Çok bir bu güzel

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Istanbul Uzman Klinik Psikolog Pedagog Sayfasi, Gülek, Icel, Turkey, Kadikoy Pedagog Ogrenci Kocu istanbul
Average media age
788.5 days
to ratio
9
Kral ve 4 eşi Dr Ekrem Çulfa Aile Evlilik Cift Danismani 05057675885 "Bir zamanlar büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten kralın dört eşi varmış. Kral en çok dördüncü eşini severmiş. Eşinin bir dediğini iki etmez, her şeyin en güzelini, en iyisini ona verirmiş. Kral üçüncü eşini de çok severmiş. ... Kral ve 4 eşi
Dr Ekrem Çulfa
Aile Evlilik Cift Danismani 05057675885 "Bir zamanlar büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten kralın dört eşi varmış. Kral en çok dördüncü eşini severmiş. Eşinin bir dediğini iki etmez, her şeyin en güzelini, en iyisini ona verirmiş.

Kral üçüncü eşini de çok severmiş. Bu güzel eşinin bir gün kendisini terk edeceğinden korktuğu için onu çok kıskanır, üzerine titrermiş.

Kral ikinci eşini de severmiş. Kendisine karşı iyi ve sabırlı olan eşi kralın ne zaman bir derdi olsa onun yanında bulunur, sorununun çözülmesinde ona yardımcı olurmuş.

Kraliçe olan birinci eşiymiş kralın. Onu çok seven, karşılık beklemeden seven, sağlığına ve hükümranlığına en büyük katkıyı sağlayan bu eşi olmasına rağmen kral birinci eşini sevmez, onunla ilgilenmezmiş.

Bir gün kral ölümcül bir hastalığa yakalanmış. Yakında öleceğini anladığı ve öldükten sonra yapayalnız kalmaktan çok korktuğu için eşlerinin hangisinin ölümü kendisiyle paylaşmak isteyebileceğini öğrenmek istemiş.

Kral en çok sevdiği dördüncü eşine ölüm yolculuğunda kendisine eşlik etmek ister mi diye sorduğunda, aldığı yanıt kalbine bıçak gibi saplanmış. Kısık sesle şöyle söylenmiş bu net yanıt “mümkün değil” “Yaşamım boyunca seni sevdim. Sen benimle birlikte ölmeyi kabul eder misin?” sorusuna üçüncü eşi “hayır, yaşamak çok güzel, sen ölünce, ben yeniden evleneceğim” diye yanıtlamış. Kral bir kez daha yıkılmış. “Her sorunumda her zaman yanımda olan, bana yardım eden sendin. Bu sorunumda da bana yardımcı olur musun?” talebine karşı ikinci eşinden “bu sorunun için hiçbir şey yapamam, olsa olsa sana mezarına kadar eşlik eder, güzel bir cenaze töreni yaptırır ve yasını tutarım” karşılığını almış

Büyük bir düş kırıklığı yaşamakta olan kral birinci eşinin sesiyle irkilmiş. “nereye gidersen git seninle olurum, seni takip ederim.” diyormuş birinci eşi.

Kral bu yanıt karşısında çok sevinmiş ve kendi kendine şöyle demiş: “Keşke bir şansım daha olsaydı”. Yaşamda hepimiz dört eşliyiz. Dördüncü eşimiz vücudumuz. Onun güzel görünmesi için ne kadar zaman, kaynak ve çaba harcarsak harcayalım öldüğümüzde bizi terk edecektir.

Üçüncü eşimiz sahip olduğumuz servetimiz ve statümüzdür… Ölür ölmez başkasına yar olacak
Read more
Loading...
Tam da nefes almaya ihtiyaç duyarken ne iyi geldi. Konservatuvarlı değilim ama anamın bana en güzel hediyesi evimize çok yakınındaki Kenter'lerin her oyununa üşenmeden götürmesiydi. Belki 9 belki 10 yaşında tiyatronun kulisine gidip bu dev insanlarla tanışmaktı çocukluğumun hiç ... Tam da nefes almaya ihtiyaç duyarken ne iyi geldi.
Konservatuvarlı değilim ama anamın bana en güzel hediyesi evimize çok yakınındaki Kenter'lerin her oyununa üşenmeden götürmesiydi.
Belki 9 belki 10 yaşında tiyatronun kulisine gidip bu dev insanlarla tanışmaktı çocukluğumun hiç unutulmayacak
anları.
Ne zaman daralsanız bunalsanız sanata sığının.
İnsan olmanın bir öğesini göreceksiniz.
Ve doktor ve mühendis ve sanatçı ve siyasetçi ve büyük adam/kadın olmadan önce insan olmanın gerektiğini öğreneceksiniz.
#Repost @doarutkaykamal (@get_repost)
・・・
Bu paylaşımımı sırf içim açılsın diye paylaşıyorum.
Kendisi Müşfik Kenter.
Ben ve benim gibi bir çok tiyatro sanatçısının da hocası olur.
Eşsiz bir sahne büyüsü, anlatım gücüyle her halinden etkilenirsin.
Sahneye çıktığında ise dev dev bir kuşa,kuğuya dönüşür sanki...
Çok anılarım var çok...
İyi hocam güzel hocam ...
Hiç yaşanmamış gibisiniz.
Gerçek değilmiş gibi o yıllar...
#msgsüdevletkonservatuvarı ‘nın o bahçesinde elmanız ve siz...
İyi ki o okulu kazanmış dahası size yetişebilmiş sizin yolunuzdan gidebilmişim...
Şimdi dünya çirkinleştikçe burnumda tüttünüz öyle...
Sevgi ve rahmetle...
Read more
Kırılan cam parçalarının çöpe gittiğini gören, kalbi kırılmış ve kendini yalnız kalmış hisseden ...
Media Removed
Kırılan cam parçalarının çöpe gittiğini gören, kalbi kırılmış ve kendini yalnız kalmış hisseden bir çocuğun aklına gelen ilk soru "Kırılan kalpler nereye gider?" olabilir mi? Eğer öyleyse kitabı okuyan çocuklar bu soruya çok güzel bir cevap bulacaklar. Bunun da ötesinde hatasını ... Kırılan cam parçalarının çöpe gittiğini gören, kalbi kırılmış ve kendini yalnız kalmış hisseden bir çocuğun aklına gelen ilk soru "Kırılan kalpler nereye gider?" olabilir mi?

Eğer öyleyse kitabı okuyan çocuklar bu soruya çok güzel bir cevap bulacaklar.

Bunun da ötesinde hatasını kabul edip özür dilemenin dünyayı nasıl güzelleştirebileceğini keşfedecekler.

Bu güzel kitaptan dolayı hikayeyi yazan ve aynı zamanda güzel resimlerini de çizen Gülşen Arslan Akça'yı (@cizgilikalem) ve editörü @zozandemirci ile yayıncısı olan @timas_cocuk'u tebrik ederim. Okumanızı ve okutmanızı tavsiye ederim. (4+ yaş)

Görseller gerçekten çok güzel çizilmiş. Bugün kitabı okula da götüreceğim bakalım onlar da benim kadar sevecekler mi?

#KırılanKalplerNereyeGider? #GülşenArslanAkça #TimaşÇocuk #TimasYayinGrubu #çocukkitabı #çocukkitabı #kitap #okuyorum #okumak #okumakcaredir #careokumaktadir #childbook #book #booktime #readingtime #instabook #bookstagram #okudumbitti
Read more
Como Gölü, İtalyan göllerinden en değişik ve etkileyici olanıdır. <span class="emoji emoji1f4cc"></span> Kıyıları villalar, gür bahçeler ...
Media Removed
Como Gölü, İtalyan göllerinden en değişik ve etkileyici olanıdır. Kıyıları villalar, gür bahçeler ve pastoral süslüyken, arka bölgeleri ormanlar ve yalçın dağlardan oluşur. Göl etrafında belli aralıklarla birçok şirin köy bulunur. Bu köylerden en güzelleri Varenna ve Bellagio’dur. ... Como Gölü, İtalyan göllerinden en değişik ve etkileyici olanıdır.
📌 Kıyıları villalar, gür bahçeler ve pastoral süslüyken, arka bölgeleri ormanlar ve yalçın dağlardan oluşur.
📌 Göl etrafında belli aralıklarla birçok şirin köy bulunur. Bu köylerden en güzelleri Varenna ve Bellagio’dur.
📌 Biz de hem Como Gölü’nün güzelliğine tanıklık etmek hem de bu güzel köyleri görmek için Milano’dan bir saatlik tren yolculuğuyla fotoğraftaki bu şirin köye yani Varenna’ya geldik.
📌 Burda yaklaşık iki saat zaman geçirdikten sonra vapurla Bellagio’ya geçtik(yolculuk süresi 15 dakika).
📌 Eşsiz manzaraları ve kaldırım taşlı sokaklarıyla Como Gölü’nün en güzel köyü olarak bilinen Bellagio’da da birkaç saatimizi geçirdikten sonra deniz otobüsüyle Como Gölü’ne ismini veren Como kasabasına(yolculuk süresi 45 dakika) geçtik.
📌 Como kasabasında da biraz vakit geçirdikten sonra trenle 45 dakikalık bir yolculukla tekrar Milano’ya döndük.
📌 Como Gölü’nün kısıyında geçirdiğimiz 1 günün özeti için (profilime de sabitlediğim) hikayelerime göz atabilirsiniz. Pazar gününüzün güzel geçmesi dileğiyle! 🤗 #comolake #varenna #bellagio #italy #italya
Read more
Günaydın sevgili takipçilerim<span class="emoji emoji1f60a"></span> Bugün benim için çok özel bir gün, 19 yıl önce 2. Kez anneliği tattığım, ...
Media Removed
Günaydın sevgili takipçilerim Bugün benim için çok özel bir gün, 19 yıl önce 2. Kez anneliği tattığım, hayatta iyikilerimi en anlamlı kılan bir gün #evlat bir anne için dünyadaki, kainattaki en değerli varlık ve benimde 3 güzel evladım var Rabbim bağışlasın Simay’ım ( @simayhamzacebi ... Günaydın sevgili takipçilerim😊 Bugün benim için çok özel bir gün, 19 yıl önce 2. Kez anneliği tattığım, hayatta iyikilerimi en anlamlı kılan bir gün🙏 #evlat bir anne için dünyadaki, kainattaki en değerli varlık ve benimde 3 güzel evladım var Rabbim bağışlasın🙏
Simay’ım ( @simayhamzacebi )seni çok seviyorum annem, iyiki doğdun, iyiki benim kızımsın, sağlıklı, mutlu, upuzun bir ömrün olsun 🎂💕💙❤️💋🌸🌺
Bu güzel pastamız içinde sevgili blogger arkadaşım @ipeksitatlar ‘a çok çok teşekkür ederim, ellerinize emeğinize sağlık, biz çok beğendik🙏😊
@ipeksitatlar
#doğumgünü #doğumgünüpastası #iyikidoğdun #mutluyıllar #seniseviyorum #kesfet
Read more
 #Repost @kitaptanbirdunya ・・・ #yedigünadası #ipekdarga #dargaacademy #destekyayınları . . "Ben ...
Media Removed
#Repost @kitaptanbirdunya ・・・ #yedigünadası #ipekdarga #dargaacademy #destekyayınları . . "Ben mi? Ben özgürüm. Çünkü kaybetmekten korkmuyorum. Kendimle olmaktan eksiklik duymuyorum. Başkalarıyla doldurabileceğim boşluklarım yok. Ben, beni seviyorum. Anlaşabiliyorum ... #Repost @kitaptanbirdunya
・・・
#yedigünadası #ipekdarga #dargaacademy #destekyayınları
.
.
"Ben mi? Ben özgürüm. Çünkü kaybetmekten korkmuyorum. Kendimle olmaktan eksiklik duymuyorum. Başkalarıyla doldurabileceğim boşluklarım yok. Ben, beni seviyorum. Anlaşabiliyorum onunla."
.
.
Kendinle barışmak en zorudur aslında. Hatalarınla, eksikliklerinle sevebilmek kendini; acılarını sarmalayıp, kabullenip mutlu günlere yelken açmak hiç de kolay değildir.

Zeyno' nun hikayesini okuyunca bunu bir kez daha anlıyorsunuz. Hayat umulmadık acılar çıkarmıştır bu güzel kadının karşısına; hem annesini hem babasını trafik kazasında kaybetmiştir, çok sevdiği kocası onu en yakın arkadaşıyla aldatmıştır. Bitmiş durumdadır artık, ne yaşamak için bir sebebi vardır, ne de geleceğe umutla bakmasını sağlayacak hayalleri.

Alıp başını gitmek ister uzaklara, kimsenin bilmediği, ıssız diyarlara. Muyy adası tam da ona göredir, kimselerin bilmediği, herkesten kaçabileceği sakin bir ada.

Muyy adası! Ahhh! Hepimize böyle bir ada lazım, kendine kavuşma adası diye adlandırmak istiyorum ben bu güzel yeri. Mutluluk dansı yapan insanlar, bilge çocuk Ripe, yakışıklı Santiago, rengarenk balıklar, el değmemiş bir doğa ve her şeyden önce bol huzur ve kahkaha karşılıyor sizi. Bir düşünsenize; öfke nedir bilmeyen insanlar dolu etrafınızda, beş kuruşunuz olmadığı halde sizi yemeğine ortak eden, kalacak yer veren şefkat dolu insanlar...
.
.
Fakat; kaçarken şunu tahmin edememiştir Zeyno. İnsan ne kadar uzaklaşırsa uzaklaşsın tüm özlemleri, acıları yüreğinde taşıdıktan sonra dünyanın öbür ucuna da gitse ne değişir. Kişi kendinden kaçamadıktan sonra hiçbir faydası yoktur bu kayboluşların. Muyy adasında kendiyle yüzleşmeyi öğrenecektir Zeyno, zamanla bambaşka bir Zeyno çıkacaktır ortaya. Yenilenmiş, kabullenmiş, kendiyle barışık, özgür Zeyno.

Yedi Gün Adası bir kişisel gelişim kitabı. Hikayeye bağlı ilerleyen, duygu değişim süreçlerini anlatan, sıcacık bir kitap. Hepimize umut olsun bu hikaye, kendi adamızı bulabilmemiz dileğiyle 🙏
.
.
Read more
Loading...
Bu bebeğe yuva arıyoruz. Gördüğünüz gibi çok masum, çok sıcakkanlı <span class="emoji emoji1f49a"></span> Paylaşarak destek olabilir ...
Media Removed
Bu bebeğe yuva arıyoruz. Gördüğünüz gibi çok masum, çok sıcakkanlı Paylaşarak destek olabilir misiniz? Belki oralarda tanıdığınız birileri vardır, bir fikir veren olur 🏻 #Repost @hazalcavazza Yavrumuz Nazlı’yı sahiplendiriyoruz. Kendisi iki aylık bir Kangal. Bacağı sakat. ... Bu bebeğe yuva arıyoruz. Gördüğünüz gibi çok masum, çok sıcakkanlı 💚 Paylaşarak destek olabilir misiniz? Belki oralarda tanıdığınız birileri vardır, bir fikir veren olur 🙏🏻🌺🌺🌺 #Repost @hazalcavazza
Yavrumuz Nazlı’yı sahiplendiriyoruz. Kendisi iki aylık bir Kangal. Bacağı sakat. Araba çarpıp bırakmıştı. Ağlama sesine gidip bu güzel bebeği kurtardık. Tedavisi devam ediyor hala. O yüzden ona iyi bakabilecek iyi bir aile arıyoruz. Kendisi şu an Bodrum’da. Biz de 15 Eylül’e kadar Bodrum’dayız. O zamana kadar bizimle kalıcak:) Bu civarlarda sahiplenecek birileri çıkarsa çok güzel olur. @haytap @hayvansahiplendirmee @birpatibirask PS. Fazla insana ulaşabileceğim bir hesap paylaşırsa ya da kime ulaşmam gerektiğini söylerse memnun kalırım. 💃🏿 #kangal #yavru #bebek #köpek #yavruköpek #puppy #sahiplendirme #yuvaaranıyor #yuvaarıyoruz #satınalmasahiplen #dontbuyadopt #cute #baby #beauty #sleepingbeauty #babygirl #iyibayramlar #happyeid #bodrum #muğla #repost
Read more
@ejderyaokur Fırat’ın Vefası Dicle’nin Çığlığı| Kitap Yorumu’ <span class="emoji emoji2728"></span>Öncelikle herkese merhaba! ...
Media Removed
@ejderyaokur Fırat’ın Vefası Dicle’nin Çığlığı| Kitap Yorumu’ Öncelikle herkese merhaba! Bu güzel kitap için @alfapsikolojiyayinlari ve @reyhan.erdgn’a çok teşekkür ediyorum. @yelda.karatas, bize bu güzel kitabı bu güzel kalemiyle sunduğu için de çok ayrı teşekkürler.️. . ... @ejderyaokur Fırat’ın Vefası Dicle’nin Çığlığı| Kitap Yorumu’
✨Öncelikle herkese merhaba! Bu güzel kitap için @alfapsikolojiyayinlari ve @reyhan.erdgn’a çok teşekkür ediyorum. @yelda.karatas, bize bu güzel kitabı bu güzel kalemiyle sunduğu için de çok ayrı teşekkürler.☺️.
. 💫Kitabımız birbiriyle bağlantılı öykülerden oluşmakta. Normalde öykü kitabı sevmeyen ben, okurken öykü kitabından fazlası olduğunu anladım. Yazımı, anlatımı çok güzel olan; ödüllü yazarımız @yelda.karatas’ı mutlaka okumalısınız🦋.’
.
.

En sevdiğim ilk öyküden alıntı:
🔥 Korkunun adı ölüm,biliyorsunuz. Ölüm olmasa, neden korkacak ki insan? Açlıktan, evsizlikten, nefessizlikten, sevgisizlikten ya da kendinden? Hiçbir korku, ölüm korkusunun önüne geçemez, var oluşunu doğru sorgulamayan insanda.’
.
Bu kitabı birbirinden güzel arkadaşlarla birlite okuduk;
@kahve_kitap_aski @[email protected] @[email protected]_ @[email protected] @[email protected] @[email protected] @[email protected] @[email protected] @[email protected] #ejderyaokur
Read more
Loading...
 #Repost @hayatim__kitap ・・・ Herkese merhaba<span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♀️<span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♀️ Milli Mücadele zamanında yaşanmış gerçek ...
Media Removed
#Repost @hayatim__kitap ・・・ Herkese merhaba‍♀️‍♀️ Milli Mücadele zamanında yaşanmış gerçek bir hikayeyi anlatan #madalyasız kitabı okunanların ve beni etkileyen nadir kitapların arasına katıldı. Öncelikle yazar @mehmetulugturkan ı gönülden kutlarım çok güzel bir eser çıkmış ... #Repost @hayatim__kitap
・・・
Herkese merhaba🙋‍♀️🙋‍♀️ Milli Mücadele zamanında yaşanmış gerçek bir hikayeyi anlatan #madalyasız kitabı okunanların ve beni etkileyen nadir kitapların arasına katıldı. Öncelikle yazar @mehmetulugturkan ı gönülden kutlarım çok güzel bir eser çıkmış ortaya. .
.
#alıntı 👇👇 📍 Bir memlekette vazifeler fazilet gibi görülmeye başlanırsa orada işler yolunda gitmiyor demektir.
.
📍 Anadolu'daki direniş ateşi Maraş'ta yakılmıştı...
.
.

Ne zor dönemlerden geçti bu memleket. Hem içeride hem dışarıda ki düşmanlar bir taraftan, yoksulluk bir taraftan beli büktü. Mustafa Kemal Paşa Milli Mücadeleye destek vermeleri için ileri gelen, sözü geçen ağalara, beylere telgraf çeker. Onlardan biride Yeniceli Mehmet Ağadır. Mehmet Ağa telgrafı aldığında oturur düşünür ve bir karar verir. Kendisi ve oğlu ile birlikte 120 kişi bir olurlar ve Maraştaki direnişe katılırlar.  Fransızlar Maraşı kuşatmıştır. Yıllarca Maraş'ta Türkler ile huzur içinde yaşayan Ermenilerde yönlerini değiştirmiş ve Fransızlar ile birlik olup Türk halkına eziyet etmektedir. Halk, asker, direnişe katılan herkes öyle kenetlenmiştir ki Fransızlar daha fazla dayanamayıp Maraşı terkederler. Verilen kayıplar çok ağır olsada Maraş düşmandan kurtarılmıştır. Artık evine dönen Yeniceli Mehmet Ağayı daha zor günler beklemektedir.
.
.
Kısa ama içi dolu dolu bir kitaptı okuduğum. Yaşananları, o dönemlerdeki zorlukları okurken bu güzel vatanı canlarını ortaya koyup savaşarak kurtaran tüm şehitlerimize, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ve isimsiz tüm kahramanlara tekrar tekrar minnet duydum.
.
.
Sıkılmadan, yorulmadan, sade ve akıcı bir dil ile yazılmış, tarih barındıran bir kitap arıyorsanız tavsiyemdir. .
.
#okudumbitti #tavsiyekitap #kitap #kitapkurdu #kitapaski #book #booklover #bookstagram #reading #instabook #readingbooks #readinglove
Read more
Merhabaaa🤗 @mert_firat çizimim en güzel detayları ile tamamlandı. Sağa doğru kaydırabilirsiniz ...
Media Removed
Merhabaaa🤗 @mert_firat çizimim en güzel detayları ile tamamlandı. Sağa doğru kaydırabilirsiniz detaylar için.. Kendisini bir kaç güzel sebepten ötürü çizmeye karar verdim sizlere de anlatmak istiyorum. Öncelikle oyunculuğuna hayranım #Mertfirat 'ın, oynadığı filmlerden sonra ... Merhabaaa🤗 @mert_firat çizimim en güzel detayları ile tamamlandı. Sağa doğru kaydırabilirsiniz detaylar için..
Kendisini bir kaç güzel sebepten ötürü çizmeye karar verdim sizlere de anlatmak istiyorum. Öncelikle oyunculuğuna hayranım #Mertfirat 'ın, oynadığı filmlerden sonra @ufaktefekcinayetler dizisinde yeteneği gözler önünde. İkinci olarak sesi o kadar kadife ve kaliteli ki oyunculuğun yanında şarkılarını @akustikhane gibi kanallarda sık sık dinlediğim bir sanatcı haline geldi. Bunlardan öte temiz kalbi iyi niyetliliği kurduğu&katıldığı dernek ve etkinliklerden dikkatleri çekiyor, @ihtiyacharitasiofficial ve @undpturkiye bunlara örnek. En güzelini sona sakladım😊@istanbuldasdas adlı mekanı açmış, ne güzel yapmış, istanbulda olmadığıma üzüldüğümü anladığım zamanlardandır mekanı incelediğim o an😄İstanbul'da bir sanat yuvası, tiyatrolar, konserler, yemekler... Bu kadar güzel görüşlü bir insanın Atatürkçü bir aydın olduğunu da eklemek gerekir tabi...
Eminim atladığım bir çok şey de vardır. Özetle ben keyifle çizdim bu portreyi😊 Umarım siz de beğenirsiniz.

Görmesini sağlamak için @mert_firat şeklinde yorum yapar mısınız?

Sayfanızda paylaşmak isterseniz beni de çizer olarak etiketler misiniz? Teşekkürler 😊

Son olarak çizimin Hızlandırılmış çizim videosu yarın akşam geliyoor takipte kalın😉
#dasdas #ufaktefekcinayetler #cizer #sanat #ihtiyacharitasi #undp #akustikhane #sanatci #ressam #resim #portre #artist
Read more
Çiçek diye söylenir <span class="emoji emoji1f33a"></span> , anne şefkati, aile sevgisi, kasaba şirinliği ve küçük şeylerden büyük mutluluklar ...
Media Removed
Çiçek diye söylenir , anne şefkati, aile sevgisi, kasaba şirinliği ve küçük şeylerden büyük mutluluklar diye okunur . Muğla'nın en şirin kasabalarından birinde yaşıyor annemler. Çiçek deyince annem, ağaç deyince babam gelir aklıma. Her bulduğu güzel toprağa ağaç dikmeyi çok ... Çiçek diye söylenir 🌺 , anne şefkati, aile sevgisi, kasaba şirinliği ve küçük şeylerden büyük mutluluklar diye okunur 🎈💌
.

Muğla'nın en şirin kasabalarından birinde yaşıyor annemler. Çiçek deyince annem, ağaç deyince babam gelir aklıma. Her bulduğu güzel toprağa ağaç dikmeyi çok sever babam,meyve ağacı,ceviz ağacı en çok da zeytin ağacı dikmek onun misyonu gibidir. Annem de ciceklere evladı gibi bakar ve sever ama her seyden önemlisi onları sevdikleriyle paylaşmayı çok sever.
💌
.

Ne zamanki birileri ziyaretine gelse onları muhakkak ciceklerle ugurlar. Bizlere kargo gönderdiklerinde illa ki çiçek buketini ekler hemen. Ne zaman birileri yola çıksa hemen yapar en güzel buketleri,ellerine tutuşturur en iyi dileklerle. Bizi en şaşırtan da bu buketleri yaz/kıs yapıyor olması. Hayır yani kışın nerden buluyorsun annecim derim o da önüme çıkıyorlar daima der tüm şefkatiyle ❤️
.

Hiç unutmuyorum İstanbul'a dönerken uçak miss gibi fesleğen kokmuştu elimdeki devasa anne buketiyle,ya ön sıralardan bir kadın; bu guzel koku nerden geliyor diye baktım durdum bütün yolculuk mis gibi geçti dedi hemen bir dal uzattım ona da buyrun anne çiçeği diye, nasıl sevindi, nasıl sasırdı ⭐️💫
.

Uzun zamandır paylaşım yapmıyorum ama bu güzel değeri sizlerle paylaşmak istedim. Aile en büyük servettir. Herkese sevgilerimle 🎈💌
#annesefkati #aile #ailesevgisi #değerlerimiz #degerlilerimiz #fesleğen #cicekbuketi #kasimpati
Read more
Victor || #kitapyorumu <span class="emoji emoji1f52b"></span> "Yıldızlar bizden önce ölür Izabel.. Yıldızlar benim sana olan aşkımdan ...
Media Removed
Victor || #kitapyorumu "Yıldızlar bizden önce ölür Izabel.. Yıldızlar benim sana olan aşkımdan önce ölür.." Ahh Victor ahh. Neler yaptın sen öyle 🤤 Öncelikle Victor'a cuma günü başlamıştım. Yatmadan önce çok az sayfam kalmıştı sırf son kitap ve daha diğerinin çıkmasına çok olduğu ... Victor || #kitapyorumu 🔫 "Yıldızlar bizden önce ölür Izabel.. Yıldızlar benim sana olan aşkımdan önce ölür.."
🔫
Ahh Victor ahh. Neler yaptın sen öyle 🤤
Öncelikle Victor'a cuma günü başlamıştım. Yatmadan önce çok az sayfam kalmıştı sırf son kitap ve daha diğerinin çıkmasına çok olduğu için ertesi güne bıraktım. Hala tadı damağımda kaldı 😔
Katiller çetesinin tüm kitaplarında bundan iyisi olamaz derken bir sonraki kitap her seferinde beni yanıltıyo. 🔫
7.kitapta Victor'un geçmişini okuyoruz. Daha önce Fredrick ve Niklas'ın yeri ayrıyken bunlara artık Victor'u da ekledim. 6 kitap boyunca Victor gizemli bi karakterdi. Hakkında çok az şey biliyoduk. O yüzden Victor'a karşı nötrdüm. Hakkındakileri öğrendikçe daha bi sevmeye başladım.
Izabel'e ise gerçekten çok üzüldüm. Victor'un geçmişinden en çok etkilenen O oldu. 🔫
Kitabın başlangıcında Victor ve Izabel tatile gittiklerinde, Victor'un amacı Izabel'e neden Niklas'la İtalya'ya gönderdiği, Nora'ya ilgisinin nedeni gibi daha bir sürü şeyi anlatıp kendini aklamak. Ama tabiki işler bu kadar kolay gitmedi. Victor kendini aklamadan geçmişten gelen bazı yaralar ikisini birden kaçırılmalarına neden oldu. 🔫
Her sayfasını tek nefeste okudum. Bu sefer nasıl kurtulacaklar diye hop oturup hop kalktım. Bittiğinde kafamdaki bir sürü soru çözülmüş oldu ama bunların yerini daha çok soru işareti aldı. Umarım Ephesus yayınları en kısa zamanda 8.kitabı çıkartır 🙏🙏
🔫
Hala bu seriyi okumadıysanız bir şeyler eksik demektir.
🔫
" Onu her zaman seveceğimi söyleyemeden odadan çıktı.
Ve hayatımdan da..." @kizillokur arkadaşımıza #kitaptavsiyesi ve bu güzel paylaşımı için teşekkür ederim. ☺ 🔫 #ephesus #ephesusyayinlari #sarai #izabel #kuğuveçakal #kötülüktohumları #karakurt #victor #katillercetesi #inthecompanyofkillers #bookmark #bookish #kitap #bookstagram #instabooks #bücherliebe #booktography #bibliophile #booknerd #bookaholic #bookgram #livres #yabooks #bookphotography #yafiction #booklove
Read more
Loading...
Çocukluğumda anneannemin komşusu Cemile teyzelere 5 civarı insem,çay saatine denk gelirdi. ...
Media Removed
Çocukluğumda anneannemin komşusu Cemile teyzelere 5 civarı insem,çay saatine denk gelirdi. 5 çayı dendiği an onlar aklıma gelirdi ki halen de öyledir. Bu düzenlerinden hiç vazgeçmediler. Bir ritüel halini almıştı. Peki halen bunu yapan var mı? Mesela çocukluğumda bunu arada yapan ... Çocukluğumda anneannemin komşusu Cemile teyzelere 5 civarı insem,çay saatine denk gelirdi. 5 çayı dendiği an onlar aklıma gelirdi ki halen de öyledir. Bu düzenlerinden hiç vazgeçmediler. Bir ritüel halini almıştı. Peki halen bunu yapan var mı?
Mesela çocukluğumda bunu arada yapan görürdüm. Ama Cemile teyzeler de her gün istisnasız beş civarı çay olurdu. İçtikleri bardak sayısı da belliydi.Böylesi ritüellere,düzenlere bayılırım. İnsanın kendine gösterdiği özen,keyfiyette demlenmek çok kıymetli.
Eğer hala beş çayı yapanlar ya da ikindi kahvesi içenler varsa onlar için bu güzel lezzeti bıraktım gitti😊
Kreması beyaz çikolatalı,içinde bol şeftali,elde de frambuaz olunca dayanamayıp üzerine koymamla güzel birşey çıktı😋
Birde şeftalili pasta yapmadan yaz mevsimini kapatamazdım. Çok severim ve herkese ısrarla tavsiye ediyorum.
Pandispanya için @kekikkaramel ‘in tarifine koşmalısınız. Tarifini beş yumurtaya göre ayarladım.
📍70 gr nişasta
📍70 gr un
📍5 yumurta
📍4 kaşık sıcak su
📍120 gr şeker
Tarifini Yeliz çok güzel anlatmış. Oradan bakabilirsiniz.😊
#mutfakhavlusublog
#mutfakhavlusu
#raspberrypeachcake
#peachcake
#foodblogger
#food52grams
#foodphotography
Read more
Efenim, çok ilginç bir yerdeyim bu akşam: Bodrum'da Dereköy diye bir yer burası. Geçen yaza kadar ...
Media Removed
Efenim, çok ilginç bir yerdeyim bu akşam: Bodrum'da Dereköy diye bir yer burası. Geçen yaza kadar varlığından haberdar değildim. Kardeşim @leventkadagan ve sevgili @candenizcan buradan ev alınca duyar oldum ismini. Bir de Tahta Meyhane. Devamlı buradalar yahu️Eh, geldik, gelmemezlik ... Efenim, çok ilginç bir yerdeyim bu akşam: Bodrum'da Dereköy diye bir yer burası. Geçen yaza kadar varlığından haberdar değildim. Kardeşim @leventkadagan ve sevgili @candenizcan buradan ev alınca duyar oldum ismini. Bir de Tahta Meyhane. Devamlı buradalar yahu☺️Eh, geldik, gelmemezlik yapamazdım. Sevgili Süha'yı da @suhaderbent kattım yanıma. Zaten onu ziyarete geldim, evindeyim. Neyse; burası 80 yıllık eski bir yağhane. Metruk haldeyken Talip Abi alıp elleriyle baştan yaratmış. Ortada gördüğünüz yağhanenin eski sıkım makinası. Türkiye'de böyle bir yer bulmak zor hatta imkânsız @tahtameyhane'ye gidin lütfen. Talip Bey'e bir selam sarkıtın, hayatın tadına varın. Az ama öz mezeler, leziz ara sıcak ve yemekler, tatlı ama bıktırmayan ilgili bir servis, güzel müzik... Her şeyi güzel, tatlı ve şirin olur mu bir yerin? Oluyor... Yakında yazacağımdır😎 #TahtaMeyhane #Bodrum #BodrumDereköy #meyhane #rakı #meze #gastronomi #gastronomy #instafood #foodporn #dostlararasında #güzelbirgece #onefinenight
Read more
Yaz bitiyor, yeni bir ayla beraber 9 Eylül’de yeni ay <span class="emoji emoji1f319"></span> görünecek. Yeni ay zamanı, enerjinin yenilendiği ...
Media Removed
Yaz bitiyor, yeni bir ayla beraber 9 Eylül’de yeni ay görünecek. Yeni ay zamanı, enerjinin yenilendiği zamandır, Yeni ay, ayın bize ışığını ilk gösterdiği hilal halidir. Bu her şeyin yenilendiği zamandır. Yeni ayın enerjisi, tüm yönleriyle yeni başlangıçlar yaratır. Bu, ilişkilerin ... Yaz bitiyor, yeni bir ayla beraber 9 Eylül’de yeni ay 🌙 görünecek. Yeni ay zamanı, enerjinin yenilendiği zamandır, Yeni ay, ayın bize ışığını ilk gösterdiği hilal halidir. Bu her şeyin yenilendiği zamandır. Yeni ayın enerjisi, tüm yönleriyle yeni başlangıçlar yaratır. Bu, ilişkilerin başlangıcı, yeni bir kariyerin başlangıcı ve yeni bir düşünce tarzının başlangıcı olabilir. Değişim zamanı geldiğinin bir işaretidir ve yeni fırsatlar yaratabilir. Yeni ay zamanının hayatımıza getireceği dinamikler, bize ne zamandır cesaret edemediğimiz kararları almak, bir araya getiremediğimiz cümleleri kurmak, atamadığımız adımları atmak için en uygun zamandır. Ayın enerjisi, dişildir. Dolunay ve Yeni Ay boyunca çok yüksektir. Yeni ay zamanı, enerjinin yenilendiği zamandır yeni ay zamanının hayatımıza getireceği bu dinamikleri almamız icin ne uygun zaman. 9 Eylül’de başak burcunda gerçekleşecek #yeniay güzel yüzünü bizlere gösterecek. Zihnimizi açmanın ve yeni şeyleri öğrenerek kendimizi geliştirmenin zamanı.
Sevgili Dostlarım @tutitol Tuğçe Öztol, Özlem Özülker ile ben sizlere kadim zamanlarda kadınların oluşturduğu niyet ve şifa çemberinde eşlik edeceğiz. ❤️ Kalbimiz Niyetimizin Merkezi, önce kalp meditasyonu yapacağız. 💙 Nefesimiz hayatın özü, Özel 2 teknikle nefeslerimizi açacağız.
❤️ Sesimiz şifa, biraz ses yolculuğuna çıkacağız. 💙 Doğa ana koruyucumuz. Bir kaç güçlü şifalı bitkinin tütsüsü ile doğa ana ile iletişim kuracağız ve arınacağız.
🌙🌙🌙🌙🌙🌙🌙
Bu güzel çalışmamızın bitiminde sizler için hazırladığımız kitlerinizi sunacağız.
7 Eylül Cuma 19.30 da İstanbul Levent’te olacağız. Katılım ücreti ve bilgi icin DM’den mesaj atabilirsiniz
Read more
Loading...
Bugün 1 Eylül.. <span class="emoji emoji1f41f"></span><span class="emoji emoji1f420"></span><span class="emoji emoji1f41f"></span> Bu seneki #BalıkSezonu açılışını, bu işi tam 70 yıldır yapan @balikci__dogan ...
Media Removed
Bugün 1 Eylül.. Bu seneki #BalıkSezonu açılışını, bu işi tam 70 yıldır yapan @balikci__dogan ’da yaptık.. Bu güzel akşama Deniz Börülcesi, Kızarmış Beypazarı Ekmeği (bu ekmeğin dokusu, kokusu, tadı imanılmaz) , Mevsim Salata, Turşu ve Fava ile başladık... Ardından altın ... Bugün 1 Eylül.. 🐟🐠🐟
Bu seneki #BalıkSezonu açılışını, bu işi tam 70 yıldır yapan @balikci__dogan ’da yaptık.. 🐟🐠🐟
Bu güzel akşama Deniz Börülcesi, Kızarmış Beypazarı Ekmeği (bu ekmeğin dokusu, kokusu, tadı imanılmaz) , Mevsim Salata, Turşu ve Fava ile başladık...
🐟🐠🐟
Ardından altın rengi sosuyla bir tencere Levrek Buğulama geldi.. Arpacık soğanı, sarımsak, kapya biber, yeşil biber ve tane karabiber ile lokum gibi pişirilen Levrek Buğulamayı yerken bizim masadan yayılan seslere inanamazsınız.. Tabakta kalan suyuna ekmek banmayı ve dibine kadar kaşıklamayı unutmayın.. Gerçek bir başyapıt.. 🐟🐠🐟
Hakkını vererek pişirilmişse Kalamar Tava ve Karides Güveç dünyadaki en lezzetli ara sıcaktır bence.. Bu akşam ikisinin de keyifle tattık.. Özellikle karides güvecin içindeki çeri domatesler hoş bir zenginlik ve lezzet katmış..
🐟🐠🐟
Hazır balık mevsimi açılmışken çok sevdiğimiz küçük deniz balıklarını da unutmadık.. Mısır unu ile panelenerek, tavada altın renginde kızarmış taptaze, çıtır çıtır tekir ve mezgit aklımızı başımızdan aldı..
🐟🐠🐟
Bu kadar çok balık yiyince bizim tatlı yiyecek yerimiz kalmadı doğal olarak.. Ama sizin yeriniz kalırsa volkanik helvayı mutlaka deneyin.. 🐟🐠🐟
Çok uygun fiyatlarla, müthiş bir ziyafet sofrası sunan @balikci__dogan ‘ın menüsünde daha bir çok lezzet var.. Detaylı bilgi ve rezervasyon için ☎️ 03127724010

#AnkaraEtkinlik #balikcidogan #yda #ydaparkavenue #lezzet #taze #balık #restaurant #ankarabalık #balıkrestaurant #ankaraetkinlikmekan #ankaradaneyenir #ankarabalıkrestoranı #virabismillah #1eylül
Read more
Hatırlayanlarınız var, hatta hatırlatanlarınız var.. ‘Görüşürüz’ demek yerine ‘Bir ayın 17sinde ...
Media Removed
Hatırlayanlarınız var, hatta hatırlatanlarınız var.. ‘Görüşürüz’ demek yerine ‘Bir ayın 17sinde saat 17.17’de görüşmek dileğiyle’ diyenleriniz var o storyden sonra Çok yaşayın emi siz; ne güzel önemsiyorsunuz, ne güzel hatırlıyorsunuz O zaman benim için en özel ayda olsun bu randevu. ... Hatırlayanlarınız var, hatta hatırlatanlarınız var.. ‘Görüşürüz’ demek yerine ‘Bir ayın 17sinde saat 17.17’de görüşmek dileğiyle’ diyenleriniz var o storyden sonra 💜 Çok yaşayın emi siz; ne güzel önemsiyorsunuz, ne güzel hatırlıyorsunuz 🌿 O zaman benim için en özel ayda olsun bu randevu. 27 yaşımın son günlerinde buluşalım mı bu güzel mekânda? ‘Burada bir ayın 17’sine saat 17.17’ye birine randevu vermek istiyorum’ demiştim o storyde ama bu gönderiyi gören, beni takip eden/etmeyen, en yakınımdan en uzağıma, tanıdığım tanımadığım, 7’den 70’e herkese randevu veriyorum: 17 Ağustos’ta saat 17.17’de ben burada olacağım. Biliyorum Cuma’ya denk geliyor; mesai var. Biliyorum bayram tatili öncesi, hazırlıklarınız var. Biliyorum çoğunuza uzak; Urla’da. Ama müsait olan herkesi bekliyorum. Şimdilik bir etkinlik planlamadım ama gelirim diyenlerin sayısına göre minik bir şeyler planlarım elbet 🌿 Kimse gelmezse de kitabımı okur, kahvemi içerim, yazar çizerim 🙈 Çünkü burada mutsuz olmak yok 😉 *Adres: Demirciler Caddesi No:23 URLA/İZMİR (İrmik Hanım Patisserie Bahçe)
Read more
 #günaydın #hayırlıcumalar <span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️ #arkadaş lık en güzel duygudur <span class="emoji emoji1f495"></span><span class="emoji emoji270c"></span>️ her anında yanında olandır, ...
Media Removed
#günaydın #hayırlıcumalar ️ #arkadaş lık en güzel duygudur ️ her anında yanında olandır, sevinci ,üzüntü yü yaşadığın heran, yanında olandır işte benim güzel yürekli arkadaşlarım dan biride Arzu’cumm @arzuerciyas Uzak yollardan gelip beni çok mutlu etti ve kendi elleri ... #günaydın #hayırlıcumalar 🙏💐❤️
#arkadaş lık en güzel duygudur 💕✌️ her anında yanında olandır, sevinci ,üzüntü yü yaşadığın heran, yanında olandır👍 işte benim güzel yürekli arkadaşlarım dan biride Arzu’cumm @arzuerciyas 💕😘
Uzak yollardan gelip beni çok mutlu etti ve kendi elleri ile de bu güzel poğaçaları yaptı çok teşekkürler güzel arkadasım ellerıne sağlık 👍😘👏💕
sizlerde arkadaşlarınızla güzel günler geçirip, kıymetini bilin🤷🏻‍♀️😉
Hadi o zaman gelsin arkadaşımın güzel tarifi 👇
Mayalı poğaçalar çok lezzetli oluyor ama bazen mayalanması için yeterli vakit olmuyor ya da ertesi gün ilk yapıldığı gibi olmuyor. Kısa sürede hazırlayabileceğiniz ve kaldiginda da tazeligini koruyan nefis bir poğaça tarifi
#kıyırpoğaça
Malzemeler: *100 gram eritilmiş tereyağı *1 çay bardağı sıvıyağ *1 çay bardağı yoğurt *1 adet yumurta *1yemek kaşığı (silme) şeker *1 yemek kaşığı sirke *1 tatlı kaşığı tuz *1 paket kabartma tozu *Aldiği kadar un (ele yapışmayan yumuşak bir hamur yapiyoruz)
Uzeriicin:1 yemek kaşığı çırpılmış yoğurt *susam ya da çörek otu
Içine: Dilediğiniz bir iç malzemesi
Yapilisi:Hamur malzemeleri ile hamuru yoğuruyoruz. Limon büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarliyoruz. Elimizle bastırıp açıyoruz. Dilediğiniz iç malzemesinden koyup kapatıyoruz ve yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine diziyoruz. Üzerine yoğurt sürüp susam ya da çörek otu seriyoruz ve 170 derecede ısıtılmış fırında pişiriyoruz
Kocamaaan sevgilerr❤❤❤
Read more
Loading...
Özleyenlere Tuna'lı, Tekin'li, Rüya'lı, Deniz'li Tam Bir Cümbüşlü Alıntı<span class="emoji emoji1f602"></span> Tabii Benim Tatlı ...
Media Removed
Özleyenlere Tuna'lı, Tekin'li, Rüya'lı, Deniz'li Tam Bir Cümbüşlü Alıntı Tabii Benim Tatlı Yabancı Gelinim Kelly'i Unutmayalım. ATEŞLE OYNAMA Hare Doğu’yu çıldırtmaktan zevk alıyordu. Reha Bey’e dönüp en tatlı gülümseyişini gösterdi. “Efendim, eğer siz de tamam derseniz, ... Özleyenlere Tuna'lı, Tekin'li, Rüya'lı, Deniz'li Tam Bir Cümbüşlü Alıntı😂 Tabii Benim Tatlı Yabancı Gelinim Kelly'i Unutmayalım.
💕ATEŞLE OYNAMA💕
Hare Doğu’yu çıldırtmaktan zevk alıyordu. Reha Bey’e dönüp en tatlı gülümseyişini gösterdi. “Efendim, eğer siz de tamam derseniz, Doğu, kız kardeşimi sizden istesin.”
Reha Bey gözlüğünü düzeltirken “Hımm…” dedi kalın sesiyle.
“Hadi baba. Bu çok eğlenceli olacak.”
Ercüment’in sözleriyle yaşlı adam gülümsedi ve fark etmeden Engin’e baktı. Engin de onay vererek, “Hare’nin babası sayılırsın,” dedi.
“Doğal olarak Sare’nin de…” diyen Hare heyecanla lafa girdi.
Reha Bey nihayet “Tamam!” dedi. “Zaten ben de daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştım.”
“Kimse oğullarını senden istemeye gelmediği için,” diyen Ercüment herkesi gülümsetti.
Bu ritüelden tamamen habersiz olan Kelly merakla, “Oh, ben seni istemeye geleyim mi, honey? Bu güzel bir şey,” dedi.
Herkesi gülümseten sözlerinin neden bu kadar komik bulunduğunu anlayamayan genç kadını yine kocası teselli etti. Ona bir ara durumu izah edeceğini ve sözlerinin çok tatlı olduğunu söyledi.
Hare yeniden lafa girip “O zaman Üstüner ve Soyönder Aileleri de Doğu’nun velisi olsun,” diyerek yeni bir öneri sundu.
Tuna Üstüner, dostu Tekin’e bakıp sırıttı. “Benden birkaç ay daha yaşlı olduğun için Doğu’nun babası sen olmalısın.”
Doğu da Tekin’e baktı. “Senin yaşın kaç, abi?”
Tekin “Otuz dört,” deyince Doğu neredeyse kahkaha atıyordu. “Babam benden dört yaş büyük.”
Deniz de annesi rolündeki Rüya’yı gösterdi. “Ve annen de senden küçük.”
Bütün kalabalık gülümserken bir tek Hare ciddiydi. Deli gibi eğleniyor olsa da Doğu’yu çıldırtmak için ciddi durmaya devam etti.
😍😍😍😍
💕
💕
💕
Ve Hayır, Ercüment ve Kelly'nin Kitabı Çıkmayacak 😊 ATEŞLE OYNAMA Okunduktan Sonra Gelen Pek Çok Mesaja Cevabendi😃😍
İyi Akşamlar 👍
#kitap #kitapkurdu #atesleoynama #asude #bookandflowers #kitapsever #kitapaski #ephesusyayınları #book #books #instabook
#okuyorum #kitaplarim #bookstagram #booklove #romanticcomedy #love #romantikkomedi #favouriteauthor #favouritebook  #bibliophile #currentread #booknerd #lovebooks #books #allaboutthebooks #kitapsevgisi #kitapseverler #igread #instabook #vscobooks #kitapaski
Read more
. Bugün sokağa atılmak iyi fikir, Hava çok iyi, ılık bir rüzgar saçları uçuruyor. Susama bulanmış ...
Media Removed
. Bugün sokağa atılmak iyi fikir, Hava çok iyi, ılık bir rüzgar saçları uçuruyor. Susama bulanmış bir simit yanında sıcacık bir çay hiç fena olmaz. Ama vapurda! . Eski alışkanlıklardan vazgeçmeyip, istemeye istemeye de olsa Moda’ya doğru adımlamak yapılacak en yapılmaması gereken ... .
Bugün sokağa atılmak iyi fikir,
Hava çok iyi, ılık bir rüzgar saçları uçuruyor.
Susama bulanmış bir simit yanında sıcacık bir çay hiç fena olmaz. Ama vapurda!
.
Eski alışkanlıklardan vazgeçmeyip, istemeye istemeye de olsa Moda’ya doğru adımlamak yapılacak en yapılmaması gereken şey. Şey demişken, aklıma gelmeyen ya da söylemeye cesaret edemediğim sözler için ne çok sığınırdım bu şeyin arkasına.
.
Vapura binmeyeceğim bugün, vazgeçtim.
Ben yine de bildiğimden vazgeçmeyip bir yol gideyim Moda’ya. Ajda’nın eskilerini dinlerim. 70’ler hiç de fena değil. Sezen de öyle. En iyi yol arkadaşıdır hep bana.
.
Geldiğimde orada olursan ne ala. Olmazsan canın sağolsun. Zaten sen beni hiç kabullenmedim. Ben tek başıma çalıp tek başıma söyledim. Ama böyle de güzelmiş, onu öğrendim bak. İnsan kendi kendine de mutlu olabilirmiş. Nereden çıkardın bunu diye sorarsan, sana gelişlerimde ve her senden dönüşlerimde yürüdüğüm o yolların, ağaçlı kaldırımların ve denize uzanan dar sokakların kalbe dokunuşu derim.
.
Olurda vapura binmezsem ben yarın yine gelirim. Kapına bir papatya bıraktım bugünden. Şimdilik hoşça kal!
.
Yarın posta kutuma bakarım. Saymayı bıraktım aslında ama sanırım bu bana geri dönen 96. mektup olacak. Geri dönüşler ne kadar güzel olsa da; bu, güzel olmayanlardan. Yani birçok kişi böyle düşünüyor. Çoğunluğa uyayım ben de, oyun bozan olmaktan iyidir.

_____________________
#büyükada #istanbul #ozkanaxu #nature #naturelovers #objektifimden #şiir #poem
Read more
Cinnet Korku Evi. Bir türlü fırsat bulamadığımız ve ziyaret edemediğimiz, oldukça merak ettiğimiz ...
Media Removed
Cinnet Korku Evi. Bir türlü fırsat bulamadığımız ve ziyaret edemediğimiz, oldukça merak ettiğimiz bir evden kaçış oyunu olan Cinnet Korku Evi'ni sonunda ziyaret ettik. Stanley Kubrick'in kült filmi The Shining'in bir uyarlaması olan Cinnet Korku Evi'nin, bu filmin ve kitabın dekor ... Cinnet Korku Evi. Bir türlü fırsat bulamadığımız ve ziyaret edemediğimiz, oldukça merak ettiğimiz bir evden kaçış oyunu olan Cinnet Korku Evi'ni sonunda ziyaret ettik. Stanley Kubrick'in kült filmi The Shining'in bir uyarlaması olan Cinnet Korku Evi'nin, bu filmin ve kitabın dekor ve hikaye olarak iyi yansıtılmış bir kurgusunu evin içerisinde hissedebildiğimizi söyleyebiliriz. Korku anlamında uzun zamandır birkaç oyunla beraber Cinnet Korku Evi en eğlendiğimiz yer oldu. Özellikle korku evlerinde basitleşen "jump scare" olayından uzak, size gayet peşinizde kovalayan bir adet Jack Torrance'ın olduğunu hissettirmeleri, oyunun gerilimini ve korkusunu en üst noktada hissettirmeyi başarmış. Psikolojik gerilimi evin içerisinde çok iyi kullanan Cinnet ekibi, odalara dağıtılan zorlayıcı olmayan birkaç bulmacayla oyunu tamamlamanıza ve güzel bir saat geçirmenizi sağlıyor. Cinnet Korku Evi ekibine tekrardan misafirperveliği için teşekkür ediyoruz ve bu güzel oyunu kaçırmamanızı istiyoruz.

Hikaye: ***
Zorluk: ***
Çeşitlilik: ***
Dekor: ****
Personel: *****
Korku: *****
Puan: 8/10

#cinnetkorkuevi #korkuevi #kaçışoyunu #kadıköy #evdenkaçışoyunu #evdenkacisoyunu #odadankacisoyunlari #odadankaçışoyunları #odadankacis #evdenkacis #evdenkaçış #escape #roomescape #defnecrypto
Read more
Hekimlik buyük özveri isteyen bir meslek. Bazen öyle zamanlar oluyor ki sadece kendinizden değil ...
Media Removed
Hekimlik buyük özveri isteyen bir meslek. Bazen öyle zamanlar oluyor ki sadece kendinizden değil ailenizin en özel anlarından bile fedakârlık etmeniz gerekiyor. Doğa hamileliği boyunca en büyük desteği Dr.Engin Oral hocamızdan aldı. Onun disiplinli yönetimi ile bu zorlu süreci ... Hekimlik buyük özveri isteyen bir meslek.
Bazen öyle zamanlar oluyor ki sadece kendinizden değil ailenizin en özel anlarından bile fedakârlık etmeniz gerekiyor.
Doğa hamileliği boyunca en büyük desteği Dr.Engin Oral hocamızdan aldı.
Onun disiplinli yönetimi ile bu zorlu süreci çok güçlü geçirmeyi başardı.
Hocamıza sadece bunun için bile teşekkür edebilirdik.
Ancak talihin cilvesi doğum planlanandan önce gerçeklesti ve Piraye ve Rutkay Kerim tam da hocanın kızının düğünün gecesi gelmeye karar verdiler.
Değerli hocamız yine büyük özveri gösterip bizi yalnız bırakmadı ve o gece kızının düğününden erken ayrılıp bebeklerimizi kendi elleri ile dünyaya getirdi.
Kendisine, değerli ailesine ve kendisinin özelinde tüm fedakâr hekimlerimize binlerce teşekkür ediyorum.
İşte hocamızın kaleminden doğum gecesi.

#Repost @drenginoral (@get_repost)
・・・
Kızımın düğün akşamı, gebeliğinin başından beri emek verdiğim Doğa ve Kerim Can çiftinin ikiz bebeklerinin doğumu başladı. Doğa telefonda samimi bir şekilde doğuma hangi hekimin geleceğini sordu. Doğum hekimliğinin böyle sınavları vardır, hekim arkadaşlarım çok iyi bilir ve benzer durumları yaşarlar. Ben 20 yıldır bu sınavlardan geçiyorum. Durumu kızıma anlattım, büyük bir olgunlukla karşıladı hızlıca hastaneye gidip Doğa’nın ikizlerini doğurttum. Doğa’nın mutluluğu sonrası düğüne tekrar yetişme telaşı… Huzur, yorgunluk ve heyecanın birlikteliği belki de bu mesleğin en güzel kazanımı. Nazik ve dürüst bu güzel çift benden ve ailemden gelen bu özveriyi sonuna kadar hak etti. İkizler sağlıkla büyüsünler, ben de ömrüm yettiğince onların çocuklarını doğurtma şansını yakalıyım. Selam ve sevgilerimle… @dogarutkaykamal @kerimcankamal #piraye #kerim #doğum #hamilelik #ikizlerhoşgeldi #doktorluk #anneolmak #babaolmak
Read more
Üniversiteden bana bir şey kaldı mı diye sorarsanız birkaç değerli dost ve bir diploma... Ama lise ...
Media Removed
Üniversiteden bana bir şey kaldı mı diye sorarsanız birkaç değerli dost ve bir diploma... Ama lise hayatımdan bana kalan çok şey oldu. Her zaman görüşemesek de aklımda olan arkadaşlarım, öğretmenlerim, hayatımın en güzel anıları... Sevgili Ahmet Hocam da benim liseden hala görüşmekte ... Üniversiteden bana bir şey kaldı mı diye sorarsanız birkaç değerli dost ve bir diploma... Ama lise hayatımdan bana kalan çok şey oldu. Her zaman görüşemesek de aklımda olan arkadaşlarım, öğretmenlerim, hayatımın en güzel anıları...
Sevgili Ahmet Hocam da benim liseden hala görüşmekte olduğum öğretmenim. Öğrencilerine değer veren, dolu dolu bir öğretmen.
İyi ki geldiniz hocam ve iyi ki burada bulunan öğrencinizi hatırladınız 🙂 Bu güzel akşam sohbeti için çok teşekkür ederim 🙏
Read more
Bugüne kadar bir çok güzel msj aldım , Yeri geldi sizin sayenizde kızımın çeyizine güzel işler ördüm ...
Media Removed
Bugüne kadar bir çok güzel msj aldım , Yeri geldi sizin sayenizde kızımın çeyizine güzel işler ördüm diyen oldu , yeri geldi evime eşime katkıda bulundum çocuklarımın harçlığı çıkardım sipariş alıyorum diyen oldu , ama bugün youtube kanalımda beni çok duygulandıran bu güzel bu içten mesajı ... Bugüne kadar bir çok güzel msj aldım , Yeri geldi sizin sayenizde kızımın çeyizine güzel işler ördüm diyen oldu , yeri geldi evime eşime katkıda bulundum çocuklarımın harçlığı çıkardım sipariş alıyorum diyen oldu , ama bugün youtube kanalımda beni çok duygulandıran bu güzel bu içten mesajı sizlerlede paylaşmak istedim , o kadar mutlu oldum ki ve bir o kadar da motive oldum ,Allah izin verdiği sürece sağlığımız el verdiği nispette çalışmaya güzel işlerde buluşmaya devam ☺ insanların kalbini kazanmak Hayır dualarını almak herşeyden önce geliyor benim için çok teşekkür ederim 🙏🙏🙏
#tesekkurederim #guzelinsanlar #iyikivar
Read more
Ünlü futbolcu Caner Erkin ile evli olan oyuncu Şükran Ovalı, doğum yaptığı güne ait fotoğrafları ...
Media Removed
Ünlü futbolcu Caner Erkin ile evli olan oyuncu Şükran Ovalı, doğum yaptığı güne ait fotoğrafları sosyal medyadan paylaştı. Fotoğrafları şu notla paylaştı: "Benim en kıymetli günüm 🤗 başta canım doktorum @drardalembet öyle özelsiniz ki benim için.. her korktuğumda güven veren tavrınız, ... Ünlü futbolcu Caner Erkin ile evli olan oyuncu Şükran Ovalı, doğum yaptığı güne ait fotoğrafları sosyal medyadan paylaştı. Fotoğrafları şu notla paylaştı: "Benim en kıymetli günüm 🤗 başta canım doktorum @drardalembet öyle özelsiniz ki benim için.. her korktuğumda güven veren tavrınız, gülümsemeniz, desteğiniz için minnettarım🙏🏻 ve canım hemşiremiz @yesimnefes eliniz hep omzumdaydı.. ne diim iyi ki varsınız ..hastaneyi güzelleştiren kadın, ufuk abla :slightly_smiling_face: ve tüm hemşireler bana çooook yardımcı olan @bebegiminyolarkadasi .. hepinize çok teşekkürler🙏🏻 ve bu güzel fotoğrafları çeken @ciseren e çok çooook teşekkürler🙏🏻❤️anestezi doktorum siz ne özel bir insansınız .. ve canım Dostlarım iyi ki aynı bahçenin çocuklarıyız:) iyi ki sırtımı size dayadım !! Arkamdan el sallayışınız... benimle gülüp benimle ağlamanız .. benden daha heycanlı dostlarım vardı mesala :)) şanslıyım şükür🙏🏻 iyi dostlar biriktirdim.. hepinize tek tek teşekkür ederim ❤️ bu unutulmaz anda beni yalnız bırakmadınız .. canımız @mujdearkarakas 🙏🏻 sen olmasaydın eksiktim.. eksik kalırdı her şey.. torununu kucaklayışın ve desteğin için çok teşekkürler ❤️ bana dua eden, tanımadığım ama hep hissettiğim güzel insanlar ,sizede teşekkür ederim🙏🏻 Allah isteyen herkese nasip etsin bu muazzam duyguyu 🙏🏻 çilli sende yanımızdaydın .. ve ve Benim canım Eşim, yol arkadaşım, seni öyle çok seviyorum ki kelimeler yetmez... elimi hiiiç bırakma caner❤️" #sukranovali #şükranovalı #canererkin #pelinermis #gozdesedaaltuner #songuloden #sebnembozoklu #berguzarkorel #ezgimola #enisarikan #melisbinay #melisadogu #gulinermis #anneysen #anneysencom #doğum #doğumfotoğrafları
Read more
 #Repost @sunay.akin (@get_repost) ・・・ Mustafa Kemal Atatürk'ün bir top arabasına konulan ...
Media Removed
#Repost @sunay.akin (@get_repost) ・・・ Mustafa Kemal Atatürk'ün bir top arabasına konulan ve on siyah atın çektiği naaşının ardından, çelenkler taşınmaktadır... Kurtarıcılarını son kez İstanbul'dan Ankara'ya uğurlayan kortejde, Güzel Sanatlar Akademisi'nin çelenginin ortasında ... #Repost @sunay.akin (@get_repost)
・・・
Mustafa Kemal Atatürk'ün bir top arabasına konulan ve on siyah atın çektiği naaşının ardından, çelenkler taşınmaktadır... Kurtarıcılarını son kez İstanbul'dan Ankara'ya uğurlayan kortejde, Güzel Sanatlar Akademisi'nin çelenginin ortasında bir genç kız görülür... O, Cahide Tamer'dir ve kendisine eğitim, eşitlik ve seçme/seçilme hakkı veren büyük insanın açtığı yolda yürümektedir... Bu yol Cahide Tamer'i, İstanbul'un Fethi'nin 500. yıldönümü olan 1953'te, Rumelihisarı'nı onaran kadın mimar, ünvanıyla tarih sayfalarına taşıyacaktır... Bugün, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83. yıldönümü... Ve ben, Cumhuriyet tarihimizden bir kadın öyküsüyle bu güzel günümüzü kutluyorum... Çünkü Atatürk'ün, kadınlarımızı erkeklerin köleliğinden kurtarmasıyla Cahide Tamer gibi nice kadın öyküsü doğmuştur... Böylesi öyküler çoğaldıkça, kadınlar toplumda daha da çok öne çıktıkça, ülkemizin geleceği aydınlanacaktır. .
.
#atatürk #turkish #leader #turkishleader #woman #turkishwoman #türkkadını #cumhuriyet #modern #gelecek #türkiye #kadın #anne
Read more
 #Vienna #bicycle #parliament #square #cycling #cyclinglife Avrupa'da bisiklet apayrı bir ...
Media Removed
#Vienna #bicycle #parliament #square #cycling #cyclinglife Avrupa'da bisiklet apayrı bir kültür. Biz de durum çocukların eğlencesi olarak görülürken onlarda ciddi bir ulaşım aracı. Bu yüzden bisiklet yolları yapılmış, trafik ona göre düzenlenmiş ve bisikletlilere çok büyük bir ... #Vienna #bicycle #parliament #square #cycling #cyclinglife
Avrupa'da bisiklet apayrı bir kültür. Biz de durum çocukların eğlencesi olarak görülürken onlarda ciddi bir ulaşım aracı. Bu yüzden bisiklet yolları yapılmış, trafik ona göre düzenlenmiş ve bisikletlilere çok büyük bir saygı var. Bizim bu konuda daha 40 fırın ekmek yememiz gerekiyor. Hal böyleyken bisikletli oranını artırmak için adamlar bu tür etkinlikler yapıyorlar. Yüzlerce bisikletli Viyana Parlamento Meydanı ve 1. Bölgede bisikletlilerden oluşan müzik grupları ile güzel bir seremoni yaptılar. Önümüzden yüzlerce değişik bisiklet ve onları kullanan her yaştan bisikletli geçti. Bize de bu güzel gösteriyi izlemek düştü.
#cyclingshots #cyclinglifestyle #cyclingphotography #cyclingpics #travel #traveller #travelling #gezi #gezgin #seyahat #seyyah #tour #tourist #world #ride #cycle #Austria #Holland #Netherlands #Netherland #Dutch
Read more
2017’de başlamıştım #pişirmiyoruzkonuşuyoruz sohbet serisine. <span class="emoji emoji1f308"></span><span class="emoji emoji1f308"></span><span class="emoji emoji1f308"></span> Ayşen ile konuşup neden ...
Media Removed
2017’de başlamıştım #pişirmiyoruzkonuşuyoruz sohbet serisine. Ayşen ile konuşup neden bu güzel cumbalı katta konuklarımla sohbet etmiyeyim demiştik, @homerkitabevi en güzel ev sahibi oldu bu sohbet serisine. O zamanlar böyle sohbet furyası yoktu, hatta öncü bile olmuşuz ... 2017’de başlamıştım #pişirmiyoruzkonuşuyoruz sohbet serisine. 🌈🌈🌈
Ayşen ile konuşup neden bu güzel cumbalı katta konuklarımla sohbet etmiyeyim demiştik, @homerkitabevi en güzel ev sahibi oldu bu sohbet serisine. 💥💥💥
O zamanlar böyle sohbet furyası yoktu, hatta öncü bile olmuşuz gibi geliyor bana.
Birbirinden güzel misafirlerim oldu 2017’den beri, birçok da değişik konu yemek üzerinden. 🚀🚀🚀
2019’un ilk Cumartesisi kaldığımız yerden devam ediyoruz.
#pişirmiyoruzkonuşuyoruz un 3. sezonu başlıyor! Hem de nar ve narın bereket ile! Narı, nar ekşisini, geleneksel yöntemleri ve geleceğe taşınabilecek ürün üretebilmeyi konuşacak, geleneksellik tabu mudur, teknoloji ile geleneksel ürün üretilemez mi gibi sorulara kafa yoracağız, Arzu ve Mehmet Girgin ile, siz onları Punica olarak tanıyorsunuz veya tanıyacaksınız. 🥁🥁🥁
Yarın, 5 Ocak Cumartesi Homer Kitabevi’nde, 15.00’de, cumbalı katta. 🍋🍋🍋
Kahvemiz de, Petra’dan! @petracoffee ☕️🚀🎈
#foodispersonal #istanbulfoodtalks #homerkitabevi #foodforsoul #homerkitabevibuluşmaları
Read more
Gugarwood yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum. Gugarwood ...
Media Removed
Gugarwood yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum. Gugarwood bir marka değil, kendimizi en kısa yoldan ifade etmemiz işin kullandığımız bir ‘ünvan’ olarak bilinsin. Zira ‘marka’ asıl yapıp etmek istediğimiz şeylerin öz niyetini sakatlayan ... Gugarwood
yaklaşık yirmi yıllık ahşap ile olan uğraşımızın sonunda ortaya çıkan bir oluşum.
Gugarwood bir marka değil, kendimizi en kısa yoldan ifade etmemiz işin kullandığımız bir ‘ünvan’ olarak bilinsin. Zira ‘marka’ asıl yapıp etmek istediğimiz şeylerin öz niyetini sakatlayan bir içeriğe sahip.
Sabırla ve azimle en önemlisi sizlerin teveccühüyle bir yere vardık. Fabrikasyon modern üretim tekniklerine esir olmadan da bir şeyler üretmenin, bu yolla rızkımızı temin etmenin imkan dahilinde olduğunu nasip etti Mevla.
Ortak kaderi paylaştığımız yoğunluğu el emeği olan özgün tasarımların üretildiği irili ufaklı bir çok atölye ile tanış olduk bu süreçte. Birlikte güzel işler üretmeyi, helalinden kazanmayı, bildiklerimizi paylaşmayı amaç edindik. Ve bundan böyle amaç birliği içinde olduğumuz bu mütevazi atölyelerin üretimlerine gugarwood e-ticaret sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda yer vermeye başlayacağız. Önümüzde açılan bu güzel yolun hakkını verebilmeyi nasip etsin Mevlamız. Ya Allah bismillah.
Dipnot: ürünlerin tüm özellikleri, fiyat bilgileri, üretici künyeleri kurban bayramı sonrası www.gugarwood.com sitemizde yer alacak inşallah.
#seramik #handmade #seramikkupa #seramiktasarım #istanbul
Read more
Yaklaşın yaklaşın! Ata Demirer'in son filmi Hedefim Sensin'de kullanılan deri aksesuarları ...
Media Removed
Yaklaşın yaklaşın! Ata Demirer'in son filmi Hedefim Sensin'de kullanılan deri aksesuarları BİZ YAPTIK 😀😀 İlker Aksum'un silah kılıfları, chapsleri, Ata Demirer'in kemeri ve daha neler neler.. Yönetmen Kıvanç Barönü'nün muhteşem western sahnesini görmek ve çok güzel bir film izleyip ... Yaklaşın yaklaşın! Ata Demirer'in son filmi Hedefim Sensin'de kullanılan deri aksesuarları BİZ YAPTIK 😀😀🎉🎉 İlker Aksum'un silah kılıfları, chapsleri, Ata Demirer'in kemeri ve daha neler neler.. Yönetmen Kıvanç Barönü'nün muhteşem western sahnesini görmek ve çok güzel bir film izleyip gerçekten gülmek için hemen şu an kalkıp sinemaya gitmelisiniz. Yaparken çok heyecan duymuştuk, şimdi çok gururlu ve mutluyuz. Çok teşekkürler @kbaruonu çok teşekkürler @fbto #hedefimsensin #bkm #atademirer siz bu güzel ülkenin ne güzel bir evladısınız 🙏😃 @atademirerofficial #chaps #leatherworks #leathercraft #deri #deritasarım #westernstyle #western #wildwest #movie
Read more
İyi ki kandırdık<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 Yolun açık olsun güdüm<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ #Repost @cakobel79 with @get_repost ・・・ Her ...
Media Removed
İyi ki kandırdık🏻🏻 Yolun açık olsun güdüm️ #Repost @cakobel79 with @get_repost ・・・ Her güzel şeyin bir sonu vardır değil mi ?Üzse de daha büyük güzelliklere gebedir belki de 🏻Tüm yaz boyunca Magazin D ctesi ve pazarda birlikte olduk.Öncelikle siz izleyenlerimize sonsuz teşekkür ... İyi ki kandırdık🙏🏻🙏🏻 Yolun açık olsun güdüm❤️❤️❤️ #Repost @cakobel79 with @get_repost
・・・
Her güzel şeyin bir sonu vardır değil mi ?Üzse de daha büyük güzelliklere gebedir belki de 🙏🏻Tüm yaz boyunca Magazin D ctesi ve pazarda birlikte olduk.Öncelikle siz izleyenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum🌸Evet bugün belki gidiyorum ama kocaman sevgimi bu güzel aileye bırakıyorum. Öyle keyifli, öyle mutlu çalıştık ki; iyi ki beni ikna ettiniz. İyi ki bu ailenin bir parçası olmama vesile oldunuz sevgili yapımcım @sguzelaydin @besyapimtv ve tabii ki Kanal D yönetimine sonsuz teşekkürler 🙏🏻
Can Timim (seninle yeniden birlikte olmak çok büyük mutluluktu sen çok ayrısın) ama biliyorum kalplerimiz bir 💕 Can Mustafaa, Mine, Ayşegül, Başar, Gökhan, Melikeee ve birlikte ter döktüğümüz rejideki arkadaşlarım, kameraman abilerim sonsuz sevgiyle uğurluyorsunuz beni iyi ki varsınız 🙏🏻 😞 @kanald @magazind_kanald 🧡
Read more
1-C Sınıfından @ezgicagatay ve Furkan’dan bir mektup... Serin bir yaz gecesinde ; Ormana kurduk ...
Media Removed
1-C Sınıfından @ezgicagatay ve Furkan’dan bir mektup... Serin bir yaz gecesinde ; Ormana kurduk hamaklarımızı ... Kulağımızda bir “ #evrenbozması “ , bir ‘’ #boşluk ’’, ‘’ #bircamparcası ‘’ tınısı... Dinlerken “ #hepsinefena “ tutulduk be dedik... Hamağımıza misafir @sunay.akin ... 1-C Sınıfından @ezgicagatay ve Furkan’dan bir mektup... Serin bir yaz gecesinde ;
Ormana kurduk hamaklarımızı ...
Kulağımızda bir “ #evrenbozması “ , bir ‘’ #boşluk ’’, ‘’ #bircamparcası ‘’ tınısı...
Dinlerken “ #hepsinefena “ tutulduk be dedik...
Hamağımıza misafir @sunay.akin ‘ın edebiyat “Senfoni” ‘sinde “Bir yazı anlamak” tı aradığımız ...
Bulduk ...
“Güneş yerinde “idi,herşey yolundaydı ...
Sunay abimiz Ay’ a ilk adımdan, son adıma hikayeler paylaştı bizimle ...
Ay ‘a yolcu etmişken bizi ,şiirlere de doyuruyorken içimizi anlattıklarıyla , Önce Cemal Süreya, sonra Can Yüceli andık beraber , fakat en çok Turgut Uyar’dan açıldı mevzu ,rastlantı buya !
Hediyemiz “ #firtinayt plağı ile sevgili Sunay Akın ,a bir “ #hoşçakalkadar “ iz bırakmak istedik ...
Sordu bize neden” @buyuk_ev_ablukada ?” bu gece diye..
Gülümsedik ve ekledik;
Çünkü; dedik.. Turgut Uyar ‘ın en güzel şiiri bu gezegende konudur bu güzel plağa,referanstır astronot adaylarına...(@turgutuyargibi ) #büyükevablukada 📌 @bartu_kucukcaglayan @kelebeklerfilmi @olmadikacarizplakcilik @olmadikacariz @galvanizgelbiraz #afordismansalihins @opus3a #turgutuyar #sunayakın #büyükevablukada #olmadıkaçarızplakçılık #bursahamakfestivali @bursahamakfestivali @photographicanetwork @editornotu @emine_korku
Read more
Bizim evdeki mutfakta balkon yok. . Diyeceksiniz ki 'ee bizde de yok' Fakat şöyle bir durum var ...
Media Removed
Bizim evdeki mutfakta balkon yok. . Diyeceksiniz ki 'ee bizde de yok' Fakat şöyle bir durum var bizde pencere de yok 🙄 tam bir dahilik tam bir işçilik. Tam bir minnosluk harikası... Bu sebeple biz bazı sebzeleri pişerken çıkarttığı kokudan dolayı pişirmiyoruz. Karnabahar da evliliğimizin ... Bizim evdeki mutfakta balkon yok. .
Diyeceksiniz ki 'ee bizde de yok'
Fakat şöyle bir durum var bizde pencere de yok 🙄 tam bir dahilik tam bir işçilik. Tam bir minnosluk harikası... Bu sebeple biz bazı sebzeleri pişerken çıkarttığı kokudan dolayı pişirmiyoruz.
Karnabahar da evliliğimizin 2.5 yılında ilk kez bu hafta pisti...
İlk yarısından hatırlarsanız pizza yapmıştık fırında ve kokmamisti. (Tarif @alkalioldumbenanne)
Diğer yarısından da ne yapsak derken @fitmuhendisce 'nin hesabında şahane bir lazanya tarifi gördüm.
Lazanyasiz lazanya.
Yani sıfır karbonhidrat, bol protein dolu (içinde et, süt, yumurta var) Üstelik yok seviyesinde yağsız yapma imkanı tanıyordu... Bayılırım yağsız ve unsuz şeylere!
Ve bingo. Bu tarif Çok pratik!
Öncelikle hanımefendiye bu güzel tarifi için çok teşekkürler..
Ben içine ekstra bir kaç çeşit baharat ve soya sosu ekledim.. Merak edenler benden yapım aşamasını görebilir ama tarif onun hesabında.. Bence hala takip etmeyenleriniz varsa etsin!
Afiyet olsun.. #fitlazanya #karnabaharlazanya #fitmuhendisce #yagsizunsuz #dietian #dietianeats #diyetgunlugu #saglikliyasam #sagliklitarifler #mutfaktahayatvar #saglikliatistirmaliklar #diyetyapiyorum #diyet #diyetyemekleri #yumurta #eggpizza #ruyapisirdi #nasilkiloverdim #fırıntarifleri #afiyetolsun #sunumönemlidir #sunumaşkı #sunum #haftasonu #haftasonukeyfi
Read more
KALİTELİ YAŞ ALMAK MÜMKÜN!!! 19-26 EKİM TARİHLERİ ARASINDA KOCAELİ THE NESS TERMAL OTELDEYİZ! Bir ...
Media Removed
KALİTELİ YAŞ ALMAK MÜMKÜN!!! 19-26 EKİM TARİHLERİ ARASINDA KOCAELİ THE NESS TERMAL OTELDEYİZ! Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum. 30 ... KALİTELİ YAŞ ALMAK MÜMKÜN!!! 19-26 EKİM TARİHLERİ ARASINDA KOCAELİ THE NESS TERMAL OTELDEYİZ!

Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü?

Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum.
30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta herkese de tavsiye ediyorum.
Bu metot yeni bir program veya uygulama değil, geçmişe baktığımızda tarihin bile unutmaya yüz tuttuğu, birçok kişinin okusa bile anlayamayacağı eserleri incelediğimizde, Peygamber efendimizin (s.a.v) yaşamına baktığımızda, Kadim Türk tıbbını ve Çin tıbbını incelediğimizde bu metotların uygulandığını göreceksiniz.
Bizler bu güzel bilgi ve teknikleri geliştirerek günümüze uyarladık. Günlük hayatta daha basit ve kolay hale getirdik.
Neden Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programlarına ihtiyaç duyuyoruz?
Çünkü KİRLENİYORUZ !!!
KİRLETİYORUZ !!!
Yediğimiz GDO’lu yiyeceklerden tutunda soluduğumuz azot yüklü havaya, İçtiğimiz sağlıksız sulardan tutunda çevremizdeki radyasyon yüklü cihazlara kadar her şeyden olumsuz etkileniyor, sağlığımızı her geçen gün biraz daha fazla kaybediyoruz. Radyasyon, toksin, ağır metal ve parazit yüklü bedenlerimizi, kirlenmiş, hırslanmış, yorulmuş ruhlarımızı arındırmak için bu ve bunun gibi faydalı ve başarılı programlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
Nedir peki bu metot?
Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programı 7 gün süren kişinin evinde dahi kolaylıkla uygulayabileceği bir diyet programıdır. Bu program süresince uygulayıcı kişi hayvansal ürünler tüketmiyor, aşırı tahıllı ürün tüketmiyor, hamur işi ve hazır gıda tüketmiyoruz. Bunların yerine ise temizleyici özelliği olan alkali sebzeler, besleyici meyveler, bol su ve çeşitli bitkisel çaylar tüketiyoruz.
Tüketeceğimiz gıdaları da belli saatler arasında tüketiyoruz. Sizlere önerilen spor hareketlerini de uygularsanız eğer işte size sıkı bir diyet…
Peki şimdi ben soruyorum size bunları yaparak sağlıklı yaşamak mümkün mü?
Bence mümkün !!! Arınmak mümkün “SEN” iste yeter ki …
Bilgi ve rezervasyon için;
www.maranki.com
www.kozmikbedentemizliği.com

0549 533 01 41
Read more
Öncelikle bu güzel çalışma için @niltuncel çok teşekkürler . 🖌️ Günümüzde yarı geçirgen kâğıtlara (eskiz kâğıdı) kurşun kalem yardımı ile çizilen kurallı ve gelenekli desenlerin, yarı geçirgen kâğıt üzerinde iğnelenerek delinmesi ve uygulanacağı yüzeye, tercihen söğüt ağaçlarından ... 🔖Öncelikle bu güzel çalışma için @niltuncel çok teşekkürler .🙏
🖌️ Günümüzde yarı geçirgen kâğıtlara (eskiz kâğıdı) kurşun kalem yardımı ile çizilen kurallı ve gelenekli desenlerin, yarı geçirgen kâğıt üzerinde iğnelenerek delinmesi ve uygulanacağı yüzeye, tercihen söğüt ağaçlarından elde edilen kömür tozundan yapılan tampon ile silkelenip (silkilip) yüzeye aktarılmasından sonra çeşitli renkler ile muhtelif fırçalar yardımı ile boyanıp, yine ince fırçalar ile kontürlenmesi (tahrirlenmesi) ile elde edilen süsleme tarzıdır. Yüzyıllar boyunca Türk Klasik Sanatlarının bir kolu olmuş, sivil, dini, askeri, mimari yapıların iç ve dış mekân süsleme unsuru olmuştur. .
🖌️
.
Türk Kalemişi Sanatı, kökeni Orta Asya’ya dayanan 8-9. Yüzyıl Türk Uygur sanatı ile başlayıp, Türklerin göçleri ile Anadolu topraklarına taşınan bir sanat kolumuzdur. Kara Hoça ve Bezeklik duvar fresklerindeki süslemeler, Türk Sanatının motif dağarcığının merkezi olmuş, Türklerin İslam Dinini kabulü ile stilize motif ve kompozisyonların İslam Sanatı ile olan birebir örtüşmesi bu tarz desen ve uygulamaların gelişmesini sağlamıştır.
.
🖌️
.
Mekânların tavan, duvar, kubbe gibi yüzeylerinde çalışılan kalemişi süslemeleri sıva, ahşap, taş, bez, deri, metal gibi pek çok değişik yüzeyde uygulanmıştır. Hatta ahşap üstüne kabartma olarak uygulanıp “Edirnekari” , sıva üstüne kabartma olarak uygulanıp “malakari” adını almıştır. .
🖌️
.
Selçuki, Klasik, Barok, Rokoko, Ampir gibi tarzlarda uygulama tarz ve dönemleri olan bu sanatta 16. Yüzyıl Klasik tarzla zirveye çıkılan dönem olmuştur. Saray Nakkaşhanesi geleneği ile dönem bütünlüğü ve tarzı gösteren bu yüzyılda klasik sanatların her alanında bir Rönesans yaşanmış, kalemişi sanatı da verdiği muhteşem eserlerle, bu devrin nadide bir parçası olmuştur.
🌐 #mimarikültürkulübü 🌐 #mimarikültür 🌐 #oldtimesturkey 🌐 #oldtimes 🌐 #ottomanempire 🌐 #ottomanarchitecture 🌐 #ottomanculture 🌐 #architectureporn 🌐 #architect 🌐 #mimari 🌐 #tarih 🌐 #archidaily 🌐 #turkey 🌐 #arch 🌐 #gezi 🌐 #restorasyon 🌐 #mimar 🌐 #architecturephotography 🌐 #mimarirestorasyon 🌐 #mimariverestorasyon
Read more
Merhaba arkadaşlar! Intagramı ve burada sizlerle olan iletişimimizi çok özledim. Uzun bir ara ...
Media Removed
Merhaba arkadaşlar! Intagramı ve burada sizlerle olan iletişimimizi çok özledim. Uzun bir ara verdikten sonra yeniden bloguma dönmek istedim. Belki blogta paylaşımlarım fazla olmayacaktır ama Instagram paylaşımlarıma büyük bir hevesle devam etmek istiyorum. Ara vermemin çok güzel ... Merhaba arkadaşlar! Intagramı ve burada sizlerle olan iletişimimizi çok özledim. Uzun bir ara verdikten sonra yeniden bloguma dönmek istedim. Belki blogta paylaşımlarım fazla olmayacaktır ama Instagram paylaşımlarıma büyük bir hevesle devam etmek istiyorum. Ara vermemin çok güzel bir sebebi var. Çocuk sahibi oldum ve yeni doğan minnoşumla doya doya vakit geçirdim. Fakat çocuk sahibi olup kendimi ve kendi hobilerimi unutmak istemedim. Kendime verdiğim bu güzel aradan sonra tekrar ilgi alanlarıma geri dönmek istiyorum. Umarım sizlerle yine güzel arkadaşlıklar kurup güzel olan herşeyi birlikte paylaşacağız!

#paylaşmak #güzelolanherşey #güzellik #bakım #sevgi #blog #blogger #beautyblogger #güzellikblogu #bakımblogu #nailart #nails #beauty #followforfollow #follow4follow #türkblog #turkishblogger #lifestyle #interest #güzel #paylaşım #yenibirsayfa @alixavienparis
Read more
Hare&Engin <span class="emoji emoji1f493"></span> ATEŞLE OYNAMA<span class="emoji emoji1f60d"></span> Mevsim harikaydı, doğa harikaydı, deniz ve güneş harikaydı. Sarı ...
Media Removed
Hare&Engin ATEŞLE OYNAMA Mevsim harikaydı, doğa harikaydı, deniz ve güneş harikaydı. Sarı saçları rüzgârla dans eden, gözleri en berrak gökyüzünden daha mavi, bu güzel kız harikaydı. Kızın mutluluğu Engin'i gülümsetirken aracı denize doğru inen toprak yola sürdü. Engebeli arazide ... Hare&Engin 💓 ATEŞLE OYNAMA😍
Mevsim harikaydı, doğa harikaydı, deniz ve güneş harikaydı. Sarı saçları rüzgârla dans eden, gözleri en berrak gökyüzünden daha mavi, bu güzel kız harikaydı.
Kızın mutluluğu Engin'i gülümsetirken aracı denize doğru inen toprak yola sürdü. Engebeli arazide arabanın hızı mecburen düşünce Hare de sonunda koltuğuna oturdu.
“Şimdi kendimi sahiden bir kelebek gibi hissediyorum,” dedi nefes nefese.
Engin merakla ona döndü. “Kelebek mi?”
“Ah, evet… Annem çocukken yaramazlık yaptığımda bana kelebek derdi. Aslında kızmak için söylerdi ama benim çok hoşuma giderdi.”
Engin, Hare’nin kelebeklerden daha güzel olduğunu düşünse de, bu hitaptan çok hoşlandı. “Kelebek,” dedi genç kıza dönerek. “Seni tanımlayan en isabetli sözcük…”
Hare coşkuyla atıldı. “Sevdin mi?”
“Çok sevdim.”
Hare heyecanla atan kalbini dinlerken yaşadığı aşka şükretti. Her şey o kadar büyülüydü ki… İnanamıyordu. Birinin onu inandırmasını istiyordu. “Hayat ne güzel, değil mi?” diye sordu mutlulukla.
Engin derinden gelen sesiyle yanıt verdi. “Güzel olan sensin.”
.
#kitap #asude #Atesleoynama
#romantikkomedi  #kitapkurdu  #kitapkokusu  #kitaptavsiyesi #kitapsevgisi  #kitaplar  #kitaplariyikivar  #kitaplik  #book  #books  #romanticfiction #mavivekitap #bookaday  #bookworm  #bookphotography #readabook #bookshelf  #booklover  #bookaforever  #romanticcomedy #instabook  #kitapsever  #romance #bibliophile #currentread #kitapkokusu #igread #redbook
Read more
O kadar çok mesaj geldi ki hepsine yetişemedim. Kutlayan herkese çok teşekkür ederim ❤️ ...
Media Removed
O kadar çok mesaj geldi ki hepsine yetişemedim. Kutlayan herkese çok teşekkür ederim ❤️ beni çok mutlu ettiniz. Çok güzel bir gün geçirdim . . . ▶️ Ayrıca bu güzel elbiseyi benim Doğum günüm iç in hazırlayan @elysion.abiye Çok te O kadar çok mesaj geldi ki hepsine yetişemedim. Kutlayan herkese çok teşekkür ederim ❤️ beni çok mutlu ettiniz. Çok güzel bir gün geçirdim . . . ▶️ Ayrıca bu güzel elbiseyi benim Doğum günüm iç in hazırlayan @elysion.abiye Çok te
Geceyi ezber bozan bu grupla bitirmek kadar nefis birşey daha yoktu. @serhanyasdiman Hazzı bol bu ekibi mutlaka tanımalısınız çok teşekkür ederiz bu güzel gece için, yolunuz çok güzel @hazzopulorecords #hazzopulo #taksimsanat Geceyi ezber bozan bu grupla bitirmek kadar nefis birşey daha yoktu. @serhanyasdiman 👏👏👏
Hazzı bol bu ekibi mutlaka tanımalısınız 🙏 çok teşekkür ederiz bu güzel gece için, yolunuz çok güzel @hazzopulorecords

#hazzopulo #taksimsanat
Barış Müstecaplıoğlu'nun içinde olmaktan çok hoşlandığımız diyarları anlattığı bu güzel kitapları ...
Media Removed
Barış Müstecaplıoğlu'nun içinde olmaktan çok hoşlandığımız diyarları anlattığı bu güzel kitapları yarın bir kütüphaneye gidiyor , umarım onları raflarda görünce çok sevinecek insanlarla karşılaşırlar . Bu vesileyle kapaklarına da bir kez daha dikkatle baktım ve en çok Bataklık ... Barış Müstecaplıoğlu'nun içinde olmaktan çok hoşlandığımız diyarları anlattığı bu güzel kitapları yarın bir kütüphaneye gidiyor , umarım onları raflarda görünce çok sevinecek insanlarla karşılaşırlar . Bu vesileyle kapaklarına da bir kez daha dikkatle baktım ve en çok Bataklık Ülke 'nin kapağını beğendim 😊yolları açık olsun #bookstagram #booknerd #books #goodreads #kitap #bookporn #instabook #booklovers #bookshelf #bookworm #readers #bookcase #library #kütüphane #barışmüstecaplıoğlu #ertaçaltınöz
Read more
Merhaba 23. En çok seni bekledim sanırım yaş olarak. Niye bilmem, ama yıllardır bana uğur getireceğine ...
Media Removed
Merhaba 23. En çok seni bekledim sanırım yaş olarak. Niye bilmem, ama yıllardır bana uğur getireceğine inandım. Öyle de oldu. Ve sen daha bir ay öncesinden mucizelerini yağdırmaya başlamıştın bile üzerime :) Üstelik tam bugün hayatımda çok önemli başlangıçlar yapıyorken nasıl olur ... Merhaba 23. En çok seni bekledim sanırım yaş olarak. Niye bilmem, ama yıllardır bana uğur getireceğine inandım.
Öyle de oldu. Ve sen daha bir ay öncesinden mucizelerini yağdırmaya başlamıştın bile üzerime :) Üstelik tam bugün hayatımda çok önemli başlangıçlar yapıyorken nasıl olur da sana teşekkür etmem ?
Tüm “keşke”leri “iyi ki”lere çevirmen de cabası.
Bugüne kadar iyi-kötü yaşattığın herşey meğer beni bugüne hazırlayışındanmış.
Sonra farkedince minnettar kaldım ve tüm o kötüleri kabul edip sevdim bile onları.
Tüm bu güzel, kutsal, güvenli kale, aile ve bu öğreti benim için çok değerli, teşekkür ederim ve müteşekkirim beni bir savaşçı yaptığın için... Şimdi hayat bildiği gibi gelsin bakalım üstüme ! 🤺♥️ 📷 : @merube
Read more
Tarık Akan'ın Son Röportajından... – Gülşen Bubikoğlu ile çok yakışıyordunuz… Ona âşık oldunuz mu? Salon filmlerini bırakınca Gülşen’le aynı filmlerde karşılaşmadım çünkü ondan bir köy kızı, Anadolu’nun yaşayan bir insanını yaratmak çok zor. Onun için her şey koptu… Âşık olsam ... Tarık Akan'ın Son Röportajından...
– Gülşen Bubikoğlu ile çok yakışıyordunuz… Ona âşık oldunuz mu?
Salon filmlerini bırakınca Gülşen’le aynı filmlerde karşılaşmadım çünkü ondan bir köy kızı, Anadolu’nun yaşayan bir insanını yaratmak çok zor. Onun için her şey koptu… Âşık olsam da olmasam da bunu söylemem. Hem aşk hayatımı yazmak yakışmaz.
– Aşk o kadar güzel bir şeyken yazmak neden yakışmasın ki?
Aşk sevginin bir üst basamağıdır. Sevmeden hiçbir şey güzel değildir. Sevmeyi fazlalaştırdığın zaman aşk başlar. Bir insanda sevgi ne kadar varsa o kadar mutlu yaşar dünyada.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀 Bu güzel video için @yesilcamhazinesi 'ne Teşekkürler 😊🍀 Ah Nerede (1975) #tarıkakan #gülşenbubikoğlu #türksineması #yeşilçam #yeşilçamhazinesi
Read more
Beni bu kitapla sevgili Burcu tanıştırmıştı. Harika bir kitap! Kelimelere nasıl dökerim bilmiyorum. ...
Media Removed
Beni bu kitapla sevgili Burcu tanıştırmıştı. Harika bir kitap! Kelimelere nasıl dökerim bilmiyorum. Bu kitaptan sonra İsmail Güzelsoy’un tüm kitaplarını okumayı, tanıdığım herkese tanıtmayı kendime bir borç bildim. Kalem senator rally. Rengini çok seviyorum. Alman markası ... Beni bu kitapla sevgili Burcu tanıştırmıştı. Harika bir kitap! Kelimelere nasıl dökerim bilmiyorum. Bu kitaptan sonra İsmail Güzelsoy’un tüm kitaplarını okumayı, tanıdığım herkese tanıtmayı kendime bir borç bildim.
Kalem senator rally. Rengini çok seviyorum. Alman 🇩🇪 markası eski bir kalem. İncecik yazar.
Mürekkepler Avustralya 🇦🇺 yapımı Toucan. Sarı kaleme bu güzel kırmızı ve turuncu tonları yakıştırıyorum.
Siz İsmail Güzelsoy okudunuz mu? Bence bu büyülü dünyaya siz de gelin. Hep birlikte büyülenelim ✨

#dolmakalem #writinginstruments #füllfederhalter #writetomeoften #banasıkçayaz #senator #madeingermany #toucan #toucan #toucanink #styloplume #fountainpen #fountainpens #funtainpen #fpgeeks #fpaddict #fountainpennetwork #okumahalleri #bookstagram #kitapönerisi #kitap #kitaplık #ismailgüzelsoy #değilefendininrenkvekorkumeselleri #kitapstagram #bsy #mürekkep #ink
Read more
‪AŞÇI Tanınmış ateistlerden biri arkadaşlarının da tavsiyesi ile gittiği restorana girer ve ...
Media Removed
‪AŞÇI Tanınmış ateistlerden biri arkadaşlarının da tavsiyesi ile gittiği restorana girer ve ismini çok duyduğu aşçının o meşhur yemeklerinden birini sipariş eder. Siparişi alan garson, #ateist adamı son zamanlarda dinlere ve dindarlara karşı yaptığı çıkışlardan dolayı ekranlardan ... ‪AŞÇI
Tanınmış ateistlerden biri arkadaşlarının da tavsiyesi ile gittiği restorana girer ve ismini çok duyduğu aşçının o meşhur yemeklerinden birini sipariş eder. Siparişi alan garson, #ateist adamı son zamanlarda dinlere ve dindarlara karşı yaptığı çıkışlardan dolayı ekranlardan tanımaktadır. Kısa bir süre sonra garson yemeği getirir ve ateist adam bu inanılmaz lezzetli yemeği ağızının suları aka aka afiyetle yer. #Yemek bitiminde kahvesini keyifle yudumlayan adam garsonu yanına çağırır ve hem aşçı ile tanışmak hem de kendisini tebrik etmek istediğini söyler. Garson ateist adama şaşkın bir ifade ile - Aşçı mı? diye cevap verir. Ne aşçısı? Burada #aşçı yok beyefendi! Bu yedikleriniz de kendi kendine oluyor. Ateist adam garsonun bu beklenmedik çıkışı karşısında önce biraz afallar ve sonra gülerek #cevap verir; yani diyorsun ki belli bir ölçü ve kıvam ile hazırlanan bu #sanat eseri yemek öylece kendi kendine pişiyor ve müşterilerinize #ikram ediliyor. Bu çok #komik ve hayatımda duyduğum en aptalca şey.‬
‪ #Garson tam da beklediği bu cevap karşısında tam zamanı der ve lafı gediğine oturtur; Ben size daha komik ve aptalca olanını söyleyeyim mi? Yağ, tuz, biber ve daha bir sürü malzeme ile özenle hazırlanan bir yemeğin bile kendi kendine olamayacağını bildiği halde bu muntazam, kusursuz ve koskoca kainatın kendi kendine oluştuğuna inanmak!‬
.
#Hikaye : #UmutMürare
.
"Bir #köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?"
Not: Hikaye #SaidNursi hazretlerinin bu güzel sözlerinden esinlenerek yazılmıştır.
Read more
Mutlu günler, hayırlı cumalar dilerim hepinize <span class="emoji emoji1f337"></span> Yoksa siz hala benim tarifimle, kendi galetanızı ...
Media Removed
Mutlu günler, hayırlı cumalar dilerim hepinize Yoksa siz hala benim tarifimle, kendi galetanızı evde yapmayanlardan mısınız? İnanın ki bana çok şey kaçırıyorsunuz... Susamlı yada sade her haliyle ayrı güzel bu lezzeti denemeyen kalmasın derim... Efendim gelelim bu güzel lezzeti ... Mutlu günler, hayırlı cumalar dilerim hepinize 🌷
Yoksa siz hala benim tarifimle, kendi galetanızı evde yapmayanlardan mısınız?
İnanın ki bana çok şey kaçırıyorsunuz...
Susamlı yada sade her haliyle ayrı güzel bu lezzeti denemeyen kalmasın derim...
Efendim gelelim bu güzel lezzeti nasıl hazırladığıma💕
Malzemeler
🍥 1,5 su bardağı un
🍥1/2 paket instant maya (5gr)
🍥1 su bardağı ılık su
🍥3 yemek kaşığı zeytinyağı
🍥1 tatlı kaşığı şeker
🍥1 tatlı kaşığı tuz

Üzeri İçin
🍥2 yemek kaşığı pekmez
🍥1 çay bardağı su
Kavrulmuş Susam
Yapılışı :Mayayı şeker ve ılık suyla karıştırıp bir kaç dakika kabarcıklar oluşmasını bekleyelim. Tuz, yağ ve un yavaş yavaş ilave edip ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğuralım.
Galete hamurumuzun üzerini strec film yada temiz bir mutfak bezi örterek yaklaşık 45 dakika dinlendirelim.
Hamurun havasını almak için tekrar bir yoğuralım ve iki eşit parçaya ayıralım.
Bu şekilde de 15 dk dinlendirelim ve merdane yardımıyla bir nevi dikdörtgen şeklinde uzunlamasına açarak 15 cm 30 cm büyüklüğünde olacak şekilde açalım .
Bu ölçülendirme tamamen benim eşit görüntü takıntım ile alakalı yani siz dilediğiniz boyutta açarak parmak kalınlığında çubuk şeklinde kesebilirsiniz.
Yaptığımız çubukları istenilen uzunlukta kesilip elimizle burarak tepsiye dizelim .
Üzerine pekmezli su karışımı sürelim ve susam
Serpelim.
Diğer bezeyi hazırlarken kesme tahtasının üzerine serdiğim yağlı kağıt üzerinde açarak üzerine fırça yardımıyla pekmezli suyu sürdüm susam ile kapladıktan sonra kestim ve hiç bozmadan fırın tepsime rahatlıkla yerleştirip pişerken yapışmaması için spatula yardımıyla aralarında 1 cm kadar boşluk bırakarak ayırdım.
Önceden 180 derecede ısıttığımız fırında üzeri kızarana kadar pişirin. Daha sonra fırından çıkartıp birkaç dakika bekleyelim ve gevrek hale
gelmesi için fırınımızın ayarını 100 dereceye düşürelim ve 15 dakika daha pişirelim.
İnanın ki yemeklere doyamayacağınız müthiş lezzetli galetenizi... Bir kabın içersine yerleştirip buzdolabında uzun süre ilk günkü tazeliğinde tükeyebili.
#hautescuisines #foodaddict #instabest #galette #galete #handmade #nefisyemektarifleri #kesfet
Read more
iyi geceler hepimize, şuraya birşeyler yazmak istedim. hemde ilkkez bukadar çok istedim, <span class="emoji emoji1f629"></span><span class="emoji emoji1f61e"></span>2018 ...
Media Removed
iyi geceler hepimize, şuraya birşeyler yazmak istedim. hemde ilkkez bukadar çok istedim, 2018 ilk yarı yıl değil lakin ikinci yarısına fena girdim, merak ediyorum sizin nasıl:) çevremde sohbet ettiğim insanlardan yola çıkarak özellikle ağustos ayı birçok insan için zorlu olmuş ... iyi geceler hepimize, şuraya birşeyler yazmak istedim. hemde ilkkez bukadar çok istedim, 😩😞2018 ilk yarı yıl değil lakin ikinci yarısına fena girdim, merak ediyorum sizin nasıl:) çevremde sohbet ettiğim insanlardan yola çıkarak özellikle ağustos ayı birçok insan için zorlu olmuş siz neler düşünüyorsunuz merak ediyorum.🤔🤷‍♀️ Merkur retrosu diyen oldu, nazar diyen oldu, göze geldin diyen oldu, vs. vs. neyimize nazar oluyoruz onuda anlamış değilim sanki şeyma gibi hayatimiz var😜 Bin şükür her halimize o ayrı,bugün ömeri tekrar dr. götürdük zatürre olmuş dedi dr. yatarak tedavi verecekti lakin iki gün ayakta simdilik insallah geçecek 🙏🏻dün çok sevdiğim bir arkadaşımın eşinin denizde boğularak hakkın rahmetine kavuştuğu haberini aldım, acısı tarif edilemez, bugün ve dün izlediğim haberlerde bütün suçlu olan insanların neredeyse tamamının serbest bırakıldığını izledim,ki inanın şoktayım. mesela başlıca haberlerden bahsedecek olursak,şiddet gördüğü eşinden ayrilmak için, dava açan eşini balkondan aşağı itmis, kadıncağız yarali ama eşi serbest bırakılmış, pendikte bir parkta çocukların sesinden rahatsız olan adam havaya ateş açmış,ve daha öncesinde ise bir kaç kez parktaki çocukları sessiz oynayacaksiniz benim silahım var diyip korkutmuş,ve kurşun minik bir kızın sırtına gelmiş kızın sağlık durumu iyi ama adam serbest bırakılmış, bir diğeri ise kadının gözlerinin ikisi mosmor vucudunda sayısız morluk var ama yine kocası serbest bırakılmış bugun izlediğim haberlerin bir kısmı 😞 Neler oluyor bilen varmı? ahir zaman dediklerimi? yoksa bu güzel dünyamızı,Allahin bize bahşettiği dunyanin kıymetini bilemedik, kainat doğa evren ne derseniz artik o bizden intikamını mı alıyor, yoksa bilen büyüklerimizin dediği gibi her insanın sınavı buda bizim sınavımızmı? yada başka soru gelsin size,güzel şeyler oluyormu ülkemde,oluyorsa lütfen yazın huzurla uyuyayım ülkemin gecesine. ♥️🙏🏻
Read more
BEN: Ayyyy. Evin güzelliğine bak. Hele çiçekler. Geceleri pencere açık uyurum, hanımeli kokusu ...
Media Removed
BEN: Ayyyy. Evin güzelliğine bak. Hele çiçekler. Geceleri pencere açık uyurum, hanımeli kokusu sarar odamı. O balkon ‘tam akşam oturup çekirdek çitlemelik’... Kapının önüne de hamak atarım. (Yok devenin pabucu:)) Yaaağğğ. Bu ev keşke benim olsa. Nolur nolur nolur . ANNEM: Bu ... BEN: Ayyyy. Evin güzelliğine bak. Hele çiçekler. Geceleri pencere açık uyurum, hanımeli kokusu sarar odamı. O balkon ‘tam akşam oturup çekirdek çitlemelik’... Kapının önüne de hamak atarım. (Yok devenin pabucu:)) Yaaağğğ. Bu ev keşke benim olsa. Nolur nolur nolur 🏠🏡🏠💚💙 .

ANNEM: Bu eve çok kertenkele girer. Sivrisinekler cirit atar. Çiçeklere kim bakacak? Sokaktan gelen geçen hep önünde fotoğraf çekiniyor, balkonda bir rahat oturulmaz. Hem çok yeşillik var, nem olur - rutubet olur 😂 .

BEN: Mavi Ekran 📺 💤 💤 😂😂 .

Benim için: Hayaller Kaş’ta güzeller fevkaladesi bir ev.
Hayatlar annemin bıdı bıdısı, zır zırı. Hahaha.
Bu arada. Ben bayramda KAŞ’tayım. (Daha önce demiş miydim? 🤪🤪 .

Sizin hayaller - hayatlar durumunuzda neler neler var? Sayın dökün de neşemizi bulalım canlar 🙈
Ya da duruuuun. Ben yardımcı olayım. .

HAYALLER: Kaş’ta, Bodrum’da denize cup cuplamak. O biç senin, bu koy benim fink atmak. Zeytin ağacının altında Ağustos böcünün sesini fon yapıp, güneşi selamlamak.
Millete hava atıcam diye caretta carettaları darlamak suretiyle selfie çekmeye çalışmak. (Kaş’ta yeni moda bu. Hayvanlara ekmek atıyorlar. Yaklaşınca foto çekiyorlar. Obez oldu zavallılar) 🐢 🐢 .

HAYATLAR: Akraba ziyareti komasına girmek. Baklava şerbetinde boy vermek. Öpülmedik el, toplanmadık harçlık, yenmedik yaprak sarma bırakmamak??? 😂😂😂 .

Hangisi SİZsiniz? 👩‍🏫👨🏻‍🏫👩‍🎤👨‍🎤👨‍⚖️👩‍⚖️👩🏽‍🌾👨🏻‍🌾 .

Not: Görmüş olduğunuz bu güzellik Kaş Uzun Çarşı'da bir ev. Güzel kalan on, on beş evden biri 🏠🏡🏠 (İlle de bilgi sıkıştırıcam, konum vericem. Sizi düşünmek, sizi sevmek böyle bir şeyse demek :)) 🙈
#kas #kaş #uzunçarşı #akdeniz #gezerkenogrenenkas #uzuncarsi #gezerkenogrenenuzuncarsi #antalya
Read more
Geçtiğimiz yıl Lavanta Köyü’nde 1 gece kalmıştım ve yetmemişti.. “Seneye yine gelip 2 gece kalacağım.” ...
Media Removed
Geçtiğimiz yıl Lavanta Köyü’nde 1 gece kalmıştım ve yetmemişti.. “Seneye yine gelip 2 gece kalacağım.” demiştim. Sözümü tuttum. Ama 2 gece 3 gün de yetmiyormuş O zaman şöyle diyeyim; ‘Seneye yine gideceğim, bu sefer sıkılana kadar kalacağım.’ Bir de seneye yanımda hayalim de olacak, ... Geçtiğimiz yıl Lavanta Köyü’nde 1 gece kalmıştım ve yetmemişti.. “Seneye yine gelip 2 gece kalacağım.” demiştim. Sözümü tuttum. Ama 2 gece 3 gün de yetmiyormuş 🙈 O zaman şöyle diyeyim; ‘Seneye yine gideceğim, bu sefer sıkılana kadar kalacağım.’ Bir de seneye yanımda hayalim de olacak, o mor mucizeyle orada olacağım 💜Zaten nasıl oldu anlamadım, sabahın köründe kalkıp gidip çektiğim fotoğrafların %70’i kayboldu. Ben de üzülmedim; demek ki yine gitmem isteniyor dedim 😌 (Gerçi kaybolanlara rağmen, yüklenecek en az 35 fotoğraf var elimde😬) Temmuz demek Lavanta Köyü demek artık 💜 Ailem var orada biliyorsunuz; Zehralar.. Bahçesine salıncak kurduğum evin sahipleri 🌿 O günden beri o kadar çok fotoğraf ve video geldi ki o salıncakla, her seferinde ağzım kulaklarımda izledim. Ne güzel şey üretmek ✨ Hiç tanımadığın insanları mutlu etmek, çok çok uzaklardan 💜 Sanırım beni en mutlu eden şey bu; üretmek ve birilerinin yüreğine dokunmak.. Dur ben bunun üzerine bi iş planı yapayım 🤔😬 Yapmak istediğim ve yapabileceğim o kadar iş var ki 27 yaşımın son günlerinde hâlâ hangisini yapacağıma karar verebilmiş değilim. Ortaya bi karışık yapacağım en sonunda. Neyse bi gireyim de 28’e düşünürüz 😉 ** @kirlentvintage ’a da bir teşekkür borcum var bu güzel hediyesi için, tam lavanta köyünde giymelikmiş; yüreğinizden öpüyorum 🌸🙏🏻🌿
Read more
Yusuf Selim paşamın kuranını okuttuk. Bir kaç teşekkür için bu postu paylaşmak istedim. Hayal ...
Media Removed
Yusuf Selim paşamın kuranını okuttuk. Bir kaç teşekkür için bu postu paylaşmak istedim. Hayal ettiğimden daha güzel çikolatalarımızı hazırladığı için @serapcadusler Serap hanım’a; gördüğüm an hayran kaldığım oğlumun tulumu için @babykonsept1 Ayşegül hanım’a; bu güzel günde bizi ... Yusuf Selim paşamın kuranını okuttuk. Bir kaç teşekkür için bu postu paylaşmak istedim.
Hayal ettiğimden daha güzel çikolatalarımızı hazırladığı için @serapcadusler Serap hanım’a; gördüğüm an hayran kaldığım oğlumun tulumu için @babykonsept1 Ayşegül hanım’a; bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan yakınlarımıza ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. Ama en çok da eşime teşekkür ederim. Beni yalnız bırakmadığı için, hayal ettiklerimi gerçeğe dönüştürdüğü için, diğer yarım, en güzel yanım olduğu için çok teşekkür ediyorum. Bu sayfada kendisine ilk defa böyle bir şey söylüyorum 💕
İyi ki varsın, iyi ki varsınız 💞

#kırkmevlüdü #yusufselimpaşa #oğlum #çıtırkurabiyeler #limonata #çikolata #magnet #banner
Read more
#Repost @kayasisterstr with @get_repost ・・・ Uzun bir aradan sonra herkese yeniden merhaba 🏻‍♀Bensu Kaya Butik olarak başladığım bu güzel platformda ön planda herzaman beni görmüş olsanızda arkamda bana hertürlü destek olan kocaman bir ailem vardı🏻 Online olarak başladığım ... #Repost @kayasisterstr with @get_repost
・・・
Uzun bir aradan sonra herkese yeniden merhaba 🙋🏻‍♀😊Bensu Kaya Butik olarak başladığım bu güzel platformda ön planda herzaman beni görmüş olsanızda arkamda bana hertürlü destek olan kocaman bir ailem vardı🙏🏻 Online olarak başladığım bu yolda aslında bu kadar verimli geri dönüşler alabileceğimi tahmin bile edemezdim.. Bu süreçte bana destek olduğunuz için her birinize YÜREKTEN çok teşekkür ederim.🙏🏻 Satış talepleri yoğunlaştı ve şimdi işler değişti.. ⏳ Ablam @mervekaya___ herzaman en büyük destekçim ve şansımdı .. 🙌🏻👩‍❤️‍💋‍👩 Ve iki kız kardeş birbirimizin tamamlayıcısıydık.. Bizi herzaman çok sevdiğinizi iki kız kardeş olarak çok samimi bulduğunuzu söylediniz.. Sizlerden gelen yoğun talep ve güzel geri dönüşlerinizden dolayı bu işi dahada profesyonelleştirmek adına artık Adana’da ' KAYA SISTERS ' olarak sizlere hizmet vereceğiz.. ☺😊💕 Aylardır bu kadar sessizliğimizin sebebi, sizlere kendinizi en değerli hissettirecek ortamı sunabilmek için en iyi altyapıyı hazırlamaktı.. En ufak detayına kadar titizlikle ilgilendiğimiz büyük emek ve özveriyle oluşturduğumuz KAYA SISTERS markamız için çok az kaldı.. ve biz inanılmaz heyecanlıyız.. 🙈 Allah hiçkimsenin emeklerininin karşılığını boşa çıkartmasın 🙌🏻 Bu zamana kadar @bensukayabutik hesabıyla takip ettiğiniz hesabımız @kayasisterstr olarak devam edecektir.. Markamız iki kız kardeşinin tarzını yansıtmakla beraber ,enerjik, farklı konsept ve yeni projelerle sizlerle olacak.. ✌🏻 Tabiki kaldığımız yerden kargolara ve online satışlara devam.. 😉 Çok yakında tüm detayları sizlerle buradan paylaşıyor olacağız.. Takipte kalın lütfen🙌🏻 Sizleri çok seviyoruz❣️ #fashion #style #love #model #instagood #art #beautiful #photooftheday #ootd #follow #beauty #girl #photography #makeup #fitness #picoftheday #luxury #lveswts
Read more
<span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji2764"></span>Günaydınlar Canlar en güzel pazar günü sizlerin ve benim olsun.Biz dün güzel bir kahvaltıdaydık ...
Media Removed
Günaydınlar Canlar en güzel pazar günü sizlerin ve benim olsun.Biz dün güzel bir kahvaltıdaydık Sevgili Birgülcüğümün @birgulunlezzetleri davetiyle katıldığım organizasyonda her şey mükemmeldi. İçerenköy'de yeni açılan Corner Cafe @cornercafepatisserie 'de Canım arkadaşlarımla ... 😘❤Günaydınlar Canlar en güzel pazar günü sizlerin ve benim olsun.Biz dün güzel bir kahvaltıdaydık Sevgili Birgülcüğümün @birgulunlezzetleri davetiyle katıldığım organizasyonda her şey mükemmeldi. İçerenköy'de yeni açılan Corner Cafe @cornercafepatisserie 'de Canım arkadaşlarımla buluştuk harika ve çok keyifli bir gün geçirdik.Mekan sahipleri aynı zamanda Chef Engin bey ve Gıda Mühendisi Gökçe hanım Mekandaki tüm lezzetler kendi ellerinden çıkıyor birbirinden güzel lezzetler sunuyorlar.

Çayınızı kahvenizi yudumlarken harika pastalar ve kurabiyeler eşlik ediyor.Gün içinde Dünya mutfağına ait lezzetlerde mekanda yerini alıyor.Nargile severler içinde bir çok çeşidi sunuluyor. Aynı zamanda özel günlerde hizmet vermektedirler.

Corner Cafe İçerenköy'de tapu dairesinin tam karşısında ulaşım çok kolay bu güzel lezzetleri tatmaya değer.

Bu güzel gün için tekrardan çok teşekkür ederim canım arkadaşım😘❤ @birgulunlezzetleri Birgülcüğüme hoş sohbetleri için güzel arkadaşlarıma iyiki buluştuk.😘❤
@birgulunlezzetleri
@kendimutfagindasef
@keyiflisofram
@lezzetduragi
@cornercafepatisserie .
.
#istanbul
#içerenköy
#cafe
#restorant
#dünyamutfağı
#pasta
#kurabiye
#kahvalti
#brunch
#çaysaati
#mekantanıtım
Read more
Sene-i devriyesi müsebbibiyle, artık gerçekten son olarak, altın vuruş hesabı ne paylaşsam derken ...
Media Removed
Sene-i devriyesi müsebbibiyle, artık gerçekten son olarak, altın vuruş hesabı ne paylaşsam derken bu güzel fotoğrafta/yorumda etiketlendim.🏼 #Repost @bicare_okur Mitat karaman nam-ı diğer apandis, yarardan çok zararı olan. Bir bileğinde Zeus bir bileğinde Medusa dövmesi taşıyan ... Sene-i devriyesi müsebbibiyle, artık gerçekten son olarak, altın vuruş hesabı ne paylaşsam derken bu güzel fotoğrafta/yorumda etiketlendim.🙏🏼 #Repost @bicare_okur Mitat karaman nam-ı diğer apandis, yarardan çok zararı olan. Bir bileğinde Zeus bir bileğinde Medusa dövmesi taşıyan çok mu çok yalnız bir karakter. O kadar yalnız ki Zeus ve Medusayla konuşuyor. Geceleri bir türlü uyuyamayan ve televizyon da tartışma programı izlemeden kendini uykunun kollarına teslim edemeyen bir karakter. Mitat kendine göre sosyal bize göre acınası bir yalnız. Aslında nerd görünümlü bir geek. İsmindeki “h” harfinin eksikliği yüzünden kişiliğine kavuşamamış arada, sonsuz bir boşlukta kalmış bir karakter. İşte biz bu kitapta aşırı sıradan olan Mitat Karaman’ın aşırı sıradan hayatını okuyoruz. Bu kadar etkisiz, var ama yok gibi olan bir insan dünya düzenini alt üst edip tamam abartmayayım kendi yaşadığı apartmanın düzenini alt üst edip kendini nasıl uğursuz bir duruma sokabilir? Bunu yapabilen tek kişidir Mitat Karaman.Günlerden bir gün bir türlü uyuyamayan Mitat bir tartışma programı açıp televizyonun karşısında yerini alır. Uykusunun gelmesini beklerken o günün ona göre sıran bize göre ilk uğursuz olayını yaşar. Bir hapşırmasıyla evinin muhtelif yerlerine adeta Rönesans tabloları çizmiş ve yeni bir doku kazandırmıştır. Zaten berbat bir yaşam sürmekte olan Mitat muhtelif yerlere püskürttüğü sümüğü temizleme kararı alarak yaşamını daha berbat bir hale getirme kararına imzasını atmış olur. Derken kapı çalar mitat o meşhur soruyu sorar. Kim o? Cevap alamayan Mitat tam görevine geri dönecekken kapı bir kez daha çalar bu sefer Mitat kapıyı açmak ile açmamak gibi çetin bir dilemmanın içinde bulur kendini. Açmak yada açmamak işte bütün mesele budur. Son çare kapıyı açmamakta bulur ama kör olası talihi yine devreye girer ve Mitat yanlış düğmeye basar ve kapı açılır. Mitat kapısını açıo dışarıyı dinler ayak sesi yoktur ve ışık da yanmamaktadır bir yanlışlık oldu herhâlde deyip makûs talihini kabul ederek yatağa gider. Ertesi gün çok sevdiği yada tek sevdiği komşusu olan Yıldız hanımın öldüğü haberini alır. Yıldız hanımın evine hırsız girmiştir, hırsızı gören Yıldız feci bir şekilde ...
Read more
 #Repost @kitapdolusu with @get_repost ・・・ #okudumbitti Herkese merhabalar <span class="emoji emoji1f60a"></span> Öncelikle @edizaltun ...
Media Removed
#Repost @kitapdolusu with @get_repost ・・・ #okudumbitti Herkese merhabalar Öncelikle @edizaltun beye teşekkür etmek istiyorum bu güzel kitabı yazdığı için ve imzalı olarak bana gönderdiği için. Kütüphanemde en güzel yerlerden birinde yer buldu kendine. Ayrıca bu hesap sayesinde ... #Repost @kitapdolusu with @get_repost
・・・
#okudumbitti
Herkese merhabalar 😊 Öncelikle @edizaltun beye teşekkür etmek istiyorum bu güzel kitabı yazdığı için ve imzalı olarak bana gönderdiği için. Kütüphanemde en güzel yerlerden birinde yer buldu kendine. Ayrıca bu hesap sayesinde aldığım ilk imzalı kitap olduğu için de yeri bende çok özel.
~~ ⭐ Fazla spoiler vermeden bir kaç bir şey söylemek istiyorum. Kitabımız Kaan'ın başından geçen olayları anlatıyor. Bu olaylar hepimizin " hep başkasının başına gelmiyor muydu?" dediğimiz şeyler.
~~ ⭐ Arka kapakta yazdığı gibi modern toplumun tükenmişliğini yaşayan karakterimiz Kaan'ı kendi yerimize koymamız hiç zor olmuyor ve okuduğumuz her satır kendimizi sorgulamamıza neden oluyor.
~~ ⭐ Yazara gelecek olursak cidden okuması çok kolay ve keyif veren bir iş çıkarmış. Kitabı okumaya başlayınca kaç sayfa çevirdiğinizin farkına varmıyorsunuz. Olay örgüsü ise muaazzama çok yakın, hiç bir kopukluk hissetmiyorsunuz.
~~ ⭐ Beni kitapta rahatsız eden tek bir yer oldu bunu da söylemem lazım. Tek bir cümle siyasi bir kişilikle ilgili bir söylem içeriyor. Sanki bilerek oraya konulmuş gibi sırıtıyor kitapta. Kitabın başka hiç bir cümlesinde böyle bir şey söz konusu bile değil.
~~ ⭐ Kitabın son 2 bölümünü okuduğunuzda anlayacaksınız ki aslında önce okuduğunuz diğer bölümler burası için bir hazırlık. Çok şaşırtıcı ve bir o kadar da gerçekleri yüzünüze çarpan bir son bekliyor sizleri.
~~ ⭐ Genel itibariyle kitabı çok beğendim. Hatta devamının gelmesini bir çok kişi gibi ben de istiyorum. 🤗 Belki çok klasik olacak ama kitabın sonunun açık bırakıldığını düşünüyorum. Yeni bir kitap için bu umut verici bir gelişme. 😊
~~
Read more
Uzun zamandır bu sayfada duygularımı eskisi kadar kolay ifade edemediğimi farkettiğimden ufak ...
Media Removed
Uzun zamandır bu sayfada duygularımı eskisi kadar kolay ifade edemediğimi farkettiğimden ufak bir açıklama yazmak istedim. Gerek derslerim gerek özel hayatımdan dolayı burasıyla fazla ilgilenemediğimi farkındayım ama artık düzenli olarak paylaşım yapmaya başlıyorum. Bazı eski ... Uzun zamandır bu sayfada duygularımı eskisi kadar kolay ifade edemediğimi farkettiğimden ufak bir açıklama yazmak istedim. Gerek derslerim gerek özel hayatımdan dolayı burasıyla fazla ilgilenemediğimi farkındayım ama artık düzenli olarak paylaşım yapmaya başlıyorum. Bazı eski takipçilerim bu durumdan ötürü Yeşim Abladan vazgeçtiğimi eskisi kadar önemsediğimi düşünmüşler. Tam tersine 6 yaşımdan beri küçücük bir çocukken onun şarkılarını program ve dizilerini tecrübelerini dinleyerek 17 yaşıma kadar bir kez bile sevgimin zerre azalmadığı her geçen gün çoğaldığı bu kadın gün geçtikçe benim için daha değerli oluyor. Çünkü ben ondan her gün yeni şeyler öğrenebiliyorum hâla deli gibi gidebileceğim konser tarihlerini şehirleri takip ediyorum. Kalbinin güzelliğine her geçen gün daha çok hayran kalıyorum. Sesine gülüşüne ha birde fotoğrafta ki gibi kocaman sarılmalarımıza olan hayranlığımı sevgimi söylemiyorum bile💜 iyi ki bu kadar sevgiyi sevgimi hakedecek birisine veriyorum. Seni çok fazla seviyorum güzel kalplim, canımm💜💜🌸 @yesimsalkimofficial
Read more
İzmir, Güzel İzmir Geliyoruz!!! Birlikte olmaktan ayrı ayrı gurur duyduğum, keyif aldığım, herbiri ...
Media Removed
İzmir, Güzel İzmir Geliyoruz!!! Birlikte olmaktan ayrı ayrı gurur duyduğum, keyif aldığım, herbiri otantik Cihangir Yoga hocalarımla 200 saat Temeller Hocalık Eğitimini vermek için pek yakında çıkıyoruz yola! Hadi yap kendine bir iyilik, tam yılbaşı öncesi ve gel katıl bu eşsiz yolculuğa. ... İzmir, Güzel İzmir Geliyoruz!!! Birlikte olmaktan ayrı ayrı gurur duyduğum, keyif aldığım, herbiri otantik Cihangir Yoga hocalarımla 200 saat Temeller Hocalık Eğitimini vermek için pek yakında çıkıyoruz yola! Hadi yap kendine bir iyilik, tam yılbaşı öncesi ve gel katıl bu eşsiz yolculuğa. Daha önce eğitim almışsan paylaş bu güzel haberi. Ya da yine gel! Eminim en son eğitimine girdiğinde kalp, akıl, beden hep farklıydı. Bizim sunumlarımızda hep gelişiyor, hayatla bir. Gerçekte pek fazla öğrencimiz, dostumuz var İzmir’de; eğitimlerimizi aldıktan sonra hoca oldular, stüdyolar açtılar, hergün sevgilerini aktarıyorlar. Web sitemizde tarihler açıklandı, yer araştırmamız hala sürüyor. Katılma kararı verdikten sonra, ya kendi çalıştığın stüdyoda yada bizim önereceğimiz kardeş stüdyolarda @izmiryoga @sadeyoga benim hemen aklımdakiler, son hız derslere adanmalısın. Çok yoğun bir süreç seni bekliyor, dönüşüm en yüksek hediye! İzmir, zaten çok değerli hocaların var, İstanbul’dan da çok sıkı hocalar seni programına aldı, bu daha çok yoga, daha çok farkındalık, daha çok sevgi demek. Heyecanım dorukta @cihangiryoga #iyiki #kalplerbir #yaşamyogam Amatör kolajım çok tatlı değilmi =)) Önden bir çabuk kalbimdekileri paylaşmak istedim. Tüm detaylı yönlendirmeler için @cihangiryoga iletişimlerimizi takipte kalın 💖 Istanbul, Ankara and now in Izmir! Super proud to be offering our 200hrs #teachertraining in this beautiful Mediterranean city with these amazing souls @nazsarman @chrischavezyoga @badeyoga @barisiscanyoga @duygubing #cyfamily
Read more
Günaydın hepinize<span class="emoji emoji1f618"></span> Bugün kapalı ve bol yağışlı bir İzmir sabahına uyandık🌧🌫Bloger arkadaşımla ...
Media Removed
Günaydın hepinize Bugün kapalı ve bol yağışlı bir İzmir sabahına uyandık🌧🌫Bloger arkadaşımla birlikte canım arkadaşım @egedentarifler in davetiyle Konak Pier'de bulunan @mandolincafetr nin güzel kahvaltısındayız. Lokasyon olarak çok güzel bir yerde bulunan @mandolincafetr ... Günaydın hepinize😘
Bugün kapalı ve bol yağışlı bir İzmir sabahına uyandık🌧🌫Bloger arkadaşımla birlikte canım arkadaşım @egedentarifler in davetiyle Konak Pier'de bulunan @mandolincafetr nin güzel kahvaltısındayız.
Lokasyon olarak çok güzel bir yerde bulunan @mandolincafetr nin kahvaltısını deneyimlememiştim.
İlk defa blogger arkadaşlarımla tadımladım.
Çok beğendim...
Biraz fiyatlarından bahsetmek istiyorum.
2 kişilik kahvaltının fiyatı 66TL.
Denize karşı keyifle kahvaltınızı yapabileceğiniz harika bir mekan 😊😍 Bu güzel sabahı organize eden ve davetiyle mutlu eden canım arkadaşım @egedentarifler' e, misafirperverliği için @mandolincafetr ye çok teşekkürler 😍😍
.
Storyleri izlemenizi öneririm✌🏼👍🏻
.
Son olarak çıkın çıkın gelin diyorum bu güzel mekana❤
.
.
.

#izmir
#izmirkahvaltı
#kahvaltı
#kahvaltimekani
#izmirmekan
#izmirmekanları #izmiretkinlik
#kesfet
#fatma_damyan
#izmirbloger
#foodbloger
#konakpier
#mandolincafe
#konak
#restorant
Read more
<span class="emoji emoji1f331"></span> Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ <span class="emoji emoji1f331"></span> İki hafta öncesine ...
Media Removed
Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ İki hafta öncesine kadar kurumaya yüz tutmuştu yaprakları , boynu bükük yere düşmüş haldelerdi . Soğuktan etkilenip ya yaşamazlarsa artık diye de endişelenmiştim . Her gün konuştum onlarla ama canlı canlı ... 🌱
Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ 🌱
İki hafta öncesine kadar kurumaya yüz tutmuştu yaprakları , boynu bükük yere düşmüş haldelerdi . Soğuktan etkilenip ya yaşamazlarsa artık diye de endişelenmiştim . 🌱
Her gün konuştum onlarla ama canlı canlı baya baya konuştum yani 😌 Dedim ki ölmek yok yaşayacaksınız . Aşkım , canım nasılsınız diye sordum ,nazikçe dokunup okşadım her gün 💕 🌱
Öyle çok seviyorum ki diye fısıldadım onlara 😌 Biliyorum vazgeçmeyeceksiniz ha gayret dedim . Hiç kaybetmedim umudumu 🙏🏻
🌱
Vazgeçmediler , hem de öyle güzel can buldular ki , öyle çok çiçek açtılar ki şaşırmamak elde değil . Sesime ses verdiler ve yeniden yeşerip canlandılar ... 🌞🌱🌶
🌱
Görmek ve yaşamak için önce inanmak gerek di ... Ve sevgi öyle sihirli bir kelimeydi ki dokunduğu , düştüğü her bir zerre üzerinde çiçekler açtırıyordu ... Seviyorum Yaradanın yarattığı eşi benzeri olmayan tüm kainatı . Şükrediyorum tüm bu güzellikleri tadıp , görebilme lütfunu bana , bize , hepimize layık gördüğü için ....
🌱
Şükürlerim sanadır Ya Rabbim çokça bolca şükür 🤲 🌱
Bu güzel günün nuru önce gönlünüze sonra evinize yağması ümidiyle , gönülden istediğiniz tüm güzel dilekleriniz kabul Cumamız Mübarek Olsun ... 💕🦋🎈😘💐🙏🏻🍃
Read more
Günaydınlar <span class="emoji emoji2600"></span>️ Bu sabaha Kars’ta uyandım ve içim umut doldu ! Biz birlikte güçlüyüz. Elele, omuz ...
Media Removed
Günaydınlar ️ Bu sabaha Kars’ta uyandım ve içim umut doldu ! Biz birlikte güçlüyüz. Elele, omuz omuza oldukça yarınlar çok güzel Tüm emekçi kadınlarımıza sonsuz teşekkürler Yaşasın Toprağın Kadınları #Repost @pinoakinoa with @get_repost ・・・ Ben bu haftaya umutla başladım, ... Günaydınlar ☀️
Bu sabaha Kars’ta uyandım ve içim umut doldu !
Biz birlikte güçlüyüz. Elele, omuz omuza oldukça yarınlar çok güzel🙏
Tüm emekçi kadınlarımıza sonsuz teşekkürler 🙏
Yaşasın Toprağın Kadınları 💚
#Repost @pinoakinoa with @get_repost
・・・
Ben bu haftaya umutla başladım, ya siz? Mesela bu masada gördüğünüz tüm kadınlar hayallerini gerçekleştiren, daha ileri gitmek isteyen, başarıyı tesadüfle değil, sevgi ve emekle, inançla, yaşanmışlıklarla elde etmiş kadınlar. Her birinin hikayesini dinlerken, gözleri ışıldıyordu, çok ama çok gururlandım. Gerçekten umut doldum, oğlumu düşündüm, ülkemi düşündüm, daha bilmediğimiz kimler var o halde dedim, çok heyecanlandım, kendimi daha cok güvende hissettim🙏 Bu kadar hassasiyetle, böyle büyük bir markaya yön vermek gerçekten çok kudretli bir iş. Ve bunu yapan, bu masayı buluşturan da işte tam da öyle bir kadın, sevgili @gamzecizreli 🙏💙 Gökyüzü nasıl o engin maviligiyle hepimizi kucakliyorsa, Gamze Hanım da gökkubbe gibi sarmış üreten kadınlarımızı, ne kadar teşekkür etsem az.. Bizler gelişmekte olan, büyüyen markalarız. Elimizden tutmak, bizi kendi markasının yanına koymak nasıl bir yürektir.. Bu masadan taşan birçok girişimci, üretici kadınımız da var, hepsini yakında BIG CHEFS menülerinde görebileceksiniz💫 #topraginkadinlarindansofralara diyerek yola çıkan bu özel markada artık Pinoa'da var, gönül rahatlığı ile tuketebileceginiz bir menüsü var, inanın hassasiyeti, hijyeni, prosedürleri çalışmalar sırasında bizzat gördüm.
Bu fotograf hepimize umut olsun. Dünyayı daha yaşanılır biryer yapabilmek için kalp gözüyle yasayan insanlara ihtiyaç var. Ve onlardan da çokça var.. Yeter ki birbirimizi bulalım, bulunca da birbirimizin elinden tutalım. Bu güzel işbirliği için çok mutlu ve heyecanlıyım 🙏💙🌟
Read more
SADECE gazeteci olarak değil, vatandaş olarak da o konuşmayı çok merak ettim. Cumhurbaşkanı ...
Media Removed
SADECE gazeteci olarak değil, vatandaş olarak da o konuşmayı çok merak ettim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, annesinin ölümü dolayısıyla Fazıl Say’ı arayıp başsağlığı dilemesi bence çok önemliydi. Ama daha önemlisi aradığında sesi nasıldı, ne dedi, bunu merak ediyordum. * Dün bunu ... SADECE gazeteci olarak değil, vatandaş olarak da o konuşmayı çok merak ettim.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, annesinin ölümü dolayısıyla Fazıl Say’ı arayıp başsağlığı dilemesi bence çok önemliydi. Ama daha önemlisi aradığında sesi nasıldı, ne dedi, bunu merak ediyordum. *

Dün bunu Fazıl Say’la konuşmak istedim.

Japonya’da turnedeymiş.

Size de havayı tam aktarabilmek için Fazıl Say’la yaptığım konuşmayı aynen aktarıyorum. * - İlk sorum şu oldu: “Cumhurbaşkanı’nın sesi nasıldı?” Cevabı aynen şu oldu: “Çok samimi, çok sahiplenici, çok gerçekti...” * - İkinci sorum şuydu: “Seni ne zaman aradı?” “Cumartesi cenazeden birkaç saat sonra.” “Telefonda ne söyledi?” “Taziyelerini çok samimi, sıcak bir tonda, çok gerçek bir şekilde iletti.” “Sen ne cevap verdin?” “Ben de teşekkür ettim bu güzel davranışa, ‘Beni düşündüğünüz için teşekkür ederim’ dedim.” *

Fazıl Say’ın Cumhurbaşkanı ile konuşması böyle... Ama bundan sonrası da var. Onu da Fazıl’ın ağzından aktarıyorum: - “Annemin ölümünden sonra beni ilk arayan sağ olsun Murat Karahan oldu. Dünyaca ünlü müthiş bir tenor ve opera genel müdürü. Bana Kültür Bakanı’nın da aramak istediğini söyledi. “Aradı mı?” “Evet Mehmet Ersoy Bey de aradı. Uzun uzun konuştuk. Randevulaştık.” *

Bu telefon konuşması ne anlama geliyor biliyor musunuz?

Şöyle anlatayım.

Seçimden bir hafta önce Kültür Bakanlığı Fazıl’ın Açıkhava’daki konserini iptal etmişti.

Bakın yeni Kültür Bakanı ne yaptı... * “Hükümetten başka arayan oldu mu?” “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu aradı. Onunla da bir gün görüşmeye karar verdik. Elçilerle ilgili yazdığım yazıya teşekkür etti.” Bu konuşmanın anlamı ne? Bir yıl öncesine kadar dış ülkelerdeki temsilciliklerimiz Fazıl’ın konserlerine gitmiyor, hatta bazıları o konserleri iptal ettirmeye uğraşıyordu. *

Bu arada, iktidarı destekleyen medyadan Salih Tuna ve Sevilay Yılman da annesinin ölümünde bile Fazıl’a saldıran trollere karşı çıkan çok güzel iki yazı yazdılar. *

Bakın şuraya yazıyorum... Bunlar çok güzel gelişmeler... İnşallah yakında bunların güzel sonuçlarını da göreceğiz... ....................... NOT: Kemal Kılıçdaroğlu da aramış. Ayrıca nefis çiçeklerle süslü bir çelenk gönder
Read more
Hayatım boyunca hep gerçekleşebilecek hayaller kurdum. Kurduğum hayalin gerçekleşmesi içinde ...
Media Removed
Hayatım boyunca hep gerçekleşebilecek hayaller kurdum. Kurduğum hayalin gerçekleşmesi içinde elimden gelenin fazlasını yaptımhiç kolay olmadığı kadar zor olan birşey de yoktur aslında. Bu tamamen sizin hayalinize ne kadar inandığınız ve ona sahip olmak için ne kadar çaba sarfettiğinizle ... Hayatım boyunca hep gerçekleşebilecek hayaller kurdum. Kurduğum hayalin gerçekleşmesi içinde elimden gelenin fazlasını yaptım😊hiç kolay olmadığı kadar zor olan birşey de yoktur aslında. Bu tamamen sizin hayalinize ne kadar inandığınız ve ona sahip olmak için ne kadar çaba sarfettiğinizle ilgilidir👍 ve sonunda 3 yıldır hayalini kurduğum plato❤️ Kolay olmadı, her zorluk yükselmek için bir basamaktı ve bu süreçte bana çok büyük destekleri olan, olmasalardı bu güzelliği ve başarıya sahip olamayacağını düşündüğüm insanlar vardı ve onlar iyi ki varlar🙏
Öncelikle en büyük teşekkürüm abilerime onların sayesinde bu güzel mesleğe sahip oldum 🙏 sonra dünyalar güzeli oğluma, onun doğumuyla başladı bu Doğum fotoğrafçılığı serüvenim ve tabi oğlumun güzel babası sonsuz teşekkürlerimde sana, her konuda yanımda, her zaman destektin bana 🙏 İlyas Başpınar kardeşim, ne desem ne yazsam az kalır sana teşekkürüm, kelimeler kifayetsiz, bana inandığın ve bu yolda hep destek olduğun için sana ve dünyalar güzeli eşine sonsuz kez teşekkürler🙏 Deniz @deniztysz bu kadar kısa sürede bu kadar güzel haber ne desem az, sonsuz teşekkürlerimde sana, sağol varol❤️bu sooon tamam, tammam bu sonnnn 😄diyip bir türlü röpörtajı sonlandıramadığı halde beni sabırla bekleyen, her çağırdığımda yoğun temposuna rağmen beni kırmayıp gelen @cagataypekel iyi ki varsın iyi ki🙏ve tabi yanında beni sabırla bekleyen saatlerce de benim bekletiğim güzel arkadaşım sağol @ozlemcingirlar mankenlerim çoook yordum sizi çok, ona rağmen hiç kırmadınız beni, öyle çok teşekkürüm var ki size ne desem bilemiyorum çok seviyorum ❤️❤️ @cagri_akbas @sanemmmy , binayı bulmamda en büyük desteği gösterin ve benimle durmadan uğraşan canım @hgungor33 , her şey için en çokta Dünya abla sen nasıl istersen diyip her defasında kolaylık sağlayan, işimi hep kolaylaştıran güzel çiftim @sulekale @sureyyabilgen iyi ki varsınız 😘
Platoma destek olan, bana inanan ve desteklerini esirgemeyen @h_concept_mobilya , @worganizasyon @parsyapı ya çok çok teşekkürler🙏
Bu süreç içinde hep yanımda olan, hep inanan hep güvenen, ben üzülsem benden çok üzülen güzel ekibim hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, iyi ki 🙏
Read more
Selam millet! Bir süredir ortada olmadığımı biliyorum ama derslerim çok yüklenmeye başladı ve ...
Media Removed
Selam millet! Bir süredir ortada olmadığımı biliyorum ama derslerim çok yüklenmeye başladı ve başka şeylere ayıracak pek zamanım kalmadı. Malesef buna kitap okumak ve paylaşmak da dahil. Yavaş yavaş hesabımı yoluna koymaya çalışıyorum desteklerinizi beklerim. Konuya dönersek ... Selam millet! Bir süredir ortada olmadığımı biliyorum ama derslerim çok yüklenmeye başladı ve başka şeylere ayıracak pek zamanım kalmadı. Malesef buna kitap okumak ve paylaşmak da dahil. Yavaş yavaş hesabımı yoluna koymaya çalışıyorum desteklerinizi beklerim😂.
Konuya dönersek Dövüş Kulübünü bitirdim! Filmini izlediğimden beri okumak istiyordum fakat fırsatı yeni yakalayabildim. Yeraltı Edebiyatı seven birisi olarak utanıyorum bu güzel kitabı okumak için bu kadar beklediğime.
Şimdi size kitabın konusundan çok fazla bahsetmeyeceğim çünkü Dövüş Kulübünün ilk kuralı Dövüş Kulübün'den bahsetmemek. Ama kitabın ana fikrine bayıldım. İnsan yalnızlığını ve acıyı en güzel anlatan kitaplardan birisi kendisi. Karakterimiz çok kötü bir durumda ve sürekli kendisine bir çıkış yolu arıyor. Destek gruplarına gidip hayatı korkunç durumda olan insanları dinliyor, onlara sarılıp ağlıyor ve kendi psikolojisini düzeltmeye çabalıyor. Daha sonra Tyler Durden ile tanışıyor. Birlikte bulunduğumuz toplumun tüketici ve kapitalist yanıyla savaşıyorlar. İkisi de öfke dolu ve ikisi de bütün dünya gibi mutsuz durumdalar.
Kitap insanı çok farklı bir ruh haline sokuyor, çok farklı şeyler hissettiriyor. Okuyan varsa bu kitap size ne hissettirdi? Yorumu bitirmeden önce şunu da belirtmeliyim Marla gördüğüm güçlü ama bir o kadar da f*cked up karakterlerden birisi. Okurken çok rahat onu kendimle birleştirebildim ve anlamsız bir sevgi duydum!
Read more
Ve bir yılı daha geride bıraktık. Bu yıl bazılarımız için iyi, bazılarımız içinse kötü bir yıl oldu. ...
Media Removed
Ve bir yılı daha geride bıraktık. Bu yıl bazılarımız için iyi, bazılarımız içinse kötü bir yıl oldu. Olsun hala yaşıyoruz, hala bir şeyleri düzeltebilecek kadar sağlıklıyız. Bir yıl gider, bir yıl gelir. Bu yıl ülkemiz için adalet ve barış.. Hepimiz için ise sağlık, mutluluk, huzur, başarı, ... Ve bir yılı daha geride bıraktık. Bu yıl bazılarımız için iyi, bazılarımız içinse kötü bir yıl oldu. Olsun hala yaşıyoruz, hala bir şeyleri düzeltebilecek kadar sağlıklıyız. Bir yıl gider, bir yıl gelir. Bu yıl ülkemiz için adalet ve barış.. Hepimiz için ise sağlık, mutluluk, huzur, başarı, aşk, güç, kuvvet ve en önemlisi bir şeyler için çok çok büyük hevesler diliyorum. O heves kırıldı mı, olmuyor hiç bir şey. Güzel bir yıl olsun. Bu yıl bir değişiklik yapıp en çok başkaları için yaşadığınız hayatları kendiniz için yaşamaya başlayın inanın çok daha yaşanılası oluyor hayat öyle. Kimseyi kırmayın ama kırılmayın da. Sevin ama sevilin de. Tüm canlılara yardım edin, şefkat gösterin. Bu yıl ilk defa kendim için bir şey istiyorum sizlerden. Öncelikle hayatıma bugüne kadar katkı sağlamış, üzerimde emeği olan herkese sonsuz teşekkürler. Fakat şu saatten sonra bana bir şey söylerken önce ne kadar umrumda olduğunuzu ve hayatımdaki yerinizi düşününüz. Haddinizi bildiğiniz bir yıl olsun. Gereksizlere zaten gerek yok. Kalan sahalar bizimdir. Hoşçakal 2018. Güzel gel, şaşırt bizi 2019. Bekliyoruz seni 🎈🌲 🤶🏼🎅🏻
Read more
Mazeup - Kayıp Saatçi. İlk oyunları olan Ottoman ile herkes tarafından bilinen ve çok sevilen Mazeup'ın ...
Media Removed
Mazeup - Kayıp Saatçi. İlk oyunları olan Ottoman ile herkes tarafından bilinen ve çok sevilen Mazeup'ın ikinci ve en yeni oyunu olan Kayıp Saatçi'yi ziyaret ettik. İlk oyunları Ottoman'e gidenler bilecektir, sıradışı ve ilginç bulmacaları ile çok sevilen bir kaçış oyunudur Mazeup. ... Mazeup - Kayıp Saatçi. İlk oyunları olan Ottoman ile herkes tarafından bilinen ve çok sevilen Mazeup'ın ikinci ve en yeni oyunu olan Kayıp Saatçi'yi ziyaret ettik. İlk oyunları Ottoman'e gidenler bilecektir, sıradışı ve ilginç bulmacaları ile çok sevilen bir kaçış oyunudur Mazeup. Bulmacalarının özgünlüğünü ve güzelliğini artırarak bu konuda daha zor ve (bizce) daha eğlenceli bir oyun yaratmışlar. Kayıp Saatçi'yi ararken gerçekten çok kafanızı çalıştırmanız gerekecek. Evden içeriye girdiğiniz andan itibaren bunun bir oyun olduğunu unutabileceğiniz harika bir ortam sağlanmış. Eksi bir puan olarak görebildiğimiz çok şey yok fakat Mazeup ekibinin de içine sinmediğini belirttiği bir adet bulmacanın, sanıyoruz ki daha açıklayıcı bir yaklaşımla çözülebilir olması sağlanabilirse o açığın kapanabileceği düşüncesindeyiz. Konsept olarak ilk oyunlarından çok farklı olduğunu da söylememiz gerekir. Bu güzel oyunu bizlere sunan Mazeup ekibine bir kez daha teşekkür ediyoruz, mutlaka tecrübe etmeniz gereken bir deneyim olduğundan her ekibe gitmelerini öneriyoruz.

Hikaye: ****
Zorluk: ****
Çeşitlilik: ****
Dekor: *****
Personel: ****
Puan: 8/10

#mazeup #kayipsaatci #odadankaçışoyunları #odadankaçış #odadankacis #odadankacisoyunu #evdenkacis #evdenkaçışoyunu #evdenkacisoyunu #evdenkaçış #escape #room #roomescape #defnecrypto
Read more
 #Repost @lightofbookss with @make_repost ・・・ Karton Kanatlı Melekler | #kitapyorumu 5/5<span class="emoji emoji1f47c"></span>🏻 Kitap ...
Media Removed
#Repost @lightofbookss with @make_repost ・・・ Karton Kanatlı Melekler | #kitapyorumu 5/5🏻 Kitap boyunca Daren isimli baş karakterimizin yaşamış olduğu en derin ve en yıkıcı aşklarını, aşk hikayelerini okuyoruz. Kitapta bu aşk hikayelerini 4 bölümde kaleme almış yazar ve her ... #Repost @lightofbookss with @make_repost
・・・
Karton Kanatlı Melekler | #kitapyorumu
5/5👼🏻
Kitap boyunca Daren isimli baş karakterimizin yaşamış olduğu en derin ve en yıkıcı aşklarını, aşk hikayelerini okuyoruz.
Kitapta bu aşk hikayelerini 4 bölümde kaleme almış yazar ve her bölüm, ölüm şeklinde ele alınmış.
Yani Bölüm 1, Ölüm 1 olarak geçiyor ve ben bu şekilde değişik kurgulara ve başlıklara her zaman hayran olmuşumdur, böyle ilginç detaylar beni her zaman daha çok kendine çekmiştir kesinlikle.
Kitabın başından itibaren dillerden düşmeyen bir Müjgan var ki kitap boyunca onu merak ettim, merakla çevirdim sayfaları. Daren için diğer aşkları M.Ö (Müjgan’dan Önce) olarak adlandırılıyor ve bu da Müjgan’ı bir hayli merak etmemizi sağlıyor.
Kitapta ilk bölümden çok etkilendiğimi söylemem gerekiyor,
Daren ve ilk aşkı Süreyya’nın yaşadıkları beni derinden etkiledi. Belki ilk o olduğu içindi belki de cidden üzücü olduğu için, bilemiyorum ama en çok o kısımdan etkilendim hatta o bölümden sonra içim sıkıntı ve üzüntüyle dolduğu için bir-iki gün kitaba ara verdim.. Ben çok çabuk etkileniyor olabilirim ama sebepsizce aşırı üzüldüğüm bir bölümdü.
Onun dışında kitabın içerisinde Oğuz Atay, Sabahattin Ali, Cemal Süreya gibi çok sevdiğim yazarlardan/şairlerden bahsedilen bir bölüm vardı ki en beğendiğim bölümlerden biri o kısımdı sanırım. Ben kitabı çok severek okudum, yer yer üzüldüm yer yer tebessüm ettim. Yazarın şairane dili ve akıcı yazım tarzı daha da çok sevmeme sebepti.
Çok güzel çok keyifli bir okumaydı benim için, bu güzel hikayeye eşlik etmenizi çok isterim. Kesinlikle tavsiyemdir. #kartonkanatlımelekler #harunözen
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ #Repost @hayallerimiokuyorum (@get_repost) ・・・ Herkese merhaba nasılsınız hayat nasıl ...
Media Removed
️ #Repost @hayallerimiokuyorum (@get_repost) ・・・ Herkese merhaba nasılsınız hayat nasıl gidiyor? Ben bu aralar Allah bozmasın kendimi gayet iyi hissediyorum ve çok sevdiğim bir yazarın kitaplarıyla geldim . . . . 📿Özge Erkinle Masum Koza kitabıyla tanışmıştım ve kalemini ... ❤️❤️ #Repost @hayallerimiokuyorum (@get_repost)
・・・
Herkese merhaba nasılsınız hayat nasıl gidiyor? Ben bu aralar Allah bozmasın kendimi gayet iyi hissediyorum ve çok sevdiğim bir yazarın kitaplarıyla geldim 😍 .
.
.
. 📿Özge Erkinle Masum Koza kitabıyla tanışmıştım ve kalemini çok beğenmiştim..
.
.
.
📿Daha sonra bir sitede Destan adlı hikayesini okuyunca bu güzellik bu sitede kalmamalı sayfalara karışmalı diye düşünmüştüm hatta bir ara acaba defterime yazsam mı ya bu site kapanırsa, ya hikaye kalkarsa diye endişeye düşmüştüm 🙈.
.
.
.
📿Kardeşim şu an bunu okuyorsa bilir ona da anlatmıştım çünkü. O büyülü güzel dünyanın etkisinden çıkamamıştım.Sürekli bakıyordum hikaye duruyor mu diye, uzun zaman sonra kitap olarak raflarda görünce ilk başta inanamayıp daha sonra hemen almıştım 😍
.
.
.
📿 Üç yıl önceydi yanlış hatırlamıyorsam fuarda Özge ablayla tanıştığımda çılgın ben doğru düzgün konuşamamıştım bile 🙈 Geçen haftalarda müptela yayınları sayfasında bu üç güzel kitabı çekilişte birarada görünce her zamanki gibi "aman çıkmayacak ama katılayım" deyip akşamında kazandığımı görünce nasıl mutlu olduğumu anlatamam birde üstüne kitaplar ismime imzalı gelince değmeyin keyfime♥️
.
.
.
📿 Günümüz yazarlarının bazı kitaplarını severek okusamda Özge Erkin'in yeri apayrı bende "ne yazsa okurum" dediğim bir yazar..Güzel insan iyi ki varsın ve iyi ki Destan ve diğer güzel karakterlerinin dünyasının kapılarını bize açmışsın 💕
.
.
📿 Ve umarım bu sene fuarda görüşmek kısmet olursa üç sene önceki gibi dilim tutulmaz ve sohbet etme fırsatı bulurum 🙈
.
.
.
📿 Destanı sayısını bile unuttuğum bilmem kaçıncı defa, Kutsalı ikinci defa, Ustayı da ilk defa okuyup yorumları ve alıntılarıyla geri dönecem inşallah herkese keyifli okumalar 💕 .
.
.
.
.
.
.
.

#bookaddict #bookholic #booklife #bookstagram #bookpictures #bookish #bookworm #kitapalintisi #kitap #alıntı #book #kitaptavsiye #booklovers #vscbook #bookblogger #1kitap1fotograf #igreads #booknerd #igbooks #kitapönerisi #kitaplarlaetkileşim #özgeerkin #müptelayayınları
Read more
 #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #şiirler i #EkremÇulfa Öğretmenler Günü için #güzel ve #anlamlı ...
Media Removed
#24Kasım #ÖğretmenlerGünü #şiirler i #EkremÇulfa Öğretmenler Günü için #güzel ve #anlamlı #mesajlar Herkesin kendine göre bir zevki vardır.Kimi bahçe ile meşgul olmak, güzel çiçekler yetiştirmek ister. Bazı insanlarda... 24 Kasım #Öğretmenler Günü #şiir lerle ve şarkılarla ... #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #şiirler i #EkremÇulfa
Öğretmenler Günü için #güzel ve #anlamlı #mesajlar

Herkesin kendine göre bir zevki vardır.Kimi bahçe ile meşgul olmak, güzel çiçekler yetiştirmek ister. Bazı insanlarda...
24 Kasım #Öğretmenler Günü #şiir lerle ve şarkılarla anılacak. Hayatımızın her kesimine hitap eden #değerli öğretmenler imiz için milyonlarca #öğrenci şiir ve #kutlama mesajlarını araştırmaya devam ediyor. Öğretmenler Günü'nde okunacak olan şiirler, bizleri yetiştiren ve bu günlere getiren bireylere #teşekkür mahiyetinde iletilecek. İşte, 24 Kasım Öğretmenler Günü için en güzel şiirler ve kutlama mesajları

Çocukluktan #yetişkinlik çağına kadar hayatımızın her alanına güzel dokunuşlar yapan öğretmenlerimiz için en güzel ve anlamlı Öğretmenler Günü şiirlerini derledik. Milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya devam eden Öğretmenler Günü şiirleri, öğretmenlere güzel duygular yaşatacak. İşte, 24 Kasım Öğretmenler Günü için en güzel şiirler ve kutlama mesajları.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞİİRLERİ

#ÖĞRETMENİM

Güler yüzlü öğretmenim,
Bir tanesin, canım benim.
Masallarla bilmeceler,
Anlatırsın neler neler... Kalemimi tutamazken
Kitabımı açamazken
Bir de baktım yazıyorum,
Sular gibi okuyorum.

Çalışıp iyi olmayı,
Koşup el ele vermeyi,
Bu güzel yurdu sevmeyi
Sen öğrettin öğretmenim.

Bizde pek çok emeğin var,
İçimizde çok yerin var
Yetiştirdin hepimizi,
Ver öpelim elinizi

Süleyman KARAGÖZ

ÖĞRETMENİM-2

Öğretmenim, 
Canım benim! 
Seni ben pek 
Çok severim.

Sen bir ana, 
Sen bir baba, 
Her şey oldun 
Artık bana

Gözüm sende, 
Gönlüm sende. 
Okut, eğit 
Beni sen de

Okut, öğret 
Ve nihayet 
Yurda yarar 
Bir insan et!

Rakım ÇALAPALA

BİRİCİK ÖĞRETMENİM

#Öpmek istiyorum hep o şefkatli elleri. 
Yerimde sayıyordum alıp geçtin ileri. 
Bana hep sen öğrettin o güzel bilgileri. 
Benim bilgi kaynağım, sevgili öğretmenim.

Hep #okulda geçirsem günleri, geceleri, 
Daha erken öğrensem harfleri, heceleri. 
Sende saklı bulunan o güzel bilgileri, 
Ben de almak isterim biricik #öğretmenim.

İstemez oldum artık vefasız geceleri. 
Hep sınıfımda olsam, okusam heceleri. 
Atamın önerdiği olmam istenen yeri, 
Bana sen hazırladın biricik öğretmenim.
Hakkı ÇEBİ
Read more
. Mesajımız çok net! :) Bu güzel Pazar günü bize o zamanı verebilecek ilgili kişileri etiketlesek ...
Media Removed
. Mesajımız çok net! :) Bu güzel Pazar günü bize o zamanı verebilecek ilgili kişileri etiketlesek mi🤔 #uykusuzanneler . Uykusuz anneleri kendine getirecek bol köpüklü bir Türk kahvesi için Profilo Kahvedan'ı tavsiye ediyoruz. #uykusuzannelerbunusevdi #profilodestegiyle ... .
Mesajımız çok net! :)
Bu güzel Pazar günü bize o zamanı verebilecek ilgili kişileri etiketlesek mi🤔 #uykusuzanneler .
Uykusuz anneleri kendine getirecek bol köpüklü bir Türk kahvesi için Profilo Kahvedan'ı tavsiye ediyoruz.
#uykusuzannelerbunusevdi
#profilodestegiyle #profilokahvedan
@profiloevaletleri
Read more
 #RepostSave @burcu_aktas34 with @repostsaveapp ・・・ #stella için yuva arıyoruz Genç,dişi,kısır,aşıları ...
Media Removed
#RepostSave @burcu_aktas34 with @repostsaveapp ・・・ #stella için yuva arıyoruz Genç,dişi,kısır,aşıları tam,ev içinde çok uyumlu ve uslu ,köpeklerle arası çok iyi bu güzel kızımız İçin 25yas üzeri İstanbul’da yaşayan maddi ve manevi köpek bakım sorumluluğunu alabilecek bir aileye ... #RepostSave @burcu_aktas34 with @repostsaveapp ・・・ #stella için yuva arıyoruz
Genç,dişi,kısır,aşıları tam,ev içinde çok uyumlu ve uslu ,köpeklerle arası çok iyi bu güzel kızımız İçin 📌25yas üzeri İstanbul’da yaşayan maddi ve manevi köpek bakım sorumluluğunu alabilecek bir aileye sözleşme ile sahiplendireceğiz 📌GÜNDÜZ SAATLERİNDE ARAYIN(paZar aramayın),mesajlara dönülmeyecektir ☎️0541 786 89 05/Beykoz
Read more
Veeeee en nefes kesici anlardan biri daha..<span class="emoji emoji1f60a"></span> Sonunda #fordileyolda ilk durağım Adana’ya vardım ...
Media Removed
Veeeee en nefes kesici anlardan biri daha.. Sonunda #fordileyolda ilk durağım Adana’ya vardım efendim. Hosbulduk. Bugün aslında Tuz Gölü ve Gülek dışında bir de Varda Köprüsü vardı planda ama uzun zaman sonra ilk kez kaybolunca ulaşamadım. Bu sebeple direkt Adana’ya geldim. Daha ... Veeeee en nefes kesici anlardan biri daha..😊 Sonunda #fordileyolda ilk durağım Adana’ya vardım efendim. Hosbulduk. 😊 Bugün aslında Tuz Gölü ve Gülek dışında bir de Varda Köprüsü vardı planda ama uzun zaman sonra ilk kez kaybolunca ulaşamadım. Bu sebeple direkt Adana’ya geldim. 😊 Daha önce çok geldim bu güzel şehre ama yine dar vakitte olabildiğince keşfetmeye çalışacağım. 😋


#gulek #mersin #turkey
Read more
Regrann from @suozgur - PUMKİN’E(FISTIK)YUVA ARIYORUM #fıstıkobirsarman 3 AYLIK DİŞİ ÇOK AKILLI ...
Media Removed
Regrann from @suozgur - PUMKİN’E(FISTIK)YUVA ARIYORUM #fıstıkobirsarman 3 AYLIK DİŞİ ÇOK AKILLI ÇOK SEVECEN FAZLA TATLI BİR FISTIK..ONUN İNSANI OLACAK O ÖZEL KİŞİ ‘BENİM’ DİYORSANIZ DM DEN MESAJ ATIN LÜTFEN️ Hikayesini çoğunuz biliyorsunuz #kikiriğinüçbebeği Kısaca yaşlı bir ... Regrann from @suozgur - PUMKİN’E(FISTIK)YUVA ARIYORUM #fıstıkobirsarman
3 AYLIK DİŞİ ÇOK AKILLI ÇOK SEVECEN FAZLA TATLI BİR FISTIK..ONUN İNSANI OLACAK O ÖZEL KİŞİ ‘BENİM’ DİYORSANIZ DM DEN MESAJ ATIN LÜTFEN‼️ Hikayesini çoğunuz biliyorsunuz #kikiriğinüçbebeği
Kısaca yaşlı bir kadının evine girip doğuran Kikirik Kedinin 3 yavrusundan biri..İkisi harika yuvalarda ve çok mutlu..
Bu güzel çocukta ‘istiyorum’deyip son dakikada vazgeçtikleri için bende...Onu sokağa bırakılacağı gün korumam altına aldım ve ben ‘EVİME ALDIĞIM HİÇ BİR ÇOCUĞU SOKAĞA BIRAKMAM ‘BÜYÜK İHTİMAL YAŞAYAMAYACAĞINI BİLİRİM ÇÜNKÜ..ANCAK FISTIK BENDE KALMAYACAK 8 KEDİLİ BİR EV ONA HİÇ UYGUN DEĞİL..
Çok yorucu yıpratıcı bir süreç ama değer..Doğru aileyi bulana kadar devam.. #satinalmasahiplen #yuvaariyor #yuva #yuvaaranıyor #sarman
Istanbul
Read more
Tarihi, renkleri, kültürü ve yemekleri eşit oranda heyecan verici olan Karayip limanı Cartagena, ...
Media Removed
Tarihi, renkleri, kültürü ve yemekleri eşit oranda heyecan verici olan Karayip limanı Cartagena, gecesi gündüzüyle bir başka güzel. Sömürge mimarisinin en güzel örneklerinin görüldüğü bu şehir her daim cıvıl cıvıl.. Sokak sanatı, plazalar, meyve satıcıları ve daha birçok şey bu güzel ... Tarihi, renkleri, kültürü ve yemekleri eşit oranda heyecan verici olan Karayip limanı Cartagena, gecesi gündüzüyle bir başka güzel. Sömürge mimarisinin en güzel örneklerinin görüldüğü bu şehir her daim cıvıl cıvıl.. Sokak sanatı, plazalar, meyve satıcıları ve daha birçok şey bu güzel sokaklarda saklı. Marquez’in doğum yeri olan şehir, realizmin de doğduğu yer. Müzeleri, restoranları, begonyaların sarktığı balkonlarıyla büyüleyici...
🌸🌸🌸
Koloniyel dönemde Cartegana de Indias olarak bilinen Cartagena’nın tariyi M.Ö. 4000 yılına kadar uzanmaktadır.
1533 yılında İspanyollar ilk geldiğinde, bu bölgede Zenu denilen etnik yerliler yaşıyormuş. Bu bölgeye yerleşen İspanyol İstilacıların çoğu İspanya’nın Cartagena bölgesinden geldikleri için buraya “Kızılderili Cartagenası” ismini uygun görmüşler. Daha sonra Cartagena değerli konumu itibariyle zengin bir liman şehri haline gelmiş. İspanyolların Cartagena’dan Peru Lima’ya kadar olan bölgenin tüm altınlarını, gümüşlerini, değerli taslarını, kahvesini, ağacını, egzotik kuşunu, hayvanını, baharatını Cartagena limanından İspanya’ya gönderdiklerinden ve Afrika köle ticareti yasal olduğundan dolayı bölge Karayip Denizi’nde dolaşan korsanların ilgi alanına girmiş ve şehrin etrafına dev duvarlar (Las murallas) inşaa etmişler. 1984 yılında Unesco şehri koruması altına alana kadar Cartagena ihmal edilip unutulmuş fakat geçirdiği renovasyon sonucunda şu anda Karayiplerin en ilgi çeken noktalarından biri haline gelmiş.
🍍🍍🍍
Bu büyüleyici rotayı da kapsayan heyecan verici Kolombiya – Panama gezimiz 30 Kasım – 8 Aralık tarihlerinde Kıvanç Demirel rehberliğinde gerçekleşecek. Detaylı bilgi için 0542 722 73 47 numaralı telefonu arayabilir veya [email protected] adresinden talepte bulunabilirsiniz.
🍹🍹🍹
@kivancdemirel555
#sacred7travel #sacred7traveller #sacred7travelgezginleri #Kolombiya #Panama #Salsa #kültür #seyahat #instagezi #keşif #gez #keşfet #hayatbiryolculuktur
Read more
 #Repost @selenozens with @repostapp ・・・ Melek <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 #Repost @aslisen_1907 with @repostapp. ・・・ Ayşenur ...
Media Removed
#Repost @selenozens with @repostapp ・・・ Melek 🏻 #Repost @aslisen_1907 with @repostapp. ・・・ Ayşenur Kamuş... Ölüceksin dediler, yapılacak birşey yok dediler ama allah işte, mucizeleri her an etrafımızda Van'lı inşaat işcisi bir ailenin güzel kızı. 3 yıllık serüveninde neler ... #Repost @selenozens with @repostapp
・・・
Melek 🙏🏻 #Repost @aslisen_1907 with @repostapp.
・・・
Ayşenur Kamuş... Ölüceksin dediler, yapılacak birşey yok dediler ama allah işte, mucizeleri her an etrafımızda ✨
Van'lı inşaat işcisi bir ailenin güzel kızı. 3 yıllık serüveninde neler yaşamamışki. Hikayesini beni çokkk ama çok etkiledi :( Bu güzel kız yemek borusu kanseri, Liv Hospital'da şu anda. Liv Hastenesi Medikal Direktör Prof. Dr. Oktar Asoğlu hiç bir hekimlik ücreti almadan, bir çok doktorun cesaret edemedyip Yapmadığı, açıp ta yapamam dediği ameliyatı ekibiyle beraber yapmış. Yaşayabilmes için 2-3 ameliyat daha gerekli. Gözlerindeki enerji inanılmaz, umutlu, hevesli, ve tek istediği boğazından bir lokma yemek geçmesi :(
Tahmin edersinizki hiç paraları yok. Bir çok gönüllü destek oluyor ama eğer sizlerinde gönlünden az çok demeden birşeyler kopar, bir duanızı alırsa çokk mutlu olucaklar. Lütfen ama lütfen sizde dokunun Ayşenur'a 🙏
Daha detaylı bilgi için Liv Hastanesinde ufuk hn var, ondan da bilgi alabilrsnz.+90 (530) 662 78 61
Ayrıca bir hesap ( hastanenin hesap numarasıdır) var, 10 lira ile 10 bin lira hiç farketmez, kim ne kdr verebiliyorsa diye paylaşıcam 🙏 MLP Sağlık hizmetleri, Ulus Şubesi; Akbank Rumeli Kurumsal Şube, iban: 5700 0460 1232 8880 0001 2107 AÇIKLAMA kısmına mutlaka Ayşenur için yazın lütfen. Hastana hesap numarası olduğu için bilemezler kimin adına yatırıldığını, unutmayın lütfen.
Bu karamsar günlerde Ayşenur'a umut olmak isteyen hayırseverleri bekliyoruz, hadi instagram gücünü göster. #livhospital #livhastanesi #aysenurkamus #oktarasoglu
Read more
Güüünaydın Bağıra bağıra bir günaydın demek istiyorum çünkü #tubagunilebayramlik yarışmasının ...
Media Removed
Güüünaydın Bağıra bağıra bir günaydın demek istiyorum çünkü #tubagunilebayramlik yarışmasının oylarının sayımı tamamlandı. Bu oy sayma işlemi süresince 3 elbise 5 bluz dikerdim. 90 katılımcı 107 çalışma ve 2617 adet oy yorumu.🤪 Öncelikle muhteşem etkinlik ve çalışmalar için ... Güüünaydın
Bağıra bağıra bir günaydın demek istiyorum çünkü #tubagunilebayramlik yarışmasının oylarının sayımı tamamlandı. Bu oy sayma işlemi süresince 3 elbise 5 bluz dikerdim.

90 katılımcı 107 çalışma ve 2617 adet oy yorumu.🤪
Öncelikle muhteşem etkinlik ve çalışmalar için çok teşekkür ederim. Bir çok insan bu güzel yarışmadan feyiz aldı ve kendi bayramlığını kendi dikti.
📌Madem çoook sevdik yeni yarışmaya hazır mısınız?
Eylül'ün ilk günü başlayacak ve 20 gün sürecek: #tubagunilesonbahar
Her sonun bir başlangıç olduğu en sevdiğim "Eylül" de en güzel sonbahar renkleri ile tasarlıyoruz, dikiyoruz / üretiyoruz ve stilimiz ile birleştiriyoruz.
📌Bana bırakırsanız 383838 cümle yazarım bunun üzerine.
Veee sonuçlar
1. 25 numara (@tc_edebiyat)
2. 88 numara (@funda.caglayan )
3. 83 numara (@lalegulerr )
4. 5 numara (@pinarin_hobileri )
5. 86 numara (@ayseaksener )

Tüm sonuç listesine www.stil-akademisi.com adresinden, profile eklediğim linkten ulaşabilirsiniz.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#iyibayramlar #bayramlarguzeldir #dugme #dugmemcom #dogaldugme #naturaldugme inci
#dikiş #freepattern #sewingproject #sewing #sewerofinstagram #instasew #dikistagram #dikişaşkı #handmade #memadeeveryday #fabric #ootd #tasarim
Read more
 #Repost @dryusufolgac with @get_repost ・・・ O zaman #tbt vakti. Zaten bu güzel doğuma ayaküstü ...
Media Removed
#Repost @dryusufolgac with @get_repost ・・・ O zaman #tbt vakti. Zaten bu güzel doğuma ayaküstü birkaç cümle yazmak olmazdıAncak zaman bulabildim sizlere anlatmaya... Tanıştığımız gün özellikle doğum şekli hakkında aklı karışık ama normal doğumu isteyen güçlü bir anne ve onu çok ... #Repost @dryusufolgac with @get_repost
・・・
O zaman #tbt vakti. Zaten bu güzel doğuma ayaküstü birkaç cümle yazmak olmazdı⭐Ancak zaman bulabildim sizlere anlatmaya... Tanıştığımız gün özellikle doğum şekli hakkında aklı karışık ama normal doğumu isteyen güçlü bir anne ve onu çok seven tek amacı onun Ve doğacak kızının mutluluğu olan bir eş ve baba vardı karşımda 💕İngiltere prensesinin ebeler ile yaptığı üçüncü normal doğumdan sonra da halkı eşi ile yürüyerek selamlaması 👸🤴🏼; Yeni Zellanda’nın 37 yaşındaki Başbakanının kendi aracını kullanarak doğuma gidip eşi ile el ele evine dönmesi ülkelerindeki kadınlara güç verdi 💪Biz de ise malesef rol model olan annelerimiz tarafından hala randevulu epiduralli sezaryenler tercih edilince gebelerimiz de örnek aldıkları kişilerin bir bildikleri vardır deyip aynı yolda yürüdüler ve ülkemizdeki sezaryen oranlarının %80’lere ulaşmasına katkıda bulundular 🤷🏻‍♀ Didem Hanım ve Mehmet Bey de bu duyarlılıkla yaklaştılar olaya 👏👏 Hem kendi doğumlarını hem de Türkiye’de doğacak birçok çocuğun hikayesini güzelleştirmek için çaba göstermeye karar verdiler🌸 Biz de Venüs’ü en güzel şekilde karşılamak için hazırlığa başladık🤔 Doğum bazen saatler içinde kolayca oluverir bazen de bir ‘survivor ‘ yarışından farksızdır🏋‍♀🏊‍♀🤼‍♀ Biz en zoru başarmak için hazır olmalıydık. Sevgili Melike ebemiz bireysel olarak ilgilendi ailemiz ile ve kalan kısa sürede özel eğitimleri tamamladılar... Bilinçli bir annemiz vardı kendini hem psikolojik hem fiziksel olarak hergün hazırladı... Ve Venüs yola çıkmaya karar verdiğinde kolay bir doğumun bizi beklemediğini anladık çok geçmeden😉 Ama başta Didem Hanım olmak üzere tüm ekip 24 saati aşan süreçte hiç vazgeçmedik... Mücadele dolu bir gece bizi bekliyordu. 🌚 Biz de o gece farklı bir mücadele verdik... Gevşeme, masaj, su, havuz, epidural ve en önemlisi güven en büyük silahlarımızdı... Ve güneşin ilk ışıkları bir süre sonra Venüs’ün üzerine düşmeye başladı🌝 Bir kez daha bu güzel insanlara teşekkür etmek istiyorum öncelikle kendi doğumlarına sahip çıktıkları, sonra da da ilham ve güç verdikleri anne adayları için🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 @gezegenmehmett @didemmakbay
Read more
@itocemilesultankorusu İstanbul içerisinde, Kandilli’nin en güzel yerinde, boğazı ayaklarınızın ...
Media Removed
@itocemilesultankorusu İstanbul içerisinde, Kandilli’nin en güzel yerinde, boğazı ayaklarınızın altına seren tepe noktasında, kahvaltıları, akşam yemekleri, düğün organizasyonları, tenis kortu, mini golf sahası, yürüyüş yolları ile birçok amaca hizmet eden harika bir yer ... @itocemilesultankorusu İstanbul içerisinde, Kandilli’nin en güzel yerinde, boğazı ayaklarınızın altına seren tepe noktasında, kahvaltıları, akşam yemekleri, düğün organizasyonları, tenis kortu, mini golf sahası, yürüyüş yolları ile birçok amaca hizmet eden harika bir yer😍 100 dönüm arazi içerisinde, yeşilin en güzel tonlarını görebileceğiniz, İstanbul içinde nefes alabileceğiniz bir koru. Trafik seslerinden, insan gürültülerinden uzak, sessiz, sakin, nezih bir ortamda kahvaltı yapmak isterseniz kesinlikle tavsiye ederim. @itocemilesultankorusu ticaret odasına bağlı ve girişte kart çıkartmanız gerekiyor. Benim adımı verenlere kart ücreti 150 tl ve ticaret odasına bağlı değilseniz de çıkarabiliyorsunuz. Benim adımı vermediğinizde, ticaret odasına bağlı değilseniz eğer bu kart 2.500 tl. Ciddi bir fark ve avantaj sağlandı. Bu anlamda teşekkür ediyorum.😊 Ayrıca eğer kart çıkarmadan bir kez gezip sonra karar vermek istiyorum diyorsanız benim ismimi verip kapıdan tek seferlik geçiş sağlayabilirsiniz. Bu da büyük rahatlık😊 Kartın avantajları alakart restaurantta, düğün organizasyonlarında, tenis kortu, açık havuz gibi alanlarda %10’luk indirim sağlanması ve otoparkın ücretsiz kullanılması. Tek bir kart ile aileniz giriş yapabilir. Ek kart çıkarıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kartı çıkarmak çok basit, telefonda yardımcı oluyorlar, illa gelmenize gerek yok😊 Böyle uzun uzun yazdığıma bakmayın çok basit aslında😊 Kahvaltısı bu güzel manzara eşliğinde şahane😍 Kahvaltınızı yaparken çocuklar oyun parkında oynayabilir😊 Kaliteli hizmet ile güzel vakit geçirebileceğinizi düşünüyorum, şimdiden keyfiniz bol olsun😊
@itocemilesultankorusu
@itocemilesultankorusu
@itocemilesultankorusu
Read more
Çekerken çok keyif aldığım sevgili @giselletavilson ‘nın klibi ÇOK YAKINDA! #Repost @giselletavilson with @get_repost ・・・ İstanbul’dan ayrılmadan bir gün önce büyük bir heyecanla çektiğimiz #taylorswift ‘in yeni parcası #delicate ın #kameraarkası görüntüleri...... Gel ... Çekerken çok keyif aldığım sevgili @giselletavilson ‘nın klibi ÇOK YAKINDA! 🎬

#Repost @giselletavilson with @get_repost
・・・
İstanbul’dan ayrılmadan bir gün önce büyük bir heyecanla çektiğimiz #taylorswift ‘in yeni parcası #delicate ın 🎥 #kameraarkası görüntüleri...... Gel gelelim bana yardımcı olab güzel insanlara.... En başta canım arkadaşım @serhatkaynarpinar beni ne güzel insanlarla tanıştırdın🙏🙏🐞🐞..... Hakkın ödenmez kuzum😘...... Sevgili yönetmenimiz 🎥@ugurakunlu Benimle canla başla ilgilenen Styling artistimiz @gulcaniince herşey için çok çok teşekkür ederim❤️❤️.
Saç @nihatbozkurt
💄 Makyaj @makeuppatpatci
Bu güzel videoyu hazırlayan sevgili @partifabrikasi
Yanımda olup herşeye yardımcı olan @zaferisildakli Maalesef yanımızda olamayıp uzaktan destek veren @zaferisildakli @mert_dugral @huseyiinerduran Ve tabiiii Beykoz Kundura Fabrika’sında ki dostlarımıza🍀🍀 @beykozkundura ...... Bu arada Beykoz Kundura Fabrikası’nın üniversite öğrencilerine destek veren @inekle programını incelemeyi hatta destek vermeyi umutmayın.... Gençlerimiz bizim geleceğimiz❤️❤️👊👊......
Şimdi sıraaaaaaaa Çok heyecanlı bir bölüme geldi.... Video çekiminde beni giydiren, hepsi birbirinden değerli tasarım & aksesuar markalarımiza kocaman teşekkürler🙏🐞🌸🍀.
@hasankoca
@barisavci
@jaquette
@azzavera @eclectic_concept laprendapr
@meyouconcept
@[email protected]
@kingdomistanbul #giselletavilson
#peace #usa #newjersey #newyork #newyorkviolinist #newyorkviolist #giselletavilson #elektrokeman #keman #dugun #weddinng #electroviolin #electroviolinist #electricviolinist #violinist #elektrokeman #elektrokemansov #elektrokemanshow #istanbul
Read more
RENGARENK CAM SÜSLERİ BİR MEVLEVİ DERVİŞE BORÇLUYUZ… <span class="emoji emoji1f308"></span><span class="emoji emoji1f308"></span><span class="emoji emoji1f308"></span> Evlerinizi, ofislerinizi süsleyen ...
Media Removed
RENGARENK CAM SÜSLERİ BİR MEVLEVİ DERVİŞE BORÇLUYUZ… Evlerinizi, ofislerinizi süsleyen rengarenk cam objeleri ülkemizde yapan ilk kişinin, Mevlevi Dervişi Mehmet Dede olduğunu biliyor muydunuz? Sadece derviş değil aynı zamanda bir zanaatkar da olan Mehmet Dede, yeteceği ... RENGARENK CAM SÜSLERİ BİR MEVLEVİ DERVİŞE BORÇLUYUZ…
🌈🌈🌈
Evlerinizi, ofislerinizi süsleyen rengarenk cam objeleri ülkemizde yapan ilk kişinin, Mevlevi Dervişi Mehmet Dede olduğunu biliyor muydunuz?
💎💎💎
Sadece derviş değil aynı zamanda bir zanaatkar da olan Mehmet Dede, yeteceği ile sarayın dikkatini çekmiş. Ve 18. yüzyılda, 3. Selim tarafından cam işçiliğinin dünyadaki gözbebeği olan Venedik’e gönderilmiş. Venedik’in birbirinden güzel adalarında hala cam işleme atölyelerini görmeniz ve müthiş cam eşyalar, kristaller almanız mümkün.
🍭🍭🍭
İşte Derviş Mehmet de Venedik’te öğrendikleriyle Osmanlı topraklarına dönmüş ve Beykoz’da bir atölye kurmuş. Avrupa’da öğrendiklerini aynen uygulamak yerine geleneksel formlarla buluşturup yeni bir tarz yaratmış. O tarzı bugün “çeşmi bülbül” adıyla biliyoruz.
🔮🔮🔮
Anlamı “bülbül gözü” demek. Bu ismin verilişine dair iki anlatı var. Camlardaki işlemelerde ortaya çıkan desenler bülbül gözünü anımsattığı için bu ismin verildiği söyleniyor.
⛲️⛲️⛲️
Diğer görüşe göre de atölyenin yanında aynı adı taşıyan bir çeşme varmış. Atölyeden çıkan ürünler çok beğenilince, zamanla bu güzel isimle anılmaya başlamış.
👩🏻‍🎨👩🏻‍🎨👩🏻‍🎨
Bu güzel sanat yeni formlara bürünerek yüzyıllardır devam ediyor. Ama ne yazık ki Beykoz’daki o çeşme bugüne ulaşamamış.
💠💠💠
Cam işleme sanatlarının içinde en detaylı, en göz alıcı işçilikler çeşm-i bülbül ile ortaya çıkıyor. Ana renkleri mavi, yeşil ve kırmızı olan; çizgili cam çubukların erimiş haldeki camın içine yerleştirilmesiyle ve onlarca farklı biçime bürünmesiyle yapılıyor.
🙋🏼‍♂️
HERKESE TEKRAR MUTLU BAYRAMLAR! TATİL NASIL GEÇİYOR? BENİMKİ ÇOK KEYİFLİ, HİKAYE VE CANLI YAYINLARLA DA SİZİ GİTTİĞİM YERLERE GÖTÜRÜYORUM. SİLİNMEDEN İZLEMEYİ UNUTMAYIN!
🔻
Fotoğraf: @frht.idog
Read more
Esselâmu aleykum. Şu aralar hem çocuklardan fırsat bulamamak hem de bir Ramazan'a daha erişmiş olmanın verdiği büyük huzurla en iyi şekilde manevi olarak değerlendirmek istiyorum. Rabbim hakkıyla ihya edebilmeyi nasip etsin bu mübarek günleri inşaAllah. . . Geçen ... Esselâmu aleykum.
Şu aralar hem çocuklardan fırsat bulamamak hem de bir Ramazan'a daha erişmiş olmanın verdiği büyük huzurla en iyi şekilde manevi olarak değerlendirmek istiyorum.
Rabbim hakkıyla ihya edebilmeyi nasip etsin bu mübarek günleri inşaAllah.
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼. .

Geçen akşam hikâyede paylaştığım, tarifini ister misiniz diye sorup epey bir istek gelmesi üzerine daha fazla bekletmeden paylaşayım dediğim supangle tarifi ile geldim😊 . .
Hem misafir için hem de Ramazanda hafif ve sütlü tatlılar tercih etmek isteyenlere çok lezzetli ve güzel bir tarif.
Bu nefis tarif sevgili @zeynepinlezzetleri 'e ait, kendisine çok teşekkür ediyorum 💐💐💐.
Ben yine kendimce ufak değişiklikler yaptım tarifte ama @zeynepinlezzerleri 'nden orjinal tarife ulaşabilirsiniz.

Dışardaki supanglelerden çok çok daha güzel.
Hem lezzeti hem kıvamı muhteşem.
Tarife birebir uyduğunuzda inşaAllah siz de harika bir supangle yapmış olursunuz.

PASTANE USULÜ SUPANGLE

MALZEMELER:
1 litre süt
1 su bardağında 2 parmak eksik şeker
3 yemek kaşığı kakao
3 yemek kaşığı dolusu un
1 su bardağı buz gibi su
1 yumurta sarısı
100 gr. sütlü çikolata

Yapılışı:
1 su bardağına yakın suyun içine ağzına kadar buz ilave edin ya da 1 su bardağı suyu derindondurucuda iyice soğutun.
Şeker, un ve kakaoyu bir tencereye alın.
Tel çırpısıyla karıştırarak bir yandan sütünü dökün ve ocağa alın.
Kaynayana kadar devamlı karıştırın.
Kaynamaya yakın yumurta sarışını ilave edip hızlıca karıştırın ki yumurta pişip topaklamasin içinde.
Kaynayınca ocaktan alın ve çikolatayı ekleyin, eriyene kadar karıştırın.
10dakika sonra iyice soğumuş olan suyu ekleyip güzelce karıştırın. Soğuk su kıvamının o güzelliğini ve pürüzsüz olmasını sağlıyor.
Kuplara ya da kaselere servis edip üzerini dilediğiniz gibi süsleyin.
Dilerseniz kaselerin en altına kek dilimleri de kolabilirsiniz.

Afiyet olsun💐
Read more
Bu ay @maisonfrancaiseturkey ile harika bir çekim gerçekleştirdik. Bu sayı benim içinde çok özel ...
Media Removed
Bu ay @maisonfrancaiseturkey ile harika bir çekim gerçekleştirdik. Bu sayı benim içinde çok özel oldu 8 aydan beri üzerine titizlikle emek verdiğimiz menüler ve görsel tasarımlar harika sonuçlarıyla siz değerli okurların karşısına geçtik. Tabiki bunu başarabilmek için işini en iyi ... Bu ay @maisonfrancaiseturkey ile harika bir çekim gerçekleştirdik. Bu sayı benim içinde çok özel oldu 8 aydan beri üzerine titizlikle emek verdiğimiz menüler ve görsel tasarımlar harika sonuçlarıyla siz değerli okurların karşısına geçtik. Tabiki bunu başarabilmek için işini en iyi yapan ve en az bizler kadar özverili çalışan tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Bu güzel kareleri yakalayan ve har anı ölümsüzleştiren en iyi yemek fotoğrafçısı @canxmete , görsel tasarımlarımızı harikalara dönüştüren çiçekçimiz @florealflowersinteriors her zaman desteğini bizlere gösteren @somer.irem ve muhteşem mutfak kadromuz @homestyleprivatecatering çok teşekkür ederim. Heyacanımız büyük 🙋🏼 Şimdiden keyifli okumalar dileriz. @maisonfrancaiseturkey
Read more
Sevgili Buket ve Sinan ile Demir’in doğumunda tanışmıştık, meslek hayatımda iyi ki tanıdım dediğim ...
Media Removed
Sevgili Buket ve Sinan ile Demir’in doğumunda tanışmıştık, meslek hayatımda iyi ki tanıdım dediğim güzel insanlardan yakın bir zamanda Buket’in ikinci hamileliğini öğrendik, ikiz gebelik olduğunu öğrenince heyecan daha çok arttı Tabi en önemli kısım da bebeklerin cinsiyetleriydi ... Sevgili Buket ve Sinan ile Demir’in doğumunda tanışmıştık, meslek hayatımda iyi ki tanıdım dediğim güzel insanlardan🙏 yakın bir zamanda Buket’in ikinci hamileliğini öğrendik, ikiz gebelik olduğunu öğrenince heyecan daha çok arttı😊 Tabi en önemli kısım da bebeklerin cinsiyetleriydi çünkü , Sinan’ın 3 erkek kardeşi var ve hepsinin çocukları erkek, iki ailede erkek torun varken, en azından bir kızımızın olması güzel olur dediler😊Allah gönüllerine göre verdi bir kız beklerken iki geldi🙏❤️ sevgili doktorumuz @opdrhalduncanova cinsiyetlerini öğrendik ve bu güzel haberi ailemize stüdyomuzda biz bu şekilde verdik. Tabi ortaya böylesine güzel ve duygusal anlar çıktı. En güzelide babamızın gözyaşlarıydı @demir_sinan ☺️Yıllar sonraya albümde bu anlarda yer alacak, bizde onlarla aynı mutluluğu heyacanı yaşadık👍 ne güzel bunu düşünen melek bir anneleri olacak @demirbuket ❤️ Demir’in güzel dileği ile sağlık ve mutlulukla dünyaya gelmeleri, heyecanla bekliyoruz biz de güzel bebeklerimizi ❤️🙏❤️
Read more
Geçtiğimiz günlerde elime harika bir paket ulaştı <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️ @edaliblog ve @procsin işbirliğinde ki ...
Media Removed
Geçtiğimiz günlerde elime harika bir paket ulaştı ️ @edaliblog ve @procsin işbirliğinde ki bu seriye bayıldım ️ . . Özellikle ambalajları çok güzel olmuş ️ . . Tabi ki hemen deneyimleyip sizlerede fikir vereyim istedim . . Butter Cream ;favorim oldu kokusu harika ... Geçtiğimiz günlerde elime harika bir paket ulaştı 😍❤️ @edaliblog ve @procsin işbirliğinde ki bu seriye bayıldım 😍❤️
.
.
Özellikle ambalajları çok güzel olmuş 🌿🍃🌱🌾😍❤️
.
.
Tabi ki hemen deneyimleyip sizlerede fikir vereyim istedim 😍🌸
.
.
Butter Cream ;favorim oldu 😍🌸🍭 kokusu harika 😍 vaadleri arasında cildi nemlendirme, besleme ,tüy oluşumunu engelleme var hatta mevcut tüyleride azalttığı söyleniyor bunu zamanla fark ederim sanırım 👏🏻 ben en başta kokusuna ve cildi yumuşacık yapmasına bayıldım 😍
.
.
Aloe Vera Gel ;özellikle güneş sonrası cildi sakinleştirip yatıştırması çok güzel 😍 aloe veranın bu özelliğini seviyorum 😍
.
.
Aloe Vera Sprey ; özellikle Alanya’nın dayanılmaz sıcaklarında aklıma geldikçe ferahlama ve cildi nemlendirme adına sıkıyorum 😍👍🏻🌱
.
.
Hydra Mist Spray ; makyaj altına cildi nemlendirme adına bu ara elimden düşürmez oldum yağlı bir his bırakmıyor ciltte kendinden oluşan bir nem hissi veriyor ve makyaja daha iyi bir zemin sağlıyor ayrıca cildin sıkılaşmasına da yardımcı özelliği varmış ❤️
.
.
Bu güzel ürünlerle tanışmamı sağlayan sevgili blogger arkadaşım @edaliblog ve @procsin ailesine teşekkür ederim 😍❤️🌿👏🏻
.
.
.
#procsinedaliblog2018 #procsin #aloevera #blogger #gununmakyaji #bloggerlife #instadaily #lfl #beauty #beautyblogger #life #makeup #follow4follow #ootd #fashionlife #likeforlike #like4like #fashionista #good #motd
Read more
Merhabaa herkese Dün paylaşımımda bahsettiğim @mert_firat çizimimin hızlandırılmış Videosu şimdi sizlerle. Fonda duyduğunuz müzik Mert Bey'in sesi, oyunculuk sonrası kaliteli müzisyenlik bu şarkıda duyuluyor.. Çizim için düşüncelerinizi @mert_firat ı etiketleyerek yorum ... Merhabaa herkese 😊 Dün paylaşımımda bahsettiğim @mert_firat çizimimin hızlandırılmış Videosu şimdi sizlerle. Fonda duyduğunuz müzik Mert Bey'in sesi, oyunculuk sonrası kaliteli müzisyenlik bu şarkıda duyuluyor.. Çizim için düşüncelerinizi @mert_firat ı etiketleyerek yorum olarak yazabilirseniz belki görmesini sağlarız🤗
Sayfanızda paylaşmak isterseniz çizer bilgisi verip beni etiketlerseniz çok sevinirim😊 Mert Bey de görüp paylaşsa çok sevinirim açıkçası ama bakalım😄😋
Bir sonraki çizimde görüşürüz, iyi geceler

Dünkü açıklamayı buraya da yazmak istiyorum: @mert_firat çizimim en güzel detayları ile tamamlandı.
Kendisini bir kaç güzel sebepten ötürü çizmeye karar verdim sizlere de anlatmak istiyorum. Öncelikle oyunculuğuna hayranım #Mertfirat 'ın, oynadığı filmlerden sonra @ufaktefekcinayetler dizisinde yeteneği gözler önünde. İkinci olarak sesi o kadar kadife ve kaliteli ki oyunculuğun yanında şarkılarını #akustikhane gibi kanallarda sık sık dinlediğim bir sanatcı haline geldi. Bunlardan öte temiz kalbi iyi niyetliliği kurduğu&katıldığı dernek ve etkinliklerden dikkatleri çekiyor, @ihtiyacharitasiofficial ve @undpturkiye bunlara örnek. En güzelini sona sakladım😊@istanbuldasdas adlı mekanı açmış, ne güzel yapmış, istanbulda olmadığıma üzüldüğümü anladığım zamanlardandır mekanı incelediğim o an😄İstanbul'da bir sanat yuvası, tiyatrolar, konserler, yemekler... Eminim atladığım bir çok şey vardır. Özetle ben keyifle çizdim bu portreyi😊 Umarım siz de beğenirsiniz.

#cizer #sanatci #ressam #resim #art #ufak #dasdas #undp #ihtiyacharitasi #artvideo #pencildrawings #karakalem #sanat #strathmore #prismacolor #timelapse #bestoftimelapse_
Read more
Çok beğenilen ve sayısız denenen Sufle Tarifini yapım aşamalarıyla bugün sizler için fotoğrafladım. ...
Media Removed
Çok beğenilen ve sayısız denenen Sufle Tarifini yapım aşamalarıyla bugün sizler için fotoğrafladım. 5 dk da hazırlanan 10 dk da pişen bu tarif sayesinde çok fazla güzel dönüş aldım. Bazıları hariç tabi 🙄 Eşim veya çocuklar her akşam istiyor diyenleriniz çok fazla Dışı kekimsi içi akışkan ... Çok beğenilen ve sayısız denenen Sufle Tarifini yapım aşamalarıyla bugün sizler için fotoğrafladım. 5 dk da hazırlanan 10 dk da pişen bu tarif sayesinde çok fazla güzel dönüş aldım. Bazıları hariç tabi 🙄 Eşim veya çocuklar her akşam istiyor diyenleriniz çok fazla 🙊 Dışı kekimsi içi akışkan bu güzel tarifimiz özellikle öğrenci evleri için birebir😊

TENCEREDE SUFLE
🍮1 Çay Bardağı Sıvıyağ
🍮1 Çay Bardağı Süt
🍮1 Çay Bardağı Şeker
🍮1 pkt kabartma tozu
🍮2 Yumurta
🍮2 Çay Bardağı Un
🍮2 Yemek Kaşığı Kakao

Yapılışı : 2 Yumurta ve toz şekeri 3 dk çırpma teliyle çırpınız. ( Ben toz şeker yerine keçiboynuzu özü kullanıyorum. Önce yumurtayı çırpıyor sonra keçiboynuzu özünü koyuyorum) Ardından kalan tüm malzemeleri (ben zeytinyağı kullanıyorum ) ekleyip özleşene kadar çırpınız. Malzemeyi fincan veya kaselere pay ediniz. Büyüklüğe göre 4/6 adet çıkıyor. Kaplarda en az 2 parmak boşluk kalacak şekilde doldurunuz.Fincan/kaselerinizi tencereye yerleştirip fincanların yarısına gelecek kadar kaynar su koyunuz. Tencerenizi 5 dk kapaksız 5 dk kapaklı olacak şekilde kaynatınız. Soğumasına izin vermeden sıcak sıcak tüketiniz. Afiyet olsun 😊
Ekstra: Eğer stoğunuzda çikolatanız varsa, fincanlarınızın ortasına gelecek şekilde bir iki kare çikolata yerleştiriniz. Bir kaşık nutella da olur :)
Read more
Ne günler geçirdik beraber, ne güzel günler. Öyle bir dostluktu ki bizimkisi her geçen gün büyük ...
Media Removed
Ne günler geçirdik beraber, ne güzel günler. Öyle bir dostluktu ki bizimkisi her geçen gün büyük bir aşkla sevmeye devam ettik birbirimizi. Şimdi bu yanımdaki güzel kız var ya benim en değerlim, dostum, candostum, bitanem, herşeyim işte o artık anne olacak, bugün yarın Barış’ımız ailemize ... Ne günler geçirdik beraber, ne güzel günler. Öyle bir dostluktu ki bizimkisi her geçen gün büyük bir aşkla sevmeye devam ettik birbirimizi. Şimdi bu yanımdaki güzel kız var ya benim en değerlim, dostum, candostum, bitanem, herşeyim işte o artık anne olacak, bugün yarın Barış’ımız ailemize katılacak. O bizlere uğur getirecek, güzellikler getirecek, mucizeler getirecek, şans getirecek.... Bu nasıl bir heyecan, bu nasıl güzel bir duygu..... İçim kıpır kıpır, candostum artık bir anne, güzel bir anne artık o, harika bir anne artık o, ne de çok yakıştı ona annelik 💜💜💜💜 Sen hep mutlu ol olur mu canımın içi, oğluşunla, sevdiklerinle hep mutlu ol, bütün güzellikleri sonuna kadar hakediyorsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 #gökyüzü #çiçek #doğa #rengarenk #mutluluk #güzel #güzellik #mevsim #istanbul #suadiye #huzur #resim #şaşkınbakkal #mutlu #dost
Read more
Bugün onkoloji servisimizde B Cell ALL (bir çeşit kan kanseri) tanısı ile yatmakta olan 10 yaşındaki ...
Media Removed
Bugün onkoloji servisimizde B Cell ALL (bir çeşit kan kanseri) tanısı ile yatmakta olan 10 yaşındaki Hatice Meryem ile tanıştık. Bu güzeller güzeli prensesimizin odasına girdiğimizde gözümüze harika bir kanaviçe işleme ilişti. Annesiyle el işi yapmayı çok sevdiğini, örgü dahi ördüğünü ... Bugün onkoloji servisimizde B Cell ALL (bir çeşit kan kanseri) tanısı ile yatmakta olan 10 yaşındaki Hatice Meryem ile tanıştık. Bu güzeller güzeli prensesimizin odasına girdiğimizde gözümüze harika bir kanaviçe işleme ilişti. Annesiyle el işi yapmayı çok sevdiğini, örgü dahi ördüğünü söyleyerek bizi kendine hayran bırakan Hatice, doktoruna hediye olarak bu kanaviçeyi işlemiş. Bir yandan sohbet ederken bir yandan da başlıyoruz oyun hamurlarıyla oynamaya. Yaptığı şekillerle ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha gördüğümüz tatlı Hatice büyüyünce doktor olmak istiyormuş. Yüzünden güzel gülümsemesi eksik olmayan miniğimiz yaptığımız sohbette iki kardeşinin olduğundan ve ablasıyla vakit geçirmeyi çok sevdiğinden bahsetti bize. Ayrıca en sevdiği rengin mavi; en sevdiği hayvanın tavşan olduğunu öğrendik. Birlikte gezegenleri boyarken en sevdiği gezegenin üzerinde insanlar yaşadığı için Dünya olduğunu söyleyen sevecen prensesimiz ailesi takım tutmasa da Beşiktaşlı olduğunu ekledi. Sohbetimiz koyulaşınca dileğini sorduğumuzda ise çok sevdiği mavi renkte analog bir kol saati olduğunu söyledi. Siz de bu güzel miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki tebessüme ortak olmak ister misiniz? (Dileği karşılamak isterseniz profilimizde bulunan linke tıklayarak resmi sitemize ulaşabilirsiniz. Anasayfada dilekleri bekleyen çocuklarımız bulunmaktadır. Burdan ilgilendiğiniz çocuğumuzun profiline tıklayıp en alttaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza dileği karşılama isteğinizi iletebilirsiniz. Çocuğumuzun görseli anasayfada yoksa daha öncesinde irtibata geçen bir gönüllüyle anlaşılmış demektir.)
Read more
 #Repost @kitappaylasananne with @get_repost ・・・ @edukidstr ye ait bu güzel kutu oyununu aylar ...
Media Removed
#Repost @kitappaylasananne with @get_repost ・・・ @edukidstr ye ait bu güzel kutu oyununu aylar önce hikayede paylaşmıştım ilgilenenler hatırlar belki. O zamanlar oğlum henüz bu kutu oyunu için küçük olduğundan ilerde çıkartmak üzere sakladıklarım arasına koymuştum ama artık yavaş ... #Repost @kitappaylasananne with @get_repost
・・・
@edukidstr ye ait bu güzel kutu oyununu aylar önce hikayede paylaşmıştım ilgilenenler hatırlar belki. O zamanlar oğlum henüz bu kutu oyunu için küçük olduğundan ilerde çıkartmak üzere sakladıklarım arasına koymuştum ama artık yavaş yavaş bu ve bunun gibi güzel kutu oyunlarının üzerinde uzun zamaan geçirebiliyoruz 😍 .
🐣🐸Bu aralar kreşte de hayvanlar konusu yoğun olarak gündemde olduğu için çok ilgisini çekti ve konuşması da bıcır bıcır olmaya başladığı için "anne bak büyümüş kocaman kurbaa olmuş" ya da "bak abla süt içiyor ben de sütü severim" diye katılımcı oluyor artık. .
🎁Bu gibi kutu oyunlarının en güzel yanı tane tane görerek anlatarak tanıması kendisinin de dahil olması çok müthiş bir duygu. Fiyatı da makul bir ürün herkese tavsiye ederim...Kutunun üzerinde 3-6 yaş yazıyor ama biz 24.aydan bu yana aktif olarak kullanıyoruz ve üzerinde sohbet ediyorum oğlumla bilginize...
🎁Kutumuzun içerisinde 6 farklı oluşum evresi yer alıyor ve her oluşum evresi için 4 er tane toplamda 24 adet kart bulunuyor. Kartların her birinin arkasında o evreyle ilgili kısa bilgiler yer alıyor. .
🐸Bir kurbağanın dünyaya gelişi, 🌳bir elma ağacı tohumunun çiftçi tarafından ekilip minik bir fidan ve sonrasında meyve veren ağaca dönüşmesi, 🐄 inekten sütün elde edilip evlerimize gelme süreci, 🐣yumurtadan civciv çıkması ve büyüyüp 🐔tavuk olması, 🐝arının çiçek özü toplayıp bal yapması ve balın süzülüp yine evlerimize gelme süreci ve tabii ki olmazsa olmaz bir tırtılın 🐛 çoook güzell bir kelebeğe dönüşmesi 🦋...
📸İçerik için foto paylaştım yana kaydırarak inceleyebilirsiniz. .
.
.
#kutuoyunları #yapboz #hikaye #edukidstr #çocuk
#montessori
#montessorimateryalleri
#çocukoyuncakları #hayalgücü #okuyanminikler #oyun #aktivite #oyuncak #okumahalleri #okuyananneler #okuyanbebekler #kitaptavsiyesi #kitapkurdu #bebekkitap #bebekokuması #bebekkitapokuma #bebekalışverişi #bebeklihayat #bebek #okuyanminikler #kitapkurdu #kitap #kitapokuyananneler #kitappaylaşananne2yaşveüzeri
Read more
Sizi bu güzel yorumla baş başa bırakıyoruz...<span class="emoji emoji263a"></span>️ #Repost @ekincininkitapligi ・・・ "Ne şairler ...
Media Removed
Sizi bu güzel yorumla baş başa bırakıyoruz...️ #Repost @ekincininkitapligi ・・・ "Ne şairler sevdim; zaten yoktular." Şairler, kendi kimliklerini saklamak için başka bir ismin altına sığınıp yazılarını yayımlıyorlardı. • Örneğin Halide Edip Adıvar, dönemin hemcinslerine ... Sizi bu güzel yorumla baş başa bırakıyoruz...☺️ #Repost @ekincininkitapligi
・・・
"Ne şairler sevdim; zaten yoktular."
Şairler, kendi kimliklerini saklamak için başka bir ismin altına sığınıp yazılarını yayımlıyorlardı. •
Örneğin Halide Edip Adıvar, dönemin hemcinslerine karşın, romanlarını kendi ismiyle, Halide Salih kimliğiyle yayımlıyordu.

Bir diğer örnek, Reşat Nuri Gültekin'in Zaman Gazetesi'nde yazdığı yazılarını 'Saksağan' olarak sunması.

Ya da Nazım Hikmet'in Akşam gazetesinde Orhan Selim adını kullanması. (1936) Hatta bir şiirinde bunu "Benim sıska
benim cılız
benim zavallı çocuğun Orhan Selim" olarak yazmıştır.

Oktay Rıfat, Mehmet Ali Sel'in çöpe atacak şiirleri kullanmak için oluşturulan bir kimlik olduğunu yazmıştı. (Orhan Veli Kanık)

Kemal Tahir, Mayk Hammer romanlarını, F.M. İkinci adını kullanarak çevirmişti.

Sabahattin Ali, savaş döneminde çok çocuk yapın diyenlere karşı "çok çocuk değil, sokaklarda dilenen, savaşın yerinden yurdundan etti çocuklar için yeni bir hayat dileyecekti" •

Size verdiğim örnekler gibi daha nicesi var kitapta. Zülfü Livaneli, tarihimizin önemli şairlerinin ve yazanlarının eski dönemlerde arkalarını sığındığı kimliklerini sunmuş bizlere. Aslında tanıdığımızı sandığınız bu insanların kendini gizledikleri kimliklerini okumak, onların başka bir yönünü tanımak gibiydi.
Beni en çok etkileyen, Orhan Veli Kanık'ın "Benden bir mısra mırıldanacak şarkı halinde
Bu dünyadan Mehmet Ali isminde bir şairin
Gelip geçtiğini bilmeksizin" dizeleri etkiledi.
Bu üç cümle aslında çok şey anlatıyor. Yazarların altına sığındıkları kimlikleri ve bizlerin ya da o dönemdeki kişilerin daha tanınmadan onların yazdıklarını farklı bir kişilik olarak okumaları. Güzel ve ilginç bir kitaptı. Livaneli, yine farklı bir pencere açmış dünyaya.
Read more
Hoşçakal 2018 .. acı tatlı güzel ve kötü anıların da olsa bir yıl mazide kaldı. 2019 hepimiz için ...
Media Removed
Hoşçakal 2018 .. acı tatlı güzel ve kötü anıların da olsa bir yıl mazide kaldı. 2019 hepimiz için bol hedefli , çok çalışmalı, çok gülmeli bir yıl olması dileğiyle 2019 yılı için benim hedeflerim büyük ve bu hedeflerin olması için çok çalışmam gerekecek olsa da yeni yılı sabırsızlıkla ... Hoşçakal 2018 .. acı tatlı güzel ve kötü anıların da olsa bir yıl mazide kaldı. 2019 hepimiz için bol hedefli , çok çalışmalı, çok gülmeli bir yıl olması dileğiyle 🎉❤🎁 2019 yılı için benim hedeflerim büyük ve bu hedeflerin olması için çok çalışmam gerekecek olsa da yeni yılı sabırsızlıkla bekliyorum. Sizin hedefleriniz yada beklentileriniz nedir? Şimdiden mutlu yıllar 🎉🎁💜 Bu güzel paket için @avonturkiye ailesine çok teşekkür ederim .
#avondanhediyenvar #christmastree🎄 #christmas
Read more
"Hey Jüpiter / Sadi Güran sergisi için Bize bakıyorlar. Hemen hemen hepsi, şimdi artık bazılarımızın ...
Media Removed
"Hey Jüpiter / Sadi Güran sergisi için Bize bakıyorlar. Hemen hemen hepsi, şimdi artık bazılarımızın gözüne son sığınak gibi görünen Kadıköy’deki küçücük bir apartman dairesinin içindeler. Yanlarında, arkalarında bazen bir konser afişi, bazen eski bir banyo fayansı, bir plak ... "Hey Jüpiter / Sadi Güran sergisi için
Bize bakıyorlar.
Hemen hemen hepsi, şimdi artık bazılarımızın gözüne son sığınak gibi görünen Kadıköy’deki küçücük bir apartman dairesinin içindeler.
Yanlarında, arkalarında bazen bir konser afişi, bazen eski bir banyo fayansı, bir plak kapağı, yamalı ya da yaralı bir oyuncak, yıpranmış parkeler, gözleri buğulu ve dudakları aralı vaatkar bir Türkan Şoray posteri... Yarı hayvan yarı insan halleri, duruşları ve renkleriyle Hint tanrılarını çağrıştıran bu “şeyler” yeni bir zamanın habercisi gibiler.
Burada bildiğimiz haliyle masal yok artık.
Hayalî kahramanlar ve onların kurmaca hikayeleri yok.
Şimdi odaların, konuşmaların, dokunuşların, sevişmelerin, sessizliklerin, mahcup gülümsemelerin, bir daha geri gelmeyecek, gelse de aynısı olmayacak anların hemen sonrası var karşımızda.
Şimdi tüm bunların paylaşıldığı insanların masal kahramanlarına dönüşmüş halleri var.
Şimdi Sadi’nin dünyası var karşımızda.
Giderek içerilere kapandığımız, giderek daha küçük çemberler çizdiğimiz günlerin eşiğinde, çok az değişen bir fonda, her defasında yeni bir kapıyı aralamaya çalışan bir anı biriktiricisinin dünyası.
Geçip gitmiş bir zamanın içinden bize bakan güzel canavarların masalı bu.
Az sonra vantilatör duracak, çekiç aynayı kıracak, köpek havlamaya başlayacak, denizkızı son nefesini verecek, yeni bir fal için kartlar tekrar karışacak, kazınan saçlar elbet uzayacak, bir bira daha sipariş edilecek, belki yeniden sevişilecek, bazıları hep orda kalacak, bazıları ise bir daha geri gelmeyecek.
Ve bu güzel canavarlar en çok onları masallaştırana değdikleri için, onun gözlerinden Belinda turuncusu yaşlar süzülecek.
Telefona sarılacak, açan olmayacak.
Güzel canavarlar telefonda konuşmazlar çünkü.
Gözyaşlarını elinin tersiyle silecek.
O sıralar en sevdiği şarkıyı açacak.
Bir kahkaha patlatmayı unutmayacak.
Sonra mırıldanarak soracak:
Kimin masalındayız şimdi?
Okan Urun / 22.02.2017 "
#heyjüpiter
Read more
Bu güzel kitap yorumu için teşekkür ederiz. <span class="emoji emoji1f60a"></span> #Repost @ayperisinin_kitapligi • • • “Kaba kuvveti ...
Media Removed
Bu güzel kitap yorumu için teşekkür ederiz. #Repost @ayperisinin_kitapligi • • • “Kaba kuvveti anlarım ama kaba mantık bütünüyle tahammül dışı. Onun kullanımında bir adaletsizlik var. Zekaya bel altı vuruyor.” •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• @dexpub ... Bu güzel kitap yorumu için teşekkür ederiz. 😊

#Repost @ayperisinin_kitapligi
• • •
“Kaba kuvveti anlarım ama kaba mantık bütünüyle tahammül dışı. Onun kullanımında bir adaletsizlik var. Zekaya bel altı vuruyor.”
••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
@dexpub un yeni edisyonlarından biri olan #doriangrayinportresi ni #okudumbitti 👍🏻 Oscar Wilde bu romanı için “okuyan herkes baş karakterde kendini görecek” diye boşuna dememiş✌🏻 Kitap benimde bir çok kimseler gibi hayran olduğum Viktorya döneminde geçiyor🛎 Ünlü bir ressam olan Basil, Dorian Gray ile tanışıp, onun portresini yaparken kendisini sanatının zirvesinde hissediyor. Çünkü Dorian güzel bir erkek! Yakışıklılıktan öte bir güzelliği, herkesi kendine hayran bırakan bir albenisi var. Portenin son aşamasında Basil’in eski dostu olan (kendisi çok bilmişliği ile benim favori karakterim olur) Henry’de onlara eşlik ederek Dorian ile yıllarca sürecek bir dostluğun temellerini atar. Fakat o gün Henry, Dorian’ı öyle bir gerçek ile yüzleştirir ki Dorian bu acı gerçek karşısında yıkılır. Ve Basil’in maharetli ellerinden çıkan, kendisinin tüm güzelliğini ortaya çıkartmış olan portreye bakarak gerçekleşmesi imkansız bir dilek diler💎 Basil’in Dorian’a karşı olan tutkusu, Dorian’ın kendi güzelliğinin farkındalığına varıp egosunun arşa ulaşması, Henry’nin her türlü olaya mizahi bir dil ve bilgelikle yaklaşması kesinlikle okunmaya değerdi👏🏻👏🏻 Yazıldığı dönemide çok iyi yansıtan, okuduğunuza asla pişman olmayacağınız bir klasik👍🏻 Veee akıcı çeviri, sıfır hata @dexpub 🍀
••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
#okuryorumu #dexpub #oscarwilde #kitap #klasik #korkuklasikleri #okumakgüzeldir #okumayıseviyorum #kitapsever #korku #kitaptavsiyesi #tavsiyekitap #bookstagram #instabook #instablogger
Read more
Terraquesta - Alkaban Mahkumları. Rusya ve Belarus'ta toplamda 7 oyunları olan oldukça tecrübeli ...
Media Removed
Terraquesta - Alkaban Mahkumları. Rusya ve Belarus'ta toplamda 7 oyunları olan oldukça tecrübeli ve çalışkan bir ekibin hazırlamış olduğu Terraquesta'nın Alkaban Mahkumları isimli oyununu ziyaret ettik. İsminden de çoğunuzun tahmin edebileceği gibi Alkaban Mahkumları büyücülük ... Terraquesta - Alkaban Mahkumları. Rusya ve Belarus'ta toplamda 7 oyunları olan oldukça tecrübeli ve çalışkan bir ekibin hazırlamış olduğu Terraquesta'nın Alkaban Mahkumları isimli oyununu ziyaret ettik. İsminden de çoğunuzun tahmin edebileceği gibi Alkaban Mahkumları büyücülük temalı bir kaçış oyunu. Ve bu oyunda, bir evden kaçış oyununda olması gereken tüm güzel özellikler öyle bir harmanlanmış ki, oyunun bitişinde tadı resmen damağımızda kaldı. Neyse ki bu güzel insanların ileride açacağı iki oyunun daha olması, bizi sevindirerek açılış tarihlerini iple çekmemizi sağladı (ki biz oyundayken bir yandan da yeni oyunları üzerine yoğun tempoda çalışıyorlardı). Övecek o kadar güzel yönü olan bu oyunun en sevdiğimiz kısımlarından biri, içerisindeki bulmacaların, gerilimin vs. bir saat içine çok güzel bir şekilde yedirilmesi oldu. Ekip çalışması, görsel/mantıksal zeka gerektiren zekice bulmacalar, adrenalin, gerilim, kısacası bir kaçış oyununda aradığınız ne varsa Terraquesta bu oyunun içine kusursuz bir şekilde gömmüş durumda. Ekipteki herkesten tam puan alan ilk oyun olması sebebiyle, samimi bir şekilde söyleyebiliriz ki kendilerinin bizde ayrı bir yeri oldu. Yeni açılacak oyunlarını dört gözle beklemekle beraber, Terraquesta ekibine teşekkür ve tebriklerimizi ileterek bu oyunun evden kaçış oyunlarını seven ekipler tarafından oynanmasının bir farz olduğunu altını çizerek söylemek istiyoruz. Спасибо!

Hikaye: *****
Zorluk: ****
Çeşitlilik: *****
Dekor: *****
Personel: *****
Puan: 10/10

#terraquesta #alkabanmahkumlari #alkaban #evdenkaçışoyunu #evdenkacis #evdenkaçış #evdenkaçışoyunları #odadankacis #odadankaçışoyunları #odadankaçış #odadankacisoyunu #escape #room #escaperoom #roomescape #defnecrypto
Read more
Uzun bir aradan sonra seri yorumu ile geldim <span class="emoji emoji1f604"></span><span class="emoji emoji1f604"></span> Robyn Carr | Virgin River serisi 20 kitaplık bir ...
Media Removed
Uzun bir aradan sonra seri yorumu ile geldim Robyn Carr | Virgin River serisi 20 kitaplık bir seri bizde ise sadece 3 kitabı mevcut bunun sebebini tahmin etmek imkansız demek isterdim ama işte epsilon ve lanet politikası sağ olmasın hatta batsın ve telifini aldığı yazarların kitapları ... Uzun bir aradan sonra seri yorumu ile geldim 😄😄 Robyn Carr | Virgin River serisi

20 kitaplık bir seri bizde ise sadece 3 kitabı mevcut bunun sebebini tahmin etmek imkansız demek isterdim ama işte epsilon ve lanet politikası sağ olmasın hatta batsın ve telifini aldığı yazarların kitapları artık başka yayınevlerinden seri bir halde çıksın 😈😈 ehh bu konuda böyle düşünen tek insan olmadığım da aşikar olduğu için rahatım ayrıca 😛😛 Neyse konumuza dönersek küçük bir kasaba ve yolu buraya düşen insanlar ve değişen hayatlarını okumak cidden çok güzeldi. İlk kitapta şehirdeki hastanede hemşire ve ebe olarak çalışırken eşini yaşanan bir hırsızlık sırasında kaybeden Melinda'nın bir ilanda güzel ve küçük kasabada hemşire aranıyor ilanı ile Virgin River kasabasına yola çıkması ve kasabaya vardığında ilanda vaat edilen şartların koca bir yalan olmasını görünce geri dönmeye karar verdiği sırada doktorun verandasına bırakılan yeni doğmuş bir bebek görmesiyle biraz daha kalmaya karar verir bu sırada doğumu yaklaşan bir kadın da Mel'in doğumunda olmasını isteyince süre biraz daha uzar. O arada kasabanın toplanma yeri olan barın sahibi Jack'te Mel'i görür görmez aşık olmuş ve onun kalması için ona vaat edilen kulübenin tamirini gizlice halleder. Sonrası gelsin bolca doğum haberi 😂😂 İkinci kitapta Jack'in barında yemekleri yapan ve deniz piyadelerindeyken de askeri olan John(daha çok herkes ona peder diye sesleniyordu) ve kocasının şiddetinden 3 yaşındaki oğlu ile kaçarken yolu kasabaya düşen Paige'nin hikayesiydi
Üçüncü kitap ise Jack'in deniz piyadelerindeyken askeri olan Mike ve Jack'in kardeşi Brie hakkındaydı. 👇👇👇 Devamı yorumda 👇👇👇 #leydilerderamazanathon
Read more
Biz hayvanları değil de onlar bizi korusaydı inanıyorum ki bu son zamanlarda çıkan haberlerin ...
Media Removed
Biz hayvanları değil de onlar bizi korusaydı inanıyorum ki bu son zamanlarda çıkan haberlerin hiç birini duymazdık. O papağanın çığlıkları kulağımdan çıkmıyor günlerdir. Tepkisizliğimden değil içimin kaldırmadığından o fotoğrafları paylaşamıyorum. Ama tepkimi aksi bir fotoğrafla ... Biz hayvanları değil de onlar bizi korusaydı inanıyorum ki bu son zamanlarda çıkan haberlerin hiç birini duymazdık. O papağanın çığlıkları kulağımdan çıkmıyor günlerdir. Tepkisizliğimden değil içimin kaldırmadığından o fotoğrafları paylaşamıyorum. Ama tepkimi aksi bir fotoğrafla dile getirmek istedim. Yanında durup çektiğim için çok utandım ama gördüğüm manzara o kadar güzeldi ki.. Bu güzel insan yemeğini açmış önüne bu 2 güzel çocukla paylaşıyordu. Onlarla sohbet ederek, güzel sıcak sözler söyleyerek konuşuyordu.
Hepimiz doğanın bir parçası olduğumuzu unutuyoruz, buranın hakimi biziz gibi yaşamayı bırakıp beraber yaşamayı ne zaman öğreneceğiz?
Bu resimler çoğalsın dilerim. 🙏🎈 #hayvanaşiddetehayır #hayvansevgisi #hayvanhakları
Read more
 #kitapyorumu Herkese merhaba! <span class="emoji emoji1f60a"></span> Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Beni soracak olursanız çok ...
Media Removed
#kitapyorumu Herkese merhaba! Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Beni soracak olursanız çok iyiyim çünkü hem konusu hem de tasarımlarıyla beni benden alan bir kitap okudum. 🏻 @finalkultursanat Yayınları’nın Dalış isimli kitabından bahsediyorum. ️ Her sayfasını bir sonraki ... #kitapyorumu
Herkese merhaba! 😊 Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Beni soracak olursanız çok iyiyim çünkü hem konusu hem de tasarımlarıyla beni benden alan bir kitap okudum. 💃🏻
@finalkultursanat Yayınları’nın Dalış isimli kitabından bahsediyorum. ☺️
Her sayfasını bir sonraki sayfada beni nasıl bir görsel şölen bekliyor heyecanıyla çevirdim. İşte tam da bu noktada bu özel hikayeyi resimleyen Sanne te Loo’yu tebrik etmek gerek. ✨
Konusuna kısaca değinecek olursam (umarım kısa tutabilirim 🙈) hikayemiz Curaçao isimli bir adada geçiyor. Bu adada iki yakayı birbirine bağlayan yüzen bir köprü bulunuyor. Bu köprü çok eski olmasının yanında büyük bir sırrı da saklıyor. Sizce nasıl bir sır olabilir? 🤔
Altından yüzüp geçen insanların geçmişe gidebilme şansları olduğunu söylesem. 😉 Evet, evet yanlış okumadınız. Roly, yani bu yüzen köprünün kaptanlığını yapan adamın oğlu babasından bu büyük sırrı öğreniyor. Ancak bir şartla. Bu sırrı ne annesine ne de en yakın arkadaşı olan Mila’ya anlatabilir. Adı üstünde sır. ✨
Roly, bu sırrı öğrendikten sonra babasıyla birlikte geçmişe seyahat etmeye başlıyor. Ancak bir gece babası tek başına geçmişe gidiyor ve bir daha geri dönmüyor. Roly geçmişte kapana kısılan babam için ne yapabilirim diye düşünürken bu sırrı en yakın arkadaşı Mila’yla paylaşıyor. Ve macera bu noktada başlıyor. 🐠
Kitabı okurken kendimi sık sık Curaçao’da dolaşırken buldum. İçerisindeki hikayeye, çizimlere öyle odaklanmışım ki son sayfayı çevirdiğimi fark etmedim. Pat diye bitti ve ben boşlukta kaldım. 🙈 Durur muyum? Tabii ki hayır. Bilgisayarımın başına oturdum ve bu güzel hikayenin geçtiği Curaçao’yu araştırdım. Siz de yapıyor musunuz bilmiyorum ama ben okuduğum kitaplarda hikayenin geçtiği yerleri araştırmayı seviyorum. Okumuş olduğum tüm o satırlara ayrı bir pencereden bakıyormuşum gibi hissediyorum. Yapmayanlar varsa tavsiye ederim. Harika bir deneyim oluyor. ☺️
İmkanınız varsa o yerlere gidin diyeceğim ama bu kolay kolay mümkün olan bir durum değil. 😂
Misal, Karayip Denizi’nin güneyinde yer alan Curaçao’ya ancak gece rüya görürken gidebiliriz. 😂
O yüzden ne diyoruz? Yaşasın internet! 🎉 Yaşasın Google! ✌🏻
Ve son olarak, yaşasın çocuk edebiyatı! 😊
Read more
Yine, yeni bir başlangıç bu kez serin bir Eylül sabahına uyandık şükür ve dua ile... Eylül ayının ...
Media Removed
Yine, yeni bir başlangıç bu kez serin bir Eylül sabahına uyandık şükür ve dua ile... Eylül ayının bendeki yeri ve değeri bambaşkadır.. Mesela soyadıma ek aldığım en özel anıya sahip güzel ve mutlu bir beraberliğe başlangıç ama hayatımın en güzel yıllarına hüzünlü bir vedadır Eylül... Bu ... Yine, yeni bir başlangıç bu kez serin bir Eylül sabahına uyandık şükür ve dua ile...
Eylül ayının bendeki yeri ve değeri bambaşkadır.. Mesela soyadıma ek aldığım en özel anıya sahip güzel ve mutlu bir beraberliğe başlangıç ama hayatımın en güzel yıllarına hüzünlü bir vedadır Eylül...
Bu güzel kurabiyelerimle merhaba demek istedim bu kez sizlere benim birbirinden değerli takipçilerim...💗
Gününüz dünden güzel olsun....
Eylül sabahının serinliğini
Yaprakların serinliğini
Ciğerlerime dolduruyorum

Sessizlik ve serinlik
Birleşiyor
Yıkanmış güvercinler
Ve çok uzakta bir tren sesi

Her zaman yeniden başlamak duygusu
Doğuyor içimde
Her uyanışımda

Düşmanlarımı bağışlıyorum
Daha çok seviyorum dostlarımı
Her uyanışımda

Eylül sabahının serinliğini
Yaprakların serinliğini
Yüreğime dolduruyorum demiş
Ataol Behramoğlu

Malzemeler
🍥1,5 su bardağı un
🍥125 gr tereyağ (oda sıcaklığında eritilmiş )
🍥3 yemek kaşığı pudra şekeri
🍥3 yemek kaşığı kakao ben herzamanki gibi 1 paket Dr.Oetker kakao kullandım
🍥1 yumurta
🍥1 çay kaşığı kabartma tozu
Üzeri için
🍥60 gr bitter kuvertur çikolata
🍥60 gr sütlü çikolata
🍥Arzuya göre Arjantin şekeri (inci şeker) Yapılışı : Unu , kabartma tozunu ,kakao ve pudra şekeri geniş bir kaba eleyip ortasını havuz şeklinde açıyoruz ve yumurtayı kırıyoruz...
Tereyağını küp küp kesiyoruz ve karışımımıza ilave ediyoruz...
Hamur toplanana kadar yoğuruyoruz...
Hamurumuzu streç filmle kaplayıp buzdolabında 10-15 dk dinlendiriyoruz... Buzdolabından çıkarılan kurabiye hamurumuzu hafif unlanmış tezgahta yada iki strec film veya yağlı kağıt arasında merdane yardımıyla ince olacak şekilde açıp kalpli kalıpla kesiyoruz .
Yağlı kağıt sermiş olduğumuz fırın tepsimize diziyoruz...
Önceden 180 C ısıtılmış fırında 15-20 dk. pişirip soğumaya bırakıyoruz... Diğer tarafta çikolatalarımızı benmari usulü eritip soğuyan kurabiyelerimizi eritilmiş çikolataya batırıp fazlası süzülüp tekrar yağlı kağıt üzerinde kuruması için alınır ve isterseniz çikolata kurumadan inci şekerle süsleyebilirsiniz... Afiyet Olsun Efendimmm...
#eymininmutfagindan #hautescuisines #chocolate #cikolata_lezzeti #foodgasm #instafood #çikolatalıkurabiye #sahanelezzetler #kurabiye
Read more
Ay Taşı Kolye Ucu Ben size hep en güzellerinden tasarımlar göstermeye çalışıyorum.İstiyorum ki klasik modeller değil de ustanın elinin değdiği taşın en güzel halinden tasarımların enerjisi size de geçsin😎Normal taşları nasılsa görüyorsunuz her yerde🙄 Bu tarz özel tasarımlar ... Ay Taşı Kolye Ucu💎😍 Ben size hep en güzellerinden tasarımlar göstermeye çalışıyorum.İstiyorum ki klasik modeller değil de ustanın elinin değdiği taşın en güzel halinden tasarımların enerjisi size de geçsin😎💕😍Normal taşları nasılsa görüyorsunuz her yerde🙄
Bu tarz özel tasarımlar bir tane,başka yok...
Mutlaka bir sahibi var bu güzel kolyenin.🙋‍♀️💃Tüm sevdiklerim birer birer gidiyor😢Tam da sahibiyle buluştuğu an aradaki o Aşk’ı görünce ben de mutlu oluyorum.Zaten bana söyleyecek söz kalmıyor.Çok beğendiği bir ürünü bir ürünü kodlayıp totem yapıp ‘bir ay sonra benim olacaksın’ diyenler de var tabi😂😂’Tamam’ diyorum ‘bu ürün satılmaz artık’ Onlarca soran olsa da gerçekten de sahibini bekliyor ve onun oluyor yine..
Özelliklerinden,şifasından dolayı beğendiğiniz ürün olunca çok da takılmayın paylaştığım ürüne,fiyatına.Dediğim gibi ben farklı tasarımları göstermek istiyorum.Ay taşı istiyorsanız ,şifasından yararlanmak istiyorsanız mesela yine güzel ürün buluruz,yine tasarım yaparız,nasıl sürekli kullanabileceğiniz bir ürün yapılır beraber bakarız nasılsa.Her bütçeye uygun ürün çıkarmaya çalışıyoruz zaten👍Siz sadece sizi çağıran taşı bulun yeter😉Bugün olmazsa başka bir gün😎😀💐💕
Read more
"Kadın, rüzgarlı bir koru gibi sıyrıldı sisinden Eteklerindeki kederi ve yalnızlığı çırptı Saçlarını ...
Media Removed
"Kadın, rüzgarlı bir koru gibi sıyrıldı sisinden Eteklerindeki kederi ve yalnızlığı çırptı Saçlarını omuzlarından akıttı Boşluğu çerçeveleyen pencereye gidip 'yaşamak en büyük güçtür' yazdı..." . Şiir: Şükrü Erbaş Fotoğraf: Muhyettin Şentürk Fotomodel: Kübra Selçuk ... "Kadın, rüzgarlı bir koru gibi sıyrıldı sisinden
Eteklerindeki kederi ve yalnızlığı çırptı
Saçlarını omuzlarından akıttı
Boşluğu çerçeveleyen pencereye gidip 'yaşamak en büyük güçtür' yazdı..." .
📷 Şiir: Şükrü Erbaş
📷 Fotoğraf: Muhyettin Şentürk
📷 Fotomodel: Kübra Selçuk (@kubrasselcuk)
📷 Yer: İzmir
📷 Fotoğrafçının Notu: 🍁 Çok yönlü insanlara hayranım. Özellikle eski bilim insanlarından bunu görüp, feyz almaya çalışıyorum. Çevremde bu tip insanların olması da feyzlenmenin tuzu biberi.
🍁 Bilim insanı olmaya gerek olmadan çok yönlü olmak gayet mümkün. Değerli öğrencim, öğrenciden çok arkadaşım (bu paylaşımda fotomodelliğimi yapan) Kübra buna örnek. 🍁 Yanlış tabirlerimiz var değerli arkadaşlar, kitaplar dolusu kütüphane doldurur. Palmiye ağaç değil, yarasa kuş değil, ama bunlardan geçtim. "Kenar mahalle" diye bir tabir var, ne kadar da yanlış değil mi? Hani sokağın çocuğu olamayacağı, sokağın köpeği olamayacağı için "sokak çocuğu", "sokak köpeği" demekten sakınmaya çalışıyoruz ya; aynı şekilde "kenar mahalle" demekten de sakınmalıyız. Çünkü söylemlerimiz ile 'kenar'laştıran bizleriz.
🍁 Pekala ne alaka bu paylaşımla? (Bu arada hep dediğim lafı tekrar edeyim parantezde; "ne alaka?" sorusu, en çok alakası olan şeylerde kullanılır 😄). Şu alaka; o 'kenar'laştırdığımız mahallelerin miniklerinin öğretmenliğini yapıyor Kübra. Sadece öğretmen değil, bununla birlikte çocuk gelişimci. Ve sanatçı yönü var, sayısını bilemediğim çok müzik aleti çalabiliyor. Türkü okuyor. Yani aynı zamanda müzisyen. Ayrıca bir Arkeolog. Sadece Arkeolog olmakla yetinmemiş, "çok yön" kazanmış Kübra.
🍁 İyi ki var böyle çok yönlü güzel insanlar. Yaşamı yaşanılır kılmak -öyle sanıyorum ki- ancak çok yönlülük ile olur. Çünkü şairin (Şükrü Erbaş) şiirindeki kadının dediği gibi; "yaşamak en büyük güçtür"... 🍁 Son özel not: Tüm bu çok yönlülüğünün üzerine "fotomodellik" yeteneğini de eklemek gerek Kübra için 😃 Çok teşekkür ederim kendisine bu fotoğrafa fotomodellik yaptığı için 🙏🤗 #marvellsofturkey #lory_and_colors #theoutcreww #photoworld_star #canonphoto #best_exif #photo_plus_tr #objektifimdenyansiyanlar #ig_global_life #ig_eurasia #hayatkareleri #photographedbymuhyettinşentürk
Read more
 #Repost @aynurunkitaplari (@get_repost) ・・・ Walden // #kitapyorumu HENRY DAVID THOREAU İnsanlığın, ...
Media Removed
#Repost @aynurunkitaplari (@get_repost) ・・・ Walden // #kitapyorumu HENRY DAVID THOREAU İnsanlığın, yaşamın yada yaşam sandığımız olgunun nereye gittiğini, teknolojinin ve insanları esir alan yeniliklerin, lükslerin bizleri ne hale getirdiğini görmemizi sağlayan, doğanın ... #Repost @aynurunkitaplari (@get_repost)
・・・
Walden // #kitapyorumu
HENRY DAVID THOREAU

İnsanlığın, yaşamın yada yaşam sandığımız olgunun nereye gittiğini, teknolojinin ve insanları esir alan yeniliklerin, lükslerin bizleri ne hale getirdiğini görmemizi sağlayan, doğanın içinde özgürlükle hareket eden ve kendini doğanın bir parçası olarak gören bir Henry David Thoreau eseri okudum.

Sayfalar arasında yazdığı bu satırlar ise ne demek istediğini çok güzel anlatıyor.... "Yaşamı tüm derinliğiyle yaşayıp yaşamın tüm özünü emmek niyetindeydim. Yaşam olmayan her şeyi bozguna uğratacak kadar güçlü bir Spartalı gibi yaşamak, büyük bir etki bırakıp ucu ucuna kurtulmak, hayatı bir köşeye sıkıştırıp en çıplak haline kadar soymak, eğer alçak olduğu ortaya çıkarsa bu alçaklığını tüm dünyaya ilan etmek veya olur da eğer asil olduğunu öğrenirsem, bunu deneyimleyip bir sonraki yolculuğumda gerçek bir şekilde açıklayabilmek istiyordum"
. .
.
Özgürlüğün, yalnızlığın, yoksulluğun, başarının veya başarısızlığın, güzellik veya çirkinliğin sadece insanların beynine kazınmış, işleyişe ayak uydurabilmek için bizlere dayatılmış ve zorunluluk olarak gösterilmiş bir hayat yaşadığımızı anlatıyor Thoreau. Ama anlatırken, aynı zamanda okurun kendi hayatını da sorgulamasını büyük bir ustalıkla başarıyor👌🙏 Çok sakin bir ruh haliyle okunması, üzerinde düşünülmesi gereken, yaşamın en ince ayrıntısına kadar her şeye değinen, çok derin ve güzel bir kitaptı.

#alıntılar

Vakitsizce yas tutmak tüketir üzgün olanı.
Yaşayanların arasındaki günleri sayılıdır,
Toscar'ın güzel kızı.

İnsanlar genellikle zaruret olarak adlandırılan, görünen bir kaderle işe alınır; eski bir kitabın dediği gibi, güve ve pasın çürüteceği ve hırsızların gelip çalacağı hazineler biriktirir.
Yaşamaya öyle içten ve derinlemesine mecburuz ki; yaşamımızı yüceltip değişim ihtimalini inkar ederiz.
.
.
.
.
#walden #henrydavidthoreau #okudumbitti @aylakadamyayinlari @zeplinkitap @aylakadamhobi #kitap #okumakgüzeldir #kitaplaryolda
Read more
Hayatta herşeyin bir zincirleme olduğuna hep inandım, ancak özellikle son yıllarda belkide fazlasıyla ...
Media Removed
Hayatta herşeyin bir zincirleme olduğuna hep inandım, ancak özellikle son yıllarda belkide fazlasıyla edindiğim farkındalıkla gün geçmiyor ki yine doğrulamayalım. Betül (haftanın 5 günü bakıştığımız sevgili iş arkidişim), çay saatimiz olan 10.00'da (Kurumsal şirketlerde çalışanın ... Hayatta herşeyin bir zincirleme olduğuna hep inandım, ancak özellikle son yıllarda belkide fazlasıyla edindiğim farkındalıkla gün geçmiyor ki yine doğrulamayalım.
Betül (haftanın 5 günü bakıştığımız sevgili iş arkidişim), çay saatimiz olan 10.00'da (Kurumsal şirketlerde çalışanın nefes alması için düşünülen ve konulan genelde sigara saati olarak anılan resmi dinleme dakikası 15 dakikadır.) "Tüba, bir çanta gördüm biliyor musun o hesabı?" dediği anda, çantanın oluşması için bütün adımları attık. Nerde en renkli boncuk var onları seçtim tabi. Kesin demişlerdir dedim bu da ne böyle diye, ki Ayda hanım kendisi daha sonra dile getirdi.
@aydanindukkani
Ayda hanım, Türkiye'nin çok iyi bir üniversitesinde Fizik ve Matematik eğitimi almış, Matematik eğitimi veren çok değerli bir hoca... Ben bunu dün öğrendim çünkü, akşam çantayı almayı gittim.
Buraya kadar herşey normal; Ayda hanım'ın adresini ararken karşıdan birisi güzel bir gülümsemeyle bana doğru geliyor ama gözler 1.25 miyop olduğu için seçemiyorum.
"Tüba hanım merhaba ben Nihan, sizin takipçinizim... "
O anda ben de tanıdım güzel @niyaaan 'ı.
Tüba hanım ben burda oturuyorum hayırdır demesiyle, Aydan hanım yani çantayı yapan kişinin, Nihan'ın üst komşusu olduğunu anladık.
Bu sadece bir çanta değil benim için artık; kalp temizliğinin ve güzel insanların ta kendisi.
Nihan geçen sene Dm'den, Tüba hanım size bir gün "mutlumutfakönlükleri"nin hikayesini anlatmak isterim yazmış. Ve o gün dünmüş, biz birbirimize hikayemizi anlattık...
Aydan hanım (@aydanindukkani )bu güzel emeğinizin herkesin hayatında güzelliklere vesile olmasını dilerim. Sizin gibi değerli bir eğitimciden bir çanta sahip olmak gurur verici... 📌Boncuk çanta için @aydanindukkani na sipariş verebilirsiniz. (MARKA İŞBİRLİĞİ kapsamında bedava ürün istemeyiniz.).. 📌Üretebilen bir toplum olduğumuz sürece tüm "Zafer" ler bizim olacaktır.
30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun.🇹🇷 #cantagurusu
.
.
.
.
.
.
.
#shoppingbags #shoppingbag #nakış #embroidery
#kendinyap #doityourself #diy
#dikiş #freepattern #sewingproject #sewing #sewerofinstagram #instasew #dikistagram #dikişaşkı #handmade #memadeeveryday #fabric #ootd #tasarim
Read more
Bu güzellik Avşa Barınağı’nda yuva bekliyor <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏼 Sahiplenmek isterseniz @avsabarinak hesabına ...
Media Removed
Bu güzellik Avşa Barınağı’nda yuva bekliyor 🏼 Sahiplenmek isterseniz @avsabarinak hesabına kendinizi, ailenizi ve yaşayacağı ortamı anlatan bir mesaj yazabilirsiniz #Repost @avsabarinak with @get_repost ・・・ Dişi Yetişkin terrier Kısırlaştırma operasyonu yapıldı ... Bu güzellik Avşa Barınağı’nda yuva bekliyor 🙏🏼 Sahiplenmek isterseniz @avsabarinak hesabına kendinizi, ailenizi ve yaşayacağı ortamı anlatan bir mesaj yazabilirsiniz 💌
#Repost @avsabarinak with @get_repost
・・・
🐶Dişi
🐶Yetişkin terrier 🐶Kısırlaştırma operasyonu yapıldı ve yapılması gereken tüm aşıları düzenli olarak yapılıyor.
Çok sevecen ve insanlara alışkın,barınağa terk edilmiş bir minnoş 💕
Eğer bir küçük dostunuzun olmasını istiyorsanız bu güzel minnoşa yuva olabilirsiniz🤗💜
✅İletişim için DM ✅
Hiçbir canlı satılık olamaz ve hiçbir canlının ticareti yapılmamalı...
Read more
Loading...
Load More
Loading...