ایران با نقش

Loading...


Unique profiles
84
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iran's history pictures, Bandar Bushehr, Bushehr, Iran, Aktau, Mangghystaū, Kazakhstan
Average media age
632.4 days
to ratio
4.3
در سالهای اخیر نیمه شهریورماه اغلب نمایشگاه ملی صنایع دستی برگزار می شود دیروز آخرین روز این نمایشگاه بود و می تواند دستاویزی باشد برای شنیدن و خواندن سرود ملی صنایع دستی ایران (میراث عشق) که سروده دکتر افشین یداللهی است. در دست های تو، تاریخ انسان است/ تاریخ عشق و خون، تاریخ ایران است/ می ... در سالهای اخیر نیمه شهریورماه اغلب نمایشگاه ملی صنایع دستی برگزار می شود دیروز آخرین روز این نمایشگاه بود و می تواند دستاویزی باشد برای شنیدن و خواندن سرود ملی صنایع دستی ایران (میراث عشق) که سروده دکتر افشین یداللهی است.

در دست های تو، تاریخ انسان است/

تاریخ عشق و خون، تاریخ ایران است/

می آفرینی و دست تو آبادی ست/

قلب تو، زیبایی، نبض تو آزادی است/

با نقش تو، از فرش تا عرش نزدیک است/

بی نقش تو، از عرش تا فرش تاریک است/

بر خشت و آیینه، بر شیشه و بر سنگ/

جاری ست شور تو، در جشن نور و رنگ/

چوب و فلز با تو پرواز خواهد کرد/

نام تو را در اوج، آواز خواهد کرد/

ای بینهایت عشق، ای بینهایت شور/

دل های تنها را، نزدیک کن از دور/

در زیر پای تو، تا چرخ می گردد/

در دست هایت عشق، با چرخ می گردد/

در دست های تو، تاریخ انسان است/

تاریخ عشق و خون، تاریخ ایران است/

شاعر: #افشین_یداللهی

خواننده: #علی_مینو_سپهر

آهنگساز: #حسین_کاج

این اثر در کتاب #جنون_منطقی به کوشش #انتشارات_نگاه چاپ شده است

@afshinyadollahi

@negahpub

پ.ن: این اثر را از آپارات می توانید بشنوید
Read more
Loading...
جمعه؛ دکتر روحانی در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه: در هر گونه راه حلی برای آینده ...
Media Removed
جمعه؛ دکتر روحانی در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه: در هر گونه راه حلی برای آینده سوریه نقش اول و آخر از آن ملت سوریه است/ همکاری ایران، روسیه و ترکیه؛ نقطه اتکای مطمئنی برای اعاده صلح در سوریه و همکاری‌های بلند مدت بین المللی است/ حضور و مداخله غیر قانونی آمریکا در سوریه باید فورا ... جمعه؛
دکتر روحانی در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه:
در هر گونه راه حلی برای آینده سوریه نقش اول و آخر از آن ملت سوریه است/ همکاری ایران، روسیه و ترکیه؛ نقطه اتکای مطمئنی برای اعاده صلح در سوریه و همکاری‌های بلند مدت بین المللی است/ حضور و مداخله غیر قانونی آمریکا در سوریه باید فورا پایان یابد/ مبارزه با تروریسم در دیگر کشورها جز با درخواست صریح و موافقت شفاف، امکان پذیر نیست/ ما برای صلح می جنگیم و جنگ برای جنگ، راه غلطی است/ برای دستیابی به صلحی پایدار چاره ای جز مبارزه با تروریسم نداریم/ راه مردمسالاری از لوله تفنگ نمی گذرد/ شش نکته کلیدی ایران در مسیر پایان دادن نهایی به بحران سوریه/ از اراده ملت سوریه به عنوان ملت دوست حمایت می کنیم/ تجربه شکست مداخله نظامی خارجی در سوریه ، ترسیم کننده وضعیت آینده بحران یمن و سایر بحران‌های مشابه در منطقه و جهان است/ بازگشت آوارگان و بازسازی سوریه بی تردید به روند آتش بس و گفتگوی ملی و تسریع در فرایند آشتی و مصالحه کمک خواهد کرد/ آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی دیگر از حامیان تروریسم، نمی‌توانند با اتهام پراکنی و غوغا سالاری جایگاه خود را از متهم به مدعی تغییر دهند/ خروج فوری رژیم اشغالگر از سرزمین‌های اشغالی سوریه، خواسته مشترک همه آحاد مردم سوریه و منطبق بر مصوبات بین المللی است/ دخالت‌های غیر قانونی آمریکا در سوریه با هیچ یک از قواعد بین المللی سازگار نیست.
رئیس جمهورى با تبیین شش نکته کلیدی در مسیر پایان دادن نهایی به بحران سوریه، همکاری ایران، روسیه و ترکیه را نقطه اتکای مطمئنی برای اعاده صلح در سوریه و همکاری‌های بلند مدت در سطح منطقه و جهان برشمرد و تاکید کرد: در هر گونه راه حلی برای آینده سوریه نقش اول و آخر از آن ملت سوریه است.
شانزدهم شهريورماه1397/هرجا
Read more
. جناب آقای داورزنی، مسئول محترم فدراسیون والیبال، ما هواداران واقعی والیبال ایران از شما تقاضا ...
Media Removed
. جناب آقای داورزنی، مسئول محترم فدراسیون والیبال، ما هواداران واقعی والیبال ایران از شما تقاضا داریم برای بهتر شدن وضعیت تیم محبوبمان و بازگشت به روزهای اوج، از هیچ حمایت و تلاشی دریغ نکرده و برای سربلندی این تیم از تمام پتانسیل والیبال ایران استفاده کنید. ما طی سالهای گذشته شاهد زحمات شما ... .
جناب آقای داورزنی، مسئول محترم فدراسیون والیبال،
ما هواداران واقعی والیبال ایران از شما تقاضا داریم برای بهتر شدن وضعیت تیم محبوبمان و بازگشت به روزهای اوج، از هیچ حمایت و تلاشی دریغ نکرده و برای سربلندی این تیم از تمام پتانسیل والیبال ایران استفاده کنید. ما طی سالهای گذشته شاهد زحمات شما و مجموعه ی فدراسیون والیبال، در کنار ستاره های بی چون و چرای والیبال ایران برای رسیدن به سطح جهانی بوده ایم. نقطه ی اوج افتخارات ملی برای ما سه سال پیش در لیگ جهانی 2014 رقم خورد اما تیم محبوبمان در سال های بعد نتوانست روند رو به رشد خود را ادامه دهد. به همین خاطر از شما تقاضا داریم :
- با توجه به شناختی که از ملی پوشان دارید با کمک مشاوران خود، موانع انگیزشی تیم را رفع نمایید تا همیشه شاهد روحیه ی جنگندگی فرزندان این مرز و بوم باشیم. .
- مواضع محکمتری در مقابل نظرات مغرضانه و کینه توزانه ی برخی خبرگزاری ها، کارشناسان و گزارشگران از خود نشان دهید و از سرمایه های ملی ما دفاع کنید. .
- با کمک گرفتن از کارشناسان خوب والیبال به مسئله ی جوانگرایی در تیم کمک بیشتر و بهتری کرده و برای کسب تجربه ی جوانان در کنار ستارگان با تجربه ی تیم ملی والیبال راهکار های مفید بیندیشید
.
- هدف گذاری خود را در مورد شرکت در تورنمنتهای مختلف بیان کنید. بطور مثال هدف فدراسیون از لیگ جهانی امسال جوانگرایی بود یا کسب نتیجه؟
این موضوع باعث می شود کمتر شاهد انتقاد های غیرمنصفانه باشیم
.
- قدر سرمایه های فردی والیبال ایران که جزو بزرگترین دارایی های این رشته ی ورزشی محسوب میشوند را بیشتر بدانید. ستاره هایی همچون سعید معروف و سید محمد موسوی که سالیان سال برای رسیدن به مرز پختگی تلاش زیادی کرده اند و نقش موثری در موفقیتهای بین المللی تیم داشته اند با درایت شما میتوانند روزهای بهتری را با بهره وری بالاتر در پیش رو داشته باشند و کمتر در معرض فشارهای روانی از جانب هواداران و کارشناسان باشند.
.
زمان بهره بردن از تجربیات ایشان و انتقال آن به جوانان است. امیدواریم این پتانسیل با تصمیمات و هدف گذاری های صحیح مجموعه ی فدراسیون به هدر نرود و ما شاهد ستاره سوزی در والیبال نباشیم.
.
آرزومند موفقیتهای #تیم_ملی_والیبال_ایران ...
#هواداران_واقعی ❤
.
پ.ن: #کپی_آزاد
.
@seyedmohamadmousavi ❤
#seyedmohamadmousavi
Read more
. یک شب سرد دی ماه سال 1348 بود که می‌توانست یک روز عادی باشد اما مسعود ده‌نمکی به دنیا آمد تا ‏این روز ...
Media Removed
. یک شب سرد دی ماه سال 1348 بود که می‌توانست یک روز عادی باشد اما مسعود ده‌نمکی به دنیا آمد تا ‏این روز را تبدیل به یک روز خاص کند. روزی که در تاریخ باید به عنوان روز «پارادوکس» یا «تناقض» یا ‌‏«فشار» از آن نام برده شود.‏ . مسعود ده‌نمکی یک عادت جالبی دارد، اصولا با هرچیزی که مشکل دارد، اصرار به انجام ... .
یک شب سرد دی ماه سال 1348 بود که می‌توانست یک روز عادی باشد اما مسعود ده‌نمکی به دنیا آمد تا ‏این روز را تبدیل به یک روز خاص کند. روزی که در تاریخ باید به عنوان روز «پارادوکس» یا «تناقض» یا ‌‏«فشار» از آن نام برده شود.‏
.
مسعود ده‌نمکی یک عادت جالبی دارد، اصولا با هرچیزی که مشکل دارد، اصرار به انجام آن دارد. مثلا در ‏دهه هفتاد ده‌نمکی مخالف سرسخت مطبوعات بود. مدام با خودش می‌گفت: «یعنی چی که یه چیزی رو ‏انگلیس روباه‌پیر داره، ما هم داشته باشیم؟ پس فرق ما با اونا چیه؟» منظورش مطبوعات بود، در نتیجه با تمام ‏قوا تلاش کرد تا این لکه ننگ را از دامان کشور پاک کند، اما زمانی که متوجه شد، مطبوعات خیلی وقت ‏است وارد ایران شده با خودش گفت: «فکر کردم توی بسته تهاجم فرهنگی جدید اینم بهمون چپوندن! پس ‏حالا که اینجوریه، منم روزنامه می‌خوام!» و در نتیجه رفت و مجوز نشریه گرفت و کارکردهای جدیدی از ‏نشریه را به بزرگان مطبوعات نشان داد. روزنامه‌نگاران همان روزها بود که فهمیدند: «ببین حواست رو جمع ‏نکنی، میام برات!» هم می‌تواند تیتر یک مجلات و روزنامه‌ها باشد.‏
.
ده‌نمکی وقتی کارش با مطبوعات تمام شد، ادامه آن کار را (یعنی هرچه باقی مانده بود) را در سینما انجام ‏داد. او ابتدا مخالف سینما بود، یعنی فیلم‌هایی که به او نشان داده بودند، احتمالا فیلم‌های هیچکاک و فِلینی و ‏ایناریتو و این‌ها نبود، یک سری فیلم دیگر بود و ده‌نمکی هم بر این باور بود که جوانان، اول سینما می‌روند و ‏بعد سیگاری می‌شوند، پس اگر سینما نروند، سیگاری هم نمی‌شوند، پس با پاک کردن مساله اول، که ‏سینماست، می‌توان به مبارزه با اعتیاد پرداخت اما وقتی فهمید که بحث مبارزه با مواد مخدر دست جمشید ‏هاشم‌پور است، عاشق سینما شد.‏ او با ساخت یک سری فیلم مستند ضربه مهلکی به پیکر سینمای مستند زد اما روزی که متوجه شد یک سری ‏شغل‌ها در جهان هستند که اسم‌شان بد است اما درآمد‌شان خوب است، تصمیم به ساخت فیلم کمدی گرفت و ‏اخراجی‌های یک، دو و سه را ساخت. کسی هم نبود به او بگوید عزیزم آن ترمیناتور بود که یک و دو و سه و ‏این‌ها داشت، اخراجی‌ها نهایتا اگر در نقطه صفر می‌ماند می‌توانست اثر موفقی باشد. در اخراجی‌ها او وجه ‏جدیدی از سینمای کمدی را با استفاده از «بوی باقالی!» و... به وودی آلن که تا چند سال پیش فکر می‌کرد ‏مالک شرکت «آچار آلن» است، نشان داد. او همچنین با استفاده از «حسام نواب صفوی» که الویس پریسلی ‏بدل اوست در نقش لوطی، کاری کرد که داش آکل از آن دنیا بگوید
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
مرگ حق است اما مردن به دست شما ، حقیقتا مشکل است. . فقط شوق رفتن از میان شماست ، که مرگ را آسان میکند... . . این روزها بسیار به این جمله فکر کنم... مرگ زمانی حق است که قبلش براستی زندگی کرده باشیم ، میدانم سخت است ... ولی بیابید تلاش کنیم کمی هم زندگی کنیم ، بدون آزار رساندن به دیگران... . شاید بهشت از ... مرگ حق است اما مردن به دست شما ، حقیقتا مشکل است. .
فقط شوق رفتن از میان شماست ، که مرگ را آسان میکند...
. .

این روزها بسیار به این جمله فکر کنم... مرگ زمانی حق است که قبلش براستی زندگی کرده باشیم ، میدانم سخت است ... ولی بیابید تلاش کنیم کمی هم زندگی کنیم ، بدون آزار رساندن به دیگران... .
شاید بهشت از آنجا شروع میشود که انسان ،علیرغم تمام مشکلات و نامهربانیهای روزگار ، همچنان انسان بماند و بتواند ، همنوعش را ، #دوست بدارد و هر کاری که میکند ، سبب خیر باشد... دست کم تلاشش را بکند ، نه اینکه سبب تاریکی باشد و ویرانی خودش و دیگران !
.
.
#سریال
#سلطان_صاحبقران

#نویسنده و #کارگردان :
زنده یاد
#علی_حاتمی

#بازیگران اصلی:
. .
#جمشید_مشایخی در نقش ناصرالدینشاه
.
زنده یاد
#ناصر_ملک_مطیعی در نقش #امیرکبیر
.
.
سایر بازیگران :
.
.

بانو #زری_خوشکام ، مادر گرامی لیلا حاتمی ، در نقش عزت الدوله ، خواهر شاه و همسر #امیر_کبیر

پرویز فنی‌زاده، در نقش ملیجک
ایرن زازیانس، در نقش مهد علیا، مادر ناصرالدین‌شاه
سعید نیک‌پور، در نقش میرزا رضا کرمانی
جهانگیر فروهر، در نقش میرزا آقاخان نوری
پخش:۱۳۵۴
تولید: تلویزیون ملی ایران
.
.
.
.
یکی از بهترین سریالهای تاریخ ایران
.
.چقدر دلم آتش میگیرد ، وقتی یاد جمله زنده یاد ، ناصر ملک مطیعی میافتم، وقتی میگفت : . .
.
.
. .هر جا بعد از انقلاب فیلمبرداری بود ، من نمییرفتم ... یا راهم را کج میکردم که نبینم !....
.

چون ممنوع الکارم کرده بودند و دلم میسوخت..
.
.دلم میسوخت که نمیتوانم دیگر برای مردمم بازی کنم ! و پخش نشدن آخرین برنامه اش در #دورهمی به دستور مسولان سازمان !....
.
.
. .
.
ناصر خان ملک مطیعی در اینباره گفت : دلم شکست ... ولی خودم را آماده کرده بودم که پخشش نکنند !... به خانواده گفتم :
مهم نیست ! ولی خیلی دلم شکست ...
.
.
.

دل مردم را نشکنیم .... دلمان ، روزی بد میشکند... یکی از بهترین سریالهای تاریخی تلویزیون ایران که قبل از انقلاب پخش میشد ، با دیالوگهای عالی " علی حاتمی " .
.
.
.
.
.
.
.
.
. . " فراموش کردیم اینجا قتلگاه است .... "
.

#چیستایثربی
#چیستا_یثربی
#چیستا

#سکانس #ویدیو #کلیپ
.
.

#chista_yasrebi
#Serirs
#Critic #film #actors #iranian_old_drama
#chistayasrebi
.
.
Read more
⁣برای اولین‌بار از سوی ایران تایید شد: جاسوسی یک وزیر سابق اسراییل برای ایران محمود علوی وزیر اطلاعات ...
Media Removed
⁣برای اولین‌بار از سوی ایران تایید شد: جاسوسی یک وزیر سابق اسراییل برای ایران محمود علوی وزیر اطلاعات دیشب در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، گفت: «بخش ضد جاسوسی وزارت اطلاعات یکی از قوی‌ترین بخش‌های این وزارت‌خانه است. اخیرا هم شنیدید که ما یک عضو کابینه دولت متخاصم را در اختیار گرفتیم. بخش ضداطلاعات ... ⁣برای اولین‌بار از سوی ایران تایید شد: جاسوسی یک وزیر سابق اسراییل برای ایران

محمود علوی وزیر اطلاعات دیشب در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، گفت: «بخش ضد جاسوسی وزارت اطلاعات یکی از قوی‌ترین بخش‌های این وزارت‌خانه است.
اخیرا هم شنیدید که ما یک عضو کابینه دولت متخاصم را در اختیار گرفتیم.
بخش ضداطلاعات هم ده‌ها جاسوس را در نهادهای مختلف شناسایی و دستگیر کرده. افراد زیادی را که امکان جاسوسی دارند زیر ذره‌بین و ضربه برده‌ایم. البته ضرورتی به اعلام ندارد.»
علوی همچنین خبر داده: نزدیک به «سی و‌ دو گروه تروریستی درصدد خراب‌کاری علیه جمهوری اسلامی و ایجاد وضعیتی همانند سوریه در ایران هستند.
آن‌ها می‌خواستند با ترور پنج عالم سنی، جنگ شیعه و سنی راه بیندازند اما این توطئه را خفه کردیم. اهل سنت نقش اصلی در مقابله با این جریان داشته‌اند. «عضو کابینه دولت متخاصم» که به گفته وزیر اطلاعات اخیرا معلوم شد با نهادهای امنیتی ایران همکاری می‌کرده، احتمالا گونن سیگِو، وزیر اسبق انرژی اسراییل است.
اواخر خرداد امسال، سرویس امنیت و اطلاعات داخلی اسراییل، شین بت، فاش کرد سیگو را که در دهه نود میلادی نماینده مجلس و نیز سه‌سال وزیر انرژی این کشور بوده، به‌اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت کرده.
بنابر اطلاعیه شین‌بت، سیگو که این سال‌ها در نیجریه بوده، از طریق سفارت ایران در نیجریه با نهادهای امنیتی ایران مرتبط شده.
سیگو اطلاعاتی از بازار انرژی، تاسیسات و ساختمان و چهره‌های امنیتی اسراییل به ایران داده و حتی دوبار به ایران آمده و با ماموران امنیتی ایران دیدار داشته.
این اولین‌بار است که یک مقام ارشد دولتی ایرانی این گزارش شین‌بت را تایید می‌کند.
#جاسوس
#اسرائیل
#امنیت
Read more
Loading...
دومین متن تحلیل و بررسی این بار پسران جوان سینمای ایران در متن قبلی به بررسی وضعیت ورود دختران جوان ...
Media Removed
دومین متن تحلیل و بررسی این بار پسران جوان سینمای ایران در متن قبلی به بررسی وضعیت ورود دختران جوان سینما و آنهایی که آینده ی بهتری دارند پرداختیم. در این متن قصد داشتم تا به وضعیت استعدادهای برتر پسران جوان سینما نگاهی بیاندازیم اما با کمی دید موشکافانه تر پی می بریم که در رده ی سنی 18 الی 23 کمتر ... دومین متن تحلیل و بررسی
این بار پسران جوان سینمای ایران

در متن قبلی به بررسی وضعیت ورود دختران جوان سینما و آنهایی که آینده ی بهتری دارند پرداختیم.
در این متن قصد داشتم تا به وضعیت استعدادهای برتر پسران جوان سینما نگاهی بیاندازیم اما با کمی دید موشکافانه تر پی می بریم که در رده ی سنی 18 الی 23 کمتر یا بیشتر؛ پسر بازیگر با استعدادی یافت نمی شود. و متاسفانه سینمای ما خالی از بازیگران خوش آتیه در این سن می باشد. قطعاً در سنین بالاتر بازیگران کاربلدی داریم که همه ی شما آن ها را به خوبی می شناسید. نوید محمدزاده، ساعد سهیلی، جواد عزتی و خیلی های دیگر هستند که در نقش های خود خوش می درخشند اما برای سنین پایین تر و یا جایگزین هایی برای آنها در آینده فکری نشده و یک خلأ بزرگ به چشم می خورد. گویا پشت سد مافیا و زدوبند بازی و قدرت پول و پارتی، جوان های مستعد بسیاری مانده اند و راه به جایی نبرده اند. و این امر موجب شده تا نویسندگان ما به دلیل کمبود بازیگر پسر کم سن و سال از پرداختن به این سنین و نوشتن نقش هایی در این رِنج سنی خودداری کنند و بیشتر نقش ها را برای مردان جوان بنویسند. البته هستند معدود افرادی که وارد سینما شده اند اما بازی این عزیزان چنگی به دل نمی زند و موفقیت چندانی حاصل نکرده اند که به عنوان سه نمونه در عکس شاهد هستید.

به هر روی این مطلب از آنجایی که مصداقی برای پرداختن جزیی ندارد در حد کوتاه به پایان می رسد. و امیدواریم که روزی شاهد جوان گرایی و ورود پسران نوجوان به عرصه ی سینما باشیم.

#سینما #بازیگر #نقدوبررسی #نقدونظر
Read more
@shakespeare_book‌‌‌ ‌ ‌‌یرواند آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصلِ تاریخ در کالج باروکِ دانشگاه ...
Media Removed
@shakespeare_book‌‌‌ ‌ ‌‌یرواند آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصلِ تاریخ در کالج باروکِ دانشگاه شهر نیویورک است. آبراهامیان در این کتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان‌های سیاسی و نیروهای اجتماعی ایران از سده‌ی نوزدهم میلادی تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ می‌پردازد. نیروهای اجتماعی را به «گروه‌های ... @shakespeare_book‌‌‌

‌‌یرواند آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصلِ تاریخ در کالج باروکِ دانشگاه شهر نیویورک است. آبراهامیان در این کتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان‌های سیاسی و نیروهای اجتماعی ایران از سده‌ی نوزدهم میلادی تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ می‌پردازد. نیروهای اجتماعی را به «گروه‌های قومی» و «طبقات اجتماعی» تقسیم می‌کند و با توجه به دستاوردهای جامعه‌شناسان تأثیرات نظام‌های سیاسی بر نظام‌های اجتماعی را بررسی می‌کند. آبراهامیان کارش را با تبیین ساختار اجتماعی سیاسی دوره‌ی قاجار و علل و پیامدهای انقلاب مشروطیت آغاز می‌کند، با بررسی دوره‌ی رضاشاه و سقوط او و سال‌های بحرانی شهریور ۲۰ تا مرداد ۱۳۳۲ ادامه می‌دهد و بر این دوره، به‌ویژه تأثیر و تأثرهای نیروهای سیاسی، تأکید می‌کند، سال‌های پس از کودتا را تا آستانه‌ی انقلاب اسلامی به انگیزه‌ی ریشه‌یابی علل وقوع انقلاب و نیروهای مؤثر در آن از نظر می‌گذراند و اهم حوادث و نیروهای سیاسی و اجتماعیِ مؤثر این دوره را تجزیه و تحلیل می‌کند و این‌گونه نتیجه می‌گیرد که علت وقوع انقلاب توسعه‌ی ناهمگونی بود که رژیم محمدرضاشاه، خواه ناخواه، درپیش گرفته بود. آبراهامیان با بررسی نقش مهم اسلام و نیز نقش تعیین‌کننده‌ی شخص امام‌خمینی در پیروزی انقلاب بررسی‌اش را به پایان می‌برد. بی‌گمان ایران بین دو انقلاب کتابی منحصر به‌فرد در بررسی تاریخ هفتادساله‌ی ایران است.

#انقلاب #ایران #نشرنی #کتاب_شکسپیر #یرواند_آبراهامیان #مشروطه #آگاهی #تاریخ
Read more
Loading...
ایران‌پوریان: سپاهان فاکتورهای قهرمانی را دارد محمد ایران پوریان می گوید که سپاهان فاکتورهای ...
Media Removed
ایران‌پوریان: سپاهان فاکتورهای قهرمانی را دارد محمد ایران پوریان می گوید که سپاهان فاکتورهای لازم برای کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم را دارد. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد، محمد ایران پوریان مدافع راست تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص پیروزی در دربی اصفهان که در دقایق پایانی ... ایران‌پوریان: سپاهان فاکتورهای قهرمانی را دارد

محمد ایران پوریان می گوید که سپاهان فاکتورهای لازم برای کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم را دارد.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد، محمد ایران پوریان مدافع راست تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص پیروزی در دربی اصفهان که در دقایق پایانی سخت و دشوار هم شده بود، اظهار داشت: تیم ما بازی را خیلی خوب شروع کرد و موقعیت هم داشتیم و بهترین استفاده را هم کردیم؛ ولی همه بعد از دو گلی که زدیم، تک تک بازیکنان روی شکم سیری بازی کردیم. البته متاسفانه طبق گفته کارشناسان دو پنالتی برای ما گرفته نشد؛ اگر پنالتی گرفته می شد، دقایق پایانی استرس زا نمی شد ولی بعد از گلی که خوردیم ناخودآگاه تیم عقب نشست ولی خدا را شکر که توانستیم در نهایت بازی را ببریم.
مدافع راست تیم فوتبال سپاهان در مورد عملکرد داوری در دربی اصفهان افزود: من بهتر است در جایگاه بازیکن در این مورد صحبت نکنم؛ در بالا هم که به این موضوع اشاره کردم گفته کارشناسان بود.
محمد ایران پوریان که در دو بازی گذشته خانگی سپاهان هم به وضعیت چمن نقش جهان اعتراض کرده بود، در خصوص تغییر محل برگزاری دیدار خانگی سپاهان و بازی در فولادشهر توضیح داد: خب مطمئنا کیفیت چمن فولادشهر خیلی بهتر از نقش جهان است؛ در نقش جهان حفظ کردن تعادل خودمان هم سخت است. چمن خیلی راحت زیر پا حرکت می کند و مطمئنا کار سخت تر می شود. فکر می کنم در فولادشهر شرایط خیلی بهتر می شود. متاسفانه ولی تنها مشکل این است که هوادارانمان اذیت می شوند.
بازیکن فصل گذشته تراکتورسازی در مورد دلیل جدایی از این تیم پس از سال ها حضور در تبریز در آستانه دیدار با این تیم گفت: والا من چندین سال همانطور که شما گفتید در این تیم بودم و تا آنجا که توانستم برای موفقیت تیم و خوشحالی هواداران زحمت کشیدم. بهتر است حالا دیگر در مورد دلایل جدایی صحبت نکنم. دیگر این اتفاق افتاده و این افتخار نصیبم شد که از یک تیم بزرگ به تیم بزرگ دیگری آمده ام و حالا پیراهن سپاهان را بر تن دارم و سعی می کنم تمام تلاشم را برای موفقیت تیم انجام بدهم.
ایران پوریان در مورد دیدار برابر تراکتورسازی نیز اضافه کرد: مطمئنا بازی خیلی سختی داریم. تیم تراکتور سازی تیم خیلی خوبی دارد. ما در این بازی بزرگ باید بزرگی کنیم. باید هوشیار باشیم و کمترین اشتباه را انجام بدهیم تا در این بازی موفق بشویم.
Read more
. ‏IRIAF Mirage F1 نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران قسمت ۴۳ : بین جنگنده های فراری به ایران از عراق ...
Media Removed
. ‏IRIAF Mirage F1 نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران قسمت ۴۳ : بین جنگنده های فراری به ایران از عراق 24 فروند میراژ اف1 وجود داشت که از انواع تک سرنشینه EQ و دو سرنشنیه بی کیو بودند. میراژهای عراقی دارای رادار سیرنای 4 ام بود که به انها توان ضد کشتی می داد اگرچه بسیاری از منابع معتقدند  که نسخه های ... .
‏IRIAF Mirage F1
نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران
قسمت ۴۳ :
بین جنگنده های فراری به ایران از عراق 24 فروند میراژ اف1 وجود داشت که از انواع تک سرنشینه EQ و دو سرنشنیه بی کیو بودند. میراژهای عراقی دارای رادار سیرنای 4 ام بود که به انها توان ضد کشتی می داد اگرچه بسیاری از منابع معتقدند  که نسخه های اخر تحویلی به عراق دارای رادار اژوا بودند که برای جنگنده سوپر اتندارد طراحی شده بود و بر روی برخی نسخه های جنگنده تهاجمی جگوار که به هند تحویل داده شده بود نیز نصب شد و در نقش ضد کشتی توان بیشتری داشت. میراژ های به ایران امده از انواع تک سرنشینه EQ-6 که اخرین نسخه تحویلی به عراق بودند و نسخه دو سرنشینه BQ-3 که نسخه اموزشی با رادار سیرینا 4 با توان رزمی کامل هستند.میراژها وقتی به ایران امدند تا یک دهه زمینگیر  بودند و تنها برخی از خلبانان نیروی هوایی اکثرا از خلبانان فانتوم با تعداد اندکی از انها پرواز میکردند.میراژ ها به پایگاه امام رضای مشهد منتقل شدند و مدتی در انجا پرواز می کردند و حتی یک فروند انها نیز گفته شده بر اثر  برخورد موشک استینگر قاچاقچان مواد مخدر سرنگون شده است(برخی نیز می گویند مشکل فنی بوده).
.
با وجود این میراژ جنگنده غریبی بود. نیروی هوایی هرگز جنگنده ساخت فرانسه نداشت و راه اندازی این هواپیما نیز با کمک خدمه فنی پاکستانی انجام شد که با میراژ 5 سر کار داشتند. همچنین تسلیحات نصب شده روی میراژ نیز در ایران نبود. برای نمونه ایران موشک هوا به هوای فروسرخ  ماژیک فرانسوی ویا موشک رادار نیم فعال سوپر 530 را نداشت . در میانه دهه 70 شمسی با به روی کار امدن دولت اقای خاتمی فرانسه پیشنهاد فروش چند صد موشک ماژیک به ایران میدهد و حتی برخی از منابع در مورد تحویل 50 میراژ اف1 سی دست دوم خبر میدهند ولی این پیشنهاد به صورت عجیبی از سوی ایران به دلایل  مسائل سیاسی داخلی رد شد. ایران در ادامه با نصب جایگاه جنگ افزاری اف5 و نصب مخزن سوخت اف5 روی میراژهای اف 1 دست زد ولی همواره به غیر از مواردی در نمایشگاه های خاص میراژ ها هرگز مسلح دیده نشدند. طبیعتا میراژ های ایرانی باید بتوانند بمب مارک 82 را حمل کنند و مشکلی نیز نباید با در نظر گرفتن نصب ریل پرتاب موشک سایدوندر بر نوک بال میراژ داشت ، باید توان پرتاب سایدواندر را نیز داشته باشد و حتی ایران طی یک نمایش زمینی برای رییس جمهور روحانی ، موشک چینی پی ال 7 روی میراژ ها
به نمایش گذاشت.
ادامه دارد ...
با تشکر از جنگاوران
#killer_eagle
#Iranairforce #iran_airforce #iran_air_force #IRIAF #Mirage #F1 #MirageF1
Read more
. . امروز زاد روز یک هنرمند و یک انسان دوست داشتنی بمب اتمی انرژی مثبت و هر چه بگویم کم گفتم عمو اکبر ...
Media Removed
. . امروز زاد روز یک هنرمند و یک انسان دوست داشتنی بمب اتمی انرژی مثبت و هر چه بگویم کم گفتم عمو اکبر زاد روزت مبارک نامیرا و سربلند و سر فراز باشید وهمیشه در اوج بدرخشید عمو اکبر خیلی خیلی دوست دارم اکبر عبدی (زاده ۴ شهریور ۱۳۳۹، تهران) از بازیگران سینما و تلویزیون ایران و دارنده نشان درجه یک فرهنگ ... .
.
امروز زاد روز یک هنرمند و یک انسان دوست داشتنی بمب اتمی انرژی مثبت و هر چه بگویم کم گفتم عمو اکبر زاد روزت مبارک نامیرا و سربلند و سر فراز باشید وهمیشه در اوج بدرخشید عمو اکبر خیلی خیلی دوست دارم اکبر عبدی (زاده ۴ شهریور ۱۳۳۹، تهران) از بازیگران سینما و تلویزیون ایران و دارنده نشان درجه یک فرهنگ و هنر می‌باشد. وی بیشتر در نقش‌های کمدی بازی می‌کند و فیزیک بدنی خاصی دارد و صورت وی، امکان گریم شدید و ساختن چهره‌های گوناگون، مانند نوجوانان و زنان را به وی می‌دهد. اکبر عبدی از هنرجویان مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما بوده است. اکبر عبدی از پدر و مادری اردبیلی در سال ۱۳۳۹ در محله نازی‌آباد تهران زاده شد و از سال ۱۳۵۸ با دریافت مدرک دیپلم با نمایش‌های آماتوری فعالیت هنری‌اش را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۶۲ به تلویزیون رفت و تاکنون به نقش‌آفرینی در موضوعات مختلفی می‌پردازد. عبدی را بیشتر به خاطر بازی‌های کمدی و طنز می‌شناسند. وی اصالتاً اهل روستای آقاباقر اردبیل است؛ و در هشتم دی ماه ۱۳۹۴ کلید طلایی اردبیل به ایشان تقدیم شد. از بازی‌های به یادماندنی او می‌توان به فیلم‌های هنرپیشه (محسن مخملباف) و آدم‌برفی(داود میرباقری) اشاره کرد. اکبر عبدی نیمه دوم دهه هفتاد را در سکوت سینمایی سپری کرد و تا حدودی از محبوبیت و شهرت او کاسته شد. بازی او در چند فیلم کمدی در اواخر دهه هفتاد هم خیلی مورد توجه واقع نشد و با وجود اینکه در سال ۱۳۸۰ و در جشنواره بیستم فیلم فجر برای بازی در فیلم نان و عشق و موتور هزار نامزد جایزه شد، . دریافت سیمرغ بلورین نقش دوم مرد از هشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم مادر ساخته علی حاتمی (۱۳۶۸ .دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی‌امین جشنواره بین‌المللی فجر برای نقش‌آفرینی در فیلم خوابم می‌آد ساخته رضا عطاران عکس فوق دقیقا در بیست وهفتم تیرماه سال نود ویک در پشت صحنه فیلم رسوایی گرفته شده @akbarabdiocfficialpage

#اکبر_عبدی #هنرمند #هنرپبشه
#بازیگر #هنرمند #کمدی #ایران
Read more
. با یاد عزت سینمای ایران بیستمین جشن بزرگ. خانواده سینمای ایران ، شامگاه شنبه دیشب با حضور هنرمندان سینما در تالار وحدت برگزار شد. شبی پر از ستاره اسامی برگزیدگان این مراسم به این شرح است: بهترین فیلم:علی جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء» بهترین کارگردانی:حید جلیلوند/ «بدون تاریخ، ... .
با یاد عزت سینمای ایران
بیستمین جشن بزرگ. خانواده سینمای ایران ، شامگاه شنبه دیشب با حضور هنرمندان سینما در تالار وحدت برگزار شد.
شبی پر از ستاره
اسامی برگزیدگان این مراسم به این شرح است: بهترین فیلم:علی جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین کارگردانی:حید جلیلوند/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین فیلمنامه:علی زرنگار و وحید جلیلوند / «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین فیلمبرداری:مسعود سلامی/ « خفه گی»

بهترین تدوین:احمد مرادپور/ «سارا و آیدا»

بهترین بازیگر نقش اول زن:غزل شاکری / «سارا و آیدا»

بهترین بازیگر نقش اول مرد:حامد بهداد/ «سد معبر»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:زکیه بهبهانی/ «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:نوید محمد زاده / «بدون تاریخ، بدون امضاء»

بهترین موسیقی فیلم:پیمان یزدانیان/ «خوک»

بهترین طراحی صحنه:حجت اشتری/ «سد معبر»

بهترین طراحی لباس:نگار نعمتی/ «خوک»

بهترین صدابرداری:رشید دانشمند/ «پل خواب»

بهترین صداگذاری:علیرضا علویان/ «به وقت شام»

بهترین چهره پردازی:مهرداد میرکیانی/ «خوک»

بهترین جلوه های میدانی:محسن روزبهانی/ «به وقت شام»

بهترین جلوه‌های بصری:فرید ناظرفصیحی/ «چهار راه استانبول».
لینک عکسها انتشار یافته در بخش عکس. قسمت دریافتی خبر گزاری مهر به آدرس ذیل
https://www.mehrnews.com/photo/4391771
#جشن_خانه_سینما
#هنرپبشه #بازیگر #هنر #هنرمند #جشن #سینما # #ایران #سینما_ایران
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji26ab"></span>️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد ...
Media Removed
️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر ... ⚫️
عزت سينماى ايران جاودانه شد.

عزت الله انتظامى
١٣٩٧-١٣٠٣


عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. عزت‌الله انتظامی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ او پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در سال ۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبیبه کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پاریس خیابان لاله‌زاراجرا کرد و تا سال ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.
او در سال ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. او در فیلم مستند عشق‌پرداز به کارگردانی محمدهادی کاویانی در کنار محمود فرشچیان حضور داشته‌است. انتظامی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن، اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان، صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. او در گاوخونی دومین همکاری اش با بهروز افخمی را تجربه کرد و جائی برای زندگی چهارمین تجربه‌اش با محمد بزرگ‌نیا بود. او برای اولین بار با مسعود کیمیایی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران و در سن ۷۹ سالگی در فیلم حکم همکاری کرد.عزت‌الله انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد.وی در ۲۶ مردادماه ۱۳۹۷ در بیمارستان باهنر تهران و در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
.
#rip
Read more
۳۹/۶۰ گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان ...
Media Removed
۳۹/۶۰ گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان سیاست_فقط آدم‌های بزرگ. با تو مخالفم. من می‌خوانم. رمان جهان را از نگاه دیگران به توصیف درمی‌آورد و می‌فهمی فقط آنچه تو پنداشته بودی نیست(شرح احوال آدم‌های کوچک اتفاقاً گاه بسیار شیرین‌تر ... ۳۹/۶۰
گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان سیاست_فقط آدم‌های بزرگ. با تو مخالفم. من می‌خوانم. رمان جهان را از نگاه دیگران به توصیف درمی‌آورد و می‌فهمی فقط آنچه تو پنداشته بودی نیست(شرح احوال آدم‌های کوچک اتفاقاً گاه بسیار شیرین‌تر است. تصور کن آدمی را که همیشه در فرودست‌ها بوده، از گهواره تا گور). با خواندن رمان شریک درک دیگران از جهان، احساسات و اندوه و شادی و بالاتر از همه تجارب دیگران می‌شوی. چطور می‌خواهی این دنیا را در یک مسیر معین با یک نگاه مطمئن دنبال کنی؟ فکر نمی‌کنی نمی‌شود جهان را با یک پیش فرض معین توضیح داد؟ فکر نمی‌کنی که جهان را، کائنات را، بی‌کرانگی و خوبی و بدی را با هیچ ایدئولوژی نمی‌توان دریافت.
‌‌
#یک_پرونده_کهنه
#رضا_جولایی
#نشر_آموت
‌‌
یک پرونده کهنه داستانی‌ست تاریخی از ماجرای ترور روزنامه‌نگاری به‌نام محمد مسعود. جولایی در این داستان نقش حزب توده و دربار رو در ترور محمد مسعود تشریح میکنه و فضای حاکم بر ایران رو در طی این دوره از تاریخ معاصر به‌خوبی نشون میده.
خط زمانی داستان نامنظمه و یکجورایی حال و هوای مرموز و کارآگاهانه‌ای به کتاب میده، شخصیت‌پردازی خیلی خوبی هم داشت و داستان شخصیت‌های فرعی جذابیت دوچندانی به داستان اصلی اضافه کرده بود. وجود شخصیت‌های سرشناسی مثل صادق هدایت هم ایده‌ی خیلی جالبی بود.
و توصیف ایران در اون سال‌ها، تهران و خیابان‌هاش و کافه‌هاش... 😍 با همه‌ی تلخی‌هاش ترجیح می‌دادم تو اون تاریخ به دنیا میومدم تا این تاریخ 😐😂
‌‌‌‌
خوندنش رو به کسایی که رمان تاریخی دوست دارند و البته اونایی که میخوان یک رمان ایرانی خوب بخونند توصیه میکنم.
‌‌
امتیازم: ۴ از ۵
Read more
. .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. ...
Media Removed
. .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید ... .
..
.
.
به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی

مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید عصر قاجار است.
وی مانند بیشتر بازیگران نسل خود کار هنری‌اش را از روی صحنه تئاتر آغاز کرد. در کودکی توسط طوسی حائری٬ نویسنده ایرانی که دختر‌عمه‌اش بود به عبدالحسین نوشین٬ کارگردان تئاتر معرفی شد.رشیدی به علت ماموریت‌های دیپلماتیک پدرش مدتی را ترکیه و فرانسه گذراند و پس از پایان دبیرستان در ژنو آموختن تئاتر را آغاز کرد و از کنسرواتوار ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر فارغ التحصیل شد.
پس از بازگشت به ایران در دهه ۱۳۴۰ به اداره تئاتر وزارت فرهنگ و هنر پیوست. او در سال ۱۳۴۲ گروه تئاتر “امروز” را با حضور کسانی چون مرضیه برومند، سوسن تسلیمی، پرویز فنی‌زاده و خسرو شجاع‌زاده تشکیل داد. مشهورترین نقشی که از او از آن سال‌ها در خاطره مردم مانده است٬ مفتش شش انگشتی سریال هزاردستان٬ به کارگردانی علی حاتمی بود. او علاوه بر بازیگری چندین تله تئاتر از جمله کارهایی از غلامحسین ساعدی را کارگردانی کرد و چند نمایشنامه خارجی را نیز به فارسی برگرداند.
فرار از تله با بازی بهروز وثوقی و به کارگردانی جلال مقدم نخستین حضور سینمایی او بود که جایگاهش را به عنوان یکی از بهترین بازیگران نقش مکمل تثبیت کرد.
کندو فیلم دیگر که با وثوقی بازی کرد، اوج بازیگری رشیدی در سینمای پیش از انقلاب بود که در آن فیلم نقش شخصیتی به نام “آقا حسینی” را بازی ‌‌می‌کرد که تازه از زندان آزاده شده بود و در قهوه‌خانه زندگی می‌کرد. با آنکه بهروز وثوقی ستاره فیلم بو. رشیدی شخصیت مستقلی داشت که اصلا زیر سایه وثوقی دیده نمی‌شد. به قول خودش هنوز هم خیلی‌ها او را با شخصیت “آقا حسینی” می‌شناسند.
در سال ۱۳۷۰ پیروزی شیکاگو را در تئاتر شهر تهران به روی صحنه برد. این نمایش که با بازی خود و تعدادی از مشهورترین بازیگران سینما و تئاتر ایران بود به پرفروش‌ترین تئاتر ایران پس از انقلاب تبدیل شد و آغازگری شد برای حضور تماشاگران عادی در سالن‌های تئاتر ایران. آوای فاخته، گل پامچال، تنهاترین سردار، ولایت عشق، مختارنامه و کلاه پهلوی از دیگر کارهای تلویزیونی مشهور او در سال‌های گذشته بوده است.
روحش شاد یادش گرامی
Read more
Loading...
از تاریکی های زمین آمدم تا شور سلام بر شما آوای بی آهنگم را روح بخشد و اعماق وجودم پر شود از شرار انرژی ...
Media Removed
از تاریکی های زمین آمدم تا شور سلام بر شما آوای بی آهنگم را روح بخشد و اعماق وجودم پر شود از شرار انرژی های وجوووووود اینجا ب دنیا امدن معنایی صد چندان ب خود میگیرد گویی ک تمام ملائک ب عشق استان شما از عرش خروج کرده اند به دنیا رسیده اندو آرامشیییی بس رویا وار ب ما میبخشند. گویی کسی مادام ذکر عاشقانه درحال ... از تاریکی های زمین آمدم تا شور سلام بر شما آوای بی آهنگم را روح بخشد و اعماق وجودم پر شود از شرار انرژی های وجوووووود
اینجا ب دنیا امدن معنایی صد چندان ب خود میگیرد گویی ک تمام ملائک ب عشق استان شما از عرش خروج کرده اند به دنیا رسیده اندو آرامشیییی بس رویا وار ب ما میبخشند. گویی کسی مادام ذکر عاشقانه درحال و هوای اینجا نجوا میکند گوشممم پر است از تسبیح عاشقانه هر مولکول روان در این هوا ،چ دنیایی ب نگاهم ب قلبم ب روحم نگار زده ای. که هر چه ب استانت چشم میدوزم عشق نقش میندد نقش و نگار آنچه مرا ب اینجا متصل میکند انرژی حضور عاشقانه ی بی انتهای توست یا علی بن موسی الرضا ای اقای عشق ای مولای عزیزتر از پدر و مادر ای معنای تقرب ب عرش ای تمام آنچه میطلبم ب درهای حرم که دست میکشم متوجه میخی میشوم که افتاده است وصد البته شرمزده از کالبد انسانی ام که من از آن میخ هم کمترم کجا مرا ب زمین وصل کردند ک غفلت ورزیدن آموختم اینجا ترنم نفس من نقش میبند زندگی روح میگیرد دنیا ب آغازی دوباره فکر میکند اما سراغاز تمام افکار مردمم تو هستی هرجایی که هستند هر جا ب شروعی دوباره فکر میکنند هر جا که با نام و یاد تو ب آرامش میرسند
اینجاااااا دنیاااااا ب تو سلام میدهد و من هنوز در افکار دنیایی میغلتم
من یک انسانم که ب آغاز دوباره فکر میکنم ب تو. اما تا سر از ضریح مقدست برمیگردانم موج موج انسانهایی میبینم که عاشقانه ب پهنای صورت اشک میریزند ب عشق رسیدن ب آرامش حضوررتو ،،مرا ب حرمت حضور ایشاندوبه حرمت زمزمه های عاشقانه ی همراه با بغض و درد و اشک ایشان از انرژی وجود خود بی نصیب مگردان چ عاشقانه ب گرداب پریشان افکارم نقش تو نظم میبخشد دنیا اگر ب تو برسد دنیا میشود و من اگر ب تو رسم من
امید دارم هر انکسی که دل شکسته ب خانه ات چشم میدوزد حتی از دورترین نقطه ب حرمت فکر میکند او را از شعور عرفانی عشق خویش بارور کنی و عشق و معرفت عاشقانه ای از کرم خویش ب قلب رنجور و حساسش ببخشایی
حریم استانت عجب صفایی دارد مگر نه اینکه میگویند اینجاکسی ست پنهان مانند قند در نی ای عشق پنهان ایران من سلام میدهم تورا، از فضل خویش کرم نما که خانه ات مامن آرامش من است
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا السلام علیک ای عشق ای وجوووووود ای معنای هستی در این هستییی اینجا من هستم تو هستی و من ب نیابت تمام عاشقانت گر قابل سلام باشم
Read more
در زمان شاپور اول ( ۲۳۹ تا ۲۷۰ میلادی ) پادشاه ساسانی سه امپراطور روم به ایران حمله ور شدند . یکی گردیانوس ...
Media Removed
در زمان شاپور اول ( ۲۳۹ تا ۲۷۰ میلادی ) پادشاه ساسانی سه امپراطور روم به ایران حمله ور شدند . یکی گردیانوس جوان بود که در سال ۲۴۲ میلادی کشته شد . دیگری فیلیپ عرب بود که در برابر شاپور ناچار به تسلیم شد و قبول کرد که سالیانه به ایران برای حملاتی مکرری که به آنجا نموده بود و خساراتی که وارد کرده بود باج بدهد ... در زمان شاپور اول ( ۲۳۹ تا ۲۷۰ میلادی ) پادشاه ساسانی سه امپراطور روم به ایران حمله ور شدند . یکی گردیانوس جوان بود که در سال ۲۴۲ میلادی کشته شد . دیگری فیلیپ عرب بود که در برابر شاپور ناچار به تسلیم شد و قبول کرد که سالیانه به ایران برای حملاتی مکرری که به آنجا نموده بود و خساراتی که وارد کرده بود باج بدهد .
سوم والرین بود که در سال ۲۴۲ میلادی با ۷۰ هزار سرباز و امیر و سناتور رومی اسیر ایرانیان شد . شاپور این پیروزی بزرگ را در چندین مکان حجاری نمود تا درس عبرتی برای آیندگان گردد . شاپور در کتیبه ای که در کعبه زرتشت به سه زبان نوشته است میگوید : ” والرین با سپاهی که مشتمل بر ۲۹ گروه جنگی اروپایی بود و به ۷۰ هزار نفر سرباز بالغ بود به جنگ ایران آمد . در اطراف الرها و ادسا جنگ بزرگی بین ما و امپراطور والرین در گرفت .
ما با دستهای خویش والرین را اسیر کردیم ! فرماندهان – استانداران – سناتورها و افسران رومی را به اسارت گرفتیم و همگی آنان را به ایالات ایران منتقل نمودیم . ” این صحنه پیروزی شاپور از زیباترین نقش های برجسته ایران است که از حادثه ای غرور آفرین حکایت میکند و مایه سرافرازی ایرانیان میباشد شاپور با تاج پادشاهی که به صورت کنگره ای است و جامه ای آراسته سوار بر اسب تنومدی است که جلوی او فلیپ عرب امپراطور باج گذار رومی زانو زده و خم شده است . پادشاه ایران یک دست خود را به طرف او دراز کرده تا نشان از قبوا باج او شود . فلیپ در این نقش با تاج رومی و بالاپوشی که بروی دوشش قرار دارد چنان نمایش داده شده که گویی با شتاب به سوی اسب پادشاه ایران دویده و زانو زده است . والرین هر دو دست خود را به نشانه بخشش به جلو دراز کرده . عظمت پادشاه ایران و بزرگی او در تاج – دستبند و طرز آرایش مویش که چین دار است و بر شانه های افتاده است و همین طور از زین و لگام اسب مغرورش به وضوح دیده میشود . کنار دیگر شاپور امپراطور دیگری دیده میشود .
که پادشاه ایران مچ دست او را به نشانه اسارت گرفته . پشت سر اسب پادشاه ایران تصویر موبد بزرگ کرتیر دیده میشود که کلاهی بیضی شکل مزین به نشان قیچی به سر دارد و انگشت سبابه دست راست اش را به نشانه احترام به سوی شاپور دراز کرده است و گردن بندی مرواریدی آراسته شده به گردن دارد و بالاپوشی با سنجاقی در جلوی سینه می باشد . این کتیبه نقش دار ساسانی یکی از هنرمندانه ترین نقوش باستانی ایران است که وضح و سادگی و زیبایی آن به راحتی نشانگر عظمت و افتخاری پادشاهان گذشته است .
Read more
شروع جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ایران توسط ایالات متحده یک تحلیل نیست بلکه موضع رسمی این کشور است. ...
Media Removed
شروع جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ایران توسط ایالات متحده یک تحلیل نیست بلکه موضع رسمی این کشور است. چنانچه ترامپ و سپس وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده اند، آنها قصد دارند با ایجاد فشار و تحریم و به تبع آن ایجاد نارضایتی، مردم را علیه حکومت ایران بشورانند تا بدینوسیله نظام ایران را سرنگون نمایند. سه روز ... شروع جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ایران توسط ایالات متحده یک تحلیل نیست بلکه موضع رسمی این کشور است. چنانچه ترامپ و سپس وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده اند، آنها قصد دارند با ایجاد فشار و تحریم و به تبع آن ایجاد نارضایتی، مردم را علیه حکومت ایران بشورانند تا بدینوسیله نظام ایران را سرنگون نمایند. سه روز پیش در کنفرانس بنیاد دفاع از دمکراسی نیز بار دیگر مقامات آمریکایی همین مواضع را اعلام کردند.
نباید هیچگونه شکی داشته باشیم که این برنامه یک پیوست رسانه ای هم دارد. فشار بر مردم اگر با ناامید ساختن آنان، بی اعتماد ساختن مردم به مسئولین و کاشتن بذر تفرقه و اختلاف نباشد نخواهد توانست به نتیجه مطلوب برسد.
در دو سال گذشته با برجسته شدن نقش موسساتی مانند کمبریج آنالیتیکا نقش بالقوه ی رسانه ها و شبکه های مجازی در تخریب افکار عمومی حداقل در کشورهای غربی بویژه آمریکا به اثبات رسید، بطوریکه مدیر فیس بوک را چندین بار به عذرخواهی واداشت. دستکاری بر جریان افکار عمومی از طریق شبکه های مجازی توانست نتیجه انتخابات آمریکا را تغیر دهد.
در ایران عطش مردم برای آگاهی و دانستن واقعیتها و تبادل نقطه نظرات و اطلاعات ریشه در فرهنگ غنی آنها دارد. اما همین امر بالقوه زمینه مناسبی را برای سوء استفاده هم فراهم می کند. امروز مشهود است که افراد بسیار اندکی با ساختن دهها حساب و شناسه ی جعلی و حتی بدون داشتن هیچ هویتی در فضای محازی با ساختن اخبار دروغ و ساختگی فضای کشور را مسموم نمایند. آنها صبح که از خواب بر می خیزند با اتکا به آخرین تحولات شب گذشته، ماشین دروغ و سمپاشی را به راه می اندازند و خبری جعلی یا تحلیلی مغرضانه را در لباس هزل و لطیفه و یا جدی در وسعتی گسترده منتشر می نمایند و بسیاری از افراد نیز بدون توجه با فوروارد کردن ساده این اخبار و تحلیلها به مثابه ی نیروهای حامی آنها در می آیند. آنان برای دروغ و اخبار جعلی حدی نمی شناسند، نه نیاز به ارائه مدرک می بینند و نه به سند و مدرکی نیاز دارند. روز روشن با وجود در دسترس بودن متن مصوب کنوانسیون خزر، مسئولین را به فروختن سرزمین و حاکمیت کشور متهم می کنند و جو جامعه را ملتهب می کنند.
البته دسترسی به اطلاعات و اخبار و به اشتراک گذاردن آنها حق ماست. ولی فرهنگ استفاده صحیح از هر فن آوری را نیز لازم است در نظر بگیریم. در شرایطی که دشمن برای ضربه زدن به ما در تلاش است لازم است مراقب باشیم.
به هر خبری اعتماد نکنیم. صحت و درستی مطالب را از منابع موثق مورد اعتماد خود سوال کنیم. هر خبر و تحلیلی را فوروارد نکنیم. جنگ رسانه ای و روانی را جدی بگیریم.
Read more
Loading...
رویای نیمه‌کاره . قرار بود در آغاز دهه هشتاد میلادی سیصد فروند اف-۱۶ (۱۶۰ فروند خرید قطعی بعلاوه ...
Media Removed
رویای نیمه‌کاره . قرار بود در آغاز دهه هشتاد میلادی سیصد فروند اف-۱۶ (۱۶۰ فروند خرید قطعی بعلاوه ۱۴۰‌ فروند پیشنهاد)بخش مهمی از استخوان‌بندی نیروی هوایی ایران را تشکیل دهند،موشک ماوریک هم در اوائل دهه هفتاد میلادی وارد ایران شد و پس از آنکه در یکی از سنگین‌ترین درگیری‌های مرزی ایران و عراق، ... رویای نیمه‌کاره .
قرار بود در آغاز دهه هشتاد میلادی سیصد فروند اف-۱۶ (۱۶۰ فروند خرید قطعی بعلاوه ۱۴۰‌ فروند پیشنهاد)بخش مهمی از استخوان‌بندی نیروی هوایی ایران را تشکیل دهند،موشک ماوریک هم در اوائل دهه هفتاد میلادی وارد ایران شد و پس از آنکه در یکی از سنگین‌ترین درگیری‌های مرزی ایران و عراق، فانتوم‌های ایرانی مجهز به ماوریک در مدت کوتاهی با انهدام دوازده تانک عراقی با این موشک، موجبات شکست زودهنگام نیروهای عراقی را فراهم آوردند،شاه ایران بلافاصله دستور سفارش۱۸۰۰موشک ماوریک دیگر را صادر کرد.
نیروی هوایی ایران در سال۱۳۵۸،حدود۱۷۰فروند اف-۵ تایگر، ۲۱۰فروند اف-۴فانتوم از انواع مختلف و حدود ۸۰فروند رهگیر فوق‌پیشرفته اف-۱۴ تامکت در اختیار داشت.طرح بسیار بلندپروازانه شاه ایران برای نیروی هوایی پیش‌بینی میشد که در نیمه اول دهه هشتاد میلادی با اضافه شدن هفتاد فروند اف-۱۴دیگر،۳۰۰فروند شکاری بمب‌افکن پیشرفته و سبک اف-۱۶،هفت فروند هواپیمای استراتژیک آواکس ئی-۳سنچری و بالاخره ۲۵۰فروند اف-۱۸هورنت، شکاری بمب‌افکن جدید نیروی دریایی آمریکا که در سال ۱۹۸۳ میلادی وارد خدمت این نیرو گردید، به فهرست موجودی نیروی هوایی ایران تکمیل شود.
قرار اف-۱۶ها در مدت کوتاهی جایگزین اف-۵های تایگر شوند، در واقع اف-۵ را ایران تنها به عنوان راه حل کوتاه مدت خریداری کرد که تا موعد تحویل اف-۱۶ها دستش خالی نباشد، اگرچه تقدیر چیز دیگری بود و اف-۵ها ناچار شدند بار هشت سال نبرد سنگین با عراق را تحمل کنند. اف-۱۸ها هم قرار بود در یک روند آرام و تدریجی در طول دهه هشتاد میلادی جایگزین فانتوم‌ها شوند. ساختار عملیاتی نیروی هوایی ایران به این شکل پیش‌بینی شده بود که ۱۵۰ فروند اف-۱۴ به همراه هفت فروند آواکس، نقش دفاع هوایی استراتژیک در ارتفاع بالا را برعهده گیرند و خود وارد قلمرو دشمن نشده اما هدایت دیگر هواپیماها را به سوی عمق خاک دشمن به انجام رسانند. اف-۱۶ها و اف-۱۸ها در سه نقش دفاع هوایی تاکتیکی واکنش‌سریع در ارتفاع متوسط و پائین، عملیات تهاجم زمینی راهبردی در عمق، و عملیات پشتیبانی نزدیک جبهه‌ای انجام وظیفه کنند و اف-۴های فانتوم هم برخلاف گذشته تنها در نقش بمب‌افکن و به عنوان مکمل وظایف هوابه زمین ناوگان اف-۱۶و اف-۱۸ظاهر شوند.
پ.ن:این توضیحات فقط راجب نیروی هوایی بود بماند که برای نیروی دریایی و زمینی و هوانیروز چه خریدهایی قرار بود انجام بشه...
دوستانتان را تگ کنید
#ایران #ارتش #قهرمان #شهید #دزفول #خوزستان #استاد #مشهد #ترکمنستان #روسیه #اصفهان #دانشجو #خلبان #آمریکا #تهران #عراقي #عراق #مصر #مشهد #شهید #شیراز #پدافند #بوشهر
Read more
جشن تولد «اکبر عبدی» در برنامه شبی با عبدی باحضور خانواده اش و با اجرای علی ضیا #اکبرعبدی #اکبر_عبدی #شبی_با_عبدی #عبدی_شو بیوگرافی اکبر عبدی اکبر عبدی آقاباقر متولد 4 شهریور ماه 1339 در محله صدرالاشراف، بین میدان شوش و خراسان در شهر تهران می باشد و ۵۸سال سن دارد. دوران کودکی وی در آن‌جا ... جشن تولد «اکبر عبدی» در برنامه شبی با عبدی باحضور خانواده اش و با اجرای علی ضیا
#اکبرعبدی #اکبر_عبدی #شبی_با_عبدی #عبدی_شو
📍
بیوگرافی اکبر عبدی
اکبر عبدی آقاباقر متولد 4 شهریور ماه 1339 در محله صدرالاشراف، بین میدان شوش و خراسان در شهر تهران می باشد و ۵۸سال سن دارد.
دوران کودکی وی در آن‌جا سپری شد تا این‌ که به نازی آباد رفت. پدر و مادرش اصلیتی اردبیلی دارند. آنها چهار برادر به نام های اصغر، علی و ناصر و اکبر و یک خواهر به نام اشرف هستند که یکی از برادرانش در سال 1380 شهید شد.
اکبر عبدی ازدواج کرده است و متاهل می باشد.نام همسر وی نینا عبدی است . آنها یک فرزند دختر به نام المیرا نیز دارند.
اکبر عبدی پس از دریافت مدرک دیپلم از سال 1358 با نمایش‌های آماتوری فعالیت هنری‌اش را آغاز کرد و سپس در سال 1362 به تلویزیون رفت و در مجموعه «محله بروبیا» (داریوش مؤدبیان، 1363) و «بازم مدرسه‌ام دیر شد» (1365) خود را به عنوان بازیگری مستعد خلاق شناساند.
او با «جنجال بزرگ» (1363) خود را به عنوان بازیگر نقش‌های کمیک شناساند. جنجال بزرگ شش سال پس از تولید به نمایش عمومی درآمد و عبدی در آن فاصله در فیلم‌های «مردی که موش شد» (احمد بخشی، 1364)، «اجاره‌نشین‌ها» (داریوش مهرجویی، 1365)، «گراند سینما» (حسن هدایت، 1376) و «ای ایران» (ناصر تقوایی، 1368) بازی کرد، که نقش او در همه این فیلم‌ها کمدی بود.
عبدی در «اجاره‌نشین‌ها»، «ای ایران»، «مادر» (علی حاتمی، 1368)، «دلشدگان» (علی حاتمی، 1370) و «هنرپیشه» (محسن مخملباف، 1371) قابلیت‌های خود در ایفای نقش‌های متنوع کمدی اثبات کرد. تنوع نقش‌های او در این فیلم‌ها نشان از بازیگری دارد که اگر به درستی هدایت شود نام ماندگاری از خود در تاریخ بازیگری سینمای ایران باقی می‌گذارد؛ بازیگری که آن قدر استعداد و توانایی دارد که، به رغم فیزیک و توالی نقش‌های ثابت، کمتر به تکرار خود بپردازد. همین قابلیت موجب شد که عبدی در «سفر جادویی» (ابوالحسن داودی، 1369) هم نقش کودکی خود را ایفا کند و هم نقش میانسالی‌اش را، یا در «آدم برفی» (داود میرباقری، 1373) در دو نقش مردانه و زنانه توانایی‌هایش را نشان بدهد.
Read more
 #رفیق_آیت_الله #امیر_عباس_فخرآور #سید_علی_خامنه_ای #انقلاب_۵۷ #روسیه #شوروی یکصد سالی ...
Media Removed
#رفیق_آیت_الله #امیر_عباس_فخرآور #سید_علی_خامنه_ای #انقلاب_۵۷ #روسیه #شوروی یکصد سالی هست که سرنوشت ، بازی تلخی را با سرزمین کهن آریایی ما سر گرفته است. بادهای حوادثی غریب ، ما مردم ایران را در تعلیقی تاریخی نگاه داشته اند. دردی مشترک که حالا به آن معتاد شده ایم و دست در گریبان ماندن با روزمرگی ... #رفیق_آیت_الله
#امیر_عباس_فخرآور
#سید_علی_خامنه_ای #انقلاب_۵۷ #روسیه #شوروی
یکصد سالی هست که سرنوشت ، بازی تلخی را با سرزمین کهن آریایی ما سر گرفته است. بادهای حوادثی غریب ، ما مردم ایران را در تعلیقی تاریخی نگاه داشته اند. دردی مشترک که حالا به آن معتاد شده ایم و دست در گریبان ماندن با روزمرگی هایمان ، حتی قدرت اینکه به نقطه آغاز این درد مشترک بیاندیشیم را از ما گرفته است. شاید اگر پدرانمان ریشه این درد مشترک را می یافتند ، امکان پرداختن به چاره آن نیز پدیدار می شد.
آنچه در پیش رو دارید ، چکیده دو دهه دویدن به دنبال پاسخ برای پرسش هایی است که نیمی از زندگی ام را با آن زیسته بودم. در نهایت چهار سال پیش وقتی نوشتن این کتاب را شروع کردم ، انتظار خیلی چیزها را داشتم. انتظار داشتم این کتاب به زندگینامه یک دیکتاتور ستمگر و یا کشف یک شبکه کهنسال جاسوسی برای اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شود. ولی اینکه کتاب رفیق آیت الله تبدیل به شاید بزرگترین مجموعه تحقیقاتی برای رمزگشایی از تاریک ترین پرونده های سیاسی- جنایی تاریخ ایران شود ، حتی در وحشی ترین تصوراتم نیز نمی گنجید.
امروز با اعتماد به نفس میگویم که درد تاریخی مردم سرزمینمان را شناخته ام و در این تردید ندارم همه آنها که تا پایان این کتاب همسفرم باشند ، دیدگاهی نوین به آنچه بر ملت ما در یکصد سال گذشته رفته است ، خواهند داشت.
مشکل اینجا بود که ریشه این درد مشترک را نه در درون سرزمین ما ، که فرسنگ ها دورتر در قلب همسایه شمالی ایران ، در کشور پهناور روسیه باید جستجو می کردیم. آنجا که در سال ۱۹۰۵ میلادی برابر با ۱۲۸۴ خورشیدی ، جرقه های یک انقلاب در روسیه تزاری زده شد.
دوازده سال پس از آن ، شعله های انقلاب بولشویکی ابتدا دامان مردم این سرزمین پهناور را فرا گرفت و سپس به جان ایران کهن و دیگر مناطق کره خاکی افتاد و تاریخ ، فرهنگ و هویت آنها را خاکستر کرد.
کتاب رفیق آیت الله در ده فصل به بررسی اسناد مربوط به نقش کلیدی سازمان امنیت شوروی در طراحی و اجرای انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ خورشیدی و پس از آن کمک های آشکار و پنهان این سازمان مخوف برای رسیدن سید علی خامنه ای به مقام ولی مطلقه فقیه در ایران ، می پردازد.
در هر یک از فصل های ده گانه این کتاب با یکی از رازهای سر به مهر و معماهای ترسناک در تاریخ انقلاب اسلامی مواجه خواهید بود که علاوه بر رمزگشایی از آنها تلاش شده است تا امکان تحقیق مستقل و موضوعی برای پژوهشگران در آن زمینه خاص نیز فراهم گردد.
Read more
‌ همه چیز از یک سفر شروع شد، سفری به دل روستاهای نابِ کویری سمنان که فرهنگ و رسوم مردمش هم‌زاد کویر است. ...
Media Removed
‌ همه چیز از یک سفر شروع شد، سفری به دل روستاهای نابِ کویری سمنان که فرهنگ و رسوم مردمش هم‌زاد کویر است. مردمی بزرگ شده در دل صحراهای بی‌آب و پُرآفتاب کویر مرکزی ایران که قدر آب و سبزه و حیات را می‌دانند و بر دیده و دل می‌گذارند. آنجا بود که با هنر بی‌بدیل زنان روستایی این مناطق آشنا شدیم، هنری برآمده ...
همه چیز از یک سفر شروع شد، سفری به دل روستاهای نابِ کویری سمنان که فرهنگ و رسوم مردمش هم‌زاد کویر است.
مردمی بزرگ شده در دل صحراهای بی‌آب و پُرآفتاب کویر مرکزی ایران که قدر آب و سبزه و حیات را می‌دانند و بر دیده و دل می‌گذارند.

آنجا بود که با هنر بی‌بدیل زنان روستایی این مناطق آشنا شدیم، هنری برآمده از ذهن‌هایی پر نقش و نگار و زیبابین. سخن از سوزن‌دوزی‌های رنگ‌رنگی است که نقش خیال گل و شاخ و برگ گیاهان روی سفیدی‌ پارچه‌های چلواری بود.

پارچه‌های گلدوزی شده‌‍‌ی زیبایی که در شکل پرده‌ی پنجره‌ها و یا پوششی برای رختخواب‌ها و لباس‌ها رنگین‌کمانی از زیبایی را به خانه‌های روستایی بخشیده بود. نقش چشم‌نواز گل و برگ‌های طراحی شده روی زمینه سفید نگاه هر بیننده‌ای را خواهی نخواهی به خود جلب می‌کرد.

ویژگی این هنر دست‌ساز، مثل بیشتر صنایع‌دستی و هنرهای برآمده از دل زندگی و سلیقه مردمان روستا، کاربردی بودنش است. هنری که نه فقط برای تزئین و آذین‌بندی که بخشی از جزئیات زندگی روزمره و لازم‌شان به حساب می‌آمد و همچنان می‌آید.

این بخشی از هویت و میراث کهن ساکنان این دیار بود اما هنر زیبای آنان هم رو به فراموشی می‌رفت و هم مانایی‌ چندانی نداشت، چرا که هم زنان هنرمند، دست از نخ و سوزن کشیده بودند و هم جنس پارچه‌ها طوری نبود که دوام و ماندگاری بلندی داشته باشد.

از همان‌جا بود که ایده زنده‌کردن و دوام‌بخشی به این طرح و نقش‌های چشم‌نواز به ذهن و خیال ما خطور کرد تا دنیای هزار رنگ و صمیمی گل‌دوزی‌های دستی زنان روستاهای کویر را از روی چلوارهای پنبه‌ای سفید و ساده به گلیم‌های خوش‌بافت رنگارنگ کوچ بدهیم، با طرح همان گل‌ها و انارها و ساقه‌ها و برگ‌ها.

نقش‌های آن گل‌دوزی‌های سنتی که سال‌هاست به دست فراموشی و انقراض سپرده شده بود حالا در طرح و قالبی جدید این بار روی بستر با دوام گلیم‌ها با رنگبندی‌های نو شده و چشم‌نواز به خانه‌ها برگشته است.

گلیم‌های مجموعه مروارید «زییین» الهام گرفته از همان سوزن‌دوزی‌ها و طرح و نقش‌های خوش آب و رنگ است که به دست ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌طراحان ما باب سلیقه و نگاه امروزی بازطراحی شده و به دنیای گلیم‌های ایرانی اضافه شده است.
Read more
اتاق تاریک فیلمی با توانایی اثرگذاری سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک ...
Media Removed
اتاق تاریک فیلمی با توانایی اثرگذاری سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک آزاری والدین رفته تا اتاق تاریک را بسازد. اتاق تاریک از موضوعی بجا و مبتلا به جامعه بهره می برد. بحث حساس تربیت کودک و اصول صحیح آن و تأثیرات مخرب رفتارهای ناصحیح بر روان کودک امری است که در تمامی خانواده ... اتاق تاریک
فیلمی با توانایی اثرگذاری

سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک آزاری والدین رفته تا اتاق تاریک را بسازد.

اتاق تاریک از موضوعی بجا و مبتلا به جامعه بهره می برد. بحث حساس تربیت کودک و اصول صحیح آن و تأثیرات مخرب رفتارهای ناصحیح بر روان کودک امری است که در تمامی خانواده ها باید به آن توجه شود و از اهمیت و جایگاه مهمی برخوردار است. حجازی با در نظر داشتن این موضوع به خانواده ای سه نفره پرداخته که به خاطر شکاف سنی بین پدر و مادر و اختلالات رفتاری زن، تربیت کودک خانواده با چالش ها و نواقصی همراه است.

از لحاظ فرمی با فیلم خوبی روبرو هستیم که با توجه به شناخت حجازی از سینما امری طبیعی و قابل انتظار است. کادربندی های سینمایی و دکوپاژ قوی از عوامل موفقیت در فرم فیلم محسوب می شوند. اما فضای کار و نورپردازی آن کمی با اغراق همراه بوده و تاریکی بیش از حد کل فیلم و سعی کارگردان برای القای حس تاریکی و نبود روشنایی در داستان بیش از حد است. چرا که خود فیلم آن قدر ها هم تاریک نیست و صرفاً به مبحث اتاق تاریک پرداختن شاید منظور را به اندازه ی کافی برای بیننده روشن می ساخت.

علاوه بر اینها زمان فیلم کمی طولانی و کش دار شده است شاید با یک تدوین مجدد می توانست اثر شسته رفته تری را به اکران درآورد. کارگردان برای پرداختن به موضوع و ارائه ی داستان مصالح کم می آورد و مجبور می شود با پلان های اضافی یک فیلم بلند را تدوین کند که در بخش هایی حتی حوصله سربر هم می شود. هرچند در کلیت فیلم به خوبی می تواند مخاطب را همراه کند و او را تا پایان با داستان نگه دارد. و نتیجتاً موفق می شود به شکل مناسبی حرفی را که می خواهد بزند و بیننده را با اثرات مخرب تربیت نادرست کودک آشنا کند، که می توان گفت اتاق تاریک قدرت اثرگذاری دارد و کمتر فیلمی در سینمای ایران دیده ایم که این خصوصیت را داشته باشد.

بازی ساره بیات یک بازی قوی و قابل توجه است. او به خوبی نقش را روح می بخشد و از پس فراز و فرودهای آن بر می آید. در واقع به عنوان نقطه عطف فیلم باید از بازی چشمگیر ساره بیات نام برد. در مقابل انتخاب ساعد سهیلی برای این نقش انتخاب درستی نبوده و ساعد از بازی در این نقش سربلند بیرون نمی آید. او که بازیگر توانا و قابلی است اما در نقش پدر خانواده خوب ظاهر نمی شود و اگر هم اصرار بر بازی در این نقش را داشت لازمه ی آن زندگی حداقل شش ماهه با یک کودک بود تا پدر بودن را به نحوی تجربه کند.

و اینکه اتاق تاریک از فیلم های خوب اکران های فعلی سینماها می باشد که می توانیم دیدن اش را پیشنهاد دهیم.
Read more
. نقش رستم یکی از مهم ترین و زیباترین آثار باستانی است که در حدود 5 کیلومتری تخت جمشید، در کوه حاجی آباد ...
Media Removed
. نقش رستم یکی از مهم ترین و زیباترین آثار باستانی است که در حدود 5 کیلومتری تخت جمشید، در کوه حاجی آباد واقع است. آرامگاه چند تن از پادشاهان هخامنشی از جمله داریوش بزرگ و خشایارشا، نقش برجسته‌هایی از وقایع مهم دوران ساسانیان از جمله تاجگذاری اردشیر بابکان و پیروزی شاپور اول بر امپراتوران روم، ... .
نقش رستم یکی از مهم ترین و زیباترین آثار باستانی است که در حدود 5 کیلومتری تخت جمشید، در کوه حاجی آباد واقع است.

آرامگاه چند تن از پادشاهان هخامنشی از جمله داریوش بزرگ و خشایارشا، نقش برجسته‌هایی از وقایع مهم دوران ساسانیان از جمله تاجگذاری اردشیر بابکان و پیروزی شاپور اول بر امپراتوران روم، بنایی موسوم به کعبه زرتشت و نقش‌برجسته ویران‌شده‌ای از دوران عیلامیان در نقش رستم قرار دارد.
.
نقش رستم، استان فارس، ایران
Naghshe Rostam, Fars Province, Iran
----------------------------
Photo by: @sergeysuxov
----------------------------
#iran #fars #shiraz #mountain #history #travell #travelgram #travelmagazin #cnntravel #nature #amazing #wonderful #trawelchannel #tour #tourism #gando #gandotours
#ایران #ایرانگردی #فارس #شیراز #نقش_رستم #تاریخ #فرهنگ #کوه #تمدن #هخامنشیان #آثار_باستانی #گاندو
----------------------------
Tag your pictures with‌ #gandotours
خوشحال می شیم که تصاویر زیباتون از جاذبه های گردشگری ایران رو با gandotours # برای ما ارسال کنید.
Read more
What is your favorite color combination ? <span class="emoji emoji1f49a"></span>🧡 بی شک ‌همتون این روزها زیاد با کلمه استایلیست برخورد ...
Media Removed
What is your favorite color combination ? 🧡 بی شک ‌همتون این روزها زیاد با کلمه استایلیست برخورد می کنین و ممکنه خیلیاتون ندونین که این تو دنیای مد یکی از مهمترین بخش هاست . این که شما خوشتیپ و یا خوش استایلی صرفا به این معنی نیست که شما یک استایلیست محسوب می شین ، چیزی که تو بیو ی خیلی از پیج های اینستگرام ... What is your favorite color combination ? 💚🧡
بی شک ‌همتون این روزها زیاد با کلمه استایلیست برخورد می کنین و ممکنه خیلیاتون ندونین که این تو دنیای مد یکی از مهمترین بخش هاست . این که شما خوشتیپ و یا خوش استایلی صرفا به این معنی نیست که شما یک استایلیست محسوب می شین ، چیزی که تو بیو ی خیلی از پیج های اینستگرام به وفور دیده می شه ، ولی لازمه گفت که شما ممکنه زیباترین ترکیب رنگی رو انتخاب کنین ، زیباترین و خاص ترین استایل ها رو داشته باشین حتی شاید صاحب بهترین سلیقه هم باشین اما شما نمی تونین یک استایلیست به حساب بیاین تا زمانی که درس این کار رو خونده باشین و به خیلی از چیزها تو این زمینه اشنا باشین . از استایلیست تو ایران خیلی در جاها حتی نامی هم برده نمی شه در صورتی که عضو اصلی عکاسی ها ، فیلمبرداری ها و فشن شو ها استایلیست ها هستن ،لازمه ی یک استایلیست که تو دنیای مد استایلینگ انجام می ده به این صورته : اشنایی با رنگ ها و ترکیب های رنگی ، سبک های هنری ( سبک های مد که از هنر و تاریخ هنر ریشه می گیرن ) اشنایی کامل با فرم بدن اشخاص ، اشنایی با شرایط اجتماعی ، موقیت شغلی ( اون فردی که قراره از طرف اون فرد استایل بشه ) و اشنایی با نوع لباس ها و طریقه ست کردن ایتم ها کنار هم ، اشنایی و تسلط داشتن کامل به ترند ها و این که تو دنیای مد و کشور هایی که مد از اونجا اغاز شده چی می گذره . این افراد تو مجله های مد ، استایلینگه فیلم ها ، استایلینگ برای عکاسی های تبلیغاتی نقش مهمی دارن . یک سری استایلیست دیگه هم وجود داره که کار اونها پرسونال استایلینگ هست که مخصوص یک شخص کار می کنن و اون فرد رو با در نظر گرفتن موقیت اجتماعی ، بودجه ای که داره و فرم بدنش استایل میکنن ، برای مثال بازیگر ها ، افراد مهم ، مدل ها و خواننده ها خصوصا برای مراسم مهم همه گی از یک استایلیست مشاوره می گیرن تا حتی ریز ترین نکته که ممکنه رنگ لاک اون فرد تو اون استایل باشه رو انتخاب کنن . مشاوره گرفتن از یک استایلیست بهتون کمک می کنه خرید مقرون به صرفه تری هم داشته باشین چون اون فرد می دونه که کمد یک خانم به چه ایتم هایی نیاز داره ، مثل ایتم هایی که می شه اون رو بارها با ایتم های متفاوت دیگه ای پوشید و تکراری به چشم نیاد ، نکته بعدی کاری که استایلیست می کنه اینه که طبق فرم بدن اون فرد برای اون لباس انتخاب می کنه ، برای مثال با یک سری کلک ها شما می تونین بعضی از ایرادات بدن رو بپوشونین و به طرز زیباتری فرم بدنتون رو نشون بدین .
Read more
<span class="emoji emoji1f3a4"></span><span class="emoji emoji1f320"></span> <span class="emoji emoji1f535"></span>عصر ایران: مهدی یراحی با نقش نخل در کنسرت اهواز ‌‌ ‌ <span class="emoji emoji1f334"></span> او این اقدام را برای آگاه سازی جامعه نسبت ...
Media Removed
عصر ایران: مهدی یراحی با نقش نخل در کنسرت اهواز ‌‌ ‌ او این اقدام را برای آگاه سازی جامعه نسبت به کم آبی در خوزستان و مرگ تدریجی نخل ها به دلیل کم آبی و شوری آب انجام داد. ‌ عکس: @mohammadyassasi #مهدی_یراحی #کنسرت #اهواز #بحران_آب #ریزگردها #خشکسالی #کم_آبی 🎤🌠
🔵عصر ایران: مهدی یراحی با نقش نخل در کنسرت اهواز ‌‌

🌴 او این اقدام را برای آگاه سازی جامعه نسبت به کم آبی در خوزستان و مرگ تدریجی نخل ها به دلیل کم آبی و شوری آب انجام داد.

📷عکس: @mohammadyassasi
#مهدی_یراحی #کنسرت #اهواز #بحران_آب #ریزگردها #خشکسالی #کم_آبی
... <span class="emoji emoji1f4e2"></span> حمید پنداشته: امیدواریم «خانوم یایا» به رونق سینما کمک کند . <span class="emoji emoji1f53b"></span> تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خانم ...
Media Removed
... حمید پنداشته: امیدواریم «خانوم یایا» به رونق سینما کمک کند . تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خانم یایا» گفت: با ثبت قرارداد این فیلم در سرگروهی سینما ایران، کارهای تبلیغاتی آن را از هفته آینده شروع می‌کنیم . حمید پنداشته با اعلام این خبر به ایسنا گفت: با توجه به حضور سه ستاره مطرح سینما و همچنین ... ...
📢 حمید پنداشته: امیدواریم «خانوم یایا» به رونق سینما کمک کند
.
🔻 تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خانم یایا» گفت: با ثبت قرارداد این فیلم در سرگروهی سینما ایران، کارهای تبلیغاتی آن را از هفته آینده شروع می‌کنیم
.
حمید پنداشته با اعلام این خبر به ایسنا گفت: با توجه به حضور سه ستاره مطرح سینما و همچنین فضای مفرح فیلم، پیش بینی می‌کنیم فیلم کاهانی بتواند مثل «هزارپا» به رونق اقتصادی سینمای ایران در نیمه دوم امسال کمک کند
.
تهیه کننده فیلم «خانم یایا» در خصوص اکران این فیلم بعد از یک سال و نیم گفت: فیلم هیچ مشکلی از بابت پروانه نمایش نداشت و سازمان سینمایی با حسن نیت نسبت به شخص آقای کاهانی بیشترین همکاری را برای صدور مجوز آن انجام داد.
.
وی افزود: به هرحال مجوز فیلم ویدئویی بود و طبق روال باید مراحل تبدیل انجام می‌شد و همین موضوع در تعویق صدور پروانه نمایش این فیلم بی‌تاثیر نبود. پنداشته در پایان گفت: بعد از چند سال اکران فیلمی به کارگردانی عبدالرضا کاهانی اتفاق خوبی برای سینمای ایران است و امیدوارم با همین فیلم سوءتفاهمات هم بین ایشان و مسئولان از بین برود
.
حمید فرخ‌نژاد، رضا عطاران و امین حیایی در کنار نیتایا چرسی نقش های اصلی فیلم «خانم یایا» را برعهده دارند؛ فیلمی که اولین محصول مشترک ایران و تایلند به حساب می آید و قراراست به شکل همزمان توسط پلی گروپ از کمپانی اس اف در تایلند، لائوس، میانمار و کامبوج روی پرده رود
.
این فیلم داستان دو باجناق است که پس از فوت پدرزنشان راه او را پی گرفته و به بهانه تجارت در چین گریزی هم به پاتایا می‌زنند اما رویارویی آن‌ها با دوست قدیمی همه چیز را به هم می‌ زند.
#Haft_tv3
Read more
روحش شاد و یادش گرامی ‌ انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره ...
Media Removed
روحش شاد و یادش گرامی ‌ انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش ... روحش شاد و یادش گرامی

انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. وی پدر مجید انتظامی آهنگساز و نوازنده معروف است. وی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبی به کارگردانی اصغر تفکریدر تئاتر پاریس خیابان لاله‌زار اجرا کرد و تا ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.

او در ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد.بازی او در فیلم گاو نقطه عطف و تحولی شگرف در تاریخ بازیگری سینمای ایران می‌شود. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. او در فیلم مستند عشق‌پردازبه کارگردانی محمدهادی کاویانی در کنار محمود فرشچیانحضور داشته‌است. وی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن،اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان،صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. او در گاوخونی دومین همکاری اش بابهروز افخمی را تجربه کرد و جائی برای زندگی چهارمین تجربه‌اش با محمد بزرگ‌نیا بود. او برای اولین بار با مسعود کیمیایی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران و در سن ۷۹ سالگی در فیلم حکم همکاری کرد. نقش رضا در فیلم حکم شبیه یک دن کورلئونه است.انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد
Read more
# امروز سالروز درگذشت زنده یاد خسرو شكيبايى، بازيگر سینمای ایران . زنده یاد خسرو شکیبایی در ۷ فروردین‌ماه سال ۱۳۲۳ در خیابان مولوی تهران به دنیا آمد . وی فارغ‌التحصیل بازیگری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۲ با بازیگری تئاتر آغاز کرد، ۵ سال بعد یعنی ... #🎥
امروز سالروز درگذشت زنده یاد خسرو شكيبايى، بازيگر سینمای ایران
.
زنده یاد خسرو شکیبایی در ۷ فروردین‌ماه سال ۱۳۲۳ در خیابان مولوی تهران به دنیا آمد
.
وی فارغ‌التحصیل بازیگری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۲ با بازیگری تئاتر آغاز کرد، ۵ سال بعد یعنی در سال ۱۳۴۷ وارد حرفهٔ دوبلوری و بعد از آن در عرصه سينما به بازيگرى صاحب سبك تبديل شد
.
بخشی از افتخارات زنده یاد خسرو سینمای ایران
برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر:بهترین بازیگر نقش اول مرد (هامون)، دوره ۸ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۶۸بهترین بازیگر نقش اول مرد (کیمیا)، دوره ۱۳ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۳بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (سالاد فصل)، دوره ۲۳ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۸۳دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد (اتوبوس شب)، دوره ۲۵ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۸۵نامزد سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر:بهترین بازیگر نقش اول مرد (یکبار برای همیشه)، دوره ۱۱ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۱بهترین بازیگر نقش اول مرد (سایه به سایه)، دوره ۱۵ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۵بهترین بازیگر نقش اول مرد (کاغذ بی خط)، دوره ۲۰ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) و …
.
@rambodjavan1
@pouriashakibaie
@bijanbirang
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
<span class="emoji emoji2728"></span>یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان<span class="emoji emoji2728"></span> <span class="emoji emoji1f4cc"></span>مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام ...
Media Removed
یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان در اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌ شمار میرود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌ کاری و نجاری در قرن ... ✨یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان✨ 📌مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان در اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌ شمار میرود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌ کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجدِشاه در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۰۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
مسجد امام در ضلع جنوبی میدان نقش جهان واقع گردیده و از نظر ویژگی‌ های معماری، تزیینات غنیّ و آثار نفیس دیگر از برجسته‌ ترین آثار معماری ایران است و چنانکه از مآخذ برمی آید، بنای آن در سوّمین مرحله از اجرای طرح میدان نقش جهان به فرمان شاه عبّاس بزرگ (سال ۹۹۶–۱۰۳۸ق/ ۱۵۸۸–۱۶۲۹م) آغاز گردیده و در دورة شاه‌ صفی (سال ۱۰۳۸–۱۰۵۲ق/ ۱۶۲۹–۱۶۴۲م) به پایان رسیده است.
مسأله ای که در مسجد امام جلب توجه می کند و اکثر سياحان و جهانگردان نيز به آن اشاره کرده اند و معماران و مهندسين نيز آن را يکی از استادانه ترين شگردهای معماری به حساب آورده اند مسأله رعايت جهت قبله در مسجد است. سازندگان مسجد طوری سردر را درست کرده اند که با عبور از ميان ايوان ورودی بدون آنکه احساس شود، نيم چرخی به سمت راست زده می شود. در حقيقت معمار برجسته اين اثر با يک زاويه ۴۵ درجه مسجد را در جهت قبله قرار داده است.
به طور کلی مسجد امام اصفهان با مناره های رفيع و ايوان های سر به فلک کشيده و شبستان های عالی و محراب های نفيس و همچنين با طرح يکپارچه و متوازن خود از شاهکارهای بی نظير و مسلم معماری زمان صفويه است. مسجدی که در عصر خود از عجايب زمان بوده و در حقيقت نيز به دليل زيبائی طرح، عظمت، ابعاد و شکوه و جلال کاشيکاری هايش ستاره درخشان هنر عصر صفوی است. 🆔تلگرام:
aysanparvazpars ☎️ 02188546454

#ايران #اصفهان #تورداخلى #آيسان_پرواز #جاذبه_گردشگری #توريست #آژانس_هواپیمایی
#iran #isfahan #aysanparvaz #travelagency #tourist
Read more
 <span class="emoji emoji1f536"></span> #یرواند_آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصل تاریخ در کالج باروک دانشگاه شهر نیویورک است. آبراهامیان ...
Media Removed
 #یرواند_آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصل تاریخ در کالج باروک دانشگاه شهر نیویورک است. آبراهامیان در این کتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان‌های سیاسی و نیروهای اجتماعی #ایران از سده نوزدهم میلادی تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ می‌پردازد. نیروهای اجتماعی را به گروه‌های قومی» و «طبقات اجتماعی» ...  🔶 #یرواند_آبراهامیان استاد ایرانی‌الاصل تاریخ در کالج باروک دانشگاه شهر نیویورک است. آبراهامیان در این کتاب به تحلیل تأثیرات متقابل سازمان‌های سیاسی و نیروهای اجتماعی #ایران از سده نوزدهم میلادی تا انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ می‌پردازد. نیروهای اجتماعی را به گروه‌های قومی» و «طبقات اجتماعی» تقسیم می‌کند و با توجه به دستاوردهای #جامعه‌شناسان تأثیرات نظام‌های #سیاسی بر نظام‌های #اجتماعی را بررسی می‌کند. آبراهامیان کارش را با تبیین ساختار اجتماعی - سیاسی دوره قاجار و علل و پیامدهای انقلاب مشروطیت آغاز می‌کند، با بررسی دوره #رضاشاه و سقوط او و سالهای بحرانی شهریور ۲۰ تا مرداد ۱۳۳۲ ادامه می‌دهد و بر این دوره، به ویژه تأثیر و تأثرهای نیروهای سیاسی، تأکید می‌کند. سال‌های پس از کودتا را تا آستانه انقلاب اسلامی به انگیزه ریشه‌یابی علل وقوع #انقلاب و نیروهای مؤثر در آن از نظر می‌گذراند و اهم حوادث و نیروهای سیاسی و اجتماعی مؤثر این دوره را تجزیه و تحلیل می‌کند و این گونه نتیجه می‌گیرد که علت وقوع انقلاب توسعه ناهمگونی بود که رژیم محمدرضا شاه، خواه ناخواه، در پیش گرفته بود. #آبراهامیان با بررسی نقش مهم اسلام و نیز نقش تعیین کننده شخص امام خمینی در پیروزی انقلاب بررسی‌اش را به پایان می‌برد.
بی‌گمان #ایران_بین_دو_انقلاب کتابی منحصر به فرد در بررسی تاریخ هفتادساله ایران است.
کتاب به سه بخش عمده تقسیم می‌شود، بخش نخست با بررسی سده‌ی نوزدهم، انقلاب #مشروطه و حکومت رضا شاه، پیشینه تاریخی لازم را برای فهم تحولات #ایران_نوین به دست می‌دهد. بخش دوم، زمینه‌ی اجتماعی دگرگونی‌های سیاسی سال‌های فروپاشی حکومت رضاشاه (شهریور 1320) تا شکل‌گیری حکومت محمدرضا شاه (مرداد 1332) را تجزیه و تحلیل می‌کند. این دوازده سال تنها دوره‌ی مهم از #تاریخ_معاصر_ایران است که مورخان می‌توانند آن سوی ظواهر سیاسی یعنی ساختارهای اجتماعی سیاست ایران را ببینند و ریشه‌های قومی و طبقاتی جنبش‌های مختلف را بررسی کنند. همچنین در این بخش می‌توان به مطالعه ساختار درونی کمونیسم در ایران و پایگاه‌های قومی و طبقاتی حزب توده پرداخت. در بخش سوم نیز با توصیف برنامه‌های اجتماعی و اقتصادی محمدرضا شاه و تنش‌های سیاسی که به واسطه این برنامه‌ها شدت گرفت به انقلاب اسلامی 1357 می‌رسیم. .
. 📕ایران بین دو انقلاب
✒یرواند آبراهامیان
ترجمه: احمد گل‌محمدی و محمد ابراهیم فتاحی
📚 نشر نی
.
.
#کتاب #کتابفروشی #طاقچه #کرمان #سیرجان #بخوانیم
Read more
. امروز سالروز درگذشت زنده یاد خسرو خوبان سینمای ایران است ستاره تکرار نشدنی سینمای ایران یاد و نامش ...
Media Removed
. امروز سالروز درگذشت زنده یاد خسرو خوبان سینمای ایران است ستاره تکرار نشدنی سینمای ایران یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد خسرو شکیبایی در ۷ فروردین‌ماه سال ۱۳۲۳ در خیابان مولوی تهران به دنیا آمد. در شناسنامه نامش «خسرو» است ولی خانواده و نزدیکان او را «محمود» صدا می‌کردند. ... .
امروز سالروز درگذشت زنده یاد خسرو خوبان سینمای ایران است ستاره تکرار نشدنی سینمای ایران یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد
زنده یاد خسرو شکیبایی در ۷ فروردین‌ماه سال ۱۳۲۳ در خیابان مولوی تهران به دنیا آمد. در شناسنامه نامش «خسرو» است ولی خانواده و نزدیکان او را «محمود» صدا می‌کردند. پدر خسرو سرگرد ارتش بود و وقتی او ۱۴ ساله بود بر اثرسرطان از دنیا رفت. او قبل از اینکه وارد عرصه تئاتر شود، در حرفه‌هایی چون خیاطی و کانال‌سازی و آسانسورسازی کار می‌کرد. در ۱۹ سالگی برای اولین بار روی صحنه تئاتر رفت و بعد از مدتی به عباس جوانمرد، معرفی و به صورت کاملاً حرفه‌ای بازیگر تئاتر شد. وی فارغ‌التحصیل بازیگری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۲ با بازیگری تئاتر آغاز کرد، ۵ سال بعد یعنی در سال ۱۳۴۷ وارد حرفهٔ دوبلوری شد.
بخشی از افتخارات زنده یاد خسرو سینمای ایران
برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر:بهترین بازیگر نقش اول مرد (هامون)، دوره ۸ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۶۸بهترین بازیگر نقش اول مرد (کیمیا)، دوره ۱۳ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۳بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (سالاد فصل)، دوره ۲۳ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۸۳دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد (اتوبوس شب)، دوره ۲۵ (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۸۵نامزد سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر:بهترین بازیگر نقش اول مرد (یکبار برای همیشه)، دوره ۱۱ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۱بهترین بازیگر نقش اول مرد (سایه به سایه)، دوره ۱۵ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) - سال ۱۳۷۵بهترین بازیگر نقش اول مرد (کاغذ بی خط)، دوره ۲۰ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) -
#خسرو_شکیبایی
@pouriashakibaie
Read more
. دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند . . بسم ربی . معتقدم انتخاب رئیس جمهور در آمریکا روی یک روال عُقَلاییه ...
Media Removed
. دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند . . بسم ربی . معتقدم انتخاب رئیس جمهور در آمریکا روی یک روال عُقَلاییه و مردم کمترین نقش رو در این انتخاب دارن به مردم حس دموکراسی رو القا میکنن ولی در نهایت یک قوه عاقله بنا بر مصلحت کشور فرد نهایی رو انتخاب میکنه (برای متوجه شدن موضوع نحوه برگزاری انتخابات ... .
دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند
.
.
بسم ربی
.
معتقدم انتخاب رئیس جمهور در آمریکا روی یک روال عُقَلاییه
و مردم کمترین نقش رو در این انتخاب دارن

به مردم حس دموکراسی رو القا میکنن
ولی در نهایت یک قوه عاقله بنا بر مصلحت کشور
فرد نهایی رو انتخاب میکنه (برای متوجه شدن موضوع نحوه برگزاری انتخابات در آمریکا رو تو گوگل سرچ کنید)

یعنی اینطور نیست که هرچی اکثریت کشور بگن همونه
کاری که با کشورهای دیگه کردن
و نوعی از دموکراسی رو در جهان دیکته کردن
که اشتباه مردم کشور رو تحت تأثیر قرار بده

رئیس جمهورهای آمریکا تو دهه های اخیر رو نگاه کنید

بوش:
آمریکا رو به قدرت اول نظامی دنیا تبدیل کرد و با چند تا حمله به کشورهای درجه سه و چهار قدرت نظامی آمریکا رو تو جهان تثبیت کرد

اوباما:
آمریکا رو به قدرت اول سیاسی دنیا تبدیل کرد و با امضای برجام قدرت سیاسی آمریکا رو تو جهان تثبیت کرد

بعد از قدرت نظامی و سیاسی حالا نوبت اقتصادِ

پس باید یه اقتصاد دان رئیس جمهور شه

نوبت ترامپِ که بیاد و آمریکا رو به قطب اقتصادی دنیا تبدیل کنه و ترمز چین رو بکشه

به قراردادهای میلیاردی که تا الان به خاطر تهدیدهای واهی بسته نگاه
کنید

و به قراردادهایی که بعد از این جنگ زرگری با کشورهای ترسیده منطقه میبنده
.
.
.
#ذهن_متوهم
#آمریکا #روسیه #ایران #جنگ #سوریه #جنگ_جهانی_سوم .
.
.
#الحمدلله_على_كل_حال
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> بهرام توكلى: نقش کارگردان را بیهوده بزرگ نکنیم . بهرام توكلي به تازگي در گفت و گو با مجله فيلم ...
Media Removed
# بهرام توكلى: نقش کارگردان را بیهوده بزرگ نکنیم . بهرام توكلي به تازگي در گفت و گو با مجله فيلم به بهانه اكران فيلم "تنگه ابو قريب"درباره چگونگي ساخت اين اثر صحبت كرده است،در بخشي از اين گفت و گو آمده است: . من اصرار دارم تلقی ای که از کارگردانی به خصوص در آثاری با مختصات تولیدی بزرگ در سینمای ... #🎥
بهرام توكلى: نقش کارگردان را بیهوده بزرگ نکنیم
.
بهرام توكلي به تازگي در گفت و گو با مجله فيلم به بهانه اكران فيلم "تنگه ابو قريب"درباره چگونگي ساخت اين اثر صحبت كرده است،در بخشي از اين گفت و گو آمده است:
.
من اصرار دارم تلقی ای که از کارگردانی به خصوص در آثاری با مختصات تولیدی بزرگ در سینمای ایران وجود دارد را بشکنم. ما در زمینه اجرای صحنه های پیچیده عمدتا هماهنگ کننده مهارت های افراد گروه هستیم در حالی که خیلی وقت ها تمام این زحمات به نام کارگردان تمام می شود و مثلا می گویند فلانی چه صحنه واقعی و مهیبی از جنگ خلق کرده،در حالی که باید مدام نقش تک تک افراد گروه را با تخصص های شان در ترسیم این تابلو یادآوری کنیم و نقش کارگردان را بیهوده بزرگ نکنیم
.
ما کارگردان ها تکنسین های هماهنگ کننده هستیم و اگر خوش شانس باشیم گروه های درجه یکی همراه مان می شوند.در این فیلم خاص هم در راس همه این افراد سعید ملکان در طراحی و اجرای تک تک لحظات فیلم نقش اساسی داشت
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
#dub #cinema #film #movie #cinemaparsi #ahmadrasoulzadeh #iran #art #سینما #دوبله #فیلم #احمد_رسول_زاده #سینماپارسی #ایران #هنر «دوبله و سینماپارسی» / شماره ۵ زنده یاد «احمد رسول زاده»... ★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★ زنده یاد «احمد رسول زاده» در ۱۵ دی ماه ۱۳۰۸ در تبریز متولد ... #dub #cinema #film #movie #cinemaparsi #ahmadrasoulzadeh #iran #art
#سینما #دوبله #فیلم #احمد_رسول_زاده #سینماپارسی #ایران #هنر
«دوبله و سینماپارسی» / شماره ۵
زنده یاد «احمد رسول زاده»...
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
زنده یاد «احمد رسول زاده» در ۱۵ دی ماه ۱۳۰۸ در تبریز متولد شد و بلافاصله در تهران اقامت یافت.
استاد احمد رسول زاده پس از پایان دوره متوسطه وارد تئاتر و با بزرگان این عرصه همراه شد. در سال ۱۳۳۴ به دعوت «عباس خسروانه» به استودیو «سانترال» رفت و اولین گویندگی کوتاهش را در یک فیلم مصری به نام «سیگار و جام» انجام داد، که استعداد ذاتی در عرصه دوبلاژ همان دوران در او هویدا گشت. از آن پس در فیلم های زیادی گویندگی کرد و شخصیت های بسیاری با صدای او در ایران شناخته شدند.
وی با صدایی پرطنین و محزون و بیان جاودانه اش آثاری از خود به یادگار گذاشت که همواره طنین صدایش در ذهن ها باقی خواهد ماند.
اولین فیلمی که وی(۳ سال پس از ورودش به عرصه دوبلاژ) به عنوان مدیر دوبلاژ فعالیت کرد فیلم «مردی که زیاد می دانست» اثر «آلفرد هیچکاک» بود.
زنده یاد رسول زاده در گفت و گویی تلویزیونی دوبله صدای «اسپنسر تریسی» در فیلم «پیرمرد و دریا» را از محبوب ترین کارهای خود دانسته است‌.
علاوه بر دوبله او گویندگی برنامه های مستند متعددی را بر عهده داشت که از آن جمله می توان به برنامه های مستند حیات وحش ایران اشاره کرد. همچنین او در فیلم محاصره، ساخته اکبر صادقی ایفای نقش کرده است.
از دوبله های معروف او می توان به صدای «دایی جان سرهنگ» در سریال «دایی جان ناپلئون» با بازی «محمدعلی کشاورز»، شخصیت «عمر مختار» در فیلمی با همین نام و بازی «آنتونی کوئین»، شخصیت «پدر روحانی» در فیلم «جن گیر» با بازی «ماکس فون سیدو» و بسیاری آثار مطرح و مشهور دیگر اشاره کرد.
استاد احمد رسول زاده که به بیماری پارکینسون مبتلا بود، صبح روز ۱۹ دی ماه ۱۳۹۳ در سن ۸۴ سالگی در بیمارستان ایرانمهر، چشم از جهان فرو بست.
در ضمن ایشان شوهر خواهر دوبلور معروف «خسرو خسروشاهی»( #خسرو_خسروشاهی ) بود.
روحش شاد و یادش گرامی باد...
شما را به دیدن برخی از آثار دوبله شده با صدای دلنشین زنده یاد «احمد رسول زاده» دعوت می کنم.
@cinemaparsi
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
برای مشاهده مطالب و ویدئوهای کامل با کلیک بر روی لینک کانال تلگرام سینما پارسی(در صفحه اصلی اینستاگرام) عضو شوید...
Telegram.me/cinemaparsi
Read more
. ■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین ...
Media Removed
. ■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر نقش ایفا کرد»: . ● صدیقه سامی‌نژاد معروف به روح‌انگیز (۱۲۹۵–۱۳۷۶) نخستین هنرپیشه زن اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر است. . ■ «روح‌انگیز سامی‌نژاد»: . ● ... .
■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر نقش ایفا کرد»:
.
● صدیقه سامی‌نژاد معروف به روح‌انگیز (۱۲۹۵–۱۳۷۶) نخستین هنرپیشه زن اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر است.
.
■ «روح‌انگیز سامی‌نژاد»:
.
● نام اصلی: صدیقه سامی‌نژاد
● زمینه فعالیت: سینما
● تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۲۹۵
● محل تولد: شهرستان بم، استان کرمان
● پدر: میرزا اسدالله
● مادر: سکینه
● تاریخ درگذشت: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۷۶ (۸۰ سال)
● محل درگذشت: تهران
● محل زندگی: بم، بمبئی، تهران
● آرامگاه: قطعه ۳۶ ردیف ۴۴ شماره ۴۱ بهشت زهرا
● ملیت: ایرانی
● پیشه: پرستاری
● همسرها: □ دماوندی، □ نصرت‌الله محتشم
□ برادر ماشاءالله عمرانی
● فرزندان: بدون فرزند
● صفحه در وب‌گاه IMDb
● صفحه در وب‌گاه سوره
.
■ «زندگی‌نامه»:
.
● صدیقه سامی‌نژاد در روز ۳ تیر ۱۲۹۵ در شهر بم در استان کرمان متولد شد و در سال ۱۳۰۸ به همراه همسرش دماوندی که در استودیو امپریال فیلم بمبئی به کار اشتغال داشت به هندوستان مهاجرت کرد و پس از ۱۸ سال به ایران بازگشت.
.
● به دلیلی استقبالی که از فیلم «دختر لر» در اکران عمومی صورت گرفت، سامی‌نژاد در فیلم «شیرین و فرهاد (۱۳۱۳)» ساخته عبدالحسین سپنتا نیز بازی کرد.
.
● «تحصیلات وی سیکل اول دبیرستان و پیشه اصلی او پرستاری بود»
.
● وی به دلیل بازی و ظاهر شدن بدون حجاب در سینما مورد انتقاد شدید خانواده اش قرار گرفت و مجبور شد سختی را پشت سر بگذارد. وی در سال ۱۳۴۹ در مستند «سینمای ایران از مشروطه تا سپنتا» بخشی از این مصائب را شرح داد و گفت: که همه جا همراه با محافظ می‌رفته تا مبادا مردم به او سنگ پرتاب کنند و به تلخی گریست.
.
● وی پس از سه ازدواج ناموفق (که دومین آنها با نصرت‌الله محتشم بود) در حالی که فرزندی نداشت سی سال آخر عمر را به تنهایی زندگی کرد و زمانی که درگذشت بسیاری تصور می‌کردند او سال‌ها پیش از آن درگذشته است.
.
■ «ادامه در کامنت»:
.
Read more
تازه‌های #کتاب #نشر_کرگدن ۲۵۶ص ۳۰۰۰۰ تومان • احمد سیف در مجموعه گفت‌وگوهای این کتاب می‌کوشد تحلیلی ...
Media Removed
تازه‌های #کتاب #نشر_کرگدن ۲۵۶ص ۳۰۰۰۰ تومان • احمد سیف در مجموعه گفت‌وگوهای این کتاب می‌کوشد تحلیلی کل‌نگرانه و ساختاری از اقتصاد ایران، از عصر مشروطه تا دوران کنونی، عرضه کند، تحلیلی که ریشه در نگاه او به مقولاتی چون اقتصاد، سیاست، عدالت و مالکیت دارد، تحلیلی که به قول خودش برآمده از دغدغه‌مندی ... تازه‌های #کتاب #نشر_کرگدن ۲۵۶ص ۳۰۰۰۰ تومان

احمد سیف در مجموعه گفت‌وگوهای این کتاب می‌کوشد تحلیلی کل‌نگرانه و ساختاری از اقتصاد ایران، از عصر مشروطه تا دوران کنونی، عرضه کند، تحلیلی که ریشه در نگاه او به مقولاتی چون اقتصاد، سیاست، عدالت و مالکیت دارد، تحلیلی که به قول خودش برآمده از دغدغه‌مندی نسبت به ایران و تلاش برای فهم بهتر تنگناهاست.
سیف با ارائۀ تحلیلی طبقاتی از ایران در عصر مشروطه بیماری‌های اقتصاد ایران در قرن نوزدهم را برمی‌شمارد و نقش عواملی همچون استبداد و سرکوب سیاسی را بر مالکیت و انباشت سرمایه بررسی می‌کند. او استدلال می‌کند که رضاشاه همان سیاست ناصرالدین شاهی را ادامه داد و تجددطلبی قلابی حکومت او نمی‌توانست پایدار باشد. او شرح می‌دهد که چرا و چگونه در سه سال صدارت مصدق واردات کاهش و صادرات غیرنفتی افزایش یافت. در ادامه، سخن از اثرات سوء سیاست‌های تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی می‌رود که طبق نسخۀ صندوق بین‌المللی پول در ایران اجرا شد. در بررسی رابطۀ اقتصاد بازار و دموکراسی استدلال می‌شود که نمی‌توان این دو را با هم یکی دانست. در ادامه، عوامل پیدایش رکود تورمی بررسی می‌شود و اینکه چه نقدهایی بر راه‌حل اقتصاددانان جریان اصلی – نئوکلاسیک‌ها – برای مقابله با این پدیده وارد است. خصوصی‌سازی در ایران، سیاست‌های ارزی کشور و سرنوشت برخی بنگاه‌های اقتصادی خصوصی‌شده از مباحث دیگری است که به آنها پرداخته می‌شود.#اقتصاد #سیاست #اقتصاد_سیاسی #ایران #تاریخ #تاریخ_ایران #مشروطه #مشروطیت #احمد_سیف #شهرکتاب_ساعی
Read more
...هزارپا #فیلم_هزارپا در روزهایی که سینما کمدی در پایین سطح خود قرار دارد یک اتفاق مهم برای سینمای ...
Media Removed
...هزارپا #فیلم_هزارپا در روزهایی که سینما کمدی در پایین سطح خود قرار دارد یک اتفاق مهم برای سینمای ایران است.آخرین اثر #ابوالحسن _داوودی نشان داد که می شود یک فیلم کمدی خوب ساخت بدون فاکتورهای مرسوم این روزهای سینمای ایران و در گیشه هم موفق بود.ابوالحسن داوودی در گذشته هم با ساخت فیلم هایی ... ...هزارپا

#فیلم_هزارپا در روزهایی که سینما کمدی در پایین سطح خود قرار دارد یک اتفاق مهم برای سینمای ایران است.آخرین اثر #ابوالحسن _داوودی نشان داد که می شود یک فیلم کمدی خوب ساخت بدون فاکتورهای مرسوم این روزهای سینمای ایران و در گیشه هم موفق بود.ابوالحسن داوودی در گذشته هم با ساخت فیلم هایی چون #سفر_جادویی #نان_عشق_موتور_هزار و #جیب_برها_به_بهشت_نمی روند نشان داده بود که در #سینمای_کمدی حرف های زیادی برای گفتن دارد و یک کارگردان صاحب سبک است.حال آنکه هزارپا با داستانی متفاوت که آگاهانه در دوران نوستالژی دهه شصت روایت می شود بی شک یک قدم روبه جلو برای فیلمساز محسوب شده و به نسبت آثار گذشته ایشان فیلم بهتری است.یکی از شاخصه های فیلم های کمدی زوج سازی است که ترکیب #رضا_عطاران و #جواد_عزتی توانستند در این فیلم یکی از بهترین زوج های یک دهه اخیر سینمای ایران را تشکیل دهند.هزارپا برخلاف فیلم های کمدی چند سال اخیر نه بازتولید قصه های سینمای قبل از انقلاب است نه با شوخی های سطحی و موسیقی لس آنجلسی به دنبال خنده گرفتن از تماشاگر می باشد. هزارپا یک فیلم مستقل است که امضای فیلمسازی چون ابوالحسن داوودی پای آن خورده و کامل شده سینمای کمدی این فلیمساز است.یکی از نقاط قوت این اثر توجه به جزئیات در طراحی صحنه، لباس و گریم و فضاسازی درست #دهه_شصت است طوری که اگر آن دوران را ندیده باشید کاملا می توانید با فضای آن آشنا شوید.نکته حائز اهمیت دیگر بازی بازیگران دیگر بخصوص بازیگران مکمل است.بازی های بسیار خوب #سعید_امیر سلیمانی #شهره_لرستانی و #نعیمه_نظام_دوست در کنار بازیگرانی چون #امیر_مهدی_ژوله #علی_عامل_هاشمی #سپند_امیرسلیمانی و #سینا_رازانی در موفقیت فیلم و بازی قابل قبول بازیگران اصلی نقش ویژه ای دارد چرا که بازی در فیلم های کمدی ابوالحسن داوودی یک نوع بازی فانتزی است که اکثر نقش ها باید در فضایی رئال به نوعی تیپ بازی کنند.اما مجموعه بازیگران هزارپا به خوبی از عهده نقش ها برآمده و نمره قبولی گرفتند. اما در بخش فیلمبرداری هزارپا انتظارات را برآورده نکرده و فاصله زیادی با کارگردانی،گروه بازیگران،طراحی صحنه، لباس و گریم دارد.شاید بهتر بود فیلم را با توجه به حال و هوای دهه شصتی آن با همان ترکیب رنگ و کیفیت فیلم های دهه شصت فیلمبرداری می کردند،مبحث مهمی که فقط در فیلم های #ایستاده_در_غبار و #ماجرای_نیمروز #محمد_حسین_مهدویان رعایت شده است.وقتی مقابل فیلمبردار هزارپا اسم #علیرضا_برازنده دیده می شود ناخودآگاه توقع ما از تصویر فیلم هزارپا بالاتر از این خروجی است

نظر شما درباره فیلم چیه؟
Read more
زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران ...
Media Removed
زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نميباشد • زنان ایرانی بالاخره دیشب به #استادیوم_آزادی راه یافتند تا تماشاچی بازی ایران-اسپانیا از روی سکوهای ورزشگاه باشند.حضوری که با کش و قوس های فراوانی در تمام عصر دیروز ... زنان، استادیوم و بحران حکمرانی در ایران
دكتر مهران صولتی
جامعه شناس سياسي
انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نميباشد

زنان ایرانی بالاخره دیشب به #استادیوم_آزادی راه یافتند تا تماشاچی بازی ایران-اسپانیا از روی سکوهای ورزشگاه باشند.حضوری که با کش و قوس های فراوانی در تمام عصر دیروز همراه بود! از موافقت اولیه تا ممنوعیت بعدی و نهایتا دستور وزیر کشور که برخی آنرا متاثر از ورود #حسن_روحانی به عرصه این کشاکش می دانند! به نظرم می توان تحول دیشب را نوعی بازنمایی #بحران در حکمرانی کشور قلمداد کرد که خود را به تناسب خود را در عرصه ها نیز بازتاب می دهد. بنابراین از شواهدی مانند رویداد دیشب می توان به نتایجی در مورد ویژگی ها و نارسایی های نظام حکمرانی ایران در هزاره سوم دست یافت:
هیچ تصمیمی قطعی و مداوم نیست!در لحظه می اندیشیم و تصمیم میگیریم!نظام تصمیم گیری معیوب، پرچالش و سرشار از تناقض است
به دلیل ناهماهنگی بسیار در سطوح حکمرانی، شجاعتی برای تحول و اتخاذ تصمیم های بزرگ وجود ندارد!مدیری که خلاف عادت اقدامی کند باخطر حذف مواجه است.بنابراین چیزی به نام ریسک پذیری وجود ندارد!
بین اختیارات و مسئولیت ها شکافی ژرف وجود دارد! لایه های انتخابی و انتصابی به تناسب موقعیت در نقش #اپوزیسیون یکدیگر ظاهر می شوند!هیچ هماهنگی استراتژیکی برای اتخاذ تصمیم های بزرگ شکل نگرفته است!
چون از ابتدا تمهیدی برای نهادینه کردن مشارکت مردم در فرآیند تصمیم گیری ها اندیشیده نشده است اجتماعات مردمی همواره به چشم یک تهدید امنیتی و غیرقابل پیش بینی نگریسته میشوند،حتی یک حضور ساده در استادیوم های ورزشی!
به دلیل فقدان یک اجماع راهبردی برای خروج از بحران های موجود همچنان مسائل حاشیه ای اهمیتی بیشتر از مسائل اصلی دارند!تصمیم های بزرگ ابتدا در سخنرانی ها اعلام می شوند و سپس در فرایندهای چانه زنی تعدیل میشوند!
به دلیل فقدان گفتگو میان نمایندگان سنت و مدنیته مانند حوزه ها و دانشگاه ها،فضایی سرشاراز سوء تفاهم بر روابط حاکم است!
شلختگی موجود در نظام تصمیم گیری موجب #آزادی اظهار نظر درهمه عرصه هاشده است! هرکسی خود را مکلف می داند که در هر زمینه ای و از هر تریبونی نظرات خود را بیان کند!بحران حکمرانی ایران از فقدان تمایز میان نهادها آغاز می شود!
شوربختانه باید گفت که بافراگیری چنین بحران در نظام حکمرانی کشور نه تنها به توسعه نخواهیم رسید بلکه همچنان درجاخواهیم زد!آنچه البته نصیبمان می شود استهلاک عمیق سرمایه های اجتماعی،انسانی و فیزیکی در این مسیر است! برای اصلاح این سیکل معیوب ازکجا آغاز کنیم؟
#انديشكده_سياسي
👇
Read more
میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)،روز زن را به همه زنان و مادران سرزمینم تبریک و شادباش می گویم.باید ...
Media Removed
میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)،روز زن را به همه زنان و مادران سرزمینم تبریک و شادباش می گویم.باید یادی کنم از رهبر فقید انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) که سالگرد تولد آن مرد بزرگ هم زمان با ولادت بانوی دوعالم است.بی شک تحول در نوع نگاه به حضور زنان در جامعه ایران بعد از انقلاب اسلامی مدیون دیدگاه ... میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)،روز زن را به همه زنان و مادران سرزمینم تبریک و شادباش می گویم.باید یادی کنم از رهبر فقید انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) که سالگرد تولد آن مرد بزرگ هم زمان با ولادت بانوی دوعالم است.بی شک تحول در نوع نگاه به حضور زنان در جامعه ایران بعد از انقلاب اسلامی مدیون دیدگاه تحول آفرین و تدبیر و شجاعت امام خمینی است.
اگر نگاهی به تاریخ داشته باشیم می بینیم که زنان در اکثر تحولات در ایران پیشتاز بودند از نهضت مشروطیت گرفته تا انقلاب اسلامی ایران.حضور موثر و معنادار زنان در دفاع مقدس به عنوان مدیریت خانواده در نبود همسرانشان و پشتیبانی در پشت جبهه نقش ماندگاری از زنان ایران را به یادگار گذاشته است.مشارکت در جنبش اصلاح‌طلبی ایران نیز نمود دیگری از حضور تاثیر گذار زنان است. اگر پیش از این نقش زن عمدتا ویترینی،نمایشی و تشریفاتی بود در جمهوری اسلامی ایران دست کم به لحاظ نظری این نقش واقعی و مؤثر به حساب آمده است.به نظر من طرح برخی موارد غیر اولویت دار و بعضا حاشیه ای می تواند مطالبات به حق زنان را کمرنگ کند به همین دلیل معتقدم بانوان فرهیخته کشورم باید با همراهی با نمایندگانشان در خانه ملت و شورای اسلامی شهر و روستا خواسته‌های بحق و قانونی خود را جامه عمل بپوشانند. هر چند بهتر بود دولت محترم سهم بیشتری در سمت های کلیدی به زنان اختصاص می داد.حضور زنان نسبت به مردان در نهادهای قدرت متناسب با شأن و شایستگی زنان اندیشمند، متعهد،کاردان و سازگار با آرمان های والای انقلاب نیست که امیدوارم حاکمیت در جهت تأمین بیشتر حق و خواست زنان کشورمان اقدامات اساسی را انجام دهد.
Read more
. للحق پست نوشت:اینروزها عراق به مانند چند سال پیشِ ایران، درگیر یک فتنه‌ با دست های پشت پرده خارجی ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:اینروزها عراق به مانند چند سال پیشِ ایران، درگیر یک فتنه‌ با دست های پشت پرده خارجی است ,فتنه ای به بزرگی #فتنه_88.در روزهای گذشته به بهانه آب ناسالم و عدم رسیدگی دولت عراق، اعتراضات گسترده ای در استان شیعه نشین بصره شکل گرفته است تا آنجا که شب گذشته دهها ساختمان دولتی و دفاتر احزاب ... .
للحق پست نوشت:اینروزها عراق به مانند چند سال پیشِ ایران، درگیر یک فتنه‌ با دست های پشت پرده خارجی است ,فتنه ای به بزرگی #فتنه_88.در روزهای گذشته به بهانه آب ناسالم و عدم رسیدگی دولت عراق، اعتراضات گسترده ای در استان شیعه نشین بصره شکل گرفته است تا آنجا که شب گذشته دهها ساختمان دولتی و دفاتر احزاب به آتش کشیده شد. حداقل 9 کشته و دهها زخمی تا این لحظه گزارش شده است. .
عوامل میدانی وابسته سعی دارند پیکان هجوم مردم را به سمت گروه های حشدالشعبی بگیرند و در این راستا از جمله به دفتر عصائب اهل الحق، نجباء و بدر نیز حمله شده است.‌ این در حالی است که نیروهای حشدالشعبی پس از نابودی داعش، از ماه گذشته در حال خدمت رسانی و پاکسازی کانال های آب برای بهبود کیفیت آب این استان می باشند. در این زمینه اشاره به چند نکته اهمیت دارد:
این اغتشاشات و به تعبیر دقیق تر #فتنه_بصره  _ که کوتاهی دولت عراق بسترساز آن است _ پروژه مشترک آمریکایی _ سعودی _ صهیونیستی است. سعودی ها بیشترین نقش حمایتی را از این اغتشاشات دارند. اما اهداف اصلی این پروژه چیست؟
الف. مورد هدف قرار دادن حشد الشعبی به عنوان یکی از قوی ترین حلقه های محور مقاومت که خاستگاه اصلی آن شیعیان بصره هستند.
ب. تلاش برای سوق دادن حشد الشعبی به سمت سرکوب مردم و وارد آوردن ضربه اساسی به پایگاه ممتاز مردمی حشد الشعبی.
ج.‌ تلاش برای انتقال بحران به داخل ایران و مشخصا استان های همجوار.
#حشدالشعبی با آگاهی از پروژه دشمن، تاکنون موفق عمل کرده است و با پرهیز از ورود به درگیری، عملا این پروژه را ناکام کرده است. هوشیاری مردم سربلند ایران در استان های همجوار از دیگر گام های ناامیدسازی دشمن است. .
جهت گیری دیگر این فتنه تحت الشعاع قرار دادن روابط ایران و عراق است که امروز با آتش زدن کنسولگری ایران در بصره رخ نشان داد.اتحاد شیعیان ایران و عراق به هیچ وجه برای سعودی ها قابل هضم نیست.
.
#عراق
#بصره
#اتحاد
#شیعه
Read more
. <span class="emoji emoji1f49f"></span>عموهای فیتیله "سفیر کودکان" انجمن دیستروفی ایران شدند: <span class="emoji emoji2705"></span>در روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در سالن خاقانی ...
Media Removed
. عموهای فیتیله "سفیر کودکان" انجمن دیستروفی ایران شدند: در روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در سالن خاقانی جشنی شاد برای کودکان دوشنی از طرف کمپین دوشن برگزار شد. مجری توانمند این جشن سرکار خانم الهام صفوی زاده بودند که از مجریان توانمند سیما میباشند. عموهای فیتیله آقایان مسلمی، گلی و فروتن با حضور ... .
💟عموهای فیتیله "سفیر کودکان" انجمن دیستروفی ایران شدند:
✅در روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در سالن خاقانی جشنی شاد برای کودکان دوشنی از طرف کمپین دوشن برگزار شد. مجری توانمند این جشن سرکار خانم الهام صفوی زاده بودند که از مجریان توانمند سیما میباشند. عموهای فیتیله آقایان مسلمی، گلی و فروتن با حضور گرمشان در بین کودکان دوشنی نشاط خاصی به جمع دادند. عمو مسلمی با اجرای یک مسابقه خوانندگی آقایان، خنده را بر روی لبهای همه نقش بست و دست آخر امیرعباس، کوچولوی دوشنی ما، برنده مسابقه شد.
✅در این مراسم عموهای فیتیله که سالها در کنار انجمن و همیار کودکان دیستروفی بودند، به منظور پیگیری حقوق کودکان دیستروفی همچون تحصیل، آرامش، شادی، تفریح و ... "سفیر کودکان" دیستروفی شدند تا مطالبه گری حقوق کودکان را از سازمانها و ارگانها داشته باشند.
✅در این مراسم خبرنگاران متعددی حضور داشتند من جمله از باشگاه خبرنگاران جوان حضور یافتند و با تهیه گزارش خبری در سیما گزارش را پوشش دادند.
✅آقای علی موسوی که از خبرنگاران واحد خبر صدا و سیما بودند به رسم هدیه برای کودکان دوشنی بسته های آجیل تهیه و اهدا نمودند.
✅در این مراسم هنرمندان و بازیگران و ورزشکاران فراوانی حضور داشتند که همه با هماهنگی هنرمند عزیزمان سرکار خانم مهسا مهجور حضور یافتند. ورزشکاران حاضر سرکار خانم الهام اصغری اولین دارنده رکود گینس در شنا و آقای محمد علی یوسفی قهرمان کیک بوکسینگ ایران بودند که قول همکاریهای بعدی با انجمن را دادند. همچنین مجری توانمند سرکار خانم مریم رخ فروز نیز به عنوان مهمان ویژه حضور داشتند. آقای مسعود ساکی عکاس حرفه ای سینما و آقای امیر خدابخش مدیر ارشد رادیو نیز به جمع کودکان دوشن پیوستند. در جمع کودکان سرکار خانم مریم کیانی زاده هنرمند طنزپرداز نیز حضور یافتند.
✅انجمن دیستروفی ایران از تشریف فرمایی تک تک این عزیزان نهایت تشکر را مینماید. همچنین برای عموهای فیتیله عزیز که مسئولیت مهمی را برای یاری به این کودکان پذیرفته اند نهایت تشکر را نموده و برایشان آرزوی موفقیت و سلامت دارد.
✅از مسئولین محترم ستاد توان افزایی سمنهای شهر تهران به خصوص سرکار خانمها نوروزی و اباذری و مسئولین محترم سالن جناب آقایان قلی زاده و موحدی که سالن خاقانی را در اختیار انجمن دیستروفی ایران قرار دادند نهایت تشکر را مینماییم.
عکاس: خشایار رهنمون- مدیر فرهنگی هنری انجمن
@khashayar_rahnemoon

#انجمن_دیستروفی_ایران
#کمپین_دوشن

@duchennecamp
Read more
در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی @ashkoosha @moltaf علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD ... در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی
@ashkoosha @moltaf
علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ از طریق ناشر پیشگام OESB منتشر کرد که مورد استقبال گسترده‌ی منتقدین قرار گرفت و یک سال بعد آلبوم‌ I AKA I را از طریق ناشر مشهور Ninja Tune به هواداران موسیقی الکترونیک و تجربی ارائه داد. Aktual سومین آلبوم بلند در کارنامه‌ی درخشان این هنرمند ساختارشکن است. تجربه‌ای جدید و شنیدنی در استفاده از صداهای ضبط‌‌شده از محیط و ترکیب آن‌ها با سازبندی‌های کلاسیک. Ash Koosha با تلفیق صداهای الکترونیک و کلاسیک، فضایی احساسی را بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند که در موسیقی دنیا کم‌نظیر است. رسانه‌ی معتبر Pitchfork در بررسی اخیر خود نوشت: «Aktual صدایی باستانی و در عین حال فرازمینی را به گوش می‌رساند که نهایتاً لذت و زیبایی را به ارمغان می‌آورد». همچنین در این مجموعه برای اولین بار Ash Koosha به جز آهنگساز، به عنوان خواننده نیز ایفای نقش کرده است. او با استفاده از زبان جدیدی که ابداع کرده است سعی در ارجحیت دادنِ ملودی و هارمونی بر معنای لغات و زبان دارد. ویدیوی آهنگ Aroha به زیبایی این نکته را به تصویر می‌کشد. Aktual پله‌ی دیگری در مسیر تجربیات این هنرمند و همچنین موسیقی ایران در عرصه‌ی حرفه‌ای جهانی‌ست. شما می‌توانید با حمایت خود، همسفر و قوت قلب هنرمند در مسیر پیشرفت هنر ایران شوید.
آدرس خرید:
idpay.ir/aktual/file/12679

خریداران Aktual می‌توانند در صورت بروز مشکل با آدرس ایمیل [email protected] تماس بگیرند.

با سپاس فراوان
Read more
در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی @ashkoosha علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ ... در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی
@ashkoosha
علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ از طریق ناشر پیشگام OESB منتشر کرد که مورد استقبال گسترده‌ی منتقدین قرار گرفت و یک سال بعد آلبوم‌ I AKA I را از طریق ناشر مشهور Ninja Tune به هواداران موسیقی الکترونیک و تجربی ارائه داد. Aktual سومین آلبوم بلند در کارنامه‌ی درخشان این هنرمند ساختارشکن است. تجربه‌ای جدید و شنیدنی در استفاده از صداهای ضبط‌‌شده از محیط و ترکیب آن‌ها با سازبندی‌های کلاسیک. Ash Koosha با تلفیق صداهای الکترونیک و کلاسیک، فضایی احساسی را بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند که در موسیقی دنیا کم‌نظیر است. رسانه‌ی معتبر Pitchfork در بررسی اخیر خود نوشت: «Aktual صدایی باستانی و در عین حال فرازمینی را به گوش می‌رساند که نهایتاً لذت و زیبایی را به ارمغان می‌آورد». همچنین در این مجموعه برای اولین بار Ash Koosha به جز آهنگساز، به عنوان خواننده نیز ایفای نقش کرده است. او با استفاده از زبان جدیدی که ابداع کرده است سعی در ارجحیت دادنِ ملودی و هارمونی بر معنای لغات و زبان دارد. ویدیوی آهنگ Aroha به زیبایی این نکته را به تصویر می‌کشد. Aktual پله‌ی دیگری در مسیر تجربیات این هنرمند و همچنین موسیقی ایران در عرصه‌ی حرفه‌ای جهانی‌ست. شما می‌توانید با حمایت خود، همسفر و قوت قلب هنرمند در مسیر پیشرفت هنر ایران شوید.
آدرس خرید:
https://idpay.ir/aktual/file/12679

خریداران Aktual می‌توانند در صورت بروز مشکل با آدرس ایمیل [email protected] تماس بگیرند.

با سپاس فراوان
Read more
در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی @ashkoosha علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ ... در ایران Aktual خرید مجموعه‌ی
@ashkoosha
علاقمندان اکنون می‌توانند مجموعه‌ی جدید Ash Koosha به نام Aktual را در ایران خریداری کنند. این مجموعه حاوی ۱۴ آهنگ در قالب‌های MP3 و WAV به همراه ۱ ویدیو و طرح جلد است. Ash Koosha آهنگساز الکترونیک ایرانی‌ست. او اولین آلبوم خود را به نام GUUD در سال ۲۰۱۵ از طریق ناشر پیشگام OESB منتشر کرد که مورد استقبال گسترده‌ی منتقدین قرار گرفت و یک سال بعد آلبوم‌ I AKA I را از طریق ناشر مشهور Ninja Tune به هواداران موسیقی الکترونیک و تجربی ارائه داد. Aktual سومین آلبوم بلند در کارنامه‌ی درخشان این هنرمند ساختارشکن است. تجربه‌ای جدید و شنیدنی در استفاده از صداهای ضبط‌‌شده از محیط و ترکیب آن‌ها با سازبندی‌های کلاسیک. Ash Koosha با تلفیق صداهای الکترونیک و کلاسیک، فضایی احساسی را بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند که در موسیقی دنیا کم‌نظیر است. رسانه‌ی معتبر Pitchfork در بررسی اخیر خود نوشت: «Aktual صدایی باستانی و در عین حال فرازمینی را به گوش می‌رساند که نهایتاً لذت و زیبایی را به ارمغان می‌آورد». همچنین در این مجموعه برای اولین بار Ash Koosha به جز آهنگساز، به عنوان خواننده نیز ایفای نقش کرده است. او با استفاده از زبان جدیدی که ابداع کرده است سعی در ارجحیت دادنِ ملودی و هارمونی بر معنای لغات و زبان دارد. ویدیوی آهنگ Aroha به زیبایی این نکته را به تصویر می‌کشد. Aktual پله‌ی دیگری در مسیر تجربیات این هنرمند و همچنین موسیقی ایران در عرصه‌ی حرفه‌ای جهانی‌ست. شما می‌توانید با حمایت خود، همسفر و قوت قلب هنرمند در مسیر پیشرفت هنر ایران شوید.
آدرس خرید:
https://idpay.ir/aktual/file/12679

خریداران Aktual می‌توانند در صورت بروز مشکل با آدرس ایمیل [email protected] تماس بگیرند.

با سپاس فراوان
Read more
بمب یک عاشقانه جنگ در فضایی لطیف با تم عاشقی برخلاف آنچه که از برخی منتقدین می شنویم، ساخته ی آخر ...
Media Removed
بمب یک عاشقانه جنگ در فضایی لطیف با تم عاشقی برخلاف آنچه که از برخی منتقدین می شنویم، ساخته ی آخر معادی فیلم خوب و قابل دفاعی شده و از زاویه ی متفاوتی به سالهای دهه 60 و فضای جنگ زدگی تهران نظر می کند. هم طراحی صحنه و فضا سازی خوبی را شاهد هستیم و هم کارگردانی و فیلمبرداری با میزانسن و قاب بندی های مناسب ... بمب یک عاشقانه
جنگ در فضایی لطیف با تم عاشقی

برخلاف آنچه که از برخی منتقدین می شنویم، ساخته ی آخر معادی فیلم خوب و قابل دفاعی شده و از زاویه ی متفاوتی به سالهای دهه 60 و فضای جنگ زدگی تهران نظر می کند. هم طراحی صحنه و فضا سازی خوبی را شاهد هستیم و هم کارگردانی و فیلمبرداری با میزانسن و قاب بندی های مناسب به خوبی فیلمنامه را به تصویر کشیده است و داستان را در قالب یک فیلم به درستی نمایش می دهد. وجه مهم بمب تعریف داستانی است که مدنظر دارد. معادی نمی خواهد از جنگ بگوید، نمی خواهد از پیامدهای بمب باران دهه 60 بگوید، نمی خواهد فیلم دفاع مقدس بسازد بلکه تنها قصد دارد قصه اش را در وقتی تعریف کند که ایران مشغول جنگ با کشوری متجاوز است و بیننده را با خود به سالهای آخر آن دهه ببرد، تا نشان دهد در آن زمان هم زندگی ها به سادگی ادامه داشت، عشق ها در جریان بود و کوچک و بزرگ در سخت ترین شرایط عاشقی و دلبستن را از یاد نمی بردند. کارگردان به خوبی از پس تعریف داستان اش بر می آید و بیننده نیز از دیدن و شنیدن این داستان خسته و ملول نمی شود. البته چنانچه مواردی را رعایت می کرد و فیلمنامه را تعمیق بیشتری می بخشید می توانست اثر قوی تری را ارائه دهد. چرا که در جاهایی حرف نیمه تمام می ماند یا کاراکتر بدون پرداخت و معرفی وارد داستان می شود که این موضوع کمی بیننده را برای همراهی با شخصیت به دردسر می اندازد چون او می خواهد تلاش کند تا با کسی همراهی کند که نه خوب می شناسد و نه به درستی از درونیات او خبر دارد و این امر ممکن است منجر به شکاف بین بیننده و کاراکتر فیلم شود. علاوه بر اینها به ثمر رسیدن داستان ها مورد دیگری است که مورد انتظار مخاطبین می باشد و چه بسا کارگردان با درنظر داشتن چنین مواردی می توانست اثر قوی تری را به اکران درآورد.

بازی های خوبی را شاهد هستیم که قطعاً سیامک انصاری پررنگ تر، دلنشین تر و بهتر از سایرین ایفای نقش می کند. پیمان معادی فیلم را خوب جلو می برد اما لیلا حاتمی را کلیشه ای می بینیم و چیز جدیدی ارائه نمی دهد. سیامک صفری مثل همیشه روان و یکدست بازی می کند.

در آخر اینکه فیلم بمب یک عاشقانه، یک عاشقانه ی خوب و قابل دیدن و یک نمره ی قبولی برای کارنامه ی کاری پیمان معادی می باشد.

#بمب_یک_عاشقانه #پیمان_معادی #لیلاحاتمی #جبیب_رضایی #سیامک_انصاری #سیامک_صفری
Read more
روز صادرات ، فرصت مبارکی است برای سپاس از تلاشگران عرصه عزّت اقتصادی ایران امروز ، #صادرات ، صحنه ...
Media Removed
روز صادرات ، فرصت مبارکی است برای سپاس از تلاشگران عرصه عزّت اقتصادی ایران امروز ، #صادرات ، صحنه پیروزی #اقتصاد_ایران بر تحریم کنندگان ضد ایرانی است و صادرکنندگان امین ، قهرمانان پاسداری از تولید و اشتغال کشورند. شاخص درست بودن سیاست ارزی و تجاری کشور، آن است که رشد صادرات #غیرنفتی ادامه یابد ... روز صادرات ، فرصت مبارکی است برای سپاس از تلاشگران عرصه عزّت اقتصادی ایران
امروز ، #صادرات ، صحنه پیروزی #اقتصاد_ایران بر تحریم کنندگان ضد ایرانی است و صادرکنندگان امین ، قهرمانان پاسداری از تولید و اشتغال کشورند.
شاخص درست بودن سیاست ارزی و تجاری کشور، آن است که رشد صادرات #غیرنفتی ادامه یابد و تراز تجاری ایران مثبت بماند. کار صادرات را هم هیچ کس بهتر از مردان و زنان سختکوشی نمی شناسد که در همه سالهای پر فراز و نشیب مناسبات سیاسی خارجی ، سنگر صادرات را حفظ کرده اند و #پرچم_ایران را بر بام بازارهای دور و نزدیک جهان برافراشته اند. بهترین سیاستگزار اقتصادی هم کسی است که در تدبیر برای رشد و استقلال کشور ، خود را از مشورت و ابتکار هوشمندانه بازیگران موفّق این عرصه محروم نسازد و در جهت منافع ملّی ، از مشارکت آنان در فرآیند تصمیم و اجرا ، اطمینان حاصل کند. کار اقتصاد با داغ و درفش پیش نمی رود وزبان تهدید را برای آنهائی باید به کار برد که مزدوران تحریمند نه بازارگشایان تولید.
تأکید اخیر #ستاد_اقتصادی دولت بر ضرورت کسب نظر کارشناسی اتاقها و تشکّل های صادراتی کشور، در مورد نحوه نقش آفرینی ارز صادراتی در چرخه اقتصادی کشور، می تواند گام مؤثّری باشد در جهت حفظ اشتغال و تولید داخلی ، و ناکام گذاشتن آنهائی که برای ایران و ایرانی ، نقشه حصر و فقر می کشند.
امروز ، بیش از هر زمان دیگر ، باید دست #صادرکنندگان امین را به گرمی فشرد و از اندیشه و تجربه آنان برای نقد و ارزیابی و اصلاح سیاستها ، باید صمیمانه آموخت

#یادداشت
#روز_صادرات
🇮🇷🇮🇷🇮🇷
۹۷/۷/۲۹
Read more
جان بولتون: آمریکا در پی تغییر رژیم ایران نیست مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید که آمریکا در پی سرنگونی ...
Media Removed
جان بولتون: آمریکا در پی تغییر رژیم ایران نیست مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید که آمریکا در پی سرنگونی حکومت ایران نیست و تنها خواهان آن است که این رژیم «تغییر اساسی» در رفتار خود ایجاد کند. جان بولتون در جریان سفر به اسرائیل در گفتگو با خبرنگاران همچنین به تظاهرات ماه های اخیر در ایران اشاره و ... جان بولتون: آمریکا در پی تغییر رژیم ایران نیست
مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید که آمریکا در پی سرنگونی حکومت ایران نیست و تنها خواهان آن است که این رژیم «تغییر اساسی» در رفتار خود ایجاد کند.

جان بولتون در جریان سفر به اسرائیل در گفتگو با خبرنگاران همچنین به تظاهرات ماه های اخیر در ایران اشاره و بر تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تحریم ها و مجازات های بیشتر بر ضد تهران تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص تصریح کرد: «برای صراحت بیشتر باید گفت که سیاست آمریکا تغییر رژیم ایران نیست. ما می خواهیم شاهد تغییر بنیادین در رفتار ایران باشیم.» آقای بولتون با اشاره به ضعف دراز مدت تهران در مدیریت بحران اقتصادی و نقش آن در به راه افتادن تظاهرات اعتراض آمیز در کشور خاطرنشان کرد مدیریت ناکارآمد اقتصاد در حالی اثرات خود را نشان می دهد که پیشتر به واسطه توافقنامه هسته ای سال ۲۰۱۵ اندکی از تاثیر آن کاسته شده بود.
جان بولتون در این زمینه تصریح کرد: «پس از رد توافقنامه هسته ای، اعمال مجدد تحریم ها و فشار مجدد بر تهران شاهد اثرات عمیقا منفی آن بر روی تهران هستیم.» به گفته آقای بولتون «این فشار بسیار شدید تر از آن چیزی است که پیش بینی می شد.» مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین معتقد است که تظاهرات اعتراض آمیز در ایران نه حاصل یک «توطئه» و نه از پیش سازماندهی شده بود.

جان بولتون در ادامه یادآور شد که آمریکا حاضر است با رژیم ایران بر سر یک توافق جدید مذاکره کند اما طرف ایرانی نمی خواهد خود را با خواسته های آمریکا منطبق کند. به گفته آقای بولتون، با توجه به شرایط موجود آمریکا فشار حداکثری را بر اعمال خواهد کرد تا تهران هرکز نتواند به سلاح هسته ای عملیاتی دست پیدا کند.

#euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
. ﷽ . فرارسیدن سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد با نقش‌آفرینی بی‌بدیل شهید سپهبد علی صیاد شیرازی ...
Media Removed
. ﷽ . فرارسیدن سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد با نقش‌آفرینی بی‌بدیل شهید سپهبد علی صیاد شیرازی گرامی باد. . طرح ارسالی از صفحه اینستاگرام @armaneedalat . @great_army_iran @i.r.iran.army @artesh_iran_ma @artesh.iranian @amiran.artesh @iri_navy_aja @miladartesh_73 @army_iran . #ژنرال_سپیدپوش_دریاهای_ایران #امیر_دریادار_حبیب_الله_سیاری #نیروی_دریایی_نیروی_راهبردی #ما_مرد_دریاهای_سختیم #خوشتیپ_ترین_فرمانده #راه_ما_راه_حسین_است #نظریه_بازگشت_به_دریا #مسیح_نیروی_دریایی #موفق_ترین_فرمانده #فرمانده_عاشورایی #مجاهدان_خاموش #دیپلماسی_دریایی #توسعه_دریامحور #فرمانده_مردمی #فرمانده_جهادی #پرچمدار_مکران #تکاور_خرمشهر #امیر_دلها .

.
فرارسیدن سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد با نقش‌آفرینی بی‌بدیل شهید سپهبد علی صیاد شیرازی گرامی باد.
.
طرح ارسالی از صفحه اینستاگرام @armaneedalat
.
@great_army_iran
@i.r.iran.army
@artesh_iran_ma
@artesh.iranian
@amiran.artesh
@iri_navy_aja
@miladartesh_73
@army_iran
.
#ژنرال_سپیدپوش_دریاهای_ایران
#امیر_دریادار_حبیب_الله_سیاری
#نیروی_دریایی_نیروی_راهبردی
#ما_مرد_دریاهای_سختیم
#خوشتیپ_ترین_فرمانده
#راه_ما_راه_حسین_است
#نظریه_بازگشت_به_دریا
#مسیح_نیروی_دریایی
#موفق_ترین_فرمانده
#فرمانده_عاشورایی
#مجاهدان_خاموش
#دیپلماسی_دریایی
#توسعه_دریامحور
#فرمانده_مردمی
#فرمانده_جهادی
#پرچمدار_مکران
#تکاور_خرمشهر
#امیر_دلها
. ﷽ . سرکار خانم لیلا‌حاتمی سلام . شما سال‌هاست با نقش‌آفرینی‌هایتان میهمان سفره‌ی این مردم ...
Media Removed
. ﷽ . سرکار خانم لیلا‌حاتمی سلام . شما سال‌هاست با نقش‌آفرینی‌هایتان میهمان سفره‌ی این مردم بوده‌اید. مردم ایران شما را به عنوان بازیگری کم‌حاشیه، و یادگار مرحوم حاتمی شناخته‌اند. مردمانی که گاه برای چشم بستن بر زندگی فرسوده‌ی شهر، خسته از گرانی و هزار غم، برای تماشای آدم‌ها و قصه‌هایی ... .

.
سرکار خانم لیلا‌حاتمی
سلام
.
شما سال‌هاست با نقش‌آفرینی‌هایتان میهمان سفره‌ی این مردم بوده‌اید. مردم ایران شما را به عنوان بازیگری کم‌حاشیه، و یادگار مرحوم حاتمی شناخته‌اند. مردمانی که گاه برای چشم بستن بر زندگی فرسوده‌ی شهر، خسته از گرانی و هزار غم، برای تماشای آدم‌ها و قصه‌هایی خیالی به پرده‌ی نقره‌ای چشم می‌دوزند. به شما...
ولی انگار شما مردم سرزمین خود را خوب نشناخته‌اید.
شاید خاک غربت خوردن در این دید تونلی بی‌اثر نباشد؛ وقتی اخبار و نیات فیلترشده‌ی آن طرف مرزها را می‌بلعید، توقعی هم جز این نیست.
روبرگردانید بانو، اینجا هنوز مردانی هستند که برای حفظ امنیت مردمانشان جان می‌دهند. عجیب نیست اگر مخالف‌کُششان می‌خوانید. چرا که بوی خونشان از این مسافت به مشامتان نمی‌رسد.
رو برگردانید به خاک پدرتان، ببینید قمه‌به‌دستانِ #مظلوم چطور جای‌جای تن جوانِ پاره‌ی تن وطن را از ساچمه پر کردند، و چطور جسم بی‌جانش به دامان مادرش رسید...
چطور برای حراست از جان مردم، استخوان‌هایش زیر اتوبوس وحشی‌گری شکست.
توحشی که شما نامش را اعتراض آرام می‌گذارید!
شما نمی‌فهمید، چون در قالبی کم‌عمق محصورید.
نمی‌فهمید. ولی باید بفهمید! باید بفهمید چون زنید. چون مادرید، و مادرها در تمام جهان از یک جنسند.
رو برگردانید...
#گلستان_هفتم هنوز بوی خون تازه می‌دهد.
.
.
پ.ن: شاید اگر پدرتان زنده‌بودند، یادتان می‌آوردند گِله‌ی خانه را به بیگانه بردن نهایت بی‌معرفتی‌ست...
.
#شهید_محمدحسین_حدادیان
#لیلا_حاتمی
#دراویش
#قمه #سلاح_سرد #اتوبوس #سمند
.
{برای #پاسداران}
Read more
فروشگاه "رسم نو" در گذشت استاد عزت الله انتظامی ،"پدر سینمای ایران" ،مرد دوست داشتنی و باشرافت،هنرمند ...
Media Removed
فروشگاه "رسم نو" در گذشت استاد عزت الله انتظامی ،"پدر سینمای ایران" ،مرد دوست داشتنی و باشرافت،هنرمند و نازنین را تسلیت می گوید.  عزت الله انتظامی زاده شده در 1303 تهران.فعالیت هنری اش را از ابتدای دهه 1320 با پیش پرده خوانی در تماشاخانه های "تهران" و"هنر"آغاز کرد.نتیجه همین تجربه بود که پایان ... فروشگاه "رسم نو" در گذشت استاد عزت الله انتظامی ،"پدر سینمای ایران" ،مرد دوست داشتنی و باشرافت،هنرمند و نازنین را تسلیت می گوید.
 عزت الله انتظامی زاده شده در 1303 تهران.فعالیت هنری اش را از ابتدای دهه 1320 با پیش پرده خوانی در تماشاخانه های "تهران" و"هنر"آغاز کرد.نتیجه همین تجربه بود که پایان نامه تحصیلی اش را برای دریافت کارشناسی بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای تهران در زمینه پیش پرده خوانی نوشت.
وی در سال 1333 به آلمان غربی رفت و در یک کارخانه ریخته گری مشغول بکار و همزمان نیز در یک مدرسه شبانه روزی تئاتر و سینما مشغول تحصیل شد.پس از بازگشت به ایران( سال 1337) یکی از نخستین کار هایش دوبله نقش کوچکی در فیلم "مردی که رنج می برد"، بود.وی تا سال 1347 واغاز بازی اش در سینما در ده ها نمایش صحنه ای و و تلویزیونی به عنوان بازیگر و نیز کارگردان به ایفای نقش پرداخت.
ایفای عمیق و قوی نقش "مشهدی حسن"روستایی ساده دل توسط انتظامی در فیلم "گاو" به کارگردانی داریوش مهرجویی(1347)، هنوز هم پس از گدشته بیش از سی سال یکی از اوج های بازیگری سینمای ایران تلقی می شود.وی با تجربه ای غنی از بازیگری در تئاتر ونبوغ ذاتی تمامی توانش را برای قوام بخشیدن به نقش مشهدی حسن بکار گرفت.به گونه ای که واسطه ای به نام بازیگر را برای ارایه نقش در این فیلم از میان برداشت. نقشی که برای اش جایزه(هو گوی نقره ای) بهترین بازیگر را از جشنواره بین المللی سینمایی شیکاگو(1971)، به ارمغان آورد.او پس از بازی در فیلم گاو بود که برای ادامه تحصیل به دانشکده هنرهای زیبا رفت تا تحصیلاتش را تکمیل کند.کاری که درابتدا در پیش چشم دیگران کار بیهوده ای می نمود اما او می دانست که برای ظرفیت سازی بیشتر دراین مسیر، کسب دانش می تواند در کنار تجربه و نبوغ ذاتی از او شخصیتی متفاوت و ممتازخلق کند.
پس از آن انتظامی باز هم به دعوت داریوش مهرجویی در فیلم "اقای هالو"(1349) حاضر شد.نقش آفرینی موفق و تا حدودی دور از انتظار وی در این نقش که به کلی با نقش گذشته اش متفاوت بود احتمال خوش درخشیدن تصادفی وی را در فیلم "گاو" از اساس منتفی کرد. 
انتظامی تا پیش از انقلاب اسلامی(1357) در بیش از پانزده فیلم سینمایی بازی کرد.وی در در نقش هایی چون سرگروهبان در فیلم" صادق کرده"،زمین دار در "پستچی"،دلال خون در "دایره مینا" و... بخوبی درخشید و.......
(منبع: سایت موزه سینمای ایران)
Read more
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش ...
Media Removed
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد مرتضی ممیز (۴ شهریور ۱۳۱۵ تهران - ۵ آذر ۱۳۸۴ تهران) طراح گرافیک، تصویرگر، استاد دانشگاه است. مرتضی ممیز در خانواده‌ای هنردوست متولد شد و در دوران کودکی استعداد و علاقهٔ ... . امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد مرتضی ممیز (۴ شهریور ۱۳۱۵ تهران - ۵ آذر ۱۳۸۴ تهران) طراح گرافیک، تصویرگر، استاد دانشگاه است. مرتضی ممیز در خانواده‌ای هنردوست متولد شد و در دوران کودکی استعداد و علاقهٔ ویژه‌ای به نقاشی و طراحی نشان داد، دوران متوسطه برای کمک به خرج تحصیل خود برای مغازه‌ها تابلونویسی می‌کرد در آن دوران بود که به خاطر علاقه خانوادگی به مصدق وارد جریانات سیاسی شد که نتیجه آن چند کاریکاتور در روزنامهٔ شاهد شد، در سال‌های آخر دبیرستان مرتضی گاهی به کتابخانهٔ وابستگی فرهنگی سفارت لهستان سر می‌زد و در آنجا بود که برای اوّلین بار با مجلّه‌های «پولند» و «گرافیک» لهستان آشنا شد. سال ۱۳۳۵ او وارد دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشتهٔ نقاشی شد و در آنجا زیر نظر علی‌محمد حیدریان که از شاگردان کمال‌الملک بود آموزش می‌بیند، در دانشگاه بود که با سهراب سپهری، پرویز کلانتری، ژازه طباطبائی، چنگیز شهوق و ... آشنا می‌شود، در ۱۳۴۴ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه تحصیل راهی فرانسه می‌شود و گواهی طراحی غرفه را در مدرسهٔ هنرهای تزئینی فرانسه اخذ می‌کند، درهمان جا بود که با فیروزه صابری آشنا شده سال‌های بعد با او ازدواج می‌کند، بخشی از افتخارات و جایزه‌ها استاد جایزه بهترین طراحی کتاب کودک سال‌های ۴۵–۱۳۴۲ مدال رتبه اول دانشجوی ممتاز دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران (۱۳۴۴) برنده مدال طراحی نمایشگاه بین‌المللی طراحی ژوونیزی فرانسه (۱۹۶۶) طراح شاعر برای طراحی پوسترهای سینمایی فستیوال سینمایی کان (۱۹۷۵) جایزه و مدال بهترین پوسترهای سینمایی جشنواره فجر تهران (۱۳۶۵، ۱۳۶۶ و ۱۳۶۹) سیمرغ بلورین بهترین پوستر برای فیلم ای ایران از جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۸) جایزه بهترین آثار طراحی نشانه‌های دهه ۸۰ میلادی (۱۹۹۰) جایزه ویژه ایکوگرادا Icograda Lifetime Achievement به خاطر یک عمر تلاش و دست‌آوردهای ایشان (۲۰۰۴)

#مرتضی_ممیز #گرافیک #هنرمند #نقاشی #ایران #هنر #نقش #
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> احتمال حضور بازيگر «Game of Thrones» / جاسوسی الناز شاکردوست در «ماجرای نیمروز ۲» . فیلمبرداری ...
Media Removed
# احتمال حضور بازيگر «Game of Thrones» / جاسوسی الناز شاکردوست در «ماجرای نیمروز ۲» . فیلمبرداری «ماجرای نیمروز ۲» با نقش‌آفرینی الناز شاکردوست در سکوت خبری آغاز شده است . براساس خبر ارسالی از سوی روابط عمومی این پروژه «ماجرای نیمروز ۲» از هفته گذشته با الناز شاکردوست کلید خورده است . شاکردوست ... #🎥
احتمال حضور بازيگر «Game of Thrones» / جاسوسی الناز شاکردوست در «ماجرای نیمروز ۲»
.
فیلمبرداری «ماجرای نیمروز ۲» با نقش‌آفرینی الناز شاکردوست در سکوت خبری آغاز شده است
.
براساس خبر ارسالی از سوی روابط عمومی این پروژه «ماجرای نیمروز ۲» از هفته گذشته با الناز شاکردوست کلید خورده است
.
شاکردوست در این فیلم نقش یک نیروی امنیتی ام آى 6 را بازی می‌کند که در زمان جنگ تحمیلی به ایران نفوذ کرده است
.
همچنین شنیده می‌شود که الفی الن بازیگر انگلیسی (سريال بازى تاج و تخت) نقش همسر الناز شاکردوست و سفیر انگلیس در عراق را بازی می‌کند. احمد مهرانفر و بهروز شعیبی هم به زودی جلوی دوربین مهدویان می‌روند
.
«ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی با داستانی تاریخی درباره برخورد با گروهک منافقین در دهه ۶۰، ‌ در سال ۹۵ تولید و اکران شد. قسمت دوم این فیلم سینمایی این روزها مرحله تصویربرداری را سپری می‌کند
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span> دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم در بیانیه ای هشدار داد: . <span class="emoji emoji1f6a8"></span> مقامات قضایی قصد جان برادران ما را دارند! . <span class="emoji emoji1f4dd"></span> ...
Media Removed
. دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم در بیانیه ای هشدار داد: . مقامات قضایی قصد جان برادران ما را دارند! . دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم، در بیانیه ای که خطاب به ملت شریف ایران صادر کرد، ضمن ارائه گزارشی از روند برخورد دستگاه قضایی با آقایان اسفندیار رحیم #مشایی و حمید #بقایی تاکید کرد که مقامات قضایی ... .
🔻 دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم در بیانیه ای هشدار داد:
.
🚨 مقامات قضایی قصد جان برادران ما را دارند!
.
📝 دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم، در بیانیه ای که خطاب به ملت شریف ایران صادر کرد، ضمن ارائه گزارشی از روند برخورد دستگاه قضایی با آقایان اسفندیار رحیم #مشایی و حمید #بقایی تاکید کرد که مقامات قضایی کار را از تخریب گذرانده و با زیرپا نهادن همه موازین قانونی و حتی انسانی، قصد جان برادران ما را دارند.
.
⬅️ متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ملت بزرگ و شریف ایران

سلام و درود خداوند بر شما و تبریک مجدد بهار و نوروز و تسلیت شهادت حضرت زینب کبری(س)

به استحضار می رساند که طی روزهای پایانی سال ۹۶ و آغازین روزهای سال ۹۷ شاهد نمایش صحنه های دیگری از سریال برخورد با دولت خدمتگزار و خادمان ملت در دولت دهم بودیم. مقامات قضایی کار را از تخریب گذرانده و با زیرپا نهادن همه موازین قانونی و حتی انسانی، قصد جان برادران ما را دارند.

در نتیجه اجرای یک طرح هدفمند، آقایان اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی از مقامات ارشد دولت قبل، آماج رفتار غیرقانونی و کینه توزانه دستگاه قضایی قرار گرفتند.

آقای حمید بقایی برای اجرای ظالمانه ترین حکم صادره یعنی ۶۲ سال زندان، بازداشت و در بند انفرادی زندانی شد تا شاهدی بر اقدامات آنان وجود نداشته باشد.

مهندس مشایی نیز در یک اقدام شتابزده و به دلیل اعتراض به دخالت های انگلیس در امور داخلی ایران و نقش پیدا و پنهان استعمارگر پیر در صدور حکم ظالمانه علیه آقای بقایی، به طور غیرقانونی بازداشت و توسط سازمان اطلاعات سپاه تحت بازجویی های فشرده قرار گرفت.

انتظار قانونی این بود که آقای مشایی پس از پایان بازجویی و بازپرسی و دریافت آخرین دفاع از ایشان، با قید کفالت یا وثیقه آزاد شود اما دستگاه قضایی در ادامه رفتارهای غیرقانونی و زورگویانه خود، نه فقط مانع از آزادی مهندس مشایی شد بلکه طی شش روز گذشته هیچ خبری از محل نگهداری و شرایط جسمی ایشان در دست نیست و اجازه تماس با خانواده را نیز نداده اند.
.
🔴 برای مشاهده متن کامل #بیانیه به "کانال تلگرام پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی نژاد" مراجعه کنید.
Read more
• شاعرانگی نگاه دلورای در طراحی، در کنار توجه ویژه‌اش به هنرهای گذشته ایرانی؛ آثارش را بدل به شعری ...
Media Removed
• شاعرانگی نگاه دلورای در طراحی، در کنار توجه ویژه‌اش به هنرهای گذشته ایرانی؛ آثارش را بدل به شعری نو کرده است. و از او شاعری ساخته که نه با کلمات، که با نگاره‌ها و نقش‌مایه‌ها شعر می‌سراید. جهان او در مقام طراح گرافیک، جهان بی‌مرزی است که نه کاملا در گرافیک خلاصه می‌شود و نه در حروف‌نگاری صرف و نه ...
شاعرانگی نگاه دلورای در طراحی، در کنار توجه ویژه‌اش به هنرهای گذشته ایرانی؛ آثارش را بدل به شعری نو کرده است. و از او شاعری ساخته که نه با کلمات، که با نگاره‌ها و نقش‌مایه‌ها شعر می‌سراید. جهان او در مقام طراح گرافیک، جهان بی‌مرزی است که نه کاملا در گرافیک خلاصه می‌شود و نه در حروف‌نگاری صرف و نه حتی تصویرسازی. او مرزهای میان هنرها و حوزه‌های مختلف را کمرنگ می‌کند و در ترکیب آنها با یکدیگر، هنر دیگری را می‌سازد که ماندنی‌تر، چالش‌برانگیزتر و قابل تأمل‌تر است. 
هما دلورای، بی‌شک یکی از تأثیرگذارترین زنان طراح ایرانی است که در فضای مردمحور گرافیک ایران با تمام انتقادها و حواشی و سختی‌هایش که کار حرفه‌ای را برای یک زن دو برابر سخت‌تر می‌کند؛ نه تنها حضوری فعال دارد که هرگز دریچه‌های خلاقیت را به روی خود نمی‌بندد و خود را محدود نمی‌کند.
... در جامعه‌ای که هنوز باور دارد جنسیت عامل تعیین‌کننده‌ای برای موفقیت یا عدم موفقیت افراد است؛ هما دلورای با تلاش بی‌وقفه و جستجوی راه‌های جدید در حرفه‌اش، پتانسیل خود را در حوزه‌های تخصصی به عنوان یک زن نمایان می‌سازد؛ دری از این هزارتوی بی‌اعتمادی به زنان را می‌بندد، و دریچه‌ دیگری را به فرداهای نیامده می‌گشاید.
.
[چاپ شده در شماره سی و سوم زنان امروز]
.
@homadelvaray @zananemrooz
Read more
. والیبال ایران مدیون والیبال اورمیه است. از دوران قبل از انقلاب تا به امروز اورموی ها اعضای ثابت ...
Media Removed
. والیبال ایران مدیون والیبال اورمیه است. از دوران قبل از انقلاب تا به امروز اورموی ها اعضای ثابت تیم های ملی #والیبال را تشکیل داده اند، والیبال ایران با بهره گیری از فرزندان سرزمین دورنا در عرصه های بین المللی آبرو داری کرده است. حضور یداله کارگرپیشه شناسنامه والیبال #ایران به عنوان #کاپیتان ... .
والیبال ایران مدیون والیبال اورمیه است.

از دوران قبل از انقلاب تا به امروز اورموی ها اعضای ثابت تیم های ملی #والیبال را تشکیل داده اند، والیبال ایران با بهره گیری از فرزندان سرزمین دورنا در عرصه های بین المللی آبرو داری کرده است.

حضور یداله کارگرپیشه شناسنامه والیبال #ایران به عنوان #کاپیتان تیم ملی، عزیزی پرتوی و محمود محب به عنوان سه بازیکن اصلی در ترکیب تیم ملی در دوران قبل از انقلاب

هنرنمایی ابراهیم وطن پرست، قارصی، جاوید محسنی نیا در دهه های شصت و هفتاد

کاپیتانی ساسان خداپرست در ۲۳ سالگی در تیم ملی بزرگسالان

ظهور سعید معروف، عبدالرضا علیزاده، حامد رضایی، جواد محمدنژاد در دهه هشتاد

کاپیتانی سعید معروف در تیم ملی و کسب لقب بهترین #پاسور جهان به همراه عبدالرضا علیزاده لیبروی نام آشنای والیبال، پشت خط زنی فرهاد پیروت پور و با ورود استعدادی به نام ‌میلاد عبادی پور ‌در دهه نود

نشان از حکمرانی والیبال #اورمیه در والیبال ملی بود و نشان از این حکایت داشت که ملی پوشان #اورموی نقش خود را در چندین دهه گذشته به بهترین نحو ایفا کرده اند که روسای فدراسیون ها و کادرهای فنی از حفاظت والیبال ایران توسط اورموی ها آسوده خیال گشته اند.

پس از #قهرمانی تیم ملی نوجوانان در مسابقات جهانی با حضور ثابت چهار #بازیکن از سرزمین #عاشقان والیبال و بازی های خارق العاده آنان در تیم لیگ برتری شمس، با کشف استعدادی به نام ‌میثم صالحی توسط بهروز عطایی و اعطای لقب ترکاشوند کوچک به این بازیکن دریافت قدرتی، دورناهای جوان خود را به والیبال ایران دیکته کردند و باعث شدند نام آن ها دهان به دهان بین اهالی والیبال بچرخد.

دعوت از بازیکنان جوان اورموی به اردوی تیم ملی بزرگسالان و هنرنمایی و عرض اندام آنان در کنار بزرگان، #کولاکوویچ را مجاب کرد که در هفته اول لیگ‌ملت های والیبال ۲۰۱۸ نام شش بازیکن از اورمیه را در لیست ۱۵ نفره خود اعلام نماید.

فرزندان #پایتخت والیبال، یولویوز آچیخ السون
Read more
اساتیدی همچون دکتر سید حسن امین پرفسور بازنشسته دانشگاه گلاسکو، دکتر ابوالفضل دلاوری استاد جامعه ...
Media Removed
اساتیدی همچون دکتر سید حسن امین پرفسور بازنشسته دانشگاه گلاسکو، دکتر ابوالفضل دلاوری استاد جامعه شناسی سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و استاد محمد حسین ساکت رئیس هیات مدیره انجمن حقوق شناسی و وکیل پایه یک دادگستری به عنوان كارشناسان حقوقي در پنل تخصصي به همراه عوامل فيلم گرد آمدند ... اساتیدی همچون دکتر سید حسن امین پرفسور بازنشسته دانشگاه گلاسکو، دکتر ابوالفضل دلاوری استاد جامعه شناسی سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و استاد محمد حسین ساکت رئیس هیات مدیره انجمن حقوق شناسی و وکیل پایه یک دادگستری به عنوان كارشناسان حقوقي در پنل تخصصي به همراه عوامل فيلم گرد آمدند و بانقد وبررسى روشنگرانه فيلم "ايران برگر"شب خاطره انگيزى براى دوستداران سينما به وجود آوردند. دراين مراسم استادمحمدحسین ساکت بااشاره به انتخابات در ایران و نقش آن در شکل گیری مقوله "دموکراسی"در گذر تاریخ، انتخابات را یکی از ارکان مهم دموکراسی شمرده و بر اهمیت موضوع فیلم تاکید کردند. این استاد دانشگاه با بیان اینکه دموکراسی در عین داشتن موهبات فراوان مشکلاتی هم دارد عنوان کردند که باوجود ضعف ها و ایرادات دموکراسی ولی این سیستم همچنان بهترین سیستم حکومت در جهان به شمار می رود.دکتر ابوالفضل دلاوری دیگر استاد حاضر در این جلسه نیز با تاکید بر اهمیت سینما و ضرورت پرداخته شدن به موضوع مهم انتخابات زبان طنز را جزو راه های کارساز انتقال مفهوم و «ایران برگر» را جزو معدود فیلم های قابل توجه به لحاظ قضاوت بی طرفانه و دلسوزانه نسبت به مقوله انتخابات بر شمردند.جالب تر اينكه دکتر سید حسن امین، استاد دانشگاه گلاسکو و استاد راهنمای حجت الاسلام حسن روحانی ریاست محترم جمهوری در دوران تحصیل ایشان در آن دانشگاه با تقدیر از کارگردان و سازندگان فیلم و تایید صحبت های مسعود جعفری جوزانی «ایران برگر» را بسیار شبیه به آنچه در تاریخ روی داده است دانست و تضاد بین عدم رشد مدرنیته و توسعه فرهنگی اجتماعی در برابر رشد مدرنیزاسیون و پیشرفت تکنولوژی را در جوامع مختلف به وضعیتی که در فیلم و در جايي به نام نمادين«شید» میبینیم نزدیک دانست. دکتر امین با برشمردن مقاطع تاریخی مشابه بر رویکرد مصلحانه و آسیب شناسانه فیلم صحه گذاشت و در نهایت یکی از کتابهایشان با عنوان "ایران نامه:تاریخ منظوم ایران» را به دلیل ساختن این فیلم به مسعودجعفری جوزاني اهداكرد.
Read more
ما می رویم و عکس ما می ماند ، کار دنیا همه بر عکس است شخصیت فاخر و اصیل و ایرونی عزت الله انتظامی با نقش ...
Media Removed
ما می رویم و عکس ما می ماند ، کار دنیا همه بر عکس است شخصیت فاخر و اصیل و ایرونی عزت الله انتظامی با نقش هایی (در سینما و جامعه) که ایفا کرد و نقش هایی(در سینما و جامعه) که در شأن خود ندید و ایفا نکرد ! او را عزت سینمای ایران و عزیز مردم ایران کرد تصویر ذهنی من از مرحوم انتظامی تصویر یک پدر بزرگِ مهربان، مقتدر ... ما می رویم و عکس ما می ماند ، کار دنیا همه بر عکس است
شخصیت فاخر و اصیل و ایرونی عزت الله انتظامی با نقش هایی (در سینما و جامعه) که ایفا کرد و نقش هایی(در سینما و جامعه) که در شأن خود ندید و ایفا نکرد ! او را عزت سینمای ایران و عزیز مردم ایران کرد

تصویر ذهنی من از مرحوم انتظامی تصویر یک پدر بزرگِ مهربان، مقتدر ، فهمیده و متواضع و کاربلد است که هیچ وقت از خانواده بزرگ خودش–سینما–غافل نبود و مثل بعضی ها ادای آدم خوب را در نیاورد، واقعا آدم خوب بود

هنوز بغض و اشک او هنگام پیشقدم شدن برای کمک به مردم افغان در ذهنم تازه و زنده است
روحش شاد

برای آمرزش و آرامشش حمد و سوره بخوانیم

#عزت_اله_انتظامی #آقای_بازیگر #ما_میرویم
#سینما #مرگ #جشنواره_روحانی_سینما
Read more
@rezagolzar 🤩 . 🤣 ذوق کردناشششش جان دل 🤩🤤🤑🤦‍♀️🤷‍♀️ 20 million $ دیدن این قسمت جهت له شدن اونم با کیفیت بالا بشدتتتت توصیه میشه . @madeiniran2series . قسمتی از سریال ساخت ایران قسمت ۱۷،با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود ... @rezagolzar 🤩💙🙈😻 .
🤣😆 ذوق کردناشششش جان دل 🤩🤤😝🤑🤦‍♀️🤷‍♀️
20 million 💰💵$
دیدن این قسمت جهت له شدن اونم با کیفیت بالا بشدتتتت توصیه میشه💥💣😂
.
@madeiniran2series .
🎬قسمتی از سریال ساخت ایران قسمت ۱۷،با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود .تا کنون ۱۷ قسمت از این‌مجموعه توزیع شده. است.انتشار قسمت هجدهم سریال ،بعد از ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا
_____
.
A piece part of made in Iran #2 , acted by Reza Golzar .this series publishes weekly with special gifts for whose buying original Dvd.17 episode released till now.
______
.
Reza Golzarin rol alan , "İran'da yapılan #2 , bir sahne gostermeyin. Bu diziye , orijinal Dvd'yi satın alan özel hediyelerle haftalık olarak .17 bolum bugüne kadar yayinlandi
______
.
النقاب عن مقطع جديد من صنع في إيران # 2 من قبل رضا کلزار. تنشر هذه السلسلة أسبوعيا مع هدايا خاصة لشراء دي في دي الأصلي .17حلقة لعبت
. #rezagolzar #rezzar #mohammadrezagolzar #gesture #fashionista #fashionmeniac #journal #magazine #series #hairstyle #king #celebrity #actorslife
#ساخت_ایران #سریال #امین_حیایی #رضاگلزار #رقص
Read more
عراقچی در گفتگو با یورونیوز: برجام در آی سی یو است عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت ...
Media Removed
عراقچی در گفتگو با یورونیوز: برجام در آی سی یو است عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، از اعضای تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۵+۱ در موضوع هسته‌ای در بروکسل با یورونیوز گفتگو کرد. آقای عراقچی درباره چگونگی حفظ برجام پس از خروج آمریکا از این توافق هسته ای گفت: «امروز در ... عراقچی در گفتگو با یورونیوز: برجام در آی سی یو است
عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، از اعضای تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۵+۱ در موضوع هسته‌ای در بروکسل با یورونیوز گفتگو کرد.

آقای عراقچی درباره چگونگی حفظ برجام پس از خروج آمریکا از این توافق هسته ای گفت: «امروز در کنفرانس مربوط به ایران گفتم برجام در آی سی یو است چرا که مهم ترین نقطه تعادل خود را از دست داده است. نقطه تعادل آن خروج آمریکا از برجام است. حال اگر اروپا و دیگر امضاکنندگان برجام می خواهند این توافق هسته ای را حفظ کنند باید فداکاری بیشتر کنند و خصوصا عدم حضور آمریکا و تحریم های دوباره این کشور علیه ایران را جبران کنند.»
عباس عراقچی می گوید برجام و تحریم ها هیچ گاه نمی توانند در کنار هم بنشینند. وی گفت: «اغلب مردم ایران امروز به اروپا هم اطمینانی ندارند و اروپا برای کسب اطمینان این مردم باید تلاش کنند. ایرانیها می گویند خروج امریکا‌ از برجام تنها بازی پلیس بد و پلیس خوب است. نقش پلیس خوب‌ را اروپا بازی می کند.» وی درباره خواسته های ایران از اروپا به یورونیوز گفت: «آنچه که برای ما اهمیت دارد اجرای کامل و تمام عیار برجام است. برای ما اهمیتی ندارد چگونه اروپا قصد دارد برجام را حفظ و تحریم های آمریکا را دوربزند. آنچه که برای ما اهمیت دارد حضور و ماندگاری شرکت های اروپایی در ایران است. آنچه که برای ما اهمیت دارد فروش نفت خام است. ما می خواهیم که پول ها براحتی به حساب ما واریز شود. باید یک ارتباط بین بانکی بین ما و اروپا باشد. این موضوع با اروپایی هاست تا راه اصلی را پیدا کنند.» عباس عراقچی البته گفت که ایران حاضر است برای یافتن راه حل و بسته های اروپا برای حفظ برجام به اروپا کمک کند.

عضو تیم مذاکره کننده توافق هسته ای ایران گفت که چشم انداز روشن و مثبتی برای ادامه مذاکرات با اروپا برای حفظ برجام وجود ندارد اما او منتظر است همانگونه که ایران فداکاری های زیادی برای حفظ برجام کرده است اروپا نیز دست به فداکاری بزند.
#euronewspe #euronewspersian #euronews #irandeal
Read more
@rezagolzar 🤩 . 🤣🤩 یعنی این سکانس عالی بود . پیشتِ غلام ... دلم رفت با اون خنده جذابتون عاخه 🤤 دیدن این قسمت جهت له شدن اونم با کیفیت بالا بشدتتتت توصیه میشه . @madeiniran2series . قسمتی از سریال ساخت ایران قسمت ۱۷،با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه ... @rezagolzar 🤩💙🙈😻 .
🤣🤩😂😆 یعنی این سکانس عالی بود .
پیشتِ غلام ... دلم رفت با اون خنده جذابتون عاخه 🤤😝🙈😻💚
دیدن این قسمت جهت له شدن اونم با کیفیت بالا بشدتتتت توصیه میشه💥💣😂
.
@madeiniran2series .
🎬قسمتی از سریال ساخت ایران قسمت ۱۷،با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود .تا کنون ۱۷ قسمت از این‌مجموعه توزیع شده. است.انتشار قسمت هجدهم سریال ،بعد از ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا
_____
.
A piece part of made in Iran #2 , acted by Reza Golzar .this series publishes weekly with special gifts for whose buying original Dvd.17 episode released till now.
______
.
Reza Golzarin rol alan , "İran'da yapılan #2 , bir sahne gostermeyin. Bu diziye , orijinal Dvd'yi satın alan özel hediyelerle haftalık olarak .17 bolum bugüne kadar yayinlandi
______
.
النقاب عن مقطع جديد من صنع في إيران # 2 من قبل رضا کلزار. تنشر هذه السلسلة أسبوعيا مع هدايا خاصة لشراء دي في دي الأصلي .17حلقة لعبت
. #rezagolzar #rezzar #mohammadrezagolzar #gesture #fashionista #fashionmeniac #journal #magazine #series #hairstyle #king #celebrity #actorslife
#ساخت_ایران #سریال #امین_حیایی #رضاگلزار #رقص
Read more
.قسمتی از نقد بنیامین هفت لنگ درباره ی مهرداد صدیقیان: ‎مهرداد صدیقیان با نقش آفرینی جذابش در "عصر ...
Media Removed
.قسمتی از نقد بنیامین هفت لنگ درباره ی مهرداد صدیقیان: ‎مهرداد صدیقیان با نقش آفرینی جذابش در "عصر جمعه" از مونا زندی حقیقی وارد سینما شد و با ایفای نقش عیسی در "اتوبوس شب" ساخته ی کیومرث پوراحمد به عنوان یک استعداد متفاوت و جذاب به سینمای ایران معرفی شد . ‎زمانی که کیومرث پوراحمد با آن پیشینه ی پربار ... .قسمتی از نقد بنیامین هفت لنگ درباره ی مهرداد صدیقیان: ‎مهرداد صدیقیان با نقش آفرینی جذابش در "عصر جمعه" از مونا زندی حقیقی وارد سینما شد و با ایفای نقش عیسی در "اتوبوس شب" ساخته ی کیومرث پوراحمد به عنوان یک استعداد متفاوت و جذاب به سینمای ایران معرفی شد . ‎زمانی که کیومرث پوراحمد با آن پیشینه ی پربار و تجربه ی کار با خیل عظیمی از بازیگران نامی ، مقابل دوربین زنده ی تلویزیون به مهرداد هجده ساله که تازه کاندید دریافت جایزه از فستیوال معتبر آسیا پاسیفیک شده بود، لقب مارلون براندوی سینمای ایران را داد عده ای این تمجید شگفت انگیز را تاب نیاوردند و توقع داشتند یدک کش این لقب الزاماً یک بازیگر کهنه کار باشد . اما مهرداد صدیقیان پس از سال ها آرام ، آهسته و پیوسته ثابت کرد دو بار قبول شدن در تست های پر متقاضی سینما هرگز از روی شانس و اقبال نبوده و تلفیق یک نبوغ ذاتی و استعداد درخشان با فیزیک مناسب، یک ستاره ی جدید و جذاب به سینمای ایران اضافه کرده است

Edited by: @_mehrdad_shiva_
Read more
‌ #خبر <span class="emoji emoji1f536"></span>️فرش ورامین با نقش میناخانی به ثبت جهانی رسید تهران-ایرنا- شهرستان ورامین از جمله مناطق ...
Media Removed
‌ #خبر ️فرش ورامین با نقش میناخانی به ثبت جهانی رسید تهران-ایرنا- شهرستان ورامین از جمله مناطق مهم کشور است که علاوه بر تولید محصولات کشاورزی، از شهرتی جهانی در تولید فرش دستباف برخوردار است، فرشی که به واسطه نقش میناخانی که به ثبت جهانی رسیده، در بسیاری از کشورهای جهان خریدار دارد. ثبت جهانی ...
#خبر
🔶️فرش ورامین با نقش میناخانی به ثبت جهانی رسید
تهران-ایرنا- شهرستان ورامین از جمله مناطق مهم کشور است که علاوه بر تولید محصولات کشاورزی، از شهرتی جهانی در تولید فرش دستباف برخوردار است، فرشی که به واسطه نقش میناخانی که به ثبت جهانی رسیده، در بسیاری از کشورهای جهان خریدار دارد.
ثبت جهانی فرش دستباف ورامین در قالب ثبت نشانه‌های جغرافیایی با معاهدات بین المللی در سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO و با همت و پیگیری های اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و همراهی و همکاری مرکز ملی فرش ایران، اداره کل حمایت از مالکیت صنعتی کشور صورت گرفت که این امر می‌تواند در توسعه صادرات این محصول نقش به سزایی دارد.

🔰اخبار بازار فرش دستباف در
🔻🔻🔻
Follow us:
@MFarsh.ir
Website:
MFarsh.ir
........
#فرش #دستباف #ورامین #میناخانی #ثبت_جهانی #wipo #صادرات #محصول #قالی
Read more
. پورعلی‌گنجی و ویژگی‌هایش؛ انطباق و ثبات در قلب دفاع ایران . در راه رسیدن به جام جهانی و بعدتر در ...
Media Removed
. پورعلی‌گنجی و ویژگی‌هایش؛ انطباق و ثبات در قلب دفاع ایران . در راه رسیدن به جام جهانی و بعدتر در خلال این تورنمنت بزرگ، بازیکنان در همه پست‌های تیم‌‌ملی هر لحظه انتظار تغییر و جایگزینی را می‌کشیدند. این اواخر حتا دغدغه جایگزینی تا درون دروازه و تغییر دروازبان هم پیشروی کرد. یک خط جلوتر اما، ... .
پورعلی‌گنجی و ویژگی‌هایش؛ انطباق و ثبات در قلب دفاع ایران
.
در راه رسیدن به جام جهانی و بعدتر در خلال این تورنمنت بزرگ، بازیکنان در همه پست‌های تیم‌‌ملی هر لحظه انتظار تغییر و جایگزینی را می‌کشیدند. این اواخر حتا دغدغه جایگزینی تا درون دروازه و تغییر دروازبان هم پیشروی کرد. یک خط جلوتر اما، همیشه یک عنصر تغییر‌ناپذیر در اندیشه‌های کی‌روش تثبیت شده و آن حضور مرتضی پورعلی‌گنجی در قلب دفاع تیم‌ملی‌ست. بازیکنی که قابلیت هماهنگی سریع با زوج خود در مرکز دفاع را دارد. همین امر باعث شد که کی‌روش در مسیر آماده‌سازی تیم‌ملی با دستی باز مهره‌های مختلفی را در کنار او بیازماید. سیدجلال حسینی و پژمان منتظری یاران پرتجربه‌ای بوده‌اند که در مقدماتی جام جهانی در کنار پورعلی‌گنجی به بازی گرفته شدند. محمد انصاری هم دیگر بازیکنی بود که در بازی‌هایی نقش زوج خط دفاعی را ایفا کرد. سرانجام کی‌روش به نام روزبه چشمی رسید. در بازی نخست ایران در روسیه چشمی و پورعلی‌گنجی نمایش چشمگیری را در خط دفاع نشان دادند. با مصدومیت روزبه اما بار دیگر دفاع ایران با چالش مواجه شد و جایگزینی مجید حسینی تغییری نه در کیفیت دفاع تیمی ایران و نه در کیفیت بازی پورعلی‌گنجی ایجاد نکرد. توان فوق‌العاده پورعلی‌گنجی در آداپته کردن خود با شرایط جدید و رسیدن سریع به هماهنگی با زوج جدید، نکته‌ایست که با وجود اتفاق غیرمترقبه‌ای مثل مصدومیت چشمی، استحکام و در عین حال چالاکی دفاع مرکزی ایران در رقابت‌ها را حفظ کرد. مدافعی با حضور 90 دقیقه‌ای کامل در هر سه جدال گروه B.

خط مواجهه دفاعی ایران با فشار روی بازیکنان حریف بیشترین تکل و نبرد تن به تن را با بازیکنان تیم مقابل انجام می‌داد تا کمترین توپ به محوطه جریمه و محل استقرار مدافعان میانی ایران برسد. از همین رو در هر سه بازی ایران کمترین لمس توپ را مدافعان میانی داشته‌اند. اما این، تاثیرگذاری مدافعان مرکزی در ساختن دیواری محکم برابر دروازه را کتمان نمی‌کند. چرا که اصول دفاع ایران بر مبنای پوشش و بستن فضا برای مهاجمان بوده است. وظیفه‌ای که لزوما به لمس توپ ختم نمی‌شود. پورعلی‌گنجی در هر یک از سه مسابقه، با وجود جمع‌شدگی و ایستایی مدافعان میانی، کمتر اما نزدیک به میانگین تیم دویده است. بر اساس آمار فیفا نیمی از این دوندگی‌ها، مسافت‌هایی بوده که بدون توپ پوشش داده شده است. (3759 متر از 8559 متر دوندگی مقابل مراکش، 4809 متر از 9022 مقابل اسپانیا و 3741 متر از 7966 مقابل پرتغال).
ادامه در کامنت اول...👇
Read more
سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: درخواست پخش مسابقه ایران و پرتغال در پیاده راه به فرمانداری ...
Media Removed
سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: درخواست پخش مسابقه ایران و پرتغال در پیاده راه به فرمانداری ارسال شد  گیل نگاه: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در خصوص پخش مستقیم بازی ایران و پرتغال اطلاعیه‌ای صادر کرد. متن اطلاعیه بدین شرح است: بسمه‌تعالی از آنجایی که جام جهانی ... سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت:

درخواست پخش مسابقه ایران و پرتغال در پیاده راه به فرمانداری ارسال شد 

گیل نگاه: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در خصوص پخش مستقیم بازی ایران و پرتغال اطلاعیه‌ای صادر کرد.
متن اطلاعیه بدین شرح است:

بسمه‌تعالی

از آنجایی که جام جهانی یک رویداد در مقیاس جهانی است و مردم علاقه وافری به این رویداد دارند شهرداری رشت نیز با امکانات لازم سعی در آماده‌سازی محیطی اجتماعی در راستای وحدت ملی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در بازی اول نمود.

باید اذعان کرد که برای برپایی این‌گونه اتفاقات که نشاط اجتماعی را به همراه دارد می‌بایست متولیان اصلی امور هم در این راستا نقش اصلی را ایفا نمایند و حداقل تلاش خود را برای پخش این مسابقات همانند تهران در ورزشگاه انجام دهند.

ایده پخش زنده بازی اول فوتبال ایران با مراکش در سازمان فرهنگی اجتماعی، ورزشی شهرداری چندی قبل از آغاز بازی‌ها شکل گرفت و با شهردار محترم جناب دکتر نصرتی در میان گذاشته شد و با استقبال و تائید ایشان در تاریخ ۹۷/۳/۱۹ درخواست این مهم جهت اخذ مجوزهای لازم به فرمانداری محترم ارسال شد.

شهرداری رشت جز معدود کلان‌شهرهای ایران بود که با استفاده از ظرفیت پیاده راه فرهنگی پس از اخذ مجوزهای لازم و تکمیل فرم تعهد قبول مسئولیت اقدام به پخش زنده این مسابقه نمود که خوشبختانه با استقبال شهروندان مواجه گردید و با انعکاس در رسانه ملی و جراید پر تیراژ کشور، جلوه پر رنگی داشت.

این اتفاق خوشایند موجب گردید که تعامل مردم به معنای واقعی با ایجاد شور سرزندگی و همکاری با مسئولین نمود پیدا نماید که شایسته تقدیر و قدردانی از شهروندان عزیز می‌باشد.

جهت تنویر افکار عمومی باید تأکید نماییم که با توجه به ساعت پخش بازی دوم ایران و مصلحت اندیشی مراجع ذیصلاح، شهرداری نسبت به درخواست مجوز اقدام ننمود. حالیه با توجه به استقبال معاونت محترم سیاسی و امنیتی استانداری گیلان جهت صدور مجوزهای لازم در صورت درخواست شهرداری رشت، بر اساس تأکید شهردار محترم رشت تقاضای مجوز جهت پخش بازی فوتبال زنده ایران و پرتغال به فرمانداری محترم ارسال شد.

بی شک شهرداری رشت برای شاد نمودن همشهریان از هیچ کوششی دریغ ننموده و نیاز به سفارش و توصیه نخواهد داشت و مطمئناً با حمایت دلسوزانه تمامی اعضای محترم شورای اسلامی شهر رشت و مسئولین دلسوز استان در حد توان و امکانات اقدام خواهد نمود. به امید پیروزی تیم‌ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و صعود به مرحله بعد و خلق حماسه‌ای دیگر برای ملت غیور ایران.
Read more
#شهرزاد . یک عاشقانه بی مثال و جذاب در صدر دیگر ساخته های حسن فتحی با بهترین بازی ها و گیرایی فیلمنامه هر سه فصل. تبیین ماهیت عشق، از خودگذشتگی برای معشوق و نمایش شور انگیز این اعتقاد که درمان تمام زشتی ها و عصاره جان آدمی، تنها عشق است و بلایایی که در این راه میکشد. با پلان هایی از شهرزاد اشک ریختم و ... #شهرزاد
.
یک عاشقانه بی مثال و جذاب در صدر دیگر ساخته های حسن فتحی با بهترین بازی ها و گیرایی فیلمنامه هر سه فصل. تبیین ماهیت عشق، از خودگذشتگی برای معشوق و نمایش شور انگیز این اعتقاد که درمان تمام زشتی ها و عصاره جان آدمی، تنها عشق است و بلایایی که در این راه میکشد. با پلان هایی از شهرزاد اشک ریختم و با نقش هایی از داستان همزاد پنداری کردم. بازی فوق العاده استاد نصیریان، شهاب حسینی، ترانه علی دوستی و پریناز ایزدیار… میزانسن و دکوپاژ درخور، لباس آرایی جذاب و پیچیدگی داستان کمک میکرد تا از تماشای هر ۶۰ قسمت شهرزاد احساس خسران نکنید. اما در کنار محاسن فیلم بیان چند نکته مهم حائز اهمیته که شیطنت های القائی این سریال رو در برمیگیره و البته میشه براش بهانه هایی آورد اما از بین برنده آثار مخربش بر روح و اعتقاد بیننده نیست.
.
.
سریال بیش از اونکه عاشقانه ای میان فرهاد و قباد و شهرزاد باشه، نمایش تمام عیار فمنیسم در ایران و تعیین الگوی غربی زن برای بانوان کشورِ! خانه داری رو عقب ماندگی، سوختن پای مصائب شوهر و فرزند و عدم درک حرکت جامعه نمایش میده. مرد موفق رو تابع زن و برآورده کننده عواطف او و جوان آگاه رو یک روشنفکر جسور ملی -مذهبی میدونه که مطلوب سیاسیش تحقق حکومت سکولار در ایران با مولفه های مدرنیته است. بیش از چهل بار نام مصدق رو به نیکی میبره اما هیچ کلامی از نقش کاشانی و مشروطه فضل الله نوری نیست! ۲۸ مرداد رو نشانه خیانت مردم ایران میدونه! بی آنکه حتی یکبار نام آمریکا و انگلیس -مسببان کودتا و انحراف مشروطه- رو در کل سریال برده باشه! گویی سیگار و مشروب اسپانسرند!
.
.
مدعیست تاریخ بی تحریف رو میگه اما کلمه ای از روحانیت و اسلام در تمام فیلم و مطالبات سیاسی فرهاد… نیست! در عوض، مسبب آشنایی خودش با شهرزاد رو بوف کور هدایت و آشنایی با ادبیات چپی میدونه!! در تمام دیالوگها، مصدق همان موسوی و پهلوی همان جمهوری اسلامی است! به گونه ای که ملاکهای آزادی را همان مطالبات اصلاحات و روزنامه زمانه را همان سلام توقیفی ۷۸ بدانید! به طرزی تهوع انگیز تمام مردان قصه عاشق زنی میشوند که در تعلق آنان نیست' یا در تصاحب مردی است یا رقیبی نمیگذارد یا مردی که او میخواهد نیست! تا مخاطب بفهمد عشق به زنان آنقدر مقدس است که با هر شرایطی جای شکر دارد!! در آخر نه قباد و نه فرهاد را لایق شهرزاد نمیداند و زن معیار را نه در تاهل بلکه با تجرد آسوده و کامل میخواند.
.
.
🔴 شهرزاد زن کت و دامن پوشی است با کلای فرنگی که ظلم مردان مسلمان را تحمل کرده و در لجنزار ایران، مرغ آمینش آوای غرب است
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
. #معرفی_صنایع_دستی <span class="emoji emoji1f53c"></span> #سفالگری <span class="emoji emoji2714"></span>ظرفهای سفالی شاید قدیمی ترین ساخته های آدمی باشند. در واقع انسانهای ...
Media Removed
. #معرفی_صنایع_دستی #سفالگری ظرفهای سفالی شاید قدیمی ترین ساخته های آدمی باشند. در واقع انسانهای اولیه از زمانی که به فکر ذخیره آب و غذا افتادند، ظرفهای سفالی را به شکلهای گوناگون ساختند. خاصیت چسبندگی و شکل گیری خاک رس مهم ترین مظاهر هنری ساخت بشر را به وجود آورد. ایران با برخورداری ... .
#معرفی_صنایع_دستی 🔼 #سفالگری
✔ظرفهای سفالی شاید قدیمی ترین ساخته های آدمی باشند. در واقع انسانهای اولیه از زمانی که به فکر ذخیره آب و غذا افتادند، ظرفهای سفالی را به شکلهای گوناگون ساختند.
✔خاصیت چسبندگی و شکل گیری خاک رس مهم ترین مظاهر هنری ساخت بشر را به وجود آورد.
✔ایران با برخورداری از پیشینه طولانی تمدنی دارای سابقه ای درخشان در سفالگری و کوزه گری است.
✔ایرانیان آفریننده با دست هایشان بر ظرف های گلی نقش و نگارهایی کشیدند و آنها را با رنگهای گوناگون آراستند.
✔در ایران پیشینه سفالینه ها به بیش از 10 هزار سال میرسد. قدیمی ترین چرخ سفالگری و کوره پخت سفال در جهان در شوش یافت شده است.همچنین قدیمی ترین ظروف سفالی منقوش مربوط به ایران است.
✔لالجین از مراکز عمده ساخت سفال و سرامیک ایران و جهان است و محصولات هنرمندان آن علاوه بر شهر های دور و نزدیک ایران به بسیاری از کشورهای دیگر صادر میشود
✔سفالینه های ساخت لالجین بسیار متنوع بوده و انواع ظروف تزیینی و مصرفی را شامل میشود.
🔼ابزارهای مورد نیاز سفالگری:
عبارتند از کار تراش یا کلتراش، کاسه لعابی، اُینُه، تیماج، مشته، تراش، چرخ، قالب و تخته از انواع سفالها به سفال  لعابدار میتوان اشاره کرد لعاب روی سفالپوششی است که سفالگران پس از سفالگری و ساخت ظروف سفالی و شکل دهی به گل رس، روی ظروف اعمال می کنند.
✔لعاب  می تواند جلوی تراوش مایعات را گرفته و سفال متخلخل را صاف و غیرقابل نفوذ نماید.
Read more
. سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به ...
Media Removed
. سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا ابلاغ می‌گردد: ۱. تأمین شرایط و فعال‌سازی کلیه امکانات ... . سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی
با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا ابلاغ می‌گردد:

۱. تأمین شرایط و فعال‌سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه‌های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی و تأکید بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات کم‌درآمد و متوسط.

۲. پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، پیاده‌سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور و ساماندهی نظام ملی نوآوری به منظور ارتقاء جایگاه جهانی کشور و افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان و دستیابی به رتبه اول اقتصاد دانش‌بنیان در منطقه.

۳. محور قراردادن رشد بهره‌وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار، تقویتِ رقابت‌پذیری اقتصاد، ایجاد بستر رقابت بین مناطق و استانها و به کارگیری ظرفیت و قابلیت‌های متنوع در جغرافیای مزیت‌های مناطق کشور.

۴. استفاده از ظرفیت اجرای هدفمند‌سازی یارانه‌ها در جهت افزایش تولید، اشتغال و بهره‌‌وری، کاهش شدت انرژی و ارتقاء شاخص‌های عدالت اجتماعی.

۵. سهم‌بری عادلانه عوامل در زنجیره‌ تولید تا مصرف متناسب با نقش آنها در ایجاد ارزش، بویژه با افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقاء آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه.

۶. افزایش تولید داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی (بویژه در اقلام وارداتی)، و اولویت دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی و ایجاد تنوع در مبادی تأمین کالاهای وارداتی با هدف کاهش وابستگی به کشورهای محدود و خاص.

۷. تأمین امنیت غذا و درمان و ایجاد ذخایر راهبردی با تأکید بر افزایش کمی و کیفی تولید (مواد اولیه و کالا). ۸. مدیریت مصرف با تأکید بر اجرای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت و رقابت پذیری در تولید.

۹. اصلاح و تقویت همه‌جانبه‌‌ی نظام مالی کشور با هدف پاسخگویی به نیازهای اقتصاد ملی، ایجاد ثبات در اقتصاد ملی و پیشگامی در تقویت بخش واقعی. .
ادامه در کانال فتن یا در لینک زیر مطالعه بفرمایید
http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=25370 .
#ایران_نمیبازه
#استین_بالا

#ایران_نمیبازه
#استین_بالا
#ایران_نمیبازه
#استین_بالا
#ایران_نمیبازه
#استین_بالا
#ایران_نمیبازه
#استین_بالا #آستین_بالا
Read more
صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی فردا با تراکتورسازی : بازی فردا : همیشه بازی ...
Media Removed
صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی فردا با تراکتورسازی : بازی فردا : همیشه بازی دو تیم بازی خاص و شهرآورد شهرستانی‌ها بوده است چون دو تیم طرفداران پرشوری دارند. اتفاقا این تیم دو رابطه خوبی هم با هم دارند. یقینا بازی سختی داریم. حریف تیم پرمهره‌ای بوده و با توجه به برد هفته قبلش ... صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی فردا با تراکتورسازی :

بازی فردا :

همیشه بازی دو تیم بازی خاص و شهرآورد شهرستانی‌ها بوده است چون دو تیم طرفداران پرشوری دارند. اتفاقا این تیم دو رابطه خوبی هم با هم دارند. یقینا بازی سختی داریم. حریف تیم پرمهره‌ای بوده و با توجه به برد هفته قبلش وضعیت روحی خوبی دارد. از بازیکنانم به خاطر ۲۰ دقیقه آخر بازی قبل گله دارم با این حال توانستیم سه امتیاز را بگیریم. شرایط ما هم خوب است اما ۷-۸ تغییر داشتیم و هنوز به سپاهان مدنظرم نرسیده‌ایم

داوری‌ها علیه سپاهان :

از بازیکنانم تشکر می‌کنم. با وجود تساوی‌ها، حقمان برد بود. جو بدی علیه سپاهان راه انداختند. البته بحث سپاهان نیست به خاطر امیر قلعه‌نویی است و همیشه این نوع داوری‌ها علیه تیم من است. قبلا ذوب‌آهن و تراکتورسازی و امسال هم سپاهان.

تشکر از سعید آذری :

از آقای آذری هم تشکر می‌کنیم که قبول کرد به فولادشهر برویم.

عملکرد کی‌روش استنلی :

ما سه گروه آنالیز داریم. وقتی آنالیزها را کنار هم می‌گذاریم می‌بینیم کی‌روش جزو خوب‌هاست و آن چیزی را که خواستیم برآورده کرده است. کی‌روش البته بدشانس هم بوده است.

احتمال بازگشت حاج‌صفی :

او در سپاهان شاگردم بوده است و می‌تواند عیار تیم را بالا ببرد. زمانی که متوجه شدیم می‌خواهد جدا شود، با او صحبت کردیم. اگر قرار شود از تیمش جدا شود، امیدوارم به ایران بیاید. به نفعش است که به سپاهان بیاید چون خانه‌اش است. اگر بخواهد به ایران بیاید، فکر می‌کنم یک تصمیم خوبی بگیرد و به سپاهان بیاید مگر این که با رقم‌های خوب توسط باشگاه‌های دیگر وسوسه شود.

درخواست علی‌محمدی برای جدایی:

جلال علی‌محمدی گفته می‌خواهد از تیم برود. ما هم او را در اختیار باشگاه گذاشته‌ایم؛ بنابراین فردا او را نداریم.

#سپاهان #اصفهان #تراکتورسازی #تبریز #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #فولادشهر #نقش_جهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
. شتاب فولکس واگن بیتل . فولکس واگن بیتل یکی از معروفترین خودروهای آلمانی است که در اکثر نقاط دنیا دیده می شود. این خودرو که پشتوانه و اصالتی قوی را در طراحی دارد، در دوره های مختلف به صورت عمده و یا محدود به بازار ایران ورود پیدا کرده است. آخرین سری عرضه بیتل به بازار ایران با نسخه A5 همراه بوده که ... .
شتاب فولکس واگن بیتل
.
فولکس واگن بیتل یکی از معروفترین خودروهای آلمانی است که در اکثر نقاط دنیا دیده می شود. این خودرو که پشتوانه و اصالتی قوی را در طراحی دارد، در دوره های مختلف به صورت عمده و یا محدود به بازار ایران ورود پیدا کرده است. آخرین سری عرضه بیتل به بازار ایران با نسخه A5 همراه بوده که از سال ۲۰۱۱ به بازار جهانی معرفی شده است. این خودرو که در بازار جهانی مورد استقبال واقع شده، این روزها تولید بالایی را ندارد و برخی احتمال می دهند که نسلی جدید منتظر یدک کشیدن نام بیتل است.
فولکس واگن بیتل که به عنوان یکی از محبوبترین خودروهای خاطره انگیز و از طرفی اسپرت است، حال با نسخه ۲۰۱۳ به برنامه شتاب اسب بخار آمده است. این خودرو در سری کانورتیبل مدل ۲۰۱۳ در اختیار عوامل برنامه قرار گرفت که به پیشرانه دو لیتری توربو TSI با قدرت ۲۲۰ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتون متر گشتاور مجهز است. یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه مخصوص گروه فولکس واگن هم توان پیشرانه بیتل را به چرخ های جلو می رساند.
سری A5 فولکس واگن بیتل به صورت محدود وارد بازار ایران شده و در آن دوره واردکننده این خودرو بسیار ضعیف در معرفی این محصول ایفای نقش کرد. همچنین قیمت به نسبت بالای بیتل در آن سال ها مانع فراگیر شدن این خودرو جذاب در بازار ایران شد. در حال حاضر برای نسخه های مختلف بیتل با توجه به سطح امکانات و نوع سقف، قیمتی حدود ۳۷۰ تا ۶۸۰ میلیون تومان در بازار اعلام می شود. برخی مالکان این خودرو تا چند وقت پیش مشکلات به نسبت زیادی در بحث خدمات پس از فروش بیتل را داشتند. اما با آغاز فعالیت شرکت ماموت خودرو به عنوان نماینده رسمی فولکس واگن، تا حدی سطح خدمات پس از فروش فولکس واگن بیتل در ایران ارتقا پیدا کرد.
.
#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #فولکس_واگن #صفرتاصد #۰تا۱۰۰ #فولکس_واگن_بیتل #بیتل
#asbebokhar #acceleration #volkswagen #volkswagen_beetle #beetle #vw_beetle
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
نوید و جمشید محمودی از «شکستن همزمان بیست استخوان» می‎گویند سومین فیلم برادران محمودی هم در بوسان ...
Media Removed
نوید و جمشید محمودی از «شکستن همزمان بیست استخوان» می‎گویند سومین فیلم برادران محمودی هم در بوسان رونمایی می‌شود/ قصه‌ دیگری از مهاجران افغانستانی هنروتجربه:رونمایی سومین فیلم برادران محمودی بازهم در جشنواره بوسان رقم می‎خورد. این دو برادر کارگردان و تهیه‌کننده پس از آنکه نمایش دو ... نوید و جمشید محمودی از «شکستن همزمان بیست استخوان» می‎گویند

سومین فیلم برادران محمودی هم در بوسان رونمایی می‌شود/ قصه‌ دیگری از مهاجران افغانستانی

هنروتجربه:رونمایی سومین فیلم برادران محمودی بازهم در جشنواره بوسان رقم می‎خورد. این دو برادر کارگردان و تهیه‌کننده پس از آنکه نمایش دو فیلم اول خود را با جشنواره بوسان آغاز کردند، این‌بار هم اکران اولیه «شکستن همزمان بیست استخوان» را با بیست و سومین دوره بین‌المللی این رویداد انجام می‌دهند.

جمشید و نوید محمودی جدیدترین ساخته خود را در بیست و سومین جشنواره فیلم بوسان نمایش می‌دهند. آن‎ها پیش از این دو فیلم «چند متر مکعب عشق» و «رفتن» را ساخته‌اند و اکنون فیلم جدیدشان قرار است با دو اسم متفاوت به جشنواره بوسان برود. نام فیلم جدید آن‌ها در ایران «شکستن همزمان بیست استخوان» است که به گفته جمشید محمودی، کارگردان آن به دلیل اینکه معنای فارسی آن در ترجمه جامع و چشمگیر نمی‌شد،این فیلم در خارج از ایران با عنوان «رونا مادر عظیم» معرفی خواهد شد.

جمشید محمودی با بیان اینکه داستان این فیلم هم به مهاجران افغانستانی مربوط می‌شود، به سایت هنروتجربه گفت:«با این‌که داستان این فیلم هم به مهاجران افغانستانی ارتباط دارد اما نمی‌توان گفت قصه آن شبیه فیلم «رفتن» است چون عشقی در آن نیست و اگر هم باشد عشق میان مادر و فرزند است.» او در مورد این‎که داستان «شکستن همزمان بیست استخوان» را از کجا الهام گرفته است، افزود:«ما مادرمان را با بیماری از دست داریم و این موضوع همیشه در ذهنم بود، به همین دلیل شروع به نوشتن فیلم‌نامه‌ای با همین مضمون کردم که عظیم نقش اصلی داستان و رونا مادر اوست.» برادران محمودی در دو فیلم قبلی خود جای کارگردان و تهیه کننده را با یکدیگر جابه‌جا کرده‌اند. در فیلم «چند متر مکعب عشق» جمشید محمودی کارگردان بود و نوید محمودی تهیه‌کنندگی را برعهده داشت و در فیلم «رفتن» نوید محمودی کارگردان و جمشید محمودی تهیه‌کننده فیلم بود. در سومین فیلم باردیگر جمشید محمودی کارگردان و نوید محمودی تهیه‌کننده است. به گفته جمشید محمودی این تعویض نقش‌ها قرار است ادامه پیدا کند:«می‌خواهیم روال کار را همین‌گونه ادامه دهیم و هرکس دغدغه خودش را دارد. هر دغدغه‌ای که برای هریک از ما بیشتر بود او آن پروژه را کارگردانی و دیگری تهیه‌کنندگی می‌کند.» لطفا برای خواندن کامل مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید

http://yon.ir/YFZyL

t.me/aecinemachannel
Read more
‌ محمد صالحی(مربی فوتبال) @mohamad.salehi.fn بازی ایران و اسپانیا یک نقطه ی عطف در تاریخ فوتبال ...
Media Removed
‌ محمد صالحی(مربی فوتبال) @mohamad.salehi.fn بازی ایران و اسپانیا یک نقطه ی عطف در تاریخ فوتبال ایران است . ایرانیها از دیر باز به دلیل جنس بازیکنان و ژنتیک خاص ایرانی بودنشنان بازیکنانی تاکتیک ناپذیر بودند ، در دو دوره ی ایویچ و کیروش کم کم باید پذیرفت که میتوان با بازیکنان ایرانی پازل ...
محمد صالحی(مربی فوتبال)

@mohamad.salehi.fn

بازی ایران و اسپانیا یک نقطه ی عطف در تاریخ فوتبال ایران است .
ایرانیها از دیر باز به دلیل جنس بازیکنان و ژنتیک خاص ایرانی بودنشنان بازیکنانی تاکتیک ناپذیر بودند ، در دو دوره ی ایویچ و کیروش کم کم باید پذیرفت که میتوان با بازیکنان ایرانی پازل هایی تاکتیکی ساخت و به موفقیتهای نظام تاکتیکی دست یافت .
ایران با آرایش اولیه ۴.۱.۴‌.۱ به میدان امد و از امیری در نقش تاکتیکی مدرنی استفاده کرد .
بازیکنی که نه وینگر بود نه بازیساز نه بال و نه تخریب چی . اصطلاحا بازیکنی چندگانه بود که در آینده بیشتر از این نقش در فوhتبال مدرن استفاده خواهد شد .
نقش ازمون برای تخریب بیلدآپ و بازیسازی عقب زمین اسپانیا بود ، او مسئول پرس از عقب بوسکتس بود تا او در بازیسازی نقشی ایفا نکند .
ایران با روش ۶.۴.۰ پرس میکرد و یک ۴ ضلعی جلوی خط دفاعی خود تشکیل داد مطابق تصویر .
مهمترین مسئله ایجاد برتری ۲ علیه ۱ و ۳ علیه ۲ در اکثر مناطق زمین بود ، ایران میدانست که در نبردهای یک علیه یک توان مقابله با تکنیک ناب بازیکنان اسپانیا و کارهای ترکیبی آنها را ندارد ، پس برای ایجاد این برتریهای تدافعی از پرس های ترکیبی و مثلثی استفاده کرد .

استفاده از طارمی روبروی آلبا ، و کریم جلوی کارواخال دلیلی بود بر شاهکار تاکتیکی کیروش مقابل هیرو .

سیلوا ، اینستا و ایسکو متخصص پاسهای قطری چیپ مانند پشت بازیکنان پست دفاع کناری حریف بود .
دلیل استفاده از طارمی و کریم بلندی قد انها برای زدن سرهای پشت فضای مدافغین کناری بود چرا که کیروش از رامین و احسان خواسته بود تا جمع باشند و نزدیک مدافعین میانی بازی کنند .
سعید عزت الهی بخوبی در نقش یک بازیکن پست ۶‌ ، وولانته بازی کرد .
نقشی که کمی تخصصی است و به بازیکنان پست هافبک دفاعی گفته میشود که قدرت تشخیص و قطع پاس و تخریب و پاسهای کلیدی در فاز حمله را دارند .
عزت الهی بخوبی از انجام نقشش برامد و ابراهیمی در نقش یک دیسترویر و تخریبچی وامیری به عنوان یک بازیکن چند منظوره (مانند نقش متئودی در پاریسن ژرمن) ایفای نقش کرد.
این هارمونی و نظم و تفکیک وظایف با آگاهی مطلق شکل کرفت و در نیمه دوم ایران در فاز انتقال با سعید و امیری و طارمی بخوبی صاحب موقعیت شد .
فاز انتقال دفاع به حمله بخوبی توسط بازوهای کناری با حرکت به عمق شکل گرفت و در محوطه جریمه و اطراف آن صاحب توپ شد .
برتری میانکین قدی ایران نسبت به اسپانیا هم روی ضربات ایستگاهی ایران را صاحب موقعیت کرد .‌ (شماره‌های عکس دوم، شماره پست آنهاست نه شماره پیراهن)
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>سفیر ایران در روم شرقی (بیزانس) مردی با تدبیر بود که در ۴۲ سالگی سکاندار مهمترین روابط خارجی اشکانیان ...
Media Removed
. سفیر ایران در روم شرقی (بیزانس) مردی با تدبیر بود که در ۴۲ سالگی سکاندار مهمترین روابط خارجی اشکانیان (ایرانیان) را در روم شرقی بر عهده داشت. در جنگی که کراسوس باعث و بانی آن بود، شاه ایران ارد یکم هیت بلند پایه ای از سفیران را به برای مذاکره به روم فرستاد، اما در این مذاکره صلح، کراسوس سالخورده ... .
🔹سفیر ایران در روم شرقی (بیزانس) مردی با تدبیر بود که در ۴۲ سالگی سکاندار مهمترین روابط خارجی اشکانیان (ایرانیان) را در روم شرقی بر عهده داشت. در جنگی که کراسوس باعث و بانی آن بود، شاه ایران ارد یکم هیت بلند پایه ای از سفیران را به برای مذاکره به روم فرستاد، اما در این مذاکره صلح، کراسوس سالخورده با تندی بسیار ایران را مورد تهدید قرار داد و گفت : من وارد میانرودان (بین النهرین یا عراق کنونی) می شوم و شهرهای ایران را گرفته و با خاک یکسان می کنم و جواب شما را در تیسفون خواهم داد. سفیر ایران با جوابی آگاهانه کف دست خود را به سوی کراسوس نشان داد وگفت: اگر در اینجا (کف دست) موی دیدید شما (سپاه روم) هم خاک سرزمین مرا خواهید دید و تا وقتی من زنده هستم هرگز این آرزو محقق نخواهد شد. سر انجام در سال ۵۳ پیش از میلاد، سپاه کراسوس سردار رومی، با سپاه سردار سورنای اشکانی، وارد یک نبرد خونین (نبرد حران) شدند و متاسفانه همین سفیر مقتدر ایرانی در روم شرقی نیز به همراه همسر و چهار پسرش در جنگ کشته شدند.
🖇 اما در نهایت با درایت و فرماندهی مقتدر سردار سورنا ایران پیروز این جنگ شد و کراسوس سردار رومی نیز کشته شد. مرگ کراسوس و شکست سنگین ارتش روم، ضربه جبران ناپذیری به دولت روم وارد ساخت و باعث شهرت اشکانیان (پارت‌ها) در جهان شد و نبرد حران به عنوان نخستین پیروزی امپراتوری مشرق زمین (ایران) بر مغرب زمین لقب گرفت. در این نبرد پرچم لژیون‌های ارتش روم هم به دست ایرانیان افتاد و تا زمانی که صلح میان امپراطوری ایران و روم برقرار شد، در دربار پادشاه اشکانی نگهداری می‌شد. این حماسه تاریخی بعدها زمینه ای شد برای غلبه و پیروزی مجدد شاپور بزرگ ساسانی بر والرین امپراتور روم و فیلیپ عرب که در نهایت منجر به زانو زدن آنها در مقابل پادشاه ساسانی شد، امروزه نقش برجسته این واقعه بزرگ تاریخی در نقش رستم بجای مانده است.
#ایران_باستان_پیج_wonders_history
#دانستنیهای_تاریخ_پیج_wonders_history
#نامداران_تاریخ_پیج_wonders_history
#تاریخ_ایران_پیج_wonders_history
#جملات_ماندگار_پیج_wonders_history
#wonders_history .
.
👈 با منشن کردن دوستانتون زیر پست ها اونارو با این پیج آشنا کنین و حمایت کنین🤘
. .
Read more
بریده شدن سر اسیران به منظور قدرت‌نمایی و تهدید توسط انسان نما های داعش چیز جدیدی نیست. اتفاقی است ...
Media Removed
بریده شدن سر اسیران به منظور قدرت‌نمایی و تهدید توسط انسان نما های داعش چیز جدیدی نیست. اتفاقی است که از بدو شهرت این گروه همواره و به بهانه های مختلف با اشکال متفاوت بر سر اسیران کشور های متعددی آمده است. شهادت محسن حججی با توجه به ایرانی بودنش قابل توجه است و الا همه ی افراد دیگری که در دفعات قبل به شهادت ... بریده شدن سر اسیران به منظور قدرت‌نمایی و تهدید توسط انسان نما های داعش چیز جدیدی نیست. اتفاقی است که از بدو شهرت این گروه همواره و به بهانه های مختلف با اشکال متفاوت بر سر اسیران کشور های متعددی آمده است. شهادت محسن حججی با توجه به ایرانی بودنش قابل توجه است و الا همه ی افراد دیگری که در دفعات قبل به شهادت رسیده اند نیز با همان اهداف این جوان ایرانی قدم به سوی مرگ گذاشته اند و همه ی آن ها نیز خانواده و آینده و همه چیز خود را برای نابودی داعش فدا کرده اند.
شاید با گفتن این که همه برای نابودی داعش قدم برمی‌دارند به گمان بعضی ها هدف مدافعان حرم را زیر سوال ببرد ولی می‌توان این هدف را چیزی دانست که همه بر روی آن اتفاق نظر داریم و کمتر کسی است که با نقش امروزی سربازان ایران در جنگ سوریه و عراق مشکلی داشته باشد. هر چند گاهی اوقات بعضی از رفتار ها و برخورد ها مانند همین پوشش های احساسی و بعضاً سیاسی شهادت محسن حججی، سبب می‌شود که انسان دلخور شود. دلخوری هایی از این جنس که عقاید و اعتقادات پاک این افراد وسیله ای جهت سوءاستفاده های سیاسی و دینی عده‌ای شده است؛ همان کاری که با جنگ و انقلاب و شهدای آن کرده اند. گویا مفاهیم شهادت و شهید و قدم در راه خدا سفره ای است برای عده ای که با آن نان بخورند و اساسا با چسبیدن به آن، هویت مجهول و نداشته ی خود را توجیه و نیت های خود را در زیر آن مخفی کنند. همین دلخوری ها سبب می‌شود که انسان در قدم برداشتن در این راه شک کند و هیچگاه با یقین قضاوت درستی از ماجرا نداشته باشد و تنها سکوت را در برابر موج فاجعه انتخاب کند.
دلایل و اهداف جنگ در سوریه و عراق هر چه که باشد باید بررسی شود و به نتایج آن توجه کرد. باید دقت کرد که حاصل هفت سال جنگ داخلی مسلمانان در سوریه چه شده است؟ چه دست آوردی داشته است و ضرر های آن چه بوده است؟ نقش دین اسلام در این منازعات چه بوده است؟ ما به عنوان برادر دینی برای حل شدن مشکلاتشان چه اقدامی کرده ایم؟
من الله توفیق
Read more
۳۱ اردیبهشت زادروز همایون شجریان ( زاده ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ تهران ) خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه همایون شجریان در خانواده‌ای سرشار از موسیقی به دنیا آمد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به ... ۳۱ اردیبهشت زادروز همایون شجریان ( زاده ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ تهران ) خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه
همایون شجریان در خانواده‌ای سرشار از موسیقی به دنیا آمد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم آموختن را نزد جمشید محبی ادامه داد. از ده‌ سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به‌صورت فشرده فراگرفت. در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری آن نزد اردشیر کامکار و آشنایی با تار و سنتور به صورت گوشی پرداخت.
او از سال ۱۳۷۰ به‌همراه محمدرضا شجریان در کنسرت‌های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) وی را همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به ‌بعد در صحنهٔ کنسرت‌ها به هم‌خوانی با پدرش پرداخت. اولین اثر با حضور او یاد ایام نام دارد که در آن اثر تنبک نوازی را بر عهده داشته است. نامبرده کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشرساخته ‌است که می‌توان به آلبوم کنسرت‌های «بی تو بسر نمی‌شود» و «فریاد» اشاره کرد که هردو اثر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.
اولین آلبوم همایون شجریان که به تنهایی خوانندگی آن را بر عهده داشت «نسیم وصل» نام دارد که آهنگ‌ساز آن محمدجواد ضرابیان است و در سال ۱۳۸۲ منتشر شد. این سرآغازی بود بر اجرای کنسرت‌ها و آلبوم‌های مستقل او. وی پس از آن در سال ۱۳۸۳ دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد و در سال ۱۳۸۴ نقش خیال را به آهنگ‌سازی علی قمصری به بازار عرضه کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد. پس از آن در مهرماه ۱۳۸۵ آلبوم با ستاره‌ها که حاصل همکاری او با محمدجواد ضرابیان است را به بازار عرضه کرد. در سال ۱۳۸۷ دو آلبوم قیژک کولی و خورشید آرزو را با همکاری گروه دستان انتشار داد. او آب، نان، آواز را به آهنگسازی علی قمصری در سال ۱۳۸۸ و آلبوم شب جدایی را در سال ۱۳۸۹ انتشار داد. در سال ۱۳۹۰ آلبوم شوق نامه و ای جان جان بی‌من مرو را عرضه کرد. آلبوم شوق نامه به نوعی بازیابی تصانیف منسوب به عبدالقادر مراغه‌ای است که حاصل ۴ سال تلاش گروهی به سرپرستی محمدرضا درویشی است.
البته همایون شجریان تا سال ۱۳۸۸ پدرش را در اجراها همراهی می‌کرد. #همایون_شجریان #هنر #موسیقی #اجرا #مسعود_فیروزی
Read more
چندانک خواهی جنگ کن یا گرم کن تهدید را می‌دان که دود گولخن هرگز نیاید بر سما ور خود برآید بر سما کی ...
Media Removed
چندانک خواهی جنگ کن یا گرم کن تهدید را می‌دان که دود گولخن هرگز نیاید بر سما ور خود برآید بر سما کی تیره گردد آسمان کز دود آورد آسمان چندان لطیفی و ضیا خود را مرنجان ای پدر سر را مکوب اندر حجر با نقش گرمابه مکن این جمله چالیش و غزا گر تو کنی بر مه تفو بر روی تو بازآید آن ور دامن او را کشی هم بر تو ... چندانک خواهی جنگ کن یا گرم کن تهدید را

می‌دان که دود گولخن هرگز نیاید بر سما

ور خود برآید بر سما کی تیره گردد آسمان

کز دود آورد آسمان چندان لطیفی و ضیا

خود را مرنجان ای پدر سر را مکوب اندر حجر

با نقش گرمابه مکن این جمله چالیش و غزا

گر تو کنی بر مه تفو بر روی تو بازآید آن

ور دامن او را کشی هم بر تو تنگ آید قبا

پیش از تو خامان دگر در جوش این دیگ جهان

بس برطپیدند و نشد درمان نبود الا رضا #مولانا #ایران #بوشهر #گناوه #ایرانگردی
#iran #bushehr #beauty #beach #artist #art #artoftheday #vscocam #vsco #lifestyle #love #photograph #photographie #instalike #instagram #my #view #travelgram #travel #sea #nice #amazing #perfect #shot by #me
Read more
@rezagolzar 🤩 امار تلفات جاده ای زیاد میشه ها 🕺 @madeiniran2series @salamcinama . رونمايى از كليپ جديد ساخت ايران٢ با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود .تا کنون ۱۶ قسمت از این‌مجموعه توزیع شده است.انتشار قسمت هفدهم این چهارشنبه ... @rezagolzar 😍😍🤩💙🙈😻
امار تلفات جاده ای زیاد میشه ها 🙈🕺
@madeiniran2series
@salamcinama
.
🎬رونمايى از كليپ جديد ساخت ايران٢ با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود .تا کنون ۱۶ قسمت از این‌مجموعه توزیع شده است.انتشار قسمت هفدهم این چهارشنبه ۲۱ شهریور
_________
.
Unveiling the new clip of made in Iran #2 acted by Reza Golzar .this series publishes weekly with special gifts for whose buying original Dvd.16 episode released till now
__________
.
Reza Golzarin rol alan , "İran'da yapılan #2 , yeni klibin açıklanmiş. Bu diziye , orijinal Dvd'yi satın alan özel hediyelerle haftalık olarak .16 bolum bugüne kadar yayinlandi
__________
.
كشف النقاب عن مقطع جديد من صنع في إيران # 2 من قبل رضا کلزار. تنشر هذه السلسلة أسبوعيا مع هدايا خاصة لشراء دي في دي الأصلي .16 حلقة لعبت
. #rezagolzar #rezzar #mohammadrezagolzar #gesture #fashionista #fashionmeniac #journal #magazine #series #hairstyle #king #celebrity #actorslife
#ساخت_ایران #سریال #امین_حیایی #رضاگلزار #رقص
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span>فسا زیباست؟؟! . <span class="emoji emoji1f536"></span><span class="emoji emoji1f50a"></span>جالبه بدونید که این عمارت در دوره #قاجار ساخته شده و مزین به کاشی هایی با نقش ...
Media Removed
. فسا زیباست؟؟! . جالبه بدونید که این عمارت در دوره #قاجار ساخته شده و مزین به کاشی هایی با نقش پادشاهان ادوار گذشته هست و تزئینات  چوب و کاشی کاری به نحوی چشمگیر استفاده شده در این امارت ... اما کی تونسته داخل این ساختمان قدیمی رو ببینه ؟!؟! این که تو #کوه و بیابون نیست ! وسط شهره ، #شلوغ ترین ... .
🔴فسا زیباست؟؟!
.
🔶🔊جالبه بدونید که این عمارت در دوره #قاجار ساخته شده و مزین به کاشی هایی با نقش پادشاهان ادوار گذشته هست و تزئینات  چوب و کاشی کاری به نحوی چشمگیر استفاده شده در این امارت ...
🔝اما کی تونسته داخل این ساختمان قدیمی رو ببینه ؟!؟! این که تو #کوه و بیابون نیست ! وسط شهره ، #شلوغ ترین نقطه فسا ! چرا مسئولین عزیز نسبت به اینچنین ساختمان ها بی توجه هستند؟؟؟!!!! .
.
📌این عمارت به #نقاره_خانه مشهوره ، دلیلش هم اینه که بوسیله ی نواختن ساز و نقاره، مردم شهر رو از اخبار مهم روز آگاه می کردن و سال 86 با شمارهٔ ثبت ۱۹۷۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده ...
.
.
🔴🔚عزیزان فسایی ، حق دارید بگید فسا زیبا نیست !!!! زیبایی #فسا زیر لایه ضخیمی از بی توجهی و بی مسئولیتی مسئولین پنهان شده ... .
.
.
{ فـــســالاورز }
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Photo by :
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▂▃▅▇ @sorur__photography ▇▅▃▂
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
هشتگ اختصاصی پیج فسالاورز :
#FasaLovers
#FasaLovers
#FasaLovers .
━━━━━━━━━━━━━━━
تصاویر و فیلم های خود را از طریق دایرکت یا تلگرام فسالاورز برای ما ارسال کنید.
telegram.me/Fasalovers
.
Admin : mehrdad
━━━━━━━━━━━━━━━
#فسالاورز #تاریخ
Read more
<span class="emoji emoji1f53b"></span> <span class="emoji emoji25fc"></span>️ناصر ملک مطیعی بزرگمرد سینما و اولین بازیگر ایران که با نقش آفرینی های بی نظیرش خاطرات بی شماری ...
Media Removed
️ناصر ملک مطیعی بزرگمرد سینما و اولین بازیگر ایران که با نقش آفرینی های بی نظیرش خاطرات بی شماری برای همه مردم عزیز این کشور خلق کرد از دنیا رفت🖤درگذشت این بزرگوار رو خدمت جامعه هنری ایران تسلیت می گم و امیدوارم قدر هنرمندان این مرز و بوم رو بیشتر بدانیم . ️روحش شاد و یادش گرامی️ #ناصر_ملک_مطیعی_درگذشت 🔻
◼️ناصر ملک مطیعی بزرگمرد سینما و اولین بازیگر ایران که با نقش آفرینی های بی نظیرش خاطرات بی شماری برای همه مردم عزیز این کشور خلق کرد از دنیا رفت🖤😞درگذشت این بزرگوار رو خدمت جامعه هنری ایران تسلیت می گم و امیدوارم قدر هنرمندان این مرز و بوم رو بیشتر بدانیم .
▪️روحش شاد و یادش گرامی▪️ #ناصر_ملک_مطیعی_درگذشت
<span class="emoji emoji1f3a5"></span> فیلم سینمایی #ژنرال با نقش آفرینی هنرمندان عزیزی چون آقای #میلاد_کی_مرام <span class="emoji emoji1f338"></span> (در نقش ژنرال) بی ...
Media Removed
فیلم سینمایی #ژنرال با نقش آفرینی هنرمندان عزیزی چون آقای #میلاد_کی_مرام (در نقش ژنرال) بی شک این فیلم یکی از بهترین فیلمای سینمای ایران محسوب میشه @miladkeymaram #miladkeymaram 🎥
فیلم سینمایی #ژنرال با نقش آفرینی هنرمندان عزیزی چون آقای #میلاد_کی_مرام 🌸 (در نقش ژنرال)
بی شک این فیلم یکی از بهترین فیلمای سینمای ایران محسوب میشه👌
@miladkeymaram
#miladkeymaram
نشست خبری ریاست اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری به میزبانی اسکودا شروع شد. روابط عمومی ...
Media Removed
نشست خبری ریاست اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری به میزبانی اسکودا شروع شد. روابط عمومی اتحاديه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران. . وکالت حرفه ای مبتنی بر مسائل اقتصادی نیست. اصل ۴۴ ناظر بر اقتصاد است و وکالت به عنوان حرفه عمومی مشمول اصل ۴۴ نیست. تبصره ماده ۴۸ با قانون اساسی منطبق ... نشست خبری ریاست اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری به میزبانی اسکودا شروع شد.
روابط عمومی اتحاديه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران. .
وکالت حرفه ای مبتنی بر مسائل اقتصادی نیست. اصل ۴۴ ناظر بر اقتصاد است و وکالت به عنوان حرفه عمومی مشمول اصل ۴۴ نیست.
تبصره ماده ۴۸ با قانون اساسی منطبق نیست؛ رابطه وکیل و موکل مبتنی بر اعتماد است. ما معتقد هستیم همه وکلا صلاحیت وکالت در همه پرونده ها را دارند و موکل باید حق انتخاب داشته باشد.. معتقدیم رسانه ملی در تولیدات خود چهره درستی از وکیل ارائه نمی دهد؛ چهره ای ارائه می دهد که با نقش وکیل و قانون منطبق نیست. وکلا اهمیت زیادی به آزادی بیان و آزادی هنر می دهند.
نهاد وکالت خدمت بی نظیری به نام خدمات معاضدتی ارائه می دهد این خدمت بدون دریافت مبلغی صورت می گیرد؛ در کشور انگلستان ۲.۵ میلیون پوند برای این کار بودجه در نظر می گیرند.
بخش زیادی از وکلا در تامین معیشت خود با مشکل روبرو هستند به طوری که طبق امار ۱/۴ وکلا نمی توانند حق عضویت خود را به کانون ها پرداخت و پروانه وکالتشان را تمدید کنند.
نقد آرا قضایی به رشد و اعتلای قوه قضاییه کمک می کند.
وکلا به موجب قسم نامه مکلف هستند اغراض سیاسی خود را در کار لحاظ نکنند اما در مقابل توقع است دادگاه ها ائین دادرسی منصفانه را رعایت کنند.
ما معتقد هستیم تکلیف مرکز مشاوران قوه قضاییه باید مشخص شود. برای الحاق باید شرایطی مانند توانمند سازی در نظر گرفته شود.
#دكتر_مرتضي_شهبازي_نيا
#رئيس_اتحاديه_سراسري_كانون_هاي_وكلاي_دادگستري_ايران
#رئيس_اسكودا
#نشست_خبری
#وكيل_پايه_يك_دادگستري
#گفتمان_وكيل_گفتمان_آگاهي_است
#وكيل_مستقل
@gofteman_vakil
#مشاوره_حقوقی _وكيل_دادگستري
#
Read more
‌ مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان عکس: ماه‌آفرید کاظمی ‌ Ganjalikhan mosque, Kerman, ...
Media Removed
‌ مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان عکس: ماه‌آفرید کاظمی ‌ Ganjalikhan mosque, Kerman, IRAN @k___m.a.h ___________________ این بنا در ضلع شمال شرقی میدان گنجعلی خان کرمان واقع گردیده و بخشی از مجموعه گنجعلی خان است که حدود سال ۱۰۰۷ه‍.ق توسط گنجعلی خان - حاکم منصوب شاه عباس ...
مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان
عکس: ماه‌آفرید کاظمی

Ganjalikhan mosque, Kerman, IRAN
📷 @k___m.a.h

___________________
این بنا در ضلع شمال شرقی میدان گنجعلی خان کرمان واقع گردیده و بخشی از مجموعه گنجعلی خان است که حدود سال ۱۰۰۷ه‍.ق توسط گنجعلی خان - حاکم منصوب شاه عباس صفوی- ساخته شده و به نظر می‌رسد که نمازخانه کاروانسرای بزرگ مجموعه یا مدرسه مجاور بوده است.

بنای مسجد، کوچک و مشتمل بر شبستانی به ابعاد ۵×۲۵/۵ متر و ایوان ورودی است. نمای ایوان، ساده است و برروی پوشش آن، طرح‌هایی هندسی بر روی گچ کشیده‌اند. کف ایوان سنگی است و بر بالای در چوبی آن، کتیبه‌ای سنگی با این عبارات نصب شده است: " شکر که از دولت شاه عباس شاه آنکه جهان گشت ز عدلش بهشت گنج علی خان شده در سبع والف بانی این مسجد طاعت سرشت ".

بعد از ورودی ایوان، راهروی باریک و تاریک با پوشش کوتاه و بعد از آن، فضای گنبددار شبستان قرار گرفته است. در این شبستان، به کمک دو ستون، بالکن یا رواقی در یک ضلع برپا داشته‌اند که از طریق پلکانی می‌توان بدان راه یافت. پوشش گنبدی بنا دارای ۱۲ نورگیر است.

در ضلع قبله مسجد، محرابی تعبیه و در میانه آن، لوح مرمرین بزرگی با نقش گلدان نصب کرده‌اند. تزیینات شبستان مشتمل بر نقاشی، گچبری، مقرنس کاری و کاربندی است. این مسجد در دوره اخیر تعمیر و مرمت شده و امروزه تنها جهت بازدید علاقه‌مندان مورد استفاده است و درآن نماز برگزار نمی‌شود.
_______________
#architecturelover #architecturephotos #architecturestudents #architecturelovers #architecture #architecturelove #architecturestudio #architecturephoto #architectures #architecturephotography #iarchitectures #iarchitecture #adventure #travelphotography #ig_masterpiece #good_day #wanderlust #travel #mustseeiran #iran #دانشجويان #معماری #ايران #کرمان #دانشجویان_معماری_ایران_مسجد_گنجعلیخان
Read more
 #گزارش_تصویری دومین دوره #آیین_سخنوری #بانک_سپه #مدیران #برج_نگین #مدرسه_سخن_ایران #با_هنر_خود_جهان_بیاراییم_و_نقش_محبت_بزنیم ...
Media Removed
#گزارش_تصویری دومین دوره #آیین_سخنوری #بانک_سپه #مدیران #برج_نگین #مدرسه_سخن_ایران #با_هنر_خود_جهان_بیاراییم_و_نقش_محبت_بزنیم #مدرس #فریبا_علومی_یزدی #گزارش_تصویری
دومین دوره #آیین_سخنوری #بانک_سپه #مدیران #برج_نگین
#مدرسه_سخن_ایران #با_هنر_خود_جهان_بیاراییم_و_نقش_محبت_بزنیم
#مدرس #فریبا_علومی_یزدی
هندوانه خوردن هندوانه در شب یلدا نیز مانند خوردن انار، نوعی جادوی سرایتی است. زیرا هندوانه نیز مانند ...
Media Removed
هندوانه خوردن هندوانه در شب یلدا نیز مانند خوردن انار، نوعی جادوی سرایتی است. زیرا هندوانه نیز مانند انار، به خاطر دانه های فراوانی که دارد، مظهر باروری و زایندگی است. در شب یلدا، مردم به یر از انار و هندوانه، آجیل نیز می خورند. می دانیم که آجیل بیشتر از تخمه ی هندوانه درست شده است. و تخمه ی هندوانه ... هندوانه
خوردن هندوانه در شب یلدا نیز مانند خوردن انار، نوعی جادوی سرایتی است. زیرا هندوانه نیز مانند انار، به خاطر دانه های فراوانی که دارد، مظهر باروری و زایندگی است.
در شب یلدا، مردم به یر از انار و هندوانه، آجیل نیز می خورند. می دانیم که آجیل بیشتر از تخمه ی هندوانه درست شده است. و تخمه ی هندوانه نیز مانند خود هندوانه، مظهر باروری و زایندگی است. بنابراین، خوردن آجیل، نیز مانند خوردن هندوانه، نوعی جادوی سرایتی است تا به وسیله ی آن نیروی باروری و زایندگی از تخمه ی هندوانه به آدمی منتقل شود. خوردن آجیل نه تنها در شب یلداف بلکه در آئین های نوروزی و بسیاری از جشن های دیگر ایرانی نیز دیده می شود و در همه ی آن ها همین کارکرد جادویی را دارد. امروزه، کارکرد جادویی انار و هندوانه و آجیل فراموش شده است و این مراسم به صورت سنت های فولکلوریک در آمده است. گرچه بوته ی هندوانه در اصل بومی قاره ی آفریقاست و از آن جا وارد ایران شده است، اما این بوته همراه با درختچه ی انار که بومی ایران است، نقش مهمی در آئین های باروری و زایندگی فرهنگ ایران بازی می کند.
.
#king_cyrus_of_persia #پاسارگاد #پارس #پارسى #تختجمشيد #تخت_جمشيد #هخامنش #هخامنشى #هخامنشيان #شاه #كوروش #كوروش_بزرگ #خليج_فارس #خليج_فارسى #شاخاب_پارس #كوروش_شاه_سرزمين_پارس #persiangulf #persian_gulf #persian #irantravel #achaemenid #achaemenidempire #pasargad #takhtejamshid #persian #persia #Persepolis #cyrus_the_great #cyrusthegreat
Read more
مسعود جعفری جوزانی در مراسم رونمایی از کتاب "کوروش کبیر" : بزرگترین آرزویم ساختن فیلم کوروش است مراسم ...
Media Removed
مسعود جعفری جوزانی در مراسم رونمایی از کتاب "کوروش کبیر" : بزرگترین آرزویم ساختن فیلم کوروش است مراسم رونمایی از کتاب «کوروش کبیر» به قلم مسعود جعفری جوزانی عصر دیروز با حضور جمعی از هنرمندان، پژوهشگران، تاریخ نویسان، مردم و اصحاب رسانه در شهرکتاب الف برگزار شد. «کوروش کبیر» عنوان فیلمنامه ... مسعود جعفری جوزانی در مراسم رونمایی از کتاب "کوروش کبیر" : بزرگترین آرزویم ساختن فیلم کوروش است

مراسم رونمایی از کتاب «کوروش کبیر» به قلم مسعود جعفری جوزانی عصر دیروز با حضور جمعی از هنرمندان، پژوهشگران، تاریخ نویسان، مردم و اصحاب رسانه در شهرکتاب الف برگزار شد.
«کوروش کبیر» عنوان فیلمنامه ای است که مقدمات توليد آن آغاز شده و به زودى بر اساس آن فیلمی سینمایی ساخته شود، این اثر حاصل پژوهش چندین ساله پژوهشگران ومسعود جعفری جوزانی نویسنده و کارگردان سینماست که نشر تریتا آن را منتشر کرده است.
در این مراسم که مسعود جعفری جوزانی نویسنده کتاب و کارگردان برجسته سینما به همراه اساتیدی همچون پرفسور سيد حسن امین استاد حقوق بین الملل دانشگاه گلاسکو ، پرویز یشایایی تهیه کننده برجسته سینما ، دكترمحمود آموزگار مدرس دانشگاه و پژوهشگر و دکتر روزبه زرین کوب در آن به سخنرانی پرداختند بر اهمیت و شاخص بودن جایگاه «کوروش کبیر» در تاریخ و فرهنگ ایران و نقش او در شکل گیری تمدن و جامعه مدنى در این مرز و بوم تاکید شد.
محمود آموزگار با اشاره به دستاورد های کوروش در دوران پادشاهی و همچنین مقایسه روایت ها و نگاشته های مورخین مختلف در رابطه با این شخصیت ماندگار وی را نه یک پادشاه بلکه یک حکیم و اندیشمند انسان دوست خواند.
پرفسور سيدحسن امين باابراز علاقه به اين فيلمنامه. آنرا يك اثر ارزشمند وبى نظير در ادبيات نمايشى دانست. و آرزو كرد هر چه زودترشاهد توليد آن باشد.
پرویز یشایایی نیز كه تهيه كننده فيلم "در مسير تند باد"به نويسندگى وكارگردانى جوزانى بوده است .با بیان اینکه
فیلمنامه «کوروش کبیر» اثرفوقالعاده ارزشمند و ماندگارى است ابراز داشت.که آرزو دارد اگر قرار است فیلمی درباره این بزرگ مرد تاریخ ساخته شود توسط مسعود جعفری جوزانی ساخته و کارگردانی شود.
دکتر حسن امین پژوهشگر تاریخ و استاد راهنمای رئیس جمهور نیز اظهار داشت پس از سالها تحقیق و پژوهش و تدریس امروزه یکی از برجسته ترین و مهمترین آثار که در رابطه با «کوروش» به نگارش در آمده را در اختیار داریم و مسعود جعفری جوزانی و فیلمنامه «کوروش کبیر» را مایه افتخار و مباهات فرهنگ و ادب کشور دانست.
جعفری جوزانی ضمن تشكر وقدردانی ازتلاش نو آورى و كار زيباى سعيد معصومى ناشر كتاب در طراحى استثنايى ، صفحه بندى و چاپ، و خير مقدم به کلیه انديشمندان ، پژوهشگران ، هنرمندان و علاقه مندان حاضر در مراسم ابراز داشت آرزو دارم روزی مسئولین اهمیت و اهتمام بیشتری نسبت به فرهنگ و هنر داشته باشند.
"ادامه درکامنت اول"
Read more
‌ حامیان دوره چهارم جایزه فرشته ‌ ‌انتشارات شمع و مه در تهران و Candle and Fog در لندن بیش از ۱۸ سال ...
Media Removed
‌ حامیان دوره چهارم جایزه فرشته ‌ ‌انتشارات شمع و مه در تهران و Candle and Fog در لندن بیش از ۱۸ سال در زمینه برگردان و معرفی آثار ادبیات ایران به زبان های مختلف و همچنین تدوین آثار آکادمیک مرتبط با ایران با دانشگاه های معتبر دنیا همکاری داشته است. این موسسه در نقش حامی چهارمین دوره جایزه فرشته به ...
حامیان دوره چهارم جایزه فرشته

‌انتشارات شمع و مه در تهران و Candle and Fog در لندن بیش از ۱۸ سال در زمینه برگردان و معرفی آثار ادبیات ایران به زبان های مختلف و همچنین تدوین آثار آکادمیک مرتبط با ایران با دانشگاه های معتبر دنیا همکاری داشته است. این موسسه در نقش حامی چهارمین دوره جایزه فرشته به برگردان مجموعه اثر منتخب به زبان انگیسی و معرفی نویسندگان آن در دنیای نشر و کتاب خواهد پرداخت.
برای اطلاع سریع از اخبار، به کانال تلگرام #جایزه_فرشته به نشانی زیر مراجعه کنید
‌ 🔗 t.me/jayezehfereshteh
Read more
ادعای دروغین کانال هواداران پرسپولیس ؛ کسانی که خودشان پای ثابت ۹۰% جنجال‌ها در استادیوم‌ها هستند، ...
Media Removed
ادعای دروغین کانال هواداران پرسپولیس ؛ کسانی که خودشان پای ثابت ۹۰% جنجال‌ها در استادیوم‌ها هستند، اکنون در موضوعی که هیچ ربطی به آن‌ها ندارد دخالت می‌کنند و با ادعاهای دروغین خود به دنبال تفرقه‌افکنی هستتد. گویا این نادان اطلاع ندارد که در دو سال گذشته بازی سپاهان و تراکتورسازی در ورزشگاه ... ادعای دروغین کانال هواداران پرسپولیس ؛

کسانی که خودشان پای ثابت ۹۰% جنجال‌ها در استادیوم‌ها هستند، اکنون در موضوعی که هیچ ربطی به آن‌ها ندارد دخالت می‌کنند و با ادعاهای دروغین خود به دنبال تفرقه‌افکنی هستتد.

گویا این نادان اطلاع ندارد که در دو سال گذشته بازی سپاهان و تراکتورسازی در ورزشگاه نقش‌جهان بدون هیچ گونه مشکلی برگزار شده؛ اما این بار به علت مشکلات چمن نقش‌جهان تنها یک بازی به فولادشهر منتقل شده است.

#سپاهان #ذوب_آهن #اصفهان #تراکتورسازی #تبریز #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #فولادشهر #نقش_جهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
@rezagolzar @madeiniran2series . رونمايى از كليپ جديد ساخت ايران٢ با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود . _____ . Unveiling the new clip of made in Iran #2 acted by Reza Golzar .this series publishes weekly with special gifts for ... @rezagolzar
@madeiniran2series
.
🎬رونمايى از كليپ جديد ساخت ايران٢ با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود .
_____
.
Unveiling the new clip of made in Iran #2 acted by Reza Golzar .this series publishes weekly with special gifts for whose buying original Dvd
_____
.
Reza Golzarin rol alan , "İran'da yapılan #2 , yeni klibin açıklanmiş. Bu diziye , orijinal Dvd'yi satın alan özel hediyelerle haftalık olarak yayınlanıyor.
____
.
كشف النقاب عن مقطع جديد من صنع في إيران # 2 من قبل رضا کلزار. تنشر هذه السلسلة أسبوعيا مع هدايا خاصة لشراء دي في دي الأصلي ▪ #rezagolzar #rezzar #mohammadrezagolzar #gesture #fashionista #fashionmeniac #journal #magazine #series #hairstyle #king #celebrity #actorslife
#ساخت_ایران #سریال #امین_حیایی #رضاگلزار
Read more
. مرا با پیراهن استقلال به خاک بسپارید/ در حسرت ستاره سوم سوختم . . <span class="emoji emoji1f539"></span>در ذهنم نه دنبال کلمات درشت ...
Media Removed
. مرا با پیراهن استقلال به خاک بسپارید/ در حسرت ستاره سوم سوختم . . در ذهنم نه دنبال کلمات درشت می گردم، نه پی بزرگنمایی هستم، هواداران استقلال و فوتبال ایران چنان عزتی برای من ساخته اند که کلمه ای نمی توانم برای آنها بیابم که در بیانیه خداحافظی قرار دهم، دست تک تک هواداران را می بوسم و از ته دل مى ... .
مرا با پیراهن استقلال به خاک بسپارید/ در حسرت ستاره سوم سوختم
.
.
🔹در ذهنم نه دنبال کلمات درشت می گردم، نه پی بزرگنمایی هستم، هواداران استقلال و فوتبال ایران چنان عزتی برای من ساخته اند که کلمه ای نمی توانم برای آنها بیابم که در بیانیه خداحافظی قرار دهم، دست تک تک هواداران را می بوسم و از ته دل مى گویم همه آنها را دوست دارم و تاکید می کنم که «غم درونم را از این خداحافظی نمی توانم کتمان کنم».
🔹قصور و كاستيهاى را با آن دل پر مهر و محبت هميشگيتان به من ببخشايید. در این لحظه كه از شما خداحافظى ميكنم آسوده خاطرم كه تمام سعى و تلاش خودم و براى خوشحال كردن و سربلندى تيم خودم انجام دادم.
🔹هر چه محقق شد لطف خداوند و آنچه ماند توان و بضاعتم بود و اميدوارم چهره ايى از من بخاطر بسپاريد كه در آن صادقانه و عاشقانه براى منافع استقلال جنگيده باشم. 🔹اين افتخار كه براى دو تيم ستاره دار (بواسطه‌ى قهرمانى در آسيا)بازى كردم برايم تا هميشه خواهد ماند . يك قهرمانى با پاس دوست‌داشتنى و چهار قهرمانى با استقلال دو ستاره كبير، محبتِ شما عزيزان و كلى خاطرات خوش تمام سرمايه من در اين چند سال حضورم بود.
🔹از رسانه هـاى مكتوب، صوتى و تصويرى، خبرنگاران عزيزى كه نقش زيادى در پيشترفت من داشتن تشكر ميكنم ، زحمات و محبت آنها را هيچ وقت فراموش نخواهم كرد و اقرار می کنم که هميشه از انتقادها استفاده كرده ام و از تشويق و تمجيدشان انگيزه گرفته ام .
🔹از مدیران و مربيان عزيزم تشكر ميكنم و از آن مدیران و مربيانى كه سهم بيشترى در پيشرفت من داشتند سپاسگزارم.
از آن دسته از هم تيمي‌هاى عزيزم كه ساده و بى آلايش براى يك هدف (موفقيت استقلال) مرا طی این سال ها يارى و همراهى كردند صميمانه تشكر ميكنم و برايشان بهترين ها را آرزو ميكنم.
🔹هر آمدنی رفتنی هم دارد، با این وجود فکرش را نمی کردم که اینگونه از استقلال و فوتبال خداحافظی کنم، هر چند این روزها این جور رفتن ها باب شده اما دوست داشتم با پیراهن پرافتخار استقلال از فوتبال کنار بروم و حالا همین جا از هواداران خداحافظی می کنم، تنها در گوشه ای از ایران با قلبی آبی. 🔹تنها حسرت من هم ستاره سوم خواهد بود که نتوانستم آن را برای استقلال و با استقلال و هوادارانش به دست بیاورم
🔹تصميم نداشتم كه در ايران در تيم ديگرى بازى كنم ولى همانگونه كه در ابتداى فصل نقل و انتقالات شايعه هايى بوجود آمد توفيق اجبارى نصيبم شد كه در تيم خوب پيكان كه جز خوبى و احترام و عزت چيز ديگرى از بازيكنان، مربيان و مديران اين تيم دوست‌داشتنى ند
.
#آرش_برهانی #از #فوتبال #خداحافظی #کرد😞💔
Read more
یکشنبه؛ <span class="emoji emoji1f53a"></span>️رئیس جمهوری در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر: با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای ...
Media Removed
یکشنبه؛ ️رئیس جمهوری در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر: با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام بسیار مهمی برداشته شد؛ اما هنوز موضوعات مهمی باقی است/ مذاکرات برای تفاهم نهایی بویژه در زمینه «تحدید حدود» و «تعیین شیوه‌های ترسیم و تعیین خطوط مبدا» باید ادامه یابد/ یگانه راه حل ممانعت ... یکشنبه؛
🔺️رئیس جمهوری در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر:
با امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام بسیار مهمی برداشته شد؛ اما هنوز موضوعات مهمی باقی است/ مذاکرات برای تفاهم نهایی بویژه در زمینه «تحدید حدود» و «تعیین شیوه‌های ترسیم و تعیین خطوط مبدا» باید ادامه یابد/ یگانه راه حل ممانعت از بروز هرگونه اختلاف در مناطق تحدید حدود نشده خزر، بهره برداری مشترک از منابع و یا پرهیز از اکتشاف و بهره برداری یکجانبه است/ ایران با داشتن دسترسی دریایی در شمال و جنوب، برای توسعه تجارت و حمل و نقل آماده است/ تاکید بر ضرورت نظارت مستمر بر حسن اجرای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر و توافقات چندجانبه.
🔻دکتر روحانی امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را گام بسیار مهمی در مسیر تقویت همگرایی بیشتر کشورهای ساحلی این دریا خواند و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با داشتن دسترسی دریایی در شمال و جنوب، آمادگی دارد تا نسبت به ایفای نقش راهبردی و منطقه ای خود برای توسعه تجارت و حمل و نقل اقدام نماید.
بیست و یکم مردادماه1397/هرجا
Read more
. امسال جشن حافظ در بخش بهترین بازیگر مرد با سال های قبل یک تفاوت بزرگ دارد... تفاوتی که نه تنها داور ...
Media Removed
. امسال جشن حافظ در بخش بهترین بازیگر مرد با سال های قبل یک تفاوت بزرگ دارد... تفاوتی که نه تنها داور های جشن نسبت به آن هوشیار هستند ، بلکه کسانی که سر رشته ای هم توی سینما و بازیگری ندارن این را متوجه می شوند ! امسال خاص ترین نقش تاریخ سینمای ایران با بازی #محمدرضاگلزار در فیلم مادر قلب اتمی کاندید ... .
امسال جشن حافظ در بخش بهترین بازیگر مرد با سال های قبل یک تفاوت بزرگ دارد... تفاوتی که نه تنها داور های جشن نسبت به آن هوشیار هستند ، بلکه کسانی که سر رشته ای هم توی سینما و بازیگری ندارن این را متوجه می شوند !
امسال خاص ترین نقش تاریخ سینمای ایران با بازی #محمدرضاگلزار در فیلم مادر قلب اتمی کاندید تندیس طلایی حافظ هست .
نقشی که تمام منتقدین رو انگشت به دهان کرد ... نقشی که وجود نداشت و #خلق شد ! توسط رضا گلزار #خلق شد !
طوفان سینمای ایران ... نقشی سورئال که هیچ کاراکتری را برای الگو برداری از آن نداشت . با این وجود توانست به بهترین شکل ممکن در دل مخاطب رخنه کند . .
تندیس طلایی حافظ امسال بی شک متعلق به محمدرضا گلزار است اگر حق و نا حق نشود ! .
#حق_وناحق_نکنیم
#جشن_حافظ #محمدرضا_گلزار #سوپراستار
@hafezawards
@alimoallem1azarmemarian
@omidmoallem
@donyayetassvir
.
#محمدرضاگلزار #rezagolzar
Read more
@rezagolzar 🤩 #الکی @madeiniran2series . كليپ جديد از پشت صحنه ساخت ايران٢ با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود .تا کنون ۱۷ قسمت از این‌مجموعه توزیع شده. است.انتشار قسمت هجدهم سریال ،بعد از ایام سوگواری _________ . the new clip ... @rezagolzar 😍😍🤩💙🙈😻 #الکی
@madeiniran2series .
🎬كليپ جديد از پشت صحنه ساخت ايران٢ با نقش آفرینی رضاگلزار،این سریال به صورت هفتگی با جایزه ویژه برای خریداران dvd ، پخش میشود .تا کنون ۱۷ قسمت از این‌مجموعه توزیع شده. است.انتشار قسمت هجدهم سریال ،بعد از ایام سوگواری
_________
.
the new clip of made in Iran #2 behind thecscene , acted by Reza Golzar .this series publishes weekly with special gifts for whose buying original Dvd.17 episode released till now.
__________
.
Reza Golzarin rol alan , "İran'da yapılan #2 , yeni klibin açıklanmiş. Bu diziye , orijinal Dvd'yi satın alan özel hediyelerle haftalık olarak .17 bolum bugüne kadar yayinlandi
__________
.
كشف النقاب عن مقطع جديد من صنع في إيران # 2 من قبل رضا کلزار. تنشر هذه السلسلة أسبوعيا مع هدايا خاصة لشراء دي في دي الأصلي .17حلقة لعبت
. #rezagolzar #rezzar #mohammadrezagolzar #gesture #fashionista #fashionmeniac #journal #magazine #series #hairstyle #king #celebrity #actorslife
#ساخت_ایران #سریال #امین_حیایی #رضاگلزار #رقص
Read more
. نمایشنامه‌خوانی #پزشک_نازنین . کارگردان: شایان گلشنی بازیگران: (نقش خوانان) امید پرتوی ...
Media Removed
. نمایشنامه‌خوانی #پزشک_نازنین . کارگردان: شایان گلشنی بازیگران: (نقش خوانان) امید پرتوی نژاد، یاسمن خلیلی، فاطمه قنبرزاده، نرگس مهربان، غزل سادات هاشمی، پارسا صحرایی، امیر ریاضی، صادق سراندیب . «پزشک نازنین» نام نمایشنامه‌ای طنزآمیز از نیل سایمون بر اساس برخی داستان‌های کوتاه ... .
نمایشنامه‌خوانی #پزشک_نازنین
.
کارگردان: شایان گلشنی
بازیگران: (نقش خوانان) امید پرتوی نژاد، یاسمن خلیلی، فاطمه قنبرزاده، نرگس مهربان، غزل سادات هاشمی، پارسا صحرایی، امیر ریاضی، صادق سراندیب
.
«پزشک نازنین» نام نمایشنامه‌ای طنزآمیز از نیل سایمون بر اساس برخی داستان‌های کوتاه آنتون چخوف است که در ایران با دو برگردان فارسی (ترجمه‌ای توسط آهو خردمند در نشر نی و متن کامل آن با ترجمه شهرام زرگر درانتشارات نیلا) به چاپ رسیده‌است.
.
سبک:کمدی
.
📍 فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه
📅 شنبه ۱۷ شهریور | ⏰ ۱۷:۰۰ و ۲۰:۰۰
⏳ ۲ ساعت
💳 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان
.
اطلاعات بیشتر و خريد بليت: www.tiwall.com
.
#tiwall #theater #tiwalltheater #تيوال #تئاتر
Read more
سری دوی با نام اصلی شری آما یانگر (متولد سیزدهم اوت هزار و نهصدو شصت و سه) همسر بونی کاپور بوده و یک هنرپیشه محبوب زن هندی که در صدها فیلم نقش‌آفرینی کرده‌است. او بازیگری را در سن چهار سالگی آغاز کرد و در دوره‌هایی جزو برترین بازیگران زن بود، در سال هزار و نهصد و نود و هفت از این شغل کناره‌گیری کرد. او از ... سری دوی با نام اصلی شری آما یانگر (متولد سیزدهم اوت هزار و نهصدو شصت و سه) همسر بونی کاپور بوده و یک هنرپیشه محبوب زن هندی که در صدها فیلم نقش‌آفرینی کرده‌است. او بازیگری را در سن چهار سالگی آغاز کرد و در دوره‌هایی جزو برترین بازیگران زن بود، در سال هزار و نهصد و نود و هفت از این شغل کناره‌گیری کرد. او از طرف اعضای صنعت فیلم هند به عنوان یکی از مستعدترین بازیگران شناخته شده‌ بود. وی در سال دوهزار و دوازده با بازی در فیلم اینگلیش وینگلیش دوباره به سینما بازگشت. متاسفانه در بیست و چهار فوریه دوهزار و هجده بر اثر سکته قلبی در دوبی درگذشت. روحش و یادش گرامی باد
ملکه ی مارها یکی از فیلمهای بیاد ماندنی تاریخ سینما با نقش آفرینی این اسطوره ی سینمای بالی وود است

#آهنگ #موزیک #اینستگرام #طنز #لایک
#ایران #آواز #هنرمند #دبستان #خواننده_آهنگساز #سینما #کنسرت #پاپ #سوپر_استار #مدرسه #وطن #تهران #آزادی #ترانه #علی_عرض_پیما #فیلم #خوزستان #اهواز
#RipSridevi #Bollywood #bollywoodlegend #Sridevi #dubai #bollywooddances
Read more
گلدانهایی با نقش پرچم ایران عزیز آبگینه دست سازسه لایه طراح :سعیدگل کار موجودی دو قلم گالری گل ...
Media Removed
گلدانهایی با نقش پرچم ایران عزیز آبگینه دست سازسه لایه طراح :سعیدگل کار موجودی دو قلم گالری گل کار پلاک ۵۳ خیابان کریمخان تهران-ایران گلدانهایی با نقش پرچم ایران عزیز
آبگینه دست سازسه لایه
طراح :سعیدگل کار
موجودی دو قلم
گالری گل کار پلاک ۵۳ خیابان کریمخان
تهران-ایران
دیدار سپاهان و تراکتورسازی در ورزشگاه فولادشهر برگزار می‌شود . با توجه به مشکلاتی که چمن نقش‌جهان ...
Media Removed
دیدار سپاهان و تراکتورسازی در ورزشگاه فولادشهر برگزار می‌شود . با توجه به مشکلاتی که چمن نقش‌جهان دارد، با موافقت باشگاه ذوب‌آهن مقرر شد که دیدار این هفته سپاهان و تراکتورسازی در فولادشهر برگزار شود. پس از هفته پنجم، مدتی لیگ تعطیل می‌شود و در این فرصت به چمن نقش‌جهان رسیدگی خواهد شد. #سپاهان ... دیدار سپاهان و تراکتورسازی در ورزشگاه فولادشهر برگزار می‌شود .

با توجه به مشکلاتی که چمن نقش‌جهان دارد، با موافقت باشگاه ذوب‌آهن مقرر شد که دیدار این هفته سپاهان و تراکتورسازی در فولادشهر برگزار شود.

پس از هفته پنجم، مدتی لیگ تعطیل می‌شود و در این فرصت به چمن نقش‌جهان رسیدگی خواهد شد.

#سپاهان #ذوب_آهن #اصفهان #تراکتورسازی #تبریز #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #فولادشهر #نقش_جهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
عزت‌الله انتظامی هنرمند ارزشمند کشورمان مانند بسیاری از سرمایه‌های ملی، پس از مدتی «بازی کردن نقش مرده» درگذشت و با نقش‌اش یکی شد. . امیدوارم تا دیرتر نشده درس بگیریم! ما هم درخواهیم گذشت! همه درخواهند گذشت! فضا را برای زندگی خود و دیگران باز کنیم! . روحش شاد و یادش گرامی! در زندگی پر بارش ... عزت‌الله انتظامی هنرمند ارزشمند کشورمان مانند بسیاری از سرمایه‌های ملی، پس از مدتی «بازی کردن نقش مرده» درگذشت و با نقش‌اش یکی شد.
.
امیدوارم تا دیرتر نشده درس بگیریم!
ما هم درخواهیم گذشت!
همه درخواهند گذشت!
فضا را برای زندگی خود و دیگران باز کنیم!
.
روحش شاد و یادش گرامی!
در زندگی پر بارش آنقدر نقش‌هایش را «زنده» بازی کرد و خوش درخشید که
روزگار در نبودش، پیوسته یادش را «زنده» و نام‌اش را با «عزت» و «انتظام» یاد خواهد کرد.
.
محمود معظمی
۲۶ امرداد ۱۳۹۷
.
#عزت_الله_انتظامی #آقای_بازیگر #استاد_انتظامی #سینمای_ایران #هزار_دستان #هزاردستان
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار هشتادوهشتم: "سعیده قدس" سال ۱۳۳۰ در تهران چشم به جهان گشود. تحصیلات مقدماتی خویش را در محله‌ی شمیران گذراند. او دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی رشته‌ی جغرافیا - گرایش سیاسی و کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار هشتادوهشتم:
"سعیده قدس" سال ۱۳۳۰ در تهران چشم به جهان گشود. تحصیلات مقدماتی خویش را در محله‌ی شمیران گذراند. او دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی رشته‌ی جغرافیا - گرایش سیاسی و کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی شهری از دانشگاه تهران می‌باشد. پس از ازدواج تحصیلات خویش را در رشته‌ی زبان و ادبیات آلمانی در دانشگاه برن ادامه داد. نویسنده‌گی را از جوانی آغاز نمود و نخستین اثرش "کیمیا خاتون" را در سال ۱۳۸۳ به چاپ سپرد که جایزه‌ی پروین اعتصامی را برای او به ارمغان آورد. سعیده قدس در نخستین سال‌های بازگشت‌اش به ایران با مشکل سرطان فرزندش مواجه شد و ایده‌ی یک سازمان حمایتی در ذهن‌اش شکل گرفت که با تاسیس موسسه‌ی "محک" به این مهم جامه‌ی عمل پوشاند. سال ۲۰۰۸ با انتخاب "وال‌استریت ژورنال" به عنوان یکی از پنجاه زن برتر سال جهان انتخاب شد. او که در کنار نوشتن، یاری رساندن به کودکان را سرلوحه‌ی زیستن خویش قرار داده، در گسترش سه سازمان دیگر نیز نقش به‌سزایی را ایفا نموده است: انجمن جهانی کودکان مبتلا به سرطان [ISCC]؛ انجمن سرطان پستان ایران [BCSI]؛ جبهه‌ی سبز حمایت از محیط زیست [GFI].
از بزرگ‌ترین آرزوهای او علاوه بر بهبودی کامل کودکان مبتلا به سرطان، طبیعتی بدون پلاستیک است.
از او:
خوش‌بختی مترادف با نبودن اختلاف در زنده‌گی مشترک نیست. شریک شما در کنار خصوصیات مورد پسندتان یک‌سری خصلت های دیگری هم دارد؛ چون او یک مجموعه است. بایستی او را به‌صورت کامل دوست بدارید. طبیعی است که بُعد روشنفکری و بُعد اقتصادی در یک آدم به یک اندازه رشد نکند. خوب است در زنده‌گی مشترک وقتی به مشکلی برمی‌خوریم یادمان باشد که این انتخاب خود ما بوده و این آدم‌ها در خیلی از مسائل دیگر به ما قولی نداده‌اند. از اول چنین دورنمایی وجود نداشته، نمی‌توانیم وسط بازی جز بزنیم و بگوییم چرا الان این آدمی که من می‌خواهم نیستی؟ چون در گذشته او را با باورهای دیگری پذیرفته‌ایم. اصل بر آزادی دو طرف است. نمی‌شود از کاسبی که در بازار بلد است چه‌طور یک تومان‌اش را به صد تومان تبدیل کند انتظار داشت شبیه یک روشنفکر فکر کرده و عمل نماید و برعکس. پس اگر افکار طرف مقابل را پسندیدیم نباید انتظارات مادی‌مان را خیلی بالا ببریم و برعکس. باید همیشه در سختی‌ها به یاد بیاوریم که این انتخاب ما بوده و به این انتخاب احترام بگذاریم.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #سعیده_قدس #نویسنده #کودکان_محک #محک
Read more
داستانِ عجيب دستگيرى و بازداشت "هنرپيشه طاغوتى" در شيراز به دستور حاج صادق خلخالى و حكم اعدام و چاپ ...
Media Removed
داستانِ عجيب دستگيرى و بازداشت "هنرپيشه طاغوتى" در شيراز به دستور حاج صادق خلخالى و حكم اعدام و چاپ توبه نامه "ايرج قادرى" در جرايد رسمى كشور در اوايل دهه شصتِ خورشيدى: بعد از انقلاب در سال هزار و سيصد و شصت و يك خورشيدى، فيلم سياسى و اجتماعى "برزخی ها" به كارگردانى ايرج قادرى ساخته مى شود كه با هشت ... داستانِ عجيب دستگيرى و بازداشت "هنرپيشه طاغوتى" در شيراز به دستور حاج صادق خلخالى و حكم اعدام و چاپ توبه نامه "ايرج قادرى" در جرايد رسمى كشور در اوايل دهه شصتِ خورشيدى: بعد از انقلاب در سال هزار و سيصد و شصت و يك خورشيدى، فيلم سياسى و اجتماعى "برزخی ها" به كارگردانى ايرج قادرى ساخته مى شود كه با هشت میلیون تومان، رکورد فروش فیلم در ایران را شکسته و يكباره از اکران برداشته مى شود. اين داستان از آنجا شروع مى شود كه آقایی با نام "حسن محمد زاده" كه از دوستان نزدیک "امام خمینی" بودند، پیشنهاد ساخت فیلمی بزرگ و انقلابى را دادند، مرد با نفوذی بودند و حق پخش فیلم "محمد رسول الله" را نيز به ایران آورده بود. قرعه به نامِ "ايرج قادرى" افتاد و براى كارگردانى اين فيلم انتخاب شد. قرار بر اين بود تا تمام هنرپیشه های مطرح پيش از انقلاب برای بازی در این فیلم حضور داشته و انتخاب شوند و با نقش آفرينى در اين اثر، در واقع توبه نامه رسمى و سينمايى داشته باشند و مجوز فعاليت در كشور و انقلاب را كسب كنند. از فردین و ناصر ملک مطیعی تا سعید راد، ايرج قادری و خسرو شجاع زاده دعوت شدند و پروژه "برزخى ها" كليد خورد، اما داستان به مرور رنگ و لعاب ديگرى گرفت. اواخر فیلمبرداری بود که صادق خلخالى حاكم شرع و قاضى دادگاه انقلاب و عده اى از تهران با حكم جلب و دستگيرى "ايرج قادرى" عازم شيراز مى شوند، ايرج قادرى دستگير و در تهران محكوم به "اعدام" مى شود، داستان از تير خوردن يك خرابكار و ضد انقلاب شروع مى شود كه گويا چند عكس با سگش در دفتر فيلمسازى ايرج قادرى داشته و اين ظن ايجاد مى شود كه توطئه اى براى خرابكارى در جريان است. خلخالى اصرار بر اعدام "ايرج قادرى" دارد تا اين كه وساطت فردى به نام "حاج آقا صفا" داستان را ختم به خير مى كند، و توبه نامه چاپ مى شود، ايرج به لوكيشن فيلمبردارى بر مى گردد، فيلم اكران مى شود، محسن مخملباف در روزهاى نخست اكران با جماعتى راه مى افتند و طوماری درست مى شود مبنی بر اینکه "انقلاب شده و ما انقلاب کرده ایم، اما اين هنرپیشه های طاغوتی هنوز سر كار هستند" و جلوی سینمای كاپرى در میدان بيست و چهار اسفند، خواستار برخورد با اين فيلم شدند. این شد که فیلم را از اکران پايين کشیدند و داستان "برزخى ها" شروع شد. اينجا "كافه نوستال" است، صداي راستين خاطرات و يادگارهاى ملت ايران.
Read more
. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: کمبود قطعه که از سوی خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام ...
Media Removed
. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: کمبود قطعه که از سوی خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام شده، بهانه‌ای بیش نیست و آنها خواب رشد یکباره قیمتها در سال ۹۱ و ۹۲ را در سر می‌پرورانند. به گزارش مهر ، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو معتقد است، آنچه خودروسازان برای افزایش ... .
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: کمبود قطعه که از سوی خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام شده، بهانه‌ای بیش نیست و آنها خواب رشد یکباره قیمتها در سال ۹۱ و ۹۲ را در سر می‌پرورانند.
به گزارش مهر ، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو معتقد است، آنچه خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام کرده‌اند، از جمله کمبود قطعه، بهانه‌ای بیش نیست و آن‌ها خواب رشد یکباره قیمت‌ها را در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ در سر می‌پرورانند.
سعید موتمنی با بیان اینکه با چراغ سبز مجلسی‌ها به‌تدریج عرضه خودروها قطره چکانی شد و سایپا، ایران خودرو و حتی شرکت‌های چینی‌فروش خود را متوقف کردند، گفت: به این ترتیب، در کمتر از سه هفته شاهد متوسط اختلاف قیمت تا ۲۵ میلیون تومانی خودروها بین کارخانه و بازار شدیم و بررسی‌ها نشان می‌دهد از ۳۰ فروردین ماه تاکنون بیش از ۸۵ درصد اختلاف قیمت ایجاد شده است.
️رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو یادآوری کرد: خودروسازان به رسم همیشه، در آغاز امسال نیز بر طبل گران کردن خودرو کوبیدند و در نهایت افزایش حدود ۸ درصدی قیمت‌ها برایشان مصوب شد، اما به این رقم راضی نشدند و با چراغ سبز یاد شده، اکنون برنامه افزایش دیگری را در سر می‌پرورانند.
️وی اضافه کرد: خودرویی که امروز از کارخانه بیرون می‌آید، مربوط به تولید هفت تا هشت ماه پیش است که با ارز ۳۸۰۰ تومانی تأمین قطعه شده‌است؛ چرا در حالی که کمتر از یک ماه از تحریم صنعت خودروسازی می‌گذرد، می‌گویند قطعه نداریم؟!
وی تصریح کرد: این در حالی است که تا دیروز خودروسازان با پیش کشیدن بحث خودکفایی، آدرس غلط به مردم می‌دادند و امروز می‌گویند قطعه تمام کرده‌اند.
مؤتمنی ادامه داد: امروز خودرو در زندگی افراد نقش کالای اساسی دارد و به اعتقاد من باید به خودروهای کمتر از ۷۰ میلیون تومانی که عامه مردم سوار می‌شوند، ارز رسمی تعلق بگیرد تا بهانه از خودروسازان گرفته شود.
️رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو به آغاز فروش ویژه «عید تا عید» ایران خودرو در بیست و نهم مرداد گذشته اشاره کرد و افزود: مطابق مستندات، ایران خودرو از شش روز پیش از آن به همه نمایندگی‌های خود بخشنامه کرد می‌توانند به اندازه ۵ میلیارد تا ۴۰ میلیارد تومان خرید عمده (سبدی) با سود ۲۰ درصد داشته باشند، در حالی که برای مردم سود ۱۵ درصدی در نظر گرفته و سایت فروش در کمتر از نیم ساعت بسته شد.
وی ادامه داد: وقتی در صنعت خودرو انحصار داشته‌باشیم،خودروسازان نیز از فرصت سوء‌استفاده می‌کنند .
Read more
Loading...
Load More
Loading...