انسان در حضرت دات

Loading...


Unique profiles
7
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
594.9 days
to ratio
. <span class="emoji emoji1f539"></span>حضرت آیت الله العظمی شیرازی: #موفقیت با سختی و مشقت همراه است، نه با راحت طلبی و تن آسایی در روز ...
Media Removed
. حضرت آیت الله العظمی شیرازی: #موفقیت با سختی و مشقت همراه است، نه با راحت طلبی و تن آسایی در روز شنبه 14 ذی القعده 1439ق (1397/5/6) جمعی از استادان و طلاب #حوزه_علمیه_امام_کاظم علیه السلام از شهر #نجف_اشرف با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس #قم ... .
🔹حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
#موفقیت با سختی و مشقت همراه است، نه با راحت طلبی و تن آسایی

در روز شنبه 14 ذی القعده 1439ق (1397/5/6) جمعی از استادان و طلاب #حوزه_علمیه_امام_کاظم علیه السلام از شهر #نجف_اشرف با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس #قم #دیدار کردند و مورد استقبال ایشان قرار گرفتند.

معظم له در جمع میهمانان بیاناتی ارزشمند بیان کردند و فرمودند: پاداش و اجر همسنگ با سختی و مشقت است، چنان که مضمون آیات کریمه قرآن کریم و روایات شریفه متواتر #اهل_بیت علیهم السلام همین مطلب را می رساند. باید توجه داشت نه تنها کسب و تحصیل علم به مقدار مشقت و تحمل سختی است، بلکه هر چیزی دیگر نیز همین گونه است؛ یعنی کسب علم، رسیدن به تقوا و خداپروایی و حُسن خلق نیز با مشقت همراه است.

ایشان در تبیین سخنان خود فرمودند: انسان در این جهان آفریده شده است تا از بوته امتحان برآید، چنان که خدای متعال در این باره فرموده است: «لِنَنْظُرَ کَیْفَ تَعْمَلُونَ؛ تا بنگریم چگونه رفتار می کنید» (یونس/14). منظور از این آیه کریمه آن است که چه کسی بیشتر تحمل می کند و مشقت چه کسی بیشتر است. پر واضح است که نیت، قصد و اخلاق نقش بزرگ و والایی در این امر دارد، اما نیت و اخلاصِ در تحمل مشقت نیز موضوعیت دارد.

ایشان در توضیح بیانات خود فرمودند: در مقابل مشقت، آسایش و راحتی قرار دارد، اما بهایی نداشته، بلکه بازخواست نیز دارد، چنان که در روایات آمده است: «وفی حلالها حساب؛ و در حلال آن (آسایش و راحتی) حساب [و بازخواست] وجود دارد».
.
http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7275 .
🌐مطالعه مشروح خبر در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f53d"></span> #پیام_حج۹۷ <span class="emoji emoji1f4dd"></span> متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به حجاج بیت‌الله‌الحرام ‌ <span class="emoji emoji1f53b"></span>بسم الله الرّحمن الرّحیم والحمدلله ...
Media Removed
#پیام_حج۹۷ متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به حجاج بیت‌الله‌الحرام ‌ بسم الله الرّحمن الرّحیم والحمدلله والصّلاة علی رسوله المصطفیٰ و آله الاطهار الابرار و صحبه الاخیار. قال الله تعالی: وَ اَذِّن فِی النّاسِ بِالحَجِّ یَأتوکَ رِجالًا وَ عَلیٰ کُلِّ ضامِرٍ یَأتینَ مِن کُلِّ فَجٍّ ... 🔽 #پیام_حج۹۷
📝 متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به حجاج بیت‌الله‌الحرام

🔻بسم الله الرّحمن الرّحیم
والحمدلله والصّلاة علی رسوله المصطفیٰ و آله الاطهار الابرار و صحبه الاخیار. قال الله تعالی: وَ اَذِّن فِی النّاسِ بِالحَجِّ یَأتوکَ رِجالًا وَ عَلیٰ کُلِّ ضامِرٍ یَأتینَ مِن کُلِّ فَجٍّ عَمیقٍ؛ لِیَشهَدوا مَنافِعَ لَهُم وَ یَذکُرُوا اسمَ اللهِ فی اَیّامٍ مَعلومات. (۱)
‌‌‌
🔸️ این آهنگ عرشی همچنان دلها را فرامیخواند و از فراز قرنها و دورانها، بشریّت را به گرد آمدن بر محور توحید دعوت میکند. همه‌ی آحاد انسان، مخاطب این فراخوان ابراهیمی و مفتخر به آنند؛ اگرچه گوشهایی آن را نشنوند و دلهایی زیر حجاب غفلت و جهالت، از آن محروم بمانند، و اگرچه کسانی صلاحیّت ورود در این ضیافت جهانی و همیشگی را در خود فراهم نکنند و یا به هرجهت توفیق آن را نیابند.
‌‌‌
🔹️ اکنون شما از این موهبت برخوردار گشته و در وادی امن میهمان‌سرای الهی قدم نهاده‌اید. عرفات و مشعر و منا، صفا و مروه و بیت، مسجدالحرام و مسجدالنّبی، جای‌جای همه‌ی این مناسک و مشاعر، هریک قطعه‌ای از زنجیره‌ی معنویّت و عروج روحی برای حج‌گزاری است که قدر این توفیق را دانسته و از آن برای طهارت خود بهره گیرد و برای بقیّه‌ی عمر خود توشه بردارد.
‌‌‌
🔸️ نکته‌ی مهمّی که هر انسان اندیشه‌ورز را کنجکاو و حسّاس میکند، تعیین یک میعادگاه دائمی برای همه‌ی مردم و همه‌ی نسلها و در همه‌ی سالها، در یک نقطه‌ی معیّن و در یک محدوده‌ی زمانی واحد است. این وحدت زمان و مکان، یکی از رازهای اصلی فریضه‌ی حج است. بی‌شک یکی از برترین مصداقها برای «لِیَشهَدوا مَنافِعَ لَهُم» همین دیدار سالیانه‌ی آحاد امّت اسلامی در کنار خانه‌ی خدا است. این، رمز وحدت اسلامی و نماد امّت‌سازی اسلام است که باید در زیر سایه‌ی بیت‌الله قرار داشته باشد. خانه‌ی خدا متعلّق به همگان است: سَواءً العاکِفُ فیهِ وَ الباد. (۲)
‌‌
🔹️ حج، در این مکان و در این محدوده‌ی زمانی، همیشه و در همه‌ی سالها، با زبان رسا و منطق آشکار، مسلمانان را به اتّحاد فرامیخواند. و این در نقطه‌ی مقابلِ خواست دشمنان اسلام است که در همه‌ی دورانها و بویژه در این دوران، مسلمانان را به صف‌آرایی در برابر یکدیگر تشویق میکرده‌اند و میکنند. امروز به رفتار آمریکای مستکبر و جنایتکار بنگرید.

🔻ادامه پیام در پست بعدی...
‌‌


‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌_____
#khamenei
#khamenei_face
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#خامنئي
#رهبری
#خامنه_ای_دات_آی_آر
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span> #دیدار مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام از کشور #آلمان با آیت الله العظمی شیرازی در روز ...
Media Removed
. #دیدار مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام از کشور #آلمان با آیت الله العظمی شیرازی در روز پنجشنبه 9 ذی الحجة الحرام 1439ق (1397/5/30) و در چارچوب #دیدارهای_روزانه، مسئول #هیئت_محبان_اهل_بیت علیهم السلام، #برادران_افغانستانی مقیم شهر کرفیلد کشور آلمان با مرجع عالیقدر آیت الله ... .
🔸 #دیدار مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام از کشور #آلمان با آیت الله العظمی شیرازی

در روز پنجشنبه 9 ذی الحجة الحرام 1439ق (1397/5/30) و در چارچوب #دیدارهای_روزانه، مسئول #هیئت_محبان_اهل_بیت علیهم السلام، #برادران_افغانستانی مقیم شهر کرفیلد کشور آلمان با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کرد و از رهنمودهای ایشان بهره مند شد.
وی پس از دیدار با مرجع عالیقدر با حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شیرازی، فرزند معظم له ملاقات نمود.

فرزند مرجع عالیقدر در این دیدار بیاناتی ارزشمند ایراد کرد و ضمن گفتاری درباره اهمیت و ارزش تلاش در کشورهای غیراسلامی به منظور نشر و تبلیغ و ترویج تعالیم و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام گفت: توکل بر خدای متعال در این زمینه بسیار بسیار مهم است و انسان باید هماره امیدش به خدای منان باشد. نیز باید آگاه باشد که هرچه در اختیار دارد از خدای سبحان است، لذا باید قدر این داشته ها را بداند و آن را در راه خدای تبارک و تعالی هزینه کند.

در چارچوب همین گفتار حجت الاسلام والمسلمین شیرازی به بیان وقایعی تاریخی از سیره نورانی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله پرداخت و گفت: بسیاریِ دشمنان، فراوانی امکانات نامحدودی که در اختیار آنان است، اندک بودن جمعیت مؤمنان، شرایط سخت و امکانات اندک و ضعیف و موارد مشابه، سبب نشود که دچار نا امیدی شوید، بلکه مطمئن باشید که خدای عزوجل مؤمنان را در هر جا و هر زمان در نظر دارد و همیشه یاریگر آنان است.

ایشان توضیح داد و گفت: با واکاوی جنگ هایی که بر پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله تحمیل شد متوجه خواهید شد که مؤمنان همیشه در اقلیت بوده اند، ولی پیوسته بر دشمنان چیره و پیروز می شدند و در نهایت با استعانت از خدای سبحان و استقامت از فراز و فرودهای پیچیده و شرایط سخت، پیروز و سرافراز بر می آمدند.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7465
.
📲 عضویت در کانال تلگرام:
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
@khamenei_ir #ولادت_امام_هادی رهبر انقلاب: امام هادی علیه‌السلام با دیدِ یک #انسان_مبارز به ...
Media Removed
@khamenei_ir #ولادت_امام_هادی رهبر انقلاب: امام هادی علیه‌السلام با دیدِ یک #انسان_مبارز به دربارِ متوکّل رفت و مجلسِ شراب او را به مجلس معنویت تبدیل کرد. یعنی او را مغلوب کرد؛ به طوری که در آخرِ حرفهایش، متوکّل برای حضرت عطر آورد و او را با احترام بدرقه کرد. در مبارزه‌ای که شروع کننده‌ی آن، ... @khamenei_ir #ولادت_امام_هادی
رهبر انقلاب: امام هادی علیه‌السلام با دیدِ یک #انسان_مبارز به دربارِ متوکّل رفت و مجلسِ شراب او را به مجلس معنویت تبدیل کرد. یعنی او را مغلوب کرد؛ به طوری که در آخرِ حرفهایش، متوکّل برای حضرت عطر آورد و او را با احترام بدرقه کرد.
در مبارزه‌ای که شروع کننده‌ی آن، خلیفه‌ای تندخو و قدرتمند بود، امام هادی دست به یک جنگ روانی زد؛ مبارزه‌ای که در آن نیزه و شمشیر کاربُرد ندارد. ۱۳۸۰/۶/۳۰
‌‌‌‌‌
الإمام الخامنئي: لقد ذهب #الإمام_علي_النقي_الهادي عليه السلام إلى قصر المتوكّل بنظرة إنسان مكافح وحوّل مجلس شرابه إلى مجلس للروحانية والمعنوية. أي أنه غلبه، إلى أن قام المتوكل عند انتهاء حديثه بإحضار العطر للإمام وتوديعه باحترام.
في مواجهة كان مطلق شرارتها خليفة مقتدر ومتشدد، شنّ الإمام الهادي حربا نفسية؛ مواجهة لا ينفع فيها السيف والرمح.٢١/٩/٢٠٠١
__
#khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
#خامنئی_دات_آی_آر
#مدافعان_سنگر_امام_خامنه_ای
#امام_نقي
#امام_هادي
#امام_نقی
#الإمام_الهادي
#الإمام_النقي
#نقی
#امام_هادی
#حضرت_هادی
#امام_علی_النقی
#ولادت_امام_نقی
Read more
‌‌ اطلاع‌نگاشت | چهار فصل مبارزه؛ #همرزمان_حسین علیه‌السلام ‌‌ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای ...
Media Removed
‌‌ اطلاع‌نگاشت | چهار فصل مبارزه؛ #همرزمان_حسین علیه‌السلام ‌‌ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای تحلیل سیره ائمه، زندگی ایشان را مانند یک انسان ۲۵۰ ساله در نظر می‌آورند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه سالگرد شهادت حضرت امام صادق علیه‌السلام، تحلیل رهبر انقلاب از زندگی ائمه علیهم‌السلام ... ‌‌
اطلاع‌نگاشت | چهار فصل مبارزه؛ #همرزمان_حسین علیه‌السلام
‌‌
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای تحلیل سیره ائمه، زندگی ایشان را مانند یک انسان ۲۵۰ ساله در نظر می‌آورند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه سالگرد شهادت حضرت امام صادق علیه‌السلام، تحلیل رهبر انقلاب از زندگی ائمه علیهم‌السلام را در اطلاع‌نگاشت «چهار فصل مبارزه؛ همرزمان حسین علیه‌السلام» منتشر می‌کند.
__
#khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای_دات_آی_آر
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
#خامنئی_دات_آی_آر
#امام_صادق
#الإمام_الصادق
#حضرت_صادق
#جعفر_بن_محمد
#جعفر_صادق
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span>بازخوانی بیانات آیت الله العظمی شیرازی در گردهمایی بانوان 1435: جایگاه #بانوان در نگاه دورماندگان ...
Media Removed
. بازخوانی بیانات آیت الله العظمی شیرازی در گردهمایی بانوان 1435: جایگاه #بانوان در نگاه دورماندگان از تفکر اهل بیت علیهم السلام حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد #انحراف افراد، از #اهل_بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی ... .
🔸بازخوانی بیانات آیت الله العظمی شیرازی در گردهمایی بانوان 1435:
جایگاه #بانوان در نگاه دورماندگان از تفکر اهل بیت علیهم السلام

حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد #انحراف افراد، از #اهل_بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی از این جماعت که عالم معروفی است و کتابش چاپ و منتشر شده و به عنوان یک کتاب اسلامی در مجامع علمی تدریس می شود و آن فرد خود را عالم مسلمان می داند؛ او در این کتاب آورده است: «خدای ـ تبارک و تعالی ـ انواع حیوانات را آفریده است. نوعی برای حمل بار، مانند چارپایان، نوعی دیگر برای تغذیه ی انسان، مانند گاو و گوسفند آفریده است. گونه دیگر نیز آفریده است که #زنان بوده و آفرینش آنان به شکل انسان از آن جهت است که مردان وحشت نکنند». این سخنان ناپخته و بی ربط در حالی بیان شده است که قرآن کریم #زن را گرامی داشته، او را بخشی از وجود مرد دانسته، آن جا که می فرماید: «خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا؛ همسرانی از جنس خود شما برای شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید» (روم/21). در جای دیگر و با در کنار هم قرار دادن زن و مرد، می فرماید: «إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ؛ مردان مسلمان و زنان مسلمان، مردان با ایمان و زنان با ایمان» (احزاب/35) ولی فردی پیدا می شود که زن را در شمار #حیوانات قرار می دهد.
این نگرش و بیان، نتیجه ی #انحراف_از_اهل_بیت علیهم السلام است و البته انحراف از اهل بیت عصمت و طهارت چنین فرجامی خواهد داشت.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7166
.
🔹عضویت در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
Loading...
‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 🔆 انسان وقتی به ملاقات کسی میرود، با او #احوالپرسی میکند، به او سلام میکند؛ همین، در ...
Media Removed
‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 🔆 انسان وقتی به ملاقات کسی میرود، با او #احوالپرسی میکند، به او سلام میکند؛ همین، در ملاقات روح مطهّر ائمّه (علیهم‌السّلام) و اولیاء الهی [هم] لازم است؛ باید رفت، سلام کرد، عرض ادب کرد. ‌‌ [زیارت‌] به هر زبانی هم میشود؛ [اگر] به همین زبان معمولی خودمان -اگر فارسیم، اگر تُرکیم، ... ‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌
🔆 انسان وقتی به ملاقات کسی میرود، با او #احوالپرسی میکند، به او سلام میکند؛ همین، در ملاقات روح مطهّر ائمّه (علیهم‌السّلام) و اولیاء الهی [هم] لازم است؛ باید رفت، سلام کرد، عرض ادب کرد.
‌‌
🔹[زیارت‌] به هر زبانی هم میشود؛ [اگر] به همین زبان معمولی خودمان -اگر فارسیم، اگر تُرکیم، اگر گیلکیم، هر چه هستیم- حرف بزنیم، این آداب ملاقات و زیارت صورت گرفته. البتّه اگر بخواهیم با یک بیان شیوا و با مضامین خوبی حرف بزنیم، آن همین زیارتهایی است که خود ائمّه به ما یاد داده‌اند؛ مثل زیارت امین‌الله -که در واقع عمده‌اش هم دعا است؛ چند کلمه‌ی اوّلش #زیارت است، بقیّه‌اش #دعا است- یا #زیارت_جامعه که بسیار زیارت پُرمضمون و پُرمطلبی است.
‌‌
🔹اگر اینها را بخوانید و به معنایش توجّه کنید و با حضرت با این بیان حرف بزنید، عیبی ندارد. مثل این است که میخواهید بروید دیدن یک بزرگی، یک جمعی هستید، بعد مثلاً یک متن زیبایی را یکی‌تان مینویسید، میروید آنجا، یکی‌تان از طرف بقیّه این متن را میخواند؛ این زیارتها مثل همان متنی است که برای شما نوشته‌اند؛ میگویند اگر این متن را خواندید، حرفی که باید به حضرت بزنید، زده‌اید؛ این شد زیارت. حالا اگر معنایش را ندانستید و سختتان بود -این زیرنویس‌های مفاتیح‌ها هم غالباً کامل نیست؛ من نگاه کرده‌ام، اینهایی که همین حالا هم هست، انصافاً کار خوبی در این زمینه صورت نگرفته که یک زیرنویسِ درستِ حسابی‌ای باشد که آن معنا را برساند؛ خیلی ناقص است- و این هم نشد و نخواستید، به زبان خودتان با حضرت حرف بزنید. این حرف زدن هم حتّی اگر با لبِ تنها باشد، اشکال ندارد. گفت:
گوش کن با لبِ خاموش سخن میگویم‌
پاسخم گو به نگاهی که زبان من و توست
‌‌ ‌‌
💗با دل حرف بزنید. البتّه طبعاً دل باید جمع باشد و مشغول به همین مخاطب باشد؛ اگر به جاهای دیگر اشتغال پیدا کرد -سرگرم دُوروبر و آئینه‌کاری و بالا و پایین و این آمد و فلانی رفت و مانند اینها شد- دیگر دل وصل نمیشود. سعی کنید ولو دو دقیقه، ولو پنج دقیقه، دل را فارغ کنید از بقیّه‌ی شاغلها و متّصل کنید به معنویّتی که در آن‌جا حضور دارد و حرفتان را بزنید. ۸۲/۰۱/۰۶
.
. ‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌_____
#khamenei
#khamenei_face
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#خامنئي
#رهبری
#خامنه_ای_دات_آی_آر
#خامنه_اي
#آیت_الله_خامنه_ای
#امام_خامنه_ای
#سید_علی_خامنه_ای #انقلاب #آقا
#اسلام #ایران‌ #مدافعان_حرم #ولایت
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span>سلسله بیانات حضرت آیت الله العظمی شیرازی ( #کلام_معرفت 2) <span class="emoji emoji1f539"></span>«بازگشت اعمال» خدای تبارک و تعالی ...
Media Removed
سلسله بیانات حضرت آیت الله العظمی شیرازی ( #کلام_معرفت 2) «بازگشت اعمال» خدای تبارک و تعالی در قرآن کریم می فرماید: «إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِکُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَها؛ اگر نیکی کنید، به خود کرده اید و اگر بدی کردید، باز به خود کرده اید». خدای متعال در این آیه اثر ... 🔸سلسله بیانات حضرت آیت الله العظمی شیرازی ( #کلام_معرفت 2)
🔹«بازگشت اعمال»

خدای تبارک و تعالی در قرآن کریم می فرماید: «إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِکُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَها؛ اگر نیکی کنید، به خود کرده اید و اگر بدی کردید، باز به خود کرده اید».
خدای متعال در این آیه اثر و منفعت نهایی کارهای خیر را به منشأ اثر که همان کننده آن کار است بازگردانده می داند. کار نیک پیش از آنکه نفعش به دیگران برسد برای کننده آن کار سودمند خواهد بود.
خیر و خوبی صورت های مختلفی دارد و تنها منحصر به خوبی کردن به همنوعان نیست، بلکه دایره ای بس فراخ تر و به وسعت کل آفریده های خدا دارد. در این قاعده تفاوتی ندارد که این خیرخواهی در حق انسان ها باشد یا حیوانات و گیاهان و حتی زمین و جمادات. در روایات مطالبی از این دست بسیار به چشم می خورد.
بنا به این قاعده، احسانی که فرد انجام می دهد در عین اینکه به طرف مقابل فایده می رساند، خود شخص نیز از فایده آن بهره مند می شود؛ حال چه این احسان زبانی باشد، چه مالی و چه رفتاری از قبیل اصلاح ذات البین و همینطور چه برای آشنا باشد یا غریبه و چه همسایه و چه دور. در ادامه آیه به عکس این موضوع نیز اشاره دارد و می فرماید: «وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَها» بدی ها نیز پیش از آنکه به دیگران اعم از انسان، حیوان، گیاه، زمین و جمادات زیان برساند به خود شخص بدی کننده ضرر می رساند.

persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7196
.
🔹مشروح «کلام معرفت 2» در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
Loading...
 #کلیپ #کلام_مرجعیت «نگاه منحرفین از اهل بیت علیهم السلام به بانوان» حضرت آیت الله العظمی شیرازی ...
Media Removed
#کلیپ #کلام_مرجعیت «نگاه منحرفین از اهل بیت علیهم السلام به بانوان» حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد انحراف افراد، از اهل بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی از این جماعت که عالم معروفی است و کتابش چاپ و منتشر شده و به عنوان یک ... #کلیپ
#کلام_مرجعیت «نگاه منحرفین از اهل بیت علیهم السلام به بانوان»
حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد انحراف افراد، از اهل بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی از این جماعت که عالم معروفی است و کتابش چاپ و منتشر شده و به عنوان یک کتاب اسلامی در مجامع علمی تدریس می شود و آن فرد خود را عالم مسلمان می داند؛ او در این کتاب آورده است: «خدای ـ تبارک و تعالی ـ انواع حیوانات را آفریده است. نوعی برای حمل بار، مانند چارپایان، نوعی دیگر برای تغذیه ی انسان، مانند گاو و گوسفند آفریده است. گونه دیگر نیز آفریده است که زنان بوده و آفرینش آنان به شکل انسان از آن جهت است که مردان وحشت نکنند. 🔹جهت مشاهده و دریافت کلیپ به کانال تلگرام مراجعه نمایید.
http://telegram.me/shirazi_ir
. (لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)
در یوتیوب :
https://youtu.be/dxF8WWbLSCw

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر #بانوان #زنان #زن_در_اسلام #زن #خانواده
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span>سلسله بیانات حضرت آیت الله العظمی شیرازی ( #کلام_معرفت 4) <span class="emoji emoji1f539"></span>«سرمشق فضیلت ها» خدای تبارک و تعالی ...
Media Removed
. سلسله بیانات حضرت آیت الله العظمی شیرازی ( #کلام_معرفت 4) «سرمشق فضیلت ها» خدای تبارک و تعالی در قرآن کریم می فرماید: «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ؛ قطعاً برای شما در [اقتدا به] رسول خدا سرمشقی نیکوست». در لغت عرب لام تأکید «لَقَدْ» برای قسم به کار می رود. ... .
🔸سلسله بیانات حضرت آیت الله العظمی شیرازی ( #کلام_معرفت 4)
🔹«سرمشق فضیلت ها»

خدای تبارک و تعالی در قرآن کریم می فرماید: «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ؛ قطعاً برای شما در [اقتدا به] رسول خدا سرمشقی نیکوست». در لغت عرب لام تأکید «لَقَدْ» برای قسم به کار می رود. خدای تبارک و تعالی البته نیازی ندارد که برای بندگانش قسم یاد کند و همان گونه که روشن است این قسم فقط برای تأکید مطلب است. حرف «قد» نیز برای تحقیق است و تأکید. «کَانَ» جمله فعلیه نیز بیانگر استمرار است، که آن نیز بار تأکیدی دارد. در مجموع این همه تأکید در الفاظ این آیه شریفه برای پافشاری بر این موضوع است که خدای متعال رسول گرامی اش را برای بندگانش نمونه و الگو قرار داده و انسان را به پیروی از او سفارش کرده است.
از این رو گفتار و کردار (قول و فعل) پیامبر صلی الله علیه وآله و همینطور تقریر او برای ما حجت است یعنی آن را سرمشق رفتار و افعال خود قرار می دهیم. مفهومِ قول و فعل روشن است. اما تقریر یعنی چه؟ مقصود از تقریر پیامبر این است که هرگاه کسی در حضور پیامبر سخنی بیان کند یا کاری انجام دهد و پیامبر آن سخن یا رفتار را رد نکند و از آن باز ندارد، نشان از درستی آن یا دست کم بی اشکال بودن آن است. البته تقریر شرایطی نیز دارد که در کتب علمی به تفصیل بیان شده است.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7297
.
📲مشروح «کلام معرفت 4» در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
. بی حرم نیست کسی که حرمش سینه ماست... . . <span class="emoji emoji1f4cd"></span>صدّیق یعنی چه؟ صدّیق کسی است که آنچه را میاندیشد و میگوید، ...
Media Removed
. بی حرم نیست کسی که حرمش سینه ماست... . . صدّیق یعنی چه؟ صدّیق کسی است که آنچه را میاندیشد و میگوید، صادقانه در عمل آن را نشان دهد. هرچه این صدق بیشتر باشد، ارزش انسان بیشتر است؛ میشود صدّیق؛ «اولئک مع الذین انعم اللَّه علیهم من النبیین و الصدیقین». «صدّیقین» پشت سر «نبیین»اند. این بزرگوار ... .
بی حرم نیست کسی که حرمش سینه ماست...
.
.
📍صدّیق یعنی چه؟ صدّیق کسی است که آنچه را میاندیشد و میگوید، صادقانه در عمل آن را نشان دهد. هرچه این صدق بیشتر باشد، ارزش انسان بیشتر است؛ میشود صدّیق؛ «اولئک مع الذین انعم اللَّه علیهم من النبیین و الصدیقین». «صدّیقین» پشت سر «نبیین»اند. این بزرگوار صدیقه کبری است؛ یعنی برترین زن صدیق. این صدیق بودن به بندگی خداست. اگر بندگی خدا نمیکرد، صدّیقه‌ی کبری نمیشد. اساس، بندگی خداست.

۵/مرداد/۱۳۸۴
.
.

#محبوب_جمهور
#سیدنا_القائد_الامام_خامنه_ای
#آرامش_امت
#leader_iran
#iran_leader
#khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supremeleader
#حضرت_ماه
#حضرت_عشق
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
#خامنئی_دات_آی_آر_
#اندیشه_ورزان_انقلاب
Read more
<span class="emoji emoji1f319"></span> #مؤمن_باشیم <span class="emoji emoji1f311"></span> رهبرانقلاب: در این شبها با خدا باید حرف زد، از خدا باید خواست. اگر معانی این دعاها ...
Media Removed
#مؤمن_باشیم رهبرانقلاب: در این شبها با خدا باید حرف زد، از خدا باید خواست. اگر معانی این دعاها را انسان بداند، بهترین کلمات و خواسته‌ها در همین دعاها و شبهای ماه رمضان و شبهای احیاء و دعای ابی‌حمزه و دعاهای شبهای قدر است. اگر کسی معانی این دعاها را نمیداند، با زبان خودتان دعا کنید؛ خودتان با #خدا ... 🌙 #مؤمن_باشیم 🌑
رهبرانقلاب: در این شبها با خدا باید حرف زد، از خدا باید خواست. اگر معانی این دعاها را انسان بداند، بهترین کلمات و خواسته‌ها در همین دعاها و شبهای ماه رمضان و شبهای احیاء و دعای ابی‌حمزه و دعاهای شبهای قدر است. اگر کسی معانی این دعاها را نمیداند، با زبان خودتان دعا کنید؛ خودتان با #خدا حرف بزنید. ۱۳۸۷/۰۶/۳۰
__
🌟در سحرگاه ایام ماه مبارک رمضان، یک نکته‌ی اخلاقی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این حساب منتشر خواهد شد.
__
#khamenei
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#ماه_مبارک_رمضان
#ماه_رمضان
#رمضان
#نماز
#دعا
#الصوم
#الدعاء
#روزه
#ماه_خدا
#شهر_رمضان
#رمضان_مبارك
#رمضان_يجمعنا
#رمضان_كريم
#نماز_جماعت
#پند_سحر_ماه_رمضان
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f319"></span> #مؤمن_باشیم <span class="emoji emoji1f311"></span> رهبرانقلاب: در این شبها با خدا باید حرف زد، از خدا باید خواست. اگر معانی این دعاها ...
Media Removed
#مؤمن_باشیم رهبرانقلاب: در این شبها با خدا باید حرف زد، از خدا باید خواست. اگر معانی این دعاها را انسان بداند، بهترین کلمات و خواسته‌ها در همین دعاها و شبهای ماه رمضان و شبهای احیاء و دعای ابی‌حمزه و دعاهای شبهای قدر است. اگر کسی معانی این دعاها را نمیداند، با زبان خودتان دعا کنید؛ خودتان با #خدا ... 🌙 #مؤمن_باشیم 🌑
رهبرانقلاب: در این شبها با خدا باید حرف زد، از خدا باید خواست. اگر معانی این دعاها را انسان بداند، بهترین کلمات و خواسته‌ها در همین دعاها و شبهای ماه رمضان و شبهای احیاء و دعای ابی‌حمزه و دعاهای شبهای قدر است. اگر کسی معانی این دعاها را نمیداند، با زبان خودتان دعا کنید؛ خودتان با #خدا حرف بزنید. ۱۳۸۷/۰۶/۳۰
__
🌟در سحرگاه ایام ماه مبارک رمضان، یک نکته‌ی اخلاقی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این حساب منتشر خواهد شد.
__
#khamenei
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#ماه_مبارک_رمضان
#ماه_رمضان
#رمضان
#نماز
#دعا
#الصوم
#الدعاء
#روزه
#ماه_خدا
#شهر_رمضان
#رمضان_مبارك
#رمضان_يجمعنا
#رمضان_كريم
#نماز_جماعت
#پند_سحر_ماه_رمضان
Read more
Loading...