeye çalışmayı dış borcu GSMH'nın %30'larda olan bu ülkeye diz çöktüremiyceksiniz.Gelecek gelecek o faizler 2013'de nasıl %4,25 lere düştüyse yine o rakamlara geri gelicek inşallah.Her Şey Güçlü Türkiye için. GURURLANIN dünyanın en büyük Havaalanı ile yapılan ve yapılıcak büyük Projelerle GURURLANIN🇹🇷❤🇹🇷❤🇹🇷❤🇹🇷❤🇹🇷
Read more
Alın size yeni bir sağlık önerisi daha! Bu, en yenisi… Günde tek öğün yemek… Öneren de dünyaca ...
Media Removed
Alın size yeni bir sağlık önerisi daha! Bu, en yenisi… Günde tek öğün yemek… Öneren de dünyaca ünlü Japon bir hekim: Yoshinori Nagumo. O, aslında bir kanser uzmanı. 60’dan fazla tezi yayınlandı. Kitapları pek çok dile çevrildi. Şimdi Türkiye’de de çıktı. “Japonların Kadim Beslenme ... Alın size yeni bir sağlık önerisi daha!
Bu, en yenisi…
Günde tek öğün yemek…
Öneren de dünyaca ünlü Japon bir hekim:
Yoshinori Nagumo.
O, aslında bir kanser uzmanı.
60’dan fazla tezi yayınlandı.
Kitapları pek çok dile çevrildi.
Şimdi Türkiye’de de çıktı.
“Japonların Kadim Beslenme Sırrı.”
62 yaşında ama 40 gibi duruyor.
O, içimiz nasılsa, dışımızın da öyle göründüğünü savunuyor.
Cildin parlak, belin inceyse, sağlıklısın, değilse, bu, bir takım hastalıkların habercisi olabilir.
Hoca, 15 yıldır 62 kilo.
Oysa bir zamanlar yaşlı görünen, 80 kiloluk bir adammış.
Sırrı da şu:
Günde bir öğün yemek!!!!
Yanlış okumadınız, sadece akşamları yiyor.
Sabahları tereyağlı kahve içiyor, öğlen tuzsuz yağsız fındık-badem, akşam da canı ne isterse…
Ama abartmıyor.
Böylece açlık geninin sürekli aktif halde olmasını sağlıyor.
Slogını da:
“Şu tek öğün ye, 20 yaş genç göster!”
Bu arada ben “Tek öğün yemek doğrudur, yanlıştır!” demiyorum, aman diyeyim, üzerime gelmeyin, sadece dünyada var olan bir beslenme alışkanlığı size iletiyorum. İnanıp, inanmamak, uygulayıp, uygulamamak tamamen size kalmış… (Röportajı profile koyuyorum, dilerseniz okuyabilirsiniz... Aşağıda da bazı alıntılar yer alıyor.)
👉👉👉
🔺Her şey bilimsel. Kanıtlar ortada. Yaptığım tek şey, gerçek deney sonuçlarına dayanarak, “Canlılarda, açlığa maruz kalındığında bir şekilde yaşamı devam ettirmeyi sağlayan bir gen olabilir mi?” sorusunu sormak oldu. Çıkış noktam buydu. Araştırmalar sonucunda bulduğum şey de “sirtuin geni” oldu. Bu genin, açlığa maruz bırakıldığında, insan vücudunda bulunan 60 trilyon hücre içindeki tüm genleri tarayıp, bozulmuş ya da hasar görmüş genleri onardığı ortaya çıktı. Yani “sirtuin geni”, ömrü uzatmakla kalmıyor, yaşlanmayı önlüyor!
🔺 “Günde üç kez yemek yemek faydalı mı?” sorusuna açık ve net biçimde “Hayır” diyorum! Yetersiz beslenirsek, evet, hasta oluruz. Vücudumuzdaki yaşama gücü genleri, o hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için çalışır. Ama aşırı yediğimizde de, yaşama gücü genleri, neredeyse hiç çalışmadığı için, aşırı yeme sonucunda da hastalanırız! Kanser, kalp hastalıkları, beyin kanaması, diyabet... Bu dört hastalığın nedeni de aynıdır; aşırı yemek ve yanlış beslenmek..🌿🌿🌿
Read more
Herkese Merhabalar <span class="emoji emoji1f60a"></span> Heyecan Dorukta<span class="emoji emoji1f648"></span>, Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını ...
Media Removed
Herkese Merhabalar Heyecan Dorukta, Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı özel sayımızda, ... Herkese Merhabalar 😊
Heyecan Dorukta🙈,
Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı özel sayımızda, yazarlarımızın değerlendirmeleri, yeni açılan mekanlar, şeflerin hikayeleri ve gastronomi sektörüne dair herşey 28 Temmuz Cumartesi "Milliyet Gazetesi" ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde bayilerde olacak..
.
📰Gazete ile çekilen 📸fotoğraflarınızı #favorilezzetler her yerde hashtaglerine gönderin..
.
Her sayımızda olduğu gibi söktörden bomba haberler sizleri bekliyor.

Şimdiden keyifli okumalar 📰👋🏻
.
@saithelvaci
@big.dessert
@pinoakinoa
@omismakina
#tuzlamidyeciahmet
@diffacibadem
@pesrevzade
@kasaplahmacun
@kaisonsushi
@rixosbeldibi
.
.

Künyede yer alan yazar kadrosu ;
@ozlemmekik
@halduntuzel
@cokgezen.gurme
@abdullah.bozgeyik
@aysegulnerde
@chefahmettuncay
@armeda_butik_pasta_kurabiye
@aseysn
@mutfaktaayse
@cheff_atilla
@arzuchef
@leblebilimutfak
@aydancalezzetler
@izmirdeneyenir
@gezenkasik
@lezzettramvayi
@birgulunlezzetleri
@huzurlu_mutfak
@yemelerdeicmelerde
@derinlitatlar
@dilek_eksi
@dileklemutfakta
@chefdidaryanar
@duygununpastaatolyesi
@dudununfirini
@tatmasyon
@didemcakes
@lezzetinfavorisi
@uretken_anne
@lefandakli
@namedoceanandlake
@elifshomee
@fatma_damyan
@fatosyagci
@cheffiratsiris
@guloannemutfakta
@vgonulden
@halis_chef
@hafizeuncuoglu
@handeazap
@ortadakarisik
@hominigirtlakgurme
@kumsalkeskinel
@kendimutfagindasef
@chefmerveucan
@mehmet_kudat
@mehmetbutcher
@mekanchef
@neselilezzetler
@nurlu
@ustanbirlokmalezzet
@nursevincelezzetler
@oyaemerk
@chefomerafacan
@ozgesahinoyalimutfak
@ozgur.ve.elibol
@dyt_pelinyuksel
@reyhanbasal
@chef_ruki
@sevdaerdogmuss
@selen.t.ilhan
@chefsametdurmaz
@lezzetdansi
@chefsedacinar
@gurmerakun
@tatolyem
@bonibella_butik_pasta
@istanbullezzetmekanlari
@yilmazhocaylamutfak
@yilmaz_almaz
@zeynepbilgebalaban
@zyilmazok
@favori.lezzetler
@istanbulkazanbenkepce
@travelingvosvos
Read more
En son #selfie’mi Slovakya’da karlar ağzıma ağzıma yağarken çekmişim, haydi dedim bir de Datça’nın ...
Media Removed
En son #selfie’mi Slovakya’da karlar ağzıma ağzıma yağarken çekmişim, haydi dedim bir de Datça’nın çivit mavisi, turkuaz suyuyla çekeyim. Bana bakın olmuş mu? Yoksa biraz avakado gibi mi çıkmışım? 🥑 🤳 Haydi gelin size Datça’dan bahsedeyim biraz; Datça’nun bükleri güzel, özellikle ... En son #selfie’mi Slovakya’da karlar ağzıma ağzıma yağarken çekmişim, haydi dedim bir de Datça’nın çivit mavisi, turkuaz suyuyla çekeyim.
Bana bakın olmuş mu? Yoksa biraz avakado gibi mi çıkmışım? 😹🥑 🤳
Haydi gelin size Datça’dan bahsedeyim biraz; 💠Datça’nun bükleri güzel, özellikle Hayıtbükü, Palamutbükü ve daha sonra blogda adları ile vereceğim, araçla pıt pıt tesis olmadan havlunuzu serip oturabileceğiniz bir sürü koyu var.
💠Lakin bazı güzelim koylarına da sadece tekne turu ile ulaşım sağlıyorsunuz. Mesela bizim bugünkü Datça-Marmaris-Selimiye’yi kapsayan turumuz kişi başı 80₺ idi.
Sabah sınırsız çay, öğlen çupra, salata ve patatesten oluşan bir menüsü var. 🐠
💠Totalde 6 koya gideceğiz ilk durak; Akvaryum Koyu. 🙌🏻
💠Selimiye’de bir saatlik bir gezi molamızda olacak. ⛵️
💠Sabah 09.30 - Akşam 18.30 arasında gerçekleşiyor tur.
💠Kaş-Kekova mı yoksa bu mu diye bir kaç kişi sormuş. Onun cevabını bu tekne turu bittikten sonra verebilirim.😅
💠Çadır nasıl gidiyor diye soranlar, çadır ve kamp yapacakların yanına alacakları bir liste yapar mısınız ve çadırınızın markası nedir diye mesaj atanlar var.
Bunlara uzuuun uzuuun blog’da cevap vereceğim ama size bir şey söyleyeyim mi;
Abi çadır şahane bi’şey!
Sadece Türkiye’deki camping mantığı, Avrupa’daki camping ve karavan alanlarını da gördüğüm ve deneyimediğim için benim kafama tam oturmuyor ama her şekilde yeşile basıp, sonra maviye bulanmak muhteşem bir özgürlük!
Hepinize güzel haftalar en en en derin mavinin içinden 🐠🥑 #alicozlemtürkiye #turkey #türkiye #muğla #datça #datca #marmaris #selimiye #seyahat #tekneturu #bestjobinturkey #turkiyenineniyiisi
Read more
🇹🇷Memleketin her köşesi ayrı güzel, ayrı değer, ayrı zenginlikte ama Kars, babamın doğduğu büyüdüğü ...
Media Removed
🇹🇷Memleketin her köşesi ayrı güzel, ayrı değer, ayrı zenginlikte ama Kars, babamın doğduğu büyüdüğü yer, benim de memleketim, o yüzden Kars ayrı güzel. 2011’de bir moda çekimi için ziyaret ettiğimde ilk dikkatimi çeken şey insanı olmuştu. Sokaklarda bir kişi bile bizi bırakın rahatsız ... 🇹🇷Memleketin her köşesi ayrı güzel, ayrı değer, ayrı zenginlikte ama Kars, babamın doğduğu büyüdüğü yer, benim de memleketim, o yüzden Kars ayrı güzel. 2011’de bir moda çekimi için ziyaret ettiğimde ilk dikkatimi çeken şey insanı olmuştu. Sokaklarda bir kişi bile bizi bırakın rahatsız etmeyi, ilgilenmemişti bile. Ekip olarak çok şaşırmıştık hatta kimse ilgilenmiyor diye alınmıştık bile 😘
Aradan 7 yıl geçti, babamı kaybettim, bu sefer farklı duygularla gittim Kars’a. #şahturizm’in kurucusu sevgili dost, Kars’daş arkadaşım @sahyayci aracılığıyla, Türkiye’de binlerce insana temiz gıda sağlayan Pınar hanımın @ipekhanimciftligi davetlisi olarak geldim güzel Kars’a. Nerden başlasam, nasıl anlatsam, zira Kars’ı anlatmak da zor, gelip görmeniz lazım. ❤️
Kars, Türkiye’nin planlanarak kurulan ilk şehri. Caddeleri, sokakları geniş, tıpkı NY’daki gibi birbirine paralel. 40 yıl Rus hakimiyetinde kalmış, Rus mimarisi imzasını atmış şehre haliyle. Mücevher gibi şehri sarmış binalar Kars’a müthiş bir estetik katıyor. Bugün Kars’taki resmî binaların neredeyse hepsi Çarlık Rusya’sının yaptırdığı görkemli binalar. Ermeni ve Rumlar’ın bu geniş caddeler üzerinde konut amaçlı yaptırdıkları evler de hala kullanılıyor. Biz bu evlerden en güzelinde mola verme imkanı bulduk. Kars için büyük katkı sağlamış Tuncer Güvensoy ve eşi @haticeguvensoy ‘un evi. Baltık mimari örneğinin en güzeli, mutlaka görün 🏛
Kars camileri, kiliseleri, türbeleriyle de kutsanmış bir şehir. Her sokak başı, her köşe, her meydan tarihe tanıklık etmiş, farklı kültürlere ev sahipliği yapmış eserlerle ince ince dokunmuş. Adeta bir açık hava müzesi. Gerek doğasında, gerekse şehrin içinde yürüyüş yapınız. Beni anınız. 🕌
Kars Kalesi, Kars Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Ebul Hasan Harakani Türbesi, Ani Harabeleri, Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Sarıkamış Katerina Av Köşkü öncelikle görmeniz gereken yerler 🕌
Sırada Kars’ta yaşanan tarım devrimi var. O da diğer post’ta, yolda 🙏🏻 #birkarshikayesi
Read more
‘Lezzetseverlere Merhaba’ Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya ...
Media Removed
‘Lezzetseverlere Merhaba’ Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de dağıtılıyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı özel sayımızda, yazarlarımızın değerlendirmeleri, ... ‘Lezzetseverlere Merhaba’
Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de dağıtılıyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı özel sayımızda, yazarlarımızın değerlendirmeleri, yeni açılan mekanlar, şeflerin hikayeleri ve gastronomi sektörüne dair herşey 29 Aralık Cumartesi Milliyet Gazetesi ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde bayilerde olacak.. Gazete ile çekilen fotoğraflarınızı #favorilezzetlerheryerde hashtaglerine göndermeyi unutmayın..
Keyifli okumalar. 🇹🇷
#favorilezzetler #milliyet #yemek #lezzet #mekan #leziz #instafood #sunum #gazete #haftasonu #delicious #food #deliciousfood #foodie #foodpics #chef #yummy #dinner #lunch #fresh #eating #eat #foods #like4like
🇹🇷
İŞTE SİZE ARALIK AYI FAVORİ MEKANLARI
@omismakina
@ohbeic
@110_gram_doner
@marrakechbosphorus
@kirmizibarbekusteak
@sahanaki
@kukuruzakokorec
@irfanustaet
@ziyadefasil
@krunchakbati
@develi1912
@scooplounge
@jollyjokerkartalistmarina
@fairmontquasaristanbul
@gunaydinet
@nusr_et
@sazelicaferestoron
@B12steakkasap
@ankarasteakhouse
@orneketsteak
@filetorestaurant
@blackbutchersteak
@mr.flank_steakhouse
@lezzetsteakhouse
@elbetibrahim
@elbetelvan
@et_evim 👍GÜÇLÜ KADRO👍
🇹🇷
@ozlemmekik,
@halduntuzel,
@cokgezen.gurme,
@abdullah.bozgeyik,
@yesimkayagastronomissfit
@ozgurgurme
@hitalogluayse
@aydancalezzetler
@birgulunlezzetleri
@yemelerdeicmelerde
@oyascuisines
@salca_adam
@nurlu
@halis_chef
@chefsametdurmaz
@arzuchef
@chefdidaryanar
@tatmasyon
@didemcakes
@favorimekanlar
@favori.lezzetler
@uretken_anne
@lezzetkesfim
@namedoceanandlake
@fatosyagci
@gezenkasik
@cheffiratsiris
@guloannemutfakta
@vgonulden
@hafizeuncuoglu
@hominigirtlakgurme
@kumsalkeskinel
@kendimutfagindasef
@chefmerveucan
@mehmet_kudat
@mehmetbutcher
@ustanbirlokmalezzet
@nursevincelezzetler
@ozgur.ve.elibol
@sevdaerdogmuss
@renkliseylerevent
@tatolyem
@aseysn
@elifshomee
@yilmazhocaylamutfak
@cesnitimur
@chefemreoztop
@dilek_eksi
@ihtiyargurme
@fıratalagozleitalyanisi
@aysegulnerde
@cheftugbayener
@loraahbap
@chef_aylindoganer
@chefahmettuncay
@arslannburcu
@onurarslanchef
@foodietrip.guide
@leblebilimutfak
Read more
Ezhel @azizcn ‘ın sorusunu cevaplıyor💭 Hmm, güzel. Önce bestesini yapıyorum aslında. Altyapıyı ...
Media Removed
Ezhel @azizcn ‘ın sorusunu cevaplıyor💭 Hmm, güzel. Önce bestesini yapıyorum aslında. Altyapıyı duyduktan sonra söz ve melodisini yazıyorum kafamda. Metni yazmadan ama yani melodiye öncelik veriyorum şarkıyı düşünürken. Metni de o kalıpların içine sığdırmaya çalışmayı deniyorum. ... Ezhel @azizcn ‘ın sorusunu cevaplıyor💭 Hmm, güzel. Önce bestesini yapıyorum aslında. Altyapıyı duyduktan sonra söz ve melodisini yazıyorum kafamda. Metni yazmadan ama yani melodiye öncelik veriyorum şarkıyı düşünürken. Metni de o kalıpların içine sığdırmaya çalışmayı deniyorum. Yani önce melodiyi yazıyorum, sonra diyorum ki, abi buna bunları söyleyeyim hem anlamlı olsun hem kafiyeli olsun hem de ritmi uysun.
. . .
Ezhel @ozangorxx ‘ın sorunu cevaplıyor💭 İsmimin anlamı, aklı bir karış havada demek. Gaflette bulunan demek. Osmanlıca sözlükte böyle geçiyor. Ais, bilmiyorum. Sevmedim, insanlar da söyleyemiyor, anlamıyor ve bu ne diyor. En azından Ezhel, Türkiye’de daha sık duyulan bir şey, o yüzden Ais’i çıkardım maalesef.
Read more
Ne oldu bugün? Güneş, hepimizin üzerine eşit bir şekilde doğmadı mı? 🌞 Esen rüzgâr, kimimizi ...
Media Removed
Ne oldu bugün? Güneş, hepimizin üzerine eşit bir şekilde doğmadı mı? 🌞 Esen rüzgâr, kimimizi serinletirken kimimizi teğet mi geçti? 🌪 Pencere kenarlarında konan güvercinler, "Şunlar şucu, bunlar da bucu, en iyisi şunların penceresinin önüne konalım da diğerleri de bizi izleme zevkinden ... Ne oldu bugün?
Güneş, hepimizin üzerine eşit bir şekilde doğmadı mı? 🌞
Esen rüzgâr, kimimizi serinletirken kimimizi teğet mi geçti? 🌪
Pencere kenarlarında konan güvercinler, "Şunlar şucu, bunlar da bucu, en iyisi şunların penceresinin önüne konalım da diğerleri de bizi izleme zevkinden mahrum kalsın" mı dedi? 🕊
Tam binmek üzere olduğunuz otobüsün şoförü, içinizden birine "Sen dün şuna oy verdin, binme bu otobüse" dedi mi? 🚌
Seyretmekte olduğunuz deniz, hanginize küsüp çekildi geri? 🏖
Fabrikalardan çıkan zehirli dumanlar bile ayrım yapmadı, değil mi? 🤭
Aynı kafelerde oturup, aynı garsona vermedik mi siparişlerimizi? ☕
Trafik lambaları adam kaydırıp, kimimize "Sen geç" deyip, kimimizi saatlerce bekletti mi? 🚦
Aynı metrobüslerde, aynı metrolarda yanyana oturmadık mı? 💺
Az sonra güneş hepimizin üzerinden çekmeyecek mi ışıklarını? 🌅
Aynı gökyüzünü, aynı yıldızları, aynı ayı seyretmeyecek miyiz? 🌜🌟
...ve bundan sonra da hep böyle olmayacak mı?
Aynı şarkıları dinlemeyecek miyiz hep birlikte? 🎶
Aynı filmleri seyretmeyecek miyiz? 🎥
Aynı yazarların kitaplarını okuyup, aynı imza kuyruklarına girmeyecek miyiz? 📚
Şimdi herkes sorgulasın kendini. Değdi mi 2 ay boyunca birbirinize ettiğiniz küfürlere, hakaretlere? 😔😡 Değdi mi birbirinizi incittiğinize? 🤨😒 Bugün yine yüzyüze bakmak, yanyana oturmak, aynı caddeleri kullanmak zorunda kaldık, değil mi?
Her seçim sonrası yaptığım hatırlatmayı tekrar yapmak istiyorum: Bu, bir futbol maçı ya da at yarışı değil arkadaşlar. ⚽️🐎❌ Sloganlarınız değil, fikir ve eylemleriniz yarışsın. 🔇✒ Sevinmek, kazananın olduğu gibi üzülmek ve sitem etmek kaybedenin en tabi hakkıdır; ama ne kazanan zafer sarhoşluğu yaşayıp alay ederek incitsin kaybedeni, ne de kaybeden hırslanıp hakaret ederek onurunu rencide etsin kazananın.
"Ama onlar da bize..." Sus bakayım! Öğrenmeliyiz arkadaşım! Sen de öğrenmelisin, o da öğrenmeli, ben de öğrenmeliyim. Öncesi, sonrası yok. Hemen şimdi! "Herkesten önce ben" şuuruyla... "Tek olsam da ben" farkı ve kalitesiyle...
"Çatlayın, patlayın" gibi bir ideoloji olamaz! "Hepiniz koyunsunuz" diye bir ikna yöntemi de!
Unutmayın! Başka Türkiye yok ve daha paylaşacak çook şey var.🎈
Sevgiyle... Umutla... ❤
Read more
Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu ...
Media Removed
Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu hayranlığı sevgiyi anlatmak için kalemimden dökülecek kelimeleri kullanmayı seviyorum. Ama bugün bu kelimeleri kullanmayacağım sözü, herşeyi borçlu olduğumuz babama, babamıza, ... Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu hayranlığı sevgiyi anlatmak için kalemimden dökülecek kelimeleri kullanmayı seviyorum. Ama bugün bu kelimeleri kullanmayacağım sözü, herşeyi borçlu olduğumuz babama, babamıza, Türkün büyük Atası Mustafa Kemal paşaya birakiyorum ; "Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmağa hazırız." "Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir." "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." Sözümüz söz baba ! Cumhuriyeti siz kurdunuz onu yükseltecek,yaşatacak ve koruyacaklarda bizleriz ! #29ekimcumhuriyetbayramı
Kutlu olsun !
Read more
Bir Zerdüşt Din Adamının Konuşmasından Ey Yahudilerle onların çocukları olan Hıristiyanlar, ...
Media Removed
Bir Zerdüşt Din Adamının Konuşmasından Ey Yahudilerle onların çocukları olan Hıristiyanlar, Musa’nın sandığınız kitap, Musa’dan altı yüz yıl sonra yazılmıştır. Bunu yirmi gerçek belgeye dayanarak tanıtlayabiliriz. O kitapta Musa’ya yakıştırılan düşüncelerin hiçbirini Musa ... Bir Zerdüşt Din Adamının Konuşmasından

Ey Yahudilerle onların çocukları olan Hıristiyanlar,
Musa’nın sandığınız kitap, Musa’dan altı yüz yıl sonra yazılmıştır. Bunu yirmi gerçek belgeye dayanarak tanıtlayabiliriz. O kitapta Musa’ya yakıştırılan düşüncelerin hiçbirini Musa bilmezdi. O kitabı kaleme alanlar ki bu kaleme alınışın bir büyük papazla bir kralın anlaşmasın sonunda yapıldığı su götürmez bir gerçektir; ruhun ölümsüzlüğünü, ölümden sonraki yaşayışı, cennet ve cehennemi, insanların çektiği acıların en büyük nedeni olan kötülüğün başkaldırmansın bizim peygamberimiz Zerdüşt’ten öğrenmişlerdir.
Hem de bu düşünceler, ilk krallığınızın yaşadığı yüzyıldan sonra sizin yazılarınızda görünür. Zerdüşt, o yazılardan yüzyıllarca önce, bütün bunları söylemişti. Babil ve Ninuva kralları tarafından yenilen atalarınızın kralımız Serhas tarafından kurtarıldığını ne çabuk unuttunuz?
Atalarınız, o zamanlar bizi örnek edinmişler, bizden ders almışlardı. Kudüs’e yeni düşüncelerle döndüler. Siz, gücünüzü yeniden yüceltecek bir kral bekliyordunuz, bizse onarıcı ve kurtarıcı bir evrensel iyilik tanrısının geleceğini müjdeliyorduk. İşte Hıristiyanlığı bu iki düşüncenin birleşmesinden yarattınız. Zerdüşt’ün yolunu şaşırmış çocuklarından başka hiçbir şey değilsiniz siz.
Comte de VOLNEY- Les Ruines, ou Meditation sur les Revolutions des Empires (Yıkıntılar ya da İmparatorlukların Devrimleri Üzerinde Düşünceler) #Zarathustra #Ζωροάστρης #Zōroastrēs #Zartosht #Zardosht #Zoroastrianism #Zoroaster #Zartoşt #Zerdeşt #Zerdüşt
#Zaraϑuštra #Spitāma #Ahuramazda #iyilik #kötülük #insan #üstinsan #sessizlikkuleleri #din #felsefe #eşitlik #Kürt #tapınak #hindistan #türkiye #ırak #iran #suriye #Kürdistan #faravahar
Read more
#Repost @devrimsokagi with @get_repost ・・・ Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum. Bizlerin tek özlemi tahsil sırasında bulunmamıza ... #Repost @devrimsokagi with @get_repost
・・・
Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.
Bizlerin tek özlemi tahsil sırasında bulunmamıza rağmen Türkiye'nin bağımsızlığıdır. Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye'nin bağımsızlığını temin edemedik.
Anayasa'yı en fazla savunan bizleriz

İddianamede bizim Anayasa'yı cebren ilgaya teşebbüs ettiğimiz ileri sürülmektedir. Öteden beri arzetmiş olduğum gibi, bu ülkede Anayasa'yı en fazla savunanlar bizleriz. Anayasa'yı ihlal edenlerse ortadadır. Anayasa'nın uygulanmasını isteyen gene bizleriz. Anayasa'yı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler. Bile bile iddia makamı bizim Anayasa'yı ilgaya teşebbüs ettiğimizi ileri sürmektedir.
Biz stratejik olarak düşüncelerimizi hiçbir zaman saklamayız. Hangi şartlar altında olursak olalım bunu açıkça söyleriz. Düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz. Nasıl burada namluların ve dipçiklerin gölgesi altında konuşuyorsak düşüncelerimizi her zaman açıkça ifade ederiz. Bizim Anayasa'yı ilgaya teşebbüs gibi bir kastımız bulunsaydı, bunu da burada açıkça söylemekten çekinmezdik. Bizim böyle bir amacımız yoktur.

Ben şunu iddia ediyorum ki, hareketimiz tamamen Anayasal bir harekettir. Anayasa'nın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık. Bu sebeple Anayasal bir davranışta bulunduk. Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Hâlen de bu inancı taşıyorum.
Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün. Ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum. Bu bağımsızlık düşüncesini mezara kadar götüreceğiz. ... #denizgezmiş #denizlerölmez #yusufaslan #hüseyininan #6mayıs #6mayıs1972 #üçfidan #darağacındaüçfidan
Read more
Ne zaman başladı bu yazma sevdası? Nasıl bu kadar pozitif oluyorsunuz? Şu an #türkiye’nin en ...
Media Removed
Ne zaman başladı bu yazma sevdası? Nasıl bu kadar pozitif oluyorsunuz? Şu an #türkiye’nin en sevdiğim şehirlerinde, #ege’nin kalbinde şu muhteşem gün batımında sorduklarınızı yanıtlamak istedim. Kendimi bildim bileli, yedi sekiz yaşlarından beri yazıyorum. Barış Manço öldüğünde, ... Ne zaman başladı bu yazma sevdası?
Nasıl bu kadar pozitif oluyorsunuz?
Şu an #türkiye’nin en sevdiğim şehirlerinde, #ege’nin kalbinde şu muhteşem gün batımında sorduklarınızı yanıtlamak istedim.
Kendimi bildim bileli, yedi sekiz yaşlarından beri yazıyorum.
Barış Manço öldüğünde, mezarında şiir yazmışlığım bile var.
O kadar küçüktüm yani.
Gazetecilik okumayı o kadar çok istedim ki, burslu okudum çünkü bunu yapmamı sağlayan şey, dört beş yaşlarında saçlarını topuz yapıp, karşına daha okuması bile yokken gazete koyup spikerlik taklidi yapan o küçük kız çocuğu halimdi.
Yazmak beni rahatlatıyor, bu yüzden yazıyorum.
Sonra burada sizinle paylaşıyor olmak da güzel, herkes okusun diye bir derdim yok ama gittiğim yerleri anlatırken, benimle oradaymış gibi gezdiğinizi söylemeniz çok mutlu ediyor.
Düşünsenize mucize değil mi?
Sen yazıyorsun, başkaları senin yazdıkların ile gitmedikleri ya da gidecekleri bir yeri hayal ediyor.
Bence tılsım.
Yaşadığımız hayatta ve bu ülke şartlarında her an birşeye hazırlıklı olmak zorundayız, bu yüzden hep pozitif değilim tabii ki.
Ama ölüm ve sağlık probleminden öte, çözülemeyecek hiç bir şey olmadığını iki örnekle anladığımdan beri hep pozitif kalmaya çalışıyorum.
Yaşadığımız şartlarda o kadar olumsuzluk, olay, kaza, geçim derdi, olmayacak şeyleri bile artık bize normallmiş gibi karşılatan bir çağdayız ki, hep güzel olanı, iyi olan şeyleri paylaşmaya çalışıyorum.
Çünkü biliyorum umutta, mutluluk da bulaşıcı.
Bir söz bile motive eder insanı.
Çok geziyorum evet, yazmak kadar önemli benim için bu.
Ama nereye gidersem gideyim günün en parlak yerini kalbimin içinde,
Keşfetme arzumu da, içimin en güzel terasında mevsimsiz tutmaya çalışıyorum.
Böylece gördüğüm her şehir, yazdığım her yazı dünyaya giden minicik bir yol, ufacık bir sapak oluyor benim için.
Ve şimdi Bodrum’dan,
Hepinize sevgiyle. 🌊 #alicozlemtürkiye #bodrum #turkey #türkiye #summer #ootd #today #wiwt #whatiwore #style
Read more
Alıntılarla "insan en çok sabahları arar sevdiği kadını"(1) diyor birisi, katılıyorum o sabahlara öğleler ...
Media Removed
Alıntılarla "insan en çok sabahları arar sevdiği kadını"(1) diyor birisi, katılıyorum o sabahlara öğleler kaba yaşanır, kalındır akşamüstleri ince hüzünlü çiçekler alınıp verilebilir sabahtır yalnızlık nasıl sabah nasıl yalnızlık ve şiirsel hiçbir yanı yok sanılır var ... Alıntılarla "insan en çok sabahları arar sevdiği kadını"(1)
diyor birisi, katılıyorum o sabahlara
öğleler kaba yaşanır, kalındır
akşamüstleri ince hüzünlü
çiçekler alınıp verilebilir
sabahtır yalnızlık
nasıl sabah nasıl yalnızlık
ve şiirsel hiçbir yanı yok sanılır
var mıdır, vardır
vardır, ama çiçeklerle değil
kendi başına
zımpara taşı gibi acımasız

ne aklıma gelse bir bakıyorum unutmuşum
tren penceresinden bir tarla
eskiyip atılmış bir gömlek - hiç unutmam "hiç unutmam hiç unutmam hiç unutmam"(2)
diyor birisi, yineliyorum
hiç unutmam hiç unutmam hiç unutmam
çünkü hiç unutmam hiç unutmam hiç unutmayın
insan nasıl direnir başka
"hiç unutma"

bir zamanlar Kars’ta bir otel odasında
bir gezgin kokucunun bana verdiği
bir alüminyum şişeyi unutmuyorum "ölümü geciktirmek sonsuzluğu kısaltmaz"(3)
diyor birisi, evet ama
hayatı uzatır sanki

sanki ama ne adına
-hayatın kendisi adına
sonsuz bir törenle susuyorum
sonsuz dirim için, o sonsuz adama

sonra duyguya, ele benzer şeyler giriyor hayatıma
el midir duygu mudur
evet bazı kişiler kararsız ama
benim seçmediğim sanılır hayatımda "el altından el ilanı dağıtıyor"(4)
birisi, almıyorum allahaşkına
alamam, neden alamam
biliyorum hiçbir şey yapamam tek başıma
biliyorum beni kendi başıma sana birisi
durmadan hata yapıyor
serçeye kumruya öküze sormadan

insanın kendi seçtiği toprak
-doğrusu, toprağın kendi seçtiği insan-
dirimin geleceğini doğruluyor durmadan "her şeyden biraz kalır"(5)
diyor birileri, çoğulluk haklılıktır
kavanozda biraz kahve
kutuda biraz ekmek
insanda biraz acı
insanda biraz mutluluk
ama en geçerli söz
(1) numaranın söylediğidir
Türkiye'de ve Dünya'da

Turgut Uyar (1) John Gordon Davies
(2) Metin Eloğlu
(3) Lucretius
(4) Turgut Uyar
(5) Bir İtalyan Atasözü #turgutuyar 🖤 #kayayıdelenincir #şair
Read more
Kaç kere hayal kurduk beraber, Kaçını hayata geçirdik, kaçında kalelerimizi yıkan güçlü denizler ...
Media Removed
Kaç kere hayal kurduk beraber, Kaçını hayata geçirdik, kaçında kalelerimizi yıkan güçlü denizler gördük. Neleri çok istedik, nereye en çok gitmek istedik beraber? Hangi ülkelere değdi ayaklarımız, hangi şehrin çetin kışlarında birbirimize sokulup yürüdük? Viyana’da 110 yıllık ... Kaç kere hayal kurduk beraber,
Kaçını hayata geçirdik, kaçında kalelerimizi yıkan güçlü denizler gördük.
Neleri çok istedik, nereye en çok gitmek istedik beraber?
Hangi ülkelere değdi ayaklarımız, hangi şehrin çetin kışlarında birbirimize sokulup yürüdük?
Viyana’da 110 yıllık Figlmüller’de yemek yerken, keşke Alico’da olsa dediğimde,
Hayalleri ve istekleri çayıra öyle salıvermenin yetmediğini öğrendim.
Azdan çok’a döndürdüğümüz bütçelerde, kafama koyduysam aynı ülkenin o çok hayal ettiğim restoranında seninle yemek yemeyi,
Üç sene sonra da olsa eninde sonunda hayata geçirecek gibi duruyorsa tablo,
Mutlu sayarım ben kendimi.
Dünya kocaman evet,
Ama seninle gidince mümkün, seninle keşfettiğimde kocamanın içinden bize ait parçalarımız, anılarımız olunca güzel herşey.
Milano’da güvercinler uçarken, onların arasına koştuğumızda,
Cenova’da kıyıları tek tek araçla gezip, sırf on günde paramız bitmesin diye arabada uyuduğumuzda hiç birşeyin kolay olmadığını ama kafaya koyduğunda, omuz omuza verdiğinde üstesinden gelinmeyecek şeyler olmadığını öğrendim.
Sevgiyle, sağlık var olduğu müddetçe,
Daha çok günbatımlarımız olacak biliyorum.
Ama kabul et şimdiye kadar beş yılda batırdığımız en güzel güneş, en mucize renkti bu?
İçim şimdi nasıl biliyor musunuz?
Kocaman bir çınarın gölgesi, sabahın en demini almış çayı gibi.
Herşeye sahip, benim olmayanlara da hiç hasret bile duymayacak kadar umarsız. #alicozlem oley!🌅👫 #alicozlemtürkiye #sunset #sungoesdown #bodrum #mugla #muğla #love #couple #türkiye #gezgin #seyahat #tatil
Read more
Evet dün akşamüstü İzmir keşifleri yaparken, köy yollarına sapıp harika bir bağ evi keşfetmiştik, İşte bizim için İzmir’in bonusu olan ve bundan sonra her gelişimizde mutlaka uğrayacağımız Ayda Bağ Evi’nin yeşile uzanan mis gibi bağ ve yeşil manzarasında çektik bu videoyu. İzmir ... Evet dün akşamüstü İzmir keşifleri yaparken, köy yollarına sapıp harika bir bağ evi keşfetmiştik,
İşte bizim için İzmir’in bonusu olan ve bundan sonra her gelişimizde mutlaka uğrayacağımız Ayda Bağ Evi’nin yeşile uzanan mis gibi bağ ve yeşil manzarasında çektik bu videoyu.
İzmir ve çevresinde alternatif ve sakin rota arayanlar için size biraz buradan bahsedeyim;
🍷İzmir, özellikle son zamanlarda şarapçılık anlamında ismini en iyi ve başarılı şarap üretiminde oldukça sık duyduğumuz bir şehir ve Türkiye’ye dair her başarı haberi bir gezgin olarak beni aşırı mutlu ediyor.
🍷Hal böyle olunca Urla Şarapçılık keşfimizden sonra, köy yollarına saptığımızda, Ayda Bağ Evi tabelası dikkatimizi çekiyor ve giriyoruz içeri.
🍷Bağ Evinin sahibi Ayda Hanım aslında diş hekimi ama Urla’ya yerleşiyor, sonra bir anda şarap üretimi ile ilgili eğitimler almak için Fransa’ya gidiyor.
🍷Hayatta hiç bir şey için geç değil ama düşlediklerinizi hayata geçirmek bence emek istiyor. Kuzey Fransa, Güney Almanya derken şarabın üretim aşamasından, şişelenmesine denk ciddi eğitimlerden geçiyor.
🍷Eşiyle beraber ciddi emek harcadıkları şarapları birden fazla altın madalya alıyor.
🍷Bağ evinin restoran kısmı çok şık, özellikle günbatımında yemek yemelisiniz, menüdeki en pahalı yemek 65₺ ama çok özel yemekler var.
Daha uygun bütçelere de leziz yemekler mümkün.
Konaklamak isterseniz otel kısımları da var, fiyatlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.
🍷Biz #alicozlem olarak beyaz ve rose sevdiğimiz için Beyaz Bornova Misketinden yapılan şaraplarını tercih ettik. (Şişesi 58₺)
🍷Bir şeyi gerçekten isteyip, el ele aynı yolda yürüyüp, başarıları beraber kucaklamalarının hikayesini dinlemek, en az şarapları kadar güzel bir tat bıraktı bizde. @aydawinery #alicozlemtürkiye #wineyard #izmir #turkey #türkiye #seyahat #rota #gezi #wine #tatil #blogger #travelblog
Read more
İyi Günler dilerim Benim de yazarı olduğum MİLLİYET GAZETESİ EKİ @favori.lezzetler bugün sizlerle ...
Media Removed
İyi Günler dilerim Benim de yazarı olduğum MİLLİYET GAZETESİ EKİ @favori.lezzetler bugün sizlerle buluşuyor️ Yeni sayımızla ‘Lezzetseverlere Merhaba’ Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler.com gazetesi Türkiye'nin en büyük ... İyi Günler dilerim
Benim de yazarı olduğum
MİLLİYET GAZETESİ EKİ @favori.lezzetler bugün sizlerle buluşuyor❤️
Yeni sayımızla ‘Lezzetseverlere Merhaba’
Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler.com gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı özel sayımızda, yazarlarımızın değerlendirmeleri, yeni açılan mekanlar, şeflerin hikayeleri ve gastronomi sektörüne dair herşey 25 Ağustos Cumartesi Milliyet Gazetesi ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde bayilerde olacak.. Gazete ile çekilen fotoğraflarınızı #favorilezzetlerheryerde hashtaglerine gönderin.. Her sayımızda olduğu gibi söktörden bomba haberler sizleri bekliyor.
Keyifli okumalar. .
❤️
@ozlemmekik
@halduntuzel
@cokgezen.gurme
@abdullah.bozgeyik
@aysegulnerde
@chefahmettuncay
@armeda_butik_pasta_kurabiye
@aseysn
@mutfaktaayse
@arzuchef
@leblebilimutfak
@aydancalezzetler
@izmirdeneyenir
@gezenkasik
@lezzettramvayi
@birgulunlezzetleri
@huzurlu_mutfak
@yemelerdeicmelerde
@bgmkaren
@derinlitatlar
@dilek_eksi
@dileklemutfakta
@chefdidaryanar
@duygununpastaatolyesi
@dudununfirini
@tatmasyon
@didemcakes
@lezzetinfavorisi
@uretken_anne
@lefandakli
@lezzetkesfim
@namedoceanandlake
@elifshomee
@fatma_damyan
@fatosyagci
@cheffiratsiris
@guloannemutfakta
@vgonulden
@halis_chef
@hafizeuncuoglu
@handeazap
@ortadakarisik
@hominigirtlakgurme
@kumsalkeskinel
@kendimutfagindasef
@chefmerveucan
@mehmet_kudat
@mehmetbutcher
@mekanchef
@neselilezzetler
@nurlu
@ustanbirlokmalezzet
@nursevincelezzetler
@oyaemerk
@chefomerafacan
@ozgesahinoyalimutfak
@ozgur.ve.elibol
@dyt_pelinyuksel
@reyhanbasal
@chef_ruki
@sevdaerdogmuss
@renkliseylerevent
@chefsametdurmaz
@lezzetdansi
@chefsedacinar
@gurmerakun
@tatolyem
@bonibella_butik_pasta
@yilmazhocaylamutfak
@yilmaz_almaz
@zeynepbilgebalaban
@zyilmazok
@favori.lezetler
@istanbulkazanbenkepce
@bayangezenbayyiyen
@chefemreoztop
@cesnitimur
@cheff_atilla
@favorigurme

#chef #instafood #yummy #instagood #dinner #lunch #fresh #food #delish #eating #eat #foods #lezzetlerim #sunum #yemekyazari #sunumlar
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> Yeni sayımızla ‘Lezzetseverlere Merhaba’ Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve ...
Media Removed
Günaydın Yeni sayımızla ‘Lezzetseverlere Merhaba’ Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler.com gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer ... Günaydın🌺🌺🌺
Yeni sayımızla ‘Lezzetseverlere Merhaba’
Türkiye'nin önde gelen yeme, içme ve eğlence dünyasını biraraya getiren favorilezzetler.com gazetesi Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Milliyet ile tüm Türkiye'de sizlerle buluşuyor. Sektörün lider firmalarının yer aldığı özel sayımızda, yazarlarımızın değerlendirmeleri, yeni açılan mekanlar, şeflerin hikayeleri ve gastronomi sektörüne dair herşey 25 Ağustos Cumartesi Milliyet Gazetesi ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde bayilerde olacak.. Gazete ile çekilen fotoğraflarınızı #favorilezzetlerheryerde hashtaglerine gönderin.. Her sayımızda olduğu gibi söktörden bomba haberler sizleri bekliyor.
Keyifli okumalar. .

@omismakina
@aradakafe
@cengelkoy_kokoreccisi
@yedirenadam
@saribasofficial
@arredo3_turkey
@no15coffeeshop
@dagistanlipeynir
@dokuzluoglukebap
@servetunlu07
@ozkunal
@mutfakmirasialanya
@goldizlandhotel
@gltkn_ece
@pandosdondurma
@bubudondurmacengelkoy
@piattodondurma
@tepecik_dondurmasi
@dondurmino
@serezdondurmacisi
@bitezdondurma
@konakdondurmaalanya
@venedikpastaneleri
@_dogalhane_
@champs.sportspub
@alaiyegurme
@pierrelotihotel
@mantidiyari
@scarpettaankara
@770pizzaburger
@justburgeristanbul 🌺🌺🌺 #chef #instafood #yummy #instagood #dinner #lunch #fresh #food #delish #eating #eat #foods #lezzetlerim #sunum #yemekyazari #sunumlar #nurlu #homechef #foodblogger #adanablogger #nurlu #nurlumutfakta
Read more
Her zaman iyi bir doktorunun olmasının önemini bilmişimdir ama konu çocuklar olunca daha da fazla ...
Media Removed
Her zaman iyi bir doktorunun olmasının önemini bilmişimdir ama konu çocuklar olunca daha da fazla önem kazanıyor mesele. Bizim minnoşların doğdukları andan beri doktorları olan @drismailgonen bence Türkiye’deki en iyi çocuk doktorlarından. Sadece konusuna hakim olması onu en iyilerden ... Her zaman iyi bir doktorunun olmasının önemini bilmişimdir ama konu çocuklar olunca daha da fazla önem kazanıyor mesele. Bizim minnoşların doğdukları andan beri doktorları olan @drismailgonen bence Türkiye’deki en iyi çocuk doktorlarından. Sadece konusuna hakim olması onu en iyilerden biri yapmıyor, aynı zamanda çocuklarla arasında inanılmaz bir iletişim var. Uzun uzun bakıyor, en ufak detayı dahi atlamıyor, sorularınızı bıkmadan cevaplıyor ve en önemlisi tatilde bile gecenin bir körü ulaşabiliyorsunuz ona. Telefonla ulaşılamayan doktor asla tercih etmem ben. Ve ne yazık ki pek çok doktor asistanlarının telefonlarını verip, kendine göre acil bulmadığı hiç bir hastaya dönmüyor geri. Siz o sırada ne yapıyorsunuz, ne durumdasınız umurunda olmuyor. Asistanı arayacaksınız, o doktora ulaşacak, sonra size geri dönecek, aklınıza birşey takıldı o anda diyelim, yandınız. O nedenle İsmail bey bizim için altın madeni resmen. Yeni aşılarımız yaklaşırken gerekli bilgilendirmeleri de yaptı. Aşı konusu önemli biliyorsunuz. Aşısız çocuk asla kalmamalı. Ne büyük bir tehlike olduğunu tahmin bile edemesiniz. Şahsen çocuklarım okula başladığında aşısız çocuk istemiyorum bulundukları yerde. Çünkü aşısız çocuk çoğalınca sizin yaptırdığınız aşının koruyuculuğu da azalıyor. Aman diyorum. Aman...
Read more
Hikaye anlatma işlerine nasıl başladığım sorulduğunda genelde E.T., Star Wars, Clementine vb ...
Media Removed
Hikaye anlatma işlerine nasıl başladığım sorulduğunda genelde E.T., Star Wars, Clementine vb hayranlığımdan start'ı veriyorum ya, aslında bunu yaparken birine çok büyük haksızlık ettiğimi fark ettim. Karagöz'e! Çocukken siyah-beyaz televizyona yapışmış, TRT'de Karagöz oyunları ... Hikaye anlatma işlerine nasıl başladığım sorulduğunda genelde E.T., Star Wars, Clementine vb hayranlığımdan start'ı veriyorum ya, aslında bunu yaparken birine çok büyük haksızlık ettiğimi fark ettim. Karagöz'e! Çocukken siyah-beyaz televizyona yapışmış, TRT'de Karagöz oyunları izlediğimi dün gibi hatırlıyorum. Bizim kuşağın hayalperestlerinin ilk büyülenmesi belki de televizyonda gösterilen o gölge oyunlarıyla gerçekleşti.

Bir süredir bu eski merakım hortladı. Kitaplar alıyorum, internette oyunlar izliyorum / okuyorum, geçen hafta Kukla Festivali'nde Cengiz Özek'in söyleşisine katıldım vb.

Bugün de Türkiye'nin önde gelen Karagözcülerinden Cengiz Samsun'la tanıştım. Aslında tanışmamızın perde arkasında ilginç bir hikaye var. İnternette Karagöz gösterilerine bakarken "Karagöz Dinozorlar Diyarı’nda” diye bir oyun gözüme ilişti. Fantastik-bilimkurgu bir oyun, üstelik dinozorlar var! Oyunu yazan / oynayan Karagözcü de benim yaşlarımdaydı. Tanışmak amacıyla mail attım, sağ olsun hemen döndü. Meğer kendisi oyunculuğa babamın adını taşıyan Erkan Yücel Halk Tiyatrosu'nda başlamış. Bugün öğle tatilinde kendisiyle buluştum ve bana daha da şaşırtıcı bir şey söyledi: Karagöz'e başlama sebebi de Erkan Yücel'miş. Erkan Yücel'in yerellikten yana tiyatro anlayışından etkilenmiş ama asıl kırılma noktası babamın "Nasreddin Hoca fıkrası anlatamayan adam" kayıtları olmuş.(Bu ses kayıtlarını internette bulabilirsiniz.) İşte sonra Karagöz gibi yerel konulara eğilmeye başlamış ve Karagöz'ün inanılmaz dünyasından çıkamamış. Gerçekten mıknatıslı bir konu kukla / gölge / hayal oyunları. Bu çekim kuvvetini Kasımpaşa'daki atölyesinin girişindeki Hacivat Karagöz resimlerini görür görmez hissettim, içeri girince de atölyesinden çıkmakta zorlandım.

Bir kere daha anladım ki, bizi sınırlayan bazı çerçeveleri kırdığımızda hayatın içinden sürprizler, tesadüfler ve hikayeler çıkıyor. Biraz daha zorlarsak Karagöz'leri de saklandıkları yerden çıkartırız belki.

Metin Özlen imzalı bir Karagöz gazeliyle bitirelim madem:
Dikkat et kulağında kalsın bu söz,
İbretle seyret açık kaldıkça göz,
Işık sönünce kaybolur Karagöz
Yalan dünyaya örnektir Karagöz.
Read more
 #Repost @rizanerede with @get_repost ・・・ Bir hafta bitti...<span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji2764"></span>☘ Geçen c.tesi Van’dan başlattığım ...
Media Removed
#Repost @rizanerede with @get_repost ・・・ Bir hafta bitti...☘ Geçen c.tesi Van’dan başlattığım Büyük farkındalık koşusunda 1. Hafta geride bırakıp 2. Haftaya başladık bile. Günlerimiz çok güzel geçiyor sonbaharda dökülen sarı sarı yapraklarla uzun upuzun olan yolumuza devam ... #Repost @rizanerede with @get_repost
・・・
Bir hafta bitti...🙏❤☘ Geçen c.tesi Van’dan başlattığım Büyük farkındalık koşusunda 1. Hafta geride bırakıp 2. Haftaya başladık bile. Günlerimiz çok güzel geçiyor sonbaharda dökülen sarı sarı yapraklarla uzun upuzun olan yolumuza devam ediyoruz...🙏❤☘ Türkiye’de ilk olacak olan bu koşuyla Doğu'dan Batı’ya bir iyilik köprüsünü kurmayı ve iyilik peşinde nasıl koşuluru, yardımseverlik Koşusu nasıl yapılırı, Adım Adım Gönüllüsü olmanın efsanevi duygusunu sizlere ve yolda gördüğüm herkese anlatıyorum... 🙏❤☘😊 Koşarken adımlarımın daha değerli olabilmesi içinse Adım Adım bünyesindeki 76 Sivil Toplum kuruluşuyla ilgili bilgileri; her günüme bir STK’ya adayarak sosyal medya hesaplarımdan kısa kısa bilgiler veriyorum...🙏🙏🙏 Yollarda hem kendimi arıyor, meditasyon yapıyor ve geleceğimle ilgili yeni fikirler üretiyorum...❤😍☺ Yaşadığımız ülkeyi Doğu'dan Batı’ya koşarak hem hayatıma bir iz bırakıyor hem de akan suya ben de bir şey katmış oluyorum... Yaşadığımız hayatta herkes herşeyi bulmuş.  Bizden önce yaşamış olan bireylere minnettarız. 🙏🙏🙏 Ben ne bir Sezen Aksu şarkısı yazabilirim ne de söyleyebilirim. Steve Jobs’ın kurduğu bir dev teknoloji firması da kurma şansım yoktu... 😎😊😍 Ama kendi kendime düşündüğümde ise daha iyisini yapabilirim dedim. Koşabilirim mesela hayatta en çok sevdiğim şeydi koşmak...Bana bahşedilen sağlıklı bir bedenle yapabileceğim en güzel şey.

Veee buradayım dostummm hayalimin tam ortasında+++
@adim_adim @adimadim_izmir @adim_adim_ankara @adimadim_bursa @adimadimantalya #iyilikpesindekos @bymartas
Read more
Günaydın. Bugün bayram! Yüreklerde bir esinti ve barış içindeki paylaşıma en sıcak merhabadır ...
Media Removed
Günaydın. Bugün bayram! Yüreklerde bir esinti ve barış içindeki paylaşıma en sıcak merhabadır bayramlar.. Tüm insanlarımız, birbirlerine daha çok yakınlaşsın -ötekileştirmeksizin- dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Neşe ve mutluluk ... Günaydın. Bugün bayram! Yüreklerde bir esinti ve barış içindeki paylaşıma en sıcak merhabadır bayramlar.. Tüm insanlarımız, birbirlerine daha çok yakınlaşsın -ötekileştirmeksizin- dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramını doya doya yaşayalım.
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissettiğim, farklı dinlerin, dillerin farklı kültürlerin yüzyıllarca içiçe yaşadığı açık hava müzesi Mardin’den, bayramınızı tebrik eder, sağlık ve mutluluklar dilerim. Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun. ................................................... #günaydın #iyibayramlar #gutenmorgen #goodmorning #hola #mardinulucami #grandmosque #artuqidperiod #meryemanaklisesi #ramazanbayramı #yoldathaloho #church #monastry #history #historical #anchient #symbol #museum #midyat #mardin #türkiye
Read more
 #Repost @_epia ・・・ Günaydın... mutlu bayramlar herkese... #okudumbitti Yine enfes bir kitap ...
Media Removed
#Repost @_epia ・・・ Günaydın... mutlu bayramlar herkese... #okudumbitti Yine enfes bir kitap okudum tadı damağımda, burukluğu kalbimde kalan. Bir damla yaş süzüldü yanağımdan satırlar arasında kaybolurken. Bir ülkenin yoktan var ediliş mücadelesine ( hem de her koldan yeşermeye ... #Repost @_epia
・・・
Günaydın... mutlu bayramlar herkese...
#okudumbitti
Yine enfes bir kitap okudum tadı damağımda, burukluğu kalbimde kalan. Bir damla yaş süzüldü yanağımdan satırlar arasında kaybolurken.
Bir ülkenin yoktan var ediliş mücadelesine ( hem de her koldan yeşermeye çalışırken) şahit olunurken, aydınlık ve ileri görüşlü, sanatsever beyinlerin devlet desteğiyle ve ülkeleri adına çok daha faydalı olabilmeleri için hem dil öğrenmek, hem de sanat, edebiyat ve pek çok konuda eğitim alarak yurdun dört bir yanında halkı yetiştirmek, eğitebilmek adına verdikleri mücadeleleri, kurulan iş sahalarını, eğitim ve öğretimin Türkiye’nin en ücra köşesinde dahi yapılabilmesi için açılan köy enstitülerini ve gencecik bir ülkenin yaşama dair tüm çabalarını okurken buluyorsunuz kendinizi. .
Diğer yandan kendi ülkenizdeki olaylar silsilesini, yapılan haksızlıkları, kutuplaşmaları şaşkınlık içerisinde okuyup sindirmeye çalışırken, dünyanın girdiği kaosa, savaşlara, ölen masum insanlara üzülerek, nefes dahi alamadan, insanlık böyle bir şey mi?? demeden geçemediğiniz tarihe damgasını vuran olayları okurken buluyorsunuz kendinizi. .
# #sabahattinali nin yeşil mürekkebiyle yazdığı ölümsüz eserleri yazarken ya da yazdıktan sonra başına gelenleri okuyunca acı bir gülümseme yerleşiyor yüzünüze. Bir #sırçaköşk , #kürkmantolumadonna , #kuyucaklıyusuf bizlerle buluşuncaya kadar ne mücadeleler verdi bir bilseniz...
.
Yazılası, söylenesi çok şey var aslında...
.
Bana kalırsa bir koşu gidip alın kitabı ve okuyun. @destekyayinlari kalitesiyle ve @osmanbalcigil kalemiyle her türden yaşam mücadelesine şahit olduğunuz, sonunu bilmenize rağmen gözlerinizin dolu dolu olmasına sebep olan enfes bir #roman olmuş #yeşilmürekkep .
.

Bayram tadında geçsin her gününüz, kitapla geçsin🙏🏻🙏🏻 sevgiyle...
.
.
#kitap #book #bookworm #bookphotography #bookstagrammer #bookstagram #books #read #reading #readingtime📖 #kitapkurdu #kitapönerisi #kitapokumak #kitaponer #kitaptavsiyesi #okuma #okumak #okumakgüzeldir #okumahalleri
Read more
Hem Bodrum, hem midye severler burada mı? O zaman damaklarınız için bayram ziyafeti tadında olacak bir kaç öneride bulunayım. Bodrum’un bana göre en güzel midyecilerinin listesini paylaşıyorum, blog’a yazmayabilirim, tam kaydetmelik benden söylemesi. ️Ufff benim gibi bol limonlu ... Hem Bodrum, hem midye severler burada mı?
O zaman damaklarınız için bayram ziyafeti tadında olacak bir kaç öneride bulunayım.
Bodrum’un bana göre en güzel midyecilerinin listesini paylaşıyorum, blog’a yazmayabilirim, tam kaydetmelik benden söylemesi.
‼️Ufff benim gibi bol limonlu sevenler parmak kaldırsın ☝🏻🤤😋‼️
🌀Bana göre Bodrum’daki en güzel midyeci, çocukluğumdan beri baharatı yerinde olan, karabiber dozunu her zaman aynı ayarlayan •Yüksek Kardeşler•
Biz eve yakın olduğu için hep Turgutreis’teki sahilden alıyoruz, Yalıkavak Çarşı’da da tezgahları var.
🌀Diğer midyeci önerim de; başta hikayesi, sonra azmi, sonra da lezizliğiyle beni tav eden; •Midyeci Şehmus Usta @midyecisehmus•
1970’li yıllardan taa Mardin’lerden kalkıp gelen Şehmus Usta, sabah akşam, öğle sıcağı demeden, minicik bir tepsiyi kafasında taşıyarak midye satıyor.
35 yıla aşkındır tezgahta midye satıp, tüm çocuklarını okutup, hem de başka ülkelerde eğitim almasını sağlayacak kadar azimli baba, hayalini gerçekleştirerek en sonunda midyeden bin bir çeşit yemek yaptığı bir restoran açtı.
O kadar ileri görüşlü ki, çocuklarını farklı ülkelere göndererek, farklı yemek kültürlerini görmelerini ve midyeden pek çok lezzet yaratabileceklerini öğrenmeleri sağlayıp, bir restoran açmış.
Yani demem o ki hiç bir şey hayal değil, evet bu devirde artık heşeyi gerçekleştirmek bir tık daha zor ama asla imkansız değil.
Hayalleri hayata geçirmek ve midyeyi mideye hep aynı hevesle indirmek kalp ben🍋 #alicozlemtürkiye #midye #midyedolma #bodrum #turkey #türkiye #tatil #seyahat #lezzet
Read more
Sevgili takipçilerimiz <span class="emoji emoji2764"></span>️ Bize hep soruyorsunuz; gerçek kehribarı nasıl anlarız? Gerçek kehribarı ...
Media Removed
Sevgili takipçilerimiz ️ Bize hep soruyorsunuz; gerçek kehribarı nasıl anlarız? Gerçek kehribarı tereddütsüz anlamanın en doğru yolu, laboratuvar incelemesidir. Neden mi? Sıkma kehribar, bakalit karışımlı ürün, kopal gibi ürünler de ev testleriyle kehribar gibi sonuç verebilir ... Sevgili takipçilerimiz ❤️ Bize hep soruyorsunuz; gerçek kehribarı nasıl anlarız? Gerçek kehribarı tereddütsüz anlamanın en doğru yolu, laboratuvar incelemesidir. Neden mi? Sıkma kehribar, bakalit karışımlı ürün, kopal gibi ürünler de ev testleriyle kehribar gibi sonuç verebilir ancak içeriklerinde, esas iyileştirici etkiyi yapan süksinik asit bulunmadığından bir işe yaramaz. O nedenle, içeriğinde yoğun süksinik asit olan Baltık kehribarları, “kehribarın kraliçesi” olarak bilinir. Laboratuvar incelemesi ile ürün analizi yapan Türkiye’deki yetkin ve yetkili kurum olan GLT (Türkiye Gemoloji Laboratuvarı) sertifikası olmayan ürünün ne olduğunu bilemezsiniz. Bazı yerler, GLT SERTİFİKASI veriyorum diye müşteriye gel gel yapmakta, ancak müşteriye ürünle beraber hiç bir şey ifade etmeyen kartvizit ‘sözde’ sertifika göndermektedirler. Sizlerden devamlı mesajlar ve sertifika görselleri geliyor bize ve soruyorsunuz : bunlar gerçek sertifika mı diye. Bu nedenle bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Görseldeki ‘sözde’ kartvizit sertifikaları hiç bir objektif (belgeye dayalı) incelemeyi içermiyor. Satıcının matbaadan bastırdığı birer kağıt sadece. Satıcının kendi kendine verdiği sınıf geçme belgesi bir nevi. Halbuki sertifikayı satıcı vermez. Sertifika, ürünü laboratuvar altında inceleyen, yetkin ve yetkili kurum tarafından verilmeli ve teyit edilebilir olmalıdır. Şu an için ülkemizde bu şartları sağlayan kurum Kalkınma Bakanlığı ve İ.Kuyumcular Odası ortak kuruluşu GLT’dir (Türkiye Gemoloji Laboratuvarı) . Tots&More’da bütün kehribar kolyeler kendisine ait GLT SERTİFİKASI ile size gelir ve siz, bebeğinizin tenine ne değdirdiğinizi bilirsiniz. Olması gereken sertifika, ikinci görselde örneği bulunan GLT sertifikasıdır.
.
#gerçeksertifika #gerçekkehribar #totsandmore
Read more
Brice Dja Djedje: "Taraftarlarımızın videolarını izlediğimde çok etkilendim" • Yaz transfer ...
Media Removed
Brice Dja Djedje: "Taraftarlarımızın videolarını izlediğimde çok etkilendim" • Yaz transfer döneminde takımımıza katılan Fildişi Sahilli profesyonel futbolcumuz Brice Dja Djeje, Ankara'da yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. • Transfer sürecinin biraz uzadığını ... Brice Dja Djedje: "Taraftarlarımızın videolarını izlediğimde çok etkilendim"

Yaz transfer döneminde takımımıza katılan Fildişi Sahilli profesyonel futbolcumuz Brice Dja Djeje, Ankara'da yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Transfer sürecinin biraz uzadığını belirten Dja Djeje, "Watford ile sözleşmemi fesih etme işlemlerim biraz uzun sürdü. Ankaragücü’nden ilk teklif aldığım zaman kendimi mutlu hissettim. Teknik Direktörümüz ve Sportif Direktörümüz ile görüştüm. Burada bulunmanın önemini anlattılar. Kendimce hiç sorun olmadan gelmeyi kabul ettim" dedi.

Fransa ve İngiltere’ye göre Türkiye, Ankara'nın daha farklı bir yaşam yeri olduğunu söyleyen Dja Djedje, "Farklı kültürler barındırıyor. Burada yaşamaktan dolayı mutluyum. Her geçen gün daha da şehri keşfetmeye çalışıyorum. Şehrimizin insanları çok sempatik" ifadelerini kullandı.

Taraftarlarımız çok fanatik

Trabzonspor maçında taraftarlardan çok etkilendiğini belirten Brice Dja Djedje, "Özel günden dolayı taraftarlar maça gelememiş ancak bana göre o atmosfer muhteşemdi ve stadyum bana ful dolu gibi geldi. Watford’da çok bir şey yaşayamadım. İlk zamanlarımda sakatlandım. Ancak taraftarlar Marsilya’daki performansımdan dolayı beni seviyorlardı. Ankaragücü taraftarları ile karşılaştırdığımda Türk taraftarlar çok fanatik sonucunu ortaya çıkardım" dedi.

Kasımpaşa maçında iyi mücadele ettik

Benim için önemli olan bu taraftara, takım arkadaşlarıma ve hocama kendimi göstermek ifadelerini kullanan Dja Djedje, "Antrenmanlarda sıkı çalışıyoruz. Futbolu çok seven bir taraftarın önünde oynamak gerçekten çok motive edici bir durum. Böyle olunca da oynama isteğim iki katına çıkıyor. Takım arkadaşlarım ile hemen kaynaşmaya başladım. Zaten Türkiye'de tanıdığım insanlar da var. Buraya adapte olmak ilk hedefim. Taraftarların videolarını izliyorum, gerçekten inanılmaz görüntüler var. Lige orta düzeyde başladık. Biraz zamana ihtiyacımız var. Özellikle Kasımpaşa maçında iyi mücadele ettik. Hedefimiz her maç puan almak olacaktır" ifadelerini kullandı.
Read more
<span class="emoji emoji1f53a"></span>Oleeeeeeey!!! Sonunda röportaj yaptım. Pek mutluyum. Profile de koydum, dilerseniz okuyabilirsiniz, ...
Media Removed
Oleeeeeeey!!! Sonunda röportaj yaptım. Pek mutluyum. Profile de koydum, dilerseniz okuyabilirsiniz, takip etmiyorsanız da çok şey kaybediyorsunuz @pauldwyermusic ‘i, mutlaka takip edin İskoç asıllı bir İngiliz. Ama sanki Türk. Bir içli içli türkü söyleyişi var ki inanamazsınız. ... 🔺Oleeeeeeey!!! Sonunda röportaj yaptım. Pek mutluyum. Profile de koydum, dilerseniz okuyabilirsiniz, takip etmiyorsanız da çok şey kaybediyorsunuz @pauldwyermusic ‘i, mutlaka takip edin 🎶🎶🎶👍👍
🔺İskoç asıllı bir İngiliz. Ama sanki Türk. Bir içli içli türkü söyleyişi var ki inanamazsınız. Müzikolog ve sıkı guitarist. Ama bağlama da çalıyor. Eşi Türk, iki çocuğu var, şahane Türkçe konuşuyor ve 30 yıldır Türkiye’de yaşıyor. Ben şahsen bayılıyorum. Sesine, yorumuna, müzik bilgisine, bizim müziğimize değer verişine, karış karış bu ülkeyi gezişine. Marşlarımızı da en milliyetçi Atatatürkçü gibi söylemiyor mu, gözlerim doluyor.
🔺Oğlu Eren Joe ile birlikte söylediği ‘Çanakkale içinde vurdular beni’ herkes derinden yakaladı...
🇹🇷🇹🇷🇹🇷🌿🌿🌿
🔺Oğlunuzla birlikte hepimizi mest türküler, marşlar, bize ait ezgiler söylüyorsunuz. Tamam, 30 senedir burada yaşıyorsunuz… Ama yine de İskoç asılı bir İngilizsiniz. Nasıl bu kadar hissederek söyleyebiliyorsunuz? Bizim bile unuttuğumuz o türkülerin, duygusunu kalbinizde nasıl bu kadar iyi hissediyorsunuz? Daha önceki hayatınızda Türk müydünüz?
-(Gülüyoor) Bence öyle… Evet sadece 30 senedir burdayım fakat köklerim Keltlere dayanıyor. Bildiğiniz gibi Kelter bu topraklarda binlerce sene önce yaşamışlar. Bence, bu toprakların duygusu genlerime geçmiş! Dünyada pek çok yer gördüm. Ama sadece Türkiye’de kendini bu kadar evimde hissettim. “Müzik ve Yol” programını yaparken 75 il gördüm. Ve yüzlerce ozanla ve aşıkla tanıştım, Anadolu’nun müziklerini, hikayelerini tamamen yerinde yaşayarak keşfettim. Bİr de duygusal bir adamım, o güzelim şarkılar beni de duygulandırıyor…
🔺Harikaaaa….
- Ve tabii 30 senedir bir Türk ailenin içinde olmanın gururunu yaşıyorum. Ben hayatımın yarısından çoğunu burada geçirdim. Kısacası burada büyüdüm.
🔺Bu ülkeyi ve bu insanları bu kadar çok mu seviyorsunuz?
-Aslında bir Türk gibi seviyorum. Yani sizin gibi. Bazen sinir oluyorum, ama asla vazgeçemiyorum. Ben eleştirebilirim ama biri Türkiye alehyine konuşursa deliriyorum. Bazen yoruluyorum kaçıp gitmek istiyorum ama bir yerlere gidince de inanılmaz bir özlem duyuyorum. Öyle bir şey işte… 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #sençokyaşa #pauldwyer
Read more
Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki zaferden 2 yıl sonra Dumlupınar’da şu konuşmayı yaptı, ...
Media Removed
Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki zaferden 2 yıl sonra Dumlupınar’da şu konuşmayı yaptı, “Büyük Zaferi” anlattı: “30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı ... Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki zaferden 2 yıl sonra Dumlupınar’da şu konuşmayı yaptı, “Büyük Zaferi” anlattı:
“30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.Besbelli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır. Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.”
• Kocatepe’de Etem Ten tarafından çekilen bu fotoğrafta ağzına bütün gün tek lokma koymadığını,4 gün süren meydan muharebesini takriben 20 gün süren büyük savaşta 5700’ü şehit olmak üzere 40.000 kişi zaiyat vermemize rağmen işgal kuvvetlerini mağlup ettiğimizi biliyor muydun?O yüzden şüphesiz ki “O” bu ülkenin kahramanı,kurtarıcısı ve tek gerçek Başkomutan’ıdır,Başöğretmen’idir,
Atatürk’tür. •
Dünyada eşi benzeri olmayan bir muharebenin,ordumuzun,şehitlerimizin,halkımızın,
Ata’mızın hediyesi,
🇹🇷 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun!🇹🇷 Birce Akalay

Kaynak: Fikret Otyam, “Etem Tem” röportajı, Ulus Gazetesi.
Read more
Bu bayram temsili ruh halim... Gerçek bir yana Benim için bu bayram ( buarada ben 4 yaşımdan beri ...
Media Removed
Bu bayram temsili ruh halim... Gerçek bir yana Benim için bu bayram ( buarada ben 4 yaşımdan beri hayvan yemiyorum ) Bayramlarda aileler birarada olur, ailenin küçükleri büyüklerine telefonla bile olsun zaman ayırır.. Bütçeye göre geniş sofralar hazırlanır , mümkünse yatıya kalınır ... Bu bayram temsili ruh halim... Gerçek bir yana
Benim için bu bayram ( buarada ben 4 yaşımdan beri hayvan yemiyorum ) Bayramlarda aileler birarada olur, ailenin küçükleri büyüklerine telefonla bile olsun zaman ayırır.. Bütçeye göre geniş sofralar hazırlanır , mümkünse yatıya kalınır .. Belki ailenin en miniği geleneksel el öpme ritüelinden sonra minik bir para alabilir büyüğünden.. Bunlar benim sevdiğim Bayram gelenekselleri... Türk milleti ailesine bağlıdır. Türk milleti güçlüdür. Komşularını önemser.. Bizim neslimizin çocuklarımıza öğretecek çok şeyi var.Geçmişte annelerimizin babalarımızın yapmayı atladıkları zaman ayırmadıkları ince düşünmedikleri psikolojik yanlışları biz yapmıyoruz ,daha bilinçliyiz.. .. Şimdi bu çocuklar, bizim geleceğimiz. Geçmişten ilerde olmalıyız,bir farkımız olmalı.Biz örnek olmalıyız. Mümkün olduğunca kesilen hayvanlardan uzak tutalım.Öncesi ve sonrasını göstermekten ,hayvanları kesimden önce arkadaş yapmaktan kaçınalım. Ve büyük sorun ,sofraya arkadaşının yenmek için gelmesi bir travma yaratabilir..Ve,bence en büyük sadaka et yerine ödenicek bir elektrik faturası ,okutulan bir çocuk ,bağışlanıcak bir organdır.Ben sağlıklıyım neyimi bağışlayım demeyin.siz öldükten sonra organlarınız bağışlanabilir. ( ölüm bu hayatın bir parçası ve bu bayram onun yapısında var) Her sene yaşama tutunmak için sırada bekleyen binlerce insandan birinin hayatını kurtarabilirsiniz..
Uzun yazı okumayı ve yazmayı sevmem.. ama bu bayramda ,anlatıcak yazacak çok şey var.. Sizleri seviyorum..Türkiye'yi seviyorum... Tatiliniz güzel geçsin güzel insanlar 🙏🏻🍬 Buarada ,instagram da kurbanlarla ilgili bilnçli neler oluyor diye gezinirken karşıma @pedagoganne çıktı. O kişinin son paylaşımının yorumlarını okuyunuz .. işte gerçekten anlatmaya çalıştıklarım paylaşımın altındaki yorumlardır. . Aileler .. herşey size kalmış.
Read more
Biz Alura’da doğum günü pastaları keserken, Türkiye’de neler oluyor? Bu sabah pazarda tontiş ...
Media Removed
Biz Alura’da doğum günü pastaları keserken, Türkiye’de neler oluyor? Bu sabah pazarda tontiş bir amca yanındakine şöyle anlatıyor “kimmiş o trump mı trampmı, bizim liderimiz canına okur okur onun. Merak edecek bir şey yok.” Aldığı bilgi böyle. Ne yapsın. Böyle duymuş tarafsız medyadan. ... Biz Alura’da doğum günü pastaları keserken, Türkiye’de neler oluyor? Bu sabah pazarda tontiş bir amca yanındakine şöyle anlatıyor “kimmiş o trump mı trampmı, bizim liderimiz canına okur okur onun. Merak edecek bir şey yok.” Aldığı bilgi böyle. Ne yapsın. Böyle duymuş tarafsız medyadan. Bu arada tabii ülke müthiş bir ekonomik krizin daha başında. Diğer taraftan bu hafta pırıl, pırıl, ışıl ışıl, dünya güzeli, dünya vatandaşı olmaya hazır, mütevazi ama alt yapısı sağlam genç bir ekip ağırladık Alura’da. Kanada bu güzellikleri çoktan kapmış bile aynı beni yetiştirip, sürekli üretmemi, gelişimimi sağladığı gibi onlara da benzer bir yol çizmiş. Bu değerler önümüzdeki senelerde Türkiye değil Kanada’nın gelişimine ve ekonomisine severek katkıda bulunacaklar. Benim gibi farkına bile varmayacaklar zira bu alışverişte beslenecekler ve öyle güzel kapılar açılacak onlara. Onlar daha bilmeseler de, ben biliyorum. Yüzü birbirinin tıpa tıp aynısı yapılmış olmayan, imkanı olsa da marka giymek derdi bulunmayan, kafası, duruşu, giyimi, hayata bakış açısı tamamen kendine özgü gerçek bir birey olarak, işe mümkünü bisiklete giden, kompleksiz, güvenli, tamamen şahsına münhasır fıstıklar olacak onlar. Kuzey ışıkları altında bazen çadırdan geleceğe bakacaklar, bazen en şık villadan, fark etmeyecek ve hep öğrenecekler, bu yüzden de bir o kadar mütevazi ve saygılı olacaklar. Seneye yine Alura’da buluşacağız ve bana yine o senelerimi hatırlatan güzel hikayeler anlatacaklar ❤️ Ekonomik kriz bir yana. Çok daha tehlikeli. Türkiye’den çok ciddi bir beyin göçü var. Farkında mıyız? #aluraboutiquehotel #alacati #mytravelgram #traveling #travel #instatravel #instapassport #bestvacations #beautifulplaces #beautifuldestinations #globetrotter #wanderlust #globetrottergirl
Read more
Nihayet - Girerim Kanına Youtube netd müzik kanalında ve tüm dijital platformlarda!🎙 Bu ekip sadece işini en iyi şekilde yapan ekiplerden değil, "Türkiye'de sizin işiniz zor" diyenlerin arasında bizim vizyonumuza inanan, bütün zorluklara rağmen kendinden fedakarlık yaparak yanımızda ... Nihayet - Girerim Kanına Youtube netd müzik kanalında ve tüm dijital platformlarda!🎙 Bu ekip sadece işini en iyi şekilde yapan ekiplerden değil, "Türkiye'de sizin işiniz zor" diyenlerin arasında bizim vizyonumuza inanan, bütün zorluklara rağmen kendinden fedakarlık yaparak yanımızda duran, kimsenin cesaret edemediklerini gözü kapalı yapan bir ekip. Herşey için teşekkürler! ⭐⭐⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐ Söz/Müzik: @nihayetmusic
Prodüktör/Aranjör: @batu_caldiran
Mix / Mastering : @candarkoker
Yönetmen: @mertakay
Görüntü yönetmeni: @muratbayraktaroglu
Creative director/Fashion Editor: @rtuncgulsen
Saç: @memetkuzey @mustafa_akguul
Makyaj: @ccumapolat
Dance Coach: @omeryesilbas
Album Cover Design: @cankommen

Kıyafet sponsorlarımız @holeacademie ve @outkastpeople a teşekkürler 🔥

Ayrıca bu süreçte yanımda olan bütün dostlarima ve aileme teşekkür ediyorum ❤️ #hiphop #trap #urban
Read more
Dikkat: şifaya davet içerir!🕊 Yazının gerisini okumayacaklar için, isim ve evetlerinizi alabilirim ...
Media Removed
Dikkat: şifaya davet içerir!🕊 Yazının gerisini okumayacaklar için, isim ve evetlerinizi alabilirim yorumlara. Tek tek ve onayla 🏻 Gökyüzü bile şifalanalım diye zorluyor belki. Bu on gün, büyük şifa etkisi varmış, jüpiter ve neptün özel açısıyla başlayan. Yani bu çalışmanın tam ... Dikkat: şifaya davet içerir!🕊
Yazının gerisini okumayacaklar için, isim ve evetlerinizi alabilirim yorumlara. Tek tek ve onayla ☺️👍🏻
Gökyüzü bile şifalanalım diye zorluyor belki. Bu on gün, büyük şifa etkisi varmış, jüpiter ve neptün özel açısıyla başlayan. Yani bu çalışmanın tam destekleyicisi; benden söylemesi.😇
Okuyacaklar için azıcık heyecan...
Hepimizin çok ihtiyacı var. İyi olmaya, gerçek sevgiyi hissetmeye... Birey olarak bizi geçin, bu cennet toprakların da. Birçok spiritüel ustadan aynı sözü duydum bizimle ilgili: Türkiye, derin ve zor bir karma. Ve biz bu karmayı dönüştürecek güçlü ruhlarız. Bunun için buradayız. Bunun için bu topraklardan geçti Yunus Emre, Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Mevlana ve daha niceleri... Biz de, tarihi değişen onca travmaya ve olaya rağmen dönüşüyoruz umutla. Kolektifi de dönüştürüyoruz, eminim.
Sıkı durun!
Bir yer keşfettim. Muhtemelen buralarda da bilen vardır. İsmi bende kalsın. Orası, şifa için özel bir bölge ve geçit kapısı olarak da geçiyormuş. Hani şu Fringe’te boyut atlanan, paralel evrene geçilen alan var ya. İşte o! Çok mu uçtum, bence de! Oraya gider de dönemezsem, haklıymış dersiniz 😬 ama bence dönerim. (olur da geçiliyorsa öyle biraz da o Yeliz’i gönderirim buraya, uyanık kesin çok eğleniyordur paralelinde, burada aklı fikri üretmekte.) Güldünüz mü? Peki, öyleyse tamam. Neydi ilk kural; lütfen şu ayaklar önce bir yere bassın enerjiler yükselmeden. Önce köklenilsin, gerisi kolay. Neyse...
Özel bir bölge olduğunu düşünen ve orada şifa çalışmaları yapanlar çoğunlukta. Hislerim de beni oraya çekiyor. Ben de bunun için son anda bilmeden de olsa burayı seçtim bence. Ne yalan söyleyeyim, yanlışlıkla bir siteye tıklamasam aklımın ucundan geçmezdi. İki nokta olduğunu duymuştum Türkiye’de, üçüncüsü beklemediğim yerden geldi.
Bu akşamüstü, iki theta healer, uzun, farklı ve güzel bir şifa çalışması planlıyoruz orada. Hatta plan da değil, oraya çekiliyoruz sanki. Telefon, internet hiçbir şey yok, tamamlandıyı biraz geç yazacağım yani. 😬 Evet ve isim yazanlara ve bütünün hayrına... umut ve şifayla... 🕊🦋🙏🏻🌻
🌞
(Hissedenler, yorumlara yazsın olur mu? Dmde kalınca bu kız üzülüyor, bilesiniz. 🤧)
Read more
ACİL DESTEK VE KALICI/GEÇİCİ YUVA İHTİYACI Arkadaşlar Aralık 2017'den beri metruk binadaki @esinfirat ve @iltergulcin ile birlikte maddi, manevi emek ve uğraşlarımızı biliyorsunuzdur. 3 küpesiz dişi köpekten 2si doğum yapmış, 11 yavru bebeği 4 ay süren maratonun sonunda sahiplendirmiştik. ... ACİL DESTEK VE KALICI/GEÇİCİ YUVA İHTİYACI

Arkadaşlar Aralık 2017'den beri metruk binadaki @esinfirat ve @iltergulcin ile birlikte maddi, manevi emek ve uğraşlarımızı biliyorsunuzdur. 3 küpesiz dişi köpekten 2si doğum yapmış, 11 yavru bebeği 4 ay süren maratonun sonunda sahiplendirmiştik. Tekrardan en başa dönmemek adına; 3 dişi köpeği kısırlaştırma çabalarımızın sonucunda 1ini yakalayabilmiştik.
Ve ay başı korktuğumuz başımıza geldi, kalan 2 dişi yeniden metruk binaya doğum yaptı. Bir anne 8 bebeğini çok az emzirip reddetti, 4 bebeği tüm emeklerimize rağmen kaybettik, anneyi yakalamayı başarıp kısırlaştırdık. Kalan 4 bebek @talhademircan.cakbipati himayesinde yuva aramaya başladı bile.
Bu videoda gördüğünüz 9 bebek ise 3. Annenin bebekleri. Metruk binada çok zor şartlar altında bakılıyorlar ve acilen artık binadan onları da almamız gerekiyor. Hem hareketlendiler ve binadan çıktıkları an ölüm onları bekliyor, hem de şikayetler gelmeye başladığı için barınağa yani ölüme gitme durumları var. Yavrular alındıktan sonra da anneleri kısırlaştırılacak. Anne yavrularını korumak için tedirgin, dolayısıyla havlamaları şikayetlere neden oluyor :( İhtiyacımız olan öncelikle maddi destekleriniz. Açıklama kısmına "9 Kardeş" yazarak desteklerinizi gönderebilirsiniz. Toplanan parayla en kısa zamanda pansiyona çıkartmamız gerekiyor.

Ayrıca tabi ki kalıcı veya geçici yuvalar arıyoruz. Geçici yuvalarına tüm malzemeleri karşılayacağız. Artık sulu mamayla karışık kuru mama yiyebiliyorlar. Ek olarak süt tozuyla hazırlanan mamayı da kaptan içebiliyorlar. Geçici yuvalara tercihen en az 2 kardeş veriyoruz ki yalnız kalmasınlar ama kalıcı yuvalar tek alabilirler tabi ki.
Sormak istediğiniz birşey varsa da lütfen mesaj atın.

Destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler...
.
.
.
#destek #bebekler #yardım #yuva #istanbul #2018 #turkey #türkiye #video #videooftheday #metruk #bina #izle #paylaş #hayvanlariçin #help #yuvaarıyoruz #dogs #baby #bebek #köpek #köpekler #dog #repost
Read more
İyi ki doğdun Sergey #Parajanov! Tiflis doğumlu Parajanov çocukluğunda şan ve keman eğitimi ...
Media Removed
İyi ki doğdun Sergey #Parajanov! Tiflis doğumlu Parajanov çocukluğunda şan ve keman eğitimi alır, bale ve resimle ilgilenir, bir tiyatro topluluğunda çalışır, senaryo yazar, güzel sanatların her dalıyla ilgilidir. Moskova’ya yerleşir ve Sinema Araştırmaları Enstitüsü’nde eğitim ... İyi ki doğdun Sergey #Parajanov!

Tiflis doğumlu Parajanov çocukluğunda şan ve keman eğitimi alır, bale ve resimle ilgilenir, bir tiyatro topluluğunda çalışır, senaryo yazar, güzel sanatların her dalıyla ilgilidir. Moskova’ya yerleşir ve Sinema Araştırmaları Enstitüsü’nde eğitim alır. Benzersiz ve şaşırtıcı diliyle sinema tarihinin en önemli yönetmenleri arasındadır.

Yapıtlarında, çocukluk, aile, din, esaret, özgürlük, çok kültürlülük ve geleneksel temalar ön planda olsa da yaşama dair her şey yer alır. Üslubu pek çok türe yakınlaşsa da hiç birine tam olarak oturmaz, kendine özgüdür. Muhalif tavrı nedeniyle Sovyet rejimiyle zorlu çekişmelerin ardından uzun esaret dönemleri geçirir, sinema yapma imkânı elinden alınır. Kolajlarına bu sıralar başlar; onun için her şey malzemedir, yarattığı sınırsız fantezi dünyası ve sembolizmle bir obje sanatı ustasıdır. Bunlar ona aynı zamanda özgürlük ve sınırları aşma imkânı da sunar. Güçlü yaratıcı enerjisi sinemasından sonra kolajlarında ifade bulur.

Şiirsel sinemanın ustalarından ünlü yönetmen Sergey Parajanov’un çok yönlü çok kültürlü görsel sanatlar dünyasından tüm dönemlerini bir araya getiren bir seçki Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşuyor. Gelenekselden pop art’a uzanan geniş bir yelpazede, çarpıcı özgünlüğüyle ürettiği, kolajlardan film sahnesi taslaklarına, kostümlerden desenlere, resimlere, mozaiklere, objelere, fotoğraflara, çok sayıda yapıtın yer aldığı "Parajanov, Sarkis ile" sergimiz sanatçının zengin dünyasına ışık tutuyor.
http://bit.ly/2Pr4ltQ ---- Happy birthday Sergey Parajanov!

Born in Tbilisi, Parajanov received singing and violin lessons as a child, displayed an interest in ballet and painting, worked with a theatre troupe, wrote scripts and embraced all branches of the fine arts. He settled in Moscow and studied at VGIK, the State Institute of Cinematography. His unique, breathtaking and spectacular cinematic language places him among the most important directors in film history.
Read more
Evet gördüğüm tek güzel şey onca kapalı, başörtülü, yaşlı, genç insanın arasından geçen şortlu ...
Media Removed
Evet gördüğüm tek güzel şey onca kapalı, başörtülü, yaşlı, genç insanın arasından geçen şortlu etekli kadınlara ayıplayarak bakan tek bir göz olmaması.. ayıplamanın ötesinde dönüp bakmıyorlar bile.. o zaman sen de bakmıyorsun!garipsenmeyince garipsemiyorsun..diceksin ki turistik ... Evet gördüğüm tek güzel şey onca kapalı, başörtülü, yaşlı, genç insanın arasından geçen şortlu etekli kadınlara ayıplayarak bakan tek bir göz olmaması.. ayıplamanın ötesinde dönüp bakmıyorlar bile.. o zaman sen de bakmıyorsun!garipsenmeyince garipsemiyorsun..diceksin ki turistik yer alışmışlardır belki.. yok öyle olmadığı belli. Kaldı ki bizim turistik yerlerimizde ben şort giymesem de rahat dolaşamıyorum.. yani işte yaşadığım tek güzel deneyim bu gerçekten.. tabi denize atletle giren adamlar görmek de moral bozmadı dersem yalan olur.. istanbul , türkiye öyle güzel ki aslında.. hiç kıymet bilmeden sadece kirletip çirkinleştiriyoruz her geçen gün. Tek yaptığımız bu ve giderek küçüldüğümüz alanlarda sıkışıp nefes almaya çalışıyoruz.. müziğimizin mekanlarımızın çeşitliliğinin kıymetini bilmeyip eve hapsediyoruz kendimizi trafiğe kızıp kendimizi asosyallikle cezalandırıyoruz daha az sinirli olmak için.. zengin fakir istanbula gelip de güzel vakit geçirmeyecek insan yok. Evet bizde de var çalıştığı yerde öylesine mutsuz ki suratsızlığıyla bazen yaşam enerjimizi alan garsonlar ya da hizmet sektörüne dair herkes.. ama yolunu bulursun bi şekilde.. Bir de dayanılmaz afrika sıcağı. Tansiyonum sinirlerim henüz alışamadı. Bir de yavaşlığa enerjisizliğe depresifliğe kaba konuşmalara katlanamayışımın sınavını veriyorum burda. Sanırım kabule geçip anlayıp veda edicem onlara da burda.. umudum o yönde.. yoksa neden burdayım.. e bir şey öğretiyor herhalde? Ve en ama en önemli nokta şu ki nereye gidersen git sevdiğin yanındayken görebiliyorsun güzellikleri.. müziğimiz müzisyenlerimiz çalışkanlılığımız bizim yemeklerimiz sohbetlerimiz çay keyfimiz rakı sofralarımız ve kalbimizden ettiğimiz gerçek dualarımız.. bunları tüm bunları ben sadece ve sadece “medeniyete, korkmadan sokakta yürümeye, istediğimi yazıp konuşabilmeye” değişir miyim?? evet!! Ama hepsinin birden var olduğu bir yaşam mümkün biliyorum!Hayal edebildiğin her şeyi yaratabilirsin ben de buna inanıyorum.. ve bu yaratım için hayal kurmaya devam ediyorum..Aşk hep yanımda ve hayatı en üst versiyonunda onunla yaşamak için neler mümkün soruyorum gördüğüm her dağa taşa yaprağa.. şükürler olsun❤️
Read more
'' Bahtsız ruhların perişan halidir bu, O ruhlar ki dünyada zamansız yaşadılar, Ne günah ne sevap ...
Media Removed
'' Bahtsız ruhların perişan halidir bu, O ruhlar ki dünyada zamansız yaşadılar, Ne günah ne sevap işlediler* Düz bir bakış açısı ile Barış İnce'den Sarsıntı için ilk romanı Çelişki gibi bir cinayet romanı diyebiliriz fakat çok daha fazlası bu roman. Sarsıntı sizi Dante'nin Cehenneminden ... '' Bahtsız ruhların perişan halidir bu,
O ruhlar ki dünyada zamansız yaşadılar,
Ne günah ne sevap işlediler*

Düz bir bakış açısı ile Barış İnce'den Sarsıntı için ilk romanı Çelişki gibi bir cinayet romanı diyebiliriz fakat çok daha fazlası bu roman.

Sarsıntı sizi Dante'nin Cehenneminden Yedi Büyük Günah'a Panoptikon'a hatta panoptikon kullanımı nedeniyle sizi Truman Show ya da Vfor Vendetta'ya götürüp usunuza kimi zaman bir sözü ile Aurelius'u kimi zamanda Niyazi_i Mısri 'yi getiriyor. Sonra oturtup bir rakı masasına bir günce üzerinden kendi hikayesini anlatıyor. Soru Sorgu Sorumlu.
Bütün hikaye bir masanın etrafında akıp giderken anlatıcının zaman zaman bir dairenin içinde kendi dahil her şeye eşit mesafede duran bir nokta olduğu hissine kapılıyorsunuz fakat sonra birden tam da bu sebeble günce aracılığı ile onun da etrafındakiler tarafından gözetlendiğini fark ediyorsunuz.

Seksen sonrası fırsatçılarından ülkeyi zaptetmeye çalışan tarikatlardan şiddete cinsel istismara çocuk tacizcilerine ölü taklidi yapan aydınları etken değil edilgen olmayı seçen korkakları ile İsimsiz ada ; Türkiye. İyi niyetlerle yola çıkanların canı çok yananların bir şeyler yapmak değiştirmek dönüşmek isteyenlerin bile yolunu umudunu kaybettiği en çok da eleştirdiklerine benzediği. Toplumsal çürümenin ahlaksızlığın bozulmanın korkunun aşkın bir masa bir günlük üzerinden müthiş bir kurgu ile tuttuğu ayna. Bakın o aynaya. Uzun uzun bakın

Muazzam bir gözlemci olduğunu düşünüyorsunuz yazarın, kitaptaki ironiler üzerinden parlak bir zekanın eğlenceli bir zihnin de izini sürüyorsunuz

Sahici bir sarsıntı dengeden iyidir *

HAYDİ HERŞEYİ ORTAYA DÖKELİM
#sarsıntı #barısince #canyayınları #bookstagram #bookstagramturkey #kitapönerisi #neokudum #kitapkurdu #reading #bookstagrammer #birgüngazetesi @barisince82 @birgungazetesi
Read more
FOTOLARI SOLA KAYDIRIN ---> 1. foto 2013.. 2. foto 2015, 3. foto 2017 ve 4. foto 2018... Aynı ambarın ...
Media Removed
FOTOLARI SOLA KAYDIRIN ---> 1. foto 2013.. 2. foto 2015, 3. foto 2017 ve 4. foto 2018... Aynı ambarın aynı kapısında her yıl aynı pozu vermeye çalışıyoruz... (2016 nedense kayıp). Hiç fotoşop yapmadım. Birimiz büyürken birimiz yaşlanıyor... (Uzun saç için ısrar etmeyin ne olur... Evet ... FOTOLARI SOLA KAYDIRIN --->
1. foto 2013.. 2. foto 2015, 3. foto 2017 ve 4. foto 2018... Aynı ambarın aynı kapısında her yıl aynı pozu vermeye çalışıyoruz... (2016 nedense kayıp). Hiç fotoşop yapmadım. Birimiz büyürken birimiz yaşlanıyor... (Uzun saç için ısrar etmeyin ne olur... Evet biliyorum daha güzeldi. Yaptık bir hata... Uzatıyorum yine..)
.
2008'den beri her yıl Artvin'e bağlı Yusufeli ilçesinin en yüksek ikinci köyü olan Sirkilet köyğndeyim 10 gündür. Ben bu köye her yıl geliyorum. Türkiye'nin öteki ucu... Kızımın gerçek Türkiye'yi tanımasını istiyorum. Ama ondan çok kendim için geliyorum. 1700 metrede bir köy. Yayla falan değil. Okulu camisi muhtarı olan yerleşik bir köy. Nüfus elbette ki fazla değil. Kışın hepten az. Okul taşımalı sisteme geçildigi için kapalı. Bakkal yok. Bundan sonra yol da yok. Türkiye'nin tepesinde bir başına bir köy. Haritadan bile baksanız tüyleriniz ürperir. O kadar uzak... .

Bu köyü niye seviyorum biliyor musunuz? Burada insanlığın özüne, medeniyetin başlangıcına geri dönüyorum... Biz hakikaten haybeden yaşıyoruz arkadaşlar... Gerçekten birşey bilmiyoruz. Hayata kalmak ne demek en ufak bir fikrimiz yok...
.

Her yıl kendimi yeniden yapılandırıyorum burada... Zor günlerimde burayı düşünüyorum. Ayşe'nin bana öğrettiklerini hatırlamaya çalışıyorum. Zira yaşam hiçbir yerde burada olduğu kadar zor degildir... Burada ekersen unun var. Toplarsan meyven var. Yakarsan ateşin var. Pişirirsen ekmeğin var.. Hayatta kalmak için harcanan emegin haddi hesabı yok. Her şey kıymetli. Bir ip parçasının bile defalarca kullanıldığı bir yerden söz ediyorum... Bana o kadar çok sey öğretiyor ki... Kelimlerim yazık ki yetersiz kalıyor...
.
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet
Read more
#tbt bitmeden benim için çok özel bir anı paylaşmak istiyorum.12 Mayıs 2017 tarihinde öğrendim ilaçların artık fayda etmediğini ve en kısa sürede kalp nakli olmazsa Kartal’ın yaşama şansı olmadığını.Doktora sadece ama bugün benim doğumgünüm demiştim.Sarılıp ağlamıştık.Elim ayağım ... #tbt bitmeden benim için çok özel bir anı paylaşmak istiyorum.12 Mayıs 2017 tarihinde öğrendim ilaçların artık fayda etmediğini ve en kısa sürede kalp nakli olmazsa Kartal’ın yaşama şansı olmadığını.Doktora sadece ama bugün benim doğumgünüm demiştim.Sarılıp ağlamıştık.Elim ayağım titreye titreye işe dönmüştüm.Öğrencilerime hiçbirşey çaktırmadan bahçede sohbet edip onlara gülümserken gelen sürpriz pasta ile ağlamaya başlamıştım.Sarılıp öptüğüm kız çocuğu öğrencim.2 gün kaldı doğumgünüme.1 sene de 10 yaş aldım sanki.Her sene heyecanla beklediğim doğumgünüm hayatım boyunca bu anıyı hatırlatacak bana.Bu arada aşağıda Almanya’ya gitmemiz gerekiyor bizim diye ilk kez yazmışım.Hala hakkımda bazı kalp rahatsızlıkları sayfalarında atıp tutanlar ,türlü iftiralarla karalamaya çalışanlar var duyuyorum.Biz buraya nakil için gelmemiştik.Kendi paramızla bikaç test yaptırmaya gelmiştik.Ne valiliği kandırdım, ne halkı, ne de başka çocukların hakkına gasp ettim.Biz burada resmen rehin kaldık.Sizleri Allah affetsin.Neyse Allah’ım sana binlerce kez şükürler olsun,hamd olsun .İyilik hep kazanacak🙏 #Repost @muzisyenanne
・・・
Bugün yeni hayatımın ilk günü.Bugün ruhumun çekildiği ilginç bir gün.Yıllardır isterim bir sürpriz partim olsun ,videom olsun.Bu yıl hepsi oldu ama ben mutlu muyum ? Hayır değilim önce sağlık olsun.Kartal Dilate Kardiyomiyopati hastası.Geçen hafta pulomer hipertansiyon da çıktı.Bu sebepten doktorumuz bir kalp operasyonu olmasını önerdi.Aynı zamanda kalpten bir parça alınıp biyopsi yapılmasını istedi.Almanya bu konuda daha tecrübeli ve deneyimli olduğu için oraya gidin dedi.Bizim Yılmaz Kartal için Almanya'da bir çocuk hastanesinden randevu almamız gerekiyor.Bu kadar ufak bebeğe Türkiye’de henüz kalp nakli yapılmadığı için biraz büyüyene kadar hayatını kolaylaştıracak ,bize zaman kazandıracak bir operasyon yapılıyormuş orada.Riskli bir opersayon oldupu için Türkiye'de çok yapmayı tercih etmiyorlarmış.Şimdi o hastahaneden randevu almaya çalışacağız.Vize,pasaport derken toparlanıp gideceğiz Allah'ın izni ile.Ayrıca bu sürpriz pastayı alan canım asistanım @gokhannbasarann a tüm öğretmenlerimize ve siz değerli velilerimİze sonsuz teşekkürler. #tbt
Read more
Loading...
Load More
Loading...