ازدواج می شود خانواده

Loading...


Unique profiles
49
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Bushehr, Iran, Niavaran, Tehran, Iran
Average media age
628.2 days
to ratio
15.7
سوال: سلام، دانشجو ترم یک هستم و به یک دختر خانم که حدودا کمتر از یک سال از من بزرگتر است علاقمندم سن ما ...
Media Removed
سوال: سلام، دانشجو ترم یک هستم و به یک دختر خانم که حدودا کمتر از یک سال از من بزرگتر است علاقمندم سن ما حدود 18تا19 سال است و به ایشان محبت زیادی دارم و این کار موجب اذیت شدن ایشان در بین دوستان می شود. حال من از چه طریقی می توانم این وضعیت را بهبود بخشیم و به ازدواج ختم کنم؟ با عرض سلام و احترام به شما کاربر ... سوال: سلام، دانشجو ترم یک هستم و به یک دختر خانم که حدودا کمتر از یک سال از من بزرگتر است علاقمندم سن ما حدود 18تا19 سال است و به ایشان محبت زیادی دارم و این کار موجب اذیت شدن ایشان در بین دوستان می شود. حال من از چه طریقی می توانم این وضعیت را بهبود بخشیم و به ازدواج ختم کنم؟

با عرض سلام و احترام به شما کاربر گرامی

پاسخ اجمالی:

تنها راه برای بهبود بخشیدن این قضیه، در جریان گذاشتن عشق و علاقه خود با خانواده تان و جویا شدن نظرات آنها می باشد. در نهایت هم از یک نفر واسطه کمک بگیرید تا قضیه علاقه شما نسبت به آن دختر خانم را پیگیری کند تا در صورت تناسب و همخوانی اقدام به خواستگاری کنید.

پاسخ تفصیلی:

کاربر محترم؛ اگر شما به این دختر خانم علاقه مند هستید، می توانید وی را به عنوان یک گزینه برای ازدواج در نظر بگیرید؛ ولی همان طور که بیان کردید ابراز علاقه شما به این طریق باعث اذیت شدن خود این دختر در بین دوستانش می شود.
تنها راه برای بهبود کردن این وضعیت این است که تا آماده شدن شرایط ازدواج از تعمیق روابط و برقراری ارتباط دوستانه با او پرهیز کنید و شایسته است خانواده خودتان را در جریان عشق و علاقه تان بگذارید و آنها را در جریان قرار دهید و نظر آنها را جویا شوید، تا زودتر به نتیجه برسید و در صورت فراهم شدن شرایط ازدواج، برای خواستگاری و ازدواج اقدام کنید. این طوری به صورت هدفمند می توانید صبر کنید و تکلیف تان مشخص می شود. البته قبل از هر چیز باید معیارها و ملاک های ازدواج را با این دختر را تطبیق دهید و در صورت تناسب و همخوانی اقدام به خواستگاری کنید. پس در این راستا شما باید اول با خانواده تان در لفافه حرف بزنید که اصلا فضای معنوی خانه ی شما تحمل اضافه شدن یک نفر دیگر را دارد یا نه، بعد در رابطه با معیار ها حرف بزنید، بعدش هم یک نفر را پیدا کنید که از دختر خانم بپرسد (خواهر-مادر-همسر دوست متاهل ولی ترجیحا خودتان اقدام نکنید) البته می دانیم که مطرح کردن این قضیه با خانواده سخت است ولی این را بدانید که بحث زندگی در میان می باشد آن هم نه فقط خودت بلکه آینده ی دو نفر و دو تا خانواده هست.
کاربر محترم در مورد یک سال بزرگتر بودن این دختر خانم هم باید توجه داشته باشید، این اختلاف سنی با وجود شرایطی مضر نیست و بزگتر بودن سن دختر، معیار اساسی خوشبختی نمی باشد. در صورتی که:
1. ظاهر اندام و چهره دختر، این بزرگتر بودن را نشان ندهد.
2. دختر دارای تمام معیارها و کفویتهای یک انتخاب مناسب باشد.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #عشق #ابراز_علاقه #دانشگاه
Read more
Loading...
سلام. من عاشق دختری شدم و نمی دانستم او هم مرا دوست دارد یا نه ؟روز تولدش شد و من تولدش را خیلی عاشقانه ...
Media Removed
سلام. من عاشق دختری شدم و نمی دانستم او هم مرا دوست دارد یا نه ؟روز تولدش شد و من تولدش را خیلی عاشقانه تبریک گفتم و فکر کنم او فهمید که دوستش دارم و از آن تاریخ به بعد دیگر رفتارش با من خیلی عوض شد. مثلا قبلا با هم وقتی صحبت می کردیم نگاه می کرد اما بعد از او فقط به یک جا نگاه می کرد و قبلا تو اینستاگرام وقتی عکس ... سلام. من عاشق دختری شدم و نمی دانستم او هم مرا دوست دارد یا نه ؟روز تولدش شد و من تولدش را خیلی عاشقانه تبریک گفتم و فکر کنم او فهمید که دوستش دارم و از آن تاریخ به بعد دیگر رفتارش با من خیلی عوض شد. مثلا قبلا با هم وقتی صحبت می کردیم نگاه می کرد اما بعد از او فقط به یک جا نگاه می کرد و قبلا تو اینستاگرام وقتی عکس می گذاشتم لایک می کرد و بعد از آن دیگر لایک نکرد. این کارها یعنی چی ؟ یعنی مرا دوست ندارد یا اینکه غرور زنانه هست این کارها ؟ممنون می شوم جواب بدهید.

با عرض سلام به شما کاربر گرامی؛

پاسخ اجمالی: اصل رابطه شما از این طریق اشتباه بوده است. رفتارهای طرف مقابلتان علتهای متعددی می تواند داشته باشد؛ اینکه او از طرز بیان علاقه تان خوشش نیامده است یا بخاطر حجب و حیای او می باشد و یا اطمینان ندارد که واقعا به او علاقه مند هستید. در نهایت اگر واقعاً قصد ازدواج با او را دارید لازم است از راه عرفی و شرعی آن اقدام کنید.

پاسخ تفصیلی:

بیان کردید «عاشق دختری شدید و با هم در ارتباط بودید ولی با تبریک گفتن روز تولدش رفتارش با شما عوض شد» ابتدا باید متذکر شویم اصل رابطه شما از این طریق اشتباه بوده است، چرا از لحاظ شرعی هر گونه ارتباط عاطفی و دوستانه دختر و پسر نامحرم بدون جاری شدن صیغه محرمیت (با احراز شرایط لازم)، به هر شكلی حتی به قصد ازدواج نیز گناه محسوب می شود و شایسته است این رابطه را قطع نمایید؛ در غیر اینصورت سلامت ایمانی و اخلاقی و سعادت دنیوی و اخرویی تان را به خطر می اندازید و جز پشیمانی، چیزی نصیبتان نخواهد شد.
علیرغم اشتباه بودن رفتارتان در برابر دختر مورد علاقه تان که در ادامه به صورت ضمنی دلایلش را بیان می کنم، علتهای متعددی می توان برای رفتار طرف مقابلتان احتمال داد ازجمله:

1- احتمال دارد که ایشان از نحوه و بیان علاقه تان به خودش خوشش نیامده باشد و از رفتارتان، برداشت مثبت نکرده و احتمال داده که شما با این اظهار علاقه به دنبال روابط دختر و پسری هستید. لذا در روابطش با شما تجدیدنظر کرده است.

2- احتمال دارد حجب و حیای ایشان اجازه ندهد که در برابر اظهار علاقه شما عکس العمل مثبت نشان دهد.

3- چه بسا روش اظهار علاقه شما را از این جهت نپسندیده است که انتظار چنین رفتاری را از شما نداشته است و انتظار دارد که اگر واقعا شما به ایشان علاقه مند هستید و قصد ازدواج دارید، از مسیر رسمی آن اقدام کنید.

4- احتمال دارد که ایشان به اظهار علاقه شما اعتماد نکرده باشد و اطمینان ندارد که واقعا شما به ایشان علاقه مند هستید.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #غرور #دوست_داشتن
Read more
سوال: همسرم گاهی اوقات درباره زن دیگری صحبت می‌کند؛ می‌گوید خدا حلال کرده، تو چرا بخل می‌کنی و ... ...
Media Removed
سوال: همسرم گاهی اوقات درباره زن دیگری صحبت می‌کند؛ می‌گوید خدا حلال کرده، تو چرا بخل می‌کنی و ... ولی وقتی می‌بیند من ناراحت می‌شوم، می‌گوید شوخی کردم تا ناراحت نشوم؛ البته درباره کسی که می‌شناسد صحبت نمی‌کند و مثلا؛ می‌گوید خودت برو برای من کسی را پیدا کن و...؛ چکار کنم؟ پاسخ: ما علم غیب ... سوال:

همسرم گاهی اوقات درباره زن دیگری صحبت می‌کند؛ می‌گوید خدا حلال کرده، تو چرا بخل می‌کنی و ... ولی وقتی می‌بیند من ناراحت می‌شوم، می‌گوید شوخی کردم تا ناراحت نشوم؛ البته درباره کسی که می‌شناسد صحبت نمی‌کند و مثلا؛ می‌گوید خودت برو برای من کسی را پیدا کن و...؛ چکار کنم؟

پاسخ:

ما علم غیب نداریم، ولی از ظواهر کلام شما و حرفهای شوهرتان بر می‌آید که قصد شوخی و امتحان کردن شما را دارد، اگر ایشان به واقع قصد این کار را داشتند، مانند برخی دیگر از مردهایی که این کار را کرده‌اند، به همسرش نمی‌گفت و مخفیانه زن دوم را می‌گرفت البته ممکن است که بخواهد با گفتن این مساله، برای شما عادی شود.

به نظر می‌رسد با رعایت برخی نکته‌هایی که می‌گوییم، وضعیت بهبود پیدا کند و تمایل او به ازدواج دوم کاهش یابد:

1. غم و نگرانی را از چهره خود بزدایید و با رویی باز و چهره‌ای خندان با او روبه‌رو شوید. هنگام ورود شوهرتان به خانه به استقبال او بروید، به او سلام و خسته نباشید بگویید که از آمدن او خوشحالید و دلتان برای او تنگ شده بود.

2. شما سر صحبت را باز کنید، وبا او حرف بزنید؛ با شوهرتان شوخی کنید و او را بخندانید؛ کنارش بنشینید و با او درد دل کنید؛ از اتفاقاتی که در روز برایش رخ داده بپرسید، به سخنانش با توجه و علاقه گوش دهید؛ کنار شوهرتان بنشینید و با هم فیلم مورد علاقه‌اش را تماشا کنید.

3. به شوهرتان توجه کنید؛ به سینه فراخ و مردانه‌اش، به دستان مردانه‌اش و به هر چیزی که از او یک مرد می‌سازد، توجه کنید. به شوهرتان بگویید چه مرد پر شور و حرارتی است و شما از رابطه زناشویی با او خیلی احساس رضایت می‌کنید. به او بگویید چقدر با احساس است و شما از اینکه با مردی مثل او پیوند زناشویی بسته‌اید بی‌اندازه احساس خوشبختی می‌کنید.

4. قبل از ورود شوهر، خود را بیارایید، لباس‌های زیبا و دل فریب بپوشید، عطر یا ادکلن خوشبو استفاد کنید و به او نشان دهید که همه این کارها را برای او انجام داده‌اید.

به این نکته مهم هم توجه کنید که، برای مردان، نشان دادن عشق خود از طریق معاشقه و آمیزش بسیار راحت‌تر از بیان لفظی آن است. بنابراین، تمایل شوهرتان را به معاشقه و آمیزش، نوعی ابراز عشق و علاقه بشمارید؛ البته مرد نیاز دارد احساس کند دوستش دارند نه اینکه تحملش می‌کنند، واین زمانی حاصل می‌شود که زن با رغبت به این خواسته شوهرش پاسخ دهد.
‌‌
ادامه مطلب در کپشن ...

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #شوخی #زن_دوم
Read more
. احمد الهی مقدم روانشناس: <span class="emoji emoji1f49e"></span> سلام دوستان خوبم<span class="emoji emoji1f49e"></span> این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع و ...
Media Removed
. احمد الهی مقدم روانشناس: سلام دوستان خوبم این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع و گسترده ای رو در شامل میشه اصول اصلی روانشناسی بالینی ، شامل : اخلاق مداری راز داری دریافت هزینه تعهد تخصص گستره خدمات روانشناسی شامل بخش های عدیده ای همچون : ازدواج خانواده تحصیلی سکس ... .
احمد الهی مقدم روانشناس: 💞 سلام دوستان خوبم💞

این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع و گسترده ای رو در شامل میشه

اصول اصلی روانشناسی بالینی ، شامل :
اخلاق مداری
راز داری
دریافت هزینه
تعهد
تخصص

گستره خدمات روانشناسی شامل بخش های عدیده ای همچون :
ازدواج
خانواده
تحصیلی
سکس تراپی (درمان اختلالات جنسی)
اعتیاد
کودک و نوجوان
اختلالات خلقی
اختلالات رفتاری
اختلالات شخصیتی
بیماری های ذهنی و روانی
رشد
و ... می شود
حال با پیشرفت تکنولوژی امکان ارائه این خدمات به صورت غیر حضوری و با مجوز هم فراهم آمده است تا افرادی که نیاز به این خدمات دارند اما به دلیل ترس از حضور در کلینیک های روانشناسی و یا برچسب های رایج جامعه می توانند به صورت مجازی از این خدمات بهره ببرند
حال با هماهنگی های انجام گرفته ، احمد الهی ، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هفته ای یک روز کامل ، در خدمت اعضا پیج بنده می باشد ، تا به سوالات شما پاسخ دهد

درصورت نیاز به مشاوره تخصصی و فردی هم شما می توانید ، به آیدی ایشون در اینستاگرام یا تلفن ایشون در تلگرام پیام بدید تا شرایط رو خدمتتون ارائه کنند

نکته مهم : در خصوص نیاز به دریافت مشاوره تخصصی و فردی حتما این مسئله را مد نظر قرار دهید که به صورت رایگان نخواهد بود و هزینه آن طبق تعرفه های موجود خدمات روانشناسی و مشاوره محاسبه میگردد .
آیدی اینستا گرام
@ahmad_elahi_psychologist
شماره تلگرام :
09399925546

موفق و پیروز باشید
دوستار شما عزیزان
احمد تهرانی
[email protected]:
#زناشوئی #جذب #روانشناسي_ازدواج #روانشناسي_رابطه #زندگی #مشکلات #خستگی #اتاق_خواب #زندگی_مشترک #همسرداری #هدیه #رضایتبخش #مشاوران_ازدواج #بوسیدن #آغوش
#زناشوئی #جذب #رفتاری #اعتیاد #حساسیت #بابا #مامان #خواهر #ووو #مهمانی #دعوا #تلافی #شوهر⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
. احمد الهی مقدم روانشناس: . <span class="emoji emoji1f49e"></span> سلام دوستان خوبم<span class="emoji emoji1f49e"></span> . این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع ...
Media Removed
. احمد الهی مقدم روانشناس: . سلام دوستان خوبم . این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع و گسترده ای رو در شامل میشه اصول اصلی روانشناسی بالینی ، شامل : اخلاق مداری راز داری دریافت هزینه تعهد تخصص گستره خدمات روانشناسی شامل بخش های عدیده ای همچون : ازدواج خانواده تحصیلی سکس ... .
احمد الهی مقدم روانشناس: .
💞 سلام دوستان خوبم💞
.
این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع و گسترده ای رو در شامل میشه

اصول اصلی روانشناسی بالینی ، شامل :
اخلاق مداری
راز داری
دریافت هزینه
تعهد
تخصص

گستره خدمات روانشناسی شامل بخش های عدیده ای همچون :
ازدواج
خانواده
تحصیلی
سکس تراپی (درمان اختلالات جنسی)
اعتیاد
کودک و نوجوان
اختلالات خلقی
اختلالات رفتاری
اختلالات شخصیتی
بیماری های ذهنی و روانی
رشد
و ... می شود
حال با پیشرفت تکنولوژی امکان ارائه این خدمات به صورت غیر حضوری و با مجوز هم فراهم آمده است تا افرادی که نیاز به این خدمات دارند اما به دلیل ترس از حضور در کلینیک های روانشناسی و یا برچسب های رایج جامعه می توانند به صورت مجازی از این خدمات بهره ببرند
حال با هماهنگی های انجام گرفته ، احمد الهی ، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هفته ای یک روز کامل ، در خدمت اعضا پیج بنده می باشد ، تا به سوالات شما پاسخ دهد

درصورت نیاز به مشاوره تخصصی و فردی هم شما می توانید ، به آیدی ایشون در اینستاگرام یا تلفن ایشون در تلگرام پیام بدید تا شرایط رو خدمتتون ارائه کنند

نکته مهم : در خصوص نیاز به دریافت مشاوره تخصصی و فردی حتما این مسئله را مد نظر قرار دهید که به صورت رایگان نخواهد بود و هزینه آن طبق تعرفه های موجود خدمات روانشناسی و مشاوره محاسبه میگردد .
آیدی اینستا گرام
@ahmad_elahi_psychologist
شماره تلگرام :
09399925546

موفق و پیروز باشید
دوستار شما عزیزان
احمد تهرانی
[email protected]:
#زناشوئی #جذب #روانشناسي_ازدواج #روانشناسي_رابطه #زندگی #مشکلات #خستگی #اتاق_خواب #زندگی_مشترک #همسرداری #هدیه #رضایتبخش #مشاوران_ازدواج #بوسیدن #آغوش
#زناشوئی #جذب #رفتاری #اعتیاد #حساسیت #بابا #مامان #خواهر #ووو #مهمانی #دعوا #تلافی #شوهر⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
. ۱. من بهش اطمینان دارم. تو این سه ماه چیز بدی ازش ندیدم. شما منو میشناسید آقای دکتر. تو همه این سالها ...
Media Removed
. ۱. من بهش اطمینان دارم. تو این سه ماه چیز بدی ازش ندیدم. شما منو میشناسید آقای دکتر. تو همه این سالها کلی خواستگار داشتم. هیچکدوم به دلم ننشسته. اما بهرام با همشون فرق داره. اولین نفریه که من بهش اعتماد دارم و اینو از تک تک اجزای صورتش میتونم بفهمم که به من دروغ نمیگه. ۲. میترا را از سه سال قبل که برای ... .
۱. من بهش اطمینان دارم. تو این سه ماه چیز بدی ازش ندیدم. شما منو میشناسید آقای دکتر. تو همه این سالها کلی خواستگار داشتم. هیچکدوم به دلم ننشسته. اما بهرام با همشون فرق داره. اولین نفریه که من بهش اعتماد دارم و اینو از تک تک اجزای صورتش میتونم بفهمم که به من دروغ نمیگه.
۲. میترا را از سه سال قبل که برای افزایش تمرکز و کاهش اضطرابِ کنکور پیشم می‌آمد میشناسم. باهوش و حساس است. از بهترین خانواده‌ای که بتوانید تصورش کنید. ریشه‌دار و مدرن.
جلسه اول است که در مورد بهرام حرف میزنیم. هنوز ندیدمش اما اعتماد عمیقی که تنها در سه ماه ایجاد شده نگرانم می‌کند. میترا مصمم است و من به ارتباطاتِ ظریفِ نورونی مغزش که سبب این اطمینان شده فکر میکنم و از خودم می‌پرسم «چطور می‌توانم کمکش کنم؟»
۳. آنچه با چشمانمان می‌بینم تبدیل به پیامهای الکتریکی می‌شود و به مغزمان فرستاده می‌شود. در عقب مغز، قشر بینایی اولیه
Primary visual cortex
اطلاعات ورودی از چشم‌ها را دریافت می‌کند. سپس قشر کناری‌ش به نام قشر بینایی ارتباطی
Visual association cortex
آن را تحلیل و تفسیر می‌کند. یعنی با آنچه پیش از آن آموخته مقایسه می‌کند و تشخیص می‌دهد آنچه دیده‌ایم چیست، چه ویژگیهای فیزیکی و ظاهری دارد و چقدر برایمان مهم است.
سپس ارتباط بسیار پیچیده‌ای با بخشی از قسمت میانی قشر گیجگاهی
Temporal cortex
شکل می‌گیرد که احساس ما به آنچه دیده‌ایم را می‌سازد. همه چیز به این ارتباط بستگی دارد. گاهی خطایی رخ می‌دهد. کسی را می‌بینیم، قسمتی از صورت او یا طرز خندیدن یا دست تکان دادنش شبیه کسی‌ست که قبلا دیده‌ایم و به ما حس عشق، اطمینان یا صداقت می‌داده است. این خاطره در قشر گیجگاهی وجود دارد اما مشکل اینحاست که قشر بینایی ارتباطی این «تک داده» را یک قانون کلی فرض می‌کند و ما به این آدم جدید هم همان حس را پیدا می‌کنیم. تصور می‌کنیم که مطمئنیم اما همه آنچه وجود دارد تنها خطایِ آن قسمتِ خنگ در عقب مغزمان است.
پ.ن. حواستان باشد، همه آنچه بالا گفتم دور از دسترس قسمتِ آگاهانه‌ی حافظه ماست. یعنی هیچکدام از این خاطرات و ارتباطات را یادتان نمی‌آید.
راه‌حل؟ کافیست بدانید یک آشنایی کوتاه مدت و تنها از دیدگاه خودتان برای یک انتخاب جدی مثل ازدواج کافی نیست.
نظر شما چیست؟
Read more
Loading...
صدای دخترانمان را بشنویم و پناهشان باشیم سالروز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر را به همه دختران ...
Media Removed
صدای دخترانمان را بشنویم و پناهشان باشیم سالروز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر را به همه دختران عزیز تبریک می گویم. بزرگداشت فاطمه معصومه که در حمایت از نهضت امام رضا(ع) هجرت کرد، نشان از این اعتقاد دارد که هویت انسانی زن در راس ارزش های وجودی اوست و سپس هویت زنانه اش که در مادری و همسری نهفته است. ... صدای دخترانمان را بشنویم و پناهشان باشیم

سالروز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر را به همه دختران عزیز تبریک می گویم.

بزرگداشت فاطمه معصومه که در حمایت از نهضت امام رضا(ع) هجرت کرد، نشان از این اعتقاد دارد که هویت انسانی زن در راس ارزش های وجودی اوست و سپس هویت زنانه اش که در مادری و همسری نهفته است. زیرا حضرت معصومه (س) ازدواج نکرد و صاحب فرزندی نبود، اما بدون اغراق اعتبار جامعه علمی و حوزه‌های علمیه قم به شخصیت آن بانو گره خورده است. دختران در جای جای دنیا با مشکلات و آسیب های متفاوت مواجه اند. از جوامع درگیر جنگ و نا امنی که بیشترین آسیب ها به آنان وارد می شود تا جوامعی که در معرض خشونت و ترور و بازدارندگی دختران از تحصیل و رشد اجتماعی است. همچنین جوامعی که تحجر و واپسگرایی، مناسبات را رقم می زند و نگاه کلیشه ای نسبت به دختران برای آنان محدودیت های زیادی در زمینه های آموزش و بهداشت و نشاط و ورزش ایجاد و سبب افسردگی و آسیب های جسمی و روحی می شود.

از سوی دیگر در جوامعی که به نام آزادی، به دختران مانند کالای مصرفی نگریسته می شود نیز آسیب های روانی بسیار بر آنان وارد شده و تبعات گسترده اجتماعی آن اکنون با پویش هایی مانند "me too" علیه سوءاستفاده های جنسی در محیط های کاری بروز و ظهور یافته است.

امروزه برنامه ریزی برای دسترسی به آموزش، بهداشت و ورزش برای تضمین سلامت و نشاط جسمی و روحی دختران از جهت گیری های اصلی دولت ها به شمار می رود.

پیشرفت دختران در آموزش و سطوح علمی و دانشگاهی به همت خود آنان و زمینه های ایجاد شده در کشور از وضعیت خوبی برخوردار بوده و در زمینه هایی مانند ورزش به خصوص قهرمانی نیز شاهد نمونه های موفق مانند قهرمانان ایرانی فوتسالیست آسیا هستیم.

جامعه ما نیز مانند هر جامعه دیگری از مشکلاتی رنج می برد که قرار نیست بر آنها سرپوش بگذاریم، بلکه تلاش می شود با همت دختران عزیز و سیاست گذاری های صحیح فرهنگی و اجتماعی حل و فصل شوند. اسلام محدودیتی را برای تعالی و پیشرفت دختران و زنان ایجاد نمی کند، بلکه با تعریف برخی حدود، ضامن شان و عزت انسانی همه انسان ها اعم از زن و مرد و دختر و پسر است. آموزش حقوقی و مهارت های زندگی لازم است زیرا می تواند تاب آوری فردی، اجتماعی و خانوادگی را ارتقا دهد. لوایح تامین امنیت زنان در مقابل خشونت و حمایت از کودکان و نوجوانان نیز از جمله پیگیری های این معاونت با همکاری بانوان مجلس است که مراحل نهایی خود را طی می کنند... متن کامل در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده
#معصومه_ابتکار
#روز_دختر
Read more
انتظار فرد یا اتفاقی رو کشیدی در زندگی؟ به نظرت این حرف درسته؟ ارسال پستی رایگان داره این کتاب، از دستش ...
Media Removed
انتظار فرد یا اتفاقی رو کشیدی در زندگی؟ به نظرت این حرف درسته؟ ارسال پستی رایگان داره این کتاب، از دستش نده . #درباره_کتاب «هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده‌است. این رمان بعد از رمانِ بادبادک ... انتظار فرد یا اتفاقی رو کشیدی در زندگی؟ به نظرت این حرف درسته؟ ارسال پستی رایگان داره این کتاب، از دستش نده😊📚
.
#درباره_کتاب
«هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده‌است. این رمان بعد از رمانِ بادبادک باز منتشر شد و با فروش بسیار بالایی مواجه شد. «هزار خورشید تابان» در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین رمان آمریکای شمالی شد.
خالد حسینی در این رمان زنانی را به تصویر می‌کشد که بسیار در حاشیه زندگی هستند؛ دیده نمی‌شوند؛ اهمیتی ندارند و در عین حال بار اصلی جنگ و خشونت و محرومیت را بر دوش دارند. خشونت‌ها علیه آنها بیشتر است؛ آنها هستند که قربانی جنگ و موشک‌اند، آنها هستند که بار سنگین به دنیا آوردن فرزند در شرایط جنگی و نگهداری از آنها را به عهده دارند و آنها هستند که قربانی تعصبات کور و بی‌منطق گروهک‌های به ظاهر مسلمان مثل طالبان می‌شوند.
.
#درباره_داستان
«مریم» دختر یک بازرگان افغانی است که تا ۱۵ سالگی به همراه مادر، جدا از پدرش از زندگی می‌کند. مرگ مادر باعث می‌شود که پدرش وادار شود مدتی کوتاه او را در جمع خانواده واقعیِ خود بپذیرد، ولی در نهایت پدر مجبور می‌شود که برای حفظ آبرو، دختر را به ازدواج یک مرد مسن و خشن اهل کابل به نام «رشید» دربیاورد.
«لیلا» اما دختری کاملا متفاوت است. او دختر باهوش یک روشنفکر افغانی است. دست سرنوشت باعث می‌شود که این دو زن با هم هم‌خانه شوند. روابط خصمانه ابتدایی آنها، مبدل به رابطه‌ای دوستانه می‌شود و …
.
#مطالعه_گروهی
#معرفی_کتاب
#هزار_خورشید_تابان
#خالد_حسینی
#پریسا_سلیمان_زاده و #زیبا_گنجی
#نشر_مروارید
قیمت ۳۲۰۰۰ تومان
ارسال رایگان به سراسر ایران
.
شروع از ۳۰ خرداد
امروز ۹ تیر
بخشهای ۲۳ و ۲۴
.
Read more
Loading...
نظر شما چیه؟ این مطالب برای تبادل نظر از کتاب انتخاب میشه و هدف مباحثه است نه رد یا تایید کردن<span class="emoji emoji1f609"></span> برای ...
Media Removed
نظر شما چیه؟ این مطالب برای تبادل نظر از کتاب انتخاب میشه و هدف مباحثه است نه رد یا تایید کردن برای سفارش کتاب که ارسال رایگان پستی داره، دایرکت پیام بدین . #درباره_کتاب «هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ... نظر شما چیه؟ این مطالب برای تبادل نظر از کتاب انتخاب میشه و هدف مباحثه است نه رد یا تایید کردن😉
برای سفارش کتاب که ارسال رایگان پستی داره، دایرکت پیام بدین
.
#درباره_کتاب
«هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده‌است. این رمان بعد از رمانِ بادبادک باز منتشر شد و با فروش بسیار بالایی مواجه شد. «هزار خورشید تابان» در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین رمان آمریکای شمالی شد.
خالد حسینی در این رمان زنانی را به تصویر می‌کشد که بسیار در حاشیه زندگی هستند؛ دیده نمی‌شوند؛ اهمیتی ندارند و در عین حال بار اصلی جنگ و خشونت و محرومیت را بر دوش دارند. خشونت‌ها علیه آنها بیشتر است؛ آنها هستند که قربانی جنگ و موشک‌اند، آنها هستند که بار سنگین به دنیا آوردن فرزند در شرایط جنگی و نگهداری از آنها را به عهده دارند و آنها هستند که قربانی تعصبات کور و بی‌منطق گروهک‌های به ظاهر مسلمان مثل طالبان می‌شوند.
.
#درباره_داستان
«مریم» دختر یک بازرگان افغانی است که تا ۱۵ سالگی به همراه مادر، جدا از پدرش از زندگی می‌کند. مرگ مادر باعث می‌شود که پدرش وادار شود مدتی کوتاه او را در جمع خانواده واقعیِ خود بپذیرد، ولی در نهایت پدر مجبور می‌شود که برای حفظ آبرو، دختر را به ازدواج یک مرد مسن و خشن اهل کابل به نام «رشید» دربیاورد.
«لیلا» اما دختری کاملا متفاوت است. او دختر باهوش یک روشنفکر افغانی است. دست سرنوشت باعث می‌شود که این دو زن با هم هم‌خانه شوند. روابط خصمانه ابتدایی آنها، مبدل به رابطه‌ای دوستانه می‌شود و …
.
#مطالعه_گروهی
#معرفی_کتاب
#هزار_خورشید_تابان
#خالد_حسینی
#پریسا_سلیمان_زاده و #زیبا_گنجی
#نشر_مروارید
قیمت ۳۲۰۰۰ تومان
ارسال رایگان به سراسر ایران
.
شروع از ۳۰ خرداد
امروز ۲ تیر
از بخش ۹ تا ۱۱
.
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
خوب این روزها بحث ازدواج سلطنتی داغ است و هر پیجی یک‌ عکس از صورت ساده و آرایش ملایم عروس منتشر کرده و ...
Media Removed
خوب این روزها بحث ازدواج سلطنتی داغ است و هر پیجی یک‌ عکس از صورت ساده و آرایش ملایم عروس منتشر کرده و تاکید دارند که چرا جامعه ی ما اینگونه زنان و دختران ، به جان صورت خود افتاده اند و آرایش را ملاک قرار داده اند ! آرایش های عجیب و غریب ، جراحی های پی در پی کل بدن یک زن ، قطعأ زمانی شکل می گیرد که در جامعه ی منتخبی ... خوب این روزها بحث ازدواج سلطنتی داغ است و هر پیجی یک‌ عکس از صورت ساده و آرایش ملایم عروس منتشر کرده و تاکید دارند که چرا جامعه ی ما اینگونه زنان و دختران ، به جان صورت خود افتاده اند و آرایش را ملاک قرار داده اند ! آرایش های عجیب و غریب ، جراحی های پی در پی کل بدن یک زن ، قطعأ زمانی شکل می گیرد که در جامعه ی منتخبی که زندگی می کند جراحی دلیل بدست آوردن آن اعتماد به نفس از دست رفته به حساب بیاید ! صفحه ی اینستگرام من قسمت اکسپلور قطعا ویدیو هایی را برای من به نمایش می گذارد که هیچ وقت برای من عادی ‌نخواهد شد ! تا زمانیکه خصوصی ترین ویدیو ها و تصاویر بدون در نظر گرفتن حریم‌ به اشتراک گذاشته می شود ، چند بعد دارد ! ۱) هیییچ خانواده ای در گوشه و کنار زندگی این افراد پیدا نمی شوند که نگران ارزش و مقام و آبرویشان باشند!؟ ۲) چرا برهنگی ، عادی شده ! برهنگی به معنای پوشیدن یک لباس معمول نیست !پوشش در حد خصوصی ترین و شخصی ترین لباس که به هیچ عنوان به غیر از خواب به درد هیچ روز روشنی نمی خورد ! ۳) هر کدام از این افراد یک قربانی به حساب می آیند که احتمالأ زیر دست یک قربانی دیگر و یا تحت نظر یک قربانی زندگیشان شکل می گیرد ! ۴) خودشان را دوست ندارند و به هر قیمتی ، تنها توجه می خواهند و دیده شدن شرط تحمل تمام این حقارت هاست ! ۵) این داف ها و پلنگ ها با کدام‌دنبال کننده ها تا به این حد روحشان بیمار تایید شنیدن شده !؟مراقب ریشه هایمان باشیم ! این تنها دارایی هر فرد است که با پول نمی توان خریداری کرد ! یک انسان با یک آرایش ساده در یک شب پرنسس نمی شود ! یک مرد هم با یک دست کت و شلوار چند میلیون دلاری پرنس ! همه چیز از همان زمانی شروع می شود که دست های کودک را می گیرند تا اولین قدم هایش را درست بردارد ! چه کسی و چه الگویی با اولین قدم های کودکی همراه بوده ؟ آن قدم ها به مسیری ختم می شود که‌ یک زن یا یک مرد را به پرنسس و پرنس تبدیل می کند ! می خواهد در یک قصر زندگی کند یا یک آپارتمان چند صد متری ! حواسمان باشد ، ریشه هایمان را رها نکنیم ، ‌بی شک هیچگاه گم نمی شویم ! این عکس منتخب برای من اولین قدم هاییست که یک پرنس یا پرنسس با ریشه و اصل خود بر می دارد ! این اولین ها را برای تمام کودکان پاک و معصوم جهان آرزو کنیم ! گل دهند ! مست شویم‌! آمین 🌼🍃🧡💛
Read more
<span class="emoji emoji26d4"></span>️چه زمانی درمان اضطراب ضروری است؟<span class="emoji emoji26d4"></span>️ . . <span class="emoji emoji2705"></span>اضطراب زمانی اختلال محسوب می شود که بطور جدی توانایی شما ...
Media Removed
️چه زمانی درمان اضطراب ضروری است؟️ . . اضطراب زمانی اختلال محسوب می شود که بطور جدی توانایی شما را در انجام کار، عشق ورزی یا تفریح، تضعیف کند. همچنین، اضطراب مفرط عوارضی برای جسم شما به همراه دارد. . . در زیر برخی از علائمی که کارکرد شما را تضعیف می کند و نشاندهنده ی نیاز به درمان هستند، ذکر ... ⛔️چه زمانی درمان اضطراب ضروری است؟⛔️ .
.
✅اضطراب زمانی اختلال محسوب می شود که بطور جدی توانایی شما را در انجام کار، عشق ورزی یا تفریح، تضعیف کند.
همچنین، اضطراب مفرط عوارضی برای جسم شما به همراه دارد. .
.
💠در زیر برخی از علائمی که کارکرد شما را تضعیف می کند و نشاندهنده ی نیاز به درمان هستند، ذکر شده است: .
.
▪️خسته می شوید یا خیلی زود احساس فرسودگی می کنید. .
.
▪️تفکر درمورد مسائل روزمره برای تان دشوار است؛ مسائلی مانند برنامه ریزی وظایفی که در طول روز باید انجام دهید. .
.
▪️به قدری احساس تحت فشار بودن بر شما غلبه می کند که نمی توانید احساس راحتی، لذت یا موفقیت داشته باشید. .
.
▪️برای رهایی از افکار و تصورات ناخوانده و مزاحم، درگیر تشریفات خاصی می شوید. .
.
.
▪️علائمی که دارید شما را متقاعد می کند که در شُرُف مرگ یا دیوانگی هستید. .
.
.
▪️اضطراب آنچنان شما را به خود مشغول می دارد که منجر به کاهش بازده شما می شود. .
.
▪️از قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی متداول مانند رفتن به اماکن عمومی، بودن با دوستان و حتی سر کار رفتن، واهمه دارید.
به قدری نگران هستید که به خواب رفتن یا در خواب ماندن برای تان دشوار است..
. ▪️تنش هیجانی به ماهیچه های اسکلتی شما سرایت می کند و باعث انقباض، سفتی و دردناک شدن آنها می شود ..
.
.
. ▪️از ترس اینکه مبادا دچار حمله ی هراس شوید، از مسئولیت ها و فعالیت های روزانه اجتناب می کنید. .
.
▪️چنانچه کارکرد شما مختل شود این مشکل می تواند نگرانی شما را افزایش دهد و بدین صورت یک چرخه ی معیوب شکل می گیرد . .
.
▪️برای قطع کردن این چرخه، امید بخشیدن و
بازگرداندن کارکرد تان به حالت اول، درمان ضروری است .
.
. 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
#مشاوره #تخصصي #خانواده #ازدواج #كودك #نوجوان #درمان #افسردگي #وسواس #اضطراب #بدبيني #انواع #تست #هوش #شخصيت #روانشناسي_گروه_همراه
#تلفن #تماس:٢٢٣٨٣٨٤٦📞
#www.grohamrah.com
Read more
Loading...
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

بازخوانی از خانم سوگند رمضانی
@sogandramzanii
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
از جمله نیازهای اجتماعی انسان، نیاز به صمیمیت است که این نیاز در تعامل با دیگران فعال می‌شود و زمانی ...
Media Removed
از جمله نیازهای اجتماعی انسان، نیاز به صمیمیت است که این نیاز در تعامل با دیگران فعال می‌شود و زمانی که از ارتباط با دیگران، احساس خشنودی و دوست داشتن و دوست داشته شدن می‌کنیم، این نیاز ارضا خواهد شد. حال در روابط میان زوجین، اگر این نیاز توسط هریک از زن و شوهر به همدیگر پاسخ‌گویی شود، منجر به احساس ... از جمله نیازهای اجتماعی انسان، نیاز به صمیمیت است که این نیاز در تعامل با دیگران فعال می‌شود و زمانی که از ارتباط با دیگران، احساس خشنودی و دوست داشتن و دوست داشته شدن می‌کنیم، این نیاز ارضا خواهد شد. حال در روابط میان زوجین، اگر این نیاز توسط هریک از زن و شوهر به همدیگر پاسخ‌گویی شود، منجر به احساس رضایتمندی، عشق و علاقه و رابطه پایدار میان زوجین می‌گردد. این نیاز هم مستلزم یادگیری و تمرین است. زن و شوهری مدتی است که ازدواج کرده‌‌اند، ولی توانایی برقراری رابطه صمیمی و عمیق را ندارند و در این زمینه درخواست راهنمایی کرده‌اند.

پاسخ اجمالی:
6 تمرین عاطفی برای صمیمیت زوجین نسبت به هم عبارتند از: 1- برقراری رابطه جنسی و حفظ آن 2- ابراز علاقه کلامی 3- عشق بازی و در آغوش گرفتن همدیگر 4- تشویق و تقویت رفتارهای مثبت همسرتان 5- با همسرتان بازی کنید. 6- در مورد آن چه برایتان مهم است با همسرتان صحبت کنید.

پاسخ تفصیلی:
1- یک ایده به ظاهر عجیب، ولی بسیار قدرتمند که باعث تحکیم رابطه عاطفی میان زوجین می‌شود، برقراری رابطه جنسی است که می‌تواند عشق و علاقه و صمیمیت میان زوجین را ارتقاء دهد. البته تفاوت زیادی میان رابطه جنسی و ایجاد صمیمیت میان زوجین وجود دارد، اما کلید موفقیت در شکل گیری صمیمیت میان زوجین، حفظ رابطه جنسی در طول زندگی زناشویی است.
2- ابراز علاقه کلامی
عشق به همسر، گرما بخش و انرژی زاست، با اعلام این عشق به او، قلب وی را تسخیر کنید. «دوستت دارم عزیزم»، جمله‌‌ای است که هیچ گاه از قلب زن بیرون رفتنی نیست، همسر خود را از این کلام آتشین محروم نسازید.[1]
3- عشق بازی و در آغوش گرفتن همدیگر
در روایتی از پیغمبراکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) آمده است که می‌فرماید: «گاهی سر بر بالین همسرتان بگذارید، با او گفتگو کنید، کلمات سوزان و عاشقانه رد و بدل کنید، یکدیگر را در آغوش بفشارید، عشق بازی با همسر، سرگرمی مومن است.»[2]
4- تشویق و تقویت رفتارهای مثبت همسرتان
از رفتارهاى مطلوب همسرتان تشكر كرده، او را تشویق كنید و انگیزه تكرار آن رفتار را در او بیشتر سازید؛ مثلا دوست دارید همسرتان در خانه آرایش کند، او را به این کار تشویق و ترغیب کنید. همچنین از هرگونه دعوا، تنش و اشکال گیری‌ که رابطه را خراب می‌کند پرهیز کنید.
5- با همسرتان بازی کنید.
خصوصیت بازی این است که باعث می‌شود هیجانات خوشایند انسانی فعال شود. پس فرصت خوبی است که زوجین با همدیگر بازی‌های خانگی انجام دهند؛ از بازی فکری گرفته تا بازی‌های فیزیکی و عملی.

ادامه مطلب در کپشن...

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #زوج
Read more
دست از پاییدن و سین جین کردن همسرتان بردارید زیرا زندگی مشترک براساس اعتمادی دوجانبه بنا می شود. شک ...
Media Removed
دست از پاییدن و سین جین کردن همسرتان بردارید زیرا زندگی مشترک براساس اعتمادی دوجانبه بنا می شود. شک و بدگمانی های بیش از حد شما ، در نهایت او را به ستوه آورده و به سمت فرد دیگری هل می دهد! پس مواظب باشید که با دست خودتان، عشقتان را نابود نکنید. #حسادت #عشق #مشاوره #ازدواج #مشاورهـازدواج #مشاورهـخانواده ... دست از پاییدن و سین جین کردن همسرتان بردارید زیرا زندگی مشترک براساس اعتمادی دوجانبه بنا می شود. شک و بدگمانی های بیش از حد شما ، در نهایت او را به ستوه آورده و به سمت فرد دیگری هل می دهد! پس مواظب باشید که با دست خودتان، عشقتان را نابود نکنید.
#حسادت #عشق #مشاوره #ازدواج #مشاورهـازدواج #مشاورهـخانواده #مشاورهـزناشویی
Read more
Loading...
. ۱. من بیست و دو سالمه. بچه پونزده ساله نیستم که. عاقل و بالغم. نمی‌دونم چرا کسی نمیخاد اینو بفهمه. ...
Media Removed
. ۱. من بیست و دو سالمه. بچه پونزده ساله نیستم که. عاقل و بالغم. نمی‌دونم چرا کسی نمیخاد اینو بفهمه. پدر و مادرم میگن تو بچه‌ای و وقت ازدواجت نیست. مهران هم با اینکه چیزی نمی‌گه اما باهام مث بچه‌ها رفتار می‌کنه. میگه با این شرایط نمیشه ازدواج کنیم. چطوری بهشون حالی کنم بچه نیستم؟ «سیمین. دانشجوی ... .
۱. من بیست و دو سالمه. بچه پونزده ساله نیستم که. عاقل و بالغم. نمی‌دونم چرا کسی نمیخاد اینو بفهمه. پدر و مادرم میگن تو بچه‌ای و وقت ازدواجت نیست. مهران هم با اینکه چیزی نمی‌گه اما باهام مث بچه‌ها رفتار می‌کنه. میگه با این شرایط نمیشه ازدواج کنیم. چطوری بهشون حالی کنم بچه نیستم؟
«سیمین. دانشجوی فیزیک.»
۲. توانایی‌های ذهنی و مغزی انسان، یکسان و همزمان رشد نمی‌کنند. ممکن است شما بلوغ لازم برای گواهینامه گرفتن را داشته باشید اما آماده ازدواج نباشید. ممکن است از نظر ازدواج بالغ باشید اما صلاحیت اداره‌ی یک کارخانه را نداشته باشید.
اگر حتی یکی از علایم هشتگانه‌ی زیر را دارید، بلوغ لازم برای ازدواج را ندارید:
الف. وقتی عصبانی می‌شوید آدمها را بلاک و مدتی بعد آنبلاک می‌کنید.
ب. برایتان سخت است که بپذیرید بعد از ازدواج باید روش زندگی تان را عوض کنید.
ج. معتقدید اگر کاری را دوست ندارید هرگز انجامش نمی‌دهید.
د. نمی‌دانید یا نمی‌خواهید بپذیرید که برای به دست آوردن هر چیزی باید هزینه آن را بپردازید.
ه. در درس، هنر، شغل یا ارتباط با دوستان مدام از این شاخه به آن شاخه پریده‌اید.
و. معتقدید ازدواج یک ارتباطِ صرفا دو نفره است و ربطی به خانواده‌ها ندارد.
ز. معتقدید ازدواج بهشت برینی‌ست که با آن همه مشکلات حل می‌شود.
ح. معتقدید همین یک نفر نیمه گمشده‌ی من است و بی او هیچوقت با هیچکس دیگر ازدواج نخواهم کرد و خوشبخت نخواهم بود.
Read more
ادموند جلد دوم <span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f539"></span>اولین رمان عاشقانه مهدوی شخصیت اصلی این داستان شخصی به نام ادموند است، ادموند ...
Media Removed
ادموند جلد دوم اولین رمان عاشقانه مهدوی شخصیت اصلی این داستان شخصی به نام ادموند است، ادموند پارکر، جوانی مسیحی از خانواده‌ای بسیار معروف و سرشناس انگلیسی، دکترای رشته حقوق و از دانشجویان نخبه است. رؤیاهای وحشتناکی گاه‌گاه به سراغش می‌آید که معنی آن‌ها را نمی‌فهمد، گاهی اوقات احساس می‌کند ... ادموند جلد دوم
🔹🔹🔹اولین رمان عاشقانه مهدوی
شخصیت اصلی این داستان شخصی به نام ادموند است، ادموند پارکر، جوانی مسیحی از خانواده‌ای بسیار معروف و سرشناس انگلیسی، دکترای رشته حقوق و از دانشجویان نخبه است. رؤیاهای وحشتناکی گاه‌گاه به سراغش می‌آید که معنی آن‌ها را نمی‌فهمد، گاهی اوقات احساس می‌کند عیسی مسیح (ع) در آن خواب‌ها برای نجاتش می‌آید، پس بر آن می‌شود که به جستجوی حقیقت آن‌ها بپردازد اما کسی نمی‌تواند کمکش کند تا اینکه دست سرنوشت او را به سویی سوق می‌دهد و ادموند در مسیر سختی برای یافتن حقیقت واقع می‌شود.

در مسیر دشوار رسیدن به حقیقت، دختر جوان مسلمانی سر راهش قرار می‌گیرد که برای او نشانه‌ای می‌شود از جانب خداوند، نشانه‌ای حاکی از عشق عمیق و پیوند قلبی او به اسلام، پس تصمیم به ازدواج با ملیکا و مشرّف شدن به دین اسلام می‌گیرد که همین مسئله سرآغاز بزرگ‌ترین دردسر زندگی‌اش می‌شود.

در جریان اتفاقاتی با فشار دست‌های پنهان صهیونیسم مجبور به جدایی از همسرش می‌شود و تا نزدیکی مرگ می‌رود اما معجزه‌ای او را به زندگی برمی‌گرداند و در دلش امید دارد که روزی عشقش را دوباره پیدا می‌کند. بعد از گذشت دو سال فراق و جدایی، موقعیتی فراهم می‌شود که از انگلستان فرار کند و برای یافتن همسرش به ایران بیاید، اما در ایران متوجه می‌شود که باید به عراق سفر کند.

ادموند، نماد همه انسان‌های آزاده و متدینی است که برای یافتن نور حقیقت و آن یگانه منجی موعود از مسیرهای صعب‌العبور می‌گذرند تا خود را به آن آخرین حجّت خداوند بر روی زمین برسانند و چه‌بسا که در این راه متحمل رنج‌های فراوان شوند اما عشق سوزان و چشمه جوشان ایمانشان به آن حضرت، آن‌ها را در رسیدن به این هدف نهایی یاری می‌رساند.
آمنه پازکی
نشر محبی
۲۰۰۰۰تومان
#مهدویت #امام_زمان #رمان_عاشقانه #کتاب_خوب #کتاب_خوب #کتاب_خوانی #کتابفروشی_کیهان #ادموند
Read more
‌ سوال: من زنی شوهر دار هستم حدود یک سال و نیم است که با یک پسر مجرد آشنا شدم الان چکار کنم؟ ‌ پاسخ: ...
Media Removed
‌ سوال: من زنی شوهر دار هستم حدود یک سال و نیم است که با یک پسر مجرد آشنا شدم الان چکار کنم؟ ‌ پاسخ: اگر در زندگی مشكلی دارید باید به رفع آن پرداخت و مجوزی به برقراری ارتباط با نامحرم نمی شود. پس بدانید این اتفاقی كه برای شما رخ داده است دامی توسط شیطان است كه برایتان پهن شده و می خواهد زندگی دنیایی و ...
سوال: من زنی شوهر دار هستم حدود یک سال و نیم است که با یک پسر مجرد آشنا شدم الان چکار کنم؟

پاسخ:
اگر در زندگی مشكلی دارید باید به رفع آن پرداخت و مجوزی به برقراری ارتباط با نامحرم نمی شود.
پس بدانید این اتفاقی كه برای شما رخ داده است دامی توسط شیطان است كه برایتان پهن شده و می خواهد زندگی دنیایی و اخرویتان را به نابودی بكشاند؛ همانطور كه هیچ زنی دوست ندارد همسرش با نامحرم ارتباط برقرار كند، هیچ مردی هم دوست ندارد و تحمل نمی كند كه همسرش با نامحرم ارتباط برقرار كند. كاری كه دوست ندارید همسرتان انجام دهد را، خودتان هم نباید انجام دهید.

شما اكنون متاهل هستید و با همسرتان پیمان وفاداری و تعهد بسته اید، هر عملی كه بر خلاف آن انجام دهید خیانت محسوب می شود و بسیار آسیب زا و مخرب خواهد بود. ما اطمینان داریم كه این لغزش شما بر اثر وسوسه شیطان و یک اشتباه كودكانه به وجود آمده است، چون شما عذاب وجدان دارید و احساس گناه می كنید و این نشانی از این است كه فردی پاک و سالم هستید، شما كه فردی با اعتقادات مذهبی هستید، پس توبه كنید و راه درست را در پیش گیرید تا بعدها پشیمان نشوید.

اگر شما سعی نكنید بر احساسات خود كنترل داشته باشید هر روز بیشتر از روز قبل گرفتار عشقی آزار دهنده می شوید. عشق زمینی و انسانی زمانی سازنده و نشاط آور است كه بعد از ازدواج یا حداكثر در آستانه ازدواج و عقد شرعی نسبت به همسر شرعی به وجود آید نه با یک فرد مجرد و غیر شوهر.
اما اگر بر اثر عوامل ناخواسته و خدایی ناكرده بی بند و باری و عدم رعایت آداب و رسوم شرعی و عرفی به وجود آمد، - به خصوص كه شما همسر دارید - ، جز دردسر و ناراحتی نتیجه دیگری نخواهد داشت و در حقیقت خیانت به همسر محسوب می شود.
همانطور كه خودتان هم می دانید بدون شک علاقه شما به این فرد موجب شده كه گوشه ای از قلب شما كه باید به طور كامل ظرف و جایگاه محبت و علاقه شما به همسرتان باشد به این فرد تعلق گیرد و حداقل ضرر این كار این بوده كه محبت و علاقه شما به همسرتان كمرنگ شده است و در واقع شما این محبت را با علاقه به فرد دیگری تقسیم كرده اید و این موضوع خواهی نخواهی بر زندگی شما تاثیر منفی دارد.
پس درنهایت آن چه درست و منطقی و عاقلانه و مورد رضای خدا و به خیر و مصلحت دنیا و آخرت شما است این است كه علاقه به این فرد را به كلی از دل و روح خود پاک كنید و آن را فراموش نمایید و همه علاقه و محبت خود را نثار همسرتان نمایید .
موفق باشید.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #رضایت_همسر #خیانت #رابطه_نامشروع
Read more
Loading...
 #تس_دوربرویل یکی از تکان دهنده‌ترین رمان‌های شاعرانه‌ی #تامس_هاردی است. نداریِ خانواده، #تس ...
Media Removed
#تس_دوربرویل یکی از تکان دهنده‌ترین رمان‌های شاعرانه‌ی #تامس_هاردی است. نداریِ خانواده، #تس را به خدمت کسانی می‌کشد که گمان می‌رود از خویشان وی باشند... و #آلک پسر جوان خانواده‌ی خویشاوند وی را می‌فریبد و... تس سرانجام با فردی بنام #انجل_کلر ازدواج می‌کند، و پس از ازدواج نزد وی به خطاهایی ... #تس_دوربرویل یکی از تکان دهنده‌ترین رمان‌های شاعرانه‌ی #تامس_هاردی است. نداریِ خانواده، #تس را به خدمت کسانی می‌کشد که گمان می‌رود از خویشان وی باشند... و #آلک پسر جوان خانواده‌ی خویشاوند وی را می‌فریبد و... تس سرانجام با فردی بنام #انجل_کلر ازدواج می‌کند، و پس از ازدواج نزد وی به خطاهایی که مرتکب شده است اعتراف می‌کند اما انجل، با این که خود معصوم نیست او را نمی‌بخشد. #سیمون_دوبووار ، فیلسوف فرانسوی این اثر را در مقام اثری مافوق فلسفی ستوده است . تامس هاردی خود پس از اتمام نگارشِ تس چنین گفته است : «بهترین استعدادم را در این کتاب ریخته‌ام.»... تس یک #تراژدی اجتماعی یا حتّی صنعتی‌ست . هاردی از دگرگونی هایی که در زمان حیات او در روستا روی می‌داد و تحولاتی که در جامعه صورت می‌گرفت آگاه بود. و به جزئیات دقیق بود. برای مثال –تس و مادرش به دو زبان سخن می‌گویند: مادرش با لهجه نابهنجار و ناپیراسته‌ی روستا و تس به زبانی که در مدرسه آموخته است. تس مظهر تحرّک اجتماعی جامعه‌ی صنعتی‌ست. و همین دوگانگی از سویی وی را به سطح تبار پدرش «خاندان دوربرویل» بر می‌کشد و از سوی دیگر وی را از تبار مادری دور می‌کند. تِس نمادی از زمین است. گذشته‌ای مرده است. تامس هاردی با لحنی بی‌پرده و عاشقانه پیوند تس با زمین را این گونه عنوان می‌کند: «یک کشاورز در دشت شخصیتی است، اما یک زن کشاورز جزئی از دشت و دمن است، و به نحوی حاشیه و حدی را که طبیعت بر او مقرّر داشته است می‌شکند، جوهر محیطش را جذی می‌کند و خود جذب آن می‌شود.»... #رومن_پولانسکی کارگردان افسانه‌ای فیلمی #رمانتیک با اقتباس از همین رمان زیبا بنام #تس ساخته است
#تس_دوربرویل ترجمه #ابراهیم_یونسی
#Thomas_Hardy
#Tess 1979
#Roman_Polanski
#علیرضا_بصارت_دار
Read more
فضای مجازی، تهدید یا فرصت باسمه تعالی شانه العزیز محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی سبحانی دامت ...
Media Removed
فضای مجازی، تهدید یا فرصت باسمه تعالی شانه العزیز محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی سبحانی دامت برکاته پس از تحیت و سلام و تبریک اعیاد ماه رجب المرجب و حلول سال جدید، احتراما معروض می دارد؛ ابراز نگرانی آن مرجع حکیم و علامه کم نظیر پیرامون فضای مجازی که کرارا توسط آن جناب بازگو شده است، این طلبه ... فضای مجازی، تهدید یا فرصت

باسمه تعالی شانه العزیز
محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی سبحانی دامت برکاته

پس از تحیت و سلام و تبریک اعیاد ماه رجب المرجب و حلول سال جدید، احتراما معروض می دارد؛ ابراز نگرانی آن مرجع حکیم و علامه کم نظیر پیرامون فضای مجازی که کرارا توسط آن جناب بازگو شده است، این طلبه کوچک را بر آن داشت که از باب دغدغه های فرهنگی چند سطری را به پیشگاه ذی شرافت آن استاد معظم عرضه بدارد‌.
حضرتعالی در دیدار نوروزی چند روز قبل با فرمانده ناجا به (هدف قرار دادن اخلاق جوانان و جامعه توسط فضای مجازی) اشاره فرموده و در دیدار با دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در مهرماه سال گذشته (فضای مجازی را بلایی به جان جوانان و خانواده ها) قلمداد فرمودید و در ادامه بازگو نموده که (هر چه پیرامون فضای مجازی داد می زنیم، فایده ای ندارد). براستی #فضای_مجازی اینقدر نگران کننده بوده که از این زاویه به آن نگریسته شود؟ این بستر از رسانه تنها یک ابزار انتقال مفاهیم و داده هاست و نیک مستحضرید در دهکده کنونی جهانی نمی توان درب ها را بست و حقایق را ندید.
هیچ گاه پزشکان حاذق چشم خود را بروی سموم و بیماری ها نمی بندند، بلکه با تدابیر خویش به واکسینه کردن انسان فکر کرده و چاره را در پادزهر می بینند.

اگر بسترهای تفریحی و ورزشی سالم و کم هزینه، تولید برنامه های مفرح و سرگرم کننده در سیما، تسهیل در امر اشتغال و ازدواج و مانند آن توسط مسئولان برای جوانان مهیا شود، آنگاه فضای مجازی نه تنها تهدید‌، بلکه فرصتی مناسب برای نشر حقایق دین و تعالی فکر و روح جامعه خواهد بود‌.
البته وقتی مراکز ورزشی با هزینه های گزاف و کیفیت نامطلوب، اماکن تفریحی با ضعف های بنیادین، برنامه های سیما با تکرار و ضعف شدید محتوا و امکان اشتغال، مسکن و ازدواج به امری دست نیافتنی مبدل گردد، فضای مجازی به مکانی برای سرگرمی های خطر آفرین تبدیل شده و راهی برای به بطالت گذراندن وقت جوانان و اوقات فراغت آنان محسوب می شود.
قطعا تذکراتی از این قبیل توسط آن استاد عالی مقدار که گنجینه تالیفات و منظومه تدریس او افتخار بی بدیل عالم تشییع محسوب می شود، برای مسئولان غافل ما بی تاثیر نخواهد بود.
امید که جان خسته جامعه با ارشادات و فیوضات حضرتعالی و دیگر مراجع معظم تقلید (دامت برکاتهم) به نشاط واقعی بار یافته و انوار تابناک قرآن و عترت به واسطه آن بر قلب جوانان ما تلالو روز افزون یابد.

ارادتمند همیشگی و ذره ناچیز
علیرضا بروجردی. ششم فروردین نود و هفت
Read more
سوال: ‌ بنده خانمی هستم که حدود چهار ماه است عقد کرده‌ام. دو روز پیش به طور اتفاقی گوشی همسرم را نگاه ...
Media Removed
سوال: ‌ بنده خانمی هستم که حدود چهار ماه است عقد کرده‌ام. دو روز پیش به طور اتفاقی گوشی همسرم را نگاه کردم که متاسفانه متوجه شدم ایشان قبلا با دختری هفت سال دوست بوده و یک ماه قبل از آشنایی با من به هم خورده است و حدود یک ماه پس از آن، ما با هم اشنا شدیم و دو ماه بعد عقد کردیم. من الان از نظر روحی کاملا به هم ... سوال:

بنده خانمی هستم که حدود چهار ماه است عقد کرده‌ام. دو روز پیش به طور اتفاقی گوشی همسرم را نگاه کردم که متاسفانه متوجه شدم ایشان قبلا با دختری هفت سال دوست بوده و یک ماه قبل از آشنایی با من به هم خورده است و حدود یک ماه پس از آن، ما با هم اشنا شدیم و دو ماه بعد عقد کردیم.
من الان از نظر روحی کاملا به هم ریخته هستم؛ چون اصلا چنین انتظاری از او نداشتم. از آنجایی که خودم با کسی ارتباط نداشتم، این ارتباط هفت ساله همسرم مرا اذیتم می‌کند. نمی‌دانم چکار کنم؟ آیا به همسرم در میان بگذارم؟ یااینکه نادیده بگیرم؟
پاسخ سوال:
با سلام، ابتدا از اینکه ما را به عنوان راهنمای خود انتخاب کرده‌اید، تشکر می‌کنم.
شرایط شما را کاملا درک می‌کنیم و حق می‌دهیم از این بابت احساس نگرانی داشته باشید، ولی قبل از اینکه کاری بکنید بهتر است به این نکاتی که عرض می‌شود توجه کنید.
اگر واقعا این مسأله واقعیت داشته باشد که همسرتان در گذشته رابطه داشته است، گرچه این موضوع واقعا برای هر خانمی آزاردهنده است که متوجه شود همسرش در گذشته رابطه داشته است، ولی به هرحال نمی‌توان به راحتی درباره این موضوع قضاوت کرد و نیاز است که با دقت بیشتری رفتار کرد تا مبادا با یک تصمیم شتابزده، در آینده پشیمان شد.
سوال: واقعا گذشته همسر چقدر مهم است؟
جواب: گذشته افراد به مقداری که در آینده اثر بگذارد مهم است؛ مثلا اگر فرد در گذشته رابطه زیادی(یعنی رابطه با افراد متعدد) داشته ممکن است در آینده دوباره سراغ آن برود که در چنین مواردی طرف مقابل می‌تواند او را رد کند، امّا اگر فرد رابطه زیادی نداشته است و در حال حاضر هم فرد پاکی است و قصد تکرار گذشته خود را نداشته باشد، در اینصورت می‌توان به چنین فردی در زندگی امید داشت.
البته اینکه همسرتان که در گذشته رابطه داشته است چه بسا در راستای ازدواج و انتخاب همسر بوده باشد، گرچه بازهم این دلیل قابل توجیح نیست، ولی می‌توان امید داشت که همسرتان از آنجایی که با شما ازدواج کرده است دیگر بدنبال رابطه‌های مخفیانه گذشته‌اش نیست.
به هرحال تصمیم گیری باشماست؛ اینکه بتوانید با این موضوع کنار بیایید و گذشته او را نادیده بگیرید یانه.
امّا اگر تصمیم گرفتید این موضوع را نادیده بگیرید و گذشته‌اش را فراموش کنید، توجه به این نکات ضروری به نظر می‌رسد:
۱. برای فراموش کردن کارش او را ببخشید؛ یعنی توجه کنید که او هم مثل انسان‌های دیگر ممکن الخطا است و بزرگواری حکم می‌کند که بخشیده شود.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #رضایت_همسر #گذشته #گذشته_همسر
Read more
#مجید_سوزوکی #شهید_مجید_خدمت #مجید_خدمت #اخراجی_ها . بسیجی و رزمنده دلاور پایین شهری باصفا عاشق و دلسوخته حضرت اباعبداللّه الحسین {علیه السلام} "شهید آقا مجید خدمت" . رزمنده دلاور گردان سلمان لشگر پرافتخار ۲۷ حضرت محمد رسول اللّٰه {صلوات اللّه علیه و آله} . متولد= اتابک ... #مجید_سوزوکی
#شهید_مجید_خدمت
#مجید_خدمت
#اخراجی_ها .

بسیجی و رزمنده دلاور
پایین شهری باصفا
عاشق و دلسوخته
حضرت اباعبداللّه الحسین {علیه السلام}
"شهید آقا مجید خدمت"
.
رزمنده دلاور گردان سلمان
لشگر پرافتخار ۲۷ حضرت محمد رسول اللّٰه {صلوات اللّه علیه و آله}
.
متولد= اتابک تهران
شهادت= هفتم تیر ۱۳۶۷
منطقه عملیاتی شاخ شمیران
مزار : گلزار شهدای بهشت زهراء (س) تهران
قطعه ۲۸ ردیف ۱۰۸ شماره ۱۷
.
- شهید مجید خدمت در خانواده پایین شهری و معتقد به دنیا آمد
پدر و مادر دلسوخته و زحمتکشی داشت
.
- قبل از خودش برادرش #شهید_امیرحسین_خدمت
پاسدار پادگان ولیعصر{عج}
و از نیروهای قدیمی شهید محسن وزوایی
در بازی دراز شهید شد و پیکرش هرگز برنگشت
.
- طبق نقل قول خانواده اش
شهید مجید خدمت، اهل سیگار کشیدن نبود
تازه ورزشکار و کشتی گیر هم بود
.
- آدم بیکار و ولگردی نبود
شغل داشت و در کارگاه سماورسازی کار می کرد
و در ضمن مدتی هم برای کار به ژاپن رفته بود
.
- قصد ازدواج داشت
ولی آن قضیه عشق و عاشقی
و رفتن به جبهه به خاطر آن
درست و واقعی نبوده است
.
- او اولین بار نبود که به جبهه می رفت
واقعیت این است که در طول دفاع مقدس
چندین بار داوطلبانه به جبهه رفت
وحتی از طریق صنف کاری خودش به جبهه کمک می کرد
او حتی خدمت سربازی اش را در زمان جنگ
و در ارتش گذرانده بود - او در روزهای‌آخر، سر مسائلی با مسئول گروهانش درگیری پیدا می کند
و قرار بر این می شود که دیگر تسویه کند و برگردد تهران
ولی وقتی می فهمد تعدادی از رفقا و همرزمانش
در محاصره و پاتک سنگین ارتش بعثی گرفتار شده اند
برنمی گردد و به آنها ملحق می شود
و مقاومتی تاریخی و عاشورایی می کند
.
- قبل از او رفیق صمیمی اش شهید می شود - عاقبت شهید مجید خدمت پس از نبردی سخت و نابرابر
تیری به او اصابت می کند و سخت مجروح می شود
و به علت بسته شدن راه برگشت
(خمپاره دشمن باعث شد سنگ بزرگی از ارتفاع پایین بیافتد و راه برگشت را ببندد)
پس از چند ساعت خونریزی شدید، به مقام شهادت می رسد. 🌷تاریخ شهادت :
هفتم تیرماه ۱۳۶۷
#شهادت_هنر_مردان_خداست
#مسعود_ده_نمکی
#ده_نمکی
#اخراجیها
#زنده_نگهداشتن_یاد_شهدا_کمتر_از_شهادت_نیست
#پندار_ما_این_است_که_ما_مانده_ایم_و_شهدا_رفته_اند_اما_حقیقت_آن_است_که_زمان_مارا_با_خود_برده_است_و_شهدا_مانده_اند_شهید_آوینی
Read more
فالو کنید و دوستاتون رو هم تگ کنید. #تنهایی_لیلا یک مجموعهٔ تلویزیونی است به کارگردانی محمد حسین ...
Media Removed
فالو کنید و دوستاتون رو هم تگ کنید. #تنهایی_لیلا یک مجموعهٔ تلویزیونی است به کارگردانی محمد حسین لطیفی که از شبکه سه سیما، ۳ مرداد سال ۱۳۹۴ هرشب پخش می‌شود. این سریال ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای است که هرشب پخش می‌شود. پخش تیزرهای سریال تنهایی لیلا از ۱۷ خرداد ماه از شبکه آی فیلم آغاز شده است. هم اکنون ... فالو کنید و دوستاتون رو هم تگ کنید.

#تنهایی_لیلا یک مجموعهٔ تلویزیونی است به کارگردانی محمد حسین لطیفی که از شبکه سه سیما، ۳ مرداد سال ۱۳۹۴ هرشب پخش می‌شود. این سریال ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای است که هرشب پخش می‌شود.
پخش تیزرهای سریال تنهایی لیلا از ۱۷ خرداد ماه از شبکه آی فیلم آغاز شده است. هم اکنون از شبکه سه پخش میشه.
داستان این سریال دربارهٔ محمد، متولی امامزاده‌ای است که در زلزله خانواده خود را از دست داده است. دختری به نام لیلا که عاشق محمد می‌شود، او را در شرایط ویژه‌ای قرار می‌دهد و ایمان او را محک می‌زند. لیلا دختری است از خانوادهٔ ثروتمند و البته غیرمذهبی و نازپرورده که عشق به محمد کاملاً او را دگرگون می‌سازد و ایمان او را تحکیم می‌کند و با محمد ازدواج می‌کند و صاحب یک فرزند می‌شود اما در نتیجه محمد که بیماری قلبی داشت می‌میرد؛ با این حال لیلا زندگی مذهبی را انتخاب می‌کند ........... نظرتون راجع این مدل سریال های کلیشه ای که از صدا و سیما پخش میشه چیه ؟ هدف این جور سریال ها چیه ؟؟ #film_closeup1_serial , #film_tanhaileila
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
تيزر جديد فيلم سينمايى(( خاله قورباغه)) با اجراى غزل شاكرى نامه سازندگان «خاله قورباغه» برای والدین بچه‌ها فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم عروسکی در یادداشتی خطاب به والدين بچه‌ها آورده‌اند: «ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحی بچه‌ها و بردن آنها به ... تيزر جديد فيلم سينمايى(( خاله قورباغه)) با اجراى غزل شاكرى

نامه سازندگان «خاله قورباغه» برای والدین بچه‌ها

فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم عروسکی در یادداشتی خطاب به والدين بچه‌ها آورده‌اند: «ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحی بچه‌ها و بردن آنها به سينما،
قيمت دلار و طلا را پايين نمی‌آورد،
از مشكلات اقتصادی مردم كم نمی‌كند،
معضل ازدواج و اعتياد و گرانی را حل نمی‌كند،
نقايص نظام آموزشی و تربيتی را در مدارس برطرف نمی‌كند،
تنش‌های موجود در سطح جامعه را كاهش نمی‌دهد،
و...
اما حتما باعث می‌شود بچه‌ها و بزرگترها، در كنار يكديگر، برای دوساعت هم كه شده، به تهديدهای برجامی و تحريم‌های ترامپی فكر نكنند و در دل‌های خود تنها يك شمع شادی روشن كنند.
سينما هنوز سالم‌ترين و ارزان‌ترين تفريحی است كه خانواده‌ ها، بخصوص خانواده‌هاي تحصيلكرده از آن استفاده می‌كنند.
در همه‌ جای جهان، سينما و فوتبال تنها پديده‌هايی هستند كه مردم را بدون اجبار و با اشتياق، در كنار يكديگر قرار می‌دهند.
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. فرصت‌های باهم بودن به بهانه‌ی اين دو پديده جذاب را از دست ندهيم.
حالا:
فيلم سينمایی مفرح و موزيكال «خاله قورباغه» ؛ به‌خاطر شادی بچه‌ها و دور كردن آنها از نگرانی‌های ناشناخته و فضای عصبی اين روزهای پر تنش، در سينماهای شهرمان اكران شده است.
ما برای ساختن «خاله قورباغه» ، سه سال وقت گذاشتيم. می‌خواستيم عيد امسال اكرانش كنيم، نشد؛ نگذاشتند.
حالا داريم در اوضاعي چنين آشفته، اكرانش می‌كنيم.
بياييد باهم عضوی از جريان ايجاد اميد و نشاط برای كودكان ايرانی باشيم.
بيايد فقط دو ساعت مسائل سياسی و اقتصادی را رها كنيم و كودكان‌مان را دريابيم.
فرشته طائرپور - افشین هاشمی»
@hashemi.afshin
Read more
دبیر ستاد غدیر خرمشهر گفت: سلسله جشن‌های عید غدیر در ۱۶ منطقه این شهر برپا می‌شود. برپایی سلسله جشن‌های ...
Media Removed
دبیر ستاد غدیر خرمشهر گفت: سلسله جشن‌های عید غدیر در ۱۶ منطقه این شهر برپا می‌شود. برپایی سلسله جشن‌های عید غدیر در 16 منطقه خرمشهر حجت الاسلام شیخ قاسم بیراتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرمشهر، با اشاره به جایگاه ویژه عید غدیر در میان شیعیان به ویژه دلدادگان ولایت در خرمشهر، اظهار داشت: ... دبیر ستاد غدیر خرمشهر گفت: سلسله جشن‌های عید غدیر در ۱۶ منطقه این شهر برپا می‌شود.
برپایی سلسله جشن‌های عید غدیر در 16 منطقه خرمشهر
حجت الاسلام شیخ قاسم بیراتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرمشهر، با اشاره به جایگاه ویژه عید غدیر در میان شیعیان به ویژه دلدادگان ولایت در خرمشهر، اظهار داشت: این عید فرخنده فرصتی است مغتنم برای نشان دادن دلداگی و سرسپردگی شیعیان به ولایت, در همین راستا ستاد غدیر خرمشهر با رهنمود حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه خرمشهر اقدام به برگزاری مجموعه برنامه‌هایی با عنوان "الغدیر فی النجف الثانی" کرده است.

وی افزود: این برنامه‌ها شامل برپایی16 جشن در نقاط مختلف شهر خرمشهر و روستاهای اطراف خواهد بود و در این مراسم که با سخنرانی خطبای مطرح و شعرخوانی شعرا و مداحان اهل بیت(ع) و اهدایی جوایز در تمام نقاط همراه خواهد بود پرچم سر درب بارگاه ملکوتی امیرالمومنین(ع) نیز به اهتزاز در خواهد آمد.

دبیر ستاد غدیر خرمشهر بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات این ستاد تهیه هدیه ازدواج برای 313 زوج جوان است که در روز عید غدیر زندگی مشترک خودرا شروع خواهند کرد همچنین از دیگر اقدامات این ستاد می‌توان به موارد تهیه 3 هزار پرس افطاری در روز غدیر، توزیع پکیج لوازم التحریر در مناطق کم برخوردار، طبخ نان صلواتی در بعضی مناطق شهر در روز عید غدیر، بازدید از معلولین, سالمندان و کمپ‌های ترک اعتیاد و توزیع بسته‌های حمایتی خانوار در میان خانواده‌های کم بضاعت در روز عید غدیر اشاره کرد.
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/06/06/1814627/برپایی-سلسله-جشن-های-عید-غدیر-در-16-منطقه-خرمشهر
Read more
<span class="emoji emoji1f531"></span>توي شرايط زندگي ؛ براي هر مشكلي ؛ پنج انتخاب داريم ؛ . . 1. كماكان قربانی شرايط بمانيم. 2. شرايط ...
Media Removed
توي شرايط زندگي ؛ براي هر مشكلي ؛ پنج انتخاب داريم ؛ . . 1. كماكان قربانی شرايط بمانيم. 2. شرايط را تغيير دهيم. 3. نگاهمان را به شرايط تغيير دهيم. 4. شرايط را بپذيريم. 5. شرايط را متوقف كنيم. . . مثلاً اگر هنگامی با دوست يا همكارتان صحبت می كنيد كه دائماً حرفهای نااميدكننده و منفی می زند ... 🔱توي شرايط زندگي ؛ براي هر مشكلي ؛ پنج انتخاب داريم ؛ .
.

1. كماكان قربانی شرايط بمانيم.
2. شرايط را تغيير دهيم.
3. نگاهمان را به شرايط تغيير دهيم.
4. شرايط را بپذيريم.
5. شرايط را متوقف كنيم.
.
.

مثلاً اگر هنگامی با دوست يا همكارتان صحبت می كنيد كه دائماً حرفهای نااميدكننده و منفی می زند و نه تنها از
معاشرت با او لذت نمی بريد بلكه تمام انرژيتان هم تخليه می شود، می توانيد:
.
.

1. كماكان به آن روند ادامه دهيد و اذيت شويد.
.
2. صحبت كنيد ولی موضوعش را تغيير دهيد تا أذيتتان نكند.
.
3. صحبت كنيد ولی نگاهتان اينطور باشد كه مثلاً: دارم اجازه می دهم او انرژی اش را تخليه كند. دارم كمكش می
كنم.

4. بپذيريد همين كه هست. خودتان را اذيت نكنيد و مانند يك ناظر بدون دخالت احساسات به حرفهايش گوش كنيد
.

5. رابطه را قطع نماييد. .
.
⚠️يادتان باشد هيچوقت 'مجبور نيستيد' كاري را انجام دهيد و هميشه كاری كه در لحظه مي كنيد در واقع 'انتخاب' شما از
يكی از اين پنج انتخاب بوده است⚠️. . . .
.
. 👈🏻هميشه انتخاب اقدامات و احساسات مان با ماست👉🏻 .
.
. . 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
#مشاوره #تخصصي #خانواده #ازدواج #كودك #نوجوان #درمان #افسردگي #وسواس #اضطراب #بدبيني #انواع #تست #هوش #شخصيت #روانشناسي_گروه_همراه
#تلفن #تماس:٢٢٣٨٣٨٤٦📞
#www.grohamrah.com
Read more
رجینا دختر باشخصیت و باکلاس روستایی است که با آنتونیو جوان زیبا و اهل طبقه متوسط رم ازدواج می کند . رجینا ...
Media Removed
رجینا دختر باشخصیت و باکلاس روستایی است که با آنتونیو جوان زیبا و اهل طبقه متوسط رم ازدواج می کند . رجینا بسیار مشتاق دیدن رم است اما در رم با توجه به خانواده معمولی و عامی آنتونیو و همچنین درآمد متوسط وی بسیار سرخورده و ناراحت می شود و احساس می کند زندگی مانند قفسی او را در برگرفته پس تصمیم می گیرد آنتونیو ... رجینا دختر باشخصیت و باکلاس روستایی است که با آنتونیو جوان زیبا و اهل طبقه متوسط رم ازدواج می کند . رجینا بسیار مشتاق دیدن رم است اما در رم با توجه به خانواده معمولی و عامی آنتونیو و همچنین درآمد متوسط وی بسیار سرخورده و ناراحت می شود و احساس می کند زندگی مانند قفسی او را در برگرفته پس تصمیم می گیرد آنتونیو را ترک کند و ... یک کتاب بسیار زیبای دیگه از نویسنده محبوبم دلددا . مثل بقیه کارهای دلددا باز هم موضوعی ساده که بسیار زیبا و رئال و با توجه به لایه های روان شناختی پرورانده شده . نقطه قوت بالای داستان روند بسیار طبیعی ماجراها و تجزیه و تحلیل حالات روحی قهرمان های کتاب است . البته بر خلاف اکثر داستان های دلددا این بار داستان در فضای شهری جریان داره . به هر حال هم این کتاب هم بقیه کتاب های دلددا را به همه توصیه می کنم . توی داستان خیلی زیبا لحظاتی که آدم شک داره و دائم نتیجه گیری می کنه ، جایی که می بینه واقعیت چیه اما سعی می کنه خودش را گول بزنه و .... را نشون داده .
Read more
 #گزیده_ای_از_کتاب . . عشق مگر حتما باید پیدا وآشکار باشد تا به آدمیزاد حق عاشق شدن، عاشق بودن ...
Media Removed
#گزیده_ای_از_کتاب . . عشق مگر حتما باید پیدا وآشکار باشد تا به آدمیزاد حق عاشق شدن، عاشق بودن بدهد؟ گاه عشق گم است؛ اما هست، هست، چون نیست. عشق مگر چیست؟ آن چه که پیداست؟ نه، عشق اگر پیدا شد که دیگر عشق نیست. معرفت است. عشق از آن رو هست، که نیست. پیدا نیست و حس می شود. می شوراند. منقلب میکند. به رقص ... #گزیده_ای_از_کتاب
.
.

عشق مگر حتما باید پیدا وآشکار باشد تا به آدمیزاد حق عاشق شدن، عاشق بودن بدهد؟ گاه عشق گم است؛ اما هست، هست، چون نیست. عشق مگر چیست؟ آن چه که پیداست؟ نه، عشق اگر پیدا شد که دیگر عشق نیست. معرفت است. عشق از آن رو هست، که نیست. پیدا نیست و حس می شود. می شوراند. منقلب میکند. به رقص و شلنگ اندازی وامی دارد. می گریاند. می چزاند. می کوباند و می دواند. دیوانه به صحرا! .
.

گاه آدم، خود آدم، عشق است. بودنش عشق است. رفتن و نگاه کردنش عشق است. دست و قلبش عشق است. در تو عشق می جوشد، بی آنکه ردش را بشناسی. بی آنکه بدانی از کجا در تو پیدا شده، روییده. شاید نخواهی هم. شاید هم بخواهی و ندانی. نتوانی که بدانی. عشق، گاهی همان یاد کمرنگ سلوچ است و دست های به گِل آلوده تو که دیواری را سفید می کنند. عشق، خود مرگان است! پیدا و ناپیداست، عشق. گاه تو را به شوق می جنباند و گاه به درد در چاهیت فرو می کشد.
.
. 📚 جای خالی سلوچ ✍محمود دولت آبادی
.
. 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
#مشاوره #تخصصي #خانواده #ازدواج #كودك #نوجوان #درمان #افسردگي #وسواس #اضطراب #بدبيني #انواع #تست #هوش #شخصيت #روانشناسي_گروه_همراه
#تلفن #تماس:٢٢٣٨٣٨٤٦📞
#www.grohamrah.com
Read more
«یک دست صدا دارد» «یک دست صدا دارد» راه انداختن بساط تاب بازی برای کودکان با استفاده از طناب و شاخه ...
Media Removed
«یک دست صدا دارد» «یک دست صدا دارد» راه انداختن بساط تاب بازی برای کودکان با استفاده از طناب و شاخه محکم یک درخت بخش ثابت جشن های ترکمن هاست. آن روز اما جشن سالانه ترکمن ها در روستای «کرد آق قلا» به عزا تبدیل شد. خدیجه ۷ ساله در تاب خوردن زیاده روی کرد، طناب دور دستش پیچید و بعد از یک دور چرخیدن بین زمین ... «یک دست صدا دارد»
«یک دست صدا دارد»
راه انداختن بساط تاب بازی برای کودکان با استفاده از طناب و شاخه محکم یک درخت بخش ثابت جشن های ترکمن هاست. آن روز اما جشن سالانه ترکمن ها در روستای «کرد آق قلا» به عزا تبدیل شد. خدیجه ۷ ساله در تاب خوردن زیاده روی کرد، طناب دور دستش پیچید و بعد از یک دور چرخیدن بین زمین و آسمان، دست چپ دخترک از آرنج قطع شد. در حالی که همگان برای آینده دخترک تاسف می خوردند، «خدیجه پقه» همان روز در بیمارستان مادرش را دلداری می داد و می گفت: «غصه قطع دستم را نخورم، خواهی دید که بدون این دست هم بهتر از بقیه زندگی می کنم»! خدیجه ۷ ساله پس از مرخصی از بیمارستان و بهبود نسبی حالش، پای دار قالی و چرخ خیاطی نشست و به مرور همه فوت و فن های آن را آموخت. از همان دوران برای خودش درآمد مستقل داشت و در عین حال در کشاورزی هم عصای دست پدرش بود. «خدیجه پقه» با وجود نقص عضو به آسانی ازدواج کرد. خودش می گوید: «به این دلیل که به همه ثابت کردم با وجود نقص عضو از دیگران موثرترم». او ۶ فرزند دارد و یک دستی همه شان را به بهترین شکل بزرگ کرده است. نیازمندی فرزندان خدیجه به او فراتر از «وابستگی» طبیعی هر فرزندی به مادر خویش است، بلکه کمیت این خانواده ترکمن از پدر گرفته تا فرزندان بدون حضور خدیجه لنگ است. «خدیجه پقه» در ۵۸ سالگی همچنان مشغول بافتن فرش، گلیم، جاجیم و ... است. محصولاتش را در بازار می فروشد و درآمد مناسبی از این راه بدست می آورد. او همچنان با علاقه در کنار شوهرش کشاورزی می کند. خانم پقه معتقد است کار کردن احساس جوانی و باور توانایی را در وجودش جاری می کند. او هرازگاهی پای درختی که آن روز شاهد قطع شدن دستش بود، حاضر می شود و به آن لبخند می زند.
به قلم :
@mohammad_hosein_heydari
#ده_شب_ده_قصه #ستارگان_اقتصاد_مقاومتی
#نمایشگاه_عکس #نمایشگاه_عکس_ده_شب_ده_قصه
#مجتبی_حیدری #نمایشگاه_مجازی #مجازی
#محرومیت_زدایی #اقتصاد_مقاومتی #دهه_فجر
#عکس_مستند #مستند #عکاسان_جهادی
#photography #photographer #ReportageSpotlight #Instagram #lenscultur #lensculturestreets #documentaryphotography
@khamenei_ir @hrouhani @eshaqjahangiri @alirabiei.ir @sh.mowlaverdi @mounesan_ir @sorenasattari @m.shariatmadari @m.ebtekar @masoudsoltanifar @rahmanifazli @azarijahromi @vaezi_ir
Read more
چشم‌چرانی، سردمزاجی، خیانت سه مشکلی است که برخی همسران ممکن است در زندگی زناشویی خود تجربه کنند و ...
Media Removed
چشم‌چرانی، سردمزاجی، خیانت سه مشکلی است که برخی همسران ممکن است در زندگی زناشویی خود تجربه کنند و آن احساس عشق و گرمی اوائل ازدواج را از دست بدهند برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی یک راه حل مناسبی که توسط دین اسلام توصیه شده، اهمیت دادن به نظافت و زینت لباس و بدن و استعمال بوی خوش توسط همسران، برای یکدیگر ... چشم‌چرانی، سردمزاجی، خیانت سه مشکلی است که برخی همسران ممکن است در زندگی زناشویی خود تجربه کنند و آن احساس عشق و گرمی اوائل ازدواج را از دست بدهند برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی یک راه حل مناسبی که توسط دین اسلام توصیه شده، اهمیت دادن به نظافت و زینت لباس و بدن و استعمال بوی خوش توسط همسران، برای یکدیگر می‌باشد.

پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می‌فرماید: «اغسلوا ثيابكم‏ و خذوا من شعوركم و استاكوا و تزيّنوا و تنظّفوا فإنّ بني إسرائيل لم يكونوا يفعلون ذلك فزنت نساؤهم‏؛[1]لباس‌های خود را بشویید و موهای خود را کم کنید، مسواک بزنید و آراسته و پاکیزه باشید، پس به درستی که بنی‌اسرائیل چنین نکردند و در نتیجه زنانشان آلوده شدند». در این روایت توجه به نظافت و آراستگی و زینت عامل دوری از خیانت شمرده شده است.

در روایتی دیگر پیامبر (صلی الله علیه و آله) زینت و پوشش زیبای زن را از وظایف زنان در مقابل همسرانشان می‌داند: «... وَ عَلَيْهَا أَنْ تَطَيَّبَ بِأَطْيَبِ طِيبِهَا وَ تَلْبَسَ أَحْسَنَ‏ ثِيَابِهَا وَ تَزَيَّنَ بِأَحْسَنِ زِينَتِهَا وَ ...؛[2] بر زن است که در برابر شوهر خود را به بهترین عطرها معطر کند وبهترین لباس خود را بپوشد و خود را به بهترین زینت، خود را زینت کند و...». برخی زنان بهترین لباس خود را برای استفاده در مجالس و مراسم اختصاص می‌دهند و با ادعای احساس یک‌رنگی با شوهر کمتر به پوشیدن آن‌ها در برابر همسر تمایل دارند.
مردی در کوچه می‌دوید گفتند: کجا میدوی؟ گفت: می‌روم خانه، زنم از عروسی می‌آید؛ چون تا از عروسی می‌آید لباس‌های خوبش را کنار می‌گذارد و آشغال‌هایش را خواهد پوشید من می‌خواهم یک نگاهی به این لباس بکنم .

برخی از همسران که از لذت نگاه به همسر آراسته و معطر خود محروم هستند در کوچه و خیابان به دنبال ارضای این نیاز هستند و بدین ترتیب با چشم چرانی زمینه ناسازگاری‌ها و کاسته شدن از عشق در زندگی را فراهم می‌کنند.

استفاده از بوی خوش علاوه بر جاذبه طبیعی که سبب کشش همسران به سوی یکدیگر می‌شود تقویت نیروی جنسی را نیز به همراه دارد.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «إِنَ‏ الرِّيحَ‏ الطَّيِّبَةَ تَشُدُّ الْقَلْبَ‏، وَ تَزِيدُ فِي‏ الْجِمَاع؛[3]بوی خوش رابطه قلبی را تقویت و آمیزش را افزایش می‌دهد». البته خداوند متعال زینت زن را فقط برای محارم مجاز می‌داند:«...وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ...؛[نور /31] و آشكار نكنند زيورهايشان را جز براى شوهرانشان و...(محارم)».

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #مشکلات #خیانت #چشم_چرانی
Read more
سوال: سلام.خسته نباشید من 6ماهه ک عقد کردم.شوهرم آدم متدینیه ولی من دوسش ندارم وروز ب روز دارم بدترمیشم.البته ...
Media Removed
سوال: سلام.خسته نباشید من 6ماهه ک عقد کردم.شوهرم آدم متدینیه ولی من دوسش ندارم وروز ب روز دارم بدترمیشم.البته ازاول هم دوسش نداشتم وبه اصرارخانواده ازدواج کردم ولی فک میکردم وضعیت بهتربشه.درضمن شوهرم کارهم نداره وقیافه ظاهریش هم اصلاب دلم نمیشینه.یعنی اصلادوست ندارم بهش فکر کنم حتی..لطفا ... سوال: سلام.خسته نباشید من 6ماهه ک عقد کردم.شوهرم آدم متدینیه ولی من دوسش ندارم وروز ب روز دارم بدترمیشم.البته ازاول هم دوسش نداشتم وبه اصرارخانواده ازدواج کردم ولی فک میکردم وضعیت بهتربشه.درضمن شوهرم کارهم نداره وقیافه ظاهریش هم اصلاب دلم نمیشینه.یعنی اصلادوست ندارم بهش فکر کنم حتی..لطفا راهنماییم کنین. ممنون

پاسخ:
با عرض سلام و احترام
کاربرمحترم ابتدا باید به این نکته دقت داشته باشید که ادامه يک رابطه مهم و حساس مانند رابطه زناشويی نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد و این­گونه نیست که صرفا با انتخاب همسر خوشبختی تا آخر عمر در قلب افراد احساس گردد؛ لذا نگذارید گمان اینکه علت تمام مسایلی که الآن با آن رو به رو هستید عدم علاقه به همسرتان در لحظه انتخاب بوده، شما را از ادامه مسیر زندگی و رویارویی با مسایلی که در زندگی همه افراد عاشق پیشه نیز وجود دارد، ‌باز دارد .
بیان کردید که «قیافه ظاهریش هم اصلاب دلم نمیشینه» در این مورد باید گفت گرچه در نظر شما، همسرتان چندان زیبایی ظاهری ندارد و همین امر دل شما را در دلدادگی به او متزلزل کرده است، امّا آنچه مسلم است اصل زیباشناختی، صرفا مربوط به چهره و ظاهر افراد نمی‌شود، بلکه شامل جمال و زیبایی باطنی و درونی انسان نیز می‌شود که ازجمله: زیبایی اخلاقی، ایمانی که خوشبختانه شوهرتان از آن بهره‌مند است؛ لذا این مسئله را نباید نادیده بگیرید، بلکه این را هم در تصمیم خود لحاظ کنید.
کاربر محترم لطفاً نقش خویش را در بروز چنین مسأله ­ای بپذیرید و برخوردی مسئولانه و همراه با مسئولیت ­پذیری در برابرآن داشته باشید؛ زیرا به هر حال شما همسرتان را با همین وضع دیده و پسندیده ­اید. گرچه می ­فرمایید که علاقه ­ای به او ندارید؛ اما دقت داشته باید که او را انتخاب نموده ­اید. به هر حال هر کسی باید مسئولیت عمل خود را بپذیرد و بر اساس اصل واقعیت ­پذیری و پذیرش تبعات عمل خود سعی کند از بهترین راه به حل مسایلی که در ادامه پیش می­ آید بپردازد.
1.با تمرکز، تأکید و تقویت نقاط قوت همسرتان، آن را قدر بدانید و از آن به عنوان سنگ بنای روابط عاطفی و مثبت خود با وی قرار بهره بگیرید.
2.فهرستی از صفات و شایستگی های اخلاقی و ایمانی ... همسرتان تهیه نمایید و هر وقت به ‏فکر ایشان افتادید، آنها را از ذهن خود بگذرانید.‏
‏3.‏ ‏ از مقایسه همسرتان با دیگران جداً خودداری نمایید.‏
‏ادامه در کپشن...
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #رضایت_همسر #دوست_داشتن
Read more
@lezzate_taghyeer سرهنگ علی اسمعیل‌پور با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی با عنوان "دزدیده شدن دختر ۱۸ ساله در تبریز" در توضیح این خبر اظهار کرد: این حادثه که صبح امروز در محله ملازینال تبریز اتفاق افتاد و آدم ربایان پس از طی مسافت کوتاهی، دختر جوان را رها کردند و سپس متواری شدند. وی علت و انگیزه ... @lezzate_taghyeer
سرهنگ علی اسمعیل‌پور با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی با عنوان "دزدیده شدن دختر ۱۸ ساله در تبریز" در توضیح این خبر اظهار کرد: این حادثه که صبح امروز در محله ملازینال تبریز اتفاق افتاد و آدم ربایان پس از طی مسافت کوتاهی، دختر جوان را رها کردند و سپس متواری شدند.
وی علت و انگیزه ربایش این دختر جوان را عدم قبول خواستگاری رباینده اعلام کرد و گفت: یکی از فرهنگ‌های غلط در آذربایجان که به نوعی جرم نیز محسوب می‌شود، فرهنگ "قیزقاچیتما یا فراری دادن دختر توسط خواستگارش پس از مخالفت خانواده دختر است.
اسمعیل‌پور ادامه داد: بلافاصله پس از شکایت خانواده دختر، عاملان این حادثه شناسایی و بازداشت شدند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر هم دختر جوان و هم اقدام کننده به رباینده یا همان خواستگار به همراه خانواده‌های خود در بخش مشاوره کلانتری حضور دارند و امیدواریم این ماجرا با صلح و صفا به ازدواج منتهی شود.
@lezzate_taghyeer
@lezzate_taghyeer .
.
Read more
 #AThousandSplendidSuns #هزاران_خورشید_تابان #نویسنده : #خالد_حسینی بررسی #کتاب : هزار ...
Media Removed
#AThousandSplendidSuns #هزاران_خورشید_تابان #نویسنده : #خالد_حسینی بررسی #کتاب : هزار خورشید تابان دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان #انگلیسی نوشته شده‌ است. “هزار خورشید تابان” در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین #رمان #آمریکای_شمالی شد. نام ... #AThousandSplendidSuns
#هزاران_خورشید_تابان

#نویسنده : #خالد_حسینی

بررسی #کتاب :
هزار خورشید تابان دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان #انگلیسی نوشته شده‌ است.
“هزار خورشید تابان” در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین #رمان #آمریکای_شمالی شد.
نام این کتاب به گفته نویسنده از یکی از شعرهای #صائب_تبریزی ( #شاعر ایرانیِ قرن یازدهم هجری) گرفته شده است. “مریم” دختر نامشروع یک بازرگان #افغانی است که تا ۱۵ سالگی به همراه مادر، جدا از پدرش از زندگی می‌کند. مرگ مادر باعث می‌شود که پدرش وادار شود مدتی کوتاه او را در جمع خانواده واقعیِ خود بپذیرد، ولی در نهایت پدر مجبور می‌شود که برای حفظ آبرو، دختر را به ازدواج یک مرد مسن و خشن اهل کابل به نام “رشید” دربیاورد.

بررسی #ممنوعیت :
این کتاب ابتدا در کشور #افغانستان به چاپ رسید، اما پس از مدتی با حمله گروه تروریستی #طالبان به کتاب فروشی ها و سوزاندن این کتاب ممنوعیتی بر چاپ و عرضه این کتاب در افغانستان برقرار شد و این کتاب پس از آن در افغانستان #ممنوع گردید

پی‌نوشت ١ : نظر شخصی در کامنت اول

پی‌نوشت ٢ : اگر علاقه ای به تفکرات فمنیستی دارید حتما این کتاب ر مطالعه کنید.

پی نوشت ٣ : دانلود کتاب در کانال #تلگرام #ممنوعه_کده

_________________________
🔴🔴🔴
دانلود کتاب هزاران خورشید تابان در کانال تلگرام ممنوعه کده
T.me/mamnoe_kade
برای ورود به کانال تلگرام بر روی لینکی که در بیو پیج قرار گرفته است کلیک کنید.
🔴🔴🔴
_________________________
Read more
. کتاب حاضر، داستانی است از اندوهی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان ...
Media Removed
. کتاب حاضر، داستانی است از اندوهی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ کسانی که دوستشان داریم. ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌ آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌ اش ازدواج کند، خانواده‌ ای بسازد و رستوران ... . کتاب حاضر، داستانی است از اندوهی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ کسانی که دوستشان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌ آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌ اش ازدواج کند، خانواده‌ ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ دریایی ناپدید می‌ شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌ برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می کند

#تمام_چیز_ها_یی_که_نمی_گو_ییم
#کری_لانزدیل
#سارا_نجم_آبادی
#نشر_آموت

#شهرکتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیراد_سنتر
#۴۲۲۱۵۳۰۸
#۴۲۰۸۸۸۸۷
Read more
_ اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است. از طرفی اگر ...
Media Removed
_ اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است. از طرفی اگر زن مجبور شود تا پا به پای مرد کار کند تا خرج زندگی را تامین کند #ظلم به زن است. . امروز در دفاع از زن #کمپین راه میفتد که او باید گیسوانش را برای چشم نوازی مردان #رها کند، بعید نیست در آینده کمپینی در دفاع ... _
اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است.
از طرفی اگر زن مجبور شود تا پا به پای مرد کار کند تا خرج زندگی را تامین کند #ظلم به زن است.
.
امروز در دفاع از زن #کمپین راه میفتد که او باید گیسوانش را برای چشم نوازی مردان #رها کند،
بعید نیست در آینده کمپینی در دفاع از #زن راه بیفتد که او باید مثل مرد کار کند تا به مردان کمک کنند.
.
خانم نانسی لی دموس محقق و نویسنده آمریکایی مسیحی، درباره #آمریکا می نویسد:
نیم قرن پیش، تعداد معدودی از زنان با #شعار رها ساختن زنان از یوغ مردان،
مفاهیمی چون #عفاف، خویشتن داری و نجابت را از واژه نامه ما حذف کردند و
#انتخاب، #طلاق و #خیانت را جایگزین آن کردند.
یکی از مخرب ترین اهداف این گروه، سبک شمردن #ازدواج و #مادری همچنین بیرون آوردن بانوان به سوی #بازار کار بود.
پیامد هایی که این اندیشه به ارمغان آورد:
میلیون ها #نوزاد پیش از طلوع آفتاب به #مهد_کودک سپرده شده و غروب به خانه بر می گردند.
اعضای #خانواده کمتر کنار هم غذا می خورند.
بیشتر #عاطفه زنان متاهل بیرون از خانه صرف مردان محیط کار می شود.
وقتی فرزندان بزرگ می شوند رابطه سردی با #مادر دارند.
بخشی از کتاب دروغ هایی که زنان باور می کنند @nancydemoss
عکس.نوشت: #طلبه سی ساله با هشت فرزند و همسرشون از فعالان اجتماعی
#زندگی_طلبگی_با_طعم_عسل
#چهارشنبه_های_سفید
#دختران_خیابان_انقلاب
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
... لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید 1. فرزندانتان به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای ...
Media Removed
... لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید 1. فرزندانتان به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی ... ...
لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید
1. فرزندانتان
به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی را انتخاب کنید، همسرتان را برگزینید.
2. زنان مجازی
استفاده از پورنوگرافی به عنوان جایگزین روابط صمیمی حقیقی با همسرتان، این قدرت را دارد که به روابط شما به شیوه‌های گوناگونی آسیب بزند؛ می‌تواند رضایت شما از ظاهر همسرتان را کم کند.
3. یک زن دیگر
البته نیازی به گفتن ندارد اما بسیارند کسانی که این نکته‌ی ظاهرا ساده را فراموش می‌کنند، پس ارزش یادآوری کردن را دارد. هیچ زن دیگری را نباید به همسرتان ترجیح دهید. یعنی به بهترین دوست دختر دوران بچگی‌تان چیزهایی را نگویید که به همسرتان نمی‌گویید! مراقب زمان‌هایی با یک زن دیگر می‌گذرانید باشید، چون حتی روابط ساده و به دور از گناه با زنان دیگر، گاهی می‌تواند بدون اینکه بفهمید از کنترل‌تان خارج شود.
4. مادرتان
هیچ کدام از اعضای خانواده‌تان نباید، نسبت به همسرتان در اولویت باشند. به عنوان یک شوهر، این وظیفه‌ی شماست که طرف ِ همسرتان باشید، و فرقی هم نمی‌کند چه کسی در مقابل او قرار گرفته است (حتی مادرتان). این رویکرد نیاز به تلاش دارد و شاید لازم باشد توافقاتی را با خود تمرین کنید تا عمیقا به این درک و باور برسید که با همسرتان در یک تیم باشید.
5. دوستان
شما نباید بعد از ازدواج، ارتباط با دوستان خود را قطع کنید، اما باید بدانید که هیچ رابطه‌ای (هر چقدر قدیمی و صمیمی) نباید ارزشی بیشتر از رابطه‌ی شما با همسرتان داشته باشد.
6. دوستان مجازی
زمان‌های طولانی گوشی به دست نشستن و چت کردن، کار ساده‌ای است. این باعث می شود زمان ارزشمندی را که می‌توانید در کنار همسرتان بگذرانید از دست بدهید. مطمئنا سپری کردن لحظات در کنار همسرتان بسیار مهم‌تر و زیباتر از وقت گذاشتن برای آنهایی است که حتی نقش کوچکی هم در زندگی‌تان ندارند. مراقب باشید، دوستان مجازی‌تان، توجه و انرژی‌تان را جذب نکنند!
⬇⬇⬇⬆⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆
Read more
نامه سازندگان «خاله قورباغه» برای والدین بچه‌ها فرشته طائرپور و افشین هاشمی، سازندگان فیلم موزیکال ...
Media Removed
نامه سازندگان «خاله قورباغه» برای والدین بچه‌ها فرشته طائرپور و افشین هاشمی، سازندگان فیلم موزیکال «خاله قورباغه» همزمان با آغاز اکران فیلم در سینماهای کشور برای والدین بچه‌ها نامه نوشتند. به گزارش روابط عمومی «خاله قورباغه»، فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم ... نامه سازندگان «خاله قورباغه» برای والدین بچه‌ها

فرشته طائرپور و افشین هاشمی، سازندگان فیلم موزیکال «خاله قورباغه» همزمان با آغاز اکران فیلم در سینماهای کشور برای والدین بچه‌ها نامه نوشتند.
به گزارش روابط عمومی «خاله قورباغه»، فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم عروسکی در یادداشتی خطاب به والدين بچه‌ها آورده‌اند: «ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحی بچه‌ها و بردن آنها به سينما، قيمت دلار و طلا را پايين نمی‌آورد،از مشكلات اقتصادی مردم كم نمی‌كند،معضل ازدواج و اعتياد و گرانی را حل نمی‌كند،نقايص نظام آموزشی و تربيتی را در مدارس برطرف نمی‌كند،تنش‌های موجود در سطح جامعه را كاهش نمی‌دهد،و...
اما حتما باعث می‌شود بچه‌ها و بزرگترها، در كنار يكديگر، برای دوساعت هم كه شده، به تهديدهای برجامی و تحريم‌های ترامپی فكر نكنند و در دل‌های خود تنها يك شمع شادی روشن كنند.
سينما هنوز سالم‌ترين و ارزان‌ترين تفريحی است كه خانواده‌‌ها، بخصوص خانواده‌های تحصيلكرده از آن استفاده می‌كنند.
در همه‌ جای جهان، سينما و فوتبال تنها پديده‌هايی هستند كه مردم را بدون اجبار و با اشتياق، در كنار يكديگر قرار می‌دهند.
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. فرصت‌های باهم بودن به بهانه‌ی اين دو پديده جذاب را از دست ندهيم.
حالا:
فيلم سينمایی مفرح و موزيكال «خاله قورباغه»؛ به‌خاطر شادی بچه‌ها و دور كردن آنها از نگرانی‌های ناشناخته و فضای عصبی اين روزهای پر تنش، در سينماهای شهرمان اكران شده است.
ما برای ساختن «خاله قورباغه»، سه سال وقت گذاشتيم. می‌خواستيم عيد امسال اكرانش كنيم، نشد؛ نگذاشتند.
حالا داريم در اوضاعی چنين آشفته، اكرانش می‌كنيم.
بياييد باهم عضوی از جريان ايجاد اميد و نشاط برای كودكان ايرانی باشيم.
بيايد فقط دو ساعت مسائل سياسی و اقتصادی را رها كنيم و كودكان‌مان را دريابيم.
فرشته طائرپور - افشین هاشمی»
#فيلميران #خاله_قورباغه
@hashemi.afshin @fereshteh.taerpour
Read more
<span class="emoji emoji2734"></span>️عدم ثبت واقعه ازدواج و مجرم شدن زوج و زوجه: ماده چهل و نه قانون حمایت خانواده ،ضمانت اجرای کیفری ...
Media Removed
️عدم ثبت واقعه ازدواج و مجرم شدن زوج و زوجه: ماده چهل و نه قانون حمایت خانواده ،ضمانت اجرای کیفری عدول از ثبت نکاح را پیش بینی کرده و بر اساس آن چنان چه مردی بدون ثبت در دفاتر رسمی به ازدواج دائم، طلاق یا فسخ نکاح یا پس از رجوع تا یک ماه از ثبت آن خودداری یا در مواردی که ثبت نکاح موقت الزامی است از ثبت آن ... ✴️عدم ثبت واقعه ازدواج و مجرم شدن زوج و زوجه:

ماده چهل و نه قانون حمایت خانواده ،ضمانت اجرای کیفری عدول از ثبت نکاح را پیش بینی کرده و بر اساس آن چنان چه مردی بدون ثبت در دفاتر رسمی به ازدواج دائم، طلاق یا فسخ نکاح یا پس از رجوع تا یک ماه از ثبت آن خودداری یا در مواردی که ثبت نکاح موقت الزامی است از ثبت آن امتناع کند، ضمن الزام به ثبت واقعه، به پرداخت جزای نقدی درجه پنج و یا حبس تعزیری درجه هفت محکوم می شود.
این مجازات در مورد مردی که از ثبت انفساخ نکاح و اعلام بطلان نکاح یا طلاق استنکاف کند نیز مقرر است پس در اینجا فقط مرد مقصر شناخته می‌شود و زوجه در این رابطه مقصر نیست.
Read more
دوستان عزيز لطفاً ، اين نامه را بخوانيد. هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. • نامه‌ی ...
Media Removed
دوستان عزيز لطفاً ، اين نامه را بخوانيد. هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. • نامه‌ی سازندگان «خاله قورباغه»؛ وقت کردید بخوانید: • ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحیِ بچه‌ها و بردن آنها به سينما، قيمت دلار و طلا را پايين نمی‌آورد، از مشكلات اقتصادی مردم كم نمی‌كند، معضل ... دوستان عزيز
لطفاً ، اين نامه را بخوانيد.
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. •
نامه‌ی سازندگان «خاله قورباغه»؛ وقت کردید بخوانید:

ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحیِ بچه‌ها و بردن آنها به سينما، قيمت دلار و طلا را پايين نمی‌آورد،
از مشكلات اقتصادی مردم كم نمی‌كند،
معضل ازدواج و اعتياد و گرانی را حل نمی‌كند،
نقايص نظام آموزشی و تربيتی را در مدارس برطرف نمی‌كند،
تنش‌های موجود در سطح جامعه را كاهش نمی‌دهد،
و...
اما حتما باعث می‌شود بچه‌ها و بزرگترها، در كنار يكديگر، براي دوساعت، به تهديدهای برجامی و تحريم‌های ترامپی فكر نكنند و در دل‌های خود شمع شادی روشن كنند.
سينما هنوز ارزان‌ترين تفريحی است كه خانواده‌ها در همه‌ی سطوح جامعه از آن استفاده می‌كند. "خاله قورباغه" از فردا اكران می‌شود؛
به‌خاطر شادیِ بچه‌ها و دور كردن آنها از نگرانی‌هاي ناشناخته و فضای عصبیِ اين روزها.
در همه‌ی جهان، سينما و فوتبال تنها پديده‌هايی هستند كه مردم را بدون اجبار، در كنار يكديگر قرار می‌دهند.
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. فرصت‌هاي با هم بودن به بهانه‌ی اين دو پديده را از دست ندهيم.
ما براي ساختن "خاله قورباغه" فيلمي مفرح و موزيكال، سه سال وقت گذاشتيم، می‌خواستيم عيد امسال اكرانش كنيم، نشد؛ نگذاشتند. حالا داريم در اوضاعي چنين آشفته، اكرانش می‌كنيم.
ما و شما می‌توانيم باهم عضوي از جريان ايجاد اميد و نشاط براي كودكان ايرانی باشيم.
می‌توانیم كمي سياست و اقتصاد را رها كنيم و كودكان‌مان را دريابيم.

فرشته طائرپور - افشین هاشمی
#افشين_هاشمي #فرشته_طائرپور #خاله_قورباغه #سينماي_كودك #اكران
Read more
<span class="emoji emoji1f349"></span><span class="emoji emoji1f349"></span>دوستای خوبتو دعوت کن<span class="emoji emoji1f349"></span><span class="emoji emoji1f349"></span> <span class="emoji emoji1f4a5"></span>راز ثروتمند شدن میلیاردهای معروف چیست؟<span class="emoji emoji1f4a5"></span> شاید شما هم در زندگی روزهایی ...
Media Removed
دوستای خوبتو دعوت کن راز ثروتمند شدن میلیاردهای معروف چیست؟ شاید شما هم در زندگی روزهایی را تجربه  کرده‌اید که از ته دل، دوست داشته‌اید پدرتان ثروتمند بود، یا به عبارت خودمانی‌تر، دوست داشته‌اید بچه‌پولدار باشید و احتمالا تمام ناکامی‌های مالی و غیرمالی زندگی‌تان را به گردن والدین ... 🍉🍉دوستای خوبتو دعوت کن🍉🍉
💥راز ثروتمند شدن میلیاردهای معروف چیست؟💥
شاید شما هم در زندگی روزهایی را تجربه  کرده‌اید که از ته دل، دوست داشته‌اید پدرتان ثروتمند بود، یا به عبارت خودمانی‌تر، دوست داشته‌اید بچه‌پولدار باشید و احتمالا تمام ناکامی‌های مالی و غیرمالی زندگی‌تان را به گردن والدین خود انداخته‌اید. این طرز تفکر واقعا قشنگ نیست. کافیست نگاهی به فهرست ثروتمندترین افراد در سال ۲۰۱۶ در مجله فوربز بیندازید: بیل گیتس با ۷۵ بیلیون دلار درآمد در صدر قرار گرفته است و آمانیکو ارتگا با ۶۷ بیلیون دلار، وارن بافت با ۶۱ بیلیون دلار و… رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. ارسطو می‌گوید: «ما به آنچه که مرتب انجام می‌دهیم بدل می‌شویم، پس برتری یک فعل نیست، بلکه یک عادت است.» تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که راز ثروتمند شدن بیل گیتس و سایر ثروتمندان چیست؟ آنها چه ویژگی‌هایی را به عادت تبدیل کرده‌اند و چگونه با تکیه بر توان خود، به موفقیت دست پیدا کرده‌اند؟ در این مقاله می‌خواهیم به این سؤال‌ها جواب بدهیم. با ماهمراه باشید.

۱- ثروتمندان هدف‌گذاری می‌کنند

ثروتمندان اهدافی دارند که آنها را پولدار می‌کند. هیچ‌کس اتفاقی ثروتمند نمی‌شود، برای ثروتمند شدن باید اول نیّت کنید؛ یعنی به طور واضح و مشخص باید به خودتان بگویید: «من می‌خوام ثروتمند بشم». با تأکید بر این هدف، انگیزه‌ی شما بیشتر می‌شود و همه‌ی اقدامات و تلاش‌هایتان در راستای رسیدن به...
-
🔶 دکتر زندگی
🔹 خانواده، عشق،تحول، موفقیت
-
🔆 ادامه ی این مطلب را از طریق لینک موجود در Bio یا همان صفحه ی اصلی اینستاگرام ما مطالعه کنید.
-
💠 لطفا در زمان انتقال مطالب در صفحات دیگر نام نویسنده و منبع را نیز ذکر نمایید. انسانیت هزینه ی زیادی ندارد. سپاس از مهرتان.
-
🔳 از وبسایت دکتر زندگی
DoctorZendegi.com
-
🔲 بخش: مدیریت در کسب و کار
-
#دکترزندگی
#ثروت #راز #زندگی #کارآفرینی #اعتمادبه_نفس #نتورک #بهار #موفقیت #تربیت #ازدواج #شادی #عشق #دوستی #خدا
Read more
<span class="emoji emoji1f4e1"></span><span class="emoji emoji1f4e1"></span><span class="emoji emoji1f4e1"></span> برنامه های نامناسب ماهواره به دنبال ترویج احساس #آزادی_مطلق و یا همان #لیبرالیسم_جنسی به دنبال ...
Media Removed
برنامه های نامناسب ماهواره به دنبال ترویج احساس #آزادی_مطلق و یا همان #لیبرالیسم_جنسی به دنبال ایجاد آزادی برای روابط جنسی مطلق بوده و با ترویج #فرهنگ خود ، تمامی افکار مخاطبان خود را متوجه تلذذ جنسی کرده است. ماهواره سطح تعمیم پذیری مسائل خصوصی را افزایش داده و سکس را لازمه ی زندگی امروز ... 📡📡📡
برنامه های نامناسب ماهواره به دنبال ترویج احساس #آزادی_مطلق و یا همان #لیبرالیسم_جنسی به دنبال ایجاد آزادی برای روابط جنسی مطلق بوده و با ترویج #فرهنگ خود ، تمامی افکار مخاطبان خود را متوجه تلذذ جنسی کرده است.

ماهواره سطح تعمیم پذیری مسائل خصوصی را افزایش داده و سکس را لازمه ی زندگی امروز می شمارد و با برنامه های #غیر_اخلاقی انتظارات کاذب جنسی را در #مردان بوجود می آورد.

#زنان هم در پاسخگویی به این #تنوع_طلبی دچار مشکل می شوند و تکرار برنامه ها و انگیزش های پی درپی باعث می شود که تنها به تلذذ جنسی توجه داشته و در این راه تمامی انرژی معنوی و مادی خود را از دست داده ، نتیجه ی طبیعی و فاجعه آمیز آن در مورد عمومی شدن مسائل خصوصی و #پرده_دری و نابودی بنیان های اخلاقی و حریم شکنی و گسیختگی بنیان خانواده می گردد.

تاثیر برنامه های ماهواره بر #افکار_عمومی و عملکرد مخاطبان بویژه از نظر تربیتی و جامعه پذیری امر روشنی است. کانال های ماهواره ای موجب می شوند زنان و دختران جوان ، با دیدن #فیلم ها و #سریال های #شبکه_های_فارسی_زبان ، مطابق حس همزاد پنداری ، به تقلید از نوع #پوشش و #آرایش هنرپیشگان برآمده ، سعی در هرچه شبیه تر کردن خود با آنها کنند. بواسطه معرفی #الگو های ذهنی و عملی رفتار، در گذر از برنامه های مختلف ، معرفی شخصیت ها و سمبل های مطرح شده ، شخصیت های سریالها، فیلم ها و ... پس از مدتی تعدادی از این الگوها را در بییندگان خود درونی می کند.
👈 دوستاتون رو تگ کنید...
#خانواده
#تربیت_کودک
#ازدواج
#همسرداری
#ماهواره
#تلویزیون
Read more
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. • نامه‌ی سازندگان «خاله قورباغه»؛ وقت کردید ...
Media Removed
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. • نامه‌ی سازندگان «خاله قورباغه»؛ وقت کردید بخوانید: • ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحیِ بچه‌ها و بردن آنها به سينما، قيمت دلار و طلا را پايين نمی‌آورد، از مشكلات اقتصادی مردم كم نمی‌كند، معضل ازدواج و اعتياد و گرانی را حل نمی‌كند، نقايص ... هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. •
نامه‌ی سازندگان «خاله قورباغه»؛ وقت کردید بخوانید:

ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحیِ بچه‌ها و بردن آنها به سينما، قيمت دلار و طلا را پايين نمی‌آورد،
از مشكلات اقتصادی مردم كم نمی‌كند،
معضل ازدواج و اعتياد و گرانی را حل نمی‌كند،
نقايص نظام آموزشی و تربيتی را در مدارس برطرف نمی‌كند،
تنش‌های موجود در سطح جامعه را كاهش نمی‌دهد،
و...
اما حتما باعث می‌شود بچه‌ها و بزرگترها، در كنار يكديگر، براي دوساعت، به تهديدهای برجامی و تحريم‌های ترامپی فكر نكنند و در دل‌های خود شمع شادی روشن كنند.
سينما هنوز ارزان‌ترين تفريحی است كه خانواده‌ها در همه‌ی سطوح جامعه از آن استفاده می‌كند. "خاله قورباغه" از فردا اكران می‌شود؛
به‌خاطر شادیِ بچه‌ها و دور كردن آنها از نگرانی‌هاي ناشناخته و فضای عصبیِ اين روزها.
در همه‌ی جهان، سينما و فوتبال تنها پديده‌هايی هستند كه مردم را بدون اجبار، در كنار يكديگر قرار می‌دهند.
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. فرصت‌هاي با هم بودن به بهانه‌ی اين دو پديده را از دست ندهيم.
ما براي ساختن "خاله قورباغه" فيلمي مفرح و موزيكال، سه سال وقت گذاشتيم، می‌خواستيم عيد امسال اكرانش كنيم، نشد؛ نگذاشتند. حالا داريم در اوضاعي چنين آشفته، اكرانش می‌كنيم.
ما و شما می‌توانيم باهم عضوي از جريان ايجاد اميد و نشاط براي كودكان ايرانی باشيم.
می‌توانیم كمي سياست و اقتصاد را رها كنيم و كودكان‌مان را دريابيم.

فرشته طائرپور - افشین هاشمی
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
شک و بدبینی نسبت به یکدیگر، منشأ مشکلات زیادی می‌شود. امروزه بسیاری از انسان ها، قربانی این صفت ناپسند ...
Media Removed
شک و بدبینی نسبت به یکدیگر، منشأ مشکلات زیادی می‌شود. امروزه بسیاری از انسان ها، قربانی این صفت ناپسند شده و چه بسیارند خانواده هایی که به خاطر سوء ظن، شک و بدبینی های متفاوت، تجسس های مکرر در وسائل شخصی، گوش دادن به وسوسه های دیگران،(غیبت های خانوادگی) از هم پاشیده شده اند. لذا خداوند در قرآن کریم ... شک و بدبینی نسبت به یکدیگر، منشأ مشکلات زیادی می‌شود. امروزه بسیاری از انسان ها، قربانی این صفت ناپسند شده و چه بسیارند خانواده هایی که به خاطر سوء ظن، شک و بدبینی های متفاوت، تجسس های مکرر در وسائل شخصی، گوش دادن به وسوسه های دیگران،(غیبت های خانوادگی) از هم پاشیده شده اند. لذا خداوند در قرآن کریم به شدت انسان را از نزدیک شدن به این صفات زشت نهی کرده و می‌فرماید: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَبْ بَعْضُكُمْ بَعْضًا...[حجرات/12] اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد، از بسيارى از گمانها بپرهيزيد كه پاره‏ اى از گمانها گناه است و جاسوسى مكنيد و بعضى از شما غيبت بعضى نكند ...» البته ناگفته نماند، هر پدیده ای علت هایی دارد که در مورد شک و بدبینی که حتی گاهی به تهمت نیز ختم می‌شود، نیز همینطور است. در بین همسران، وقتی این فضا(شک و بدبینی) ایجاد می‌شود، یکی از طرفین، و گاهی هردو نفرشان در شکل گیری این معضل، مقصر بوده که به برخی عوامل آن اشاره خواهیم کرد:
1- شک های ریشه دار
بعضی افراد، از همان ابتدای شکل گیری شخصیتشان، شکاک بودن را از خود نشان می‌دهند. به نوعی سوء ظن داشتن، و شکاک و بدبین بودن، در ذات آنها نهفته است. اگر چنین فردی بعد از مدتی کوتاه، متوجه شود در مورد انتخاب خود دچار اشتباه شده، شناخت کافی از همسر خود نداشته باشد، زندگی را باب میل خود نبیند، بی دلیل بهانه گیری و شک و بدبینی را آغاز می‌کند. به تهمت زدن رسیده و نهایت به جدایی ختم خواهد شد.
2- رفت و آمدهای اضافه
دوستی های قبل از ازدواج که کنترلی روی آنها نبوده، اگر به داخل زندگی کشیده شود و بخواهد به صورت قبلی ادامه پیدا کند در دراز مدت مشکل ساز خواهد شد. به عنوان مثال: خانمی بخواهد با دوستِ دوران مجردی خود، رازوگفتگو کند، او را وقت و بی وقت به خانه دعوت کند، حرفهای آنچنانی را بگوید و درمورد جنس مخالف مانند قبل، از هر دری سخنی به زبان جاری کند، با واکنش همسرش مواجه خواهد شد. اگر واکنشی هم نباشد، با هر قهقهه یک قدم به سمت شک و بدبینی همسرش را مشایعت کرده است. درمورد پسران نیز همین قضیه با شدت بیشتر صادق است. بهتر است بدانیم ماجراجویی های دوران مجردی بسیار متفاوت با دوران متاهلی است.
3- مخفی کاری های پی در پی
افرادی هستند که بدون اینکه بخواهند فضای شک ایجاد شود، با رفتارهایشان زمینه مشکوک شدن را فراهم می‌کنند.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #شک #بدبینی #جدایی
Read more
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش ...
Media Removed
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد مرتضی ممیز (۴ شهریور ۱۳۱۵ تهران - ۵ آذر ۱۳۸۴ تهران) طراح گرافیک، تصویرگر، استاد دانشگاه است. مرتضی ممیز در خانواده‌ای هنردوست متولد شد و در دوران کودکی استعداد و علاقهٔ ... . امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد مرتضی ممیز (۴ شهریور ۱۳۱۵ تهران - ۵ آذر ۱۳۸۴ تهران) طراح گرافیک، تصویرگر، استاد دانشگاه است. مرتضی ممیز در خانواده‌ای هنردوست متولد شد و در دوران کودکی استعداد و علاقهٔ ویژه‌ای به نقاشی و طراحی نشان داد، دوران متوسطه برای کمک به خرج تحصیل خود برای مغازه‌ها تابلونویسی می‌کرد در آن دوران بود که به خاطر علاقه خانوادگی به مصدق وارد جریانات سیاسی شد که نتیجه آن چند کاریکاتور در روزنامهٔ شاهد شد، در سال‌های آخر دبیرستان مرتضی گاهی به کتابخانهٔ وابستگی فرهنگی سفارت لهستان سر می‌زد و در آنجا بود که برای اوّلین بار با مجلّه‌های «پولند» و «گرافیک» لهستان آشنا شد. سال ۱۳۳۵ او وارد دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشتهٔ نقاشی شد و در آنجا زیر نظر علی‌محمد حیدریان که از شاگردان کمال‌الملک بود آموزش می‌بیند، در دانشگاه بود که با سهراب سپهری، پرویز کلانتری، ژازه طباطبائی، چنگیز شهوق و ... آشنا می‌شود، در ۱۳۴۴ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه تحصیل راهی فرانسه می‌شود و گواهی طراحی غرفه را در مدرسهٔ هنرهای تزئینی فرانسه اخذ می‌کند، درهمان جا بود که با فیروزه صابری آشنا شده سال‌های بعد با او ازدواج می‌کند، بخشی از افتخارات و جایزه‌ها استاد جایزه بهترین طراحی کتاب کودک سال‌های ۴۵–۱۳۴۲ مدال رتبه اول دانشجوی ممتاز دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران (۱۳۴۴) برنده مدال طراحی نمایشگاه بین‌المللی طراحی ژوونیزی فرانسه (۱۹۶۶) طراح شاعر برای طراحی پوسترهای سینمایی فستیوال سینمایی کان (۱۹۷۵) جایزه و مدال بهترین پوسترهای سینمایی جشنواره فجر تهران (۱۳۶۵، ۱۳۶۶ و ۱۳۶۹) سیمرغ بلورین بهترین پوستر برای فیلم ای ایران از جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۸) جایزه بهترین آثار طراحی نشانه‌های دهه ۸۰ میلادی (۱۹۹۰) جایزه ویژه ایکوگرادا Icograda Lifetime Achievement به خاطر یک عمر تلاش و دست‌آوردهای ایشان (۲۰۰۴)

#مرتضی_ممیز #گرافیک #هنرمند #نقاشی #ایران #هنر #نقش #
Read more
سلام دختری هستم که به خاطر زندگی سخت خانواده، خیلی از ازدواج و ارتباط با جنس مخالف می ترسم، از طرفی علاقه ...
Media Removed
سلام دختری هستم که به خاطر زندگی سخت خانواده، خیلی از ازدواج و ارتباط با جنس مخالف می ترسم، از طرفی علاقه ای به بچه دار شدن ندارم. در آستانه 40 سالگی هستم برای حل مشکل چیکار باید بکنم؟ با عرض سلام و احترام؛ پاسخ اجمالی: مشكل اصلی شما ترس از ازدواج و شک و تردید در این زمینه است، پس ابتدا باید ریشه ... سلام دختری هستم که به خاطر زندگی سخت خانواده، خیلی از ازدواج و ارتباط با جنس مخالف می ترسم، از طرفی علاقه ای به بچه دار شدن ندارم. در آستانه 40 سالگی هستم برای حل مشکل چیکار باید بکنم؟

با عرض سلام و احترام؛

پاسخ اجمالی:

مشكل اصلی شما ترس از ازدواج و شک و تردید در این زمینه است، پس ابتدا باید ریشه ها و علل این ترس را شناسایی کنید و تمام تلاش خود را برای رفع آن بکار بگیرید. بهتر است با افرادی که ازدواج کرده‌اند، صحبت کنید و ببینید آنها چگونه توانسته‌اند بر اینگونه ترس‌های خود غلبه کنند.

پاسخ تفصیلی:
کاربر محترم؛ سوال شما حاكی از علاقه به ازدواج ولی ترس از اقدام به آن است. در حال حاضر مشكل اصلی شما ترس از ازدواج و شک و تردید در این زمینه است، بنابراین ابتدا باید ریشه ها و علل این ترس را شناسایی كرده و تمام توان خود را برای رفع آن تجمیع نمایید. ترس از ازدواج یكی از مسائل عمده و پیچیده ای است كه ذهن برخی از جوان ها را به خود مشغول كرده است. تا جایی كه این مسئله در بسیاری از موارد باعث سخت گیری های زیادی در زمینه ازدواج شده و منجر به بروز مشكلاتی از جمله بالا رفتن سن ازدواج یا قید ازدواج را زدن، گشته است. در بین جوانان علل گوناگون و متفاوتی برای این ترس بیان می شود كه از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره كرد :
1- برخی احساس می كنند هنوز آمادگی روحی روانی برای ازدواج ندارند و وقت آن فرا نرسیده در حالی كه در كارهای مهم دیگری موفق بوده و سن شان نیز در حال بالا رفتن است.
2- گاهی نیز سخت بودن انتخاب همسر مناسب و ترس از اینكه شاید آینده و زندگی جوان به خاطر انتخاب نادرست نابود شود باعث ترس از ازدواج در آنها می شود.
3- برخی از جوانان نیز بخاطر عدم شناخت كافی از مسئولیت ها و روابط زناشویی در ازدواج دچار دلهره و اضطراب گشته و ترس از این كار در آنان شكل می گیرد كه البته در این صورت با تغییر آن شناخت ذهنی ، آرامش و حتی رغبت به ازدواج جای آن ترس را خواهد گرفت.
4- گاهی دلیل این ترس از ازدواج و یا هر امر دیگری به دوران كودكی بر می گردد كه ‌شناسایی علل آن نیازمند كمك جستن از افراد خبره ای چون روانكاو را ضروری می نماید ؛‌ چرا كه در این صورت گاه خود شخص نیز هیچ علتی را برای چنین حالتی پیدا نمی كند .
در مورد شما علت اصلی ترس از ازدواج در درجه اول، عدم شناخت كافی از مسئولیت ها و روابط زناشویی در ازدواج دچار دلهره و اضطراب گشته و ترس از این كار در آنان شكل می گیرد كه البته ...

ادامه مطلب در قسمت نظرات...

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #ترس_از_ازدواج #ترس
Read more
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : آسياب كنار فلوس قيمت : ١٦٠٠٠ تومان نويسنده : جرج اِليوت تعداد ...
Media Removed
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : آسياب كنار فلوس قيمت : ١٦٠٠٠ تومان نويسنده : جرج اِليوت تعداد صفحات : ٤٩٦ صفحه انتشارات : وردزورث ارجينال و چاپ لندن امكان خريد حضوري ، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران ارسال پستي به سراسر كشور لطفا جهت سوال يا خريد به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت ... رمان كلاسيك به زبان انگليسي
عنوان : آسياب كنار فلوس
قيمت : ١٦٠٠٠ تومان
نويسنده : جرج اِليوت
تعداد صفحات : ٤٩٦ صفحه
انتشارات : وردزورث
ارجينال و چاپ لندن
امكان خريد حضوري ، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران
ارسال پستي به سراسر كشور
لطفا جهت سوال يا خريد به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام دهيد
٠٩١٢٢١٥٧٠٥٣
لينك ربات تلگرام در Bio اينستاگرام
Tlgrm.me/newbooksalebot
@newbooksale

خلاصه داستان :
مگی دختری از یک خانواده ی طبقه ی متوسط جامعه است و به خاطر هوش و استعدادش همیشه مورد توجه پدرش است هر چند پدرش اعتقاد دارد که این استعداد مایه ی دردسر مگی به عنوان یک زن خواهد شد .
مادر مگی بر خلاف همسرش هیچ علاقه و رضایتی از مگی ندارد زیرا او را دختری سر به هوا و ناآرام می داند.فرزند مورد علاقه ی مادر ، برادربزرگ تر مگی ، تام است با این وجود مگی نه تنها به تام حسادت نمی کند بلکه عاشقانه اورا دوست دارد.
زمانی که مگی به نوجوانی می رسد پدرش که مالک یک آسیاب است ورشکسته می شود و برادر نوجوان او مجبور به کار کردن می شود .
بعد از چند سال مگی دلباخته ی ثروتمندی پیدا می کند ولی تام با ازدواج مگی با او مخالفت می کند زیرا او پسر شخصی است که عامل ورشکستگی پدرش بوده .
مدتی بعد که مگی به دیدن دختر خاله ی ثروتمندش لوسی می رود با نامزد او آشنا می شود.
نامزد لوسی،استیون به مگی علاقه مند می شود و به او پیشنهاد ازدواج می دهد.
مگی به خاطر شرافت وبرادرش، او را که خود هم دوستش دارد نمی پذیرد.
زمانی که علاقه ی استیون به مگی در شهر سر زبان ها می افتد مردم مگی را که دختر فقیری بوده متهم به فریب استیون می کنند و مگی منزوی می شود علاوه بر این تام هم از او حمایت نمی کند و او را از خانه اش بیرون می کند و در پايان ...
Read more
ـ در زندگی هر دختر و پسر جوانی ممکن است اتفاقات و رویدادهایی وجود داشته باشد که بیانش در موقع ازدواج ...
Media Removed
ـ در زندگی هر دختر و پسر جوانی ممکن است اتفاقات و رویدادهایی وجود داشته باشد که بیانش در موقع ازدواج و بعد از آن غیرضروری و حتی چه بسا مشکل ساز باشد. یکی از آن مواردی که بیانش در هنگام ازدواج مشکل ساز است و باید جوان از بیان آن خودداری کند، احیانا اشتباهات و خطاهایی است که در گذشته انجام داده است، ولی ... ـ در زندگی هر دختر و پسر جوانی ممکن است اتفاقات و رویدادهایی وجود داشته باشد که بیانش در موقع ازدواج و بعد از آن غیرضروری و حتی چه بسا مشکل ساز باشد.

یکی از آن مواردی که بیانش در هنگام ازدواج مشکل ساز است و باید جوان از بیان آن خودداری کند، احیانا اشتباهات و خطاهایی است که در گذشته انجام داده است، ولی آن‌‌ها را در فرایند زندگی جبران کرده و دیگر تاثیر منفی روی زندگی‌ مشترک او ندارد و امکان فاش شدنش هم از راه دیگری وجود ندارد یا جوان در گذشته گناهانی را مرتکب شده است و او از آن گناهان پشیمان گشته و توبه کرده است و یا اختلافات و مشکلاتی که در خانواده جوان بوده، ولی دیگر تاثیری در زندگی مشترک او ندارد.

از طرفی از دیدگاه اسلام، بیان و اعتراف خطاها و گناهان به دیگران، خود گناهی دیگر است. «همان گونه که خداوند "ستار العیوب" است، دوست ندارد که افراد بشر پرده‏ درى کنند و عیوب مردم را فاش سازند و آبروى آن‌ها را ببرند، به علاوه می‌دانیم هر انسانى معمولاً نقاط ضعف پنهانى دارد که اگر بنا باشد این عیوب اظهار گردد، یک روح بدبینى عجیب بر سراسر جامعه سایه مى‏افکند و همکارى آن‌ها را با یکدیگر مشکل می‌سازد. بنابراین، به خاطر استحکام پیوندهاى اجتماعى و هم به جهت رعایت جهات انسانى، لازم است بدون در نظر گرفتن یک هدف صحیح پرده‏ درى نشود.»[1]

همچنین لازم نیست که دخترخانم، تعداد دقیق خواستگاران خود را برای نامزدش بگوید، ولی اگر یک رابطه جدی را در گذشته تجربه کرده است؛ مثلا در گذشته نامزدی داشته است، باید این مورد را به زبان آورد؛ زیرا ممکن است نامزد قبلی بطور ناگهانی سرو کله‌اش پیدا شود و یا اینکه شریک زندگی به صورت اتفاقی از جریان با خبر شود و نگفتن این موضوع سبب ناراحتی، سوءتفاهم و از بین رفتن اعتماد از سوی شریک زندگی دخترخانم شود.

یا اینکه خانمی به طور پنهانی به خانواده خود کمک می‌کند یا به آن‌ها سر می‌زند، در صورتی که می‌داند اگر شوهرش متوجه موضوع شود عکس العمل بدی نشان می‌‌دهد، این موارد از مصادیق پنهانی کاری نادرست است. در این موارد معمولا دیر یا زود، همسر از این جریان با خبر می‌شود. در اینجاست که اعتماد و امنیت میان طرفین نیز خدشه‌دار می‌شود. اگر هم، زن و شوهری اعتمادشان نسبت به هم از بین برود، دیگر ادامه زندگی برایشان بسیار سخت خواهد شد. پس در چنین مواردی سیاست درست، صداقت است.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #رضایت_همسر #پنهان_کاری
Read more
 #سندرم_سیندرلا عارضه‌ای اجتماعی است که معمولا گریبان‌گیر دختران جوان می‌شود. آرزوی آنان در قالب ...
Media Removed
#سندرم_سیندرلا عارضه‌ای اجتماعی است که معمولا گریبان‌گیر دختران جوان می‌شود. آرزوی آنان در قالب ازدواج از راه رسیدن «شهزاده‌ای با اسب سم طلا» که البته می‌تواند امروزه اتومبیل گران‌قیمت هم باشد و آنان را چشم‌بسته به شهر آرزوهایشان ببرد که در آنجا هر چه بخواهند یا هوسش را کرده باشند در اختیارشان ... #سندرم_سیندرلا عارضه‌ای اجتماعی است که معمولا گریبان‌گیر دختران جوان می‌شود. آرزوی آنان در قالب ازدواج از راه رسیدن «شهزاده‌ای با اسب سم طلا» که البته می‌تواند امروزه اتومبیل گران‌قیمت هم باشد و آنان را چشم‌بسته به شهر آرزوهایشان ببرد که در آنجا هر چه بخواهند یا هوسش را کرده باشند در اختیارشان باشد، خلاصه می‌شود.
مبتلایان به این عارضه کاری ندارند که این شاهزاده اسب یا ماشین‌سوار چندسالش است؟ تحصیلاتش چه میزان است؟ خانواده‌اش چگونه‌اند؟ از نظر اخلاقی صلاحیت دارد یا اجازه می‌دهد همسرش به مطالعات تحصیلی خود ادامه دهد؟ نظرش درباره خانواده و ازدواج چیست؟ آیا ازدواج را یک قرارداد اجتماعی دوطرفه می‌داند یا بر این باور است که وقتی به پای زنی پول می‌ریزد در حقیقت او را می‌خرد و به این ترتیب حق هر نوع اعتراض از جنس خریداری شده سلب می‌شود؟
برای مبتلایان به «سندروم سیندرلا» تفاهم فرهنگی اصلا لازم نیست؛ همین‌طور تفاهم روحی. برای آنها قرارداد ازدواج، نوعی قرارداد خرید و فروش شمرده می‌شود
پ ن: عکس تزیینی است.
Tehran Iran 2018
#streetbwcolor #instagram #documentaryphotography #bnw_society #streetphoto #streetphotographer #streetphotographers #streetphotography_bw #streetphoto_bw #beststreets #jj_editors #gettyimages #wearethestreet #jj_creative #lensculture #jj_mobilephotography #doublexposure_bw #jj_streetphotography #silouhettephotography #uspiran #Tehranstreetphoto #1415mobilephotographers #sombresociety #bridephoto #سندرم_سیندرلا
Read more
 #ارث <span class="emoji emoji2705"></span>زن چه اموالی را به ارث می برد زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است. حال ...
Media Removed
#ارث زن چه اموالی را به ارث می برد زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است. حال این که چه مالی را می تواند به ارث ببرد بسیار مهم است، زیرا که در مقدار سهم زن موثر است. ️زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج،یک هشتم از عین اموال منقول(مثل ماشین، موتور و...) و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول(مثل ... #ارث ✅زن چه اموالی را به ارث می برد

زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است.
حال این که چه مالی را می تواند به ارث ببرد بسیار مهم است، زیرا که در مقدار سهم زن موثر است. ✏️زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج،یک هشتم از عین اموال منقول(مثل ماشین، موتور و...) و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول(مثل خانه، باغ، مغازه و ...)اعم از عرصه(زمین) و اعیان(ساختمان) ارث می برد.
در صورتی که زوج هیچ فرزندی نداشته باشد سهم زن یک چهارم از کلیه اموال است.
پس لازم است بعد از مرگ شوهر،علاوه بر اموال منقول که تقسیم می شود،اموال غیر منقول قیمت گذاری شده و یک چهارم یا یک هشتم از این قیمت به زن داده شود.
در مواقعی امکان دارد که ورثه دیگر متوفی از قیمت گذاری مال غیر منقول امتناع بکنند. ✏️ ماده 948 قانون مدنی این امکان را به زن داده است که حق خود را از عین اموال استیفا کند، پس وی می تواند در مرحله اول، ورثه را از طریق دادگاه اجبار به قیمت گذاری و دریافت سهم خود کرده،در غیر این صورت و ادامه امتناع ورثه،براساس رویه قضایی موجود،زن می تواند سهم مشاع خود را از عین یعنی خود زمین و خانه تملک کند. ✏️ازدواج موقت بدون هیچ ارثی:
همان طور که بیان شد شرط اصلی برای ارث بردن زن از همسرش وجود زوجیت دائمی بین آنها است.
- از مفهوم ماده 940 قانون مدنی که قید زوجیت دائمی را ذکر کرده می توان چنین فهمید که در نکاح منقطع (متعه یا صیغه) هیچ ارثی برای زن راه ندارد.
حتی زن مثل مورد نفقه که می توانست آن را در عقد شرط کند،دیگر نمی تواند شرط توارث را در نکاح منقطع (موقت) بگنجاند و اگر چنین شود شرط باطل است. ✏️ارث بردن زن حتی در طلاق:
اگر شوهر،زن خود را به صورت رجعی مطلقه کرده و در زمان عده فوت کند،زن از اموال شوهر ارث می برد.
ولی اگر فوت شوهر بعد از انقضای مدت عده بوده یا طلاق بائن باشد(طلاقی که قبل از نزدیکی بوده یا طلاق زن یائسه،طلاق خلع و مبارات)دیگر زن از مرد در صورت فوت،هیچ ارثی نمی برد.
ماده 943 قانون مدنی این امر را ابراز داشته است.
البته در ماده 944 همین قانون آمده که اگر شوهر در حالی که به مرضی مبتلا است زن را طلاق دهد و در ظرف یک سال از تاریخ طلاق به علت همان مریضی بمیرد،زن از او ارث می برد حتی اگر طلاق به صورت بائن باشد به شرط آنکه زن در طول این یک سال ازدواج نکرده باشد.
.
.

#ارثيه #زن #زوجه #وكيل_پايه_يك_دادگستري #گفتمان_وكيل
#حقوق_خانواده #مشاوره_رایگان #زن_و_شوهر
#تلفن_وكيل_٠٩٣٦٤٩٥٠٠١٧
#مشاور_خانواده #وكيل_دادگستري
Read more
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : عقل و احساس (حس و حساسيت) قيمت : ١٢٠٠٠ تومان نويسنده : جين آستين ...
Media Removed
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : عقل و احساس (حس و حساسيت) قيمت : ١٢٠٠٠ تومان نويسنده : جين آستين تعداد صفحات : ٣٨٤ صفحه انتشارات : آكسفورد ارجينال و چاپ لندن امكان خريد حضوري ،ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران ارسال پستي به سراسر كشور لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام ... رمان كلاسيك به زبان انگليسي
عنوان : عقل و احساس (حس و حساسيت)
قيمت : ١٢٠٠٠ تومان
نويسنده : جين آستين
تعداد صفحات : ٣٨٤ صفحه
انتشارات : آكسفورد
ارجينال و چاپ لندن
امكان خريد حضوري ،ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران
ارسال پستي به سراسر كشور
لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام دهيد
٠٩١٢٢١٥٧٠٥٣
لينك ربات تلگرام در Bio اينستاگرام
Tlgrm.me/newbooksalebot
@newbooksale

خلاصه داستان :
اقای دشوود مردی ثروتمند است که در استانه ی مرگ تمام ثروت و املاک خود را به پسر بزرگش (جان) که از همسر اولش است می دهد و از جان می خواهد که از دخترانش , ماریان ،الینود و مارگارت (که از همسر دوم دشوود هستند) مراقبت کند و مخارجشان را بپردازد .
بعد از مرگ دشوود ، جان که تحت تاثیر همسرش فانی بوده ، قول پدر رو می شکنه و دختران رو به همراه مادرشان مجبور می کند که از پارک ساکس برود .
در این هنگام ادوارد برادر فانی به پارک ساکس می اید .
ادوارد بر خلاف فانی ، بسیار مهربان و خوش قلب این و با خانواده ی دشوود رابطه ی صمیمی برقرار می کند و عاشق الینور می شود .
زمانی که ادوارد می خواست پیشنهاد ازدواجش را به الینور بدهد ، خانواده ی دشوود مجبور می شوند که عمارت رو ترک کنن و به کلبه ای در لندن بروند و بین ادوارد و الینور جدایی می افته . ماریان که خیلی زیبا بوده ، مورد توجه کلنل براندون قرار می گیره ولی ماریان توجهی به او نمی کنه و عاشق فردی با نام جان ویلوبای می شود.
زمانی که ویلوبای می خواست پیشنهاد ازدواج خود را به ماریان بدهد ، خانواده ی دشوور مجبور به ترک روستا و رفتن به لندن می شوند .
در این شرایط الینور به فردی با نام لوسی اشنا می شود و می فهمد نامزد لوسی ، معشوقه ی خودش ادوارد است . ماریان هم متوجه می شود که ویلوبای برای پرداخت بدهی هایش مجبور به ازدواج با زنی پولدار می شود ...
Read more
‌ یک بار به کسی که وارد رابطه‌ای نشده می‌خواهیم مطالبی را گوشزد کنیم و یک بار دیگر به کسی که وارد رابطه ...
Media Removed
‌ یک بار به کسی که وارد رابطه‌ای نشده می‌خواهیم مطالبی را گوشزد کنیم و یک بار دیگر به کسی که وارد رابطه شده و شکست خورده است؛ میان این دو تفاوت از زمین تا آسمان است؛ برای اولی که هیچ تجربه‌ای ندارد مشکل در فهماندن نادرستی این‌گونه روابط است و برای کسی که ناکامی این رابطه را تجربه کرده در فهماندن مشکلی ...
یک بار به کسی که وارد رابطه‌ای نشده می‌خواهیم مطالبی را گوشزد کنیم و یک بار دیگر به کسی که وارد رابطه شده و شکست خورده است؛ میان این دو تفاوت از زمین تا آسمان است؛ برای اولی که هیچ تجربه‌ای ندارد مشکل در فهماندن نادرستی این‌گونه روابط است و برای کسی که ناکامی این رابطه را تجربه کرده در فهماندن مشکلی نداریم بلکه در برخاستن و سرپا شدن او مشکل داریم.

تفصیل محتوا:
برای کسی که در رابطه شکست خورده است سخن‌های بسیاری وجود دارد ولی اهم آن این است که باید به او گفت که دیگر ملامت بس است باید اشتباه را تکرار نکرد و روبه جلو حرکت کرد. این طبیعی است که انسان به جنس مخالف تمایل داشته باشد ولی برای هر چیز طبیعی خدا یک مسیر طبیعی و مناسب را نیز در نظر گرفته است؛ مانند این‌که گرسنگی یک امر طبیعی است که راه مناسب برطرف کردن این نیاز، خوردن چیزهای پاکیزه و حلال است همان‌گونه که قرآن کریم در این باره می‌فرماید: «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُلُوا مِنْ طَيِّباتِ ما رَزَقْناكُمْ؛ ای مؤمنان، از نعمت های پاک و دل پسندی که به شما روزی داده‌ایم، بخورید...»[1]
وقتی انسان در دامن مشکلات روابط ناسالم افتاد به طور طبیعی تب و لرزی ناشی از نابسامانی این‌گونه روابط به سرغش خواهد آمد که حتما باید مدیریت شود. ما در ادامه بحث، با اشاره به سوال یکی از کاربران محترم سایت رهروان ولایت، با عنوان "احساساتم رو چجوری کنترل کنم؟" اشاره می‌کنیم و ادامه مطلب را در پاسخ به سوال این کاربر محترم دنبال می‌نماییم؛ ایشان در سوال خود بیان نموده‌اند که: " با سلام. من در اواخر سن 27 سالگی هستم و احساس تنهایی شدیدی دارم تا این اندازه که گاهی فقط دوست دارم کسی باشد که بتوانم به او ابراز محبت و احساسات داشته باشم. واقعیت مساله این است که بنده از5 سال قبل با دختری رفاقت گرفتم که بعد از گذشت سه سال از این رفاقت، او ازدواج کرد و دیگر با من نماند از آن به بعد که الان 2 سال از آن اتفاق می‌گذرد من به شدت احساس تنهایی می‌کنم. متاسفانه شرایطم نیز برای ازدواج اصلا مهیا نیست و از لحاظ مالی در تنگنا هستم در حالی که هر روز این احساسات در من قوی‌تر از قبل می‌شود." در پاسخ به سوال این کاربر محترم و با یک نگاه جامع باید به ایشان بگوییم که ما نیز با شما همدردی می‌کنیم که در این شرایط سخت در حال تحمل فشار زیادی هستید و هر راه حلی که ما بدهیم به طور طبیعی به این آسانی‌ها نمی‌توان آن را اجرایی کرد.

ادامه مطلب در قسمت نظرات... #خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #روابط_پیش_از_ازدواج
Read more
سوال: سلام با عرض خسته نباشید. بیماری خاصی که دختر داشته و مربوط به سالها پیش بوده ولی هم چنان باید مراقبت ...
Media Removed
سوال: سلام با عرض خسته نباشید. بیماری خاصی که دختر داشته و مربوط به سالها پیش بوده ولی هم چنان باید مراقبت شود تا دوباره اتفاق نیافتد را باید در جلسه چندم خواستگاری مطرح کرد؟ پاسخ: با عرض سلام و احترام کاربر گرامی بیان نکردید که بیماری خاصی که داشتید چه بیماری می باشد. این را بدانید که قاعده کلی ... سوال: سلام با عرض خسته نباشید. بیماری خاصی که دختر داشته و مربوط به سالها پیش بوده ولی هم چنان باید مراقبت شود تا دوباره اتفاق نیافتد را باید در جلسه چندم خواستگاری مطرح کرد؟

پاسخ: با عرض سلام و احترام
کاربر گرامی بیان نکردید که بیماری خاصی که داشتید چه بیماری می باشد. این را بدانید که قاعده کلی در گفتگوی قبل از ازدواج بیان مسائلی است که به زندگی آینده و مشترک دو نفر ارتباط می­‌يابد؛ به عنوان مثال حتماً بايد بيماری‌های حاد يا خاص جسمی، اختلالات روح و مانند این مسائل گفته شود.
در صورت بيان مسأله، زمان گفتن بيماری های حادی كه در زندگی آینده تأثیرگذار است، پایان جلسه اول خواستگاری است. نه قبل از آن، چرا كه این امر، مسأله خصوصی زندگی شماست و نباید در هنگام تماس تلفنی خواستگار بیان شود؛ در این مرحله خواستگار هنوز برای شما غریبه است؛ بعد از جلسه اول هم زمان طرح آن نیست، چرا كه ممكن است علقه ای بین طرفین ایجاد شده باشد و تصمیم گیری مشكل شود. اما در پایان جلسه اول خواستگاری كه طرفین شناخت اجمالی از هم پیدا كرده اند و تصمیم به ادامه یا قطع جلسات خواستگاری می گیرند و از طرفی هنوز دلبستگی خاصی بین آنها پدید نیامده است، زمان خوبی برای مطرح كردن این قضیه است.
اگر بیماری شما پس از اتمام دوره درمان خوب می شود و در آینده اثرگذار نیست و این دوره تا پیش از عقد به اتمام می رسد هم نیازی به گفتن به آن نیست.
همچنین اگر قرار است شما برای همیشه در اموری ملاحظه كنید و مراقبت های خاصی به خاطر این بیماری انجام دهید، بهتر است قبل از ازدواج و پس از دو و یا سه جلسه با خواستگار خود در میان بگذارید.
موفق باشید.
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #خواستگار #بیمار #
Read more
‌ ارتباطات پیش از ازدواج آری یا نه؟ ‌ پاسخ اجمالی:در آشنایی‌های قبل از ازدواج فرقی ندارد که دو طرف ...
Media Removed
‌ ارتباطات پیش از ازدواج آری یا نه؟ ‌ پاسخ اجمالی:در آشنایی‌های قبل از ازدواج فرقی ندارد که دو طرف یا لااقل یکی از آنها به قصد ازدواج وارد رابطه شده باشند، بلکه آنچه مهم است این است که برای رسیدن به این هدف مقدس راه مطمئنی را نیز انتخاب نمایند تا خدای ناکرده دچار مشکلات بعدی نشوند؛ مشکلاتی از قبیل ...
ارتباطات پیش از ازدواج آری یا نه؟

پاسخ اجمالی:در آشنایی‌های قبل از ازدواج فرقی ندارد که دو طرف یا لااقل یکی از آنها به قصد ازدواج وارد رابطه شده باشند، بلکه آنچه مهم است این است که برای رسیدن به این هدف مقدس راه مطمئنی را نیز انتخاب نمایند تا خدای ناکرده دچار مشکلات بعدی نشوند؛ مشکلاتی از قبیل شکست عشقی، آسیب‌های جسمانی و ... پاسخ تفصیلی:آشنایی پیش از ازدواج، تکیه کلام بسیاری از جوان‌ها شده و بسیاری می‌گویند تا این آشنایی نباشد و مدتی دختر و پسر با هم در ارتباط نباشند، معلوم نیست که ازدواج آنها چه سرانجامی داشته باشد.کلّیت این حرف چیز درستی است ولی بهره‌برداری از آن نیز باید درست باشد که متاسفانه در غالب مواقع از این حرفِ درست، استفاده نادرست می‌شود.
وقتی صحبت از شناخت قبل از ازدواج به میان می‌آید، در میان همین دختر و پسرهای جوان، کسانی هستند که مقصودشان از این حرف آن است که دختر و پسر مدتی را با هم باشند تا در فرصت مناسب با روحیات و عادات هم آشنا شوند و بعد تصمیم‌شان را برای ازدواج جدی کنند.
حال این گونه ارتباطات با یک نیت مقدس اما در روابطی پنهانی، بدون هیچ پشتوانه تعهدی آغاز می‌شود که پنهانی بودن آن به رفتارهای پرخطر و غی شرعی دامن می‌زند و غیرمتعهدانه بودنش نیز به شکست‌های عشقی خاتمه پیدا می‌کند که در نتیجه دود آن به چشم خود فرد و خانواده او خواهد رفت.
فضای ارتباطی دختر و پسر اگر ضابطه‌مند نباشد، به دلیل کشش فطری که بین دختر و پسر جوان وجود دارد، جایگاهی است برای آسیب‌های جدی و چه زیبا پیامبر گرامی اسلام صلى‌الله‌عليه‌وآله: «لا يَخلُوَنَّ رجُلٌ بامرأةٍ إلاّ كانَ ثالِثَهُما الشّيطانُ. هيچ مردى با زنى خلوت نمى‌كند، مگر اين كه سومين آنها شيطان است.»[1]
ما برای این‌که بحث را مصداقی‌تر دنبال نماییم برای نمونه به سوال یکی از کاربران محترم سایت رهروان ولایت با عنوان "روز ازدواجِ خواهرم، رهام کرد" اشاره می‌کنیم که ایشان در بخشی از سوال خود بیان می‌کنند: "من ۵ سال با آقایی دوست بودم البته به قصد ازدواج؛ ولی چون خواهر بزرگترم ازدواج نکرده بود، این رابطه دوستانه ما 5 سال طول کشید تا روز عروسیِ خواهرم که این شخص من را نخواست و رهایم کرد و رفت. از این اتفاق ۷ ماه می‌گذرد و او ازدواج کرده ولی من هم به شدت به ازدواج فکر می‌کنم اما حس می‌کنم هیچ‌کس مرا نمی‌خواهد و آن شخص حق داشت که رهایم کند ‌و برود..."
این ماجرا و امثال آن به ما بارها و بارها نشان داده است که ...

ادامه مطلب در قسمت نظرات...
‌ #خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #رابطه_قبل_ازدواج
Read more
. . چاپ اول منتشر شد . •بحثی تطبیقی و انتقادی درباره ازدواج و ولایت بر تزویج . •نویسنده: دکتر جلیل ...
Media Removed
. . چاپ اول منتشر شد . •بحثی تطبیقی و انتقادی درباره ازدواج و ولایت بر تزویج . •نویسنده: دکتر جلیل امیدی . •درباره کتاب: . •خانواده ابتدایی ترین نهاد اجتماعی است که تحت تاثیر تمایلات طبیعی و غریزه ی غیرخواهی و فرزنددوستی و همراه با انگیزه بقای نسل یشر تشکیل می شود. این نهاد کوچک از سوی دانش ... .
.
چاپ اول منتشر شد .
•بحثی تطبیقی و انتقادی درباره ازدواج و ولایت بر تزویج
.
•نویسنده: دکتر جلیل امیدی
.
•درباره کتاب:
.
•خانواده ابتدایی ترین نهاد اجتماعی است که تحت تاثیر تمایلات طبیعی و غریزه ی غیرخواهی و فرزنددوستی و همراه با انگیزه بقای نسل یشر تشکیل می شود. این نهاد کوچک از سوی دانش های گوناگون مورد ملاحظه و مطالعه واقع شده و فواید فردی و عواید عمومی آن از زوایای مختلف تحقیق و بررسی شده است. بنیادی با این همه اهمیت و کارکردهای مثبت، خود معلول نهادی اساسی تر یعنی ازدواج است. از دیدگاه حقوقی ازدواج، قراردادی است میان مرد و زن که با رعایت شرایط و موانع مخصوص تشکیل می شود و منشا آثار و الزامات مشخصی می گردد. ازدواج از این دیدگاه یک عمل حقوقی صرف است ولی اگر این عمل حقوقی از زیر سلطه ی سنگین حقوق و قانون خارج شود و از زوایای روشن تر ملاحظه گردد، سهم عاطفه و قواعد اخلاقی و عقاید مذهبی و سنّت ها و ضرورت های اجتماعی در تکوین آن بیش از پیش آشکار خواهد شد. سهم عوامل و انگیزه های غیر حقوقی در تشکیل خانواده و تشیید مبانی و تحصیل اهداف آن به اندازه ای است که قانون گذاران و حقوق دانان خود به فراست، ضرورت کاستن از مداخله دولت و قانون و حقوق در مسائل آن را دریافته اند و به آن اعتراف کرده اند. دخالت دولت و قوانین موضوعه ی آن در خانواده تنها زمانی قابل توجه است که به منظور تضمین قواعد اخلاقی و ضوابط مذهبی و برای حل و فصل اختلافات اعضا و حمایت از افراد ضعیف آن، به عمل آید. یکی از مظاهر مداخله ی قانون و قانون گذار در خانواده حمایت از افراد ضعیف آن، به عمل آید. یکی از مظاهر مداخله ی قانون و قانون گذار در خانواده حمایت از آزادی اراده طرفین و به تبع آن تعیین سنّ ازدواج خانواده است.
.
آدرس سایت جهت آشنایی بیشتر و خرید کتاب:
.
https://goo.gl/cDpxrT
Read more
<span class="emoji emoji1f446"></span>شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح ...
Media Removed
شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند، خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت. زنی ساده پوش و زلال که برای من نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب میشود. پروفسور پروانه ... 👆شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند، خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت. زنی ساده پوش و زلال که برای من نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب میشود. پروفسور پروانه وثوق تنها پروفسور بیماریهای خون کودکان در ایران است و بیش از نیم قرن عاشقانه مرهم کودکان سرطانیست. استاد هیچگاه ازدواج نکرده است. شاید او هم همچون مادر ترزا زمانی بر سر دو راهه ی زندگی و عشق ایستاده و عشق را برگزیده باشد... سالها قبل زمانی که شنیدم استاد تا کنون حتی یک ریال کارانه بیمارستانی دریافت نمی کند ساعتها بغض در گلویم نشسته بود. تمام درآمد یک پزشک از کارانه ی بیمارستانیش تأمین می شود و او از این نفع گذشته است تا فشاری بر کودکان و خانواده هایشان نیاید. پروفسور پروانه وثوق هم اکنون رئیس هیات امنا، سرپرست تیم پزشکان و یکی از بانیان بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان تهران (محک) می باشد. همکارانش می گفتند: بارها به ایشان پیشنهاد شده که برای مشاغل تحقیقاتی در ازای دریافت حقوق هنگفت و امکانات دیگر ساکن کشورهای اروپایی و آمریکایی شود ولی او خدمت رایگان به کودکان سرطانی وطنش را برگزید. استاد اکنون دهه ی نهم زندگیش را می گذراند و من چقدر دلم می خواهد که دختران و پسران وطنم تا او زمین و زمانمان را معطر می کند، از پروفسور بیاموزند و او را بشناسند. این شیر زن و دهها شیر زن دیگر که گمنام در نزدیکی مان زندگی می کنند عاشقانی بی همتایند، بیشتر بشناسیمشان
Read more
. امروز سالروز در گذشت ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی موسیقی پاپ /راک ایران زنده یاد استاد فرهاد مهراد است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد بیست‌و نهم دی‌ماه سال ۱۳۲۲ در خانه‌ی مردی که کاردار ِ وزارت امور خارجه‌ی ایران در کشورهای عربی بود پسری به دنیا آمد که نامش را فرهاد گذاشتند. او کوچک‌ترین ... .
امروز سالروز در گذشت ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی موسیقی پاپ /راک ایران
زنده یاد استاد فرهاد مهراد است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد
بیست‌و نهم دی‌ماه سال ۱۳۲۲ در خانه‌ی مردی که کاردار ِ وزارت امور خارجه‌ی ایران در کشورهای عربی بود پسری به دنیا آمد که نامش را فرهاد گذاشتند. او کوچک‌ترین عضو خانواده بود. هر چند او کوچک‌ترین بود اما رفتار و منشش چنان بود که هم‌واره از سوی اطرافیانش متهم می‌شد که قصد دارد رفتار بزرگ‌ترها را تقلید کند و مانند آن‌ها باشد. سه‌سال داشت که پشت اتاق برادرش می‌نشست تا به تمرین ویلون او و دوستانش گوش کند. برادر بزرگ متوجه‌ی علاقه‌ی فرهاد به موسیقی می‌شود و از خانواده‌اش می‌خواهد که برای او سازی تهیه کنند و با اصرار ِ برادر برای او یک ویلون سل تهیه می‌کنند و این‌گونه می‌شود که فرهاد پا به عالم موسیقی می‌گذارد. فرهاد از سال ۱۳۴۵ هم‌کاری‌اش را با گروه «بلک‌کتس» آغاز می‌کند و در کلاب کوچینی برنامه اجرا می‌کند. فرهاد در سال ۱۳۵۰ ترانه‌ی «جمعه»با ترانه‌ای از شهیار قنبری و موسیقی منفردزاده را برای فیلم «خداحافظ رفیق» به کارگردانی امیر نادری می‌خواند که بار دیگر فرهاد را در کانون توجه‌ها قرار می‌دهد. فرهاد در اواخر دهه‌ی ۵۰ با پوران گلفام ازدواج می‌کند و تا پایان عمر این زندگی تداوم می‌یابد. فرهاد تا سال ۵۷ کنسرت‌هایی را در داخل و خارج کشور اجرا می‌کند. پس از انقلاب اسلامی فرهاد در ایران می‌ماند اما اجازه‌ی کار پیدا نمی‌کند. یک روز پس از انقلاب اسلامی و در جو آن زمان فرهاد ترانه‌ی «وحدت» را با شعری از سیاوش کسرایی به اسفندیار منفردزاده می‌سپارد که در همان روز صدای فرهاد در تلویزیون ملی به گوش‌ها می‌رسد. هر چند فرهاد اولین خواننده‌ای بود که صدایش از رسانه‌ی برآمده از دل انقلاب پخش می‌شود اما او تا سال‌ها دیگر مجوز خواندن و کار هنری نمی‌گیرد. او تا سال ۱۳۷۳ اجازه‌ی کار ندارد و در این سال آلبوم «خواب در بیداری» از او منتشر می‌شود گه چند ترانه‌ی فارسی و انگلیسی می‌خواند. در این آلبوم تنها یک پیانو نواخته می‌شود که خود نوازنده‌ی آن است. فرهاد در سال ۱۳۷۴ اولین کنسرت پس از انقلاب خود را در کلن آلمان اجرا می‌کند. پس از این فرهاد آلبومی به نام «برف» منتشر می‌کند. پس از این آلبوم فرهاد قصد داشت که آلبومی به نام «آمین» منتشر کند که مجموعه‌ای از ترانه‌هایی از کشورهای مختلف با زبان‌های مختلف بود
#فرهاد_مهراد
#موسیقی #جمعه #ایران
Read more
سوال: باسلام .من به دختری 14 ساله علاقه مند شدم که مادرش بخاطر اعتیاد همسرش طلاق گرفته ودختر واقعا ...
Media Removed
سوال: باسلام .من به دختری 14 ساله علاقه مند شدم که مادرش بخاطر اعتیاد همسرش طلاق گرفته ودختر واقعا از لحاظ محبت کمبود دارد و قبلا رابطه نامشروع داشته است. چون محل ما کوچک هست پشت سر دختر حرف هایی زدند که خانواده من هم فهمیدند. دختر هم به من علاقه دارد. اختلاف سنی ما 16 سال می باشد .فقط خانواده من چون مذهبی ... سوال: باسلام .من به دختری 14 ساله علاقه مند شدم که مادرش بخاطر اعتیاد همسرش طلاق گرفته ودختر واقعا از لحاظ محبت کمبود دارد و قبلا رابطه نامشروع داشته است. چون محل ما کوچک هست پشت سر دختر حرف هایی زدند که خانواده من هم فهمیدند. دختر هم به من علاقه دارد. اختلاف سنی ما 16 سال می باشد .فقط خانواده من چون مذهبی هستیم مخالفت می کنند .آیا ازدواج با دختری که رابطه داشته مشکل دارد؟

پاسخ اجمالی:

صرف علاقه مند بودن دختر و پسر نمی تواند جلوی خیلی از مشکلات- مثل حرف و حدیث های که در مورد خانواده این دختر و رابطه نامشروع داشتن این دختر و همچنین اختلاف سنی 16 ساله با او را گرفت. در نهایت مساله کنار آمدن ونیامدن خود پسر با مشکلات پیش رو خیلی مهم می باشد که بعضا در زندگی مشکل ساز است.

پاسخ تفصیلی:

کاربر گرامی علاقه مند بودن شما به یکدیگر نمی‌تواند از بروز خیلی از مشکلاتی که در پیش رو هست جلوگیری کند. بخواهیم به تنهایی بگوئیم که آیا ازدواج با دختری که رابطه داشته، مشکل دار هست یا خیر بسیار سخت است چون هستند جوانانی اعم از پسر و دختر که در دوران مجردی خواسته یا ناخواسته وارد روابطی شده و بعد از ازدواج به کلی تغییر مسیر داده و بهترین زندگی را برای خود و همسرشان می‌سازند.
اگر ایشان از کاری که کرده پشیمان است و توبه کرده و از شرایط فعلی ایشان می‌شود فهمید که به شما وفادار خواهد ماند، دلیلی ندارد که شما ایشان را نبخشید؛ چون کسی که باید ببخشد خداست؛ که اگر بنده‌اش واقعا توبه کند، حتما می‌بخشد.
اما برای اینکه از وفاداری ایشان مطمئن شوید، اولا می‌توانید درباره وضعیت فعلی رفتار و ارتباطات ایشان از دیگران تحقیق کنید و ثانیا بعد از اینکه رسما اقدام کردید و خانواده‌ها به تفاهم رسیدند و بنا بر ازدواج شد، در صورت امکان مدتی با هم محرم شوید. در این مدت از رفتار و کردار ایشان متوجه شوید که از کارهاش گذشته‌اش واقعا پشیمان است یا نه.
ولی کاربرگرامی مطمئنا به غیر از مسائلی که عنوان کردید از قبیل حرف هایی که درباره این خانواده می زنند و رابطه داشتن دختر، مساله کنار آمدن ونیامدن خود شما نیز بسیار مهم است. اینکه هر روز بخواهند مطالبی را درمورد همسر و خانواده شما به گوش شما برسانند و شما بخواهید روی آن فکر کرده و یا کسانی از روی حسادت و دشمنی حتی دروغ تهمت هایی ایراد کنند و شما باتوجه به پیشینه ایشان درصدی بخواهید روی آن فکر کنید بسیار مشکل ساز خواهد شد پس قبل از اینکه به مساله اختلاف سنی شما بپردازیم ‌
ادامه مطلب در کپشن...
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #رابطه_نامشروع #عشق
Read more
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : عقل و احساس (حس و حساسيت) قيمت : ١٤٠٠٠ تومان نويسنده : جين آستين ...
Media Removed
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : عقل و احساس (حس و حساسيت) قيمت : ١٤٠٠٠ تومان نويسنده : جين آستين تعداد صفحات : ٣٨٤ صفحه انتشارات : آكسفورد ارجينال و چاپ لندن امكان خريد حضوري ،ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران ارسال پستي به سراسر كشور لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام ... رمان كلاسيك به زبان انگليسي
عنوان : عقل و احساس (حس و حساسيت)
قيمت : ١٤٠٠٠ تومان
نويسنده : جين آستين
تعداد صفحات : ٣٨٤ صفحه
انتشارات : آكسفورد
ارجينال و چاپ لندن
امكان خريد حضوري ،ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران
ارسال پستي به سراسر كشور
لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام دهيد
٠٩١٢٢١٥٧٠٥٣
لينك ربات تلگرام در Bio اينستاگرام
Tlgrm.me/newbooksalebot
@newbooksale

خلاصه داستان :
اقای دشوود مردی ثروتمند است که در استانه ی مرگ تمام ثروت و املاک خود را به پسر بزرگش (جان) که از همسر اولش است می دهد و از جان می خواهد که از دخترانش , ماریان ،الینود و مارگارت (که از همسر دوم دشوود هستند) مراقبت کند و مخارجشان را بپردازد .
بعد از مرگ دشوود ، جان که تحت تاثیر همسرش فانی بوده ، قول پدر رو می شکنه و دختران رو به همراه مادرشان مجبور می کند که از پارک ساکس برود .
در این هنگام ادوارد برادر فانی به پارک ساکس می اید .
ادوارد بر خلاف فانی ، بسیار مهربان و خوش قلب این و با خانواده ی دشوود رابطه ی صمیمی برقرار می کند و عاشق الینور می شود .
زمانی که ادوارد می خواست پیشنهاد ازدواجش را به الینور بدهد ، خانواده ی دشوود مجبور می شوند که عمارت رو ترک کنن و به کلبه ای در لندن بروند و بین ادوارد و الینور جدایی می افته . ماریان که خیلی زیبا بوده ، مورد توجه کلنل براندون قرار می گیره ولی ماریان توجهی به او نمی کنه و عاشق فردی با نام جان ویلوبای می شود.
زمانی که ویلوبای می خواست پیشنهاد ازدواج خود را به ماریان بدهد ، خانواده ی دشوور مجبور به ترک روستا و رفتن به لندن می شوند .
در این شرایط الینور به فردی با نام لوسی اشنا می شود و می فهمد نامزد لوسی ، معشوقه ی خودش ادوارد است . ماریان هم متوجه می شود که ویلوبای برای پرداخت بدهی هایش مجبور به ازدواج با زنی پولدار می شود ...
Read more
. «پسرها و عاشق‌ها» و «رنگین کمان» دو کتاب از دی اچ لارنس و از آثار معروف ادبی جهان هستند. . «پسرها ...
Media Removed
. «پسرها و عاشق‌ها» و «رنگین کمان» دو کتاب از دی اچ لارنس و از آثار معروف ادبی جهان هستند. . «پسرها و عاشق‌ها» . لارنس این رمان را چهار بار بازنویسی کرد تا یکی از رمان‌های برتر قرن بیستم شود. «پسرها و عاشق‌ها» داستان والتر مورل و همسر اوست. وقتی که ازدواج آن‌ها با شکست مواجه می‌شود خانم مورل امیدهایش ... .
«پسرها و عاشق‌ها» و «رنگین کمان» دو کتاب از دی اچ لارنس و از آثار معروف ادبی جهان هستند.
.
«پسرها و عاشق‌ها»
.
لارنس این رمان را چهار بار بازنویسی کرد تا یکی از رمان‌های برتر قرن بیستم شود. «پسرها و عاشق‌ها» داستان والتر مورل و همسر اوست. وقتی که ازدواج آن‌ها با شکست مواجه می‌شود خانم مورل امیدهایش را به فرزندان پسر خود معطوف می‌کند تا مر‌دانی متفاوت از شوهرش از آن‌ها بسازد. در این میان، پال مورل پسر دوم خانواده در تقلا برای رهایی‌ از پیوند عمیقی است که با مادرش دارد.لارنس از زندگی مادر و پدرش در نوشتن این کتاب الهام گرفته است. .
قیمت نهایی خرید شما: 360,000 ریال
.
«رنگین کمان» داستان خانواده برنگون را در سه نسل، در دوره‌ای افزون بر شصت سال بین سال‌های 1840 تا 1905 که همراه با پدیدار شدن انگلستان عصر جدید است بیان می‌کند. دغدغه اصلی داستان، تلاش فردی برای رشد یافتن و رسیدن به رضایتمندی در عشق، ازدواج و تغییرات اجتماعی است که دست یافتن به آن، هر نسل بعد از نسل دیگر سخت‌تر می‌شود. .
این رمان به مدت یازده سال در انگلستان ممنوع بود. بسیاری این رمان را از بهترین آثار لارنس و اوج پختگی ادبی او می‌دانند.
.
www.30book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
... <span class="emoji emoji1f48d"></span> برای یک ازدواج موفق باید ملاک‌های انتخاب همسر را به درستی بشناسیم و اسیر عشق و احساسات زودگذر ...
Media Removed
... برای یک ازدواج موفق باید ملاک‌های انتخاب همسر را به درستی بشناسیم و اسیر عشق و احساسات زودگذر نشویم. در زیر ملاک های انتخاب همسر از دیدگاه دکتر هلاکویی را برای شما بازگو می‌کنیم، امیدواریم که مفید واقع شود. ملاک‌های انتخاب همسر : ۱- برابری در سن (اختلاف سن حداکثر ۵ تا ۷ سال) در زیبایی. عیب ... ...
💍 برای یک ازدواج موفق باید ملاک‌های انتخاب همسر را به درستی بشناسیم و اسیر عشق و احساسات زودگذر نشویم. در زیر ملاک های انتخاب همسر از دیدگاه دکتر هلاکویی را برای شما بازگو می‌کنیم، امیدواریم که مفید واقع شود.
✅ ملاک‌های انتخاب همسر :
۱- برابری ▪در سن (اختلاف سن حداکثر ۵ تا ۷ سال)
▪در زیبایی.
▪عیب ها را ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر در نظر بگیرید.
۲- شباهت ها و تناسب ها.
۳- برای همدیگر جذاب باشند.
▪زیبایی عادی می‌شود، ولی زشتی هرگز عادی نمیشود.
۴- شباهت خانواده ها.
▪ترکیب خانواده ها به هم بیایند.
۵- پایگاه اجتماعی شبیه داشته باشید.
۶- جهان بینی ها شبیه باشد.
۷- شباهت در باورها و اعتقادات.
▪مذهب و فرهنگ.
۸- وحدت در هدف و مسیر.
۹- توانایی ارضای احتیاجات جسمی و روانی یکدیگر.
۱۰- امکان برقراری ارتباط صمیمی ▪دنبال موضوع برای صحبت نمی‌گردید.

۱۱- دانش نزدیک ▪به لحاظ اطلاعات عمومی و علمی در یک سطح بودن..
▪در ازدواج حداکثر 15 واحد تفاوت در هوش طرفین باید باشد.
۱۲- عاقل باشید.
▪دارای سیستم استدلال در مورد مسائل مختلف باشید.
۱۳- وحدت نظر در روش پول در آوردن و خرج کردن.
▪مسائل مالی را جدی بگیرید.
▪نگاه مشابه به پول
▪به همدیگر توضیح دهید که مثلا تعریف من از پولدار بودن چیه و من به کسی که فرضا N تومان دارد می‌گویم پولدار.شما چطور؟!
۱۴- اولویت‌بندی در زندگی مشابه داشته باشید.
▪مثلا اول تحصیل بعد ورزش..
۱۵- راستگویی و صداقت.
▪عشق بدترین راست ها را بازگو می کند.
۱۶- شباهت در فرایند تصمیم‌گیری
▪ در خانواده چه کسی و چطور باید تصمیم بگیرد.
۱۷- گذشته ی همدیگر را دانستن ▪کلیات و نه جزئیات ▪انسانها اگر عوض نشوند کارهای گذشته‌ی خود را تکرار می‌کنند.
۱۸- اتفاق نظر در مورد فرزندان
▪تعداد بچه‌ها و نحوه بزرگ کردن آنها و اینکه اصلا هردو فرزند دوست دارید یا نه.
۱۹- اتفاق نظر در مورد محل زندگی.
۲۰- چگونگی ارتباط با دوستان و خانواده....
👈به یاد داشته باشید:
✔️ موارد فوق در فاصله زمانی حداقل ۵۰۰ ساعت در ۶ تا ۱۸ ماه انجام می‌گردد و فقط یک سوم آن می‌تواند تلفنی باشد.(زمانها نسبی و تقریبیست)
✔️ با شک و دودلی ازدواج نکنید.
✔️ اگر شب عروسی هم متوجه اشتباه شدید،برگردید.
✔️ بعضی مواقع با ۲ تا ۴ ساعت روان‌درمانی می‌توان چراغ سبز یا قرمزی را مشخص کرد که خیلی خیلی کمک می‌کند.
#ازدواج #طلاق #رابطه
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬇️⬇️⬆️⬇️⬆️
Read more
‌ نبود امنیت در هر فضایی ممکن است انسان را به رفتارهایی ناصواب بکشاند؛ به طور مثال وقتی مشکلات اقتصادی ...
Media Removed
‌ نبود امنیت در هر فضایی ممکن است انسان را به رفتارهایی ناصواب بکشاند؛ به طور مثال وقتی مشکلات اقتصادی به وجود می‌آید هر کس برای این‌که گلیم خود را از آب بیرون بکشد، ممکن است دست به کارهای خطرناکی بزند که دودش به چشم خود و اطرافیان برود. در بحث ما که همان مساله مهم ازدواج می‌باشد، وقتی نابسامانی‌های ...
نبود امنیت در هر فضایی ممکن است انسان را به رفتارهایی ناصواب بکشاند؛ به طور مثال وقتی مشکلات اقتصادی به وجود می‌آید هر کس برای این‌که گلیم خود را از آب بیرون بکشد، ممکن است دست به کارهای خطرناکی بزند که دودش به چشم خود و اطرافیان برود.
در بحث ما که همان مساله مهم ازدواج می‌باشد، وقتی نابسامانی‌های متعددی در فضای ازدواج جوانان دیده می‌شود، دیگر عجیب نیست اگر دختر کم سن و سالی ترجیح دهد به جای ازدواج با یک جوان، تن به ازدواج با فردی دهد که سنش از پدرش بیشتر است و یا برعکس، پسر جوانی را مشاهده نماییم که حاضر به ازدواج با پیرزنی غیرجذاب شود؛ این در حالی است که دین ما توصیه به ازدواج با فرد جوان دارد مثل آنجایی که پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله از ازدواج با پیرزن با تعبیر کردن به لفظ "هَيْدَرَة" منع می‌نماید.[1]
قطعا دلایل این‌ها در یک بیان کلی (که البته می‌توان آن را جزئی‌تر نیز بیان کرد) همان احساس ناامنی است که در ذهن و روان آن جوان رسوخ پیدا کرده است که اگر بخواهیم برخی از آن ناامنی‌ها و تشویش‌ها را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
1.وقتی هر کدام از دختر و پسر جوانی که بدون هیچ تعهد و نگاه عاقلانه وارد رابطه‌ای شده به خود اجازه می‌دهد که با یک رفتار احساسی، به راحتی هرچه تمام‌تر، احساسات طرف مقابل را برهم بزند و رابطه را با اندک تنشی به پایان برساند، دیگر چه انتظاری است که او که آسیب‌دیده‌ی این‌گونه روابط است و گاه چندبار این شکست‌های عشقی را تجربه کرده است، به این نوع ارتباطات بد بین نباشد و به دنبال تامین نیاز خود از طرقی که به خیال خود مطمئن هستند مانند ازدواج با افراد مسن که دیگر دوران احساسات را گذرانده‌اند نرود.
2.گاه ترس از ازدواج نکردن، به دلیل نبود شرایط آن، اعم از بالارفتن سطح انتظارات، نبود شغل مناسب و روحیه‌های ضعیف، نیز باعث می‌شود که فرد از ترس این‌که نکند ازدواجش به تاخیر بیفتد، تن به ازدواج با افراد مسن بدهد.
3.در بعضی از موارد نیز برخی از جوانان به هدف طی کردن راه صد ساله در یک شب و رسیدن به امکاناتی که سال‌ها اگر تلاش می‌کرد نصیبشان نمی‌شد، تن به ازدواج با افراد مسن می‌دهند.
4. در نهایت یکی از مهم‌ترین مواردی که فرد جوان را به این‌گونه ازدواج‌ها سوق می‌دهد، تبلیغ این‌گونه ازدواج‌ها از طریق سریال‌های ماهواره‌‌ای و فضاهای مجازی است.
ممکن است برای این ازدواج‌ها دلایل دیگری نیز پیدا شود ولی آنچه مهم است یا ترس از چیزی و یا رغبت به چیزی، که غیر از خود فرد مسن است،

ادامه مطلب در کپشن ...

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #ازدواج
Read more
سوال: با پسری یک سال و نیم است که دوست می باشم و خیلی به هم علاقه داریم. بعد این مدت به خانوادش گفت ولی پدرش ...
Media Removed
سوال: با پسری یک سال و نیم است که دوست می باشم و خیلی به هم علاقه داریم. بعد این مدت به خانوادش گفت ولی پدرش خیلی مخالفت می کند. پاسخ: ابتدا باید بگوییم که اصل رابطه داشتن شما حتی به قصد ازدواج در این یک سال و نیم نامشروع می باشد، چرا که از لحاظ شرعي هر گونه ارتباط عاطفی و دوستانه دختر و پسر نامحرم بدون جاری ... سوال: با پسری یک سال و نیم است که دوست می باشم و خیلی به هم علاقه داریم. بعد این مدت به خانوادش گفت ولی پدرش خیلی مخالفت می کند.

پاسخ: ابتدا باید بگوییم که اصل رابطه داشتن شما حتی به قصد ازدواج در این یک سال و نیم نامشروع می باشد، چرا که از لحاظ شرعي هر گونه ارتباط عاطفی و دوستانه دختر و پسر نامحرم بدون جاری شدن صيغه محرميت (با احراز شرايط لازم)، به هر شكلی و با هر توجيهی حتی به قصد ازدواج گناه است و اشكال دارد. پس وصال شما و پسر مورد نظر از راه صحيح كه همان خواستگاری رسمی او به همراه خانواده اش از شما و در نهايت ازدواج است صورت گيرد. اگر واقعا اين رابطه را خواستار هستيد، بهتر است تا فراهم شدن زمينه ازدواج از رابطه با هم خودداری نماييد.
در مورد اینکه بیان کردید «پدرش خیلی مخالفت می کند» اگر مطمئن هستید که این پسر قصدش ازدواج می باشد و پدرش واقعا با این ازدواج مخالفت دارد، می توانید برای راضی کردن پدرش مطلبی در سایت رهروان نوشته شده است که شما را به خواندن آن توصیه می‌کنم: http://www.welayatnet.com/fa/news/48450

در نهایت این مطلب را هم دقت داشته باشیم که بسیاری از پسران هدفشان از دوستی با جنس مخالف ازدواج نیست و کلمه ازدواج را فقط به عنوان طعمه جهت بهره وری جنسی و عاطفی استفاده می کنند. پس از کجا معلوم که مسأله را با پدرش در میان گذاشته است و شاید اصلا از همان اول هم هدفش ازدواج نبوده است و الان می‌خواهد به بهانه نارضایتی پدر امید شما به ازدواج را از بین ببرد و وارد فاز دیگر رابطه بشود. تازه از کجا معلوم که اگر پدر او راضی شود و به خواستگاری بیاید پدر شما راضی باشد؟ پس باید به این احتمال هم دقت داشته باشید و با بررسی کردن ملاک های انتخاب همسر به ازدواج با او فکر کنید.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #رضایت_پدر #مخالفت_پدر_به_ازدواج
Read more
سوال: با شخصی به نتیجه ازدواج رسیدم. چطور می توانم به ازدواج ختم کنم در حالی که من فعلا شرایط ازدواج ...
Media Removed
سوال: با شخصی به نتیجه ازدواج رسیدم. چطور می توانم به ازدواج ختم کنم در حالی که من فعلا شرایط ازدواج ندارم چه کنم به گناه نیفتم ؟ پاسخ اجمالی: اگر فردی تشخیص داد که نیاز به ازدواج دارد، باید شرایط ازدواج را برای خود آماده کند. در صورت مشکل مالی، می تواند در خصوص اصل ازدواج با خانواده صحبت کند و با یک ... سوال: با شخصی به نتیجه ازدواج رسیدم. چطور می توانم به ازدواج ختم کنم در حالی که من فعلا شرایط ازدواج ندارم چه کنم به گناه نیفتم ؟

پاسخ اجمالی:
اگر فردی تشخیص داد که نیاز به ازدواج دارد، باید شرایط ازدواج را برای خود آماده کند. در صورت مشکل مالی، می تواند در خصوص اصل ازدواج با خانواده صحبت کند و با یک عقد ساده، به تدریج با مهیا شدن شرایط مراسم ازدواج انجام شود و زندگی با قناعت شروع شود و به تدریج با تلاش و کوشش بهتر شود.

پاسخ تفصیلی:
کاربر محترم ابتدا باید متذکر شویم اگر شما تشخیص دادید که نیاز به ازدواج دارید و همچنین فردی مناسب را برای ازدواج انتخاب کردید باید شرایط را برای ازدواج آماده کنید. چرا که اگر به واسطه ازدواج نکردن به حرام می افتید ازدواج برای شما واجب است و در صورت امکان با خانواده صحبت کنید که زمینه ازدواج شما را فراهم کنند.
در مورد اینکه گفتید « من فعلا شرایط ازدواج ندارم» منظور از فراهم نبودن شرایط را بیان نکردید . اگر منظور شرایط مالی برای ازدواج باشد باید بدانید در این صورت دو راه حل وجود دارد، یکی اینکه سالها صبر کنید و بعد از فراهم شدن شرایط مالی، برای ازدواج اقدام کنید که این درست نیست چون پیامدهای منفی زیادی دارد از جمله اینکه از کجا معلوم که شرایط ازدواج شما با تاخیر انداختن فراهم شود؟ از کجا معلوم تا چند مدت بعد نظر شما یا ایشان نسبت به ازدواج باهم تغییر نکند؟ از کجا مطئمن هستید که طرف مقابل شما با کسی دیگر ازدواج نکند و از ازدواج با شما منصرف نشود؟
راه دیگر آن است که این موضوع را با خانواده ها در جریان بگذارید و به طرف ازدواج بروید. به اینصورت که شما باید اول اصل ازدواج را مسلم کنید و یک عقد ساده انجام دهید و بعد تدریجا با فراهم شدن موارد مالی مراسمات ازدواج را انجام دهید و وارد زندگی شوید و زندگی را با قناعت و امکانات موجود شروع کنید و تدریجا با تلاش مضاعف بهترش نمایید.
شاید در این مورد شما بگویید: هیچ خانواده ای به این امر راضی نمی شود ولی این طور هم نیست که هیچ خانواده ای راضی نشود، دلیلش هم افراد زیادی هستند که با اینکه شرایط مالی را برای ازدواج نداشتند تن به ازدواج دادند و با تلاش و کوشش زندگی بسیاری خوب را برای هسرشان مهیا کردند.


#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #ازدواج #نیاز_به_ازدواج
Read more
ازدواج گر چه یک امر بسیار طبیعی به حساب می‌آید ولی از جهات مختلف در شکل‌گیری تحولات اجتماعی یک جامعه ...
Media Removed
ازدواج گر چه یک امر بسیار طبیعی به حساب می‌آید ولی از جهات مختلف در شکل‌گیری تحولات اجتماعی یک جامعه نقش اساسی دارد. بسیاری از مسائل اجتماعی مانند میزان رضایتمندی فرد از زندگی و شاد زیستن او و حتی موفقیت‌های مختلف او در زندگی، می‌تواند به نوعی به مقوله ازدواج ربط داشته باشد و در هیچ کدام از این مسائل ... ازدواج گر چه یک امر بسیار طبیعی به حساب می‌آید ولی از جهات مختلف در شکل‌گیری تحولات اجتماعی یک جامعه نقش اساسی دارد. بسیاری از مسائل اجتماعی مانند میزان رضایتمندی فرد از زندگی و شاد زیستن او و حتی موفقیت‌های مختلف او در زندگی، می‌تواند به نوعی به مقوله ازدواج ربط داشته باشد و در هیچ کدام از این مسائل نمی‌توان نقش مسئله ازدواج و تشکیل خانواده را نادیده گرفت.

به وقوع پیوستن یک ازدواج در جامعه، به عوامل مختلفی بستگی دارد که از نقش کوچک‌ترین عامل آن تا بزرگترین عاملش نمی‌توان چشم پوشی کرد و آن را نادیده گرفت.سوال این‌جاست چه عاملی فرد را راضی به ازدواج می‌کند و یا فرد دیگری که ازدواج کرده را از ازدواجش راضی نگه می‌دارد؟ گاهی افراد جوان، داشتن شغل مناسب با درآمد کافی یا داشتن منزل شخصی را ازجمله عواملی می‌دانند که در صورت مهیا بودن آن‌ عوامل، آن‌ها را به ازدواج ترغیب می‌کند و گاهی هم عوامل طبیعی و رفع نیازهای جنسی و عاطفی را از جمله عواملی می‌دانند که آنها را به سمت ازدواج و تشکیل خانواده می‌کشاند. کسی نمی‌تواند منکر این حرف شود که ترغیب به ازدواج، به وجود این دست عوامل ارتباط دارد ولی آن‌چه مهم است در این‌جا بدان اشاره شود، عوامل ترغیب به ازدواج را نباید منحصر در این‌ موارد دم‌دستی دانست؛ چرا که کم نیستند افرادی که تمام این شرایط را برای ازدواج دارا هستند ولی کم‌ترین میلی به تشکیل خانواده و ازدواج ندارند یا افراد زیادی وجود دارند که تمام شرایط مادی زندگی زناشویی‌شان مهیا است، ولی باز از ازدواج خود احساس رضایتمندی ندارند. در جامعه ما که یک جامعه اسلامی با فرهنگ اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌باشد، و هنوز حساسیت‌های بالایی نسبت به علقه‌های زناشویی در آن حاکم‌فرما است، کار سختی نیست که با اندک تحقیقی برای هر فرد مشخص شود که الان جوانان جامعه ما در مسئله ازدواج دچار مشکل هستند و همه این مشکلات هم به مسئله بی‌کاری یا نبود مسکن مناسب برای جوان برنمی‌گردد.

با مراجعه به آمارها و مصاحبه‌های متعدد از جانب افراد مسئول و مطلع، می‌توان این مطلب را به خوبی دریافت که مشکل ازدواج و عدم ترغیبِ نسبت به آن، بیشتر از آن‌که به مسائل مالی و مادی ربط داشته باشد به مسائل فرهنگی و فکری جوانان و خانواده‌های آنان مرتبط است. در این‌جا برای روشن شدن این حقیقت، به بخشی از مصاحبه دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان دولت دهم اشاره می‌کنیم که درباره تاخیر در ازدواج جوانان، به این مطلب اشاره دارد که:

ادامه مطلب در کپشن...
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #ازدواج_خوب #ازدواج #ناراضی
Read more
ما قبول داریم که برای ازدواج قطعا نیاز به هزینه کردن است؛ هم شروع یک زندگی و هم ادامه دادن آن به خرج و مخارج ...
Media Removed
ما قبول داریم که برای ازدواج قطعا نیاز به هزینه کردن است؛ هم شروع یک زندگی و هم ادامه دادن آن به خرج و مخارج ضروری نیاز دارد ولی نمی‌توانیم این را هم بپذیریم که تا صد در صد امکانات مادی مهیا نباشد نباید اقدام به ازدواج کرد. متاسفانه در بین جوانان ما فرهنگی باب شده است که کاری که برای ما یک درآمد خوب نداشته ... ما قبول داریم که برای ازدواج قطعا نیاز به هزینه کردن است؛ هم شروع یک زندگی و هم ادامه دادن آن به خرج و مخارج ضروری نیاز دارد ولی نمی‌توانیم این را هم بپذیریم که تا صد در صد امکانات مادی مهیا نباشد نباید اقدام به ازدواج کرد.
متاسفانه در بین جوانان ما فرهنگی باب شده است که کاری که برای ما یک درآمد خوب نداشته باشد را نباید از همان ابتداء آغاز کرد و خانواده‌های دختردار نیز تا کار پسر را نپسندند، به راحتی به او دختر نمی‌دهند. تا تفکر ما این‌گونه باشد نه ازدواجی صورت خواهد پذیرفت و نه جوانی سرو سامان پیدا خواهد کرد.
اگر مبنای خودمان را بگذاریم تلاش کردن و جنم داشتن یک جوان، ممکن است از بن بست بیرون بیاییم؛ ما به دنبال این نیستیم که ماجرای تخم مرغ و مرغ را مطرح نماییم و به دنبال مقصر بگریدم ولی آن‌چه که پیداست این است که نه جوان‌های ما آن‌چنان کاری، پرتلاش و اهل سختی کشیدن هستند و نه دختران و خانواده‌های آنها به راحتی به کسی که امکانات کافی زندگی ندارد ولو به این‌که در حال تلاش است و راه رسیدن به موفقیت را بلد است جواب مثبت می‌دهند.
برای این‌که به عمق ماجرا پی ببریم به سوال یکی از کاربران محترم سایت رهروان ولایت با عنوان "با این وضعیت از دختر همسایه خواستگاری کنم؟" اشاره می‌کنیم که ایشان در سوال خود بیان کرده‌اند: " من ۲۷ سال دارم و بچه روستاهستم. در حال حاضر شغل ندارم و خیلی جاها برای شغل گشتم. بعضی روزها برای اداره پست کار می‌کنم شاید روزی 20000 تومان هم درآمد نداشته باشم و البته دائمی نیست و بعضی روزها هست. در حال حاضر هم بیکارم. بدن ضعیفی دارم و نمی‌توانم کارهای سخت انجام دهم. می‌خواهم وامی بگیرم و ماشینی بخرم و مسافر جابجا کنم. جدیدا هم عاشق دختر همسایه‌مان شده‌ام. به نظر شما آیا اقدام به خواستگاری کنم یا نه؟" در پاسخ به سوال این کاربر محترم و در راستای مطالبی که بیان شد بید بگوییم که طبعا نمی‌شود در مساله شما که بحث کار و ازدواج‌تان است، نبود موقعیت‌های شغلی و عدم حمایت مناسب مسئولان در بحث تأمین نیازهای افراد تولید کننده و کارآفرین را نادیده گرفت ولی ذکر این مطلب نیز ضروری است که گاه توقعات بالای ما و تا حدودی راحت‌‍طلبی و نبود نگاه خلاقانه باعث می‌شود که در زمینه پیدا کردن شغل دچار مشکل شویم؛ به عقیده ما هر کس وظیفه خود را باید در زمان مناسب انجام دهد، یعنی شما تلاش خودت را انجام دهی و در سمت مقابل نیز خانواده دختر معیار خواستگار را صرفا بر مبنای مادیات قرار ندهند.

‌ادامه مطلب در قسمت نظرات...

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #ناامیدی #شغل #ازدواج
Read more
هفت خان ازدواج مراسم ازدواج‌ در ایران از گذشته تاکنون‌اهمیت زیادی داشته است . این مراسم که همیشه ...
Media Removed
هفت خان ازدواج مراسم ازدواج‌ در ایران از گذشته تاکنون‌اهمیت زیادی داشته است . این مراسم که همیشه با تب و تاب همراه بوده شامل هفت خان و یا به عبارتی هفت مرحله بشری زیر می باشد : ۱-خواستگاری: به معنی پیشنهاد ازدواج است و‌آقای داماد با دسته‌ گل و شیرینی بهمراه خانواده به منزل عروس رفته و‌پیشنهاد ازدواج ... هفت خان ازدواج
مراسم ازدواج‌ در ایران از گذشته تاکنون‌اهمیت زیادی داشته است . این مراسم که همیشه با تب و تاب همراه بوده شامل هفت خان و یا به عبارتی هفت مرحله بشری زیر می باشد :
۱-خواستگاری: به معنی پیشنهاد ازدواج است و‌آقای داماد با دسته‌ گل و شیرینی بهمراه خانواده به منزل عروس رفته و‌پیشنهاد ازدواج توسط بزرگترها مطرح می شود.
۲-بله برون: پس از آنکه مراسم خواستگاری به پایان رسید و دو‌خانواده کم و ‌بیش رضایت خود را اعلام کردند، خانواده داماد از خانواده عروس درخواست جلسه مهربرون می کند. در آن روز داماد باتقاق چند تن از بزرگان خانواده به خانه عروس می روند. هدف از برگزاری این جلسه توافق بر سر میزان مهریه عروس است . معمولا” محصول توافق دو خانواده بر برگه ای با خط خوش نوشته می شود و‌داماد زیر آن را امضا می کند و سایرین با امضای خود آن را گواهی می نمایند.
۳-نامزدی یا شیرینی خوران: این‌دوران پس از توافق دو نفر برای ازدواج آغاز می‌شود . نامزدی مجلسی است که در آن ، خانواده داماد هدایایی از جمله شال و لباس به عروس پیشکش می کنند. در گذشته رسم بر این بود که طاقه شال را به همراه‌چند سینی تزیین شده و شاخه نبات پیش از ظهر به منزل عروس میرفرستادند و خانواده داماد بعد از غروب به منزل عروس می روند و حلقه نامزدی به دست عروس می انداختند.
۴-عقد: توافق یک زن و مرد جهت ایجاد زندگی مشترک است که قوانین خاصی بر این پیمان حکومت می نماید. سفره عقد یکی از سفره های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد گسترده می‌شود ‌و عروس و داماد بر سر آن می نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می دهند.
۵-جهازبرون: چند روز قبل از برگزاری عروسی ، مراسم جهازبرون صورت می گیرد. خانواده عروس و داماد عده ای از نزدیکان خویش را برای دیدن جهیزیه عروس دعوت می کنند. هنگامی که جهیزیه در خانه داماد جای می گیرد فردی از خانواده عروس لیست اسبابی که آورده اند را نشان داماد می دهند و رسید می گیرند که امروزه دیگر کمتر مشاهده می شود.
۶-حنابندون: جشنی است به مناسبت خداحافظی عروس در آخرین شب اقامتش در خانه پدری. معمولا” زنان دستشان را با آغشتن به ظرف حنایی که دور می گردد رنگ می کنند و‌ معتقدند حنا اثری از بهشت و نشانه ای از شادی ، مهر و نیکبختی دارد.
۷-عروسی: جشن آغاز زندگی مشترک است که در کشورها و فرهنگ ها ، ادیان و مذاهب ، گروه های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون ، به اشکال مختلفی برگزار می گردد.🌸
#سوروسات #تشریفات_مجالس #باغ #دکور #دیزاین #طراحی #جشن_عقد #سفره_عقد #جشن_عقد #نامزدی #بله_برون #تولد #گل_آرایی #شمع_آرایی #لاکچری
Read more
I islam kan en jente gifte seg ved 9år alder, med farens tillatelse! مدیر کل ثبت احوال استان هرمزگان ...
Media Removed
I islam kan en jente gifte seg ved 9år alder, med farens tillatelse! مدیر کل ثبت احوال استان هرمزگان گفت: پنج مورد ازدواج دختران زیر ده سال در این استان انجام گرفته است که سه مورد در میناب، یک مورد در بندر لنگه و یک مورد در بندرعباس بوده است! در قوانین جمهوری اسلامی این اجازه به پدر داده شده است تا فرزند ... I islam kan en jente gifte seg ved 9år alder, med farens tillatelse!
مدیر کل ثبت احوال استان هرمزگان گفت: پنج مورد ازدواج دختران زیر ده سال در این استان انجام گرفته است که سه مورد در میناب، یک مورد در بندر لنگه و یک مورد در بندرعباس بوده است! در قوانین جمهوری اسلامی این اجازه به پدر داده شده است تا فرزند دختر خود را حتی در نه سالگی به عقد دائم دیگری در آورد! دختری که هنوز سره را از ناسره تشخیص نمی دهد به خانه بخت می رود یا بهتر بگویم به بدبختی کشانده می شود، امروز در بسیاری از کشورهای پیشرفته که احکام اسلامی در آنها رخنه نکرده است حتی ارتباط جنسی سکسی برای دختران زیر ۱۶ سال ممنوع است و پسران حق برقرای ارتباط جنسی با دختران زیر ۱۶ سال را ندارد و در صورتی که مرتکب چنین عملی شوند به مجازات حبس محکوم می گردند و سن ازدواج نیز بالای حداقل ۱۶ سال مقرر شده است اما در جمهوری اسلامی نه تنها چنین رویه ای در نزد اسلامیون غیر مأنوس و غیر طبیعی است بلکه این حق به پدر خانواده داده میشود که دختر نه سالۀ خود را به عقد دیگری درآورد!
این عمل هرچند از دید مسئولین جمهوری اسلامی دارای اشکال شرعی نیست اما از لحاظ انسانی و وجدانی عملی ناپسند و جنایتکارانه است، با این توضیح که اولاً دختران و پسران تا سن ۱۸ سالگی بر طبق استانداردهای بین المللی توانائی تشخیص خوب از بدرا ندارند و کودک به حساب می آیند چه رسد به این که دختری زیر ۱۰ سال باشد که در این صورت هنوز این قشر از دختران و حتی پسران عقلشان در مرحلۀ رشد اولیه است که قادر به درک امور جاری خود نیستند، ثانیاً آیندۀ انسان ها ایجاب می کند که در سن کودکی به امور کودکانه خود بپردازند و از حق طبیعی و بدیهی تفریح استفاده کنند نه این که تا چشم به جامعه باز نمودند خود را در خانه ای محبوس ببینند که مردی سرپرست او شده است و می بایست یک عمر برای آن مرد بردگی کنند!این عمل حکومت که اختیارات قانونی به فردی میدهد که فرزند خود را در سن کودکی به عقد دیگری درآورد مصداق بارز برده داری است چرا که در این گونه موارد دختران اختیار و اراده ای از خود برای تصمیم گیری در رابطه با آیندۀ خود نداشته و در بسیاری از مواقع به دلیل فقر مالی خانواده ها مورد خرید و فروش قرار می گیرند و زمانی که ازدواج می کنند مجبورند که در خانۀ دیگری مشغول به کار شوند، ثالثاً اصل بر این است که کودکان نباید در زمان کودکی مشغول به کار شوند، قانونگزارنیزمقرر کرده است که هیچکس نمی تواند از افراد زیر ۱۵ سال کار بکشد، بنابر این از این لحاظ نیز این عمل فاقد توجیه است.
منبع > Jahanezan _ 2011
Read more
 #تجویز_ازدواج_مجدد <span class="emoji emoji2705"></span>چکیده: در جهت تجویز ازدواج مجدد زوج، دادگاه علاوه بر احراز عدم تمکین زوجه ...
Media Removed
#تجویز_ازدواج_مجدد چکیده: در جهت تجویز ازدواج مجدد زوج، دادگاه علاوه بر احراز عدم تمکین زوجه باید تمکن مالی زوج جهت اداره دو زندگی مشترک را نیز احراز کند. تاریخ رای نهایی: 1392/09/30 شماره رای نهایی: ٩٢٠٩٩٧٠٢٢٤٠٠١٦٤٥ رای بدوی در خصوص دادخواست س.غ. فرزند م. به‌طرفیت خانم ن.ع. فرزند ... #تجویز_ازدواج_مجدد ✅چکیده:
در جهت تجویز ازدواج مجدد زوج، دادگاه علاوه بر احراز عدم تمکین زوجه باید تمکن مالی زوج جهت اداره دو زندگی مشترک را نیز احراز کند. 🔹تاریخ رای نهایی: 1392/09/30 🔹شماره رای نهایی: ٩٢٠٩٩٧٠٢٢٤٠٠١٦٤٥ ✅رای بدوی

در خصوص دادخواست س.غ. فرزند م. به‌طرفیت خانم ن.ع. فرزند الف. به خواسته صدور حکم مبنی بر تجویز ازدواج مجدد با توجه به شرح دادخواست تقدیمی و اظهارات طرفین و نظر به اینکه خوانده به‌موجب اجراییه صادره از شعبه هفتم خانواده محکوم به تمکین نسبت به خواهان شده است لیکن اقدام نکرده است فلذا دادگاه دعوی خواهان را وارد دانسته و مستنداً به ماده 16 قانون حمایت خانواده مصوب 1353 به خواهان اجازه داده می‌شود برای یک نوبت دیگر ازدواج دائم نماید و سردفتر ثبت ازدواج در صورت وقوع نکاح قانونی مکلف به ثبت واقعه مزبور هستند رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل‌اعتراض در محاکم تجدیدنظر استان می‌باشد. 🔹رئیس شعبه 8 دادگاه عمومی خانواده شهرری ✅رای دادگاه تجدید نظر

در خصوص دادخواست تجدیدنظرخواهی خانم ن.ع. به‌طرفیت آقای س.غ. نسبت به دادنامه شماره1134 مورخ 13/8/92 در پرونده کلاسه00801 صادره از شعبه هشتم دادگاه عمومی حقوقی شهرری که به‌موجب آن دادخواست بدوی تجدیدنظر خوانده به‌طرفیت تجدیدنظرخواه به خواسته صدور گواهی به تجویز ازدواج مجدد که دادگاه محترم بدوی پس از تشکیل جلسه دادرسی و بررسی اسناد و مدارک ابرازی و لوایح تقدیمی درنهایت به خواهان اجازه داد یک نوبت دیگر ازدواج دائم نماید و دفتر ازدواج را مکلف به ثبت آن نمود لذا با توجه به دادخواست تجدیدنظرخواهی و لوایح تقدیمی از ناحیه اصحاب دعوی و اینکه تمکن مالی زوج (تجدیدنظر خوانده) جهت اداره دو خانواده به اثبات نرسید و نسبت به ادامه یا عدم ادامه زندگی مشترک با همسر اول تعیین تکلیف نگردید مستنداً به ماده 358 قانون آیین دادرسی مدنی ضمن نقض دادنامه تجدیدنظر خواسته و به استناد ماده 17 قانون حمایت از خانواده حکم به ردّ دعوی خواهان بدوی صادر و اعلام می‌گردد.این رأی قطعی است.
🔹رئیس شعبه 40 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ـ مستشار دادگاه
#وكيل_پايه_يك_دادگستري
#مشاور_حقوقی_خانواده
#ازدواج_مجدد
#وكيل_دادگستري
#گفتمان_وكيل_گفتمان_آگاهي_است
#راي_دادگاه #بوشهریا #مشاور_خانواده #شرط_ازدواج
#حقوق_زنان
Read more
سوال: من توی فضای مجازی عاشق دختری شدم ومی خواهم بروم خواستگاری او. آن دختر هم عاشقم هست، ولی می گوید زود ...
Media Removed
سوال: من توی فضای مجازی عاشق دختری شدم ومی خواهم بروم خواستگاری او. آن دختر هم عاشقم هست، ولی می گوید زود می باشد، اگر الان بیایید همه چیز خراب می شود. ما یک ماه و 20 روزاست که دوست هستیم. پاسخ اجمالی: ارتباط دختر و پسر در فضای مجازی، زمینه ساز علاقه و در نهایت وابستگی بین آنها می شود و این منجر به ... سوال: من توی فضای مجازی عاشق دختری شدم ومی خواهم بروم خواستگاری او. آن دختر هم عاشقم هست، ولی می گوید زود می باشد، اگر الان بیایید همه چیز خراب می شود. ما یک ماه و 20 روزاست که دوست هستیم.

پاسخ اجمالی:
ارتباط دختر و پسر در فضای مجازی، زمینه ساز علاقه و در نهایت وابستگی بین آنها می شود و این منجر به تصمیم گیری احساسی  شده و نمی گذارد که دختر و پسر واقع بینانه و عاقلانه به زندگی خود فکر کنند. برای انتخاب عاقلانه طرفین باید به همراه یکی از اعضای خانواده در مکانی عمومی ملاقات کنند و بعد قول و قرار خواستگاری گذاشته شود.

پاسخ تفصیلی:

از اعتماد شما به گروه مشاوران‌"رهروان ولایت"‌متشکریم. ان شاء الله منشاء سعادت و خوشبختی برای شما باشیم.
کاربر محترم ابتدا باید بدانید که معمولا هنگامی که از طریق گفتگوی اینترنتی، ارتباط دو غیر همجنس بر قرار می‌شود، به تدریج این رابطه بیشتر شده و در ادامه با آمدن احساسات، زمینه علاقه به یکدیگر فراهم مى‌شود و چه بسا در ادامه به وابستگى طرفین یا یکی از آن دو بیانجامد. بطوری که هنگامی که دو طرف بخواهند برای ازدواج تصمیم گیرى کنند، چه بسا تصمیم‌ گیری‌شان تحت تأثیر همان احساس و علاقه قبلى باشد و نتوانند واقعیات را آن گونه که هست مشاهده کنند و تصمیم‌گیری عاقلانه و واقع بینانه برای زندگی خود بگیرند. از این رو، پایه و اساس زندگی این دو نفر، بر پایه احساسات گذاشته می‌شود و در ادامه راه، زندگى سُست و متزلزلی خواهند داشت.
کاربر گرامی از آنجایی که در آشنایی اینترنتی و در فضای مجازی امکان غیر واقعی بودن گفته ها بسیار زیاد است و همین طور اطلاعات بدست آمده نیز کافی نیست، در این مواقع طرفین می توانند قرار بگذارند که به همراه یکی از اعضای خانواده در مکانی عمومی ملاقات کنند و بعد حتما باید با خانواده ها در جریان بگذارید و حتما قول و قرارهای خواستگاری گذاشته شود. پس شما باید این رابطه را به خواستگاری رسمی به همراه خانواده سوق دهید تا با مشاهده رفتارها و ملاک ها و آشنایی از خانواده دختر، بتوانید تصمیم منطقی بگیرید.
در نهایت بازهم تذکر می دهیم که ادامه رابطه ( ولو در فضای مجازی) برای شما جایز نیست چرا که اگر چنین روابطی ادامه یابد و فرد به مرحله وابستگی عاطفی رسیده، در این صورت از دیدن واقعیت کور خواهد شد و به انتخاب صحیح دست پیدا نمی کند.
موفق باشید.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #مجازی #عشق_مجازی
Read more
نامه سازندگان «خاله قورباغه» برای والدین بچه‌ها فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تیم سازندگان فیلم موزیکال «خاله قورباغه» همزمان با آغاز اکران فیلم در سینماها برای والدین بچه‌ها نامه نوشتند. به گزارش روابط عمومی «خاله قورباغه»، فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم ... نامه سازندگان «خاله قورباغه» برای والدین بچه‌ها

فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تیم سازندگان فیلم موزیکال «خاله قورباغه» همزمان با آغاز اکران فیلم در سینماها برای والدین بچه‌ها نامه نوشتند.

به گزارش روابط عمومی «خاله قورباغه»، فرشته طائرپور و افشین هاشمی، تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم عروسکی در یادداشتی خطاب به والدين بچه‌ها آورده‌اند: «ما هم می‌دانيم كه اعتنا به نيازهای تفريحی بچه‌ها و بردن آنها به سينما،
قيمت دلار و طلا را پايين نمی‌آورد،
از مشكلات اقتصادی مردم كم نمی‌كند،
معضل ازدواج و اعتياد و گرانی را حل نمی‌كند،
نقايص نظام آموزشی و تربيتی را در مدارس برطرف نمی‌كند،
تنش‌های موجود در سطح جامعه را كاهش نمی‌دهد،
و...
اما حتما باعث می‌شود بچه‌ها و بزرگترها، در كنار يكديگر، برای دوساعت هم كه شده، به تهديدهای برجامی و تحريم‌های ترامپی فكر نكنند و در دل‌های خود تنها يك شمع شادی روشن كنند.
سينما هنوز سالم‌ترين و ارزان‌ترين تفريحی است كه خانواده‌ ها، بخصوص خانواده‌هاي تحصيلكرده از آن استفاده می‌كنند.
در همه‌ جای جهان، سينما و فوتبال تنها پديده‌هايی هستند كه مردم را بدون اجبار و با اشتياق، در كنار يكديگر قرار می‌دهند.
هيچ‌كس نمی‌داند فردا بهتر از امروز خواهد بود يا نه. فرصت‌های باهم بودن به بهانه‌ی اين دو پديده جذاب را از دست ندهيم.
حالا:
فيلم سينمایی مفرح و موزيكال «خاله قورباغه» ؛ به‌خاطر شادی بچه‌ها و دور كردن آنها از نگرانی‌های ناشناخته و فضای عصبی اين روزهای پر تنش، در سينماهای شهرمان اكران شده است.
ما برای ساختن «خاله قورباغه» ، سه سال وقت گذاشتيم. می‌خواستيم عيد امسال اكرانش كنيم، نشد؛ نگذاشتند.
حالا داريم در اوضاعي چنين آشفته، اكرانش می‌كنيم.
بياييد باهم عضوی از جريان ايجاد اميد و نشاط برای كودكان ايرانی باشيم.
بيايد فقط دو ساعت مسائل سياسی و اقتصادی را رها كنيم و كودكان‌مان را دريابيم.
فرشته طائرپور - افشین هاشمی»
Read more
سوال : بنده خانمی هستم که قبلا یکبار ازدواج کردم و به دلایلی جدا شدم و بچه‌ام را نگذاشتم زیردست مردم ...
Media Removed
سوال : بنده خانمی هستم که قبلا یکبار ازدواج کردم و به دلایلی جدا شدم و بچه‌ام را نگذاشتم زیردست مردم بزرگ شود و حالا هرکس که برای خواستگاری جلو می‌آید، فقط اسم بچه را که می‌شنود، فراری می‌شود. آیا جواب خوبی من باید این باشد؟ پاسخ اجمالی: شما دو خطای ذهنی دارید: خطای اول شما این است که فکر می‌کنید ... سوال :
بنده خانمی هستم که قبلا یکبار ازدواج کردم و به دلایلی جدا شدم و بچه‌ام را نگذاشتم زیردست مردم بزرگ شود و حالا هرکس که برای خواستگاری جلو می‌آید، فقط اسم بچه را که می‌شنود، فراری می‌شود. آیا جواب خوبی من باید این باشد؟

پاسخ اجمالی:
شما دو خطای ذهنی دارید: خطای اول شما این است که فکر می‌کنید که چون شما فرزندتان را پیش خود نگه داشته‌اید، دیگران هم باید با شرایط شما کنار بیایند، در حالی که این تفکر غلط است. خطای دوم شما این است درباره شرایط خود تعمیم بیش از حد می‌دهید و فکر می‌کنید که همه تنها به خاطر بچه‌تان حاضر نیستند با شما ازدواج کنند، در حالی که ممکن اینگونه نباشد.

پاسخ تفصیلی:
شرایط فعلی شما کاربر محترم قابل درک است، ولی متاسفانه شما با دو خطای ذهنی درباره این مسئله مواجه هستید:
خطای ذهنی اول شما این است که فکر می‌کنید که چون شما درباره فرزندتان خوبی کردید و پیش خود نگه داشته‌اید، باید دیگران با شرایط شما کنار بیایند و به عبارتی؛ جبران خوبی شما را بکنند. این طرز تفکر درست نیست؛ زیرا اولاً خوبی شما نسبت به فرزندتان نشأت گرفته از مهر مادری است و مادران زیادی هستند که برای فرزندشان از خود گذشتگی‌های زیادی انجام داده و می‌دهند و این مختص شما نیست. ثانیاً وظیفه مادری هم ایجاب می‌کند که شما نسبت به فرزندتان متعهد و مسئولیت پذیر باشید؛ درست است که شما از همسرتان طلاق گرفته‌اید، ولی این رافع مسئولیت و تعهد شما نسبت به فرزندتان نمی‌شود.
خطای ذهنی دوم شما این است که «تعمیم بیش از حد» می‌دهید؛ بدین معنی که برخی از افراد جامعه، وقتی یک رویداد یا چند رویداد منفی برایشان اتفاق می‌افتد، آن را یک الگوی کلی منفی برداشت می‌کنند و به صورت کلی به همه کس تعمیم می‌دهند و همین مسئله موجب نگرانی و ناامیدی و بدبینی آنان می‌شود که این اصلا صحیح نیست. اینکه فرمودید: «هرکس که برای خواستگاری جلو می‌آید، فقط اسم بچه را که می‌شنود، فراری می‌شود.» این هم طرز تفکر درستی نیست؛ زیرا اولاً از کجا معلوم که همه آن افراد صرفا به خاطر بچه از خواستگاری شما منصرف می‌شوند؟ آیا به دلایل دیگر فکر کرده‌اید؟ ثانیاً خوبی شما نسبت به فرزندتان هیچ سودی برای دیگران ندارد. گرچه ممکن است که آن‌ها از جهت اخلاقی کار شما را تشویق و تحسین ‌کنند، ولی این دلیل نمی‌شود که با شرایط شما کنار بیایند؛ زیرا ممکن است توانایی و مهارت کافی مواجهه با شرایط فعلی شما را نداشته باشند؛ ‌

ادامه مطلب در قسمت نظرات...
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #خواستگاری #بچه
Read more
سلام/من مدت 7 ماه است که عقد کردم. ازدواج ما سنتی بود. اوایل شوهرم خیلی مشتاق‌تر بود؛ اما به تازگی سرد ...
Media Removed
سلام/من مدت 7 ماه است که عقد کردم. ازدواج ما سنتی بود. اوایل شوهرم خیلی مشتاق‌تر بود؛ اما به تازگی سرد و کم حرف شده. گاهی از من ایرادات الکی میگیرد. چند روز قبل هم به من گفت که دوستم دارد؛ اما هنوز عاشقم نیست؛ ولی فکر می‌کند که با گذر زمان حل می‌شود. من به او گفتم که اگر مرا نمی‌خواهد بگوید؛ اما او گفت این ... سلام/من مدت 7 ماه است که عقد کردم. ازدواج ما سنتی بود. اوایل شوهرم خیلی مشتاق‌تر بود؛ اما به تازگی سرد و کم حرف شده. گاهی از من ایرادات الکی میگیرد. چند روز قبل هم به من گفت که دوستم دارد؛ اما هنوز عاشقم نیست؛ ولی فکر می‌کند که با گذر زمان حل می‌شود. من به او گفتم که اگر مرا نمی‌خواهد بگوید؛ اما او گفت این فکر را نکن و منظورم این نیست. 10 روز دیگر هم عروسیمان است. من باید چه تصمیمی بگیرم؟ لطفا راهنماییم کنید
جواب
سلام /اگر منظور شما از گفتن ازدواج سنتی این است که کار شما اشتباه بوده، باید بگویم که نه اینطور نیست. مهم در ازدواج، شناخت و وجود تناسب‌ها است که در ازدواج‌ها سنتی هم ممکن است. اتفاقاً اگر ازدواج با دوستی شروع شده باشد، احتمال عدم شناخت به خاطر عشق و عاشقی بیشتر است.
اما در مورد این که ایشان می‌گوید: "هنوز عاشقت نشدم" اولا: چیزی که برای ازدواج لازم است عشق نیست؛ بلکه پسند قلبی و علاقه است ثانیاً: میزان علقه ایشان به شما، بستگی به نوع رفتار و میزان ارتباط شما در این مدت هفت ماه دارد که اگر رابطه شما محدود بوده، این طبیعی است؛ ولی بعد از ازدواج که رابطه شما از محدودیت در بیاید، علاقه ایشان به شما بیشتر می‌شود. علتش هم این است که بخشی از ابراز علاقه مرد به زن به خاطر مسائل جنسی است که وقتی این اتفاق نیفتد قاعدتاً ابراز علاقه هم کامل نخواهد بود.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #تصمیم #تصمیم_مهم
Read more
. ۱. روزهای آخر اسفند، روزهایِ شلوغی و هیجان و ذوق و شوق است. آدمها در جوشش‌ند. دختر پنج ساله جوجه رنگی ...
Media Removed
. ۱. روزهای آخر اسفند، روزهایِ شلوغی و هیجان و ذوق و شوق است. آدمها در جوشش‌ند. دختر پنج ساله جوجه رنگی می‌خواهد. پسر ده ساله سویی‌شرتِ قرمزِ جلف را پشت ویترین گرانترین بوتیک شهر پسندیده. دختر نوجوان قهر کرده و از اتاقش بیرون نمی‌آید تا خانواده‌اش را مجبور کند، اجازه دهند برای اولین بار صورتش را ... .
۱. روزهای آخر اسفند، روزهایِ شلوغی و هیجان و ذوق و شوق است. آدمها در جوشش‌ند. دختر پنج ساله جوجه رنگی می‌خواهد. پسر ده ساله سویی‌شرتِ قرمزِ جلف را پشت ویترین گرانترین بوتیک شهر پسندیده. دختر نوجوان قهر کرده و از اتاقش بیرون نمی‌آید تا خانواده‌اش را مجبور کند، اجازه دهند برای اولین بار صورتش را اصلاح کند. تازه عروس ها دنبال متفاوترین سفره هفت سین می‌گردند. سبزه و سنبل میان شلوغی و آلودگی سعی می‌کنند تازه و سرحال باقی بمانند. ماهی‌ها از تنگ‌های شیشه‌ایِ قدیمی درآمده و در حوضچه‌های آبی فیروزه‌ای جای گرفته‌اند.
همه‌ی ذوق و بدو بدو، ناگهان -و غریبانه- در لحظه سال تحویل پایان می‌یابد. خیابان‌ها خلوت می‌شود. مغازه‌ها بسته و چراغها کم نور و خاموش می‌شوند. باورت نمی‌شود که تا چند ساعت قبل همین خیابان پر از هیاهوی عابران و دست فروش‌ها بود. صبح روز اول عید با اینکه همه‌ی سور و سات مهیاست اما چیزی کم است. گردی نامرئی از بی‌حوصلگی و خستگی با رخوتِ بهاری همه‌ی خانه‌ها را فرا میگیرد. چه شده؟ برای ما که با این فرهنگ بزرگ شده‌ایم، شاید این چرخش صد و هشتاد درجه ای در لحظه سال تحویل عادی باشد، اما این چیزی از عجیب بودنش کم نمی‌کند.
۲. ازدواج هم همین است. دوره‌ی دوستی همان شگفتی و میل و هوس اسفند ماه است. سال تحویل لحظه‌ی عقد و عید روزهای بعد از ازدواج است. جوشش از بین می‌رود و لباسهای نو، تشریفات و آیین‌های دست و پاگیر جای آن را می‌گیرد. پس اگر بعد از ازدواج احساس یکنواختی یا کاهش احساسات رو تجربه کردید، نگران نباشید. این یک «حَوِّل حالِنا»ست و شمایید که با نوع انتخاب و تصمیم‌گیری‌هایتان می‌توانید آن را به «اَحسَنِ الحال» تبدیل کنید. کافی ست همه‌ی «بایدهای» ذهنی‌تان را دور بریزید و فقط آن کاری را بکنید که حالِ رابطه‌تان را خوب کند.
۳. بهترین رابطه‌ها و عاشقانه‌ترین ازدواج‌ها را در سال جدید برایتان آرزو می‌کنم.
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر ...
Media Removed
: #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم (رمان خارجی) #كری_لانزديل ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی ... :
#تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم
(رمان خارجی)
#كری_لانزديل
ترجمه‌ی #سارا_نجم_آبادی
نشر آموت/ چاپ دوم/ ۳۸۴ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان
آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم

رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» داستانی است از اندو‌هی ناشی از فقدان، بازگشت به خود و سرمستی حاصل از عشقی دوباره و هیجان آشکار شدن حقایقی درباره‌ی کسانی که دوست‌شان داریم.
ایمی تیرنیی، سرآشپز عالی، برای رسیدن به یک زندگی ایده‌آل، یک دستور پخت عالی در نظر دارد؛ با عشق دوران کودکی‌اش ازدواج کند، خانواده‌ای بسازد و رستوران پدر و مادرش را بخرد. اما زمانی که نامزدش، جیمز دوناتو، در یک سانحه‌ی دریایی ناپدید می‌شود، دستور پخت زندگی ایمی را هم آب می‌برد، تا او در روزی که قرار بود در کلیسا برای مراسم ازدواجشان حاضر شود، در تشییع جنازه‌ی جیمز شرکت کند. مراسمی که بیش از آن که باعث آرامش و تسلی‌خاطر ایمی شود او را دچار آشفتگی می‌کند.
کتاب لانزدیل با داشتن لایه‌های داستانی متعدد و مجموعه‌ای از اتفاقات هیجان‌انگیز و غیرمنتظره، یک داستان عاشقانه‌ی متاثر کننده و پر از سوالهای بی‌پاسخ است که شما را تا پایان همراه نگه خواهد داشت. (کارما براون)

یک داستان مسحور کننده و به یاد ماندنی. رمانی که رازهای خانوادگی را در قالب یک داستان پر تعلیق از غم، عشق و هنر را به تصویر می‌کشد. این کتاب یک گوهر ناب است. (باربارا کلایوپی وایت)

خیلی وقت بود یک کتاب را از اول تا آخر یک نفس نخوانده بودم. اما در مورد رمان تمام چیزهایی که نمی‌گوییم، این اتفاق افتاد و من از همان ابتدا جذب شدم. داستان پر از سوال است و لانزدیل به جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل به آنها پاسخ می‌دهد. (کامیل دی مایو)

#کری_لانزدیل نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرفروش تمام چیزها، در آمازون و وال‌استریت ژورنال است. لانزدیل یکی از بنیانگذاران انجمن زنان نویسنده در آمریکاست.
رمان «تمام چیزهایی که نمی‌گوییم» نوشته‌ی «كری لانزديل» با ترجمه‌ی «سارا نجم‌آبادی»‌ در ۳۸۴ صفحه و به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
مهستی نام اصلی خدیجه دده بالا (افتخار) تولد ۲۵ آبان ۱۳۲۵تهران، ایران درگذشت ۴ تیر ۱۳۸۶ سانتا ...
Media Removed
مهستی نام اصلی خدیجه دده بالا (افتخار) تولد ۲۵ آبان ۱۳۲۵تهران، ایران درگذشت ۴ تیر ۱۳۸۶ سانتا روزا، آمریکا سبک‌(ها) سنتی ایرانی، پاپ ایرانی سال‌های فعالیت از ۱۳۴۲ تا ۱۳۸۶ افتخار دده‌بالا با نام هنری مهستی خواننده ایرانی موسیقی سنتی و پاپ ایرانی بود. از او با نام‌هایی چون بانوی آواز ... مهستی
نام اصلی خدیجه دده بالا (افتخار)
تولد ۲۵ آبان ۱۳۲۵تهران، ایران
درگذشت ۴ تیر ۱۳۸۶ سانتا روزا، آمریکا
سبک‌(ها) سنتی ایرانی، پاپ ایرانی
سال‌های فعالیت از ۱۳۴۲ تا ۱۳۸۶

افتخار دده‌بالا با نام هنری مهستی خواننده ایرانی موسیقی سنتی و پاپ ایرانی بود. از او با نام‌هایی چون بانوی آواز گل‌ها و دل‌ها یاد می‌شود. وی کمی پیش از انقلاب از ایران خارج شد، ابتدا به بریتانیا و سپس برای همیشه به آمریکا رفت و تا زمان مرگ در آن کشور زندگی می‌کرد. مهستی خواهر هایده، خوانندهٔ ایرانی بود.

زندگی نامه
مهستی در ۲۵ آبان ۱۳۲۵ در تهران زاده شد. پرویز یاحقی استعداد خوانندگی او را در نوجوانی کشف کرد. خواهر او هایده نیز یکی از بزرگ‌ترین خوانندگان موسیقی پاپ ایران است. پرویز یاحقی صدای او را در یکی از مجلس‌ها به طور اتفاقی می‌شنود و بسیار به صدایش علاقه‌مند می‌شود و وی را به خوانندگی و موسیقی تشویق می‌کند. هایده از مهستی بزرگ‌تر بود اما مهستی زودتر از خواهر خود پا در وادی هنر گذاشت. وی نام هنری خود را از مهستی گنجه‌ای شاعر ایرانی برگرفت.

شروع کار مهستی در سن ۱۷ سالگی در برنامه گلها برنامه شماره ۴۲۰ و با خواندن ترانه‌ای به نام آن که دلم را برده خدایا ساختهٔ بیژن ترقی در سبک موسیقی کلاسیک ایرانی بود اما پس از طی زمان و همراه با گرایش عمومی برای موسیقی پاپ به خصوص در دوران پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران آهنگ‌هایی نیز در این سبک اجرا نمود.

در ابتدا خانواده وی نسبت به آواز خوانی او اظهار بی‌میلی می‌کردند چراکه در آن دوران خوانندگی برای یک زن مناسب تلقی نمی‌شد.

قبل از انقلاب همسر اول مهستی پس از مدتی زندگی با او عاشق فیروزه خواننده معروف آن زمان شد و از مهستی جدا و با فیروزه ازدواج کرد. مهستی علاقه زیادی به همسرش داشت و با این اتفاق بسیار غمگین شد ولی پس از مدتی با همسر دومش ازدواج کرد. مهستی دو بار ازدواج کرد و سرانجام هر دو ازدواج طلاق بود. از ازدواج اول با کورس ناظمیان صاحب دختری به نام سحر است. ازدواج دوم او با بهرام سنندجی صاحب کارخانهٔ کفش بود.مهستی از تنها دختر خود دو نوه به نام‌های ناتاشا و ناتالی دارد.

درگذشت
وی پس از چهار سال مبارزه با بیماری سرطان روده بزرگ در سنتا روزای کالیفرنیای شمالی در ساعت ۷:۵۲ صبح ۴ تیر ۱۳۸۶ خورشیدی در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

پیکر وی پس از انتقال از شمال کالیفرنیا، در ساعت ۱۲:۳۰ روز جمعه ۸ تیر ۱۳۸۶ خورشیدی در گورستان وست وود مورچری در لس آنجلس در کنار مزار خواهرش هایده و مادرشان به خاک سپرده شد
.
روحش شاد و یادش گرامی🌹
.
#تونلزمان #مهستی
Read more
@parastou_molaei . @parastou_molaei . <span class="emoji emoji1f308"></span> يك مشاوره جالب از #اشو : . اشو عزیز: من می خواهم از شوهرم ...
Media Removed
@parastou_molaei . @parastou_molaei . يك مشاوره جالب از #اشو : . اشو عزیز: من می خواهم از شوهرم طلاق بگیرم. ما هفت سال است که در بدبختی زندگی می کنیم ولی من کاتولیک هستم و می ترسم که خداوند از کارم خوشحال نشود. چه باید بکنم؟ . #اشو : این مشکل خداست. چرا تو باید نگرانش باشی؟! اگر او حس خوبی ندارد ... @parastou_molaei .
@parastou_molaei . 🌈 يك مشاوره جالب از #اشو :
.
اشو عزیز: من می خواهم از شوهرم طلاق بگیرم. ما هفت سال است که در بدبختی زندگی می کنیم ولی من کاتولیک هستم و می ترسم که خداوند از کارم خوشحال نشود. چه باید بکنم؟
.

#اشو : این مشکل خداست.
چرا تو باید نگرانش باشی؟!
اگر او حس خوبی ندارد می تواند خودش در بدبختی زندگی کند.
اما چرا تو باید در بدبختی زندگی کنی؟
هفت سال به راستی زمان درازی است.
هیچگاه به مدت طولانی در وضعیت بدبختی به سر نبرید زیرا تبدیل به عادت می شود.
سپس در عمق شروع به وابسته شدن می کنی و به آن می چسبی.
سپس می ترسی که اگر او از دست برود چه خواهی کرد؟
کاری برای انجام دادن نخواهی داشت.
بدبختی ات مشغولیت عظیمی به تو داده،
همواره مشغولش هستی.
.
اگر ناگهان بدبختی از بین برود چه خواهی کرد؟ احساس خالی بودن می کنی.
.
🎊همیشه به یاد بسپار:
لحظه ای که آگاه شدی چیزی بدبختی آفریده، از آن بیرون بیا. هرچه زودتر بهتر.
هفت سال خیلی زیاد است !
اگر عمر انسان هفتاد سال باشد هفت سال خیلی زیاد است.ده درصد از زندگی ات هدر رفته است. اگر در طی هفت سال نتوانسته ای شادی بیافرینی فکر نکنم اکنون نیز بتوانی.
از آن بیرون بیا.
با کسی دیگر امتحان کن و اجازه بده شریکت نیز آزاد باشد.
زیرا فقط تو نیستی که بدبختی، او نیز در همان قایق نشسته است.
می توانم به تو قول بدهم، آن را به من بسپار.
می توانم ببینم که خدا نیز شاد خواهد شد.
.
.
فکر می کنی خدا سادیست است و میخواهد رنج بکشی و در بدبختی بمانی؟
کاملا اطمینان دارم که او سادیست (بيماري آزار رساندن به ديگري ) نیست.
اگر از بدبختی بیرون بیایی بسیار هم خوشحال خواهد شد.
خدا همیشه با شادی ات شاد است.
خدا روان پریش نیست.
او غمگین است.
تو او را هفت سال غمگین نگه داشته ای.
از طلاق نترس.
مردم به هزار و یک دلیل ازدواج می کنند،
اما تنها دلیلی که حتما باید باشد گمشده است.
آنها در #عشق نیستند.
گاهی دلیل اقتصادی است.
همسر داشتن کم هزینه تر از خدمتکار داشتن است. ارزانتر است که یک شوهر یا یک زن داشته باشی تا یک خدمتکار.
عشق گمشده است.
و وقتی اصلی ترین چیز گم شود، بدبخت میشوی، شاد نخواهی بود.
تو هرگز واقعاً ازدواج نکرده ای!
به همین خاطر است که هفت سال بدبختی.
اگر واقعاً ازدواج کرده بودی از بودن با همسرت خوشحال می بودی.
.
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
🔰 لطفا جهت اطلاع از شرایط مشاوره حضوری و #مشاوره_آنلاین، از طریق شماره های روی پیج اقدام بفرمایید 🔰 .
.
🌈 كليه كليپ ها و پستها را ميتوانيد در كانال جستجو كنيد. 🌈
.
.
#رابطه #ازدواج #خانواده
Read more
.. احمد الهی مقدم روانشناس: <span class="emoji emoji1f49e"></span> سلام دوستان خوبم<span class="emoji emoji1f49e"></span> این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع ...
Media Removed
.. احمد الهی مقدم روانشناس: سلام دوستان خوبم این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع و گسترده ای رو در شامل میشه اصول اصلی روانشناسی بالینی ، شامل : اخلاق مداری راز داری دریافت هزینه تعهد تخصص گستره خدمات روانشناسی شامل بخش های عدیده ای همچون : ازدواج خانواده تحصیلی سکس ... ..
احمد الهی مقدم روانشناس: 💞 سلام دوستان خوبم💞

این روزه خدمات روانشناسی و مشاوره ، دامنه وسیع و گسترده ای رو در شامل میشه

اصول اصلی روانشناسی بالینی ، شامل :
اخلاق مداری
راز داری
دریافت هزینه
تعهد
تخصص

گستره خدمات روانشناسی شامل بخش های عدیده ای همچون :
ازدواج
خانواده
تحصیلی
سکس تراپی (درمان اختلالات جنسی)
اعتیاد
کودک و نوجوان
اختلالات خلقی
اختلالات رفتاری
اختلالات شخصیتی
بیماری های ذهنی و روانی
رشد
و ... می شود
حال با پیشرفت تکنولوژی امکان ارائه این خدمات به صورت غیر حضوری و با مجوز هم فراهم آمده است تا افرادی که نیاز به این خدمات دارند اما به دلیل ترس از حضور در کلینیک های روانشناسی و یا برچسب های رایج جامعه می توانند به صورت مجازی از این خدمات بهره ببرند
حال با هماهنگی های انجام گرفته ، احمد الهی ، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هفته ای یک روز کامل ، در خدمت اعضا پیج بنده می باشد ، تا به سوالات شما پاسخ دهد

درصورت نیاز به مشاوره تخصصی و فردی هم شما می توانید ، به آیدی ایشون در اینستاگرام یا تلفن ایشون در تلگرام پیام بدید تا شرایط رو خدمتتون ارائه کنند

نکته مهم : در خصوص نیاز به دریافت مشاوره تخصصی و فردی حتما این مسئله را مد نظر قرار دهید که به صورت رایگان نخواهد بود و هزینه آن طبق تعرفه های موجود خدمات روانشناسی و مشاوره محاسبه میگردد .
آیدی اینستا گرام
@ahmad_elahi_psychologist
شماره تلگرام :
09399925546

موفق و پیروز باشید
دوستار شما عزیزان
احمد تهرانی
[email protected]:
#زناشوئی #جذب #روانشناسي_ازدواج #روانشناسي_رابطه #زندگی #مشکلات #خستگی #اتاق_خواب #زندگی_مشترک #همسرداری #هدیه #رضایتبخش #مشاوران_ازدواج #بوسیدن #آغوش
#زناشوئی #جذب #رفتاری #اعتیاد #حساسیت #بابا #مامان #خواهر #ووو #مهمانی #دعوا #تلافی #شوهر⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
بیا با هم دوست باشیم! گاهی از برخی افراد می‌شنویم که می‌گویند«بهترین دوست ما همسرمان است». خب، آن‌ها ...
Media Removed
بیا با هم دوست باشیم! گاهی از برخی افراد می‌شنویم که می‌گویند«بهترین دوست ما همسرمان است». خب، آن‌ها چگونه به چنین جایگاهی رسیده‌اند؟ برای این‌که همسرمان بهترین دوست‌مان باشد باید تفریحات‌مان را با یکدیگر پایه‌گذاری کنیم، با یکدیگر صادق باشیم و تحمل شنیدن حرف‌های صادقانه را نیز داشته باشیم ... بیا با هم دوست باشیم! گاهی از برخی افراد می‌شنویم که می‌گویند«بهترین دوست ما همسرمان است». خب، آن‌ها چگونه به چنین جایگاهی رسیده‌اند؟

برای این‌که همسرمان بهترین دوست‌مان باشد باید تفریحات‌مان را با یکدیگر پایه‌گذاری کنیم، با یکدیگر صادق باشیم و تحمل شنیدن حرف‌های صادقانه را نیز داشته باشیم و آرامش‌مان را در وجود یکدیگر ببینیم. بدین ترتیب، در هنگام بروز اختلافات، می‌توانیم همچنان بر دوستی‌ای که سال‌ها برای ایجاد آن زمان گذاشته‌ایم تکیه کنیم. - مفهوم ازدواج را درک کنید

هنگامی که انسان ازدواج می‌کند روابط جدیدی که برای او بوجود می‌آید موجب رشد شخصیتی وی می‌گردد و باعث می‌شود انسان توانایی‌های بالقوه‌اش را به فعل برساند. برای اولین‌بار فردی را در زندگی داریم که همیشه و همه‌جا با ماست و ما را تشویق می‌کند تا نهایت تلاش خود را صورت دهیم. - زندگی جاری است

ازدواج مانند قرار گرفتن در جریان رودخانه است. هدف ما این است که پیوسته با یکدیگر در تماس باشیم و نمی‌خواهیم که یکدیگر را گم کنیم. رودخانه بی‌وقفه جریان دارد و البته هیچ تضمینی وجود ندارد که جریان آن همواره به دلخواه ما باشد. اطلاع از حال و روز یکدیگر، جوهر یک ازدواج موفق است. تا حد امکان وعده‌های غذایی را به اتفاق صرف کنید. این زمان‌ها را فرصتی بدانید که می‌توانید در آن‌ها جویای احوال یکدیگر شوید. - به اتفاق دعا کنید و فرایض دینی را به جا آورید

ارتباط قوی با خدا می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در حل اختلافات داشته باشد. هنگام بروز اختلافات همه ما به راهنمایی نیازمندیم و خداوند به ما وعده داده است تا این کار را برای ما به صورت رایگان و بدون فوت وقت انجام می‌دهد. دعا کردن و انجام فرایض دینی، به صورت دو نفره نه تنها اهداف همسران، بلکه روح آن‌ها را تا حد زیادی به یکدیگر نزدیک می‌کند. - پایان بن‌بست

یکی از اشتباهات رایج همسران «انتظار» است. ما می‌دانیم از همسرمان چه می‌خواهیم و احتمالاً حس می‌کنیم که همسرمان از ما چه می‌خواهد. می‌توانیم آن‌چه را که همسرمان از ما می‌خواهد به او بدهیم، اما صبر می‌کنیم تا ابتدا آن‌چه که می‌خواهیم را به ما بدهد. این انتظار دوطرفه و بن‌بست حاصل از آن منجر به بروز اختلافات و مشاجره می‌شود.

اما همسران به این نکته توجه نمی‌کنند که انسان‌ها نمی‌توانند دیگران را کنترل کنند، اما خودشان را چرا. بدین ترتیب شاید بهتر باشد به جای انتظار، کاری انجام دهیم و آن‌چه همسرمان انتظار دارد را برآورده سازیم تا او هم به نیازهای ما توجه نشان دهد.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #بد_بختی
Read more
‌ برای ازدواج قدم پیش گذاشتن خیلی لازم هست، و برای این مهم، چون کار خیری است باید به خدا پناه برد، چون ...
Media Removed
‌ برای ازدواج قدم پیش گذاشتن خیلی لازم هست، و برای این مهم، چون کار خیری است باید به خدا پناه برد، چون شیطان با کارهایی که خیر باشد موافق نیست، زود به سراغمان می آید و ما را به انحراف و اشتباه می کشاند. نماز یکی از بهترین کارهایی است که مایه تقرب پرهیزگاران به محضر باری تعالی می باشد، همانطور که حضرت علی(علیه ...
برای ازدواج قدم پیش گذاشتن خیلی لازم هست، و برای این مهم، چون کار خیری است باید به خدا پناه برد، چون شیطان با کارهایی که خیر باشد موافق نیست، زود به سراغمان می آید و ما را به انحراف و اشتباه می کشاند. نماز یکی از بهترین کارهایی است که مایه تقرب پرهیزگاران به محضر باری تعالی می باشد، همانطور که حضرت علی(علیه السلام ) فرمودند: « الصلاة قربان كل تقی؛ نماز خواندن،‌وسیله نزدیكی به خدا است برای هر شخصی پرهیزگار»[1] و همچنین مایه آرامش دل مومنان، با توکل و یاد خدا صورت می‌گیرد « أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» [رعد/28 ] آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش مى‌‏يابد!» که بالاترین ذکر نماز هست؛ برای همین هر کسی می خواهد با کسی ازدواج کند بعد از تحقیق جهت انجام وظیفه؛ دو رکعت نماز بخواند سپس صدبار استخیرک یا الله بگوید و جلو برود، اینجاست که با هر کسی ازدواج کنی او بهترین کسی است که خدا برایت انتخاب نموده است.

در انتخاب همسر باید دقت کرد، اما مهمتر از انتخاب، به خدا توکل کردن است، تا در صورت انتخاب نادرست خدا نگذارد کارها درست شود، خدا که به ما از خود ما آگاه‌تر و مهربان‌تر هست« وَ لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ وَ نَعْلَمُ ما تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَ نَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَريدِ »[ق /16 ] ما انسان را آفريديم و وسوسه‏‌هاى نفس او را مى‏‌دانيم، و ما به او از رگ قلبش نزديک‌تريم!»

البته همین‌طور هم هست،اگر خانه ای بروی که رشدت از بین می‌رود حتما خداوند نمی گذارد! استخاره هم نمی‌خواهد. روایات و کلام بزرگان پیرامون این که انتخاب همسر مهم است داریم؛ اما آن مقداری که الان می گویند نیست! متاسفانه پیرامون انتخاب شخص بیشتر از کمک خدا ترویج شده است، یعنی خیلی‌ها به انتخاب‌شان شک دارند، وقتی زندگی توام با شک باشد دعوا رخ می دهد، دعوا که شد، به راحتی طلاق گرفته می‌شود، واقعا آمار طلاق تو کشور اسلامی مان نگران کننده و خجالت آور هست. باید بدانیم که انتخاب همسر آنقدرها هم مهم نیست، یعنی با هر کسی که ازدواج کردی همان بهترین کسی بوده که خداوند برایت انتخاب کرده است. و اگر کسی بگوید زندگی ما بخاطر مشکلاتی سخت شده است بداند ، قرآن می‌فرمایند : ما زندگی انسان را خلق کردیم برای امتحان ... «إِنَّا خَلَقْنَا الْإِنْسانَ مِنْ نُطْفَةٍ أَمْشاجٍ نَبْتَليهِ فَجَعَلْناهُ سَميعاً بَصيراً»[انسان / 2] ما انسان را از نطفه مختلطى آفريديم، و او را مى‌‏آزماييم؛ (بدين جهت) او را شنوا و بينا قرار داديم!». ‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دوستی #همسر_خوب #همسر #ازدواج
Read more
البته این سوال بسیار کلی است و پاسخ به آن قطعا در یک پست کوتاه نخواهد گنجید. اما در این پست هرچند ممکن ...
Media Removed
البته این سوال بسیار کلی است و پاسخ به آن قطعا در یک پست کوتاه نخواهد گنجید. اما در این پست هرچند ممکن است طولانی شود سناریو های مختلف را بررسی می‌کنیم تا تکلیف عده زیادی مشخص شود. اولا جواب به سوال اول در مورد پناهندگی باید گفت که این مقوله فقط و صرفا برای جنس مذکر و مجرد که تحصیلات دانشگاهی نداشته و ... البته این سوال بسیار کلی است و پاسخ به آن قطعا در یک پست کوتاه نخواهد گنجید. اما در این پست هرچند ممکن است طولانی شود سناریو های مختلف را بررسی می‌کنیم تا تکلیف عده زیادی مشخص شود.
اولا جواب به سوال اول در مورد پناهندگی باید گفت که این مقوله فقط و صرفا برای جنس مذکر و مجرد که تحصیلات دانشگاهی نداشته و یا سرمایه ای حداقلی در حد صد میلیون ندارد قابل برسی است. بنابراین افراد متاهل افراد دارای تحصیلات دانشگاهی و افراد دارای سابقه کار رسمی ابدا نباید به این موصوع نزدیک شوند. زیرا اگر همه مسائل و خطرات را بتوان نادیده گرفت می شد گفت در نود درصد موارد شخص حداقل ده سال از عمر خود را باید به صورت کار در حد کارگری و بدون بیمه و هر گونه خدمات اجتماعی و بعضا مخفیانه ادامه دهد. این حتی برای کشورهای اسکاندیناوی که بهترین برخورد با پناهنده را دارند صدق می‌کند. از جایی. مثل استرالیا بگذریم که افراد را در قفس هایی در جزایر دور افتاده زندانی می‌کنند. ویزای مالتی پل پنج ساله کانادا نیز به همین نتایج منجر می‌شود.
دوم با توجه به هزینه بسیار بالای تحصیل و نرخ وحشتناک برابری دلار و ریال عملا این گزینه از لیست بسیاری از خانواده ها خط می‌خورد زیرا شخص. تا چند سال باید از جیب بخورد و تازه بعد از فارغ التحصیلی هم تضمینی. برای کار وجود ندارد.

سوم قطعا و حتما بهتر ین گزینه ویزای کار میباشد. اما مشکل اصلی در ویزای کار این است که افرادی که دارای تحصیلات و سابقه کاری هستند معمولا در زبان انگلیسی. لنگ می‌زنند و بعلت حجم بالای تقاضا برای این ویزا فقط افراد دارای نمره آیلتس هفت به بالا شانس دارند. که البته این نمره برای افراد شاغل کمی دست نایافتنی است. لذا این نوع ویزا هم برای افرادی که مشغله فراوان دارند و یا وقت ندارند عملا سراب باطلی است.

چهارم
برخی انواع دیگر ویزا مثل ازدواج یا ویزای استانی وجود دا د ولی تجربه ثابت کرده اینها معمولا دستمایه کلاهبرداران مهاجرتی است و به قدری کیس هایی که توانسته اند این نوع ویزاها را بگیرند نادر است که ارزش صرف وقت و بررسی ندارد. 🙏 🙏 🙏
#مهاجرت #مهاجرت_به_اروپا #مهاجرت_قانونی_اروپا
Read more
. عمه: خواهر پدر، رابطه‌اش با مادر در طول تاریخ همواره مورد مناقشه بوده و از روابط بسیار حساس و دیپلماتیک ...
Media Removed
. عمه: خواهر پدر، رابطه‌اش با مادر در طول تاریخ همواره مورد مناقشه بوده و از روابط بسیار حساس و دیپلماتیک به شمار می‌رود. هرگونه نقص و عیب و کاستی در وجود افراد یا خنگ بودن آن‌ها ارتباط مستقیم با ژن عمه‌شان دارد. هدف نهایی کلیه بد و بیراه‌هایی که نصیب فرد می‌شود. افراد معمولا در جواب فحش‌هایی که ... .
عمه: خواهر پدر، رابطه‌اش با مادر در طول تاریخ همواره مورد مناقشه بوده و از روابط بسیار حساس و دیپلماتیک به شمار می‌رود. هرگونه نقص و عیب و کاستی در وجود افراد یا خنگ بودن آن‌ها ارتباط مستقیم با ژن عمه‌شان دارد. هدف نهایی کلیه بد و بیراه‌هایی که نصیب فرد می‌شود. افراد معمولا در جواب فحش‌هایی که دریافت می‌کنند، عبارت وزین «عمته» را به آن چسبانده و مجددا به سوی فحش دهنده حواله می‌دهند. احتیاج شدیدی به اشیا و خدمات بلا استفاده یا بی‌کیفیت دارد. مثال: «این چه غذاییه درست کردی؟ به درد عمه‌ات می‌خوره» یا «این مدل کار کردنت به درد عمه‌ات می‌خوره».
.
شوهر عمه: همسر عمه، به دردنخورترین عضو فامیل، فردی که سعی دارد در مجالس با شوخی‌های تاریخ مصرف گذشته کول و باحال به نظر برسد. اغلب در روزهای ابتدایی سال و ایام نوروز براي جارو کردن آجیل و شیرینی عید رویت شده و خاصیت قابل ذکر دیگری ندارد. نوع پولدار آن یا روی ارث پدرش نشسته یا صرفا شانس آورده و موفقیت‌های مالی‌اش کوچک‌ترین ارتباطی با هوش اقتصادی نداشته‌اش، ندارد و نوع فقیر آن تو سری خور و خاک بر سر بوده و همواره از او به عنوان عامل بدبختی کلیه اعضای خانواده یاد می‌شود.

خاله: خواهر مادر، مهربان و دوست داشتنی، قائم مقام مادر، همواره و در همه حال باید او و خانواده‌اش را دوست داشته باشید. انواع الکی و پلاستیکی هم دارد که به کلیه خانم‌هایی که هیچ نسبتی با مادر ندارند می‌گوییم. به عنوان پیشوند برای نشان دادن صمیمیت و ارتباط نزدیک استفاده می‌شود. از انواع مختلف آن می‌توان به خاله خانباجی، خاله شادونه، خاله خرسه اشاره کرد.
.
کلمات مرتبط:

خاله زنک: کنشگران زحمتکشی که براي کسب اطلاعات در خصوص زندگی شخصی و روابط خصوصی افراد به صورت شبانه روزی کوشش می‌کنند.

خاله بازی: نوعی بازی کودکانه که در آن یک نفر نقش مادر خانواده را داشته و سایرین همینجوری الکی الکی نقش خاله همدیگر را بازی می‌کنند.

دخترخاله و پسر خاله و سایر مشتقات: فرزندان خاله، عمه و... عامل تو سری خوردن و مقایسه هر فرزندی در خانواده. نحوه ارتباط فرد با آن‌ها به طور بسیار ظریفی به پدر و مادرشان بستگی دارد. به عنوان مثال به دلایل امنیتی از نظر مادر ارتباط فرزندان با دختر خاله و پسر خاله قاعدتا باید صمیمی‌تر از دختر عمه و پسر عمه باشد. در صورت نزدیک بودن سن فرد با سن این افراد، مقایسه و رقابت خطرناکی در همه ابعاد زندگی از زمان ترک شیرخوردن تا زمان رقابت تنگاتنگ کی زودتر ازدواج می‌کنه و کی زودتر بچه‌دار میشه شکل خواهد گرفت.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. . . یادی از فیلم های گذشته سینمای ایران معرفی فیلم نام فیلم نرگس سال ساخت 1370 کارگردان رخشان ...
Media Removed
. . . یادی از فیلم های گذشته سینمای ایران معرفی فیلم نام فیلم نرگس سال ساخت 1370 کارگردان رخشان بنی‌اعتماد تهیه‌کننده رخشان بنی‌اعتماد نویسنده فریدون جیرانی رخشان بنی‌اعتماد بازیگران فریماه فرجامی ابوالفضل پورعرب عاطفه رضوی رضا کرم‌رضایی مجید گل‌بابایی فاطمه ... .
.
.

یادی از فیلم های گذشته سینمای ایران
معرفی فیلم
نام فیلم
نرگس
سال ساخت 1370
کارگردان
رخشان بنی‌اعتماد
تهیه‌کننده
رخشان بنی‌اعتماد
نویسنده
فریدون جیرانی
رخشان بنی‌اعتماد
بازیگران
فریماه فرجامی
ابوالفضل پورعرب
عاطفه رضوی
رضا کرم‌رضایی
مجید گل‌بابایی
فاطمه طاهری
حشمت‌اله آرمیده
وجیهه لقمانی
عزت‌اله قربانی
بهمن حیدری
قاسم سهرابی
سعید موسوی
محمدرضا خمسه
قدرت‌اله قربانی
احمدرضا جاوید
محمد زرندی‌نیا
جعفر کوثری
داوود منافی
کامران نادرسپاهی
حسین شیرین‌زاده
فریده افتخارکهنمویی
شیما جعفریان
نوشه نامی
محمد اللهیاری
باران کوثری
دانیال حقیقت شاد
موسیقی
محمدرضا علیقلی
فیلم‌برداری
حسین جعفریان
تدوین
شیرین وحیدی
مدت زمان
۹۵ دقیقه
داستان فیلم
آفاق با جوانی به نام عادل زندگی می‌کند. آفاق از کودکی، عادل را بزرگ کرده و بعد به ناچار به عقد او درآمده است. آن دو از طریق دزدی گذران می‌کنند. عادل با دختر جوانی که خانواده فقیری دارد، آشنا می‌شود و به او دل می‌بندد. آفاق برای آن که امکان ازدواج آن دو را فراهم کند، خود را مادر عادل معرفی می‌کند. نرگس و عادل ازدواج می‌کنند و عادل درجریان یک سرقت دستگیر می‌شود و .....
#یادگذشتهفیلم
Read more
گلرخ ادیب محمدی که عموماً به نام گلی امامی شناخته می‌شود (زاده ۱۶ تیر ۱۳۲۱) نویسنده، مترجم و فعال فرهنگی ...
Media Removed
گلرخ ادیب محمدی که عموماً به نام گلی امامی شناخته می‌شود (زاده ۱۶ تیر ۱۳۲۱) نویسنده، مترجم و فعال فرهنگی ایرانی است. امامی در دهه ۷۰ و ۸۰ خورشیدی اداره کتاب‌فروشی «زمینه» را برعهده داشت. گلرخ ادیب محمدی در سال ۱۳۲۱ در تهران متولد شد. به واسطه شغل پدر در شهرهای مختلفی زندگی کرد و دیپلم خود را در دبیرستان ... گلرخ ادیب محمدی که عموماً به نام گلی امامی شناخته می‌شود (زاده ۱۶ تیر ۱۳۲۱) نویسنده، مترجم و فعال فرهنگی ایرانی است. امامی در دهه ۷۰ و ۸۰ خورشیدی اداره کتاب‌فروشی «زمینه» را برعهده داشت.
گلرخ ادیب محمدی در سال ۱۳۲۱ در تهران متولد شد. به واسطه شغل پدر در شهرهای مختلفی زندگی کرد و دیپلم خود را در دبیرستان ۲۱ آذر اصفهان گرفت. سپس به تهران نقل مکان می‌کند و دانشجوی دانشکده هنرهای تزئینی تهران می‌شود. او سپس به اصرار پدر به آلمان می‌رود و در مدرسه مترجمی اشمیت مشغول به تحصیل می‌شود. ۲ سال بعد یعنی در سال ۱۳۴۴ (۱۹۶۵) برای تکمیل دوره تحصیلش در آلمان به انگلستان عزیمت و همان‌جا با کریم امامی ازدواج می‌کند و پس از ازدواج راهی ایران می‌شود.
از آثار او می‌توان به ترجمه «دختری با گوشواره‌های مروارید» اثر تریسی شوالیه و حباب شیشه‌ای اثر سیلویا پلات اشاره کرد.
کتاب‌شناسی: ۱۳۴۹ - سرافینا ۱۳۴۹ - پی‌پی جوراب‌بلنده از آسترید لیندگرن ۱۳۵۳ - اتوبوس مدرسه ۱۳۵۵ - شش صحنه از یک ازدواج ۱۳۶۳ - خانواده من و بقیه حیوانات اثر جرالد دارل
۱۳۷۱ - گردابی چنین هایل اثر جین ریس ۱۳۷۳ - جین اوستن از برایان ساودام زندگی کوتاه است از یوستین گاردر ۱۳۷۹ - اجاق سرد آنجلا از فرانک مک کورت ۱۳۸۱- کارگردانی فیلم اثر اریک شرمن ۱۳۸۱ - باغ فردوس از آناهیتا فیروز ۱۳۸۵ - هنر سیر و سفر از الن دو باتن
۱۳۹۳ - برخوردی کوتاه با دشمن پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند از الن دو باتن
۱۳۹۳ - نقب زدن به آمریکا اثر آن تیلر ۱۳۹۴ - جسارت هایی در باب عشق اثر آلن دو باتن
امروز تولد گلي جون بود و در كافه كارفه جمع شديم و هم ياد مرحوم ويدا قهرماني بازيگر قديمي سينماي ايران كه به تازگي در امريكا ديده از جهان فرو بست را گرامي داشتيم و تولد گلي جون را تبريك گفتيم...
مرسي از كافه كارفه @cafekarfe و جهان جون عزيزم @jahanhashemi ...
#عكس #لحظات #لبخند #سلفي #دوستان #دوستانه #دوستانه_ها #زندگي #روزهاي_زندگي #قصه_هاي_زندگي #حس_خوب #حال_خوب #گلي_امامي #photo #photos #moments #smile #selfie #selfies #friends #life #lifestyle #daysoflife #storiesoflife #goodmood #goodfeelings #goliemami
Read more
امام هادی(علیه‌السلام) می‌فرماید: «خدای متعال ازدواج را مایه الفت دل‌ها و پیوستگی نسبی قرارداد. ...
Media Removed
امام هادی(علیه‌السلام) می‌فرماید: «خدای متعال ازدواج را مایه الفت دل‌ها و پیوستگی نسبی قرارداد. به وسیله آن، رشته‌های خویشاوندی را به هم پیوست و آن را مایه مهر و محبت ساخت. در این کار برای مردمان نشانه‌هایی از قدرت و رحمت خداوند است.»[1] یکی از نتایج مهم ازدواج، ارتباط عمیق و عاطفی بین زوج‌هاست؛ ... امام هادی(علیه‌السلام) می‌فرماید: «خدای متعال ازدواج را مایه الفت دل‌ها و پیوستگی نسبی قرارداد. به وسیله آن، رشته‌های خویشاوندی را به هم پیوست و آن را مایه مهر و محبت ساخت. در این کار برای مردمان نشانه‌هایی از قدرت و رحمت خداوند است.»[1]

یکی از نتایج مهم ازدواج، ارتباط عمیق و عاطفی بین زوج‌هاست؛ ارتباطی که آرامش روانی به ارمغان می‌آورد و انسان در سایه آن بهتر و راحت‌تر می‌تواند به وظایف دنیوی و اخروی خود رسیدگی کند. با این حال، برخی زوج‌ها از این مهم، فاصله می‌گیرند و کارشان به طلاق کشیده می‌شود؛ آن هم طلاق عاطفی.

همسرانی که روزهای شیرین با هم بودن را تنها در سال‌ها، ماه‌ها و شاید روزهای اول زندگی مشترکشان تجربه کرده‌اند. زوج‌هایی که هر چند زیر یک سقفند، ولی از هم دورند و از با هم بودن عاطفی، به با هم فیزیکی رسیده‌اند. زبان هم را نمی‌فهمند و صحبت‌های عادی‌شان در کمتر از چند دقیقه تبدیل به اختلافی تازه، مرور گذشته‌های تلخ و یا بی‌احترامی به هم می‌شود.

خسته و سرد، در پاییز عاطفه‌ها، برگ ریزان عشقشان را نگاه می‌کنند و انگار هر تلاشی برای رفع مشکلات عاطفی‌شان جز به بن بست راهی ندارد.

بدیهی است که رابطه عاطفی زوج‌ها نشانه ماندگاری صمیمت و عشق در یک ازدواج است. ارتباط عاطفی موجب می‌شود که شما نه تنها کنار هم بودن، بلکه برای هم بودن را تجربه کنید. در این نوشتار بر آنیم که شما را برای رسیدن به یک شیرینی پایدار در زندگی یاری رسانیم. برای این منظور لازم است افزون بر آشنایی با پنج محوری که به ارتباط عاطفی زوجین آسیب می‌رساند، با راهکارهایی موثر برای رفع آنها آشنا شوید؛

محور اول؛ ضربه‌های کاری
داشتن باورهای غیر منطقی هر یک از زوج‌ها درباره یکدیگر، به رابطه عاطفی آنها ضربه‌های سختی وارد می‌کند. دو عامل مهم در شکل گیری باورهای غیر منطقی، نادیده گرفتن تفاوت‌ها و قضاوت‌های نادرست است.

1. نادیده گرفتن تفاوت‌ها
زن و مرد از دو جنبه جنسیتی و شخصیتی با یکدیگر متفاوتند. تفاوت‌های جنسیتی، مربوط به ساختار بدن و تفاوت‌های جسمی است و تفاوت‌های شخصیتی مربوط به مسایل روحی و روانی است که باعث شکل گرفتن سبک‌های مختلف شخصیتی، مانند درون گرا و برون گرا، احساساتی و حقیقت گرا، خود جوش و برنامه ریز، پر حرارت و آرام، ولخرج و صرفه جو، وقت شناس و بی‌نظم و... می‌شود.

زن و مرد می‌توانند مکمل یکدیگر باشند و یا اینکه با نادیده گرفتن و نپذیرفتن تفاوت‌هایشان به رقابت و اختلاف با یکدیگر بپردازند. ‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #موانع #موانع_محبت
Read more
‍ #نقد_نقاشی - "کمانداران" / اثر: #آدام_باک / 1799 م - "آدام باک" (Adam Buck) هنگامی که این نقاشی ...
Media Removed
‍ #نقد_نقاشی - "کمانداران" / اثر: #آدام_باک / 1799 م - "آدام باک" (Adam Buck) هنگامی که این نقاشی را ترسیم می کرد احتمالا نمی دانست که جرقه رمانتیسم و احساس گرایی را در دنیای نقاشی زده است. به همان نسبت دختران تابلوی او هم نمی دانستند که عشق بین آنها پایه گذار مکتب و جریان هنری جدیدی در دنیا خواهد ... ‍ #نقد_نقاشی
-
"کمانداران" / اثر: #آدام_باک / 1799 م
-
"آدام باک" (Adam Buck) هنگامی که این نقاشی را ترسیم می کرد احتمالا نمی دانست که جرقه رمانتیسم و احساس گرایی را در دنیای نقاشی زده است. به همان نسبت دختران تابلوی او هم نمی دانستند که عشق بین آنها پایه گذار مکتب و جریان هنری جدیدی در دنیا خواهد بود.
-
"کمانداران" ، اثر نقاش و حکاک ایرلندی اشاره به یکی از رمانتیک ترین داستان های قرن 18 میلادی که بین دو زن، "سارا" و "الینور"، رخ داده بود دارد. گفته می شود معنی کلمه #رمانس در ابتدا به معنی چیزهای احمقانه و خیالی بوده است، اما به مرور زمان تغییر معنی داده است و به شکل امروزی آن استفاده می شود. داستان از این قرار است که الینور ، دختری 29 ساله، اشرافی و از طبقات بالای خانواده های ایرلندی است که تصمیم می گیرد تدریس کند. در خلال تدریس های خود قبول می کند که معلم سرخانه ی سارای 13 ساله بشود. سارا و الینور به زودی متوجه می شوند که علایق مشترکی دارند مثل کتابخوانی، هنر و آواز خواندن که باعث می شود علاقه ای واقعی بینشان به وجود بیاید. حتی وقتی که سارا مدرسه اش تمام می شود این رابطه از طریق نامه ادامه پیدا می کند.
تا اینکه خاله ی سارا، که مسئولیت بزرگ کردن او را به عهده داشته است، تصمیم به ازدواج می گیرد و از قضا شوهر او با سارا رفتار خوبی ندارد. سارا در یکی از نامه های خود به الینور می گوید که مورد ضرب و شتم شوهر خاله ش قرار گرفته است و همین باعث می شود که الینور به سرعت نقشه فرار به ولز را ترتیب بدهد. در این میان خدمتکاران با وفای دو دختر به آنها کمک می کنند تا آنها را به بندر برسانند اما قبل از اینکه موفق به فرار بشوند دستگیر می شوند و به خانه برگردانده می شوند.
پس از این برای مدت چندین سال در اتاقی در خانه های خود زندانی می شوند تا اینکه بالاخره خانواده ها تصمیم می گیرند که به آنها مقرری کوچکی بدهند به شرطی که آنها به دهکده ای در ولز مهاجرت کنند و بیشتر از این باعث رسوایی بیشتر دو خانواده نباشند. زندگی این دو دختر عاشق آن چنان برای روشنفکران، نویسندگان و مطبوعات آن زمان جالب بود که تقریبا بعد از 60 سال زندگی مشترکشان، چند صد نویسنده و پاورقی نویس را ملاقات کرده بودند و الهام بخش شعر شاعران و نقاشانی مثل آدام باک شدند. البته در آن دوران هنوز مفهوم #لزبین یا #همجنس_خواهی بین دختران چندان شناخته شده نبود و از عشق بین این دو نفر به «رابطه ای رمنس» تعبیر می شد.مابقی مطلب👇
Read more
 #انگیزه هایی که از #عقده منفی می آید ، عموما به جای آنکه سازنده باشند ، ویرانگر است. موفقیت های کاری ...
Media Removed
#انگیزه هایی که از #عقده منفی می آید ، عموما به جای آنکه سازنده باشند ، ویرانگر است. موفقیت های کاری یا تحصیلی ای که حاصل عقده منفی باشند همواره در معرض فروپاشی هستند. زمانی که شخص قسم میخورد با موفقیت تحصیلی یا شغلی پیام خاصی را به محیط یا خانواده بدهد ، در واقع انگیزه اش از خواستگاه عقده منفی تغذیه ... #انگیزه هایی که از #عقده منفی می آید ، عموما به جای آنکه سازنده باشند ، ویرانگر است.
موفقیت های کاری یا تحصیلی ای که حاصل عقده منفی باشند همواره در معرض فروپاشی هستند.
زمانی که شخص قسم میخورد با موفقیت تحصیلی یا شغلی پیام خاصی را به محیط یا خانواده بدهد ، در واقع انگیزه اش از خواستگاه عقده منفی تغذیه می شود . مثلا زنی به دلیل محدودیت های جنسیتی تصمیم میگیرد در تحصیل یا کار موفق شود ، و یا پسری که پدر و مادرش همواره او را بی عرضه خطاب میکنند ، قسم میخورد تا موفقیتش را در چشم آنها فرو کند ، نمونه هایی از عقده منفی است.
وضعیت نا به سامان خانوادگی و کودکی ای که با مشکلات مالی و اقتصادی یا فرهنگی سپری شده نیز میتواند عقده منفی تولید کند .
مهم ترین شاخصه عقده منفی ، اینست که فرد هر مسیری را که می رود ، در اندیشه اثبات خود به دیگران است .
پولدار میشود ، درس میخواند ، ازدواج میکند ، بچه دار میشود ، سفر می رود و هر کاری را که با میل اثبات به ناظر بیرونی انجام میدهد ، در واقع در حال پاسخ به عقده منفی است و این خطر همواره او را تهدید میکند که در میان راه دچار توقف یا فروپاشی شود .

نکته مهم دیگری که باید آگاه باشید اینست که بسیاری از عقده های منفی بصورت موروثی به ما منتقل می شود . مثلا والدینی که علاقمند بودند تجربه خاصی مانند تحصیلات یا گرفتن مدرکی خاص یا کسب درآمد یا جایگاه اجتماعی خاصی را لمس کنند ولی از آن جا مانده اند ، عقده منفی شان را به فرزندشان منتقل می کنند و با ارزشمند ساختن دستیابی به زندگی زیست نشده خودشان ، فرزندانشان را به اسارت عقده هایشان در می آورند .
اطلاع از کارکرد عقده منفی ، جلوی بسیاری از نارضایتی های زندگی و فروپاشی های شخصیتی و موقعیتی را خواهد گرفت.

#امیرفریدون_نصرتی ✍🏻 *
*
*
*
#خودشناسی
#روانشناسی
#رشدفردی
#شخصیت
#زندگی
#معنای_زندگی

@inssoa
@inssoa
@inssoa
#life #coach #lifecoach
Read more
------------------------------------------------------------- جواهرات -سنگ شناسی: آمیتیست از ...
Media Removed
------------------------------------------------------------- جواهرات -سنگ شناسی: آمیتیست از مجموعه کانی هاست و از واژه آماتیس به معنای بنفش اخذ شده‌است. برنگ: سیاه - خاکستری - قهوه‌ای - بنفش - تیره - سبز- صورتی شفافیت: شفاف - نیمه کدر شکستگی: صدفی - تراشه ای(خشن) جلا: شیشه‌ای ... -------------------------------------------------------------
جواهرات -سنگ شناسی:
آمیتیست از مجموعه کانی هاست و از واژه آماتیس به معنای بنفش اخذ شده‌است.
برنگ: سیاه - خاکستری - قهوه‌ای - بنفش - تیره - سبز- صورتی
شفافیت: شفاف - نیمه کدر
شکستگی: صدفی - تراشه ای(خشن)
جلا: شیشه‌ای - صدفی

اولین بار در رومانی کشف شد. بیشتر در آلمان ، چک ، سلواکی، رومانی، روسیه، برزیل، آمریکا،  ماداگاسکار، مکزیک و نامبیا یافت می‌شود.
نام آمتیست از زبان یونانی باستان گرفته شده است. باستانیان بر این باور بوده اند که شخصی که آمتیست همراه خود داشته باشد از مست شدن دور خواهد ماند.
این سنگ نوعی کریستال کوارتز به رنگ بنقش است . آمیتیست ، گران بهاترین سنگ در گروه کوارتزها به شمار می رود .
این سنگ از خانواده  سلطنتی یاقوت ارغوانی است که محدوده رنگ آن از یاسی روشن تا ارغوانی تیره می باشد. رنگ ارغوانی متوسط و رنگ گل سرخ درخشان آن از با ارزش ترین نوع این سنگ می باشند. 
بر اساس باورهای موجود، سنگ آمیتیس نمادی از متانت، صلح و آرامش بوده و قادر به پراکنده کردن افکار بد و باز شدن ذهن انسان است.
آمیتس سنگ بادوامیست ولی باید در مقابل خراش و ضربات شدید از او محافظت نمود.
این سنگ نشانه ماه بهمن و همچنین نشانه ششمین سالگرد ازدواج است.
Read more
‌ توجّه و رعایتِ تناسب‌های ظاهری در امر ازدواج، از نکات مهمّی است که همیشه مورد سفارش دلسوزان بوده ...
Media Removed
‌ توجّه و رعایتِ تناسب‌های ظاهری در امر ازدواج، از نکات مهمّی است که همیشه مورد سفارش دلسوزان بوده و هدف از بیان و پافشاری بر آن نکات، چیزی نیست مگر رسیدن به یک زندگی پایدار برای زوجین؛ اما آنچه نباید فراموش کرد این است که دقّت در تناسب‌های ظاهری، می‌بایست قبل از ازدواج صورت بگیرد و بعد از تحقّق ازدواج، ...
توجّه و رعایتِ تناسب‌های ظاهری در امر ازدواج، از نکات مهمّی است که همیشه مورد سفارش دلسوزان بوده و هدف از بیان و پافشاری بر آن نکات، چیزی نیست مگر رسیدن به یک زندگی پایدار برای زوجین؛ اما آنچه نباید فراموش کرد این است که دقّت در تناسب‌های ظاهری، می‌بایست قبل از ازدواج صورت بگیرد و بعد از تحقّق ازدواج، نباید به این مسائل توجّه کرد؛ چراکه کمترین نتیجه‌ی این دقّت نابجا، ندیدن خوبی‌های همسر و حسّ نکردن محاسن او می‌باشد؛ حتی ممکن است این دقّت‌ها به مرور زمان، اسباب ناسپاسی، تنفُّر و در نهایت از دست دادن نعمت با هم بودن را فراهم آورد که شاید جبران آن ممکن نباشد؛ چنانکه حضرت علی(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «اِحْذَرُوا نِفارَ النِّعَمِ فَما كُلُّ شارِدٍ بِمَرْدُودٍ .نعمت‌ها با ناسپاسى از دست انسان می‌روند و معلوم نیست دوباره برگردند.»
در باب همین اختلافات ظاهری، یکی از مباحثی که بعضاً شنیده می‌شود مشکلاتی را برای برخی از خانواده‌ها ایجاد کرده، عدم تناسب قد، بین زوجین می‌باشد؛ چنانکه چندی پیش خانمی اظهار می‌داشت که عدم تناسب قد او با همسرش، کانون گرم زندگی‌شان را به خطر انداخته و کار به گونه‌ای شده که دیگر نمی‌تواند در مکان‌های عمومی، در کنار همسر خود بایستد و با او بودن را عامل خجالت و تحقیر برای خود، به حساب می‌آورد.


راهکار مواجه شدن با این مسئله

در اینجا چند راه‌کار کلّی و اساسی در رابطه با این دسته از افراد عرض کرده و امیدواریم با رعایت این نکات، عطر خوشبختی، زندگی آنها را فرا بگیرد.
1. پرهیز از دقّت و ریز شدن در تفاوت‌های موجود؛ چرا که فکر کردن پیرامون این مسئله، نتیجه‌ای نخواهد داشت مگر کوه ساختن از کاهی بی‌ارزش و افزایش مشکلات زندگی.
2. دقّت به خوبی‌ها و امتیازاتی که در همسرمان وجود دارد. فراموش نکنیم شاید همسری با همین خصوصیات و زندگی با همین شرایط را خیلی از افراد آرزو داشته باشند!
3. پرهیز از کارهایی که سبب می‌گردد این اختلاف قد، بیشتر به چشم آید؛ پس در مثال یاد شده، خانم می‌بایست از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند و یا لباس‌های تنگ خودداری کرده و از آن طرف، مرد تا حدّ ممکن از کفش‌هایی استفاده کند که باعث بزرگ دیده شدن قد او شود و از پوشیدن لباس‌های خیلی آزاد و گشاد نیز پرهیز کند.
4. عدم معاشرت و یا حداقل، عدمِ توجّه به صحبت کسانی که زخم زبان می‌زنند و ممکن است اختلافات ظاهری را بزرگ جلوه دهند.
ادامه در کپشن... #خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #رضایت_همسر #قد_همسر
Read more
. درباره استوریها: یکی از روشهای زوج درمانی استعاره‌ای(متافوریک) استفاده از روش «ده کوپن برای ...
Media Removed
. درباره استوریها: یکی از روشهای زوج درمانی استعاره‌ای(متافوریک) استفاده از روش «ده کوپن برای ازدواج» است. فرض کنید ده کوپن دارید و با آنها می‌توانید ویژگیهای همسرتان را مشخص کنید. کوپن‌ها را چطور خرج می‌کنید؟ دوستان جواب را دادند و تعدادی از آنها را منتشر کردم. عذرخواهی میکنم از عزیزانی ... .
درباره استوریها:
یکی از روشهای زوج درمانی استعاره‌ای(متافوریک) استفاده از روش «ده کوپن برای ازدواج» است. فرض کنید ده کوپن دارید و با آنها می‌توانید ویژگیهای همسرتان را مشخص کنید. کوپن‌ها را چطور خرج می‌کنید؟
دوستان جواب را دادند و تعدادی از آنها را منتشر کردم. عذرخواهی میکنم از عزیزانی که نتونستم پاسخشون رو بذارم چون نزدیک هزار پیام داشتم و امکانپذیر نبود.
اما قسمت دوم داستان این است که حالا در مورد خودمان پاسخ بدهیم:
فرض کنید کسی تصمیم به ازدواج با شما دارد. او ده کوپن دارد که می‌خواهد خرج کند. اگر چه چیزهایی بخواهد شما دارید؟ مثلا می‌توانید اینگونه جواب بدهید:
دختر- ۲۲ ساله
به اندازه سه کوپن متعهد هستم
به اندازه دو کوپن خانواده خوبی دارم
به اندازه یک کوپن به سکس علاقه دارم
به اندازه دو کوپن با شعور هستم
به اندازه یک کوپن پول دارم.
به اندازه یک کوپن مهربان هستم.
لطفا برای حفظ رازداری فقط دایرکت بفرستید تا بتوانم بدون ذکر نام منتشر کنم.
توجه: فقط پاسخهایی منتشر می‌شود که هر دو قسمت جواب داده شود. دوستانی که قسمت اول را جواب دادند لطفا دوباره دو قسمت را با هم جواب دهند طوری که در یک صفحه باشد و بتوان اسکرین شات گرفت.
در پست بعدی توضیح خواهم داد که این بازی چه کمکهایی به ما خواهد کرد.
Read more
سوال: سلام خسته نباشید، من شوهرم خیلی بیرون از خونه میره هر جوری میکنم جمع نمیشه خونه چون از مجردی همینطور ...
Media Removed
سوال: سلام خسته نباشید، من شوهرم خیلی بیرون از خونه میره هر جوری میکنم جمع نمیشه خونه چون از مجردی همینطور بوده هنوزم که 9سال از ازدواجمون میگذزه بازم نمیتونه عادتشو ترک کنه،وقتی بعضی وقتا بحثمون میشه بخاطر بیرون رفتنای شبانش میگه دیگه از فردا شب نمیرم بیرون اما بازم شاید یه شب نره بیرون اما باز ... سوال: سلام خسته نباشید، من شوهرم خیلی بیرون از خونه میره هر جوری میکنم جمع نمیشه خونه چون از مجردی همینطور بوده هنوزم که 9سال از ازدواجمون میگذزه بازم نمیتونه عادتشو ترک کنه،وقتی بعضی وقتا بحثمون میشه بخاطر بیرون رفتنای شبانش میگه دیگه از فردا شب نمیرم بیرون اما بازم شاید یه شب نره بیرون اما باز از فردا شب میره باید هزار بار زنگ بزنم تا بیاد ،تو خونه هم اصلا مشکلی با هم نداریم ،ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ:
با عرض سلام و احترام

کاربر گرامی اصرار همسرتان جهت همراهی دوستانش دلایل متفاوتی داشته باشد که برخی از آن­ها ریشه در سبک زندگی دوران مجردی وی و حتی سبک رفتاری خانوادگی اش داشته باشد؛ اما نباید نادیده گرفت که ناپختگی زن و شوهر یکی از مهمترین دلایل توجه بیش از حد زن یا شوهر به دوستان خود و بی توجهی نسبت به همسر می­ باشد.
در حقیقت شایسته است هر یک از زن یا مرد برای تشکیل خانواده به درجه ­ای از پختگی فکری و عاطفی رسیده باشند که بدانند از این به بعد خانواده­ ای که تشکیل داده­ اند نه تنها بر دوستان قبل از ازدواج، بلکه بر خانواده پدری و مادری نیز تقدم دارد؛ زیرا مرد یا زنی که پس از ازدواج هم بخواهد همان روابط گذشته را با دوستان قبلی خود حفظ کند.
از سوی دیگر گاهی اوقات دیده می ­شود که همسر نمی ­تواند نیازهای عاطفی، فکری و اجتماعی طرف مقابل خود را برآورده کند؛ بنابراین فقط نقش حاشیه ­ای بر عهده می ­گیرد و طرف مقابل او بالإجبار زندگی مستقل از چارچوب خانواده را برای رفع نیازهای فکری، عاطفی و اجتماعی خود برمی­ گزیند که در ادامه راهکاریی در این زمینه به شما ارائه می­ گردد تا خدای ناکرده متأثر از رفتار همسرتان به گونه ­ای عمل ننمایید که به دست خود باعث افزایش رفتار همسرتان گردد؛ بنابراین:
1- لطفاً توجه داشته باشید در گفتگوهای بین خود و همسرتان مراقب باشید به او برچسب« رفیق ­باز» و ... نزنید؛ زیرا طبق نظریه « برچسب زنی» اگر به عنوان مثال به فردی، به کرات گفته شود که تنبل است و پیشرفتی نخواهد کرد، او ممکن است این برچسب را به عنوان وجهی از خود انگاری خویش پذیرفته و همان­گونه که برچسب القا می‌کند، رفتار کند؛ بنابراین مراقب باشید که اگر مدام به همسرتان بگویید چرا« رفیق­ بازی می­ کنی»، « من برات مهم نیستم»، « تو به رفیقات بیش­تر از من اهمیت می­ دهی»، « تو با آن­ها خوشی» و ... او ناخواسته به سوی رفیق ­بازی، اولویت ­دهی به همراهی با دوستان و ... کشیده خواهد شد و شما به جای آن­که به هدف خود نزدیک گردید، فرسنگ­ها از آن دورتر خواهید شد.
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #رفیق
Read more
نظر شما چیه؟ این کتاب عالی و تامل‌برانگیز رو از دست نده، ارسال پستی رایگان هم داره. هر کتابی هم می‌خوای ...
Media Removed
نظر شما چیه؟ این کتاب عالی و تامل‌برانگیز رو از دست نده، ارسال پستی رایگان هم داره. هر کتابی هم می‌خوای دایرکت پیام بده! . #درباره_کتاب «هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده‌است. این رمان بعد از ... نظر شما چیه؟ این کتاب عالی و تامل‌برانگیز رو از دست نده، ارسال پستی رایگان هم داره. هر کتابی هم می‌خوای دایرکت پیام بده! 😊📚
.
#درباره_کتاب
«هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده‌است. این رمان بعد از رمانِ بادبادک باز منتشر شد و با فروش بسیار بالایی مواجه شد. «هزار خورشید تابان» در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین رمان آمریکای شمالی شد.
خالد حسینی در این رمان زنانی را به تصویر می‌کشد که بسیار در حاشیه زندگی هستند؛ دیده نمی‌شوند؛ اهمیتی ندارند و در عین حال بار اصلی جنگ و خشونت و محرومیت را بر دوش دارند. خشونت‌ها علیه آنها بیشتر است؛ آنها هستند که قربانی جنگ و موشک‌اند، آنها هستند که بار سنگین به دنیا آوردن فرزند در شرایط جنگی و نگهداری از آنها را به عهده دارند و آنها هستند که قربانی تعصبات کور و بی‌منطق گروهک‌های به ظاهر مسلمان مثل طالبان می‌شوند.
.
#درباره_داستان
«مریم» دختر یک بازرگان افغانی است که تا ۱۵ سالگی به همراه مادر، جدا از پدرش از زندگی می‌کند. مرگ مادر باعث می‌شود که پدرش وادار شود مدتی کوتاه او را در جمع خانواده واقعیِ خود بپذیرد، ولی در نهایت پدر مجبور می‌شود که برای حفظ آبرو، دختر را به ازدواج یک مرد مسن و خشن اهل کابل به نام «رشید» دربیاورد.
«لیلا» اما دختری کاملا متفاوت است. او دختر باهوش یک روشنفکر افغانی است. دست سرنوشت باعث می‌شود که این دو زن با هم هم‌خانه شوند. روابط خصمانه ابتدایی آنها، مبدل به رابطه‌ای دوستانه می‌شود و …
.
#مطالعه_گروهی
#معرفی_کتاب
#هزار_خورشید_تابان
#خالد_حسینی
#پریسا_سلیمان_زاده و #زیبا_گنجی
#نشر_مروارید
قیمت ۳۲۰۰۰ تومان
ارسال رایگان به سراسر ایران
.
شروع از ۳۰ خرداد
امروز ۱۷ تیر
بخشهای ۴۱ و ۴۲
.
Read more
سوال: ۲۵ ساله ام همسرم ۳۰ساله ۲سالی می شود که ازدواج کردیم بچه هم نداریم هنوز..همسرم خیلی سردمزاج ...
Media Removed
سوال: ۲۵ ساله ام همسرم ۳۰ساله ۲سالی می شود که ازدواج کردیم بچه هم نداریم هنوز..همسرم خیلی سردمزاج هست یعنی اصلااحساس نداره من هرچی بخودم میرسم اصلاانگارنه انگار . البته همسرم داروی افسردگی مصرف می کند دکترهم رفتیم قرص آفرودیت با او داد گفت روزی یکی بخورد میل جنسی او برمی گردد .یک ماهی مصرف کرد ولی ... سوال: ۲۵ ساله ام همسرم ۳۰ساله ۲سالی می شود که ازدواج کردیم بچه هم نداریم هنوز..همسرم خیلی سردمزاج هست یعنی اصلااحساس نداره من هرچی بخودم میرسم اصلاانگارنه انگار . البته همسرم داروی افسردگی مصرف می کند دکترهم رفتیم قرص آفرودیت با او داد گفت روزی یکی بخورد میل جنسی او برمی گردد .یک ماهی مصرف کرد ولی تاثیری نداشت. راسش من هم نسبت به زندگی سرد شدم، چکارکنم بنظرتون؟

پاسخ اجمالی:

ابتدا باید علل سرد مزاجی چه دلایل روانی و چه علل جسمانی آن با مشاوره حضوری در مراکز مشاوره مشخص شود. ولی به هر حال نباید این مشکل عاملی برای سردی روابط زن و شوهر شود. زوجین باید جهت درمان با همدیگر همکاری کنند. در نهایت نباید فراموش کنند که حل این مشکل تا حد زیادی مرهون همکاری و صبر وحوصله آنها می باشد.

پاسخ تفصیلی:
کاربر محترم اولين نكته توجه به علل سرد مزاجی است كه جهت تشخیص آن نیاز به اطلاعات و مشاوره حضوری در مراكز مشاوره است، سرد مزاجی و بیزاری از رابطه جنسی به ویژه در دوران جوانی كه این تمایل در انسان به اوج خود می‌رسد دلایل جسمانی از جمله مصرف برخی داروها از سوی مردان مثل داروهایی ضد افسردگی، روانی مثل افسردگی، خانوادگی و... می‌تواند داشته باشد، پس به نظر می رسد چون شوهرتان از داروی ضد افسردگی استفاده می کند یکی از دلایل سردمزاجی او شده است. شما باید در این خصوص با پزشک معالج او صحبت کنید.
کاربر محترم این را بدانید که مشكل سرد مزاجی قابل درمان بوده و نباید عاملی برای سردی روابط شما با شوهرتان شود. تكلیف خانمی كه شوهرش سردی مزاج دارد، همكاری جهت درمان این عارضه است. به این معنا كه با راهنمایی و تشویق، او را جهت حضور در مراكز مشاوره كمک کند و در فرایند درمان هم که به طور جدی نیاز به همکاری خانم (در بعضی موارد) هست، همکاری نماید.
شما باید در مورد مسأله سردمزاجی با همسرتان صحبت کرده و برای حل آن تلاش کنید. مثلاً آیا تحریک کافی انجام می گیرد؟ از روش های و شیوه های متنوع استفاده می کنید؟ زمان انجام مقاربت و نور اتاق مناسب می باشد؟ و خیلی مسائل دیگر...
همچنین توصیه می شود هرگز او را به خاطر مشکلی که دارد سرزنش نکنید. ضمن احترام گذاشتن به وی، سعی کنید اندیشه های خود را به تدریج مطرح کنید و توجه او را به این مسأله مهم (روابط عاطفی و جنسی با همسر) جلب کنید. اگر مستقیما او را تخطئه کنید و صریحا او را به خطا و اشتباه کاری متهم کنید، حرف شنوی او از شما و تغییر مسیر در او صورت نخواهد گرفت. همیشه اجبار وخشونت جواب منفی را با خود به همراه دارد.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #سرد_مزاجی
Read more
من همیشه فکر می کنم برای یک زن استقلال مالی خیلی خیلی مهم است نه این که آدم مادی ای باشم که این را می ...
Media Removed
من همیشه فکر می کنم برای یک زن استقلال مالی خیلی خیلی مهم است نه این که آدم مادی ای باشم که این را می گویم. نه...واقعا نیستم. ولی همیشه دیده ام که این زن ها قویترند، آسوده ترند. زن باید دستش توی جیب و کارت و حساب خودش باشد. اصلا شاید یک روز دلش خواست برای انگشتان چروکيده ي مادرش یک انگشتر طلا ... من همیشه فکر می کنم برای یک زن استقلال مالی خیلی خیلی مهم
است

نه این که آدم مادی ای باشم که این را می گویم.
نه...واقعا نیستم.
ولی همیشه دیده ام که این زن
ها قویترند،
آسوده ترند.

زن باید دستش توی جیب و کارت و حساب خودش باشد.

اصلا شاید یک روز دلش خواست برای انگشتان چروکيده ي
مادرش یک انگشتر طلا بخرد.. خواست برود داخل یک شال فروشی و وقتی نتوانست بین چهار تا
شال با رنگ ها و طرح های جورو واجور انتخاب کند، بدون
درنگ و نگرانی به فروشنده بگوید : همشو می برم!

یک وقت هم دیدی اول هر ماه کل درآمدش را داد به صاحبخانه... همه جورش می شود.

ولی قسمت قشنگش همان است که لازم نیست برای پول بیشتر
گرفتن از شوهرش به هر دلیلی، یکی دو روز با خودش فکر و
خیال کند و آخر هم پشیمان بشود و باز هم در مهمانی بعدی مادرش
از توی جعبه ی مقوایی کنار آینه همان انگشتر بدلی زشت را دست
کند.

زن اگر پول خودش را داشته باشد
رنگ موهایش، مدل مانتویش، بوی عطرش، عدد قبض موبایلش،
و...
همه و همه را خودش انتخاب می کند!
----------------------------------- پ.ن:كاش به جاي اينكه از بچگي انقدر تشويق ميشديم به اينكه هي درس بخونيم و ، بيست بگيريم يكم فن و هنر ياد ميگرفتيم ....
خيلي از زنهاي كشورمون هستن كه دوست دارن از يه جايي شروع كنن و كمك خرج خودشونو ، مردشونو كشورشون باشن اما تا ميان شروع كنن با اين مشكل مواجه ميشن كه ... خُب حالا من چيكار كنم ؟! من كه كاري بلد نيستم....
😔😔😔
خانه داري خوبه ، نه اينكه خانه دار بودن زن عيب باشه ، اما هميشه يك زن خانه دار مستقل كه از هر دستش يه كاري بر بياد فرزندان بهتري رو تربيت مي كنه تا يه زن خانه دار بي هنرِافسرده و محتاج....
البته اين نظر منه...
اما خيلي از زنهاي اطرافم رو ميبينم كه اين روزها افسوس ميخورن و ارزوي برگشتن به گذشته رو دارن تا شايد ميتونستن راه بهتري رو انتخاب كنن...
بيايد فرزندانمون مخصوصا دخترامون رو مثل خودمون بار نياريم...
هدف يك دختر از بزرگ شدن نبايد فقط و فقط ازدواج باشه ، قبل از اون دختر يك انسانه و بايد مفيدِ خانواده و جامعه اش باشه...
.
پيرو صحبتهاي @sadaf_beauty 😉😉😉 البته من چند هفته پيش ميخواستم اين حرفا رو بزنم ولي منصرف شدم به دلايلي...
.
هميشه واسه شروع تصميمهاي جديد وقت نيست ... گاهي عجيب دير ميشه....
Read more
Loading...
Load More
Loading...