Loading Content...

این شماره که دو

Loading...


Unique profiles
84
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Mahak Hospital and Rehabilitation Complex, Los Angeles, California, Tehran, Iran
Average media age
732.6 days
to ratio
5.7
قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، ...
Media Removed
قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، مشکل سپاهانی ها پس از خداحافظی محرم نویدکیا را رفع کند. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، هفته هشتم رقابت های لیگ شانزدهم بود که محرم نویدکیا علیرغم مخالفت احسان حاح صفی ... قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد

امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، مشکل سپاهانی ها پس از خداحافظی محرم نویدکیا را رفع کند.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، هفته هشتم رقابت های لیگ شانزدهم بود که محرم نویدکیا علیرغم مخالفت احسان حاح صفی از دنیای حرفه ای فوتبال خداحافظی کرد، چون فکر می کرد که نمی تواند با توجه به مصدومیت کهنه ای که دارد، به تیم محبوب خود کمک کند.
در آن مقطع عبدالله ویسی هدایت تیم سپاهان را برعهده داشت و مشکل عدم وجود یک هافبک بازیساز همراه این تیم بود تا اینکه سرور جپاروف برای نیم فصل به این تیم پیوست و به خصوص در زمان حضور کرانچار به خوبی توانست نقش خود را به عنوان یک هافبک بازیساز در تیم ایفا کند.
در پایان فصل اما جپاروف با سماجت منصوریان از سپاهان جدا شد و علیرغم اصرار کرانچار برای حفظ او به استقلال بازگشت.
لیگ هفدهم با عدم حضور یک پلی میکر (بازیساز) برای سپاهان خاتمه یافت و در فصل جاری بسیاری انتظار داشتند که حل این مشکل در اولویت های فنی قلعه نویی قرار داشته باشد و به همین دلیل هم بود که قلعه نویی برای به خدمت گرفتن ولادیمیر کومان و بختیار رحمانی اقدام کرد.
با این حال در این بین قلعه نویی روش دیگری را برای حل این مشکل برای سپاهان در نظر گرفت؛ تفکری که تا بدین جای فصل به خوبی توانسته انتظارات قلعه نویی و هواداران سپاهان را برآورده کند.
در واقع سرمربی سپاهان در سیستم خود به بازیکن شماره 10 اعتقادی ندارد و این وظیفه میان بازیکنان خط میانی تیم تقسیم شده است.
در خط میانی سپاهان که معمولا 5 بازیکن حضور دارند، مهدی کیانی به عنوان مهره کلیدی و برقرار کننده ارتباط خط دفاعی و خط میانی به شمار می رود و یک خط جلوتر از این بازیکن نیز دو وینگر چپ و راست یعنی محمدی و انصاری حضور دارند که در میانه میدان توسط محمد کریمی سجاد شهباززاده حمایت می شوند. 
کریمی و شهباززاده که خصوصیات متفاوتی دارند، در واقع همان شماره 10 تیم به شمار می روند. کریمی بازیکنی فانتزی تر نسبت به شهباززاده به شمار می رود و سجاد هم برتری فیزیکی در میانه میدان ایجاد می کند تا با حضور حداکثری و اضافه شدن وینگرها و کیانی، جنگ های میانه میدان به سود سپاهانی ها خاتمه یابد. این دو بازیکن حالا دو مهره تاثیرگذار سپاهان هستند و برای توصیف هماهنگی آنها همین موضوع کافی است که بدانید دو گل شهباززاده در لیگ برتر روی پاس های محمد کریمی به دست آمده است.
Read more
Loading...
@parastou_molaei . @parastou_molaei . <span class="emoji emoji1f308"></span> چرا زنان شوهردار در هوس ترمز می برند ؟! . صرف نظر از انگیزه ...
Media Removed
@parastou_molaei . @parastou_molaei . چرا زنان شوهردار در هوس ترمز می برند ؟! . صرف نظر از انگیزه اصلی اینکه چرا زنان متاهل خیانت می‌کنند، نفس این امر در میان متولدین دهه شصت و هفتاد به شدت روبه گسترش است. موضوع نگران کننده برای من این است که این مهلکه افرادی را به درون خود می‌کشاند که نه می‌خواستند ... @parastou_molaei .
@parastou_molaei .
🌈 چرا زنان شوهردار در هوس ترمز می برند ؟! .
صرف نظر از انگیزه اصلی اینکه چرا زنان متاهل خیانت می‌کنند، نفس این امر در میان متولدین دهه شصت و هفتاد به شدت روبه گسترش است.
موضوع نگران کننده برای من این است که این مهلکه افرادی را به درون خود می‌کشاند که نه می‌خواستند و نه حتی تصورش را می‌کردند که وارد رابطه‌ای دیگر شوند !! اما به خودشان که آمدند دیدند خیانت دارد اتفاق می‌افتد.
زن سی و سه ساله‌ای که با پسر خواهر شوهرش وارد رابطه شده. پسر جوانی که پانزده سال بااو تفاوت سنی دارد، زن هیچ وقت فکرش را نمی‌کرد که شوخی‌ها و تنها شدن‌ها و جای پسرم است و من با فلانی می‌روم خانه، برایش دردسرساز شود.
.
شخصا اعتقاد دارم انسان همچون سایر حیوانات موجودی غریزی و چندآمیزشی‌ست. اما آنچه او را از سایر حیوانات در این مورد مجزا کرد قوه یادگیری و تعقلِ در جهت سازگاری و بقاست. انسان روزی شروع به یادگیری کرد. شروع به فاصله گرفتن از غرایز. .
ما در ایران در آموختنی‌ها بسیار ضعیف عمل کرده ایم. رسوم و سبکی از زندگی وارد جامعه ما شد که متناسب با آنچه ما هستیم و بر ما می‌رود نبود.
ما مهارت ارتباط با دیگران را یاد نگرفتیم. حدومرزها را نمی‌شناسیم‌. محدوده اینکه دختر خاله ما به همسرمان باید چقدر نزدیک بشود را نمی‌دانیم.
محدوده اینکه زنمان با دوست دانشگاهی‌اش که مرد است و قرار است بیرون برود و روی پروژه‌‌شان کار کنند را نمی‌دانیم.
مرزهایش قابل تعریف نیست.
او نباید از زندگی خصوصی تو و همسرت تحت عنوان درددل کردن مطلع شود.
مفهومی به نام «جاست فرند» که ما چندین سال است آن را لق لقه‌ می‌کنیم و یک مفهوم وارداتی‌ست، هیچ کدام از این تعاریفی را شامل نمی‌شود که ما در مناسبت‌هامان آن را به جا می‌آوریم.
جاست فرند شما مشاور شما نیست !!
حد و مرز مشخصی دارد.
ما این مرزها را نمی‌دانیم. .
اصلا برایِ ما نیست. با آن بیگانه هستیم.
چون خودآگاهی نداریم گم می‌شویم. .
توی گروه تلگرامی «انجمن شاعران فلان» آقای فلانی ساعت دو بامداد به شما مسیج می‌دهد که:« بانو، سروده زیبایتان را خواندم،حضور شما در این جمع غنیمت است» .....
.
🌈ادامه متن و نتيجه گيري را در كانال مطالعه فرماييد 🌈
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
🔰 لطفا جهت اطلاع از شرایط مشاوره حضوری و #مشاوره_آنلاین، از طریق شماره های روی پیج اقدام بفرمایید 🔰 .
.
🌈 كليه كليپ ها و پستها را ميتوانيد در كانال جستجو كنيد. 🌈
.
.
#رابطه #ازدواج #خانواده #عشق #مسئولیت #روابط #عاشقانه #آزادی #رهایی #مشاوره #درمان #روانشناسی #روانشناس #هنر
Read more
....بچه که بودیم لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی ...
Media Removed
....بچه که بودیم لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشت یادش بخیر؛ در به در دنبال یکی میگشتیم کتابامونو جلد کنه !️ همیشه تو مدرسه عادت داشتم همکلاسی هامو بشمرم تا ببینم کدوم پاراگراف برای خوندن به من میفته ... ....بچه که بودیم
لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب
بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشت
یادش بخیر؛ در به در دنبال یکی میگشتیم کتابامونو جلد کنه !☺️ همیشه تو مدرسه عادت داشتم همکلاسی هامو بشمرم تا ببینم کدوم پاراگراف برای خوندن به من میفته 😃
یادش بخیر یکی از استرس های زمان مدرسه این بود که زنگ ورزشمون چه روزیه و چه ساعتی ؟!!😉 افتادن زنگ ورزش اونم دو زنگ آخر پنجشنبه از انتصاب به عنوان مدیر کل شرکت مایکروسافت هم بالاتر بود 😃
من مدرسه که میرفتم همیشه سر کلاس به این فک میکردم که اگه پنکه سقفی بیفته کله کیا قطع میشه ! 😳🤔 وقتی سر کلاس حوصله درس رو نداشتیم
الکی مداد رو بهانه میکردیم بلند میشدیم میرفتیم☺️
گوشه کلاس دم سطل آشغال بتراشیم
تو مدرسه آرزومون این بود که وقتی از دوستمون می پرسیم درستون کجاست اونا یه درس از ما عقب تر باشن😊
یادتون میاد
اوج احتراممون به یه درس این بود که دفتر صد برگ واسش انتخاب می کردیم !!!!!!!!!!😊 یادش به خیر…….. چه زود بزرگ شدیم و آرزوها و خاطرات زیبای کودکیمون رو فراموش کردیم . تقدیم به همه دوستان😘
یادش بخیر، ﺑﭽﻪ که ﺑﻮﺩﯾﻢ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺎﺩﺭﻣﻮﻧﻮ ﻣﯿﮕﺮﻓﺘﯿﻢ تا ﮔﻢ .ﻧﺸﯿﻢ.☺️ یادتون نیست
عکس برگردون میخریدیم و با آب دهن میچسبوندیم تو دفترمون 😃
یا عکس آدامس خرسی رو با آب دهن میچسبوندیم ساق دستمون
کلی هم کیف میکردیم
یادت میاد؟؟؟ 😊
وقتی بچه که بودیم

تلویزیون

با شام سبک

با پنکه شماره ۵

مشق هاتو مینوشتی خط خط از بالا به پایین////////😊 اون وقتا زندگی شیرین بود و طعم دیگه ای داشت🤗
یادت میاد؟؟؟☺️ وقتی ک صدای هواپیما رو میشندیم
می پریدیم تو حیات براش دست تکون میدادیم😂
می نشستیم به انتظارکلاس چهارم تا با خودکار بنویسیم 😃
یادت میاد؟؟؟☺️ وقتی مامان می پرسید ساعت چنده میگفتیم بزرگه رو۶ و کوچکه رو۴😊
یادت میاد؟؟؟☺️ وقتی نقاشی میکردی خورشیدو رو زاویه برگه میکشیدی😃
یادت میاد؟؟؟😊 فکرمیکردی قلب انسان این شکلیه ❤️ یادت میاد؟؟؟😊 در یخچالو کم کم میبستی تا ببینی لامپش چه جور خاموش میشه😄
یادت میاد؟؟؟😉 اگه کسی بهت میگفت برو آب برام بیار اول خودت از سر لیوان میخوردی☺️ و دهنتو با دستت پاک میکردی😊 *بگذارش به اشتراک تا لبخند رولب همه جاری کنی..😃😃 این متن آرامش خوبی به آدم میده
ﺑﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻗﻬﺮ ﻧﮑﻦ ﭼﻮﻥ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﻨﺖ ﻫﯿﭻ ﮐﺴی رﻮ ﻧﻤﯽ ﮐﺸﻪ
قدیما شبا بالا پشت بوم میخوابیدیم و ستاره ها رو می شمردیم و دلمون به وسعت یه آسمون بود …😃
از سایت آقای حمید رضا نوربخش با کمی تغییر عکس از خودم 🤓
https://telegram.me/majidkarimnejad
Read more
بازی "وزبی"، بازی دقت و کمی شانسه. هدف بازی این هستش که تمام تاسهاتون رو به طریقی از دست بدید و در این صورت برنده هستین، همون طور که در فیلم میبینید جهت های مختلف تاس علامتهای مختلفی داره که قانون خاص خودشون رو دارن، با توجه به تاس ها هر بازیکن اجازه ی بازی با کارت ها رو خواهد داشت که تغییر خاصی رو در بازی ... بازی "وزبی"، بازی دقت و کمی شانسه.
هدف بازی این هستش که تمام تاسهاتون رو به طریقی از دست بدید و در این صورت برنده هستین، همون طور که در فیلم میبینید جهت های مختلف تاس علامتهای مختلفی داره که قانون خاص خودشون رو دارن، با توجه به تاس ها هر بازیکن اجازه ی بازی با کارت ها رو خواهد داشت که تغییر خاصی رو در بازی اعمال میکنند.
شما در طول بازی میتونید کارت ها تون رو با دیگر بازیکن ها عوض کنین، تاس ها رو جا به جا کنید و به هر طریقی تمام تاسهاتون رو از دست بدید.
این بازی میتونه دو تا شش بازیکن داشته باشه و بازی فکری خیلی جذابی برای کودکان هشت سال به بالاست.
در انتهای این بازی، خانم بازیکن شماره دو، برنده ی بازی شدند🙋🏽‍♀️.
#شهرکتاب_ساعی #wazabi #بازی_فکری #بازی_کودک #بازی_گروهی
Read more
@plus.book «یک سرباز خوب» فورد مدوکس فورد چاپ دوم ترجمه زهرا نصراللهی نشرنون «سرباز خوب» از آن ...
Media Removed
@plus.book «یک سرباز خوب» فورد مدوکس فورد چاپ دوم ترجمه زهرا نصراللهی نشرنون «سرباز خوب» از آن رمان‌هایی است که نه خواننده‌ها و نه نویسنده‌ها می‌توانند به‌سادگی از کنارش بگذرند. این را هم گذر زمان نشان داده: از 1915 تاکنون این رمان در سراسر دنیا بارها به سینما، تئاتر و تلویزیون راه یافته، ... @plus.book «یک سرباز خوب» فورد مدوکس فورد
چاپ دوم
ترجمه زهرا نصراللهی
نشرنون «سرباز خوب» از آن رمان‌هایی است که نه خواننده‌ها و نه نویسنده‌ها می‌توانند به‌سادگی از کنارش بگذرند. این را هم گذر زمان نشان داده: از 1915 تاکنون این رمان در سراسر دنیا بارها به سینما، تئاتر و تلویزیون راه یافته، و بارها تجدید چاپ و ترجمه می‌شود.
« #سرباز_خوب» در طول یک قرنی که از انتشارش می‌گذرد، در نظرسنجی‌های مختلف به فهرست برترین‌ کتاب‌های دنیا راه یافته است. #کتابخانه مدرن آمریکا در سال 1998 آن را سی‌امین رمان خود در فهرست صدتایی بهترین رمان‌های انگلیسی‌زبان قرن بیستم قرار داد. در سال 2015 بی‌بی‌سی، آن را سیزدهمین #رمان از فهرست صد رمان بزرگ بریتانیایی خود قرار داد. و شماره 41 فهرست صدتایی #گاردین و آبزرور برای بهترین رمان‌های انگلیسی‌زبان تمام دوران را به خود اختصاص داد.
#جولین_بارنز نویسنده انگلیسی از تجربه خواندن «سرباز خوب» می‌نویسد: «اینکه وقتی رمان بزرگی می‌خوانم چه به ذهنم می‌آید، مثلا رمان «سرباز خوب» نوشته #فورد_مادوکس_فورد را می‌خوانم، تا حدی آموزه‌های فنی گوناگون آن را جذب می‌کنم که برای نمونه، به یک #راوی نامطمئن چه اندازه می‌توان فشار آورد. اما درس عمده آموزه‌ای کلی است: ایده‌ای که برای یک رمان دارید با شور و حرارت، گاه تا مرز بی‌پروایی پیش ببرید، کاری به اینکه مردم چه خواهند گفت نداشته باشید: این راه به‌وجودآمدن بهترین کارتان است. به این ترتیب «سرباز خوب» نمونه‌ای بی‌مثال می‌شود، نه اثری که درصدد هستید نسخه‌برداری کنید. به‌هرحال در اینجا هم، چه سود از چنین اقدامی؟ فورد پیش از شما این کار را انجام داده است. تاثیر هر رمان بزرگ، این است که به رمان‌نویس بعدی بگوید: برو و چنین کاری نکن!»
«یک سرباز خوب» که در ابتدا نام «غم‌انگیزترین داستان» داشته، #داستان #تراژیک و طعنه‌آمیزی است که توسط راوی شخصیت نویسنده و مداخله‌گری از نوع راوی نامطمئن، به شکلی غیرخطی و گسسته روایت می‌شود. شخصیت اصلی داستان، ادوارد اش برنهام، همان سرباز خوب است. همسر ادوارد، لئونورا، راوی، و همسر او #فلورانس سه شخصیت محوری داستان‌اند. ارتباط راوی و همسرش که آمریکایی هستند با ادوارد و همسر او که اهل #انگلستان هستند به حدود نُه سال پیش از زمان روایت و هنگامی بازمی‌گردد که آنها برای استفاده ادوارد و فلورانس از چشمه‌های شفابخش منطقه نوهایم در آلمان، به آنجا سفر کرده بودند. دو زوج از آن پس هرسال یکدیگر را در نوهایم ملاقات کرده‌اند.
Read more
. محله های قدیمی شهر کرمان آثاری کهن را در خود جای داده اند که سرشار از داستان های شاد و غمناک مردان و ...
Media Removed
. محله های قدیمی شهر کرمان آثاری کهن را در خود جای داده اند که سرشار از داستان های شاد و غمناک مردان و زنان گذشته این دیار است گرمابه 'باغ ل له' کرمان یکی از آثار تاریخی گرانبهای دوره قاجار در شهر کرمان است که البته چندی است علیرغم مطالبه گری رسانه ها به عنوان چشم بینای جامعه از مسوولان به دست فراموشی ... .
محله های قدیمی شهر کرمان آثاری کهن را در خود جای داده اند که سرشار از داستان های شاد و غمناک مردان و زنان گذشته این دیار است

گرمابه 'باغ ل له' کرمان یکی از آثار تاریخی گرانبهای دوره قاجار در شهر کرمان است که البته چندی است علیرغم مطالبه گری رسانه ها به عنوان چشم بینای جامعه از مسوولان به دست فراموشی سپرده شده است.

خیابان مرکزی شهر کرمان را که به بیشتر از نیمه برسانی بعد از اندکی پیمودن مسیر به کوچه شماره ۱۳ می رسیم؛ کوچه ای به نسبت باریک که دو طرفش با مغازه های مختلف و ساختارهای متفاوت پر شده است.
اینجا روزگاری نه چندان دور محله باغ ل له خوانده می شده است؛ کوچه ای با خانه های قدیمی و دیوارهایی خشت و گلی که مرسوم سازه های قدیم کرمان است. میانه راه مکانی که هنوز وجاهتش نمی گذارد به آن به طور صرف به عنوان مخروبه نگاه کنیم توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

حمام باغ ل له کرمان با وجود زیبایی ها شگرف در اصل بنا، امروز به دلایلی که از سوی مردم این شهر و البته رسانه ها قابل قبول و پذیرش نیست در ورته نابودی گرفتار آمده و کمتر کسی به فکر نجاتش می افتد.

آنچه محرز است اهمیت و جایگاه آثار تاریخی در معرفی پیشینه هر دیار است که امروز و در شهری تاریخی همانند کرمان این اثر که خود گواه ایام گذشته است و حرف هایی زیادی را می توان از درد دلهای خشت خشتش شنید به دام نابودی افتاده است.

بالا آمدن آب های زیر سطحی، سلامت و پایداری بنای تاریخی حمام باغ ل له را مورد تهدید قرار داده و بلااستفاده ماندن این مکان موجب تخریب برخی از قسمت های آن شده است.

انباشت فاضلاب و زباله در محوطه درونی حمام باغ ل له مشکلاتی را برای ساکنان این محله قدیمی به وجود آورده است که یکی از مهمترین این مشکلات تبدیل این محل به اقامتگاه معتادان است.
#restoration #conservation #architecture #iran #kerman #مرمت #بناهای_تاریخی #ایران #معمار #کرمان #گرمابه #حمام #قاجار
Read more
Loading...
. اسلیت لایت، سنگی بی نظیر، بی نهایت سبک و نازک برای پوشش انواع سطوح است. . وزن این محصول یک تا یک و نیم کیلوگرم در هر متر مربع، ضخامت متوسط آن حدود سه میلیمتر و در ابعاد (شصت و یک) در (صد و بیست و دو) در (دویست و پنجاه و یک) سانتیمتر موجود است.قسمت پشت این محصول از جنس فایبرگلاس بوده که باعث افزایش انعطاف ... .
✔اسلیت لایت، سنگی بی نظیر، بی نهایت سبک و نازک برای پوشش انواع سطوح است. .
✔وزن این محصول یک تا یک و نیم کیلوگرم در هر متر مربع، ضخامت متوسط آن حدود سه میلیمتر و در ابعاد (شصت و یک) در (صد و بیست و دو) در (دویست و پنجاه و یک) سانتیمتر موجود است.✔قسمت پشت این محصول از جنس فایبرگلاس بوده که باعث افزایش انعطاف پذیری و استقامت سطح سنگ می شود و امکان ایجاد خمیدگی توسط حرارت را برای آن فراهم می سازد.✔اسلیت لایت به راحتی بریده، دریل و یا اره می شود. کار با این محصول احتیاجی به ماشین آلات و یا دستگاه های حرفه ای ندارد که این ویژگی امتیاز صرفه جویی در هزینه و زمان نصب را در پی دارد.✔بعضی از انواع اسلیت لایت ضد حریق است و به این دلیل که متشکل از سنگ طبیعی و فایبرگلاس است ضد (یو وی) و ضد آب بوده و قابلیت استفاده در فضاهای بازرا نیز دارد.✔اسلیت لایت (p+s) نوع دیگری از این محصول است که قسمت پشتی آن دارای چسب بوده که می توان به راحتی لایه محافظ چسب را جدا کرد و آن را چسباند.✔اسلیت لایت را می توان با چسب های مناسب به انواع سطوح چسباند.✔از انواع دیگر این محصول می توان به اسلیت لایت های شفاف و نورگذر اشاره کرد که نوع (پنج و یک دهم) میلی متری آن دارای انعطاف پذیری بالاست در حالیکه  نوع چهار میلی متری آن سخت و محکم می باشد که باعث بالا رفتن مقاومت ساختار آن می شود. ✔این محصول به دلیل نورگذر بودن این امکان را به طراحان داخلی می دهد که نماها و فضاهای بسیار زیبایی را خلق کنند.✔برای محافظت این محصول بر روی دیوار یا کف، استفاده از پوششهای محافظ اسلیت لایت (sealer) را توصیه می کنیم.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ . 🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#نما #تراورتن #سنگ #طراحی #لاکچری #سنگبری #خاص #دکوراسیون #معماری #طراحی_داخلی #دكوراسيون #طراحي #ديزاين #آرشیتکت #نما #هنر #معمارية #معماران #ساختمان #معمار

#sand #slatlite #architecture #luxury #interior #follow #art #design #architect #like
Read more
. اسلیت لایت، سنگی بی نظیر، بی نهایت سبک و نازک برای پوشش انواع سطوح است. . وزن این محصول یک تا یک و نیم کیلوگرم در هر متر مربع، ضخامت متوسط آن حدود سه میلیمتر و در ابعاد (شصت و یک) در (صد و بیست و دو) در (دویست و پنجاه و یک) سانتیمتر موجود است.قسمت پشت این محصول از جنس فایبرگلاس بوده که باعث افزایش انعطاف ... .
✔اسلیت لایت، سنگی بی نظیر، بی نهایت سبک و نازک برای پوشش انواع سطوح است. .
✔وزن این محصول یک تا یک و نیم کیلوگرم در هر متر مربع، ضخامت متوسط آن حدود سه میلیمتر و در ابعاد (شصت و یک) در (صد و بیست و دو) در (دویست و پنجاه و یک) سانتیمتر موجود است.✔قسمت پشت این محصول از جنس فایبرگلاس بوده که باعث افزایش انعطاف پذیری و استقامت سطح سنگ می شود و امکان ایجاد خمیدگی توسط حرارت را برای آن فراهم می سازد.✔اسلیت لایت به راحتی بریده، دریل و یا اره می شود. کار با این محصول احتیاجی به ماشین آلات و یا دستگاه های حرفه ای ندارد که این ویژگی امتیاز صرفه جویی در هزینه و زمان نصب را در پی دارد.✔بعضی از انواع اسلیت لایت ضد حریق است و به این دلیل که متشکل از سنگ طبیعی و فایبرگلاس است ضد (یو وی) و ضد آب بوده و قابلیت استفاده در فضاهای بازرا نیز دارد.✔اسلیت لایت (p+s) نوع دیگری از این محصول است که قسمت پشتی آن دارای چسب بوده که می توان به راحتی لایه محافظ چسب را جدا کرد و آن را چسباند.✔اسلیت لایت را می توان با چسب های مناسب به انواع سطوح چسباند.✔از انواع دیگر این محصول می توان به اسلیت لایت های شفاف و نورگذر اشاره کرد که نوع (پنج و یک دهم) میلی متری آن دارای انعطاف پذیری بالاست در حالیکه  نوع چهار میلی متری آن سخت و محکم می باشد که باعث بالا رفتن مقاومت ساختار آن می شود. ✔این محصول به دلیل نورگذر بودن این امکان را به طراحان داخلی می دهد که نماها و فضاهای بسیار زیبایی را خلق کنند.✔برای محافظت این محصول بر روی دیوار یا کف، استفاده از پوششهای محافظ اسلیت لایت (sealer) را توصیه می کنیم.
.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#نما #تراورتن #سنگ #طراحی #لاکچری #سنگبری #خاص #دکوراسیون #معماری #طراحی_داخلی #دكوراسيون #طراحي #ديزاين #آرشیتکت #نما #هنر #معمارية #معماران #ساختمان #معمار

#sand #slatlite #architecture #luxury #interior #follow #art #design #architect #like
Read more
Loading...
. اسلیت لایت، سنگی بی نظیر، بی نهایت سبک و نازک برای پوشش انواع سطوح است. . وزن این محصول یک تا یک و نیم کیلوگرم در هر متر مربع، ضخامت متوسط آن حدود سه میلیمتر و در ابعاد (شصت و یک) در (صد و بیست و دو) در (دویست و پنجاه و یک) سانتیمتر موجود است.قسمت پشت این محصول از جنس فایبرگلاس بوده که باعث افزایش انعطاف ... .
✔اسلیت لایت، سنگی بی نظیر، بی نهایت سبک و نازک برای پوشش انواع سطوح است. .
✔وزن این محصول یک تا یک و نیم کیلوگرم در هر متر مربع، ضخامت متوسط آن حدود سه میلیمتر و در ابعاد (شصت و یک) در (صد و بیست و دو) در (دویست و پنجاه و یک) سانتیمتر موجود است.✔قسمت پشت این محصول از جنس فایبرگلاس بوده که باعث افزایش انعطاف پذیری و استقامت سطح سنگ می شود و امکان ایجاد خمیدگی توسط حرارت را برای آن فراهم می سازد.✔اسلیت لایت به راحتی بریده، دریل و یا اره می شود. کار با این محصول احتیاجی به ماشین آلات و یا دستگاه های حرفه ای ندارد که این ویژگی امتیاز صرفه جویی در هزینه و زمان نصب را در پی دارد.✔بعضی از انواع اسلیت لایت ضد حریق است و به این دلیل که متشکل از سنگ طبیعی و فایبرگلاس است ضد (یو وی) و ضد آب بوده و قابلیت استفاده در فضاهای بازرا نیز دارد.✔اسلیت لایت (p+s) نوع دیگری از این محصول است که قسمت پشتی آن دارای چسب بوده که می توان به راحتی لایه محافظ چسب را جدا کرد و آن را چسباند.✔اسلیت لایت را می توان با چسب های مناسب به انواع سطوح چسباند.✔از انواع دیگر این محصول می توان به اسلیت لایت های شفاف و نورگذر اشاره کرد که نوع (پنج و یک دهم) میلی متری آن دارای انعطاف پذیری بالاست در حالیکه  نوع چهار میلی متری آن سخت و محکم می باشد که باعث بالا رفتن مقاومت ساختار آن می شود. ✔این محصول به دلیل نورگذر بودن این امکان را به طراحان داخلی می دهد که نماها و فضاهای بسیار زیبایی را خلق کنند.✔برای محافظت این محصول بر روی دیوار یا کف، استفاده از پوششهای محافظ اسلیت لایت (sealer) را توصیه می کنیم.
.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ . 🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#نما #تراورتن #سنگ #طراحی #لاکچری #سنگبری #خاص #دکوراسیون #معماری #طراحی_داخلی #دكوراسيون #طراحي #ديزاين #آرشیتکت #نما #هنر #معمارية #معماران #ساختمان #معمار

#sand #slatlite #architecture #luxury #interior #follow #art #design #architect #like
Read more
. دوستان عزیزم توجه داشته باشند که فقط 22 روز برای شرکت در #چهارمین_جشنواره_سراسری_شعر_نیاوران ...
Media Removed
. دوستان عزیزم توجه داشته باشند که فقط 22 روز برای شرکت در #چهارمین_جشنواره_سراسری_شعر_نیاوران فرصت دارند. برای شرکت در جشنواره ارسال حداقل سه و حداکثر پنج اثر در هر بخش الزامی است. دوستان می توانند در دو بخش آزاد و ویژه جشنواره بصورت #همزمان شرکت فرمایند. موضوع بخش ویژه جشنواره #صلح (جهان ... .
دوستان عزیزم توجه داشته باشند که فقط 22 روز برای شرکت در #چهارمین_جشنواره_سراسری_شعر_نیاوران فرصت دارند. برای شرکت در جشنواره ارسال حداقل سه و حداکثر پنج اثر در هر بخش الزامی است.
دوستان می توانند در دو بخش آزاد و ویژه جشنواره بصورت #همزمان شرکت فرمایند.
موضوع بخش ویژه جشنواره #صلح (جهان عاری از خشونت) و #محیط_زیست (آشتی با طبیعت) است.
آثار بصورت تایپ شده در وُرد یا تایپ شده بصورت متن بهمراه مشخصات کامل شامل #نام و نام خانوادگی و #کدملی و #شهر و #شماره_تماس ارسال شود.
بخشی که در آن شرکت می کنید ذکر شود.
طریقه ارسال:

1_دوستانی که پیام رسان تلگرام دارند میتوانند از طریق آیدی [email protected] یا شماره 09224536436 آثار و مشخصات خود را ارسال کنند.
توجه داشته باشید که این شماره روی #رایانه نصب شده و #قابل_تماس_نیست
.
2_جهت سهولت در ارسال آدرس جیمیل زیر ایجاد شده تا دوستانی که به تلگرام دسترسی ندارند از این طریق اشعارشان را ارسال کنند. اگرچه ارسال از طریق #تلگرام راحت تر است.
.
آدرس جی میل جشنواره:
[email protected]
.
تا 24 خرداد برای ارسال آثار فرصت دارید.
.
تاریخ اختتامیه روز. جمعه 16 شهریور امسال خواهد بود
.
.
پ.ن: به دلیل مشکلات اینترنتی اخیر خواهشمندیم در اطلاع رسانی فراخوان جشنواره پیش قدم باشید.
#رسانه_باشیم
.
Read more
با اینکه می دونم شرایط زندگی با اتفاق هاییکه هر روز بد تر از دیروز داره شکل می گیره، سخت شده !!! ‎همه که خارج نمیرن ‎من میگم پول عوارض ورود به مستراح هم از ما بگیرید ‎من خودم شخصا چند باری در روز وارد مستراح می‌شم البته از ترسم که یه وقت عوارض پرداخت بکنم خودمو به چند روز یه بار دارم عادت می دم می ترسم ... با اینکه می دونم شرایط زندگی با اتفاق هاییکه هر روز بد تر از دیروز داره شکل می گیره، سخت شده !!!
‎همه که خارج نمیرن
‎من میگم پول عوارض ورود به مستراح هم از ما بگیرید
‎من خودم شخصا چند باری در روز وارد مستراح می‌شم البته از ترسم که یه وقت عوارض پرداخت بکنم خودمو به چند روز یه بار دارم عادت می دم
می ترسم دیگه !!!
‎اگر عوارض اقامت در مستراح بر حسب ثانیه و بعد عوارض خروج از مستراح و عوارض شیوه‌ی استفاده از مستراح (شماره‌ی یک یا شماره‌ی دو) هم از من و تمام کسائیکه که به سیاست فعلی رأی دادن بگیرن یه چی تهش میمونه
‎می مونه !!! تنها، کارتون راه می افته
‎چه اشکالی داره
‎بلاخره وضعیتو که مردم عزیز خودشون می دونن
‎ خوردن به خنس بد !!!
‎واسه همه پیش میاد
‎بلاخره مردمی که نتونن مشکل رئیس‌جمهورشون رو حل کنن به درد لای جرز دیوار هم می‌خورن
.
‎از شما می‌پرسم
‎کلید تدبیرتون کار نمی کنه؟!؟
‎گم کردید؟!؟
شاید
‎معنی تدبیرو نمی‌دونید؟!؟
‎جای دوری نمی‌ره؟!؟
شاید، توانش و ندارید ؟!؟
‎جواب مردمو بدید
‎جواب آدم‌هایی که اینطوری حرف میزنن ‌
‎سئوال می‌کنم
گریه ی این مرد برای قولش به بچش انقدر از ته دل، باید از ته کجاش باشه که شاید ببینید؟!؟
‎بودجه‌ی سال ۹۷ و در یک جمله توضیح ‌دادید
‎بر مبنای اشتغال و رفع فقر؟
.
آقا قول دادید اما چرا انقدر ... ؟!؟
--------
‎ببخشیندا
‎ببخشیندا
‎به دل نگیرید یه وقت، عذر می‌خواهم .
‎وای از آن که امید مردمو ناامید کنه
نوشته هایی غمگین در مورد، فقر و نداری نمیدونم واقعا چرا باید بعضیها اینقدر تو رفاه باشن که خرید ساعت یه میلیاردی براشون تفریح باشه و یه عده به خاطر ظلمی که از طرف دیگران میشه تو تهیه نیاز اولیه زندگیشون بمونن .
یاد دارم در غروبی سرد سرد میگذشت از کوچه ما دوره گرد
داد میزد کهنه قالی میخرم دسته دوم جنس عالی میخرم
اشک در چشمان بابا حلقه بست عاقبت آهی کشید بغضش شکست اول هفته هستو نان در سفره نیست
ای خدا شکرت اما این زندگیست؟
بوی نان تازه هوشش برده بود اتفاقا مادرم هم روزه بود خواهرم بی روسری بیرون دوید گفت آقا سفره خالی میخرید.
به امید اینکه به هممون لازم و ضروری بشه که به فقرا جامعه مهمان نوازی کنیم، می دونم شرایط زندگی برای همه سخت اما کاش می شد احترام بزاریم و از عمق جونمون عشق بورزیم و محبّت اونا رو توو قلب خودمون جا بدیم و برای حل مشکلات اونا و سامان بخشیدن به زندگی اونا داوطلب باشیم .
دوستون دارم
علیرضا رحمانی 🍂
Read more
<span class="emoji emoji1f4a0"></span> حضرت #سعدی: چنان به موی تو آشفته‌ام به بوی تو مست که نیستم خبر از هر چه در دو عالم هست دگر به روی کسم ...
Media Removed
حضرت #سعدی: چنان به موی تو آشفته‌ام به بوی تو مست که نیستم خبر از هر چه در دو عالم هست دگر به روی کسم دیده بر نمی‌باشد خلیل من همه بت‌های آزری بشکست مجال خواب نمی‌باشدم ز دست خیال در سرای نشاید بر آشنایان بست در قفس طلبد هر کجا گرفتاریست من از کمند تو تا زنده‌ام نخواهم جست غلام دولت آنم که پای ... 💠 حضرت #سعدی:
چنان به موی تو آشفته‌ام به بوی تو مست
که نیستم خبر از هر چه در دو عالم هست
دگر به روی کسم دیده بر نمی‌باشد
خلیل من همه بت‌های آزری بشکست
مجال خواب نمی‌باشدم ز دست خیال
در سرای نشاید بر آشنایان بست
در قفس طلبد هر کجا گرفتاریست
من از کمند تو تا زنده‌ام نخواهم جست
غلام دولت آنم که پای بند یکیست
به جانبی متعلق شد از هزار برست
مطیع امر توام گر دلم بخواهی سوخت
اسیر حکم توام گر تنم بخواهی خست
نماز شام قیامت به هوش بازآید
کسی که خورده بود می ز بامداد الست
نگاه من به تو و دیگران به خود مشغول
معاشران ز می و عارفان ز ساقی مست
اگر تو سرو خرامان ز پای ننشینی
چه فتنه‌ها که بخیزد میان اهل نشست
برادران و بزرگان نصیحتم مکنید
که اختیار من از دست رفت و تیر از شست
حذر کنید ز باران دیده سعدی
که قطره سیل شود چون به یک دگر پیوست
خوش است نام تو بردن ولی دریغ بود
در این سخن که بخواهند برد دست به دست
📔 #غزلیات، #غزل شماره‌ی ۴۰
Read more
Loading...
. The Grand Bazaar of Tehran در بازارهای ایران تیمچه حیاطی است که چهار طرف آن مغازه یا اتاق دارد. ...
Media Removed
. The Grand Bazaar of Tehran در بازارهای ایران تیمچه حیاطی است که چهار طرف آن مغازه یا اتاق دارد. در بازار تهران تعداد زیادی تیمچه وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به همین تیمچه حاجب‌الدوله و تیمچه مهدیه که بازار ترمه در آن قرار دارد اشاره کرد. خوشبختانه این دو تیمچه در شرایط خوبی ... .
The Grand Bazaar of Tehran

در بازارهای ایران تیمچه حیاطی است که چهار طرف آن مغازه یا اتاق دارد. در بازار تهران تعداد زیادی تیمچه وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به همین تیمچه حاجب‌الدوله و تیمچه مهدیه که بازار ترمه در آن قرار دارد اشاره کرد. خوشبختانه این دو تیمچه در شرایط خوبی به سر می‌برند و مرمت‌های خوبی هم بر روی آن‌ها انجام شده است.
تیمچه حاجب‌الدوله در زمان ناصرالدین شاه توسط «حاج علی خان حاجب الدوله» ساخته شد. تیمچه حاجب‌الدوله ترکیبی است از یک سرا و تیمچه کوچک، محوری شرقی - غربی به موازات بازار امین‌الملک می‌سازند که دو راسته شمالی - جنوبی بازار بزرگ در شرق و بازار کفاش‌ها در غرب مجموعه را به هم پیوند می‌دهد.

نمونه بارز غنا و اصالت معماری ایرانی در این بنا، تیمچه کوچک واقع در غرب مجموعه حاجب‌الدوله است که طاق‌های مقرنس در آن یادآور مقرنس‌های معمول در خانه‌های اعیانی دوره قاجاری است و ظرافت آن با طاق یزدی‌بندی نفیس با تزیینات معقلی (نوعی کاشی‌کاری) به نهایت می‌رسد. این اثر تاریخی در سال ۱۳۵۶ به شماره ۱۵۴۰ به ثبت ملی رسیده است..
#Bazaar #Bazar #GrandBazar #TehranBazar #Art #ArtWork #ArtWork #Architecture #MeetMeIran #EyeOnTehran #EyeLoveArt #EyeLoveTehran #تهرانگردی #تهران_قدیم #تهران #بازار #بازارتهران # #تیمچه #تیمچه_حاجب_الدوله #hajeboddoleh
Read more
... تا حالا خودت، خودت رو پا شویه کردی؟ یعنی بسوزی از تب و هی بلرزی از لرزِ همراه تب و هی خودت یه حوله ی ...
Media Removed
... تا حالا خودت، خودت رو پا شویه کردی؟ یعنی بسوزی از تب و هی بلرزی از لرزِ همراه تب و هی خودت یه حوله ی قرمزِ خیس رو بذاری رو پیشونی ت و اصلا نفهمی که حوله سردِ یا داغ؟ من این کار رو کردم، داشت پنجره ها می ترکید از لکه های خیس، یا نه، خاک بود رو پنجره، رو شیشه ش، تو نبودی، انگار هزار سال بود که رفته بودی، انگار ... ...
تا حالا خودت، خودت رو پا شویه کردی؟ یعنی بسوزی از تب و هی بلرزی از لرزِ همراه تب و هی خودت یه حوله ی قرمزِ خیس رو بذاری رو پیشونی ت و اصلا نفهمی که حوله سردِ یا داغ؟
من این کار رو کردم، داشت پنجره ها می ترکید از لکه های خیس، یا نه، خاک بود رو پنجره، رو شیشه ش، تو نبودی، انگار هزار سال بود که رفته بودی، انگار داشتی از پشت پنجره و لکه هاش با چشم هایی که من هنوز رنگشون رو نمی دونم تن منو می سوزوندی.
باید زنگ بزنم حمید آقا، یا خانم احمدی، یا....
تو شماره داری از این دفترهایی که آدم می فرستن که خونه تمیز کنن؟ خونه تمیزه،فقط این لک و لوکهای.... تو واقعا برات مهم نیست که داری منو از پشت این همه لکه می بینی؟
انگار سیاه و سفید شده همه جا، این حوله ی قرمز رو یه چیزی می بینم توو مایه های طوسیِ تیره. باید تلویزیون رو خاموش کنی، این تلویزیون فقط شبکه ی یک و دو رو می شناسه، انگار نیومده باشن هنوز بقیه شبکه ها.
دست می کشم رو گردنم، دستت رو بنداز لطفا، خیس میشه از عرق.
من پشت این پنجره عاشق حرفهای سیاسی می شم، تو از پشت این پنجره منو می ذاری لای خاک خوردگیه یه دنیا خاطره، من اصلا بلد نبودم سیاست چیه، تو پیچیدی زیر پل یادگار.
میشه این پنجره رو پاک کنی؟ یا بازش کنی؟ اصلا بشکونش، خردش کن، تو حق داری منو صاف ببینی، بی لک، من حق دارم بترسم از تبِ چهل درجه ی بی تو. یه جایی پشت مغزم انگار داره آتیش می گیره. می دونی اگه مغز من دیوار داشت،همه ش رو پر می کردم از عکسهای تو؟ سیاه و سفید، تو توی عکسهای سیاه و سفید با نمک تری، خواستنی تر، جذاب تر، از اونایی که همه می خوانش.
باید قایمت می کردم پشت حرفات، نباید بیرون می اومدی، هی داد زدم حکومت داره نظامی می شه بیا توو، گیج می ره مخم، نباید می پیچیدی زیر پل یادگار امام، راستی کی فکر کرد اون چهارپایه جاش زیر پای تو نیست؟ موهام درد می کنه، باورت می شه موهام هم داغ شده ؟ دستت رو بکش از رو سرم کنار، من به این تب و این پنجره ی پر از لک که انگار تو نشستی پشتش و چشمات هیچ رنگی ندارن جز نگرانی، عادت کردم، عادت می کنم، مثل عادتِ همین پاشویه، تا حالا خودت، خودت رو پاشویه کردی؟
(سین.شین )
#سین_شین
#سمیرا_شکوری
#سمیراشکوری
#عالیجناب
#هذیان

Photo by: @darbandi.gelareh
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> هشدار یک خطر / #بازی مرگ یا مریم بجای #نهنگ_آبی بررسی بازی : بازی جدیدی که #مریم نام دارد و از طرف ...
Media Removed
هشدار یک خطر / #بازی مرگ یا مریم بجای #نهنگ_آبی بررسی بازی : بازی جدیدی که #مریم نام دارد و از طرف یک شهروند #عربستان_سعودی به نام سلمان الحربی ساخته شده است. بازی از آنجایی شروع می شود که یک دختر جنگ زده 9 ساله به نام مریم در جنگل گم شده است و از کاربر درخواست می کند تا او را به خانه اش برساند. اما ... 🔴
هشدار یک خطر / #بازی مرگ یا مریم بجای #نهنگ_آبی

بررسی بازی :
بازی جدیدی که #مریم نام دارد و از طرف یک شهروند #عربستان_سعودی به نام سلمان الحربی ساخته شده است.
بازی از آنجایی شروع می شود که یک دختر جنگ زده 9 ساله به نام مریم در جنگل گم شده است و از کاربر درخواست می کند تا او را به خانه اش برساند. اما در طی مسیر اتفاقات #وحشتناکی را تجربه خواهد نمود و کاربر در حین اجرای بازی هیجان زیادی خواهد داشت.
موضوع بازی بیشتر در رابطه با #اجنه و #جن زدگی می باشد و سراسر #گیم پلی بازی، شاهد پخش صداهای #ترسناک و رعب آور هستیم.

#ممنوعیت و خطرات بازی :
تا انتها بازی، نکته چندان عجیبی را شاهد نیستیم و همان مواردی را می بینیم که در اکثر بازی های ژانر #وحشتناک شاهد هستیم.
آنچه سبب می شود این بازی را در زمره بازی های #خطرناک قرار داد، اتفاقاتی است که ممکن است بعد از اتمام بازی، گریبانگیر کاربر شود. به عنوان نمونه، پس از اتمام بازی، دقیقا در ساعت 3 نصف شب، یک شماره ناشناس با شما تماس خواهد گرفت و عبارتی را به معنی این که “ما با تو هنوز کار داریم” به صورت رباتی پخش خواهد شد. این عمل مکررا انجام خواهد شد و هر بار صداهای عجیبی برای کاربر پخش می شود تا کاربر را مجاب کند که او جن زده شده است.
در طی تماس های مختلف و گاه و بی گاه بازی نیز، شاهد همین موضوع هستیم و کاربر هر چه بیشتر مجاب می شود که با اجنه در ارتباط می باشد. این موارد در نهایت منجر می شود تا کاربر دچار وحشت شده و دست به کارهایی همچون خودکشی بزند.
تا کنون دو کودک ١٢ و ١۶ ساله ترکیه ای دست به خود کشی زدند و به همین بابت این بازی در بسیاری از کشور ها همچون #ترکیه #ممنوع اعلام شده است.

نظر شخصی :
نکته قابل توجه در رابطه با این بازی این است که این بازی به سادگی در مارکت های مختلف #اندرویدی و #iOS قابل دانلود بوده و متاسفانه هیچ نظارتی روی آن صورت نگرفته است.
بازی مریم را می توان برای گروه سنی کودکان و نوجوانان بسیار خطرناک دانست! و من به هیچ عنوان این بازی ر پیشنهاد نمیکنم حتی برای بزرگسالان ((:
به همین علت من از قرار دادن این بازی در کانال تلگرام خودداری کردم و شما هم مراقب این بازی و این دسته از بازی ها باشید.

____________________
🔴🔴🔴🔴
کانال تلگرام ممنوعه کده
T.me/mamnoe_kade
برای ورود به کانال تلگرام روی لینک قرار گرفته در بیو پیج کلیک کنید.
🔴🔴🔴🔴
____________________
Read more
Loading...
 #خبرلند . ⁣تا به حال ساعت هوشمند اپل واچ جان بسیاری از افراد را نجات داده و موفق شده بیماری‌های کلیوی، ...
Media Removed
#خبرلند . ⁣تا به حال ساعت هوشمند اپل واچ جان بسیاری از افراد را نجات داده و موفق شده بیماری‌های کلیوی، قلبی و حتی حوادثی غیر مترقبه را پیش بینی کند. به همین دلیل چند وقتی است به این ساعت هوشمند «نجات بخش» لقب گرفته است و آخرین مورد از این اتفاقات به مردی ۷۶ اختصاص دارد. روز دوازدهم فروردین، Gaston ... #خبرلند
.
⁣تا به حال ساعت هوشمند اپل واچ جان بسیاری از افراد را نجات داده و موفق شده بیماری‌های کلیوی، قلبی و حتی حوادثی غیر مترقبه را پیش بینی کند. به همین دلیل چند وقتی است به این ساعت هوشمند «نجات بخش» لقب گرفته است و آخرین مورد از این اتفاقات به مردی ۷۶ اختصاص دارد. روز دوازدهم فروردین، Gaston D’Aquino در یک کلیسا نشسته بود و حال خوبی داشت که ناگهان ساعت هوشمندش به وی خبر داد که میزان فشار خون او از حد معمول فراتر رفته است. گستون به همین علت قرار ناهار خود را کنسل کرد و سریعاً خود را به بیمارستان رساند.
.
⁣در بیمارستان، او به پزشگان گفت که اپل واچ به او هشدار داده که فشارخونش بالاست اما او حال خوبی دارد و فکر نمی‌کند مسئله خاصی مطرح باشد. پزشکان نیز تصمیم گرفتند از او یک نوار قلب بگیرند تا خیالش را راحت کنند.
.
نتیجه این آزمایش موجب شد که پزشک عمومی سریعاً گستون را به یک پزشک متخصص قلب و عروق معرفی کند. جریان از این قرار بود که دو تا از سه سرخرگ تاجی اصلی او به طور کامل بسته شده‌ بودند و دیگری نیز تنها کمی تا بسته شدن فاصله داشت چرا که ۹۰ درصد رگ از کار افتاده بود. این اتفاق موجب شد که بار دیگر پزشکان توانایی خوانش دقیق اپل واچ را تحسین کنند.
.
گستون بعد از عمل جراحی آنژیوپلاستی و باز شدن دوباره‌ی این رگ‌ها، نامه‌ای برای مدیر عامل اپل یعنی «تیم کوک» نوشت و پس از توضیح اتفاق رخ داده، از وی تشکر کرد. تیم کوک نیز در عکس العمل به این نامه‌، پاسخی نوشت و ضمن آرزوی بهبودی، رضایت مخاطب را اصلی‌ترین عامل انرژی بخش برای فعالیت کمپانی کوپرتینویی عنوان کرد.
پس از این ماجرا بسیاری از دوستان گستون که از این اتفاق شگفت زده شده بودند، تعدادی اپل واچ خریدند تا از آن استفاده کرده و سلامتشان را تضمین کنند.
.
🔹آیا شما هم از این گجت دوست داشتنی استفاده میکنید؟
______________________________
اپل لند Apple Lnd | مرجع تخصصی اپل
.
سایت رسمی مجموعه : http://appleland.ir
.
شماره های تماس مجموعه :
‎📞021 66 75 73 75 (ده خط)
📞021 66 34 74 44 - 6
______________________________

#اپل_واچ #اپل #اپللند #سلامت_بدن #applewatch #appleland
Read more
چرا بهتر است کودکانمان کاراته بیاموزند؟ . کاراته، هنر رزمی اصیل ژاپنی یا به عبارت بهتر، مکتب انسان ...
Media Removed
چرا بهتر است کودکانمان کاراته بیاموزند؟ . کاراته، هنر رزمی اصیل ژاپنی یا به عبارت بهتر، مکتب انسان ساز برتر. هنر رزمی که از دیر باز تا به امروز، همواره در جهت رشد و تعالی گام برداشته و همچنان بر تعداد هنرجویانش در سرتاسر جهان افزوده می گردد. از ویژگی های بارز کاراته اینکه، خیلی مورد توجه والدین ... چرا بهتر است کودکانمان کاراته بیاموزند؟
.
کاراته، هنر رزمی اصیل ژاپنی یا به عبارت بهتر، مکتب انسان ساز برتر. هنر رزمی که از دیر باز تا به امروز، همواره در جهت رشد و تعالی گام برداشته و همچنان بر تعداد هنرجویانش در سرتاسر جهان افزوده می گردد. از ویژگی های بارز کاراته اینکه، خیلی مورد توجه والدین جهت تربیت و پرورش فرزندانشان قرار داشته است. خود شما هنگامی که کودک بودید، آیا آرزو نداشتید تا در بزرگسالی به یک ستارۀ مبارز کاراته کا مبدل گردید؟ امروزه صنعت سینما هم به این مسئله کمک کرده و شاید کودکان امروز، با دیدن فیلمهایی مانند کودک کاراته کا و غیره. رویای تبدیل شدن به یک فوق ستارۀ کوچک مانند دانییِل لاروسو را در سر بپرورانند. اما واقعیت این است که کاراته چیزی بیشتر از اینها می تواند برای این فرزندان، بعنوان مردان و زنان آینده، به ارمغان داشته باشد. در این مقاله که در شماره مرداد ماه مجله رزم آور به چاپ رسیده سعی بر آن داریم تا علل و دلایل این امر را مورد بررسی قرار دهیم. اینکه چرا هنر رزمی کاراته، بعنوان بهترین ابزار می تواند در زمینۀ پرورش جسم و تربیت روح فرزندان مؤثر واقع گردد. .
پنج دلیل خوب، برای آنکه فرزندمان را در یک باشگاه کاراته ثبت نام کنیم در شماره مرداد بخوانید...
.
#کاراته #کاراته_دو #رزم_آور #رزم_آورمرداد #مجله #رزمی #هنرهای_رزمی #هنرهای_رزمی #karate #magazine #martialarts
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span>لطفا کپشن را بخوانید <span class="emoji emoji1f4da"></span> کتاب نخوانید ، هیچ چیز نمی شود سکانس اول : توی فرودگاه نشسته ام. یک ایرانی ...
Media Removed
لطفا کپشن را بخوانید کتاب نخوانید ، هیچ چیز نمی شود سکانس اول : توی فرودگاه نشسته ام. یک ایرانی آن ور چیپس می خورد، ایرانی دیگر انگشت دستش را تا میانه در گوش خود فرو کرده و با تکانه ی زیاد در حال تکان دادن است.ایرانی دیگر که خودم باشم، آهنگ گوش می کنم و...آن ور سالن اما یک توریست خارجی که کمِ کم ۸۵ سال ... 📚لطفا کپشن را بخوانید 📚
کتاب نخوانید ، هیچ چیز نمی شود
سکانس اول :
توی فرودگاه نشسته ام. یک ایرانی آن ور چیپس می خورد، ایرانی دیگر انگشت دستش را تا میانه در گوش خود فرو کرده و با تکانه ی زیاد در حال تکان دادن است.ایرانی دیگر که خودم باشم، آهنگ گوش می کنم و...آن ور سالن اما یک توریست خارجی که کمِ کم ۸۵ سال سن دارد ، پاهایش را بدون اینکه کفش هایش را در آورده باشد روی چمدانش گذاشته و سخت مشغول مطالعه است چنان که هیچ چیز توجه او را جلب نمی کند.خب با این سن کتاب بخواند که چه شود؟این اولین سوال یک ایرانی است که خودم باشم. خب مگر کتاب بخوانی منفعت و مالی می بری؟این هم دومین سوال یک ایرانی که خودم باشم.
سکانس دوم :
توی رستورانی نشسته ام که یک گروه توریستی فرانسوی وارد می شوند ، همه سالمند.با بگو و بخند شام میل می کنند و بعد سرحال تر از من به هتلشان برمی گردند , اما پیرمرد و پیرزن ایرانی که پدر و مادر خودم باشند ، اولا از بس خودشان را صرف فرزندانی چون من کرده اند ، هزار جور درد و بیماری گرفته اند و ثانیا وقتی می گویی مادر جان فلان کار را یاد بگیر ، رانندگی یاد بگیر ، می گویند از ما گذشته,پیر شدیم ، در حالی که تازه در آستانه پختگی و بلوغ کامل فکری هستند.ارتباط این دو سکانس چیزی جز همان کتاب هایی که آنها می خوانند و ما نمی خوانیم نیست.طیاره ای که آنها می سازند و ما نمی توانیم ، فرقش در همین کتاب خواندن ها و دانستن ها و میل به شکوفا شدن ها و شکوفا کردن هاست.پیشرفتی که آب در دهان امثال من و هم سن و سالانم می اندازد ، که برویم آنجا زندگی کنیم و همین دانش اندکی را هم که داریم در خدمت آنها بگذاریم ، تازه اگر گوشه چشمی به ما داشته باشند و چشم انعام ز انعامی چند داشته باشیم هم ، حاصل همین کتاب خواندن های آنها و نخواندن های ماست ولو با تاثیر غیر مستقیم.کتاب نخوانیم ،کارهای مهمتری داریم ،سرک کشیدن به کار این و آن و مسخره کردن آنها و چک کردن مداوم اینستاگرام و لایک کردن چرند و پرندیات و حرف های بی سر و ته و . . . خیلی کارهای دیگر !جالب این است که توجیه مان هم این است که وقت نداریم ، اما.......
پینوشت: دیروز نمایشگاه کتاب, غرفه انتشارات #برکه_خورشید با #المیرا جانم و #تکین جانم
آدرس غرفه : شبستان, راهروی شش, غرفه شماره 14👉
بنده چهارشنبه هم میرم نمایشگاه 🤗
#کتاب_بخوانیم #لبخند_بزنیم #مهربان_باشیم #توهین_نکنیم
Read more
Loading...
@momasjedi ۳۵۰ کلمه، دو دقیقه و نیم . یک | هور یک جور تالاب است. «تالاب‌ها محیط‌هایی هستند که مشخصاتشان ...
Media Removed
@momasjedi ۳۵۰ کلمه، دو دقیقه و نیم . یک | هور یک جور تالاب است. «تالاب‌ها محیط‌هایی هستند که مشخصاتشان چیزی میان خشکی و آب است. تالاب‌ها ممکن است همواره دارای آب باشند یا اینکه گاه خشک و گاه آب‌دار باشند.» . دو | ترجیح می‌دهم بمیرم ولی در زندگی بلاتکلیف نباشم. وسط زمین و آسمان. حس تعلیق مسخره ... @momasjedi
۳۵۰ کلمه، دو دقیقه و نیم
.
یک | هور یک جور تالاب است. «تالاب‌ها محیط‌هایی هستند که مشخصاتشان چیزی میان خشکی و آب است. تالاب‌ها ممکن است همواره دارای آب باشند یا اینکه گاه خشک و گاه آب‌دار باشند.»
.
دو | ترجیح می‌دهم بمیرم ولی در زندگی بلاتکلیف نباشم. وسط زمین و آسمان. حس تعلیق مسخره و ترسناکی که مثلا در شب‌های بعد از زلزله پارسال تهران تجربه‌اش کردیم؛ از هر شکنجه‌ای بدتر است به نظرم.
.
سه | تو اما اینطوری نبودی. زندگی‌ات نشان می‌دهد دیگر. مثلا 21 سالت بود که شدی فرمانده قرارگاه سری نصرت. قرار شد بروی و ببینی می‌شود در هورالعظیم جنگید یا نه. 11 ماه تمام جنگیدی بدون اینکه تکلیفت معلوم باشد. بدون اینکه اصلا بدانی قرار است کاری در اینجا بکنند یا نه.
.
چهار | به تو می‌گویند سردار هور ولی به نظرم در آن یازده ماه رفیق هور شدی. هور خودش معلق است. خودش بلاتکلیف است. تعریفش را نخواندی مگر؟ محیطی میان خشکی و آب.
.
پنج | حتی رفتنت هم تکلیفمان را معلوم نکرد. عراقی‌ها آمدند کنار قرارگاه و ارتباط تو با عقب قطع شد. دیگر نمی‌دانستیم پسر 27  ساله اهل حصیرآباد اهواز رفت آن دنیا یا بردندش آن ور مرز. 15 سال به زن و بچه‌ات گفتیم چیزی نگویند تا اگر اسیر شده باشی، نفهمند چه ورقی دستشان است. آخرین اتوبوس اسرا که برگشت؛ تازه فهمیدیم تکلیفمان را همان 4 تیر 67 معلوم کرده بودی و ما نمی‌دانستیم.
.
شش | علی آقای هاشمی! راستش را بخواهی هنوز هم تکلیفمان روشن نیست. هنوز هم نمی‌دانیم کار درستی بود جنگیدن در هور یا نه. هنوز هم نمی‌دانیم که تو قربانی بی‌رحمی دشمن شدی یا بی ۰‌تدبیری خودی ولی راستش را بخواهی میان این همه تعلیق از یک چیز خیلی مطمئنیم. از اینکه ممنونت باشیم بابت اینکه قهرمانی زندگی ما شدی حتی اگر قهرمانی‌هایت پشت خیلی چیزها در این دوره و زمانه گم شده باشد. از اینکه دوستت داشته باشیم خیلی زیاد. حب العظیم برای آقای هورالعظیم.

این هفته‌ام برای تو #علی_هاشمی جانم

#شهیدجان_هایم را خیلی وقت پیش شروع کرده و برای رضا چراغی و حمید باکری نوشته بودم و این شماره سوم از این مجموعه است.
.
هشتگ‌های مرتبط: #جنگ #جنگ_ایران_و_عراق #دفاع_مقدس #شهید #شهید_علی_هاشمی
.
ممنون از @mimsaddarvish برای کمک‌هایش
. #قاسم_سلیمانی
#علی_هاشمی
#هور
#قرارگاه_سری
#جزیره_مجنون
#جالب
#جنگ
#دفاع_مقدس
Read more
‍ #نقل_خاطره_از_شهید_مسعود_عسگری #دلتنگی_مادر خاطره ای که میخواستم با حالت طنز و خنده بنویسم ...
Media Removed
‍ #نقل_خاطره_از_شهید_مسعود_عسگری #دلتنگی_مادر خاطره ای که میخواستم با حالت طنز و خنده بنویسم به گریه و دلتنگی تبدیل شد ... از مادر گرامی #شهید_مسعود_عسگری هم معذرت میخام که با خوندن این خاطره دلتنگی مسعود چند برابر شد چون خاطرات اون موقع رو تداعی کرد... قرار نبود اینگونه باشد ولی چه کنم ... ‍ #نقل_خاطره_از_شهید_مسعود_عسگری
#دلتنگی_مادر

خاطره ای که میخواستم با حالت طنز و خنده بنویسم به گریه و دلتنگی تبدیل شد ...
از مادر گرامی #شهید_مسعود_عسگری هم معذرت میخام که با خوندن این خاطره دلتنگی مسعود چند برابر شد چون خاطرات اون موقع رو تداعی کرد...
قرار نبود اینگونه باشد ولی چه کنم که شروعش با من است پایان با اوست... جلسه قبلی که کنسل شد به مسعود گفتم بریم برای ادامه کار؟ گفت بریم. رسیدیم خدمت فرمانده محترم استاد خلبان فتحی نژاد
سلام و علیک و... ایشون گفتن خسته نباشید خب چه کردید...؟ شروع کردیم توضیح دادن و مسعود رفت پای تخته وایت برد کارها رو بنویسه📝 ؛ تلفن من زنگ زد گوشی رو برداشتم گفتم بفرمایید... یه خانم بود سلام و احوالپرسی کرد و گفت کجایی...؟
گفتم شما...؟ با عصبانیت گفت بیشعووووور حالا مادرتم نمیشناسی...😡؟
گفتم ببخشید اشتباه گرفتید قطع کردم. اومدم گوشی رو بزارم رو میز خشکم زد😳😵 گوشی رو اشتباه جواب داده بودم آخه گوشی من و #مسعود کاملا شبیه هم بود🙈 ، نوکیا آبی دو سیم کارت.
گفتم واویلااااا😱😵 مسعود گفت چی شده!!؟ گفتم مسعود سوتی دادم شدید🙈🙈🙈 گفت چرا...؟ گفتم گوشی تو رو اشتباهی جواب دادم آبروم رفت مادرت بود🙈🙈🙈 چقدرم شاکی بود.
یه مکثی کرد و گفت عیب نداره😉.
جلسه تموم شد سوار ماشین شدیم به #مسعود گفتم:
آقای برادر!! چرا خونه اطلاع نمیدی نگران میشن به بنده خداها یه اطلاعی بده کجایی... گفت: باشه، فهمیدم نمی خواد در موردش صحبت کنیم...
چند وقت بعد #مسعود با بچه ها با ماشین رفته بودن قشم برای غواصی و روزی که قرار بود برگردن دیر کرده بودن #مادر_مسعود هم نگران بود می بینه خیلی زمان گذشته زنگ میزنه به فرمانده. حاجی ام میگه دارن میان تا عصر میرسن. مسعود می رسه تهران و میره خونه و متوجه میشه که مادرش به فرمانده زنگ زده 😳 ناراحت میشه😔 و از خونه میزنه بیرون... برگشت گردان منم خبر نداشتم چی شده. مادرشم می بینه گوشی رو جواب نمیده میره از وسایلای مسعود شماره منو پیدا میکنه و زنگ میزنه به من، منم گوشی همراهم نبود، گوشی رو برداشتم دیدم چندتا تماس بی پاسخ دارم. به #مسعود گفتم این شماره ها رو می شناسی چند بار زنگ زدن بهم.
گفت: شماره خونه ما و برادرم محسنِ بیخیال...
منم از ترسم جرات نمی کردم زنگ بزنم خونشون. سوار موتور شد گفت یه کاری دارم برمیگردم.
بعد از حدود یه ساعت یه پیامک برام اومد که نوشته بود:
سلام من #مادر_مسعود هستم چند بار زنگ زدم جواب ندادید لطفا جواب بدید...
نگرانی و ناراحتی😔 کاملا از پیام مشخص بود و خیلی حالم گرفته
ادامه در کامنت...
#بدرالدین
Read more
. صندلی غذا چیکو chicco قیمت: 2,180,000تومان صندلی غذا 5 کاره ، مناسب برای استفاده از نوزادی تا ...
Media Removed
. صندلی غذا چیکو chicco قیمت: 2,180,000تومان صندلی غذا 5 کاره ، مناسب برای استفاده از نوزادی تا 3 سالگی،تنظیم ارتفاع صندلی در 8 وضعیت گوناگون،جمع شدن سریع صندلی غذا یکی از وسایلی است که می‌تواند نقش موثری در عادت دادن کودک به غذا خوردن داشته باشد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از صندلی غذاخوری ... .
صندلی غذا چیکو chicco
قیمت: 2,180,000تومان
صندلی غذا 5 کاره ، مناسب برای استفاده از نوزادی تا 3 سالگی،تنظیم ارتفاع صندلی در 8 وضعیت گوناگون،جمع شدن سریع
صندلی غذا یکی از وسایلی است که می‌تواند نقش موثری در عادت دادن کودک به غذا خوردن داشته باشد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از صندلی غذاخوری این است که به کودک می‌آموزد غذا خوردن یکی از آداب و کارهای روزمره است. یک صندلی غذاخوری مناسب باید راحت باشد و در ضمن امنیت کودک را در حین غذا خوردن تامین کند.
از بدو تولد:قابل استفاده بعنوان صندلی نوزاد
قابل استفاده از 6 ماهگی به عنوان صندلی غذا به همراه میز و سینی
قابل استفاده از 6 ماهگی به عنوان صندلی غذا و قابل استفاده در کنار میز غذاخوری با برداشته شدن سینی صندلی
قابلیت جدا شدن نشیمنگاه صندلی از اسکلت آن،برای قرارگیری بر روی صندلی های غذاخوری در منزل و یا رستوران به همراه سینی خود و دارای کمربندهای مخصوص برای اتصال با صندلی
تنظیم ارتفاع از 85 تا 106 سانتیمتر
امکان برداشته شدن سینی و جداسازی بخش های غیر ضروری برای کم تر شدن حجم صندلی و مناسب برای استفاده در مهمانی ها
تنظیم زاویه خواب صندلی در 3 حالت گوناگون
جمع شدن سریع و کم حجم دارای دو چرخ در بخش جلویی صندلی غذا
تنظیم ارتفاع صندلی در 8 وضعیت گوناگون
پد نرم و راحت
تنظیم جای پای نوزاد در 3 وضعیت
کمربند برای امنیت بیشتر کودک
دارای زیپ مخصوص برای جدا سازی پدها و امکان شست و شو

لینک خرید
https://piccotoys.com/product/391771
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #bakery #children #boy #girl #science #instadad #toys #dadlife #ad #chicco
#پیکوتویز #اسباب_بازی #مهد_کودک #خانه_بازی #صندلی_غذا_چیکو
Read more
 #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند #شماره_چهاردهم امروز سه‌شنبه‌اس. نمیدونم دقیقا ...
Media Removed
#یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند #شماره_چهاردهم امروز سه‌شنبه‌اس. نمیدونم دقیقا اسمش چیه اما وقتی بهت فکر می‌کنم، حسم می‌گمه تک‌تک سلول‌های بدنم قطب مثبت آهنربا شدن و دوست دارن توعه منفی‌باف رو بچسبن و از کنارت تکون نخورن. هیچی نمیدونم اما مطمئنم که تو رو از سه‌شنبه هفته پیش بیشتر ... #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند
#شماره_چهاردهم
امروز سه‌شنبه‌اس. نمیدونم دقیقا اسمش چیه اما وقتی بهت فکر می‌کنم، حسم می‌گمه تک‌تک سلول‌های بدنم قطب مثبت آهنربا شدن و دوست دارن توعه منفی‌باف رو بچسبن و از کنارت تکون نخورن. هیچی نمیدونم اما مطمئنم که تو رو از سه‌شنبه هفته پیش بیشتر دوست دارم و تقریبا شک ندارم که سه‌شنبه هفته دیگه اوضاع با امروز متفاوته؛ میگم متفاوته چون نمی‌دونم این دوست‌داشتن هرمی تا کی می‌خواد این تصاعد لعنتی رو له کنه و جلو بره و انقدر جلو بره که فکر کنم دنیای بدون تو مثل جام‌جهانی بدون ایتالیا می‌مونه. این یعنی فقط همین که از نتایج باخبر باشی کفایت می‌کنه و نباید زیادی در بندش بری و وقتت رو صرف دیدنش کنی. این روزها بحث پیش‌بینی داغ داغه و منی که با تو توی دقیقه نود و هفت برنده شدم خوب می‌دونم که فوتبال نود و چند دقیقه است و هیچ وقت نباید از معجزه خدا ناامید شد. تو روانشناسی می‌گن مردا چشمی و زن‌ها شنوایین. یعنی مردها فقط عاشق دید زدنن و زن‌ها فقط دوست دارن که بشنون ولمس کنن اون چیزی رو که شنیدن. سر همینه که به هیچ زنی هیز نمی‌گن. اصلا به‌خاطر همین، تلفن دستشون می‌گیرن و اونقدر حرف میزنن تا حس شنیده شدنشون به ارگاسم کامل برسه و قانع بشن که هیچ موضوعی برای صحبت کردن وجود نداره اما این ته ماجرا نیست. اونا مکالمه رو معمولا با جمله حالا میبینمت تموم میکنن چون شنیده‌ها رو باید حس کنن. من مرد بی‌احساسی نبودم اما حس می‌کردم که یک جای این زبان فارسی می‌لنگه. هر وقت حرف‌ها رو می‌چسبوندم بهم تا کلمه بسازم و با قطار کردن این کلمات حسم رو به تو انتقال بدم، ریل یکدفعه جدا می‌شد یا شایدم کوه کلمات می‌ریخت وسط ریل و اینجای داستان نه خبری از دهقان فداکار بود و نه پترس که انگشت کنه تو دیوار سکوتم تا پایین نریزه و گند نزنه به احساسی که داشتم اما نتوستم بهت بگم. من همون دلقک خندونی بودم که همه به خنده‌هام با حسرت نگاه می‌کردن و دوست داشتن جای من باشن اما نمی‌دونستن که من بدجوری تو رو کم دارم و حالیم نیست که چه بلایی سر تنهاییم اومده که این‌طور بهت نگاه می کنم و لال میشم و آخرش فقط یک قلب برات می‌فرستم. تو دست روی فتح مردی گذاشتی که بزرگترین افتخارش فتح زن‌هایی بود که هر بار ترکش کردن؛ بهش وابسته‌تر شدن. این یعنی بازی دو سر باخت که رفتنش مثل موندن و موندنش مثل رفتن می‌مونه. ساعت 12 شبه و دقیق نمی‌دونم که الان چند سه‌شنبس که ما معتاد هم شدیم.
#شهاب_دارابیان #یادداشت #دلنوشته #سه_شنبه #معتاد #داستان #ایتالیا #جام_جهانی
Read more
گُلدن لِين ، منطقه اي در پراگ كه در قرن ١٦ پادشاه رادولف دوم براى نگهبانانش ساخته بود. اسمش از اقاي ...
Media Removed
گُلدن لِين ، منطقه اي در پراگ كه در قرن ١٦ پادشاه رادولف دوم براى نگهبانانش ساخته بود. اسمش از اقاي گلدن اسميت يا زرگرى كه در اون منطقه زندگى ميكرده گرفته شده. در قرن ١٧ بهش محله يا خيابون كيمياگر هم ميگفتن. كه در واقع بنا به مراجع هيچوقت كيمياگرى اونجا زندگى نميكرده. ١٩٥٠ خونه ها رو رنگ ميكنن ولي ... گُلدن لِين ، منطقه اي در پراگ كه در قرن ١٦ پادشاه رادولف دوم براى نگهبانانش ساخته بود.
اسمش از اقاي گلدن اسميت يا زرگرى كه در اون منطقه زندگى ميكرده گرفته شده. در قرن ١٧ بهش محله يا خيابون كيمياگر هم ميگفتن. كه در واقع بنا به مراجع هيچوقت كيمياگرى اونجا زندگى نميكرده.
١٩٥٠ خونه ها رو رنگ ميكنن ولي در واقع دو طرف خيابون خونه هاي مشابه هم بوده كه در قرن ١٩ يك سمت رو تخريب ميكنند. خونه ى شماره ٢٢ منزل خواهر كافكا بوده كه شخص كافكا دوسال رو هم اونجا در منزل خواهرش اقامت داشته.
اكثر خونه ها الان سوغاتي فروشي هستند. بعضي از خونه ها به شكل نمادين حفظ شدن. واي واي از اون دو سه تا كه توى فيلم اين پست و پست بعدي خواهيد ديد. حالم بد شده بود.
ورودي براى گلدن لين+كاخ پراگ+سنت جورج و سنت ويتوس روى هم ٢٤٠ كرون كه ميتونين توى دو روز از اين قسمت ها بازديد كنيد.
.
پ ن:
افسانه‌ها می‌گویند که کیمیاگران قصد داشتند در این خیابان فلز را به طلا تبدیل کنند. اما واقعیت این است که کیمیاگران در قلعه زندگی می‌کردند و در واقع طلاسازانی که در قرن هفدهم میلادی در این منطقه زندگی می‌کردند این نام فریبنده را روی این خیابان گذاشتند.
بايد پست بعد رو ببينيد كه چطور زشتى ها توى اين همه رنگ و دلبرى خوابيدن😒
Read more
@salessgallery انسان، بیگانه از طبیعت در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروز، نمایشگاه نقاشی‌های ...
Media Removed
@salessgallery انسان، بیگانه از طبیعت در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروز، نمایشگاه نقاشی‌های محجوب ظهوریان پُردل در گالری ثالث گشایش: جمعه ۱۷ فروردین ساعت ۱۷تا۲۲ خاتمه: ۲۲ فروردین تمام سود حاصل از فروش آثار صرف عقیم‌سازی و درمان سگ‌های بی‌سرپرست می‌شود. محجوب ظهوریان از فعالان ... @salessgallery
انسان، بیگانه از طبیعت
در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروز،
نمایشگاه نقاشی‌های محجوب ظهوریان پُردل در گالری ثالث
گشایش: جمعه ۱۷ فروردین
ساعت ۱۷تا۲۲

خاتمه: ۲۲ فروردین

تمام سود حاصل از فروش آثار صرف عقیم‌سازی و درمان سگ‌های بی‌سرپرست می‌شود.

محجوب ظهوریان از فعالان حوزه حمایت از حیوانات است و بخشی از پیشینه معنوی این نمایشگاه به تجربیات ناخوشایند او در این حوزه باز می‌گردد، او همچنین سعی کرده‌استوو در این نمایشگاه بیش از حیوانات بر انسان و بیگانگی او از مادر طبیعت تاکید کند. تمام آثار او با ابعادی بزرگ و تکنیک آکریلیک روی بوم کار شده و نگاهی مستقیم، بی‌پرده و اندکی تلخ به این رابطه از دست رفته دارد. این مجموعه شامل 15 اثر نقاشی در قطع بزرگ و بیشتر از یک متر است. محجوب ظهوریان کارشناس گرافیک و کارشناسی ارشد نقاشی خوانده است و این مجموعه حاصل کار دو سال اخیر اوست که جمعه 17 فروردین 97 به تماشا گذاشته خواهد شد.

بازدید افتتاحیه: ۱۶ تا ۲۲

بازدید روزانه: ۱۰ صبح تا ۲۱ شب

نشانی: کریمخان بین ایرانشهر و ماهشهر،شماره ۱۴۸

بیانیه:

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است:
انسان، طبیعت و حیوانات حول یک دایره‌اند با محوریت عشق و بر این باورم که دست‌درازی انسان به چرخۀ طبیت و گسستن این زنجیره آسیب‌های جبران‌ناپذیری به طبیعت می‌زند که پیامدهای ناگوار آن گریبانمان را می‌گیرد.
در طول سال‌ها ارتباط عمیق و عاشقانه‌ای که در حمایت از حیوانات داشته‌ام، گاه دلشکسته از بی‌مهری انسان‌ها، کوشیده‌ام مجموعه‌ای را با این درونمایه گرد آورم. با استفاده از خطوط پر استرس و آشفته در طراحی انسان‌ها، در برابر تصاویر زیبا با پرداخت و ساخت بهتر در تصویر حیوانات، و با تضاد رنگ‌های خاکستری‌شده و سطوح رنگی و تخت و فضای تیره و روشن، این دوگانگی حسی (عشق و نفرت) را بیان کرده‌ام. هنر را ابزاری تأثیرگذار برای بیان احساسم می‌دانم و یقین دارم با نفوذی که هنر بر مخاطب فهیم خود دارد، کمک می‌کند تا راهی سبز برای سازش با طبیعت و حیوانات بیابیم. لزوم توجه به حقوق حیوانات، ایجاد بستری برای آشتی میان انسان و طبیعت و مهربانی با حیوانات، جهان را جایی امن و دوست‌داشتنی برای ما و مخلوقات خدا خواهد کرد و این آرزوی قلبی من است.
#حمایت_حیوانات #حمایت_از_حیوانات #طبیعت #دوستدار_محیط_زیست #دوستداران_حیوانات #دوستداران_طبیعت #نقاشی #هنر #هنرمندان #محجوب_ظهوریان #محجوب_ظهوریان_پردل #گالری_ثالث #گالری_گردی
Read more
لطفا تا اخر بخونید این روزا اسامی آدمای! جالبی رو می شنویم... طرف میاد در سوگ بیماری محمدرضا شجریان ...
Media Removed
لطفا تا اخر بخونید این روزا اسامی آدمای! جالبی رو می شنویم... طرف میاد در سوگ بیماری محمدرضا شجریان پست میذاره و میگه حال بی آن صدای دلنشین چه کنیم! استاد نرو... بعد میاد جوری ژست میگیره که انگار در نواختن پیانو با ریچارد کلایدرمن در رقابته و آهنگ نیناشناشش با فاصله بسیار کمی از سمفونی شماره ۹ ... لطفا تا اخر بخونید
این روزا اسامی آدمای! جالبی رو می شنویم...
طرف میاد در سوگ بیماری محمدرضا شجریان پست میذاره و میگه حال بی آن صدای دلنشین چه کنیم! استاد نرو...
بعد میاد جوری ژست میگیره که انگار در نواختن پیانو با ریچارد کلایدرمن در رقابته و آهنگ نیناشناشش با فاصله بسیار کمی از سمفونی شماره ۹ بتهوون با فاصله کمی دوم هستش...
بعد کاشف به عمل میاد که طرف نهایت فعالیت موسیقیایی اش این بوده که توی جشن تولد یدونه دبه بهش دادن و گفتن موسیقی حامد پهلان عه و امیدّ جهان رو بومی سازی کن.
حالا شده خواننده...
الانم سرش دعواس؛ این میگه مالِ منه اون یکی میگه مالِ من بود...
در حالی که هیچکدوم دقت نکردن که "طلا" مالِ نقی بود...
و تعداد فالوورهای مالک اول میشود یک میلیون و خورده ای...
و اشک ها و کامنت های بیکاران مجازی است که سرازیر میشه
فکرش رو بکن! سر این دعواست...😷
از بابت عکس عذر میخوام ....
.
.
پ.ن: جهان سوم جایی است که سرانه مطالعه اش سه چهار دقیقه در روز است و مردمش ساعت ها در اینجا وقت میگذارند
پ.ن دو: جهان سوم جایی است که در برنامه های تلویزیونی اش خودِ مردم به خودشان می خندند(بعدا درباره این توضیح میدهم)
پ.ن سه: جهان سوم جایی است که سر مسخره بازی چهارنفر که معلوم نیست از کجا درآمدند، فکر عده ای، به تعداد یک میلیون و سیصد چهارصد نفر مشغول شود
پ.ن چهار: موبایل داریم، ولی جهان سوم هستیم؛ جهان سوم فرهنگی...
.
@mustafa_mirakhori
Read more
شبتون به خیر نمونه کارای هنرجوهای کلاس آنلاین کیک مدرن رو ورق بزنید<span class="emoji emoji1f603"></span>❣️ ‌ ‌شما هم دلتون میخواد به ...
Media Removed
شبتون به خیر نمونه کارای هنرجوهای کلاس آنلاین کیک مدرن رو ورق بزنید❣️ ‌ ‌شما هم دلتون میخواد به راحتی با دریافت آموزش غیر حضوری ، بدون صرف وقت و هزینه ی رفت و آمد توی خونه با کمترین امکانات همچین کیکهای نازی رو درست کنید ‌، کلی آیتم فوق العاده توی پکیج کیک مدرن، طبق جدیدترین متد روز دنیا ‌برای دریافت ... شبتون به خیر
نمونه کارای هنرجوهای کلاس آنلاین کیک مدرن رو ورق بزنید😃❣️ ‌
‌شما هم دلتون میخواد به راحتی با دریافت آموزش غیر حضوری ، بدون صرف وقت و هزینه ی رفت و آمد توی خونه با کمترین امکانات همچین کیکهای نازی رو درست کنید ‌، کلی آیتم فوق العاده توی پکیج کیک مدرن، طبق جدیدترین متد روز دنیا ‌برای دریافت اطلاعات کلاسهامون
وارد کانال دوم یعنی این کانال بشید👇👇 http://t.me/joinchat/AAAAAEQYDbdfLRnqMk7Yog وقتی وارد شدید گزینه ی جوین رو بزنید، پایین کانال من لیست اولین کارگاه روریپلای کردم 🙏☺️ اینجوری خیلی راحت میتونید از اول به ترتیب تمام کارگاه ها و موارد آموزشی هاشون و هزینه هاشون رو ببینید،
ما سی و شش تا پکیج یا همون کارگاه آموزش داریم، به عنوان مثل کارگاه شماره ی یک شیرینی های خشک و تربیسکوییت هست یا مثلا کارگاه شماره ی دو، کیکهای عصرانه و کافیشاپی و همینجوری تا نوزدهم که کیک مدرنه ودیگه .......... کارگاه سی و شش که گل مدرن هست 😊
کارگاه های ما همیشگیه و منقضی نمیشه
همشون آماده ن و برای ثبت نام هیچ محدودیت زمانی هم ندارید، هر زمان بعد از واریز هزینه سریعا اد میشید به کارگاه اموزش وقتی اد شدید تمام ایتم ها وآموزشهای مربوط به اون کلاس رو یکجا دریافت میکنید ودیگه هر وقتی که فرصت داشتید میتونید اموزشها رو مرور کنید و درست کنید
حتی اگر بعد از یکسال باشه، بازم امکان رفع اشکال انلاین هم دارید
دیگه فکر میکنم واضح و روشنتر ازین نمیشد توضیح بدم،
لطفا هردوتا کانال رو داشته باشید،
کانال اصلی آموزشگاه هم لینکش در بیو موجوده 🙏 چون من جدیدترین اطلاعات و آموزشها رو توی کانالهام اطلاع رسانی میکنم
موفق باشید ❣️

‌ 🌺🌺🌼🌺


Read more
خب، میرسیم به مبحث شیرین خرید ! 🤩 . به نظرم، یکی از اصلی‌ترین دلایل واسه سفر به #ماکو ، میتونه دیدن ...
Media Removed
خب، میرسیم به مبحث شیرین خرید ! 🤩 . به نظرم، یکی از اصلی‌ترین دلایل واسه سفر به #ماکو ، میتونه دیدن بازارهای منطقه آزاد و خرید باشه. من دیروز از دو تا بازار اصلیش دیدن کردم که براتون توضیحشون میدم. - #مجتمع_تجاری_امید : یه مجتمع خیلی شیک، پر از نمایندگی و فروشگاه‌های برندهای ترک، چیزی که بیشتر ... خب، میرسیم به مبحث شیرین خرید ! 🤩
.
به نظرم، یکی از اصلی‌ترین دلایل واسه سفر به #ماکو ، میتونه دیدن بازارهای منطقه آزاد و خرید باشه. من دیروز از دو تا بازار اصلیش دیدن کردم که براتون توضیحشون میدم.
- #مجتمع_تجاری_امید : یه مجتمع خیلی شیک، پر از نمایندگی و فروشگاه‌های برندهای ترک، چیزی که بیشتر به چشمم اومد اینجا، لباس مجلسی‌های شیک زنونه بود😍 و فروشگاه‌های مواد غذایی و ارایشی بهداشتی.
من عشق خوراکی وارد یه فروشگاه هله هوله فروشی شدم و‌ فکر کنم حداقل نیم ساعتی بین قفسه‌های شکلات گیر کرده بودم🤩 چند تا عکس از تنوع اجناس گذاشتم که بیشتر امار دستتون بیاد. خلاصه که اینجا خیلی همه چی شیک بود 😎
.
- #بازار_بزرگ_منطقه_آزاد_ماکو : یه فضای خیلی بزرگتر، تنوع خیلی بالاتر! همه چی گیر میومد. از لباس زنونه و مردونه بگیر تا لوازم اشپزخونه و‌دکوری و مواد غذایی و رستوران و ... از اون بازارا که صبح بگی بسم ا... بری داخل و شب برگردی بیرون😅
البته من به نیت خرید نرفته بودم و‌ چیزی نگرفتم اما واسه اینه تفاوت قیمت‌ها دستم بیاد چند جا سوال کردم و خب همون چیزی بود که انتظارشو داشتم. تفاوت قیمت به شهرای دیگه کاملا به چشم میاد!.. به خاطر کم شدن هزینه گمرکی و حمل و نقل، جنس‌های ارجینال و اصلی رو با قیمت مناسبتر میشه راحت پیدا کرد، همه چی هم کنار هم و در دسترسه و خستگی گشتن نداره!
.
به نکته دیگه خیلی جالب که به چشمم این بود که بعضی فروشگاه‌ها، یه کاغذ چسبونده بودن پشت ویترین و نوشته بودن که جنساشون رو با چه نرخ دلاری حساب کردن، مثلا یه کت شلوار فروشی تو بازارچه امید نوشته بود همه‌ی لباساش با دلار ۳۸۰۰ تومن قیمت گذاری شده و این انصافشون عالی بود. چیزی که کمتر دیده بودم..💫
.
در مورد پیدا کردن خونه و محل اقامت، راه‌های زیادی هست. خونه هم توی شهر گیر میاد و هم تو روستاها مردم منتظرن با جون و دل میزبانتون شن، اما واسه اینکه قبل سفر بتونین یه دودوتا چار تا کنین تو عکس اخر این پست یه شماره گذاشتم که دم منطقه ازاد بنر زده بود واسه اجازه اقامت گاه.
.
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .
‏The Free Market Zone of Maku is one of the best reasons to travel here.The lack of customs fees has helped to reduce the price of goods,Most goods come from Turkey ‏And clothing and food and health products are highly diverse
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
.
.
پ.ن : دلیل خلوتی اینجا اینکه من وسط ظهر رفتم. وقت نهار بود ولی همه فروشگاه‌ها باز بودن.
Read more
. <span class="emoji emoji1f4da"></span>قسمتي از متن كتاب چگونه فرزند شما آينده موفق خواهد داشت . <span class="emoji emoji1f4ab"></span><span class="emoji emoji1f4ab"></span> (راهكار هايي بر اساس قوانين مغز كودك) <span class="emoji emoji1f4af"></span><span class="emoji emoji1f4af"></span> . پرورش ...
Media Removed
. قسمتي از متن كتاب چگونه فرزند شما آينده موفق خواهد داشت . (راهكار هايي بر اساس قوانين مغز كودك) . پرورش کودک مثل بستر رشد یا خاک است . برای حاصلخیز کردن خاک از ترکیب های خاصی مثل کود استفاده می کنند . برای پرورش کودک هم باید فرمول و ترکیب خاصی داشت . آن چه که شما در وجودشان قرار می دهید به اندازه ... .
📚قسمتي از متن كتاب چگونه فرزند شما آينده موفق خواهد داشت
. 💫💫
(راهكار هايي بر اساس قوانين مغز كودك)
💯💯
.
پرورش کودک مثل بستر رشد یا خاک است . برای حاصلخیز کردن خاک از ترکیب های خاصی مثل کود استفاده می کنند . برای پرورش کودک هم باید فرمول و ترکیب خاصی داشت . آن چه که شما در وجودشان قرار می دهید به اندازه ی همان چیزی که از آن ها می گیرید ، اهمیت دارد . چهار فعالیت اصلی باید در ترکیب رفتاری تان وجود داشته باشد و همزمان باید آن ها را با روند رشد کودک تان وفق دهید : شیر دادن ، صحبت کردن با کودک ، بازی های کنترل شده و تشویق در مورد تلاش های آن ها و نه در مورد نتیجه ای که به دست می آورند . آزمایش های صورت گرفته روی مغز به ما می گوید که در پرورش کودک بعضی کار ها مضر است : مجبور کردن کودک به انجام وظایفی که مغزش برای انجام شان هنوز آماده نشده است ؛ استرس وارد کردن به کودک و کشاندن او به یک موقعیت روانی که اصطلاحا به آن 《 درماندگی آموخته شده 》می گویند و تلویزیون تماشا کردن برای کودکان زیر دو سال . بعضی چیزهای دیگر هم که توسط فروشندگان تبلیغ می شود ، یا اضافی هستند یا نامربوط . در آخر ، آن چه از این بحث یاد خواهیم گرفت این است که باید تعادلی بین آزادی فکر و سختگیری های قاعده مند وجود داشته باشد .
♻️♻️♻️
.
📝 نويسنده: جان مدينا
📖مترجم : شادي حسن پور، سعيده فراهاني، رضا جان ميرزازاده
💰قيمت كتاب : ٢٥/٠٠٠ هزار تومان
📖تعداد صفحات:٣٨٧ صفحه
📨ارسال رايگان با پست پيشتاز .
🔖🔖🔖
جهت خريد كتاب .
1️⃣كد 520 را به سامانه ٣٠٠٠٨٦٤٢٨ ارسال كنيد كارشناسان ما با شما تماس مي گيرند و يا
.
2️⃣📲 با شماره 09197464022 هماهنگ كنيد.
Read more
#رادیوفرشته «همه شهر ز آگاهی آرام یافت» ‌ این تیزر اپیزود دوازدهم رادیو‌فرشته است! ‌ برای شنیدن این قسمت به کانال تلگرام‌مون برید. این اپیزود ویژه‌ی #جایزه_فرشته است که در آن می‌شنویم از: ‌ این شماره‌ای متفاوت از رادیو فرشته است که در آن به جایزه‌فرشته پرداختیم. چهارمین دوره‌ی ... 📻
#رادیوفرشته
«همه شهر ز آگاهی آرام یافت»

این تیزر اپیزود دوازدهم رادیو‌فرشته است!

برای شنیدن این قسمت به کانال تلگرام‌مون برید.
این اپیزود ویژه‌ی #جایزه_فرشته است که در آن می‌شنویم از:

این شماره‌ای متفاوت از رادیو فرشته است که در آن به جایزه‌فرشته پرداختیم.
چهارمین دوره‌ی جایزه فرشته که در دو بخش عکس و داستان کوتاه برگزار شده بود، در روزهای پایانی خردادماه با معرفی برندگان به پایان رسید.
‌ ‌
‌تنظیم و کارگردانی: #مازیار_حامدی

‌برای شنیدن قسمت دوازدهم پادکست رادیو فرشته به کانال تلگرام شهرکتاب فرشته به نشانی زیر مراجعه کنید
https://t.me/fereshtehbookcity
لینک در بیو ⁦⛓
همچنین از این پس می‌تونید رادیو فرشته رو از طریق سایت و اپلیکیشن #شنوتو به آدرس زیر بشنوید:
Shenoto.com/radiofereshteh

#ازمابشنوید
Read more
. قرار بود برای یک خواننده عزیزی من توضیح بدم که اینی که در لایو با گلشید گفته بودم برنامه بلند مدت نریزید ...
Media Removed
. قرار بود برای یک خواننده عزیزی من توضیح بدم که اینی که در لایو با گلشید گفته بودم برنامه بلند مدت نریزید منظورم چیه. و اینکه میگم فقط دائم از خودتون بپرسید بهترین قدم "بعدی" چیه چطور ممکنه؟ چطور میتونیم قدم بعدی رو تعیین کنیم وقتی نمیدونیم کجا میخواهیم بریم؟ ‌در جوابش من دوتا نکته به ذهنم میرسه ... .
قرار بود برای یک خواننده عزیزی من توضیح بدم که اینی که در لایو با گلشید گفته بودم برنامه بلند مدت نریزید منظورم چیه. و اینکه میگم فقط دائم از خودتون بپرسید بهترین قدم "بعدی" چیه چطور ممکنه؟ چطور میتونیم قدم بعدی رو تعیین کنیم وقتی نمیدونیم کجا میخواهیم بریم؟
‌در جوابش من دوتا نکته به ذهنم میرسه که البته خودم هم در حین زندگی دارم راجع بهشون فکر میکنم:
۱. جهت رو تعیین کنیم اما راه رو نه
۲. هدفمون باید این باشه که چه‌جور آدمی میخواهیم بشیم نه اینکه دقیقا چی میخواهیم بشیم.
اون نکته شماره یک جمله‌ایه که من شنیدم و به نظرم درست اومد:
Have a direction not a plan
جدای از اتفاقات زندگی که قابل پیش‌بینی نیست, اگر آدم نسبت به مسیر تعصب داشته باشه عملا ممکنه مسیرهای بهتر رو از دست بده. بعد در تعیین جهت نکته مهم اینه که اصل جهت از درون باید بیاد نه از بیرون. مثلا من فکر میکنم اینی که میگیم فلان شغل رو دوست دارم برای اینه که تصویری که از خودمون در اون شغل میبینیم رو دوست داریم. مثلا من سالها گیر داده بودم که میخوام برم سازمان ملل یا بانک جهانی کار کنم و به هر دری زدم و نشد. در صورتیکه الان اگه اون پانته‌آی بیست و هفت ساله رو ببینم میگم ببین تو در واقع اینها رو میخواهی:
- نزدیکی به قدرت
- تاثیرگذاری کلان
- کار با آدمها
- احساس اهمیت و مشارکت
برو ببین چه مشاغل دیگه‌ای در دنیا اینها رو دارند چون هر شغلی اینها رو به تو بده شغل رویایی تو هست فارغ از اینکه عنوانش چی باشه. و مهمتر از اون ببین در کار الانت میتونی چه تغییراتی بدی که این المانها رو ایجاد کنی.
سخن آخر هم اینکه اونوقت اگر انسان یک سری نیاز داره که در انتخاب شغل باید در نظر بگیره (مثل تامین مالی, احساس اهمیت و کار با آدمها) درکنارش یک سری ارزش شخصی هم باید به عنوان معیار سنجش داشته باشه که دست به هرکاری نزنه. در واقع ارزشها (مثل درستکاری, رشد...) چراغ راه هستند و نیازها قطب‌نما.
اینها جوریه که من دو سال اخیر راجع به شغل فکر میکنم و باعث شده آرامشم خیلی بیشتر بشه و در نتیجه راحتتر و بهتر و با بازدهی بسیار بالاتر هم جلو میرم.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم. خیلی خوشحال میشم نظر شما رو هم بشنوم. #تلاشهایتان_را_دنبال_کنید
#نکات_تربیت_تجربه
Read more
ورق بزنید. گرگان جزو لیست مقاصدم بود و همیشه دنبال یه فرصتی بودم که برم گرگانو ببینم. خب خداروشکر ...
Media Removed
ورق بزنید. گرگان جزو لیست مقاصدم بود و همیشه دنبال یه فرصتی بودم که برم گرگانو ببینم. خب خداروشکر به برکت وجود علیرضا حاج محمدی عزیز، اولین مقصد جدید امسالم بود که رفتم و دیدم(البته کافی نبود و دوباره باید سر فرصت برم). یه تعداد از بچه ها، یه روز قبلتر رفته بودن و قرار بود منو وحید و عرفان صبح روز ... ورق بزنید.
گرگان جزو لیست مقاصدم بود و همیشه دنبال یه فرصتی بودم که برم گرگانو ببینم.
خب خداروشکر به برکت وجود علیرضا حاج محمدی عزیز، اولین مقصد جدید امسالم بود که رفتم و دیدم(البته کافی نبود و دوباره باید سر فرصت برم).
یه تعداد از بچه ها، یه روز قبلتر رفته بودن و قرار بود منو وحید و عرفان صبح روز بعد، ساعت 7 صبح، حرکت کنیم و بریم به بقیه ملحق بشیم.
همونطور که توی پست قبلتر دیدید، از جاده فیروز کوه رفتیم.
قائمشهر و بعدش ساری،نکا، بهشهر(شهر آبشارها🌊💧)، گلوگاه(شعبه اصلی و مرکزی اکبر جوجه اینجاس🍗🍖) ، کردکوی(سالار عقیلی بچه اینجاس😉) و #گرگان.
قبل از علی آباد کتول رسیدیم به محله #فاضل_آباد که از اونجا وارد یه جاده فرعی #جنگلی خیلی خیلی زیبا شدیم که در نهایت منتهی شد به روستای #کوتل_قریب_آباد و اقامتگاه طبیعتگردی #سرونوش که عکساشو می بینید.
جای بکر و باصفایی بود مخصوصا اینکه اقامتگاه، روی ارتفاعات بود و به منظره ای که چشمارو نوازش می داد اشراف داشت.
.
ما تقریبا ساعت 4 بعدازظهر رسیدیم.
نزدیک #روستا فروشگاه یا مغازه ای نبود بنابراین بچه ها تلفنی به ما لیست دادن که خرید کنیم برا ناهار و اینا.
وقتی رسیدیم بچه ها تو تراس نشسته بودن دورهم داشتن گپ می زدن. بعد از خوش و بش کردن و اینا رفتیم سراغ درست کردن ناهار که دو سه تا از همسفرا زحمتشو کشیدن و دورهم ناهار خوردیم.
ناهار رو که خوردیم دورهم نشستیم برای بازی کردن. .
⭕نکته1:از یه ویژگی این اکیپ که باهاشون سفر کردم خیلی خوشم میاد.
اونم اینه که وقتی همه دورهمیم زیاد کسی توی گوشی نمیره و همه پایه ی بازی های گروهی هستن و جدیتی که تو بازیا دارن خیلی برام جالبه. دورهم بودن براشون مهمه چیزی که من عاشقشم.
.
اونروز غروب دبرنا بازی کردیم با کلی خنده و شوخی که علیرضا اردلان شماره هارو با یه لحن خنده دار می خوند ماها هم می ترکیدیم از خنده.
شبش هم 5 نفر دیگه از بچه ها بهمون اضافه شدن و شدیم 19 نفر.

شب هم دورهم شام خوردیم و چون شب سرد شده بود، کنار شومینه ی اقامتگاه نشستیمو کلی گپ زدیمو آواز خوندیمو خوش گذروندیم
.
🔵نکته2:توی سفرهای پرجمعیت اگه همه ی همسفرا یه گوشه ی کار رو بگیرن(مثل آشپزی، ظرف شستن، تمیزکاری، هماهنگیا و ....)، هم توی زمان سفرشون کلی جلو می افتن و هم اینکه کار ها روی دوش چند نفر نمی افته که بعدا هم دلخوری پیش بیاد. .
وقتی میدیدم برای شام و کارهای مختلف همه بچه ها یه گوشه ی کار رو می گرفتن خیلی از این کار گروهی حال می کردم.

زیاد صحبت کردم😆 بریم تا بقیه سفر رو هم بگم.

سفرنامچه گرگان به روایت تصویر
فروردین 97
قسمت اول
Read more
. Kamran&hooman fans magazine Number 4 دوستان طلسم شکسته شد و لینک دنلود شماره چهار مجله در کامنت ...
Media Removed
. Kamran&hooman fans magazine Number 4 دوستان طلسم شکسته شد و لینک دنلود شماره چهار مجله در کامنت اول این پست و قسمت اول پیج موجود هست و کافیه لمس کنید. امیدوارم خوشتون بیاد چون نتیجه زحمت دو ساله منو دوستامه و اینکه نظرتونو همینجا حتما بگید. اما مورد بعدی اینکه کسانی که تو این شماره همکاری ... .
Kamran&hooman fans magazine
Number 4

دوستان طلسم شکسته شد و لینک دنلود شماره چهار مجله در کامنت اول این پست و قسمت اول پیج موجود هست و کافیه لمس کنید.
امیدوارم خوشتون بیاد چون نتیجه زحمت دو ساله منو دوستامه و اینکه نظرتونو همینجا حتما بگید.
اما مورد بعدی اینکه کسانی که تو این شماره همکاری کردن اطلاع بدن تا فالو بشن و کسانی که تو این مدت کار پیج رو دنبال نمیکردن آن فالو خواهند شد... تصمیم جدیده.
با تشکر از شما...
Bahar.A

http://www.mediafire.com/download/exz1b2k0nneydnd/KHFM+4.pdf

@kamranhoomanofficial
@kamranhoomanofficial @kamranhoomanofficial
@kamranhoomanofficial
@kamranhoomanofficial

#kamran #hooman
#kamran_hooman
#two #brothers
#khfm4
#download
#new_magazin
Read more
آیا میخواهید بدانید اول هر جزء در کدام صفحه از قرآن كريم رسم الخط عثمان طه وجود دارد؟ سؤال : اگرکسی ...
Media Removed
آیا میخواهید بدانید اول هر جزء در کدام صفحه از قرآن كريم رسم الخط عثمان طه وجود دارد؟ سؤال : اگرکسی ازشما بپرسد شماره صفحه ای که جزء نهم با آن شروع میشود چنداست چه پاسخ خواهید داد؟ نگران نباشید پاسخ خیلی آسان است.ً جزء نهم یعنی شماره 9 یک را از نه کم می کنیم می شود 8 هشت را در 2 ضرب می کنیم میشود: 16 سپس ... آیا میخواهید بدانید اول هر جزء در کدام صفحه از قرآن كريم رسم الخط عثمان طه وجود دارد؟
سؤال :
اگرکسی ازشما بپرسد شماره صفحه ای که جزء نهم با آن شروع میشود چنداست چه پاسخ خواهید داد؟
نگران نباشید پاسخ خیلی آسان است.ً جزء نهم یعنی شماره 9
یک را از نه کم می کنیم می شود 8
هشت را در 2 ضرب می کنیم میشود: 16
سپس شماره 2 را به سمت راست شماره 16 اضافه می کنیم میشود: 162

این شماره همان صفحه ای است که جزء نه با آن شروع می شود

با هم یک مثال دیگر را تکرار میکنیم
مثلآ:
جزء بیست ویکم؟
21-1 = 20
20 × 2 = 40
شماره دو را به سمت سمت راست 40 اضافه میکنیم
میشود: 402

نتیجتا ًاینکه جزء 21 واقع است در صفحة 402 
بیشتر تمرین کنید تا سرعت عملتان بیشترشود
برای دیگران بفرستید تا در اجر آموخته اش سهیم باشید.
Read more
‌ حمله کیهان به لیلا حاتمی!/ اشتباه عجیب این روزنامه! . روزنامه کیهان در عباراتی نامتعارف، به ...
Media Removed
‌ حمله کیهان به لیلا حاتمی!/ اشتباه عجیب این روزنامه! . روزنامه کیهان در عباراتی نامتعارف، به جای استفاده از نام #لیلاحاتمی، او را با عبارت "دختر #زری_خوشکام" خطاب کردند.به نقل از سایت آی سینما، آن‌ها با استناد به پست صفحه طرافداران(fanpage) لیلا حاتمی، به تندی از او انتقاد کرد و با ادبیاتی ...
حمله کیهان به لیلا حاتمی!/ اشتباه عجیب این روزنامه!
.
روزنامه کیهان در عباراتی نامتعارف، به جای استفاده از نام #لیلاحاتمی، او را با عبارت "دختر #زری_خوشکام" خطاب کردند.به نقل از سایت آی سینما، آن‌ها با استناد به پست صفحه طرافداران(fanpage) لیلا حاتمی، به تندی از او انتقاد کرد و با ادبیاتی نه چندان محترمانه، از مادر لیلا حاتمی به عنوان بازیگر فیلم های فارسی یاد کرد.

در اینستاگرام، صفحه پربازدیدی با نام لیلا حاتمی وجود دارد که صفحه طرفداران اوست و عنوان «فن پیج» در توضیحاتش آمده است. دو روز پیش با انتشار تصویری از اعتراضات خیابانی در ایران جملاتی را از مرام المصری منتشر کرد که در ستایش آزادی بود.
.
در شماره جدید روزنامه کیهان آمده است: «باز هم مطابق انتظار برخی از بازیگران، از براندازان و اغتشاشگران حمایت کردند.یکی از این افراد که پیشتر از سردسته دراویش داعشی و جاسوس نشان‌دار آمریکا در ایران، حمایت کرده بود باز به میدان آمد تا بی‌خبری خود از اوضاع و احوال کشور را به رخ بکشد.
.
دختر زری خوشکام بازیگر فیلمفارسی نیز که گفت‌وگویش با رسانه‌های بیگانه در دی‌ماه ۹۶، به دلیل تلاش ناکامش در انگلیسی حرف زدن با تمسخر کاربران روبرو شده بود، از نبود آزادی حرف زد و نگفت اگر آزادی نیست چرا باید به عنوان یک دوستدار اجنبی، آزادانه در ایران زندگی کند!
.
مماشات نهادهای امنیتی با کسانی که خود در ردیف مرفهین بی‌درد به شمار می‌آیند و فارغ از درد و رنج اقشار محروم و مستضعف تنها به فکر خودنمایی در هر شرایطی هستند، جای تامل دارد!»
.
روزنامه کیهان از زمان برگزاری جشنواره برلین چند بار از لیلا حاتمی به دلیل صحبت هایش درباره اعتراض‌های دی ماه انتقاد کرد.
.
حالا باید دید این روزنامه چه واکنشی به این اشتباه عجیب خود نشان خواهد داد.
.
#leilahatami
Read more
. خیلی ها دنبال این هستن که کتاب های جدید کسب و کار رو مطالعه کنن، اما به علت عدم تسلط به زبان انگلیسی ...
Media Removed
. خیلی ها دنبال این هستن که کتاب های جدید کسب و کار رو مطالعه کنن، اما به علت عدم تسلط به زبان انگلیسی و عدم دسترسی به کتب و گاه به خاطر حجیم بودن کتاب ها به سراغ کتاب خوانی نمیرن؛ بچه های خوب دانشگاه فردوسی نشریه ای کار می کنن به نام ره آورد مدیریت؛ در هر شماره پنج کتاب روز مدیریت و کسب و کار رو ترجمه می کنن ... .
خیلی ها دنبال این هستن که کتاب های جدید کسب و کار رو مطالعه کنن، اما به علت عدم تسلط به زبان انگلیسی و عدم دسترسی به کتب و گاه به خاطر حجیم بودن کتاب ها به سراغ کتاب خوانی نمیرن؛
بچه های خوب دانشگاه فردوسی نشریه ای کار می کنن به نام ره آورد مدیریت؛ در هر شماره پنج کتاب روز مدیریت و کسب و کار رو ترجمه می کنن و چکیده این کتاب ها رو در ره آورد مدیریت میارن که خواندن و درک موضوعات و مباحث اصلی کتاب رو راحت می کنه؛
دو تا از شماره های مجله رو برام فرستادن که جذاب بود؛
مطالعه چکیده کتاب های روز و استفاده از نکات اونها تجربه جالبیه؛
.
#جمال_قمري #ره_آورد_مدیریت #دانشگاه_فردوسی #مدیریت #کسب_و_کار #موفقیت
@rahavardmodiriat
Read more
فیلرهای لب از چه ماده ای ساخته شده اند؟ بیشتر فیلرها از کلاژن ( Collagen ) یا هیالورونیک اسید ( Hyaluronic ...
Media Removed
فیلرهای لب از چه ماده ای ساخته شده اند؟ بیشتر فیلرها از کلاژن ( Collagen ) یا هیالورونیک اسید ( Hyaluronic Acid ) ساخته شده اند که مستقیم به لب تزریق می شود و حجم و اندازه ی آن را افزایش می دهد. کلاژن به صورت خالص به لب تزریق می شود که باعث حجم دادن به آن می شود، در حالیکه هیالورونیک اسید نه فقط لب را پر می ... فیلرهای لب از چه ماده ای ساخته شده اند؟
بیشتر فیلرها از کلاژن ( Collagen ) یا هیالورونیک اسید ( Hyaluronic Acid ) ساخته شده اند که مستقیم به لب تزریق می شود و حجم و اندازه ی آن را افزایش می دهد. کلاژن به صورت خالص به لب تزریق می شود که باعث حجم دادن به آن می شود، در حالیکه هیالورونیک اسید نه فقط لب را پر می کند، بلکه آب را نیز در داخل لب گیر می اندازد تا لب حالتی طبیعی به خود بگیرد.

اگر عمل زیبایی ناموفق بود، آیا امکان تخلیه فیلر وجود دارد؟
یکی از مزایای استفاده از فیلر هیالورونیک اسید نسبت به کلاژن این است که HA به راحتی توسط آنزیم هیالورونیداز قابل حذف کردن است. بنابراین اگر مشکلی پیش بیاید به راحتی قابل حل و تصحیح است.
آیا فیلر لب احساس غیرطبیعی بودن دارد؟
اگر به صورت عالی و حرفه ای انجام شود، هیچ احساس غیرطبیعی بودن یا تفاوتی با لب طبیعی نباید ایجاد کند.

آیا نتیجه ی استفاده از فیلر لب آنی است؟
درست بعد از انجام تزریق، لب ها اندکی ورم می کنند. من به مراجعانم پیشنهاد استفاده از یخ روی لب ها پیشنهاد می دهم. بعد از حدود 24 ساعت تورم می خوابد و می توانید نتیجه نهایی را ببینید.
زمان ماندگاري از ٨ ماه تا دو سال
جهت تعیین وقت با شماره 09193086230 تماس بگیرید.
ادرس: تهران. شریعتی. بالاتر از تقاطع میرداماد .نرسیده به مترو شریعتی. کوچه منظرنژاد . ساختمان پزشکان 53.واحد 4

#دكتر ايرانچي #دكتر زيبايي #فيلر #فيلر لب #فيلر زير چشم #فيلر بيني #زاوية سازي #میکرودرم #ميكرودرم_ابريژن #بوتاكس #خط خنده #مزوتراپي #مزوتراپي مو #مزوتراپي چربي سوز
Read more
 #نقد_نقاشی - پنج تابلو از کوروش بزرگ: ازفتح بابل و نجات یهودیان تا مرگی دردناک نقد از: kingfoska ...
Media Removed
#نقد_نقاشی - پنج تابلو از کوروش بزرگ: ازفتح بابل و نجات یهودیان تا مرگی دردناک نقد از: kingfoska #کانال_هنر_تهی ۔ ۔ در زمان حکومت بخت النصر پادشاه بابل یهودیان کشور یودا از دادن خراج امتناع کردند.پس بخت النصر به اورشلیم حمله ور شد وآنجا را آتش زد و مردم را به اسارت به بابل آورد و اموال با ... #نقد_نقاشی
-
پنج تابلو از کوروش بزرگ: ازفتح بابل و نجات یهودیان تا مرگی دردناک
نقد از: kingfoska
#کانال_هنر_تهی
۔
۔

در زمان حکومت بخت النصر پادشاه بابل یهودیان کشور یودا از دادن خراج امتناع کردند.پس بخت النصر به اورشلیم حمله ور شد وآنجا را آتش زد و مردم را به اسارت به بابل آورد و اموال با ارزش آنها را غارت کرد.هنگامیکه کوروش برای فتح بابل لشکر کشید سال 583 قبل از میلاد بود و حزقیال نبی پیامبر وقت یهودیان اسیر بود.او به همکیشان خود از قبل بشارت داده بود که کوروش عامل خداوند برای نجات آنهاست.کوروش بعد از فتح بابل کتیبه ی معروف خود را نوشت و همانطور که در تابلوی زیر میبینید خزانه دار خود «مهرداد» را دستور داد تا تمام ظروف و اموال یهودیان را به آنها پس دهند.
-
نقاشی اول توسط نقاش فرانسوی #گوستاو_دوره کشیده شده است. او آثار جذاب و زیادی دارد که همگی به همین سبک است.همچنین او در 15 سالگی اولین داستان مصور خود را چاپ کرد.
"پس از پس دادن اموال یهودیان کوروش یکبار دیگر به آنها کمک کرد تا به سزرمینهای خود برگردند و معابد خود را دوباره بسازند.در تصویر شماره دو مشاهده می کنید که یهودیان به دور پادشاه جمع شده اند و از او درخواست کمک می کنند.پس از آن کوروش اجازه داد تا 40 هزار یهودی به سرزمینهای خود بازگردند و معابد خود را بسازند. این اتفاق نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود از آن جهت که در آن دوران کمتر به ادیان احترام می گذاشتند."
پس از آن همانطور که دوره شکوه هر فردی به پایان خواهد رسید برای کوروش نیز چنین پیش آمد.برای مرگ کوروش 2 روایت وجود دارد که یکی از آنها این است که او برای فتح سرزمین #سکاها در شمال شرقی ایران لشکر کشید…ملکه آنها به نام #تومیروس به #کوروش پیغام داد که از این جنگ دست بردارد و به سرزمینهای خود قانع باشد و بر قوم خود قرمانروایی کند.اما کوروش با او جنگید و شکست خورد و به دستور تومیروس سر کوروش را بریدند. در تصویر دوم، فرمان تومیروس رانشان می دهد در حالی که ملکه اشاره می کند، گویی می گوید سر کوروش را در تشتی از خون قرار دهید.مابقی مطلب در قسمت کامنت👇
۔
۔
۔

تصاویر به ترتیب:
1."کوروش، ظروف و اموال یهودیان را به آنان پس می دهد" / اثر: #گوستاو_دوره / 1870
2."کوروش بزرگ و یهودیان" / اثر: #ژان_فوکه / 1470
3."ملکه تامیروس و سر کوروش کبیر" / اثر: #لوکا_فراری / 1640
4."ملکه تامیروس و سر کوروش کبیر" / اثر: #آنتونیو_زانچی / 1640
5."ملکه تامیروس سرکوروش کبیر را دریافت می کند" / اثر: #ماتیا_پرتی / 1672
Read more
ارسالي: #امداد ك_فوري ‎سلام برای یه مشکل حمایتی مزاحمتون میشم میشه عکس این سگ رو داخل پیج ها و گروه ...
Media Removed
ارسالي: #امداد ك_فوري ‎سلام برای یه مشکل حمایتی مزاحمتون میشم میشه عکس این سگ رو داخل پیج ها و گروه های حمایتی پخش کنید؟ امروز توی خیابون نواب بخشی که بورس آکواریومه دیدمش حدودا دو ماهه و بیماری پوستی داشت ‎اطراف مرکز سوء مصرف روز امید یکم بالاتر از یه جگرکی بزرگ توی خیابون نواب بود خیلی تو خودش ... ارسالي:
#امداد ك_فوري
‎سلام برای یه مشکل حمایتی مزاحمتون میشم میشه عکس این سگ رو داخل پیج ها و گروه های حمایتی پخش کنید؟ امروز توی خیابون نواب بخشی که بورس آکواریومه دیدمش حدودا دو ماهه و بیماری پوستی داشت
‎اطراف مرکز سوء مصرف روز امید یکم بالاتر از یه جگرکی بزرگ توی خیابون نواب بود خیلی تو خودش جمع شده بود و حتی تن ماهی براش ریختم نخورد میشه پخش کنید که برن نجاتش بدن؟
‎سوالی راجبش داشتن یا نتونستن پیداش کنن هم با این شماره تماس بگیرن
۰۹۰۱۰۳۱۳۷۲۸
Read more
 #Repost from @vahid_mehdipour with @regram.app ... .آکادمی هیپ هاپ جـِی سی که در شهر دوسلدورف آلمان ...
Media Removed
#Repost from @vahid_mehdipour with @regram.app ... .آکادمی هیپ هاپ جـِی سی که در شهر دوسلدورف آلمان قرار دارد بنا به درخواست یک اسپانسر قصد تشکیل تیمی بین‌المللی با استفاده از افرادی را دارد که تابحال فرصت نمایش توانایی ها و استعداد خود را در رقابتهای جهانی نداشته اند. بر اساس صحبت های اولیه ... #Repost from @vahid_mehdipour with @regram.app ... .آکادمی هیپ هاپ جـِی سی که در شهر دوسلدورف آلمان قرار دارد بنا به درخواست یک اسپانسر قصد تشکیل تیمی
بین‌المللی با استفاده از افرادی را دارد که تابحال فرصت نمایش توانایی ها و استعداد خود را در رقابتهای جهانی نداشته اند.

بر اساس صحبت های اولیه شرکت اسپانسر قبول کرده یک‌ سهمیه برک‌دنس به ایران اختصاص دهد.

افرادی که علاقه به همکاری و حضور در این طرح را دارند می‌توانند با انجام مراحل زیر توانایی های خود را ارایه دهند.

داشتن کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت.
داشتن پاسپورت.
ارسال سه ویدیو با کیفیت و  بدون اِدیت از طریق تلگرام به شماره زیر.  ۰۹۳۵۳۸۰۲۴۱۵

دوستان عزیز تا روز دوشنبه ، هفتم اسفند ماه فرصت دارند  و پس از بررسی ویدیوها ، ابتدا هشت نفر انتخاب و  سپس دو نفر به عنوان نماینده ایران با دریافت دعوتنامه رسمی و تأمین هزینه های سفر از سوی شرکت اسپانسر به شهر دوسلدورف آلمان اعزام می‌شوند تا به مدت دو روز در آکادمی هیپ هاپ جـِی سی مورد سنجش قرار گیرند که در نهایت یکی از آنان انتخاب و موفق به کسب سهمیه می‌شود.

توضیحات تکمیلی : مرحله دوم این طرح که اجرای تور جهانی در کشور های مختلف می‌باشد هنوز درحال بررسی و تکمیل جزییات توسط شرکت اسپانسر است ، پس از نهایی شدن توسط آکادمی جـِی سی اجرایی میشود.
Read more
سرو، نماد آزادگی مهمترین و زیباترین شکل نمادین سرو در دیواره های تخت جمشید خود نمایی می کند. پس از ...
Media Removed
سرو، نماد آزادگی مهمترین و زیباترین شکل نمادین سرو در دیواره های تخت جمشید خود نمایی می کند. پس از آن در تمدن اشکانی و آثار مربوط به این دوره که احتمالا مهرپرستی دین رایج این دوره بوده است، نیز نماد سرو به وضوح دیده می شود. همچنین در نگاره های ساسانی نیز این نماد را در اشکال مختلف می بینیم. در دوره اسلامی ... سرو، نماد آزادگی
مهمترین و زیباترین شکل نمادین سرو در دیواره های تخت جمشید خود نمایی می کند. پس از آن در تمدن اشکانی و آثار مربوط به این دوره که احتمالا مهرپرستی دین
رایج این دوره بوده است، نیز نماد سرو به وضوح دیده می شود. همچنین در نگاره های ساسانی نیز این نماد را در اشکال مختلف می بینیم. در دوره اسلامی ، نماد سرو بیش از هر جایی در خانقاه ها و زورخانه ها مشاهده می شود.
پس از اسلام سرو از قالب اصلی و طبیعی خود بیرون آمده و بصورت بسیار ساده که تنها با دو خط منحنی پیوسته که رفته رفته تارک آن به یک سو خمیده می گردد ، ترسیم می شود، اینجاست که نطفه بته جقه بسته می شود.در اکثر صنایع دستی ایران شاهد طرح بته جقه هستیم. این شکل در آثار گوناگونی مانند:فرش،پارچه و دیگر صنایع دستی رایج است.در واقع بته جقه کوچک شده سرو است .
بته جقه، بر روی لباس ورزشکاران زور خانه ای، نشانی از مردانگی و آزادگی آنان است، حتی بازو بند پهلوانی که هر سال به یکی از آنها تعلق می گیرد ، در بر دارنده یک نقش بته جقه است. زنده یاد بهار زورخانه ها را شکل دگرگون یافته معابد مهری در ایران می
دانند... ---
بخش هایی از مقاله، درخت سرو نماد هویت ایرانی که در دومین شماره مجله انگلیسی گیلگمش به چاپ رسیده است.
تصویر پهلوان جابر صادق زاده در این مقاله استفاده شده است.
@sadeghzadeh_jaber
عکس از آرشیو فتوزورخانه
@photozurkhaneh
---
با سپاس فراوان از دوست خوبم مجتبی گهستونی عزیز
@mojtaba.gahestooni ---
---
#زورخانه #درخت #پهلوان #بته_جقه #سرو #گردشگری
Read more
از دفتر دلچسبیده های من.ترانه شماره سی. شما رو نمی‌دونم.ولی این آهنگ من رو مسخ می‌کنه.نشده گوش کنم و غرق در افکارم نشم.طوری که دیگه اطرافم هر چی بگذره متوجه نمیشم. فقط لایک نکنین.نظرتون رو بهم بگین لطفا. اگه ترجمه‌ی شعر شو بخونین بهتره..... مارک برنس خواننده‌ و بازیگر روس تباری است که ... از دفتر دلچسبیده های من.ترانه شماره سی.
شما رو نمی‌دونم.ولی این آهنگ من رو مسخ می‌کنه.نشده گوش کنم و غرق در افکارم نشم.طوری که دیگه اطرافم هر چی بگذره متوجه نمیشم. فقط لایک نکنین.نظرتون رو بهم بگین لطفا.🙏🙏🙏🙏
اگه ترجمه‌ی شعر شو بخونین بهتره.....
مارک برنس خواننده‌ و بازیگر روس تباری است که نامش به جنگ جهانی دوم گره خورده و ترانه‌هایش برای بسیاری از سربازان در تمام طول جنگ روحیه‌بخش و دل‌گرم کننده بوده است.
ویدئوی حاضر قسمتی است از فیلم “دو سرباز” ساخته سال ۱۹۴۳٫ در این فیلم مارک بِرنس در نقش سربازی است که شبی دلگیر حین جنگ جهانی، ترانه شبی تاریک را به یاد زن و فرزندش می‌خواند. گوش اکثر ما به واسطه فرهاد مهراد با این آهنگ که آهنگ‌ساز سرشناس روس “نیکیتا بوگوسلوفسکی” ساخته است، آشناست.

شبی تاریک و هولناک
در دشت تنها سفیر گلوله

در جاده تنها نفیر باد
در دور دست نور ستاره‌ها به خاموشی می گراید
شبی تاریک
می‌دانم بیداری و در بستر جوانیت پنهانی اشکهایت را پاک می کنی
چقدر عمق چشمان شیرینت را دوست دارم
چقدر دوست دارم
و می خواهم چشمانت را
شب تیره مارا از هم جدا می کند
و میان ما دشتی تاریک و هولناک دامن گسترانده
تو را باور می‌کنم
وهمین باور در بارانی از گلوله جانم را نجات بخشیده
در این نبرد مرگ‌بار خوشحال و آرامم چون می‌دانم هر چه که مرا پیش آید
تو با عشق استقبالم خواهی کرد
از مرگ نمی‌هراسم
بارها بس بسیار با آن روبرو شده‌ام
و اکنون نیز گویی برابرم می‌رقصد ومی‌رقصد
تو به انتظارم هستی ؛ همسرم و در بستر جوانیت بیدار
برای همین می‌دانم که هیچ اتفاقی برایم نخواهد افتاد
برای همین می‌دانم که
هیچ اتفاقی برایم نخواهد اُفتاد.
Read more
تازه‌‌‌های #کتاب #نشر_ققنوس ۲۳۲ص ۱۸۰۰۰ تومان • راه‌پله بالا با همه سنگ‌ها، آجرها، گچ‌ها و سیمان‌هایش ...
Media Removed
تازه‌‌‌های #کتاب #نشر_ققنوس ۲۳۲ص ۱۸۰۰۰ تومان • راه‌پله بالا با همه سنگ‌ها، آجرها، گچ‌ها و سیمان‌هایش آوار می‌شود رویش. نفسش بند می‌آید، بوی خاک دهان و بینی‌اش را پر می‌کند. صدای شکستن پی‌درپی شیشه‌ها را می‌شنود و صدای جیغ زن‌ها و بچه‌ها را و بعد ناگهان همه‌جا ساکت می‌شود. خالی و سبک می‌شود، ... تازه‌‌‌های #کتاب #نشر_ققنوس ۲۳۲ص ۱۸۰۰۰ تومان

راه‌پله بالا با همه سنگ‌ها، آجرها، گچ‌ها و سیمان‌هایش آوار می‌شود رویش. نفسش بند می‌آید، بوی خاک دهان و بینی‌اش را پر می‌کند. صدای شکستن پی‌درپی شیشه‌ها را می‌شنود و صدای جیغ زن‌ها و بچه‌ها را و بعد ناگهان همه‌جا ساکت می‌شود. خالی و سبک می‌شود، مرده است، مردن همین است، حتم همین است.
خیسی کشاله‌های رانش دوباره زنده‌اش می‌کند، دست‌هایش را از روی سرش برمی‌دارد، ساختمان آرام گرفته، راه‌پله‌ها سالم‌اند و او نمرده، فقط خودش را خیس کرده، بلند می‌شود.«تموم شد.» برمی‌گردد: «نمردم، صد سال دیگه هم زندگی می‌کنم.»
همیشه همین را می‌گوید، از هر حادثه‌ای که جان به در می‌برد همین را می‌گوید، سی و اندی سال پیش هم بعد از مرگ اکبر همین را گفته بود. یک ماه پیش هم، بعد از گرفتن جواب پاتولوژی، همین را گفت. در را نمی‌بندد، نه این‌که تصمیم بگیرد آن را نبندد، هوش و حواسش به این دنیا نیست، دو روز بعد، که برای بیستمین بار ماجرا را برای آنا و روح‌انگیز تعریف می‌کند، این را می‌گوید.
می‌نشیند روی مبل راحتی، «آنا»، گوشی‌اش را پیدا نمی‌کند، با تلفن خانه زنگ می‌زند، همان‌طور که گریه می‌کند شماره می‌گیرد. صدای آنا را که می‌شنود، های‌هایش بلندتر می‌شود: «ها ننه...»
خودش را دوباره می‌اندازد روی مبل راحتی و تلفن را قطع می‌کند. سالم است، همین برایش کافی است. نه‌تنها سالم است، بلکه خوش هم هست، مگر نه این‌که از این لفظ صاحب‌مرده «ننه» در مواقع سرخوشی‌اش استفاده می‌کند.#داستان #داستان_ایرانی #رمان #رمان_ایرانی #ادبیات #ادبیات_ایران #بلقیس_سلیمانی #شهرکتاب_ساعی
Read more
سلام به همه عزیزان سال نو بازم مبارک ببخشید از دستمون بر میومد بگیم بدون افزایش قیمت مجله شماره چند ...
Media Removed
سلام به همه عزیزان سال نو بازم مبارک ببخشید از دستمون بر میومد بگیم بدون افزایش قیمت مجله شماره چند با یک دلار قیمتوم یکی میشه؟ از شما میپرسیم امروز افتخار کردم مجله بعد از یکصدو شصت شماره داره میشه یک دلار البته یک بار مثلا هزارتومانی بود و دو هزار و سه هزار برابر شدیم اما خب مثل الان نبود که کاغذمون ... سلام به همه عزیزان سال نو بازم مبارک ببخشید از دستمون بر میومد بگیم بدون افزایش قیمت مجله شماره چند با یک دلار قیمتوم یکی میشه؟ از شما میپرسیم امروز افتخار کردم مجله بعد از یکصدو شصت شماره داره میشه یک دلار البته یک بار مثلا هزارتومانی بود و دو هزار و سه هزار برابر شدیم اما خب مثل الان نبود که کاغذمون اینقدر افتضاح همون کیفیت هزارتومنی باشه و جوهر هم همینطور تلاش یک ماهه ما شب بیداری غلط گیری هرچند مشکلات هم داریم به قول امروزی سوتی که منکرش نمیشیم ولی خدایی سوتی رو بذاریم کنار این چاپ با این قیمت که همون هزار تومنیه هستش به نظرتون چی باید بگیم؟ دیگه برای که درد را بگوییم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای آن حامی که هنوز کمک مالی کاغذ مجله رو هم درست نکرده یا شما؟؟؟ فکر کنم برای شما بگیم بهتره حد اقل نهایتا شما متوجه فشار به ما نشید ی الف الی ی برامون مینویسید اما آنکه باید یک جواب خشک هم بده نمیده بهمون چی؟ ای حامی پاینده باش ولی اینجوری نباش روو باش پشت نباش اگر هستی باش اما ..............حس میکنم و میبینم نیستی...... پدر و مادرها و جوانان ما جنگیدن شهید شدن الان ناراحت شدن از بی آیندگی فرزندان و خودشان...... پدرو مادر اول نگران فرزندانشونن بعد خودشون ، خودشون سوختن برای ما ولی ما جبرانم نتونستیم بکنیم.......
Read more
 #نقل_قول #فرزاد_موتمن . ...«اهمیت ویژه «کالت» این است که ما را تربیت میکند تا هرنوع فیلمی را بپذیریم ...
Media Removed
#نقل_قول #فرزاد_موتمن . ...«اهمیت ویژه «کالت» این است که ما را تربیت میکند تا هرنوع فیلمی را بپذیریم و تماشا کنیم و احیاناً با آن ارتباط برقرار کنیم یا نکنیم، اما در را روی خودمان نبندیم. از ابتدا نگوییم این فیلم «درپیت» است.از ابتدا نگوییم اینها آشغال هستند. #این_مشکلی_است_که_نسل_جوان_سینما_دوست_حال_حاضر_ایران_با_آن_دست_به_گریبان_است. ... #نقل_قول #فرزاد_موتمن
.
...«اهمیت ویژه «کالت» این است که ما را تربیت میکند تا هرنوع فیلمی را بپذیریم و تماشا کنیم و احیاناً با آن ارتباط برقرار کنیم یا نکنیم، اما در را روی خودمان نبندیم. از ابتدا نگوییم این فیلم «درپیت» است.از ابتدا نگوییم اینها آشغال هستند. #این_مشکلی_است_که_نسل_جوان_سینما_دوست_حال_حاضر_ایران_با_آن_دست_به_گریبان_است. در حال حاضر این توهم که سینما فقط آثار مهم است در نسل جوان وجود دارد.در حالیکه سینما بسیار گسترده تر است. #نسل_جوان_ما_اصولاً_با_فیلمهای_معمولی_آشنا_نیست؛ در حالی که تماشای فیلم های معمولی باعث ایجاد یک فرهنگ فیلم بینی میشود و همچنین اینکه این فیلمها تاثیر زیادی بر روی فیلمهای مهم تاریخ سینما داشته اند. شما نمی توانید منکر تاثیرپذیری دیوید لینچ و تارانتینو از فیلمهای «درپیت» بشوید...»
.
«به نقل از گفت و گوی فرزاد موتمن با حمیدرضا حاجی حسینی، در باب فیلم کالت و فرهنگ فیلم بینی؛ دنیای تصویر: شماره ۲۷۶» .

پ.ن: همه ی حرف های دل من و هم سلیقه های من در گفتگوی شما نهفته بود جناب موتمن. این بخش از گفتگو که جدا کردم، اصلاً دغدغه و مسئله ی شخصی خودم بود. و از دلایل بی انگیزه شدنم برای حضور فعال در شبکه های اجتماعی.
.
پ.ن دو :ای کاش سینمای ایران چندین و چند کارگردانِ هم سلیقه با شما می داشت، تا ما شاهد تنوع گونه ها،ژانرها و سبک ها بودیم و اینقدر اثیرِ تکرارِ آثارِ اصغر فرهادی و درام های تلخِ نکبت باری همچون ابد و یک روز نبودیم.
____________________________
#سینما #فیلم‌ #فیلم_کالت #دنیای_تصویر #گفتگو #مصاحبه #فرهنگ #فیلم_دیدن #فیلم_بد #درپیت #دیوید_لینچ #تارانتینو #نسل_جوان
#اصغر_فرهادی #ژانر #ابد_و_یک_روز #شهاب_حسینی
#cinema
#movie
#movies
#movielover
#moviebuff
Read more
. یک خرید لذت بخش با بازی در دنیای کودکان استند دو کاره گل فروشی و سوپر مارکت چوبی قیمت : 1,100,000 تومان این استند که از MDF مرغوب ساخته شده دوام بالایی دارد. جنس چوبی این استند، حس واقعی بودن بیشتری به بازی آن ها می دهد و باعث می شود بازی برایشان باورپذیرتر شود و قدرت خیال پردازی را در آن ها بالا ... .
یک خرید لذت بخش با بازی در دنیای کودکان
استند دو کاره گل فروشی و سوپر مارکت چوبی
قیمت : 1,100,000 تومان
این استند که از MDF مرغوب ساخته شده دوام بالایی دارد.
جنس چوبی این استند، حس واقعی بودن بیشتری به بازی آن ها می دهد و باعث می شود بازی برایشان باورپذیرتر شود و قدرت خیال پردازی را در آن ها بالا ببرد.
کمک به توسعه مهارت های حرکتی
افزایش مهارت های اجتماعی کودک
یادگیری اصول برقراری ارتباط و همکاری
تشویق کودک به تخیل و خلاقیت
گفتن و سرایدن داستان های فانتزی توسط کودک
در دو رنگ آبی و سفید موجود می باشد.
ابعاد: طول 100 سانتیمتر ، ارتفاع 130 سانتیمتر ،عمق 40 سانتیمتر
دارای 3 باکس
مناسب برای گروه سنی بالای 3 سال.

لینک خرید

https://piccotoys.com/product/380170 🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید.
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 16.30 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #children #boy #girl
#پیکوتویز #اسباب_بازی #اسباببازی #مهد_کودک #خانه_بازی #هدیه #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #مادروكودك #قصر_کودک #اسباب_بازی #استند #استند_سوپرمارکت #استند_گل_فروشی
Read more
عکس آخر تور شماره ۶۰ پانورامای کروی و اما حرف آخر نزدیک به چهارسال از فعالیتمون میگذره و ۶۳ تا تور ...
Media Removed
عکس آخر تور شماره ۶۰ پانورامای کروی و اما حرف آخر نزدیک به چهارسال از فعالیتمون میگذره و ۶۳ تا تور رسمی برگزار کردیم. خیلی حرفا پشت سر ما هست، اینکه طاقچه بالا میذارن، خودشونو میگیرن، مغرورن و ازین حرفا. هرچند که با دعای گربه سیاهه بارون نمیاد ولی بد نیست بگم اگر همین سخت گیری های ما برای عضوگیری ... عکس آخر تور شماره ۶۰
پانورامای کروی
و اما حرف آخر
نزدیک به چهارسال از فعالیتمون میگذره و ۶۳ تا تور رسمی برگزار کردیم. خیلی حرفا پشت سر ما هست، اینکه طاقچه بالا میذارن، خودشونو میگیرن، مغرورن و ازین حرفا. هرچند که با دعای گربه سیاهه بارون نمیاد ولی بد نیست بگم اگر همین سخت گیری های ما برای عضوگیری و محدود کردن ظرفیت تورها و سخت گیری توی مسیر تورها نبود به اینجا نمیرسیدیم. وگرنه تو همین رشت خودمون دارن هفته ای یه گروه میزنن که دو هفته بعدش سر بچه بازی و مسائل حاشیه ای گروه از هم میپاشه و همون ادما هرکدومشون میرن یه گروه دیگه میزنن 😂 و در نهایت عدد تور هیچکدوم این گروهها دو رقمی نمیشه و هیچوقتم هیچجا هیچکس هیچ اسمی از اینا نمیشنوه. حالا هدفشون از گروه زدن چیه نمیدونم!! اینارو گفتم که بگم گروه زدن سخت نیست، هدف داشتن و گروه رو پابرجا نگه داشتن سخته! پس از همین تریبون خدمت اون دوستایی که هفته ای یه گروه میزنن و بعدش میان پشت سر ما میشینن میگن اینا خودشونو میگیرن عرض کنم که کاملا واضحه این حرفها بخاطر اینه که دوس داشتین با ما باشین و نیستین، ولی خداروشکر همون که با ما نیستین چون اگر بودین شاید گروه ماهم به سرنوشت گروههای یه هفته ای شما دچار میشد ✌🏼 کمیت، کیفیت رو تضمین نمیکنه!
زنده باد گیل آفرود #guilan #giloffroad #giloffroad60 #offroad
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span>یادش بخیر لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ ...
Media Removed
یادش بخیر لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشت . یادش بخیر؛ در به در دنبال یکی میگشتیم کتابامونو جلد کنه ! همیشه تو مدرسه عادت داشتم همکلاسی هامو بشمرم تا ببینم کدوم پاراگراف برای خوندن به من می فته ... 🍃یادش بخیر

لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب
بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشت .

یادش بخیر؛ در به در دنبال یکی میگشتیم کتابامونو جلد کنه !

همیشه تو مدرسه عادت داشتم همکلاسی هامو بشمرم تا ببینم کدوم پاراگراف برای خوندن به من می فته
یادش بخیر یکی از استرس های زمان مدرسه این بود که زنگ ورزشمون چه روزیه و چه ساعتی ؟!! افتادن زنگ ورزش اونم دو زنگ آخر پنجشنبه از انتصاب به عنوان مدیر کل شرکت مایکروسافت هم بالاتر بود
من مدرسه که میرفتم همیشه سر کلاس به این فک میکردم که اگه پنکه سقفی بیفته کله کیا قطع میشه !

وقتی سر کلاس حوصله درس رو نداشتیم
الکی مداد رو بهانه میکردیم بلند میشدیم میرفتیم
گوشه کلاس دم سطل آشغال بتراشیم

تو مدرسه آرزومون این بود که وقتی از دوستمون می پرسیم درستون کجاست اونا یه درس از ما عقب تر باشن

یادتون میاد
اوج احتراممون به یه درس این بود که دفتر صد برگ واسش انتخاب می کردیم !!!!!!!!!! يادش به خير........ چه زود بزرگ شدیم و آرزوها و خاطرات زیبای کودکیمون رو فراموش کردیم . تقدیم به همه دوستان
یادش بخیر، ﺑﭽﻪ که ﺑﻮﺩﯾﻢ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺎﺩﺭﻣﻮﻧﻮ ﻣﯿﮕﺮﻓﺘﯿﻢ تا ﮔﻢ .ﻧﺸﯿﻢ.

یادتون نیست
عکس برگردون میخریدیم و با آب دهن میچسبوندیم تو دفترمون
یا عکس آدامس خرسی رو با آب دهن میچسبوندیم ساق دستمون
کلی هم کیف میکردیم
یادت میاد؟؟؟؟
وقتی کوچیک بودیم
تلویزیون

با شام سبک

با پنکه شماره 5

مشقاتو مینوشتی خط خط از بالا به پایین//////// اون وقتا زندگی شیرین بود و طعم دیگه ای داشت

یادت میاد؟؟؟ وقتی ک صدای هواپیما رو میشندیم

می پریدیم تو حیات براش دست تکون میدادیم

می نشستیم به انتظارکلاس چهارم تا با خودکار بنویسیم

یادت میاد؟؟؟ وقتی مامان می پرسید ساعت چنده میگفتیم بزرگه رو6 و کوچکه رو4

یادت میاد؟؟؟ وقتی نقاشی میکردی خورشیدو رو زاویه برگه میکشیدی

یادت میاد؟؟؟ فکرمیکردی قلب انسان این شکلیه♡

یادت میاد؟؟؟ در یخچالو کم کم میبستی تا ببینی لامپش چه جور خاموش میشه

یادت میاد؟؟؟ اگه کسی بهت میگفت برو آب برام بیار اول خودت از سر لیوان میخوردی

و دهنتو با دستت پاک میکردی *بگذارش به اشتراک تا لبخند رولب همه جاری کنی.

این متن آرامش خوبی به آدم میده

ﺑﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻗﻬﺮ ﻧﮑﻦ ﭼﻮﻥ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﻨﺖ ﻫﯿﭻ ﮐﺴی رﻮ ﻧﻤﯽ ﮐﺸﻪ
قديما شبا بالا پشت بوم ميخوابيديم و ستاره ها رو می شمرديم و دلمون به وسعت يه آسمون بود ...
اين روزها چشم ميندازيم به سقف محقر اتاقمون و گرفتاری هامونو می شمريم ...
#قدیما #خاطره #روزگار #دل خوشی #
Read more
یادش بخیر لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشت یادش بخیر؛ در به در دنبال یکی میگشتیم کتابامونو جلد کنه ! همیشه تو مدرسه عادت داشتم همکلاسی هامو بشمرم تا ببینم کدوم پاراگراف برای خوندن به من می فته یادش ... یادش بخیر
لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب
بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشت
یادش بخیر؛ در به در دنبال یکی میگشتیم کتابامونو جلد کنه !
همیشه تو مدرسه عادت داشتم همکلاسی هامو بشمرم تا ببینم کدوم پاراگراف برای خوندن به من می فته
یادش بخیر یکی از استرس های زمان مدرسه این بود که زنگ ورزشمون چه روزیه و چه ساعتی ؟!!
افتادن زنگ ورزش اونم دو زنگ آخر پنجشنبه از انتصاب به عنوان مدیر کل شرکت مایکروسافت هم بالاتر بود
من مدرسه که میرفتم همیشه سر کلاس به این فک میکردم که اگه پنکه سقفی بیفته کله کیا قطع میشه !
وقتی سر کلاس حوصله درس رو نداشتیم
الکی مداد رو بهانه میکردیم بلند میشدیم میرفتیم
گوشه کلاس دم سطل آشغال بتراشیم
تو مدرسه آرزومون این بود که وقتی از دوستمون می پرسیم درستون کجاست اونا یه درس از ما عقب تر باشن
یادتون میاد
اوج احتراممون به یه درس این بود که دفتر صد برگ واسش انتخاب می کردیم !!!!!!!!!!
يادش به خير........ چه زود بزرگ شدیم و آرزوها و خاطرات زیبای کودکیمون رو فراموش کردیم . تقدیم به همه دوستان
یادش بخیر، ﺑﭽﻪ که ﺑﻮﺩﯾﻢ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺎﺩﺭﻣﻮﻧﻮ ﻣﯿﮕﺮﻓﺘﯿﻢ تا ﮔﻢ .ﻧﺸﯿﻢ.
یادتون نیست
عکس برگردون میخریدیم و با آب دهن میچسبوندیم تو دفترمون
یا عکس آدامس خرسی رو با آب دهن میچسبوندیم ساق دستمون
کلی هم کیف میکردیم
یادت میاد؟؟؟؟
وقتی کوچیک بودیم
تلویزیون
با شام سبک
با پنکه شماره 5
مشقاتو مینوشتی خط خط از بالا به پایین////////
اون وقتا زندگی شیرین بود و طعم دیگه ای داشت
یادت میاد؟؟؟
وقتی ک صدای هواپیما رو میشندیم
می پریدیم تو حیات براش دست تکون میدادیم
می نشستیم به انتظارکلاس چهارم تا با خودکار بنویسیم
یادت میاد؟؟؟
وقتی مامان می پرسید ساعت چنده میگفتیم بزرگه رو6 و کوچکه رو4
یادت میاد؟؟؟
وقتی نقاشی میکردی خورشیدو رو زاویه برگه میکشیدی
یادت میاد؟؟؟
فکرمیکردی قلب انسان این شکلیه♡
یادت میاد؟؟؟
در یخچالو کم کم میبستی تا ببینی لامپش چه جور خاموش میشه
یادت میاد؟؟؟
اگه کسی بهت میگفت برو آب برام بیار اول خودت از سر لیوان میخوردی
و دهنتو با دستت پاک میکردی
*بگذارش به اشتراک تا لبخند رولب همه جاری کنی.
این متن آرامش خوبی به آدم میده
ﺑﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻗﻬﺮ ﻧﮑﻦ ﭼﻮﻥ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﻨﺖ ﻫﯿﭻ ﮐﺴی رﻮ ﻧﻤﯽ ﮐﺸﻪ
قديما شبا بالا پشت بوم ميخوابيديم و ستاره ها رو می شمرديم و دلمون به وسعت يه آسمون بود ...
اين روزها چشم ميندازيم به سقف محقر اتاقمون و گرفتاری هامونو می شمريم ...
قديما يه تلويزيون سياه و سفيد داشتيم و يه دنيای رنگی ...
اين روزا تلويزيونای رنگی و سه بعدی
Read more
صندلی غذا چیکو chicco قیمت: 2,180,000تومان صندلی غذا 5 کاره ، مناسب برای استفاده از نوزادی تا 3 ...
Media Removed
صندلی غذا چیکو chicco قیمت: 2,180,000تومان صندلی غذا 5 کاره ، مناسب برای استفاده از نوزادی تا 3 سالگی،تنظیم ارتفاع صندلی در 8 وضعیت گوناگون،جمع شدن سریع صندلی غذا یکی از وسایلی است که می‌تواند نقش موثری در عادت دادن کودک به غذا خوردن داشته باشد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از صندلی غذاخوری ... صندلی غذا چیکو chicco
قیمت: 2,180,000تومان
صندلی غذا 5 کاره ، مناسب برای استفاده از نوزادی تا 3 سالگی،تنظیم ارتفاع صندلی در 8 وضعیت گوناگون،جمع شدن سریع
صندلی غذا یکی از وسایلی است که می‌تواند نقش موثری در عادت دادن کودک به غذا خوردن داشته باشد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از صندلی غذاخوری این است که به کودک می‌آموزد غذا خوردن یکی از آداب و کارهای روزمره است. یک صندلی غذاخوری مناسب باید راحت باشد و در ضمن امنیت کودک را در حین غذا خوردن تامین کند.
از بدو تولد:قابل استفاده بعنوان صندلی نوزاد
قابل استفاده از 6 ماهگی به عنوان صندلی غذا به همراه میز و سینی
قابل استفاده از 6 ماهگی به عنوان صندلی غذا و قابل استفاده در کنار میز غذاخوری با برداشته شدن سینی صندلی
قابلیت جدا شدن نشیمنگاه صندلی از اسکلت آن،برای قرارگیری بر روی صندلی های غذاخوری در منزل و یا رستوران به همراه سینی خود و دارای کمربندهای مخصوص برای اتصال با صندلی
ابعاد در حالت جمع شده:85*31*53 سانتیمتر
تنظیم ارتفاع از 85 تا 106 سانتیمتر
امکان برداشته شدن سینی و جداسازی بخش های غیر ضروری برای کم تر شدن حجم صندلی و مناسب برای استفاده در مهمانی ها
تنظیم زاویه خواب صندلی در 3 حالت گوناگون
جمع شدن سریع و کم حجم دارای دو چرخ در بخش جلویی صندلی غذا
تنظیم ارتفاع صندلی در 8 وضعیت گوناگون
پد نرم و راحت
تنظیم جای پای نوزاد در 3 وضعیت
کمربند برای امنیت بیشتر کودک
دارای زیپ مخصوص برای جدا سازی پدها و امکان شست و شو

لینک خرید
https://piccotoys.com/product/391771
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #bakery #children #boy #girl #science #instadad #toys #dadlife #ad #chicco
#پیکوتویز #اسباب_بازی #مهد_کودک #خانه_بازی #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه
Read more
. . وبلاگ‌نویسی برای من هیچ‌وقت جدا از نوشتن‌های دیگر نبوده و نوشتن‌های دیگر فقط نوشتن در روزنامه‌ها ...
Media Removed
. . وبلاگ‌نویسی برای من هیچ‌وقت جدا از نوشتن‌های دیگر نبوده و نوشتن‌های دیگر فقط نوشتن در روزنامه‌ها و مجله‌ها نیست، دفترچه‌های جلدسیاه و جلدقرمزِ این سال‌ها هم جای نوشتن بوده برای من؛ چیزهایی که نمی‌شده یا نمی‌خواسته‌ام جای دیگری منتشر شوند. خیلی‌هاشان هم بعداً دود شدند و به هوا رفتند و دست‌آخر ... .
.
وبلاگ‌نویسی برای من هیچ‌وقت جدا از نوشتن‌های دیگر نبوده و نوشتن‌های دیگر فقط نوشتن در روزنامه‌ها و مجله‌ها نیست، دفترچه‌های جلدسیاه و جلدقرمزِ این سال‌ها هم جای نوشتن بوده برای من؛ چیزهایی که نمی‌شده یا نمی‌خواسته‌ام جای دیگری منتشر شوند. خیلی‌هاشان هم بعداً دود شدند و به هوا رفتند و دست‌آخر فقط «شمال از شمال غربی» ماند که آخر تیر ۱۳۸۱ شروع شد و اردی‌بهشتِ امسال هم به آخر رسید. دلم نمی‌خواست کرکره‌اش را پایین بکشم؛ فعلاً هم هست؛ همان‌طور که بوده؛ هرچند پرشین‌بلاگ با بی‌سلیقگیِ تمام در همه‌ی این سال‌ها گاه اجازه‌ی نوشتن نمی‌داد؛ گاه قالب را به سلیقه‌ی خودش عوض می‌کرد و گاه بایگانی وبلاگ را دستکاری می‌کرد و بخشی از نوشته‌ها ناگهان ناپدید می‌شدند. این بود که چندماه قبل یک‌روز که از خواب بیدار شده بودم فکر کردم باید از این خانه‌ی اجاره‌ای، خانه‌ای که شبیه خانه‌ی قمرخانم بود، بیرون بزنم و کوچ کنم به اتاقی از آن خود. نام این اتاق «نامه به سینما»ست؛ ظاهرش فرق دارد با «شمال از شمال غربی»؛ بخشی از نوشته‌ها همان است و به‌مرور کامل می‌شود، اما به‌هرحال سلیقه‌ی این روزها یا این سال‌های من است. طول می‌کشد تا جای بهتری شود، ولی به‌هرحال جایی‌ست که دلم می‌خواهد نوشته‌هایم را در آن منتشر کنم؛ آن‌هایی که در نشریه‌ها منتشر می‌شوند و آن‌ها که قرار است مخصوص «نامه به سینما» باشند. خانه‌ی تازه را، این اتاقِ از آنِ خود را، دوست دارم و امیدوارم همان چیزی شود که دلم می‌خواهد. این نامه، یا نامه‌هایی‌ست به سینما، به چیزی که در همه‌ی این سال‌ها بخش مهمی از زندگی‌ام بوده؛ چیزی که مسیر زندگی‌ام را سال‌ها عوض کرده. بدون سینما، بدون فیلم‌ها، این زندگی مفت نمی‌ارزد. حالا نشانی‌اش را در صفحه‌ی اصلی‌ام هم می‌‌توانید ببینید [lettertocinema.com]. چندروزی‌ست که آن بالا جا خوش کرده. خوش‌حال می‌شوم اگر فرصت کنید و سری بهش بزنید. «برای شما این چیزی بیش از یک فیلم نیست. برای من امّا همه‌ی زندگی‌ام است.» فرانسوآ تروفو محبوبم این را گفته بود، در «کایه دو سینما»، شماره‌ی ۳۱۵، چهارسال پیش از آن‌که چشم‌هایش را برای همیشه ببندد. #نامه_به_سینما #lettertocinema
Read more
سلام به کنکوری های پرتلاش تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم<span class="emoji emoji2744"></span>️<span class="emoji emoji26c4"></span>️ اگه پاییز خوب مطالعه ...
Media Removed
سلام به کنکوری های پرتلاش تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم️ اگه پاییز خوب مطالعه نداشتی و با این امید که از زمستان شروع طوفانی داشته باشی خودتو آروم کردی ولی حجم عظیم مطالب عقب مونده ات این انگیزه رو ازت میگیره! اگه حس میکنی از رقبا عقب افتادی اگه هدفت برات دست نیافتنی شده🙄 ... سلام به کنکوری های پرتلاش

تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم❄️⛄️ اگه پاییز خوب مطالعه نداشتی و با این امید که از زمستان شروع طوفانی داشته باشی خودتو آروم کردی ولی حجم عظیم مطالب عقب مونده ات این انگیزه رو ازت میگیره!
اگه حس میکنی از رقبا عقب افتادی 😒

اگه هدفت برات دست نیافتنی شده🙄
اگه برنامه میچینی ولی درست عملی نمیشه😣
بیشتر از این وقتتو⏰ از دست نده
تا کنکور تقریبا 28 هفته باقیمانده 😩
این 28 هفته هم مثل همین فرصتی که گذشت عین چشم به هم زدن میگذره😱

ولی هنوز امیدی هست 🌈... ما برای شما برنامه 4 ماهه داریم
از ویژگیهای خوب این برنامه چیه؟😇 1️⃣ طی چهار ماه میتونی سه دور !! بله سه دور👌💪💪 کل دروس رو مطالعه داشته باشی و مرور کنی👊
2️⃣ این برنامه مستقل از آزمونهای آزمایشی هستش و میتونه یه وقفه باشه تا این چهارماه مطالبو عالی مطالعه کنی و برای آزمونهای بعد از عید موسسات آماده باشی🤓
3️⃣ از همه مهمتر دپارتمان دکتر رونقی هر دو هفته بطور منظم از تمام دانش آموزا آزمون آنلاین بعمل میاره و شما میتونید هر مبحثی که طبق برنامه مطالعه کردید بصورت آنلاین در سایت ما آزمون بدید و خودتونو با سوالات استاندارد با جامعه آماری بالا و رعایت زمانبندی بسنجید و کمتر از ۱۲ساعت کارنامه منسجم دریافت کنید.
4️⃣ یک دانشجوی پزشکی 👨‍⚕️👩‍⚕️و رتبه برتر کنکور تا انتهای این برنامه همراه شماست و هرشب شما رو پیگیری میکنه و تجربیاتشو در اختیارتون میذاره و با شما مشاوره تلفنی هم خواهد داشت
5️⃣ این برنامه برای افراد فارغ التحصیل یا عزیزانی که از درس دور بودن هم بسیار مفید خواهد بود
6️⃣ برنامه چهارماهه ما کاملا شخصی سازی شده هستش 😎متناسب با توان مطالعاتی شما، نقاط قوت و ضعف شما،برنامه امتحانی و کلاسهای تقویتی شما نوشته میشه و مباحثی که تمایل ندارید مطالعه کنید در برنامه لحاظ نخواهد شد ✅برنامه چهارماهه دپارتمان دکتر رونقی امتحانشو پس داده و هرساله دانش آموزان زیادی با این متد به نتیجه رسیدن
به آیدی زیر تلگرام بده تا کمکت کنیم از فرصت باقیمانده به بهترین نحو ممکن استفاده کنی
@DrRonaghy

برای رسیدن به هدفت باید پا 👣جای پای کسانی بذاری که این مسیرو رفتنو موفق شدن🏅🏆 💡💡شما هم میتونید با یک برنامه درست عقب موندگی هاتون رو جبران کنید
پس فرصت رو از دست ندید و همین حالا برای تهیه این برنامه شگفت انگیز از طریق راههای ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید👇👇 شماره دفتر ☎️02128424465
♦️آیدی تلگرام @DrRonaghy
♦️واتساپ 09120190548

#دکتررونقی #برنامه_چهارماهه
Read more
 #poster #film #movie #cinema #hollywood #art #cinemaparsi # #iran #پوستر #فیلم #هنر #سینماپارسی ...
Media Removed
#poster #film #movie #cinema #hollywood #art #cinemaparsi # #iran #پوستر #فیلم #هنر #سینماپارسی #سینما #ایران #هالیوود #راجر_ایبرت #نقد_فیلم #نقد «نقد در سینماپارسی» / شماره ۵ / بخش ۳ از ۳ نقد فیلم «زندگی پی»(Life of Pi) منتقد: راجر ایبرت ★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★ چیزی ... #poster #film #movie #cinema #hollywood #art #cinemaparsi # #iran
#پوستر #فیلم #هنر #سینماپارسی #سینما #ایران #هالیوود #راجر_ایبرت #نقد_فیلم #نقد
«نقد در سینماپارسی» / شماره ۵ / بخش ۳ از ۳
نقد فیلم «زندگی پی»(Life of Pi)
منتقد: راجر ایبرت
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
چیزی که من را هیجان زده می کند این است که چقدر استفاده از 3D در این فیلم را دوست دارم. من هیچ چیز ساخته شده بهتر از این را ندیده بودم، حتی Avatar.
اجازه بدهید سعی کنم یک نقطه نظر را توصیف کنم. دوربین در دریا جاسازی شده و به قایق نجات و بالاتر از آن نگاه می کند. سطح دریا مانند غشاء و فرآیندهای غشایی طلسم شده و شناور است. هیچ چیز به طور خاص در آن تعریف وجود ندارد و این فقط آنجاست. این یک شات از یک قایق شناور در اقیانوس نمی باشد. این یک شات از اقیانوس، قایق و آسمان به عنوان یک مکان با شکوه است.
هنوز سعی به تعریف کردن و لو دادن فیلم ندارم‌. در لحظاتی که Pi و ببر فضای درون قایق را با هم استفاده می کنند بیشتر footage های ببر (مقدار فیلم به فوت، طول چیزی بر حسب فوت) البته CGI هستند(روش استانداردی در برنامه های کامپیوتری). من به یاد دارم ۴ ببر واقعی در بعضی شات ها دیده شده اند. بازیگر جوان فیلم با عملکرد قابل توجهی به بهتر شدن صحنه ها کمک می کند. نویسنده یک بار نوشت انسان و حیوان نسبت به هم درک متقابل دارند و این اتفاقی است که در این فیلم شاهد آن هستیم. ببر تنها به پسر مانند شکار نگاه نمی کند، بلکه با او مانند استادش رفتار می کند.
این فیلم بی سر و صدا با ترکیبی از سنت های دینی مختلف، داستانی در شگفتی زندگی را به آغوش گرفته است. قابل توجه است که این دو پستاندار و در زیر آن ها ماهی ها و بالای آن پرندگان، همه در اینجایند. هنگامی که آن ها به یک جزیره شناور با جمعیت بی شمار (Meerkart) می آیند، کارگردان یک صحنه باورنکردنی را به وجود می آورد. این جزیره یک سوال دیگر را اضافه می کند: آیا این واقعی است؟ این داستان واقعی تمام شده است؟ من پرسش این سوال را قبول نمی کنم؛ «Life of Pi» واقعی است... ثانیه به ثانیه و دقیقه به دقیقه...
آنچه که در نهایت برای هر بیننده باقی می ماند، تصمیم گیری نهایی است و من تصمیم گرفتم این فیلم را یکی از بهترین فیلم های سال بدانم.
«پایان»
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
برای مشاهده مطالب و ویدئوهای کامل با کلیک بر روی لینک کانال تلگرام سینما پارسی(در صفحه اصلی اینستاگرام) عضو شوید...
Telegram.me/cinemaparsi
Read more
برشی از «جان‌شيفته» قسمت دوازدهم گزیده‌ای از داستان‌های کتاب هزار و یک روز. متن كامل اين مطلب را می‌توانيد ...
Media Removed
برشی از «جان‌شيفته» قسمت دوازدهم گزیده‌ای از داستان‌های کتاب هزار و یک روز. متن كامل اين مطلب را می‌توانيد در بخش «روایت‌های داستانی» شماره اسفند و فروردين ماه داستان همشهری ببينيد. در دو شماره‌ی قبل خواندیم که سلطان دمشق وزیری دارد به نام حسن عطاءالملک، ملقب به وزیر غمگین، که همیشه اندوه ... برشی از «جان‌شيفته» قسمت دوازدهم گزیده‌ای از داستان‌های کتاب هزار و یک روز. متن كامل اين مطلب را می‌توانيد در بخش «روایت‌های داستانی» شماره اسفند و فروردين ماه داستان همشهری ببينيد.

در دو شماره‌ی قبل خواندیم که سلطان دمشق وزیری دارد به نام حسن عطاءالملک، ملقب به وزیر غمگین، که همیشه اندوه دارد و هرگز نمی‌خندد. سلطان از او می‌خواهد که دلیل غم مدامش را بگوید. عطاءالملک شرح عشق نافرجامش را بیان می‌کند. سلطان با شنیدن داستان عطاءالملک علت غمگینی او را می‌پذیرد اما قانع نمی‌شود که همه‌ی مردم غمی در دل داشته باشند و اصرار دارد که حتما می‌توان آدم شادی پیدا کرد. در نتیجه این‌ بار از سیف‌الملوک که ظاهرا همیشه بسیار شاد است، می‌خواهد که قصه‌ی زندگی‌اش را تعریف کند. ادامه‌ی داستان را در این شماره و شماره‌های آینده می‌خوانید.

خوشبختان عالَم
شاه به سیف‌الملوک گفت: «ای شاهزاده، من می‌خواهم بدانم که تو از تقدیر خود راضی و خرمی؟» سیف‌الملوک گفت: «آری.» شاه جواب داد: «لازم است به من شرح حال خود را حقیقتا بیان سازی. عطاءالملک می‌گوید که آدم نیکبخت مطلقا در عالم وجود ندارد ولی من برخلاف قول او تصور می‌کنم و تو را از خوشبختان عالَم می‌دانم. اگر بر من مشتبه بوده است آگاهم کن و آیا غصه‌ای داری و محنتی در خاطرت راه دارد؟» سیف‌الملوک گفت: «آقا چون اعلی‌حضرت حکم می‌فرمایند که مکنونات خاطر را معروض دارم عرض می‌کنم که با وجود مراحمی که نسبت به من دارید و نعمت عشرت که برای من موجود است، افسردگی و غمی مرا فراگرفته که جانم را فرسوده و لحظه‌ای راحتم نمی‌گذارد. در قلب خود کرمی دارم که اتصالا قلب مرا می‌خورد و دردم بی‌علاج است.» پادشاه به او گفت: «قصه‌ی خود بازگو. حکما عشق خانمی در دل داری.» تصویر دختری بر جعبه‌ی طلا
سیف‌الملوک گفت: من پسر مرحوم عاصم‌شاه ابن صفوان سلطان مصرم و برادرم نقدا به جای پدرم بر تخت سلطنت مقر دارد. روزی غفلتا درب خزانه‌ی پدر را گشوده دیدم و در خزانه داخل شده بادقت اشیاء نادره‌ای که مخزون بودند تماشا می‌کردم و مخصوصا ایستاده صندوقچه‌ای را که از چوب صندل قرمز تعبیه شده برگشودم. در جوف آن صندوقچه انگشتری یافتم در کمال قشنگی و همچنین جعبه‌ای از طلا که تصویر دختری بر آن بود. آن تصویر به قدری زیبا بود که بدوا گمان بردم نقشی است خیالی. صورت طبیعی را به آن درجه کامل تصور کردن نتوانستم. واله بودم و در نقش صورت متحیر ماندم.

#داستان_همشهری
#هزار_و_یک_روز
کانال ماهنامه داستان همشهری
Telegram.me/dastanmag
Read more
 #lexus #rc350 #arvand لکسوس RC نخستین بار در سال ۲۰۱۴ و به عنوان یک محصول کوپه‌ی چهار نفره و دو دیفرانسیل ...
Media Removed
#lexus #rc350 #arvand لکسوس RC نخستین بار در سال ۲۰۱۴ و به عنوان یک محصول کوپه‌ی چهار نفره و دو دیفرانسیل معرفی شد. این خودرو که در تاسیسات لکسوس در خود ژاپن به تولید می‌رسد نخست با یک موتور ۳.۵ لیتری شش سیلندر معرفی شد این خودرو را به نوعی می توان یک رقیب قدرتمند برای بی ام و سری ۴ و مرسدس بنز C کلاس کوپه ... #lexus #rc350 #arvand
لکسوس RC نخستین بار در سال ۲۰۱۴ و به عنوان یک محصول کوپه‌ی چهار نفره و دو دیفرانسیل معرفی شد. این خودرو که در تاسیسات لکسوس در خود ژاپن به تولید می‌رسد نخست با یک موتور ۳.۵ لیتری شش سیلندر معرفی شد
این خودرو را به نوعی می توان یک رقیب قدرتمند برای بی ام و سری ۴ و مرسدس بنز C کلاس کوپه به شمار آورد که البته از نظر فنی و حرکتی حرف چندانی در مقابل رقبای آلمانی خود ندارد اما برگ برنده‌ی لکسوس طراحی اسپرت، مدرن و اغوا کننده آن است.
این مدل به موتور شش سیلندر ۳.۵ لیتری مجهز است که جالب است بدانید با موتور مورد استفاده در تویوتا آریون و لکسوس RX350 یکسان است با این تفاوت که در RC350 شاهد استفاده از سیستم تزریق مستقیم سوخت هستیم.
در این موتور برای افزایش کارایی از سیستم ACIS یا مانیفولد هوای دوگانه استفاده شده است که بسته به دور موتور خودرو می تواند مسیر هوای ورودی به موتور را تغییر دهد. چنین سیستمی نه تنها عملکرد موتور در دورهای بالا را بهبود بخشیده است بلکه سبب شده تا در هنگام در جا کارکردن نیز موتور خودرو عملکرد نرم و آرامی داشته باشد.
پيشرانه شش سیلندر وی شکل تنفس طبیعی
حجم موتور 3456 سی سی
حداکثر قدرت 312 اسب بخار
حداکثر گشتاور 378 نیوتن متر
شتاب رسمی 5.7 ثانیه
مصرف سوخت ترکيبی 10.6 لیتر در
———————
همراهان خودروملل
@hamrahankhodro
@hamrahankhodro
همراهان خودرو ملل، بزرگترین و معتبرترین وارد کننده رسمی و مستقیم خودرو در خوزستان
خودرو های ایرانی و خارجی نقد و اقساط
شماره تماس شركت همراهان خودرو:
06133387333
09163000778
09169167595
09169161857
09169168861
09167559483
09167711262
09122175176
# خودرو داخلی #خودرو خارجی #اروندی #پلاک #ملی # #نقد و #اقساط
Read more
. . کتاب‌هایی هستند که سراسر ایده‌اند و «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ یکی از این کتاب‌هاست: ایده‌هایی ...
Media Removed
. . کتاب‌هایی هستند که سراسر ایده‌اند و «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ یکی از این کتاب‌هاست: ایده‌هایی برای اندیشیدن به آن‌چه عکاسی می‌نامیم، جست‌وجوی راه‌های تازه‌ای برای برخوردی تازه با عکاسی و از عکاسی که حرف می‌زنیم ظاهراً از مرحله‌ای پیش از خودِ عکس حرف می‌زنیم؛ آن لحظه‌ یا دقیقه‌ یا ... .
.
کتاب‌هایی هستند که سراسر ایده‌اند و «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ یکی از این کتاب‌هاست: ایده‌هایی برای اندیشیدن به آن‌چه عکاسی می‌نامیم، جست‌وجوی راه‌های تازه‌ای برای برخوردی تازه با عکاسی و از عکاسی که حرف می‌زنیم ظاهراً از مرحله‌ای پیش از خودِ عکس حرف می‌زنیم؛ آن لحظه‌ یا دقیقه‌ یا ساعت یا روز و ماه و سالی پیش از آن‌که عکسی گرفته شود؛ پیش از آن‌که تصورِ عکاس، تصورِ آن‌که دوربین به دست دارد، به تصویر بَدَل شود؛ قابی که برای دیدن است؛ قابی که پیشِ چشمِ دیگران قرار می‌گیرد. چیزهایی هستند که قانون و قاعده برنمی‌دارند و عکاسی هم همین‌طور است؛ قانون و قاعده‌ای هم اگر در عکاسی هست، این است که قانون و قاعده‌ای در کار نیست. نکته‌ی اساسی شاید آن جهانی‌ست که هر عکس پیشِ چشمان تماشاگرش می‌گذارد و همین است که سانتاگ در فصلِ اوّلِ کتابش ( در غارِ افلاطون) می‌نویسد گردآوریِ عکس‌ها، یک‌جا جمع کردنِ عکس‌ها و کنارِ هم نشاندن‌شان، نوعی گرد آوردنِ جهان است. هر عکسی دنیایی‌ست (می‌شود سئوال کرد گوشه‌ای از دنیاست یا همه‌اش؟) و هر دنیایی (یا دوباره بگوییم عکسی) کنارِ دنیایی دیگر می‌نشیند تا دنیاها یکی شوند. گوشه‌هایی از دنیا را کنارِ هم می‌نشانند تا دنیا کامل‌تر از آن‌چه هست دیده شود؛ دنیایی که پیش از این به چشم نمی‌آمده. مزیتِ عکس همین سکونی‌ست که در وجودش لانه کرده. عکس لحظه‌ای‌ست از دنیا. همه‌‌ی دنیا نیست. در فاصله‌ی دو مکث انگار مکثی طولانی‌تر است. وقفه‌ای در کارِ جهان و آفریدن جهانی دیگر. [برشی از یادداشتی درباره‌ی «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ در شماره‌ی ۹۲ هفته‌نامه‌ی کرگدن @kargadanmagazine] • #سوزان_سانتاگ #درباره_عکاسی #susansontag #onphotography
Read more
. راست و دروغ یک خبر !!! . چند ماه پیش و در پی‌سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری تهران #یاسوج؛ آن‌زمان که دو روز تمام هرچه همه نفره گشتند اثری از لاشه هواپیما پیدا نکردند؛ براساس مستندات رسیده از مردم؛ خبری منتشر‌کردم . . در آنجا اعلام کردم که یکی از سرنشینان #هواپیما دقایقی قبل از سقوط دوبار ... .
راست و دروغ یک خبر !!! .

چند ماه پیش و در پی‌سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری تهران #یاسوج؛ آن‌زمان که دو روز تمام هرچه همه نفره گشتند اثری از لاشه هواپیما پیدا نکردند؛ براساس مستندات رسیده از مردم؛ خبری منتشر‌کردم . .

در آنجا اعلام کردم که یکی از سرنشینان #هواپیما دقایقی قبل از سقوط دوبار با یکی‌از دوستانش در‌یاسوج تلفنی صحبت کرده؛ در آن مطلب قصدم این بود که بتوانم در یافتن محل دقیق‌سقوط کمکی کنم .
.
خدا رو شکر چنین‌شد؛ با واسطه از دفتر #وزیر_ارتباطات با من تماس گرفتند و شماره های دو طرف را خواستند و با بررسی هایی که کردند؛ حدود محل سقوط مشخص شد. چند ساعت بعد هم لاشه هواپیما را یافتند . .

همان‌زمان بسیاری با تشکیک در اطلاعات منتشره ام گفتند محال ممکن است که کسی از داخل هواپیما بتواند با فردی در روی زمین‌از طریق موبایلش صحبت کند . .

صبح امروز‌که با هواپیمایی‌ #زاگرس از #بندر_ماهشهر به #تهران بر می گشتم؛ این مورد را به عینه دیدم و ثبت کردم . .

دو دقیقه بعد از بلند شدن هواپیما؛ موبایل این مسافر محترم زنگ خورد و پاسخ داد . دو دقیقه بعد با اینکه هواپیما ارتفاع بیشتری از سطح زمین گرفته بود، باز موبایل همین ایشون زنگ خورد و این بار طولانی تر از بار اول صحبت کرد و با خداحافظی مکالمه اش را پایان داد . .

اگرچه مهمانداران قبل از پرواز از مسافران می خواهند تا #موبایل هایشان را خاموش کنند و یا در حالت پرواز قرار دهند؛ همواره کسانی هستند که به عمد یا سهوا؛ چنین نمی کنند . .

چند سال پیش خبری خواندم مبنی بر اینکه بررسی های سقوط یک‌هواپیما مسافربری‌به نظرم در #اوکراین‌نشان داد؛ روشن و فعال بودن موبایل مسافران و اخلال در سامانه الکترونیک هواپیما؛ باعث سقوط آن؛ در چند کیلومتری فرودگاه مقصد و قبل از نشستن بر روی باند بود . .

این را گفتم که هم مستند حرفم باشد و پاسخی باشد به آنان که لطف کردند و مرا #دروغگو و کذاب خواندند؛ و هم‌تلنگری‌باشد به همه مسافران پرواز با هواپیما؛ به امید به سلامت رسیدنشان در هر سفر‌. .

پی‌نوشت : من معمولا بخاطر استفاده از مطالب؛ فایل های صوتی یا تصویری ام؛ و یا نوشتن متن؛ در پرواز ها؛ گوشی موبایلم‌رو در حالت پرواز قرار می‌دم و خاموش نمی‌کنم؛ درست مثل‌این مطلب که‌برای شما‌در آسمان نوشتم و با خواست خدا به محض اینکه پایم‌به‌زمین‌برسد؛ منتشر‌خواهم‌کرد . ان‌شاء‌الله ☺
.
حالا که این مطلب رو می خونین، معنیش اینه که پام به زمین رسیده خدا رو شکر ☺
.
این خبر جای خوشحالی برای دوستانم داره و البته بعضیا رو که نمی خوان سر به تنم باشه خوشحال نمی کنه ☺😊
Read more
. شماره ناشناس است . همیشه از شماره های ناشناس می ترسم . آدم نمی داند پشت این شماره ها چه خبر می تواند ...
Media Removed
. شماره ناشناس است . همیشه از شماره های ناشناس می ترسم . آدم نمی داند پشت این شماره ها چه خبر می تواند باشد. جواب می دهم . حال و احوال می کند . می خواهد بداند شناخته ام یا نه . نه . نشناخته ام . می گوید علیرضا هستم . علیرضا شاهین . می شناسمش . چهار پنج سال پیش رفیق تاتری بودیم . می گوید : از یاسر خبر داری یا نه ... .
شماره ناشناس است . همیشه از شماره های ناشناس می ترسم . آدم نمی داند پشت این شماره ها چه خبر می تواند باشد.
جواب می دهم . حال و احوال می کند . می خواهد بداند شناخته ام یا نه . نه . نشناخته ام . می گوید علیرضا هستم . علیرضا شاهین .
می شناسمش . چهار پنج سال پیش رفیق تاتری بودیم . می گوید : از یاسر خبر داری یا نه ؟
_ نه . خبر ندارم .
می پرسد : از کی ؟
_ دو سال . شاید هم سه سال پیش .
می گوید : دو سال پیش مریض شد . نمی دونم اسم مریضیش چی بود . مغزش کم کم کوچیک و کوچیک تر شد . فراموشی گرفت . یادش می رفت کجاس . آخرین باری که از خونه بیرون زد گم شد . سه ماه بعد تو رامسر پیداش کردن . بعد افتاد تو تخت . لاغر شد . انقدری که می تونستی مثل یه بچه تو بغلت بگیریش . آب شد و آب شد تا اینکه تموم کرد .
یاسر ؟ یاسر احمدزاده ؟ پسری که عشق بازیگری بود و زن و یک دختر هم داشت ؟ همانی که آخرین بار دم حنابندان برادرم تا جلوی در خانه آمد و زنگ زد و گفت بیا جلوی در دلم برایت تنگ شده ببینمت گفتم نه کار دارم نمی توانم ؟
بله . همان . همان یاسر . که آخرین بار به خاطر مساله ای کوچک ندیدمش . گفتم برود . گفتم کار دارم . الکی . کار آن چنانی نداشتم .و اطمینان دارم وقتی رفته ناراحت شده . غمگین بوده .

حالا که چه ؟ یقه ام را جر بدهم درست می شود ؟ نه . می شود برگشت به آن شب و بگویم بمان همین حالا می آیم جلوی در ؟ نه . نمی شود .
آدم یک وقت هایی همینطوری راحت از دست می دهد . همین قدر راحت .

توی نمایش آخری که با هم بودیم و نمایشنامه اش را من نوشته بودم و برای جشنواره شمسه اجرایش کردیم یاسر نقش پزشک دیوانه ی تامینات را داشت .
یکی از دیالوگهاش این بود : می تونم با یه تزریق بفرستمت بهشت . خیلیا رو با همین آمپول هوا فرستادم اونجا . هر شب به خوابم میان .میگن دستت درد نکنه که ما رو فرستادی بهشت.... مرتضی عبدی

به روح جوانی که زود رفت ، وقتی که دختری دو ساله داشت .
برای همه ی جوان هایی که جسم ندارند آرزوی آرامش و رحمت کنیم .
Read more
.. یک. آغاز شهر لعنتی پایان آدم بود....از اول می‌خونم! دو . این یه غزل دو قسمتیه.... سه. خوب گوش بده ...
Media Removed
.. یک. آغاز شهر لعنتی پایان آدم بود....از اول می‌خونم! دو . این یه غزل دو قسمتیه.... سه. خوب گوش بده علی ! . می تونم این شماره ها رو حالا حالا ها ادامه بدم..من از سال هشتاد و پنج که تازه شروع کرده بودم و مثل سایه هرجا که علیرضا آذر بود بودم هر چی گفت و خوند با اجازه خودش ضبط کردم. غزل ها...مثنوی ها...اون ... .. یک. آغاز شهر لعنتی پایان آدم بود....از اول می‌خونم!
دو . این یه غزل دو قسمتیه....
سه. خوب گوش بده علی !
.
می تونم این شماره ها رو حالا حالا ها ادامه بدم..من از سال هشتاد و پنج که تازه شروع کرده بودم و مثل سایه هرجا که علیرضا آذر بود بودم هر چی گفت و خوند با اجازه خودش ضبط کردم. غزل ها...مثنوی ها...اون روزها اجازه چاپ کاراشو به هیچ انتشاراتی نمی داد. اون روزا هیچ جا نبود و جایی که شعر بود..بود! اون روزا داشت بذری و می کاشت که قرار بود سالها بعد جوونه بزنه...از چند روز پیش که آلبوم دکلمه های آقای آذر منتشر شده مدام یاد اون روزام! تو ماشین تو خیابون تو کافه تو پیاده رو ، حتی وقتی ایران نبود هرجا که می شد با گوشیم صداش و داشتم. .
آقای آذر تبریک میگم. ببخشید که بارها قول دادم صداهای ضبط شده ی شما رو‌براتون بیارم اما نیاوردم یعنی یادم رفته...گنجینه شما دست من امانت!خوشحالم که دکلمه هاتون با کیفیت خوب به دست مخاطب رسیده‌...❤❤❤ @alireza_aazar
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji1f535"></span> #آرشیو . به مناسبت تولد 77 سالگی ماریو کورسو اسطوره اینتر<span class="emoji emoji1f499"></span>🖤 . سلام ماریوی عزیز حالت چطوره؟امیدوارم ...
Media Removed
#آرشیو . به مناسبت تولد 77 سالگی ماریو کورسو اسطوره اینتر🖤 . سلام ماریوی عزیز حالت چطوره؟امیدوارم خوب خوب باشی،راستش خیلی دلم برات تنگ شده اما حالا حالاها دلم نمیخواد ببینمت،میدونم که دلیلشو میدونی... . یادش بخیر اون روزا میگفتن خدا از نظرها غایبه ولی من قسم می خورم که پای خدارو دیدم... پای ... ⚫🔵
#آرشیو
.
به مناسبت تولد 77 سالگی ماریو کورسو اسطوره اینتر💙🖤
.
سلام ماریوی عزیز حالت چطوره؟امیدوارم خوب خوب باشی،راستش خیلی دلم برات تنگ شده اما حالا حالاها دلم نمیخواد ببینمت،میدونم که دلیلشو میدونی...
.
یادش بخیر اون روزا میگفتن خدا از نظرها غایبه ولی من قسم می خورم که پای خدارو دیدم...
پای چپ خدارو...با همین دو تا چشمام...یادم میاد هیچکس نبود که از پای چپ تو ترس نداشته باشه،حتی دینو زوفی که بهترین دروازه بان اون زمان بود یادمه یه بار گفت که تو این دنیا از هیچ چیز به اندازه ضربات کاشته ی تو نمیترسه.
.
هنوزم که هنوزه تو رو یکی از بهترین چپ پاهای تاریخ ایتالیا میدونن...بازی های طلایی تو رو تو تیم افسانه ای هررا خیلی خوب یادم میاد و انقد از تو برای پسرم لورنزو تعریف می کردم که حد نداشت...اشکات رو بعد از خوندن سرگذشتم هیچوقت از یاد نخواهم برد...اون روزی که لورنزو به خونه ی تو اومد و از بزرگ ترین هوادارت برات صحبت کرد...از مردی که مرگ رو به زندگی در تالار آینه ترجیح داد...مردی با ساعتی یخ زده بر مچ...با بلیط هایی رنگ و رو رفته تو جیب و بقچه ای از خاطراتی قدیمی تو کنج قلبش
.
بی خیال رفیق دلم نمیخواد تو روز تولدت اوقاتت رو تلخ کنم. این نامه رو صرفا برای این نوشتم که بدونی دل همه ی ما تو این دنیا برات تنگ شده. از همه بیشتر هلنیو[هررا] غر میزنه و از نبود یه هافبک چپ عالی مثل تو شاکیه ولی شاید هررا تنها مربی باشه که دلش نمیخواد تیمش هیچوقت تقویت بشه برعکس نرئو روکو مربی میلان که دلش میخواد چند تا یار جدید به خط دفاع تیمش اضافه بشه...هه هه هه شوخی کردم...همه ما دوست داریم تیم INTER4EVER تو بهشت تا سالهای سال لنگ یه هافبک چپ فوق العاده باشه تا وقتی که تو بیای و بازم تو مستطیل سبز با پای چپ خداییت غوغا به پا کنی
.
تولد 77 سالگیت رو به همراه جولیانو[سارتی]که به تازگی پیراهن شماره 1 تیم ما رو به تن کرده،آرماندو[پیکی] که سالهای ساله اینجاست و هنوزم کاپیتانه،جاچینتو[فاکتی] که شاید بیشتر از همه از بازی با تو لذت برده،جوزپه[مه آتزا] (که با اختلاف اینجا هم بهترین گلزن تاریخ باشگاهه ولی دستگاه های شمارش شما تو اون دنیا روی عدد 284 قفل شدن) و رؤسای بزرگ تاریخمون یعنی آنجلو موراتی و جیووانی پارامتیوتی جشن میگیریم...به امید تعویق در دیدارمون💙🖤
_
#Inter_Iran
Read more
سایانا شهریاری: ‍ روز بخیر <span class="emoji emoji1f4cc"></span>اعضا نقاهتگاه سپکا معمولا اهل شکایت و ابراز ناراحتی از شرایط و یا تهدید ...
Media Removed
سایانا شهریاری: ‍ روز بخیر اعضا نقاهتگاه سپکا معمولا اهل شکایت و ابراز ناراحتی از شرایط و یا تهدید به رها سازی سگ ها نیستند اما وقتی وضعیت فریزرهای خالی رو میبینم با خودم فکر میکنم چرا باید این سگهایی که تک تکشون رو شما آوردید و اینجا گذاشتید و رفتید و به فراموشی سپردینشون چشمشون به دست ما باشه برای ... سایانا شهریاری:
‍ روز بخیر 📌اعضا نقاهتگاه سپکا معمولا اهل شکایت و ابراز ناراحتی از شرایط و یا تهدید به رها سازی سگ ها نیستند اما وقتی وضعیت فریزرهای خالی رو میبینم با خودم فکر میکنم چرا باید این سگهایی که تک تکشون رو شما آوردید و اینجا گذاشتید و رفتید و به فراموشی سپردینشون چشمشون به دست ما باشه برای لقمه غذایی و ما چشممون به دست و کمکهای شما
اصلا چرا باید کار به جایی برسه که من عکس فریزرهای خالی رو بزارم حتما باید هیچ چیزی دیگه برای خوردن بچه ها نباشه
اگر واقعا قراره برای تهیه اسکلت ،ماکارانی،و نون هم دچار مشکل بشیم 📌پس بهتره سگ ها رها بشن تا حداقل خودشون‌بتونن یه غذایی برای سیر کردن شکمشون پیدا کنن 📌ملک نقاهتگاه اجاره ایه دو تا اجارش عقب افتاده گلریزان زدیم فقط تعداد محدودی از دوستان و همراهان همیشگی کمک کردندبا این حال باز هم مبلغ جمع نشد
به جز غذا و اجاره پول برق،پول گاز،هزینه کارگر ،و ....کلی هزینه های روزانه هم هست 🆘شرایط برای همه سخت شده و برای ما با وجود ۴۰ تا سگ گرسنه سخت تر
همیشه گفتم میزان مبلغ واریزی مهم‌نیست مهم حضور شما و اهمیت دادن شما به بچه هایی هست که تو چهار دیواری حبسشون کردین 🆘بچه ها از فردا هیچ گونه مواد غذایی ندارند حتی نان و ماکارانی و غذا خشک
در صورتی که هنوز وجدانتون بیداره
میتونید مبالغ کمک های خودتون رو به شماره حساب زیر واریز نمایید
۶۳۹۵-۹۹۱۱-۱۵۶۳-۳۳۲۳
به نام نوید غلامی بانک قوامین
و یا جهت تهیه مواد غذایی با شماره ۰۹۳۶۶۳۶۳۶۵۳ تماس بگیرید
فیش های واریزیتون را به شماره تلفن ۰۹۳۶۶۳۶۳۶۵۳ در واتس آپ یا تلگرام ارسال نمایید
Read more
کوچۀ عاشقی؛ از بوشهر تا بمبئی سودابه زیارتی: «در من کوچه ایست که باتو در آن نگشته ام/ سفریست که باتو هنوز ...
Media Removed
کوچۀ عاشقی؛ از بوشهر تا بمبئی سودابه زیارتی: «در من کوچه ایست که باتو در آن نگشته ام/ سفریست که باتو هنوز نرفته ام/ عاشقانه هاییست که باتو هنوز نگفته ام...» همین نیم سال پیش بود که اهالی کوچه گرد هم آمدند و میزبان راویان موسیقی از شمالی ترین تا جنوبی‌ترین نقطه ایران شدند. همان موقع بود که آرزو کردند، ... کوچۀ عاشقی؛ از بوشهر تا بمبئی
سودابه زیارتی: «در من کوچه ایست که باتو در آن نگشته ام/ سفریست که باتو
هنوز نرفته ام/ عاشقانه هاییست که باتو هنوز نگفته ام...» همین نیم سال پیش بود که اهالی کوچه گرد هم آمدند و میزبان راویان موسیقی از شمالی ترین تا جنوبی‌ترین نقطه ایران شدند. همان موقع بود که آرزو کردند، کوچه را تا آن سوی مرزها نیز امتداد دهند تا در تقاطع آن، سینه به سینه فرهنگ و هنر دیارشان را با مردمان کوچه ای در جغرافیای دیگر قسمت کنند. کوچه ها قلب تپنده فرهنگند و فرهنگ مهمترین ابزار گفتگو. و این را اهالی کوچه خوب تر دریافتند و بمبئی را ایستگاه دوم خود قرار دادند؛ پایتخت ایالت «ماهاراشترا» که بر ساحل غربی کشور هفتاد و دو ملت لمیده و شاهراه ارتباطی هند با ایران است. شاهراهی که نه تنها اقتصاد بلکه فرهنگ و هنر را در مسیر خود، میان هر دو جغرافیای بمبئی و بوشهر جاری ساخته است.
آنچه در این شماره می خوانید جزئیاتی از «کوچه کالچر» بوشهر است که اهالی این کوچه در بمبئی برگزار می کنند.
👇👇👇
لیان در هندوستان 🕌☀
.
ما برای اجرا در فستیوال کوچه، امسال از روز ۱۶ تا ۱۸ شهریور، سازها را با سیتار کوک می کنیم و نی انبان را همنوا با بانسوری!😎🙏 در سالی که گذشت، فستیوال موسیقی کوچه را با حضور استان های مختلف و با هدف حفظ و پاسداشت موسیقی نواحی و فرهنگ ایرانی در بندر بوشهر برگزار کرديم.
با توجه به شباهت های بسیار در حوزه های اجتماعی و فرهنگی بین هند و بوشهر، امسال كوچه فستيوال را در بمبئی برگزار خواهيم كرد.
.
اجرای موسیقی، پخش فیلم، نمایشگاه عکس، غذا و صنایع دستی از جمله برنامه های فرهنگی بوشهر در بمبئی است.

سالن هاى محل اجرا:
IEFS Hall in bandra
IIT at powai
Phoenix Mills
#کوچه_۲۰۱۸ #کوچه_فستیوال #لیان #بوشهر #ایران #بمبئی #هند #موسیقی
#فرهنگ #کوچه_فستیوال #بانسوری
#موسیقی_نواحی #کنسرت #نی_انبان #محسن_شریفیان
#boushehr #festival #india #koocheh2018 #mohsen_sharifian
#mumbai #KMF2018 #mohsen_sharifian
#music #movies, #photography #food #crafts
عكس: محسن پيامى(نشست خبری)
Read more
. ماجرای عجیب کشف ۴ لکسوس سرقتی در تهران خبرگزاری تسنیم: پلیس آگاهی تهران موفق شد 4 دستگاه خودروی ...
Media Removed
. ماجرای عجیب کشف ۴ لکسوس سرقتی در تهران خبرگزاری تسنیم: پلیس آگاهی تهران موفق شد 4 دستگاه خودروی لکسوس را که پس از اعلام سرقت در 3 کشور اروپایی وارد ایران شده بودند را شناسایی و توقیف کند. بر اساس این گزارش این 4 خودروی لکسوس که در کشورهای سوئد، روسیه و ایتالیا اعلام سرقت شده بودند، پس از ترخیص از ... .
ماجرای عجیب کشف ۴ لکسوس سرقتی در تهران
خبرگزاری تسنیم: پلیس آگاهی تهران موفق شد 4 دستگاه خودروی لکسوس را که پس از اعلام سرقت در 3 کشور اروپایی وارد ایران شده بودند را شناسایی و توقیف کند.
بر اساس این گزارش این 4 خودروی لکسوس که در کشورهای سوئد، روسیه و ایتالیا اعلام سرقت شده بودند، پس از ترخیص از گمرکات کشور و در هنگام شماره‌گذاری شناسایی شد و در تحقیقات تکمیلی دو متهم این پرونده که اقدام به ترخیص خودرو از گمرک کرده بودند دستگیر شدند.
در بررسی‌های پلیسی و زمانی که کارشناسان شماره‌گذاری پلیس متوجه دستکاری شماره شاسی خودروها شدند، موضوع را به پلیس آگاهی گزارش داده و در تحقیقات تکمیلی و پس از مشخص شده شماره اصلی شاسی خودروها، ماموران پلیس آگاهی پایتخت با استعلام از پلیس بین‌الملل (اینترپل) متوجه شدند که 2 دستگاه از این خودروها در کشور ایتالیا، یک دستگاه در کشور سوئد و یک دستگاه در کشور روسیه سابقه اعلام سرقت داشته‌اند.
پس از دستگیری این افراد مشخص می‌شود که این خودروهای گرانقیمت توسط مالکانشان تحت پوشش بیمه قرار گرفته بودند و اعضای خارجی این باند با همدستی مالکان این خودروها اقدام به از کار انداختن «جی‌پی‌اس‌»های نصب شده داخل خودروها کرده و پس از یک سناریوی ساختگی سرقت، اعلام سرقت کرده و از بیمه، خسارت خودروها را گرفته و با انتقال پنهانی خودروها به مرزهای آذربایجان، قزاقستان و ایران، با تغییر شماره شاسی و شماره موتور این خودروها، اقدام به وارد کردن خودروهای مذکور به این کشورها کرده و پس از شماره‌گذاری بر اساس شماره‌های موتور و شاسی جعلی، این خودروها را به فروش می‌رساندند.
یکی از مسئولان پلیس آگاهی پایتخت با تایید این خبر در تشریح جزئیات بیشتری از شگرد این باند گفت: این افراد با همدستی فردی در کمپانی تویوتا، لیست شماره‌های شاسی و موتور خودروهایی که به کشورهای دیگر ارسال می‌شود را در اختیار داشتند و با جعل شماره‌های اصلی خودروهای مسروقه، اقدام به وارد کردن این خودروها به کشور کرده بودند.
وی با بیان اینکه احتمالاً مواردی از این دست در کشورهای دیگر نیز اتفاق افتاده است گفت: در حال حاضر 2 متهم دستگیر شده که به عنوان ترخیص کار، خودروهای مذکور را از گمرک ترخیص کرده‌اند در زندان به سر می‌برند.
به گفته وی این نخستین پرونده‌ای است که کلاهبرداران و سارقان به این شیوه و شگرد اقدام به وارد کردن خودروهای اینچنینی به ایران کرده بودند.
Read more
 #bighanoon #shahabpaknegar من در اولین روز دانشگاه عاشق شدم. ترم اول دانشگاه سخت‌ترین ترم برای ...
Media Removed
#bighanoon #shahabpaknegar من در اولین روز دانشگاه عاشق شدم. ترم اول دانشگاه سخت‌ترین ترم برای عاشق شدن است و البته شروع تمام عشق‌های دانشگاهی هم از همین ترم است. شروع این عشق آتشین من دقیقا در جلسه معارفه بود. تنها تعریفی که از دانشگاه در ذهن من شکل گرفته بود، همان فضای سریال «در پناه تو» بود. ... #bighanoon #shahabpaknegar
من در اولین روز دانشگاه عاشق شدم. ترم اول دانشگاه سخت‌ترین ترم برای عاشق شدن است و البته شروع تمام عشق‌های دانشگاهی هم از همین ترم است. شروع این عشق آتشین من دقیقا در جلسه معارفه بود. تنها تعریفی که از دانشگاه در ذهن من شکل گرفته بود، همان فضای سریال «در پناه تو» بود. برای همین با ترکیب لباس حسن جوهرچی، یعنی یک تی‌شرت و یک پیراهن با دکمه‌های باز، وارد اولین محیطی شدم که قرار بود دختر و پسر کنار هم باشند. آن زمان سایز هر آدمی دو-سه شماره بزرگ‌تر از سایز‌های فعلی بود. وقتی به عکس‌های آن روزها نگاه می‌کنم، حس می‌کنم چند الیورتوییست کنار هم ایستاده‌ایم. من از بچگی خیلی به عشق در یک نگاه اعتقاد داشتم و به همین علت عاشق اولین کسی شدم که با او چشم تو چشم شده بودم.
.
یکی از ویژگی‌های خوب روز اول دانشگاه این است که آدم دوست‌های زیادی پیدا می‌کند و من هم با حمید دوست شده بودم. زمان نهار داشتیم باهم در مورد گزینه‌های ازدواج‌مان صحبت می‌کردیم. من به حمید گفتم که عاشق دختر سبزه‌ای شدم که مانتوی آبی پوشیده بود و حمید هم گفت از دختر گندمگونی خوشش آمده که مانتوی توسی داشته. باهم به این نتیجه رسیدیم که فردا تا دیر نشده برویم سر صحبت را باز کنیم که یک وقت کیس‌مان نپرد.
.
فردای آن روز ساعت هفت صبح با حمید رفتیم در دانشکده ایستادیم تا وقتی اولین معشوق دانشگاهی‌مان می‌آید با یک «سلام» کار را تمام کنیم. آن زمان سلام کردن یک چیزی مثل «نشان دادن» بود در مراسم خواستگاری و با اولین جوابِ سلام، ما «بله» را می‌گرفتیم. حدود ساعت هشت خانم شمشیری را با همان مانتوی دیروزی دیدم که داشت سمت دانشکده می‌آمد. به حمید گفتم «خودشه رسید!» و حمید هم جواب داد «ایول آره!». نزدیک‌تر که شد هر دو با هم سلام کردیم و جواب سلام را هم گرفتیم. بعد هر دو به هم خیره شدیم. حمید به من گفت «تو چرا سلام کردی!». بعد از چند دقیقه بحث متوجه شدیم که من و حمید در تشخیص رنگ مشکل داریم و اسم این رنگ «فیلی» است و هر دو عاشق شمشیری شده‌ایم. از فردای آن روز من و حمید دیگر باهم دوست نبودیم و رقیب عشقی به حساب می‌آمدیم. هر کدام سعی می‌کردیم به نحوی از انحا زودتر به معشوق‌مان سلام کنیم. البته من چاشنی کمیت را بر کیفیت اضافه کردم و با ثبت رکورد 30 سلام موفق و 42 سلام ناموفق در روز، توانستم در دو هفته حمید را از دور خارج کنم. مرحله بعد از سلام کردن برخورد و جمع کردن کتاب‌ها و جزوه‌ها بود. حمید زودتر از من پیش‌قدم شد و یک روز که شمشیری وسط دانشکده ایستاده بود،
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما! ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم... تکه هایی ...
Media Removed
. هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما! ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم... تکه هایی از یادداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن را در اینجا برایتان گذاشتم ، بخوانیدش و ببینید که چه روزهایی هست و بود و خواهد آمد و آیا ما در « قعر ضمیر خود» به این فکر میکنیم که : «ایران می تواند قد راست کند» من ... .
هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما!
ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم...
تکه هایی از یادداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن را در اینجا برایتان گذاشتم ، بخوانیدش و ببینید که چه روزهایی هست و بود و خواهد آمد و آیا ما در « قعر ضمیر خود» به این فکر میکنیم که :
«ایران می تواند قد راست کند»
من ایمان دارم که می تواند...
—— گوئی روزگار همه ی بلاها و بازی های خود را بر ایران آزموده است. او را بارها بر لب پرتگاه برده و باز از افتادن بازش داشته. دوره هایی بوده است که با نیمه جانی زندگی کرده اما از نفس نیفتاده و چون بیمارانی که می خواهند نزدیکان خود را بیازمایند، درست در همان لحظه که همه از او امید بر گرفته بودند، چشم گشوده و زندگی را از سر گرفته است.
من در قعر ضمیر خود احساسی دارم، چون گواهی گوارا و مبهمی که گاه به گاه بر دل می‌گذرد، و آن این ‌است که رسالت ایران به پایان نرسیده است، و شکوه و خرمی او باز خواهد گشت. من یقین دارم که ایران می‌تواند قد راست کند، کشوری نام‌آور و زیبا و سعادتمند گردد، و آن‌گونه که درخور تمدن و فرهنگ و سالخوردگی اوست، نکته‌های بسیاری به جهان بیاموزد. بزرگترین مردان و پست‌ترین مردان در این آب و خاک پرورده شده‌اند، حوادثی که بر سر او آمده بدان‌گونه است که درخور کشور برگزیده و بزرگی است؛ فتح‌های درخشان داشته است و شکست‌های شرم‌آور، مصیبت‌های بسیار و کامروایی‌های بسیار. او را بارها بر لب پرتگاه برده و باز از افتادن بازش داشته. دوره‌هایی بوده است که با نیمه‌جانی زندگی کرده، اما از نفس نیفتاده؛ و چون بیمارانی‌که می‌خواهند نزدیکان خود را بیازمایند، درست در همان لحظه که همه از او امید برگرفته بودند، چشم گشوده است و زندگی را از سر گرفته.
کسانی که در زندگی خویش رنج نکشیده‌اند، سزاوار سعادت نیستند. تراژدی همواره در شأن سرنوشت‌های بزرگ بوده است. از حاصل دوران‌های خوش و ناخوش زندگی است که ملتی، شکیبایی و فرزانگی می‌آموزد.
***
‎ما فرزندان کنونی ایران موهبت آن را یافته‌ایم که در یکی از
دوران‌های رستاخیز این کشور زندگی کنیم، این امر، هم موهبتی است و هم مسؤولیتی گران بر شانهٔ ما می‌نهد. نخستین نشانهٔ توجه به این مسؤولیت آن است که امیدوار بمانیم و صبور باشیم. این گفتهٔ تولستوی را از یاد نبریم: «نیرویی برتر از نیرویی این دو جنگاور نیست: یکی زمان و دیگری شکیبایی».
این نوشتار؛ نخستین بار در شمارهٔ فروردین 1339 مجلهٔ یغما انتشار یافته است
متن کامل در کانال تلگرام
تصویر بخشی از نقاشی حسین تمجید است
Read more
تو هر بخش #محک یه اتاق بازیه. این اتاق تو دو نوبت صبح و عصر باز می‌شه. کودکان محک هیچ وقت ساعت #اتاق_بازی ...
Media Removed
تو هر بخش #محک یه اتاق بازیه. این اتاق تو دو نوبت صبح و عصر باز می‌شه. کودکان محک هیچ وقت ساعت #اتاق_بازی رو یادشون نمی‌ره. چون تو این دقیقه‌ها خبری از داروی تلخ و تیزی آمپول نیست. قراره بهشون خوش بگذره. کلی بازی کنن و دور هم نقاشی بکشن. کودکان محک زمان رو با وقت اتاق بازی می‌شمارن. امروز یکی از کودکان ... تو هر بخش #محک یه اتاق بازیه. این اتاق تو دو نوبت صبح و عصر باز می‌شه. کودکان محک هیچ وقت ساعت #اتاق_بازی رو یادشون نمی‌ره. چون تو این دقیقه‌ها خبری از داروی تلخ و تیزی آمپول نیست. قراره بهشون خوش بگذره. کلی بازی کنن و دور هم نقاشی بکشن. کودکان محک زمان رو با وقت اتاق بازی می‌شمارن. امروز یکی از کودکان برای چکاپ دوره‌ای به محک اومده. با اینکه قطع درمان شده اما وقتی ازش می‌پرسیم کی کارت تموم می‌شه که بری خونه می‌گه  بعد از اتاق #بازی.
تازه هر هفته ترالی کتاب به اتاق بازی سر می‌زنه و موسیقی درمانی هم به راهه. روان‌شناسای محک هم تو این اتاق به بازی درمانی و روان‌درمانی مشغولن. خلاصه تو این اتاق شادی و خنده است و وقتی تو این ساعت دنبال یکی از کودکان می‌گردی که تو اتاق خودش نیست، قطعاً می‌تونی تو اتاق بازی پیداش کنی.
پ.ن: ترالی چرخی است که صبح‌ها برای سلامتی کودکان دارو می‌آورد. در محک در کنار ترالی دارو هر هفته ترالی کتاب کتاب‌های کودکانه به همراه دارد.
________________________________________
Playroom Time
In each ward of #MAHAK Hospital there is a #playroom. These rooms are active in two time ranges of morning and afternoon. MAHAK #children never forget the playroom time because there is no injection pain and no bitter medication and they just play, draw, laugh and enjoy their time. Our children measure time according to the playroom time. One of the children who is in remission came for her periodical checkups to MAHAK today. When she was asked:" When are you going home?" she replied:" After the playroom time!"
What’s more, every week the book trolley is taken to each playroom along with music therapy. MAHAK psychologists carry out play therapy and psychotherapy in this room. In a word playrooms are full of laughter and happiness.
Let's see some of playrooms' photos.
You can support MAHAK to create more happy moments for cancer-stricken children; for more information visit our website by clicking the link in bio.
________________________________________
کودکان محک رو  برای تدام این لحظات شاد همراهی کنین:
پرداخت از طریق وب سايت محك: ‏
‏www.mahak-charity.org
شماره کارت ملی: ٠٥٩٠-٩٩٥٠-٩٩١١-٦٠٣٧
شماره حساب بانک پارسيان: ٨١٠٤٤٤٤٩
پرداخت از طریق کد تلفن همراه: #٢٣٥٤٠*٧٣٣*
شماره تماس: ٢٣٥٤٠-٠٢١
از اینکه به پیام ما توجه می‌کنید، سپاسگزاریم.
Read more
 #Repost @saberabar . هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما! ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، ...
Media Removed
#Repost @saberabar . هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما! ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم... تکه هایی از یادداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن را در اینجا برایتان گذاشتم ، بخوانیدش و ببینید که چه روزهایی هست و بود و خواهد آمد و آیا ما در « قعر ضمیر خود» به این فکر میکنیم که : «ایران می ... #Repost @saberabar
.
هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما!
ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم...
تکه هایی از یادداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن را در اینجا برایتان گذاشتم ، بخوانیدش و ببینید که چه روزهایی هست و بود و خواهد آمد و آیا ما در « قعر ضمیر خود» به این فکر میکنیم که :
«ایران می تواند قد راست کند»
من ایمان دارم که می تواند...
—— گوئی روزگار همه ی بلاها و بازی های خود را بر ایران آزموده است. او را بارها بر لب پرتگاه برده و باز از افتادن بازش داشته. دوره هایی بوده است که با نیمه جانی زندگی کرده اما از نفس نیفتاده و چون بیمارانی که می خواهند نزدیکان خود را بیازمایند، درست در همان لحظه که همه از او امید بر گرفته بودند، چشم گشوده و زندگی را از سر گرفته است.
من در قعر ضمیر خود احساسی دارم، چون گواهی گوارا و مبهمی که گاه به گاه بر دل می‌گذرد، و آن این ‌است که رسالت ایران به پایان نرسیده است، و شکوه و خرمی او باز خواهد گشت. من یقین دارم که ایران می‌تواند قد راست کند، کشوری نام‌آور و زیبا و سعادتمند گردد، و آن‌گونه که درخور تمدن و فرهنگ و سالخوردگی اوست، نکته‌های بسیاری به جهان بیاموزد. بزرگترین مردان و پست‌ترین مردان در این آب و خاک پرورده شده‌اند، حوادثی که بر سر او آمده بدان‌گونه است که درخور کشور برگزیده و بزرگی است؛ فتح‌های درخشان داشته است و شکست‌های شرم‌آور، مصیبت‌های بسیار و کامروایی‌های بسیار. او را بارها بر لب پرتگاه برده و باز از افتادن بازش داشته. دوره‌هایی بوده است که با نیمه‌جانی زندگی کرده، اما از نفس نیفتاده؛ و چون بیمارانی‌که می‌خواهند نزدیکان خود را بیازمایند، درست در همان لحظه که همه از او امید برگرفته بودند، چشم گشوده است و زندگی را از سر گرفته.
کسانی که در زندگی خویش رنج نکشیده‌اند، سزاوار سعادت نیستند. تراژدی همواره در شأن سرنوشت‌های بزرگ بوده است. از حاصل دوران‌های خوش و ناخوش زندگی است که ملتی، شکیبایی و فرزانگی می‌آموزد.
***
‎ما فرزندان کنونی ایران موهبت آن را یافته‌ایم که در یکی از
دوران‌های رستاخیز این کشور زندگی کنیم، این امر، هم موهبتی است و هم مسؤولیتی گران بر شانهٔ ما می‌نهد. نخستین نشانهٔ توجه به این مسؤولیت آن است که امیدوار بمانیم و صبور باشیم. این گفتهٔ تولستوی را از یاد نبریم: «نیرویی برتر از نیرویی این دو جنگاور نیست: یکی زمان و دیگری شکیبایی».
این نوشتار؛ نخستین بار در شمارهٔ فروردین 1339 مجلهٔ یغما انتشار یافته است.
Read more
در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران تذکر و گزارشی در خصوص طلب‏های قسمت‏های مختلف، سازمان‏ها و شرکت‏ها ...
Media Removed
در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران تذکر و گزارشی در خصوص طلب‏های قسمت‏های مختلف، سازمان‏ها و شرکت‏ها از شهرداری و طلبی که دارند، ارائه دادم. این طلب‏ها البته مربوط به قبل است اما قراری که داشتیم این بود که افرادی که طلبشان زیر 500 میلیون تومان است یعنی خرده‏ پاها تسویه حساب شود چراکه هفتاد هشتاد ... در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران تذکر و گزارشی در خصوص طلب‏های قسمت‏های مختلف، سازمان‏ها و شرکت‏ها از شهرداری و طلبی که دارند، ارائه دادم.
این طلب‏ها البته مربوط به قبل است اما قراری که داشتیم این بود که افرادی که طلبشان زیر 500 میلیون تومان است یعنی خرده‏ پاها تسویه حساب شود چراکه هفتاد هشتاد درصد طلبکاران خرده پاها هستند و شاید بیست سی درصدشان دانه درشت‏ها باشند. در گزارشی که پیش از این، آقای نجفی ارائه داده بودند آمده بود که 6 هزار میلیارد از بدهی‏ های شهرداری تهاتر و بازپرداخت شده است. به نظر من این ترکیبش مهم است. حتما در دوره آقای افشانی هم این روال ادامه داشته است. پیشنهادم این است که گزارشی از این‏ها به شورا داده شود تا بدانیم چقدر از این خرده‏ پاها حسابشان تسویه و طلب شان داده شده است. طبعا دانه درشت‏ها نفوذ دارند، ارتباطات دارند، وکیل دارند و شرایط حقوقی برایشان فراهم است و این را پیگیری می‏ کنند. . .

خودسوزی مورد رسیدگی قرار گیرد

در ادامه خودسوزی یکی از شهروندان در مقابل ساختمان شهرداری را که متاسفانه صبح امروز انجام گرفت مورد اشاره قرار دادم و از آقای حبیب زاده معاونت نظارت شورا خواهش کردم در خصوص خودسوزی اتفاق افتاده پیگیری نمایند و گزارشی به شورا ارائه دهند. نباید از این دست مسائل به راحتی بگذریم. پیش‏ترها هم البته مشابه این موارد داشتیم و خودسوزی‏ هایی در ساختمان شماره دو شهرداری اتفاق افتاده بود. . .

خانه اخوان ثالث نشانه‏‌ای از اخوان ندارد

همچنین با اشاره به وضعیت خانه مهدی اخوان ثالث اظهار کردم، تذکری در دوره قبل شورا درباره خانه شاعر پرآوازه مرحوم مهدی اخوان ثالث دادم که این تذکر به قوت خود باقی است. تأکیدم به این دلیل است که هم به یک خبرگزاری و هم به خانواده شاعر قول دادم این موضوع را در صحن شورا پیگیری کنم.
همچنین تذکر پیشین را در صحن قرائت کردم که در بخشی از آن آورده ام: ما در دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد خرید خانه اخوان ثالث را داده بودیم که بواسطه جایگاه این شاعر بزرگ می‏بایست این کار ارزشمند را می‏ کردیم خوشبختانه این اقدام توسط شهرداری تهران انجام شد که همین جا هم تشکر می‏ کنم اما متأسفانه این خانه هیچ نشانه‏‌ای از اخوان ثالث ندارد. هنوز هم وضع به همان سبک است. طراحی خانه به جای الهام گرفتن از خانه موزه ها به سبک خانه‏ های مسکونی تعمیر و مرمت شده و محیط داخل خانه هیچ قرابتی با خانه شاعر ندارد و تغییراتی در ظاهر ایجاد شده که به زعم دوستان خدمت، ولی در اصل نوعی اجحاف است.

ادامه در کامنت دوم
Read more
 #نمونه_اجرای_روش_موسان_برای_بانوان<span class="emoji emoji1f446"></span>ا . . هیچ چیزی برای یک #خانم رنج‌آورتر از این نیست که ببینه ...
Media Removed
#نمونه_اجرای_روش_موسان_برای_بانوانا . . هیچ چیزی برای یک #خانم رنج‌آورتر از این نیست که ببینه موهای نازنینش روز به روز کمتر میشه !! . پیرو درخواست مکرر #بانوان عزیز در دایرکت ، یکی دیگه از نمونه های ترمیم موهای انجام شده برای #بانوان در موسسه ترمیم مو و زیبایی موسان در این پست ، خدمتتون ... #نمونه_اجرای_روش_موسان_برای_بانوان👆ا .
.
هیچ چیزی برای یک #خانم رنج‌آورتر از این نیست که
ببینه موهای نازنینش روز به روز کمتر میشه !!
.
پیرو درخواست مکرر #بانوان عزیز در دایرکت ،
یکی دیگه از نمونه های ترمیم موهای انجام شده
برای #بانوان در موسسه ترمیم مو و زیبایی موسان
در این پست ، خدمتتون ارائه گردید .
.
.
🔴جلسه مشاوره حضوری رایگان بدون هیچ قید و شرطی🔴
.
.
💟نکته مهم : برعکس بقیه شرکت های ترمیم مو ، که تمام خدماتشون رو در یک اتاق کوچک و با محدودیت ارائه میکنند
به مشتریانشون !! کلیه خدمات در موسسه #موسان برای بانوان ،
فقط توسط متخصصین خانم که در این رشته هم باتجربه
و هم تحصیلکرده هستند ارائه میگردد و کلیه خدمات
برای آقایان هم ، توسط متخصصین باتجربه و تحصیلکرده در این رشته ، در یک سالن مخصوص و مجزای از بانوان ، ارائه میگردد .
.
در انستیتوی زیبایی موسان، بجای روش جراحی و کاشت که معایب
و عوارض منفی فراوانی هم دارد ! از روش ترمیم مو به سبک موسان
که کاملا اصولی و علمی است برای زیباتر شدن خانم ها و آقایان استفاده می شود .
.
در این روش از هیچ گونه عملیات پزشکی (دارو، کاشت، جراحی و...) استفاده نمی شود و فرد فقط در یک جلسه دو سه ساعته ، براحتی صاحب موهایی زیبا و پرپشت مطابق با میل خودش میشود😊 .
.
⛔️ضمنا ؛ این روش ، به هیچ وجه کلاه گیس نیست
و فرق های اساسی و زیادی با کلاه گیس دارد که در پست های قبلی در همین پیج ، بخشی از این تفاوت ها ، خدمتتون اطلاع رسانی شده !
ولی بخاطر راحتی بیشتر شما عزیزان ، موارد زیر رو انجام بدین تا سریعتر و راحت تر به پاسخ برسید : .
.
1️⃣جهت اطلاع از تفاوت های استفاده از انواع کلاهگیس ها با روش موسان ! روی هشتگ زیر کلیک کنید 👇
#تفاوت_کلاهگیس_با_ترمیم_مو_موسان
و
2️⃣جهت اطلاع از تفاوت های استفاده از روش کاشت مو و جراحی با روش موسان ! روی هشتگ زیر کلیک کنید 👇
#تفاوت_کاشت_مو_با_ترمیم_مو_موسان
.
بازم اگه سوالی داشتین لطفا تماس بگیرین با تلفن های ما ، متخصصین موسان با افتخار در خدمت شما هستن 🌸🙏
.
.
‎👇تلفن هاي تماس جهت کسب مشاوره رایگان☎️
.
021 88 79 70 77 / 021 88 66 45 71
.
📱0912 503 43 83 / 0912 118 13 42
.
آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان زاگرس - پلاک 9 - واحد 404
.
تماس در تلگرام و واتس اپ یا ایمو 👇
.
📱0912 503 43 83
.
انستیتوی ترمیم مو و زیباییِ #موسان :
نماینده شرکت های new image و hair direct در ایران
.
شماره ثبت : ۴۶۰۲۸۹ | شماره مجوز : ۳۷۹۲۰
.
w w w . m o u s a n . i r
.
.
.
#موسان #ترمیم_مو #ترمیممو
Read more
آیا برای اینکه11و 12 شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، ...
Media Removed
آیا برای اینکه11و 12 شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، آماده اید؟ همانطور که قبلا گفتیم، پای یک گردونه ی شانس در مراحل مسابقه باز است و این گردونه، اصل هیجان رقابت است. اما قوانین کلی چیست؟ رقابت به صورت دو به دو انجام می شود، یعنی اینکه دو نفر همزمان پشت ... آیا برای اینکه11و 12 شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، آماده اید؟
همانطور که قبلا گفتیم، پای یک گردونه ی شانس در مراحل مسابقه باز است و این گردونه، اصل هیجان رقابت است. اما قوانین کلی چیست؟
رقابت به صورت دو به دو انجام می شود، یعنی اینکه دو نفر همزمان پشت یک دستگاه اسپرسو می ایستند و هرکدام یک دستگاه دو گروپ laspaziale s2 در اختیار دارند.. هر دستگاه یک آسیاب قهوه دارد و این تمام آن محیطی است که لاته آرتیستان برای رقابت در اختیار دارند.
در مرحله ی مقدماتی هر کدام از شرکت کننده ها باید یک لاته آرت ارائه دهند، اما اینکه پترن( طرح) آن ها چه باشد، مهم است. پترن آنها توسط گردانه ی شانس انتخاب می شود. در گردونه ی شانس هشت  تا پترن مختلف وجود دارد و هفت تای آن پترن هایی است که معلوم اند و هشتمین پترن آن پترن انتخابی یا free patern است. هر کدام از شرکت کننده ها 3 دقیقه و 30 ثانیه مهلت دارند که لاته آرت خود را ارائه دهند و بین دو شرکت کننده، کسی که پترنش را بهتر اجرا کرده است، با رأی داوران به مرحله ی نیمه نهایی می رسد. در مرحله ی نیمه نهایی هم شرکت کننده ها دو به دو پشت دستگاه قرار می گیرند و هر کدام یک لاته آرت که پترنش توسط گردونه شانس انتخاب می شود، آماده می کنند. اما اینبار در گردونه ی شانس، شش پترن در نظر گرفته شده است و شرکت کننده ها همان 3 دقیقه و 30 ثانیه را برای اجرای پترنشان زمان دارند. و در آخر به فینال می رسیم. در فینال هر دو فینالیست پشت دستگاه اسپرسو خود قرار می گیرد و 15 دقیقه زمان دارد که دو تا لاته و دو تا ماکیاتو تحویل داوران دهد.
* پترن های او نیز توسط گردونه ی شانس انتخاب می شوند.
پترن ماکیاتو انتخابی توسط لاته آرت می باشد.
💥اما ملاک های امتیاز دهی به پترن ها چیست؟
💥پترن های اجرا شده باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه پودر قهوه، پودر شکلات و .. باشد. تنها مواد مجاز در فنجان اسپرسو و شیر خواهند بود. فنجان باید تمیز باشد و کثیفی فنجان از قهوه و شیر، یک ایراد به حساب خواهد آمد. معیار امتیاز دهی به پترن، کنتراست ( وضوح طرح )، تقارن، کیفیت شیر و دسته ی فنجان خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ی ثبت نام درون پوستر تماس بگیرید.
Read more
 #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند #شماره_بیستم نمیدونم ‌این دفعه چندمه که از این بالا ...
Media Removed
#یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند #شماره_بیستم نمیدونم ‌این دفعه چندمه که از این بالا زل زدم به این شهرو به این ادماش و فکر میکنم که تسلط روی شهر بهم ارامش میده اما غافل از این شدم که همه مون دلمون لک زده برای فرار از این ادما. دل ما بین این همه ادم دست یکی رو گاز گرفت که اصلا ما رو باور نداشت. ... #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند
#شماره_بیستم
نمیدونم ‌این دفعه چندمه که از این بالا زل زدم به این شهرو به این ادماش و فکر میکنم که تسلط روی شهر بهم ارامش میده اما غافل از این شدم که همه مون دلمون لک زده برای فرار از این ادما. دل ما بین این همه ادم دست یکی رو گاز گرفت که اصلا ما رو باور نداشت. یه وقتایی دلش میسوخت نگامون می‌کرد اما دل ما له له میزد برای دو سه روز زندگی بی دعوا. صبح تا شب تو سر خودمون میزدیم که بهم ثابت کنیم همدیگه رو دوست نداریم و انگار یادمون رفته بود که از کل این رابطه چهار دقیقه حس دوست‌ داشتن میخواییم. همیشه اخرین لحظه که میخوام دستت رو رها کنم به این فکر میکنم که کاش میتونستم اسمت رو داد بزنم تا همه بفهمن دنیای من چقدر به دنیای تو گره خورده اما مگه این کهکشان راه شیری میذاشت حسم رو با یک عده مزه مزه کنم. تو طعم گس یه اسپرسو رو داری که همیشه اب یخ رو اول میخورم تا طعمش تلخی لحظه‌هام رو برای یک ثانیه دو دهم ثانیه هم که شده فراموش کنه. من دوستت دارم های زیادی رو برای دوست داشتنت خرج کردم و توقع نداشته باش دست خالی به تنهاییم برگردم. همیشه وقتی دلم برات ضعف میره به خودم میگم، دوست داشتن تو بزرگ‌ترین قمار دنیاست وقتی امروزم رو گرفتی و فردام رو تضمین نمیکنی.
#شهاب_دارابیان #قرص_خواب #یادداشت #دلنوشته #دوستت_دارم #فردا #تضمین #شهر
Read more
قانون شماره یک روزانه حداقل ۲/۲ گرم پروتئین، به ازای هر کیلو از وزن بدن خود دریافت کنید. پروتئین آمینواسیدها را در اختیار شما می‌گذارد، که عامل سازنده ی پروتئین عضلات به شمار می‌آیند. هر چند راهنمایی‌هایی غذایی معمول رسانه‌ها بر مصرف تنها یک گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن برای یک فرد عادی ... قانون شماره یک
روزانه حداقل ۲/۲ گرم پروتئین، به ازای هر کیلو از وزن بدن خود دریافت کنید.
پروتئین آمینواسیدها را در اختیار شما می‌گذارد، که عامل سازنده ی پروتئین عضلات به شمار می‌آیند. هر چند راهنمایی‌هایی غذایی معمول رسانه‌ها بر مصرف تنها یک گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن برای یک فرد عادی اشاره دارند، تحقیقات نشان داده که ورزشکاران به خصوص آن‌هایی که در پی افزایش حجم و قدرت عضلانی هستند، به دو برابر این مقدار نیاز دارند. بهتر است مبتدی‌ها در شش ماه اول تمرینات خود، حدود ۳ گرم پروتئین در برابر هر کیلوگرم از وزنشان دریافت کنند.
منابع انتخابی شما از پروتئین باید به طور عمده از منابع حیوانی از جمله گوشت گوساله، مرغ، لبنیات، تخم مرغ، ماهی و بوقلمون تأمین شود. این‌ها کامل ترین منابع پروتئین به شمار می‌آیند، به این معنی که تمام آمینواسیدهای ضروری بدن را در اختیار شما می گذارند.
قانون شماره دو
۲۰ تا ۳۰ درصد از کالری مورد نیاز خود در روز را از طریق چربی ها تأمین کنید.
اگر با جدیت و بر اساس یک برنامه ی ورزشی اصولی تمرین کنید، چربی ها دشمن شما نخواهند بود. تحقیقات نشان داده اند که رژیم های حاوی چربی (از نوع غیر اشباع) به مقدار کافی، سطح تستسترون خون را بیش از انواع دیگر حفظ کنند. حفظ سطوح بهینه تستسترون برای ساختن حجم و قدرت عضلانی لازم و ضروری عنوان می شود.
در قواعد تغذیه بدنسازی گفته می شود یک فرد ورزشکار، بر خلاف افراد بی تحرک که باید مصرف چربی ها را به شدت کنترل کنند، نیاز است که ۵ الی ۱۰ درصد کالری روزانه ی خود را از چربی های اشباع شده تأمین کنند. گوشت های قرمز کم چربی از جمله گوشت گوساله به صورت استیک یا چرخ شده استفاده کنید که علاوه بر پروتئین باکیفیت، مقدار کافی از چربی اشباع شده نیز به شما می رسانند. همچنین می توانید از آووکادو، روغن تخم کتان، انواع آجیل و تخمه، روغن زیتون و کره بادام زمینی برای تأمین چربی های غیر اشباع بهره بگیرید.

بقیه در کامنت
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree
Read more
| ادامه پست قبلی | . . ما نمیدونستیم از اتفاقات پویول تاسف بخوریم یا بالا رفتن ارز یا بازی خوبمون ...
Media Removed
| ادامه پست قبلی | . . ما نمیدونستیم از اتفاقات پویول تاسف بخوریم یا بالا رفتن ارز یا بازی خوبمون مقابل اسپانیا که منجر به شکست شد یا بیشعوری اندکی از مردم که تو خود جام جهانی در صورتی که یک بازی ما مونده بود حواشی سردار آزمون رو بیشتر کردند تا این جوون بیست و سه ساله ما که دو تا جام جهانی دیگر میتونه برامون ... | ادامه پست قبلی |
.
.
ما نمیدونستیم از اتفاقات پویول تاسف بخوریم یا بالا رفتن ارز یا بازی خوبمون مقابل اسپانیا که منجر به شکست شد یا بیشعوری اندکی از مردم که تو خود جام جهانی در صورتی که یک بازی ما مونده بود حواشی سردار آزمون رو بیشتر کردند تا این جوون بیست و سه ساله ما که دو تا جام جهانی دیگر میتونه برامون بازی کنه رو اشکش رو در بیارند....
این استراتژی خوب کیروش و بازی خوب بازیکنان ملی پوش ایران بود که ما به برد مقابل پرتغال امید داشتیم.
امید رو بیرانوند با گرفتن توپ های اسپانیایی ها عزت اللهی با گلش طارمی و انصاری فر با سرعت هاشون و امیری با بازی زیبا و حاج صفی و حسینی و پور علی گنجی و رضاییان با دفاع محکمشون جلو ستاره های چمپیونزلیگ و ابراهیمی برای شروع ضد حمله هاش و سردار به خاطر هد هاش برگردوندند.
کیروش این بار در مقابل کشور خودش و تیم قبلی خودش قبل از اینکه سرمربی ایران بشه قرار گرفت.
قبل از بازی افرادی تحت جو یه مشت احمق قرار گرفتند که همه جای دنیا دیده میشوند به قول خودشون نذاشتند ستاره ی فوتبال جهان بخوابه تا خطرناک نباشه برای ما...
بازی شروع شد و ایران در دو صورت از گروه صعود میکرد : با برد در مقابل پرتغال و یا مساوی با پرتغال در صورت باخت اسپانیا با تفاضل دو گل مقابل مراکش...
اول های بازی بیرانوند بیرانوندی که ازش انتظار داشتیم‌نبود ولی رفته رفته مقابل تمامی حملات ایستاد. ما با گل زدن مراکش. امیدمون به صعود بیشتر شد ولی طول نکشید تا اسپانیایی ها گل تساوی رو‌ زدند و اواخر نیمه اول بود که ما به امید نیمه ی دوم هجومی میخواستیم زمین رو ترک کنیم که گل رو خوردیم. انگار روی گربه ی کره ی زمین آب سردی ریختند هرکی که با قوتبال ایران تو جام جهانی زندگی کرده بود بغض کرده بود و امید به یه نیمه دست نخورده داشت. تا بازی شروع شد پنالتی برای پرتغال میتوانست کار رو تمام کند و ما رو دقیقه پنجاه و هفت از روسیه به بیرون بندازن و فقط یک معجزه میتونست همه چیز رو درست کنه معجزه ای که بیرانوند با گرفتن پنالتی برترین شماره هفت جهان انجام داد. امید برگشت دیگه بعد از پنالتی از جون مایع میذاشتند و پرتغالی ها از وقت .... داور بازی هرچی فحش در جهان بود رو خورد آرنج رونالدو رو ندید و در ویدئو چک بود که مراکش دوباره از یک شهر دیگر روسیه برای ایرانی ها نامه فرستاد که تا امیدها چند برابر به توان دو شود در آخر شش دقیقه تا حذف ایران باقی مونده بود شش دقیقه ای که ثانیه سی به دلیل هند وایساد تا دقیقه ی سه .
ادامه در‌ کامنت
Read more
. چرا این رویداد پنج‌شنبه ۱۵شهریور۹۷ متفاوت است؟ . 1. برخلاف همیشه که دکتر حلت روبرو شما می‌ایستند ...
Media Removed
. چرا این رویداد پنج‌شنبه ۱۵شهریور۹۷ متفاوت است؟ . 1. برخلاف همیشه که دکتر حلت روبرو شما می‌ایستند و سخنرانی می‌کنند، این‌بار در کنار شما قدم می‌زنند و با مشارکت شما بحث رو پیش می‌برند. 2. موضوع رویداد یکی از مسائلی است که این‌روزها برای خیلی‌ها پیش آمده، که باید از بین دو تصمیم یکی را انتخاب ... .
چرا این رویداد پنج‌شنبه ۱۵شهریور۹۷ متفاوت است؟
.
1. برخلاف همیشه که دکتر حلت روبرو شما می‌ایستند و سخنرانی می‌کنند، این‌بار در کنار شما قدم می‌زنند و با مشارکت شما بحث رو پیش می‌برند.
2. موضوع رویداد یکی از مسائلی است که این‌روزها برای خیلی‌ها پیش آمده، که باید از بین دو تصمیم یکی را انتخاب کنیم. تصمیم درست کدام است؟ انتخاب صحیح چیست؟ کدام مسیر برایم ارزشمندتر است؟ خانواده ام یا همسرم؟ رویای خودم در انتخاب رشته فرزندم یا علایق او؟ و هزاران سوال از این دست که معمولا ذهن ما در چالش با آن است. و همه ما در جستجوی راهی برای گذشتن از این دو راهی هستیم.
.
3. رویداد پیش رو با ایده‌های دکتر حلت و راهکارهای ایشان کمک میکند، در تصمیمی که میگیریم مصمم باشیم و در آینده اثربخشی این تصمیم درست را در زندگی خود و اطرافیانمان ببینیم و لذت ببریم.
.
پی‌نوشت ۱:از دلایل متفاوت بودن این رویداد پذیرایی ویژه شامل نوشیدنی، غذای اصلی،سالاد و دسر در رستوران بین‌المللی ۱۳۳ می‌باشد.
.
پی‌نوشت۲: ظرفیت شرکت در این رویداد متفاوت، محدود است. هزینه شرکت در این رویداد برای یک نفر ۱۰۰هزارتومان و برای بیش از دو نفر، نفری ۷۵هزارتومان می‌باشد.
.
پی‌نوشت۳: برای رزرو و شرکت در این رویداد، شماره تماس خود را به شماره ۰۹۰۱۴۷۳۷۱۰۰ پیامک نمایید.
Read more
. پاسخ به سوالات شما : . <span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji2b05"></span>️برای وزن کم کردن هنگام ورزش زیاد عرق کنیم؟<span class="emoji emoji203c"></span>️ <span class="emoji emoji2714"></span>️ خیر – عرق کردن زیاد هیچ ...
Media Removed
. پاسخ به سوالات شما : . ️برای وزن کم کردن هنگام ورزش زیاد عرق کنیم؟️ خیر – عرق کردن زیاد هیچ تاثیری روی کاهش وزن ندارد و باید هنگام ورزش از لباس نخی گشاد استفاده کنید تا دمای بدنتان به سهولت تبادل شود شاید این تصور از وزن کم کردن ورزشکاران قبل از وزن کشی با پوشیدن لباسهای نایلونی و تعرق زیاد ناشی ... .
پاسخ به سوالات شما : .
✅⬅️برای وزن کم کردن هنگام ورزش زیاد عرق کنیم؟‼️
✔️ خیر – عرق کردن زیاد هیچ تاثیری روی کاهش وزن ندارد و باید هنگام ورزش از لباس نخی گشاد استفاده کنید تا دمای بدنتان به سهولت تبادل شود شاید این تصور از وزن کم کردن ورزشکاران قبل از وزن کشی با پوشیدن لباسهای نایلونی و تعرق زیاد ناشی شده اما باید توجه کنید که این روش یک روش موقت برای کم کردن وزن آنهم به میزان کم ( حداکثر یک تا دو کیلو )می باشد . ❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️❇️
⬅️✅پاسخ به سوالات شما:اگر وزنه کار کنم عضلاتم حجیم
خواهد شد؟‼️ .
تعدادی خیلی کمی از خانمها هستند که با دستگاههای بدنسازی و وزنه ها تمرین کنند و اکثرا بر این باور هستند که وزنه ها موجب مردانه شدن فیزیک بدنی آنها خواهد شد . دلیلش هم از آنجا نشات می گیرد که مردان در یک دوره تمرین با وزنه می توانند حجم عضلانی قابل توجه ای کسب کنند و خانمها از این نگرانند که آنها هم به همین شکل رشد عضلانی داشته باشند . اما به دلیل تفاوت هورمونی مردان با زنان ( ترشح خیلی کم هورمونهای عضله ساز مردانه در زنان) و نوع تمرین با وزنه درخانمها که معمولا ۴۰ تا پنجاه درصد رکورد است جای نگرانی نیست.
-----------------------------------------------------
🔴 برنامه‌های تمرینی و غذایی 🔴
🔻لاغری ، حجم و کات 🔻
⭕معتبر ترین فروشگاه مکمل ⭕️
کیفیت اورجینال و تضمینی💯
اعتماد سازی خرید❗️مشاوره دوره💪

برای تابستون یه هیکل توپ بساز 🤩👇 شماره تماس:
۰۹۳۵-۸۰۵-۵۴۵۴

@mokamel_physiq
Read more
. . همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای ...
Media Removed
. . همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای فرانسه را مفتخر کرد به عنوان و لقبی که ساخته‌ی خودش بود: موجِ نو. ژیرو نوشت روزهایی که فرانسه درگیر جنگِ جهانی بود و در آتشِ آلمان‌ها می‌سوخت، این جوان‌ترها بچّه‌مدرسه‌ای بودند و روزی هم که جنگِ ... .
.
همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای فرانسه را مفتخر کرد به عنوان و لقبی که ساخته‌ی خودش بود: موجِ نو. ژیرو نوشت روزهایی که فرانسه درگیر جنگِ جهانی بود و در آتشِ آلمان‌ها می‌سوخت، این جوان‌ترها بچّه‌مدرسه‌ای بودند و روزی هم که جنگِ جهانی دوّم تمام شد، هنوز درس‌ومشق‌شان به‌راه بود و دبیرستان را تمام نکرده بودند. امّا حرفِ آخرِ ژیرو در مقاله‌اش شاید مهم‌تر از این عنوان و لقبی بود که به جوان‌ترها بخشید. حرفِ آخرش این بود که این نسل، این جوان‌ها، این موجِ نو، جامعه‌ی فرانسه را سرشار می‌کند از ایده‌های جدید، از عقایدِ نو. حق با ژیرو بود و آن نسل، آن جوان‌ها و آن موجِ نو در همه‌ی این سال‌های آبروی فرانسه است. در سال‌های پایانی دهه‌ی ۱۹۶۰ بود که برایان دی‌پالما گفت آرزو می‌کند ژان‌لوک گُدارِ سینمای امریکا باشد، یا وودی آلن و وس اندرسن (به‌روایتِ ریچارد برودی) گفته‌اند تماشای فیلم‌های فرانسوآ تروفو همیشه تأثیرِ عمیقی روی آن‌ها گذاشته است. همه‌چی شاید از دو نام شروع شد. فرانسوآ تروفو و ژان‌لوک گُدار. موج نویی‌ها ظاهراً در یک‌دسته جای می‌گیرند، امّا حقیقتاً تفاوتِ بسیاری با یک‌دیگر دارند؛ همه‌ی آن‌ها البته با نقدِ فیلم شروع کرده‌اند و شماری از بهترین نقدِ فیلم‌های تاریخِ سینما نتیجه و محصولِ همین گروه است، امّا منتقدهایِ جوانِ پاریسی وقتی جمهوریِ خودشان، موج نو سینمای فرانسه، را به راه انداختند، هریک از راهی رفتند که به‌گمان‌شان راهِ درست بود. موجِ نو یک نامِ کُلّی‌ست، یک لقب، یک عنوان و همه‌‌ی آن جوان‌های فرانسوی را در بر می‌گیرد که از سال‌های پایانیِ دهه‌ی ۱۹۵۰ به بعد، فیلم‌های ارزان‌قیمت و ساده‌ای ساختند که در زمره‌ی سینمای (به‌قولِ بابابزرگ‌ها) متّکی بر کیفیت جای نمی‌گرفتند. • ـــ این دور‌ه‌ی ده‌جلسه‌ایِ موج نو سینمای فرانسه است؛ فیلم‌های منتخب آن سال‌ها. قرار است نسخه‌ی ترمیم‌شده‌ی فیلم‌ها را ببینیم و درباره‌ی موج نو، منتقدان کایه دو سینما و نظریه‌ی مؤلف گپ بزنیم. اگر دوست دارید تصویر آخر را ببینید و با شماره‌ی ۸۸۸۹۸۸۹۱ تماس بگیرید؛ مؤسسه‌ی هفت‌رخ معاصر. @kkasirian #موج_نو_سینمای_فرانسه
Read more
 #یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_چهار یعنی یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا اینه ...
Media Removed
#یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_چهار یعنی یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا اینه که به یکی بفهمونی بین متعهد بودن و اُمل بودن، زمین تا طبقه منفی هفتم اختلافه. چیز سختی نبود، بهش می‌گفتم ببین عزیزدلم آدما به دو دسته تقسیم می‌شن که من به هر دو دسته احترام می‌ذارم. دسته اول کسایی هستن ... #یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد

#شماره_چهار

یعنی یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا اینه که به یکی بفهمونی بین متعهد بودن و اُمل بودن، زمین تا طبقه منفی هفتم اختلافه. چیز سختی نبود، بهش می‌گفتم ببین عزیزدلم آدما به دو دسته تقسیم می‌شن که من به هر دو دسته احترام می‌ذارم. دسته اول کسایی هستن که هیچ جوره، با هزارتا تغییر سایز و فرمول هم نمی‌شه تو یه چهارچوب قرارشون داد و خوش به حال این دسته از آدم‌ها که تکلیفشون مشخصه. راستش منم خودم مدتی عضوشون بودم اما زیاد دووم نیاوردم، سریع بردیم. من از بچگی همین مدلی بودم، خسیس نبودم اما حتی دوست نداشتم اسباب‌بازی‌ها و لباس‌های کهنم رو به کسی بدم. حاضر بودم قلکم رو بشکونم و با پولاش لباس نو بخرم و بدم به فلان بچه اما لباسی که پنج ساله می‌پوشم هنوز تو کمدم باشه. یه تیله سه‌پر ساده که گم می‌کردم یک ماه حالم بد بود، بعد چطور می‌شد عادت کنم به عوض کردن روزانه آدمااا. اما دسته دوم کسایی هستن که معلوم نیست مازوخیسم دارن یا سادیسم فقط دلشون دوست داشتن می‌خواد. بهش می‌گفتم نمیشه توو دسته‌ی دوم باشی اما امروز بخوای با فلان اکیپ بری کوه فردا با اون یکی‌ها بری تئاتر، پس‌فردا هم بیای بگی ببخشد با بچه‌ها کافه بودم متوجه صدای زنگت نشدم. می‌دونی به نظر من آدم یا کسی رو دوست داره یا نداره، اگه داره که باید تو جهنم هم با اون بره. اصلا مگه می‌شه تو رو دوستت داشته باشم بعد هوس کنم با یکی دیگه برم قهوه بخورم و سیگار دود کنم. فکرش رو بکن؛ خود اسپرسو مزه زهرمار میده تو که نباشی، مگه می‌شه خوردش دیگه. خلاصه دوست داری بگو اُمل اما من چیزی که خودم بودم رو از تو خواستم. چیز زیادی نبود. البته این وسط کم تلاش نکردم تا خودم رو عوض کنم. مثلا اون روزی که در کافه باز شد و با یکی از این پسرایی که اگه تو محل ما بودن جرات نمی‌کردن ساعت 8 شب تو کوچه آفتابی بشن دست‌تودست اومدی تو ولیعصر، نمیدونی قیافم چقدر خنده‌دار شده بود. انگار به هر کدوم از لپام یک وزنه هفت کیلویی وصل کرده بودن. قشنگ روی زمین کشیده می‌شد. خیلی دوست داشتم درکت می‌کردم، درست مثل اون لحظه‌هایی که می‌گفتی شهاب یکم اجتماعی باش؛ اما لعنتی قابل درک نبود. البته، البته اجتماعی بودم که نیومدم جلو تف نکردم تو صورتت که کاش با یک آدم حسابی می‌دیدمت اما خیلی حرفات روم تاثیر گذاشته بود. میگن مردا تغییر نمی‌کنن اما گوه می‌خورن، نمی‌دونم کی جام داشت تصمیم می‌گرفت، بخاطر همینم وقتی بهت زنگ زدم و گفتی رو تخت دراز کشیدم، فقط خندیم و گفتم خواب بد دیدم، نگرانت شدم.
#شهاب_دارابیان #مازوخیسم #تنهایی #داستانک #یادداش
Read more
. . بزرگ‌ترین خیانت تکنولوژی به روابط عاشقانه‌ی ما، این است که نمی‌گذارد چیزی «تمام» شود. شبکه‌های ...
Media Removed
. . بزرگ‌ترین خیانت تکنولوژی به روابط عاشقانه‌ی ما، این است که نمی‌گذارد چیزی «تمام» شود. شبکه‌های اجتماعی فقط اولش را بلدند؛ شروع کردنش را. دوتا آدم را نشانِ هم می‌دهند - با عکس‌ها و کلمه‌ها و نشان‌ها - و ترغیب‌شان می‌کنند که همدیگر را بیشتر بشناسند. از فضای عمومی بروند توی گپ‌های خصوصی، حرف ... .
. بزرگ‌ترین خیانت تکنولوژی به روابط عاشقانه‌ی ما، این است که نمی‌گذارد چیزی «تمام» شود. شبکه‌های اجتماعی فقط اولش را بلدند؛ شروع کردنش را. دوتا آدم را نشانِ هم می‌دهند - با عکس‌ها و کلمه‌ها و نشان‌ها - و ترغیب‌شان می‌کنند که همدیگر را بیشتر بشناسند. از فضای عمومی بروند توی گپ‌های خصوصی، حرف بزنند با هم و از زمین و زمان بگویند و از خودشان، «ببینمت» و برای هم عکس بگیرند ؛ خیلی هم خوب.

اما آن طرف ماجرا، وقتی قصه‌ی دو نفر تمام می‌شود - به هر دلیل - درستش این است که آن دو آدم همدیگر را نبینند؛ نشنوند؛ نخوانند. دست کم تا مدتی، که زخم‌ها التیام یابد و هیجان‌ها فروکش کند و دل‌ها به چیزی دیگر قرار بگیرد. اما تکنولوژی، بی خیالِ همه‌ی این‌ها کار خودش را می‌کند. آن دو آدم را هی، هی، هی نشانِ هم می‌دهد. یادِ هم می‌اندازد. ماجراشان را پیش می‌برد و قصه‌شان را ادامه می‌دهد. دیگر فقط یک شماره نیست که اگر نگیری‌اش کم‌کم فراموشت شود، یا یک نشانی که اگر طرفش نروی از یادت برود. یادگارِ محبوبِ از دست رفته، دیگر فقط چند تکه عکس و چند کاغذ نامه نیست که پاره و سوزانده شود. در روزگار تلگرام و موبایل و اینترنت، آن که رفته و با خود دلی شکسته برده، هنوز از در و دیوار در تجلی است؛ با عکس‌هایش، خنده‌هایش، کلمه‌هایش و ردی از خودش که هنوز، همیشه به جاست. حتی اگر نخواهی بخوانی و بدانی و بشنوی و ببینی، ادامه دارد. و چون ادامه دارد، پس هست. و چون هست، پس هنوز تمام نشده است. و این «هنوز» - خدا می‌داند که - برّنده‌ترین تیغ دنیاست؛ می‌کشد و می‌بُرد و خون می‌ریزد؛ هر روز. هنوز.
#حسین_وحدانی
.
Read more
‎ #معرفى_محصولات ‎ر واقع ایده‌ی اولیه طراحی سایفون ( Syphon ) به سال 1830 و توسط آقای Loeff در شهر ...
Media Removed
‎ #معرفى_محصولات ‎ر واقع ایده‌ی اولیه طراحی سایفون ( Syphon ) به سال 1830 و توسط آقای Loeff در شهر برلین بر می‌گردد ، اما بطور جدی تر در سال 1840 خانم Marie Fanny Amelne در شهر لیون فرانسه ، طراحی و ساخت این قهوه ساز را پیگیری کرد . وی اولین نمونه موفق تجاری سایفون ( Syphon ) را بنام خود طراحی وثبت نمود ... ‎ #معرفى_محصولات
‎ر واقع ایده‌ی اولیه طراحی سایفون ( Syphon ) به سال 1830 و توسط آقای Loeff در شهر برلین بر می‌گردد ، اما بطور جدی تر در سال 1840 خانم Marie Fanny Amelne در شهر لیون فرانسه ، طراحی و ساخت این قهوه ساز را پیگیری کرد . وی اولین نمونه موفق تجاری سایفون ( Syphon ) را بنام خود طراحی وثبت نمود . این دستگاه که در آن زمان با نام Vassieux شناخته می‌شد مجهز به دو محفظه‌ی شیشه ای بود که به وسیله‌ی یک چهارچوب فلزی نگه داری می‌شد . این دو محفظه بوسیله یک لوله به هم وصل می‌شدند تا در هنگام سرو ، قهوه در محفظه‌ی پایین قرار بگیرد . در واقع نحوه‌ی عملکرد این دستگاه از ابتدا تا به امروز تغییر چندانی نکرده است اما بخاطر شکل طراحی خاص سایفون ، در آن زمان توجه بسیاری را به خود جلب کرد . در ابتدا از این قهوه ساز بعنوان وسیله‌ای تزئینی در سالن پذیرایی استفاده می‌شد و افراد بسیار کمی از آن بعنوان دستگاهی برای دم کردن قهوه استفاده می‌کردند . برای کسانی که عاشق نگه داری وسایل عتیقه و گرانبها بودند سایفون بعنوان یک وسیله‌ی زینتی با طراحی بی‌نظیر به حساب می‌آمد . این دستگاه همچنین به عنوان وسیله‌ی زینتی مورد علاقه‌ی اشراف زادگان و افراد ثروتمند کشور فرانسه نیز محسوب می‌شد . خانم Marie Fanny Amelne فرصت کافی برای طراحی پیشرفته تر اختراعش را داشت و پس از گذشت مدتی وکیوم پات ( Syphon ) به تولید انبوه صنعتی رسید ، تا حدی که تعدادی از آن دستگاه اولیه امروزه نیز وجود دارد . تقریبا همزمان با اختراع این دستگاه در فرانسه ، یک مخترع اسکاتلندی بنام Napier نوعی دیگر از سایفون ( Syphon ) را طراحی کرد و ساخت . این دستگاه چندان شباهتی به نمونه‌ی فرانسوی آن نداشت و Napier هیچوقت آن را ثبت انحصاری نکرد . اما در طول چندین سال در بین مردم استفاده از این دستگاه متداول شد و در سال 1856 نیز یک جایزه برای طراحی آن دریافت کرد
موجود در فروشگاه
برأى سفارش به دايركت پيام دهيد يا با شماره ٠٩١٠٤٩١١١٨٠ تماس بگيريد.
#coffe #veniz #iran #bushehr #ghahve_veniz
Read more
حرف آخر؛ یکی بود..... یکی نبود چون افشین با تعصب پرسپولیس بودی و هستی باید تاوان بدهی آن بغض فروخته... آن ...
Media Removed
حرف آخر؛ یکی بود..... یکی نبود چون افشین با تعصب پرسپولیس بودی و هستی باید تاوان بدهی آن بغض فروخته... آن قسم هایی که پای درد دلهایت شنیده ام... آن آبروی به حراج گذاشته شده... سکوت لعنتی را بشکن مرد... بالاتر از این سیاهی کثیف چه رنگی است... فوتبال ما همه پاک است و همه مدیران و مسوولان و مربیانش ... حرف آخر؛
یکی بود..... یکی نبود

چون افشین با تعصب پرسپولیس بودی و هستی باید تاوان بدهی
آن بغض فروخته...
آن قسم هایی که پای درد دلهایت شنیده ام...
آن آبروی به حراج گذاشته شده...
سکوت لعنتی را بشکن مرد...
بالاتر از این سیاهی کثیف چه رنگی است... فوتبال ما همه پاک است و همه مدیران و مسوولان و مربیانش چون آیینه شفاف و فقط تو ناپاک..... اختلاس های میلیاردی هم پنج سال محرومیت نداشت آقای شماره 5
نمی شود کلکسیون افتخاراتت را از صفحه تاریخ فوتبال پاک کرد. نمی شود نگفت که سه دهه در سطح اول جنگیدی و دریغ از یک جنجال وبی اخلاقي امروز اما
پستی که دو هفته پیش در فضای مجازی دست به دست می چرخید..... فقط برای اینکه جای خالیش را حس کردید اما نگفتید چه آسان سرش را بریدند. چه راحت شناسنامه پرسپولیس را پاک کردند
قصه ما بسر رسید، این فوتبال ناپاک که پر است از دلالی و رشوه و جادوگری و فساد و ... و حاشیه امنیت برای آقایان
اگر یک مرد پاک داشته باشد افشین خان است
#عدالتم_آرزوست
#افشين_پيراوني_پرسپوليس
@afshinpeiravany
@pkhomarlou
@abbas_esmailbeygi
@perspolis
@khabiri.hossein
@karimbagherii6
Read more
. هیچ چیزی برای یک #خانم رنج‌آورتر از این نیست که ببیند موهای نازنینش روز به روز کمتر می‌شود . . پیرو درخواست مکرر #بانوان عزیز در دایرکت ، یکی دیگه از نمونه های ترمیم موهای انجام شده برای #بانوان در موسسه ترمیم مو و زیبایی موسان در این پست ، خدمتتون ارائه گردید . . . جلسه مشاوره حضوری رایگان . . نکته ... .
هیچ چیزی برای یک #خانم رنج‌آورتر از این نیست که
ببیند موهای نازنینش روز به روز کمتر می‌شود .
.
پیرو درخواست مکرر #بانوان عزیز در دایرکت ،
یکی دیگه از نمونه های ترمیم موهای انجام شده
برای #بانوان در موسسه ترمیم مو و زیبایی موسان
در این پست ، خدمتتون ارائه گردید .
.
.
🔴جلسه مشاوره حضوری رایگان🔴
.
.
💟نکته مهم : برعکس بقیه شرکت های ترمیم مو ، که تمام خدماتشون رو در یک اتاق کوچک و با محدودیت ارائه میکنند
به مشتریانشون !! کلیه خدمات در موسسه #موسان برای بانوان ،
فقط توسط متخصصین خانم که در این رشته هم باتجربه
و هم تحصیلکرده هستند ارائه میگردد و کلیه خدمات
برای آقایان هم ، توسط متخصصین باتجربه و تحصیلکرده در این رشته ، در یک سالن مخصوص و مجزای از بانوان ، ارائه میگردد .
.
در انستیتوی زیبایی موسان، بجای روش جراحی و کاشت که معایب
و عوارض منفی فراوانی هم دارد ! از روش ترمیم مو به سبک موسان
که کاملا اصولی و علمی است برای زیباتر شدن خانم ها و آقایان استفاده می شود .
.
در این روش از هیچ گونه عملیات پزشکی (دارو، کاشت، جراحی و...) استفاده نمی شود و فرد فقط در یک جلسه دو سه ساعته ، براحتی صاحب موهایی زیبا و پرپشت مطابق با میل خودش میشود😊 .
.
⛔️ضمنا ؛ این روش ، به هیچ وجه کلاه گیس نیست
و فرق های اساسی و زیادی با کلاه گیس دارد که در پست قبلی در همین پیج ، بخشی از این تفاوت ها ، خدمتتون اطلاع رسانی شد !
.
.
‎👇تلفن هاي تماس جهت کسب مشاوره رایگان☎️
.
021 88 79 70 77 / 021 88 66 45 71
.
📱0912 503 43 83 / 0912 118 13 42
.
آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان زاگرس - پلاک 9 - واحد 404
.
تماس در تلگرام و واتس اپ یا ایمو 👇
.
📱0912 503 43 83
.
انستیتوی ترمیم مو و زیباییِ #موسان :
نماینده شرکت های new image و hair direct در ایران
.
شماره ثبت : ۴۶۰۲۸۹ | شماره مجوز : ۳۷۹۲۰
.
w w w . m o u s a n . i r
.
.
.
.
#موسان #بانوان #آقایان #مو #زیبایی #جوانی #ترمیم #ترمیم_مو #جذابیت #موفقیت #جذاب #زیبا #جوان #کاشت_مو
#Mousan #hair #style #fashion #hairimplant #transpalent #hairstyle #hairtreatment #hairtransplant
.
.
Read more
‌ انسان، بیگانه از طبیعت در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروز، نمایشگاه نقاشی‌های محجوب ظهوریان ...
Media Removed
‌ انسان، بیگانه از طبیعت در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروز، نمایشگاه نقاشی‌های محجوب ظهوریان پُردل در گالری ثالث گشایش: جمعه ۱۷ فروردین ساعت ۱۷تا۲۲ خاتمه: ۲۲ فروردین تمام سود حاصل از فروش آثار صرف عقیم‌سازی و درمان سگ‌های بی‌سرپرست می‌شود. محجوب ظهوریان از فعالان حوزه حمایت از ...
انسان، بیگانه از طبیعت
در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروز،
نمایشگاه نقاشی‌های محجوب ظهوریان پُردل در گالری ثالث
گشایش: جمعه ۱۷ فروردین
ساعت ۱۷تا۲۲

خاتمه: ۲۲ فروردین

تمام سود حاصل از فروش آثار صرف عقیم‌سازی و درمان سگ‌های بی‌سرپرست می‌شود.

محجوب ظهوریان از فعالان حوزه حمایت از حیوانات است و بخشی از پیشینه معنوی این نمایشگاه به تجربیات ناخوشایند او در این حوزه باز می‌گردد، او همچنین سعی کرده‌استوو در این نمایشگاه بیش از حیوانات بر انسان و بیگانگی او از مادر طبیعت تاکید کند. تمام آثار او با ابعادی بزرگ و تکنیک آکریلیک روی بوم کار شده و نگاهی مستقیم، بی‌پرده و اندکی تلخ به این رابطه از دست رفته دارد. این مجموعه شامل 15 اثر نقاشی در قطع بزرگ و بیشتر از یک متر است. محجوب ظهوریان کارشناس گرافیک و کارشناسی ارشد نقاشی خوانده است و این مجموعه حاصل کار دو سال اخیر اوست که جمعه 17 فروردین 97 به تماشا گذاشته خواهد شد.

بازدید افتتاحیه: ۱۶ تا ۲۲

بازدید روزانه: ۱۰ صبح تا ۲۱ شب

نشانی: کریمخان بین ایرانشهر و ماهشهر،شماره ۱۴۸

روابط عمومی گروه هنربانی آوام
بیانیه:

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است:
انسان، طبیعت و حیوانات حول یک دایره‌اند با محوریت عشق و بر این باورم که دست‌درازی انسان به چرخۀ طبیت و گسستن این زنجیره آسیب‌های جبران‌ناپذیری به طبیعت می‌زند که پیامدهای ناگوار آن گریبانمان را می‌گیرد.
در طول سال‌ها ارتباط عمیق و عاشقانه‌ای که در حمایت از حیوانات داشته‌ام، گاه دلشکسته از بی‌مهری انسان‌ها، کوشیده‌ام مجموعه‌ای را با این درونمایه گرد آورم. با استفاده از خطوط پر استرس و آشفته در طراحی انسان‌ها، در برابر تصاویر زیبا با پرداخت و ساخت بهتر در تصویر حیوانات، و با تضاد رنگ‌های خاکستری‌شده و سطوح رنگی و تخت و فضای تیره و روشن، این دوگانگی حسی (عشق و نفرت) را بیان کرده‌ام. هنر را ابزاری تأثیرگذار برای بیان احساسم می‌دانم و یقین دارم با نفوذی که هنر بر مخاطب فهیم خود دارد، کمک می‌کند تا راهی سبز برای سازش با طبیعت و حیوانات بیابیم. لزوم توجه به حقوق حیوانات، ایجاد بستری برای آشتی میان انسان و طبیعت و مهربانی با حیوانات، جهان را جایی امن و دوست‌داشتنی برای ما و مخلوقات خدا خواهد
کرد و این آرزوی قلبی من است.
#حمایت_حیوانات #حمایت_از_حیوانات #طبیعت #دوستدار_محیط_زیست #دوستداران_حیوانات #گروه_هنربانی_آوام #دوستداران_طبیعت #نقاشی #هنر #هنرمندان #محجوب_ظهوریان #حلقه_دره #محجوب_ظهوریان_پردل #گالری_ثالث #گالری_گردی
@salessgallery
@mahjoob_zohurian
Read more
- #کوین_ابوش، عکاس مطرح ایرلندی، که برای ثبت تصویر چهره های مشهور، دستمزدهایی چند صد هزار دلاری ...
Media Removed
- #کوین_ابوش، عکاس مطرح ایرلندی، که برای ثبت تصویر چهره های مشهور، دستمزدهایی چند صد هزار دلاری میگیرد، در سال دو هزار و ده از یک سیب زمینی معمولی، با همان سبک و سیاقی که همیشه برای ثبت تصویر افراد های معروف از آن استفاده میکند عکس گرفت. این عکس که در مجموعه ی شخصی عکاس نگهداری میشد و بر روی آن برچسب ... -
#کوین_ابوش، عکاس مطرح ایرلندی، که برای ثبت تصویر چهره های مشهور، دستمزدهایی چند صد هزار دلاری میگیرد، در سال دو هزار و ده از یک سیب زمینی معمولی، با همان سبک و سیاقی که همیشه برای ثبت تصویر افراد های معروف از آن استفاده میکند عکس گرفت. این عکس که در مجموعه ی شخصی عکاس نگهداری میشد و بر روی آن برچسب "فروشی نیست" وجود داشت در سال دو هزار و پانزده، به ادعای عکاس، توسط یک تاجر اروپایی و به مبلغ یک میلیون یورو خریداری شد تا پانزدهمین عکس گرانقیمت تاریخ لقب بگیرد. این عکس که "سیب زمینی شماره سیصد و چهل و پنج" نام دارد به قدری معمولی است که به نظر میرسد عکاس قصد داشته تا برتری هنر خود را بر تمام مشتریان مشهورش که از راه ثبت عکس به دنبال جاودانگی و ماندگاری در ذهن تاریخند به رخ بکشد. ابوش که معتقد است این سیب زمینی شباهت هستی شناختی بسیاری با انسانها دارد در اظهار نظری که بی اهمیتی سوژه اش را آشکار میکند میگوید: "نمیدانم سوژه ی این عکس پخته شده، سرخ شده یا کسی از آن پوره ساخته!" این کنایه بدان معناست که تمامی چهره های مشهور، بیرون از قاب تصویر من آنچنان بی اهمیتند که در معرض زوال، نابودی و از یاد رفتنی محتومند. تنها به یاری هنر عکس است که لحظه ای از زندگی سوژه ماندگار میشود و درست به همین دلیل، هنر من بهایی بسیار می یابد.
-
#علی_کیا #فلسفستان #فلسفه #falsafestan #falsafe #philosophy
Read more
مطالب علمی آموزشی علیرضا عمیدی <span class="emoji emoji2708"></span>️<span class="emoji emoji2708"></span>️<span class="emoji emoji2708"></span>️ تکنیک درست لذت بخش Water Foot D در پرواز های تفریحی ، مسابقات ...
Media Removed
مطالب علمی آموزشی علیرضا عمیدی ️ تکنیک درست لذت بخش Water Foot D در پرواز های تفریحی ، مسابقات بین اللملی و جهانی FAI پاراموتور . ️ شکل های شماره یک ، دو و سه موارد اشتباه به شرح زیر : 1- حالت بدن خلبانان. 2- سی جی . 3- زاویه موتور . 4- حالت پاها . 5- حالت دستها . 6- زاویه دید . ️ شکل شماره چهارم ... مطالب علمی آموزشی
علیرضا عمیدی ✈️✈️✈️ تکنیک درست لذت بخش Water Foot D در پرواز های تفریحی ، مسابقات بین اللملی و جهانی FAI پاراموتور . ⭕️ شکل های شماره یک ، دو و سه موارد اشتباه به شرح زیر :
1- حالت بدن خلبانان.
2- سی جی .
3- زاویه موتور .
4- حالت پاها .
5- حالت دستها .
6- زاویه دید . ⭕️ شکل شماره چهارم حالت صحیح خلبان . ❌ خطراتی که در شکل شماره یک ، تا سه که ممکن است باعث سانحه خلبانان بشود به شرح زیر :
1- برخورد پاها با بلید .
2- رفتن دست خلبان به داخل موتور .
3- شکسته شدن بلید و برخورد آن با خلبان ، بال و تماشاگران .
4- خفه شدن خلبان ( حتی با داشتن جلیقه نجات ) که این مورد در صورت حالت اشتباه بدن خلبان ، افتادن بال به جلوی خلبان ، داشتن باد محیطی و موارد دیگر است .
5- عمل نکردن اتوماتیک جلیقه نجات .
6- در گیری بدن خلبان با لاین ها بعد از برخورد با آب .
8- موارد دیگر .... نکته : ممکن است به دلیل بالا بودن حرارت انجین و سرد شدن ناگهانی آسب جدی به انجین وارد شود . که بعد از لند در آب خلبان باید کارهای خاصی برای حفظ سلامت انجین انجام دهد .
نکته : برای انجام این این پرواز لذت بخش نیاز به تجهیزات مخصوص دارید و حتما زیر نظر مربی با تجربه در محلی مناسب این پرواز را انجام دهید .
نکته : نوع فریم ، هارنس ، بلید ، جی بار ، هارنس در این نوع پرواز اهمیت زیادی دارد .
استفاده از مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع می باشد .
شاد و پیروز باشید . علیرضا عمیدی
Have a safe good flight . Alireza Amidi
باشگاه ورزشهای هوایی سیمرغ ( عمیدی )
لینک گروه :
https://t.me/Paragliding_Paramotor_knowledge
#پاراموتور #پاراگلایدر #پرواز
Read more
@esl_skilled_academy . ‍ آموزش غیرحضوری مکالمه انگلیسی فقط در ٤ ترم روش كلاس آنلاین به چه شکل ...
Media Removed
@esl_skilled_academy . ‍ آموزش غیرحضوری مکالمه انگلیسی فقط در ٤ ترم روش كلاس آنلاین به چه شکل است؟ به این شکل است که هر روز دروس مربوط به آن روز به صورت فایل صوتی و ویدئویی برای زبان آموزان در یک کانال مجزا ارسال خواهد شد. زبان آموزان پس از شنیدن و دیدن چند باره دروس در زمانهایی از روز که براشون ... @esl_skilled_academy
.
‍ آموزش غیرحضوری مکالمه انگلیسی فقط در ٤ ترم

روش كلاس آنلاین به چه شکل است؟

به این شکل است که هر روز دروس مربوط به آن روز به صورت فایل صوتی و ویدئویی برای زبان آموزان در یک کانال مجزا ارسال خواهد شد.

زبان آموزان پس از شنیدن و دیدن چند باره دروس در زمانهایی از روز که براشون مقدوره و تکرار کردن جملات در ساعات مختلف روز، تمرینات خودشون رو هر روز به صورت صوتی برای استاد پشتیبان ارسال می کنن.
تمرینات هم پس از چک شدن برای زبان آموزان توسط استاد پشتیبان ارسال خواهد شد تا بتونن به مرور زمان اشکالات خودشون رو برطرف کنن.

1-  در دوره آنلاین زبان آموز در هر ساعتی از روز که زمان آزاد داشته باشه می تونه به یادگیری زبان انگلیسی مشغول بشه و از زمان های تلف شده اش در ماشین و تاکسی و مترو و مسیر رفت و آمد و حتی در باشگاه و هر جایی به نحو احسن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنه.

2-  چون فایل ها برای زبان آموزان ارسال می شه زبان آموز می تونه بارها و بارها فایل ها رو ببینه و گوش کنه تا ملکه ذهنش بشه و حتی هر از گاهی به عقب برگرده و روزهای قبلی رو مرور کنه.

3-  چون تمرینات زبان آموزان به صورت صوتی هستش زبان آموز رو وادار می کنه تا هر روز به انگلیسی فکر کنه و صحبت کنه و صداش رو ضبط کنه.

4-  از دیگر مزایای این دوره آنلاین این است که هر روز دروس جدید ارسال می شه و زبان آموز به طور مستمر و روزانه با زبان انگلیسی در ارتباط خواهد بود.

5- ویژگی بارز این دوره حضور استاد پشتیبان است که تمرینات صوتی زبان آموزان را به صورت روزانه بررسی و اصلاح می کند و روند پیشرفت زبان آموز را تحت نظر دارد.  این دوره فشرده برای تمام عزیزانی که علاقه به یادگیری و مکالمه زبان انگلیسی دارند به ویژه افرادی که خارج از کشور و یا شهرستانهای دیگر ساکن هستند و همچنین عزیزانی که به علت مشغله کاری و ترافیک و بعد مسافت قادر به حضور در کلاس ها نیستند، مناسب می باشد تا در مدت 4 ترم زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگيرند.
.

این دوره شامل 4 ترم می باشد که طول هر ترم حدود دو ماه است.
در طول دوره سطح پایه، مقدماتی، پیش متوسطه و متوسطه تدریس می شود . ▫️شهریه هر ترم ۳۵۰ هزار تومان

شروع ترم: ترم در روز ٣٠ مرداد ماه شروع خواهد شد و هر ترم حدود دو ماه طول خواهد کشید.
پس از حدود یک سال کل دوره به انجام خواهد رسيد. 📎 دانلود وویس معرفی دوره:

goo.gl/9SWMr2
جهت ثبت نام مي توانيد نام و نام خانوادگي خود را به شماره 09906279568 تلگرام كنيد .
فقط تا ٢٨ مرداد مهلت ثبت نام داريد.
esl-skilled-academy.com
.
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> شماره جدید دنیای تصویر منتشر شد . با آغاز فصل گرما، علاقه‌مندان سینما و مخاطبان قدیمی دنیای تصویر ...
Media Removed
شماره جدید دنیای تصویر منتشر شد . با آغاز فصل گرما، علاقه‌مندان سینما و مخاطبان قدیمی دنیای تصویر فرصت دارند تا بار دیگر خواننده‌ی شماره‌ای تازه از این ماهنامه باشند . در شماره‌ی 286 مطالب متنوع و متفاوتی تدارک دیده شده است. گزارش مفصل و مصور از جشنواره کن، شامل گفتگوهای اختصاصی، شرح کامل ... 🎬
شماره جدید دنیای تصویر منتشر شد
.
با آغاز فصل گرما، علاقه‌مندان سینما و مخاطبان قدیمی دنیای تصویر فرصت دارند تا بار دیگر خواننده‌ی شماره‌ای تازه از این ماهنامه باشند
.
در شماره‌ی 286 مطالب متنوع و متفاوتی تدارک دیده شده است. گزارش مفصل و مصور از جشنواره کن، شامل گفتگوهای اختصاصی، شرح کامل مسترکلاس‌های جشنواره و...، بخش ویژه‌ی این شماره است. در بخش تلویزیون معرفی سریال‌های مهم و جدید امسال را می‌خوانید
.
در بخش بازی به «دیترویت: انسان شدن» پدیده‌ی جدید دنیای گیم پرداخته شده است. برداشت کوتاه تیر ماه به «دنیای ژوراسیک: قلمرو فروریخته» و تحلیلی بر سری فیلم‌های پارک ژوراسیک اختصاص یافته و علاوه بر این دو گفتگوی خواندنی و پر از نکته با بهمن فرمان‌آرا و حسن فتحی از جمله مطالب این شماره است
.
اما بدانید که دنیای تصویر 286 همین جا به پایان نمی‌رسد؛ پرونده‌ای درباره‌ی کمدی سیاسی با نگاهی به آثار آرماندو یانوچی (مرگ استالین)، مطالب ویژه درباره نود سالگی «متروپلیس» شاهکار فریتز لانگ و... دیگر مطالبی هستند که در این شماره خواهید خواند
.
شماره جدید دنیای تصویر هم‌اکنون روی دکه‌ی روزنامه‌فروشی‌هاست
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
کن، هجوم دایناسورها، کمدی سیاسی و... شماره جدید دنیای تصویر منتشر شد با آغاز فصل گرما، علاقه‌مندان ...
Media Removed
کن، هجوم دایناسورها، کمدی سیاسی و... شماره جدید دنیای تصویر منتشر شد با آغاز فصل گرما، علاقه‌مندان سینما و مخاطبان قدیمی دنیای تصویر فرصت دارند تا بار دیگر خواننده‌ی شماره‌ای تازه از این ماهنامه باشند. در شماره‌ی 286 مطالب متنوع و متفاوتی تدارک دیده شده است. گزارش مفصل و مصور از جشنواره کن، ... کن، هجوم دایناسورها، کمدی سیاسی و...
شماره جدید دنیای تصویر منتشر شد

با آغاز فصل گرما، علاقه‌مندان سینما و مخاطبان قدیمی دنیای تصویر فرصت دارند تا بار دیگر خواننده‌ی شماره‌ای تازه از این ماهنامه باشند. در شماره‌ی 286 مطالب متنوع و متفاوتی تدارک دیده شده است. گزارش مفصل و مصور از جشنواره کن، شامل گفتگوهای اختصاصی، شرح کامل مسترکلاس‌های جشنواره و...، بخش ویژه‌ی این شماره است. در بخش تلویزیون معرفی سریال‌های مهم و جدید امسال را می‌خوانید. در بخش بازی به «دیترویت: انسان شدن» پدیده‌ی جدید دنیای گیم پرداخته شده است. برداشت کوتاه تیر ماه به «دنیای ژوراسیک: قلمرو فروریخته» و تحلیلی بر سری فیلم‌های پارک ژوراسیک اختصاص یافته و علاوه بر این دو گفتگوی خواندنی و پر از نکته با بهمن فرمان‌آرا و حسن فتحی از جمله مطالب این شماره است. اما بدانید که دنیای تصویر 286 همین جا به پایان نمی‌رسد؛ پرونده‌ای درباره‌ی کمدی سیاسی با نگاهی به آثار آرماندو یانوچی (مرگ استالین)، مطالب ویژه درباره نود سالگی «متروپلیس» شاهکار فریتز لانگ و... دیگر مطالبی هستند که در این شماره خواهید خواند.
شماره جدید دنیای تصویر هم‌اکنون روی دکه‌ی روزنامه‌فروشی‌ها است. @donyayetassvir
Read more
تو ایران سری چهل صفر هم هست ولی این ماشین هم جزو تمیزترین سری چهل های ایرانه و با اون کارهایی که روش شده حتی کمتر از اونایی که تو کشورهای خارجی بازسازی کردن نیست ، خب الان صاحبش قصد فروشش رو داره به دلیل نیاز مالی ، ماشالا انقد بازار خوبه که همه دارن ماشینهایی که‌کلی برای جمع کردنش زحمت کشیدند رو میفروشن ... تو ایران سری چهل صفر هم هست ولی این ماشین هم جزو تمیزترین سری چهل های ایرانه و با اون کارهایی که روش شده حتی کمتر از اونایی که تو کشورهای خارجی بازسازی کردن نیست ،
خب الان صاحبش قصد فروشش رو داره به دلیل نیاز مالی ، ماشالا انقد بازار خوبه که همه دارن ماشینهایی که‌کلی برای جمع کردنش زحمت کشیدند رو میفروشن برای پاس کردن چکو خرجو مخارج زندگی ، ...
مدل ماشین هشتادو سه هست ، زیربندی فنر لول چهار چرخ ،
موتور چهارو‌ نیم انژکتور مدل دو هزارو شش مال لندکروزر سری صد ،
گیربکس وانت تویوتا دو هزارو‌شش بسیار قوی ،
قدرت این موتورو گیربکس واقعا زیاده و ماشینو خیلی خوش دست و خوش رکاب کرده ، هم تو جاده راحته هم تو شهر و هم آفرود ،
وینچ هشت هزارو پانصد تی مکس
سپر آفرودی ،
لاستیک کوپر سالم
ترمز جلو دیسکی و عقی هم قراره دیسکی بشه‌ ،
دیفرانسیل هم ده چهلو یک سری هشتاد هست ،
جعبه فرمان مدل بالایی هست ، هیدرولیک قوی و فرمان نرم ،
صندلی ها مال لندکروزر سری هشتاد و تودوزی کامل شده ، تمام دکمه ها و‌کلیدهای فابریک کار میکنه ،
کولر اتاق صد ،
سیستم‌صوتی قوی ،
حتی کلیدهایی که برای پرژکتورها گذاشته تویوتایی هست ،
شتاب ، سرعت و تعادل ماشین واقعا خوب شده ،
خود ماشین واقعا تمیزه هر پیچی‌ که باز میکردیم خیلی نو بود و لذت میبردیم از تمیزی ماشین ،
هواکشش هم حرفه ای هست برای مکش هوای راحتتر و بیشتر ،
رادیات بزرگتر و نو،
حتی باک بنزین هم عوض شده
کلا رو ماشین خیلی خوب کار شده چه کارهایی که ما کردیم چه کارهایی که همکارهای عزیزمون روش انجام دادن چون مالک ش همشه میگفت بهترین وسایلو میخوام ،
دوستان تمام این خرجهایی که روش کرده براش نود ملیون با ماشینش تمام شده و قیمت قابل مذاکره است (ویرایش شد) تازه اون همه وقتی که براش گذاشته و رفتو امد کرده هیچ ، الان این کارهایی که روش شده خیلی گرونتر تمام میشه ،
شاید یکی بگه این مدل پایینه و قیمتش زیاده ولی هرکس ماشین باز باشه خودش میدونه چی به چیه ، هرکس یک دور با این ماشین برنه عاشقش میشه ،
خلاصه توضیح دادم که شما هم متوجه بشین دوستان ،
بازدید ماشین تو بروجن یا اصفهان هست شماره تماس هم ۰۹۱۹۰۷۶۶۵۰۷
فیلمهای دیگه هم ازش میزارم و همین کپشن 🌺
Read more
درود و شب دوستان عزیزم بخیر امیدوارم توضیحاتم در مورد عکس خسه تون نکنه قبل از هر چیز هم از دوستان منجم ...
Media Removed
درود و شب دوستان عزیزم بخیر امیدوارم توضیحاتم در مورد عکس خسه تون نکنه قبل از هر چیز هم از دوستان منجم و عکاس نجومی بابت توضیحات تکراریم در قالب نجوم عذر خواهی می کنم همونطور که برای یافتن یه مکانی روی زمین نیاز به آدرس داریم تو آسمان هم وضعیت به همین منواله آسمان شب که ما هر شب یه چیز تکراری برامون ... درود و شب دوستان عزیزم بخیر
امیدوارم توضیحاتم در مورد عکس خسه تون نکنه
قبل از هر چیز هم از دوستان منجم و عکاس نجومی بابت توضیحات تکراریم در قالب نجوم عذر خواهی می کنم
همونطور که برای یافتن یه مکانی روی زمین نیاز به آدرس داریم تو آسمان هم وضعیت به همین منواله
آسمان شب که ما هر شب یه چیز تکراری برامون شده رو به هشتاد و هشت قسمت تقسیم کردن که هر قسمت بوسیله یه صورت فلکی از هم متمایز کرده و ما که در نیمکره شمالی حضور داریم قادر به دیدن شصت تا هفتاد درصد این صور فلکی در آسمان شب هستیم و یه سری صورت فلکی حتی اسمشون برای منجمان غریبه هست .
تو این عکس امشبم قصد دارم صورت فلکی دب اکبر یا خرس بزرگ که به صورت فلکی ملاقه یا قدما که بهش هفت برادر هم می گفتن رو جهت علاقمندان عکاسی شب معرفی کنم که شامل هفت ستاره پر نور هست و یه نشونه خوب برای پیدا کردن شمال آسمان در شبهای بهار و تابستان و سحرگاههای پاییز و زمستان هست
تو قدیم ستاره شماره دو که یه ستاره دوتایی هست برای تشخیص قدرت دید ازش استفاده می کردن همین الانم اگه تو محیط تاریک قرار بگیرید و بهش خیره بشید می تونید دو تاشونو تشخیص بدید
شما اگر این هفت ستاره رو بتونید تو آسمان پیدا کنید و پنج برابر فاصله ستاره های شش و هفت که به نامهای دبه و مراق مشهورند رو ادامه بدید به یه ستاره کم نور در صورت فلکی دب اصغر یا خرس کوچکه خواهید رسید که به نام ستاره جدی یا همون ستاره قطبی مشهوره و بدین طریق شما موفق به یافتن شمال آسمان شدید .
تو هر صورت فلکی ستاره ها بر اساس نورشون درجه بندی میشن و ترتیب شون آلفا ، بتا ، گاما و همینطور بر اساس الفبای یونانی جلو می رن
ستاره جدی یا همون ستاره قطبی ستاره آلفا یا پرنورترین ستاره صورت فلکی دب اصغره که اکثر عکاسای شب با یافتن این ستاره که همه ستاره ها حول اون چرخش می کنن ، دوربینشون رو رو اون ستاره قفل می کنن و با گرفتن تعدادی عکس که ممکن است کم یا زیاد باشه و بعد از متصل کردن این تعداد عکس جلوه ی زیبایی از آسمان درست میشه که یه سری کمان دایره ای به دور ستاره قطبی می چرخن و تو آرشیو بیشتر عکاسای نجومی می تونید ببینید .
این خط ممتدی که تو عکس می بینید مربوط به رد ایستگاه بین المللی آی اس اس هست که طی یک زمانبندی و مکانیابی مناسب از میان ستاره های دب اکبر در حال حرکت هست
شبهای بعدی در مورد ایستگاه بین المللی آی اس اس که خودش یه پروژه فوق العاده در آسمان هست براتون توضیح خواهم داد
امیدوارم توضیحات امشب براتون خسته کننده نشده باشه
ممنون و خوشحال میشم نظراتتون رو در مورد عکس و مطالب مربوطه ببینم
Read more
. در هفت ترم اول دانشگاه من 10 بار شانسم را برای ازدواج امتحان کرده بودم و هر بار با شکست مواجه شدم. ترم ...
Media Removed
. در هفت ترم اول دانشگاه من 10 بار شانسم را برای ازدواج امتحان کرده بودم و هر بار با شکست مواجه شدم. ترم هشتم بعد از دو ناکامی دیگر در رابطه عشقی، رسما به این نتیجه رسیدم سرنوشت من به تنهایی گره خورده است. هیچ چیزی مثل تنهایی نمی‌تواند شخصیت آدم را رشد دهد، اما آدمیزاد نیاز دارد تا خودش را خالی کند. هنر ... .
در هفت ترم اول دانشگاه من 10 بار شانسم را برای ازدواج امتحان کرده بودم و هر بار با شکست مواجه شدم. ترم هشتم بعد از دو ناکامی دیگر در رابطه عشقی، رسما به این نتیجه رسیدم سرنوشت من به تنهایی گره خورده است. هیچ چیزی مثل تنهایی نمی‌تواند شخصیت آدم را رشد دهد، اما آدمیزاد نیاز دارد تا خودش را خالی کند. هنر بهترین راه برای تعالی و خالی کردن احساسات بشریت است و من هم یاد گرفتم برای لذت بردن از این استقلال سراغ هنرهای تجسمی، صنایع دستی و نویسندگی بروم. در آن دوران هر کس هنرمند‌تر بود محبوبیت بیشتری داشت. البته ابزار دو هنر اول را نمی‌شد همه جا با خودم ببرم ولی هیچ کس مثل یک پسر خسته با کاغذ و خودکار جلوی در دانشکده، نمی‌توانست دل هر دختری را ببرد. آن دوران من تنهایِ تنها هم نبودم، یک دوستی داشتم به اسم جمشید که برخلاف من هیکل درشتی داشت و باشگاه بدنسازی می‌رفت. تنها نقطه اشتراک من و جمشید این بود که هر دو متولد چهارم مرداد بودیم و تا آن زمان نتوانسته بودیم با هیچ دختری آشنا شویم. جمشید مثل من اهل نوشتن نبود و می‌گفت مرد باید حقش را کف خیابان با مشت و لگد بگیرد نه با سوسول‌بازی. این تفاوت‌های من و جمشید باعث شده بود خیلی به هم جذب شویم، تا جایی که یک روز به او گفتم «ببین اگه بچه‌دار بشم، دوست دارم اسمش رو بذارم جمشید». راستش را بخواهید من هر شب در خیالم به جمشید کوچولو فکر می‌کردم و اینکه قرار است چه پدر خوبی باشم. جمشید هم این موضوع را فهمیده بود و می‌دانست این ارزشمندترین هدیه من به اوست.
.
یک روز جلوی در دانشکده با همان کاغذ و خودکار نشسته بودم و داشتم شعر می‌گفتم که یک دفعه مژده شریفی جلو آمد و پرسید «داری چی می‌نویسی؟!». مژده شریفی تنها دختر دانشکده ما بود که من هرگز به‌عنوان همسر بالقوه‌ام به او فکر نکرده بودم. یک دختر شاد و با نشاط و خیلی اهل شوآف. با همه پسرها راحت بود و حتی من هم از این قاعده مستثنی نبودم. در جواب سوالش گفتم «شعر! می‌دونستی شهاب‌ها میان آسمون رو روشن می‌کنن و بعد می‌میرن». وقتی این را گفتم کمی در فکر فرو رفت و گفت «دوست داری بمونی و نری؟!» من که خیلی فاز شاعری پیدا کرده بودم، جواب دادم که دوست دارم ولی با قسمت نمی‌شود مبارزه کرد. مژده خندید و با گفتن «ولی اگه ستاره باشی همیشه می‌مونی»، یک کاغذ به من داد. در آن کاغذ، زیر شماره موبایلش نوشته بود که ساعت هشت شب منتظر تماس من است.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. انیمیشن؛ تجربه | شماره‌ی پنجم | انیمیشن انتزاعی #۵ چهارشنبه ۴ بهمن ماه ۹۶ ساعت ۶ عصر پروژه های نیومدیا در جلسه‌ی پنجم «انیمیشن؛ تجربه» با فراهم آوردن نگاهی جامع به آثار لن لای Len Lye (تولد:‌۱۹۰۱/ نیوزیلند- مرگ:‌۱۹۸۰/آمریکا) به شناخت بهتراین هنرمند وانیمیشن‌های تجربی/ انتزاعی و مجسمه‌های ... .
انیمیشن؛ تجربه | شماره‌ی پنجم | انیمیشن انتزاعی #۵
چهارشنبه ۴ بهمن ماه ۹۶
ساعت ۶ عصر
پروژه های نیومدیا
در جلسه‌ی پنجم «انیمیشن؛ تجربه» با فراهم آوردن نگاهی جامع به آثار لن لای Len Lye (تولد:‌۱۹۰۱/ نیوزیلند- مرگ:‌۱۹۸۰/آمریکا) به شناخت بهتراین هنرمند وانیمیشن‌های تجربی/ انتزاعی و مجسمه‌های متحرکش می پردازیم.
لن لای بیش ازهرچیز به مسئله‌ی فرم و حرکت (و فرم در حرکت) علاقه مند بود؛ بنابراین برای او فیلم، ابزار ایده‌آلی برای کنترل حرکت بود.
فیلم‌های لن لای به سه دسته تقسیم میشوند: بعضی از آنها جستجویی در زمینه‌ی رنگ و گرافیک است که «رقص رنگین کمان»(۱۹۳۶) Rainbow Dance بهترین نمونه‌ی آن محسوب می‌شود، بعضی روی بافت و رنگ‌های شفاف و رابطه‌ی بین این دو تمرکز دارد و نمونه‌های آن ساخته‌های
سال (۱۹۵۳) «اشک رنگی» Color Cry و «ترید تتو» Trade Tattoo است.‌‌ و سومین گروه شامل آخرین فیلم‌های اوست که عبارتند از: «تال فارلو» (۱۹۸۰) Tal Farlow و « ذرات در فضا» (۱۹۷۹) Particles in Space.در این فیلم‌ها، وی با استفاده از گرافیت، استادانه تصویرهای دلخواهش را روی فیلم خام طراحی کرد.
لن لای درباره هنر انتزاعی و ارتباط آن با مخاطب چنین می گوید: «‌نمی دانم مخاطب چیست. مخاطب به زعم من یک عالم آدمهای دیگر هستند که در فردیتشان درست مثل خود من یکتا هستند. پس من فقط به خودم علاقمندم. هنر یعنی این مسئله که تو من بشوی».
مشکل کمبود بودجه باعث شد که لن لای به طور مستمر نتواند در سینما به تولید بپردازد. در هر حال آثار او در زمره‌ی بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای تجربی قرار دارد. و برای ما الزامیست که کار او را بهتر درک کنیم. در جلسه‌ی پیش رو تعدادی از فیلم‌ها و مجسمه‌های او را با هم میبینیم و به بحث راجع به آثارش میپردازیم.
آرشیو جلسات که حاوی مقالات مرتبط و لینک فیلم‌هاست، از طریق ایمیل کارگروه انیمیشن تجربه در دسترس علاقه مندان قرار می‌گیرد. برای اطلاعت بیشتر میتوانید از این طریق در تماس باشید: [email protected]
دانگ هر جلسه ده هزار تومان است. شماره کارت به نام گلناز مقدم . 6037 9974 0598 5749
برای رزرو جا لطفا با مونا پورمحمدی با شماره‌ی 09368246783 تماس حاصل کنید.
پروژه‌های نیومدیا
کریم‌خان، خردمند شمالی، اعرابی سه، پلاک سه - تلفن: 88829253
@animationexperiment
@newmediasociety
Read more
هیچ وقت باور اینکه اتفاقای خوب در راه هستند رو کنار نگذارید چون معجزه ها هر روز اتفاق می افتن! هر جا ...
Media Removed
هیچ وقت باور اینکه اتفاقای خوب در راه هستند رو کنار نگذارید چون معجزه ها هر روز اتفاق می افتن! هر جا هستی لبخند یادت نره . . . قطعا اینروزا وضع پیش آمده ی اقتصادی همه دنبال یه راه واسه کسب درآمد هستن، به معجزه اعتقاد داشته باشید و به قدرت دستهای خودتون، اینروزا همه باید به هم کمک کنیم، با طبع منم ... هیچ وقت باور اینکه اتفاقای خوب در راه هستند رو کنار نگذارید چون معجزه ها هر روز اتفاق می افتن!
هر جا هستی لبخند یادت نره 🍃🌺🍃🌺🍃 . . . قطعا اینروزا وضع پیش آمده ی اقتصادی همه دنبال یه راه واسه کسب درآمد هستن، به معجزه اعتقاد داشته باشید و به قدرت دستهای خودتون، اینروزا همه باید به هم کمک کنیم، با طبع منم ترجیج میدم بیشتر همدل و همراه باشم در اینراه ، آموزشگاه ما این امکان رو به شما میده که، بتونید با کمترین هزینه و بدون صرف وقت در رفت و آمد ، خیلی آسون آموزشهایی رو که میخواید دریافت کنید، و از طریق اونها واسه خودتون یه منبع درآمد و یه شغل خونگی داشته باشید، 👈تمام قیمتها رو پایین آوردیم، تا همه بتونن شرکت کنن، لیست تخفیفها رو تو کانال ببینید
ما سی و شش تا پکیج یا همون کارگاه آموزشی داریم، به عنوان مثال کارگاه شماره ی یک شیرینی های خشک و تربیسکوییت هست یا مثلا کارگاه شماره ی دو، کیکهای عصرانه و کافیشاپی و همینجوری تا.......... کارگاه سی و شش که گل مدرن هست 😊
کارگاه های ما همیشگیه و منقضی نمیشه
همشون آماده ن و برای ثبت نام هیچ محدودیت زمانی هم ندارید، هر زمان بعد از واریز هزینه سریعا اد میشید به کارگاه اموزش وقتی اد شدید تمام ایتم ها وآموزشهای مربوط به اون کلاس رو یکجا دریافت میکنید ودیگه هر وقتی که فرصت داشتید میتونید اموزشها رو مرور کنید و درست کنید
حتی اگر بعد از یکسال باشه، بازم امکان رفع اشکال انلاین هم دارید

واسه شروع هیچ وقت دیر نیست
کافیه بخوای و به قدرتی که در وجودت داری ایمان بیاری
کاری که من سالها پیش کردم، با وجود تمام سختیها ، الان تمام قد کنار هنرجوهام ایستادم و میدونم که همشون میتونن، چون من با اون شرایط تونستم 💪
. 🌺🌺🌼🌺🌼
Read more
 #خبرلند . ⁠⁣ ⁣⁠⁣ ⁣اپل با معرفی و عرضه‌ی اسپیکر هوشمند خانگی‌اش یعنی هوم پاد نتوانسته موفقیت زیادی ...
Media Removed
#خبرلند . ⁠⁣ ⁣⁠⁣ ⁣اپل با معرفی و عرضه‌ی اسپیکر هوشمند خانگی‌اش یعنی هوم پاد نتوانسته موفقیت زیادی کسب کند. با این که بسیاری از منتقدان از کیفیت صدای بسیار فوق‌العاده‌ هوم پاد تعریف کرده‌اند، کاربران در ماه‌های اخیر استقبال شایان توجهی از این محصول به عمل نیاورده‌اند و رقبایی نظیر آلکسای ... #خبرلند
.
⁠⁣
⁣⁠⁣
⁣اپل با معرفی و عرضه‌ی اسپیکر هوشمند خانگی‌اش یعنی هوم پاد نتوانسته موفقیت زیادی کسب کند. با این که بسیاری از منتقدان از کیفیت صدای بسیار فوق‌العاده‌ هوم پاد تعریف کرده‌اند، کاربران در ماه‌های اخیر استقبال شایان توجهی از این محصول به عمل نیاورده‌اند و رقبایی نظیر آلکسای آماوزن یا گوگل هوم را به آن ترجیح داده‌اند. حال به نظر می‌رسد که اپل زنگ خطری برای فروش بلند‌گو‌های خود به صدا درآورده و قصد دارد تحت برند بیتز هوم پاد‌های ارزانتری به بازار عرضه کند.
.
⁣پیش از این گزارش شده بود که طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی بالغ بر ۹.۲ میلیون اسپیکر هوشمند به فروش رفته و آمازون با عرضه ۴ میلیون دستگاه در سه ماهه ژانویه تا مارس کماکان بازیگر اصلی این بازار باقی مانده است. این کمپانی موفق شده ۴۳.۶ درصد از این بازار را به خود اختصاس دهد. در حالی که اپل تنها توانسته ۶۰۰ هزار از این محصولات را به فروش رسانده و ۶ درصد بازار را از آن خود کند.
.
⁣کارشناسان دو دلیل اصلی برای عدم فروش مناسب اسپیکر‌های هوم پاد اپل مطرح می‌کنند؛ اول اینکه دستیار سیری بکار رفته در این اسپیکر در مقایسه با آلکسا و دستیار گوگل حرفی برای گفتن ندارد چرا که نه تنها سیری از قابلیت‌های ویژه این دو برای بلندگو های هوشمند بهره نمی‌برد، حتی نسبت سیری تعبیه شده در آیون نیز ضعیفتر عمل می‌کند. دلیل دیگر این است که با وجود برخی ناتوانایی‌ها، بلندگوی هوشمند اپل به قیمتی بسیار گرانتر از رقبایش عرضه می‌شود. برای مثال هوم پاد اپل نرخی معادل ۳۴۹ دلار دارد، در حالی که گوگل هوم به قیمت ۱۳۰ دلار عرضه می‌شود.
.
⁣حال به نظر می‌رسد کمپانی کوپرتینویی تصمیم گرفته برای فروش بلندگوهای خود، هوم پاد‌های ارزانتری تولید کند چرا که شایعاتی در این زمینه مطرح شده و از عرضه‌ی هوم‌ پاد‌هایی ۱۹۹ دلاری خبر می‌دهد. این شایعه که توسط یکی شرکت‌های تایوانی زنجیره‌ی تولیدکنندگان منتشر شده احتمال می‌دهد هوم پاد‌های ارزانتر اپل تحت برند بیتز به بازار عرضه شوند.
.
______________________________
اپل لند Apple Lnd | مرجع تخصصی اپل
.
سایت رسمی مجموعه : http://appleland.ir
.
شماره های تماس مجموعه :
‎📞021 66 75 73 75 (ده خط)
📞021 66 34 74 44 - 6
______________________________

#اپل #هوم_پاد #اپللند #اسپیکر #appleland #homepod #apple #beats #beatsbydre
Read more
حمام حاج آقا تراب مربوط به دوره قاجار است و در نهاوند، محله علی آباد ـ کوچه حاج آقا تراب واقع شده و این ...
Media Removed
حمام حاج آقا تراب مربوط به دوره قاجار است و در نهاوند، محله علی آباد ـ کوچه حاج آقا تراب واقع شده و این اثر در تاریخ ۶ دی ۱۳۵۵ با شمارهٔ ثبت ۱۴۹۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. . در سر در ورودی این بنا ، کتیبه ای نصب شده که نام بانی حمام و تاریخ ساخت آن را ، سال 1230 در زمان ناصرالدین شاه قاجار ... حمام حاج آقا تراب مربوط به دوره قاجار است و در نهاوند، محله علی آباد ـ کوچه حاج آقا تراب واقع شده
و این اثر در تاریخ ۶ دی ۱۳۵۵ با شمارهٔ ثبت ۱۴۹۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
.
در سر در ورودی این بنا ، کتیبه ای نصب شده که نام بانی حمام و تاریخ ساخت آن را ، سال 1230 در زمان ناصرالدین شاه قاجار بیان می کند ولی به سبک دوران صفویه ساخته شده است. علت شهرت آن به حمام دوقلو به این است که حمام از دوقسمت تشکیل شده قسمت اول دارای سردینه (حمام سرد) و گرمینه (حمام گرم) بزرگ بوده و فقط مورد استفاده رجال ، اشراف و شاهزادگان قرار می گرفته و قسمت دوم همان حمام که آن هم به نوبه خود دارای سردینه و گرمینه بوده (ولی در ابعاد کوچک) ویژه افراد عادی و طبقات پایین جامعه بوده است. .
بر هلالی بالای ستون های حمام تصاویر زیبایی از شاهنامه نقش بسته است که گویای داستان جنگ رستم با دیو سفید است. این تصاویر با هفت رنگ ، صحنه هایی از داستان شاهنامه را نشان می دهد که به طرز ماهرانه ای کاشی کاری شده است، قسمت رخت کن حمام نیز با گچ بری های اسلیمی ، به زیبایی تزیین شده است.
.
این حمام با صرف هزینه ای افزون بر ۴۰۰ میلیون ریال به موزه مردمشناسی تبدیل شده و در روز جهانگردی افتتاح می شود. با تفکیک دو بخش زنانه و مردانه و تزیین آنها با ماکتهای مجزا، در بخش مردانه مراسم شستشو به نمایش گذاشته شده و در بخش زنانه مراسم حنابندان یک عروس به تصویرکشیده شدهاست. .
حمام حاج آقا تراب که در بافت قدیمی شهر نهاوند قرار دارد از دو بخش مردانه و زنانه تشکیل شده است. بنای این ساختمان مربوط به دوران قاجار بوده و یکی از معدود جاذبه های تاریخی و قابل بازدید در نهاوند است، تزیینات بین بنا شامل گج بری، کاشی کاری و نقاشی یکی از نبردهای شاهنامه است. این حمام علاوه بر دو قسمت ماکتها حمام سرد و گرم، حجره شاه نشین و خزینه نیز دارد
@__tarikhdarTasvir 📷📃
Read more
. . تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده ...
Media Removed
. . تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد. واقعیت این است که ... .
.
تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد.
واقعیت این است که نرخ رشد ظرفیت نیروگاهی کشور در دولت آقای روحانی نسبت به دولت سابق، چهل و دو درصد کاهش یافته و این کم‌کاری صرفا ناشی از اهمال یا ضعف مدیریتی نیست.
دولت آقای روحانی در موافقتنامه پاریس تعهد داده است که سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد. باید توجه داشت که نیروگاه‌های حرارتی که هشتاد و پنج درصد برق کشور را تامین می‌کنند، از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند.
طبیعی است که وقتی دولت در توافقنامه اقلیمی پاریس تعهد داده است سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد، نه‌تنها باید از افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور خودداری کند، بلکه باید طرح‌هایی را نیز برای کاهش سطح کنونی استفاده از سوخت‌های فسیلی اجرا کند.
این قلم همچنان که قائل است و در جای دیگر مبسوط به این بحث پرداخته که کارکرد رژیم‌های بین‌المللی نظیر سازمان تجارت جهانی تثبیت و نهادینه کردن وضع موجود اقتصاد جهانی به نفع کشورهای پیشرفته است، معتقد است موافقتنامه پاریس نیز کارکرد مشابهی دارد. اگر گرم شدن زمین ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی باشد، این کشورهای پیشرفته هستند که از زمان اختراع ماشین بخار در سال هزار و ششصد و نود میلادی تاکنون، اصلی‌ترین و بیشترین مصرف‌کننده این سوخت‌ها بوده‌اند و قطار پیشرفت خود را به نقطه کنونی رسانده‌اند اما حال که خود صاحب فناوری‌های نوین چون هسته‌ای شده‌اند و در کمال وقاحت دیگران را از رسیدن به این فناوری‌ها بازمی‌دارند، سخن از ضرورت کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی می‌گویند تا مبادا مسیر پیشرفتی که آنها طی کرده‌اند، توسط ملت‌های دیگر نیز طی شود. اگر بناست مصرف سوخت فسیلی در جهان کنترل شود، باید محاسبه شود که از سال هزار و ششصد و نود تاکنون هر کشور چقدر سوخت فسیلی مصرف کرده و بر اساس آن، سهم هر کشور در کاهش مصرف تعیین شود که اگر اینگونه شد، کشورهای غربی باید حداقل دو قرن هیچ سوخت فسیلی مصرف نکنند.جالب اینکه آمریکا که بیش از نُه برابر ایران گاز گلخانه‌ای تولید می‌کند، از موافقتنامه پاریس خارج شده است.
مقاله مبسوط و مستندی در این باره نوشته‌ام که می‌توانید در گزارش تیتر نخست روزنامه وطن امروز در شماره فردا مطالعه فرمایید.
www.vatanemrooz.ir/newspaper/page/2482/1/195186/0
.
@syjebraily
Read more
. گزارش یک همراهی صمیمانه . ماه گذشته از وضعیت نامساعد دختر خانم بیست و دوساله ی؛ اهل یکی از شهرهای ...
Media Removed
. گزارش یک همراهی صمیمانه . ماه گذشته از وضعیت نامساعد دختر خانم بیست و دوساله ی؛ اهل یکی از شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه گفتم که دچار سرطان بود، همو که دو سال پیش پدرش را و در زلزله پارسال، مادر و برادربزرگترش را از دست داده وسرپرستی برادر کوچک شش ساله اش را به عهده دارد. . اگر خاطر شریفتان ... .
گزارش یک همراهی صمیمانه .

ماه گذشته از وضعیت نامساعد دختر خانم بیست و دوساله ی؛ اهل یکی از شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه گفتم که دچار سرطان بود، همو که دو سال پیش پدرش را و در زلزله پارسال، مادر و برادربزرگترش را از دست داده وسرپرستی برادر کوچک شش ساله اش را به عهده دارد.
.

اگر خاطر شریفتان باشد،پارسال درمان ایشان را با کمک شما به عهده گرفتیم و در دونوبت بستری، جراحی و شیمی درمانی در مجموع بیش از سی و سه میلیون تومان برای کمک به بازگشت سلامتیش از محل کمک های شما گرامیان پرداخت کردیم .
.
در نوبت سوم، بیست روزی در بیمارستان بستری شد، و برای جراحی مجدد، و مجموعه اعمال پاراکیلینیکیش ، مبلغ 16 میلیون 800 هزار تومان از محل لطف همیشگی شما، به بیمارستانی در کرج پرداخت شد .
.

مدیریت بیمارستان هم به واسطه وضعیت ایشان، یک و نیم میلیون تومان تخفیف داد .
.

یازده مرحله شیمی درمانی این هموطن جوان، از هفته پیش آغاز شده، مجموع هزینه های شیمی درمانی ایشان، 18 میلیون و 700 هزار تومان می شود، که مبلغ 8 میلیون و 500 هزار تومان آن را از محل کمک های شما گرامیان تامین کردیم و مابقی را خیریه ای که کارش مرتبط با درمان بیماران سرطانی است متقبل شده است .
.

در مجموع در این نوبت، 25 میلیون و 300 هزار تومان از کمک های واریزی شما به حساب امور خیر این کمترین برای درمان این هموطن ارجمند هزینه شد و مراحل درمان ایشان همچنان ادامه دارد . .

بر خود لازم می دانم تا مراتب تشکر و قدردانی خودم و ایشان را از فرد فرد عزیزانی که همراهی کردند اعلام کنم . .

تنتان به ناز طبیبان، نیاز مباد .
.
آمین یا رب الرحیم .
.
حسن شمشادی
شنبه شانزدهم تیر نود و هفت .

@Shemshadichannel
#حسن_شمشادی_خبرنگار
.
.
این گزارش برای اطلاع خیرین محترم و همراهان همیشگی و #شفاف_سازی امور خیری که زیر نظر این کمترین انجام می شود، منتشر شده و هدف دیگری در آن مستتر نیست . .

باشد که خدای بزرگ به شایستگی از همه ما قبول کند . ان شاء الله .
.
راه های مشارکت در امور انسان دوستانه مشابه و غیر مشابه واریز هر مبلغی از طریق شماره كارت (5022291053939581) و شماره حساب (12693467) ، با شماره شباي Ir970570030880012693467101 بانك پاسارگاد به نام اين كمترين، حسن شمشادي و یا از طریق IdPay.ir/shemshadi48 است .
.
#گلریزان
#همیاری
#انسانم_آرزوست
Read more
اولین روز تیرماه بلندترین روز سال است، کوتاه‌ترین شب سال. در کوتاه‌ترین شب سال خوب است آدم داستان ...
Media Removed
اولین روز تیرماه بلندترین روز سال است، کوتاه‌ترین شب سال. در کوتاه‌ترین شب سال خوب است آدم داستان کوتاه کوتاه بخواند. البته این بهانه است که برویم سراغ چیزهایی که دوست داریم و نمی‌شود همیشه به آن پرداخت. ما داستان خیلی کوتاه را دوست داریم اما در مجله نمی‌شود همیشه با این تمرکز و قوت که در این شماره ... اولین روز تیرماه بلندترین روز سال است، کوتاه‌ترین شب سال. در کوتاه‌ترین شب سال خوب است آدم داستان کوتاه کوتاه بخواند. البته این بهانه است که برویم سراغ چیزهایی که دوست داریم و نمی‌شود همیشه به آن پرداخت. ما داستان خیلی کوتاه را دوست داریم اما در مجله نمی‌شود همیشه با این تمرکز و قوت که در این شماره سراغش رفتیم داستان کوتاه کوتاه چاپ کنیم. این‌که نمی‌توانیم هم بیشتر به‌خاطر حال و احوالی است که مجله در این سال‌ها داشته. مجله‌ی داستان جایی بوده برای خواندن متن‌های مفصل‌تر و طولانی‌تر اما دو سال قبل هم با همین بهانه‌ اول تیر یک مجموعه داستان کوتاه کوتاه ایرانی چاپ کردیم. این ‌بار دورخیزمان بیشتر بود و یک سالی به این شماره فکر می‌کردیم.
برشی از «درآستانه». متن کامل این مطلب را می‌توانید در شماره‌ی تیرماه ببینید.

#داستان_همشهرى
#در_آستانه
Read more
در سیتی سنتر اصفهان برای فیلم پاستاریونی رفته بودیم که سام درخشانی خبر داد که یک رستوران باحال پیدا کرده. فضای رستوران بسیار زیبا بود و جون می داد برای هواهای دو نفره. راجع به غذاهاشون خواهم نوشت. فقط یک بوی ناخوشایندی از بیرون سیتی سنتر میومد که پنج دقیقه اول یک ذره شدید بود. در مجموع رستوران باحالی ... در سیتی سنتر اصفهان برای فیلم پاستاریونی رفته بودیم که سام درخشانی خبر داد که یک رستوران باحال پیدا کرده. فضای رستوران بسیار زیبا بود و جون می داد برای هواهای دو نفره. راجع به غذاهاشون خواهم نوشت.
فقط یک بوی ناخوشایندی از بیرون سیتی سنتر میومد که پنج دقیقه اول یک ذره شدید بود.
در مجموع رستوران باحالی بود و انتظار چنین رستورانی رو نداشتم.
قیمت سالادها بین بیست هزار تا بیست و نه هزار تومان
قیمت پیتزاها بین بیست و دو تا چهل و سه تومان
قیمت استیک ها حدود هفتاد و چهار تا هفتاد و شش هزار تومان و برای پاستاها بین بیست و پنج تا سی و پنج تومان بود.
دو موردی که خیلی خوب بود این بود که آشپزخونه دید کامل داشت و دوم اینکه منو عکس تمام غذاها رو داشت و می تونستین ببینین چی قراره بخورین.
آدرس: اصفهان، سیتی سنتر ، طبقه دوم ، شماره F2-05، رستوران فرش استیشن‌
تلفن:۰۳۱۳۶۵۵۰۴۰۵
#اصفهان #رستوران #ایران #غذا #سیتی_سنتر #سیتی_سنتر_اصفهان
#رستورانگردی #مسترتیستر #فرش_استيشن #پاستاریونی
#mrtaster #citycenter #foodie #food #foodcritic #restaurant #iran #esfahan
Read more
<span class="emoji emoji26a1"></span>️تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد ...
Media Removed
️تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد. واقعیت این است که نرخ ... ⚡️تلقی عمومی این است که خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده این ایام ناشی از کم‌آبی است. اما صرفا پانزده درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و ذخیره آب پشت سدها نسبت به سال گذشته صرفا بیست درصد کاهش داشته است، لذا کم آبی نمی‌تواند دلیل این خاموشی‌های گسترده و سراسری باشد.
واقعیت این است که نرخ رشد ظرفیت نیروگاهی کشور در دولت آقای روحانی نسبت به دولت سابق، چهل و دو درصد کاهش یافته و این کم‌کاری صرفا ناشی از اهمال یا ضعف مدیریتی نیست.
دولت آقای روحانی در موافقتنامه پاریس تعهد داده است که سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد. باید توجه داشت که نیروگاه‌های حرارتی که هشتاد و پنج درصد برق کشور را تامین می‌کنند، از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند.
طبیعی است که وقتی دولت در توافقنامه اقلیمی پاریس تعهد داده است سوزاندن سوخت‌های فسیلی را دوازده درصد کاهش دهد، نه‌تنها باید از افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور خودداری کند، بلکه باید طرح‌هایی را نیز برای کاهش سطح کنونی استفاده از سوخت‌های فسیلی اجرا کند.
این قلم همچنان که قائل است و در جای دیگر مبسوط به این بحث پرداخته که کارکرد رژیم‌های بین‌المللی نظیر سازمان تجارت جهانی تثبیت و نهادینه کردن وضع موجود اقتصاد جهانی به نفع کشورهای پیشرفته است، معتقد است موافقتنامه پاریس نیز کارکرد مشابهی دارد. اگر گرم شدن زمین ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی باشد، این کشورهای پیشرفته هستند که از زمان اختراع ماشین بخار در سال هزار و ششصد و نود میلادی تاکنون، اصلی‌ترین و بیشترین مصرف‌کننده این سوخت‌ها بوده‌اند و قطار پیشرفت خود را به نقطه کنونی رسانده‌اند اما حال که خود صاحب فناوری‌های نوین چون هسته‌ای شده‌اند و در کمال وقاحت دیگران را از رسیدن به این فناوری‌ها بازمی‌دارند، سخن از ضرورت کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی می‌گویند تا مبادا مسیر پیشرفتی که آنها طی کرده‌اند، توسط ملت‌های دیگر نیز طی شود. اگر بناست مصرف سوخت فسیلی در جهان کنترل شود، باید محاسبه شود که از سال هزار و ششصد و نود تاکنون هر کشور چقدر سوخت فسیلی مصرف کرده و بر اساس آن، سهم هر کشور در کاهش مصرف تعیین شود که اگر اینگونه شد، کشورهای غربی باید حداقل دو قرن هیچ سوخت فسیلی مصرف نکنند.جالب اینکه آمریکا که بیش از نُه برابر ایران گاز گلخانه‌ای تولید می‌کند، از موافقتنامه پاریس خارج شده است.
♦️مقاله مبسوط و مستندی در این باره نوشته‌ام که می‌توانید در گزارش تیتر نخست روزنامه وطن امروز در شماره امروز مطالعه فرمایید.
www.vatanemrooz.ir/newspaper
Read more
. مهمان آشپزخانه کودک خود باشید و از بازی و آشپزی با او لذت ببرید. آشپز خانه چوبی 4 تکه قیمت :2,880.000 ...
Media Removed
. مهمان آشپزخانه کودک خود باشید و از بازی و آشپزی با او لذت ببرید. آشپز خانه چوبی 4 تکه قیمت :2,880.000 تومان دارای سینک،اجاق گاز،یخچال،ماشین لباسشوئی کوچولوها عاشق این هستند که مثل مادرها غذا بپزند، از مهمان ها پذیرایی کنند و مسئولیت این قبیل کارها را بر عهده بگیرند. طراحی و ساخت این ست ... .
مهمان آشپزخانه کودک خود باشید و از بازی و آشپزی با او لذت ببرید.
آشپز خانه چوبی 4 تکه
قیمت :2,880.000 تومان
دارای سینک،اجاق گاز،یخچال،ماشین لباسشوئی
کوچولوها عاشق این هستند که مثل مادرها غذا بپزند، از مهمان ها پذیرایی کنند و مسئولیت این قبیل کارها را بر عهده بگیرند.
طراحی و ساخت این ست آشپزخانه طوری است که برای کودک کاملا باورپذیر بوده و اینکه به راحتی می توان با وسایل بازی مثل قابلمه، بشقاب ...آن را تجهیز کرد.
تمام درها قابل باز شدن هستند تا تجربه آشپزی را به طور کامل برای کودک بوجود بیاورند.
این ست آشپزخانه کودکان را به بازی دعوت می کند تا در کنار هم از آن لذت ببرند و خلاقیت آن ها پرورش یابد.
اساسا بازی های دستی بر عملکرد همزمان چشم و دست تمرکز دارند و این توانایی را در آن ها تقویت می کند.
این محصول برای گروه سنی بالای 3 سال مناسب است.
ساخت آن به گونه ایست که خطری برای بازی این گروه سنی نداشته باشد برای مثال لبه ها تا حد امکان گرد هستند. جنس این آشپزخانه کودک از MDF بوده و طول عمر بالایی دارد.
طول كل ١٨٠ سانتیمتر
ابعاد سينك ظرفشوئی: 35*50*85 سانتیمتر
ابعاد ماشین لباسشوئی: 35*40*75 سانتیمتر
ابعاد یخچال دو طبقه : 35*45*110سانتیمتر
ابعاد گاز: 35*50*75 سانتیمتر
جنس: mdf ترک
نوع رنگ: پلی پورتال

لینک خرید
https://piccotoys.com/product/376621
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #children #boy #girl
#پیکوتویز #اسباب_بازی #اسباببازی #مهد_کودک #خانه_بازی #هدیه #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #مادروكودك #قصر_کودک #اسباب_بازی #آشپزخانه #آشپزخانه چوبی #لوازم_مشاغل #لوازم_آشپزخانه
Read more
. بخشی از شماره اول مجموعه مقالات "اکسنامه" به قلم بنده. برای مطالعه متن کامل به کانال سینما اکسپرت ...
Media Removed
. بخشی از شماره اول مجموعه مقالات "اکسنامه" به قلم بنده. برای مطالعه متن کامل به کانال سینما اکسپرت مراجعه کنید. . . لانتیموس، کوبریک: کیدمن با همان لباس مجلسی در میهمانی! . . یورگوس لانتیموس فیلمساز جوان یونانی است که در سالهای اخیر فیلم های بحث برانگیزی ساخته. او برخلاف دیگر همکاران ... .
بخشی از شماره اول مجموعه مقالات "اکسنامه" به قلم بنده. برای مطالعه متن کامل به کانال سینما اکسپرت مراجعه کنید.
.
.
لانتیموس، کوبریک: کیدمن با همان لباس مجلسی در میهمانی!
.
.
یورگوس لانتیموس فیلمساز جوان یونانی است که در سالهای اخیر فیلم های بحث برانگیزی ساخته. او برخلاف دیگر همکاران خود سریعاً مراتب پیشرفت را طی کرد. تنها با یک فیلم دیده شد و با فیلمی دیگر تبدیل به شخصیتی جهانی گشت. در مورد شخص لانتیموس و پرونده فیلمسازی اش حرف بسیار است. اما در این مقاله قصد بر این است که به موضوع دیگری بپردازیم. "ارتباط سینمای لانتیموس و کوبریک" این عنوان احتمالا موجب تحریک و واکنش برانگیزی اکثریت خوانندگان متن میگردد. که چرا استاد را با یک فیلمساز جوان که هنوز به قواعد سینمایی احاطه ندارد قیاس میکنی. حق هم دارند. مقایسه کوبریک و لانتیموس از دو جهت اشتباه است.
.
ادامه در کانال تلگرام سینما اکسپرت
@cinemaexpert
Read more
Loading...
Load More
Loading...