است من علی

Loading...


Unique profiles
83
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Bandar Mah-Shahr, Khuzestan, Iran, جنة الله في الأرض كربلاء المقدسة
Average media age
765.3 days
to ratio
6.1
... دوستانی که زندگی در خوابگاه را تجربه کرده اند،بیشتر می توانند با این متن ارتباط برقرار کنند.سال ...
Media Removed
... دوستانی که زندگی در خوابگاه را تجربه کرده اند،بیشتر می توانند با این متن ارتباط برقرار کنند.سال هشتاد و نه. واحد صد و سه.من و چهار پسر دیگر. قرار بود دو ترم زیر یک سقف زندگی کنیم.تعداد روزهای زندگی دانشجویی مان به یک ماه نرسیده بود که من با هر چهار نفرشان دعوایی حسابی کردم . مدت ها هیچ حرفی میان ... ...
دوستانی که زندگی در خوابگاه را تجربه کرده اند،بیشتر می توانند با این متن ارتباط برقرار کنند.سال هشتاد و نه. واحد صد و سه.من و چهار پسر دیگر. قرار بود دو ترم زیر یک سقف زندگی کنیم.تعداد روزهای زندگی دانشجویی مان به یک ماه نرسیده بود که من با هر چهار نفرشان دعوایی حسابی کردم . مدت ها هیچ حرفی میان من و آنها رد و بدل نشد.من بیشتر طول روز را بیرون بودم و فقط شب ها برای خواب به اتاقم می رفتم.چند ماه بعد به این حقیقت دست یافتم که دعوای من با آن ها اگر چه زشت بود ولی بهترین کار ممکن بود. یک سال بعد به این نتیجه رسیدم که اصولا دعوا در محیط خوابگاه دانشجویی اجتناب ناپذیر است ؛وقتی علی را دیدم، من هر وقت علی را دیدم که مشغول شستن ظرف های هم اتاقی های الدنگش بود.آن الدنگ ها فقط از علی سواری می گرفتند چون علی به معنای واقعی کلمه ببو گلابی بود و زیر بار حرف زور می رفت و نه نمی گفت.اگر علی هم مثل من در مقابل خواسته های بی جا آن الدنگ ها می ایستاد شاید من هیچ وقت آن ها را صدا نمیزدم :الدنگ .
گاهی اوقات در دایرکت اینستاگرام پیام هایی از دوستان بسیار عزیزی به من می رسد که می پرسند: چطور می توان نویسنده موفقی شد؟؟؟تقریبا همه عالم و آدم این توصیه را از برند که برای نویسنده شدن باید بسیار خواند و نوشت؛اما من به آن ها میگویم:برای خواندن و نوشتن،فرصت بسیاراست. مهم ترین کاری که باید انجام داد عیاق شدن با یکی از نویسنده هایی است که در ادبیات داستانی برش بیشتری دارد . نویسنده ای که حداقل چند نشر اسمی برای او تره خورد کنند ووو.میپرسند:به نظر شما این کار درستی است؟میگویم : نه اصلا درست نیست ولی در سیستم کنونی جواب می دهد اگر می خواهی جواب بگیری! ببین آقا یا خانم فلانی را!همیشه به جلسات ایشون می رود ؛ غالبا در یک قاب اند.هر جا که می رود تعریف شان را می کند. همیشه اسم اش با نوشتن کامنتی زیر کپشن های اوست ؛خلاصه دوست عزیزم تا می توانی مثل کنه به ایشون بچسب تا به برکت الطافش بروی بالا.

#ادبیات_داستانی
#نویسنده_ایرانی
#داستان
#داستان_ایرانی
#نویسنده_موفق_شویم
#زیر_بلیتی_ها
#رمان_نویسی
#مافیای_داستان
#خوابگاه_دانشجویی
#دانشجوی_معترض
Read more
Loading...
سعید: #شیعه #علی_فروشی؟!! #ابوذر <span class="emoji emoji1f343"></span>گریه امیرالمؤمنین ؟! روزی حضـرت امیرالمؤمنین علی علیه ...
Media Removed
سعید: #شیعه #علی_فروشی؟!! #ابوذر گریه امیرالمؤمنین ؟! روزی حضـرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نزد اصحاب خود فرمودند: من دلم خیلی بحال ابوذر غفاری می سوزد خدا رحمتش کند. اصحاب پرسیدند چطور ؟ مولا فرمودند: آن شبی که به دستور خلیفه ماموران جهت بیعت گرفتن از ابوذر برای خلیفه به خانه ... سعید:
#شیعه
#علی_فروشی؟!!
#ابوذر
🍃گریه امیرالمؤمنین ؟! روزی حضـرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نزد اصحاب خود فرمودند:
من دلم خیلی بحال ابوذر غفاری می سوزد خدا رحمتش کند.

اصحاب پرسیدند چطور ؟

مولا فرمودند:
آن شبی که به دستور خلیفه ماموران جهت بیعت گرفتن از ابوذر برای خلیفه به خانه ی او رفتند چهار کیسه ی اشرفی به ابوذر دادند تا با خلیفه بیعت کند.
ابوذر خشمگین شد و به مامورین گفت:
شما دو توهین به من کردید; اول آنکه فکر کردید من علی فروشم و آمدید من را بخرید ،
دوم بی انصاف ها آیا ارزش علی چهار کیسه اشرفی است؟
شما با این چهار کیسه اشرفی می خواهید من "علی" فروش شوم؟

تمام ثروت های دنیا را که جمع کنی با یک تار موی "علی" عوض نمی کنم.
آنها را بیرون کرد و درب را محکم بست. 🍃مولا گریه می کردند و می فرمودند:
به خدایی که جان "علی" در دست اوست قسم آن شبی که ابوذر درب خانه را به روی سربازان خلیفه محکم بست... سه شبانه روز بود که او و خانواده اش هیچ نخورده بودند .
Read more
. روزى شيطان در گوشه مسجد الحرام ايستاده بود. حضرت رسول صلى الله عليه و آله هم سرگرم طواف خانه كعبه ...
Media Removed
. روزى شيطان در گوشه مسجد الحرام ايستاده بود. حضرت رسول صلى الله عليه و آله هم سرگرم طواف خانه كعبه بودند. وقتى آن حضرت از طواف فارغ شد، ديد ابليس ضعيف و نزار و رنگ پريده ، كنارى ايستاده است ، فرمود:تو را چه مى شود كه چنين ضعيف و رنجورى ؟! . گفت : از دست امت تو به جان آمده و گداخته شدم . فرمود: مگر امت من ... .
روزى شيطان در گوشه مسجد الحرام ايستاده بود. حضرت رسول صلى الله عليه و آله هم سرگرم طواف خانه كعبه بودند. وقتى آن حضرت از طواف فارغ شد، ديد ابليس ضعيف و نزار و رنگ پريده ، كنارى ايستاده است ، فرمود:تو را چه مى شود كه چنين ضعيف و رنجورى ؟!
.
گفت : از دست امت تو به جان آمده و گداخته شدم . فرمود: مگر امت من با تو چه كرده اند؟
.
گفت : يا رسول الله ! چند خصلت نيكو در ايشان است ، من هر چه تلاش ‍ مى كنم اين خوى را از ايشان بگیرم نمى توانم . فرمود: آن خصلت ها كه تو را ناراحت كرده كدام اند؟گفت :
.
  #اول اين كه ، هرگاه به يك ديگر مى رسند سلام مى كنند، و #سلام يكى از نامهاى خداوند است.  پس هر كه سلام كند حق تعالى او را از هر #بلا و رنجى دور مى كند. و هر كه جواب سلام دهد، خداوند متعال رحمت خود را شامل حال او مى گرداند.
.
#دوم اين كه ، وقتى با هم ملاقات كنند به هم #دست مى دهند. و آن را چندان #ثواب است كه هنوز دست از يك ديگر برنداشته حق تعالى هر دو را رحمت مى كند.
.
#سوم ، وقت  #غذا خوردن و شروع كارها "بسم الله"  مى گويند و مرا از خوردن آن طعام و شركت در آن دور مى كنند.
.
#چهارم ، هر وقت سخن مى گويند: " #ان شاءالله" بر زبان مى آورند و به قضاى #خداوند راضى مى شوند و من نمى توانم كار آنها را از هم بپاشم ، آنان رنج و #رحمت مرا ضايع مى كنند.
.
#پنجم ، از #صبح تا #شام تلاش مى كنم تا اينان را به #معصيت بكشانم . باز چون شام مى شود،  #توبه مى كنند و زحمات مرا از بين مى برند و خداوند به اين وسيله #گناهان آنان را مى آمرزد.
.
#ششم ، از همه اينها مهمتر اين است كه وقتى نام تو را مى شنوند با صداى بلند "صلوات"مى فرستند و من چون ثواب #صلوات را مى دانم ، از ناراحتى فرار مى كنم ؛ زيرا طاقت ديدن #ثواب آن را ندارم
.
#هفتم ؛ ايشان وقتى اهل بيت تو را مى بينند، به ايشان #مهر مى ورزند و اين بهترين اعمال است .
.
پس حضرت روى به اصحاب كرده و فرمودند: هر كس ‍ يكى از اين خصلت ها را داشته باشد از اهل #بهشت است
.
[ انوارالمجالس ، صفحه 40 ]
#سرمشق_الهی
دوستان خودتون رو تگ کنید!
و با معرفى صفحه ى سرمشق الهی به دوستان خود در ثواب نشر مطالب سهيم باشيد
◀از پست های قبل هم دیدن بفرمایید
#الحمداالله_علی_کل_نعمته،
#استغفرالله_من_کل_ذنب،
#اعوذ_بالله_من_کل_شر،
#و_اسئل_الله_من_کل_خیر
Read more
: #تاریخچه_خصوصی_خانه #بیل_برایسون مترجم: #علی_ایثاری_کسمایی چاپ چهارم / ۵۲۸ صفحه / ۳۳۰۰۰ ...
Media Removed
: #تاریخچه_خصوصی_خانه #بیل_برایسون مترجم: #علی_ایثاری_کسمایی چاپ چهارم / ۵۲۸ صفحه / ۳۳۰۰۰ تومان / #نشر_آموت کتاب در جستجوی خوشبختی به نوعی تاریخ‌نگاری است. البته با توجه به اینکه نویسنده، نگاه خاصی دارد؛ از یک منظر متفاوت به این بحث پرداخته است. در این کتاب، نویسنده، مسائل و مباحثی ... :
#تاریخچه_خصوصی_خانه
#بیل_برایسون
مترجم: #علی_ایثاری_کسمایی

چاپ چهارم / ۵۲۸ صفحه / ۳۳۰۰۰ تومان / #نشر_آموت

کتاب در جستجوی خوشبختی به نوعی تاریخ‌نگاری است. البته با توجه به اینکه نویسنده، نگاه خاصی دارد؛ از یک منظر متفاوت به این بحث پرداخته است. در این کتاب، نویسنده، مسائل و مباحثی را که در طول تاریخ رخ داده است، در بخش‌های مختلف یک خانه مانند پذیرایی، هال و اجزای مختلفی که هر خانه‌ای دارد بررسی کرده است و از این جهت، در این کتاب، نگاه نویی می‌بینيم. خانه‌ها مخزن‌های پیچیده‌ی حیرت‌آوری هستند. آنچه پی بردم، در نهایت شگفتی، این بود که هر چه در جهان رخ می‌دهد، هر چه کشف یا ساخته می‌شود یا بر سر آن به شدت مبارزه می‌شود؛ در نهایت به شکلی به خانه‌های ما راه می‌یابد. جنگ‌ها، قحطی‌ها، انقلاب صنعتی، عصر روشنگری، همه‌ی آنها در کاناپه‌ها و قفسه‌های شما، در چین‌های پرده‌ها، در نرمی کرک‌های بالش شما، در رنگ‌های دیوارها و در آب لوله‌های خانه‌های شما وجود دارند. به این دلیل تاریخ زندگی خانواده آن‌طور که من کمابیش تصور کرده بودم فقط تاریخ تختخواب‌ها و کاناپه‌ها و اجاق‌های آشپزخانه‌ها نیست بلکه تاریخ اسکوبرت و کود مرغ دریایی و برج ایفل و ساس و دزدیدن جسد و درباره‌ی هر چیز دیگری است که تاکنون رخ داده است. خانه مکانی برای فرار از تاریخ نیست بلکه جایی است که تاریخ به آنجا منتهی می‌شود.
شادمهر راستین، استاد دانشگاه و نویسنده فیلمنامه « یه حبه قند » درباره این کتاب می گوید: قبل از اين، فقط کتاب «دنياي سوفي» را اين‌گونه ديده بودم و به همين دليل فکر مي‌کنم «تاریخچه خصوصی خانه» مانند «دنياي سوفي» کتابي خواندني و جذاب است. اين کتاب به ما ياد مي‌دهد که چگونه مي‌توانيم اين همه حرف را به صورت جذاب، پيوسته، يادگيرنده و قابل ياد دادن مطرح کنيم. به نظرم اين کتاب يک تاريخ تمدن است. من قبلاٌ تاريخ تمدن خوانده بودم؛ اما هيچ کدام به اين شيريني و جذابي و به دور از موارد خشک و رسمي، تاريخ تمدن را واکاوي نکرده است. نويسنده، مسائل و مباحثي را که در طول تاريخ در بخش‌هاي مختلف يک خانه مانند پذيرايي، هال و اجزاي مختلفي که هر خانه‌اي دارد، رخ داده، بررسي کرده است و از اين جهت، در اين کتاب، نگاه نويي مي‌بينم.
این کتاب در فهرست ۳۰ کتاب پرفروش تاریخ قرار دارد و مدت ها رتبه دوم پرفروش های آمازون بود. از نویسنده کتاب هم قبلا کتاب «تاریخچه تقریبا همه چیز» منتشر شده است.

www.aamout.com
Read more
حرفهای علی دایی در مقابله با نفرت پراکنان . آقای نماینده و مسئولی که می آیی شعار می دهی! از تریبون ...
Media Removed
حرفهای علی دایی در مقابله با نفرت پراکنان . آقای نماینده و مسئولی که می آیی شعار می دهی! از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی نکن من به خاطر عشقم کار می‌کنم با این مردم حال می‌کنم و احتیاجی هم به دروغ گفتن ندارم در این شرایط بد اقتصادی جامعه به جای صحبت در مورد مردم و مشکلات مردم ،درباره خيرين و سلبريتي ... حرفهای علی دایی در مقابله با نفرت پراکنان .

آقای نماینده و مسئولی که می آیی شعار می دهی! از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی نکن
من به خاطر عشقم کار می‌کنم با این مردم حال می‌کنم و احتیاجی هم به دروغ گفتن ندارم
در این شرایط بد اقتصادی جامعه به جای صحبت در مورد مردم و مشکلات مردم ،درباره خيرين و سلبريتي هايي که در زمان زلزله با حسن نیت جلو آمده‌اند، صحبت می کنی؟ در مراحل مشکلات ساخت و ساز یک بار جلو آمدی که کمک‌ کنی؟
حسابم چندین بار مسدود شد. برای گرفتن مجوز کسی نبود که من با او جلسه نداشته باشم. چقدر همین مجوز زمان برد. مال مردم دست من بود. من هرگز اجازه کم کاری نمی دهم و با شرکتی کار کردم که اصولی و عمری عمل کند حتی اگر گرانتر شود
از تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کنیم چه در مورد زلزله و چه مسائل دیگرش چون ماست مالی بلد نیستم
من حرف بلد نیستم و عمل می کنم. تا شاهرگ گردنم برود پای کارمان می‌ایستم. نه اینکه شعار دهم و تهمت بزنم
پول‌های زیادی از بیت‌المال دزدی شده و از کشور خارج شده آن موقع این آقا کجا بود که یک بار پشت تریبون داد بزند. هزاران میلیارد از کشور خارج می‌شود شما آن روزها کجایید؟
من فقط به مردم جواب می‌دهم. اینکه من چه کرده‌ام و چه می‌کنم را با سند درصفحه خودم به مردم می گویم
نهادهای نظارتی و قوه قضائیه همه می‌دانستند چقدر پول به حساب ما وارد شده است و حالا شما صدایت را بلند می‌کنی و داد می‌زنی؟‌تا الان کجا بودی؟ خیلی‌ها روی آوارهای زلزله‌زدگان عکس گرفتند تا در فضای مجازی منتشر کنند. آیا به جز این کار دیگری برای مردم کردید؟
من وسط جام جهانی به کرمانشاه رفتم. در آن روستایی که کار می‌کنیم هنوز خیلی‌ جاها آواربرداری نشده، لوازم خانگی مردم و ماشین‌های لباسشویی‌شان زیر آوار مانده است. من مثل بقیه نیستم حرف نزنم و از حقم دفاع نکنم
من علی دایی پول حلال خودم را نمی‌توانم ساده خرج کنم چه برسد به پول مردمی که به من اعتماد کردند
.
Read more
 #بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش #بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود #تشنه_ام_در_برهوت_غم_تو_می_بارم ...
Media Removed
#بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش #بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود #تشنه_ام_در_برهوت_غم_تو_می_بارم #عطش_بوسه_به_لب_های_ضریحت_دارم . به بهانه شب ششم محرم... . نوسروده ای نذر قاسم بن الحسن... . کاغذی را بسته بر بالش، پیام آورده است این کبوتر نامه ای را از امام آورده ... #بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش
#بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود
#تشنه_ام_در_برهوت_غم_تو_می_بارم
#عطش_بوسه_به_لب_های_ضریحت_دارم
.
به بهانه شب ششم محرم...
.
نوسروده ای نذر قاسم بن الحسن...
.
کاغذی را بسته بر بالش، پیام آورده است
این کبوتر نامه ای را از امام آورده است

تا که اذن پر کشیدن را بگیرد از عمو
مرغ عاشق دانه پاشیده است و دام آورده است

پیش ساقی آمده تا بلکه سرمستش کند
با چه شوقی این خمارآلوده جام آورده است

در بهار واژه ها عطر برادر می وزد
روی چشمش نامه را با احترام آورده است

پاره تن را فرستادم که قربانت شود
یک بغل از من برای تو سلام آورده است

مرگ در چشمان قاسم از عسل شیرین تر است
خوب می دانم که بر لب این کلام آورده است

تا که بر زخم خجالت های تو مرهم شود
دست٘ خطم را برایت التیام آورده است
.
بین آغوشش برادرزاده را پر می دهد
با چه حالی این پرستو را به بام آورده است

چهره را پنهان نموده زیر ابری از نقاب
تا نبیند دشمنش ماه تمام آورده است

بر لب اهل حرم جانم حسن گل می کند
بس که در میدان رزمش اهتمام آورده است

ازرق شامی بترسد از نبوغ جنگیش
تیغ را از وحشت او در نیام آورده است

کینهٔ بدر و جمل از سینه ها پر می کشد
در رجزها از پدر وقتی که نام آورده است

کوفه می خواهد نباشد هیچ نامی از حسن
سنگ هایش را برای انتقام آورده است

قصد دارد تا پسر را بشکند با طعنه ها
بر لبش زخم زبان ها را مدام آورده است

چشم وا کن که رسیده تا کجا کار حسین
آنقدر گردیده بی کس که غلام آورده است

سهم او از کربلا باشد بلاهائی عظیم
این مصیبت ها برای او مقام آورده است

من نمی دانم چگونه زیر سُم اسب ها
آینه با این ظرافت ها دوام آورده است؟

زخمهٔ سرخِ عمو جانم به فریادم برس
آتشی را در دل خون خیام آورده است

بر عبا آیات او را تا حرم می آورد
کاف و عین و هاء و صاد و میم و لام آورده است

ظرف من را از عسل پر می کند، ابن الکریم
وه چه شیرین در غزل حسن ختام آورده است
.
#کافه_مسیحا
#در_باغ_وطن_عطر_تو_پاشیده_شده_است
#مهتاب_تو_بر_قافله_تابیده_شده_است
#یک_شمه_از_آن_نگاه_پر_جاذبه_ات
#در_کشور_ما_شهید_فهمیده_شده_است
#یا_علی
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f4e9"></span> نامه یک #زن #آمریکایی <span class="emoji emoji1f1fa1f1f8"></span> به زنان #ایران 🇮🇷 ...! <span class="emoji emoji1f539"></span>من وندی شلیت <span class="emoji emoji1f44b"></span> اهل  #آمریکا هستم. در سال ۱۹۷۵ به دنیا ...
Media Removed
نامه یک #زن #آمریکایی به زنان #ایران 🇮🇷 ...! من وندی شلیت اهل  #آمریکا هستم. در سال ۱۹۷۵ به دنیا آمدم و همه گونه مشکلات  #زنان را درک کرده‌ام، از بی‌اشتهایی عصبی تا  #تجاوز توسط #دوست_پسر، از عدم #امنیت محض در خیابان‌ها تا مزاحمت‌های وقت و بی‌وقت در اماکن عمومی، از  #دختران  #نوجوانی ... 📩 نامه یک #زن #آمریکایی 🇺🇸 به زنان #ایران 🇮🇷 ...! 🔹من وندی شلیت 👋 اهل  #آمریکا هستم. در سال ۱۹۷۵ به دنیا آمدم و همه گونه مشکلات  #زنان را درک کرده‌ام، از بی‌اشتهایی عصبی تا  #تجاوز توسط #دوست_پسر، از عدم #امنیت محض در خیابان‌ها تا مزاحمت‌های وقت و بی‌وقت در اماکن عمومی، از  #دختران  #نوجوانی که به گونه‌ای اسف‌بار خود را #باردار می‌یابند تا زنان سی-چهل ساله‌ای که نومیدانه با مشکل عدم  #باروری مواجه هستند. تنها می‌توانم بگویم که این #فرهنگ با  #زنان مهربان نبوده است! 🔹من خانم #مسیح_علی_نژاد که به تازگی به آمریکا آمده را نمی‌شناسم و او را درک نمی‌کنم. من او را در یک برنامه تلویزیونی دیدم که خطاب به مردم ایران می‌گفت این‌جا نهایت امنیت و آزادی است. من او را دیدم که با یک #دوربین در خیابان‌های آمریکا راه می‌رفت و #زنان_ایرانی را تشویق به ترک  #حجاب و شبیه شدن به زنان آمریکایی می‌کرد. او را نمی‌شناسم و نمی‌دانم در چه شرایطی قرار گرفته که این کار را انجام می‌دهد. اما این را می‌دانم که او یا آمریکا را نمی‌شناسد یا می‌خواهد از زنان کشورش  #انتقام بگیرد! 🔹ره آورد فرهنگ ما با  #زنان در آمریکا این بوده که طبق آمار ۴۱ درصد زنان ۱۶ تا ۳۰ ساله از این‌که مورد  #تجاوز قرار بگیرند، همیشه نگرانند! بیش از ۱۱ درصد از زنان ما معتقدند که به هر حال یک روزی از سال مورد تجاوز قرار خواهند گرفت! شاید خانم علی‌نژاد ایرانی، فردی باشد که از این موضوع لذت می‌برد ولی اکثریت  #زنان_آمریکایی مثل او نیستند. در کشور ما ۴ درصد از زنان از آژیرهای  #هشداردهنده  #تجاوز جنسی استفاده می‌کنند و ۷ درصد از زنان، کلاس‌های  #دفاع از خود را دیده‌اند. 🔹 این را هم بد نیست بدانید که در ایالت  #نیوجرسی هزاران دلار از بودجه دولتی صرف رساندن پیام  #حفظ_خویشتن_داری به جوانان در کلاس‌های آموزشی سراسر کشور شده است. یعنی میلیون‌ها دلار در اختیار مؤسسات مذهبی آمریکا قرار گرفته تا با آموزش‌های خود، از دختران نوجوان تعهد بگیرند که  #عفت و  #پاکدامنی خود را حفظ کنند. برای من تعجبی ندارد که می‌بینم دولت آمریکا عکس این کار را می‌خواهد با مردم ایران انجام دهد یعنی میلیون‌ها دلار خرج می‌کند تا زنان و  #جوانان ایران خویشتن‌داری را رها کنند اما تعجب من آن‌جاست که زنانی از ایران حاضرند به کشور خود در راه اهداف یک دولت دیگر  #خیانت کنند. در آمریکا ما برای این افراد احترام قائل نیستیم. به نظر من این افراد تفاوتی با  #ربات ندارند
Read more
*<span class="emoji emoji2668"></span>حقوق به یغما رفته مرا بازستانید<span class="emoji emoji2668"></span>* *✍به قلم:نبی نیسی* *بازهم بدنبال حقوق ازدست رفته خود میگردم ...
Media Removed
*حقوق به یغما رفته مرا بازستانید* *✍به قلم:نبی نیسی* *بازهم بدنبال حقوق ازدست رفته خود میگردم ،باردیگرمطالبه مظلومیت و معصومیت خودهستم.* *بازهم خواهم گفت وخواهم نوشت تاکه شاید پنبه ها ازگوش بیرون رودیاغبارخاک از چشمان،زدوده شودتاکه صدای بغض کرده و ناله های کودکان خوزستانی شنیده شود ... *♨حقوق به یغما رفته مرا بازستانید♨* *✍به قلم:نبی نیسی* *بازهم بدنبال حقوق ازدست رفته خود میگردم ،باردیگرمطالبه مظلومیت و معصومیت خودهستم.*
*بازهم خواهم گفت وخواهم نوشت تاکه شاید پنبه ها ازگوش بیرون رودیاغبارخاک از چشمان،زدوده شودتاکه صدای بغض کرده و ناله های کودکان خوزستانی شنیده شود و اشک مادران داغداروحسرت پدران ناامیددیده شود،پس خواهم نوشت وخواهم گفت.* *خواهم نوشت ولی نمیدانم ازچه بگویم*
*ازنخل های سوخته بنالم یااز نیزارهای شکسته تالاب ها، ازخشک شدن هوربگویم یااز بسترخاموش کارون،ازسرزمین خشک نام ببرم یا زمین شوره زار،درحیرتم به چه بیندیشم،به ریزگردهایا به دودنفت، به جفایی که به خوزستان شده فکرکنم یابه نازونعمت اصفهان، شماکمکم کنید تابدانم کدامین مظلومیت را بیان کنم،حسرت جوانان را یاگریه همسران،مدیریت نالایق رایا رابطه های پولکی رامطرح کنم به راستی به کدامین گناه خوزستان بایدچنین باشد.ما تاوان کدامین عذاب نابخشودنی راخواهیم داد؟ حق خوزستان چیست؟برای انقلاب ونظام اسلامی چیزی مانده که تاکنون خوزستان ادا نکرده است؟* *سردارشهیدهور،علی هاشمی سنگ تمام نگذاشته بودیاسردارشهیدمحمد جهان آراخوزستانی نبود؟دلیری وشهامت علی شمخانی به چشم نمی آیدیامحسن رضایی کوتاهی کرده بود؟خوزستان کم شهیدداده بودیا تابع مرجعیت نبود؟* *🇮🇷روحانیت خوزستان به چشم نمیاید یاکه مردم ولایتمدارنیستند؟🇮🇷* *من درحیرتم چه بگویم وازچه بنالم تاکه وجدان خفته برخی بیدارشود و این مظلومیت راببینند.حقوق مرابه یغما بردند.گریه های مادران مرادیدند، جوانان بیکارمراحس کردند.به نفس افتادن پدران ما رانگاه کردنداما وجدان آنان همچنان درخواب غفلت آرمیده است وقهقه مستانه آنان، نگذاشت صدای من شنیده شود ،امااینبارنصیحتی خواهم کردتاکه احساس آنان بیدار شود.* *اگردیدیدکه تاکنون سکوت اختیار کردم، اگردیدیدتاکنون فقط نظاره گر غارت اموال شدم،اگردیدیدکه تاکنون نعره خشم خود راخاموش کردم بدانیدبه پاس خون شهیدان بود،به پاس اعتبارسرزمینم که بدن مطهر شهیدان رادرآغوش خودپنهان کرده است.* *اگر دم برنیاوردم چون عزت سردار شهید حبیب شریفی دروجودم هست.من به احترام شهیدعلم الهدی سکوت اختیارکردم.* *واگرتاکنون بشمااعتراضی نکردم چون* *نخواستم دل نازنین رهبررا آزرده خاطرکنم گردوخاک ویغمای حقوقم راتحمل خواهم کرداما ناراحتی رهبرم راهرگزتحمل نمیکنم* *پس بدانیدخاطر رهبرم ما رابه سکوت وا داشته است نه ترس از گفتن...* *وسلام علیکم ورحمه الله* *✍نبی نیسی
#اهواز #کارون #خاكستان #فقر #ابادان #خوزستان
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f4a0"></span>ترجمه خطبه گران سنگ غدیر<span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji3520e3"></span><span class="emoji emoji3120e3"></span> بخش پانزدهم <span class="emoji emoji1f4a0"></span>پیروان اهل بیت<span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji1f4a0"></span>علیهم السلام و دشمنان ...
Media Removed
ترجمه خطبه گران سنگ غدیر بخش پانزدهم پیروان اهل بیت علیهم السلام و دشمنان ایشان هان مردمان! صراط مستقیم خداوند منم کهش ما را به یاوری آن امر فرموده. و پس از من علی است. و آن گاه فرزندانم از نسل او، پیشوایان راه راستند که به درستی و راستی راهنمایند و به آن حکم و دعوت کنند. سپس ... 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
🍃💐
💐 💠ترجمه خطبه گران سنگ غدیر💠

5⃣1⃣ بخش پانزدهم 💠پیروان اهل بیت💠 💠علیهم السلام و دشمنان ایشان💠

هان مردمان! صراط مستقیم خداوند منم کهش ما را به یاوری آن امر فرموده. و پس از من علی است.
و آن گاه فرزندانم از نسل او، پیشوایان راه راستند که به درستی و راستی راهنمایند و به آن حکم و دعوت کنند.
سپس پیامبر صلّی الله علیه و آله قرائت فرمود: «بسم الله الرّحمن الرّحیم الحمدللّه ربّ العالمین الرّحمن الرّحیم» - تا آخر سوره.
هان! به خدا سوگند این سوره درباره ی من نازل شده و شامل امامان می باشد و به آنان اختصاص دارد.
آنان اولیای خدایند که ترس و اندوهی برایشان نیست، آگاه باشید: البته حزب خدا چیره و غالب خواهد بود.
هشدار که: ستیزندگان با امامان، گمراه و همکاران شیاطین اند. برای گمراهی مردمان، سخنان بیهوده و پوچ را به یکدیگر می رسانند.
بدانید که خداوند از دوستان امامان در کتاب خود چنین یاد کرده: «[ی پیامبر ما] نمی یابی ایمانیان به خدا و روز بازپسین، که ستیزه گران خدا و رسول را دوست ندارند، گرچه آنان پدران، برادران و خویشانشان باشند. آنان [که چنین اند] خداوند ایمان را در دل هایشان نوشته است.» - تا آخر آیه.
هان! دوستداران امامان ایمانیان اند که قرآن چنان توصیف فرموده:"آنان که ایمان آورده وباورخودرا به شرک نیالوده اند،در امان ودرراه راست هستند."
هشدار! یاران پیشوایان کسانی هستند که به باور رسیده و از تردید و انکار دور خواهند بود.
هشدار! اولیاء ی امامان آنانند که با آرامش و سلام به بهشت درخواهند شد و فرشتگان با سلام آنان را پذیرفته، خواهند گفت:"درود برشما که دربهشت، جاودانه خواهید بود".
هان! بهشت پاداش اولیاءی آنان است و درآن بی حساب روزی داده خواهند شد.
هان! دشمنان آنان آن کسانی اند که در آتش درآیند.
و همانا ناله افروزش جهنم را میشنوند در حالی که شعله ی آتش زبانه میکشد و زفیر (صدای بازدم) جهنم را نیز در می یابند.
هان! خداوند درباره ی ستیزگران با آنان فرموده: «هرگاه امتی داخل جهنم شود همتای خود را نفرین کند.»
◀️ ادامه دارد......
💐
🍃💐 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
Read more
... به بهانه حرکت امام حسین به سمت کربلا . پیک مجروح تو شرمنده‌ات آقا شده است یار آواره‌ات ای یار ...
Media Removed
... به بهانه حرکت امام حسین به سمت کربلا . پیک مجروح تو شرمنده‌ات آقا شده است یار آواره‌ات ای یار چه تنها شده است عرق شرم من و اشک دو چشمان من است اگر این شهر شبیه شب دریا شده است تا که خاکی نشده معجر زینب برگرد که برای حَرمت کوفیه مهیا شده است خبرت آمده و دست به کارند همه شهر آذین شده بازار چه ... ...
به بهانه حرکت امام حسین به سمت کربلا
.
پیک مجروح تو شرمنده‌ات آقا شده است
یار آواره‌ات ای یار چه تنها شده است

عرق شرم من و اشک دو چشمان من است
اگر این شهر شبیه شب دریا شده است

تا که خاکی نشده معجر زینب برگرد
که برای حَرمت کوفیه مهیا شده است

خبرت آمده و دست به کارند همه
شهر آذین شده بازار چه غوغا شده است

سنگ ها دست به دست از همه جا جمع شده
پای خاکستر و آتش همه جا وا شده است

کوچه هایش چقدر مثل مدینه تنگ است
وای هر کوچه پر از روضه زهرا شده است

شیرخواران پس از این خواب ندارند که با
تیر چون نیزه ی خود حرمله پیدا شده است

از همان روز که دیدند چه دارد با خود
حرف شش ماهه زدن بر نوک نی‌ها شده است

من از آن کعب نی و هلهله‌ها فهمیدم
که از امروز سر طفل تو دعوا شده است

گوشواره، گل سر، چارقد و گهواره
رسم سوغاتی نامردم اینجا شده است

گرمی مجلس نامحرم بی پروایش
خنده بر بی کسی دختر نوپا شده است

هیزم آورده بریزد به تنورش خولی
در تنوری که به امید تو بر پا شده است

آه برگرد که در بین حرامی‌هایش
سند سوختن دخترت امضا شده است

شبی که دیدۀ خود پر ستاره می‌کردم
برای غربت دل فکر چاره می‌کردم

به دانه‌های چو تسبیح اشک در دستم
برای آمدنت استخاره می‌کردم

نماز عاشقی من شکسته شد اما
سلام بر تو از دارالعماره می‌کردم

من از محلۀ آهنگران بی‌احساس
گذر نمودم و دل پر شراره می‌کردم

یکی سفارش تیر سه شعبه‌ای می‌داد
دعا برای سر شیر خواره می‌کردم

غریب تر ز دلم روزگار چون می‌خواست
به کودکان غریبم اشاره می‌کردم

علی ناظمی
.
⚫دریافت مطالب پیج در کانال ما
لینک در صفحه اصلی پیج
.
#هشتم_ذی_الحجه #حرکت_امام_حسین_ع_به_کربلا #دهه_ذی_الحجه #شیعه #شعر_آیینی #شعروگرافی #گرافیک #حدیث_بندگی #hadis_bandgi
Read more
 #اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج تمام راه ظهور تو با گنه بستم دروغ گفته‌ام آقا که منتظر هستم کسی ...
Media Removed
#اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج تمام راه ظهور تو با گنه بستم دروغ گفته‌ام آقا که منتظر هستم کسی به فکر شما نیست راست می‌گویم دعا برای تو بازی‌ست راست می‌گویم اگرچه شهر برای شما چراغان است برای کشتن تو نیزه هم فراوان است من از سرودن شعر ظهور می‌ترسم دوباره بیعت و بعدش عبور می‌ترسم من ... #اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
تمام راه ظهور تو با گنه بستم
دروغ گفته‌ام آقا که منتظر هستم
کسی به فکر شما نیست راست می‌گویم
دعا برای تو بازی‌ست راست می‌گویم
اگرچه شهر برای شما چراغان است
برای کشتن تو نیزه هم فراوان است
من از سرودن شعر ظهور می‌ترسم
دوباره بیعت و بعدش عبور می‌ترسم
من از سیاهی شب‌های تار می‌گویم
من از خزان شدن این بهار می‌گویم
درون سینه ما عشق یخ زده آقا
تمام مزرعه‌هامان ملخ زده آقا
کسی که با تو بماند به جانت آقا نیست
برای آمدن این جمعه هم مهیا نیست
#نیمه_شعبان
#نیمه_عاشقی
#منجی_عالم_بشریت
#حضرت_مهدی_ع
#حضرت_صاحب‌الزمان_عج
#تبریک_به_عاشقا
#گریه_کنا
#دلبسته_ها
#مذهبیون
#پاتوق_بچه_مذهبی_ها
#قرعه_کشی_سفر_به_مشهد_مقدس
#التماس_دعا
#یا_علی_مدد
#به_رسم_رفاقت_دعای_شهادت
#mazhabiyoon
@mazhabiyoon
Read more
 #عمارنامه یک روز در یکی از قرارگاه‌ها از من پرسید: میزان شرکت رزمنده‌ها در #نماز_جماعت به چه صورت ...
Media Removed
#عمارنامه یک روز در یکی از قرارگاه‌ها از من پرسید: میزان شرکت رزمنده‌ها در #نماز_جماعت به چه صورت است؟ من به ایشان گفتم: اکثر رزمنده‌ها در #نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشاء شرکت می‌کنند، ولی تعداد شرکت کنندگان در نماز جماعت صبح کم است! گفت: به همه اعلام کن که فردا قبل از #اذان_صبح در حسینیه ... #عمارنامه
یک روز در یکی از قرارگاه‌ها از من پرسید:
میزان شرکت رزمنده‌ها در #نماز_جماعت به چه صورت است؟

من به ایشان گفتم:
اکثر رزمنده‌ها در #نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشاء شرکت می‌کنند، ولی تعداد شرکت کنندگان در نماز جماعت صبح کم است!

گفت:
به همه اعلام کن که فردا قبل از #اذان_صبح در حسینیه حاضر باشند!

صبح همه در حسینیه حاضر شدند.
شهید صیاد بلند شد و گفت:
برادران!
شما به دستور من که یک سرباز کوچک جبهه #اسلام هستم، قبل از #اذان صبح در حسینیه حاضر شدید!
ولی به امر #خدا که هر روز صبح با صدای اذان شما را به نماز جماعت می‌خواند، توجه نمی‌کنید؟

به نقل از حجت الاسلام #محمدطاهر_حبیبی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
| #امیر #سپهبد #شهید #علی_صیاد_شیرازی 🌷|
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
Read more
Loading...
روزگاری می شود با گریه و غم زنده ام من همین که مجلس روضه بیایم زنده ام چند ماهی می شود چشم انتظارش بوده ...
Media Removed
روزگاری می شود با گریه و غم زنده ام من همین که مجلس روضه بیایم زنده ام چند ماهی می شود چشم انتظارش بوده ام با امید نـوکـریِ در محــرم زنده ام کام من را مادرم با خاک تربت باز کرد سال ها با تربت شاه دو عالم زنده ام چای روضه، باطناً آب بقایم می شود تا که می نوشم از این کوثر دمادم زنده ام جامه های زینتی اصلا ... روزگاری می شود با گریه و غم زنده ام
من همین که مجلس روضه بیایم زنده ام
چند ماهی می شود چشم انتظارش بوده ام
با امید نـوکـریِ در محــرم زنده ام
کام من را مادرم با خاک تربت باز کرد
سال ها با تربت شاه دو عالم زنده ام
چای روضه، باطناً آب بقایم می شود
تا که می نوشم از این کوثر دمادم زنده ام
جامه های زینتی اصلا نمی خواهم، فقط
در لباس مشکی و شال عــزایم زنده ام
در تعارض بین مرگ و زنده بودن مانده ام
در خیابان مرده ام، در زیر پرچم زنده ام
آمده ماه محــرم محتشم می خوانم و
باز هم با مـقـتل ابن مـقـرم زنده ام
با لب تشنه میان قتلگاه افتاده بود
تا ابد با گریه بر این داغ اعظم زنده ام
نــوكـــر نـوشـــت:
#حـسیـن_جـان
با یاحسین بغض عطش در گلوی ماست
این اشکهای سر زده آب وضوی ماست
وقت زیارت است«سلام علی الحسین»
با هر سلام صبح «حرم»روبروی ماست
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... فرا رسیدن مام محرم، ایام سوگواری حضرت امام حسین علیه السلام و شهدای کربلا تسلیت باد.
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_هادی_جعفری
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اللهم_الرزقنا_حـرم
#امام_حسنی_ام #مدینه #بقیع
#یارقیه #یا_حسین #لبیک_یا_حسین
#امام_حسین #بین_الحرمین
#شکر_خدا_که_در_پناه_حسینیم
#شهادت_مادرم_افسانه_نیست
#اسلام #شیعه #محرم #اربعین #صور #سوریه
#روضه #فاطمیه #کربلا #نجف
#عطش
Read more
. #بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش #بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود #من_با_پیامک_های_او_مانوس_هستم #تک_بیت_های_بیدلش_را_دوست_دارم . جان ...
Media Removed
. #بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش #بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود #من_با_پیامک_های_او_مانوس_هستم #تک_بیت_های_بیدلش_را_دوست_دارم . جان فشانند بر آن خال و بر آن حلقهٔ زلف عاشقان کان رخ زیتونی زیبا بینند #خاقانی . عاشقانه های زیتونی من... . پلکی بزن، احیا شود مُرده ... .
#بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش
#بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود
#من_با_پیامک_های_او_مانوس_هستم
#تک_بیت_های_بیدلش_را_دوست_دارم
.
جان فشانند بر آن خال و بر آن حلقهٔ زلف
عاشقان کان رخ زیتونی زیبا بینند
#خاقانی
.
عاشقانه های زیتونی من...
.
پلکی بزن، احیا شود مُرده عزیزم
بی عشق تو دل باشد افسرده عزیزم
باید که قدر هر نگاهت را بدانم
قرآن به چشمانت قسم خورده عزیزم
.
دیوانه ام از آن لب خونی که داری
در شعر گیسو، عطر مضمونی که داری
پیغمبر صلح است و آرامش، عزیزم
در چشم هایت باغ زیتونی که داری
.
صبح تماشایت پر از عطر بهاری است
بر شاخه لبهای تو، بوسه، قناری است
چشمان دلبرها پر از فتنه است، اما
در چشم زیتونت همیشه صلح جاری است
.
لیلای منی، هوای مجنون دارم
در هر غزلم هزار مضمون دارم
تا خانه پر از شمیم چشمت باشد
در باغچه ام درخت زیتون دارم
.
از آن نگاه نازنین افسون بریزد
شعر تر است و یک بغل مضمون بریزد
از ابر چشمانت به جای قطره اشک
هر بار نم نم روغن زیتون بریزد
.
پلکش غزل باشد، پر از مضمون صلح است
آن اشک های نم نمش کارون صلح است
جمع نقیضین نگاهش را ببینید
در فتنه چشمان او زیتون صلح است
.
لبهای مِیگونی که داری قاتلم شد
گیسوی افسونی که داری قاتلم شد
این صلح بوی فتنه دارد، دلبر من
چشمان زیتونی که داری قاتلم شد
.
#کافه_مسیحا
#هر_قرص_ماهی_کاملش_را_دوست_دارم
#چشم_و_لب_و_دست_و_دلش_را_دوست_دارم
#من_آسمان_را_با_تو_بهتر_می_شناسم
#حس_می_کنم_در_خانه_من_یک_فرشته_است
#غزل_چشمان_تو_مویت_قصیده_لب_رباعی
#تنت_در_ذهن_من_دیوان_شعری_عاشقانه_است
#لبهای_تو_طراوت_باغ_شقایق_اند
#در_این_بهار_عاطفه_هر_بوسه_بلبلی_است
#یا_علی
Read more
آیت الله جنتی: تنها راه نجات اسلام و مسلمین حرکت در راه امام راحل است به گزارش خبرنگار آستان، آیت ...
Media Removed
آیت الله جنتی: تنها راه نجات اسلام و مسلمین حرکت در راه امام راحل است به گزارش خبرنگار آستان، آیت الله احمد جنتی صبح پنج شنبه در تجدید میثاق رییس و اعضاء مجلس خبرگان رهبری با آرمان های امام خمینی(ره) طی سخنانی با بیان این که انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی قرار دارد، گفت: خداوند متعال را شاکرم، ... آیت الله جنتی:
تنها راه نجات اسلام و مسلمین حرکت در راه امام راحل است

به گزارش خبرنگار آستان، آیت الله احمد جنتی صبح پنج شنبه در تجدید میثاق رییس و اعضاء مجلس خبرگان رهبری با آرمان های امام خمینی(ره) طی سخنانی با بیان این که انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی قرار دارد، گفت: خداوند متعال را شاکرم، که توفیق تجدید میثاق با امام(ره) را به ما عطا کرد.

وی به اشتیاق برای زیارت امام(ره) اشاره کرد و افزود: درباره امام(ره) قصور زیادی داریم، متاسفانه حاج احمد آقا که جعبه سیاه امام(ره) بودند، از بین ما رفتند، ما دوست داشتیم، ایشان عمر طولانی داشته باشد، بسیار ناراحت کننده است، که علی رغم این که سالیان سال در خدمت امام(ره) بودیم، نتوانستیم، آن طور که باید ایشان را بشناسیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که پس از ائمه اطهار(ع) امام(ره) در عالم اسلام نظیری نداشت، گفت: می بایست کلاس امام شناسی در حوزه های علمیه تشکیل شود و آثار امام(ره) مطالعه و از برکات معنوی امام(ره) استفاده شویم، متاسفانه در حوزه هم که این همه عالم و فاضل و مجتهد وجود دارد، وجود امام برای بسیاری ناشناخته است به ویژه نسلی که بعد از انقلاب به دنیا آمدند.

باید راه امام را پیش بگیریم

جنتی گفت: متاسفانه ما نتوانستیم، امام(ره) را بشناسیم و من سال گذشته هم گفتم باید در دنیا کرسی امام شناسی راه بیاندازیم و اگر این کار بشود بسیار مهم است، متاسفانه در دانشگاه های خودمان این کار را نکردیم و این خلا موجود است.

رییس مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اگر بخواهیم امام را بشناسیم باید به کلمات ایشان رجوع کنیم، اکنون هم تنها راه نجات اسلام و مسلمین، حرکت راه امام است و باید پشت سر ایشان حرکت کنیم. ما باید بدانیم امام در همه دنیا عاشقان زیادی دارند، خبرگان باید پیش از همه راه امام را بروند و راه ایشان را پیدا کنند و به جوانان پاکدل دانشگاهی و غیر دانشگاهی معرفی کنند.

وی افزود: توصیه می‌کنم هرچه می توانیم راه امام را پیش بگیریم و ببینیم تا چه حد از نظر سیاسی و معنوی در خط امام هستیم.
#آیت_الله_جنتی #خبرگان_رهبری #سیاسی #معنوی #حرکت_در_راه_امام #دانشگاه #امام_شناسی #نسل
Read more
Loading...
در استانه سالروز شهادت صیاد دل ها مرد اسمان ها وصیت نام علی صیاد شیرازی را اورده ایم. ، در متن وصيتنامه ...
Media Removed
در استانه سالروز شهادت صیاد دل ها مرد اسمان ها وصیت نام علی صیاد شیرازی را اورده ایم. ، در متن وصيتنامه شهيد علي صياد شيرازي آمده است:  بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم، ارحم‌‌الراحمين، رب‌العالمين و صلي‌الله علي محمد واله‌الطاهرين، انالله و انااليه راجعون.  هذا ما وعدنا الله و رسوله و صدق‌الله ... در استانه سالروز شهادت صیاد دل ها مرد اسمان ها وصیت نام علی صیاد شیرازی را اورده ایم.
، در متن وصيتنامه شهيد علي صياد شيرازي آمده است: 
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم، ارحم‌‌الراحمين، رب‌العالمين و صلي‌الله علي محمد واله‌الطاهرين، انالله و انااليه راجعون. 
هذا ما وعدنا الله و رسوله و صدق‌الله و رسوله. اللهم زدنا ايماناً و ارحمنا. اشهد ان لااله‌الا الله وحده لا شريك له و أن محمّداً عبده و رسوله ارسله بالهدي و دين‌الحق و ان الصديقة‌ الطاهره فاطمه‌الزهرا، سيده نسا العالمين و أن علياً أميرالمؤمنين و الحسن و الحسين و علي‌بن‌الحسين و محمّد‌بن‌علي و جعفربن‌محمّد و موسي‌بن‌جعفر و علي‌بن‌موسي و محمّد‌بن‌علي و علي‌بن‌محمّد و الحسن‌بن‌علي و الحجه‌القائم‌المنتظر صلوات‌الله و سلامه عليهم ائمتي و سادتي و موالي بهم اتولي و من اعدائهم اتبر و أن‌الموت و النشور حق و الساعة آتية لاريب فيها و أن‌الجنة و النار حق. اللهم أدخلنا جنتك برحمتك و جنّبنا و احفظنا من عذابك بلطفك و احسانك يا لطيفاً بعباده يا أرحم الراحمين. 
خداوندا! اين تو هستي كه قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولايتت قرار دادي. خدايا! تو خود مي‌داني كه همواره آماده بوده‌ام آنچه را كه تو خود به من دادي در راه عشقي كه به راهت دارم، نثار كنم. اگر اين نبود، آن هم خواست تو بود. 
پروردگارا! رفتن در دست تو است؛من نمي‌دانم چه موقع خواهم رفت ولي مي‌دانم كه از تو بايد بخواهم مرا در ركاب امام زمانم قرار دهي و آن قدر با دشمنان قسم‌خورده‌ات بجنگم تا به فيض شهادت برسم. 
از پدر و مادرم كه حق بزرگي بر گردنم دارند، مي‌خواهم كه مرا ببخشند؛من نيز همواره برايشان دعا كرده‌ام كه عاقبت به خير شوند. از همسر گرامي و فداكار و فرزندانم مي‌خواهم كه مرا ببخشند كه كمتر توانسته‌ام به آنها برسم و بيشتر مي‌خواهم وقف راهي باشم كه خداوند متعال به امت زمان ما عطا فرموده است. 
آنچه از دنيا برايم باقي مي‌ماند، حق است كه در اختيار همسرم قرار گيرد. از همه آنهايي كه از من بد ديده‌اند، مي‌خواهم كه مرا به بزرگي خودشان ببخشند و بالاخره از مردان مخلص خودم به ويژه حاج آقا امير رنجبر نيكدل، استدعا دارم در غياب من به امور حساب و كتاب من برسند و با برادران ديگر چون جناب سرهنگ حاج آقا آذريون و تيمسار حاج آقا آراسته در اين باب، تشريك مساعي نمايند. 
خداوندا! ولي امرت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي را تا ظهور حضرت مهدي (عج) زنده، پاينده و موفق بدار.آمين
#jangavaran_ir
Read more
این روزها بحث بدهی های گذشته باشگاه و خطر حذف از آسیا بسیار داغ است. من شخصا ممنون تمام عزیزانی هستم ...
Media Removed
این روزها بحث بدهی های گذشته باشگاه و خطر حذف از آسیا بسیار داغ است. من شخصا ممنون تمام عزیزانی هستم که طی این سالها با باشگاه تعامل کردند و حتی از حق خود به خاطر هوارادان گذشتند. هر چند که باید پذیرفت هر فردی طبق قراردادش باید حق و حقوقش را دریافت کند، اما گذشت و فداکاری این عزیزان ستودنی است و قطعا حساب ... این روزها بحث بدهی های گذشته باشگاه و خطر حذف از آسیا بسیار داغ است.
من شخصا ممنون تمام عزیزانی هستم که طی این سالها با باشگاه تعامل کردند و حتی از حق خود به خاطر هوارادان گذشتند. هر چند که باید پذیرفت هر فردی طبق قراردادش باید حق و حقوقش را دریافت کند، اما گذشت و فداکاری این عزیزان ستودنی است و قطعا حساب مهدوی کیا و گل محمدى على كريمى و دیگران که از حق خود گذشتند در قلب هواداران جداست.
شاید عدم ثبات مدیریتی در سال های گذشته و انعقاد قراردادهای غیر معقول ضرر زیادی به تیم وارد کرده است. خیلی ها پولی را گرفتند که شایسته آن نبودن، امتیازهایی گرفتند که سزاوارش نبودند و امروز پرسپولیس باید تاوان آنها را بدهد. من نمی دانم افرادی که پول زور گرفتند راحت می خوابند یا نه؟؟ آنهایی که یک دقیقه هم برای ما بازی نکردند و امروز در صف طلبکارها هستند.
اما پول خون هوادار چند؟؟ هواداری که برای پرسپولیس قلبش از کار می ایستد، هواداری که در راه ورزشگاه دچار سانحه می شود، هواداری که سنگ می خورد؟ قیمت آن لحظه چند؟؟
امیدوارم با طلبکارهای فعلی هم تعامل شود تا تیم بزرگ پرسپولیس آسیب نبیند، قطعا سوتفاهم پیش آمده بین علی دایی و باشگاه هم به زودی حل خواهد شد.
آرزو می کنم دیگر هیچ وقت قرارداد اشتباهی توسط باشگاه امضا نشود
Read more
از متن کتاب* هر که فاضل‌تر دورتر از مقصود. هرچند فکرش غامض‌تر، دورتر است. این کارِ دل است، کارِ پیشانی ...
Media Removed
از متن کتاب* هر که فاضل‌تر دورتر از مقصود. هرچند فکرش غامض‌تر، دورتر است. این کارِ دل است، کارِ پیشانی نیست. قصه‌ی آن‌که گنج‌نامه‌ای یافت که به فلان دروازه بیرون روی، قُبّه‌ای است، پشت بدان قُبّه کنی و روی به قبله کنی، و تیر بیندازی؛ هرجا تیر بیفتد گنجی است. رفت و انداخت، چندان‌که عاجز شد؛ نمی‌یافت. و ... از متن کتاب*
هر که فاضل‌تر دورتر از مقصود. هرچند فکرش غامض‌تر، دورتر است. این کارِ دل است، کارِ پیشانی نیست.
قصه‌ی آن‌که گنج‌نامه‌ای یافت که به فلان دروازه بیرون روی، قُبّه‌ای است، پشت بدان قُبّه کنی و روی به قبله کنی، و تیر بیندازی؛ هرجا تیر بیفتد گنجی است. رفت و انداخت، چندان‌که عاجز شد؛ نمی‌یافت.
و این خبر به پادشاه رسید. تیراندازانِ دورانداز انداختند، البته اثری ظاهر نشد. چون به حضرت رجوع کرد، الهام‌اش داد که نفرمودیم که کمان را بکِش.
آمد، تیر به کمان نهاد، همان‌جا پیش او افتاد. چون عنایت در رسید، خُطوَتانِ و قَد وَصَل.
اکنون به عمل چه تعلّق دارد؟ به ریاضت چه تعلّق دارد؟ هرکه آن تیر دورتر انداخت، محروم‌تر ماند. از آن‌که خُطوه‌ای می‌باید که به گنج برسد. خود چه خطوه؟ آن خطوه کدام است؟ من عرف نفسه فقد عرف ربه. آن‌که امّاره نام‌اش کرده‌اند او مطمئنه است. *خطوه: گام
** هر کس در خود گنجی نهانی دارد که با زدودن حجاب دل به حقیقت آن دست می‌یابد. و در مثنوی‌معنوی آمده است:
بعد از این ما دیده خواهیم از تو بس
تا نپوشد بحر را خاشاک و خس

نام کتاب: مقالات شمس‌تبریزی
صاحب اثر: شمس‌الدّین محمّدتبریزی
تصحیح و تعلیق: محمّدعلی موحّد
ناشر: خوارزمی
پ‌ن: کامنت نخست
#کتاب #شعر #مقالات_شمس #شمس_تبریزی #شمس_الدین_محمد_تبریزی #محمدعلی_موحد #محمد_علی_موحد
#رقص_با_شمس_تبریزی
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji1f4dd"></span> #پنجشنبه_سیاه . <span class="emoji emoji1f538"></span> آیا ندانسته‌اند که هرکس با خدا و پیامبرش دشمنی و مخالفت کند، سزای او آتشِ دوزخ ...
Media Removed
. #پنجشنبه_سیاه . آیا ندانسته‌اند که هرکس با خدا و پیامبرش دشمنی و مخالفت کند، سزای او آتشِ دوزخ است، و جاودانه در آن می‌ماند؟ این گرفتار آمدن به دوزخ، رسوایی و خواریِ بزرگی برای مخالفانِ خدا و رسولِ خداست. (توبه/۶۳) . ️ محمد عاشقِ الهی، از علمای اهل سنّت، در کتاب زاد الطّالبین، پس از ذکر ... .
📝 #پنجشنبه_سیاه
.
🔸 آیا ندانسته‌اند که هرکس با خدا و پیامبرش دشمنی و مخالفت کند، سزای او آتشِ دوزخ است، و جاودانه در آن می‌ماند؟ این گرفتار آمدن به دوزخ، رسوایی و خواریِ بزرگی برای مخالفانِ خدا و رسولِ خداست. (توبه/۶۳)
.
⭕️ محمد عاشقِ الهی، از علمای اهل سنّت، در کتاب زاد الطّالبین، پس از ذکر این آیه از قرآن می‌نویسد:
قرآن می‌گوید: سزایِ کسانی‌که نافرمانیِ رسول را کنند، جهنّم است!
.
📚 زاد الطّالبین، ص۲۰
.
🔹 پیغمبرِ اکرم(ص) در ایّامِ آخرین بیماریِ خویش که منجر به شهادتِ ایشان شد، فرمود:
قلم و دواتی بیاورید، تا چیزی بنویسم که بعد از من، هرگز گمراه نشوید.
.
📚 صحیحِ بخاری، ج۳، ص۱۱۱۱
📚 صحیحِ مسلم، ج۳، ص۱۲۵۹
📚 المُعجَم الکبیر، ج۱۱، ص۳۶
📚 مُسندِ احمدِ بنِ حنبل، ج۱، ص۲۹۳
.
🔹 عُمَر گفت:
بیماری بر این مرد غلبه کرده است، و هذیان می‌گوید؛ کتابِ خدا در میانِ ماست، و همان کافی است.
.
📚 صحیحِ بخاری، ج۵، ص۲۱۴۶
📚 صحیحِ بخاری، ج۱، ص۵۴
📚 صحیحِ بخاری، ج۴، ص۱۶۱۲
📚 صحیحِ مسلم، ج۳، ص۱۲۵۹
📚 عمدة القاری، ج۱۴، ص۲۹۸
📚 دیوان المتنبی، ج۱، ص۹
📚 سیر اعلام النبلاء، ج۲۲، ص۹۱
📚 الشامل فی الصناعة الطبیة، ج۱، ص۴
.
🔹 ابنِ عبّاس، دانشمندِ امّت:
مصیبتِ بزرگ این است که با اختلاف و بَلوا، نگذاشتند پیغمبر(ص) نامه‌ای را که می‌خواست بنویسد، بنویسد.
.
📚 طبقاتِ ابنِ سعد، ج۴، ص۶۱
.
📌 #حدیث_دوات_و_قلم
🌸🌸🌸
#علی_زیباترین_نام_جهان_است
#امام_علی_علیه_السلام
#علی_بن_ابیطالب
#امیرالمؤمنین
#امام_علی
#ياعلي
🌸🌸🌸
👥 ۲ تا اَز دوستانِتون رو مِنشِن کُنید.
Read more
<span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> ساقي به پياله باده كم مي ريزي . اين ميكده را چرا به هم مي ريزي؟! . از گردش ساغرت شكايت دارم ...
Media Removed
ساقي به پياله باده كم مي ريزي . اين ميكده را چرا به هم مي ريزي؟! . از گردش ساغرت شكايت دارم آسوده بريز! بنده عادت دارم . با خستگي آمدم؛ فرح مي خواهم سجاده و تسبيح و قدح مي خواهم . ما قوم عجم به باده عادت داريم بر پيرمغان «علي» ارادت داريم ّ. بر طايفه مان نگاه حق معطوف است ميخانه ي شهر طوس ... 💐💐💐💐💐💐💐
ساقي به پياله باده كم مي ريزي
.
اين ميكده را چرا به هم مي ريزي؟! .
از گردش ساغرت شكايت دارم
آسوده بريز! بنده عادت دارم .
با خستگي آمدم؛ فرح مي خواهم
سجاده و تسبيح و قدح مي خواهم .
ما قوم عجم به باده عادت داريم
بر پيرمغان «علي» ارادت داريم
ّ. بر طايفه مان نگاه حق معطوف است
ميخانه ي شهر طوس ما معروف است
. من اهل ري ام ؛ مست ولي اللهم
يك خمره مي ِ سفارشي مي خواهم
. در روز ازل كه دل به آدم دادند
فرياد زدم؛ پياله دستم دادند .
فرياد زدم : علي - پناهم دادند
اينگونه به اين ميكده راهم دادند
. با ديدن اين شوق عناياتي كرد
لبخند علي مرا خراباتي كرد .
من مست ِ مِي ابوترابم يك عمر
سرزنده به نشئه ي ِ شرابم يك عمر .
يك ثانيه بي شراب نتوانم زيست
در مذهب ما حلال تر از مِي نيست .
جامي بده لب به لب، خرابم ساقي
از مشتريان خوش حسابم ساقي .
ساقي بده باده اي كه گيرا باشد
از خُم كهنسال تولا باشد .
. ساقي بده باده اي كه روشن باشد
خوشرنگ و زلال و مردافكن باشد
. زُهاد پر از افاده را دلخور كن
با نام خدا پياله ها را پر كن .
بد مستي ِ من قصه ي پر دنباله است
زيرِ سرِِ باده اي صد و ده ساله است
. اين بزم مرا اهل سخن مي سازد
تنها مِي كوثري به من مي سازد .
من معتقدم باده سرشتي دارد
انگور نجف طعم بهشتي دارد .
می داخل خُم سینجلی می گوید
قُل می زند،علی علی می گوید .
هُوهُوي ِ تمام خمره ها را بشنو
تفسير شگرف « هل اتي» را بشنو .
با تلخي اين دُرد، رطب مي چسبد
با حال خوشم توبه عجب مي چسبد .
گويم به تو حرف عشق بي پرده علي
اين شور، مرا به رقص آورده علي .
با غصه و غم عجب وداعي دارم!
سرمست توام! چه خوش سماعي دارم! .
هوُ هوُ نكنم ؛ جنون مرا مي گيرد
اين دل به هواي كربلا مي گيرد .
ديوانه ترم نكن، كجا مي كِشيم!؟ سمت حرم دوست چرا مي كِشيم؟ .
تا طور كشانده اي ، عصا مي خواهم
يك تذكره ي ِ كرببلا مي خواهم
Read more
. . اَلسَّلامُ عَلی مَوْلاناو مقتدانا و اَبانا اَميرِالْمُؤْمِنينَ عَلِيِّ بْنِ اَبيطالِب(ع) . . علی جان خادم وچوب و پَرش خسته شدن از ارشاد یک نفرباز گمان کرده ضریحت قبله است گاه شد مظهر خدا و گاه شد مظهر علی من علی را در خدا دیدم خدا را در علی روز اول از خودش یک نور واحد خلق ... .
.
اَلسَّلامُ عَلی مَوْلاناو مقتدانا و اَبانا اَميرِالْمُؤْمِنينَ عَلِيِّ بْنِ اَبيطالِب(ع)
.
.
علی جان
خادم وچوب و پَرش خسته شدن از ارشاد

یک نفرباز گمان کرده ضریحت قبله است 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 گاه شد مظهر خدا و گاه شد مظهر علی
من علی را در خدا دیدم خدا را در علی
روز اول از خودش یک نور واحد خلق کرد
نیم آن شد مصطفی و نیمه‌ی دیگر علی
این سَر قرآن علی و آن سَر قرآن علی
حق کتابی را فرستاده ست سرتاسر علی
می‌نویسم از ازل ظاهر علی باطن علی
می‌نویسم تا ابد اول علی آخر علی
ظاهرش این بود در معراج، الله و رسول
بود اما باطناً، الله، پیغمبر، علی
او خودش جای خودش ، نامش چنان مشکل‌گشاست
که شفاعت می‌کند فردای محشر هر علی
یا ابا آدم! ابا شَبَر! ابا زینب! علی!
همسر زهرا على، داماد پیغمبر علی
شهریار و شهسوار و بنده پروردگار
حضرت دُلدُل سوار و خواجه قنبر علی
انبیا دست توسل بر عبایش داشتند
انبیا هرچند بالایند بالاتر علی 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 امام رضا علیه السلام فرمود: روز غدیر، روز تبریک و تهنیت گفتن به یکدیگر است.
#عید_غدیر
#عیییییییییییییییییدتون_مبارک🌺🌻🌼🌼🌷🌹🏵💮
#بعد عمری نوکری در حسرتم دیدار را.
#خوره ای آمده بر جانَم و هر دَم گوید
تو اگر پَست نبودی حَرَمَت می بردند
#امروز_تولدمه😎😊
# مثل طفلی كه ميان جمعيت گُـم می شود
دوری از شاه نجف ما را پريشان می کند.
#این سادات جیب ما رو خالی نکنند،عیدی نخواستیم😉😀.
#دست_ما_را_به_محرم_برسانید_فقط.
#مردم_میانمار_مسلمان_هم_که_نباشند_جزء_دایره_انسانها_که_هستند
#شهدا_عیدتون_مبارک #مصطفی_خلیلی #محمود_اسکندری #عباس_کردونی #علی_کاهکش #محسن_حججی
Read more
. #یاعلی #یاعلی_مددی #یاعلی_مدد #فقط_حیدر_امیرالمومنین_است #امیرالمومنین #علی_بن_ابی_طالب #امام_علی_علیه_السلام #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم #اللهم_عجل_لوليك_الفرج #عید_الله_الاکبر #عید_غدیر #عید_غدیر_خم #عید_غدیر_مبارک #عید_غدیر_خم_مبارک . . . #الحمدلله_الذی_جعلنا_من_المتمسکین_بولایت_امیرالمؤمنین_علی_ابن_ابی_طالب_والائمة_المعصومین ... .
#یاعلی
#یاعلی_مددی
#یاعلی_مدد
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#امیرالمومنین
#علی_بن_ابی_طالب
#امام_علی_علیه_السلام #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لوليك_الفرج
#عید_الله_الاکبر
#عید_غدیر
#عید_غدیر_خم
#عید_غدیر_مبارک
#عید_غدیر_خم_مبارک
.
.
.
#الحمدلله_الذی_جعلنا_من_المتمسکین_بولایت_امیرالمؤمنین_علی_ابن_ابی_طالب_والائمة_المعصومین .
.
.
.
.
اما بعد
خیلی به دعاهای خیرتون برای یکی از دوستان بسیار عزیزم نیاز دارم ...
و برای یک بیمار بدحال هم همین طور ....
به یک یاعلی همه ملتمسین به دعای خیر رو میزبانی کنیم .
.
.
.
💚💚ثواب انتشار این پست را هدیه میکنم به ارواح مطهر تمامی محبین #مولا #علی ع از ازل تا ابد و از همشون میخوام یک یاعلی هر کسی که یک یاعلی زیر این پست میگذاره میهمان کنند و دعای خیر ...
.
.
Read more
. اگر همه مردم بر محبت #علی اجتماع میکردند جهنم را خلق نمیکردم الامالی ص۶۵۷ . . #همین . از خداوند پر شدم دیشب تا مرا کردی از خودم خالی . بار اگر بار عشق معشوق است راضیم من به شغل #حمالی . #پوزه ام را به پات میمالم دست خود را سرم که میمالی . . #حیدر #علی #رمضان #شب_قدر #علی_ولی_الله #علی_علیه_السلام #شهادت_حضرت_علی #فقط_حیدر_امیرالمومنین_است #من_مشتعل_عشق_علی_ام_چه_کنم ... .
اگر همه مردم بر محبت #علی اجتماع میکردند جهنم را خلق نمیکردم

الامالی ص۶۵۷
.
.
#همین
.
از خداوند پر شدم دیشب
تا مرا کردی از خودم خالی
.
بار اگر بار عشق معشوق است
راضیم من به شغل #حمالی
.
#پوزه ام را به پات میمالم
دست خود را سرم که میمالی
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
#حیدر
#علی
#رمضان
#شب_قدر
#علی_ولی_الله
#علی_علیه_السلام
#شهادت_حضرت_علی
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#من_مشتعل_عشق_علی_ام_چه_کنم
#نجف_برقص_درآرد_مرا_برغم_کسالت
#شهادت_حضرت_علی_علیه_السلام
#بر_منکرین_اقا_امیرالمومنین_لعنت
#بر_ابن_ملجم_مرادی_لعنت
#شیخ_محمد_دغانلو
Read more
‌ در پردیس کورش برگزار می‌شود نخستین اکران مردمی «کاتیوشا» با حضور هادی حجازی‌فر و احمد مهران‌فر . در ...
Media Removed
‌ در پردیس کورش برگزار می‌شود نخستین اکران مردمی «کاتیوشا» با حضور هادی حجازی‌فر و احمد مهران‌فر . در اولین روز از اکران فیلم سینمایی «کاتیوشا» هادی حجازی‌فر و احمد مهران‌فر همراه با مردم این فیلم را در پردیس سینمایی کورش خواهند دید. . به گزارش مشاور رسانه‌ای بیتا فیلم، اولین اکران مردمی ...
در پردیس کورش برگزار می‌شود
نخستین اکران مردمی «کاتیوشا» با حضور هادی حجازی‌فر و احمد مهران‌فر
.
در اولین روز از اکران فیلم سینمایی «کاتیوشا» هادی حجازی‌فر و احمد مهران‌فر همراه با مردم این فیلم را در پردیس سینمایی کورش خواهند دید. .
به گزارش مشاور رسانه‌ای بیتا فیلم، اولین اکران مردمی فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی با حضور هادی حجازی‌فر و احمد مهران‌فر فردا (چهارشنبه 3 مردادماه) ساعت 17:30 در پردیس سینمایی کورش برگزار می‌شود.
.
علاقه‌مندان به حضور در این اکران و تماشای فیلم همراه با بازیگران و عوامل فیلم «کاتیوشا» می‌توانند بلیت سانس مورد نظر را از طریق سایت سینماتیکت یا لینک goo.gl/UTm9TU تهیه کنند.
.
موسسه پخش فیلم «رسانه فیلمسازان» به مدیریت حبیب اسماعیلی پخش «کاتیوشا» را در سرگروه زندگی بر عهده دارد.
.
فیلمنامه «کاتیوشا» را مهدی علی میرزایی و علی عطشانی بر اساس طرحی از مهراب قاسم‌خانی نوشته‌اند و کریم خودسیانی نویسنده نسخه نهایی فیلمنامه بوده است.
.
هادی حجازی فر، احمد مهرانفر، لیلا اوتادی، میترا حجار، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد، میترا دهقانی، مریم سعیدی، امید منصورفلاح، رادمهر روحانی، سحر خزائیلی، آیلار توکل، پرهام کریمی، داریوش آقایی، علی محمودی، فاطمه مرتاضی، بیتا عطشانی، غزل یگانگی، المیرا صادق‌پور و آرتین حیدری بازیگران «کاتیوشا» هستند.
.
در خلاصه قصه کمدی «کاتیوشا» آمده است: «من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی».
.
فهرست کامل عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: علی عطشانی، مجری طرح و مدیر تولید: علیرضا یگانگی، جانشین تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار: احمد شیرازی مهر، نویسنده فیلمنامه: مهدی علی‌میرزایی و علی عطشانی براساس طرحی از: محراب قاسمخانی، نویسنده نسخه نهایی: کریم خودسیانی، مدیر فیلمبرداری: محمود عطشانی، دستیار یک فیلمبردار: مهدی حسینی، دستیاران: محسن دبیریان، امیر حسین صدرایی و حسین شباهنگ، صدابردار: محمد شاهوردی، دستیار صدابردار: میلاد شالی، تدوین: علی عطشاني، تيتراژ و تروكاژ: محمد تيموري، استودیو تدوین: بيتا فيلم، برنامه‌ریز: عاطفه باقری، مشاور تهیه‌کننده: ایمان ادیب، سعید پاکستانی، حسام بابایی، دستیار تولید: علیرضا یارمحمدی، دستیار یک کارگردان: سیامک مردانه، دستیاران: سینا بیگی و محمد تیموری
Read more
زندگی با آنهای که دوستشان داریم هرروز عید است مدتهاست فکر و ذکر و فیزیک و روحم دست در دست تو خیابان پهلوی ...
Media Removed
زندگی با آنهای که دوستشان داریم هرروز عید است مدتهاست فکر و ذکر و فیزیک و روحم دست در دست تو خیابان پهلوی را با درختان تنومندش میرقصد مدتهاست در کیف کارم لباس عرق کرده ات را میبرم تا هر وقت هوای تهران مشامم را از سرب پر کرد بوییدن عطر عرق تنت مرا همچون هری پاتر به جنگ بزرگترین جادوگران ببرد مدتهاست ... زندگی با آنهای که دوستشان داریم هرروز عید است
مدتهاست فکر و ذکر و فیزیک و روحم دست در دست تو خیابان پهلوی را با درختان تنومندش میرقصد
مدتهاست در کیف کارم لباس عرق کرده ات را میبرم تا هر وقت هوای تهران مشامم را از سرب پر کرد بوییدن عطر عرق تنت مرا همچون هری پاتر به جنگ بزرگترین جادوگران ببرد
مدتهاست در جای جای محل رفت و آمدم یک شیشه از عطر تو را گذاشته ام تا یادم باشد تو تنهای بوی زندگی من هستی!
مدتهاست عکسهای تو را در تمام اتاق فکرم آویزان کرده ام تا هر روز گردگیری شان کنم!
دیروز دوستی میگفت کریسمس مبارک و روزها قبل یلدا مبارک...
من با تو هرشب طولانی ترین یلدای سال را دارم!!!
من با تو هرشب سفره ای پر از آجیل و شیرینی و انار و هندوانه دارم...
من با تو هرشب عیش و نوشم به راه است!!
من با تو تمام بهشت را به ذره ای جهنم فروختم!
من با تو خدا را کافر شده ام...با تو یادم آمد میلیونها سال بشر بت میپرستیده است!!
من با تو...من...من...
راستی این مَنِه قبل از تو که بود؟ چه بود؟خودت را شکر که دیگر یادم نمی آید!!
من با تو عمر نوح و تو با من اکسیر زلیخا داری!!نمی بینی هر روز جوانیم؟
تاریخ من نه شمسی است نه قمری...تاریخ من تویی
تو/تو/تو
BAHARLOOIES PHOTO
PORTRAIT ATELIER
OUT SIDE PHOTOGRAPHY
Christmas night(پ.ن؛مخاطب خاص ندارد!!!!)
#علی_بهارلویی #کارگردان #کارگردانی #فیلمبردار #فیلمبرداری #عکاس #عکاسی📷 #تو_من #حال_من_بی_تو #عید #کریسمس #اتاق_فکرم #عطر_تن_تو #یلدا #هری_پاتر #جنگ #بت_پرستی #ولیعصر #پهلوی #نوح #زلیخا #تاریخ #بهشت #جهنم #دوست #عیش_نوش #مزاحم_تلفنی
برای هماهنگی و تعیین وقت با شماره👈۰۹۱۲۴۶۸۳۲۹۶👉تماس ویا به دایرکت مراجعه بفرمایید
Read more
. #بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش #بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود #ای_آفتاب_شیوه_تو_ذره_پروری_است #ارباب_خوب_من_چقدر_فوق_العاده_ای . یک ...
Media Removed
. #بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش #بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود #ای_آفتاب_شیوه_تو_ذره_پروری_است #ارباب_خوب_من_چقدر_فوق_العاده_ای . یک اربعین به خاطر داغت گریستم شرمنده ام که لایق اشک تو نیستم . خدا رو شکر می کنم که برای سومین بار عازم سفر اربعینم... . ساقی نگاه ... .
#بانو_بیا_به_کافه_مسیحا_غزل_بنوش
#بهتر_همان_كه_شاعر_تو_كافه_چى_شود
#ای_آفتاب_شیوه_تو_ذره_پروری_است
#ارباب_خوب_من_چقدر_فوق_العاده_ای
.
یک اربعین به خاطر داغت گریستم
شرمنده ام که لایق اشک تو نیستم
.
خدا رو شکر می کنم که برای سومین بار عازم سفر اربعینم...
.
ساقی نگاه کن که به شوق زیارتت
راهی است سوی میکده دریای باده ای
.
از دوستان خوب کافه مسیحا می خوام که من رو حلال کنن...
.
خیالم پابرهنه از نجف تا کربلا آمد
دوباره شعر من در سر هوای اربعین دارد
.
حتما نائب الزیاره اهالی این کافه هستم...
.
شوق نجف دارم، دلم ایوان طلا خواست
مرغ نگاهم در هوای اربعین است
.
یا علی
.
#کافه_مسیحا
#گاهی_در_آسمانم_و_گاهی_زمینیم
#این_روزها_که_می_گذرد_اینچنینیم
#آبان_شده_است_و_حال_و_هوایم_بهاری_است
#حس_می_کنم_عجیب_که_من_اربعینیم
#در_مرز_مهران_می_شود_بی_تاب_باشم
#لب_تشنه_ای_راهی_به_سوی_آب_باشم
#عبدی_خطاکارم_خدایا_قسمتم_کن
#پای_پیاده_زائر_ارباب_باشم
#یا_علی
Read more
چند وقتیست سرم روی تنم می افتد دست من نیست که گاهی بدنم می افتد نقش لاله به روی پیرهنم می افتد دست من کار کند ، مطئنم می افتد من چگونه بپرم بال و پرم سوخته است به خدا بیشتر از تو جگرم سوخته است من ز تب کردن و بیمار شدن خسته شدم بر سر خادمه سربار شدن خسته شدم با تن سوخته تب دار شدن خسته شدم من از این دست ... چند وقتیست سرم روی تنم می افتد
دست من نیست که گاهی بدنم می افتد
نقش لاله به روی پیرهنم می افتد
دست من کار کند ، مطئنم می افتد
من چگونه بپرم بال و پرم سوخته است
به خدا بیشتر از تو جگرم سوخته است

من ز تب کردن و بیمار شدن خسته شدم
بر سر خادمه سربار شدن خسته شدم
با تن سوخته تب دار شدن خسته شدم
من از این دست به دیوار شدن خسته شدم
شانه از دست من افتاد ، دل زینب سوخت
چشم من بر حسن افتاد ، دل زینب سوخت

آنقدر آب شدم من که تنی نیست که نیست
مثل تصویر شدم من، بدنی نیست که نیست
جز "حلالم کن علی جان " سخنی نیست که نیست
هر چه گشتم به خدا یک کفنی نیست که نیست
کاشکی زوتر این پیرهن آماده شود
بهر فردای حسینم کفن آماده شود (علي اكبر لطيفيان)
#شب_جمعه_مادرش_زائر_اوست
#صلي_الله_عليك_يا_اباعبدالله
#حالش_بد_است_مادرمان
#وتصدق_علينا_يافاطمة_الزهرا
#بهار_على
#غريب_مدينه_امام_حسنم
@mhpooyanfar
Read more
لحظاتی که نشستی بغل بستر من این قَدَر گریه نکن فاطمه جان در بر من  دیدن اشک تو والله برایم سخت است  پس ...
Media Removed
لحظاتی که نشستی بغل بستر من این قَدَر گریه نکن فاطمه جان در بر من  دیدن اشک تو والله برایم سخت است  پس عذابم نده در این نفس آخر من  تو اجازه نده تنها بشود پیغمبر بعد من باش کنار پدرت دختر من صَرف دین پدرت شد لحظات عمرم وقف شد دار و ندارم به ره همسر من همه‌ی زندگی‌ام خرجیِ اسلام شده جان من نیز فدای ... لحظاتی که نشستی بغل بستر من
این قَدَر گریه نکن فاطمه جان در بر من
 دیدن اشک تو والله برایم سخت است
 پس عذابم نده در این نفس آخر من
 تو اجازه نده تنها بشود پیغمبر
بعد من باش کنار پدرت دختر من
صَرف دین پدرت شد لحظات عمرم
وقف شد دار و ندارم به ره همسر من
همه‌ی زندگی‌ام خرجیِ اسلام شده
جان من نیز فدای سر پیغمبر من
از همه ثروت من که به هوای دین رفت
یک کفن نیست بپیچند بر این پیکر من
این همه سال غمی در دل من راه نیافت
ولی امشب غم فردای تو آمد سر من
می‌روم زود ز پیش تو دلیلش این است
که نبینم چه می‌آید به سر کوثر من
می‌روم تا که نبینم که به ضرب سیلی
چه می‌آرند به روز گل نیلوفر من
پدرت گفته که پهلوی تو را می‌شکنند
وای از صدمه‌ی مسمار و گل پرپر من
وسط هجمه‌ی مردم تو صدا خواهی زد:
محسنم کشته شد ای وای بیا مادر من
علی صالحی
Read more
معبد تشنه خون است. همیشه پرستش با خون،با قربانی،همراه بوده است.اسماعیل!این ذبیح مقدست!ابراهیم ...
Media Removed
معبد تشنه خون است. همیشه پرستش با خون،با قربانی،همراه بوده است.اسماعیل!این ذبیح مقدست!ابراهیم را ببین. فرزند دلبندش را در عشق قربانی می کند. کارد را بر حلقوم پاره جگرش می نهد. فرزندی را که به عمری،با رنج ها و امید ها پرورده است،به دست خود زبح می کند! عشق همواره تشنه «اخلاص» است.نیمه روشنفکران ... معبد تشنه خون است.

همیشه پرستش با خون،با قربانی،همراه بوده است.اسماعیل!این ذبیح مقدست!ابراهیم را ببین. فرزند دلبندش را در عشق قربانی می کند. کارد را بر حلقوم پاره جگرش می نهد. فرزندی را که به عمری،با رنج ها و امید ها پرورده است،به دست خود زبح می کند!

عشق همواره تشنه «اخلاص» است.نیمه روشنفکران بی درد و دل،خرده می گیرند که قربانی چرا؟ معبد به قربانی چه نیازی دارد؟خدا چرا خون را دوست بدارد؟

شگفتا!شگفتا!چرا نمی فهمند؟این او نیست که خون می طلبد،قربانی می خواهد؛این عاشق است که به آن سخت نیازمند است. می خواهد به او،نه،به خودش،به دلش،ایمان اش،نشان دهد که:: «من اسماعیل ام را نیز قربانی تو می کنم»!نشان دهد که من در دوست داشتن،در ایمان،مطلق ام!«مطلق»! آری قربانی!عشق تشنه می شود،خون بایدش داد؛سرد می شود،آتش اش باید زد،گرسنه می شود،قربانی بایدش کرد. عشق با قربانی،باخون،نیرو می گیرد،زلال می شود،رشد می کند، پاک و بی لک می شود.... و اکنون عید قربان است!...
« دکتر علی شریعتی » (هبوط در کویر ،ص470)
Read more
 #ولادت_امام_رضا عتبه بوسی مولا علی بن موسی از آرزوهای من است. من اگر فرصتی پیدا بکنم آرزو دارم که ...
Media Removed
#ولادت_امام_رضا عتبه بوسی مولا علی بن موسی از آرزوهای من است. من اگر فرصتی پیدا بکنم آرزو دارم که بیایم خدمت ایشان و خدمت همه ملت خراسان، لکن گرفتاریهایی دارم و در یک اجتماعات بزرگی هم برای من میسور نیست که رفت و آمد کنم. ۱۲ آبان ۱۳۵۸ کم اتوق لتقبیل ضریح الامام علی بن موسی (ع). لقد تفضل کثیرون بدعوتی ... #ولادت_امام_رضا
عتبه بوسی مولا علی بن موسی از آرزوهای من است. من اگر فرصتی پیدا بکنم آرزو دارم که بیایم خدمت ایشان و خدمت همه ملت خراسان، لکن گرفتاریهایی دارم و در یک اجتماعات بزرگی هم برای من میسور نیست که رفت و آمد کنم. ۱۲ آبان ۱۳۵۸

کم اتوق لتقبیل ضریح الامام علی بن موسی (ع). لقد تفضل کثیرون بدعوتی لزیاره خراسان، واعدهم انی ساتشرف بهذه الزیاره إذا سنحت الفرصه، ولکن کما تعلمون هنالک الکثیر من المشاکل، إضافه إلی ان تنقلی لیس بالیسیر علیّ ولذلک اعتذر عن تلبیه الدعوه فی الوقت الحاضر.12 ذی الحجه ۱۳۹۹

To pay homage to our Imam `Ali Ibn Mousa ar-Rida is one of my wishes. If I find the opportunity I also want to go and pay a visit to him and the people of Khorasan, but you know that I have preoccupations. It is not even feasible for me to visit large gatherings here. For this reason, for the time being I am temporarily excused.
November 3, 1979
..
#سایت_جامع_امام_خمینی EMAM.COM
.
#امام_خميني #امام_خمینی #رهبر #ایران #إيران #شیعه #إسلام #خمینی #اسلام #قائد #خميني #شيعة #مرجعیت #مرجعیت #انقلاب #انقلاب_اسلامی #الثورة_الإسلامية

#Iran #khomeini #imamkhomeini #islam #shia #tehran #emamkhomeini #islamic_Revolution
Read more
از آن نَفَس که دلم مَبتلایتان شده است دو دیده منتظرِ خاکِ پایتان شده است من آفریده شدم تا که بر تو گریه ...
Media Removed
از آن نَفَس که دلم مَبتلایتان شده است دو دیده منتظرِ خاکِ پایتان شده است من آفریده شدم تا که بر تو گریه کنم که سمتِ قبله‌ی من کربلایتان شده است مسیح سینه زنِ خیمه‌ی عزایِ تو است که زنده از نَفَسِ کیمیایتان شده است فضایِ روضه‌ی‌تان زنده می‌کند ما را چه گرم خیمه‌ی دارالشفایتان شده است به سنگِ ... از آن نَفَس که دلم مَبتلایتان شده است
دو دیده منتظرِ خاکِ پایتان شده است
من آفریده شدم تا که بر تو گریه کنم
که سمتِ قبله‌ی من کربلایتان شده است
مسیح سینه زنِ خیمه‌ی عزایِ تو است
که زنده از نَفَسِ کیمیایتان شده است
فضایِ روضه‌ی‌تان زنده می‌کند ما را
چه گرم خیمه‌ی دارالشفایتان شده است
به سنگِ تربت ما حَک کنید بعد از ما
که این قتیلِ غم روضه‌هایتان شده است
مرا به کنج خرابه چه می‌شود ببرید
دلم هوایی بزمِ عزایتان شده است
نــوكـــر نـوشـــت:
#حسین_جان
صبح ها را با سلامـی به تو پیوند زنم
ای سر آغـازترین روز خـدا صبح بخیر
به امیـدی ڪه جـوابی ز شما مـی آید
گفتم از دور سلامی به شما صبح بخیر
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... روزتون معطر بنام خامس آل عبا
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_محمد_رضا_زارع_الوانی
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
Read more
در فضای مجازی بیوگرافی های مختلفی در باره تو وجود داره، میشه یه کم درمورد خودت بگی؟اسم من علی شمس حدود ...
Media Removed
در فضای مجازی بیوگرافی های مختلفی در باره تو وجود داره، میشه یه کم درمورد خودت بگی؟اسم من علی شمس حدود 10 ساله در زمینه موسیقی زیرزمینی با نام هنری علیشمس فعالیت دارم این مدت فعالیت با افراد زیادی همکاری داشتی، میشه درموردش توضیح بدی؟اول کارم رو با سعید کرمانی شروع کردم. سبک ما ترکیبی از ... در فضای مجازی بیوگرافی های مختلفی در باره تو وجود داره، میشه یه کم درمورد خودت بگی؟اسم من علی شمس حدود 10 ساله در زمینه موسیقی زیرزمینی با نام هنری علیشمس فعالیت دارم
این مدت فعالیت با افراد زیادی همکاری داشتی، میشه درموردش توضیح بدی؟اول کارم رو با سعید کرمانی شروع کردم. سبک ما ترکیبی از موسیقی پاپ و رپ بد که این روزا با عنوان گفتاواز معروف شده، و ما تو این زمینه قطعات زیادی با هم کار کردیم و بعد هم با ساسیمانکن اشنا شدم. سبک کارای من عوض شد و بیشتر کارای شاد انجام میدادیم و پس از ان سعی کردم که بیشتر کارهای خودم رو بصورت انفرادی انجام بدم و قطعاتی با فضای ارام که بیشتر به سلیقه خودم نزدیک هستند رو کار کردم.فکر نمیکنی که ان روزهای کاری شما با ساسیمانکن هرچند که بسیار با استقبال مواجه شد اما بسیار زود گذر بود؟سبک من صافت رپ است و به این سبک خودم علاقه دارم که زیاد هم شبیه به کار این دوستان نیست، هرچند که برای همه ی این دوستان و دیگر کسانی که در این حوزه فعالیت دارند احترام قائلم.پس بر اساس گفته خودت سبک بیشتر شبیه به "امیر تتلو" و "آرمین" است، نقدی به کار این رقیبات نداری؟بله، همه ی این دوستان واقعا کار زحمت می کشند. این دوستان بدون امکانات و درامد پیشرفت کردند، خاک این کار را خورده اند و کارشان بینقص است. و این درست نیست که با این شرایط به انها خرده گرفته شود.سوالی که ذهن من و شاید خیلی ها رو مشغول کرده اینه که منبع درامد یک خواننده رپ زیرزمینی از کجاست؟معمولا این دوستان در کنار این کار، کار دیگری هم دارند و اصولا موسیقی بدون کنسرت هیچ درامدی ندارد. و یک منبع درامد دیگر فروش ملودی و تکست برای دیگران است.سقف آرزوهات چیه؟برج میلاد!! ارزو دارم برای یک بار هم که شده بتونم ان جا برنامه اجرا کنم
Read more
ماجرا خیلی ساده بود من فقط رفتم تا عطر بخرم آقای فروشنده بدون اینکه سوالی بپرسد رفت و شیشه ی عطری آورد. هنوز ...
Media Removed
ماجرا خیلی ساده بود من فقط رفتم تا عطر بخرم آقای فروشنده بدون اینکه سوالی بپرسد رفت و شیشه ی عطری آورد. هنوز سلام هم نکرده بودم که یک ژست فرانسوی گرفت و گفت.. ce parfum est costume pour vous یعنی این عطر خیلی به شما می آید! بو کردم و دیدم بله همان قبلی ست. گفتم نه اشتباه میکنید این عطر اصلا به ... ماجرا خیلی ساده بود
من فقط رفتم تا عطر بخرم
آقای فروشنده بدون اینکه سوالی بپرسد رفت و شیشه ی عطری آورد.
هنوز سلام هم نکرده بودم که یک ژست فرانسوی گرفت و گفت..
ce parfum est costume pour vous
یعنی این عطر خیلی به شما می آید!
بو کردم و دیدم بله همان قبلی ست.
گفتم نه
اشتباه میکنید
این عطر اصلا به من نمی آید!
لطفا عوضش کنید.
شیرین باشد و خنک!
با تعجب رفت و عطر دیگری آورد و بدون اینکه بو کنم گفتم همین خوب است.
موقع رفتن گفت ببخشید:
اما سلیقه ی همراهتون بهتر بود، عطر قبلی رو میگم.
خندیدم و زدم بیرون.
درست میگفت بنده ی خدا...
اما آن عطر قبلی به من نه! به تو می آمد.
به تو می آمد وقتی سرت را روی سینه ام ول میکردی و....
اصلا ولش کن
من فقط آمده بودم این عطر را عوض کنم.
مثل چند روز قبل که مدل موهایم را عوض کردم!
یا هفته ی پیش که نحوه ی خندیدنم را!
یا ماه قبل که طرز نگاه کردنم را!
من همه ی چیزهایی که دلت را میبرد، همه ی آن چیزهایی که به تو می آمد را عوض کردم.
شاید فردا نوبت خانه و پس فردا شهرم...
نمیدانم
اما بگو ببینم تو قرار است تا کی همراهم باشی؟!
کم کم دارم خودم را هم عوض میکنم..
تو چرا نمیروی از من!؟
هیچ فکر کردی که میتوانستم بروم از یک عطر فروشی دیگر عطر بخرم؟!
اصلا چرا رفتم اینجا هر چند میدانستم من را میشناسد و امکان دارد این حرف ها بزند.
هر چند میدانستم اما رفتم
میدانی.... .
خودزنی فقط این نیست که
چاقو برداری و بیفتی به جانت
یا خودت را به در دیوار بزنی
یا چه میدانم
با سر بروی توی شیشه!
گاهی گوش دادن یک آهنگ
پیاده روی در یک خیابان
یا همین ماجرای ساده ی خریدن عطر

از خودزنی هم خود زنی تر است... .
تو چرا نمیروی از من؟! .

علی سلطانی
Read more
بزرگ‌ترین اکران مردمی #کاتیوشا با حضور کارگردان و تمام بازیگران . در #پردیس_سینمایی_هروی برگزار می‌شود . اکران مردمی فیلم سینمایی «کاتیوشا» با حضور کارگردان و تمام بازیگران فیلم روز چهارشنبه 17 مرداد ماه در دو سانس 21:30 و 22:15 در پردیس سینمایی هروی برگزار می‌شود. . به گزارش مشاور ... 🎬
بزرگ‌ترین اکران مردمی #کاتیوشا با حضور کارگردان و تمام بازیگران
.
در #پردیس_سینمایی_هروی برگزار می‌شود
.
اکران مردمی فیلم سینمایی «کاتیوشا» با حضور کارگردان و تمام بازیگران فیلم روز چهارشنبه 17 مرداد ماه در دو سانس 21:30 و 22:15 در پردیس سینمایی هروی برگزار می‌شود.
.
به گزارش مشاور رسانه‌ای بیتا فیلم، در اکران مردمی فیلم سینمایی «کاتیوشا» در پردیس سینمایی هروی #علی_عطشانی تهیه‌کننده و کارگردان همراه با #هادی_حجازی‌فر، #احمد_مهران‌فر، #لیلا_اوتادی، #بیژن_بنفشه‌خواه، #ارژنگ_امیرفضلی و #قاسم_زارع همراه با مردم به تماشای فیلم خواهند نشست.
.
علاقه‌مندان به حضور در این اکران و تماشای فیلم همراه با بازیگران و عوامل فیلم «کاتیوشا» می‌توانند بلیت سانس مورد نظر را از طریق سایت سینماتیکت با لینک goo.gl/wpfdmd تهیه کنند.
.
عوامل و بازیگران کاتیوشا از ساعت 20:30 در پردیس سنمایی هروی به نشانی میدان هروی - خ موسوی - نبش خیابان نازک - مرکز خرید هروی سنتر حضور خواهند داشت.
.
موسسه پخش فیلم «رسانه فیلمسازان» به مدیریت #حبیب_اسماعیلی پخش «کاتیوشا» را در سرگروه زندگی بر عهده دارد.
.
فیلمنامه «کاتیوشا» را مهدی علی میرزایی و علی عطشانی بر اساس طرحی از #مهراب_قاسم_خانی نوشته‌اند و کریم خودسیانی نویسنده نسخه نهایی فیلمنامه بوده است.
.
هادی حجازی فر، احمد مهرانفر، لیلا اوتادی، میترا حجار، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد، میترا دهقانی، مریم سعیدی، امید منصورفلاح، رادمهر روحانی، سحر خزائیلی، آیلار توکل، پرهام کریمی، داریوش آقایی، علی محمودی، فاطمه مرتاضی، بیتا عطشانی، غزل یگانگی، المیرا صادق‌پور و آرتین حیدری بازیگران «کاتیوشا» هستند.
.
در خلاصه قصه کمدی «کاتیوشا» آمده است: «من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی»
.
@aliatshani @ahmadmehranfar @hejazifar.hadi
@leilaotadii @mitra.hajjar @bijan_banafshehkhah @arzhang_amirfazli
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
امیر المومنین علیه السلام صدیق اکبر و فاروق اعظم (به روایت اهل سنت عمری) . ابن مردویه از علمای اهل ...
Media Removed
امیر المومنین علیه السلام صدیق اکبر و فاروق اعظم (به روایت اهل سنت عمری) . ابن مردویه از علمای اهل سنت عمری روایت کرده‌ است: . ابن مردويه، حدثنا أحمد بن محمد بن عاصم، قال: حدثنا عمران بن عبد الرحيم، قال: حدثنا عبد السلام بن صالح بن أبي الصلت، قال: حدثنا علي بن هاشم بن البريد، قال: حدثنا محمد بن ... امیر المومنین علیه السلام صدیق اکبر و فاروق اعظم (به روایت اهل سنت عمری)
.
ابن مردویه از علمای اهل سنت عمری روایت کرده‌ است:
.
ابن مردويه، حدثنا أحمد بن محمد بن عاصم، قال: حدثنا عمران بن عبد الرحيم، قال: حدثنا عبد السلام بن صالح بن أبي الصلت، قال: حدثنا علي بن هاشم بن البريد، قال: حدثنا محمد بن عبد الله بن عبيد الله بن أبي رافع مولى النبي (صلى الله عليه وآله)، قال: حدثني أبي، عن جدي، عن أبي ذر (رضي الله عنه)، قال: سمعت النبي (صلى الله عليه وآله) يقول لعلي: " أنت أول من آمن بي وصدقني، وأنت أول من يصافحني يوم القيامة، وأنت الصديق الأكبر، وأنت الفاروق الذي يفرق بين الحق والباطل، وأنت يعسوب المؤمنين، والمال يعسوب الظلمة.
.
رسول خدا صلی الله علیه و آله به علی (علیه السلام) فرمودند: همانا تو اولین کسی هستی که در روز قیامت با من مصافحه می‌کنی؛ تو صدیق اکبر و فاروق اعظم و جدا کننده حق از باطل هستی، تو رییس مومنین هستی و مال رییس ظالمان است.
.
مناقب علی بن ابی طالب، تالیف ابن مردویه، صفحه ۶۵، چاپ دار الحدیث
.
اسکن کتاب:
http://bit.ly/2I1SVJ8
پوستر:
http://bit.ly/2MEDLgK
‌.
#فضائل_اهل_بیت_از_کتب_مخالفین
.
.
کامنت فراموش نشود ⁦⚠️⁩🌷
Read more
کوه صفا کنار صفای شما کم است ذبح منا به پای منای شما کم است من از تو پادشاهی عالم نخواستم این چیزها ...
Media Removed
کوه صفا کنار صفای شما کم است ذبح منا به پای منای شما کم است من از تو پادشاهی عالم نخواستم این چیزها برای گدای شما کم است آماده ام که دعبل دربارتان شوم بر شانه ام هنوز عبای شما کم است در ثبت اسم نوکری ام گیر کرده ام وقتی که مهر کرب و بلای شما کم است دیگر نمی شود نفس راحتی کشید اینجا چقدر حال و هوای شما ... کوه صفا کنار صفای شما کم است
ذبح منا به پای منای شما کم است
من از تو پادشاهی عالم نخواستم
این چیزها برای گدای شما کم است
آماده ام که دعبل دربارتان شوم
بر شانه ام هنوز عبای شما کم است
در ثبت اسم نوکری ام گیر کرده ام
وقتی که مهر کرب و بلای شما کم است
دیگر نمی شود نفس راحتی کشید
اینجا چقدر حال و هوای شما کم است
ماها کجا و دست علمدارتان کجا
سرها به خیر مقدم پای شما کم است
زخم شما که خوب نشد خاک بر سرم
این گریه ها چقدر برای شما کم است
در قتلگاه لحظه ی تقطیع جسمتان 
معلوم شد که چند هجای شما کم است
نــوكـــر نـوشـــت:
#حســین_جان
آن لحظه ڪه جان می رود از دست، حسین
دیدار تو آخرین امید است، «حسین»
تا همّت عشق است چرا منّت مرگ؟
باید به «شہیدان» تو پیوست حسین
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... روزتون معطر بنام اباعبدالله
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_حسین_رضایی
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
Read more
در رویای من حتی اگر لازم است اتوبوس پارک کنیم اتوبوس باید انقدر جرأت داشته باشد که زودتر از گل خوردن ...
Media Removed
در رویای من حتی اگر لازم است اتوبوس پارک کنیم اتوبوس باید انقدر جرأت داشته باشد که زودتر از گل خوردن از پارکینگ بیرون آید تا بتوانیم لایی زدن امیری ها و بازی گردانی عزت اللهی ها را زودتر ببینیم. من به انتظار بازی ترکیبی جهانبخش‌ قدوس طارمی نشسته ام و جایی هم نمیروم! من روزی سرم را افراشته بلند میکنم ... در رویای من حتی اگر لازم است اتوبوس پارک کنیم اتوبوس باید انقدر جرأت داشته باشد که زودتر از گل خوردن از پارکینگ بیرون آید تا بتوانیم لایی زدن امیری ها و بازی گردانی عزت اللهی ها را زودتر ببینیم. من به انتظار بازی ترکیبی جهانبخش‌ قدوس طارمی نشسته ام و جایی هم نمیروم! من روزی سرم را افراشته بلند میکنم که امثال روی کین یا کارواخال تیم ما را به خاطر وقت تلف‌ کردن یا زیرتوپ زدن های زیاد نتوانند مسخره کنند. من وقتی صورت اصلاح نکرده و لحن بی ادبانه کارلوس را در حالیکه کنار یک «دلال لو رفته»، لم داده و جواب سر بالا به خبرنگار ایرانی میدهد، با قیافه بشاش و شیک و مصاحبه های فوق حرفه ایی محترمانه او در بیرون ایران مقایسه میکنم، نمیتوانم سکوت کنم. من برای مربی ای جان میدهم که ابدا فکر دخالت در نقل و انتقالات باشگاهی، رژه رفتن روی اعصاب یک باشگاه کشور، تشنج آفرینی بی مورد و بیزنس کمپ و بازی تدارکاتی به ذهنش نرسد، حتی اگر خدای فوتبال باشد. بله این تیم تاکتیکی ترین تیم تاریخ ایران است، متحد ترین و مدرن ترین به هم چنین! مرسی کارلوس! ممنونیم! ولی من نمیتوانم جلوی این فکر خود را بگیرم که اگر سکان تیم ایران را هشت سال به امثال هیدینگ، کلینزمن، پکرمن یا تروسیه بدهیم چه میشود؟ یا نمیشود این سوال برایم پیش نیاید که مگر ما اصولا تا کنون به چند مربی درجه اول، هشت سال زمان داده ایم که فرصت خلق تیمی تاکتیکی به او داده باشیم؟ بله دوست عزیز من هم مثل شما در انتظار درخشش در جام ملت ها هستم اما کور هم نیستم و بازی ژاپن استرالیا و کره جنوبی را میبینم و دوست ندارم که ایران یک کلاس پایینتر از آن ها بازی کند. من هم مثل شما فکر میکنم کارلوس بهترین انتخاب برای جام ملت های بعدیست اما ازین میترسم که با فضا سازی های شما دوباره یک قرارداد سنگین تر از قبل و یک سری مجوز غیر معمول مثل پروازی بودن و اختیارات مالی نامعقول برای کارلوس بیافرینید و مردم زیر تحریم مانده ایران، صورت حسابش را بپردازند! من می ترسم باز کارلوس را یک سال در هیچ استادیوم ایران نبینیم و باز کسی جرأت نکند که از او بپرسد که کجایی! من میترسم این بار بعد از علی کریمی، پیامک «رئیس» را خطاب به امثال مهدوی کیا و دائی از رو بخوانی و ما باز مجبور شویم به کارلوس «بتازیم»!
در آخر من باور دارم رویای ایران نه تنها از سنگال یا ترکیه یا کره جنوبی ۲۰۰۲ یا کاستاریکای ۲۰۱۴ کم رنگ تر نیست، بلکه از رویای قهرمانی ۲۰۵۲ ژاپنی ها در جام جهانی هم خیلی در دسترس‌تر است. من ایمان دارم و باور و انتظار، رویای من را نمیتوانید بکشید!
Read more
. تولدت مبارک جلفو دایی<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span>⚘ #سید_سبحان #فروردینی_6 #فروردین_13 #دوست_دارم . عيش بی‌يار ...
Media Removed
. تولدت مبارک جلفو دایی⚘ #سید_سبحان #فروردینی_6 #فروردین_13 #دوست_دارم . عيش بی‌يار مهيا نشود يار كجاست..؟! . #حافظ . گاهی ترا کنار خود احساس می کنم، اما چقدر دل خوشی خواب ها کم است، خون هر آن غزل که نگفتم به پای توست، آیا هنوز آمدنت را بها کم است.. . #محمد_علی_بهمنی . #یکدم_از_خیال_من_نمیروی_ای_غزال_من.. .
تولدت مبارک جلفو دایی😍😍⚘ #سید_سبحان
#فروردینی_6
#فروردین_13
#دوست_دارم
.
عيش بی‌يار مهيا نشود
يار كجاست..؟! .
#حافظ
.
گاهی ترا کنار خود احساس می کنم،
اما چقدر دل خوشی خواب ها کم است،

خون هر آن غزل که نگفتم به پای توست،
آیا هنوز آمدنت را بها کم است.. .
#محمد_علی_بهمنی
.

#یکدم_از_خیال_من_نمیروی_ای_غزال_من..
عجب تمثیلی است اینکه علی مولود کعبه است؛ یعنی باطن قبله را در امام پیدا کن! اما ظاهرگرایان از کعبه نیز ...
Media Removed
عجب تمثیلی است اینکه علی مولود کعبه است؛ یعنی باطن قبله را در امام پیدا کن! اما ظاهرگرایان از کعبه نیز تنها سنگ‌هایش را می‌پرستند! «شهید سید مرتضی آوینی» ولادت فرخنده و سراسر سعادت حضرت امیرالمومنین امام علی ابن ابیطالب علیه السلام مولود مبارک کعبه مبارک باد. #سیزدهم_رجب_المرجب #امام_علی_علیه_السلام #ایوان_نجف_اوج_تمنای_من_است #شهید_سید_مرتضی_آوینی عجب تمثیلی است اینکه علی مولود کعبه است؛ یعنی باطن قبله را در امام پیدا کن! اما ظاهرگرایان از کعبه نیز تنها سنگ‌هایش را می‌پرستند!
«شهید سید مرتضی آوینی»

ولادت فرخنده و سراسر سعادت حضرت امیرالمومنین امام علی ابن ابیطالب علیه السلام مولود مبارک کعبه مبارک باد.

#سیزدهم_رجب_المرجب
#امام_علی_علیه_السلام
#ایوان_نجف_اوج_تمنای_من_است
#شهید_سید_مرتضی_آوینی
مجلس روضه همان صندوق قرض الحسنه است گریه و سینه زنی ، مال و پس انداز من است ___________________ #من_اگر_گریه_برایت_نکنم_میمیرم #یادی_از_صحن_و_سرایت_نکنم_میمیرم #بطلب_یک_شب_جمعه_حرم #کربلا #یا_حسین #یا_علی #یا_علی_مدد ...
Media Removed
مجلس روضه همان صندوق قرض الحسنه است گریه و سینه زنی ، مال و پس انداز من است ___________________ #من_اگر_گریه_برایت_نکنم_میمیرم #یادی_از_صحن_و_سرایت_نکنم_میمیرم #بطلب_یک_شب_جمعه_حرم #کربلا #یا_حسین #یا_علی #یا_علی_مدد #فقط_حیدر_امیرالمومنین_است #اللهم_عجل_لولیک_الفرج مجلس روضه همان صندوق قرض الحسنه است
گریه و سینه زنی ، مال و پس انداز من است
___________________

#من_اگر_گریه_برایت_نکنم_میمیرم
#یادی_از_صحن_و_سرایت_نکنم_میمیرم
#بطلب_یک_شب_جمعه_حرم
#کربلا
#یا_حسین
#یا_علی
#یا_علی_مدد
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
بندگـی در گـرو حالِ دعـا داشتن است پادشاهی جهان عشقِ رضا داشتن است مـن بَدَم از در خـود رد بکند می میرم حسِّ آقایی سلطان به گدا داشتن است نسخه ی ما همه را دست رضـا پیچیده پس چه کاری به طبیب و به دوا داشتن است من كـه هستم، سگ دربانِ غـریب الـغـربا همه ی عزت سگ چیست، وفا داشتن است آنچه کـه در حـرمش ... بندگـی در گـرو حالِ دعـا داشتن است
پادشاهی جهان عشقِ رضا داشتن است
مـن بَدَم از در خـود رد بکند می میرم
حسِّ آقایی سلطان به گدا داشتن است
نسخه ی ما همه را دست رضـا پیچیده
پس چه کاری به طبیب و به دوا داشتن است
من كـه هستم، سگ دربانِ غـریب الـغـربا
همه ی عزت سگ چیست، وفا داشتن است
آنچه کـه در حـرمش زود برآورده شود
آرزوی حـرم کـرب و بلا داشتن است
نــوكـــر نـوشـــت:
#یا_غریب_الغربا
حسرٺ ڪرب و بلا در دل من پنهانیسٺ
من ندانم ڪه چه اندازه ز عمرم باقیسٺ
ڪـربلا گـر نشدم دعـوٺ از این بار گناه
ضامن من بشود #ضامن_آهو ڪافیسٺ
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... میلاد امام على بن موسى الرضا (ع)، شمـــس الشـمـــوس، خســـــرو اقلــیم طـــوس، شـاه انیـــس النــفـــوس مبـــــارک🌹🌸
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_محمد_رضا_خاوری
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اللهم_الرزقنا_حـرم
#امام_حسنی_ام #مدینه #بقیع
#یارقیه #یا_حسین #لبیک_یا_حسین
#امام_حسین #بین_الحرمین
#همه_نوکر_حسینیم
#شهادت_مادرم_افسانه_نیست
#اسلام #شیعه #محرم #اربعین #صور #سوریه
#روضه #فاطمیه #کربلا #نجف
#یا_امام_رضا_علیه_السلام
#یا_امام_رئوف
#عطش
Read more
قدری ملاحظه بکن آخر، سر است شمر! آرام تر بِکِش... به خدا خنجر است شمر! زینب، خدا کند که نبیند نشسته ...
Media Removed
قدری ملاحظه بکن آخر، سر است شمر! آرام تر بِکِش... به خدا خنجر است شمر! زینب، خدا کند که نبیند نشسته ای این سینه جای بوسه ی پیغمبر است شمر! این یک رکابِ کهنه و یک سنگِ ساده است باور بکن که این فقط انگشتر است شمر ! بسـپار تا رباب نفهـمد که پشتِ دشت آن کپّه خاک، قبرِ علی اصغر است شمر! من می روم ولی ... قدری ملاحظه بکن آخر، سر است شمر!
آرام تر بِکِش... به خدا خنجر است شمر!

زینب، خدا کند که نبیند نشسته ای
این سینه جای بوسه ی پیغمبر است شمر!

این یک رکابِ کهنه و یک سنگِ ساده است
باور بکن که این فقط انگشتر است شمر !

بسـپار تا رباب نفهـمد که پشتِ دشت
آن کپّه خاک، قبرِ علی اصغر است شمر!

من می روم ولی تو بدان اینکه مادرم
قطعا همین کنار تماشاگر است شمر...! #علی_عطری

@ali_atri_
عاشورای حسینی تسلیت
آقا جون امسال هم منتظرم که خودت یه جوری بطلبی که دوباره یک سال انگشت به دهن بمونم
یاعلی
Read more
بین اذکار، "حسین عشق منی" را عشق است اینکه غیر از تو نگویم سخنی را عشق است ذکـرت آمد به میان، باز عسل ...
Media Removed
بین اذکار، "حسین عشق منی" را عشق است اینکه غیر از تو نگویم سخنی را عشق است ذکـرت آمد به میان، باز عسل خیز شدم با "حسین جانِ" تو شیرین دهنی را عشق است من حسینی شدم از بس که "حسن جان" گفتم نوکـری های "حسینی حسنی" را عشق است همه ی سینه زنان، خـون تو در رگ دارند پس من و این همه اقوامِ تنی را عشق است کـربلا ... بین اذکار، "حسین عشق منی" را عشق است
اینکه غیر از تو نگویم سخنی را عشق است
ذکـرت آمد به میان، باز عسل خیز شدم
با "حسین جانِ" تو شیرین دهنی را عشق است
من حسینی شدم از بس که "حسن جان" گفتم
نوکـری های "حسینی حسنی" را عشق است
همه ی سینه زنان، خـون تو در رگ دارند
پس من و این همه اقوامِ تنی را عشق است
کـربلا خانه ی اجـدادی ما نوکـرهاست
بدهی خاتمه دور از وطنی را، عشق است
باز هـم رو زده ام، کـرب و بلا می خواهم
تو بگو نه، که همین دل شکنی را عشق است
دست رد می زنی و سینه ی من می سوزد
و به عشق تو همین سینه زنی را عشق است
عاشق از عشق به معشوق اثر می خواهد
پس به جان تو فقط بی کفنی را عشق است
نــوكـــر نـوشـــت:
#حسین_جان
یک روز هم نشد که نباشم به یادتان
قـربان آن کرامت و مشی و مـرامتان
رحـمـی نما، بیا و تـو درهـم بخر مرا
روزی بـیایدش کـه بیـایم به کـارتـان
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... روزتون معطر بنام ارباب بی کفن
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_عبدالحسن_محمدی
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اللهم_الرزقنا_حـرم
#امام_حسنی_ام #مدینه #بقیع
#یارقیه #یا_حسین #لبیک_یا_حسین
#امام_حسین #بین_الحرمین
#شکر_خدا_که_در_پناه_حسینیم
#همه_نوکر_حسینیم
#شهادت_مادرم_افسانه_نیست
#اسلام #شیعه #محرم #اربعین #صور #سوریه
#روضه #فاطمیه #کربلا #نجف
#بیچاره_اون_که_حرم_رو_ندیده
#بیچاره_تر_اون_که_دید_کربلاتو
#عطش
Read more
بسم رب الحیدر نوای من علی علی(ع)،صدای من علی علی(ع) بدون این علی علی(ع)،خدا،خدا نداشتم شهادت مظلومانه امیر عالمین،شاه مردان عالم،اسداالله الغالب حضرت امیرالمؤمنین علی ابن ابی طالب علیه السلام بر خاندان مطهر ولایت و امامت و همه شیعیان بر حقشان تسلیت باد. #فقط_حیدر_امیرالمؤمنین_است التماس ... بسم رب الحیدر
نوای من علی علی(ع)،صدای من علی علی(ع)
بدون این علی علی(ع)،خدا،خدا نداشتم
شهادت مظلومانه امیر عالمین،شاه مردان عالم،اسداالله الغالب حضرت امیرالمؤمنین علی ابن ابی طالب علیه السلام بر خاندان مطهر ولایت و امامت و همه شیعیان بر حقشان تسلیت باد.
#فقط_حیدر_امیرالمؤمنین_است
التماس دعا، یا حق به حق امیر مطلق امیرالمؤمنین علی علیه السلام.
@seyedalifali
@hoseineynifard
@hasan.kazemi139
@levaozzeynab
Read more
دومین ویدیو از پشت صحنه فیلم «کاتیوشا» . فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی با بازی هادی حجازی فر، احمد مهرانفر، میترا حجار، لیلا اوتادی، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد و... از سوم مردادماه در گروه سینمایی زندگی اکران ... 🎥
دومین ویدیو از پشت صحنه فیلم «کاتیوشا»
.
فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی با بازی هادی حجازی فر، احمد مهرانفر، میترا حجار، لیلا اوتادی، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد و... از سوم مردادماه در گروه سینمایی زندگی اکران شده و با فروش بیش از یک میلیارد تومان طی دو هفته، رتبه دوم جدول فروش هفتگی را به خود اختصاص داده است است
.
فیلمنامه «کاتیوشا» را مهدی علی میرزایی و علی عطشانی بر اساس طرحی از مهراب قاسم‌خانی نوشته‌اند و کریم خودسیانی نویسنده نسخه نهایی فیلمنامه بوده است
.
در خلاصه قصه کمدی «کاتیوشا» آمده است:
من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی
.
موسسه پخش فیلم «رسانه فیلمسازان» به مدیریت حبیب اسماعیلی پخش «کاتیوشا» را بر عهده دارد
.
‏@aliatshani
‏@ahmadmehranfar ‏@hejazifar.hadi
‏@leilaotadii
‏@mitra.hajjar
‏@bijan_banafshehkhah
‏@arzhang_amirfazli
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
دومین ویدیو از پشت صحنه فیلم «کاتیوشا» فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی با بازی هادی حجازی فر، احمد مهرانفر، میترا حجار، لیلا اوتادی، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد و... از چهارشنبه ۳ مرداد ماه در گروه سینمایی زندگی ... دومین ویدیو از پشت صحنه فیلم «کاتیوشا»

فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی با بازی هادی حجازی فر، احمد مهرانفر، میترا حجار، لیلا اوتادی، ارژنگ امیرفضلی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، قاسم زارع، خشایار راد و... از چهارشنبه ۳ مرداد ماه در گروه سینمایی زندگی اکران شده و با فروش بیش از یک میلیارد تومان طی دو هفته، رتبه دوم جدول فروش هفتگی را به خود اختصاص داده است است.

فیلمنامه «کاتیوشا» را مهدی علی میرزایی و علی عطشانی بر اساس طرحی از مهراب قاسم‌خانی نوشته‌اند و کریم خودسیانی نویسنده نسخه نهایی فیلمنامه بوده است.

در خلاصه قصه کمدی «کاتیوشا» آمده است: «من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی». موسسه پخش فیلم «رسانه فیلمسازان» به مدیریت حبیب اسماعیلی پخش «کاتیوشا» را بر عهده دارد. .
@aliatshani
@ahmadmehranfar
@hejazifar.hadi
@leilaotadii
@mitra.hajjar
@bijan_banafshehkhah
@arzhang_amirfazli
Read more
میان خوف و رجا حالتی است عارف را که خنده در دهن و گریه در گلو دارد . پ.ن: یکی از مقوله‌های بسیار مهم ...
Media Removed
میان خوف و رجا حالتی است عارف را که خنده در دهن و گریه در گلو دارد . پ.ن: یکی از مقوله‌های بسیار مهم و یقیناً یکی از ضرورتهای جامعه، لبخند است. لبخند یکی از نیازهای زندگی انسان است. زندگىِ بیشادی و بی‌لبخند، زندگی دوزخی است. زندگی بهشتی، زندگی با لبخند است. حضرت علی فرمود: «المؤمن بشره فی وجهه ... میان خوف و رجا حالتی است عارف را
که خنده در دهن و گریه در گلو دارد
.
پ.ن:
یکی از مقوله‌های بسیار مهم و یقیناً یکی از ضرورتهای جامعه، لبخند است. لبخند یکی از نیازهای زندگی انسان است. زندگىِ بیشادی و بی‌لبخند، زندگی دوزخی است. زندگی بهشتی، زندگی با لبخند است. حضرت علی فرمود: «المؤمن بشره فی وجهه و حزنه فی قلبه»؛ اگر غصه‌یی دارید، باید در دلتان نگه دارید؛ مؤمن این‌طوری است. لبخند و شادی مؤمن در چهره‌ی اوست. اصلاً چهره‌ها باید شاد باشد. اگر با چهره‌ی خودتان میتوانید به جامعه شادی بدهید، باید این کار را بکنید. شادی لازم است و باید آن را برای مردم تأمین کرد؛ منتها این کار برنامه‌ریزی میخواهد. البته شماها برنامه‌ریزی کرده‌اید. این مواردی که من میگویم «باید»، معنایش این نیست که شما نکرده‌اید. شما کارهای زیاد و خوبی کرده‌اید و من میخواهم بر ادامه‌ی آنها تأکید کنم. مراقب باشید شادی در مردم با لودگی و ابتذال و بی‌بندوباری همراه نشود؛ از این طریق به مردم شادی داده نشود. همه‌جور میشود به مردم شادی داد؛ از نوع صحیح آن شادی داده شود. گاهی اوقات یک لطیفه یا یک تعبیرِ بجا مخاطب را شاد و خوشحال میکند؛ گاهی هم ممکن است یک آدم لوده با ده جور ادا درآوردن، نتواند آن‌طور شادی را ایجاد کند. شادی کردن و شادی دادن به مردم، به‌معنای لودگی نیست. یکی از آقایانی که در صدا و سیما گاهی صحبت میکند و مصاحبه‌های خوب و صحبتهای خوبی دارد - من گاهی گوش کرده‌ام - اصلاً شوخی نمیکند؛ اما تعبیرات و کیفیت بیانش طوری است که انسان گاهی بیاختیار لبخند به لب میآورد؛ این‌طور خوب است.
(مقام معظم رهبری)
.
#لبخند
#خنده
#لبخند_حلال
#لبخند_بزن_بسیجی
#مهزیار_زمانی
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> ‏‎داده خدا مقام مرا خادم الحسین ‏‎ارباب خوانده نام مرا خادم الحسین ‏‎من بی حسین گمشده ای بی نشانه ...
Media Removed
‏‎داده خدا مقام مرا خادم الحسین ‏‎ارباب خوانده نام مرا خادم الحسین ‏‎من بی حسین گمشده ای بی نشانه ام ‏‎بنویس پس تمام مرا خادم الحسین ‏‎مثل ازل در اول روز تولدم ‏‎برداشته است کام مرا خادم الحسین ‏‎هر صبح و شام همدم فطرس شود دلم ‏‎یعنی برَد سلام مرا خادم الحسین ‏‎نامردمان زنند ... 🌹
‏‎داده خدا مقام مرا خادم الحسین
‏‎ارباب خوانده نام مرا خادم الحسین
‏‎من بی حسین گمشده ای بی نشانه ام
‏‎بنویس پس تمام مرا خادم الحسین
🌻🌻🌻
‏‎مثل ازل در اول روز تولدم
‏‎برداشته است کام مرا خادم الحسین
‏‎هر صبح و شام همدم فطرس شود دلم
‏‎یعنی برَد سلام مرا خادم الحسین
🌺🌺🌺
‏‎نامردمان زنند اگر طعنه ام چه غم
‏‎دارند احترام مرا خادم الحسین
‏‎ارباب من بدستِ کریمش نوشته است
‏‎نسلِ علیَ الدوامِ مرا خادم الحسین
❤️❤️❤️
صلى الله عليك يا اباعبدالله الحسين
__________________________________
#حسين_محور_اتحاد #الحسين_يوحدنا
#كربلاء #حرم #رمضان #رمضان_كريم
#رمضان_يجمعنا #لبيك_يا_حسين #تصويري
#امام_حسين #شيعه #اللهم #بين_الحرمين #خوشمزه #سلامت #زندگى #زاينده_رود #اصفهان
#مشهد_الرضا #امام_رضا #اسلام
‏ # #save_the_iraqi_people تشيع #iran #shia
‏ #names #karbala ‏ #abooamir133
Read more
: سخن گفتن درباره علی (ع) بی‌نهایت دشوار است، زیرا به عقیده من، علی (ع) یک قهرمان یا یک شخصیت تاریخی تنها نیست. هر کس درباره علی (ع) از ابعاد و جهات مختلف بررسی کند، خود را نه تنها در برابر یک فرد، یک فرد برجسته انسانی در تاریخ می‌بیند، بلکه خود را در برابر معجزه‌ای و حتا در برابر یک مساله ... 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹:
سخن گفتن درباره علی (ع) بی‌نهایت دشوار است، زیرا به عقیده من، علی (ع) یک قهرمان یا یک شخصیت تاریخی تنها نیست. هر کس درباره علی (ع) از ابعاد و جهات مختلف بررسی کند، خود را نه تنها در برابر یک فرد، یک فرد برجسته انسانی در تاریخ می‌بیند، بلکه خود را در برابر معجزه‌ای و حتا در برابر یک مساله علمی، یک معمای علمی «‌این خلقت» احساس می‌کند. بنابراین درباره علی (ع) سخن گفتن برخلاف آنچه که در وهله اول به ذهن می‌آید، درباره یک شخصیت بزرگ سخن گفتن نیست، بلکه درباره معجزه‌ای است که به نام انسان و به صورت انسان در تاریخ متجلی شده است

دکتر علی شریعتی

#میلاد مسعود امیرالمؤمنین مبارک
#حیدر
#علی
#اسدالله
#کرار
#صفدر
#فقط_حیدر_امیرالمؤمنین_است
عید بر عاشقان مبارک
Read more
"اولین بیانیه سیاسی امام" _ ۲ قیام برای نفس است که بیش از ده میلیون جمعیت شیعه را به طوری از هم متفرق ...
Media Removed
"اولین بیانیه سیاسی امام" _ ۲ قیام برای نفس است که بیش از ده میلیون جمعیت شیعه را به طوری از هم متفرق و جدا کرده که طعمه مشتی شهوت‌پرست پشت میزنشین شدند.قیام برای نفس است که چادر عفت را از سر زنهای عفیف مسلمان برداشت و کسی بر علیه آن سخنی نمی‌گوید. قیام برای نفعهای شخصی است که روزنامه‌ها که کالای پخش ... "اولین بیانیه سیاسی امام" _ ۲
قیام برای نفس است که بیش از ده میلیون جمعیت شیعه را به طوری از هم متفرق و جدا کرده که طعمه مشتی شهوت‌پرست پشت میزنشین شدند.قیام برای نفس است که چادر عفت را از سر زنهای عفیف مسلمان برداشت و کسی بر علیه آن سخنی نمی‌گوید. قیام برای نفعهای شخصی است که روزنامه‌ها که کالای پخش فساد اخلاق است، امروز هم همان نقشه‌ها را که از مغز خشک رضا خان بیشرف تراوش کرده، در میان توده پخش می‌کنند. قیام برای خود است که مجال به بعضی از این وکلای قاچاق داده که در پارلمان بر علیه دین و روحانیت هر چه می‌خواهد بگوید و کسی نفس نکشد.
15 اردیبهشت 1323
.
القیام للنفس (الذات) هوالذی فرّق بین اکثر من عشره ملایین شیعی وباعد بینهم بنحو اضحوا فریسه لشله من عبده الشهوات المتربعین علی کراسی السلطه. القیام للنفس هوالذی سلب شادور العفه من علی رووس النساء المسلمات العفیفات، وما زال هذا الامر المخالف للدین والقانون ساریاً فی هذا البلد، ولم ینبس احد ببنت شفه. القیام من اجل المصالح الشخصیه، هوالذی صیّر الصحافه وسیله لنشر الفساد الاخلاقی، وهی الیوم تواصل ایضاً ممارسه القضایا ذاتها التی تفتق عنها الذهن المتحجر لرضا خان العدیم الشرف، وتنشرها بین الناس. القیام من اجل الذات، هوالذی سمح لبعض هولاء النواب المزیفین، بالتفوه فی البرلمان بما یحلوله ضد الدین ورجاله، دون ان یعترض علیه احد.
۱۱ جمادی الاول ۱۳۶۳

It is rising for carnal desire that has divided the population of more than ten million Shi`ah such that they have become easy prey to a handful of lustful office-holders.It is rising for the `self' that took the chadors of chastity away from the heads of the chaste Muslim women, and this practice, which is against the law and religion, is now being executed in the country and nobody speaks against it. Rising for personal interests is the reason why the newspapers, which have become the means for advertising immorality, follow the same plans which have their origins in the sterile mind of the dishonorable Rida Khan, and issue it among the people. It is rising for the `self', which has given the opportunity to some of these unauthorized MPs to say whatever they like against the religion and clergy and nobody dares to raise their voice against it.
5 May 1944
.
سایت_جامع_امام_خمینی
.
#امام_خميني #امام_خمینی #رهبر #ایران #إيران #شیعه #إسلام #خمینی #اسلام #خميني #شيعة #مرجعیت #انقلاب
Read more
‌ ابراهیم منتقمی تمام لذت عمرم همین است (شعر) علی(ع) مولای ما و #شاه #دین است شفیع امت و #حبل_المتین ...
Media Removed
‌ ابراهیم منتقمی تمام لذت عمرم همین است (شعر) علی(ع) مولای ما و #شاه #دین است شفیع امت و #حبل_المتین است به او ایمانم از روی یقین است نگاه من به دنیا اینچنین است: "تمام لذت عمرم همین است که مولایم امیرالمومنین است" به دنبال علی(ع) افتاده ام من چه راهی بهتر از اینگونه رفتن زبانم از بیان ...
ابراهیم منتقمی
تمام لذت عمرم همین است (شعر)
علی(ع) مولای ما و #شاه #دین است
شفیع امت و #حبل_المتین است
به او ایمانم از روی یقین است
نگاه من به دنیا اینچنین است:
"تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است"
به دنبال علی(ع) افتاده ام من
چه راهی بهتر از اینگونه رفتن
زبانم از بیان اوست الکن
همی گویم پس از یک عمر گفتن:
"تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است"

من از #دلدادگان کوی اویم
که جز حب علی(ع) راهی نپویم
و جز ذکر علی(ع) چیزی نگویم
و این است آنچه باشد در گلویم:
"تمام #لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است"

بگویم با علی(ع) هر مشکلم را
که معنی داده عمر باطلم را
ز او بگرفته اند آب و گلم را
بگویم گر هم حرف دلم را:
"تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است"

بدون اذن مولا(ع) من نبودم
که من قائم به او باشد وجودم
به هر شعری به نام او سرودم
همین یک نکته را هی می گشودم:
"تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است"

از اول خاکم از خاک علی(ع) بود
خدا آب محبت را بیفزود
که #نوح و #موسی و #عیسی و #داوود
وحتی #خضر را دیدم که فرمود:
"تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است"

چو در این آسمان قدری پریدم
نگه کردم به هر چیزی رسیدم
تعجب کردم از آنی که دیدم
که از هر ذره ای این را شنیدم:
" #تمام_لذت_عمرم_همین _است_که_مولایم_امیرالمومنین_است ✅ #پیکسل نمادی ارزان و موثر برای نشان دادن #علایق شما
Read more
خبرنگاری در كنفرانس خبري امروز به علی دایی گفت که باتوجه به مطالبات شما از باشگاه پرسپولیس و مشکلاتی ...
Media Removed
خبرنگاری در كنفرانس خبري امروز به علی دایی گفت که باتوجه به مطالبات شما از باشگاه پرسپولیس و مشکلاتی که ممکن است این موضوع در حذف باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا ایجاد کند، هواداران شما را مقصر این اتفاق خواهند دانست. سرمربی سایپا در واکنش به این جمله گفت: این را از شما می شنوم. ما که در جامعه با مردم هستیم ... خبرنگاری در كنفرانس خبري امروز به علی دایی گفت که باتوجه به مطالبات شما از باشگاه پرسپولیس و مشکلاتی که ممکن است این موضوع در حذف باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا ایجاد کند، هواداران شما را مقصر این اتفاق خواهند دانست. سرمربی سایپا در واکنش به این جمله گفت: این را از شما می شنوم. ما که در جامعه با مردم هستیم آنها جور دیگری صحبت می کنند. اگر شما تلقین نکنید، چیز دیگری نیست. نباید فراموش کنیم علی دایی اینجا کاره ای نیست. باید به قانون احترام بگذاریم. قانون تصمیم می گیرد نه علی دایی. اگر غیر از این است شما بگویید هست. ما تابع قانون هستیم. از اول هم همینطور بوده است. هر اتفاق و تصمیم گیری صورت بگیرد، قانون انجام داده است نه علی دایی.
وی تاکید کرد: در این دو هفته با این مسائل قاطی نشده ام. چیزی را نمی دانم و خبر ندارم. زیاد هم دنبال این مسئله نیستم. طرفدار واقعی می داند که چه کسانی به پرسپولیس خیانت کرده اند و تیم را به اینجا رسانده اند. فکر نکنم طرفدار واقعی پرسپولیس حق را به باشگاهی بدهد که من در آن هم بازی کرده ام، هم مربیگری. خاطرات خوشی را با پرسپولیس داشته ام. اینطور که شما فکر و نتیجه گیری می کنید، نیست. طرفداران واقعی همه چیز را می دانند. باید مدارکی بیشتر از این می دادم؟ بیش از چهار پنج سال است که هم بی احترامی و توهین دیدیم و شنیدیم و هم وقتمان را گرفتند و اعصابمان را خرد کردند. به هر طریق یک سنگ جلوی پای ما انداختند. بنابراین بهتر است قانون تصمیم بگیرد. نه من می توانم تصمیم بگیرم نه شما.
Read more
سلام عليكم ______________________ فاطمه سلام الله علیها؛انسیة الحورا به امام صادق علیه ...
Media Removed
سلام عليكم ______________________ فاطمه سلام الله علیها؛انسیة الحورا به امام صادق علیه السلام گفتند چرا به حضرت زهرا سلام الله علیها انسیة الحورا می گویند؟ حضرت فرمودند: چون در بین مردم انسان است و در بین ملائکه فرشته است. گفتند حورا به چه معناست؟ مگر می شود یک نفر هم انسان باشد و هم ... سلام عليكم
______________________

فاطمه سلام الله علیها؛انسیة الحورا

به امام صادق علیه السلام گفتند چرا به حضرت زهرا سلام الله علیها انسیة الحورا می گویند؟

حضرت فرمودند: چون در بین مردم انسان است و در بین ملائکه فرشته است.

گفتند حورا به چه معناست؟ مگر می شود یک نفر هم انسان باشد و هم فرشته؟ حضرت فرمودند: فقط برای مادرمان می شود.

از حضرت خواستند مثالی بزنید، بگویید حورا مثل چیست؟ ایشان فرمودند: حورا به کسی می گویند که در اوج لطافت در عالم است، یعنی اگر وزش باد تندی بیاید از کنار صورتش رد شود، رد هوا در صورتش می افتد.

چه کسی در این عالم فاطمه سلام الله علیها را می شناسد؟

پیامبر صل الله علیه و آله و سلم می فرمودند هر بار که فاطمه را می بوسم یک مرحله به کمال نبوت نزدیک می شوم.

علی علیه السلام مرآت فاطمه سلام الله علیها است، یعنی آینه فاطمه سلام الله علیها است. فاطمه سلام الله علیها مرآت علی علیه السلام است. یعنی این دو آینه هم هستند.

امام صادق علیه السلام فرمودند هر کس در ایین عالم میخواهد علی شناس واقعی شود باید از طریق حضرت فاطمه سلام الله علیها ورود کند و علی علیه السلام را بشناسد.
هر کس هم میخواد فاطمه زهرا سلام الله علیها را بشناسد باید از طریق امام علی علیه السلام برای این شناخت ورود کند.
چرا؟ چون خود پیغمبر صل الله علیه و آله وسلم فرمودند: تاصبح قیامت هم اکر خدا امیر المومنین علیه السلام را خلق نمیکرد هیچ کسی در عالم هم کفو فاطمه سلام الله علیها نبود.
یکی از دلایل خلقت علی علیه السلام این بود که هم کفو فاطمه سلام الله علیها باشد. هیچ کس در عالم به اندازه حضرت علی علیه السلام به حضرت فاطمه سلام الله علیها نزدیک نبود. تمام ابعاد و ظرایف خصوصی زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها را علی میدانست. حتی برخی از آنها را پیغمبر صل الله علیه و آله و سلم نمیدانست. 9 سال با فاطمه سلام الله علیها زندگی کرده است. تمام خلوت های فاطمه را میداند.
هیچ کس مثل علی علیه السلام فاطمه سلام الله علیها را نشناخته است. او ادعا می کند که من هم تو را نشناختم.

ابن عباس میگوید بعد از اینکه حضرت علی علیه السلام حضرت فاطمه سلام الله علیها را دفن کردند، نزدیک های صبح کنار ایشان رفتم و دیدم که حضرت سر مزار نشسته اند و با کف دست به خاک قبر حضرت فاطمه سلام الله علیها میزنند و می گویند: « ای لیلی غریب علی من علی هم تو را نشناختم.» #علي_حسينخاني
تو اين ايام التماس دعا
____________________________

ياحق
Read more
پیروان ولایت رهروان شهدا یاران ولایت علی شاه/ علی ماه/ علی راه / علی نصر من الله/ علی زمزمه ی هر ...
Media Removed
پیروان ولایت رهروان شهدا یاران ولایت علی شاه/ علی ماه/ علی راه / علی نصر من الله/ علی زمزمه ی هر دل آگاه/ علی حصن حصین است/ علی عین یقین است/ علی جبل متین است/ علی برهمه خلق امیرالمومنین است/ علی کاشف هر غم/ علی بر همه مرهم/ علی ذکر لب عیسی بن مریم/ على هستی خاتم/ علی برگ برات همه ی خلق ز ... پیروان ولایت رهروان شهدا یاران ولایت
علی شاه/
علی ماه/
علی راه /
علی نصر من الله/
علی زمزمه ی هر دل آگاه/
علی حصن حصین است/
علی عین یقین است/
علی جبل متین است/
علی برهمه خلق امیرالمومنین است/
علی کاشف هر غم/
علی بر همه مرهم/
علی ذکر لب عیسی بن مریم/
على هستی خاتم/
علی برگ برات همه ی خلق ز آتش و جهنم /علی اصل وجود است/
وعلی روی سجود است/
وعلی معدن جود است/
علی راز و نیاز است/
وعلی سوز و گداز است/
وعلی محرم راز است/
وعلی مهر قبولی نماز است/
علی صوم و صلات است/
وعلی برگ و برات است/
وعلی حج و زکات است/
وتجلی صفات است/
وعلی باب نجات است/
وعلی حی و ممات است/
وعلی رمز عبور و مرور از رو صراط است/ و علی ساقی کوثر که همان آب حیات است/فقط حیدر امیرالمومنین است
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span>السلام علیک یا امیرالمؤمنین <span class="emoji emoji1f339"></span> <span class="emoji emoji1f338"></span>"فقط حیدر امیرالمومنین است"<span class="emoji emoji1f338"></span> <span class="emoji emoji1f339"></span>مصطفی جانان کل خلقت وجانش علی است/ ...
Media Removed
السلام علیک یا امیرالمؤمنین "فقط حیدر امیرالمومنین است" مصطفی جانان کل خلقت وجانش علی است/ درحقیقت حق اگر حق است میزانش علی است/ دل اگربیمارگردد ازعلی گیرد شفا/ نفس اگر آید به میدان مرد میدانش علی است/ هیچ میدانی که باشد مسلم کامل عیار/ آنکه درطی طریق آغازوپایانش علی است/ بی علی هرگزنشاید ... 🌹السلام علیک یا امیرالمؤمنین 🌹 🌸"فقط حیدر امیرالمومنین است"🌸 🌹مصطفی جانان کل خلقت وجانش علی است/ 🍀درحقیقت حق اگر حق است میزانش علی است/ 🌷دل اگربیمارگردد ازعلی گیرد شفا/ 🌺نفس اگر آید به میدان مرد میدانش علی است/ 🌹هیچ میدانی که باشد مسلم کامل عیار/ 🍀آنکه درطی طریق آغازوپایانش علی است/ 🌷بی علی هرگزنشاید دم زدینداری زدن/ 🌺کل ایمان را کسی دارد که ایمانش علی است/ 🌹زآن کتاب الله میبالد که از بدو نزول/ 🍀هل اتی و کوثروتطهیرو فرقانش علی است/ 🌷آتش نمرود اگرچه شد گلستان برخلیل/ 🌺برگلستانش چه حاجت کوگلستانش علی است/ 🌹کشتی توحید را از حمله ی طوفان چه باک/ 🍀رام شو طوفان که این کشتی نگهبانش علی است/ 🌷درکتاب آفرینش سیرکردم یافتم/ 🌺صفحه و اوراق وباب ومتن وعنوانش علی است/ 🌹اوست آن عبدی که برعالم خدایی میکند/ 🍀ملک نامحدود حق پاینده ، سلطانش علی است/ 🌷با فقیرآنگونه بنشیند که نشناسد فقیر/ 🌺اینکه گردیده چراغ بیت ویرانش علی است/ 🌹روز بین مردم وشب در کنار نخلها/ 🍀آنکه باشد روی خندان چشم گریانش علی است/ 🌷ای خوشا آن زخم بی مرهم کزاو گیرد شفا/ 🌺ای خوشا آن درد بی درمان که درمانش علی است/ 🌹شافع محشر که روز حشر میباید زنند/ 🍀انبیا دست توسل را به دامانش علی است/ 🌷جان جانان آنکه احمد گفت این جان من است/ 🌺ای هزاران جان عالم باد قربانش علی است/ 🌹آنکه در محراب خون فزت ورب الکعبه گفت/ 🍀آنکه قاتل هم نشد محروم ازاحسانش علی است/ 🌷آنکه انگشتر به سائل داد درهنگام رکوع/ 🌺درنماز ازپا برون آرند پیکانش علی است/ 🌹حد خلقت نیست میثم مدح آن مولا کند/ 🍀آنکه باید مدح گوید ذات منانش علی ست/

#السلام_علیک_یا_امیرالمؤمنین
#امام_علی
#ولادت

#سیزده_رجب

#روز_پدر 🌸
@rezagolzar #امام_علی
Read more
* حضرت باقر! شما برای ما عصاره‌ی خوبی‌های اهل بیتید! نقطه‌ی شروعِ تجلیِ اشتراک علی و فاطمه... یعنی ...
Media Removed
* حضرت باقر! شما برای ما عصاره‌ی خوبی‌های اهل بیتید! نقطه‌ی شروعِ تجلیِ اشتراک علی و فاطمه... یعنی حاصلِ پیوندِ دخترِ امامِ کریممان، حضرت مجتبی(ع) و پسرِ اربابِ سرجدایمان، اباعبدالله... . پدر شما علی بن الحسین(ع) و مادرتان فاطمه بنت الحسن(ع) است... دوباره علی و فاطمه‌ای دیگر اما ... *
حضرت باقر!
شما برای ما عصاره‌ی خوبی‌های اهل بیتید!
نقطه‌ی شروعِ تجلیِ اشتراک علی و فاطمه...
یعنی حاصلِ پیوندِ دخترِ امامِ کریممان، حضرت مجتبی(ع) و پسرِ اربابِ سرجدایمان، اباعبدالله...
.
پدر شما علی بن الحسین(ع)
و مادرتان فاطمه بنت الحسن(ع) است...
دوباره علی و فاطمه‌ای دیگر
اما اینبار فقط یک امام معصوم...
.
و مگر میشود
محمدی که پدرش حسینی‌ست
و مادرش حسنی
کربلاْندیده باشد؟!
با همان سن کم،
هم عصای پدر بیمار بودید
هم قوتِ قلبِ حسین!
هم نورِ چشمان زینب بودید
هم تکیه‌گاهِ رقیه!
آخر شما امامی...
.
امام چراغ هدایت است،
نورِ چشم زینب است...
جانِ دلِ زینب است...
تکه‌ای از... چه میگویم، تمامِ وجودِ زینب است!
که زینب هرچه هست، فانیِ در نور اطاعتِ از امامت است...
حالا مگر برای این زینب
فرقی هم دارد
که امامش برادرِ رشیدِ پنجاه و چند ساله باشد
یا فرزندِ برادرزاده‌اش که تنها به قاعده عددهای زمینی، سن کمی دارد...
.
من که می‌گویم
زینب نه فقط وقتی حسینش را
ته گودال دید...
که بارها بند‌های دلش پاره شد...
مگر میشود جایی به نور امامت
هتک حرمت شود و زینب
پریشان نشود...؟!
.
زیر دست و پا که بودی،
زینب دانه دانه بندهای دلش پاره میشد و می‌دوید...
آخر تو برای زینب نه فقط یادگار حسین، که یادگار حسن هم هستی!
شاید وقتی تو را بی‌دفاع میدید
یادِ تیرهای بی‌امانی
که بدن بی‌جانِ حسن را
و سینه‌ی ستبرِ حسین را
نشانه گرفته بودند، میفتاد
که این‌چنین برای رسیدن به تو
می‌دوید و چادر به پایش گره ‌می‌خورد...
.
و چه تعلیمِ بزرگیست
درک کربلا، در سنین کودکی!
باقرالعلوم نامیدنتان شاید
از همین سرچشمه بگیرد...
.
#روضه_نوشتی_از_کمترین_و_حقیرترین_و_گناهکارترینِ_عاشقانتان...
.
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f536"></span><span class="emoji emoji1f537"></span>به نام خدا<span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f536"></span> <span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span>فایل pdf ؛ شامل متن و ترجمه ی خطبه ی غدیر ؛ و همچنین فایل صوتی ترجمه ی خطبه ی غدیر ...
Media Removed
به نام خدا فایل pdf ؛ شامل متن و ترجمه ی خطبه ی غدیر ؛ و همچنین فایل صوتی ترجمه ی خطبه ی غدیر رو میتونید از کانال ایتا و تلگرام توبه کده دریافت کنید(لینک کانال ایتا ؛بالای صفحه هست) . گزیده ای از خطبه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در غدیر خم: هان اى مردم! نزديك است من دعوت حق را لبيك بگويم ... 👇👇👇👇👇
🔶🔷به نام خدا🔷🔶
💥💥فایل pdf ؛ شامل متن و ترجمه ی خطبه ی غدیر ؛ و همچنین فایل صوتی ترجمه ی خطبه ی غدیر رو میتونید از کانال ایتا و تلگرام توبه کده دریافت کنید(لینک کانال ایتا ؛بالای صفحه هست)
.
گزیده ای از خطبه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در غدیر خم:
هان اى مردم! نزديك است من دعوت حق را لبيك بگويم و از ميان شما بروم. من مسؤولم و شما نيز مسؤول هستيد!»
سپس فرمود:
«درباره من چه فكر مى كنيد!؟...» (آيا من وظيفه خود را در برابر شما انجام دادم؟)
در اين موقع صداى جمعيت به تصديق خدمات پيامبر بلند شد:
«ما گواهى مى دهيم تو رسالت خود را انجام دادى، و كوشش نمودى، خدا تو را پاداش نيك دهد».
پيامبر فرمود:
«آيا گواهى مى دهيد كه معبود جهان يكى است، و محمّد بنده خدا و پيامبر او مى باشد; و در بهشت و دوزخ و زندگى جاويدان در سراى ديگر جاى ترديد نيست؟»
همگى گفتند:
«آرى صحيح است، گواهى مى دهيم!»
سپس فرمود:
«مردم! من دو چيز نفيس و گرانمايه در ميان شما مى گذارم، ببينم بعد از من چگونه با اين دو يادگار من رفتار مى نماييد؟!»
در اين وقت يك نفر برخاست و با صداى بلند گفت:
«منظور از اين دو چيز نفيس چيست؟!»
پيامبر فرمود:
«يكى كتاب خداست كه يك طرف آن در دست قدرت خداوند، و طرف ديگر آن در دست شما است، و ديگرى عترت و اهل بيت من است; خداوند به من خبر داده كه اين دو هرگز از هم جدا نخواهند شد!»
...هان اى مردم! بر قرآن و عترت من پيشى نگيريد، و در عمل به فرمان هر دو، كوتاهى نكنيد كه هلاك مى شويد!»
در اين لحظه، دست على علیه السلام را گرفت و آن قدر بالا برد كه سفيدى زير بغل هر دو براى مردم نمايان گشت، و او را به همه مردم به عنوان جانشین و وصی خود ؛ معرفى نمود...
.
💥توجه:
روز پنجشنبه 8 شهریور؛ روز عید غدیر است
.
.
💬 عکس و متن رو میتونید از کانال تلگرام ؛ ایتا و سروش توبه کده دریافت کنید.
.
🔷پستهای قبلی توبه کده رو از دست ندین👈@towbekadeh
.
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_وعجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
.
.
《 مطالب رو منتشر کنید تا شریک ثواب باشید 》
.
.
{ سعی کنیم در پیشگاه خدا و #اهلبیت علیهم السّلام از #گناه دوری و به سمت #خدا #توبه کنیم.}
Read more
... .. برای اربابــــم.. . یک دلِ تنگِ حرم ، یک بی نوا جامانده است یک نفر از خیلِ این دلداده ها،جامانده ...
Media Removed
... .. برای اربابــــم.. . یک دلِ تنگِ حرم ، یک بی نوا جامانده است یک نفر از خیلِ این دلداده ها،جامانده است . کاروان رفت و همه رفتند ، تنها این میان، یک نفر،هم روسیاه و هم گدا،جامانده است . اربعین می آید و یک سالِ دیگر بی نصیب بنده ی پَستِ تو انگار،ای خدا،جامانده است . پول، ویزا و بلیط ، آسان ... ...
..
برای اربابــــم..
.
یک دلِ تنگِ حرم ، یک بی نوا جامانده است
یک نفر از خیلِ این دلداده ها،جامانده است
.
کاروان رفت و همه رفتند ، تنها این میان،
یک نفر،هم روسیاه و هم گدا،جامانده است
.
اربعین می آید و یک سالِ دیگر بی نصیب
بنده ی پَستِ تو انگار،ای خدا،جامانده است
.
پول، ویزا و بلیط ، آسان فراهم می شود..
یک نفر از مُهر و امضای #شما جامانده است
.
من دو چشمم خیس،دستم خالی است،آقا ببین
یک نفر در حسرت کرب و بلا..جامانده است...
.
شعر از دوست خوبم تهمینه قنبری
@_tahmine .
پ.ن:عکس مربوط به کربلای ایران مشهد اردهال آستان مقدس امامزاده سلطان ابن علی (ع)
Read more
. روضه‌ای متفاوت با آنچه 1400 ساله خوانده شده! . #پردۀ_اول روضه: . #حضرت_رباب، همسر امام حسین(ع)، ...
Media Removed
. روضه‌ای متفاوت با آنچه 1400 ساله خوانده شده! . #پردۀ_اول روضه: . #حضرت_رباب، همسر امام حسین(ع)، این‌قدر دوست داشت بیاید بدنش را سپر تیرها برای حسین قرار بدهد! اما حسین(ع) دستور داد زن‌ها به میدان نیایند. من فکر می‌کنم تا حسین فرمود که آیا کسی هست مرا یاری کند، رباب یک آه سینه‌سوز کشید! ... .
روضه‌ای متفاوت با آنچه 1400 ساله خوانده شده!
.
#پردۀ_اول روضه:
.
#حضرت_رباب، همسر امام حسین(ع)، این‌قدر دوست داشت بیاید بدنش را سپر تیرها برای حسین قرار بدهد! اما حسین(ع) دستور داد زن‌ها به میدان نیایند.
من فکر می‌کنم تا حسین فرمود که آیا کسی هست مرا یاری کند، رباب یک آه سینه‌سوز کشید!
بعد علی‌اصغر بیدار شد، و الا قبلش که لابد از تشنگی مدهوش شده بود.
علی اصغر بیدار شد، شروع کرد دست و پا زدن: مادر من هستم، من را سپر بلای حسین قرار بده!
.
(در اینجای روضه، یک پدر، نوزاد شش ماه‌اش را به دست #استاد_پناهیان می‌دهد و مسیر روضه عوض میشود..)
.
بخدا دلم نمی‌آید...
اجازه می‌دهید حالا من به احترام این بچه یک روضۀ دیگر بخوانم؟
روضه‌ای غیر از آنچه که 1400 سال است خوانده شده.
تا بچه را در بغل حسین دیدند، به تیر‌انداز‌ها گفتند تیر نزنید! ممکن است بخورد به بچه؛
امام حسین(ع) سیر علی‌اصغرش را بوسید، بعد دادن دست رباب،
.
شما باور نمی‌کنید که گفتند تیر نزنید یک وقت می‌خورد به بچه؟
ممکن است بچه را نشانه گرفته باشند؟
.
برای چی؟ ...
.
یک سخن نقل کنم از امام زین‌العابدین(ع)، به امام سجاد(ع) گفتند: «آقا، همۀ قاتلان جدتان حسین را اعدام کردند!» فرمود: حرمله را هم گرفتند؟ حرمله را هم گرفتند؟ ....
#پردۀ_دوم ...
خیلی رباب زن #عارفه‌ای بود، امام حسین‌(ع) خیلی به رباب علاقه داشت. امام صادق(ع) فرمود: مرگ یک مرد بیش از همه برای همسرش سخت است.
رباب تا وقتی #حضرت_زینب هست می‌گوید: این حسین تنها یک عاشق دارد، آن هم زینب است!
او اگر گریه می‌کرد، گهواره‌ای را تکان می‌داد و میگفت من عزادار علی اصغرم هستم، من کجا بگویم حسین؟! ولی من معتقدم اگر رباب گهواره را خالی تکان می‌داده و به ظاهر به یاد علی‌اصغرش بوده،
زیر لب مدام می‌گفته:
#حسین_من، هستی من، علی اصغرم فدایت بشود.
ألا لعنة الله علی القوم الظالمین
.
#علی_اصغر #روضه
#شب_جمعه #شب_جمعست_هوایت_نکنم_میمیرم
#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهیانی
.
عضو کانال تلگرام پناهیانی شوید
https://telegram.me/panahiani
.
Read more
دو علی؛ چراغ مرده و شمع آفتاب! ۱. در روزی که علی کریمی در پست ِ اینستاگرامی خود  با انتقاد ِ به زندگی ...
Media Removed
دو علی؛ چراغ مرده و شمع آفتاب! ۱. در روزی که علی کریمی در پست ِ اینستاگرامی خود  با انتقاد ِ به زندگی دشوار ِ مردم با تیتر شعر استاد بزرگ اردلان سرافراز ( روزایِ روشن خداحافظ ) حداقل وظیفه خود را به عنوان یک هنرمند و مرجع محبوب انجام می دهد، علی دایی در یک مصاحبه انتقاد برانگیز عدم حضور زنان در ورزشگاه ... دو علی؛ چراغ مرده و شمع آفتاب!

۱. در روزی که علی کریمی در پست ِ اینستاگرامی خود  با انتقاد ِ به زندگی دشوار ِ مردم با تیتر شعر استاد بزرگ اردلان سرافراز ( روزایِ روشن خداحافظ ) حداقل وظیفه خود را به عنوان یک هنرمند و مرجع محبوب انجام می دهد، علی دایی در یک مصاحبه انتقاد برانگیز عدم حضور زنان در ورزشگاه را به رفتار نادرست مردان ربط می دهد!
علی دایی این روزها در کنار همامی و آرام طبع خواهان پول زوری و ناحق خودش از پرسپولیس است(برای سال سومی که مربی صبا بوده) در حالی که علی کریمی در زمان بازیگری با پرسپولیس سفید امضا می کرد.

۲. علی دایی موفق تر از علی کریمی!
احسان محمدی را کم و بیش می شناسید. نویسنده ای که یادداشتهای قابل تاملی در هفته نامه تماشاگران سابق می نوشت و اکنون نیز در کانالِ تلگرامی و پیج ِ اینستاگرامی خویش به آسیب شناسی معضلات اجتماعی می پردازد. احسان محمدی با بررسی زندگی علی کریمی و علی دایی نتیجه می گیرد علی دایی موفق تر از علی کریمی ست و مردم را به علی دایی بودن تشویق و علی کریمی نبودن سفارش می کند!
" می‌دانم که در فضای فوتبالی ما مجتبی محرمی‌ها محبوب‌تر از وحید هاشمیان‌ها هستند اما اگر می‌خواهیم به سوی فوتبال حرفه‌ای برویم وقت آن رسیده از «شور» بکاهیم و به «شعور» بپردازیم. ما در این سرزمین اندازه کافی حق شعر را ادا کرده‌ایم اما حق خرد را نه…. در این حرف ساده نکته‌های بسیاری است که عاقلان می‌دانند. باقی اما می‌توانند با خیال آسوده فحش بدهند و گریبان پاره کنند." ۳. موفق بودن علی دایی و شکست خوردن علی کریمی در جامعه ما پدیده عجیب و غریبی نیست. در جامعه ای که شجاع بودن و دوری از مصلحت های رایج را با مَثَل زبانِ سرخ سر سبز بر باد می دهد نکوهش می کنند و سفارش اصلی کهنسالان این دیار "آسته برو آسته بیا که گربه شاخت نزنه " است، افراد محافظه کاری مثل علی دایی موفق ترند و علی کریمی ها مطرود !

۴. اگر افشین قطبی مربی تیم ملی میشد به خاطر لابی ها بود و اینکه احمدی نژاد تصمیم گرفت دقیقه ۹۰ علی دایی را مربی تیم ملی بکنه نتیجه لابی علی دایی با خداست.
اگر رویانیان به علی دایی حمله کند علی کریمی از دید علی دایی  یار و صاحب فوتبال ایران می شود تا رویانیان به گوشه رینگ برود و با دفع خطر رویانیان دوباره علی کریمی هم فراموش می شود. برای علی دایی تنها چیزی که اهمیت دارد حفظ منافع شخصی ست پس ایرادی ندارد با خاتمی دوست باشد، با احمدی نژاد لابی کند و به معارفه روحانی برود و بعد جار بزند من علی دایی، سیاسی نیستم!

ادامه در کامنت

ردآرمی
مدیشکا
Read more
 #حتما_حتما_بخونید در دوران حکومت امام علی علیه السلام، به آن حضرت خبر رسید که "ابن هرمه" مأمور حکومتی ...
Media Removed
#حتما_حتما_بخونید در دوران حکومت امام علی علیه السلام، به آن حضرت خبر رسید که "ابن هرمه" مأمور حکومتی ناظر بر بازار اهواز، مرتکب خیانتی شده است. امام علیه السلام پس از اطلاع، به فرماندار خود در اهواز چنین نوشت: " هنگامی که نامه مرا خواندی، ابن هرمه را از نظارت بازار برکنار دار و او را به مردم معرفی ... #حتما_حتما_بخونید
در دوران حکومت امام علی علیه السلام، به آن حضرت خبر رسید که "ابن هرمه" مأمور حکومتی ناظر بر بازار اهواز، مرتکب خیانتی شده است. امام علیه السلام پس از اطلاع، به فرماندار خود در اهواز چنین نوشت: " هنگامی که نامه مرا خواندی، ابن هرمه را از نظارت بازار برکنار دار و او را به مردم معرفی کن، و به زندانش بیفکن و آبرویش را بریز، و به همه بخشهای تابع اهواز بنویس که من _علی_چنین عقوبتی برای او معین کرده ام. مبادا در مجازات او غفلت یا کوتاهی کنی، که نزد خدا خوار می شوی، و من به زشت ترین صورت ممکن تو را از کار بر کنار می کنم و خدا آن روز را نیاورد.
و چون روز جمعه رسید، او را از زندان درآور و ۳۵تازیانه به او بزن و او را در بازار بگردان. و هر کس گواهی آورد که ابن هرمه از او چیزی گرفته است، او را با گواه قسم بده، و مبلغ را از مال ابن هرمه بردار و به صاحب آن بپرداز و دوباره او را خوار و سر افکنده و بی آبرو به زندان بازگردان، و پاهایش را در بند بگذار، و تنها برای نماز باز کن و فقط اگر کسی برایش خوراک یا نوشیدنی یا پوشاک یا زیر اندازی آورد به او برسان.

مگذار ملاقاتی داشته باشد، تا مبادا راه پاسخگویی به محاکمه را به او یاد دهند و به آزاد شدن از زندان امیدوارش سازند. و اگر دانستی که کسی چیزی(عذری)به او آموخته است که به مسلمانی زیانی می رساند، او را نیز تازیانه بزن و زندانی کن تا توبه کند.

شبها زندانیان را به فضای باز بیاور تا تفریح کنند، جز ابن هرمه! مگر بترسی که بمیرد، در این صورت او را نیز به حیاط زندان بیاور و اگر دیدی هنوز طاقت تازیانه خوردن دارد، پس از ۳۰ روز، ۳۵ تازیانه دیگر- به جز ۳۵ تازیانه نخستین- به او بزن. و برای من بنویس که درباره بازار(و نظارت بر آن) چه کردی، و پس از این خائن، چه کسی را برگزیدی، در ضمن حقوق ابن هرمه خائن را نیز قطع کن "
(دعائم الاسلام ۵۳۳-۵۳۲/الحیاة ۴۱۰-۴۰۹)
.
.
.
تفاوت در برخورد با گناهکاران و ایجاد فرصت توبه
. .
براساس روایت(از کتاب گناهان کبیره) در زمان امیرالمؤمنین علی(ع) شخصی از فرمانده هان ایشان آمده و گفت در فلان جا عمل زنا انجام میدهند.علی(ع)خود به آن مکان رفته و از فاصله دور گناه را مشاهده نمودند،و بلافاصله چشمان خود را بسته و با سرو صدای بلند فریاد زدند: شنیده ام که در این مکان گناه میکنند و خدا را در نظر نمیگیرند! آن دو نفر که در حال انجام گناه بودند صدا را شنیده و از منطقه گریختند!حضرت برگشت و وقتی فرمانده پرسید یاعلی(ع)آن گناه کاران را به سزای عملشان رساندید؟جواب دادند: من فقط دونفر را در حال فرار دیدم!
.
.
Read more
. <span class="emoji emoji1f4cc"></span>علی؛ ضرورتی برای امروز جامعه‌ی ایران . <span class="emoji emoji1f53b"></span>توی ماشین نشسته‌ام. پیچ رادیو باز است و صدای مجلس ایران ...
Media Removed
. علی؛ ضرورتی برای امروز جامعه‌ی ایران . توی ماشین نشسته‌ام. پیچ رادیو باز است و صدای مجلس ایران شنیده می‌شود. نماینده‌ای پشت تریبون است و دارد از فسادهای کلان در مملکت حرف می‌زند: «آقای ... در فلان معامله ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اختلاس کرده. این مبلغ چندین برابر فساد مالی آقای خاوری بوده. ... .
📌علی؛ ضرورتی برای امروز جامعه‌ی ایران
.
🔻توی ماشین نشسته‌ام. پیچ رادیو باز است و صدای مجلس ایران شنیده می‌شود. نماینده‌ای پشت تریبون است و دارد از فسادهای کلان در مملکت حرف می‌زند: «آقای ... در فلان معامله ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اختلاس کرده. این مبلغ چندین برابر فساد مالی آقای خاوری بوده. فساد، کم آن هم زیاد است و ...» صحبت‌هایش ادامه می‌یابد. من و راننده هم در همین باب صحبت می‌کنیم.
.
🔻عصر همان روز وقتی از سر کار برمی‌گردم بساط شربت و شیرینی در خیابان‌ها به‌پاست. مردم، عید غدیر را جشن می‌گیرند. بلندگویی با صدای بلند نام «علی» را تکرار می‌کند. از کنار این بساط شادی رد می‌شوم. به یاد صحبت‌های نماینده‌ی مجلس می‌افتم. نام علی همچنان بر بلندگو با صدای هر چه بلندتر شنیده می‌شود. عمل «علی» اما دیده نمی‌شود!
.
🔻به یاد آن جمله‌ی امام علی می‌افتم که در هنگام بیعت مردم با او بر زبان آورد: «اگر کسی مالی را به ناحق تصاحب کرده باشد آن را به بیت‌المال بازمی‌گردانم؛ ولو اینکه کابین زنان کرده باشید.» گویی نسخه‌ی شفابخش امروز جامعه‌ی ایران برای این روزهاست که فساد فراگیر در ساختار اقتصادی ما، روزگار توده‌های مردم را با تنگنا مواجه کرده، فقیر را در زیر بار فشار، فقیرتر کرده و له می‌کند و حال و روزهای بدی برای همه‌ی مردم رقم زده است.
.
🔻در حالی‌که بسیاری از اقتصاددانان برجسته و آگاهان به مسائل سیاسی و اقتصادی، فساد فراگیر در ساختار سیاسی و اقتصادی امروز ایران، عدم شفافیت مالی بسیاری از دستگاه‌ها و راه‌های فرار از این شفافیت را از دلایل وضعیت کنونی اقتصادی در ایران بر می‌شمارند، آنچه کمیاب است یک حرکت قاطع و به دور از مصلحت‌اندیشی‌های رایج برای بستن راه بر این گونه نهادها و تنبیه مفسدان اقتصادی است تا آنچه به ناحق در تمام این سال‌ها تصاحب کرده‌اند  به بیت‌المال برگردد. ریشه‌های فساد اقتصادی به راحتی قابل شناسایی هستند؛ اما آنچه در این بین گم شده است عملکرد توام با قاطعیت به‌سان عمل علی است.
.
❗نام علی بر بلندگوها با بیشترین صدا به گوش می‌رسد. عمل علی امّا ناپیداست.

#جمعیت_امام_علی
Read more
. - چه شده؟! چرا انقدر بیتابی؟ + خالد، تو حارث را میشناسی؟ - کدام حارث؟! + حارث بن سجیه! - حارث بن ...
Media Removed
. - چه شده؟! چرا انقدر بیتابی؟ + خالد، تو حارث را میشناسی؟ - کدام حارث؟! + حارث بن سجیه! - حارث بن سجیه .. نمیشناسم، کیست؟ +‌ حارث، همانیست که بساط شرابش هرشب بپا بود. همانیست که بر صورت علی در جنگ آب دهان انداخت. حارث همانیست که به شانه ی علی ضربه ای وارد کرد که تا همیشه زخمش باقی ماند خالد! او همانیست ... .
- چه شده؟! چرا انقدر بیتابی؟
+ خالد، تو حارث را میشناسی؟
- کدام حارث؟!
+ حارث بن سجیه!
- حارث بن سجیه .. نمیشناسم، کیست؟
+‌ حارث، همانیست که بساط شرابش هرشب بپا بود. همانیست که بر صورت علی در جنگ آب دهان انداخت. حارث همانیست که به شانه ی علی ضربه ای وارد کرد که تا همیشه زخمش باقی ماند
خالد! او همانیست که سی سال پیش برای سوزاندن درب خانه علی هیزم آورد و در میان ناله فاطمه قهقه زد!
- نمیفهمم، از این دست دشمنان علی کم نیستند! چه چیز تو را چنین بیتاب کرده ربیع؟!
+‌ تو هیچ میدانستی علی در مقابل این همه نیشی که حارث به او زد چه کرد؟
-‌ چه کرد؟!
+ خودم با چشم های خودم دیدم خالد! تا همین چند روز پیش که آخرین روزهای عمرش بود .. هرگاه حارث را میدید،‌ به رویش لبخند می زد و میگفت سلام حارث! حارث نیز با خشونت به او می نگریست و میگفت تو اسم مرا از کجا میدانی ؟
-‌ و علی چه می گفت ؟
+‌ می گفت .. من نام تمام کسانی که با حب به علی ‌بمیرند را می دانم !
-‌ حارث مگر محب علی بود؟!! حارث که اگر زورش می رسید علی را در دم میکشت !
+‌ من هم همین را می گفتم، هرگاه میدیدم علی چنین می کند، با خود می گفتم علی هم گاهی حرف هایی میزند که آدم شاخ در میاورد !
اما .... باورت نمی شود خالد ....
-‌ حرف بزن دیگر! چه بر سر حارث آمد ؟!
+‌ حارث وقتی فهمید ابن ملجم فرق علی را با ضربت شمشیر شکافته،سرگردان در کوچه های کوفه بدنبال کسی می گشت که جانش را بگیرد،گویی از این زندگی خسته شده بود ..اما هیچ کس قبول نکرد
-‌ و بعد ؟
+ رفت به خانه علی ، همین چندروزی که علی در بستر بود ... راهش ندادند اما علی گفت بگویید داخل بیاید ، حارث داخل رفت ... نمیدانم بین او و علی چه گذشت .. فقط دیدم وقتی حارث بیرون آمد دیگر آن حارث نبود ! سجده می کرد و توبه می کرد، ناله می زد و اشک می ریخت .... باید میدیدی خالد ...
- علی از کجا میدانست حارث با حب به او میمیرد !!!
+‌ من نمیدانم خالد ! فقط میدانم علی را دیر شناختم !!
- ربیع .. می گویند ابن ملجم وقتی علی داشت نماز صبح میخواند ، به فرق سرش ضربه زده ... ربیع .. مگر علی نماز هم می خواند ؟!
+‌ چه می گویی خالد !!! می گویم علی از چهل سال بعدِ حارث خبر داشت !‌ غیر از این است که با خدایش سَر و سِری دارد؟!! کم خودت را گول بزن ! وای بر ما .. چه کردیم با علی ... !!
-‌ چه کردیم با علی؟! درست است که مقابل  دشمنانش در نیامدیم ، اما به روی او شمشیر هم نکشیدیم!
+ آری .. سکوت کردیم .. و این از شمشیر کشیدن بر علی هم بدتر است!
- کاش علی را زودتر میشناختیم ...
.
.
#برای_سومین_سال ...
#شاه_غریب_کوفه
.
Read more
#من_غدیری_ام #عید_سعید_غدیر_خم_مبارک #ولاية_علی_بن_ابی_طالب_علیه_السلام_حصنی_فمن_دخل_حصنی_امن_من_عذابی #علی_امام_من_است_و_منم_غلام_علی_هزار_جان_گرامی_فدای_نام_علی #یا_شاه_نجف_مددی #یا_علی_مولا #یا_مولا_علی #به_عشق_علی #تمام_آفرینش #غدیر #غدیر_خم ... #من_غدیری_ام
#عید_سعید_غدیر_خم_مبارک
#ولاية_علی_بن_ابی_طالب_علیه_السلام_حصنی_فمن_دخل_حصنی_امن_من_عذابی
#علی_امام_من_است_و_منم_غلام_علی_هزار_جان_گرامی_فدای_نام_علی
#یا_شاه_نجف_مددی
#یا_علی_مولا❤
#یا_مولا_علی
#به_عشق_علی
#تمام_آفرینش
#غدیر
#غدیر_خم
#غدیری_ام
#عید_غدیر
#عید_غدیر_خم
#عید_ولایت
#من_غدیری_ام
#از_نسل_غدیریم
#غدیر_تا_ظهور
#تبلیغ_غدیر_واجب_است
#یا_علی
#ولایت
#انا_غدیری
#عید_الغدیر
#عید_الله_الاکبر
Read more
 #عمارنامه #علی_پروین به کاپ‌های ویترین اشاره کرد و گفت: حاج حسن آقا می‌بینید؟ این کاپ‌ها را من ...
Media Removed
#عمارنامه #علی_پروین به کاپ‌های ویترین اشاره کرد و گفت: حاج حسن آقا می‌بینید؟ این کاپ‌ها را من زمانی که در #پرسپولیس بودم به دست آوردم! سردار مقدم گفت: حاج علی آقا! برای آخرتت چه جمع کرده‌ای؟ می‌خواهید این کاپ‌ها و این مقام‌ها را در آن دنیا جمع کنید و بگویید خدایا من #کاپ دارم؟ آیا وزن ... #عمارنامه
#علی_پروین به کاپ‌های ویترین اشاره کرد و گفت:
حاج حسن آقا می‌بینید؟
این کاپ‌ها را من زمانی که در #پرسپولیس بودم به دست آوردم!

سردار مقدم گفت:
حاج علی آقا!
برای آخرتت چه جمع کرده‌ای؟
می‌خواهید این کاپ‌ها و این مقام‌ها را در آن دنیا جمع کنید و بگویید خدایا من #کاپ دارم؟
آیا وزن کارهای #فرهنگی و #معنوی شما هم اندازه وزن کاپ‌هاتان است؟
من هم کاری نکرده ام ولی شما الگوی مردم و جوان‌ها هستید!
وقتی شما بروید در #نمازجماعت و #نمازجمعه شرکت کنید، می‌بینید که مردم چقدر از شما الگو می‌گیرند و چون علی پروین در کار خیر شرکت کرده، آنها هم می‌کنند،
آن وقت شما توانسته‌اید بچه‌ها را به #نماز جماعت بکشانید!
همین مقدار که #مدال دارید، به همان اندازه هم بیاید در بحث #معنویت و #فرهنگ کار کنید!
این ها دست شما را در #آخرت می‌گیرد!
انسان را #نجات می‌دهد!
گره گشای انسان است!
انسان را جاودانه نگه می‌دارد!
و الا کاپ را خیلی‌ها برده‌اند و تمام شده‌اند!

خدا شاهد است #اشک از چشم‌های علی پروین سرازیر شد و گفت:
حاج حسن آقا!
رفیقی مثل شما نداشتم که چنین حرف‌هایی را به من بزند!
همه آمدند پیش من به به و چه چه کردند و رفتند!

شما آمدید، دلم را روشن و چشم من را باز کردید!

به نقل از #ناصر_شهسواری 🎤

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
| #سردار #سرلشکر #پاسدار #شهید #حسن_طهرانی_مقدم 🌷 |
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

#پدر_موشکی_جمهوری_اسلامی_ایران
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> هووویاامیرالمومنین <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> عماربن یاسر گوید: من با امیرالمومنین علیه السلام در مسجد ...
Media Removed
هووویاامیرالمومنین عماربن یاسر گوید: من با امیرالمومنین علیه السلام در مسجد جامع کوفه بودم و کسی غیر از من نزد آن حضرت نبود. شنیدم که امیرالمومنین علیه السلام می فرمود: او را باور کن، او را باور کن. من به اطراف نگاه کردم و کسی را ندیدم، خیلی تعجب کردم. حضرت به من فرمود: ای ... 🌹🌹🌹🌹🌹🌹
هووویاامیرالمومنین
🌹🌹🌹🌹🌹🌹 عماربن یاسر گوید: من با امیرالمومنین علیه السلام در مسجد جامع کوفه بودم و کسی غیر از من نزد آن حضرت نبود. شنیدم که امیرالمومنین علیه السلام می فرمود:

او را باور کن، او را باور کن.

من به اطراف نگاه کردم و کسی را ندیدم، خیلی تعجب کردم.

حضرت به من فرمود:

ای عمار! مثل اینکه با خودت می گویی که من با چه کسی حرف می زنم؟

عرض کردم: بله، چنین است.

فرمود:سرت را بلند کن.

سرم را بلند کردم و، دو کبوتر را دیدم که با هم حرف می زدند.

فرمود:ای عمار! می دانی که چه می گویند؟

عرض کردم: نه، ای امیرالمومنین!

فرمود:

کبوتر ماده به کبوتر نر می گوید که تو به غیر از من، دل بسته ای و از من دوری گزیده ای؟

و کبوتر نر سوگند خورده و می گوید که این چنین نیست.

ماده گفت که من حرف تو را باور نمی کنم.

نر به او گفت که سوگند به حق کسی که در این قبله است! من به غیر از تو به کس دیگری دل نبسته ام.

عمار، من به کبوتر ماده گفتم: گفته های او را باور کن، گفته های او را باور کن.

عمار گوید، عرض کردم: ای امیرالمومنین! من کسی را غیر از سلیمان بن داود علیه السلام نمی شناسم که به زبان پرندگان آشنایی داشته باشد.

فرمود:

ای عمار! همانا سلیمان به حق ما اهل بیت از خداوند درخواست کرد به زبان پرندگان آشنایی یافت. 📚بحارالانوار،ج42،ص56
هدیه به آستان حضرت سیدالشهدا (ع)
یاعلی
یاعلی
یاعلی
#امیرالمومنین
#امیرالمؤمنین
#لا_امیرالمومنین_الا_علی
#حیدریون
#حیدر
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#عایشه_فی_النار
#یاعلی_مدد
#عایشه_فی_النار
#حیدر_بنگر_چه_بارگاهی_دارد
#علی_مع_الحق_و_الحق_مع_علی
#علی_ولی_الله
#یا_رفیق_من_لا_رفیق_له
#أهل_البيت_عليهم_السلام
#امام_حسنی_ام
#امام_حسن_مجتبی
#کریم_اهل_بیت
#امام_حسن
#بر_عایشه_لعنت
#یا_زهرا
Read more
. عاشقان مولا علی تنها ۵ روز به عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست . پیامبر گرامی اسلام در مسجد ...
Media Removed
. عاشقان مولا علی تنها ۵ روز به عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست . پیامبر گرامی اسلام در مسجد فرمودند: الان یک قومی می‌آیند که از نظر ایمان از همه برترند یک عدّه از مؤمنین ناز،کلی تعریف ‌کردند، دیگر مردم به رسول خدا نگاه نمی کردن به درِ مسجد نگاه میکردند،خدایا چه کسی می آید؟ دیدند سه چهارتا ... .
عاشقان مولا علی تنها ۵ روز به عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست
.
پیامبر گرامی اسلام در مسجد فرمودند: الان یک قومی می‌آیند که از نظر ایمان از همه برترند
یک عدّه از مؤمنین ناز،کلی تعریف ‌کردند،
دیگر مردم به رسول خدا نگاه نمی کردن به درِ مسجد نگاه میکردند،خدایا چه کسی می آید؟
دیدند سه چهارتا پیرمرد از اهالی #یمن آمدند.
السلام عليك یا رسول الله
رسول خدا بلند شدند تحویل گرفتن
مردم هم دلشون ضعف رفته کی هستند که رسول خدا اینهمه تعریف کردند
عرض ارادت تمام شد
آقا یارسول‌الله! ما از یمن اینهمه راه آمدیم یک سؤال را بپرسیم.
بفرمایید!
گفتند آقا یارسول‌الله!
عمرت به درازای آفتاب باد
ما راهمان از اینجا دورست یک وقت شما از دنیا رفتید
#جانشین_شما_کیست؟
آقا هِی ویژگی‌های #امیرالمؤمنین را فرمودند، اسم نیاوردند
اینها می‌گفتند آقا! خب کیست؟
آقا فرمود وصیّ من الان در بین مردم در صف نشسته اند.
از مقابل این مردم عبور کنید، ببینید
#دلتان_گواهی_میدهد کدامیک جانشین من است؟
حالا همه مردم مسجد دارند نگاه میکنند
اینها بلند شدند راه افتادند از سر صف شروع کردند اولی دومی سومی یکی یکی ایستادند، #دل_تکان_نخورد
همین جوری رد میکنن تا رسیدند جلوی علی ابن ابی طالب (ع)
جوانی در اصحاب رسول خدا حالا اینها همه پیرمردند،
دیدن #دلشون_داغ_شد
خواستند اعتنا نکنن
خدایا یک چیزی شده دلمون، به هم یک نگاهی کردند،تأیید کردند
گفتند اعتنا نکنیم بریم، شاید این نباشد،
آمدند بروند، دیدن پاهاشون نمی‌کشد رد بشن دل کشیده
گریه‌شان گرفت
گفتند آقا ببخشید اسم شما چیست؟
تا علی(ع) لب از لب باز کرد
قلبشان از حرارت آتش گرفت
فرمود: من علی‌بن‌ابیطالبم
دیگه بقیه را امتحان نکردند برگشتند #پیش_پیغمبر،
گفتند یارسول‌الله! جانشین تو #علی‌بن‌ابیطالب است؟
رسول خدا فرمود: بله
تعریف کنید چی شد؟
گفتند آقا یارسول‌الله!
فقط بگوییم وقتی مقابل این #جوان رسیدیم
آقا تا شروع کرد با ما حرف زدن احساس کردیم #پدرمان است.
#عزیز_دلمان است
این #دل را میخواد ایمان به پیغمبر
#صفای_شما_رو_عشقه که این احساس را بعد از 1400 سال
نسبت به علی ای که ندیده ای داری
این خیلی قابل تقدیره
خدایا به حق رسول خودت
ختم المرسلین
بحق اول اوصیاء و برترین اولیاء بعد از رسول خدا
یعنی امیرالمؤمنین ما را امروز مورد شفاعت خاصه این دو بزرگوار قرار ده
.
#یک_نفر_غذا_بدهی_غدیر، #انگار_یک_میلیون_پیامبر_را_غذا_دادی
.
قول می‌دهید غدیر یک کاری برای حضرت بکنید؟
#اگر_غدیر_حسابی_گرامی_داشته_شده_بود_ها! #کار_به_عاشورا_نمیکشید.
.
#استاد_پناهیان #پناهيان #پناهیانی
.
Read more
. عاشقان مولا علی تنها ۴ روز به عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست . بیاید با هم رفتار  #تربیت_یافتگان ...
Media Removed
. عاشقان مولا علی تنها ۴ روز به عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست . بیاید با هم رفتار  #تربیت_یافتگان رسول خدا (صلی الله عليه وآله وسلم) را با #مقام_ولایت ببینیم . مقداد تربیت‌شدۀ دست پیغمبر اکرم است فرمود: مقداد این پیغام را ببر برای علی‌ابن‌ابی‌طالب(علیه السلام) بده! ( الهی  ما را ... .
عاشقان مولا علی تنها ۴ روز به عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست
.
بیاید با هم رفتار  #تربیت_یافتگان رسول خدا (صلی الله عليه وآله وسلم) را با #مقام_ولایت ببینیم
.
مقداد تربیت‌شدۀ دست پیغمبر اکرم است
فرمود: مقداد این پیغام را ببر برای علی‌ابن‌ابی‌طالب(علیه السلام) بده!
( الهی  ما را به دست پیغمبر برای #ولایت تربیت بگردان!
نمی‌دانی چه دعایی برایت کردم؟)
فرمود: مقداد این پیغام را ببر برای علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) فرماندۀ این گروه رزمنده است
دارد می‌رود، برو پیغام را برسان!
آمد برود
صدا زد مقداد بیا اینجا
مقداد رفتی یک وقت از پشت سر آقایت را صدا نزنی، آقا مجبور بشود برگردد به سمتِ تو
مقداد گفت: آقا برسم به امیرالمؤمنین پیغام را بدهم، چشم
پیغمبر فرمود: مقداد یک وقت نروی از کنار علی‌ابن‌ابی‌طالب آقا برگردد به سمتِ تو نگاه کند
مقداد گفت: آقا چه‌جوری پیغام بدهم؟
فرمود: مقداد می‌روی گردان نظامی را دور می‌زنی
مقابل علی ابن ابی طالب می‌ایستی تا آقا جلو بیاید
بعد تقدیم می‌کنی می‌گویی این پیغام رسول خداست
(صفا کردی #ولایت_مداری را؟)
پیغمبر گرامی اسلام (ص) که مقداد را این‌جوری تربیت کرده
فاطمه را چه‌جوری تربیت کرده؟
نمی‌دانم کِی درِ گوش دخترش زمزمه کرده
فاطمۀ من، جانِ تو جانِ علی است
#پروانه_شو پروانه شو اندر دل آتش در آ
فاطمۀ من، مثل یک پروانه #دور_علی_بگرد!
از آتشی که برای علی روشن می‌کنند نترس!
وندر دل آتش در آ پروانه شو پروانه شو پروانه شو!
بارها فضائل علی را برای فاطمه بیان می‌فرمود
نمی‌دانم با چه لحن و با چه قصدی رسول خدا
نوشته یک بار فاطمۀ زهرا(سلام الله علیها) همین جور که اشک می‌ریخت
سرش را بالا کرد
صدا زد: بابا یا رسول‌الله از من خیالت راحت باشد
#من_علی_را_رها_نمی_کنم
.
#یک_نفر_غذا_بدهی_غدیر، #انگار_یک_میلیون_پیامبر_را_غذا_دادی
.
قول می‌دهید غدیر یک کاری برای حضرت بکنید؟
#اگر_غدیر_حسابی_گرامی_داشته_شده_بود_ها! #کار_به_عاشورا_نمیکشید.
.
#استاد_پناهیان #پناهيان #پناهیانی
.
Read more
علی علیم و علی عالم و علی اعلم علی ولی و علی والی و علی والا است علی حقیقت روح و تمام عالم جسم علی ...
Media Removed
علی علیم و علی عالم و علی اعلم علی ولی و علی والی و علی والا است علی حقیقت روح و تمام عالم جسم علی سفینه نوح و همه جهان دریا است علی مدرس جبریل در شناخت حق علی معلم آدم به علم الاسما است علی تمامی دین بغض او تمامی کفر علی ولی خدا خصم او عدوی خدا است علی صراط و علی محشر و علی میزان علی بهشت و ... علی علیم و علی عالم و علی اعلم

علی ولی و علی والی و علی والا است

علی حقیقت روح و تمام عالم جسم

علی سفینه نوح و همه جهان دریا است

علی مدرس جبریل در شناخت حق

علی معلم آدم به علم الاسما است

علی تمامی دین بغض او تمامی کفر

علی ولی خدا خصم او عدوی خدا است

علی صراط و علی محشر و علی میزان

علی بهشت و علی کوثر و علی طوبی است

علی اذان و اقامه علی رکوع و سجود

علی قیام و قعود و علی سلام و دعا است

علی وصی و دم و لحم و نفس پیغمبر

علی ابو الحسنین است و شوهر زهرا است

علی محمد و فرقان و نور و کوثر ، قدر

علی مزمل و یاسین و یوسف و طه است

من و جدا شدن از مرتضی خدا نکند

که هر که گشت جدا از علی جدا ز خدا است

#اكمال_دين
#تبليغ
#امير_غدير
#وارث_غدير
#اللهم_عجل_لوليك_الفرج
#مشكاة
Read more
داستان فوق العاده زیبا و عبرت آموز حتما بخوانید سه برادر مردی را نزد حضرت علی (علیه السلام) آوردند ...
Media Removed
داستان فوق العاده زیبا و عبرت آموز حتما بخوانید سه برادر مردی را نزد حضرت علی (علیه السلام) آوردند و گفتند اين مرد پدرمان را کشته است. امام علی (علیه السلام) به آن مرد فرمودند: چرا او را کشتی؟ آن مرد عرض کرد: من چوپان شتر و بز و ... هستم. يکی از شترهايم شروع به خوردن درختی از باغ پدر اينها کرد پدرشان ... داستان فوق العاده زیبا و عبرت آموز حتما بخوانید

سه برادر مردی را نزد حضرت علی (علیه السلام) آوردند و گفتند اين مرد پدرمان را کشته است.

امام علی (علیه السلام) به آن مرد فرمودند: چرا او را کشتی؟

آن مرد عرض کرد: من چوپان شتر و بز و ... هستم. يکی از شترهايم شروع به خوردن درختی از باغ پدر اينها کرد پدرشان شتر را با سنگ زد و شتر مرد، و من هم همان سنگ را برداشتم و با آن به پدرشان زدم و او مرد.

امام علی (علیه السلام)فرمودند: حد را بر تو اجرا مي کنم. آن مرد گفت: سه روز به من مهلت بدهيد.
پدرم مرده و برای من و برادر کوچکم گنجی به جا گذاشته پس اگر مرا بکشيد آن گنج تباه مي شود، و برادرم هم بعد از من تباه مي شود.

اميرالمومنین (علیه السلام) فرمودند: چه کسی ضمانت تو را مي کند؟

آن مرد به مردم نگاه کرد و گفت اين مرد.

اميرالمومنين (علیه السلام) فرمودند: ای ابوذر آيا ضمانت اين مرد را مي کنی؟

ابوذر عرض کرد: بله اميرالمومنين

فرمود: تو او را نمي شناسی و اگر فرار کند حد را بر تو اجرا مي کنم!

ابوذر عرض کرد: من ضمانتش مي کنم يا اميرالمومنين.

آن مرد رفت . و روز اول و دوم و سوم سپری شد...و همه مردم نگران ابوذر بودند که بر او حد اجرا نشود...سرانجام آن مرد اندکی قبل از اذان مغرب آمد و در حاليکه خيلی خسته بود، به نزد اميرالمومنين (علیه السلام) آمد وعرض کرد: گنج را به برادرم دادم و اکنون تسلیم فرمان شما هستم تا بر من حد را جاری کنی. امام علی (علیه السلام) فرمودند: چه چيزی باعث شد تا برگردی درحاليکه مي توانستی فرار کنی؟

آن مرد گفت: ترسيدم که "وفای به عهد" از بين مردم برود.

اميرالمومنين(علیه السلام) از ابوذر سوال کرد: چرا او را ضمانت کردی؟

ابوذر گفت: ترسيدم که "خیر رسانی و خوبی" از بین مردم برود.

پسران مقتول متأثر شدند و گفتند: ما از قصاص او گذشتيم... اميرالمومنين (علیه السلام) فرمود: چرا؟

گفتند: مي ترسيم که "بخشش و گذشت" از بين مردم برود.

درود بی پایان خداوند بر امیرالمؤمنین

و اما من اين پيام را برای شما فرستادم تا "دعوت به خير" از ميان مردم نرود .

كتاب قضاوتهاي حضرت علي(علیه السلام)
Read more
گفتم از کوه بگویم قدمم می لرزد از تو دم می زنم اما قلمم می لرزد هیبت نام تو یک عمر تکانم داده ست رسم ...
Media Removed
گفتم از کوه بگویم قدمم می لرزد از تو دم می زنم اما قلمم می لرزد هیبت نام تو یک عمر تکانم داده ست رسم مردانگی ات راه نشانم داده ست پی نبردیم به یکتایی نامت زینب کار ما نیست شناسایی نامت زینب من در ادراک شکوه تو سرم می سوزد جبرئیلم همه ی بال و پرم می سوزد من در اعماق خیالم ... چه بگویم از تو من در ... گفتم از کوه بگویم قدمم می لرزد
از تو دم می زنم اما قلمم می لرزد

هیبت نام تو یک عمر تکانم داده ست
رسم مردانگی ات راه نشانم داده ست

پی نبردیم به یکتایی نامت زینب
کار ما نیست شناسایی نامت زینب

من در ادراک شکوه تو سرم می سوزد
جبرئیلم همه ی بال و پرم می سوزد

من در اعماق خیالم ... چه بگویم از تو
من در این مرحله لالم چه بگویم از تو

چه بگویم؟! به خدا از تو سرودن سخت است
هم علی بودن و هم فاطمه بودن سخت است

چه بگویم که خداوند روایتگر تو است
تار و پود همه افلاک نخ معجر توست

روبروی تو که قرآن خدا وا می شد
لب آیات به تفسیر شما وا می شد

آمدی تا که فقط زینت مولا باشی
تا پس از فاطمه صدیقه صغری باشی

آمدی شمس و قمر پیش تو سو سو بزنند
تا که مردان جهان پیش تو زانو بزنند

چشم وا کردی و دنیای علی زیبا شد
باز تکرار همان سوره ی " اعطینا " شد

عشق عالم به تو از بوسه مکرر میگفت
به گمانم به تو آرام پیمبر می گفت:

بی تو دنیای من از شور و شرر خالی بود
جای تو زیر عبایم چقدر خالی بود
Read more
 #ششم_ذی_الحجه_سالروز_پیوند_آسمانی_حضرت_امیر_و_یاس_زهرا_مبارک_باد #عاشقان_عیدتان_مبارک #ورق_بزنید . . . حضرت ...
Media Removed
#ششم_ذی_الحجه_سالروز_پیوند_آسمانی_حضرت_امیر_و_یاس_زهرا_مبارک_باد #عاشقان_عیدتان_مبارک #ورق_بزنید . . . حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام) روایت می کنند: پیغمبر اکرم صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّم به من فرمود:یا علی! گروهی از مردان قریش راجع به فاطمه ی زهراء سلام ... #ششم_ذی_الحجه_سالروز_پیوند_آسمانی_حضرت_امیر_و_یاس_زهرا_مبارک_باد
#عاشقان_عیدتان_مبارک
#ورق_بزنید
.
.
.
حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام) روایت می کنند: پیغمبر اکرم صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّم به من فرمود:یا علی! گروهی از مردان قریش راجع به فاطمه ی زهراء سلام الله علیها مرا مورد عتاب قرار دادند و گفتند:ما خواستگار فاطمه بودیم و تو نپذیرفتی، اکنون او را به علی بن ابیطالب دادی.

من گفتم:به خدا قسم، من فاطمه را از شما رد نکردم و او را تزویج ننمودم، بلکه خدا خواستگاری شما را نپذیرفت و فاطمه را برای علی تزویج کرد؛ زیرا جبرئیل بر من نازل شد و گفت،خدای تعالی می فرماید:اگر من علی را خلق نمی کردم از حضرت آدم به بعد شوهری که شایسته ی فاطمه باشد در روی زمین نبود.
.
.
📖آمده در: بحارالأنوار :ج۴۳ ، ص۲۸۸
.
#زیباترین_پیوند_آسمانی
.
.
فضاے شهر مدینہ دوباره روحانے است
نـمـاز پنجره هایش چقـــدر عـرفانے است .

مگر چہ عید بزرگے رسیده ڪه امشب
در آسمان وفلڪ جشن نورافشانے است .

عجب شبے!همہ جا ریسہ بستہ جبرائیل
عجب شبے!همہ ی ڪهڪشان چراغانے است
.
ولیمہ مے دهد امشب پیمبــر رحمت
چقدر سفره این بزم پهن و طولانے است
.
فرشتہ ها سرشان گرم ڪار...،ومیڪائیل
بہ فڪر پخت وپزِ سور وساتِ مهمانے است
.
درون سفرہ مے ناب وساغـر آوردند
ڪلیم و خضر دلے از عزا درآوردند
.
ستاره ها همہ فڪر دیدن داماد
گرفتہ اند حسودان ڪوردل غمباد
.
وضو گرفتہ و با احترام باید گفت:
جنابِ حضرتِ داماد شاخہ یِ شمشاد
.
تمام آیینہ هاےمدینہ غش ڪردند
نگاه فاطمہ تا در نگاه شان افتاد
.
ڪلید باغ جنان را خدا مراسم عقد
بہ این عروسِ سر سفره زیرلفظے داد
.
ترانہ ے لب داوود خوش صدا این است:
علے وفاطمہ پیوندتان مبارڪ باد ...❤❤
.

#میرسد_قصہ_بہ_آنجا_ڪہ_علے_دلتنگ_است
#میفروشد_زرهے_را_ڪه_رفیق_جنگ_است
#چہ_نیازے_دگر_این_مرد_بہ_جوشن_دارد
#إن_یڪاد_از_نفس_فاطمہ_بر_تن_دارد
#بر_منڪرین_علے_لعنت
#پیوند_آسمانے
#امام_حسنی_ها
Read more
تروريست،تروريسته! چه سال ٦١ هجرى چه سال ١٣٦٠ و ١٣٩٧ شمسى علت واقعه کربلا جز از ناآگاهی جامعه كه پنجاه ...
Media Removed
تروريست،تروريسته! چه سال ٦١ هجرى چه سال ١٣٦٠ و ١٣٩٧ شمسى علت واقعه کربلا جز از ناآگاهی جامعه كه پنجاه سال بعد رحلت پيامبر اتفاق افتاد و استمرار کینه‌توزی ‌عده اى علیه حضرت علی(ع) نبود تو كربلا وقتى لشگر يزيد مقابل امام ايستادند امام حسین(ع) بهشون گفتند:" این لباسی که تن من هست همه می شناسید،" ... تروريست،تروريسته! چه سال ٦١ هجرى چه سال ١٣٦٠ و ١٣٩٧ شمسى
علت واقعه کربلا جز از ناآگاهی جامعه كه پنجاه سال بعد رحلت پيامبر اتفاق افتاد و استمرار کینه‌توزی ‌عده اى علیه حضرت علی(ع) نبود

تو كربلا وقتى لشگر يزيد مقابل امام ايستادند
امام حسین(ع) بهشون گفتند:" این لباسی که تن من هست همه می شناسید،" همه جواب ميدن "بله می شناسیم این لباس پیغمبراست،" امام (ع) فرمود: "پدر من علی (ع) است مادرم فاطمه (س) است من فرزند پیغمبر هستم برای چه من را می کشید" و لشگر يزيد جواب ميدن "بغض ابیک"
به دلیل بغض و کینه ای که از پدرت در دل داریم
امام حسین(ع) روز واقعه كربلا چند ویژگی در مورد یزید گفتن،
يكى ش اين بود، یزید "قاتل النفس محترمه" #تروریست است و انسان های بی گناه و ارزشمند را می کشد.
با وجود چنین شخصیتی بر مسند حکومت، امام حسین (ع) فرمودن: "چاره ای جز این ندارم که برای حفظ دین پیامبر حرکت کنم. من جز برای این چند کار برنخاستم"

لعنت و نفرين به كينه وحسادت وخشم وبغضِ دوران تاريخ و زمانه امروز
لعنت و نفرين به تروريست هاى ادوار تاريخ و زمانه ى امروز كه بچه و پير و جوون وهم وطن نميشناسه
لعنت به يزيديان زمانه امروز

#اهواز_تسليت
For what sin she/he was killed

بِأَيِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ ؟
به كدامين گناه كشته شده است ؟
آيه ٩ سوره تكوير
Read more
شفا دادن جوان فلج در کنار کعبه به اذن خداوند توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری) . سبکی ...
Media Removed
شفا دادن جوان فلج در کنار کعبه به اذن خداوند توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری) . سبکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد: روایت شده است که در اواخر شبی، امیر المومنین (علیه السلام) همراه فرزندانش حسن و حسین (علیهما السلام) کنار کعبه براى مناجات و عبادت آمدند؛ ناگاه علی ... شفا دادن جوان فلج در کنار کعبه به اذن خداوند توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
.
سبکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:

روایت شده است که در اواخر شبی، امیر المومنین (علیه السلام) همراه فرزندانش حسن و حسین (علیهما السلام) کنار کعبه براى مناجات و عبادت آمدند؛ ناگاه علی (علیه السلام) صدای جانگدازی شنید، دریافت که شخص دردمندى با سوز و گداز در کنار کعبه دعا می‌کند و با گریه و زاری خواسته‌اش را از خدا می‌طلبد. حضرت علی (علیه السلام) به امام حسن (علیه السلام) فرمود: نزد این مناجات کننده برو و ببین کیست و او را نزد من بیاور! امام حسن (علیه السلام) نزد او رفت، دید جوانی بسیار غمگین با آهی پرسوز و جانکاه مشغول مناجات است، فرمود: اى جوان، امیر المومنین (علیه السلام) تو را می‌خواهد ببیند، دعوتش را اجابت کن. جوان لنگان لنگان با اشتیاق وافر به حضور علی (علیه السلام) آمد، حضرت علی (علیه السلام) فرمودند: حاجتت چیست؟ جوان گفت: حقیقت این است که من به پدرم آزار می‌رساندم ، و او مرا نفرین کرده و اکنون نصف بدنم فلج شده است. امام علی (علیه السلام) فرمود: چه آزاری به پدرت رسانده‌ای؟ جوان عرض کرد: من جوانی عیاش و گنهکار بودم ، پدرم مرا از گناه نهی می‌کرد، من به حرف او گوش نمی‌دادم ، بلکه بیشتر گناه می‌کردم، تا روزى مرا در حال گناه دید باز مرا نهى کرد، سرانجام من ناراحت شدم چوبی برداشتم طوری به او زدم که بر زمین افتاد و با دلی شکسته برخاست و گفت: اکنون کنار کعبه می‌روم و تو را نفرین می‌کنم. کنار کعبه رفت و نفرین کرد. نفرین او باعث شد نصف بدنم فلج گردد. در این هنگام آن قسمت از بدنش را به امام نشان داد. سپس ادامه داد: بسیار پشیمان شدم نزد پدرم آمدم و با خواهش و زاری از او معذرت خواهی کردم، و گفتم: مرا ببخش برایم دعا کن. پدرم مرا بخشید و حتى حاضر شد که با هم به کنار کعبه بیاییم و در همان نقطه‌اى که نفرین کرده بود، دعا کند تا سلامتى خود را باز یابم. با هم به طرف مکه رهسپار شدیم، پدرم سوار بر شتر بود، در بیابان ناگاه، شترم رم کرد و پدرم را بین دو صخره بر زمین زد و از دنیا رفت. امیر المومنین (علیه السلام) فرمود: خداوند از تو راضی می‌شود اگر پدرت از تو راضی بوده است. جوان عرضه داشت: به خدا قسم همین گونه است (پدرم از من راضی‌ بود). امیر المومنین (علیه السلام) برخاسته و چند رکعت نماز خواند و میان خود و خدایش دعاهایی خواند و فرمود: ای مبارک بایست. آن جوان [مبارک] ایستاد و راه رفت و سلامتیش به او بازگشت.
.
.
.
ادامه در کامنت
Read more
موسیقی نوای عجیبی است! چند وقتیه که ترجیح دادم بیشتر شنونده باشم تا تفسیر کننده و نقد کننده و این صحبتا ...
Media Removed
موسیقی نوای عجیبی است! چند وقتیه که ترجیح دادم بیشتر شنونده باشم تا تفسیر کننده و نقد کننده و این صحبتا ولی واقعا بعضی جاها اشک میریزم! اشک من از چشمانم سرازیر نمیشه بلکه از مویرگ های مغزه منه! تاسف که نمیشه خورد ولی ناراحت میشم به حال و روز این روزای موسیقی ایران جایی که بهنام بانی ها و حمید هیراد ... موسیقی نوای عجیبی است!
چند وقتیه که ترجیح دادم بیشتر شنونده باشم تا تفسیر کننده و نقد کننده و این صحبتا ولی واقعا بعضی جاها اشک میریزم!
اشک من از چشمانم سرازیر نمیشه بلکه از مویرگ های مغزه منه!
تاسف که نمیشه خورد ولی ناراحت میشم به حال و روز این روزای موسیقی ایران
جایی که بهنام بانی ها و حمید هیراد ها و شهاب مظفری ها روی بورسن
موسیقی چیزی فراتر از بیان احساسات است!
من خودمو محدود به ژانر خاصی نمیکنم دوست دارم تجربه های متفاوتی داشته باشم!
تا حالا یه ریهء سیگاری رو با یه ریهء سالم دیدین کنار هم؟
بزرگ یه چیزی مثل اون سالمس!
حاصل یک هوشیاریه
حاصل یک فکره پخته و هوشمندانس
چیزی نیس که روی کوک و وید و بنگ نوشته شده باشه
بنابر این خروجیش هم فرق میکنه!
مثل یک ادم سالم که تو یه خانواده با شخصیت و متدین رشد کرده باشه تا یه ادمی که تو جوب بزرگ شده باشه!
مقایسه کردن کاره اشتباهیه چون به قول معروف تا با کفش های یکی راه نرفتی درباره طرز راه رفتنش نظر نده!
ولی...
موزیک تولید میشه
یه عده حمایت میکنن یه عده تفسیر میکنن
یه عده به به چه چه یه عده هم غر میزنن
ولی من نه تعریف میکنم فعلا از چیزی نه غر میزنم
یه سری موزیکا مخاطباش ادم عام هست! ادمایی که نون شب ندارن بخورن ولی ایفون دست میگرن
ادمایی که تمام دارایشون رو ماشین میکنن زیره پاشون که تمام خرجش یه آخ گفتنه!
آدمایی که به قول معروف مصرف گران!
تولید محتوا و اثری ندارن و فقط فتوسنتز میکنن! من به اینا میگم ادمای علی بی غم!
خوب این ادما برا یه شادی لحظه ایی موزیک های خودشون رو گوش میدن!
در واقع کار حرفه ایی نمیکنن فقط نفس میکشن!
یه سری ادم هایی هم هستن که فکر پیشرفت کردنن! از اینکه یه جا بشینن متنفرن و از اینکه علی بی غم باشن بدشون میاد! ادمایی که سختیارو به جون میخرن تا شکستش بدن! ادمایی که به خودشون مینازن و به چیزایی که قراره کسب کنن!
اگه جزو دستهء اولی براتون ارزوی چیزای بهتر و بیشتر رو میکنم
اگه جزو دسته دومین براتون ارزوی انگیزه های بیشتر و سختی های بیشتر رو میکنم! هرچی بیشتر بدونیم و هرچی بیشتر درکمون از جهان و هستی بیشتر بشه زجر کشیدنمون هم بیشتر میشه!
بزرگ برای دسته دوم بود!
بزرگ تکرار میشه؟
چیزی که حاصل یه مغز پختس باعث میشه ادمای بیشتری علاقه مند بشن به پیشرفت
به اینکه با روی باز به سمت سختی ها برن و به قول معروف یه قله رو فتح کنن!
باعث میشه خوده من هر لحظه #بیتاب باشم!
تمام این صحبتا به درک ما از دنیا و مشتقاتش بستگی داره!
امیدوارم همیشه پاینده باشید

#BOZORG #chiziekebeshniazdaram
Read more
🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 السلام علیک یا صاحب الزمان السلام علیک یا شریک القرآن السلام علیک یا قاطع البرهان 🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 🔆 ...
Media Removed
🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 السلام علیک یا صاحب الزمان السلام علیک یا شریک القرآن السلام علیک یا قاطع البرهان 🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 🔆 سروده ای از مرحوم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی 🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 🔆 . دلم از دوری روی تو به تنگ آمده است/ نه دگر تاب تحمل نه درنگ آمده است/ آه دور از تو فتادیم که اینسان ما را/ قدرت ... 🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆
السلام علیک یا صاحب الزمان

السلام علیک یا شریک القرآن
السلام علیک یا قاطع البرهان
🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆
🔆 سروده ای از مرحوم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی 🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 🔆 .
دلم از دوری روی تو به تنگ آمده است/
نه دگر تاب تحمل نه درنگ آمده است/

آه دور از تو فتادیم که اینسان ما را/
قدرت و زور جسورانه به جنگ آمده است/

اهل دنیا به ره باطل و با آن سرگرم/
حق گذاری برشان مایه ی ننگ آمده است/

هرکه شد اهل صداقت ز نظرها افتاد/
اهل پلتیک و دغل زبر و زرنگ آمده است/

هرکه گردید منافق همه جا جایش هست/
تیر هرکس که بود راست به سنگ آمده است/

جنگ قدرت سر دنیا همه جا هست بپا/
چه به تزویر و چه با توپ و تفنگ آمده است/

ای گل باغ نبی از پی اصلاح جهان/
پای بگذار که پای همه لنگ آمده است/

ای (علی) آید و زنگ غمت از دل ببرد/
این مس قلب که آلوده ی رنگ آمده است/
🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆 .
🌸🌸🌸
گل كاشتن امروز من
Read more
آقای نماینده و مسئولی که می آیی شعار می دهی! از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی نکن من به خاطر عشقم ...
Media Removed
آقای نماینده و مسئولی که می آیی شعار می دهی! از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی نکن من به خاطر عشقم کار می‌کنم با این مردم حال می‌کنم و احتیاجی هم به دروغ گفتن ندارم در این شرایط بد اقتصادی جامعه به جای صحبت در مورد مردم و مشکلات مردم ،درباره خيرين و سلبريتي هايي که در زمان زلزله با حسن نیت جلو آمده‌اند، ... آقای نماینده و مسئولی که می آیی شعار می دهی! از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی نکن
من به خاطر عشقم کار می‌کنم با این مردم حال می‌کنم و احتیاجی هم به دروغ گفتن ندارم
در این شرایط بد اقتصادی جامعه به جای صحبت در مورد مردم و مشکلات مردم ،درباره خيرين و سلبريتي هايي که در زمان زلزله با حسن نیت جلو آمده‌اند، صحبت می کنی؟ در مراحل مشکلات ساخت و ساز یک بار جلو آمدی که کمک‌ کنی؟
حسابم چندین بار مسدود شد. برای گرفتن مجوز کسی نبود که من با او جلسه نداشته باشم. چقدر همین مجوز زمان برد. مال مردم دست من بود. من هرگز اجازه کم کاری نمی دهم و با شرکتی کار کردم که اصولی و عمری عمل کند حتی اگر گرانتر شود
از تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کنیم چه در مورد زلزله و چه مسائل دیگرش چون ماست مالی بلد نیستم
من حرف بلد نیستم و عمل می کنم. تا شاهرگ گردنم برود پای کارمان می‌ایستم. نه اینکه شعار دهم و تهمت بزنم
پول‌های زیادی از بیت‌المال دزدی شده و از کشور خارج شده آن موقع این آقا کجا بود که یک بار پشت تریبون داد بزند. هزاران میلیارد از کشور خارج می‌شود شما آن روزها کجایید؟
من فقط به مردم جواب می‌دهم. اینکه من چه کرده‌ام و چه می‌کنم را با سند درصفحه خودم به مردم می گویم
نهادهای نظارتی و قوه قضائیه همه می‌دانستند چقدر پول به حساب ما وارد شده است و حالا شما صدایت را بلند می‌کنی و داد می‌زنی؟‌تا الان کجا بودی؟ خیلی‌ها روی آوارهای زلزله‌زدگان عکس گرفتند تا در فضای مجازی منتشر کنند. آیا به جز این کار دیگری برای مردم کردید؟
من وسط جام جهانی به کرمانشاه رفتم. در آن روستایی که کار می‌کنیم هنوز خیلی‌ جاها آواربرداری نشده، لوازم خانگی مردم و ماشین‌های لباسشویی‌شان زیر آوار مانده است. من مثل بقیه نیستم حرف نزنم و از حقم دفاع نکنم
من علی دایی پول حلال خودم را نمی‌توانم ساده خرج کنم چه برسد به پول مردمی که به من اعتماد کردند
Read more
خشنودى قلب نازنين حضرت زهرا سلام الله عليها ٣ صلوات . از جلوۀ جمال تو باران درست شد از خشم تو، جلال ...
Media Removed
خشنودى قلب نازنين حضرت زهرا سلام الله عليها ٣ صلوات . از جلوۀ جمال تو باران درست شد از خشم تو، جلال تو، طوفان درست شد ته مانده گِل تو شده ابتدای من ... از خاک تو حقیقتِ انسان درست شد ما جمله نیست ها و عدم ها و سایه ها ... روح تو تا دمید به تن، جان درست شد وقتی نقاب از رخ تو بر کنار شد ... صد ها هزار ... خشنودى قلب نازنين حضرت زهرا سلام الله عليها ٣ صلوات
.
از جلوۀ جمال تو باران درست شد
از خشم تو، جلال تو، طوفان درست شد

ته مانده گِل تو شده ابتدای من ...
از خاک تو حقیقتِ انسان درست شد

ما جمله نیست ها و عدم ها و سایه ها ...
روح تو تا دمید به تن، جان درست شد

وقتی نقاب از رخ تو بر کنار شد ...
صد ها هزار واله و حیران درست شد

حتی رسالت نبوی بی تو ناقص است
روز غدیر معنی ایمان درست شد

عشق تو آتش است، من آتش پرست عشق
از شعله های عشق تو سلمان درست شد

تو مهربان ترین پدر امتی و با ...
نان پختن تو وضع یتیمان درست شد

تاریخ شاهد است وقت گرفتاری رسول
کار نشد به ذکر علی جان درست شد

یک قطره از وضوی تو تا بر زمین چکید
مُشک و گلاب قمصر کاشان درست شد

عرش خدا که روی زمین جلوه ای نداشت
تا در نجف برای تو ایوان درست شد

با حب و عشق و مهر به اولاد بوتراب
خاک تمام مردم ایران درست شد

باسلام
اين عيد عزيز و بزرگ رو به محبوب ترين سيد دنيا امام سيدعلى خامنه اى عزيز حفظه الله و تمامى شما عاشقان حضرت مولا ع تبريك و تهنيت عرض ميكنم
باشد كه همگى مورد عنايات و شفاعت خاصه حضرت زهرا س قرار گيريم. .
.
#نجف
#ايوان_طلا
#عيد_غدير
#غدير_مبارك
#عيد_ولايت
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#لا_اميرالمومنين_الا_علي
#اسدالله #وجه_الله #عين_الله #باب_الله #سر_الله #عشق_الله
#امام_زمان_عج #امام_مهدى #جمكران
#رهبر #مرجع #امام_عشق #ايران_اسلامى
#امام_خامنه_ای_عزيز_حفظ_الله
Read more
🥀🥀🥀🥀🥀🥀 هووویاامیرالمومنین 🥀🥀🥀🥀🥀🥀 وقتی خبر شهادت امیرالمومنین علی علیه السلام به گوش عایشه ...
Media Removed
🥀🥀🥀🥀🥀🥀 هووویاامیرالمومنین 🥀🥀🥀🥀🥀🥀 وقتی خبر شهادت امیرالمومنین علی علیه السلام به گوش عایشه رسید سجده شکری به جای آورد و اظهار سرور و شادی نمود و از وجد و خوشحالی این شعر را بر زبان راند: "علی برفت و دیگر برای وی بازگشتی نیست. با درگذشت وی آنچنان در دردل خود احساس شادی و سرور نمودم که خانواده مسافر ... 🥀🥀🥀🥀🥀🥀
هووویاامیرالمومنین
🥀🥀🥀🥀🥀🥀
وقتی خبر شهادت امیرالمومنین علی علیه السلام به گوش عایشه رسید سجده شکری به جای آورد و اظهار سرور و شادی نمود و از وجد و خوشحالی این شعر را بر زبان راند:
"علی برفت و دیگر برای وی بازگشتی نیست. با درگذشت وی آنچنان در دردل خود احساس شادی و سرور نمودم که خانواده مسافر از برگشتن مسافر عزیزش احساس سرور می کند. آری با رفتن علی چشم من روشن گردید.
عایشه که این اشعار را به پایان رسانید سپس پرسید: قاتل علی کیست؟ گفتند: مردی از قبیله مراد.
عایشه شعری خواند که مضمون آن چنین است:
"او (علی) اگر چه در موقع مرگ از ما دور بود ولی زنده باد جوانی که مژده مرگ او را به ما داد و مسررمان ساخت. "
عایشه از شوق اسم ابن ملجم (لع)قاتل امیر عالمین علی (ع) را بعنوان اسم غلامش برگزید 📚منابع :
مقاتل الطالبیین -ثم نعود إلى ذکر خبر مقتله والسبب فیه- ج1 ص55
تاريخ الطبري ج5 ص150
الطبقات الكبرى ج3 ص29
الكامل في التاريخ ج2 ص743

انشالله خداوند در شبهای قدر در تقدیر محبین امیرالمومنین نعمت تولی و تبری را به نحو احنست عنایت و عذاب دشمنان اهل بیت را روز به روز افزون بفرمایند به برکت نام مقدس
یاعلی
یاعلی
یاعلی
#امیرالمومنین
#امیرالمؤمنین
#لا_امیرالمومنین_الا_علی
#حیدریون
#حیدر
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#عایشه_فی_النار
#حیدر_بنگر_چه_بارگاهی_دارد
#علی_مع_الحق_و_الحق_مع_علی
#علی_ولی_الله
#یا_رفیق_من_لا_رفیق_له
#أهل_البيت_عليهم_السلام
#امام_حسنی_ام
#امام_حسن_مجتبی
#کریم_اهل_بیت
#امام_حسن
#بر_عایشه_لعنت
#یا_زهرا
Read more
 #شاعر_محمد_علی_بهمنی دفتر عشق ِ تو را بستم، نیایی بهتر است بی تو من با دیگری هستم، نیایی بهتر است جام ...
Media Removed
#شاعر_محمد_علی_بهمنی دفتر عشق ِ تو را بستم، نیایی بهتر است بی تو من با دیگری هستم، نیایی بهتر است جام قلبم سال ها سرشار از عشق ِ تو بود جام را مستانه بشکستم، نیایی بهتر است رفته بودی تشنه ی عشقم کنی، بی چاره تو! با شراب ِ دیگری مستم، نیایی بهتر است ماه ِ من بودی و اکنون در دلم خورشید ِ اوست او نهاده ... #شاعر_محمد_علی_بهمنی

دفتر عشق ِ تو را بستم، نیایی بهتر است
بی تو من با دیگری هستم، نیایی بهتر است
جام قلبم سال ها سرشار از عشق ِ تو بود
جام را مستانه بشکستم، نیایی بهتر است
رفته بودی تشنه ی عشقم کنی، بی چاره تو!
با شراب ِ دیگری مستم، نیایی بهتر است
ماه ِ من بودی و اکنون در دلم خورشید ِ اوست
او نهاده دست در دستم، نیایی بهتر است
خواه لیلی- خواه شیرین- یا زلیخا بوده ای
دفتر عشق ِ تو را بستم، نیایی بهتر است
من نه مجنونم- نه فرهادم- نه یوسف بوده ام!
من همان فریاد ِ بد مستم، نیایی بهتر است
#شعر #غزل #ترانه #ناب
#شاعر_محمد_علی_بهمنی
Read more
... <span class="emoji emoji1f4e2"></span> فیلمبرداری «مسخره باز» به پایان رسید . <span class="emoji emoji1f53b"></span>فیلمبرداری فیلم سینمایی «مسخره باز» نخستین ساخته ...
Media Removed
... فیلمبرداری «مسخره باز» به پایان رسید . فیلمبرداری فیلم سینمایی «مسخره باز» نخستین ساخته سینمایی همایون غنی زاده به پایان رسید . علی مصفا تهیه‌کننده فیلم «مسخره باز» است و علی نصیریان، هدیه تهرانی،‌ رضا کیانیان،‌ صابر ابر و بابک حمیدیان ، محسن حسینی ، خسرو بامداد ، ایرج ذبیحی ، در «مسخره‌ ... ...
📢 فیلمبرداری «مسخره باز» به پایان رسید
.
🔻فیلمبرداری فیلم سینمایی «مسخره باز» نخستین ساخته سینمایی همایون غنی زاده به پایان رسید
.
علی مصفا تهیه‌کننده فیلم «مسخره باز» است و علی نصیریان، هدیه تهرانی،‌ رضا کیانیان،‌ صابر ابر و بابک حمیدیان ، محسن حسینی ، خسرو بامداد ، ایرج ذبیحی ، در «مسخره‌ باز» به ایفای نقش می ‌پردازند
.
پیش بینی می شود اولین نمایش فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر باشد

در خلاصه داستان «مسخره باز‌» آمده است:
تو پرورشگاه صدام مي كردند مسخره باز! اما من مشت محكمي حواله صورت يكيشون كردم تا داستان رو شروع كنم
.
همایون غنی‌زاده کارگردان موفق تاتر، نمایش‌هایی مانند «آگاممنون»، « در انتظار گودو»، «ملکه زیبایی لی‌نین»، «کالیگولا» و ..... به روی صحنه برده است
.
#haft_tv3
Read more
. سلام به رهبر عزیزم. سلام به همه شهدا و خانواده معظم آنها. سلام به همه جانبازان عزیز و مظلوم که همیشه ...
Media Removed
. سلام به رهبر عزیزم. سلام به همه شهدا و خانواده معظم آنها. سلام به همه جانبازان عزیز و مظلوم که همیشه مورد ستم هستند. من جانباز اعصاب و روان و در جبهه ها دچار موج گرفتی از کل بدن شدم. از محضر آقا امام زمان (عج) خجالت می کشم که دردم را بگم. شب ها که خواب ندارم از ناحیه پا و کمر و دست کم کم دچار بی حالی شدم و رفته ... .
سلام به رهبر عزیزم. سلام به همه شهدا و خانواده معظم آنها. سلام به همه جانبازان عزیز و مظلوم که همیشه مورد ستم هستند. من جانباز اعصاب و روان و در جبهه ها دچار موج گرفتی از کل بدن شدم.
از محضر آقا امام زمان (عج) خجالت می کشم که دردم را بگم. شب ها که خواب ندارم از ناحیه پا و کمر و دست کم کم دچار بی حالی شدم و رفته رفته زیاد شد. از فرط درد دندان که علت را نفهمیدم یکی یکی دندان هایم را کشیدم.
از گوش بسیار کم شنوا و در سر و گوشم وز وز یک نقل و نبات همیشگی است.
نمیدانم چرا سفارش خرید همسرم را تا سر خیابان که می روم فراموش می کنم؟ واماندم.
به دخترم گفته پدرت حالت روانی ها را داره. همه درد و رنجی که دارم و برای دارو و دکتر و درمان که ماندم.
نمیدونم این گونه حرف ها را که خیلی زیاد هم است کجای دلم بزارم؟! در هر حال بماند قصه جبهه و نیاز به حضور جوانان جان برکف.
عزیزان من خودم را با کتاب و قرآن و نهج البلاغه و #کانال - #تلگرام - دکتر رازقی پور و چند کانال - #تلگرامی- خوب دیگه سرگرم کردم و با این دو بیت از مرحوم نخودکی صحبت را تمام می کنم. ‌ ‌

زمانه بر سر جنگ است یا علی مددی

کمک ز غیر تو ننگ است یا علی مددی

گشاد کار دو عالم ز یک اشاره توست

به کار ما چه درنگ است یا علی مددی
...
پ.ن یک : قابل توجه جناب فیروزآبادی !

پ.ن دو : نامه برای دو روز قبل از فیلترینگ #تلگرام است و در سایت فاش نیوز به چاپ رسیده است.
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>على انصاریان: رضا صادقی یکی از دوستان قدیمی و دوست داشتنی من است. رفاقت من و رضا به روزهای سخت برمی ...
Media Removed
. على انصاریان: رضا صادقی یکی از دوستان قدیمی و دوست داشتنی من است. رفاقت من و رضا به روزهای سخت برمی گردد. زمانی که رضا دنبال مجوز آلبوم و کنسرت بود. ما در آن روزها کلی با هم گریه کردیم و دوست شدیم. خیلی از شب ها تا صبح رضا شعر می گفت و با هر بیت شعر، گریه می کردیم. هیچ وقت آن دوران را فراموش نمی کنم و یادم ... .
🔹على انصاریان: رضا صادقی یکی از دوستان قدیمی و دوست داشتنی من است. رفاقت من و رضا به روزهای سخت برمی گردد. زمانی که رضا دنبال مجوز آلبوم و کنسرت بود.
ما در آن روزها کلی با هم گریه کردیم و دوست شدیم. خیلی از شب ها تا صبح رضا شعر می گفت و با هر بیت شعر، گریه می کردیم. هیچ وقت آن دوران را فراموش نمی کنم و یادم نمی رود که ثمره آن دوستی، به آلبوم «وایسا دنیا» ختم شد. آلبومی که به نظر من در دهه ی خودش بهترین آلبوم موسیقی ایران بود. يك شب با رضا داشتیم تا ٦ صبح توى خیابان ها می گشتیم، داشتم به رضا می گفتم که از تهران نره، بمونه و کار موسيقيشو اینجا ادامه بده، رسیدیم دم کاخ سعدآباد رضا برگشت با یک حسرتی گفت میشه یه روزی من اینجا کنسرت داشته باشم من گفتم چرا که نه و ٦ ماه بعدش در تهران کنسرت داد که یکی از با شکوه ترین کنسرتهای تهران بود
🔹رضا صادقى: علی انصاریان یه جمله خیلی قشنگ به من گفت که باعث شد من بمونم، اونم این بود که خونه ی کوچک بابا خیلی بهتر از خونه ی بزرگ بابای همسایه است، من با علی وقتی اون شب رسیدیم به کاخ سعدآباد به علی گفتم یعنی میشه من در اینجا یه شب کنسرت بدم علی گفت چرا که نه، توکل کن به خدا، بطور عجیبی ٦ ماه بعد در زمانی که به هيچكس اجازه کنسرت نمی دادند من ٤ شب در اونجا کنسرت داشتم که باورم نمی شد، که یك شبش رو کامل گریه کردم
🔸علی انصاریان عزیز زادروزت مبارک
#rezasadeghi #aliansarian
Read more
گفت و گوی اختصاصی «نصر» با "سمیه فرضی" عکاس سال مطبوعات ایران/ #عکاسی مستند، بیانگر بطن #زندگی جامعه نصر: ...
Media Removed
گفت و گوی اختصاصی «نصر» با "سمیه فرضی" عکاس سال مطبوعات ایران/ #عکاسی مستند، بیانگر بطن #زندگی جامعه نصر: عکاس سال #مطبوعات #ایران ، گفت: عکاسی مستند، تصویری واقعی و بی واسطه ای از زندگی اجتماعی مردم به یادگار می گذارد، شاید بتوان گفت، عکاسی مستند، بیانگر بطن زندگی جامعه، است. به گزارش سرویس ... گفت و گوی اختصاصی «نصر» با "سمیه فرضی" عکاس سال مطبوعات ایران/
#عکاسی مستند، بیانگر بطن #زندگی جامعه

نصر: عکاس سال #مطبوعات #ایران ، گفت: عکاسی مستند، تصویری واقعی و بی واسطه ای از زندگی اجتماعی مردم به یادگار می گذارد، شاید بتوان گفت، عکاسی مستند، بیانگر بطن زندگی جامعه، است.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، آذربایجان از دیرباز دارای پیشینه ای زبانزد و گسترده ای در حوزه هنر و فرهنگ داشته است. بطوری که هنرمندان نامی بسیاری در جای جای آذربایجان با فکر و ذوق منحصر به فرد خود به خلق اثری ماندگار پرداخته اند و امضایی بر شجره اصیل هنری این خطه نگاشته اند.

حال بار دیگر آذربایجان، شاهد رشد نهالی دیگر و شکوفایی آن به دست بانوی هنرمند خود بوده و قاب های واقعی زندگی را در فریمی کوچک اما ژرف به ثبت رسانده است.
سال گذشته، در اولین دوره اهداء نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران، عکاس هنرمند و جوان تبریزی "علی حامد حقدوست" موفق شد عنوان عکاس سال مطبوعاتی ایران را در بخش مستند، به خود اختصاص دهد.

اکنون بار دیگر این عنوان به بانوی تبریزی اختصاص یافته که مشق ثبت زندگی را در کنار استادی آموخته است که سال هاست در بخش عکاسی مستند، نامش همواره بر سر زبان ها بوده و اینک نظاره گر به ثمر رسیدن تلاش های هنرجوی پر تلاش خود "سمیه فرضی" به عنوان عکاس سال مطبوعات ایران در بخش عکس مستند، است.
در ادامه این گزارش به گفت و گوی خبرنگار نصر با "سمیه فرضی" بانوی هنرمند تبریزی، در راستای کسب این موفقیت، می پردازیم. ●خانم فرضی لطفا شرح مختصری از خود و مدت زمان فعالیتتان در حوزه عکاسی، بفرمایید.
من سمیه فرضی، متولد سال ۱۳۶۴ و فارغ‌التحصیل مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تبریز هستم و به مدت ۹ ماه است که عکاسی را نزد استاد گرامی خود "علی حامد حقدوست" آغاز کرده ام.
● با توجه به موفقیت شما در بخش مستند این جشنواره، علاقه شاخص شما به این بخش از هنر عکاسی، کاملا مشهود است، آموختن الفبای عکاسی در کنار استادی که عنوان های جهانی در رشته عکاسی، بخصوص بخش مستند داشته، چگونه است؟
من به هنر همیشه علاقه داشته‌ام و مشتاق بودم تا بتوانم عکاسی را ادامه دهم، عکاسی مستند، بخشی بود که به سبب نگاه ویژه و ژرف آن به زندگی اجتماعی، توجه من را به خود جلب می کرد و همیشه حس زنده اجتماعی را از عکس های آقای حقدوست، الهام می گرفتم، شاید بتوانم بگویم خالق نگاه اجتماعی من به عکاسی، نگاه واقعی و حرفه ای آثار استادم، به زندگی اجتماعی و مردم بوده است،
Read more
. سلام! حال همهٔ ما خوب است ملالی نیست جز گم شدنِ‌گاه به گاهِ خیالی دور، که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب ...
Media Removed
. سلام! حال همهٔ ما خوب است ملالی نیست جز گم شدنِ‌گاه به گاهِ خیالی دور، که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گویند با این همه عمری اگر باقی بود طوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد و نه این دلِ ناماندگارِ بی‌درمان! تا یادم نرفته است بنویسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی ... .
سلام!
حال همهٔ ما خوب است
ملالی نیست جز گم شدنِ‌گاه به گاهِ خیالی دور،
که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گویند
با این همه عمری اگر باقی بود
طوری از کنارِ زندگی می‌گذرم
که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد و
نه این دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!
تا یادم نرفته است بنویسم
حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بود
می‌دانم همیشه حیاط آنجا پر از هوای تازهٔ باز نیامدن است
اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی
ببین انعکاس تبسم رویا
شبیه شمایل شقایق نیست!
راستی خبرت بدهم
خواب دیده‌ام خانه‌ئی خریده‌ام
بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌دیوار... هی بخند!
بی‌پرده بگویمت
چیزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شد
فردا را به فال نیک خواهم گرفت
دارد همین لحظه
یک فوج کبوتر سپید
از فرازِ کوچهٔ ما می‌گذرد
باد بوی نامهای کسان من می‌دهد
یادت می‌آید رفته بودی
خبر از آرامش آسمان بیاوری!؟ نه ری‌را جان
نامه‌ام باید کوتاه باشد
ساده باشد
بی‌حرفی از ابهام و آینه،
از نو برایت می‌نویسم
حال همهٔ ما خوب است
اما تو باور نکن!
.
#سید_علی_صالحی
#خسروشکیبایی
#شعر
Read more
یک دانه ز تسبیح سحرت را آرام به نیت من محتاج بینداز التماس دعا<span class="emoji emoji1f340"></span> <span class="emoji emoji2744"></span>️آسمان و زمین، عجیییب بوی درد گرفته ...
Media Removed
یک دانه ز تسبیح سحرت را آرام به نیت من محتاج بینداز التماس دعا ️آسمان و زمین، عجیییب بوی درد گرفته اند... میدانی.... ؛ شق القمری در کوفه، درپيش است... که بر غربت هزار ساله تو، تلنبار شده است... ️بی قراری، جان مرا به آتش کشانده است... حصن حصین زمین، آماده پرواز می شود... و این اولین بار است که ... یک دانه ز تسبیح سحرت را آرام به نیت من محتاج بینداز
التماس دعا🍀 ❄️آسمان و زمین، عجیییب بوی درد گرفته اند... میدانی.... ؛
شق القمری در کوفه، درپيش است...
که بر غربت هزار ساله تو، تلنبار شده است... ❄️بی قراری، جان مرا به آتش کشانده است... حصن حصین زمین، آماده پرواز می شود... و این اولین بار است که شیعه، درد یتیمی را به جان خویش، می خرد..
❄️یوسفم...
جمعه ها، استخوان سوزند... اما، تصور دردهای فردا...امانمان را بریده اند...
❣️علی..... با همه هیبتی که آسمان را به تعظیم واداشته است... به محرابی میرود، که قرار است.. ماه را در آن بشکافند... وااای... که درد این ثانیه ها...پای قلمم را لنگ می کند... ❄️یوسفم... من نخستین بار، بوی درد را از مشام رمضان، ادراک کرده ام.... علی... همه پناه من... و همه پناه اهل زمین و آسمان است... من بی علی... هزاااااااااااار بار، یتیمی را تجربه کرده ام... ❄️فاجعه ایست رمضان های بدون تو... نميدانیم... بر کدامین درد، شکیبایی پیشه کنیم...؟ بر هیبت آنکس، که از دست میدهیم...
یا بر غربت آنکس که بدستش نمی آوریم... ❄️تو بگو یوسفم.... شیعه... چند سال دیگر، به تحمل این درد، محکوم است؟ ❣️لیلةالقدر در پیش است... و... من.. فقط یک نشانی از پیراهنت، می خواهم.. تقدیر مرا، به همین یک نشانه... زیبا کن... 🌙💖الّلهُـمَّ عَجِّــلْ لِوَلِیِّکَــ الْفَـــرَج💖🌙
#drmahdizadeh #دکترمهدیزاده #ramazan #ماه_خدا #ماه_رمضان #شب_قدر🌙 #دعا_کنیم_خدا_محتاج_غیر_از_خودش_نکند_مارا
Read more
نظر شما چیه؟ خوندین این کتاب رو!؟ برای مطالعه‌ی‌گروهی بخونیمش؟ <span class="emoji emoji1f609"></span> . #درباره_کتاب در طول دو سال ...
Media Removed
نظر شما چیه؟ خوندین این کتاب رو!؟ برای مطالعه‌ی‌گروهی بخونیمش؟ . #درباره_کتاب در طول دو سال گذشته، بسیار سفر کرده‌ام. شهرهای بسیاری را دیده‌ام و کلیساها، موزه‌ها، باغ‌ها، و قصرهای بسیار. این دیدارها ملغمه غریبی از احساسات و تأثرات در من برجای گذاشته است، و علی‌الخصوص این احساس شک را که ... نظر شما چیه؟ خوندین این کتاب رو!؟
برای مطالعه‌ی‌گروهی بخونیمش؟ 😉
.
#درباره_کتاب
در طول دو سال گذشته، بسیار سفر کرده‌ام. شهرهای بسیاری را دیده‌ام و کلیساها، موزه‌ها، باغ‌ها، و قصرهای بسیار. این دیدارها ملغمه غریبی از احساسات و تأثرات در من برجای گذاشته است، و علی‌الخصوص این احساس شک را که در کجا باید منتظر دیدن چه چیزی باشم. احساس شک حاصل خاطرات بد نیست؛ احساس شک حاصل این است که به‌ندرت وقت آن را پیدا می‌کنم که رابطه‌ای با این شهرها برقرار کنم. هر شهری مثل یک آدم است: اگر رابطه اصیلی با آن برقرار نکنیم، فقط نامی بر جای می‌ماند، یک شکل و صورت بیرونی که خیلی زود از حافظه و خاطره‌مان می‌رود و رنگ می‌بازد. برای برقرار کردن چنین رابطه‌ای، باید بتوانیم شهر را با دقت ببینیم و شخصیت خاص و استثنایی آن را دریابیم، آن «من» شهر، روح شهر، هویت آن، و شرایط زندگی آن که در طول زمان و در عرض مکان آن پدید آمده است. پراگ شهری رازآلود و پرهیجان است که با حال و هوایش، با مخلوط غریب سه فرهنگش الهام‌بخش خلاقیت افراد بسیاری شده است. سه فرهنگی که چندین دهه، یا حتی قرن‌ها در این شهر در کنار هم می‌زیسته‌اند.
.
#معرفی_کتاب
#روح_پراگ
#ایوان_کلیما
.
#کتاب_خوب #کتاب_عالی #کتابخوانی #کتاب #عالی #تلاش #تغییر #حکومت
.
Read more
خداوند تعالی امام علی علیه السلام را امیر المومنین لقب داد (به روایت اهل سنت عمری) . ابن مردویه از ...
Media Removed
خداوند تعالی امام علی علیه السلام را امیر المومنین لقب داد (به روایت اهل سنت عمری) . ابن مردویه از علمای اهل سنت عمری روایت کرده است که ابن عباس گفت: صبحگاهی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در خانه‌اش بود که علی بن ابی طالب علیهما السلام به نزد ایشان آمد و همواره دوست می‌داشت که در آمدن به نزد ایشان ... خداوند تعالی امام علی علیه السلام را امیر المومنین لقب داد (به روایت اهل سنت عمری)
.
ابن مردویه از علمای اهل سنت عمری روایت کرده است که ابن عباس گفت: صبحگاهی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در خانه‌اش بود که علی بن ابی طالب علیهما السلام به نزد ایشان آمد و همواره دوست می‌داشت که در آمدن به نزد ایشان کسی از وی پیشی نگیرد. پس او وارد شد در حالی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در میان شبستان خانه سرش بر دامن دحية بن خلیفه کلبی بود. پس امیر المومنین علیه السلام فرمودند: «السلام علیک! احوال پیامبر خدا چگونه است؟» پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: «خوب است ای برادر رسول خدا.» پس امیر المومنین علیه السلام فرمودند: «خدای متعال از ناحیه‌ی ما اهل بیت به تو جزای خیر بدهد.» دحيه به امیر المومنین علیه السلام عرض کرد: «من تو را بسیار دوست دارم، همانا برای تو نزد من مدحت و ستایشی است که خبر خوش آن را به تو می‌دهم، تو امیر مومنان و امام دست و روسفیدان هستی، تو بزرگ فرزندان حضرت آدم علیه السلام به جز پیامبران و رسولان هستی. روز قیامت پرچم حمد به دست تو است، تو و شیعیانت همراه با حضرت محمد صلی الله علیه و آله و حزب او به سوی بهشت جاودان می‌شتابید. هر کس ولایت تو را برگزید رستگار و پیروز شد و هر کس از تو جدا شد به زیان افتاد. دوست حضرت محمد صلی الله علیه و آله دوست تو و دشمن حضرت محمد صلی الله علیه و آله دشمن تو است، شفاعت حضرت محمد هرگز به دشمن تو نخواهد رسید. بیا به من نزدیک شوای برگزیده خدا!» پس او سر مبارک پیامبر خدا صلی الله علیه و آله را گرفته و آن را در دامنش گذاشت. بدین جهت ایشان بیدار شده و فرمودند: «این همهمه و سرو صدا برای چیست؟» پس على علیه السلام ماجرا را به ایشان خبر داد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: «او دحیه کلبی نبود؛ بلکه جبرئيل علیه السلام بود که تو را به نامی صدا کرد که خدا تو را به آن نامیده است. و او کسی است که دوستی تو را در دل اهل ایمان و ترس از تو را در سینه کافران انداخته است.»
.
مناقب علی بن ابی طالب، تالیف ابن مردویه، صفحه ۶۳-۶۴، چاپ دار الحدیث
.
اسکن کتاب:
http://bit.ly/2MgHinU
پوستر:
http://bit.ly/2KIk45h
.
#فضائل_اهل_بیت_از_کتب_مخالفین
Read more
. #صلی_الله_علیک_یا_ابوالفضل_العباس #عطشان . اهل عالم هنر خصلت عباس من است عشق در سایۀ شخصیت ...
Media Removed
. #صلی_الله_علیک_یا_ابوالفضل_العباس #عطشان . اهل عالم هنر خصلت عباس من است عشق در سایۀ شخصیت عباس من است منم آن یار امین حامی دین، اُم بنین هرچه دارم همه از دولت عباس من است همسرم شیر خدا و پسرانم همه شیر شیر مردان وله از صولت عباس من است در شب چاردهم ، ماه که پر نورتر است عکسی از نیم رخ صورت ... .
#صلی_الله_علیک_یا_ابوالفضل_العباس
#عطشان
.
اهل عالم هنر خصلت عباس من است
عشق در سایۀ شخصیت عباس من است
منم آن یار امین حامی دین، اُم بنین
هرچه دارم همه از دولت عباس من است
همسرم شیر خدا و پسرانم همه شیر
شیر مردان وله از صولت عباس من است
در شب چاردهم ، ماه که پر نورتر است
عکسی از نیم رخ صورت عباس من است
هنر آن نیست که لب تشنه بمیری به کویر
هنر آن است که در طینت عباس من است
تشنه لب داخل دریا شد و عطشان برگشت
این همان قطره ای از همت عباس من است
غیرت الله علی بی بدل است ، اما گفت
بدل غیرت من غیرت عباس من است
نه فقط یثرب و شامات و نه ایران و عراق
کرده کاری همه جا صحبت عباس من است
هر کسی را نتوان باب حوائج گفتن
به حقیقت قسم این شهرت عباس من است
کوه ها شد متحیر به ثبات قدمش
سروها در عجب از قامت عباس من است
جثه اش گر چه ز شمشیر جفا کوچک شد
این بزرگی است، که از عزت عباس من است
قدرت آن نیست به یک حمله سپاهی بکشی
قدرت لَم یزلی قدرت عباس من است
یا علی گفت و امان نامه ز دشمن نگرفت
دین فروشی بری از ساحت عباس من است
هی نگویید چرا ام بنین پیر شده
سبب حالت من حالت عباس من است
دستهای پسرم گشته قلم در لب آب
صفحه سینه پر از محنت عباس من است
این شنیدم زده فریاد، غریبم مولا
غصه قلب حسین غربت عباس من است
.
#لبیک_یا_حسین
.
Read more
. . حالا دیگر دیر است من نام کوچه های بسیاری را از یاد برده ام نشانی خانه های بسیاری را از یاد برده ...
Media Removed
. . حالا دیگر دیر است من نام کوچه های بسیاری را از یاد برده ام نشانی خانه های بسیاری را از یاد برده ام و اسامی آسان نزدیکترین کسان دریا را…! راستی آیا به همین دلیل ساده نیست که دیگر هیچ نامه های به مقصد نمی رسد؟! نه ری را ! سالها و سالها بود که در ایستگاه راه آهن در خواب و خلوت ورودی همة شهرها کوچه ... .
.
حالا دیگر دیر است
من نام کوچه های بسیاری را از یاد برده ام
نشانی خانه های بسیاری را از یاد برده ام
و اسامی آسان نزدیکترین کسان دریا را…!
راستی آیا به همین دلیل ساده نیست
که دیگر هیچ نامه های به مقصد نمی رسد؟!
نه ری را !
سالها و سالها بود
که در ایستگاه راه آهن
در خواب و خلوت ورودی همة شهرها
کوچه ها ، جاده ها ، میدان ها
چشم به راه تو از هر مسافری که می آمد
سراغ کسی را می گرفتم که بوی لیموی شمال و
شب حلال دریا را می داد.

چقدر کوچه های خلوت بامدادی را
خیس گریه رفتم و در غم غروب باز آمدم.
من می دانستم تو از میان روشن ترین رؤیاهای روزگار
تنها ترانه های سادة مرا برگزیده ای
چرا که من هنوز هم خسته ترین برادر همین سادگانِ
زمینم ، ری را !
هر بار که نام تو بر دفتر گریه های من جاری شد
مردمانی را دیدم که آهسته می آمدند
همانجا در سایه سار گریه و بابونه
عطر ترا از باغ پروانه به خواب کودکان خود می خواندند.
مردمان می فهمند
مردمان ساکت و مردمان صبور می فهمند
مردمان دیری ست که از راز واژگان سادة من
به معنای بعضی از آوازها رسیده اند .
رازی دارد این سادگی ،
این است رؤیا
معلوم است که بعد از نامه ها
مرا آوازی از تحمل اوقات گریه آموخته اند .
کجا می روی حالا؟!
بیا ،هنوز تا کشف نشانی آن کوچه
حرف بسیار و
وقت اندک و
آسمان هم که بارانی ست !
اصلاً فرض که مردمان هنوز درخوابند،
فرض که هیچ نامه ای هم به مقصد نرسید ،
فرض که بعضی از اینجا دور ،
حتی نان از سفره و کلمه از کتاب،
شکوفه از انار و تبسم از لبانمان گرفته اند ،
با رؤیاهامان چه می کنند؟!
.
.
"سید علی صالحی ، از مجموعه: نشانی ها"
Read more
<span class="emoji emoji2753"></span><span class="emoji emoji2753"></span><span class="emoji emoji2753"></span>امامت و خلافت امام علی(علیه السلام) را چگونه اثبات می کنید؟ <span class="emoji emoji1f534"></span>پاسخ اجمالی <span class="emoji emoji1f534"></span>شکی نیست که سازمان دین ...
Media Removed
امامت و خلافت امام علی(علیه السلام) را چگونه اثبات می کنید؟ پاسخ اجمالی شکی نیست که سازمان دین اسلام برای بقا و ادامه ی حیات خود نیازمند به نگهبان و گرداننده دارد و پیوسته افراد شایسته ای را می طلبد که معارف و دستورات دین را به مردم برسانند، و مقررات دقیق آن را در جامعه ی اسلامی به اجرا درآورند. از ... ❓❓❓امامت و خلافت امام علی(علیه السلام) را چگونه اثبات می کنید؟ 🔴پاسخ اجمالی 🔴شکی نیست که سازمان دین اسلام برای بقا و ادامه ی حیات خود نیازمند به نگهبان و گرداننده دارد و پیوسته افراد شایسته ای را می طلبد که معارف و دستورات دین را به مردم برسانند، و مقررات دقیق آن را در جامعه ی اسلامی به اجرا درآورند.

از آنجا که یکی از مقاصد آفرینش؛ هدایت مردم به راه راست است، حکمت خدای مهربان اقتضا می کند؛ پس از رحلت پیغمبر (صلی الله علیه و آله وسلم)، برای نگهبانی دین و هدایت مردم، باید پیشوایی تعیین کند، و مردم را به عقل محدودشان- که بیشتر اوقات مغلوب هوا و هوس- می شود وا نگذارد. 🔴اثبات امامت حضرت علی(علیه السلام) از مباحث امامت خاصه است که برای اثبات آن مستقیماً نمی توان از دلیل عقلی بهره گرفت، بلکه با استناد به آیات و روایات و نقل های تاریخی، می توان مقام خلافت و امامت پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را در شخصیت علی (علیه السلام) ثابت نمود:

الف) 🔴دلیل قرآنی:

در قرآن مجید آیات فراوانی است که با استفاده از احادیثی که از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در شأن نزول آنها وارد شده است، امامت امام علی (علیه السلام) را اثبات می نمایند.

از جمله آیاتی که می تواند بعنوان دلیل به آنها اشاره نمود، عبارتند از: آیه تبلیغ، آیه ولایت، آیه اولی الامر، آیه صادقین، که در بخش پاسخ تفصیلی به شرح و تبیین آن خواهیم پرداخت.

ب) 🔴دلیل حدیثی:

در منابع متعدد شیعه و اهل تسنن از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روایت بسیاری وارد شده که فرمودند: وصی و جانشین بعد از من علی بن ابی طالب(علیهما السلام)است

و بعد از او دو فرزندم حسن و حسین (علیهما السلام) که نُه امام دیگر از صلب حسین علیه السلام، پی هم می آیند.

البته این روایت افزون بر روایاتی است که درجریان حدیث یوم الدار، حدیث منزلت، حدیث غدیر خم و حدیث مشهور ثقلین بیان شده و یا احادیثی که فرموده، پس از من دوازده تن خلیفه خواهند آمد که به وسیله آنان دین عزیز می شود. 🔴پاسخ تفصیلی

http://yon.ir/5Je1 🍀مجمع جهانی شیعه شناسی🍀
Read more
. همه بر سفره‌ی علی مهمانیم <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> همه تکیه بر علی داریم <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> همه شیدای مولاییم <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> همه در ...
Media Removed
. همه بر سفره‌ی علی مهمانیم همه تکیه بر علی داریم همه شیدای مولاییم همه در پناه مولاییم . ولایة علی‌بن‌ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی فرارسیدن #عید_غدیر بر عموم #مسلمانان مبارک‌باد. #به_عشق_علی #تمام_آفرینش #غدیر #غدیر_خم #غدیری_ام #عید_غدیر ... .
همه بر سفره‌ی علی مهمانیم
🌺🌸🌺🌸🌺
همه تکیه بر علی داریم
🌺🌸🌺🌸🌺
همه شیدای مولاییم
🌺🌸🌺🌸🌺
همه در پناه مولاییم
🌺🌸🌺🌸🌺 .
ولایة علی‌بن‌ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

فرارسیدن #عید_غدیر بر عموم #مسلمانان مبارک‌باد.

#به_عشق_علی
#تمام_آفرینش
#غدیر
#غدیر_خم
#غدیری_ام
#عید_غدیر
#عید_غدیر_خم
#عید_ولایت
#من_غدیری_ام
#از_نسل_غدیریم
#غدیر_تا_ظهور #تبلیغ_غدیر_واجب_است
#یا_علی
#ولایت
#انا_غدیری
#عید_الغدیر #عید_الله_الاکبر
Read more
. چرا سپاه پاسخ داد ؟ در سکوت ِ مرگبار مسئولین ! نه تنها سپـــاه و ارتش ، بلکه وظیفه ی تک تک آحاد جامعه است تا از نظام مقدس کشور دفاع کنیم . وظیفه سپاه پاسداران ، حفظ امنیت کشور و انقلاب اسلامی است . . آقای مطهری ! آیا وظیفه ی #سپاه آبرسانی به مردم خوزستان است ؟؟ آیا وظیفه ی سپاه ، ساختن مسکن ... .
🔴چرا سپاه پاسخ داد ؟
در سکوت ِ مرگبار مسئولین !
نه تنها سپـــاه و ارتش ،
بلکه وظیفه ی تک تک آحاد جامعه است
تا از نظام مقدس کشور دفاع کنیم .
وظیفه سپاه پاسداران ،
حفظ امنیت کشور و انقلاب اسلامی است .
.
آقای مطهری !
آیا وظیفه ی #سپاه آبرسانی به مردم خوزستان است ؟؟
آیا وظیفه ی سپاه ،
ساختن مسکن برای زلزله زدگان کرمانشاه است ؟؟
آیا سپاه باید
بین معترضین به معیشت اقتصادی حاضر شوند و پای دردِ دلِ مردم بنشینند ؟؟؟
آیا اینها وظیفه ی #سپــــاه است ؟؟؟
وقتی دولت مرده باشد ، سپاه وظیفه ی خود میداند تا کاستی ها را جبران کند...
#وظیفه_سپاه_حفاظت_از_دستاوردهای_انقلاب_اسلامی_است
.
دشمن شناسی ِشما که ضعیف باشد ،
#نمایندگان_مجلس که بی غیرت باشند ،
سپاه ناچار است ، به جــای همه ، فدا شود !
خــواه #مرزهای ایران باشد ...
دفاع از حرم باشد یا #حمله به مجلس شورای اسلامی ...
.
آنروزی که داعش مجلس را محاصره کرد ،
اگر اقدام قاطعانه ی سپـاه نبود ، اکنون #خانواده_شما ،
در فکر انتقام جویی ، از #آمریکا ودشمنان انقلاب بود ...
.
🔴آقای مطهری !
به گونه ای خودتان را بخواب زده اید که گویی از دشمنی #آمریکا نسبت به #ایران بی خبرید !!
.
شما به عنوان یک نماینده مجلس ،
چرا مردم را از کم و کاست برجام ننگین مطلع نمیکنید ؟؟؟
پس ، شما هم متهم به کم کاری در وظیفه ی خود هستید ...
.
ما منتظر پاسخ شما هستیم .... بسم الله ... #خیبری
.
.
پ . ن :
اونقدر سکوت کردیم که بدهکار هم شدیم ..😐
.
🔴کپی از طریق کانال سروش : kheybariha
#علی_مطهری
#شهید_مرتضی_مطهری
#من_انقلابی_ام ✌
#سپاه_خار_چشم_دشمن ✌
#رابطه_با_آمریکا_خواب_آشوب_است
#من_به_مذاکره_با_آمریکا_خوشبین_نیستم "رهبری معظم"
.
.
Read more
من آن مسافرم که دو چشمم بهاری است بارانِ غربتم به روی گونه جاری است من آن مسافرم که ز اجداد اطهرم غربت ...
Media Removed
من آن مسافرم که دو چشمم بهاری است بارانِ غربتم به روی گونه جاری است من آن مسافرم که ز اجداد اطهرم غربت برای زندگی ام یادگاری است سهم من از تمامیِ دنیاست جام زهر سهم دو دیدهء پسرم بی قراری است پهلو شکسته مادرم آمد به سامرا ایام ماتم و محن و سوگواری است دردی عجیب پیکر من را فرا گرفت ضعفی ... من آن مسافرم که دو چشمم بهاری است

بارانِ غربتم به روی گونه جاری است

من آن مسافرم که ز اجداد اطهرم

غربت برای زندگی ام یادگاری است

سهم من از تمامیِ دنیاست جام زهر

سهم دو دیدهء پسرم بی قراری است

پهلو شکسته مادرم آمد به سامرا

ایام ماتم و محن و سوگواری است

دردی عجیب پیکر من را فرا گرفت

ضعفی نشسته در تنم این زهر ، کاری است

من می روم به دیدهء خونبار ، سامرا

گردیده کربلای من انگار ، سامرا

زهری که خورده ام به تنم التهاب ریخت

رنگم پرید و بر رخ من ماهتاب ریخت

سوزاند زهر معتمد از پای تا سرم

زهرش شراره بر جگرم بی حساب ریخت

تا اینکه دست و پا بزنم هم رمق نماند

از بس  توان ز پیکر من با شتاب ریخت

این غم عذاب داد مرا تا در آن میان

دیدم به چهرهء پسرم اضطراب ریخت

می خواستم که آب بنوشم ز تشنگی

از دستهای بی رمقم ظرف آب ریخت

من که ز دست مهدیِ خود آب خورده ام

یاد حسین کردم و صد بار مرده ام

ساعات آخر است ، من انگار می روم

با دیدهء تر و تنِ تبدار می روم

دنیا به یادِ کوچه برایم جهنم است

با یاد مادر و در و دیوار می روم

ببیهوده نیست فصل جوانی خزانی ام

قامت خمیده از غم مسمار می روم

در سامرا به یاد مدینه نفس زدم

با داغ روضه های شرربار می روم

نام دو جا همیشه ز غم می کشد مرا

هر بار که به " کوچه"  و " بازار "  می روم

ما اهل بیت حامل فریاد زینبیم

لحظه به لحظه و همه جا یاد زینبیم

در بسترم من و به سرم مادرِ حسین

گردید خاک کرببلا بستر حسین

من سر به دامن پسر خود گذاشتم

ای وای بر حسین و علی اکبر حسین

فرزند من کنار من است و دلم شکست

بر حالت حسین و علی اصغر حسین

اینجا جسارتی به من و پیکرم نشد

در زیر دست و پاست ولی پیکر حسین

والله قلب عمۀ ما تکه تکه شد

هر دفعه ای که دید به نیزه سر حسین

پامال شد به روی زمین جسم جدِّ من

اشکش چکید هر که شنید اسم جدِّ من
Read more
یک *بنویس دیگه! ■چی بنویسم؟ *بنویس دیروز چه خوابی دیدی ■آدم خواب و می‌نویسه آخه؟ *خب یه چیز دیگه بنویس ■مثلا چی؟ *مثلا بنویس که چیکار کردی که پارسال همین موقع بعد از زیارت کربلا وصیت نامه نوشته تو راه موصل بودی ولی حالا رو زمین گیر کردی ■مرد حسابی اگه می‌دونستم که از تو نمی‌پرسیدم *پس از ... یک
*بنویس دیگه!
■چی بنویسم؟
*بنویس دیروز چه خوابی دیدی
■آدم خواب و می‌نویسه آخه؟
*خب یه چیز دیگه بنویس
■مثلا چی؟
*مثلا بنویس که چیکار کردی که پارسال همین موقع بعد از زیارت کربلا وصیت نامه نوشته تو راه موصل بودی ولی حالا رو زمین گیر کردی
■مرد حسابی اگه می‌دونستم که از تو نمی‌پرسیدم
*پس از علی بنویس! علی دادمان

دو
راست می‌گی! همین دو سال پیش بود که مادرش تسلیم شد. یادته؟! یکی از بیمارستان زنگ زد گفت مادر علی گفته خدایا پسرم رفتنیه، رفتنش رو آسون کن! شب بیست و یکم بود. فردا علی آروم آروم رفت. حتما یادته! هنوز دو سال نشده بابا

سه
*خب دعا کن
■دعای من که به جایی نمیرسه
*میرسه
■اگه میرسید که علی الان اینجا بود

چهار
روی شیب تخت لم داده و چشم دوخته به غروب!

مورفین دارد کم کم اثر میکند:« تو به کی مشکوکی؟ من که میگم اون پسر ریشوئه بود که پیرهن یاسی پوشیده بود، همونی که اون شب اومد پیش بچه ها نشست، همون پسره که چایی نمیخورد، اون شب قدر بود که من حالم بد شد و زودتر اومدم بالا؟! همون»

انگار داشته توی فکرش با من صحبت میکرده و حالا منتظر است من تایید کنم، سرم را به نشان گیجی تکان میدهم، دوباره شروع میکند:« همون بود دیگه، وگرنه بقیه رو که میشناختیم، "خدا" حتما همون بود! دیدی چقدر شوخی میکرد؟ من از اول میدونستم خدا خیلی شوخی میکنه. من مطمئنم! اگه شوخی نمیکرد که ما اینهمه درد و تحمل نمیکردیم. خدا شوخی میکنه که ما طاقت میاریم. اون شبم اومد که حال ما بهتر بشه، وگرنه علی همون شب باید میرفت...» انگار که برق‌ام گرفته باشد!

اول بر و بر نگاه‌اش می‌کنم، بعد دست می‌گذارم روی گونه گل انداخته‌اش. تب ندارد! شاید اثر مورفین است. سرش را می‌چرخاند و توی صورت‌ام چشم تنگ می‌کند و دوباره به حرف می‌آید:« هذیون می.گم؟ یعنی من جنبه مورفین ندارم؟ بیخیال! نگو که ندیدیش! همونی که اومد وسط جمع نشست! ببین من کاری به بقیه ندارم، هرکی هرچی میخواد بگه، من شک ندارم خدا علی رو به خاطر ما شفا داد، واسه ما که نه، به خاطر این همه که براش دعا کردن، خواست آروم بشیم، میخواست اول بلندش کنه که ما دل بکنیم، بعد ببرتش! اون شبم اومد با ما خوش و بش کرد و سر به سرمون گذاشت که دق نکنیم! وگرنه حالا من و تو مرده بودیم. بخدا حالم خوبه! نشون به اون نشون که تو ده دقیقه پیش داشتی راجع به فوتبال حرف میزدی»

نه! من فقط راجع به فوتبال فکر می‌کردم.

پنج
■گناه کردم
*میبخشه!
■خیلی زیاد!
*میبخشه!
■نبخشه چی؟
*اینو دیگه نمی‌بخشه!

پ‌ن
التماس دعا

#شب_قدر #رسم_برادری #با_کریمان_کارها_دشوار_نیست #امام_علی_ع #ومن_الله_التوفیق
Read more
ذکر من، تسبیح من، ورد زبان من علی است جان من، جانان من، روح و روان من علی است تا علی (ع) دارم ندارم کار ...
Media Removed
ذکر من، تسبیح من، ورد زبان من علی است جان من، جانان من، روح و روان من علی است تا علی (ع) دارم ندارم کار با غیر علی شکر لله حاصل عمر گران من علی است میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین ،امیرالمومنین، امام علی (ع) محضر امام عصر و الزمان، امام الانس و الجان حجت ابن الحسن العسکری حضرت مهدی عجل الله ... ذکر من، تسبیح من، ورد زبان من علی است
جان من، جانان من، روح و روان من علی است
تا علی (ع) دارم ندارم کار با غیر علی
شکر لله حاصل عمر گران من علی است
میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین ،امیرالمومنین، امام علی (ع) محضر امام عصر و الزمان، امام الانس و الجان حجت ابن الحسن العسکری حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و تمام عاشقان حضرت تبریک وتهنیت باد
Read more
. قال رسول الله ص : #انا_و_علی_ابوا_هذه_الامة من و علی پدران این امتیم ... . . . توقع از پدر چگونه داریم ؟ وظایف پدری چیست ؟ اصلا پدر کیست ؟ . . این #عید بزرگ روز اکمال دین روز بلند شدن دست #علی_ع توسط رسول الله اول خدمت خود مولا علی ع تبریک و تهنیت و بعد خدمت تمام حضرات معصومین علیهم السلام ... .
قال رسول الله ص :
#انا_و_علی_ابوا_هذه_الامة
من و علی پدران این امتیم ...
.
.
.
توقع از پدر چگونه داریم ؟
وظایف پدری چیست ؟
اصلا پدر کیست ؟
.
.
این #عید بزرگ
روز اکمال دین
روز بلند شدن دست #علی_ع توسط رسول الله
اول خدمت خود مولا علی ع تبریک و تهنیت و بعد خدمت تمام حضرات معصومین علیهم السلام و بالاخص امام عصر عج
و بعد عرض تبریک پیشاپیش خدمت تمام مریدان و محبین و دوستداران این خاندان پاک .
.
.
.
اما بعد :
#یاعلی کمترین حد توقع ما به عنوان بدترین محبینت اینه
#هر_چه_قدر_برات_ممکنه_دستمون_رو_بگیری_و_بلند_کنی ...
از هر پستی
از هر خطا
از هر ذلت
از هر اشتباه
یاعلی هر کسی اعتقادی داره و ما به دست های تو معتقدیم .... به پدریت معتقدیم ...
و توقع من بدترین محبینت هم اینه به حق اون دست هایی که دست شما رو به امر #خدا بلند کرد
دست ما رو بگیر و هر چه میتونی در هر جا و مرتبه ای بلند کن ...
اگر خطا میریم با دستان علویت نگذار و پدری کن ... و به سمت و مسیر درست بکشان ...
.
.
.
.
#عید_همه_بچه_سیدها_هم_مبارک 😊😊😊🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷👌👌👌👌👌
.
.
.
.
.
💚💚💚👌👌هدیه به خود مولا علی ع و آقا رسول الله ص به نیابت از امام زمان عج یک صلوات هم بفرستیم .
.
.
#اللهم_عجل_لوليك_الفرج
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#یاعلی
#یاعلی_مددی
#یاعلی_مدد
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#امیرالمومنین
#علی_بن_ابی_طالب
#امام_علی_علیه_السلام
#عید_الله_الاکبر
#عید_غدیر
#عید_غدیر_خم
#عید_غدیر_مبارک
#عید_غدیر_خم_مبارک
.
Read more
عشق همواره تشنه «اخلاص» است... این او نیست که قربانی می خواهد؛ این عاشق است که به آن سخت نیازمند است. ...
Media Removed
عشق همواره تشنه «اخلاص» است... این او نیست که قربانی می خواهد؛ این عاشق است که به آن سخت نیازمند است. می خواهد به او، نه، به خودش، به دلش، ایمانش، نشان دهد که: «من اسماعیلم را نیز قربانی تو می کنم»! نشان دهد که من در دوست داشتن، در ایمان، مطلقم! «مطلق»! آن چه را در همه آفرینش نیست، آنچه را طبیعت از داشتنش ... عشق همواره تشنه «اخلاص» است... این او نیست که قربانی می خواهد؛ این عاشق است که به آن سخت نیازمند است. می خواهد به او، نه، به خودش، به دلش، ایمانش، نشان دهد که: «من اسماعیلم را نیز قربانی تو می کنم»! نشان دهد که من در دوست داشتن، در ایمان، مطلقم! «مطلق»! آن چه را در همه آفرینش نیست، آنچه را طبیعت از داشتنش محروم است، از ساختنش عاجز است، من دارم؛ من می آفرینم.

ای عشق! من تشنه «این هواهای عفن و این آب های ناگوار» نیستم. ای ایمان! من ایمانم را به زندگی کردن نیز نخواهم آلود. اخلاص! اخلاص!

یعنی فقط تو! یکتایی! یک تویی!

دکتر علی شریعتی
عید قربان مبارک
#معصومه_ابتکار
Read more
. جای هممون خالیه نجف کنار مولا علی (ع) روز مبعث مدح امیرالمؤمنین (ع) را باید بگیم مردم قدیما حاجت ...
Media Removed
. جای هممون خالیه نجف کنار مولا علی (ع) روز مبعث مدح امیرالمؤمنین (ع) را باید بگیم مردم قدیما حاجت داشتند روز #مبعث میرفتند کنار حضرت علی(ع) اگر مثلا دو روز بعد میرسیدن میموندن نجف اشرف تا سال بعد مبعث کنار علی باشند و بگویند آقا امروز روز مبعث است حاجت ما را بده . پیامبر گرامی اسلام در مسجد ... .
جای هممون خالیه نجف کنار مولا علی (ع)
روز مبعث مدح امیرالمؤمنین (ع) را باید بگیم
مردم قدیما حاجت داشتند روز #مبعث
میرفتند کنار حضرت علی(ع) اگر مثلا دو روز بعد میرسیدن
میموندن نجف اشرف تا سال بعد مبعث کنار علی باشند
و بگویند آقا امروز روز مبعث است حاجت ما را بده
.
پیامبر گرامی اسلام در مسجد فرمودند: الان یک قومی می‌آیند که از نظر ایمان از همه برترند
یک عدّه از مؤمنین ناز،کلی تعریف ‌کردند،
دیگر مردم به رسول خدا نگاه نمی کردن به درِ مسجد نگاه میکردند،خدایا چه کسی می آید؟
دیدند سه چهارتا پیرمرد از اهالی #یمن آمدند.
السلام عليك یا رسول الله
رسول خدا بلند شدند تحویل گرفتن
مردم هم دلشون ضعف رفته کی هستند که رسول خدا اینهمه تعریف کردند
عرض ارادت تمام شد
آقا یارسول‌الله! ما از یمن اینهمه راه آمدیم یک سؤال را بپرسیم.
بفرمایید!
گفتند آقا یارسول‌الله!
عمرت به درازای آفتاب باد
ما راهمان از اینجا دورست یک وقت شما از دنیا رفتید
جانشین شما کیست؟
آقا هِی ویژگی‌های #امیرالمؤمنین را فرمودند، اسم نیاوردند
اینها می‌گفتند آقا! خب کیست؟
آقا فرمود وصیّ من الان در بین مردم در صف نشسته اند.
از مقابل این مردم عبور کنید، ببینید
دلتان گواهی میدهد کدامیک جانشین من است؟
حالا همه مردم مسجد دارند نگاه میکنند
اینها بلند شدند راه افتادند از سر صف شروع کردند اولی دومی سومی یکی یکی ایستادند، دل تکان نخورد
همین جوری رد میکنن تا رسیدند جلوی علی ابن ابی طالب (ع)
جوانی در اصحاب رسول خدا حالا اینها همه پیرمردند،
دیدن دلشون داغ شد
خواستند اعتنا نکنن
خدایا یک چیزی شده دلمون، به هم یک نگاهی کردند،تأیید کردند
گفتند اعتنا نکنیم بریم، شاید این نباشد،
آمدند بروند، دیدن پاهاشون نمی‌کشد رد بشن دل کشیده
گریه‌شان گرفت
گفتند آقا ببخشید اسم شما چیست؟
تا علی(ع) لب از لب باز کرد
قلبشان از حرارت آتش گرفت
فرمود: من علی‌بن‌ابیطالبم
دیگه بقیه را امتحان نکردند برگشتند پیش_پیغمبر،
گفتند یارسول‌الله! جانشین تو #علی‌بن‌ابیطالب است؟
رسول خدا فرمود: بله
تعریف کنید چی شد؟
گفتند آقا یارسول‌الله!
فقط بگوییم وقتی مقابل این #جوان رسیدیم
آقا تا شروع کرد با ما حرف زدن احساس کردیم #پدرمان است. #عزیز_دلمان است
این دل را میخواد ایمان به پیغمبر
صفای شما را عشقه که این احساس را بعد از 1400 سال
نسبت به علی ای که ندیده ای داری
این خیلی قابل تقدیره
خدایا به حق رسول خودت
ختم المرسلین
بحق اول اوصیاء و برترین اولیاء بعد از رسول خدا
یعنی امیرالمؤمنین ما را امروز مورد شفاعت خاصه این دو بزرگوار قرار ده
.
#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهیانی
.
Read more
Regrann from @ghaembook ‌‌ در طول دو سال گذشته، بسیار سفر کرده‌ام. شهرهای بسیاری را دیده‌ام و کلیساها، ...
Media Removed
Regrann from @ghaembook ‌‌ در طول دو سال گذشته، بسیار سفر کرده‌ام. شهرهای بسیاری را دیده‌ام و کلیساها، موزه‌ها، باغ‌ها، و قصرهای بسیار. این دیدارها ملغمه غریبی از احساسات و تأثرات در من برجای گذاشته است، و علی‌الخصوص این احساس شک را که در کجا باید منتظر دیدن چه چیزی باشم. احساس شک حاصل خاطرات ... Regrann from @ghaembook
‌‌
در طول دو سال گذشته، بسیار سفر کرده‌ام. شهرهای بسیاری را دیده‌ام و کلیساها، موزه‌ها، باغ‌ها، و قصرهای بسیار. این دیدارها ملغمه غریبی از احساسات و تأثرات در من برجای گذاشته است، و علی‌الخصوص این احساس شک را که در کجا باید منتظر دیدن چه چیزی باشم. احساس شک حاصل خاطرات بد نیست؛ احساس شک حاصل این است که به‌ندرت وقت آن را پیدا می‌کنم که رابطه‌ای با این شهرها برقرار کنم. هر شهری مثل یک آدم است: اگر رابطه اصیلی با آن برقرار نکنیم، فقط نامی بر جای می‌ماند، یک شکل و صورت بیرونی که خیلی زود از حافظه و خاطره‌مان می‌رود و رنگ می‌بازد. برای برقرار کردن چنین رابطه‌ای، باید بتوانیم شهر را با دقت ببینیم و شخصیت خاص و استثنایی آن را دریابیم، آن «من» شهر، روح شهر، هویت آن، و شرایط زندگی آن که در طول زمان و در عرض مکان آن پدید آمده است. پراگ شهری رازآلود و پرهیجان است که با حال و هوایش، با مخلوط غریب سه فرهنگش الهام‌بخش خلاقیت افراد بسیاری شده است. سه فرهنگی که چندین دهه، یا حتی قرن‌ها در این شهر در کنار هم می‌زیسته‌اند.

#روح_پراگ
#ايوان_كليما
ترجمه: #خشايار_ديهيمى
#نشر_نى
Read more
Loading...
Load More
Loading...