Loading Content...

ایرانی در این

Loading...


Unique profiles
84
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Grand Bazaar, Tehran, Gorgan, Iran, ZEEEN
Average media age
731.6 days
to ratio
6.7
GO Sport | Oniseh Available in Rosha مجموعه گواسپرت تاکید زیادی بر رضایت مشتری و ارائه کالاهای ...
Media Removed
GO Sport | Oniseh Available in Rosha مجموعه گواسپرت تاکید زیادی بر رضایت مشتری و ارائه کالاهای اصلی و با کیفیت در فروشگاه های خود دارد، و عموماً بصورت سالانه و در اغلب اوقات بصورت فصلی یک تیم فرانسوی از محصولات و شرایط فروشگاه بازید کرده و گزارش عملکرد را به شرکت مادر ارسال میکنند، لذا اضافه شدن ... GO Sport | Oniseh
Available in Rosha
مجموعه گواسپرت تاکید زیادی بر رضایت مشتری و ارائه کالاهای اصلی و با کیفیت در فروشگاه های خود دارد، و عموماً بصورت سالانه و در اغلب اوقات بصورت فصلی یک تیم فرانسوی از محصولات و شرایط فروشگاه بازید کرده و گزارش عملکرد را به شرکت مادر ارسال میکنند، لذا اضافه شدن برند جدید به سبد محصولات این فروشگاه نیاز به تاییدیه دفتر مرکزی خواهد داشت.
ما با توجه به رشد و پیشرفت روز افزون برندهای ایرانی از ماه ها قبل تلاش خود را برای ارائه محصولات ایرانی در این فروشگاه بین المللی آغاز کردیم و بعد از دریافت تاییدیه از دفتر مرکزی دو برند ایرانی اونیسه و صخره را به سبد محصولات خود اضافه نمودیم.
شما میتوانید محصولات این دو برند را از فروشگاه گواسپرت در ایران تهیه نمایید.
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji203c"></span>️ورق بزنید بحران معیشت؛ با دستمزد روزانه کارگر ایرانی در فرانسه و با دستمزد روزانه کارگر فرانسوی ...
Media Removed
️ورق بزنید بحران معیشت؛ با دستمزد روزانه کارگر ایرانی در فرانسه و با دستمزد روزانه کارگر فرانسوی در ایران چه می‌توان خرید؟ افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال در ماه‌های اخیر، چشم‌انداز تامین معیشت و قدرت خرید مردم ایران را با ترس از گرانی و تورم ناشی از بی ثباتی بازار همراه کرده است . برای درک بهتر ... ‼️ورق بزنید
بحران معیشت؛ با دستمزد روزانه کارگر ایرانی در فرانسه و با دستمزد روزانه کارگر فرانسوی در ایران چه می‌توان خرید؟
افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال در ماه‌های اخیر، چشم‌انداز
تامین معیشت و قدرت خرید مردم ایران را با ترس از گرانی و تورم ناشی از بی ثباتی بازار همراه کرده است . برای درک بهتر تاثیر کاهش ارزش پول بر قدرت خرید کارگران و افراد کم درآمد دستمزد آنان را با حقوق یک کارگر فرانسوی مقایسه کنیم. ببینیم هر کدام در کشور خود و در کشور دیگری با این درآمد چه چیزهایی را می‌توانند بخرند.
تصور کنید که با حداقل دستمزد روزانه یک کارگر ایرانی (۳۸هزار و ۱۳۷ تومان مصوب شورای عالی کار) که به سختی با سه یورو برابری می‌کند چه چیزی می‌توان در فرانسه خرید؟
همین موضوع را برای فهم تفاوت قدرت خرید یک کارگر فرانسوی و یک کارگر ایرانی تصور کنید. اگر کارگر فرانسوی با حداقل درآمد روزانه ۵۳/۲۷ یورو (مصوب دولت فرانسه برای سال ۲۰۱۷) که با احتساب قیمت یورو در روز هفتم شهریور معادل ۶۶۳ هزار و ۳۷۱ تومان است به ایران سفر کند، در این کشور می‌تواند چه چیزهایی بخرد؟
جدول‌‌های زیر بدون احتساب هزینه‌های معمول زندگی این افراد یعنی رفت و آمد، اجاره خانه، درمان و آموزش محاسبه شده و تنها برای درک بهتری از تفاوت میان قدرت خرید آنها نسبت به دستمزدهایشان پرداخته است.
◀️برای جزئیات بیشتر درباره این موضوع، گزارش منتشر شده در وبسایت یورونیوز فارسی را مطالعه کنید. #euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
کافه نادری نام یکی از قدیمی‌ترین کافه‌های تهران است. این کافه سال‌ها پاتوق شاعران، نویسندگان و روشنفکران دهه سی و چهل مثل صادق هدایت، جلال آل احمد، سیمین دانشور و نیما یوشیج بوده. این یکشنبه از #یکشنبه‌ها_از_ققنوس_بشنویم #کافه_نادری کتاب "کافه نادری" اثر رضا قیصریه از 3 فصل تشکیل شده ... کافه نادری نام یکی از قدیمی‌ترین کافه‌های تهران است. این کافه سال‌ها پاتوق شاعران، نویسندگان و روشنفکران دهه سی و چهل مثل صادق هدایت، جلال آل احمد، سیمین دانشور و نیما یوشیج بوده.

این یکشنبه از #یکشنبه‌ها_از_ققنوس_بشنویم
#کافه_نادری
کتاب "کافه نادری" اثر رضا قیصریه از 3 فصل تشکیل شده است و در هر فصل نگاهی دارد به برهه ای از زندگی هنرمندان ایرانی در زمان های مختلف. در فصل اول تاکید، بیشتر بر زندگی نویسنده های ایرانی در خارج از ایران در اواخر دوره پهلوی است. فصل دوم چشم اندازی از زندگی زمان مجردی یکی از شخصیت های داستان در ایران و رفت و آمد او در محافل بازیگران و خواننده ها است و فصل سوم نگاهی به زندگی نویسندگان و نقاشان ایرانی در ایران در زمان حال دارد. فضاسازی رضا قیصریه در این کتاب بسیار زیباست، فضای قبل از انقلاب، حین انقلاب و بعد از انقلاب در محافل هنری را زیبا نشان داده و صحنه ها را کاملا قابل تصور توصیف کرده 🎧 کتاب صوتی: #کافه_نادری
نویسنده: #رضا_قیصریه
با صدای: #محمد_عمرانی
موسیقی: #مانی_مهرکیا
@novinketabgooya
Read more
@yos_test_turkey تحصیل در ترکیه سطح بالای معلومات دوره‌ی دبیرستان و نیز هوش بالای دانش‌آموزان ...
Media Removed
@yos_test_turkey تحصیل در ترکیه سطح بالای معلومات دوره‌ی دبیرستان و نیز هوش بالای دانش‌آموزان ایرانی و از سویی اعتبار علمی بالای دانشگاه‌های ترکیه در کنار هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی مناسب و پایین در این کشور و نیز سهل الوصول بودن تردد به ترکیه در کنار عوامل دیگر، فرصتی استثنایی برای ... @yos_test_turkey
تحصیل در ترکیه
سطح بالای معلومات دوره‌ی دبیرستان و نیز هوش بالای دانش‌آموزان ایرانی و از سویی اعتبار علمی بالای دانشگاه‌های ترکیه در کنار هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی مناسب و پایین در این کشور و نیز سهل الوصول بودن تردد به ترکیه در کنار عوامل دیگر، فرصتی استثنایی برای داوطلبان ایرانی مهیا کرده است تا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور را بدست آورند.
@yos_test_turkey
آزمون‌ها :
دوره‌ی لیسانس (کارشناسی ، پزشکی و دندانپزشکی)
پذیرش دوره‌ی کارشناسی ، پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه با احتساب نتیجه آزمون (YÖS) و یا (SAT) ونیز در نظر گرفتن معدل دوره‌ی دبیرستان و پیش دانشگاهی صورت می‌گیرد.
@yos_test_turkey
آزمون YÖS
این آزمون که دانشگاه‌ها به صورت مجزا برگزار می‌کنند و آزمون ورودی مخصوص خود را ملاک قرار می‌دهند ، شامل سوالات ریاضی ، هندسه و هوش می‌باشد. اکثر آزمون‌ها به زبان ترکی و انگلیسی برگزار می‌شوند. همه ساله بیش از 30 دانشگاه آزمون‌های خود را در تاریخی مابین اواخر فروردین تا اواخر خرداد که اکثر آنها در شهر استانبول و آنکارا محل آزمون دارند برگزار می‌کنند.
@yos_test_turkey
آزمون SAT
آزمونی است استاندارد که برای ورود به کالج‌های آمریکا طراحی گردیده است و برگزاری آن به عهده موسسه کالج بورد می‌باشد که اخیرا مورد استفاده در دانشگاههای ترکیه هم قرار گرفته است. این آزمون ، یک آزمون استدلالی و کتبی شامل سوالات خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی و نیز ریاضیات است . به طور میانگین هر 2 ماه یکبار برگزار می‌شود و متاسفانه برای شرکت در این آزمون که در ایران برگزار نمی‌شود باید در سایر کشورها ثبت نام نمود.
@yos_test_turkey
Read more
. فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است. هنر نیز مجموعه‌ای از آثار ...
Media Removed
. فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است. هنر نیز مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که  در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی یا به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توان و مهارت خلق زیبایی است. با مرور دو تعریف ... .
فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است.

هنر نیز مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که  در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی یا به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توان و مهارت خلق زیبایی است.

با مرور دو تعریف بالا طیف گسترده ای که فرهنگ و هنر در جامعه را در بر میگیرد و اهمیت این دو واژه را در می یابیم!
ولی همیشه فرهنگ و هنر در حد واژه و تعریف و کلمات باقی ماندند و کمتر افرادی بودند که کمر همت بسته و برای اعتلا و پیشرفت فرهنگ و هنر و هنرمندان هنر های شش گانه* قدم برداشته باشند آن هم در مشهد و خراسان که خاستگاه هنرمندان به نام ایرانی است.
اما حدود دو سال است ماهنامه ای با تیمی جوان و خوش فکر قدم در این راه دشوار گذاشته و برای اولین بار مجله ای وزین و تخصصی در حوزه فرهنگ و هنر، ادبیات و سینما و تئاتر و موسیقی را منتشر میکنند.
از جذابیتهای این مجله انتخاب تصاویر جلد آن میباشد که بر خلاف روال مجلات دیگر حوزه هنر عکسی از سلبریتی های تازه به دوران رسیده دیده نمیشود و سعی میکنند در هر شماره یکی از مفاخر خراسانی را به تصویر بکشند.

شماره چهاردهم این ماهنامه چند روزیست منتشر شده و پیشنهاد میکنم گرچه این روزها فضای مجازی مجالی برای مطالعه باقی نگذاشته ولی باز هم حس نوستالژی خواندن مجلات را از یاد نبریم و حمایت کنیم تا فرهنگ و هنر اصیل ایرانی به خاطره سپرده نشود. * طبقه بندی هنرهای ما ایرانیها شش گانه هست دلیلش رو همه میدانیم 😉
این مجله در کیوسک های مطبوعات و کتابفروشی های خوب مشهد از جمله شهر کتاب و پردیس کتاب موجود می باشد.

@journal_barsava .
.
.
.
.
.
.
#mashhad
#mashad
#art
#iran
#مشهد
#ایران
#هنر
Read more
کاروانسرای شاه عباسی پیکی گرانبها حامل میراث دیرینه و ناگفته های چند صد ساله اجداد تاریخ شهر کویری ...
Media Removed
کاروانسرای شاه عباسی پیکی گرانبها حامل میراث دیرینه و ناگفته های چند صد ساله اجداد تاریخ شهر کویری ابوزیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل است در گستره فلات ایران زمین، استان اصفهان به تنهایی فصلی زرین از کتاب فرهنگ، ادب و هنر ایرانی است و به حق از هزاران سال پیش با آموزه های ادیان الهی عجین شده ... کاروانسرای شاه عباسی
پیکی گرانبها حامل میراث دیرینه و ناگفته های چند صد ساله اجداد تاریخ شهر کویری ابوزیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل است
در گستره فلات ایران زمین، استان اصفهان به تنهایی فصلی زرین از کتاب فرهنگ، ادب و هنر ایرانی است و به حق از هزاران سال پیش با آموزه های ادیان الهی عجین شده است.
در این میان منطقه ابوزید آباد واقع در شمال این استان به مرکزیت این شهر و با مجموعه ده روستا بر کناره بیابان های خاموش و پر رمز و راز ایران مرکزی، در40 کیلومتری شهرستان آران بیدگل گنجی پر بها را نه در پستوخانه ها و زیر خاک، بلکه در آستانه این شهر با سکوتی غریب نگهداری کرده است.
#گردشگری
#سفر #کویرنوردی #کویر #مرنجاب #آران #جاذبه #مسافرت #کاروانسرا #شاه عباسی
Read more
Loading...
احسان یارشاطر، مردی که زبان فارسی را وطن خود می‌دانست، درگذشت . احسان یارشاطر، بنیان‌گذار و سرویراستار ...
Media Removed
احسان یارشاطر، مردی که زبان فارسی را وطن خود می‌دانست، درگذشت . احسان یارشاطر، بنیان‌گذار و سرویراستار دانشنامه‌ ایرانیکا در ۹۸سالگی در کالیفرنیا درگذشت. او عمرش را وقف زبان فارسی و فرهنگ و تاریخ ایران کرده بود. دانشنامه‌ ایرانیکا که او بنا نهاد، یکی از بزرگترین و جامع‌ترین پروژه‌های ایران‌شناسی ... احسان یارشاطر، مردی که زبان فارسی را وطن خود می‌دانست، درگذشت
.
احسان یارشاطر، بنیان‌گذار و سرویراستار دانشنامه‌ ایرانیکا در ۹۸سالگی در کالیفرنیا درگذشت. او عمرش را وقف زبان فارسی و فرهنگ و تاریخ ایران کرده بود. دانشنامه‌ ایرانیکا که او بنا نهاد، یکی از بزرگترین و جامع‌ترین پروژه‌های ایران‌شناسی است و طبق گفته‌ خودش تا سال ۲۰۲۰ در ۴۵ جلد تکمیل خواهد شد، اما او نماند تا پایان کار را ببیند.
.
یارشاطر در کودکی زندگی سختی داشت. مادر و پدرش را از دست داد و نگاهداری‌اش به یکی از فامیل سپرده شد. او دو بار سعی کرد خودکشی کند. از مدرسه دور افتاده بود و چون این آرزوی مادرش را ناکام گذاشته بود، خود را ملامت می‌کرد. در ۱۳سالگی به وزارت معارف رفت و از رئیس بازرسی خواست تا امکان تحصیلش را فراهم کند. در نهایت با تاسیس دانشسراهای مقدماتی، وارد دانشسرا شد و بعدها دکترای ادبیات فارسی گرفت و بعد با بورس تحصیلی به لندن رفت و سپس در دانشگاه آمریکا به کرسی استادی نشست.
.
یارشاطر بنیان‌گذار مرکز مطالعات ایران‌شناسی و استاد بازنشسته‌ مطالعات ایرانی در دانشگاه کلمبیا در نیویورک بود. او نخستین فرد ایرانی بود که پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا به مرتبه‌ استادی رسید. در سال ۱۳۴۷ تدوین دانشنامه‌ ایرانیکا را آغاز کرد و جلد اول این مجموعه را در ۱۳۶۱ به چاپ رساند. پس از انقلاب ایران تامین مالی این طرح در آمریکا انجام میشد. البته طی سال‌ها فعالیت‌ هرجا که طرح با کمبود بودجه روبرو میشد، یارشاطر از دارایی خود مایه می‌گذاشت. برای مثال مجموعه آثار تاریخی خود را به موزه متروپولیتن نیویورک واگذار کرد. او کتابخانه‌ سعید نفیسی را خرید و همراه با کتابخانه‌ خودش به مرکز ایران‌شناسی بخشید. یارشاطر ویراستاری ۳ جلد از تاریخ ایران کمبریج را نیز برعهده داشت و ۱۶ جلد کتاب تاریخ ادبیات ایران را نوشت.
.
یارشاطر عشق فراوانی به زبان فارسی داشت. او می‌گفت: «وطن ما، به یک معنی، سرزمینی‌ است پر از صحراهای فراخ و کوه‌های بلند و رودها و دریاچه‌هایی که در درازای زمان بارها زیر پای مهاجمان مختلف کوفته شده و باز به‌پاخاسته… ولی ما وطن دیگری هم داریم که در ذهنمان جای دارد. وطنی که رودکی در آن چنگ می‌نواخت و فردوسی از خِرَد و دلاوری‌های قهرمانان سخن می‌گفت، و خیام سرگردانی انسان را بازمی‌نمایاند و ابوسعید و نظامی و سعدی و مولوی و حافظ، با استادی حیرت‌انگیز، از ظرایف روان انسان – بیش از همه عشق – سخن می‌گفتند. این وطن را می‌توان از گزند حوادث در امان داشت. وطن من این وطن است… وطن من زبان فارسی‌ است.» #احسان_یارشاطر #ایرانیکا
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span>چرایی عقب‌نشینی تهران از تبریز و تأثیرات آن ✍️تایماز اورمولو <span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji25aa"></span>️ بخش اول <span class="emoji emoji1f517"></span>https://t.me/oyrencisesi/5259 ...
Media Removed
چرایی عقب‌نشینی تهران از تبریز و تأثیرات آن ✍️تایماز اورمولو ️ بخش اول https://t.me/oyrencisesi/5259 اؤیرنجی سسی: تغییر عجولانه و شتاب‌زده مکان اجلاس سه‌جانبه ایران – روسیه – ترکیه از تبریز به تهران در افکار عمومی آزربایجان به عقب‌نشینی تهران از تبریز تعبیر شد. سال‌های طولانی است ... 🔴🔴چرایی عقب‌نشینی تهران از تبریز و تأثیرات آن ✍️تایماز اورمولو 🔴▪️ بخش اول 🔗https://t.me/oyrencisesi/5259 🔹اؤیرنجی سسی: تغییر عجولانه و شتاب‌زده مکان اجلاس سه‌جانبه ایران – روسیه – ترکیه از تبریز به تهران در افکار عمومی آزربایجان به عقب‌نشینی تهران از تبریز تعبیر شد. سال‌های طولانی است که عملاً حاکمیت ایران حضور اقتصادی و سیاسی در آزربایجان ندارد. تلاش صدساله‌ای که از زمان رضاشاه شروع‌شده و در حکومت فعلی ادامه یافته شهرها و روستاهای آباد و پررونق آزربایجان را به مهم‌ترین قطب ارسال مهاجر و افت کیفیت اقتصادی و استانداردهای زندگی تبدیل کرده است. طبیعت آزربایجان هم با شتاب سرسام‌آوری رو به اضمحلال می‌باشد. خشکاندن عمدی دریاچه اورمیه به آخرین مراحل خود رسیده است و آزربایجان در آستانه یک فاجعه عظیم در سطح جهانی است. 🔹پروژه آسیمیلاسیون و الیناسیون ترک‌ها در ایران با تهدید به نسل‌کشی و اخراج اتنیک ترک از آزربایجان غربی و اشغال آرام اما بدون وقفه و تغییر بافت جمعیتی به نفع اکراد به‌شدت ادامه دارد. اپوزیسیون به‌ظاهر ترقی‌خواه اما بشدت مرکزگرا و باستان گرا با تمام قوا حاکمیت ایران را در همه این موارد پشتیبانی می‌کند و آزربایجان را محروم از هرگونه تریبون کرده است. 🔹اما همه این تشبثات سال‌های چندی است که باعث واکنش آزربایجان شده و قریب به سی سال است که حرکت موسوم به حرکت ملی آزربایجان با اشتراک همه اقشار و همه تفکرات سیاسی و اجتماعی متولدشده و به‌سرعت در حال تسری به درون توده مردم در آزربایجان و حتی سایر مراکز ترک‌نشین در ایران است. این حرکت با اهداف و مرزبندی‌های ساختاری خود تقریباً همه جریان‌های سیاسی مرکزگرای ایرانی را از آزربایجان بیرون رانده و روزبه‌روز در حال بزرگ شدن و درعین‌حال رسیدن به بلوغ فکری و سیاسی است. همان حرکتی که تشبثات جنبش سبز و اعتراضات دی‌ماه سال گذشته و تابستان سال جاری را در آزربایجان کاملاً ناکام گذاشت. 🔹در عرصه بین‌الملل ایران در آستانه تحریم‌های کمرشکن از طرف آمریکا و بمباران‌های تقریباً بدون وقفه نیروهای ایرانی در سوریه توسط اسراییل قرارگرفته است و در اوج این کشمکش‌ها به ناگاه اعلام شد، اجلاس سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای بحث و تبادل‌نظر و رسیدن به اجماع در مورد سوریه قرار است در تبریز برگزار شود. انتشار این خبر به‌یک‌باره تمام نظرات آزربایجان را به خود جلب کرد و پایه‌های تجمعات پرشور مردمی برای استقبال از رئیس‌جمهور ترکیه ریخته شد. صفحات تلگرام، فیس‌بوک و توییتر شاهد ردوبدل شدن پیام‌های پرشور برای استقبال از اردوغان شد.
Read more
Loading...
عکس‌ها را ورق بزنید.... دیروز نمی‌دانم چندمین روز قدسی بود که نرفتم، نه این‌که موافق یا مخالف آن باشم، ...
Media Removed
عکس‌ها را ورق بزنید.... دیروز نمی‌دانم چندمین روز قدسی بود که نرفتم، نه این‌که موافق یا مخالف آن باشم، بلکه سال‌هاست راهپیمایی‌های ما کارکرد خود را از «جایی برای نشان دادن وحدت ملی» به «شویی برای کوبیدن مخالفان عمدتا داخلی» و نیز به رخ کشیدن نیروهای فارغ‌البال و بی‌حجاب و بدحجاب طرفدار نظام، ... عکس‌ها را ورق بزنید.... دیروز نمی‌دانم چندمین روز قدسی بود که نرفتم، نه این‌که موافق یا مخالف آن باشم، بلکه سال‌هاست راهپیمایی‌های ما کارکرد خود را از «جایی برای نشان دادن وحدت ملی» به «شویی برای کوبیدن مخالفان عمدتا داخلی» و نیز به رخ کشیدن نیروهای فارغ‌البال و بی‌حجاب و بدحجاب طرفدار نظام، تبدیل شده است.
این‌که اسراییل غاصب است و سرزمینی را به زور و ظلم تصاحب کرده خود خاستگاه بسیاری از اعتراضات در دنیا بوده و در حکومت پهلوی هم روشنفکران ایرانی همیشه این جنگ را نابرابر دانسته‌اند و نوشته‌اند که فلسطین فارغ از رنگ و نژاد و مذهب و شان، مورد ستم قرار دارد. این تقریبا حرف بسیاری از روشنفکران جهان و ایران بوده و هست.
آن‌چه این‌سال‌ها موجب سکوت روشنفکران در باب این موضوع شده، البته بیشتر به حمایت‌های همه‌جانبه‌ی نظام از حماس و مقاوت فلسطین است، جوری که حتا خود حماس گاهی به آن معترض بوده و هست، رجوع‌ کنید به سخنان خالد مشعل که ایران را کاسه‌ی از آش داغ‌تر توصیف کرده بود، یا محمود عباس که ایران را به دخالت بی‌جا در امور داخلی کشورش متهم می‌کند.
اکنون روشنفکران ایرانی در وضعیت بدتر شاهد حرکات زشت خرده‌اندیشان در راهپیمایی‌ها هستند، به فحش کشیدن و به ناروا بستن مدیران سابق نظام آن هم با زبان روزه، کاری‌ست که سال‌هاست به متن راهپیمایی روز قدس، آمده و از خاتمی و موسوی و کروبی و عارف تا احمدی‌نژاد و لاریجانی و ظریف، همگی در این برنامه مورد حمله و سنگ و تخم‌مرغ و فحش قرار گرفته‌اند. دیروز هم که حضرات مدیر جنتلمن انرژی اتمی ایران، علی‌اکبر صالحی را به سنگ تهمت و چوب افترا و آب دهان نواختند.
آری روز قدس، دیگر روز نجات اسلام نیست، که روز تسویه حساب است. روز به نمایش دراوردن تمام مجری‌های تلوزیون در خیابان انقلاب و آزادی و روز برپا کردن ایستگاه‌های صلواتی جوک و موسیقی و مارش نظامی و البته نقاشی کودکان با موضوع «انتفاضه» است. انگاری کودک ما این واژه‌ی ثقیل را در کمر پدر و شکم مادر شنیده است و اکنون می‌تواند آن را تصویر کند.

از اتفاقات جالب دیروز، یکی همین آمریکای فینگیلی و اسراییل جینگیلی بود که با اراجیف دیگری از پشت تریبونی که روزی مقدس بود پخش شد.... #آمریکای_فینیگیلی
#اسرائیل_جینیگیلی
#روز_قدس
#راهپیمایی
#روشنفکران
#انتفاضه
#بد_حجابی
#یادش_بخیر
Read more
۳۹/۶۰ گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان ...
Media Removed
۳۹/۶۰ گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان سیاست_فقط آدم‌های بزرگ. با تو مخالفم. من می‌خوانم. رمان جهان را از نگاه دیگران به توصیف درمی‌آورد و می‌فهمی فقط آنچه تو پنداشته بودی نیست(شرح احوال آدم‌های کوچک اتفاقاً گاه بسیار شیرین‌تر ... ۳۹/۶۰
گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان سیاست_فقط آدم‌های بزرگ. با تو مخالفم. من می‌خوانم. رمان جهان را از نگاه دیگران به توصیف درمی‌آورد و می‌فهمی فقط آنچه تو پنداشته بودی نیست(شرح احوال آدم‌های کوچک اتفاقاً گاه بسیار شیرین‌تر است. تصور کن آدمی را که همیشه در فرودست‌ها بوده، از گهواره تا گور). با خواندن رمان شریک درک دیگران از جهان، احساسات و اندوه و شادی و بالاتر از همه تجارب دیگران می‌شوی. چطور می‌خواهی این دنیا را در یک مسیر معین با یک نگاه مطمئن دنبال کنی؟ فکر نمی‌کنی نمی‌شود جهان را با یک پیش فرض معین توضیح داد؟ فکر نمی‌کنی که جهان را، کائنات را، بی‌کرانگی و خوبی و بدی را با هیچ ایدئولوژی نمی‌توان دریافت.
‌‌
#یک_پرونده_کهنه
#رضا_جولایی
#نشر_آموت
‌‌
یک پرونده کهنه داستانی‌ست تاریخی از ماجرای ترور روزنامه‌نگاری به‌نام محمد مسعود. جولایی در این داستان نقش حزب توده و دربار رو در ترور محمد مسعود تشریح میکنه و فضای حاکم بر ایران رو در طی این دوره از تاریخ معاصر به‌خوبی نشون میده.
خط زمانی داستان نامنظمه و یکجورایی حال و هوای مرموز و کارآگاهانه‌ای به کتاب میده، شخصیت‌پردازی خیلی خوبی هم داشت و داستان شخصیت‌های فرعی جذابیت دوچندانی به داستان اصلی اضافه کرده بود. وجود شخصیت‌های سرشناسی مثل صادق هدایت هم ایده‌ی خیلی جالبی بود.
و توصیف ایران در اون سال‌ها، تهران و خیابان‌هاش و کافه‌هاش... 😍 با همه‌ی تلخی‌هاش ترجیح می‌دادم تو اون تاریخ به دنیا میومدم تا این تاریخ 😐😂
‌‌‌‌
خوندنش رو به کسایی که رمان تاریخی دوست دارند و البته اونایی که میخوان یک رمان ایرانی خوب بخونند توصیه میکنم.
‌‌
امتیازم: ۴ از ۵
Read more
 #وحشت_از_اربعین . <span class="emoji emoji1f534"></span> آتش زدن کنسولگری ایران، مقر حشدالشعبی عراق و ادارات موثر در سرکوبی داعش بتوسط ...
Media Removed
#وحشت_از_اربعین . آتش زدن کنسولگری ایران، مقر حشدالشعبی عراق و ادارات موثر در سرکوبی داعش بتوسط جمعی از افراد سازمان یافته نفوذی در بصره، نشانه های بسیار خوبی از ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه… . . فتنه روزنامه شرق در انتشار خبر دروغ صیغه زنان مشهدی توسط عراقی ها و تکرار بالعکس این دروغ ... #وحشت_از_اربعین
.
🔴 آتش زدن کنسولگری ایران، مقر حشدالشعبی عراق و ادارات موثر در سرکوبی داعش بتوسط جمعی از افراد سازمان یافته نفوذی در بصره، نشانه های بسیار خوبی از ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 فتنه روزنامه شرق در انتشار خبر دروغ صیغه زنان مشهدی توسط عراقی ها و تکرار بالعکس این دروغ در رسانه های عراقی نسبت به صیغه زنان عراقی توسط ایرانی ها… نشانه ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 تحرکات کردستان عراق در جدایی کردها از عراق و ایران و همکاری نظامی - اطلاعاتی با سران اسرائیل و داعش و نیز به میدان آمدن عناصر شیعه انگلیسی علیه اتحاد شیعه و سنی ایرانی - عراقی، نشانه ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 تیتر زنی آمدنیوز ها و بی بی سی ها و سلطنت طلب ها و عناصر نفوذی حامی رفورمیزم و لیبرالیسم در ایران و انگلستان، علیه همبستگی فارس و عرب… و نبش قبر جنایات صدام بعثی در جنگ با ایران، نشانه ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 و سی میلیونی شدن حضور شیعیان جهان در نجف و کربلای عراق در سال گذشته و چند ده میلیونی شدن جمعیت برادران سنی و شیعه ایرانی - عراقی در این اتحاد پر شکوه معنوی - جهادی، نشانه وحشت غربی ها از قیام اربعین حسینیه(ع)
.
.
🔴 هشیار باشید و از سیاست تفرقه بنداز و تجزیه کن انگلیسی ها و اسرائیلی ها و سعودی ها… بدور!! نه تفاوت ایرانی و عراقی… نه تفاوت سنی و شیعی… و نه تفاوت عربی و عجمی ما… باعث نخواهد شد تا نابودی تل آویو و ریاض به دستان ما محقق نشه (:
.
#محمد_جلیلی
#ایرانی #عراقی
#اربعین #حسینی
#پیاده_روی_اربعین
#ایران #عراق #اتحاد
#حب_الحسین_یجمعنا
#زائر #مذهب #اسلام
#اسرائیل #عربستان
#بصره #کنسولگری
#شیعه #سنی #حق
#آمریکا #انگلیس
#رهبر #کردستان
#صیغه #پرچم
#دروغ #تفرقه
.
Read more
عضو هیأت مدیره خانه صنعت در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد نیاز به حمایت هوشمندانه از تولید کالای ایرانی ...
Media Removed
عضو هیأت مدیره خانه صنعت در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد نیاز به حمایت هوشمندانه از تولید کالای ایرانی /صنعتگران از مواد اولیه داخلی استفاده کنند عضو هیأت مدیره خانه صنعت گفت: برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، صنعتگران باید در تولید محصولات خود تا حد امکان از مواد اولیه داخلی استفاده کنند. آرمان ... عضو هیأت مدیره خانه صنعت در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
نیاز به حمایت هوشمندانه از تولید کالای ایرانی /صنعتگران از مواد اولیه داخلی استفاده کنند
عضو هیأت مدیره خانه صنعت گفت: برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، صنعتگران باید در تولید محصولات خود تا حد امکان از مواد اولیه داخلی استفاده کنند.
آرمان خالقی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: مردم حق دارند متناسب با بودجه و کیفیت مورد انتظار خود نسبت به خرید کالا اقدام کنند و این موضوع باید از سوی تشکل‌های تولیدی پذیرفته شود، در مقابل تولید کنندگان داخلی نیز باید سعی کنند با عرضه کالای باکیفیت و قیمت مناسب زمینه را برای ایجاد رغبت در مصرف کنندگان داخلی برای خرید کالای ایرانی فراهم کنند.
وی با بیان اینکه هیچ تولیدکننده‌ای نمی‌خواهد کالای گران قیمت و با کیفیت پایین تولید کند، افزود: در جهت تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، هر فرد، سهمی دارد و باید به این مساله فکر کند.
خالقی با تاکید بر لزوم تامین مواد اولیه، تجهیزات و ماشین‌آلات و همچنین خدمات فنی داخلی توسط تولیدکنندگان داخلی گفت: صنعتگرانی که از مردم انتظار دارند کالای ایرانی خریداری کنند باید در تامین مواد اولیه مورد نیاز خود نیز به تولیدات داخلی توجه داشته باشند. به عنوان مثال تولیدکنندگان پوشاک ایرانی باید از پارچه‌های ایرانی استفاده کنند و در صورت نبود کالای مشابه داخلی نسبت به واردات اقدام کنند.
وی تصریح کرد: البته در زمینه پوشاک به دلیل تنوع پارچه، طرح،‌ رنگ و کیفیت ممکن است برخی تولیدات مورد استقبال مصرف کنندگان داخلی قرار نگیرد اما می‌توان برای صادرات این کالاها برنامه‌ریزی کرد.
وی تصریح کرد: تولید کالا با بهترین مواد اولیه ایرانی وظیفه مهم صنعتگران ایرانی است و باید در این زمینه برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشند.
وی در ادامه طرح شعار حمایت از کالای ایرانی را عاملی برای توسعه فرهنگی این موضوع عنوان کرد و گفت: در شرایط مساوی، مصرف‌کنندگان داخلی باید به سمت خرید کالای ایرانی ترغیب شوند و آن را به کالای خارجی ترجیح دهند.
۱۳۹۷/۰۱/۱۴ :: ۱۲:۵۷
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13970114000601
Read more
Loading...
متاسفانه باید بگم اخبار خیلی بدی در دنیا از ایران و زن ایرانی در دنیا منتشر شده،دوستی از آلمان روزی ...
Media Removed
متاسفانه باید بگم اخبار خیلی بدی در دنیا از ایران و زن ایرانی در دنیا منتشر شده،دوستی از آلمان روزی میگفت در کمال تاسف ،افغانی های مقیم آلمان با افتخار میگفتند هر وقت بخوایم دنبال این قبیل کارها بریم میریم دنبال زن های ایرانی ،چون زن های ما این کاره نیستند و نجیب هستند ،☹☹☹☹☹☹☹☹واقعن از زن ایرانی ... متاسفانه باید بگم اخبار خیلی بدی در دنیا از ایران و زن ایرانی در دنیا منتشر شده،دوستی از آلمان روزی میگفت در کمال تاسف ،افغانی های مقیم آلمان با افتخار میگفتند هر وقت بخوایم دنبال این قبیل کارها بریم میریم دنبال زن های ایرانی ،چون زن های ما این کاره نیستند و نجیب هستند ،☹☹☹☹☹☹☹☹👀👀👀👀واقعن از زن ایرانی چه ساختند به لطف اسلام و دین محمد تازی که در راه هوای نفس خود هر آیه ای را به نفع خود از زبان خدای خیالی خود میساخت البته در هشتاد درصد عکس های خانم های ایرانی که برای یک عکس یک رژ را به پایان میرسانند ،میتوان این ادله رو شاهد بود که بجای فکر سالم و زیبایی طبیعی ،چه بسرشان آمده 👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿
Read more
❆﷽❆ . . <span class="emoji emoji1f53c"></span>دخترک قهقهه ای بلند میزند وشال کوتاهش را که حکم بادبزن دارد مرتب جابه جا میکن. .زیر این ...
Media Removed
❆﷽❆ . . دخترک قهقهه ای بلند میزند وشال کوتاهش را که حکم بادبزن دارد مرتب جابه جا میکن. .زیر این افتاب داغ یک بستنی با طعم شکلات چقدر میچسبد!. دختر بستنی اش را لیس میزند و چشم های دودوزه باز به موهای طلایی که زیر شال قرمزش خودنمایی میکند،خیره شده اند. آخر میدانی.... گرگ ها همیشه به دنبال شنل ... ❆﷽❆
.
.
🔼دخترک قهقهه ای بلند میزند وشال کوتاهش را که حکم بادبزن دارد مرتب جابه جا میکن.
.زیر این افتاب داغ یک بستنی با طعم شکلات چقدر میچسبد!.
دختر بستنی اش را لیس میزند و چشم های دودوزه باز به موهای طلایی که زیر شال قرمزش خودنمایی میکند،خیره شده اند.👀
آخر میدانی....
گرگ ها همیشه به دنبال شنل قرمزیند...
لبخند هوس آمیز روی لبهای پسری که آن سوی خیابان ایستاده است مینشیند.😈 .
➿و برای هزارمین بار اشک در چشمانت حلقه میزند...
آه بلندی از اعماق وجودت زبانه میکشد که دل آسمانها و زمین را میلرزاند.😔
لبخند روی لبهای همگان.... .
و اشک های سرد روی گونه های تو ....
عبایت را روی سر میکشی و از کوچه ها عبور میکنی....
یک عبور تلخ....
شاید تحمل دیدن این صحنه ها آنقدر برایت دشوار است که ندیدنشان را ترجیح میدهی.😞..
🔺و سخت تر از همه آنکه امروز جمعه است‼.
️روزی که قولش را داده بودی...
هزار سال میگذرد و هزاران جمعه...
هزار جمعه و هنوز آن سیصد و سیزده نفر جور نشده است....
انتظار غریبی چقدر سخت است این را باید از تو پرسید؟
ای کاش تو هم یک زینب داشتی...
زینبی که غمخوارت میشد...
.زینبی که سنگ برادر را به سینه میزند..
.کاش عباسی داشتی تاحداقل در این هلهله و شور وهیاهو دلت را به او خوش میکردی.😭
.
یعنی میتوان لذتی که در دیدن توست را به دیدن فیلم ها وعکس هایی که دشمنانت ساخته اند وعمل به برنامه هایشان فروخت⁉
دیدن روی ماه تو یا هوس و وسوسه شیطان⁉

به راستی که قدر تورا فقط کودکی میداند که مشق شبش به جای الف، ب و بابا آب داد... خمپاره و گلوله ...
و بابایی که رفت ....
وآغوش گرم مادرانه ای که دیگر نیست شده!
قدر تورا ....
تنها مادری میداند ...
که پیشانی خونین پسرش را درآغوش گرفته میبوسد و انتقام خون شهیدش را به تو واگذار میکند!😭
.
ای کاش دعاهایمان ادعا نبود ...
که اگر چیز بیش از این بود.... امروز تیتر رسانه ها بجای حمله انتحاری و کشته شدن صدها زن و کودک این بود!👇👇👇👇
. . . . . . . . . . . «یوسف زهرا آمـــــــــــد!»
.
.
.
💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
.
.
#اسلام #شهدا_شرمنده_ایم
#حجاب #چادر #دختر_آریایی
#عفت #حیا #خوشتیپ
#من_حجاب_را_دوست_دارم
#پرنسس_چادری
#دختر_ایرانی
#لعنت_الله_علی_آل_سعود 🔫
#شیعه #منتظر_ظهور
#قرآن #حامی_رهبر
#تهاجم_فرهنگی #جنگ_نرم
#امر_به_معروف #نهی_از_منکر
#حضرت_زهرا(س) #چادر_خاکی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#Iranian_woman
#islam #hijab
#iranian_girl
#i_love_hijab
#princess
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> برگزارى هجدهمين جشنواره #يارى در استكهلم سوئد . با اعلام اسامی فیلمهای حاضر در هجدهمین دوره ...
Media Removed
برگزارى هجدهمين جشنواره #يارى در استكهلم سوئد . با اعلام اسامی فیلمهای حاضر در هجدهمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی «یاری» این رویداد در تاریخ ۲۲ و ۲۳ سپتامبر در شهر استکهلم سوئد به مدیریت #شیدا_شفیعی در سالن سینما اسکاندیا برگزار میشود. . ۱۳ فیلم کوتاه و سینمایی ایرانی که به هجدهمین جشنواره ... 🎬
برگزارى هجدهمين جشنواره #يارى در استكهلم سوئد
.
با اعلام اسامی فیلمهای حاضر در هجدهمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی «یاری» این رویداد در تاریخ ۲۲ و ۲۳ سپتامبر در شهر استکهلم سوئد به مدیریت #شیدا_شفیعی در سالن سینما اسکاندیا برگزار میشود.
.
۱۳ فیلم کوتاه و سینمایی ایرانی که به هجدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «یاری» سوئد راه یافتند.
.
📌در بخش فیلم‌های بلند ۷ فیلم حضور دارند که عبارتند از :
سد معبر (محسن قرایی)، اسرافیل (آیدا پناهنده)، در وجه حامل (بهمن کامیار ) مرداد (بهمن کامیار)، ماجان (رحمان سیفی‌آزاد)،‌ روز دروغ (یعقوب کشاورز) و آهوی پیشونی سفید (سیدجواد هاشمی) حضور دارند.
.
علیرضا مجلل، رضا باقر، مینا آذریان، سعید شریفیان و میکاییل هیلین آثار منتخب جشنواره را داوری می‌کنند و در نهایت دو تندیس بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم سینمایی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
.
همچنين ٦ فيلم هم در بخش فيلمهاي كوتاه به رقابت خواهند پرداخت كه شامل:
مثل بچه آدم (آرین وزیر دفتری)، حیوان (بهمن و بهرام ارک)، آر یو والیبال (محمد بخشی)، شخصی (سونیا حداد)،‌ پاسپورت (مهران همت زاده) و بوق ممتد (قصیده گلمکانی) ميباشند.
.
#پژمان_بازغی سفیر انجمن یاری در مراسم افتتاحیه این دوره حضور خواهد داشت و محسن کیایی، سیدجواد هاشمی و بهمن کامیار نیز مهمان‌های ویژه جشنواره هستند.
.
این جشنواره همه ساله درآمد حاصل از فروش بلیت فیلم‌های حاضر در جشنواره را برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی صرف میکند.
.
#خبرنگار_هنر
#iranskafilmfestivalen #artreporter #art_reporter
Read more
Loading...
‌ ‌‌در دست انتشار «ردیف دوره عالی علی‌اکبر شهنازی» نت‌نویسی آموزشی و تحلیلی داریوش طلایی از ...
Media Removed
‌ ‌‌در دست انتشار «ردیف دوره عالی علی‌اکبر شهنازی» نت‌نویسی آموزشی و تحلیلی داریوش طلایی از زمان ورود روش نت‌نویسی غربی به ایران و استفاده از آن برای مکتوب‌کردن موسیقی ایرانی، مراحل مختلفی طی شده است تا پذیرفتن و درک این‌که نت‌نویسی و قواعد آن، قوانین آسمانی و ابدی نیستند، بلکه سیستمی ...
‌‌در دست انتشار
«ردیف دوره عالی علی‌اکبر شهنازی»
نت‌نویسی آموزشی و تحلیلی
داریوش طلایی

از زمان ورود روش نت‌نویسی غربی به ایران و استفاده از آن برای مکتوب‌کردن موسیقی ایرانی، مراحل مختلفی طی شده است تا پذیرفتن و درک این‌که نت‌نویسی و قواعد آن، قوانین آسمانی و ابدی نیستند، بلکه سیستمی برای نوشتن تفکرات موسیقایی و فنون نوازندگی با هدف ثبت و انتقال آن‌ها هستند. این کتاب به روش نت‌نویسی آموزشی و تحلیلی نوشته شده است؛ همان روشی که سال‌ها پیش توسط مؤلف ابداع و برای نگارش ردیف میرزا عبدالله به کار گرفته شد. در نگارش این ردیف از لحاظ ترتیب و نظم گوشه‌ها و جملات و حالت‌ها و زمانبندی‌ها و انگشت‌گذاری‌ها و مضراب‌گذاری‌ها و بسیاری نکات ظریف در تزیینات و غیره، به‌طور اخص، از چهار منبع استفاده شده است: آموخته‌های مؤلف از آموزش مستقیم از استاد شهنازی، نوار به‌جامانده از اجرای استاد شهنازی از این ردیف، نت‌نویسی حبیب‌الله صالحی،‌ و نت‌نویسی فرهاد ارژنگی.
علی‌اکبر شهنازی ضمن‌آن‌که سنت پدر را در حفظ و تداوم میراث شفاهی موسیقی ایرانی و آموزش سینه‌به‌سینه‌ی ردیف ادامه داد، رپرتوار آموزشی‌اش را همگام با تحولات روز به‌سوی مدرنیته و با حفظ خصوصیات اصیل موسیقی ایرانی روزآمد ساخت. او این رپرتوار جدید را در مقابل ردیف پدرش ــ که به آن ردیف کلاسیک می‌گفت ــ «ردیف دوره‌ی عالی» نامید. در این ردیف، قطعات ضربی ــ در واقع نوع جدید چهارمضراب ــ بیشتر شده و آن را از دیگر ردیف‌ها متنوع‌تر ساخته است. در بخش‌های آوازی ردیف عالی نیز گوشه‌های اصلی یا شاه‌گوشه‌ها انتخاب شده و گه‌گاه به گوشه‌هایی با تم ملودیک یا وزن عروضی مشخص اشاره می‌شود.
Read more
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور ...
Media Removed
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟ فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست. بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟! با ... Repost: @freevaar .
.

روز دختر!
تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد!
اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟
فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست.
بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟!
با نزدیک شدن به «روز دختر» پیامهای تبریک
جورواجور در شبکه های اجتماعی فارسی زبان سرازیر می‌شوند٬ از سوی کسانی که گاه حتا دلیل وجود و وجه تسمیه چنین روزی را نمی دانند.
روز دختر ایرانی در دوره ریاست جمهوری محمودِ احمدی نژاد به مناسبت میلاد معصومه٬ دختر امام موسی کاظم نام‌گذاری شد.
علت این انتخاب این بود معصومه مجرد و در نتیجه باکره بود.
قانون مدنی و عرفی ایران روابط پیش از ازدواج را به رسمیت نمیشناسد٬ و یک زن تا زمانی که متاهل نشود دختر خوانده میشود.
به همین خاطر است که در هنگام خطبه عقد ٬ عاقد تاکید میکند بر «دوشیزه مکرمه معظمه» چرا که اگر صحت ادعای بکارت زن٬ بعدا توسط شوهر تایید نشد می تواند به دلیل دروغ٬ ازدواج را فسخ کند، پس بکارت یک کیفیت مهم برای عروس است که باید در هنگام عقد و داخل عقدنامه بر آن تاکید شود.

با توجه به دلیل نامگذاری این روز٬ می توان نتیجه گرفت روز دختر یعنی گرامیداشت “زنان باکره مجرد” ٬ نه روز دختران یا فرزند روزِ دختر.
کلمه دختر در اینجا اشاره به جنسیت ندارد اشاره به باکرگی دارد.
کما اینکه زن مستقل ۴٠ ساله مجرد هم در ادبیات عمومی “دختر” خوانده می‌شود و اینگونه تفاوت بین دختر( باکره) و زن( غیر باکره) مشخص می‌شود.
مبنای نامگذاری این روز یک توهین بزرگ به زنان است.
بیایید دست از تبریک گفتن برداریم. خانمهای عزیز، وقتی پدر و مادرتان در این روز به شما تبریک می‌گویند یا هدیه می‌دهند بگویید این نامگذاری توهین به شخصیت و هویت زنان ٬ سکسیست و فاقد اعتبار است و تبریک ها را پذیرا نشوید.
پدران و مادران می‌توانند به جای تبریک گفتن این مناسبت، در ساختاری که قوانین و عملکردش موجب سرکوب حقوق زنان و دختربچه هاست، همراه دخترانشان به قوانین تبعیض آمیز علیه زنان اعتراض کنند.
آنجایی که حق ارث فرزند دختر نصف فرزند پسر است٬
آنجایی که فرزند دخترشان در لحظه عقد و ازدواج حقوق برابر با فرزند پسر ندارد،
آنجایی که دختر برای ازدواج نیاز به اجازه پدر دارد،
آنجایی که پیش از ازدواج گواهی بکارت از زنان میخواهند،
آنجا که سن قانونی ازدواج دختران در پایین ترین سطح جهانی است،
آنجا که دختران به دلیل جنسیت از
تحصیل در رشته مورد علاقه خود محروم میشوند و ...
به روز دختر ایرانی ،“نه” بگویید
Read more
<span class="emoji emoji274c"></span>چله بزرگه و چله کوچیکه<span class="emoji emoji274c"></span> با سلام ما دم از فرهنگ ایرانی می‌زنیم ولی کمتر کسی داستان دوازده برادر ...
Media Removed
چله بزرگه و چله کوچیکه با سلام ما دم از فرهنگ ایرانی می‌زنیم ولی کمتر کسی داستان دوازده برادر و ننه سرما و چله بزرگ و چله کوچیکه رو برای بچه‌ها و نوه هایش تعریف می‌کنه خواهشاً بخونید و اشتراک بگذارید، تا نسل امروزمون هم اینارو یاد بگیرن چله‌ی بزرگ ... چله‌ی کوچک ... چارچار ... سده ... اَهمن‌وبهمن ... ❌چله بزرگه و چله کوچیکه❌

با سلام
ما دم از فرهنگ ایرانی می‌زنیم ولی کمتر کسی داستان دوازده برادر و ننه سرما و چله بزرگ و چله کوچیکه رو برای بچه‌ها و نوه هایش تعریف می‌کنه
خواهشاً بخونید و اشتراک بگذارید، تا نسل امروزمون هم اینارو یاد بگیرن❤

چله‌ی بزرگ ... چله‌ی کوچک ...
چارچار ...
سده ...
اَهمن‌وبهمن ...
سیاه‌بهار ... و سرماپیرزن ... زمستان به دو بخش :
چله بزرگ(چله کلان ) و
چله کوچک (چله خرد )
تقسیم می شده است .
که چله بزرگ از ( اول دی ماه تا دهم بهمن ماه) وچهل روز کامل می‌باشد و
چله کوچک از ( یازدهم بهمن تا پایان بهمن ماه ) و 20روز کامله
وبه همین دلیل چون 20روزکمتر است چله کوچک نامیده شده است .
غروب آخرین روز چله بزرگ جشن سده برگزار می شده و،مردم دور هم جمع می شدند واز این جشن لذت می بردند ودر نهایت با برپایی آتش و خواندن شعر و پایکوپی بدور آتش، سده را جشن می گرفتند.
این دوبرادر ( چله بزرگ وچله کوچک ) در هشت روزی که در کنار همدیگر هستند آن 8 روز را ( چار چار) می نامند .
به چهار روز آخر چله بزرگ و چهار روز اول چله کوچک« چار چار» می گویند.

پس از چار چار نوبت به« اهمن وبهمن» پسران پیرزن (ننه سرما ) می رسد
که خودی نشان دهند.
10 روز اول اسفند را اهمن
و10روز دوم اسفند را بهمن می گویند واین 20روز ممکن است
آنقدر بارندگی باشد که این دوبرادر به دوچله طعنه بزنند ،
با توجه به شعری که قدیمی های نازنین می خواندند::
(اهمن وبهمن ،آرد كن صدمن ،روغن بیار ده من ،
هیزم بکن خرمن، عهده همه بامن )
تا اینجا 20روز از اسفند به نام اهمن وبهمن نامگذاری شده اند
ومی ماند 10 روز آخر اسفند ماه که 5روز اول سیاه بهار نام گرفته وشعری هم که قدیمی ها میخوانند :

سیاه بهار شب ببار و روز بکار
از این شعر هم مشخص می شود
در این ایام شبها بارندگی فراوان
بوده وروزها کشاورزان مشغول
کشت وزراعت بوده اند ،
5 روز آخر هم سرماپیرزن نام گرفته است که در این روزها آسمان گاهی
ابری گاهی آفتابی ،گاهی همراه با باد واکثر اوقات از آسمان تگرگ می بارد که قدیمی های دل پاک، براین باور بودند
که گردنبند پیرزن پاره شده ومُهره‌های آن به زمین میريزد.

حیف است بچه های ما اینهارا نشنوند و این قصه ها از صفحه روزگار محو شود!🍊🍋🍁🍁🍁🍎🍇🌰
Read more
Loading...
. تقریبا یک ماه دیگه، بعد از تعطیلی مدارس، منتها سی‌و‌پنج سال قبل. آخرای خرداد شصت‌و‌یک بود، این ...
Media Removed
. تقریبا یک ماه دیگه، بعد از تعطیلی مدارس، منتها سی‌و‌پنج سال قبل. آخرای خرداد شصت‌و‌یک بود، این عکس. تازه معلم شده بودم. فلسفه، منطق و بینش‌دین درس می‌دادم. ده ماهی می‌شد که ازدواج کرده بودم. همسرم و برادرم (@mgh3.14 ) همزمان جبهه بودند ... در یکی از مرخصی‌های چند روزه (از جبهه) رفته بودیم ... .
تقریبا یک ماه دیگه، بعد از تعطیلی مدارس، منتها سی‌و‌پنج سال قبل. آخرای خرداد شصت‌و‌یک بود، این عکس.

تازه معلم شده بودم. فلسفه، منطق و بینش‌دین درس می‌دادم. ده ماهی می‌شد که ازدواج کرده بودم. همسرم و برادرم (@mgh3.14 ) همزمان جبهه بودند ... در یکی از مرخصی‌های چند روزه (از جبهه) رفته بودیم زاهدان. منزل یکی از اقوام. عکس متعلق به اون چند روز مرخصی‌ست، با نگاهی پر از شعف ...
.
هیچ وقت هیجان وافر اون روزها رو یادم نمی‌ره، وقتی بعد از چند ماه خبری از جبهه می‌رسید. منزل خودمون تلفن نداشت. هر روز عصر باید می‌رفتم منزل مادر خودم یا مادر همسرم بلکه صدای زنگ تلفنی رو بشنوم ... زنگی از پادگان دو‌کوهه، مریوان، اهواز، کردستان ... این زنگ‌ها یعنی واریز شدن همه عشق‌های عالم در قلبم ... در بیشتر زمان‌ها حتی نمی‌دونستیم همسرم یا برادرم دقیقا در کدام سوی جبهه‌ها هستن ... برای جوان‌های این روزها عجیبه اگه بگم که هر بار که برادرم زخمی شد، ما حداقل یک ماه بعد خبردار می‌شدیم و چقدررررررررررر سخته برای خودم که یادآوری بشه که این اتفاق چهار، پنج بار افتاد ... بعد از هر جراحتی تا زمانی که امکان ملاقات در بیمارستان یا منزل پیش می‌آمد، شاید شش ماه !!!
... و ما اٙدْراکٙ ... از آنچه بر دل ما رفت ...
.
ولی چرا امشب رفتم به سال‌های جنگ تحمیلی؟؟؟ جواب دقیق‌ش رو نمی‌دونم. شاید یهو، نمی‌دونم از کجا صدای یکی از مداحی‌های آهنگران (پدر همین آقای آهنگران جوانِ معروف اینستاگرام @m.a.ahangaran) اومد، شایدم تکرار یادهای اون روزها در این روزهای خاص چهاردهم و‌پانزدهم خرداد، همه خاطرات رو بر سرم ریخت ...
.
خدایا صلح و امنیت رو برای همه مردم دنیا برقرار کن ... خدایا ایران و ایرانی رو دوباره به دوران پر از سختی‌های بی‌حدِ جنگ برنگردان.
Read more
‌‌ بزرگترین مسابقه آشپزی غذای ایرانی ‌ <span class="emoji emoji1f469"></span>‍<span class="emoji emoji1f373"></span>نبرد در آشپزخانه<span class="emoji emoji1f468"></span>‍<span class="emoji emoji1f373"></span> #دیجی‌کالا ‌ در این مسابقه شما ...
Media Removed
‌‌ بزرگترین مسابقه آشپزی غذای ایرانی ‌ نبرد در آشپزخانه #دیجی‌کالا ‌ در این مسابقه شما از بین غذاهای پیشنهادی دیجی کالا یک غذارا انتخاب میکنید و به روش خودتان آن را طبخ میکنید، سپس از سفره‌ای که این غذا در آن است عکس بگیرید و آن را با هشتگ #نبرددرآشپزخانه به اشتراک بگذارید و شانس خود را ... ‌‌
بزرگترین مسابقه آشپزی غذای ایرانی

👩‍🍳نبرد در آشپزخانه👨‍🍳 #دیجی‌کالا

در این مسابقه شما از بین غذاهای پیشنهادی دیجی کالا یک غذارا انتخاب میکنید و به روش خودتان آن را طبخ میکنید، سپس از سفره‌ای که این غذا در آن است عکس بگیرید و آن را با هشتگ #نبرددرآشپزخانه به اشتراک بگذارید و شانس خود را برای برنده شدن یکی از #جوایز ۵۰، ۳۰ و ۲۰ #میلیون تومانی دیجی‌کالا امتحان کنید🤩🤑🤤
‌‌‌‌
‌‌ همه تصاویر توسط #داور محترم مسابقه، سامان گلریز (@chefsamangolriz) بررسی می‌شوند و ۱۰۰ نفر برگزیده به مرحله بعدی راه پیدا می‌کنند. انتخاب این ۱۰۰ نفر بر اساس طراحی و #سفرهآرایی و رعایت کردن هدف این مسابقه، یعنی سفره ایرانی انجام می‌شود. ‌‌‌‌‌‌عکسی که برای مسابقه ارسال می‌کنید می‌بایست تصویر نهایی از غذای طبخ شده و در ظرف آماده #پذیرایی باشد.
یک سفره کاملا ایرانی با چیدمان، ظروف، سفره و #تزیینات و مخلفات همسو با فرهنگ #ایرانی، معیار انتخاب و پیروزی شما در این #مسابقه است.

✅ #پیکسل های مسابقه نبرد در آشپزخانه
‌‌‌‌‌‌‌
Read more
زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران ...
Media Removed
زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نميباشد • زنان ایرانی بالاخره دیشب به #استادیوم_آزادی راه یافتند تا تماشاچی بازی ایران-اسپانیا از روی سکوهای ورزشگاه باشند.حضوری که با کش و قوس های فراوانی در تمام عصر دیروز ... زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران
دكتر مهران صولتی
جامعه شناس سياسي
انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نميباشد

زنان ایرانی بالاخره دیشب به #استادیوم_آزادی راه یافتند تا تماشاچی بازی ایران-اسپانیا از روی سکوهای ورزشگاه باشند.حضوری که با کش و قوس های فراوانی در تمام عصر دیروز همراه بود! از موافقت اولیه تا ممنوعیت بعدی و نهایتا دستور وزیر کشور که برخی آنرا متاثر از ورود #حسن_روحانی به عرصه این کشاکش می دانند! به نظرم می توان تحول دیشب را نوعی بازنمایی #بحران در حکمرانی کشور قلمداد کرد که خود را به تناسب خود را در عرصه ها نیز بازتاب می دهد. بنابراین از شواهدی مانند رویداد دیشب می توان به نتایجی در مورد ویژگی ها و نارسایی های نظام حکمرانی ایران در هزاره سوم دست یافت:
هیچ تصمیمی قطعی و مداوم نیست!در لحظه می اندیشیم و تصمیم میگیریم!نظام تصمیم گیری معیوب، پرچالش و سرشار از تناقض است
به دلیل ناهماهنگی بسیار در سطوح حکمرانی، شجاعتی برای تحول و اتخاذ تصمیم های بزرگ وجود ندارد!مدیری که خلاف عادت اقدامی کند باخطر حذف مواجه است.بنابراین چیزی به نام ریسک پذیری وجود ندارد!
بین اختیارات و مسئولیت ها شکافی ژرف وجود دارد! لایه های انتخابی و انتصابی به تناسب موقعیت در نقش #اپوزیسیون یکدیگر ظاهر می شوند!هیچ هماهنگی استراتژیکی برای اتخاذ تصمیم های بزرگ شکل نگرفته است!
چون از ابتدا تمهیدی برای نهادینه کردن مشارکت مردم در فرآیند تصمیم گیری ها اندیشیده نشده است اجتماعات مردمی همواره به چشم یک تهدید امنیتی و غیرقابل پیش بینی نگریسته میشوند،حتی یک حضور ساده در استادیوم های ورزشی!
به دلیل فقدان یک اجماع راهبردی برای خروج از بحران های موجود همچنان مسائل حاشیه ای اهمیتی بیشتر از مسائل اصلی دارند!تصمیم های بزرگ ابتدا در سخنرانی ها اعلام می شوند و سپس در فرایندهای چانه زنی تعدیل میشوند!
به دلیل فقدان گفتگو میان نمایندگان سنت و مدنیته مانند حوزه ها و دانشگاه ها،فضایی سرشاراز سوء تفاهم بر روابط حاکم است!
شلختگی موجود در نظام تصمیم گیری موجب #آزادی اظهار نظر درهمه عرصه هاشده است! هرکسی خود را مکلف می داند که در هر زمینه ای و از هر تریبونی نظرات خود را بیان کند!بحران حکمرانی ایران از فقدان تمایز میان نهادها آغاز می شود!
شوربختانه باید گفت که بافراگیری چنین بحران در نظام حکمرانی کشور نه تنها به توسعه نخواهیم رسید بلکه همچنان درجاخواهیم زد!آنچه البته نصیبمان می شود استهلاک عمیق سرمایه های اجتماعی،انسانی و فیزیکی در این مسیر است! برای اصلاح این سیکل معیوب ازکجا آغاز کنیم؟
#انديشكده_سياسي
👇
Read more
این چند #کاریکاتور را ورق بزنید، کارهای بسی هنرمندانه پیرامون قتل #جمال_خاشقجي در #کنسولگری_عربستان_در_استانبول ...
Media Removed
این چند #کاریکاتور را ورق بزنید، کارهای بسی هنرمندانه پیرامون قتل #جمال_خاشقجي در #کنسولگری_عربستان_در_استانبول است. خیلی دلم می‌خواهد راجع به این اتفاق و #مدیریت آن توسط دولت #ترکیه حرف بزنم، این‌که #اردوغان با درایتی خاص؛ قطره‌چکانی اطلاعات مرگ جمال را به رسانه‌ها می‌داد، نگذاشت ... این چند #کاریکاتور را ورق بزنید، کارهای بسی هنرمندانه پیرامون قتل #جمال_خاشقجي در #کنسولگری_عربستان_در_استانبول است.
خیلی دلم می‌خواهد راجع به این اتفاق و #مدیریت آن توسط دولت #ترکیه حرف بزنم، این‌که #اردوغان با درایتی خاص؛
قطره‌چکانی اطلاعات مرگ جمال را به رسانه‌ها می‌داد،
نگذاشت هیچ کسی از #دیوار کنسولگری بالا برود،
دنیا را به #واکنش تهییج کرد،
آبروی #محمد_بن_سلمان را کرد در فلان‌جای خر
#ترامپ و #پمپئو را #آچمز کرد
و
و
و
چیزهایی بنویسم، اما دریغ از گوش شنوا، پس انگشتم را برای تایپ کلمات سیاسی خسته نمی‌کنم.

نکته‌ی دیگری راجع به #جمال این است که او برادرزاده‌ی #عدنان_خاشقجي داماد بانوی هنرمند سرزمین‌مان، #موسیقیدان برجسته، سرکار خاتون #پری_زنگنه می‌باشد و عجیب است که این همه مواضع #ضد_ایرانی داشته و در مصاحبه‌ها و متن‌هایش به وفور آن‌را ابراز داشته و در جایی گستاخانه نوشته #ایران منشأ همه‌ی بدبختی‌های #خاورمیانه است. گویی #عربستان_سعودي در این منطقه نیست و داعش و جنگ و نفت را به بازی نکشانده است.

روحش ناشاد باد اما مرگی چنین فجیع، جز برای #بن_سلمان و بنات و عیالات و اعوان و انصارش آرزو نمی‌کنم، اصلن چرا #مرگ برای حضرات، شرافت و عدالت آرزومندم. چنان‌که برای بزرگان سرزمینم نیز، کمی فکر، کمی تدبیر و کمی سیاست‌ورزی عادلانه و شرافتمندانه آرزومندم.

#بادا که وطن آرامش ببیند باز
فدای‌تان
Read more
‍ ‍ در کارگاه فیلم‌سازی هفته فیلم صربستان عنوان شد داستان‌گویی به سینمای‌ ایران و صربستان قدرت ...
Media Removed
‍ ‍ در کارگاه فیلم‌سازی هفته فیلم صربستان عنوان شد داستان‌گویی به سینمای‌ ایران و صربستان قدرت می‌دهد / سهم‌ خود از سینمای جهان را واقعی ببينيم هنروتجربه- سحرآزاد:کارگردان‌های ایرانی و صربستانی با حضور در کارگاه فیلم‌سازی که در هفته فیلم صربستان برگزار شد، از ضعف در داستان‌گویی فیلم‌های ... ‍ ‍ در کارگاه فیلم‌سازی هفته فیلم صربستان عنوان شد

داستان‌گویی به سینمای‌ ایران و صربستان قدرت می‌دهد / سهم‌ خود از سینمای جهان را واقعی ببينيم

هنروتجربه- سحرآزاد:کارگردان‌های ایرانی و صربستانی با حضور در کارگاه فیلم‌سازی که در هفته فیلم صربستان برگزار شد، از ضعف در داستان‌گویی فیلم‌های دو کشور گفتند و به این نکته اشاره کردند که وقتی از سهم‌مان در بازارهای جهانی صحبت می‌کنیم، باید توقع و منظورمان را مشخص کنیم.

عصر روز پنج شنبه، اول شهریور هفته فیلم صربستان در خانه هنرمندان افتتاح شد. پس از مراسم افتتاحیه، فیلم «فرزند هیچکس» نمایش و در ادامه کارگاه فیلم‌سازی در دو بخش «سینمای صربستان و ایران» و «تولید مشترک» برگزار شد.

ووک زروموویچ، کارگردان «فرزند هیچکس»، آنا توموویچ نویسنده این فیلم و همسر زروموویچ به همراه نیما جاویدی، کارگردان فیلم «ملبورن»، امیر اسفندیاری مدیر امور بین‌المللی جشنواره جهانی فیلم فجر و میرولیوب موکوویچ مدیر بین‌المللی مرکز فیلم صربستان در این کارگاه حضور داشتند.

زروموویچ که روز گذشته، تولدش نیز بود، در ابتدای این کارگاه با اشاره به اینکه افتخار بزرگی است که در این نشست شرکت کرده نه به دلیل تولدش بلکه به دلیل تجربه خوبی که توانسته است فیلم خود را در تهران پخش کند، افزود:«آنچه مایلم راجع به آن صحبت کنم، سختی‌ها و مشکلاتی است که به طور کلی کارگردان‌های ایرانی و صربستانی با آن مواجه هستند و معتقدم اینجا می‌توانیم زمینه‌های مشترک را شناسایی کنیم.» به گفته او هفت سال طول کشید تا فیلم «فرزند هیچکس» ساخته شود و ایده آن از سوی همسرش که کارگردان تئاتیر نیز هست، پیشنهاد شد. آنا توموویچ مشغول کار تئاتر با کودکان بودکه با مسئول یتیم خانه‌ای در بلگراد صحبت کرد و از این طریق با داستان پسری که در فیلم روایت شد، آشنا شد. زروموویچ با این مقدمه به سینمای ایران اشاره کرد:«مطلبی که در مورد سینمای ایران برایم جالب است، مطرح کردن مشکلات بومی است که همین مشکلات بومی توانسته مورد توجه قرار بگیرد.» نیما جاویدی، کارگردان «مبلورن» هم که در این بخش به کارگاه اضافه شد، پیش از آنکه صحبت‌های خود را در مورد سینما آغاز کند، به ذکر خاطره‌ای پرداخت:«چهار سال قبل که برای«ملبورن» در جشنواره فیلم ونیز حضور داشتم، با زروموویچ در یک بخش بودیم. البته این موضوع را زمانی متوجه شدم که پوستر فیلم او را در هفته فیلم صربستان در ایران دیدم و وقتی پوستر به‌نظرم آشنا آمد......
برای خواندن کامل مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایی
http://yon.ir/qudau

t.me/aecinemachannel
Read more
* #تجدیدچاپ * . . . . . #چشمهایش، شاخص ترین اثر #بزرگ_علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران ...
Media Removed
* #تجدیدچاپ * . . . . . #چشمهایش، شاخص ترین اثر #بزرگ_علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران نقاش معروفی به نام “ماکان” است که به دنبال راز مرگ مشکوک استاد در تبعید است. در خلال داستان آقای ناظم همان دوستدار استاد حدس می زند که راز مرگ استاد در یکی از تابلوهای ایشان که به خط خود استاد “چشمهایش” ... * #تجدیدچاپ * .
.
.
.
.

#چشمهایش، شاخص ترین اثر #بزرگ_علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران نقاش معروفی به نام “ماکان” است که به دنبال راز مرگ مشکوک استاد در تبعید است. در خلال داستان آقای ناظم همان دوستدار استاد حدس می زند که راز مرگ استاد در یکی از تابلوهای ایشان که به خط خود استاد “چشمهایش” نامیده شده و در شخصیت مدل این اثر نهفته است. پس از آن سعی می کند با پیدا کردن زن به تصویر کشیده شده در تابلو به این راز دست پیدا کند و در ادامه با پیدا شدن فرنگیس پرده از راز مرگ ماکان برداشته می شود. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به كار برده، روشی كه چند اثر دیگر او را نیز شكل داده است. این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. یعنی كنار هم نهادن قطعات منفصل یك ماجرای از دست رفته و ایجاد یك طرح كلی از آن ماجرا به حدس و قرینه. بدین ترتیب یك واقعه گذشته به كمك بازمانده‌های آن نوسازی می‌شود. نثر منظم و سیال نویسنده در قیاس با معاصرانش بسی امروزی می‌نماید. این كتاب از آثار معدود فارسی است كه در مركز آن یك زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است...................
.
.
.
.
.

#رمان_وداستان_ایرانی
#چشمهایش
#چشمهایش_علوی
۲۵۰۰۰ تومان
#بزرگ_علوی
۲۷۲ صفحه
#نشرنگاه #negahpub
#تجدیدچاپ
#چاپ_بیست_ونهم
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#داستان_ایرانی_بخوانیم .
.
.
Read more
سلام دوسال پیش طرحی داشتیم به نام #صدهزار_لبخند ۱۰۰هزار خانواده تحت پوشش #حلال_احمر که برای سبد ...
Media Removed
سلام دوسال پیش طرحی داشتیم به نام #صدهزار_لبخند ۱۰۰هزار خانواده تحت پوشش #حلال_احمر که برای سبد خانوار چای تهیه کردیم و هرکدام از عزیزان به هر تعداد که تمایل داشت چای #هدیه کرد. امسال طرح جدید از مسئولیت های اجتماعی رو برگزار میکنیم به نام #باران_سبز در این طرح هیچ عدد و رقمی در نظر نداریم وقصد ... سلام
دوسال پیش طرحی داشتیم به نام #صدهزار_لبخند ۱۰۰هزار خانواده تحت پوشش #حلال_احمر که برای سبد خانوار چای تهیه کردیم و هرکدام از عزیزان به هر تعداد که تمایل داشت چای #هدیه کرد.
امسال طرح جدید از مسئولیت های اجتماعی رو برگزار میکنیم به نام #باران_سبز
در این طرح هیچ عدد و رقمی در نظر نداریم وقصد داریم مثل #باران برکت را تا جایی که در توانمون باشه برای سبد خانوار خانواده های بی بضاعت چای تهیه کنیم.
چای مورد نظر هم چای ایرانی بهاره نیوشاست.قیمت هر بسته چای ۳۵۰گرمی ۱۴.۰۰۰ تومان است. حالا از شما خواهش می کنم در این #امر_خیر سهیم باشید
به هر تعداد چای که در توانتون باشه🌹
انشااله مشارکت در این کار خیر بتونه حس زیبای همدلی رو بیشتر از قبل احیا و لبخند بیشتری خلق کنه.
از همراهی و مشارکت شما عزیزان پیشاپیش سپاس گذارم.
میرشکاری
Read more
‌‌‌‌ بیانیه باشگاه تراکتورسازی درباره جذب حاج صفی ‌‌ ‌‌‌ روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز ...
Media Removed
‌‌‌‌ بیانیه باشگاه تراکتورسازی درباره جذب حاج صفی ‌‌ ‌‌‌ روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز نسبت به شایعات منتشر شده درباره جذب احسان حاج صفی واکنش نشان داد. ‌‌‌ ‌‌‌‌ به گزارش سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی تبریز، بعد از اینکه احسان حاج صفی با عقد قراردادی 3 ساله راهی تراکتورسازی شد ... ‌‌‌‌
بیانیه باشگاه تراکتورسازی درباره جذب حاج صفی
‌‌
‌‌‌
روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز نسبت به شایعات منتشر شده درباره جذب احسان حاج صفی واکنش نشان داد.
‌‌‌
‌‌‌‌
به گزارش سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی تبریز، بعد از اینکه احسان حاج صفی با عقد قراردادی 3 ساله راهی تراکتورسازی شد و پیراهن این تیم را برتن کرد، برخی شایعات از پرداخت مبلغ 500 هزار یورو به باشگاه المپیاکوس یونان توسط مسئولان باشگاه تبریزی حکایت داشت که حالا مسئولان تراکتورسازی این مساله را تکذیب کرده اند.
‌‌‌‌
‌‌‌‌
در بیانیه ای که باشگاه تراکتورسازی در این خصوص منتشر کرده، آمده است:‌‌‌
‌‌‌
"برخلاف شایعات و حرف و حدیث های بوجود آمده در خصوص رقم پرداخت شده به باشگاه المپیاکوس یونان برای اخذ رضایتنامه احسان حاج صفی لازم به تاکید است در پی رایزنی های متعدد مدیران باشگاه تراکتورسازی با مسئولان باشگاه یونانی رضایتنامه این بازیکن بدون پرداخت وجه صادر شده است.

حضور احسان حاج صفی در تراکتورسازی دلایل زیادی داشت که اهم آن عبارت است از: ‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌‌‌
‌‌
پیگیری حرفه ای باشگاه و مشخصا مالک محترم آن، حضور مسعود شجاعی و اشکان دژاگه به عنوان دو دوست ملی پوش احسان حاج صفی در این تیم، حضور جان توشاک سرمربی اسبق رئال مادرید و از همه مهم تر عشق به هواداران پرشور تراکتورسازی که حاج صفی به مدت دو سال خاطرات بسیار خوبی را با آنها تجربه کرده بود.
‌‌‌‌‌
‌‌
استخدام احسان حاج صفی همچون سایر بازیکنانی که در لیگ هجدهم و ادوار گذشته لیگ برتر جذب تیم های ایرانی شده اند، در شرایطی کاملا طبیعی بوده است لیکن برخی از رقبای تراکتورسازی با انتشار شایعاتی آنرا نامتعارف جلوه داده اند؛ همان رقبایی که در این فصل و فصول گذشته بارها و بارها سرمایه های تراکتورسازی را با ارقام آنچنانی جذب کرده اند.
‌‌‌‌
‌‌
بار دیگر تاکید می شود در هزاره سوم و عصر ارتباطات که روابط بین دوباشگاه ایرانی و یونانی به راحتی قابل بررسی و رصد خواهد بود، باشگاه تراکتورسازی حتی یک یورو برای صدور رضایتنامه حاج صفی هزینه نکرد؛ شگفت انگیزتر آنکه تیم هایی که هر سال با قراردادهای نجومی گران ترین بازیکنان را استخدام می کردند اکنون که سرمربی اسبق رئال مادرید، 3 کاپیتان تیم ملی و سایر یاران ارزشمند ایرانی و خارجی جذب تراکتور شده اند تا تیمی در خور لیاقت هواداران پرشور و پرشمار فوتبال آذربایجان شکل گیرد، دست به جوسازی می زنند اما مکتب تراکتورسازی با اتکال به خدا و تفضل الهی و به مدد طرفداران ارزشمند خود همچنان در مسیر اهداف اصولی و بزرگش گام برمی دارد."
‌‌‌
‌‌
#tiraxturclub
Read more
• خط‌ و نشان #امیر_علی‌اکبری برای سعودی‌ها: هر جای دنیا بگویید می‌آیم چهره شاخص #ورزش #ایران در رشته رزمی MMA که با شکست عنوان‌داران جهانی به چهره‌ای شاخص در این رشته تبدیل شده، اعلام آمادگی کرد مقابل کشتی‌کج‌کارهای #عربستانی در هر کجای دنیا که بگویند مبارزه کند تا نشان دهد ایرانی‌ها چگونه ...
خط‌ و نشان #امیر_علی‌اکبری برای سعودی‌ها: هر جای دنیا بگویید می‌آیم

چهره شاخص #ورزش #ایران در رشته رزمی MMA که با شکست عنوان‌داران جهانی به چهره‌ای شاخص در این رشته تبدیل شده، اعلام آمادگی کرد مقابل کشتی‌کج‌کارهای #عربستانی در هر کجای دنیا که بگویند مبارزه کند تا نشان دهد ایرانی‌ها چگونه مبارزانی هستند.

امیر علی‌اکبری در واکنش به نمایش مضحک و به دور از اخلاق عربستانی‌ها در رشته #کشتی_کج که در جریان آن دو فرد ایرانی- آمریکایی با حضور بر روی رینگ مبارزه در جده برابر 4 کشتی‌کج کار عربستانی، به حالتی #تمسخرآمیز و با پرچم #ایران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، اظهار کرد: متاسفانه عربستانی ها شدیدا با ما دشمنی می‌کنند و قصد دارند تا جایی که می‌توانند به ما ضربه بزنند. این دلقک‌بازی دو ایرانی - آمریکایی با همکاری سعودی ها فقط به خاطر پول بود و باید بگویم این دو نفر که نام خود را ایرانی هم گذاشته‌اند بسیار افراد بی‌هویتی هستند که حاضر شده‌اند به خاطر پول نام کشورمان را مقابل سعودی‌ها به تمسخر بگیرند. #پول هرچقدر هم مهم باشد، اما اینکه به خاطر پول حاضر شوی به کشورت پشت کنی، کاری بسیار دور از شرافت است اما از این دو بی هویت این کار برآمد.

چهره شاخص ورزش ایران در رشته رزمی MMA افزود: طی دو سه روز اخیر هزاران پیام از طریق مردم عزیزمان به دستم رسید که خواستار این بودند در قبال این بی‌ادبی عربستانی‌ها واکنش نشان دهم. احساس وظیفه کردم و با انتشار پستی در #اینستاگرام با به کار بردن الفاظی مناسب آن‌ها شدیدا به این موضوع واکنش نشان دادم و در زیر پست از بن سلمان گرفته تا ملک سلمان، #شبکه‌های خبری عربستان و هر عربستانی که از کودکی می‌شناختم را تگ کردم تا همگی در جریان این درخواست من قرار بگیرند که آماده‌ام با کشتی کج‌کارهای عربستانی در هر جای دنیا که بگویند مبارزه کنم. اگر این پیشنهاد را قبول کنند طوری آن‌ها را ادب می‌کنم که دیگر از این غلط‌ها نکنند.

وی با بیان اینکه آرزو می‌کند این پیشنهادش با قبول طرف عربستانی روبه‌رو شود، گفت: از خدایم است که با آن‌ها مبارزه کنم و هر کجای دنیا که بگویند با سر می‌روم تا مقابل‌شان به روی رینگ بروم. البته این‌ها اصلا در این حد و اندازه‌ها نیستند و به این حرف‌ها نمی‌خورند اما این پیام را خطاب به آن‌ها منتشر کردم که فکر نکنند ایرانی‌ها مثل این دو موجود بی‌هویت هستند که به خاطر پول حاضر به هر کاری باشند. باید امتحان کنند تا ببینند ایرانی‌ها در عمل چگونه مبارزانی هستند.
@amiraliakbari60 💪❤️
Read more
‌ من هم از تساوی مقابل الریان در تهران ناراحت و عصبی‌ام. اما در اوج این خشم و غم لازم میدانم برانکو را ...
Media Removed
‌ من هم از تساوی مقابل الریان در تهران ناراحت و عصبی‌ام. اما در اوج این خشم و غم لازم میدانم برانکو را تحسین کنم. او یک تیم خوب ساخته، یک پرسپولیس هیجان‌انگیز. تیمی که خوب فوتبال بازی می‌کند، شجاعانه بازی می‌کند، با برنامه بازی می‌کند، با پرنسیب بازی می‌کند، و در یک کلام پرسپولیس بعد از سال‌ها «پرسپولیسی» ...
من هم از تساوی مقابل الریان در تهران ناراحت و عصبی‌ام. اما در اوج این خشم و غم لازم میدانم برانکو را تحسین کنم. او یک تیم خوب ساخته، یک پرسپولیس هیجان‌انگیز. تیمی که خوب فوتبال بازی می‌کند، شجاعانه بازی می‌کند، با برنامه بازی می‌کند، با پرنسیب بازی می‌کند، و در یک کلام پرسپولیس بعد از سال‌ها «پرسپولیسی» فوتبال می‌کند. این پرسپولیس را برانکو ایوانکوویچ به اینجا رسانده، خشت خشت این پرسپولیس را برانکو چیده است. او تیمی ساخته که تماشاگران از نمایش آن حظ می‌کنند. پس لایق تحسین و تقدیر است.

اما حالا باید سوال کرد؛
چرا این تیم خوب امشب نتوانست از بازی خوب خود پیروزی بسازد؟
جواب این سوال مهم است زیرا پروژه نهایی پرسپولیس که قهرمانی در آسیا است به این پرسش بستگی دارد.
جواب من شامل چند بخش است که در این نوشته به سه قسمت آن اشاره می‌کنم.

یک/ پرسپولیس باید از نظر نیروی انسانی تقویت شود. بازیکنان این تیم اگرچه برای لیگ‌برتر ایران کافیست اما برای موفقیت در آسیا کمبودهای آشکاری دارند. پرسپولیس باید با نظر «برانکو» تقویت شود.

دو/ پرسپولیس آنقدر که حمله می‌کند و موقعیت خلق می‌کند گل نمی‌زند. این نقص هم تیمی است، هم فردی. اما کلید آن فقط تمرین است. تمرین و تمرین و تمرین. ایوانکوویچ «استاد طراحی تمرین» است. او باید این مشکل را در تمرین حل کند. اما چگونه؟ شاید لازم است برانکو دستیاری به کادر فنی اضافه کند، متخصصی برای تمرین با مردانی که در موقعیت گل قرار می‌گیرند. این دستیار (چه ایرانی، چه خارجی) البته باید تحت نظر برانکو و با نظر و میل برانکو بیاید. نباید اجباری در کار باشد. ‌
سه/ پرسپولیس اکنون با یک مسئله بزرگ مواجه است؛ مهدی طارمی.
می‌خواهم همه را دعوت به یک مقایسه کنم، قیاس رفتار و عملکرد و کردار و بازی طارمی در «پرسپولیس» و «تیم‌ملی».
این تفاوت از کجا می‌آید؟
فلاش بکی می‌زنم به ماجرای پنالتی ریسکی مشترک مهدی طارمی و رامین رضائیان ، رامین رضائیانی که بازیکن فوق‌العاده‌ای بود اما به درستی و با اصرار صحیح برانکو «اخراج» شد. آن ریسک اگرچه به گل نشست اما واکنش برانکو محدود شد به اخم کردن در تمرین بعد از بازی. آیا کافی بود؟ رامین نشان داد که نه. امروز طارمی هم ثابت کرد که آن واکنش خیلی کم بوده است. اینکه یک بازیکن پنالتی را خراب کند اصلا مهم نیست، مقصر هم نیست. اما وقتی طارمی چنین می‌کند که امشب برابر الریان کرد، رفتارش خبرهایی برای ما دارد...
(ادامه مطلب در کانال تلگرامی ام، که آدرس آن در صفحه بیوگرافی من موجود است)
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ #طارمی #پرسپولیس #برانکو #برانکوایوانکوویچ
Read more
. اینجا پاریس نیست و به مناسبت پیروزی ایرانی ها بر مشکلات معیشتی و اقتصادی به رنگ پرچم ایران در نیامده ...
Media Removed
. اینجا پاریس نیست و به مناسبت پیروزی ایرانی ها بر مشکلات معیشتی و اقتصادی به رنگ پرچم ایران در نیامده است اینجا کیش است برج نمادین ایفل با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با ارتفاع ۳۰ متر در این جزیره نصب شد. افتخار می کنند که طراحی، ساخت و نصب برج نمادین ایفل به وسیله مهندسان و طراحان ایرانی اجرا شده ... .
اینجا پاریس نیست
و به مناسبت پیروزی ایرانی ها بر مشکلات معیشتی و اقتصادی به رنگ پرچم ایران در نیامده است
اینجا کیش است
برج نمادین ایفل با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با ارتفاع ۳۰ متر در این جزیره نصب شد.
افتخار می کنند که طراحی، ساخت و نصب برج نمادین ایفل به وسیله مهندسان و طراحان ایرانی اجرا شده است..
در این اوضاع اقتصادی مراسم برگزار می کنند و خوشحال از این طراحی مهندسان ایرانی
#به_کجا_چنین_خرامان
#بخش_خصوصی_مچکریم
#روحانی_مچکریم
#برج_ایفل
#برج_ایفل_ایرانی
#برج_ایفل_کیش
Read more
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . یادداشت/ تلاش تفرقه افکنان انگلیسی با چه هدفی صورت می گیرد؟ شهیدزدایی ...
Media Removed
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . یادداشت/ تلاش تفرقه افکنان انگلیسی با چه هدفی صورت می گیرد؟ شهیدزدایی بی بی سی و تفرقه افکنی میان ملت ایران و عراق . . شهیدخبر: شهیدزدایی بی بی سی این بار در قالب گزارش های این بنگاه خبرپراکنی از کشور عراق وارد فاز جدیدی شده است.خبرنگار این شبکه سلطنتی خبری با حضور ... .
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
.
یادداشت/ تلاش تفرقه افکنان انگلیسی با چه هدفی صورت می گیرد؟
شهیدزدایی بی بی سی و تفرقه افکنی میان ملت ایران و عراق
.
.
شهیدخبر: شهیدزدایی بی بی سی این بار در قالب گزارش های این بنگاه خبرپراکنی از کشور عراق وارد فاز جدیدی شده است.خبرنگار این شبکه سلطنتی خبری با حضور در میان برخی مردم و مکان های خاص عراق سعی در القای این مطلب دارد که جنگ ایران و عراق اشتباهی از سوی دو کشور بوده و رزمندگان برای اهداف سیاسی رهبرانشان جان خود را از دست داده اند. .
این گزارش با اختلاط حق و باطل تلاش می کند مفهوم خود از یک واقعه حساس تاریخی را به نحوی بیان نماید که اتحاد دو ملت ایران و عراق را سست کند. خبرنگار بی بی سی طی مصاحبه با مصاحبه شوندگان عراقی خود به خوبی در میابد و اعتراف می کند که عراقی ها به اجبار صدام به جنگ با ایران رفته اند، اجباری که سایه اعدام و ترور بر سر آن سنگینی می کرده است.
.
جنگ ایران و عراق با حمایت قدرت های جهانی از صدام حسین و با اقدام این دیکتاتور در حالی آغاز شد که او خیال تصرف ایران در 48 ساعت را در ذهن پروانده بود. خیالی که با انواع حمایت های کشورهای بزرگ و کوچک جهان به خوابی آشفته برای عراقی ها و متحدانش تبدیل شد. بسیار بودند مردم عراقی که این جنگ را برنمی تابیدند و به انواع مختلف با آن مقابله می کردند. .
به طور مثال نگارنده این سطور خود در سفر به عراق و مصاحبه و گفت و گو با فردی عراقی از سرگذشت او که به دلیل نرفتن به جنگ با ایران سال ها در زندان های صدام بود مطلع شد که این نمونه ای از دلبستگی شیعیان عراقی و ایرانی به یکدیگر است. دلبستگی که سال های تاریک حکومت صدام هم نتوانست آن را از سرد کند و سیاست های امروز برخی دولت ها و نفاق انگیزان انگلیسی هم نمی تواند پیوند سال های دراز دو امت را که حول محور ائمه اطهار شکل گرفته را سست نماید.
.
جنگ ایران و عراق برای ایرانیان دفاع از سرزمین و عقیده و نظامشان است که از سوی قدرت های استعمارگر جهانی از آستین صدام حسین بیرون آمده بود. اتفاقات سراسر معنوی و روحیه ایمان و شجاعتی که در این سال ها در جبهه ها وجود داشت طبیعی است که آن سال ها را برای مردم ایران مقدس و قابل احترام نماید. موضوعی که بی بی سی سعی کرده در گزارش خود به آن حمله کند و تلاش نماید تا از سال های دفاع مقدس تقدس زدایی نماید. اصرار این‌ خبرنگار به تقدس زدایی از جنگ ایران و عراق درست در راستای شهیدزدایی از این سال هاست.
.
ادامه در کامنت اول
ادامه در کامنت اول
Read more
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به ...
Media Removed
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است/هیچ کس از لغو پروازهای تبریز – هامبورگ خوشحال نیست نصر: رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز گفت: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است. به گزارش نصر، ... رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز:
وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است/هیچ کس از لغو پروازهای تبریز – هامبورگ خوشحال نیست

نصر: رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز گفت: وزارت امور خارجه با تمام توان به دنبال تسهیل سفر به تبریز است.

به گزارش نصر، اسماعیل بابایی در واکنش به لغو پروازهای مستقیم تبریز – هامبورگ افزود: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا زمینه سفر به پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را تسهیل نماید.

وی ادامه داد: در حال حاضر ویزا برای اتباع خارجی در کمترین زمان ممکن صادر می شود و این امر در ورود گردشگران خارجی به تبریز بسیار اثرگذار بوده است.

بابایی با رد هر گونه کم کاری از سوی وزارت امور خارجه برای تسهیل سفر مسافران از تبریز و بالعکس اذعان داشت: بر اساس قوانین دیپلماتیک کشور مبدا برای راه اندازی دفتر نمایندگی یا کنسولگری در یکی از شهرهای کشور مقصد می تواند پیشنهاد دهد ولی بالعکس این موضوع منطبق بر قوانین دیپلماتیک نیست.

وی در خصوص راه اندازی کنسولگری آلمان در تبریز نیز گفت: پیشنهاد راه اندازی کنسولگری یا دفتر نمایندگی این کشور در تبریز در جریان سفر سفیر آلمان به تبریز که حدود یک سال پیش انجام شد مطرح گردید همچنین در دیدار اسفند ماه استاندار محترم آذربایجان شرقی با وزیر امور خارجه این موضوع پیگیری شد ولی تا این لحظه سفارت آلمان اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

وی اضافه کرد: البته سفارت آلمان برای پاسخگویی به مسافران و اتباع ایرانی ضمن اضافه کردن پرسنل زمان بررسی ها را نیز کاهش داده است.

بابایی یکی از دلایل لغو پروازهای مستقیم تبریز- هامبورگ را عدم استقبال مردم خواند و اضافه کرد: انتخاب ایرلاین های مختلف برای مسافران امری اختیاری است و همواره مردم به دنبال سفر ارزان و ایمن هستند به همین دلیل ایرلاین ها باید در این خصوص بیش از پیش اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار نصر که آیا در زمان راه اندازی این پرواز امکان سنجی و نیاز سنجی لازم صورت نگرفته بود گفت: این موضوع را باید شرکت مجری این طرح اعلام کند؛ وزارت امور خارجه با تمام توان تلاش دارد تا زمینه تسهیل سفر مسافران را فراهم نماید به همین دلیل نیز در راستای راه اندازی این پرواز تمام همکاری های لازم را انجام داده است.

بابایی عدم حمایت مسئولان امر از تداوم اجرای این طرح را نیز منتفی دانست و افزود: تمام مسئولان تلاش دارند تا زمینه ها
Read more
...سُرايش بدن از ٢٦ تا ٣٠ فروردين ١٣٩٧ ساعت ١٤ تا ١٨ مدرس : كاوه هدايتى فر باحضور : استاد محمودرضا ...
Media Removed
...سُرايش بدن از ٢٦ تا ٣٠ فروردين ١٣٩٧ ساعت ١٤ تا ١٨ مدرس : كاوه هدايتى فر باحضور : استاد محمودرضا رحيمى کارگاه «سرایش بدن» از بازیگران و کارگردانان دعوت می کند که در مکاشفه ای تئاتری شرکت کنند. این کارگاه بخشی از پروژه ی بزرگی است که هدف در بهره گرفتن از منابع فرهنگی و هنری ایران در خدمت ... ...سُرايش بدن
از ٢٦ تا ٣٠ فروردين ١٣٩٧
ساعت ١٤ تا ١٨
مدرس : كاوه هدايتى فر
باحضور : استاد محمودرضا رحيمى
🎭🎭
کارگاه «سرایش بدن» از بازیگران و کارگردانان دعوت می کند که در مکاشفه ای تئاتری شرکت کنند.
🎭🎭
این کارگاه بخشی از پروژه ی بزرگی است که هدف در بهره گرفتن از منابع فرهنگی و هنری ایران در خدمت پرورش بازیگری است. این مهم از سویی در راستای کشف امکان های این منابع هنری و فرهنگی(در مورد کارگاه «سرایش بدن» به طور خاص آواز ایرانی) که حاصلش شیوه ی تربیت بازیگری است که رنگ و بویی ایرانی دارد و از سوی دیگر قابل ارایه در هر نقطه از جهان است و مختص ایران نیست.
این کارگاه نوعی از جستجوی حرکتی و اجرایی را پیشنهاد می کند که بر اساس آواز ایرانی طراحی شده اند و آواز ایرانی به نوعی هسته ی محرکه ی این جستجوست. آواز در این کارگاه ابزاری است که بدن، روان و ذهن را در ارتباطی تنگاتنگ و متقابل قرار می دهد.
آواز ایرانی مجموعه ای غنی از ملودی هاست که در ساختاری منسجم و در عین حال آزاد زیر نام دستگاه های آواز ایرانی طبقه بندی شده اند. در طی کارگاه «سرایش بدن» مشارکت کنندگان سعی در کشف و ظهور این ساختار موسیقیایی در بدن خود می کنند. مشارکت کنند گان در این کارگاه با خواندن ملودی ها و اجرای تمرین ها از سویی شروع به کشف منطق موسیقیایی در بدن خویش و از سوئى ديگر امکان اتصال ذهن و بدن و روان خود را تجربه می کنند. این فرایند نه تنها در مسیری شخصی بلکه در ارتباط با دیگر افراد شرکت کننده در گروه تجربه مى شود . هارمونی ایجاد شده در میان بدن ها، روان ها و ذهن ها دستاوردی است که به واسطه ی حضور آواز جستجو می شود.
🎭🎭
آنچه در اين كارگاه تجربه مى شود :
- رابطه ى ارگانيك بدن و بيان به واسطه ى آواز
- كشف امكانات توليد صدا در بدن
- ريتم در بدن و رابطه اش با خودآگاه و ناخودآگاه
- فرايند خلق صحنه اى در دو لإيه ى ساختار اجرائى و كيفيت حضور بازيگر
- رابطه و هماهنگى متقابل بازيگران بر روى صحنه
- فعال كردن تخيل و خلاقيت بازيگران در راستاى خلق صحنه اى به واسطه آواز
🎭🎭
#كارگردانان_تئاتر #بازيگران_تئاتر #بازيگران_سينما_و_تئاتر
Read more
 #نگار #رامبد_جوان . رامبد جوان همیشه به دنبال تجربه های تازه در تلویزیون و سینمای ایران است. گل ...
Media Removed
#نگار #رامبد_جوان . رامبد جوان همیشه به دنبال تجربه های تازه در تلویزیون و سینمای ایران است. گل سرسبِد تجربه های تلویزیونی اش، برنامه موفق و پر مخاطب «خندوانه» ، در طی چهار فصل، بینندگان زیادی را به خود جذب کرده است. در سینما اما احتمالا و تا به این جا، «ورود آقایان ممنوع» موفق ترین ساخته ی او میباشد؛کمدی-رومانتیکِ ... #نگار #رامبد_جوان .

رامبد جوان همیشه به دنبال تجربه های تازه در تلویزیون و سینمای ایران است. گل سرسبِد تجربه های تلویزیونی اش، برنامه موفق و پر مخاطب «خندوانه» ، در طی چهار فصل، بینندگان زیادی را به خود جذب کرده است. در سینما اما احتمالا و تا به این جا، «ورود آقایان ممنوع» موفق ترین ساخته ی او میباشد؛کمدی-رومانتیکِ استاندارد و محبوبی که در اکران به فروش خوبی دست یافت.
فیلم تازه ی جوان یعنی «نگار» از چند جهت فیلم مهم و تا حدودی عجیبیست. اینکه جوان، بعد از تجربه ی تولید دو فصل از خندوانه، سمتِ چنین اثری می رود، اینکه فیلم، در همه ابعاد و البته در لایه ی ظاهری خود اصرار می کند که از فضاها و جو حاکم بر اکثر آثار ایرانی فرار کند(البته توضیح خواهم داد که در این راه موفق نشده) اینکه فیلمساز بعد از ازدواج تازه اش از همسر جدید خود در نقش اول چنین فیلم سختی استفاده می کند و نام فیلم را هم، از روی اسم همسرش انتخاب میکند، همه و همه نشان از یک اثر معمولی و خنثی نمی دهد.
جوان در اینجا، با تکیه بر علاقه مندی زیادش نسبت به سینمای آمریکا، تمام توانش را به کار بسته تا یک اکشن-جناییِ خوش ساخت بسازد تا تماشاگر ایرانی را برای دو ساعت هم که شده، از حال و هوای رایج در سینمای ایران جدا کند. این که فیلم، فیلمِ متفاوتی در ساحتِ سینمای ایران است، شکی نیست. تلاش همه ی عوامل فنی از جمله فیلمبردار و تدوین گر هم ستودنی است و اگر هم از حق نگذریم، باید اشاره کنیم که این، بهترین کارگردانیِ جوان، در همه ی این سالها بوده است.
اما چرا «نگار» فیلم خوبی نیست؟ به عقیده نگارنده، بعد از ضعف مفرط در سناریو و ناتوانی در خلقِ درستِ روابطِ علت و معلولی و تکیه ی بیش از اندازه بر عنصرِ خواب و رویا، پاشنه آشیلِ اصلیِ «نگار» لحن دوگانه و پا در هوای آن است که مانع ایجاد ارتباط عمیق اثر با تماشاچی میشود. فیلمساز در عین حال که دلبسته ی فضاهای آثار دیوید لینچ و کوئنتین تارانتینو و... است، سعی دارد به طرز ظریفی از عناصری که فیلمش را «اینجایی و وطنی» میسازد هم غافل نشود.همین اهمیتِ به گمانِ من بی جا به لزومِ وجودِ ته مایه ی ایرانی در کار، یک دستیِ لحن فیلم را تحت الشعاع قرار داده و مانع از آن تاثیرگذاری ای شده که یحتمل عوامل تولید، مد نظر داشته اند.
نمونه ی موفقِ ترکیبِ حال و هوای ایرانی و خارجی در سالهای اخیرِ سینمای ایران، «گناهکاران» ساخته ی فرامرز قریبیان است که اتفاقاً رامبد جوان در آن جا به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرد و موفق هم ظاهر شد.
____________________________
#فیلم #سینما #نگار_جواهریان
Read more
. .<span class="emoji emoji1f17e"></span><span class="emoji emoji2733"></span>️اطلاعیه پروژه ی فنکلاب های رسمی دابل اس در ایران<span class="emoji emoji2733"></span>️<span class="emoji emoji1f17e"></span> . همونطور که اطلاع دارید 5 فن کلاب رسمی ...
Media Removed
. .️اطلاعیه پروژه ی فنکلاب های رسمی دابل اس در ایران . همونطور که اطلاع دارید 5 فن کلاب رسمی دبل اس با یاری تریپل اس های گل و دوست داشتی ایرانی، پیرو هر کامبک، حامی همیشگی بچه های دبل اس بودند و اینبار با بازگشت دبل اس، با یاری شما پروژه دیگری رو در نظر گرفتیم. 5 فنکلاب دابل اس در ایران [فنکلاب ... .
.🅾✳️اطلاعیه پروژه ی فنکلاب های رسمی دابل اس در ایران✳️🅾
.
همونطور که اطلاع دارید 5 فن کلاب رسمی دبل اس با یاری تریپل اس های گل و دوست داشتی ایرانی، پیرو هر کامبک، حامی همیشگی بچه های دبل اس بودند و اینبار با بازگشت دبل اس، با یاری شما پروژه دیگری رو در نظر گرفتیم.
5 فنکلاب دابل اس در ایران [فنکلاب هیون جونگ، یونگ سنگ، کیو جونگ، جونگ مین و هیونگ جون] پروژه ی دیگری رو برای بازگشت دبل اس 301 در نظر گرفتند که با توجه به نزدیکی سال نو میلادی، هم نشان دهنده ی حمایت فن های ایرانی ، هم تبریکی برای سال نو و کریسمس خواهد شد.
ما قصد داریم در هر کامبک ، حمایت فن های ایرانی رو به دابل اس نشون بدیم تا بدونن که برگشتشون برای ما ایرانی ها خیلی ارزشمنده.
به همین دلیل 5 فنکلاب با همکاری شما طرفدارای ایرانی عزیز قصد انجام پروژه ی 🔺ارسال تاج گل🔻در 🔺کنسرت سه شهر کوبه،ناگویا،توکیو🔻 را برای اعضا دارند.
با توجه به تجارب قبلی " 5 فن کلاب رسمی دابل اس" در انجام پروژه های ✔️ ارسال 80 کیلو گرم برنج در کنسرت سئول 19 مارس 2016 ✔️ ارسال تاج گل در کنسرت ژاپن 27 آوریل 2016 ✔️ ارسال کامیون دسر در کنسرت سئول 13 آگوست
شما میتونید در این پروژه هم ما رو همراهی کنید و همانند پروژه های قبلی حضور پرشورتون رو بهمون نشون بدید.
پروژه بر این قرار است که :
دبل اس 301 در سه شهر کوبه ، ناگویا ، توکیو کنسرتی رو برای آلبوم جدیدشون برگزار خواهند کرد و 5 فن کلاب رسمی با انجام هماهنگی های لازم قصد دارند تاج گلی به کنسرت این سه شهر بفرستند. این تاج گل از یک شهر تا سه شهر متغیره و بستگی به همت تریپلس های ایرانی داره و از اونجایی که تو پروژه "کامیون دسر" حمایت پر شورتون رو نشون دادید ، مطمئن هستیم از این پروژه مثل پروزه های قبلی سربلند بیرون میایم.
بنابراین کسانی که قصد شرکت در پروژه رو دارند .
15 هزار تومن هزینه واریزی خود (در صورت امکان اگر بیشتر هم تونستید کمک کنید چون نتیجه کار باعث خوشحالی همه و از جمله خودتون خواهد شد)
به این شماره کارت واریز کنند.
6280 2314 7931 8502
بانک مسکن - افسانه زین ساز
و از فیش واریز مبلغتون عکس بگیرند و به دایرکت پیج ارسال کنند.️ *****دوستان حداکثر تا تاریخ 22 آذر ماه هزینه رو واریز کنید.****
~

فنکلاب ایرانی کیم هیون جونگ @iranian_henecia_official
فنکلاب ایرانی هئو یونگ سنگ @youngsaeng_iraniansupporters
فنکلاب ایرانی کیم کیو جونگ
@iranian_thankyu_official
فنکلاب ایرانی پارک جونگ مین
@pjmin_persian_fanclub
فنکلاب ایرانی کیم هیونگ جون @hjb.iri.official.fanclub
Read more
تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست ...
Media Removed
تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست دوست می­ داری. ای هموطن که کرانه­ های سوزان خلیج فارس زادگاه توست و این ژرفای زندگی‌بخش، مرواریدهایش را نثار تو می ­سازد تا مزد تلاشت را از کام کوسه ­ها به درآری و ماهیانش را هدیه فرزندانت، تا قوت آنان ... تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست دوست می­ داری. ای هموطن که کرانه­ های سوزان خلیج فارس زادگاه توست و این ژرفای زندگی‌بخش، مرواریدهایش را نثار تو می ­سازد تا مزد تلاشت را از کام کوسه ­ها به درآری و ماهیانش را هدیه فرزندانت، تا قوت آنان را تامین کنی و تو که فرسنگ ­ها دورتر از این دریای ایرانی، خلیج فارس را تنها از روی نقشه جغرافیا می ­شناسی. آیا هرگز با خود اندیشیده‌ای که این آب تلخ و شور پهناور، بهترین پاسدار تاریخ تو، شرف تو و ملیت توست؟

تو ای ایرانی که در گوشه‌ای از این آب و خاک به سر می ­بری و به فرهنگ و تمدن اسلامی خویش می ­بالی و افتخار می­ کنی؛ هیچ می‌دانی که همین دریا، زاده فرهنگ و تاریخ و تمدن تو بوده است؟

تو ای ایرانی که در دامنه مفرح کوهستان‌ها، در کرانه ­های فیروزفام دریای مازندران، در دشت‌های گسترده داخل کشور زندگی می­ کنی و در سایه درختانش آرامش می ­یابی، در باغ‌های مصفایش روح خود را صفا می ­بخشی و با تماشای طبیعت زیبا و دل‌انگیز آن غرق در لذت می ­شوی... و همه شما که در هر منطقه، از مواهب این سرزمین برخوردارید و آنچنان به دهکده و یا شهرستان زادگاه خود دل بسته‌اید که حتی به هنگام ضرورت نیز به زحمت قادر به ترک آن هستید؛

هیچ می­ دانید که اگر روزگاری، که هرگز چنان روزی مباد، ایران این مرز دریایی خود را از دست بدهد و یا نیروی لازم برای پاسداری از آب‌های آن نداشته باشد، همه ما چون پرنده‌ای اسیر در قفس زادگاهمان زندانی خواهیم شد.

تو ای ایرانی، همواره به یاد داشته باش که اگر چنان روزی فرارسد، همه شیرینی­ های زندگی در کامت شرنگ خواهد شد.

در قفس سرزمین خود آنقدر محبوس می­ مانی تا ناگزیر همه دسترنج سالیانه‌ات، همه آنچه را که با تحمل تلخی­ ها و مشقات بسیار فراچنگ آورده ­ای، همه دار و ندارت را به کمترین بها از دست می­­ دهی و آنچه را که مورد نیاز توست، به بهای جان به دست آوری.

پس هرگاه که به این مرز سوزان و آذرخیز می­ نگری، یا بر آب‌های تلخ و شورش گذر داری یا درباره آن سخنی می­ شنوی نخست به‌یاد آور که این آذر برای آن است که در جان دشمنان ایران درگیرد و این تلخی و شوری برای فروبردن درکام آنان است.

اگر می­ خواهی سرزمین آباییت، بزرگ و سربلند بماند و تو که فرزند و زاده این سرزمینی از این سربلندی ببالی و افتخار کنی، اگر می­ خواهی که شایسته نام ایران و قوم ایرانی باشی، نخست این مایه زندگی خود را پاسدار باش، این مرز محافظ را نیرو بخش و آن را چنان که به میراث برده‌ای به دست آیندگان بسپار
Read more
<span class="emoji emoji1f537"></span>قانون گذرنامه ‌ ‌ماده 1 - گذرنامه سندی است که از طرف مأموران صلاحیتدار دولت مذکور در این قانون ...
Media Removed
قانون گذرنامه ‌ ‌ماده 1 - گذرنامه سندی است که از طرف مأموران صلاحیتدار دولت مذکور در این قانون برای مسافرت اتباع ایران به خارج و یا اقامت‌در خارج و یا مسافرت از خارج به ایران داده می‌شود. ‌ ماده 2 - اتباع ایران برای خروج از کشور و یا اقامت در خارج و یا مسافرت از خارج به ایران باید تحصیل گذرنامه ... 🔷قانون گذرنامه

‌ماده 1 - گذرنامه سندی است که از طرف مأموران صلاحیتدار دولت مذکور در
این قانون برای مسافرت اتباع ایران به خارج و یا اقامت‌در خارج و یا مسافرت از
خارج به ایران داده می‌شود.

ماده 2 - اتباع ایران برای خروج از کشور و یا اقامت در خارج و یا مسافرت از خارج
به ایران باید تحصیل گذرنامه نمایند. ‌

ماده 3 - خروج از کشور بدون ارائه گذرنامه یا مدارک مسافرت مذکور در این قانون ممنوع است.

ماده 4 - ورود به کشور و یا خروج از آن فقط از نقاطی که بنا به پیشنهاد وزارت
کشور و تصویب هیأت وزیران تعیین و آگهی خواهد شد مجاز است.

ماده 5 - بازرسی گذرنامه و مدارک مسافرت و رسیدگی به آنها در مرز با ناجا و در نقاطی که ناجا وارد نباشد با ادارة مربوطه است.
‌🔸مأموران مربوط مکلفند از ورود افرادی که فاقد گذرنامه برای ورود به
ایران باشند جلوگیری نمایند.
‌🔹تبصره - در مواردی که افرادی فاقد گذرنامه برای مراجعت به ایران باشند در صورتی که تابعیت ایرانی و یا ایرانی بودن آنان‌محرز شود مأمورین
مربوط می‌توانند اجازه ورود به ایران را بدهند. ضوابط تشخیص این
قبیل اشخاص به موجب آیین‌نامه اجرایی این‌قانون تعیین خواهد شد. ‌ 🔷 انواع گذرنامه ؛ ‌ماده 7 - گذرنامه بر سه قسم است:
‌الف - گذرنامه سیاسی.
ب - گذرنامه خدمت (‌اعم از فردی یا جمعی).
ج - گذرنامه عادی (‌اعم از فردی یا جمعی). 🔹گذرنامه‌های سیاسی و خدمت ؛ ‌ماده 10 - برای شخصیتهای زیر گذرنامه سیاسی و خدمتی صادر می‌شود:

2 - رهبر و رییس مجمع تشخیص و رؤسای سه قوه و وزیران و همسران آنها.
3 - رییس ستاد بزرگ ارتش - رییس سازمان
برنامه و بودجه - رییس و دادستان و دیوان عالی کشور -
- رییس بانک مرکزی - رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت
ملی نفت ایران و‌همسران آنها.
4 - رئیس جمهوران سابق - رؤسای سابق مجلس - وزراء سابق - سفرای ایران و همسران آنها با موافقت وزیر‌امور خارجه.
5 - نمایندگان مجلس با معرفی رییس مجلس مربوط.
6 - شهردار پایتخت - معاونان رییس جمهور
ماده 12 - صدور گذرنامه‌های سیاسی و خدمت به عهده وزارت امور خارجه است.

با ما همراه باشید

#حبیب نیکبخت
#وكيل_مهاجرت
#وكيل_الرعايا
#بيشتر_بدانيم #ايران #دانشگاه #هيأت #حب #گذرنامه #لبيك_ياحسين #اربعين #عاشورا #حسينيه
#حقوق #دادگستری #گذرنامه #
Read more
. حتــما بـخوانـــید ــــــــــ پـســـــت ثابــــت ــــــــــــ (یک پــــست داغ از گـل فروشــں ...
Media Removed
. حتــما بـخوانـــید ــــــــــ پـســـــت ثابــــت ــــــــــــ (یک پــــست داغ از گـل فروشــں حجـــت بخون مشتی......داداشـها و آبـحیهای گلم دوست داشتی بلاکم کن برام گفتن حقیقـت از همه چیز مـهمتر هستش! ﻣﺘﺎﺳﻔﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﺴﺮﯼ ﮎ ﭘﺴﺘﺎﯼ ﺩﺧﺘﺮﺍ ﺭﻭ ﻻﯾﮏ ﻣﯿﮑﻨﻪ، ﻓﻘﻂ ﻭﺍﺱ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﻼﮐﺶ ﻧﮑﻨﻦ ﯾﻮﻗﺖ ..... ... .
حتــما بـخوانـــید
ــــــــــ پـســـــت ثابــــت ــــــــــــ (یک پــــست داغ از گـل فروشــں حجـــت
بخون مشتی......داداشـها و آبـحیهای گلم

دوست داشتی بلاکم کن برام گفتن حقیقـت از همه چیز مـهمتر هستش!

ﻣﺘﺎﺳﻔﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﺴﺮﯼ ﮎ ﭘﺴﺘﺎﯼ ﺩﺧﺘﺮﺍ ﺭﻭ ﻻﯾﮏ ﻣﯿﮑﻨﻪ، ﻓﻘﻂ ﻭﺍﺱ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﻼﮐﺶ ﻧﮑﻨﻦ ﯾﻮﻗﺖ ..... ﻭﺍﺱ ﭘﺴﺮﯼ ﮎ ﻣﻨﺘﻈﺮﻩ ﯼ ﺩﺧﺘﺮ ﻋﮑﺲ ﭘﺮﻭﻓﺎﯾﻠﺶ ﻭ ﻋﻮﺽ ﮐﻨﻪ ﺑﺮﻩ
ﮐﺎﻣﻨﺖ ﺑﺬﺍﺭﻩ :ﻭﺍﺍﺍﯼ ﺗﻮ ﭼﻘﺪﻩ ﻧﺎﺯﺯﺯﺯﯼ ﺧﺎﻧﻮﻭﻭﻭﻣﯽ !..؟ ﺑﺮﺍ ﭘﺴﺮﯼ ﮎ ﺍﮔﻪ ﺩﺍﺩﺍﺷﺶ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﻣﺮﮔﻢ ﺑﺎﺷﻪ، ﺣﺎﻟﺸﻮ
ﻧﻤﯿﭙﺮﺳﻪ... ﺍﻭﻧﻮقت ﮐﺎﻓﯿﻪ ﺩﺧﺘﺮﻩ ﭘﺴﺖ ﺑﺬﺍﺭﻩ : ﻭﺍﯼ ﺩﺳﺘﻢ ﺧﻮﺭﺩ ﺏ ﭘﺎﻡ ﺩﺭﺩ ﮔﺮﻓﺖ ! !!! ﻣﯿﺮﻩ ﮐﺎﻣﻨﺖ ﻣﯿﺬﺍﺭﻩ :ﺍﻟﻬﯽ ﺑﻤﯿﺮﻡ ﺑﺮﺍﺕ، ﮐﺎﺵ ﻣﻦ ﺑﺠﺎﺕ ﺩﺭﺩ ﻣﯿﮑﺸﯿدم.

ﻭﺍﺱ ﭘﺴﺮﯼ ﮎ 24 ﺳﺎﻋﺘﻪ ﺗﻮ pv ﺩﺧﺘﺮﺍ ﻭﻟﻪ ..ﺑﻌﺪ وقتی آبجیش ﭘﺴﺖﻣﯿﺬﺍﺭﻩ ﺣﻮﺻﻠﻢ ﺳﺮﺭﻓﺘﻪ ﯾﮑﯽ ﺑﯿﺎﺩ pv ﺑﺎﻫﻢ ﺑﺤﺮﻓﯿﻢ، ﻣﺜﻞ ﺑﺰ ﺍﺯ ﮐﻨﺎﺭﺵ ﺭﺩ ﻣﯿﺸﻪ ... ﺍﯾﻨﻮ ﻣﯿﮕﻢ ﺗﻭ ﮔﻮﺷﺖ ﻓﺮﻭ ﮐﻦ ﻋﺰﯾﺰﻡ، ﺍﻭﻥ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﮎ ﺍﻻﻥ ﺍﻧﻘﺪﺭ ﻫﻤﻪﺟﻮﺭﻩ ﺁﻭﯾﺰﻭﻧﺸﯽ، ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺟﻮﻥ ﺩﺍﺩﻧﻢ ﺑﺎﺷﯽ ﺑﻬﺖ ﺗﻮﺟﻪ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﺣﺎﻟﺘﻢﻧﻤﯿﭙﺮﺳﻪ، ﭼﻮﻥ ﻣﺜﻞ ﺗﻮ ﺩﻭﺭ ﻭ ﺑﺮﺵ ﺯﯾﺎﺩﻥ ...
ﯼ ﺫﺭﻩ ﺍﻡ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﮐﻨﻪ ﮎ ﻣﺰﺍﺣﻤﯽ ﺑﻼﮐﺖ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ .... فقط نَر نباش یه کوچولو هم **مَرد** باش...
میفهمی؟؟؟؟؟ مرد داداشم مــــرد مـرد
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
امــا آبجیــــهام اونهایی که عکستون را نامناسـب رو پرافایلتون انتخـــاب میکنید با شمـــا هستـــم!!! آهای دختر ایرانی... حواست هست؟؟؟
ارزانی عکسهایت در این فضای مجازی...
به قیمت لرزاندن ستونهای زندگی اینده ات است!
اینبار اشتباه نکن دخترک...
اینجا غرب نیست که عکسهای مدلینگت را به نمایش میگذاری...
دختر ایرانی شرافت دارد...
دختر ایرانی ارزشش بیشتر از این است که گرگها با چشمهایشان گوشتهای اندامش را نظاره گر باشند...
آهای دختر ...
لبخند تلخ نزن به این حرفها...
ادعایت میشود؟؟؟
ادعایت میشود که فرهنگت بالاست؟
برهنگی فرهنگ نیست...
خیااالت راحت...
خودت را طعمه نکن...
#جک18 #جک #تلخ #متن #دلنوشته #خاص
Read more
. شماره(۱-۶) مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع) ۱/فروردین/۱۳۹۷ . . #امام_خامنه_ای (حفظه الله): <span class="emoji emoji1f539"></span>حلول ...
Media Removed
. شماره(۱-۶) مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع) ۱/فروردین/۱۳۹۷ . . #امام_خامنه_ای (حفظه الله): حلول سال نو و عید نوروز را تبریک عرض می‌کنم و شهادت حضرت #امام_هادی (سلام‌الله‌علیه) را تسلیت عرض می‌کنم. . این امام بزرگوار در مجموعه‌ی آثار و برکاتی که از ائمه‌ی هدی (علیهم‌السلام) رسیده ... .
شماره(۱-۶)
مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع)
۱/فروردین/۱۳۹۷
.
.
#امام_خامنه_ای (حفظه الله):
🔹حلول سال نو و عید نوروز را تبریک عرض می‌کنم و شهادت حضرت #امام_هادی (سلام‌الله‌علیه) را تسلیت عرض می‌کنم.
.
🔹این امام بزرگوار در مجموعه‌ی آثار و برکاتی که از ائمه‌ی هدی (علیهم‌السلام) رسیده است، این خصوصیت را دارد که در ضمن زیارت، مهم‌ترین فصول مربوط به مقامات ائمه (علیهم‌السلام) را با بیان وافی و شافی و با زیباترین تعبیرات بیان کردند.
زیارت جامعه‌ی کبیره از این بزرگوار است؛ زیارت امیرالمؤمنین در روز غدیر -یکی از غرر تعبیرات و فرمایشات ائمه (علیهم‌السلام)- از این بزرگوار است.
.
🔺امیدواریم که به برکت نگاه عطوفت‌آمیز این امام بزرگوار که شهادت ایشان با روز اول سال و با عید نوروز همراه شده است ملت ایران در این سال از هدایت الهی برخوردار باشند.

#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#الخامنئی
#امام_خامنه_ای
#آرامش_امت
#عید
#نوروز
#عید_نوروز
#سال۱۳۹۷
#سال_حمایت_از_کالای_ایرانی
#حمایت_از_کالای_ایرانی
#کالای_ایرانی
#حضور_مردم
#دیدار_حرم_رضوی
#مشهد
Read more
آموزش انواع سازهای موسیقی کلاسیک و ایرانی در آموزشگاه موسیقی دل آواز با ۵۰% تخفیف پرداخت ۸۷۵۰۰ ...
Media Removed
آموزش انواع سازهای موسیقی کلاسیک و ایرانی در آموزشگاه موسیقی دل آواز با ۵۰% تخفیف پرداخت ۸۷۵۰۰ تومان به جای ۱۷۵۰۰۰ تومان امکان استفاده برای دوره های : پیانو (ایرانی،کلاسیک) گیتار (کلاسیک، پاپ، جز، الکتریک، فلامنکو،یوکللی) ویولن (ایرانی، کلاسیک) موسیقی کودک (ارف) هارمونیکا ... آموزش انواع سازهای موسیقی کلاسیک و ایرانی در آموزشگاه موسیقی دل آواز
با ۵۰% تخفیف
پرداخت ۸۷۵۰۰ تومان
به جای ۱۷۵۰۰۰ تومان

امکان استفاده برای دوره های :

پیانو (ایرانی،کلاسیک)
گیتار (کلاسیک، پاپ، جز، الکتریک، فلامنکو،یوکللی)
ویولن (ایرانی، کلاسیک)
موسیقی کودک (ارف)
هارمونیکا (ساز دهنی)

آموزشگاه موسیقی دل آواز فعالیت خود را در قالب های؛

آموزش تخصصی آواز
تربیت مربی موسیقی کودک
تشکیل کارگاه های تخصصی آموزشی در زمینه های؛ آنالیز ردیف ایرانی، تاریخچه موسیقی ایران و جهان، تصنیف خوانی، درک ریتم، دوره عالی آواز ایرانی شامل : طراحی آواز، تلفیق شعر و موسیقی و مرکب خوانی
بصورت حرفه ای دنبال میکند و اکنون این امکان وجود دارد در دوره های کارآمد این آموزشگاه موسیقی با تخفیف ویژه تخفیف بازان، ثبت نام کنید.

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر به شماره های زیر تماس حاصل نمایید
07136466352
07136466353

#موسیقی_کودک
#سازهای_موسیقی
#آموزش
#موسیقی_کلاسیک
#موسیقی_ایرانی
#آموزشگاه_موسیقی
#دل_آواز
#شیراز
#تخفیف_بازان
#تخفیف
Read more
<span class="emoji emoji1f53b"></span> از امروز در سی‌امین نمایشگاه ملّی صنایع دستی در خانه ایرانی منتظرتون هستیم. شهرکتاب الف در این ...
Media Removed
از امروز در سی‌امین نمایشگاه ملّی صنایع دستی در خانه ایرانی منتظرتون هستیم. شهرکتاب الف در این نمایشگاه در غرفه «خانه ایرانی» در سالن‌‌های ۸ و ۹حضور و مشارکت دارد. این نمایشگاه از ۳ تا ۹ شهریور، از ساعت ۱۰ الی ۱۸ پذیرای شما دوستان شهرکتاب خواهد بود. آدرس: محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ... 🔻
از امروز در سی‌امین نمایشگاه ملّی صنایع دستی در خانه ایرانی منتظرتون هستیم.
شهرکتاب الف در این نمایشگاه در غرفه «خانه ایرانی» در سالن‌‌های ۸ و ۹حضور و مشارکت دارد.
این نمایشگاه از ۳ تا ۹ شهریور، از ساعت ۱۰ الی ۱۸ پذیرای شما دوستان شهرکتاب خواهد بود.
آدرس: محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی 🔻
🔻
🔻
#شهرکتاب
#شهرکتاب_الف
#کتابفروشی
#نمایشگاه
#صنایع_دستی
#هنر
#خانه
#خانه_ایرانی
#تهران
#ایران
#ایرانی
#هنر_ایرانی
Read more
#بازهم_توهین_به_پرچم_ایران در شرایطی که ایران در مسابقات کشتی کج فعالیت رسمی ندارد، صدر اخبار روز گذشته اختصاص به حضور دو کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل در مسابقات عربستان جنجالی شد. در این کلیپ احمقانه و جنجالی آریا و خسرو داوری، دو کشتی‌کج کار ایرانی مقیم آمریکا برای چهار حریف عربستانی قرار گرفتند. ... #بازهم_توهین_به_پرچم_ایران
در شرایطی که ایران در مسابقات کشتی کج فعالیت رسمی ندارد، صدر اخبار روز گذشته اختصاص به حضور دو کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل در مسابقات عربستان جنجالی شد. در این کلیپ احمقانه و جنجالی آریا و خسرو داوری، دو کشتی‌کج کار ایرانی مقیم آمریکا برای چهار حریف عربستانی قرار گرفتند. ناصر از مکه، حسین از مدینه، منصور از ریاض و فیصل از جده و البته با لباس شخصی!

در این نمایش جنجالی و زشت کشتی‌کج کاران ایرانی در قبال دریافت پول مقابل حریفان یک بازنده صرف محسوب شدند و نکته عجیب این است که در ابتدای این نمایش مضحک خود را شیر ایرانی معرفی کردند و مقابل حریف دست و پا بسته و شکست خورده رینگ را ترک کردند.

نمایش پرچم ایران در گوشه رینگ در شرایطی که این دو مزدور به هیچ عنوان نماینده ایران محسوب نمی‌شدند و تنها در قبال خودفروشی و دریافت پول این شکست را متحمل شدند، اکنون غرور ایرانی‌ها را جریحه‌دار کرده و ورزش‌دوستان در انتظار اقدام و بیانیه دندان شکن وزارت ورزش و البته وزارت خارجه در قبال این حرکت زشت عربستانی‌ها هستند. شکست تحقیرآمیز و عجیب این دو کشتی‌کج کار ایرانی البته کاملا مشخص است که یک سناریو از قبل نوشته و اجرا شده است تا رسانه های سعودی بتوانند از این اتفاق سوءاستفاده کرده و بگویند ورزشکاران ایرانی را تحقیر کردند.

میزبانی عربستانی‌ها با انتقادات زیادی از سوی علاقه مندان به کشتی کچ در سراسر جهان مواجه شده و این نمایش زشت علیه ایران هم اقدام عجیبی بود که در طول این رقابت ها رخ داد.

باید دید مسئولان ورزش ایران به این مساله واکنش نشان می دهند یا با توجه به نداشتن فعالیت کشتی کچ در ایران اهمیتی به این موضوع نخواهند داد.
Read more
‌‌مسابقۀ نبرد در آشپزخانه دیجی‌کالا: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌در بزرگترین مسابقه آشپزی غذای ایرانی، از شما می‌خواهیم از لیست زیر یک غذا را انتخاب کنید، به روش خودتان آن را طبخ کنید و سپس از سفره‌ای که این غذا در آن است عکس بگیرید و آن را تا ۲۵ مرداد با هشتگ #نبرددرآشپزخانه به اشتراک بگذارید ... ‌‌مسابقۀ 👩‍🍳نبرد در آشپزخانه👨‍🍳 دیجی‌کالا: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌‌‌‌
‌‌‌‌در بزرگترین مسابقه آشپزی غذای ایرانی، از شما می‌خواهیم از لیست زیر یک غذا را انتخاب کنید، به روش خودتان آن را طبخ کنید و سپس از سفره‌ای که این غذا در آن است عکس بگیرید و آن را تا ۲۵ مرداد با هشتگ #نبرددرآشپزخانه به اشتراک بگذارید و شانس خود را برای برنده شدن یکی از جوایز ۵۰، ۳۰ و ۲۰ میلیون تومانی دیجی‌کالا امتحان کنید🤩🤑🤤
‌‌‌‌
‌‌ همه تصاویر توسط داور محترم مسابقه، سامان گلریز (@chefsamangolriz) بررسی می‌شوند و ۱۰۰ نفر برگزیده به مرحله بعدی راه پیدا می‌کنند. انتخاب این ۱۰۰ نفر بر اساس طراحی و سفره‌آرایی و رعایت کردن هدف این مسابقه، یعنی سفره ایرانی انجام می‌شود. ‌‌‌‌‌‌عکسی که برای مسابقه ارسال می‌کنید می‌بایست تصویر نهایی از غذای طبخ شده و در ظرف آماده پذیرایی باشد.
یک سفره کاملا ایرانی با چیدمان، ظروف، سفره و تزیینات و مخلفات همسو با فرهنگ ایرانی، معیار انتخاب و پیروزی شما در این مسابقه است. ‌‌‌
‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌‌غذاهایی انتخابی دیجی‌کالا برای «نبرد در آشپزخانه»:
۱. ته‌چین
۲.کوفته تبریزی
۳.قیمه نثار
۴.کباب تابه‌ای
۵.ماهی شکم‌پر
۶.میگوپلوی بوشهری
۷.خورش قیمه سیستان بلوچستانی
‌‌‌
‌‌‌‌‌ - این مسابقه ۳ مرحله دارد و فقط مرحله اول آن در اینستاگرام انجام می‌شود.
‌‌‌
⚠️ از شما می‌خواهیم که قبل از شرکت در این مسابقه، حتما تمامی توضیحات آن را به طور کامل مطالعه بفرمایید ⚠️ ‌‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌⚪️توصیه ما برای عکاسی از غذا، گوشی‌های هوشمند جدید هوآوی است. این گوشی‌ها با هوش مصنوعی، عکاسی از خوراکی‌ها را بهتر و دلپذیرتر می‌کنند. هوآوی اسپانسر مسابقه‌ی نبرد در آشپزخانه دیجی‌کالا👇🏻
‌‌‌‌
‌‌‌‌ @huaweimobilefarsi ‌‌
‌‌
🔴قوانین:
لطفا توضیحات، قوانین و جزییات نحوه شرکت در مسابقه را کامل در کامنت‌های بعدی بخوانید:
‌‌‌
اگر پیدا کردن قوانین در کامنت‌ها سخت است، هایلایت «نبرددرآشپزخانه» را در همین اکانت چک کنید یا پست آخر ‌‌و هایلایت «قوانین مسابقه» این اکانت را ببینید: @digikala.cooking
Read more
سرانجام انتظارها به پایان رسید <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span>ثبت پناهگاه حیات وحش حیدری به عنوان زیستگاه تازۀ پلنگ ایرانی ...
Media Removed
سرانجام انتظارها به پایان رسید ثبت پناهگاه حیات وحش حیدری به عنوان زیستگاه تازۀ پلنگ ایرانی و سمور سنگی /خراسان رضوی رکورددار حضور پلنگ ایرانی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ،از مشاهده و ثبت حضورپلنگ ایرانی درپناهگاه حیات وحش حیدری برای نخستین بار خبرداد. به گزارش روابط عمومی ... سرانجام انتظارها به پایان رسید
🍃🍃🍃ثبت پناهگاه حیات وحش حیدری
به عنوان زیستگاه تازۀ پلنگ ایرانی و سمور سنگی /خراسان رضوی رکورددار حضور پلنگ ایرانی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ،از مشاهده و ثبت حضورپلنگ ایرانی درپناهگاه حیات وحش حیدری برای نخستین بار خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ، حمید صالحی با اعلام این خبر گفت:پس از سالها ادعای حضور پلنگ در پناهگاه حیات وحش حیدری، سرانجام دوربین های تله ی بکار گرفته دراین منطقه ،حضور پلنگ ایرانی را در این پناهگاه به ثبت رسانید.

وی ادامه داد: درپی اقدامات مطلوب حفاظتی در پناهگاه حیات وحش حیدری همچون مسدود کردن مسیرهای متعدد ورودی به پناهگاه ، احداث دیده بانی در ارتفاعات منطقه و ...مامورین یگان حفاظت محیط زیست با افزایش ضریب امنیتی این زیستگاه و نصب یک دستگاه دوربین تله ای به منظور انجام پروژه و بررسی وضعیت گربه پالاس در نقاط حساس این پناهگاه موفق شدند با طعمه گذاری در نقاط گدار حیات وحش و استفاده از این دوربین تله ای از دو گونه ارزشمند در حیات وحش کشور یعنی پلنگ با شکوه ایرانی و سمور سنگی تصویر برداری کنند .

صالحی ادامه داد: پلنگ ایرانی با نام علمی panthera pardus پیش از این نیز بدون سندیت و بنا به ادعای محیط بانان ،دامداران و جوامع محلی و شکارچیان مجاز خارجی در منطقه مشاهده شده بود ولیکن این موضوع اولین ثبت تصویر و مستند سازی از حضور پلنگ ایرانی و سمور سنگی در پناهگاه حیات وحش حیدری محسوب می شود.

وی با اشاره به این دستاورد ارزشمند محیط بانان منطقه ،اظهار داشت : پس از ثبت حضور بیش از 35 قلاده پلنگ ایرانی درپارک ملی تندوره و منطقه حفاظت شده ارس سیستان و اینک با مشاهده و مستند سازی این گونه ارزشمند در پناهگاه حیات وحش حیدری، میتوان ادعا کرد که استان خراسان رضوی زیستگاهی امن برای این گونه به شمار میرود و بیشترین جمعیت این پلنگ ایرانی را درخود جای داده است .

وی همچنین گفت: سمور سنگی نیز از خانواده راسو ها بوده که نخستین حضور آن درپناهگاه حیات وحش حیدری به ثبت رسید.

وی افزود: این گونه با نام علمی martes foina در سنگ لاخ ها؛ ارتفاعات و کوهستان زیست میکند و گونه ای گوشتخوار است.
Read more
عزیزان ظرفیت باقیمانده فقط ۵نفر میباشد ثبت نام فقط تا ده مهر انجام خواهد شد. ثبت نام کارگاه عملی ...
Media Removed
عزیزان ظرفیت باقیمانده فقط ۵نفر میباشد ثبت نام فقط تا ده مهر انجام خواهد شد. ثبت نام کارگاه عملی دو روزه باقلوا با استاد احمد گولر آغاز شد این دوره افتخار داریم در کنار اساتید برتر ایرانی که از افتخارات ایران هستند همکاری داشته باشیم و کلاس رو با بهترین کیفیت برگزار کنیم. مهمترین مزیت این کلاس ... عزیزان ظرفیت باقیمانده فقط ۵نفر میباشد
ثبت نام فقط تا ده مهر انجام خواهد شد.
ثبت نام کارگاه عملی دو روزه باقلوا
با استاد احمد گولر آغاز شد
این دوره افتخار داریم در کنار اساتید برتر ایرانی که از افتخارات ایران هستند همکاری داشته باشیم و کلاس رو با بهترین کیفیت برگزار کنیم.
مهمترین مزیت این کلاس این هست که شما باقلواهای اصیل ترکیه رو آموزش خواهید دید و اساتید ایرانی نیز شما را در مورد مواد اولیه ایرانی راهنمایی خواهند کرد تا بتوانید بعد از کلاس خوشمزه ترین و اصیل ترین باقلوا رو تهیه کرده و نوش جان کنید
در این دوره دو مدل خمیر دست ساز به شما آموزش خواهیم داد و تمامی هنر جویان در روز دوم کلاس نصف روز فقط باز کردن خمیر باقلوا را تمرین خواهند کرد.
۱۶مدل باقلوا و شیرینی های اصیل شربتی ترکیه رو به شما آموزش خواهیم داد.
این کلاس خوشمزه ترین کلاسی خواهد بود که شرکت خواهید کرد.
💕
@ahmetguler314
@omid.manafii
@fatemeh__1359
@khoshmazehmooka
@forogh_ghari
@bonjour.ir
@baharehpirayesh
@barakaacademy
منوی آموزشی رو ببینید و فعلا از خوندن منو دلتون😈 آب بشه تا روز کلاس که شرکت کنید و باقلواهای بینظیر ما رو تست کنید و یاد بگیرید.👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇🤗🤗🤗🤗🤗
Traliçe
Ev baklavası
Ispanaklı baklava
Cennet
Yaprak sarma
Bulbul yuvası
Azeri baklava
Arap dolması
Sütlü nuriye
Maraş sarma
Çikolatali baklava
Şohbyet
Dilber dudaği
Standart baklava
Havuç dilimi
Kunefe
Basma kadayif
Read more
<span class="emoji emoji1f53b"></span> یک سال از عزل بنی‌صدر توسط نمایندگان مردم می‌گذشت. در این مدت رزمندگان ایرانی در #ثامن‌الائمه ...
Media Removed
یک سال از عزل بنی‌صدر توسط نمایندگان مردم می‌گذشت. در این مدت رزمندگان ایرانی در #ثامن‌الائمه حصر آبادان را شکسته بودند؛ بستان و ۷۰ روستای آن منطقه و حدود ۵۰۰۰ نفر از عشایر محلی را در #طریق‌القدس از چنگ دشمن بیرون آورده بودند و در #فتح‌المبین بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده غرب دزفول ... 🔻
یک سال از عزل بنی‌صدر توسط نمایندگان مردم می‌گذشت. در این مدت رزمندگان ایرانی در #ثامن‌الائمه حصر آبادان را شکسته بودند؛ بستان و ۷۰ روستای آن منطقه و حدود ۵۰۰۰ نفر از عشایر محلی را در #طریق‌القدس از چنگ دشمن بیرون آورده بودند و در #فتح‌المبین بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده غرب دزفول و شوش را پس گرفته و دو لشگر عراق را به طور کامل منهدم کرده بودند. همه این عملیات موفق، ماحصل توکل بر خدا، اتحاد و استفاده از همه ظرفیت‌های نظامی و اعتماد به جوانانی بود که با تمام توان و اعتقاد برای #دفاع_از_میهن به میدان آمده بودند.
.
اما هنوز حالمان خوب نبود. #خرمشهر و هویزه هنوز در دست دشمن بود؛ مال و جان و ناموس ایرانی‌ها در تعرض بود.
.
همه دور هم جمع شدند. با همه توان و اعتقادشان کار کردند، برنامه‌ریزی کردند و ایستادند تا در #بیت‌المقدس، خرمشهر و #هویزه و پادگان حمید را پس گرفتند. این پیروزی بسیار بزرگ بود و هست. هست چون علاوه بر بازگرداندن بخشی از میهن، به ما آموخت که در سخت‌ترین شرایط، با #همدلی و اعتماد و غیرت، با #عزت‌مندی و هشیاری، با حزم و #دوراندیشی، آنچه دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد،‌ به دست می‌آید. وقتی ما با نیت درست و با همه وجود و توان و اعتقاد پای کار می‌آییم، سنت‌های الهی اقتضا می‌کند که « #من_حیث_لایحتسب» پیروزی از آنِ‌ ما شود؛ و می‌شود.
.
این روز را «مقاومت، ‌ایثار و پیروزی» نام نهاده‌اند و این نام‌گذاری چقدر بامسماست. فتح خرمشهر بر همه مبارک، یاد همه شهدا و مجاهدان گرامی و راهشان پر رهرو باد.
Read more
حتي تحمل ديدن تيتر فيلم را كه هنرجويم فرستاد نداشتم و هنوز نديده ام! اما بخوانيد بانو سحر سخايي جانانه ...
Media Removed
حتي تحمل ديدن تيتر فيلم را كه هنرجويم فرستاد نداشتم و هنوز نديده ام! اما بخوانيد بانو سحر سخايي جانانه نگاشته از زخم قلب ما! : با ما شرافتمندانه بجنگید! #سحر_سخایی ۱ـ چند روز دیگر سالگرد مرگ یکی از بزرگ‌ترین نوازندگان موسیقی ایرانی‌ «غلامحسین درویش» است. معروف است که در یک شب آذر ماهی سرد ... حتي تحمل ديدن تيتر فيلم را كه هنرجويم فرستاد نداشتم و هنوز نديده ام! اما بخوانيد
بانو سحر سخايي جانانه نگاشته از زخم قلب ما! :
با ما شرافتمندانه بجنگید!
#سحر_سخایی

۱ـ چند روز دیگر سالگرد مرگ یکی از بزرگ‌ترین نوازندگان موسیقی ایرانی‌ «غلامحسین درویش» است. معروف است که در یک شب آذر ماهی سرد در تهران ۱۳۰۵ او با درشکه به خانه برمی‌گشته و یکی از آن اولین اتول‌های آمده به تهران که اتفاقاً در مسیر برگشت از محله‌ی بدنامی هم بوده، با درشکه‌ی درویش تصادف می‌کند و او در اوج ساختن و نواختن و بودن، سهم سنگفرش‌های خیابان می‌شود.

۲ـ کاراواجوی نقاش تابلوی معروفی دارد به نام «شکِ توماسِ قدیس». در این نقاشی، مسیح را نشان می‌دهد که با زخمی عمیق و خالی روی تنش انگار اجازه داده کاراواجو هم انگشتش را در زخم فرو کند تا به حقیقت آن پی ببرد. توماس، یارِ مسیح، عقیده داشت تا نبیند باور نخواهد کرد. ایمان توماس در چشم‌هایش بود و در سرِ انگشتی که در زخم پهلوی پسرِ خدا چرخید.
۳ـ باور کنید دارم درباره‌ی ویدیوی نوازندگان خیابانی رشت می‌نویسم که فقط ثانیه‌های اولیه‌اش را دیدم. تا همانجا که دستی انگار از غیب، آمد و یقه‌ی لباسِ پسر جوان را کشید و او با تمام وزنش جلوی آن همه انسان نقش زمین شد. من همان لحظه موبایلم را خاموش کردم و به جلو خیره شدم. در بیشتر دیدن این مصیبت حقارتی بود که تمام تاریخِ موسیقی مرا به یادم می‌آورد. از تصادفی که نوشته‌ام را با آن آغاز کردم تا داستان‌های بسیار دیگری که نه چشمان شما دوست دارد بخواندشان و نه دست‌های من توانِ نوشتن‌شان را دارد. ما توماس نیستیم. ما ندیده، نشنیده، نخوانده، می‌دانیم داریم کجا زندگی می‌کنیم. سهم‌خواهیِ ما معلوم است. ما، تمام ما، چه اهل ساز باشیم و چه نه، در جنگ مدام‌مان با ابتذالِ روزمرگی و مرگِ فرهنگ، بیشترِ عمر و حال‌مان را صرف می‌کنیم. ما حرمت می‌خواهیم. با ما شرافت‌مندانه بجنگید.
ادامه در كامنت اول.
#موسيقي #هنر #سهتار #سه_تار #نوازنده #ابوسعيدمرضايي #سحر_سخايي
#art #setar #setaar #saharsakhaei #abousaeidmarzaei #artist
Read more
هفده مدل باقلوای اصیل استانبولی رو کاملا استانبولی یاد بگیرید. ثبت نام کارگاه عملی دو روزه باقلوا با ...
Media Removed
هفده مدل باقلوای اصیل استانبولی رو کاملا استانبولی یاد بگیرید. ثبت نام کارگاه عملی دو روزه باقلوا با استاد احمد گولر آغاز شد این دوره افتخار داریم در کنار اساتید برتر ایرانی که از افتخارات ایران هستند همکاری داشته باشیم و کلاس رو با بهترین کیفیت برگزار کنیم. مهمترین مزیت این کلاس این هست که ... هفده مدل باقلوای اصیل استانبولی رو کاملا استانبولی یاد بگیرید.
ثبت نام کارگاه عملی دو روزه باقلوا
با استاد احمد گولر آغاز شد
این دوره افتخار داریم در کنار اساتید برتر ایرانی که از افتخارات ایران هستند همکاری داشته باشیم و کلاس رو با بهترین کیفیت برگزار کنیم.
مهمترین مزیت این کلاس این هست که شما باقلواهای اصیل ترکیه رو آموزش خواهید دید و اساتید ایرانی نیز شما را در مورد مواد اولیه ایرانی راهنمایی خواهند کرد تا بتوانید بعد از کلاس خوشمزه ترین و اصیل ترین باقلوا رو تهیه کرده و نوش جان کنید
در این دوره دو مدل خمیر دست ساز به شما آموزش خواهیم داد و تمامی هنر جویان در روز دوم کلاس نصف روز فقط باز کردن خمیر باقلوا را تمرین خواهند کرد.
۱۷مدل باقلوا و شیرینی های اصیل شربتی ترکیه رو به شما آموزش خواهیم داد.
این کلاس خوشمزه ترین کلاسی خواهد بود که شرکت خواهید کرد.
💕
@ahmetguler314
@omid.manafii
@fatemeh__1359
@zhra_bkhtiari
@khoshmazehmooka
@forogh_ghari
@bonjour.ir
@baharehpirayesh
@barakaacademy
منوی آموزشی رو ببینید و فعلا از خوندن منو دلتون😈 آب بشه تا روز کلاس که شرکت کنید و باقلواهای بینظیر ما رو تست کنید و یاد بگیرید.👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇🤗🤗🤗🤗🤗
Traliçe
Ev baklavası
Ispanaklı baklava
Cennet
Yaprak sarma
Bulbul yuvası
Azeri baklava
Arap dolması
Sütlü nuriye
Maraş sarma
Çikolatali baklava
Şohbyet
Dilber dudaği
Standart baklava
Havuç dilimi
Kunefe
Basma kadayif
Read more
. رونمایی از «دست آفریده ها» با حضور #ساره_بیات سفیر صنایع دستی . مراسم رونمایی از مجموعه مستند ...
Media Removed
. رونمایی از «دست آفریده ها» با حضور #ساره_بیات سفیر صنایع دستی . مراسم رونمایی از مجموعه مستند #دست_آفریده_ها با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی، مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما و "ساره بیات" #سفیر_صنایع_دستی برگزار شد. . معاون صنایع دستی کشور گفت: کشور ما به عنوان سومین ... .
رونمایی از «دست آفریده ها» با حضور #ساره_بیات سفیر صنایع دستی
.
مراسم رونمایی از مجموعه مستند #دست_آفریده_ها با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی، مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما و "ساره بیات" #سفیر_صنایع_دستی برگزار شد.
.
معاون صنایع دستی کشور گفت: کشور ما به عنوان سومین تولید کننده صنایع دستی دنیا می تواند یک شبکه تلویزیونی صنایع دستی داشته باشد که لوگو، لباس مجریان و برنامه های اش مربوط به صنایع دستی باشند.
.
پویا محمودیان در مراسم رونمایی از مجموعه مستند «دست آفریده ها» در سالن همایش های موزه ملی اظهار داشت: امروز با رونمایی از مجموعه مستند دست آفریده ها که با همکاری شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران به ثمر می نشیند سرآغاز فصل تازه ای برای یاری رسانه ملی به هنرصنعت بومی شکل می گیرد.
.
محمودیان گفت: اگر روزی قرار باشد مرزهای این کشور به روی کالاهای خارجی بسته شود آنچه از صنعت ایران بدون اتکا به خارج جریان پیدا می کند صنایع دستی است.
.
معاون صنایع دستی کشور تاکید کرد: پرداختن به این هنر، صنعت که مواد اولیه آن بومی، دانش سنتی اش بومی و سرمایه های انسانی آن فرزندان این آب و خاک هستند در سال حمایت از کالای ایرانی امری مهم و وظیفه عمومی است.
وی ادامه داد: 31 استان کشور هر کدام در این زمینه سرمایه های فکری، هنری و اجتماعی فراوان دارند.
.
محمودیان یادآور شد: امروزه در دنیا اقتصاد خلاق، سریعت ترین رشد را در بخش های مختلف اقتصادی از آن خود دارد که صنایع دستی هم جزو آن است و اگر به طور مثال از رشته ای مثل سوزن دوزی بلوچ حمایت کافی رسانه ای و تبلیغاتی می شد هم اکنون در صدر منسوجات دستی دنیا بود.
.
وی تصریح کرد: سی و امین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی که هفته بعد آغاز می شود نمایشی از اقتدار صنایع دستی جمهوری اسلامی است.
.
هنرهای سنتی ایران رسانه اند
مدیر شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: هنرهای عالی و صنعت متعالی، ماحصل اشراق است چون هنرهای اصیل خاک را نه به نان بلکه به جان تعالی می بخشد.
محمدرضا جعفری جلوه افزود: هنر شرقی، دینی و ایرانی، اصیل ترینش فرشته سرانگشتان هنرمندان ما است که خبر از جایی می دهند که ناکجاآباد نیست.
.
مجموعه فیلم های مستند دست آفریده ها توسط 14 کارگردان در 30 اپیزود 20 دقیقه ای به همت شبکه 2 سیما و به سفارش معاونت صنایع دستی کشور تولید شده است که به جلوه هایی از تولید صنایع دستی در رشته های مختلف می پردازد.
.
عکس: آسمان روشن
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
برای رضایت نامه حاج صفی، یک یورو هم هزینه نشد! روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز نسبت به شایعات ...
Media Removed
برای رضایت نامه حاج صفی، یک یورو هم هزینه نشد! روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز نسبت به شایعات منتشر شده درباره جذب احسان حاج صفی واکنش نشان داد. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی تبریز، بعد از اینکه احسان حاج صفی با عقد قراردادی ۳ ساله راهی تراکتورسازی ... برای رضایت نامه حاج صفی، یک یورو هم هزینه نشد!

روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز نسبت به شایعات منتشر شده درباره جذب احسان حاج صفی واکنش نشان داد.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی تبریز، بعد از اینکه احسان حاج صفی با عقد قراردادی ۳ ساله راهی تراکتورسازی شد و پیراهن این تیم را برتن کرد، برخی شایعات از پرداخت مبلغ ۵۰۰ هزار یورو به باشگاه المپیاکوس یونان توسط مسئولان باشگاه تبریزی حکایت داشت که حالا مسئولان تراکتورسازی این مساله را تکذیب کرده اند.
در بیانیه ای که باشگاه تراکتورسازی در این خصوص منتشر کرده، آمده است:
"برخلاف شایعات و حرف و حدیث های بوجود آمده در خصوص رقم پرداخت شده به باشگاه المپیاکوس یونان برای اخذ رضایتنامه احسان حاج صفی لازم به تاکید است در پی رایزنی های متعدد مدیران باشگاه تراکتورسازی با مسئولان باشگاه یونانی رضایتنامه این بازیکن بدون پرداخت وجه صادر شده است.

حضور احسان حاج صفی در تراکتورسازی دلایل زیادی داشت که اهم آن عبارت است از: 
پیگیری حرفه ای باشگاه و مشخصا مالک محترم آن، حضور مسعود شجاعی و اشکان دژاگه به عنوان دو دوست ملی پوش احسان حاج صفی در این تیم، حضور جان توشاک سرمربی اسبق رئال مادرید و از همه مهم تر عشق به هواداران پرشور تراکتورسازی که حاج صفی به مدت دو سال خاطرات بسیار خوبی را با آنها تجربه کرده بود.
استخدام احسان حاج صفی همچون سایر بازیکنانی که در لیگ هجدهم و ادوار گذشته لیگ برتر جذب تیم های ایرانی شده اند، در شرایطی کاملا طبیعی بوده است لیکن برخی از رقبای تراکتورسازی با انتشار شایعاتی آنرا نامتعارف جلوه داده اند؛ همان رقبایی که در این فصل و فصول گذشته بارها و بارها سرمایه های تراکتورسازی را با ارقام آنچنانی جذب کرده اند.
بار دیگر تاکید می شود در هزاره سوم و عصر ارتباطات که روابط بین دوباشگاه ایرانی و یونانی به راحتی قابل بررسی و رصد خواهد بود، باشگاه تراکتورسازی حتی یک یورو برای صدور رضایتنامه حاج صفی هزینه نکرد؛ شگفت انگیزتر آنکه تیم هایی که هر سال با قراردادهای نجومی گران ترین بازیکنان را استخدام می کردند اکنون که سرمربی اسبق رئال مادرید، ۳ کاپیتان تیم ملی و سایر یاران ارزشمند ایرانی و خارجی جذب تراکتور شده اند تا تیمی در خور لیاقت هواداران پرشور و پرشمار فوتبال آذربایجان شکل گیرد، دست به جوسازی می زنند اما مکتب تراکتورسازی با اتکال به خدا و تفضل الهی و به مدد طرفداران ارزشمند خود همچنان در مسیر اهداف اصولی و بزرگش گام برمی دارد
ادامه در کامنت
Read more
. در ارتباطات نظریه‌ای داریم به نام جریان دو مرحله‌ای ارتباط که ساده و خلاصه‌اش این است که پیام رسانه‌های ...
Media Removed
. در ارتباطات نظریه‌ای داریم به نام جریان دو مرحله‌ای ارتباط که ساده و خلاصه‌اش این است که پیام رسانه‌های گروهی در مرحله اول به #رهبران_افکار می‌رسد و در مرحله دوم، این رهبران افکار بعد از تسویه این پیامها، آنها را به سایر افراد جامعه می‌رسانند؛یعنی این نظریه معتقد است در هر جامعه‌ای افراد پرنفوذی ... .
در ارتباطات نظریه‌ای داریم به نام جریان دو مرحله‌ای ارتباط که ساده و خلاصه‌اش این است که پیام رسانه‌های گروهی در مرحله اول به #رهبران_افکار می‌رسد و در مرحله دوم، این رهبران افکار بعد از تسویه این پیامها، آنها را به سایر افراد جامعه می‌رسانند؛یعنی این نظریه معتقد است در هر جامعه‌ای افراد پرنفوذی وجود دارند که بصورت فعالانه پیامها را از رسانه‌ها دریافت میکنند و با زبان خود و از طریق راههای ارتباطی خود با مخاطب،این پیامها را به آنها منتقل میکنند و اینگونه بر جامعه تاثیر می گذارند.
حکایت این چند ماهِ بسیاری از سلبریتی‌ها و موضع‌گیری سیاسی آنها با همین نظریه قابل تحلیل است.نمونه اخیرش هم رضا کیانیان که در جملاتی سیاه‌تر از سیاه گفته در این ۴۰سال یک روز خوش هم نداشته‌ایم و هر روز بدتر از روز قبل بوده!
من این حالِ کیانیان را خوب میفهمم؛این حسی است که کیانیان و دوستانش از مراجع رسانه‌ای خودشان گرفته‌اند؛ این حسی است که همه کسانیکه مرجع فکری و خبری خودشان را شبکه هایی مثل بی‌بی‌سی یا رسانه‌هایی از این دست تعریف کرده‌اند، دارند؛و اصلا یکی از مهمترین هدفهای این رسانه‌ها، در طول این سالها همین بوده که بر رهبرانِ افکارِ جامعه ایرانی تاثیر بگذارند؛ چه بسیارند اهالی سیاست و فرهنگ و هنر و ورزش که مخاطب اخبار و برنامه های این رسانه‌ها شده‌اند؛حالا یا به خبر آنها اعتماد دارند و یا لااقل شنیدن اخبار این رسانه‌ها را مهم تلقی می کنند. و این رسانه‌ها اگر بتوانند بر ادراک این رهبران افکار تاثیر بگذارند بزرگترین پیروزی را بدست آورده‌اند؛ یعنی فقط کافی است بی‌بی‌سی بتواند رهبران افکار جامعه ایرانی را قانع کند که مثلا در جنگ، امام اشتباه کرده و باید زودتر مذاکره می کردیم، دیگر خود این رهبران افکار همه تلاششان را خواهند کرد که کل جامعه را قانع کنند و این ادراک در تصمیماتشان هم تاثیر می‌گذارد؛ یا مثلا کافی است این رسانه‌ها کاری کنند که این رهبران افکار احساس کنند در این ۴۰سال یک روز خوش نداشته‌اند؛ آنها حاضرند این حس‌شان را با صدای بلند فریاد بزنند، حتی اگر این حرف با واقعیتهای جامعه کیلومترها فاصله داشته باشد.
بله؛ شمایی که ۴۰سال است مخاطب بی‌بی‌سی بوده‌ای در این ۴۰سال، یک روز خوش هم ندیده‌ای! چون بی‌بی‌سی و امثالهم اساسا بودجه میگیرند که هر روزِ مردم ایران را سیاه نشان دهند، و سیاهی‌ها را هر روز بزرگ و بزرگتر و سفیدی‌ها را کوچک و کوچکتر نشان دهند!
.
پی‌نوشت: بدیهی است که ما در کشورمان مشکل داریم و خیلی هم مشکل داریم؛ اما بیش از حد بزرگ دیدن مشکلات هم یک بیماری خطرناک و مشکل آفرین است.
Read more
انحصار کمرشکن اپیزود اول : پس از جدایی اِن.پی.سی و آی.اف.بی.بی مسابقات این سازمانهای قدرتمند ...
Media Removed
انحصار کمرشکن اپیزود اول : پس از جدایی اِن.پی.سی و آی.اف.بی.بی مسابقات این سازمانهای قدرتمند بطور جداگانه در اکثر کشورها برگزار شد و این روند همچنان نیز ادامه دارد امار قابل استنادی از تمایل بدنسازان خارجی وجود ندارد اما میتوان به جرات گفت که تورنومنتهای آی اف بی بی بطور چشمگیری از برنامه ... انحصار کمرشکن

اپیزود اول : پس از جدایی اِن.پی.سی و آی.اف.بی.بی مسابقات این سازمانهای قدرتمند بطور جداگانه در اکثر کشورها برگزار شد و این روند همچنان نیز ادامه دارد
امار قابل استنادی از تمایل بدنسازان خارجی وجود ندارد اما میتوان به جرات گفت که تورنومنتهای آی اف بی بی بطور چشمگیری از برنامه رقابتهای ایرانیان خارج شده است و در مقابل اکثر رقابتهای اِن.پی.سی با حضور پرشمار ایرانیان و البته قهرمانی های درخشان انها همراه است

اپیزود دوم: از انجا که برخلاف اکثر کشورها ، بدنسازی در ایران توسط نهاد شبه دولتی فدراسیون و وزارت ورزش اداره می شود
امتیازات زیادی از جمله انحصار برگزاری رقابتها را نیز این نهاد دراختیار دارد و اگر هر شرکت یا نهادی تصمیم به برگزاری مسابقه داشته باشد میبایست از فدراسیون بدنسازی کسب اجازه کند

اپیزود سوم: در کشورهایی مثل اسپانیا ، ایتالیا ، امریکا و چین که هردو فدراسیون اِن.پی.سی و آی اف.بی.بی در این کشورها پایگاه و عوامل قدرتمندی دارند ، بدون هیچ محدودیتی مسابقات خود را برگزار میکنند
اما ایران که بیش ازهر کشوری بدنساز مسابقه ای دارد از این جریان بی نصیب است
اپیزود چهارم: طی یک سال اخیر در اکثر رقابتهای اِن.پی.سی بدنسازان ایرانی حضور داشتند
۶۰ نفر در چین ، ۵۰ نفر در هند، تعداد زیادی در سنگاپور، فیلیپین ، ویتنام، کره ، برزیل ، ایتالیا،اسپانیا و...
بناراین با حسابی سرانگشتی متوجه خواهیم شد که سالانه صدها بدنسازان ایرانی در این رقابتها شرکت میکنند
اپیزود پنجم: با افزایش قیمت دلار و بالا رفتن هزینه های اعزام ، وضعیت مالی بدنسازان ایرانی نسبت به سالهای قبل بحرانی تر شده است
انها مجبورند برای حرفه ای شدن و رسیدن به رقابتهای مسترالمپیا ، مسابقات کشورهای دور از ایران را شرکت کنند که فقط سفر به این کشورها هزینه های بسیار بالایی را طلب میکند

اپیزود نهایی :امروز قدرت بدنسازی ایران در فدراسیون آی اف بی بی انچنان هست که بتواند در برابر انحصار رافائل سانتونخا ایستادگی کند چرا که او به ما نیاز دارد نه ما به او
و قطعا راه حل قانونی و قابل کنترلی وجود خواهد داشت که مسابقات اماتوری و حتی حرفه ای اِن.پی.سی نیز در ایران برگزار شود تا جمعیت طرفدار این مسابقات به جای تحمل هزینه های کمرشکن ، بتوانند بجای خروج ارز از کشور سالانه حداقل یک یا دو مسابقه اِن.پی.سی را در ایران تجربه کنند

پی نوشت : امتیاز برگزاری رقابتهای آماتوری اِن.پی.سی به اسپانسرها و شرکت ها واگذار می شود ، بنابراین برگزاری این رقابتها هیچگونه هزینه ای برای فدراسیون نخواهد داشت
Read more
. فصل جدید سری «آ» ایتالیا از ۲۲ مهر ماه آغاز می شود و برای نخستین بار در تاریخ، چهار بازیکن ایرانی ...
Media Removed
. فصل جدید سری «آ» ایتالیا از ۲۲ مهر ماه آغاز می شود و برای نخستین بار در تاریخ، چهار بازیکن ایرانی در این لیگ معتبر به میدان می روند. . در روز نخست لیگ برتر والیبال ایتالیا، سالن اختصاصی تیم ترنتینو، شاهد تقابل دو پاسور مطرح و صاحب سبک جهان یعنی سعید معروف و سیمونه جیانلی خواهد بود. . سعید ... .
فصل جدید سری «آ» ایتالیا از ۲۲ مهر ماه آغاز می شود و برای نخستین بار در تاریخ، چهار بازیکن ایرانی در این لیگ معتبر به میدان می روند.
.
در روز نخست لیگ برتر والیبال ایتالیا، سالن اختصاصی تیم ترنتینو، شاهد تقابل دو پاسور مطرح و صاحب سبک جهان یعنی سعید معروف و سیمونه جیانلی خواهد بود.
.
سعید معروف که در فصلِ پیش رو با پیراهن شماره ۴ تیم سیه نا به میدان خواهد رفت در هفته ی نخست میهمان سیمونه جیانلی در ترنتو است.
.
.
.
۹۵.۰۵.۰۳
Read more
... #پست_موقت ساعاتی پیش مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد.در بخش ...
Media Removed
... #پست_موقت ساعاتی پیش مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد.در بخش رمان رضا امیر خانی با کتاب "ر ه ش" از نشر افق برگزیده شد و در بخش داستان کوتاه نیز صمد طاهری با مجموعه "زخم شیر "از نشر نیماژ شایسته تقدیر شد.امسال یک بخش دیگر هم به جوایز اضافه شده بود با نام:آتیه داستان ... ...
#پست_موقت
ساعاتی پیش مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد.در بخش رمان رضا امیر خانی با کتاب "ر ه ش" از نشر افق برگزیده شد و در بخش داستان کوتاه نیز صمد طاهری با مجموعه "زخم شیر "از نشر نیماژ شایسته تقدیر شد.امسال یک بخش دیگر هم به جوایز اضافه شده بود با نام:آتیه داستان ایرانی؛بدین صورت که نزدیک به صد نفر در بنیاد ادبیات داستانی طی صد ساعت کار بیست نفر رابه عنوان نامزد این بخش معرفی کرده بودند و من و شما با مراجعه به یک لینک اینترنتی می توانستیم به آن ها رای بدهیم.سرانجام چهار نفر از میان بیست نفر به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند .
در مورد جوایز، چه ادبی چه ... اصولا دو وضعیت پیش روی شما قرار دارد ؛ یک : شما اعتقادی به جایزه ادبی دارید . دو : شما اعتقادی به جایزه ادبی ندارید ؛ که در هر دو وضعیت تکلیف شما کاملا روشن است.جایزه جلال معمولا از آن دسته جوایزی است که هر ساله با چون و چراهای بسیاری برگزار می شود.مثلا در بخش رمان با انتخاب رضا امیر خانی مواجه ایم، انتخابی که پیش بینی آن چندان کار دشواری به نظر نمی رسید،البته آقای امیر خانی طبق عادت همیشگی خود از قبول بخش مادی این جایزه نیز صرف نظر کرد.(معادل صد میلیون تومان) که رمزگشایی از این کار وقت زیادی از شما نمی گیرد.در بخش داستان کوتاه انتظار می رفت اثر دیگری برگزیده شود ولی به هر حال به صمد طاهری نیز تبریک می گویم.در بخش آتیه داستان ایرانی که لازم می دانم ارجاع بدهم شما را به سایت این جایزه تا اسامی بیست نفر را بخوانید . اگر با خواندن اسم این دوستان لبخندی بر روی لبان تان نشست هیچ نباید تعجب کنید.نقل قول مستقیم می کنم از سایت : "روشن است برخی نام ها در این سیاهه نیامده اند ، آن نام های دیگر یا در آستانه نوشتن هستند یا این که به جایگاهی دست یافته اند که از آستانه تحول مورد نظر گذر کرده اند ." تحلیل و بررسی این نقل قول را به خودتان واگذار می کنم اما نکته مضحک آن جاست که کسی مثل آقای آرش صادق بیگی که در نهمین دوره همین جایزه در زمره برندگان قرار گرفته بود نیز اکنون در بخش آتیه داستان ایرانی قرار گرفته است و علامت سوال آن جایی قرار می گیرد که دو نفر از برگزیدگان این بخش به نام های محمد رضا شرفی خبوشان و سید میثم موسویان به ترتیب جزو داوران بخش رمان و نامزد بخش داستان کوتاه هستند.
در کل و با همه این پرسش ها برای برگزیدگان این دوره آرزوی موفقیت و کامیابی دارم .
مرسی .
#جایزه_ادبی
#جایزه_جلال
#یازدهمین_دوره_جایزه_ادبی_جلال
Read more
#چرا_عراقی_ستیزی ؟ *به سود چه کسی است ؟* درحالیکه آمریکا پازل محاصره اقتصادی ونفتی ایران را می چیند ؟ ودر این پازل ناجوامردانه ، منبع درامدی کشور یعنی نفت را هدف قرار داده است ● وهمچنین تهدید شرکتها وکشورهایی که موافق این عمل زشت و استکباری امریکا نیستند را جزیی ازاین پازل قرار داده است ؟ ... ⭕ #چرا_عراقی_ستیزی ؟ *به سود چه کسی است ؟* 🌹 درحالیکه آمریکا پازل محاصره اقتصادی ونفتی ایران را می چیند ؟

ودر این پازل ناجوامردانه ، منبع درامدی کشور یعنی نفت را هدف قرار داده است ●

وهمچنین تهدید شرکتها وکشورهایی که موافق این عمل زشت و استکباری امریکا نیستند را جزیی ازاین پازل قرار داده است ؟ تا مانع کار انها با ایران گردد 🌐 ناگهان فضای مجازی ایران
پر می شود از موضوع عراقی ستیزی ؟

عناوینی که در این موضوعات مطرح می شود ؟ بسیار حساس و غیرتی به لحاظ افکار عمومی ایرانی می باشد ؟ 🔵 *اول ناموس پرستی است* 🔹*دوم خرید خانه و زمینها در شهرهای ابادان وخرمشهر یا شمال کشور است* 🌹 متاسفانه چون جامعه ایرانی به لحاظ روانی به شدت شایعه پذیر شده است ؟
ویک مطلب به سرعت در جامعه نشر وپردازش می شود
لذا کسی نمی گوید که ؟؟؟ ⭕ مگر خدای ناکرده ایران تایلند شده که عراقیها برای گردش جنسی به ایران می آیند
یا ایران مراکز متعدد اینچنینی دارد که عراقیها به انجا مراجعه می نمایند ؟؟ عراقیها اگر قصد اینچنینی داشته باشند ؟ به راحتی می توانند به
لبنان ، مصر ، مراکش یا ترکیه بروند
چه لزومی دارد که به ایران بیایند!!!! هرچند در ایران هم برخی افراد برای این نوع کارها وجود دارد *اما لطفا ابروی زنان ایران را نبرید ؟* *اگر غیرت دارید ؟* ⭕ موضوع دیگر ، خرید خانه و زمین است *طبق قوانین ایرانی ، هیچ ملک یا زمین یا ساختمانی بنام اتباع خارجی نمی شود ؟* لذا این امر غیر ممکن است ؟ 🛑 اما چرا عراقی ستیزی ؟؟؟ ⭕ *پیاده نظام رسانه ای امریکا وال سعود درحال پیاده سازی این سناریو می باشد* *چرا ؟؟؟؟* 🔹*چون عراق هم اکنون سالیانه ۱۲ میلیارد دلار کالای ایرانی می خرد واز این بابت هزاران کارگر ایرانی مشعول به کار است ، وهمین سیاست ، برنامه تحریمی آمریکا را مختل ساخته ، لذا بهترین کار برای امریکا تخریب این روابط است* *روزانه ۷۰ میلیون دلار کالا از ایران به عراق می رود* 🔹سالیانه ۲ میلیون عراقی به عنوان ترویست برای زیارت ، تفریح ، ویا امورات پزشکی به ایران می اید واز این سو ،میلیاردها دلار عایدی نصیب بازار ایران می شود در حالیکه این میزان سفر می تواند به سمت ترکیه و لبنان ومصر سوق پیدا نماید 🔹 امروز هوشیاری ایرانی را در این طراحی پیچیده باید طلب نمود *امروز عراق متحد ماست*
امروز عراق راه تنفسی ایران برای شکستن تحریم است
نباید با فریب از این بازی این منبع بزرگ سود
تبدیل به منبع ضرر برای ما گردد والعاقبه للمتقین
#اربعین را نشانه گرفتند
Read more
" بنابه گواه تاریخ، یهودیان پس از رهایی از اسارت بابلیان، به تقویم خود نظمی نوین بخشیدند و موضوعاتی همچون جشن نوروز را از ایرانیان اقتباس نمودند که آنرا عید #پوریم نامیدند اما در حواشی این جشن، افسانه ای تخیلی و قدیمی بنام ملکه استر نگاشته شده که برپایی جشن پوریم را به حوادثی غیر واقعی نسبت میدهد در ... "
بنابه گواه تاریخ، یهودیان پس از رهایی از اسارت بابلیان، به تقویم خود نظمی نوین بخشیدند و موضوعاتی همچون جشن نوروز را از ایرانیان اقتباس نمودند که آنرا عید #پوریم نامیدند

اما در حواشی این جشن، افسانه ای تخیلی و قدیمی بنام ملکه استر نگاشته شده که برپایی جشن پوریم را به حوادثی غیر واقعی نسبت میدهد

در این داستان ، استر نام دخترکی یهودی است، که در دوران سلطنت خشایارشا، بواسطه ی - مردخای - عموی خویش به دربار راه می یابد و بعنوان شهبانوی دربار از سوی شاه برگزیده میشود

مطابق داستان، استر پس از چندی با استفاده از نفوذ خویش بر شاه، موفق میگردد یهودیان را از خطر توطئه ای که از سوی هامان وزیر ایرانی صورت گرفته نجات دهد و موجبات انتقام و کشتار هفتاد و هفت هزار ایرانی بدخواه را نیز توسط یهودیان در این ماجرا فراهم آورد که به شکرانه این پیروزی، جشنی بنام پوریم را برپا کردند

اگر چه این کتاب قدیمی است، اما به سبب تناقضات آشکار در آن، از سوی مورخان و پژوهشگران برجسته ی جهان در ژانر رمان ها ی تخیلی قلمداد گردیده است

چرا که در هیچ یک از کتیبه ها و آثار تاریخی مکتوب ایران و جهان نه اثری از چنین رویدادی هست و نه خبری از نام چنین افرادی در دربار ایران.
مطابق منابع تاریخ، نام همسر خشایارشا ، آمیستریس و از خاندانی ایرانی ثیت گردیده، ضمن آنکه پادشاهان هخامنش طبق قانون، همواره ملزم به وصلت با دختری از یکی از هفت خاندان بزرگ ایرانی بوده اند

با توجه به تناقضات بسیار، بنظر میرسد نگارنده ی این داستان از اقلیتهای بومی ساکن ایران در آن دوران بوده و اطلاعات دقیقی نیز از وضعیت موجود دربار شاهان آن دوران و حتا اورشلیم نیز نداشته است

در این افسانه، بجز نام خشایار، سایر نامها، غیریهودی و برگرفته از نام خدایان اساطیری بابلی همچون ایشتر و مردوک و یا نام هومای خدایی ایلامی است که تحت نام #استر، #مردوک و #هامان شخصیت پردازی شده اند. این موضوع، ریشه و اصالت داستان را به قصه های اساطیری بابل مرتبط میکند

سینا ورمزیار

پ.ن:
کتاب استر در آن دوران، با انگیزه های خاصی برای مخاطبین خود نگاشته شده است، اما ظاهرا چندی است که مخاطبینی در برخی محافل داخلی! یافته است

مخاطبین این داستان با واقعی جلوه دادن افسانه ی استر و قتل عام ایرانیان در روز سیزده به در، میکوشند تا اعتبار نوروز را خدشه دار ساخته و با القای شکست، روحیه ی شادمانی را از مردم سلب و تاریخ #هخامنشی را نیز جلوه ی غیرایرانی بخشند

ـ انتساب آرامگاهی قدیمی در همدان به استر و مردخای با واقعیت تاریخی منطبق نیست و برگرفته از این افسانه است
Read more
شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ...
Media Removed
شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است. تلاش ... شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است.
تلاش ما در همه این سال‌ها همزمان هم حمایت از هنرهای دستی اصیل و با کیفیت هنرمندان چهارگوشه کشورمان بوده و هم تلاش برای رونق و بهبود وضعیت معیشت این هنرمندان. همچنین در این مسیر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دیگر ما گام برداشتن در مسیر بازطراحی و ارتقای کیفی و بصری آثار هنری و صنایع‌دستی ایرانی با هدف نزدیک کردن این آثار به سلیقه مخاطبان امروزی و نسل‌های جدید هم در ایران و هم در دیگر نقاط جهان بوده است.
این روزهای آخر پاییزی که چیزی به فرارسیدن شب یلدا باقی نمانده است، «زییین» به روال سال‌های قبل از چند محصول جدید خود که حاصل بازطراحی (redesign) بخشی از صنایع‌دستی اصیل ایرانی است رونمایی خواهد کرد.
یکی از این محصولات مسندها یا تشک‌های پنبه‌ای است. سالیان سال تشک‌ها و مسندهای پر شده از پنبه، اصلی‌ترین و فراگیرترین زیراندازها نزد همه اقوام ایرانی بود. ایرانیان پنبه‌های کشت شده در کشتزارهای طبیعی را برداشت می‌کردند و به دست هنرمندان خوش‌سلیقه‌ی پنبه‌زن آماده به‌کارگیری در هنر دستی لحاف‌دوزی و تشک‌دوزی می‌شد. هنوز هم در خانه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان تشک‌های پنبه‌ای به یادگار مانده از گذشته باقی مانده‌اند و خواب‌شان رونق دارد و یادآور خاطرات خوش گذشته است. اما سال‌هاست که این صنعت دستی خلاقانه رو به زوال رفته است.
«زییین» بار دیگر این هنر دستی ارزشمند را احیا کرده و با بازطراحی و نوسازی دوباره آن را زنده کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل ما برای بازطراحی و نوسازی هنر تشک‌دوزی، نجات یک هنر خلاقانه و صنایع‌دستی ارزشمند از زوال و نابودی است. تشک‌دوزان سنتی سال‌هاست رونق کارشان کساد شده و به شکوفایی روزگاران گذشته نیست. با دمیدن روحی تازه در این هنر و طراحی تشک‌ها و مسندهایی باب طبع سلیقه و نگاه امروزی، تلاش می‌کنیم این هنر دستی را دوباره به چرخه تولید برگردانیم و هنرمندان این عرصه را به تداوم کارشان امیدوار کنیم. این امیدواری هم نانی بر سر سفره‌های این هنرمندان خواهد برد و هم فرزندان و شاگردانشان را ترغیب می‌کند که شغل پدران و استادان خود را دنبال کنند. اینگونه این هنر سنتی و همیشگیِ ایرانی، از دست زوال و فراموشی نجات پیدا خواهد کرد. «زییین» این محصولات را با عنوان «پهل
Read more
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای ...
Media Removed
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است. ... .
شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است.
تلاش ما در همه این سال‌ها همزمان هم حمایت از هنرهای دستی اصیل و با کیفیت هنرمندان چهارگوشه کشورمان بوده و هم تلاش برای رونق و بهبود وضعیت معیشت این هنرمندان. همچنین در این مسیر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دیگر ما گام برداشتن در مسیر بازطراحی و ارتقای کیفی و بصری آثار هنری و صنایع‌دستی ایرانی با هدف نزدیک کردن این آثار به سلیقه مخاطبان امروزی و نسل‌های جدید هم در ایران و هم در دیگر نقاط جهان بوده است.
این روزهای آخر پاییزی که چیزی به فرارسیدن شب یلدا باقی نمانده است، «زییین» به روال سال‌های قبل از چند محصول جدید خود که حاصل بازطراحی (redesign) بخشی از صنایع‌دستی اصیل ایرانی است رونمایی خواهد کرد.
یکی از این محصولات مسندها یا تشک‌های پنبه‌ای است. سالیان سال تشک‌ها و مسندهای پر شده از پنبه، اصلی‌ترین و فراگیرترین زیراندازها نزد همه اقوام ایرانی بود. ایرانیان پنبه‌های کشت شده در کشتزارهای طبیعی را برداشت می‌کردند و به دست هنرمندان خوش‌سلیقه‌ی پنبه‌زن آماده به‌کارگیری در هنر دستی لحاف‌دوزی و تشک‌دوزی می‌شد. هنوز هم در خانه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان تشک‌های پنبه‌ای به یادگار مانده از گذشته باقی مانده‌اند و خواب‌شان رونق دارد و یادآور خاطرات خوش گذشته است. اما سال‌هاست که این صنعت دستی خلاقانه رو به زوال رفته است. «زییین» بار دیگر این هنر دستی ارزشمند را احیا کرده و با بازطراحی و نوسازی دوباره آن را زنده کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل ما برای بازطراحی و نوسازی هنر تشک‌دوزی، نجات یک هنر خلاقانه و صنایع‌دستی ارزشمند از زوال و نابودی است. تشک‌دوزان سنتی سال‌هاست رونق کارشان کساد شده و به شکوفایی روزگاران گذشته نیست. با دمیدن روحی تازه در این هنر و طراحی تشک‌ها و مسندهایی باب طبع سلیقه و نگاه امروزی، تلاش می‌کنیم این هنر دستی را دوباره به چرخه تولید برگردانیم و هنرمندان این عرصه را به تداوم کارشان امیدوار کنیم. این امیدواری هم نانی بر سر سفره‌های این هنرمندان خواهد برد و هم فرزندان و شاگردانشان را ترغیب می‌کند که شغل پدران و استادان خود را دنبال کنند. اینگونه این هنر سنتی و همیشگیِ ایرانی، از دست زوال و فراموشی نجات پیدا خواهد کرد.
Read more
اولین و تنها جوان ایرانی در این رده سنی که موفق به خرید مازراتی شد<span class="emoji emoji1f613"></span><span class="emoji emoji1f630"></span>
Media Removed
اولین و تنها جوان ایرانی در این رده سنی که موفق به خرید مازراتی شد اولین و تنها جوان ایرانی در این رده سنی که موفق به خرید مازراتی شد😓😰
معرفی فنس پیج بازیگران ایرانی در این صفحه @bazigariran98
Media Removed
معرفی فنس پیج بازیگران ایرانی در این صفحه @bazigariran98 معرفی فنس پیج بازیگران ایرانی در این صفحه
@bazigariran98
تکرار گفت و گوی عنایت فانی با لئونارد لوئیسون، استاد رشته ادبیات فارسی و تصوف در دانشگاه اگزتر انگلستان و همسرش جین، پژوهشگر موسیقی و فرهنگ ایرانی در این برنامه به عبارت دیگر، بمناسبت درگذشت لئونارد لوئیسون . برنامه کامل در یوتیوب تکرار گفت و گوی عنایت فانی با لئونارد لوئیسون، استاد رشته ادبیات فارسی و تصوف در دانشگاه اگزتر انگلستان و همسرش جین، پژوهشگر موسیقی و فرهنگ ایرانی در این برنامه به عبارت دیگر، بمناسبت درگذشت لئونارد لوئیسون
.

برنامه کامل در یوتیوب
. دوره آشپزی در آکادمی هتلداری امارات تحت نظر آقای مایکل کیتز و بهترین های آشپزی دنیا از جذابیت های ...
Media Removed
. دوره آشپزی در آکادمی هتلداری امارات تحت نظر آقای مایکل کیتز و بهترین های آشپزی دنیا از جذابیت های این دوره همزمانی آن با نمایشگاه Golfood 2018 و حضور سرآشپزان ایرانی در این رویداد بزرگ بود . پی نوشت: تشکر از استاد گرانقدر آقای میر #imarates_academi #golfood2018. .
دوره آشپزی در آکادمی هتلداری امارات تحت نظر آقای مایکل کیتز و بهترین های آشپزی دنیا
از جذابیت های این دوره همزمانی آن با نمایشگاه Golfood 2018 و حضور سرآشپزان ایرانی در این رویداد بزرگ بود
.
پی نوشت: تشکر از استاد گرانقدر آقای میر
#imarates_academi
#golfood2018.
نتایج ایرانیان حاضر در آرنولد کلاسیک افریقا رقابتهای آرنولد کلاسیک افریقا به پایان رسید و بدنسازان ...
Media Removed
نتایج ایرانیان حاضر در آرنولد کلاسیک افریقا رقابتهای آرنولد کلاسیک افریقا به پایان رسید و بدنسازان ایرانی در این رقابتها توانستند نتایج زیر را بدست اورند: آرمین آذر در دسته آزاد فیزیک جوانان و دسته مثبت صدوهفتادو هشت سانتیمتر فیزیک بزرگسال شرکت کرد و نام او در هر دو دسته در جایگاه اخر قرار ... نتایج ایرانیان حاضر در آرنولد کلاسیک افریقا

رقابتهای آرنولد کلاسیک افریقا به پایان رسید و بدنسازان ایرانی در این رقابتها توانستند نتایج زیر را بدست اورند:
آرمین آذر در دسته آزاد فیزیک جوانان و دسته مثبت صدوهفتادو هشت سانتیمتر فیزیک بزرگسال شرکت کرد و نام او در هر دو دسته در جایگاه اخر قرار گرفت
در رشته بادی کلاسیک دو نفر از ایران داشتیم که هر دو طلایی شدند
عباس باران و محمد چاووشی در دو دسته منفی و مثبت صدو هشتاد سانتیمتر قهرمان شدند
و در رقابت اورالی هم محمد خِدر از قطر اورال ، چاوشی و باران در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند

محمود زارع در رقابت چهار نفره پیشکسوتان بالای پنجاه سال سوم شد
محمد سالمی در دسته هفتادو پنج کیلوگرم پنجم ، وحید قدیمی نایب قهرمان دسته نود و محمد رضا پورصالح برنز دسته نودو پنج را بدست آوردند
Read more
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای ...
Media Removed
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است. ... .
شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است.
تلاش ما در همه این سال‌ها همزمان هم حمایت از هنرهای دستی اصیل و با کیفیت هنرمندان چهارگوشه کشورمان بوده و هم تلاش برای رونق و بهبود وضعیت معیشت این هنرمندان. همچنین در این مسیر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دیگر ما گام برداشتن در مسیر بازطراحی و ارتقای کیفی و بصری آثار هنری و صنایع‌دستی ایرانی با هدف نزدیک کردن این آثار به سلیقه مخاطبان امروزی و نسل‌های جدید هم در ایران و هم در دیگر نقاط جهان بوده است.
این روزهای آخر پاییزی که چیزی به فرارسیدن شب یلدا باقی نمانده است، «زییین» به روال سال‌های قبل از چند محصول جدید خود که حاصل بازطراحی (redesign) بخشی از صنایع‌دستی اصیل ایرانی است رونمایی خواهد کرد.
Read more
در گلستانه چه بوی علفی می امد من در این ابادی پی چیزی میگشتم پی خوابی شاید پی نوری،ریگی،لبخندی.. <span class="emoji emoji1f340"></span>☘<span class="emoji emoji1f340"></span>☘<span class="emoji emoji1f340"></span>☘<span class="emoji emoji1f340"></span><span class="emoji emoji1f340"></span><span class="emoji emoji1f340"></span>☘ د ...
Media Removed
در گلستانه چه بوی علفی می امد من در این ابادی پی چیزی میگشتم پی خوابی شاید پی نوری،ریگی،لبخندی.. ☘ د فرست:اینقدر این لوکیشن زیباست که حیف بود عکس هاش رو پست نکنم ☘ د سکند:این کوه ها به کو ههای گوکچه داغ معروف هستند و شما تو نقطه مرزی مشترک با ترکمنستان قرار میگیرید.☘ د لست:تمام ... در گلستانه چه بوی علفی می امد

من در این ابادی پی چیزی میگشتم

پی خوابی شاید

پی نوری،ریگی،لبخندی..
🍀☘🍀☘🍀☘🍀🍀🍀☘
د فرست:اینقدر این لوکیشن زیباست که حیف بود عکس هاش رو پست نکنم ☘
د سکند:این کوه ها به کو ههای گوکچه داغ معروف هستند و شما تو نقطه مرزی مشترک با ترکمنستان قرار میگیرید.☘🍀
د لست:تمام خطهای موبایل ایرانی در این منطقه انتن و نت دارند اینم در پی سوالاتت مکرر😁
Read more
<span class="emoji emoji1f53d"></span> حضور مجید عمیدی در مسابقات جهانی کایت بوردینگ با حمایت باشگاه ورزشهای هوایی سیمرغ ( عمیدی ) و شرکت ...
Media Removed
حضور مجید عمیدی در مسابقات جهانی کایت بوردینگ با حمایت باشگاه ورزشهای هوایی سیمرغ ( عمیدی ) و شرکت های تولید کننده لوازم کایت بوردینگ ( پیتر لین ، لیووی بورد ، میستیک ) ، این اولین حضور یک ایرانی در این رده مسابقات جهانی کایت بوردینگ میباشد . وی به زودی جهت انجام تمرینات و شرکت در این مسابقات عازم ... 🔽
حضور مجید عمیدی در مسابقات جهانی کایت بوردینگ با حمایت باشگاه ورزشهای هوایی سیمرغ ( عمیدی ) و شرکت های تولید کننده لوازم کایت بوردینگ ( پیتر لین ، لیووی بورد ، میستیک ) ، این اولین حضور یک ایرانی در این رده مسابقات جهانی کایت بوردینگ میباشد . وی به زودی جهت انجام تمرینات و شرکت در این مسابقات عازم کشور هلند میباشد . شاد و پیروز باشید .

#کایتبرد #مسابقات
#باشگاه_ورزشهای_هوایی_سیمرغ
Read more
. The Grand Bazaar of Tehran در بازارهای ایران تیمچه حیاطی است که چهار طرف آن مغازه یا اتاق دارد. ...
Media Removed
. The Grand Bazaar of Tehran در بازارهای ایران تیمچه حیاطی است که چهار طرف آن مغازه یا اتاق دارد. در بازار تهران تعداد زیادی تیمچه وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به همین تیمچه حاجب‌الدوله و تیمچه مهدیه که بازار ترمه در آن قرار دارد اشاره کرد. خوشبختانه این دو تیمچه در شرایط خوبی ... .
The Grand Bazaar of Tehran

در بازارهای ایران تیمچه حیاطی است که چهار طرف آن مغازه یا اتاق دارد. در بازار تهران تعداد زیادی تیمچه وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به همین تیمچه حاجب‌الدوله و تیمچه مهدیه که بازار ترمه در آن قرار دارد اشاره کرد. خوشبختانه این دو تیمچه در شرایط خوبی به سر می‌برند و مرمت‌های خوبی هم بر روی آن‌ها انجام شده است.
تیمچه حاجب‌الدوله در زمان ناصرالدین شاه توسط «حاج علی خان حاجب الدوله» ساخته شد. تیمچه حاجب‌الدوله ترکیبی است از یک سرا و تیمچه کوچک، محوری شرقی - غربی به موازات بازار امین‌الملک می‌سازند که دو راسته شمالی - جنوبی بازار بزرگ در شرق و بازار کفاش‌ها در غرب مجموعه را به هم پیوند می‌دهد.

نمونه بارز غنا و اصالت معماری ایرانی در این بنا، تیمچه کوچک واقع در غرب مجموعه حاجب‌الدوله است که طاق‌های مقرنس در آن یادآور مقرنس‌های معمول در خانه‌های اعیانی دوره قاجاری است و ظرافت آن با طاق یزدی‌بندی نفیس با تزیینات معقلی (نوعی کاشی‌کاری) به نهایت می‌رسد. این اثر تاریخی در سال ۱۳۵۶ به شماره ۱۵۴۰ به ثبت ملی رسیده است..
#Bazaar #Bazar #GrandBazar #TehranBazar #Art #ArtWork #ArtWork #Architecture #MeetMeIran #EyeOnTehran #EyeLoveArt #EyeLoveTehran #تهرانگردی #تهران_قدیم #تهران #بازار #بازارتهران # #تیمچه #تیمچه_حاجب_الدوله #hajeboddoleh
Read more
. #دستگاه_هشتم . #دستگاهِ_هشتم تنها عنوان یک کتاب نیست، حلقه گمشده‌ای در امتداد #موسیقی_اصیل_ایرانی ...
Media Removed
. #دستگاه_هشتم . #دستگاهِ_هشتم تنها عنوان یک کتاب نیست، حلقه گمشده‌ای در امتداد #موسیقی_اصیل_ایرانی است. #متین_پیمانی به طرح چند #نظریه در پاسخ به سوالات بی جواب در موسیقی ایران می‌پردازد؛ آیا #ردیف مجموعه ای گردآوری شده است یا اهنگسازی شده؟ امکان وجود #دستگاه‌های دیگر وجود دارد؟ چرا ... . #دستگاه_هشتم
.
#دستگاهِ_هشتم تنها عنوان یک کتاب نیست،
حلقه گمشده‌ای در امتداد #موسیقی_اصیل_ایرانی است.
#متین_پیمانی به طرح چند #نظریه در پاسخ به سوالات بی جواب در موسیقی ایران می‌پردازد؛
آیا #ردیف مجموعه ای گردآوری شده است یا اهنگسازی شده؟
امکان وجود #دستگاه‌های دیگر وجود دارد؟
چرا برخی #دستگاه‌ها متعلقات(آواز) دارند و برخی دیگر ندارند؟
قواعد حرکات #پارالل و پلی فونی در این موسیقی کدام هستند؟
و در انتها دستگاه های جدیدی در این موسیقی معرفی می‌کند.
عناوینی چون :
معرفی #دستگاه_هشتم
دستگاه، نظامی #سه_بعدی
دستگاه‌های تمزیجی( #گاهانی)
دستگاه‌های تشقیقی( #راست)
دستگاه‌های ترکیبی
#ریتم در موسیقی دستگاهی(راه و دستان)
#فرم در موسیقی #ادواری و دستگاهی
هارمونی و کنترپوان ایرانی
در این مجموعه به بحث گذاشته شده است.
صفحاتی از این کتاب بصورت فایل pdf در کانال همین صفحه موجود می باشد.
@peymani.matin
Read more
تولید محتوا این روزها جزو مهم ترین فعالیت ها برای هر برندی است که به صورت دیجیتال در شبکه های اجتماعی ...
Media Removed
تولید محتوا این روزها جزو مهم ترین فعالیت ها برای هر برندی است که به صورت دیجیتال در شبکه های اجتماعی و دنیای وب فعالیت دارند. رشد روز افزون کسب و کارهای دیجیتال نیاز ایجاد محتوای هدفمند بر اساس استراتژی های بازاریابی و سئو شده را دو چندان کرده است. اما واقعا چه تعداد از برند ها یا اینفلوئنسرهای ... تولید محتوا این روزها جزو مهم ترین فعالیت ها برای هر برندی است که به صورت دیجیتال در شبکه های اجتماعی و دنیای وب فعالیت دارند.

رشد روز افزون کسب و کارهای دیجیتال نیاز ایجاد محتوای هدفمند بر اساس استراتژی های بازاریابی و سئو شده را دو چندان کرده است.

اما واقعا چه تعداد از برند ها یا اینفلوئنسرهای ایرانی در این زمینه موفق عمل کرده اند ؟

به جرات زیادی می توان گفت تعداد کمی با علم و استراتژی به تولید محتوا می پردازند و بیشتر برای دل خودشان می نویسند تا مخاطبان و مشتریان بالقوه.

آموزش هایی هم که در این زمینه ارائه می شوند بیشتر دوچار خطاهای استریو تایپی هستند که حرف های اساتید دیگر را تکرار می کنند و به خورد دانش پذیران می دهند.

فضای خالی آموزش حرفه ای در سطح بین المللی در محیط کسب و کار های دیجیتال ایران به شدت احساس می شود و بیشتر همه دوستان آموزش دهنده حرف های وبلاگ های رایگان خارجی را به خورد مصرف کننده و کارآفرینان می دهند.

برای شروع خودتان را فراموش کنید و جای مشتری بالقوه تان فکر کنید، برای آنها بنویسید.

همین یک خط راهکار به شما کمک خواهد کرد تا مخاطبانتان پیش تر از قبل با شما ارتباط برقرار کنند و پست های شمارا به اشتراک بگذارند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
#آموزش #میلیاردر #اونترنت #بازاریابی #دیجیتال #اینفلوئنسر #گرافیست #فروشگاه #پاساژ #ایران #تهران #اصفهان #شیراز #رشت #خوزستان #تولید #کارخانه #محتوا #متب #پزشک
Read more
. شکلات ایرانی! ایام مبارک! این هم سوپری محله ما! شیر و ماست کم‌چرب جزو خریدهای روزانه من است. ...
Media Removed
. شکلات ایرانی! ایام مبارک! این هم سوپری محله ما! شیر و ماست کم‌چرب جزو خریدهای روزانه من است. راستش تلاش کردم کلمه دیگری به جای "سوپری" استفاده کنم، دیدم بقالی یا فروشگاه و این جور کلمات افاده معنا نمی کند. از فرهنگستان زبان فارسی پیشاپیش به خاطر کلمه جایگزین، سپاسگذاری!!!! می کنم. "ز" و ... .
شکلات ایرانی!
ایام مبارک! این هم سوپری محله ما!
شیر و ماست کم‌چرب جزو خریدهای روزانه من است.
راستش تلاش کردم کلمه دیگری به جای "سوپری" استفاده کنم، دیدم بقالی یا فروشگاه و این جور کلمات افاده معنا نمی کند.
از فرهنگستان زبان فارسی پیشاپیش به خاطر کلمه جایگزین، سپاسگذاری!!!! می کنم. "ز" و "ذ" هم کلا مهم نیست!
شکلات های ایرانی و خارجی را هم قیمت کردم.
مثلا "کیت‌کت" ترک دو هزار تومان و مشابه داخلی هزار تومان بود.
انصافاً محصولات ایرانی در این بخش رشد قابل توجهی داشته‌اند.
هم به لحاظ مزه و طعم و هم بسته بندی و از همه مهمتر قیمت، به مراتب نسبت به شکلات های مشابه خارجی ارجحیت دارند. برای کادو دادن، بسته‌های شکلات بزرگ در انواع طرح های زیبا تولید شده که قیمت آن از یک کیلو شیرینی هم پایین‌تر است.
زمانی بود که وقتی خارج می رفتیم، یکی از سوغاتی های اصلی شکلات بود. در حالی که الان اصلاً موضوعیت ندارد مگر از سر عادت و تفنن و یا بی توجهی.
کالاهای ایرانی خوب را به هم معرفی کنیم و برای رونق تولید و اشتغال فرزندان کشورمان گام عملی برداریم.
.
*پی نوشت*
.
ابتدا می‌خواستم در مورد کیفیت و قیمت خودروهای ایرانی سخن بگویم، دیدم حالا اول سال بهتره از یک چیز شیرین شروع کنیم تا ببینیم چی می‌شه!
ولی فعلاً از مدیران و سیاسیون تقاضا می‌کنم برای مدتی هم که شده به بهانه اسکورت و حفاظت و این حرف ها با ماشین های خارجی در داخل شهر تردد نکنند و حرمت توصیه رهبری را حفظ کنند.
به بعضی جوان‌ها که می‌گوییم فلان کار را چرا انجام دادی می‌گویند "عشقم کشید"!! اول فکر میکردم این واژه نوعی بیخیالی و فرافکنی است. اخیراً فهمیدم نه!
واقعاً "عشقم کشید" یک استدلال کامل و قانع کننده است!
ظاهرا پشت توجیهات و تئوری بافی های بعضی آقایان ،فقط همین منطق "عشقم کشید" هست و دیگر هیچ !
Read more
 #Repost @harasswatch with @get_repost ・・・ آزار خیابانی تجربه‌ای است که ما را از هر قومیت، نژاد، ...
Media Removed
#Repost @harasswatch with @get_repost ・・・ آزار خیابانی تجربه‌ای است که ما را از هر قومیت، نژاد، طبقه اقتصادی، جنسیت و... به یکدیگر پیوند می‌دهد. تجربه‌ای آن‌قدر فراگیر که کمتر کسی از آن در امان مانده است. این زخم‌های مشترک، اشارتی است بر ضرورت قدم برداشتن برای ایجاد حساسیت‌ در جامعه ایرانی. در ... #Repost @harasswatch with @get_repost
・・・
آزار خیابانی تجربه‌ای است که ما را از هر قومیت، نژاد، طبقه اقتصادی، جنسیت و... به یکدیگر پیوند می‌دهد. تجربه‌ای آن‌قدر فراگیر که کمتر کسی از آن در امان مانده است. این زخم‌های مشترک، اشارتی است بر ضرورت قدم برداشتن برای ایجاد حساسیت‌ در جامعه ایرانی.
در این راستا، در گام اول، از مردادماه سال 1396 تصمیم گرفتیم تجربیات خود را در رسانه‌ها بنویسم، نشست برگزار کنیم با کارشناسان مصاحبه و بحث امنیت زنان در فضاهای شهری را به مسئله‌ای عمومی تبدیل کنیم.
در این میان مطالعه تجربه‌های مدنی دیگر کشورها راهگشا بود. با ایده‌ گرفتن از کارزارها و حرکت‌های مدنی شکل گرفته در سایر نقاط دنیا، در زمستان سال ۹۶، اقدام به طراحی و چاپ پوسترهای منع آزار و در روز ۸ مارس فعالیت‌های میدانی خود را آغاز کردیم. به واسطه انتشار پوسترها و گفت‌وگوهای رودررو با مردم، پیام‌های متعددی از سوی داوطلبان دریافت کردیم و صداهای دیگری با ما همراه شد. درد مشترک آزار در فضای عمومی، جمع بزرگ‌تری را به هم پیوند زد.
حال در تابستان سال ۱۳۹۶، این تارنما واسطه‌ای است برای طرح مسئله به صورت گسترده و گفت‌وگوی عمومی در زمینه آزار و اذیت زنان و دیگر گروه‌های به حاشیه‌رانده شده در شهر. در فقدان آموزش‌های ضروری در مدارس، در حالی‌که رسانه ملی دغدغه‌های مردمی را نادیده می‌گیرد و واقعیات جامعه ایرانی را انعکاس نمی‌دهد، در فضایی که تفکیک جنسیتی و راندن زنان به حوزه خصوصی، به عنوان تنها راه‌حل تامین امنیت معرفی می‌شود، برای مبارزه با باورها و کلیشه‌های آسیب‌زایی که اینگونه ما را در مقابل یکدیگر و در موقعیت نابرابر قرار می‌دهد، راهی به جز شکستن سکوت و گفت‌وگو نداریم. دیده‌بان آزار تمامی افراد را به این چالش فرا می‌خواند. #دیدبان_آزار #امنیت #آزار #آزارجنسی #آزارخیابانی #streetharassment #لاتحرش #harassment
Read more
ـــــــــ <span class="emoji emoji1f4da"></span> مبانی دانش سیاست در نظم نوین ـــــــــ * دکتر حسین سیف زاده ـــــــــ *‌ تعداد صفحات: ...
Media Removed
ـــــــــ مبانی دانش سیاست در نظم نوین ـــــــــ * دکتر حسین سیف زاده ـــــــــ *‌ تعداد صفحات: ۳۳۶ ص . ـــــــــ * قیمت: ۱۱۰۰۰ تومان. ــــــــــ * چاپ اول: زمستان ۱۳۹۰ ـــــــــ 🖇 درباره کتاب: دانش سیاسی نیازی مدنی است. سخن از مبانی علم سیاست در ایران مدیون دو فراروایت یونانی و ... ـــــــــ
📚 مبانی دانش سیاست در نظم نوین
ـــــــــ
* دکتر حسین سیف زاده
ـــــــــ
*‌ تعداد صفحات: ۳۳۶ ص .
ـــــــــ
* قیمت: ۱۱۰۰۰ تومان.
ــــــــــ
* چاپ اول: زمستان ۱۳۹۰
ـــــــــ 🖇 درباره کتاب: دانش سیاسی نیازی مدنی است.
سخن از مبانی علم سیاست در ایران مدیون دو فراروایت یونانی و پوزیتیویستی غرب مدرن، و به ندرت روایت پسامدرن است.
اگر روایت سیاسی به یمن تلاش مجدانه نخبگان فکری هر جامعه حاصل می‌شود زیستواره سیاسی برآیند کل مجموعه فرهنگ، ساختار و پویش روابط نخبگان سیاسی با جامعه است.
تقسیم بندی کتاب مشتمل بر سه بخش و چندین فصل به شرح کلی زیر است:

بخش اول؛ شامل شش فصل است. طی پنج فصل اول، سعی شده است تا مفاهیم گوناگون تعریف، روش‌های متفاوت تشریح، و رویکردهای بدیل به سیاست، مطرح گردد. در این بخش، برای پرهیز از القاء شائبه‌های نظری خاص به خوانندگان، کما بیش نگاهی نقادانه به مطالب داشته‌ایم. در فصل ششم، مدخلی به بحث نظری این دانش پژوه در خصوص روایت زیستواره‌ای او گشوده شده است.

در پنح فصل اول از بخش دوم، به روایت فرضیه‌های گوناگون درباره موارد زیر، پرداخته شده است: ساختارها و نهادهای سیاسی، ساختار بسیط و چند پارچه نهادهای سیاسی، مشارکت سیاسی، احزاب و گروه‌های ذی نفوذ و پویش‌های سیاسی، نگاه‌های گوناگون به حقانیت سیاسی، توسعه و حتی نگاه‌های هویتی و امثال آن. در طی این فصول پنج‌گانه از بخش دوم، سعی شده است تا مطالب متنوعی که در فضای ذهنی مدرن، نسبت به روایت‌ها و زیستواره‌های سیاسی وجود دارد، در اختیار خوانندگان عزیز قرار گیرد. در این بخش، با ابتناء به نگاه سیستم‌ها، مباحث ساختاری، پویشی و کارکردی مبنائی را همراه با فرهنگ سیاسی در علم سیاست مورد بحث قرار داده‌ایم.
در بخش سوم، با نگاهی نقاد و تبارشناسانه، به نقد فراروایت مدرن از روایت و زیستواره سیاسی آمده‌ایم. فقط با شائبه‌های ذهنی ایراندوستی و با تعهد جهان وطن دینی، هم روایت‌های گوناگون ایرانی در این بخش مطرح شده است، هم روایت‌های پساپوزیتیویستی و گاه پسامدرنی این بخش خود به چهار فصل تقسیم می‌شود.
[جهت سفارش کتاب به سایت نشر میزان مراجعه نمایید:
WWW.Nashremizan.com]
Read more
@ketabfirouzeh‌ ‌‌ ‌‌بدون تردید حفظ استقلال سیاسی و فرهنگی ایران در برابر تازیان و اتراک و تاتار ...
Media Removed
@ketabfirouzeh‌ ‌‌ ‌‌بدون تردید حفظ استقلال سیاسی و فرهنگی ایران در برابر تازیان و اتراک و تاتار طی ۱۴۰۰ سال گذشته کاری سهل نبوده است، بلکه صدها پیامبر و پیشوا و قافله‌سالار فرهنگی و سیاسی و نظامی به همراه میلیون‌ها ایرانی در این راه کوشیده و جان باخته‌اند تا این مرز و بوم پربلا و مصیبت‌زده، که ... @ketabfirouzeh‌
‌‌
‌‌بدون تردید حفظ استقلال سیاسی و فرهنگی ایران در برابر تازیان و اتراک و تاتار طی ۱۴۰۰ سال گذشته کاری سهل نبوده است، بلکه صدها پیامبر و پیشوا و قافله‌سالار فرهنگی و سیاسی و نظامی به همراه میلیون‌ها ایرانی در این راه کوشیده و جان باخته‌اند تا این مرز و بوم پربلا و مصیبت‌زده، که یکی از مهدهای فرهنگ و تمدن درخشان بشری است، هنوز بر جای و دارای فرهنگ و زبان غنی و لطیف خود است. اما بی‌واهمه می‌توان گفت که سهم فردوسی در این میان بیش از همه است. پس شایسته است که به‌شکرانه‌ی پشت سر گذاشتن هزار سال پرماجرا و حادثه‌خیز، و هم سپاس و شادی فرارسیدن هزارمین سال عمر معنوی شاعر بزرگ حماسه‌سرایمان، هزار شمع پرفروغ ستایش و مهر بیفروزیم، و در دنیایی که می‌رود تا مرزهای سیاسی‌اش را به مرزهای فرهنگی و زبانی بدل کند روان شاعر شاعران ملی خود را مخاطب قرار دهیم و بگوییم که هرچند «ما را به سخت‌جانی خود این گمان نبود»، اما هنوز در همان ایران محبوب تو هستیم و به همان زبان فارسی دری سخن می‌گوییم که تو کاخ نظم بلندش را پی افکندی.

#پنج_گفتار_در_زمان_و_زندگانی_فردوسی
#مهدی_سیدی
#نشر_نی
۳۵۱ صفحه
۴۰,۰۰۰ تومان
‌‌‌ ‌‌‌
#کتاب_فیروزه
Read more
هدیه ای از جنس نقد به مناسبت هفته دولت (۵) جهت اطلاع خانمهای ایرانی، سرکار خانم ابتکار مسئول امور ...
Media Removed
هدیه ای از جنس نقد به مناسبت هفته دولت (۵) جهت اطلاع خانمهای ایرانی، سرکار خانم ابتکار مسئول امور زنان ریاست جمهوری هستند.! کمتر کسی این را می داند! این خانم مکرمه مجلله و دوست قدیمی ما فقط ۱۳ سال عضو کابینه بوده و هستند. و یک دوره هم در شورای شهر نماینده ما بوده اند. یک عمر عاشق خدمت! خانواده محیط ... هدیه ای از جنس نقد به مناسبت هفته دولت (۵)
جهت اطلاع خانمهای ایرانی، سرکار خانم ابتکار مسئول امور زنان ریاست جمهوری هستند.! کمتر کسی این را می داند!
این خانم مکرمه مجلله و دوست قدیمی ما فقط ۱۳ سال عضو کابینه بوده و هستند. و یک دوره هم در شورای شهر نماینده ما بوده اند. یک عمر عاشق خدمت!
خانواده محیط زیستی داشت. پدرش نامدار این رشته بود. اصرار بر استفاده از زنان در کابینه آقای خاتمی باعث شد که ایشان رییس محیط زیست شوند و در کابینه اول آقای روحانی هم دوباره به محیط زیست رفت.
اما الان در این کابینه معاون امور زنان ریاست جمهوری است.
خانم تحصیلکرده،زبان دان، سیاسی والبته با روحیه لاکچری هستند.
اشکال اساسی خانم ابتکار برای من که از دور و از رسانه تعقیب می کنم این است که ندیده ام گزارش دهند که چه مشکلاتی از جامعه زنان کم کرده اند.
زنان از از مشکلات حقوقی، سیاسی، اجتماعی، خانوادگی، تبعیض، خشونت رنج می برند و همه اینها راه حل های نسبی دارد که معظم لها در دولت هستند که آنها را حل کنند. سفر های زیادی برای دیدار از زنان با تشریفات کامل به نقاط مختلف داشته اند اما کسی میداند در این موردها خانم ابتکار عزیز چه اقدامات حکومتی کرده است؟
خانم ابتکار از این شانس برخوردار است که دهها تشکیلات غیر دولتی توسط زنان و یا با موضوع زنان در کشور فعالیت می کنند. رفع مشکلات سیاسی و حقوقی آنان بهترین راه حل مشکلات جامعه زنان است.
زنان ایرانی در این سالها بسیار فعال شده اند. کاش چند تا وزیر زن در کابینه بود. اما حالا که نیست، خانم ابتکار باید جای خالی آنها را پر کند و مشکلات زنان را جدی تر بگیرد وبه جامعه اعلام کند که چه کرده است.
عضو هیئت دولت برای مسائل زنان فقط یک امر تشریفاتی نیست که رییس جمهور پز بدهد چند نفر زن در دولت داریم. زنان ایرانی مشکلات زیادی دارند که باید حل شود.
خانم ابتکار اصلاح طلب است.به همین دلیل سوزن به خودی را در این نوشته زدم تا فرصت جوالدوز زنی به دیگران باشد.
هفته دولت بر خانم ابتکار وهمراهانشان مبارک باشد.
Read more
با درود،عزیزان مشتاقم نقد و نظر خود را مودبانه راجع به این تحلیل و متن بدهید.اول به این نکته اشاره کنم ...
Media Removed
با درود،عزیزان مشتاقم نقد و نظر خود را مودبانه راجع به این تحلیل و متن بدهید.اول به این نکته اشاره کنم که اطاق فکر نظام برای سرکوب و کنترل مردم ایران توسط روسیه فرماندهی می شود.با توجه به اتفاقات رخ داده در سیاست جهانی ،این نظر وجود دارد که آمریکا قصد دارد که توسط کشورهای حوزه ی خلیج فارس مثل عربستان،امارات ... با درود،عزیزان مشتاقم نقد و نظر خود را مودبانه راجع به این تحلیل و متن بدهید.اول به این نکته اشاره کنم که اطاق فکر نظام برای سرکوب و کنترل مردم ایران توسط روسیه فرماندهی می شود.با توجه به اتفاقات رخ داده در سیاست جهانی ،این نظر وجود دارد که آمریکا قصد دارد که توسط کشورهای حوزه ی خلیج فارس مثل عربستان،امارات و کشورهای عرب ، روسیه را در میدان ایران به چالش بکشد.بدین صورت که با وجود تهدید حکومت آخوندی و دخالت برای صدور انقلاب در کشورها ی مخصوصا عربی،کشورهای عرب را مسلح برای دفاع از خود کند. بدین ترتیب اول اینکه خود آمریکا مستقیماً وارد جنگ نمی شود. دوم اینکه با فروش سلاح سود کلانی می‌کند.از طرفی روسیه برای سلطه بر خاورمیانه کاملا با تسلط به منابع ایران سلاح های خود را می فروشد. اینکه سرنوشت این نبرد چه می شود را زمان و نوع منافع کشور ها مشخص می‌کند. بارها گفتیم که جاهل ترین افراد ایرانی کسانی هستند که فکر می‌کنند آمریکا یا هر کشوری منافع خود را به منافع مردم ایران ترجیح می‌دهند.البته آمریکا روی تغییر حاکمیت ایران توسط مردم تا حدودی حساب کرده اما با شواهدی که از مردم می بیند موارد دیگر را در سیاست خود بررسی می کند. شواهدی همچون انفعال و سکوت تاریخی ملتی در مقابل حجم تورم و بیکاری و فلاکت خفقان و فریب خوردنشان توسط افرادی مثل #دلقک_خامنه_ای ، رامبد جوان و شومن او محمدرضا گلزار و دیگر افراد ویترین تحمیق و فریب مردم توسط رسانه ی ننگین حکومت آخوندی.بدین صورت که در مثل با شکلاتی ملتی گول میخورند و قر ریز ایرانی می ریزند و با سر شدن از تو سری خوردن به استثمار شدن ادامه میدهند و این حاصل کنترل فکری و فرهنگی ملت با ابزارهای سرکوب و چماق و هویج است.خامنه ای شاگرد کا گ ب است و در سطوح بالا ی حکومت آخوندی همه می دانند که باید برای بقا طبق خواست روسیه نوکری کنند.پس بدانید افرادی که خواسته یا ناخواسته بر طبل جنگ نژادی و اعتقادی می کوبند ،مزدور یا جاهلند.همانطور که گفتم سران اصلی حکومت آخوندی ترکیب ارتجاع سرخ و سیاهند و به دین و خدا اعتقاد ندارند و اینها ابزار آنها برای حکومت است. در این مورد شواهد در تناقض و بدعت های آخوندیسم در دین و خداپرستی زیاد است اگر مطالعه کنید. در پایان امیدوارم مردم ایران با ایمان به قدرت میلیونها ایرانی سرنوشت سرزمین شان را خود تعیین کنند. #خداپرستان #آزادی #ایران #تهران #کرج #مشهد #اصفهان #شیراز #خوزستان #گیلان #رشت #کردستان #کرمانشاه #هرمزگان #شهرکرد #لرستان #سیستان_و_بلوچستان #آذربایجان #مازندران #میدان_میلیونی #جنبش_فیروزه_ای #اعتراضات_سراسری #اعتصابات_سراسری
Read more
... #پست_موقت ابتدا ممنون و سپاسگزارم که در پرسش اخیر،نظرات ارزشمند و سازنده خود را بیان کردید.از ...
Media Removed
... #پست_موقت ابتدا ممنون و سپاسگزارم که در پرسش اخیر،نظرات ارزشمند و سازنده خود را بیان کردید.از میان پاسخ های شما دوستان دو موضوع برجسته می شود؛ ابتدا این مساله که عنوان کردید،افراد در محفل های داستان نویسی اهل نمایش و ریا هستند.در این باره باید عرض کنم که بنده یکی از افرادی هستم که تاکنون بیش ... ...
#پست_موقت
ابتدا ممنون و سپاسگزارم که در پرسش اخیر،نظرات ارزشمند و سازنده خود را بیان کردید.از میان پاسخ های شما دوستان دو موضوع برجسته می شود؛ ابتدا این مساله که عنوان کردید،افراد در محفل های داستان نویسی اهل نمایش و ریا هستند.در این باره باید عرض کنم که بنده یکی از افرادی هستم که تاکنون بیش ترین مصاحبت و نشست و برخاست را با نویسندگان صاحب اثر ایرانی داشته ام . البته در میان مهمانان عزیز برنامه ما دوستان نویسنده ای بودند که بعد از پایان نشست شخصا از دعوت کردن آنها پشیمان شدم ؛به هر حال ذکر این نکته هم ضروری است که نویسنده به مثابه دیگر انسان ها حق زیستن طبیعی دارد.قرار بر این نیست که چون نویسنده است تمام مدت در یک اتمسفر کاملا ایزوله قرار بگیرد.به زبانی ساده تر نویسنده هم ممکن است در زندگی گاهی اوقات عصبانی شود و در ادبیات و مکالماتش فحاشی کند(حتی با رکیک ترین کلمات) یا این که به دلایلی خواسته شما را نپذیرد؛نویسنده هم حق دارد پارتنر و معشوقه ای را برای خود برگزیند، دست بر قضا این اتفاق ممکن است در یک محفل ادبی روی دهد، همه ما می دانیم که این امر اجتناب ناپذیر است و تنها باید به وسیله خود فرد به خوبی مدیریت شود تا خسارتی به سایرین وارد نشود.بنده همواره معتقدم هیچ انسانی کامل نیست، همه ما انسانیم در عین کم و کاستی هایی که داریم و به هیچ وجه مشت نمونه خروار نیست.نباید رفتار احیانا نابهنجار یک یا چند فرد را تعمیم داد .مساله بعدی؛مساله مکان برگزاری این جلسات است.همان طور که بیشتر شما می دانید تعدادی از جلسات ما در فرهنگسرای سرو برگزار شد ؛ قبل از برگزاری این جلسات بنده همواره معتقد بودم که باید مکانی در خور شان و منزلت نویسنده و علاقه مندان به ادبیات داستانی مهیا شود،برای همین به فرهنگسرا روی آوردیم اما نمی دانم شما تا چه اندازه با رویکردها و سیاست های کلی فرهنگسراها آشنایی دارید؟؟؟مثلا می دانید که مسئولان فرهنگسرای مربوطه از بنده خواستند تا قبل از حضور نویسنده در برنامه، کتاب و خود نویسنده به تایید آن ها برسد. بنده به محض شنیدن این دستور، فرهنگسرا را ترک کردم ،چرا که گفته آن ها توهین بسیار آشکاری بود. بگذریم از محدودیت های سختی که همواره بر روی حجاب خانم ها و ارتباطات معمول میان زن و مرد نیز می گذارند . بنابراین روی آوردن به محیطی چون کافه نه از روی اختیار که بالاجبار است .
مرسی .
#ادبیات_داستانی
#جلسه_داستان_خوانی
#ایستگاه_داستان
#نویسنده_ایرانی
#محدودیت_ها
#همه_انسانيم
#فرهنگسرا_ها
#جلسه_نقدوبررسی
#کافه_نشینی
#داستان
Read more
خیز دوباره ی سعودی ها برای محرومیت پرسپولیس: چهارم مهرماه ۹۶ پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان ...
Media Removed
خیز دوباره ی سعودی ها برای محرومیت پرسپولیس: چهارم مهرماه ۹۶ پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دیدار الهلال رفت که در نهایت با شکست زمین را ترک کرد در این دیدار پس از اتمام بازی در نیمه اول میان ایگور پانادیچ، دستیار برانکو و سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس با نیمکت الهلالی‌ها درگیری ... خیز دوباره ی سعودی ها برای محرومیت پرسپولیس:

چهارم مهرماه ۹۶ پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دیدار الهلال رفت که در نهایت با شکست زمین را ترک کرد

در این دیدار پس از اتمام بازی در نیمه اول میان ایگور پانادیچ، دستیار برانکو و سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس با نیمکت الهلالی‌ها درگیری ایجاد شد.

در این راستا سایت اسپورت ۲۴ عربستان امروز مدعی شد که برای هر دو آنها محرومیت‌هایی از سوی AFC درنظر گرفته خواهد شد و باشگاه پرسپولیس نیز به خاطر پرتاب بطری های آب به داخل زمین از سوی هوادارانش جریمه خواهد شد.

این سایت سعودی مدعی شد و نوشت: منابعی آگاه خبر دادند که AFC در چند روز آینده حکم محرومیت ایگور پانادیچ، دستیار سرمربی پرسپولیس و جلال حسینی، بازیکن این تیم را صادر خواهد کرد و جریمه نقدی نیز خواهند شد زیرا این دو در میان دو نیمه با مترجم باشگاه الهلال درگیری لفظی و بدنی داشتند و ناظر بازی این اتفاق را به AFC گزارش داد.

این سایت عربستانی ادامه داد: البته به غیر از این اتفاق هواداران تیم ایرانی پس از سومین گل الهلال بوسیله خریبین شروع به پرتاپ بطری‌های آب به داخل زمین کردند که داور و ناظر بازی تمام آنها به AFC گزارش داد و انتظار می‌رود جریمه نقدی برای باشگاه ایرانی به خاطر این رفتار هوادارانش درنظر گرفته شود.
.
.
. ❤تیشرت پرسپولیس با طرح دلخواه
برای خرید به وب سایت که در بیو گذاشته شده بروید و وارد دسته بندی محصولات آماده شوید.❤@Editionfa.ir
.
.
‌. #سید_جلال_حسینی
#حسینی
#سید_جلال
#بازی_برگشت_هنوز_هست
#بازی_برگشت_برمیگردیم
#آبروی_فوتبال_ایران
#آبروی_فوتبال_ایرانیم
#پرسپولیس_آبروی_فوتبال_ایران
#پرسپولیس_سرخترین_عشق_جهان
#لیگ_قهرمانان_آسیا
#پرسپولیس
#الهلال_عربستان
#الهلال
#پرسپولیسی #پرسپولیس_زیباترین_عشق_جهان🔴
#ارتش_چهل_میلیونی
#ارتش_سرخ
#طوفان_سرخ
#پرسپولیس_سرخترین_عشق_جهان
#دربی
#فوتبال
#قهرمان
#خلیج_فارس_ایران_پرسپولیس_قهرمان
#قهرمانی_لیگ
#قهرمانی_آسیا
#پرسپولیس_قهرمان
#قهرمانی
#پرسپولیس_عشق_زمینی
#پرسپولیسی
#پرسپولیسی_ها
#پرسپولیسیها
#پرهوادارترین_تیم_ایرانی
Read more
در غمِ ما روزها بى‌گاه شد امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم ...
Media Removed
در غمِ ما روزها بى‌گاه شد امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم با اين روند، چند سالِ‌ آینده، هنوز آبى از شيرِ آب‌ِ خانه‌هايمان سرازير می‌شود؟ بر اساس دانشِ من، آبِ موردِ استفاده‌ی مردم در خانه‌ها، حدود ٥ تا ١٠ درصد آب مصرفى كشور است و بقیه‌ی آن در كشاورزى و ... در غمِ ما روزها بى‌گاه شد
امروز قصدِ دوش گرفتن داشتم که ديدم برق نداريم؛ شير آب را باز و با خودم فکر کردم با اين روند، چند سالِ‌ آینده، هنوز آبى از شيرِ آب‌ِ خانه‌هايمان سرازير می‌شود؟
بر اساس دانشِ من، آبِ موردِ استفاده‌ی مردم در خانه‌ها، حدود ٥ تا ١٠ درصد آب مصرفى كشور است و بقیه‌ی آن در كشاورزى و صنعت مصرف مى‌شود و بر اساس شنيده‌ها و دیده‌ها و استدلال‌هایم، این بحران تنها بر اساس بی‌تدبیری و نبودِ تخصص و نگاهِ ملی در حوزه‌های مدیریتی، دامن‌گیر سرزمین ایران شده است.
بعد از این مرور در ذهنم یاد جلسه‌ای که ماهِ رمضانِ سال گذشته با دکتر نوبخت -مدیر خوش‌رو و متین سازمان برنامه ‌و بودجه- داشتم افتادم؛ (اين تنها جلسه‌‌‌ام با یکی از افرادِ حاکمیت برای صحبت درباره‌ی مشکلات فرهنگی بود و پیش و بعد از آن، انگیزه‌ای برای شرکت در این‌گونه جلسات نداشته‌ام) آن روز برای حل مشکلاتِ فرهنگ و دیگر مسایل از ایشان خواستم تا روی این موضوع تحقیق کنند که چرا در این چهل‌و‌اندی سال، تمام نخبگانِ فرهنگ و هنر این سرزمین از کار در دولت و تعدادی از فعالیت در ایران و برخی حتی از زندگی در ایران فراری‌اند؟(اساتید #سیحون، #شجریان، #بیضایی، #کیا‌رستمی و...) این نکته‌ی دردناک در تمام مراکز تصمیم‌گیری و مدیریتی ایران کم و بیش قابل لمس است؛ با اینکه امید به شنیدنِس حرف در مسوولین از صدر تا ذیل وجود ندارد؛ اما باز هم بر اساس خویش‌کاری این نکته را گوشزد می‌کنم که تنها راه نجات از نابودی ‌ایران در چند سال آینده، ‌استفاده از مغزهای کم نظیر ایرانی است که به هر دلیل خانه‌نشین شده‌ یا باعث مهاجرت‌شان شده‌اید؛ من به یقین به شما می‌گویم اگر نوابغ ایراني که در سراسر جهان در حال خدمت رساندن به کشورهای دیگرند زمینه مساعد و "امن" برای کار در ایران پیدا کنند؛ بی شک مدتی محدود قادر به نجات ایران خواهند بود؛ این که دیگر دست دراز کردن پیش غرب و شرق نیست و به گمانم آخرین فرصت برای جلوگیری از نابودی آب، هوا، منابع، زیست‌بوم، امید و آینده‌ی جوانان و پیران در این سرزمین است.
ایرانی که این میزان از خدمات را به بشریت کرد مستحق این روزگار نیست.
ایرانی که فرهنگ، هنر، پزشکی، مهندسی، نجوم، ریاضیات، هندسه و... را به جهان و بشریت هدیه کرد؛ لایق این سرنوشت نیست.
باور کنید، کافی ‌است.
باور بفرمایید روزی نیست از این غم چشمانمان تر نباشد.
لطفا فرمان را عوض کنید؛
بدون شعار و حرف سیاسی ... بدونِ تعارف #خسته‌ایم...
.
.
تصویر؛ #دریاچه_ارومیه
.
#ايران
#سهراب_پورناظری
#Iran
#sohrabpournazeri
Read more
اندیشه کیروش:الگویی مناسب برای روبرویی باتحریم ها سیدرحمت الله موسوی فر دانشجوی دکتری جغرافیای ...
Media Removed
اندیشه کیروش:الگویی مناسب برای روبرویی باتحریم ها سیدرحمت الله موسوی فر دانشجوی دکتری جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران انتشارتحليل ديگران بمنزله تاييد محتوانميباشد • اگر اندیشه و رفتار #کیروش بصورت علمی بررسی گردد، میتوان از این اندیشه و رفتار الگویی مناسب جهت روبروشدن باتحریم ها استنباط ... اندیشه کیروش:الگویی مناسب برای روبرویی باتحریم ها
سیدرحمت الله موسوی فر
دانشجوی دکتری جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران
انتشارتحليل ديگران بمنزله تاييد محتوانميباشد

اگر اندیشه و رفتار #کیروش بصورت علمی بررسی گردد، میتوان از این اندیشه و رفتار الگویی مناسب جهت روبروشدن باتحریم ها استنباط کرد.در این مدت فوتبال #ایران همانند سایر بخشها تحت شدیدترین تحریم ها قرارگرفت.کمتر تیمی حاضربه برگزاری مسابقه با ایران گردید درحالیکه سایر تیم ها در #جام_جهانی به برگزاری ده ها دیدار اقدام نمودند. #نایک در بیانه ای اعلام كرد بازیکنان ایرانی حق استفاده از کفش های تولیدی این شرکت راندارند و یک #جنگ روانی علیه تیم ایران ایجادنمود.اما سوال اینست که چرا تیم ایران در جام جهانی باوجود همه این مشکلات توانست دورنمایی امیدوارکننده ازخود به نمایش بگذارد:
١_ کیروش تیم خودرا محدود به یک اندیشه ننمود بلکه از ظرفیت های ایرانیان درتمام نقاط جهان استفاده نمود كه گامی موثر در این راستا میباشد.
٢_ دوری از تفکر لویی جرگه بازی و تفکر غیرعلمی و سنتی: نمایندگان #مجلس به صدور بیانیه درمورد پذیرش برخی از بازیکنان پرداختند نمایندگانی که اکثرا تخصصی درمورد #فوتبال ندارند.علاوه بر نمایندگان نیز برخی از گروه ها و افراد به اظهار نظر پرداختند اما کیروش به عنوان یک کارشناس و رهبر خبره که به اندیشه خود باورداشت به نظرات آنها توجهی ننمود.
٣_ انسجام داخلی و نظم و انضباط کاری:یکی از مقوله های که توانسته برتیم ایران تاثیر مثبتی داشته باشد نظم تیمی و درون تیمی میباشد.بیشک ما ایرانیان باید #تحریم و شرایط تحریم رابپذیریم و در این راستا به یک نظم درونی و تیمی برسیم.باید بتوانیم به یک نظر برسیم و با اجماع داخلی کارها را پیش ببریم.اگر نتوانیم به یک نظم تیمی برسیم درست همان کاری را انجام خواهیم دادکه بازیکنان فوتبال مراکش انجام دادند.گل به خودی پدیده ايست که نه فقط درفوتبال بلکه درتمام عرصه های #سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.اگر بخشی از یک موجودیت حالت واگرا به خود بگیرد بیشک لایه های واگرا همان کار بازیکن مراکش را انجام خواهندداد. یعنی علاوه بر اینکه به تیم خدمتی انجام نمیدهند بلکه تمام زحمات مجموعه رابه هدر خواهندداد.
بیشک الگوی کیروش میتواند الگویی مناسب جهت رویارویی باتحریم ها باشدکه استنباط چارچوب های این الگو و تسری آن به سایر بخشها میتواند ایرانیان را به پیروزی و عبور از این گردنه سخت امیدوار نماید.به قول کیروش تحریم کنندگان همیشه نمیتوانند موفق باشند و به اهداف خود برسند.
#انديشكده_سياسي
👇👇👇
Read more
. ■ «زندگینامه ددرویش‌خان، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: . ■ نام اصلی: غلامحسین درویش (۱۲۵۱ تهران - ۲ آذر ۱۳۰۵تهران) . ● غلامحسین درویش، در سال ۱۲۵۱ هجری خورشیدی در تهران زاده شد. پدرش حاجی بشیر از هالی زیدشت طالقان و مادرش از ترکمانان بود. علت شهرت وی به نام درویش خان، این بود که پدرش ... .
■ «زندگینامه ددرویش‌خان، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: .
■ نام اصلی: غلامحسین درویش (۱۲۵۱ تهران - ۲ آذر ۱۳۰۵تهران)
.
● غلامحسین درویش، در سال ۱۲۵۱ هجری خورشیدی در تهران زاده شد. پدرش حاجی بشیر از هالی زیدشت طالقان و مادرش از ترکمانان بود. علت شهرت وی به نام درویش خان، این بود که پدرش هنگام صدا زدن وی، از لفظ «درویش» استفاده می‌کرد و همین نام بعدها به عنوان نام خانوادگی غلامحسین برگزیده شد و او به درویش خان یا غلامحسین خان درویش معروف شد.
.
● غلامحسین به دربار شاه رفت‌وآمد داشت و ساز نوازندگان را می‌شنید. سپس پیش آقا حسینقلی به تکمیل فن خود پرداخت و بعد از سال‌ها تمرین در نواختن تار و به ویژه سه‌تار مهارت یافت و بهترین شاگرد استاد خود شد. در این دوران، آشنایی با برادر بزرگتر آقا حسینقلی، میرزا عبدالله فراهانی که نوازنده تار و سه‌تار بود، به کار او غنای بیشتری بخشید.
.
● با ظهور جنبش مشروطه ایران در نخستین کنسرت‌هایی که در انجمن اخوت تشکیل شد وی سمت ریاست و رهبری ارکستر را داشت.
.
■ «نو آوری در موسیقی سنتی»:
.
■ «استقلال و تحول در آهنگ‌سازی نو:» ● در آغاز، آهنگسازی به شیوه نو توسط علی‌اکبر شیدا متخلص به شیدای شیرازی و عارف قزوینی آغاز شده بود. آن دو، آهنگسازی را به صورت اصولی نیاموخته بودند و تصنیف‌ها را بر اساس ذوق و احساس خود می‌ساختند و خود بر آن‌ها شعر می‌نهادند و خود نیز آن‌ها را می‌خواندند.
.
● اما این سبک موسیقی، توسط درویش‌خان به صورت یک حرفه مستقل هنری در آمد. زیرا او علاوه بر ردیف سنتی، با مبانی موسیقی بین‌المللی آشنا شده بود و بر اساس این دانش، آهنگ می‌ساخت. از سوی دیگر، به جای اینکه خود، آهنگ بخواند خوانندگان حرفه‌ای آن‌ها را اجرا می‌کردند. علاوه بر این، آهنگ‌های او با شعر شاعران حرفه‌ای خوانده شده و برای نواختن، از ارکستری که خود او در انجمن اخوت بنیان گذاشته بود بهره می‌گرفته‌است.
.
● سعدی حسنی در کتاب "تاریخ موسیقی" درباره پیدایش موسیقی نوین ایران می‌نویسد: «نخستین تحول واقعی موسیقی را غلامحسین درویش آغاز کرد.»
.
● صفحه ی 1/4
.
Read more
تا هفت خانه آن‌ورتر به کوشش صابر اَبَر کتابی نفیس در چهارصد و سی و شش صفحه‌ی گلاسه فروش در سایت شهرکتاب آنلاین shahreketabonline.com ارسال رایگان به سراسر ایران با امضای «صابر ابر» این کتاب درباره‌ی صد زندگی‌ست؛ صد داستان، صد مادر، صد غذا، صد عشق؛ و صد تکه از ایران... پروژه «تا هفت خانه ... تا هفت خانه آن‌ورتر
به کوشش صابر اَبَر
کتابی نفیس در چهارصد و سی و شش صفحه‌ی گلاسه
فروش در سایت شهرکتاب آنلاین
shahreketabonline.com

ارسال رایگان به سراسر ایران با امضای «صابر ابر»
این کتاب درباره‌ی صد زندگی‌ست؛ صد داستان، صد مادر، صد غذا، صد عشق؛ و صد تکه از ایران... پروژه «تا هفت خانه آن‌وَرتر» با بهانه آشپزی، نگاهی ساده و بی‌پرده به هنری بزرگ دارد که کار هرکسی نیست؛ هنری که به‌سرعت در حال فراموشی است. نام این هنر زندگی است و بس!

در پروژه «تا هفت خانه آن‌وَرتر»، صد مادربزرگ ایرانی به نیابت از تمام مادران ایرانی از سراسر ایران انتخاب شده‌اند. آن‌ها میزبان می‌شوند و ما میهمان. ما یعنی تمام آن‌هایی که هنوز زندگی کردن را مقدم بر هر آنچه باید و هست، می‌دانند.
پروژه «تا هفت خانه آن‌وَرتر» در قالب چند قسمت مستند، یک کتاب دوزبانه فارسی و انگلیسی و یک نمایشگاه تجسمی شامل مجموعه‌ای از وسایل چندساله آشپزخانه‌های مادران ایرانی که با هنر هنرمندان معاصر ایرانی ادغام شده، در زمان‌های تعیین‌شده به مخاطبان ارائه خواهد شد که در این مرحله کتاب آماده عرضه شده است.

صابر ابر مدیر این پروژه در تشریح آن گفته در این پروژه صد مادربزرگ از شهرها و روستاهای مختلف ایران انتخاب شدند تا به بهانه آشپزی، روایت و قصه خود را از زندگی و نسلشان بازگو کنند. در مجموع به 30 شهر و روستای ایران در 14 استان سفر کردیم. این کتاب به ما یادآوری می‌کند که می‌شود تنها شد. یادمان باشد تعداد بسیار زیادی مادر و مادربزرگ در آسایشگاه‌ها هستند که باید حواس‌مان به آن‌ها باشد. عمری آنها کنارمان بوده‌اند، حالا ما باید کنارشان باشیم.

#صابرابر
#هفت_خانه_آنورتر
#شهرکتاب_آنلاین
#شهرکتاب
Read more
. جشن تیرگان همایون باد <span class="emoji emoji1f493"></span> . جشن تیرگان در روز تیر از ماه تیر ، در گاهشماری زرتشتی سیزدهمین روز تیرماه ...
Media Removed
. جشن تیرگان همایون باد . جشن تیرگان در روز تیر از ماه تیر ، در گاهشماری زرتشتی سیزدهمین روز تیرماه زرتشتی ، برابر با دهم تیرماه در گاهشماری خورشیدی ست ! این جشن در گرامیداشت تیشتر ، ستاره باران‌آور ، در فرهنگ ایرانی ست . همچنین جشن تیرگان ب گفته ابوریحان بیرونی در کتاب آثارالباقیه : روز بزرگداشت ... .
جشن تیرگان همایون باد 💓
.
جشن تیرگان در روز تیر از ماه تیر ، در گاهشماری زرتشتی سیزدهمین روز تیرماه زرتشتی ، برابر با دهم تیرماه در گاهشماری خورشیدی ست !
این جشن در گرامیداشت تیشتر ، ستاره باران‌آور ، در فرهنگ ایرانی ست .
همچنین جشن تیرگان ب گفته ابوریحان بیرونی در کتاب آثارالباقیه : روز بزرگداشت جایگاه نویسندگان در ایران است !
.
از آیینهای جشن تیرگان :
✔️رفتن کنار رودها و چشمه ها
✔️آبریزان
✔️بستن بند تیر و باد ب مچ دست ب یاد آرش کمانگیر
✔️تیر اندازی
✔️فال کوزه
.
این جشن در کنار آب‌ها ، همراه با مراسم آب‌پاشی و آرزوی بارش باران در سال پیش رو همراه بوده ..
از نام های دیگر این جشن «آب‌ریزگان» «آب‌پاشان» «سر شوران» یاد شده‌است ..
ابوریحان بیرونی و گردیزی در «زین‌الاخبار» : ناپدید شدن یکی از جاودانان ایرانی یعنی «کیخسرو» را در این روز و پس از شستشوی خود در آب چشمه‌ای دانسته‌اند !
.
تیرگان ب «روز آرش شیواتیر» منسوب شده‌ است !
آرش پهلوان دلیر ایرانی ، جان بر کف و با تمام توان تیری را از کمان رها ساخت ، این تیر در باور استوره ای ایرانی توسط ایزد باد همراهی شد و در کنار رودخانه جیحون بر درختی نشست و مرز ایران و توران را گسترده تر کرد !
آرش (در اوستا اِرِخْشَه) نام کماندارِ سپاه ایران در زمان منوچهر شاه پیشدادی ، بود ، واژه انگلیسی Archer به معنی "کماندار" از نام آرش گرفته شده ، اوستا او را با لقب "شیواتیر" نام میبرد ، او از اهالی چکاد دماوند ، بوده است ..
.
جشن تیرگان همه ساله در کوه دماوند ، آمل ، تهران ، کرج ، یزد و روستاهای پیرامون ، میبد ، اردکان ، کرمان ، بم ، شیراز ، اصفهان ، اهواز و اروپا و آمریکا ، در روز دهم تیر برگزار می‌شود ..
.
جشن تیرگان با نام آرش کمانگیر و جان فدا کردن او برای پاسداری از مرزهای میهن گره خورده است !!!
یاد تمامی آرش های پاسدار مرز های میهنمان جاویدان باد 🙏🙏🙏
.
پ. ن.
با افتخار 🤗
تیردختِ دهم تیرم 😇
.
شاد باشین و از زندگیتون لذت ببرین 💗💟💗
.
دوستانتون رو ب جمع ما دعوت کنین 👌🌹
.
•○● دل نوشته های من : س.ف.م.شراره(spark) ●○•
.
#دهم_تیر
#جشن_تیرگان
#آرش_کمانگیر
#کیخسرو
#تیشتر
#پاسدار
#یکشنبه
#تیر
#تابستان
#دل_نوشته
#س_ف_م
#شراره
#spark
#tagyourfriends
.
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span> "هیولای ایرانی" به دنبال درخشش بیشتر/ حضور سه ایرانی تبار در رویداد HEX Fight Series 14 . <span class="emoji emoji1f534"></span> ...
Media Removed
. "هیولای ایرانی" به دنبال درخشش بیشتر/ حضور سه ایرانی تبار در رویداد HEX Fight Series 14 . در روز نهم تیر ماه و در رویداد HEX Fight Series 14 شاهد مبارزه‌ی سه ایرانی در کشور استرالیا خواهیم بود‌. به گزارش رزم‌آنلاین، در تاریخ ۹ تیرماه ۹۷، سه مبارز ایرانی در سری مبارزات HEX FS به مبارزه ... .
🔶 "هیولای ایرانی" به دنبال درخشش بیشتر/ حضور سه ایرانی تبار در رویداد
HEX Fight Series 14
.
🔴 در روز نهم تیر ماه و در رویداد
HEX Fight Series 14
شاهد مبارزه‌ی سه ایرانی در کشور استرالیا خواهیم بود‌.
به گزارش رزم‌آنلاین، در تاریخ ۹ تیرماه ۹۷، سه مبارز ایرانی در سری مبارزات HEX FS به مبارزه خواهند پرداخت که می‌توان شاخص‌ترین آن‌ها را، سعید فتاحی‌فر، مبارز ایرانی مقیم استرالیا دانست که در دسته‌ی فوق سبک‌وزن به مبارزه می‌پردازد و لقب
"THE PHANTOM"
یا همان «شبح» را با خود به یدک می‌کشد.

در مقابل فتاحی‌فر، حریفی به نام «کیت کمپل» مبارزه خواهد کرد.
.
🔹فتاحی‌فر که از سال ۲۰۱۴ میلادی پا به عرصه‌ی رقابت های حرفه‌ای ام‌ام‌ای گذاشته است، ۶ پیروزی و ۳ باخت را در کارنامه‌ی خود دارد که آخرین پیروزی وی نیز به چهار ماه قبل باز می‌گردد و از سال ۲۰۱۶ میلادی در تمامی مبارزات خود پیروز از قفس خارج شده است.
.
🔺 در سویی دیگر این رقابت‌ها، دو مبارز ایرانی‌الاصل نیز به مبارزه خواهند پرداخت.
سعید کارساز مبارز دسته‌ی فوق سبک‌وزن در مقابل «هوشی فردریش» قرار خواهد گرفت و محمد علوی نیز در دسته‌ی پروزن در مقابل «سای لیفا» مبارزه خواهد کرد.
.
🔸اخیرا مبارزین بسیاری از این سازمان معتبر در استرالیا، به سازمان های بزرگی چون UFC جذب شده‌اند و حضور ناظران سازمان‌های بزرگ در این رقابت ها، حساسیت مبارزات را به سطح بسیار بالایی رسانده است.

در مورد تصویر این پست
.
➖بالا: سعید فتاحی‌فر
.
➖پایین سمت راست: محمد علوی
.
➖پایین چپ سعید کارساز
.
#رزم_آنلاین #رزمی #ام_ام_ای #یو_اف_سی #سعید_فتاحی #سعید_فتاحی_فر #محمدعلوی #محمد_علوی #سعیدکارساز #سعید_کارساز
Read more
. قلب مسعود والا، بنیانگذار بنیاد "ایرانیان در حرکت" از طپش بازایستاد . مسعود ۳۳ سال پیش ایران ...
Media Removed
. قلب مسعود والا، بنیانگذار بنیاد "ایرانیان در حرکت" از طپش بازایستاد . مسعود ۳۳ سال پیش ایران را ترک کرد و به هلند رفت و پناهنده شد. برای او ماندن در فضای سرکوب پس از انقلاب اسلامی، بسیار دشوار شده بود. در ایران در رشته مهندسی ساختمان تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده و چند سالی هم در این رشته کار ... .
قلب مسعود والا، بنیانگذار بنیاد "ایرانیان در حرکت" از طپش بازایستاد
.
مسعود ۳۳ سال پیش ایران را ترک کرد و به هلند رفت و پناهنده شد. برای او ماندن در فضای سرکوب پس از انقلاب اسلامی، بسیار دشوار شده بود.

در ایران در رشته مهندسی ساختمان تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده و چند سالی هم در این رشته کار کرده بود. در هلند هم به همین حرفه ادامه داده و در بنای سازه‌هایی در هلند، آلمان و همچنین فرودگاه سارایو مشارکت داشت. همچنین به تحصیل در دو رشته زبان انگلیسی و “نیو مدیا” یا «هنر چند‌رسانه‌ای» پرداخت.

مسعود درکنار حرفه مهندسی به کارهای فرهنگی و اجتماعی هم پرداخته و تلاش زیادی کرد تا فرهنگ و هنر ایرانی را زنده نگهدارد و به همین خاطر در پایه‌گذاری چندین انجمن فرهنگی شرکت داشت.

او بنیاد ایرانی «در حرکت» را بنا نهاد و می‌گفت این مجموعه بنیادی است غیر سود‌ده که در عرصه هنری و اجتماعی و برای برآورده شدن آرمان‌های والای انسانی تلاش می‌کند.
مسعود، بیش از یک سال هم مسئول نشریه چند زبانه «امید» بوده و حدود پنج سال هم مدیر آموزشگاه زبان فارسی در هلند.

مسعود از سال ۲۰۰۷ مدیریت باشگاه گلشن در شهر لاهه را برعهده داشت که آموزشگاهی است برای آموزش زبان و موسیقی. در این مرکز کلاس‌های آواز و دیگر برنامه های هنری و اجتماعی برگزار می‌شود.
او صفحه نیازمندی‌های ایرانیان هلند را در فیس‌بوک راه‌اندازی کرده بود که از دل آن اپلیکیشن «پیشرو» متولد شده است. فارسی‌زبانان با نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی تلفن همراه‌شان، به راحتی می‌توانند نشانی و مشخصات محل مورد نظرشان در هلند را پیدا کنند.

حالا مسعود والا درگذشت و قلب مالامال از عشق به ایران و ایرانی‌اش از تپش باز ایستاد.
تلاش و اثربخشی فعالیت‌های او در کشور هلند، تعجب فعالان هنری و فرهنگی این کشور را برانگیخته بود.

یادش گرامی باد

مسعود والا پسر عمه من بود و متاسفانه ۳۳ سال از دیدار او محروم ماندم و این محرومیت حالا ابدی شد.
تمام خاطراتم در مورد مسعود به کودکی برمی‌گردد، دورانی که او جوانی پر شور، شوخ طبع و مهربان بود.
آرزو داشتم در دنیای آزاد او را ببینم...
او هم آرزوی ایرانی آزاد و آباد را داشت.
زندگی او تحت تاثیر پدیده‌ی انقلاب اسلامی قرار گرفت. خوشبختانه او با تلاش و پشتکار و خلاقیت خود زندگی سعادتمندانه و مفید و موثری داشت.

پس از یک نمایش در حال جمع آوری وسایل بودند و داشتند جعبه‌ها را داخل ماشین میگذاشتند به کمک چند تا دوست.
که یهو دیدند مسعود پیداش نیست و بعد دیدند گویا افتاده زمین و سرش خورده به جدول و خونریزی خیلی شدید....
#مسعود_والا
Read more
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 هیچ اقدامی جایگزین این ضایعه بزرگ نخواهد شد یک میلیون و 217 هزار دلار دیه بابت ...
Media Removed
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 هیچ اقدامی جایگزین این ضایعه بزرگ نخواهد شد یک میلیون و 217 هزار دلار دیه بابت سانچی پرداخت شد . . محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در حاشیه آیین گرامیداشت نخستین سالگرد شهدای سانچی افزود: این مبلغ به خانواده هایی که تشریفات قانونی مربوط به حصر وراثت را طی کرده و پرونده تشکیل داده ... ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
هیچ اقدامی جایگزین این ضایعه بزرگ نخواهد شد
یک میلیون و 217 هزار دلار دیه بابت سانچی پرداخت شد .
.
محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در حاشیه آیین گرامیداشت نخستین سالگرد شهدای سانچی افزود: این مبلغ به خانواده هایی که تشریفات قانونی مربوط به حصر وراثت را طی کرده و پرونده تشکیل داده اند، پرداخت شده است.
وی همچنین از پرداخت 340 هزار دلار غرامت به فرزندان این شهدا خبر داد.
شریعتمداری با ابراز تسلیت به خانواده های شهدای سانچی گفت: هیچ اقدامی جایگزین این ضایعه بزرگ نخواهد شد اما بابت سال های خدمتی که این شهدا داشته اند تمام کادر کشتی بیمه هستند و از ابتدای حادثه تلاش شده حداقل امکانات در توان شرکت ملی نفتکش در اختیار خانواده های آنان قرار گیرد.
شریعتمداری همچنین از پرداخت 50 تا 60میلیون تومان به عنوان مستمری به هر یک از خانواده های شهدای سانچی خبر داد و گفت: در حوزه استخدام فرزندان شهدا نیز همه اینها به کار گرفته خواهند شد.
خانواده هایی که اقدام کرده بوند کارها در دست انجام است که در این میان 9 خانواده ها مراجعه نکرده بودند که از آنها تقاضا شد، مراجعه کنند.
در دادگاه هنگ هنگ اصل موضوع تصادف کشتی ایرانی و چینی مطرح شده که مراحل توسط وکلا و شرکت نفتکش ایران پیگیری می شود.
وی در عین حال از اخذ مبالغی بابت بیمه از سوی شرکت های بیمه برای کشتی سانچی خبر داد و گفت: بیمه های بین المللی خسارت خود را (در ارتباط با آلودگی دریایی و امداد و نجات در دریاها طبق کنوانسیون های بین المللی) پرداخت کرده اند.
شریعتمداری درباره تاثیر تحریم ها بر پیگیری مساله سانچی هم گفت: تا جایی که اطلاع دارم در حوزه پرداخت بیمه مشکل خاصی وجود ندارد.
وی در عین حال تصریح کرد که روند رسیدگی به موضوع سانچی با توجه به شدت و آمار تلفات بالای سانحه نشان می دهد که امکان شناسایی مقصر وجود ندارد و یا پایین است.
با این وجود، موضوع در هنگ هنگ مطرح است و با انجام بررسی ها در آینده مشخص خواهد شد که تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
وی با سخت خواندن تشخیص مقصر حادثه گفت: اگر بتوانیم تعیین کنیم که تقصیر با چه کسی بوده است خود یک امتیاز است اما شاید امکان پذیر نباشد.
.
.
‎ لينك مطلب:
mohammadshariatmadari.ir/node/92014944
--
@m.shariatmadari
پايگاه اطلاع رساني #محمد_شریعتمداری
#محمد_شريعتمداري
#وزارت_تعاون_كار_و_رفاه_اجتماعي
#وزير_تعاون_كار_و_رفاه_اجتماعي
#وزارت_كار #وزير_كار
#محمدشريعتمداري #محمدشریعتمداری
#سانچی #سانچي #نفتكش_سانچي
Read more
در این کلیپ سعی کردم خانه پنج یا خانقاه پنج در قونیه رو معرفی کنم. هر شب تا دم صبح در ایام بزرگداشت حضرت مولانا در این مکان مراسم عرفانی برگزار میشه. چندتا نکته رو با توجه به تماسها و کامنت های دوستان در صفحات مختلف مجازی خدمتتون عرض کنم: حضرت مولانا یک شخصیت جهانی و بین المللی ست و همه ساله در این ایام ... ❤در این کلیپ سعی کردم خانه پنج یا خانقاه پنج در قونیه رو معرفی کنم. هر شب تا دم صبح در ایام بزرگداشت حضرت مولانا در این مکان مراسم عرفانی برگزار میشه. چندتا نکته رو با توجه به تماسها و کامنت های دوستان در صفحات مختلف مجازی خدمتتون عرض کنم: حضرت مولانا یک شخصیت جهانی و بین المللی ست و همه ساله در این ایام از تمامی دنیا برای شرکت در این مراسم راهیه قونیه میشوند، پس هر شخصی رو که‌ در این تصاویر میبینید صرفا ایرانی نیست، پس دلواپس حجاب خانمها نشین، این افراد ایرانی نیستن. در ضمن کجای عرفان گفته که سماع و رفتاری که باعث وصل شدن انسان به حق بشه برای خانمها ممنوعه؟؟؟ چرا یه سری ادمها کاسه داغ تر از آش هستن؟؟؟ و اینکه این افراد نه درویشن و نه عضو گروه یا فرقه خاصی، یه سری آدم چهار روز میان قونیه حال کنن، دنبال چی میگردین؟؟؟ و نکته بعدی اگر کلیپی از ساخته بنده رو در پیجتون قرار میدید، لطفا نام سازنده و تهیه کننده رو بنویسد. سپاس از توجه و محبتتون🙏🙏🙏
👈تهیه کننده: شهاب انصاری
👈کارگردان: علی جلالی

@shahab.jouantravelco
#ترکیه #قونیه #مولانا_جلال_الدين #مولانا_جان #مولانا
#علی_جلالی #ایرانی #محسن_چاوشی #مولانا_العاشق #سماع #دختران_سماع # #رقص #رقص_سماع #سماع_ایرانی #رقص_ایرانی #موسیقی_پاپ #موزیک_ویدیو
#konyamevlana #konyafestival #konya #mevlanasözleri #mevlanarumi #mevlana #rumi #turkey #konyaturkey #iran #dance #music #musicvideo
Read more
گروه‌های #تفحص چگونه به ایرانی بودن #شهدای_گمنام پی می‌برند؟ ‌ اصولا همراه پیکرها می‌توان وسایلی را یافت که دال بر ایرانی بودن آنهاست. مثل لباس، پوتین و کلاه؛ به عنوان مثال کلاه آهنی عراقی‌ها طشت شکل است و کلاه رزمنده‌های ایرانی افتاده تر و گرد تر، یا رزمندگان ایرانی همیشه روی لباس‌هایشان ... 🎥🚨
گروه‌های #تفحص چگونه به ایرانی بودن #شهدای_گمنام پی می‌برند؟

🔺اصولا همراه پیکرها می‌توان وسایلی را یافت که دال بر ایرانی بودن آنهاست. مثل لباس، پوتین و کلاه؛ به عنوان مثال کلاه آهنی عراقی‌ها طشت شکل است و کلاه رزمنده‌های ایرانی افتاده تر و گرد تر، یا رزمندگان ایرانی همیشه روی لباس‌هایشان شعار مذهبی می‌نوشتند یا با خودشان المانی مثل عکس امام یا سکه وپولی به همراه داشتند که گواهی بر ملیت ایرانی آنهاست.

🔺استفاده از دانش DNA دهه 1990 در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفت. در کشور ما با توجه به اهمیت شناسایی شهدای گمنام، از سال ۸۲ تحقیقات در این مورد شروع شده و بانک اطلاعات گسترده‌ای از مشخصات ژنتیکی خانواده شهدای گمنام در حال تهیه است. نکته اینجاست که این بررسي تنها براي مفقوداني قابل استفاده است كه پيش از دفن نمونه‌اي از پیکر شهيد را برداشته و برای آزمایش در اختیار دارند.

🔺از طرفی در بسیاری از موارد ، پیکر شهدا طي مدتي طولاني در شرايط نامناسب محيطي قرارگرفته‌اند و ممكن است بعضي از آنها جهت آزمايش‌ مناسب نباشند و كار شناسايي را ناممكن کنند.

🔺 تاكنون نمونه‌های زیادی از بقاياي استخوان شهدا مورد مطالعه قرار گرفته و اطلاعات ژنتيك آنها طی مراحل مختلف در حال بررسی است. اين استخوان‌ها پس از كدگذاري شدن به خاك سپرده مي‌شوند تا همزمان با پيشرفت اين طرح و غني شدن بانك اطلاعاتي سرعت شناسايي شهدای در آینده بيشتر و به مرور خانواده‌ها از نشان مزار عزيزانشان آگاه ‌شوند.

🔺با همه این‌ها اگر ملیت پیکر پیدا شده به هر دلیلی مشخص نشد طبق فتوای مراجع این افراد بدون اینکه وارد کشور شوند جایی در نزدیکی مرز دفن می‌شوند. با این وجود دیگر هر پیکری که تحت عنوان شهید گمنام وارد کشور می شود بر اساس شواهد و اسناد صد در صد ایرانی است.
‌‌

#شهید #شهدا
#ریشوهای_با_ریشه
Read more
توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی ...
Media Removed
توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی دکتر ظریف تشکر ویژه کردن و این کار رو حاصلا تلاش بی وقفه و شبانه روزی این تیمی که حتی به عربستان اجازه ی ورود هم پیدا نکردن دونست... ترجیح میدم متن زیر از خبرگزاری نسیم رو بخونید تا ادبیات دست و پا شکسته ... توی فرودگاه مهرآباد آقای رئیس جمهور در بازگشت جانباختگان حادثه ی منا از وزارت خارجه و تیم دیپلماسی دکتر ظریف تشکر ویژه کردن و این کار رو حاصلا تلاش بی وقفه و شبانه روزی این تیمی که حتی به عربستان اجازه ی ورود هم پیدا نکردن دونست...
ترجیح میدم متن زیر از خبرگزاری نسیم رو بخونید تا ادبیات دست و پا شکسته ی خودم... ممنون
کوشکی: آیا زانو زدن مقابل امیر کویت پیکر حاجیان را بازگرداند؟
1 روز پیش / مهران / فتن » سیاسی

به گزارش فتن، استاد دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم» با اشاره به فاجعه منا و سخنرانی صبح امروز رئیس جمهور در فرودگاه مهرآباد درباره فرآیند بازگشت پیکرهای مطهر حاجیان قربانی شده در این واقعه اظهار داشت: رئیس جمهور نکته ای را صبح امروز در فرودگاه مطرح کردند و گفتند که با سعی و تلاش وزارت خارجه بود که پیکر حاجیان به کشور بازگشتند. رئیس جمهور در این سخنان هم ابتدا از وزیر خارجه تشکر کردند.

وی ادامه داد: این سخنان برای بنده بسیار عجیب بود و متاسفانه برخلاف واقعیتی که همه مردم ایران و همه جهان شاهد بودند، رئیس جمهور بحث بازگشت پیکرهای حجاج را محصول تلاش های وزیر امور خارجه و دولت دانستند و برخلاف عرف، اخلاق و رویه موجود از وزیر خارجه تشکر کردند. سوال این است که تلاش های وزارت خارجه به غیر از چند درخواست از وزیر خارجه سعودی برای ملاقات بود که همه آنها پاسخ منفی دریافت کرد؟ آیا درخواست های مکرر آقای ظریف و پاسخ های منفی عادل الجبیر باعث بازگشت پیکر حجاج ایرانی شد؟

این استاد دانشگاه تهران همچنین بیان کرد: وقتی که وزرای دولت دو روز در فرودگاه باقی می مانند و حتی اجازه ورود به عربستان را پیدا نمی کنند، باید پرسید که آیا این تلاش ها نتیجه داد و پیکر های حجاج بازگشت و بایستی از این تلاش ها قدردانی کرد؟ آیا دولت آقای روحانی اصلا اعتباری در سطح منطقه و جهان داشت که با آن بتواند پیکرهای حجاج را برگردانند؟
: با کمال تاسف باید گفت که دولت آقای روحانی مصداق جدی دولت راستگویان شدند، چنانکه باید عنوان کرد تمام جهان شاهد این بودند که مسئولان دولت آقای روحانی حتی اجازه ورود به سعودی یا حتی اجازه  دیدار اتفاقی  با وزیر خارجه این کشور را نیافتتند، چه برسد به اینکه بتوانند مذاکره کنند و پیکرها را به تهران بازگردانند.

کوشکی در پایان تاکید کرد: آقای روحانی با چه حقی نتیجه ای که فقط و فقط به برکت موضع گیری قاطعانه رهبری معظم انقلاب به دست آمد را به وزیر خارجه و دولت خود منتصب می کنند و برخلاف ادب و اخلاق ابتدا از وزیر خارجه و دولت خودشان تشکر می کنند؟؟
Read more
. شماره(۵-۶) مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع) ۱/فروردین/۱۳۹۷ . . #امام_خامنه_ای (حفظه الله): <span class="emoji emoji1f539"></span> #جمهوری_اسلامی ...
Media Removed
. شماره(۵-۶) مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع) ۱/فروردین/۱۳۹۷ . . #امام_خامنه_ای (حفظه الله): #جمهوری_اسلامی در این سالی که گذشت #پرچم_عزت و #اقتدار_ملت_ایران را در منطقه به اهتزاز درآورد. جمهوری اسلامی سهم مهمی در #شکستن_کمر_تکفیری_ها در منطقه داشت. جمهوری اسلامی توانست در بخش مهمی ... .
شماره(۵-۶)
مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع)
۱/فروردین/۱۳۹۷
.
.
#امام_خامنه_ای (حفظه الله):
🔹 #جمهوری_اسلامی در این سالی که گذشت #پرچم_عزت و #اقتدار_ملت_ایران را در منطقه به اهتزاز درآورد. 🔹جمهوری اسلامی سهم مهمی در #شکستن_کمر_تکفیری_ها در منطقه داشت. جمهوری اسلامی توانست در بخش مهمی از این منطقه، شر تکفیری‌ها را از سر مردم کم بکند و این‌ها کارهای بزرگی است؛ کارهای کوچکی نیست.
🔹حالا فضول‌های بین‌المللی -کسانی که در همه‌ی مسائل داخلی مناطق مختلف دنیا می‌خواهند دخالت کنند- اعتراض می‌کنند که ایرانی‌ها چرا دخالت می‌کنند؛ خب به شما چه؟! 🔹جمهوری اسلامی توانست نقشه‌ی آمریکا را در منطقه #خنثی کند؛ نقشه‌ی آمریکا چه بود؟ نقشه‌ی آمریکا این بود که گروه‌های شریر و ظالم و هتاکی از قبیل داعش را به وجود بیاورد برای اینکه ذهن ملت‌ها را از رژیم غاصب صهیونیستی دور کند و فرصتی برای آن‌ها باقی نگذارد که به فکر رژیم صهیونیستی بیفتند. این نقشه را ما توانستیم خنثی کنیم. 🔹آن‌ها می‌گویند ما در سرکوب داعش دخالت داشتیم؛ دروغ می‌گویند. سیاست آمریکا این است که داعش را داشته باشند، منتها در مشت خودشان. البته داعش و امثال داعش چیزهایی هستند که به وجود آوردنشان از سوی آمریکا آسان است اما نگه داشتنشان مشکل است. این‌ها می‌خواهند داعش را در مشت خودشان داشته باشند. علاوه بر اینکه آمریکایی‌ها قادر به ایجاد امنیت در منطقه هم نیستند.
🔹ما حضورمان به #خواست_دولت‌ هاست؛ هرجا رفتیم به‌خاطر این بوده است که دولت‌ها و ملت‌های منطقه از ما خواسته‌اند؛ کمک می‌خواستند، #کمک کردیم. کمک را با انگیزه‌های عقلایی و منطقی انجام دادیم.
🔹این را همه بدانند، هر کمکی که در زمینه‌ی مسائل منطقه انجام گرفته است با محاسبات بسیار منطقی انجام گرفته است. ما توانستیم؛ بحمداللّه موفق هم شدیم، بعد از این هم همین خواهد بود. قصد دخالت در کشورها را نداریم.
🔺این را عرض بکنم بدون شک در مسائل منطقه،
«آمریکا به مقصود خود نخواهد رسید»
و ما ان‌شاءالله مقاصدمان را تحقق خواهیم بخشید.
#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#الخامنئی
#امام_خامنه_ای
#آرامش_امت
#عید
#نوروز
#عید_نوروز
#سال۱۳۹۷
#سال_حمایت_از_کالای_ایرانی
#حمایت_از_کالای_ایرانی
#کالای_ایرانی
#حضور_مردم
#دیدار_حرم_رضوی
#مشهد
Read more
 #نقد_نادیده #ما_می_توانیم دو مبحثی که پس از #ادبیات و #سینما تنهایی مرا پرمی‌کند، #جغرافیا ...
Media Removed
#نقد_نادیده #ما_می_توانیم دو مبحثی که پس از #ادبیات و #سینما تنهایی مرا پرمی‌کند، #جغرافیا و #تاریخ است، البته تاریخ معاصر ایران. اما تاریخ معاصر؛ عباس میلانی کتاب ارزشمندی دارد با عنوان «رجال عصر پهلوی» این کتاب٬ به مسما، زندگی سرمایه‌داران، وزرا و وکلا، اربابان جراید و احزاب، افراد ... #نقد_نادیده
#ما_می_توانیم

دو مبحثی که پس از #ادبیات و #سینما تنهایی مرا پرمی‌کند، #جغرافیا و #تاریخ است، البته تاریخ معاصر ایران.

اما تاریخ معاصر؛
عباس میلانی کتاب ارزشمندی دارد با عنوان «رجال عصر پهلوی» این کتاب٬ به مسما، زندگی سرمایه‌داران، وزرا و وکلا، اربابان جراید و احزاب، افراد نامی در ارتش و دانشگاه‌ها و طب و ادبیات، شخصیت‌های ورزشی، جاهلان شهره و خدم و حشم دربار را با قلمی دلنشین٬ به توضیح و تفسیر پرداخته. جالب آن‌که برخی از افرادی که در این کتاب چند جلدی نامشان ذکر شده، هنوزا در گوشه‌ای از گیتی زنده‌اند. «سن‌خوزه» پایتخت «کاستاریکا»ست، شهری پر از جرم و جنایت و بسیار بسیار خطرناک برای توریست‌ها، در کشور کاستاریکا قوانین به گونه‌ای‌ست که چنان‌چه شخصی تحت تعقیب پلیس بین‌الملل باشد، دولت وی را محافظت می‌کند و از تحویل او اجتناب می‌کند، همین قانون باعث شده، ایرانیان زیادی که در ابتدای انقلاب، بیم بازگرداندن به میهن را داشتند، در این کشور سُکنا گزینند، این ایرانی‌ها اغلب سرمایه‌های فراوانی دارند و در تجارت کاستاریکا بازیگرانی قابل احترام‌اند، یکی از این افراد، «مرحوم هژبر یزدانی»ست، که بانک‌های زیادی را قبل از انقلاب در ایران پی‌ریخته بود، او سال‌ها تجارت قهوه می‌کرد و بانک بزرگ «پارس سنتر» دومین بانک کاستاریکا متعلق به او بود که اکنون فرزندش نادر آن را مدیریت می‌کند. نیز از آن‌ها که در کاستاریکا رحل اقامت افکنده‌اند؛ مهندس علیرضایی‌ست، علیرضایی پیش از انقلاب دو کار بزرگ کرد، یکی مس سرچشمه را احداث کرد که محمدرضا شاه، صنعت مس را پس از کینه‌ای که با او داشت، ملی اعلام کرد و در حالی که تصور می‌شد علیرضایی ورشکسته شود و کمر راست نکند به سرعت کارخانه نورد لوله یا همان فولاد خوزستان را بنا نهاد.
این دو را مثال آوردم بر نکته‌ی زیر؛

فرض کنید، ایرانی‌های سرمایه‌داری که در بسیاری نقاط جهان _جاهایی که بعضا اسمش را هم نشنیده‌ایم_ هستند، بیایند و اقتصاد فلج ایران‌مان را در دست بگیرند «آیا از ایران، مملکت بهتری در جهان خواهد بود؟» دریغا که هی، هیچی بابا، ماییم و خیالات واهی.
حالم از دلار و نرخ و قیمت و سیف و کرباسیان و هرچی مرض اقتصادی، به هم می‌خوره٬ پولی که روزگاری امضای مرحوم « #محسن_نوربخش » و پیش از پنجاه و هفت « #حسنعلی_مهران » رو بر چهره داشت، حیفه بخدا که امضای سیف و کرباسیان روش باشه.
فقط و فقط و فقط در این اوضاع، روز و شب می‌گم؛ «خدایا! خودت به دادمون برس»
و
#یه_روز_خوب_میاد

#ایران
#کاستاریکا
#بانک_مرکزی
#دلار
#اقتصاد_مقاومتی
#تحریم_نامرد_است
#پوتین_خر
Read more
. رونق گردشگری یا ... !!! . محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی حضور مردان مجرد عراقی ...
Media Removed
. رونق گردشگری یا ... !!! . محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی حضور مردان مجرد عراقی در خانه مسافرها همراه با زنان ایرانی را تایید می‌کند و می‌گوید: «در شهرهایی مثل مشهد و قم که زائرپذیر هستند، مراوده و مراجعه افراد غیرایرانی به خصوص عرب‌های عراق خیلی بیشتر مشهود است و حالا با مطرح ... .
رونق گردشگری یا ... !!! .
محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی حضور مردان مجرد عراقی در خانه مسافرها همراه با زنان ایرانی را تایید می‌کند و می‌گوید: «در شهرهایی مثل مشهد و قم که زائرپذیر هستند، مراوده و مراجعه افراد غیرایرانی به خصوص عرب‌های عراق خیلی بیشتر مشهود است و حالا با مطرح شدن موضوع ازدواج موقت باید بیشتر مراقب باشیم.»
.
وقتی صحبت از آمار گردشگران عراقی در مشهد می‌شود، او در تردید برای استفاده از کلمه «خوشبختانه» یا «متاسفانه»، می‌گوید: «در یک ماه اخیر حضور گردشگران خارجی به‌ویژه عراقی‌ها در مشهد بسیار رونق گرفته و این رونق هتل‌ها را به دنبال داشته است. این در حالی است که تا پیش از این همکاران ما داشتند متضرر می‌شدند و با این روند جلوی این ضرر گرفته شد.»
.
خبرآنلاین چند روز پیش در گزارشی درباره خدمات جنسی به مردان مجرد عراقی نوشته بود: «در حالی که هتل‌های رسمی و معتبر از پذیرش زوج‌هایی با ترکیب مرد خارجی و زن ایرانی (و حتی شرعی) منع شده‌اند، بخشی از زائران خارجی، به‌ویژه عراقی‌ها در منازل شخصی اسکان یافته و در نقاط مختلف شهر پراکنده شده‌اند؛ منازلی (خانه مسافر) که نه مجوز فعالیت دارند و نه بر آنها نظارت می‌شوند. شمار این خانه مسافرها بنا بر اعلام مسئولان دولتی، افزون بر ٥ هزار واحد است و نهادهای صنفی هم تعداد خانه مسافرهای مشهد را حدود ٦ هزار باب می‌دانند.»
.

سه ‌سال پیش از این (١٧ اردیبهشت ٩٤)  گاردین در گزارشی به این مسأله پرداخته و مدعی سکس توریسم در شهر مشهد شده بود. این گزارش که به حضور زوار عراقی در مشهد می‌پرداخت از تن‌فروشی در این شهر گفته بود و البته واکنش‌هایی هم به دنبال داشت. حالا اما رئیس اتحادیه هتلداران خراسان‌رضوی می‌گوید: «نام ایران میان عراقی‌ها بد مطرح می‌شود، مثل همان نگاهی که خیلی از  ایرانی‌ها به تایلند دارند. این موضوع اگرچه بارها تکذیب شده و سخت از آن صحبت می‌شد اما حالا معتقدیم که باید نسبت به آن حساسیت ایجاد و درباره‌اش صحبت کرد. این مسأله را در جلسات رسمی هم مطرح کرده‌ایم. با این حال متاسفانه نمی‌شود آشکارا با این مشکل برخورد کرد، چراکه مجبوریم سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری را فعال نگه داریم. با شرایط فعلی مملکت ما و مشکلاتی که وجود دارد، این حاشیه‌ها هم دور از انتظار نیست. در این‌باره نیازمند تصمیمات جمعی و گروهی هستیم و باید تمام جوانب در نظر گرفته شود. شرایط خاصی است، باید دید کدام تصمیم به نفع کشور است.»
.
پی نوشت : یک : منبع #شهروند تیتر از من
ادامه در کامنت اول
لطفا این کامنت رو لایک کنید تا دوستان ببینند .
Read more
چرا عراقی ستیزی ؟ *به سود چه کسی است ؟* : *نوشته محمدباقر زاهدی اصل -مدرس دانشگاه* درحالیکه آمریکا پازل محاصره اقتصادی ونفتی ایران را می چیند ؟ ودر این پازل ناجوامردانه ، منبع درامدی کشور یعنی نفت را هدف قرار داده است ● وهمچنین تهدید شرکتها وکشورهایی که موافق این عمل زشت و استکباری امریکا ... ⭕چرا عراقی ستیزی ؟ *به سود چه کسی است ؟* ✒ : *نوشته محمدباقر زاهدی اصل -مدرس دانشگاه* 🌹 درحالیکه آمریکا پازل محاصره اقتصادی ونفتی ایران را می چیند ؟

ودر این پازل ناجوامردانه ، منبع درامدی کشور یعنی نفت را هدف قرار داده است ●

وهمچنین تهدید شرکتها وکشورهایی که موافق این عمل زشت و استکباری امریکا نیستند را جزیی ازاین پازل قرار داده است ؟ تا مانع کار انها با ایران گردد 🌐 ناگهان فضای مجازی ایران
پر می شود از موضوع عراقی ستیزی ؟

عناوینی که در این موضوعات مطرح می شود ؟ بسیار حساس و غیرتی به لحاظ افکار عمومی ایرانی می باشد ؟ 🔵 *اول ناموس پرستی است* 🌐 *دوم خرید خانه و زمینها در شهرهای ابادان وخرمشهر یا شمال کشور است* 🌹 متاسفانه چون جامعه ایرانی به لحاظ روانی به شدت شایعه پذیر شده است ؟
ویک مطلب به سرعت در جامعه نشر وپردازش می شود
لذا کسی نمی گوید که ؟؟؟ ⭕ مگر خدای ناکرده ایران تایلند شده که عراقیها برای گردش جنسی به ایران می آیند
یا ایران مراکز متعدد اینچنینی دارد که عراقیها به انجا مراجعه می نمایند ؟؟ عراقیها اگر قصد اینچنینی داشته باشند ؟ به راحتی می توانند به
لبنان ، مصر ، مراکش یا ترکیه بروند
چه لزومی دارد که به ایران بیایند!!!! هرچند در ایران هم برخی افراد برای این نوع کارها وجود دارد *اما لطفا ابروی زنان ایران را نبرید ؟* *اگر غیرت دارید ؟* ⭕ موضوع دیگر ، خرید خانه و زمین است *طبق قوانین ایرانی ، هیچ ملک یا زمین یا ساختمانی بنام اتباع خارجی نمی شود ؟* لذا این امر غیر ممکن است ؟ 🛑 اما چرا عراقی ستیزی ؟؟؟ ⭕ *پیاده نظام رسانه ای امریکا وال سعود درحال پیاده سازی این سناریو می باشد* *چرا ؟؟؟؟* 🌐 *چون عراق هم اکنون سالیانه ۱۲ میلیارد دلار کالای ایرانی می خرد واز این بابت هزاران کارگر ایرانی مشعول به کار است ، وهمین سیاست ، برنامه تحریمی آمریکا را مختل ساخته ، لذا بهترین کار برای امریکا تخریب این روابط است* *روزانه ۷۰ میلیون دلار کالا از ایران به عراق می رود* 🔵 سالیانه ۲ میلیون عراقی به عنوان ترویست برای زیارت ، تفریح ، ویا امورات پزشکی به ایران می اید واز این سو ،میلیاردها دلار عایدی نصیب بازار ایران می شود در حالیکه این میزان سفر می تواند به سمت ترکیه و لبنان ومصر سوق پیدا نماید 🌐 امروز هوشیاری ایرانی را در این طراحی پیچیده باید طلب نمود *امروز عراق متحد ماست*
امروز عراق راه تنفسی ایران برای شکستن تحریم است
نباید با فریب از این بازی این منبع بزرگ سود
تبدیل به منبع ضرر برای ما گردد
Read more
Historical #Bridge of Khaju #Esfahan in #iran - ‍ #مالزی نه #تخت_جمشید دارد و نه هزاران رشته #صنایع_دستی ...
Media Removed
Historical #Bridge of Khaju #Esfahan in #iran - ‍ #مالزی نه #تخت_جمشید دارد و نه هزاران رشته #صنایع_دستی نه #فرش آن در تمام جهان شناخته شده است و نه از آب و هوای چهارفصل برخوردار است ...مالزی یک کشور چند ملیتی‌ست که از تقابل فرهنگ‌های مختلف به بهترین شکل در جهت رشد گردشگری خود استفاده کرده است. مالزی ... Historical #Bridge of Khaju #Esfahan in #iran
-
‍ #مالزی نه #تخت_جمشید دارد و نه هزاران رشته #صنایع_دستی نه #فرش آن در تمام جهان شناخته شده است و نه از آب و هوای چهارفصل برخوردار است ...مالزی یک کشور چند ملیتی‌ست که از تقابل فرهنگ‌های مختلف به بهترین شکل در جهت رشد گردشگری خود استفاده کرده است.
مالزی #پل_خواجو ندارد اما در زمان دولت #اصلاحات از ایران اجازه گرفت تا مشابه پل خواجوی اصفهان را با همین نام در کشورش بازسازی کند و این پل در کنار ۶ اثر بازسازی شدۀ دیگر از سایر کشورها کپی‌برداری جالبی‌ست که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به مالزی می‌کشاند.
زمانی #ماهاتیر_محمد گفته بود اگر یکی از پل‌های تاریخی اصفهان را داشت ایران را از درآمد نفت بی‌نیاز میکرد ، دولت مالزی هم که اکنون ادامه دهنده سیاست‌های نخست‌وزیر محبوب خود در بخش گردشگری‌ست ثابت کرده که این گفته ماهاتیر قابل اجرا است ، تعداد توریستهای کشور مالزی در سال 2016 بالغ بر ۲۶ میلیون تن بوده است که درآمد ناشی از این تعداد گردشگر رقمی بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است،
بر اساس آمارهای ارائه شده توسط شرکت ملی نفت ، ارزش صادرات #نفت ایران در سال گذشته ۴۰میلیارد دلار بوده است.
طبق آخرین آمار سازمان جهانی توریسم مالزی رتبه ۱۰ صنعت #گردشگری را به خود اختصاص داده است اما با تمام این احوال نباید فراموش کنیم که مالزی چیزی جز یک زرق و برق بی‌اصالت نیست ، هرچند تقابل فرهنگی ملت‌های مختلف در این کشور شما را با پازلی جذاب روبرو میکند اما #معماری مالزی کجا و اصالت #معماری_ایرانی کجا ؟
این در حالی‌ست که آمار گردشگران در ایران و مالزی تفاوتی نجومی دارد.
مالزی نان تفکرش را میخورد و همین تفکر، مردم این کشور را هم به سطح قابل قبولی از رفاه اجتماعی رسانده است، سیستم‌های حمل‌ونقل ، هتل‌ها ، مراکز تفریحی ، زیباسازی شهرها همه از جمله مواردی‌ هستند که خود عاملی برای جذب بیشتر گردشگر محسوب میشوند
مالزی در طول هشت سال گذشته در مسیر کامل توسعه یافتگی قرار گرفته و چشم‌انداز سال 2022 این کشور میگوید که مالزی به یک کشور کاملاً توسعه یافته تبدیل خواهد شد و البته برای رسیدن به این هدف سالانه 40% از بودجه عمومی این کشور صرف وزارت آموزش‌ و‌ پرورش و تربیت نیروی متخصص می‌شود، با تمام این احوال تصور کنید که اگر مالزی ایران بود یا اگر ما رهبری مانند ماهاتیر محمد داشتیم چه‌ کارها که نمی‌کردیم.
#ایران در بدترین شرایط هم امکانات و ظرفیت‌های بزرگی دارد که همگان آرزوی داشتنش را دارند و ای کاش ما هم قدر این کشور را بدانیم.
#التماس_تفکر
#isfahan
Read more
. <span class="emoji emoji2611"></span>️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» <span class="emoji emoji2611"></span>️ «او ...
Media Removed
. ️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» ️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...» ️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.» . ■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: . ● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ... .
☑️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.»
☑️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...»
☑️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.»
.
■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»:
.
● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ۱۳ مهر ۱۳۸۰) آهنگساز، نوازنده و خواننده ایرانی بود.
.
■ «اطلاعات مختصر»:
.
● نام اصلی: فریدون فروغی
● تولد: ۹ بهمن ۱۳۲۹، سلسبیل، تهران
● ملیت: ایرانی
● مرگ: ۱۳ مهر ۱۳۸۰ (۵۱ سالگی) 
تهران پارس، تهران
● علت مرگ: سکته قلبی
● سبک‌ها: پاپ، راک فارسی، راک، بلوز
● سازها: گیتار، پیانو، درامز
● سال‌های فعالیت: ۱۳۸۰–۱۳۴۸
● سازهای برجسته: گیتار، پیانو، درامز
● تحصیلات: دیپلم علوم طبیعی
● علت معروف‌شدن: آدمک
پروانهٔ من، «نماز» (یا «نیاز»)، یار دبستانی من
● آلبوم معروف: زندون دل
● وبگاه: Fereidoon-Forooghi.ir
.
■ «تولد و تحصیلات»:
.
● فروغی در سال ۱۳۲۹ در محلهٔ سلسبیل تهران متولد شد. پدرش فتح‌الله کارمند ادارهٔ دخانیات بود و در تنهایی خود به سرودن شعر و نواختن تار می‌پرداخت. خانوادهٔ او از ملاکان بزرگ نراق بودند. او تنها پسر خانواده بود و سه خواهر به نام‌های پروانه، عفت و فروغ داشت. در سال ۱۳۳۵ و در شش‌سالگی، تحصیل را آغاز کرد و عاقبت در سال ۱۳۴۷ مدرک دیپلم علوم طبیعی را گرفت و پس از آن دیگر تحصیل را رها کرد. وی موسیقی را بدون داشتن استاد و با توجه به علاقه‌ای که به موسیقی راک و به‌خصوص آثار ری چارلز داشت، با تمرین می‌آموخت.
.
■ «دههٔ چهل و اجرا در کافه‌ها»:
.
● درسن ۱۶سالگی، با همراهی گروهی نوازنده موسیقی را به صورت جدی شروع می‌کند و در مکان‌های مختلف به اجرای ترانه‌ها و آهنگ‌های غربی معروف آن روزگار و به خصوص موسیقی بلوز می‌پردازد و تا سن ۱۸سالگی فعالیت خود را به همین صورت ادامه می‌دهد. در این دوران است که پس از یک شکست عشقی مدتی از موسیقی دست می‌کشد، اما پس از این مدت کوتاه کناره‌گیری، در سال ۱۳۴۸ صاحب کاباره کازابای شیراز از فروغی و همراهانش برای اجرا در آن مکان دعوت می‌کند. (در زمان سفر فروغی به شیراز و همکاری‌اش با کازابا، اوایل دههٔ پنجاه و هم‌زمان با انتشار موسیقی فیلم تنگنا مشخص شده‌است که به احتمال نزدیک به یقین صحیح نیست). در اواخر دههٔ چهل، او به خوانندهٔ بلندآوازهٔ کلوپ‌های شبانه تهران قدیم و ستارهٔ صحنهٔ کافه‌های معروفی چون مارکیز و کاکوله بدل شد.
.
🔹 «1/5»
.
Read more
‏‎‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبرداد : افزایش ۳۲درصدی صادرات فرش . محمد شریعتمداری ...
Media Removed
‏‎‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبرداد : افزایش ۳۲درصدی صادرات فرش . محمد شریعتمداری از افزایش ۳۲درصدی صادرات فرش خبرداد و گفت: صادرات فرش ایرانی به آمریکا نیز به رغم تحریم های ایجاد شده بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است. به گزارش پايگاه اطلاع رساني "خرد"، محمد شریعتمداری در ... ‏‎‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبرداد :
افزایش ۳۲درصدی صادرات فرش
.
محمد شریعتمداری از افزایش ۳۲درصدی صادرات فرش خبرداد و گفت: صادرات فرش ایرانی به آمریکا نیز به رغم تحریم های ایجاد شده بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني "خرد"، محمد شریعتمداری در آیین گشایش بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف گفت: صنعت فرش بسیار به هنر نزدیک است و با فرهنگ ایرانی کاملا عجین و درهم آمیخته است و اگر یکی از کالاها را نام ببریم که همراه خود فرهنگ و نام ایرانی را منتقل کرده است ، بدون تردید کالایی جز فرش نخواهد بود.
وزیر صنعت ، معدن وتجارت ضمن تشریح نحوه شکل گیری هنر- صنعت در جامعه اقتصادی و طرح این صنعت درگفتگوی جامعه شناسانه و اقتصاد گرایانه تصریح کرد: امروز صنعت فرهنگی به یک گفتمان قالب تبدیل شده است و بسیاری از کشورها این صنایع خلاق را به عنوان صنایع پیشران مورد توجه قرار داده اند .
شریعتمداری افزود: امروز صنایعی که با فرهنگ درهم تنیده است مانند ؛ صنایع دستی ، صنعت فیلم ، سینما به عنوان صنایع خلاق از جذابیت های بسیاری برخورداراست به طوریکه این صنایع در کشورهایی نظیر انگلستان ، کره جنوبی و... با توجه خاصی روبه رو شده است.
وی توجه به صنعت فرش دستباف ایرانی به عنوان هنر-صنعت را اشاره و خاطر نشان کرد: در کشور ما نیز این هنر- صنعت با فرهنگ ایرانی آمیخته شده ‌است و با دستان مردم شریف ایرانی در روستاها و شهرهای کوچک بافته و بدون هرگونه ریا به جامعه عرضه می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش همه عزیزانی که خاضعانه این هنر بزرگ را خلق می کنند تقدیر و تشکر کرد وافزود: صنعت فرش تاثیر فراوانی بر توسعه پایدار و نظامات اجتماعی و اشتغال کشور دارد، ضمن اینکه باید به فرش دستباف توجه جدی کرد؛ به خصوص اینکه صنعت فرش با محیط زیست نیز سازگار بوده و از زمین برمی‌خیزد و به زمین برمی گردد.
شریعتمداری با اشاره به تحریم فرش دستباف گفت: فرش در درآمد اقتصاد کلان ایران نقش عمده‌ای ندارد، اما با تحریم های امریکا روبه رو شد، یکی از دلایل این موضوع آثار اجتماعی فرش است که بیش از 2.5 میلیون نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم به این صنعت وابسته اند.
وی یادآور شد: نگاه اقتصادی به فرش دستباف ظلمی بزرگ به این هنر-صنعت است زیرا یکی از مهمترین ابزارها برای انتقال فرهنگ اصیل ایرانی به شمار می رود.

ادامه مطلب در کامنت های ۱ تا ۵ و کل مطلب در لینک:

لینک مطلب:
http://mohammadshariatmadari.ir//node/92014877
---
‏@M.Shariatmadari
‏‎ پايگاه اطلاع رساني #خرد
#محمدشريعتمداري
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>سخنرانی  #معماری_بستکی، این بار به همت عزیزان  #انجمن_علمی_شهرسازی_و_معماری_دانشگاه_شهید_اشرفی_اصفهانی در ...
Media Removed
. سخنرانی  #معماری_بستکی، این بار به همت عزیزان  #انجمن_علمی_شهرسازی_و_معماری_دانشگاه_شهید_اشرفی_اصفهانی در صبح ششم دی ماه ۹۷ و با حضور گرم استادان و دانشجویان عزیز در تالار اجتماعات دانشگاه اشرفی برگزار شد. پیش از این هم این موضوع با ارزش را دوبار در دانشگاه شهید بهشتی ( گروه دکتری ... .
🔻سخنرانی  #معماری_بستکی، این بار به همت عزیزان  #انجمن_علمی_شهرسازی_و_معماری_دانشگاه_شهید_اشرفی_اصفهانی در صبح ششم دی ماه ۹۷ و با حضور گرم استادان و دانشجویان عزیز در تالار اجتماعات دانشگاه اشرفی برگزار شد. پیش از این هم این موضوع با ارزش را دوبار در دانشگاه شهید بهشتی ( گروه دکتری ۱۳۹۵ و باستان شناسی ۱۳۹۶ )، انجمن مفاخر معماری ایران (۹۶) دانشگاه هنر اصفهان (۹۶ )، دانشگاه آزاد هرند(۹۳) خانه‌ ریاضیات اصفهان (۹۳) دانشگاه سیتی سنتر اصفهان (۹۴) و دوبار هم در خود بستک ( ۹۲ و ۹۷) ارائه داده بودم. حکایت من و معماری بستکی، اما فراتر از اینهاست، تماشای غربت هنر معماران ایرانی در دوبی، در سالهای ۸۵ تا اوایل ۸۷ برای من تکان دهنده بود و چقدر میان خودم و آن بادگیرها و خانه های زیبا شباهت می دیدم. با تماشای محله ای که ایرانیان بسیار کمی به دیدنش می رفتند دریافتم که هنر شاید در میان گروهی از ایرانیان یافت شود که می شود اما در میان همان ایرانیان ارج و قربی ندارد و با بی اعتنایی اکثریت آنان روبرو می شود. آنچنان که معماری بستکی در دوبی آبادتر بود و در ایران روز به روز ویران تر می شد. حکایت معماری بستکی ، حسب حال امثال ماست که دوست داشتیم زیبایی را به مردم هدیه کنیم اما در این خاک خواب آلوده و رخوت زده خریداری نداشت.  #فریدون_فراهانی  #بستک  #بستکیه  #کوخرد  #جناح #جهانگیریه  #معماری_خلیج_فارس  #معماری_اصیل_ایرانی #البستکی
برگرفته از پیج اینستاگرام دکتر فریدون فراهانی
@fereydounfarahani
Read more
ما ایرانی ها بشدت آدمهای تصویری هستیم،جمله متداول «کووو ببینم!» یا «شنیدن کی بود مانند دیدن!» مصداق ...
Media Removed
ما ایرانی ها بشدت آدمهای تصویری هستیم،جمله متداول «کووو ببینم!» یا «شنیدن کی بود مانند دیدن!» مصداق این واقعیت است که بیشتر دوست داریم ببینیم ،پس تصویری بودنمون باعث علاقه ناصرالدین شاه به جعبه جادویی عکاسی شد.در این مغازه ویتامینه با عکسهای مختلف ،نصب دو عکس از مشاهیر خارجی منو به این فکر فرو ... ما ایرانی ها بشدت آدمهای تصویری هستیم،جمله متداول «کووو ببینم!» یا «شنیدن کی بود مانند دیدن!» مصداق این واقعیت است که بیشتر دوست داریم ببینیم ،پس تصویری بودنمون باعث علاقه ناصرالدین شاه به جعبه جادویی عکاسی شد.در این مغازه ویتامینه با عکسهای مختلف ،نصب دو عکس از مشاهیر خارجی منو به این فکر فرو برد که چرا هیچ چهره ای از مشاهیر ایرانی در اینجا نیست،واقعا در طیف گسترده مشاهیر ایرانی ( که عکس واقعی ازشون موجود هست)هیچ کس جزو علایق صاحب مغازه نبوده! این موضوع رو من باور نمی کنم.شاید ما ایرانیان مشاهیر خود رو خیلی دوست نداریم چون دائم جلوی چشم مان نیستند‌،شاید تاثیر رسانه و تبلیغات و تکرار ، این افراد رو در ذهن ما خیلی مهم کرده.رسانه چه میکنه
Read more
. . نشستی ترویجی جهت درک بهتر #معماران و دانشجویان معماری از: . "موکب و سبک زندگی #اربعین" . . مرکز معماری اسلامی به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و هم ‌زمان با دومین فراخوان طراحی موکب اربعین برگزار می‌کند: \"تجمع بزرگ معماران و شهرسازان حسینی \" برای اولین بار در سال 1395 ... .
.
نشستی ترویجی
جهت درک بهتر #معماران
و دانشجویان معماری از:
.
"موکب و سبک زندگی #اربعین"
.
.
مرکز معماری اسلامی به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و هم ‌زمان با دومین فراخوان طراحی موکب اربعین برگزار می‌کند:
\"تجمع بزرگ معماران و شهرسازان حسینی \" برای اولین بار در سال 1395 مسابقه‌ای با عنوان طراحی معماری موکب توسط مرکز برگزار گردید؛ این مسابقه با استقبال جمع کثیری از معماران و دانشجویان این رشته روبرو شد. مرکز معماری اسلامی جهت ارتقاء سطح آگاهی معماران و شهرسازان از موضوع موکب و همچنین آشنایی بیشتر جامعه متخصصین با سبک زندگی اربعین و ارتقا طرح‌های متقاضی شرکت در مسابقه و هم‌خوانی بیشتر آن‌ها با فرهنگ و سبک زندگی اربعین و هم‌زمان با اعلام دومین فراخوان طراحی در نظر دارد، نشستی ترویجی جهت درک بهتر معماران و دانشجویان این رشته فراهم نماید. به همین مناسب تجمع بزرگ معماران و شهرسازان حسینی با عنوان موکب و سبک زندگی اربعین در روز جمعه ششم مهرماه 1397 در سالن سوره حوزه هنری واقع در تهران خیابان سمیه بین نجات اللهی و حافظ در ساعت 15 برگزار می گردد.
در این مراسم استاد علیرضا پناهیان به تعریف جایگاه موکب و سبک زندگی اربعین پرداخته و ابعاد معرفتی و معنایی جایگاه موکب را تبیین می نمایند. در ادامه دکتر حیدر جهانبخش، به بایدها و نبایدهای فضایی در موکب اربعین خواهد پرداخت. همچنین در این مراسم حاج امیرعباسی مداح اهل بیت دقایقی به ذکر مناقب اهل بیت (ع) پرداخته و مرثیه‌سرایی خواهند کرد. .
.
.
.
.
.
.
.
.
#معماری
#معمار
#مهندسی_معماری
#مرکز_معماری_اسلامی، #مرکز_معماری_اسلامی_حوزه_هنری ، #معماری_ایرانی_اسلامی ، #معماری_اسلامی ، #معماری_متعهد_اسلامی ، #معماری_انقلابی ، #معماری_اسلامی_ایرانی ، #موکب ، #ایام_سوگواری_سالار_شهیدان ، #اربعین ، #تجمع_معماران ، #نشست_معماری ، #پیاده_روی_اربعین ، #ماه_محرم ، #قیام_حسینی ، #نجف_کربلا، #معماران_شهرسازان_حسینی ، #فرهنگ_حسینی، #واقعه_کربلا ، #زائران_اربعین ، #موکب ، #اماکن_مذهبی ، #علیرضا_پناهیان ، #امیر_عباسی ، #دکتر_حیدر_جهانبخش ، #سبک_زندگی_اربعین
@heyathonar @panahian_ir @panahiani @hozeh_honari @aliakbargram @alihayati_ @ya.non @irac_ir
Read more
. مُسَنَدهای پنبه‌ای یادگاری‌های کاربردی و مفید حاصل هنر و تخصص پیشینیان ماست که در این سال‌ها تولیدشان ...
Media Removed
. مُسَنَدهای پنبه‌ای یادگاری‌های کاربردی و مفید حاصل هنر و تخصص پیشینیان ماست که در این سال‌ها تولیدشان رو به انقراض رفته بود. چرا که مبل‌ها و صندلی‌های مختلف و نو که به بازار آمد، این صنایع‌دستی کهن و کاربردی ایرانی از چرخه مصرف و بازار کنار گذاشته شد و رفته رفته رو به فراموشی رفتند. اما هنوز، ... .
مُسَنَدهای پنبه‌ای یادگاری‌های کاربردی و مفید حاصل هنر و تخصص پیشینیان ماست که در این سال‌ها تولیدشان رو به انقراض رفته بود. چرا که مبل‌ها و صندلی‌های مختلف و نو که به بازار آمد، این صنایع‌دستی کهن و کاربردی ایرانی از چرخه مصرف و بازار کنار گذاشته شد و رفته رفته رو به فراموشی رفتند.

اما هنوز، هم در بسیاری مناطق روستایی و یا خانه پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و هم تا چندین سال پیش در بسیاری از خانه‌های شهری، این مُسَنَدها بخش مهمی از وسایل خانه بوده و در هر میهمانی و دور‌هم‌نشینی مثل شب‌های خوش عید و شب‌نشینی‌های یلدایی کاربرد داشتند و شب نیز به عنوان تشک و زیرانداز نقش تخت‌خواب را برای یک خواب راحت و خوش فراهم می‌کردند.

طراحان «زییین» برای بازطراحی و احیای این صنایع دستی فاخر و جذاب و کهن ایرانی دست به کار شدند و با الهام از طرح و نمونه‌های باقی مانده از قدیم، مسندها را دوباره و با طرح و نقش‌های جدید و منطبق بر دکوراسیون و چیدمان خانه‌های امروزی و مواد اولیه ارگانیک و اصیل تولید کرده‌اند.

حالا و در آستانه شب یلدا «زییین» از این محصولات جدید خود که برای دورهم‌نشینی‌های خانوادگی و دوستانه این شب یکی از کاربردی‌ترین وسایل است رونمایی می‌کند. در فروش ویژه شب یلدا می‌توانید از این مسندهای جدید ما دیدن کنید و با به‌کارگیری آنها در طراحی خانه به ویژه اتاق پذیرایی نتیجه‌ای جذاب و متفاوت خلق کنید و قوانین دنیای تکراری مبل‌ها و صندلی‌ها را بشکنید.
___________________یلدا مبارک ۲۷-۳۰ آذر ۱۳۹۷———— Cotton Mosanad’s are practical souvenirs left to us byour predecessors; the gift of their art and craftsmanship. As the new chairs and furniture came to the market, these ancient and practical Iranian handicrafts were abandoned and forgotten, and their productions were gradually stopped.
But still, in many rural areas of Iran or in the homes of many of our grandparents, or up until recently, even in many of our urban homes, these Mosanads were significant parts of our belongings used during festivities, celebrations and gatherings, and even used as stylish mattresses for a good night sleep.
Read more
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 ایران مال متعلق کشور است باید از کارافرینی حمایت کرد ایران مال یک ایران کوچک ...
Media Removed
‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 ایران مال متعلق کشور است باید از کارافرینی حمایت کرد ایران مال یک ایران کوچک است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از بازار بزرگ ایران اظهار داشت: هدف من از حضور در اینجا و بازدید از این مجموعه در درجه اول به قصد تقدیر و تشکر از عوامل ایران مال است. همچنین به عنوان وزیر ... ‏🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
ایران مال متعلق کشور است
باید از کارافرینی حمایت کرد
ایران مال یک ایران کوچک است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از بازار بزرگ ایران اظهار داشت:
هدف من از حضور در اینجا و بازدید از این مجموعه در درجه اول به قصد تقدیر و تشکر از عوامل ایران مال است. همچنین به عنوان وزیر کار باید از اشتغال ایجاد شده در این مجموعه تشکر کنم.
بر خلاف تبلیغات برخی ایران مال، مجموعه صرفا برای فروش محصولات خارجی نیست بلکه مرکزی برای فروش کالاهای ایرانی و صنایع دستی ایرانی است.
در شرایطی که برخی به دنبال خروج سرمایه‌ها از کشور ایجاد یا خرید ملک و ساختمان در کشورهای همسایه یا کشورهای اروپایی هستند، در مجموعه ایران مال در پایتخت کشور شاهد احداث چنین سازه عمرانی و تمدنی هستیم. ضروری است از این قبیل اقدامات درست و ارزشمند حمایت شود. باید از کارآفرینی پشتیبانی کرد.
آن چیزی که نیاز به برخورد دارد، چپاول و خروج سرمایه‌ها از کشور است. ایران مال برای همه ملت ایران و سازه و سرمایه‌ای بر روی زمین است. چیزی نیست که کسی آن را در چمدان بگذارد و از کشور خارج کند. باید توسعه این قبیل فعالیت‌ها را تشویق کرد.
از بدو آغاز وزارتم در وزارت کار به دنبال آن بودم که بخشی از بار حل مشکلات را بر دوش شرکای اجتماعی بگذارم و برای کمک به محرومان از مشارکت آنان بیشتر استفاده کنیم.
اگر قرار است مشکلات زنان سرپرست خانوار و افراد کم درآمد حل شود و فقر و محرومیت کاهش یابد لازم است در کنار استفاده از منابع دولتی از کارآفرینان برتر حمایت کرد و آنان را به مشارکت بیشتر طلبید. باید ۵۰۰ کارآفرین برتر کشور را شناسای و از آنان تقدیر کرد و از آنان خواست که در مسئولیت‌های اجتماعی، مشارکت کنند.
ما نیاز داریم سرمایه‌هایی را که در این عرصه فعال است در امور خیریه فعال کنیم. خیرین در حوزه مهارت افزایی باید قدم بگذارند، زیرا مشکل معتادان تنها گرمخانه نیست و باید برای مهارت اموزی ان‌ها تلاش کرد. باید بنیاد خیریه مهارت افزایی راه بیندازیم تا برای مهارت افزایی در کشور سرمایه گذاری کنند.
ایران مال می‌تواند مرکزی برای فروش صنایع دستی ایران باشد.

ایران مال می‌تواند به محلی برای عرضه غذاهای تمام مناطق ایران به گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

ایران مال می‌تواند یکی از کانون‌های صادراتی کشور باشد. ‎ .
.
مطلب كامل:
mohammadshariatmadari.ir/node/92014949
--
@m.shariatmadari
پايگاه اطلاع رساني #محمد_شریعتمداری
#محمد_شريعتمداري
#وزارت_تعاون_كار_و_رفاه_اجتماعي
#وزير_تعاون_كار_و_رفاه_اجتماعي
Read more
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ...
Media Removed
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ادبیات شد این روزها به بهانه برپایی نمایشگاه کتاب تهران به ایران سفر کرده است و روز گذشته در یک نشست خبری در کاخ نیاوران حاضر شد و با رسانه‌های ایرانی گفت‌وگو کرد و عصر دیروز هم در خانه اندیشمندان علوم ... روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی
نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ادبیات شد این روزها به بهانه برپایی نمایشگاه کتاب تهران به ایران سفر کرده است و روز گذشته در یک نشست خبری در کاخ نیاوران حاضر شد و با رسانه‌های ایرانی گفت‌وگو کرد و عصر دیروز هم در خانه اندیشمندان علوم انسانی حضور پیدا کرد و از ادبیات سخن گفت. این نویسنده سرشناس در نشست خبری خود گفت: تاریخ و فرهنگ ایران و ترکیه درآمیخته است.
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی
کتاب‌هایم به شصت زبان دنیا ترجمه شده است، اما وقتی به ایران می‌آیم انگار وطن خودم است. در تهران بودن برای من لذت‌بخش است و این دومین‌بار است که به ایران آمده‌ام. کتاب‌هایم نیز از بیست و پنح سال پیش به فارسی ترجمه شده است. او افزود: برخی از دوستان ایرانی رمان «نام من قرمز» را بیشتر از آنکه ترکی بدانند ایرانی می‌دانند زیرا در آن درباره ایران و مینیاتور ایرانی نوشته شده است. پاموک همچنین متذکر شد: زمانی که کتاب‌هایم در ایران و به فارسی ترجمه یا چاپ می‌شود شادی مضاعفی به من دست می‌دهد، اما نارضایتی هم دارم. دوست دارم باتوجه به معاهده برن و کپی‌رایت، کتاب‌هایم به شکل منظم با اجازه خودم و دقیق، در یک مجموعه و از طرف یک انتشارات شاید توسط فردی مثل آقای فصیحی منتشر شود. او سپس درباره استفاده از آثار ایرانی در داستان‌هایش، اظهار کرد: «کتاب سیاه» تحت تاثیر «منطق‌الطیر» عطار و در قالب رمان پست‌مدرن نوشته شده است.

این نویسنده درباره‌ اینکه ادبیات معاصر ایران تا چه اندازه در ترکیه شناخته‌شده است گفت: متاسفانه ادبیات معاصر ایران در ترکیه شناخته‌شده نیست و برخی فقط «بوف کور» (صادق هدایت) را می‌شناسند. نویسنده‌های بیست سال اخیر ایران در ترکیه شناخته‌شده نیستند زیرا ترکیه رو به غرب و پشت به شرق ایستاده‌ است. اورهان پاموک درباره‌ دیگر نویسنده‌های ایرانی نیز اظهار کرد:‌ نویسنده‌های روشنفکر مخاطبان خاص خود را دارند. برای مثال دکتر شایگان دیدگاه مدرن، سیدحسین نصر دیدگاه محافظه‌کارانه و دکتر شریعتی دیدگاه انقلابی دارد. من نیز هنگامی که کتاب «برف» را می‌نوشتم کتاب شریعتی را خواندم. اینها تاثیرات خود را روی مخاطب ترکیه می‌گذارد.پاموک در پاسخ به اینکه در رسانه‌ها و جامعه روشنفکری ایران درباره اینکه چرا تاکنون جایزه نوبل ادبیات به نویسنده‌های ایرانی تعلق نگرفته است، بحث می‌شود و نظر شما که موفق به دریافت این جایزه شده‌اید، چیست، توضیح داد: در سفرهایی که به کشورهای دیگر داشتم از جمله هلند و کره ..؛ادامه در کانال تلگرام ققنوس
Read more
Loading...
Load More
Loading...