ایران تا سال

Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Milan, Italy, Shiraz, Iran, Bushehr
Average media age
248.4 days
to ratio
10.1
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی ادبیات کشورم استاد احمد رضا احمدی است استاد زاد روزتان ...
Media Removed
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی ادبیات کشورم استاد احمد رضا احمدی است استاد زاد روزتان گرامی و همیشه در اوج بدرخشید نامیرا و سربلند و سر فراز باشید و سایتان بر سر هنر این مرز و بوم مستدام باد استاد احمدرضا احمدى متولد ۳۰ اردیبشهت ماه ۱۳۱۹ در کرمان است. پدر ایشان کارمند وزارت دارایی ... .
امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی ادبیات کشورم استاد احمد رضا احمدی است
استاد زاد روزتان گرامی و همیشه در اوج بدرخشید نامیرا و سربلند و سر فراز باشید
و سایتان بر سر هنر این مرز و بوم مستدام باد
استاد احمدرضا احمدى
متولد ۳۰ اردیبشهت ماه ۱۳۱۹ در کرمان است. پدر ایشان کارمند وزارت دارایی بود و ۵ فرزند داشت که احمدرضا کوچکترین آنها بود. جد پدری وی ثقه‌الاسلام کرمانی، و جد مادری‌اش آقا شیخ محمود کرمانی است. سال اول دبستان را در مدرسه کاویانی کرمان گذراند و در سال ۱۳۲۶ با خانواده به تهران کوچ کرد. در دبستان ادب و صفوی تهران دوران ابتدایی را به پایان برد و دورهٔ دبیرستان را در دارالفنون تهران به پایان رساند. در سال ۱۳۴۵ دورهٔ خدمت سربازی را به عنوان سپاهی دانش در روستای ماهونک کرمان آموزگاری کرد.

احمدی در سال ۱۳۴۳ به همراه نادر ابراهیمی، اسماعیل نوری علاء، مهرداد صمدی، محمدعلی سپانلو، بهرام بیضایی، اکبر رادی، جعفر کوش‌آبادی، مریم جزایری و جمیله دبیری گروه طرفه را با هدف دفاع از هنر موج نو تأسیس کرد. انتشار دو شماره از مجلهٔ طرفه و تعدادی کتاب در زمینهٔ شعر و داستان از فعالیت‌های این گروه‌است.احمدی در مهر ماه سال ۱۳۴۹ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول به کار شد. تا سال ۱۳۵۸ در سمت مدیر تولید موسیقی برای صفحه و نوار ماند و از سال ۱۳۵۸ تا زمان بازنشستگی یعنی سال ۱۳۷۳ در بخش انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ویراستاری مشغول بود. تدوین ردیف موسیقی ایرانی، آوازهای محمدرضا شجریان، شعرخوانی و ضبط صدای شاعران مهم (با آثاری از نیما یوشیج، احمد شاملو، نادر نادرپور، فروغ فرخزاد، یدالله رؤیایی، نصرت رحمانی و...)از جمله فعالیت‌های وی در کانون بوده‌است. برخی از آثار تولیدی تحت سرپرستی وی به شرح زیر می‌باشد:

مجموعه صدای شاعر که معرفی شعر معاصر و شعر کلاسیک فارسی بود

مجموعه زندگی و آثار موسیقیدانان ایران و جهان

مجموعه آوازهای فولکلور ایران

مجموعهٔ کل ردیف موسیقی ایران

مجموعهٔ بازسازی تصنیف‌های کلاسیک موسیقی ایران

مجموعهٔ قصه برای کودکان

آشنایی عمیق او با شعر و ادبیات کهن ایران و شعر نیما دستمایه‌ای شد تا حرکتی کاملاً متفاوت را در شعر معاصر آغاز و پی‌ریزی کند. از بیست سالگی به طور جدی به سرودن شعر پرداخت. وی نخستین مجموعه شعرش را با عنوان طرح در سال ۱۳۴۰ منتشر کرد که توجه بسیاری از شاعران و منتقدان دهه ۴۰ را جلب کرد. وی همچنین آثاری در ادبیات کودک و نوجوان دارد. در سال ۱۳۷۸ سومین جایزه شعر
#احمد_رضا_احمدی
#شعر #فارسی #ایران #شاعر
@mahourahmadi
Read more
 #shirsangi (part 4) The stone lion -one part of the 'Lions Gate'- sits on a hill where a Parthian ...
Media Removed
#shirsangi (part 4) The stone lion -one part of the 'Lions Gate'- sits on a hill where a Parthian era cemetery is said to have been located. When first built, this statue had a twin counterpart for which they both constituted the old gate of the city. During the Islamic conquest of Persia, ... #shirsangi (part 4)
The stone lion -one part of the 'Lions Gate'- sits on a hill where a Parthian era cemetery is said to have been located.

When first built, this statue had a twin counterpart for which they both constituted the old gate of the city. During the Islamic conquest of Persia, the victorious Arabs referred to the gate as bâb ul-asad (Persian: باب‌الاسد‎, "the lions gate").
#Hamedan
Oct 2017
آبان ١٣٩٦
‎ #شيرسنگي #stonelion #stonesculpture #میدان_شیرسنگی_همدان ‎ #اثير #hamedan #شير ‎ #ايرانگردي #travelphotography #instahistory #travelgram #travellover #bestphoto #lion #handcrafted #poet #iran_art_pic #باب_الاسد #history #status #architecturelovers #معماری #همدانگردی #instalove #iran_hamedan #sculpture ‎ #اثيركربلائى #اسد
شیر سنگی (قسمت ٤)
یکی از یادمانهای تاریخ باستان در شهر همدان ، مجسمه شیر سنگی است، مجسمه شیر سنگی است، که در انتهای خیابان 12 متری سنگ شیر و در وسط میدان مربع شکی به همین نام قرار گرته است.
واقع شده، تپه باستانی است، زیرا تابوت متعلق به دوره اشکانی ، از ان محل کشف شده و فعلاً در موزه تپه هگمتانه نگهداری می شود. این مجسمه به همراه قرینه اش ابتدا بر دروازه شهر همدان قرار داشته است به هنگام فتح همدان، آن را "باب الاسد" به معنی دروازه شیر نامیده اند:
در سال 319 هـ - ق نیز، که دیلیمان همدان را به تصرف خود درآورده اند ، دروازه شهر را به کلی تخریب کردند. مردآوریچ دیلمی، قصد داشت یکی از آنها را به ری منتقل نماید ولی چون موفق نشد، پنجه های یکی از شیرها را شکست و و دیگری به طور کامل تخریب نمود.
مجسمه آسیب دیده ، تا سال 1328 هـ .ش بر روی زمین افتاه بود، تا اینکه "مهندس سیحون " ، طراح و معمار آرامگاه بوعلی، آن را در محل فعلی نصب کرد.
تاریخ ساخت مجسمه شیر سنگی، مورد اختلاف است، ولی از نحوه حجاری مجسمه و نزدیکی آن به باروی اشکانیان و کشف تابوت دوره اشکانی از آن محل، چنین بر می آید، که به اشکانیان مربوط می باشد. این اثر در تاریخ 15/10/1310 و به شماره 93 در فهرست آثار ملی و تاریخی ایران به ثبت رسیده است.
Read more
Advertisement
. آنچه او را از دیگر همدوره‌ای هایش متمایز می‌کند، خواندن ترانه‌های اجتماعی است که در موسیقی او متبلور ...
Media Removed
. آنچه او را از دیگر همدوره‌ای هایش متمایز می‌کند، خواندن ترانه‌های اجتماعی است که در موسیقی او متبلور شده‌است. این عنصر در مضامین تمامی ترانه‌های او کاملاً به چشم می‌خورد. همچنین او را به عنوان یکی از سیاسیترین خوانندگان ایران نیز می‌شناسند. وی در اوایل دهه ۱۳۵۰ ترانه هایی با مضامین سیاسی، ... .
آنچه او را از دیگر همدوره‌ای هایش متمایز می‌کند، خواندن ترانه‌های اجتماعی است که در موسیقی او متبلور شده‌است. این عنصر در مضامین تمامی ترانه‌های او کاملاً به چشم می‌خورد.
همچنین او را به عنوان یکی از سیاسیترین خوانندگان ایران نیز می‌شناسند. وی در اوایل دهه ۱۳۵۰ ترانه هایی با مضامین سیاسی، انتقادی می‌خواند و در زمستان ۱۳۵۷ ترانه انقلابی «وحدت» را خواند،اما پس از انقلاب تا سال ۱۳۷۲ از ادامه کار منع شد.
Read more
دیدن عکس های تو هنوزم برام بعد سی چند سال تازگی داره ،،،رحمت خدا بر تو وخاندان تو ،،لعنت خدا بر دشمنان ...
Media Removed
دیدن عکس های تو هنوزم برام بعد سی چند سال تازگی داره ،،،رحمت خدا بر تو وخاندان تو ،،لعنت خدا بر دشمنان بد خواهان تو،،لعنت بر خامنه ای عرب وخمینی ،رفسنجانی ،عرب پرست ،،،،،،جاوید شاه ایران ،،تا ایران باقیس یادت در قلب من جاوید است ،،،،با چشم گریان ،،برام مهم نیست کسی باور کنه یا نکنه ،،،حالم خیلی خراب ... دیدن عکس های تو هنوزم برام بعد سی چند سال تازگی داره ،،،رحمت خدا بر تو وخاندان تو ،،لعنت خدا بر دشمنان بد خواهان تو،،لعنت بر خامنه ای عرب وخمینی ،رفسنجانی ،عرب پرست ،،،،،،جاوید شاه ایران ،،تا ایران باقیس یادت در قلب من جاوید است ،،،،با چشم گریان ،،برام مهم نیست کسی باور کنه یا نکنه ،،،حالم خیلی خراب شده با دیدن چندتا عکس اعلاحضرت شهربانو ،،،،،،،،،،،،،،،،،
Read more
 #ماه #ماه_گرفتگی #تلسکوپ #خسوف #خسوف_القمر #برج_میلاد #تهران ویژگی این ماه گرفتگی این بود که ...
Media Removed
#ماه #ماه_گرفتگی #تلسکوپ #خسوف #خسوف_القمر #برج_میلاد #تهران ویژگی این ماه گرفتگی این بود که ماه به صورت گرفته طلوع میکرد ، یعنی ارتفاع ماه پایین بود و میشد همراه با خسوف یک المان شهری را با آن در عکس آورد، من برج میلاد رو انتخاب کردم چون از مکانی که بودیم بهترین دید رو داشتیم بهش. خسوف بعدی مرداد ... #ماه #ماه_گرفتگی #تلسکوپ #خسوف #خسوف_القمر #برج_میلاد #تهران
ویژگی این ماه گرفتگی این بود که ماه به صورت گرفته طلوع میکرد ، یعنی ارتفاع ماه پایین بود و میشد همراه با خسوف یک المان شهری را با آن در عکس آورد، من برج میلاد رو انتخاب کردم چون از مکانی که بودیم بهترین دید رو داشتیم بهش.
خسوف بعدی مرداد ماه سال آینده خواهد بود و بهد از آن تا سال ١٤٠٠ ماه گرفتگی کامل توی ایران نداریم
یازده بهمن نود وشش
Read more
. 24 شعبان المعظم، #سالروز #ارتحال #مجدّد_بزرگ، #میرزای_شیرازی قدس سره . . آیت الله العظمی امامِ ...
Media Removed
. 24 شعبان المعظم، #سالروز #ارتحال #مجدّد_بزرگ، #میرزای_شیرازی قدس سره . . آیت الله العظمی امامِ مجددِ اسلام سید #میرزا_محمد_حسن_حسینی_شیرازی قدس سره بودند که در رأس قرن چهارده هجری قمری برآمدند. ایشان #قیام ـ ضد استعماری ـ #تنباکو در #ایران را #رهبری کردند. پس از ارتحال #شیخ_انصاری ... .
24 شعبان المعظم، #سالروز #ارتحال #مجدّد_بزرگ، #میرزای_شیرازی قدس سره .
.
آیت الله العظمی امامِ مجددِ اسلام سید #میرزا_محمد_حسن_حسینی_شیرازی قدس سره بودند که در رأس قرن چهارده هجری قمری برآمدند. ایشان #قیام ـ ضد استعماری ـ #تنباکو در #ایران را #رهبری کردند. پس از ارتحال #شیخ_انصاری (1281ق ـ 1864م) تا سال (1312ق ـ 1894م) مرجعیت عامه را بر عهده داشتند و در همین سال چشم از جهان فروبستند. ایشان جدّ مادری مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی #سید_صادق_حسینی_شیرازی دام ظله العالی بودند. .
.
🔹جهت مشاهده ویژه نامه به مناسبت ارتحال مجدد بزرگ، #ميرزای_شيرازی به کانال تلگرام مراجعه نمایید:
http://telegram.me/shirazi_ir
. (لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=6882

#نهضت_تنباکو #حکم #فتوا #بزرگداشت #میرزای_بزرگ_شیرازی #سید_محمد_حسن_شیرازی #فتوای_تحریم_تنباکو #تحریم_تنباکو #الميرزا_الشيرازي
#سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #مرجعیت #الشيرازي
Read more
Advertisement
مسئولین! ببخشید که هنوز زنده ایم! در هوای آلوده دوام آورده ایم! اتوبوس مان هنوز چپ نکرده! پول ...
Media Removed
مسئولین! ببخشید که هنوز زنده ایم! در هوای آلوده دوام آورده ایم! اتوبوس مان هنوز چپ نکرده! پول هم نداشتیم سوار هواپیما، قطار و کشتی شویم! از زلزله هم جان سالم به در برده ایم! قول می دهیم تا سال نود و هفت، شما را به آرزویتان برسانیم! سوار بر پراید در جاده های ایران خواهیم تاخت! شما آسوده بخوابید! ■■■■■■■ ... مسئولین!
ببخشید که هنوز زنده ایم!
در هوای آلوده دوام آورده ایم!
اتوبوس مان هنوز چپ نکرده!
پول هم نداشتیم سوار هواپیما، قطار و کشتی شویم!
از زلزله هم جان سالم به در برده ایم!
قول می دهیم تا سال نود و هفت، شما را به آرزویتان برسانیم!
سوار بر پراید در جاده های ایران خواهیم تاخت!
شما آسوده بخوابید!
■■■■■■■ #زلزله
#سقوط_هواپیمای_یاسوج
#پلاسکو
#کشتی_سانچی
#پراید
#ایران
#وطنم_پاره_تنم
#مسئولین
#هوای_آلوده
Read more
. <span class="emoji emoji25c0"></span>سند آموزشی 2030 یونسکو . در سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه‌ای را ...
Media Removed
. سند آموزشی 2030 یونسکو . در سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه‌ای را با عنوان "برنامه کاری برای 2030 ، دگرگون کردن جهانمان: توسعه پایدار" تصویب کرد. این قطعنامه ۱۷ دستور کاری را برای "توسعه پایدار" کشورهای عضو سازمان ملل فهرست می‌کند. این سند با همکاری گروه‌های ... .
◀سند آموزشی 2030 یونسکو
.
در سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه‌ای را با عنوان "برنامه کاری برای 2030 ، دگرگون کردن جهانمان: توسعه پایدار" تصویب کرد.
این قطعنامه ۱۷ دستور کاری را برای "توسعه پایدار" کشورهای عضو سازمان ملل فهرست می‌کند.
این سند با همکاری گروه‌های متخصص بین المللی تدوین شده است.
طبق تعریف سازمان ملل، توسعه پایدار به معنای "برآوردن نیازهای امروز بدون نادیده گرفتن نسل های آینده" است.
آلوده کردن محیط زیست، از بین بردن منابع طبیعی، و مهمتر از همه تغییرات اقلیمی هم زیر همین عنوان جای می گیرد.
آموزش یکی از بخش های هفده‌گانه برنامه توسعه پایدار سازمان ملل است.
در برنامه سازمان ملل آمده است که تا سال ۲۰۳۰ همه ۱۹۲ کشور عضو این سازمان "امکانات مساوی، با کیفیت بالا و مادام العمر تحصیل" فراگیر را برای همه ساکنان کشور، فارغ از جنسیت، قوم و قبیله و سن و سال فراهم کنند.
.
◀از جمله دلایل مهم مخالفت با این سند در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.برابری زن و مرد در آموزش:
در سند 2030 یونسکو به مواردی مانند عدم تفکیک جنسیتی در محیط آموزشی، تغییر کتب درسی با حذف نقش های مادری و همسری و مشابه نشان دادن زن و مرد در تمام عرصه ها اشاره شده است.
2.غیر ایدئولوژیک شدن آموزش:
غیر دینی و انسان محور شدن آموزش در کشورها.
بدین معنا که مبانی دینی در کتب و آموزه های آموزشی نباید گنجانده شود.
3.نظارت و دخالت خارجی:
در این سند به انتقال علم و تکنولوژی آموزشی بین کشورها اشاره شده است و منتقدان و مخالفان این بخش از سند آموزش 2030 را به نظارت مستشاران خارجی بر آموزش و پرورش تعبیر می کنند.
.
↩ادامه در پست بعد .
.
◀پی نوشت:
آقای دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش، نیز گفته بودند که "اجرای سند ۲۰۳۰ در قالب سند تحول است و چیزی خارج از سند اجرا نمی‌شود، در این سند مواردی هست که از نظر شرعی و عرفی، دارای اشکال است و البته که اجرا نخواهد شد." .
.
.
#یونسکو #سازمان_ملل #آموزش #سند2030 #توسعه #حقوق #حق #قانون #نظام_آموزشی #ايران #education #un #unesco #law #برابری #زن #مرد
Read more
Advertisement
مرحوم پدربرزگم خیلی دوست داشت که بیاد گرجستان رو ببینه ولی اینجا تا سال ۱۹۹۱ در دام کمونیست شوروی بود ...
Media Removed
مرحوم پدربرزگم خیلی دوست داشت که بیاد گرجستان رو ببینه ولی اینجا تا سال ۱۹۹۱ در دام کمونیست شوروی بود و بعد از اون چند سالی طول کشید که بتونه روابط با سایر کشورها عادی کنه و عمر پدر بزرگ به این سفر قد نداد . اما اینکه چرا پدرِپدر علاقه داشت به این سفر بیاد نقش برجسته گرجستان در تاریخ ایرانه و یکی از دلایل ... مرحوم پدربرزگم خیلی دوست داشت که بیاد گرجستان رو ببینه ولی اینجا تا سال ۱۹۹۱ در دام کمونیست شوروی بود و بعد از اون چند سالی طول کشید که بتونه روابط با سایر کشورها عادی کنه و عمر پدر بزرگ به این سفر قد نداد .
اما اینکه چرا پدرِپدر علاقه داشت به این سفر بیاد نقش برجسته گرجستان در تاریخ ایرانه و یکی از دلایل وقایع منجر به عهدنامه ترکمنچای و گلستان و از دست رفتن بخش بزرگی از سرزمین ایران همین منطقه و کشور گرجستان کنونی ، کشوری که بارها بارها در زمان صفوی و افشار و قاجار مورد حمله سپاهیان ایران قرار گرفت و تخمینی که من زدم بیشتر پانصد هزار نفر از مردم این سرزمین کشته ویا تبیعد شدند و امروز که مهمان نوازی گرمی هم از ایرانی ها میکنند ، کمی از تاریخ شرمنده میشم
#ایران #گرجستان #تاریخ #ترکمنچای #گلستان #روس #روسیه #شوروی #گرجی #
#iran #georgia #tbilisi #russia #ussr #sovit
Read more
. لرزید دلم سوز قفس داد شکستم تا از دل گرم تو بر این قطب نشستم . صد بار زمین خوردم و برخاستم اما... از ...
Media Removed
. لرزید دلم سوز قفس داد شکستم تا از دل گرم تو بر این قطب نشستم . صد بار زمین خوردم و برخاستم اما... از چشم تو افتادم و صد بار شکستم . تا دست تو را خواستم ای عشق بگیرم پابند قفس شد دل و پیچید به دستم . بی اسم بلند تو در این دره ی متروک من غربت نفرین شده ی واژه ی پستم . جان روی لبم در پی یک راه فرار است لب ... .
لرزید دلم سوز قفس داد شکستم
تا از دل گرم تو بر این قطب نشستم
.
صد بار زمین خوردم و برخاستم اما...
از چشم تو افتادم و صد بار شکستم
.
تا دست تو را خواستم ای عشق بگیرم
پابند قفس شد دل و پیچید به دستم
.
بی اسم بلند تو در این دره ی متروک
من غربت نفرین شده ی واژه ی پستم
.
جان روی لبم در پی یک راه فرار است
لب باز کنم ، باز در آغوش تو هستم
.
خورشید دلم آب کن این عشق یخی را
تا باز کنم لب که همان عاشق مستم
.
.
.
از متن کتاب ترنم عشق
.
امیدوارم خورشید عشق الهی یخ دل هاتون رو آب و هوای زندگیتون رو بهاری کنه
🌹سال نو مبارک🌹

#شعر #قاف #حقیقت #عاشقانه #غزل #کتاب #شاعرانه #سید #مصطفی #تقوی #ترنم #هنرمند #شاعر #کرمانشاه #عشق #ایران #عید #سال #مدل #modeling #model #love #poet #بهار #life #مناجات #عاشق #خورشیدعشق #مجنون #هنر
Read more
پس چه کسی به فکر کودکان و زنان و مردان سرزمینم ایران باشد که مردی بخاطر نداری و بیکاری روی این راندارد ...
Media Removed
پس چه کسی به فکر کودکان و زنان و مردان سرزمینم ایران باشد که مردی بخاطر نداری و بیکاری روی این راندارد که به خانه برگردد یا مادری که تن فروشی میکند برای دختر یتیمش یا آن پسر بچه ای که در خیابان ساز میزند تا خرج برادرش که به مدرسه میرود بدهد. محرم هم تمام می شود.. به خانه هایمان میرویم و مهیا میشویم برای ... پس چه کسی به فکر کودکان و زنان و مردان سرزمینم ایران باشد که مردی بخاطر نداری و بیکاری روی این راندارد که به خانه برگردد یا مادری که تن فروشی میکند برای دختر یتیمش یا آن پسر بچه ای که در خیابان ساز میزند تا خرج برادرش که به مدرسه میرود بدهد.
محرم هم تمام می شود.. به خانه هایمان میرویم و
مهیا میشویم برای همه انچه که بوده ایم. حسین را هم درون پستو هایتان پنهان کنید تا سال دیگر .
چون علم و کتل ونخل و زنجیرهایتان.
اکبر و اصغر و قاسم و عباس را هم!
عباس را نه!
به کارتان می اید .
برای قسم خوردنتان هنگام دروغ.
برای گاه خطر هایتان .
زمانی که می خواهید سر دیگری کلاه بگذارید وشاهدی می خواهید.
فردا صبح هم کرکره مغازه هایتان را بالا بدهید.
و بر روی تخت ها و لباس ریاستی که
به تن دارید خداوند را ترسناک نشان عوام دهید.
و از بهشتی صحبت میکنید که خود میلی به رفتن به آن ندارید و این پا و آن پا می کنید چون می خواهید خون این ملت را تا قطره آخر بخورید و برای پسران و دختران بالا نشین و اشرافیتان جا بگذارید.
دربنگاهایتان را باز کنید و یک لایتان را چهار لا حساب کنید.
کلاه هایتان را آماده کنید برای اینکه دوباره تا خرخره سر مردم بگذارید.
آنچه را این روز ها خرج نذریهایتان کردید .
خرج شربت چای مرغ وبرنجتان
به یک باره جبران کنید . 
Read more
تنمون ضایع شده رفاقتمون که جایی نرفته گوزنها اثر #مسعود_کیمیایی گوزنها فضا، صحنه‌ها، كاراكترها ...
Media Removed
تنمون ضایع شده رفاقتمون که جایی نرفته گوزنها اثر #مسعود_کیمیایی گوزنها فضا، صحنه‌ها، كاراكترها و بازی‌های درخشانی دارد كه در كمتر فیلم تاریخ سینمای ایران به این شكل در كنار یكدیگر قرار داده شده‌اند. كاراكتر سید با آن حس و حال غریب كه از یك معتاد مفلوك به انتقام گیرنده‌ای متكی به نفس بدل می‌شود، ... تنمون ضایع شده
رفاقتمون که
جایی نرفته
گوزنها اثر #مسعود_کیمیایی

گوزنها فضا، صحنه‌ها، كاراكترها و بازی‌های درخشانی دارد كه در كمتر فیلم تاریخ سینمای ایران به این شكل در كنار یكدیگر قرار داده شده‌اند. كاراكتر سید با آن حس و حال غریب كه از یك معتاد مفلوك به انتقام گیرنده‌ای متكی به نفس بدل می‌شود، كسی كه حتی برای تامین مواد مخدرش حاضر به فروش كتاب‌های یادگاری پدرش بود، اینك به خاطر رفیقش و نوعی خود ویرانگری به استقبال مرگ می‌رود. شخصیت قدرت كه تودار است و در عین حال پرجوش، شعار نمی‌دهد ولی همه سكناتش گویی فریاد شعارهای انسانی است. محمدآقا با بازی به یادماندنی پرویز فنی‌زاده كه روشن نمی‌شود به چه دلیل می‌گریزد (مثل قدرت كه معلوم نیست چرا دزدی كرده) و اساسا گوزنها در همین نامعلومی‌ها، مفهوم خود را می‌یابد. گوزنها بدون نمادگرایی و سمبلیسم، مخاطبش را از فضایی نئورئالیستی (خانه‌ای كه گویا نمادی از جامعه آن روز ایران است) به انجامی رئالیستی می‌رساند تا در انتها بطور ناخودآگاه حركت قدرت را نقطه گریز آن خانه بن‌بست و روزمره‌گی‌های حقارت‌بارش می‌بینند.
گوزنها در روزهایی كه مبارزات مسلحانه علیه رژیم شاه زبانزد محافل روشنفكری بود از یك طرف قهرمان خود را یك چریك قرار می‌دهد و از طرف دیگر جدا افتادگی وی را از مردمی كه مدعی دفاعشان بود، به تصویر می‌كشد و بن‌بستی كه علاوه بر زندگی آن‌ها، مبارزه وی را نیز شامل می‌گردد اگر چه پول سرقت شده توسط زنی كه (اینك تنها تكیه‌گاهش را نیز از دست داده) به رفقایش می‌رسد و آن مبارزه جدا از توده‌ها ادامه می‌یابد.
گوزنها یكی از ستایش‌شده‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است كه نامش را می‌توان در فهرست 10 فیلم برتر ایرانی اغلب منتقدان و كارشناسان این سینما یافت. فیلمی كه بسیاری از سینمادوستان 3-2 نسل این مملكت و جوانان و حتی خانواده‌ها، آن را از طرق گوناگون دیده‌اند و برخی بازی‌ها و صحنه‌ها و حتی دیالوگ‌هایش هنوز در خاطره‌شان مانده است. گوزنها یكی از پر سر و صداترین و پرحاشیه‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است كه علیرغم بحث و جدال‌های فراوان به دلیل بازتاب‌های سیاسی و فضای بسته نیمه اول دهه 50 ،‌ كمترین نمود مطبوعاتی و رسانه‌ای را همراه داشت. اما پس از انقلاب و نمایش نسخه بدون سانسور آن، ستایش‌های فراوانی نثارش شد. گوزنها تصویری نئورئالیستی از جامعه طبقاتی و استثماری.
ایران در سال‌های نخست دهه 50 است كه با فضایی تاثیر گذار و تكان دهنده و البته گزنده و نیش‌دار به نوعی سرگشتگی یك نسل را در بن بستی پایان ناپذیر به نمایش می‌گذارد، بن بستی كه ت...
Read more
Advertisement
سی بوشهر هیچکی دلش مثل مو غمگین نبیده... 18 اسفند سالروز تأسیس مدرسه سعادت نام گرفته شده... مدرسه سعادت تا سال ۱۳۲۵ هجری قمری منشا خدمات نوین آموزشی نه تنها در بوشهر و حوزه خلیج فارس بلکه در نجف، کاظمین و بحرین هم بوده به طوری که معلمان این مدرسه برای تدریس به شهرهای بندرلنگه، اهواز، بهبهان هم ...
سی بوشهر هیچکی دلش مثل مو غمگین نبیده...
18 اسفند سالروز تأسیس مدرسه سعادت نام گرفته شده...
مدرسه سعادت تا سال ۱۳۲۵ هجری قمری منشا خدمات نوین آموزشی نه تنها در بوشهر و حوزه خلیج فارس بلکه در نجف، کاظمین و بحرین هم بوده به طوری که معلمان این مدرسه برای تدریس به شهرهای بندرلنگه، اهواز، بهبهان هم رفته و مدرسه جدید تاسیس کردند.  در مدرسه سعادت بوشهر علما و شخصیت‌های برجسته‌ای تحصیل کردند و افراد فرهیخته‌ای از این مدرسه فارغ‌التحصیل شدند. در واقع روز تاسیس مدرسه سعادت به عنوان روز ملی بوشهر انتخاب شده است چراکه مدرسه تاریخی سعادت، مادر مدارس جنوب ایران است.
18 اسفند ماه روز ملی بوشهر گرامی باد...
همه ی بوشهری های عزیز...🙌
خواننده: امیر میرشکاری عزیز
تصویر بردار: داریوش اعتمادی و عبدالکریم خلیفه...
کارگردان:عباس مطاف
تدوینگر: سجاد مستوفی 🎬
@amirmirshekarii
@karim_khalife771
@abbasmataf
Read more
: سال شصتم هجری حسین بن علی در مکه است که عزم سفر به کوفه می‌کند، اما داستان من روایت حسین نیست؛ حسین ...
Media Removed
: سال شصتم هجری حسین بن علی در مکه است که عزم سفر به کوفه می‌کند، اما داستان من روایت حسین نیست؛ حسین به کوفه نرسید به سبب تبلیغات منفی ابن زیاد، پس می‌روم سر وقت ابن زیاد. هر کجای زمین و هر جای تاریخ ممکن است بدل به کوفه سال شصت هجری شود. با تطمیع، با ترساندن، با تبلیغات منفی. همین مملکتِ جمهوری ِاسلامیِ ... :
سال شصتم هجری
حسین بن علی در مکه است که عزم سفر به کوفه می‌کند، اما داستان من روایت حسین نیست؛ حسین به کوفه نرسید به سبب تبلیغات منفی ابن زیاد، پس می‌روم سر وقت ابن زیاد.
هر کجای زمین و هر جای تاریخ ممکن است بدل به کوفه سال شصت هجری شود. با تطمیع، با ترساندن، با تبلیغات منفی.
همین مملکتِ جمهوری ِاسلامیِ ایرانِ خردادِ سالِ نود و شش یک نمونه بارز از کوفه سال شصت هجریست.
تطمیع، ترساندن، وعده توخالی دادن، وارونه جلوه دادن اوضاع.
باورم نمی‌شد وقتی می‌شنیدم مردم در سال ۱۳۹۶ شمسی باور کنند که آمدن فلان فرد باعث دیوار کشی پیاده رو ها می‌شود تا اینکه دهان به دهان گشتن این حرف را دیدم.
جماعت! امروز آزادید،
در پیاده روهای مختلط راه بروید.
حماقت های سال ۹۶ در ذهن همه ما خاطره شد. حداقل امیدوارم از این حماقت ها درس بگیرند.
.
سلطان در خیمه غرق در نعمت خود آرمیده. قسمتی از تابلوی استاد علی اکبر صادقی
Read more
جشن باستانی نوروز در گستره ای از مغولستان در آسیای مرکزی تا آلبانی در شرق اروپا و از هند تا تاتارستان ...
Media Removed
جشن باستانی نوروز در گستره ای از مغولستان در آسیای مرکزی تا آلبانی در شرق اروپا و از هند تا تاتارستان در روسیه برگزار می شود. در بعضی از این کشورها این روز را جشن می گیرند، در بعصی از آن ها تعطیلی ملی است و در برخی مانند افغانستان و ایران آغاز سال نو است. نوروزتان مبارک. #نوروز #جشن #افغانستان #ایران ... جشن باستانی نوروز در گستره ای از مغولستان در آسیای مرکزی تا آلبانی در شرق اروپا و از هند تا تاتارستان در روسیه برگزار می شود. در بعضی از این کشورها این روز را جشن می گیرند، در بعصی از آن ها تعطیلی ملی است و در برخی مانند افغانستان و ایران آغاز سال نو است.
نوروزتان مبارک.
#نوروز #جشن #افغانستان #ایران #هند #روسیه #جاکو #jakoo
Read more
Advertisement
عشق، دوستی و فراتر از آن! عصر در مجله موفقیت، مهمان دو تا از بچه های کی پاپ بودیم. محمدرضا و حانیه. من ...
Media Removed
عشق، دوستی و فراتر از آن! عصر در مجله موفقیت، مهمان دو تا از بچه های کی پاپ بودیم. محمدرضا و حانیه. من اول یک تشکر میکنم از بچه ها که زحمت کشیدن تشریف آوردند دفتر، تا یکی از خاطرات شیرین سال نود و چهار رو برای ما رقم بزنند. حدود یک ساعت صحبت کردیم، بچه ها ناراحتی بعضی دوستان رو به ما منتقل کردند، حرف های ... عشق، دوستی و فراتر از آن!
عصر در مجله موفقیت، مهمان دو تا از بچه های کی پاپ بودیم. محمدرضا و حانیه. من اول یک تشکر میکنم از بچه ها که زحمت کشیدن تشریف آوردند دفتر، تا یکی از خاطرات شیرین سال نود و چهار رو برای ما رقم بزنند. حدود یک ساعت صحبت کردیم، بچه ها ناراحتی بعضی دوستان رو به ما منتقل کردند، حرف های به جا و منطقی. برای ما از فرهنگ کره صحبت کردند، از موسیقی و زبان کره ای. هر دو هم کاملاً به زبان کره ای مسلط بودند. برای همه ما جالب بود، حرف هایی که تا به حال نشنیده بودیم. نکات بسیار قشنگی در مورد فرهنگ کشور کره و اصالتی که داره و شباهت هایی که به فرهنگ ایرانی داره. حرف زدیم، همدیگر را نقد کردیم، شوخی کردیم و آخرش کلی خندیدیم. قرار شد هفته ی آینده یک جلسه در دفتر داشته باشیم، تا مفصل تر در مورد این موضوع صحبت کنیم و انشا... برای دو شماره بعد (شماره بعد به خاطر تعطیلات نوروز باید زودتر تکمیل میشد و الان رفته برای چاپ، در طول عید هم در انباره و پانزدهم توضیح میشود) یک پرونده ی مفصل با کلی گفت و گو با بچه های کی پاپر در این باره بریم.
بعد جلسه داشتم با خودم فکر میکردم چه دلیلی وجود دارد که ما همدیگر را دوست نداشته باشیم؟ بعضی بچه ها حرف های ناجوری تو بعضی کامنت ها میزنند. بچه ها واقعاً این کار چه فایده ای داره و برای چه کسی؟ اگر رو به روی هم صحبت میکردیم باز هم ادبیاتمون اینجوری بود؟ یا مثل جلسه امروز شاید دوست های خوبی برای همدیگر می شدیم؟ امروز چیزهای زیادی یاد گرفتم، از محمدرضا از گروه گریت مود و حانیه هم واقعاً متشکرم که خیلی چیزهایی رو که نمیدونستم به من یاد دادند. فرهنگ غنی مشرق زمین، از ایران تا کره ارزش های زیادی را در اختیار انسان قرار می دهد، ارزش هایی که این روزها بیش از هر چیزی به آن احتیاج داریم، چیزهایی مثل عشق، دوستی و فراتر از آن!
یا علی
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> سال كه "نو" شد پاك كنيد افكارتان را از كينه ها ببخشيد به وسعتِ قلبتان، تمامِ آنهايى را كه خاطرتان ...
Media Removed
سال كه "نو" شد پاك كنيد افكارتان را از كينه ها ببخشيد به وسعتِ قلبتان، تمامِ آنهايى را كه خاطرتان را مكدر كرده اند سال "نو" را بهانه كنيد براى "نو" شدنِ خودتان عاشق شويد اما درست عاشق شويد عاشقى كنيد اما با اهلش عاشقى كنيد پدرتان را مادرتان را بياوريد اولِ تمامِ اولويتهاى زندگيتان دعايشان ... ❤❤❤
سال كه "نو" شد
پاك كنيد افكارتان را از كينه ها
ببخشيد به وسعتِ قلبتان،
تمامِ آنهايى را كه خاطرتان را مكدر كرده اند
سال "نو" را بهانه كنيد براى "نو" شدنِ خودتان
عاشق شويد اما درست عاشق شويد
عاشقى كنيد اما با اهلش عاشقى كنيد
پدرتان را
مادرتان را
بياوريد اولِ تمامِ اولويتهاى زندگيتان
دعايشان اگر نباشد،
فقط درجا ميزنيم،رسيدنى در كار نيست
#علي_قاضي_نظام 👌🌹
❤❤❤
'
💮💮💮💮💮💮💮💮💮💮💮
در واپسین لحظه های پایانی سال برای تک تک شما دوستای نازنینم عشق و آرامش و اتفاقات قشنگ آرزو میکنم 🙏
الهی که تو سال جدید همتون همون جایی باشین که دلتون اونجاست 👌🙏
الهی که خونه دلتون همیشه شاد باشه ، لبتون خندون باشه 🙏
الهی که سایه پدر و مادر بالا سرتون باشه و بهترین خاطرات و کنار خانواده و دوستاتون رقم بزنین❤🙏
آرزو میکنم برای کشورم ایران که سال جدید سال صلح و آرامش برای خاکش و مردمش باشه 👌🙏🙏🙏💎
الهی که عشق جاشو با هیچی تو دلاتون عوض نکنه🙏❤
الهی که همیشه تنتون سلامت باشه🙏
برای همه چیزایی که میخواین خیلی تلاش کنید تا سال جدید با انرژی بهتری اتفاقات قشنگی و براتون رقم بزنه🙏❤💎👌
آمین ✔🙏
'
#نوروز #مبارک 💮💮💮
#samin 👩
29 اسفند 1396
11:18 a.m 🕦
Photography : @majidrazavikia4733 🙏💎👌
Read more
. <span class="emoji emoji1f448"></span>لطفا ورق بزنید<span class="emoji emoji1f449"></span> . . . هشتم اسفندماه سالروز خاموشی، استاد غلامحسین بنان . یادش گرامی . (زادهٔ اردیبهشت ۱۲۹۰ در قلهک، تهران ...
Media Removed
. لطفا ورق بزنید . . . هشتم اسفندماه سالروز خاموشی، استاد غلامحسین بنان . یادش گرامی . (زادهٔ اردیبهشت ۱۲۹۰ در قلهک، تهران درگذشته ۸ اسفند ۱۳۶۴ در تهران) خوانندهٔ موسیقی کلاسیک ایرانی است که از سال‌های ۱۳۰۶ تا سال ۱۳۴۷ در زمینهٔ موسیقی ملی ایران فعالیت داشت. او عضو شورای ... .
👈لطفا ورق بزنید👉
.
.
.
هشتم اسفندماه
سالروز خاموشی،
استاد غلامحسین بنان
.
یادش گرامی
.
(زادهٔ اردیبهشت ۱۲۹۰ در قلهک، تهران درگذشته ۸ اسفند ۱۳۶۴ در تهران) خوانندهٔ موسیقی کلاسیک ایرانی است که از سال‌های ۱۳۰۶ تا سال ۱۳۴۷ در زمینهٔ موسیقی ملی ایران فعالیت داشت.
او عضو شورای موسیقی رادیو، استاد آواز هنرستان موسیقی تهران و بنیان‌گذار انجمن موسیقی ایران بوده‌است.
استاد بنان اولین خواننده ایرانی آشنا با خط بین‌المللی موسیقی (نُت) بود.
Read more
Advertisement
پایتخت رو خیلی دوست داشتم . ولی پایتخت امسال رو میتونم بگم اصلا از نظر #مفهومی دوست نداشتم (دقت بفرمایید مفهوم ینی اون پیامی که میخواست برسونه) امان از #دیالوگ های #هدف دار ... یه جورایی میشد ازش برداشت کرد : آی ملت چون ایران هنوز #جهنم نشده و کامل نسوخته پس میشه گفت #بهشته 😐 چرا ما باید اوضاع ... پایتخت رو خیلی دوست داشتم .
ولی پایتخت امسال رو میتونم بگم اصلا از نظر #مفهومی دوست نداشتم (دقت بفرمایید مفهوم ینی اون پیامی که میخواست برسونه)
امان از #دیالوگ های #هدف دار ... یه جورایی میشد ازش برداشت کرد :
آی ملت چون ایران هنوز #جهنم نشده و کامل نسوخته پس میشه گفت #بهشته 😐
چرا ما باید اوضاع رو جوری نشون بدیم که #مردم  از شرایط #نابسامان و افتضاح مملکتشون برن #خدا رو #شکر کنن ؟؟؟؟ ((دقت کنید پیرمرده چی میگه : برید خدا رو شکر کنید ایران بهشت بهترین منطقه امن و امان مردم مرفه 😑 ... )) اصلا این #رفاه خودش یک دنیا #طنز توش بود ☺
_
بله ایران بهشته برای جهنمی که #جنگ زده های #سوریه در اون زندگی میکنن .
اما آیا اوضاع #اقتصادی و #سیاسی و #روحی و #روانی مملکت و مردم ما به اندازه ی کشور درجه چند #اروپایی نه اندازه همین #عربستان کشور دوست #قدیمی و #دشمن امروز هست ؟
چرا باید خودمونو گول بزنیم مثه کبک سرمونو ببریم زیر #برف اونم وقتی طبق آمار رسمی و دقیق بین ۱۴۲ کشور رتبه ی ۱۰۷ رو اونم تا سال ۲۰۱۶ داریم
چراااااااااااااااا ؟  درک نمیکنم این جمله رو که : "هرچی نداریم #به_جاش_امنیت_داریم ...!!! "
و از همه جالب تر اینکه چقدر قشنگ اختلاس گرا و #زورگوها و #متحجرا پشت دلیر مردای این سرزمین قایم میشن و رشادت  و خون ریخته شده ی اونها برای امنیت حاشیه امن میشه برای توسری زدن دوباره و دوباره ی این #قوم از همه جا بیخبر 😑
_
از همه بدتر که اونقدر جون این مردم بی ارزش شده و مرگ هموطنای ما عادیه که انگار نه انگار همین یکی دوسال  اخیر  به #مجلس اونم توی قلب کشور ینی تهران حمله کردن و باعث کشته شدن هموطنامون شدن (یکی بگه این اگه ناامنی نیست پس چیه؟) جالبه استدلال حضرات اینه چون شبیه خود سوریه نصف جمعیت کشور قتل عام نشده پس فاجعه ای در کار نبوده و نیست 😐
چقدر قشنگ موفق شدن با #پایتخت۵ به هدفشون برسن!
_
"از ماست که بر ماست "
باید بشینیم سرجامون و منتظر فیلتر شدن رسانه های اجتماعی باشیم چرا که ممکنه یه وقت از اصلاحات عربستان خبرایی برسه و چشم و گوشمون باز بشه بفهمیم باوجود اسلام هم میتوان آزادبود و اسلام دین آزادگی بوده!
_
پ.ن1:علمای گرام دقت بفرمایید بنده به پیامی که سریال میخواست به زور به مخاطبش القا کنه  معترضم (میتونید اثراتش رو توی همین اطرافتون ببینید چه ترس و وحشتی رو با صحنه ی حضور داعش به مخاطبش داد تا مخاطب از ترس حضور در چنان موقعیتی  بیاد خداشو شکر کنه که اگه اوضاع اقتصادیش بد هم هست لااقل مورد تجاوز و قتل قرار نگرفته 😐
پ.ن2:عمدا فیلترشو سیاه گذاشتم!
Read more
 #زندگی_یعنی_امید_و_حرکت ۵۸ سال پیش در چنین روزی، ۲۹ اسفند ۱۳۳۸، دانشگاه ملی ایران (که در آغاز ...
Media Removed
#زندگی_یعنی_امید_و_حرکت ۵۸ سال پیش در چنین روزی، ۲۹ اسفند ۱۳۳۸، دانشگاه ملی ایران (که در آغاز دهه‌ی ۶۰ به پیشنهاد #دکتر_احمد_فرمد رییس وقت دانشگاه، به #شهید_بهشتی تغییر نام داد) مجوز فعالیت دریافت کرد. بنیانگذار و اولین رییس دانشگاه، زنده‌یاد #دکتر_علی_شیخ_الاسلام پس از مطالعات ... #زندگی_یعنی_امید_و_حرکت

۵۸ سال پیش در چنین روزی، ۲۹ اسفند ۱۳۳۸، دانشگاه ملی ایران (که در آغاز دهه‌ی ۶۰ به پیشنهاد #دکتر_احمد_فرمد رییس وقت دانشگاه، به #شهید_بهشتی تغییر نام داد) مجوز فعالیت دریافت کرد.

بنیانگذار و اولین رییس دانشگاه، زنده‌یاد #دکتر_علی_شیخ_الاسلام پس از مطالعات طولانی و گسترده در خصوص نظام‌های آموزش عالی در کشورهای مختلف و بازدیدهای متعدد از دانشگاههای بزرگ دنیا، در چنین روزی موفق شد مجوز اولین دانشگاه غیردولتی ایران را در سی و شش سالگی دریافت و تا سال ۴۴ که از مسئولیت دانشگاه کنار گذارده شد، شش دانشکده‌ی پیشرو و خوشنام تأسیس کند:

۱- دانشکده‌ی بانکداری و علوم مالی و اقتصادی
۲- دانشکده‌ی معماری
۳- دانشکده‌ی پزشکی
۴- دانشکده‌ی زبانهای خارجی
۵- دانشکده‌ی علوم
۶- دانشکده‌ی دندانپزشکی

یکم فروردین ۹۷، آغاز بهار طبیعت و پنجاه و نهمین بهار دانشگاه دیرسال و پرافتخار علوم پزشکی شهید بهشتی را گرامی می‌داریم.
✒️
زنده‌یاد #دکتر_علی_شیخ_الاسلام
بنیانگذار و اولین رییس دانشگاه ملی ایران (دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) در پانزدهم مهرماه ۱۳۰۲ در اصفهان متولد و چهاردهم آذر ۱۳۸۸ در آمریکا درگذشت
.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد
.
#دکتر_علیرضا_ناصری
۲۹ اسفند ۱۳۹۶
تهران

@Dr_Alireza_Naseri
Read more
:: "غربزدگی میگویم همچون وَبازدگی.. و اگر به مذاق خوشایند نیست بگوییم همچون گرمازدگی یا سرمازدگی. اما ...
Media Removed
:: "غربزدگی میگویم همچون وَبازدگی.. و اگر به مذاق خوشایند نیست بگوییم همچون گرمازدگی یا سرمازدگی. اما نه،دست کم چیزی است در حدود سِن‌زدگی.. دیده اید که گندم را چگونه می پوساند؟از درون. پوسته سالم برجاست؛ اما فقط پوست است، عین همان پوستی ک از پروانه ای بر درختی مانده..." بعضی از کتابا رو نباید ... ::
"غربزدگی میگویم همچون وَبازدگی..
و اگر به مذاق خوشایند نیست بگوییم همچون گرمازدگی یا سرمازدگی.
اما نه،دست کم چیزی است در حدود سِن‌زدگی..
دیده اید که گندم را چگونه می پوساند؟از درون. پوسته سالم برجاست؛ اما فقط پوست است، عین همان پوستی ک از پروانه ای بر درختی مانده..."
بعضی از کتابا رو نباید گذاشت خاک بخورن
اینا رو کلی وقت پیش یه دوستی ب من کادو داد و من هنوز نخونده بودم درواقع وقتی دیدم این دوتا کتاب تو کتابخونم هست و خیلی وقته هر کتابی میخونم خارجیه پیش خودم خجالت کشیدم...
کتابو ک میخوندم برخوردم ب اون پاراگراف بالاییه...فقط پوسته مونده!یه چیزی شبیه دینداری الان ما!مث فرهنگ خیلیامون!
اگه نخوندین و یه کوچولو وقت دارین بخونید حتما. کتابای حجیمی نیستن زود تموم میشه
.

پ.ن:فک میکنم خیلی زشت باشه یکی تو ایران پنجاه سال پیش به این نتیجه رسیده باشه که ما نباید بازیچه غرب و شرق باشیم و علتشم برمیگرده به داخل کشور و الان من بعد از اون همه سال فقط دوباره به همون نتیجه برسم و تهشم هیچی!یعنی از پنجاه سال پیش تا الان تکون نخوردیم!؟؟؟
.
.
.
.
.
.
.
.
#ایران #شیراز #کتاب #جلال_آل_احمد #غربزدگی #دیدوبازدید #کتاب_خوب #دینداری #فرهنگ #غرب #شرق #غرب_زدگی
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> . نخونده لایک نکنید لطفا . <span class="emoji emoji2199"></span>روزنامه الریاض عربستان سعودی<span class="emoji emoji2198"></span> . در یکی از شماره های اخیر خود ...
Media Removed
. . نخونده لایک نکنید لطفا . روزنامه الریاض عربستان سعودی . در یکی از شماره های اخیر خود "جمهوری اسلامی ایران" را یکی از "بُرد های جهان عرب در نیم قرن اخیر" خواند ! نویسنده با مقایسه موقعیت ایران و کشورهای عرب منطقه در قبل و بعد از انقلاب ، عنوان میکند : . که جایگاه والای امروز کشورهای ... .
🔴🔴🔴
.
نخونده لایک نکنید لطفا
.
↙روزنامه الریاض عربستان سعودی↘
.
در یکی از شماره های اخیر خود "جمهوری اسلامی ایران" را یکی از "بُرد های جهان عرب در نیم قرن اخیر" خواند !

نویسنده با مقایسه موقعیت ایران و کشورهای عرب منطقه در قبل و بعد از انقلاب ، عنوان میکند :
.
که جایگاه والای امروز کشورهای عرب منطقه در عرصه جهانی به خاطر "پس رفت" ایران میباشد ؛ که اگر ایران با همان سرعت قبل از انقلاب به رشد خود ادامه میداد ، "دنیا تنها کشوری را که در خاور میانه میشناخت ایران میبود" ... نویسنده عنوان میکند که جنگ با ایران تا زمانی که شاه در رٱس حکومت بود غیر ممکن بود و ادامه میدهد "حتی بعد از انقلاب هم غیرت فرزندان تریبت شده دوران شاهنشاهی که به ملیت خود میبالیدند باعث شد که ایران هشت سال دوام بیاورد !" و سپس نسل رزمندگان ایران در جنگ با عراق را با جوانان امروز ایران مقایسه میکند و مینویسد که "صدام خيلي زود به جنگ با ایران رفت ! و مي بايستي منتظر این نسل ، (نسل حاضر) میماند . نسلی که از بی هويتي سردرگم است ..." او سپس به تحلیل اوضاع و احوال ایران و ایرانی در دنیای امروزی می پردازد ؛ از مهاجرت ایرانیان ، مشکلات اقتصادی ، اعتیاد ، فحشا ... و در بخش بعدی به درآمد کشورهای عربی ، سوریه ، عراق و عربستان از "زائران ایرانی" اشاره میکند و میگوید که در زمان قبل از انقلاب ، درآمد اعراب ، از زائران ایراني فقط سه درصد آمار امروزی بود !

نویسنده به این هم قناعت نمیکند و در آخر تجاوز به جوانان ایرانی ، تعرض به مسافران ایرانی در فرودگاههای عربی ، فروش دختران زيباي ایرانی به اعراب و سفر ("به ظاهر") زيارتي (زائران عرب) به شهرهای مذهبی ايران ، مانند قم و مشهد برای (خوابیدن با زنان زيباي ایران) را یک پیروزی بزرگ برای اعراب میداند و با وقاحت تمام ایران را (تایلند منطقه) میخواند .
...
Read more
رادیو...... همراه و رسانه مورد علاقه من در محل کار و ماشین و هر کجا که به موج رادیو دسترسی داشته باشم ...
Media Removed
رادیو...... همراه و رسانه مورد علاقه من در محل کار و ماشین و هر کجا که به موج رادیو دسترسی داشته باشم از این دریای شگفت انگیز بهره خودمو میبرم در وصف لذت شنیدن رادیو کلمات و حرفها به یاریم نیامدن تا وصفش کنم .........موج مورد علاقه من در بیست ساله همراهی حرفه ایی رادیو شبکه جوان و مجری محبوبم مرحوم مهران ... رادیو...... همراه و رسانه مورد علاقه من در محل کار و ماشین و هر کجا که به موج رادیو دسترسی داشته باشم از این دریای شگفت انگیز بهره خودمو میبرم در وصف لذت شنیدن رادیو کلمات و حرفها به یاریم نیامدن تا وصفش کنم .........موج مورد علاقه من در بیست ساله همراهی حرفه ایی رادیو شبکه جوان و مجری محبوبم مرحوم مهران دوستی و نیز برنامه بسیار زیبای کاوشگر با اجرای سیاوش عقدائی عزیز در حدی که ساعت حرکتم از منزل بسمت محل کار را با شروع این برنامه تنظیم کرده تا در مسیر از رادیوی ماشین گوش بدم از تمام دستندرکاران رادیو متشکرم و این روز را بهشون تبریک میگم .... صدای رادیو ایران در سال 1319 در گوشها طنین انداز شد و تا امروز 78 سال همراه مردم بوده
Read more
. عکس و متن از صفحه خانم بهاره @baharehd6573 «ریشارد کاپوشچینسکی تجربه وقوع انقلاب های متعددی را ...
Media Removed
. عکس و متن از صفحه خانم بهاره @baharehd6573 «ریشارد کاپوشچینسکی تجربه وقوع انقلاب های متعددی را در سراسر جهان داشته است و این کتاب روایتی از انقلاب ایران در سال ۵۷ است. نویسنده اگرچه درک درستی از مقوله دین و معنویت که یکی از پایه های انقلاب اسلامی بود، ندارد؛ اما با روایت رمان گونه از تحولات تاریخ ... .
عکس و متن از صفحه خانم بهاره @baharehd6573 «ریشارد کاپوشچینسکی تجربه وقوع انقلاب های متعددی را در سراسر جهان داشته است و این کتاب روایتی از انقلاب ایران در سال ۵۷ است. نویسنده اگرچه درک درستی از مقوله دین و معنویت که یکی از پایه های انقلاب اسلامی بود، ندارد؛ اما با روایت رمان گونه از تحولات تاریخ معاصر و ارائه داده های تاریخی در قالب و صورتی جالب توجه و روایتگری خاطره وار از وقایع بزرگ و اثرگذار از اولین روزهای حکومت پهلوی تا اولین روزهای وقوع انقلاب بر جذابیت این اثر افزوده است.
۲. به دلیل اشتراک داده های تاریخی کتاب با بسیاری از کتب تاریخی دیگر، نقش چندانی در ارتقا فهم و دانش تاریخی ندارد،با این حال در برخی جزئیات اطلاعات جدیدی ارائه می دهد.» شاهنشاه / ریشارد کاپوشچینسکی، ترجمه بهرنگ رجبی، ویرایش مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور / ۱۵۰ صفحه، ۱۲ هزار تومان / چاپ دوم، پاییز ۱۳۹۶

خرید همه کتاب‌های ماهی از کتابفروشی‌ها و یا با بیست درصد تخفیف از وبسایت نشر ماهی
Read more
خب دیگه خوش گذشت اکسیژن زیاد از حد هم برای بدن خوب نیست ماسک ها رو دربیارید که از فردا میریم که داشته باشیم ...
Media Removed
خب دیگه خوش گذشت اکسیژن زیاد از حد هم برای بدن خوب نیست ماسک ها رو دربیارید که از فردا میریم که داشته باشیم اون روی تهران تا سال دیگه همین موقع . . . . . . . . #tehran #iran #life #oxygen #beatiful #nice #tourist #تهران #ایران #زیبا #پیاده #زیبا #nostalgia خب دیگه خوش گذشت اکسیژن زیاد از حد هم برای بدن خوب نیست ماسک ها رو دربیارید که از فردا میریم که داشته باشیم اون روی تهران تا سال دیگه همین موقع . 🙌😍😊.
.
.
.
. .
. #tehran #iran #life #oxygen #beatiful #nice #tourist #تهران #ایران #زیبا #پیاده #زیبا #nostalgia
دعای آخر سال خداوندا ! ای بهترین که در تمام لحظات سخت زندگی ام برخلاف دیگران تنهایم نذاشتی . و مرا در ...
Media Removed
دعای آخر سال خداوندا ! ای بهترین که در تمام لحظات سخت زندگی ام برخلاف دیگران تنهایم نذاشتی . و مرا در گرمی نگاه خود از تمامی مصیبت ها و آوارگی ها حفظ کردی . دوستت دارم چرا که دوست داشتن و عشق را به من آموختی و از تمامی محبتت سیراب ساختی . خدایا در این لحظات آخر سال مانند همیشه و هرصبح که با ذکر نام تو روز را ... دعای آخر سال
خداوندا ! ای بهترین که در تمام لحظات سخت زندگی ام برخلاف دیگران تنهایم نذاشتی . و مرا در گرمی نگاه خود از تمامی مصیبت ها و آوارگی ها حفظ کردی . دوستت دارم چرا که دوست داشتن و عشق را به من آموختی و از تمامی محبتت سیراب ساختی . خدایا در این لحظات آخر سال مانند همیشه و هرصبح که با ذکر نام تو روز را آغاز می کنم شکرگزار نعمت های بیکران تو هستم . تمامی آن چیزهایی که دادی و تمام آرزوهایی که هنوز برایم گوشه ای نگاه داشته ای تا روزی غافلگیرم کنی . به خاطرتمام ثانیه های خوبی که در کنار بهترین دوستانم عطا کردی و به خاطر لحظه هایی که دیگران دلم را شکستند تا تو دلم را به دست آوری . خدایا ! به من توفيقي ده که فقط يک روز بنده مخلص تو باشم که مي دانم حتي ساعتي اين چنين بودن بس دشوار است. خداوندا دستانم خالي اند و دلم غرق در آمال . يا به قدرت بيکرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را از آرزوهاي دست نيافتي خالي کن.
خدايا مي دانم که نادانم به ذره اي از علم بيکرانت دانايم کن. خدايا شکم را به باور ، باورم را به ايمان و ايمانم را به يقين مبدل فرما. خداوندا به من صبري ده که بر سيلي دشمنان بخندم و با خنجرهاي دوستان به رقص آيم.
خداوندا با تمام آنچه تو به من عطا کردي مي خوانمت پس دعايم را اجابت فرما.
#نوروز #دعا #عید #سبزه #هفتسین #ایران #عشق #سال #نو
Read more
محمد جواد ظریف کیست؟ محمد جواد ظریف در ۱۷ دی ۱۳۳۸ در خانواده ایی مذهبی، محافظه کار و متمول در تهران ...
Media Removed
محمد جواد ظریف کیست؟ محمد جواد ظریف در ۱۷ دی ۱۳۳۸ در خانواده ایی مذهبی، محافظه کار و متمول در تهران متولد شد . مادرش فرزند یکی از تجار بزرگ تهران و پدرش از تجار بنام اصفهان بود. ظریف در سال ۱۳۵۵ با ویزای دانشجویی به آمریکا رفت و لیسانس و فوق لیسانس روابط بین‌الملل و کارشناسی ارشد مطالعات بین‌المللی ... محمد جواد ظریف کیست؟

محمد جواد ظریف در ۱۷ دی ۱۳۳۸ در خانواده ایی مذهبی، محافظه کار و متمول در تهران متولد شد . مادرش فرزند یکی از تجار بزرگ تهران و پدرش از تجار بنام اصفهان بود.
ظریف در سال ۱۳۵۵ با ویزای دانشجویی به آمریکا رفت و لیسانس و فوق لیسانس روابط بین‌الملل و کارشناسی ارشد مطالعات بین‌المللی در ۱۹۸۱، ۱۹۸۲ و ۱۹۸۴ (۱۳۶۰، ۱۳۶۱ و ۱۳۶۳) از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو و دانشگاه دنور گرفت و پس از آن تحصیلات خود را در مقطع دکترا در همان دانشگاه ادامه داد .
مدارک تحصیلی ظریف ب شرح زیر است :

کارشناسی روابط بین‌الملل دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۰
کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۲
کارشناسی ارشد مطالعات بین‌المللی دانشگاه دنور، از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۳
دکتری مطالعات بین‌المللی دانشگاه دنور، از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷

در خلال قطعنامه 598 (قطعنامه پایان جنگ ایران و عراق)
تنها دیپلمات مسلط به زبان انگلیسی ک توانست متن قطعنامه را تنظیم کند ، محمد جواد ظریف بود .

وی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل است و حضور گسترده ای در محافل عمومی آمریکایی ها داشت ، ب طوری ک ...
روزنامه هرالدتریبون ، در مقاله‌ای به قلم «وارن هوگ» ، به حضور گسترده محمد جواد ظریف در مجامع عمومی آمریکا اشاره می‌کند و مینویسد :
«محمد جواد ظریف به اندازه‌ای در دانشگاه‌ها، محافل عمومی سیاسی و اجتماعی حضور پیدا می‌کند که
لیزا اندرسون، رئیس دانشکده امور بین‌الملل دانشگاه کلمبیا از وی پرسیده است که آیا قصد شرکت در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا را دارد؟!» هنری کیسینجر، مشاور اسبق امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در نسخه ای از کتاب دیپلماسی که توسط شخص وی تألیف گردیده را به ظریف هدیه داده است و در صفحه نخست آن نوشته است :
《تقدیم به دشمن قابل احترام ، ظریف》

بعد از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم ایران ، وی محمدجواد ظریف را برای تصدی سمت وزیر امور خارجه ایران در دولتش به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
ظریف در صحن علنی مجلس همه را مجذوب خود کرد و ب دفاع بر علیه تهمت ها و مخالف ها علیه خود پرداخت و گفت :
بنده هرگز گرین کارت نداشته‌ام ، در حالی که ۱۰ سال است که شرایط دریافت آن را داشته‌ام . فرزندانم در حالی در ایران زندگی می‌کنند که می‌توانستند در ایران نباشند . من هم پس از رجعت به ایران هرگز به آمریکا سفر نداشته‌ام ، در حالی که از سه دانشگاه معتبر آمریکا برای استادی دعوتنامه داشتم . در تمام مراحل کاری‌ام نظرات مقام معظم رهبری را عملیاتی کردم ،
Read more
. چگونه ایرانیان مغولان را از ایران بیرون کردند و ایران را آزاد ساختند؟ <span class="emoji emoji1f538"></span>زوال از یک روستا شروع شد! ...
Media Removed
. چگونه ایرانیان مغولان را از ایران بیرون کردند و ایران را آزاد ساختند؟ زوال از یک روستا شروع شد! ‏صدو بیست سال مغولها هر چه خواستند در ایران کردند. جنایتی نبود که از آن چشم پوشیده باشند. از کشتن صدهزار نفر در یک روز گرفته تا تجاوز و غارت ‏برخی از قبایل. مغول‌ها پس از فتح ایران ساکن خراسان ... .
چگونه ایرانیان مغولان را از ایران بیرون کردند
و ایران را آزاد ساختند؟ 🔸زوال از یک روستا
شروع شد! ‏صدو بیست سال مغولها هر چه
خواستند در ایران کردند. جنایتی نبود که از آن
چشم پوشیده باشند.
از کشتن صدهزار نفر در یک روز گرفته تا تجاوز
و غارت ‏برخی از قبایل. مغول‌ها پس از فتح ایران
ساکن خراسان شدند ولی چون بیابانگرد بودند
در شهرها زندگی نمی‌کردند. مغول‌ها همه حقی
داشتند. ‏مغولان مجاز بودند هر که را خواستند
بکشند، به هر که خواستند تجاوز کنند و هر چه
را خواستند غارت کنند. ایرانیان برایشان برده
نبودند، احشام بودند
‏در تاریخ دورهٔ مغول همه‌ چیز باورنکردنی است
چنان یأسی میان مردم ایران وجود داشت که
حتی در برابر کشتار خودشان هم مقاومتی
نمی‌کردند.
‏ابن اثیر می‌نویسد: یک مغول در صحرایی به
هفده نفر رسید و خواست همه را با طناب ببندد
و بکشد. هیچکس جرات نکرد مقاومت کند جز
یک نفر که او را کشت. ‏داستان از روستای باشتین
و دو برادر که همسایه بودند شروع می‌شود
چند مغول بیابانگرد به خانهٔ این‌ دو می‌روند و
زنان و دخترانشان را طلب می‌کنند. ‏بر خلاف
۱۲۰ سال قبل، این دو برادر مقاومت می‌کنند و
مغولان را می‌کشند. مردم باشتین اول می‌ترسند
ولی مرد شجاعی به نام عبدالرزاق همه را دعوت
به ایستادگی میکند. خبر به قریه‌های اطراف
می‌رسد. حاکم سبزوار مامورانی را می‌فرستد
تا دو برادر را دستگیر کنند. عبدالرزاق با کمک
مردم روستا ماموران را می‌کشد. ‏در نهایت
حاکم سبزوار سپاهی چندصد نفره را به باشتین
می‌فرستد، ولی حالا خیلی‌ها جرأت مقاومت میکنند
عبدالرزاق فرمانده قیام می‌شود و ‏در چند روستا
مردم مغولان را می‌کشند و خبرهای مغول‌کشی
کم‌ کم زیاد می‌شود. عبدالرزاق نام سربداران را بر
سپاهیان از جان گذشته‌اش می‌گذارد.
‏موج مردمان به‌ ستوه آمده از ستم مغول‌ها به
باشتین می‌روند تا به عبدالرزاق بپیوندند و در
برابر سپاه ارغونشاه (حاکم سبزوار) بایستند
‏عبدالرزاق بر ارغونشاه پیروز می‌شود و سبزوار
فتح می‌گردد. پس از صد و بیست سال ایرانیان
بر مغول‌ها فائق می‌شوند.. آن روز حتماً پرشکوه
بوده است!
‏طغای‌ تیمور ایلخان مغول، یک ایلچی مغول را
می‌فرستد تا سربداران از او اطاعت کنند.
سربداران او را می‌کشند و از طغای‌تیمور میخواهند
که اطاعت کند
‏‎ #سربداران به جنگ می‌روند و طغای‌تیمور را
شکست می‌دهند.
این نقطهٔ پایان ایلخانان مغول است
Read more
‌ مصاحبه با #جواد_معنوی_نژاد ‌ <span class="emoji emoji1f499"></span> وضعیت تیم شما در لیگ ایتالیا چگونه است؟ <span class="emoji emoji1f49b"></span> چهار ماه است که به ایتالیا ...
Media Removed
‌ مصاحبه با #جواد_معنوی_نژاد ‌ وضعیت تیم شما در لیگ ایتالیا چگونه است؟ چهار ماه است که به ایتالیا آمده‌ام. خدا را شکر ورونا در جدول رده‌بندی جایگاه خوبی دارد و در رتبه پنجم قرار داریم. در جام کنفدراسیون اروپا هم در بازی رفت نماینده جمهوری چک را سه بر یک شکست دادیم. این هفته‌ نیز بازی برگشت را ...
مصاحبه با #جواد_معنوی_نژاد

💙 وضعیت تیم شما در لیگ ایتالیا چگونه است؟
💛 چهار ماه است که به ایتالیا آمده‌ام. خدا را شکر ورونا در جدول رده‌بندی جایگاه خوبی دارد و در رتبه پنجم قرار داریم. در جام کنفدراسیون اروپا هم در بازی رفت نماینده جمهوری چک را سه بر یک شکست دادیم. این هفته‌ نیز بازی برگشت را در خانه انجام می‌دهیم و در صورت پیروزی به مرحله یک چهارم نهایی صعود می‌کنیم. در کل شرایط بسیار خوب است و همه بازیکنان آماده هستند و در طول فصل به همه بازی رسیده است. من هم به ایتالیا آمده‌ام تا بهترین عملکردم را نشان دهم.

💙 توانسته‌ای خودت را با شرایط پرفشار سری A وفق دهی؟
💛 سطح لیگ ایران با سری A متفاوت است و یک بازیکن برای این که خودش را با شرایط جدید وفق دهد، نیازمند زمان است. پس از چهار ماه توانسته‌ام شرایط لیگ ایتالیا را درک کنم و به خوبی با بازیکنان و هم تیمی‌هایم هماهنگ شده‌ام و ارتباط نزدیکی با آنها دارم. قطعا دوری از خانواده و کشورم سختی‌های زیادی را به من تحمیل می‌کند، اما به خاطر هدفی که در سر دارم با تمام این مشکلات می‌جنگم.

💙 هنوز هم لیگ برتر ایران را دنبال می‌کنی؟
💛 همواره لیگ ایران را پیگیری می‌کنم و در شبکه‌های اجتماعی نتایج تیم‌ها را زیر نظر دارم. هر از گاهی اگر زمان استراحتم به زمان پخش بازی‌های لیگ ایران برسد دیدارها را نگاه می‌کنم.

💙 چه نظری درباره لژیونر شدن بازیکنان ایرانی داری؟
💛 بازی کردن در خارج از ایران شرایط خاص خودش را دارد. اگر یک بازیکن هدف بزرگی در زندگی ورزشی‌اش داشته باشد، می‌تواند با مشکلات بازی در لیگ‌های خارجی کنار بیاید. وقتی در لیگ‌های معتبر جهان بازی می‌کنید، هر هفته با بازیکنان شناخته‌شده و تیم‌های برتر جهان دیدار دارید و همین تجربه‌ای می‌شود تا در سال‌های آینده از آن استفاده کرد.

💙 به نظرت می‌توانیم با کولاکوویچ آینده‌ای درخشان برای والیبال ایران داشته باشیم؟
💛 کولاکوویچ از بهترین مربیان حال حاضر جهان است و یک سال است که با تیم ملی کار می‌کند و شرایط لیگ ایران و بازیکنان را به خوبی می‌شناسد. امیدوارم نتایج خوب سال گذشته را بتوانیم تکرار کنیم.

💙 ظاهرا شما و #میلاد_عبادی_پور برای لیگ جهانی مشکل ویزا دارید؟
💛 فکر می‌کنم بازیکنان دعوت‌شده به تیم ملی، در این ماه برای اخذ ویزای آمریکا به امارات سفر کرده‌اند اما چون من و میلاد در لیگ‌هایمان بازی داشتیم نمی‌توانستیم با آن‌ها سفر کنیم. در حال حاضر هم هنوز منتظر خبر فدراسیون هستیم تا ببینیم چه می‌شود.
Read more
حسین امانت متولد سال ۱۳۲۱ شمسى (۱۹۴۲ م) است، از كودكي در خانواده اي بزرگ شد كه عاشق فرهنگ ايران بود و ...
Media Removed
حسین امانت متولد سال ۱۳۲۱ شمسى (۱۹۴۲ م) است، از كودكي در خانواده اي بزرگ شد كه عاشق فرهنگ ايران بود و در يك مكتب فكري پرورش پيدا كرد كه مي گويد زيبايي هاي دنيا در هر كجا كه باشد، متعلق به همه دنياست و هنرمند بايد به همه اين زيبايي ها مراجعه كند. امانت دانش‌آموخته دانشگاه تهران است. در سال ۱۹۶۶ حسین امانت ... حسین امانت متولد سال ۱۳۲۱ شمسى (۱۹۴۲ م) است، از كودكي در خانواده اي بزرگ شد كه عاشق فرهنگ ايران بود و در يك مكتب فكري پرورش پيدا كرد كه مي گويد زيبايي هاي دنيا در هر كجا كه باشد، متعلق به همه دنياست و هنرمند بايد به همه اين زيبايي ها مراجعه كند.

امانت دانش‌آموخته دانشگاه تهران است. در سال ۱۹۶۶ حسین امانت دانشجوی ۲۴ ساله دانشگاه تهران با شرکت در یک رقابت ملی شروع زندگی حرفه‌ای خود را پایه‌ریزی کرد.

قرار بود در این رقابت طراحان یک نماد ملی ایرانی را که نشان از ایرانی مدرن داشته باشد طراحی کنند.حسین امانت با طرح خود که همان میدان بزرگ آزادی بود به معماری ایران سلامی دوباره کرد و توانست خود را در آغاز جوانی به معماری با مقیاس جهانی تبدیل کند.

او معمار برج آزادی است که به مناسبت یادبود جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران و به عنوان نمادی از «ایران مدرن» و نشانی از «دروازه تمدن بزرگ» در سدهٔ بیستم ساخته شد و هم چنین آرشیتکت و طراح ساختمان‌های اولیهٔ دانشگاه صنعتی شریف و بسیاری از سازه‌های دیگر در ایران و جهان است.

پس از پروژه پیروزمندانهٔ برج آزادی که تا پیش از انقلاب برج شهیاد نامیده می‌شد و دانشگاه صنعتی آریامهر (شریف)، نظارت و سرپرستی ساخت موزه بزرگ پاسارگاد در نزدیکی آرامگاه کوروش کبیر به او واگذار شد. امانت هم چنین معمار و طراح شماری چند از مراکز صنایع دستی، مدرسه، کتابخانه و حتی یک شهرک تفریحاتی در ساحل دریای خزر بوده‌است. او بعدها با گسترش کار خویش بناهایی در بیرون از کشور را نیز طراحی نمود، از آن دست، بنای سفارت ایران در شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین، که متمایزترین سفارتخانه ناحیه دیپلماتیک در پکن است.

طرح‌های حسین امانت را بیشتر به دلیل پیوند معماری کلاسیک غربی با روح معماری شرقی می‌شناسند.تزئین ساختمان با استفاده از سنگ از دیگر مشخصه‌های معماری حسین امانت است.

وی از سال ۱۹۸۰ به عنوان یک شهروند کانادایی در کانادا زندگی می‌کند. این معمار در دفتر کارش در کانادا مشغول به کار در طرح‌ها و پروژه‌های بین‌المللی خود است.
.
#negahememar #architecture #architect #decor #decoration #designer #interior #interiordesign #luxury #modern #modernhome #memar #memari #معمار #معماری #دكور #دكوراسيون #تبليغ #تبليغات #معمارى_داخلى #ساختمان #نما #دكوراسيون_داخلي #هنر #كاغذ_ديواري #كاغذديوارى #معماري #مبلمان #مبل #دکوراسیون_داخلی
Read more
 #بخوانید و #منتشر کنید #کتاب « #جنگ_‌های_ارزی » در سال ۲۰۰۸ و آغاز ریاست‌جمهوری #اوباما نوشته ...
Media Removed
#بخوانید و #منتشر کنید #کتاب « #جنگ_‌های_ارزی » در سال ۲۰۰۸ و آغاز ریاست‌جمهوری #اوباما نوشته شده است. جیمز ریکاردز نویسنده‌ی این کتاب در دو فصل اول آن داستان «بازی جنگ ارزی» در #پنتاگون را توضیح می‌دهد. در این بازی دشمن دلار آمریکاْ #روسیه، #چین و #ایران تعریف شده‌اند. این بازیِ جنگْ هشت ... #بخوانید و #منتشر کنید
#کتاب « #جنگ_‌های_ارزی » در سال ۲۰۰۸ و آغاز ریاست‌جمهوری #اوباما نوشته شده است. جیمز ریکاردز نویسنده‌ی این کتاب در دو فصل اول آن داستان «بازی جنگ ارزی» در #پنتاگون را توضیح می‌دهد. در این بازی دشمن دلار آمریکاْ #روسیه، #چین و #ایران تعریف شده‌اند. این بازیِ جنگْ هشت سال پیش توسط آمریکایی‌ها انجام شد و در طی سه سال گذشته به‌طورجدی درصحنه عملیاتی این جنگ را اجرا کرده‌اند.

اگر تا دیروز ایران با قطع #ارتباط مالی با #جهان در جنگ ارزی مصون می‌ماند، امروز با وصل شدن نظام مالی ایران به #نظام مالی جهان آسیب‌پذیری ایران بسیار بالا می‌رود. در این رابطه #رهبر_انقلاب با بیان خاطره‌ی خود درباره ماهاتیر محمد نخست‌وزیر کشور مالزی سعی داشتند که این آسیب‌پذیری را تذکر دهند. در جنگ ارزی صورت گرفته به رهبری نهادهای استعماری غرب علیه کشورهای جنوب شرق آسیا، کشور #مالزی یک شب تا صبح ورشکسته شد. #دولت سوهارتو در کشور #اندونزی سقوط کرد و کشورهای دیگر در این جنگ ارزی به مشکلات عدیده‌ای دچار شدند.

رهبر انقلاب با بیان این خاطره، هشدار دادند که باید مراقب جنگ ارزی باشیم. در اثر جنگ ارزی می‌توان یک شب تا صبح کشوری را به سقوط کشاند. سیستم بانک مرکزی ایران اصلاً برای جنگ ارزی آماده نیست و #خطر بسیار بالا هست. رئیس بانک مرکزی در شورای روابط خارجی در آمریکا اعلام کرد که تقریباً هیچ‌چیز از برجام عاید ایران نشده است؛ اما برای این اعتراف خیلی دیر شده بود!

در #برجام باید مقام بانک مرکزی ایران با وزیر #خزانه_‌داری آمریکا درباره جزئیات مسائل مالی گفت‌وگو می‌کرد؛ همان‌طور که مسئول #انرژی هسته‌ای ما با وزیر انرژی آمریکا درباره ریز مسائل هسته‌ای گفت‌وگو کرد.

اما این مشکلی که دولت با آن مواجه شده ناشی از چیست؟ مشکل از این‌جاست که در دستور کار کاخ سفید و وزارت خزانه‌داری آمریکا سیاستی تصویب شده است به نام « #یوترن » یا « #دوربرگردان ». اگر در توافق ایران با کشورهای غربی فقط این جمله می‌آمد که: «روز بعد از توافق، آمریکا ملزم است که یوترن را از نظام مالی جهان بردارد». اگر این جمله در توافق هسته‌ای می‌آمد، #رئیس_بانک_مرکزی مجبور نمی‌شد که به #آمریکا التماس کند و زبان به اعتراف بگشاید که از توفق هسته‌ای هیچ چیز عاید ایران نشده است. این در حالی است که در همان زمان، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در رسانه‌ها دو بار در فاصله‌ی شش ساعت موضع گرفت که آمریکا در توافق ژنو تعهد نکرده بود که «یوترن» را بردارد.

#برجام #یوترن #جمهوری_اسلامی_ایران #توافق_هسته_ای
Read more
. یک مدال از جاکارتا طلب دارم . بازی های آسیایی میدانی است که یک مدال به سپیده توکلی بدهکار است. به ...
Media Removed
. یک مدال از جاکارتا طلب دارم . بازی های آسیایی میدانی است که یک مدال به سپیده توکلی بدهکار است. به همین دلیل دختر دوومیدانی ایران تمام تمرکزش را گذاشته تا امسال دیگر مدالش را از این آوردگاه آسیایی بگیرد. . توکلی که یکی از پرمشغله ترین ورزشکاران است، برای هر کارش برنامه ریزی دارد تا به خوبی همه ... .
یک مدال از جاکارتا طلب دارم
.
بازی های آسیایی میدانی است که یک مدال به سپیده توکلی بدهکار است. به همین دلیل دختر دوومیدانی ایران تمام تمرکزش را گذاشته تا امسال دیگر مدالش را از این آوردگاه آسیایی بگیرد.
.
توکلی که یکی از پرمشغله ترین ورزشکاران است، برای هر کارش برنامه ریزی دارد تا به خوبی همه را انجام دهد. او که به تازگی هم مراسم ازدواجش را برگزار کرده، دانشجوی دکترای مدیریت ورزشی، ملی پوش دوومیدانی و نایب رییس کمیته مسابقات فدراسیون نجات غریق است. او در گفت و گویی که با «گل» داشت انتقاداتی نسبت به رکوردهای تعیین شده و البته زمان ثبت آنها داشت.
.
از تمرینات تان بگویید. همه چیز خوب است؟
.
بله خدا را شکر شرایط خوبی دارم. همچنان زیر نظر آقای ربانی تمرین می کنم. گاهی دو بار در روز و گاهی یک بار. چند مسابقه هم در نظر گرفته ایم که منتظر رسیدن دعوتنامه هستیم. .
بسیاری از رکوردهای ورودی جاکارتا انتقاد داشتند. .
من هم خیلی موافق این رکوردها نیستم. سطح رکوردها خیلی بالاست و یک جاهایی هم رکوردها با یکدیگر همخوانی ندارد. مثلا
در پرش ارتفاع چهار سال است که 83/1 و 84/1 مدال گرفته و برای من رکورد 86/1 را گذاشته اند که خیلی عدد بالایی است. یا در هفتگانه به جز سال 2017 که سطح بالایی داشت، 5 هزار و 400 و 5 هزار و 500 مدال گرفتند و رکورد ورودی را 5 هزار و 550 گذاشته اند. رسیدن به این رکوردها در ایران و به تنهایی خیلی سخت است. از طرفی ما باید تا آخر خرداد باید این رکوردها را ثبت کنیم.
.
طبیعتا با این محدودیت زمان خطر آسیب دیدگی هم زیاد می شود.
.
صددرصد همینطور است. الان هیچ کس نمی تواند به پیک اصلی خود برسد. همه می خواهند برای جاکارتا به پیک اصلی برسند. هدف اصلی خودم این است که 86/1 بپرم اما نه اینقدر زود.
.
اما تیمور غیاثی گفته بود رکوردهای بانوان، رکوردها مدال نیست!
.
بله,اما اینطور نیست. برخی رکوردهای تعیین شده جزو 8 تاست و یکسری هم دوم و سوم هستند. مثلا در هفتگانه اصلا در آسیا هیچ کس را نداشتیم که رکورد بالای 6 هزار داشته باشد. من تمام رکوردها را زیر نظر دارم. از اینچئون تا همین الان همه با 5400 و 5500 حداقل برنز گرفته اند. یک بار فقط با 5900 طلا کسب شد که باز هم به 6 هزار نرسید. متاسفانه صحبت های ایشان باعث دلسرد شدن ورزشکار می شود و ورزشکار را به حاشیه می برد. هرچقدر فدراسیون از ما حمایت می کند، صحبت های اینچنینی روحیه را می گیرد. به خصوص برای کسی مثل من که جاذب انرژی مثبت هستم. ما دخترها باور داریم که می توانیم مدال بگیریم و سطح مان پایین نیست.ما فقط امکانات کمی داریم.
Read more
سال ۱۳۸۳ انجمن مفاخر معماری ایران مراسمی را در روز ۳ اردیبهشت مصادف با سالروز تولد شیخ بهایی برپا کرد ...
Media Removed
سال ۱۳۸۳ انجمن مفاخر معماری ایران مراسمی را در روز ۳ اردیبهشت مصادف با سالروز تولد شیخ بهایی برپا کرد و پیشنهاد کرد تا این روز به نام روز معماری شناخته‌شود. این مراسم در سال ۱۳۸۴ تکرار شد. سال ۱۳۸۵ همزمان با درگذشت سید هادی میرمیران در روز ۲۹ فروردین -که خود از پیشنهاد دهندگان تعیین روزی به نام روز ... سال ۱۳۸۳ انجمن مفاخر معماری ایران مراسمی را در روز ۳ اردیبهشت مصادف با سالروز تولد شیخ بهایی برپا کرد و پیشنهاد کرد تا این روز به نام روز معماری شناخته‌شود. این مراسم در سال ۱۳۸۴ تکرار شد. سال ۱۳۸۵ همزمان با درگذشت سید هادی میرمیران در روز ۲۹ فروردین -که خود از پیشنهاد دهندگان تعیین روزی به نام روز معمار بود- بنا شد تا در روز ۳ اردیبهشت مراسمی برای اعطای جایزه میرمیران برگزار شود. نخستین دوره اعطای این جایزه از سال ۱۳۸۶ برگزار شد. سال ۲۰۰۹ از سوی یونسکو به نام سال بزرگداشت شیخ بهایی نامگذاری شد و از این سال (۱۳۸۸) روز ۳ اردیبهشت به طور رسمی به عنوان روز معماری در ایران پذیرفته‌شده و در تقویم رسمی ایران نیز از سوی دولت ثبت شد. هر ساله در این روز مراسم و همایش‌هایی در رابطه با معماری یا بزرگداشت معماران در مجامع فرهنگی و هنری و علمی ایران برگزار می‌شود.
.
#روز_معمار #معمار #شیخ_بهایی #سوم_اردیبهشت .
.
⭕️ با نظرات و پیشنهادات خود ما را در ارائه پست های با محتوای ارزشمند تر یاری کنید ... ✅ ستاوین ( شبکه هنر و معماری ایران )

#شبکه_معماری #شبکه_معماری_ایران #معماری #ستاوین #پروژه_معماری #هنر #هنر_و_معماری #معماری_ایران #معماری_جهان #معمار #هنرمند #طراح #طراحی #طراحی_معماری #آرشیتکت
#architecture #setavin #interior_design #art #design #architect #architectural_network #architectural_network_of_iran #designer #building
.
.
⬅️ با #ستاوین همراه شوید . . . 🌐 www.Setavin.com
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> صحبتهای کی‌روش درخصوص عدم دعوت سید جلال حسینی؛ @Iranian_artist بیش از ۷ سال است؛ تأکید می کنم ...
Media Removed
صحبتهای کی‌روش درخصوص عدم دعوت سید جلال حسینی؛ @Iranian_artist بیش از ۷ سال است؛ تأکید می کنم بیش از ۷ سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شده ام سید جلال حسینی همیشه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت حتی یک اردو را هم سید جلال از دست نداد، همیشه او را دعوت کردم، همین نشان می دهد که من چقدر ... 🌹
صحبتهای کی‌روش درخصوص عدم دعوت سید جلال حسینی؛
@Iranian_artist
بیش از ۷ سال است؛ تأکید می کنم بیش از ۷ سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شده ام سید جلال حسینی همیشه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت حتی یک اردو را هم سید جلال از دست نداد، همیشه او را دعوت کردم، همین نشان می دهد که من چقدر این بازیکن را باور دارم.
سید جلال بازیکنی بود که همیشه تأثیرات زیادی در تیم ملی داشت، تأثیر این بازیکن را در روند موفقیت تیم ملی به عنوان یک بازیکن کلیدی چه در داخل زمین و چه بیرون زمین از لحاظ حرفه ای گری و از لحاظ اخلاق و از لحاظ کیفیت بازی از خودش نشان داده.
در راستای منافع تیمی فقط با یک کلمه می توانم سید جلال را توصیف کنم؛ احترام. ما در ساختمان پک دیواری داریم که به نام ساختمان مفاخر نامگذاری شده، آن دیوار متعلق به ۶ بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران است، جلال یکی از آن ستون هایی است که در ساختمان پک و در تاریخ فوتبال ایران ثبت شده است ولی الان ما جام جهانی و در آینده جام ملت های آسیا را در پیش داریم.
باید در چنین وضعیتی فضایی بسازیم تا نفرات جوان تر به تیم ملی بیایند و در آینده کمک حال مان باشند. نفراتی مثل مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، خانزاده، روزبه چشمی و بازیکنان جوان دیگر، باید رو به جلو حرکت کنیم. با تمام احترام قلبی که برای سید جلال حسینی قائل هستم مخصوصاً خودم ولی همین احترام را باید برای نسل آینده فوتبال ایران نیز داشته باشیم. آنهایی که در آن رشد می کنند باید چنین احترامی را برایشان قائل باشیم. ما نمی توانیم یک تیم ملی داشته باشید که فقط در حالت رکود باشد بلکه باید رو به جلو حرکت کنیم.
یکبار دیگر تاکید می کنم که سید جلال حسینی در لیست انتظارمان خواهد ماند و هر لحظه که احتیاج باشد او به تیم ملی ملحق خواهد شد. سید جلال حسینی از جمله بازیکنانی بود که با الگوی اخلاقی و فنی که همیشه از خودش نشان داد باعث شد که من عاشق بازیکنان ایرانی شوم و یکی از دلایلی که باعث شد من ۷ سال در ایران بمانم همین سید جلال حسینی بود. باز هم بر می گردیم به مطلب اولمان، بعضی ها در این زمینه موافقند و بعضی ها مخالف.

#سید_جلال_حسینی #جلال_حسینی #کی_روش #تیم_ملی #فوتبال #ایران
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span>قسمت دوم<span class="emoji emoji26ab"></span> <span class="emoji emoji25fe"></span>هنوز هم خیلی از کارشناس های خارجی می گویند تیم ایران غیرقابل پیش بینی است. انگار باید ...
Media Removed
قسمت دوم هنوز هم خیلی از کارشناس های خارجی می گویند تیم ایران غیرقابل پیش بینی است. انگار باید روز ایران باشد تا بچه ها خوب بازی کنند.این برای تیمی که مدعی حضور داشتن بین پنج شش تیم برتر دنیاست، بد نیست؟ بله، خیلی از کارشناسان این انتقاد را به تیم ایران دارند، اما چند دلیل مختلف این وسط هست؛ اولین ... ⚫قسمت دوم⚫
◾هنوز هم خیلی از کارشناس های خارجی می گویند تیم ایران غیرقابل پیش بینی است. انگار باید روز ایران باشد تا بچه ها خوب بازی کنند.این برای تیمی که مدعی حضور داشتن بین پنج شش تیم برتر دنیاست، بد نیست؟

بله، خیلی از کارشناسان این انتقاد را به تیم ایران دارند، اما چند دلیل مختلف این وسط هست؛ اولین اینکه ما هنوز جزء تیم های تاپ دنیا نیستیم و چند سالی فاصله داریم تا تبدیل شدن به قدرت برتر والیبال. دوم اینکه همه ما قبول داریم در چند سال گذشته نتایج خوبی گرفته ایم، اما کسی به این توجه نمی کند که صعود ما خیلی سریع اتفاق افتاده و تازه این سومین سال است که وارد لیگ جهانی شده ایم.
بالاخره باید یک تفاوتی باشد بین ایران و روسیه ای که سال هاست در لیگ جهانی و المپیک سابقه دارد یا همین آمریکا که آن قدر منظم و مدرن بازی می کند، همیشه جزء چهار تیم برتر دنیاست. نسل بازیکنان این تیم ها مدام عوض می شود، اما شرایط تیمی شان هیچ تفاوتی نمی کند، چون ساختار و ذخیره انسانی خوبی در روسیه یا آمریکا وجود دارد. حالا ایران را با تمام پیشرفتی که در چند سال گذشته داشته با آنها مقاسه کنید که هنوز شانس حضور در مهم ترین تورنمنت والیبالی دنیا که همان المپیک است را پیدا نکرده ایم. شرایط بازی های خانگی همیشه متفاوت بوده و بازی های داخل یا خارج از خانه تاثیر زیادی روی نوسان تیم و نتیجه گیری دارد. شما همین لیگ جهانی امسال را ببینید؛ بیشتر تیم ها موفق به بردن بازی های خانگی خودشان شده اند و شانس پیروزی در خانه بالای 70درصد است. اما خب برنامه ریزی ها باعث شد ایران شش بازی اولش را خارج خانه برگزار کند. شرایط واقعا سختی بود. مدام سفر، تمرین و مسابقه. گاهی وقت ها حتی آنقدر در عرض جغرافیایی و به مدت طولانی پرواز می کردیم که ساعت را گم می کردیم.
بازی های خارج از خانه کیفیت تیم را پایین می آورد. اما بازی در تهران فرق می کند و به کمتر تیمی در آزادی امتیاز داده ایم. پس این پر نوسان بودن تا حدودی در مورد همه تیم ها صادق است. به بقیه تیم های دنیا دقت کنید. سال گذشته آمریکا قهرمان لیگ جهانی شد اما یک ماه بعد در مسابقات جهانی از گروهش هم بالا نیامد. همین بالا سر ایتالیا هم آمد. ولی فرانسه یا آلمان که حتی در سطح یک لیگ جهانی حضور ندارند و تیم های بزرگی محسوب نمی شوند، توانستند به جمع چهار تیم برتر دنیا برسند. نتیجه بازی های پرترافیک همین است و نمی شود همیشه در اوج ماند.
✔منبع : سایت برترینها
Read more
تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام قهرمانان بزرگ مردان جهان فرانسه را شکست داد تا برای ...
Media Removed
تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام قهرمانان بزرگ مردان جهان فرانسه را شکست داد تا برای نخستین بار این تیم را که عنوان قهرمانی اروپا و لیگ جهانی سال 2017 را در پرونده کاری خود دارد، از پیش رو برداشته باشد. ، پنجمین و آخرین روز هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان امروز ... تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام قهرمانان بزرگ مردان جهان فرانسه را شکست داد تا برای نخستین بار این تیم را که عنوان قهرمانی اروپا و لیگ جهانی سال 2017 را در پرونده کاری خود دارد، از پیش رو برداشته باشد.
، پنجمین و آخرین روز هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان امروز (یکشنبه) با سه دیدار در شهر اوساکا ژاپن پیگیری می شود.

در دومین دیدار روز پایانی این رقابت ها تیم های ایران و فرانسه در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که نخستین مدال برنز و سکوی سومی والیبال بزرگسالان ایران قبل از شروع این مسابقه قطعی شده بود.

تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه موفق به شکست سه بر دو فرانسه شد. ملی پوشان در ست های سوم و چهارم 25 بر 22 و 27 بر 25 مغلوب شدند، اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 38 بر 36، 25 بر 23 و 15 بر 11 به پیروزی رسیدند تا در ششمین دیدار تاریخ دو کشور به نخستین پیروزی برای این تیم نیز دست یابند. تیم ایران با کسب چهارمین پیروزی خود جمع پیروزی‌های خود را به عدد 9 رساند.

ايران در حالي در ست نخست این مسابقه به پیروزی رسید که ٢٣ بر ١٩ عقب بود، اما پس از تعويض هاي بي نقص ايگور كولاكوويج، ٣٨ بر ٣٦ قهرمان اروپا و لیگ جهانی سال 2017 را شکست داد.

همچنین ركورد رد و بدل شدن امتياز در يك ست، در ست نخست ديدار ايران و فرانسه كه ٣٨ بر ٣٦ با برتری ایران همرده بود، شكسته شد.

تیم ملی والیبال فرانسه در چهار دیدار قبلی خود 13 ست بازی کرده بود، اما ملی پوشان ایران در چهار دیدار قبلی خود 17 ست برابر حریفان به میدان رفته بود که چهار ست بیشتر از حریف روز پایانی بود؛ این موضوع به صورت خستگی در عملکرد ملی پوشان ایران در ست های سوم تا پنجم مشهود بود، اما باز هم تیم ایران فاتح این میدان شد تا بازیکنان قدرت جسمانی خود را به رخ حریفان بکشند.

ایگور کولاکوویچ در ابتدای این مسابقه همانند چهار دیدار قبلی از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوي، امیر غفور، فرهاد قائمي، میلاد عبادي پور، سامان فائزی، مهدی مرندی برای دریافت و مصطفی حيدري براي توپ گيري استفاده کرد.

از ست دوم، محمد جواد معنوی نژاد از ابتدای ست به جای فرهاد قائمی در ترکیب تیم ایران قرار گرفت. فرهاد سال افزون و رضا قرا از دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند.

ادامه 👈 كامنت بعد
Read more
 #ربنای_استاد گفت خیلی احمقی گفتم چه شده گفت کم عقل متحجر کم سواد عقب افتاده برو به جهنم گفتم ای ...
Media Removed
#ربنای_استاد گفت خیلی احمقی گفتم چه شده گفت کم عقل متحجر کم سواد عقب افتاده برو به جهنم گفتم ای بابا چرا ادای جناب #روحانی را در می آوری، خب بگو چه شده گفت آدم حتما باید یک مشکلی داشته باشه که پیگیر شنیدن صدای #ربنای_شجریان نباشه گفتم آها، خب از اول بگو بله درست گفتی، ما مشکل داریم، ولی با ... #ربنای_استاد

گفت خیلی احمقی
گفتم چه شده
گفت کم عقل متحجر کم سواد عقب افتاده برو به جهنم
گفتم ای بابا چرا ادای جناب #روحانی را در می آوری، خب بگو چه شده

گفت آدم حتما باید یک مشکلی داشته باشه که پیگیر شنیدن صدای #ربنای_شجریان نباشه

گفتم آها، خب از اول بگو
بله درست گفتی، ما مشکل داریم، ولی با عملکرد خود جناب شجریان، نه صدا و آواز ایشان
در ثانی اینقدر مسائل مهم در کشور هست که دیگر فرصت پیگیری پخش ربنا باقی نماند
گفت از بس بی سلیقه هستید، لیاقت شما همون تتلو و ساسی مانکن و هیراد میراده
گفتم نپرسیدی مشکل ما با شجریان چیه
گفت خب چیه؟
گفتم کمی فرصت بده من حرفم را بزنم بعد هر چه خواستی بگو
گفتم از لحاظ #آواز و صدا جناب #شجریان از مفاخر موسیقی سنتی ما هستند
همه ما لااقل یکی دو قطعه ماندگار از ایشان را شنیدیم و در زمان خودش لذتش را بردیم
#ربنا هم که سالها مناجات گوشنواز لحظات افطارمان بوده
اما مشکل خود جناب شجریان است
اینکه در هیاهوی سال هشتاد و هشت و با ورود به مباحث سیاسی، یکباره شد مهمان بی بی سی و صدای آمریکا
یکباره شد همنشین صادق صبا و شد اپوزیسیون برای #جمهوری_اسلامی
چه کسی در ایران است که نداند #آمریکا دشمن ایران است

گفت صبر کن صبر کن ، اینور بهش تریبون ندادند رفت اونور حرفش رو زد ، بعدشم آمریکا دشمنه حکومته ایرانه نه مردم ایران

گفتم اتفاقا #امریکا با هرکس منافعش را تامین نکند دشمن است
خواه یک حکومت باشد یا یک ملت و یا حتی یک شخص
اما در مورد جناب شجریان
تا قبل از سال هشتاد و هشت هر کس اهل موسیقی بود و از تار و سه تار و تنبک و ساز و نی چیزی میدانست طرفدار #استاد_شجریان بود
اما با وقوع #فتنه در آن سال یکباره جماعتی که اصلا نمیدانستند #محمدرضا_شجریان کیست طرفدارش شدند
این جوزدگی افزایش طرفدار و آن ماهی گرفتن از آب گل آلود توسط دشمنان ، حاصلش شد این

وگرنه او تا قبل از هشتادوهشت هم کنسرت داخلی داشت و هم خارجی
همینکه نشست در صدای آمریکا و از مشکل هزار و چهارصد سالهء اسلام با #هنر گفت ، همین که در خیابانهای تهران همصدا با #فتنه_گران مرگ بر این و مرگ بر آن گفت یعنی خطا
کدام #حکومت می آید به کسی که با مدعیان براندازی حکومتش بشین و برخاست میکند تریبون دهد
از طرفی خود شجریان خواستار پخش نشدن ربنا در #صداوسیما بود

فلانی اصلا خسته شدم از اینهمه بحث
تو که اهل ساز و آوازی یک چیزی بخوان حالمان عوض شود
گفت باشه ، تتلو بخونم یا ساسی مانکن ؟

گفتم یعنی چیز دیگری بلد نیستی ؟
گفت چرا یک چیزی هست تازه یاد گرفتم
و شروع کرد به خواندن
#شوخیه_مگه بذاری بری نمونی ...
.
#میثم_ایرانی
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span> #سه_شنبه_برای_کتاب ‌ "در سالِ ۱۳۵۷ توفانی سرکش در مدت کوتاهی کشور را درنوردید و فرزندانِ ایرانِ ...
Media Removed
#سه_شنبه_برای_کتاب ‌ "در سالِ ۱۳۵۷ توفانی سرکش در مدت کوتاهی کشور را درنوردید و فرزندانِ ایرانِ مدرن، که شب و روز در میان‌شان شاه‌دوستی و غرب‌گرایی ترویج شده‌بود، بساطِ شاهنشاهی را برای همیشه برچیدند و به‌این‌ترتیب، از میانِ همه‌ی نیروهای سیاسیِ ایران، از چپ‌گرایان گرفته تا روشنفکرانِ ... 📚
#سه_شنبه_برای_کتاب

"در سالِ ۱۳۵۷ توفانی سرکش در مدت کوتاهی کشور را درنوردید و فرزندانِ ایرانِ مدرن، که شب و روز در میان‌شان شاه‌دوستی و غرب‌گرایی ترویج شده‌بود، بساطِ شاهنشاهی را برای همیشه برچیدند و به‌این‌ترتیب، از میانِ همه‌ی نیروهای سیاسیِ ایران، از چپ‌گرایان گرفته تا روشنفکرانِ لیبرال، هُمای قدرت به‌ناگاه بر شانه‌ی روحانیت نشست؛ اما چرا و چه‌گونه؟ چه منطقی بر اذهانِ ایرانیان حاکم بود و چه شد که آنان با پشت‌کردن به مظاهرِ نوگرایی، «جمهوری اسلامی» را ترجیح دادند؟ چرا جامعه‌ی ایرانی راهی برخلافِ سکولاریسم، موجِ غالبِ جهانی، در پیش گرفت؟" «نبردِ قدرت در ایران»، نوشته‌ی دکتر محمّد سمیعی، می‌کوشد با نگاهی تاریخی‌ــ‌فرهنگی‌ــ‌جامعه‌شناسانه، و زبانی نسبتن‌ساده، نگاهی جامع به اتفاقات و فرازونشیب‌های ایران ــ از عصرِ صفوی تا زمانِ انقلاب ــ بیندازد تا بهتر بتواند به ریشه‌های این‌که "چرا نهایتن روحانیت زمام‌دارِ ایران شد" پی ببرد؛ آن هم در شرایطی که، به‌قولِ مؤلف، «ایران، بدونِ اغراق، مدرن‌ترین، مقتدرترین و پیشرفته‌ترین کشورِ منطقه بود». سمیعی معتقد است در بینِ همه‌ی احزاب و جریان‌های سیاسی‌ِ ایران، این روحانیت بود که توانست از پسِ این‌همه‌سال، از شکست‌هایش درس بگیرد و آن‌ها را اصلاح کند تا آن‌که به حاکمیت برسد. ‌


نبردِ قدرت در ایران (چرا و چه‌گونه روحانیت برنده شد؟) 📕
محمّد سمیعی🖋
سمانه پرهیزکاری ⁦↪️⁩
نشر نی 📝

کانال شهرکتاب فرشته به نشانی
‏T.me/fereshtehbookcity
لینک کانال در بیو 🌐
#تو_يك_فرشته_باش 👼🏻
Read more
هممون وقتی هوای تمیز شهرمون رو می بینیم لذت می بیریم و چقدر بده که یه روزهایی از سال آرزوی هوای پاک رو ...
Media Removed
هممون وقتی هوای تمیز شهرمون رو می بینیم لذت می بیریم و چقدر بده که یه روزهایی از سال آرزوی هوای پاک رو داریم.وقتی هم که هوا تمیز باشه میگیم به به و احتمالا شاعر میشیم.وقتی که کثیف باشه ارادت خودمون رو به مسئولین ابراز می کنیم.آره درسته!دولت اصلا حمایت خوبی نداره. شهرداری و سازمان حفاظت از محیط زیست ... هممون وقتی هوای تمیز شهرمون رو می بینیم لذت می بیریم و چقدر بده که یه روزهایی از سال آرزوی هوای پاک رو داریم.وقتی هم که هوا تمیز باشه میگیم به به و احتمالا شاعر میشیم.وقتی که کثیف باشه ارادت خودمون رو به مسئولین ابراز می کنیم.آره درسته!دولت اصلا حمایت خوبی نداره. شهرداری و سازمان حفاظت از محیط زیست هم قدمی بر نمیداره تا پای خودروهای برقی توی بازار باز بشه.خیلی وقت ها هم که حمایت نیست،میان و جلوی کار رو می گیرن.شعارهای آقایون و خانوم های مسئول حتی امروز رنگ و بوی فرهگسازی هم نگرفته.مردم حق دارن که حقوق قانونی شون رو از مسئولین بخوان و حق آسمون پاک برای همه محفوظه. ولی یه جایی خود ما مردم مقصر هستیم.مثل اینکه که یه نظافتچی برای ساختمون خودنتون استخدام کنید.اون هم وظیفه داشته باشه که به نظافت ساختمون رسیدگی کنه.ولی شما هم که نباید هر لحظه راه میرید آَشغال تولید کنید و بریزید زمین و توقع داشته باشید همون لحظه نظافتچی بیاد خرابکاریتون رو جمع کنه.هیچ کس هم قبول نمیکنه این کار رو بکنه.
توی بحث هوای پاک هم تا حدی قضیه همینه.مسئولین باید مراقب هوای پاک شهرها باشن.باید به وضع هوای خراب شهرها و استان ها رسیدگی کنن.ولی ما هم حق نداریم با ماشینی که دود رو میده به خورد مردم میایم توی خیابون.اون هم دودی که با یه تنظیم موتور ساده و یا استفاده از کاتالیزوری که واقعا قیمتی نداره میشه حلش کرد.تعارف با هم نداریم.خیلی از مردم در برابر اینکه برن معاینه فنی مقاومت نشون میدن و دنبال راه فرار هستن که به زور پارتی بازی و پول برگه معاینه فنی بگیرن و دو برابر پول بیشتر برای معاینه فنی خرج میکنه که با نصفش میتونه بره کاتالیزور ماشینش رو درست کنه.بگذریم از اونایی که میرن معاینه فنی میگرن و یا ماشین صفر میخرن،میرن پول خرج میکنن که کاتالیزوشون رو در بیارن!!آخه مگه حذف کاتالیزور چقدر توی راه رفتن ماشین تاثیر داره که حاضری دود بیشتر رو به خورد مردم بدی؟جالبه بدونید اگه آلایندگی خودروهای شهری مثل تهران فقط در حد استاندارد باشه که با همون کاتالیزور درست حل میشه،ما میتونیم شرایط ناسالم رو توی سال برای شهرمون نداشته باشیم.اول همین هفته مراسمی برای بررسی خلل هایی که در کار معاینه فنی ها پیش میاد برگزار شد و شرکت «ایران دلکو» هم اسپانسر این مراسم شده بود. جالبه که بدونید «ایران دلکو» داخلی الان داره کاتالیزورهای روز دنیا رو توی ایران تولید میکنه و قرارداد و تاییده رسمی کمپانی های مطرح جهان رو داره. واقعا هزینه کردن اونم هر چند سال یکبار برای تعویض این قطعه راه دوری نمیره.
#هوای_پاک
@irandelco
Read more
به نام خالقه من خدایه وطنم ایران یاسر بینام خاک مشتیا و لوتیا بود مملکته مولام که خاک پاش رو تیامون اون ...
Media Removed
به نام خالقه من خدایه وطنم ایران یاسر بینام خاک مشتیا و لوتیا بود مملکته مولام که خاک پاش رو تیامون اون زمان که دنیا دسته شیران بودو تا چشم کار میکرد اسمش ایران بود نمیخوام که پا تاریخ بشونمت یا هر چی که میدونی رو با ریتم بخونم هی یا بگم از گذشتمو افتخار کنم یا بگم چجوری صاحب اعتبار شدم ولی بد ... به نام خالقه من خدایه وطنم ایران
یاسر بینام
خاک مشتیا و لوتیا بود
مملکته مولام که خاک پاش رو تیامون
اون زمان که دنیا دسته شیران بودو
تا چشم کار میکرد اسمش ایران بود
نمیخوام که پا تاریخ بشونمت
یا هر چی که میدونی رو با ریتم بخونم هی
یا بگم از گذشتمو افتخار کنم
یا بگم چجوری صاحب اعتبار شدم
ولی بد نیست بدونی وقتی تپه خاک بودید
ما داشتیم بزرگترین امپراطوری
تو که کشورت رو۴۰ سال پیش خودم ساختم
پس با چه رویی ادعا رو خلیج میکنی!!
نه بد نیست بدونی اجداد محجوبم
وقتی درگیر فکرایه ژرف بودن
اون زمان که بودیم مهد فرهنگو هنر
مرده هایه پدراتون رو درخت بودن
درگیر جنگ شدیم سالها بارها
از مغولایه وحشی تا بعثیا و یارهاش
و جنگی که همیشه ایيم پا خورِ اون
جنگ با خودمون
ما نسبت به همدیگه بیخیال شدیم
واسه هم رفیقه نیمه راه شدیم
همه خوبیارو از دل پاک کردیم
۳ هزار میلیاردو زیر خاک کردیم
فک میکردم واسه اینکه خدامو ببینم
باید ویزایه کشور عربی بگیرم
ولی هر چی کعبه تواف کردم شد
سلاح تو دست قاتلایه بی رحم
تو این منطقه ی چالشو رکود كه
پر سگایه داعشو سعودِ
نه من همه پولامو عرق میکنم
ولی نمیدم به سعودي و وهبی بخورن
ایران مادر امیر کبیره ایران زادگاه مرداي دلیره
ایران مادر شیرزنایی که نسخشون هیچ موقع زمین ندیده
ایران مادر امیر کبیره ایران زادگاه مردانه دلیره
ایران مادر دلسوزیه که از غمه بچه هاش موهاش سفیده

مثه دوره جاهلی که میزنه زیرش
خودمون اسطوره میسازیمو میپرستیمش
باید بریزم همه ای این خاکو به سرم
تقصیر خودم بوده هر چی اومده به سرم
تا دیدن اتحادمون طاعون گرفت رفت
اومدن رو دیوارامون با خون نوشتن
اگه میخوای حکومت باشه تو دستات
عربو سیر عجمو گشنه نگه دار
و اون قلم فروش که هیچی نیست تویی
تهدید به سیاست پوپولیست شدی
رسمه نظام بردگی اینه اونا دیکته میکنن توام بنویس فوری
همونایی که شیرامون شره ای کردن
تا شغلا تو شهر مثه شیرا بگردن
من ساده بودم به گور میدویدم اونا سوخته تریاکو با پول میخریدن
اينجوري دشمنا شدن سوارجهلم
و جهل ناصرالدین شاهایه احمق
من تحقیر شدم با یه وام یه سیلی جاش
نفتو گازمونو بردن اسیر اونا
سالها از دنیا منو تردم کردن
که تو الان جنون قدرت برداشتی
ولی نه من هنوز پیشه تو سر خم کردم
نه تو دست از اون غرور کهنت برداشتی
(madaraaneh) #persiangulf
Read more
اشرف پهلوی درگذشت اشرف پهلوی، روز پنجشنبه ۷ ژانویه (۱۷ دی) در سن ۹۶ سالگی در #آمریکا درگذشت. #اشرف_پهلوی ...
Media Removed
اشرف پهلوی درگذشت اشرف پهلوی، روز پنجشنبه ۷ ژانویه (۱۷ دی) در سن ۹۶ سالگی در #آمریکا درگذشت. #اشرف_پهلوی ۳۷ سال پایانی عمر خود را به دور از #ایران زندگی کرد و در چند سال پایان عمر مبتلا به بیماری #آلزایمر بود. صفحه فیس‌بوک شخصی رضا پهلوی، فرزند محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران، این خبر را تأیید کرد. ... اشرف پهلوی درگذشت

اشرف پهلوی، روز پنجشنبه ۷ ژانویه (۱۷ دی) در سن ۹۶ سالگی در #آمریکا درگذشت. #اشرف_پهلوی ۳۷ سال پایانی عمر خود را به دور از #ایران زندگی کرد و در چند سال پایان عمر مبتلا به بیماری #آلزایمر بود.
صفحه فیس‌بوک شخصی رضا پهلوی، فرزند محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران، این خبر را تأیید کرد. رضا پهلوی در مورد عمه‌اش نوشت: «از درگذشت عمه عزیزم، شاهدخت اشرف پهلوی، بسیار متأثر و متألم شدم. خاطرات بسیاری از دوران کودکی تا به امروز از ایشان برایم به یادگار مانده است. به ویژه دل‌نگرانی‌هایش برای از دست رفتن جایگاه ایران پس از انقلاب اسلامی و نور امیدی که همیشه در قلبش برای آزادی و سربلندی ایران داشت.»
فعالیت‌های سیاسی – اجتماعی اشرف بیشتر در رابطه با سازمان‌هایی بود که از جانب برادرش به ریاست آنها منصوب می‌شد. در سال ۱۳۲۲، اشرف «بنیاد خدمات اجتماعی» را راه‌اندازی کرد که در اواخر ۱۳۲۶ به «سازمان شاهنشاهی خدمات اجتماعی» تغییر نام داد. او در سال ۱۳۴۲ نایب‌رئیس «کمسیون مبارزه با بی‌سوادی شد»؛ او در همین سال از سوی برادرش به سازمان ملل فرستاده شد تا رئیس کمیته حقوق بشر ایران باشد. اشرف پهلوی از سال ۱۳۴۵ رئیس هیئت نمایندگی سیاسی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود.
فعالیت‌ها در سازمان زنان ایران
اشرف پهلوی در سال ۱۳۴۵ به ریاست عالیه «سازمان زنان ایران» از سوی برادرش منصوب شد؛ سازمانی که بر اساس بررسی‌های تاریخی الیز ساناساریان نتیجه گردهمایی چندین سازمان‌های زنان در ایران و هشت سال فعالیت و رابطه گرفتن آنها با قدرت مرکزی برای بهتر کردن شرایط زنان ایران بوده است.
قبل از سازمان زنان ایران، «شورای عالی جمعیت زنان ایران» در اسفندماه ۱۳۳۷ به ریاست اشرف پهلوی تأسیس شد. این شورا با اتحاد ۱۷ جمعیت از سازمان‌های زنان کوچک‌تر و شرکت ۵۰ عضو مؤسس آغاز به فعالیت کرد. این شورا پس از هشت سال منحل شد؛ بعد از آن سازمان زنان به رهبری اشرف پهلوی در سال ۱۳۴۵ در راستای اصلاحات انقلاب سفید محمدرضا پهلوی مجدد آغاز به کار کرد.
مهرانگیز دولتشاهی، دیپلمات ایرانی، نماینده مجلس شورای ملی و فعال حقوق زنان که در سال‌های ریاست اشرف پهلوی بر سازمان زنان ایران با او کار می‌کرد بر این باور بود که با اینکه پهلوی به شکلی استبدادی قدرت اصلی تصمیم‌گیری در سازمان زنان ایران بود، اما سال‌ها تجربه فعالان زنان که در این سازمان کار اجرایی می‌کردند، مدام بر رأی نهایی اشرف پهلوی در تصمیم‌گیری‌های اجرایی تأثیر می‌گذاشت.
اشرف پهلوی در سال‌های فعالیتش در سازمان زنان ایران، معمولاً نماینده اصلی این سازمان در سفر
Read more
‎دال کاف ‎مثل دلال ‎مثل کی روش... ‎حالا کم کم همه چیز مشخص میشود ‎این ماه قرار نبود تا همیشه پشت ابر ...
Media Removed
‎دال کاف ‎مثل دلال ‎مثل کی روش... ‎حالا کم کم همه چیز مشخص میشود ‎این ماه قرار نبود تا همیشه پشت ابر بماند هر چند هنوز هم به طور کامل از پشت ابر بیرون نیامده است. ‎همین مقدار هم خیلی ها را روشن کرده است. ‎برای ما از همان ابتدا معلوم و مشخص بود که این مردک یک دلال است که به ایران آمده تا جیب هایش را پر کند ... ‎دال کاف
‎مثل دلال
‎مثل کی روش... ‎حالا کم کم همه چیز مشخص میشود
‎این ماه قرار نبود تا همیشه پشت ابر بماند هر چند هنوز هم به طور کامل از پشت ابر بیرون نیامده است.
‎همین مقدار هم خیلی ها را روشن کرده است.
‎برای ما از همان ابتدا معلوم و مشخص بود که این مردک یک دلال است که به ایران آمده تا جیب هایش را پر کند ، بعضی ها اما باور نمی کردند و یا به ما می گفتند که بدبینانه فکر می کنید. ‎تا قبل از آن که فقط بخشی از قرارداد ترکمانچای ورزشی کی روش برملا شود ، چند نفر متوجه شده بودند که سال های سال است تیم ملی با یک حریف درجه یک اروپایی و یا آمریکای جنوبی بازی نکرده است؟
‎پاداش و پورسانت بابت بردن تیم های درجه دو و درجه سه و یا تیم های دوم و امید و جوانان بعضی کشورها که برملا شد ، معما حل شد.
‎بهانه گیری های مداوم
‎قهرهای بچه گانه
‎عدم پاسخ به منتقدین
‎نگاه از بالا به پایین
‎تعطیلی های وقت و بی وقت لیگ و بی توجهی به بازی های لیگ
‎ادبیات خارج از شان سرمربی تیم ملی
‎درگیری با باشگاه ها و سرمربی ها
‎درگیری با تک تک دستیاران ایرانی
‎تنها بخشی از درخشیدن های مستر کی روش بود و هست. ‎فهرست تیم ملی که اعلام شد
‎خیلی ها شگفت زده پرسیدند
‎سهم این لیگ همین است؟
‎قهرمان فقط چهار سهمیه دارد؟
‎بازیکنی که فصلی ضعیف را سپری کرده یا آن یکی که مدت هاست در تیم باشگاهی پایش به توپ نخورده
‎و یا آن که در لیست مازاد قرار گرفته و آن دیگری که شب و روزش را در اینستاگرام می گذرانده ، شایسته حضور بوده اند و آقای گل لیگ نه؟!
‎اما این پایان کار نبود
‎ستون تیم و کسی که طی این چند سال به خصوص این دو سال آخر ، از ارکان اصلی موفقیت در مقدماتی جام جهانی بوده ، کسی که باعث شده بود ایران در بین سه تیم برتری باشد که کمترین میزان گل را دریافت کرده است و کسی که سال هاست در بهترین فرم خود قرار داشته و پر افتخارترین بازیکن لیگ بوده است ، از لیست تیم ملی خط خورده است!!!
‎باورمان نمی شد
‎چطور چنین چیزی ممکن است؟
‎چند بار لیست را خواندیم و هر بار شوکه تر شدیم که چه اتفافی افتاده
(ادامه در كامنت)
Read more
تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود از ساعت 9:30 دقیقه دیشب رو در روی صربستان قرار گرفت. ...
Media Removed
تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود از ساعت 9:30 دقیقه دیشب رو در روی صربستان قرار گرفت. سعید معروف، صابر کاظمی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، علی شفیعی و مهدی مرندی شروع کنندگان بازی برای یاران کولاکویچ بودند. در این دیدار امیر غفور به دلیل درد آرنج غایب بود که البته ... تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود از ساعت 9:30 دقیقه دیشب رو در روی صربستان قرار گرفت. سعید معروف، صابر کاظمی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، علی شفیعی و مهدی مرندی شروع کنندگان بازی برای یاران کولاکویچ بودند.

در این دیدار امیر غفور به دلیل درد آرنج غایب بود که البته این مصدومیت شدت چندانی نداشت اما با صلاحدید کادر فنی پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران اولین دیدار مقابل صربستان را به استراحت پرداخت.

تیم میزبان ست اول را با امتیازات 25 بر 21 به سود خود کرد. با این حال کولاکویچ ترکیب خود را تغییر نداد و تیم با همان ترکیب ابتدایی کار خود را ادامه داد. ایران ست دوم را قدرتمندانه آغاز کرد و اختلافی 5 امتیازی از همان ابتدای ست بر بازی به نفع ایران حاکم بود. در پایان این ست ایران با نتیجه مشابه ست قبل موفق شد به پیروزی برسد تا دو تیم در ست شماری یک بر یک به تساوی برسند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای ست سوم دست به یک تغییر زد. مجتبی میرزاجانپور جای عبادی پور در زمین را گرفت تا کولاکویچ این ترکیب خود را هم مورد آزمایش قرار دهد. ست سوم بر خلاف ست های دیگر بسیار نزدیک پیگیری می شد که ایران موفق شد در پایان 27 بر 25 برنده این رالی نزدیک شود.

ست چهارم با عمده تغییرات کولاکویچ همراه بود. فرهاد سال افزودن جایگزین سعید معروف، سامان فائزی جایگزین محمد موسوی و محمدرضا حضرت پور جایگزین مهدی مرندی شد تا ترکیب ایران با بیشترین تغییرات و البته بسیار جوان شده نسبت به گذشته بازی را آغاز کند. با این وجود ایران همچنان شروع عالی داشت و در همان ست چهارم 10 بر 5 از حریف پیش افتاد تا شانس خود را برای برد در این ست و بازی بیشتر کند. در نهایت ایران با امتیازات 25 بر 17 ست چهارم را هم به سود خود کرد تا شاگردان کولاکویچ در اولین دیدار تدارکاتی خود با نتیجه 3 بر یک صربستان را شکست دهند. .

پ.ن : بازی های دوستانه اصولا پخش زنده ندارن😉
Read more
@seyedmohamadmousavi تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود با نتیجه 3 بر یک صربستان ...
Media Removed
@seyedmohamadmousavi تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود با نتیجه 3 بر یک صربستان را شکست داد. . به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود از ساعت 9:30 دقیقه امشب رو در روی صربستان قرار گرفت. سعید معروف، صابر کاظمی، محمد موسوی، ... @seyedmohamadmousavi
تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود با نتیجه 3 بر یک صربستان را شکست داد.
.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار تدارکاتی خود از ساعت 9:30 دقیقه امشب رو در روی صربستان قرار گرفت. سعید معروف، صابر کاظمی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، علی شفیعی و مهدی مرندی شروع کنندگان بازی برای یاران کولاکویچ بودند.
.
در این دیدار امیر غفور به دلیل درد آرنج غایب بود که البته این مصدومیت شدت چندانی نداشت اما با صلاحدید کادر فنی پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران اولین دیدار مقابل صربستان را به استراحت پرداخت.
.
تیم میزبان ست اول را با امتیازات 25 بر 21 به سود خود کرد. با این حال کولاکویچ ترکیب خود را تغییر نداد و تیم با همان ترکیب ابتدایی کار خود را ادامه داد. ایران ست دوم را قدرتمندانه آغاز کرد و اختلافی 5 امتیازی از همان ابتدای ست بر بازی به نفع ایران حاکم بود. در پایان این ست ایران با نتیجه مشابه ست قبل موفق شد به پیروزی برسد تا دو تیم در ست شماری یک بر یک به تساوی برسند.
.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای ست سوم دست به یک تغییر زد. مجتبی میرزاجانپور جای عبادی پور در زمین را گرفت تا کولاکویچ این ترکیب خود را هم مورد آزمایش قرار دهد. ست سوم بر خلاف ست های دیگر بسیار نزدیک پیگیری می شد که ایران موفق شد در پایان 25 بر 25 برنده این رالی نزدیک شود.
.
ست چهارم با عمده تغییرات کولاکویچ همراه بود. فرهاد سال افزودن جایگزین سعید معروف، سامان فائزی جایگزین محمد موسوی و محمدرضا حضرت پور جایگزین مهدی مرندی شد تا ترکیب ایران با بیشترین تغییرات و البته بسیار جوان شده نسبت به گذشته بازی را آغاز کند. با این وجود ایران همچنان شروع عالی داشت و در همان ست چهارم 10 بر 5 از حریف پیش افتاد تا شانس خود را برای برد در این ست و بازی بیشتر کند. در نهایت ایران با امتیازات 25 بر 17 ست چهارم را هم به سود خود کرد تا شاگردان کولاکویچ در اولین دیدار تدارکاتی خود با نتیجه 3 بر یک صربستان را شکست دهند.
.
پ.ن : الهی تو مسابقات اصلی هم همینطوری نتیجه بگیریم 😍💪
❤ زنده باد ایران ❤
Read more
شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست ووریا را تغییر داد کارلوس کی روش در واکنش به لیست بیست و چهار نفره ...
Media Removed
شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست ووریا را تغییر داد کارلوس کی روش در واکنش به لیست بیست و چهار نفره تیم ملی گفت: سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال 873 دقیقه گل نخورد، خب وقتی چنین رکوردی زده بود و کلین‌شیت‌های خودش را حفظ کرد، به یک‌باره با تصمیم سرمربی استقلال دیگر برای این تیم بازی نکرد که خود ... شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست ووریا را تغییر داد

کارلوس کی روش در واکنش به لیست بیست و چهار نفره تیم ملی گفت:
سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال 873 دقیقه گل نخورد، خب وقتی چنین رکوردی زده بود و کلین‌شیت‌های خودش را حفظ کرد، به یک‌باره با تصمیم سرمربی استقلال دیگر برای این تیم بازی نکرد که خود من هم شوکه شدم
نمی‌دانم چگونه شفر از عدم دعوت ووریا غفوری به تیم ملی سورپرایز شده است. وقتی در تیم خودش اعتقادی ندارد که در دفاع راست از ووریا استفاده کند
بیش از هفت سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شده‌ام سید جلال حسینی همیشه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت حتی یک اردو را هم سید جلال از دست نداد، همین نشان می‌دهد که من چقدر این بازیکن را باور دارم. ولی الان ما جام جهانی و در آینده جام ملت‌های آسیا را در پیش داریم. باید در چنین وضعیتی فضایی بسازیم تا نفرات جوان‌تر به تیم ملی بیایند و در آینده کمک حال‌مان باشند
سید جلال حسینی از جمله بازیکنانی بود که با الگوی اخلاقی و فنی که همیشه از خودش نشان داد باعث شد که من عاشق بازیکنان ایرانی شوم و یکی از دلایلی که باعث شد من هفت سال در ایران بمانم همین سید جلال حسینی بود
انتقادها را گوش می‌کنیم تا زمانی که این انتقادات بی‌احترامی در آنها نباشد و تا زمانی که این انتقادها از سمت جبهه خاص و ذهن‌های بیمار و کسانی که ذهن‌های مریض دارند و تا زمانی که برای تفرقه نباشند را می‌پذیریم
ما در تیم ملی افرادی را نمی‌خواهیم که وقتی در اردو حاضر می‌شوند و یا کسانی که خارج از کشور در حال بازگشت به سمت ایران هستند افرادی باشند که ده تا دوازده چمدان لباس با خودشان به کشور بیاورند تا جایی که چمدان‌های بازیکنان تیم ملی در آن کشور باقی می‌ماند تا چمدان‌های آن فرد یا آن افراد به تهران بیایند
ما در تیم ملی شخص یا افرادی را نمی‌خواهیم که از طریق دوستشان که قصد داشت کمک مالی به تیم ملی داشته باشند بیایند در هتل تیم ملی و ساعت یک و نیم بامداد و دو بازیکنی که قرار بود به استقلال بروند را جلویشان را بگیرند و به دنبال این باشند که تفاهم ایجاد شود تا این دو بازیکن به جای باشگاه استقلال به جای دیگری بروند
پشت سر من ساعت 1:30 بامداد بازیکن من را بیدار کردند تا به پرسپولیس بیاروند
#روزنامه_خبرورزشی #خبرورزشی_آنلاین #شفر #کارلوس_کی‌روش #تیم_ملی #استقلال #پرسپولیس
#khabarvarzeshi #carlosqueiroz #esteghlal #perspolis
Read more
. بی‌بی‌سی فارسی در یک ویژه برنامه به شکل مستقیم، عروسی سلطنتی بریتانیا را، با هیجان و جزئیات پوشش ...
Media Removed
. بی‌بی‌سی فارسی در یک ویژه برنامه به شکل مستقیم، عروسی سلطنتی بریتانیا را، با هیجان و جزئیات پوشش داد .  اما همین رسانه ۴۰ سال پیش با عناصر و بوقچی هایش از راه دور پادشاهی را مغایر با پیشرفت و آزادی می نامید ! . #جمهوری_اسلامی را به ما قالب کردند و ملت خودشان با حکومت پادشاهی در دنیا شاهی میکند ! . سوال ... .
بی‌بی‌سی فارسی در یک ویژه برنامه به شکل مستقیم، عروسی سلطنتی بریتانیا را، با هیجان و جزئیات پوشش داد .
 اما همین رسانه ۴۰ سال پیش با عناصر و بوقچی هایش از راه دور پادشاهی را مغایر با پیشرفت و آزادی می نامید !
.
#جمهوری_اسلامی را به ما قالب کردند و ملت خودشان با حکومت پادشاهی در دنیا شاهی میکند !
.
سوال اینجاست
چطور پادشاهی برای انگلستان ، ژاپن ،سوئد ، هلند ، اسپانیا ، نروژ و ‌.‌‌.. خوب است ؟
فقط برازنده #ایران نیست ؟
.
جالب اینجاست همین بی بی سی به فرزند شاه ایران که می رسد از گفتن شاهزاده نیز امتناع میکند و نام او را در کنار مفنوران ملت ایران میاورد !
 نه تنها بی بی سی انگلیسی بلکه عناصر دیگرشان مثل اپوزسیونهای وابسته به انگلستان ، اصلاح طلبان و حکومتی های وابسته به انگلستان نیز دشمنی خاصی با پادشاهی ایران دارند و رفتار معکوسشان در کانالهای تلگرامی مشهود است .
تا ۴۰ سال پیش اگر مراسم ازدواج شاهی یا جشنی توسط حکومت پادشاهی ایران انجام میشد خرجی که بابت آن میشد را در بوق و کرنا می کردند و از تبلیغات ، قدرتنمایی و دفاع از تاریخ و هویت ایرانی در آن جشنها چیزی نمیگفتند .
همانها امروز ازدواج سلطنتی در انگلستان را از زاویه دیگری می بینند ! سادگی عروس ، حرفی که میزند و ... اصلا اشاره ای به هزینه ای که بابت این جشن شده نمی کنند !
.
ازدواج سلطنتی و کلا وجود حکومت پادشاهی برای انگلیس خوب هست برای ما بد هست چون استعمار میخواهد ایران بنیانگذار حکومت شاهنشاهی در دنیا بنیانگدار دموکراسی با بیشترین سابقه پادشاهی به اصل  خود باز نگردد و دور و دورتر شود ! پادشاهی ایران که از بعد از مرگ کورش نیز تقریبا همواره دارای مجلس  بوده و با دموکراسی و شورا کشور را اداره می کردند و در زمان اشکانیان مدرن ترین مجلس را تشکیل داد ( مجلس مهستان ) .
لازم به ذکر است پادشاهی انگلستان از قرن دهم میلادی به وجود آمد،قبل از آن یک جزیره ی کوچک و مه آلودی بود در دست سربازان رومی !
چه انگلیس و چه مابقی حکومتهای پادشاهی وامدارِ پادشاهی ۲۵۰۰ ساله ی ایرانیان هستند .
.
چرا این جزیره ، دقیقا از زمان پهلوی ، تمام ‏سیاست ، نیروها و اهرم های فشار در دنیا (از امریکا تا سراسر اروپا) و نیز نیروهای داخل را، بکار گرفته،تا نهاد پادشاهی سرزمین ایران برای همیشه نابود شود،چرا؟ آیا شدنی است؟ ایرانی که خود در دوره پادشاهی هخامنشی سردمدار حقوق بشر، حقوق ادیان و حقوق تمام اقوام بود؟
‏ ‏
Read more
. . . ۳۹ جایزه‌ سهم "ایران" در تمام ادوار جشنواره کن ایسنا/ با کسب جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره ...
Media Removed
. . . ۳۹ جایزه‌ سهم "ایران" در تمام ادوار جشنواره کن ایسنا/ با کسب جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن ۲۰۱۸ برای جعفر پناهی، مجموع جوایزی که سینمای ایران و سینماگرانی ایرانی در طول ۷۱ دوره برگزاری کن کسب کرده‌اند به عدد ۳۹ رسید. بی‌تردید همچنان عباس کیارستمی با دریافت نخل طلا در سال ۱۳۷۶ و سه جایزه ... .
.
.
۳۹ جایزه‌ سهم "ایران" در تمام ادوار جشنواره کن
ایسنا/ با کسب جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن ۲۰۱۸ برای جعفر پناهی، مجموع جوایزی که سینمای ایران و سینماگرانی ایرانی در طول ۷۱ دوره برگزاری کن کسب کرده‌اند به عدد ۳۹ رسید.
بی‌تردید همچنان عباس کیارستمی با دریافت نخل طلا در سال ۱۳۷۶ و سه جایزه دیگر،پرافتخارترین سینماگر ایرانی در جشنواره کن است و پس از وی اصغر فرهادی و جعفر پناهی نیز از چهره‌های کارنامه دار سینمای ایران در این رویداد مهم سینمایی هستند.
هفتادویکمین جشنواره فیلم کن در حالی پایان یافت که جعفر پناهی برای فیلم «سه رخ» برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد و علی عباسی سینماگر ایرانی نیز برای ساخت فیلم«مرز» محصول مشترک دانمارک و سوئد جایزه بهترین فیلم بخش "نوعی نگاه" این رویداد سینمایی را به خود اختصاص داد تا ۳۹ جایزه سهم فیلم‌ها و سینماگران ایرانی در تمام ادوار برگزاری این رویداد مهم سینمایی باشد.
در زیر مروری بر این جایزه‌ها و دریافت‌کننده‌های آن خواهیم داشت:
اولین دوره جشنواره فیلم کن در روز ۳۰ شهریور ۱۳۲۵ آغاز شد و اولین حضور سینمای ایران با فیلم «کورش کبیر» ساخته مصطفی فرزانه در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه در سال ۱۳۴۰ شکل گرفت. اما اولین جایزه سینمای ایران در کن با فیلم «طلوع فجر» ساخته مرحوم احمد فاروقی قاجار در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و دریافت "جایزه شورای عالی تکنیک" در سال ۱۳۴۳ رقم خورد.
پس از ۲۸ سال، جایزه بعدی سینمای ایران در جشنواره کن و توسط عباس کیارستمی دریافت شد. فیلم سینمایی «زندگی و دیگر هیچ» در بخش نوعی نگاه به نمایش درآمد و اولین جایزه "بهترین فیلم" این بخش و نیز "جایزه روسلینی" را به خود اختصاص داد.
جعفر پناهی در سال ۱۳۷۴ و با فیلم «بادکنک سفید» به پدیده جشنواره کن تبدیل شد و سه جایزه "دوربین طلایی"، "فیپرشی" و جایزه "بهترین فیلم بخش پانزده روز کارگردان‌های" کن را دریافت کرد اما دو سال بعد در سال ۱۳۷۶ مهم‌ترین جایزه سینمای ایران در تاریخ جشنواره کن نصیب سینمای ایران شد و فیلم سینمایی «طعم گیلاس» ساخته عباس کیارستمی نخل طلای جشنواره را به طور مشترک با فیلم «مار ماهی» ساخته «شوهی‌ایمامورا» از ژاپن دریافت داشت.
سمیرا مخملباف در سال ۱۳۷۹ و با فیلم سینمایی «تخته سیاه» موفق به دریافت "جایزه داوران" بخش مسابقه شد و در همان سال، حسن یکتاپناه با فیلم «جمعه» که در بخش نوعی نگاه به نمایش درآمده بود جایزه "دوربین طلایی" جشنواره کن را به طور مشترک با فیلم «زمانی برای مستی اسب‌ها» ساخته بهمن قبادی دریافت کرد
ادامه مطلب پست بعدی
Read more
مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال 2018 مردان از چهارم خردادماه شروع می شود و تا سوم تیرماه در 20 ...
Media Removed
مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال 2018 مردان از چهارم خردادماه شروع می شود و تا سوم تیرماه در 20 گروه پیگیری می شود. برنامه کامل دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی به وقت تهران به قرار زیر است: هفته نخست: چهارم تا ششم خرداد گروه یک: فرانسه(میزبان)، ژاپن، استرالیا و ایران جمعه ... مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال 2018 مردان از چهارم خردادماه شروع می شود و تا سوم تیرماه در 20 گروه پیگیری می شود.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی💥 به وقت تهران💥 به قرار زیر است:
هفته نخست: چهارم تا ششم خرداد

گروه یک: فرانسه(میزبان)، ژاپن، استرالیا و ایران

جمعه چهارم خردادماه: ساعت 22 و 30 دقیقه: فرانسه – ایران

شنبه پنجم خردادماه: ساعت 19 و 30 دقیقه: استرالیا – ایران

یکشنبه ششم خردادماه: ساعت 17 و 30 دقیقه: ایران – ژاپن
هفته دوم: 11 تا 14 خرداد

گروه هفتم: آرژانتین(میزبان)، کانادا، ایتالیا و ایران

شنبه دوازدهم خردادماه: ساعت 4 و 40 دقیقه بامداد: آرژانتین – ایران

یکشنبه سیزدهم خردادماه: ساعت یک و 40 دقیقه بامداد: ایران – ایتالیا

یکشنبه سیزدهم خردادماه: ساعت 23 و 40 دقیقه: ایران – کانادا هفته سوم: 18 تا 21 خرداد

گروه یازدهم: روسیه(میزبان)، چین، ایران و برزیل

جمعه 18 خردادماه: ساعت 16: چین – ایران

شنبه 19 خردادماه: ساعت 16: ایران – برزیل

یکشنبه 20 خردادماه: ساعت 18 و 30 دقیقه: روسیه – ایران هفته چهارم: 25 تا 28 خرداد

گروه پانزدهم: آمریکا(میزبان)، صربستان ، لهستان و ایران

شنبه 26 خردادماه: ساعت 3 بامداد: لهستان – ایران

شنبه 26 خردادماه: ساعت 23 و 30 دقیقه: ایران – صربستان

دوشنبه 28 خردادماه: ساعت 3 بامداد: آمریکا – ایران
هفته پنجم: یکم تا سوم تیرماه

گروه نوزدهم: ایران(میزبان)، آلمان، بلغارستان و کره جنوبی

جمعه یکم تیرماه: ساعت 18 و 30 دقیقه: ایران – کره

شنبه دوم تیرماه: ساعت 18 و 30 دقیقه: ایران – بلغارستان

یکشنبه سوم تیرماه: ساعت 18 و 30 دقیقه: ایران – آلمان
Read more
خب خداروشكر كه اينقدر همه چي عالي و بي نظير هست كه اصن حيف كه ي وقتي به ذهن كسي برسه ايران رو ترك بكنه و به ...
Media Removed
خب خداروشكر كه اينقدر همه چي عالي و بي نظير هست كه اصن حيف كه ي وقتي به ذهن كسي برسه ايران رو ترك بكنه و به خاك كشور ديگه اي بره... اينجا همه چي بي نظيره خب، چرا بايد بريم جاي ديگه؟ مملكت به اين بي نظيري... مواد غذايي ارزون... پوشاك و كيف و كفش ارزون... منسوجات ارزون... بنزين و سوخت ارزون... دارو ... خب خداروشكر كه اينقدر همه چي عالي و بي نظير هست كه اصن حيف كه ي وقتي به ذهن كسي برسه ايران رو ترك بكنه و به خاك كشور ديگه اي بره...
اينجا همه چي بي نظيره خب، چرا بايد بريم جاي ديگه؟ مملكت به اين بي نظيري...
مواد غذايي ارزون...
پوشاك و كيف و كفش ارزون...
منسوجات ارزون...
بنزين و سوخت ارزون...
دارو ارزون...
خونه ارزون...
ماشين ارزون...
دلار ارزون...
خلاصه زندگي ارزون...
زندگي آروم و بي دغدغه...
چرا مردم نبايد ابتداي سال رو با آرامش سپري كنند؟
چرا بايد دلار از مرز ٦٠٠٠ تومان رد بشه؟
چرا مملكت بايد اينقدر بي ثبات باشه كه در اين ابعاد قيمت دلار بالا بره؟
متن زير از محمدحسين اديب رو بخونين حتما:
🔹قیمت ارز به ٧ عامل بستگی دارد و از ترکیب آن ٧ عامل نرخ ارز شکل می گیرد
🔹اولین عامل : نرخ ارز باید معادل اختلاف تورم داخل با تورم جهانی ، سالانه افزایش یابد
🔹اگر تورم داخلی ١٠ درصد و تورم جهانی ٢ درصد باشد نرخ ارز باید ٨ در صد افزایش یابد
🔹اگر از مرداد ١٣٨۶ تا مرداد ٩۶ طی ١٠ سال از تورم داخلی ، تورم جهانی کسر شود دلار باید ١١٢ درصد گران تر از قیمت موجود بود ، یعنی دلار باید حدود ٨۵٠٠ تومان بود در حالیکه ۴٢٠٠ تومان است
🔹دلار ظرفیت دارد که ١١٢ درصد گران تر از نرخ موجود باشد اما نیست ، چرا؟
🔹سه نوع نرخ دلار وجود دارد :
نرخ دلار در خیابان فردوسی
نرخ دلار حواله ای
نرخ دلاری که کالای وارداتی به دست مصرف کننده نهائی در شهر تهران می رسد.
تیم تحقیقاتی تحت نظر اینجانب قیمت عمده فروشی ۵٠ قلم کالا در چین را با قیمتی که همان کالا به دست مصرف کننده نهائی در تهران می رسد را (در ماه گذشته) مقایسه کرد بطور متوسط سود واردات حدود ٧٠ درصد بود.
🔹از ٧٠ درصد ، ۴ تا ٨ درصد هزینه حمل ، ٢١ درصد هزینه گمرکی ، ٣٠ درصد سود خرده فروش و ٠٠٠ است.
🔹اما اگر دلار فردا صبح ٢٠ درصد گران شود قیمت کالای وارداتی ٢٠ درصد گران نمیشود افزایش احتمالا حدود ١٣-١۴ درصد خواهد بود لذا بخشی از آن ، از اختلاف قیمت ٧٠ درصدی و نه سود ٧٠ درصدی، کاسته میشود.
🔹اما اگر افزایش دلار ۴٠ درصد باشد افزایش قیمت کالاهای داخلی احتمالا فقط ٢٠ درصد خواهد بود ، به عبارت دیگر سود واردات از ٧٠ درصد به ۵٠ درصد کاهش می یابد.
🔹در ایران در سال ٩٠ و ٩١ دلار ١٨٠ درصد گران شد اما تورم داخلی در این دو سال فقط ۵٠ درصد بود...
ادامه در كامنت 👇👇👇👇👇👇👇👇👇
#ايران #دلار #ارز #افزايش_نرخ_ارز #iran #dollar
Read more
.... رییس فدراسیون والیبال گفت: تا شروع لیگ برتر والیبال (29 مهرماه) درباره تیم ملی به جمع بندی خواهیم ...
Media Removed
.... رییس فدراسیون والیبال گفت: تا شروع لیگ برتر والیبال (29 مهرماه) درباره تیم ملی به جمع بندی خواهیم رسید. دکتر محمدرضا داورزنی در حاشیه نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی در رویدادهای سال جاری که امروز (دوشنبه) برگزار شد، درباره جمع بندی موضوعات ارائه شده، افزود: یکی از مشکلات ... ....
رییس فدراسیون والیبال گفت: تا شروع لیگ برتر والیبال (29 مهرماه) درباره تیم ملی به جمع بندی خواهیم رسید.
دکتر محمدرضا داورزنی در حاشیه نخستین نشست کارگروه بررسی عملکرد تیم های ملی در رویدادهای سال جاری که امروز (دوشنبه) برگزار شد، درباره جمع بندی موضوعات ارائه شده، افزود: یکی از مشکلات تیم ملی والیبال نبود تطابق بین سبک کاری دو مربی گذشته و فعلی این تیم یعنی ولاسکو و کواچ بوده است.
وی تصریح کرد: این موضوع از نظر روحی و روانی در بازیکنان تیم ملی والیبال مشکلاتی بوجود آورد و چون انتظارات نیز از تیم ملی بالا بود، نبود تطابق با انتظارات نیز مشکلات را دو چندان کرد.
رییس فدراسیون والیبال با بیان اینکه برای بررسی دقیق عملکرد تیم های ملی والیبال در سال جاری باید تمامی عوامل دخیل در این موضوع بررسی شود، گفت: عملکرد فدراسیون نیز از جمله آنان است. اقداماتی برای تقویت تیم ملی انجام شده که شاید تیم های ملی ب، زیر 23 سال و جوانان آسیب دیده باشند و در نشست امروز برخی کارشناسان معتقد بودند که راهکارهایی بهتری نیز برای این موضوع وجود داشته است.
وی با اشاره به اینکه مهمترین موضوعی که تمامی کارشناسان شرکت کننده در نشست نیز به آن عقیده داشتند، تقویت کادر فنی تیم ملی والیبال است اما کواچ با این موضوع موافق نیست و معتقد است که کادر فنی اش خوب است. بعد از جام جهانی و در توکیو نیز این موضوع را با ایشان درمیان گذاشتیم ولی قبول نکرد.
داورزنی با بیان اینکه اگر کواچ به این باور نرسد که تغییر در کادر فنی اش ایجاد شود و این موضوع را نپذیرد، برای مسابقات انتخابی المپیک از او و کادر فنی جدید استفاده خواهیم کرد، گفت: این تغییرات شامل دستیار، مربی بدنساز و کمک ها می شود. البته نکته دیگر این است که آیا 14 بازیکن اعزامی تنها گزینه های موجود بودند یا بازیکنان دیگری نیز شرایط حضور در جام جهانی را داشتند.
رییس فدراسیون والیبال تاکید کرد: اگر کواچ این موضوع را نپذیرد، سرمربی تیم را تغییر خواهیم داد و گزینه هایی نیز برای این موضوع مد نظر داریم که تجربه حضور در المپیک و لیگ جهانی را دارند. البته برخی از آنان اکنون در باشگاه های اروپا مشغول هستند و باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهیم. زیرا از زمان پایان لیگ برتر ایران تا بازی های انتخابی المپیک تنها 45 روز فرصت داریم.
.
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>خودروی خاطرات ایرانیان<span class="emoji emoji1f534"></span> peykan 1348 تاریخچه کوتاهی از تولید پیکان پیکان در سال ۱۳۴۶ خورشیدی ...
Media Removed
خودروی خاطرات ایرانیان peykan 1348 تاریخچه کوتاهی از تولید پیکان پیکان در سال ۱۳۴۶ خورشیدی توسط شرکت ایران ناسیونال و گروه صنعتی روتس (مالک کارخانه تالبوت) تولید و به بازار عرضه شد، پیکان نخستین خودروی تولید ایران است. طراحی اصلی پیکان کاری از شرکت تالبوت از زیر مجموعه‌های گروه روتس ... 🔴خودروی خاطرات ایرانیان🔴
peykan 1348
تاریخچه کوتاهی از تولید پیکان
پیکان در سال ۱۳۴۶ خورشیدی توسط شرکت ایران ناسیونال و گروه صنعتی روتس (مالک کارخانه تالبوت) تولید و به بازار عرضه شد، پیکان نخستین خودروی تولید ایران است.
طراحی اصلی پیکان کاری از شرکت تالبوت از زیر مجموعه‌های گروه روتس بود. یک سال بعد در سال ۱۳۴۷ شرکت آمریکایی کرایسلر توانست گروه صنعتی روتس را بخرد که تأثیری بر روند تولید پیکان در ایران نداشت و مدل‌های مختلف پیکان در ایران تولید می‌شد. در سال ۱۳۵۹ تولید پیکان با ظاهری جدید (معروف به چراغ بنزی) طراحی معروف کرایسلر بود در ایران آغاز شد. روند مونتاژ خودرو در ایران خودرو به همین ترتیب تا سال ۱۳۶۴ ادامه یافت و تا این سال کماکان قطعات اصلی از خارج وارد و شرکت ایران خودرو آن‌ها را مونتاژ می‌کرد، و در کنار آن قسمت‌هایی چون بدنه، رادیاتور، شیشه و کمک فنر عقب و جلو در ایران ساخته می‌شدند. در سال ۱۳۶۴ خط تولید پیکان در کرایسلر انگلستان متوقف شد و در شرکت پژو فرانسه ادغام شد و درنتیجه ایران خودرو با کاهش دستگاه انتقال قدرت اصلی مواجه شد و تولید پیکان از سقف بیش از ۷۰ هزار دستگاه در سال ۱۳۶۳ به سه هزار دستگاه در سال ۱۳۶۸ سقوط کرد. در این سال کارخانه پژو موافقت کرد ایران خودرو با بکار بردن سیستم تعلیق و موتور پژو ۵۰۴ بر روی بدنه پیکان، به تولید پیکان ادامه دهد که این روند در حدود شش سال دوام آورد. پس از آن با ساخت قطعات لازم در ایران، پیکان۱۶۰۰ در شهریور ماه ۱۳۷۱ تولید شد و تولید آن تا ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۴، در حدود ۱۳ سال، ادامه داشت. در روز ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۴ پس از گذشت ۳۸ سال و تولید دو میلیون و ۲۹۵ هزار دستگاه، تولید پیکان متوقف شد و آخرین پیکان تولیدی به موزه فرستاد شد
🔴خودروی کلاسیک زیبای فوق بیرنگ بوده مدل ۱۳۴۸ از نوع دولوکس می باشد و از چراغهای خربزه ای و جلوپنجره هیلمنی سپر شمشیری زه های بدنه داشبورد فوق العاده زیبای چوبی و موتور ۱۷۲۵ سی سی چهارسیلندر خطی با توان حدود ۶۰ اسب قدرت می باشد و توسط مالک آن آقای سامان محمدی از کلاسیک سواران خوب و قدیمی کرمانشاه به خوبی نگهداری میشود .
#westclub #kermanshah #classic #cars #roots #talbot #chrysler #england #american #iran #1348 #deluxe #hilman #hunter #arrow #lucas
#خودروهای
#کلاسیک
#کرمانشاه
#وست_کلاب
Read more
⁠‌ اطلاعیه خدمات پس از فروش الماس ایران ‌ با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت، به اطلاع کلیه ...
Media Removed
⁠‌ اطلاعیه خدمات پس از فروش الماس ایران ‌ با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت، به اطلاع کلیه همکاران و مشتریان عزیز می‌رساند، به دلیل نزدیک شدن به سال جدید و انجام عملیات انبارگردانی، شعب شهرستان خدمات پس از فروش الماس ایران در سال جاری تنها تا تاریخ 15/12/1396 و دفتر مرکزی این شرکت تا ... ⁠‌
اطلاعیه خدمات پس از فروش الماس ایران

با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت، به اطلاع کلیه همکاران و مشتریان عزیز می‌رساند، به دلیل نزدیک شدن به سال جدید و انجام عملیات انبارگردانی، شعب شهرستان خدمات پس از فروش الماس ایران در سال جاری تنها تا تاریخ 15/12/1396 و دفتر مرکزی این شرکت تا تاریخ 17/12/1396 آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد، همچنین کلیه قطعات و مرسولات تا پایان وقت اداری یکشنبه 20/12/1396 آماده تحویل می‌باشد و ارسال خواهد شد و دفاتر خدمات پس از فروش این شرکت از پذیرش کالاهای ارسالی پس از تاریخ اعلام شده معذور می‌باشند. همچنین شروع مجدد فعالیت این بخش از تاریخ 18/01/1397 بوده که آماده ارائه خدمات به همکاران و مشتریان گرامی خواهد بود.
لازم به ذکر است این شرکت آمادگی خود را جهت ارائه خدمات به آن دسته از مشتریانی که مدت زمان گارانتی قطعات آنها در این فاصله زمانی (17/12/1396 الی 18/01/1397) منقضی گردیده است، به مدت 3 روز از تاریخ 18/01/1397 الی 20/01/1397 اعلام می‌دارد.

دی شد و بهمن گذشت فصل بهاران رسید
جلوهء گلشن به باغ همچو نگاران رسید

پیشاپیش سال خوبی را برای شما آرزومندیم.

شاد و پیروز باشید / الماس رایان ایرانیان

#الماس_ایران #الماس_رایان_ایرانیان #گارانتی_الماس_ایران #نوروز #خدمات_پس_از_فروش #اطلاعیه
#almasiran #nowrooz #aftersalesservicenotice
Read more
. جهان پهلوان تختی، جوانمردی، قلعه‌نویی، ضدفوتبال و چند داستان دیگر؛ کاش می‌توانستیم باور نکنیم! ‌ داستان‌های زیادی از منش، معرفت و جوانمردی جهان پهلوان تختی نقل شده است اما شاید معروف ترین آن‌ها مربوط به فینال ۹۷ کیلوگرم در سال ۱۹۶۲ باشد، جایی که تختی در خاک آمریکا باید به مصاف مدود قهرمان ... .
جهان پهلوان تختی، جوانمردی، قلعه‌نویی، ضدفوتبال و چند داستان دیگر؛ کاش می‌توانستیم باور نکنیم!

داستان‌های زیادی از منش، معرفت و جوانمردی جهان پهلوان تختی نقل شده است اما شاید معروف ترین آن‌ها مربوط به فینال ۹۷ کیلوگرم در سال ۱۹۶۲ باشد، جایی که تختی در خاک آمریکا باید به مصاف مدود قهرمان شوروی می‌رفت. تختی قبل از مسابقه متوجه می‌شود که پای راست حریفش آسیب دیده و به سختی در تشک حاضر شده است، تختی با علم به این موضوع در طول کشتی حتی یک بار هم از پای راست مدود زیر نمی‌گیرد تا در نهایت مدود قهرمان مسابقات می‌شود و جهان پهلوان تختی به مدال نقره می‌رسد، داستانی که مدود سال‌ها بعد هم از آن یاد کرد و رقابت با تختی را بزرگترین افتخار خود دانست، ۵۶ سال از آن داستان گذشته اما هنوز ماندگار است.

۵۶ سال بعد دقیقا در ایران شاهد فوتبالی بودیم که کمتر هواداری می‌تواند باور کند اتفاقات آن بازی جوانمردانه بود! این مسابقه بین یک تیم از ایران و تیم دیگری از عربستان یا امارات نبود، دو هم وطن، استقلال و ذوب آهن!

اتفاقا مربی ذوب آهن علاقه زیادی به جهان پهلوان تختی دارد! بارها دیدیم که در کنفرانس‌ها یا حتی پست‌های اینستاگرامش از تختی و جوانمردی می‌نویسد اما آقای قلعه نویی خودتان هم می‌توانید باور کنید که این اتفاقات، این خطاها، این جنجال‌های هدف‌دار طبیعی، فوتبالی یا جوانمردانه بود؟!

جواب این ضدفوتبال بماند برای سه‌شنبه، مهم نیست که چند مصدوم داریم، قرار هم نیست ضدفوتبال بازی کنیم یا از قصد روی زانوی بازیکنان حریف برویم! در عوض یک جهنم می‌سازیم، ۱۱+۹۰هزار سرباز! داستان ناجوانمردی شما در فولادشهر در تاریخ ثبت نمی‌شود اما داستان پیروزی فوتبال پاک بر ضدفوتبال در جهنم آزادی تا سال‌ها در ذهن فوتبالی‌ها باقی خواهد ماند.
Read more
به جای دنبال کردن بیماران روانی و یه مشت لومپن تو فضای مجازی و بزرگ کردنشون در حد چهارتا پیج اینستاگرام سعی کنید برای شعورتون ارزش قائل شید و آدم های تاثیر گذار و با هدف و خاص و دنبال کنید و به جای از دور نگاه کردن خودتون هم پا به دنیای پر هیجان بزارید. این ویدیو رو برای فاطمه ی عزیزم درست کردم. از اولین ... به جای دنبال کردن بیماران روانی و یه مشت لومپن تو فضای مجازی و بزرگ کردنشون در حد چهارتا پیج اینستاگرام سعی کنید برای شعورتون ارزش قائل شید و آدم های تاثیر گذار و با هدف و خاص و دنبال کنید و به جای از دور نگاه کردن خودتون هم پا به دنیای پر هیجان بزارید.
این ویدیو رو برای فاطمه ی عزیزم درست کردم. از اولین پرشش سال ۲۰۱۲ تا اولین پرش وینگسوتش تابستونه سال پیش و جا داره بگم اینکه بعد از ۱۶ سال ورزش قهرمانی کردن تو ژیمناستیک بتونی باز هدفهات و با همه ی سختی های راهش دنبال کنی اونم تو ایران خودش یه مداله طلا داره. این صداهای مجری که روی تصویره از مصاحبه ی اول فاطمه تو سال ۹۱ هست تا سال گذشته. پس جماعت حاشیه ساز و دوزاری این موارد و گفتم که پیشاپیش بخونید و ورم نیارید از حسادت.
@fatemehakrami
ورزشکارای خاص ایران و حمایت کنید و از دیدن پیشرفتشون با همه ی سختی های راه لذت ببرید.
#اسکایدایو #سقوط_آزاد #فاطمه_اکرمی #teamparvaz
Read more
"از گفتگو با فصلنامه ویرگول" ترانه در دوران انقلاب مشروطه نقش ویژه‌ای داشت، از «عارف» تا «شیدا« ...
Media Removed
"از گفتگو با فصلنامه ویرگول" ترانه در دوران انقلاب مشروطه نقش ویژه‌ای داشت، از «عارف» تا «شیدا« و «نسیم شمال»... جایگاه ترانه را در ادبیات معاصر چگونه می‌توان تبیین کرد. عارف یک استثنا در ترانه و موسیقی معاصر است. کسی که پشتش پیشینه‌ای از ترانه اجتماعی وجود نداشته. تعدادی ضربی‌خوانی‌ منتقدانه‌ی ... "از گفتگو با فصلنامه ویرگول"

ترانه در دوران انقلاب مشروطه نقش ویژه‌ای داشت، از «عارف» تا «شیدا« و «نسیم شمال»... جایگاه ترانه را در ادبیات معاصر چگونه می‌توان تبیین کرد.

عارف یک استثنا در ترانه و موسیقی معاصر است. کسی که پشتش پیشینه‌ای از ترانه اجتماعی وجود نداشته. تعدادی ضربی‌خوانی‌ منتقدانه‌ی طنزآمیز بوده و تصنیف‌های پا منقلی درباره تیر مژگان و می و معشوق. بعد یکباره این آدم با آن آثار متفاوت می‌درخشد و ترانه‌ را به خدمت بیان معضلات اجتماعی و سیاسی می‌گیرد و کنسرت برگزار می‌کند و به شکل یک راک استار امروزی در زمانه‌ی خود درمیاید. ترانه تا حدودی توانست جایگاهی پیدا کند اما بیشتر در میان مردم نه اهل ادبیات. ملک الشعرای بهار تا سال‌ها از بیان این که ترانه‌ی «مرغ سحر» را نوشته پرهیز داشته به همین دلیل که تصنیف را دون شان ادبیات می‌دانسته. در اواخر دهه چهل این جایگاه بهتر شد و در دوران بعد از خاموشی بیست ساله موسیقی در داخل ایران ترانه‌سرا بیشتر از طرف مردم و بخشی از اهالی ادبیات شناخته شدند. این را هم بگویم که این جایگاه با چنگ و دندان به دست آمده. ترانه در دو دهه‌ی اخیر بخشی از وظیفه‌ی شعر معاصر را هم به عهده گرفته و به دلیل مخاطب بیشتر داشتن گاهی از شعر هم نقش بیشتری ایفا کرده و تاوانش را هم داده. ما الان ترانه‌سرای ممنوع‌الفعالیت بیشتر از شاعر ممنوع‌الفعالیت داریم. البته نفس «ممنوعیت» دلیل بر برتری شاخه‌ای از ادبیات نیست اما حرف من این است که ترانه در خیلی موارد متعهدانه‌تر از شعر عمل کرده و البته سانسور و سرکوب شده. شورای ممیزی دفتر موسیقی - برخلاف چیزی که نشان می‌دهند – مشکلی با ابتذال و سطحی‌نویسی در ترانه ندارند و فقط به قصد بریدن نفس ترانه متعهد تشکیل شده‌اند، تهیه‌کننده هم که به نوعی از دفتر موسیقی هم خط می‌گیرند بیشتر روی آثار سطحی سرمایه می‌گذارد، خواننده‌ها هم که اغلب دغدغه اجتماعی ندارند و به فکر پر کردن کنسرت سالن میلادند. ماحصل تمام این‌ها می‌شود چیزی که در بازار موسیقی مجاز در جریان است. تولید انبوه آثار مصرفی و اغلب بی‌معنا و معدودی کار دغدغه‌مند که آن هم از هزار فیلتر باید و نباید گذشته. کارهای اجتماعی کمتر مجال انتشار در چهارچوب مجاز پیدا می‌کنند و حقیقت این است که ترانه‌ی پیشرو در ایران مجوز انتشار ندارد. جدا از تمام اینها جایگاه داشتن و نداشتن از طرف اساتید ادبیات و واقعن اهمیتی ندارد. اینها حتا با جایزه نوبل گرفتن باب دیلن هم روی تُرش کردند آن را نشانه‌ی مبتذل شدن نوبل دانستند دیگری چه انتظاری دارید به ترانه فارسی روی خوش نشان بدهند؟
Read more
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ...
Media Removed
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ادبیات شد این روزها به بهانه برپایی نمایشگاه کتاب تهران به ایران سفر کرده است و روز گذشته در یک نشست خبری در کاخ نیاوران حاضر شد و با رسانه‌های ایرانی گفت‌وگو کرد و عصر دیروز هم در خانه اندیشمندان علوم ... روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی
نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ادبیات شد این روزها به بهانه برپایی نمایشگاه کتاب تهران به ایران سفر کرده است و روز گذشته در یک نشست خبری در کاخ نیاوران حاضر شد و با رسانه‌های ایرانی گفت‌وگو کرد و عصر دیروز هم در خانه اندیشمندان علوم انسانی حضور پیدا کرد و از ادبیات سخن گفت. این نویسنده سرشناس در نشست خبری خود گفت: تاریخ و فرهنگ ایران و ترکیه درآمیخته است.
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی
کتاب‌هایم به شصت زبان دنیا ترجمه شده است، اما وقتی به ایران می‌آیم انگار وطن خودم است. در تهران بودن برای من لذت‌بخش است و این دومین‌بار است که به ایران آمده‌ام. کتاب‌هایم نیز از بیست و پنح سال پیش به فارسی ترجمه شده است. او افزود: برخی از دوستان ایرانی رمان «نام من قرمز» را بیشتر از آنکه ترکی بدانند ایرانی می‌دانند زیرا در آن درباره ایران و مینیاتور ایرانی نوشته شده است. پاموک همچنین متذکر شد: زمانی که کتاب‌هایم در ایران و به فارسی ترجمه یا چاپ می‌شود شادی مضاعفی به من دست می‌دهد، اما نارضایتی هم دارم. دوست دارم باتوجه به معاهده برن و کپی‌رایت، کتاب‌هایم به شکل منظم با اجازه خودم و دقیق، در یک مجموعه و از طرف یک انتشارات شاید توسط فردی مثل آقای فصیحی منتشر شود. او سپس درباره استفاده از آثار ایرانی در داستان‌هایش، اظهار کرد: «کتاب سیاه» تحت تاثیر «منطق‌الطیر» عطار و در قالب رمان پست‌مدرن نوشته شده است.

این نویسنده درباره‌ اینکه ادبیات معاصر ایران تا چه اندازه در ترکیه شناخته‌شده است گفت: متاسفانه ادبیات معاصر ایران در ترکیه شناخته‌شده نیست و برخی فقط «بوف کور» (صادق هدایت) را می‌شناسند. نویسنده‌های بیست سال اخیر ایران در ترکیه شناخته‌شده نیستند زیرا ترکیه رو به غرب و پشت به شرق ایستاده‌ است. اورهان پاموک درباره‌ دیگر نویسنده‌های ایرانی نیز اظهار کرد:‌ نویسنده‌های روشنفکر مخاطبان خاص خود را دارند. برای مثال دکتر شایگان دیدگاه مدرن، سیدحسین نصر دیدگاه محافظه‌کارانه و دکتر شریعتی دیدگاه انقلابی دارد. من نیز هنگامی که کتاب «برف» را می‌نوشتم کتاب شریعتی را خواندم. اینها تاثیرات خود را روی مخاطب ترکیه می‌گذارد.پاموک در پاسخ به اینکه در رسانه‌ها و جامعه روشنفکری ایران درباره اینکه چرا تاکنون جایزه نوبل ادبیات به نویسنده‌های ایرانی تعلق نگرفته است، بحث می‌شود و نظر شما که موفق به دریافت این جایزه شده‌اید، چیست، توضیح داد: در سفرهایی که به کشورهای دیگر داشتم از جمله هلند و کره ..؛ادامه در کانال تلگرام ققنوس
Read more
 #پاسداری_گویش_پارسی_آیین_باستانی جشن مبارزه با تاریکی جشن «سور» از گذشته بسیار دور در ایران ...
Media Removed
#پاسداری_گویش_پارسی_آیین_باستانی جشن مبارزه با تاریکی جشن «سور» از گذشته بسیار دور در ایران زمین مرسوم بوده‌است که جشنی ملی و مردمی است و «چهارشنبه سوری» نام گرفته‌است که طلایه‌دار نوروز است. در ایران باستان در پایان هر ماه جشن و پای‌کوبی با نام سور مرسوم بوده‌است و از سوی دیگر چهارشنبه ... #پاسداری_گویش_پارسی_آیین_باستانی
جشن مبارزه با تاریکی
جشن «سور» از گذشته بسیار دور در ایران زمین مرسوم بوده‌است که جشنی ملی و مردمی است و «چهارشنبه سوری» نام گرفته‌است که طلایه‌دار نوروز است.
در ایران باستان در پایان هر ماه جشن و پای‌کوبی با نام سور مرسوم بوده‌است و از سوی دیگر چهارشنبه نزد اعراب «یوم الارباع» خوانده می‌شد و از روزهای شوم و نحس بشمار می‌رفت و بر این باور بودند که روزهای نحس و شوم را باید با عیش و شادمانی گذراند تا شیاطین و اجنه فرصت رخنه در وجود آدمیان را نیابند.
آداب و رسوم مراسم چهارشنبه سوری :
چهارشنبه آخر سال ( چهار شنبه سوری ) یکی از آیین های نوروزی امروز - که بایستی آمیزه ای از چند رسم متفاوت باشد - «مراسم چهارشنبه سوری» است که در برخی از شهرها آن را چهارشنبه آخر سال گویند. درباره ی چهارشنبه سوری، کتاب ها و سندهای تاریخی، مطلبی یا اشاره ای نمی یابیم و تنها در این قرن اخیر، یا دقیق تر، در این نیم قرن اخیر است که مقاله ها و پژوهشهای متعددی در این باره منتشر شده و یا در نوشته های مربوط به نوروز به چهارشنبه سوری نیز پرداخته اند.
برگزاری چهارشنبه سوری، که در همه ی شهرها و روستاهای ایران سراغ داریم، بدین صورت است که شب آخرین چهارشنبه ی سال (یعنی نزدیک غروب آفتاب روز سه شنبه)، بیرون از خانه، جلو در، در فضایی مناسب، آتشی می افروزند، و اهل خانه، زن و مرد و کودک از روی آتش می پرند و با گفتن : «زردی من از تو، سرخی تو از من»، بیماری ها و ناراحتی ها و نگرانی های سال کهنه را به آتش می سپارند، تا سال نو را با آسودگی و شادی آغاز کنند . از باورها و رسم های چهارشنبه سوری که هنوز به کلی فراموش نشده اند ودر برخی از شهرها و روستا ها هنوز این مراسم ها برگزار میشوند عبارتند از:
کوزه شکنی یکی از مراسم چهارشنبه سوری : 
یکی دیگر از مراسم مخصوص چهارشنبه سوری آن بوده که کوزه کهنه ای را برمی داشتند و در آن مقداری نمک و ذغال و سکه ده شاهی می انداختند و هر یک از افراد خانواده یک بار کوزه را دور سر می چرخاند و نفر آخری آن کوزه را از پشت بام ، به کوچه می افکند و می گفت :درد و بلای ما بـِرَه توی کوزه و بـِرَه توی کوچه
دنباله در کامنت >>>>
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>تناقض در حرف و عمل اپوزیسیون /کامبیز نوروزی <span class="emoji emoji1f539"></span>روزنامه شرق 17/دی/96 کسی که در خارج از کشور زندگی ...
Media Removed
تناقض در حرف و عمل اپوزیسیون /کامبیز نوروزی روزنامه شرق 17/دی/96 کسی که در خارج از کشور زندگی می‌کند، اخلاقا تا چه اندازه مجاز است که راه‌حل‌های رادیکال برای مشکلات و مسائل ایران و اعمال پرهزینه برای مردم تجویز و تبلیغ کند؟ مثلا راه‌هایی که صرف‌نظر از درستی و نادرستی آنها، متضمن فقر و بیماری ... 🔴تناقض در حرف و عمل اپوزیسیون /کامبیز نوروزی
🔹روزنامه شرق 17/دی/96
کسی که در خارج از کشور زندگی می‌کند، اخلاقا تا چه اندازه مجاز است که راه‌حل‌های رادیکال برای مشکلات و مسائل ایران و اعمال پرهزینه برای مردم تجویز و تبلیغ کند؟ مثلا راه‌هایی که صرف‌نظر از درستی و نادرستی آنها، متضمن فقر و بیماری و زندان و مرگ برای مردم داخل کشور است؟ مثلا حمایت از تحریم‌ها، حمایت از مداخله نظامی خارجی در ایران، ترویج خشونت در اعتراض‌ها، توسعه درگیری‌های داخلی و... . همه اینها چیزهایی است که منجر به انواع مشکلات برای افراد و ملت می‌شود. کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، به دلیل دوری از سرزمین طبعا هیچ‌یک از آثار و عوارض این مصائب را در زندگی روزمره خود نمی‌بینند. آنها در هر جایی که هستند، نه نتایج تحریم را می‌بینند، نه از کمبود دارو و غذا رنج خواهند برد، نه خطر زندان و انواع محرومیت‌های مادی و معنوی را باید به جان بخرند. هر اتفاقی که در ایران بیفتد، هیچ تأثیری در زندگی آنها نخواهد گذاشت، مگر رنج دوری از وطن یا برخی دلتنگی‌ها و نگرانی‌ها برای نزدیکان، که این ملال هم به‌مرور درمان‌پذیر است. در سال‌های پس از انقلاب خیلی‌ها به دلایل سیاسی‌ یا کمی سیاسی، از کشور خارج شدند. بعضی زندگی عادی خود را در پیش گرفتند. بعضی هم در کنار زندگی روزمره به راه سیاست ادامه دادند. تا اینجا هیچ اشکالی نیست. این یک حق ذاتی برای هر شخصی است. اکثر این مهاجران برای گریز از سختی‌هایی مثل خطر زندان، محرومیت‌های اجتماعی، بی‌کاری، احساس ناامنی و مانند اینها و برای بهره‌مندی از زندگی آرام و مجال سخن‌گفتن و آزادی بیان یا تحصیل و تدریس علم، به راه غربت و مهاجرت رفتند. این هم کاملا انتخابی شخصی و مشروع و محترم است. انتخاب محل زندگی حق اساسی و تردیدناپذیر هر انسان است. آنها هم که در خارج از کشور، به کار سیاسی در مورد ایران می‌پردازند، از حق انسانی خود استفاده می‌کنند. تا اینجا هیچ خرده و انتقاد حقوقی یا اخلاقی قابل طرح نیست. مسئله از آنجا شروع می‌شود که برای آنچه به‌عنوان حل مشکلات داخلی ایران مطرح می‌شود، عده‌ای از تحلیلگران یا فعالان سیاسی و مدنی مقیم خارج از کشور راه‌حل‌ها یا رهنمودهایی می‌دهند و مردم را به آنها فرامی‌خوانند که تحقق آنها مستلزم تحمیل رنج‌ها و مصیبت‌های فراوانی برای ملت و آحاد مردم است. مثلا تلاش برای ادامه تحریم‌ها، تلاش برای افزایش فشارهای قدرت‌های جهانی، به‌ویژه ایالات متحده علیه ایران تا مداخله نظامی در ایران، تشدید و توسعه منازعات خشن در داخل و...(ادامه در کامنت اول)
Read more
# امروز زاد روز زنده یاد استادپرویز مشکاتیان می باشد یگانه گوهر تابتاک موسیقی اصیل سنتی ایران زمین یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد استاد در سال ۱۳۳۴ در نیشابور به دنیا آمد. او مقدمات موسیقی را از شش سالگی نزد پدرش، حسن مشکاتیان، که استاد سنتورنوازی و آشنا با ویولن و سه‌تار بود، آموخت. ... #
امروز زاد روز زنده یاد استادپرویز مشکاتیان می باشد یگانه گوهر تابتاک موسیقی اصیل سنتی ایران زمین یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد
استاد در سال ۱۳۳۴ در نیشابور به دنیا آمد. او مقدمات موسیقی را از شش سالگی نزد پدرش، حسن مشکاتیان، که استاد سنتورنوازی و آشنا با ویولن و سه‌تار بود، آموخت. وی آموختن موسیقی را در طول تحصیل در زادگاهش، نیشابور پی گرفت و تا پایان دورهٔ متوسطه همچنان در پیشگاه پدر به فراگیری و تمرین مشغول بود. او در سال ۱۳۵۳ وارد دانشکدهٔ هنرهای زیبا در دانشگاه تهران شد و به آموختن ردیف میرزا عبدالله نزد نور علی خان برومند و ردیف موسیقی سنتی نزد دکتر داریوش صفوت پرداخت. استاد مشکاتیان از سال ۱۳۵۶، همکاری با رادیو را زیر نظر هوشنگ ابتهاج آغاز کردولی پس از واقعه ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ از رادیو استعفاء داد و مؤسسه چاووش را با همکاری هنرمندان گروه عارف و شیدا تشکیل داد. سپس با همکاری شهرام ناظری، تصنیف «مرا عاشق» را بر روی شعر مولاناساخت. از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۷ با محمدرضا شجریان همکاری داشت که نتیجهٔ این همکاری، آثار ماندگاری چونبیداد، آستان جانان، سِرّ عشق، نوا، دستان، گنبد مینا و جان عشاق بود. وی در همهٔ این آثار، به عنوان آهنگ‌ساز و نوازندهٔ سنتور (در سِرّ عشق به عنوان نوازندهٔ سه‌تار و در جان عشاق فقط آهنگ‌ساز) همکاری داشت. او همچنین کارهای بسیار پرباری با نوازندگانی چون حسین علیزاده (سرپرست گروه عارف و گروه شیدا) و محمدرضا لطفی (سرپرست گروه شیدا) دارد. پس از قطع همکاری با محمدرضا شجریان، وی با خوانندگانی چون علی جهاندار، ایرج بسطامی، علیرضا افتخاری،حمیدرضا نوربخش، علی رستمیان و شهرام ناظری همکاری کرد. او همچنین در فستیوال جهانی موسیقی تحت عنوان (روح زمین) در کشور انگلستان شرکت کرد و مقام نخست را بدست آورد. استاد مشکاتیان از سال ۱۳۷۶ اجراهای صحنه‌ای و انتشار آلبوم را متوقف کرد و تا تابستان سال ۱۳۸۴ کنسرتی در کشور اجرا نکرد. یکی از واپسین کارهای وی آلبوم تکنوازی تمنا بود که در سال ۱۳۸۴ نواخت و منتشر کرد. همچنین وی در روزهای ۶ تا ۹ آذر ۱۳۸۶ به عنوان سرپرست گروه عارف کنسرتی در تهران برگزار کرد که حمیدرضا نوربخش به عنوان خواننده در آن شرکت داشت. در سال ۱۳۸۶، پس از حضور پرویز مشکاتیان در کنسرت محمدرضا شجریان، رابطهٔ این دو استاد موسیقی ایرانی که بیش از یک دهه تیره بود، مجدداً برقرار شد. همچنین، در مراسم جشن خانه موسیقی در ۲۳ مهر ۱۳۸۶، لوح تقدیر از یک عمر فعالیت هنری توسط محمدرضا شجریان به عنوان رئیس شورای عالی خانهٔ موسیقی به پرویز مشکاتیان اهدا شد
Read more
 #خدا_دوست #خدادوست #چشم #شیراز #پرفسور #تسلیت #علم #دکتر #پزشکی افتخارات .... وی به‌طور متناوب ...
Media Removed
#خدا_دوست #خدادوست #چشم #شیراز #پرفسور #تسلیت #علم #دکتر #پزشکی افتخارات .... وی به‌طور متناوب توسط شخصیت‌های برجسته‌ای در چشم پزشکی آمریکا به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده و شهرتش علاوه بر مقالات علمی متعدد و تحقیقات گسترده درزمینه‌های مختلف و کیفیت درمان و تجربه در ... #خدا_دوست #خدادوست #چشم #شیراز #پرفسور #تسلیت #علم #دکتر #پزشکی
افتخارات .... وی به‌طور متناوب توسط شخصیت‌های برجسته‌ای در چشم پزشکی آمریکا به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده و شهرتش علاوه بر مقالات علمی متعدد و تحقیقات گسترده درزمینه‌های مختلف و کیفیت درمان و تجربه در درمان جراحی، مدیون تحقیقات پایه‌ای بر ناراحتی‌های سطح قرنیه‌است، تا آنجا که در پیوندهای قرنیه روی مکانیسم دفع پیوند به افتخار او "Khodadoust line" نامگذاری شده‌است.[۴]

برخی از افتخارات پروفسور: -اولین و تنها دستیار خارجی چشم پزشکی دانشگاه جان هاپکینز آمریکا(۱۳۴۱) -بهترین دستیار مرکز چشم پزشکی ویلمر (۱۳۴۳–۱۳۴۶) -اولین پیوند موفقیت‌آمیز قرنیه در سال ۱۳۴۶ در ایران -نامگذاری متد Khodadoust Line در پیوندهای قرنیه روی مکانیسم دفع پیوند (نشانه پس زدن قرنیه یا وازدگی پیوند قرنیه) -چندین سال متناوب بعنوان بهترین جراح قرنیه در دنیا توسط شخصیت‌های برجسته چشم پزشکی آمریکا معرفی شدند. -انتشار مقالات متعدد، فعالیت پژوهشی در علوم پایه(۴۰ مقاله ایندکس شده در Pubmed که ضمیمه می‌باشد) -استاد بخش چشم پزشکی دانشگاه شیراز و تبادل یک نفر از دستیاران چشم پزشکی ایرانی و چها نفر از دانشگاه جان هاپکینز برای فراگیری دانش‌های بالینی و تجربه‌های علمی و تجربه در اعمال جراحی(۱۳۴۷–۱۳۵۹) -یکسال مربی و یکسال استادیار در بخش چشم پزشکی دانشگاه جان هاپکینز(۱۳۵۹–۱۳۶۰) -ادامه برنامه‌های پژوهشی بعنوان استاد مدعو در بخش چشم پزشکی دانشگاه جان هاپکینز از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۹ به تناوب زمان ۶ ماه، هر دوسال یکبار. -دریافت عنوان محقق برتر از Lifetime achievement Award AMO (American Medical Association) -دریافت جایزه چهره ماندگار چشم پزشکی از:American Ophthalmology Association (AOA) -دریافت جایزه IRSO، انجمن علمی چشم پزشکی ایران در سال ۱۳۹۲ -نکوداشت از طرف کمیسیون ملی یونسکو-ایران در سال ۱۳۹۳ -کرسی پژوهشی «توسعه علوم جدید در چشم پزشکی» در سال ۱۳۹۳

در تارنمای پاب‌مدسین، تعدادی از مقالات بین‌المللی وی چاپ گردیده‌است.[۵]
Read more
@ramatrading بیایید در ابتدای مطلب نگاهی به آمار فروش مدل‌های مختلف شاسی‌بلند و کراس‌اوور در کشورمان ...
Media Removed
@ramatrading بیایید در ابتدای مطلب نگاهی به آمار فروش مدل‌های مختلف شاسی‌بلند و کراس‌اوور در کشورمان داشته باشیم تا اهمیت بررسی هیوندای توسان بیشتر مشخص شود. در سال ۱۳۹۴، تعداد ۵۰,۲۸۹ دستگاه خودروی سواری وارد کشورمان شد که از کل این رقم،۵۷ درصد شامل خودروهای شاسی‌بلند می‌شود. نکته مهم اینجا ... @ramatrading
بیایید در ابتدای مطلب نگاهی به آمار فروش مدل‌های مختلف شاسی‌بلند و کراس‌اوور در کشورمان داشته باشیم تا اهمیت بررسی هیوندای توسان بیشتر مشخص شود. در سال ۱۳۹۴، تعداد ۵۰,۲۸۹ دستگاه خودروی سواری وارد کشورمان شد که از کل این رقم،۵۷ درصد شامل خودروهای شاسی‌بلند می‌شود. نکته مهم اینجا است که تعداد ۲۸۵۰ دستگاه هیوندای توسان در این سال به کشور وارد شد که ۱۰ درصد از کل شاسی‌بلندهای وارد شده به ایران را شامل می‌شود.
تلفظ درست نام این خودرو، توکسان است که شهری در صحرای آریزونای آمریکا است. محصولات دیگری از هیوندای، مانند سوناتا و آزرا هم نام مناطقی در کشور امریکا هستند که با هدف جلب مشتری در این کشور، روی محصولات این برند کره‌ای گذاشته شده‌اند و البته باید به این نکته نیز توجه داشت که طراحان آمریکایی زیادی تاکنون با این شرکت همکاری داشته‌اند.
اولین مدل توسان در سال ۲۰۰۴ معرفی شد و با تولید هم‌زمان در کره، هندوستان، برزیل، چین، مصر ، اوکراین و تایوان تا سال ۲۰۰۹، موفقیت بزرگی برای هیوندای کسب کرد. این خودرو در ایران هم حضور پررنگی داشت و توانست اطمینان مردمی را جلب کند. در نسل دوم، توسان در ظاهر و باطن متحول شد. طراحی بی‌تفاوت نسل قبل، در مدل ۲۰۱۰ پویا و چشم‌نواز شد و پیشرانه ۲.۷ لیتری پرمصرف قبلی، با نمونه ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر جایگزین گردید تا این‌که امسال، نسل سوم توسان وارد بازار شلوغ و پرطرفدار کراس‌اوورها شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما سر بزنید .
www.rama.ir
Read more
فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران — ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس) معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ ...
Media Removed
فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران — ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس) معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود.فرهاد از خوانندگان صاحب‌نام راک ایرانی بود و نخستین آلبوم راک اند رول ایران را منتشر کرد. نام اصلی : فرهاد مهراد زادروز : ۲۹ دی ۱۳۲۲ – تهران، ایران اهل کشور : ایران پدر ... فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران — ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس) معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود.فرهاد از خوانندگان صاحب‌نام راک ایرانی بود و نخستین آلبوم راک اند رول ایران را منتشر کرد.

نام اصلی : فرهاد مهراد

زادروز : ۲۹ دی ۱۳۲۲ – تهران، ایران

اهل کشور : ایران

پدر : رضا – مادر : آمنه

درگذشت : ۹ شهریور ۱۳۸۱ – پاریس، فرانسه

دین : اسلام

سبک ها : موسیقی پاپ فارسی، راک ایرانی

کار(ها) : خواننده، آهنگ‌ساز و نوازنده

مدت کار : (۱۳۴۲-۱۳۵۷) – (۱۳۷۲-۱۳۸۱)

نقش های مرتبط : بلک کتس

سازهای برجسته : پیانو، گیتار

آنچه فرهاد را از دیگر همدوره‎هایش متمایز می‎کند، ترانه‎های پوچ‌گرا و فرهنگ خیابانی است که در موسیقی او متبلور شده‎است. این عناصر در ترانه «کودکانه» بیش از پیش نمود دارد.

او به عنوان یکی از سیاسی‌ترین خوانندگان ایران شناخته می‌شود.فرهاد در اوایل دهه ۱۳۵۰ شعرهایی با مضامین سیاسی می‌خواند و مدتی زندانی سیاسی بود. فرهاد بعداً از انقلابیون شد و در زمستان ۱۳۵۷ ترانه انقلابی «وحدت» را خواند، اما پس از انقلاب تا سال ۱۳۷۲ از ادامه کار منع شد.

از معروف‌ترین آهنگ‌های او می‌توان به «جمعه»، «کودکانه»، «وحدت»، «گنجشکک اشی مشی»، «شبانه» اشاره کرد. فرهاد آهنگ‎هایی نیز به زبان‎های غیرفارسی دارد.

زندگی‌

فرهاد ۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران متولد شد. پدرش رضا مهراد، کاردار ایران در کشورهای عربی بود. فرهاد تا ۸ سالگی که به همراه خانواده به تهران بازگشت در عراق زندگی می‌کرد.برادر بزرگ فرهاد ویولن می‌نواخت. یکی از دوستان برادرش متوجه علاقهٔ فرهاد به موسیقی می‌شود و از خانواده فرهاد می‌خواهد که سازی برای او تهیه کنند. با اصرار برادرش یک ویولن‌سل برای او تهیه می‌کنند و تمرینات فرهاد آغاز می‌شود. ولی عمر تمرینات ویولن‌سل از ۳ جلسه فراتر نرفت.

سالهای جوانی و شهرت

بعد از ترک تحصیل در کلاس یازدهم با یک گروه نوازندهٔ ارمنی آشنا می‌شود و با استفاده از سازهای آنان به صورت تجربی نواختن را می‌آموزد و مدتی بعد به عنوان نوازندهٔ گیتار در همان گروه شروع به فعالیت می‌کند. فرهاد دو سال نیز به انگلستان رفت و در آنجا با موسیقی پاپ آن سال‌های انگلستان آشنا شد.

پس از بازگشت به ایران فرهاد اولین اجرای موسیقی خود را در هتل ریمبو در خیابان ایرانشهر تهران اجرا کرد.
#farhadmehrad
#kodakane
Read more
. . . نظرسنجی به نظر شما بهترین بازی پارسا پیروز فر در سینما کدام فیلم است؟ بیوگرافی پارسا پیروزفر ...
Media Removed
. . . نظرسنجی به نظر شما بهترین بازی پارسا پیروز فر در سینما کدام فیلم است؟ بیوگرافی پارسا پیروزفر تولد۲۲ شهریور۱۳۵۱ سال‌های فعالیت۱۳۷۰–تاکنون او در کودکی و از سال ۱۳۶۳ در عرصه کامیک استریپ و گرافیک فعالیت کرد و علاقه بسیار زیادی به کارهای گرافیکی دارد و کار در این عرصه را تا سال ۱۳۶۹ ادامه ... .
.
.
نظرسنجی
به نظر شما بهترین بازی پارسا پیروز فر در سینما کدام فیلم است؟
بیوگرافی
پارسا پیروزفر
تولد۲۲ شهریور۱۳۵۱
سال‌های فعالیت۱۳۷۰–تاکنون
او در کودکی و از سال ۱۳۶۳ در عرصه کامیک استریپ و گرافیک فعالیت کرد و علاقه بسیار زیادی به کارهای گرافیکی دارد و کار در این عرصه را تا سال ۱۳۶۹ ادامه داد و طراحی های زیادی را از خود به جا گذاشت ولی بنا به دلایلی نا معلوم هیچکدام از آنها را منتشر نکرد. 
پارسا پیروزفر در سال ۶۹ دیپلمش را در رشته ریاضی فیزیک اخذ کرد و هوش بسیار بالایی در ریاضی دارد و در سال ۱۳۷۰ با بهترین رتبه در کنکور قبول شد و در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته نقاشی به تحصیل مشغول شد
وی همان زمان در دانشگاه‌های مختلف به روی صحنه تئاتر رفت و در سال ۱۳۷۱ برای نخستین بار در فیلم مجسمه در نقش یک دانشجو حاضر شد و پس از آن درسال ۱۳۷۲ ، در نقش کوتاهی در فیلم پری ساخته داریوش مهرجویی حضور پیدا کرد. در سال ۱۳۷۴ دوره بازیگری را در مؤسسه هنرهای نمایشی استاد سمندریان پشت سر گذاشته و در سال ۱۳۸۰ نمایش هنر اثر یاسمینا رضا را به روی صحنه برد. در طی سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ در مؤسسه فرهنگی هنری کارنامه و دانشگاه علامه طباطبائی و همچنین در سال ۱۳۸۶ در مؤسسه فیلم‌سازی هیلاج به تدریس بازیگری پرداخت. او در سال ۱۳۸۲ برای بازی در فیلم «مهمان مامان» جایزه بازیگری هشتمین جشن خانه سینما را دریافت کرد . آقای پیروزفر همچنین جوایز دیگری نیز برای فیلمهای اعتراض ، اشک سرما و... نیز کسب کرده است. وی از زمان دانش‌آموختگی از دبیرستان تا کنون در زمینه‌های مختلفی از جمله گرافیک و تصویرسازی، مجسمه‌سازی، ساختن بنرهای تبلیغاتی، دوبله ، بازیگری ، کارگردانی تئاتر و همچنین شرکت در نمایشنامه‌های رادیویی تجربه کسب کرده‌است. وی همچنین در تعدادی نمایش ویژه کودکان به صورت نوار کاست نیز همکاری داشته‌است. پارسا پیروزفر از جمله بازیگرانی است که تا به حال با هیچ روزنامه، مجله یا رسانه‌ای مصاحبه نکرده‌است. حتی در سریال در چشم باد که نقش اول و اصلی را داشت در مراسم تقدیر از عوامل سریال که از سوی صدا و سیما ایران تدارک دیده شده بود شرکت نکرد
فیلم ها
مجسمه
پری
اعتراض
ضیافت
مرسدس
شیدا
مهمان مامان
دختران انتظار
دختری به نام تندر
عروس خوش قدم
اینجا بدون من
نقاب
اشک سرما
وقت چیدن گردو ها
شبانه روز
اسب حیوان نجیبی است
زندگی جای دیگری است
نزدیکتر
شکاف
#بیوگرافیسینما
Read more
 #عبرت_تاریخی و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد ...
Media Removed
#عبرت_تاریخی و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد های لجوجانه و علی رغم آن پیش بینی های عالمانه و خوش بین نبودنهای #حکیمانه ، #آمریکا از #برجام و #تعهدنامه #توافق #هسته_ای با ایران خارج شد در این میان جماعت همیشه #سرخوش و #همیشه_طلبکار دندان ... #عبرت_تاریخی

و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد های لجوجانه
و علی رغم آن پیش بینی های عالمانه و خوش بین نبودنهای #حکیمانه ، #آمریکا از #برجام و #تعهدنامه #توافق #هسته_ای با ایران خارج شد

در این میان جماعت همیشه #سرخوش و #همیشه_طلبکار دندان به پاچه #منتقدان_برجام گرفته و گفتند شما کرده اید و باید هم خوشحالی کنید
میگویند آمریکا که گفته بود چنین کنید و چنان نکنید تا چنین و چنان نکنم

کدام خوشحالی ؟
چه کسی خوشحال است ؟
مرور داستان جهل جماعتی از #مردم و #خیانت برخی از #مسئولان شادی دارد ؟
مگر این ملت دستنشانده #ترامپ دیوانه اند
که به آنها و حکومتشان امر و نهی کند و ما بله قربان گویشان باشیم
دولت مطبوعتان که تمام و کمال به تعهداتش عمل کرد و باز اینچنین شد

مثل امروز #منتقدان #توافق_با_شیطان مثل فردیست که موقع خنثی سازی بمبی مدام به مسئول خنثی سازی میگفت که سبز را قطع کن
میگفت تجربه ثابت کرده که این #دشمن با این رنگ بمب خود را به کار می اندازد
شواهد و اوضاع بمب هم میگوید سبز را قطع کن
حالا که مامور جاهل دست به سیم قرمز زد و انفجاری که نباید ، رخ داد ، تذکر دهنده حتی در حد یک #دیدی_گفتم و مگر نگفتم هم چیزی نگوید ؟
تذکر دهنده ای که در این میان هم خودش از اوضاع آسیب دیده و هم خانواده و شهر و کشورش

#روحانی ، بی ادب ترین #رئیس_جمهور تاریخ ایران پنج سال به منتقدان توافق با شیطان هر چه دلش خواست گفت
کم سوادان کم عقل دزد کاسب تحریم عقب افتاده متحجر که باید آب و صابون بیاورند و رویشان را بشورند و به جهنم بروند
حالا این منتقدان اگر حرفی بزنند میشوند بی ادب
میشوند تفرقه گر ؟

مسلم است که ما از این #ذلت_تحمیلی شاد نبوده و نیستیم
اما شما ؟
پشیمان هستید ؟
حقتان نیست تا سال هزار و چهارصد تا لب به سخن باز کنید به شما گفته شود #تا_هزاروچهارصد_سکووووت ؟

با تمام این تفاسیر ما کماکان آرزوی موفقیت #دولت فعلی در #خدمت_رسانی و نه #حاشیه_سازی و #جاسوس_پروری و خیانت را داریم

سری به سنگ خورده و امید میرود مغزی در این میانه به کار افتد
#تجربه ای کسب شد و امیدواریم به کار جماعت مدعی بیاید

ما هم به حکم اخلاق و وطن پرستی تا همان هزار و چهارصد حامی دولتیم
به شرط و شروط عاقلانه
که حالا نکند ملت را از چاه اعتماد به کدخدا به مجموعه چاههای #اعتماد_به_اروپا روانه کنی

که فکر #مذاکره تازه را از سرت بیرون کن
اخمت را خرج دشمن کن
طعنه و کنایه هایت را هم
نیش باز از سر تمسخر و زبان دراز از سر لجاجت را هم

به امید موفقیت ایران و ایرانی
Read more
. دیروز صحبت از حراج لامبورگینی پاپ شد، یاد حراج پژو ۵۰۴ احمدی نژاد افتادم. سال ۱۳۸۹ این پژو ۵۰۴ که ...
Media Removed
. دیروز صحبت از حراج لامبورگینی پاپ شد، یاد حراج پژو ۵۰۴ احمدی نژاد افتادم. سال ۱۳۸۹ این پژو ۵۰۴ که اگر به صورت عادی خرید و فروش میشد شاید به پول اسقاط یه خودرو چیزی حدود دو سه تومن فروش میرفت. اما نتیجه این حراجی که اخبار اعلام کرد، رقم ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی مطرح شد. بله همین امروز هم این مقدار ... .
دیروز صحبت از حراج لامبورگینی پاپ شد، یاد حراج پژو ۵۰۴ احمدی نژاد افتادم.
سال ۱۳۸۹ این پژو ۵۰۴ که اگر به صورت عادی خرید و فروش میشد شاید به پول اسقاط یه خودرو چیزی حدود دو سه تومن فروش میرفت. اما نتیجه این حراجی که اخبار اعلام کرد، رقم ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی مطرح شد. بله همین امروز هم این مقدار پول رقم قابل توجه و زیادی هست. اما سال ۸۹ فراتر از یک رقم زیاد! برای این که بهتر درک کنین عمق فاجعه رو. باید بگم اون سال بازار خودروی ایران ۹ مدل خودروی گرون قیمت بیشتر نداشت و شما از هر ۹ مدل یک دستگاه میخریدین جمعا میشد ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان!
۹ خودروی گران ایران در سال ۸۹: 👇🏻
تویوتا لندکروزر ۹۴ میلیون
ب.ام.و X3 قیمت ۱۱۸ میلیون
ب.ام.و 530i سدان ۱۲۵ میلیون
مرسدس بنز C350 سدان ۱۲۸ میلیون
ب.ام.و 330i کانورتیبل ۱۳۰ میلیون
ب.ام.و 630i کانورتیبل ۱۹۵ میلیون
مرسدس بنز CLS350 قیمت ۲۲۵ میلیون
ب.ام.و 740Li سدان ۲۳۵ میلیون
مرسدس بنز S350 قیمت ۲۵۰ میلیون
لابد میاین میگین خب کسی که پول خرید اونو داره اینارم میتونه علاوه بر اون داشته باشه. اما چرا باید یکی بخواد اینو داشته باشه؟ 🤔
تصویر را ورق بزنید تا تصاویر خودروهای مورد نظر را مشاهده کنید 👈🏻
#پست_موقت #عکس_اینترنتی

#پژو #peugeot #amirshiralivand #امیرشیرعلیوند
Read more
: فکرکردی چه حسی داره که تمام مدت با ترس زندگی کنی؟ واصلا چرا باید این‌طوری زندگی کنم؟ #نامه نوشته‌ی ...
Media Removed
: فکرکردی چه حسی داره که تمام مدت با ترس زندگی کنی؟ واصلا چرا باید این‌طوری زندگی کنم؟ #نامه نوشته‌ی #کاترین_هیوز ترجمه‌ی #سودابه_قیصری نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۵۵۰۰ تومان تینا کریگه، یک مأموریت در زندگی دارد؛ فرار از همسر دائم‌الخمر و خشن‌اش. تینا تمام ساعات روز کار می‌کند تا ... :
فکرکردی چه حسی داره که تمام مدت با ترس زندگی کنی؟ واصلا چرا باید این‌طوری زندگی کنم؟

#نامه
نوشته‌ی #کاترین_هیوز
ترجمه‌ی #سودابه_قیصری

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۵۵۰۰ تومان

تینا کریگه، یک مأموریت در زندگی دارد؛ فرار از همسر دائم‌الخمر و خشن‌اش. تینا تمام ساعات روز کار می‌کند تا پس‌انداز کرده و بتواند همسرش را ترک کند. او تعطیلات آخر هفته را هم در فروشگاه خیریه‌ای سپری می‌کند. روزی هنگام جستجوی جیبِ کُت دست‌دوم اهدایی به خیریه، نامه‌ی باز نشده‌‌ای می‌یابد. تینا نمی‌تواند بر کنجکاوی خود غلبه کند. او نامه را باز می‌کند و آن را می‌خواند؛ نامه‌ای که زندگی‌اش را کاملا تغییر می‌دهد.
بیلی استرلینگ، می‌داند احمقانه رفتار کرده‌، اما می‌خواهد همه چیز را جبران کند. نامه‌ای می‌نویسد که امیدوار است آینده‌اش را تغییر دهد، نامه‌ای که همه چیز را تغییر می‌دهد اما به طریقی که بیلی حتی فکرش را هم نمی‌کند.
«نامه» داستان زندگی دو زن را بازگو می‌کند که در دهه‌های مختلفی به دنیا آمده‌اند ولی سرنوشت، آن دو را به هم پیوند می‌دهد، و نشان می‌دهد که چگونه تباهی و نابودی یکی از آن‌ها به رهایی دیگری می‌انجامد. «کاترین هیوز» در سال ۱۹۶۴ در آتری نِم، چِشر، حدود چند مایلی جنوب منچستر به دنیا آمد و اولین کتاب خود «نامه» را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد که در همان سال پرفروش‌ترین کتاب Ebook و نامزد جایزه بهترین رمان بر اساس تاریخ شد.
«سودابه قیصری» متولد ۱۳۴۰ در آبادان و فارغ‌التحصیل زبان انگلیسی از دانشگاه شهید چمران اهواز است. او که تا سال ۱۳۸۳ دبیر زبان انگلیسی بوده، کار مطبوعاتی خود را نیز از سال ۷۴ آغاز کرده است.
پیش از این از «سودابه قیصری» ترجمه رمان «دختر گل لاله» نوشته‌ی «مارگارت دیکنسون» نیز در نشر آموت منتشر شد‌ه است.
چاپ سوم رمان «نامه» نوشته‌ی «کاترین هیوز» با ترجمه‌ی «سودابه قیصری» در ۳۹۲ صفحه و به قیمت ۲۵۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان

۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
.
Read more
... تئاتر با طعم ایرانی .. اگر فضای تئاتر ایران را دنبال کرده باشید، حتماً این جمله به گوش شما هم خورده ...
Media Removed
... تئاتر با طعم ایرانی .. اگر فضای تئاتر ایران را دنبال کرده باشید، حتماً این جمله به گوش شما هم خورده که کارگردانان تئاتر بیش‌تر ترجیح می‌دهند نمایشنامه‌های غیرایرانی را روی صحنه ببرند و بنا به برخی محدودیت‌هایی که وجود دارد، روی چندان خوشی به نمایشنامه‌های ایرانی نشان نمی‌دهند. چنین رویکردی ... ... تئاتر با طعم ایرانی
..
اگر فضای تئاتر ایران را دنبال کرده باشید، حتماً این جمله به گوش شما هم خورده که کارگردانان تئاتر بیش‌تر ترجیح می‌دهند نمایشنامه‌های غیرایرانی را روی صحنه ببرند و بنا به برخی محدودیت‌هایی که وجود دارد، روی چندان خوشی به نمایشنامه‌های ایرانی نشان نمی‌دهند. چنین رویکردی باعث شده صدای نمایشنامه‌نویسان جدی و صاحب‌سبک ایرانی، به‌ویژه آن‌ها که در دو سه دهه‌ی اخیر به عرصه‌ی نوشتن قدم گذاشته‌اند، برخلاف سال‌های طلایی دهه‌ی چهل، کمتر به گوش مخاطبان تئاتر برسد، گو این‌که جریان‌های اصیل همواره راه خود را از میان صعب‌ترین گذرگاه‌ها باز می‌کنند و تن به توقف و سکون نمی‌دهند. نمایشنامه‌هایی که در مجموعه‌ی «ایران این روزها» از یک دهه قبل تاکنون زیر نظر #محمد_یعقوبی از سوی انتشارات افراز منتشر شده، نمودار تداوم حیات نمایشنامه‌نویسی در ایران طی سال‌های اخیر است. نمایشنامه‌هایی که در این سری انتشار یافته، به‌قلم برخی از جدی‌ترین و برجسته‌ترین نمایشنامه‌نویس‌های این سال‌ها نوشته شده است. محمد یعقوبی، #حسین_کیانی، #محمد_رضایی‌راد، #نغمه_ثمینی، #محمدامیر_یاراحمدی، #افروز_فروزند و... از آن جمله‌اند، گرچه در این میان، چهره‌ای نام‌آشنا نیز همچون #اسماعیل_خلج به چشم می‌خورد، گویی به یادگار سال‌های طلایی تئاتر و نمایشنامه‌نویسی در ایران تا یادمان باشد درخت‌های جوانی که سال‌ها بعد به بار نشسته‌اند، در زمینی روییده‌اند که پیش‌تر از سوی بزرگان #نمایشنامه‌نویسی بارور شده بود. تا کنون شانزده مجلد از این مجموعه منتشر شده است. «داستان‌های ناتمام» از اسماعیل خلج، «زمستان ۶۶»، «ماه در آب»، «رقص کاغذپاره‌ها»، «خشکسالی و دروغ» و «تنها یک» از محمد یعقوبی، «پنهان‌خانه‌ی پنج‌در و واقعه در مجلس سودابه‌خوانی» از حسین کیانی، «رقصی چنین» از محمد رضایی‌راد، «نگاهمان می‌کنند» و «هیولاخوانی» از نغمه ثمینی، «روی زمین» از افروز فروزند، «من آن‌جا نیستم» از #مهدی_میرباقری و «پرسه‌های موازی» از #پیام_لاریان از جمله آثاری هستند که تاکنون در سری نمایشنامه‌های «ایران این روزها» منتشر شده‌اند.

#ایران_این_روزها
#انتشارات_افراز
#قیمت دوره ۱۵۰۰۰۰تومان خرید از سایت افراز با تخفیف ویژه نوروزی ۱۱۰۰۰۰تومان
#ایران #هنر #ادبیات_نمایشی #نمایشنامه #تئاتر #کتاب_بخوانیم #کتاب_خوب #ترویج_کتابخوانی #نشر_افراز #افراز
دفتر مرکزی و فروش: خیابان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، پایین‌تر از جمهوری_کوچه دانا_پلاک ۱۲
شماره تماس:66401585 ،66977166
#اپلیکیشن_انتشارات_افراز
ebook.afrazboo
Read more
چهره “علیرضا شاهین نیا” برای اغلب ما آشناست. 2 سال است که که پوسترها و بیلبوردهایش را در سطح شهر بصورت ...
Media Removed
چهره “علیرضا شاهین نیا” برای اغلب ما آشناست. 2 سال است که که پوسترها و بیلبوردهایش را در سطح شهر بصورت حرفه ای و متنوع می‌بینیم. چه با داتک چه نوین چرم. چهره ای که تصویر او را در بیلبورد های تبلیغاتی کنار بزرگراه ها و یا در مجلات و روزنامه های مختلف و یا تیزر های تبلیغاتی تلویزیون دیده اید. یکی از قدیمی‌ترین ... چهره “علیرضا شاهین نیا” برای اغلب ما آشناست. 2 سال است که که پوسترها و بیلبوردهایش را در سطح شهر بصورت حرفه ای و متنوع می‌بینیم. چه با داتک چه نوین چرم. چهره ای که تصویر او را در بیلبورد های تبلیغاتی کنار بزرگراه ها و یا در مجلات و روزنامه های مختلف و یا تیزر های تبلیغاتی تلویزیون دیده اید. یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های ایرانی است که از همان ابتدای جوانی وارد این حرفه شده و شاید همین نشانه حرفه‌ای بودنش باشد. پسر جوانی که حالا 30 ساله است و از سال 86 مادلینگ را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرده و جزء اولین ها در این راه می باشد که تا امروز کارش را با صد ها بیلبورد تبلیغاتی با انواع برند ها در سرتاسر کشور ادامه داده است. موفق ترین و پرکار ترین مدل یا به اصطلاح امروزی تر “مانکن” داخل ایران که میتوان با جرات او را تنها مانکن تجاری ایران نامید. تنها عضو رسمی اتحادیه بین المللی مادلینگ SPmodels ساکن ایران. کسی که شاید امروزه به پیشکسوت این حرفه جذاب و خاص بدل شده؛ حرفه ای که رویای هزاران جوان و دختر و پسر ایرانی است.
ورود علیرضا شاهین نیا به دنیای مادلینگ که خیلی تفننی وارد آن شد، به سال 1386 برمی گردد؛ وقتی تعدادی از جوانان برای نمایشگاه مدکس (Modex) جمع شدند، آموزش مادلینگ دیدند تا اولین نمایش مد حرفه ای در ایران را برگزار کنند. نمایشگاه مدکس، طبق برنامه پیش بینی شده، برگزار نشد. علیرضا شاهین نیا، برای تفریح و سرگرمی در دو فیلم بازی کرد تا سال 90 که به نوین چرم و پس از آن داتک به دنیای مادلینگ و تبلیغات برگشت. از سال 90، علیرضا شاهین نیا همکاری فشرده ای با نوین چرم داشته و در کنار این شرکت نمایش مد مردانه برگزار کرده اند. صحبت های او می تواند راه وروش موفقیت در دنیای مادلینگ را در اختیار شما قرار دهد. #بهترينها #تهران #ايران #مدل #بازيگر #مطرح
Read more
خبرگزاری مهر: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بلافاصله بعد از سخنان رهبر انقلاب گفت صحبت ...
Media Removed
خبرگزاری مهر: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بلافاصله بعد از سخنان رهبر انقلاب گفت صحبت های ضد اسرائیلی رهبر ایران جایی برای صحبت های بیشتر و توافق باقی نگذاشت. روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مطلبی با عنوان «تغییر جهت رهبر ایران» به نقل از نتانیاهو اینگونه نشان داد که گویا ایران تا ... خبرگزاری مهر: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بلافاصله بعد از سخنان رهبر انقلاب گفت صحبت های ضد اسرائیلی رهبر ایران جایی برای صحبت های بیشتر و توافق باقی نگذاشت.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مطلبی با عنوان «تغییر جهت رهبر ایران» به نقل از نتانیاهو اینگونه نشان داد که گویا ایران تا کنون در مسیر مورد دلخواه تل آویو حرکت می کرده است و بعد از صحبت های رهبری تغییر مسیر داده است.

نتانیاهو افزود: به ما ثابت شد که ایران می خواهد اسرائیل را از نقشه جهان پاک کند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم به سخنان مقامات صهیونیستی درباره توافق هسته ای اشاره کردند که گفته بودند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال آینده از دغدغه ایران آسوده ایم و بعد از ۲۵ سال فکرش را می کنیم.

رهبر انقلاب در پاسخ به این یاوه گویی های صهیونیستی فرمودند: بنده در جواب عرض میکنم اولاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدت هم روحیه‌ اسلامی مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند.
Read more
... شوان پرور (به کردی: Şivan Perwer/شڤان په‌روه‌ر/شوان په‌روه‌ر) (زادهٔ ۲۳ سپتامبر ۱۹۵۵ در شهر سیورک (سوری)، در استان شانلی‌اورفه، میان شهرهای دیاربکر و شانلی‌اورفه، شمال کردستان) با نام اصلی اسماعیل آیگون (به ترکی استانبولی: İsmail Aygün) از خوانندگان مشهور و مردمی کرد کشورهای ... 🌱🎼🎶🎶🎶...
شوان پرور (به کردی: Şivan Perwer/شڤان په‌روه‌ر/شوان په‌روه‌ر) (زادهٔ ۲۳ سپتامبر ۱۹۵۵ در شهر سیورک (سوری)، در استان شانلی‌اورفه، میان شهرهای دیاربکر و شانلی‌اورفه، شمال کردستان) با نام اصلی اسماعیل آیگون (به ترکی استانبولی: İsmail Aygün) از خوانندگان مشهور و مردمی کرد کشورهای کردنشین (ترکیه، ایران، عراق، سوریه) است. ترانه‌های وی اکثراً حماسی و میهن‌پرستانه است.
وی فعالیت هنری را از سال ۱۹۷۵ شروع کرد و تا سال ۲۰۰۲ بیش از ۲۲ اثر خلق نمود. یکی از آخرین آثار وی به نام Men bira te kirya از طرف آکادمی آرل کرو (Harles Cros) موفق به دریافت بزرگترین جایزهٔ هنری از ژاک شیراک، رئیس جمهور وقتِ فرانسه شد. بهترین آثار شوان پرور بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ عرضه شد؛ ولی بعدها، علی‌رغم فعالیت‌های هنری، به دلیل بیماری حنجره، کیفیت صدای خویش را از دست داد.
او از سال ۱۹۷۵ تاکنون در آلمان به سر می‌بَرد.
شوان از اسطوره‌های موسیقی و از شخصیت‌های ملی کُردهاست. تعداد بسیار زیادی از جوانان کرد، با الهام‌گرفتن از او و به عشق او دیوان (سازی که شوان پرور با آن می‌نوازد و تا حدودی شبیه تار و تنبور است) دارند و آن را به‌زیبایی می‌نوازند. شوان قبل از آنکه فعالیت خود در موسیقی حماسی به زبان کردی را شروع کند، در ترکیه به زبان ترکی موسیقی سنتی ترکیه آواز می‌خوانده و به «عاشق چوبان» مشهور بوده‌است.
.
Çavreşim wa were,
Bênxweşim zû were,
Emro ezîzim were,
Ruhî şîrînim were were were...
.
#يلداعباسى #يلداعباسي #يلدا_عباسى #شوان_پرور #معرفى #هنرمندان #خوانندگان #موردعلاقه #هنرمندان_كورد
Read more
.<span class="emoji emoji1f4e1"></span><span class="emoji emoji1f4e1"></span><span class="emoji emoji1f4e1"></span> در سال 2010 میلادی سازمان ملل سه سناریوی رشد جمعیت بالا، رشد توسط، رشد پایین را برای ایران پیش ...
Media Removed
. در سال 2010 میلادی سازمان ملل سه سناریوی رشد جمعیت بالا، رشد توسط، رشد پایین را برای ایران پیش بینی کرد که به بررسی آنها می پردازیم: 1-سناریوی رشد بالا: میزان باروری کل از 1.8 فرزند برای هر مادر به 2.5 فرزند در سال 1480 خواهد رسید که در این صورت سال 1430 جمعیت ایران به حدود 100 میلیون نفر می رسد ... .📡📡📡
در سال 2010 میلادی سازمان ملل سه سناریوی رشد جمعیت بالا، رشد توسط، رشد پایین را برای ایران پیش بینی کرد که به بررسی آنها می پردازیم:
1-سناریوی رشد بالا:
میزان باروری کل از 1.8 فرزند برای هر مادر به 2.5 فرزند در سال 1480 خواهد رسید که در این صورت سال 1430 جمعیت ایران به حدود 100 میلیون نفر می رسد و تا سال 1480 نه میلیون نفر به آن افزوده خواهد شد.
(از هر ده نفر: 2کودک،4جوان،3میانسال،1پیرمرد)
2-سناریوی رشد متوسط:
میزان باروری کل از 1.8 بچه برای هر مادر به 1.5 بچه برای هر مادر در سال 1420 کاهش می یابد و جمعیت کشور به حدود 86 میلیون نفر می رسد. بعد از آن نیز با وجود افزایش باروری(!) تا سال 1480 جمعیت کشور کاهش یافته و به حدود 62 میلین نفر خواهد رسید.
(از هر ده نفر: 1کودک، 2جوان، 5میانسال،2پیرمرد)
3-سناریوی رشد پایین:
میزان باروری کل از 1.8 بچه برای هر مادر به حدود یک فرزند برای هر مادر در سال 1420 خواهد رسید.بعد از سال 1420 تعداد جمعیت کاهش می یابد و در نهایت در سال 1480 به حدود 31 میلیون نفر و درصد سالمندان به 47% افزایش خواهد یافت!(یعنی به ازای هر دونفر، یک نفر سالمند بالای 50 سال!!!)
(از هر ده نفر: 1کودک،1جوان،3میانسال،5پیرمرد)
.
امام خامنه ای : "آنطورى كه افراد متخصص و عالم و كارشناسان علمىِ اين قسمت تحقيق و بررسى كردند و گزارش دادند، ما در سال ۷۱ به همان مقاصدى كه از تحديد نسل وجود داشت، رسيديم. از سال ۷۱ به اين طرف، بايد سياست را تغيير ميداديم؛ خطا كرديم، تغيير نداديم. امروز بايد اين خطا را جبران كنيم. كشور بايد نگذارد كه غلبه‌ى نسل جوان و نماى زيباى جوانى در كشور از بين برود؛ و از بين خواهد رفت اگر به همين ترتيب پيش برويم؛ آنطورى كه كارشناسها بررسى علمى و دقيق كردند. اينها خطابيات نيست؛ اينها كارهاى علمى و دقيقِ كارشناسى‌شده است. اگر چنانچه با همين وضع پيش برويم، تا چند سال ديگر نسل جوان ما كم خواهد شد - كه امروز قاعده‌ى جمعيتى ما جوان است - و بتدريج دچار پيرى خواهيم شد؛ بعد از گذشت چند سال، جمعيت كشور هم كاهش پيدا خواهد كرد؛ چون پيرى جمعيت با كاهش زاد و ولد همراه است."(03/05/1391)
.
#جمعیت #داریم_پیر_میشویم #به_هوش_باشیم
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> هشدار سازمان فضایی درباره سقوط احتمالی مدارگرد چینی در ایران #سازمان_فضایی ایران در خصوص احتمال ...
Media Removed
هشدار سازمان فضایی درباره سقوط احتمالی مدارگرد چینی در ایران #سازمان_فضایی ایران در خصوص احتمال سقوط مدارگرد چینی تیانگونگ- ۱ در #ایران اطلاعیه ای صادر کرد و از مردم درخواست کرد تا در صورت سقوط برخی قطعات این مدارگرد از تماس با اجزای این مدارگرد که سمی هستند، خودداری کنند. متن اطلاعیه و هشدارهای ... 🔴
هشدار سازمان فضایی درباره سقوط احتمالی مدارگرد چینی در ایران
#سازمان_فضایی ایران در خصوص احتمال سقوط مدارگرد چینی تیانگونگ- ۱ در #ایران اطلاعیه ای صادر کرد و از مردم درخواست کرد تا در صورت سقوط برخی قطعات این مدارگرد از تماس با اجزای این مدارگرد که سمی هستند، خودداری کنند.
متن اطلاعیه و هشدارهای سازمان فضایی ایران در این باره به شرح زیر است:
در خصوص اخبار مربوط به سقوط مدارگرد چینی تیانگونگ-۱ موارد زیر به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسد تا نگرانی ها مرتفع شود.
این مدارگرد، نخستین ایستگاه فضایی متعلق به کشور چین است که به منظور انجام آزمایش‌های فضایی در سال ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شده و دارای قابلیت الحاق پرتاب‌گرهای حامل انسان در فضا است که تا سال ۲۰۱۶ به ماموریت خود ادامه داد، در این سال، سازمان ملی فضایی #چین اعلام کرد که کنترل مداری این مدارگرد را از دست داده است.
سازمان فضایی ایران با استفاده از ٢ رصدخانه خود و در تعامل با سازمان همکاری های فضایی آسیا-اقیانوسیه (اپسکو) از حدود ۲ ماه پیش و با نزدیک شدن به زمان ورود مجدد مدارگرد به جو زمین، وضعیت تیانگونگ-۱ را مورد پایش قرار داده است.
زمان و مکان دقیق سقوط این مدارگرد به دلیل پیچیدگی های فنی هنوز مشخص نیست، با این حال احتمال سقوط مدارگرد چینی از ساعت ۲۳ شب ۱۲ #فروردین ماه تا ۱۲ ظهر روز ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ و در پهنه جغرافیایی ۴۳ درجه شمالی تا ۴۳ درجه جنوبی معادل مساحتی بیش از ۲۰۰ برابر کل مساحت ایران بیشتر است.
مدارگرد با ورود به جو زمین، در اثر اصطکاک سوخته و متلاشی خواهد شد، اما امکان دارد که قطعاتی از آن با زمین برخورد كند، همچنین لازم به ذکر است سقوط مدارگرد فوق هیچ تهدیدی برای مردم ایجاد نمی کند، کما اینکه به طور متوسط هر ساله هزاران قطعه پسماند #فضایی و یا اجسام نزدیک به #زمین در جو سقوط می کنند، پیش تر نیز شاهد سقوط و ورود مجدد مدارگرد هایی با ابعاد مشابه به جو زمین بوده ایم.
سخت‌ترین بقایای مدارگرد پس از عبور از جو در محدوده‌ای بسیار وسیع پراکنده خواهد شد که با توجه به وسعت خشکی و دریاهای زمین در عرض‌های جغرافیایی مشخص‌شده و تراکم جمعیت، احتمال برخورد این قطعات با مناطق مسکونی زمین بسیار کم است لذا این موضوع خطری را متوجه ساکنین کره زمین نخواهد کرد.
قطعات احتمالی که به زمین می‌رسند، ممکن است حاوی برخی ترکیبات شیمیایی سمی باشد که توصیه می شود از تماس با آن پرهیز گردد.
سازمان فضایی ایران، ضمن رصد مداوم این ایستگاه از طریق رصدخانه‌های تکمیلی در این خصوص را منتشر خواهد کرد.
Read more
. <span class="emoji emoji1f6a8"></span>شرکت توتال اطلاعات نفتی را دزدید و رفت! . <span class="emoji emoji1f539"></span>شرکت فرانسوی نفت #توتال چهارشنبه شب برای دومین بار ...
Media Removed
. شرکت توتال اطلاعات نفتی را دزدید و رفت! . شرکت فرانسوی نفت #توتال چهارشنبه شب برای دومین بار در دو دهه اخیر وزارت نفت ایران را سرکار گذاشت و رسما اعلام کرد در صورتی که آمریکا اجازه ندهد، فعالیت خود را در ایران متوقف می‌کند. . توتال سال 87 نیز ایران را ترک کرد و دقیقا عملی مشابه سال 97 انجام ... .
🚨شرکت توتال اطلاعات نفتی را دزدید و رفت!
.
🔹شرکت فرانسوی نفت #توتال چهارشنبه شب برای دومین بار در دو دهه اخیر وزارت نفت ایران را سرکار گذاشت و رسما اعلام کرد در صورتی که آمریکا اجازه ندهد، فعالیت خود را در ایران متوقف می‌کند.
.
🔹توتال سال 87 نیز ایران را ترک کرد و دقیقا عملی مشابه سال 97 انجام داد. در پی قراردادی که وزارت نفت ایران در سال 79 برای توسعه فاز 11 پارس‌جنوبی (دقیقا همین فازی که امروز نیز در دست توتال است) با توتال بسته بود، این شرکت آمریکایی-فرانسوی با اینکه با وزارت نفت ایران قرارداد همکاری امضا کرده بود، سال 87 به بهانه مخالفت آمریکایی‌ها برای ماندن در ایران، فاز 11 پارس‌جنوبی را رها کرده و عملا وزارت نفت ایران را سرکار گذاشت. آیا تدوین‌کنندگان، طراحان و امضاکنندگان این قرارداد که جزء نخستین تجربه قراردادهای جدید نفتی موسوم به IPC بوده است، نباید امروز پاسخگو باشند؟
.
🔹بیژن زنگنه وزیرنفت پنجشنبه در پی متوقف شدن فعالیت‌های توتال در ایران گفت: «جریمه‌ای مشمول این کار توتال نمی‌شود، فقط آن پولی که این شرکت تاکنون هزینه کرده، به او عودت داده نمی‌شود!» سوال از آقای وزیر نفت این است، شما که یکبار تجربه تلخی در امضای قرارداد با توتال داشتید، چرا یکبار دیگر قراردادی امضا کردید که در صورت ترک توتال، هیچ جریمه‌ای مشمول او نشود؟!
.
🔹وزیرنفت گفته است: «هزینه‌های توتال دیگر عودت داده نمی‌شود.» آقای زنگنه! کل پولی که تو‌تال در ایران هزینه کرده بین 40 تا 60 میلیون دلار است که اغلب آن نیز یا صرف هزینه جاری توتال یا صرف تحقیق، توسعه و پژوهش درباره میادین نفتی ایران شده و به نظر اغلب کارشناسان و متخصصان نفتی خارج کردن این اطلاعات که جزء اسناد محرمانه برای خارجی‌هاست نگران‌کننده است.
.
🔹آیا از توتال تعهد گرفته‌اید که در این حضور حدودا 10 ماهه در ایران، اطلاعاتی را که از ایران خارج خواهد کرد، چه کار خواهد کرد؟ واقعا آیا نمی‌دانستید توتال قصد حضور در ایران را ندارد و فقط برای دزدیدن اطلاعات محرمانه میادین نفتی ایران به کشورمان آمده است؟
.
🔹یکی از ایرادات بزرگ به قرارداد ایران با توتال، محرمانگی قرارداد است.
.
🔹توتال برای اجرای چند کار مهم برای توسعه فاز 11 پارس‌ جنوبی به ایران آمد.
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>اهم سخنان کارشناسان در نشست بررسی بازار #ارز توسط #دولت_سایه: . <span class="emoji emoji1f53b"></span>در ابتدای دهه 90، عمده مراودات ...
Media Removed
. اهم سخنان کارشناسان در نشست بررسی بازار #ارز توسط #دولت_سایه: . در ابتدای دهه 90، عمده مراودات ارزی کشور در سه کشور #ترکیه، #چین و #امارات انجام می شد اما هیات حاکمه #آمریکا بعد از برجام تلاش کرد تا سیاست هایی اتخاذ کند که این سه کانال نیز برای #ایران محدود شود. . چرا پیش بینی های لازم برای ... .
🔹اهم سخنان کارشناسان در نشست بررسی بازار #ارز توسط #دولت_سایه:
.
🔻در ابتدای دهه 90، عمده مراودات ارزی کشور در سه کشور #ترکیه، #چین و #امارات انجام می شد اما هیات حاکمه #آمریکا بعد از برجام تلاش کرد تا سیاست هایی اتخاذ کند که این سه کانال نیز برای #ایران محدود شود.
.
🔻چرا پیش بینی های لازم برای مواجهه با مشکلات کنونی در 5 سال گذشته انجام نشده است؟
.
🔻یکی از دیگر مشکلات کشور مدیریت منابع و مصارف ارز است و منابع ارزی کشور بیش از مصارف آن است.
.
🔻در سال 95 حدود 30 میلیارد دلار #قاچاق، خروج سرمایه، تقاضای سفته بازی و تبدیل دارایی به ارز شده است. طبق برآورد در سال 96 این رقم بیشتر است. یعنی ارزی که از کشور خارج شده و بانک مرکزی کنترلی بر آن ندارد.
.
🔻نقشه مبادلات ارزی کشور را از انحصار چند کشور باید خارج و به آن تنوع داد. باید مکانیزم انگیزشی بازگشت ارز صادراتی ایجاد شود و مانند کشورهایی مثل چین #مالیات بر خروج سرمایه گذاشته شود.
.
🔻مقامات امارات در سال 2016 اظهار کردند که مالیات بر ارزش افزوده بر مراودات ارزی صرافی ها قرار می دهند اما از آن زمان تا امروز توجهی به این مساله نشد و پیش بینی لازم برای مدیریت این اتفاق صورت نگرفت
.
🔻در سال91 به دلیل مشکلاتی که در دوبی ایجاد شد مصرف ارزی کشور در دوبی از 60% به 30% کاهش داده شد. بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم متاسفانه بازگشت مجدد به همان 60% انجام شد.
.
🔻نباید از دام بازار ارز یک کشور کوچک عربی به دام دیگر کشورهای کوچک عربی بیفتیم، این کشورها علاوه بر همراهی با #امریکا، زیرساخت تجاری و مالی لازم را نیز ندارند
.
🔻پیمان های دوجانبه پولی باید توسط مقامات بلندپایه کشور ها و بانک های مرکزی (نه بانک های تجاری) کشورهای مختلف منعقد شود.
.
🔻منشا اصلی نوسانات ارزی کشور #نقدینگی غیر مدیریت شده است و در بلند مدت باید این مساله را حل کرد.
.
🔻متاسفانه از سال 92 و با تغییر دولت، بسیاری از تجارب مفید در حوزه #بانک_مرکزی و مبادلات ارزی و زیرساخت های ایجاد شده کنار گذاشته شد و این مساله منجر به بسیاری از نوسانات ارزی در چند ماه اخیر شد.
.
🔻از قبل از پیروزی #انقلاب تا سال 90 هیچ سامانه ای برای بخش ارزی کشور وجود نداشت تا اینکه #پورتال_ارزی و مرکز مبادلات ارزی ایجاد شد.
.
🔻برای ایجاد پورتال ارزی 5 فاز وجود داشت که دو فاز آن عملیاتی شد و 3 فاز باقی مانده در حد ایجاد زیرساخت ها پیش رفت اما با روی کار آمدن دولت یازدهم تمام این پروژه به طور کامل کنار گذاشته شد.
.
#دلار #یورو #بازار #سکه #پول #اقتصاد #سعیدجلیلی #جلیلی
Read more
. <span class="emoji emoji1f4a2"></span>آخرین شایعات و واکنش‌ها از انتقال سردار به لاتزیو<span class="emoji emoji1f4a2"></span> پروسه انتقال احتمالی ستاره تیم ملی ایران ...
Media Removed
. آخرین شایعات و واکنش‌ها از انتقال سردار به لاتزیو پروسه انتقال احتمالی ستاره تیم ملی ایران و باشگاه روبین به لاتزیو وارد مرحله نهایی خود شده است تا جایی که این موضوع بازتاب گسترده ای در محافل معتبر دنیا داشت. . ️ سردار-لاتزیو؛ قصه ای است جذاب برای طرفداران این باشگاه مشهور رم اما تکراری ... .
💢آخرین شایعات و واکنش‌ها از انتقال سردار به لاتزیو💢
پروسه انتقال احتمالی ستاره تیم ملی ایران و باشگاه روبین به لاتزیو وارد مرحله نهایی خود شده است تا جایی که این موضوع بازتاب گسترده ای در محافل معتبر دنیا داشت.
.
⭕️ سردار-لاتزیو؛ قصه ای است جذاب برای طرفداران این باشگاه مشهور رم اما تکراری برای ایرانی ها که در طول چند ماه گذشته مدام اخبار و شایعات پیرامون کوچ این مهاجم 22 ساله به باشگاه های بزرگ اروپایی را شنیده و پیگیری کرده اند که آخرین خبر هم به ماجرای سماجت باشگاه ایتالیایی برای خرید این بازیکن از باشگاه روبین کازان برمی گردد.
⭕️در شرایطی که پیش بینی می شد با مخالفت رسمی باشگاه متمول شهر کازان پرونده کوچ ستاره تیم ملی ایران به لیگ های معتبر اروپایی حداقل تا بعد از جام جهانی بسته شده باشد انتشار خبری فوری در اسکای اسپورت ایتالیا آن هم به نقل از دو کارشناس سرشناس نقل و انتقالاتی فوتبال اروپا و سری A پروسه جدایی سردار از روبین و حضور این بازیکن در لاتزیو را وارد فاز جدیدی کرد.
⭕️ ادعایی که بازتاب گسترده ای در سطح رسانه های معتبر نقل و انتقالاتی اروپا داشت  و باعث شد تا سردار آزمون به یکی از چهره های مهم مارکتینگ باشگاه های اروپایی و فوتبال ایتالیا تبدیل شود و توئیت های خبری گسترده ای از این بازیکن منتشر شود. بنا به ادعای رسانه های منتسب به باشگاه لاتزیو ایگلی تاره مدیر فوتبالی باشگاه لاتزیو با اختیار تام در پرونده جذب سردار در تلاش است تا ظرف چند روز آینده آزمون را به عنوان گزینه اول جانشینی کیتابالده مهاجم سیه چرده و در حال فروش به یوونتوس و اینترمیلان به جمع عقاب های رم اضافه کند و در این راه با پدر سردار به عنوان مدیربرنامه آزمون به توافقی 15 میلیون یورویی برای 5 سال رسیده است و تنها توافق با سران باشگاه روبین باقی مانده تا این انتقال نهایی شود.
⭕️ برخی دیگر از رسانه ها همچون "رم نیوز"، "بوندس لیگا لایو" و "کالچومرکاتو" نیز مدعی شدند این توافق ممکن است تا سقف 20 میلیون یورو نیز برسد چون باشگاه روبین کازان بعد از حکم محرومیتی که دیروز اتحادیه فوتبال روسیه صادر و این باشگاه را از نقل و انتقالات تابستانی تا اطلاع ثانوی منع کرد هیچ بعید نیست با بالا رفتن پیشنهاد مالی روبینی ها با فروش و جدایی سردار آزمون موافقت کنند تا این انتقال رویایی فوتبال ایران تا چند روز آینده نهایی و سردار مسافر ایتالیا و باشگاه لاتزیو شود.
.
ادامه در کامنت اول👇
.
#moWzhi😝
Read more
پست قبلی یه اشتباهی پیش اومد چون اهنگ حسرت حصین جدید نیست بیوگرافی بعدی که میذارم بیو گرافی هیچکسه تگ ...
Media Removed
پست قبلی یه اشتباهی پیش اومد چون اهنگ حسرت حصین جدید نیست بیوگرافی بعدی که میذارم بیو گرافی هیچکسه تگ دوستان فراموش نشه #هیچکس #رپ #world_of_rapp سروش لشگری در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۶۴ در تهران زاده‌شد. وی تا ۲ سالگی در آلمان بزرگ‌شده‌است و یکی از فرزندان پسر یک خانواده ۵ نفری است.[۲] پدر او اصالتاً ... پست قبلی یه اشتباهی پیش اومد چون اهنگ حسرت حصین جدید نیست
بیوگرافی بعدی که میذارم بیو گرافی هیچکسه
تگ دوستان فراموش نشه
#هیچکس #رپ #world_of_rapp
سروش لشگری در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۶۴ در تهران زاده‌شد. وی تا ۲ سالگی در آلمان بزرگ‌شده‌است و یکی از فرزندان پسر یک خانواده ۵ نفری است.[۲] پدر او اصالتاً اهل قزوین است و با حسین لشگری (خلبان مشهور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که سال‌ها در عراق اسیر بود) نسبت خانوادگی دارد.[۲] او ساکن محله ونک تهران و دانشجوی رشته الکتروتکنیک در دانشگاه بوده، اما درس خود را نیمه‌کاره رها کرده‌است.[۲]

فعالیت هنریویرایش

سال‌های آغازین (۱۳۶۴–۱۳۸۲)ویرایش
هیچ‌کس در ابتدا کارش را با بازخوانی ترانه‌های انگلیسی آغاز کرد، اما با استقبال چندانی مواجه‌نشد.[۳] او در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی فارسی دلیل انتخاب نام هیچ‌کس را این گونه بیان کرده‌است:[۴]

دلیل انتخاب اسم هیچ‌کس هم این بود که می‌خواستم یک تضادی ایجاد کنم با تأثیری که می‌خوام بگذارم و حرف‌هایی که می‌زنیم.

تشکیل ۰۲۱، آلبوم جنگل آسفالت و شهرت (۱۳۸۲–۱۳۸۶)ویرایش
در سال ۱۳۸۲، هیچ‌کس یکی از نخستین گروه‌های رپ ایران را با نام «۰۲۱» و با شعار «تهران برای همیشه» ایجاد کرد.[۳][۵] در آغاز هیچ‌کس در ترانه‌های خود به کل‌کل‌های رایج با دیگر خواننده‌های رپ می‌پرداخت،[۴]
Read more
لطفا متن را تا اخر بخوانید🏿🏿 شرق استان كرمان در شهر شهداد، شهری تاریخی از زیر خاك بیرون آورده شده كه به دلیل ساختار كوچه‌ها و خانه‌های آن و كوچك‌بودنشان به شهر كوتوله‌ها شهرت یافته است، شهری كه قدمت آن به پنج هزار سال پیش برمی‌گردد و به نظر می اید ادمهای کوتاه قدی در ان زندگی می کردند.  شهداد با نام ... لطفا متن را تا اخر بخوانید🙏🏿🙏🏿 شرق استان كرمان در شهر شهداد، شهری تاریخی از زیر خاك بیرون آورده شده كه به دلیل ساختار كوچه‌ها و خانه‌های آن و كوچك‌بودنشان به شهر كوتوله‌ها شهرت یافته است، شهری كه قدمت آن به پنج هزار سال پیش برمی‌گردد و به نظر می اید ادمهای کوتاه قدی در ان زندگی می کردند.
 شهداد با نام كهن «‌خبیص»‌ به فاصله 100‌كیلومتری شرق كرمان در حاشیه غربی دشت لوت قرار دارد. تا سال 1846 تصور وجود تمدن‌هایی كهن در كناره‌های این دشت غیرمسكونی نمی‌رفت، ولی در این سال طی بررسی‌های گروه جغرافیایی دانشگاه تهران در شرق شهداد سفالینه‌های سطحی مشاهده شد كه از وجود تمدن‌هایی در همسایگی دشت لوت خبر می‌داد.كاوش‌های علمی باستان‌شناختی در حاشیه غربی دشت لوت از سال 1848 تا سال 1856 ادامه یافت كه حاصل هشت فصل كاوش در این منطقه منجر به كشف گورستان‌هایی مربوط به هزاره دوم و سوم قبل از میلاد و كوره‌های ذوب مس شد.
 پس از پیروزی انقلاب و با یك وقفه  17‌ساله، كاوش‌های دشت لوت شهداد مجددا آغاز شد. حاصل چهار فصل كاوش بعد از انقلاب، كشف مجموعه‌ای از واحدهای معماری مسكونی و كارگاهی است كه نكات مبهم بسیاری را در خصوص معماری و مسكن مردمان دنیای باستان شهداد روشن می‌كند.
 نظر به شواهد و آثار به دست‌آمده‌ای چون زمین‌های خیش خورده، كرت‌بندی شده و ... یكی از این واحدها را به نام محله كشاورزان و محله دیگری را به لحاظ كشف تعداد زیادی مهره‌های ساخته‌شده سالم، نیمه‌كاره و شكسته‌شده در حین انجام كار، محله جواهرسازان نامیده‌اند.محوطه باستانی شهداد كه به شهر كوتوله‌ها شهرت یافته، 60 كیلومتر وسعت دارد و در دل كویر لوت جای گرفته است.این شهر یكی از مهم‌ترین شهرهای باستانی محسوب می‌شود كه تاكنون طی بیش از 10 فصل كاوش در آن، باستان‌شناسان به بقایای معماری و اشیای باستانی بی‌نظیری از هزاره سوم قبل از میلاد برخورد كرده‌اند.شهر باستانی شهداد دارای بخش‌های مختلف كارگاهی، گورستانی و محله‌های مسكونی است.
نكته قابل توجه درخصوص شهر قدیم شهداد نوع معماری عجیب خانه‌ها و كوچه‌های آن است. به طوری كه دیوارها، سقف، تنور، تاقچه‌ها و تمام اجزای خانه‌های آن برای افرادی ساخته شده كه از قامت بسیار كوتاهی برخوردار باشند و به همین دلیل شهر شهداد به شهر كوتوله‌ها شهرت یافته است.
Video by: @dour_nist
#iran #irantraveler #iran_traveler #tourism_iran #daily_picx #natgeopro #turismo #khaf #desert # #كوه #کرمان #ایران #ایرانگردی #شهداد #تاریخ #بيابان #كوير #منظره #باستانی #توریست #گردشگر #عكاسي @irantraveler
Read more
حمایت از تولید داخلی باید آگاهانه و با تکیه بر سند توسعه‌بخش صنعت باشد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ فروردين سردرگمی ...
Media Removed
حمایت از تولید داخلی باید آگاهانه و با تکیه بر سند توسعه‌بخش صنعت باشد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ فروردين سردرگمی در حمایت از تولید داخل لیلا مرگن: شعار درست حمایت از تولید داخلی بحث‌هايي را در جامعه ایجاد کرده است. شعاری که برای امسال انتخاب شده است در همان روزهای نخست با واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی ... حمایت از تولید داخلی باید آگاهانه و با تکیه بر سند توسعه‌بخش صنعت باشد

۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ فروردين

سردرگمی در حمایت از تولید داخل
لیلا مرگن: شعار درست حمایت از تولید داخلی بحث‌هايي را در جامعه ایجاد کرده است. شعاری که برای امسال انتخاب شده است در همان روزهای نخست با واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی روبه‌رو شد. گروهی با مرور برندهای باکیفیت ایرانی، خواستار حمایت از این محصولات شدند. حتی معاون اول رئیس‌جمهور هم در سخنرانی‌های خود در ایام نوروز تأکید کرد حمایت از تولید داخلی به معنی خرید کالای بی‌کیفیت داخلی نیست. برخی کارشناسان اقتصادی هم به شعار امسال واکنش نشان دادند و اعلام کردند نقش مصرف‌کننده در بهبود فضای تولید به‌مراتب کمتر از اصلاح شاخص‌های کلان و بین‌المللی نظیر رقابت صنعتی، رقابت‌پذیری جهانی و آزادی اقتصاد است؛ بنابراین بهتر است دولت به جای مردم برای حمایت بیشتر از کالای داخلی فعال شود. اختلاف نظر در زمینه نحوه دستیابی به اهداف شعار امسال بسیار زیاد است و مسئولان وزارت صنعت نیز هنوز برنامه خود را مدون نكرده‌اند. تلاش‌های مکرر خبرنگار «شرق» برای کسب نظر مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با برنامه‌های این وزارتخانه برای حمایت از تولید داخلی بدون نتیجه باقی ماند. کارشناسان بخش صنعتی بر این باورند که دولت باید برای تحقق شعار امسال، استراتژی‌های کلان بخش صنعت را تدوین کند و برای تحقق این شعار، نقشه راه مناسبی در اختیار داشته باشد؛ نقشه‌ای که تا به امروز، تهیه نشده است و وزرای مختلف اسناد قبلی موجود را لازم‌الاجرا ندانسته‌اند و رأسا اقدام به تدوین برنامه راه کرده‌اند؛ بنابراین به نظر می‌رسد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای دستیابی به هدف شعار امسال، دچار نوعی سردرگمی است و برنامه مشخصی در اختیار ندارد. شاخص‌های کلان اقتصادی نشان می‌دهد وضعیت بخش صنعت ایران خوب نیست. براساس آخرین آمارهای منتشرشده در گزارش شماره ٣٤ (عملکرد سال ٩٥) وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایران در سال ٢٠١٦ از نظر رقابت‌پذیری جهانی رتبه ٧٦ از میان ١٣٨ کشور را به خود اختصاص داده است. رتبه توانمندی تجاری ایران از میان ١٣٦ کشور در این سال، ١٣٦ است. در آزادی اقتصادی هم در بین ١٨٠ کشور جهان رتبه ١٥٥ را کسب کرده‌ایم.
http://www.sharghdaily.ir/News/184676/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D9%85%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D8%A7%D8%B2%20%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF%20%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84
Read more
 #Chieftain چیفتن نوعی تانک اصلی میدان نبرد بریتانیایی است که از سال ۱۹۶۵ وارد ارتش بریتانیا شد. ...
Media Removed
#Chieftain چیفتن نوعی تانک اصلی میدان نبرد بریتانیایی است که از سال ۱۹۶۵ وارد ارتش بریتانیا شد. چیفتن که در زمان ورود خود قوی‌ترین توپ و مقاوم‌ترین زره را در بین تمامی تانک‌های دنیا در اختیار داشت تا سال ۱۹۹۵ در ارتش بریتانیا فعال بود و هنوز نیز در نیروهای مسلح اردن و ایران از آن استفاده می‌شود. ... #Chieftain
چیفتن نوعی تانک اصلی میدان نبرد بریتانیایی است که از سال ۱۹۶۵ وارد ارتش بریتانیا شد. چیفتن که در زمان ورود خود قوی‌ترین توپ و مقاوم‌ترین زره را در بین تمامی تانک‌های دنیا در اختیار داشت تا سال ۱۹۹۵ در ارتش بریتانیا فعال بود و هنوز نیز در نیروهای مسلح اردن و ایران از آن استفاده می‌شود. طراحی چیفتن بر اساس سلسله‌ای از تانک‌های انگلیسی صورت گرفت که از ماتیلدا ام‌کا ۲ در سال ۱۹۳۹ (با توپ ۴۰ میلی‌متری) آغاز شده و با تانک‌های کرامول (۵۷ و ۷۵ م‌م)، کومه (۷۶ م‌م) ادامه یافته و در نهایت به تانک موفق سنتوریون (۷۶، ۸۳ و ۱۰۵ م‌م) می‌رسد. چیفتن با پیشرفت این طرح ساخته شده و جایگزین تانک متوسط سنتوریون و تانک سنگین کانکوئرر به عنوان اولین تانک رزمی اصلی ارتش بریتانیا شد. تولید تانک چلنجر ۱ که بر اساس پیشرفت تانک چیفتن صورت گرفته بود از سال ۱۹۸۳ آغاز و در سال ۱۹۹۵ به طور کامل جایگزین چیفتن شد. تولید چلنجر ۲ هم در سال ۱۹۹۸ با توسعه چلنجر۱ آغاز شد.

چیفتن از پیشرفته‌ترین تانک‌های عصر خود محسوب می‌شد که قوی‌ترین توپ و سنگین‌ترین زره را در بین تمامی تانک‌های آن دوران را داشت مابازای آن قدرت تحرک و سرعت آن کاهش یافته بود. سلاح اصلی این تانک یک توپ کالیبر ۱۲۰ بود و زره آن در قسمت‌های مختلف بین ۳٫۸ تا ۱۹٫۵ سانتی‌متر قطر داشت. در جلو تانک و پشت قبه فرمانده از زره تکه‌تکه (Appliqué armor) نیز استفاده شده و فرمانده تانک با استفاده از چندین پریسکوپ مجهز به دوربین دید در شب دید کامل ۳۶۰ درجه به اطراف خود داشت. حفاظت کامل اتمی- میکروبی-شیمیایی از طریق سامانه تهویه هوا برای سرنشینان فراهم شده و دو پرتابگر نارنجک‌های دودزا هر یک با ۶ لوله بر برجک تانک نصب شده بود. در سمت راست قبه فرمانده هم سیستم جستجوی مادون قرمز قرار داشت.

از ویژگی‌های خاص چیفتن حل مشکل هدف‌گیری تانک با قرار دادن یک تیربار در کنار توپ اصلی تانک با خصوصیات بالستیکی مشابه بود. در صورتی که گلوله این تیربار ۱۲٬۷ م‌م (نیم اینچی) به هدف برخورد می‌کرد، فرمانده تانک می‌توانست مطمئن باشد که گلوله تانک هم به هدف برخورد می‌کند.

#Instagram #dailyinsta #Iran #fighterjet #space_and_technology #RussianAirForce #AirForce #RussianArmy #Army #France #min #pic #usa #army #defence #tech #air #anti #airport #pilot #japan #china #SPACe
Read more
. <span class="emoji emoji2728"></span>ما در مجتمع #سام‌سنتر با همکاری آژانس هواپیمایی امیر، به همراهان خودمون در این صفحه برای این گرامیداشت ...
Media Removed
. ما در مجتمع #سام‌سنتر با همکاری آژانس هواپیمایی امیر، به همراهان خودمون در این صفحه برای این گرامیداشت روز ملی #خلیج_فارس “هدیه” می دیم. _ می تونید با تگ‌کردن دوستانتون و نوشتن هشتگ #خلیج_فارس در زیر این پست، برنده قرعه‌کشی دو عدد بلیط هواپیما ️ برای #سفر به جزیره‌ کیش باشید. . . . _ امروز ... .
✨ما در مجتمع #سام‌سنتر با همکاری آژانس هواپیمایی امیر، به همراهان خودمون در این صفحه برای این گرامیداشت روز ملی #خلیج_فارس “هدیه” می دیم.
_
می تونید با تگ‌کردن دوستانتون و نوشتن هشتگ #خلیج_فارس در زیر این پست، برنده قرعه‌کشی دو عدد بلیط هواپیما ✈️ برای #سفر به جزیره‌ کیش باشید.
.
.
.
_
امروز در تاریخ ایران روز مهمی است. روزی که به یاد اخراج‌پرتغالی‌ها از آب های جنوبی ایران در سال ۱۶۲۲ میلادی به تسلط آنها بر جزایر #خلیج‌_فارس خاتمه داده شد و در سال ۱۳۸۴ به جهت پاسداری از میراث‌معنوی و فرهنگی #خلیج‌_فارس ، روز ملی #خلیج‌_فارس نام‌گرفته است.
مهلت قرعه‌کشی تا فردا ساعت۸شب.
_
#اردیبهشت #ایران #سام‌سنتر #تهران #بهار #samcenter #tehran #spring #سفر #خلیج_فارس #خلیج_همیشه_فارس #ایران #کیش #persiangulf
Read more
روحانی : "سال آینده ، سال نشاط است ." با سفره ی بی نان و نمکدان ، چه نشاطی ؟ با داغ جوان ، گوشه ی زندان ، چه ...
Media Removed
روحانی : "سال آینده ، سال نشاط است ." با سفره ی بی نان و نمکدان ، چه نشاطی ؟ با داغ جوان ، گوشه ی زندان ، چه نشاطی ؟ با غصه ی کم آبی و خشکیدگی خاک در تفرش و کرمان و خراسان ، چه نشاطی ؟ با مُعضل اشرافیتِ بیت وزیران در شهر لواسان و جماران ، چه نشاطی ؟ با طفل یتیمی که به تاریکی شب ها خوابیده به سرمای خیابان ، ... روحانی : "سال آینده ، سال نشاط است ." با سفره ی بی نان و نمکدان ، چه نشاطی ؟
با داغ جوان ، گوشه ی زندان ، چه نشاطی ؟
با غصه ی کم آبی و خشکیدگی خاک
در تفرش و کرمان و خراسان ، چه نشاطی ؟

با مُعضل اشرافیتِ بیت وزیران
در شهر لواسان و جماران ، چه نشاطی ؟
با طفل یتیمی که به تاریکی شب ها
خوابیده به سرمای خیابان ، چه نشاطی ؟

وقتی برود پول من و مردم ایران
تا ونکوور و بالی و تایوان ، چه نشاطی ؟
تا در شرر زلزله ها کودک میهن
جان داده به کولاک زمستان چه نشاطی ؟
تا خوردن اموال فقیران و ضعیفان
آسان شده بر جمع مدیران ، چه نشاطی ؟

تا دفتر آزادی ما ، مشق ندارد
در خاطر یاران دبستان ، چه نشاطی ؟
تا گوش شما بر غم مردم شنوا نیست
بر چهره ی پیران و جوانان ، چه نشاطی ؟
#زهرا_فراهانی
Read more
 #حمیده_عباسعلی‌: طرفدار فوتبالم #و #به شدت استقلالی! بدون تردید او ستاره #کاراته #در سال 93 بود. ...
Media Removed
#حمیده_عباسعلی‌: طرفدار فوتبالم #و #به شدت استقلالی! بدون تردید او ستاره #کاراته #در سال 93 بود. ستاره‌ای که به هر مسابقه‌ای پا گذاشت با #مدال درخشید و ثابت کرد #کاراته بانوان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. حمیده عباسعلی با طلای بازی‌های آسیایی اینچئون، نقره رقابت‌های جهانی #آلمان و درخشش ... #حمیده_عباسعلی‌: طرفدار فوتبالم #و #به شدت استقلالی!
بدون تردید او ستاره #کاراته #در سال 93 بود. ستاره‌ای که به هر مسابقه‌ای پا گذاشت با #مدال درخشید و ثابت کرد #کاراته بانوان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. حمیده عباسعلی با طلای بازی‌های آسیایی اینچئون، نقره رقابت‌های جهانی #آلمان و درخشش بی‌بدیل نشان داد که در انتخابش به عنوان موفق‌ترین بانوی ورزشکار #ایران در سالی که گذشت، تردیدی وجود نداشته باشد. عباسعلی با حضور در گفت‌وگوی نوروزی #خبرورزشی از همه چیز و همه جا صحبت کرد، از حضورش در کاراته تا بازی‌های آسیایی اینچئون، رقابت‌های جهانی آلمان و...
سال 93 به دليل تعدد مسابقات برايم خوب بود زيرا توانستم مدال‌هاي خوبي به‌ دست بياورم. در بازي‌هاي آسيايي كه مدال #طلا گرفتم و خوشحالم كه توانستم در موفقيت كاروان اعزامي به #اينچئون سهم ناچيزي داشته باشم. در اولين حضور تيم‌ملي در رقابت‌هاي جهاني مدال نقره گرفتم و اين موضوع ثابت كرد كه بانوان كاراته‌كا هم پتانسيل رسيدن به هر موفقيتي را دارند. البته دوست داشتم مدال جهاني آلمان هم طلا بود اما نشد! البته حالا انگيزه‌ام دوچندان شده است تا سال آينده ابتدا در مسابقات قهرماني آسيايي #ژاپن به كمتر از طلا رضايت ندهم و بعد در فينال جهاني 2016 نقره‌ام را پس بگيرم.
به فوتبال علاقه زيادي دارم و اگر كاراته‌كا نمي‌شدم، شايد الان فوتباليست بودم. طرفدار استقلالم. زماني كه بازي‌هاي استقلال را تماشا مي‌كردم به شدت درگير فوتبال بودم اما اكنون كمتر فرصت مي‌كنم بازي‌ها را ببينم. البته يك مقدار هم فوتبال‌زده شدم چون ديدم كه بين فوتبال و بقيه رشته‌ها خيلي تبعيض قائل هستند. با اين حال هنوز هم مي‌گويم استقلالي ‌هستم و تا جايي كه بتوانم مسابقات تيم محبوبم و بازي‌هاي ملي را تماشا مي‌كنم.
#روزنامه #khabarsport #khabarvarzeshi
Read more
 #تفكرسيستمی_درمدرسه ۱۱ اردیبهشت، سال روز در گذشت محمد بهمن بیگی بنیان گذار #آموزش_عشایر ایران ...
Media Removed
#تفكرسيستمی_درمدرسه ۱۱ اردیبهشت، سال روز در گذشت محمد بهمن بیگی بنیان گذار #آموزش_عشایر ایران است. او در سال ۱۲۹۸ و به هنگام کوچ در #ایل_قشقایی دیده به جهان گشود.دورهٔ کارشناسی حقوق را در سال ۱۳۲۱ به پایان رساند و پس از فارغ التحصیلی مدتی در دادگستری و سپس در بانک ملی مشغول شد، اما طاقت نیاورد ... #تفكرسيستمی_درمدرسه
۱۱ اردیبهشت، سال روز در گذشت محمد بهمن بیگی بنیان گذار #آموزش_عشایر ایران است.
او در سال ۱۲۹۸ و به هنگام کوچ در #ایل_قشقایی دیده به جهان گشود.دورهٔ کارشناسی حقوق را در سال ۱۳۲۱ به پایان رساند و پس از فارغ التحصیلی مدتی در دادگستری و سپس در بانک ملی مشغول شد، اما طاقت نیاورد و دغدغه باسواد کردن ایل موجب شد که کارهای خود را ترک کند و به قول خودش: «یک نیاز نیرومند درونی نمی‌گذاشت که آرام بگیرم... انديشۀ تعليم و تربيت اطفال ايل آسوده‌‌‌‌ام نمي‌‌‌‌گذاشت... اعتقاد بزرگ‌تر من بر تعميم #سواد و #دانش بود. سواد را بيش از هر عامل ديگر مايۀ نجات می‌‌‌‌پنداشتم، اما اعتقاد عمومي زمامداران فرهنگي و غير فرهنگی بر اين بود كه ايل تا زماني كه گرفتار حركت است و اقامتگاه مشخصی ندارد، نمی‌تواند به دانش و سواد دست يابد. #اسكان_ايل را در سال ۱۳۳۰ توسط اولین #مدرسه_عشایری در چادر را با کمک بزرگان ایلات و نه دولت، راه می‌اندازد. آرام آرام توجه دولتی‌ها را هم جلب ‌می‌کند و مدارس عشایری را راه می‌اندازد و تا سال ۱۳۵۶ بیش از ۵۰۰ هزار عشایر را باسواد می‌کند و جایزه مبارزه با بیسوادی را از #یونسکو می‌گیرد.

بعضی از دلایل موفقیتش از زبان معلم‌های ایل:
- او به معلمان بسیار توجه داشت و معتقد بود "بدون توجه به عواطف نمی‌توان وظایف اجتماعی را انجام داد، اگر خصایص مثبت افراد را شناسایی و پرورش دهید دیگر خودشان راه می‌افتند و می‌روند. اگر عشق به خدمت، نوع دوست بودن و فقیر نواز بودن را در آن‌ها پرورش دهید دیگر خودشان می‌روند و مسیرشان را پیدا می‌کنند.
- معلمان و همراهانش را بسیار تشویق می‌کرد. به عنوان مثال، بهمن بیگی رفته بود مناطق غرب کشور را بازدید کند. از اورامانات تلگرافی به رئیس دانشسرای عشایری زده بود و گفته بود که" از اورامانات وارد غرب کشور شده‌ام و غرق در غرور و افتخارم. زاگرس ارتفاعات پوشیده ‌از برفی دارد و معلمان این خطه از کوه‌های آن سربلندتر و رویشان از برف‌های آن سفیدتر است. به شما تبریک می‌گویم که توانسته اید چنین جوانانی تربیت کنید.
-یکی از دیگر کارهای بسیار عجیب او انتخاب معلمان بود. از آنجایی که عشایر کوچ می‌کردند، او افرادی از میان خود عشایر که حداقل مدرک کلاس پنجم را داشتند انتخاب می‌کرد و به دوره یکساله دانشسرا می‌برد و بنحوي جذب ميكرد.
-راه انداختن اردوهاي دانش آموزي از ديگر يادگارهاي اوست. دانش آموزان و معامان برگزيده در اين وضعيت به مسئولين دولتي معرفي ميشدند و امكان جذب امكانات حاكميتي را ايجاد مي كرد.
Read more
". لژیونر ایرانی گران‌ترین فوتبالیست تاریخ ایران می‌شود چند هفته‌‌ای هست که موضوع علاقه شدید ...
Media Removed
". لژیونر ایرانی گران‌ترین فوتبالیست تاریخ ایران می‌شود چند هفته‌‌ای هست که موضوع علاقه شدید باشگاه مطرح ناپولی ایتالیا به ستاره ایرانی آلکمار سوژه رسانه‌ها در هلند و ایتالیا شده است. حالا روزنامه کوریه‌رو دلو اسپورت ایتالیا در شماره جدید خود خبر از توافق مسئولان آلکمار و ناپولی برای نهایی ... ".
لژیونر ایرانی گران‌ترین فوتبالیست تاریخ ایران می‌شود
چند هفته‌‌ای هست که موضوع علاقه شدید باشگاه مطرح ناپولی ایتالیا به ستاره ایرانی آلکمار سوژه رسانه‌ها در هلند و ایتالیا شده است. حالا روزنامه کوریه‌رو دلو اسپورت ایتالیا در شماره جدید خود خبر از توافق مسئولان آلکمار و ناپولی برای نهایی شدن این انتقال داده‌اند. علیرضا جهانبخش بعد از درخشش فوق‌العاده در سومین فصل از حضور در لیگ هلند در‌حال حاضر به عنوان بهترین بازیکن آلکمار و پدیده فوتبال هلند نامش بر سر زبان‌هاست و باشگاه ناپولی قصد دارد با جذب این بازیکن جناح راست خود را تقویت کند. هفته گذشته کریستیانو جیونتلی مدیر فوتبالی باشگاه ناپولی و مرد تعیین‌کننده نقل‌و انتقالات باشگاه با حضور در شهر آلکمار ضمن تماشای دوباره توانایی‌های فنی جهانبخش بار دیگر مذاکرات برای خرید این بازیکن را با سران آلکمار آغاز کرد و به نظر می‌رسد این مذاکرات در‌نهایت به امضای قرارداد با ستاره این روزهای فوتبال کشورمان منجر شود. کوریه‌رو دلو اسپورت در‌خصوص جزییات قرارداد ناپولی با جهانبخش، رقم قرارداد را 15‌ میلیون یورو اعلام کرده و به نقل از این روزنامه این قرارداد 2 ساله و تا سال‌2020 خواهد بود. در صورت امضای این قرارداد جهانبخش به گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران تبدیل خواهد شد. با شرایط موجود می‌توان گفت علیرضا جهانبخش تا کوچ به سری ‌A‌، تنها یک امضا فاصله دارد چون سران ناپولی به شدت علاقه خود به وینگر ایرانی آلکمار را نشان داده و به عنوان جدی‌‌ترین مشتری در 2 ماه گذشته مذاکرات مفصلی با سران باشگاه هلندی انجام دادند، به خصوص که خبر می‌رسد کایخون ستاره اسپانیایی ناپولی و وینگر راست این تیم در سال‌های گذشته نیز تمایلی به تمدید قرارداد نشان نداده و قصد بازگشت به کشورش را دارد تا جهانبخش به عنوان جدی‌ترین آلترناتیو این بازیکن قلمداد شود."
Read more
: فکرکردی چه حسی داره که تمام مدت با ترس زندگی کنی؟ واصلا چرا باید این‌طوری زندگی کنم؟ #نامه نوشته‌ی ...
Media Removed
: فکرکردی چه حسی داره که تمام مدت با ترس زندگی کنی؟ واصلا چرا باید این‌طوری زندگی کنم؟ #نامه نوشته‌ی #کاترین_هیوز ترجمه‌ی #سودابه_قیصری نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۵۵۰۰ تومان تینا کریگه، یک مأموریت در زندگی دارد؛ فرار از همسر دائم‌الخمر و خشن‌اش. تینا تمام ساعات روز کار می‌کند تا ... :
فکرکردی چه حسی داره که تمام مدت با ترس زندگی کنی؟ واصلا چرا باید این‌طوری زندگی کنم؟

#نامه
نوشته‌ی #کاترین_هیوز
ترجمه‌ی #سودابه_قیصری

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۵۵۰۰ تومان

تینا کریگه، یک مأموریت در زندگی دارد؛ فرار از همسر دائم‌الخمر و خشن‌اش. تینا تمام ساعات روز کار می‌کند تا پس‌انداز کرده و بتواند همسرش را ترک کند. او تعطیلات آخر هفته را هم در فروشگاه خیریه‌ای سپری می‌کند. روزی هنگام جستجوی جیبِ کُت دست‌دوم اهدایی به خیریه، نامه‌ی باز نشده‌‌ای می‌یابد. تینا نمی‌تواند بر کنجکاوی خود غلبه کند. او نامه را باز می‌کند و آن را می‌خواند؛ نامه‌ای که زندگی‌اش را کاملا تغییر می‌دهد.
بیلی استرلینگ، می‌داند احمقانه رفتار کرده‌، اما می‌خواهد همه چیز را جبران کند. نامه‌ای می‌نویسد که امیدوار است آینده‌اش را تغییر دهد، نامه‌ای که همه چیز را تغییر می‌دهد اما به طریقی که بیلی حتی فکرش را هم نمی‌کند.
«نامه» داستان زندگی دو زن را بازگو می‌کند که در دهه‌های مختلفی به دنیا آمده‌اند ولی سرنوشت، آن دو را به هم پیوند می‌دهد، و نشان می‌دهد که چگونه تباهی و نابودی یکی از آن‌ها به رهایی دیگری می‌انجامد. «کاترین هیوز» در سال ۱۹۶۴ در آتری نِم، چِشر، حدود چند مایلی جنوب منچستر به دنیا آمد و اولین کتاب خود «نامه» را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد که در همان سال پرفروش‌ترین کتاب Ebook و نامزد جایزه بهترین رمان بر اساس تاریخ شد.
«سودابه قیصری» متولد ۱۳۴۰ در آبادان و فارغ‌التحصیل زبان انگلیسی از دانشگاه شهید چمران اهواز است. او که تا سال ۱۳۸۳ دبیر زبان انگلیسی بوده، کار مطبوعاتی خود را نیز از سال ۷۴ آغاز کرده است.
پیش از این از «سودابه قیصری» ترجمه رمان «دختر گل لاله» نوشته‌ی «مارگارت دیکنسون» نیز در نشر آموت منتشر شد‌ه است.
چاپ سوم رمان «نامه» نوشته‌ی «کاترین هیوز» با ترجمه‌ی «سودابه قیصری» در ۳۹۲ صفحه و به قیمت ۲۵۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌

🌟🌟 مسابقه‌ی عکس #عیدی_گردش با کتاب‌های نشر آموت تا پایان فروردین ادامه خواهد داشت.
Read more
شب جمعه به یاد امام و شهدا به یاد شهدای واجا سرباز گمنام امام زمان {عج} بسیجی مخلص امام خامنه ای "شهید ...
Media Removed
شب جمعه به یاد امام و شهدا به یاد شهدای واجا سرباز گمنام امام زمان {عج} بسیجی مخلص امام خامنه ای "شهید سهراب صادقی" . متولد = ۶۱ - شهرکرد . شهادت = مهر ۸۸ - سنندج درگیری با عوامل جنایتکار و مسلح گروهک تکفیری و تروریستی توحید و جهاد . برای ثبت در تاریخ و عبرت گرفتن عده ای نادان و نمک نشناس = . برای ... شب جمعه به یاد امام و شهدا
به یاد شهدای واجا
سرباز گمنام امام زمان {عج}
بسیجی مخلص امام خامنه ای
"شهید سهراب صادقی"
.
متولد = ۶۱ - شهرکرد
.
شهادت = مهر ۸۸ - سنندج
درگیری با عوامل جنایتکار و مسلح
گروهک تکفیری و تروریستی توحید و جهاد
.
برای ثبت در تاریخ
و عبرت گرفتن عده ای نادان و نمک نشناس =
.
برای دشمنان این نظام هیچ اهمیتی ندارد
که برای رسیدن به هدفشان خون هر بی گناهی را بریزند
چپ و راست، بی دین و بادین، بی حجاب و با حجاب
مهم برای آنها رسیدن به هدف است و مهمترین هدف آنها
از بین بردن کامل امنیت و اقتدار نظام
و به زانو درآوردن ایران است
.
سال ها قبل از تأسیس داعش
گروهکی وحشی و خطرناک در مناطق غربی کشور
اعلام موجودیت و جذب نیرو کرد
و در پی انتشار عقاید تکفیری و ایجاد ناامنی در کشور بود
عوامل این گروهک طی چند سال فعالیت تروریستی خود
حدود ۲۰ نفر از شیعیان و اهل سنت را به شهادت رساندند
و حتی به محیط بانان محیط زیست هم رحم نکردند
و چهار نفر از آنها را مظلومانه به خاک و خون کشیدند
.
در سال ۸۸ و آغاز فتنه یزیدیان زمان
عوامل این گروهک که بسیار امیدوار شده بودند
دو تن از روحانیون سرشناس اهل سنت را ترور کردند
و در پی ایجاد تنش و جنگ مذهبی و در پی آن
جذب نیرو و ایجاد ناامنی گسترده در کشور بودند
.
البته با آگاهی مردم منطقه و تیزهوشی نیروهای حافظ امنیت
عوامل این گروه دستگیر و طومار این گروهک تروریستی نیز در هم پیچیده شد
ولی این داستان ادامه دارد تا وقتی که عده ای دشمن را امیدوار نگه می دارند
والسلام
.
.
صلواتی هدیه به روح مطهر و ملکوتی شهید سهراب صادقی
الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ و عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِین
.
.
.
Read more
حكيم #ابوالقاسم #فردوسی طوسی (۳۲۹ هجری قمری – ۴۱۶ هجری قمری، در طوس خراسان)، شاعر حماسه‌سرای #ایرانی ...
Media Removed
حكيم #ابوالقاسم #فردوسی طوسی (۳۲۹ هجری قمری – ۴۱۶ هجری قمری، در طوس خراسان)، شاعر حماسه‌سرای #ایرانی و سرایندهٔ #شاهنامه، حماسهٔ #ملی ایران، است. برخی فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ #پارسی‌گو دانسته‌اند که از شهرت جهانی برخوردار است. فردوسی را حکیم سخن و حکیم طوس گویند. پژوهشگران #سرودن ... حكيم #ابوالقاسم #فردوسی طوسی (۳۲۹ هجری قمری – ۴۱۶ هجری قمری، در طوس خراسان)، شاعر حماسه‌سرای #ایرانی و سرایندهٔ #شاهنامه، حماسهٔ #ملی ایران، است. برخی فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ #پارسی‌گو دانسته‌اند که از شهرت جهانی برخوردار است. فردوسی را حکیم سخن و حکیم طوس گویند.

پژوهشگران #سرودن شاهنامه را برپایهٔ شاهنامهٔ ابومنصوری از زمان سی سالگی فردوسی می‌دانند. تنها سروده‌ای که روشن شده از اوست، خود شاهنامه است. شاهنامه پرآوازه‌ترین سرودهٔ فردوسی و یکی از بزرگ‌ترین نوشته‌های #ادبیات #کهن پارسی است. فردوسی شاهنامه را در ۳۸۴ ه‍. ق، سه سال پیش از برتخت‌نشستن محمود، به‌پایان برد و در ۲۵ اسفند ۴۰۰ ه‍.ق برابر با ۸ مارس ۱۰۱۰ م، در هفتاد و یک سالگی، تحریر دوم را به انجام رساند. سروده‌های دیگری نیز به فردوسی منتسب شده‌اند، که بیشترشان بی‌پایه هستند. نامورترین آن‌ها مثنوی‌ای به نام یوسف و زلیخا است. سرودهٔ دیگری که از فردوسی دانسته شده، هجونامه‌ای در نکوهش #سلطان محمود #غزنوی است. برابر کتابشناسی فردوسی و شاهنامه، گردآوری ایرج افشار، با به‌شمارآوردن سروده‌های منسوب به فردوسی مانند یوسف و زلیخا تا سال ۱۳۸۵، تعداد ۵۹۴۲ اثر گوناگون در این سال‌ها نوشته شده‌است. 🌺روز بزرگداشت فردوسي مبارك🌺 #ancient_of_persia
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> جرایم نابخشودنی سیدمحمد خاتمی! <span class="emoji emoji1f4a0"></span> پرویز سیدروغنی درباره شخصیت و اندیشه و عملکرد سیدمحمد خاتمی نوشت: ...
Media Removed
جرایم نابخشودنی سیدمحمد خاتمی! پرویز سیدروغنی درباره شخصیت و اندیشه و عملکرد سیدمحمد خاتمی نوشت: برای من آقای خاتمی مرد عدد و رقم است. مرد آمارها و پرونده‌ی اجرایی. کسی که تورم چهل و نه درصدی را تحویل گرفت و در پایان دورانش با عدد یازده تحویل داد و نشان داد با برنامه‌ریزی می‌شود به تورم و بیکاری ... 🔴 جرایم نابخشودنی سیدمحمد خاتمی! 💠 پرویز سیدروغنی درباره شخصیت و اندیشه و عملکرد سیدمحمد خاتمی نوشت: ✅برای من آقای خاتمی مرد عدد و رقم است. مرد آمارها و پرونده‌ی اجرایی. ✅کسی که تورم چهل و نه درصدی را تحویل گرفت و در پایان دورانش با عدد یازده تحویل داد و نشان داد با برنامه‌ریزی می‌شود به تورم و بیکاری تک رقمی رسید. ✅می شود با نفت پنج دلاری بودجه بست و در آخر با پنجاه میلیارد دلار صندوق ذخیره‌ی ارزی را تحویل داد. ✅می‌شود با تدبیر ایران را از یکی از بزرگترین واردکننده‌های گندم در جهان به خودکفایی گندم رساند. ✅می‌شود عسلویه و پارس‌جنوبی را به بهره‌برداری رساند. این‌ها را آن زمان که نه…امروز می‌فهمم ✅دست‌کم احتیاجی به هیچ آگاهی ویژه‌ای نیست. کافی است کتاب آبراهامیان را تهیه کنید. ✅ حتی اگر کسی حوصله‌ی خواندنش را ندارد می‌تواند تشریف ببرد به انتهای کتاب. جداول تفکیکی شاخص‌های اقتصادی - توسعه‌ دولت‌های ایران از سال چهل‌وهشت تا هشتادو‌هشت موجود است. امارها و اعداد با شما صحبت می‌کند. ✅بخشی از جرم های نابخشودنی سید محمد خاتمی در 8 سال ریاست جمهوری:

1- نداشتن اختلاس
2 - حفظ ارزش پول ملی
3 - اداره کشور با نفت ده دلاری و ذخیره ارزی 100 میلیارد دلاری
4 -رعایت ادب در حرف زدن و حفظ کرامت انسان
5 عزت و اعتبار در سیاست خارجی با سخت ترین موانع داخلی
6-بهترین شرایط اقتصادی بعد از انقلاب
7 دفاع از حقوق مدنی در بدترین شرایط فشارهای داخلی انحصار طلبان.
8-افشای قتل های زنجیره ای.
دیگه بسه. ..........
باور کنید ممنوع شدن تصویر براش خیلی کمه. ✅وقتي سيّد محمد خاتمي براي آخرين بار در غربت خود به مجلس رفت تا از مردم خداحافظي كند، در پايان اين دو بيت را خواند :
هر که ما را یاد کرد ایزد مر او را یار باد
هر که ما را خار کرد از عمر برخوردار باد
هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی
هر گلی کز باغ وصلش بشکفد بی خار باد ✅مي توان به خاتمي انتقاد كرد، ولي نمي توان او را دوست نداشت... ✅روز دوم خرداد 1376 مردی بر مسند ریاست جمهوری ایران نشست که هیچ گاه قدرت را برای خود نخواست، هیچ گاه سیاستش از ادب و معرفتش پیشی نگرفت.
✅ هیچ گاه عزت و احترام را خریداری نکرد. هیچ گاه شعار آزادی را زیر پا نگذاشت.
هیچ گاه شعر مرده باد علیه مخالفان و منتقدانش سر نداد
و همواره میگفت زنده باد مخالف من. ✅او همه چیز را برای مردم میخواست.
او مبتکر گفتگوی تمدن ها بود
او سید محمد خاتمی بود، نه محمود احمدی نژاد! ✅فردی که با شعار آزادی پا به عرصه انتخابات گذاشت
Read more
:ezatolah entezami _iranian artist عزت الله انتظامی در سال ۱۳۰۳، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی ...
Media Removed
:ezatolah entezami _iranian artist عزت الله انتظامی در سال ۱۳۰۳، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست‌مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر ... :ezatolah entezami _iranian artist
عزت الله انتظامی در سال ۱۳۰۳، در محله سنگلج تهران متولد شد.
وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست‌مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر آلمان وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید.

انتظامی با گذراندن دوره‌های آموزشی تئاتر به ایران بازگشت و به دلیل فضای نامناسب سینمای ایران از نظر اخلاقی، به کار دوبله فیلم، اجرای نمایش و حضور در تلویزیون روی آورد. در سال 1347 با بازی در فیلم « گاو » به کارگردانی داریوش مهرجویی وارد عرصه سینما شد.

انتظامی در سال 1348 تصمیم به کسب تجربه آکادمیک گرفت و توانست بدون کنکور وارد دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر شود. پس از فراغت از تحصیلات دانشگاهی، در حدود سال‌های 1353-1352 به تدریس رشته تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا و دانشگاه الزهرا (س) کنونی پرداخت.

وی سال‌ها در خدمت تئاتر و سینما بوده و آثار بسیار ارزنده‌ای از خود به جا نهاده است. عزت الله انتظامی از حدود 14سالگی تئاتر را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله‌زار آغاز کرد.

پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و تهران رفت؛ همزمان در سال 1320 نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان «التیماتوم» نوشته پرویز خطیبی و به کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پارس لاله‌زار اجرا کرد و تا سال 1326 توانست در بیش از 10 نمایش نقش‌پردازی کند.

وی در دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران نزد استادانی همچون حمید سمندریان و شنگله دانش خود را با آموخته‌های آکادمیک روزآمد کرد. انتظامی در هنرستان صنعتی همراه با هوشنگ بهشتی، نصرت‌الله کریمی، حمید قنبری و محمدعلی جعفری فعالیت هنری می‌کرد.

انتظامی پدر مجید انتظامی آهنگساز است. او که کارمند رسمی وزارت بهداری بود، در سال 1338 به همت رئیس اداره هنرهای زیبای وقت به آن اداره منتقل شد و همزمان کار تولید تئاترهای تلویزیونی را به عنوان بازیگر و کارگردان آغاز کرد.
Read more
با درود،عزیزان در این متن با تعریف و مفهوم دموکراسی ،از همه ی ایرانیان خواستاره یکپارچگی برای سرنگونی ...
Media Removed
با درود،عزیزان در این متن با تعریف و مفهوم دموکراسی ،از همه ی ایرانیان خواستاره یکپارچگی برای سرنگونی حکومت فاسد ایران و تعیین حاکمیت سیاسی با خیزش و تظاهرات فیزیکی به همراهی اعتصابات با هدفه برگزاری انتخابات آزاد بعد از سرنگونی ه حکومت آخوندی هستیم.برای رسیدن به آزادی ه واقعی نیاز داریم که آگاهی ... با درود،عزیزان در این متن با تعریف و مفهوم دموکراسی ،از همه ی ایرانیان خواستاره یکپارچگی برای سرنگونی حکومت فاسد ایران و تعیین حاکمیت سیاسی با خیزش و تظاهرات فیزیکی به همراهی اعتصابات با هدفه برگزاری انتخابات آزاد بعد از سرنگونی ه حکومت آخوندی هستیم.برای رسیدن به آزادی ه واقعی نیاز داریم که آگاهی داشته باشیم ،مخصوصا از مفهومه دموکراسی، همه ی ما می‌دانیم ایران از سال ه پنجاه و هفت تا کنون به دلایلی که بارها ذکر شده در آستانه ی نابودیست،البته جدا از نابودی ها و خساراته سنگینی که به دلیل حاکمیت تبه کاران در لباسه مذهب به ایران و ایرانی وارد شده است. همه میدانیم در ایران اقوام،عقاید و تفکرات مختلف وجود دارد،اگر واقعا خواستار آزادی ه ایران و عزم برای انسان‌وار زندگی کردن با صلح در کنار هم هستیم،با خطاب به ترک و لر و کرد و بلوچو و عربو مسلمان و مسیحی و یهودی و زرتشتی و بی دین و بی خدا که در ایران اسیره دیکتاتوری هستیم،عرض میکنم دموکراسی یعنی درجه ای از شعوره اجتماعی و سیاسی که با حفظ ه اعتقاد و تفکر و قومیت بتوانیم با صلح و احترام تفکرات مخالف تفکرمان را بپذیریم و این مهم ممکن نمیشود مگر با احترام به قانونی که بر پایه ی حقوقه انسانی و آزادی عقیده با رای اکثریت حاکم باشد و در آن قانون حقوقه تمامی اقشار و تفکرات با توجه به ضربه نزدن به منافع ملی و پیشرفت در رفاهه زندگی و کم و کمتر شدنه فاصله ی طبقاتی و محترم شمردن شأن ه شخصیته انسانی در آزادی به شرط ضرر نرساندن به جامعه و منافعه مشترکه زندگی اجتماعی شمرده شود. اکنون راهی جز این نیست که همه با هم یک هدف را داشته باشیم و آن خواسته رفراندوم و فریاد ه آن در خیابان ها البته بعد از سرنگونی ه حکومت آخوندی است. با خواسته رفراندوم مشخصا خواستمان سرنگونی حکومت سیاسی آخوندی است. و با درکه دموکراسی و یکپارچگی به هدفه رفراندوم بعد از سرنگونی حکومت آخوندی خواهیم رسید. تنها راهه یکپارچگی درکه دموکراسی و مبارزه کنار هم با این هدف ه مشخص است. #خداپرستان #آزادی #ایران #دموکراسی #همبستگی #خیزش #تظاهرات_سراسری #اعتراضات_سراسری #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_آزادی #نافرمانی_مدنی #رفراندوم #rezapahlavi #ابراهیم_خسروی
Read more
. قابل توجه دوستان عزیز دنبال کننده لومیا ایران؛ دوستانی که به برند نوکیا علاقه دارند پیج نوکیا ...
Media Removed
. قابل توجه دوستان عزیز دنبال کننده لومیا ایران؛ دوستانی که به برند نوکیا علاقه دارند پیج نوکیا ایران رو از دست ندن! @Nokiairan . فعلا به دلیل کاهش فعالیت های مایکروسافت در زمینه موبایل٬ پیج لومیا ایران تا بازگشت دوباره ی مایکروسافت به این عرصه غیر فعال باقی میمونه. اما حالا فعالیت های ... .
قابل توجه دوستان عزیز دنبال کننده لومیا ایران؛
دوستانی که به برند نوکیا علاقه دارند پیج نوکیا ایران رو از دست ندن!
@Nokiairan
.

فعلا به دلیل کاهش فعالیت های مایکروسافت در زمینه موبایل٬ پیج لومیا ایران تا بازگشت دوباره ی مایکروسافت به این عرصه غیر فعال باقی میمونه.
اما حالا فعالیت های ما به دنبال بازگشت قدرتمند نوکیا به دنیای موبایل، به پیج نوکیا ایران منتقل شده.

اگر شما هم به اخبار و مقالات آموزشی نوکیا علاقه دارید پیج ما رو دنبال کنید تا با حمایت شما، بتونیم فعالیت های بیشتر و گسترده تری رو در زمینه اطلاع رسانی، پشتیبانی و رفع مشکلات شما عزیزان داشته باشیم.

تنها خواهشی که از شما عزیزان داریم این هست که فعلا پیج لومیا ایران رو آنفالوو نکنید و منتظر بازگشت ما در زمینه اخبار ویندوزی باشید

در مورد فعالیت های پیج نوکیا ایران هم، همچون گذشته اگر پیشنهاد یا انتقاد سازنده ای دارید، حتما به ما پیام بدید

همچنین جهت راهنمایی و خرید گوشی های اندرویدی جدید نوکیا و لوازم جانبی می‌تونید به ما پیام بدید.

سپاس فراوان از حمایت های بی دریغ شما در طول این ۵ سال از لومیا ایران؛
اولین و بزرگترین پیج هواداران ویندوزفون در اینستاگرام

@Nokiairan | #نوکیا_ایران

#Lumiairan #Nokiairan
Read more
متفاوت ترین روزهای سال در کنار تیمی رقم خورد از بهترین ها ... وحید جلیلوند نازنین که از نفس کشیدن کنارش می شه بسیار یاد گرفت ، احسان علیخانی برادر نازنین ام که سالها کنارش تجربه کردم ، نوید محمد زاده عزیزم که هر کجا که باشه می درخشه ، علی جلیلوند دوست داشتنی که برای کارش خیلی زحمت می‌کشه و‌همه و‌همه عزیزان ... متفاوت ترین روزهای سال در کنار تیمی رقم خورد از بهترین ها ... وحید جلیلوند نازنین که از نفس کشیدن کنارش می شه بسیار یاد گرفت ، احسان علیخانی برادر نازنین ام که سالها کنارش تجربه کردم ، نوید محمد زاده عزیزم که هر کجا که باشه می درخشه ، علی جلیلوند دوست داشتنی که برای کارش خیلی زحمت می‌کشه و‌همه و‌همه عزیزان بدون تاریخ،بدون امضا فیلمی‌که افتخار می‌کنم که کنارش ایستادم‌ و شاید سهم کوچیکی تو‌ موفقیت های این فیلم داشته باشم ...
امیر آقایی،هدیه تهرانی، امیر کرابی‌ ، سعید داخ ، زکیه بهبهانی ، غدیر ، نیما ، ادریس‌ و‌ همه عزیزانی که تو این مدت کم‌ و‌ زیاد کنار هم‌ زندگی‌کردیم ...
#بدون_تاریخ_بدون_امضا که از هفته ی آخر اسفند با بی مهری تمام و در روزهای اوج فروش‌و صدرنشینی دچار یک مرگ تدریجی و ناخواسته در اکران شده بود ، امشب رسما از چرخه اکران خارج شد ، پس از ۱۰ هفته ای که بیش از ۶ هفته ی اون با کمترین سانس های موجود گذشت ...
هرچه فریاد زدیم‌و اعتراض‌کردیم‌کسی صدامون رو‌ نشنید و‌هرچه بود گذشت ... بگذریم ...
طی ۳،۴ ماه گذشته همراهان من در مجموعه ماژان و اسپات به صورت شبانه روزی‌ تمام اولویت کاریشون رو‌ روی‌ پر افتخار ترین فیلم سینمای ایران در سال گذشته ، گذاشتند تا این اثر‌ارزشمند به ایستگاه‌‌ پایانی برسه ...
فیلمی‌که قطعا از شریف ترین فیلم‌های سینمای ایران بوده و قطعا موفقیت هاش‌ادامه خواهد داشت ... این فیلم به زودی به صورت گسترده در اروپا و‌آمریکا هم‌اکران‌خواهد‌شد و‌ جدی ترین‌گزینه برای نمایندگی سینمای ایران در اسکار سال آینده خواهد بود
خوشحالم برای این همه اتفاق خوب‌ و دلتنگ‌برای لحظه هایی که هرگز بر نمی‌گردند ...
به امید اتفاق های خوب‌‌ توی روزهای نزدیک ...
امیرحسین بزرگ‌زادگان ، مدیر تیم تبلیغات و‌ رسانه پروژه #بدون_تاریخ_بدون_امضا
یازدهمین شب اردیبهشت سال ۹۷
@alikhani.ehsan
@navidmohamadzadeh
@nodate.nosignature
@ali.jalilvand121
@amir_aghaee
@mazhan.group
#احسان_علیخانی
#نوید_محمدزاده #نویدمحمدزاده #وحید_جلیلوند
Read more
مروری بر عملکرد استودیوی «گلدن موشن» / «حرکت طلایی» تا سال ۲۰۱۸ و ابتدای سال ۱۳۹۷ ساخت سه فیلم کوتاه ...
Media Removed
مروری بر عملکرد استودیوی «گلدن موشن» / «حرکت طلایی» تا سال ۲۰۱۸ و ابتدای سال ۱۳۹۷ ساخت سه فیلم کوتاه و یک انیمیشن کوتاه - فیلم کوتاه «رویا» (2014) - فیلم کوتاه «فضای محدود» (2015) - فیلم کوتاه «درخواست» (2015) - انیمیشن کوتاه «MR.A» سال (2016) جوایز و افتخارات بین المللی فیلم های ساخته ... مروری بر عملکرد استودیوی «گلدن موشن»
/ «حرکت طلایی» تا سال ۲۰۱۸ و ابتدای سال ۱۳۹۷

ساخت سه فیلم کوتاه و یک انیمیشن کوتاه
- فیلم کوتاه «رویا» (2014)
- فیلم کوتاه «فضای محدود» (2015)
- فیلم کوتاه «درخواست» (2015)
- انیمیشن کوتاه «MR.A» سال (2016)

جوایز و افتخارات بین المللی فیلم های ساخته شده:
- کاندیدای بهترین کارگردانی برای فیلم کوتاه «فضای محدود» از هشتمین فستیوال فیلم شهر جیپور هندوستان (2016)
- برنده ی جایزه «حقوق بشر» از جشنواره «شانزده جشنواره» هندوستان برای فیلم «فضای محدود» (2016)
- تقدیر شده در بخش انیمیشن برای فیلم «MR.A» در جشنواره فیلم و عکس «پنج قاره» ونزوئلا (ماه فوریه/2017)
- کاندیدای بهترین فیلم بخش فیلم کوتاه جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت/ایران، برای فیلم «فضای محدود» (1396)
- برنده جایزه «بازیگری نقش زن» از جشنواره هنر بدون توقف آرژانتین (2016)
- کسب رتبه سوم از جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت برای تهیه کنندگی انیمیشن «MR.A»/ ایران(1396)
- برنده جایزه «بهترین بازیگر خردسال» از جشنواره فیلم و عکس «پنج قاره» ونزوئلا، (ماه فوریه/ 2017)
- کاندیدای بهترین فیلم کوتاه اجتماعی جشنواره « فیلم و ویدئو ماراکی» ونزوئلا، برای فیلم فضای محدود (2017)
- دیپلم افتخار در بخش بهترین فیلمنامه جشنواره بین المللی آکادامی فیلم و هنر جنوب، شیلی، برای فیلم فضای محدود (2017)
- برنده ی جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره بین المللی « ورا کروز» مکزیک، برای تهیه کنندگی و ساخت انیمیشن «MR.A» (2017)
- دریافت لوح سپاس و کاندیدای بهترین فیلم کوتاه از جشنواره «عالم رحمت» ترکیه/ استانبول برای تهیه کنندگی و ساخت فیلم «درخواست» (2018)

حضور در بیش از 22 جشنواره ی بین المللی:
جشنواره های «کان آماتور» لهستان، « فیلم کوتاه جیپور» هندوستان، فیلم و عکس «پنج قاره» ونزوئلا، «مریدا» مکزیک، «روزکوتاه است» ونزوئلا، «هنر بدون توقف» آرژانتین، «لانوس» آرژانتین، «روز فیلمساز» ایتالیا، «سانتیاگو فلاکوس» شیلی، «فیلم صد»، «تصویر سال» و جشنواره بین المللی«رشد» ایران، جشنواره فیلم «پورتوویژو» اکوادور، « سانتاکروز» آرژانتین، « فیلم و ویدئو ماراکی» ونزوئلا، جشنواره فیلم «معنوی» کلمبیا، جشنواره جایزه فیلم «کانسپشن» شیلی، «آکادمی فیلم و هنر جنوب» شیلی، «آتلانتیک» کلمبیا، جشنواره بین المللی«صلح» بولیوی، جشنواره بین المللی «ورا کروز» مکزیک، جشنواره بین المللی «عالم رحمت» ترکیه/استانبول

#siamak #siamak_ahmadi #goldenmotion #siamakahmadi #cinema #film #goldenmotionstudio #golden_motion #shortfilm
Read more
دکتر منوچهر مشتاق خراسانی کارشناس سلاح‌های سرد و نویسنده آثار برجسته در زمینه جنگ افزارهای ایرانی، از ...
Media Removed
دکتر منوچهر مشتاق خراسانی کارشناس سلاح‌های سرد و نویسنده آثار برجسته در زمینه جنگ افزارهای ایرانی، از جمله کتاب Arms and Armor from Iran: The Bronze Age to the End of the Qajar Period که به تحلیل موشکافانه جنگ افزارها و جوشن‌های ایرانی از دوران پیش از تاریخ تا آخر دوران قاجار می‌پردازد. این ... دکتر منوچهر مشتاق خراسانی
کارشناس سلاح‌های سرد و نویسنده آثار برجسته در زمینه جنگ افزارهای ایرانی،
از جمله کتاب Arms and Armor from Iran: The Bronze Age to the End of the Qajar Period که به تحلیل موشکافانه جنگ افزارها و جوشن‌های ایرانی از دوران پیش از تاریخ تا آخر دوران قاجار می‌پردازد. این کتاب که وی بیش از ده سال برای نگارش آن صرف کرده به عنوان برگزیده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۰۹ در زمینه ایران شناسی شناخته شده است.
سلاح‌ها، ابزارهای جنگی، فولادها، جنگ‌افزاها، جوانمردی و عیاری از مباحث کتاب است.
کتاب دیگر وی، “Lexicon of Arms and Armor from Iran: A Study of Symbols and Terminology“ نام دارد که برای آن از صدها منبع دست‌نویس و گوهرنامه، جواهرنامه و شاهنامه استفاده کرده‌است. این کتاب با خطوط پهلوی، اوستایی و میخی نگاشته شده و لغت‌های قدیمی و فراموش شده فارسی نیز در آن ترجمه شده‌است. هدف او از نگارش این کتاب این است که خواننده بتواند پس از مطالعه این کتاب، کتاب‌هایی مانند #شاهنامه را به راحتی مطالعه کند.
یکی از دغدغه‌هایش احیای هنرهای رزمی ایران باستان و مرام‌های جوانمردی و عیاری ایرانی است و اعتقاد دارد که سطح آگاهی جوان‌های ما می بایست به حدی برسدکه به جای تقلید الگوهای رزمی چینی، ژاپنی و کره‌ای، الگوهای مثل  #رستم ، گیو و  #توس داشته باشند.
فعالیت عمده دکتر خراسانی در حال حاضر، تلاش برای احیای ورزش‌های رزمی سنتی ایران با نام رزم افزار است.
---
معرفی دکتر خراسانی به نقل از ویکی پدیا
--
عکس از آرشیو فتوزورخانه، با کمک های همیشگی محمد معصومی عزیز در زورخانه شیرافکن انداخته شده است.
سپاس از دکتر خراسانی عزیز و دوست عزیزم ضیا مجیدی برای همراهی و همکاری اشان در ثبت این عکس
@razmafzar
@mohamad_masoumii
@photozurkhaneh
@Ziya.tg
Read more
بدون شک چه از نظر آماری و چه از نظر کیفی محمد موسوی، سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران بهترین دفاع وسط والیبال ...
Media Removed
بدون شک چه از نظر آماری و چه از نظر کیفی محمد موسوی، سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران بهترین دفاع وسط والیبال جهان است و در امتیازات حساس همیشه کمک حال تیمش بوده است، چه در اسپک، چه در دفاع. موسوی در تمام ادوار حضور ایران در لیگ جهانی از نظر آماری همیشه در پایان دور مقدماتی صدر جدول بهترین دفاع لیگ جهانی ... بدون شک چه از نظر آماری و چه از نظر کیفی محمد موسوی، سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران بهترین دفاع وسط والیبال جهان است و در امتیازات حساس همیشه کمک حال تیمش بوده است، چه در اسپک، چه در دفاع.
موسوی در تمام ادوار حضور ایران در لیگ جهانی از نظر آماری همیشه در پایان دور مقدماتی صدر جدول بهترین دفاع لیگ جهانی را به خود اختصاص می داد اما به دلیل عدم صعود ایران به دور نهایی او هیچ وقت کاپ بهترین دفاع جهان را تصاحب نکرد. سال گذشته او موفق شد همراه ایران به فلورانس برود تا در دور نهایی لیگ جهانی شرکت کند اما در آنجا عملکرد او زیر سایه لوکاس برزیلی قرار گرفت و بازهم از رسیدن به عنوان بهترین دفاع مسابقات جا ماند و باید منتظر بماند تا سال دیگر تیم ملی به دور نهایی برسد و او بتواند با درخشش در آن مرحله به آرزوی ورزشی اش برسد.
Read more
. شتاب پژو ۲۰۶ تیپ ۵ . در  این قسمت از برنامه شتاب، به سراغ پژو ۲۰۶ تیپ ۵ رفته ایم. البته که این خودرو به عنوان سری جدید ۲۰۶ها شناخته می شود که تا حدی از نظر فنی و نرم افزاری ضعیفتر از نسخه های فرانسوی هستند. به گفته بسیاری از کارشناسان، قطعات اصلی فرانسوی شناسنامه دار تا سال ۱۳۸۷ در پژو ۲۰۶ نصب شده و بعد ... .
شتاب پژو ۲۰۶ تیپ ۵
.
در  این قسمت از برنامه شتاب، به سراغ پژو ۲۰۶ تیپ ۵ رفته ایم. البته که این خودرو به عنوان سری جدید ۲۰۶ها شناخته می شود که تا حدی از نظر فنی و نرم افزاری ضعیفتر از نسخه های فرانسوی هستند. به گفته بسیاری از کارشناسان، قطعات اصلی فرانسوی شناسنامه دار تا سال ۱۳۸۷ در پژو ۲۰۶ نصب شده و بعد از آن می توان به مدل های ۸۸ و ۸۹ با ضریب داخلی سازی بیشتری روبه رو بود. اما باز هم مدل های ۸۸ و ۸۹ مبنا نرم افزاری و پیشرانه فرانسوی را داشته اند.
اما امروز از نگاه بسیاری از منتقدان، ۲۰۶ ایران خودرو تنها ظاهر پژو را حفظ کرده و در بحث موتور، گیربکس، سامانه الکتریکی، کیفیت و… شباهتی به مدل های پیش از ۱۳۸۹ ندارد.
با این حال در این قسمت برنامه شتاب، ۲۰۶ تیپ پنجی را به برنامه آورده ایم که به گفته ایران خودرو ۱۰۵ اسب بخار قدرت و گشتاور ۱۴۲ نیوتون را دارد. سری های فرانسوی و یا تولید شده بر مبنا نسخه اصلی قدرت ۱۱۰ اسب بخار را دارند. البته که برخی اطلاعات فنی و صحبت های مهندسان این پروژه می گوید که همچنان ۲۰۶ ایران خودرو می تواند حدود ۱۰۹ اسب بخار قدرت داشته باشد و از طرفی به خاطر برخی سفارشی سازی هایی که از ابتدا برای ۲۰۶ بازار ایران اتفاق افتاده بود، رسیدن به گشتاور ۱۴۷ نیوتون متر امکان پذیر است. این خودرو در مدل تیپ۵ از نظر امکانات رفاهی و ایمنی همچنان جایگاه خوبی را در بازار دارد و گیربکس ۵ دنده آن هم به نسبت می تواند پا به پای خودروهای جدید این رده قیمتی رقابتی کند. پژو ۲۰۶ تیپ۵ به عنوان یک هاچبک فروش خوبی را در تمام دوران تولید برای کمپانی پژو و ایران خودرو داشته است. این خودرو همیشه با اختلاف قیمت میان بازار و کارخانه معامله می شده و امروز هم شاهد هستیم که گاهی تا ۴۵ میلیون تومان هم در بازار آزاد قیمت گذاری می شود.
.
#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #تویوتا #پژو۲۰۶ #پژو #صفرتاصد #۰تا۱۰۰
#asbebokhar #acceleration #peugeot #peugeot_206 #206_tu5 #0to60mph
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
برای من سیدمحمد خاتمی نه مردی با عبای شکلاتی است، نه رهبر اصلاحات. برای من آقای خاتمی مرد عدد و رقم ...
Media Removed
برای من سیدمحمد خاتمی نه مردی با عبای شکلاتی است، نه رهبر اصلاحات. برای من آقای خاتمی مرد عدد و رقم است. مرد آمارها و پرونده‌ی اجرایی. کسی که تورم چهل و نه درصدی را تحویل گرفت و در پایان دورانش با عدد یازده تحویل داد و نشان داد با برنامه‌ریزی می‌شود به تورم و بیکاری تک رقمی رسید. می شود با نفت پنج دلاری ... برای من سیدمحمد خاتمی نه مردی با عبای شکلاتی است، نه رهبر اصلاحات.
برای من آقای خاتمی مرد عدد و رقم است. مرد آمارها و پرونده‌ی اجرایی. کسی که تورم چهل و نه درصدی را تحویل گرفت و در پایان دورانش با عدد یازده تحویل داد و نشان داد با برنامه‌ریزی می‌شود به تورم و بیکاری تک رقمی رسید. می شود با نفت پنج دلاری بودجه بست و در آخر با پنجاه میلیارد دلار صندوق ذخیره‌ی ارزی را تحویل داد. می‌شود با تدبیر ایران را از یکی از بزرگترین واردکننده‌های گندم در جهان به خودکفایی گندم رساند. می‌شود عسلویه و پارس‌جنوبی را به بهره‌برداری رساند. این‌ها را آن زمان که نه…امروز می‌فهمم
دست‌کم احتیاجی به هیچ آگاهی ویژه‌ای نیست. کافی است کتاب آبراهامیان را تهیه کنید. حتی اگر کسی حوصله‌ی خواندنش را ندارد می‌تواند تشریف ببرد به انتهای کتاب. جداول تفکیکی شاخص‌های اقتصادی - توسعه‌ دولت‌های ایران از سال چهل‌وهشت تا هشتادو‌هشت موجود است. امارها و اعداد با شما صحبت می‌کند.

بخشی از جرم های نابخشودنی سید محمد خاتمی در 8 سال ریاست جمهوری:
1- نداشتن اختلاس
2 - حفظ ارزش پول ملی
3 - اداره کشور با نفت ده دلاری و ذخیره ارزی 100 میلیارد دلاری
4 -رعایت ادب در حرف زدن و حفظ کرامت انسان
5_عزت و اعتبار در سیاست خارجی با سخت ترین موانع داخلی
6-بهترین شرایط اقتصادی بعد از انقلاب
7_دفاع از حقوق مدنی در بدترین شرایط فشارهای داخلی انحصار طلبان.
8-افشای قتل های زنجیره ای.
دیگه بسه. ..........
باور کنید ممنوع شدن تصویر براش خیلی کمه. وقتي سيّد محمد خاتمي براي آخرين بار در غربت خود به مجلس رفت تا از مردم خداحافظي كند، در پايان اين دو بيت را خواند :
هر که ما را یاد کرد ایزد مر او را یار باد
هر که ما را خار کرد از عمر برخوردار باد
هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی
هر گلی کز باغ وصلش بشکفد بی خار باد

مي توان به خاتمي انتقاد كرد، ولي نمي توان او را دوست.....
روز دوم خرداد 1376 مردی بر مسند ریاست جمهوری ایران نشست که هیچ گاه قدرت را برای خود نخواست، هیچ گاه سیاستش از ادب و معرفتش پیشی نگرفت.
هیچ گاه عزت و احترام را خریداری نکرد. هیچ گاه شعار آزادی را زیر پا نگذاشت.
هیچ گاه شعر مرده باد علیه مخالفان و منتقدانش سر نداد
و همواره میگفت زنده باد مخالف من. او همه چیز را برای مردم میخواست.
او مبتکر گفتگوی تمدن ها بود
او سید محمد خاتمی بود،
فردی که با شعار آزادی پا به عرصه انتخابات گذاشت و حالا بعد از گذشت 18 سال ازآن روز دوست و دشمن برای ستایش از وی لب میگشاید.
و حالا او را ممنو
Read more
نام : فرهاد نام خانوادگی : ظریف فرزند : ترمه قد : ۱۶۹ سانتیمتر کیلوگرم وزن : ۶۴.۴ در ۱۲اسفند ...
Media Removed
نام : فرهاد نام خانوادگی : ظریف فرزند : ترمه قد : ۱۶۹ سانتیمتر کیلوگرم وزن : ۶۴.۴ در ۱۲اسفند سال ۱۳۶۱ در مشهد مقدس به دنیا آمد. دوران زندگی :  وقتی برای اولین بار فرهاد ظریف در مسابقات لیگ برتر والیبال کشورمان با تیم صنام که آن زمان به رهبری مصطفی کارخانه هدایت می شد، به میدان آمد یکباره ... نام : فرهاد
نام خانوادگی : ظریف
فرزند : ترمه
قد : ۱۶۹ سانتیمتر
کیلوگرم وزن : ۶۴.۴
در ۱۲اسفند سال ۱۳۶۱ در مشهد مقدس به دنیا آمد.
دوران زندگی :  وقتی برای اولین بار فرهاد ظریف در مسابقات لیگ برتر والیبال کشورمان با تیم صنام که آن زمان به رهبری مصطفی کارخانه هدایت می شد، به میدان آمد یکباره تعجب همگان را برانگیخت و این فکر را در اذهان متبادر کرد که این بازیکن ۱۶۹ سانتی متری در کجای والیبال کشورمان قرار خواهد گرفت و این موضوع بیشتر به یک شوخی می ماند؛ اما ظریف با جدیت و پشتکار از تمام حصارهایی که ممکن بود او را از آرزوهایش دور کند، گذشت و در مسابقات والیبال مردان آسیا در سال ۲۰۱۱ بهترین لیبرو آسیا نام گرفت. او بازی را با باشگاه صنام اغاز کرده و سپس به برق تهران، ،پاس،گیتی پسند،سایپا و تیم ملی راه یافت. در سایپا شرایطی برایش به وجود آمده بود که گفتند به هر باشگاهی که بخواهد می‌تواند برود، ولی بعد که مذاکره‌اش با گیتی ‌پسند نتیجه داد به او اعلام شد برای اخذ رضایت‌نامه باید رقم بی‌سابقه ۷۰ میلیون تومان را بپردازد که رکوردی عجیب در تاریخ والیبال ما بود، چون رکورد قبلی متعلق به ساسان دژآرا بود که برای رضایت‌نامه ۳۰ یا ۳۵ میلیون پرداخته بود. با این حال بعد از بحث‌های فراوان، مدیر گیتی‌پسند برای ختم این انتقال مبلغ ۴۰ میلیون تومان پرداخت تا رکورد ایران با همین رقم ثبت شود. ظریف در شهریور ۹۱ با عقد قرارداد یک ساله به باشگاه پیکان تهران و در مرداد ۹۲ به جمع سبزجامه گان کاله مازندران پیوست. 
تحصیلات و مدارک علمی : کارشناس تربیت بدنی در دانشگاه تهران
افتخارات : قهرمانی نوجوانان آسیا-قهرمانی جوانان آسیامرد سال والیبال ایران در سال ۸۰-حضور در جمع۱۰ بازیکن برتر والیبال ایران-۳ دوره بهترین لیبرو آسیا-نایب قهرمانی نوجوانان جهان-قهرمانی ۴دوره لیگ برتر والیبال-۴ نایب قهرمانی با تیم های مختلف-حضور در لیگ جهانی در سال ۲۰۱۳
#donyaye_volleyball
Read more
روز جهانی تئاتر مبارک<span class="emoji emoji1f3ad"></span> توضیح عکس اول: سيد على نصر بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران . سید علی نصر ...
Media Removed
روز جهانی تئاتر مبارک توضیح عکس اول: سيد على نصر بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران . سید علی نصر (١٢٧٠ _ ١٣٤٠ ش) سیاستمدار نمایشنامه ‏نویس، نویسنده، مترجم، مؤسس و کارگردان پرکار تئاتر ایران در سال ۱۲٧٠ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در مدارس شرف، علمیه و آلیانس فرانسه به پایان رساند ... روز جهانی تئاتر مبارک🎭
توضیح عکس اول:
سيد على نصر
بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران
.
سید علی نصر (١٢٧٠ _ ١٣٤٠ ش)

سیاستمدار نمایشنامه ‏نویس، نویسنده، مترجم، مؤسس و کارگردان پرکار تئاتر ایران در سال ۱۲٧٠ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در مدارس شرف، علمیه و آلیانس فرانسه به پایان رساند و بعد به سمت معلمى زبان فرانسه و ریاضیات همان مدرسه رسید. او همچنین در مدارس نظامى، علوم سیاسى، اسلام و اقدسیه نیز مشغول به کار شد و سپس به وزارت مالیه رفت. وى در آغاز مشروطیت به کار نمایش و تئاتر روى آورد و اقدام به تأسیس "تئاتر ملى" کرد. نصر براى آموختن فن تئاتر به اروپا رفت و پس از بازگشت، کمدى ایران را به سبک تئاتر اروپایى بنيان نهاد.
از ديگر اقدامات مهم او تأسیس "گروه کمدی" ایران در سال ۱۳۰۴ و "هنرستان هنرپیشگی" در سال ۱۳۱۸است.
سید على نصر مردى دانشمند و صاحب تألیفات متعدد بود و در حقیقت بنیانگذار هنر تئاتر در ایران مى ‏باشد. تعداد زیادى نمایشنامه به وسیله او تحریر و اجرا گردید و کتبى نیز در اين زمينه دارد. تاسيس چندين سالن اجراء و خدمات ارزنده ى وى در راه هنر باعث شد تا پايه ى هنرى در ايران شكل بگيرد كه بعدها ثمره اش در سينما و تئاتر به بار بنشيند.
سید على نصر سرانجام در سال ۱۳۴۰ در تهران درگذشت و در امامزاده عبداللَّه دفن شد.
توضیح عکس دوم:
سالن نمايش" تئاتر نصر" در تهران
اولين سالن تئاتر و يادگار ارزشمند سيد على نصر.
.
#روز_جهانی_تئاتر
#تئاتر_ملی
#معرفی_بزرگان
#تئاتر_ایران
#ایران
Read more
سالروز آزادی خرمشهر ، آن شهر خونین که مظهر غیرتمان در برابر آن تازی های کج خوی و کج فهم است هم فرا رسید ...
Media Removed
سالروز آزادی خرمشهر ، آن شهر خونین که مظهر غیرتمان در برابر آن تازی های کج خوی و کج فهم است هم فرا رسید یادش بخیر کوچه به کوچه خیابان به خیابان خانه به خانه مقاومت کردیم در برابر آن دشمن تا دندان مسلح ک نمی دانست غیرت ما مردان ایرانی چقدر است به یاد آن جوانان سال سوم دانشکده افسری که با شور رفتند خرمشهر ... سالروز آزادی خرمشهر ، آن شهر خونین که مظهر غیرتمان در برابر آن تازی های کج خوی و کج فهم است هم فرا رسید
یادش بخیر کوچه به کوچه خیابان به خیابان خانه به خانه مقاومت کردیم در برابر آن دشمن تا دندان مسلح ک نمی دانست غیرت ما مردان ایرانی چقدر است
به یاد آن جوانان سال سوم دانشکده افسری که با شور رفتند خرمشهر تا از وطنشان دفاع کنند،یادشان بخیر،یاد آن جوان افسرهایی ک با خون خود بر دیوار نوشتند ما تا آخرین قطره خونمان مقاومت می کنیم،اما دشمن بد خوی کثیر تر از آن بود ک باید می بود،یکیشان را نابود می کردیم دو تای دیگر می آمدند این کوچه را پاکسازی می کردیم از کوچکه ی دیگر می آمدند
دشمن آمد،جوانان ما مردانه مقاومت کردند اما دشمن تعدادش صدها برابر آن چند صد جوان افسر و درجه دار تکاور و دانشجو بود
آن روز ک تن بی جان همرزممان را بر دوش نهاده بودیم و از شهر بیرون می رفتیم می دانستیم ک ما برخواهیم گشت دردانه ی وطن ، خونین شهرمان را پس خواهیم گرفت
گذشت و گذشت و گذشت
افسران و درجه داران، پرسنل ارتش قهرمان ایران همراه بسیج قهرمان عزمشان را جزم کردند غریدند و تازی بد سرشت را در موج خویش غرق نمودند که بدانند دشمنی با ایران و ایرانی جز نابودی برایشان ندارد
آن جوانان برگشتند ،آمدند یادگار یاران شهید خویش خونین شهر را پس گرفتند تا آغازی باشد بر آغاز شکوه دوباره ایران زمین
درود بر غیرتشان درود بر آن شیران بی همتای ایران
آنان شکوه ایران و ایرانی و عزتش را حفظ کردند به امید آنکه کشورشان ساخته شود اما ما امروز چه کرده ایم
کشور را ساختیم و یا در بازی زمانه سوختیم؟؟؟نام قهرمانان در تاریخمان را چه کردیم
آری تو ای جوان می دانی هم سن و سال بیست و دو سه ساله ات در خرمشهر چه کرد،میدانی آن تکاوران چه کردند
هوانیروز و توپخانه و زرهی و پیاده و هوایی و تکاور و تیم های مهندسی رزمی و مخابرات و... و بسیج شکوهمان را با خون خود پس گرفتند ما باید حفظش کنیم،شکوهمان را می گویم ،عزتمان را می گویم
ما باید کشورمان را بسازیم
باید شکوه ایران را باز بسازیم باید پایان بدهیم مظلومیت ایران و ایرانی را
فتح خرمشهر دیگری نیاز است اینبار نوبت من و شماست
درود بر قهرمانان ارتش ایران زمین آنان که با خون جای پوتین دشمن را بر خاک پاکشان پاک نمودند
Read more
Loading...
Load More