اقدام به امر علی

Loading...


Unique profiles
5
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
561.5 days
to ratio
. #يَا_أَيُّهَا_الَّذِينَ_آمَنُوا_إِنْ_جَاءَكُمْ_فَاسِقٌ_بِنَبَإٍ_فَتَبَيَّنُوا . للحق ...
Media Removed
. #يَا_أَيُّهَا_الَّذِينَ_آمَنُوا_إِنْ_جَاءَكُمْ_فَاسِقٌ_بِنَبَإٍ_فَتَبَيَّنُوا . للحق پست نوشت:در دنیای امروز که انسان در احاطه رسانه های مختلف از ماهواره تا شبکه های اجتماعی قرار گرفته است ,آنچه بیش از هر چیز دیگر ضروری به نظر می رسد ,بهره مندی از سواد رسانه ای است. سواد رسانه ای ... .
#يَا_أَيُّهَا_الَّذِينَ_آمَنُوا_إِنْ_جَاءَكُمْ_فَاسِقٌ_بِنَبَإٍ_فَتَبَيَّنُوا
.
للحق پست نوشت:در دنیای امروز که انسان در احاطه رسانه های مختلف از ماهواره تا شبکه های اجتماعی قرار گرفته است ,آنچه بیش از هر چیز دیگر ضروری به نظر می رسد ,بهره مندی از سواد رسانه ای است. سواد رسانه ای عبارت است از پرورش مخاطبانی که توانایی گزینش داشته باشند و نسبت به شکل، قالب و محتوای برنامه ها در رسانه های جمعی حس انتقادی داشته باشند.نه اینکه به صورت کاملا منفعلانه هر خبری را در بدو انتشار پذیرفته و حتی اقدام به نشر آن کنند.
.
چیزی که امروز از آن به عنوان سواد رسانه ای یاد میشود را میتوان در آموزه های دینی مان میان آیات و روایات نیز یافت ,آنجا که خداوند در سوره حجرات می فرماید :"ای مؤمنان، هر گاه فاسقی خبری برای شما آورد تحقیق کنید" و یادر کلام مولا علی علیه السلام می خوانیم :"وقتی خبری را شنیدید در آن اندیشه کنید نه اینکه تا شنیدید نقل کنید"
فرد واجد این مهارت قادر است به صورت منتقدانه، درباره ی آن چه در کتاب، روزنامه، مجله، تلویزیون، رادیو، فیلم، موسیقی، تبلیغات، بازی های دیجیتالی، اینترنت و. .. می بیند، می خواند و می شنود، فکر کند.
.
اما آنچه که امروزه در فضای رسانه ای کشور با آن مواجهیم ,ولنگاری و افسارگسیختگی در نشر اخباری است که حتی امنیت ملی را تحت الشعاع قرار می دهد و کمترین برخوردی با اشاعه دهندگان در حد کلان این اخبار نیز صورت نمی پذیرد .به گفته
آل‌داود، پژوهشگر ارشد فضای مجازی:"متأسفانه دولت به جای سرمایه‌گذاری بر روی ارتقای دانش و سواد رسانه‌ای مردم، مدام به گسترش اینترنت رهاشده و بی‌قانون و شبکه‌های اجتماعی غربی دامن می‌زند. ما در هیچ کشور دیگری در دنیا این موضوع خطرناک گسترش فضای مجازی بدون فرهنگ‌سازی را مشاهده نمی کنیم. "
.
کاش اکنون که دغدغه ای از سوی مسوولان امر در این حیطه وجود ندارد, خودمان به فکر باشیم.

#سواد_رسانه_ای
#شایعه
#سلبریتی
#مریم_فرجی
#بیسوادی
Read more
Loading...
یکشنبه؛ <span class="emoji emoji1f53a"></span>️رئیس جمهوری در نامه ای به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه "سوال ...
Media Removed
یکشنبه؛ ️رئیس جمهوری در نامه ای به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه "سوال تعدادی از نمایندگان، در چارچوب قانون اساسی و زمان و شرایط مناسب مطرح نشده است"، تاکید کرد: اما برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای اسلامی، در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد. متن ... یکشنبه؛
🔺️رئیس جمهوری در نامه ای به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه "سوال تعدادی از نمایندگان، در چارچوب قانون اساسی و زمان و شرایط مناسب مطرح نشده است"، تاکید کرد: اما برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای اسلامی، در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد.
🔻متن نامه دکتر روحانی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 جناب آقای دکتر لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم  احتراماً؛ درست در سالروز تحلیف رئیس جمهوری دوره دوازدهم، سؤال تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی واصل گردید. بی تردید سؤال از رئیس جمهور کشور با مراعات حداقل دو نکته می تواند مبارک باشد؛ اولاً در چارچوب قانون اساسی باشد، ثانیاً در زمان و شرایط مناسب کشور اقدام شده باشد، که متاسفانه هیچکدام از این دو حاصل نشده است. اما برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای اسلامی انشاء الله در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد و به سوالات پاسخ خواهم داد. البته این امر می تواند فرصت خوبی باشد تا برخی از حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو نمایم که آنها صاحب واقعی کشورند و مشروعیت من و شما نیز از آراء آنها است.

حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
چهاردهم مردادماه1397/هرجا
Read more
اقدام دولت آمریکا در قطع کمک رسانی به آژانس امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطین (آنروا) نقض آشکار ...
Media Removed
اقدام دولت آمریکا در قطع کمک رسانی به آژانس امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطین (آنروا) نقض آشکار قطعنامه 302 (سال 1328) مجمع عمومی سازمان ملل و تجاوز شرم‌آور به حقوق پناهندگان و آوارگانی است که به دلیل اشغال خانه و کاشانه و کشتار بی رحمانه آباء و اجداد خود به دست صهیونیست‌ها آواره شده‌اند و در ... اقدام دولت آمریکا در قطع کمک رسانی به آژانس امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطین (آنروا) نقض آشکار قطعنامه 302 (سال 1328) مجمع عمومی سازمان ملل و تجاوز شرم‌آور به حقوق پناهندگان و آوارگانی است که به دلیل اشغال خانه و کاشانه و کشتار بی رحمانه آباء و اجداد خود به دست صهیونیست‌ها آواره شده‌اند و در طی هفت دهه اشغال سرزمین خود توسط صهیونیست‌ها، از حقوق بدیهی و اولیه از جمله داشتن حق مسکن، اشتغال و تحصیل محروم بوده‌اند.

دولت ترامپ در همنوایی با رژیم اشغالگر قدس و با انجام سلسله اقداماتی مغایر قطعنامه‌ها و اصول بین‌المللی و بدون توجه به افکار عمومی جامعه جهانی، بعد از اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خود به قدس و تصویب قانون نژادپرستانه تشکیل دولت یهودی، اکنون قصد دارد با انحلال آنروا، حق بازگشت آوارگان و پناهندگان فلسطینی به سرزمین مادری و وطن خود را از آنها سلب نماید.

اینجانب به عنوان رئیس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی ضمن محکوم نمودن این اقدام ناقض قوانین بین‌المللی دولت آمریکا، از کلیه مجالس عضو اتحادیه درخواست می‌کنم موضع مناسب در محکومیت این اقدام را اتخاذ کنند.

متعاقباً به نمایندگی از همه اعضا با ارسال نامه به کلیه مجامع پارلمانی – بین‌المللی و منطقه‌ای، از ایشان خواهم خواست تا مساعی خود را به این امر معطوف و با حمایت مالی از آنروا در جهت تداوم خدمت‌رسانی به آوارگان فلسطینی، این نهاد سازمان ملل را یاری نمایند.

علی لاریجانی

رئیس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی (PUIC).
Read more
ابتکار در واکنش به خبر تعرض در ایرانشهر: از همه راههای بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و ...
Media Removed
ابتکار در واکنش به خبر تعرض در ایرانشهر: از همه راههای بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و دختران باید استفاده کرد  معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و ... ابتکار در واکنش به خبر تعرض در ایرانشهر:
از همه راههای بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و دختران باید استفاده کرد  معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ معصومه ابتکار پس از گفت و گوی تلفنی با سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان بار دیگر بر آسیب های تاخیر در ارسال لایحه مقابله با خشونت علیه زنان تاکید کرد.  ابتکار گفت: استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم رسیدگی کامل به موضوع تعرض در ایرانشهر تاکید دارد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده مجددا از قوه قضاییه خواست تا لایحه مقابله با خشونت علیه زنان را به نتیجه برساند.

ابتکار افزود: از مجلس شورای اسلامی نیز مجددا تقاضا دارم نسبت به درخواست دولت برای در اولویت قرار دادن لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اقدام کند.

وی با ابراز تاسف شدید از واقعه رخ داده در ایرانشهر، یکی از راههای مهم مقابله با این حوادث ناگوار و غیر قابل بخشش را حمایت از اورژانس های اجتماعی و ۱۲۳ دانست و افزود: همه دستگاههای مرتبط می بایست با توجه به ضرورت رسیدگی فوری به خشونت ها و تعرضات و حمایت های اجتماعی و تخصصی روانشناسی شهروندان آسیب دیده از اقدامات اورژانس های اجتماعی پشتیبانی کنند.
ابتکار یاد آور شد که ماه گذشته نامه ای به امضای وی و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت فرابخشی دولتی و غیر دولتی از ۱۲۳ برای مقابله با حوادث ضد انسانی به وزیر کشور نوشته شده است.

وزارت کشور به دنبال نامه دو عضو کابینه دولت دوازدهم، طی نامه ای از کلیه دستگاههای ذی مدخل استانی به ویژه شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا خواسته است تا امر مهم حمایت از اورژانس اجتماعی را مد نظر قرار دهند.
Read more
+_*_+ مَن کان باذِلاً فینا مُهجَتَةُ و مَوطِّناً علی لِقاءِ اللهِ نفسَه، فَلیَرحَل مَعنا . هر ...
Media Removed
+_*_+ مَن کان باذِلاً فینا مُهجَتَةُ و مَوطِّناً علی لِقاءِ اللهِ نفسَه، فَلیَرحَل مَعنا . هر کس خون قلبش را تنها در راه ما نثار می‌کند و خود را با دیدار با خداوند آرام کرده است، با ما رهسپار شود. حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام - خطبه‌ای که در مکه به هنگام عزیمت به سمت عراق ایراد فرمودند. ... +_*_+

مَن کان باذِلاً فینا مُهجَتَةُ و مَوطِّناً علی لِقاءِ اللهِ نفسَه، فَلیَرحَل مَعنا
.

هر کس خون قلبش را تنها در راه ما نثار می‌کند و خود را با دیدار با خداوند آرام کرده است، با ما رهسپار شود.

حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام - خطبه‌ای که در مکه به هنگام عزیمت به سمت عراق ایراد فرمودند. .
ــــ

#روز_عاشورا، نقطه‌ی اوج تجلی همه‌ی #فضایل_اخلاقی در جبهه #حق و بروز رذایل اخلاقی در جبهه #باطل است و از این روست که می‌توان با بررسی خصوصیات شخصیتی هر یک از افراد و با در نظرگرفتن شرایط اجتماعی و همینطور توجه کاملی به عوامل شکل‌گیری این قیام، به دانش جامعی با تعبیر #فرهنگ عاشورا دست یافت. .

#امر_به_معروف و #نهی_از_منکر، به عنوان مهم‌ترین مؤلفه‌ی اقدام ِحماسی #امام_حسین علیه‌السلام برای اصلاح امت جد ارجمند و بزرگوارشان مطرح است و اگر پذیرفته باشیم که پیام عاشورا، متعلق به همه‌ی زمان هاست؛ آیا تا بحال به سوی دیگر این #رفتار اجتماعی توجه کرده‌ایم که دقیقا خاستگاه آن از روحیه‌ی احساس مسئولیت ناشی می‌شود؟ و این #احساس_مسئولیت است که نشان دهنده‌ی #نوع‌دوستی و #دغدغه‌مندی انسان‌هاست.
.
در این حرکت #احیاگرانه‌ی مولا اباعبدالله، از آغاز تا شهادت‌شان، چقدر با فرهنگ ِ انسان‌سازی‌شان آشنا شده‌ایم؟ چگونه شد که یاران، به ایشان پیوستند و چگونه شد که آنان، #دین خدا را بیش از خودشان دوست‌ ‌داشتند؟
.

#پیامبر خدا، تنها برای رساندن پیام الهی مبعوث شد و #امامان، برای تداوم این راه، جانشین او شدند و همه از این جهت آمدند که انسان، #خدا را بشناسد و برای او باشد.

آموزه‌های عاشورا، جهان‌بینی عظیمی را در افق اندیشه‌ی انسان برای حیات فردی و اجتماعی‌اش می‌گشاید و می‌آموزد که این حماسه‌‌ی در درون است که به حماسه‌سازی بیرون منجر می‌شود.
.
باید برای رشد #عقلانیت، پرورش #معنویت و تمرین #اخلاق کوشید تا به آموختنی‌های بیشتری در مکتب عاشورا دست یافت تا با این شناخت ِدقیق‌تر همه‌ی ابعاد، برای شئون مختلف زندگی معرفت‌های لازم حاصل شود.
ـــــــــ

طرح جلد مجله‌ی #همشهری_جوان به مناسبت محرم، شماره ۶۲۱
Read more
Loading...