او البر کامو دیهیمی

Loading...


Unique profiles
1
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
643 days
to ratio
. به چاپ شانزدهم رسید: بیگانه / آلبر کامو، ترجمه خشایار دیهیمی / ۱۲۸ صفحه جیبی، ۹۰۰۰ تومان داستان ...
Media Removed
. به چاپ شانزدهم رسید: بیگانه / آلبر کامو، ترجمه خشایار دیهیمی / ۱۲۸ صفحه جیبی، ۹۰۰۰ تومان داستان بیگانه، معروف‌ترین اثر آلبر کامو، حداقل به‌ظاهر داستانی ساده و بدون پیچیدگی است. مورسو، کارمندی در الجزیره، تلگرامی دریافت می‌کند که خبر از مرگ مادرش در خانه‌ی سالمندان می‌دهد. دو روز مرخصی ... .
به چاپ شانزدهم رسید:
بیگانه / آلبر کامو، ترجمه خشایار دیهیمی / ۱۲۸ صفحه جیبی، ۹۰۰۰ تومان

داستان بیگانه، معروف‌ترین اثر آلبر کامو، حداقل به‌ظاهر داستانی ساده و بدون پیچیدگی است. مورسو، کارمندی در الجزیره، تلگرامی دریافت می‌کند که خبر از مرگ مادرش در خانه‌ی سالمندان می‌دهد. دو روز مرخصی می‌گیرد، به مراسم تشییع جنازه و تدفین می‌رود و به الجزیره بازمی‌گردد. در ادامه مورسو تصادفاً در ماجرای نامطبوع و کثیف همسایه‌اش درگیر می‌شود و تحت فشار شدید شرایط بیرونی اقدامی می‌کند که عواقبش چشم مورسو را بر بُعد تازه‌ای از زندگی می‌گشاید. مورسو در طی داستان سرانجام درمی‌یابد که هستی شادی است. بی‌اعتنایی او به مناظر و بوهای جهان به عشقی آگاهانه بدل می‌شود و تسلیم و رضای منفعلانه‌ی او در برابر ستمی که بر انسان‌ها می‌رود جای خود را به طغیانی پرشور علیه مرگ و به احساس برادری انسانی می‌دهد.

خرید از کتابفروشی‌ها و یا با بیست درصد تخفیف از وبسایت نشر ماهی
Read more
Loading...
. @prham_book‌ عکس و متن از صفحه‌ی . مدت ها پیش بیگانه را در یک جمله خلاصه کردم که می دانم بسیار پارادوکسی ...
Media Removed
. @prham_book‌ عکس و متن از صفحه‌ی . مدت ها پیش بیگانه را در یک جمله خلاصه کردم که می دانم بسیار پارادوکسی بود :«در جامعه ما هرکسی که در مراسم تدفین مادرش گریه نکند می تواند محکوم به مرگ شود. » منظور من ساده بود. منظورم این بود که قهرمان این کتاب برای این محکوم به مرگ می شود که حاضر نیست در بازی شرکت کند. ... .
@prham_book‌ عکس و متن از صفحه‌ی .
مدت ها پیش بیگانه را در یک جمله خلاصه کردم که می دانم بسیار پارادوکسی بود :«در جامعه ما هرکسی که در مراسم تدفین مادرش گریه نکند می تواند محکوم به مرگ شود. » منظور من ساده بود. منظورم این بود که قهرمان این کتاب برای این محکوم به مرگ می شود که حاضر نیست در بازی شرکت کند. به این معنا، او با جامعه ای که در آن زندگی می کند بیگانه است، در حاشیه اش پرسه می زند، در حاشیه زندگی است، تنها و پر از تمنای لذت. به همین دلیل، عده ای از خواننده ها وسوسه شدند او را مطرود ببینند و به حساب آورند. اما اگر بخواهیم به تصویری دقیق تر از شخصیت او برسیم، یا به تصویری که با مقصود نویسنده تطبیق بیشتری داشته باشد، باید از خودمان بپرسیم به چه ترتیب و از چه جهتی مورسو در بازی شرکت نمی کند. جوابش ساده است: حاضر نیست دروغ بگوید. دروغ گفتن فقط این نیست که حرفی بزنیم که راست نیست. دروغ گفتن در ضمن و علی الخصوص، گفتن چیزی بیش از آن است که راست است و حقیقت دارد، و در مورد قلب آدمی به زبان آوردن چیزی بیشتر از آنی است که واقعا احساس می کند. ما همه مان هرروز این کار را می کنیم تا زندگی را ساده تر کنیم. اما برخلاف ظواهر، مورسو نمی خواهد زندگی را ساده تر کند. هر چه هست همان را می گوید و حاضر نیست احساساتش را پنهان کند و جامعه فورا احساس تهدید می کند.
.
- از متن پس گفتار کتاب
‌.
‌بیگانه، آلبرکامو، ترجمه خشایار دیهیمی، ۱۲۸ صفحه پالتویی، چاپ شانزدهم، ۹۰۰۰ تومان
.
#بیگانه #آلبرکامو #آلبر_کامو #نشرماهی #نشر_ماهی #خشایار_دیهیمی #نیم_رقعی #کتاب #کتاب_خوب #کتاب_بخوانیم
#book #good_book #book_challenge #lets_read
.
برای خرید کتاب‌های ماهی به دیجیکالا، سایت نشر ماهی یا کتابفروشی‌ها مراجعه کنید. .
www.nashremahi.com
Read more
Loading...