ایران در آثار

Loading...


Unique profiles
75
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Moghadam Museum خانه و موزه ی مقدم, Shiraz, Iran
Average media age
853.9 days
to ratio
4.9
سوم #شهریور زادروز فریبرز لاچینی را گرامی می‌داریم فریبرز لاچینی موسیقی‌دان،  #آهنگساز و استاد  #پیانو، از چهره‌های  #موسیقی ایرانی‌ست. تحصیلات موسیقی خود را از ده سالگی در هنرستان عالی موسیقی آغاز کرد . هنگامیکه خود هنوز کودکی بیش نبود با تصنیف مجموعه‌ای به نام «فصلها و رنگها» ... سوم #شهریور
زادروز فریبرز لاچینی را گرامی می‌داریم
🎹
فریبرز لاچینی موسیقی‌دان،  #آهنگساز و استاد  #پیانو، از چهره‌های  #موسیقی ایرانی‌ست.
تحصیلات موسیقی خود را از ده سالگی در هنرستان عالی موسیقی آغاز کرد
.
هنگامیکه خود هنوز کودکی بیش نبود با تصنیف مجموعه‌ای به نام «فصلها و رنگها» و «آوازهای دیگر» فعالیت حرفه‌ای خود را با همکاری با کانون پرورش آغاز نمود و در بدو جوانی با خلق و #تصنیف بیش از صد قطعه برای خوانندگان پاپ آن دوره، آینده خود را به عنوان آهنگساز رقم زد. وی کار حرفه‌ای را با نوشتن موسیقی برای کودکان با خلق اثر به‌یادماندنی آواز فصل‌ها و رنگ‌ها در سن ۱۸ سالگی شروع کرد. آرم برنامه کودک تلویزیون ایران برای بیش از بیست سال، از آثار وی بود.
پیش از انقلاب ۱۳۵۷ #ایران او برای خوانندگان موسیقی پاپ نظیر ستار، سیمین قدیری، محمد نوری، سیمین غانم، داریوش اقبالی و… نیز آهنگ‌های متعددی ساخت. پس از انقلاب، فریبرز لاچینی به اروپا سفر کرد و در دانشگاه سوربن، پاریس، به تحصیل در رشته موسیقی‌شناسی پرداخت. از این زمان بود که موسیقی اروپایی تأثیر زیادی بر روی آهنگ‌های بعدی او گذاشت.
آلبومهای پائیز طلائی و نوآوری دکلمه شعر نو، از اولین آثار وی پس از بازگشت به ایران است. لاچینی در سال ۱۳۶۴ برای اولین بار از کامپیوتر در آهنگسازی سود جست و پیشگام استفاده از این تکنولوژی در ایران به‌شمار می‌رود. وی در طی پانزده سال بعد، با بهره‌گیری از کامپیوتر، برای صدها فیلم، سریال، انیمیشن و … آهنگ ساخت به‌طوری‌که فعالترین آهنگساز فیلم در این دوره و شاید در تاریخ موسیقی فیلم ایران به‌شمار می‌آید. موسیقی نار و نی، دندان مار، رد پای گرگ، نوای آشنای برنامه کودک برای بیش از دو دهه و صدها پروژه دیگر حاصل فعالیت‌های هنری این دوران این آهنگساز است.
لاچینی در سالهای اخیر، با ادامه آلبومهای پائیز طلائی و سه‌گانه مرثیه، فعالیت خود را بر روی خلق آثار کلاسیک مدرن متمرکز کرد و هم‌زمان در حال مستندسازی و علمی کردن بیش از هزار قطعه پاپ و فولکلور ایران در مجموعه بوی دیروز، می‌باشد.
🎼💌🎹
Read more
Loading...
همدان یکی از کلان شهر های ایران است در منطقه غربی ایران و در دامنه کوه الوند قرار گرفته است. این شهر ...
Media Removed
همدان یکی از کلان شهر های ایران است در منطقه غربی ایران و در دامنه کوه الوند قرار گرفته است. این شهر پایتخت تاریخ و تمدن ایران است که اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها بوده است. همدان پنجمین شهر فرهنگی و توریستی کشور شناخته شده است نماد این شهر آرامگاه بوعلی سینا است که از نمادهای پیشینه ... همدان یکی از کلان شهر های ایران است در منطقه غربی ایران و در دامنه کوه الوند قرار گرفته است.
این شهر پایتخت تاریخ و تمدن ایران است که اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها بوده است.
همدان پنجمین شهر فرهنگی و توریستی کشور شناخته شده است
نماد این شهر آرامگاه بوعلی سینا است که از نمادهای پیشینه ایران در فرهنگ جهان و دانش و علم به شمار می رود.

از جاذبه های گردشگری و تاریخی آن می توان به گنبد علویان، آرامگاه باباطاهر، شیر سنگی، آرامگاه بوعلی سینا، برج قربان، غار علیصدرو....
سوغات همدان شیرمال و انگشت پیچ و کماج و حلوازرده است.
#jouantravel #jouan #iran #travelling #trip #travel #holiday #tourism #tour #hotel #طبیعت_زیبا #همدان #همدانیها #بابا_طاهر #آثار_تاریخی #آژانس_مسافرتی #آژانس_هواپیمایی #پایتخت #ایرانی #ایران_گردی #همدان_هنر #علیصدر
Read more
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش ...
Media Removed
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ... باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمهٔ آب شور جهان بوده است.
Read more
٢٤ بهمن سالروز درگذشت فروغ فرخزاد فروغ‌الزمان فرخزاد، (۸ دی ۱۳۱۳ تهران — ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ تهران)، معروف ...
Media Removed
٢٤ بهمن سالروز درگذشت فروغ فرخزاد فروغ‌الزمان فرخزاد، (۸ دی ۱۳۱۳ تهران — ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ تهران)، معروف به فروغ فرخزاد، شاعر معاصر ایرانی است. وی پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه‌های قابل توجه شعر معاصر فارسی هستند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر تصادف اتومبیل درگذشت. فروغ با مجموعه‌های اسیر، ... ٢٤ بهمن سالروز درگذشت فروغ فرخزاد

فروغ‌الزمان فرخزاد، (۸ دی ۱۳۱۳ تهران — ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ تهران)، معروف به فروغ فرخزاد، شاعر معاصر ایرانی است. وی پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه‌های قابل توجه شعر معاصر فارسی هستند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر تصادف اتومبیل درگذشت.
فروغ با مجموعه‌های اسیر، دیوار و عصیان در قالب شعر نیمایی کار خود را آغاز کرد. سپس آشنایی با ابراهیم گلستان نویسنده و فیلمساز سرشناس ایرانی و همکاری با او، موجب تحول فکری و ادبی در فروغ شد. وی در بازگشت دوباره به شعر، با انتشار مجموعهٔ تولدی دیگر تحسین گسترده‌ای را برانگیخت، سپس مجموعهٔ ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد را منتشر کرد تا جایگاه خود را در شعر معاصر ایران به‌عنوان شاعری بزرگ تثبیت نماید. آثار و اشعار فروغ به زبان‌های انگلیسی، ترکی، عربی، چینی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی، آلمانی و عبری ترجمه شده‌اند.

بعد از نیما یوشیج، فروغ، در کنار احمد شاملو، مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری از پیشگامان شعر معاصر فارسی است. نمونه‌های برجسته و اوج شعر نوی فارسی در آثار فروغ و شاملو پدیدار گردید.
روحش شاد😧
Read more
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش ...
Media Removed
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ... باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمهٔ آب شور جهان بوده است.
Read more
. شماره(۱-۶) مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع) ۱/فروردین/۱۳۹۷ . . #امام_خامنه_ای (حفظه الله): <span class="emoji emoji1f539"></span>حلول ...
Media Removed
. شماره(۱-۶) مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع) ۱/فروردین/۱۳۹۷ . . #امام_خامنه_ای (حفظه الله): حلول سال نو و عید نوروز را تبریک عرض می‌کنم و شهادت حضرت #امام_هادی (سلام‌الله‌علیه) را تسلیت عرض می‌کنم. . این امام بزرگوار در مجموعه‌ی آثار و برکاتی که از ائمه‌ی هدی (علیهم‌السلام) رسیده ... .
شماره(۱-۶)
مشهدمقدس/حرم امام رضا(ع)
۱/فروردین/۱۳۹۷
.
.
#امام_خامنه_ای (حفظه الله):
🔹حلول سال نو و عید نوروز را تبریک عرض می‌کنم و شهادت حضرت #امام_هادی (سلام‌الله‌علیه) را تسلیت عرض می‌کنم.
.
🔹این امام بزرگوار در مجموعه‌ی آثار و برکاتی که از ائمه‌ی هدی (علیهم‌السلام) رسیده است، این خصوصیت را دارد که در ضمن زیارت، مهم‌ترین فصول مربوط به مقامات ائمه (علیهم‌السلام) را با بیان وافی و شافی و با زیباترین تعبیرات بیان کردند.
زیارت جامعه‌ی کبیره از این بزرگوار است؛ زیارت امیرالمؤمنین در روز غدیر -یکی از غرر تعبیرات و فرمایشات ائمه (علیهم‌السلام)- از این بزرگوار است.
.
🔺امیدواریم که به برکت نگاه عطوفت‌آمیز این امام بزرگوار که شهادت ایشان با روز اول سال و با عید نوروز همراه شده است ملت ایران در این سال از هدایت الهی برخوردار باشند.

#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#الخامنئی
#امام_خامنه_ای
#آرامش_امت
#عید
#نوروز
#عید_نوروز
#سال۱۳۹۷
#سال_حمایت_از_کالای_ایرانی
#حمایت_از_کالای_ایرانی
#کالای_ایرانی
#حضور_مردم
#دیدار_حرم_رضوی
#مشهد
Read more
Loading...
خراسان رضوی: آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی #ارامگاه_فردوسی #ارامگاه #فردوسی #ایران_مشهد_توس #شاهنامه #رستم_سهراب #tomb_Ferdowsi #tomb #Ferdowsi #iran_mashhad_tos #A_Prehistoric_Persian_Civilization #shahnameh #rostam_sohrab مجموعه ...
Media Removed
خراسان رضوی: آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی #ارامگاه_فردوسی #ارامگاه #فردوسی #ایران_مشهد_توس #شاهنامه #رستم_سهراب #tomb_Ferdowsi #tomb #Ferdowsi #iran_mashhad_tos #A_Prehistoric_Persian_Civilization #shahnameh #rostam_sohrab مجموعه فرهنگی باغ آرامگاه ... خراسان رضوی: آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی
#ارامگاه_فردوسی
#ارامگاه
#فردوسی
#ایران_مشهد_توس
#شاهنامه
#رستم_سهراب

#tomb_Ferdowsi
#tomb
#Ferdowsi
#iran_mashhad_tos
#A_Prehistoric_Persian_Civilization
#shahnameh
#rostam_sohrab

مجموعه فرهنگی باغ آرامگاه فردوسی در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر مشهد، در مسیری منشعب از راه عمومی مشهد به کلات نادری، نزدیک به شهر تاریخی طابران و بقعه تاریخی هارونیه قرار دارد. روستای پاژ زادگاه فردوسی که امروزه فاز نامیده می‌شود در ۲۸ کیلومتری شرق آرامگاه فردوسی قرار دارد.

در حال حاضر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری طرح‌هایی برای گسترش و بهسازی آرامگاه حکیم در دست اقدام دارد که در همین زمینه زمین‌ها و ساختمان‌های اطراف آرامگاه به تملک این سازمان در می‌آیند و هرگونه ساخت و ساز تازه در حریم آرامگاه کلاً ممنوع می‌باشد. با این حال متأسفانه وزارت نیرو در سال ۱۳۸۶ با نصب دکل‌های بزرگ انتقال نیروی برق دورنمای آرامگاه فردوسی را مخدوش کرده که موجب برانگیختن اعتراض عمومی گردید.

چنان‌که مشهور است، پیکر فردوسی را به دلیل شیعه بودن فردوسی به گورستان راه ندادند[۲] و ناچار او را در باغ خودش درون شهر طابران توس، نزدیک به دروازهٔ شرقی رزان به خاک سپردند. خاک‌جای او زیارتگاه اهل دانش و معرفت بود و با آنکه بارها آن را با خاک یکسان کردند از نو ساخته می‌شد.[۳] خبری نه چندان موثق ساختن اولین بنا بر گور ابوالقاسم فردوسی را به سپهدار توس در زمان فردوسی، یعنی ارسلان جاذب سپهدار توس نسبت داده، که ذکر او در دیباچه شاهنامه آمده‌است.[۴]

صد سال پس از مرگ فردوسی در ۵۱۰ نظامی عروضی گور شاعر حماسه سرای ایران در باغی متعلق به خود شاعر زیارت کرد، و ششصد سال بعد هنگامی که عبیدخان ازبک به تیشهٔ تعصب آن را ویران کرده بود قاضی نورالله شوشتری به شرف زیارت آن نایل آمد. بعدها در ۱۳۰۲ ه‍. ق که میرزا عبدالوهاب خان شیرازی نصیرالدوله (آصف‌الدوله) والی خراسان بود، به دستور آن مرد ادب‌دوست گورجای فردوسی به قرائن و آثار و علائمی، در باغی درون طوس تعیین گردید و بنایی آجری بر آن ساخته شد.
Read more
🌲<span class="emoji emoji1f4d6"></span> تحلیل افشین شاهرودی و هادی سیف از مصائب درختان علی شکری در گالری مژده، به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه ...
Media Removed
🌲 تحلیل افشین شاهرودی و هادی سیف از مصائب درختان علی شکری در گالری مژده، به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه عکس علی شکری با نام "مصائب درختان" این روزها در گالری مژده به تماشاست. همزمان با افتتاح این نمایشگاه، از کتابی با همین نام با حضور استادان عکاسی و هنرهای تجسمی رونمایی شد. این کتاب که حاصل سیزده ... 🌲📖
تحلیل افشین شاهرودی و هادی سیف از مصائب درختان علی شکری در گالری مژده،

به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه عکس علی شکری با نام "مصائب درختان" این روزها در گالری مژده به تماشاست. همزمان با افتتاح این نمایشگاه، از کتابی با همین نام با حضور استادان عکاسی و هنرهای تجسمی رونمایی شد. این کتاب که حاصل سیزده سال عکاسی هنرمند از درختان بدون برگ در ایران است، از سوی انتشارات ماتادور انگلستان و در سال گذشته میلادی منتشر شده است،

افشین شاهرودی، هنرمند عکاس - پیشکسوت، در حاشیه این رونمایی، تصاویر شکری را از دید متفاوتی بررسی کرد و فراتر از مسائل طبیعی و زیست‌محیطی، به تاثیر شرایط اجتماعی بر ناخودآگاه هنرمند اشاره کرد.
او گفت: از نظر من عکاسی که چنین تصاویری از درخت به مخاطب می‌دهد، درخت را تصویر نکرده، بلکه تجربه‌های زیستی و اجتماعی خود را به صورت سمبلیک نشان داده‌ است. روانشناسان امروز معتقد هستند که خلق اثر هنری دقیقا مثل خواب است. کسی که خواب می‌بیند، در آن تجربه‌ها و آرزوها و مشکلات زندگی خود را تصویر می‌کند. در تولید اثر هنری هم این اتفاق‌ها ناخودآگاه رخ می‌دهد. در شرایطی که تصویر عمومی از درخت، شادابی و رشد و شکوفایی است، چرا درخت‌های این هنرمند چیز دیگری را نشان می‌دهد؟ این‌ها لایه‌های مختلف قابل بررسی در آثار شکری است.
( ناخودآگاه هنرمند از انسان حرف می‌زند )

هادی سیف، پژوهشگر هنرهای مردمی از -
زاویه دیگری آثار این نمایشگاه را بررسی کرد و گفت: من عنوان این کتاب و نمایشگاه را قبول ندارم. وقتی که با یک مجموعه عکس غرق در شاعرانگی و شعف مواجه می‌شوی مصائب واژه دقیقی نیست. معتقدم این کتاب یک دیوان عاشقانه است. درخت درواقع بهانه‌ای است که عکاس با آن درباره خلوت و جلوت حرف بزند.
(مصائب درختان، ارتباط تنگاتنگ شعر و عکس است)
عكس ها از سيامك زومرودي @siamak.zomorodi
@mojdeh_art_gallery گالري مژده
Read more
Loading...
: دعوت از کلیه استادان، معماران حرفه‌ای، منتقدان و دانشجویان معماری، شهرسازی و طراحی داخلی برای ...
Media Removed
: دعوت از کلیه استادان، معماران حرفه‌ای، منتقدان و دانشجویان معماری، شهرسازی و طراحی داخلی برای حضور در سومین دوسالانه‌ی ملی معماری و شهرسازی ایران . #دوسالانه ملی #معماری ، #شهرسازی و #طراحی داخلی ایران در کنار دوسالانه‌ی معماری #دوبی، تنها دوسالانه‌‌های تخصصی معماری در #خاورمیانه ... :
دعوت از کلیه استادان، معماران حرفه‌ای، منتقدان و دانشجویان معماری، شهرسازی و طراحی داخلی برای حضور در سومین دوسالانه‌ی ملی معماری و شهرسازی ایران
.
#دوسالانه ملی #معماری ، #شهرسازی و #طراحی داخلی ایران در کنار دوسالانه‌ی معماری #دوبی، تنها دوسالانه‌‌های تخصصی معماری در #خاورمیانه هستند.
.
این دوسالانه #بزرگترین_رویداد_معماری_ایران با ثبت رکورد بیش از ۲۳۰۰ شرکت کننده در دوره‌ی قبلی خود است. پیش بینی می‌شود این دوره، دوسالانه همایش گردهمایی بیش از ۲۷۰۰ الی ۳۰۰۰ شرکت کننده باشد
.
سومین دوسالانه، هم اکنون در جریان است و ۱۵ مرداد آخرین مهلت ارسال آثار در بخش‌های مختلف آن است. حضور در دوسالانه کاملا #رایگان است.
.
شرکت رویا طرح داخلی
@RoyaCo
و
هارمونیک سنتر
@Harmonic.Center
حامیان دوسالانه هستند.
Read more
باداب سورتچشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش ...
Media Removed
باداب سورتچشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایرانثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ... باداب سورتچشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایرانثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمهٔ آب شور جهان بوده است.
Read more
. فیلم کوتاه «مثل بچه آدم» به بخش مسابقه سینه‎فونداسیون جشنواره کن راه یافت. این فیلم کوتاه بیست ...
Media Removed
. فیلم کوتاه «مثل بچه آدم» به بخش مسابقه سینه‎فونداسیون جشنواره کن راه یافت. این فیلم کوتاه بیست دقیقه‌ای، ششمین فیلم کوتاه وزیردفتری و محصول انجمن سینماى جوانان ایران است. مجید برزگر تهیه‎کنندگی آن را بر عهده داشته و شادى کرم‎رودى، نگار عابدی و یزدان کوکبی‌صبا در آن ایفای نقش می‌کنند. بخش ... .
فیلم کوتاه «مثل بچه آدم» به بخش مسابقه سینه‎فونداسیون جشنواره کن راه یافت.
این فیلم کوتاه بیست دقیقه‌ای، ششمین فیلم کوتاه وزیردفتری و محصول انجمن سینماى جوانان ایران است. مجید برزگر تهیه‎کنندگی آن را بر عهده داشته و شادى کرم‎رودى، نگار عابدی و یزدان کوکبی‌صبا در آن ایفای نقش می‌کنند.

بخش سینه‌فونداسیون از بخش‌های اصلی جشنواره کن است که از سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی شده‌. این بخش یکی از بخش‌های رسمی (Official Selection) و رقابتى جشنواره است و فیلم‌های این بخش توسط هیئت داوران بخش فیلم‌های کوتاه مورد قضاوت قرار می‌گیرند. به نقل از وب‎سایت جشنواره کن هر ساله بیش از ۲۴۰۰ دانش‌آموخته سینما از سراسر جهان آثار خود را در این بخش ثبت‌نام می‌کنند، که بین ۱۵ تا ۲۰ فیلم کمتر از ۶۰ دقیقه برای رقابت در آن انتخاب می‌شوند. «مثل بچه آدم» به نمایندگی از دانشکده سینما-تیاتر دانشگاه هنر تهران تنها نماینده امسال ایران در این بخش است.

لازم به ذکر است «هنوز نه…» فیلم کوتاه قبلی این کارگردان و تهیه‌کننده نیز موفقیت‌های ملی و بین‌المللی مختلفی نظیر جایزه بزرگ جشنواره فیلم کوتاه پوسان کره جنوبی، سیمرغ بهترین فیلم کوتاه آسیایی از جشنواره جهانی فیلم فجر، نشان شایستگی جشن مستقل فیلم کوتاه برای بهترین فیلم با نگاه تجربی، جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل و جایزه هنروتجربه از جشنواره فیلم کوتاه تهران را کسب کرده بود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: سارا ــ ۲۲ساله ــ پرستارِ خانگى متین، پسربچه‌اى ۵ ساله است. در یکى از روزهاى کارى‌اش، متین براى او داستانى تعریف مى‌کند و سارا تصمیم به دزدى از خانه آن‌ها می‌گیرد.

عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از: نویسنده و کارگردان: آرین وزیردفتری، مدیر فیلمبرداری: سینا کرمانی‌زاده، تدوینگر: پویان شعله‌ور، طراح صحنه و لباس: منیر رضی‌زاده، صدابردار: وحید رضویان، طراحی و ترکیب صدا: زهره علی‌اکبری، آهنگساز: میلاد موحدی، طراح چهره‌پردازی: نجمه لشگری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: شروینه دیدنده، مدیر تولید: سمیرا قربان‌نژاد، منشی صحنه: نرگس محبی آشتیانی، عکاس: شاهین دانشفر، اصلاح رنگ و نور: سینا کرمانی‌زاده، مدیر تدارکات: فرهاد صدری، بازیگران: شادی کرم‌رودی، یزدان کوکبی صبا و با حضور نگار عابدی، تهیه‌کننده: مجید برزگر، محصول انجمن سینمای جوانان ایران.

هفتاد و یکمین دوره جشنواره کن از ۸ تا ۱۸ می برابر با ۱۸ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در شهر کن فرانسه برگزار می‌شود.
Read more
* #نگاه_خبری * . . . . . . . #فرهادمهراد (درگذشت ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس)معروف به فرهاد؛ خواننده، ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . . #فرهادمهراد (درگذشت ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس)معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود. وی از خوانندگان صاحب نام راک ایرانی بود که نخستین آلبوم راک اند رول انگلیسی ایران را منتشر کرد. . آنچه که او را از دیگر خوانندگان هم نسلش متمایز می‌کند، ... * #نگاه_خبری * .
.
.
.
.
.
.

#فرهادمهراد
(درگذشت ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس)معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود. وی از خوانندگان صاحب نام راک ایرانی بود که نخستین آلبوم راک اند رول انگلیسی ایران را منتشر کرد.
.

آنچه که او را از دیگر خوانندگان هم نسلش متمایز می‌کند، خواندن ترانه‌های اجتماعی است که در آثار موسیقی او متبلور شده‌است. این عنصر در مضامین تمامی ترانه‌های او کاملاً به چشم می‌خورد.
.

از معروف‌ترین آهنگ‌های او می‌توان به «مرد تنها»، «جمعه»، «آیینه‌ها»، «خسته»، «اسیر شب»، «هفته خاکستری»، «شبانه۱و۲»، «گنجشکک اشی مشی»، «کودکانه»، «سقف»، «آوار»، «وحدت»، «نجواها»، «کوچ بنفشه‌ها»، «برف»، «مرغ سحر»، «گل یخ»، «شب تیره» و... اشاره کرد. وی آهنگ‌هایی نیز به زبان‌های غیرفارسی دارد.........
.
.
.

#۹شهریور #درگذشت_هنرمند #فرهادمهراد #یادتان_گرامی #آقای_خواننده #موسسه_انتشارات_نگاه .
.
.
Read more
Loading...
طرح #کسب_و_کار #شرکت_آرمان_تایماز_ارس؛ یکی از شرکت های #دانش_بنیان #منطقه_آزاد_ارس با عنوان ...
Media Removed
طرح #کسب_و_کار #شرکت_آرمان_تایماز_ارس؛ یکی از شرکت های #دانش_بنیان #منطقه_آزاد_ارس با عنوان #کشت_کالا - #بازار_آنلاین_کشاورزی_ایران در مرحله اول داوری آثار ارسال شده برای دومین #جشنواره_ملی_نوآوری_و_کسب_و_کار_خواجه_نصیر پذیرفته شد. دومین جشنواره نوآوری و کسب و کار در دانشگاه ... طرح #کسب_و_کار #شرکت_آرمان_تایماز_ارس؛ یکی از شرکت های #دانش_بنیان #منطقه_آزاد_ارس با عنوان #کشت_کالا - #بازار_آنلاین_کشاورزی_ایران در مرحله اول داوری آثار ارسال شده برای دومین #جشنواره_ملی_نوآوری_و_کسب_و_کار_خواجه_نصیر پذیرفته شد.
دومین جشنواره نوآوری و کسب و کار در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در حال برگزاری است و در مرحله پذیرش طرح‌های کسب و کار و #ایده‌های_نوآورانه، ۸۳ طرح کسب و کار و ۱۱۱ ایده نوآورانه  ثبت شد.
مدیر #مرکز_رشد_دانشگاه_خواجه_نصیرالدین_طوسی گفت: ۱۹۴ طرح و ایده تجاری در دومین جشنواره نوآوری و کسب و کار این دانشگاه ثبت شد.
وی ادامه داد: توانمندسازی و معرفی تیم‌های نوآور به سرمایه گذاران از اهداف برگزاری #اینوکاپ است.اینوکاپ، مسابقه نوآوری و فناوری‌هایی است که قادر به خلق ارزش افزوده و #کسب_ثروت برای سازندگانش است.
از میان ۱۱۱ ایده نوآورانه، ۳۴ طرح برای شرکت در اینوکاپ برگزیده شدند  که طرح کسب و کار شرکت آرمان تایماز ارس ، از شرکتهای فناور مستقر در مرکز رشد و توسعه ی صادرات ارس با عنوان کشت کالا - بازار آنلاین کشاورزی ایران یکی از طرح های پذیرفته شده در مرحله ی نخست داوری جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر میباشد. 
خاطرنشان میگردد، شرکت آرمان تایماز ارس، پیش از این و از ابتدای سال 96 تا کنون موفق به کسب مقام نخست استارت آپ میتاپ تبریز 2017، مقام دوم استارت آپ جاده ابریشم 2017، عنوان طرح برتر پنجمین جشنواره نوآوری و فتاوری ربع رشیدی  RINOTEX 2017 و همچنین کسب عنوان شرکت فناور برتر سال 96 منطقه ی آزاد ارس در هفته پژوهش شده است.
Read more
جعفر پناهی حاضر است فیلمش در ایران اکران بشود و هیچ فستیوالی نرود . مستانه مهاجر (تدوینگر فیلم "سه ...
Media Removed
جعفر پناهی حاضر است فیلمش در ایران اکران بشود و هیچ فستیوالی نرود . مستانه مهاجر (تدوینگر فیلم "سه رخ") در نشست خبری این فیلم در جشنواره کن گفت:‌ "یکی از آرزوهای جعفر پناهی اکران این فیلم در ایران است. چون این فیلم یک فیلم بدون مسئله اجتماعی است. او حاضر بود این فیلم در هیچ فستیوالی نرود اما در ایران ... جعفر پناهی حاضر است فیلمش در ایران اکران بشود و هیچ فستیوالی نرود
.
مستانه مهاجر (تدوینگر فیلم "سه رخ") در نشست خبری این فیلم در جشنواره کن گفت:‌ "یکی از آرزوهای جعفر پناهی اکران این فیلم در ایران است. چون این فیلم یک فیلم بدون مسئله اجتماعی است. او حاضر بود این فیلم در هیچ فستیوالی نرود اما در ایران اکران بشود. این آرزوی اوست"
.
پ‌ن: اگر مسوولان اعتقاد به "سیاه‌نمایی" در آثار برخی کارگردانها دارند چرا اجازه‌ی پخش آنها در داخل کشور را نمیدهند!؟
Read more
... رونمایی از دایره‌المعارف بزرگ بهترین نویسندگان ادبیات کودک ایران و جشن امضای مجموعه‌ی بزرگ ...
Media Removed
... رونمایی از دایره‌المعارف بزرگ بهترین نویسندگان ادبیات کودک ایران و جشن امضای مجموعه‌ی بزرگ «بهترین نویسندگان ایران» روز شنبه بیستم مردادماه در شهرکتاب مرکزی تهران برگزار می‌شود.مجموعه‌‌ی «بهترین نویسندگان ایران» در راستای پاسداشت نیم قرن تلاش نویسندگان ایرانی در زمینه‌ی ادبیات ... ...
رونمایی از دایره‌المعارف بزرگ بهترین نویسندگان ادبیات کودک ایران و جشن امضای مجموعه‌ی بزرگ «بهترین نویسندگان ایران» روز شنبه بیستم مردادماه در شهرکتاب مرکزی تهران برگزار می‌شود.مجموعه‌‌ی «بهترین نویسندگان ایران» در راستای پاسداشت نیم قرن تلاش نویسندگان ایرانی در زمینه‌ی ادبیات کودک و نوجوان تلاش کرده بهترین داستان‌ها را از بهترین نویسندگان ایرانی در قالبی فاخر و با همكاری تصويرگران شاخص ايرانی گردهم بیاورد. این مجموعه به سردبیری محمود برآبادی بر آن است راهنمایی برای کودکان و خانواده‌های فارسی‌زبان مهیا کند تا با آثار برجسته ادبیات کودک ایران پیوندی مستحکم داشته باشند. انتشارات شهرقلم در بخش اول بیست عنوان از این مجموعه با داستان‌هایی از علی اشرف درویشیان، نورالدین زرین‌کلک، سوسن طاقدیس، داوود غفارزادگان، علی اصغر سیدآبادی، لاله جعفری، سیدنوید سیدعلی‌اکبر، شکوفه تقی، سرور پوریا، عذرا جوزدانی، مجید راستی و جعفر ابراهیمی شاهد را منتشر کرده است. تصویرگری این داستان‌ها با همکاری تصویرگران صاحب‌سبکی همچون نورالدین زرین‌کلک، علی خدایی،معصومه اعتبارزاده، غزاله بیگدلو، ماهنی تذهیبی، فریده شهبازی، نفیسه شهدادی، منصوره حسینی، میترا عبداللهی، مانلی منوچهری انجام شده است. این مجموعه قرار است شامل پنجاه کتاب از پنجاه نویسنده و تصویرگر ایرانی باشد.
به همین منظور روز ‌شنبه بیستم مرداد ماه از ساعت پنج تا هفت عصر در شهرکتاب مرکزی برنامه رونمایی از این مجموعه برگزار می‌شود.
نشانی: خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از مطهری، نبش کوچه‌ی کلاته، طبقه‌ی اول فروشگاه شهرکتاب مرکزی.
Read more
Loading...
. دماوند، با ارتفاع ۵٬۶۷۱ متر، بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه، در پاره مرکزی رشته‌کوه البرز در جنوب دریای مازندران جای دارد. وقتی هوا صاف و آفتابی باشد، از شهرهای تهران، ورامین، قم و همچنین کرانه‌های جنوبی دریای خزر می‌توان این «دیو سپید پای در بند» (به تعبیر ملک‌الشعرا ... .
دماوند، با ارتفاع ۵٬۶۷۱ متر، بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه، در پاره مرکزی رشته‌کوه البرز در جنوب دریای مازندران جای دارد. وقتی هوا صاف و آفتابی باشد، از شهرهای تهران، ورامین، قم و همچنین کرانه‌های جنوبی دریای خزر می‌توان این «دیو سپید پای در بند» (به تعبیر ملک‌الشعرا بهار) را دید. کوه دماوند در 13 تیرماه سال ۱۳۸۷ به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملّی ایران ثبت شد.

از دماوند در اساطیر ایران هم یاد شده ‌است و شهرت آن بیش از هر چیز به این سبب است که ضحاک در آن به بند کشیده شده ‌است.

#دماوند
.
www.30Book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
. اعلام انصراف از حضور در تولید موسیقی برای تیم ملی فوتبال ایران عزیز به نام ایزد مهرآفرین در روزهای ...
Media Removed
. اعلام انصراف از حضور در تولید موسیقی برای تیم ملی فوتبال ایران عزیز به نام ایزد مهرآفرین در روزهای اخیر خبری مبنی بر تولید و حضور اینجانب بعنوان خواننده قطعه‌ای با همراهی ارکستر سمفونیک تهران و به رهبری جناب شهرداد روحانی برای حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ کشور روسیه در رسانه‌ها ... .
اعلام انصراف از حضور در تولید موسیقی برای تیم ملی فوتبال ایران عزیز
به نام ایزد مهرآفرین
در روزهای اخیر خبری مبنی بر تولید و حضور اینجانب بعنوان خواننده قطعه‌ای با همراهی ارکستر سمفونیک تهران و به رهبری جناب شهرداد روحانی برای حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ کشور روسیه در رسانه‌ها منتشر شد که ضمن سپاس از همه هم میهنان عزیزم لازم میدانم توضیحاتی را در این زمینه خدمتتان ارائه کنم.
بزرگترین سعادت و افتخار برای هر هنرمند، انجام فعالیتی برای میهن خویش و تولید اثری در سطح ملی و فراملی است واولین شرط ماندگاری و پذیرش یک اثر هنری، راستی و صداقت در بطن و متن آن اثر است.
به عبارتی دیگر یک اثر هنری باید از دل و جان هنرمند برخاسته باشد تا بتواند بر دلها بنشیند.
البته لازم به تکرار نیست که متاسفانه در این سال ها کار هنری سمت و سویی بیگانه با اصل معنا و خاستگاه بی‌بدیل آن پیدا کرده وغالبا چون ابزاری برای امرار معاش به کار می آید ...شاید هم با توجه به شرایط اجتماعی نتوان چندان ایرادی به خالقان این نوع آثار و حتی مخاطبانشان گرفت اما وقتی صحبت از کاری در شأن مردم بزرگ ایران و تولید اثری ملی به میان می آید هنرمندان باید با دقت نظری ژرف به آن نگاه کنند تا دچار لغزش و خطایی تاریخی نشوند.
اساسا رسالت و جهان بینی هنرمندان و دیدگاه های آنها دربزنگاه هایی چنین است که محک می خورد و اگر با چشمی باز و دلی آگاه به توانایی،خاستگاه و اهداف خویش ننگرند ممکن است دست به کاری بزنند که در افق و تار و پود وجودشان که در پس سالیان عمر، ممارست،تجربه و اندیشه تعریف شده نگنجد و قطعا ارتکاب و سر نهادن با هر انگیزه ای برای ورود به آن عرصه، بی صداقتی محض با خویش و سپس خیانت به مخاطبان و مردمی است که همواره و در سخت ترین شرایط همراه و همدوش با هنرمندان راستین شان بوده و هستند.
طی این روزها و با تعمق و‌ دقت بیشتر به این نتیجه نزدیکتر شدم که جنس و محتوای موسیقی که من در طی حدود ۲۲ سال فعالیت و تلاش حرفه‌ای در آن رشد و پرورش یافته‌ام و هویت و اصالت هنری مهمترین رکن آن است، ممکن است با نتیجه و خروجی که عزیزان دست‌اندرکار و سفارش‌دهنده اثر از آن توقع دارند و به حق هم بایستی حاصل شود، ناهمگون و ناهماهنگ باشد و از این رو نتوانم خواسته خیل عظیم مخاطبان و علاقه‌مندان گرانقدر این رویداد مهم ورزشی و بین‌المللی را مرتفع سازم.
#علیرضاقربانی #علیرضا_قربانی #alirezaghorbani #alireza_ghorbani متن کامل در کانال تلگرامی به آدرس :
@AlirezaGhorbaniOfficial
Read more
دکتر منوچهر مشتاق خراسانی کارشناس سلاح‌های سرد و نویسنده آثار برجسته در زمینه جنگ افزارهای ایرانی، از ...
Media Removed
دکتر منوچهر مشتاق خراسانی کارشناس سلاح‌های سرد و نویسنده آثار برجسته در زمینه جنگ افزارهای ایرانی، از جمله کتاب Arms and Armor from Iran: The Bronze Age to the End of the Qajar Period که به تحلیل موشکافانه جنگ افزارها و جوشن‌های ایرانی از دوران پیش از تاریخ تا آخر دوران قاجار می‌پردازد. این ... دکتر منوچهر مشتاق خراسانی
کارشناس سلاح‌های سرد و نویسنده آثار برجسته در زمینه جنگ افزارهای ایرانی،
از جمله کتاب Arms and Armor from Iran: The Bronze Age to the End of the Qajar Period که به تحلیل موشکافانه جنگ افزارها و جوشن‌های ایرانی از دوران پیش از تاریخ تا آخر دوران قاجار می‌پردازد. این کتاب که وی بیش از ده سال برای نگارش آن صرف کرده به عنوان برگزیده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۰۹ در زمینه ایران شناسی شناخته شده است.
سلاح‌ها، ابزارهای جنگی، فولادها، جنگ‌افزاها، جوانمردی و عیاری از مباحث کتاب است.
کتاب دیگر وی، “Lexicon of Arms and Armor from Iran: A Study of Symbols and Terminology“ نام دارد که برای آن از صدها منبع دست‌نویس و گوهرنامه، جواهرنامه و شاهنامه استفاده کرده‌است. این کتاب با خطوط پهلوی، اوستایی و میخی نگاشته شده و لغت‌های قدیمی و فراموش شده فارسی نیز در آن ترجمه شده‌است. هدف او از نگارش این کتاب این است که خواننده بتواند پس از مطالعه این کتاب، کتاب‌هایی مانند #شاهنامه را به راحتی مطالعه کند.
یکی از دغدغه‌هایش احیای هنرهای رزمی ایران باستان و مرام‌های جوانمردی و عیاری ایرانی است و اعتقاد دارد که سطح آگاهی جوان‌های ما می بایست به حدی برسدکه به جای تقلید الگوهای رزمی چینی، ژاپنی و کره‌ای، الگوهای مثل  #رستم ، گیو و  #توس داشته باشند.
فعالیت عمده دکتر خراسانی در حال حاضر، تلاش برای احیای ورزش‌های رزمی سنتی ایران با نام رزم افزار است.
---
معرفی دکتر خراسانی به نقل از ویکی پدیا
--
عکس از آرشیو فتوزورخانه، با کمک های همیشگی محمد معصومی عزیز در زورخانه شیرافکن انداخته شده است.
سپاس از دکتر خراسانی عزیز و دوست عزیزم ضیا مجیدی برای همراهی و همکاری اشان در ثبت این عکس
@razmafzar
@mohamad_masoumii
@photozurkhaneh
@Ziya.tg
Read more
Loading...
: #مجله_هنرمعماری جدید ، ویژه‌ نامه‌ی جایزه‌ی #ساختمان_سال #ایران در سال ۱۳۹۶ منتشر شد. . جدول ...
Media Removed
: #مجله_هنرمعماری جدید ، ویژه‌ نامه‌ی جایزه‌ی #ساختمان_سال #ایران در سال ۱۳۹۶ منتشر شد. . جدول دقیق امتیاز داوران + بیانیه‌ی شفاف داوران با ذکر چرایی انتخاب آثار + آثار منتخب و شرکت کننده در این شماره جهت بررسی و #نقد معماران عزیز چاپ شده است. . جایزه‌ی #ساختمان_سال_ایران با حمایت انحصاری ... :
#مجله_هنرمعماری جدید ، ویژه‌ نامه‌ی جایزه‌ی #ساختمان_سال #ایران در سال ۱۳۹۶ منتشر شد.
.
جدول دقیق امتیاز داوران + بیانیه‌ی شفاف داوران با ذکر چرایی انتخاب آثار + آثار منتخب و شرکت کننده در این شماره جهت بررسی و #نقد معماران عزیز چاپ شده است.
.
جایزه‌ی #ساختمان_سال_ایران با حمایت انحصاری شرکت رویا طرح داخلی : مشاور و تأمین کننده‌ی پوشش‌های کف و دیوار
@RoyaCo
.
#معماری_داخلی #معماری_ایرانی #معماری_ایران #معماری_معاصر #معماری_داخلی_و_دکوراسیون #معماری_معاصر_ایران #معماری_مدرن #بازسازی #آجر #بتن #جوایز_معماری #مسابقات_معماری #مجله #مجله #هنرمعماری
Read more
‌ آرام‌گاه نادرشاه، مشهد اثر هوشنگ سیحون ‌ عکس: کیانا پورآیین @kiana_aein ‌ ‌ نادرشاه دستور ...
Media Removed
‌ آرام‌گاه نادرشاه، مشهد اثر هوشنگ سیحون ‌ عکس: کیانا پورآیین @kiana_aein ‌ ‌ نادرشاه دستور داده بود آرامگاهی کوچک در ‌بالا خیابان مشهد برایش بسازند . در سال ۱۱۴۵ هجری قمری در مجاور چهارباغ شاهی و روبروی حرم امام رضا بنایی از خشت و گل ساخته شد. در اواخر عهد قاجار ، قوام‌السلطنه آرامگاه جدیدی ...
آرام‌گاه نادرشاه، مشهد
اثر هوشنگ سیحون

عکس: کیانا پورآیین
@kiana_aein ‌

نادرشاه دستور داده بود آرامگاهی کوچک در ‌بالا خیابان مشهد برایش بسازند . در سال ۱۱۴۵ هجری قمری در مجاور چهارباغ شاهی و روبروی حرم امام رضا بنایی از خشت و گل ساخته شد. در اواخر عهد قاجار ، قوام‌السلطنه آرامگاه جدیدی برای نادر ساخت و دستور داد استخوان های او را از تهران به این مقبره بیاورند.

سال ۱۳۳۵ خورشیدی از مهندس سیحون درخواست شد تا آرامگاهی مناسب شآن و منزلت این پادشاه طراحی کند . سال بعد کار ساخت این آرامگاه شروع و در سال ۱۳۴۲ با حضور محمد رضا پهلوی به همت انجمن آثار ملی ایران در باغ نادری بازگشایی شد.

طراحی بنا بر اساس دو شکل مربع و مثلث صورت گرفته است . ساختمان دارای تالار مقبره ، دو #موزه، یکی برای برای جنگ افزار زمان نادر و یکی برای اسلحه زمان ماقبل نادر و برجی بلند برای قرار دادن مجموعه مجسمه نادر سوار بر اسب قزل باش ها که اشاره به سپاهیان نادر است.

تالار مربع شکل از دو دیوار قرمز رنگ سنگی بسته و در قسمت ستون بندی باز تشکیل شده است که سنگ مزار نادر در گوشه این مربع در پناه دو دیوار قرار دارد و به سمت بیرون نگاه می کند.
مصالح این بنا از سنگ های خشن و سخت گرانیت كوه سنگی مشهد است.

و در اصل پوشش مقبره تداعی کننده چادر عشایری جایی که زندگی نادر آغاز و پایان یافت . اطراف مقبره باغی است که بناهای فرعی تالار اجتماع و کتابخانه و سرویس و گلخانه می باشد که با بنای آرامگاه هماهنگ ساخته شده است.
Read more
: <span class="emoji emoji1f534"></span> گزارشی از بوکان . <span class="emoji emoji1f536"></span> امروز شورای شهر بوکان میزبان شهردار، معاونان، مشاوران، اعضای شورای شهر ...
Media Removed
: گزارشی از بوکان . امروز شورای شهر بوکان میزبان شهردار، معاونان، مشاوران، اعضای شورای شهر و شورش عابد، کسی که مدتی پیش بعنوان معمار سال ایران معرفی شد، بود. . در این جلسه، بحث‌های مثبتی پیرامون ارتقای معماری و مسایل شهری صورت پذیرفت. به نظر می‌رسد باید منتظر اخبار خوبی از مردم مهمان‌نواز ... :
🔴 گزارشی از بوکان
.
🔶 امروز شورای شهر بوکان میزبان شهردار، معاونان، مشاوران، اعضای شورای شهر و شورش عابد، کسی که مدتی پیش بعنوان معمار سال ایران معرفی شد، بود.
.
🔶 در این جلسه، بحث‌های مثبتی پیرامون ارتقای معماری و مسایل شهری صورت پذیرفت. به نظر می‌رسد باید منتظر اخبار خوبی از مردم مهمان‌نواز و شریف و وفادار کرد باشیم.
.
🔶 شهریار خانی زاد، سردبیر و مدیرعامل هنرمعماری نیز در این جلسه حضور داشت و به اهمیت نقش کلیدی نزدیکی مسئولین شهری و معماران خبره و پرکردن خلا دانش، قانون و فرهنگ معماری با تعامل طرفین تأکید نمود.
.
🔶 دیروز نیز آثار شورش عابد مورد بازدید از نزدیک قرار گرفته بود.
.
شورش عابد، معمار سال ایران در اینستاگرام
@ShoreshAbed
Read more
‌‌ ‌‌امروز ۱۳ شهریور سالروز بزرگداشت ابوریحان بیرونی ابوریحان محمد بن احمد بیرونی (۳۵۲ ه.ش. ...
Media Removed
‌‌ ‌‌امروز ۱۳ شهریور سالروز بزرگداشت ابوریحان بیرونی ابوریحان محمد بن احمد بیرونی (۳۵۲ ه.ش. ۴۲۷ ه.ش) از بزرگ‌ترین دانشمندان تاریخ ایران، در علوم حکمت و اخترشناسی و ریاضیات و تاریخ و جغرافیا و فلسفه مقامی شامخ داشت. او در ۳۵۲ در حوالی خوارزم، در شهر کاث بیرون از روستاهای خوارزم (قسمتی از ازبکستان ... ‌‌
‌‌امروز ۱۳ شهریور سالروز بزرگداشت ابوریحان بیرونی

ابوریحان محمد بن احمد بیرونی (۳۵۲ ه.ش. ۴۲۷ ه.ش) از بزرگ‌ترین دانشمندان تاریخ ایران، در علوم حکمت و اخترشناسی و ریاضیات و تاریخ و جغرافیا و فلسفه مقامی شامخ داشت. او در ۳۵۲ در حوالی خوارزم، در شهر کاث بیرون از روستاهای خوارزم (قسمتی از ازبکستان کنونی) به دنیا آمد و از این جهت به بیرونی یعنی خارج خوارزم معروف شد. او با اکتشافات خود همراه با دیگر دانشمندان به‌نام، مقدمات ورود به علوم جدید امروزی را پایه‌گذاری کرد. او کسی بود که اولین روش ساده اندازه‌گیری شعاع زمین را ابداع کرد و همچنین گمانه‌زنی‌هایی را در باب امکان حرکت دورانی زمین به دور خورشید انجام داد و نظراتی مبنی بر دوره‌های مختلف زمین‌شناسی ارائه داد. ابوریحان بیرونی مؤلف حدود ۱۵۰ کتاب بود که بیش از ۹۰ تای آن ها مربوط به ستاره‌شناسی، ریاضیات و زمین‌شناسی است. اگرچه بیشتر دغدغه‌ی وی در نجوم به محاسبات برمی‌گشت، با این حال به گسترش مباحث نظری نیز پرداخت. از مهم‌ترین تألیفات بیرونی، می‌توان به کتاب قانون مسعودی، آثار باقیه، ما للهند و التفهیم اشاره کرد. او در دوران ۷۵ سال زندگی‌اش موفق به انقلابی در روش دانستن بسیاری از مباحث علمی شد. فراست و ظرفیت تسلط وی بر بسیاری از موضوعات، در کنار توانایی او برای پیدا کردن ارتباط بین آنها برای درک بهتر، وی را در ردیف بزرگترین دانشمندان مسلمان ایرانی در تمام دوران قرار داده است. ابوریحان بیرونی در سال ۴۲۷ در غزنه درگذشت.
Read more
. مجموعه #باغ_مفرغ خرم آباد . تندیس های ساخته دست استاد محمدحسین آزادبخت هنرمند ماکت ساز و پژوهشگر کوهدشتی در باغ مفرغ خرم آباد نمادی از شکوه تمدن چندهزارساله مفرغ لرستان هستند . تا کنون ۷ تندیس در این مجموعه نصب شده که در حال تکمیل شدن است و در آینده شمار آن ها افزوده می شود . وقتی که در سال ۱۹۳۰ ... .
مجموعه #باغ_مفرغ خرم آباد
.
تندیس های ساخته دست استاد محمدحسین آزادبخت هنرمند ماکت ساز و پژوهشگر کوهدشتی در باغ مفرغ خرم آباد نمادی از شکوه تمدن چندهزارساله مفرغ لرستان هستند
.
تا کنون ۷ تندیس در این مجموعه نصب شده که در حال تکمیل شدن است و در آینده شمار آن ها افزوده می شود
.
وقتی که در سال ۱۹۳۰ در بازارهای عتیقه فروشی داخل و خارج کشور، تعدادی اشیای مفرغی دست به دست شد، نام لرستان بر سر زبانها افتاد. استانی که شاید پیشروترین منطقه ایران در تلفیق هنر و صنعت ابتدایی مفرغ باشد. اشیای مفرغی به دست آمده از لرستان که عمر آنها به هزاره سوم پیش از میلاد می رسد، با شکل‌های جالب و متنوعی که دارند هنر و صنعت پیشرفته این منطقه را به رخ می کشیدند و حکایت از تاریخ غنی این استان داشتند
.
بر مبنای حفاری‌های علمی که به سرپرستی لویی واندنبرگ (باستان‌شناس بلژیکی) و رومان گیریشمن (باستان‌شناس فرانسوی) صورت گرفته است، اشیای مفرغی سبک لری را به سال‌های ۱۰۰۰ تا ۶۵۰ قبل از میلاد نسبت می‌دهند، اما از ۷۰سال قبل که باستان شناسان و کاوشگران حرفه‌ای (به خصوص اروپاییان) از وجود این اشیا آگاه شدند، به لرستان سفر کردند تا ضمن پژوهش در این منطقه، دستیافته های خود را به خارج از کشور منتقل کنند
.
به این ترتیب اشیایی که از کوهستان ها، معابد و محوطه‌های باستانی مناطق شمالی لرستان (نواحی کوهدشت، الشتر، چگنی و نورآباد) به دست آمده بود، زینت بخش موزه‌های تاریخی دنیا شد. تا جایی که در موزه لوور فرانسه یک تالار فقط به مفرغ‌های لرستان اختصاص داده شده است و موزه‌های شیکاگو، فیلادلفیا و متروپولیتن نیز میزبان این آثار هستند
.
این در حالی است که مجموعه اشیای مفرغی موجود در موزه ملی ایران مربوط به لرستان به علت کثرت و تنوع یکی از کاملترین و ارزشمندترین مجموعه‌های دنیا محسوب می‌شود. در موزه ملی ایران هزار شی مفرغی متعلق به لرستان و در موزه‌های خارجی نیز هزار شی مفرغی دیگر از این استان وجود دارد که مجموع این ۲ هزار شیء را باستان شناسان خارجی به دست آورده‌اند
.
آهنگ مالگه استاد #ایرج_رحمانپور
#لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد
.
.......................................................................
#لرستان #لرستانیها #قلعه_فلک_الافلاک
#توریستی #لایک #اصالت #لرستان_بزرگ
#تاریخی #خرم_آباد #ساسانیان #ماد
#کاسیت #ایران_را_باید_دید
#لرستان_را_باید_دید‌
#lorestanihaofficial #khorramabad #iran
Read more
کرمانشاه یکی از کلان شهر های ایران در منطقه غرب و جزء نهمین شهر پرجمعیت با 947000 نفر می باشد. این شهر ...
Media Removed
کرمانشاه یکی از کلان شهر های ایران در منطقه غرب و جزء نهمین شهر پرجمعیت با 947000 نفر می باشد. این شهر بزرگترین شهر کردنشین است و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. کرمانشاه نشانگر تاریخ و فرهنگ ایرانی است که دوران پیدایش آن به سده چهارم میلادی باز میگردد که در زمان ساسانیان دومین پایتخت آنان بود ... کرمانشاه یکی از کلان شهر های ایران در منطقه غرب و جزء نهمین شهر پرجمعیت با 947000 نفر می باشد.
این شهر بزرگترین شهر کردنشین است و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است.
کرمانشاه نشانگر تاریخ و فرهنگ ایرانی است که دوران پیدایش آن به سده چهارم میلادی باز میگردد که در زمان ساسانیان دومین پایتخت آنان بود که بعد ها در دوران سلجوقیان به عنوان شهر ارشد کردستان منتخب شد و به دلیل همسایگی با عراق برای رفت و آمد به کربلا و بغداد از اهمیت بالایی برخوردار شد.
در جنگ جهانی اول و دوم و جنگ ایران و عراق به تصرف در آمده بود که پس از جنگ تخلیه شد.
از آثار باستانی آن می توان به طاق بستان، سنگ نبشته بیستون و... اشاره کرد.
سوغات این شهر نان روغنی کرمانشاه، نان شکری، کاک، نان برنجی، گلیم، گیوه، جاجیم، نان خرمایی و... است.
#jouantravel #jouan #iran #travel #tourism #گردشگری #ایران_گردی #کرمان #کرمانشاه #طاق_بستان #تابستان #زیبا #ژوان #
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> راه‌یابی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به فستیوال لوکارنو 2018 . فیلم مستند بلند #زنانی_با_گوشواره_های_باروتی ...
Media Removed
راه‌یابی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به فستیوال لوکارنو 2018 . فیلم مستند بلند #زنانی_با_گوشواره_های_باروتی به کارگردانی #رضا_فرهمند، نماینده ایران در هفتادویکمین فستیوال لوکارنو 2018 شد. . به گزارش روابط عمومی فیلم، مستند بلند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی ... 🎬
راه‌یابی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به فستیوال لوکارنو 2018
.
فیلم مستند بلند #زنانی_با_گوشواره_های_باروتی به کارگردانی #رضا_فرهمند، نماینده ایران در هفتادویکمین فستیوال لوکارنو 2018 شد.
.
به گزارش روابط عمومی فیلم، مستند بلند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه‌کنندگی #مرتضی_شعبانی، پس از کسب مهمترین جایزه‎های #جشنواره_سینما_حقیقت در سال گذشته، در اولین حضور بین‌المللی خود در هفتاد و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم #لوکارنو، به رقابت با دیگر آثار می‌پردازد.

پخش بین‌المللی این فیلم با «ArtHouse Cinematheque» با مدیریت #مرجان_علیزاده است.
.
«زنانی با گوشواره های  باروتی»  در بخش هفته منتقدین«Semaine de la critique» جشنواره که یکی از بخش‌های اصلی و مسابقه‌ای این فستیوال است، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران، شرکت می‌کند. هفته منتقدین در سال 1990 تاسیس شد و هرساله 7 مستند برجسته جهان را به عنوان اولین و مهمترین نمایش‌های بین‌المللی «world Premier» اکران می‌کند.
.
در تعریف این بخش درسایت جشنواره آمده است: «این بخش بر روی فیلم‌های نوآورانه با محتواهای بزرگ تمرکز می‌کند. فیلم‌هایی پررنگ که دیدگاه‌های جدیدی را باز می‌کنند و در جهان بحث برانگیزند.»
.
#جشنواره_فیلم_لوکارنو پس از جشنواره‌های کن، ونیز و برلین چهارمین جشنواره معتبر  دنیا به شمار می‌رود که هفتاد و یکمین دوره آن، یکم تا یازدهم آگوست، در سوئیس برگزار می‌شود.
.
 پیش از این کارگردان های برجسته ای چون عباس کیارستمی، ناصر تقوائی، جعفر پناهی و ابوالفضل جلیلی جایزه اصلی این فستیوال را دریافت کردند.
.
@rezafarahmand57
@mohsendalili
@ehsan_jaberi
Read more
صارمی در سال ۱۳۲۲ در زنجان متولد شد. دوران دبیرستان خود را در مدرسه شریعتی (پهلوی سابق) در زنجان به ...
Media Removed
صارمی در سال ۱۳۲۲ در زنجان متولد شد. دوران دبیرستان خود را در مدرسه شریعتی (پهلوی سابق) در زنجان به اتمام رساند. در سال ۱۳۴۷ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته معماری فارغ‌التحصیل شد. او تحصیلات خود را در دانشگاه پنسیلوانیا در دریافت درجه دکتری پی‌گرفت. رساله دکتری او زیر نظر استادش ... صارمی در سال ۱۳۲۲ در زنجان متولد شد. دوران دبیرستان خود را در مدرسه شریعتی (پهلوی سابق) در زنجان به اتمام رساند. در سال ۱۳۴۷ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته معماری فارغ‌التحصیل شد. او تحصیلات خود را در دانشگاه پنسیلوانیا در دریافت درجه دکتری پی‌گرفت. رساله دکتری او زیر نظر استادش لویی کان نوشته شد. صارمی پس از بازگشت به ایران، در دفتر معماری سردارافخمی مشغول به کار شد و در سال ۱۳۵۹ دفتر شخصی خود، مهندسین مشاور تجیر، را تأسیس کرد. او علاوه بر تدریس دانشگاهی تهران، مقالاتی نیز در مجلات معماری معتبر دنیا منتشر کرده است. صارمی در سحرگاه 2 بهمن 1395 درگذشت [۱]. صارمی همسر هایده حائری، بازیگر معروف سینما و تئاتر، است.

و آثار او :

ویلای صارمی، نوشهر، ۱۳۵۲
خانه افشار، زعفرانیه، تهران، ۱۳۵۳-۱۳۵۵
ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، ۱۳۸۱
ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در تیرانا آلبانی، ۱۳۸۱-۱۳۸۳
تالار شهر کرمانشاه (تالار انتظار)، ۱۳۸۷-۱۳۸۳
آمفی تئاتر انستیتوپاستور، تهران، تجیر ۱۳۶۷[۲]
سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلبانی، تجیر ۱۳۷۹
ساختمان تجاری و اداری برج بلور، تبریز، تجیر ۱۳۸۰
مجموعه تجاری و فرهنگی و شورای شهر مشهد، تجیر ۱۳۸۳
مجموعه نمایشگاهی و اداری، کیش، تجیر ۱۳۸۴
Read more
. #Mount_Damavand, a potentially active volcano, is a stratovolcano which is the highest peak ...
Media Removed
. #Mount_Damavand, a potentially active volcano, is a stratovolcano which is the highest peak in Iran. If you are into nature and climbing, you do not really want to miss this great mountain. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~. Location: #Iran .. #Irantourist .. 📸 @mbehzadpix .. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~. دماوند، ... .
#Mount_Damavand, a potentially active volcano, is a stratovolcano which is the highest peak in Iran.
If you are into nature and climbing, you do not really want to miss this great mountain. 😍😍
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.
Location: #Iran ..
🆔 #Irantourist ..
📸 @mbehzadpix ..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.
دماوند، افتخار طبیعت ایران از سال ۱۳۸۷ به نام # نخستین اثر طبیعی #ایران در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. این کوه با ۵۶۱۰ متر ارتفاع، #بلندترین کوه_ایران و همچنین بلندترین قله آتشفشانی در قار_ آسیا محسوب می شود.
اين طبيهت زيبا رو حتماً از نزديك ببينيد. 😍😍
Read more
. داستان خارجی . داستان‌های لسینگ به شدت مبتنی بر زندگی شخصی اوست، و بخش بزرگی از آن‌ها بر تجربه‌های ...
Media Removed
. داستان خارجی . داستان‌های لسینگ به شدت مبتنی بر زندگی شخصی اوست، و بخش بزرگی از آن‌ها بر تجربه‌های او در آفریقا بنا شده است. لسینگ به كمك خاطرات كودكی و به دلیل درگیری جدی‌اش با سیاست و دغده‌های اجتماعی،‌ در آثار خود به برخورد فرهنگ، بی‌عدالتی‌های فاحش در نابرابری اجتماعی، نبرد میان عناصر ... .
داستان خارجی
.

داستان‌های لسینگ به شدت مبتنی بر زندگی شخصی اوست، و بخش بزرگی از آن‌ها بر تجربه‌های او در آفریقا بنا شده است. لسینگ به كمك خاطرات كودكی و به دلیل درگیری جدی‌اش با سیاست و دغده‌های اجتماعی،‌ در آثار خود به برخورد فرهنگ، بی‌عدالتی‌های فاحش در نابرابری اجتماعی، نبرد میان عناصر متضاد در شخصیت فرد، و تضاد میان وجدان فردی و مصلحت جمعی می‌پردازد.
.
دوریس لسینگ (۲۰۱۳-۱۹۱۹) با نام دوریس مِی تِیلر در شهر کرمانشاه ایران به دنیا آمد. او در سال 2007 برنده نوبل ادبیات شد. .

قیمت اصلی: 120,000 ریال
مقدار تخفیف: 24,000 ریال
قیمت نهایی خرید شما: 96,000 ریال
.
www.30Book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
. ناصر چشم‌آذر متولد دی ماه ۱۳۲۹ در اردبیل و یکی از آهنگسازان شناخته شده موسیقی فیلم و موسیقی پاپ در ...
Media Removed
. ناصر چشم‌آذر متولد دی ماه ۱۳۲۹ در اردبیل و یکی از آهنگسازان شناخته شده موسیقی فیلم و موسیقی پاپ در ایران بود. آثار مشهور بسیاری از این هنرمند توسط خوانندگان معروف پاپ ایرانی در سال‌های دهه ۵۰ خوانده و اجرا شد. چشم‌آذر پس از انقلاب به آهنگسازی موسیقی بی‌کلام و موسیقی فیلم ادامه داد. آلبوم‌های ... .
ناصر چشم‌آذر متولد دی ماه ۱۳۲۹ در اردبیل و یکی از آهنگسازان شناخته شده موسیقی فیلم و موسیقی پاپ در ایران بود. آثار مشهور بسیاری از این هنرمند توسط خوانندگان معروف پاپ ایرانی در سال‌های دهه ۵۰ خوانده و اجرا شد. چشم‌آذر پس از انقلاب به آهنگسازی موسیقی بی‌کلام و موسیقی فیلم ادامه داد. آلبوم‌های بسیاری از جمله مجموعه باران شادی، طلوع عشق، باران عشق، شب‌های تهران و رقص‌های شاد از این هنرمند به صورت رسمی پخش شده است. بسیاری از ایرانیان خاطرات زیادی با موسیقی چشم‌آذر دارند و آهنگ‌های مجموعه باران شادی از جمله قطعات نوستالژیک برای چندین نسل از ایرانیان به حساب می‌آید. این هنرمند مردمی در بامداد جمعه چهاردهم اردیبهشت سال ۹۷ بر اثر سکته قلبی در تهران درگذشت و یاد خاطره خود را با موسیقی‌هایش در میان مردم به جا گذاشت.
beeptunes.com/artist/3404017
#ناصر_چشم_آذر #آرتیستولوژی #آهنگساز #موسیقی_پاپ #بیپ_تونز #beeptunes #artistology
Read more
...پاره حرف #فیلم_داش_آکل به کارگردانی #مسعود_کیمیایی با بازی های تکرار نشدنی #بهروز_وثوقی و #بهمن_مفید از فیلم های مورد علاقه من است. اساسا سینمای ایران برای من در آثار چند فیلمساز خلاصه می شود که اولین آن مسعود خان کیمیایی است. این روزها آدم ها در فضای مجازی به شدت من را یاد شخصیت #کاکا_رستم ... ...پاره حرف

#فیلم_داش_آکل به کارگردانی #مسعود_کیمیایی با بازی های تکرار نشدنی #بهروز_وثوقی و #بهمن_مفید از فیلم های مورد علاقه من است. اساسا سینمای ایران برای من در آثار چند فیلمساز خلاصه می شود که اولین آن مسعود خان کیمیایی است. این روزها آدم ها در فضای مجازی به شدت من را یاد شخصیت #کاکا_رستم در این فیلم می اندازند. انسان هایی که با اسامی جعلی و چهره های دروغین به مانند کاکا رستم ها تمام مشکلات و کمبودهای زندگی خود را در این فضا جبران کنند. آنهایی که فقط رجزخوانی کرده و در دنیای واقعی حرفی برای گفتن ندارند. آنهایی که فقط مسخره می کنند و ایراد می گیرند. این روزها کاکا رستم ها حتی رو در رو هم رجز نمی خوانند و کاملا مجازی و غیر واقعی هستند. انسان های حسودی که فقط به دنبال زیر سوال بردن دستاوردهای دیگران بوده و توان از پشت خنجر زدن را هم ندارند. آنچه مشخص است فضای مجازی عجیب واقعیت فرهنگی و اجتماعی این سرزمین را عیان کرد و نشان داد در چه سطحی هستیم. کاکا رستم های مجازی خود را علامه دهر دانسته و به خودشان اجازه میدهند از هر کسی در هر جایگاهی انتقاد کنند و کافیست که شما نظری خلاف آنها داشته باشید. آنگاه پروژه تخریب شما کلید خواهد خورد و شما متهم به بی سوادی، ناآگاهی و خیانت می شوید. این روزها قمه ی کاکا رستم ها جمله معروف «دیدی گفتم» است.گرچه در این سرزمین دیگر داش آکلی یافت نمی شود اما می شود کمی در کنار مردم زندگی کرده و به افکار و نظر آنها احترام گذاشت
@vossoughi_behrouz
#فوتبال_با_فواد #نشر_مطلب_با_ذکر_منبع #سینما #بهروز_وثوقی_را_به_خانه_برگردانید
Read more
 #Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost ・・・ شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند ...
Media Removed
#Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost ・・・ شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند 1396) با موضوعات متنوع مشروح زیر به سردبیری سروش ریاضی منتشر شد. در این شماره می‌خوانیم: سرمقاله/هنرمندان خودمان و خودی را دریابیم!/سروش ریاضی آسیب شناسی/مستی هم درد منو دیگه دوا نمی‌کنه! ... #Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost
・・・
شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند 1396) با موضوعات متنوع مشروح زیر به سردبیری سروش ریاضی منتشر شد.
در این شماره می‌خوانیم:
سرمقاله/هنرمندان خودمان و خودی را دریابیم!/سروش ریاضی
آسیب شناسی/مستی هم درد منو دیگه دوا نمی‌کنه! ؛ آسیب‌شناسی آنچه طی این چند دهه‌ی بعداز انقلاب بر موسیقی گذشته است.../سروش ریاضی
یادمان/به مناسبت نودمین سال تولد هوشنگ استوار؛ بابا کَرَم در سوئیت ایرانی/محمود خوشنام
پرونده نوازندگی کلاسیک/ در پی آرزوها؛ مروری بر فعالیت هنری ماهان اصفهانی، نوازنده برجسته هارپسیکورد
گفت و گو با ماهان اصفهانی؛ حس کردم داشتم با آرزوهای دیگران زندگی می کردم /مهرداد غلامی
چهره/گفت و گو با مصطفی آخوندی؛ استاد باید پُلی باشد برای عبور دانشجو.../سروش ریاضی
ویترین/تازه های موسیقی
نقد و بررسی/نگاهی به آلبوم خط خنده‌ش؛ اثری از نوید اربابیان/محمد بیگی
نقد و بررسی/نگاهی به آلبوم گمانه؛ اثری از سهیل پیغمبری/علیرضا مهراد
نقد و بررسی/در وهله ی نخست اجرای منسجم و متناسب؛ مروری بر فعالیت های اخیر همایون شجریان/فرزاد میرحمیدی
نقد و بررسی/درباره آلبوم «از او»؛ گفت وگو با رضا کهریزی، آهنگساز کوارتت های 1 و 2
نقد و بررسی/هنر یا هنرکالا، مسئله این است/محمد بیگی
ملل/ گروه های خارجی حاضر در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر/گردآوری و ترجمه: سونا بشیری
چهره/سایه رخنه گر موسیقی دانان رنسانس در آثار بنت سورنسِن؛ آهنگساز معاصر/ترجمه: سارا شادبخش
پژوهش/پژوهشی در مورد موسیقی کشور تونس؛ قسمت دوم/پژوهشگر: محمود مشهودی
مقاله/موسیقی شناسی جدید و قدیم؛ قسمت پایانی/نوشته: پی.جِی. اِستاک/ ترجمه: حامد قنواتی
تحلیل/ردپای «مقام امیری» در ردیف موسیقی دستگاهی ایران/احسان پژوهنده
پژوهش/موسیقی سکانس افتتاحیه؛ قسمت دوم/هانی صباحی
👇👇👇👇👇👇👇
شماره 97 گزارش موسیقی در 56 صفحه و قیمت 10هزار تومان در نمایندگی های فروش، و همچنین اپلیکیشن های طاقچه، کتابراه، و پیشخوان قابل تهیه می باشد.

@IranianComposers #mahanesfahani #harpsichord
Read more
ماموریت #تایباد ۱ عصر جمعه ۸ دیماه ۹۶ به اتفاق آقای موظف و احمدی پور برای بازرسی شعبه تایباد به سمت ...
Media Removed
ماموریت #تایباد ۱ عصر جمعه ۸ دیماه ۹۶ به اتفاق آقای موظف و احمدی پور برای بازرسی شعبه تایباد به سمت تربت جام حرکت کردیم. از آنجا که تایباد مهمانسرا نداشت شب در #تربت_جام خوابیدیم و صبح روز بعد به سمت تایباد حر کت کردیم. ابتدا دوستان را به شعبه رسانده و سپس خود راهی #دوغارون مرز #افغانستان شدیم. چون ... ماموریت #تایباد ۱
عصر جمعه ۸ دیماه ۹۶ به اتفاق آقای موظف و احمدی پور برای بازرسی شعبه تایباد به سمت تربت جام حرکت کردیم. از آنجا که تایباد مهمانسرا نداشت شب در #تربت_جام خوابیدیم و صبح روز بعد به سمت تایباد حر کت کردیم. ابتدا دوستان را به شعبه رسانده و سپس خود راهی #دوغارون مرز #افغانستان شدیم. چون #گمرک دیر تر از ساعت اداری ما شروع به کار می کرد و همکاران باجه دوغارون دیرتر در محل خدمت خود حاضر می شدند ما هم از فرصت استفاده کردیم و با راننده گرامی آقا مهدی زمانی در یک کافه یک املت توپ زدیم. دوستان که آمدند کار بازرسی را انجام داده و به سمت تایباد برگشتیم. در بین راه دریای کامیون و تریلی بود که برای انجام امور گمرکی توقف کرده بودند. خلاصه با رسیدن به شعبه مرکزی تایباد و احوال پرسی از همکاران کار را شروع کردیم.
تایباد شهری است تاریخی با قدمتی دیرین و دارای بناها و آثاری چشمگیر که به عنوان دروازه ایران در کنار #مرز افغانستان و در فاصله ۲۲۵ کیلومتری مشهد واقع است. بناهای زیبایی چون #میل_کرات، آرامگاه و مسجد #مولانا و #رباط_عباس_آباد از آثار تاریخی تایبادند. هر چند که ما به دلیل اقامت در تربت جام و کوتاه بودن روزها فرصت دیدن همه آنان را نداشتیم.
تایباد در گذشته #مغول_آباد ، #باخرز ، #طیبات ، #تائی_آباد و #تایاباد نامیده می شده است.نام نخستین این شهر مغول آباد بود که مغولان در اوایل سده ۷ ه.ق. هنگام ورود به این ناحیه آن را به نام خود خواندند. نام طیبات به سبب سکونت شمار زیادی از عالمان و عارفان و مردان پاک از جمله #شیخ_زین_الدین_ابوبکر_تایبادی در این شهر به آن اطلاق شده است. جمعیت تایباد ۵۶۵۰۰ نفر جمعیت دارد و عمده محصولات کشاورزی آن #زیره سبز ، #زعفران و #خربزه است.
Read more
‍ Bugün ulu şairimiz "BULUD QARAÇURLU-SƏHƏND"in 39üncü ölüm ildönümüdür. Taysız şairimizin ...
Media Removed
‍ Bugün ulu şairimiz "BULUD QARAÇURLU-SƏHƏND"in 39üncü ölüm ildönümüdür. Taysız şairimizin ruhu şad yolu gedərli olsun #buludqaraçu #səhənd ________________________________ ️بمناسبت سی و نهمین سالگرد وفات شاعر #ملی_آزربایجان #بولود_قاراچورلو ( #سهند) ️بولود قاراچورلو ... ‍ Bugün ulu şairimiz "BULUD QARAÇURLU-SƏHƏND"in 39üncü ölüm ildönümüdür. Taysız şairimizin ruhu şad yolu gedərli olsun 💖 #buludqaraçu #səhənd
________________________________ ◼️بمناسبت سی و نهمین سالگرد وفات شاعر #ملی_آزربایجان #بولود_قاراچورلو ( #سهند) ❇️بولود قاراچورلو در سال 1305 در #مراغه شهر علم و ادب آزربایجان در یک خانواده کارگری به دنیا آمد پدر و مادرش اسم فرزندشان را بولود (ابر) گذاشتند. ❇️ بولود نابترین و زیباترین ادبیات شفاهی را از زبان #مادر و #پدر اش
می شنید و همین شنیده های او در آثار زیبایش ملموس است
او شاعر شعر های زیبای حماسی عاطفی و پر احساس است به نظم کشیدن کتاب اسطوره ای و قدیمی #تورکان (( دده قورقود)) در آن برهه تاریخی که ملت #آزربایجان از طرف استالین و رضاپهلوی بیشترین و بی رحم ترین محدودیتهای #فرهنگی و #زبانی را داشتند کار بسیار دشواری بود. ❇️او در سال 1358 با مرگ ناگهانی مردم #آزربایجان را در سوگ خود نشاند و جامعه ادبی ایران و بخصوص آزربایجان یکی از بهترین و مهمترین نیروی خود را از دست داد. ❇️بولود تلاش های زیادی در #احیای فرهنگ و ادبیات آزرباجان داشت او از جمله کسانی بود که مداوم استاد شهریار را به نوشتن ؛ در ادبیات #زبان_مادری اش دعوت می کرد که بعدها استاد شعر و ادب شاهکار شعر معاصر #آزربایجان (سهندیه) را به بولود اتحاف کردند 🖌نمونه ای از شعری که بولود به استاد شهریار نوشته است:

بو گؤن من سهندم،سن شهریارسان
گل باشین اوجالداغ قوجا تبریزین
بیر کره یادلارین داشینی آتاق
چکک قایغیسینین اؤز ائلیمیزین ✅ #بولود (سهند) همیشه در ادبیات ما جاودان خواهد بود. 🥀روحش شاد یادش گرامی باد
Read more
‌ سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش . اختصاصی #سلام_سینما - درباره ...
Media Removed
‌ سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش . اختصاصی #سلام_سینما - درباره علی حاتمی و سینمایش می‌توان ساعت‌ها حرف زد یا اصلا کتاب نوشت. از زوایای مختلفی می‌توان او را مورد بررسی قرار داد. حاتمی شبیه به هم‌نسلان و هم دوره‌ایی‌هایش مانند بهرام بیضایی ، مسعود کیمیایی، ...
سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش
.
اختصاصی #سلام_سینما - درباره علی حاتمی و سینمایش می‌توان ساعت‌ها حرف زد یا اصلا کتاب نوشت. از زوایای مختلفی می‌توان او را مورد بررسی قرار داد. حاتمی شبیه به هم‌نسلان و هم دوره‌ایی‌هایش مانند بهرام بیضایی ، مسعود کیمیایی، فریدون گله و ناصر تقوایی که در اوایل دهه ۵۰ شروع به کار کردند، یک کارگردان جدی بود؛ به این معنی که کارش یعنی فیلمسازی برایش جدی‌تر از هرچیز دیگری به نظر می‌رسید.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
این کلا ویژگی کارگردانان آن نسل است و همه‌شان جدیتی را در خود داشتند که بعد از آن نسل طلایی دیگر هیچگاه در سینمای ایران تکرا نشد؛ بهرام بیضایی از سنت نمایش‌های شکسپیری و اسطوره‌ای می‌آید، مسعود کیمیایی از سینمای وسترن آمریکایی الهام می‌گیرد، فریدون گله مستقیم از فرهنگ هیپی مابانه آمریکایی سر بلند می‌کند و خب در این میان علی حاتمی خواستگاهش فرهنگ و نمایش ایرانی و سنت‌های وطنی است. از حکایت‌های مثنوی مولوی و حکایات داستانی در آثار منظوم تا نمایش‌های روحوضی همگی در سینمای حاتمی نه تنها حضور داشته که بر فیلم‌های او تاثیری چشمگیر گذاشته‌اند.
.
اولین فیلم حاتمی هم در همان سنت موزون در ادبیات کلاسیک ایرانی یا همان فیلم موزیکال به تعبیر ژانریک آمریکایی جا می‌گیرد یعنی «حسن کچل» که کارگردان همان داستان قدیمی حسن کچل را با بیانی موزون و موسیقایی از نو تعریف می‌کند.
.
در فیلم‌های بعدی علی حاتمی نکته مهم دیگری که بروز پیدا می‌کند و از حیث اهمیت در کنار برداشت حاتمی از ادبیات کلاسیک منظوم فارسی قرار می‌گیرد، توجه خاص او به تاریخ است. این توجه برمی‌گردد به اینکه حاتمی همیشه نگاه مایوس و ناامیدانه به سرشت و سرنوشت قهرمان ایرانی خود و کلا ایرانی جماعت داشته و فیلم‌هایش چنین نشان می‌دهند که وجود و فردیت ویژه، فرجامی جز شکست، انزوا و نابودی ندارد. این ایده تماتیک مدنظر حاتمی در انتخاب او برای پرداختن به دوران خاص و بزنگاه‌هایی از تاریخ در دوران قاجاریه با مناسبات خاص خودش، تاثیر ویژه‌ای داشته است.
.
#alihatami
Read more
 # متن کامل پیام ویدئویی سید محمد خاتمی: بسم الله الرحمن الرحیم خداوند انسان را حاکم بر سرنوشت خویش ...
Media Removed
# متن کامل پیام ویدئویی سید محمد خاتمی: بسم الله الرحمن الرحیم خداوند انسان را حاکم بر سرنوشت خویش آفریده است و حق حاکمیت بر سرنوشت، از جمله در انتخابات اعمال می‌شود. هر چه انتخابات آزادتر و رقابتی‌تر، اعمال این حق آسان‌تر و میسرتر خواهد بود. مردم شریف و بزرگوار ایران در آستانه دو انتخابات مهم ... #
متن کامل پیام ویدئویی سید محمد خاتمی:
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند انسان را حاکم بر سرنوشت خویش آفریده است و حق حاکمیت بر سرنوشت، از جمله در انتخابات اعمال می‌شود. هر چه انتخابات آزادتر و رقابتی‌تر، اعمال این حق آسان‌تر و میسرتر خواهد بود. مردم شریف و بزرگوار ایران در آستانه دو انتخابات مهم قرار گرفته اند.
اگر آنان که مسؤول برگزاری انتخابات‌اند با سعه صدر به مسائل می نگریستند و وظایف قانونی خود را با خردمندی و همه‌جانبه‌نگری اعمال می کردند و چهره‌های شایسته، مورد احترام و اعتماد و شناخت مردم اجازه حضور در انتخابات می یافتند، بدون‌شک این انتخابات پرشورتر و کارآمدتر می شد.
تجربه نشان داده است که هرچه شرکت مردم در انتخابات بیشتر باشد و هرچه سلایق مختلف بیشتر و باشور و شوق بیشتری در انتخابات شرکت کنند، نتیجه انتخابات به‌خواست مردم، به‌مصلحت کشور و به‌آرمان‌های مردم نزدیک‌تر خواهد بود، ولی به هر حال هنوز هم کم نیستند چهره‌های شایسته‌ای که می‌توانند به درد ملت بخورند و مشکلات ملت را حل بکنند.
شرکت در انتخابات می‌تواند همه نقشه‌های دشمنان بیرونی و درونی کشور و انقلاب و مردم ما را نقش‌بر‌آب کند و دارای نتایج و آثار ارزنده‌ای است. دولت محترم و رئیس جمهور را کمک می کند تا به تعهداتی که در مقابل مردم دارد بهتر و محکم تر عمل کند. از جمله پس از حل مسأله هسته‌ای و مسائل پسابرجام که می تواند بهره آن به مردم برسد و نیز اعمال برجام‌دو و ایجاد فضای بازتر و امن‌تر در عرصه سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور که از وعده‌های رئیس جمهور محترم است می تواند راحت تر تحقق پیدا بکند. یک مجلس مستقل که در عین انجام وظایف خود می تواند همسو و همراه با رئیس‌جمهور و شعارهای اصلی او باشد برای مردم ما بسیار مفید است.
بعد از “گام‌اول” که با موفقیت در سال ۱۳۹۲ برداشته شد این ائتلاف، “گام دوم” را برای مجلس بر می‌دارد. با ائتلاف قابل تقدیری که از سوی اصلاح طلبان و دیگر نیروهای علاقمند به دولت و ملت پدید آمد اینک دو فهرست در اختیار مردم است، یکی برای مجلس شورای اسلامی و دیگری برای مجلس خبرگان.
پیشنهاد من این است که همه جریانات توافق کنند که لیست‌ها به نام “لیست‌امید” در اختیار مردم قرار بگیرد.
Read more
{ دعوت به همکاری } •یک• محکم کوبید روی میز و پوزیشن عاقلْ‌اول شهر رو بخودش گرفت و با صدای دورگه‌ی رواعصابش ...
Media Removed
{ دعوت به همکاری } •یک• محکم کوبید روی میز و پوزیشن عاقلْ‌اول شهر رو بخودش گرفت و با صدای دورگه‌ی رواعصابش گفت: _یا با مایی یا نیستی منم گفتم: _یا نیستی هستم. اونوقت شما چی‌نیستی هستی. بعد ساک رو از زیرمیز درآورد و گفت: _انتخابش با خودته ••• ••• ••• •دو• اثری که در تصویر ملاحظه می‌فرمایید ... { دعوت به همکاری }
•یک•
محکم کوبید روی میز و پوزیشن عاقلْ‌اول شهر رو بخودش گرفت و با صدای دورگه‌ی رواعصابش گفت:
_یا با مایی یا نیستی
منم گفتم:
_یا نیستی هستم. اونوقت شما چی‌نیستی هستی.
بعد ساک رو از زیرمیز درآورد و گفت:
_انتخابش با خودته
•••
•••
•••
•دو•
اثری که در تصویر ملاحظه می‌فرمایید از منظر من یکی از دغدغه‌مند‌ترین آثار تولیدی هنر ایران در ابتدای دهه‌ی نود است که توسط #فرزانه_حسینی طراحی و‌تولید شده و مخاطب را به چالشی مثال زدنی دعوت می‌کند، بواقع سپیدخوانی این اثر به تعداد مخاطبانش تولید محتوا می‌کند.
#چماق #همکاری #دعوت_به_همکاری #فرشید_پارسی_کیا #قدرت #باتوم
@farzaneh_hoseini
@mahartgallery
Read more
حراج آثار هنر معاصر ایران در حراج ساتبیز، #iranianartmarket #iranan #iraniancontemporaryart ...
Media Removed
حراج آثار هنر معاصر ایران در حراج ساتبیز، #iranianartmarket #iranan #iraniancontemporaryart #art #artwork #artworldwide #painting #iranianartist #iranianarts #contemporaryart #contemporaryartist #portraitist #contemporarycurator #artauction #artmuseum #aesthetic #portrait ... حراج آثار هنر معاصر ایران در حراج ساتبیز، #iranianartmarket #iranan #iraniancontemporaryart #art #artwork #artworldwide #painting #iranianartist #iranianarts #contemporaryart #contemporaryartist #portraitist #contemporarycurator #artauction #artmuseum #aesthetic #portrait #culturaleconomy #arteconomy #iranianartist #هنرمعاصرایران
#اقتصادهنر #بازارهنرایران #sothebys #حراج_هنری #auction #هنر_معاصر_ایران #فروش_آثار_هنری
Read more
: افتخار آفرینی بین‌المللی استاد ایرانی دانشگاه معماری و هنر پارس و ساری انگلستان، پروفسور هوشیار ...
Media Removed
: افتخار آفرینی بین‌المللی استاد ایرانی دانشگاه معماری و هنر پارس و ساری انگلستان، پروفسور هوشیار نوشین . تبریک هنرمعماری آنلاین به پروفسور هشیار نوشین برای دریافت مدال ارزشمند Torroja به پاس نیم قرن تلاش وی . انجمن سازه های پوسته ای و سازه های فضاکار (IASS) دانشگاه MIT بوستون، به پاس ... :
افتخار آفرینی بین‌المللی استاد ایرانی دانشگاه معماری و هنر پارس و ساری انگلستان، پروفسور هوشیار نوشین
.
تبریک هنرمعماری آنلاین به پروفسور هشیار نوشین برای دریافت مدال ارزشمند Torroja به پاس نیم قرن تلاش وی
.

انجمن سازه های پوسته ای و سازه های فضاکار (IASS) دانشگاه MIT بوستون، به پاس نیم قرن تلاش پروفسور هشیار نوشین در معرفی و شناخت این سازه ها به جهان، مدال ارزشمند Torroja را به این دانشمند ارزنده اهدا کرد. در ۴۴ سال گذشته، این مدال تنها به ۲۶۶ نفر اهدا  شده است که پروفسور نوشین یکی از این افراد است. پروفسور هشیار نوشین – استاد دانشگاه معماری و هنر پارس و دانشگاه Surrey انگلستان –  هستند.
.
هشیار نوشین، از پیشگامان سازه فضاکار در جهان است و سازه های فرودگاه “هیترو” و استادیوم “تختی” تهران از معروف ترین آثار اوست.
.
پروفسور نوشین بیان کرد:من از سال ۱۹۶۲ وارد ساختارهای فضایی شدم و هنوز هم با آنها دوست هستم. من درکار گروه پژوهشی سازه های فضایی حدود ۷۰ پایان نامه دکترای تولید و شش کنفرانس بین المللی را برگزار کرده ام و هفتمین آن را در سال ۲۰۲۰ برگزار خواهم کرد. افتخار بزرگی است که این جایزه را برده ام و نه تنها از همکارانم که باعث شدند من نامزد این جایزه شوم بلکه از تمامی کسانیکه در دانشگاه surrey افتخار همکاری با آنان را داشتم تشکر می کنم.
.
هنر معماری آنلاین این افتخار بزرگ را به این استاد گرانقدر و والا تبریک عرض می کند و حضور او را در دانشگاه معماری و هنر پارس در ایران مغتنم می‌داند.
.
دانشگاه معماری و هنر پارس یکی از معتبرترین و فعالترین دانشگاه تخصصی حوزه‌های معماری و هنر در کشور است. این دانشگاه که در آستانه‌ی ۵ سالگی خود قرار دارد تاکنون بارها باعث افتخارآفرینی و ذکر نام ایران در مجامع بین المللی شده است. این دانشگاه بصورت بسیار خاص و انحصاری از حضور استادانی چون پروفسور محمود گلابچی، پروفسور هوشیار نوشین، استاد سیاوش تیموری و دهها استاد شاخص کشور بهره می‌برد. برای اطلاعات بیشتر پیرامون این دانشگاه بر روی آدرس زیر کلیک نمایید:
@ParsUniversity
Read more
حضور «گل نساء» در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» تانزانیا منصور جهانی ـ «گل نساء» ...
Media Removed
حضور «گل نساء» در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» تانزانیا منصور جهانی ـ «گل نساء» نخستین فیلم بلند سینمایی فیلمساز کُردستانی «ستار چمنی‌گل»، در بخش رقابتی بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» در کشور تانزانیا به نمایش درمی‌آید. فیلم سینمایی «گل نساء» Golnesa ... حضور «گل نساء» در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» تانزانیا
منصور جهانی ـ «گل نساء» نخستین فیلم بلند سینمایی فیلمساز کُردستانی «ستار چمنی‌گل»، در بخش رقابتی بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» در کشور تانزانیا به نمایش درمی‌آید.
فیلم سینمایی «گل نساء» Golnesa به کارگردانی فیلمساز سنندجی «ستار چمنی‌گل» و با فیلمنامه سینماگر کردستانی «ویدا صالحی» در سومین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی «فیلم‌های بلند سینمایی» در بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» ZANZIBAR در کشور تانزانیا در قاره آفریقا روی پرده می‌رود و برای تصاحب جایزه «کشتی طلایی» Golden Dhow این جشنواره، با فیلم‌هایی از کشورهای مختلف جهان به رقابت می‌پردازد.
اعضای هیئت داوران بخش رقابتی «فیلم‌های بلند سینمایی» بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» عبارتند از: خانم «وان ریت ماگلی» فیلمنامه‌نویس و منتقد سینمایی Van Reeth Magali از کشور فرانسه، خانم «دیپیو دومینیک» DIPIO Dominic کارگردان و استاد دانشگاه از کشور اوگاندا، «ایمان مانی» Imani Mani روزنامه‌نگار از کشور تانزانیا و «نید برتز» Ned Bertz کارشناس سینما‌ از کشور تانزانیا.
جشنواره بین‌المللی فیلم «زنگبار» که بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری در نوع خود در شرق آفریقا به شمار می‌رود؛ هر ساله پذیرای آثار هنری بیش از 70 کشور دنیا است؛ بیست و یکمین دوره این جشنواره با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در بخش رقابتی «فیلم‌های بلند سینمایی» 20 اثر، بخش رقابتی «فیلم‌های مستند» 30 اثر، بخش رقابتی «فیلم‌های کوتاه» 50 اثر، «فیلم‌های انیمیشن آفریقا» 8 اثر، «فیلم‌های دانشجویی» 15 اثر، بخش «فیلم‌های تلویزیونی» 22 اثر، بخش «جایزه موسیقی آفریقای جنوبی» 20 اثر و همچنین برپایی چندین ورکشاپ سینمایی از جمله؛ کارگاه کارگردانی توسط «دبرا زیمرمان» Debra Zimmerman، «سیسه ملای» Cece Mlay و «آیلین باسران»Aylin Basaran ، در روزهای 16 تا 24 تیر ماه جاری (7 الی 15 جولای 2018) برگزار می‌شود.
فیلم سینمایی «گل نساء» در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بروکلین» Brooklyn در دو سانس مختلف، از جمله؛ در ساعت 30/19 روز جمعه 18 خرداد ماه امسال (8 ژوئن 2018) در سالن «هتل ویته» Wythe Hotel و همچنین در ساعت 18 روز شنبه 19 خرداد ماه (9 ژوئن 2018) در سالن «استودیو ویندمیل» Windmill Studios در شهر نیویورک در کشور آمریکا به نمایش در‌آمد.
Read more
: همکاران‌مان در مجله‌ی معماری و ساختمان مسابقه‌ی طراحی غرفه‌ی #ایران در نمایشگاه‌های گردشگری ...
Media Removed
: همکاران‌مان در مجله‌ی معماری و ساختمان مسابقه‌ی طراحی غرفه‌ی #ایران در نمایشگاه‌های گردشگری بین‌المللی را با موفقیت به پایان رساندند و برندگان و تقدیرشدگان آنرا دقایقی پیش اعلام نمودند . برای مشاهده‌ی بیانیه‌ی هیأت داوران و ‌آثار برندگان علاوه بر سایت مجله‌ی معماری و ساختمان(برگزارکننده) ... :
همکاران‌مان در مجله‌ی معماری و ساختمان مسابقه‌ی طراحی غرفه‌ی #ایران در نمایشگاه‌های گردشگری بین‌المللی را با موفقیت به پایان رساندند و برندگان و تقدیرشدگان آنرا دقایقی پیش اعلام نمودند
.
برای مشاهده‌ی بیانیه‌ی هیأت داوران و ‌آثار برندگان علاوه بر سایت مجله‌ی معماری و ساختمان(برگزارکننده) می‌توانید به سایت هنرمعماری آنلاین مراجعه کنید
www.AOAonline.ir
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . ازمتن‌داستان : _زنی چای درست می کند،ساعت پنج برای مردن دیر است، زنی به ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . ازمتن‌داستان : _زنی چای درست می کند،ساعت پنج برای مردن دیر است، زنی به ماه عسل می‌رود،دارالشفا، یک سونای داغ- زنی جلوی ویترین مغازه هست – زنی روی چمن نشسته‌است – نویسنده روی پاگرد ..... . . امیرحسن چهلتن زاده ۹ مهر ۱۳۳۵ نویسنده ایرانی و عضو کانون نویسندگان ایران است. ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.

ازمتن‌داستان :
_زنی چای درست می کند،ساعت پنج برای مردن دیر است، زنی به ماه عسل می‌رود،دارالشفا، یک سونای داغ- زنی جلوی ویترین مغازه هست – زنی روی چمن نشسته‌است – نویسنده روی پاگرد ..... .
.

امیرحسن چهلتن زاده ۹ مهر ۱۳۳۵ نویسنده ایرانی و عضو کانون نویسندگان ایران است. آثار او بارها نامزد جوایز مختلف ادبی از جمله جایزه هوشنگ گلشیری و کتاب سال بوده‌است. او در دوره بیست و چهارم جایزه کتاب سال با داستان سپیده‌دم ایرانی نامزد این جایزه شد.. تالار آیینه – مهرگیاه – “عشق و بانوی ناتمام” – “تهران،شهر بی آسمان” – سپیده‌دم ایرانی – مجموعه داستان: دخیل بر پنجره فولاد – دیگر کسی صدایم نزد – چیزی به فردا نمانده‌است – کات، منطقه ممنوع.. از دیگر آثار اوست ..‌ این مجموعه شامل یازده داستان كوتاه است كه نویسنده در آن می‌كوشد تا با دیدی متفاوت، تكرار تلخ روزانه را در جامعه‌ی امروز نمایان كند. .
.

#ساعت_پنج_برای_مردن_دیراست
#امیرحسن_چهل_تن
۱۳۴ صفحه
#چاپ_سوم
جلدشومیز
۹۰۰۰ تومان
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#نشر‌نگاه #negahpub
#داستان_ایرانی_بخوانیم .
.
.
Read more
عاشقا! خیز کآمد بهاران شعر و تصویر #نیما_یوشیج نقاشی بهزاد سهرابی انتخاب، طرح و اجرا مجیدضرغامی ...
Media Removed
عاشقا! خیز کآمد بهاران شعر و تصویر #نیما_یوشیج نقاشی بهزاد سهرابی انتخاب، طرح و اجرا مجیدضرغامی از مجموعه آثار #اهورا چاپ نخست ۱۳۷۱ در تقویم چهاربرگی برای اولین بار در ایران در کنار تصاویری از سهراب اخوان و شاملو منتشر شد آثار اهورا مشمول قوانین کپی رایت #نشر_سرزمین_اهورایی #نشرسرزمین_اهورایی ... عاشقا! خیز کآمد بهاران
شعر و تصویر #نیما_یوشیج نقاشی بهزاد سهرابی انتخاب، طرح و اجرا مجیدضرغامی از مجموعه آثار #اهورا
چاپ نخست ۱۳۷۱ در تقویم چهاربرگی برای اولین بار در ایران در کنار تصاویری از سهراب اخوان و شاملو منتشر شد
©آثار اهورا مشمول قوانین کپی رایت

#نشر_سرزمین_اهورایی #نشرسرزمین_اهورایی #سرزمین_اهورایی #اهورایی #اهورا #نیما #پوستر #تقویم #کارت_پستال #شهرکتاب #کتابفروشی #کتابخوانی #کتابخانه #گالری
Read more
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش ...
Media Removed
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایرانثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ... باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایرانثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمهٔ آب شور جهان بوده است.
Read more
پل گاومیشان ...اين پل بر روي رودخانه سيمره در جنوب شهرستان دره شهر در محلي كه رود سيمره و كشگان تلاقي ...
Media Removed
پل گاومیشان ...اين پل بر روي رودخانه سيمره در جنوب شهرستان دره شهر در محلي كه رود سيمره و كشگان تلاقي ميكنند قرار دارد طول این پل که از بناهای دوره ساسانی است حدود ۱۷۵ متر و عرض گذرسطح پل نزدیک به ۸ متر و۲۰ سانتیمتر است و در حال حاضر دارای ۶ چشمه طاق می‌باشد. پهنای پاتاقها، یا حدفاصل چشمه از ۵/۲ تا ۲۵ متر ... پل گاومیشان ...اين پل بر روي رودخانه سيمره در جنوب شهرستان دره شهر در محلي كه رود سيمره و كشگان تلاقي ميكنند قرار دارد
طول این پل که از بناهای دوره ساسانی است حدود ۱۷۵ متر و عرض گذرسطح پل نزدیک به ۸ متر و۲۰ سانتیمتر است و در حال حاضر دارای ۶ چشمه طاق می‌باشد. پهنای پاتاقها، یا حدفاصل چشمه از ۵/۲ تا ۲۵ متر متغیر است. عرض چشمه اصلی این پل حدود ۳۳ متر و ۷۰ سانتیمتر، دهانه پل گاومیشان با بیش از ۵۰ متر عرض بزرگترین دهانه پل کشور است. هر چند که یکی از این دهانه‌ها بعد از عقب‌نشینی سپاه ایران در جریان حمله اعراب به ایران تخریب شد. در مورد مصالح باید گفته که مصالح اصلی آن ملاط، آجر وسنگ تشکیل می‌دهند. معماری پاتاقها به سبک معماری ساسانی است اما در چشمه طاقها آثار مرمت دوره‌های صفوی و قاجار دیده می‌شود.

#پل_گاومیشان #پل_گاومیشان_درهشهر #درهشهر #دره_شهر #سیمره #رودسیمره #رود #طبیعت #بهار #باستانی #
Read more
• شنبه، ۲۰ مرداد تابستان داغ ۹۷ در باب هنر، مقاومت، امید و عشق: برای بانو #فرزانه_کابلی <span class="emoji emoji2665"></span>️ تا قبل ...
Media Removed
• شنبه، ۲۰ مرداد تابستان داغ ۹۷ در باب هنر، مقاومت، امید و عشق: برای بانو #فرزانه_کابلی ️ تا قبل از این که با شما چندین سال قبل کار و افتخار چندین ماه شاگردیتان را داشته باشم برای من و هم‌دوره‌های من شما نماد مقاومت و عشق به هنرتون بودین و البته هنوز هستین. روزهایی که گفتن کلمه‌ی #رقص جرم بود و برای ...
شنبه، ۲۰ مرداد تابستان داغ ۹۷
در باب هنر، مقاومت، امید و عشق:
برای بانو #فرزانه_کابلی ♥️
تا قبل از این که با شما چندین سال قبل کار و افتخار چندین ماه شاگردیتان را داشته باشم برای من و هم‌دوره‌های من شما نماد مقاومت و عشق به هنرتون بودین و البته هنوز هستین. روزهایی که گفتن کلمه‌ی #رقص جرم بود و برای ماندگار شدنش تغییر کرد به #حرکت_موزون !
در تمام آن سال‌ها که بدترین‌ها برای شما اتفاق افتاد هرگز در برخورد لبخند و انرژی و عشق از صورت و جان شما دور نشد و ماندین و آموزش دادین تا دوباره شد که بشود بر صحنه باشید حتی در قالب حرکات موزون در آثار نمایشی.
وقتی در نمایش #نوبت_دیوانگی کار آقای #هادی_مرزبان عزیز این شانس را داشتم که در نقش دختر مولانا کنارتان آموزش ببینم تازه عاشقی در هنرتان را دیدم!
شما طراحی نمی‌کنید! شما نقاشی می‌کنید. کاش از آن لحظات فیلمی می‌داشتم که جلوی آینه تک تک فریم ها را می‌سازید بعد وقتی راضی نیستین با دست ذهنتون را پاک می‌کنین و دوباره و دوباره و‌دوباره.... تا جان بگیرد آن‌چه دلخواه است.
نظم و‌ تمرین‌های طولانی و خستگی ناپذیری‌تون که گفتنی نیست اما
آن‌چه #عاشقی شما و عزیزانی مثل شما را بیشتر نشان می‌دهد این است که شما برای سالی یک بار اجرا این همه زحمت می‌کشین و خون دل می‌خورید از طراحی حرکت و تمرین تا طراحی و تهیه لباس‌های رنگارنگ و با معنا که با خاطرات شیرین‌تون گفتین برای بعضی پارچه‌ها تا کجا و کدام استان‌ها که نرفتین ، تا گرفتن مجوز و .....همه‌ی اینها فقط برای دو ساعت بر صحنه جان می‌گیرند و تمام.... شما حتی نمی‌تونین و‌اجازه ندارین این تصاویر را در عصر تکنولوژی برای یادگاری خودتون و گروهتون ثبت کنین!
البته که این رنجِ همه‌ی بانوانی‌ست که مستقل کار می‌کنند! فقط تفاوت شما با باقی این هست که نوازنده‌های زن بالاخره جای خود را در گروه‌های مختلط پیدا می‌کنند اما شما و امثال شما هرگز.....
.
کلمات حقیرند برای بیان عشقی که شما دارید و به پایش با امید و استقامت ایستادین و هرگز حتی از این موقعیت تلخ استفاده نکردین تا کاری دیگر کنید( امری که بسیار مرسوم است!!!) .
دیروز هم مثل سال‌های قبل درخشان‌ترین بودین از دیدار جان که قدیمی‌ترین است تا لیلی که پنج سالگیش را کنار شما دیدم تا اون فرشته‌ی کوچکی که با شما آغاز کرده راهِ دشوارِ عاشقی را....
نام‌تان برای ما همیشه با عشق و استقامت و امید برابری می‌کند نه فقط در هنر، در زندگی.
با دیدن‌تان جان می‌گیرم برای آغاز دوباره و عاشقی .بسیار دوست‌تان می‌دارم.♥️
.
#الهام_پاوه_نژاد #ایرانی #ایران_من #بازیگر .
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span> #معرفی_کتاب <span class="emoji emoji1f4da"></span>. . . <span class="emoji emoji1f534"></span>کتاب "بهمن" عنوان کتابی است درباره بهمن محصص؛ نقاش و مجسمه ساز ایرانی <span class="emoji emoji1f534"></span>حاصل ...
Media Removed
. #معرفی_کتاب . . . کتاب "بهمن" عنوان کتابی است درباره بهمن محصص؛ نقاش و مجسمه ساز ایرانی حاصل تحقیق و جستجوی چندساله آرمان خلعتبری، درباره زندگی و آثار بهمن محصص است. .آرمان خلعتبری(نویسنده کتاب بهمن) ، درباره آن میگوید: این کتاب را در سال۱۳۸۹ کمی بعد از فوت بهمن محصص شروع کردم .با ... .
🔴 #معرفی_کتاب 📚.
.
. 🔴کتاب "بهمن" عنوان کتابی است درباره بهمن محصص؛ نقاش و مجسمه ساز ایرانی
🔴حاصل تحقیق و جستجوی چندساله آرمان خلعتبری، درباره زندگی و آثار بهمن محصص است.
.🔴آرمان خلعتبری(نویسنده کتاب بهمن) ، درباره آن میگوید: این کتاب را در سال۱۳۸۹ کمی بعد از فوت بهمن محصص شروع کردم .با مطالعه ی اسناد و مدارک اولیه، جراید، روزنامه ها، مجلات، مصاحبه با کسانی که به نوعی با او در ارتباط بودند، سعی کردم این حوزه مغفول مانده را پوشش بدهم.
🔴کتاب"بهمن" بیشتر زندگی و کار محصص را دنبال کرده است؛ با پیشینه خانوادگی محصص شروع میشود، در دوران کودکی ادامه پیدا میکند، دوران نوجوانی و جوانی، سپس سفر به ایتالیا، ادامه تحصیلات ،بازگشت به ایران، در ادامه مجسمه سازی، بازگشت دوباره به ایران، ودوباره خروج، و در نهایت مرگ.
🔴این کتاب توسط نشر لوک در ایتالیا با کیفیت بالا و همچنین در چارچوب موازین داخلی و خارج از گرافیک رایج چاپ شده است.
🔴کتاب "بهمن" را میتوانید از فروشگاه باسمه شعبه خانه هنرمندان تهیه کنید.
🔴. 📍شعبه خانه هنرمندان:
تهران،كريم خان،ايران شهر،خانه هنرمندان ،طبقه همكف
☎️٨٨٣٤٣٦٠٤ 📍
#یکشنبه_چهارشنبه_معرفی_کتاب #معرفی_کتاب #بهمن #نشر_لوک #بهمن_محصص #کتاب_عالی #مجسمه_سازی
#باسمه #پارك_پرنس #خانه_هنرمندان #كالا_ايرانى #كالا_ايرانى_بخريم #كالا_ايرانى_هديه_بدهيم #حال_خوب #هنر #هنرمند #فروشگاه_فرهنگى #هنر_دست #آرت_شاپ #فروشگاه_هنرى_فرهنگی
#چهارشنبه_با_کتاب #آرمان_خلعتبری
Read more
#رادیوفرشته «همه شهر ز آگاهی آرام یافت ‌ برای شنیدن این قسمت هم می‌تونیدبه کانال تلگرام‌مون برید و هم از طریق سایت #شنوتو به آدرس زیر: Shenoto.com/radiofereshteh ‌ تیزر اپیزود هشتم رادیو‌فرشته رو با هم می‌شنویم! ‌ امروز ۲۸ اردیبهشت‌ماه (۱۸ می) #روز_جهانی_موزه است. ما هم نام این ... 📻
#رادیوفرشته
«همه شهر ز آگاهی آرام یافت

برای شنیدن این قسمت هم می‌تونیدبه کانال تلگرام‌مون برید و هم از طریق سایت #شنوتو به آدرس زیر:
Shenoto.com/radiofereshteh

تیزر اپیزود هشتم رادیو‌فرشته رو با هم می‌شنویم!

امروز ۲۸ اردیبهشت‌ماه (۱۸ می) #روز_جهانی_موزه است. ما هم نام این شماره رو #میراث_فرهنگی گذاشتیم.

در این قسمت می‌شنویم از:
مقدمه‌ای از آقای محیط‌طباطبایی؛

کتاب‌ «گلستان»ِ #سعدی، در پاراگرافِ #رادیوفرشته؛
همراهِ سخنانی از محمّد بهشتی ‌
نگاهی به تاریخِ سینمای ایران در پلان‌سکانس #رادیوفرشته؛

نگاهی به آثارِ #پرویز_تناولی در قابِ #رادیوفرشته؛

آلبومِ «آواهای سرزمینِ ایران»، گردآوریِ #ساسان_فاطمی، در پارتیتورِ #رادیو‌فرشته
‌ ‌
‌تنظیم و کارگردانی: #مازیار_حامدی

‌برای شنیدن قسمت هشتم پادکست رادیو فرشته به کانال تلگرام شهرکتاب فرشته به نشانی زیر مراجعه کنید
https://t.me/fereshtehbookcity
لینک در بیو ⁦⛓️
همچنین از این پس می‌تونید ما رو در 'شنوتو' هم بشنوین!
Shenoto.com/radiofereshteh
#ازمابشنوید
Read more
«سیاه و سفید» به احترام استاد«اسماعیل خلج» که چند دهه ی پیش مدام نامش را می شنیدم، آثارش را می خواندم ...
Media Removed
«سیاه و سفید» به احترام استاد«اسماعیل خلج» که چند دهه ی پیش مدام نامش را می شنیدم، آثارش را می خواندم و این سالها افتخار دارم که با او نشست و برخاست می کنم و از مصاحبتش لذت می برم. خلج ،زاده ۱۳۲۴/۹/۲۲در تهران است. نمایشنامه نویسی صاحب سبک که در دوره ای درخشان از درام نویسی ایران در دهه ی چهل ، در کنار درام ... «سیاه و سفید» به احترام استاد«اسماعیل خلج» که چند دهه ی پیش مدام نامش را می شنیدم، آثارش را می خواندم و این سالها افتخار دارم که با او نشست و برخاست می کنم و از مصاحبتش لذت می برم.
خلج ،زاده ۱۳۲۴/۹/۲۲در تهران است. نمایشنامه نویسی صاحب سبک که در دوره ای درخشان از درام نویسی ایران در دهه ی چهل ، در کنار درام نویسانی چون ساعدی، نعلبندیان،رادی ،بیضایی و ....نام خود را در تاریخ ادبیات نمایشی ماندگار کرد.

مهم ترین شاخصه ی آثار خلج ، شخصیت پردازی آدم های ته شهری بویژه در قهوه خانه و خانه های پرمساله بود . از چمله آثار شاخص او‌می توان «گلدونه خانم»، «حالت چطوره مش رحیم»و«شبات» را نام برد.
#رحمت_امینی #رحمت_امیني
Read more
. دکتر احمدی نژاد در جمع مردم انقلابی نورآباد لرستان : . ملت ایران همان آرمانهای انقلاب را پیگیری ...
Media Removed
. دکتر احمدی نژاد در جمع مردم انقلابی نورآباد لرستان : . ملت ایران همان آرمانهای انقلاب را پیگیری و مطالبه و به عنوان راه سعادت و کمال به جهانیان معرفی می نماید. . امروز ملت بزرگ ایران در اثر فشارها و طراحی‌های دشمنان و برخی سوءتدبیرها و ضعف ها با مشکلات فراوانی مواجه شده است. . گرانی، عدم ثبات ... .
دکتر احمدی نژاد در جمع مردم انقلابی نورآباد لرستان :
.
ملت ایران همان آرمانهای انقلاب را پیگیری و مطالبه و به عنوان راه سعادت و کمال به جهانیان معرفی می نماید.
.
امروز ملت بزرگ ایران در اثر فشارها و طراحی‌های دشمنان و برخی سوءتدبیرها و ضعف ها با مشکلات فراوانی مواجه شده است.
.
گرانی، عدم ثبات در بازار، بیکاری، فقر،تبعیض و فساد روح و روان توده‌های مردم را تحت فشار سنگین قرار داده است.
.
همین وضعیت، دشمنان قسم خورده ملت ایران را به وارد کردن ضربات کاری و نهایی بر پیکر ملت و انقلاب عظیم او امیدوار کرده است.
.
دشمنان، امروز با ادبیات بسیار سخیف و زشت و تهدیدآمیز سخن می‌گویند.
.
تحمل رنج مردم از یک سو و رفتار توهین‌آمیز دشمنان از سوی دیگر برای همه آزادی‌خواهان و عدالت طلبان و آحاد ملت غیور ایران بسیار سخت و طاقت‌فرسا است.
.
ملت ایران ملتی بزرگ، تاریخ‌ساز و دارای امکانات فراوان انسانی و مادی است.
.
ملت ایران قادر است همه مشکلات را به دست قدرت خود حل کند و ایران عزیز را بر قله پیشرفت و سعادت بنشاند.
.
مقامات و مدیران کشور باید به این ثروت عظیم یعنی قدرت ملت و امکانات مادی کشور اعتماد و اکتفا نمایند.
.
باید در برنامه های خود اولاً وضع مردم و آثار تصمیم های خود بر زندگی توده های مردم را پیش بینی کنند و ثانیاً با مشارکت دادن مردم در اداره کشور در بخش های گوناگون اقتصاد و فرهنگ و سیاست از این ظرفیت عظیم استفاده نمایند.
.
#لرستان
#احمدی_نژاد
Read more
. #Mount_Damavand, a potentially active volcano, is a stratovolcano which is the highest peak ...
Media Removed
. #Mount_Damavand, a potentially active volcano, is a stratovolcano which is the highest peak in Iran. If you are into nature and climbing, you do not really want to miss this great mountain. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~. Location: #Iran .. #Irantourist .. 📸 @mbehzadpix .. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~. دماوند، ... .
#Mount_Damavand, a potentially active volcano, is a stratovolcano which is the highest peak in Iran.
If you are into nature and climbing, you do not really want to miss this great mountain. 😍😍
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.
Location: #Iran ..
🆔 #Irantourist ..
📸 @mbehzadpix ..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.
دماوند، افتخار طبیعت ایران از سال ۱۳۸۷ به نام # نخستین اثر طبیعی #ایران در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. این کوه با ۵۶۱۰ متر ارتفاع، #بلندترین کوه_ایران و همچنین بلندترین قله آتشفشانی در قار_ آسیا محسوب می شود.
اين طبيهت زيبا رو حتماً از نزديك ببينيد. 😍😍
Read more
@shokarantv ‌‌‌‌ امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است. او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران ... @shokarantv
‌‌‌‌
📺 امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار

استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی
متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است.
او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران و در دهه ١٣٥٠ استاد مدعو دانشگاه صنعتی شریف در رشته تاریخ هنر بود.

درودی تاکنون بیش از ۶۳ نمایشگاه انفرادی و بیش ۲۵۰ نمایشگاه گروهی در ایران و سراسر جهان از جمله در کشورهای ایران، فرانسه، بلژیک، سویس، آمریکا، مکزیک، ژاپن، استرالیا، کانادا، موناکو، آلمان و امارات متحده عربی برگزار كرده است.

كتاب ها و آثار:

مجموعه آثار ایران درّودی، اميركبير،١٣٥٢، ١٢٦ صفحه
در فاصله دو نقطه (خاطرات ایران درودی). تهران: نشر نی، ۱۳۷۵.
درودى، ايران. چشم شنوا (آثار نقاشی)، سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ١٣٨٣
قصه‌ی انسان و پایداری‌اش، شناخت‌نامه‌ی ایران درّودى، انتشارات سخن، ١٣٨٧

#ایران_درودی
Read more
. <span class="emoji emoji1f4a0"></span>اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(1397-1395) معرفی برنده ...
Media Removed
. اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(1397-1395) معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی معرفی معمار سال ایران در 1397 معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار ... .
💠اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(1397-1395)

معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی
معرفی معمار سال ایران در 1397
معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران
معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار برتر اجرا شده و نشده کشور در دوسال اخیر

زمان: 6 شهریور 1397، از ساعت 17:30 الی 19
مکان: مرکز همایش‌های دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه تهران

آدرس تهران، خيابان كارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، روبروی کوی دانشگاه تهران 🔹حضور عموم شرکت کنندگان و علاقه‌مندان در این برنامه آزاد، رایگان و بدون نیاز به ثبت نام قبلی است. 🔹پارکینگ دانشگاه ، با هدف دسترسی آسان و چند قدمی به سالن همایش در اختیار مهمان عزیز دوسالانه است.
📞02125991
#مسابقه #دوسالانه #دوسالانه_معماری #هنرمعماری #رویاطرح #رویا_طرح_داخلی #طراحی_داخلی #معماری
Read more
نمایشگاه آثار «موزه لوور» از فردا قابل بازدید است نمایش آثار منتخب موزه لوور فرانسه امروز (۱۴ اسفند) ...
Media Removed
نمایشگاه آثار «موزه لوور» از فردا قابل بازدید است نمایش آثار منتخب موزه لوور فرانسه امروز (۱۴ اسفند) به طور رسمی در ساعت ۱۷ با حضور وزرای خارجه ایران و فرانسه افتتاح خواهد شد ولی از فردا (سه شنبه ۱۵ اسفند) برای عموم بازگشایی خواهد شد. آثار منتخب موزه لوور در شش سالن از طبقه نخست ساختمان موزه دوران ... نمایشگاه آثار «موزه لوور» از فردا قابل بازدید است نمایش آثار منتخب موزه لوور فرانسه امروز (۱۴ اسفند) به طور رسمی در ساعت ۱۷ با حضور وزرای خارجه ایران و فرانسه افتتاح خواهد شد ولی از فردا (سه شنبه ۱۵ اسفند) برای عموم بازگشایی خواهد شد. آثار منتخب موزه لوور در شش سالن از طبقه نخست ساختمان موزه دوران اسلامی در مجموعه موزه ملی ایران در بخش‌هایی با عنوان «موزه زنده» و «رویای جهانی شدن» که تصویرگر نحوه‌ی پدید آمدن این موزه هستند، «آثار آشور و کشف دوباره تمدنهای شرقی»، «شامپولیون و گشایش موزه آثار مصر»، «کشف دوباره هنرهای قرون وسطی و تمدن های اسلامی» و «تابلوهای عباس کیارستمی» نمایش داده شده است. زمان بازدید از نمایشگاه : ۱۵ اسفندتا ۲۹ اسفند ۹۶ از ساعت ۹ الی ۱۷ ۱ فروردین تا ۱۸ خرداد ۹۷ از ساعت ۹ الی ۱۹ آدرس نمایشگاه: خیابان امام خمینی، نبش خیابان سی‌ تیر، موزه ملی ایران (ایران باستان)
Read more
به یاد محمد ابراهیم جعفری، مقصد من رفتن است محمد ابراهیم جعفری در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه ...
Media Removed
به یاد محمد ابراهیم جعفری، مقصد من رفتن است محمد ابراهیم جعفری در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۷ درگذشت او که یکی از تاثیرگذارترین هنرمندانی بود که شاگردان بسیاری را تعلیم داد و مدرس و کارشناس هنرهای تجسمی بود همچنین وی نیز از جوانی شعر میسرود و روح شاعرانه و جسارت نقاشانه‌ای داشت و به حق هنرمندانه ... به یاد محمد ابراهیم جعفری، مقصد من رفتن است

محمد ابراهیم جعفری در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۷ درگذشت او که یکی از تاثیرگذارترین هنرمندانی بود که شاگردان بسیاری را تعلیم داد و مدرس و کارشناس هنرهای تجسمی بود همچنین وی نیز از جوانی شعر میسرود و روح شاعرانه و جسارت نقاشانه‌ای داشت و به حق هنرمندانه زیست و سال ها عضو رسمی هیات علمی دانشگاه هنر بود. روحشان شاد و یادشان گرامی.

مقاله‌ای به قلم زنده‌یاد محمد ابراهیم جعفری در اردیبهشت ۱۳۷۸ با عنوان «مقصد من رفتن است» در باب چند و چون هنر در شماره ۱۲۲ مجله تندیس منتشر شد که پر است از روح و شور زیستن و خالی از لطف نیست…
سال ها پیش در جریان یک گردهمایی، خریدار یک اثر نقاشی از خالق آن، که یک نقاش صاحب نام ایرانی بود، پر سید: «آیا شما اولین کسی هستید که به این شیوه کار کرده ‌اید؟» نقاش در جواب گفت: «در ایران، بله!» اما من در جواب درخواست انجمن هنرمندان نقاش ایران کوتاه ترین شرح حال (بیو گرافی) ام را این طور سروده ام: عاشق سازِ آواز بودم / پدرم گفت حرام است./ پنجاه سال آوازهای نخوانده ام / را خواب و بیدار/ خط خطی کردم … بی آن که خطی بر دیوار جهان کشیده باشم … من همواره در ایران از آثار هنرمندان نسل گذشته، از نقاشان همزمان خود و حتا از آثار نقاشان جوان آنجایی، که صمیمیت و شوق و بی تابی از آثارشان می جو شد، لذت می برم و لذت بردن از هر کار در انسان اثرگذار است. اما در آنجا که پای داوری به میان می آید و اندیشه ام از مرز مکان و زمان می گذرد، از خودم می پرسم: کدام اثر، از کدام هنرمند معاصر من در ایران فرزند زمان خویش است و مادر احساس های من و نسل های بعد از من؟» در خیالم همه کاتالوگ های قبل و بعد از انقلاب دو سالانه های خودمان را ورق می زنم، کارهایی از خاطرم می گذرد که دوستشان دارم، از آنها خوشم می آید و بادم نمی آید! تعدادی از آنها در
ظاهر به برخی از آثارم نزدیک است و بعضی بسیار دور. نقاشان این آثار اغلب از نسل جوان ترند؛ یعنی هنوز شصت و هشت سال شان نیست و بعضی شاید پیرتر... متن کامل مقاله را در سایت و کانال تندیس بخوانید.
#محمد_ابراهیم_جعفری #نقاش #شاعر #هنرمند_ایرانی #هنرمندان #هنرمند #مجله_تندیس #سایت_تندیس
https://tandismag.com/57530/
Read more
<span class="emoji emoji2728"></span>یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان<span class="emoji emoji2728"></span> <span class="emoji emoji1f4cc"></span>مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام ...
Media Removed
یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان در اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌ شمار میرود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌ کاری و نجاری در قرن ... ✨یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان✨ 📌مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان در اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌ شمار میرود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌ کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجدِشاه در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۰۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
مسجد امام در ضلع جنوبی میدان نقش جهان واقع گردیده و از نظر ویژگی‌ های معماری، تزیینات غنیّ و آثار نفیس دیگر از برجسته‌ ترین آثار معماری ایران است و چنانکه از مآخذ برمی آید، بنای آن در سوّمین مرحله از اجرای طرح میدان نقش جهان به فرمان شاه عبّاس بزرگ (سال ۹۹۶–۱۰۳۸ق/ ۱۵۸۸–۱۶۲۹م) آغاز گردیده و در دورة شاه‌ صفی (سال ۱۰۳۸–۱۰۵۲ق/ ۱۶۲۹–۱۶۴۲م) به پایان رسیده است.
مسأله ای که در مسجد امام جلب توجه می کند و اکثر سياحان و جهانگردان نيز به آن اشاره کرده اند و معماران و مهندسين نيز آن را يکی از استادانه ترين شگردهای معماری به حساب آورده اند مسأله رعايت جهت قبله در مسجد است. سازندگان مسجد طوری سردر را درست کرده اند که با عبور از ميان ايوان ورودی بدون آنکه احساس شود، نيم چرخی به سمت راست زده می شود. در حقيقت معمار برجسته اين اثر با يک زاويه ۴۵ درجه مسجد را در جهت قبله قرار داده است.
به طور کلی مسجد امام اصفهان با مناره های رفيع و ايوان های سر به فلک کشيده و شبستان های عالی و محراب های نفيس و همچنين با طرح يکپارچه و متوازن خود از شاهکارهای بی نظير و مسلم معماری زمان صفويه است. مسجدی که در عصر خود از عجايب زمان بوده و در حقيقت نيز به دليل زيبائی طرح، عظمت، ابعاد و شکوه و جلال کاشيکاری هايش ستاره درخشان هنر عصر صفوی است. 🆔تلگرام:
aysanparvazpars ☎️ 02188546454

#ايران #اصفهان #تورداخلى #آيسان_پرواز #جاذبه_گردشگری #توريست #آژانس_هواپیمایی
#iran #isfahan #aysanparvaz #travelagency #tourist
Read more
. علاقمندان مد ولباس در ایران خصوصا عکاسی مد #سی_پال اولین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران در بخش های طراحی و تصویر سازی لباس کیف و کفش زیورآلات و جواهرات اکسسوری عکاسی مد مدنویسی برگزار می شود. همه فعالان مد و لباس از سرتاسر کشور از طریق سایت می توانند ۱۰ اثر خود را به جشنواره ارسال ... .
علاقمندان مد ولباس در ایران خصوصا عکاسی مد
#سی_پال
اولین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران
در بخش های طراحی و تصویر سازی 🔴لباس
🔴کیف و کفش 🔴زیورآلات و جواهرات 🔴اکسسوری
🔴عکاسی مد 🔴 مدنویسی
برگزار می شود. همه فعالان مد و لباس از سرتاسر کشور از طریق سایت می توانند ۱۰ اثر خود را به جشنواره ارسال کنند.
آثار داوری شده و منتخب در کاخ نیاوران از ۲۴ تا ۲۸ آبان ۹۷ به نمایش در خواهد آمد.
🔴مهلت ارسال آثار از ۱۰ شهریور تا ۱۰ مهر از علاقمندان در خواست می شود با مراجعه به سایت جشنواره سی پال اطلاعات بیشتر را کسب کنند.
🔴سایت: www.cipalfestival.com
🔴اینستاگرام:https://instagram.com/cipalfestival
🔴کانال تلگرام:https://t.me/cipalfestival
🔴شماره تماس دبیرخانه: 09337454619 @cipalfestival @chiamode.new @kh.shahbazi @dialoguenews @hesamfarahmandjoo @safaeimehdi @mitratamjidi @majidansari192 @kazemidinanreza @dr.seyedehfatemeh.moghimi @mahlazamani @adeltalebi @dr_rubenghanipour @majidhg2 @majidkasiri @hamahmoudi @fastclick.ir @akhbarrasmi @iranmind_group @saleh_atashi @hnynaghavi @jemode_ @modart.team @mrmajidi @niavaran.mu @asianews.ir @[email protected]_magazine @ghalb.sefid.charity @zahrahosseiniiii @dony.tisunn @tisungroup @tipaxco @ali_afsharghasemlou @[email protected] @nima.motaghi.pv @hadis_ag @shima__collection @tara_art_1 @babakborzouyeh @navid_pix
Read more
روحت شاد عزت سینما.... جمعه26مرداد 1397 عزت الله انتظامی در سال 1303، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر ... روحت شاد عزت سینما.... 😔😔
جمعه26مرداد 1397

عزت الله انتظامی در سال 1303، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر آلمان وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید.

کودکی عزت الله انتظامی

انتظامی با گذراندن دوره های آموزشی تئاتر به ایران بازگشت و به دلیل فضای نامناسب سینمای ایران از نظر اخلاقی، به کار دوبله فیلم، اجرای نمایش و حضور در تلویزیون روی آورد.
داریوش مهرجویی کارگردان گاو (1348) استعداد انتظامی را کشف کرد و پروراند.
عزت الله انتظامی در فیلم گاو

بازی های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره نشین ها، هامون و بانو باعث بروز توانایی های بسیار او شد. انتظامی علاوه بر نقش آفرینی در آثار مهرجویی، در فیلمهای کارگردانان دیگری چون علی حاتمی و محسن مخملباف نیز بازی کرده است. [جوانی عزت الله انتظامی]

عزت الله انتظامی در فیلم دایره مینا

او در فیلم مستند عشق پرداز (به کارگردانی:محمد هادی (حمید) کاویانی) در کنار استاد محمود فرشچیان حضور داشته است.مسعود کیمیایی از حضور انتظامی در فیلم «حکم» به عنوان افتخاری بزرگ یاد کرد.
انتظامی در سال 1348 تصمیم به کسب تجربه آکادمیک گرفت و توانست بدون کنکور وارد دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر شود. پس از فراغت از تحصیلات دانشگاهی، در حدود سال های 1353-1352 به تدریس رشته تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا و دانشگاه الزهرا (س) کنونی پرداخت.
وی سال ها در خدمت تئاتر و سینما بوده و آثار بسیار ارزنده ای از خود به جا نهاده است.عزت الله انتظامی از حدود 14سالگی تئاتر را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه های لاله زار آغاز کرد

پس از یک سال به تماشاخانه های هنر و تهران رفت؛ همزمان در سال 1320 نخستین نمایش حرفه ای خود را با عنوان «التیماتوم» نوشته پرویز خطیبی و به کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پارس لاله زار اجرا کرد و تا سال 1326 توانست در بیش از 10 نمایش نقش پردازی کند. وی در دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران نزد استادانی همچون حمید سمندریان و شنگله دانش خود را با آموخته های آکادمیک روزآمد کرد. انتظامی در هنرستان صنعتی همراه با هوشنگ بهشتی، نصرت الله کریمی، حمید قنبری و محمدعلی جعفری فعالیت هنری می کرد. [عزت الله انتظامی و پسرش]

عزت الله انتظامی و پسرش مجید انتظامی

او همچنین پدر مجید انتظا
Read more
. . ‍ •اصول بنیادین حقوق مولف و حقوق مجاور در جهان . •نویسنده: پروفسور کلود کلمبه . •مترجم: دکتر ...
Media Removed
. . ‍ •اصول بنیادین حقوق مولف و حقوق مجاور در جهان . •نویسنده: پروفسور کلود کلمبه . •مترجم: دکتر علیرضا محمد زاده وادقانی . •گزیده ای از دیباچه کتاب به قلم دکتر سید حسین صفایی: . مالکیت ادبی و هنری که ناشی از آفرینش های فکری انسان است در عصر جدید اهمیت قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. تکنولوژی ... .
.
‍ •اصول بنیادین حقوق مولف و حقوق مجاور در جهان
.
•نویسنده: پروفسور کلود کلمبه
.
•مترجم: دکتر علیرضا محمد زاده وادقانی
.
•گزیده ای از دیباچه کتاب به قلم دکتر سید حسین صفایی:
.
مالکیت ادبی و هنری که ناشی از آفرینش های فکری انسان است در عصر جدید اهمیت قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. تکنولوژی های جدید و شیوه های نوین تبادل اطلاعات، به ویژه ابزارهای الکترونیکی امروز، انتقال پدیده های فکری و آفریده های فرهنگی و سیر و جریان آن ها را در سراسر جهان آسان کرده و به همین دلیل، تجاوز به حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان این آثار هم فزونی گرفته و حقوق مالکیت های فکری حساسیت بیشتری پیدا کرده و توجه قانون گذاران و زمامداران کشورها را بیش از پیش به خود جلب نموده است؛ قوانین جدیدی در کشورهای مختلف برای حمایت از پدیدآورندگان آثار ادبی و هنری به تصویب رسیده و حتی پیمان های مهمّ بین المللی و منطقه ای در این زمینه منعقد شده است.
علیرغم اهمیت موضوع اما قوانین ایران در این باب ناقص است و رویه قضایی نیز بر خلاف پاره ای از کشورها، نقش مهمی در این باره نداشته و کار علمی کافی هم در این زمینه انجام نشده است. یکی از کارهای ارزنده در خصوص ترجمه، برگردان کتاب اصول بنیادین حقوق مولف و حقوق مجاور در جهان، تالیف پروفسور کلود کلمبه استاد برجسته فرانسوی است که زیرنظر یونسکو فراهم آمده است. مولف در این کتاب اصول اساسی و خطوط اصلی حقوق مولف را براساس مطالعه تطبیقی در نظام های مختلف حقوق ملّی و پیمان های بین المللی به رشته تحریر در آورده و وحدت بنیادین حقوق مالکیت ادبی و هنری در نظام های حقوقی جهان را نشان داده است.
در قسمت اول این کتاب، زیر عنوان حقوق مولف و متون ملّی آثار حمایت شده، حقوق معنوی و مادی مولف، قراردادهای بهره برداری از حق مولف، حقوق مجاور و متون بین المللی بررسی شده است. در قسمت دوم حقوق مجاور یا مرتبط مورد بررسی واقع شده است. در قسمت سوم کتاب زیر عنوان حقوق مولف، حقوق مجاور و متون بین المللی، از کنوانسیون های بین المللی سخن به میان آمده است.
.
لینک جهت آشنایی بیشتر و خرید کتاب:
.
https://goo.gl/i4e1Z7
Read more
. منیژه جانقلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: یازدهم مرداد قسمت دوم آثار مقاومتی ایران همزمان ...
Media Removed
. منیژه جانقلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: یازدهم مرداد قسمت دوم آثار مقاومتی ایران همزمان اشاعه‌دهنده دو تفکر زشت نشان‌دادن جنگ و زیبایی دفاع است. نوع نگاهی که در ادبیات به دفاع وجود دارد، این آثار را از آثار ضدجنگ متمایز می کند. شاید از بین تمام رمان ها و داستان های کوتاه جنگ بشود فقط ... .
منیژه جانقلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: یازدهم مرداد قسمت دوم
آثار مقاومتی ایران همزمان اشاعه‌دهنده دو تفکر زشت نشان‌دادن جنگ و زیبایی دفاع است.
نوع نگاهی که در ادبیات به دفاع وجود دارد، این آثار را از آثار ضدجنگ متمایز می کند. شاید از بین تمام رمان ها و داستان های کوتاه جنگ بشود فقط در آثار مقاومتی ایران وجود دو تفکر زشت نشان دادن جنگ و زیبایی دفاع را یافت.
وی افزود: در آثار ادبی چاپ شده بعد از پایان جنگ جهانی اول یا دوم شاهدیم که نویسنده ها بیشتر بر رنج های جسمانی و روانی بازمانده های جنگ تأکید دارند. اما در آثار به وجود آمده در کشور ما شخصیت های زخم خورده ی زیادی را می بینیم که همچنان بر پایداری و آرمان خواهی خود تأکید دارند و حاضرند از تمام تعلقات زندگی خود به خاطر حفظ همین آرمان ها و دفاع از کشور بگذرند. البته نمی شود تأثیر دین و مذهب و کلاً معنویات را بر چنین تفکری نادیده گرفت.
نویسنده داستان «در جستجوی من» در ادامه اظهار داشت: دنیایی چشم انتظار این است که بداند چه اتفاق خارق العاده ای در جنگ ما رخ داد که باعث شد کشوری تنها هشت سال در برابر یک دنیا مقاومت کند. آنها هنوز دارند روی آثار خلق شده ما کار می کنند تا به این راز بزرگ پی ببرند. اخیراً هم شروع به ساخت فیلمهایی کردند که می شود نشان هایی از آرمان خواهی مشابه آرمان های ملی گرایی ما را در آنها دید. مثل همین فیلم نجات سرباز رایان.
جانقلی در ادامه در انتقاد به برخی آثار منتشر شده درباره دفاع مقدس در کشورمان عنوان کرد: البته بودند آثاری که در همین کشور خودمان نوشته شده اند و حتی نگاه مثبتی نسبت به دفاع نداشتند. اما تعدادشان در مقایسه با آثار تأثیرگذار زیاد نیست. انتقادی که بنده به این نوع از ادبیات دارم، رواج بیش از حد نگارش زندگینامه های داستانی مشابه هم است. به نظرم زمان آن رسیده است تا از دل تمام خاطرات و زندگینامه های داستانی ای که چاپ شده، یک رمان طویل و جذاب بیرون بیاید. که علاوه بر داشتن روح تاریخی، قادر به بازگویی تمام رشادتهای دوران دفاع مقدس هم باشد. و این میسر نمی شود مگر با یک کار گروهی و منسجم.
Read more
#روز_رسوایی #شرم_بر_بی‌شرفی #خدایا_ظهور_کن این بخش از صحبت‌های رد و بدل شده در مجلس استیضاح علی ربیعی رو حتما و حتما بارها و بارها شبکه‌های آن‌طرفی بهش استناد خواهند کرد، فساد و رانت‌خواری گسترده‌ای که از عراقچی‌های مورد اعتماد نظام تا محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان که بسیار قیافه‌ی ... #روز_رسوایی
#شرم_بر_بی‌شرفی
#خدایا_ظهور_کن

این بخش از صحبت‌های رد و بدل شده در مجلس استیضاح علی ربیعی رو حتما و حتما بارها و بارها شبکه‌های آن‌طرفی بهش استناد خواهند کرد، فساد و رانت‌خواری گسترده‌ای که از عراقچی‌های مورد اعتماد نظام تا محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان که بسیار قیافه‌ی حق به جانب در سخنرانی دیروز داشت، همه و همه رو گرفته، بعید می‌دونم در طول تاریخ مجلسیون ما سابقه داشته باشه.
من به سبب علاقمندی و به سبب پروژه‌ای که چند سال قبل برای مرکز پژوهش‌های مجلس انجام دادم، متن نطق‌ها، استیضاح‌ها، لوایح و طرح‌های جنجالی چندین دوره مجلس شورای ملی رو بررسی کردم و خوندم، از «دارالظفر» که مظفرالدین شاه قاجار برای مجلس نامیده بود تا اولین و رسمی‌ترین مجلسی که ۱۱۰ سال پیش، رییسش مرتضی‌قلی‌خان هدایت، عموی همین صادق هدایت مشهور بود تا مجلسی که ایت‌الله کاشانی رییس بود، تا مجلسی که در انقلاب سفید شاه و ملت به ریاست مهندس رضا حکمت برپا می‌شد و پر از بحث‌های ناسیونالیستی بود و تا آخرین مجلسی که به ریاست دکتر عبداله ریاضی در پنجاه و هفت به انقلاب اسلامی منجر شد.
سخنرانی‌های غرا و کوبنده و وطن‌پرستانه‌ی زیادی ثبت شده اما دو استیضاح، یکی استیضاح دکتر مهاجرانی، آن دانشمند و ادیب و انسان شریف که *اتفاقا همین دیروز هرگونه دست داشتن پسرش در ماجرای گم‌شدن دکل‌های نفتی منتفی اعلام شد* و دیگری استیضاح علی ربیعی قطعا برگ ماندگاری از خدمت و خیانت طرفین به ایران در تاریخ خواهد ماند.

در اولی خیانت اهالی مجلس، نادانی و ناجوانمردی آنان در حالی رخ می‌داد که عموم هنرمندان و هنر این سرزمین در بهترین روزهایش بود و این استیضاح که از روی بغض اصول‌گرایان نشات می‌گرفت، ضربه مهلکی به پویایی روزنامه‌نگاری، تولید آثار هنری و نشر کتاب‌های ارزشمند زد. چنان‌که مسجدجامعی که در شرافتش شکی نیست، هم نتوانست پا جای پای سلفش بگذارد و به ترسی نهادینه جلوی خلاقیت هنری گرفته شد.
اما این یکی نشان از خیانت نمایندگانی داشت که پشت الفاظ با نقاب *من عقل کلم* و با ادعای *من پاک‌ترینم* سال‌هاست به مردم ما فخر می‌فروشند و شکرا که افتادن تشت رسوایی‌شان از بام، به بلندی صدا داشت و سال‌ها بعد قدر این وزیر پرکار را می‌دانیم.
چه من به سبب دوستی با مدیر روابط عمومی وزارت کار، کاملا از شب‌بیداری‌ها و سه روز به خانه‌نرفتن‌های آقای وزیر آگاهم و می‌دانم غم‌ از دست دادن زن و فرزند که ربیعی را چنین شکسته کرده قطعا در مقایسه با زخم حرف‌های خالی از حقیقت و انصاف برخی وکلا ناچیز است.... #استیضاح_ربیعی
Read more
یزد یکی از شهرستان ها ایران است که در بین رشته کوه های شیرکوه و خرانق در دشتی گسترده به نام یزد- اردکان ...
Media Removed
یزد یکی از شهرستان ها ایران است که در بین رشته کوه های شیرکوه و خرانق در دشتی گسترده به نام یزد- اردکان قرار گرفته است. این شهر در فلات مرکزی ایران واقع شده است و یکی از سرزمین های کهن و تاریخی ایران زمین است. یزد دارای بافت های تاریخی می باشد که در سال 1384 با شماره ثبت 15000 به عنوان یکی از آثار ملی ایران ... یزد یکی از شهرستان ها ایران است که در بین رشته کوه های شیرکوه و خرانق در دشتی گسترده به نام یزد- اردکان قرار گرفته است.
این شهر در فلات مرکزی ایران واقع شده است و یکی از سرزمین های کهن و تاریخی ایران زمین است.
یزد دارای بافت های تاریخی می باشد که در سال 1384 با شماره ثبت 15000 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید و در سال 1396 در فهرست میراث جهانی یونسکو به دلیل معماری تاریخی ارزشمند و بافت سنتی به ثبت رسید.
جمعیت این شهر با 656774 نفرکه دوازدهمین شهر پرجمعیت ایران است.
از آثار تاریخی یزد می توان به باغ جهانی پهلوان پور، بازار خان، بازار زرگری، بازار قیصریه، میدان وقت و ساعت، لرد آسیاب، مسجد بیاق خان، مسجد جامع یزد، برج و بارو و.... اشاره کرد.
سوغات این شهر قطاب، پشمک، شعربافی، قالیچه، سفال، کاشی، انار، ارده، گیوه، سریشم و... است.

#jouantravel #jouan #travelling #travel #holiday #yazd #iran #summer #آژانس_مسافرتی #آثار_تاریخی #آژانس_هواپیمایی #آژانس_گردشگری #یزد #یونسکو #گردشگری #ایران_گردی #آثار_باستانی #تمدن_ایران #تمدن #بافت_تاریخی
Read more
ـــــــــ <span class="emoji emoji1f4da"></span> کرامت انسانی در حقوق کیفری ـــــــــ * دکتر اسمعیل رحیمی نژاد ـــــــــ *‌ تعداد ...
Media Removed
ـــــــــ کرامت انسانی در حقوق کیفری ـــــــــ * دکتر اسمعیل رحیمی نژاد ـــــــــ *‌ تعداد صفحات: ۳۰۴ ص . ـــــــــ * قیمت: ۴۵۰۰ تومان. ــــــــــ * چاپ اول: تابستان ۱۳۸۷ ـــــــــ 🖇 درباره کتاب: کرامت در لغت عبارت است از: ارزش، حرمت، حیثیت، بزرگواری، عزت، شرافت، انسانیّت، شأن، ... ـــــــــ
📚 کرامت انسانی در حقوق کیفری
ـــــــــ
* دکتر اسمعیل رحیمی نژاد
ـــــــــ
*‌ تعداد صفحات: ۳۰۴ ص .
ـــــــــ
* قیمت: ۴۵۰۰ تومان.
ــــــــــ
* چاپ اول: تابستان ۱۳۸۷
ـــــــــ
🖇 درباره کتاب: کرامت در لغت عبارت است از: ارزش، حرمت، حیثیت، بزرگواری، عزت، شرافت، انسانیّت، شأن، مقام، موقعیت، درجه، رتبه، جایگاه، منزلت، نزاهت از فروپاشی و پاک بودن از آلودگی‌ها، احسان و بخشش، جوانمردی و سخاوت.
امروزه کرامت ذاتی انسان یکی از معیارهای اساسی قانون‌گذاری، دادرسی کیفری و اعمال ضمانت اجراهای کیفری محسوب می‌شود. این معیار، اراده دولت و حکومت را در فرآیند جرم‌انگاری، دادرسی کیفری و تعیین و اعمال مجازات، محدود و پایبند به ضوابط انسانی و اخلاقی همچون عدالت استحقاق، آزادی، برابری و مساوات و تناسب نمود و جلو استفاده ابزاری حقوق جزا از انسان بزهکار و بزه‌دیده برای رسیدن به اهدافی مثل ارعاب عمومی، دفاع اجتماعی و حمایت از منافع عمومی را می گیرد.
قوانین آیین دادرسی کیفری بهترین وسیله برای شناخت ماهیت نظام‌های سیاسی بوده و درجه آزادمنشی یک سیستم سیاسی ـ حقوقی را مشخص می‌کنند.
نگاهی به تاریخ تحولات حقوق کیفری بیانگر این واقعیت است که حقوق کیفری ماهوی (و شکلی) تحت تأثیر اندیشه کرامت انسانی و در تعامل با این مفهوم همواره در حال تغییر و تحول و تکامل بوده است.
کتاب از چهار فصل تشکیل شده؛
فصل اول که کلیات است شامل بخش‌های زیر است:
۱- مفهوم و مبانی نظری کرامت انسانی
۲- رویکردهای متناقض در مورد کرامت انسانی
۳- تاریخچه پیدایش و تکوین اندیشه کرامت انسانی

فصل دوم هم کرامت انسانی در حقوق کیفری ماهوی است که شامل بخش‌های زیر است:
۱- جایگاه و نقش کرامت انسانی در حقوق کیفری ماهوی
۲- موقعیت و نقش کرامت انسانی در حقوق کیفری ماهوی ایران
۳- آثار و مقتضیات کرامت انسانی در حقوق کیفری ماهوی
۴- جمع‌بندی مطالب این فصل

فصل سوم که کرامت انسانی و حقوق کیفری شکلی نام دارد شامل بخش‌های زیر است:
۱- جایگاه و نقش کرامت انسانی در حقوق کیفری شکلی
۲- جایگاه کرامت انسانی در حقوق کیفری شکلی ایران
۳- آثار و مقتضیات کرامت انسانی در حقوق کیفری شکلی
۴- جمع‌بندی مطالب این فصل
فصل چهارم: نتایج و پیشنهادها [جهت سفارش کتاب به سایت نشر میزان مراجعه کنید:
WWW.nashremizan.ir]
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span>️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد ...
Media Removed
️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر ... ⚫️
عزت سينماى ايران جاودانه شد.

عزت الله انتظامى
١٣٩٧-١٣٠٣


عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. عزت‌الله انتظامی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ او پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در سال ۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبیبه کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پاریس خیابان لاله‌زاراجرا کرد و تا سال ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.
او در سال ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. او در فیلم مستند عشق‌پرداز به کارگردانی محمدهادی کاویانی در کنار محمود فرشچیان حضور داشته‌است. انتظامی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن، اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان، صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. او در گاوخونی دومین همکاری اش با بهروز افخمی را تجربه کرد و جائی برای زندگی چهارمین تجربه‌اش با محمد بزرگ‌نیا بود. او برای اولین بار با مسعود کیمیایی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران و در سن ۷۹ سالگی در فیلم حکم همکاری کرد.عزت‌الله انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد.وی در ۲۶ مردادماه ۱۳۹۷ در بیمارستان باهنر تهران و در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
.
#rip
Read more
. اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(1397-1395) معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی معرفی معمار سال ایران در 1397 معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار ... .
💠اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(1397-1395)

معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی
معرفی معمار سال ایران در 1397
معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران
معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار برتر اجرا شده و نشده کشور در دوسال اخیر

زمان: 6 شهریور 1397، از ساعت 17:30 الی 19
مکان: مرکز همایش‌های دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه تهران

آدرس تهران، خيابان كارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، روبروی کوی دانشگاه تهران
.
🔹حضور عموم شرکت کنندگان و علاقه‌مندان در این برنامه آزاد، رایگان و بدون نیاز به ثبت نام قبلی است.
.
🔹پارکینگ دانشگاه ، با هدف دسترسی آسان و چند قدمی به سالن همایش در اختیار مهمان عزیز دوسالانه است.
📞02125991
#مسابقه #دوسالانه #دوسالانه_معماری #هنرمعماری #رویاطرح #رویا_طرح_داخلی #طراحی_داخلی #معماری
Read more
... <span class="emoji emoji1f4e2"></span> هشدار کانون کارگردانان نسبت به ورود پول های مشکوک به سینما! . <span class="emoji emoji1f53b"></span>شورای مرکزی کانون کارگردانان ...
Media Removed
... هشدار کانون کارگردانان نسبت به ورود پول های مشکوک به سینما! . شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در یادداشتی نسبت به ورود پول های کلانی از منابع نامشخص و بعضا دارای شبهه ابراز نگرانی کرد: . «در شرایط کنونی اقتصادی کشور و در حالی که بسیاری از فعالیت های فرهنگی و هنری موثر و موجه ... ...
📢 هشدار کانون کارگردانان نسبت به ورود پول های مشکوک به سینما!
.
🔻شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در یادداشتی نسبت به ورود پول های کلانی از منابع نامشخص و بعضا دارای شبهه ابراز نگرانی کرد:
.
«در شرایط کنونی اقتصادی کشور و در حالی که بسیاری از فعالیت های فرهنگی و هنری موثر و موجه و به خصوص آثار سینمایی به دلیل مشکلات مالی تعطیل می شوند و یا به سرانجام مطلوب نمی رسند، اهالی زحمتکش سینمای ایران ناظر ورود پول های کلانی از منابع نامشخص و بعضا دارای شبهه به حیطه پاک اقتصاد سینمای ایران هستند. نتیجه مستقیم و مخرب حضور این منابع مادی بی حد و مرز به ارتقای بی منطق و کنترل نشده بودجه های ساخت فیلم ها و به خصوص بودجه ساخت مجموعه های داستانی در قالب شبکه های نمایش خانگی منجر شده است و متاسفانه باید اذعان کنیم که دستمزدهای نجومی بازیگران این آثار، بخش اصلی این ریخت و پاش های غیرضروری را تشکیل می دهد.
.
در حال حاضر بسیاری از کارگردانان و تهیه کنندگان صاحب نام سینمای ایران که قصد تولید آثار تازه شان را دارند به دلیل همین پرداخت های غیرمنطقی قادر به پرداخت دستمزدهای ادعایی بازیگران مورد نظرشان نیستند و دور نیست زمانی که دیگر کارگردانان مستقل سینمای ایران نتوانند فیلم بسازند. ما کارگردانان سینمای ایران با اینکه بازیگران سینمای ایران درآمدهای کلان داشته باشند مخالفتی نداریم اما در شرایطی که سایر عوامل سازنده در سینمای پر افتخار ایران به دشواری گذران زندگی می کنند، سیر صعودی این دستمزدهای کلان و غیرعادی می‌تواند به بالا رفتن کنترل نشده دیگر هزینه های تولید فیلم و به تبع آن محدودیت تهیه کنندگان و کارگردانان در تولید فیلم های جدید و در نهایت به رکود در تولید و در نتیجه بی کاری خیل بزرگ و تازه ای از عوامل آسیب پذیر پشت دوربین در سینمای ایران بینجامد.
.
این شورا که یکی از رسالت های خود را نظارت آگاهانه و دلسوزانه جریان های مختلف تولید و توزیع و نمایش در ایران می داند، بدین وسیله هشدار می دهد که این آفت و آسیب نابودکننده در حال گسترش بی محابا و لجام گسخته ایست که اگر به موقع و در مقطع حساس فعلی فکری به حال آن نشود، به زودی این غول تورمی تومار سینمای مردمی ایران را در هم خواهد پیچید. شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با توجه به این شرایط حساس، به زودی و با همکاری سایر صنوف موثر و دلسوز این سینما همچون صنوف محترم تهیه کنندگان و طی برگزاری نشست های مطبوعاتی و یا در صورت لزوم برگزاری جلساتی با مسئولین محترم سینمایی به این معضل خواهد پرداخت.
#Haft_tv3
Read more
🖋جزييات«کنگره بزرگ شعر نو ایران» اعلام شد به نقل از ايسنا، در پی انتشار خبر برگزاری «نخستین کنگره ...
Media Removed
🖋جزييات«کنگره بزرگ شعر نو ایران» اعلام شد به نقل از ايسنا، در پی انتشار خبر برگزاری «نخستین کنگره بزرگ شعر نو ایران»، محمدرضا عبدالملکیان دبیر این کنگره، چگونگی دریافت مقالات و شعرها، همچنین اطلاعات آثار برای ارائه در نمایشگاه تخصصی کتاب کنگره را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، دبیر «کنگره بزرگ ... 🖋جزييات«کنگره بزرگ شعر نو ایران» اعلام شد

به نقل از ايسنا، در پی انتشار خبر برگزاری «نخستین کنگره بزرگ شعر نو ایران»، محمدرضا عبدالملکیان دبیر این کنگره، چگونگی دریافت مقالات و شعرها، همچنین اطلاعات آثار برای ارائه در نمایشگاه تخصصی کتاب کنگره را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، دبیر «کنگره بزرگ شعر نو ایران» جزییات برگزاری این کنگره را به شرح زیر اعلام کرد:
الف - مقالات استادان و صاحب‌نظران می‌توانند مقالات خود را در زمینه‌های مرتبط با مباحث عمومی شعر نو ایران و موضوعات تخصصی شاخه‌های شعر نو (نیمایی، آزاد و سپید) تهیه و ارائه کنند.
ب - شعرها شاعران می‌توانند سه تا پنج قطعه از شعرهای نیمایی، آزاد یا سپید خود را به کنگره ارسال کنند.
ج - چگونگی ارسال مقالات و شعرها صاحبان آثار می‌بایست مقالات یا شعرهای خود را حداکثر تا تاریخ ٢٠ شهریور ٩٦ از طریق پایگاه اینترنتی «نبض هنر» www.nabzehonar.com به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
د - چگونگی استفاده و ارائه مقالات و شعرها در کنگره نظر به حجم و تراکم برنامه‌های کنگره، از صاحبان برجسته‌ترین مقالات و شعرها برای ارائه آثارشان در کنگره دعوت خواهد شد. مقالات و شعرهای برتر نیز برای درج در کتاب‌های ویژه کنگره مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ضمن آن‌که از دارندگان این آثار نیز برای حضور در کنگره دعوت خواهد شد.
ه - نمایشگاه تخصصی کتاب و آثار صوتی - تصویری شعر نو به منظور بررسی و انتخاب آثار برجسته و مناسب شعر نو و درباره‌ شعر نو و ارائه نمونه‌های برجسته در نمایشگاه تخصصی کنگره، ناشران می‌توانند فهرست و اطلاعات پایه آثار منتشرشده ود (طی ٥ سال اخیر) را تا تاریخ ١٠ شهریور ٩٦ به نشانی یادشده ارسال کنند.

و - مکان و زمان برگزاری کنگره استان گیلان به عنوان یکی از خاستگاه‌ها و پایگاه‌های بالنده‌ شعر نو ایران، میزبان این کنگره بزرگ و سراسری خواهد بود. کنگره بزرگ شعر نو ایران در دهه‌ سوم آبان ماه، به مدت چهار روز، در شهرستان رشت و برخی دیگر از شهرستان‌های استان گیلان برگزار خواهد شد.

برای پیگیری و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی اینستاگرام و کانال تلگرام استاد محمدرضا عبدالملکیان مراجعه نمایید.
@mohammadrezaabdolmalekian
#کنگره_شعر_نو
#محمدرضا_عبدالملکیان
Read more
: <span class="emoji emoji1f4cc"></span> امروز!!! جشن اختتامیه سومین دوسالانه معماری ایران مرکز‌همایش‌های دانشکده تربیت بدنی دانشگاه ...
Media Removed
: امروز!!! جشن اختتامیه سومین دوسالانه معماری ایران مرکز‌همایش‌های دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران . حضور عموم آزاد و رایگان است. پارکینگ دانشگاه در اختیار مهمانان است. .  جشن اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی ... :
📌 امروز!!! جشن اختتامیه سومین دوسالانه معماری ایران مرکز‌همایش‌های دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران
.
حضور عموم آزاد و رایگان است.
پارکینگ دانشگاه در اختیار مهمانان است.
.
 جشن اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی، معرفی معمار سال ایران در ۱۳۹۷، معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران، معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار برتر اجرا شده و نشده کشور در دوسال اخــیر می‌باشد.
.
زمان: ۶ شهریور ۱۳۹۷، از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹
.
مکان: مرکز همایش‌های دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه تهران آدرس تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، روبروی کوی دانشگاه تهران
.
🔹 حضور عموم شرکت کنندگان و علاقه‌مندان در این برنامه آزاد، رایگان و بدون نیاز به ثبت نام قبلی است
🔹 پارکینگ دانشگاه با هدف دسترسی آسان و چند قدمی به سالن همایش بصورت کامل در خدمت مهمانان عزیز دوسالانه است.
.
سومین دوسالانه معماری ایران با حمایت‌های بخش خصوصی برگزار می‌گردد
.
حامی بنیانگذار:
شرکت رویا طرح داخلی
@RoyaCo
حامیان ویژه:
شرکت آروین سنگ
www.ArvinGranite.ir
هارمونیک سنتر
@Harmonic.center
.
حامیان معنوی:
مان معماران
@Manmemar
دانشگاه معماری و هنر پارس
@Parsuniversity
انجمن مفاخر معماری ایران
www.ammi.ir
دفتر معماری پلسار پارت
@Pulsarpart_co
و سرکار خانم دکتر شیوا آراسته
@Shiva.arasteh

شهرداری بندر تاریخی کنگ
@Kong.Port
و با سپاس ویژه از شهردار بندر تاریخی کنگ، جناب آقای مهندس زارعی
@ayoub.zareii
.
حامی رسانه‌ای:
فصلنامه‌ی هنرمعماری
www.AOA.ir
وبسایت معمار ایرانی
@Iranianarchitect
www.Iranian-architect.com
وبسایت هنرمعماری آنلاین
www.AOAonline.ir
Read more
: بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، ...
Media Removed
: بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، جشن اختتایمه سومین دوسالانه روز ششم شهریور در تهران برگزار می گردد. .  جشن اختتایمه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان ... :
بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، جشن اختتایمه سومین دوسالانه روز ششم شهریور در تهران برگزار می گردد.
.
 جشن اختتایمه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی، معرفی معمار سال ایران در ۱۳۹۷، معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران، معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار برتر اجرا شده و نشده کشور در دوسال اخــیر می‌باشد.
.
زمان: ۶ شهریور ۱۳۹۷، از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹
.
مکان: مرکز همایش‌های دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه تهران آدرس تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، روبروی کوی دانشگاه تهران
.
🔹 حضور عموم شرکت کنندگان و علاقه‌مندان در این برنامه آزاد، رایگان و بدون نیاز به ثبت نام قبلی است
🔹 پارکینگ دانشگاه با هدف دسترسی آسان و چند قدمی به سالن همایش بصورت کامل در خدمت مهمانان عزیز دوسالانه است.
.
سومین دوسالانه معماری ایران با حمایت‌های بخش خصوصی برگزار می‌گردد
.
حامی بنیانگذار:
شرکت رویا طرح داخلی
@RoyaCo
حامیان ویژه:
شرکت آروین سنگ
www.ArvinGranite.ir
هارمونیک سنتر
@Harmonic.center
.
حامیان معنوی:
مان معماران
@Manmemar
دانشگاه معماری و هنر پارس
@Parsuniversity
انجمن مفاخر معماری ایران
www.ammi.ir
دفتر معماری پلسار پارت
@Pulsarpart_co
و سرکار خانم دکتر شیوا آراسته
@Shiva.arasteh

شهرداری بندر تاریخی کنگ
@Kong.Port
و با سپاس ویژه از شهردار بندر تاریخی کنگ، جناب آقای مهندس زارعی
@ayoub.zareii
.
حامی رسانه‌ای:
فصلنامه‌ی هنرمعماری
www.AOA.ir
وبسایت معمار ایرانی
@Iranianarchitect
www.Iranian-architect.com
وبسایت هنرمعماری آنلاین
www.AOAonline.ir
Read more
: فردا: جشن اختتامیه سومین دوسالانه معماری ایران .  جشن اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی، معرفی معمار سال ایران در ۱۳۹۷، معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران، معرفی برندگان مسابقه ... :
فردا: جشن اختتامیه سومین دوسالانه معماری ایران
.
 جشن اختتامیه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی، معرفی معمار سال ایران در ۱۳۹۷، معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران، معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار برتر اجرا شده و نشده کشور در دوسال اخــیر می‌باشد.
.
زمان: ۶ شهریور ۱۳۹۷، از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹
.
مکان: مرکز همایش‌های دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه تهران آدرس تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، روبروی کوی دانشگاه تهران
.
🔹 حضور عموم شرکت کنندگان و علاقه‌مندان در این برنامه آزاد، رایگان و بدون نیاز به ثبت نام قبلی است
🔹 پارکینگ دانشگاه با هدف دسترسی آسان و چند قدمی به سالن همایش بصورت کامل در خدمت مهمانان عزیز دوسالانه است.
.
سومین دوسالانه معماری ایران با حمایت‌های بخش خصوصی برگزار می‌گردد
.
حامی بنیانگذار:
شرکت رویا طرح داخلی
@RoyaCo
حامیان ویژه:
شرکت آروین سنگ
www.ArvinGranite.ir
هارمونیک سنتر
@Harmonic.center
.
حامیان معنوی:
مان معماران
@Manmemar
دانشگاه معماری و هنر پارس
@Parsuniversity
انجمن مفاخر معماری ایران
www.ammi.ir
دفتر معماری پلسار پارت
@Pulsarpart_co
و سرکار خانم دکتر شیوا آراسته
@Shiva.arasteh

شهرداری بندر تاریخی کنگ
@Kong.Port
و با سپاس ویژه از شهردار بندر تاریخی کنگ، جناب آقای مهندس زارعی
@ayoub.zareii
.
حامی رسانه‌ای:
فصلنامه‌ی هنرمعماری
www.AOA.ir
وبسایت معمار ایرانی
@Iranianarchitect
www.Iranian-architect.com
وبسایت هنرمعماری آنلاین
www.AOAonline.ir
Read more
: بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، جشن اختتایمه سومین دوسالانه روز ششم شهریور در تهران برگزار می گردد. .  جشن اختتایمه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان ... :
بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، جشن اختتایمه سومین دوسالانه روز ششم شهریور در تهران برگزار می گردد.
.
 جشن اختتایمه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی، معرفی معمار سال ایران در ۱۳۹۷، معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران، معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار برتر اجرا شده و نشده کشور در دوسال اخــیر می‌باشد.
.
زمان: ۶ شهریور ۱۳۹۷، از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹
.
مکان: مرکز همایش‌های دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه تهران آدرس تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، روبروی کوی دانشگاه تهران
.
🔹 حضور عموم شرکت کنندگان و علاقه‌مندان در این برنامه آزاد، رایگان و بدون نیاز به ثبت نام قبلی است
🔹 پارکینگ دانشگاه با هدف دسترسی آسان و چند قدمی به سالن همایش بصورت کامل در خدمت مهمانان عزیز دوسالانه است.
.
سومین دوسالانه معماری ایران با حمایت‌های بخش خصوصی برگزار می‌گردد
.
حامی بنیانگذار:
شرکت رویا طرح داخلی
@RoyaCo
حامیان ویژه:
شرکت آروین سنگ
www.ArvinGranite.ir
هارمونیک سنتر
@Harmonic.center
.
حامیان معنوی:
مان معماران
@Manmemar
دانشگاه معماری و هنر پارس
@Parsuniversity
انجمن مفاخر معماری ایران
www.ammi.ir
دفتر معماری پلسار پارت
@Pulsarpart_co
و سرکار خانم دکتر شیوا آراسته
@Shiva.arasteh

شهرداری بندر تاریخی کنگ
@Kong.Port
و با سپاس ویژه از شهردار بندر تاریخی کنگ، جناب آقای مهندس زارعی
@ayoub.zareii
.
حامی رسانه‌ای:
فصلنامه‌ی هنرمعماری
www.AOA.ir
وبسایت معمار ایرانی
@Iranianarchitect
www.Iranian-architect.com
وبسایت هنرمعماری آنلاین
www.AOAonline.ir
Read more
<span class="emoji emoji1f4f7"></span>بقعه  #چلبی_اوغلی<span class="emoji emoji2734"></span> ______________________  در پانصدمتری جنوب غربی سلطانیه، بر سر راه سلطانیه ...
Media Removed
بقعه  #چلبی_اوغلی ______________________  در پانصدمتری جنوب غربی سلطانیه، بر سر راه سلطانیه – خدابنده، قرار گرفته، باستان شناسان و محققان این مجموعه را به سلطان چلبی منسوب نموده و تاریخ احداث بنا را سال ۷۲۸ هجری قمری بیان نموده‌اند این بنا توسط مرید نامدار جلال الدین رومی ؛ ملقب به ... 📷بقعه  #چلبی_اوغلی✴
______________________
 در پانصدمتری جنوب غربی سلطانیه، بر سر راه سلطانیه – خدابنده، قرار گرفته، باستان شناسان و محققان این مجموعه را به سلطان چلبی منسوب نموده و تاریخ احداث بنا را سال ۷۲۸ هجری قمری بیان نموده‌اند
این بنا توسط مرید نامدار جلال الدین رومی ؛ ملقب به مولوی یکی از بزرگترین حکیمان و عارفان ایران؛ در قرن ۸ (هـ. ق) ساخته شده است. ارتفاع این بنا ۱۶ متر و قطر دهانه آن ۶ متر می­باشد. چلپی اوغلو بر اثر بیماری در سال ۷۱۶ (هـ. ق) درگذشت. این بنا یکصد و شصت و هفتمین اثر تاریخی به ثبت رسیده در لیست آثار ملی ایران است. 
____________________________
The  #ChalabiOghlou mausoleum, also known as Sheikh Barragh mausoleum, is a historicaloctagonal mausoleum in the city of Soltaniyeh, in the  #Zanjan_Province, in Iran.

The mausoleum is located 500 m to the southwest of  #SoltaniyehDome. The  #Chalabioghlou_Mausoleum was built between 1259 and 1284 in the ilkhanid era. According to the inscriptions, the mausoleum is the burial place of Sheikh Barragh Baba, who was a mystic in the ilkhanid era. This Structure is a Tomb tower from the  #Middle_Islamic_Age and from this point of view it is comparable with Emamzadeh Jafar in Isfahan
_____________________________
Photo By: @amirsaeed_v7
_____________________________
لطفا برای دیده شدن عکسهای تان از شهرستان سلطانیه از هشتگ زیر استفاده نمائید، با تشکر
#MustSeeSoltaniyeh 👈
_______________________
🔽🔽دیدن عکسها و مطالب بیشتر🔽🔽
👉@mustseesoltaniyeh👈
________________________

#zanjan #iran #travelphotography #irantravel #soltaniyeh #soltaniyeh #travelphotography #tourism #history #iran #mustseeiran #photography #traveltheworld #travle #travels #Chalabioghlou_Mausoleum
#زنجان #چلبی_اوغلی #عکس #ایران #سلطانیه #عکاسی #فتوگرافی #گردشگری #توریستی #دیدنی #تاریخی #آذربایجان
Read more
" بنابه گواه تاریخ، یهودیان پس از رهایی از اسارت بابلیان، به تقویم خود نظمی نوین بخشیدند و موضوعاتی همچون جشن نوروز را از ایرانیان اقتباس نمودند که آنرا عید #پوریم نامیدند اما در حواشی این جشن، افسانه ای تخیلی و قدیمی بنام ملکه استر نگاشته شده که برپایی جشن پوریم را به حوادثی غیر واقعی نسبت میدهد در ... "
بنابه گواه تاریخ، یهودیان پس از رهایی از اسارت بابلیان، به تقویم خود نظمی نوین بخشیدند و موضوعاتی همچون جشن نوروز را از ایرانیان اقتباس نمودند که آنرا عید #پوریم نامیدند

اما در حواشی این جشن، افسانه ای تخیلی و قدیمی بنام ملکه استر نگاشته شده که برپایی جشن پوریم را به حوادثی غیر واقعی نسبت میدهد

در این داستان ، استر نام دخترکی یهودی است، که در دوران سلطنت خشایارشا، بواسطه ی - مردخای - عموی خویش به دربار راه می یابد و بعنوان شهبانوی دربار از سوی شاه برگزیده میشود

مطابق داستان، استر پس از چندی با استفاده از نفوذ خویش بر شاه، موفق میگردد یهودیان را از خطر توطئه ای که از سوی هامان وزیر ایرانی صورت گرفته نجات دهد و موجبات انتقام و کشتار هفتاد و هفت هزار ایرانی بدخواه را نیز توسط یهودیان در این ماجرا فراهم آورد که به شکرانه این پیروزی، جشنی بنام پوریم را برپا کردند

اگر چه این کتاب قدیمی است، اما به سبب تناقضات آشکار در آن، از سوی مورخان و پژوهشگران برجسته ی جهان در ژانر رمان ها ی تخیلی قلمداد گردیده است

چرا که در هیچ یک از کتیبه ها و آثار تاریخی مکتوب ایران و جهان نه اثری از چنین رویدادی هست و نه خبری از نام چنین افرادی در دربار ایران.
مطابق منابع تاریخ، نام همسر خشایارشا ، آمیستریس و از خاندانی ایرانی ثیت گردیده، ضمن آنکه پادشاهان هخامنش طبق قانون، همواره ملزم به وصلت با دختری از یکی از هفت خاندان بزرگ ایرانی بوده اند

با توجه به تناقضات بسیار، بنظر میرسد نگارنده ی این داستان از اقلیتهای بومی ساکن ایران در آن دوران بوده و اطلاعات دقیقی نیز از وضعیت موجود دربار شاهان آن دوران و حتا اورشلیم نیز نداشته است

در این افسانه، بجز نام خشایار، سایر نامها، غیریهودی و برگرفته از نام خدایان اساطیری بابلی همچون ایشتر و مردوک و یا نام هومای خدایی ایلامی است که تحت نام #استر، #مردوک و #هامان شخصیت پردازی شده اند. این موضوع، ریشه و اصالت داستان را به قصه های اساطیری بابل مرتبط میکند

سینا ورمزیار

پ.ن:
کتاب استر در آن دوران، با انگیزه های خاصی برای مخاطبین خود نگاشته شده است، اما ظاهرا چندی است که مخاطبینی در برخی محافل داخلی! یافته است

مخاطبین این داستان با واقعی جلوه دادن افسانه ی استر و قتل عام ایرانیان در روز سیزده به در، میکوشند تا اعتبار نوروز را خدشه دار ساخته و با القای شکست، روحیه ی شادمانی را از مردم سلب و تاریخ #هخامنشی را نیز جلوه ی غیرایرانی بخشند

ـ انتساب آرامگاهی قدیمی در همدان به استر و مردخای با واقعیت تاریخی منطبق نیست و برگرفته از این افسانه است
Read more
@shokarantv ‌‌‌‌ <span class="emoji emoji1f4fa"></span> امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران ...
Media Removed
@shokarantv ‌‌‌‌ امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است. او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران ... @shokarantv
‌‌‌‌
📺 امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار

استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی
متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است.
او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران و در دهه ١٣٥٠ استاد مدعو دانشگاه صنعتی شریف در رشته تاریخ هنر بود.

درودی تاکنون بیش از ۶۳ نمایشگاه انفرادی و بیش ۲۵۰ نمایشگاه گروهی در ایران و سراسر جهان از جمله در کشورهای ایران، فرانسه، بلژیک، سویس، آمریکا، مکزیک، ژاپن، استرالیا، کانادا، موناکو، آلمان و امارات متحده عربی برگزار كرده است.

كتاب ها و آثار:

مجموعه آثار ایران درّودی، اميركبير،١٣٥٢، ١٢٦ صفحه
در فاصله دو نقطه (خاطرات ایران درودی). تهران: نشر نی، ۱۳۷۵.
درودى، ايران. چشم شنوا (آثار نقاشی)، سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ١٣٨٣
قصه‌ی انسان و پایداری‌اش، شناخت‌نامه‌ی ایران درّودى، انتشارات سخن، ١٣٨٧
Read more
<span class="emoji emoji1f536"></span>️بنام خالق خلاق <span class="emoji emoji25fe"></span>فراخوان سومین جشنواره هنرهای تجسمی انجمن ام اس ایران <span class="emoji emoji25fe"></span> سمفونی لک لک هــــا "بخش ...
Media Removed
️بنام خالق خلاق فراخوان سومین جشنواره هنرهای تجسمی انجمن ام اس ایران سمفونی لک لک هــــا "بخش کاریکاتور" انجمن ام اس ایران در نظر دارد جهت شناخت بهتر و صحیح جامعه نسبت به بیماری مولتیپل اسکلروسیس(ام اس) جشنواره سراسری کاریکاتور را با هدف معرفی ایده های نو و آفرینش های متفاوت و خلاقانه هنری، ... 🔶️بنام خالق خلاق
◾فراخوان سومین جشنواره هنرهای تجسمی انجمن ام اس ایران ◾ سمفونی لک لک هــــا "بخش کاریکاتور"
◾انجمن ام اس ایران در نظر دارد جهت شناخت بهتر و صحیح جامعه نسبت به بیماری مولتیپل اسکلروسیس(ام اس) جشنواره سراسری کاریکاتور را با هدف معرفی ایده های نو و آفرینش های متفاوت و خلاقانه هنری، از 2 تیر 1397  الی 15 تیر 1397 در محل فرهنگستان هنر برگزار نماید .
از این رو، انجمن ام اس با افتخار از هنرمندان و هنردوستان سراسر کشور دعوت می کند تا در این رخداد هنری شرکت نمایند .
◾موضوع جشنواره :
-اهمیت رابطه پزشک و بیمار
-مشکلات اجتماعی (کار-طلاق-ازدواج و...)
-شارلاتانیزم در درمان
-تغذیه و ورزش ◾شرایط تخصصی شرکت در جشنواره:
تکنیک وابعاد آثار:
- شرکت کنندگان می توانند 5 اثر را در قالب فایل JPG  با رزولوشن 300 dpi  و در قطع A3ارسال نمایند.
- تکنیک اثر آزاد می باشد.
🔶️شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد می باشد. ◾جوایز:
از تمام آثار راه یافته به نمایشگاه کتابی تهیه و در اختیار هنرمندان آثار قرار خواهد گرفت. 🔶️نفر اول تندیس یاد بود جشنواره  بهمراه لوح تقدیر و مبلغ 30.000.000 ریال. 🔶️نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ 20.000.000 ریال. 🔶️نفرسوم لوح تقدیر و مبلغ 10.000.000 ریال. ◾ارکان جشنواره : - مدیر جشنواره : سرکارخانم هایده ابراهیمی - دبیر اجرایی : سرکارخانم عاطفه عباس نجاتی -
◾ هیات داوران : آقایان کیارش زندی- على درخشى،جواد عليزاده،جمال رحمتى،مجيد اكبرى◾تقویم اجرایی جشنواره :
اعلام فراخوان و شروع ثبت نام درس
و شروع ثبت نام درسایت از مورخ 25 اسفند ماه 1396

آخرین مهلت ارسال آثار به نمایشگاه مورخ 18 خرداد 1397

مراسم افتتاحیه 2 تیرماه 1397

مراسم اختتامیه 15 تیرماه 1397 🔶️گشایش نمایشگاه آثار برگزیده همزمان با افتتاحیه
جهت ثبت‌نام، تكميل فرم شركت و ارسال تصوير آثار، به سايت جشنواره به نشانی iranms.ir مراجعه نماييد.
برای اطلاع از قوانین، شرایط عمومی و تخصصی جهت شرکت در این رویداد از لینک زیر استفاده کنید:
http://iranms.ir/fa/news/19/فراخوان-بخش-کاریکاتور-سومین-جشنواره-هنرهای-تجسمی
Read more
ناصر چشم‌آذر زادهٔ ۱۰ دی ۱۳۲۹ در اردبیل - موسیقی‌دان، آهنگساز و تنظیم‌کنندهٔ ایرانی و برادر کوچکتر منوچهر چشم‌آذر بود. وى در سایه آموزش‌های پدرش اسماعیل چشم آذر مراحل اولیه موسیقی را فرا گرفت. او در کودکی ساز آکاردئون را برگزید. و در نهايت يكى از آهنگسازان نامى و موفق ايران شد. سرانجام ناصر ... ناصر چشم‌آذر زادهٔ ۱۰ دی ۱۳۲۹ در اردبیل - موسیقی‌دان، آهنگساز و تنظیم‌کنندهٔ ایرانی و برادر کوچکتر منوچهر چشم‌آذر بود.
وى در سایه آموزش‌های پدرش اسماعیل چشم آذر مراحل اولیه موسیقی را فرا گرفت. او در کودکی ساز آکاردئون را برگزید. و در نهايت يكى از آهنگسازان نامى و موفق ايران شد.
سرانجام ناصر چشم‌آذر بامداد آدینه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بر اثر سکتهٔ قلبی در تهران درگذشت.

او در ۱۲ سالگی به‌همراه پدرش وارد ارکستر آذربایجانی رادیو ایران می‌شود. در ۱۳ سالگی جایزه ویژه موسیقی را در مقطع دبیرستانی به‌خاطر نواختن آکاردئون دریافت نمود. در ۱۷ سالگی رهبری کنسرت ترتیب داده شده در سفارت ایران در عراق را برعهده می‌گیرد. در ۱۸ سالگی به‌همراه گوگوش، سفرهای كارى رسمی خود را آغاز نمود.
در ۲۰ سالگی برای گذراندن دوره هاى موسيقى به آمریکا مسافرت می‌کند. پس از بازگشت سرپرستی ارکستر شوی تلویزیونی پرویز غریب افشار را برعهده گرفت. در محضر استادانی چون مرتضی حنانه، ملیک اصلانیان دوره‌های تکمیلی را سپری نمود. در سال ۱۳۵۷ به مدت ۵ سال جهت تکمیل دوره موسیقی موسیقی فیلم به آمریکا مسافرت می‌کند. وی از پیشگامان سازهای الکترونیک در ایران می‌باشد. «باران عشق» یکی از آثار معروف اوست. پس از بازگشت به ایران از سال ۱۳۶۳ و با ساخت موسیقی متن فیلم «تاراج» به کارگردانی ایرج قادری فعالیت خود را در زمینه موسیقی فیلم آغاز نمود.

آلبوم‌ها

تو برقص
شکوفه‌های ایران
خواهران غریب
شب‌های تهران
رقص‌های شاد
باران شادی ۳
باران شادی ۲
باران شادی ۱
طلوع عشق
باران عشق

استاد چشم آذر آهنگسازى و تنظيم قطعات موفقى از هايده، ابى، حميرا، رامش و گوگوش و ... را برعهده داشت.
با خاطرات بسيار از آثار مرحوم استاد ناصر چشم آذر ، برايش آرزوى آرامش و آمرزش ميكنيم. #ناصرچشم_آذر
Read more
جوابیه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در خصوص خبر منتشر شده با تیتر: <span class="emoji emoji2b55"></span>️(ژئوپارک ...
Media Removed
جوابیه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در خصوص خبر منتشر شده با تیتر: ️(ژئوپارک بزرگ سیمره دره شهر به نام لرستانی ها ثبت ملی شد) چند روزی است که در فضای مجازی و سایت های خبری مطلبی تحت عنوان ثبت زمین لغزه دره شهر به نام استان لرستان منعکس گردیده که باعث عکس العمل و نگرانی دوستداران ... جوابیه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در خصوص خبر منتشر شده با تیتر:
⭕️(ژئوپارک بزرگ سیمره دره شهر به نام لرستانی ها ثبت ملی شد) 🔹چند روزی است که در فضای مجازی و سایت های خبری مطلبی تحت عنوان ثبت زمین لغزه دره شهر به نام استان لرستان منعکس گردیده که باعث عکس العمل و نگرانی دوستداران فرهنگ و تمدن استان به خصوص خبرنگاران عزیز گردیده است .
که از حسن توجه و پیگیری این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم .

اما در این خصوص چند مطلب را به عرض می رسانم :
- ثبت زمین لغزه کبیرکوه به عنوان بزرگترین زمین لغزه دنیا در تاریخ 93/12/23 به شماره 240 در فهرست آثار ملی کشور در محدوده استان ایلام به ثبت رسیده است . - پس از ثبت ملی تلاش سازمان مرکزی به جهت قراردادن پدیده طبیعی مذکور در فهرست موقت جهانی آغاز گردیده است که یکی از شرایط آن تکمیل پرونده با فهرست جهانی و توسط شورای ثبت پرونده های جهانی صورت می گیرد که پس از تکمیل پرونده و حضور افراد برجسته کشوری از جمله پروفسور "کردوانی" و دکتر " مقصودی" رئیس محترم دانشکده جغرافیا و گروه زمین شناسی دانشگاه تهران که از جمله افرادی هستند که در تکمیل پرونده مذکور نقش دارند یکی از امتیازات و شرایط ثبت آثار در فهرست جهانی یونسکو ثبت دقیق حوادث از لحاظ تاریخی و جغرافیایی می باشد که پس از بررسی ملاحظه می شود که پدیده لند اسکیپ با منظر طبیعی از استان ایلام شهرستان دره شهر آغاز شده و قسمتی از آن در شهرستان پلدختر استان لرستان قرار گرفته است بالطبع در این چنین پرونده ای بایستی ظرافت ها و حساسیت های جهانی در نظر گرفته شود که به جهت تکمیل پرونده پیشنهاد گروه ثبت جهانی پرونده ، ثبت این اثر به نام استانهای ایلام و لرستان می باشد که استان لرستان هم به همراه استان ایلام با همان شماره ثبت در این پدیده طبیعی به صورت مشترک معرفی می شوند . - بسیاری از پدیده های طبیعی و فرهنگی و حتی تاریخی در بین استانها بصورت مشترک ثبت ملی و جهانی می شوند مانند قنات ها و باغ های ایرانی یا ثبت نوروز به عنوان یک پدیده فرهنگی در تاجیکستان و ایران - ثبت آثار یک استان به صورت مشترک نافی از بین بردن وظایف و امکانات استان دیگر نمی شود و تلاش در معرفی درست این پدیده جهت جذب گردشگر جزء وظایف اداری کل استانها و حضور بخش خصوصی می باشد که امیدواریم با توجه به امکانات موجود بتوانیم از این پدیده طبیعی نهایت استفاده بعمل آید . - همانطوری که در تصویر ذیل مشاهده می گردد این پدیده طبیعی در تاریخ 93/12/23 در محدوده استان ایلام به ثبت می رسد ادامه در کامنت اول
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> #یادداشت <span class="emoji emoji1f53b"></span> #دکتر_احمدی_نژاد ؛ <span class="emoji emoji1f6a8"></span> راه نجات _ <span class="emoji emoji1f4dd"></span>دکتر محمود احمدی نژاد طی یادداشتی با اشاره به شرایط ...
Media Removed
#یادداشت #دکتر_احمدی_نژاد ؛ راه نجات _ دکتر محمود احمدی نژاد طی یادداشتی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی کشور تأکید کرد که برای جلوگیری از به ثمر رسیدن اهداف شوم دشمنان تاریخی ملت ایران، امروز بیش از همیشه نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ، عالمانه و راهبردی هستیم. _ ️ متن این یادداشت به ... 📝 #یادداشت 🔻 #دکتر_احمدی_نژاد ؛ 🚨 راه نجات
_
📝دکتر محمود احمدی نژاد طی یادداشتی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی کشور تأکید کرد که برای جلوگیری از به ثمر رسیدن اهداف شوم دشمنان تاریخی ملت ایران، امروز بیش از همیشه نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ، عالمانه و راهبردی هستیم.
_
⬅️ متن این یادداشت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 🔹 امروز کشور بیش از همیشه نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ، عالمانه و راهبردی است. دشمنان تاریخی ملت ایران که با تحریم های سنگین نفتی و بانکی در سال 1391 به دنبال جایگزینی دولت مردمی و انقلابی با یک دولت مورد قبول خودشان بودند، امروز به فروپاشی نه تنها جمهوری اسلامی بلکه ایران عزیز امید بسته اند.
_
🔹 در سالهای 90 و 91 که اوج هجوم اقتصادی و اعمال سنگین ترین تحریم ها و به خودشان فلج کننده بود، قوای مقننه و قضاییه با برخورداری از همکاری رسانه ها و بسیاری از نهادها و هر دو جناح سیاسی و رسمی کشور، در برابر دولت دهم صف آراستند و با استفاده از تمامی توان تبلیغاتی و سیاسی و قدرت حکومتی خود، به مانع تراشی و کارشکنی در برابر برنامه های اساسی دولت برای کنترل آثار تحریم ها، پیشبرد اقتصاد کشور و پیگیری سیاست خارجی فعال پرداختند و در عمل به مددرسان تحقق برنامه های بیگانگان تبدیل شدند.
_
🔹 اما امروز که سه قوه هماهنگ هستند و همه نهادهای رسمی و جناح های سیاسی و رسانه ها، دولت فعلی را حداقل در ظاهر همراهی می کنند، فرصت برای طراحی سیاست های مناسب راهبردی و اتخاذ تصمیمات راهگشا فراهم است.
_
🔹 طی سالهای اخیر، مسئولین امر در یک رویکرد انفعالی اجازه داده اند تا دشمنان، همه اقتصاد کشور را به سکه و ارز، یعنی دو عنصری گره بزنند که مدیریت بر نقش و ارزش آنها عمدتاً در مرکزیت نظام سرمایه دار جهانی انجام می شود.
_
🔹 همچنین با تحمیل رکود عمیق و طولانی، آسیب های جدی به اقتصاد کشور، فعالین اقتصادی، نظام بانکی و مردم وارد شد، این در حالی است که فقر و فاصله طبقاتی و فساد نیز به صورت بی سابقه ای گسترش یافته است.
_
🔹 جهت گیری ها در سیاست خارجی، به سمت انزوای هرچه بیشتر ایران بوده است. فراموشی آرمانهای انقلاب و اعتماد به بیگانگان با امید به ایجاد تغییر در ذهنیت تاریخی سلطه گران بین المللی و تمرکز وقت و توان بر حصول توافق با آنان، بسیاری از فرصت ها را از ملت ایران سلب کرد و حتی دوستان صمیمی ایران در نقاط گوناگون جهان، از آمریکای لاتین تا شرق آسیا، دچار سرخوردگی از همکاری و همسویی با ایران شدند
_
برای دین متن کامل یاداشت به کانال تلگرام لینک در صحفه توضیحات مراجعه کنید
Read more
شیوه‌نامه انتخاب آثار برای تماشاخانه استاد انتظامی در سال 98 تماشاخانه استاد عزت‌اله انتظامی خانه ...
Media Removed
شیوه‌نامه انتخاب آثار برای تماشاخانه استاد انتظامی در سال 98 تماشاخانه استاد عزت‌اله انتظامی خانه هنرمندان ایران در فصل جدید اجراهای خود بنا دارد با رویکردی بر تئاتر جوان، تجربی و پویا و نیز با اتکا به بدنه تحصیلکردان و هنرمندان رشدیافته از تئاتر دانشگاهی شیوه‌نامه انتخاب آثار برای تماشاخانه استاد انتظامی در سال 98 تماشاخانه استاد عزت‌اله انتظامی خانه هنرمندان ایران در فصل جدید اجراهای خود بنا دارد با رویکردی بر تئاتر جوان، تجربی و پویا و نیز با اتکا به بدنه تحصیلکردان و هنرمندان رشدیافته از تئاتر دانشگاهی
گفت و گوی اختصاصی «نصر» با "سمیه فرضی" عکاس سال مطبوعات ایران/ #عکاسی مستند، بیانگر بطن #زندگی جامعه نصر: ...
Media Removed
گفت و گوی اختصاصی «نصر» با "سمیه فرضی" عکاس سال مطبوعات ایران/ #عکاسی مستند، بیانگر بطن #زندگی جامعه نصر: عکاس سال #مطبوعات #ایران ، گفت: عکاسی مستند، تصویری واقعی و بی واسطه ای از زندگی اجتماعی مردم به یادگار می گذارد، شاید بتوان گفت، عکاسی مستند، بیانگر بطن زندگی جامعه، است. به گزارش سرویس ... گفت و گوی اختصاصی «نصر» با "سمیه فرضی" عکاس سال مطبوعات ایران/
#عکاسی مستند، بیانگر بطن #زندگی جامعه

نصر: عکاس سال #مطبوعات #ایران ، گفت: عکاسی مستند، تصویری واقعی و بی واسطه ای از زندگی اجتماعی مردم به یادگار می گذارد، شاید بتوان گفت، عکاسی مستند، بیانگر بطن زندگی جامعه، است.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، آذربایجان از دیرباز دارای پیشینه ای زبانزد و گسترده ای در حوزه هنر و فرهنگ داشته است. بطوری که هنرمندان نامی بسیاری در جای جای آذربایجان با فکر و ذوق منحصر به فرد خود به خلق اثری ماندگار پرداخته اند و امضایی بر شجره اصیل هنری این خطه نگاشته اند.

حال بار دیگر آذربایجان، شاهد رشد نهالی دیگر و شکوفایی آن به دست بانوی هنرمند خود بوده و قاب های واقعی زندگی را در فریمی کوچک اما ژرف به ثبت رسانده است.
سال گذشته، در اولین دوره اهداء نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران، عکاس هنرمند و جوان تبریزی "علی حامد حقدوست" موفق شد عنوان عکاس سال مطبوعاتی ایران را در بخش مستند، به خود اختصاص دهد.

اکنون بار دیگر این عنوان به بانوی تبریزی اختصاص یافته که مشق ثبت زندگی را در کنار استادی آموخته است که سال هاست در بخش عکاسی مستند، نامش همواره بر سر زبان ها بوده و اینک نظاره گر به ثمر رسیدن تلاش های هنرجوی پر تلاش خود "سمیه فرضی" به عنوان عکاس سال مطبوعات ایران در بخش عکس مستند، است.
در ادامه این گزارش به گفت و گوی خبرنگار نصر با "سمیه فرضی" بانوی هنرمند تبریزی، در راستای کسب این موفقیت، می پردازیم. ●خانم فرضی لطفا شرح مختصری از خود و مدت زمان فعالیتتان در حوزه عکاسی، بفرمایید.
من سمیه فرضی، متولد سال ۱۳۶۴ و فارغ‌التحصیل مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تبریز هستم و به مدت ۹ ماه است که عکاسی را نزد استاد گرامی خود "علی حامد حقدوست" آغاز کرده ام.
● با توجه به موفقیت شما در بخش مستند این جشنواره، علاقه شاخص شما به این بخش از هنر عکاسی، کاملا مشهود است، آموختن الفبای عکاسی در کنار استادی که عنوان های جهانی در رشته عکاسی، بخصوص بخش مستند داشته، چگونه است؟
من به هنر همیشه علاقه داشته‌ام و مشتاق بودم تا بتوانم عکاسی را ادامه دهم، عکاسی مستند، بخشی بود که به سبب نگاه ویژه و ژرف آن به زندگی اجتماعی، توجه من را به خود جلب می کرد و همیشه حس زنده اجتماعی را از عکس های آقای حقدوست، الهام می گرفتم، شاید بتوانم بگویم خالق نگاه اجتماعی من به عکاسی، نگاه واقعی و حرفه ای آثار استادم، به زندگی اجتماعی و مردم بوده است،
Read more
<span class="emoji emoji1f53b"></span> اینجا قلعه رودخان شگفت انگیز 🏙️🏚️<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f3bc"></span>📽️🕌<span class="emoji emoji1f303"></span><span class="emoji emoji1f389"></span><span class="emoji emoji1f387"></span> . اميدوارم این جاهای دیدنی حفظ بشن . . متاسفانه کمتر ...
Media Removed
اینجا قلعه رودخان شگفت انگیز 🏙️🏚️📽️🕌 . اميدوارم این جاهای دیدنی حفظ بشن . . متاسفانه کمتر کسی رعایت میکنه، اونایی که اومدن شمال میدونن چی میگم، ساحل و جنگل و داریم نابود میکنیم . . قلعه رودخان ، نگین آثار تاریخی گیلان و قطب گردشگری ملی و بین المللی کشور عزیزمان ایران ، در حفظ این زیبایی ... 🔻
اینجا قلعه رودخان شگفت انگیز 🏙️🏚️🌷🎼📽️🕌🌃🎉🎇
.
اميدوارم این جاهای دیدنی حفظ بشن . .
متاسفانه کمتر کسی رعایت میکنه، اونایی که اومدن شمال میدونن چی میگم، ساحل و جنگل و داریم نابود میکنیم
. .
قلعه رودخان ، نگین آثار تاریخی گیلان و قطب گردشگری ملی و بین المللی کشور عزیزمان ایران ، در حفظ این زیبایی کمک کنیم . . .
هر صبح
دوست داشتن هایتان را بروزرسانی کنید.
با یک پیام ساده،
با چند ثانیه صحبت تلفنی...
قربان صدای خوابالو و چشم های خمارش بروید...
بگویید که چقدر دوستش دارید...
بگویید که چقـدر دلتنگش هستید
و یک قرار دو نفره
در جایی که او دوست دارد بگذارید...
و تا می‌توانید
در این ساعت ها عاشقی کنید.
شاید اگر از خود خدا هم بپرسید،
بگوید صبح را برای همین چیزها آفریده... . .
روزتون پر از اتفاقهای خوب 🙏🙏🙏🙏🌺 🌺 🌺 🌺 🌺 🌺 .
🌸
_________________________________________
📍Location : Iran 🇮🇷 , Gilan , Fuman, Qale Roodkhan ، .
📸 @aboozar_janalipoor .
. . .
#شهريور #ماسوله #گیلان #تهران #شمال #مازندران #ایران #قلعه_رودخان
#north #iran #mazandaran #shahsavar #motelghoo #mobilegraphy #instagram #traveling #shomal #natgeo #qaleroodkhan
#sajjadsaffari  #mustseemazandaran #tourism_iran #beautif_iran #hamgardi  #shomaltravel
Read more
🖤عزت بى همتاى سينما ايران رفت🖤 خداحافظ آقاى بازيگر عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ ...
Media Removed
🖤عزت بى همتاى سينما ايران رفت🖤 خداحافظ آقاى بازيگر عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. عزت‌الله انتظامی فعالیت ... 🖤عزت بى همتاى سينما ايران رفت🖤
خداحافظ آقاى بازيگر
عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید.
عزت‌الله انتظامی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ او پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در سال ۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبی به کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پاریس خیابان لاله‌زار اجرا کرد و تا سال ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.
او در سال ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد. انتظامی در نقش مش حسن که در فراق گاو خود می‌نالد با او همزات‌پنداری می‌کند و شرایطی را به وجود می‌آورد که بازی او در فیلم گاو نقطه عطف و تحولی شگرف در تاریخ بازیگری سینمای ایران می‌شود. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. انتظامی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن، اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان، صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. عزت‌الله انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد.
#شاليكوبي #شالیکوبی_گرگان #گرگان #گرگاني #گرگانيها
‎ #گرگانى #گلستان #گرگانی_ها #گرگان_من #بازيگر #گرگانيا #ايران #ايرانى #هنرمند #هنرمندان #بازيگران #چهره #چهره_ماندگار #عزت_الله_انتظامی #انتظامی #درگذشت #تسليت
#shalikoobi #gorgan #gorgani #gorganiha #gorgani_ha #shalikoobi_gorgan #iran #iranian
Read more
از متن : برای من هم مانند هر مولفی اهمیت دارد که کتابم توسط مخاطب خوانده شود؛ چه به صورت چاپ کاغذی و چه ...
Media Removed
از متن : برای من هم مانند هر مولفی اهمیت دارد که کتابم توسط مخاطب خوانده شود؛ چه به صورت چاپ کاغذی و چه الکترونیک و یا pdf باشد. با اینکه خودم هم کتاب الکترونیک می‌خوانم، اما نسخه کاغذی هنوز برایم الویت دارد. به‌شخصه دوست دارم وقتی کتاب می‌خوانم کاغذ را لمس کنم. ناشران مستقل ایرانی باید خدماتی را ... از متن :
برای من هم مانند هر مولفی اهمیت دارد که کتابم توسط مخاطب خوانده شود؛ چه به صورت چاپ کاغذی و چه الکترونیک و یا pdf باشد. با اینکه خودم هم کتاب الکترونیک می‌خوانم، اما نسخه کاغذی هنوز برایم الویت دارد. به‌شخصه دوست دارم وقتی کتاب می‌خوانم کاغذ را لمس کنم. ناشران مستقل ایرانی باید خدماتی را برای مخاطبین ایران در نظر بگیرند و این نیاز به ایده‌پردازی و برنامه‌ریزی دارد. انتشارات ناکجا در این دوره از نمایشگاه کتاب «تهران بدون سانسور»، ابتکار جالبی داشته است. در فصل‌نامه‌ای شماره صفر این نمایشگاه، بخشی تکمیلی برای کتاب‌های سانسور شده در ایران مد نظر گرفته است. یعنی قسمت‌هایی که در ایران سانسور می‌شود را در این فصلنامه با ذکر شماره صفحه منتشر می‌کنند. خوب این یک راهکار خوب و مفید است. البته آموزش مخاطب هم بسیار مهم است و با توجه به بحران عدم مطالعه و پایین بودن سرانه کتاب‌خوانی در ایران باید با آموزش مخاطب موج جدیدی از کتاب‌خوانی در تمامی عرصه‌ها را به وجود آوریم نظام سیاسی ایران علاقه‌مند به ترویج علوم انسانی و مباحث نقلی و عقلی نیست و همین خود به شکاف میان فرهیخته و فرودست دامن می‌زند. موضع باید مشخص باشد می‌خواهیم به جامعه در مقابل سانسور آموزش بدهیم یا نه. این یک زنگ خطر برای همه ماست. ما باید تمام نیروی‌ فکری خود را صرف ترویج عقلانیت و آموزش کنی. یعنی به مخاطب بگوییم؛ «مخاطب عزیز آثار سانسور نشده را مطالعه کنید. به سانسور بگویید نه ! ». در چهار دهه گذشته چشم و ذهن مخاطب با کتاب‌های سانسور شده بمباران شده است. مسئله ترجمه نیز یک بحران اساسی در مقوله نشر کتاب‌های عرضه شده در ایران است. البته در چند سال گذشته موضوع مبارزه با سانسور، به دلیل عمومیت شبکه‌های اجتماعی، گستردگی پیدا کرده است ولی نباید فراموش کنیم که ناخودآگاه جامعه در چهل سال گذشته به فرهنگِ سانسور تن داده است و این «ضد فرهنگ» است و باید تصحیح شود.
https://iranwire.com/fa/blogs/838/26051
Read more
#hami بیوگرافی #ناصر_چشم_آذر : ناصر چشم‌آذر در ۱۰ دی ماه ۱۳۲۹ در اردبیل متولد شد و در سایه آموزش‌های پدرش اسماعیل چشم آذر مراحل اولیه موسیقی را فرا گرفت. او در کودکی ساز آکاردئون را برگزید. در ۱۲ سالگی به‌همراه پدرش وارد #ارکستر آذربایجانی رادیو ایران می‌شود. در ۱۳ سالگی جایزه ویژه #موسیقی ... #hami ⚫
بیوگرافی #ناصر_چشم_آذر :
ناصر چشم‌آذر در ۱۰ دی ماه ۱۳۲۹ در اردبیل متولد شد و در سایه آموزش‌های پدرش اسماعیل چشم آذر مراحل اولیه موسیقی را فرا گرفت. او در کودکی ساز آکاردئون را برگزید.
در ۱۲ سالگی به‌همراه پدرش وارد #ارکستر آذربایجانی رادیو ایران می‌شود. در ۱۳ سالگی جایزه ویژه #موسیقی را در مقطع دبیرستانی به‌خاطر نواختن آکاردئون دریافت نمود. در ۱۷ سالگی رهبری کنسرت ترتیب داده شده در سفارت ایران در عراق را برعهده می‌گیرد. در ۱۸ سالگی به‌همراه #گوگوش، سفرهای رسمی خود را آغاز نمود.

در ۲۰ سالگی برای گذراندن دوره جاز به #آمریکا مسافرت می‌کند. پس از بازگشت سرپرستی ارکستر شوی تلویزیونی پرویز غریب افشار را برعهده گرفت. در محضر استادانی چون مرتضی حنانه، ملیک اصلانیان دوره‌های تکمیلی را سپری نمود. در سال ۱۳۵۷ به مدت ۵ سال جهت تکمیل دوره موسیقی جاز و موسیقی فیلم به آمریکا مسافرت می‌کند. وی از پیشگامان سازهای الکترونیک در ایران می‌باشد. «باران عشق» یکی از آثار معروف اوست.پس از بازگشت به ایران از سال ۱۳۶۳ و با ساخت موسیقی متن فیلم « #تاراج» به کارگردانی #ایرج_قادری فعالیت خود را در زمینه موسیقی
آلبومها
تو برقص
شکوفه‌های ایران
خواهران غریب
شب‌های تهران
رقص‌های شاد
باران شادی ۳
باران شادی ۲
باران شادی ۱
طلوع عشق
باران عشق

موسیقی فیلم

سال نام فیلم به کارگردانی
۱۳۹۴ آنها احسان سلطانیان
۱۳۹۰ گشت ارشاد سعید سهیلی
۱۳۸۷ سوپر استار تهمینه میلانی
۱۳۸۶ زن دوم سیروس الوند
۱۳۸۶ قرنطینه منوچهر هادی
۱۳۸۵ تله سیروس الوند
۱۳۸۴ گیس‌بریده جمشید حیدری
۱۳۸۴ آتش‌بس تهمینه میلانی
۱۳۸۲ شمعی در باد پوران درخشنده
۱۳۸۱ غزل محمدرضا زهتابی
۱۳۸۱ خواب و بیدار مهدی فخیم زاده
۱۳۸۰ ساقی محمدرضا اعلامی
۱۳۸۰ قارچ سمی رسول ملاقلی‌پور
۱۳۷۸ دختران انتظار رحمان رضایی
۱۳۷۶ سارای یدالله صمدی
۱۳۷۵ حریف دل رضا گنجی
۱۳۷۴ خواهران غریب کیومرث پوراحمد
۱۳۷۳ می‌خواهم زنده بمانم ایرج قادری
۱۳۷۰ دیگه چه خبر؟! تهمینه میلانی
۱۳۷۰ قصه‌های مجید کیومرث پور احمد
۱۳۶۸ هامون داریوش مهرجویی
۱۳۶۳ تاراج ایرج قادری
.
ویدیوی کامل در کانال(لینک در بیو)
.
@hamioriginal @hamipassion @nasserchechmazar
.
ادامه در کامنت اول👇
Read more
سرو، نماد آزادگی مهمترین و زیباترین شکل نمادین سرو در دیواره های تخت جمشید خود نمایی می کند. پس از ...
Media Removed
سرو، نماد آزادگی مهمترین و زیباترین شکل نمادین سرو در دیواره های تخت جمشید خود نمایی می کند. پس از آن در تمدن اشکانی و آثار مربوط به این دوره که احتمالا مهرپرستی دین رایج این دوره بوده است، نیز نماد سرو به وضوح دیده می شود. همچنین در نگاره های ساسانی نیز این نماد را در اشکال مختلف می بینیم. در دوره اسلامی ... سرو، نماد آزادگی
مهمترین و زیباترین شکل نمادین سرو در دیواره های تخت جمشید خود نمایی می کند. پس از آن در تمدن اشکانی و آثار مربوط به این دوره که احتمالا مهرپرستی دین
رایج این دوره بوده است، نیز نماد سرو به وضوح دیده می شود. همچنین در نگاره های ساسانی نیز این نماد را در اشکال مختلف می بینیم. در دوره اسلامی ، نماد سرو بیش از هر جایی در خانقاه ها و زورخانه ها مشاهده می شود.
پس از اسلام سرو از قالب اصلی و طبیعی خود بیرون آمده و بصورت بسیار ساده که تنها با دو خط منحنی پیوسته که رفته رفته تارک آن به یک سو خمیده می گردد ، ترسیم می شود، اینجاست که نطفه بته جقه بسته می شود.در اکثر صنایع دستی ایران شاهد طرح بته جقه هستیم. این شکل در آثار گوناگونی مانند:فرش،پارچه و دیگر صنایع دستی رایج است.در واقع بته جقه کوچک شده سرو است .
بته جقه، بر روی لباس ورزشکاران زور خانه ای، نشانی از مردانگی و آزادگی آنان است، حتی بازو بند پهلوانی که هر سال به یکی از آنها تعلق می گیرد ، در بر دارنده یک نقش بته جقه است. زنده یاد بهار زورخانه ها را شکل دگرگون یافته معابد مهری در ایران می
دانند... ---
بخش هایی از مقاله، درخت سرو نماد هویت ایرانی که در دومین شماره مجله انگلیسی گیلگمش به چاپ رسیده است.
تصویر پهلوان جابر صادق زاده در این مقاله استفاده شده است.
@sadeghzadeh_jaber
عکس از آرشیو فتوزورخانه
@photozurkhaneh
---
با سپاس فراوان از دوست خوبم مجتبی گهستونی عزیز
@mojtaba.gahestooni ---
---
#زورخانه #درخت #پهلوان #بته_جقه #سرو #گردشگری
Read more
: تیرگان جشنی باستانی است که در تاریخ ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود گفته ميشود هر سال برای گرامی داشت ” تیشتر” که ستاره باران آور در فرهنگ #ایران باستان است برگزار می‌شود. هرچند که معروف است در این روز #آرش_کمانگیر بالای کوه دماوند رفته و تیر معروفش را پرتاب کرده. تیر از کوه و در و دشت را طی کرده تا در کنار ... : تیرگان جشنی باستانی است که در تاریخ ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود گفته ميشود هر سال برای گرامی داشت ” تیشتر” که ستاره باران آور در فرهنگ #ایران باستان است برگزار می‌شود. هرچند که معروف است در این روز #آرش_کمانگیر بالای کوه دماوند رفته و تیر معروفش را پرتاب کرده. تیر از کوه و در و دشت را طی کرده تا در کنار رودخانه «جیحون» بر تنه  درخت گردویی نشسته. از آن پس آنجا را مرز ایران و توران تعیین کرده‌اند و هر سال به یادش جشن میگیرند.
البته که روایت ها در حول و حوش تیرگان به همینجا ختم نمی‌شود. چنان که ابوریحان بیرونی در کتاب «آثار الباقیه» نوشته تیرگان روز بزرگداشت نویسندگان در دوره باستان بوده و بنا به روایت ابوریحان بیرونی، تیرگان روزی است که کیخسرو، شاه ایران بعد از شستشوی خود در چشمه‌ ناپدید شده.
آب در جشن تیرگان اهمیت  زیادی دارد و به همین خاطر هم هست که این #جشن معمولا در کنار رودخانه و چشمه برپا می‌شود. یکی از رسم و رسومات این جشن هم رسم جالب و هیجان انگیز آب پاشیدن روی همدیگر است تا گرمای هوای تیر به در شود. «انجمن کوهنوردان ایران» در روز سیزدهم تیرماه تیرگان در دامنه های دماوند در شهررینه، لاریجان آمل برپا می کنند. در فراهان مردم این جشن را در روز آغاز تابستان و بیشتر در ستایش از گندم و به عنوان جشنی برای برداشت گندم برگزار می‌کنند.
در جاهای دیگری مثل #مازندران، تیرگان به «تیرماه سیزده شو» معروف است و در شب سیزدهم آبان، جشن آن برگزار می‌شود.
در اردهال، مردم تیرگان را در سیزدهم مهرماه جشن می گیرند.  مردم مهدی شهر سنگسر این جشن را با نام «تیر مو ای سیزده» و در روز ۲۲ آبان ماه برپا می‌کنند و در آن، خوراکی ای به نام «سیزده تامو» می پزند. ارمنیان اصفهان جشن تیرگان را در روز سیزدهم ژانویه برگزار می کنند. #شاهنامه
پ ن:
جشن تیرگان ذلف آباد فراهان به عنوان نخستین جشن تیرگان ایران در دیماه ۱۳۸۹ در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده‌است. همچنین این آیین از استان گیلان با نام تیرماسینزه در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده‌است.
Read more
جشن های سنتی زیادی در گوشه و کنار ایران در زمان های خاص برگزار می‌شود اما یکی از پرطرفدارترین آنها چه ...
Media Removed
جشن های سنتی زیادی در گوشه و کنار ایران در زمان های خاص برگزار می‌شود اما یکی از پرطرفدارترین آنها چه در ایران و چه در خارج از مرزها جشن تیرگان است. تیرگان جشنی باستانی است که هر سال در تاریخ ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود. اما چه جور جشنی؟ تیرگان جشنی است که هر سال برای گرامی داشت ” تیشتر” که ستاره باران آور ... جشن های سنتی زیادی در گوشه و کنار ایران در زمان های خاص برگزار می‌شود اما یکی از پرطرفدارترین آنها چه در ایران و چه در خارج از مرزها جشن تیرگان است. تیرگان جشنی باستانی است که هر سال در تاریخ ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود. اما چه جور جشنی؟

تیرگان جشنی است که هر سال برای گرامی داشت ” تیشتر” که ستاره باران آور در فرهنگ ایران باستان است برگزار می‌شود. هرچند که معروف است در این روز آرش کمانگیر بالای کوه دماوند رفته و تیر معروفش را پرتاب کرده. تیر از کوه و در و دشت را طی کرده تا در کنار رودخانه «جیحون» بر تنه درخت گردویی نشسته. از آن پس آنجا را مرز ایران و توران تعیین کرده‌اند و هر سال به یادش جشن میگیرند.

البته که روایت ها در حول و حوش تیرگان به همینجا ختم نمی‌شود. چنان که ابوریحان بیرونی در کتاب «آثار الباقیه» نوشته تیرگان روز بزرگداشت نویسندگان در دوره باستان بوده و بنا به روایت ابوریحان بیرونی، تیرگان روزی است که کیخسرو، شاه ایران بعد از شستشوی خود در چشمه‌ ناپدید شده.

در جشن تیرگان چه کار می‌کنند؟
آب در جشن تیرگان اهمیت زیادی دارد و به همین خاطر هم هست که این جشن معمولا در کنار رودخانه و چشمه برپا می‌شود. یکی از رسم و رسومات این جشن هم رسم جالب و هیجان انگیز آب پاشیدن روی همدیگر است تا گرمای هوای تیر به در شود. در مراسم آب پاشان، مردم به یاد فرشته تیشتر یا فرشته باران و به خاطر گرمای هوا همدیگر را به واسطه آب پاشیدن خنک می‌کنند. صدای خنده‌ها در هوا بلند می‌شود و برای لحظاتی تابستان از یاد می‌رود.

تیرگان با فال کوزه نیز همراه است. روز پیش از جشن تیرگان دختری کوزه سبز رنگی را پر از آب میکند و بین همه آنهایی که آرزویی دارند دور میچرخاند. آرزومندان هر کدام سکه، انگشتر، سنجاق سر یا چیز کوچکی را در کوزه می‌اندازند. دختر، کوزه را در زیر درخت همیشه سبزی مثل سرو یا کاج می‌گذارد. در روز جشن و بعد از مراسم آب پاشان، همان دختر کوزه را بین آنهایی که آرزو کرده اند، می‌برد. پیران جمع شعری را با صدای بلند می‌خوانند و دختر بعد از تمام شدن هر شعر دستش را درون کوزه می‌برد و شی هر کسی را به خودش می دهد. شعر خوانده شده هم جواب آرزویی است که کرده.

تیرگان روزی است مخصوص آرزومندان. یکی دیگر از رسم های تیرگان هم این است: در ابتدای مراسم و بعد از خوردن شیرینی، بندی که از هفت رنگ پارچه یا ریسمان رنگی بافته شده را به دست می بندند، بندی که به آن تیر و باد می‌گویند. ۹ روز بعد و در روز باد در پشت بام یا جای بلندی دستبند را به باد می‌سپارند تا آرزوهایشان را با خود ببرد
Read more
. <span class="emoji emoji1f6a8"></span> راه نجات . <span class="emoji emoji1f4dd"></span> دکتر محمود احمدی نژاد طی یادداشتی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی کشور تأکید کرد ...
Media Removed
. راه نجات . دکتر محمود احمدی نژاد طی یادداشتی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی کشور تأکید کرد که برای جلوگیری از به ثمر رسیدن اهداف شوم دشمنان تاریخی ملت ایران، امروز بیش از همیشه نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ، عالمانه و راهبردی هستیم. . ️ متن این یادداشت به شرح زیر است: . بسم الله الرحمن ... .
🚨 راه نجات
. 📝 دکتر محمود احمدی نژاد طی یادداشتی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی کشور تأکید کرد که برای جلوگیری از به ثمر رسیدن اهداف شوم دشمنان تاریخی ملت ایران، امروز بیش از همیشه نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ، عالمانه و راهبردی هستیم.
.
⬅️ متن این یادداشت به شرح زیر است:
.
بسم الله الرحمن الرحیم

امروز کشور بیش از همیشه نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ، عالمانه و راهبردی است. دشمنان تاریخی ملت ایران که با تحریم های سنگین نفتی و بانکی در سال 1391 به دنبال جایگزینی دولت مردمی و انقلابی با یک دولت مورد قبول خودشان بودند، امروز به فروپاشی نه تنها جمهوری اسلامی بلکه ایران عزیز امید بسته اند.
.
در سالهای 90 و 91 که اوج هجوم اقتصادی و اعمال سنگین ترین تحریم ها و به قول خودشان فلج کننده بود، قوای مقننه و قضاییه با برخورداری از همکاری رسانه ها و بسیاری از نهادها و هر دو جناح سیاسی و رسمی کشور، در برابر دولت دهم صف آراستند و با استفاده از تمامی توان تبلیغاتی و سیاسی و قدرت حکومتی خود، به مانع تراشی و کارشکنی در برابر برنامه های اساسی دولت برای کنترل آثار تحریم ها، پیشبرد اقتصاد کشور و پیگیری سیاست خارجی فعال پرداختند و در عمل به مددرسان تحقق برنامه های بیگانگان تبدیل شدند.
.
اما امروز که سه قوه هماهنگ هستند و همه نهادهای رسمی و جناح های سیاسی و رسانه ها، دولت فعلی را حداقل در ظاهر همراهی می کنند، فرصت برای طراحی سیاست های مناسب راهبردی و اتخاذ تصمیمات راهگشا فراهم است.
.
طی سالهای اخیر، مسئولین امر در یک رویکرد انفعالی اجازه داده اند تا دشمنان، همه اقتصاد کشور را به سکه و ارز، یعنی دو عنصری گره بزنند که مدیریت بر نقش و ارزش آنها عمدتاً در مرکزیت نظام سرمایه دار جهانی انجام می شود.
.
همچنین با تحمیل رکود عمیق و طولانی، آسیب های جدی به اقتصاد کشور، فعالین اقتصادی، نظام بانکی و مردم وارد شد، این در حالی است که فقر و فاصله طبقاتی و فساد نیز به صورت بی سابقه ای گسترش یافته است.
.
جهت گیری ها در سیاست خارجی، به سمت انزوای هرچه بیشتر ایران بوده است. فراموشی آرمانهای انقلاب و اعتماد به بیگانگان با امید به ایجاد تغییر در ذهنیت تاریخی سلطه گران بین المللی و تمرکز وقت و توان بر حصول توافق با آنان، بسیاری از فرصت ها را از ملت ایران سلب کرد و حتی دوستان صمیمی ایران در نقاط گوناگون جهان، از آمریکای لاتین تا شرق آسیا، دچار سرخوردگی از همکاری و همسویی با ایران شدند.

#احمدی_نژاد
#Ahmadinejad
.
برای مشاهده متن کامل #یادداشت به کانال تلگرام پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی نژاد" مراجعه کنید.
Read more
• <span class="emoji emoji1f4d6"></span>۶ داستان است که در وهلۀ اول به نظر می‌رسد هیچ ارتباط موضوعی‌ای با هم نداشته باشند اما این داستان‌ها ...
Media Removed
۶ داستان است که در وهلۀ اول به نظر می‌رسد هیچ ارتباط موضوعی‌ای با هم نداشته باشند اما این داستان‌ها در واقع دوره‌های مختلف زندگی گریشکاوتس را همچون کودکی، نوجوانی و جوانی او شامل می‌شوند. گریشکاوتس خود در مورد این داستان‌ها می‌گوید: «اسم‌ها، اتفاقات، واقعیات موجود در داستان‌ها و اسامی جغرافیایی ...
📖۶ داستان است که در وهلۀ اول به نظر می‌رسد هیچ ارتباط موضوعی‌ای با هم نداشته باشند اما این داستان‌ها در واقع دوره‌های مختلف زندگی گریشکاوتس را همچون کودکی، نوجوانی و جوانی او شامل می‌شوند. گریشکاوتس خود در مورد این داستان‌ها می‌گوید: «اسم‌ها، اتفاقات، واقعیات موجود در داستان‌ها و اسامی جغرافیایی همگی واقعی هستند ولی مابقی مسایل کاملاً ساختۀ ذهن و هنر نویسندگی من هستند». •
بارزترین ویژگی تمام آثار ادبی گریشکاوتس، صمیمیت و صداقت و پاکی کودکانۀ قلم اوست. او در تک‌تک آثارش، جملاتش و حتی کلماتی که بکار می‌برد در پی یک هدف است، این که به بشریت یادآوری کند که همۀ ما انسانیم و در وهلۀ اول به انسانیت انسان‌ها باید احترام گذاشت. حس انسان‌دوستی و نوع‌دوستی به شدت در تک‌تک آثارش حس می‌شود. او در داستان‌هایش زندگی و شخصیت انسان‌هایی را به تصویر می‌کشد که گاهی ما آنها را تنها چند سال، ماه، هفته، روز و یا حتی چند لحظه‌ای می‌بینیم. با آنها ارتباط داریم، دوست می‌شویم، و ممکن است دیگر هیچ وقت آنها را نبینیم، اما ممکن است همین انسان‌های عادی بر تمام زندگی و دل‌مان تاثیر عمیق و سازنده‌ای بگذارند. در تمام آثار او این موضوع کاملاً محسوس است.
گریشکاوتس در آثارش تلاش می‌کند بهترین لحظات زندگی انسان را یادآور شود که غباری از روزمرگی بر آن نشسته.
آثار او مملو از حوادث و اتفاقات ناچیزی است که بسیاری از ما در زندگی به آنها توجه نمی‌کنیم: دعواهای سادۀ خانوادگی، بی‌خوابی‌های مزمن روزانه، شکستن شیشۀ مربا یا ترشی در آشپزخانه و از این قبیل اتفاقات زندگی که همواره به صورت خاصی مورد توجه گریشکاوتس هستند.

گریشکاوتس به‌دنبال "امید" است. مساله‌ای که در آثار نویسندگان معاصر خصوصا مشرق‌زمین یافت نمی‌شود. گریشکاوتس سعی می‌کند انسان را برای لحظه‌ای از بند روزمرگی و دوندگی‌های بی‌پایان تحمیل شده در قرن ۲۱ رهایی بخشد و بگوید: آری، زندگی‌ اینقدرها هم که شما تصور می‌کنید پوچ و بی‌معنی نیست!
عکس و متن از: @rashedi_mojtaba
📚شما میتوانید از هرجای ایران که هستید این کتاب رو از کتابیسم تهیه کنید📚
‏www.ketabism.com
#کتاب #کتابیسم #آقای_گریشکاوتس_و_شش_داستان #یوگنی_والریویچ_گریشکاوتس #رضوان_حسن_زاده #مهناز_داورمی #انتشارات_نیستان
Read more
. صادق چوبک (14 تیر 1295 – 13 تیر 1377)، یکی از نویسندگان بزرگ تاریخ معاصر ایران بود. او را به همراه ...
Media Removed
. صادق چوبک (14 تیر 1295 – 13 تیر 1377)، یکی از نویسندگان بزرگ تاریخ معاصر ایران بود. او را به همراه صادق هدایت و بزرگ علوی، از پدران داستان‌نویسی نوین فارسی می‌دانند. او از اولین کوتاه نویسان قصه فارسی است و پس از محمد علی جمالزاده و صادق هدایت، می‌توان از او به عنوان یکی از پیشروان قصه‌نویسی جدید ... .
صادق چوبک (14 تیر 1295 – 13 تیر 1377)، یکی از نویسندگان بزرگ تاریخ معاصر ایران بود. او را به همراه صادق هدایت و بزرگ علوی، از پدران داستان‌نویسی نوین فارسی می‌دانند. او از اولین کوتاه نویسان قصه فارسی است و پس از محمد علی جمالزاده و صادق هدایت، می‌توان از او به عنوان یکی از پیشروان قصه‌نویسی جدید ایران نام برد.

مجموعه داستان «انتری که لوطی‌اش مرده بود» و رمان‌های «سنگ صبور» و «تنگسیر» از بهترین آثار اوست.
صادق چوبک در بیشتر داستان‌هایش به تیره‌روزی مردمی پرداخته که اسیر خرافه و نادانی هستند. او با توجه به خشونت رفتاری‎ای که در این طبقه از مردم دیده بود، شخصیت‌ها و ماجراهایی خلق می‌کرد که بازتاب زخم‌ها و آسیب‌های آن‌ها باشند. سیاهی‌ها و زشتی‌های جامعه در آثار او با زبانی ساده، به روشنی ترسیم می‌شد. داستان‌های او به شدت واقع‌گرایانه و حتی طبیعت‌گرایانه بود.
اولین مجموعه داستانش، «خیمه شب‌ بازی» را در سال 1324 منتشر کرد. در این اثر و «چرا دریا طوفانی شد» بیشتر به توصیف مناظر، شخصیت‌های داستان و روابط و روحیات آنها پرداخت. در سال 1328 کتاب «انتری که لوطی‌اش مرده بود» را که حاوی سه داستان و یک نمایش‌نامه بود به چاپ رساند. رمان‎های تنگسیر و سنگ صبور را نیز در دهه 1340 منتشر کرد.

تنگسیر به 18 زبان ترجمه شد و امیر نادری در سال 1352 فیلمی بر اساس آن ساخت. چوبک داستان این رمان را به روش جریان سیال ذهن روایت کرده و داستان را از زبان افراد مختلف بازگو کرده است. این اثر بحث‌های بسیاری را در محافل ادبی برانگیخت. در سنگ صبور نیز قصه از زبان شخصیت‌های مختلف روایت شده است. چوبک برای بیان افکار ذهنی هریک از شخصیت‌ها به زبان هریک از آنها داستان می‌نوشت که به تغییر نثر منجر میشد. هریک از شخصیت‌های داستان‌های او به زبان خودش و متناسب با فرهنگ و خانواده و سن و سالش حرف می‌زند. به همین دلیل شخصیت پردازی در آثار بسیار قوی است.

مجموعه داستان‌های «چرخ آخر» و «روز اول قبر» از دیگر آثار او هستند. چوبک به زبان انگلیسی نیز تسلط داشت و قصه‌ی معروف «پینوکیو» را با نام «آدمک چوبی» به فارسی برگرداند. شعر «غُراب» اثر «ادگار آلن پو» را نیز ترجمه کرد. آخرین اثر منتشر شده‌ای او ترجمه‌ی حکایت هندی عاشقانه‌ی «مهپاره» بود که در زمستان سال 1370 منتشر کرد.
چوبک در اواخر عمر بینایی‌اش را از دست داد و در سال 1377 در آمریکا درگذشت و بنا به وصیتش، یادداشت‌های منتشر نشده‌اش و جسدش را سوزاندند. .
www.30Book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتا
Read more
روحش شاد و یادش گرامی ‌ انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره ...
Media Removed
روحش شاد و یادش گرامی ‌ انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش ... روحش شاد و یادش گرامی

انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. وی پدر مجید انتظامی آهنگساز و نوازنده معروف است. وی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبی به کارگردانی اصغر تفکریدر تئاتر پاریس خیابان لاله‌زار اجرا کرد و تا ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.

او در ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد.بازی او در فیلم گاو نقطه عطف و تحولی شگرف در تاریخ بازیگری سینمای ایران می‌شود. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. او در فیلم مستند عشق‌پردازبه کارگردانی محمدهادی کاویانی در کنار محمود فرشچیانحضور داشته‌است. وی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن،اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان،صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. او در گاوخونی دومین همکاری اش بابهروز افخمی را تجربه کرد و جائی برای زندگی چهارمین تجربه‌اش با محمد بزرگ‌نیا بود. او برای اولین بار با مسعود کیمیایی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران و در سن ۷۹ سالگی در فیلم حکم همکاری کرد. نقش رضا در فیلم حکم شبیه یک دن کورلئونه است.انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد
Read more
مهلت شرکت در مسابقه فوکس ایران ۳ به زودی به پایان می‌رسد. تا ۲۴ آگست فرصت دارید تا عکس یا ویدیو خود را ...
Media Removed
مهلت شرکت در مسابقه فوکس ایران ۳ به زودی به پایان می‌رسد. تا ۲۴ آگست فرصت دارید تا عکس یا ویدیو خود را که جلوه ای از فرهنگ معاصر جوانان ایران را نشان می دهد به جشنواره ارسال کنید. سه برنده اصلی این رقابت علاوه بر جوایز نقدی ۳،۰۰۰، ۲،۰۰۰ و ۱،۰۰۰ دلاری، آثار شان در نشریه "آرت فورم” به چاپ خواهد رسید. فراخوان ... مهلت شرکت در مسابقه فوکس ایران ۳ به زودی به پایان می‌رسد. تا ۲۴ آگست فرصت دارید تا عکس یا ویدیو خود را که جلوه ای از فرهنگ معاصر جوانان ایران را نشان می دهد به جشنواره ارسال کنید.
سه برنده اصلی این رقابت علاوه بر جوایز نقدی ۳،۰۰۰، ۲،۰۰۰ و ۱،۰۰۰ دلاری، آثار شان در نشریه "آرت فورم” به چاپ خواهد رسید. فراخوان برای عموم آزاد است، و هنرمندان می توانند از همه جای دنیا از جمله ایران در این جشنواره شرکت کنند. برای اطلاعات بیشتر به‌ وب سایت /farhang.org مراجعه کنید. Submissions deadline to Focus Iran 3 is fast approaching on Aug 24.
Read more
... "مقاله" - ریشه های گسست و گم گشتگی فرهنگی در معماری معاصر ایران - نویسندگان: منوچهر معظمی - ...
Media Removed
... "مقاله" - ریشه های گسست و گم گشتگی فرهنگی در معماری معاصر ایران - نویسندگان: منوچهر معظمی - عیسی حجت - منبع: نشريه معماری و شهرسازی آرمان شهر، شماره ۲۱ ... ■ لینک مطالعه مقاله در "Bio" 🌐 www.goo.gl/oKfHNH ... بخشی از این مقاله: گروهی معتقدند که ورود نوگرایی (مدرنیسم) به ایران در ... ...
"مقاله"
- ریشه های گسست و گم گشتگی فرهنگی در معماری معاصر ایران
- نویسندگان: منوچهر معظمی - عیسی حجت
- منبع: نشريه معماری و شهرسازی آرمان شهر، شماره ۲۱
...
■ لینک مطالعه مقاله در "Bio"
🌐 www.goo.gl/oKfHNH
...
بخشی از این مقاله:
گروهی معتقدند که ورود نوگرایی (مدرنیسم) به ایران در سال های 1300 به بعد که با دوره پهلوی در ایران همراه می شود، نابه هنگام رخ داده و از این رو، آنچه در ایران رخ داده، آکنده از تقلید و ناهمزمانی است و عملاً به تغییر مفهوم نوگرایی انجامیده است. در این مورد نیز کاوش در آثارِ به جای مانده در همه زمینه ها به خصوص معماری و شهرسازی، حکایت از تغییرات و دگرگونی های شگرف درونی می کند و گویش خاص ایرانی از نوگرایی و نوپردازی را ارائه می دهد.
دوره پهلوی اول، سال های تغییر و تحول عمده و بنیادینی در ساختار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران است که در آن جست وجوی «شهر فرنگ »، به مثابه رؤیای جزم اندیشانه و شهر آرزوها، باعث پدید آمدن شکلکی از شهر صنعتی اروپایی می شود.
...
■ جهت مطالعه کامل مقاله به لینک ارائه شده در "Bio" مراجعه نمایید.
🌐 www.goo.gl/oKfHNH
...
》 رسانه معماری معاصر ایران
www.caoi.ir
...
#مطالعات_معماری #معماری #پژوهش_معماری #معماری_ایران #معماری_معاصر #معماری_معاصر_ایران #شهرسازی #معماری_شهرسازی #معماری_دوران_پهلوی #معماری_دوران_قاجار #مدنیت #جامعه_شناسی #اجتماعی_فرهنگی #معماری_ایرانی #آرمانشهر #ایران #تاریخ_معاصر_ایران #ایران_مدرن
...
Read more
@shahrivargallery خبر تعطیلی #گالری_شهریور به عنوان یکی از حرفه‌ای ترین #گالری های ایران در حالی از جانب #امیرحسین_زندی مدیر این #نگارخانه اعلام شد که این روزها اهالی هنرهای تجسمی مشغول پیش بردن کمپین #حمایت_از_تندیس به منظور چاپ دوباره‌ی این مجله باسابقه هستند؛ کمی پیش از آن هم سوگوار ... @shahrivargallery

خبر تعطیلی #گالری_شهریور به عنوان یکی از حرفه‌ای ترین #گالری های ایران در حالی از جانب #امیرحسین_زندی مدیر این #نگارخانه اعلام شد که این روزها اهالی هنرهای تجسمی مشغول پیش بردن کمپین #حمایت_از_تندیس به منظور چاپ دوباره‌ی این مجله باسابقه هستند؛ کمی پیش از آن هم سوگوار تعطیلی گالری های آن، #مهروا و ۲۶ بودند و دیگر گویا می‌بایست به تعطیل شدن مهم‌ترین پایگاه‌های فرهنگ و هنر معاصر ایران -یکی پس از دیگری- عادت کنند.

گالری شهریور با برپایی هشت نمایشگاه پربار در طول سه سال به نمایش آثار هنرمندان بزرگی چون #ابوالقاسم_سعیدی، #ناصر_عصار، #مسعود_عربشاهی، #پرویز_تناولی، #ژازه_تباتبایی، #قاسم_حاجی_زاده، #هوشنگ_پزشک_نیا و ... پرداخت و عمدتا تمرکز خود را روی هنرمندان مدرن داشت. این امر با وجود تجهیزات کارآمد و حرفه‌ای گالری، کیفیتِ ارائه‌ی آثار را در حد گالری های بین‌المللی تضمین می‌کرد و به سبب قرارگیری در شمال شهر تهران و نزدیکی به سفارت ها، فضای مناسبی برای مخاطب غیر ایرانی به شمار می‌رفت و عملا در حکم آبروی هنر معاصر ایران بود.

اصولا پایان یافتن فعالیت یکی از مهم‌ترین گالری های پایتخت، برای تمامی هنرمندان و هنردوستان خبر ناگواریست و هم‌چنین زنگ خطریست برای دیگر گالری داران و مهم‌تر از آن هشداریست برای متولیان دولتی در #وزارت_فرهنگ_و_ارشاد_اسلامی؛ چرا که تعطیلی یک گالری، نابودی چیزی بیش‌از یک فضای نمایش است و در عمل بخش مهمی از خاطرات جمعی هنرمندان و هنردوستان است که تهدید می‌شود و اگر متولیان امر و مدیران دولتی هم‌اکنون به فکر راه چاره‌ای برای رفع معضلات گالری داران و هنرمندان نباشند، قطار تعطیلی گالری ها سرعت بیش‌تری به خود می‌گیرد و پس از گالری شهریور می‌بایست منتظر تعطیلی نگارخانه های بعدی باشیم.

وضعیت نابه‌سامان کنونی که مانند دیگر حوزه‌ها، دامن هنرهای تجسمی را هم گرفته، نیازمند پشتیبانی مدیران دولتی و بهره‌گیری آن‌ها از ظرفیت‌های صددرصدی نهادها و ادارات متبوعشان است. گستره‌ی این معضل به حدی است که انفعال در هر روز ضرر بیش‌تری را به همراه خواهد داشت و اگر به زودی اقدامات اساسی صورت نگیرد تنها می‌توان شاهد به بن‌بست رسیدن در بحران پیش‌رو بود.

#هنرگردی
#Honargardi #ShahrivarGallery #AmirHosseinZandi
Read more
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ...
Media Removed
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ادبیات شد این روزها به بهانه برپایی نمایشگاه کتاب تهران به ایران سفر کرده است و روز گذشته در یک نشست خبری در کاخ نیاوران حاضر شد و با رسانه‌های ایرانی گفت‌وگو کرد و عصر دیروز هم در خانه اندیشمندان علوم ... روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی
نویسنده سرشناس ترکیه که در سال دو هزار و شش برنده نوبل ادبیات شد این روزها به بهانه برپایی نمایشگاه کتاب تهران به ایران سفر کرده است و روز گذشته در یک نشست خبری در کاخ نیاوران حاضر شد و با رسانه‌های ایرانی گفت‌وگو کرد و عصر دیروز هم در خانه اندیشمندان علوم انسانی حضور پیدا کرد و از ادبیات سخن گفت. این نویسنده سرشناس در نشست خبری خود گفت: تاریخ و فرهنگ ایران و ترکیه درآمیخته است.
روایت نویسنده نوبلیست از فرهنگ جامعه ایرانی
کتاب‌هایم به شصت زبان دنیا ترجمه شده است، اما وقتی به ایران می‌آیم انگار وطن خودم است. در تهران بودن برای من لذت‌بخش است و این دومین‌بار است که به ایران آمده‌ام. کتاب‌هایم نیز از بیست و پنح سال پیش به فارسی ترجمه شده است. او افزود: برخی از دوستان ایرانی رمان «نام من قرمز» را بیشتر از آنکه ترکی بدانند ایرانی می‌دانند زیرا در آن درباره ایران و مینیاتور ایرانی نوشته شده است. پاموک همچنین متذکر شد: زمانی که کتاب‌هایم در ایران و به فارسی ترجمه یا چاپ می‌شود شادی مضاعفی به من دست می‌دهد، اما نارضایتی هم دارم. دوست دارم باتوجه به معاهده برن و کپی‌رایت، کتاب‌هایم به شکل منظم با اجازه خودم و دقیق، در یک مجموعه و از طرف یک انتشارات شاید توسط فردی مثل آقای فصیحی منتشر شود. او سپس درباره استفاده از آثار ایرانی در داستان‌هایش، اظهار کرد: «کتاب سیاه» تحت تاثیر «منطق‌الطیر» عطار و در قالب رمان پست‌مدرن نوشته شده است.

این نویسنده درباره‌ اینکه ادبیات معاصر ایران تا چه اندازه در ترکیه شناخته‌شده است گفت: متاسفانه ادبیات معاصر ایران در ترکیه شناخته‌شده نیست و برخی فقط «بوف کور» (صادق هدایت) را می‌شناسند. نویسنده‌های بیست سال اخیر ایران در ترکیه شناخته‌شده نیستند زیرا ترکیه رو به غرب و پشت به شرق ایستاده‌ است. اورهان پاموک درباره‌ دیگر نویسنده‌های ایرانی نیز اظهار کرد:‌ نویسنده‌های روشنفکر مخاطبان خاص خود را دارند. برای مثال دکتر شایگان دیدگاه مدرن، سیدحسین نصر دیدگاه محافظه‌کارانه و دکتر شریعتی دیدگاه انقلابی دارد. من نیز هنگامی که کتاب «برف» را می‌نوشتم کتاب شریعتی را خواندم. اینها تاثیرات خود را روی مخاطب ترکیه می‌گذارد.پاموک در پاسخ به اینکه در رسانه‌ها و جامعه روشنفکری ایران درباره اینکه چرا تاکنون جایزه نوبل ادبیات به نویسنده‌های ایرانی تعلق نگرفته است، بحث می‌شود و نظر شما که موفق به دریافت این جایزه شده‌اید، چیست، توضیح داد: در سفرهایی که به کشورهای دیگر داشتم از جمله هلند و کره ..؛ادامه در کانال تلگرام ققنوس
Read more
‍ ‍ به مناسبت ۱۹ آگوست، روز جهانی عکاسی ۔ ۔ ۔ #میرزاحسن_عكاسباشى ۔ ۔ ۔ "میرزاحسن عكاسباشى"، ...
Media Removed
‍ ‍ به مناسبت ۱۹ آگوست، روز جهانی عکاسی ۔ ۔ ۔ #میرزاحسن_عكاسباشى ۔ ۔ ۔ "میرزاحسن عكاسباشى"، بزرگ خاندان #چهره_نگار، بنیانگذار هنر عكاسى در فارس و جنوب ایران، در سال ۱۲۳۰ هجرى شمسى در کازرون دیده به جهان گشود و از همان دوران كودكى به تحصیل علم و دانش از پدر و استادان آن زمان پرداخت.وى براى كسب ... ‍ ‍ به مناسبت ۱۹ آگوست، روز جهانی عکاسی ۔
۔
۔

#میرزاحسن_عكاسباشى
۔
۔
۔ "میرزاحسن عكاسباشى"، بزرگ خاندان #چهره_نگار، بنیانگذار هنر عكاسى در فارس و جنوب ایران، در سال ۱۲۳۰ هجرى شمسى در کازرون دیده به جهان گشود و از همان دوران كودكى به تحصیل علم و دانش از پدر و استادان آن زمان پرداخت.وى براى كسب علومِ بیشتر، به بحرین و هندوستان رفته و در زمینه فراگیرى علوم دینى، شعر، ادب، خطاطى و عكاسى در زمان خود به حد كمال رسید. "میرزا حسن"، خط نستعلیق را خوش می‌نوشت و در نسخ، مهارت فراوانی کسب کرد. او کتاب های متعددی برای انجمن علمی پارسیان ایرانی مقیم بمبئی با خطوط زیبای نسخ و نستعلیق کتابت کرد."میرزاحسن عكاسباشى" نیمى از دوران اقامت ۲۰ ساله خود در بمبئى را به هنر عكاسى پرداخت و با گنجینه زیبایى از عكس هاى بناهاى تاریخى و مناظر كشور هندوستان به همراه برادر خود كه او نیز مدتى در این كشور نزد استادان و هنرمندان عكاس، آموزش دیده بود راهى ایران شد و نخستین عكاسخانه ها را در بوشهر، كازرون و شیراز تأسیس كرد. میرزا فتح الله خان، میرزاحبیب الله خان، بهرام، بانو عزیزه جهان، حسن و منوچهر از دیگر اعضاى هنرمند عكاس خاندان چهره نگار شیرازى هستند كه هر یك در زمان خویش، آثار ارزشمندى را به گنجینه هنرى این خانواده افزودند.نسخه هاى تكثیرشده از عكس هاى تاریخى شیراز كه از آثار خاندان چهره نگار بر جاى مانده از سوى سازمان میراث فرهنگى در نمایشگاه دائمى عكس هاى تاریخى شیراز واقع در ارگ كریمخان در معرض دید عموم قرار گرفته است.زنده یاد بهمن جلالی، مدرس و محقق تاریخ عکاسی ایران نیز در باره برادران عکاسباشی یا چهره نگار باور داشت: "چهره نگاران شیراز عکاسان بداهه بودند، یعنی آثارشان دارای خلوص و اصالت است.
ساختارعکس‌هایشان کاملاً ایرانی و به دور از هرگونه تقلید است. بین عکس و مخاطب حایلی نیست و ترکیب بندی عکس‌ها ایرانی بودن آن را نشان می‌دهد."میرزاحسن تا پایان عمر در شیراز به هنر عكاسى پرداخت و در سال ۱۳۳۶ هجرى شمسى دیده از جهان فروبست.

#شیرازی_بومونیم
#شیرازی_سختکوش
#حس_تعلق
#من_شهرم_را_دوست_دارم
#من_شیراز_را_دوست_دارم

@shirazi_boomoonim
Read more
ما امروز رفتيم خانه مقدم ، يكي از زيباترين جاهايي بود كه تا امروز رفتم . يادتونه تو سريال خانه سبز وقتي ...
Media Removed
ما امروز رفتيم خانه مقدم ، يكي از زيباترين جاهايي بود كه تا امروز رفتم . يادتونه تو سريال خانه سبز وقتي جد بزرگوار از تابلو ميومد بيرون و از اون طرف تابلو و دنيايي كه توش زندگي ميكرد تعريف ميكرد ؟ اين خونه اونور اون تابلوئه ، يه جايي تو گذشتس كه دلت نمي خواد ازش بيرون بياي . انگار آدم هاش براي يه سفر رفتن ... ما امروز رفتيم خانه مقدم ، يكي از زيباترين جاهايي بود كه تا امروز رفتم . يادتونه تو سريال خانه سبز وقتي جد بزرگوار از تابلو ميومد بيرون و از اون طرف تابلو و دنيايي كه توش زندگي ميكرد تعريف ميكرد ؟ اين خونه اونور اون تابلوئه ، يه جايي تو گذشتس كه دلت نمي خواد ازش بيرون بياي . انگار آدم هاش براي يه سفر رفتن بيرون و هنوز نيومدن ❤️اينقدر با سليقه چيده شده ، اينقدر لوازمشون زيباست كه نميشه توصيف كرد . يه كافه كوچيك هم توش داره . وروديش ٥٠٠٠تومنه و ارزش بارها ديده شدن رو داره . ................................... خانه و موزهٔ مقدم مربوط به اواخر دورهٔ قاجار است و در تهران، در ضلع شمالی خیابان امام خمینی، خیابان شیخ هادی واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۹۲۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
موزه و خانهٔ مقدم در آغاز، عمارتی بزرگ و مجلل و محل سکونت خاندان محمدتقی خان احتساب‌الملک از صاحب‌منصبان مشهور دربار قاجاریان و رئیس ادارهٔ احتسابیهٔ تهران و وزیر مختار ایران در برن سوئیس،بوده که بعدها در اختیار محسن مقدم، استاد باستان‌شناسی دانشگاه تهران، قرار می‌گیرد. او به همراه همسر فرانسوی‌اش در خانهٔ پدری خود در تهران ساکن شد. محسن مقدم و همسرش «سلما» که کارمند کتابخانه و موزهٔ ملی ایران بود، در کنار فعالیت‌های علمی، آثار و اشیاء فراوانی را با هدف حفظ میراث فرهنگی و تاریخی ایران گردآوری کردند.
...........................................
#خانه_مقدم #تهران #ايران #تهرانگردي #تهرانگردي_عكاسي #شقايق_جعفري_جوزاني #شقايق_جوزاني #شقايق #رويايي #عشق #گذشته #عاشقانه #تهرانف_کلمب #خانه_سبز #جد_بزرگوار #عكاس #عكاسي #دلنوشته_های_من #١٣٩٧
Read more
: بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، ...
Media Removed
: بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، جشن اختتایمه سومین دوسالانه روز ششم شهریور در تهران برگزار می گردد. .  جشن اختتایمه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان ... :
بنا بر اعلام مؤسسه هنرمعماری، دبیرخانه دائمی دوسالانه‌ی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، جشن اختتایمه سومین دوسالانه روز ششم شهریور در تهران برگزار می گردد.
.
 جشن اختتایمه سومین دوسالانه ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران(۱۳۹۷-۱۳۹۵) شامل برنامه‌هایی چون معرفی برنده نشان دکتر علی اکبر صارمی، معرفی معمار سال ایران در ۱۳۹۷، معرفی برندگان جایزه ملی نقد معماری ایران، معرفی برندگان مسابقه طراحی اکوکمپ در بندر تاریخی کنگ و نمایشگاه آثار معرفی برندگان و نمایشگاه آثار برتر اجرا شده و نشده کشور در دوسال اخــیر می‌باشد.
.
زمان: ۶ شهریور ۱۳۹۷، از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹
.
مکان: مرکز همایش‌های دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه تهران آدرس تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، روبروی کوی دانشگاه تهران
.
🔹 حضور عموم شرکت کنندگان و علاقه‌مندان در این برنامه آزاد، رایگان و بدون نیاز به ثبت نام قبلی است
🔹 پارکینگ دانشگاه با هدف دسترسی آسان و چند قدمی به سالن همایش بصورت کامل در خدمت مهمانان عزیز دوسالانه است.
.
سومین دوسالانه معماری ایران با حمایت‌های بخش خصوصی برگزار می‌گردد
.
حامی بنیانگذار:
شرکت رویا طرح داخلی
@RoyaCo
حامیان ویژه:
شرکت آروین سنگ
www.ArvinGranite.ir
هارمونیک سنتر
@Harmonic.center
.
حامیان معنوی:
مان معماران
@Manmemar
دانشگاه معماری و هنر پارس
@Parsuniversity
انجمن مفاخر معماری ایران
www.ammi.ir
دفتر معماری پلسار پارت
@Pulsarpart_co
و سرکار خانم دکتر شیوا آراسته
@Shiva.arasteh

شهرداری بندر تاریخی کنگ
@Kong.Port
و با سپاس ویژه از شهردار بندر تاریخی کنگ، جناب آقای مهندس زارعی
@ayoub.zareii
.
حامی رسانه‌ای:
فصلنامه‌ی هنرمعماری
www.AOA.ir
وبسایت معمار ایرانی
@Iranianarchitect
www.Iranian-architect.com
وبسایت هنرمعماری آنلاین
www.AOAonline.ir
Read more
. به نام دوست و با تقدیم احترام به محضر مردم شریف ایران به دنبال اعتراضات پیش آمده توسط شعرا و ادبای ...
Media Removed
. به نام دوست و با تقدیم احترام به محضر مردم شریف ایران به دنبال اعتراضات پیش آمده توسط شعرا و ادبای عزیز کشور مبنی بر استفاده ی بدون مجوز ابیات برخی شاعران: 1- مهتاب یغما 2- سحر رنجبر 3- شهرام سببی 4- اکبر قنبرزاده 5- آریا صلاحی در ترانه های اجرا شده توسط آقای حمید هیراد و بعضا تغییر یا تحریف ... .
به نام دوست
و با تقدیم احترام به محضر مردم شریف ایران
به دنبال اعتراضات پیش آمده توسط شعرا و ادبای عزیز کشور مبنی بر استفاده ی بدون مجوز ابیات برخی شاعران:
1- مهتاب یغما
2- سحر رنجبر
3- شهرام سببی
4- اکبر قنبرزاده
5- آریا صلاحی
در ترانه های اجرا شده توسط آقای حمید هیراد و بعضا تغییر یا تحریف واژگان آنها، موسسه آوازی نو به عنوان مسوول و صاحب امتیاز آثار هنری جناب آقای حمید هیراد، ضمن آنکه پیش از هر چیز، به عنوان یک موسسه هنری، خود را مکلف به رعایت مرزهای اخلاق و فرهنگ و قانون دانسته و با اعتقاد به آنکه فعالیت فرهنگی باید نمونه ی بارز اخلاق و ادب باشد ، از کلیه ی شاعرانی که ابیاتی از آثار ایشان بدون اخذ مجوز در آثار آقای حمید هیراد مورد استفاده قرار گرفته پوزش خواسته و ضمن دلجویی از آن عزیزان خود را مکلف به احقاق حقوق مادی و معنوی ایشان میداند .
این موسسه افتخار میکند که مخاطبانی از جنس مردم فرهنگ دوست و ادب پرور ایران دارد که آثار ادبی و هنری را با دقت ، جدیت و حساسیت شایسته پیگیری نموده و صیانت از ادب پارسی را به عنوان میراث گرانقدر پیشینیان تکلیف عینی و عمومی خود میدانند .
در پایان موسسه آوازی نو ضمن تعهد بر رسالت فرهنگی خویش و کوشش در جهت اعتلای فرهنگ و موسیقی ایران با پوزش از شاعران عزیز هر گونه بی حرمتی از طرف افراد غیر مرتبط را اکیدا محکوم نموده و با اشاره به اینکه این موسسه به محض اطلاع از امر به دنبال حل موضوع به شیوه ی متناسب با شان عرصه فرهنگ بوده، تاکید می نماید این اقدامات بهیچ وجه ارتباطی با موسسه آوازی نو نداشته و قطعا مورد تایید این موسسه ، حمید هیراد و مخاطبین ایشان نخواهد بود.

از تک تک شما عزیزان سپاسگزارم که کنار ما بودید تا این حرکت قدم اولش را به خوبی بردارد. . .

دوستانی ناراحت شدند که من برای آقای هیراد آرزوی موفقیت کردم؛ ولی با کمال احترام اعتقاد دارم هر شخصی اشتباه می کند و ایشان هم مثل من و شما اشتباه کرده؛ مهم این است که قبول کرد و عذرخواهی کرد و حقوق دوستان را پرداخت و متعهد شد دیگر حقوق مادی و معنوی هنرمندان را رعایت کند. باید از این پله عبور کنیم تا سراغ پله های دیگر برویم. وضعیت نا به سامان کنسرت ها و تعطیلی غیر قانونی آن؛ رعایت حقوق مولفین و مصنفین ؛ حمایت از قانون کپی رایت؛ اصلاح وضعیت صدور مجوز اداره ارشاد و ... اگر شما همراه باشید پله پله پیش خواهیم رفت. شاد باشید❤️🌹
#نه_به_سرقت_ادبی #صابر_قدیمی #هیراد
Read more
نهمین نمایشگاه سالانه عکس تئاتر انجمن عکاسان خانه تئاتر با عنوان «تیاترگرافی» در رویداد «اردیبهشت ...
Media Removed
نهمین نمایشگاه سالانه عکس تئاتر انجمن عکاسان خانه تئاتر با عنوان «تیاترگرافی» در رویداد «اردیبهشت تئاتر ایران» برگزار می‌شود. به گزارش ... نهمین نمایشگاه گروهی سالانه اعضای انجمن عکاسان خانه تئاتر تحت عنوان «تیاتروگرافی» و به بهانه برگزاری رویداد «اردیبهشت تئاتر ایران» در هفته گرامیداشت ... نهمین نمایشگاه سالانه عکس تئاتر انجمن عکاسان خانه تئاتر با عنوان «تیاترگرافی» در رویداد «اردیبهشت تئاتر ایران» برگزار می‌شود.

به گزارش ... نهمین نمایشگاه گروهی سالانه اعضای انجمن عکاسان خانه تئاتر تحت عنوان «تیاتروگرافی» و به بهانه برگزاری رویداد «اردیبهشت تئاتر ایران» در هفته گرامیداشت روز جهانی تئاتر در گالری «تابستان» خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه که از ۷ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه و به مدت یک‌هفته برگزار می‌شود، ۷۲ عکس از ۳۹ نفر از اعضای انجمن عکاسان خانه تئاتر ایران و در ۳ بخش «تئاتر صحنه‌ای»، «پرتره» و «پشت‌صحنه تئاتر» به نمایش درمی‌آید.

آیین گشایش نمایشگاه «تیاتروگرافی» نیز در ساعت ۱۷ بعدازظهر چهارشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه در گالری «تابستان» خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، «انجمن عکاسان خانه تئاتر ایران» برای نخستین‌بار با شیوه‌ای متفاوت در راستای انتخاب نهایی آثار نمایشگاه عکس تئاتر «تیاتروگرافی» اقدام نمود و بر این اساس، تمامی شرکت‌کنندگان در روند انتخاب آثار سهیم شدند.
------------------------
منتظر همه شما دوستان و علاقه مندان عكاسى تئاتر هستيم

طراح پوستر : ابراهيم حسينى @ebrahim_hosseini55
#تئاتر #عكاسى #عكاسى_تئاتر #خانه_هنرمندان
Read more
: طوفان دفاتر ایرانی در جایزه‌ی جهانی #آجر . چهار پروژه از ایران در بین ۱۳ پروژه‌ی فینالیست جایزه‌ی ...
Media Removed
: طوفان دفاتر ایرانی در جایزه‌ی جهانی #آجر . چهار پروژه از ایران در بین ۱۳ پروژه‌ی فینالیست جایزه‌ی جهانی آجر . این جایزه در کشور انگلستان برگزار می‌گردد و مختص پروژه‌های آجری آن کشور است، لیکن یک بخش بین‌المللی تحت عنوان(worldwide) دارد که بدون نگاه به دسته بندی و عملکردهای مرسوم بهترین ... :
طوفان دفاتر ایرانی در جایزه‌ی جهانی #آجر
.
چهار پروژه از ایران در بین ۱۳ پروژه‌ی فینالیست جایزه‌ی جهانی آجر
.
این جایزه در کشور انگلستان برگزار می‌گردد و مختص پروژه‌های آجری آن کشور است، لیکن یک بخش بین‌المللی تحت عنوان(worldwide) دارد که بدون نگاه به دسته بندی و عملکردهای مرسوم بهترین اثر آجری جهان در هر سال را معرفی می‌نماید
.
این جایزه از مدل جوایزی که با پرداخت پول حتی می‌توانید بعنوان سخنران در جشن نهایی حاضر شوید نیست و شرکت‌کنندگان تنها می‌بایست به دفاع فنی از آثار خود بپردازند
.
حضور معنادار دفاتر ایرانی در بین فینالیست‌ها را مغتنم و حامل پیام شفافی به معماران و پروژه‌های سراسر جهان می‌دانیم. به امید موفقیت نهایی.
Read more
Loading...
Load More
Loading...