Loading Content...

اسید فولیک و بارداری

Loading...


Unique profiles
5
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
905.2 days
to ratio
دانشنامه فرزند . تغذیه مناسب در زمان اقدام برای بارداری . کم کم مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین شامل ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . تغذیه مناسب در زمان اقدام برای بارداری . کم کم مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین شامل چای، قهوه، نسکافه و نوشابه رو کاهش بدید. چون مقادیر بالای کافئین هم از سمتی شانس موفقیت در لقاح را کاهش داده و هم از سمت دیگه مصرفش در بارداری می تواند مشکل ساز باشد و به سلامت بارداری و جنین لطمه بزند. مصرف ... دانشنامه فرزند
.
تغذیه مناسب در زمان اقدام برای بارداری
.
کم کم مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین شامل چای، قهوه، نسکافه و نوشابه رو کاهش بدید. چون مقادیر بالای کافئین هم از سمتی شانس موفقیت در لقاح را کاهش داده و هم از سمت دیگه مصرفش در بارداری می تواند مشکل ساز باشد و به سلامت بارداری و جنین لطمه بزند.
مصرف چای سبز را قطع کنید و یا به حداقل میزان کاهش دهید، چون با جذب اسیدفولیک تداخل دارد.
مصرف میوه ها و سبزیجات تازه که غنی از ویتامین ها هستند را به چند وعده در روز افزایش دهید.
مصرف مواد فرآوری شده و کارخانه ای مثل کنسروها، سوسیس و کالباس و فست فودها را کاهش دهید.
مصرف لبنیات را افزایش دهید، چون در بارداری نیاز بدن شما به کلسیم بیشتر خواهد شد.
دم نوش های گیاهی را خودسرانه مصرف نکنید، چون تاثیر بسیاری از آن ها بر باروری شناخته شده نیست.
کیک، کلوچه، شیرینی و قند را کمتر مصرف کنید. چون ارزش غذایی کافی ندارند.
همسرتان هم مانند شما:
مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین را کاهش دهند.
میوه ها و سبزیجات تازه، سیر، شکلات تلخ، گردو، موز، چهارمغز و عسل همگی در بهبود قدرت باروری مردانه موثر هستند.

در مورد مصرف ویتامین ها و مکمل ها قبل از اقدام به بارداری:
در ابتدا می بایست آزمایش خون را انجام داده تا وضعیت بدن از نظر کمبودها مورد بررسی قرار گیرد و متناسب با آن ها برای تان مکمل تجویز گردد.
اگر در آزمایش تان هیچ کمبودی وجود نداشته، مصرف اسید فولیک و یا یدوفولیک روزانه از سه ماه پیش از بارداری تا زمان وقوع بارداری و سپس تا انتهای هفته شانزدهم بارداری کافیست.
رعایت همه این موارد به بهبود قدرت باروری شما و افزایش شانس باردار شدن کمک می کند.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #اقدام_به_بارداری #اقدام_برای_بارداری #بچه_دار_شدن #بارداری #باروری #تغذیه #پیش_از_بارداری #تغذیه_بارداری #برنامه_غذایی #اسپرم #تخمک #تخمک_گذاری #تخمکگذاری #نازایی #مامایی #ماما #ناباروری
Read more
Loading...
دانشنامه فرزند . دوستان عزیز اگر در کرج هستید حتما به آتلیه تخصصی کودک و بارداری النا سر بزنید: @elena.studio @elena.studio @elena.studio @elena.studio . تاثیرات ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . دوستان عزیز اگر در کرج هستید حتما به آتلیه تخصصی کودک و بارداری النا سر بزنید: @elena.studio @elena.studio @elena.studio @elena.studio . تاثیرات اسید فولیک . دانشنامه فرزند: مصرف اسید فولیک در دوران پیش از بارداری و در حین بارداری اهمیت فراوانی دارد. اسید فولیک ... دانشنامه فرزند
.
دوستان عزیز اگر در کرج هستید حتما به آتلیه تخصصی کودک و بارداری النا سر بزنید:
@elena.studio
@elena.studio
@elena.studio
@elena.studio
.

تاثیرات اسید فولیک
.
دانشنامه فرزند: مصرف اسید فولیک در دوران پیش از بارداری و در حین بارداری اهمیت فراوانی دارد. اسید فولیک برای ساختن مواد ژنتیکی لازم است، این اسید هم چنین در پیشگیری از فتق نخاعی نیز موثر است. پس حداقل باید از سه ماه قبل از بارداری مصرف آن را آغاز نمایید.
اسید فولیک چیست؟
اسید فولیک که با عنوان فولات نیز شناخته می شود، یک ماده غذایی در گروه ویتامین B است و از آن جایی که در بدن ذخیره نمی شود و در زمان بارداری چندین برابر بیشتر از زمان غیر بارداری از بدن دفع می گردد، نیاز به مصرف روزانه آن ضروری می باشد.

نقش اسید فولیک:
اسید فولیک به ساخت سلول های خونی سالم کمک می کند و فقدان آن باعث نوعی کم خونی یا آنمی می گردد و هم چنین باعث جذب آهن در بدن می شود. از این رو متخصصین مصرف این ماده را در دوران پیش از بارداری لازم دانسته اند. در ضمن این ماده مغذی در جلوگیری از نواقص مادر زادی و طناب نخاعی اهمیت بسیار زیادی دارد. کمبود اسید فولیک، قبل از بارداری و هم چنین سه ماهه اول بارداری موجب آسیب رساندن و ضایعه لوله عصبی جنین و زایمان زود رس می گردد. از آن جایی که بسته شدن لوله عصبی در جنین قبل از آگاهی شما از بارداری تان اتفاق می افتد، شروع مصرف مکمل اسید فولیک قبل از بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد.

نکته:
قرص های ضد بارداری و دیگر دارو ها مانند آسپیرین و دارو های سو هاضمه و نیز الکل، میزان اسید فولیک خون را کاهش می دهند.

میزان مصرف اسید فولیک:
به عقیده متخصصین، مصرف روزانه یک مکمل 400 میکرو گرمی اسید فولیک به طور طبیعی در مولتی ویتامین ها یا قرص های جداگانه برای زنان در سن باروری لازم است و هم چنین بدن باید از طریق غذا هایی که حاوی این ماده هستند روزانه حدود 200 میکرو گرم اسید فولیک دریافت نماید. پس در مجموع بدن شما روزانه نیازمند 600 میکرو گرم اسید فولیک می باشد.

راهنمایی:
با خوردن دو وعده از غذا های سرشار از اسید فولیک بدن شما 200 میکرو گرم از این ماده را دریافت می نماید.
.
ادامه در کامنت اول ...
Read more
دانشنامه فرزند . نکات تغذیه ای سه ماهه اول بارداری . دوازده هفته نخست یا سه ماهه اول بارداری یکی ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . نکات تغذیه ای سه ماهه اول بارداری . دوازده هفته نخست یا سه ماهه اول بارداری یکی از مهم ترین دوران رشد فرزندتان می باشد، به این دلیل که در این دوران تمام اعضای داخلی فرزندتان شکل می گیرد. ماده ضروری برای بدن: فولیک اسید تمام خانم هایی که در حال اقدام به بارداری هستند یا آن هایی ... دانشنامه فرزند
.
نکات تغذیه ای سه ماهه اول بارداری
.
دوازده هفته نخست یا سه ماهه اول بارداری یکی از مهم ترین دوران رشد فرزندتان می باشد، به این دلیل که در این دوران تمام اعضای داخلی فرزندتان شکل می گیرد.

ماده ضروری برای بدن: فولیک اسید
تمام خانم هایی که در حال اقدام به بارداری هستند یا آن هایی که در مرحله اولیه بارداری می باشند باید مصرف روزانه اسید فولیک خود را ۴/۰ تا ۵/۰ میلی گرم افزایش دهند. حدود سه هفته پس از بارور سازی، مجرای عصبی جنین گسترش می یابد و اگر اسید فولیک کافی وجود نداشته باشد مجرای عصبی به حد کافی رشد نمی کند و در نتیجه باعث مشکلی به نام اسپینا بیفیدا می شود.
در این مشکل یک یا چند مهره ستون فقرات به اندازه کافی رشد نمی کنند. مصرف اسید فولیک پیش از لقاح جنین و در چند هفته اول بارداری می تواند از بروز ۷ مورد از ۱۰ مورد اختلال مجاری اعصاب پیشگیری کند.

نکات تغذیه ای
سبزیجات برگ سبز، عصاره مالت، تخم مرغ، مرکبات، سیب زمینی، محصولات لبنی و خوراکی های غنی شده مثل نان و سرآل صبحانه مصرف کنید. مارچوبه، پودر سبوس، بروکلی، جوانه بروکسل، نخود، لوبیای خشک، عدس و خصوصا اسفناج منابع خوبی هستند. با ذخیره و جوشاندن طولانی مدت سبزیجات، اسید فولیک آن از بین می رود پس سعی کنید سبزیجات سبز رنگ را بخار پز کنید و همان روز خرید آن ها را مصرف کنید. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #بارداری #حاملگی #فولیک_اسید #اسیدفولیک #فولات #بارداری_سالم #تغذیه_بارداری #غلات #لقاح #جنین #سن_بارداری #هفته_بارداری
Read more
. حفظ سلامت زنان در دهه های مختلف زندگی سلامت زنان در دوره های مختلف در این مقاله در مورد سلامت زندگی ...
Media Removed
. حفظ سلامت زنان در دهه های مختلف زندگی سلامت زنان در دوره های مختلف در این مقاله در مورد سلامت زندگی زنان در دهه های مختلف زندگی صحبت خواهیم کرد اینکه چه نکاتی را باید رعایت کنند تا سلامت بمانند با ما همراه باشید . نکاتی برای حفظ سلامت زنان 20 تا 30 ساله توصیه هایی به زنان 20 تا 30 ساله برای انجام ... .
حفظ سلامت زنان در دهه های مختلف زندگی

سلامت زنان در دوره های مختلف
در این مقاله در مورد سلامت زندگی زنان در دهه های مختلف زندگی صحبت خواهیم کرد اینکه چه نکاتی را باید رعایت کنند تا سلامت بمانند با ما همراه باشید .

نکاتی برای حفظ سلامت زنان 20 تا 30 ساله
توصیه هایی به زنان 20 تا 30 ساله برای انجام تست غربالگری و انتخاب سبک زندگی:

1- ورزش و رژیم غذایی:

از مصرف غذاهای سرخ کرده و چرب اجتناب کنید و روزانه حداقل یک ساعت ورزش کنید. خوردن غذاهای مناسب و فعالیت های بدنی به حفظ سلامت شما کمک می کند. اگر خود را به انجام این کارها عادت دهید، از فواید و مزیت های آن تا آخر عمر بهره مند می شوید.
اگر قصد باردار شدن دارید، بهتر است 400 تا 800 میکروگرم اسید فولیک مصرف کنید. مصرف اسید فولیک حداقل یک ماه قبل از بارداری به سلامت زنان در 3ماه اول بارداری کمک می کند.
2- مشورت با پزشک:

درمورد روش های جلوگیری از بارداری، پیشگیری از STD (بیماری های قابل انتقال از طریق تماس جنسی) و روش های واکسیناسیون با پزشک خود مشورت کنید.

3- سابقه بیماری های خانوادگی:

اگر خواهر، مادر یا مادربزرگ تا قبل از 50سالگی به سرطان سینه یا بیماری قلبی مبتلا شده اند و اگر بیمار دیابتی در خانواده دارید، برای حفظ سلامتی خود و پیشگیری از این بیماری ها به پزشک مراجعه کرده و از دستورات او بهره مند شوید.
ادامه مطلب را در سایت پوراطب مطالعه کنید.
Www.pourateb.com

#pourateb #health #healthy #old #women #
#پوراطب #سلامت #سلامتي #تغذیه #تغذیه-بانوان
Read more
Carrot&walnut cakepops كيك پاپ هويج و گردو خواص گردو: حفظ سلامت قلب : گردو ، سطح کلسترول بد را تنظیم ...
Media Removed
Carrot&walnut cakepops كيك پاپ هويج و گردو خواص گردو: حفظ سلامت قلب : گردو ، سطح کلسترول بد را تنظیم کرده و موجب افزایش کلسترول خوب در بدن می شود. مصرف گردو از بروز بیماری های قلبی و عروقی، سکته ، بیماری های عروق اکلیلی (رگ های کرونر) و سایر خطرات احتمالی مربوط به قلب جلوگیری می کند. پیشگیری بیماری ... Carrot&walnut cakepops
كيك پاپ هويج و گردو
خواص گردو:
حفظ سلامت قلب : گردو ، سطح کلسترول بد را تنظیم کرده و موجب افزایش کلسترول خوب در بدن می شود. مصرف گردو از بروز بیماری های قلبی و عروقی، سکته ، بیماری های عروق اکلیلی (رگ های کرونر) و سایر خطرات احتمالی مربوط به قلب جلوگیری می کند.
پیشگیری بیماری های التهابی : مصرف گردو نقش بسزایی در مبارزه با بیماری های التهابی مثل آسم، پسوریازیس (نوعی عارضه پوستی)، اگزما و روماتیسم مفصلی دارد.
افزایش ایمنی بدن : خاصیت آنتی اکسیدانی گردو موجب افزایش کارکرد سیستم ایمنی بدن و محافظت در برابر پیری، سرطان و ناراحتی های عصبی می گردد.
جلوگیری از سرطان سینه و پروستات : دانشمندان بر این باورند که آلفا - لینولنیک اسید (Alpha linolenic acids) و اسید های چرب امگا 3 موجود در گردو موجب کاهش سرعت رشد تومور های سرطانی شده و از گسترش سرطان جلوگیری می کنند.
محافظت از پوست : امگا 3 موجود در گردو موجب تقویت غشای سلول های پوست گشته و با حفظ رطوبت و مواد مغذی و از بین بردن مواد سمی ، پوست را درخشان تر کرده و از خشکی آن جلوگیری می کند.
بارداری : گردو حاوی سطوح بالایی از گروه ویتامین های ب - کمپلکس مانند اسید فولیک ، ریبوفلاوین، تیامین و غیره است که برای مصرف زنان باردار بسیار سودمند است.
گردو و مواد معدنی : گردو حاوی منگنز، پتاسیم، روی، کلسیم، آهن، منیزیم، سلنیوم و مس است که نقش بسیار مهمی در سنتز اسید های مختلف (مانند آمینو اسید ها و اسید های چرب) دارد.
تقویت مو : بیوتین موجود در گردو موجب تقویت مو، بهبود رشد مو و کاهش ریزش مو می شود.
کمک به بیماران دیابتی : مصرف روزانه گردو موجب بهبود جریان خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و همچنین کاهش 10 درصدی LDL ( کلسترول بد خون ) این افراد می گردد.
Read more
دانشنامه فرزند . چگونه سریع باردار شویم؟ دانشنامه فرزند: هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . چگونه سریع باردار شویم؟ دانشنامه فرزند: هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود را وسعت بخشید احتمالا مشتاقید سریع به خواسته خود برسید، اما گاهی ممکن است همه چیز طبق برنامه شما پیش نرود. اگر می خواهید در تصمیمی که گرفته اید با شکست مواجه نشوید و به سرعت باردار شوید راهکارهای زیر ... دانشنامه فرزند
.
چگونه سریع باردار شویم؟

دانشنامه فرزند: هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود را وسعت بخشید احتمالا مشتاقید سریع به خواسته خود برسید، اما گاهی ممکن است همه چیز طبق برنامه شما پیش نرود. اگر می خواهید در تصمیمی که گرفته اید با شکست مواجه نشوید و به سرعت باردار شوید راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهید.
معاینات پیش از بارداری:
قبل از اینکه برای باردار شدن اقدام کنید بهتر است به یک پزشک مراجعه نمایید و ویتامین های مورد نیازتان را مانند اسید فولیک دریافت کنید. اگر شما از لحاظ جسمانی در سلامت باشید شانس تان برای موفقیت در بارداری بیشتر می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع به مقاله معاینات پیش از بارداری دانشنامه فرزند مراجعه نمایید.
تغییر سبک زندگی:
هنگامی که در حال تلاش برای بارداری هستید خوردن غذاهای مغذی، حفظ وزن مناسب، ورزش منظم و ترک عادت های بد غذایی (مانند نوشیدن الکل و سیگار کشیدن) و محدود کردن مصرف کافئین می تواند در سرعت بخشیدن به باردار شدن تان تاثیر گذار باشد.

تشخیص زمان تخمک گذاری:
بزرگ ترین راز برای سرعت بخشیدن به روند بارداری دانستن زمان تخمک گذاری است. این موضوع بدان معناست که شما و همسرتان می توانید بهترین زمان برای مقاربت که احتمال باروری در آن بیشتر است را بیابید. اگر چرخه های قاعدگی نامنظم دارید شاید یافتن زمان دقیق تخمک گذاری کمی مشکل باشد و باید برای این کار از پزشک تان مشاوره بخواهید. یک راه سریع و آسان برای یافتن زمان تخمک گذاری استفاده از ماشین حساب تخمک گذاری دانشنامه فرزند است.

بهترین زمان مقاربت برای بارداری:
اسپرم به مدت 48 تا 72 ساعت در لوله فالوپ زنده می ماند در حالی که تخمک تنها در حدود 24 ساعت عمر می کند. داشتن رابطه جنسی هر روز و به تعداد زیاد لزوما باعث افزایش شانس حامله شدن نمی شود. همچنین عدم مقاربت در زمان قبل از تخمک گذاری به مدت طولانی نیز باعث تجمع اسپرم مرده در مایع منی می شود. بهترین راه، داشتن مقاربت منظم هم در زمان تخمک گذاری و هم قبل از آن می باشد. نیازی نیست پس از نزدیکی برای افزایش شانس حاملگی پاهای خود را بالا نگه دارید، کافی است به مدت 10 الی 15 دقیقه پس از مقاربت در رختخواب دراز بکشید و در طول این زمان به حمام نروید. اگر 10 الی 15 دقیقه صبر کنید اسپرم با وارد شدن به دهانه رحم می تواند در جای مناسب قرار گیرد.

ادامه در کامنت اول ...
Read more
Loading...
پاسخ پزشکان به دلایل تشکیل نشدن قلب جنین: . . پاسخ #اول: دکتر علیزاده تشکیل نشدن قلب جنین، علل ...
Media Removed
پاسخ پزشکان به دلایل تشکیل نشدن قلب جنین: . . پاسخ #اول: دکتر علیزاده تشکیل نشدن قلب جنین، علل مختلفی دارد از جمله مشکلات ژنتیکی و ناهنجاری های کروموزومی. در حالاتی که ناهنجاری وجود دارد جنین دیگر قابلیت زنده ماندن ندارد.  اگر زیر دوماه سقط بوده احتمالا رحم تا 6 هفته بعد از سقط آماده بارداری ... پاسخ پزشکان به دلایل تشکیل نشدن قلب جنین: .
.
پاسخ #اول: دکتر علیزاده

تشکیل نشدن قلب جنین، علل مختلفی دارد از جمله مشکلات ژنتیکی و ناهنجاری های کروموزومی. در حالاتی که ناهنجاری وجود دارد جنین دیگر قابلیت زنده ماندن ندارد. 
اگر زیر دوماه سقط بوده احتمالا رحم تا 6 هفته بعد از سقط آماده بارداری می شود. در سقط های از 2 ماه بالاتر معمولا 3-6 ماه فاصله می اندازند. توصیه می شود از سه ماه قبل از بارداری اسید فولیک روزانه مصرف کنید. از تماس با مواد شیمیایی، رنگ مو، داروها بخصوص ترتینوئین، آکوتان و... اجتناب کنید.
پاسخ #دوم: دکتر حسین روازاده (طب سنتی)

اگر دندان پر کرده با آمالگام (که به رنگ تیره و مشکی می باشد) دارید، با توجه به مواد خطرناکی که در دهان آزاد می کند، باعث بالا بردن سرب و جیوه در بدن و سقط جنین می شود که به هیچ وجه مورد تایید نیست و باید در اولین فرصت آنرا در یک مرکز خاصی تخلیه کنید و اگر می شود چینی پر کنید.

پاسخ #سوم: دکتر مینو آیرملو

معمولا جنین هایی که قلب ندارند یک مشکل کروموزومی داشته اند که باعث عدم تشکیل قلب جنین شده است. ممکن است این مشکل در بارداری بعد تکرار بشود و ممکن هم هست که تکرار نشود. ولی یک بار سقط اتفاق نگران کننده ای نیست و نیازی به بررسی ندارد. سقط در بارداری اول بسیار شایع است. در اغلب مواقع بدن مادر به طور خود به خود جنینی را که ناقص است دفع می کند. این ناقص بودن هم تقصیر پدر و یا مادر نیست و گاهی اتفاق می افتد. .

پاسخ #چهارم: دکتر رویا شریفیان  زمانی چنین اتفاقی می افتد که زوجین با هم نسبت فامیلی داشته باشند که تاثیر مستقیمی در بروز این امر دارد. سن بالای مادر هم در این زمینه موثر است و علاوه بر این ها علت دیگر از بین رفتن قلب جنین می تواند الکلی یا سیگاری بودن باشد. این جنین ها معمولا خود به خود سقط می شوند و اگر نشوند، دکتر مبادرت به سقط آن ها می کند. اما به طور کلی نمی توانیم به طور ۱۰۰ درصد بگوییم که چه دلیلی باعث از بین رفتن قلب جنین می شود.
Read more
فروشگاه اینترنتی لباس نوزاد بی سی سی @bcc.style سلام مامانا..ببخشید من قرصایه اعصاب مصرف میکنم.ترانکوبین.سرترالین.پرانول.فولیک ...
Media Removed
فروشگاه اینترنتی لباس نوزاد بی سی سی @bcc.style سلام مامانا..ببخشید من قرصایه اعصاب مصرف میکنم.ترانکوبین.سرترالین.پرانول.فولیک اسیدم پیشش بهم دادن.ترانکوبین شبی ۱دونه‌.سرترالین ۲تا.پرانول ۲تا.فولیک اسید یکی هرروز اینار میخورم بستریم شدم بیمارستان.۴سال بود هی میخوردم سر خودقطع ... فروشگاه اینترنتی لباس نوزاد بی سی سی
@bcc.style

سلام مامانا..ببخشید من قرصایه اعصاب مصرف میکنم.ترانکوبین.سرترالین.پرانول.فولیک اسیدم پیشش بهم دادن.ترانکوبین شبی ۱دونه‌.سرترالین ۲تا.پرانول ۲تا.فولیک اسید یکی هرروز اینار میخورم بستریم شدم بیمارستان.۴سال بود هی میخوردم سر خودقطع میکردم‌ولی الان ۱ساله کامل میخورم مرتب‌.کسی بوده اینجوری باردار بشه.ب جنیین اسیبی رسیده.یعنی مشکلی برا بچه پیش اومده؟میخام باردار شم امکان اینم ک قرصامو قطع کنم نیس چون حالم خوب نیس.دلم نمیخاد قرص یخورم توبارداری چیکار کنم ترووخدا شمابگید میترسم حامله شم بااین قرصا.
. 📝همراهان ني ني بان، اگر سوالي داريد حتما واضح، فارسی و خلاصه به صورت دايرکت مطرح کنید.
#قصد_بارداری #پوشاک_کودک #لباس_نوزاد #خرید_اینترنتی #فروشگاه_اینترنتی
Read more
Loading...
Loading...