Loading Content...

Şükür yaşam hayat sağlık

Loading...


Unique profiles
80
Most used tags
Total likes
0
Top locations
SOKAKAGZI, Balıkesir Province, Sanjana Therapy Sağlıklı Yaşam Merkezi
Average media age
651.9 days
to ratio
9
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı ...
Media Removed
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır. Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, ... @sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ

Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır.

Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, başta kanser olmak üzere, şeker, tansiyon, kalp, obezite gibi sağlık sorunlarıyla küresel salgına yakalanmıştır. Bu ürünler ve ürünlerin sebep olduğu hastalığı tedavi edecek(!) ilaçlar aynı firmalar tarafından üretilmektedir.

Sorun ve cevabı ortadadır: Doğal, geleneksel, yerel atalık ürünlere ve probiyotik beslenmeye dönmek ve de biyoçeşitliliğimizi koruyup geliştirmek... Sistem; dünya nüfusunun doyurulamayacağı safsatasıyla, doğal olana ulaşımı çeşitli yasaklarla engellemeye çalışıp, kendi ürünlerini dayatmaktadır.

Tohum köleliği ve gıda diktatörlüğü mevcut küresel sistemin ta kendisi olmuştur.

Kentlerde, o olağanüstü hızlı yaşamın içinde, ne aldığımızı, ne yediğimizi sorgulamadan, neredeyse çocuk yaşlarımızdan başlayarak, sağlık sorunlarıyla boğuşup, bi çanta dolusu ilaçla hayatlarımızı sürdürüyoruz.

Ama umudumuz var... Hâlâ doğal üretimden koparılamamış köylü küçük üreticiler ve durumun dehşetini görüp köylere yönelen insanlar var.

Hayat bize her gün, tek başına kurtuluşun mümkün olmadığının örneklerini veriyor. Bizler geleneksel, doğal üretim yapan küçük üreticilerle, buna ihtiyaç duyan tüketicilerin tanışması, sorunlarını paylaşması, birbirlerine deneyimlerini aktarması gerektiğine, sağlıklı bir insanlık, sağlıklı nesiller için, bu tür bir sosyal kardeşleşmenin gerekliliğine inanıyoruz.

Merkezi ASSOS olan, Ezine'den Ayvacık'a, Bayramiç'den Küçükkuyu'ya uzanan bölgemiz sadece doğal üretime değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam alanlarının da merkezi olabilecek özelliklere sahiptir.

Koyunevi köyünün Sokakağzı mevkii de bu bölgededir.

İşte bu nedenlerle; 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde SOKAKAĞZI FESTİVALİ'nin 1.sini duyurmaktan onur duyuyoruz.

Katılımınız hepimize güç verir.

Sevgiyle... Festival için gelenler otellerin indirimli tarifesinden yaralanacaklar. Atölye ve etkinliklere katılım ücretsizdir.
Read more
Loading...
By @hergun1yenibilgi "Hasta olarak kaldığı akıl hastanesine yönetici olarak dönen kadın * MARİE ...
Media Removed
By @hergun1yenibilgi "Hasta olarak kaldığı akıl hastanesine yönetici olarak dönen kadın * MARİE BALTER kendisine bile bakmaktan aciz, alkolik bir annenin evlilik dışı dünyaya gelen çocuğuydu. Beş yaşına geldiğinde çocuk bakım yurduna yerleştirildi. * Daha sonra bir çift tarafından ... By @hergun1yenibilgi "Hasta olarak kaldığı akıl hastanesine yönetici olarak dönen kadın * MARİE BALTER kendisine bile bakmaktan aciz, alkolik bir annenin evlilik dışı dünyaya gelen çocuğuydu. Beş yaşına geldiğinde çocuk bakım yurduna yerleştirildi. * Daha sonra bir çift tarafından evlat edinildi. Sadist çift, küçük kızı evin mahzenine kapayıp, ona sistematik bir biçimde işkence etti. Çiftin toplum içindeki saygın konumu, küçük kızın yaşadıklarını çevreden kolaylıkla gizliyordu. * Marie on yedi yaşına geldiğinde depresyondan felç geçirdi. Kas spazmları ve boğularak ölmesine sebep olabilecek denli yoğun astım krizleri geçiriyordu. Halüsinasyon da gördüğü için doktorlar ona yanlışlıkla şizofreni teşhisi koydular. * Bundan sonraki onyedi yılı akıl hastanesinde geçti. Umutsuzluk ve çaresizlik içinde kıvranan kız, yemek yiyemiyor, fazla kımıldayamıyor ve intihar etmeyi sıkça düşünüyordu.
* Otuz dört yaşına geldiğinde doktorlar Marie'nin durumunu yeniden değerlendirdiler. Onun şizofren olmadığına, ağır depresyon geçirdiğine ve panik atak yaşadığına karar verdiler.Arkadaşlarının ve kendisini seven birkaç sağlık görevlisinin yardımıyla Marie hastaneden çıktı. * Artık yaşamını nasıl sürdüreceğine kendisinin karar vermesi gerekiyordu. Terk edilmiş, işkence görmüş, tacize uğramış, hayatının otuz dört yıllı ziyan olmuştu. Kızgın, öfkeli, umutsuz olmak onun en doğal hakkıydı. Yaşamının sorumluluğunu üstlenmeden, devlet yardımıyla hayatının sonuna kadar yaşayabilirdi. Ama o, bu yolu seçmedi.
* Marie üniversiteye girdi ve mezun oldu. Evlendi. Harvard Üniversitesi'nde mastır yaptı. Psikiyatrik hastalarla çalıştı. Konferanslar verdi. Biyografisini yazdı. * Elli sekiz yaşındayken, on yedi yılını geçirdiği hastaneye yönetici olarak atandı. Haber ajansları onun yeni görevini haber yaparken, o zaferinin açıklamasını şöyle yaptı:
"Eğer affetmeyi öğrenmeseydim, bir adım bile gelişemezdim. Yaşamım ziyan edilmiş bir yaşam olurdu. Ve bugün bu hastaneye yönetici olarak dönemezdim."" via @PhotoRepost_app
Read more
13 Nisan Cuma günü açılışı gerçekleşecek Alternate sergisinin öncesinde saat 15.00'te Alsancak ...
Media Removed
13 Nisan Cuma günü açılışı gerçekleşecek Alternate sergisinin öncesinde saat 15.00'te Alsancak Yakın Kitabevi'nde "Kolektivitenin mümkünatı?" başlıklı söyleşinin katılımcıları Özgül Kılınçarslan, Zafer Güngen, Gökçen Ergür ve Borga Kantürk, sanat disiplinlerinde kolektif ... 13 Nisan Cuma günü açılışı gerçekleşecek Alternate sergisinin öncesinde saat 15.00'te Alsancak Yakın Kitabevi'nde "Kolektivitenin mümkünatı?" başlıklı söyleşinin katılımcıları Özgül Kılınçarslan, Zafer Güngen, Gökçen Ergür ve Borga Kantürk, sanat disiplinlerinde kolektif üretim ve süreç üzerine deneyimlerini paylaşacaklardır. 10 Nisan'da kurulum süreciyle beraber izleyiciyle buluşacak sergi ise Feyerabend'in "Her tek biçimlilik kendini kandırmaktır" sözüne atıfta bulunmaktadır.
Avusturyalı filozof ve bilim felsefecisi, bilimsel anarşizmin öncüsü ve bilimin Dadacısı olarak anılan Paul Karl Feyerabend; “Nasıl İyi Bir Deneyci Olunur: Bilgi Sorunlarında Hoşgörü Adına Bir Savunma” adlı yazısında bilimin deneyselliği üzerine sorgulamalara girişmiştir. “Her tek biçimlilik kendini kandırmaktır” alt başlığı bu yazısında yer alır. Salt bu alt başlık bile başlı başına -bilimle iç içe geçmiş günümüz sanatında da- sorgulanabilir biçimler veya teknik dogmalar üzerine söylenebilecek sözlerden biridir. Biçimi bu noktada yine bir başka Avusturyalı Ernst Fischer’ın düşündüğü şekilde ele almamız gerekir. Ernst Fischer’a göre biçim sadece maddesel formu temsil etmez, maddelerle koşullu somutlaşmış toplumsal yaşantının temsilidir aynı zamanda. Bu pencereden bakıldığında, biçim başlı başına formelliğe karşılık gelmez, onu oluşturan tüm kültür ögelerinin de tözel alegorisidir.
Dünya bir tek biçimliliğin etkisi altındadır. Bu tek biçimlilik, yaşam tarzlarımızdan, hayat görüşlerimize, dünyadaki ana akım politikalardan sosyo-ekonomik reflekslerimize kadar iliklerimize işlemiş durumdadır. Tüm bu karmaşadan ve boğuculuktan insanı kurtaracak, farklı düşünmeye, sıradan olanın dışına çıkmaya, her geçen gün daha da standart kurallarla bizleri yaşamaya zorlayan hayatın ruhani çöküşünden uzaklaşmamızı sağlayacak olan sanattır... ...Sanatın deneysellik ve sürdürülebilirliği “tek biçimlilik” dünyasında bir kaçış yolu vaadiyle karşımıza çıkar. Bu sergi de kaçışın yarattığı ivme sayesinde sıradanlığın dünyasında alternatif olanın keyfini çıkarmak üzerine kurgulanmıştır.
Read more
Regrann from @okumaajandam - Japon yazar Juniçiro Tanizaki'den okuduğum ilk kitap oldu Naomi.Öncelikle ...
Media Removed
Regrann from @okumaajandam - Japon yazar Juniçiro Tanizaki'den okuduğum ilk kitap oldu Naomi.Öncelikle şunu belirtmem lazım ki Jaguar Kitap yine harika bir iş çıkarmış. Yazar hakkında esere başlamadan önce kısa bir araştırma sürecim oldu,bundan da kitaba geçmeden bahsetmek istiyorum.Tanizaki,yaşamı ... Regrann from @okumaajandam - Japon yazar Juniçiro Tanizaki'den okuduğum ilk kitap oldu Naomi.Öncelikle şunu belirtmem lazım ki Jaguar Kitap yine harika bir iş çıkarmış.
Yazar hakkında esere başlamadan önce kısa bir araştırma sürecim oldu,bundan da kitaba geçmeden bahsetmek istiyorum.Tanizaki,yaşamı boyunca güzellik,erotizm,sadizm ve mazoşizm gibi temaları konu almış eserlerinde.Kahramanlarının tensel hazlarını reddedilme,aşağılanma ve mazoşizm ile birlikte sunmuş.Bu eserinde de fazlasıyla bunun örneklerini görüyoruz.Bir dönem Batılılaşmayı savunan yazar, Büyük Depremden sonra Batılılaşma karşıtı tavır sergilemiş ve kendi kültürüne yönelmiş.Işte bu kitap da işte tam bu batıya olan karşı duruş döneminde çıkardığı en önemli eser.Alt metin olarak batılılaşmanın iyi-kötü yanlarını okumamız da mümkün eserde.Sizleri fazla sıkmadan kitaba gelsem iyi olacak 😅
______________________________________________
✒Naomi,büyüdükçe güzelleşen,kendi arzu ve isteklerini gerçekleştirmek amacıyla insanları istediği gibi kullanan ve bundan haz duyan egoist bir kız..Kawai ise,onu henüz 15 yaşında iken himayesi altına almış ve sonrasında Naomi ile evlenmiş,istediği gibi bir kadın olabilsin diye(kendi tabiriyle batılılaşsın) Ingilizce'den müzik dersine kadar birçok eğitimi almasını sağlamış olan 30 yaşında,iş hayatında başarılı fakat asosyal bir erkek.Naomi Kawai'yi kendi hitap etme şekliyle Joji'yi defalarca birçok erkekle aldatır.Ama Kawai',nin aşkı zamanla bir histeriyeye ve saplantıya dönüşüyor, bu saplantısı nedeniyle Naomi'nin bir kölesi haline geliyor..
✒Daha fazla spoiler vermeyeyim 😅 Genel konuyu elimden geldiğince yansıtmaya çalıştım
_____________________________________________
Tanizaki'nin gerçekten harika bir anlatımı var,dili oldukça sade.Sizde benim gibi okumadıysanız şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum
Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.Kitapla kalın,huzurlu günler 😊

#neokudum #kitapyorumu #bookstagram #kitapkurdu #kitapsever #books - #regrann
Read more
Şu haftanın başından beri, önümüzdeki hafta gideceğimiz Beyrut seyahati için öyle heyecanlıydım ...
Media Removed
Şu haftanın başından beri, önümüzdeki hafta gideceğimiz Beyrut seyahati için öyle heyecanlıydım ki size anlatamam. Orta Doğu’ya, bambaşka bir coğrafyaya gidecekken, kat edeceğimiz yollar, ikinci evlilik yıl dönümü kutlaması derken içim içime sığmıyordu, hele de sizden gelen onca ... Şu haftanın başından beri, önümüzdeki hafta gideceğimiz Beyrut seyahati için öyle heyecanlıydım ki size anlatamam.
Orta Doğu’ya, bambaşka bir coğrafyaya gidecekken, kat edeceğimiz yollar, ikinci evlilik yıl dönümü kutlaması derken içim içime sığmıyordu, hele de sizden gelen onca Beyrut’a dair öneri resmen içime bi’ kelebek ordusu taşımıştı, sanırım onları fazla çırpındırmış olmalıyım ki dün ufak bir kaza yaşandı.
Kabus gibi bir gün ve dinmeyen ağrı ile hastaneye gittiğimde ayağımda ufak bir kırık ya da henüz tam teşhis edilememiş bir çatlakla alçıya alındım.
Şimdi düşünüyorum da bir şeyi çok istemeyeceksin ama insanız işte planlar yapıveriyoruz, hayaller kuruveriyoruz.
Hani Beyrut biletini yaksak mı diye espri yapmıştım ya sanırım şimdi istesem de gidemeyeceğim ve durumum Pazartesi akşam netleşecek.
Yine de elimdeki kitabın arasına yazdığım Beyrut notlarına bakarken, daha kötüsü olmadığı için şükredebiliyorum.
İstemimiz dışında gelişen kocaman bir hayat var, kapıdan sağ ayakla çıksak bile aksilikleri önceden yazmış ve o gün ne yaşayacağımızı bizden önce bilen önüne geçilemez bir kader var.
Ama beş yılı geride bırakırken bir kez daha anlıyorum, kırık bir ayağa, korkmuş bir kalbe en iyi gelen şey; sıcacık başka bi’ kalpmiş.
Kendi eğilemiyorken, sırf ben eğilmeyeyim diye kendini siper eden, kendi canının acısını saklayan biriymiş.
Tuvalete bile değnekle on beş dakika da giderken, onu bile en eğlenceli yolculuğa çeviren bi sevgili, tatlı bi’ hayat arkadaşıymış iyi gelen!
Dünün kötülüğü, yarası, beresi, kırığı, çıkığı, hayatımın iyikisiymiş meğer! Alico 🧡 #alicozlem #alicozlemhome #home #istanbul #turkey #house
Read more
Uzak zamanlara planlar yapıyoruz. Sanıyoruz ki her şey hep olağan seyrinde gidecek. Ama hayat ...
Media Removed
Uzak zamanlara planlar yapıyoruz. Sanıyoruz ki her şey hep olağan seyrinde gidecek. Ama hayat bu. Hatırlatıyor kendini, durduruyor zamanı. Saatler günlere dönüşüyor bir yerden sonra. 12 saat diyorsun en başta, 24 saat, 48 saat, 3 gün... Tam 4 gün uyudu, artık 5'teyiz. Ne zaman uyanacak? ... Uzak zamanlara planlar yapıyoruz. Sanıyoruz ki her şey hep olağan seyrinde gidecek. Ama hayat bu. Hatırlatıyor kendini, durduruyor zamanı. Saatler günlere dönüşüyor bir yerden sonra. 12 saat diyorsun en başta, 24 saat, 48 saat, 3 gün... Tam 4 gün uyudu, artık 5'teyiz. Ne zaman uyanacak? Uyandığında konuşacak mı? Bizi hatırlayacak mı? Ne yapacak ne diyecek ne oldu anlatacak mı? Kalbi durduğunda ne yaşadı ne hissetti aslında ne oldu neler hatırlıyor? Sorular sürekli, cevapların zamana ihtiyacı var belli ama ne kadar zamana? Ama bizim acelemiz var bir an önce açsın gözlerini baksın 2 kelime söylesin. Daha o hiç kullanılamayan RCI'la tatile gideceğiz, en son "Macaristan'a gidelim" demişti. Daha hep birlikte ayak masajına gideceğiz. Akşam iki baba oturmuş konuşuyorlardı, dediler ki "Cuma öğleden sonra hiç yola çıkmamak lazım trafik kilit oluyor." Ertesi gün Cuma'ydı, ikinci babam saat 5 trafiğinde ambulansın içinde Maltepe'den Topkapı'ya gidiyordu... Hayat ne garip, neyi beklemezsen onu yaşatıyor bazen böyle.
Kudüs'e gittiğimizde daracık sokaklarda kaybetmiştim bir keresinde, önden yürüyordu bir anda görünmez oldu hep önden yürür zaten öyle enerjiktir hep biz deriz "baba yavaş yürü, bizimle yürü" her yerde polis var, soruyorum kimse görmemiş sağa sola koşturuyorum bütün sokaklar birbirine benziyor labirent gibi tam cuma namazı vakti sokaklarda in cin top oynuyor nasıl korkmuştum, aklımda hep Medine'de kaybolan Müge Anlı'nın bulduğu kadının hikayesi, sonra da bulduğumda nasıl ağlamıştım... yine öyle zamanlar, labirent gibi ordan oraya gidiyor zihinler durduramıyorsun. Kalpler desen zaten yoğun bakımda hepsi, yatağının baş ucunda, gözünü kırpıştırsa seviniyor kanatlanıyor kuş gibi ah bi açsa gözlerini bi görse bi bilsek bizi gördüğünü insan başka bir şey istemem diyor böyle zamanlarda oysa bi gün önce akşam yemeğinde yine hep birlikte fotoğraftaki gibiydik biz uyuduk uyandık dünya altüst oldu her şey düzelecek de zaman mı ilaç neyse neredeyse bulup getirelim getiririz çünkü insanın iki babası olması ne güzel şey, yine böyle olsak ya artık...
Read more
Loading...
Kendinize acıyarak üzülerek bir yere gelemezsiniz. Siz kendinize üzülürseniz herkes üzülür ...
Media Removed
Kendinize acıyarak üzülerek bir yere gelemezsiniz. Siz kendinize üzülürseniz herkes üzülür acır size. Dramatize etmeyin olayları. Çözüme ulaşmanın ilk yolu kendinizi ve yaşamınızı önce kabul etmek olmalıdır. Ve iyiyi düşünmek iyiye odaklanmak. Kötü adlettiğiniz şeyleri konuşursanız ... Kendinize acıyarak üzülerek bir yere gelemezsiniz. Siz kendinize üzülürseniz herkes üzülür acır size. Dramatize etmeyin olayları. Çözüme ulaşmanın ilk yolu kendinizi ve yaşamınızı önce kabul etmek olmalıdır. Ve iyiyi düşünmek iyiye odaklanmak. Kötü adlettiğiniz şeyleri konuşursanız oralara takılırsanız hayatınız değişmez. Kimseye bir şey olmaz. Hele kızdiklarınıza hiç bir şey olmaz. Hatta tam aksine sizdeki pozitif enerji onlara geçeceği için daha iyi bir duruma gelmeleri de olasıdır. Size olur olan. Siz negatif enerji kalkanı ile kaplanırsınız adeta. Ve hatta biliyor musunuz hayatınız boyunca kızdığınız nefret ettiğiniz kişiler size aynalık ederler sürekli olarak. Kimse etrafınızda boşu boşuna değil. Herkesin bir yaşam alanı var ve siz bu alanda diğer kişilerle birlikte yaşamınızı sürdürmek zorundasınız. Bu birlikte yaşamak durumunda olduğunuz kişiler size neyi gostermek istiyor acaba ? İşte bu nedenledir ki sürekli ve sıkça yüzleşmelisiniz kendinizle. Bu derin bir konu gibi gözükse de aslında basittir. Hatta o kişilere teşekkür edin. Size aynalık ediyorlar. Aynaya bakmadan sağlıklı bir ruh yapısına ve kişiliğe sahip olamazsınız. Aynalardan korkmayın. Yüzleşim kendinizle.
Baktığınız aynada huzur mutluluk esenlik coşku sevinç ve tüm güzellikleri görmeniz dileğiyle...
# # # #En çok neye kızıyorsunuz kendinizde? # # #
# # #
Hangi özelliğinizi çok seviyorsunuz? # # #
#alıntı
Read more
Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde <span class="emoji emoji1f449"></span>🏻 “İç İletişim Dış Yönetim Eğitim Toplantısı” <span class="emoji emoji1f4da"></span> için ...
Media Removed
Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde 🏻 “İç İletişim Dış Yönetim Eğitim Toplantısı” için Eskişehir’deyiz, ve karşımıza çıkan “mesajları” okuyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz, not alıyoruz, ders vermeye gelmişken ders alıyoruz... . . 🏻 . Başka Hayat Yok 🕉 . . Uçağa bindiğinizde ... Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde 👉🏻 “İç İletişim Dış Yönetim Eğitim Toplantısı” 📚 için Eskişehir’deyiz, ve karşımıza çıkan “mesajları”😉 okuyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz, not alıyoruz, ders vermeye gelmişken ders alıyoruz... 🙏 .
.
👇🏻 .
Başka Hayat Yok 🕉 💚 .
.
Uçağa bindiğinizde de yanınıza alacağınız ağırlığın bir sınırı vardır. Yanınıza almak istediğiniz fakat geride bırakmak zorunda kaldığınız pek çok eşya olmaksızın da pek ala idare edebildiğinizi görürsünüz. Belki de hayat dahilinde taşıdığınız şeylere yönelik de bir önem ve öncelik sırası oluşturabilirsiniz. 📍
.
Hayatınızın hava durumu gibi olduğunu farz edin. Hava durumunu sürekli kontrol altında tutmanız gerektiğini düşünmüyorsunuz değil mi? Hava şartları çok kötüye bile gitse nihayetinde düzeleceğini biliyorsunuz. Her şeye müdahil olmanız gerekmiyor. Yağmur yağdığı zaman göz yaşı dökmeniz gerekmiyor.
.
Eğer bir çiftçiyseniz ve tarlanızı ekiyorsanız, onu ekersiniz. Ona her türlü ihtimamı gösterirsiniz ama en nihayetinde ektiğiniz ürünün üzerindeki tüm idare sizde değildir. Siz üzerinize düşeni yaparsınız. Sularsınız. Kutsarsınız ve onu doğaya emanet edersiniz. Çoğu zaman da doğa sizin yerinize güçlüklerle başa çıkar. Kişisel meselelerde de bu böyledir, siz ancak bir yere kadar etkin olabilirsiniz. İlişkilerinizi olabildiğince iyi bir şekilde kurun ve bırakın hayat kendi yolunda gitsin, bırakın diğerleri tercihlerince hareket etsin. Herkesin tercihlerinden siz mesul değilsiniz. .
.
Blog: gectimkendimi.com | #hülyakonar .
.
.
.
.
.
.
#eskişehir #anadoluüniversitesi #eğitim #psikoloji #kişiselgelişim #hayat #kitap #sağlık #sağlıklıyaşam #mutluluk #mutluinsan #huzur #üniversite #işhayatı #pazarlama #hayatakarken #hayatandanibarettir #meditasyon
Read more
Loading...
Kışı kış yapan sebzelerden bir tanesi beyaz lahana. Etli yemeğinden sarmasına kadar pek çok çeşidi ...
Media Removed
Kışı kış yapan sebzelerden bir tanesi beyaz lahana. Etli yemeğinden sarmasına kadar pek çok çeşidi yapılıyor hatta yeri geliyor kavrulmuş hali börek içi olarak kullanılıyor. Sebze, protein ve mineral deposu olan beyaz lahananın sağlık yönünden pek çok faydası var. Toksinleri vücuttan ... Kışı kış yapan sebzelerden bir tanesi beyaz lahana. Etli yemeğinden sarmasına kadar pek çok çeşidi yapılıyor hatta yeri geliyor kavrulmuş hali börek içi olarak kullanılıyor. Sebze, protein ve mineral deposu olan beyaz lahananın sağlık yönünden pek çok faydası var. Toksinleri vücuttan atıyor, sindirimi rahatlatıyor, kür olarak kullanıldığında çorbası ya da suyu zayıflamaya yardımcı oluyor. Lahana çorbası tarifini sıcak tavuk suyuyla hazırladık biz, küçük bir yaramazlık yapıp az miktarda kavrulmuş unla kıvam verdik. Havuç, kuru soğan ve çok az miktarda acı biber salçasıyla tatlandırdık. Gribe davetiye çıkarmamak için şifa niyetine sıcak sıcak içtik onu, evinizde siz de yapın istedik.

Malzemeler3 yemek kaşığı
zeytinyağı
1 yemek kaşığı
tereyağı
1 adet
orta boy beyaz lahana
1 adet
orta boy kuru soğan
1 adet
orta boy havuç
1 yemek kaşığı
un
1/2 tatlı kaşığı
acı biber salçası
5 su bardağı
sıcak tavuk suyu (ya da sıcak içme suyu)
1 çay kaşığı
tuz
1/2 çay kaşığı
taze çekilmiş tane karabiber
Nasıl Yapılır?
Lahana çorbası hazırlamak için; ortadan ikiye kestiğiniz lahananın sert kök kısmını alın. Bol suda yıkayıp fazla suyunu süzdürün. Keskin bir bıçak yardımıyla ince ince doğrayın.
Kabuğunu soyduğunuz kuru soğanı küçük küpler halinde kesin, havucu rendenin iri kısmıyla rendeleyin. Çorbaya son olarak ilave etmek üzere dereotunu incecik kıyın.
Zeytinyağı ve tereyağını derin bir tencerede kızdırın. Doğranmış kuru soğanları dirilikleri gidene kadar soteleyin. Un ve acı biber salçasını ekleyip kısık ateşte, kısa süre kavurun.
Un kokusu çıktığında sıcak tavuk suyunu ekleyip pürüzsüz bir kıvam elde etmek için bir çırpıcı yardımıyla karıştırın. Rendelenmiş havuç ve ince ince kıyılmış beyaz lahanayı katıp orta ateşte kaynamaya bırakın.
Kaynamaya başladığında tuz ve taze çekilmiş tane karabiberle tatlandırın. Yaklaşık 30 dakika kadar pişirdiğiniz çorbayı ocaktan alın, 10 dakika kadar dinlendirdikten sonra arzuya göre incecik kıyılmış dereotu ilavesiyle sevdiklerinizle paylaşın.
#fityemekler #fittarifler #yemektarifi #sağlıklıyaşam #sağlık #yaşamtarzı #yemek #diyet #hayat #blogger #lifestyle #foodblog #foodlover #foodporn #food #healthylife #health #healthyfood
Read more
Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.. Umarım kimse kimseye “niyetli değil misin” sorusunu ...
Media Removed
Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.. Umarım kimse kimseye “niyetli değil misin” sorusunu sormaz, kimseyi bilmeden yargılamaz ve herkes dinini kendin yüreğinde yaşar! Sayfamda din ve politik konuları konuşmamayı tercih ediyorum. Çünkü din gösteriş için değildir, Allah’la kendi ... Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum..
Umarım kimse kimseye “niyetli değil misin” sorusunu sormaz, kimseyi bilmeden yargılamaz ve herkes dinini kendin yüreğinde yaşar! Sayfamda din ve politik konuları konuşmamayı tercih ediyorum. Çünkü din gösteriş için değildir, Allah’la kendi aramızda olan bir meseledir. Kimse kimsenin namazından, duasından veya orucundan haberdar olmak zorunda değil. Politika ise çok karanlık, ürkütücü ve sahte bir konudur. Herkesin görüş açısı farklı olduğu içinde, saygı duyarak bu tür konuları açmıyorum. “Benim düşüncem en doğrusu” diye yaşayan onca insan varken, bu konular zaten diyalog haline gelemiyeceğini düşünüyorum.
O yüzden sizlere sohbet amaçlı, oruç tutmaktan bahsetmek istiyorum, ama dini tarafından değil. Oruç tutmak insana sabrı öğretir ve olgunlaştırır. Hayatta birşeyleri beklemek kadar zor birşey yoktur. Açken yemek saatini beklemek sabır işidir ve mutlaka denenmeli. Çocuklarınıza oruç tutmanın ne kadar faydalı birşey olduğunu sadece dini tarafından değilde, sağlık ve karekter güçlenmesi tarafındanda çok önemli olduğunu, anlatmakta fayda vardır. Sabrı öğrenmiş olan insanlar, kavgalarda ve olumsuzluklarda çok daha yapıcı ve sakin davranır. Bu kendisine hem insan kazandırır hem psikolojikman daha rahat yaşamasını sağlar.
Oruç tutmanın sağlıksız olduğunu düşünen bir çok insan var. Bazı profesörler ise bunun bünye için çok faydalı olduğunu tesbit etti. Çünkü bünye aç olduğunda içindeki tüm bölgeleri kullanıyor. Şimdiye kadar tembel olan organlar birden bir fonksiyon kazanıyor ve yaşam mücadelesi veriyor. Bu mücadele bünyeye ağır gelsede, içini temizliyor ve orucun ardından bir güç kazandırıyor. Bunun için önemli olan şeylerde vardır. Mesela ben Ramazan’da kilo alanlardandım. Kilo almamak için, akşam yemeğinde mutlaka dikkat edilmeli! Bünyemiz için bir çorba veya salata bile yeterlidir, o yüzden beynimizin yetersiz hissini kontrol etmemizde çok büyük fayda var. Mutlaka bitki çayları içilmeli ve bol vitamin alınmalı. Meyve ve sebze ağırlıklı yenmeli. Ramazan ayında sağlıklı beslenmek, hayatınıza çok daha güzel bir renk katacaktır! Herkese huzurlu ve aydın bir yaşam diliyorum 🌸🌸
Read more
Kolay değildir lakin çabalarsan keyiflidir de. Korkularla başlar annelik serüveni, bebekli ...
Media Removed
Kolay değildir lakin çabalarsan keyiflidir de. Korkularla başlar annelik serüveni, bebekli hayat bebeksiz başlar onun için. Erken doğmuştur bebeği o veya bu sebepten, aslında babasını özlemiştir bebek, anne karnında geçirdiği süre boyunca oluşturdukları iletişim sayesinde merak ... Kolay değildir lakin çabalarsan keyiflidir de. Korkularla başlar annelik serüveni, bebekli hayat bebeksiz başlar onun için. Erken doğmuştur bebeği o veya bu sebepten, aslında babasını özlemiştir bebek, anne karnında geçirdiği süre boyunca oluşturdukları iletişim sayesinde merak uyandırmıştır baba.

Hiç aklında olmayan sorularla yaşamaya başlamıştır anne;

Sağlığı nasıl?Kendi başına nefes almaya başladı mı?Hortumla mı besleniyor?Günde kaç cc süt alıyor?Bugün kaç gram aldı?Ne zaman biberon ile beslemeye başlayacaksınız?Biberonla hepsini içiyor mu yoksa yarısını hortumla mı veriyorsunuz?Ben ilk ne zaman dokunacağım?Emzirme alıştırmalarına daha var mı?Ne zaman taburcu olacak bebeğim?… Uzar da uzar bu sorular…

İlk hastaneden çıkış, eve yalnız dönme, hayal kırıklıkları, eve misafirin gelmemesi, sanki doğum yapmamıştır o anne ki zaten kendini doğum yapmış da hissetmez. Süt sağma telaşı vardır, alarmlar 2 saatte bir olacak şekilde 24 saat ayarlanır, ağlama seansları bitip, bebeği için ne yapması gerektiği, neyin onun için iyi olacağını mantıklı düşünebilme evresine geçince. Her sağımda kaç cc çıktığını bakar, o bir sağım bebeğinin kaç öğün beslenmesi için yeterli olduğunu hesaplar ve çok mutlu olur…

Her gün gündüz 10 dk, akşam 10 dk yenidoğan yoğun bakım penceresinin önünde nöbet tutar, geç kalmamak için.

Stres yaşar, o anların bir saniyesi bile çok kıymetli çok değerlidir. Burnunu yapıştırır cama, bebeğini tanımaya, mimiklerine hakim olmaya çalışır ve işte o anlarda hemşirenin bebeğine dokunduğunu görür, içi parçalanır dünyası yıkılır annenin…

O hiç dokunamamışken o hemşire nasıl dokunur?! O hemşire, bebeği o anneden daha iyi tanır, acıktığında nasıl ağlıyor, çok gazı oluyor mu, ilk kakası ne renkti bunların hepsini o hemşire daha iyi bilir ve anne ondan nefret eder…

Çok okur çok araştırır prematüre anne;

Nasıl bakılır prematüre bücürüklere,Oda sıcaklığı kaç olmalıHangi biberon daha uygunEvdeki kıyafetlerin hepsi büyük hangi kıyafetleri almalıHangi riskleri taşıyorHangi testlerden neden geçecekDüzeltilmiş yaş da neymişNe zaman yaşıtlarını yakalayacak

En yakın arkadaşı olur diğer prematüre anneler, ikisi de damdan düşmüştür çünkü…

Çevredekiler “merak etme yaşı
Read more
Geleceğe umut serperek meyvelerini toplayacağımız yeni bir haftaya giriyoruz. Bu yaratımı geleceğe ...
Media Removed
Geleceğe umut serperek meyvelerini toplayacağımız yeni bir haftaya giriyoruz. Bu yaratımı geleceğe konsantre olarak başaracağız. Kendimizi dürüstlüğe, sevgiye, barışa, sağlığa, güvene, bilgeliğe ve saygıya açarak seçimlerimizin meyvesini adil bir şekilde toplayacağız. Bir ... Geleceğe umut serperek meyvelerini toplayacağımız yeni bir haftaya giriyoruz. Bu yaratımı geleceğe konsantre olarak başaracağız. Kendimizi dürüstlüğe, sevgiye, barışa, sağlığa, güvene, bilgeliğe ve saygıya açarak seçimlerimizin meyvesini adil bir şekilde toplayacağız. Bir insan eğer söylediklerinin arkasında duruyor ise o insan kendine ve hayata dürüsttür ve o hayat da onu aynı şekilde ödüllendirecektir. Kazanan her zaman umutları olanlar ve umutlarını sevgi ve saygı ile Yaratıcının saf Işığı ile besleyenler olacaktır...hangi fikri öne çıkartırsak o fikir bizim hayatımızda olacaktır...C.A.K. #gelecek #hayatımızaçektiklerimiz #yaşam #mutluluk #güven #özgürlük #huzur #adalet #yaşam #sağlıklıyaşam #sağlıklıseçim
Read more
Loading...
Herkese merhaba🤗 Geçtiğimiz günlerde @okuryazarannecik mutlaka okumalısın diye Son Raunt ...
Media Removed
Herkese merhaba🤗 Geçtiğimiz günlerde @okuryazarannecik mutlaka okumalısın diye Son Raunt isimli kitapla aklımı çeldi. Kitap elime geçer geçmez başlayıp büyük bir heyecanla bitirdiğim Son Raunt, Liv Constantine tarafından yazılmış. Ama Liv Costantine’i sakın tek bir kişi sanmayın! ... Herkese merhaba🤗

Geçtiğimiz günlerde @okuryazarannecik mutlaka okumalısın diye Son Raunt isimli kitapla aklımı çeldi. Kitap elime geçer geçmez başlayıp büyük bir heyecanla bitirdiğim Son Raunt, Liv Constantine tarafından yazılmış. Ama Liv Costantine’i sakın tek bir kişi sanmayın! Lynne ve Valerie Constantine kardeşler hayal güçlerini bir araya getirerek ilk kitapları Son Raunt’u yazmışlar. Kardeşlerden Lynne çeşitli dergilerde makaleler yazan, ayrıca öyküler de kaleme almış olan bir sosyal medya uzmanı. Edebiyat lisansını başarıyla tamamlamış olan Valerie ise insanların yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik projeler üreten bir derneğin başkanı. Constantine kardeşler ilk kitaplarının başarısının ardından yeni kitaplarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar.

New York Times’ın çok satanlar listesine girmeyi başaran Son Raunt, insanlar tarafından ciddiye alınmayıp görmemezlikten gelinen, güç, para, aşk gibi konularda gözünü hırs bürümüş Amber Patterson’un intikam dolu hikayesini anlatıyor. Amber, güzel ve zengin bir kadın olan Daphne’ye içten içe özeniyor. Bin bir türlü hileyle Daphne’yle arkadaş olan ve onun evine girmeyi başaran Amber’ın korkunç planlarıyla başlayan kitap, daha sonra olaylara Daphne’nin gözünden bakmamızı sağlayarak ilerliyor.

Psikolojik gerilim ve gizem türlerini başarılı bir şekilde işlemeyi başaran Son Raunt, hiç düşmeyen temposu sayesinde bir saniye bile kitabı elinizden bırakmak istemeyeceğiniz türden bir olay örgüsüne sahip. Kurgusu adeta bir film gibi olduğu için kendi kendime “Peki şimdi ne olacak?” sorusunu sormadan duramadım. Constantine kardeşler, hayatı boyunca ezilmiş, psikolojisi bozuk Amber karakterini doğru analiz ederek başarıyla öykülerine yansıtmışlar. Ayrıca okuyanları şoke edici, sürprizli bir son da bekliyor.

Eğer soluksuz şekilde okunacak bir kitap arayışındaysanız, Son Raunt’u okumanızı tavsiye ederim. Görüşmek üzere...🙃✌
📷: @yusrick
#ephesusuayınları #sonraunt #livconstantine #kitap #book #reader #kitapkurdu
Read more
52 sayfaya neler sığdırdığını görünce yazara bir kez daha hayran oldum. Zweig, hayatı boyunca ...
Media Removed
52 sayfaya neler sığdırdığını görünce yazara bir kez daha hayran oldum. Zweig, hayatı boyunca kısa ve anlaşılır metinlerden yana oldu ve eserlerini bu doğrultuda kaleme aldı. "Dünün Dünyası"nda şöyle demiştir: "Ben ancak son sayfasına kadar yaprak yaprak yükselen ve nefes kesen bir ... 52 sayfaya neler sığdırdığını görünce yazara bir kez daha hayran oldum.
Zweig, hayatı boyunca kısa ve anlaşılır metinlerden yana oldu ve eserlerini bu doğrultuda kaleme aldı. "Dünün Dünyası"nda şöyle demiştir: "Ben ancak son sayfasına kadar yaprak yaprak yükselen ve nefes kesen bir tempoda okunan bir kitabın tam anlamıyla tadına varabiliyorum." Eserlerine bunu çok güzel nakşetmiş bir yazar Zweig ve onun kitaplarını okurken adeta her satırı yaşıyorum.
Aşk, hem de tutkulu bir aşk. Savaşın mahvettiği, yıkıma sürüklediği hayatlar. Zweig, savaş karşıtı tutumunu bu kitabında da oluşturduğu karakterler aracılığıyla ortaya koymuş.
Birbirine tutkuyla bağlı iki insan. 2 yıl sürecek bir ayrılık, savaş nedeniyle dokuz yıl sürüyor. Aşk da zaman ilerledikçe heyecanını yitiriyor, anılar sanki beynin bir oyunuymuş ve hiç yaşanmamış gibi bir köşede usulca, sessizce tekrar ortaya çıkmak için tetikleyici ufacık bir kıvılcımı bekliyor; tekinsizce. Sonra bir anda savaş bitiyor ve işte o anda gerçek hayata, gerçek duygulara dönüş başlıyor veya Ludwig öyle olduğunu zannediyor. Sanki o ana kadar bir rüyada yaşıyordu veya bir film izler gibi uzaktan kendini seyreyliyordu. Ludwig, hayat ona ne getirdiyse onu yaşamış ve yapmıştı. Ama şimdi savaşın bittiğini haber veren ses, onu geçmişe çağırıyordu. Peki günden güne hatta satten saate değişirken insanlar, duygular dokuz yıl sonra zamandan ve mekândan münezzeh bu aşk hâlâ geçmişteki haliyle capcanlı duruyor olabilir miydi? Belirsiz bir geleceğe doğru yürüyen iki sevgili beraberinde geçmişi de sürüklüyor.
Konu aşk gibi görünse de savaşın yıktığı hayaller ve kaybedilen bir hayat kitabın asıl konusu bana göre. Kısacık bir kitap ama son sayfayı okuyup da kapağı kapattıktan sonra uzun uzun düşündüren bir novella. Yaşantımıza yön veren olaylara müdahale edemediğimiz zamanlar oluyor ve bazı şeyleri kaybediyoruz. Zaman geçtikçe de aynı güne dönemiyoruz, aynı insan olamıyoruz, aynı hisleri yaşayamıyoruz; istiyor olmamız da bir şeyi değiştirmiyor.
Tavsiyemdir; okuyun📚
#geçmişeyolculuk #stefanzweig #işbankasıkültüryayınları #book #bookphotography #okudumbitti #kitaptavsiyesi #bookworm #bookstagram #bibliophile #instabook #booklover #bookblogger #bookreader
Read more
Hiçbir kere hayat bayram olmadı ya da, Her nefes alışımız bayramdı! Merhaba alerjik astımlılar, ...
Media Removed
Hiçbir kere hayat bayram olmadı ya da, Her nefes alışımız bayramdı! Merhaba alerjik astımlılar, kronik astımlılar, solunum problemi çeken, öksürükten müzdarip herkes! 🤗 . Nefes almanın ve rahatça verebilmenin kıymetini, değerini farketmezdim, bilmezdim. Bu derde düşmeden ... Hiçbir kere hayat bayram olmadı ya da,
Her nefes alışımız bayramdı!
Merhaba alerjik astımlılar, kronik astımlılar, solunum problemi çeken, öksürükten müzdarip herkes! 🤗
.
Nefes almanın ve rahatça verebilmenin kıymetini, değerini farketmezdim, bilmezdim. Bu derde düşmeden önce... Gün içerisinde hırıltısız, rahat nefes alıp vermenin huzuru, şöyle oksijeni ciğerlerine kadar çekip öksürmeden rahatça bırakabilmek... Nefesini farkedebilmek... 12 senedir astım hastasıydım. Alerjik Astım olmadan önce bunların değerini hiç bilmezdim. Tıkandığım zamanları size şöyle anlatabilirim. Sudan çıkmış balık, yerde zıplar, can çekişir, tekrar suya konulduğunda kendine gelir ya, ventolini sıktığımda işte öyleydim. Çok şükür son 2 yıldır iyiyim ve iyileşmek için komple yaşam tarzımı değiştirdim. Sizlere madde madde yaptıklarımı sıralayacağım. Bölümlere ayırdım. 1. BÖLÜM Beslenme, 2.BÖLÜM Evde Yaşam & Kişisel Bakım 3.BÖLÜM Kürler & Supplementler ve Egzersiz. Umarım sizlere de şifa olur. Halk arasında astım iyileşmez, onunla yaşamayı öğrenin algılarına inanmayın. Astım iyileşir. Sağlıklı beslenme ve İyi bir doktor kontrolünde, doğru ilaç & doğru doz kullanarak ve yavaş yavaş azaltarak ilaçlarınızı bırakabilirsiniz. Karamsarlığa kapılmayın. Sabır ve sağlam motivasyonla sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Bakın bana! Singulair hap, 2 adet ayrı fıs fıs ve acil zamanlar için ventolin kullanıyordum. İlaçsız, tıkanmadan yaşamak mümkün. Umarım içinize bir umut filizi gönderebilirim. 🌱 İyileşme hikayenize minicik bir katkım olursa, ne mutlu bana. ❤️ Sevgiler. ✋💐 #astim #alerji #alerjikastım #asthma #singulair #inhaler #breathe #nefes #şükür #sagliklibeslenme #glutensiz #healthyfood #healthylifestyle #instahealth #cleaneating #nutrition #supplements #yoga #beslenme
Read more
Loading...
Japonların ikigai kavramına yükledikleri önemli bir anlam da sizin yaptıklarınızın başkalarının ...
Media Removed
Japonların ikigai kavramına yükledikleri önemli bir anlam da sizin yaptıklarınızın başkalarının hayatlarında ne gibi farklar yarattığı yani diğer insanlara katkınızın ne olduğu. Yaptığınız işin anlamlı olması da bu noktada devreye giriyor, işletme profesörü Adam Grant’ın yaptığı ... Japonların ikigai kavramına yükledikleri önemli bir anlam da sizin yaptıklarınızın başkalarının hayatlarında ne gibi farklar yarattığı yani diğer insanlara katkınızın ne olduğu. Yaptığınız işin anlamlı olması da bu noktada devreye giriyor, işletme profesörü Adam Grant’ın yaptığı araştırmaya göre çalışanların motivasyonunu etkileyen önemli bir faktör de yapılan işin diğer insanların iyiliğine, sağlığına ve mutluluğuna nasıl bir katkı sağladığı.

Hayatımızın yaklaşık 90 bin saatini işte geçirdiğimizi ve dünya genelinde çalışanların sadece %13’ünün yaptığı işi sevdiğini ve mutlu olduğunu biliyoruz. Tüm bunları düşündüğümüzde mutlu ve uzun yaşamanın sırrı olan ikigai’mizi bulmak daha da önem kazanıyor.

Buna biraz kafa yormaya ne dersiniz? Haydi bu hafta sonu kendinize biraz vakit ayırın ve hayatınızı bir de bu açıdan değerlendirin. İkigai’nizi bulup hayata geçirmek tamamen sizin elinizde, keyifli yolculuklar. #ikigai #yaşamamacı #işhayatı #meslekseçimi #kariyer #kariyerplanlama #ik #insankaynakları #iş #mutluyaşa #mutluluk #mutluyaşam #uzunyaşam #sağlıklıyaşam #sağlık #yaşam #yaşamkoçu #koç #yaşamenerjisi #anlamliisler #işiniseverekyapanlar #işinisev #çalışmamotivasyonu #motivasyon #ismotivation #yaşamamacı #iyilik #başkahayatlaradokunmak #yardım #severekcekiyoruz #benimkadrajim
Read more
Allah’a sonsuz hamd ve şükür... Oğlumuz Aren Birkan bugün saat 17:47 de dünyaya geldi. Çok şükür ...
Media Removed
Allah’a sonsuz hamd ve şükür... Oğlumuz Aren Birkan bugün saat 17:47 de dünyaya geldi. Çok şükür Oğlumuzun ve Annemizin sağlığı çok iyi, MAŞALLAH... ️Hoşgeldin Canım Oğlum, Paşam. Sen Allah’ın lütfu ve emanetisin bizlere . Bizlere bu duyguyu yaşatan Rabbime hamdolsun, ve Sevgili Eşim, ... Allah’a sonsuz hamd ve şükür... Oğlumuz Aren Birkan bugün saat 17:47 de dünyaya geldi. Çok şükür Oğlumuzun ve Annemizin sağlığı çok iyi, MAŞALLAH... ❤️Hoşgeldin Canım Oğlum, Paşam. Sen Allah’ın lütfu ve emanetisin bizlere . Bizlere bu duyguyu yaşatan Rabbime hamdolsun, ve Sevgili Eşim, Hayat arkadaşım, Oğlumun Annesi, Meleğimiz... Allah senden razı olsun, bana Babalık duygusunu yaşattırdığın için. Anlatamam hislerimi, duygularımı, 16 saat sancılarla ağrılarla mücadele eden ve gözyaşlarının sel olduğu anlar. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Ve bugünden sonra üç kişiyiz...Seni Allah için çok seviyorum....❤️
Read more
 #borççorbası <span class="emoji emoji1f375"></span> 🕴🏻Hafta sonu fazla kaçırdıysanız, pazartesi akşamı dikkat etmek hayat kurtarır! 🧚🏼‍♀️Gelsin ...
Media Removed
#borççorbası 🕴🏻Hafta sonu fazla kaçırdıysanız, pazartesi akşamı dikkat etmek hayat kurtarır! 🧚🏼‍♀️Gelsin düşük kalorili,  sağlık deposu borç çorbası 🥣Malzemeler: (4 kişilik) 1 kereviz 8-10 yaprak lahana 2 küçük pancar 1 küçük havuç 1 küçük patates 1 soğan 1 yemek kaşığı ... #borççorbası 🍵 🕴🏻Hafta sonu fazla kaçırdıysanız, pazartesi akşamı dikkat etmek hayat kurtarır!
🧚🏼‍♀️Gelsin düşük kalorili,  sağlık deposu borç çorbası 🥣Malzemeler: (4 kişilik)
1 kereviz
8-10 yaprak lahana
2 küçük pancar
1 küçük havuç
1 küçük patates
1 soğan
1 yemek kaşığı zeytinyağı
2 diş sarımsak
Tuz
Karabiber
Kırmızı biber 🤷🏻‍♀️Hazırlanışı:
Sebzeleri soyun ve bir kaba rendeleyin/doğrayın. Hazırladığınız tüm sebzeleri, zeytinyağını koyduğunuz tencerede 8-10 su bardağı su ile pişirin. Ocaktan almaya yakın tuzu ilave edin.
🥣Servis yaparken karabiber, kırmızı biber gibi baharatlarla lezzetlendirebilirsiniz.
142 kal
4,8 g protein
3 g yağ
23 g Karbonhidrat
#diyet #diyetisyen #diyetyemekleri #şişlidiyetisyen #nişantaşıdiyetisyen #beşiktaşdiyetisyen #kilovermekistiyorum
Read more
Loading...
Bu menüyü çok severim ya siz<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span>Ellerinize emeğinize sağlık<span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span> @gocmenkizininmutfagi @gocmenkizininmutfagi Huzur ...
Media Removed
Bu menüyü çok severim ya sizEllerinize emeğinize sağlık @gocmenkizininmutfagi @gocmenkizininmutfagi Huzur bulmak veya huzursuz olmak insanın kendi elinde olan bir şeydir. Çünkü huzur kendi iç dünyamızdan dışa vuran duygulardır. Eğer bir insan sürekli huzursuz oluyorsa ... Bu menüyü çok severim ya siz😍😋👌Ellerinize emeğinize sağlık👏👏👏
@gocmenkizininmutfagi
@gocmenkizininmutfagi
Huzur bulmak veya huzursuz olmak insanın kendi elinde olan bir şeydir. Çünkü huzur kendi iç dünyamızdan dışa vuran duygulardır. Eğer bir insan sürekli huzursuz oluyorsa yaşamında bir şeyleri eksi yapıyordur. Yok arada bir huzursuz oluyorsa o kadarlık ta olabilir. Huzur olmadan yaşam olmaz. Huzurun olduğu yerde sağlıklı bir hayat sürdürülebilir. 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
Hayırlı Aksamlarınız Olsun💖💖
Menumde tarhana corbasi ve sarimsakli yogurtlu makarna😁😁
🌟🌟🌟🌟🌟
Read more
Artık böyle vitiligo ile anlaştım, hemen sol gözümün altına beyaz bir benek kondu ,kondu bir kere ...
Media Removed
Artık böyle vitiligo ile anlaştım, hemen sol gözümün altına beyaz bir benek kondu ,kondu bir kere gider gitmez çok dert değil ,beneklerden daha çok var ,artarlarmı bilmiyorum ama oldukları yerde büyüyenler fazlaca.Beyaz irili ufaklı benekleri kapatmak için öneriler geldi ,kozmetik ... Artık böyle vitiligo ile anlaştım, hemen sol gözümün altına beyaz bir benek kondu ,kondu bir kere gider gitmez çok dert değil ,beneklerden daha çok var ,artarlarmı bilmiyorum ama oldukları yerde büyüyenler fazlaca.Beyaz irili ufaklı benekleri kapatmak için öneriler geldi ,kozmetik ve teknoloji çok ileride bu konuda ,42 bedeni 34 beden yapan yapay zeka ,bu benekleri kaymak yapar biliyorum 🤭Ama yapmayacağım.Seveceğim ben onları ,yok saymayacağım,büyüme hızlarına şaşkınım bu ara sadece biraz😅 e ona da alışacağım #vitiligo ...Kolsuz Agop’a selam olsun ,benimle her gittiğimde yaptığı hastalık ,tedavi ,şu ,bu sohbeti değil ‘hayat tecrübesi,hayat dersi sohbeti için’ yüreğine sağlık onun ,hayatın güzel bir ikramıydı bana Doktorum .Ve hep inanıyorum ‘ölümle sona eren sadece yaşamın kendisi ,yaşadıkların değil ‘Gelmiş geçmiş önce yüreği ile dokunup tedavi eden tüm Doktorlara selam olsun ,siz kalp iyileştiricilersiniz unutmayın .Hastalıklar ne olursa olsun ağrı,sızı ,alerji,diabet ,kanser ,kesik ,kalp artık her neyse bize hediye ,Önce kalbe şifa olun ,gerisi Allahtan ➰🗝
Read more
‪“Kendi menfaatleri söz konusu olduğu zaman, hiçbir ölçü tanımayan insanların arasında yaşıyoruz.” ...
Media Removed
‪“Kendi menfaatleri söz konusu olduğu zaman, hiçbir ölçü tanımayan insanların arasında yaşıyoruz.” . . İmtihanlar ağır oluyor bazen 🤷🏼‍♀️ Allah bizi kuvvetli ve daimi kılsın, vicdanlı ve adaletli yapsın, bize selamet versin. Yükümüzü hafifleten insanlarla karşılaştırsın, zira ... ‪“Kendi menfaatleri söz konusu olduğu zaman, hiçbir ölçü tanımayan insanların arasında yaşıyoruz.” .
.
İmtihanlar ağır oluyor bazen 🤷🏼‍♀️ Allah bizi kuvvetli ve daimi kılsın, vicdanlı ve adaletli yapsın, bize selamet versin. 🙏 Yükümüzü hafifleten insanlarla karşılaştırsın, zira gönlü yoran bir muhabbetin sonu hüsran oluyor.‬ •
.
.
#hülyakonar | blog: gectimkendimi.com .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#gectimkendimi #hayat #psikoloji #kişiselgelişim #hayatandanibarettir #hayatabaskabak #kahve #kitap #türkkahvesi #sağlık #pazartesi #huzur #meditasyon #nefes #sağlıklıyaşam #mutluinsan #mutluluk #dua #sevgi #işhayatı
Read more
Bu kitabı cânım hocam Azmi Varan ve çok sevdiğim psikiyatrist Cem Mumcu tavsiye etmişti. İki yıldır ...
Media Removed
Bu kitabı cânım hocam Azmi Varan ve çok sevdiğim psikiyatrist Cem Mumcu tavsiye etmişti. İki yıldır verdiği eğitimle Transaksiyonel Analiz’i bana sevdiren adam Azmi Varan. Ebeveyn, Yetişkin ve Çocuk ego durumlarını onun capcanlı anlatışıyla çok sevdik:) Cem Mumcu da, T.A.’yla ilgilenen ... Bu kitabı cânım hocam Azmi Varan ve çok sevdiğim psikiyatrist Cem Mumcu tavsiye etmişti. İki yıldır verdiği eğitimle Transaksiyonel Analiz’i bana sevdiren adam Azmi Varan. Ebeveyn, Yetişkin ve Çocuk ego durumlarını onun capcanlı anlatışıyla çok sevdik:) Cem Mumcu da, T.A.’yla ilgilenen ve ‘neyi neden yaptığını’ anlamak isteyenin bu kitabı kılavuz edinebileceğini söylüyor önsözde, “İnsan, özünde zorlu bir hikayenin kahramanı. Yaralı da olsa, eksik de olsa, hata da yapsa kahramandır. Yoklukla malul bir varoluşun içinde olmanın ağır yükünü ‘hem de yokluğa doğru’ taşıyan bu kahraman, hikayesinin bir kısmını yok sayamadığı için hikayeyi hem yazar hem de ona dahil olur. ‘Kendi’si olmayan ve şimdi olmayanı üzerinden atıp kendi yoluna devam etmekte zorlanır. Yaşamı anlamlandırmak ve hikayeyi ‘kendi’nin kılmak ister. Üstelik ‘eksik’ başlamıştır ve uzun bir süre neredeyse çaresizdir. Ona tarif edilmiş kahramanla kendinin yaratacağı kahraman arasında hem büyük hem belalı bir mesafe vardır. Çoğu zaman olmak istediğini seçmez, seçemez bile. İnsana bu yolda rehberlik edecek sağlam kuramlardan biridir T.A. İyi kavranır, içselleştirilirse kişi hikayesinin hem kahramanı, hem de yazarı olabilir. İnsan içine iyi bir T.A. aynası yerleştirirse hem o ‘an’ı hem de ‘kendi’ni görebilir.” Henüz bitirmedim kitabı. Sindire sindire okuyorum, cümlelerin altını çiziyorum, durup bazen bir ifadeyi dakikalarca düşünüyorum, sonra diğer satıra geçiyorum. Bazen öyle kitaplar geçiyor ki elime, gözüm kapalı tavsiye ediyorum size. Bu da onlardan. Bir davranışta bulunurken o an hangi yanımızla o eylemde olduğumuzu, bunu yaparken aslında ne amaçladığımızı, geçmişten getirdiklerimizi, zihnimize bilinçsizce kaydettiklerimizin hayatımızı ne ölçüde, nasıl etkilediğini anlarsak; kendimizi sevmek, olduğumuz hali kabullenmek ve değiştirebileceğimiz yönlerimizi fark edip değiştirmek için kendimizde güç bulabiliriz. Hiçbirimiz mükemmel değiliz ki, acılarımız, yaramız, sakladıklarımız, sakındıklarımız var. İşte tam da bu sebeple biriciğiz, özeliz. Bu bizim en büyük gerçeğimiz; yeryüzünde bizden bir tane daha yok. Hayatımızın en uzun süreli ilişkisi kendimizle, o yüzden en çok kendimize özen göstermeliyiz 🤗
Read more
Doğduğumuz andan yaşamımızın sonuna dek hepimiz çeşitli problemlerle boğuşuyor, kimisini alt ...
Media Removed
Doğduğumuz andan yaşamımızın sonuna dek hepimiz çeşitli problemlerle boğuşuyor, kimisini alt ederken bazıları ile yolumuza devam etmek durumunda kalıyoruz. Bende çocukluğumdan bu yana anlattığım, anlatamadığım birçok mesele ile karşılaştım ve kendi içimde halen bunun savaşını ... Doğduğumuz andan yaşamımızın sonuna dek hepimiz çeşitli problemlerle boğuşuyor, kimisini alt ederken bazıları ile yolumuza devam etmek durumunda kalıyoruz. Bende çocukluğumdan bu yana anlattığım, anlatamadığım birçok mesele ile karşılaştım ve kendi içimde halen bunun savaşını vermeye devam ediyorum. Bir süredir paylaşımlara ara verdim. Çünkü sosyal medya gözümde giderek değersizleşiyor, anlamsız gönderiler vaktimi çalıyordu. Gelişen teknoloji dünyamızı genişletmekle birlikte maalesef huzursuzluğu da beraberinde getirdi. Neredeyse herkesin birden fazla sosyal medya hesabının olduğu günümüzde internet faydalı bir araç olmaktan çok birilerinin hayatını takip etme, sahip olunan her şeyi paylaşma ortamı haline geldi. Empoze edilen dış görünüş, sosyal hayat aktiviteleri yüzünden asıl keyif aldığım şeyleri gözden kaçıracak duruma geldiğini anladığımda ise bu durumu değiştirmek adına harekete geçmeye karar verdim ve;
• Öncelikle şükretmeyi hatırladım. Şükretmek zihinsel ve bedensel mutluluğun anahtarı, bu sebeple sabah uyandığımda penceremden dışarıya bakıyorum ve doğaya aşık bir insan olarak gözümün gördüğü her ağaç, kuş, çiçek için şükran duyuyorum.
• Yeni şeyler keşfetmeyi seviyorum. İnternetin bize sunduğu imkanları değerlendirerek uygulamalar üzerinden favorim olan hesapları takip ediyor, hazırladığım listeden bir tanesini seçerek Ted konuşması dinliyor, araştırma konuları buluyor, öğrendiklerimi pekiştirmek için notlarımı gözden geçiriyorum.
• Kendimi zorlamadan imkanlar dahilinde günde en az 15 dakikamı bana iyi gelecek kitaplara ayırıyorum.
• Hayvanlar kurduğum küçük dünyamın en kıymetlileri. Kumrulara ekmek kırıntıları, kedi ve köpeklere yemek, su vererek günümü aydınlatıyorum.
Sözün özü, sizin mutlu bir insan olmanızı sağlayan hususları keşfederek yaşamınıza anlam katabilirsiniz. Bunun için tonlarca paraya ihtiyacınız yok, varlığınız yeterli.🍀
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#instagramers #pretty #followme #nature #instaturkey #onedirection #vscobrasil #throwbackthursday #hot #funny #blue #bookstagram #art #instahub #photo #cool #pink #bestoftheday #clouds #all_shots #texgram #instago #igaddict #awesome #red #black #white #2018
@vsco
Read more
Mutlu cumartesiler beybiler<span class="emoji emoji1f60d"></span> Hayalgücü yüksek bir hafta sonu diliyorum hepimize<span class="emoji emoji2764"></span>️ Yaşadığımız ...
Media Removed
Mutlu cumartesiler beybiler Hayalgücü yüksek bir hafta sonu diliyorum hepimize️ Yaşadığımız müddetçe umudu hep diri tutmak ve kurduğumuz hayallere inanmak lazım. Yoksa güçten düşeriz. Ayağın sağlam bir taşa takıldığında o taş gözünde kaya olabilir. Güçlü bir duvara tosladığında ... Mutlu cumartesiler beybiler😍 Hayalgücü yüksek bir hafta sonu diliyorum hepimize❤️ Yaşadığımız müddetçe umudu hep diri tutmak ve kurduğumuz hayallere inanmak lazım. Yoksa güçten düşeriz. Ayağın sağlam bir taşa takıldığında o taş gözünde kaya olabilir. Güçlü bir duvara tosladığında sendeki hissiyatı belki de Çin Seddi’ne kafadan girmektir. Başına bir sıkıntı geldiğinde hayat bitmeyecek kadar uzun, acı taşınamayacak kadar ağır zannedebilirsin. Işık açıkken etrafı karanlık görebilirsin. Oysa hayat üç beş gün, acının ağırlığıysa zamanla yok olmaya mahkum bir enerji kütlesi kadardır. En azından bunu kendine anlatabilirsin. Çare hayatın geçici ve güzel olduğunu hatırlamakta. Dolu dolu kalmak lazım her anında.. Şükür enerjisiyle dolu bomba bir gün olsun.. Öyle bir anlam giyinin ki üzerinize, yaşamın rengi gözlerinizde, pırıltısı dişlerinizde, şıklığı da üzerinizde olsun. Koparın takvim yapraklarından puslu maziyi, kötüsü gitsin iyisi kalsın. Sevgi kumbaranızı dolduranlara yatırım yapın. Mutsuz edenler mutsuz olsun, sizi delirtenler zır deli olsun.

Yani sadetle☀️Geçmişi geçmişte bırak, anın içinde kal, kulağın kuru gürültüye, vesveseye sağır olsun.. Hep ileri.. Bugün @cmcturkiye “Challencing Master Classes” ın The Marmara Hotel’deki tadım etkinliğine gideceğim, akşam da @akinbalik_karakoy Akın Balık’ta olacağım. Siz neler yapıyorsunuz hafta sonu planları neler? _____________________________________________ #beautifuldestinations #awesome #foodblogger #foodie #arnavutköy #arnavutkoy #boğaz #ortaköy #rumelihisarı #deniz #luxury #luxurylife #luxurylifestyle #yatch #tekne #boats #boat #istanbul #manzara #travel #travelblogger
Read more
@kitaplarimlamutluyum ・・・ #neokudum #küçükgüzelşeyler 🦋 Dertsiz insan olur mu? Olmaz... ...
Media Removed
@kitaplarimlamutluyum ・・・ #neokudum #küçükgüzelşeyler 🦋 Dertsiz insan olur mu? Olmaz... Sorunlarıyla baş edemeyen insanlar, Sevgili Şeker'e başvuruyor. Verdiği yanıtlar öyle içten ki, kendi yaşam deneyimleri ile harmanlayarak başka insanların dertlerine ortak oluyor, ... @kitaplarimlamutluyum
・・・
#neokudum
#küçükgüzelşeyler
🦋 Dertsiz insan olur mu? Olmaz... Sorunlarıyla baş edemeyen insanlar, Sevgili Şeker'e başvuruyor. Verdiği yanıtlar öyle içten ki, kendi yaşam deneyimleri ile harmanlayarak başka insanların dertlerine ortak oluyor, yol gösteriyor, yüreklendiriyor. 🦋 Herkesin sorunu kendine ağır derler ya, insan bazen taşımakta zorlanıyor sanırım. Hayat bu... Olacaktır... 🦋 Karanlıkta kaldığını düşünenlere, ateş böceği misali ışık oluyor Sevgili Şeker ve bunu öyle güzel satırlarda vücut bulduruyor ki, ona yazanların dertlerinden çok Şeker'in yaşadıklarını düşünüyorsunuz. Yaşamla nasıl mücadele ettiğine tanıklık ediyorsunuz. Engel sandığınız her şeyin, gerçekte üzerinden geçeceğiniz gölgeler olduğunun farkına vardırıyor size. Yaşamın her anı çok değerli. Bunun altını çizmeyi de ihmal etmiyor. Hem de yüreğinizi burkan örneklerle, bazen de yüzünüzde kocaman bir tebessümle okuyorsunuz onun satırlarını. 🦋 İnsanın insanla hep bir derdi oluyor ve insanın yine insana yaptığını bazen akıl almıyor... Yaşam çok değerli. Bunu değersiz kılacak tüm ayrıntıları uzak tutun etrafınızdan... Hayat sanılandan daha da kısa... @martiyayinlari #coksevdim #kitap #okunmasıgerekenkitaplar #photo #photography #books #instagood #vscokitap #instakitap #kitaplar #okumahalleri
Read more
Bugün İbn-i Sina’nın doğum günü. Ben de güne bilim ve felsefe tarihinin gördüğü en büyük isimlerden ...
Media Removed
Bugün İbn-i Sina’nın doğum günü. Ben de güne bilim ve felsefe tarihinin gördüğü en büyük isimlerden birini size anlatarak başlamak istedim. Bakalım benim gözümden sevecek misiniz? Eğer keyif aldıysanız, devamını da yazayım mı? 🏻‍🔬🏻‍🔬🏻‍🔬 Bugünkü Özbekistan sınırları içinde, ... Bugün İbn-i Sina’nın doğum günü. Ben de güne bilim ve felsefe tarihinin gördüğü en büyük isimlerden birini size anlatarak başlamak istedim. Bakalım benim gözümden sevecek misiniz? Eğer keyif aldıysanız, devamını da yazayım mı?
👨🏻‍🔬👨🏻‍🔬👨🏻‍🔬
Bugünkü Özbekistan sınırları içinde, Buhara yakınlarında doğmuş İbn-i Sina. 57 yıllık yaşamına öyle çok şey sığdırmış ki hayret ve hayranlık kelimeleri bile az kalıyor.
📚📚📚
Tam adı Ebu’l- Ali el – Hüseyin bin Abdullah İbn-i Sina. Avrupalılar ise ona kısaca Avicenna diyor yani tıbbın kralı. Babası sarayda görev yaptığı için küçük yaşta edebiyattan felsefeye, mantıktan geometriye, fizikten matematiğe uzanan geniş çaplı iyi bir eğitim almış. Aynı zamanda iyi bir din eğitimi görmüş, daha çocukken Kuran-ı Kerim’i ezberlemiş.
💉💉💉
Tıpla uğraşması da yine çocukluk dönemine rastlamış. Öyle çok okur ve araştırırmış ki uyumaya pek vakit ayırmazmış. Günlerce hiç uyumadan çalıştığı çok olurmuş. Rivayete göre nadiren uyuduğunda da gündüz çözemediği soruların yanıtlarını rüyasında görürmüş.
💊💊💊
16-17 yaşlarında Buhara Sultanı’nın hiçbir hekimin çare bulamadığı hastalığını iyileştirmiş. Karşılığında da sarayın kütüphanesinin kapıları ona açılmış. Adeta tüm kütüphaneyi su gibi içmiş. Çalıştığı bu kütüphane daha sonra yandığı için kitaplardan geriye İbn-i Sina’nın hafızasına kaydettikleri kalmış.
📚📚📚
Öğrendikleriyle El Hikmet’ül Aruziye kitabını yazdığında daha 21 yaşındaymış. Hayatı boyunca kimi kaynaklara göre 200’ün üstünde, kimilerine göre 200’e yakın kitap yazmış. İslam dünyasının Aristosu kabul edilen İbni Sina için “Eş Şeyh’ül Reis” tanımı kullanılmış.
📝📝📝
“Çözemediğim tek düğüm ecel düğümü” diyen İbn-i Sina 57 yaşında yaşama veda ettiğinde geride hala rehber olan kitaplarını ve reçetelerini bırakmış. Birçok ilkin altına imzasını atmış, kanın gıda taşıyan bir sıvı olduğunu o keşfetmiş.
🖤
17 AĞUSTOS
Bugün 17 Ağustos 1999 - 03.02’yi yeniden hatırlama günü. Acının yıldönümünde yeniden başımız sağolsun, yitirdiklerimizi rahmetle anıyorum. Doğa benzer bir felaketi bize tekrar yaşatırsa, sonucunun böyle büyük acılar olmayacağı bir şehirleşmeyi başarabilmek dileğiyle…
🔻
Fotoğraf: @kardinalmelon
Read more
SON yıllarda sağlık alanında en çok hangi konuda bilimsel çalışma yapılıyor biliyor musunuz? ...
Media Removed
SON yıllarda sağlık alanında en çok hangi konuda bilimsel çalışma yapılıyor biliyor musunuz? Peki ya kitapçılarda yerini alan kitapların farkında mısınız? Bizim katıldığımız kongrelerde de yıllardır bir konu dikkat çekiyor. Evet, hepsinin cevabı aynı: Mikrobiyota yani vücudumuzdaki ... SON yıllarda sağlık alanında en çok hangi konuda bilimsel çalışma yapılıyor biliyor musunuz? Peki ya kitapçılarda yerini alan kitapların farkında mısınız? Bizim katıldığımız kongrelerde de yıllardır bir konu dikkat çekiyor. Evet, hepsinin cevabı aynı: Mikrobiyota yani vücudumuzdaki tüm bakteriler.

Hastalıklara ve salgınlara karşı vücudumuzun direncini artırmak için probiyotiklere ihtiyacımız var. Yoğurt ve turşu tüketimimiz yüksek ama yetmiyor, bazı durumlarda mutlaka takviye yapmak gerekiyor

MİKROBİYOTA ÇOK ÖNEMLİ

Bağırsakların ikinci beyin olduğunu söyleyenler var. Ben yıllar önce bağırsaklar ikinci kalp diye anlatmıştım. Sebebi kalpten daha hassas ve duygusal olmalarıydı. Artık bağırsaklar ve vücudumuzdaki bakteriler hakkında binlerce araştırma yapılmış durumda ve son araştırmalar aslında çoğu zaman patronun bakteriler olduğunu bile gösterebiliyor!
170’E YAKIN HASTALIĞI ETKİLİYOR

MUKOZADA milyonlarca bakteri var ve bağışıklık sistemi hakkında kararı onlar veriyor. Aslında bağışıklık sistemi bağırsaklarda ve vücudumuzda yaşayan bakteri miktarına göre değişiklik gösteriyor. Mikrobiyota bozulursa hastalıklar başlıyor. Hatta mikrobiyota, kilo alma-verme hızını, duygularımızı, stresimizi, diyabeti, alerjileri, metabolik sendromu ve 170’e yakın hastalığı çok yakından etkiliyor.

DAHA AZ İLAÇ DEMEK

TÜRKİYE antibiyotik ve ağrı kesici kullanımında birinci sırada geliyor. Bebeklikten itibaren bağışıklık sistemini güçlendirebilirsek, hayatımız boyunca daha az hasta olur ve ve daha az ilaç alırız. Bağışıklık sistemini koruyan probiyotiklere ihtiyacımız var. Yoğurt tüketimimiz yüksek hatta turşu tüketiminde de dünyada ilk sıradayız ama yetmiyor, bazı durumlarda mutlaka takviye yapmak gerekiyor. #diyetaktif #diyetisyen #gunesaksus #probiyotik #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam #eatclean #healthyfood #yoğurt #diyet #turuncugerçek
Read more
Biz geldik!!! Yolculuk telaşından ancak fırsat bulabildim ama bu sevincimizi sizle paylaşmak istedim! 🏻‍♀️ Anne baba olmak kendi çocukluğunu da yeniden büyütmek, uf olan yerlerini bir daha öpmek, çocuğunla birlikte daha güzel bir dünya düşleyebilmekmiş... 😇 Bir çocuk özgüveni ... Biz geldik!!! 🎉 Yolculuk telaşından ancak fırsat bulabildim ama bu sevincimizi sizle paylaşmak istedim! 🙋🏻‍♀️ Anne baba olmak kendi çocukluğunu da yeniden büyütmek, uf olan yerlerini bir daha öpmek, çocuğunla birlikte daha güzel bir dünya düşleyebilmekmiş... 😇 Bir çocuk özgüveni ve özdeğerini anne babasından yola çıkarak özellikle ilk 2 yaşta oluştururmuş. Güneş kızımız sayesinde onu beklerken, onu kucağımıza alınca ve onunla birlikte hayat yolunda yürürken neler öğrendik neler... 🙏🏻 Bir insan bir dünya diye düşündük, ona ve kendimize saygı duyarak bir anne babalık yoluna çıktık. Hayatımıza çok özel insanlar girdi bu arayışta, aileden oldular. Şimdi canım yeğenim için gene her an bizimleler! Onlar kendilerini biliyorlar, tekrar çok teşekkür ederiz! 💐Hastalığa, sağlığa, hayata bakış açımız değişti. Hepimiz birer mucizeymişiz meğer, biz ablamla her ağlayan bebeğe sarılmak istiyoruz mesela artık. Sanki hepsi bizim çocuğumuz!❤️ Bir de çocuklarımızın bizi nasıl birebir yansıtan birer ayna olduklarını gördükçe, eski geleneklerimizi, ailemizden gelen alışkanlıklarımızı düşünüyor, bunun için araştırmalar yapıyorum. Ülkemizde olumsuz düşünme eğilimi, kendini feda etme bilinci çok yaygın. Bu da aslında özdeğerimizle ilgili. Ya da mesela ‘Benim başıma hep kötü şeyler gelir, zaten bende şans olsa...’ gibi sözlerle de kendi kendimize kötülük ediyoruz. Biz kendimize şans tanımamış oluyoruz. İnsanın duygusu, düşüncesi ve eylemi birdir çünkü. Ne düşünürsek onu çekeriz, ona dönüşürüz. ♻️ O nedenle Güneş’le ‘Ben çok şanslıyım’ oyunu oynuyoruz. Ben uydurdum, o da çok sevdi. Tüm aile bireyleri oynasın ve herkese dokunsun istiyorum. Onun ‘Ben de çok şanslıyım.’ demesi ise bize en büyük hediye! 🌞 Aylar önce çektiğimiz çok da ev halimizle bir video ama her izleyişimde beni duygulandırıyor, umarım etkisi size de geçer... Sevgimle ❤️ #Güneşkız #bebeğimbüyürken #iyikidoğdun #bebeğim #iyikivarsın #bizçokşanslıyız #oyun #annelik #analıkızlı #kutlama #pozitifdüşünce #iyiyaşam
Read more
2010 yılında yayın hayatına başlayan Yeşilist, Türkiye’nin ilk yeşil rehberi ve sürdürülebilir ...
Media Removed
2010 yılında yayın hayatına başlayan Yeşilist, Türkiye’nin ilk yeşil rehberi ve sürdürülebilir yaşam platformu olarak kuruldu. Hem Türkiye’nin dört bir tarafındaki insanlara doğayla barışık, daha yeşil bir yaşam sürmenin aslında hiç de zor olmadığını anlatmak hem de tüketicinin ... 2010 yılında yayın hayatına başlayan Yeşilist, Türkiye’nin ilk yeşil rehberi ve sürdürülebilir yaşam platformu olarak kuruldu. Hem Türkiye’nin dört bir tarafındaki insanlara doğayla barışık, daha yeşil bir yaşam sürmenin aslında hiç de zor olmadığını anlatmak hem de tüketicinin her tür yerel, sürdürülebilir ürün ve hizmete ulaşmasını kolaylaştırmak için tüketici ve üretici arasında bir köprü oluşturmak amacıyla kurulan Yeşilist; aradan geçen sekiz yılda, hem Türkiye’den hem de dünyadan ekoloji ile ilgili haberler veriyor. Yeşilist’in kurucularından Deniz Aytekin‘in “adil, yerel ve temiz üretim yapan kişi ve kurumların kitleler tarafından tanınmasını sağlayan; sağlıklı ve doğa dostu yaşam biçimini benimsemiş ya da benimsemeye karar vermiş insanların rehber olarak başvurduğu oldukça kapsamlı bir kaynak” olarak tanımladığı yayını Aytekin’den dinledik.
🍀
Röportajın tamamını uplifers.com’da okuyabilirsiniz.
Read more
İznir mezunlarımızın törenini gerçekleştirdik. Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle Danışman ...
Media Removed
İznir mezunlarımızın törenini gerçekleştirdik. Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle Danışman / Eğitmen adaylarımız hazır. Şimdi sıra 18. Dönem için İstanbul’da. İSTANBUL’da 2018’in son dönemi başlıyor. Yaşam Atölyesi ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğinde Koçluk/ Danışmanlık ... İznir mezunlarımızın törenini gerçekleştirdik. Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle Danışman / Eğitmen adaylarımız hazır. Şimdi sıra 18. Dönem için İstanbul’da. İSTANBUL’da 2018’in son dönemi başlıyor. Yaşam Atölyesi ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğinde Koçluk/ Danışmanlık becerileri kazanarak mesleğinizde, kariyerinizde, yaşamınızdaki birikiminizi, dilediğiniz alanda EĞİTMEN ve/veya DANIŞMAN başlıklarında değerlendirmek, kendinize yeni bir yol açmak için bir fırsatınız var. 6 ilde devam eden ve çok yakında Almanya, İngiltere’de başlayacak olan, Yaşam Atölyesi Eğitim Akademisi ve Kadir Has Üniversitesi yönetiminde gerçekleşen 136 saatlik sertifika programının İstanbul'daki 18. Dönem ön görüşmeleri son turu başlıyor.
Programı başarıyla tamamlayanlar, gelir paylaşımı ve marka danışmanlık desteğiyle sektörde bilinirlik ve zaman avantajı kazanmakta, kurumsal eğitimlerden açık seminerlere çalışma, kendi işlerini kurma fırsatları sağlanmaktadır.
Kendilerine yeni bir yol çizmek, iş hayatında Danışmanlık ve Eğitmenlik kariyerlerini başlatmak isteyenler için 15 katılımcının kabul edileceği eğitimlerin mezuniyet törenleri Kadir Has Üniversitesi’nde yapılmaktadır. Uluslararası eğitim ödüllerine aday gösterilen program hakkında detaylı bilgi ve öngörüşme randevuları için başvurularınızı 0530 265 26 32 numaralı telefondan Nuray Bilgiç'e yapabilirsiniz.
Program hakkında detaylı bilgi için http://www.yasamatolyesi.com/…/danismanlik-ve-egitmenlik-se…
Read more
Akşam Sefası ...Kimsenin sefa yapacak durumu yok elbette ,ama kimseyi suçlayıp oturup bütün gün ...
Media Removed
Akşam Sefası ...Kimsenin sefa yapacak durumu yok elbette ,ama kimseyi suçlayıp oturup bütün gün usd ne oldu diye konuşmanın faydasıda yok ülkene .Ciddi bir devalüasyon oldu ve paramız pul oldu ,ama şahsen bununda bir milli mücadele olduğunu düşünüyorum ve her zaman olduğu gibi tek çözümün ... Akşam Sefası ...Kimsenin sefa yapacak durumu yok elbette ,ama kimseyi suçlayıp oturup bütün gün usd ne oldu diye konuşmanın faydasıda yok ülkene .Ciddi bir devalüasyon oldu ve paramız pul oldu ,ama şahsen bununda bir milli mücadele olduğunu düşünüyorum ve her zaman olduğu gibi tek çözümün ‘az tüketerek çok çalışmak olduğuna inanıyorum ‘Az az ve ağır ağır olsada gün gelecek düzelecek ,gelecek güzel günlerin hatırına ,elimden geleni yaptım demek için lütfen az tüketin ve çok çalışın .Akşam Sefasına gelince onun günahı ne ? ,gözünüze güzel gelen ve size kendinizi iyi hissettiren herşeye sevgiyle bakmaya devam ,ne tuzum kuru ,ne de köşeyi falan dönmüş değilim ,bu ülkede 2 çocuk okutan ve işinde gücünde istihdam yaratan biri olarak düşüncemi paylaşıyorum .Kendimi bildim bileli daha kötü bir ekonomik kriz görmedim ,2000 devalüasyonu dahil bu hepsini yıktı ,geçti .Sıkıntılı ve sabır gerektiren günler bekliyor ülkemizi milletçe ,soruna değil çözüme odaklanmak gerektiğini düşünüyorum ,bir gün herşey güzel olacak inanıyorum ben 🌙Akşam Sefasına gelince ,yaşadığınız gecenin ve gündüzün ,her uykuya geçişin ve uyanışın hakkını verip şükrettiğimize şükretmek lazım .Önce sağlık diyorum ve Allah herkese rızkını versin kimseye muhtaç etmesin diliyorum ve yalan yok yürekten bütün gücümle hissederek ettiğim bu duanın yerini bulacağını hayal edip iyi hissediyorum . Ekonomik daralma yüzünden evladını okutamayacak duruma gelenlere ,hastasını doktora götüremeyip ilaç alamayanlara ,çok borcu olup iflasın eşiğine gelenlere gitsin önce bütün dualar ,kimse kimsenin derdini bilemeyeceği için isimsiz edilen duaların gücüne sonsuz inanıyorum ben .Ve herkes içinden geçirirse iyiliği ve kalbine iyi gelen hisleri ,gökyüzünde hepsinin buluşup kocaman olacağına inanıyorum .Hayat sizin üstünüze geldikçe ,sizde onun üstüne gidin olur mu ? Allah akıl ,fikir,sağlık versin yeterki .Gayret hep size dair ,sizden ötürü 🌙unutmayalım ,unuttukça hatırlatalım ,hatırlayalım 🇹🇷soğuk,buz gibi bir savaşın içinden çıkmak için birlik olalım
Read more
Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama Yarım saat erkene kurulsun saatin. Kedi gibi gerin, ...
Media Removed
Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama Yarım saat erkene kurulsun saatin. Kedi gibi gerin, ohh ne güzel yine uyandım diye sevin.. Pencereni aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin… Yüzüne su çarpma, adamakıllı yıka yüzünü serin serin… Geceden hazır olsun, ... Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama
Yarım saat erkene kurulsun saatin.

Kedi gibi gerin, ohh ne güzel yine uyandım diye sevin.. Pencereni aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin…

Yüzüne su çarpma, adamakıllı yıka yüzünü serin serin…

Geceden hazır olsun, yarın ne giyeceğin.

Ona harcayacağın vakitte bir dilim ekmek kızart,

Çek kızarmış ekmek kokusunu içine,

Bak güzelim kahvaltının keyfine.

Ayakkabıların boyalı olsun, kokun mis,

Önce sana güzel gelsin aynadaki siluetin.. Çık evinden neşeyle, karşına ilk çıkana gülümse, aydınlık bir gün dile.

Sonra koş git işine, dünden, önceki günden,

Hatta daha da eskiden yarım ne kadar işin varsa hepsini tamamla,

Ohhh şöyle bir hafifle

Bir güzel kahve ısmarla kendine,

seni mutlu eden sesi duymak için “alo “de

Hiç işin olmasa da öğle üzeri dışarı çık

Yağmur varsa ıslan, güneş varsa ısın, hatta üşü hava soğuksa…

Yürü, yürürken sağa sola bak, öylesine değil, görerek bak

Çiçek görürsen kokla ,köpek görürsen okşa ,

Çocuk görürsen yanağından makas al.

Sonra,şöyle bir düşün, kimler sana yol açtı,

Sen çok dar da iken kimler seni ferahlattı,

Hani kapını kimsenin çalmadığı günlerde kimler kapını tıklattı?

Ne kadar uzun zamandır aramadın onları değil mi?

Hadi hemen uğrayabilirsen uğra, arayabilirsen ara

Hatırlarını sor, öyle laf olsun diye değil, kucaklar gibi sor.. Bu sadece onların değil, senin de yüreğini ısıtacak,

Yüzünde güller açtıracak.

Günün güzeldi değil mi? Akşamın da güzel olsun.. Yemeğin ne olursa olsun, masanda illaki kumaş örtü olsun.. Saklama tabakları, bardakları misafire

Sizden ala misafir mi var bu dünyada

Ailecek kurulun sofraya, öyle acele acele değil,

Vazife yapar gibi hiç değil,

Şöyle keyife keyif katar gibi, lezzete lezzet katar gibi,

Eksik bıraktıklarını tamamlar gibi tadına var akşamının.. Gece evinde, dostların olsun

Sohbetin yemeğin, kahkahan olsun.. Arkadaşım, hayat bu daha ne olsun?
Ama en önce ve illa ki sağlık olsun!
Can Yücel

#aileolmak @omerdormen @armanayse @armanveronika @yelizdogramacilar @nevzatarman @laraapa_ @elaozekici @ilterozekici @mkazimapa @ayseapa @nalanapa @duyguapa @melih_apa @canapa1 @yorkieleyla
Read more
<span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span> Merhabalar, Sabah ufak bir aksilik yaşamış olsam da günüm yine güzel geçmeye devam ediyor. 13 ...
Media Removed
Merhabalar, Sabah ufak bir aksilik yaşamış olsam da günüm yine güzel geçmeye devam ediyor. 13 yıl önce tam da bugün hayatlarımızı birleştirdik, İyi ve kötü günde hep yanyana el eleyiz diye yemin ettik.. Hayat çok hızlı akıp gidiyor heyecan, mutluluk, sevgi, aşk, bazen hüzün dolu ... 💙💚
Merhabalar,
Sabah ufak bir aksilik yaşamış olsam da günüm yine güzel geçmeye devam ediyor.
13 yıl önce tam da bugün hayatlarımızı birleştirdik, İyi ve kötü günde hep yanyana el eleyiz diye yemin ettik..
Hayat çok hızlı akıp gidiyor heyecan, mutluluk, sevgi, aşk, bazen hüzün dolu nice günlerimizi geride bıraktık. Önümüzde uzun bir yol var yine el ele yürüyeceğimiz hatta bu kez iki kişi değil üç kişi yürüyeceğiz bu yolu🏞
Seni ilk gördüğümde nasıl sa sevgim bugünde aynı tutkuyla seviyorum seni 😚

O merhametli yanın, sevgin, aşkın, bizi sarıp sarmalaman, ailene verdiğin önem, bu huzuru mutluluğumuzu hiçbir şeye değişmem💚💙
İyi ki hayatımı seninle birleştirmişim, iyi ki "benimle bir ömür yaşamaya var mısın " dediğinde aklım ve kalbimin sesini dinleyip "evet" demişim💙
İnşallah yuvamızda kızımızla birlikte hep birlikte huzurlu mutlu bir ömür süreriz 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
.
Bana müsade akşam için hazırlık yapıcam daha 😍😆😄
Güzel bir hafta olsun hepimiz için 💐.
.
.
.
#fatmadamyan #evlilikyıldönümü #aşk #sevgi #mutluluk
Read more
Kadına tapma ruha tapma anlamına gelir diyor Jung. Kadın gerçekten de yaratılanların içinde ...
Media Removed
Kadına tapma ruha tapma anlamına gelir diyor Jung. Kadın gerçekten de yaratılanların içinde en yücesi, en hayat vereni, en büyüleyeni değil mi? Ben Kadın’ı erkeğe göre aldığı konuma, edindiği pozisyona bakmaksızın olduğu gibi yani kendi doğasıyla seviyorum. Kadın’ı sevmek için ... Kadına tapma ruha tapma anlamına gelir diyor Jung.
Kadın gerçekten de yaratılanların içinde en yücesi, en hayat vereni, en büyüleyeni değil mi?
Ben Kadın’ı erkeğe göre aldığı konuma, edindiği pozisyona bakmaksızın olduğu gibi yani kendi doğasıyla seviyorum.
Kadın’ı sevmek için iyi eş, anne ve evi çekip çeviren olmasını beklemek ne kadar saçmalık ise, Kadın’ı takdir etmek için girişimci, üretken, yaratıcı olmasını mesleki kariyer edinmesine göre beklemek de o kadar saçmalık. Kadın sistemin dayatmalarından çıktıkça, ötekinin sesini değil kendini duydukça, varoluşunun farkında oldukça özgür. Kadın gibi kadın.
Hangi kadın vardır ki hiç ilham vermesin?
Kırsalda yaşayan, bağ bahçesinde üreten, hayvanlarına bakan doğayla bütünleşmiş kadına tıpkı genel müdür olmuş gibi nasıl hayransam, hazırladığı sofrada etrafını besleyen, o sofrada ağırladığının hayattaki bütün açlığını, hırslarını unutturabilen kadınlara da hayranım ben. Kadın kim, kadın gerçekten ne biliyor musun gerçekten? Özüne dönüp sordun mu hiç?
Sezgileri kuvvetli, yaşam dolu, şifacı, düşünen, hayal eden, kendinin ve ötekinin farkında bir sürü kadın büyüttü beni. Annelik, teyzelik, ablalık ve öğretmenlik yaptılar bu kadınlar bana. Kimi kardeşim kimi dostum kimi de arkadaşım olup işledi içime. Tanımıyordum hepsini; yazardı, sanatçıydı, peygamberin eşiydi, Atatürk’ün annesiydi, bazıları kimine göre hiç bir şeydi ama aslında ben ve benim gibiler için herşeydi. Hepsinin ama hepsinin, hayatımda ki bütün kadınların izleri var bende. Yıllar hızla geçerken hevesimi ve heyecanımı onlarla korudum ben.
Ve evet bende, bende ne olduğunu, neden dünyaya geldiğini unutmayan Kadına tapıyorum.
Read more
Metropolitan Emniyet Teşkilatında süresi dolduktan sonra, eşiyle beraber güzel bir bölgede, ...
Media Removed
Metropolitan Emniyet Teşkilatında süresi dolduktan sonra, eşiyle beraber güzel bir bölgede, rüya gibi bir emeklilik hayatına başlayan Leonard Franks; bir akşamüstü odun almaya gidip ortadan kaybolmuşyur. Eşinin ifadesine göre, aradan sadece beş dakikadan kısa bir zaman geçmiş, ... Metropolitan Emniyet Teşkilatında süresi dolduktan sonra, eşiyle beraber güzel bir bölgede, rüya gibi bir emeklilik hayatına başlayan Leonard Franks; bir akşamüstü odun almaya gidip ortadan kaybolmuşyur. Eşinin ifadesine göre, aradan sadece beş dakikadan kısa bir zaman geçmiş, evle odunluk arasındaki bu kısa arada aniden sırra kadem basmıştır. Polis soruşturması sonuç vermeyince, Leonard'ın kızı Craw çareyi kayıp insanları bulma konusunda başarılı olan adamımız David Raker'ın kapısını çalar... Kendini entrikalar, aile sırları, aksiyon ve tehlikelerle dolu bir oyunun içinde bulan David, ölüm bir adım gerisindeyken, artık kime güveneceğini yada nasıl hareket edeceğini yalnızca kendiyle paylaşmak zorundadır...
.
Tek kelimeyle harika bir kitap okudum, her sayfası şaşırtan, bütün teorileri yerle bir eden, temponun hiç düşmediği ve sonu yine ters köşe yapan mükemmel bir polisiye 👏💛😊 türü sevenler kaçırmasın... @ephesusyayinlari .
.
Hayatın, kimi insanlardan -ve tabii mekanlardan- kopmamızı bir şekilde engellediğini fark ettim. Bu tıpkı vücutlarımızdaki bağ dokusu gibi. Sevsen de sevmesen de o senin bir parçan...
.
Bazen insanları hayatından çıkarman gerekebilir. Sanırım herkesi her zaman memnun etmemin imkansız olduğunu söylemek istiyordu...
.
DÜELLO | TIM WEAVER
📷: @nalsale
#ephesusyayinlari #ephesusyayınları #timweaver #düello #kitapalintisi #kitapyorumu
Read more
Kelimeler Yanyana gelir cümleler oluşur... cümlelerin içinde yaşam varsa anlamlı, kalabalık ...
Media Removed
Kelimeler Yanyana gelir cümleler oluşur... cümlelerin içinde yaşam varsa anlamlı, kalabalık varsa boş olur... İnsanlar Yanyana gelir kalabalık oluşur... Kalabalığın içinde gerçek sevgi varsa anlamlı, Korku varsa boş olur... Korkular Yanyana gelir endişe oluşur... Endişenin ... Kelimeler Yanyana gelir cümleler oluşur... cümlelerin içinde yaşam varsa anlamlı, kalabalık varsa boş olur...
İnsanlar Yanyana gelir kalabalık oluşur...
Kalabalığın içinde gerçek sevgi varsa anlamlı,
Korku varsa boş olur...
Korkular Yanyana gelir endişe oluşur...
Endişenin içinde umut varsa anlamlı, bağımlılık varsa boş olur... Baktığımızda tek başına, kalabalık bir topluluğu yada grubu gördüğümüzde anlamlı olacak diye bir kaide yoktur. Kalabalık olur boş olur, tek bir kişiyi dünya sevgi ile konuşur.
Herkes kendi gerçekliğini oluşturur. Hayatın temellerini yalanlar üzerine kurup, buna kendini bile inandırırsa kişi. Çevresinde toplanıp destek olan toplulukta bu yalanlardan beslenen ve çıkarları olanlar olacaktır... O yüzden kalabalık olan yere değil, fırsat yaratarak içimizde Tek Olarak Işıldayan Yaratıcı Işığa odaklanmak sağlıklı olacaktır...C.A.K. #kelime #topluluk #kurukalabalık #gerçeklik #içimizde #çevremizde #yaşamda #sağlıklıyaşam #yoga #reiki #istanbul
Read more
geldik şekersiz, unsuz, etsiz, tavuksuz, meyvesiz, tatlısız, sütsüz, saat 17 den sonra çiğ sebzesiz, ...
Media Removed
geldik şekersiz, unsuz, etsiz, tavuksuz, meyvesiz, tatlısız, sütsüz, saat 17 den sonra çiğ sebzesiz, salatasız, kuruyemişsiz 30 günün sonuna ! biliyorsunuz bu diyet değil sağlık sebebi ile yaptığım bir perhizdi. AS teşhisi konulduktan sonra doktoruma göre hemen iğne vurulmaya ... geldik şekersiz, unsuz, etsiz, tavuksuz, meyvesiz, tatlısız, sütsüz, saat 17 den sonra çiğ sebzesiz, salatasız, kuruyemişsiz
30 günün sonuna !
biliyorsunuz bu diyet değil sağlık sebebi ile yaptığım bir perhizdi. AS teşhisi konulduktan sonra doktoruma göre hemen iğne vurulmaya başlamalı ve hayatım boyunca 15 günde bir buna devam etmeliydim. iğnenin allah göstermesin yüzde 10 oranla kanser yapıcı yan etkisini görmezden gelemedim ve ne yazık ki iğneye de doktoruma da veda ettim.
ankilozan spondilit iltahaplı bir omurga romatizması hastalığı ve yaptığım okumalar da bağırsakla inanılmaz bir ilişkisi olduğunu farkettim ve o andan itibaren hastalığın seyrini değiştirmeye çalıştım ve sanırım başardım yada uzun vade de başaracağım.
tüm bu 30 gün içinde pehrizimi bir kere bozmadım.
her yediğimi daha fazla çiğnemeye çalıştım.
bitki çayları ve soğuk sebze suları içtim.
Ve bolca balık ve haşlanmış sebze yiyip antienflamatuar beslenmeye çalıştım.
sonuç
serotoninin yüzde doksana yakını bağırsaklar da üretildiğinden midir bilmem gerçekten çok keyfim yerinde ve mutluyum.
3. günün sonundan itibaren en inanamadığım gelişme bu oldu.
her gece sabahlara kadar süren ve 10 yıldır süren sırt ağrılarım ve acılarım 3. gün bitti ve 10 yıldır uyuyamadığım uykuları uyuyorum.
gereksiz kullandığım ilaçları bıraktım.
Haftada iki yada üç kez düzenli içtiğim majezik’i sanırım 1 aydır hiç kutusunu bile görmüyorum kaldı ki kutusu yanımda olmasın migren ataklarım başlardı.
düzenli olarak yüzüyorum ve 2. Dünya savaşında hastane yatağında hastalara spor yaptırmak için icat edilen ve dünyanın bende en zekice tasarlanmış bireysel sporlardan biri olan pilates yapıyor ve günaşırı uzunca yürüyorum.
yaşam kalitemi arşa çıkaran bu gelişmeler sonunda tek inandığım
sağlıklı yaşam = sağlıklı bağırsak
mottosu oldu !
tüm bu 30 gün boyunca bana koçluk eden
@pozifitbeslenme ekibi ve eşsiz @dyt.iremmoral'e
pehrizime, bitki çaylarıma, yemeğime, benden daha fazla dikkat eden eşsiz @zennup1844 ekibine
bana unsuz, glütensiz, nişastasız ekmekler yapan zeki ve şevki ustalara çok çok teşekkürler
Haaa bu arada gıda takviyesi olarak
Ester C , Zerdeçal *185 ve probiyotik aldığımı....
Read more
Nasıl da güzel bakıyor belli ki karnı doymuş keyfi yerinde bir bebiş<span class="emoji emoji1f49c"></span> Başarılı bir emzirme için ...
Media Removed
Nasıl da güzel bakıyor belli ki karnı doymuş keyfi yerinde bir bebiş Başarılı bir emzirme için donanım, iletişim, sabır ve zaman önemli😀Birçok anne bana bebeklerinin hiç durmadan meme emmek istediğini bu durumla nasıl baş edeceklerini soruyor😕 Bebeklerin emiş karakterleri de var😮 Bazı ... Nasıl da güzel bakıyor belli ki karnı doymuş keyfi yerinde bir bebiş💜
Başarılı bir emzirme için donanım, iletişim, sabır ve zaman önemli😀Birçok anne bana bebeklerinin hiç durmadan meme emmek istediğini bu durumla nasıl baş edeceklerini soruyor😕 Bebeklerin emiş karakterleri de var😮
Bazı bebekler ilk aylarda sürekli emmek isterler ve hiç bir şey yapamazsınız bu durum ilk 3 hafta, 6 hafta, 3 ay ve 6 ay arasında üç ila on günlük atılımlar şeklindedir. O emer ve siz üretirsiniz bu arz talep işidir emme atakları olduğunda nedense anneler sütü yetmiyorda bebek bu kadar çok emmek istiyor kaygısı yaşarlar. YAŞAMAYIN, sadece emzirin, böylece üretim artıyor SABIRLI olun ve TAVSİYE: böyle emme ataklarında, hele ilk haftalar önceliğiniz bebeğinizi emzirmek ve onunla kucak kucağa yaşamak olsun, bebeğiniz bu zamanda rahim dışı hayata alışmak için devamlı kucağa alınmak istediği yüksek ihtiyaç dönemindedir ve merak etmeyin kucağa ALIŞMAZ👍Bebeğiniz kısa bir süre için bebektir, enerjinizi diğer işler için harcamayın ev işleri yapılmazsa kimsenin hayatı etkilenmez, çoğunlukla anneler bebeklerinin isteklerinden değil, ailenin isteklerinden, sorumluluklarından ve kendilerini besleyemedikleri için yoruluyor😬
*Bebeğiniz az hava çok süt yutsun meme aralarında ve emzirme bittiğinde midenin alt kısmına avcunuzu kubbeleştirip sırtı dik olacak şekilde bel kısmına küçük vuruşlar yapıp gazını mutlak çıkarın.
*Olgun süt geldiğinde ( yaklaşık 2 hafta sonra) her öğünde bir göğüs emzirin bebek sütün yağlı olan bölümünü de kullanmış olur böylece doyuran büyüten yağlardan zengin olan süt bebeğin büyüyüp kilo alımını gerçekleştirir. Öğleden sonraları akşam saatlerine doğru tek memeden doymazsa bir memeyi tamamen boşalttığına emin olduktan sonra ikinci memeden emzirebilirsiniz. Öğle uykusu süt arttırıcı etki sağlar UYUYUN ve gece süt çoğalır, gece de bir veya iki kez emzirmek bebeğin kilo alımını arttırır.
*Bebeği vücudunuzda ergonomik bir taşıyıcı kullanarak taşıyın, bebeğinizin her zaman emmeye değil, sizin bedeninizde rahatlamaya ihtiyacı vardır.
*Bebeğinize emme içgüdüsü yüksek ise emzik de verebilirsiniz böylece aç olmadığı zamanlar da emme ihtiyacı karşılanmış olur. Devamı👇
Read more
Toprağa çocukça çıplak ayak basmalı miss kokusunu içimize çekmeliyiz.. Yağmurda yürüyerek ...
Media Removed
Toprağa çocukça çıplak ayak basmalı miss kokusunu içimize çekmeliyiz.. Yağmurda yürüyerek ıslanmalı Keyifle bol,bol kitap okumalıyız.. Denize daima minik bir kıyı bırakmalıyız Güneşin doğuşunu,batışını sessiz ve sakince izlemeli düşünmekten korkmamalıyız... Dağınık ... Toprağa çocukça çıplak ayak basmalı miss kokusunu içimize çekmeliyiz..
Yağmurda yürüyerek ıslanmalı
Keyifle bol,bol kitap okumalıyız..
Denize daima minik bir kıyı bırakmalıyız
Güneşin doğuşunu,batışını sessiz ve sakince izlemeli düşünmekten korkmamalıyız...
Dağınık yerleşip
Doğaya,doğallığa,gerçeğe,özümüze dönmeliyiz..
Büyüklere saygıyı unutmadan,
küçüklere sevgi dolu anlayışlı olmalıyız..
Sevmeli sadece yürekten sevmeli kandırılsakta,aldatılsakta,bunu bilip susabilmeli ve bıkmadan usanmadan yine,yeniden sevmeliyiz..
Unutmayalımkii aldattığını sanan aldanır,kandırdığını sanan sadece kendi çoktann kanmıştır bile
sadece bunları görmez,göremeyiz çünkü görmek hiçç işimize gelmez..
Yaşamı,kayıpları,değerleri yapabildiklerimizi,yapamadıklarımızı tümünü avuçlarımızda saklamalı yapabildiklerimize şükretmeliyiz..🙏🏽🙏🏽
Avuçları farklı dolu olanlara ise saygı ve taktirle bakmalıyız..
Hayatın başı boş hırslarından,anlamsız havalarından ,kıskançlıklardan sıyrılmalıyız..
Yalansız,dolansız,dedikodusuz nefes alıp vermeliyiz..
İşte ozaman kendiliğinden geliverir bize sağlık,huzur,mutluluk
İşte ozaman önümüze çıkan hiç bir olumsuzluğu duysakta duymaz,
Görsekte görmez,
anlasakta anlamaz
sadece sabırla izler içimizden basarız kahkayı.. Sonramıı
anlarızki biz zaten çoktannn çözmüşüz yaşamın şifresini ve çoktann gönül zenginliğini yakalamışız🙏🏽🙏🏽😊😊
Boş kargaşalara doymuşuz..
Bildiğimiz tek gerçek şudurki bizlere sunulan bir bilet vardır elimizde dönüş tarihimiz belirsiz
geri çağırılana ve perdemiz kapanana kadar sevdiklerimiz,sevenlerimiz ile insanca yaşamalı en azından insanca yaşamaya çalışmalıyız lütfennn...
Read more
Tam 1 sene oldu. Bir yıl önce baş koymuştum bu yola. Hayallerimle uyumayı <span class="emoji emoji1f4a4"></span> ya da kalkıp onları yakalamam ...
Media Removed
Tam 1 sene oldu. Bir yıl önce baş koymuştum bu yola. Hayallerimle uyumayı ya da kalkıp onları yakalamam gereken 2 seçeneğim vardı. Yeteri kadar yattığım 🛌için kalkıp hayatı yakalamayı seçtim. Hayatımda hiç olmadığım kadar istekli, azimli, kararlı, iradeli, disiplinli ve de istikrarlıydım. ... Tam 1 sene oldu.
Bir yıl önce baş koymuştum bu yola. Hayallerimle uyumayı 💤 ya da kalkıp onları yakalamam gereken 2 seçeneğim vardı. Yeteri kadar yattığım 🛌için kalkıp hayatı yakalamayı seçtim🔗. Hayatımda hiç olmadığım kadar istekli, azimli, kararlı, iradeli, disiplinli ve de istikrarlıydım🎐. Yaşamımda ki her şey rayından çıkmışken dünyamın altının üstünden daha güzel olduğunu gördüm⚜️. Ben ki kabulden başka yapacak bi şeyi olmayan hayata küsmüş biriyken kendime verebileceğim en güzel hediyeyi 🎁vermeye karar vermiştim. Bir yıl boyunca inişli çıkışlı anlarım 🤦🏻‍♀️da oldu; çok zor hissettiğim, kendimi çaresiz bulduğum🤷🏻‍♀️, kaçamak yaptığım anlar da oldu. Her şeye rağmen bir yıl değil ❌365 yeni fırsatlarım vardı benim. Hayallerim büyüktü🏹,sıkı çalıştım,hedefe odaklandım, etrafımı iii insanlarla donattım. Beni bu yolda gayet bilinçli, bilgili götüren sevgili antrenörüm @noradrenalinn e ve de bu süreçte benim ilerlememi sağlayan, rehberliğimi yapan, değişmemi, gelişmemi sağlayan sn @melisamervetoker e son olarak da herkesin sahip olması gereken canım a @fulyaalpatoner e teşekkürü bi borç bilirim🙏🏼. İiii ki varsınız💖. Hayallerim ben ayağa kalkıp harekete geçip gerçekleştirene kadar sadece hayallerdi. Değişimim ve de gelişimim için teşekkürler. Hayatım belki hala mükemmel değil ama dersimi alıp daha güçlü biri oldum💪🏽 #transformation #hediyenhayatınolsun #regresyon #nopainnogain #iamalimitedition #beawarriornotaworrier If not u, then who? If not now, then when?
Read more
Özlem bitti🤗"ESRA HARMANDA İLE HAYAT GÜZELDİR" yarından itibaren her Cumartesi-Pazar saat 8.15 de @showtv de... @hayatguzeldirtv #esraharmanda #tvprogrami #kadın #aile #çocuk #yemek #sağlık #iletişim #ilişkiler #psikoloji #güzellik #estetik #beslenme #tarifler #yaşam #aktüel ... Özlem bitti🤗"ESRA HARMANDA İLE HAYAT GÜZELDİR" yarından itibaren her Cumartesi-Pazar saat 8.15 de @showtv de... @hayatguzeldirtv #esraharmanda #tvprogrami #kadın #aile #çocuk #yemek #sağlık #iletişim #ilişkiler #psikoloji #güzellik #estetik #beslenme #tarifler #yaşam #aktüel @globalmedya #showtv
Elbise: @forevernewturkiye
Makyaj: @nurdan_makeup_artist
Saç: @erol90
Read more
 #Repost from @ecevahapoglu Yoga esnekliğini seviyorum🧘🏼‍♀️<span class="emoji emoji1f49c"></span> Bu kadar fitness, koşu yaparken ...
Media Removed
#Repost from @ecevahapoglu Yoga esnekliğini seviyorum🧘🏼‍♀️ Bu kadar fitness, koşu yaparken nasıl yogaya da ilgi duydum ve eğitmen oldum? @formsantedergisi cevabımdan: Beş senedir yoga yapıyorum. Küçük grup derslerine giriyorum. Fitness egzersizi yaptığım ve koştuğum dönemlerde, ... #Repost from @ecevahapoglu Yoga esnekliğini seviyorum🧘🏼‍♀️💜
Bu kadar fitness, koşu yaparken nasıl yogaya da ilgi duydum ve eğitmen oldum?
@formsantedergisi cevabımdan:

Beş senedir yoga yapıyorum. Küçük grup derslerine giriyorum. Fitness egzersizi yaptığım ve koştuğum dönemlerde, yoga ve pilatesle esnekliği sağlamaya çalışarak bedenimi dengeliyordum. Bir gün koşuyorsam, ertesi gün mutlaka pilates yapıyordum. Ya da ağırlık çalışıyorsam, sonrasında yoga yaparak esnekliğe odaklanıyordum. Yani uzun süredir yoga hayatımda var. Fark ettim ki, limitlerimi zorlayıp, her gün bedenimi yorana kadar egzersiz yapmama gerek yok. Kendimi fazla yorduğumu gördüm. Fitness ve koşuya göre pilates ve yoga beni daha az yoruyor. Görünmeyem farklı kas gruplarını da çalıştırdığını bildiğim için, yogaya daha fazla yoğunlaşmaya başladım. Bu süreçte zihinsel de daha yumuşadım. Stresli ve koşturmacası bol bir hayatım var. Yogayla birlikte bu tempoyu hafifletiyorum. Yoga vücudumu esnetme ve zihnimi dinlendirmede çok yardımcı oluyor.
Yoga eğitmenliğini de ilişkimin evliliğe dönüşmesi ve gelecekte çocuk sahibi olma fikri tetikledi. Altı aydır hocalık eğitimi alıyorum; Herkes İçin Spor federasyonu’ndan da belgemi aldım. Çocuk sahibi olmadan önce, hamileliğimde yoga ve nefes egzersizleri yapmak istiyorum. Kendimi ve çocuğumu hazırlamak istiyorum. İlk başta tabii kendime, sonra başkalarına da faydam dokunsun. Hamile yogası ve sporunda uzmanlaşma yolundayım. Evlendim, çalışmaya devam ediyorum. Çocuk doğurduğumda da çalışacağım. Bugüne kadar insanlara fit görüntüm ve sağlıklı yaşam düzenimle örnek oldum. Anne olduktan sonra da fit bir anne olarak örnek olmak istiyorum. #yoga #fit #ecevahapoglu #yogateacher #egitmen #trainer #yogi #yogini #photocredit @muratsargin #roportaj @fuckthemenu
Read more
@wwf_turkiye nin daveti ile geldiğim Akyatan’da hayatımda ilk defa tanık olduğum muhteşem anların hala etkisindeyim. Biliyorsunuz Adanalı’yım ve kendi şehrime ilk defa influencer olarak gelmek benim için ayrıca gurur verici oldu 😎 Proje sonrasında teyzemle buluştuğumda bizim storylerde ... @wwf_turkiye nin daveti ile geldiğim Akyatan’da hayatımda ilk defa tanık olduğum muhteşem anların hala etkisindeyim. Biliyorsunuz Adanalı’yım ve kendi şehrime ilk defa influencer olarak gelmek benim için ayrıca gurur verici oldu 😎 Proje sonrasında teyzemle buluştuğumda bizim storylerde bahsettiklerimizden çok farklı sorular sordu ve aslında bizi izleyen kişilerin konu ile ilgili neleri merak ettiklerini anlamamı sağladı. İlk sorusu tabii ki #wwf kimdir ve ne iş yapar? oldu. Bilmeyenler için WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 1996 yılında Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin öncülüğünde kurulmuş, 2001 yılında ise WWF (World #Wildlife Fund)’nin Türkiye ulusal kuruluşu ünvanını almıştır. WWF-Türkiye çalışmalarını bağışlar ve kurumsal sponsorluklar ile yürüten kâr amacı gütmeyen bağımsız bir vakıftır ve doğa korumada 30 yılı aşkın süredir sayısız başarılı projeye imza atmıştır. Çalişmalarını “ülkemizin doğasının korunması”, “yaşam tarzımızın  değişmesi” ve “iklim değişikliğiyle mücadele” olmak üzere üç ana bileşende yürütür. Böyle yazınca çok yüzeysel geliyor biliyorum ama websitelerinde projelerin içerikleri hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Kendi adıma gözlemleme fırsatı bulduğum Yeşil Deniz Kaplumbağaları projesinde herkesin ne kadar özveri ile çalıştığını görmek beni çok mutlu etti. İtiraf etmem gerekirse ekiple tanışmama rağmen hala kim sürekli görevli kim gönüllü bilmiyorum 🤗 Herkesin gözünde aynı heyecanı ve sorumluluk bilincini görmek gerçekten muhteşem bir duygu. İyi ki varsınız! Tabii çalışma şartlarını ve nelere ihtiyaçları olduğunu da görmüş olduk. 22 km lik sahilde hızlıca kontrol edilmesi gereken yuvalar arası mesafeler çok uzun ve yürümek yerine ATV kullanarak daha çok yuvaya zamanında ulaşılabilir. Zamanında kontrol edilemeyen yuvalardan çıkan bebitolar maalesef başka canlılara yem olabiliyor. Bölgedeki saz kedisi gibi farklı türlerin ortaya çıkarılmasını ve kayıt altına alınmasını sağlayan foto kapanların sayılarının arttırılması gerekiyor. Bunun gibi pek çok ihtiyaç var. Peki biz WWF için ne yapabiliriz? Bunu daha sonra paylaşacağım. Sonuna kadar okuduysanız teşekkürler ve iyi ki siz de varsınız :) #birliktemümkün #cheloniamydas
Read more
<span class="emoji emoji1f4cc"></span>Bana bu enerjinin kaynağı nedir diye soranlaradır cevabım: <span class="emoji emoji1f510"></span>. 1- Asla kin tutmuyorum. <span class="emoji emoji1f645"></span>🏻‍♀️Kimseye ...
Media Removed
Bana bu enerjinin kaynağı nedir diye soranlaradır cevabım: . 1- Asla kin tutmuyorum. 🏻‍♀️Kimseye her ne sebeple olursa olsun nefret duymuyorum. Anlamaya çalışıp affedip özgür bırakıyorum. Yani kötü duyguları vücudumda ve ruhumda barındırmıyorum. 🏻 2- Üstüme dünya çökse işler ... 📌Bana bu enerjinin kaynağı nedir diye soranlaradır cevabım: 🔐. 1- Asla kin tutmuyorum. 🙅🏻‍♀️Kimseye her ne sebeple olursa olsun nefret duymuyorum. Anlamaya çalışıp affedip özgür bırakıyorum. Yani kötü duyguları vücudumda ve ruhumda barındırmıyorum. 👼🏻 2- Üstüme dünya çökse işler acayip kötü gitsede yaşadığım her güne şükrediyorum. 🧚🏻‍♀️ 3- Sabah uyanır uyanmaz hep “dünya sen ne güzelsin” diyorum. (Çünkü bunu hissediyorum) 🎊 Hava bir de yağmurluysa ve mis gibi kokuyorsa kahve yapıp balkonda soğuktan donuyorum ☕️♥️⛈ ya da sokağa çıkıp dışarda kahve içiyorum 🌩 4- Acayip üzgün bile olsam hep gülüyorum bu yüzden arkadaşlarım (yakınlarım hariç) 🤗hiç derdim yok sanıyor. 😝 5- Keşfediyorum. Yeni insan, yeni hayat, yeni iş, yeni tat, yeni acı. Evet acı. Evet keder. Nefis bir duygu. Kalbi acayip kasıyor ve sıcak çöllerden soğuk sulara etkisi yaratıyor haberiniz ola 🏆 6- Aşık oluyorum. Her güne, her insana, nesneye, doğaya, hayvanlara ve onların sıcacık kalplerine. Arada erkeklere de tabi 😝🤦🏻‍♀️ 😌 7- Dostlarıma acayip değer veriyorum, her an her dakika aradıkları an yanlarına koşup elimden geleni yapacak kadar hem de. Ama bir itiraf kadın dostluğuna daha çok değer veriyorum. 👭Bu yüzden çok fazla kız arkadaşım kardeşim var. 8- Spor yapıyorum. Bedenime değer verip onu beni taşıması için geliştiriyorum. 🧘🏻‍♀️Çünkü ruhuma hizmet ediyor. 🤸🏻‍♀️Bunun için sadece sporla kalmayıp sağlıklı yiyeceklerde tüketiyorum. 🥗 9-Ailemi hiç unutmuyorum. Her kederimi mutluluğumu uzak da olsa paylaşıyorum. 👨‍👨‍👧‍👦Ve asla onları hayatımdan eksik etmeyi düşünmüyorum. Bu 9 madde şimdilik bunu merak edenlere kısa cevap olsun. 👑Ama çıkış noktamı da yazmadan geçmeyeyim. Ne olursa olsun Kalbimde kocaman bir oda var onu hep temiz ve açık tutuyorum. 🐥Hayal kuruyorum. Uçamıyorum 🕊belki ama uçmayı hayal edebiliyorum ;) sevgileeerrrr ♥️ #not #healthyfood #healt #lifestyle #lifeisbeautiful #lifeisgreat #lifeisamazing #love #inlove #gym #gymgirl
Read more
Başta Sn.Cumhurbaşkanı olmak üzere, bütün bakanlar, milletvekilleri, SGK, TITCK 'e sesleniyorum!Nusinersen ...
Media Removed
Başta Sn.Cumhurbaşkanı olmak üzere, bütün bakanlar, milletvekilleri, SGK, TITCK 'e sesleniyorum!Nusinersen etken maddeli SPINRAZA isimli ilaç FDA ve EMA tarafından tip ve yaş ayrımı gözetmeksizin bütün SMA hastaları icin onaylanan tek tedavidir! 5 Temmuz tarihli SUT'a göre ... Başta Sn.Cumhurbaşkanı olmak üzere, bütün bakanlar, milletvekilleri, SGK, TITCK 'e sesleniyorum!Nusinersen etken maddeli SPINRAZA isimli ilaç FDA ve EMA tarafından tip ve yaş ayrımı gözetmeksizin bütün SMA hastaları icin onaylanan tek tedavidir! 5 Temmuz tarihli SUT'a göre sadece Tip 1 hastaların bir kısmı tedaviden faydalanabilmektedir. Yaklaşık 50 gündür beklenen revize tebliğ yayımlanmamıştır. Bugüne kadar ilacı beklerken 47 bebek hayatını kaybetti!!!!! Tip 2 ve Tip 3 hastalar içinse yurt dışında çatır çatır ilac kullanılır ve dünyayla paylaşılırken, ülkemizde bütçe nedeniyle (!) bu hastalara sıra gelmemektedir. SMA ilerleyici bir kas hastalığıdır. Her geçen gün kayıptır! Kızım Ayça (20) ve oğlum Burak Can (15 ) SMA tip 3 hastası. Burak yürüme yeteneğini kaybetti. Diş fırçalaması, tuvaleti, banyosu, giyinip-soyunması, oturup-kalkması, sağdan sola dönebilmesi, ayakkabı-çorap giyebilmesi, ödevlerini yaparken defterine-kitabına erişebilmesi, okula gidebilmesi, özetle YAŞAYABILMESİ gündüz ve gece boyunca anne ve babası olarak bizim desteğimizle mümkün. Bu çocuk büyüyor, ergen! Boyu uzadı, kilo aldı, genç bir adam oluyor! Biz de yaş alıyoruz... Oysa bizim bir ilacımız var! Oğlum yeniden ayağa kalkabilir, kızım korkmadan yaşamına devam edebilir! Bütçe yeterli değil diyerek kısıtlı miktarda hastaya tedavi sunulmasını kabul etmiyorum! İvedilikle bütün SMA hastaları için ilaç getirilmelidir. Bu konuda sonuna kadar yoluma devam edeceğimden emin olabilirsiniz. Ben bir anneyim ve annelik gücü Allah'tan sonra gelen en büyük güçtür. 
Çocuklarıyla düşler kuran anneler dinliyorum. Ben gibi, sen gibi... Cihazsız nefes alabilen, elini ayağını oynatabilen, ayakta durabilen, yürüyebilen, merdivenlere tırmanan, topa vurup komşunun camını kıran, bahçeden erik çalıp bir köşede gizli gizli yiyen, koşmaktan kan ter icinde "Anneee susadim!" diyebilen, dans edebilen çocuk düsleri bunlar... Bunları ilaç alamadığı için yapamayacak çocukların gözlerine bakıyorum sonra... Kendi çocuklarıma bakıyorum... "Söz!" diyorum, "Söz gelecek bu ilaç hepinize!"... Hayatım boyunca savasçı oldum ben. Yılmadım yılmayacağım. Dualarım var, dualarınız var..
Read more
Kitabi okumaya baslamadim henuz. Jack Kerouac’in kendi hikayesini anlattigi ‘Yolda’ kitabinin ...
Media Removed
Kitabi okumaya baslamadim henuz. Jack Kerouac’in kendi hikayesini anlattigi ‘Yolda’ kitabinin arka kapagindan.. #jackkerouac Gökyüzü bunca geniş, hayat bunca kısa, hayaller bunca sonsuzken yol özgürlüktü. Yol dostluktu, maceraydı; sonsuz olasılığın toplamı, yaşamın kaynağıydı. ... Kitabi okumaya baslamadim henuz. Jack Kerouac’in kendi hikayesini anlattigi ‘Yolda’ kitabinin arka kapagindan.. #jackkerouac
Gökyüzü bunca geniş, hayat bunca kısa, hayaller bunca sonsuzken yol özgürlüktü. Yol dostluktu, maceraydı; sonsuz olasılığın toplamı, yaşamın kaynağıydı. Yolun sonunda aşk vardı, söz vardı, ses vardı; başlangıçlar hep şen, hep heyecanlıydı. Hızla giden bir arabanın dikiz aynasına yansıyordu hayatın anlamı, öyle bir şey varsa tabii; tan kızıllığında, gecenin bağrında, bir dostun yanı başında. Hareket halinde olan için ölüm yoktu, tasa yoktu; devinim vardı sadece, dünyayı berraklaştıran, yaşamı anlamlı kılan. Yıldızların altında, hızla giden arabaların arka koltuklarında, kaçak atlanan tren vagonlarında, çadırlarda, barakalarda, uzak diyarlarda yaşam vardı ve yaşam kutsaldı. Yüreklerindeki coşkuyu daracık bir dünyaya sığdıramayanlar, yollarda şahlandı. Nereye olursa... Kıvrak ve neşeli bir caz melodisi gibi, çılgınlıktı hepsi ve tüm gerçekler, hızla giden bir aracın tekerleklerini öpen asfalt misali önlerine seriliverdi. Yaşam yazılacak bir şiirdi onlar için ve beklemezdi.
Jack Kerouac, Yolda’da kendi hikayesini anlatıyor: sansürsüz, saf, olduğu gibi. Özgürlüğün, arayışın ve onulmaz bir yaşam hasretinin şarkısı bu yankılanan…

Yaşama ve aşka saygıyla: Yolda!
(Tanıtım Bülteninden)
.
.
@museumhotel #lifestory #minimalist #minimalmood #minimal #art #artwork #cappadocia #cappadociaturkey #writer #bookworm #life #moodygrams #ig_worldclub #traveller #travelblogger #fog #lessismore #ontheroad #bookstagram #beautifulplace #blogger
Read more
Uyanışı seçen kişi, çevresine olan olaylara bakış açısını genişletmeyi seçmesiyle farkındalık ...
Media Removed
Uyanışı seçen kişi, çevresine olan olaylara bakış açısını genişletmeyi seçmesiyle farkındalık Sahibi Işığı yüksek bireyler haline dönüşebilmektedir. Uyanışın her ne kadar büyük bir kısmı içimizde gerçekleşsede, dış dünyada yaşanan olayları doğru algılayıp yönlendirebilmek ... Uyanışı seçen kişi, çevresine olan olaylara bakış açısını genişletmeyi seçmesiyle farkındalık Sahibi Işığı yüksek bireyler haline dönüşebilmektedir. Uyanışın her ne kadar büyük bir kısmı içimizde gerçekleşsede, dış dünyada yaşanan olayları doğru algılayıp yönlendirebilmek için doğru Yaratıcı bilginin bizi pişirmesine izin vermeliyiz. Herşey bütününün bir parçasını oluşturmaktadır. Bir bilgi karşımıza geldiğinde, ilk başta yaşadığımız zamana göre yorumlamalar yapmaya başlarız. Zihin geçmişte yaşıyorsa, kişi “olayların benzer bir şekilde gerçekleşeceğini, herkesin tepkilerinin aynı şekilde olacağı, hayatına benzer Kişiler geleceğinin” bilincini diretmektedir. Eğer kişi gelecekte yaşamayı kafayı koyduysa şu anda vermesi gereken kararların hep temenniler ve gelecek kaygılarına dönüşecek şeklinde ertelemeler içine sokacaktır. Burada doğru olan düşünce ise kişi Anda kalarak geleceği Yaratmayı hedeflemelidir. Çünkü gelecek her zaman şu Andan başlar ve şu Anı yaşamaya karar vermiş her birey yaşamını kaliteli hale getirmek istiyor ise Sevginin, Güvenin, Mutluluğun, Arzunun, Neşenin, Sağlığın tam tanımlamalarını gerçek özgürleşmiş bilgi ile yapıp, konsantre olarak saf temiz bir şekilde Onları yaşamaya odaklanmalıdır... Kendi Yaratma potansiyelimizin, her zaman kısıtlı bir alandan özgür olabileceğinin farkındalığının geliştiği Yarınlara...🙏👼🙏C.A.K.
#yaşam #seçimler #özgürlük #sağlıklıseçim #mutluluk #safbilinç #istanbul #türkiye #bilgi #bakışaçısı #hedef
Read more
Yeni Ay Yaratım ve Mucizeler Meditasyonu ASIRLIK ETKİSİYLE BİRLİKTE… 15 Mayıs 2018 Salı günü, ...
Media Removed
Yeni Ay Yaratım ve Mucizeler Meditasyonu ASIRLIK ETKİSİYLE BİRLİKTE… 15 Mayıs 2018 Salı günü, 2018 yılının en önemli ve enerjisi en yüksek günü. Bu özel günün hepimiz üzerinde asırlık etkileri olacak. Tüm bu etkileri olumlu bir enerjiyle desteklemek ve yeni ayın da enerjisini yanımıza ... Yeni Ay Yaratım ve Mucizeler Meditasyonu
ASIRLIK ETKİSİYLE BİRLİKTE…

15 Mayıs 2018 Salı günü, 2018 yılının en önemli ve enerjisi en yüksek günü. Bu özel günün hepimiz üzerinde asırlık etkileri olacak. Tüm bu etkileri olumlu bir enerjiyle desteklemek ve yeni ayın da enerjisini yanımıza alarak mucizelerinizi yaratmak üzere saat 14.00- 16.00 arasında toplu meditasyonda buluşuyoruz.
Bazı anlar , bir ömürlük etki yaratır... Bazı güzel hisler bir ömür boyu iz bırakır... Bir de bu anlara evrensel bir destek gelirse, tüm bu enerjiler sizin yaşamınızda kolayca köklenir ve niyetlerinizle sizi kolayca buluşturur. Hep beraber , yine mükemmel bir doğa desteği YENİ AY enerjisi ile tüm dilek tohumlarımızı sevgiyle ekiyoruz... İlahi olanın mükemmel dengesine niyet ediyoruz... Affediyoruz... Doğanın sonsuz bereketinden ilham alıyoruz... İçimizdeki sonsuz zenginlikleri kucaklayıp, bolluk ve bereketin yansıması olduğumuzu fark ediyoruz... Sonsuz kaynağın tüm değerlerini, bolluğunu ve bereketini kolayca ve sevgiyle hayatımıza alıyoruz... Yaşam enerjimizi yükseltiyoruz... Bedenimizin mükemmel sağlığı kucaklamasına izin veriyoruz... Hayatımızda ruh ikizimizle mükemmel aşkı, karşılıklı koşulsuz sevgiyi, birlik ve beraberliği yaşamayı kabul ediyoruz.
Ve Şükrediyoruz!
İsminizi yazdırarak , bu mükemmel enerji akışıyla desteklenmek ve kaydınızı oluşturmak için lütfen www.isiksarsinsizi.com üzerinden online olarak veya 0531 210 59 44 - 0212 212 68 88 numaraları telefonlarımızdan kayıt yaptırınız.

Kayıt yaptırdığınız andan itibaren isminizin üzerinde çalışılmaya başlanacaktır.
Tarih: 15 Mayıs 2018 Salı günü
Saat: 14:00 - 16:00
Read more
Tokat ve Çorum Ücretsiz Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Aile İçi İletişim Teknikleri Seminerlerimize ...
Media Removed
Tokat ve Çorum Ücretsiz Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Aile İçi İletişim Teknikleri Seminerlerimize Siz ve tüm sevdikleriniz davetlisiniz. Bülent Gardiyanoğlu 11 Eylül Salı günü Tokat'ta! Ücretsiz olarak düzenlenecek olan seminerimize davetlisiniz. Konu: Farkındalık ve ... Tokat ve Çorum Ücretsiz Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Aile İçi İletişim Teknikleri Seminerlerimize Siz ve tüm sevdikleriniz davetlisiniz.
Bülent Gardiyanoğlu 11 Eylül Salı günü Tokat'ta!
Ücretsiz olarak düzenlenecek olan seminerimize davetlisiniz.

Konu: Farkındalık ve aile içi iletişim teknikleri semineri

Tarih: 11 Eylül Salı
Saat : 18:30 - 20:00
Adres :Gazi Osman Paşa Lisesi Gazi Osman Paşa Bulvarı Merkez Tokat

Bilgi ve Kayıt : 0850 3900190 (Mesai Saatleri İçerisinde)
Whatsapp: 0 537 394 75 75 (Mesai Saatleri İçerisinde) ***************************** Bülent Gardiyanoğlu 12 Eylül'de Çorum'a Geliyor.

Ücretsiz Farkındalık ve Aile İçi İletişim Teknikleri Semineri

Tarih: 12 Eylül Çarşamba
Saat : 14:00 - 15:30
Yer: Buhara Kültür Merkezi * Çorum

Bilgi ve Kayıt : 0850 3900190 (Mesai Saatleri İçerisinde)
Whatsapp: 0 537 394 75 75 (Mesai Saatleri İçerisinde)

Seminerlerin Konusu " Vesvese, aile içi geçimsizlik, aldatılmalar, ayrılıklar, …." "Çocuklarla iletişim kopukluğu yaşıyorum, beni duymuyorlar, çocuklarımla bağ kuramıyorum” diyorsanız… “Bağımlılıklar (madde, bilgisayar, kumar) yaşamımı zorluyor” diyorsanız... “Etrafımda enerjimi çalan olay ve kişiler var” diyorsanız... "Zihnimi susturamıyorum, vesvese tüm gün beni etkiliyor“ diyorsanız... “İyi giden bir ilişki, neden birden bire kötü gidiyor?” diyorsanız… “Hep de beni bulur, hep de benim başıma gelir!” diyorsanız… “Kimse beni anlamıyor, insanları artık anlayamıyorum” diyorsanız… “Korktuklarım kısa bir süre sonra hayatıma geliyor. Neden?” diyorsanız… “Atalardan gelen olumsuz enerji kalıplarının etkilerini üzerimde hissediyorum” diyorsanız... “Nerede takılı kaldım? Dönüp dolaşıp hep ayni olayı farklı kişilerle yaşıyorum” diyorsanız… “Asla affetmem” diyorsanız… “Bunu hak etmedim, hakkımı yediler” diyorsanız… “Kaybetmekten, yalnız kalmaktan, parasızlıktan, çaresizlikten, hasta olmaktan, insanlar ne der korkusundan, mükemmeliyetçilikten, kafaya takmaktan, sabahtan akşama kadar düşünmekten, kontrolcü olmaktan bıktım diyorsanız… ”Daha mutlu, neşeli, huzurlu, verimli hayatı ve hayallerimi nasıl yaşarım? Nasıl dengemi korurum? Nasıl kendimi ve herkesi affederim? Devamı mesajda...
Read more
Çok soru geliyor “etkinlikler ne zaman?” diye. @insanaguven deki ilk adımımız “İlluzyonu Aşmak”. ...
Media Removed
Çok soru geliyor “etkinlikler ne zaman?” diye. @insanaguven deki ilk adımımız “İlluzyonu Aşmak”. 3 gün boyunca birbirinden özel pratiklerle bütün yetenekleriniz uyanışa geçecek. 18 yılda birçok uluslararası firma, 10000’lerce insan, Üniversiteler, Sağlık kurumları bu sistemden ... Çok soru geliyor “etkinlikler ne zaman?” diye. @insanaguven deki ilk adımımız “İlluzyonu Aşmak”. 3 gün boyunca birbirinden özel pratiklerle bütün yetenekleriniz uyanışa geçecek. 18 yılda birçok uluslararası firma, 10000’lerce insan, Üniversiteler, Sağlık kurumları bu sistemden yarar sağladı. Simdi sıra sizde... Kalbinde yer bulan her ruhu aramızda görmek dileğiyle... #Repost @insanaguven . . .
Metin HARA 31 Ağustos, 1-2 Eylül tarihlerinde “İllüzyonu Aşmak” ile İnsanagüven'de! 📖Aşkın İstilası YOL kitabını ve çok daha fazlasını Metin Hara ile deneyimlemeye var mısın?

İster yaşamında daha önce spiritüel anlamda çalışmalar yapmış ol, ister yapmamış, kaç yaşında olursan ol… Her şeye sıfırdan başlayacak, zamanla yeni teknikler geliştirecek, yaşamı bizim oyun hamurumuz yapmayı keşfedeceğiz… Yaşamını ve kendini şekillendirecek, yaşam enerjini (chi) kullanabilecek, renkler ile kendini ve başkalarını dönüştürebileceksin. Yapabileceklerin hiç azımsanmayacak ölçüde olacak. Bu değişim, bugüne kadar öğrendiğin veya bildiğini düşündüğün “gerçekleri” sorgulamana neden olacak. Kendin ve yaşamın hakkındaki algını ve odağını değiştirebileceksin. Kim olduğunu hatırlamaya adım atacaksın.

Yargılarını bırakmaya hazır mısın?
Bambaşka bir hayat seni bekliyor…

Not: Bütün uygulamaları başarı ile bitiren katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için 0212 284 00 99 ve 0543 360 90 49 numaralı telefonlarımızdan veya [email protected] adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. #insanaguven #illuzyonuasmak #istanbul #baskabirdunyamumkun #biryasam #metinhara #iyilikkazanacak
Read more
Köln Kişisel Gelişim Merkezimizde Bugün Değerli İlay Hocamızın farkındalık sohbetine davetlisiniz ...
Media Removed
Köln Kişisel Gelişim Merkezimizde Bugün Değerli İlay Hocamızın farkındalık sohbetine davetlisiniz @praxisnefes Praxis Nefes’de sevgiyle kolaylıkla sağlıklı bir şekilde yeni sezona farkındalıklı salı toplantılarımıza çay kahve eşliğinde yine devam ediyoruz. 🥨 Vakti gelen ... Köln Kişisel Gelişim Merkezimizde Bugün Değerli İlay Hocamızın farkındalık sohbetine davetlisiniz @praxisnefes
Praxis Nefes’de sevgiyle kolaylıkla sağlıklı bir şekilde yeni sezona farkındalıklı salı toplantılarımıza çay kahve eşliğinde yine devam ediyoruz. ☕🥨 Vakti gelen değerli can, gönlünü ruhunu farkındalık -huzur -muhabbet ile sevgiyle beslemeye, Nefesle tazelemeye ne dersin?

Birliğe ve dirliğe yaşamdan keyif ve huzur almaya hasretsen..
Yaşamında bilinçaltının etkisini, yaşanmışlıkların acısını ve ağırlığını taşımaktan yorulduysan..
Koskoca soru işaretleri ile içinde cevap bulamıyorsan..
Enerjini koruyamıyorsan,
Bitkin ve yorgunsan,
Vesvese ile başa çıkamıyor,
yalnız, çaresiz olduğuna inanıyorsan... Kendine bir nefes molası tanımalısın.
her salı, hayatımızın (iş, aşk, aile çocuk, sağlık..) çeşitli alanlarda yaşadığımız sorunlara çözüm odaklı farkındalıklı sohbet ve çalışmalar ile, yaşadığımız sıkıntıları dostça paylaşıyor yansımalarını gözlemliyoruz..deneyimlerin bize anlattıklarına yöneliyor, ruhumuza ve bedenimize zaman tanıyor, içimizdeki yaşam coşkusunu arttırıyor, şükrediyoruz🙏

buyur gel can...sen yoksan BİR eksiğiz..😊
BİR OLmayı hatırlamak gerek..
vaktin geldiyse...
Ruhunun çağrısını ..hissedersin🙏
seçim senin...hayat senin..
o halde: niyetin neydi can?☀ Her salı: “ne ararsan kendinde ara” ile yOLdayız..
Kendinle ve herkesle barışmak, titreşimini yükseltmek, “hayatının her alanında huzur, sağlık, bolluk ve aşk içinde olabilmek..tüm güzellikleri sevgiyle farkedebilmeye niyet ediyor,
hayatımıza mucizeleri hep birlikte yine yeniden çağırıyoruz”
Aşkla... ❤🙏🍀
Saat: 10:00-12:30
Yer: Praxis Nefes
Venloerstr.530
50825 Köln

Sevgiyle devam🤗🍀🙌
Read more
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi ... Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
 #Repost @serminyasarofficial with @get_repost ・・・ Şükür, sim gibidir. Diyelim ki ailece bir ...
Media Removed
#Repost @serminyasarofficial with @get_repost ・・・ Şükür, sim gibidir. Diyelim ki ailece bir akşam yemeği yiyorsunuz her akşam olduğu gibi ya da bir kahvaltı masasındasınız maaile elinizde çay bardaklarıyla... Ya da gece çocuklar sizin yatağınıza gelmiş, sıkış tepiş yatmış, hep ... #Repost @serminyasarofficial with @get_repost
・・・
Şükür, sim gibidir. Diyelim ki ailece bir akşam yemeği yiyorsunuz her akşam olduğu gibi ya da bir kahvaltı masasındasınız maaile elinizde çay bardaklarıyla... Ya da gece çocuklar sizin yatağınıza gelmiş, sıkış tepiş yatmış, hep birlikte uyku kokulu bir sabaha ulaşmışsınız. Ve ya işte çocuklar oynarken koltuğa serilip öyle geçivermiş içiniz... İşte bu sıradan ve aslında her gün bir benzeri yaşanan anlarda, resmin dışına çıkıp karşıdan izliyorum. Derin bir nefes alıp; “çok şükür” diyorum... Çok şükür ne sıradan, ne kusursuz bir an. Onu dediğim anda bir avuç sim serpiliyor sanki ellerimden aynı görüntünün üzerine. O sıradan an, birden bire, muhteşem bir zamana, harikulade ışıltılı, masalsı bir tabloya dönüşüyor. O sıradanlık, o her şeyin aynı olduğu anlar aslında alıştığımız ve ezbere bildiğimiz bir şarkı. Orada bir kırılma yaşadığımızda, birine bir şey olduğunda şarkının ritmi bozuluveriyor. Benim şarkımın sözleri “hayattayız ve sevdiklerimiz sağlıkla gözümüzün önünde” diyor. Tek başına bu bile o sim kavanozunu başımızdan aşağı dökmek ve hayata öyle bakmak için yeterli bana göre. Zaten çoğu mutsuzluğun kaynağı şükürsüzlüğümüz ve alıştığımız şarkının hazzını duymuyor oluşumuz. Ne zaman ki o şarkı kesilir, o zaman kulaklarımızı parçalar hayatın sessizliği. Biz sanıyoruz ki; o şarkı hiç kesilmeyecek. Oysa her şey küçük bir ilahi dokunuşla yıkılacak kadar kırılgan, her şey bir anda tuzla buz olacak kadar safir... Hani Yahya Kemal diyordu ya, “Bir bitmeyecek bir şevk verirken beste/Bir tel kopar ahenk ebediyyen kesilir...”
Read more
 #Repost @arzumerdan with @repostapp. ・・・ #Repost @ozgulmerdan with @repostapp. ・・・ #Repost ...
Media Removed
#Repost @arzumerdan with @repostapp. ・・・ #Repost @ozgulmerdan with @repostapp. ・・・ #Repost @mertmerdan with @repostapp. ・・・ Hayatıma kıyısından köşesinden dokunmuş herkesin okuması, paylaşması, mümkünse gereğini yapması dileğiyle. Bu Derya. Benim arkadaşım. Sadece ... #Repost @arzumerdan with @repostapp.
・・・
#Repost @ozgulmerdan with @repostapp.
・・・
#Repost @mertmerdan with @repostapp.
・・・
Hayatıma kıyısından köşesinden dokunmuş herkesin okuması, paylaşması, mümkünse gereğini yapması dileğiyle.

Bu Derya. Benim arkadaşım. Sadece paylaş'a basarak size ulaştırdığım bir şey değil. Birlikte güldüğüm, eğlendiğim, sırrımı paylaştığım, sevdiğim, üzüldüğüm arkadaşım.
Maalesef kan kanseriyle mücadele ediyor. Onu hayata bağlayacak bir ilik donörüne ihtiyacı var. İlik donörü olmak için yapmanız gereken tek şey, zaten kan bağışı için ilçeler de dahil olmak üzere sürekli mobil hizmet veren Kızılay kan araçları veya illerdeki Türkkök merkezlerine kan örneği vermek. Kanı verirken ilik örneği vermek istediğinizi de belirtmeniz ve kaydınızı ona göre yaptırmanız gerekiyor. Türkkök'ün aktif olduğu yerler için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.
http://www.kanver.org/KanHizmetleri/KokHucreBagisiNoktalari/

Hayat kurtarmak sadece bir küçük şırınganın ucunda. İşlem çok kısa, acılı veya sancılı değil. Sizin verdiğiniz kan benim arkadaşımı, benim verdiğim kan sizin arkadaşınızı kurtarır kimbilir! İnsan vücudu bir hazine, paylaşarak büyütelim!

Merve Sidat #kızılay #kan #yeditepeüniversitesi #yeditepeuniversity #yaşam #ilik #kökhücre #kokhucre #turkey #türkiye #istanbul #ıstanbul #ankara #izmir #sağlık #saglık
Read more
Bayramlar ; önemli günlerdir . Kimi Bayramlarda ; Eşimizi , dostumuzu , akrabalarımızı arar bayram ...
Media Removed
Bayramlar ; önemli günlerdir . Kimi Bayramlarda ; Eşimizi , dostumuzu , akrabalarımızı arar bayram günlerini kutlarız . Kimi bayramlarda ; Cumhuriyetimizi , Egemenliğimizi , Zaferimizi kutlar , dört bir yanımızı al bayrağımızla donatırız. Bugün de bir başka bayram aslında . Dünya ... Bayramlar ; önemli günlerdir .
Kimi Bayramlarda ; Eşimizi , dostumuzu , akrabalarımızı arar bayram günlerini kutlarız .

Kimi bayramlarda ; Cumhuriyetimizi , Egemenliğimizi , Zaferimizi kutlar , dört bir yanımızı al bayrağımızla donatırız.

Bugün de bir başka bayram aslında . Dünya Sağlık Günü ( Bayramı )

Her bayramı olduğu gibi bu bayramı da ruhuna uygun kutlamak gerek . Örneğin ; bugün şeker kullanmayı bırakın , sigaraya hiç dokunmayın , sağlıklı besinler tüketin , küçük bir yürüyüş de olsa spor yapın .

Belki tüm bunlar çok hoşunuza gider , hayatınızın her gününü Sağlık Bayramı gibi kutlamaya devam edersiniz sonrasında da.

İyi Bayramlar Herkese

www.rebornclinics.com

Reborn Clinics Fulya
Reborn Clinics Medicana Çamlıca

WhatsApp Randevu ve Danışma Hattı 0 530 402 6848

#sağlık #saglik #sağlıklıyaşam #sağlıklıbeslenme #sağlıklı #health #healthylifestyle #healthy #worldhealthday #healthychoices #nosugar #nosmoking #nosmoke #healthyweight
Read more
<span class="emoji emoji1f340"></span>İYİ OLMA SANATI <span class="emoji emoji270a"></span><span class="emoji emoji1f646"></span>‍♀️<span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji2714"></span>Eğer hasta olmak istemiyorsan, duygularını anlat!. Saklanan veya baskılanan ...
Media Removed
İYİ OLMA SANATI ‍♀️ Eğer hasta olmak istemiyorsan, duygularını anlat!. Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular gastrid, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar. Zamanla duyguların bastırılması kansere dönüşür. Öyleyse sırlarımızı, hatalarımızı ... 🍀İYİ OLMA SANATI ✊🙆‍♀️❤
✔Eğer hasta olmak istemiyorsan, duygularını anlat!. Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular gastrid, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar. Zamanla duyguların bastırılması kansere dönüşür. Öyleyse sırlarımızı, hatalarımızı birileriyle paylaşmalıyız.. Diyalog, konuşma, kelime çok güçlü birer ilaç ve mükemmel bir terapidir! * Eğer hasta olmak istemiyorsan, karar vermelisin!. kararsız kişi güvensiz, endişe ve ıstırap içinde olur. kararsızlık endişeleri, sorunları ve catışmaları çoğaltır. İnsanlık tarihi kararlardan oluşur. Karar vermek, diğerlerinin kazanması icin vazgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir. kararsız kişiler mide rahatsızlığı, sinir hastalıkları ve cilt sorunlarının kurbanlarıdır. * Eğer hasta olmak istemiyorsan, olduğundan farklı yaşama!. Gerçeği saklayan, rol yapan, her zaman mutlu olduğu görüntüsü veren, mükemmel görünmek isteyen kişi tonlarca ağırlığı biriktirmektedir. Ayağı kilden olan bronz bir heykeldir. Aldatıcı görünerek yaşamak kadar sağlık için kötü birşey yoktur. Kaderleri ilâç, hastane ve acıdır. * Eğer hasta olmak istemiyorsan, kabullen!. Reddedicilik ve kendine saygı eksikliği, kendimizi kendimize yabancılaştırır. Kendimizle barışık olmak sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olurlar. Eleştirileri kabullen. Bu bilgelik, akıllılık ve terapidir. * Eğer hasta olmak istemiyorsan, çözümler bul!. Olumsuz kişiler çözüm bulamazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği tercih ederler. Karanlığı kovmak icin kibrit yakmalı. Arı ufacıktır fakat varolan en tatlı şeylerden birini üretir. Biz ne düşünüyorsak oyuz. Olumsuz düşünce hastalığa dönüşen negatif enerji üretir. * Eğer hasta olmak istemiyorsan, güven!. Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz , açık değildir, derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez, gerçek arkadaşlıkları nasıl kurabileceğini bilemez. Güven olmadan bir ilişki de olamaz. Güvensizlik sendeki inancın azlığıdır. * Eğer hasta olmak istemiyorsan, hayatı üzgün yaşama!.
Read more
KANSERİ ÖNLEMENİN BEŞ TEMEL ADIMI Dr Mark Hyman kitapları defalarca NY Times en iyi satanlar ...
Media Removed
KANSERİ ÖNLEMENİN BEŞ TEMEL ADIMI Dr Mark Hyman kitapları defalarca NY Times en iyi satanlar listesinde 1 numara olmuş; Fonksiyonel Tıp konusunda dünya liderlerinden Amerikalı bir doktordur. Bu yazısında Fonksiyonel Tıbbın çağımızın vebası kanser hastalığına yaklaşımını özetlemektedir. FONKSİYONEL ... KANSERİ ÖNLEMENİN BEŞ TEMEL ADIMI

Dr Mark Hyman kitapları defalarca NY Times en iyi satanlar listesinde 1 numara olmuş; Fonksiyonel Tıp konusunda dünya liderlerinden Amerikalı bir doktordur.

Bu yazısında Fonksiyonel Tıbbın çağımızın vebası kanser hastalığına yaklaşımını özetlemektedir.

FONKSİYONEL TIBBIN KANSER HASTALIĞINA YAKLAŞIMI

Konvansiyonel Tıp hastalıkları teşhis edip hangi ilaçların kullanılacağı ile ilgilenir. Oysa ESAS OLAN HASTALIĞIN NEDENİNİ TANIMLAMAKTIR. Fonksiyonel Tıp, hastalıkların nedenlerine odaklanır; ‘Ne’değil ,’Neden’ sorusuna cevap arar. Kanser çeşitli nedenlerden oluşur; beslenme, hareketsizlik, düşünce / duygular ve çevresel toksinler kanserin başlamasına, gelişmesine ve ilerlemesine neden olurlar.

Şeker ve işlenmiş gıda tüketimi, hareketsiz yaşam, kronik stres, ağır metaller ve çevre kirliliği kansere neden olduğuna göre bunun tersi bir yaşam tarzı kanseri önleyebilir mi?
Dr Dean Ornish bize üç aylık bir hayat tarzı değişikliği programından sonra kanseri regüle eden 500 genin bu programdan olumlu şekilde etkilendiğini gösterdi. Bu programın sonunda kanser yapıcı genler önlendi;kansere karşı koruyucu genler devreye girdi. Bu sonuca hiçbir ilaç kullanımı ile ulaşmak mümkün olamaz.

Kanser, sistemimizdeki bir dengesizlikten kaynaklanır ve savunma sistemimiz tümörlerle savaşamaz. Öyleyse kanseri önlemek veya başlamış bir kanseri yaşam ortamından yoksun bırakmak aşağıdaki stratejilerle mümkündür.

1. Gıda hassasiyetimizi tanımalı ve ortadan kaldırmalıyız.
2. Vucudumuzdaki yangıyı (inflamasyon) azaltmalıyız.
3. Bağırsak sağlığımızı geliştirmeliyiz.
4. Toksinlere maruz kalmamalıyız.
5. Bağışıklık sistemimizi değiştirmek için düşüncelerimizi değiştirmeliyiz.
Dr. Mark Hyman @drmarkhyman
Özet çeviri: Gökçiçek Doğan
Sağlıklı Yaşıyoruz® @saglikliyasiyoruzcom
#sağlıklıyaşıyoruz #sağlıklıyaşam #sağlıklıbrslenme #sağlık #beslenme #diyet #diyetisyen #sykanser #kanser
Detaylar ile referanslar ve kaynak ilk yorumda
⬇️⬇️⬇️
Read more
Bizimki minik bir topuz hikayesi... Bundan iki yıl önce bir yaz günü, hayatımda yaptığım ender ...
Media Removed
Bizimki minik bir topuz hikayesi... Bundan iki yıl önce bir yaz günü, hayatımda yaptığım ender spor günlerimden birinde iyice bunalmış ve yine saçlarımla oynamaya karar vermişken kendimi Mustafa Bey’in yanında bulmuştum. O zamanlar kendisi gittiğim spor merkezinin bulunduğu binanın ... Bizimki minik bir topuz hikayesi...
Bundan iki yıl önce bir yaz günü, hayatımda yaptığım ender spor günlerimden birinde iyice bunalmış ve yine saçlarımla oynamaya karar vermişken kendimi Mustafa Bey’in yanında bulmuştum. O zamanlar kendisi gittiğim spor merkezinin bulunduğu binanın ön yüzündeki kuafördeydi ve kendisi de oranın gerçekten ön yüzüydü. Epeyce bir süre öyle mi yapsak böyle mi yapsak diye düşünürken @mustafacelik104 dedi ki: “Size kısa saç da yakışır, tamamen kısaltalım mı?”. Ben de: “ Oluuur, nasıl olsa kökü ben de” deyip kesim makinesi ile saçımı en kısa uzunlukta oluncaya kadar kesmiştik. Beni görenler, fotoğrafımı görenler “Hayırdır, sağlık sorunu nedeniyle mi böyle yaptın saçlarını” demekten kendilerini alamıyorlardı. Oysa ben çok mutlu olmuştum. Hayatım boyunca kullandığım en rahat ve en sorunsuz saçlarımdan birisiydi. Tabii bu noktada @mustafacelik104 teşekkür etmem gerekiyor çünkü onun verdiği cesaret ve güleryüzülülüğü olmasaydı buna cesaret edemezdim.
Ve şimdi o günlerden bugünlere geldik... Benim saçlarım uzadı, Mustafa Bey de artık kendi işletmesini kurdu ve biz yine bir gün, o da bugün, bir araya geldik. Şimdi artık nasıl şekil versek acaba diye konuşmaya başladık. Ben bir seyahatte olacağım için, terleme ve bunalma ihtimallerini göz önünde bulundurarak, topuz yapmaya karar verdik. Karar verdik diyorum çünkü kendisi her aşamada nasıl yapalım diye soran, yüz ifadenizden beğenip beğenmediğinizi kontrol eden, oturduğunuz süre boyunca sizi rahat ettirmek için çabalayan, tüm bunları her daim gülümseyerek ve en hoş nezaketiyle sürdüren şık bir insandır. Tüm bu aşamalardan sonra da işte gördüğünüz topuz çıktı meydana... Ve ben şu anda bunları 26 derecelik (benim vücut sıcaklığım için çok yüksek bir derece) Ankara-İstanbul otobüsünde topuz saçımla rahat bir yolculuk yaparken yazıyorum.
Ben gerçekten çok şanslı bir insanım... Birlikte yürüdüğüm, birlikte omuz omuza verdiğim, birlikte hayatı paylaştığım, birlikte yaşamı kolaylaştırdığımız dostlarım, arkadaşlarım, tanışlarım güzel gönüllü, güler yüzlü ve can insanlar...ve şimdi güleç topuzumla güzel bir İstanbul gününe, dost gönüllü insanların yanına gidiyorum...
Read more
Şöyle bir yüzüğümüz olmadı.<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f48d"></span> olursa da böyle yakışır mı bilmem... Rahmetli eşinin hediyesi, ...
Media Removed
Şöyle bir yüzüğümüz olmadı. olursa da böyle yakışır mı bilmem... Rahmetli eşinin hediyesi, hiç çıkarmazmış. Eşi Yakut’u çok severmiş, ve ‘’ sen benim Yakut’umsun..’’ dermiş.. Ben de olsam çıkarmazdım ️ ‘’çok sevdim, çok da sevildim. O benim en büyük şansımdı...’’ diyor.. ve içtenlikle ... Şöyle bir yüzüğümüz olmadı.😍💍 olursa da böyle yakışır mı bilmem... Rahmetli eşinin hediyesi, hiç çıkarmazmış. Eşi Yakut’u çok severmiş, ve ‘’ sen benim Yakut’umsun..’’ dermiş.. Ben de olsam çıkarmazdım ☺️ ‘’çok sevdim, çok da sevildim. O benim en büyük şansımdı...’’ diyor.. ve içtenlikle ekliyor; ‘’hayat arkadaşını iyi seç kızım.. yol’a çıktığını yolda bulduğuna değişme..tuttuğun eli de bırakma.Her koşulda, dünya yansa yanında olmalı, olmalısın. Seven için iyi gün kötü olmaz..Bileceksin ki, o varsa bana birşeycik olmaz.. En çok da kötü günde varlığını hissetmelisin..Dağ gibi.. Sözünün eri olmalı, olmalısın..Gözü kapalı güvenebilmeli. Gözü senden gayrısına kör olmalı, kör olmalısın.. yıkmak yerine onarmalı, onarmalısın.. Sahip çıkmalı,çıkmalısın..Vefayı bilmeli,incitmeye korkmalı,korkmalısın..gözüne yaş,yoluna taş koymamalı, koymamalısın.. Edepli olmalısın,edepli olmalı,mert olmalı, merhametli olmalı...korkaktan, kork kızım..Hayat kısa,ahh kızım...güzel sevin, sevilin...’’ diyor..Ne güzel ve doğru diyor... Anlattıklarında para dillenmiyor, pul da.. karşılıklı katıksız sevgi, vicdanlı bir yürek,sağlam bir karakter, bolca vefa ve sabır.. zor değil, yeter ki iste! Nasıl da iç sesime, duygularıma tercüman oldun teyzem.. insanı insan yapan düşünce,vicdan, ve değerlerdir.Gerisi et ve kemik..Kısacası; maymun gibi daldan dala olanlar..bugün birine ‘’sensiz olamam, seni çok seviyorum.söz,söz.. bağışla beni...’’ vs.. deyip sevgisinden, iyi niyetinden, güveninden, hayatından, zamanından vicdansızca çalıp.. yarın pek kolay öbürüne meyillenenler.. yola çıktığını yolda her bulduğuna değişenler.. kısa sürede çıkar ve menfaat kokan ilşkilere tezgah kuranlar... o sahte gülüşler, ucuz hesaplar, tiksinç yürekler..o aşağlık, çivi çiviyi söker mantalitesindeki beyinler... Ne aşağı ne yukarı.. Tam da denginize denkler düşsün yaşamınıza..🙏🏻 Ben vakti gelip, kısmet de olursa..eski kafalı birini istiyorum.Hayatını bir kişiye adayan, sevmek ve sevilmenin her şeyden daha güzel olduğuna inanan birini istiyorum. Yoksa da hiç olmasın. İşte bu akşam da böyle! Sevgi ve vefa dolu bir sohbet..şefkatle dokunan sıcacık bir el; şifalı, ilaç gibi... ah ne iyi geldi..🙏🏻💕
Read more
 #Repost Teşekkürler @ezgilikutuphane ・・・ Sanırım günün en keyifli okumasını yapıyorum gün ...
Media Removed
#Repost Teşekkürler @ezgilikutuphane ・・・ Sanırım günün en keyifli okumasını yapıyorum gün bitmeden bu kitap da biterse hic şaşırmayın. Ben de hayatımda ilk defa (evet minik ebatlilar lakin) üc kitabı aynı gun tamamlamış olacağım... Mezopotamya, Şattül Arab, Basra, Şiraz, Hint ... #Repost Teşekkürler @ezgilikutuphane
・・・
Sanırım günün en keyifli okumasını yapıyorum gün bitmeden bu kitap da biterse hic şaşırmayın. Ben de hayatımda ilk defa (evet minik ebatlilar lakin) üc kitabı aynı gun tamamlamış olacağım... Mezopotamya, Şattül Arab, Basra, Şiraz, Hint illeri, Ganj dolaylarında bir hikayenin kanadındayım. İşin en guzel ve ilginc yanlarindan biri 18.yy kalemlerinden biri olan Voltaire vejetaryenlikten bir erdem olarak bahsediyor; erdemli toplum, sadece aynı dili konuşmadığı için hicbir nefes alan canlıyı öldürüp yemiyor. Bunun sağlık ve ruhsal barış için bir tedavi de olduguna dem vuruyor ki 21. Yy’da da bu dogrulanmış bir bilgidir. Geçen sene stanford universitesinde verilen uzaktan egitimlerden birine katilmistim. Uzun uzadiya saglikli yaşam ve mutfak arasındaki bağı butun bilimsel verileriyle anlatan hocamız, dersin sonunda şunu soyledi: size en saglikli nasil yaşanır diye soranlara ve cevabinizi cok kisa tutmak isteyenlere şunu soyleyin: bitkisel beslenin... Evet, saniyorum ben yine edebiyattan saglikli mutfak disiplinine sıçradım. Hikayeler bizi boyutlar, ulkeler, kıtalar ve hayallerarası sıçramalarla savuruyor. Disiplinlerarası gezinmişiz çok mu? Oyle degil mi ama?😄 #babilprensesi #voltaire #yitikülke #yitikülkeyayınları
Read more
Son iki haftadır bedenimde büyük bir ağırlık olduğunu söylemiştim. Aynı zamanda çeşitli ağrılar ...
Media Removed
Son iki haftadır bedenimde büyük bir ağırlık olduğunu söylemiştim. Aynı zamanda çeşitli ağrılar da yaşamıyor değilim. Günlük hayatımı olumsuz etkileyen bir durum yok ama bedenimin verdiği bu tepkiyi de görmezlikten gelebilmem imkansız. Üzerinde ağırlık hissettiğini, bedeninde ... Son iki haftadır bedenimde büyük bir ağırlık olduğunu söylemiştim. Aynı zamanda çeşitli ağrılar da yaşamıyor değilim. Günlük hayatımı olumsuz etkileyen bir durum yok ama bedenimin verdiği bu tepkiyi de görmezlikten gelebilmem imkansız. Üzerinde ağırlık hissettiğini, bedeninde ağrılar olduğunu söyleyen mesajlar alıyorum. Aynı zamanda düşenler, elini kesenler, hasta olanlar vs var.

Akıl, duygu, beden…Bu üçü birbiriyle bütündür. Aklı ve duygunun etkisi bedende ortaya çıkar. Aklımız başka duygumuz başka olursa beden hasta olur. Akıl ve duygu yani istek ve ihtiyaçlarımız arasında uyum varsa beden sağlıklı ve bütün olur. Bizim iç dünyamızla dış dünyamız arasındaki bağlantıyı sağlayan araç bedenimizdir.

Şimdi hayatımızda önemli bir geçiş süreci başladı. İçimizden yükselen duygular neye ihtiyacımız olduğunu ve ne yapmamız gerektiğini bize bildirirken ,bizi bir seçim yapma ,karar verme ve harekete geçme aşamasına getirdi. Ama zihnimiz öyle çok şey üretiyor ve direnç gösteriyor ki bu değişime duygu başka akıl başka bir şey söylüyor. Hal böyle olunca bu karmaşanın yarattığı sıkıntı bedende çeşitli rahatsızlıklarla ortaya çıkar. Biz de bir sıkıntı olduğunu bedenimiz bize rahatsızlıklarla bildirir. Başımız ağrır, belimiz tutulur, midemiz bulanır, migrenimiz tutar, ayağımız burkar, elimizi keseriz veya üzerimizde ağırlık hissederiz vs.

Aynı zamanda kendimizi bedenimiz aracılığıyla ifade ederiz. Giyimimiz, saçımız, tercih ettiğimiz renkler, bakışımız, duruşumuz herşey bizim iç dünyamızın dışa yansımasıdır. Kendimizi nasıl hissediyor ve dışarıya yansıtıyorsak dış dünyadan da bize etkisi insanlar ve olaylar aracılığıyla ona göre yansır. Böylece biz kendimizi farketmiş oluruz.

Bunları neden yazdığıma gelince , kendinizle olan ilişkinizi kuvvetlendirmek için bedeninizi ve dış dünyanızda olan şeyleri kullanın. Çünkü değişim, dönüşüm dediğimiz şeyi asıl zihnimizde yapmamız gerekir. Mesela kişi hayatımda biri olsun hazırım der ya da hayatında biri olup bir türlü ilerleme yaşayamayız . Aslında ilişkisi olsun isterken , bu konuda içinden kuvvetli duygular yükselmişken aklı bir sürü korkuyu çalıştırır ve gelişme olmaz. Mesela iş arar ama bulamaz....DEVAMI AŞAĞIDA⬇️⬇️⬇️
Read more
1 . Satranç Turnuvamız Devam Ediyor. Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ...
Media Removed
1 . Satranç Turnuvamız Devam Ediyor. Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır ... 1 . Satranç Turnuvamız Devam Ediyor.
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Herkese mutlu olduğu, anlamlı bir işte çalışma şansı diliyorum<span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span> Şükürler olsun ki ben bu açıdan ...
Media Removed
Herkese mutlu olduğu, anlamlı bir işte çalışma şansı diliyorum Şükürler olsun ki ben bu açıdan şanslı olanlardanım 17 sene boyunca çok sevdiğim, kimi günler çok stresli olsa da genelde çok büyük keyif aldığım, çok değerli can dostlar edindiğim, kendimi geliştirme fırsatını yakaladığım ... Herkese mutlu olduğu, anlamlı bir işte çalışma şansı diliyorum🙏🙏
Şükürler olsun ki ben bu açıdan şanslı olanlardanım❤ 17 sene boyunca çok sevdiğim, kimi günler çok stresli olsa da genelde çok büyük keyif aldığım, çok değerli can dostlar edindiğim, kendimi geliştirme fırsatını yakaladığım ve galiba en önemlisi bütüne faydasının farkında olduğum ve ülkeme faydalı olabildiğim anlamlı bir işte çalıştım🙏🙏 Ve evet, kurumsal çalışma hayatım boyunca iş tatminim yüksekti👆👆 #Repost @istepsikolojiarastirmalari (@get_repost)
・・・
Endüstri/Örgüt psikolojisi alanında sıklıkla araştırılan kavramlardan biri de "iş tatmini"dir.
Bunun sebeplerinden biri de iş tatminin kişilerin yaşam tatminlerinden sağlıklı ve duygusal olarak iyi olma durumlarına kadar pek çok farklı alandaki etkisidir. Peki iş tatmini neleri etkiler? 💫 Psikolojik sağlık
💫 Fiziksel sağlık
💫 Yaşam doyumu
💫 İş performansı
💫 İşten ayrılma niyeti
💫 Devamsızlık
💫 Örgütsel bağlılık
.
.
.
#psikoloji #psychology #endüstripsikolojisi #örgütselpsikoloji #industrialandorganizationalpsychology #iş #işpsikolojisi #work #workpsychology #job #çalışan #employee #iştatmini #jobsatisfaction
Read more
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ...
Media Removed
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi ... Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi ... Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ...
Media Removed
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi ... Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi ... Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi ... Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Rehberlik Programı Semineri 🇹🇷<span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻 Kurtuluş Vakfı ...
Media Removed
Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Rehberlik Programı Semineri 🇹🇷🏻 Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 ... Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Rehberlik Programı Semineri 🇹🇷👍🏻 Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Mezunumuzun Final Başarısı 🇹🇷<span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻 Somut Başarılar ve Değişen Hayatlar . Kurtuluş Vakfı Madde ve ...
Media Removed
Mezunumuzun Final Başarısı 🇹🇷🏻 Somut Başarılar ve Değişen Hayatlar . Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı ... Mezunumuzun Final Başarısı 🇹🇷👍🏻 Somut Başarılar ve Değişen Hayatlar .
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷 0850 304 23 23 / 0266 377 10 03 #maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi ... Kurtuluş Vakfı Madde ve Alkol Bağımlılığı İlaçsız Eğitim ve Programı
Bağımlılıktan kurtulabilir ve eğitimleri hayatına uyguladığında yaşamını yeniden organize edebilirsin 🇹🇷
0850 304 23 23 / 0266 377 10 03

#maddebağımlılığı #maddebağımlılığınahayır #maddebagimliligi #maddebagimliligi #maddebagimliliginahayir #maddebagımlılıgı #bağımlılıkyaptı #bağımlılık #bagimlilik #bağımlılıkyapıcı #bağımlılıkyapar #bağımlılıklamücadele #bağımlılıkmı #alkolbağımlılığı #alkolbagimliligi #alkolbağımlısı #haber #habertürk #sağlıkprogramı #anne #baba #aile #gündem #gundem #sondakika #sondakikahaber #uyusturucuhaberleri #posta #stargazetesi
Read more
Her canlı öğretilen ve inandırılan bilgilere tutunur. Bu bilgi kayıtlar kodlardan bazıları atalardan ...
Media Removed
Her canlı öğretilen ve inandırılan bilgilere tutunur. Bu bilgi kayıtlar kodlardan bazıları atalardan bu güne uzanan bilgiler içerir. Bu bilgiler ışığında hayatını şekillendirir ve bir gün ömrünün sonunun geleceği düşüncesiyle ömrünü tüketip son buldurabilir. Bir insanın Yaratıcı ... Her canlı öğretilen ve inandırılan bilgilere tutunur. Bu bilgi kayıtlar kodlardan bazıları atalardan bu güne uzanan bilgiler içerir. Bu bilgiler ışığında hayatını şekillendirir ve bir gün ömrünün sonunun geleceği düşüncesiyle ömrünü tüketip son buldurabilir. Bir insanın Yaratıcı Işığa sahip olduğunu ve bunu şekillendirip tetikleyecek bilgeliğe özgür iradeye sahip olduğunu biliyoruz. Kendi dışındaki dünyaya şekil vermeyi seçerken, kendi iç dünyasına ve bedenine şekil vermeye korku besleyebilir. Çünkü değişimin Korkutucu olduğunu söyleyen bir bilincin etkisiyle daha önce özgürlük denilen değişime dur demiştir. Dur deme sebeplerinden birisi de kendine inandırılan bilgilere Körü körüne inanması ve esneklik payı bırakmayıp sorgulamaması 🙏 sorgulamayı yapacak zihin gerçek bilgi denilen besinle beslenmeli ve içimizde yaşayan Bilge tarafından süzgeçten geçirmelidir. Bu süzgeçten geçirme yaşamın içinden hissettiğiniz, gözlemlediğiniz, bildiğiniz ve duyduğunuz öğretilerin çok ötesinde bir dünyanın kapısını açacaktır.
Özgürlüğün...🙏
Bu kapıdan her isteyen kişinin geçip kendi varlığı İle yaşamı onurlandırması dileğiyle...C.A.K. #özgürlük #yaşam #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam #terapi #mutluluk #güven #neşe #yoga #reiki #meditasyon #istanbul #nişantaşı
Read more
Bu fotoğrafın hikayede harcanmasına gönlüm razı gelmedi<span class="emoji emoji1f609"></span> Can’ı bu fotoğrafta görüp soğuk endişesiyle ...
Media Removed
Bu fotoğrafın hikayede harcanmasına gönlüm razı gelmedi Can’ı bu fotoğrafta görüp soğuk endişesiyle panikleyen mesajları okudukça gülümsüyoruz☃️️ Toplum olarak bebeklerin birçok şeyi yapmaması, yeni doğurmuş kadının evine kapanması, anne babanın herşeyden uzunca bir süre ... Bu fotoğrafın hikayede harcanmasına gönlüm razı gelmedi😉
Can’ı bu fotoğrafta görüp soğuk endişesiyle panikleyen mesajları okudukça gülümsüyoruz☃️❄️ Toplum olarak bebeklerin birçok şeyi yapmaması, yeni doğurmuş kadının evine kapanması, anne babanın herşeyden uzunca bir süre uzak kalması üzerine geçmişten bu güne gelmiş kalıplarımız var. Kimine göre doğrudur saygı duyarım ama biz böyle yaşamıyoruz🙌🏻 İstanbulda girip çıkılan bir sürü havasız kalabalık ortamda olmaktan çok daha sağlıklı, bol oksijenli bir yerdeyiz. ❄️⛷Güzelce giydirip, keyifle ve gönül rahatlığıyla da kısa süreli temiz hava almaya çıkarttık Can’ı. Herşey kontrol altında🤞🏻✌🏻
Yaniii demek istediğim Can bizim hayatımıza dahil oldu, bizde onun hayatına👌🏼👶🏻 Bizden tavsiye, daha kıymetli birşey yok🙏🏻🧿çok şükür🙏🏻
Read more
Antika, hem de bilmem kaç yıllık bu canım aynalı gelin konsolu. Gözüm dolarak, içim cız ederek çok ...
Media Removed
Antika, hem de bilmem kaç yıllık bu canım aynalı gelin konsolu. Gözüm dolarak, içim cız ederek çok beğendim. Hepimiz beğendik. Annem, Damla ben. Bilmem ne kokoş marka ayakkabı fiyatına ömürlük masif ceviz el yapması antika, kim bilir ne hikayeler taşıyan bir çekmeceli dolap. Aynalı. ... Antika, hem de bilmem kaç yıllık bu canım aynalı gelin konsolu. Gözüm dolarak, içim cız ederek çok beğendim. Hepimiz beğendik. Annem, Damla ben. Bilmem ne kokoş marka ayakkabı fiyatına ömürlük masif ceviz el yapması antika, kim bilir ne hikayeler taşıyan bir çekmeceli dolap. Aynalı. Masallar yazsan uğruna yazarsın. Her çekmecesine bir başka ömür sığdırır yaratır yaşatırsın. Saklamak içinse saklar, açıp çıkartmak içinse açar saçarsın. Tel kırma bi örtü ser üstüne, el işli bi kristal ayna as üstüne, ve içinden ışık geçen ince narin seramik kandil. İsli camlı işli hani. Anıları biriktirerek içine, yaşlan. Eskimez. Eskidikçe, yaşlandıkça, gıcırdayıp çizikleri arttıkça, şarap gibi kıymeti artar. Kadın gibi gerdanı, asil, narin zarif ve sağlam. Mahrem. İhtimam.
Annem “alalım” dedi. Ben çok yutkundum; çünkü şu an ona da yük olmak istemiyorum, kendime yeterince ağır geliyor kendi yüküm. İlla almak istediğini söyledi, garip bir ısrar, sessiz ve kararlı. Vermeye hep varım, almaya darım. Yutkundum bi daha, “tamam” dedim. Aldık. 2 taksit de yaptı sahibi. Taksit bitmeden asla göndermem derken, aynı akşam yükleyip getirdi, sağolsun, evime. Gece gözlerine baka baka uyuya kaldım. Yerde, uyku tulumumda. Kurmaya çalıştığım küçük ve yavaş hayathanemde. Annem sabah, kalkıp dualarını etmiş, sesi bi titrek: “Yonca’cım, bu konsol aslında babandan sana armağan oldu. Sen onun en sevdiği, hayalini kurduğu şeyleri yapıyorsun, gerçekleştiriyorsun. Hep böyle bi yerlerde, minicik küçücük bi yerde herkes toplaşsın isterdi. 3 ayda bir ödenen maaşına bu ay zam geldi, tam bu ay. Onunla aldık, içine sinsin” dedi... bakıştık öylesine, sessiz ve derin. Yutkunma sıkıysa! Üniversite’den mezun olduğumda mezuniyet yüzüğüm de vefatının ardından ilk gelen bilmem neyle denk düşmüştü de almıştık. Hayatımın küçük tesadüf olmayan mucizeleri. Küçük dev mutlu masalsı gerçek anıları. İşte böyle bu aynalı gelin konsolumuzun hikayesi... bu haftamın, 46’lık kaset olma yaşıma 2 kala’mın, en değerli sihirli kutusu. İçine neler saklasam, neler biriktirsem sığdırsam taşırsam... gözlerinden kıyamayarak hasret ve özlemle, minnet ve teşekkürle öpsem... öpemem. 🍀🐚🐢🌍🌲
Read more
Kahvaltı Yapmak hiç bu kadar keyifli ve pratik olmamıştı. @uzmdytguler tarifi geliyor: Herhangi ...
Media Removed
Kahvaltı Yapmak hiç bu kadar keyifli ve pratik olmamıştı. @uzmdytguler tarifi geliyor: Herhangi bir sağlık sorunu olmayan sağlıklı bir yetişkin misiniz? İş yaşamında veya okul hayatınızda stresli koşturmacalı sabah saatlerimi yaşıyorsunuz? Kahvaltı hazırlamaya ve yapmaya zaman ... Kahvaltı Yapmak hiç bu kadar keyifli ve pratik olmamıştı. @uzmdytguler tarifi geliyor:
Herhangi bir sağlık sorunu olmayan sağlıklı bir yetişkin misiniz? İş yaşamında veya okul hayatınızda stresli koşturmacalı sabah saatlerimi yaşıyorsunuz? Kahvaltı hazırlamaya ve yapmaya zaman bulamıyormusunuz? Kahvaltı hazırlamak size zor mu geliyor? Sizin için çok pratik ve sağlıklı bir kahvaltı seçeneği olan pembe smoothie hazırladık.
Bu sağlıklı pembe smoothiemiz Probiyotik ve posa içeriği ile barsak dostu, antioksidan içeriği ile hücre yenileyici, kanser ve kalp rahatsızlıklarına karşı koruyucu özellikte olup bağışıklık sisteminide güçlendirici etki göstermektedir. Lezzetli pembe smoothiemizi sağlıklı bir kahvaltı seçeneği olarak keyifle tüketebilirsiniz💥
100ml laktozsuz süt
110gr probiyotik yoğurt
100gr çilek
10 adet dondurulmuş ahududu
5 adet taze yaban mersini
6 adet çiğ fındık
1 tatlı kaşığı bal
2 yemekkaşığı yulaf ezmesi
1 yemek kaşığı chia tohumu 🌟🌟🌟🌟🌟
100ml laktozsuz süt ve 110 gr probiyotik yoğurt ile birlikte tüm malzemeyi blendera yerleştirip karıştırınız. Blender ettiğiniz smoothieniz tüketime hazırdır. Sabah kahvaltısı yerine keyifle afiyetle tüketebilirsiniz. #fitness #breakfast #fit #kahvaltı #perşembe #günaydın #goodmorning
Read more
Tayin istedim ve hiç bilmediğim bir şehre gideceğim. Alışmadığım tatlar, alışmadığım bir iklim, ...
Media Removed
Tayin istedim ve hiç bilmediğim bir şehre gideceğim. Alışmadığım tatlar, alışmadığım bir iklim, yepyeni bir düzen ve hayatıma gelecek zorunlu güncellemeler… Bunun onlarca zor yanı var ama ben fırsata çevirmek istediğimi fark ettim. Nerede nasıl bir düzenle başlarsam öyle devam ... Tayin istedim ve hiç bilmediğim bir şehre gideceğim. Alışmadığım tatlar, alışmadığım bir iklim, yepyeni bir düzen ve hayatıma gelecek zorunlu güncellemeler…

Bunun onlarca zor yanı var ama ben fırsata çevirmek istediğimi fark ettim. Nerede nasıl bir düzenle başlarsam öyle devam edeceğine inandım. O yüzden yemek yeme ve seçme konusunda bir beslenme uzmanıyla çalışmaya karar verdim.

Gittiğim yerin mevsim yiyecekleri, bunların en doğal şekilde nasıl yapılacağı, en kolay, en sağlıklı yemekler ve bu yemeklerin arasından benim biyolojime, ruh sağlığıma, iş hayatıma uygun olanlar hakkında akıl danışacağım, rehberlik alacağım birisi…

Uzun süre araştırdım, yaşayacağım yere yakın ve yine yaşayacağım yerin yerlisi bir uzman buldum. Aslında bu konuda sosyal medyadan da yararlanabilirdim. 5 sayfadan birisi sağlıklı yaşam üzerine çünkü. Ama sayfa sahiplerinin uzmanlıklarına güvenmediğimi, çok fazla bilginin aklımı bulandırdığını, neye inanacağımı şaşırdığımı, tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemediğimi ve üstelik bu sayfaların beslenme konusundaki tuhaf rekabetlerini üzülerek fark ettim. O yüzden reelde de görüşebileceğim, sağlıklı bir ilişki kurabileceğim tek bir uzman bana daha mantıklı geldi. İşleri yoluna koyup kapısını çalmayı düşünüyorum.

Yıllarca bir Anadolu köyünde yaşadıktan sonra kıyı bölgelerinin damak tadına alışmak bir hayli zor olacak. Ama eski yemek yeme alışkanlıklarımdan da hiç memnun değildim, bunu da düşünerek yeni düzenimi sadece evden, işimden ibaret görmek istemediğimi anladım. Çünkü o yeni vazonun yeri ve mermer bir anıt gibi salonda duran o pahalı masanın ahşabı kadar beyninizi neyle beslediğiniz de önemli. Hatta hangisi daha önemli, malumunuz.
Read more
Daha fazla #farketmedendiyettenbeslenmebilgisi her gün yaşamınıza doğru ve sağlıklı #beslenme ...
Media Removed
Daha fazla #farketmedendiyettenbeslenmebilgisi her gün yaşamınıza doğru ve sağlıklı #beslenme bilgisi edinmeniz için çok değer katar. Önemli bir konuya bir İki örnekle değinmek istiyorum. Ama net anlatımımı ve odaklandığım noktayı kaçırmadan okumanızı rica ediyorum. Öncelikle ... Daha fazla #farketmedendiyettenbeslenmebilgisi her gün yaşamınıza doğru ve sağlıklı #beslenme bilgisi edinmeniz için çok değer katar. Önemli bir konuya bir İki örnekle değinmek istiyorum. Ama net anlatımımı ve odaklandığım noktayı kaçırmadan okumanızı rica ediyorum. Öncelikle dünya üzerinde yaşayan her insan için dünyada bize sunulan doğal yiyecekler gayet yenebilir. Herkes kendi coprafyasının yiyeceğini yerse genetiğine uygundur diye bir durum bulunmaz. Şöyle bir farklılık bulunur. Her coğrafyanın kendine özgü halk sağlığı sorunu yaratabilecek iklim veya toprak koşullarına uygun yetersizliği önleyecek yiyecekler doğal olarak bulunan bölgeye has olabilir. Ve bu o toplumu vitamin, mineral eksikliğini önlemek adına korur, genetiğine uygundur diye bir durum söz konusu değildir. Yiyecekler tüm insanlar için makro ve mikro besin öğelerini sağlayarak hastalıklardan koruyan vücudun ihtiyacı olan yaşamsal besin öğelerini sağlar. Buna minik bir örnek. Mesela kahve. Türkiye’de denemeler olsa da kahve ağacı dikimi sonucu başarı sağlanamamış ve kahve bizde üretilmemiş olmasına rağmen çekirdeğin kavurma, öğütme ve pişirme şekline göre Türk kahvesi adını alarak milli içeceklerimizden biri olmuştur. O zaman kahve genetiğimize uygun değilse neden içiyoruz değil mi? Bu yanlış düşünce malesef sosyal medya ve bazı eğitim kalitesi düşük sağlık personelinin ağzına yapışmış bir yanlıştır. Diğer önemli bir örnek ise balık. Balıkta D vitamini azdır ama Kuzey Avrupa özellikle İskandinav ülkeleri sularında bazı balıkların D vitamini düzeyi yüksektir. Bu coğrafik olarak gün ve güneş ışığından yararlanamamaya koruyucu bir doğal farklılıktır. Buna birçok örnek verilebilir. Sonuçta buğday da yenir, kinoa da. Zeytinyağı da tüketilir avokada da yenebilir. Fakat ben ülkemizin kendi tarımında ileri gitmesini, doğal, geleneksel ve verimli tarım ile kendi toprağımızdaki besin değerlerini korunması taraftarıyım. Elbette kendi besinimiz hem değerli hem de sağlıklı. Öncelik ilk bulabildiğimiz. Sonra da tüm doğal sağlıklı besinleri bulunca da yiyebiliriz. Bu sizi daha sağlıklı olmanız yolunda hayat boyu korur. #selahattindönmez #farketmedendiyet #sağlıklıyaşam #uzmandiyetisyen
Read more
Bayramın son günü<span class="emoji emoji1f61e"></span> Hayırlı Cumalar.Gelen misafir bayan 32 yaşındaydı ama cildi 45. Yaşımı söyledim ...
Media Removed
Bayramın son günü Hayırlı Cumalar.Gelen misafir bayan 32 yaşındaydı ama cildi 45. Yaşımı söyledim inanamadı. Nasıl bu kadar diri cildiniz? Yanaklarınızda dolgu mu var? Botoks m yaptırdınız hiç çizginiz yok dedi. Vallahi yanaklarıma hiçbirşey yaptırmadım ve hayatımda 1 kere bile ... Bayramın son günü😞 Hayırlı Cumalar.Gelen misafir bayan 32 yaşındaydı ama cildi 45. Yaşımı söyledim inanamadı. Nasıl bu kadar diri cildiniz? Yanaklarınızda dolgu mu var? Botoks m yaptırdınız hiç çizginiz yok dedi. Vallahi yanaklarıma hiçbirşey yaptırmadım ve hayatımda 1 kere bile botoks da yaptırmadım. Öyle olsa yanaklarım hep havada olur. Benimliker Sadece gülümserken şişiyor bak deyip gülümsedim,kaşlarımı çattım,almımı kırıştırdım. Botoks olsa bu hareketleri asla yapamazsın dedim. Benim mucizem bu muhteşem ikili. Arı sütlü el ixir ve 7 days ! Elbette sabah akşam temizleme jeliyle temizliyor ve haftada en az 1 kez,bazen 2 kez özel kil maskesi yapıyorum. Kil maskesi yakında satışa sunulacak. Teşekkürler @secretagecosmetics . Bilgi alma ve sipariş için @secretagecosmetics ‘i tıklayın. Harika ,ekonomik kampanyalar yapıyorlar,takibe alın bence #Repost @secretagecosmetics with @get_repost
・・・
••Arı Sütü Elexır Kremin Faydaları Nelerdir ? -Cildi nemlendirir*
-Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcıdır*
-Yüz ve boyundaki sarkmaları önlemeye yardımcıdır*
-Yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya yardımcıdır*
-Ten aydınlatıcı etkisi vardır*
-Gözenekleri sıkılaştırır*
_ Doğal Güneş Koruyucudur.* 🌼
🌺••7 Days Kırışıklık Kremimiz;
7 Days Kırışıklık Kremi,  Dünya'nın en prestijli organizasyonlarından In-Cosmetics 2015'te ödül almış Indian Gentian bitkisinden elde edilen  SWT-7™ sayesinde sadece 7 gün içerisinde gözle görülür şekilde cildinizdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda sarkmaları toparlar, cildin nefes almasını sağlar ve yeni kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. 🌸
Bilgi ve Sipariş Hattımız
📞Whatsapp: +905513957075
#kırışıklık #krem #ödül #kampanyalıürünler #siziniçin #indirimliürünler #güzellik #ciltbakımı #ciltlekeleri #cildinikoru #arısütü #güneş #sivilce #siyahnokta #pürüzsüzcilt #kampanya #bayram #secretagecosmetics
Read more
Son günlerin en popüler çayı Teff Tohumlu Çay .. Gerçekten yağ yakıyor mu ? Zayıflamama yardımcı ...
Media Removed
Son günlerin en popüler çayı Teff Tohumlu Çay .. Gerçekten yağ yakıyor mu ? Zayıflamama yardımcı olur mu ? Kompleks bir karbonhidrat olduğu için uzun süreli tokluk sağlıyor . Glutensiz olduğundan çölyak hastaları da rahatlıkla tüketebilir. İçeriklerine bakıldığında ise teff ... Son günlerin en popüler çayı Teff Tohumlu Çay ..
Gerçekten yağ yakıyor mu ?
Zayıflamama yardımcı olur mu ?
🔻Kompleks bir karbonhidrat olduğu için uzun süreli tokluk sağlıyor .
🔻Glutensiz olduğundan çölyak hastaları da rahatlıkla tüketebilir.
🔻İçeriklerine bakıldığında ise teff tohumu ,karabuğday ve kinoadan çok da farklı değil.
🔻Ve teff tohumunun bu etkileri çay olarak tüketildiğinde etkili değil .
🔻İnternet üzerinden satışı yapılan bu çaylar ve daha bir çok ürün sadece ticari amaçlı hayatımıza giren besinler .
🔻Kısa vadede fayda sağladığını düşünseniz dahi ileride size etkisini bilemezsiniz .
🔻Teff tohumunun bilinçsizce tüketiminin kalp rahatsızlığı ve depresyona neden olabileceği araştırılıyor.
🔻Unutulmamalıdır ki mucizevi bir besin yoktur .Tek bir besin sizi zayıflatmaz ya da kilo aldırmaz.Her zayıflama vaadine inanmayın .
🔻Her dönem çıkan ,altın çilek ,yeşil kahve ,teff tohumu çayı gibi mucizevi görünen ürünlerde fayda aramayın .
🔻Sürekliliği olan size uygun bir beslenme düzenini edinmeye çalışın .
🔻Bir uzmana danışmadan bu tarz ürünler kullanıp sağlığınızla oynamayın .
.
#diettime #alsancak #mavişehir #izmirdiyetisyen #mavişehirdiyetisyen #gündoğdu #izmirdiyetisyen #sağlıklıtercihler #sağlık #sağlıkvebeslenme #sağlıklıyaşam #populerbesinler #alsancakdiyetisyen #tefftohumu #tefftohumuçayı #mucizevibesin
Read more
<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #Repost @sadekitaplik (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Özge Erkin'den okuduğum dördüncü ...
Media Removed
#Repost @sadekitaplik (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Özge Erkin'den okuduğum dördüncü kitap ve yine beni yanılmadı yazar Harika bir kurgu çıkarmış ortaya, okumalara doyamadım cümlelerini. Öyle güzel anlatmış ki kitaptaki hayatları hayran kaldım, öyle güzel işlemiş ki ... 😍😍😍 #Repost @sadekitaplik (@get_repost)
・・・
#kitapyorumu Özge Erkin'den okuduğum dördüncü kitap ve yine beni yanılmadı yazar👌
Harika bir kurgu çıkarmış ortaya, okumalara doyamadım cümlelerini. Öyle güzel anlatmış ki kitaptaki hayatları hayran kaldım, öyle güzel işlemiş ki sevdayı, okudukça ben âşık oldum.
.
📑“Bazı sözler vardı ki dudaktan döküldüğü anda kaderin incecik ipliğine dolanır ve insanın yazısına işlenir. Büyük söz edenin yüreği diz çöker. Kimi zaman kadere eğer boynunu kimi zaman ise yâre…”
.
Kitapta zengin ve mücevher tasarımcısı Dilem ile elinden her şeyi alınan kader mahkûmu Tahir’in yaşamına konuk oluyoruz. Dilem’in açacağı sergide Osmanlı figürlerini işlemesi ve koleksiyonuna tespih eklemek istemesiyle, içerden yeni çıkan tespih ustası Tahir’in kapısını çalıyor.

Tahir acıya da neşeyi de eyvallah diyerek, Rabbimden geldiyse kabulümdür diyebilen güzel yürekli bir adam. Dilem ise zenginliğin verdiği güçle daha istemeden önüne çeşit çeşit dünya nimetlerinin serildiği, sert karakteri ile Çelik Prenses lakabını hakkıyla taşıyan güzel.
İkisinin yüreklerine dokunmayan tek şey ise sevda…
İkisi de aşk ne demek, sevda ne demek onu öğrendiler. İkisinin de sevdalarını sınadı hayat.
.
📑“Eğer iki gönül birbirine akarsa ne acısına kayıtsız kalabilirsin ne de mutluluğuna… Ömürlük bir ortaklıktır sevda… Yara da belli şifa da…”
.
Yazarın anlatım tarzını seviyorum. Kelimeleri oya gibi işlemesini, duyguları okuyucuya geçirmesini çok iyi biliyor. İlhamını daim olsun @ozgeerkin kaleminize sağlık💞

Kitabı benimle birlikte okuyan ve grupta bizi spoilere boğan arkadaşlara da selam olsun 😄
(En eğlenceli bölümler karakterleri çekiştirdiğimiz saatler🙈)

Huzurlu akşamlar dilerim🙋🏻
Sevgiler💖

#usta #özgeerkin #müptelayayınları #kitap #kitaplar #fidankitabı #sadekitaplık #okumaköşem #kitapönerim #book #bookstagram #kitapkurdu #instabook #bookphotography #booklover #bookblogger #instakitap #1kitap1fotoğraf #okumayısev
Read more
20 yıl önce bugün vefat eden canım annemi ve babamı rahmetle anıyorum. Benim 22 yaşında birden ...
Media Removed
20 yıl önce bugün vefat eden canım annemi ve babamı rahmetle anıyorum. Benim 22 yaşında birden büyüdüğüm gün. Çocukluğumun, gençliğimin, gamsız günlerimin ve yersiz mutluluklarımın bittiği gün. Annemi ve babamı bir saniyede kaybettiğim o gün. Her sene bugün bir donukluk hissi ... 20 yıl önce bugün vefat eden canım annemi ve babamı rahmetle anıyorum.
Benim 22 yaşında birden büyüdüğüm gün.
Çocukluğumun, gençliğimin, gamsız günlerimin ve yersiz mutluluklarımın bittiği gün.
Annemi ve babamı bir saniyede kaybettiğim o gün.
Her sene bugün bir donukluk hissi olur içimde, zaten her gün içimde olan bu acı için kazanın yıldönümünde üzülmek bana manasız gelir ama üzülürüm yine ve mutlaka ağlarım bir kez gün bitene kadar.
Bir de yoğun bir utanç duyarım çünkü içten içe bir de şükür ve mutluluk vardır bir yerlerde. Aynı kazadan sağ ve kalıcı bir hasar olmadan kurtulmuş olduğum ve buna sevindiğim için utanırım kendimden. Bunu burada ilk kez yazıyorum ve kendime de ilk kez itiraf ediyorum. Bazen ikinci doğum günüm olarak görürüm 20 Ağustos'u. Ölmediğim ve Allah'ın yaşamıma mucizevi bir şekilde devam etmeme izin verdiği o gün yeniden doğduğum gün sayılabilir mi? Sonuçta uçurumdan uçtuğumuz arabanın o arka koltuğunda sağ ve solumda oturan annem ve babam öldü ve ben ölmedim.
Bilmiyorum ama tek bildiğim yaşamaya devam ettim ve yıllarca bunu atlatamasam da çocuklarımdan sonra hayata iyice tutundum ve mutluluğu yeniden yakaladım. Annemle babamın da hayattan tüm istedikleri buydu ve ömürleri boyunca bunun için çabaladılar. Hepimizin üzüntüleri ve dramları var ama kendi kendimizi iyileştirmenin yolunu bulacağız. Bunun için çabalayan insanları çok takdir ediyorum. Bunun yanında gerçekten önemsiz sorunlar yüzünden kendine ve etrafındakilere dünyayı dar edenlere de kızıyorum. Unutmayın ölümden başka her şeye çare var. Hayatta çok zorluklar yaşadım, annemi babamı bir saniyede kaybettim, onlardan 6 ay sonra kızının acısına dayanamayan çok sevdiğim dedemi kaybettim. 13 sene önce ilk oğlum Kaan'ımı kaybettim şimdi de çok mutlu bir yuvam ve çok şükür sağlıklı 3 evladım var. Hayat böyle iniş ve çıkışlarla dolu. Herkesin iniş çıkışları farklı. Bazılarının yokuşları çok dik bazılarınınki daha düz ve çıkması inmesi kolay. Bunlar olan şeyler ve önemli olan onlara verdiğiniz tepkiler. Sadece siz kendinizi yıkabilirsiniz veya yeniden inşa edebilirsiniz. Başkasından veya bir olaydan bunu beklemeyin. Devamı aşağıda 👇🏻
Read more
Selam <span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♀️ <span class="emoji emoji1f603"></span> Hayat kısa, ben turuncu, komik görünüyorum biliyorum🤷🏼‍♀️ , turuncu saçlı kız emojisi ...
Media Removed
Selam 🏼‍♀️ Hayat kısa, ben turuncu, komik görünüyorum biliyorum🤷🏼‍♀️ , turuncu saçlı kız emojisi hâlâ gelmemiş emojilere, evet başka derdim yok , boğaz sabah sabah çok esintili, yinede insanlar korkmadan hop hop hop atlayıp o derin denize giriyorlar boğazda minik minik butikplajlar ... Selam 🙋🏼‍♀️ 😃 Hayat kısa, ben turuncu, komik görünüyorum biliyorum🤷🏼‍♀️ , turuncu saçlı kız emojisi hâlâ gelmemiş emojilere, evet başka derdim yok 🙈 , boğaz sabah sabah çok esintili, yinede insanlar korkmadan hop hop hop atlayıp o derin denize giriyorlar boğazda minik minik butik😉plajlar oluşmuş, sağı solu seyrede seyrede 9 km sağlam yürüdüm, yol boyunca umursamaz ve saygısız balık tutanlara, olta atanlara çok kızdım sonra affettim ama onların ne kızdığımdan ne affettiğimden haberleri var, gelen bildirimlere📲 göre dolar hâlâ uçuyor, Allah yardımcımız olsun bizi utandırmasın sorumluklarımız karşısında, zira zor zamandan geçiyoruz, benim hâlâ umudum var güzel günler göreceğimize dair, ayyy haftaya bugün bayram yahu 🎈☺️ .
.
😘 .
.
#hülyakonar | blog: gectimkendimi.com •
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. .
#gectimkendimi @gectimkendimi | #hayat #sağlık #kişiselgelişim #huzur #sağlıklıyaşam #mutluinsan #hayatandanibarettir #hayatakarken #spor #psikoloji #işhayatı #pozitifdüşünce #mutluluk #kitap #koşu #boğaz #sabah #bayram
Read more
 #Repost @cplakayakllar (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji1f4a7"></span> ”İLK FIRSATTA ALACAĞIM BU KİTABI” Tek Parmağı ...
Media Removed
#Repost @cplakayakllar (@get_repost) ・・・ ”İLK FIRSATTA ALACAĞIM BU KİTABI” Tek Parmağı İle Kitap Yazan Engelli Kız, Annem Bana 38 Yıl Baktı Bende Anneme Ev Alacağım Kitapseverlere Kitaplarımı alın Dedi. Sakarya Karapürçek İlçesinde yaşayan yüzde 98 engelli Rukiye Türeyen ... #Repost @cplakayakllar (@get_repost)
・・・
💧 ”İLK FIRSATTA ALACAĞIM BU KİTABI”

Tek Parmağı İle Kitap Yazan Engelli Kız, Annem Bana 38 Yıl Baktı Bende Anneme Ev Alacağım Kitapseverlere Kitaplarımı alın Dedi.

Sakarya Karapürçek İlçesinde yaşayan yüzde 98 engelli Rukiye Türeyen (38), kullanabildiği tek parmağı olan işaret parmağıyla bilgisayarda kitap yazdı. 2 yıl boyunca pes etmeden kaleme aldığı, 'Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar' adlı kitabı satışa çıkan Türeyen, engellilerin pes etmediği sürece her şeyi başarabileceğini söyledi. Türeyen yazdığı kitabın gelirlerinden elde edilecek gelirlerden paradan, 38 yıldır kendisine hizmet ettiği annesine bir ev olmak olduğunu söyledi.
HABER – ASLI ÇAM
Sakarya Karapürçek İlçesinde kız kardeşinin yanında yaşayan Rukiye Türeyen, doğduktan 3 ay sonra geçirdiği menenjit hastalığı sonucu sol elinin işaret parmağı hariç tüm vücudunu kullanamaz hale geldi. Yüzde 98 engelli olan ve konuşmakta güçlük çeken Türeyen, sevdiklerine ve tüm insanlara hayalindekileri yazarak anlatmaya başladı. 5 çocuklu bir ailenin kızı olan Rukiye Türeyen, yıllarını maddi imkânsızlıklar içinde, tek bir odada geçirse de enerjisini kaybetmedi ve 2 yıl önce bir kitap yazmaya başladı. Türeyen, kullanabildiği tek parmakla engellilerin yaşadığı zorlukları ve pes etmedikleri sürece tüm zorlukların üzerinden gelerek hayallerine ulaşabileceklerini yazdı.
'Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar' isimli kitabı, internette satışa sunuldu. Kitabın basım ücreti Fahrettin Yüksel isimli bir hayırsever tarafından karşılandı.
Tek hayalinin, kendi emeğiyle kazandığı parayla annesine şu anda kirada yaşadıkları evi alıp, ona rahat bir yaşam sağlamak olduğunu söyledi. Türeyen Benim kitabımı kitap severler alsın ki bir an evvel anneme evini alayım annemi rahat ettireyim.

Anne Fatma Türeyen ise kızının kitap yazmasına hâlâ inanamadığını belirterek, "55 yaşındayım, onu bırakıp bir yere gidemiyorum, hayat zor, gençken kaldırıp koyuyordum ama yaşı ilerledikçe kaldırıp koymam da zor oluyor. Yüzde 98 engeli var, tek bir parmağı çalışıyor, bütün ihtiyaçlarını ben karşılıyorum. Başaramıyorum tek başıma. Kitabı yazmak istedi, azim etti ama ben dedim ki, 'Rukiye boş ver kızı
Read more
Beni bu eylül öldürecek Bir aşk kadar zehirli,bir orospu kadar güzel. Zina yatakları kadar akıcı,terkedilişler ...
Media Removed
Beni bu eylül öldürecek Bir aşk kadar zehirli,bir orospu kadar güzel. Zina yatakları kadar akıcı,terkedilişler kadar hüzünlü. Sabah serinlikleri; yeni bir aşkın haberlerini getiren eski yunan ilahelerinin bağbozumu rengi solukları kadar ürpertici. Öğlen güneşleri; üzüm ... Beni bu eylül öldürecek
Bir aşk kadar zehirli,bir orospu kadar güzel.
Zina yatakları kadar akıcı,terkedilişler kadar hüzünlü.
Sabah serinlikleri; yeni bir aşkın haberlerini getiren
eski yunan ilahelerinin bağbozumu rengi solukları kadar ürpertici.
Öğlen güneşleri; üzüm salkımları kadar sıcak.
Akşam rüzgarları; tene dokunan bir kamçı kadar şehvetlidir.
Ben her yıl ölümü ve aşkı bu ayda beklerim.....Ve eylülün çıplak ayakalrına bir yazı bırakırım.
Eylül sabahları; kılıçlar kadar keskin ışıltılarıyla
tenimi kanatarak uyandırır beni.
Ben eylüle akarım.
Bir hüzün gibi akarım ben eylüle kanayan bir aşk gibi,
siyah şallara bürünmüş,genç bir ölüm gibi akarım.
Sevişerek,ağlayarak ve ölerek akarım ben eylüle.
Her yıl,hep aynı vakitte,geniş bir ırmak gibi
bütün hayatı berrak sularında yıkayarak gelir,
beni ve herşeyi koynuna alarak,
bir meçhule hüznüyle emzirerek götürür hep.
Kadınları ve hüznü eylülde severim...Keman konçertolarını,
akşam saatlerinde bir bir ışık yangını ile kıpkızıl tüten
yalnız ağaçları,ürkek tebessümleri ve edepsiz kahkahakarı severim.
Lacivert bir deniz benim ellerimde oynaşır.
Sahiller,yaşlı bir kadın gibi kendine terkedilir
Şarkılar,incecik bürümcükten acılar vaad eder her dinleyene
Bitenin başlayana dokunduğu yerdir eylül...Onun için yanık yanık tütsü kokar,
Onun için değdiği yeri kanatır.
Eylülde aşk,eylülde acı,eylülde yalnızlık zordur,
eylülde herşey zordur,ben eylülü onun için severim.
Eylül ışıklarında çırılçıplak ruhlar yıkanır
Herkes herşeye kapısını aralar 'bir aşk oluverir aşinalık'.
Ölüm kıvırcık saçlarını hayatın göğsüne dokundurur.
Aşkı ve ölümü ben hep bu ayda beklerim.
Nasıl da mahsun ve nasıl da tehditkardır.
Ben eylülde bütün aşklardan ve kadınlardan korkarım...Ben her yıl eylülün çıplak ayaklarına bir yazı adarım.
Ve ben eylüle akarım
Bir hüzün gibi akarım ben eylüle,
kanayan bir aşk gibi akarım,
Siyah şallara bürünmüş bir genç ölüm gibi akarım... #ahmetaltan
Read more
Sıra dışı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Profesör Doktor Canan Karatay, takipçilerinin ...
Media Removed
Sıra dışı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Profesör Doktor Canan Karatay, takipçilerinin boy uzamasını sağlayan yiyecekler konusunda sorduğu soruya cevap verdi. Boy uzatan yiyecekler her dönem popülerliğini sürdürse de günümüzde bu konuda net açıklamalar yapılmıyor. Bu ... Sıra dışı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Profesör Doktor Canan Karatay, takipçilerinin boy uzamasını sağlayan yiyecekler konusunda sorduğu soruya cevap verdi.

Boy uzatan yiyecekler her dönem popülerliğini sürdürse de günümüzde bu konuda net açıklamalar yapılmıyor. Bu konuyu merak edenler için bir açıklama yapan Canan Karatay, karbonhidrat yerseniz boyunuz uzamaz diyerek konuya net bir cevap verdi.

Ekmek karşıtı diyet listeleriyle ünlü olan Karatay, karbonhidrat içeren besinlerin tüketilmemesi halinde kişinin metabolizmasının normale döneceğini ve kilo kontrolü konusunda doğal bir süreç içinde ideal kilosuna ulaşabileceğini iddia ediyor.

Binlerce insan Karatay tipi beslenme konusunda başarılı sonuçlar aldığını ve kilo verdiğini söylüyor. Özellikle şeker hastalarının karbonhidratsız bir hayat sürmelerini tavsiye eden ünlü hekimin listesinde besinlerde zaten doğal olarak bulunan karbonhidratların insanın ihtiyacını karşılayacağı görüşünde.

Karatay Tipi Beslenme Nedir?

Milyonlarca insanın takip ettiği TV programlarında yer alan Canan Karatay, Karatay tipi beslenme konusunda glisemik indeksi düşük ve yüksek gıdaları belirleyen bir liste yayınlıyor. Bu listede glisemik indeksi düşük olan yiyecekler en yararlı, yüksek olanlar ise kilo kontrolü ve metabolizma üzerinde olumsuz etkiler içermektedir.

Bol yeşillik, et, yumurta, süt ürünleri tüketen kişilerin daha sağlıklı olduğu ve kilolarının normale yakın ve normal olduğunu inceleyen Karatay, bu konuda birkaç kitap yayınladı. Takipçileri sınırsız biçimde tüketecekleri bu besinlerle tiroid, diyabet, tansiyon gibi sorunların yarattığı şikayetlerden de uzak oluyor.

Yaşam Boyu Sağlıklı Beslenme

Canan Karatay diyet listesi birkaç günlük ya da birkaç aylık değil yaşam boyu sürdürülmesi gereken bir sağlıklı beslenme sistemidir. Bu sistemde yer alan yiyeceklerin her biri, kişinin metabolizması üzerinde olumlu etkileri bulunan yiyeceklerdir. Bu yüzden hayat boyu tercih edilecek bir beslenme sistemi olarak tercih edilebilir.
#saglik #saglikliyasam #health #healthylifestyl #sagliklihayat
Read more
Bunu da buraya koymasak olmazdı, minnacık damlalardan sel olabiliyorsa minnacık yardımlardan ...
Media Removed
Bunu da buraya koymasak olmazdı, minnacık damlalardan sel olabiliyorsa minnacık yardımlardan neler olur🤗 #Repost @deliler_kahvehanesi with @get_repost ・・・ Deliler Kahvehanesi bir fikirdir.Toplumsal sorumluluklarının bilincinde olan ve farkındalığı yüksek yüzlerce gönüllüyü ... Bunu da buraya koymasak olmazdı, minnacık damlalardan sel olabiliyorsa minnacık yardımlardan neler olur🤗 #Repost @deliler_kahvehanesi with @get_repost
・・・
Deliler Kahvehanesi bir fikirdir.Toplumsal sorumluluklarının bilincinde olan ve farkındalığı yüksek yüzlerce gönüllüyü bir araya getiren bir oluşumdur.
Ortak noktası gönüllülük olan insanların ağızdan ağıza büyüyerek sosyal medyada buluştuğu, birleştiği, emeklerini, paralarını, zamanlarını, kısaca gönüllerini ortaya koyduğu bir gönül birliğidir.
Derviş Baba Deliler, Abdallar, Meczuplar ve Aşıklar Kahvehanesi toplanma mekanı olduğu için bu ismi almıştır.
Kasım 2009 yılında Mimar Ali Denizci ve Hürriyet Gazetesi yazarı Musa Dede’nin bir araya gelerek kurduğu bir sosyal sorumluluk projesi olan Deliler Kahvehanesi; faaliyetlerini hiçbir kar amacı gütmeden ve hiçbir sermaye grubuna bağlı olmadan sürdüren bir oluşumdur.
Gönüllülerinin; milliyet, din, dil, cinsiyet ayrımı yapmadan, yolda kalanların yola devam etmesini sağladığı fikirsel bir birlikteliktir.
Yaşam felsefemiz; gördüğümüz ve duyduğumuz her şeyden sorumluyuz. Günlük hayatın herhangi bir yerinde tanık olduğumuz bir yoksunluk varsa, arkamızı dönüp unutmak yerine, çözmek için harekete geçiyoruz. Çoğu, çok büyük şeyler değil zaten. Bazen bebek bezi-mama, bazen bir ilaç, bazen bir kaç kitap, bazen küçük bir burs, bazen de sakat arabası ya da protez kol-bacak olabiliyor. Bazen de hiç bir şey yapmadan sadece dinlemek yetiyor.
Birilerinin hayatının değişimine tanık olmak istiyoruz. Bunu sadece onlar için yapmıyoruz, verdikçe aldığımızı yaşayarak görüyoruz. Daha güzel bir Dünya kurmanın paylaşmaktan geçtiğini biliyoruz.
Minik bir itişle değişen, çaresiz olduğunu sanan insanların yaşamını izledikçe, kendimize olan inancımız artıyor. Dünyayı güzelleştirebileceğimize inanıyoruz.
İstiyoruz ki Dünya herkes için yaşanılır bir yer olsun.Tüm bunlar için Deliler Kahvehanesi’nde gönüllüyüz çünkü; yaşadıkça görüyoruz ki başka bir Dünya yok... Adres: Yavuz Sultan Selim Mah.Kara Sarıklı Sok. No:3A Küçükmustafapaşa-Fatih/İst.
Read more
Bugün pazartesi olsa da :) bu yaşıma kadar bana özel yapılmış en güzel pasta #tbt si yapmak istiyorum. ...
Media Removed
Bugün pazartesi olsa da :) bu yaşıma kadar bana özel yapılmış en güzel pasta #tbt si yapmak istiyorum. Yapanın @melisdegerli bu dönemde pasta yapmıyor olması çok büyük kayıp Geçtiğimiz tüm yıllarda doğum günlerime kıymet vermezdim ama abimi kaybedince iyice farkettim ki hayat cidden ... Bugün pazartesi olsa da :) bu yaşıma kadar bana özel yapılmış en güzel pasta #tbt si yapmak istiyorum. Yapanın @melisdegerli bu dönemde pasta yapmıyor olması çok büyük kayıp 😌
Geçtiğimiz tüm yıllarda doğum günlerime kıymet vermezdim ama abimi kaybedince iyice farkettim ki hayat cidden kısa ve seneye bugünü tekrar görüp göremeyeceğimizi bilmiyoruz. Bugün kaç yaşımda olduğumu söylemeyeceğim ☺️ doğum günüm ve iyi ki doğdum. Şimdiye kadar dokunabildiğim hayatlar oldu ve iyi ki yapabildim. Bu hayata kalıcı birşeyler bırakabilmeyi önemsiyorum ve dilerim ki daha nicelerine kendi yollarını bulmalarında yol arkadaşlığı yapabilirim. .
.
Hayat kısa ve bize düşen görev, verilmiş bu en büyük hediyeye (bence o da sağlıklı huzurlu bir yaşam )❤️ sahip çıkıp onu en iyi şekilde gönlümüzce yaşamak🙏🏻
Günün sözü: Hayat bir gün o da bugün 💝 en büyük hediyemize yaşamımıza sahip çıktığımız bir gün olsun inşallah 🙏🏻💝 .
.
.
.
#yaşam #bugununkaresi #pasta #doğumgünü #mutluyumçünkü #dogumgunu #mutlulukyakalanir
Read more
Bugüne kadar hayatınıza giren her bir olayın ve her bir kişinin, sizin yaydığınız frekansa uyumlu ...
Media Removed
Bugüne kadar hayatınıza giren her bir olayın ve her bir kişinin, sizin yaydığınız frekansa uyumlu olarak geldiğini ve her gidenin de aynı mekanizma nedeniyle çıktığını kabul etmeye hazır mısınız? Haydi gelin, rezonans kanununa daha yakından bakalım. Hayattaki her şey bir dengeden ... Bugüne kadar hayatınıza giren her bir olayın ve her bir kişinin, sizin yaydığınız frekansa uyumlu olarak geldiğini ve her gidenin de aynı mekanizma nedeniyle çıktığını kabul etmeye hazır mısınız? Haydi gelin, rezonans kanununa daha yakından bakalım.
Hayattaki her şey bir dengeden ibaret. Kendimizle olan yolculuğumuz, ailemiz, iş yaşamımız hepsi frekanslarla birbirine bağlı. Bu frekanslar zaman zaman kopuyor, bazen de hiç ummadığınız bir anda hayatınıza giren bir bireyle sımsıkı bağlanıyor. Nasıl oluyor da oluyor derseniz, bu ve bunun gibi soruların cevaplarını reiki master ve kişisel gelişim uzmanı İrem Tunçman, @nihanbora ‘ya anlattı.
Bir süredir Human Art bünyesinde kariyer, bolluk ve ilişki rezonansı atölyeleri veren Tunçman’ın bulunduğu noktaya gelme öyküsü de oldukça ilginç. İyi eğitimlerin ardından başarılı bir avukatlık kariyeri sırasında, her boş bulduğu anda parapsikoloji, kişisel gelişim, metafizik, dinler tarihi, psikoloji, alternatif tıp gibi alanlarda okumalar yapmaya ve eğitimler almaya başlıyor. Ve gün geliyor soruyor: “Bu çalışmaları gerçekleştirirken, adeta ikili bir hayat yaşamaya başladığımı fark ettim, bir tarafta ‘gerçek dünyada’ hırslı bir avukat, diğer tarafta evreni ve kendini anlamaya çalışan bir ruh gezgini. Elbette bu durum büyük içsel çatışmalara yol açmaya başlamıştı. Bir avukat olarak ben ne yapıyordum? Hukuk mesleğini seviyor muydum? Güç ne demekti, para ne demekti, mutluluk ne demekti, insanlığa herhangi bir katkı sağlıyor muydum yoksa, para uğruna dönem dönem hiç hoşlanmayacağım işleri bile yapıyor muydum? Bu ben miydim?”
Röportajın tamamı Pozitif Dergisi’nde... #pozitif #pozitifdergisi #kisiselgelisim #farkindalik #rezonanskanunu #cekimyasasi #iliski #ask #iremtuncman #humanart
Kariyerini ve hayatını tamamen değiştiren Tunçman, “Bu kararı vermek benim çok zorlu bir 10 senemi aldı ama sizin için öyle olmak zorunda değil. Kolay olduğunu iddia etmiyorum ama kesinlikle yapılabilir ve yapılmaya değer olduğunu iddia ediyorum” diyor.
Read more
selam nasılsınız? henüz tanışmayanlar olabilir kendisiyle, bu kızçe pilea<span class="emoji emoji1f60d"></span> uzun ismi pilea peperomioides. ...
Media Removed
selam nasılsınız? henüz tanışmayanlar olabilir kendisiyle, bu kızçe pilea uzun ismi pilea peperomioides. bizde çin parası çiçeği olarak da biliniyor. bakımı kolay, çabuk serpilen bir bitkipara ve şans getirdiğine de inanılıyormuş, hadi bakalım koleksiyonumda bir adet mevcut ... selam nasılsınız? henüz tanışmayanlar olabilir kendisiyle, bu kızçe pilea😍 uzun ismi pilea peperomioides. bizde çin parası çiçeği olarak da biliniyor. bakımı kolay, çabuk serpilen bir bitki💚para ve şans getirdiğine de inanılıyormuş, hadi bakalım🍀 koleksiyonumda bir adet mevcut ve şansımı bekliyorum😋 aslında şanslıyım sanki... şans diyince aklıma öncelikle para pul gelmiyor benim. ne çok getirisi olan bir iş ne prestijli (o ne demekse) şatafatlı bir yaşam, evler arabalar yazlıklar... beden ve ruh sağlığım olabildiğince yerinde🤔 şansım -aslında hepimizin- sevdiğim, hayatımdaki insanlar ve tutkunu olduğum işle uğraşabilmektir... bitkiler aracılığıyla insanlarla bağ kurmak, paylaşabilmek, büyük bir şeyin parçası olduğumu ve o bağı her gün hissedebilmek. bunlar paha biçilmez şeyler. evet, insanlarım... özellikle de kadınlar. aslında bununla ilgili epey uzun bir yazı yazmıştım ama kısalttım (bu kısa hali) hemcinslerimi burada övmek ve onaylanmak kaygısında değilim, değiliz elbette. ancak gerçekler ve içimden gelen bunlar. yaşadığım, hatırladığım, bana iyi gelen, ilham aldığım çoğu şeyde şahane kadınlar vardı ve varlar. burada da hala yüzyüze gelemedigimiz ama tanısak birbirimizi çok seveceğimizi bildiklerim var. elbet bir gün buluşacağız🍀 bi kere tanıdığım en akıllı ve çalışkan insan bir kadın. futboldan da en iyi anlayan kişi bir kadın. elbet herkes herkesle anlaşamaz, herkesin anlaşmasına kimse karışamaz. birbirimizin kurdu olduğumuz filan da hikaye gibi geliyor bana. bunun kadınlıkla alakalı değil bir kişilik meselesi olduğunu düşünüyorum. daha fazla uzatmadan demem odur ki şansımız sağlığımız ve sevdiğimiz, fiziken değilse de hep yanımızda olanlardır (bunlar yalnızca insan canlısı olmak zorunda da değildir) ha bir de gerçekten sevdiğiniz şeyleri yapabilmek özgürlüğüdür. sevdiğiniz şeyi bulmak da bambaşka bir yazı konusudur...😉 🍂bilgi ve sipariş👉DM
#nomadplants #göçebebitkiler #nomadic #pilea #pileapeperomioides #çinparasıçiçeği #kişiyeözel #hediye #gift #seramik #saksı #ceramics #planter #handmade #elyapımı #tasarım #decoration #dekorasyon #bitki #çiçek #plantsofinstagram #plantstagram #flowersofinstagram #luck #plantaddict #perfectmatch #easycareplants
Read more
Prenet Ürünleri ile hayatlarını sağlıklı bir şekilde değiştiren kullanıcılarımızı hikayeleri: ...
Media Removed
Prenet Ürünleri ile hayatlarını sağlıklı bir şekilde değiştiren kullanıcılarımızı hikayeleri: 1- Magazin Programcısı @sinemyildiz_official Prenet Ürünleri ile başladığı diyet programında 6 ay içerisinde tam 26 kilo vermeyi başardı. Hayatını sağlıklı bir şekilde değiştiren ... Prenet Ürünleri ile hayatlarını sağlıklı bir şekilde değiştiren kullanıcılarımızı hikayeleri:
1- Magazin Programcısı @sinemyildiz_official Prenet Ürünleri ile başladığı diyet programında 6 ay içerisinde tam 26 kilo vermeyi başardı. Hayatını sağlıklı bir şekilde değiştiren Sinem Yıldız’ı tebrik ediyoruz. 26 Kilo zayıfladıktan sonra hayatındaki değişiklikleri kaleme aldığı blog sayfasını incelemek isterseniz sinemsecret.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
2- @hidayet_mavcioglu Yaklaşık 7 ay boyunca kararlı bir şekilde Prenet ürünlerini kullandı ve 33 kilo vermeyi başardı! 110 kilodan 77 kiloya inerek fazla kilolarından kurtulan ve sağlıklı yaşam konusunda önemli bir adım atan Hidayet Mavcıoğlu’nu tebrik ederiz.
3- @neslibaykut Yaklaşık 6 ay boyunca kararlı bir şekilde Prenet ürünlerini kullanarak 41 kilo vermeyi başardı. Hayatını sağlıklı bir şekilde değiştiren Nesli Baykut’u tebrik ediyoruz.
Siz de #Prenet’leDeğiş ‘in.
#preneturunleri #diyet #diyetbizimişimiz #kilo #sağlıklıbeslenme #detoks #sağlıklıbeslenme #gurme #diyetteyim #diyetlistesi #diyettarifler #diyetteyim #diyetteyiz #diyetekibi
Read more
Bir yerlerde tıkanıp kaldığında hayat soluk almak güçleştiğinde yüreğin susup, mantığın sürüklemeye ...
Media Removed
Bir yerlerde tıkanıp kaldığında hayat soluk almak güçleştiğinde yüreğin susup, mantığın sürüklemeye başladığında ayaklarını, dağlara dönmeli yüzünü insan. Yeni patikalar, yeni yollar seçmeli, yüreğini ferahlatacak; yeni insanlarla tanışmalı.Hep isteyip de, bir gün yaparım ... Bir yerlerde tıkanıp kaldığında hayat soluk almak güçleştiğinde yüreğin susup, mantığın sürüklemeye başladığında ayaklarını, dağlara dönmeli yüzünü insan. Yeni patikalar, yeni yollar seçmeli, yüreğini ferahlatacak; yeni insanlarla tanışmalı.Hep isteyip de, bir gün yaparım diye ertelediği ne varsa, gerçekleştirmeyi denemeli!
 Her geçen gece, ölüme bir gün daha yaklaştığını;zamanın bir nehir, kendisinin bir sal olup da, O dursa da yolculuğun devam ettiğini anlamalı. Baş döndürücü bir hızla geçiyorsa birbirinin aynı günler, her akşam aynı can sıkıntısıyla eve giriliyorsa, değiştirmeye çalışmalı bir şeyleri; küçük şeylerle başlamalı belki;örneğin, bir kaç durak önce inip servisten, otobüsten;yürümeli eve kadar, yüreğine takmalı güneş gözlüklerini; gördüğünü hissedebilmeli!
 Sağlığını kaybedip, ölümle yüz yüze gelmeden önce,değerli olabilmeli hayat! İlla büyük acılar çekmemeli,küçük mutlulukları fark etmek için!
Çalışmadan başarmayı, sevmeden sevilmeyi, mutlu etmeden mutlu olmayı beklememeli!
 Ama küçük, ama büyük; her hayal kırıklığı, her acı;bir fırsat yaşamdan yeni bir şeyler öğrenebilmek için;kaçırmamalı! Çünkü; hiç düşmemişsen, el vermezsin kimseye kalkması için, hiç çaresiz kalmamışsan,dermanı olamazsın dertlerin; ağlamayı bilmiyorsan,neşesizdir kahkahaların; merhaba dememişsen,anlamsızdır elvedaların... Ne, herkesi düşünmekten kendini, ne; kendini düşünmekten herkesi unutmamalı! Bilmeli; çok kısa olduğunu hayatın; hep vermek ya da hep almak için... Sadece, anlatacak bir şeyleri olduğunda değil,söyleyecek bir şey bulamadığında da dinleyebilmeli!
Aklı ve kalbiyle katılabilmeli sohbetlere... Soruları olmalı,yanıtları bulmak için bir ömür harcayacak! Dostları olmalı, ruhunun ve zihninin sınırlarını zorlayacak!
 Herkese yetecek kadar büyük olmalı sevgisi; ama,kapasitesi sınırlı olmalı yüreğinin ki, hakkını verebilsin sevdiklerinin; zaman bulabilsin; bir teşekkür, bir elveda için... Yaşam dedikleri bir sınavsa eğer; asla vazgeçmemeli sevmek ve öğrenmekten;ama, herkesi sevemeyeceğini de her şeyi bilemeyeceğini de fark edebilmeli insan! Tıpkı, her şeye sahip olamayacağı gibi...
Zamanın ninnisiyle, uykuda geçirmemeli hayatı!
Read more
Diyet listelerinin sağlık köşelerinden eksik olmadığı son aylarda uzmanlar uyardı. Yaşam boyu ...
Media Removed
Diyet listelerinin sağlık köşelerinden eksik olmadığı son aylarda uzmanlar uyardı. Yaşam boyu sağlıklı beslenmek gerekiyor. Sizi kısa sürede zayıflatıp mucizeler yaratacak bir reçete yok. Bunun farkına vardığınız an, sağlıklı beslenme konusunu da keşfetmiş olacaksınız. Böylece ... Diyet listelerinin sağlık köşelerinden eksik olmadığı son aylarda uzmanlar uyardı. Yaşam boyu sağlıklı beslenmek gerekiyor.

Sizi kısa sürede zayıflatıp mucizeler yaratacak bir reçete yok. Bunun farkına vardığınız an, sağlıklı beslenme konusunu da keşfetmiş olacaksınız. Böylece ideal kilonuza ulaşmak istediğinizde kendinizi zorlayacak diyetlere girmek değil, sağlıklı beslenmenin yolunu keşfetmek son derece önemli olacaktır.

Yaşam boyu sağlıklı beslenmek genelde kilo sorunu söz konusu olduğunda gündeme gelir. Oysa yaşamın ilk günlerinde başlayan doğal beslenme (anne sütü) sonraki dönemlerde yerini sağlıksız yiyeceklere bırakır. Böylece kişinin yaşam döngüsü sağlıksız bir hale doğru ilerler. Doğru ve dengeli beslenen insanlar, kilo konusunda da son derece kontrollüdür.

Kilo sorunu olan insanlara baktığınızda hepsinde yanlış diyet alışkanlıkları ve gereksiz yere kullanılan atıştırmalıklar söz konusu olur. Bu yüzden kilo almak ve metabolik hastalıklarla yüzleşmek kaçınılmaz olur.

Kahvaltının Önemi
Kahvaltıda tercih edeceğiniz yiyecekler zeytin, peynir, bol yeşillik, domates ve salatalık dışında az miktar fıstık ezmesi, pekmez şeklindeki tatlı bitişler olabilir. Ama mümkün olduğunca ekmekten uzak bir yaşamınız olması, unlu mamüller ve şekerler tüketilmemesi son derece önemlidir. Doğru beslenme ilkeleri ailede ve okul hayatında benimsetilmesi gereken yöntemlerdir. Bu yüzden kişinin dişlerini fırçalaması kadar  doğal bir alışkanlık halini almalıdır.

Gündüz Çok Akşam Hiç
Beslenme sisteminde gündüz zengin gibi, öğlen fakir gibi beslenilmesi tavsiye ediliyor. Akşam yemeklerinin ise hiç olmaması daha uygun olmakla birlikte, bu öğünlerde bir çorba, bir kase yoğurt yeterli bir bitiş olarak tercih edilebiliyor. Ceviz ve badem gibi yemişleri ise aşırıya kaçmadan tüketmek büyük önem kazanıyor. Yani 1 çay bardağını geçmemesi gereken besinler bu grup içinde yer alıyor. Yani her şeyi sınırında tercih ettiğinizde sağlıklı beslenme konusunda başarıya ulaşabilirsiniz.
#saglik #sagliklibeslenme
#eatingshow #diyet
Read more
Yaşam sana bir hayat sunar ışıldayanından. Belki o ışığı takip eder huzurlanır, belki görmezden ...
Media Removed
Yaşam sana bir hayat sunar ışıldayanından. Belki o ışığı takip eder huzurlanır, belki görmezden gelme Seçimi yapılır en umursamazından. Sıcaklığı sardı mı Yaratıcının yüreğinden bedenine yayılan. Huzur kaplar benliğini, ortada bağlayıcı başka maddesel durumlar yanında olmadan. Eğer ... Yaşam sana bir hayat sunar ışıldayanından. Belki o ışığı takip eder huzurlanır, belki görmezden gelme Seçimi yapılır en umursamazından.

Sıcaklığı sardı mı Yaratıcının yüreğinden bedenine yayılan. Huzur kaplar benliğini, ortada bağlayıcı başka maddesel durumlar yanında olmadan.

Eğer tek bir bütünlük arzun varsa kaçamazsın özgür iraden ile yazdığın kaderinden. Dünyanın neresinde olursan ol. Bavulunda ne götürdüğünle tartacak hayat fazlası istemeyeceksin kendi aşıp geliştiremeyeceksen.

Kuşların sesi, kedilerin titrekliği, köpeklerin masum bakışları hatta ağaçların melodisi kaçamayacak algılarının yörüngesinden. Sen gerçek olanı hissedip yaşadıkça akacak doğal güzellik bütün benliğinden.. Kilit taşını artık açma, Zihnini yerleştirdiğin vazoyu kırma vakti geldi çatı, yaşam sınırlı değil, sana verilen potansiyeli yüksek seviyede yaşama imkanın varken.

Gel mutlu ol hayat seni çağırıyor inceden, işitmeyi seç güzel sesleri, görmeyi seç sana sunulan yaratılan bütün güzellikleri, hissetmeyi seç doğuştan içinden Taşan O Yaratıcı gerçekliği... Sen sen ol ve hayatın sana getireceği herşeye her gün doğduğunda gülümse ve bütün gün o gülümsemenin kendisi ol mutluluğun eşiğinde oturup izle hayatı, yönet yaşamını, teslim et Yaratıcın sevgi dolu gerçekliğine...C.A.K. #yaşam #sağlık #yaratıcı #mutluluk #güzellik #ruh #güç #meditation #sağlıklıyaşam #özgürlük #nişantaşı #istanbul #terapi
Read more
Bu yıl kendinizin bu yaşamdaki en iyi versiyonu olmak; bedeniniz ve zihniniz üzerinde farkındalık ...
Media Removed
Bu yıl kendinizin bu yaşamdaki en iyi versiyonu olmak; bedeniniz ve zihniniz üzerinde farkındalık yaratarak daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha dengede bir yaşam sürmek ister misiniz? Cevabınız evetse size bir haberimiz var: Ebru Şinik ve Doktor Neslihan İskit'in beraber yürüttüğü ... Bu yıl kendinizin bu yaşamdaki en iyi versiyonu olmak; bedeniniz ve zihniniz üzerinde farkındalık yaratarak daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha dengede bir yaşam sürmek ister misiniz? Cevabınız evetse size bir haberimiz var: Ebru Şinik ve Doktor Neslihan İskit'in beraber yürüttüğü Sağlıklı ve Mutlu Yaş Alma programı #AyurvedikYogaTerapi eğitim serisi 19 Ocak'ta başlıyor.
Ayurvedik Yoga Terapist Uzmanlığına giriş niteliğinde olan, toplam 5 hafta sonu / 100 saat sürecek olan eğitim, öncelikle kendi bütünsel sağlık ve mutluluk halimizi yükselterek, sağlıklı ve iyi yaş alma (well-aging) sürecini başlatmak üzere programlanmıştır.
19 Ocak'ta Hilton Sütlüce Garden Inn Hotel'de başlayacak sınıfa katılanlar bu eğitim programı sonucunda;
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🍀 Dünyada Bilinen En Güçlü Stres Yönetimi Teknikleri
🍀 Sırt, boyun, bel vb. ağrıları için Yoga Terapi Uygulamaları
🍀 Doğuştan Sahip Olduğunuz Beden-Zihin Yapısını (fıtrat) Detaylı Olarak Keşfetme
🍀 Bünye Tipinize göre Ayurvedik Beslenme İlkeleri, Baharatlar, Çaylar, Aromaterapi ve Masaj Önerileri
🍀 Uykusuzluk, Depresyon ve Anksiyete Tedavisi için Etkili Çözümler
🍀 Dr. Deepak Chopra yöntemiyle Meditasyon Uygulaması
🍀 Gündelik Yaşam için 10 farklı Nefes Egzersizi
🍀 Gündelik Rutinler ve Mevsimsel Detoks Önerileri
🍀 Duygusal Detoks Protokolü
🍀 5 Duyumuzla Şifalanma Metodları ile hayat boyu fiziksel & zihinsel ve ruhsal sağlığımızı dengede tutarak, sağlıklı ve iyi yaş alma sürecini başlatacak olan bilimsel alt yapılı, en temel öğretileri uygulamalı olarak öğrenecek.

Detaylar ve başvurular için Yukselencag.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
#bütünselsağlık #wellagingturkiye #wellbeingturkiye #ayurvedikyaşam #ayurvedikbeslenme #yogaterapi #hediye
Read more
Filistinli protestocular, "Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü"nün ikinci ayağı için yine Gazze sınırında. Gazze'de Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun sınıra yaklaşanlara ateş açması sonrası bir kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Böylece son bir haftada yaşamını yitiren Filistinlilerin ... Filistinli protestocular, "Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü"nün ikinci ayağı için yine Gazze sınırında. Gazze'de Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun sınıra yaklaşanlara ateş açması sonrası bir kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Böylece son bir haftada yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı 21'e çıktı.
#gaza #gazze #filistin #israil #protest #bbctürkçe
Read more
Vefâtından dolayı büyük bir üzüntü duyduğumuz, ülkemizin ve dünyanın en önemli âlimlerinden ...
Media Removed
Vefâtından dolayı büyük bir üzüntü duyduğumuz, ülkemizin ve dünyanın en önemli âlimlerinden Fuat Sezgin, bütün hayatını İslâm medeniyetinin bilime ve insanlığa kazandırdıklarını anlatmaya adamıştı. Bilimler tarihi alanında yaptığı çalışmaların derinliği, onu dünyada bir otorite ... Vefâtından dolayı büyük bir üzüntü duyduğumuz, ülkemizin ve dünyanın en önemli âlimlerinden Fuat Sezgin, bütün hayatını İslâm medeniyetinin bilime ve insanlığa kazandırdıklarını anlatmaya adamıştı. Bilimler tarihi alanında yaptığı çalışmaların derinliği, onu dünyada bir otorite hâline getirdi. Bir ömre sığmayacak kadar çok eser verdi. İslâm toplumlarının, özellikle gençlerin özgüvenlerini arttırmalarının önemi üzerinde durdu. Bilimsel çalışmaları teşvik etti, Türkiye’de de bunun için önemli girişimlerde bulundu. Fuat Sezgin, örnek yaşamı ve eserleriyle, geçtiğimiz sene geleneksel “DOST” - İslâm’a Hizmet Ödülü'ne lâyık görülmüştü. Başta âilesine ve bütün İslâm âlemine başsağlığı diliyoruz; kendisi dâima gönüllerimizde yaşayacaktır.
#FuatSezgin @kerimvakfi @turkkadistanbul
Read more
. "Mış" gibi yapmak zorunda olmadığınız bir hayat... #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #Repost ...
Media Removed
. "Mış" gibi yapmak zorunda olmadığınız bir hayat... #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #Repost @_esrasert ・・・ Kendinize “Mış gibi” yapmak zorunda olmadığınız bir meslek edinin. Yıllarca tv habeciliği yaparken çektiğim acının ne olduğunu anlayamazdım. Televizyonculuk bütün ... .
"Mış" gibi yapmak zorunda olmadığınız bir hayat... #uykusuzanneler #uykusuzbabalar
#Repost @_esrasert
・・・
Kendinize “Mış gibi” yapmak zorunda olmadığınız bir meslek edinin. Yıllarca tv habeciliği yaparken çektiğim acının ne olduğunu anlayamazdım. Televizyonculuk bütün gün mış gibi yapıp durduğunuz korkunç bir iştir. Bunu mış gibi yapmaya gerek olmayan bir iş edinince anladım. Gülümsemek istemeseniz de gülümsemeniz gerekir, ilgi duymadığınız halde duyuyor-muş gibi yaparsınız, bilmeseniz de biliyor-muş gibi durursunuz. Bu liste böyle uzayıp gider. Yoga hocasının mış gibi yapmaya hiç ihtiyacı yoktur. Derse girdiğimde gülümsemek istemiyorsam gülümsemem. Gülümsüyorsam ta kalbimden başlar suratıma yayılır. Spiritüellik, mutluluk, sağlık numarasına gerek yoktur. Ögrenci soru sorarsa bilmiyorsam, “bilmiyorum” diyecek özgürlüğüm vardır. Yapamıyorsam, yapamıyorumdur. Derse girdiğimde hüzün hissediyorsam onu kucağıma alırım, sevinç varsa sevincim belli olur. Hepimiz ögrenci/ögretmen matlerin basina geceriz, insanlik halimizi kucagimiza alırız ve akmaya başlarız. Ders başladığı anda ögrencilerimin göğüs kafesinde yükselip alçalan nefesleri, yumuşakça hareket eden bedenleri, odanın duvarlarındaki gölgeler, camdan vuran güneş ışığı; en zor gunlerde beni merkezime toparlayıverir. Onlara söylediğimi kendime de söylerim “hisset, fark et”. “ her ne varsa o...” Ve o merkeze topralandığım anda tatlı bir akış başlar, duygunun her türlüsü içimden süzülür gelir geçer. Çaresilik, korku, yas... Zevk, sevinç, aşk... Güneş gözümü alıverir bir an tatlı bir boşluk olur, gözüm bir ögrencinin karnındaki nefesin yumuşak ritmine takılır onun nefesini görür kendiminkini hissederim, birlikte yükselip alçalırlar, tek bir şey olurlar. Tatlı boşluk geri gelir. Ve bütün sınıf olduğumuz insan olmaya izin vererek böyle akarız. Sadece pozlar degil yaşam da akmaya başlar. Ekim sonunda uzmanlaşma programı başlıyor. Yedi ay boyunca olduğunuz insan olmaya izin olan özgürleştirici bir süreçten geçecegiz. 16 Eylül ve 7 Ekim’de yapılacak tanışma dersi/toplantısına bekliyorum. Kayıt ve bilgi için [email protected]’a yazabilirsiniz. 🙏
Read more
Hayatımda bana ışıltısıyla dokunan yaşamıma renk katan tüm kadınlara teşekkür ederim. Güçlü ...
Media Removed
Hayatımda bana ışıltısıyla dokunan yaşamıma renk katan tüm kadınlara teşekkür ederim. Güçlü olmak için ben güçlüyüm demek yetmiyor. Zayıflıklarını, zayıf noktalarını görmekle başlıyor gerçek kadınlık mücadelen. İşte o kendinle olan yakıcı ve ızdıraplı mücadelenle kadınlığın ... Hayatımda bana ışıltısıyla dokunan yaşamıma renk katan tüm kadınlara teşekkür ederim.
Güçlü olmak için ben güçlüyüm demek yetmiyor. Zayıflıklarını, zayıf noktalarını görmekle başlıyor gerçek kadınlık mücadelen.
İşte o kendinle olan yakıcı ve ızdıraplı mücadelenle kadınlığın ortaya çıkıyor aslında…
Giydiğin, süslendiğin yahut boyandığın için parlamıyor gözlerinin içi, kendine tutunduğun ve içindeki vahşiliğinden korkmadığın için ışıltı saçıyorsun.
Cinselliğinden tiksinmekten, bedeninden ürkmekten ve kendini oradan oraya, savura savura yaşamaktan vazgeçince ve en önemlisi kadınlığının sorumluluğunu
ellerinde sıkıca tutma cesareti gösterince GERÇEKTEN özgürleşiyorsun… İz bırakmak için değil sadece var olmak ihtiyacında olduğun için ürettiğin zaman
biricikliğin çıkıyor ortaya... ona buna benzemeyi bıraktığın gün, işte o an alında, o “biricikliğini” fark etmeye başlıyorsun… ve kendin için KADIN deme
cesareti gösterince gerçekleşiyorsun.
BEN BİR KADINIM!
Ürkme artık!
Varlığın varlığıma güç katıyor!
Varlığım varlığına güç katsın! Pınar Öğün
#8mart
Read more
MERMİ YAĞMURUNDAN SAĞ ÇIKTI! . MERMİLERİN ARASINDAN SÜRÜNEREK KURTULDU! . Filistin sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Gazze’nin İsrail sınırında Filistinli mültecilere geri dönüş hakkı verilmesi için 30 Martta başlatılan gösterilerde bugüne kadar İsrail askerinin ... MERMİ YAĞMURUNDAN SAĞ ÇIKTI!
.
MERMİLERİN ARASINDAN SÜRÜNEREK KURTULDU!
.
Filistin sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Gazze’nin İsrail sınırında Filistinli mültecilere geri dönüş hakkı verilmesi için 30 Martta başlatılan gösterilerde bugüne kadar İsrail askerinin açtığı ateş sonucunda 100 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Sosyal Medya’da düşen bir görüntüde Filistinli bir genç arkadaşı ile birlikte İsrail sınırını geçince İsrail askerlerinin kurşun yağmuruna tutuluyor.
.
Arkadaşı açılan kurşunlarla hayatını kaybeden genç ümidini kaybetmeyip kelimeyi şehadet çekerek ve sürünerek kurşunlardan kurtulmayı başarıyor.
.
Filistinli genç bütün bu mücadelesini kaydetmeye devam ediyor. Filistinli genç kurtulmayı başardıktan sonra görüntüsüne sosyal medyadan yayınladı.
.
#haber #filistin #gazze #mermi #silah #savaş #saldırı #savas #saldiri #hayat #can #yaşam #yasam #sosyalmedya
Read more
Kim yok ki dostu tarafından incitilmeyen? Sevdiği tarafından kırılıp, canı kül edilmeyen? Elinden ...
Media Removed
Kim yok ki dostu tarafından incitilmeyen? Sevdiği tarafından kırılıp, canı kül edilmeyen? Elinden geleni yaptığı halde hiçbir şey yapmamış gibi davranılmayan kim yok ki? Haksızlığa hiç uğramadığını söyleyecek biri çıkar mı? Dizi kanamayan, elleri yaşadıkları karşında titrememiş ... Kim yok ki dostu tarafından incitilmeyen? Sevdiği tarafından kırılıp, canı kül edilmeyen? Elinden geleni yaptığı halde hiçbir şey yapmamış gibi davranılmayan kim yok ki? Haksızlığa hiç uğramadığını söyleyecek biri çıkar mı? Dizi kanamayan, elleri yaşadıkları karşında titrememiş kim var? Aldatılmadan yaşamış bir can duydun mu? Başarmak için yürümekten ve koşmaktan yorulmamış bir hikaye okudun mu? Sevdiği halde sevilmemiş tek kişi misin? Bir tek senin mi kulakların yalan işitti? Kalbinin ağrısı, saç diplerine kadar bir senin mi ulaştı?
********
Bu yaşadıklarını “herkes” yaşadı. Herkes de “yaşayacak.” Dünyanın hikâyesi budur. Artık öğrendin. Zamanı geçmiş, artık yanında olmayanların hatalarını, kendi içinde taşımaktan ne zaman vazgeçeceksin? Bir şey yapman gerek. Söylenip durmak, sızlanmak, o kötüydü, bu bana böyle yaptı, ben iyi niyetimden kaybediyorum, erkekler şöyledir, kadınlar budur klişelerinden ne zaman kurtulacaksın? Ne zaman kalkacaksın? Karanlık tüm yüreğini işgal ettikten sonra mı? Kötü bir bölüm hikâyenin bittiği anlamına GELMEZ!
********
Oturup ağlayarak geçen tek şey zamandır. Gözyaşı dökmekle hiçbir şey değişmez. Sen zamanını boşa harcıyorken, dışarıda hiçbir düzen bozulmaz. İnsanlar âşık olmaya, yeni işe başlamaya, mutlu olduğu yerlerde kendiyle dolmaya, trafik tüm gürültüsüyle akmaya hatta hastalar dâhi iyileşmeye başlar.
********
Ayağa kalk ve “rağmen” yaşa.
Onsuzluğa rağmen, ihanetlere rağmen, maddi sorunlara rağmen, iş, aile ve diğer seni üzen tüm ağrılara rağmen… Çünkü hayat bir kere ve sen bir tanesin. İkisinden de başka yok! Bir kez olsun, kendin için yaşa…
#umutgüner
Read more
Loading...
Load More
Loading...