Loading Content...

اند که و دولت

Loading...


Unique profiles
66
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, North Korea, تهران
Average media age
673.1 days
to ratio
9
در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی ...
Media Removed
در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی دوستانمان در دولت بسیار امیدوار هستم و مطمئن هستم با اتکاء به امید می‌توانیم از تمام گردنه‌ها عبور کنیم و بدون تردید امروز بزرگترین عامل برای برون‌رفت از شرایط کنونی برخورداری از روحیه امید است. یادگار ... در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی دوستانمان در دولت بسیار امیدوار هستم و مطمئن هستم با اتکاء به امید می‌توانیم از تمام گردنه‌ها عبور کنیم و بدون تردید امروز بزرگترین عامل برای برون‌رفت از شرایط کنونی برخورداری از روحیه امید است.

یادگار امام با بیان اینکه با اتکای به امید می توانیم از گردنه های امروز عبور کنیم، گفت: امروز بی تردید بزرگترین عامل برون رفت از شرایط موجود تزریق امید و توانایی فرزندان این کشور است؛ در رأس آنها دولت که در صف اول مبارزه با دسیسه ها هستند.

به گزارش خبرنگار آستان، آیت الله سید حسن خمینی در تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی با تبریک هفته دولت گفت: امیدوارم به میمنت این اعیاد سعید روزهای خوبی پیش روی ملت ایران و دولت باشد. روزهای سختی از حیث مسائل اقتصادی داریم ولی روزهای سخت تری را پشت سر گذاشته ایم.

یادگار امام با اشاره به اینکه رئیس جمهور امید را از مواریث بزرگ امام برای جامعه ما تعریف کرد، گفت: ما می توانیم با اتکای به این امید از گردنه های امروز هم مانند شرایط بسیار سختی که در سال های جنگ و بعد از جنگ داشتیم عبور کنیم.

وی افزود: روزهای خوشی را در پیش روی داریم که ان شاء الله با توجه به آنها مسیرمان را بهتر و با صلابت تر ادامه دهیم.

سید حسن خمینی اظهار داشت: یکی از فلسفه هایی که برای شرّ در تاریخ آورده اند این است که اگر با نگاه عمیق نگاه کنیم ممکن است خیری در آنها نهفته باشد. شاید در شرّی که امروز به سبب دشمنی های خارجی بر ما مستولی شده خیری باشد و آن انسجام دوباره فرزندان انقلاب است؛ چرا که از دست رفتن آن انسجام در مقاطعی می توانست پایه های نظام را متزلزل کند.

وی تأکید کرد: امروز بی تردید بزرگترین عامل برون رفت از شرایط موجود تزریق امید و توانایی فرزندان این کشور است؛ در رأس آنها دولت که در صف اول مبارزه با دسیسه ها هستند.

یادگار امام ادامه داد: آثار این امید را در جان و روح همه مردم دیده ایم، می بینیم و ان شاء الله خواهیم دید؛ و راه آن هم بیش از چیزی انسجام همه نیروها و به خصوص مدیران کشور در نهادهای دولتی و غیر دولتی است که دست در دست هم بتوانند به نیازهای واقعی مردم پاسخ مطلوب دهند.

وی گفت: من به توانایی دولت و به قدرت و توانایی جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب بسیار امیدوار هستم. مردم ما امیدوار بوده اند، هستند و خواهند بود.
Read more
Loading...
ء<span class="emoji emoji1f532"></span> استیون ویلیام هاوکینگ، فیزیک‌دان نظری و کیهان‌شناس برجسته بریتانیایی، نویسنده شماری از پرفروش‌ترین ...
Media Removed
ء استیون ویلیام هاوکینگ، فیزیک‌دان نظری و کیهان‌شناس برجسته بریتانیایی، نویسنده شماری از پرفروش‌ترین کتاب‌ها و رساله‌های نظری، که در عین حال در میان عموم مردم نیز چهره‌ای شناخته‌شده بود، در ۷۶ سالگی درگذشت. ءدر بیانیه‌ای که خانواده آقای هاوکینگ ۲۳ اسفند منتشر کرده‌اند، آمده‌است «با ... ء🔲 استیون ویلیام هاوکینگ، فیزیک‌دان نظری و کیهان‌شناس برجسته بریتانیایی، نویسنده شماری از پرفروش‌ترین کتاب‌ها و رساله‌های نظری، که در عین حال در میان عموم مردم نیز چهره‌ای شناخته‌شده بود، در ۷۶ سالگی درگذشت.
ء◼در بیانیه‌ای که خانواده آقای هاوکینگ ۲۳ اسفند منتشر کرده‌اند، آمده‌است «با اندوهی عمیق، به اطلاع می‌رسانیم که پدر دوست‌داشتنی ما امروز درگذشت».
ء◼در بخشی دیگر از این بیانیه آمده‌است «او پژوهشگری بزرگ و مردی فوق‌العاده بود که آثار و میراثش برای سالیان سال زنده خواهد ماند».
ء◼خانواده کیهان‌شناس بریتانیایی با یادآوری خلق‌وخوی پرآوازه آقای هاوکینگ نوشته‌اند «شجاعت و مقاومت او در کنار زیرکی و طنازی‌اش، الهام‌بخش مردم بسیاری در سراسر جهان بود».
ء◼بسیاری از رسانه‌ها و خبرگزاری‌هایی که خبر درگذشت استیون هاوکینگ را منتشر کرده‌اند، یادآوری کرد‌ه‌اند که او احتمالا اگر نه مشهورترین، دست‌کم یکی از مشهورترین دانشمندان و پژوهشگران عصر ما بود.
ء◼او نه تنها با نظریات، کتاب‌ها و پژوهش‌هایش شناخته می‌شود، بلکه با محبوبیتش در فرهنگ عامه‌پسند، از فیلم‌ها و سریال‌ها و حتی انیمیشن‌های معروف تا زبان طنزی که داشت؛ آن‌هم با وجود بیماری سخت و «خواب اندام» که سال‌های سال به آن مبتلا بود.
هاوکینگ زاده ژانویه ۱۹۴۲ بود.
ء◼او نه تنها صاحب کرسی ارشدی در دانشگاه کمبریج بود، بلکه عضو افتحاری جامعه سلطنتی هنر یا برنده مدال آزادی آمریکا -بالاترین مدال دولت آمریکا به غیرنظامیان- نیز بود.
ء◼در سال ۲۰۰۲ میلادی، شبکه بی‌بی‌سی، بر پایه یک نظرسنجی از مردم، او را ۲۵مین «بریتانیایی بزرگ» در سراسر تاریخ آن کشور، نامیده بود.
ء◼از دیگر جوایزی که در زمان زندگی به استیون هاوکینگ رسید می‌توان به «جایزه پیشگامان علم در فیزیک بنیادی»، «مدال جامعه سلطنتی هنر»، «جایزه شاهدخت آستوریاس» اسپانیا و یا جایزه آلبرت اینشتین در فیزک نظری، اشاره کرد.
از میان کتاب‌هایی که نوشت، برخی از پرآوازه‌ترین کتاب‌های علمی عامه‌فهم به شمار می‌روند که مردم عادی و فاقد دانش عمیق نظری نیز آن‌ها را خوانده‌اند. کتاب او با نام «تاریخچه زمان: از مه‌بانگ تا سیاه‌چاله‌ها» از جمله آثار علمی عامه‌فهم است که بیش از ۱۰ میلیون نسخه آن به فروش رفته و طی ۲۰ سال تجدید چاپ و به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌است....ادامه در کامنت..../ منبع: سایت #رادیو_فردا / #استیون_هاوکینگ #stephenhawking
.
https://www.radiofarda.com/a/hawking-dies/29097762.html
Read more
... <span class="emoji emoji1f536"></span>️ مشارکت در طرح جمع آوری امضاء برای جلوگیری از تخریب خانه ها و بافت تاریخی شیراز ... 》 لطفا متن ...
Media Removed
... ️ مشارکت در طرح جمع آوری امضاء برای جلوگیری از تخریب خانه ها و بافت تاریخی شیراز ... 》 لطفا متن بیانیه را بخوانید و در صورت علاقه مندی جهت مشارکت در طرح جمع اوری امضا، نام کامل خود را به آیدی ارائه شده ارسال نمایید. ... 🌐 Telegram ID: shiraz_petition ... ... جناب آقای رییس جمهور ... از ... ...
🔶️ مشارکت در طرح جمع آوری امضاء برای جلوگیری از تخریب خانه ها و بافت تاریخی شیراز
...
》 لطفا متن بیانیه را بخوانید و در صورت علاقه مندی جهت مشارکت در طرح جمع اوری امضا، نام کامل خود را به آیدی ارائه شده ارسال نمایید.
...
🌐 Telegram ID: shiraz_petition
...
...
جناب آقای رییس جمهور
...
از آنجایی که شیراز به عنوان یکی از پایگاه های هویت و فرهنگ ایران اسلامی نه تنها متعلق به اهالی ایران، که متعلق به همه فرهنگ دوستان جهان است، حفظ آثار و لایه های تاریخی این شهر از دغدغه های همیشگی فرهنگ دوستان بوده است.
.
به استحضار میرسانیم که طی قرن ها بافت مسکونی و تاریخی شیراز با اماکن متبرکه و مورد علاقه مردم شیراز در مجاورت یکدیگر در همدلی و صلح رشد یافته اند و هر یک به رشد و بالندگی دیگری کمک نموده است و این دو آنچنان در ذهن و فرهنگ ایرانی در هم تنیده اند که همچون یک مجموعه یکپارچه عمل میکنند . یکپارچگی فرهنگی که حاصل آن بالندگی تمدن اسلامی در طی قرن ها بوده است.
.
لیکن در سالهای گذشته برخی این همدلی و تعادل را بر هم زده اند که حاصلی جز تخریب فیزیکی بافت تاریخی و تخریب وجهه و شان اماکن متبرکه در ذهن مردم نداشته است.

شاید تخریب فیزیکی خانه هایی با ثبت تاریخی نگران کننده باشد ولی نگران کننده تر آن است که این تخریب با نام اماکن متبرکه و مورد وثوق قلبی ایرانیان صورت گیرد که همیشه به مهربانی و شفا دهندگی و حمایت از خواسته های مردم شهره بوده اند . این جدایی در طول بیست سال گذشته جز نابودی کالبد معماری میراث ایرانیان و روح دلبستگی به اماکن متبرکه حاصلی نداشته است.
.
لذا ما متخصصین معمار ؛ شهرساز ؛ مرمت ابنیه ؛ جامعه شناس از شما به عنوان برگزیده رای مردم ؛ تقاضا داریم با توجه به رویه اعتدالی دولت در ایجاد توازن ؛ با بازنگری خردمندانه در طرح مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی درباره طرح مصوب توسعه حرم شاهچراغ ؛ همدلی و توازن به بافت تاریخی و اماکن متبرکه بازگردد.
.
این بازنگری میتواند الگویی برای همزیستی و توسعه بافت شهری با الگویی اسلامی باشد و موجب شود که این دو بخش همچون قرن های گذشته با هم افزایی همچون دو بال پرنده باعث رشد و بالندگی فرهنگ ایرانی - اسلامی شوند تا شیراز نیز به دوران وضع بی مثالش بازگردد.
.
خوشا شیراز و وضع بی مثالش
خداوندا نگهدار از زوالش
...
》 مرجع: گروه فعالان معماری و شهرسازی ایران
...
Read more
Stone Tower( Zoroastrian shrine) Or Tomb of Cambyses I (son of cyrus I), Pasargadae, Pars, Iran ...
Media Removed
Stone Tower( Zoroastrian shrine) Or Tomb of Cambyses I (son of cyrus I), Pasargadae, Pars, Iran ~ 559 BC NikonD600 paired with Nikkor 24-70 f2.8G Nisi Filter System 2017 . برج سنگی (آتشکده) ، مجموعه پاسارگاد . یکي از بناهای بسيار زيبای مجموعه پاسارگاد برج سنگی است که ساخت آن مربوط ... Stone Tower( Zoroastrian shrine) Or Tomb of Cambyses I (son of cyrus I), Pasargadae, Pars, Iran ~ 559 BC
✅NikonD600 paired with Nikkor 24-70 f2.8G
✅Nisi Filter System
©2017
.
برج سنگی (آتشکده) ، مجموعه پاسارگاد
.
یکي از بناهای بسيار زيبای مجموعه پاسارگاد برج سنگی است که ساخت آن مربوط به آغاز دوره هخامنشيان است. بنایي چهار گوش برج مانند که اکنون تنها يک ديواره از آن باقي مانده است. ارتفاع برج نزديک به 14 متر و قاعده آن 23/7 * 27/7 متر است که بر سکويي سه پله اي قرار گرفته است.در مورد کاربری بنا نظرهای گوناگونی مطرح است. گروهي آن را مقبره کمبوجيه پسر و جانشين کوروش مي دانند و بعضي هم آن را آتشکده يا نيايشگاه بشمار مي آورند و برخي نیز آن را (گنج خانه کوروش) خوانده اند که در آن اسناد و مدارک مهم دولت هخامنشی بایگانی می­شده است.

به احتمال زیاد این بنا با توجه نقشه و معماری آن کارکردی آیینی داشته است. نمونه ای از این بنا در نقش رستم با نام کعبه زرتشت وجود دارد که از روی این بنا الگو­­­­­برداری شده است.

این بنا در دوره اسلامی به نام زندان سلیمان معروف بوده است.
.
#mustseeiran #natgeoyourshot #main_vision #natgeotravel #adorama #pic_persia #persia_best_pic #photo_best #iranpics #ipixell #instagallery #ig_persia #iranian_photography #inspersia #insiran #irgallery #insta_iran #ig_persia #ig_iran #ig_ir #master_shots #world_shotz #ig_shotz #master_shots #special_shots #earth_shotz #jaw_dropping_shotz #natgeoyourshot #infinity_worldshoot
Read more
«مسلمانان روهینگیا در معرض نابودسازی هستند» فعالان حقوق اقلیت مسلمان روهینگیا نسبت به ادامه‌ی ...
Media Removed
«مسلمانان روهینگیا در معرض نابودسازی هستند» فعالان حقوق اقلیت مسلمان روهینگیا نسبت به ادامه‌ی سکوت بین المللی درباره‌ی جنایات نیروهای میانماری هشدار دادند. آنان می‌گویند در صورت عدم دخالت جدی بین المللی در عرض چند هفته کسی از مردم روهینگیا در اقلیم آراکان باقی نخواهد ماند. فرید عبدالجبار ... «مسلمانان روهینگیا در معرض نابودسازی هستند»

فعالان حقوق اقلیت مسلمان روهینگیا نسبت به ادامه‌ی سکوت بین المللی درباره‌ی جنایات نیروهای میانماری هشدار دادند. آنان می‌گویند در صورت عدم دخالت جدی بین المللی در عرض چند هفته کسی از مردم روهینگیا در اقلیم آراکان باقی نخواهد ماند.

فرید عبدالجبار رئیس مرکز جهانی روهینگیا در مالزی می‌گوید: هفته‌ی اخیر شاهد کشتار و کوچاندن اجباری ۱۰٪ از مردم روهینگیا از ایالات آراکان بوده است. دولت میانمار نام تاریخی این ایالت را به «راخین» تغییر داده است.

وی می‌گوید: حکومت میانمار در جستجوی بهانه است تا با سوار شدن بر موج جنگ با تروریسم، عملیات سرکوب و پاکسازی قومی خود را به جامعه‌ی جهانی بقبولاند.

با اشاره به اعلام مقامات میانماری مبنی بر کشته شدن تعدادی از نیروهای امنیتی و پلیس در ۲۵ آگست گذشته، این فعال روهینگیا چنین ادعایی را رد کرده و می‌گوید: ساکنان محلی روستاها که مسلح نبوده‌اند، سعی داشته‌اند اقوام خود را از شکنجه‌های مرگباری که در مراکز پلیس رخ می‌دهد نجات دهند.

برخی فعالان معتقدند ارتش و نیروهای امنیتی میانمار از مقاومت مردمی ملت روهینگیا که تا پیش از این بدون هیچ واکنشی مورد سرکوب قرار می‌گرفتند جا خورده‌اند، چیزی که خشونت بی‌حد و حصر آنان در ماه گذشته را تفسیر می‌کند.

آنان با انتقاد از موضع کشورهای مجاور به ویژه در منطقه‌ی آسیان این کشورها را متهم کرده‌اند که منافع اقتصادی خود را بر مبادی حقوق بشر ترجیح داده‌اند.

از سوی دیگر حامد البار، فرستاده‌ی ویژه‌ی اسلامی پیشین در میانمار، جامعه‌ی بین الملل را متهم به همکاری با حکومت نظامی میانمار کرد. وی در گفتگو با الجزیره گفته است: جامعه‌ی بین الملل در حال گذراندن ماه عسل با حکومتی است که دیگر به هیچ انتقادِ خالی از مجازاتی برای کشتار مسلمانان در طول این سال‌ها اهمیتی نمی‌دهد.

حامد البار که پیش از این در منصب وزیر امور خارجه‌ی مالزی نیز مشغول به کار بوده، می‌گوید: حاکمان میانمار مطمئن هستند شورای امنیت به سبب وتوی چین و روسیه قادر به صدور هیچ قطع‌نامه‌ای علیه آنان نیست و از سوی دیگر می‌دانند کشورهای اسلامی ضعیف‌تر از آن هستند که کاری از پیش ببرند و همه‌ی مواضع آنان مبنی بر منافع محدود ملی است نه بر پایه‌ی حقوق بشر یا عدالت.

از سوی دیگر، کریس لیوا مدیر سازمان حقوق بشری «پروژه‌ی آراکان» می‌گوید: ارتش میانمار و غیر نظامیان [بودایی] برای پاک کردن ادله‌ی جرم، اقدام به آتش زدن کشته شدگان [مسلمان] می‌کنند.

وی افزود: نیروهای امنیتی اول روستاها را محاصره می‌کند و سپس ساکنان را تیربارا
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span> هم #دولت نسبت به پروژه‌ی انتقال آب به دریاچه‌ی ارومیه حساسیت جدی داشته و هم #قرارگاه_خاتم_الانبیاء ...
Media Removed
. هم #دولت نسبت به پروژه‌ی انتقال آب به دریاچه‌ی ارومیه حساسیت جدی داشته و هم #قرارگاه_خاتم_الانبیاء به عنوان پیمانکار تلاش بالایی دارد . مسعود #پزشکیان، نایب رئیس مجلس در حاشیه‌ی بازدید از پروژه‌ی تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه اظهار داشت: . این بازدید نشان داد که علی‌رغم تبلیغات ... .
🔴 هم #دولت نسبت به پروژه‌ی انتقال آب به دریاچه‌ی ارومیه حساسیت جدی داشته و هم #قرارگاه_خاتم_الانبیاء به عنوان پیمانکار تلاش بالایی دارد
.
👤 مسعود #پزشکیان، نایب رئیس مجلس در حاشیه‌ی بازدید از پروژه‌ی تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه اظهار داشت:
.
🔹 این بازدید نشان داد که علی‌رغم تبلیغات غیرمنصفانه علیه دولت و مسئولان کشور، تلاش‌های شبانه‌روزی برای اتمام این پروژه قابل قدردانی است
.
🔹 اهمیت این پروژه در نجات #دریاچه_ارومیه و اکوسیستم شمالغرب کشور برای تمام مسئولان کشور قابل توجه است
.
🔹روند اجرای کار هم حاکی از آن است که هم دولت نسبت به این مساله حساسیت جدی داشته و هم قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار تلاش بالایی دارد و حتی اجازه نداده‌اند کار حفاری لحظه‌ای متوقف شود
.
🔹 همزمان با آغاز پروژه از سال ۹۲ دو دستگاه تی‌بی‌ام در این محل فعال شدند که یکی از محل مبدا آغاز به کار کرده و یکی در محل خروجی فعال است
.
🔹 تونل حاضر با ۳۵ کیلومتر طول، بزرگترین پروژه انتقال آب کشور از این نوع به شمار می‌آید
.
🔹 کار حفاری تونل ماهیانه به طور متوسط ۸۰۰ متر در دوطرف پیش می‌رود بطوریکه تاکنون ۲۱ کیلومتر از آن حفاری شده است
.
🔹 با توجه به عزم دولت و نیز پیمانکار پروژه برای اتمام این مسیر، امید است تونل مذکور تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد
.
🔹 دولت برای اجرای این پروژه رقمی بیش از دو هزار میلیارد تومان هزینه خواهد کرد؛ در صورت بهره‌برداری از این پروژه، سالانه ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب راهی دریاچه ارومیه خواهد شد.
.
🔹 طبق آماری که روز گذشته از مراجع مربوطه گرفتیم اعلام شد سطح آب ۳ سانتی متر نسبت به زمان مشابه سال قبل بالاتر آمده است
.
🔹 افزایش میزان بارندگی نیز در بهبود وضعیت دخیل است و به لطف خدا امیدواریم مجموع کارهایی که در استانهای آذربایجان‌شرقی و غربی و حوزه آبریز دریاچه ارومیه انجام می‌شود منجر به نجات این اکوسیستم حیاتی در شمالغرب کشور گردد
-
-
Read more
Loading...
درخواست سازمان جهانی نفی خشونت از کميساريای حقوق بشر نسبت به سياست های هند در قبال مسلمانان . . سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» در زمينه رفتارهای غيرانسانی و نژادپرستانه که دولت هند نسبت به مسلمانان اين کشور در پيش گرفته طی بيانيه ای از کميساريای حقوق بشر خواست نسبت به اقدام های اين دولت ... درخواست سازمان جهانی نفی خشونت از کميساريای حقوق بشر نسبت به سياست های هند در قبال مسلمانان
.
.
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» در زمينه رفتارهای غيرانسانی و نژادپرستانه که دولت هند نسبت به مسلمانان اين کشور در پيش گرفته طی بيانيه ای از کميساريای حقوق بشر خواست نسبت به اقدام های اين دولت علیه مسلمانان واکنش نشان دهد.
.
.
سازمان جهانی نفی خشونت مدارکی گردآورده است که بر اساس آن دولت هند علیه ميليون ها مسلمان هندی رفتارهای نژادپرستانه بی سابقه ای اعمال کرده و در اين جهت به طور همه جانبه ای حقوق بشر را نقض کرده و غير مسئولانه دست به اقدامی زده که بر درد و رنج جامعه مسلمانان هندی افزوده است.
.
.
حکومت هند اعلام کرده که تابعيت چهار ميليون هندی را که نتوانسته اند شهروندی و وابستگی خود را نسبت به کشور هند اثبات کنند، باطل کرده و از آنان خواسته که برای شهروند هندی بودن وابستگی و پيوند شهروندی خود را از چهل سال گذشته اثبات و مستند کنند.
.
.
از نگاه سازمان جهانی نفی خشونت، رفتار نژادپرستانه هند در تضاد و مخالفت آشکار با اسناد و قوانين بين المللیِ مرتبط با حقوق بشر است که اين کشور به طور آشکارا آن را نقض می کند و دخالت سريع و بدون فوت وقت از سوی شورای جهانی حقوق بشر و سازمان ملل متحد را می طلبد تا دولت هند را در اين تصميم به تجديدنظر و عقب نشينی وادارد.
.
.
برای مشاهده اخبار کامل به کانال ما مراجعه کنید لینک در قسمت بیو پیج
.
.
لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام برای استفاده ، مشاهده و دانلود کامل کلیپ ها ( @marjaeyattvfa )
https://t.me/marjaeyattvfa
.
.
.
.
#مرجعیت
#news
#سید_حسین_شیرازی_دام_ظله
#آیت_الله_العظمی_سید_صادق_حسینی_شیرازی_دام_ظله
#عدالت
#حق
#کربلا
#سالگرد
#سید_محمدرضا_شیرازی
#مرجعیت
#مرجع
#اسلام
#مسلمان
#شیعه
#فقر
#اقتصاد
#زندان
#سیاسی
#ایران
#عراق
#لبنان
#سوریه
Read more
دولت تاجیکستان می گوید یک گروه وابسته به داعش مسئولیت حمله مرگبار به چهار گردشگر دوچرخه سوار در آن ...
Media Removed
دولت تاجیکستان می گوید یک گروه وابسته به داعش مسئولیت حمله مرگبار به چهار گردشگر دوچرخه سوار در آن کشور را برعهده گرفته است. دو گردشگر دوچرخه سوار آمریکایی، یک هلندی و یک سوییسی روز یکشنبه در حمله با خودرو و چاقو در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب پایتخت تاجیکستان جان خود را از دست دادند. درباره جزئیات ... دولت تاجیکستان می گوید یک گروه وابسته به داعش مسئولیت حمله مرگبار به چهار گردشگر دوچرخه سوار در آن کشور را برعهده گرفته است.

دو گردشگر دوچرخه سوار آمریکایی، یک هلندی و یک سوییسی روز یکشنبه در حمله با خودرو و چاقو در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب پایتخت تاجیکستان جان خود را از دست دادند. درباره جزئیات این حادثه گفته شده که خودرو سواری «دوو» به یک گروه هفت نفره از دوچرخه سواران خارجی برخورد و سپس اقدام به فرار کرد.

دولت تاجیکستان می گوید عامل حمله از اعضای یک گروه شبه نظامی غیرمجاز وابسته به داعش است که رهبرش در ایران آموزش دیده است. در بیانیه دولت اشاره ای به جزئیات آموزش در ایران نشده است.

به گفته مقام های تاجیکستان عاملان حمله قصد داشتند پس از این کشتار به افغانستان بگریزند.

ماموران پلیس پس از این حادثه، که یکشنبه شب رخ داد، به دنبال خودرو کردند و پس از مدتی تعقیب و گریز مجبور شدند با راننده و دیگر سرنشین‌ها درگیر شوند، که دو نفر از مظنونان در این درگیری کشته شدند.

سفارت ایالات متحده در پایتخت تاجیکستان در اطلاعیه‌ای در فیسبوک مرگ دو شهروند آمریکایی را در این حادثه تایید کرده است.

دو کشته دیگر حادثه از شهروندان سوئیس و هلند هستند. سه گردشگر خارجی دیگر این گروه دوچرخه سوار نیز دچار آسیب دیدگی شده‌اند که به بیمارستان منتقل شده و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند.
Read more
Loading...
تاریخ را که بخوانی می‌بینی همیشه بدتر از این هم بوده، در ایران و در همین تهران، وقتی با طای دسته‌دار ...
Media Removed
تاریخ را که بخوانی می‌بینی همیشه بدتر از این هم بوده، در ایران و در همین تهران، وقتی با طای دسته‌دار می‌نوشتندش و عکس‌ها سیاه و سفید بوده، دو بار که هر بار ماه‌های طولانی و تمام‌نشدنی بوده قحطی آمده. هر دوبار هم در پی خشکسالی. بد حادثه این خشکسالی می‌خورد به جنگ جهانی و آب و خون به هم پیوند می‌خورد. به ... تاریخ را که بخوانی می‌بینی همیشه بدتر از این هم بوده، در ایران و در همین تهران، وقتی با طای دسته‌دار می‌نوشتندش و عکس‌ها سیاه و سفید بوده، دو بار که هر بار ماه‌های طولانی و تمام‌نشدنی بوده قحطی آمده. هر دوبار هم در پی خشکسالی. بد حادثه این خشکسالی می‌خورد به جنگ جهانی و آب و خون به هم پیوند می‌خورد. به سبب همین خشکسالی‌ها و قحطی‌ها در ایران، یک بار در ۱۲۴۹ تا ۱۲۵۰ ده درصد جمعیت و یک بار هم ۲۵ تا ۴۰ درصد جمعیت در ۱۲۹۶ تا ۱۲۹۸ از دست می‌روند. مردم - بر خلاف تصور رایج - به جان هم افتاده‌اند و گوشت مردار و گوشت خر خورده‌اند که زنده بمانند. بر طبق گزارش‌ها مردم با سگ‌های گرسنه بر سر لاشه دعوا می‌کرده‌اند. اما تاریخ کار خودش را می‌کند؛ سرد و بی‌رحم می‌گذرد.
دعوای ما اما همیشه دعوا بر سر قدرت و قدرت سیاسی بوده در طول تاریخ. فرهنگ و جامعه را گویی همیشه به حال خود رها کرده‌ایم. انگار مسوول جامعه و فرهنگ اصحاب سیاست هستند و ما مسوول اینکه کی افسار سیاست و قدرت را به دست بگیرد.
تاریخ به ما درس می‌دهد که اگر روی فرهنگ و زیرساخت‌های اجتماعی کار نکنیم، اگر روی رضایت فردی و اهمیت لذت موفقیت کار گروهی کار نکنیم، اگر بر برابری اجتماعی متمرکز نشویم، اگر فرهنگ برتری فردی و کلاهت را سفت بچسب تا باد نبرد را نقد نکنیم، اگر روی کرامت انسانی کار نکنیم، خشکسالی سوم - که دور باد - باز همان آش است و همان کاسه.
خشکسالی حتما منجر به قحطی نخواهد شد اگر تدبیر و درایت در کار باشد - که موضوع این جملات نیست و حتما باید به آن و روش‌های آن پرداخت و روش‌های جاری را نقد کرد - اما آیا بحران آب، و اثرات و نمودهای آن - زنگ هشدار بحران گسست اجتماعی نیست؟
حتما باز دوستانی این قلم را نقد می‌کنند که مسوولیت را از دوش حاکمیت و دولت برمی‌داری و می‌اندازی روی دوش مردم، در نتیجه پشت پرده دست همه‌تان در یک کاسه است.
پاسخ من اما همین منطق ساده و عوامانه‌ی من است؛ در خشکسالی، در گرانی، در آشوب، در بیکاری، در هر چیزی که فکرش را بکنید من و شما، یعنی ما مردم، در خیابان در کنار هم هستیم. ما باید بلد باشیم با هم کنار بیاییم و با هم تعامل کنیم. باید بلد باشیم شادی و درد همدیگر را درک کنیم. آنجا که شعارهای سیاسی سیاستمداران حتا به گوش ما دیگر نمی‌رسد. جایی که خواهیم دید فرهنگ و انسجام اجتماعی ما را نجات خواهد داد، نه شعارهای سیاسی و تلاش‌های بزک‌شده ناکارآمد.
وگرنه تاریخ به ما نشان می‌دهد سر هر بزنگاه آدم‌ها با این منطق که حق ما را دیگران خورده‌اند... 💧 ادامه در کامنت اول 💧
#خشکسالی #قحطی
#پوریا_عالمی
Read more
راز سیرک شفافیت! . <span class="emoji emoji3120e3"></span> کشورمان ذخایر ارزی محدودی دارد و عدد های مختلفی برای آن تخمین می زنند. . اما ...
Media Removed
راز سیرک شفافیت! . کشورمان ذخایر ارزی محدودی دارد و عدد های مختلفی برای آن تخمین می زنند. . اما هرچه هست می دانیم این ذخایر زیاد نیست و در شرایط سخت آتی، هر #دلار آن مهم است. . #دولت با یک سیاست اشتباه (اشتباه!؟) دلاری که حدود ده هزار تومان شده بود را روی کاغذ 4200 تومان نگه داشت و اعلام کرد ... راز سیرک شفافیت!
.
1⃣ کشورمان ذخایر ارزی محدودی دارد و عدد های مختلفی برای آن تخمین می زنند.
.
اما هرچه هست می دانیم این ذخایر زیاد نیست و در شرایط سخت آتی، هر #دلار آن مهم است.
.
2⃣ #دولت با یک سیاست اشتباه (اشتباه!؟) دلاری که حدود ده هزار تومان شده بود را روی کاغذ 4200 تومان نگه داشت و اعلام کرد بازرگانان(دقت کنید فقط بازرگانان) هر مقدار که بخواهند، برای واردات(!) ارز در اختیارشان قرار داده می شود!
.
3⃣ نتیجه آنکه در زمانی کمتر از دوماه، حدود بیست و شش میلیارد دلار ثبت سفارش داشتیم! .
🔺این خالی کردن آشکار خزانه #خیانت بزرگی به کشور بود که سودش به جیب جماعت نور چشمی دولت رفت و باعث شد رهبر انقلاب به رئیس جمهور نامه بدهند و از وی در این باره توضیح بخواهند.
.
4⃣ دولت در برابر این لکه سیاه در کارنامه اش،سیرک شفافیت راه انداخت.
🔺ابتدا #آذری_جهرمی لیست شرکت های وارد کننده #موبایل که ارز دولتی گرفتند را منتشر کرد. عده ای بی خبر از همه جا،از این همه شفافیت قند در دلشان آب شد!
او سپس از مردم خواست اگر گوشی با ارز آزاد دریافت کرده اند،از طریق تعزیرات شکایت کنند!!
یعنی دولت بی محابا و بی حساب به شرکت های چند روزه میلیون ها دلار داده و حالا مردم تک تک بروند دنبال نخود سیاه!!
.
🔺و بعد همین روند سرکار گذاشتن مردم، با انتشار لیست شرکت های دیگر دریافت کننده ارز دولتی ادامه پیدا کرد و دولت بازهم ژست شفافیت گرفت!
5⃣ در این بین سوالات اصلی مغفول ماند :
.
🔴 کدام عقل سلیم و کدام و تدبیر اجازه داد در شرایط جنگ اقتصادی ، ارز نایاب کشور صرف واردات موبایل و هزاران قلم کالای مصرفی غیرضروری و حتی دارای مشابه داخلی بشود!؟
.
🔴 کدام دستگاه نظارتی و امنیتی این فرایند خیانت بار را پیگیری خواهد کرد!؟
🔴 نتیجه نامه #رهبر_انقلاب چه شد و چه کسی مسئول پیگیری آن است!؟
.
6⃣ ونکته پایانی:
آیا دولت در طول پنج سال گذشته، جمعا 26میلیارد #دلار #یارانه(با این سطح تفاوت از نرخ واقعی پول)در اختیار صنایع داخلی قرار داده است!؟ ✅ حالا #سیرک_شفافیت برایتان معنی تازه ای پیدا نکرد؟
Read more
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 محمد شریعتمداری در سفر به تبریز با آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان ...
Media Removed
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 محمد شریعتمداری در سفر به تبریز با آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار کرد. وزیرصنعت، معدن وتجارت در این دیدار با اشاره به شرایط کشور در شرایط تحریم گفت: نباید با ایجاد شرایط عدم قطعیت در ذهن مردم شرایط افکار عمومی را به سمت نا امیدی برد. وی ... ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
محمد شریعتمداری در سفر به تبریز با آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار کرد.

وزیرصنعت، معدن وتجارت در این دیدار با اشاره به شرایط کشور در شرایط تحریم گفت: نباید با ایجاد شرایط عدم قطعیت در ذهن مردم شرایط افکار عمومی را به سمت نا امیدی برد.

وی افزود: راه حل ایجاد آرامش در افکار عمومی همان روشی است که نماینده ولی فقیه در تبریز انجام داده اند که با ایجاد رابطه مناسب با جوانان و مسئولین بذر وحدت را در استان کاشته‌اند.

وزیر صمت ادامه داد: دشمن امروز همه راه‌های ممکن را برای فشار به ایران به کار گرفته است و باید تلاش کنیم تا این شرایط و محدودیتها را از بین ببریم.

وی ادامه داد: دولت در حال تلاش جدی در کشور است و مسئولین با کمک مردم این مشکلات و سختی‌ها را رفع خواهند کرد.

آیت الله آل هاشم نیز در این دیدار افزود: امروز نیاز به همدلی بسیار مهم است و‌نباید در عملکرد مسئولین و در رابطه بین آنها و دستگاه‌ها عدم همدلی احساس شود.

ایشان افزود: باید بجای ایجاد محدودیت در حوزه‌های کاری به همدیگر برای رفع مشکلات وانجام امور کمک کنیم.

لینک مطلب:
‏http://mohammadshariatmadari.ir/node/92014885
---
‏@M.Shariatmadari
‏‎ پايگاه اطلاع رساني #خرد
#محمدشريعتمداري ‏@mimtgov @pad_dolat
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4b0"></span><span class="emoji emoji1f52e"></span>یارانه ۵۰۰ هزار دلاری دولت به سفارت تاجیکستان! ‌ ‌ <span class="emoji emoji1f539"></span>روزنامه رسالت: برخی اعضای #دولت پرداخت ...
Media Removed
یارانه ۵۰۰ هزار دلاری دولت به سفارت تاجیکستان! ‌ ‌ روزنامه رسالت: برخی اعضای #دولت پرداخت #یارانه ۴۵ هزار تومانی که طبق قانون باید به مردم پرداخت شود را عزای عظمای دولت نامیده‌اند. برخی از اعضای دولت به بهانه‌های مختلف از جمله کمبود اعتبار، هزینه‌های ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به ...
💰🔮یارانه ۵۰۰ هزار دلاری دولت به سفارت تاجیکستان!


🔹روزنامه رسالت: برخی اعضای #دولت پرداخت #یارانه ۴۵ هزار تومانی که طبق قانون باید به مردم پرداخت شود را عزای عظمای دولت نامیده‌اند. برخی از اعضای دولت به بهانه‌های مختلف از جمله کمبود اعتبار، هزینه‌های ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مردم تحمیل نموده‌اند، آیا به‌واقع برای برخی از خدمات ضروری اعتبار نداریم؟ اگر نداریم پس این همه هزینه‌های غیرضرور، غیرمنطقی و غیرعقلایی و البته غیرقانونی را #دولت چگونه بر بودجه و بیت‌المال تحمیل می کند؟

🔹دولت چه وظیفه قانونی دارد که ۵ میلیارد تومان بودجه برای ساخت‌وساز سفارت #تاجیکستان در #تهران هزینه کند؟این مصوبه معادل ارزی حدود ۵۰۰ هزار دلار است که باید دولت تاجیکستان برای احداث #سفارتخانه خود در تهران وارد کشور کند. وزارت امور خارجه با این مصوبه فی الواقع جلوی ورود #ارز برای تامین نیازهای یک سفارتخانه را گرفته است.#خبرگزاری_فارس ⁦🇮🇷⁩
Read more
Loading...
. برای مبارزه با فساد، ایران گرگ قبرستان می‌خواهد رضاشاه سفری یک ماهه داشت به ترکیه: روزی در میان ...
Media Removed
. برای مبارزه با فساد، ایران گرگ قبرستان می‌خواهد رضاشاه سفری یک ماهه داشت به ترکیه: روزی در میان گفتگوها، یک مرتبه آتاتورک یکی از روزنامه های محلی را در دست می گیرد که راجع به اختلاس یکی از کارمندانِ یکی از وزارتخانه ها نوشته بود. آتاتورک آن روزنامه را به «عصمت اینونو» نخست وزیر ترکیه نشان داده ... .
برای مبارزه با فساد، ایران گرگ قبرستان می‌خواهد

رضاشاه سفری یک ماهه داشت به ترکیه: روزی در میان گفتگوها، یک مرتبه آتاتورک یکی از روزنامه های محلی را در دست می گیرد که راجع به اختلاس یکی از کارمندانِ یکی از وزارتخانه ها نوشته بود.
آتاتورک آن روزنامه را به «عصمت اینونو» نخست وزیر ترکیه نشان داده و دستور رسیدگی می دهد.
رضاشاه با تعجب می پرسد چرا به روزنامه نگاران اجازه می دهد چنین مطالبی را نوشته و مامورین دولت را زیر سوال ببرند؟ من در ایران به هیچیک از جراید اجازه نمی دهم که کوچکترین انتقادی از رفتار مامورین دولت بکنند!

آتاتورک در جواب داستان جالبی نقل می کند:
روزی یک خانمی ثروتمند و زیبا به یکی از رمالها مراجعه می کند و می گوید که شوهرم مرا خیلی دوست دارد اما من او را دوست ندارم و می خواهم طلاقم بدهد! رمال که نمی خواسته چنین مشتری پولداری را زود از دست بدهد روی کاغذ، چیزی نوشته و به خانم می دهد تا در یکی از شبهای تاریک، کاغذ را در قبرستانی دفن کند اما در زمان دفن کردن، نباید اصلا به «گرگ» فکر کند چرا که در این صورت، نوشته تاثیری نخواهد داشت. خانم، کاغذ را مدام به قبرستان می برده اما بلافاصله به یاد گرگ می افتاده و نمی توانسته کاغذ را دفن کند و ناچار برمی گشته.

آتاتورک در ادامه می گوید روزنامه نگاران به منزله آن گرگ اند که به محض اینکه مقامی بخواهد اختلاس کند و رشوه ای بگیرد بلافاصله آن گرگ یعنی (افشاگری روزنامه ها) در خیالش مجسم خواهد شد و دست از پا خطا نخواهد کرد!
بدون وجود روزنامه های آزاد، حتی اگر بر هر مقام دولتی یک مامور مخفی هم گذاشته شود باز هم قادر به کنترل فساد نخواهد بود چرا که ممکن است آن مامور مخفی با آن مقام ساخت و پاخت کرده باهم بخورند! (برگرفته از نوشته علی مرادی مراغه ای بر اساس کتاب روزها از پی سالها). تحلیل و تجویز راهبردی:
اگر خواهان جامعه ای به دور از ويژه خواری، رانت خواری، امضاهای طلایی، آقازادگی و خویشاوندسالاری هستیم به این چهار نکته توجه کنیم:

1- از گرگ ها حمایت کنیم! انگلیسی ها می‌گویند: «دولت انگلیس در هر کشور دو سفیر دارد، یکی سفیر حکومت و یکی خبرنگار گاردین و چه بسا در بسیاری موارد نظر خبرنگار گاردین بر نظر سفیر ترجیح داده می‌شود.» این جمله انگلیسی‌ها به این خاطر است که آن ها عمیقا باور دارند مطبوعات کتاب مقدس دموکراسی است.

2- گرگ بی دندان نباشیم: اگر رسانه ها به میزان 100% آزاد باشند اما چرخش آزاد اطلاعات رخ ندهد آن گرگ بدون دندان خواهد بود و بی خاصیت

ادامه در کامنت ها 👇
Read more
یک وقفه : گزارش بسیار خواندنی از کنگره امریکا نقد تند عضو جمهوریخواه کنگره بر مواضع پومپئو درباره ...
Media Removed
یک وقفه : گزارش بسیار خواندنی از کنگره امریکا نقد تند عضو جمهوریخواه کنگره بر مواضع پومپئو درباره ایران وزیر امور خارجه آمریکا که برای توضیح و مشورت به کمیته روابط خارجی سنای این کشور رفته بود با انتقاد شدید و صریح درباره سیاست‌های دولت در قبال ایران مواجه شد و غیر از یک مورد پاسخی برای ارائه ... یک وقفه : گزارش بسیار خواندنی از کنگره امریکا

نقد تند عضو جمهوریخواه کنگره بر مواضع پومپئو درباره ایران

وزیر امور خارجه آمریکا که برای توضیح و مشورت به کمیته روابط خارجی سنای این کشور رفته بود با انتقاد شدید و صریح درباره سیاست‌های دولت در قبال ایران مواجه شد و غیر از یک مورد پاسخی برای ارائه نداشت
سخنان سناتور ران پاول به قدری صریح و برخی بسیار مهم بودند که به همان صورت برگردان و در ادامه ارائه شده است
ای کاش مذاکره کنندگان ایرانی به اندازه یک سناتور جمهوری خواه منافع کشور را در نظر می گرفتند

ران پاول قبل از اینکه به چنین فاجعه‌ای برسیم بیایید با هم طرح ۱۲بندی را با نگاهی بزرگتر و فراتر از ایران بخوانیم و بررسی کنیم

در نخستین بند شما از ایران خواسته‌آید که بخش نظامی برنامه هسته‌آی خود را کنار بگذارد در این بند اسرائیل را درنظر گرفته‌اید کسی فکر می‌کند اسرائیل قرار است برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را کنار بگذارد
شاید دراین بخش جواب بدهید که آنها دوست ما هستند اما از دید ایرانیان اسرائیل یک رقیب و دشمن منطقه‌ای‌ است
حالا همین بخش درباره عربستان. به تازگی اخبار و شنیده‌هایی درباره عربستان سعودی و برنامه تسلیحات هسته‌ای و تلاش برای دستیابی به آن وجود دارد شاید بگویید که آنها هنوز به این تسلیحات دسترسی پیدا نکرده‌اند اما بچه‌های سیا در گزارش خودشان گفته‌اند که سعودی‌ها مذاکرات و تلاش‌هایی برای دستیابی به متخصصان تسلیحات هسته‌ای در پاکستان داشته‌اند و برخی گزارش‌ها و برخی تحلیلگران سیا هم معتقدند که سعودی‌ها خریدشان را کرده‌اند

شاید ما رسما نتوانیم تأیید کنیم که سعودی‌ها تکنولوژی هسته‌ای خریداری کرده‌اند اما می‌دانیم که این کار را کرده‌اند خب در چنین شرایطی چطور می‌خواهید ایران برنامه هسته‌ای و تسلیحاتی خود را کنار بگذارد قطعا به چنین خواسته‌ای نخواهید رسید

بند دوم کنار گذاشتن برنامه موشک‌های بالستیک است خب من هم از اینکه موشکی به سمت آمریکا بیاید خوشم نمی‌آید و موشک‌های ایران را دوست ندارم و فکر نمی‌کنم کسی هم دوست داشته باشد اما شما تقابل عربستان و ایران را درنظر گرفته‌اید

در این منطقه هزار سال است که جنگ وجود دارد جنگ مذهبی و رقابت خون‌ریزی وقتی ما به عربستان سلاح می‌فروشیم و از برنامه موشک‌های بالستیک عربستان سعودی‌های هم برنامه بالستیکی دارند حمایت می‌کنیم و به آنها هرچه می‌خواهند می‌فروشیم ایران هم واکنش خودش را نشان می‌دهد
ادامه در کامنت
Read more
 #رسایی این تصویر که مدتی قبل به شکل دیگری منتشر شده بود، اخیرا مجددا دست به دست میشود! اگر به پستهای ...
Media Removed
#رسایی این تصویر که مدتی قبل به شکل دیگری منتشر شده بود، اخیرا مجددا دست به دست میشود! اگر به پستهای قبلی مراجعه کنید، پاسخش را خواهید دید. بازنشر مجدد: #استیصال هماهنگی کانال روحانی، اصلاح طلبان و قات نیوز با سلطنت طلبان مدتی قبل و در آستانه راهپیمایی ۲۲ بهمن، کانال تلگرامی ربع پهلوی و به ... #رسایی
این تصویر که مدتی قبل به شکل دیگری منتشر شده بود، اخیرا مجددا دست به دست میشود! اگر به پستهای قبلی مراجعه کنید، پاسخش را خواهید دید.
بازنشر مجدد: #استیصال
🔰هماهنگی کانال روحانی، اصلاح طلبان و قات نیوز با سلطنت طلبان 🔰مدتی قبل و در آستانه راهپیمایی ۲۲ بهمن، کانال تلگرامی ربع پهلوی و به دنبال آن کانال هواداران روحانی، اصلاح طلبان و کانال قات نیوز (آمدنیوز) تصویر خودرویی را منتشر کرده اند که حمید رسایی و معاون رئیس جمهور قبل در آن نشسته اند و با قرار دادن متنی ذیل آن، ادعا کرده اند که اینها «با پول ملت از گرانترین فروشگاه های نیویورک خرید کرده اند و به ریش ملت همیشه در صحنه می خندند». در روزهای اخیر مجددا این تصویر بازنشر شده. این ادعای خنده دار در حالی است که: 🔸اولا _ هماهنگی کانال هایی مثل هواداران روحانی و اصلاح طلبان با کانال ربع پهلوی و سلطنت طلبان جالب توجه است. 🔸ثانیا _ در این تصویر هیچ نشانه ای مبنی بر خرید بنده و آقای میرتاج الدینی از یک فروشگاه وجود ندارد! 🔸ثالثا _ کانال ربع پهلوی مفلوک، در پایان متن خود نوشته «از گرانترین فروشگاه خرید می کنند و به ریش ملت همیشه در صحنه می خندند» این جمله حکایت از عصبانیت سلطنت طلبان از حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی های ملی دارد تا جایی که قصد داشته اند با این ادعای دروغ، مردم را نسبت به چهره های دلسوز و مردمی بدبین کنند و از ترغیب انها برای حضور در راهپیمایی بکاهند. سئوال اینجاست که رسانه های دولت و اصلاح طلبان به چه دلیل از حضور مردم در راهپیمایی ها عصبانی اند.
🔸رابعا _ حقد و کینه این جماعت از طلبه ای مانند حمید رسایی قابل درک است. هجمه های تکراری و تلاش داعشی های داخلی برای تخریب این طلبه، حکایت از تأثیر یک سرباز کوچک در این میدان دارد.
🔸خامسا _ اینکه جماعت ضد انقلاب خارجی و واداده های داخلی، بعد از ورق زدن تمام زندگی یک طلبه، تنها چیزی که نصیب شان شده، حضور وی در یک خودرو باشد که مجبور باشند ذیل آن توضیحات دروغی را بنویسند، یعنی نهایت فلاکت و احمقی دشمنان ما.
🔹اما تصویر مذکور مربوط به سفر سال 88 اینجانب به همراه آقای احمدی نژاد به سازمان ملل است. بدیهی است در طول اقامت چند روزه، برای شرکت در جلسات، ملاقات ها و نشست های مختلف، تیم همراه رئیس جمهور وقت، سوار خودرو شده باشند.

بنابر این تصویر مذکور، تصویری خاص و عجیب نیست. اما عجیب دست خالی این مفلوکان سیاسی است که چیز دیگری ندارند تا بتوانند با آن نیروهای انقلاب را تخریب کنند.
Read more
Loading...
بسم‌الله بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و ...
Media Removed
بسم‌الله بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و تحقیر و تهدید را تاب آورده‌اند. پای ایمانشان ایستاده‌اند. هزینه قمه‌کشی یک مشت بی‌پدر و مادر را پرداخته‌ و تا توانسته‌اند، فحش خورده‌اند. کیفر دوستان نادان و منافقین بسیجی‌نما و فساد حکومتی‌ها ... بسم‌الله
بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و تحقیر و تهدید را تاب آورده‌اند. پای ایمانشان ایستاده‌اند. هزینه قمه‌کشی یک مشت بی‌پدر و مادر را پرداخته‌ و تا توانسته‌اند، فحش خورده‌اند. کیفر دوستان نادان و منافقین بسیجی‌نما و فساد حکومتی‌ها را هم کشیده‌اند
.
.
به دست چپ و راست و کارگزاران و اصلاحات و دولت کریمه و اعتدال هم ذبح شده‌اند؛ زیر چوب و سنگ منافقین ۷۸ و ۸۸ لت و پار شده و بار سنگین نگاه مردمانی که بیرحمانه قضاوتشان می‌کنند و برچسب خشونت‌طلب میزنند... یکی‌شان به طنز می‌گفت: «تقصیر خودمان است، باید ول می‌کردیم وزارت کشور را بکیرند آتش بزنند، کشور از هم بپاشد، و یا میگذاشتیم داعش بیاید دو ماه ناموس بعضی‌ها را به جهاد نکاح ببرد، دویست‌سیصد هزار نفر را ذبح کند تا مردم و نظام بفهمند ما دقیقا چه غلطی می‌کنیم، آن هم بی مزد و منت؛ تف به خودمان!»، و می‌خندید.
«بسیجی» در باور قشری، کلیدواژه‌ای برای بیان بلاهت، بازیچگی، خشونت و توحش شده؛ و این همه از «رسانه» است.
.
این انتخابات سخت بود. نوبت امتحان خیلی‌ها رسید. امتحان «ایمان» در هجوم شک و شرک و ترس و کفر و یأس. روزی چند بار به رهبر شک‌ کردن.
رییس جمهور که اسناد جاسوسی‌اش افشا شد، به مصلحت تایید صلاحیت شد(کشورداری کار کودکانه‌ای نیست)، در مناظرات همه چیز را ترور کرد و در باور دوستدارانش حتی مظلوم واقع شد! رقیبش را آورنده‌ی جنگ خواند، و خدا خواست فردای انتخابات همه ببینند سایه جنگ را او و دولتش نمی‌توانند دور کنند
:
هیچ مدافع حرمی به روحانی رای نداد تا غربال بصیرت باری دیگر کار کند. بگذار خودعلامه‌پندارانی به چشم حقارت در آینه بنگرند و خود را ببینند.
مدافعان: شهدای زنده، امتحان دادند؛ امتحان عشق، عشقی که کمال عقل است و عقلی که جنون عشق!. عقل و عشق «آقا» را برایشان بارها تفسیر کرده بود. جنگ رفته ها و نماز شب خوانده‌ها واژگون شدند، اما مدافعان ثابت قدم ماندند.
معدودی بر امام تیغ کشیدند که چرا تایید صلاحیت فاسد؟ چرا به صف کردن مستضعفان و تعرفه ندادن؟ چرا سکوت آقا؟ چرا ترور رقیب با حیله‌های اموی؟ چرا باز سکوت آقا؟ چرا فاصله افتادن و نفرت کرور مردمان از رهبری؟ چرا سکوت در برابر پرده‌دری‌های مفسدان و دریدگان؟
آری، هزار پرسش و شک و شرک و ترس
:
بعضی‌ها با ولی خداحافظی کردند؛اما مدافعان پای ولی خود ایستادند. «و اتقرب الی الله ثم الیکم بموالاتکم و موالاة ولیکم »، مدافعان میدانند موالاة آقایشان موالاة امام حسین(ع) است و ولایت امام‌حسین(ع)، ولایت الله! پس بگذار روزگار چنین باشد..
Read more
. <span class="emoji emoji1f53d"></span>در آخرین روز از #سفر_استانی دکتر #جلیلی به استان #هرمزگان، وی با حضور در جزیره #هرمز با #امام_جمعه ...
Media Removed
. در آخرین روز از #سفر_استانی دکتر #جلیلی به استان #هرمزگان، وی با حضور در جزیره #هرمز با #امام_جمعه و جمعی از #جوانان و اعضای #شورای_شهر این #جزیره دیدار و گفتگو کرد. . در این دیدار امام جمعه و #مردم هرمز به بیان مشکلات و مزیت های این جزیره پرداختند و در ادامه نیز دکتر جلیلی گفت: . جزیره هرمز ... .
🔽در آخرین روز از #سفر_استانی دکتر #جلیلی به استان #هرمزگان، وی با حضور در جزیره #هرمز با #امام_جمعه و جمعی از #جوانان و اعضای #شورای_شهر این #جزیره دیدار و گفتگو کرد.
.
در این دیدار امام جمعه و #مردم هرمز به بیان مشکلات و مزیت های این جزیره پرداختند و در ادامه نیز دکتر جلیلی گفت:
.
🔹جزیره هرمز علیرغم جمعیت کم، ظرفیت های مادی و معنوی بسیاری دارد، مثلا در زمان #جنگ تحمیلی با اینکه این جزیره تنها 2 هزار نفر جمعیت داشته و از این میزان نیمی از آن نیز #زنان و #کودکان و #سالخوردگان بوده اند اما جمعیت قابل توجهی روانه #جبهه شده اند که در نهایت این جزیره 30 #شهید تقدیم #اسلام و #انقلاب_اسلامی کرده است.
.
🔹از سوی دیگر مزیت های نسبی و نعمت های خدادادی کم نظیری در این جزیره وجود دارد که در صورت مدیریت درست می تواند این جزیره را به نگین #خلیج_فارس و حتی یک مکان ویژه برای #گردشگری در سطح دنیا تبدیل کند.
.
🔹با مدیریت صحیح می توان با استفاده از توانمندی های بومی و ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی این جزیره، گردشگری را به شکل تخصصی در این جزیره سامان داد و این مساله می تواند کمک قابل توجهی  به #اشتغال مردم جزیره هرمز نماید.
.
#دولت_سایه #سفر_استانی #جزیره_هرمز #هرمز #بندر #بندرعباس #جلیلی #سعید_جلیلی #دکتر_جلیلی #دکتر_سعید_جلیلی
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span> #سازمان_جهانی_نفی_خشونت: کمیساریای حقوق بشر باید نسبت به سیاست های #هند در قبال مسلمانان ...
Media Removed
. #سازمان_جهانی_نفی_خشونت: کمیساریای حقوق بشر باید نسبت به سیاست های #هند در قبال مسلمانان توجه داشته باشد و اقدامات لازم را صورت دهد سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) در زمینه رفتارهای غیرانسانی و نژادپرستانه و بی سابقه ای که دولت هند ... .
🔹 #سازمان_جهانی_نفی_خشونت:
کمیساریای حقوق بشر باید نسبت به سیاست های #هند در قبال مسلمانان توجه داشته باشد و اقدامات لازم را صورت دهد

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) در زمینه رفتارهای غیرانسانی و نژادپرستانه و بی سابقه ای که دولت هند نسبت به مسلمانان این کشور در پیش گرفته طی بیانیه ای از کمیساریای حقوق بشر خواست نسبت به اقدام های این دولت بر ضد مسلمانان واکنش نشان دهد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت مدارکی گردآورده است که بر اساس آن دولت هند بر ضد میلیون ها مسلمان هندی رفتارهای نژادپرستانه بی سابقه ای اعمال کرده و در این جهت به طور همه جانبه ای حقوق بشر را نقض کرده و غیر مسئولانه دست به اقدامی زده که بر درد و رنج جامعه مسلمانان هندی افزوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: حکومت هند اعلام کرده که تابعیت چهار میلیون هندی را که نتوانسته اند شهروندی و وابستگی خود را نسبت به کشور هند اثبات کنند، باطل کرده است و از آنان خواسته که برای شهروند هندی بودن وابستگی و پیوند شهروندی خود را از چهل سال گذشته اثبات و مستند کنند.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7299
.
🌐 مشروح خبر در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
Loading...
. ارومیه سه شنبه برای سخنرانی در همایش "چادرهای آسمانی" به ارومیه رفتم. چند جمله از صحبت‌هایم ...
Media Removed
. ارومیه سه شنبه برای سخنرانی در همایش "چادرهای آسمانی" به ارومیه رفتم. چند جمله از صحبت‌هایم را در کانال شخصی گذاشته ام. برای نماز ظهر و عصر به مسجد حاج آقای قریشی، صاحب قاموس قرآن، رفتم. مسجد اعظم ارومیه در کنار بازار میوه و تره بار است. ارومیه ای ها خیلی با سلیقه اند. میوه ها و سبزی ها را چنان ... .
ارومیه
سه شنبه برای سخنرانی در همایش "چادرهای آسمانی" به ارومیه رفتم.
چند جمله از صحبت‌هایم را در کانال شخصی گذاشته ام.
برای نماز ظهر و عصر به مسجد حاج آقای قریشی، صاحب قاموس قرآن، رفتم.
مسجد اعظم ارومیه در کنار بازار میوه و تره بار است. ارومیه ای ها خیلی با سلیقه اند. میوه ها و سبزی ها را چنان منظم کنار هم می‌چیند که آدم حظ میکند. قدر نعمت خدا را می دانند.
به مزار شهدا هم سر زدم و در کنار یادمان سرداران بزرگ دفاع مقدس شهیدان باکری و امینی به آنان ادای احترام کردم.
به مزار مرحوم غلامرضا حسنی امام جمعه و نماینده ولی فقیه هم رفتم و به یاد مجاهدت های او فاتحه خواندم.
چند بطری عرقیجات، چند بسته نقل و یک کیلو #سر_شیر سوغات آوردم. این آخری را بیشتر دوست دارم!
.
. پی نوشت
. .
در مجاورت آرامستان زیبای شهر ، اسکلت بزرگ بتنی یک ساختمان ۱۰ طبقه با زیربنای زیاد به چشم می خورد.
می گویند در دولت قبل (تر) این پروژه را برای بیمارستان بزرگ شهر آغاز کرده‌اند که تا همین مرحله اعتبار زیادی را مصرف کرده است.
ظاهراً دولت بعد با این توجیه که نباید بیمارستان در نزدیکی آرامستان (قبرستان) ‌باشد پروژه را متوقف کرده‌اند و در این چند سال هیچ پروژه ای به عنوان ما به ازای آن هم آغاز نشده است.
اگر این موضوع صحت داشته باشد قدری عجیب به نظر می‌رسد.
آیا احداث بیمارستان در کنار آرامستان شگون ندارد؟ یا با اصول روانشناسی در تعارض است؟ شاید نظرخواهی از مردم ارومیه به تصمیم‌گیری کمک کند.
شما نظرتان چیست؟
.
#ارومیه #قرآن #قاموس_قرآن #نظم #میوه #تره_بار #گرانی #شهید_باکری #گلزار_شهدا #جوان #دولت #بیمارستان #مردم #روانشناسی #قبرستان #ضرغامی #سید_عزت_الله_ضرغامی
Read more
«وقایع غریب غیب‌شدن سعید ابونحس خوش‌بدبین» امیل حبیبی ترجمه‌ی #احسان_موسوی_خلخالی #نشرنون زندگی ...
Media Removed
«وقایع غریب غیب‌شدن سعید ابونحس خوش‌بدبین» امیل حبیبی ترجمه‌ی #احسان_موسوی_خلخالی #نشرنون زندگی تراژیک و کمیک یک ساده‌دل هرچند که در سال های اخیر تلاش های بسیاری در ترجمه آثار مهم ادبیات خاورمیانه صورت گرفته است. با این همه، ما هنوز چندان با ادبیات غنی همسایگان عرب و ترک خود آشنا نیستیم ... «وقایع غریب غیب‌شدن سعید ابونحس خوش‌بدبین» امیل حبیبی ترجمه‌ی #احسان_موسوی_خلخالی #نشرنون
زندگی تراژیک و کمیک یک ساده‌دل

هرچند که در سال های اخیر تلاش های بسیاری در ترجمه آثار مهم ادبیات خاورمیانه صورت گرفته است. با این همه، ما هنوز چندان با ادبیات غنی همسایگان عرب و ترک خود آشنا نیستیم و چندان استقبالی از آن نمی کنیم. « #وقایع_غریب_غیب_شدن_سعید_ابونحس_خوشبدبین» #رمان مهمی در #ادبیات مدرن عربی محسوب می شود. این رمان که آن را با «کاندید» ولتر و « #شوایک» یاروسلاو هاشک مقایسه کرده اند. طنز زهرآلودی است از شکل گیری کشوری به نام اسرائیل. نویسنده رمان #امیل_حبیبی که خود از «اعراب اسرائیلی» است. زندگی تراژیک غیر یهودیان را در سرزمین های اشغالی از نگاه یک ابله روایت کرده است.
این رمان به زندگی فلسطینیان می پردازد که پس از جنگ های 1948 و 1967 حاضر به ترک وطن نشدند و به تابعیت اسرائیل درآمدند. شخصیت اصلی این رمان یک ابله است. «سعید» که در مکانی نامعلوم در فضا مخفی شده وقایع زندگی اش را در قالب نامه به دوستی گمنام روایت می کند. او علت نام عجیب خانوادگی‌اش «خوش‌بدبین» را این گونه بازگو می کند:
«خانواده ما همه شان همین روحیه را دارند. برای همین اسمشان را گذاشته اند خوشبدبین. این کلمه از ترکیب دو کلمه ی بدبین و خوش بین درست شده .... مثلاً خود من، هیچ وقت فرق خوش بینی و بدبینی را نفهمیدم و همیشه با خودم مشکل دارم که بالاخره بدبینم یا خوش بین؟صبح که از خواب پا می شوم می گویم خدا را شکر که وسط خواب قبض روح نشدم؛ اگر در طول روز بلایی سرم آمد، می گویم خدا را شکر که بدتر نشد. بالاخره کدامم؟ بدبین یا خوش بین؟»
سعید که برای دولت اسرائیل #جاسوسی می کند از فرط بلاهت و بزدلی یک قربانی است تا فردی شرور و خبیث.او در ازای خوش خدمتی هایش از دولت اسرائیل پاداشی نمی گیرد. او تو سری خورده باقی مانده و در حاشیه زندگی می کند....
«این داستان علاوه بر ابعاد طنزآلود، حماسی و سادیستی، بعد تراژیک نیز دارد. نویسندگانی که درباره ی فلسطینیان می نویسند معمولاً آثار خود را مثبت اندیشانه به پایان می برند، اما نمی توانند بی عدالتی #تراژیک جهانی را فراموش کنند. حبیبی نیز استثنا نیست. سعیدِ حبیبی شخصیت کمیکی است که در یک تراژدی گیرافتاده است. در لا به لای رفتارهای #مضحک و منفعت طلبی های #طنزآلود و گاه و بی گاهش می توان نشانه های بسیاری از تراژدی تلخ هر روزه ی هم وطنانش را پیدا کرد. مضمون اصلی رمان سوژه ی مناسبی برای #تراژدی است... #المتشائل #thesecretlifeofsaeedthepessoptimist
Read more
حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی سه شنبه شب درگفت وگوی تلویزیونی با مردم درباره #برجام، با بیان ...
Media Removed
حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی سه شنبه شب درگفت وگوی تلویزیونی با مردم درباره #برجام، با بیان اینکه برجام توافقی بین المللی و مورد تایید سازمان ملل بود، تصریح کرد: ایران به اذعان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تمام تعهدات خود عمل کرد و امشب مشخص شد که عهدشکن کیست. رئیس جمهور با بیان اینکه امشب ... حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی سه شنبه شب درگفت وگوی تلویزیونی با مردم درباره #برجام، با بیان اینکه برجام توافقی بین المللی و مورد تایید سازمان ملل بود، تصریح کرد: ایران به اذعان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تمام تعهدات خود عمل کرد و امشب مشخص شد که عهدشکن کیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه امشب شاهد یک تجربه مهم تاریخی بودیم، گفت: امشب به همان سخنی رسیدیم که از چهل سال پیش آن را تکرار می‌کردیم و آن اینکه ایران کشوری است که به تعهدات خود پایبندی دارد و آمریکا کشوری بوده که هیچگاه به تعهدات خود پایبند نبوده است.

دکتر روحانی افزود: تاریخ 40 ساله کشورمان و حتی قبل از آن به خوبی به ما می گوید که آمریکایی‌ها نسبت به ملت بزرگ ایران و نسبت به ملت‌های منطقه همواره رفتار خصمانه‌ای داشته‌اند؛ از رفتار آنها در کودتا در ایران علیه دولت قانونی دکتر مصدق، تا مداخلات آمریکایی ها در زمان رژیم گذشته، حمایت از صدام و همچنین سرنگونی هواپیمای مسافربری و کشتن انسان‌های بی‌گناه توسط ناو آمریکایی و اقداماتی که علیه مردم افغانستان، عراق، یمن و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و علیه ملت‌های دیگر جهان روا داشته‌اند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها امشب اعلام کردند که از برجام خارج شدند، خاطرنشان کرد: این در واقع تصریحی بود بر کاری که آنها در ماه‌های گذشته هم به شکل دیگری انجام داده بودند. آمریکا بگوید از زمان توافق هسته‌ای تا امروز چه زمانی به همه تعهدات خود عمل کرده بوده است؛ جز چند امضاء و چند بیانیه، آیا هرگز به نفع مردم ایران و در چارچوب تعهدات برجام عمل کرده بودند یا نه؟

دکتر روحانی تصریح کرد: ملت ایران، طبق اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به تعهد خود وفادار بوده و دولت ایران به همه تعهداتی که در برجام داشته عمل کرده و آنها را اجرا کرده است. امروز شاهدیم کشوری که به تعهدات بین‌المللی احترام نمی‌گذارد، کیست

رئیس جمهور با یادآوری اینکه برجام توافق بین ایران و آمریکا نبوده که آمریکا بخواهد اعلام کند از این توافق خارج می‌شود، گفت: برجام یک توافق چند جانبه و یک توافق بین‌المللی بوده، برجام توافقی است که مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل و قطعنامه 2231 قرار گرفته است. بنابراین آمریکا امشب رسماً اعلام کرد که به تعهدات بین‌المللی توجهی ندارد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه قبل از برجام هم آقای ترامپ تعهدات خودش را نسبت به توافق تغییرات آب و هوایی پاریس نقض کرد و از این تعهد مهم و مفید برای محیط زیست جهانی خارج شد.
Read more
. <span class="emoji emoji1f53d"></span>جمعی از #کشاورزان، #روستاییان و رییس کمیته امداد استان هرمزگان با دکتر #جلیلی دیدار و گفتگو کردند. . در ...
Media Removed
. جمعی از #کشاورزان، #روستاییان و رییس کمیته امداد استان هرمزگان با دکتر #جلیلی دیدار و گفتگو کردند. . در این دیدار نمایندگان کشاورزان و روستاییان به بیان مشکلات خود پرداختند و #دکتر_جلیلی نیز گفت: . هیچ کسی بهتر از #مردم  هر منطقه و روستایی نمی تواند مشکلات آن منطقه را شناسایی و در جهت ... .
🔽جمعی از #کشاورزان، #روستاییان و رییس کمیته امداد استان هرمزگان با دکتر #جلیلی دیدار و گفتگو کردند.
.
در این دیدار نمایندگان کشاورزان و روستاییان به بیان مشکلات خود پرداختند و #دکتر_جلیلی نیز گفت:
.
🔹هیچ کسی بهتر از #مردم  هر منطقه و روستایی نمی تواند مشکلات آن منطقه را شناسایی و در جهت حل آن اقدام کند.
.
🔹در مواقعی که دستگاه های رسمی کارآیی لازم را ندارند برای جبران این موضوع باید از ظرفیت های مردمی استفاده شود.
.
🔹مثلا در روستای «کریم آباد رشتخوار» در استان #خراسان_رضوی مجموعه #باشگاه_کشاورزان_جوان به کمک مردم همان #روستا توانسته اقدامات قابل توجهی انجام دهد بگونه ای که بعد از مدتی روند #مهاجرت از روستا به #شهر در کریم آباد معکوس شد.
.
🔹در این روستا علاوه بر آن در بسیاری از شاخص های اجتماعی مانند #طلاق و #اعتیاد نیز این روستا توانست موفقیت های قابل توجهی کسب کند.
.
🔹پس شما نیز می توانید با برخی ابتکار عمل ها به حل مشکلات روستا بپردازید.
.
🔹حرکت دیگری که برای حل مشکلات هر منطقه و روستا می تواند مفید باشد، مطالبات دقیق و تخصصی از دستگاه های مختلف برای انجام وظایفشان است. .
🔹بسیاری از اوقات چرخه کار یک ایراد کوچک دارد که تا رفع نشود مشکلات حل نخواهد شد و هیچ کس نیز بهتر از مردم هر منطقه به مشکلات ریز و درشتی که مانع انجام کارها هستند تسلط ندارند.
.
🔹 لذا باید با شناسایی این موانع، با پیگیری و مطالبه منطقی از دستگاه های مختلف آنها را برای حل مشکلات فعال کرد.
.
🔹 هر روستا مزیت نسبی خاص خود را دارد و بهتر است برای رشد و پیشرفت روستای خود، ابتدا بر این مساله تمرکز کرده و سپس تلاش کنید تا هزینه ها و سرمایه گذاری ها با توجه به آن مزیت نسبی خاص، انجام شود.
.
🔹 امروز مجموعه ای از تجارب مفید برای توانمند سازی روستاهای مختلف وجود دارد و #بسیج_مهندسین_کشاورزی، #بسیج_سازندگی و #جهاد_کشاورزی در این زمینه گام های موثری برداشته اند که این تجارب توسط مجموعه باشگاه کشاورزان جوان تهیه و آماده ارائه به شماست.
.
🔹 با ارتباط گیری با این مجموعه تخصصی ان شالله بتوانید در راستای آبادانی و #پیشرفت روستای خود عمل کنید.
.
🔹لازم به ذکر است در این نشست، مهندس رضاپور از مسئولان باشگاه کشاورزان جوان نیز حضور داشت و درباره راهکارهای عملیاتی پیشرفت و آبادانی روستاهای هرمزگان به بیان نکاتی پرداخت.
.
#دولت_سایه #سفر_استانی #بندر #بندرعباس #سعید_جلیلی #دکتر_جلیلی #دکتر_سعید_جلیلی
Read more
ایوبی: دو قوه مهم کشور "عصبانی نیستم!" درمیشیان را توقیف کردند دو سال از توقیف فیلم سینمایی "عصبانی ...
Media Removed
ایوبی: دو قوه مهم کشور "عصبانی نیستم!" درمیشیان را توقیف کردند دو سال از توقیف فیلم سینمایی "عصبانی نیستم" به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا درمیشیان توسط دولت تدبیر و امید می گذرد. فیلمی که پروانه نمایش آن در همین دولت صادر شده است ولی عقب نشینی دولت در برابر گروه های فشار مانع نمایش "عصبانی نیستم" ... ایوبی: دو قوه مهم کشور "عصبانی نیستم!" درمیشیان را توقیف کردند

دو سال از توقیف فیلم سینمایی "عصبانی نیستم" به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا درمیشیان توسط دولت تدبیر و امید می گذرد. فیلمی که پروانه نمایش آن در همین دولت صادر شده است ولی عقب نشینی دولت در برابر گروه های فشار مانع نمایش "عصبانی نیستم" شده است

در دومین سال ریاست حجت الله ایوبی بر سازمان سینمایی و در هفته دولت ، ایوبی در پاسخ به سوال روزنامه اعتماد که شما پشت فيلم "قصه‌ ها" ايستاده‌ايد ولي پشت فيلم‌هاي ديگری همچون فیلم "آشغال‌هاي دوست داشتني" و "عصباني نيستم!" ایستادگی نکردید رسما شانه خالی کرد و توقیف "عصبانی نیستم" را فارغ از اختیارات قانونی اش دانست

ایوبی در پاسخ این پرسش خبرنگار اعتماد گفت: بعضي از اين فيلم‌ ها مثل "عصباني نيستم!"، از دو قوه مهم كشور مجوز لغو اكران گرفته اند. بنابراين مساله آن فيلم‌ها از حوزه اقتدار ارشاد خارج است

عصبانی نیستم که برنده چندین جایزه بین المللی و جوایز متعدد منتقدان سینمایی است ، داستان نوید ، دانشجوی ستاره‌ دار و اخراجی است که برای فراهم آوردن حداقل شرایط زندگی در رویارویی با بی‌اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا عصبانی نباشد و در تلاش است تا دختر مورد علاقه‌اش ستاره را از دست ندهد

سازمان سینمایی بیش از این بارها وعده داده بود که هيچ مانعى بر سر نمايش فيلم نيست و این فیلم مستقل سینمای ایران به نمایش درخواهد آمد.سرانجام سال گذشته قرارداد نمایش عمومی "عصبانی نیستم!" در شورای صنفی نمایش ثبت شد اما سه شب قبل از نمایش عمومی در حالی که قرارداد نمایش فيلم با سینماها بسته شده بود وزیر ارشاد جلوی نمایش فیلم را گرفت

نمایندگان مجلس اعلام کردند در صورت نمایش "عصبانی نیستم" جنتی وزیرارشاد را استیضاح می کنند.وزیر هم جواب داد کسی حق ندارد برای نمایش فیلم ها برایش تعین تکلیف کند.هر چند که سریع نظرش عوض شد! چون گروه های فشار معتقد بودند دولت با نمایش این فیلم قصد دارد فضای فرهنگی را باز كند.نمایندگان مجلس ایران در مصاحبه هایشان اعلام کردند حتی نام این فیلم هم باید اصلاح شده و تغییر کند

همان زمان رئیس کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای رسمی اعلام کرد توقیف این فیلم توافق مجلس و دولت است و "عصبانی نیستم!" هیچ گاه در ایران به نمایش در نخواهد آمد.رئيس كمسيون فرهنگى مجلس درميشيان را هم يك فرد مساله دار خواند

درمیشیان پس از فیلم سینمایی عصبانی نیستم! امسال فیلم دیگری را با نام "لانتوری" کلید زد که آن فیلم هم به دلیل عدم همکاری نهادهای دولتی فیلمبرداری اش متوقف است
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>اروپایی‌ها در ازای برجام، تصویب FATF را خواسته‌اند . کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی ...
Media Removed
. اروپایی‌ها در ازای برجام، تصویب FATF را خواسته‌اند . کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی افشاکرد: متاسفانه دولتمردان و برخی حامیان آنها، این شبهه را ایجاد کردند که لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم با FATF مرتبط نیست . جلسه سران سه قوه در هفته های ... .
🔻اروپایی‌ها در ازای برجام، تصویب FATF را خواسته‌اند
.
کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی افشاکرد: 🔹متاسفانه دولتمردان و برخی حامیان آنها، این شبهه را ایجاد کردند که لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم با FATF مرتبط نیست
.
🔹جلسه سران سه قوه در هفته های قبل و یا جلسه غیر علنی امروز مجلس درباره برجام و لوایح FATF طراحی شده بود تا نمایندگان را متقاعد کند با عضویت ایران در FATF موافقت کنند.
.
🔹 آقای عراقچی در پایان مذاکراتی که چند روز پیش با اروپایی‌ها داشت عنوان کرد که اروپایی‌ها اقداماتی را در راستای اجرای برجام در دستور کار قرار خواهند داد و صراحتاً گفت که اروپایی‌ها به ازای ماندن در برجام، تصویبFATF را از ایران خواسته‌اند
.
🔹آقای لاریجانی در جلسه غیر علنی امروز گفت راه سختی را در پیش داریم و آقای عراقچی اعتراف کرد که اروپایی‌ها با ما کار نمی‌کنند و دولت‌های اروپایی تنها شرکت‌های کوچک را حمایت می‌کنند.
.
🔹مسئولان دولتی که امروز در مجلس حضور داشتند، آشکارا اعتراف کردند بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ اروپایی نه تنها در حال خروج از کشور هستند بلکه دیگر با ایران همکاری نمی‌کنند.
.
#FATF
#روحانی #ظریف #اصلاح_طلبان_فریبکار #دولت_دروغگویان_فریبکار #مذاکرات_هسته_ای #توافق_هسته_ای #برجام_هولوکاست_غربزده_ها #مذاکره_موشکی_ممنوع #آمریکا_غیر_قابل_اعتماد_است #سگ_زرد_برادر_شغاله #عراقچی
Read more
دوشنبه؛ دکتر روحانی در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم ایران اسلامی: مذاکره همزمان با تحریم معنا ...
Media Removed
دوشنبه؛ دکتر روحانی در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم ایران اسلامی: مذاکره همزمان با تحریم معنا ندارد/ تحریم های آمریکا علیه کودکان و ملت ایران است/اگر دولت امریکا آماده باشد، ما هم آماده مذاکره برای دریافت بدهکاری های آنها به ملت ایران از سال 1332 هستیم/هدف ترامپ از پیشنهاد مذاکره؛ یا برای ... دوشنبه؛
دکتر روحانی در گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم ایران اسلامی:

مذاکره همزمان با تحریم معنا ندارد/ تحریم های آمریکا علیه کودکان و ملت ایران است/اگر دولت امریکا آماده باشد، ما هم آماده مذاکره برای دریافت بدهکاری های آنها به ملت ایران از سال 1332 هستیم/هدف ترامپ از پیشنهاد مذاکره؛ یا برای بهره برداری در انتخابات امریکاست یا جنگ روانی علیه ملت ایران/ اروپا از نظر سیاسی نسبت به برجام سنگ تمام گذاشت، منتظر اقدامات عملی هستیم/ تخصیص ارز به همه دریافت کنندگان شفاف می شود/ فعالیت صرافی های مجاز و واردات ارز و طلا بدون مالیات از فردا آزاد است/ تحریم مشکلاتی دارد و هر چه متحدتر باشیم، زودتر شکسته می شود/ بزودی هیاتهایی به کشورهای منطقه اعزام می کنم/ برای قوای مقننه و قضاییه احترام زیادی قایلم و ما در کنار هم هستیم/رهبری با استحکام بر همکاری قوا نظارت دارند/ ادعای تمایل به مذاکره کافی نیست؛ صداقت لازمه اصلی است/ امروز کسی ادعای مذاکره می کند که از پشت میز مذاکره خارج شده است/ مردم ایران از عملکرد مقامات آمریکا و رفتار دولتمردان خود در بحث مذاکره آگاهند/ هدف اصلی ترامپ از ترک برجام، تحریک ایران به خروج از برجام و گرفتن دستاوردهای ما بود/ همین امروز که امریکا تحریم های سری اول را برگرداند، اروپا از شرکتهای همکار با ایران اعلام حمایت قاطع کردایران امروز کشور مورد اعتماد جهان است/ طرفهای برجام قول داده اند به تحریمها بی اعتنا و نسبت به فروش نفت و روابط بانکی بایستند/ ما با همین دولت آمریکا هم مذاکره کردیم، ولی خود آنها مذاکره را ترک کردند/ چین و روسیه روابط مستحکمتری با ما دارند؛ خواهان روابط گسترده تر با اروپا و جهان هستیم/ مشکلات سیستم بانکی ساختاری و مزمن است/ با شروع دولت یازدهم و رویکرد تعامل سازنده، سالها نرخ ارز تقریبا ثابت ماند/ سوء استفاده عده ای در نا آرامی های دی ماه، پیام نادرستی برای ترامپ فرستاد/ بسته جدید ارزی، رانت را محدود می کند/ فهرست کالاهایی که دولت با ارز رسمی برای مردم تامین می کند اعلام می شود/ تمام دستگاههای نظارتی کشور بر تامین کالاهای مورد نیاز مردم از مبدا تا مقصد نظارت می کنند/ بازار، تعیین کننده قیمت ثانویه ارز خواهد بود/ ارز تمام صادرات غیر نفتی و حتی فرآورده های نفتی وارد بازار ثانویه می شود/ هر کس ارز در بانک سپرده کند، بانک مرکزی پرداخت اصل و سود آن به همان ارز را تضمین می کند/ ارز، آبروی ملی ما هم هست؛ مردم و دولت باید در کنار هم آن را مدیریت و حفظ کنند.
پانزدهم مردادماه1397/هرجا
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>سخنان مهم جلیلی در دانشگاه شریف: مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید را به زمین بگذارید/ اگر نماد ...
Media Removed
. سخنان مهم جلیلی در دانشگاه شریف: مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید را به زمین بگذارید/ اگر نماد «کلید» نتوانست مشکلات این کشور را حل کند، نماد «نعل وارونه» هم هرگز نخواهد توانست/تا دیروز تئوری هایی میدادند که فرجام آن شکست بود؛ امروز شکست های خود را تئوریزه می کنند! . . عصر امروز دکتر جلیلی ... .
🔻سخنان مهم جلیلی در دانشگاه شریف: مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید را به زمین بگذارید/ اگر نماد «کلید» نتوانست مشکلات این کشور را حل کند، نماد «نعل وارونه» هم هرگز نخواهد توانست/تا دیروز تئوری هایی میدادند که فرجام آن شکست بود؛ امروز شکست های خود را تئوریزه می کنند! .
.
🔸عصر امروز دکتر جلیلی با حضور در دانشگاه شریف به ایراد سخنرانی مهمی در مراسم هفتمین سالگرد شهادت دانشمند شهید مصطفی احمدی‌روشن پرداخت. این مراسم به دعوت بسیج دانشجویی این دانشگاه و با حضور خانواده شهید هسته‌ای از ساعت 15 الی 17 در آمفی‌تئاتر مرکزی صنعتی شریف برگزار شد.
.
جلیلی: .
🔹آیا دانش تحقیق و توسعه حق یک ملت هست یا نه؟ چرا باید صد حق مسلم کشور در برجام نادیده گرفته شود؟!
.
🔹خوشبختانه به این امر رسیده اند که غرب تمام دنیا نیست! پس هفت ماه کشور را معطل چند کشور غربی نکنید که آیا SPV را ثبت خواهند کرد یا نه؛ نگویید به خاطر بهانه گیری چند کشور فلان کنوانسیون را باید پذیرفت؛ نامه ننویسید که فلان کشور دست چندم اروپایی می خواهد رییس شورای امنیت شود پس فلان کنوانسیون دیگر را هم بپذیرید.
.
🔹اگر صادقانه باور دارید غرب همه عالم نیست مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید به زمین بگذارید.
.
🔹«حافظه ملی» از لوازم اصلی حفظ «منافع ملی» است.از مهم ترین سرمایه های ما تجربه ملی ماست و تنها بهره برجام،تجربه آن است. امروز با نجابت مثال زدنی می گویند غرب تمام دنیا نیست و انقلابیون یک باور غلط دارند که دنیا را در غرب میبینند! یک درصد احتمال بدهید که مخاطبان شما حُر باشند نه چیز دیگر! .
.
🔹جوری میگویند "مگر دنیا یعنی آمریکا ؟" که انگار دیگران میگفتند بدون کدخدا هر دیپلماسی محکوم به شکست است. جوری میگویند همه نگاهمان را در آمریکا متمرکز نکنیم که انگار دیگران میگفتند آب خوردن به مذاکره با آمریکا بستگی دارد!
.
🔹اگر نماد "کلید" نتوانست مشکلات این کشور را حل کند مطمئن باشند نماد "نعل وارونه" هم هرگز نخواهد توانست. زمانی نعل وارونه زده میشد و واقعیت هایی مثل شکست پذیر بودن آمریکا و قابل اعتماد نبودن آمریکا را نمی دیدند.
.
🔹امروز هم آمریکا شکست اخلاقی خورده است و هم کسانی که چشم می بندند و اصرار غلط بر اشتباهات گذشته خود دارند.
.
🔹آیا امضای کری تضمین بود یا نه؟ آیا باغ گلابی برجام بار دارد یا نه ؟ آیا برجام آفتاب تابان است یا چراغ خاموش؟ اینها چیز هایی است که باید پاسخ بدهند.
.
#جلیلی #سعید_جلیلی #دکتر_جلیلی #دکتر_سعید_جلیلی #دولت_سایه #برجام #نعل_وارونه #آمریکای_بدعهد #حافظه_تاریخی #ظریف #گلابی_برجام
.
Read more
 #یَا_أَیُّهَا_الَّذِینَ_آمَنُواْ_لاَ_تَخُونُواْ #اللّهَ_وَالرَّسُولَ_وَتَخُونُواْ_أَمَانَاتِکُمْ_وَأَنتُمْ_تَعْلَمُونَ #سوره_انفال ...
Media Removed
#یَا_أَیُّهَا_الَّذِینَ_آمَنُواْ_لاَ_تَخُونُواْ #اللّهَ_وَالرَّسُولَ_وَتَخُونُواْ_أَمَانَاتِکُمْ_وَأَنتُمْ_تَعْلَمُونَ #سوره_انفال #آیه۲۷ . للحق پست نوشت : سه سال پیش همین ایام بود که شما را آوردند ,دیدن دست های بسته شما برای همه ما سنگین بود .آنقدر خبر بازگشت و نحوه اسارت ... #یَا_أَیُّهَا_الَّذِینَ_آمَنُواْ_لاَ_تَخُونُواْ #اللّهَ_وَالرَّسُولَ_وَتَخُونُواْ_أَمَانَاتِکُمْ_وَأَنتُمْ_تَعْلَمُونَ
#سوره_انفال #آیه۲۷
.
للحق پست نوشت : سه سال پیش همین ایام بود که شما را آوردند ,دیدن دست های بسته شما برای همه ما سنگین بود .آنقدر خبر بازگشت و نحوه اسارت و شهادت شما بهت آور بود که همه جا حرف از شما و مظلومیت و مردانگی تان بود , روز تشییع پیکرهایتان همه آمده بودند با هر فکر و اعتقادی ,دیگر فرقی نمیکرد به چه کسی رای داده بودند و طرفدار کدام جناح بودند, آخر شما هم شهید بودید و هم حافظان ناموس و پاسداران امنیت.
.
دستان بسته تان آنهم توسط دشمن و در خاک دشمن برایمان گران آمده بود, تصور قلب های سوخته مادر و پدرانتان موقع دیدن آن دستان بسته اشک هایمان را بی امان میکرد.
.
اما امروز و سه سال بعد از بازگشتتان ,غمی بر جانمان چنگ انداخته که غم شما را سبک کرده ,دیروز اگر دستان شما را دشمن و خارج از خاک وطن بست و اگر به گواه شیطان تروریست بودید امروز اشباه الرجالی در داخل بر دستان حافظان حریم امنیت و پاسداران ناموس و انقلاب غل و زنجیر بسته اند.
نامردانی که یکسال پیش اگر همین ها که امروز به تروریست بودنشان مهر زده اند نبودند و جان بر سر امنیت این لا رجال نگذارده بودند ,اکنون از درهای همین مجلس به دوازه های جهنم رسیده بودند.
.
این درد ها را به کجا ببریم که دستان شما را دیروز حرامیان بستند و دستان رهروان راهتان را امروز نمک به حرامان.
.
.
دلنوشت:
بنا نبود که از خیر، شر درست کنید
به اسم لطف فقط دردسر درست کنید

بنا نبود که از ما درخت های صبور
ثمر بگیرید اما تبر درست کنید

قرار بود به پرواز، آسمان بدهید
نه اینکه قفل و قفس بیشتر درست کنید

نه اینکه بند ببندید و دام بگذارید
بساط فتنه به هر رهگذر درست کنید

نه اینکه بی هنران را به صدر بنشانید
گرفت و گیر برای هنر درست کنید

نه اینکه در دل مردم چراغ را بکشید
که روز گنگ و شب کور و کر درست کنید

که گفت بگذرد این روزگار تلخ!که گفت
که روزگار از این تلخ تر درست کنید

قرار بود که با دسترنج نان برسد
نه قوت خلق ز خون جگر درست کنید

یقین که آینه ی روز و روزگار شماست
اگر خراب کنید و اگر درست کنید
.
.
کاملاً بیربط:
دهقان‌های فداکارمان رفتند..
و چوپانهای دروغگو ماندند..
.
.
#این_عمار
#سپاه
#خیانت
#سیاسیون_دوزیست
#چوپان_دروغگو
#دهقان_فداکار
#مجلس
#دولت
#خائن
#fatf
Read more
بخشی از پیام رهبر انقلاب به جوانان امریکا و اروپا: (ترجمه ی متن بالا:) خطاب من متوجه سیاستمداران ...
Media Removed
بخشی از پیام رهبر انقلاب به جوانان امریکا و اروپا: (ترجمه ی متن بالا:) خطاب من متوجه سیاستمداران و دولتمردان شما هم نیست زیرا باور دارم که آنان خود خواسته راه سیاستمداری و راستی و حقیقت را جدا کرده اند. می خواهم با شما درباره اسلام سخن بگویم؛ بخصوص چهره ای که برای شما از اسلام ارائه شده است. تلاش ... بخشی از پیام رهبر انقلاب به جوانان امریکا و اروپا: (ترجمه ی متن بالا:)
خطاب من متوجه سیاستمداران و دولتمردان شما هم نیست زیرا باور دارم که آنان خود خواسته راه سیاستمداری و راستی و حقیقت را جدا کرده اند.

می خواهم با شما درباره اسلام سخن بگویم؛ بخصوص چهره ای که برای شما از اسلام ارائه شده است. تلاش های بسیاری در دو دهه اخیر بخصوص از زمان فروپاشی اتحاد شوروی صورت گرفته است تا این دین بزرگ را در جایگاه دشمنی دهشتناک بنشانند. تحریک احساس ترس و نفرت و استفاده سوء استفاده از آن در کمال تاسف سابقه ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد.

در اینجا، من نمی خواهم به هراس های مختلفی که کشورهای غربی تا کنون تلقین کرده اند بپردازم. نگاهی گذرا به مطالعات حساس تاریخ معاصر می تواند شما را به این حقیقت برساند که دولت های غربی رفتاری به دور از صداقت و با دورویی با ملت ها و فرهنگ های دیگر داشته اند که از تاریخ نگاری های جدید حذف شده است.
Read more
دکتر روحانی شامگاه جمعه به وقت محلی در حاشیه اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی و در دیدار ...
Media Removed
دکتر روحانی شامگاه جمعه به وقت محلی در حاشیه اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی و در دیدار رئیس جمهور ترکیه، افزود: برگزاری و استقبال از این اجلاس در شرایط حساس منطقه نشان دهنده توجه کشورهای اسلامی به موضوع #فلسطین است. رئیس محترم جمهور روابط دوستانه و برادرانه ایران و ترکیه در بخش‌های ... دکتر روحانی شامگاه جمعه به وقت محلی در حاشیه اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی و در دیدار رئیس جمهور ترکیه، افزود: برگزاری و استقبال از این اجلاس در شرایط حساس منطقه نشان دهنده توجه کشورهای اسلامی به موضوع #فلسطین است.
رئیس محترم جمهور روابط دوستانه و برادرانه ایران و ترکیه در بخش‌های مختلف تجاری، اقتصادی، فرهنگی و #سیاسی را حائز اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: تسریع در توسعه همکاری های بانکی دو کشور موجب استفاده از ظرفیت ها در راستای گسترش مبادلات تجاری فی مابین خواهد بود.
دکتر روحانی با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از #برجام، این اقدام را تخلفی آشکار از قوانین بین المللی دانست و گفت: شاهدیم که اکثر کشورهای دنیا با این اقدام دولت آمریکا مخالفت کرده و آن را محکوم کرده‌اند.
رئیس جمهور ادامه داد: ایران و ترکیه همواره و در شرایط گوناگون در کنار هم قرار داشته و خواهند داشت.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور تاثیر گذار رئیس جمهور و #هیات_ایرانی در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی، اظهار داشت: مسوولان دو کشور تلاش های مثبتی در راستای توسعه روابط و همکاری های فی مابین انجام داده‌اند که باید این تلاش ها بیش از پیش گسترش یابد.
رئیس جمهور ترکیه رایزنی و همکاری ایران و ترکیه در زمینه مسائل منطقه‌ای و تلاش در راستای توسعه ثبات و امنیت در منطقه را حائز اهمیت برشمرد و افزود: بسیاری از اقدامات دولت آمریکا مانند خروج یکجانبه آنها از برجام و انتقال سفارتشان به قدس شریف برای سایر کشورهای جهان مشروع و قابل قبول نیست و اگر در برابر این اقدامات آنها ایستادگی کنیم، به نتیجه مناسب خواهیم رسید.
Read more
برجام و ما... . . . بر جام شراب خواری در قدیم هفت خط وجود داشت و برای هرکس تا خطی شراب می‌ریختند که ...
Media Removed
برجام و ما... . . . بر جام شراب خواری در قدیم هفت خط وجود داشت و برای هرکس تا خطی شراب می‌ریختند که توانایی برداشت آن را داشت و عیش و نوش دیگران را سیاه نمی‌کرد. جور اولین خط لب جام بود که بعد از آن شراب سر ریز می‌شد. دومین خط بغداد بود که مشهورترین خط جام هم گفته‌اند. چهارمین خط ازرق است که آن را به ... برجام و ما...
.
.
.
بر جام شراب خواری در قدیم هفت خط وجود داشت و برای هرکس تا خطی شراب
می‌ریختند که توانایی برداشت آن را داشت و عیش و نوش دیگران را سیاه
نمی‌کرد. جور اولین خط لب جام بود که بعد از آن شراب سر ریز می‌شد. دومین
خط بغداد بود که مشهورترین خط جام هم گفته‌اند. چهارمین خط ازرق است که
آن را به روایت مختلف، خط شب و خط سیاه نوشته‌اند. این خط کاملا وسط جام
قرار داشت و برای شرابخواران کمال اعتدال بوده است. خط اشک به خط پنجم از
جام جمشید گفته می‌شد و میزان شراب تا این خط از جام از حد متوسط و
اعتدال هم کمتر بوده است. حال با اسلام هراسی‌های این سال‌های اخیر
تکفیری‌ها در عراق گمان کنم به تبعیت از رهبرشان همگی بغدادی باشند چون
می‌خواهند با اعمالشان به شهرت برسند ولی در سوریه نشان داده‌اند که
تروریست‌هایی هفت خط هستند. راستی برجام اعتدالیون ما چه حک شده است؟!
#برجام
#دولت_تدبیر_و_امید
#اعتدال
#داعش
#انقلاب_اسلامی
#منی_که_نام_شراب_از_کتاب_می_شستم
#زمانه_کاتب_دکان_می_فروشم_کرد
Read more
‏امروز یک خبری را که تیتر اصلی خبرگزاریها و نشریات مهم بین المللی اقتصادی بود توئیت کردم. خبر این ...
Media Removed
‏امروز یک خبری را که تیتر اصلی خبرگزاریها و نشریات مهم بین المللی اقتصادی بود توئیت کردم. خبر این بود: با کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار که تنها در سالجاری تقریبا نصف شده است، پول آفریقای جنوبی و روپیه هند نیز با کاهش مواجه شده اند. بنا به گزارش FT روپیه هند هشت درصد از ارزش خود را در برابر دلار از ... ‏امروز یک خبری را که تیتر اصلی خبرگزاریها و نشریات مهم بین المللی اقتصادی بود توئیت کردم.
خبر این بود: با کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار که تنها در سالجاری تقریبا نصف شده است، پول آفریقای جنوبی و روپیه هند نیز با کاهش مواجه شده اند. بنا به گزارش FT روپیه هند هشت درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده و دولت به امید حفظ قدرت آن ۲۳ میلیارد دلار به بازار تزریق کرده است.

هنوز زمان کوتاهی نگذشته بود که برخی پیام دادند که پس شما میخواهید توجیه کنید که ما نباید از وضعیتمان در ایران ناراضی باشیم.
واقعا فکر کردم با این طرز تلقی باید تمامی اخبار منفی و بد دنیا را سانسور کنیم چون بعضی فکر می کنند که میخواهیم به جامعه ایران پیام دهیم که فقط شرایط شما نیست که سخت است، همه جا مشکل دارند. صادقانه فکر می کنم این نشان از یک مشکل روحی در بخشی از مردم ما دارد، آنهایی که بعلت مشکلات همه چیز را در کشورشان سیاه می بینند و‌دچار نوعی افسردگی شده اند. آنها همه جای دنیا را جز کشور خودشان خوب و مناسب می بینند و خود را در جهنمی از مشکلات، غرق شده می یابند.
ما البته مشکلات معیشتی را درک می کنیم ولی آیا اینجوری خودمان را زودتر ازبین نمی بریم؟ چرا اینقدر باید شرایط خودمان را سیاه ببینیم که حتی تحمل شنیدن خبر بد از دیگر کشورها را هم نداشته باشیم.بله واقعیت است که کشورهای زیادی هستند که حتی مشکلات بیشتری از ما دارند. به اطراف خودمان نگاه کنیم. حتی به دیگر کشورهای دور نگاه کنیم.
بله ما در ایران با شرایط سخت اقتصادی روبرو هستیم اما خیلی ظرفیتهای بزرگی هم برای حل مشکلات و طی مسیر توسعه داریم.
مطمئن هستم که شما هم مثلا اگر جوانی در خانواده ی خود دارید که در مواجهه با مشکلاتی که با آن روبروست به ناامیدی و افسردگی مبتلا شده است، همین حرفها را خواهید گفت.
البته مشکلات هست اما امید هم هست، زندگی هم هست. بجای حل مشکلات آنها را به کوههای جابجا نشدنی تبدیل نکنیم.
بجای غم و غصه و از دست دادن روح امید و نشاط، به خودمان اعتماد کنیم. به اطرافیان خود روحیه بدهیم. دست به دست هم دهیم و این روحیه ناامیدی و این دید بد دیدن را از خود دور کنیم.
تا زندگی هست، تلاش هست و تا تلاش هست امید هست. اجازه ندهیم جادوی سیاه بدبینی و منفی نگری ما را تسخیر کند. درود بر شما
Read more
به بهانه تذکر اخیر رهبری به وزیراطلاعات پیرامون بحث "عدم نیاز به برخورد قهرآمیز با مفسدان اقتصادی" توسط حجه الاسلام علوی ۱- به نظرم چیزی که در این فیلم از همه مهمتر بود نه نحوه انتخاب این بنده خدا برای وزارت اطلاعات که نحوه نگاه ایشان به مساله وزیر شدن بود... نقاشی کشیدن در دوران نوجوانی و نقش ... 🔊 به بهانه تذکر اخیر رهبری به وزیراطلاعات پیرامون بحث "عدم نیاز به برخورد قهرآمیز با مفسدان اقتصادی" توسط حجه الاسلام علوی

۱- به نظرم چیزی که در این فیلم از همه مهمتر بود نه نحوه انتخاب این بنده خدا برای وزارت اطلاعات که نحوه نگاه ایشان به مساله وزیر شدن بود... نقاشی کشیدن در دوران نوجوانی و نقش کمدی بازی کردن در چند نمایش و تئاتری که احتمالا در سطح مساجد برگزار شده چه نسبتی با وزیر ارشاد شدن دارد که این بنده خدا در بیان تواضعش معتقد است این کارها او را دارای تجربه برای اشغال این پست کرده است؟... اصلا چه کسی گفته هنرمند بودن از آدم وزیر ارشاد خوبی هم خلق میکند؟ مگر هر که فوتبالش بهتر بوده لزوما مربی شایسته تری میشود؟ به نظرم این ویدئو‌ خودش یک کیس کامل در مطالعه این مساله است که چرا افراد در جایگاهی که باید باشند نیستند؟

۲- همان سال نود و دو که جناب علوی برای گزینه وزارت اطلاعات به مجلس معرفی شدند یکی از مخالفانشان(گمان کنم جناب رسایی بودند) در بیان علت مخالفتشان گفتند که از زبان‌ خود آقای علوی شنیده اند که ایشان بعنوان گزینه وزارت اطلاعات دهان لقی دارند و حرف در دهانشان باقی نمی ماند... من فکر میکنم این صادقانه ترین حرف از جانب وزیر بوده! آخر برادر من گیرم که رییس جمهور اینگونه ایستگاه شما را گرفته و سیادت را به وزارت ربط داده حالا دیگر نیاز نیست آن را در برنامه زنده ذکر کنی تا ما بفهمیم چه وضعیت شایسته سالاری ای در انتخاب وزرا وجود داشته... در فقره موضع گیری اخیرتان هم که گفتید نباید با متخلفان اقتصادی برخورد قهرآمیز صورت بگیرد هم این نقد به شما وارد است، حالا گیرم که در جلسه هیات دولت گفته اند که اگر برخورد با متخلفان اقتصادی قهرآمیز بشود به تعداد اقوام زندانی دولتمردان افزوده میشود‌ و این به مصلحت نیست، خب حالا چه دلیل دارد این حرف از دهان شما بپرد تا ما مطمئن تر بشویم که قصد برخورد با مفسدان را ندارید، خب میگذاشتید حداقل بعضی وقتها دلمان خوش باشد که قرار است برخوردی هم بکنید با برادران دزد! یعنی ما حق دلخوشی به خیال این مساله هم نداریم؟

۳- مملکت ما پر است از مسوولین پاک و البته به مراتب اولی ساده و بی قصد و غرضی که اصلا به سِمت های مهمی انتخاب میشوند تا راه را برای آنها که پاک و ساده نیستند باز کنند!

@chobealef
#رهبری
#وزیر_اطلاعات
#علوی
#مفاسد_اقتصادی
#رانت
#سکه
#ارز
#روحانی
#وزرا
#کابینه
#دفاع_ادامه_دارد
Read more
<span class="emoji emoji1f536"></span>كارت زرد به صادرات پتروشيمي #مسعود_جمالی عضو هیات مدیره انجمن پلیمر اصفهان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» ...
Media Removed
كارت زرد به صادرات پتروشيمي #مسعود_جمالی عضو هیات مدیره انجمن پلیمر اصفهان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» درخصوص وضعیت تولید در بخش پایین دست پتروشیمی گفت: اگر از اسفند سال ۹۶ شرایط این بخش از صنعت را رصد کنیم، شاهدیم که از اسفند قیمت مواد اولیه محصولات پتروشیمی روندی افزایشی را در پیش گرفتند ... 🔶كارت زرد به صادرات پتروشيمي

#مسعود_جمالی عضو هیات مدیره انجمن پلیمر اصفهان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» درخصوص وضعیت تولید در بخش پایین دست پتروشیمی گفت: اگر از اسفند سال ۹۶ شرایط این بخش از صنعت را رصد کنیم، شاهدیم که از اسفند قیمت مواد اولیه محصولات پتروشیمی روندی افزایشی را در پیش گرفتند ، اقتصاد ما در فروردین به حالت نیمه‌تعطیل در‌می‌آید. قیمت اولین عرضه‌ها بر مبنای ارز ۴‌هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه و محصولات بر همین مبنا عرضه شدند. جمالی می‌گوید: بالا رفتن قیمت پایه محصولات پتروشیمی ادامه داشت تا معاون اول رئیس‌جمهور نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را برای دلار اعلام کرد و با توجه به تک‌نرخی شدن قیمت ارز مقرر شد که این نرخ مبنای محاسبه قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی قرار بگیرد.وی افزود: نگاهی به وضعیت معاملات تا روز اعلام تک‌نرخی شدن بهای دلار نشان می‌دهد که اکثر گرید‌ها با سقف رقابت خریداری شدند و مقدار تقاضا بسیار بیشتر از میزان عرضه‌ها بوده است.

جمالی می‌گوید: بعد از اعلام نرخ ارز، تولید در بخش پایین دست با شوک روبه‌رو شده و می‌توان گفت به اغما رفت. علت هم آن بود که تولید‌کنندگان بخش پایین دست منتظر آن بودند که قیمت محصولات پایه اعلام شود و ببینند مجتمع‌های پتروشیمی که اصولا به دستورات دولت تن نمی‌دهند این قیمت را در فرمول محاسبه قیمتی می‌پذیرند یا نه؛ ضمن آنکه تولید‌کنندگانی که مواد اولیه را با نرخ دلار ۴هزار و ۸۰۰ تومان و در رقابت‌هایی گاه با رشد ۱۰ درصدی قیمت خریداری کرده بودند، در ضررهای قابل‌توجهی به سر می‌بردند.

وی در ادامه افزود: اما اتفاق جالبی که در این میان افتاد این بود که با پروژه‌هایی مهندسی شده از سمت عرضه‌کنندگان بازار باز هم تشنه ماند و در آن شرایط باز هم کالاها به‌صورت رقابتی و در سقف قیمت خریداری شد.جمالی می‌گوید: در آن زمان میزان عرضه‌ها اصلا متناسب با نیاز بازار نبود و این امر موجب شد که نتوانیم اثر کاهش نرخ دلار را ببینیم. برخی این وضع را سیاست مجتمع‌های پتروشیمی می‌دانستند و بر این باور بودند که این مجتمع‌ها هستند که به‌عنوان بازیگران اصلی بازار را از روی عمد تشنه نگه می‌دارند و برخی خرید با سقف رقابت را کار دلال‌ها می‌دانستند و اظهار می‌کردند این وضعیت را دلال‌هایی ایجاد کرده‌اند که محصول را با تناژ بالا در انبار نگهداری کرده‌اند و در آن زمان تصمیم گرفتند محصول زیادی را عرضه نکنند و بتوانند قیمت‌ها را تا جایی که می‌شود بالا نگه دارند و به هر حال در صورت درست بودن هر یک از این دو سناریو وضعیت فعلی یعنی عرضه‌های کم ..
Read more
پست خیلی تکراری پستی که #تا_هزاروچهارصد #تکرار میشود به مناسبت گذشت یکسال از عمر دولت دوم جناب #روحانی و #دولت_دوازدهم بد نیست بعضی بزرگواران وسط #اعتراضات_سراسری و #اعتصاب_سراسری مروری بر خاطرات داشته و یادشان بیاید چه چیزی را از چه کسی باید مطالبه کرد اگر #رییس_جمهور جناب روحانی ... پست خیلی تکراری
پستی که #تا_هزاروچهارصد #تکرار میشود

به مناسبت گذشت یکسال از عمر دولت دوم جناب #روحانی و #دولت_دوازدهم

بد نیست بعضی بزرگواران وسط #اعتراضات_سراسری و #اعتصاب_سراسری مروری بر خاطرات داشته و یادشان بیاید چه چیزی را از چه کسی باید مطالبه کرد

اگر #رییس_جمهور جناب روحانی و رئیس بانک مرکزی و #وزیر_اقتصاد و تیم اقتصادی دولت همگی هیچکاره اند این حرفها چه بود که #رئیس_جمهور مملکت و معاونش میگفت و برایش سوت و کف زده میشد ؟
#هیچکاره بودن و اینهمه ادعا ؟

آیا این شعارهای قشنگ انتخاباتی در دولت حسن روحانی و #جهانگیری و در سه سال باقی مانده به عمل تبدیل خواهد شد ؟

#تیم_اقتصادی و اجتماعی دولت
وزیر امور اقتصادی و دارایی : کرباسیان
وزیر جهاد کشاورزی : محمود حجتی
وزیر راه و شهرسازی : عباس آخوندی
وزیر صنعت ، معدن و تجارت : محمد شریعتمداری
وزیر نفت : بیژن نامدار #زنگنه

#تدبیر #امید #اعتدال #فریدون
#دلار #تورم #گرانی #سکه
#فقر #فقیر #گرسنه #کودک_کار
#من_نگفتم #من_کی_گفتم #ارباب_وعده_ها
Read more
«کارنامه سپنج» مجموعه‌ای از داستان‌های محمود دولت‌آبادی است که در فاصله پانزده سال (از دهه 40 تا ...
Media Removed
«کارنامه سپنج» مجموعه‌ای از داستان‌های محمود دولت‌آبادی است که در فاصله پانزده سال (از دهه 40 تا نیمه دهه 50) نوشته شده. این مجموعه شامل ده کتاب با نام‌های گاواربان، باشبیرو، از خم چمبر، عقیل عقیل، دیدار بلوچ، بیانی و هجرت، گلدسته و سایه‌ها، ادبار و آینه، آوسنه بابا سبحان است. در چاپ جدید مجموعه، ... «کارنامه سپنج» مجموعه‌ای از داستان‌های محمود دولت‌آبادی است که در فاصله پانزده سال (از دهه 40 تا نیمه دهه 50) نوشته شده. این مجموعه شامل ده کتاب با نام‌های گاواربان، باشبیرو، از خم چمبر، عقیل عقیل، دیدار بلوچ، بیانی و هجرت، گلدسته و سایه‌ها، ادبار و آینه، آوسنه بابا سبحان است. در چاپ جدید مجموعه، کتاب دیگر دولت‌آبادی با عنوان «آن مادیان سرخ‌یال» هم به آن افزوده شده.
موضوع بیشتر این داستان‌ها، درگیری انسان ایرانی با مقوله زمین و زمینداران و قوانین دولتی پس از انقلاب سفید شاه است. دولت‌آبادی چندی پیش در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق درباره همین مجموعه گفته بود: «این داستان‌ها در دوره‌ای از زندگی من نوشته شده‌اند که جا و مکانی برای نوشتن‌شان نداشتم و تقریبا همه‌شان را در قهوه‌خانه‌های تهران و عمدتا در قهوه‌خانه وطن - کنار ورودی سینما سعدی - می‌نوشتم از صبح تا نهار بازار، که قهوه‌خانه شلوغ می‌شد. وقتی پول دیزی نداشتم پا می‌شدم می‌رفتم بیرون و با خلوت‌شدن قهوه‌خانه برمی‌گشتم آنجا و می‌نشستم پشت همان میز کوچک ته آن باریکه. زمستان‌ها هم پشت به دیوار گرم مطبخ می‌دادم تا بدنم جان بگیرد. یادم هست داستان «گاواره‌بان» را در قهوه‌خانه نبش خیابان کوشک به پایان رساندم. پس چنین داستان‌هایی از صمیمیت خاصی برخوردار باید باشند...» 📕 کارنامه سپنج، محمود دولت‌آبادی، انتشارات نگاه
Read more
. این موضوع دقیقا با وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی کشور ما ایران همخوانی دارد . اگر بخواهیم ایران ...
Media Removed
. این موضوع دقیقا با وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی کشور ما ایران همخوانی دارد . اگر بخواهیم ایران را همانند کشتی تصور کنیم که با رشادت و خون جوانان این سرزمین ساخت شده و و همه ملت در آن سوار و سهیم هستند در صورتی که ناخدا و خدمه این کشتی مسولین نظامند ، دقیقا به این میرسیم که بعضی از این مسولین بی لیاقت ... .
این موضوع دقیقا با وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی کشور ما ایران همخوانی دارد .
اگر بخواهیم ایران را همانند کشتی تصور کنیم که با رشادت و خون جوانان این سرزمین ساخت شده و و همه ملت در آن سوار و سهیم هستند در صورتی که ناخدا و خدمه این کشتی مسولین نظامند ، دقیقا به این میرسیم که بعضی از این مسولین بی لیاقت و مفسد در حال تخریب بدنه این کشتی و یا مشغول ساختن قایقی برای خود و خانواده شان هستند تا به سر منزل مقصود برسند و به این موضوع که مردم این سرزمین به ویژه خانواده شهدا و جانبازان اصلا توجهی ندارند که اینها هم سهیم هستند .
بعضی از مسولین به واقع در حال خدمت به مردم و کشور اند ولی آن معدود مسولین مفسد و خائن به وطن و مردم و خون شهدا با خود خواهی و سود جویی همچنان با چپاول اموال بیت المال و ایجاد تشنج و کارشکنی باعث آن شده اند که خدمت مسولین خدمتگذار هم زیر سوال برود و در دل مردم یاس و ناامیدی و بی اعتمادی بیدار شود . و باید به آن دسته از مسولین بی کفایت و بی لیاقت گفت که به واقع شما در حال پایمال کردن خون شهدا و جانباز هستید و این مردم هرگز اجازه نمیدهند زحمات آن مسولین خدمت گذار و رشادت جوانان این سرزمین از بین برود .
حالا وقت این نیست که با توجه کردن به شایعات و تخریب های افراد سود جو و فرصت‌طلب و مسولین مفسد باعث شویم که مسولین خدمتگذار و دلسوز تنها بمانند و ما مردم هم آنها را حمایت نکنیم . همه ما باید دست در دست هم دهیم و همراه آن مسولینی باشیم که دلسوز و خدمتگذار این سرزمین هستند . زمان زمان اتحاد و همراهی با مسولین دلسوز است تا اجازه ندهیم که آن دسته از مسولین خائن و مفسد به مقصود خود برسند .
امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم ایران است که در اصل هشتم قانون اساسی به آن اشاره شده است .
نمایندگان محترم مردم در مجلس ، برابر اصل هشتاد و چهار قانون اساسی شما در برابر همه مردم ایران مسوول هستید لطفا صدای ملت را بشنوید .
مسولین محترم لطفا به اصول قانون اساسی توجه داشته و پایند آن اصول باشید و اجازه ندهید حقوق ملت شریف و شهید پرور ایران پایمال گردد .
#ایران #وطن #دولت #ملت #مجلس #رهبر #انقلاب #اسلام #قوه_قضاییه #رییس_جمهور #مراجع
Read more
* #تجدیدچاپ * . . . . طی سه دهه اخیر ایالات متحده و ایران چنان سخت با یکدیگر سرشاخ بوده اند که آنان ...
Media Removed
* #تجدیدچاپ * . . . . طی سه دهه اخیر ایالات متحده و ایران چنان سخت با یکدیگر سرشاخ بوده اند که آنان را دشمنان «سرسخت» و حتی ابدی یکدیگر لقب داده‌اند. بخش قابل توجهی از این خصومت، ریشه در کودتای ۱۳۳۲ دارد که طی آن سازمان مرکزی اطلاعات امریکا دولت محمد مصدق را که پایگاه مردمی گسترده‌ای داشت سرنگون ... * #تجدیدچاپ * .
.
.
.

طی سه دهه اخیر ایالات متحده و ایران چنان سخت با یکدیگر سرشاخ بوده اند که آنان را دشمنان «سرسخت» و حتی ابدی یکدیگر لقب داده‌اند. بخش قابل توجهی از این خصومت، ریشه در کودتای ۱۳۳۲ دارد که طی آن سازمان مرکزی اطلاعات امریکا دولت محمد مصدق را که پایگاه مردمی گسترده‌ای داشت سرنگون کرد و به این ترتیب زمینه تدارکاتی لازم را برای استقرار حکومت خودکامه محمدرضا شاه پهلوی فراهم آورد. اما کودتای ۳۲ هم به نوبه خود، ریشه در بحران نفتی ۱۳۳۰_۳۲ بین ایران و بریتانیا داشت. در فروردین ۱۳۳۰ پارلمان ایران محمد مصدق را با ماموریت و اختیار صریح ملی کردن شرکت نفت انگلیس و ایران که در مالکیت بریتانیا بود، به نخست وزیری برگزید. این انتخاب رویدادی بود که موجب بحران بین‌المللی معروفی شد که به منازعه نفتی انگلیس ایران معروف است. .

برشی از کتاب :
.
.

مصدق در یک سخنرانی طولانی رادیویی خطاب به ملت اعلام کرد که فکر سفر به خارج از خود شاه بوده است نه از او. او گفت اعضای هانواده سلطنتی به ویژه ملکه مادر در سیاست دخالت می‌کنند و اضافه کرد او به قرآن سوگند خورده است که به شاه به عنوان یک مقام قانونی که به موجب قانون اساسی باید سلطنت کند، خدمت کند، اما اوباش و جنایتکارانی که به خانه او حمله کرده‌اند، بخشی از یک «توطئه خارجی» برای کشتن او هستند. او سخنان خود را با آن شعار معروف به پاییان برد که «شاه باید سلطنت کند، نه حکومت.» .
.

#کودتا
#یرواندآبراهامیان
#ترجمه #ناصرزرافشان
#تجدیدچاپ
#چاپ_هشتم
۳۱۲ صفحه
۲۸۰۰۰ تومان
جلدشومیز
#نشرنگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه
#طرح_ازآتلیه_گرافیک_نشرنگاه .
.
.
Read more
: چی داره میگذره به ما. این بزنگاه تاریخی که ما در آن هستیم چگونه‌ست؟ سرگرمیم یا گرفتار؟ طنزپردازیم یا تمسخر کننده؟ سیاست‌مداریم یا ذلالت‌مدار؟ با ادبیم یا فحاش؟ متدینیم یا متظاهر؟ صاحب نظریم یا حامل نظر؟ روشن فکریم یا روشن عقلیم؟ مبارزیم‌ یا معارضیم؟ مدافع حقیم یا مهاجم به حق؟ از ... :
چی داره میگذره به ما.
این بزنگاه تاریخی که ما در آن هستیم چگونه‌ست؟
سرگرمیم یا گرفتار؟
طنزپردازیم یا تمسخر کننده؟
سیاست‌مداریم یا ذلالت‌مدار؟
با ادبیم یا فحاش؟
متدینیم یا متظاهر؟
صاحب نظریم یا حامل نظر؟
روشن فکریم یا روشن عقلیم؟
مبارزیم‌ یا معارضیم؟
مدافع حقیم یا مهاجم به حق؟
از همه‌چی آگاهیم یا بی اطلاعیم؟
زخم خورده‌ایم یا زخم زننده؟
اهل گفتنیم یا شنیدن؟
خودمان میدانیم یا به خوردمان داده‌اند؟
عاشق شده‌ایم یا عاشق کشته‌ایم؟
تکلیف ما با ما چیست؟
چه هستیم و چه توقع داریم؟
قبل از تخریب دیگران برای اصلاح خود چه کرده‌ایم؟
قبلِ اینکه از حکومت و دولت و جهان و خدا شاکی باشیم به خودمون نگاه کنیم.
ما برای ما چه کرده‌ایم؟

چقدر نور گرفتیم از زیباترین واژه‌ها
و چقدر جان دادیم به زشت‌ترین کلمه‌ها؟

صبح تا شب در این فضای مجازی پی عقده‌گشایی و ترویج سطحی‌نگری
خاله‌زنک بازیهای مدرن شده
مردها پی کمبودها و عقده‌های جنسی ، لابلای تن‌های برهنه‌ی دختران ناآگاه
بازار سکس و فحشاست صفحه‌هایی برای پر شدن آدمها به قصد کسب درآمد.
یعنی انسانی در‌ جنگ با کشتن روحش ، اصل خود را به قتل برساند تا دژخیمی بی‌رحم بسازد از درون تا برونش به سمت پوچی و تباهی.
این حجم از آلودگی آزازدهنده‌ست.
صفحه‌ی شاعر عاشق شهیار قنبری را ببینید.
مواجه شدن این بزرگ‌مرد هنر ایران با ناآدمهای بی دانش.
سری به بزرگان دیگر بزنید و بعد افسوس خواهید خورد مثل من از رسم این زمانه.

بی‌ادبان و افسار گسیخته‌گان پر بیننده و پر مخاطب ، بزرگان ادب و هنر این سرزمین کم بیننده و کم مخاطب‌. چرا همیشه‌ی تاریخ مردم راه درست با تمام روشنایی‌اش را نمیبینند که هیچ ، بلکه انکارش میکنند؟

مردم سرگرم
همیشه حاضر در صحنه ی خوشیهای کوتاهند
پی سرگرمی
خالق مصیبتهای طولانیند... م.مسافر
.
.
.

پ ن:ویدیو مربوط به قسمتهایی از فیلم دیکتاتور بزرگ اولین فیلم ناطق و تماماً صداگذاری‌شدهٔ چاپلین پس از ۱۳ سال که از پایان دورهٔ سینمای صامت گذشته بود به‌حساب می‌آید. ویدیو کامل رو در کانال تلگرامم میتونید مشاهده کنید.
Read more
شیخ " #مهدی_الصمیدعی" عالم برجسته و پر نفوذ اهل سنت عراق در خطبه های نمازجمعه مسجد " #ام_الطبول" در ...
Media Removed
شیخ " #مهدی_الصمیدعی" عالم برجسته و پر نفوذ اهل سنت عراق در خطبه های نمازجمعه مسجد " #ام_الطبول" در #پایتخت_عراق ضمن انتقاد از مواضع اخیر #حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور، بر ایستادگی دولت و ملت #عراق در کنار مردم و دولت #ایران و قدرشناسی از #جمهوری_اسلامی برای کمک به این کشور در مبارزه با داعش ... شیخ " #مهدی_الصمیدعی" عالم برجسته و پر نفوذ اهل سنت عراق در خطبه های نمازجمعه مسجد " #ام_الطبول" در #پایتخت_عراق ضمن انتقاد از مواضع اخیر #حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور، بر ایستادگی دولت و ملت #عراق در کنار مردم و دولت #ایران و قدرشناسی از #جمهوری_اسلامی برای کمک به این کشور در مبارزه با داعش تاکید کرد.
.
.
وی افزود: همانطور که شیخ الاسلام ما گفت وقتی یهود و نصاری برای نبرد با مسلمانان ایران حرکت کنند، هزاران نفر از اهالی شام برای دفاع از اصل #اسلام به میدان می آیند، (من نیز می گویم که) خود نخستین فرد خواهم بود که برای دفاع از ایران به میدان می آیم.
.
.
مفتی #اهل_سنت عراق تصریح کرد: هرگز نخواهیم پذیرفت که عراق عرصه ای برای رنجاندن ملت های منطقه شود.
.
.
وی همچنین از کسانی که در عراق و #جهان_عرب در برابر فشارهای جدید آمریکا علیه ایران و کشورهای منطقه سکوت کرده اند بشدت انتقاد کرد.
.
.
شیخ الصمیدعی بارها در میان سخنانش با لحن هشدار گونه گفت که امیدوارم این پیام به اهلش برسد.
.
.
گفتنی است امامان و خطیبان جمعه عراق در شهرهای مختلف در خطبه های نماز ضمن انتقاد از اظهارات حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور درخصوص اجرای تحریم های ضد ایرانی، بر همبستگی عراق با ملت و دولت ایران تاکید کردند.
.
منبع : ابنا
Read more
. . +شرح رویداد: ما حدود ساعت۱۱:۲۵دقیقه داشتیم سوار مترو دروازه دولت میشدیم،تو همین اوضاع که خطوط رو نگاه میکردیم صدای داد و بیدار بلند شد،رفتیم طرف صدا،دیدیم دختر خانومی داره فریاد میزنه: شما مگه پدر مادر منید،به شما چه من چه شکلی میخوام باشم،و با تندی نشست روی صندلی،خانوم محجبه آروم اومد ... .
.
+شرح رویداد:
ما حدود ساعت۱۱:۲۵دقیقه داشتیم سوار مترو دروازه دولت میشدیم،تو همین اوضاع که خطوط رو نگاه میکردیم صدای داد و بیدار بلند شد،رفتیم طرف صدا،دیدیم دختر خانومی داره فریاد میزنه: شما مگه پدر مادر منید،به شما چه من چه شکلی میخوام باشم،و با تندی نشست روی صندلی،خانوم محجبه آروم اومد طرفش، من و پدرم رسیدیم، خانوم محجبه رو کنار کشیدیم و گفتیم خانوم چیشده،اون هم گفت من فقط بهش گفتم خانوم پوششت رو #لطفا رعایت کن،ولی اون سرم فریاد کشید و بهم سیلی زد(صورتش سرخ شده بود)؛(در واقع ما که چادری بودیم و پدرم، بجای طرفداری و پا دادن به اتفاق، خانوم محجبه رو کنار کشیدیم و سعی کردیم صحبتی اصلا نشه و حتی ذکر کردیم اینها دنبال جریان سازی هستن نباید توجهی کرد!) توهمین اوضاع پلیس مترو(که توی همه متروها هستن و حتی یه دفتر کوچیک‌هم دارن) سر رسیدن،با آرامش پرسیدن چیشده،و باز دختر با صدای بلند شروع کرد داد زدن و گریه کردن! و پلیس خیلی با لطافت گفت با من چند لحظه همراه باشید!
و خانوم محجبه و دوتا دخترش انقدر ترسیده بودن که تا مدتی این تعجب و برخورد قبیحانه توی صورتشون مشخص بود!
و اما داستان فیلم های پیج #معصومه علی‌نژاد یا همان #مسیح!!!! کپشن پست این ویدئویی که من،وپدرم،دختر داییم حضور داشتیم و در کل ماجرا شاهد بودیم؛ قسمت هایی از کپشن پست اون: پلیس های گشت ارشاد،که مزاحم دختر شده اند،به او تیکه انداخته اند که جامعه را به کثافط میکشی،در ضمن اون سه زن خودشان زا مأمور معرفی میکردند!!!! هرچند به قول خودشان آتش به اختیار اند!
.
یعنی میشه نتیجه گرفت تمام این فیلم ها با داستان سازی قبلی شکل میگیره،کپشن ها ساخته ذهن خود گرداننده پیجِ،و‌ درواقع به قول خودشان #دوربینشان سلاحشان نیست،بلکه #دروغ ها،سلاح احمق کردن یک عده ای بیش نیست:)
.
ممنون میشم توی انتشار این پست کمک کنید!
قطعا بی اثر نخواهد بود!!!
@_zeinabtch_

#مسیحعلینژاد
Read more
 #عبرت_تاریخی و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد ...
Media Removed
#عبرت_تاریخی و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد های لجوجانه و علی رغم آن پیش بینی های عالمانه و خوش بین نبودنهای #حکیمانه ، #آمریکا از #برجام و #تعهدنامه #توافق #هسته_ای با ایران خارج شد در این میان جماعت همیشه #سرخوش و #همیشه_طلبکار دندان ... #عبرت_تاریخی

و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد های لجوجانه
و علی رغم آن پیش بینی های عالمانه و خوش بین نبودنهای #حکیمانه ، #آمریکا از #برجام و #تعهدنامه #توافق #هسته_ای با ایران خارج شد

در این میان جماعت همیشه #سرخوش و #همیشه_طلبکار دندان به پاچه #منتقدان_برجام گرفته و گفتند شما کرده اید و باید هم خوشحالی کنید
میگویند آمریکا که گفته بود چنین کنید و چنان نکنید تا چنین و چنان نکنم

کدام خوشحالی ؟
چه کسی خوشحال است ؟
مرور داستان جهل جماعتی از #مردم و #خیانت برخی از #مسئولان شادی دارد ؟
مگر این ملت دستنشانده #ترامپ دیوانه اند
که به آنها و حکومتشان امر و نهی کند و ما بله قربان گویشان باشیم
دولت مطبوعتان که تمام و کمال به تعهداتش عمل کرد و باز اینچنین شد

مثل امروز #منتقدان #توافق_با_شیطان مثل فردیست که موقع خنثی سازی بمبی مدام به مسئول خنثی سازی میگفت که سبز را قطع کن
میگفت تجربه ثابت کرده که این #دشمن با این رنگ بمب خود را به کار می اندازد
شواهد و اوضاع بمب هم میگوید سبز را قطع کن
حالا که مامور جاهل دست به سیم قرمز زد و انفجاری که نباید ، رخ داد ، تذکر دهنده حتی در حد یک #دیدی_گفتم و مگر نگفتم هم چیزی نگوید ؟
تذکر دهنده ای که در این میان هم خودش از اوضاع آسیب دیده و هم خانواده و شهر و کشورش

#روحانی ، بی ادب ترین #رئیس_جمهور تاریخ ایران پنج سال به منتقدان توافق با شیطان هر چه دلش خواست گفت
کم سوادان کم عقل دزد کاسب تحریم عقب افتاده متحجر که باید آب و صابون بیاورند و رویشان را بشورند و به جهنم بروند
حالا این منتقدان اگر حرفی بزنند میشوند بی ادب
میشوند تفرقه گر ؟

مسلم است که ما از این #ذلت_تحمیلی شاد نبوده و نیستیم
اما شما ؟
پشیمان هستید ؟
حقتان نیست تا سال هزار و چهارصد تا لب به سخن باز کنید به شما گفته شود #تا_هزاروچهارصد_سکووووت ؟

با تمام این تفاسیر ما کماکان آرزوی موفقیت #دولت فعلی در #خدمت_رسانی و نه #حاشیه_سازی و #جاسوس_پروری و خیانت را داریم

سری به سنگ خورده و امید میرود مغزی در این میانه به کار افتد
#تجربه ای کسب شد و امیدواریم به کار جماعت مدعی بیاید

ما هم به حکم اخلاق و وطن پرستی تا همان هزار و چهارصد حامی دولتیم
به شرط و شروط عاقلانه
که حالا نکند ملت را از چاه اعتماد به کدخدا به مجموعه چاههای #اعتماد_به_اروپا روانه کنی

که فکر #مذاکره تازه را از سرت بیرون کن
اخمت را خرج دشمن کن
طعنه و کنایه هایت را هم
نیش باز از سر تمسخر و زبان دراز از سر لجاجت را هم

به امید موفقیت ایران و ایرانی
Read more
 #شما؛ گران شدن بلیت هواپیما در ایران چه مشکلاتی برای شما ایجاد کرده است؟ طی روزهای اخیر در پی حذف ...
Media Removed
#شما؛ گران شدن بلیت هواپیما در ایران چه مشکلاتی برای شما ایجاد کرده است؟ طی روزهای اخیر در پی حذف ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای شرکت‌های هواپیمایی، قیمت بلیط پروازهای خارجی در ایران دو تا سه برابر افزایش یافته که این مشکلات بسیاری را برای مسافران ایجاد کرده است. اگر طی روزهای اخیر تجربه تهیه ... #شما؛
گران شدن بلیت هواپیما در ایران چه مشکلاتی برای شما ایجاد کرده است؟
طی روزهای اخیر در پی حذف ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای شرکت‌های هواپیمایی، قیمت بلیط پروازهای خارجی در ایران دو تا سه برابر افزایش یافته که این مشکلات بسیاری را برای مسافران ایجاد کرده است.
اگر طی روزهای اخیر تجربه تهیه بلیت هواپیما برای پروازهای خارجی را داشته اید، از مشکلات تهیه بلیت و تاثیر آن بر قصدتان برای سفر بگویید.
پس از اعلام سیاست‌های ارزی جدید دولت ایران برای کنترل نرخ ارز در این کشور، شرکت‌های هواپیمایی که تا پیش از این برای پرداخت حدود ۶۰ درصد از هزینه‌هایشان از ارزهای خارجی استفاده می‌کردند، حالا باید از دلار حدود ۹ هزار تومان برای پوشش مخارج خود استفاده کنند.
در عین حال این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که این تغییرات به افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی قیمت بلیط پروازهای داخلی منجر شده که با این حال همچنان موجب ضرر مالی این شرکت هاست. شاید به همین دلیل باشد که بعضی از مسئولان دولتی در ایران از احتمال تعطیلی برخی از شرکت های هواپیمایی سخن گفته اند.
به نظر شما دولت برای کمک به شرکت‌های هواپیمایی و تسهیل سفر برای شهروندان ایرانی باید چه کند؟
آیا در شرایط فعلی اقتصاد ایران، سفرهای هوایی به خصوص به مقصدهای خارجی همچنان برای شما و خانواده‌تان از اولویت برخوردار است؟
در صورتی که گرانی بلیط هواپیما بر قصد شما برای سفر تاثیر گذاشته، از تاثیر حذف سفر بر روحیه و کیفیت زندگی خود بگویید.

Photo by Getty Images
راههای تماس:
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
«قرائتی در تجربه فعلی و آينده احزاب عراقی» موضوع جلسه هفتگی مرکز المستقبل . . مرکز مطالعاتی و تحقيقاتی استراتژيکی المستقبل موضوع «قرائتی در تجربه فعلی و آينده احزاب عراقی» را در جلسه هفتگی بحث و بررسی خود مطرح کرد. اين جلسه با حضور شماری از شخصيت های دانشگاهی، حقوقی و رسانه ای در مؤسسه فرهنگی ... «قرائتی در تجربه فعلی و آينده احزاب عراقی» موضوع جلسه هفتگی مرکز المستقبل
.
.
مرکز مطالعاتی و تحقيقاتی استراتژيکی المستقبل موضوع «قرائتی در تجربه فعلی و آينده احزاب عراقی» را در جلسه هفتگی بحث و بررسی خود مطرح کرد. اين جلسه با حضور شماری از شخصيت های دانشگاهی، حقوقی و رسانه ای در مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ واقع در کربلای معلی برگزار شد.
.
.
اين جلسه با سخنان پژوهشگرِ شبکه اطلاع رسانی النبأ، آقای مسلم عباس آغاز شد. وی اظهار داشت: نظام سياسی فعلی عراق که پس از سال 2003 ميلادی بنيان نهاده شد، بايد از رهگذر تبادل نقش ها و مسئوليت ها بين احزاب سياسیِ اداره کننده کشور صورت می گرفت. وانگهی تجربه سياسی ـ کشورداری در عراق تجربه ای منحصر به فرد، در منطقه به شمار می رود. البته بر کسی پوشيده نيست که مشکل اساسیِ اين تجربه رهاورد و پديده وارداتی بودن آن است که از طريق حمله به عراق و سرنگون کردن رژيم صدام وارد کشور شد.
.
.
حجت الاسلام شيخ مرتضی معاش مدير مسئول مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ اين نگرش و ديدگاه را دارد که برخی از احزاب، تمام تجارب حزبی را به کشور وارد کرده اند که اصالت ندارند و به يک سخن مفاهيم جنبش های چپ انقلابی و برخی مفاهيم اسلامی را وارد کرده اند، لذا گفتمان آنان به گفتمان جنبش های چپ انقلابی نزديک تر است و آنها خشونت انقلابی را دستمايه و مبنای فعاليت خود قرار داده اند و اين خشونت ادامه يافته و استمرار دارد. به ديگر بيان، اين احزاب فلسفه «هدف وسيله را توجيه می کند» را الگوی فعاليت خود قرار داده اند و البته چنين فلسفه ای به ناکارآمدی در ساختن کشور و دولت انجاميده است.
.
.
برای مشاهده اخبار کامل به کانال ما مراجعه کنید لینک در قسمت بیو پیج
.
.
لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام برای استفاده ، مشاهده و دانلود کامل کلیپ ها ( @marjaeyattvfa )
https://t.me/marjaeyattvfa
.
.
.
.
#مرجعیت
#news
#سید_حسین_شیرازی_دام_ظله
#آیت_الله_العظمی_سید_صادق_حسینی_شیرازی_دام_ظله
#عدالت
#حق
#کربلا
#سالگرد
#سید_محمدرضا_شیرازی
#مرجعیت
#مرجع
#اسلام
#مسلمان
#شیعه
#فقر
#اقتصاد
#زندان
#سیاسی
#ایران
#عراق
#سوریه
#لبنان
Read more
. باور کنید ولی‌ا... سیف از ریاست بانک مرکزی کنار گذاشته شد. بله درست شنیدید... خواب نیستید... نه ...
Media Removed
. باور کنید ولی‌ا... سیف از ریاست بانک مرکزی کنار گذاشته شد. بله درست شنیدید... خواب نیستید... نه دروغ نمی‌گوییم... یک لیوان آب بخورید و به ادامه متن توجه کنید. این اتفاق بالاخره افتاد. البته دولت اعلام کرد ایشان را کنار نگذاشته‌اند بلکه دوره‌اش تمام شده. ما هم مدت‌ها بود که می‌گفتیم نحوه ... .
باور کنید ولی‌ا... سیف از ریاست بانک مرکزی کنار گذاشته شد. بله درست شنیدید... خواب نیستید... نه دروغ نمی‌گوییم... یک لیوان آب بخورید و به ادامه متن توجه کنید.

این اتفاق بالاخره افتاد. البته دولت اعلام کرد ایشان را کنار نگذاشته‌اند بلکه دوره‌اش تمام شده. ما هم مدت‌ها بود که می‌گفتیم نحوه مدیریت ایشان به دوره قبل بیشتر شباهت دارد ولی کسی باور نمی‌کرد. شنیده‌ها حاکی است بعد از این اتفاق اقتصاد ایران برای چند لحظه به دیوار تکیه داده و نفس راحتی کشیده است. البته سیف تا لحظه آخر هم سعی کرد جامعه را امیدوار نگه دارد و گفت: «با توجه به پیش‌بینی‌های درآمد ارزی می‌توان با اطمینان روی آرامش بلند مدت بازار حساب کرد» و رفت. ولی از آنجایی که او نشان داده حساب کتاب‌هایش معمولا درست از آب در نمی‌آید، ما همان‌قدر روی آرامش بازار حساب باز کردیم که روی ماندن ایشان در پست ریاست بانک مرکزی. رییس‌جمهور هم هرچه فکر کرد، نتوانست موقع خداحافظی دستاورد دندانگیری در کارنامه او پیدا کند، در نهایت به خاطر انضباطی که به موسسات مالی غیرمجاز داده از او تقدیر و تشکر کرد و عبدالناصر همتی را به عنوان رییس جدید بانک مرکزی منصوب کرد. کارشناسان دلایل متعددی برای انتخاب همتی برای این‌‌ سمت برشمرده‌اند که ما به چندتای آن اشاره می‌کنیم: با وضعیت حباب در حبابی که نرخ ارز و سکه پیدا کرده تنها یک انسان با همت می‌توانست اوضاع را کمی سر و سامان بدهد. از آنجایی‌که قد جناب همتی هم نسبتا بلند است، می‌توان پیش‌بینی کرد که اقتصاد کشور از همت بلند به یک جایی برسد. از طرف دیگر ایشان مدتی رییس بیمه مرکزی هم بوده‌اند. به خاطر همین اگر در مرکز هر چیزی قرار بگیرند، برای‌شان عادی است و ذوق زده نمی‌شوند. علاوه بر آن می‌توانند ریال را هم بیمه کنند تا اگر نوسانات قیمت ارز روانی‌اش کرد، مردم هر چه درمی‌آورند را خرج درمانش نکنند. جناب همتی یک دوره هم مدیر بانک سینا بوده‌. از آنجایی‌که بانک سینا قبلا خودش موسسه مالی و اعتباری بوده، اگر یک موسسه مالی غیرمجاز بخواهد ادای مجازها را در بیاورد، دکتر بلافاصله می‌فهمد و جلوی فعالیتش را می‌گیرد. حتی عده‌ای معتقدند ایشان بعد از تجربه ریاست بانک ملی، موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را در هوا نعل می‌کند. آخرین مسئولیتی‌ که عبدالناصر همتی داشت، سفیر ایران در چین است. اگر یادتان باشد در زمان سیف جنس حباب‌ها چینی بود و اصلا نمی‌ترکید. تجربه حضور همتی در چین به او کمک می‌کند جنس اصل را از جنس چینی به خوبی تشخیص داده و مانع از ورود حباب‌های چینی به بازار کشور شود.
.
بقیه در کامنت اول👇👇👇
Read more
 #اصالتدار > زاده ی خاک اصیل گورک > #تنگستان > بوشهر ، از دیار #ریسعلی دلواری ، #احمد_خان_تنگستانی ...
Media Removed
#اصالتدار > زاده ی خاک اصیل گورک > #تنگستان > بوشهر ، از دیار #ریسعلی دلواری ، #احمد_خان_تنگستانی ، #حیدرخان_سلیمانی گورک خاک اصالتداران #سلیمانی ، #خشیشکن ، #دژگاه ، #مزارحسینی ، #جمال ، #کله_بندی ، #سادات ، #خورشیدی ، #زایرابراهیمی ، هر جا روم نام تو دایم با دل در حضورست . #گورک یا #گورکات ... #اصالتدار > زاده ی خاک اصیل گورک > #تنگستان > بوشهر ، از دیار #ریسعلی دلواری ، #احمد_خان_تنگستانی ، #حیدرخان_سلیمانی

گورک خاک اصالتداران

#سلیمانی ، #خشیشکن ، #دژگاه ، #مزارحسینی ، #جمال ، #کله_بندی ، #سادات ، #خورشیدی ، #زایرابراهیمی ،

هر جا روم نام تو دایم با دل در حضورست .

#گورک یا #گورکات یکی از قدیمی ترین مناطق استان #بوشهر می باشد که حداقل چند هزار سال ساکنین ثابت در این دیار سکنی داشته اند که منابع و کتب زیادی صحه بر این گفته دارند .
گنجهای زیادی در دهه های اخیر از این منطقه به یغما رفت که نشان از تاریخ و قدمت این دیار دارد ، گورهای بسیار قدیمی که گفته می شود متعلق به زرتشتیان ای منطقه بوده که اثار عبادتگاه انان در کوهای کلاتک موجود می باشد ، همچنین یهودیهایی که در گورک می زیسته اند تا جایی که پدربزرگ من می گفت در زمانی جوانی خود در هر گورک چهار تا پنج خانواده یهودی وجود داشته که بعد از تشکیل دولت اسراییل به #فلسطین مهاجرت کرده اند ، در حال حاضر هاشمی های گورک نزدیک به نهصد سال جد و ابادی در این مکان ساکن بوده و بعد ان طایفه ی سلیمان گل که الان به سلیمانی مشهور هستند 600 سال است که ساکن این دیار هستند یعنی یازده نسل من در این خاک بوده اند که قبرستان نورعبدالله قبرستان قدیمی می باشد به غیر از این #احمدی ها ، عالی حسینی ها ، میمدی ها و ... از طایفه های اصیل گورک می باشند .
Read more
#ببینید . #اظهار_پشیمانی سلبریتی ها پس از شش ماه از رای خود . نتیجه تَكرار کردن عده ای سلبریتی بیسواد دلیل هماهنگ بودن این ابراز پشیمانی ها چیست؟ شنیده ها حاکی از این است که #سید_محمد_خاتمی به همراه سران فتنه و جمعی از اصلاح طلبان طی جلسه ای تصمیم بر این گرفته اند که دولت را از اصلاح طلبان جدا ... #ببینید
.
#اظهار_پشیمانی سلبریتی ها پس از شش ماه از رای خود
.
نتیجه تَكرار کردن عده ای سلبریتی بیسواد
دلیل هماهنگ بودن این ابراز پشیمانی ها چیست؟
شنیده ها حاکی از این است که #سید_محمد_خاتمی به همراه سران فتنه و جمعی از اصلاح طلبان طی جلسه ای تصمیم بر این گرفته اند که دولت را از اصلاح طلبان جدا کنند و مقصر اصلی مشکلات کشور را دولت معرفی کنند.
در این بین قصد دارند طی این چهار سال با عبور از دولت روحانی وانمود کنند که دولت مورد حمایت اصلاح طلبان نیست.
.
در حالی که هنوز شش ماه نگذشته است از تَكرار کردن #سید_ابو_تَكرار
هنوز شش ماه نگذشته از حمایت های مکرر شان و برگزاری میتینگ های انتخاباتی شان و تشویق مردم برای رای دادن به روحانی
.
مردم فراموش نخواهند کرد که چه کسانی با گفتن دروغ و تهمت و تشویش اذهان مردم سبب این نتیجه امروز کشور شدند.
.
#خدایا_ریشه_این_سلبریتیهای_بیسواد_رو_از_کشور_بکن
#سلبریتیها #سلبریتیهای_بیسواد #فتنه #روحانی #خاتمی #اصلاح_طلبان #اظهار_پشیمانی_سلبریتیها #پشیمانم
Read more
تونلی به دروازه بی توجهی! <span class="emoji emoji1f53b"></span>حتما شما هم با دیدن تیترهایی نظیر: "یک میلیارد و 950 میلیون یوآن به پروژه ...
Media Removed
تونلی به دروازه بی توجهی! حتما شما هم با دیدن تیترهایی نظیر: "یک میلیارد و 950 میلیون یوآن به پروژه قطار شهری کرج تزریق می شود" و "دو ایستگاه مترو کرج تا 16 ماه آینده به بهره برداری می رسد" یا تیترها و اخباری مشابه آن که ظرف بیش از 10 سال گذشته به دفعات تکرار شده، آه از نهاد برآورده و از مطالعه وعده هایی ... تونلی به دروازه بی توجهی! 🔻حتما شما هم با دیدن تیترهایی نظیر: "یک میلیارد و 950 میلیون یوآن به پروژه قطار شهری کرج تزریق می شود" و "دو ایستگاه مترو کرج تا 16 ماه آینده به بهره برداری می رسد" یا تیترها و اخباری مشابه آن که ظرف بیش از 10 سال گذشته به دفعات تکرار شده، آه از نهاد برآورده و از مطالعه وعده هایی که هرگز تاکنون جنبه عملی به خود نگرفته اند، سیر و دل آزرده اید. این دلزدگی حتی برای ما که سال هاست اخبار مربوط به این حوزه را مخابره و منتشر می کنیم هم آشکار است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اما به راستی چرا قطار شهری کرج پس از 13 سال هنوز به مرحله بهره برداری، حتی در حد یک ایستگاه هم نرسیده در حالی که کلانشهرهایی که بعد از کرج اقدام به ساخت آن کردند، اینک از این ناوگان اساسی حمل و نقل عمومی بهره مند شده اند!

مترو کرج دارای چه مختصاتی است؟
مجموع کیلومتر پیش بینی شده برای خط 2 قطار شهری کرج 27 کیلومتر است که مقرر بوده در دو فاز به اتمام برسد.

فاز نخست با طراحی و اجرای 14 کیلومتر و 700 متر با 15 ایستگاه از محدوده کمالشهر یا دانشگاه تربیت معلم تا سرحدآباد در نظر گرفته شده و ساخت تونل های مسیر، ایستگاه ها، دپو، پارکینگ، خطوط رابط و اجرای عملیات ساخت تونل و ایستگاه ها برای آن در نظر گرفته شده است. همچنین فاز دوم طرح شامل احداث تونل دو خطه باقی مانده مسیر به طول 9950 کیلومتر و هشت ایستگاه زیر زمینی با کلیه تاسیسات است.

برای فاز نخست تعداد 15 رام و در مجموع دو فاز تعداد 23 رام قطار پیش بینی شده که در وضعیت عادی تردد، تعداد هفت رام قطار برای جابجایی 70 درصد ظرفیت  مسافران کافی است.
آگهی دعوت به مناقصه این طرح در سال 84 در روزنامه ها منتشر شد و نهایتا پس از گشایش پاکت های سرمایه گذاری، شرکت سابیر با مبلغ 696159486 دلار آمریکا، به عنوان برنده مناقصه انتخاب شد. شرکتی که در طول نزدیک به 13 سال فعالیت در این پروژه بزرگ و زیرساختی عمرانی شهر کرج، با چالش ها و افت و خیزهای فراوانی روبرو بود و حمایت ها و مخالفت های گسترده ای را پشت سر گذاشته است.

این پروژه هم اکنون در فاز یک تنها نزدیک به 32 درصد پیشرفت کلی داشته که شامل تجهیزات و فعالیت های عمرانی می شود. ایستگاه های این فاز نیز طبق اعلام سازمان حمل و نقل ریلی از 40 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده اند.

طبق قانون، مقرر است نیمی از هزینه های این طرح را دولت و نیم دیگرش را شهرداری پرداخت کند.

# نازنین فرضی زاده_عادله سادات ارشادی
http://www.kamnanews.ir/news/63712/123

http://sapp.ir/karaj.sh
Read more
آقای نماینده مجلس! جز عکس انداختن با زلزله‌زدگان کار دیگری کردی؟ علی دایی، سرمربی تیم سایپا در ...
Media Removed
آقای نماینده مجلس! جز عکس انداختن با زلزله‌زدگان کار دیگری کردی؟ علی دایی، سرمربی تیم سایپا در مورد اعتراض یکی از نمایندگان کرمانشاه به کمک علی دایی به مردم زلزله‌زده گفت: متاسفانه خیلی وقت است که عادت به شعار دادن کرده‌ایم. تریبون دست ماست اما در عمل چیزی نمی‌بینیم متاسفانه امثال این آقا ... آقای نماینده مجلس! جز عکس انداختن با زلزله‌زدگان کار دیگری کردی؟

علی دایی، سرمربی تیم سایپا در مورد اعتراض یکی از نمایندگان کرمانشاه به کمک علی دایی به مردم زلزله‌زده گفت:
متاسفانه خیلی وقت است که عادت به شعار دادن کرده‌ایم. تریبون دست ماست اما در عمل چیزی نمی‌بینیم
متاسفانه امثال این آقا از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی می‌کنند.در این شرایط بد اقتصادی جامعه به جای صحبت در مورد مردم و مشکلات مردم در مورد سلبریتی‌ها و ورزشکارانی که با حسن نیت جلو آمده‌اند، صحبت می‌کنند. این ورزشکاران خود را خرج کرده‌اند
فقط یک سؤال از ایشان دارم. ایشان که نماینده مجلس هستند و آقای ایکس آیا هنگام مشکلات یک بار جلو آمدند که بگویند کمک‌تان کنیم؟ آیا این آقا یا عواملش با من تماس گرفتند تا بگویند اگر مشکلی دارید بیایید برایتان حل کنیم
کسی که عمل می‌کند شعار نمی‌دهد. ما یاد گرفته‌ایم عملگرا باشیم و تا شاهرگ گردن‌مان برود پای کارمان می‌ایستیم. متاسفانه خیلی هم شعار می‌دهند و متاسفانه تهمت می‌زنند و نشر اکاذیب می‌کنند که ایشان جزو این دسته هستند که باید راجع به مسائلی که مطرح کردند به موقعش‌ توضیح دهند
پول‌های زیادی از بیت‌المال دزدی شده و از کشور خارج شده آن موقع این آقا کجا بود که یک بار پشت تریبون داد بزند. شما مسئولید و باید به وضع اقتصادی مردم و وضع معیشتی مردم رسیدگی کنید. آنها به شما رای داده‌اند. اما کسی به من رای نداده دوست هم ندارم رای بدهد. من دلی با مردم صحبت می‌کنم
نهادهای نظارتی و قوه قضائیه همه می‌دانستند چقدر پول به حساب ما وارد شده است و حالا شما صدایت را بلند می‌کنی و داد می‌زنی؟‌تا الان کجا بودی؟ خیلی‌ها روی آوارهای زلزله‌زدگان عکس گرفتند تا در فضای مجازی منتشر کنند. آیا به جز این کار دیگری برای مردم کردید؟
گروهی صد نفره به ما کمک کردند. از کسانی که انبار را رایگان در اختیارمان قرار دادند تا خیلی‌های دیگر. بیش از 250 تریلی اجناس به مناطق زلزله‌زده فرستادیم. مدارکش موجود است. این آقایان چه جوابی دارند که بدهند؟ خودشان باید به جای شعار دادن به درد و دل مردم برسند و به مردم و دولت کمک کند تا مشکلات کمتر شود و مردم در آسایش زندگی کنند.
#روزنامه_خبرورزشی #خبرورزشی_آنلاین #علی_دایی #نماینده_مجلس #کرمانشاه
#khabarvarzeshi #alidaei
Read more
سه شنبه؛ دکتر فرزانه ترکان عضو شورای مرکزی حزب"کارگزاران سازندگی" در گفتگو با "آرمان امروز" در ...
Media Removed
سه شنبه؛ دکتر فرزانه ترکان عضو شورای مرکزی حزب"کارگزاران سازندگی" در گفتگو با "آرمان امروز" در خصوص مشکلات اقتصادی در جامعه و لزوم تغییرات در دولت: رئیس جمهور اگر بخواهد با منش جدید و لایک کردن پست یک وزیر و لایک نکردن پست وزیری دیگر، امور را پیش ببرد بازار آشفته ما درست نخواهد شد. ما اکنون در شرایط ... سه شنبه؛
دکتر فرزانه ترکان عضو شورای مرکزی حزب"کارگزاران سازندگی" در گفتگو با "آرمان امروز" در خصوص مشکلات اقتصادی در جامعه و لزوم تغییرات در دولت:
رئیس جمهور اگر بخواهد با منش جدید و لایک کردن پست یک وزیر و لایک نکردن پست وزیری دیگر، امور را پیش ببرد بازار آشفته ما درست نخواهد شد. ما اکنون در شرایط خاصی قرار داریم که به قاطعیت جدی و کنار گذاشتن رودربایستی ها از سوی رئیس جمهور نیازمندیم/ رئیس جمهور در دوره دوم بزرگترین فرصت را برای به میدان آوردن جوانان از دست داد. رئیس جمهور می توانست حداقل در کنار وزرای با تجربه معاونان جوانی به کار بگمارد که حداقل تجربه کسب کنند و مدیرپروری انجام دهد، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد/ دولتمردان باید با صراحت مثل وزیر ارتباطات لیست کسانی را که ارز ۴۲۰۰تومانی می گیرند، بدون ترس و واهمه منتشر کنند/ وزرایی که با رئیس جمهور همراه نیستند باید تغییر کنند/ ما با تمام انتقاداتی که به دولت آقای احمدی نژاد داشتیم وی نکته مثبتی داشت که به محض اینکه احساس می کرد وزیری ذره ای با او زاویه دارد و سخنش را نمی خواند بلافاصله و بدون رودربایستی شخص مورد نظر را تغییر می داد. ما الان وزرایی داریم که زاویه بسیار زیادی در اجرا با رئیس جمهور و سیاست های اصلی دولت دارند، اما همچنان با رودربایستی سر جای خود نشسته اند. من فکر می کنم ما وامدار به هیچکس نیستیم و مردم به گردن رئیس جمهور حق دارند و آقای روحانی نیز حق دارد که هر وزیری را که بر اساس سیاست های درست عمل نمی کند جابجا کند/ من نمی توانم بگویم که رئیس جمهور صد در صد به اصولگرایان روی آورده، اما آقای روحانی به این دلیل که فردی سیاستمدار است و شرایط را سبک و سنگین می کند در برخی انتصابات وزنه اصولگرایان را سنگین تر گذاشته است/ اکنون عقلای جامعه به خاطر شرایط جامعه اتفاق نظر دارند و چه اصلاح طلبان میانه رو و چه اصولگرایان میانه رو معتقدند که باید به دولت کمک کنند/ ما هم با توجه به تمام انتقاداتی که به آقای روحانی داریم اعتقادمان بر این است که باید در شرایط فعلی بتوانیم زمینه حرکت را برای پیشرفت دولت آقای روحانی انجام دهیم...
دوازدهم تیرماه1397/هرجا
Read more
 #تف_سر_بالا #دلار و #سکه و #طلا میکشد بالا #برجام هم دخترک فاحشه زیر دست ترامپ و #اتحادیه_اروپا تا ...
Media Removed
#تف_سر_بالا #دلار و #سکه و #طلا میکشد بالا #برجام هم دخترک فاحشه زیر دست ترامپ و #اتحادیه_اروپا تا چند وقت پیش هر زمان میخواستند دستی به سر و رویش میکشیدند و این سوی ماجرا امثال #روحانی و #ظریف و #عراقچی اما ادای پدر غیرتمند و برادران غیرتی این فاحشه را در می آوردند و میگفتند برجام ما پاک است و ... #تف_سر_بالا

#دلار و #سکه و #طلا میکشد بالا
#برجام هم دخترک فاحشه زیر دست ترامپ و #اتحادیه_اروپا
تا چند وقت پیش هر زمان میخواستند دستی به سر و رویش میکشیدند و این سوی ماجرا امثال #روحانی و #ظریف و #عراقچی اما ادای پدر غیرتمند و برادران غیرتی این فاحشه را در می آوردند و میگفتند برجام ما پاک است و باکره

کار اما به جایی رسیده که #ترامپ به ظاهر دیوانه با خبر کردن رفقای اتحادیه اروپایی اش بلایی بر سر این دخترک برجام آوردند که دیگر نه #حسن_روحانی بعنوان پدر غیرتمند برجام حرفی از معصومیت دخترش بزند نه #جواد_ظریف و #عباس_عراقچی از پاکی خواهرشان
اوضاع طوری شده که حامیان #دولت بیایند و بگویند این برجام اصلا دختر ما نبوده
برجام بی صاحب مانده و تجمیع آن با ناکارآمدی شده اینکه شاهدش هستیم

دستاورد دولت #تدبیر از ثبات اقتصادی و مهار #تورم و تعامل با دنیا ، به #تلگرام تنزل پیدا کرده

آنهم تلگرامی که در مواقع وقوع مشکل وزیر ارتباطات دولت پر مدعا باید به مدیر جوان تلگرام توییت بزند و او هم اگر دلش خواست و در آنهمه توییت حال و حوصله جواب دادن داشت توییت وزیر ارتباطات یک کشور را جواب دهد

نه راه و روش درستی برای مکاتبه است و نه شرکت و خدمتی برای پاسخگویی

تمام دستاوردشان شده همین تلگرام

تلگرامی که تا دیروز میگفت به دلیل #امنیت و حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران نمیتواند اطلاعات عبوری گروههایش را به دولتها بدهد و حالا میگوید به دلیل مشکلات برنامه ای و فنی اگر هم بخواهد ، نمیتواند

اوضاع به جایی رسیده که مدعیان حمایت از دولت گوی سبقت اعلام نارضایتی را از منتقدین ربوده اند و جماعتی که باید تا هزار و چهارصد سکوت اختیار میکردند انگشت اتهام را نه فقط به روحانی که به سمت کل نظام اشاره میگیرند

روحانی ، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران است
این حجم از انتقاد بخش جزئی اش میرسد به روحانی و بخش اعظمش میشود مایه ننگ جمهوریت و اسلام و ایران

که اعراب منطقه بگویند این هم جمهوریت و برگزاری انتخابات و انتخاب شدن مسئول با رای مردم
دشمنان کینه توز اسلام بگویند این هم اسلام و کشور اسلامی
و دشمنان ایران هم دوباره رویای از هم پاشیدن ایران را برای خود مرور کنند

انتقاد از دولت روحانی و توصیف اوضاع هم شده تف سر بالا

حامیانش در جواب هر انتقاد به روحانی و یادآوری روزهای انتخابات و سر خوشی های ایشان ، یا یک فحش نثار شخص روحانی میکنند و اینطور بحث را همان اول تمام میکنند
یا در اوج بی جوابی سروته همه را یکی میدانند و میگویند اگر فلانی بود که بدتر بود و ...
.
انگار دیگر حالی برایشان نمانده
حامیان روحانی
Read more
. روزنامه ایران؛چهارشنبه هفتم شهریور نود و هفت؛ به مناسبت هفته دولت؛ ویژه نامه ای را با عنوان" کارنامه ...
Media Removed
. روزنامه ایران؛چهارشنبه هفتم شهریور نود و هفت؛ به مناسبت هفته دولت؛ ویژه نامه ای را با عنوان" کارنامه یکساله دولت دوازدهم" در ۲۵۶ صفحه تمام رنگی چاپ و به عنوان ضمیمه #رایگان شماره امروز منتشر کرده است . . . این روزنامه سه شنبه یک هفته پیش نوشت: به علت چند برابر شدن هزینه چاپ؛ تا کاغذ و توزیع؛ از ... .
روزنامه ایران؛چهارشنبه هفتم شهریور نود و هفت؛ به مناسبت هفته دولت؛ ویژه نامه ای را با عنوان" کارنامه یکساله دولت دوازدهم" در ۲۵۶ صفحه تمام رنگی چاپ و به عنوان ضمیمه #رایگان شماره امروز منتشر کرده است . .
.

این روزنامه سه شنبه یک هفته پیش نوشت: به علت چند برابر شدن هزینه چاپ؛ تا کاغذ و توزیع؛ از اول شهریور روزنامه را (با یکصد درصد افزایش قیمت)؛ در تهران؛ یک هزار تومان؛ توزیع می کند . .
.

در ویژه نامه منتشر شده علاوه بر گزارش ها و گفتگوهای مفصل درباره عملکرد یک ساله دولت دوازدهم؛ در زمینه های سیاسی؛ اقتصادی؛ اجتماعی؛ فرهنگی و ورزشی ده صفحه تبلیغات شرکت ها ( هشت صفحه رنگی روغنی؛ یک صفحه پشت جلد و یک صفحه کاهی رنگی ) به چشم می خورد؛ جالب اینکه دو صفحه از این تبلیغات متعلق است به صندوق ذخیره فرهنگیان؛ که حرف و حدیث های مفصلی درباره اختلاس ۳ هزار و پانصد میلیارد تومانی در آن از دو سال پیش، نقل محافل است . .
.

حال چند تبصره :
یک : با این وضعیت اقتصادی و گرانی چاپ و کاغذ؛ چه لزومی به چاپ و انتشار رایگان این ویژه نامه است؟! .
.

دو : روزنامه ایران گزارش دهد که تیراژ این ویژه نامه چقدر است و هزینه چاپ؛ و توزیعش را چگونه محاسبه و پرداخت کرده است. .
.

سه: اگر مسئولان روزنامه ایران مدعی هستند که هزینه های این ویژه نامه را تمام و کمال دولت پرداخته، باید پرسید باز در این شرایط بداقتصادی دولت چرا چنین هزینه ای کرده و اگر موسسه ایران از محل یارانه مطبوعات هزینه کرده؛ باز هم چرا و به چه علت و با چه توجیهی؟! .
.

چهار : مسئولان موسسه و صندوق ذخیره فرهنگیان پاسخ دهند که برای چاپ دو صفحه تبلیغات صورت گرفته آنان چقدر پرداخت کرده اند و با توجه به مشکلات این صندوق و فرهنگیان عضو در آن؛ چه لزومی به چنین کاری بوده است ؟! .
.

پی نوشت : اگر بفرمایید که همه دولت ها در گذشته در چنین ایامی چنین می کردند و جدید نیست؛ عرض می کنم که به نظرم هیچگاه در چنین شرایط اقتصادی نبوده ایم . .
.

تکمله : آقای دولت محترم؛ بهترین بیان عملکرد؛ بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است؛ مردمی که در این مدت عملکردِ مرتبط و غیر مرتبط شما را در این زمینه؛ با پوست و گوشت و استخوان خود؛ حس و لمس کرده اند . .
.

#ایران
#روزنامه_ایران
#موسسه_فرهنگی_مطبوعاتی_ایران
#صندوق_ذخیره_فرهنگیان
#فرهنگیان
#کاغذ #چاپ #نشر
#دولت #دولت_دوازدهم
Read more
‌‌ <span class="emoji emoji1f53b"></span> رهبرانقلاب، در #دیدار_هیئت_دولت: <span class="emoji emoji1f539"></span>️ کسانی در داخل کشور هستند که یک حرکت اقتصادی را شروع میکنند؛ ...
Media Removed
‌‌ رهبرانقلاب، در #دیدار_هیئت_دولت: ️ کسانی در داخل کشور هستند که یک حرکت اقتصادی را شروع میکنند؛ باید به اینها کمک بشود. ‌‌ ️ حالا اینکه گفتم مال این روزها است، همین مسئله‌ی نوشت‌افزار است؛ چند #جوان باهمّت پیدا شده‌اند و نوشت‌افزار داخلی دارند تولید میکنند؛ نوشت‌افزار یک رقم مهمّی ... ‌‌
🔻 رهبرانقلاب، در #دیدار_هیئت_دولت:
🔹️ کسانی در داخل کشور هستند که یک حرکت اقتصادی را شروع میکنند؛ باید به اینها کمک بشود.
‌‌
🔸️ حالا اینکه گفتم مال این روزها است، همین مسئله‌ی نوشت‌افزار است؛ چند #جوان باهمّت پیدا شده‌اند و نوشت‌افزار داخلی دارند تولید میکنند؛ نوشت‌افزار یک رقم مهمّی است؛ شما ببینید مصرف نوشت‌افزار - #مداد و کاغذ و #دفتر و بقیّه‌ی وسایل- چه حجم عظیمی دارد که ما در بسیاری از اینها داریم از #واردات استفاده میکنیم که هم بارِ فرهنگی دارد، هم بارِ اقتصادی دارد.
‌‌
🔹️ یک مشت #جوان پیدا شده‌اند که از دو سه سال قبل از این، از چند وقت قبل -حالا من دقیقاً الان یادم نیست- همّت گماشتند برای اینکه نوشت‌افزار داخلی [تولید کنند]؛ خب اینها احتیاج به #کمک دارند؛ باید به اینها کمک بشود؛ [امّا] کمک نمیشود؛ حتّی در مقابل حرکت اینها، احیاناً سنگ‌اندازی هم انجام میگیرد. لازم نیست سنگ‌اندازی را مسئول دولتی یا وزیر دولتی انجام بدهد؛ نه، ممکن است وزیر دولتی اصلاً خبر هم نداشته باشد امّا دیگرانی هستند که سنگ‌اندازی میکنند؛ باید جلوی این گرفته بشود.
‌‌
🔸️ چند وقت قبل یک تعدادی از همین جوانها آمدند پیش من؛ خب آدم میبیند اینها سرتاپا شوقند، سرتاپا آمادگی و قوّه و توانِ کارند، #ابتکار هم دارند، [امّا] توانایی مالی‌شان ضعیف است؛ باید کمک بشوند؛ کمک [به اینها] هم کمکهای چند هزار میلیاردی‌ مثل این معوّقات بانکی ما نیست که یک نفری چند هزار میلیارد مدیون [است]؛ این‌جوری نیست، کمکهای خیلی خیلی کمتری است؛ با یک مختصر کمکی، با دست گذاشتن پشت اینها و حرکت دادن به جلو، به اینها کمک میشود.
‌‌
🔺️ از این قبیل هم ما زیاد داریم. ببینید؛ بنده به‌عنوان مسئولی که به کارهای اقتصادی و مسائل اجرائی کشور هم کاری ندارم، مورد مراجعه‌ی زیادی قرار میگیرم، میدانم که بسیاری از مسئولین و وزرا و مانند اینها، مورد مراجعه قرار میگیرند. از این قبیل فراوانند؛ باید به اینها کمک بشود. برای ما خیلی پیش آمده -حالا «خیلی» که میگویم، یعنی متعدّد- که آمده‌اند شکایت کرده‌اند، بنده هم بعضی اوقات سفارش کرده‌ام. این یکی از کارها است که بایستی انجام بشود و از این قبیل زیاد است. ۹۷/۶/۷
Read more
شما؛ تحریم‌های آمریکا باعث تغییر رفتار یا ماهیت نظام ایران خواهد شد؟ دونالد ترامپ، رییس جمهوری ...
Media Removed
شما؛ تحریم‌های آمریکا باعث تغییر رفتار یا ماهیت نظام ایران خواهد شد؟ دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به تازگی گفته است که سیاست‌ها و اقدامات دولت او، از جمله خروج از توافق هسته‌ای، ممکن است باعث سقوط حکومت ایران شود. آقای ترامپ در گفتگو با شبکه بلومبرگ گفته است: «وقتی من به اینجا آمدم، سوال ... شما؛ تحریم‌های آمریکا باعث تغییر رفتار یا ماهیت نظام ایران خواهد شد؟
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به تازگی گفته است که سیاست‌ها و اقدامات دولت او، از جمله خروج از توافق هسته‌ای، ممکن است باعث سقوط حکومت ایران شود.
آقای ترامپ در گفتگو با شبکه بلومبرگ گفته است: «وقتی من به اینجا آمدم، سوال این بود که آنها (حکومت ایران) چه زمانی بر کل خاورمیانه مسلط خواهند شد، الان مسئله این است که آیا آنها اصلا دوام خواهند آورد». آیا به نظر شما آنطور که رییس جمهوری آمریکا ادعا کرده است، سیاست‌های دولت او علیه حکومت ایران در عمل ممکن است به سقوط آن منجر شود؟
به نظر می‌رسد اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره ایران در تضاد با حرف‌های برخی از نزدیکان او از جمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید است که چندی پیش تاکید کرده بود که سیاست آمریکا تغییر رژیم حکومت ایران نیست و از طریق تحریم‌ها تنها به دنبال تغییر رفتار حکومت است.
آیا اساسا آمریکا در ایران سیاست تغییر نظام را در پیش گرفته است، یا احتمال سقوط حکومت تنها به دلیل ناتوانی حکومت ایران در مدیریت بحران اقتصادی حاصل از تحریم هاست؟
آیا آنطور که مسئولان دولت آمریکا توقع دارند، بازگشت تحریم‌های گزنده علیه ایران توانسته به تغییری عملی در سیاست های منطقه ای این کشور منجر شود؟‎ مسئولان جمهوری اسلامی از جمله رهبر ایران بارها بر بی‌تاثیر یا کم تاثیر بودن تحریم‌ها بر اقتصاد ایران تاکید کرده‌اند. با این حال نمایندگان ایران در شکایتی که اخیرا علیه آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه مطرح کردند، از تاثیر بسیار مخرب این تحریم‌ها بر اقتصاد کشور و زندگی شهروندان خود گفتند.
به نظر شما شرایط نابسامان اقتصاد ایران ناشی از تحریم هاست یا سوء مدیریت داخلی؟ و آیا ادامه این اوضاع تاثیری بر آینده و ماندگاری حکومت جمهوری اسلامی خواهد داشت؟
راههای تماس:
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
 #عجیبترین_مردم_دنیا داستانی نسبتا واقعی چهار نفری نشسته ایم و مثلا مشغول کاریم یکی از رفقا ...
Media Removed
#عجیبترین_مردم_دنیا داستانی نسبتا واقعی چهار نفری نشسته ایم و مثلا مشغول کاریم یکی از رفقا که تازه عروسی گرفته و از عوایدی و اضافی هدیه های عروسی و در این اوج #گرانی گوشی برای خود گوشی چند میلیونی خریده همزمان که گوشی اش را برانداز میکند ، رو میکند به بقیه و میگوید شنیدید #نان هم قرار است #گران ... #عجیبترین_مردم_دنیا
داستانی نسبتا واقعی

چهار نفری نشسته ایم و مثلا مشغول کاریم

یکی از رفقا که تازه عروسی گرفته و از عوایدی و اضافی هدیه های عروسی و در این اوج #گرانی گوشی برای خود گوشی چند میلیونی خریده همزمان که گوشی اش را برانداز میکند ، رو میکند به بقیه و میگوید شنیدید #نان هم قرار است #گران شود
رفیق دوم که تازگی ها نامزد کرده و الحمدلله در همین چند سال پولی پس انداز کرده که حالا در کنار مخارج عروسی بتواند برای خودش یک خانه هرچند کوچک صد و چهل پنجاه میلونی بخرد جواب میدهد ، ای بابا در این #مملکت دیگر نمیشود حتی نان خرید

رفیق سوم هم که اهل معامله هست و #بیزینس و اخبار و اتفاقات دنیای ارز و #دلار را به شدت پیگیر است میگوید دلار هم به همین زودی به بیست هزار تومان میرسد اگر نشد اسمم را عوض میکنم
اوضاع از این هم بدتر میشود
و شروع میکند دوباره قیمت دلاررا گرفتن و خریدن

یک نکته
رفیق سوم ما چیزهای جالبی تعریف میکند
از خرید دلار از مسافران عراقی و عرب در کلاردشت و شمال و مشهد
که چند جوان جمع میشوند در میدان اصلی مثلا کلاردشت ، گوشی به دست سراغ عربهایی که به ایران و شمال امده اند میروند و با استناد به قیمت دلار در کانالی که خودشان طراحی و عضو گیری کرده اند قیمت دلار روز را مثلا نه هزار تومان اعلام میکنند و دلار را از انها هشت و پانصد میخرند و ده و پانصد و بیشتر میفروشند
بگذریم

پ ن
همه در این اشفته بازار شریکیم
اگر سهم دولت در نابسامانی اوضاع اقتصادی پنجاه درصد باشد و سهم تحریمها بیست درصد ، آن سی درصد باقیمانده سهم بزرگیست که بر گردن خود ماست
اگر اوضاع در حال بدتر شدن است شاید ما هم در این بدتر شدن سهم خود را داریم
میخریم و میفروشیم بدون توجه به اینکه داریم به بازار اشفته دامن میزنیم
دلال و واسطه بازیمان میدهد و سود اصلی اش را او میبرد و ما دلخوش به یک تومان دو تومان سود
یک روز نقدینگی را میبرد سمت #سکه یک روز دلار یک روز #مسکن و یک روز #خودرو
رسما در زمینشان بازی میکنیم با کمترین بهره برای خود و بیشترین نفع برای انها
هی هم فحش میدهیم که چرا اینطور است و چرا انطور
چرا فلانی هزار میلیارد سود میکند و بهمانی چند هزار میلیارد

نکته
بحث #مستضعفان ساکت و بی پول که کم هم نیستند از این حرفها جداست
بیچاره #مستضعف
مستضعف بیچاره
بنشین و تماشا کن
Read more
‌ <span class="emoji emoji2b55"></span>️ مظلومیت و غربت رهبر معظم انقلاب! ‌ <span class="emoji emoji25aa"></span>️ ۱- آیت‌الله مکارم شیرازی؛ <span class="emoji emoji25ab"></span>️ این یک پیروزی بزرگ بود. ...
Media Removed
️ مظلومیت و غربت رهبر معظم انقلاب! ‌ ️ ۱- آیت‌الله مکارم شیرازی؛ ️ این یک پیروزی بزرگ بود. ۹۴/۴/۲۴ ️ برجام کار خوبی بود که صورت گرفت. ۹۵/۱۱/۳ ️ برجام به مجلس رفته و مراحل قانونی را گذرانده، نمی‌دانیم در گوشه کنار نشستن و مخالفت با موازین شرع و قانون به چه معناست؟! ۹۴/۸/۱۳ ‌ ️۲- آیت‌الله ...
⭕️ مظلومیت و غربت رهبر معظم انقلاب!

▪️ ۱- آیت‌الله مکارم شیرازی؛
▫️ این یک پیروزی بزرگ بود. ۹۴/۴/۲۴
▫️ برجام کار خوبی بود که صورت گرفت. ۹۵/۱۱/۳
▫️ برجام به مجلس رفته و مراحل قانونی را گذرانده، نمی‌دانیم در گوشه کنار نشستن و مخالفت با موازین شرع و قانون به چه معناست؟! ۹۴/۸/۱۳

▪️۲- آیت‌الله جوادی آملی؛
▫️ معتقدم در این مذاکرات هیچ‌ چیز را از دست نداده‌ایم. ۹۴/۰۸/۲۱

▪️ ۳- آیت‌الله صافی گلپایگانی؛
▫️ من از نتایجی که حاصل شد خوشحالم و مطمئنم ملت شریف ما هم خوشحال‌اند. ۹۴/۰۴/۲۴

▪️۴- آیت‌الله موسوی اردبیلی؛
▫️ الحمدالله نتایج خوبی برای ملت و دولت به همراه خواهد داشت. ایستادگی تیم مذاکره کننده ستونی است. ۹۴/۰۴/۲۴

▪️ ۵- آیت‌الله وحید خراسانی؛
▫️ تلاش تیم مذاکره کننده هسته‌ای متعهدانه و هنرمندانه بود. ۹۴/۰۴/۲۴

▪️ ۶- آیت‌الله علوی گرگانی؛
▫️ برجام مایه عزت و آبروی کشور شد. ۹۴/۱۰/۱۰

▪️ ۷- آیت‌الله مظاهری؛ ▫️برجام یکی از افتخارات سیاست خارجی دولت است. ۹۵/۰۶/۲۴

▪️ ۸- آیت‌الله مقتدایی؛
▫️ مذاکرات با ۱+۵ و پیروزی برجام نعمت بزرگی برای ملت است. ۹۴/۱۱/۲۱

▪️۹- آیت‌الله علوی بروجردی؛
▫️ من برخلاف آقایانی که به برجام خیلی بدبین‌اند، این بدبینی را ندارم. ۹۶/۰۴/۲۵

▪️ ۱۰- محمدجواد فاضل لنکرانی (فرزند مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی)؛ ▫️ این توافق یک آرامش بین المللی ایجاد کرد. اگر این توافق نمی‌شد تبعات سوئی برای جامعهٔ جهانی داشت. برجام موجب عزت برای کل مسلمان‌ها در دنیا شد. ۹۴/۰۶/۰۴


#حوزه_سکولار #فقه_حکومتی #برجام #روحانی #آیات_عظام #اشتباه #برجام_خسارت_محض
Read more
. . تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده ...
Media Removed
. . تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد. واقعیت این است که ... .
.
تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد.
واقعیت این است که نرخ رشد ظرفیت نیروگاهی کشور در دولت آقای روحانی نسبت به دولت سابق، چهل و دو درصد کاهش یافته و این کم‌کاری صرفا ناشی از اهمال یا ضعف مدیریتی نیست.
دولت آقای روحانی در موافقتنامه پاریس تعهد داده است که سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد. باید توجه داشت که نیروگاه‌های حرارتی که هشتاد و پنج درصد برق کشور را تامین می‌کنند، از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند.
طبیعی است که وقتی دولت در توافقنامه اقلیمی پاریس تعهد داده است سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد، نه‌تنها باید از افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور خودداری کند، بلکه باید طرح‌هایی را نیز برای کاهش سطح کنونی استفاده از سوخت‌های فسیلی اجرا کند.
این قلم همچنان که قائل است و در جای دیگر مبسوط به این بحث پرداخته که کارکرد رژیم‌های بین‌المللی نظیر سازمان تجارت جهانی تثبیت و نهادینه کردن وضع موجود اقتصاد جهانی به نفع کشورهای پیشرفته است، معتقد است موافقتنامه پاریس نیز کارکرد مشابهی دارد. اگر گرم شدن زمین ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی باشد، این کشورهای پیشرفته هستند که از زمان اختراع ماشین بخار در سال هزار و ششصد و نود میلادی تاکنون، اصلی‌ترین و بیشترین مصرف‌کننده این سوخت‌ها بوده‌اند و قطار پیشرفت خود را به نقطه کنونی رسانده‌اند اما حال که خود صاحب فناوری‌های نوین چون هسته‌ای شده‌اند و در کمال وقاحت دیگران را از رسیدن به این فناوری‌ها بازمی‌دارند، سخن از ضرورت کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی می‌گویند تا مبادا مسیر پیشرفتی که آنها طی کرده‌اند، توسط ملت‌های دیگر نیز طی شود. اگر بناست مصرف سوخت فسیلی در جهان کنترل شود، باید محاسبه شود که از سال هزار و ششصد و نود تاکنون هر کشور چقدر سوخت فسیلی مصرف کرده و بر اساس آن، سهم هر کشور در کاهش مصرف تعیین شود که اگر اینگونه شد، کشورهای غربی باید حداقل دو قرن هیچ سوخت فسیلی مصرف نکنند.جالب اینکه آمریکا که بیش از نُه برابر ایران گاز گلخانه‌ای تولید می‌کند، از موافقتنامه پاریس خارج شده است.
مقاله مبسوط و مستندی در این باره نوشته‌ام که می‌توانید در گزارش تیتر نخست روزنامه وطن امروز در شماره فردا مطالعه فرمایید.
www.vatanemrooz.ir/newspaper/page/2482/1/195186/0
.
@syjebraily
Read more
 #bighanoon #vahidmirzaei گفت: شنیده‌ای تعدادی از بازاریان مخلص و متعهد به وضعیت اقتصادی که دولت ...
Media Removed
#bighanoon #vahidmirzaei گفت: شنیده‌ای تعدادی از بازاریان مخلص و متعهد به وضعیت اقتصادی که دولت آن را ایجاد کرده اعتراض کردند اما مدتی بعد عده‌ای معلوم الحال جو را متشنج کردند و دولت هم هیچ واکنشی نشان نداد؟ . گفتم: دولت که سرش را زیر برف کرده و چوب حراج به سرمایه مملکت زده است. مردم هم کلا چیزی ... #bighanoon #vahidmirzaei
گفت: شنیده‌ای تعدادی از بازاریان مخلص و متعهد به وضعیت اقتصادی که دولت آن را ایجاد کرده اعتراض کردند اما مدتی بعد عده‌ای معلوم الحال جو را متشنج کردند و دولت هم هیچ واکنشی نشان نداد؟
.
گفتم: دولت که سرش را زیر برف کرده و چوب حراج به سرمایه مملکت زده است. مردم هم کلا چیزی نمی‌دانند. فقط ما می‌دانیم و درست وقایع را پیش‌بینی می‌کنیم.

گفت: چه عرض کنم؟! برخی مدعیان اصلاحات همچون مصطفی تاجزاده و پادوهای مطبوعاتی آنان می‌گویند این وضعیت نتایج سال‌ها سوءمدیریت است. اما به آن‌ها اعتمادی نیست و هر چه آنان می‌گویند دروغ است.

گفتم: آن‌ها گنده‌گویی می‌کنند. دیروز می‌گفتند برجام آفتاب تابانی است که بر همه می‌تابد و رونق و آسایش می‌آفریند و امروز از این نوع حرف‌ها می‌زنند.

گفت: اصلا این اصلاح‌طلبان و امثال تاجزاده چه از جان مردم می‌خواهند؟ مگر همین‌ها نبوده‌اند که در طول تاریخ از زمان مادها باعث فلاکت مردم شده‌اند و اخیرا نیز با حرف‌ها و اظهارنظرهای خود باعث گران شدن سکه و دلار شده‌اند؟
.
گفت: از اسم تاجزاده که پیداست از طرفداران بازی «تاج و تخت» است و سال‌هاست از لنیسترها و وایت واکرها حمایت می‌کند. حتی وزارت ارتباطات و فناوری تارگرین‌ها فاش کرده، تاجزاده نقشه مرگ ند استارک را کشیده است.

گفتم: در غربی بودن و وابستگی به لنیسترها که شکی نیست. لوئی پاستور مدیر اندیشکده ضد ایرانی آلبرتهال آمریکا، او و دوستانش را دوستان خود معرفی کرده که دوست دارند با دوست او که دوست دارد با دوست او دوست بشوند، دوست شود.

گفت: لوئی پاستور؟! پس بگو چرا ساختمان اصلی دولت در خیابان پاستور قرار دارد! حالا منظورش از این یاوه‌گویی‌ها چیست؟
.
گفتم: چه عرض کنم! لابد هنوز هم می‌خواهند از برجام حمایت کنند و این همه مشکلات اقتصادی و اعتصاب بازاریان را به بوته فراموشی بسپرند.

گفت: پس باز هم برجام! انگار نمی‌دانند ادامه برجام و این نوع سیاست دولت باعث افزایش فشار خون در افراد بالای 30 سال و منجر به کمبود کلسیم در خانم‌های باردار می‌شود.

گفتم: عجب. به راستی برجام، دولت و آقای تاجزاده باعث آزار و اذیت مردم شده و آنان را دچار فلاکت خواهند کرد.

گفت: دکتر «آز» یکی از برجسته‌ترین متخصصان غدد، خلل و فرج گفته است «اگر برجام و آقای تاجزاده ادامه پیدا کنند، ظرف دو تا سه هفته مردم ایران دچار اضافه وزن می‌شوند و چربی اطراف پهلو و ران‌های آنان باعث تغییر در فرم اندام آنان می‌گردد».
.
بقیه در کامنت ا‌ول 👇👇👇👇
Read more
‍ حضرت استاد روحانی فرموده اند که فرماندهان نظامی باید به رأی مردم گذاشته شوند! البته این حرفها بیشتر دست و پا زدن برای و فریب افکار عمومی که سرقفلی همیشگی دولت غربگرا ست برای فرار از باتلاق ناکارآمدی و بی لیاقتی دولت سوپر میلیاردر ها و شاید پاسخی سخيف و پیش پا افتاده به سخنان حکیمانه رهبری در منع ... ‍ حضرت استاد روحانی فرموده اند که فرماندهان نظامی باید به رأی مردم گذاشته شوند!
البته این حرفها بیشتر دست و پا زدن برای و فریب افکار عمومی که سرقفلی همیشگی دولت غربگرا ست برای فرار از باتلاق ناکارآمدی و بی لیاقتی دولت سوپر میلیاردر ها و شاید پاسخی سخيف و پیش پا افتاده به سخنان حکیمانه رهبری در منع مذاکره باشد!
اما بیایید کمی سخنان اندیشمند فرهیخته،دکترای حقوق از انگلیس برگشته،خالق برجام و دلار 11000 و مبتکر شعار چرا روی موشک ها شعار نوشتید را بررسی کنیم!
اگر قرار باشد برای انتخاب فرماندهان نظامی انتخابات برگزار شود چه میشود؟
لازمه یک انتخابات،کاندیداتوری افراد از حزب های سیاسی متفاوت تبلیغات فراوان و در پی آن تخریب ها و تهمت های گوناگون، بمباران خبری افکار رسانه زده، مناظرات دادن وعده و وعید و فریب و لابد هم کاندیدای پوششی و قس علی هاذا!
کاندید نظامی ایی(ناخودآگاه خنده ام میگیرد)اگر بخواهد در شرایط فعلی نظر اکثریت مردم را جلب کند و فرمانده شود (خخخخخ) آیا با دادن وعده های اقتدار آفرین و شعار های دشمن شکن و افزایش بودجه نظامی مثل تمام ابرقدرت ها کشاندن جنگ به خارج از مرز های جغرافیایی و نزدیک ترین فاصله به مرزهای اسرائیل، توسعه و گسترش ناوگان پهپادی ناوشکن ها،جنگنده های بومی،بالا بردن توان موشکی برای ایجاد عامل بازدارنده در مقابل تهاجم دشمن و تربیت ارتشی از محسن حججی ها که از دشمن نمیترسند،و دادن این اطمینان که برای رفع سایه جنگ مجبور نیستید قطعه ای از مملکت و آینده کشور را بفروشید!
یا نظامی تربیت شده در غربی که بیاید و بگوید که تا کی جنگ؟تا کی خشونت؟چرا مثل آلمان و ژاپن بودجه نظامی را صرف کتابخوانی نمیکنید چرا جای قربانی کردن درخت نمیکارید؟
من هزینه تانک ها پادگان ها هواپیما ها و هلیکوپتر و توپخانه ها را صرف ساخت پارک،کتابخانه و آمفی‌تئاتر و کافه میکنم، من جای هر برجک دیده بانی یک درخت و به دست هر سرباز جای تفنگ یک گل میدهم!
و دستگاه رسانه ای عنکبوتی آنها شروع کنند به تخریب که مثلاً این سردار #سپاه همانی بود که داعشی های بیگناه را گازانبری لوله کرد و قصد دارد همین کار را با بقیه دشمنان بکند و اگر او بیاید دلار 5000 میشود و باز قس علی هاذا
بینی و بین الله کدام رأی میآورد؟
فردای خلع سلاح شدنمان، چه چیزی باید مانع این شود که عربستان مثل صدام هوس فتح سه روزه نکند؟
آیا مطالبه اصلی مردم، بهبود وضعیت معیشت یا اقتصاد است یا انتخاب فرمانده هان نظامی که تا الان به بهترین نحو وظیفه خود را انجام دادند؟
دیگر شیخ با چه زبانی بگوید؟
که چه در سر دارد؟ ‏
Read more
<span class="emoji emoji26a1"></span>️تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد ...
Media Removed
️تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد. واقعیت این است که نرخ ... ⚡️تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد.
واقعیت این است که نرخ رشد ظرفیت نیروگاهی کشور در دولت آقای روحانی نسبت به دولت سابق، چهل و دو درصد کاهش یافته و این کم‌کاری صرفا ناشی از اهمال یا ضعف مدیریتی نیست.
دولت آقای روحانی در موافقتنامه پاریس تعهد داده است که سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد. باید توجه داشت که نیروگاه‌های حرارتی که هشتاد و پنج درصد برق کشور را تامین می‌کنند، از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند.
طبیعی است که وقتی دولت در توافقنامه اقلیمی پاریس تعهد داده است سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد، نه‌تنها باید از افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور خودداری کند، بلکه باید طرح‌هایی را نیز برای کاهش سطح کنونی استفاده از سوخت‌های فسیلی اجرا کند.
این قلم همچنان که قائل است و در جای دیگر مبسوط به این بحث پرداخته که کارکرد رژیم‌های بین‌المللی نظیر سازمان تجارت جهانی تثبیت و نهادینه کردن وضع موجود اقتصاد جهانی به نفع کشورهای پیشرفته است، معتقد است موافقتنامه پاریس نیز کارکرد مشابهی دارد. اگر گرم شدن زمین ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی باشد، این کشورهای پیشرفته هستند که از زمان اختراع ماشین بخار در سال هزار و ششصد و نود میلادی تاکنون، اصلی‌ترین و بیشترین مصرف‌کننده این سوخت‌ها بوده‌اند و قطار پیشرفت خود را به نقطه کنونی رسانده‌اند اما حال که خود صاحب فناوری‌های نوین چون هسته‌ای شده‌اند و در کمال وقاحت دیگران را از رسیدن به این فناوری‌ها بازمی‌دارند، سخن از ضرورت کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی می‌گویند تا مبادا مسیر پیشرفتی که آنها طی کرده‌اند، توسط ملت‌های دیگر نیز طی شود. اگر بناست مصرف سوخت فسیلی در جهان کنترل شود، باید محاسبه شود که از سال هزار و ششصد و نود تاکنون هر کشور چقدر سوخت فسیلی مصرف کرده و بر اساس آن، سهم هر کشور در کاهش مصرف تعیین شود که اگر اینگونه شد، کشورهای غربی باید حداقل دو قرن هیچ سوخت فسیلی مصرف نکنند.جالب اینکه آمریکا که بیش از نُه برابر ایران گاز گلخانه‌ای تولید می‌کند، از موافقتنامه پاریس خارج شده است.
♦️مقاله مبسوط و مستندی در این باره نوشته‌ام که می‌توانید در گزارش تیتر نخست روزنامه وطن امروز در شماره امروز مطالعه فرمایید.
www.vatanemrooz.ir/newspaper
Read more
هدیه هایی از جنس نقد بمناسبت هفته دولت (۳) مدتی است وزیر و وزارت ارشاد مفقود الاثر است. با عباس صالحی ...
Media Removed
هدیه هایی از جنس نقد بمناسبت هفته دولت (۳) مدتی است وزیر و وزارت ارشاد مفقود الاثر است. با عباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی از دیر زمان آشنایی دارم از سالم ترین و فاضل ترین اعضای کابینه است. اما مدتهاست مفقود الاثر است. هم خودش هم وزارتخانه اش. البته که در حوزه فرهنگ و هنر ، هر چه وزارت خانه کمتر ... هدیه هایی از جنس نقد بمناسبت هفته دولت (۳)
مدتی است وزیر و وزارت ارشاد مفقود الاثر است.
با عباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی از دیر زمان آشنایی دارم از سالم ترین و فاضل ترین اعضای کابینه است. اما مدتهاست مفقود الاثر است. هم خودش هم وزارتخانه اش.
البته که در حوزه فرهنگ و هنر ، هر چه وزارت خانه کمتر دخالت کند چرخ فرهنگ و هنر بهتر می چرخد.
فرهنگ و هنر به دستورات ما فوق خیلی احتیاج ندارد. از دل به دل منتقل می شود. اما هنرمندان واهالی فرهنگ به کمک وحمایت وزارت خانه برای حل مشکلاتشان نیاز دارند.
صالحی از قدیم خیلی به کتاب و کتاب خوانی در رشته دینی معروف بود. الان هم در جایگاه وزیر بازهم اولویتش کتاب است.ارشاد وزیر چند بعدی لازم دارد.
صالحی و دوستانی که آورده، وقت برای بررسی ومطالعه زیاد می گذارند که تصمیماتشان صد در صد درست باشد. امابعضا چهارسال وزارتشان تمام می شود و آنها هنوز نتوانسته اند برای حل مشکلات فرهنگی وهنری تصمیم بگیرند. به این دلیل وزارتخانه شان مفقود الاثر می شود ومشکل فرهنگیان و هنرمندان بی پاسخ می ماند.
دفاع از هنرمندان و نویسندگان ومطبوعاتی ها و خبرگزاری ها و حوزه موسیقی در مقابل اربابان قدرت مذهبی و سیاسی وظیفه وزارت خانه است. غریب وانهادن آنها در مقابل این موجها دردناک است.
در بحرانهای دولت معمولا وزیر ارشاد باید سخنگوی عملی و بسیج کننده مطبوعات و رسانه ها برای دولت باشد. در بحرانهای اخیر ودر حمایت از رییس جمهور و دولت، یکی دوبار از کیهان هم صدای خفیف حمایت در آمد، اما از وزارت ارشاد نه.
البته به نظر می رسد اهالی هنر الان آزادانه تر فعالیت می کنند. تهران از پر تاتر ترین وپر فعالیت ترین پایتخت های کشورهای مشابه از نظر فرهنگی وهنری است.سینمای قابل افتخاری دارد و کتابهای زیادی مجوز می گیرد و کنسرتهای خوبی اجرا می شود.
اما افرادی هم باید مامور شوند درد دل هنرمندان را هم بشنوند
برای این کارنامه باید از ارشاد تشکر کرد.
آرزوی توفیق برای همه ارشادی ها دارم و تبریک ویژه هفته دولت
Read more
 #bighanoon #mohammadaminfarshadmehr خوشبختانه این روزها ملت و دولت دوشادوش یکدیگر در برابر ...
Media Removed
#bighanoon #mohammadaminfarshadmehr خوشبختانه این روزها ملت و دولت دوشادوش یکدیگر در برابر مشکلات ایستاده‌اند. حالا کاری به اینکه گاهی دوشادوش یکدیگر جلوی مشکلات می‌نشینیم یا دوشادوش دراز می‌کشیم ندارم، منظورم این است اگر یک زمانی مردم انتقادها و اعتراض‌هایی به دولت‌ها داشتند، الان ... #bighanoon #mohammadaminfarshadmehr
خوشبختانه این روزها ملت و دولت دوشادوش یکدیگر در برابر مشکلات ایستاده‌اند. حالا کاری به اینکه گاهی دوشادوش یکدیگر جلوی مشکلات می‌نشینیم یا دوشادوش دراز می‌کشیم ندارم، منظورم این است اگر یک زمانی مردم انتقادها و اعتراض‌هایی به دولت‌ها داشتند، الان خودِ دولت بیشتر از همه شاکی است و به خوبی به مطالبه‌گری می‌پردازد. حتی دیده شده که مسئولان دولت در حال اعتراض اوج گرفته‌اند و خودشان را زده‌اند و غش و ضعف کرده‌اند و مردم بالای سرشان، شانه‌های‌شان را مالیده‌اند. به هرحال نمی‌دانیم در این خواستن و نتوانستن دولت، نیمه پر خواستن را ببینیم یا نیمه خالی نتوانستن را. از طرفی هم باید اعتراف کرد که خودمان سهم ‌زیادی در وضعیت به وجود آمده داریم. نمونه‌اش ریختن در صفوف طولانی خرید خودرو و سکه بعد از گران شدن. بله؛ زود اومدیم نخواهیم زود بریم! حتما خودمون بد بودیم که وضعمون اینه؛ آره خودمون بد بودیم!
.
بگذریم؛ دو روز پیش شاهد ممنوعیت واردات هزار و چهارصد قلم کالا بودیم که با هدف جلوگیری از خروج ارز و بریدن دست سودجویان از ارز دولتی انجام شده. چند نکته در مورد لیست منتشره اقلام وجود دارد که به ذکر آن می‌پردازیم:
.
یک: واقعا همه موارد این لیست جزو اقلام وارداتی بوده یا دارید مسخره بازی در میارید؟! پتوی برقی آخه؟!
.
دو: گویا مواردی در لیست مذکور برای جلوگیری از واردات جا مانده بود. مواردی مثل فک و فامیل مسئولانی که آنور برای خودشان تشکیلاتی دست و پا کرده بودند و الان از کشورهای‌شان اخراج شده‌اند. لطفا حواس‌تان به ورود این موارد هم باشد.

سه: تهیه لیست موارد ممنوع برای صادرات نیز ضروری به نظر می‌رسد. مواردی مثل اختلاسگران عزیزی که به قصد ماموریت به کانادا مسافرت می‌کنند؛ یا نخبه‌هایی که یک توک پا می‌روند تا آن ور و زودی برمی‌گردند. لطفا حواس‌تان به خروج این موارد هم باشد.
Read more
‌ <span class="emoji emoji2b55"></span>️ توطئه علیه مسجد/ افشاگری کبری خزعلی از برنامه‌ریزی برای بی سابقه ترین اقدام علیه #مساجد توسط ...
Media Removed
️ توطئه علیه مسجد/ افشاگری کبری خزعلی از برنامه‌ریزی برای بی سابقه ترین اقدام علیه #مساجد توسط دولت #روحانی به گزارش خبرنگار مهر٬ کبری خزعلی در نشست بررسی مدیریت چندگانه دولت در مواجهه با سند ۲۰۳۰، اظهار داشت: ‌ در حال حاضر #سند۲۰۳۰ به طور وسیع در مدارس٬ مهد کودک‌ها، مراکز بهداشتی و ... ...
⭕️ توطئه علیه مسجد/ افشاگری کبری خزعلی از برنامه‌ریزی برای بی سابقه ترین اقدام علیه #مساجد توسط دولت #روحانی

به گزارش خبرنگار مهر٬ کبری خزعلی در نشست بررسی مدیریت چندگانه دولت در مواجهه با سند ۲۰۳۰، اظهار داشت:

در حال حاضر #سند۲۰۳۰ به طور وسیع در مدارس٬ مهد کودک‌ها، مراکز بهداشتی و ... اجرا می‌شود و در مرحله جدید رسانه ملی را هدف گرفته اند. وی ادامه داد: شبکه سلامت رسانه ملی به شکل وسیع و دیگر شبکه ها در حال آموزش #مسائل_جنسی در قالب سند ۲۰۳۰ است.

رئیس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان تاکید کرد: در دانشگاهها٬ فضای مجازی و امروز صدا و سیما و حتی مساجد هدف اجرای سند ۲۰۳۰ قرار گرفته اند.

خزعلی با اشاره به بررسی اساسنامه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد:

این اساسنامه هنوز قانونی نشده اما قرار است با تکیه بر سند پشتیبان آن که به صورت مخفیانه در حال بررسی است٬ مساجد از اختیار روحانیت خارج شود و تحت کنترل دولت قرار بگیرد!

وی گفت: در تاریخ اسلام شاهد نبودیم که دولت مساجد را تصرف کند. مسجد از شئون ولی فقیه است و وظیفه مدیریت امور دینی برعهده ولی فقیه است که باید با کمک سازمانهایی چون تبلیغات اسلامی و تربیت نیرو در حوزه های علمیه انجام شود اما با این طرح مسجد در اختیار وزارت ارشاد قرار می گیرد. حتی رشته دانشگاهی مسجدداری همانند هتل داری تاسیس کرده اند و افرادی وارد شده اند که قرابتی با فضای مسجد ندارند.

خزعلی افزود: حتی مباحث اقتصاد مسجد را هدف گرفته اند تا در تصرف دولت در آید و در چارچوب سیستم استخدامی٬ از روحانی سلب اختیار کنند و روحانی فقط بتواند در حد پیشنهاد مدیریت مسجد در امور دخالت کند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح٬ مدیرکل ارشاد یک شهرستان بر روحانیان سلطه می یابد و در سند پشتیبان اساسنامه آمده است که فعالان #مسجد باید راه را باز کنند تا مجاوران به مسجد بیایند و به اصطلاح فضا را بانشاط کنند. جوانان و هنرمندان را جذب کنند و مسئولان مسجد تاب آوری داشته باشند و تحمل کنند تا مسجد با نشاط شود!

خزعلی اضافه کرد: می خواهند اختیار روحانی مسجد در حد خواندن #نماز_جماعت باشد. می گویند مسجد باید یک نهاد غیر دولتی٬ غیر انتفاعی و فرهنگی باشد اما این با دولتی شدن مساجد در تناقض است. در بدنه مساجد شوراهایی تعیین کرده اند که دولتی است و با تغییر دولتها ممکن است تغییر کند و این یعنی سیاست‌های فرهنگی در مساجد با تغییر دولت‌ها عوض شود!

@mesle_ammar
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span>آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان: سران قوا با مردم حرف بزنند/ قوه قضائیه به سراغ دانه‌درشت‌ها ...
Media Removed
آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان: سران قوا با مردم حرف بزنند/ قوه قضائیه به سراغ دانه‌درشت‌ها برود ‌‌ ‌ ‌نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه ‌سامانی ‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند. ‌ طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال ...
🔴آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان: سران قوا با مردم حرف بزنند/ قوه قضائیه به سراغ دانه‌درشت‌ها برود
‌‌

🔹‌نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه ‌سامانی ‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند.

🔹طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال مایشاء" هستند و #دولت، #مجلس و قوه قضائیه کاره‌ای نیستند.

🔹رهبری بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها داده‌اند و بیشترین پیگیری‌ها را هم داشته‌اند.

🔹 #رهبرانقلاب به قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد اقتصادی اختیار خاص داده‌اند؛ رهبری با این اقدام، قفل را شکستند چرا که برخی قوانینِ مانع وجود داشت.

🔹رئیس دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.

🔹 #مردم ناراضی هستند و حق هم دارند؛سران سه قوه با مردم حرف بزنند و بگویند که مشکلات را حل خواهند کرد

‌🔹رهبر انقلاب که نمی‌توانند وارد امور اجرایی مذاکرات شوند، بلکه این تیم مذاکره‌کننده است که باید خطوط قرمزی ترسیم‌شده را حفظ کنند.

🔹 حل مشکلات، جز با سپردن کار به دست جوانان مومن و متعهد حل نمی‌شود، هرچه هم قانون بنویسیم فایده ندارد.

🔹عبرت‌گیری از مذاکرات هسته‌ای الزامی است و نباید به دشمن و در راس آن‌ها، آمریکا اعتماد کرد.

🔹مردم نمی‌توانند زندگی اشرافی مسئولین را تحمل کنند.

#خبرگزاری_فارس ⁦🇮🇷⁩
Read more
. جایزه سخت‌ترین عنصر قرن در حضور دانشمندان علوم مختلف به نرخ تورم ایران تعلق گرفت! این در حالی بود ...
Media Removed
. جایزه سخت‌ترین عنصر قرن در حضور دانشمندان علوم مختلف به نرخ تورم ایران تعلق گرفت! این در حالی بود که الماس و فولاد و فیبر کربن، کاندیدای دریافت این جایزه بودند که خودشان وقتی دیدند در طول چند سال بالاخره یک خط و خشی روی آنها می‌افتد ولی روی تورم هشت درصدی اعلام شده توسط دولت، نزدیک چند دهه است هیچ ... .
جایزه سخت‌ترین عنصر قرن در حضور دانشمندان علوم مختلف به نرخ تورم ایران تعلق گرفت! این در حالی بود که الماس و فولاد و فیبر کربن، کاندیدای دریافت این جایزه بودند که خودشان وقتی دیدند در طول چند سال بالاخره یک خط و خشی روی آنها می‌افتد ولی روی تورم هشت درصدی اعلام شده توسط دولت، نزدیک چند دهه است هیچ لک و خالی نیفتاده، شرمند شدند و رفتند در افق محو شدند! .

خاطره‌انگیزترین و نوستالژیک‌ترین خاطره برای ایرانیان در تمام اعصار براساس یک نظرسنجی گسترده اعلام شد. در این نظرسنجی‌ها اخبارگوهای دهه 60 تلویزیون، کارتون‌های دهه 60 تلویزیون، مدادهای ته پاک‌کن‌دار، برچسب‌های کلاه قرمزی، نوشابه‌های پارسی‌کولا و ساندویچ‌های کوکوسبزی حضور داشتند که در نهایت دلار 4200 تومانی آقای جهانگیری، معاون اول ريیس‌جمهور چهل سال قبل با آراي قاطع از طرف مردم انتخاب شد... به گفته مردم این نوستالوژی دلار 4200 تومانی، حتی شش ماه بعد از اعلام شدنش هم خیلی خاطره انگیز و نوستالژی و خنده‌دار بود... چه برسد به الان که چهل سال از آن روز می‌گذرد و هر دلار یک میلیارد و سیصد میلیون تومان شده است! .

مدیر یکی از تالارهای مجلل شهر تهران وجود منوی شام در این تالار را که در آن تخم‌مرغ نیمرو و املت وجود داشته باشد به شدت رد کرد و گفت: درست است که ما لاکچری‌ترین تالار عروسی شهر هستیم ولی دیگر نه این قدر که بتوانیم به مهمان‌ها تخم مرغ هم بدهیم! در حال حاضر گران‌ترین و بهترین منوی شام عروسی ما نان بربری با پنیر اعلای لیقوان همراه با خیار بوته‌ای و گوجه فرنگی غیر لهیده است که در کنارش نمک و آبلیمو و گلپر هم سرو می‌شود! وی همچنین بهترین منوی میوه این تالار را ترب سفید، شلغم خام و خیار چنبر اعلام کرد و درباره کسانی که شایعه می‌کنند در میوه‌های سرو شده این تالار موز هم وجود دارد، گفت: دوستان شایعه پراکنده کن این قدر موز ندیده‌اند که یادشان رفته اولا موز را با نمک نمی‌خورند، بعدش هم موز پوستش زرد است، نه سبز! هر چند که خود ما هم موز ندیدیم و این اطلاعات را از خاطرات پدران مان که از نزدیک موز دیده‌اند و خورده‌اند استنتاج کردیم! .

بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
‏بنیاد آمریکایی دفاع از دمکراسی ⁦‪@FDD‬⁩ با اعطای جایزه و تقدیر از نیکی هیلی و برایان هوک برای مواضع ...
Media Removed
‏بنیاد آمریکایی دفاع از دمکراسی ⁦‪@FDD‬⁩ با اعطای جایزه و تقدیر از نیکی هیلی و برایان هوک برای مواضع آنان، اعلام کرد که هدف دولت ترامپ قرار دادن ایران بر سر دوراهی فروپاشی و یا حصول توافق با آمریکاست، که در آن ایران از جمله باید برنامه غنی سازی اورانیوم، تولید اورانیوم طبیعی، ساخت رآکتور اراک و برنامه ... ‏بنیاد آمریکایی دفاع از دمکراسی ⁦‪@FDD‬⁩ با اعطای جایزه و تقدیر از نیکی هیلی و برایان هوک برای مواضع آنان، اعلام کرد که هدف دولت ترامپ قرار دادن ایران بر سر دوراهی فروپاشی و یا حصول توافق با آمریکاست، که در آن ایران از جمله باید برنامه غنی سازی اورانیوم، تولید اورانیوم طبیعی، ساخت رآکتور اراک و برنامه موشکی خود را تعطیل کند.
این مواضع بار دیگر با واکنشهای منفی محققین، پژوهشکده ها و جریانهای سیاسی مستقل در آمریکا و اروپا روبرو شده است که در برابر اعلام کرده اند که با این شروطی که دولت ترامپ برای توافق اعلام کرده است، امکان هیچگونه مفاهمه و مذاکره ای میان دو طرف باقی نمی ماند و در واقع دولت ترامپ هیچگونه آمادگی برای توافق و مذاکره با ایران ندارد، و اعلام گفتگو و مذاکره با ایران نیز فقط یک ژست سیاسی تلقی میشود. آنان معتقدند ناگفته پیداست که با این شروط دولت ترامپ، فروپاشی و توافق با آمریکا برای ایران عملا یکی بوده و هر دو، پشت و روی یک سکه هستند.
Read more
. #امتیازات بی پایان دولت #روحانی به #بیگانگان!!!️ کمک مالی اروپا به صنعت زدایی از ایران! سید ...
Media Removed
. #امتیازات بی پایان دولت #روحانی به #بیگانگان!!!️ کمک مالی اروپا به صنعت زدایی از ایران! سید یاسر جبرائیلی؛ کارشناس اقتصاد سیاسی امروز خبری منتشر شد که اتحادیه اروپا ۱۸ میلیون یورو به ایران کمک می‌کند، اما بیشتر رسانه‌های طیف لیبرال به جای اطلاع‌رسانی درباره جزئیات این کمک مالی، اصل ... .
#امتیازات بی پایان دولت #روحانی به #بیگانگان!!!️ کمک مالی اروپا به صنعت زدایی از ایران!

سید یاسر جبرائیلی؛ کارشناس اقتصاد سیاسی

امروز خبری منتشر شد که اتحادیه اروپا ۱۸ میلیون یورو به ایران کمک می‌کند، اما بیشتر رسانه‌های طیف لیبرال به جای اطلاع‌رسانی درباره جزئیات این کمک مالی، اصل آن را برجسته و آن را نشان‌دهنده عزم عملی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام و برای "جبران تاثیرات تحریم‌های مجدد آمریکا" خواندند.
اما واقعیت این کمک مالی چیست؟
1️⃣ اولین نکته درباره این بسته آن است که رقم آن به هیچ وجه قابل توجه نیست. اخیرا صادرات یک روز ما فقط به کشور عراق به رکورد ۵۵ میلیون دلار رسید. با این اوصاف چرا باید رقم ناچیز ۱۸ میلیون یورو این اندازه برجسته شود؟
2️⃣ پاسخ در جزئیات این بسته است. برخلاف ادعای لیبرال‌های ایرانی که این بسته را نمایش عزم اتحادیه اروپا برای حفظ برجام می‌خوانند، آنهم در شرایطی که روزانه اخبار قطع رابطه تجاری شرکت‌های مختلف اروپایی با ایران منتشر می‌شود، این ۱۸ میلیون یورو برای کمک به صنعت‌زدایی از ایران است. چگونه؟
🔹ایران متعهد شده است انتشار گازهای گلخانه‌ای را به صورت غیرمشروط ۴ درصد و مشروط به جذب کمک‌های بین المللی ۱۲ درصد کاهش دهد. این بسته کمک ۱۸ میلیون یورویی دقیقا برای این است که شرط جذب کمک‌های بین‌المللی را محقق جلوه داده و ایران را وادار کند به تعهد کاهش ۱۲ درصدی عمل نماید. سایت یورونیوز ارگان رسمی اتحادیه اروپا درباره این بسته می‌نویسد که از بسته ۸ میلیون یورو مربوط به "حمایت فنی از چالش‌های محیط زیستی" است!
🔹نه تنها استفاده از سوخت‌های فسیلی، بلکه فرآیندهای صنعتی نظیر "تولید" سیمان، آهک، فولاد، اتیلن، آهن و بسیاری از مواد اساسی دیگر مشمول انتشار گازهای گلخانه‌ای شناخته شده‌اند و دولت آقای روحانی تعهد داده است که انتشار گازهای گلخانه‌ای را ۴ تا ۱۲ درصد کاهش دهد. در صنعت برق این تعهد موجب عدم توسعه نیروگاه‌های حرارتی متناسب با نیاز کشور شده، اما درباره وضعیت صنایع دیگر، اطلاع دقیقی در دست نیست.
🔹دولت آقای روحانی برخلاف قانون اساسی، بدون اینکه موافقتنامه پاریس فرآیند حقوقی خود را در مجلس و شورای نگهبان طی کند، آبان ۹۴ اجرای تعهدات ایران در این موافقتنامه را به دستگاه‌ها ابلاغ کرده و سه سال است در حال اجرای این تعهدات است./ کانال ایتای سید یاسر جبرائیلی
#روحانی #برجام #fatf #معاهده_پاریس #کنوانسیون_پالرمو #کنوانسیون_حقوق_دریای_خزر #توافق #امتیاز #وطنفروش #بیگانه_پرستی #دولت_ناکارامد #دولت_تدبیر
Read more
‌‌ رهبرانقلاب، در #دیدار_هیئت_دولت: ️ کسانی در داخل کشور هستند که یک حرکت اقتصادی را شروع میکنند؛ باید به اینها کمک بشود. ‌‌ ️ حالا اینکه گفتم مال این روزها است، همین مسئله‌ی نوشت‌افزار است؛ چند #جوان باهمّت پیدا شده‌اند و نوشت‌افزار داخلی دارند تولید میکنند؛ نوشت‌افزار یک رقم مهمّی ... ‌‌
🔻 رهبرانقلاب، در #دیدار_هیئت_دولت:
🔹️ کسانی در داخل کشور هستند که یک حرکت اقتصادی را شروع میکنند؛ باید به اینها کمک بشود.
‌‌
🔸️ حالا اینکه گفتم مال این روزها است، همین مسئله‌ی نوشت‌افزار است؛ چند #جوان باهمّت پیدا شده‌اند و نوشت‌افزار داخلی دارند تولید میکنند؛ نوشت‌افزار یک رقم مهمّی است؛ شما ببینید مصرف نوشت‌افزار - #مداد و کاغذ و #دفتر و بقیّه‌ی وسایل- چه حجم عظیمی دارد که ما در بسیاری از اینها داریم از #واردات استفاده میکنیم که هم بارِ فرهنگی دارد، هم بارِ اقتصادی دارد.
‌‌
🔹️ یک مشت #جوان پیدا شده‌اند که از دو سه سال قبل از این، از چند وقت قبل -حالا من دقیقاً الان یادم نیست- همّت گماشتند برای اینکه نوشت‌افزار داخلی [تولید کنند]؛ خب اینها احتیاج به #کمک دارند؛ باید به اینها کمک بشود؛ [امّا] کمک نمیشود؛ حتّی در مقابل حرکت اینها، احیاناً سنگ‌اندازی هم انجام میگیرد. لازم نیست سنگ‌اندازی را مسئول دولتی یا وزیر دولتی انجام بدهد؛ نه، ممکن است وزیر دولتی اصلاً خبر هم نداشته باشد امّا دیگرانی هستند که سنگ‌اندازی میکنند؛ باید جلوی این گرفته بشود.
‌‌
🔸️ چند وقت قبل یک تعدادی از همین جوانها آمدند پیش من؛ خب آدم میبیند اینها سرتاپا شوقند، سرتاپا آمادگی و قوّه و توانِ کارند، #ابتکار هم دارند، [امّا] توانایی مالی‌شان ضعیف است؛ باید کمک بشوند؛ کمک [به اینها] هم کمکهای چند هزار میلیاردی‌ مثل این معوّقات بانکی ما نیست که یک نفری چند هزار میلیارد مدیون [است]؛ این‌جوری نیست، کمکهای خیلی خیلی کمتری است؛ با یک مختصر کمکی، با دست گذاشتن پشت اینها و حرکت دادن به جلو، به اینها کمک میشود.
‌‌
🔺️ از این قبیل هم ما زیاد داریم. ببینید؛ بنده به‌عنوان مسئولی که به کارهای اقتصادی و مسائل اجرائی کشور هم کاری ندارم، مورد مراجعه‌ی زیادی قرار میگیرم، میدانم که بسیاری از مسئولین و وزرا و مانند اینها، مورد مراجعه قرار میگیرند. از این قبیل فراوانند؛ باید به اینها کمک بشود. برای ما خیلی پیش آمده -حالا «خیلی» که میگویم، یعنی متعدّد- که آمده‌اند شکایت کرده‌اند، بنده هم بعضی اوقات سفارش کرده‌ام. این یکی از کارها است که بایستی انجام بشود و از این قبیل زیاد است. ۹۷/۶/۷
Read more
 #خودسوزی . تشدید بی سابقه تحریم ها پس از برجام و مذاکرات چاپلوسانه با آمریکایی ها… و رقابت دولت اصلاحات ...
Media Removed
#خودسوزی . تشدید بی سابقه تحریم ها پس از برجام و مذاکرات چاپلوسانه با آمریکایی ها… و رقابت دولت اصلاحات برای برهم زدن نظم و ثبات مدیریتی کشور در اقتصاد و اشتغال… . دو تهدید بزرگ بیرونی و درونی اند که وحشیانه می تازند بلکه پر ظرفیت ترین کشور فشل مانده جهان را در جنگ روانی خود کمر بشکنند… . . دلار ... #خودسوزی
.
تشدید بی سابقه تحریم ها پس از برجام و مذاکرات چاپلوسانه با آمریکایی ها… و رقابت دولت اصلاحات برای برهم زدن نظم و ثبات مدیریتی کشور در اقتصاد و اشتغال…
.
دو تهدید بزرگ بیرونی و درونی اند که وحشیانه می تازند بلکه پر ظرفیت ترین کشور فشل مانده جهان را در جنگ روانی خود کمر بشکنند…
.
.
🔴 دلار ۱۴۰۰۰ تومانی برای کسی که آمریکا را الگوی اقتصادی اش می داند، یقینا بدبختی است… نه آنکه با همین بهانه میرود دلار را از مبادلاتش حذف کند و فکر چاره ای دیگر باشد!!
.
تحریم فروش نفت ایران برای کسی که همچنان میخواهد خام فروشی کند، قطعا مصیبتی است بزرگ… نه دولت و حکومتی که پس از صد سال وابستگی به اقتصاد نفتی میخواهد به کار و تولید و صادرات غیر نفتی مشغول شود و تن بدقواره ی خوکی اش را تکانی دهد!…
.
اگر نخواهیم بیدار شویم و دست بر زانو زنیم و از تهدید بی رحم، فرصت بی سابقه بسازیم… گله گله خواهیم سوخت!! تا وقتی منتظر کمکیاری دشمنان قسم خورده بمانیم، یا برده ای ذلیلیم یا جیفه ای حقیر…
.
.
🔴 تکان بخورید!!! و دولت بی اعتقاد وابستگی و خمود و خیانت را که سالهاست در بطن انقلاب چون علفهایی هرز روییده، با دولت ایمان و کار و جهاد و اندیشه عوض کنید…
.
جوانان، ایران مظلوم و انقلاب کرم خورده تان را با دست خالی خود بسازید!! اگر از دوباره هجوم حمله ی اسکندر و مرور خاطرات تلخ مغولستان آباد ستیز، هراسانید…
.
.
توضیح:
تصویر دردناکی از خودسوزی امروز مرد بازاری، مقابل شهرداری...!!
.
.
#محمد_جلیلی
#روحانی #ایران
#بازار #دلار #زخم
#دولت #آتش #درد
#احتکار #رانت #دزد
#خام_فروشی #فساد
#نفت #وابستگی #نفت
#اختلاس #نفوذ #خیانت
#حزب #اصلاحات #تورم
#رکود #بیکاری #اشتغال
#خودسوزی #محرومین
#فقر #تبعیض #لیبرال
.
Read more
. # استاد زاد روزت مبارک و جاویدان باد محمود دولت آبادی نویسنده معروف معاصر در سال ۱۳۱۹ در دولت آباد ...
Media Removed
. # استاد زاد روزت مبارک و جاویدان باد محمود دولت آبادی نویسنده معروف معاصر در سال ۱۳۱۹ در دولت آباد بیهق متولد شد و در خانواده ای روستایی که از راه کار بر زمین سخت کویر ؛ روزگار می گذراندند بزرگ شد. کودکی اش در روستا سپری شد و تاثیر این سالها باعث تا "رمان روستایی" به دست او به اوج شکوفایی برسد. او برای ... .
#
استاد زاد روزت مبارک و جاویدان باد
محمود دولت آبادی نویسنده معروف معاصر در سال ۱۳۱۹ در دولت آباد بیهق متولد شد و در خانواده ای روستایی که از راه کار بر زمین سخت کویر ؛ روزگار می گذراندند بزرگ شد. کودکی اش در روستا سپری شد و تاثیر این سالها باعث تا "رمان روستایی" به دست او به اوج شکوفایی برسد. او برای تحصیل به دولت آباد رفت و هم زمان به کارهای گوناگونی از جمله کفاشی و سلمانی و کارگری در کارخانه پرداخت . در ۲۰ سالگی به تهران مهاجرت کرد و برای جامه عمل پوشاندن به دغدغه های اصلی ذهنش به کار نوشتن و بازی در تئاتر مشغول شد و از راه کارگری در چاپخانه نیز امرار معاش می کرد . ذوق او به نوشتن باعث شد تا نویسندگی را قبل از مهاجرت به تهران تجربه کند اما نخستین داستانش به نام « ته شب » در سال ۱۳۴۱ در مجله ای در تهران چاپ شد. از آن پس؛ کار نوشتن را به صورت جدی و با پشتکار فراوان ادامه داد و از سال ۱۳۴۷ داستان هایش در نشریات ادبی و به صورت کتاب به چاپ رسید و برای وی شهرت زیادی را به بار آورد . نثر دولت آبادی در اوج جذابیت و زیبایی است. نثری زنده، جذاب، اثرگذار و با قدرت انتقالی شگفت که گویی خواننده تمام شخصیت ها و مناظر و پدیده های طبیعت را که او توصیف می کند، به چشم می بیند. مهارت دولت آبادی در توصیف اندام و چهره و حالات روحی قهرمانانش چنان است که تا مدت ها پس از مطالعه ی داستان، سیمای یک یک آنان در ذهن خواننده می ماند. این قهرمانان، کردان کوچیده به روستاهای خراسان و چادرنشینانی ایلیاتی اند که با گله داری و کشاورزی روزگار می گذرانند. در نثر دولت آبادی واژگان محلی (کردی و خراسانی) نیز در کنار واژه های امروزی آورده شده اند و این موضوع بدون اینکه نقصی در معنی متن ایجاد کند، به شیرینی و زیبایی زبان نثر او می افزاید. مهم ترین کتاب دولت آبادی رمان بلند ده جلدی "کلیدر" است که نزدیک به ۳۰۰۰صفحه می باشد. کلیدر، آینه ای است که حقیقت زندگی روستانشینان خراسان را نشان می دهد. آثار دیگر دولت آبادی عبارتند از : ته شب (داستان ) ؛ هجرت سلیمان و مرد (مجموعه داستان) ؛ لایه های بیابانی (مجموعه داستان) ؛ اوسنه بابا سبحان (داستان بلند) ؛ تنگنا (نمایشنامه ) ؛ باشبیرو ( نمایشنامه ) ؛ گاواره بان (داستان) ؛ ناگریزی و گزینش هنرمند ( مجموعه مقاله ) ؛ عقیل عقیل ( داستان ) ؛ موقعیت کلی هنر و ادبیات کنونی ( مجموعه مقاله ) ؛ دیدار بلوچ (سفرنامه) ؛ کلیدر ( رمان) ؛ جای خالی سلوچ ( رمان) ؛ ققنوس ( نمایشنامه ) ؛ آهوی بخت من گزل ( داستان) ؛ کارنامه سپنج ( مجموعه داستان و نمایشنامه ). #محمود_دولت_آبادی
Read more
پیرو یادداشت من در هفته دولت در مورد سرکار خانم ابتکار، معظم لها در اینستا با سعه صدر به همراه این عکس ...
Media Removed
پیرو یادداشت من در هفته دولت در مورد سرکار خانم ابتکار، معظم لها در اینستا با سعه صدر به همراه این عکس پاسخ داده اند که متن آن را ضمن تشکر از ایشان بنا به وظیفه اخلاقی عینا می آورم: آقای ابطحی اول سلام و هفته دولت و عید غدیر بر شما هم مبارک دوم اینکه به سبب همان سابقه ای که از دوران پدر و بعد مسئولیت هایم ... پیرو یادداشت من در هفته دولت در مورد سرکار خانم ابتکار، معظم لها در اینستا با سعه صدر به همراه این عکس پاسخ داده اند که متن آن را ضمن تشکر از ایشان بنا به وظیفه اخلاقی عینا می آورم:
آقای ابطحی اول سلام و هفته
دولت و عید غدیر بر شما هم مبارک

دوم اینکه به سبب همان سابقه ای که از دوران پدر و بعد مسئولیت هایم دارم همواره تلاش کرده ام وظایفم را به صورت کیفی و کمی و مصداقی و عملیاتی انجام دهم.
از تشریفات گفته اید که بنظرم رسید بیشتر به سفر های استانی ام اشاره کرده اید.
در سفرها، سیاست های دولت را تشریح کرده و از پروژه ها و برنامه های اجرا شده معاونت بازدید کرده ام. با مردم و فعالین اجتماعی گفتگو داشته ام و سعی کرده ام نظرات آنها را بشنوم.

در یک سال اخیر حدود ۳۵ سفر استانی (تعدادی از استان ها یک بار بعضی هم دو یا سه بار بنا بر ضرورت ها مثلا سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی هر یک دو بار) داشته ام که در آنها با اقشار مختلف اعم از مدیران، نخبگان، کارآفرینان، نمایندگان سازمان های مردم نهاد و احزاب، روستاییان و مردم کوچه و بازار دیدار و گفتگو داشته ام و براساس وظایف محوله معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، موضوعات عدالت جنسیتی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، توان افزایی دختران، اشتغال و کارآفرینی، قوانین و مقررات، تعمیق باورهای دینی و توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد را گزارش گیری، رصد و دنبال کرده ام. بعضا گزارش این اقدامات در سایت معاونت و سایر رسانه ها منعکس شده و به ویژه اینکه در اجرای سیاست دولت مبنی بر پاسخگویی و شفافیت جوابگوی رسانه های ملی و استانی بوده ام. ذاتا اهل تشریفات نیستم و تعداد زیادی از هموطنان در استان ها هستند که شهادت دهند بر این گفته هایم. لابد منظورتان از لاکچری هم استفاده ام از لباس های رنگی و اکثرا با نمادهای هنر ایرانی و صنایع دستی است، وگرنه زندگی معمولی دارم.
در هر حال از هر تذکری از سوی دوستان و شهروندان، به عنوان یک مسئول استقبال می کنم و سر تواضع فرو می آورم.

عکس: دولت اول آقای خاتمی/ در سمت چپ، من و خانم شجاعی و آقای ابطحی
Read more
سه شنبه؛ <span class="emoji emoji1f53a"></span>️رئیس جمهوری در پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی: پاسخگو بودن مسوولان ...
Media Removed
سه شنبه؛ ️رئیس جمهوری در پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی: پاسخگو بودن مسوولان نه نقطه ضعف، بلکه بالاترین نقطه قوت است/ کاخ سفید از پایان جلسه امروز نا امید خواهد شد، چون اتحاد قوا و نهادها تحت نظارت رهبری بیشتر خواهد شد/اساس مبارزه با قاچاق، تولید رقابتی داخلی است/ کارنامه ... سه شنبه؛
🔺️رئیس جمهوری در پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی:
پاسخگو بودن مسوولان نه نقطه ضعف، بلکه بالاترین نقطه قوت است/ کاخ سفید از پایان جلسه امروز نا امید خواهد شد، چون اتحاد قوا و نهادها تحت نظارت رهبری بیشتر خواهد شد/اساس مبارزه با قاچاق، تولید رقابتی داخلی است/ کارنامه این دولت در اشتغال درخشان است/ اگر وحدت داشته باشیم، فیضیه که مرکز انقلاب است، محلی نمی شود که عده ای آب به آسیاب دشمن بریزند/اگر واقعا برجام هیچ بود، چرا امروز از خروج امریکا از برجام و رفتن شرکتها از ایران گله دارید؟!/ کشور آرام بود؛ تاریخ دقیق تغییرات نابهنگام و غیر منتظره در کشور، 5 دی 96 است؛ آدرس غلط به مردم ندهید/ بدانید تخریب و سیاه نمایی، زندگی مردم را سیاه می کند/ همه باید در چارچوب قانون به مردم پاسخگو باشند/ تنها دولتی هستیم که با رشد منفی 7.7 درصدی شروع کردیم اما بلافاصله و 9 فصل متوالی رشد مثبت داشتیم/ مجلس و دولت هدف بزرگی بر دوش دارند؛ دشمنان تصور اختلاف از جلسه امروز نکنند/ تلاش من ارتباط نزدیک و برادرانه با مجلس بوده است/ مردم نیز از بیکاری، قاچاق، قیمت ارز، مشکلات بانکی و رکود شکایت و سوال دارند/ مردمی که در 4 سال دولت یازدهم شاهد تحولات مثبت در اقتصاد، فرهنگ و سیاست خارجی و داخلی بوده اند؛ سوال دارند که چرا امروز باید از آینده نگران باشند؟/ مردم سوال دارند که چرا در ماههای اخیر شرایط عوض شددرد بزرگ، تغییر و نگرانی یکباره مردم از آینده است/ اشتغال و گرانی مهم است، اما همه اینها در برابر امید و اعتماد عمومی ناچیز است/ آنچه باید درمان شود، شک مردم به آینده و اقناع به عبور از این شرایط است/ به ملت باید اطمینان دهیم نخواهیم گذاشت ضد ایرانیان کاخ سفید موفق شوند/ قاچاق 25 میلیارد دلاری، در پایان دولت یازدهم به 12 میلیارد دلار کاهش یافت/ سوال باید این باشد که برنامه دولت برای به صفر رساندن این 12 میلیارد دلار چیست؟/ برجام برای رفع قطعنامه های دروغ علیه ملت ایران بود/ برجام دروغ ها را زدود و ثابت کرد برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است/ برجام تحریم های مربوط به برنامه های هسته ای را لغو کرد و نه سایر تحریم ها را/ امروز هم با بیش از 300 بانک بین المللی رابطه کارگزاری داریم.
🔻دکتر روحانی، پاسخگو بودن مسوولان را نه نقطه ضعف، بلکه بالاترین نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تاکید کرد: همه مسوولان باید در چارچوب وظایف و آنچه قانون مقرر کرده است، در مقابل مردم پاسخگو باشند.
ششم شهریورماه1397/هرجا
Read more
افتخار با عضو یک تیم دلسوز بودن، شکرگزار همه توانایی‌ها، برای خدمت —- #Repost @macholand_fa with ...
Media Removed
افتخار با عضو یک تیم دلسوز بودن، شکرگزار همه توانایی‌ها، برای خدمت —- #Repost @macholand_fa with @get_repost ・・・ هر چند با پایان یافتن دور اول ریاست جمهوری حسن روحانی دیدگاه‌های کلی او در مورد مسائل زنان آشکار شده بود اما شیوه برقراری ارتباط معاون امور زنان و خانواده دولت اول روحانی، شهیندخت ... افتخار با عضو یک تیم دلسوز بودن، شکرگزار همه توانایی‌ها، برای خدمت —-
#Repost @macholand_fa with @get_repost
・・・
هر چند با پایان یافتن دور اول ریاست جمهوری حسن روحانی دیدگاه‌های کلی او در مورد مسائل زنان آشکار شده بود اما شیوه برقراری ارتباط معاون امور زنان و خانواده دولت اول روحانی، شهیندخت مولاوردی، با رسانه‌ها و فعالان جنبش زنان در ایران و حتی خارج از کشور، سبب شده بود تا این دیدگاه در بخش عمده‌ای از جامعه زنان شکل بگیرد که هدف دولت روحانی ارتقاء وضعیت زنان است و با مقاومت روحانیت و بخش‌های قدرتمند حکومت مواجه است.
به همین دلیل زمانی که در تبلیغات دور دوم ریاست جمهوری‌اش بار دیگر به طرح ایده‌هایی برای ارتقاء وضعیت زنان پرداخت با کمترین نقد از سوی فعالان زنان روبرو شد.
اما با آغاز چینش دولت دوازدهم و جایگزینی شهیندخت مولاوردی با معصومه ابتکار که پیش از این معاونت محیط زیست دولت یازدهم را برعهده داشت، تصویری دیگر از دیدگاه‌های حسن روحانی به مسائل زنان آشکار شد.
در سند پیش رو که در وب‌سایت ماچولند، یکی از پروژه‌های انجمن مردم‌نهاد اسپکتروم تهیه و منتشر شده است به بررسی عملکرد دولت حسن روحانی در دور اول و یک سال دور دوم با رویکردهای زیر خواهیم پرداخت:

۱- بررسی اجرای وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی در رقابت‌های انتخاباتی، در حوزه زنان

۲- بررسی عملکرد دولت روحانی در رسیدگی به درخواست‌های زنان در پنج ساله گذشته که مسئولیت پاسخ دادن به آن برعهده دولت بوده است

۳- بررسی واکنش‌های دولت حسن روحانی در مواجهه با طرح‌ها و لوایحی که در مجلس شورای اسلامی به بحث گذاشته شده

۴- بررسی رویکرد دولت حسن روحانی به مسائل زنان در برنامه ششم توسعه

۵- بررسی مهم‌ترین تصمیم حسن روحانی در حوزه زنان در هیات دولت، انتخاب شهیندخت مولاوردی در دور اول و جایگزینی او با معصومه ابتکار در دور دوم
ما قصد داریم با بررسی خبرهای مستندی که در این زمینه منتشر شده، تصویری واقعی در مورد بهبود وضعیت زنان و به دور از تبلیغات جمهوری اسلامی ارائه دهیم.

پیوندهای مورد ارجاع این گزارش همگی در مرداد ماه ۹۷ قابل دسترس بوده‌اند. با این حال مجموعه این اطلاعات در قالب یک «سند پشتیبان» بر وبسایت ماچولند در دسترس است.
لینک دانلود در بیو و فایل هم در کانال تلگرام ماچولند
Read more
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 باید صدای بلند نواهای ضعیف در جامعه باشیم شناخت دقیقی از زندگی بازنشستگان دارم شریعتمداری ...
Media Removed
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 باید صدای بلند نواهای ضعیف در جامعه باشیم شناخت دقیقی از زندگی بازنشستگان دارم شریعتمداری در نشست گفت و شنود با کانون بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور : بازنشستگان از یک طبقه مهم و قشری فرهیخته،دانشمند و ارزشمند و از فرهنگیان هستند که همواره در طول تاریخ زمینه ساز ... ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
باید صدای بلند نواهای ضعیف در جامعه باشیم

شناخت دقیقی از زندگی بازنشستگان دارم

شریعتمداری در نشست گفت و شنود با کانون بازنشستگان آموزش و پرورش سراسر کشور :

بازنشستگان از یک طبقه مهم و قشری فرهیخته،دانشمند و ارزشمند و از فرهنگیان هستند که همواره در طول تاریخ زمینه ساز اتفاق های خوب در کشور بوده اند و حضورشان در پایگاه و جایگاه تعلیم و تعلم در کشور مغتنم است.
اگر در سال هایی نرخ تورم بالاتر از افزایش حقوق بود اما اکنون افتخار داریم بگوییم در دولت تدبیر و امید حقوق را متناسب با نرخ تورم افزایش دادیم تا فاصله ناچیزی را جبران کنیم و هنوز می‌دانیم وضعیت مطلوب نیست.
فعالیت شرکت های زیان ده یعنی از جیب بازنشسته ها هزینه ناکارآمدی شرکت های تحمیل شده را بپردازیم. شرکت های دارای بازدهی پایین را ظرف زمان بندی معینی از صندوق خارج خواهیم کرد.
شفافیت در بخش های اقتصادی، انضباط مالی، پیشگیری از فساد در دستورکار ماست و عهد اخوتی با هیچ کس نبستیم و اگر کسی تخلف کند دستش را کوتاه می کنیم. اموال بازنشسته ها را امانتداری می‌کنیم.
در سالی که گذشت خدماتی نسبی ارائه کردیم اما باز هم شرمنده ایم. 832هزار و 336 نفر از یک میلیون و 400 هزار بازنشسته ما از خانواده آموزش و پرورش هستند و بیش از 60 درصد بازنشستگان را شامل می‌شوند.
تا کنون بیش از یک میلیون بازنشسته از صندوق وام گرفته اند که البته رقم بسیار پایینی است. 828 هزار نفر از بازنشستگان نیز از تورهای سیاحتی و زیارتی بهره مند شده اند و رئیس صندوق بازنشستگی قول داد تعداد سفرها را به 200 هزار مورد برساند و 50 هزار مورد دیگر هم به آنها در سال جاری اضافه کند.
قرار شد 30 درصد سهم صندوق در حق بیمه های تکمیلی افزایش یابد و شرایط مطلوب تری را دنبال کنیم .
شریعتمداری با بیان اینکه مقرر شده طی شش ماهه دوم 98،وام پنج میلیونی به 200 هزار نفر اعطا شود به ایجاد تعاونی های چندمنظوره نیز اشاره کرد و گفت: نتایج عملیاتی این نشست تا دو هفته دیگر به بازنشستگان اعلام می شود.
هزینه کردن اموال شما بازنشستگان در صندوق، بیت‌المال نیست،ما وکیل شما در اداره این منابع هستیم،اگر از این اموال حتی چای اضافه می‌ خوریم،نباید خوابمان ببرد چه برسد به دادن حقوق‌های میلیاردی و پاداش‌های غیرقابل قبول؛پنهان‌کاری هم نداریم، اگر پاداش آخر سال به مدیری لایق داده می‌شود ایرادی ندارد،اما اگر مدیر لایق نیست،جلویش را می‌گیریم.
لينك مطلب:
‏mohammadshariatmadari.ir/node/92014945
--
‏@m.shariatmadari
پايگاه اطلاع رساني #محمد_شریعتمداری
Read more
 #دو_تابعیتی_ها . <span class="emoji emoji1f534"></span> یکشنبه هفته گذشته ۲۸ مرداد ۹۷ که مصادف با کودتای خائنانه علیه استقلال ملی در ...
Media Removed
#دو_تابعیتی_ها . یکشنبه هفته گذشته ۲۸ مرداد ۹۷ که مصادف با کودتای خائنانه علیه استقلال ملی در ۱۳۳۲ بود، ابوالفضل ترابی عضو کمیته بررسی مدیران دو تابعیتی در مجلس به صراحت اعلام کرد: یکی از "مقامات بسیار مهم و تراز بالا" در دوران تحصیل خود در اسکاتلند! تابعیت این کشور را اخذ کرده و تا به امروز از ... #دو_تابعیتی_ها
.
🔴 یکشنبه هفته گذشته ۲۸ مرداد ۹۷ که مصادف با کودتای خائنانه علیه استقلال ملی در ۱۳۳۲ بود، ابوالفضل ترابی عضو کمیته بررسی مدیران دو تابعیتی در مجلس به صراحت اعلام کرد: یکی از "مقامات بسیار مهم و تراز بالا" در دوران تحصیل خود در اسکاتلند! تابعیت این کشور را اخذ کرده و تا به امروز از آن کشور سلب تابعیت ننموده است. نکته حائز توجه اینست که تنها مسئول رده بالای تحصیل کرده در اسکاتلند، حسن فریدون (روحانی) است!! همچنین پسر وی مجید، دارای تابعیت انگلستان و کانادا و دختر وی مشغول به تحصیل و اقامت در اتریش است!
.
.
🔴 پیش از آن کریمی قدوسی اعلام کرده بود که بیش از ۳۰۰ مدیر ارشد کشوری در این دولت شناسایی شده اند که دو تابعیتی هستند!! گفته شده برخی از آنان به دبی میروند و از آنجا با پاسپورت محل تبعیت خود به کشور مربوطه سفر میکنند! این پرسش که رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران، تبعه انگلستان باشد… یک سوی قصه است و اینکه چرا دوران تحصیل دکتری اش در گلاسکو بیش از ۲۰ سال طول کشیده یک سوی دیگر… همچنین چگونه توانسته علی رغم قانون منع استخدام دوتابعیتی ها در مناصب دولتی، تا مقام ریاست جمهوری پیش برود و آب هم از آب تکان نخورد سوال عجیب تری است!!
.
.
🔴 لازم به ذکر است که از شرایط اخذ تابعیت انگلستان، پنج سال اقامت دائم در این کشور، قصد زندگی و کار دائم در انگلستان و نیز دارا بودن مدرک معتبر تسلط زبانی است… مگر آنکه وزیر کشور انگلستان مستقیما اجازه صدور یا تمدید ویژه آنرا صادر نماید!! ابهام بزرگی است که چرا جناب روحانی تا به امروز… تابعیت انگلستان را از خود سلب ننموده، با اینکه دوران تحصیلش سالهاست به اتمام رسیده است!! و چگونه است که هیچ ارگان و سازمانی متعرض ایشان نشده یا نتوانسته پیش از بررسی مستقیم، متوجه تبعیت وی و بسیاری از وزرا و نمایندگانش از کشورهای خارجی شود؟!
.
.
🔴 آیا خون افرادی رنگین تر از آن مردمی است که حتی اگر همسرشان دو تابعیتی باشد در ادارات دولتی و نظامی استخدام نمی شوند؟! چگونه کسی که در زمان جنگ مسئول پدافند هوایی و پس از آن رئیس شورای عالی امنیت ملی، نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان بوده… علی رغم سفرهای مکرر به انگستان با نام ادامه تحصیل… می توانسته بعنوان یکی از امنیتی ترین مهره های ارشد سیاسی ایران، آزادانه به جاسوس پرور ترین کشور دنیا رفت و آمد طولانی مدت داشته باشد؟! تا با خیال راحت بگوییم: در این سی سال… نه ایشان ارتباطی با مقامات اطلاعاتی انگلستان داشته و نه آنان کمترین قصد و اقدامی برای نفوذ به این شخص داشته اند؟!
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر در این یک هفته گذشته صحبت‌های زیادی در ...
Media Removed
حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر در این یک هفته گذشته صحبت‌های زیادی در مورد حاشیه‌های برنامه ۹۰ و مشکلات عادل فردوسی‌پور برای پخش ایتم فساد در فوتبال مطرح شده که به نظر می‌رسد قسمتی از آن حق باشگاه سپاهان را هم از بین برده است. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از ... حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر

در این یک هفته گذشته صحبت‌های زیادی در مورد حاشیه‌های برنامه ۹۰ و مشکلات عادل فردوسی‌پور برای پخش ایتم فساد در فوتبال مطرح شده که به نظر می‌رسد قسمتی از آن حق باشگاه سپاهان را هم از بین برده است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از ایمنا پایان غیرمنتظره برنامه ۹۰ در هفته گذشته و اشاره عادل فردوسی‌پور به عدم صدور مجوز برای پخش یک آیتم تاثیرگذار در حوزه فساد در فوتبال باعث شد تا نگاه‌ رسانه‌ها به این سمت برود و آنطور که به نظر می‌رسد دلیل اصلی نپرداختن به اتفاقات مشکوک فوتبال و پرونده مشکوک به تبانی در لیگ فشار جدی برخی مسؤولین دولت برای نپرداختن به این موضوع در سطوح مختلف سازمان است.
از طرف دیگر پست اینستاگرامی علی فروغی مدیر جدید شبکه سوم و حمایت او از عادل فردوسی‌پور مهر تاییدی بر این ماجرا زد و باید دید که در برنامه فردا شب - ۵ شهریور ماه - فردوسی‌پور چگونه می‌تواند این آیتم جنجالی و تاثیرگذار را پخش کند.
اما پیگیری‌های خبرنگارسرنخ ماجرا را از تیم فوتبال نساجی مازندران به تیم امیدهای فوتبال سپاهان می‌رساند که در این راه قربانی مصلحت اندیشی مدیران فدراسیون شده‌اند و حق فوتبال اصفهان خورده شده است.
نساجی مازندران به عنوان یک تیم باریشه و قدیمی که هواداران بسیار پرشوری هم دارد در شرایطی راهی لیگ برتر شد که اعتراض باشگاه خونه به خونه بابل، تیم هم استانی نساجی نسبت به اتفاقات بازی‌های هفته پایانی لیگ یک در فصل قبل سروصدای زیادی به پا کرد ولی مدیران فدراسیون هیچ واکنشی نسبت به آن نشان ندادند و امروز نساجی مازندران ۵ بازی خودش در لیگ هجدهم را هم پشت سر گذاشته است.
اما با مستنداتی که در اختیار خبرگزاری ایمنا قرار گرفته پرونده جدیدی در مورد تخلف تیم نساجی در فصل گذشته فوتبال ایران رو شده که نشان می‌دهد آنها از یک بازیکن غیرمجاز در ترکیب خودشان استفاده کرده‌اند که اگر قرار به صدور حکمی عادلانه باشد باید هم باشگاه و هم این بازیکن جریمه شوند که نتیجه آن عدم صعود نساجی به لیگ برتر بوده است.
در فصل گذشته رقابتهای لیگ دسته اول امید که با نایب قهرمانی امیدهای نساجی و صعود این تیم به لیگ برتر امید همراه شد، در ترکیب این تیم بازیکنی بنام سید امیر حسینی به میدان رفته که بازیکنی اصلی در خط دفاعی این تیم بوده و ۱۴ مسابقه برای امیدهای نساجی انجام داده است. پیگیری‌های بعدی نشان می‌دهد که نام اصلی این بازیکن سید حسین حسینی بوده، متولد سال۷۱ است و
ادامه در کامنت
Read more
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ مطلب غیر منصفانه یک سایت خبری: مصوبه ...
Media Removed
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ مطلب غیر منصفانه یک سایت خبری: مصوبه دولت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را ناظر بر فروش خودروهای وارداتی کرد/ 6400 تخلف در ثبت سفارش خودرو شناسایی و به مراجع قضایی ارایه شد/ نباید حقایق برای رسیدن به یک سری اهداف خاص وارونه ... مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ مطلب غیر منصفانه یک سایت خبری:
مصوبه دولت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را ناظر بر فروش خودروهای وارداتی کرد/ 6400 تخلف در ثبت سفارش خودرو شناسایی و به مراجع قضایی ارایه شد/ نباید حقایق برای رسیدن به یک سری اهداف خاص وارونه جلوه داده شود

MohammadShariatmadari.ir - در پی انتشار مطلبی در سایتی به نام انتخاب با عنوان "آقای وزیر! بازار خودروهای وارداتی باید به چه فضاحتی برسد تا وارد عمل شوید؟!‏" مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن توهین آمیز و غیرمنصفانه توصیف کردن آن، جوابیه ای ارایه داد و بر این نکته تأکید کرد که نباید حقایق به گونه ای برای رسیدن به یک سری اهداف خاص وارونه جلوه داده شود

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني "خرد" ، جوابیه این مرکز به شرح زیر است:

در شرایطی که دولت بیش از پیش به همراهی رسانه ها برای انعکاس مطلوب دستاوردهایش و نقد منصفانه برای حرکت به سمت توسعه نیازمند است، انتشار چنین مطلبی ، جز تخریب دولت و ایجاد تفرقه چه اثری می تواند داشته باشد؟

برخی کلمات، عبارات و تعابیر استفاده شده در مطلب یاد شده احساسی و سرشار از بغض و کینه و عداوت است و خواننده را در نگاه اول متوجه این موضوع می کند که سایت انتخاب با وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت چه عنادی می‌تواند داشته باشد؟ چه اینکه انتقاد و نقادی شیوه دارد و دست کم توهین و تهمت را نمی توان در جرگه نقد برشمرد.

در مطلب یاد شده برخی شائبه‌ها در خصوص انحصار واردات و وابستگی آن به دولت نیز به صورت توهین آمیز مطرح شد که نوعی بی انصافی محض می تواند باشد.

موضوعات اثبات نشده ای همچون واردات ‏انحصاری و اینکه افراد خاص به گونه‌ای فرآیند را چیده اند که واردات، عملا در انحصار چند فرد و چند ‏خانواده قرار بگیرد، نه تنها به بهبود فضا کمک نمی کند بلکه درشرایط کنونی زمینه آشفته کردن بازار خودرو را نیز فراهم می آورد.

سایت انتخاب که می کوشد خود را در ظاهر همسو با دولت برشمرد، باید بداند که بستن سامانه ثبت سفارش خودرو آیین نامه دولت بوده است و پس از باز شدن سامانه نیز اعلام شد فقط نمایندگان رسمی می توانند نسبت به واردات خودرو اقدام کنند.

و در شرایط کنونی بر اساس مصوبه همین هیأت دولت، نظارت کامل از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وجود دارد تا نمایندگی های فروش خودرو بر اساس شرایط منطقی فروش خود را انجام دهند.

ادامه مطلب در كامنت هاي 1-2-3-4
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
لحن كلامت و متن بيانت هنوز از عمق جانت بر دلمان مي نشيند.. صدايت دلنشين است و سخن گفتنت صادقانه و دلسوزانه... دغدغه ...
Media Removed
لحن كلامت و متن بيانت هنوز از عمق جانت بر دلمان مي نشيند.. صدايت دلنشين است و سخن گفتنت صادقانه و دلسوزانه... دغدغه ايران و اسلام را هنوز با افتخار مي گويي و همه اين ها از شما بر مي آيد... سيد محمد خاتمي عزيز... عذرخواهی #سید_محمد_خاتمی از مردم / از انفعال دولت متعجبم..... با همه وجود از مردم عذرخواهی ... لحن كلامت و متن بيانت هنوز از عمق جانت بر دلمان مي نشيند.. صدايت دلنشين است و سخن گفتنت صادقانه و دلسوزانه...
دغدغه ايران و اسلام را هنوز با افتخار مي گويي
و همه اين ها از شما بر مي آيد...
سيد محمد خاتمي عزيز... عذرخواهی #سید_محمد_خاتمی از مردم / از انفعال دولت متعجبم.....
با همه وجود از مردم عذرخواهی می‌کنم؛ بهتر از این می‌توانستیم به شما خدمت کنیم. 🔹درحال حاضر همه به نحوی ناراضی هستیم و اعتراض داریم.
🔹براندازان میدانند تا اصلاحات زنده است جایی برای براندازی نیست.
🔹در داخل هم افراد و جریاناتی که مترصد گرفتن انتقام و حذف اصلاح‌طلبان هستند لبه دیگر قیچی حذف را بر روی جریان اصلاحات قرار داده‌اند.
🔹انفعال در دولت و حیرانی اصلاح طلبان در برابر این موج تبلیغات مایه تعجب است.
🔹 مشکلات اقتصادی کشور ریشه‌های_تاریخی دارد ولی اشکالات ساختاری و عملکردی هم به آن افزوده است.
🔹تداوم بی‌اعتمادی میان حکومت و مردم امید را از میان خواهد برد.
🔹مطالبه بخش‌های بسیار بزرگی از جامعه انقلاب، شورش و فروپاشی نیست، بلکه زندگی امن است.
🔹اصلاح طلبان خواستار سربلندی ایران و ایرانی هستند.
🔹با ایجاد هرج و مرج به امید رفتن جمهوری اسلامی همه مشکلات حل نخواهد شد، اقدامات بیرونی، زنگ خطر تجزیه ایران و از میان رفتن عظمت ایرانی را به صدا درآورده است.
🔹نظام باید اصلاح‌پذیر باشد. ناامیدی از اصلاح پذیری نظام سبب مشکلات جدی و جبران ناپذیری خواهد شد. 🔹اصلاحات هم باید اصلاح‌پذیر باشد.
🔹بی اعتمادی، گسست اجتماعی و کاهش امید به آینده مهم‌ترین خطر برای جامعه است.
🔹به عنوان یک شهروند دوستدار ایران و اسلام، به خاطر نقص‌ها و کمبودهای موجود، با همه وجود از مردم عذرخواهی می‌کنم. 🔹با همه وجود از #رهبری درخواست می‌کنم که با فرمان و دستورات خود مسائل و مشکلاتی که امروز کشور را دچار چالش کرده حل کنند و معتقدم با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات موجود این کشور می تواند به مراتب بهتر از این اداره شود. #رهبرانقلاب #سعيد_الله_بداشتي #اميد #ايران #اصلاحات #لا_حول_ولا_قوة_إلا_بالله
Read more
. یک مغازه‌دار معمولی از میان شما اگر ببیند که شاگرد مغازه‌اش بعد از سالها جدا شدن از او، موفق‌تر و ...
Media Removed
. یک مغازه‌دار معمولی از میان شما اگر ببیند که شاگرد مغازه‌اش بعد از سالها جدا شدن از او، موفق‌تر و زبده‌تر و محبوبتر و پرمشتری تر از خودش شده، احتمالا خشمگین شود و اگر تقوا نداشته باشد بدنبال نابود کردنش برود. خوب از غرب چه توقعی دارید؟ ما که شاگرد مغازه هم نبودیم. رسما نوکر و غلام غرب بودیم. گاو دوشیدنی ... .
یک مغازه‌دار معمولی از میان شما اگر ببیند که شاگرد مغازه‌اش بعد از سالها جدا شدن از او، موفق‌تر و زبده‌تر و محبوبتر و پرمشتری تر از خودش شده، احتمالا خشمگین شود و اگر تقوا نداشته باشد بدنبال نابود کردنش برود. خوب از غرب چه توقعی دارید؟ ما که شاگرد مغازه هم نبودیم. رسما نوکر و غلام غرب بودیم. گاو دوشیدنی برای غرب بودیم. البته جای شیر نفت میدادیم. مسلم است غربیها از ما خشمگین باشند. مسلم است غربیها دنبال ضربه زدن به ما باشند. مسلم است با تحریمهایشان عملا به اقتصادمان حمله تروریستی کنند. مسلم است با رسانه‌های یک چشمی شان، فقط عقب ماندگی‌ها و ضعفهایمان را نشان بدهند. تازه انهم با ضریب ده و صد، و با افزودن دروغ. چرا که از نظر انها ما هنوز واکسی های ایرانی هستیم که در آبادان دنبالشان میدویدیم و میگفتیم مستر مستر. از نظر انها ما هنوز سیاستمداران قاجار و پهلوی هستیم که در سفارت انگلیس و روسیه تزاری و امریکا، دستهایشان را میبوسیدیم و در مقابل خیانت کردن، حقوقمان را میگرفتیم. انها تاب این را نمی‌اورند که مردمان غرب آسیا، ایرانیهایی که در بهترین حالت قبل از انقلاب با تمسخر از انها بعنوان تازه بدوران رسیده‌های نفتی یاد میشد، برای خودشان کسی شده باشند. انها باور نمیکنند که پرشین‌های پهلوی که در بهترین حالت میتوانستند کازینوهای امریکایی را پر کنند و مثل شیوخ دوبی و ابوظبی پول ببازند، حالا ایرانیانی شده باشند که امپراطوری غرب را با تیپا و اردنگ از منطقه بیرون کنند. مسلم است تلویزیون سلطنتی انگلیس، بی‌بی‌سی ،، که میتوانست کودتا در ایران راه بیاندازد و دولت عوض کند، در مقابل این عظمت، تمام تلاشش را به کار بیاندازد. معلوم است جنازه‌های نقاشی شده سلطنت طلب در مهدکودک منوتو مستقیم به چشمهای مخاطب نگاه کنند و دروغ بگویند. اما این واقعیت را نمیتوانند بپوشانند که ایرانی با انقلاب از خواب بیدار شد و سرنوشت خودش را در دست گرفت. و ایرانی با همین بیداری میتواند بر فساد و ضعفهای دیگرش هم غلبه کند. و‌خواهد کرد. که این وعده تاریخ برای همه انهایی است که زنجیر بردگی را پاره کرده‌اند. #علی_علیزاده
Read more
«تبریک یا تسلیت» ممنون از تمام عزیزانی که در روز گذشته به مناسبت «روز جهانی قلم» برایم پیام تبریک ...
Media Removed
«تبریک یا تسلیت» ممنون از تمام عزیزانی که در روز گذشته به مناسبت «روز جهانی قلم» برایم پیام تبریک فرستادند. اگر چه این روز در سرزمین ما و برای امثال من بیشتر مناسب تسلیت است تا تبریک. در هر حال به این مناسبت مصاحبه ای با خبرگزاری ایلنا را با شما به اشتراک می گذارم که خود گویای شرایط این سالهای ممنوعیت ... «تبریک یا تسلیت»

ممنون از تمام عزیزانی که در روز گذشته به مناسبت «روز جهانی قلم» برایم پیام تبریک فرستادند. اگر چه این روز در سرزمین ما و برای امثال من بیشتر مناسب تسلیت است تا تبریک. در هر حال به این مناسبت مصاحبه ای با خبرگزاری ایلنا را با شما به اشتراک می گذارم که خود گویای شرایط این سالهای ممنوعیت من است:

پس طرف شما در مورد مجوز وزارت ارشاد است؟

بله، ارشاد موظف است مجوز بدهد. قانون این را می‌گوید ولی شما اصلا میلی به برقراری ارتباط با هنرمندان مغضوب از طرف دولت می‌بینید؟ من و امثال من روی فرهنگ آینده این سرزمین اثرگذار خواهیم بود. وزیرها و دولت‌ها و حکومت‌ها آمده‌اند و رفته‌اند و این هنر است که ماندگار است. من بلد نیستم به ارشاد لبخند دروغین بزنم و برای مجوز دُم تکان بدهم. هنرمند بوقلمون نیست که به چشم برهم زدنی رنگ عوض کند. اصلا در جهان امروز که من با همین گوشی می‌توانم اثری را منتشر و به گوش همه برسانم، چرخه هنرکُشِ مجوز چرا باید همچنان وجود داشته باشد؟ من به احدی التماس نمی‌کنم. به آثارم افتخار می‌کنم و باید خوشحال هم باشند که آن‌ها در داخل کشور منتشر شوند. این وزارت‌‌خانه اگر ادعای خدمت دارد باید اجازه فعالیت به هنرمندان بدهد و باز شدن فضای فرهنگی را فدای دعواهای جناحی و بقای خود نکند. فضای جامعه به قدر کافی سیاست‌زده هست. هنرمند تا وقتی طرف جناحی را بگیرد و به دل‌بخواهشان اثر تولید کند از آن سمت حمایت می‌شود اما اگر بخواهد فارغ از مرزبندی‌ها نگاه منتقدانه خود را داشته باشد این عبارت را می‌شنود که «شعرتو بنویس، چرا درباره سیاست که سررشته‌ای ازش نداری اظهارنظر می‌کنی؟»‌ دقت کنید کلمه «سیاست» در این جمله تمام معضلات موجود جامعه از آلودگی هوا و محیط زیست، تا حقوق‌های نجومی را شامل می‌شود. یعنی اگر از هنرمند از هر چیزی که به نفع جناح و دسته‌ای نباشد انتقاد کند به سررشته نداشتن متهم می‌شود. انگار ناسلامتی همه متولیان در این مملکت بنا به سررشته و دانش آکادمیک خود سر پست‌هاشان نشسته‌اند و این وسط فقط هنرمند حق ندارد قبل از گرفتن دکترای علوم سیاسی از موضوعی انتقاد کند. در چنین بازار مکاره‌ای من و امثال من مغضوب و هتاک و دشمن شده و امثال شریعتمداری‌ها و فراستی‌ها می‌شوند چهره‌های موجه... چه چهره های محبوبی!

متن کامل گفتگو را در خبرگزاری ایلنا بخوانید:
http://www.ilna.ir/fa/tiny/news-477644
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span> اگر ساختار نظارت پولی صحیحی در مملکت داشتیم، این بلاها بر سر اقتصاد ما نمی‌‌‌‌آمد - - <span class="emoji emoji1f464"></span> مسعود ...
Media Removed
. اگر ساختار نظارت پولی صحیحی در مملکت داشتیم، این بلاها بر سر اقتصاد ما نمی‌‌‌‌آمد - - مسعود #پزشکیان در ضیافت افطاری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان قم: - پیرو مصاحبه کوتاهی که با یکی از خبرگزاری‌ها در مورد FATF داشتم و گفتم باید این موضوع را از کارشناسان بپرسید و من نمی‌توانم ... .
🔴 اگر ساختار نظارت پولی صحیحی در مملکت داشتیم، این بلاها بر سر اقتصاد ما نمی‌‌‌‌آمد
-
-
👤 مسعود #پزشکیان در ضیافت افطاری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان قم:
-
🔹پیرو مصاحبه کوتاهی که با یکی از خبرگزاری‌ها در مورد FATF داشتم و گفتم باید این موضوع را از کارشناسان بپرسید و من نمی‌توانم به صورت علمی در مورد آن صحبت کنم، بزرگی در مشهد گفته بود که نایب رئیس مجلس گفته است که نمی‌داند FATF چیست، در حالی که او خودش نمی‌داند و من اطلاعات بیشتری در این مورد دارم، اما از آن جهت که کارشناس این موضوع نیستم برای آن نسخه نمی‌پیچم.
.
🔹 متاسفانه برخی که اصلا نمی‌توانند کلمه FATF را تلفظ کنند در این مورد اظهارنظر می‌کنند و یا اینکه متاسفانه تلویزیون ملی ما از مردم کوچه و بازار پیرامون این موضوع سوال می‌پرسد، حال آنکه باید پرسید این مردم تا چه میزان در مورد این قانون اطلاع دارند
.
🔹قانون FATF یعنی اینکه پول چه زمانی متولد می‌شود، مسیر حرکت آن کجاست و در کجا عمر آن به پایان می‌رسد؛ البته هر چیزی که بزرگان در مورد این مسئله تصمیم بگیرند، لازم الاجراست، اما اگر ساختار نظارت پولی صحیحی داشتیم، این بلا امروز گریبانگیر اقتصاد ما نمی‌شد که برخی #موسسات_مالی ما پاسخگوی مردم نباشند؛ مگر می شود ده هزار میلیارد تومان پول در این موسسات گم شود و بعد بگویم نمی‌دانیم این پول کجا رفته است؟
.
🔹برخی از مردم آمده‌اند و پولشان را در بانک‌ها و موسسات مالی که از همین نظام مجوز گرفته‌اند، سرمایه‌گذاری کرده‌اند و حالا می‌گویند ما نمی‌دانیم این پول‌ها کجاست!! نمایندگان #قوه_قضائیه، #مجلس شورای اسلامی و #دولت در یک جلسه جمع می‌شوند، اما باز هم معلوم نیست و نمی‌دانیم که این پول‌ها چه شده!
.
🔹در FATF نمی‌شود گفت که پول مملکت گم شده است؛ مثلا در دوره دولت سابق هفتصدوپنجاه میلیارد دلار نفت این مملکت فروخته شد و در حالی که می‌شد با آن پول همه چیز این مملکت را دگرگون کرد امروز باید پرسید که آن پول‌ها کجا رفته است
.
🔹 رهبر معظم انقلاب چندی پیش اجازه دادند هشت میلیارد تومان برای مدیریت آب‌های مرزی صرف شود، حالا مقایسه کنید که ۷۵۰ میلیارد دلار چه فاصله‌‌ای با این هشت میلیارد دارد و چه میزان از این کارها را می‌‌‌شد انجام داد.
.
🔹اگر به دنبال #شفافیت هستیم، باید سیستم شفافیت مالی وجود داشته باشد و بتوانیم پول را رصد کنیم؛ حالا نمی‌خواهیم طبق طرح خارجی‌ها عمل کنیم، حداقل در داخل سیستم شفافیت مالی داشته باشیم / ایلنا
.
.
Read more
. دکتر سیّدعباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه، در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری: (بخش ...
Media Removed
. دکتر سیّدعباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه، در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری: (بخش اول) باید از دو زاویه مختلف به اجرای تعهدات طرف مقابل نگاه کرد، آنها به تعهداتی که طبق برجام روی کاغذ داشتند در خصوص لغو تحریم‌ها عمل کرده‌اند و زیرساخت تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای کاملا ... .
دکتر سیّدعباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه، در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری:
(بخش اول)

باید از دو زاویه مختلف به اجرای تعهدات طرف مقابل نگاه کرد، آنها به تعهداتی که طبق برجام روی کاغذ داشتند در خصوص لغو تحریم‌ها عمل کرده‌اند و زیرساخت تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای کاملا برچیده شده است. اما اینکه بگوییم تحریم‌ها تنها روی کاغذ لغو شده نباید باعث شود که ارزش کار کم شود.

تمام تحریم‌هایی که باید لغو می‌شد، لغو شده است و تحریم‌ها همه لغو شده و قسمتی که باید متوقف می‌شده متوقف شده و ما الان با شرایطی جدید مواجه هستیم.

با دو دسته مشکل جدید مواجه هستیم یکی شرایط بازگشت به شرایط قبلی که خود به خود زمان‌بر است و از طرفی کارشکنی‌های طرف آمریکایی که کار را سخت کرده.

غربی‌ها باید تعهد می‌کردند که تحریم‌های نفتی را بردارند، اما تعهد نداده‌اند که برای ما مشتری خرید نفت پیدا کنند. الان حدود ۱/٧میلیون بشکه نفت می‌فروشیم، اما بازگشت به میزان قبلی قدری زمان بر است. پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده فروش نفت به ٢/۵میلیون بشکه برسد.

رقم‌های مختلف ارائه شده از دارایی‌های ما در خارج از کشور به این دلیل است که جنس‌های مختلف و صاحبان مختلف دارد، برخی از آنها برای دولت و برخی از آنها برای بانک مرکزی است که دولت حق ندارد آنها را خرج کند، برخی متعلق به وزارت نفت است و برخی هم به صورت سپرده در بانک‌های چین قرار دارد. مجموع اینها بالای ۱۰۰میلیارد دلار است. صاحبان این پول‌ها هستند که می‌توانند تصمیم بگیرند که پول‌ها در کجا خرج شود، پول‌ها آزاد شده و اختیار نقد کردن و یا خرج کردن آن در دست بانک مرکزی است.

هر کس می‌گوید سوئیفت برداشته نشده به اتاق سوئیفت در بانک مرکزی برود و از نزدیک ببیند که سوئیفت برقرار شده یا خیر. تا الان بانک‌های ما قریب به ٣۰۰ کارگزاری توانسته‌اند ایجاد کنند و نزدیک به دو هزار اِل.سی نیز تاکنون باز شده است.

۱٣٩۵/۱/۱۴

#خبرگزاری_فارس
#عباس_عراقچی
#لغو_تحریم
#نقض_برجام
#تحریم_اقتصادی
#لغو_تحریمهای_ظالمانه
#برنامه_جامع_اقدام_مشترک #برجام
#توافق_هسته_ای
.
Read more
. مفتخرم که امروز چکیده نظریات فلسفی خود در باب تاملات دکارتی را در قالب این نوشتار به شما خوانندگان ...
Media Removed
. مفتخرم که امروز چکیده نظریات فلسفی خود در باب تاملات دکارتی را در قالب این نوشتار به شما خوانندگان فرهیخته و فاضل تقدیم نمایم. ناگفته پیداست که تفحص در چنین مقال ژرفی کاری بوده بس طاقت‌فرسا و محتاج عرق‌ریزی روح و تکانه‌های شدید در عمق اندیشه. با این حال راقم این سطور موفق شده است تا با مداقه بسیار ... .
مفتخرم که امروز چکیده نظریات فلسفی خود در باب تاملات دکارتی را در قالب این نوشتار به شما خوانندگان فرهیخته و فاضل تقدیم نمایم. ناگفته پیداست که تفحص در چنین مقال ژرفی کاری بوده بس طاقت‌فرسا و محتاج عرق‌ریزی روح و تکانه‌های شدید در عمق اندیشه. با این حال راقم این سطور موفق شده است تا با مداقه بسیار و تدوین ادله‌ بسنده و جامع به نقد کوگیتوی دکارتی بپردازد و حکم به ابطال آن بدهد، چنانکه حکما و منطقیون از دیرباز بر این امر متفق‌القول و متحدالعقیده بوده‌اند که یک مثال نقض برای نقض صحت یک گزاره فلسفی کفایت می‌کند. باری، بیش از این اطناب را جایز نمی‌دانم و بر سر اصل موضوع می‌روم. اما پیش از آن باید به پیشگاه مردم و مسئولان این مرز و بوم پرگهر نهایت امتنان خویش را عرضه دارم که اگر نبود چنین مملکتی و چنین مسئولینی، رسیدن به چنین نتایج درخشانی- که بدون شک نقطه عطفی در فلسفه و تاریخ اندیشه‌ورزی خواهد بود- میسر نمی‌شد که نمی‌شد. در باب کوگیتوی دکارتی، یعنی آن بخش از تاملات رنه دکارت که در باب وجود انسان بحث و فحص می‌کند همگان شنیده‌اند و با اصل آن آشنایند. دکارت برای اثبات وجود انسان، اندیشه‌ورزی را کافی و وافی می‌داند، ولو این اندیشه از جنس شک باشد و ولو آمیخته با خیال. لیکن نفس قدرت اندیشه‌ورزی در فلسفه دکارت معادل است با وجود آدمی که در قالب همان حکم مشهور «می‌اندیشم پس هستم» یا «شک می‌کنم پس هستم» تبلور می‌یابد. اما حقیر در تاملات خویش به این نتیجه رسیدم که چنین گزاره و حکمی دست‌کم در امروز و اکنون این ملک خردپرور صدق نمی‌کند و حتی می‌توان نقیض آن را نیز به اثبات رساند. یعنی اگر از علوم جدیده و ریاضیات جدید و آمار و احتمال نوین بهره بجوییم و اندیشه‌ورزان جامعه را به عنوان یک جامعه آماری مرجع در نظر بگیریم، بخش کثیری از این اندیشمندان با اینکه می‌اندیشند، اساسا نیستند یا کأنه که نیستند. در عوض در آن سوی ماجرا خیلی از افرادی که اساسا با اندیشه بیگانه‌اند و کلا نمی‌اندیشند هی هستند و هستند و هستند. مثلا شما اگر تزهایی برای بهبود اقتصاد داشته باشی که فرنگی‌ها و ممالک راقیه برایش سر و دست هم بشکنند، عمرا در ترکیب اقتصادی هیات دولت نیستی، ولی اگر کلا اقتصاد را با غین و ث بنویسی و اصلا ندانی چیست قطعا در ترکیب اغتثادی هیات دولت هستی. یا مثلا اگر تا به حال در زندگیت به توزیع عادلانه ثروت در جامعه نیندیشده باشی در سیاست‌‎‌گذاری‌های کلان اقتصادی کشور هستی و اگر به آن اندیشیده و برایش برنامه داشته باشی نیستی.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>سخنان مهم دکتر #جلیلی در همایش #خسته_نیستیم / بخش اول . گاهی اوقات در عرصه ی #سیاسی فضا به قدری ...
Media Removed
. سخنان مهم دکتر #جلیلی در همایش #خسته_نیستیم / بخش اول . گاهی اوقات در عرصه ی #سیاسی فضا به قدری غبارآلود می شود که مانع واقع بینی و تحلیل صحیح می شود اما این روزها بسیاری از غبارهایی که تا چند وقت پیش مانع دیدن درست حقیقت می شدند کنار رفته و می توان سره را از ناسره تشخیص داد. . امروز راه درست از ... .
🔻سخنان مهم دکتر #جلیلی در همایش #خسته_نیستیم / بخش اول
.
گاهی اوقات در عرصه ی #سیاسی فضا به قدری غبارآلود می شود که مانع واقع بینی و تحلیل صحیح می شود اما این روزها بسیاری از غبارهایی که تا چند وقت پیش مانع دیدن درست حقیقت می شدند کنار رفته و می توان سره را از ناسره تشخیص داد.
.
🔹امروز راه درست از نادرست مشخص شده و همه فهمیده اند که اعتماد به #امریکا اشتباه بوده اما این کافی نیست و باید مرحله بعدی را مشاهده و درست و به موقع عمل کرد.
.
🔹اگر امروز همه فهمیده اند که اعتماد به امریکا غلط بوده است باید عمل مان نیز مبتنی بر همین واقعیت باشد، حتی ممکن است در آینده نه چندان دور بگویند #اروپا هم از #آمریکا بدتر است و به اروپایی ها هم نمی شود اعتماد کرد اما چاره دیگری برای اداره کشور نداریم! در حالی که چنین نیست و باید ظرفیت های فراوان و توانمندی های داخلی خود را بشناسیم.
.
🔹 #دشمن صراحتا اعلام می کند تعهداتش را نقض کرده اما عده ای مزدور در داخل کشور ضمن تایید بر اینکه دشمن به تعهداتش عمل نکرده، صحبت از #مذاکره مجدد با امریکا می کنند!
.
🔹 آمریکایی ها مدتی است حتی سخن از «گزینه نظامی» را نیز بر زبان نمی آورند زیرا در عمل دیدند که #ایران توانمندی هایی دارد که منجر به حذف این گزینه از روی میز شده لذا باید بگونه ای عمل کنیم تا در عرصه #اقتصاد نیز گزینه #تحریم از روی میز آنها کنار برود.
.
🔹زمانی که دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد #نقدینگی 470 هزار میلیارد تومان بود اما امروز به بیش از 1600 هزار میلیارد تومان رسیده! آن هم توسط کسانی که ساخت مسکن برای مردم توسط دولت ( #مسکن_مهر) را به خاطر ایجاد 40 هزار میلیارد تومان نقدینگی اشتباه می دانستند! اما امروز نه تنها نقدینگی 3 برابر شده بلکه در این عرصه هم کار خاصی برای حل مشکل مردم انجام نشده.
.
🔹خلق غلط نقدینگی و عدم هدایت صحیح آن موجب می شود وقتی نقدینگی سرریز به #بازار سکه می شود، شما هر قدر هم #سکه به بازار تزریق کنید نتوانید بازار را تنظیم کنید.
.
🔹 در ابتدای #دولت اعلام شد 80% مشکلات ناشی از سوءتدبیر و بی ارتباط با تحریم هاست، امروز انتظار آن است بعد از 5 سال این سوء تدبیرها برطرف شود.
.
#سعید_جلیلی #دولت_سایه
Read more
. #فرهنگ_نیوز: #قرآن_کریم در توصیف یک جامعه اسلامی می فرماید: «إِنَّ هَـٰذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً ...
Media Removed
. #فرهنگ_نیوز: #قرآن_کریم در توصیف یک جامعه اسلامی می فرماید: «إِنَّ هَـٰذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَة»، لذا عدم تفرق و گسست در میان #مسلمین از ویژگی های کلیدی یک #جامعه_اسلامی می باشد. برآورد شخصیت دکتر محمود احمدی نژاد و برخی اظهارات و عملکرد پیشین آن نه تنها با آیه شریف فوق در تعارض ... .
#فرهنگ_نیوز: #قرآن_کریم در توصیف یک جامعه اسلامی می فرماید: «إِنَّ هَـٰذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَة»، لذا عدم تفرق و گسست در میان #مسلمین از ویژگی های کلیدی یک #جامعه_اسلامی می باشد. برآورد شخصیت دکتر محمود احمدی نژاد و برخی اظهارات و عملکرد پیشین آن نه تنها با آیه شریف فوق در تعارض بوده، بلکه با توصیه های رهبری فرزانه انقلاب اسلامی نیز سر سازگاری نداشته است، آن چنان که ایشان در همان بیانات می فرمایند: «یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید.

#نظام_مقدس_جمهوری_اسلامی ایران در خلال 37 سال گذشته تا به امروز از #پرتگاه ها و گردنه های متعددی عبور نموده و لذا اکنون و با گذشت قریب به چهار دهه از شکل گیری آن، فرصتی برای تشدید #شکاف های درونی و ایجاد افتراق در میان #جامعه نداشته و می بایست به تعبیر رهبری انقلاب در مسیر تحقق مراحل پنجگانه اهداف انقلاب اسلامی گام برداریم.

ایشان در «تبیین فرایند تحقق #اهداف_انقلاب_اسلامی» مرحله اول را « #انقلاب_اسلامی» و مرحله دوم نیز « #تشکیل_نظام_اسلامی» دانسته اند و فرموده اند که انقلاب اسلامی، هم اکنون از این دو مرحله عبور کرده است. ایشان مرحله سوم تحقق اهداف انقلاب را« #تشکیل_دولت_اسلامی» می دانند و معتقدند انقلاب اسلامی هم اینک در این گام قرار دارد.

لذا علاوه بر تشریح و تبین مرحله سوم، تکالیف مردم و مسئولین در این مرحله را نیز برشماری نموده اند. معظم له، مراحل چهارم و پنجم را « #تشکیل_کشور_اسلامی» و « #تشکیل_دنیای_اسلامی» ذکر نموده و برای رسیدن به آنها، وظایف و انتظاراتی که از مردم و کارگزاران نظام اسلامی می رود را پیشتر ذکر فرموده اند.

نوشتار حاضر در پی زیر سوال بردن کارنامه #دکتر_احمدی_نژاد نبوده و ایشان را نیز تنها شخصیتی ندانسته که عامل بوجود آورده #دو_قطبی در سطح جامعه بوده است. به همان میزان که برخی اظهارات احمدی نژاد در رد بخش کثیری از جامعه با الفاظ نامناسب و سیاست یک سویه و تک بعدی ایشان عاملی برای تفرق میان جامعه محسوب می شده است، دولت های پیشین و پسین آن نیز کم و بیش دارای مواضع اینچنینی بوده اند. کاربرد الفاظی نظیر " #بیسواد" و " #بدون_شناسنامه" و " #عصر_حجری" و اطلاق آن به بخش عمده ای از جامعه نشان از این امر دارد.

#دو_قطبی_خطرناک
#جامعه_اسلامی
#انتخابات
Read more
. پ. امده. ژوبر مشاور ارشد ناپلئون بناپارت، یكی از سفیران عالی‌رتبه‌ی اروپایی است كه زمان فتحعلی‌شاه ...
Media Removed
. پ. امده. ژوبر مشاور ارشد ناپلئون بناپارت، یكی از سفیران عالی‌رتبه‌ی اروپایی است كه زمان فتحعلی‌شاه می‌آید ایران و موجبات عهدنامه‌ی فینكنشتاین (در كاخ فینكنشتاین لهستان، میان دو دولت ایران و فرانسه، سال ۱۱۸۶ شمسی) را فراهم می‌آورد. این دیپلمات، شرق‌شناس و جهانگرد فرانسوی كه مترجم و مشاور ... .
پ. امده. ژوبر مشاور ارشد ناپلئون بناپارت، یكی از سفیران عالی‌رتبه‌ی اروپایی است كه زمان فتحعلی‌شاه می‌آید ایران و موجبات عهدنامه‌ی فینكنشتاین (در كاخ فینكنشتاین لهستان، میان دو دولت ایران و فرانسه، سال ۱۱۸۶ شمسی) را فراهم می‌آورد. این دیپلمات، شرق‌شناس و جهانگرد فرانسوی كه مترجم و مشاور محبوب ناپلئون بناپارت است در سفرنامه‌اش علاوه بر شرح مفصل گشت‌وگذار در ایران و مذاكرات با شاه و درباریان، بخش مجزایی را به توصیف گیلان اختصاص داده است. آنچه در ادامه می‌خوانید تصویری است كه ژوبر از گیلان و رشتِ ۲۱۳ سال قبل می‌دهد.

شهر در دو فرسخی دریاست و دو رودخانه‌ی کوچک آن را آبیاری می‌کند. پیرامونش را گودال‌های بزرگ آب و باتلاق‌ها گرفته‌اند و هوای آن بی‌اندازه ناسازگار است. خانه‌ها با آجر پخته ساخته شده و معمولا یک طبقه و کمی بلندتر از زمین هستند و از یک اتاق با یک فضای سرپوشیده در جلو ترکیب شده است. چوب‌بندی ساختمان با چوب‌های خیلی بی‌عیب ساخته شده و خیلی خوب با اره بریده شده و چهارگوش گردیده است. اتاق‌ها و پستوهای مورد نیاز نیز در زیر و اطراف آن ساخته شده‌اند. مردمان مرفه در اطراف خانه‌ی خود یک فضای مربعی را که کم‌وبیش قابل ملاحظه باشد محصور می‌کنند. سقف‌ها کمی شیب دارند و از سفال‌های گرد پوشیده شده‌اند که گاهی اوقات لعاب به آن‌ها زده شده است. بر روی دیوارهایشان خیلی پیشامدگی می‌گذارند تا آب روان گردد و این کار به معماری رشت یک تناسب درست و خاصیت ویژه‌ای می‌دهد.

برشی از «راهی رشت» سفرنامه‌ی ژوبر فرانسوی به گیلان در اوایل روزگار قاجار. متن کامل این متن را می‌توانید در شماره شهریورماه داستان همشهری ببینید.

کانال ماهنامه داستان همشهری
Telegram.me/dastanmag
Read more
 #شما؛ طرح سئوال از حسن روحانی؛ رویارویی مجلس و دولت تا کجا پیش می‌رود؟ در پی ادامه بحران ارزی در ایران ...
Media Removed
#شما؛ طرح سئوال از حسن روحانی؛ رویارویی مجلس و دولت تا کجا پیش می‌رود؟ در پی ادامه بحران ارزی در ایران و نگرانی‌ها درباره آینده اقتصاد این کشور، ۸۰ نماینده مجلس رسما خواستار سئوال از حسن روحانی، رییس جمهوری ایران در مجلس شورای اسلامی شده اند. محورهای اصلی سئوال از رئیس جمهوری عبارت است از «عدم ... #شما؛ طرح سئوال از حسن روحانی؛ رویارویی مجلس و دولت تا کجا پیش می‌رود؟
در پی ادامه بحران ارزی در ایران و نگرانی‌ها درباره آینده اقتصاد این کشور، ۸۰ نماینده مجلس رسما خواستار سئوال از حسن روحانی، رییس جمهوری ایران در مجلس شورای اسلامی شده اند.
محورهای اصلی سئوال از رئیس جمهوری عبارت است از «عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در خصوص کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله و افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی». این در حالی است که علی مطهری، نایب رییس مجلس، دیروز ضمن اشاره به سوء مدیریت دولت در زمینه اقتصادی، «دلواپسانی» را که «با هوا کردن موشک تلاش کردند برجام اجرا نشود"» را هم مسئول وضعیت جاری کشور دانسته بود.
از نظر شما چه شخص یا نهادی بیش از همه مسئول ایجاد بحران اقتصادی فعلی در ایران است؟
با توجه به اشاره آقای مطهری به موشک‌پرانی‌هایی که جلوی اجرای برجام را گرفت، و با در نظر گرفتن اینکه دولت بر عملکرد نهادهای امنیتی و نظامی نظارت و کنترلی ندارد، فکر می‌کنید حسن روحانی با چه گزینه‌هایی برای اصلاح و بهبود شرایط فعلی روبروست؟
اخیرا ۲۰۰ نماینده مجلس ایران بار دیگر با نوشتن نامه‌ای به حسن روحانی خواهان تغییر در چهره تیم اقتصادی دولت، و به خصوص تغییر وزرای کار، اقتصاد، صنعت و معدن شده‌اند.
به نظر شما تغییر مسئولان اقتصادی دولت تا چه حد می‌تواند در کنترل وضعیت اقتصادی کشور و به خصوص بحران ارزی موجود موثر باشد؟
در همین حال اعتراض‌های مردمی به وضعیت معیشتی و بالا رفتن هزینه‌های عمومی زندگی در ایران دیروز در مناطقی از کرج، اصفهان و شیراز خبر ساز شد که بر اساس ویدیوهای دریافتی، امروز همچنان در اصفهان ادامه یافته است.
اگر تجربه‌ای از حضور در این تجمع‌های اعتراضی دارید، امروز از تجربه خود و مطالبات شرکت کنندگان بگویید.
راههای تماس:
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected].uk
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
سخنانی که شادروان دکتر شاپور بختیار در سال 57 زد و هیچگاه شنیده نشد مدتهاست به حقیقت پیوسته . امروز ...
Media Removed
سخنانی که شادروان دکتر شاپور بختیار در سال 57 زد و هیچگاه شنیده نشد مدتهاست به حقیقت پیوسته . امروز که تمامی قیمتها سر به فلک کشیده و وضعیت معیشت مردم در بدترین شرایط است آیا دولت روحانی در شرایطی که توانایی رتق و فتق امور را ندارد قصد استعفا ندارد و مهم تر از آن آیا سلطنت مطلقه فقیه قصد برگزاری رفراندوم ... سخنانی که شادروان دکتر شاپور بختیار در سال 57 زد و هیچگاه شنیده نشد مدتهاست به حقیقت پیوسته .
امروز که تمامی قیمتها سر به فلک کشیده و وضعیت معیشت مردم در بدترین شرایط است آیا دولت روحانی در شرایطی که توانایی رتق و فتق امور را ندارد قصد استعفا ندارد و مهم تر از آن آیا سلطنت مطلقه فقیه قصد برگزاری رفراندوم برای گذار به دموکراسی بدون خون و خونریزی را ندارد؟
جواب متاسفانه خیر است زیرا سران حکومت چنان در ثروتهایی که از چپاول و غارت اموال مردم بدست آورده اند غرق شده اند که حاضر نیستند از آن دل بکنند.در این شرایط بدون شک تنها راه رهایی مردم بلند شدن و ایستادن در برابر این نظام فاسد است.باید سخنان بزرگانی چون دکتر مصدق و دکتر بختیار را سرلوحه خود قرار دهیم و تا به نتیجه رسیدن از پا ننشینیم.
#عصیان_میکنم_پس_هستم
#گرانی # قیمت_ارز #فساد
#مصدق
#شاپور_بختیار
Read more
 #دلار و تنش‌های سیاسی اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری t.me/khiabanforsat چندبعدی ...
Media Removed
#دلار و تنش‌های سیاسی اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری t.me/khiabanforsat چندبعدی بودن رویدادهای #اقتصادی باعث می‌شود تا بسیاری از سیاست‌زدگان عرصه جدل، از آنها برای جاه‌طلبی‌های خود بهره ببرند بی‌آنکه در بند تحلیل و ریشه‌یابی باشند. این روزها واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی ... #دلار و تنش‌های سیاسی

اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری
t.me/khiabanforsat

چندبعدی بودن رویدادهای #اقتصادی باعث می‌شود تا بسیاری از سیاست‌زدگان عرصه جدل، از آنها برای جاه‌طلبی‌های خود بهره ببرند بی‌آنکه در بند تحلیل و ریشه‌یابی باشند. این روزها واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به افزایش بهای دلار در بازار ارز بسیار جالب است و به 3دسته تقسیم می‌شوند. نخستین گروه دلواپسان از دست دادن فرصتی برای حمله به دولت هستند٬ دومین گروه عزاداران همیشگی دلار هفت تومنی و گروه سوم که در اقلیت قرار دارند تحلیلگرانی هستند که می‌کوشند بگویند چرا بهای دلار افزایش یافته است.
2گروه اول از بند منطق آزاد، مدت‌هاست که از مسیر خرد و دانش به خاکی تندروی و دامن زدن به احساسات پناه برده‌اند. گروه اول می‌کوشد با بزرگ جلوه دادن افزایش بهای دلار به ۵۰۰۰ تومان پس از ۵ سال ریاست‌جمهوری آقای روحانی هم آنانی که به ایشان رأی داده‌اند را دلسرد کند و هم دستاوردهای اقتصادی برجام و دولت آقای روحانی را انکار کند. طنز ماجرا در اینجاست که این گروه بیشترین کارشکنی‌ها را در روند توسعه و در فرایند برجام کرده است.در واقع اگر کاهش ارزش ریال دلیلی داشته باشد بخشی از آن عدم‌رشد اقتصادی کشور در بخش غیرنفتی و افزایش هزینه‌های مالی ناشی از فساد اقتصادیست. در هر دو مورد این گروه با جنجال‌سازی‌ و اولویت دادن به اهداف سیاسی خود اقتصاد را مجبور به پرداخت هزینه‌های کجروی‌ها و مفسده‌ها کرده‌اند بی‌آنکه عاملین را مجازات کنند.
پرسشی که این روزها مطرح است٬ این است که چطور با تحمیل هزینه سیاست‌های عوامگرایانه به دولت و جلوگیری از اصلاح برنامه‌هایی مانند هدفمندی یارانه‌ها و واقعی کردن بهای حامل‌های انرژی می‌توان انتظار داشت ریال قوی بماند؟‌ آیا می‌توان ارزش پول ملی کشور را تقویت کرد وقتی فضای امنی برای فعالیت اقتصادی وجود ندارد و فرار سرمایه از جذب آن پیشی می‌گیرد؟‌ متأسفانه به‌نظر می‌رسد در تبادل آتش سیاسی، اقتصاد نقش مهمات را ایفا می‌کند و کسی دربند ریشه‌یابی نیست. کاهش ارزش ریال در بازار ارز معلول روند شاخص‌های کلان اقتصاد کشور و افق سرمایه‌گذاری در آن است. حتی کاسبی که شاهد آن است شرورهای محل می‌خواهند جلوی مغازه‌اش دعوایی راه بیندازند، نگران سلامت شیشه‌هایش می‌شود و اجناسش را از پیاده‌رو به داخل مغازه می‌برد. تنش‌های سیاسی هیچ‌وقت به هیچ فعال اقتصادی اطمینان نداده است و برعکس او را نسبت به اینده هراسناک می کند.
t.me/khiabanforsat
Read more
پشت پرده حاشیه‌های جنجالی برنامه ۹۰ ؛ حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر به ...
Media Removed
پشت پرده حاشیه‌های جنجالی برنامه ۹۰ ؛ حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر به گزارش خبرنگار #ایمنا پایان غیرمنتظره برنامه ۹۰ در هفته گذشته و اشاره عادل فردوسی‌پور به عدم صدور مجوز برای پخش یک آیتم تاثیرگذار در حوزه فساد در فوتبال باعث شد تا نگاه‌ رسانه‌ها به این سمت برود ... پشت پرده حاشیه‌های جنجالی برنامه ۹۰ ؛

حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر

به گزارش خبرنگار #ایمنا پایان غیرمنتظره برنامه ۹۰ در هفته گذشته و اشاره عادل فردوسی‌پور به عدم صدور مجوز برای پخش یک آیتم تاثیرگذار در حوزه فساد در فوتبال باعث شد تا نگاه‌ رسانه‌ها به این سمت برود و آنطور که به نظر می‌رسد دلیل اصلی نپرداختن به اتفاقات مشکوک فوتبال و پرونده مشکوک به تبانی در لیگ فشار جدی برخی مسؤولین دولت برای نپرداختن به این موضوع در سطوح مختلف سازمان است.

اما پیگیری‌های خبرنگار ایمنا سرنخ ماجرا را از تیم فوتبال نساجی مازندران به تیم امیدهای فوتبال سپاهان می‌رساند که در این راه قربانی مصلحت اندیشی مدیران فدراسیون شده‌اند و حق فوتبال اصفهان خورده شده است.

نساجی مازندران به عنوان یک تیم باریشه و قدیمی که هواداران بسیار پرشوری هم دارد در شرایطی راهی لیگ برتر شد که اعتراض باشگاه خونه به خونه بابل، تیم هم استانی نساجی نسبت به اتفاقات بازی‌های هفته پایانی لیگ یک در فصل قبل سروصدای زیادی به پا کرد ولی مدیران فدراسیون هیچ واکنشی نسبت به آن نشان ندادند.

اما با مستنداتی که در اختیار خبرگزاری ایمنا قرار گرفته پرونده جدیدی در مورد تخلف تیم نساجی در فصل گذشته فوتبال ایران رو شده که نشان می‌دهد آنها از یک بازیکن غیرمجاز در ترکیب خودشان استفاده کرده‌اند که اگر قرار به صدور حکمی عادلانه باشد باید هم باشگاه و هم این بازیکن جریمه شوند که نتیجه آن عدم صعود نساجی به لیگ برتر بوده است.

در فصل گذشته رقابتهای لیگ دسته اول امید که با نایب قهرمانی امیدهای نساجی و صعود این تیم به لیگ برتر امید همراه شد، در ترکیب این تیم بازیکنی بنام سید امیر حسینی به میدان رفته که بازیکنی اصلی در خط دفاعی این تیم بوده و ۱۴ مسابقه برای امیدهای نساجی انجام داده است. پیگیری‌های بعدی نشان می‌دهد که نام اصلی این بازیکن سید حسین حسینی بوده، متولد سال ۱۳۷۱ است و در این فصل ۲۶ ساله دارد اما در ترکیب تیم زیر۲۳ سال نساجی به میدان رفته است. شناسنامه‌ای که این بازیکن به مسئولان ارائه کرده به نام سید امیر حسینی متولد سال ۱۳۷۹ بوده و از این طریق کارت حضور در مسابقات امید را دریافت کرده است. مدارک و مستندات موجود در ثبت احوال و حتی حضور این بازیکن در سال ۹۳ برای تیم امید داماش که با شناسنامه اصلی خودش بازی کرده به خوبی نشان می‌دهد که بازیکن صغر سن دارد و تخلف کرده است.

ادامه در کامنت
#سپاهان #اصفهان #نساجی #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #فوتبال_پایه #آکادمی_سپاهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
"گرفتار توهمات ملی" در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته ...
Media Removed
"گرفتار توهمات ملی" در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته اند و بیشتر دلنگران کشورهای دیگرِ همسو با سیاست خود بوده اند حرفی نیست، این گرایش در کردار و گفتارشان هم نمود دارد. آن که مدام از "امت" بگوید لاجرم به "ملت" نمی اندیشد؛ در این که دولت فعلی برای جلب ... "گرفتار توهمات ملی"

در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته اند و بیشتر دلنگران کشورهای دیگرِ همسو با سیاست خود بوده اند حرفی نیست، این گرایش در کردار و گفتارشان هم نمود دارد. آن که مدام از "امت" بگوید لاجرم به "ملت" نمی اندیشد؛ در این که دولت فعلی برای جلب حمایت پوتین در مناسبات بین المللی هر باج و شیتیلی به او می دهد هم حرفی نیست اما توهم حق پنجاه درصدی ما از دریاچه ی خزر (که نامش هم متعلق به قومی در قفقاز است) پوچ است. یک نگاه منطقی به نقشه این دریاچه برای فهم هر ذهن فارغ از تعصبی کافی ست. ما کمتر از صد سال پیش حق کشتی رانی در آن دریاچه را هم نداشتیم و آن حق قرارداد ۱۹۲۱ هم (که عده ای را در مالکیت پنجاه درصدی به اشتباه انداخته) به حق کشتیرانی اشاره دارد نه مالکیت. وگرنه با این تعریف مرزداران دریایی ایران در آن دریاچه باید هر نگونبختی از مردمِ آذربایجان، یا ترکمنستان (حتا شوروی سابق) که به قصد شنا تن به آب داد را هم با گلوله می زدند! ما اگر خیلی بیل زنیم و وطندوست جلوی ریزش مداوم فاضلابهای شهری و زباله را در سهم خودمان از دریاچه بگیریم، نگذاریم تالابها و زیستگاه های جانوری حاشیه دریاچه بیشتر از این بخشکند و نابود شوند، به دادِ آنچه از آشوراده باقی مانده برسیم، از تخریب و آلودگی همین سهم قانونیمان از آن دریاچه جلوگیری کنیم به جای شعار فاشیست-ناسیونالیستی دادن و غرق شدن در توهماتِ توخالی ملی. شکی نیست که دولت های ناکارآمد و بی توجهیشان به محیط زیست ما را به یکی از آلوده ترین کشورهای جهان بدل کرده اند، شکی نیست که باید به رفتار دولتمردان دقیق شویم و مشکوک باشیم اما نگاهی هم به خود بی اندازیم. زباله های ریخته شده در ساحل آن دریاچه نشاندهنده ی میزان علاقه ما به این سرزمین است نه شعار و یقه دراندنهای اینترنتی. نگاه به تاریخ و گذشته ی هر سرزمین باید بهانه ای برای پیشرفت فرهنگ آن سرزمین شود نه افسوس خوردن و توهمبافیهای بی فایده که اگر چه همیشه مشتی هوراکش متعصب پیدا می کند اما در جهان مدرن خریداری ندارد. حق قانونی ما - بین پانزده تا بیست درصد درباچه - است که نباید اجازه پامال شدن به آن بدهیم و نمی دهیم ولی پنجاه درصدخواهی که به لطف اشتباه مثلن کارشناس بی.بی.سی (که فردایش آن را اصلاح کرد) پیش آمده بیشتر منحرف کردن ذهن عام از همین حق و غلط مطرح کردن صورت مسئله است و باعث می شود حق حقیقی پامال شده ی ما از این دریاچه هم نادیده گرفته شود. ما مردمانی زخم خورده ایم. دشمنِ خانگی ست... خودمان هم با او همراهی نکنیم.

#خزر
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> جواهر لکه‌دارشده‌ی ایران دریاچه‌ی ارومیه زمانی بهشتی برای پرندگان و آبزیان بود. اکنون، اسکله‌های ...
Media Removed
جواهر لکه‌دارشده‌ی ایران دریاچه‌ی ارومیه زمانی بهشتی برای پرندگان و آبزیان بود. اکنون، اسکله‌های آن هیچ مقصدی ندارند. چه اتفاقی افتاد؟ توضیح : این مقاله در وب‌سایت نشنال جئوگرافی به چاپ رسیده (https://on.natgeo.com/2GzGk40 ) و ما وظیفه‌ی خود دانستیم برای آگاهی مخاطبانمان، ترجمه‌ی ... 🔴 جواهر لکه‌دارشده‌ی ایران
دریاچه‌ی ارومیه زمانی بهشتی برای پرندگان و آبزیان بود. اکنون، اسکله‌های آن هیچ مقصدی ندارند. چه اتفاقی افتاد؟ 👈 توضیح : این مقاله در وب‌سایت نشنال جئوگرافی به چاپ رسیده (https://on.natgeo.com/2GzGk40 ) و ما وظیفه‌ی خود دانستیم برای آگاهی مخاطبانمان، ترجمه‌ی آن را منتشر کنیم. در این مقاله به هم‌کاری دولت‌های جمهوری اسلامی و ایالات متحده‌ی آمریکا در زمینه‌ی خشکسالی و به طور خاص احیای دریاچه‌ی ارومیه که با اجازه‌ی بالاترین مقامات هر دو کشور انجام می‌شود، اشاره شده است. هم‌چنین طبق ادعای این مقاله روحانی قول داده است تا ۵ میلیارد دلار برای احیای دریاچه‌ی ارومیه تخصیص دهد. این‌که دولت ایران هیچ اطلاعاتی در مورد این هم‌کاری‌ها و نتایج آن‌ها و اهداف آن و نیز سرنوشت این ۵ میلیارد دلار منتشر نکرده و این موضوع را اساسا مسکوت گذاشته است، می‌تواند نشان‌گر تلاش‌های این حکومت برای حفظ پل‌های بین خود و دولت آمریکا به هر ترتیب ممکن باشد. این‌که در اتاق‌های دربسته با موضوع احیای دریاچه‌ی ارومیه چه موضوعاتی به بحث گذاشته می‌شوند و اساسا از طرف ایران کدام «دانش‌مندان» به این جلسات فرستاده می‌شوند، برای ما روشن نیست. اما یک مطالبه‌ی جدی مردم ایران و به خصوص مردم آذربایجان شفافیت در طرح‌های احیای دریاچه‌ی ارومیه و بودجه‌های تخصیص‌یافته برای این امر با توجه به فساد گسترده موجود است. 🔴 دریاچه‌ی ارومیه که تورکان آذربایجان آن را به احترام «عروس فیروزه‌ای آذربایجان» می‌نامند، بعد از دریاچه‌ی خزر، بزرگ‌ترین دریاچه‌ی آب شور خاورمیانه بود و بهشتی برای پرندگان و آبزیان بود. از اوایل دهه‌ی ۱۹۷۰ میلادی، انسانیت و طبیعت این جواهری که در شمال غربی ایران جا گرفته را تراشیده‌اند تا این‌که وسعت آن در ۳۰ سال گذشته ۸۰٪ کاهش یابد. فلامینگوهایی که با میگوهای آب شور این ذخیره‌ی زیست‌گاهی یونسکو جشن می‌گرفتند، عمدتا رفته‌اند. همین‌طور پلیکان‌ها، مرغ‌های ماهی‌خوار و اردک‌ها. حتی خیل توریست‌هایی که برای مصارف درمانی آب گرم و نمکین آن به دریاچه‌ی ارومیه می‌رفتند هم از آن دوری می‌کنند.
ان‌چه باقی مانده، اسکله‌هایی بلامقصد، کشتی‌های زنگ زده که تا نیمه در گل فرو رفته‌اند، و زمین‌های سفید و نازای ناشی از نمک کف دریاچه. بادهایی که روی سطح دریاچه می‌وزند، نمک را روی مزارع می‌پاشند و به آرامی خاک را نابارور می‌کنند. طوفان‌های گرد و خاک سمی و نمکی، چشم‌ها، پوست و ریه‌ها را تا تبریز، شهری با ۱ و نیم میلیون نفر جمعیت و در فاصله‌ی ۶۰ مایلی دریاچه دچار عفونت می‌کنند. در سال‌های اخیر
Read more
دیدار خانواده‌های کره‌ای بعد از ۶۵ سال جدایی خویشاوندان حدود ۹۰ خانواده از دو کره شمالی و جنوبی بعد از ۶۵ سال انتظار روز دوشنبه ۲۰ اوت یکدیگر را ملاقات کردند. دیدار کوتاه یازده ساعته این بستگان در منطقه گردشگری کوه کومگانگ کره شمالی صورت گرفت. این خویشاوندان در طول جنگ دو کره در بین سالهای۱۹۵۰-۱۹۵۳ ... دیدار خانواده‌های کره‌ای بعد از ۶۵ سال جدایی
خویشاوندان حدود ۹۰ خانواده از دو کره شمالی و جنوبی بعد از ۶۵ سال انتظار روز دوشنبه ۲۰ اوت یکدیگر را ملاقات کردند. دیدار کوتاه یازده ساعته این بستگان در منطقه گردشگری کوه کومگانگ کره شمالی صورت گرفت.

این خویشاوندان در طول جنگ دو کره در بین سالهای۱۹۵۰-۱۹۵۳ میلادی به دلیل تجزیه کره و ایجاد دو کشور، از هم جدا شدند.

این دیدار نتیجه تجدید توافق در این زمینه بین دو کره در سال جاری است. رهبران دو کشور، کیم جون-اون و مون جه-این، در اجلاس ماه آوریل و مه (اردیبهشت و خرداد) خود با برگزاری دور جدید ملاقات‌ها بین‌ خویشاندان جداافتاده موافقت کردند.

حدود ۳۳۰ شهروند کره جنوبی از ۸۹ خانواده توانستند ۱۸۵ نفر از خویشاوندان کره شمالی خود را پس از شش دهه جدایی ملاقات کنند. این خانواده‌های جدا شده، قربانیان شرایط بعد از جنگ کره هستند چرا که این جنگ با انعقاد قرارداد صلح به پایان نرسید، بلکه تنها به آتش‌بسی منجر شد که هنوز جاری است. به‌علاوه، به مرور زمان، برنامه هسته‌ای کره شمالی روابط دو کشور را تضعیف کرد.

بیش از ۵۷ هزار شهروند کره جنوبی در طرح ملاقات با خویشاوندان خود در کره شمالی ثبت نام کرده‌اند. سالهاست کره جنوبی خواستار برگزاری دیدارهای منظم، حتی به شکل کنفرانس‌های ویدئویی برای این خانواده‌هاست، ولی این دیدارها غالباً قربانی روابط تیره دو کشور می‌شود.
رئیس جمهور کره جنوبی، مون جه‌-این، که خود خویشاوندانی در کره شمالی دارد، در جمع مشاوران دفتر ریاست جمهوری بر لزوم افزایش این دیدارها و اجرای مرتب آن، و حق این خویشاوندان برای تبادل نامه و امکان دسترسی تلفنی- ویدئویی تأکید کرد.

وی گفت: «برای هر دو دولت شرم‌آور است که بسیاری از این افراد بدون اینکه بدانند بستگانشان در کشور دیگر زنده‌اند یا نه، از دنیا رفته‌اند. گسترش و تسریع ملاقات خانواده‌ها اولویت بالایی دارد.»
جزییات بیشتر را در وبسایت یورونیوز فارسی بخوانید.
#euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
🎙 سید محمد خاتمی در دیدار با اعضای مجمع ایثارگران تأکید کرد:‌ ‌ <span class="emoji emoji1f518"></span> امروز جز اسراییل و برخی کشورهای ...
Media Removed
🎙 سید محمد خاتمی در دیدار با اعضای مجمع ایثارگران تأکید کرد:‌ ‌ امروز جز اسراییل و برخی کشورهای وابسته فاسد، تمام کشورها آقای ترامپ را به خاطر خروج از برجام نکوهش می‌کنند‌ ‌ باید بکوشیم در جایی که آقای ترامپ تنهاست و دنیا با او نیست، با دنیا تعامل داشته باشیم‌ ‌ اگر متحد و در کنار یکدیگر باشیم ... 🎙 سید محمد خاتمی در دیدار با اعضای مجمع ایثارگران تأکید کرد:‌

🔘 امروز جز اسراییل و برخی کشورهای وابسته فاسد، تمام کشورها آقای ترامپ را به خاطر خروج از برجام نکوهش می‌کنند‌

🔘 باید بکوشیم در جایی که آقای ترامپ تنهاست و دنیا با او نیست، با دنیا تعامل داشته باشیم‌

🔘 اگر متحد و در کنار یکدیگر باشیم و طوری مملکت را اداره کنیم که مردم راضی باشند، خطری جدی کشور ما را تهدید نخواهد کرد و مشکلات به حداقل می رسد‌

🔘 همبستگی فقط از طرف مردم نیست، بلکه از سوی حاکمیت و دولت هم باید باشد و دولت باید برنامه‌هایی داشته باشد که بتواند حداکثر رضایت مردم را جلب کند‌

🔘 باید نیازهای مردم برآورده شود و مردم احساس کنند که مسؤولان دغدغه زندگی آنها را دارند‌

🔘 مردم گاهی عصبانی می‌شوند؛ ما باید برویم سراغ مشکلاتی که سبب این عصبانیت شده و آنها را حل کنیم‌

🔘 گذشته را فراموش نمی‌کنیم؛ اما ماندن در گذشته، مشکل ایجاد می‌کند، ما باید به سوی آینده برویم ‌

🔘 اگر از فضای امنیتی بعد از ۸۸، به سوی فضای سیاسی برویم و یک رقابت آزاد و بانشاط در جامعه داشته باشیم، می‌توان در مقابل آمریکا و همه تهدیدها ایستاده‌اند

‏🇮🇷 با بازنشر این پست رسانه رسمی سیدمحمد خاتمی را به دیگران معرفی کنید‌
رسانه شمایید 📱‌

‏@khatamimedia
Read more
سه شنبه؛ پایگاه اطلاع رسانی اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری، پاسخ داد: متاسفانه اخیرا هجمه ها و سوءبرداشت ...
Media Removed
سه شنبه؛ پایگاه اطلاع رسانی اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری، پاسخ داد: متاسفانه اخیرا هجمه ها و سوءبرداشت هایی از جانب برخی رسانه های مربوط به یک جریان خاص با هدف تخریب، حاشیه سازی و ایجاد تفرقه در بین اعضای دولت و تشویش اذهان عمومی، از مصاحبه های آقای دکتر ترکان صورت گرفته است که دور از انصاف، اخلاق ... سه شنبه؛
پایگاه اطلاع رسانی اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری، پاسخ داد:
متاسفانه اخیرا هجمه ها و سوءبرداشت هایی از جانب برخی رسانه های مربوط به یک جریان خاص با هدف تخریب، حاشیه سازی و ایجاد تفرقه در بین اعضای دولت و تشویش اذهان عمومی، از مصاحبه های آقای دکتر ترکان صورت گرفته است که دور از انصاف، اخلاق حرفه ای و نیز شان رسانه می باشد.
لذا لازم است جهت روشنگری، توضیحاتی ارائه گردد:
آقای دکتر ترکان در مصاحبه ای که تیتر آن جنجالی شد، در خصوص افزایش نرخ ارز ابراز خرسندی ننموده و صرفا تحلیل کارشناسانه خود را در دفاع از دولت با بیان جمله:
"...اینکه قیمت دلار بالا رفت، چاره ای نبود" به تشریح دلایل آن نیز پرداخته اند. اما برخی رسانه ها با برداشت غلط از این تحلیل، با تیترسازی منفی سعی در انحراف افکار مخاطبان کرده اند.
متعاقب این اتفاق در مصاحبه ای دیگر، صحبت های آقای دکتر ترکان را به آقای دکتر حسام الدین آشنا مشاور محترم رئیس جمهوری نسبت داده اند، در حالی که در آن مصاحبه هیچ نامی از شخص خاصی برده نشده است.
معتقدیم؛ این موج رسانه ای که علیه دولت ایجاد شده، فاقد هرگونه منطقی، اقدام به تخریب می کند. عمر اینگونه تخریب ها و هجمه های موردی، البته کوتاه بوده و رسانه هایی هم که به منظور جنجال آفرینی و جذب مخاطب به این مساله دامن می زنند بر خلاف تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص "مراقبت دستگاه های تبلیغاتی و رسانه ای از ایجاد تشویش و شبهه افکنی در وحدت و همدلی دولت و مردم" عمل کرده اند و بدیهی است چنین اقداماتی مروج بی اخلاقی در جامعه بوده و به کیان عرصه رسانه و اطلاع رسانی آسیب می زند.
از این رو پایگاه اطلاع رسانی دکتر اکبر ترکان ضمن هشدار نسبت به تکرار چنین رفتارهایی حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ دانسته و اعلام می دارد کلیه اخبار، مطالب و مواضع رسمی آقای دکتر ترکان فقط از طریق پایگاه اطلاع رسانی و صفحه رسمی ایشان در اینستاگرام منتشر گردیده و مورد تایید می باشد.
بیست و یکم فروردین 1397/هرجا
@akbar_torkaan
Read more
‌ اجلاس متفاوت خبرگان؛ آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد ...
Media Removed
‌ اجلاس متفاوت خبرگان؛ آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد کشور برگزار شده بود، با مطالبات جدی رئیس مجلس خبرگان و سایر اعضای انقلابی این مجلس از سران سه قوه همراه شد. آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری: نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور ...
اجلاس متفاوت خبرگان؛

آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد کشور برگزار شده بود، با مطالبات جدی رئیس مجلس خبرگان و سایر اعضای انقلابی این مجلس از سران سه قوه همراه شد.

آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری:
🔹نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه‌سامانی‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند.

🔹طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال مایشاء" هستند و دولت، مجلس و قوه قضائیه کاره‌ای نیستند.

🔹رهبری بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها داده‌اند و بیشترین پیگیری‌ها را هم داشته‌اند.

🔹رهبر انقلاب به قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد اقتصادی اختیار خاص داده‌اند؛ رهبری با این اقدام، قفل را شکستند چرا که برخی قوانینِ مانع وجود داشت.

🔹رئیس دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.

🔹مردم ناراضی هستند و حق هم دارند؛ سران سه قوه با مردم حرف بزنند و بگویند که مشکلات را حل خواهند کرد.
‌‌
پ.ن: #روحانی گفته بود وقت ندارد به جلسه برود!
@mesle_ammar
Read more
‌ اجلاس متفاوت خبرگان؛ آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد ...
Media Removed
‌ اجلاس متفاوت خبرگان؛ آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد کشور برگزار شده بود، با مطالبات جدی رئیس مجلس خبرگان و سایر اعضای انقلابی این مجلس از سران سه قوه همراه شد. آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری: نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور ...
اجلاس متفاوت خبرگان؛

آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد کشور برگزار شده بود، با مطالبات جدی رئیس مجلس خبرگان و سایر اعضای انقلابی این مجلس از سران سه قوه همراه شد.

آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری:
🔹نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه‌سامانی‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند.

🔹طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال مایشاء" هستند و دولت، مجلس و قوه قضائیه کاره‌ای نیستند.

🔹رهبری بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها داده‌اند و بیشترین پیگیری‌ها را هم داشته‌اند.

🔹رهبر انقلاب به قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد اقتصادی اختیار خاص داده‌اند؛ رهبری با این اقدام، قفل را شکستند چرا که برخی قوانینِ مانع وجود داشت.

🔹رئیس دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.

🔹مردم ناراضی هستند و حق هم دارند؛ سران سه قوه با مردم حرف بزنند و بگویند که مشکلات را حل خواهند کرد.
‌‌
پ.ن: #روحانی گفته بود وقت ندارد به جلسه برود!
@mesle_ammar
Read more
⁣برای اولین‌بار از سوی ایران تایید شد: جاسوسی یک وزیر سابق اسراییل برای ایران محمود علوی وزیر اطلاعات ...
Media Removed
⁣برای اولین‌بار از سوی ایران تایید شد: جاسوسی یک وزیر سابق اسراییل برای ایران محمود علوی وزیر اطلاعات دیشب در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، گفت: «بخش ضد جاسوسی وزارت اطلاعات یکی از قوی‌ترین بخش‌های این وزارت‌خانه است. اخیرا هم شنیدید که ما یک عضو کابینه دولت متخاصم را در اختیار گرفتیم. بخش ضداطلاعات ... ⁣برای اولین‌بار از سوی ایران تایید شد: جاسوسی یک وزیر سابق اسراییل برای ایران

محمود علوی وزیر اطلاعات دیشب در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، گفت: «بخش ضد جاسوسی وزارت اطلاعات یکی از قوی‌ترین بخش‌های این وزارت‌خانه است.
اخیرا هم شنیدید که ما یک عضو کابینه دولت متخاصم را در اختیار گرفتیم.
بخش ضداطلاعات هم ده‌ها جاسوس را در نهادهای مختلف شناسایی و دستگیر کرده. افراد زیادی را که امکان جاسوسی دارند زیر ذره‌بین و ضربه برده‌ایم. البته ضرورتی به اعلام ندارد.»
علوی همچنین خبر داده: نزدیک به «سی و‌ دو گروه تروریستی درصدد خراب‌کاری علیه جمهوری اسلامی و ایجاد وضعیتی همانند سوریه در ایران هستند.
آن‌ها می‌خواستند با ترور پنج عالم سنی، جنگ شیعه و سنی راه بیندازند اما این توطئه را خفه کردیم. اهل سنت نقش اصلی در مقابله با این جریان داشته‌اند. «عضو کابینه دولت متخاصم» که به گفته وزیر اطلاعات اخیرا معلوم شد با نهادهای امنیتی ایران همکاری می‌کرده، احتمالا گونن سیگِو، وزیر اسبق انرژی اسراییل است.
اواخر خرداد امسال، سرویس امنیت و اطلاعات داخلی اسراییل، شین بت، فاش کرد سیگو را که در دهه نود میلادی نماینده مجلس و نیز سه‌سال وزیر انرژی این کشور بوده، به‌اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت کرده.
بنابر اطلاعیه شین‌بت، سیگو که این سال‌ها در نیجریه بوده، از طریق سفارت ایران در نیجریه با نهادهای امنیتی ایران مرتبط شده.
سیگو اطلاعاتی از بازار انرژی، تاسیسات و ساختمان و چهره‌های امنیتی اسراییل به ایران داده و حتی دوبار به ایران آمده و با ماموران امنیتی ایران دیدار داشته.
این اولین‌بار است که یک مقام ارشد دولتی ایرانی این گزارش شین‌بت را تایید می‌کند.
#جاسوس
#اسرائیل
#امنیت
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span>آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان: سران قوا با مردم حرف بزنند/ قوه قضائیه به سراغ دانه‌درشت‌ها ...
Media Removed
آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان: سران قوا با مردم حرف بزنند/ قوه قضائیه به سراغ دانه‌درشت‌ها برود ‌‌ ‌ ‌نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه ‌سامانی ‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند. ‌ طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال ...
🔴آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان: سران قوا با مردم حرف بزنند/ قوه قضائیه به سراغ دانه‌درشت‌ها برود
‌‌

🔹‌نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه ‌سامانی ‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند.

🔹طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال مایشاء" هستند و #دولت، #مجلس و قوه قضائیه کاره‌ای نیستند.

🔹رهبری بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها داده‌اند و بیشترین پیگیری‌ها را هم داشته‌اند.

🔹 #رهبرانقلاب به قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد اقتصادی اختیار خاص داده‌اند؛ رهبری با این اقدام، قفل را شکستند چرا که برخی قوانینِ مانع وجود داشت.

🔹رئیس دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.

🔹 #مردم ناراضی هستند و حق هم دارند؛سران سه قوه با مردم حرف بزنند و بگویند که مشکلات را حل خواهند کرد

‌🔹رهبر انقلاب که نمی‌توانند وارد امور اجرایی مذاکرات شوند، بلکه این تیم مذاکره‌کننده است که باید خطوط قرمزی ترسیم‌شده را حفظ کنند.

🔹 حل مشکلات، جز با سپردن کار به دست جوانان مومن و متعهد حل نمی‌شود، هرچه هم قانون بنویسیم فایده ندارد.

🔹عبرت‌گیری از مذاکرات هسته‌ای الزامی است و نباید به دشمن و در راس آن‌ها، آمریکا اعتماد کرد.

🔹مردم نمی‌توانند زندگی اشرافی مسئولین را تحمل کنند.

#خبرگزاری_فارس ⁦🇮🇷⁩
Read more
‌ اجلاس متفاوت خبرگان؛ آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد ...
Media Removed
‌ اجلاس متفاوت خبرگان؛ آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد کشور برگزار شده بود، با مطالبات جدی رئیس مجلس خبرگان و سایر اعضای انقلابی این مجلس از سران سه قوه همراه شد. آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری: نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور ...
اجلاس متفاوت خبرگان؛

آخرین اجلاس مجلس #خبرگان رهبری که با موضوع بررسی وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد کشور برگزار شده بود، با مطالبات جدی رئیس مجلس خبرگان و سایر اعضای انقلابی این مجلس از سران سه قوه همراه شد.

آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری:
🔹نقشه شوم دشمنان و بلندگوهای آنان در کشور این است که نابه‌سامانی‌های اقتصادی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند.

🔹طوری تبلیغ می‌کنند که انگار رهبری، در همه امور اجرایی کشور، "فعال مایشاء" هستند و دولت، مجلس و قوه قضائیه کاره‌ای نیستند.

🔹رهبری بیشترین اختیارات را به دستگاه‌ها داده‌اند و بیشترین پیگیری‌ها را هم داشته‌اند.

🔹رهبر انقلاب به قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد اقتصادی اختیار خاص داده‌اند؛ رهبری با این اقدام، قفل را شکستند چرا که برخی قوانینِ مانع وجود داشت.

🔹رئیس دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی به سراغ دانه‌درشت‌ها بروید.

🔹مردم ناراضی هستند و حق هم دارند؛ سران سه قوه با مردم حرف بزنند و بگویند که مشکلات را حل خواهند کرد.
‌‌
پ.ن: #روحانی گفته بود وقت ندارد به جلسه برود!
Read more
‌ مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان عکس: ماه‌آفرید کاظمی ‌ Ganjalikhan mosque, Kerman, ...
Media Removed
‌ مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان عکس: ماه‌آفرید کاظمی ‌ Ganjalikhan mosque, Kerman, IRAN @k___m.a.h ___________________ این بنا در ضلع شمال شرقی میدان گنجعلی خان کرمان واقع گردیده و بخشی از مجموعه گنجعلی خان است که حدود سال ۱۰۰۷ه‍.ق توسط گنجعلی خان - حاکم منصوب شاه عباس ...
مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان
عکس: ماه‌آفرید کاظمی

Ganjalikhan mosque, Kerman, IRAN
📷 @k___m.a.h

___________________
این بنا در ضلع شمال شرقی میدان گنجعلی خان کرمان واقع گردیده و بخشی از مجموعه گنجعلی خان است که حدود سال ۱۰۰۷ه‍.ق توسط گنجعلی خان - حاکم منصوب شاه عباس صفوی- ساخته شده و به نظر می‌رسد که نمازخانه کاروانسرای بزرگ مجموعه یا مدرسه مجاور بوده است.

بنای مسجد، کوچک و مشتمل بر شبستانی به ابعاد ۵×۲۵/۵ متر و ایوان ورودی است. نمای ایوان، ساده است و برروی پوشش آن، طرح‌هایی هندسی بر روی گچ کشیده‌اند. کف ایوان سنگی است و بر بالای در چوبی آن، کتیبه‌ای سنگی با این عبارات نصب شده است: " شکر که از دولت شاه عباس شاه آنکه جهان گشت ز عدلش بهشت گنج علی خان شده در سبع والف بانی این مسجد طاعت سرشت ".

بعد از ورودی ایوان، راهروی باریک و تاریک با پوشش کوتاه و بعد از آن، فضای گنبددار شبستان قرار گرفته است. در این شبستان، به کمک دو ستون، بالکن یا رواقی در یک ضلع برپا داشته‌اند که از طریق پلکانی می‌توان بدان راه یافت. پوشش گنبدی بنا دارای ۱۲ نورگیر است.

در ضلع قبله مسجد، محرابی تعبیه و در میانه آن، لوح مرمرین بزرگی با نقش گلدان نصب کرده‌اند. تزیینات شبستان مشتمل بر نقاشی، گچبری، مقرنس کاری و کاربندی است. این مسجد در دوره اخیر تعمیر و مرمت شده و امروزه تنها جهت بازدید علاقه‌مندان مورد استفاده است و درآن نماز برگزار نمی‌شود.
_______________
#architecturelover #architecturephotos #architecturestudents #architecturelovers #architecture #architecturelove #architecturestudio #architecturephoto #architectures #architecturephotography #iarchitectures #iarchitecture #adventure #travelphotography #ig_masterpiece #good_day #wanderlust #travel #mustseeiran #iran #دانشجويان #معماری #ايران #کرمان #دانشجویان_معماری_ایران_مسجد_گنجعلیخان
Read more
Loading...
Load More
Loading...