با کودک تربیت

Loading...


Unique profiles
65
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Shiraz, Iran, Qom, Iran, Gorgan, Iran
Average media age
732 days
to ratio
10.1
 #تولد_یکسالگی سالی که مثل یک چشم به هم زدن گذشت. بعد از #امیر_عباس چالش های جدید و جدی به زندگی ما ...
Media Removed
#تولد_یکسالگی سالی که مثل یک چشم به هم زدن گذشت. بعد از #امیر_عباس چالش های جدید و جدی به زندگی ما افزوده شد. چالش #تربیت، نوع #تغذیه، ساعت #خواب، باید و نباید های #مسافرت جمعی، افسردگی بعد از زایمان، زمان جدایی از اتاق والدین، رفتار دیگران با #کودک، #تربیت_جنسی و مراقبت های لازم در مقابل بیماری ... #تولد_یکسالگی
سالی که مثل یک چشم به هم زدن گذشت.
بعد از #امیر_عباس چالش های جدید و جدی به زندگی ما افزوده شد.
چالش #تربیت، نوع #تغذیه، ساعت #خواب، باید و نباید های #مسافرت جمعی، افسردگی بعد از زایمان، زمان جدایی از اتاق والدین، رفتار دیگران با #کودک، #تربیت_جنسی و مراقبت های لازم در مقابل بیماری و سلامت کودک.
واقعیت اینکه بنده در #خانواده ای بزرگ نشدم که اینقدر امر بچه داری رو جدی بگیرند اما دغدغه های #مادرانه همسرم رو سعی کردم تا حدی درک کنم و ازش ممنونم.
@asalbanoo_hamsaretalabe
البته منوبانو تا این لحظه معتقدیم شیرینی #نوزاد در زندگی قابل قیاس با تلخی مواجهه با این چالش ها نیست.
#زندگی_طلبگی_با_طعم_عسل
#باغ_ایرانی
#عاشقانه
#روحانی
#نی_نی
#نینی
Read more
Loading...
. توران میرهادی را بعنوان مادر ادبیات کودک ایران میشناسند. او بنیانگذار شورای کتاب کودک در ایران ...
Media Removed
. توران میرهادی را بعنوان مادر ادبیات کودک ایران میشناسند. او بنیانگذار شورای کتاب کودک در ایران است که از دل آن فرهنگنامه کودک و نوجوان ایران رشد کرده،فرهنگنامه ای که برخلاف خیلی از فرهنگنامه های دیگر ترجمه نیست وحاصل سالها کار تیمی و پژوهش است و نکته جالب این که بدون کمک هیچ نهاد دولتی به ظهور ... .
توران میرهادی را بعنوان مادر ادبیات کودک ایران میشناسند. او بنیانگذار شورای کتاب کودک در ایران است که از دل آن فرهنگنامه کودک و نوجوان ایران رشد کرده،فرهنگنامه ای که برخلاف خیلی از فرهنگنامه های دیگر ترجمه نیست وحاصل سالها کار تیمی و پژوهش است و نکته جالب این که بدون کمک هیچ نهاد دولتی به ظهور رسیده و تا اینجا بالیده است، مقاله های آن دقیق و مستند است و در تالیف آن بیش از ۲۵۰ استاد و پژوهشگر تخصصهای مختلف همکاری داوطلبانه داشته اند،توران میرهادی انسان
وارسته ای است که تمام عمرش را برای تعلیم کودکان ایران گداشته و  در توصیف آموزش و پرورش مطلوبش می‌گوید: «بزرگ‌ترین دستاورد تحصیلی من، دستیابی به نگرش دیگری به آموزش و پرورش به طور کلی است، آموزش‌و پرورش آزاد از قید و بندهای سیاسی حکومت‌ها.»
کسی که توران میرهادی را بشناسد به نظر من حتما انسان بهتری خواهد شد و قطعا بچه هایش را بهتر تربیت خواهد کرد.
مستند توران خانم ، ساخته رخشان بنی اعتماد و مجتبی میر طهماسب، امکان این شناخت را میدهد تا سالهای پایانی عمر پربار توران میر هادی راببینیم و بشناسیم زنی را که برای شناخت نوع نگاهش همین یک جمله از او کافیست که:صلح را باید از کودکی آموخت.
برای اولین بار این فیلم بصورت اینترنتی ، امروز و فردا پخش میشود، شما میتوانید با خرید بلیط از سایت هاشور این فیلم را بصورت آنلاین تماشا کنید، تمام درآمد فروش هم در اختیار شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودک قرار میگیرد که هنوز چاپ جلدهای پایانی آن به انتها نرسیده ،این هم آدرس سایت
Www.hashure.com
با خرید بلیط و تماشای این مستند ، شما هم قدمی کوچک بردارید برای یک کار فرهنگی و در غیاب حمایتهای دولتی زنجیره ای شوید در ادامه ی دغدغه های توران خانم میر هادی...
@rakhshanbanietemad
@mojtabamirtahmasb
@karestanfilm
@hashuremostanad
Read more
‌ <span class="emoji emoji2b55"></span>️ توطئه علیه مسجد/ افشاگری کبری خزعلی از برنامه‌ریزی برای بی سابقه ترین اقدام علیه #مساجد توسط ...
Media Removed
️ توطئه علیه مسجد/ افشاگری کبری خزعلی از برنامه‌ریزی برای بی سابقه ترین اقدام علیه #مساجد توسط دولت #روحانی به گزارش خبرنگار مهر٬ کبری خزعلی در نشست بررسی مدیریت چندگانه دولت در مواجهه با سند ۲۰۳۰، اظهار داشت: ‌ در حال حاضر #سند۲۰۳۰ به طور وسیع در مدارس٬ مهد کودک‌ها، مراکز بهداشتی و ... ...
⭕️ توطئه علیه مسجد/ افشاگری کبری خزعلی از برنامه‌ریزی برای بی سابقه ترین اقدام علیه #مساجد توسط دولت #روحانی

به گزارش خبرنگار مهر٬ کبری خزعلی در نشست بررسی مدیریت چندگانه دولت در مواجهه با سند ۲۰۳۰، اظهار داشت:

در حال حاضر #سند۲۰۳۰ به طور وسیع در مدارس٬ مهد کودک‌ها، مراکز بهداشتی و ... اجرا می‌شود و در مرحله جدید رسانه ملی را هدف گرفته اند. وی ادامه داد: شبکه سلامت رسانه ملی به شکل وسیع و دیگر شبکه ها در حال آموزش #مسائل_جنسی در قالب سند ۲۰۳۰ است.

رئیس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان تاکید کرد: در دانشگاهها٬ فضای مجازی و امروز صدا و سیما و حتی مساجد هدف اجرای سند ۲۰۳۰ قرار گرفته اند.

خزعلی با اشاره به بررسی اساسنامه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد:

این اساسنامه هنوز قانونی نشده اما قرار است با تکیه بر سند پشتیبان آن که به صورت مخفیانه در حال بررسی است٬ مساجد از اختیار روحانیت خارج شود و تحت کنترل دولت قرار بگیرد!

وی گفت: در تاریخ اسلام شاهد نبودیم که دولت مساجد را تصرف کند. مسجد از شئون ولی فقیه است و وظیفه مدیریت امور دینی برعهده ولی فقیه است که باید با کمک سازمانهایی چون تبلیغات اسلامی و تربیت نیرو در حوزه های علمیه انجام شود اما با این طرح مسجد در اختیار وزارت ارشاد قرار می گیرد. حتی رشته دانشگاهی مسجدداری همانند هتل داری تاسیس کرده اند و افرادی وارد شده اند که قرابتی با فضای مسجد ندارند.

خزعلی افزود: حتی مباحث اقتصاد مسجد را هدف گرفته اند تا در تصرف دولت در آید و در چارچوب سیستم استخدامی٬ از روحانی سلب اختیار کنند و روحانی فقط بتواند در حد پیشنهاد مدیریت مسجد در امور دخالت کند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح٬ مدیرکل ارشاد یک شهرستان بر روحانیان سلطه می یابد و در سند پشتیبان اساسنامه آمده است که فعالان #مسجد باید راه را باز کنند تا مجاوران به مسجد بیایند و به اصطلاح فضا را بانشاط کنند. جوانان و هنرمندان را جذب کنند و مسئولان مسجد تاب آوری داشته باشند و تحمل کنند تا مسجد با نشاط شود!

خزعلی اضافه کرد: می خواهند اختیار روحانی مسجد در حد خواندن #نماز_جماعت باشد. می گویند مسجد باید یک نهاد غیر دولتی٬ غیر انتفاعی و فرهنگی باشد اما این با دولتی شدن مساجد در تناقض است. در بدنه مساجد شوراهایی تعیین کرده اند که دولتی است و با تغییر دولتها ممکن است تغییر کند و این یعنی سیاست‌های فرهنگی در مساجد با تغییر دولت‌ها عوض شود!

@mesle_ammar
Read more
. شروع ثبت نام دوره ی جدید بازیگری مقدماتی آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر . با مدیریت پوران درخشنده. بازیگری کودک و نوجوان ( 7 تا 17 سال) . بازیگری بزرگسال ( 18 تا 37 سال ) . —————————————————————— زیر نظر اساتید مجرب تئاتر، سینما و تلویزیون ——————————————————————- فوق برنامه ... .
🔴شروع ثبت نام دوره ی جدید بازیگری
مقدماتی آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر .
🔹با مدیریت پوران درخشنده.
🎭بازیگری کودک و نوجوان ( 7 تا 17 سال) .
🎭بازیگری بزرگسال ( 18 تا 37 سال ) .
——————————————————————
🔸زیر نظر اساتید مجرب تئاتر، سینما و تلویزیون
——————————————————————-
🔸فوق برنامه های رایگان دوره بازیگری
جهت حمایت از هنرجویان 👇
🔘ترم مقدماتی
👇
✔برگزاری ورک شاپ های تخصصی
در زمینه یوگا و روانشناسی و ...
✔برگزاری تست هوش با حضور استاد مربوطه و آزمون BGCT.
✔صدور کارت عضویت آموزشگاه.
جهت دیدن تئاتر و فیلمهای سینمای هنر و تجربه.
✔ثبت عکس های شما در آلبوم
آموزشگاه جهت معرفی به پروژه های سینمایی
✔برگزاری اردوهای یک روزه
خارج از شهر با حضور اساتید مربوطه
و آشنایی با عکاسی و تربیت احساس خلاقه در طبیعت.
——————-
🔘ترم میانی
👇
✔اجرای تئاتر به مدت 20 شب
در سالن های معتبر استان تهران
✔بازدید از پشت صحنه فیلم های سینمایی
✔بازدید از شهرک سینمایی غزالی، موزه سینمایی
و دفاع مقدس و ...
———————
🔘ترم تکمیلی
👇
✔بازی درفیلم های کوتاه به کارگردانی
اساتید و تهیه کنندگی آموزشگاه سینمایی خورمهر
✔مدرک پایان دوره ازوزارت
فرهنگ و ارشاد اسلامی
✔برگزاری جشنواره سینمایی و
نمایشنامه خوانی با حضور اساتید و هنرمندان و هنرجویان در سالن های معتبر در استان تهران
———————
📣📣 دو هنرجوی برتر که بالاترین نمره و معدل را از لحاظ علمی، فرهنگی و انضباطی وفعالیت های مرتبط از اساتید وآموزشگاه خورمهر کسب نمایند به سفری علمی و هنری به جشنواره های سینمایی و تئاتری خارج از ایران به صورت رایگان جهت کسب تجارب و بهره مندی از فرصت های حرفه ای اعزام خواهند شد.
————————————————————--
▪علاقمندان واجد شرایط جهت اطلاعات بیشتر در ساعات اداري ( ١٠ صبح الي ٥ عصر) با شماره تلفن های درج شده تماس و یا به آدرس 📍تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، شمال به جنوب، بعد از میدان کلانتری، روبروی بانک پارسیان، پلاک 283، واحد سه مراجعه فرمایند.
📞02188614137
📞02188614138
Instagram : khovarmehr.film
Telegram : khovarmehrfilm
—————————————
@pouranderakhshandeh
—————————————
Mix & Edit :
@ali.ashourdan
@ebi_ashourdan
Read more
لطفا ورق بزنید جواب در پستها به صورت البومی گذاشتم کتک زدن والدين توسط کودکان در سنين ۲ تا ۴ سالگي شيوع ...
Media Removed
لطفا ورق بزنید جواب در پستها به صورت البومی گذاشتم کتک زدن والدين توسط کودکان در سنين ۲ تا ۴ سالگي شيوع بيشتري دارد. معمولا کودک در موقعيت هايي که رنجيده مي شود، خجالت مي کشد و يا خسته است اين واکنش نامطلوب را از خود نشان مي دهد. بسياري از والدين ممکن است نسبت به اين رفتار کودک حساسيتي نشان ندهند، ... لطفا ورق بزنید جواب در پستها به صورت البومی گذاشتم
کتک زدن والدين توسط کودکان در سنين ۲ تا ۴ سالگي شيوع بيشتري دارد. معمولا کودک در موقعيت هايي که رنجيده مي شود، خجالت مي کشد و يا خسته است اين واکنش نامطلوب را از خود نشان مي دهد. بسياري از والدين ممکن است نسبت به اين رفتار کودک حساسيتي نشان ندهند، آن ها معمولا اين چنين استدلال مي کنند که فرزندشان هنوز کوچک است بنابراين به برخورد جدي و مناسب با اين رفتار او نيازي وجود ندارد و يا چون اين رفتار صدمه اي براي آنان ايجاد نمي کند پس تداوم آن ايرادي ندارد. اما آن چه که به اين گروه از والدين پيشنهاد مي شود، اين است که از همين سنين خردسالي براي ارائه مهارت هاي اجتماعي مناسب به کودک شان تلاش کنند زيرا يکي از بهترين زمان هايي که مي توان الگوهاي رفتاري مطلوب را در فرزندان تثبيت کرد، خردسالي و سال هاي پيش از ورود به مدرسه است لطفا اگر مطلب مفید بود والـــــدیـــــن عزیز دیگرو در کامنتها منشن کنید تا از مطالب استفاده کنند
#مادرانه_20 #مادر #روانشناسی_کودک #روانشناسی_خانواده
#روانشناسی #مشاور #نینیمون #مشاوره #تربیت #کودکی #جشن #کودک #نینی #کوچولو #نینی_ناز #مادرانه #آتلیه #خانه #رستوران #کتاب #آشپزی #نوزادی #شادی #مادر #تولد #عکاسی #خانه_مدرن #بازی #تبلیغات #همسرم
Read more
. مدت هاست کار از #نه_به_کودک_آزاری گذشته... . پیشنهاد جدی من: . #نه_به_کودک_آوری . تا ...
Media Removed
. مدت هاست کار از #نه_به_کودک_آزاری گذشته... . پیشنهاد جدی من: . #نه_به_کودک_آوری . تا وقتی تولید مثل و کودک آوری برای پدر و مادرها صرفا به عنوان یک "تفریح" یا یک "انگیزه" یا یک "شیرینی زندگی" مطرح است شاهد کودکانی با روان سالم نخواهیم بود. . در مملکتی که برای رانندگی باید کلاس رفت و گواهینامه ... .
مدت هاست کار از
#نه_به_کودک_آزاری گذشته...
.
پیشنهاد جدی من:
.
#نه_به_کودک_آوری
.
تا وقتی تولید مثل و کودک آوری برای پدر و مادرها صرفا به عنوان یک "تفریح" یا یک "انگیزه" یا یک "شیرینی زندگی" مطرح است شاهد کودکانی با روان سالم نخواهیم بود.
.
در مملکتی که برای رانندگی باید کلاس رفت و گواهینامه گرفت ولی برای به دنیا آوردن کودک هیچ آموزشی الزامی نیست، زاییدن کودک جنایت است...
.
هیچ مادری مهربان نیست اگر پیش از زاییدن کودکش صدها ساعت وقت صرف مطالعه ی نحوه ی تربیت کودکان نکرده باشد، و هیچ پدری نیز...
Read more
Loading...
چرا بهتر است کودکانمان کاراته بیاموزند؟ . کاراته، هنر رزمی اصیل ژاپنی یا به عبارت بهتر، مکتب انسان ...
Media Removed
چرا بهتر است کودکانمان کاراته بیاموزند؟ . کاراته، هنر رزمی اصیل ژاپنی یا به عبارت بهتر، مکتب انسان ساز برتر. هنر رزمی که از دیر باز تا به امروز، همواره در جهت رشد و تعالی گام برداشته و همچنان بر تعداد هنرجویانش در سرتاسر جهان افزوده می گردد. از ویژگی های بارز کاراته اینکه، خیلی مورد توجه والدین ... چرا بهتر است کودکانمان کاراته بیاموزند؟
.
کاراته، هنر رزمی اصیل ژاپنی یا به عبارت بهتر، مکتب انسان ساز برتر. هنر رزمی که از دیر باز تا به امروز، همواره در جهت رشد و تعالی گام برداشته و همچنان بر تعداد هنرجویانش در سرتاسر جهان افزوده می گردد. از ویژگی های بارز کاراته اینکه، خیلی مورد توجه والدین جهت تربیت و پرورش فرزندانشان قرار داشته است. خود شما هنگامی که کودک بودید، آیا آرزو نداشتید تا در بزرگسالی به یک ستارۀ مبارز کاراته کا مبدل گردید؟ امروزه صنعت سینما هم به این مسئله کمک کرده و شاید کودکان امروز، با دیدن فیلمهایی مانند کودک کاراته کا و غیره. رویای تبدیل شدن به یک فوق ستارۀ کوچک مانند دانییِل لاروسو را در سر بپرورانند. اما واقعیت این است که کاراته چیزی بیشتر از اینها می تواند برای این فرزندان، بعنوان مردان و زنان آینده، به ارمغان داشته باشد. در این مقاله که در شماره مرداد ماه مجله رزم آور به چاپ رسیده سعی بر آن داریم تا علل و دلایل این امر را مورد بررسی قرار دهیم. اینکه چرا هنر رزمی کاراته، بعنوان بهترین ابزار می تواند در زمینۀ پرورش جسم و تربیت روح فرزندان مؤثر واقع گردد. .
پنج دلیل خوب، برای آنکه فرزندمان را در یک باشگاه کاراته ثبت نام کنیم در شماره مرداد بخوانید...
.
#کاراته #کاراته_دو #رزم_آور #رزم_آورمرداد #مجله #رزمی #هنرهای_رزمی #هنرهای_رزمی #karate #magazine #martialarts
Read more
‍♀️ بلدی خودتو به بچگی بزنی؟ دلت تنگ می‌شه به زمان بچگیت؟ . . . منبرک: (عشق به کودکان) . . فرزندانتان تنها برای زمان مشخصی به شما سپرده شده‌اند. در این سال‌ها تمام تلاش خود را انجام دهید تا به آدم‌های خوبی تبدیل شوند. چون بعد از آن کاری از دست شما ساخته نیست. هیچ گاه برای تربیت کودک زود نیست. ... 🏃‍♀️
بلدی خودتو به بچگی بزنی؟
دلت تنگ می‌شه به زمان بچگیت؟
.
.
.
📝منبرک: (عشق به کودکان)
.
.
فرزندانتان تنها برای زمان مشخصی به شما سپرده شده‌اند. در این سال‌ها تمام تلاش خود را انجام دهید تا به آدم‌های خوبی تبدیل شوند. چون بعد از آن کاری از دست شما ساخته نیست.
هیچ گاه برای تربیت کودک زود نیست. این موجودات دوست داشتنی بسیار باهوش هستند و از همان ابتدا همه چیز را به خوبی درک و ضبط می‌کنند.
بگذارید آنها انتخاب‌کننده‌ی نوع بازی باشند و درباره‌ی قوانین وسواس به خرج ندهید، شما هم با جریان پیش بروید و لذت ببرید، این معنای بازی است.
اگر کودک شما هنوز قادر به حرف زدن نیست، به این معنی نیست که اصلا حرفی برای گفتن به شما ندارد. استفاده از علائم اشاره‌‌ایِ ساده پیش از آنکه فرزندتان بتواند حرف بزند، به شما کمک خواهد کرد تا پِی ببرید او چه احتیاجاتی دارد و حتی چطور احساس خوبی پیدا می‌کند.
حتی اگر تعداد دفعات اِبراز علاقه‌ی شما به ۷۴۳ بار در روز برسد! به یاد داشته باشید که با کاربرد زیادی این کلمات محبت‌آمیز و در آغوش گرفتن و بوسیدن آنها کودکتان، لوس بار نخواهد آمد.
کودک همواره باید احساس کند که پدر و مادرش او را دوست دارند و از او حمایت می‌کنند. این محبت و توجه، محیط آرام و قابل اعتمادی از نظر روانی برای او فراهم می‌‌آورد که عامل مؤثر در رشد و تکامل عاطفی او خواهد بود.
به قول آیت‌الله بهجت، کودکان چیزهایی را می‌بینند و می‌شنوند و می‌فهمند که بزرگ‌ترها نه می‌بینند، نه می‌شنوند، نه می‌فهمند!
#مصطفی_سلیمانی .
.
.
پی‌نوشت:
بازی من و طاها.😍
ببخشید بابت آلودگی صوتی😅
خواستم بترسونمش، جوابم رو داد... 🤣
Read more
Loading...
حرف اضافی ممنوع! ۵۰,۰۰تومان راهنمای پدران و مادران در مختصر و مفید صحبت کردن با فرزندان #کودک ...
Media Removed
حرف اضافی ممنوع! ۵۰,۰۰تومان راهنمای پدران و مادران در مختصر و مفید صحبت کردن با فرزندان #کودک #مادر #خانواده #تربیت #تربیتـکودک #خشم #کنترل #مقابله #خلاقیت #koodak #kids #book #toys #madar #tarbiat حرف اضافی ممنوع!
۵۰,۰۰تومان
راهنمای پدران و مادران در مختصر و مفید صحبت کردن با فرزندان

#کودک #مادر #خانواده #تربیت #تربیتـکودک #خشم #کنترل #مقابله #خلاقیت
#koodak #kids #book #toys #madar #tarbiat
. آموزش مسایل جنسی به کودک و نوجوان چاشنی: تربیت فرزند . این کتاب بایدها و نبایدهای آموزش مسایل ...
Media Removed
. آموزش مسایل جنسی به کودک و نوجوان چاشنی: تربیت فرزند . این کتاب بایدها و نبایدهای آموزش مسایل جنسی را به کودکان بیان می­کند. پژوهش­ها نشان داده است که سواستفاده و بدرفتاری با کودکان (جنسی، فیزیکی و عاطفی) می­تواند آسیب­ها و مشکلات جدی روانی در آینده­ی فرد ایجاد کند. تابو بودن صحبت در ورد ... .
آموزش مسایل جنسی به کودک و نوجوان
چاشنی: تربیت فرزند
.
این کتاب بایدها و نبایدهای آموزش مسایل جنسی را به کودکان بیان می­کند. پژوهش­ها نشان داده است که سواستفاده و بدرفتاری با کودکان (جنسی، فیزیکی و عاطفی) می­تواند آسیب­ها و مشکلات جدی روانی در آینده­ی فرد ایجاد کند. تابو بودن صحبت در ورد مسایل جنسی، ناآگاهی والدین از چگونگی صحبت درباره­ی این موضوع مهم و ناتوانی آن­ها از پاسخ به برخی سوالات کنجکاوانه­ی کودکان، منابع آموزشی غیر رسمی (کتاب، سی­دی، مجله و برنامه­های تلویزیونی) برای والدین و کودکان، همگی منجر به برهوت آگاهی در زمینه­ی مسایل جنسی در کودکان و نوجوانان شده است. این کتاب به والدین و مربیان کمک می­کند تا حد و مرزها را برای کودک به شکل صحیح عنوان کنند.
.
قیمت اصلی: 120,000 ریال
مقدار تخفیف: 24,000 ریال
قیمت نهایی خرید شما: 96,000 ریال
.

www.30book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
<span class="emoji emoji2b55"></span>️ آموزش نظم به کودکان <span class="emoji emoji2796"></span> ساده کردن کار با برچسب‌گذاری یک برچسب می‌تواند برای کودک شما بسیار مفید باشد. ...
Media Removed
️ آموزش نظم به کودکان ساده کردن کار با برچسب‌گذاری یک برچسب می‌تواند برای کودک شما بسیار مفید باشد. شما می‌توانید روی تمامی جعبه‌های پلاستیکی، کشوها، قفسه‌ها و هر چیز دیگری برچسب بزنید تا کودک بفهمد هر چیزی را کجا بگذارد. اگر هنوز کودکتان بلد نیست بخواند شما می‌تواند با استفاده از برچسب‌های ... ⭕️ آموزش نظم به کودکان ➖ ساده کردن کار با برچسب‌گذاری
یک برچسب می‌تواند برای کودک شما بسیار مفید باشد. شما می‌توانید روی تمامی جعبه‌های پلاستیکی، کشوها، قفسه‌ها و هر چیز دیگری برچسب بزنید تا کودک بفهمد هر چیزی را کجا بگذارد. اگر هنوز کودکتان بلد نیست بخواند شما می‌تواند با استفاده از برچسب‌های عکس‌دار به او کمک کنید. این کار به کودک شما کمک زیادی خواهد کرد.

#روانشناسی #تربیت_کودک #والدین_بخوانند #نظم
Read more
هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش ...
Media Removed
هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوانه. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم. وقتی که با دخترم کارتون (فروزن)رو دیدیم، کارتونی که با ازدواج تموم نمیشد!! و این برای نسل من عجیب بود ...و سال قبل کارتون (بریو)...و سال ... هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوانه. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم. وقتی که با دخترم کارتون (فروزن)رو دیدیم، کارتونی که با ازدواج تموم نمیشد!! و این برای نسل من عجیب بود ...و سال قبل کارتون (بریو)...و سال قبل کارتون هیولا در پاریس...زمانی که متوجه این موضوع شدم بیاد آوردم سالهاست که اینطوریه، از سیندرلا گرفته تا دیو و دلبر و الی آخر..چرا ؟ به این نتیجه رسیدم که شاید اونها به این نتیجه رسیدن که زنهای قوی، نرمال و با اعتماد بنفس،تضمین یک جامعه‌ی سالم، نرمال و پیشرو هستن، و اگر زنها تحقیر بشن, کار اون جامعه ساخته ست.چند ماه بعد نوشته‌ای از خانم «تهمینه میلانی» دیدم که اعتراض کرده بود به جوکهایی که راجع به شعور خانمها ، رانندگی آنها و قدرت تجزیه و تحلیلشان ساخته می‌شن و همین موضوعی رو که من به اون فکر می‌کردم با تاکید عنوان کرده بود.در کارتونهای هالیوودی، یک دختر جوان، نوجوان یا کودک، یک رسم بزرگ را تغییر می‌ده:یک سنت بزرگ را می‌شکند (brave )مانع یک جنگ می‌شود (پوکاهانتس)کشورش را در یک جنگ به پیروزی می‌رساند (مولان )و الی آخر... کارتونی را امسال دیدم به نام (outside home)، دختری سیاهپوست و مهاجر، با نمره‌ی هندسه‌ی بیست، که کره‌ی زمین را نجات می‌ده.جامعه‌ای که زنها در آن محترم و گرامی نگه داشته بشن، نجات پیدا می کنه؛نه فقط به خاطر نسلی که این دختران در آینده تربیت می‌کنن، بلکه بخاطر اثر غیر قابل انکاری که این زنان بر روی مردانشان می‌ذارن و جامعه‌ای که زن مجرد، ترشیده ست یا مطلقه، و زن متأهل ضعیفه ست و ... در بهترین حالت، رانندگی‌ ش، هوش ریاضی یا کامپیوترش کم و خنده داره تکلیف آینده‌اش چی میشه؟ به مردها به غلط تلقین شده که هر چه زنها بیشتر تحقیر بشن، مردها خوشبخت تر ومقتدرترن، اما این بازی اندوهبار، یک بازیه که هم زنان در آن بازنده‌ان و هم مردان و از همه مهمتر، جامعه و آینده‌ی آن... و برنده؟ عقب ماندگی جامعه... زنانی‌که پر از تحقیرن و مردانی‌که سرشار از حقارتن.برای کشورم، روزهایی را آرزو می‌کنم که در آن همه محترم و بزرگ شمرده بشن ,چه زن, چه مرد 🙏🙏🙏🍃🌼🍃نظر شما چیه؟
پینوشت :این کمپین فرزندت کجاست بدجور حضرات رو به لاطائل گویی انداخته.یکی میگه بچه‌هام بی‌کارن،اون یکی میگه شوهرش گفته کار نکن بشین خونه،یکی دراومده که پسرم چوپونه،آخری هم که کلا گفت این دیگه بچه ما نیست از ارث محرومش کردیم.. #جامعه #حق #زن #مرد #آینده #اعتمادبنفس
#دخترم #دریا #پسرم #نامی
#hana
Read more
Loading...
لیلی, پست اون نکته‌ای که میگفتم از همه نکته‌های دیگه در سه سالگی مهمتره پیدا کردم. اینه. اینجا ریپست ...
Media Removed
لیلی, پست اون نکته‌ای که میگفتم از همه نکته‌های دیگه در سه سالگی مهمتره پیدا کردم. اینه. اینجا ریپست کردم که بقیه هم بخونن. موفق باشی. #خداصبربده 😈 #Repost @pv44 with @get_repost ・・・ یک چیزی من کشف کرده‌ام. وقتی از دست مانیشا عصبانی هستم, اون موقعی که داره از آستانه جیغ رد میشه, درست وقتی دود ... لیلی, پست اون نکته‌ای که میگفتم از همه نکته‌های دیگه در سه سالگی مهمتره پیدا کردم. اینه. اینجا ریپست کردم که بقیه هم بخونن. موفق باشی. #خداصبربده 😈😆
#Repost @pv44 with @get_repost
・・・
یک چیزی من کشف کرده‌ام. وقتی از دست مانیشا عصبانی هستم, اون موقعی که داره از آستانه جیغ رد میشه, درست وقتی دود از سر من بلند میشه ...اون موقع باید بغلش کنم, محکم. و بهش بگم مانیشا نترس. من دوستت دارم. میدونی من دوستت دارم؟ حتی وقتی جیغ میزنی دوستت دارم, حتی وقتی لگد میزنی دوستت دارم, حتی وقتی آواز میخونی دوست. دارم,...انقدر خوب و بد کارهاش رو لیست کنم -مخصوصا اون کار بدی که موضوع دعواست - تا آروم بشه. بفهمه جریان این نیست که قراره از خودش دفاع کنه یا بترسه. بعد که بحران رو رد کرد دوباره برمیگردیم سر مساله اصلی که چی بود و چی شد...یه جایی من از دکتر هولاکویی خوندم که وقتی بچه‌تون میگه ازت بدم میاد در واقع نسبت به خودش احساس بدی داره. قبلش هم خونده بودم که گریه بچه دوساله‌تون که پخش زمینه در واقع فریاد کمک‌خواهی کودک از شماست. اینی که به کودک وسط دعوا اطمینان بدیم جاش امنه, دوستش داریم, و آغوش ما بازه خیلی به من اخیرا کمک کرده. خودم هم کشفش کردم گفتم بیام بگم شما هم استفاده کنید. یه چیزی اضافه کنم. اطمینان دادن به بچه که دوستش داریم وسط کار بدی که کرده حکم جایزه دادن بهش نداره. این اطمینان باعث میشه نیرویی رو که داره صرف جبران اشتباهش بکنه به جای جنگیدن برای محبت شما. در نتیجه از هرز رفتن انرژی همه هم جلوگیری میشه. علاوه بر اون من جایی خوندم که هرجوری که شما با بچه‌تون الان وقت دعوا و بحران حرف بزنین میشه اون صدای درون سرشون و جوری که خودشون با خودشون حرف میزنن. چند درصد از ما صدای قوی سرزنشگر درون داریم؟ چقدر عالی میشه اگر نسل بعد از ما وقت اشتباه بتونن به خودشون بگن "من خودم رو حتی وقتی اشتباه میکنم هم دوست دارم". #پدرها #نکات_تربیت_تجربه
Read more
بنام اویَم فرهنگمان در ابتداے صده ے نوزده شاید هم قبل تر ، دست و پا مےزند بابا دیگر نان نمیدهد بابا ...
Media Removed
بنام اویَم فرهنگمان در ابتداے صده ے نوزده شاید هم قبل تر ، دست و پا مےزند بابا دیگر نان نمیدهد بابا دیگر آب نمےدهد بابا جان مےدهد بابا خون مےدهد دیگر اسباب بازے دخترانمان عروسک نیست، پسرانمان دزد و پلیس بازے نمےکنند حال خودمان حتے از چند ماهگے اسلحه بدستشان مےدهیم اندروید در اختیارشان ... بنام اویَم

فرهنگمان در ابتداے صده ے نوزده
شاید هم قبل تر ، دست و پا مےزند

بابا دیگر نان نمیدهد
بابا دیگر آب نمےدهد
بابا جان مےدهد
بابا خون مےدهد

دیگر اسباب بازے دخترانمان عروسک نیست، پسرانمان دزد و پلیس بازے نمےکنند
حال خودمان حتے از چند ماهگے اسلحه بدستشان مےدهیم
اندروید در اختیارشان مےگذاریم
درگیر جنگ نرمشان مےکنیم

دیگر اوج تفریح کودکانمان ساعت پنج، تلوزیون، برنامه ے کودک نیست
حال شبوک مختلف با عقاید یا حتے زبان هاے مختلف جلوے چشمشان باز مےکنیم
تغذیه ے فکریشان مےکنیم

چه بسیار کودکانے که در عصر تفکر قدیمے تربیت کودک ما ،در عنفوان جوانـے تیر دشمن خورده اند
اما در این عرصه دیگر شهادت جولان نمےدهد
هلاک مےشوند

به انسان هاے دور و برمان بیشتر توجه کنیم
تربیت هر انسان، تربیت یک نسل است

#وزارت_آموزش_و_پرورش_بروز_شو
#صدا_و_سیما_فرهنگ_ادبیاتیت_را_بروز_کن
#پدر_ها_و_مادر_ها_کودکانتان_را_در_وضعیت_گل_و_بلبل_بار_نیاورید
#خوراک_فکرے_حتے_از_نوزادے
#در_عصر_امروز_پا_به_پاے_دشمن_باید_حرکت_کرد

#گنده_تر_از_دهانم_حرف_مےزنم_اما
#مولا_فاطمه_ام_ساز
#سادات_۳۱۳
Read more
. چند روزه دلم گیره به ویدیوی تقدیر از آقای حکایتی، قصه‌گوی زمان ما. آخ که چقدر خوشرنگ بود اون زمانها، ...
Media Removed
. چند روزه دلم گیره به ویدیوی تقدیر از آقای حکایتی، قصه‌گوی زمان ما. آخ که چقدر خوشرنگ بود اون زمانها، دلمون به چهارتا برنامه کودک خوش بود، جمعه صبح‌ها زیزیگولو، عصرهای جمعه هم شبکه یک بعد از اخبار ساعت ۱۴ میشستیم فوتبالیستها نگاه میکردیم، هر روز عصر بعد از مدرسه کارتون میدیدیم و به عشق اینکه اجازه ... .
چند روزه دلم گیره به ویدیوی تقدیر از آقای حکایتی، قصه‌گوی زمان ما. آخ که چقدر خوشرنگ بود اون زمانها، دلمون به چهارتا برنامه کودک خوش بود، جمعه صبح‌ها زیزیگولو، عصرهای جمعه هم شبکه یک بعد از اخبار ساعت ۱۴ میشستیم فوتبالیستها نگاه میکردیم، هر روز عصر بعد از مدرسه کارتون میدیدیم و به عشق اینکه اجازه بدن کارتون ببینیم باید مشقامون رو زود انجام میدادیم،چه دورانی بودا..
درس می خوندیم تا مامانمون بشینه ازمون درس بپرسه، مثلا کتاب کمک درسی علوم میخریدند که ازمون درس بپرسند..واقعا یادش که می‌افتم دلم میگیره.چه دهنی ازمون سرویس کرد این نظام آموزشی..ما هم که نقش موش آزمایشگاهیشون رو ایفا می‌کردیم. البته که تمام اینها برای خیلیهاتون حتی تصورش هم سخته که بخاطر ۱۵ دقیقه دیدن کارتون فوتبالیستها، باید سه ساعت مشق مینوشتیم که خانواده اجازه دیدنش رو بدن. بله! ما دهه شصتی‌ها نسل به فنا رفته‌ایم.. ما مثل دهه پنجاهی‌ها سرد و گرم کشیدیم. نمی‌خوام منت بذارم، فقط می‌خوام خواهش کنم قدر بدونین و فقط و فقط به احترام یک نسل به فنا رفته‌ی قبل از خودتون، بهشون احترام بذارین.. دهه شصتی‌ها با دیدن ویدیو تقدیر از آقای حکایتی، در خفی بغض میکنن و یواشکی تو دلشون موزیکش رو زمزمه‌ می‌کنن، ما احساساتمون رو بروز نمیدیم، چون نظام آموزشی و تربیت اون دوران بهمون گفته که بریزیم تو خودمون و کسی رو ناراحت نکنیم.
در آخر که شاید خیلی ها این کپشن طولانی رو حتی نخونن، ولی من فقط خواستم چند کلمه درد دل کنم.
ببخشید!!
Read more
Loading...
تنبیه و تشویق کودکان خردسال تومان۲۵,۰۰ تنبیه و تشویق دو عامل بسیار تاثیر گذار در زندگی کودکان ...
Media Removed
تنبیه و تشویق کودکان خردسال تومان۲۵,۰۰ تنبیه و تشویق دو عامل بسیار تاثیر گذار در زندگی کودکان هستند در حالیکه بسیاری از خانواده‌ها توجهی به این دو عامل ندارند و از نتیجه‌ی آن در آینده‌ی کودکانشان بی خبرند. در این کتاب شما با محاسن و معایب تشویق و تنبیه آشنا می‌شوید، انواع راه‌های تشویق و تنبیه ... تنبیه و تشویق کودکان خردسال
تومان۲۵,۰۰

تنبیه و تشویق دو عامل بسیار تاثیر گذار در زندگی کودکان هستند در حالیکه بسیاری از خانواده‌ها توجهی به این دو عامل ندارند و از نتیجه‌ی آن در آینده‌ی کودکانشان بی خبرند.

در این کتاب شما با محاسن و معایب تشویق و تنبیه آشنا می‌شوید، انواع راه‌های تشویق و تنبیه را می‌آموزید و در آخر شما با نکات کلیدی آشنا می‌شوید که می توانید اثر تشویق را در کودکان خود افزایش دهید .
#کودک #مادر #خانواده #تربیت #تربیتـکودک #خشم #کنترل #مقابله #خلاقیت
#koodak #kids #book #toys #madar #tarbiat
Read more
... در سالهای دور، یعنی ایامی که هنوز تشکیل خانواده نداده بودم روزی به سینمای قدیمی شهرمان تبریز، ...
Media Removed
... در سالهای دور، یعنی ایامی که هنوز تشکیل خانواده نداده بودم روزی به سینمای قدیمی شهرمان تبریز، رفتم (سینما کریستال که بعدها به مرکز تجاری تبدیل شد!) فیلم در حال اکران، ایرانی بود اما نه نامش یادم مونده! نه نام هنرپیشه ها و یا کارگردان و...! اما پیام فیلم آنچنان زیبا بود که بعد از گذشت سالها، ... ...
در سالهای دور، یعنی ایامی که هنوز تشکیل خانواده نداده بودم روزی به سینمای قدیمی شهرمان تبریز، رفتم (سینما کریستال که بعدها به مرکز تجاری تبدیل شد!)
فیلم در حال اکران، ایرانی بود اما نه نامش یادم مونده! نه نام هنرپیشه ها و یا کارگردان و...!
اما پیام فیلم آنچنان زیبا بود که بعد از گذشت سالها، همچنان در ذهنم باقیست...
موضوع فیلم، عشق و علاقه کودکی به پدر بزرگش بود اما پدر و مادرش که ادعای روشنفکری داشتند! مانع از دیدار این دو میشدند تا به زعم خود، تناقضی در تربیت کودک بوجود نیاید و...
کودک که عاشق پدر بزرگ بود بخاطر اقدام پدر و مادرش در دور ساختن او از پدر بزرگ، مریض شد و...
کار بجایی رسید که پدر بزرگ، ناچارا شهر و دیار خود را ترک کرد تا مانع از بیقراری های نوه اش شود و....
روزی که آن فیلم را دیدم، مجرد بودم اما با خود عهد کردم اگر روزی تشکیل خانواده داده و صاحب فرزند شدم، هیچگاه مانع از دیدار فرزندانم با پدر بزرگ ها و مادر بزرگ هایشان نشوم و چنین نیز عمل نمودم
فرزندانم در آغوش پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های عاشق، نه تنها دچار تناقض رفتاری نشدند بلکه درس محبت و مهربانی را در عمل یاد گرفتند و ...
این خاطره را نقل کردم که برخی از پدر و مادران جوان، هیچگاه پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها را رقیب خود در تربیت فرزندشان ندانند، آنها فرشته های محبت و عاشقان بی منت اند

#گل
#ایران زیبا
#غروب داغ تابستانی در "بلوار توانیر" تبریز
#flower
#ir_flower
#Tabriz_IRAN
Read more
. للحق پست نوشت:. دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:. دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران و جز آن 450 نفر کودک و نوجوانی بود که آقا مصطفی برای حمایتشان پشت پا زد به تمام خوشی و راحتی و آسایشی که در قلب آمریکا داشت. . هیام از عنفوان جوانی و زیر دست کسی تربیت شد که هرگز کسی عظمت روحش را نشناخت ... .
للحق پست نوشت:.
دیروز برنامه #عصر میزبان خانم هیام عطوی بود.کسی که از پانزده سالگی همراه #شهید_چمران و جز آن 450 نفر کودک و نوجوانی بود که آقا مصطفی برای حمایتشان پشت پا زد به تمام خوشی و راحتی و آسایشی که در قلب آمریکا داشت.
.
هیام از عنفوان جوانی و زیر دست کسی تربیت شد که هرگز کسی عظمت روحش را نشناخت و آنچنان هنوز عاشقانه از استادش نام میبرد که گویی هنوز او را حاضر و ناظر میبیند.
.
هیام حرفهایی زد که برای هر قلب آزاده و نه فقط مسلمان ,دردآور بود.از مظلومیت و در عین حال اقتدار #حزب_الله گفت و ناسپاسی ما ایرانی ها. از اینکه ما آنقدر نمک نشناش شده ایم که به او توصیه کرده اند وقتی که در ایران هست عربی حرف نزند.
.
خیلی حرفها زد و وقتی به #یمن رسید و روایت مظلومیت این ملت مقاوم و مستضعف را گفت که تصور می کنند قلب ملت ایران برایشان می تپد , آتش بر دل می زد.
.
خدا راشکر گویی آنجا هم سکوت رسانه ای برقرار است که خبر بی مهریها را به گوششان نرسانده است.
.
خدا را شکر که نمی دانند ملت ایران مغزشان پر شده با هجویات bbc و voa و آمدنیوز و من و تو و سرشان گرم دلقک بازی اعتدالیون و اصلاحات و بهاری هاست.
.
خدا را شکر که هنوز خبر کرختی رگ غیرت ایرانی ها به گوششان نرسیده که خبر عروسی فلان هنرپیشه با بهمان بازیگر برایشان داغتر است از داغ مردم یمن.
.
خدا راشکر که یمن گوشش به بعضی واقعیات هنوز بدهکار نشده, خدارا شکر.
.
و اینجا است که ذهن گریز می زند به حرفهای سید مرتضی :" وجود و بقای انقلاب به دین و دینداری مردم رجوع دارد؛ پس هر چه بتواند انسان را به غفلت بکشاند می تواند اسباب یک مبارزه سیاسی با انقلاب اسلامی واقع شود: از عکس های فوتبالیست های حرفه ای در آدامس های بادکنکی گرفته تا دانستنی های علمی، دیدنی های توریستی... رمان های عشقی و پلیسی و ایدئولوژی های سیاسی، یعنی هر چه بتواند بنیان دینداری را سُست کند، فی نفسه می تواند در خدمت مبارزه با انقلاب اسلامی که بر اصل « عینیتِ دیانت و سیاست » استوار است واقع شود. بنابراین، غرب برای مبارزه با انقلاب لازم نیست که حتماً روی به مقابله سیاسی و نظامی بیاورد؛ همه چیز، مشروط بر آنکه بتواند مردمان را از دین غافل کند، یک سلاح سیاسی است. "
.
و امروز این غفلت محقق شده است.
.
#یمن
#مقاومت
#حزب_الله
#انقلاب
#ما_بدهکاریم
Read more
Loading...
. شروع ثبت نام دوره ی جدید بازیگری مقدماتی آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر . با مدیریت پوران درخشنده. بازیگری کودک و نوجوان ( 7 تا 17 سال) . بازیگری بزرگسال ( 18 تا 37 سال ) . —————————————————————— زیر نظر اساتید مجرب تئاتر، سینما و تلویزیون ——————————————————————- فوق برنامه ... .
🔴شروع ثبت نام دوره ی جدید بازیگری
مقدماتی آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر .
🔹با مدیریت پوران درخشنده.
🎭بازیگری کودک و نوجوان ( 7 تا 17 سال) .
🎭بازیگری بزرگسال ( 18 تا 37 سال ) .
——————————————————————
🔸زیر نظر اساتید مجرب تئاتر، سینما و تلویزیون
——————————————————————-
🔸فوق برنامه های رایگان دوره بازیگری
جهت حمایت از هنرجویان 👇
🔘ترم مقدماتی
👇
✔برگزاری ورک شاپ های تخصصی
در زمینه یوگا و روانشناسی و ...
✔برگزاری تست هوش با حضور استاد مربوطه و آزمون BGCT.
✔صدور کارت عضویت آموزشگاه.
جهت دیدن تئاتر و فیلمهای سینمای هنر و تجربه.
✔ثبت عکس های شما در آلبوم
آموزشگاه جهت معرفی به پروژه های سینمایی
✔برگزاری اردوهای یک روزه
خارج از شهر با حضور اساتید مربوطه
و آشنایی با عکاسی و تربیت احساس خلاقه در طبیعت.
——————-
🔘ترم میانی
👇
✔اجرای تئاتر به مدت 20 شب
در سالن های معتبر استان تهران
✔بازدید از پشت صحنه فیلم های سینمایی
✔بازدید از شهرک سینمایی غزالی، موزه سینمایی
و دفاع مقدس و ...
———————
🔘ترم تکمیلی
👇
✔بازی درفیلم های کوتاه به کارگردانی
اساتید و تهیه کنندگی آموزشگاه سینمایی خورمهر
✔مدرک پایان دوره ازوزارت
فرهنگ و ارشاد اسلامی
✔برگزاری جشنواره سینمایی و
نمایشنامه خوانی با حضور اساتید و هنرمندان و هنرجویان در سالن های معتبر در استان تهران
———————
📣📣 دو هنرجوی برتر که بالاترین نمره و معدل را از لحاظ علمی، فرهنگی و انضباطی وفعالیت های مرتبط از اساتید وآموزشگاه خورمهر کسب نمایند به سفری علمی و هنری به جشنواره های سینمایی و تئاتری خارج از ایران به صورت رایگان جهت کسب تجارب و بهره مندی از فرصت های حرفه ای اعزام خواهند شد.
————————————————————--
▪علاقمندان واجد شرایط جهت اطلاعات بیشتر در ساعات اداري ( ١٠ صبح الي ٥ عصر) با شماره تلفن های درج شده تماس و یا به آدرس 📍تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، شمال به جنوب، بعد از میدان کلانتری، روبروی بانک پارسیان، پلاک 283، واحد سه مراجعه فرمایند.
📞02188614137
📞02188614138
Instagram : khovarmehr.film
Telegram : khovarmehrfilm
—————————————
@pouranderakhshandeh
—————————————
Mix & Edit :
@ali.ashourdan
@ebi_ashourdan
Read more
دانشنامه فرزند دلایل مختلفی برای شب ادراری در کودکان وجود داره که باید تشخیص اونو به پزشک بسپارید ...
Media Removed
دانشنامه فرزند دلایل مختلفی برای شب ادراری در کودکان وجود داره که باید تشخیص اونو به پزشک بسپارید تا با درمان مناسب و به موقع از بروز مشکلات بعدی جلوگیری بشه. اگر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا با ما در میون بذارید و دوستانی که کودک شون دچار شب ادراریه تگ کنید. #فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک ... دانشنامه فرزند

دلایل مختلفی برای شب ادراری در کودکان وجود داره که باید تشخیص اونو به پزشک بسپارید تا با درمان مناسب و به موقع از بروز مشکلات بعدی جلوگیری بشه.

اگر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا با ما در میون بذارید و دوستانی که کودک شون دچار شب ادراریه تگ کنید.

#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #شب_ادراری #مایعات #کافئین #دستشویی #خواب #تنبیه_کودک #کنترل_ادرار #سرزنش_کودک #درمان_شب_ادراری_کودکان #آموزش_کودک #فرزندپروری #تربیت_کودک #پرورش_کودک #نوشابه #شکلات #مرکبات
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . . امروزه وقتی ما صاحب فرزندی می شویم بدون اینکه کوچکترین اطلاعی از کلیدهای ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . . امروزه وقتی ما صاحب فرزندی می شویم بدون اینکه کوچکترین اطلاعی از کلیدهای تربیتی او داشته باشیم، به روش آزمون و خطا، تربیت کودک را شروع می کنیم و در اصل کلیدهای رفتاری آن را آنقدر دستکاری می کنیم تا به آن تسلط یابیم. غافل از اینکه تسلط، آن هم به هر شیوه ای، تمام ساختار روانی ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
.

امروزه وقتی ما صاحب فرزندی می شویم بدون اینکه کوچکترین اطلاعی از کلیدهای تربیتی او داشته باشیم، به روش آزمون و خطا، تربیت کودک را شروع می کنیم و در اصل کلیدهای رفتاری آن را آنقدر دستکاری می کنیم تا به آن تسلط یابیم. غافل از اینکه تسلط، آن هم به هر شیوه ای، تمام ساختار روانی کودک را درهم شکسته و از او هر چیز خواهد ساخت جز انسانی با روان سالم

.
.

بخشی از مطالب این کارگاه ها، چکیده‌هایی است که از مطالعه حدود 2500 کتاب روانشناسی بدست آورده‌ام که در بخش منابع به مهمترین آنها اشاره شده است. در این متد سعی کرده‌ام مهمترین اطلاعاتی که لازمه پدر و مادر است را به شیوه‌ای ساده و با استفاده از تمثیل و استعاره با چیدمانی خاص بیان کنم و شاید یکی از علت‌هایی که این متد کارایی بیشتری نسبت به متدهای دیگر دارد و توسط والدین مورد توجه خاص قرار گرفته، بكارگيري تمثیل‌هایی است که باعث شده مطالب به سادگی قابل فهم شده و در حافظه والدین ماندگار شود. گر چه تک تک این تکنیک‌ها و راهکارها از پایه تئوریک برخوردارند ولی تا حد ممکن تلاش کردم از پرداختن به تئوری‌ها بکاهم و بیشتر نکات کاربردی و قابل اجرا را جایگزین نمایم. و دیگر مزیت این روش این است که قبل از اینکه تکنیکی آموزش داده شود فلسفه آن تکنیک آموزش داده مي‌شود و اینکه بكارگيري این تکنیک چه مزیت‌هایی دارد و در آینده کودک چه تاثیری خواهد داشت و بکار نگرفتن آن چه آسیب‌هایی به کودک می‌رساند.
.
.
.
.
.

#واکسیناسیون_روانی_کودک
دکتر حسام (محمدحسن) #فیروزی
.

@drhesamfiroozi
.

۲۰۷ صفحه
جلد شومیز
۲۰۰۰۰ تومان
#تجدیدچاپ
#چاپ_پنجم
#موسسه_انتشارات_نگاه
#نشرنگاه #negahpub
این کتاب همراه با لوح فشرده (cd) عرضه‌می‌گردد.
.
.
.
Read more
آغاز ثبت نام کارگاه مادر و کودک در تبریز @madar.kudak.shiva - برگزار کننده : گروه مادر و کودک شیوا - ...
Media Removed
آغاز ثبت نام کارگاه مادر و کودک در تبریز @madar.kudak.shiva - برگزار کننده : گروه مادر و کودک شیوا - مربی : شیوا شعربافی نژاد (روانشناس و مربی رشد و تربیت کودک) - گروه سنی : 4 ماه تا 4 سال - مدت دوره : 2 ماه ، هر هفته 1 جلسه - اهداف کارگاه : افزایش هوش و عملکرد کودک با استفاده از بازی های فکری ، ریتمیک ... آغاز ثبت نام کارگاه مادر و کودک در تبریز
@madar.kudak.shiva
- برگزار کننده : گروه مادر و کودک شیوا
- مربی : شیوا شعربافی نژاد (روانشناس و مربی رشد و تربیت کودک)
- گروه سنی : 4 ماه تا 4 سال
- مدت دوره : 2 ماه ، هر هفته 1 جلسه
- اهداف کارگاه : افزایش هوش و عملکرد کودک با استفاده از بازی های فکری ، ریتمیک و کثیف کاری ، طراحی شده بر پایه علوم روانشناسی
- آدرس : تبریز – ولیعصر
.
برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر، ارسال پیام دایرکت به صفحه اینستاگرام زیر👇
@madar.kudak.shiva
.
@madar.kudak.shiva
@madar.kudak.shiva
@madar.kudak.shiva
.
.
#گوزل_تبریزیم #آذربایجان #آذربایجان_شرقی #تورک #تراکتور #تراکتورسازی #تبریز #تبریز2018 #تبریزی #تبریز2018پایتخت_گردشگری_کشورهای_اسلامی #azarbaijan #tabriz #tabriz2018 #tabrizcity #tabriz_2018 #tabriz_2018_city #tabrizi #tabriz2018_the_capital_of_islamic_tourism
Read more
آغاز ثبت نام کارگاه مادر و کودک در تبریز @madar.kudak.shiva - برگزار کننده : گروه مادر و کودک شیوا - ...
Media Removed
آغاز ثبت نام کارگاه مادر و کودک در تبریز @madar.kudak.shiva - برگزار کننده : گروه مادر و کودک شیوا - مربی : شیوا شعربافی نژاد (روانشناس و مربی رشد و تربیت کودک) - گروه سنی : 4 ماه تا 4 سال - مدت دوره : 2 ماه ، هر هفته 1 جلسه - اهداف کارگاه : افزایش هوش و عملکرد کودک با استفاده از بازی های فکری ، ریتمیک ... آغاز ثبت نام کارگاه مادر و کودک در تبریز
@madar.kudak.shiva
- برگزار کننده : گروه مادر و کودک شیوا
- مربی : شیوا شعربافی نژاد (روانشناس و مربی رشد و تربیت کودک)
- گروه سنی : 4 ماه تا 4 سال
- مدت دوره : 2 ماه ، هر هفته 1 جلسه
- اهداف کارگاه : افزایش هوش و عملکرد کودک با استفاده از بازی های فکری ، ریتمیک و کثیف کاری ، طراحی شده بر پایه علوم روانشناسی
- آدرس : تبریز – ولیعصر

برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر، ارسال پیام دایرکت به صفحه اینستاگرام زیر👇
@madar.kudak.shiva

@madar.kudak.shiva
@madar.kudak.shiva
@madar.kudak.shiva
Read more
ببینید بچه ها چقدر راحت فریب می خورن. طرف با نشون دادن یک توله سگ بامزه در عرض چند ثانیه بچه رو با خودش میبره! توی این فیلم مادرها ابراز اطمینان می کنن که به بچه شون آموزش دادن ولی آموزش به تنهایی کافی نیست باید نظارت و حمایت همیشگی هم در کنارش باشه. #کودک #کودکان #آموزش #تربیت #کودک_آزاری #ربوده_شده ... ببینید بچه ها چقدر راحت فریب می خورن. طرف با نشون دادن یک توله سگ بامزه در عرض چند ثانیه بچه رو با خودش میبره! توی این فیلم مادرها ابراز اطمینان می کنن که به بچه شون آموزش دادن ولی آموزش به تنهایی کافی نیست باید نظارت و حمایت همیشگی هم در کنارش باشه.

#کودک #کودکان #آموزش #تربیت #کودک_آزاری #ربوده_شده #ربودن_کودکان #آدم_ربایی #فریب #مراقبت #فرهنگ_سازی
Read more
تا حالا فکر کردین هم فیلم ببینین، همه یه کار خوب بکنین؟ خب حالا وقتشه. وقت سر زدن به توران خانم. توران ...
Media Removed
تا حالا فکر کردین هم فیلم ببینین، همه یه کار خوب بکنین؟ خب حالا وقتشه. وقت سر زدن به توران خانم. توران خانم، سلبریتی نبوده. خیلی هامون نمی شناسیمش. اما توران خانم در شکل گرفتن همه ما ها نقش داشته. او از بزرگان ناشناخته این سرزمینه. رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب از مهرماه سال ١٣٩١ تا آبان‌ماه ... تا حالا فکر کردین هم فیلم ببینین، همه یه کار خوب بکنین؟
خب حالا وقتشه. وقت سر زدن به توران خانم. توران خانم، سلبریتی نبوده. خیلی هامون نمی شناسیمش. اما توران خانم در شکل گرفتن همه ما ها نقش داشته. او از بزرگان ناشناخته این سرزمینه.
رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب از مهرماه سال ١٣٩١ تا آبان‌ماه ١٣٩٥ و آخرین روزهای حیات توران میرهادی همراه او بودن و لحظات زندگی و تلاش‌هایش برای انتشار فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان را ثبت کردند. ماحصل این کار، مستند «توران خانم» است. از مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» .
توران میرهادی، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ تعلیم و تربیت نوین در ایران، بنیان‌گذار «مدرسه فرهاد»، «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» و بسیاری نهاد دیگر در زمینه کودکان این سرزمین بوده. در این فیلم، تلاش‌ها و نگرانی‌های توران خانم به تصویر کشیده شده.
رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب با به کارگرفتن ایده‌ای نو،  فیلم «توران خانم» را در فضای اینترنت، هم‌زمان در داخل و خارج از کشور اکران کرده اند و تمام درآمد حاصل از فروش بلیط این اکران را در اختیار «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» قرار می گیرد
مستند «توران خانم» هم‌زمان با روز تولد توران میرهادی (شنبه ) از ساعت 7 بعدازظهر روز قهرمان خردادماه فقط به مدت 48 ساعت (تا سه شنبه)در شبکه اینترنتی هاشور نمایش داده میشه . دیدن این فیلم انسانی، تاثیر گذار و زیبا را از دست ندین و بزرگان واقعی ایران را بشناسیم. یادمون باشه عواید این فیلم به پویاتر شدن ذهن کودکان سرزمین مان منجر می شود. دنبال دانلود هم نباشیم. کمتر از چهل و هشت ساعت دیگه برای دیدن این فیلم و مهمتر از اون ، کمک به کودکان ایران زمین وقت هست. «کار خیر » که میگن همینه، نیازی هم به استخاره نداره. یه فیلم خیلی خیلی خوب هم از یه فیلمساز خیلی خوب می بینید
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>والدینی که مانع رشد کودک می‌شوند 🌐 نتایج تحقیقات جدید انجمن روانشناسی آمریکا نشان می‌دهد که کنترل ...
Media Removed
والدینی که مانع رشد کودک می‌شوند 🌐 نتایج تحقیقات جدید انجمن روانشناسی آمریکا نشان می‌دهد که کنترل و نظارت بیش از حد کودکان توسط والدین، تاثیر منفی بر سلامت و رفتار آنها می‌گذارد. والدینی که کودکان خود را بیش از حد کنترل می‌کنند، مانع رشد پتانسیل‌ها و توانایی‌های آنها می‌شوند. 🌐این والدین که ... 📝والدینی که مانع رشد کودک می‌شوند 🌐 نتایج تحقیقات جدید انجمن روانشناسی آمریکا نشان می‌دهد که کنترل و نظارت بیش از حد کودکان توسط والدین، تاثیر منفی بر سلامت و رفتار آنها می‌گذارد. والدینی که کودکان خود را بیش از حد کنترل می‌کنند، مانع رشد پتانسیل‌ها و توانایی‌های آنها می‌شوند. 🌐این والدین که به عنوان والدین هلی‌کوپتری شناخته می‌شوند، والدینی هستند که بیش از حد درگیر زندگی فرزندانشان می‌شوند و اجازه انجام کاری را به آنها نمی‌دهند.هدایت هر حرکتی که یک کودک نو پا انجام می‌دهد، ممکن است توانایی کودک برای مدیریت احساسات و رفتار را تضعیف کند. بر اساس نتایج این مطالعه، کودکان نیاز به فضا برای یادگیری و رشد دارند. 🌐دکتر نیکل پری از دانشگاه مینه‌سوتا اظهار کرد: کودکان با داشتن این والدین ( والدین هلیکوپتری)، کمتر قادر به مقابله با چالش‌های خود هستند و در سنین بالاتر با مشکلاتی مواجه خواهند شد.آنها نمی‌توانند احساس و رفتار خود را تنظیم کنند و در مدرسه نیز در تعامل با دوستان با چالش مواجه می‌شوند. 🌐نتایج نشان داد، کنترل بیش از حد والدین در سن دو سالگی فرزند منجر به کاهش کنترل عواطف و رفتار در سن پنج سالگی و بروز مشکلات عاطفی در سن ۱۰ سالگی خواهد شد و مهارت‌های اجتماعی آنها در این سنین، کاهش می‌یابد.محققان عنوان کردند: کودکان باید یاد بگیرند که چگونه احساس و رفتار خود را مدیریت کنند و والدین هلی‌کوپتری نباید این فرصت را از آنها بگیرند. 🌐کودکان نیاز به والدینی دارند که در صورت لزوم به آنها در مدیریت احساس کمک کنند. این گونه والدین به کودکان اجازه توانایی اداره کردن موقعیت‌های چالش‌برانگیز را خواهند داد که این موضوع منجر به سلامت روحی و جسمی بهتر، روابط اجتماعی بهتر و موفقیت تحصیلی خواهد شد.البته این بررسی نیاز به والدین در شرایط حساس را رد نمی‌کند و حاکی از آن است که والدین نقش مهمی در کمک به فرزندان برای یادگیری استقلال در احساسات و رفتار دارند، اما نباید کنترل بیش از حد آنها مانعی برای رشد کودک شود.

#روانشناسی #تربیت_کودک #کودکان #والدین #والدین_آگاه
Read more
"نوشتاری در آستانه رقابت والدین برای ثبت نام فرزندانشان در بهترین مدارس " "به جای نابغه،خوشبخت تربیت ...
Media Removed
"نوشتاری در آستانه رقابت والدین برای ثبت نام فرزندانشان در بهترین مدارس " "به جای نابغه،خوشبخت تربیت کنید." چندی ست که خانواده ها در این تب و تاب افتاده اند که کودکمان را فلان کلاس و بهمان موسسه ثبت نام کنیم تا نابغه شود.و بعد از کلی رفت و امد نتیجه ای جز خشم و اضطراب و افسردگی برای کودکشان ندارد. گیریم ... "نوشتاری در آستانه رقابت والدین برای ثبت نام فرزندانشان در بهترین مدارس " "به جای نابغه،خوشبخت تربیت کنید." چندی ست که خانواده ها در این تب و تاب افتاده اند که کودکمان را فلان کلاس و بهمان موسسه ثبت نام کنیم تا نابغه شود.و بعد از کلی رفت و امد نتیجه ای جز خشم و اضطراب و افسردگی برای کودکشان ندارد.
گیریم که کودک شما بتواند یک عدد 8 رقمی را در یک عدد 5 رقمی ضرب کند و جوابش را در یک صدم ثانیه بگوید، یا بتواند در 15 سالگی لیسانس بگیرد، یا حافظ کل دیوان حافظ و سعدی و مولانا شود....
آن وقت می تواند درست زندگی کند؟از زندگی لذت ببرد؟ مسایلش را حل کند؟ درست تصمیم بگیرد؟ دوست پیدا کند؟ اصلا می تواند بخندد؟
کودکان ما نیازی به نابغه شدن ندارند،
اما نیاز دارند که بدانند چگونه زندگی کنند.
نیاز دارند که توانایی هایشان را بشناسند و بتوانند آنها را بکار گیرند.
حقشان نیست بار آرزوهای از دست رفته ما را به دوش بکشند و کودکی شان فدای خواسته های ما شود.
حقشان این است که مطابق شخصیتشان پرورش داده شوند.
حقشان این است که شاد باشند و از زندگی لذت ببرند.
درست كه كودك بايد يكسری آموزشها ببيند اما نه اينكه تمام وقت خود را صرف اين مساله نمايد !
جايگاه نشاط و نحوه لذت بردن از كودكی كجاست ؟

با آرزوی داشتن فرزندانی شاد و سبز🌺🌺 #رودسر #رحیم_آباد #روستای قلعه گردن
Read more
. کلاس پنجم ابتدایی بودم یه پسربچه ی شیطووون ... اون روزا میشه گفت اوج دوران بازیگریم بود یه روزی ...
Media Removed
. کلاس پنجم ابتدایی بودم یه پسربچه ی شیطووون ... اون روزا میشه گفت اوج دوران بازیگریم بود یه روزی برای سریال نردبام آسمان ، باهام تماس گرفتن و من برای تست رفتم دفترشون . چندتا از سخت ترین دیالوگای غیاث الدین رو بهم دادن و گفتن ک حفظ کن و برامون بگو ما فیلم میگیریم و اگه خوب بودی انتخابت میکنیم . منم ... .
کلاس پنجم ابتدایی بودم
یه پسربچه ی شیطووون ...
اون روزا میشه گفت اوج دوران بازیگریم بود
یه روزی برای سریال نردبام آسمان ، باهام تماس گرفتن و من برای تست رفتم دفترشون .
چندتا از سخت ترین دیالوگای غیاث الدین رو بهم دادن و گفتن ک حفظ کن و برامون بگو ما فیلم میگیریم و اگه خوب بودی انتخابت میکنیم .
منم با لحن کودکانه خودم شروع کردم به گفتن ..
خود آقای لطیفی هم توی اتاق بودن و من اصلا نمیشناختمون .. شاید برای همین بود ک خیلی راحت دیالوگامو میگفتم .
چند روز بعد دوباره تماس گرفتن و با پدرم رفتم شهرک سینمایی غزالی و برای این نقش قرارداد بستم و
عین یه مرد بزرگ پای قراردادمو امضا کردم (((:
تو یکی از مصاحبه های آقای لطیفی خوندم ک گفتن من رو از بین ۲۰۰ تا کودک دیگه انتخاب کردن . ‌باورم نمیشد .
خیلی خوشحال بودم . . .
در طول کار تجربه ها و خاطره های شیرین بسیااار زیادی برام ایجاد شد ..
از فلک شدن و ترکه آلبالو خوردنِ کف پام گرفته تا تولد گرفتن و پیدا کردن دوستای فوق العاده .. نردبام آسمان برای من مثل یک کلاس بازیگری و قطعا سکوی پرتابم بود ..
بعضی وقتا به این فکر میکنم که تو اون سن چطور میتونستم این دیالوگارو حفظ کنم ((: البته که این هنر کارگردان محترم کار بود که من رو بعنوان یه بازیگر ، طوری تربیت کرد که تونستم این نقش رو اونطور که به دل مردم بشینه ایفا کنم .
خدارو شکر
به بهانه ی سالروز تولد استاد عزیزم ، جناب آقای لطیفی ِ خوش قلب و دوست داشتنی
@mohammadhosein_latifi
تولدتون مبارک 🌹
سایتون مستدام
ارادتمند
علیرضا مظفری
۲۵ ِ اسفند ۹۶
Read more
. #ستارخان، سردار #مقاومت #آذربایجان و جنبش #مشروطیت نوشته است: من هیچ وقت #گریه نمی کردم چون اگر ...
Media Removed
. #ستارخان، سردار #مقاومت #آذربایجان و جنبش #مشروطیت نوشته است: من هیچ وقت #گریه نمی کردم چون اگر #اشک می ریختم، آذربایجان شکست می خورد و اگر آذربایجان شکست بخورد، #ایران زمین می خورد… اما در #مشروطه دو بار اون هم تو یه روز اشک ریختم. . حدود ۹ ماه بود که تحت فشار بودیم… بدون #غذا بدون #لباس… از ... .
#ستارخان، سردار #مقاومت #آذربایجان و جنبش #مشروطیت نوشته است:
من هیچ وقت #گریه نمی کردم چون اگر #اشک می ریختم، آذربایجان شکست می خورد و اگر آذربایجان شکست بخورد، #ایران زمین می خورد…
اما در #مشروطه دو بار اون هم تو یه روز اشک ریختم.
.
حدود ۹ ماه بود که تحت فشار بودیم…
بدون #غذا
بدون #لباس…
از قرارگاه اومدم بیرون …
چشمم به یک #زن افتاد با یه بچه تو بغلش
دیدم که بچه از بغل #مادر ش اومد پایین و چهار دست و پا رفت به طرف  و بوته علف…
علف رو از ریشه درآورد و از شدت #گرسنگی شروع کرد #خاک ریشه ها رو خوردن…
با خودم گفتم الان مادر اون #بچه به من #فحش می ده و میگه لعنت به ستارخان که ما را به این روز انداخته…
اما مادر کودک اومد طرفش و بچه اش رو بغل کرد و گفت: عیبی نداره فرزندم…
#خاک_میخوریم_اما_خاک_نمیدهیم…
اونجا بود که اشکم دراومد.
.
منبع: #کتاب گلچین خاطرات ستارخان
.
.
درود بر مادرانی که بخاطر نان و بخاطر #آزادی های وهمی فرزندانشان را #حقیر و #ترسو بار نمی آورند ✊
.
درود بر مادران عزتمند و قوی که #شیرمرد تربیت میکنند ✊
.
درود بر مادران شهدا که به فرزندانشان آموختند جان بدهند اما نگذارند به اسلام آسیبی برسد ✊
.
.
#سالروز_اجرای_قرارداد_ننگین_برجام
#برجام_دوساله_شد 😐
مقاومت! #روحانی #برجام #درخت_برجام
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span> . . ساعت ده یازده شب با سر و صورت خاکی اومد خونه گفتم: "تا شما شام رو شروع کنی میرم لیلا رو بخوابونم" گفت:نه...! ...
Media Removed
. . ساعت ده یازده شب با سر و صورت خاکی اومد خونه گفتم: "تا شما شام رو شروع کنی میرم لیلا رو بخوابونم" گفت:نه...! صبر میکنم تا بیای باهم بخوریم؛ وقتی برگشتم دیدم پوتین به پا خوابش برده داشتم پوتین هاش رو در میاوردم که بیدار شد. گفت:داری چیکار میکنی؟میخوای #شرمنده_ام کنی؟ تا گفتم نه خسته ... 🌷🌷🌷 .
.
ساعت ده یازده شب با سر و صورت خاکی اومد خونه گفتم:
"تا شما شام رو شروع کنی میرم لیلا رو بخوابونم"
گفت:نه...! صبر میکنم تا بیای باهم بخوریم؛
وقتی برگشتم دیدم پوتین به پا خوابش برده
داشتم پوتین هاش رو در میاوردم که بیدار شد.
گفت:داری چیکار میکنی؟میخوای #شرمنده_ام کنی؟
تا گفتم نه خسته ای... سر سفره نشست و گفت :
"تازه میخوایم با هم شام بخوریم..."
#شهید_زین_الدین
برگرفته از پیج زیبای @faramarzi.kazem

#خانواده #همسرداری #عشق #تربیت_کودک
Read more
‌ اگر بخوام راستش رو بگم یه‌ذره ناامید شدم... فکر میکردم محبت بیشتری نسبت به این قدم خیر ببینم و بعد ...
Media Removed
‌ اگر بخوام راستش رو بگم یه‌ذره ناامید شدم... فکر میکردم محبت بیشتری نسبت به این قدم خیر ببینم و بعد از پنج روز رقم بیشتری داشته باشیم ولی خب طبیعیه که هرکسی گرفتاری‌های خودش رو داره.‌‌ کمک‌هاتون رو دریغ نکنید. باز هم اصرار میکنم دیگران رو دعوت کنید به این کار. اجازه بدید حس خوب توی زندگی‌تون بچرخه. با ...
اگر بخوام راستش رو بگم یه‌ذره ناامید شدم...
فکر میکردم محبت بیشتری نسبت به این قدم خیر ببینم و بعد از پنج روز رقم بیشتری داشته باشیم ولی خب طبیعیه که هرکسی گرفتاری‌های خودش رو داره.‌‌
کمک‌هاتون رو دریغ نکنید. باز هم اصرار میکنم دیگران رو دعوت کنید به این کار. اجازه بدید حس خوب توی زندگی‌تون بچرخه.
با هر مبلغی که دوست دارید و در توانتون هست همراه بشید.
سی روز، سی کودک و نوجوان از کانون اصلاح و تربیت تهران، با کمک و مهر شما آزاد میشن و به خانواده برمیگردن.

اطلاعات حساب:
5022-2910-6381-2406
در بانک پاسارگاد - به نام شهرزاد عاصمی

پ.ن: این صدف‌ها برای من ارزشی برابر تمام مال دنیا داره.❤️
Read more
<span class="emoji emoji1f30b"></span><span class="emoji emoji1f30b"></span><span class="emoji emoji1f30b"></span> نمیدونم چرا این بحث تکراری تموم نمیشه تا به یکی میگی شرفت رو حفظ کن میگه چرا به دزدا و کلاهبردار ...
Media Removed
نمیدونم چرا این بحث تکراری تموم نمیشه تا به یکی میگی شرفت رو حفظ کن میگه چرا به دزدا و کلاهبردار چیزی نمیگی مثلا به یکی بگی مراقب خودت باش سرما نخوری میگه چرا به اونی که اسهال داره نمیگی مراقب باش! بیا دو کلوم حرف مردونه بزنیم دعوا که نداریم دشمن هم نیستیم زن که بیحجاب میشه . . مفهوم ... 🌋🌋🌋
نمیدونم چرا این بحث تکراری تموم نمیشه
تا به یکی میگی شرفت رو حفظ کن
میگه چرا به دزدا و کلاهبردار چیزی نمیگی
مثلا به یکی بگی مراقب خودت باش سرما نخوری
میگه چرا به اونی که اسهال داره نمیگی مراقب باش!
بیا دو کلوم حرف مردونه بزنیم
دعوا که نداریم
دشمن هم نیستیم
⛔⛔⛔
🚩زن که بیحجاب میشه
.
. 🚩مفهوم ازدواج از بین میره(در این مورد اگر سوال داشتی بگو توضیح بدم)
.
. 🚩عمر خانواده کم میشه
.
.
🚩حالا، مرد واسه کدوم خانواده تلاش کنه؟! یا زن واسه کدوم خانواده فداکاری کنه؟!
.
.
🚩در نتیجه هر دو تبدیل میشن به آدمهایی که فکر میکنن باید فقط دنبال جَوونی کردن و لذت باشن! (در این موردم توضیح دارم اگر خواستی)
.
.
🚩به دنبالش ، از تربیت نسل بعد غافل میشن!
.
.
🚩خب طبیعیه که گرگها میان دور بچه های بیدفاع... و ، #کودک_آزاری به وجود میآد
.
.
🚩واضحه که کم کم سیستم دفاعی کشور ضعیف میشه چون خیلی از جرائم دیگه از بس زیاد شده عادی شدن... دیگه خیلیها ازینکه بهشون تعرض شده شکایت نمیکنن
.. .
🚩چهارچوب خونه سست میشه هر نامحرم و دزدی میتونه توی خونه سرک بکشه پس احتمال اینکه کلاه سر یکی از اعضا بره زیاده
.
.🚩سرمایه گذاریهای اشتباه و احساسی از اینجا شکل میگیره
.
.
🚩پول و سرمایه میره توی بانکها
.
.
🚩بانکها با پولهایی که صاحبش ازش غافله و مطالعه نداره سرمایه گذاری میکنه و سودش رو برمیداره(اختلاس شکل میگیره)
... .
.
🚩کارخونه هایی که اون سرمایه رو از بانک قبول کردن میزنن تو کار تولید اما چون باید سود بانک رو با درصد و سودش پس بدن جنسشون رو یا گرون میکنن یا کم میکنن یا احتکار (فساد اقتصادی شکل می گیره)
.
.
🚩و آقازاده ها، برای اینکه همچنان مردم توی خماری لذت های آنی بمونن، سعی میکنن با نشون دادن تصاویری از زندگیهای رویایی، فیلمهای سلبریتیها، و غیره و غیره، بین آنچه که مردم هستند و آنچه که میخوان باشن فاصله بیشتری بسازن( شکاف طبقاتی شکل میگیره) .
.
⛔⛔⛔ اگر خانواده
خانواده بمونه
نه خودی
نه بیخودی
نمیتونه اختلاس کنه
اما خانواده ، خانواده نیست
مردم هم نمیخوان مطالعه کنن
نمیخوان خودشونو بشناسن
نمیخوان دینشونو آن طور که هست نه آنطور که درموردش بعضی شیخها منبر میرن ، بشناسن
نتیجه ش میشه این
که یه احمق خیال میکنه.باید زنش بیحجاب باشه تا تکنولوژی بیاد تو کشورش!
مثل اینه که چون طرف اسهال داره بره دندوناشو از دم بکشه!
آخه اَفلا تَعقلون؟!!
اگه کسی حرف از نجابت و حجاب میزنه
قصدش این نیست که دشمنته
یا میخواد عقبمونده باشی
ته این ماجرا رو دیده
همین!
#مرجان_خاتون
#منم_ابابیل
Read more
برای کودک زیرشش سال #آموزش باید غیرمستقیم و توأم با شادی باشد <span class="emoji emoji1f448"></span>یکی از ریشه های #اضطراب در کودکان، آموزشهای ...
Media Removed
برای کودک زیرشش سال #آموزش باید غیرمستقیم و توأم با شادی باشد یکی از ریشه های #اضطراب در کودکان، آموزشهای زود هنگام و کلامی است آموزش زبان و...بعد ۹سال #کودک #روانشناسی #تربیت برای کودک زیرشش سال #آموزش باید غیرمستقیم و توأم با شادی باشد 👈یکی از ریشه های #اضطراب در کودکان، آموزشهای زود هنگام و کلامی است 🔴آموزش زبان و...👈بعد ۹سال
#کودک #روانشناسی #تربیت
. . گیر ماها یکی و دوتا که نیست خیلیه یکی گیرش اینه کلا حالیش نیست چی به چیه دنیا و کی به کیه یکی دیگه حالیشه ها ولی باورش نیست فقط میدونه که بله میگن بی اذن خدا برگ هم از درخت نمیوفته ولی به عمقش نرسیده ... اون یکی دعا میکنه میکنه میکنه ته اش میگه اه ندادیدکه یا نخواستم اصلا دیگه یا یک گند رفتاری یا عملی ... .
.
گیر ماها یکی و دوتا که نیست
خیلیه
یکی گیرش اینه کلا حالیش نیست چی به چیه دنیا و کی به کیه
یکی دیگه حالیشه ها ولی باورش نیست فقط میدونه که بله میگن بی اذن خدا برگ هم از درخت نمیوفته ولی به عمقش نرسیده ...
اون یکی دعا میکنه میکنه میکنه ته اش میگه اه ندادیدکه یا نخواستم اصلا دیگه یا یک گند رفتاری یا عملی بالا میاره میگن بهش ندید این باید درست شه
اون یکی ...
اینها زیاده ...
باید پیدا کنی خودت ک کجاهات گیره و درست کنی ! این قدم رو باید برداری ! بااااید اصلاح شی ! چرا میگم باید چون تو اصلا وارد دنیا شدی برای حرکت به سمت کمال و اصلاح ! و در این حرکت مثل کودک نوپایی که والدین کمکش میکنند برای بلند شدن ها ولی گاهی هم رها میکنند تا راه رفتن یاد بگیره و در این خلال زمین هم میخوره حوادث تلخ و درد آور خواهد بود !
در مسیر همین کمال و آموزش ادب و تربیت هم همین ها مطرحه
مثلا اونچه معصوم فرموده اگر کسی در دلش هوایی جز رضای خدا نباشه من ضامنم اگر دعا کنه اجابت میشه شاید در دلش حرفها باشه
اونچه فقط خواستم بگم و پست را ببندم باشه همین
ما نیامدیم در دنیا برای ببخشید چریدن ها ! ریخت و پاش ها ! شهوت رانی ها ! فخر فروشی ها و برتری جویی ها ! و امثالهم ...
آمدیم که برسیم به اینجا که در زمان رفتن ملک برای ما بخواند
یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه ! ...
و این حاصل نمیشه مگر اینکه در همین دنیا تمرین کنه نفست برسه به اطمینان و رضایتی که ریشه اش را در رضای خدا بشه یافت !
حالا این چه طور ممکنه شاید از راه اینکه ایمانی در قلبت بیابی که خداوند دروغگو نیست ! تعجب نکن ! بله همین ایمان اگر واقعی بشه شاید کافیه !
اگر ایمانت بر صدق وعده های خدا محکم بشه
یقین میکنی ادعونی استجب لکم یعنی چی
یقین میکنی الیس الله بکاف عبده یعنی چی
یقین میکنی 114 بار بسم الله الرحمن الرحیم یعنی چی
یعنی شاید ای بنده من برای تو همه جوره کافیم !!!! بر تو بی نهایت مهربانم و تو بخوان منو من اجابتت میکنم !
منتها بفهم فقط بفهم من کی هستم و تو کی هستی !
که از این فهم تو همین بس که میتونی درک کنی من در عین داشتن رحمت بی نهایت ، از حکمت بی نهایت هم برخوردارم پس اگر مثلا شعورت در حد کودک دو ساله ای باشه و بر فرض مثال یک قمه تیز را به التماس هم ازم بخوای محاله بهت بدم ! ولی جاش بهت چیزهایی میدم که به دردت بخوره ! منتها تو مودب باش و قبولم کن و بهم گستاخی نکن ! که اگر بکنی چون عاشقتم و با اینکه عاشقتم حسابی هم ادبت میکنم تا ....
الله اعلم ...
.
.
.
.
#مشکلات #حاجت #حدیث #روایت #خداوند #راه_حل_مشکلات
Read more
<span class="emoji emoji1f466"></span><span class="emoji emoji1f491"></span><span class="emoji emoji1f467"></span> #فرزند شما ممکن است به دلایلی از جمله فرار و ترس از خطر، جلوگیری از #تنبیه و یا #جلب_توجه والدین ...
Media Removed
#فرزند شما ممکن است به دلایلی از جمله فرار و ترس از خطر، جلوگیری از #تنبیه و یا #جلب_توجه والدین و ... دروغ بگوید، اما آیا شما با داوری و برداشت از عقیده و تجربه خود، این گونه دروغ های کودکانه را باید پر اهمیت تلقی کنید؟ مطمئنا شما نمی خواهید #دروغ گفتن فرزند خود را تشویق کنید، اما گاهی لازم است ... 👦💑👧
#فرزند شما ممکن است به دلایلی از جمله فرار و ترس از خطر، جلوگیری از #تنبیه و یا #جلب_توجه والدین و ... دروغ بگوید، اما آیا شما با داوری و برداشت از عقیده و تجربه خود، این گونه دروغ های کودکانه را باید پر اهمیت تلقی کنید؟

مطمئنا شما نمی خواهید #دروغ گفتن فرزند خود را تشویق کنید، اما گاهی لازم است برای رسیدن به حالت #آرامش و #همدلی از داستان های بلند و تخیلی فرزندتان لذت ببرید. توهمات و #خیال_پردازی_های_کودکان بی ضرر و بخشی طبیعی از رشد و نمو در دو تا پنج سالگی آن هاست.
دوستاتون رو تگ کنید.
#خانواده
#تربیت_کودک
#ازدواج
#همسرداری
#کودک
Read more
برخی از والدین #تربیت خوب را برابر با فدا کردن خود برای فرزند درنظر می‌گیرند. از خود گذشتن، نابودی ...
Media Removed
برخی از والدین #تربیت خوب را برابر با فدا کردن خود برای فرزند درنظر می‌گیرند. از خود گذشتن، نابودی عمر و رشد، بی‌‍توجهی نسبت به خود و همسر و... را نشانه‌های یک پدر و مادر خوب برای کودک شان می‌دانند، در حالی که شرط ایده آل بودن ، کافی بودن است نه کامل بودن. مادري كه #عشق بورزد ، #تشويق كند ، به موقع بي ... برخی از والدین #تربیت خوب را برابر با فدا کردن خود برای فرزند درنظر می‌گیرند. از خود گذشتن، نابودی عمر و رشد، بی‌‍توجهی نسبت به خود و همسر و... را نشانه‌های یک پدر و مادر خوب برای کودک شان می‌دانند، در حالی که شرط ایده آل بودن ، کافی بودن است نه کامل بودن.

مادري كه #عشق بورزد ، #تشويق كند ، به موقع بي اعتنايي و توبيخ ( نه توهين) كند ، به خودش احترام بگذارد و براي خودش و همسرش وقت بگذارد ، مادري كافيست.

#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> پیامبر اکرم (ص) :  به فرزندانتان کرامت نمایید و به خوبی تربیت کنید، گناهان شما بخشیده می شود. <span class="emoji emoji1f44c"></span> برخورد ...
Media Removed
پیامبر اکرم (ص) :  به فرزندانتان کرامت نمایید و به خوبی تربیت کنید، گناهان شما بخشیده می شود. برخورد #پدر و #مادر با #فرزند باید محترمانه باشد و احترام می بایست از روی پذیرش وقبول وتواضع در برابر شخصیت فرد و دائمی باشد ،نه مصنوعی وموقت... «فرزندی» که در فضای محترمانه، رشد نماید، از شخصیتی ... 🌹🌹🌹
پیامبر اکرم (ص) : 
به فرزندانتان کرامت نمایید و به خوبی تربیت کنید، گناهان شما بخشیده می شود.
👌
برخورد #پدر و #مادر با #فرزند باید محترمانه باشد و احترام می بایست از روی پذیرش وقبول وتواضع در برابر شخصیت فرد و دائمی باشد ،نه مصنوعی وموقت... «فرزندی» که در فضای محترمانه، رشد نماید، از شخصیتی متین برخوردار است. چنین فرزندی، برای شخصیت خود «حرمت »  قائل است . زیرا این حرمت را از بدو تولد وحتی قبل ازآن از سوی والدین خود احساس نموده است . 
#خانواده
#تربیت_کودک
#همسرداری
Read more
. تجربه یه حس فوق العاده از انسان نمیخوام به بحث کلیشه ای دوست داشتن فرزند، دایی و خاله شدن، نوه داشتن ...
Media Removed
. تجربه یه حس فوق العاده از انسان نمیخوام به بحث کلیشه ای دوست داشتن فرزند، دایی و خاله شدن، نوه داشتن یا هر اسم دیگه ای بپردازم . مساله میتونه پیچیدگی های بیشتری داشته باشه که گاهی ما بهش توجه نمیکنیم. خواهر زاده من سلین تونسته به عنوان یه کودک خیلی چیزا به من یاد بده و نگاه و نظرم رو نسبت به دنیا عوض ... .
تجربه یه حس فوق العاده از انسان
نمیخوام به بحث کلیشه ای دوست داشتن فرزند، دایی و خاله شدن، نوه داشتن یا هر اسم دیگه ای بپردازم .
مساله میتونه پیچیدگی های بیشتری داشته باشه که گاهی ما بهش توجه نمیکنیم.
خواهر زاده من سلین تونسته به عنوان یه کودک خیلی چیزا به من یاد بده و نگاه و نظرم رو نسبت به دنیا عوض کنه. چه چیزی زیباتر از کودکی که میخنده؟ اون باعث میشه حس کودکی، شور و شوق، کشف دنیای اطراف و حس ناشناخته ای در من زنده بشه.
من سپاسگذارم از کودکی که در این رابطه، من از اون می آموزم و رشد میکنم.
شاید به جرات بشه گفت هیچ چیز در دنیا ارزشمند تر و لذت بخش تر از داشتن یک کودک نیست.
و سپاسگذارم از سلین که با حضورش این فرصت رو به من داد تا در کنارش باشم و لبخندش رو ببینم.
.
#پرورش_تعلیم_تربیت
#کودک
#رضایت
#سلین
#شور
#شوق
#شادی
#لذت
Read more
. به افتخار مادرم . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . وقتی بچه بودم ...
Media Removed
. به افتخار مادرم . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . وقتی بچه بودم منو میزاشتی رو دلت و ازم میپرسیدی قلب مامان کیه؟ منم با صدای کودکانه میگفتم: مـــن بازم میپرسیدی جیگر مامان کیه؟ میگفتم: مـــــن و باز میپرسیدی چشم مامان کیه؟ میگفتم: مـــــن اون موقع ها ... .
به افتخار مادرم
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. وقتی بچه بودم منو میزاشتی رو دلت و ازم میپرسیدی قلب مامان کیه؟
منم با صدای کودکانه میگفتم: مـــن
بازم میپرسیدی جیگر مامان کیه؟
میگفتم: مـــــن
و باز میپرسیدی چشم مامان کیه؟
میگفتم: مـــــن
اون موقع ها درک نمیکردم قلب مامان بودن و جیگر مامان بودن و چشم مامان بودن یعنی چی!؟
اینو وقتی متوجه شدم که صورتت پر از چروک شده و موهات رنگ سیاهشو داده به سفیدی! مامانی تمام موهاتودیدم ﮐﻪ ﺑﺨﺎﻃﺮم سفیدشدواززجرکشیدن من آروم آروم شکستی ... آره تازه فهمیدم قلب مامان بودن یعنی وقتی تو ناراحتی من دل تو دلم نیست ،
جیگر مامان بودن یعنی وقتی مریضی و ناخوشیتو میبینم جیگرم آتیش میگیره
و چشم مامان بودن یعنی وقتی نور چشمات کم شدن چشمای منم خیس شدن
"""مامان خیلی خیلی دوست دارم"""
به سلامتی مامانایی ک هستن،ویا ب رحمت خدا رفتند....🌺🌺🌺🌺
#father #mother #family #kids #child #Love #training #punishment #Awakening #پدر #مادری #خانواده #بچه #کودک #عشق #تربیت #خنده #شادی #فداکاری #مادر #پدری #تربیت #تنبیه #بیداری
Read more
#دغدغه_هامون_چیه؟ . یکی تمام دغدغه اش رضایت رئیس آمریکایی خودش برای موفقیت در برداشتن روسری -بخوانید گرفتن عفت و حیا و غیرت از جامعه- از سر زنان ایرانیه… . . . اون یکی گرفتن عزت ملی و سرخورده کردن مردم با ایجاد نارضایتی اقتصادی و ناامیدی از جمهوری اسلامیو ربط دادنش به رهبری، با امضای برجام ... #دغدغه_هامون_چیه؟
.
یکی تمام دغدغه اش رضایت رئیس آمریکایی خودش برای موفقیت در برداشتن روسری -بخوانید گرفتن عفت و حیا و غیرت از جامعه- از سر زنان ایرانیه…
.
.
.
اون یکی گرفتن عزت ملی و سرخورده کردن مردم با ایجاد نارضایتی اقتصادی و ناامیدی از جمهوری اسلامیو ربط دادنش به رهبری، با امضای برجام و اف ای تی اف و پالرمو و بیست سی و دست دادن با سران کفر و جنایته…
.
.
.
یکی دیگه، جار زدن ضعف ها و نقاط اشتباه و زخم های نهفته در کشور برای سیاه نمایی و القای بدبختی و فلاکت و فقر در ذهن مردمه تا منجر به دین گریزی و پناه بردن به آغوش طاغوت و استکبار بشه!
.
.
.
اون یکی برای خالی کردن عقده های شخصی و فریاد تناقضات اعتقادیش فیلم های سخیف و بی محتوا تحویل جوونای جامعه میده و تو رقابت دیده شدن، همکار حزب اللهیش رو با زیر سوال بردن روضه امام حسین(ع) تخریب میکنه!!
.
.
.
و یه جوونک بیکار و بی عاریم میاد و برای دیده شدن جلو دوربین میرقصه و کشف حجاب میکنه یا به پایین و بالای دین و مقدسات و محکمات فحش میده... که مثلا علاف تر از خودش ببینن و بی عار تر از خودش تایید کنن!!
.
.
.
🔴 من و شما دغدغه مون چیه و این روزا از چی دفاع می کنیم؟!
.
.
.
#محمد_جلیلی
#امام_حسین_ع
#جان #فقر #زخم
#دین #دنیا #مردم
#فرحبخش #اسلام
#دغدغه #درد #اخبار
#روضه #روضه_خوانی
#ایران #جامعه #سیاست
#کودک #خدا #پاک #تربیت
#روسری #زن #آزادی #اعتقاد
#مسیح_علینژاد #حجاب #پول
.
Read more
. هر سال تابستان .. یک کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می آید .. کارتونی جذاب و پرمعنا .. که قهرمان داستانش ...
Media Removed
. هر سال تابستان .. یک کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می آید .. کارتونی جذاب و پرمعنا .. که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوان است .. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم .. وقتی که کارتون frozen رو دیدیم .. کارتونی که آخرش ازدواج نبود !!! و سال قبل کارتون brave .. وسال قبل کارتون هیولا در پاریس .. زمانی ... .
هر سال تابستان .. یک کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می آید .. کارتونی جذاب و پرمعنا .. که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوان است .. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم .. وقتی که کارتون frozen رو دیدیم .. کارتونی که آخرش ازدواج نبود !!!
و سال قبل کارتون brave ..
وسال قبل کارتون هیولا در پاریس ..
زمانی که متوجه این موضوع شدم بیاد آوردم که سالهاست که اینطور است .. از سیندرلا گرفته تا دیو و دلبر و الی آخر .. چرا ؟؟
اول با خودم فکر کردم شاید این یک نقشه استعمار گرانه است !!! باور کنید به این موضوع فکر کردم .. اما بعد متوجه شدم که بزرگترین نمایش و فروش این کارتونها در خود امریکاست .. پس ربطی به استعمار فرهنگی جهان سوم ندارد !!! بالاخره به این نتیجه رسیدم که شاید آنها به این نتیجه رسیده اند که زنهای قوی ، نرمال و با اعتماد بنفس ، تضمین یک جامعه سالم ، نرمال و پیشرو است .. و اگر زنها تحقیر شوند ،کار آن جامعه ساخته است .
چند ماه بعد نوشته ای از خانم تهمینه میلانی دیدم که اعتراض کرده بود به جوکهایی که راجع به شعور خانمها ، رانندگی آنها و قدرت تجزیه و تحلیلشان ساخته می شود و همین موضوعی که من بهش فکر می کردم را با تاکید عنوان کرده بود .
در کارتونهای هالیوودی ، یک دختر جوان، نوجوان یا کودک ، یک رسم بزرگ را تغییر می دهد ..
یک سنت بزرگ رو می شکند (brave )
مانع یک جنگ می شود(پوکاهانتس)
کشورش را در یک جنگ به پیروزی می رساند (مولان )
و الی آخر .. کارتونی رو امسال دیدم بنام outside home ،دختری سیاهپوست و مهاجر، با نمره ی هندسه بیست ، که کره زمین رو نجات می دهد ......
جامعه ای که زنها محترم و گرامی نگه داشته شوند نجات پیدا می کند .. نه فقط بخاطر نسلی که این دختران در آینده تربیت می کنند .. بلکه بخاطر اثر غیرقابل انکاری که این زنان بر روی مردانشان می گذارند.
و جامعه ای که زن مجرد ، ترشیده است یا مطلقه ... و زن متاهل ضعیقه است و ...در بهترین حالت .. رانندگی اش ، هوش ریاضی یا کامپیوترش کم و خنده دار است، تکلیف آینده اش چه خواهد شد ؟ به مردها به غلط تلقین شده که هر چه زنها بیشتر تحقیر شوند مردها خوشبخت تر و مقتدرترند .... اما این بازی اندوهبار .. بازیست که هم زنان در آن بازنده اند هم مردان .. و از همه مهمتر جامعه و آینده ی آن .. و برنده ؟ عقب ماندگی جامعه .. زنانیکه پر از تحقیرند و مردانیکه پر از تحقیرند .. برای ایران فردایی را آرزو میکنم که همه محترم و بزرگ شمرده شوند.. چه زن .. چه مرد...
Read more
<span class="emoji emoji1f4e1"></span><span class="emoji emoji1f4e1"></span><span class="emoji emoji1f4e1"></span> برنامه های نامناسب ماهواره به دنبال ترویج احساس #آزادی_مطلق و یا همان #لیبرالیسم_جنسی به دنبال ...
Media Removed
برنامه های نامناسب ماهواره به دنبال ترویج احساس #آزادی_مطلق و یا همان #لیبرالیسم_جنسی به دنبال ایجاد آزادی برای روابط جنسی مطلق بوده و با ترویج #فرهنگ خود ، تمامی افکار مخاطبان خود را متوجه تلذذ جنسی کرده است. ماهواره سطح تعمیم پذیری مسائل خصوصی را افزایش داده و سکس را لازمه ی زندگی امروز ... 📡📡📡
برنامه های نامناسب ماهواره به دنبال ترویج احساس #آزادی_مطلق و یا همان #لیبرالیسم_جنسی به دنبال ایجاد آزادی برای روابط جنسی مطلق بوده و با ترویج #فرهنگ خود ، تمامی افکار مخاطبان خود را متوجه تلذذ جنسی کرده است.

ماهواره سطح تعمیم پذیری مسائل خصوصی را افزایش داده و سکس را لازمه ی زندگی امروز می شمارد و با برنامه های #غیر_اخلاقی انتظارات کاذب جنسی را در #مردان بوجود می آورد.

#زنان هم در پاسخگویی به این #تنوع_طلبی دچار مشکل می شوند و تکرار برنامه ها و انگیزش های پی درپی باعث می شود که تنها به تلذذ جنسی توجه داشته و در این راه تمامی انرژی معنوی و مادی خود را از دست داده ، نتیجه ی طبیعی و فاجعه آمیز آن در مورد عمومی شدن مسائل خصوصی و #پرده_دری و نابودی بنیان های اخلاقی و حریم شکنی و گسیختگی بنیان خانواده می گردد.

تاثیر برنامه های ماهواره بر #افکار_عمومی و عملکرد مخاطبان بویژه از نظر تربیتی و جامعه پذیری امر روشنی است. کانال های ماهواره ای موجب می شوند زنان و دختران جوان ، با دیدن #فیلم ها و #سریال های #شبکه_های_فارسی_زبان ، مطابق حس همزاد پنداری ، به تقلید از نوع #پوشش و #آرایش هنرپیشگان برآمده ، سعی در هرچه شبیه تر کردن خود با آنها کنند. بواسطه معرفی #الگو های ذهنی و عملی رفتار، در گذر از برنامه های مختلف ، معرفی شخصیت ها و سمبل های مطرح شده ، شخصیت های سریالها، فیلم ها و ... پس از مدتی تعدادی از این الگوها را در بییندگان خود درونی می کند.
👈 دوستاتون رو تگ کنید...
#خانواده
#تربیت_کودک
#ازدواج
#همسرداری
#ماهواره
#تلویزیون
Read more
سپاس از دوستی ناشناس که این ویدیو و‌متن را برایم فرستاد . « سال تابستان .. یک کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می آید .. کارتونی جذاب و پرمعنا .. که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوان است .. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم .. وقتی که با دخترم کارتون frozen رو دیدیم .. کارتونی که آخرش ازدواج نبود ... سپاس از دوستی ناشناس که این ویدیو و‌متن را برایم فرستاد .
«
سال تابستان .. یک کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می آید .. کارتونی جذاب و پرمعنا .. که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوان است .. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم .. وقتی که با دخترم کارتون frozen رو دیدیم .. کارتونی که آخرش ازدواج نبود !!!
و سال قبل کارتون brave ..
وسال قبل کارتون هیولا در پاریس ..
زمانی که متوجه این موضوع شدم بیاد آوردم که سالهاست که اینطور است .. از سیندرلا گرفته تا دیو و دلبر و الی آخر .. چرا ؟؟
اول با خودم فکر کردم شاید این یک نقشه استعمار گرانه است !!! باور کنید به این موضوع فکر کردم .. اما بعد متوجه شدم که بزرگترین نمایش و فروش این کارتونها در خود امریکاست .. پس ربطی به استعمار فرهنگی جهان سوم ندارد !!! بالاخره به این نتیجه رسیدم که شاید آنها به این نتیجه رسیده اند که زنهای قوی ، نرمال و با اعتماد بنفس ، تضمین یک جامعه سالم ، نرمال و پیشرو است .. و اگر زنها تحقیر شوند ،کار آن جامعه ساخته است .
چند ماه بعد نوشته ای از خانم تهمینه میلانی دیدم که اعتراض کرده بود به جوکهایی که راجع به شعور خانمها ، رانندگی آنها و قدرت تجزیه و تحلیلشان ساخته می شود و همین موضوعی که من بهش فکر می کردم را با تاکید عنوان کرده بود .
در کارتونهای هالیوودی ، یک دختر جوان، نوجوان یا کودک ، یک رسم بزرگ را تغییر می دهد ..
یک سنت بزرگ رو می شکند (brave ) 
مانع یک جنگ می شود(پوکاهانتس)
کشورش را در یک جنگ به پیروزی می رساند (مولان )
و الی آخر .. کارتونی رو امسال دیدم بنام outside home ،دختری سیاهپوست و مهاجر، با نمره ی هندسه بیست ، که کره زمین رو نجات می دهد ......
جامعه ای که زنها محترم و گرامی نگه داشته شوند نجات پیدا می کند .. نه فقط بخاطر نسلی که این دختران در آینده تربیت می کنند .. بلکه بخاطر اثر غیرقابل انکاری که این زنان بر روی مردانشان می گذارند.
و جامعه ای که زن مجرد ، ترشیده است یا مطلقه ... و زن متاهل ضعیفه است و ...در بهترین حالت .. رانندگی اش ، هوش ریاضی یا کامپیوترش کم و خنده دار است، تکلیف آینده اش چه خواهد شد ؟ به مردها به غلط تلقین شده که هر چه زنها بیشتر تحقیر شوند مردها خوشبخت تر و مقتدرترند .... اما این بازی اندوهبار .. بازییست که هم زنان در آن بازنده اند هم مردان .. و از همه مهمتر جامعه و آینده ی آن .. و برنده ؟ عقب ماندگی جامعه .. زنانیکه پر از تحقیرند و مردانیکه پر از تحقیرند .» "نویسنده ناشناس"
#نگین
#تهمینه_میلانی #زنان #خشونت_علیه_زنان
Read more
‌ رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ. دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر ...
Media Removed
‌ رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ. دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر است. ‌‌ سلام. طبق روال سه سال گذشته، امسال هم به برکت ماه رمضون و با کمک تک‌تک شما عزیزای دل میخوایم یک کار بزرگ و قشنگ انجام بدیم. سی روز، سی کودک و نوجوان که استحقاق فرصتی دوباره داشته باشن (که ...
رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ.
دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر است.
‌‌
سلام.
طبق روال سه سال گذشته، امسال هم به برکت ماه رمضون و با کمک تک‌تک شما عزیزای دل میخوایم یک کار بزرگ و قشنگ انجام بدیم.
سی روز، سی کودک و نوجوان که استحقاق فرصتی دوباره داشته باشن (که شخصا فکر میکنم همه دارن.) از کانون اصلاح و تربیت تهران، با کمک و مهر شما آزاد میشن و به خانواده برمیگردن.
یادتون نره که ما با فقط ۲ هزار تومن میتونیم سهم بزرگی در این کار داشته باشیم.

اطلاعات حسابی که برای امسال درنظر گرفته شده :
5022_2910_6381_2406
در بانک پاسارگاد - به نام شهرزاد عاصمی
‌‌(امکان پرداخت از خارج از کشور متاسفانه میسر نیست.)

از تمام هنرمندها، ورزشکارها، چهره‌های دوست‌داشتنی شما مخاطبین و همه‌ی کسب‌کارهای کوچیک و بزرگ دعوت کنیم که در این کار شرکت کنن و همراه باشن.
اگر امکان هرگونه کمک غیرنقدی رو هم دارید از طریق دایرکت با من درتماس باشید. ‌
شک ندارم که پرداخت مبلغی هرچند کم، به اسم #خمس_خوشبختی ‌، برکت قلب و زندگی‌تون رو عجیب زیاد میکنه.

لطفا دوستانتون رو دعوت کنید به کمک کردن.
هرسوالی هم دارید همینجا بفرمایید، شاید پاسخش به دیگران هم کمک کنه.

باتوجه به پروسه آزادسازی، قرار بر این هست که هرهفته از طریق دادسراها و دادگاه‌های پرونده‌ها اقدام بشه. (یعنی هرهفته، هفت پرونده رو تسویه میکنیم.)
طبق روال، تمام گزارشات مالی در اختیارتون قرار میگیره.

یک لحظه فکر کنید یکی از این بچه‌ها، عزیز و بچه‌ی شماست. با هردلیلی که اشتباه کرده باشه لایق بخششه و شما فقط آزادیش رو میخواید...
خیلی از این عزیزان، وقت کمی در کانون دارن و میدونید که برگشتن از کانون به جامعه -از نظر روحی- خیلی راحت‌تر از برگشتن از زندان به جامعه است.

منتظر مهرتون هستم تا مثل هرسال شرمنده‌ی وجودتون بشم.
قبول باشه از همتون.🧡🍃
Read more
بازی کودکان را باهوش و خلاق تربیت میکند. کتابچه نمدی با کلی بازی جالب و هیجان انگیز. هدیه خاص و ناب برای کوچولوها برداشته شده از پیج @montessorikitap سفارش دایرکت. #feltbook #book #babybook #felt #کتاب_کودک #کتابچه_آموزشی #کتابچه_بازی #بازی_فکری #بازی_فکری_کودک #مهدکودک #خلاقیت_کودک ... بازی کودکان را باهوش و خلاق تربیت میکند.
کتابچه نمدی با کلی بازی جالب و هیجان انگیز.
هدیه خاص و ناب برای کوچولوها

برداشته شده از پیج
@montessorikitap
سفارش دایرکت.
#feltbook #book #babybook #felt
#کتاب_کودک #کتابچه_آموزشی #کتابچه_بازی #بازی_فکری #بازی_فکری_کودک #مهدکودک #خلاقیت_کودک #مهد #بازی
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم فرزندم یک مهمان است در خانه ام ... و روزی از خانه ...
Media Removed
️بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم فرزندم یک مهمان است در خانه ام ... و روزی از خانه ام می رود! روزها با سرعت عجیبی میگذرد و او به زودی از من جدا می شود... به خودم گفتم: کدام مهمتر است؟ نظم خانه یا این که فرزندم به خوبی از من یاد کند؟ کدام مهمتر است؟!خانه یا اخلاق و روحیه و حسن تربیت ... ‍ 💙❤️💙❤️بزرگترین اکتشاف برای من این بود که فهمیدم فرزندم یک مهمان است در خانه ام ...
و روزی از خانه ام می رود!

روزها با سرعت عجیبی میگذرد و او به زودی از من جدا می شود... به خودم گفتم:
کدام مهمتر است؟ نظم خانه یا این که فرزندم به خوبی از من یاد کند؟

کدام مهمتر است؟!خانه یا اخلاق و روحیه و حسن تربیت فرزندم؟
چون دانستم که او مهمان خانه من است.
این باعث شد اولویتم را تغییر دهم،
بعد از این، مهمترین چیز نزد من،
آرامش خاطر من و اوست.
شروع کردم به پیاده کردن نقشه ام...
و طبعا مجموعه کمی از قوانین مهم را انتخاب کردم
و خود را ملزم به اجرای آنها دانستم...
و مابقی چیزها را بدون هیچ قید و شرطی رها کردم.

از عصبی شدن و داد و فریاد زدن کم کردم و به آرامش رسیدم.

از وسواس هایم گذشتم و به خانه ای راضي شدم که مقداری بهم ریخته و نامنظم است و کمی شلختگی در آن به چشم می خورد.

اما، فرزندی را تحویل گرفتم که آرامش دارد و از من و خشم هایم نمی نالد و رابطه ای قوی و زیبا بین ما حاکم گشته است.

چون می دانم......
او مهمان زودگذر خانه من است!

کودک عزیزم امیدوارم مهمانی خانه من زیباترین مهمانی زندگیت باشد.
پدر و مادر حرفه‌اي،
بچه‌‌ی «باعرضه» بار مي‌آورند؛
نه شاگرد اول!

برايشان مهم است بچه راحت بتواند زیپ کاپشنش را بالا بکشد و بند کفشش را ببندد.
وقتی سر جلسه‌‌ی امتحان، خودكارش ننوشت اشكش در نيايد و راهی پیدا کند.

ميوه‌هايي كه مادر برايش مي‌گذارد، توي كيفش نگندد.

وقتي معلمش یا ناظمش دنبال داوطلبی می‌گردند زير ميز قايم نشود.
غذا خوردنش كه تمام شد دل آدم به‌هم نخورد از ديدن ظرف غذايش.
وقتي بزرگتري خواست از او سوال‌هاي اضافی بپرسد راحت بپيچاندش.
وقتي تلويزيون نگاه می‌کند
انگشتش نيم‌متر توی حلقش فرو نرود.

پدر و مادر حرفه‌اي يك‌جوري با بچه‌اش حرف مي‌زند كه بچه، جواب دروغ نمی‌دهد.
اگر بچه ویرش گرفت در حمام آواز بخواند و صدايش را رها کند،
پدرش توي ذوقش نمی‌زند که «چه خبرته!». وقتي یک بچه‌‌ی دیگر خواست توپش را به زور بگيرد او ندهد، بهش حالي كند با زور نمي‌تواني، اما اگر دوست داري، باهات بازي مي‌كنم.
وقتی چیزی به نظرش نامعقول آمد به هر که می‌خواهد باشد، اعتراض می‌کند.

اینها بچه‌‌ی با عرضه بار مي‌آورند
تا به خاطر نيم‌ نمره‌ امتحانی جلوي ميز معلم عجز و التماس نكند. "دکتر کریمی افشار"

سلام و درود
وقت بخیر و روزگار خوش
در هيجدهمين روز از اولین ماه سال ۱۳۹۷
با آرزوي آغاز هفته و شنبه ای توأم با بهروزي وسلامتي ،آرامش و شادی، صفا و صميميت...
سرشار از عشق و محبت، دوستی و موفق
Read more
شما برای بالارفتن #اعتماد_به_نفس کودک خود چه میکنید؟ راه های خود را با ما و بقیه مادران به اشتراک بگذارید. #کودکی ...
Media Removed
شما برای بالارفتن #اعتماد_به_نفس کودک خود چه میکنید؟ راه های خود را با ما و بقیه مادران به اشتراک بگذارید. #کودکی #تربیت_کودک #کودکانه #کودکان #رشد_کودک #نینیکده شما برای بالارفتن #اعتماد_به_نفس کودک خود چه میکنید؟ راه های خود را با ما و بقیه مادران به اشتراک بگذارید.

#کودکی #تربیت_کودک #کودکانه #کودکان #رشد_کودک #نینیکده
. امروز با دیدن دوتا پست خیلی دلم گرفت و اشک به چشمهام اومد <span class="emoji emoji1f62d"></span>و بغضش هنوز ته گلومه 🤭نوستالژی ها همیشه ...
Media Removed
. امروز با دیدن دوتا پست خیلی دلم گرفت و اشک به چشمهام اومد و بغضش هنوز ته گلومه 🤭نوستالژی ها همیشه هم شیرین نیستند ! 🧐. . نمیتونید تخم خشونت ها و کینه هایی رو که تو دل بچه های شاد و سرخوش دهه های قبل به اسم دین و اسلام کاشتید حالا حالا پاک کنید . اگر اطراف ما خشونت و مردم آزاری و حیوان آزاری هست مسبب خود ... .
امروز با دیدن دوتا پست خیلی دلم گرفت و اشک به چشمهام اومد 😭و بغضش هنوز ته گلومه 🤭نوستالژی ها همیشه هم شیرین نیستند ! 🧐.
.
نمیتونید تخم خشونت ها و کینه هایی رو که تو دل بچه های شاد و سرخوش دهه های قبل به اسم دین و اسلام کاشتید حالا حالا پاک کنید . اگر اطراف ما خشونت و مردم آزاری و حیوان آزاری هست مسبب خود ما بودیم .
.
البته هنوز هم تمومی نداره . دین رو بد و کج فهمیدیم . دین یعنی مجموعه تعلیماتی که وقتی بطرفش رفتی عاشق خدا بشی و بنده های خدا رو بیش از قبل دوست بداری . دین یعنی نشو و نموی محبت و زدودن کینه .
.
وقتی موی سر کودک یا نوجوان دهه شصتی رو اینطوری بخاطر کج فهمی خودمون با ماشین اصلاح کردیم و تحقیرش کردیم نه تبلیغ دین کردیم و نه اجازه دادیم که از انسانیت و محبت چیزی تو دلش باقی بمونه .
.
ریشه های خشونت و انحراف و بدخلقی و کینه و بی ادبی و تهاجم در همان رفتارهای غلط اجتماعی ست که به واسطه کج فهمی از دین نثار فرزندان این آب و خاک کردیم .بجای تربیت و تعلیم با محبت ، تحقیر و تحکم پیشه کردیم و به این جا رسیدیم ... از این جلوتر هم نمیتوان رفت !!
.
امر به معروف و آموزش نظافت با تحقیر امکان پذیر نیست .☝☝☝☝☝ اگر قرار بود نظافت و کوتاه کردن مو مد نظر باشد ، زیبنده تر بود کامل کوتاه کنند نه اینطوری تحقیرآمیز !!!! اون ردیف عقب رو خوب نگاه کنید !!😕😯 .
.
البته این حکایت هنوز ادامه داره و پایان نیافته و مانند انرژی از صورتی به صورتی دیگر در حال تکرار است و البته مشتی ست از خروار . این مال مدارس پسرونه ست موضوعات مدارس دخترانه رو هم که میدونیم !.
.
خداوندا مربیان و راهنمایان ما را از افراد خردمند و دانا قرار بده . الهی آمین .
.
.
عکس از پیج دوست عزیز ؛
@shastak60 .
.
تو رو خدا با بچه های مردم محبت پیشه کنیم .وقتی با هیبت و شکل و شمایل دین جلو میرید هرکار خلاف تون هم به پای دین نوشته میشه !! ☝☝ اصلا فقط کافیه رفتارمون مثل خدا با چشم پوشی و مدارا باشه . قرار بود از این بچه ها چی بسازیم 😟؟؟؟؟؟!!!!! .
.
.
#نوستالژی_سفره_خونه
#سفره_خونه #نوستالژی #نوستالژیک #nostalgia #cafenostal @cafenostal
Read more
<span class="emoji emoji1f46f"></span>ارزش بازی برای کودکان<span class="emoji emoji1f46f"></span>‍♂️ اهمیت بازی در رشد و تکامل کودکان نمود می یابد. ارزش ها و فواید بازی برای ...
Media Removed
ارزش بازی برای کودکان‍♂️ اهمیت بازی در رشد و تکامل کودکان نمود می یابد. ارزش ها و فواید بازی برای کودکان اینطور تقسیم بندی می شود: ارزش اجتماعی ارزش بدنی ارزش ذهنی ارزش یادگیری ارزش درمانی ارزش تربیت اخلاقی ارزش اجتماعی کودک بدون بازی با خود و بازی با کودکان دیگر فردی خودخواه ... 👯ارزش بازی برای کودکان👯‍♂️
اهمیت بازی در رشد و تکامل کودکان نمود می یابد. ارزش ها و فواید بازی برای کودکان اینطور تقسیم بندی می شود:
🎡ارزش اجتماعی
🎢ارزش بدنی
🎡ارزش ذهنی
🎢ارزش یادگیری
🎡ارزش درمانی
🎢ارزش تربیت اخلاقی
🔴ارزش اجتماعی
🎠کودک بدون بازی با خود و بازی با کودکان دیگر فردی خودخواه و خودبین بار می آید. از راه بازی است که همکاری با گروه همسال و غیر همسال را می آموزد. همچنین از راه بازی است که شخصیت کودک در گروه شکل می گیرد.
🎠 بازی های هدفمند و مفید در مقایسه با بازی های بی هدف و آزاد فرصت مناسبی را برای کسب رفتار اجتماعی فراهم می کند. کودک به وسیله بازی است که یاد می گیرد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کند و مشکلات خود را در گروه همسالان خود حل کند. 🎠بازی به کودک کمک می کند که به طور مطلوب به صورت یک انسان اجتماعی رشد و تکامل یابد و همچنین به کودک امکان می دهد که چطور در بزرگسالی فردی مستقل شود.

پ.ن : مخصوصا اگه کودکش تپل باشه 😂😂 #کودک #بازی
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>ناخن جویدن با منشأ اضطراب و انگشت مکیدن با علت‌ عاطفی <span class="emoji emoji1f4a0"></span>ناخن جویدن با انگشت مکیدن متفاوت است، ناخن ...
Media Removed
ناخن جویدن با منشأ اضطراب و انگشت مکیدن با علت‌ عاطفی ناخن جویدن با انگشت مکیدن متفاوت است، ناخن جویدن ریشه‌های اضطرابی دارد، اما انگشت مکیدن ریشه‌های احساسی و عاطفی دارد. ناخن جویدن یک عادت عصبی و جزو اختلالات کودکان محسوب می‌شود، ناخن جویدن می‌تواند از کودکی تا دوران نوجوانی و بزرگسالی ... 📝ناخن جویدن با منشأ اضطراب و انگشت مکیدن با علت‌ عاطفی 💠ناخن جویدن با انگشت مکیدن متفاوت است، ناخن جویدن ریشه‌های اضطرابی دارد، اما انگشت مکیدن ریشه‌های احساسی و عاطفی دارد. 💠ناخن جویدن یک عادت عصبی و جزو اختلالات کودکان محسوب می‌شود، ناخن جویدن می‌تواند از کودکی تا دوران نوجوانی و بزرگسالی ادامه یابد. بر اساس آمارها، یک سوم کودکان دبستانی و نیمی از نوجوانان ناخن می‌جوند. هم‌چنین حدود یک چهارم نوجوانان ما دچار این عادت ناپسند هستند. 💠برای ترک این عادت، از کودک بخواهیم دهان و آرواره‌های خود را به آرامی فشار دهد و دهان خود را بسته نگه دارد و لبخند بزند و نفس عمیق بکشد. کودک باید دست‌هایش را شل و رها کند تا بتواند به‌صورت ناگهانی آن را منقبض و رها کند تا جلوی فشاری که می‌خواهد دست‌هایش را به سمت دهان ببرد، گرفته شود. 💠 کودک را از سیمای زشت ناخن جویدن مطلع کنیم. برای این کار از کودک بخواهیم دست‌هایش را با دست‌های کودکان دیگر مقایسه کند.کودک را از وضعیت ظاهری‌اش آگاه کنیم. از کودک بخواهیم جلوی آینه برود و ببیند در صورت ناخن جویدن چه شرایطی برای دست‌های او ایجاد می‌شود. 💠یکی دیگر از کارهایی که می‌تواند انجام داد ایجاد مشغولیت ذهنی فرعی برای کودک است. برخی کودکان وقتی بیکار هستند از دستشان برای ناخن جویدن استفاده می‌کنند. برای این کار می‌توان اشیاء کوچک و قابل حمل مانند سنگ کوچک، توپ و خمیر بازی را در اختیار آن‌ها قرار داد. #روانشناسی #تربیت_کودک
Read more
دانشنامه فرزند . <span class="emoji emoji1f60d"></span>به فکر هدیه برای بچه ها هستید؟ <span class="emoji emoji2764"></span>️یه تیشرت با عکس خود کودک و یا نقاشی کودک با احساس ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . به فکر هدیه برای بچه ها هستید؟ ️یه تیشرت با عکس خود کودک و یا نقاشی کودک با احساس ترین هدیه دنیاست. @penokid @penokid @penokid . افزایش اعتماد به نفس کودکان از طریق نقاشی . راه های مختلفی برای کشف استعداد های کودکان و تشویق آن ها به انسانی خلاق بودن وجود دارد، یکی از موثرترین ... دانشنامه فرزند
.
😍به فکر هدیه برای بچه ها هستید؟
❤️یه تیشرت با عکس خود کودک و یا نقاشی کودک با احساس ترین هدیه دنیاست.
@penokid
@penokid
@penokid
.
افزایش اعتماد به نفس کودکان از طریق نقاشی
.
راه های مختلفی برای کشف استعداد های کودکان و تشویق آن ها به انسانی خلاق بودن وجود دارد، یکی از موثرترین راه ها نقاشی است. شاید نقاشی ای که فرزندتان می کشد از نظر شما ساده باشد اما در واقع کودک از طریق نقاشی احساسات درونی خود را بیان می کند.

شاید فرزند دلبند شما همه احساسات و آنچه در ذهنش می گذرد را بیان کند اما با استفاده از رنگ های مختلف می تواند بدون بیان کلمه ای، حرف های زیادی بزند. نقاشی این امکان را به کودک می دهد تا با گذراندن زمانی مفرح و هیجان انگیز فرصت های آموزشی زیادی به دست آورد.

نقاشی به هماهنگی میان دست و چشم کودک کمک می کند و باعث تقویت مهارت های حرکتی او می گردد. نقاشی کردن باعث می شود کودک چگونگی تمرکز بر جزئیات را بیاموزد. کودک نام رنگ ها را یاد می گیرد و با اشکال، الگوها و طرح ها کار می کند که جهت آماده سازی او برای رفتن به پیش دبستانی اهمیت دارد.
نقاشی می تواند باعث افزایش عزت نفس کودک گردد. شما به عنوان والدین باید فرزند خود را بابت نقاشی هایش هرچند ساده و سطحی تشویق کنید، این موضوع می تواند باعث ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر برای نقاشی های بعدی او گردد. یک ایده خوب برای این موضوع می تواند چاپ نقاشی کودک بر روی لباس باشد، از این طریق فرزندتان به کاری که کرده افتخار می کند و می تواند نقاشی اش را به سایرین نیز نشان دهد. این موضوع می تواند نقش مهمی در رشد و تربیت فرزند شما داشته باشد و در بلند مدت نیز بسیار سودمند است. زمانی که این لباس برای فرزندتان کوچک شد آن را هیچ وقت دور نیندازید تا در آینده زمانی که فرزندتان بزرگ شد با هدیه دادن این لباس او را خوشحال سازید.

فعالیت های خلاقانه مانند نقاشی به رشد مغز کودک کمک می کند. سمت راست مغز برای پاسخ های احساسی و خلاقانه استفاده می شود در حالی که سمت چپ مغز بر روی فرآیندهای تحلیلی و منطق تمرکز دارد. نقاشی کمک می کند تا هر دو طرف مغز فعال شده و با هم ارتباط برقرار کنند.

همین امروز زمانی مفرح برای رسم یک نقاشی با کودک خود داشته باشید و به همراه او نقاشی را به سایت پنوکید ارسال نمایید و لباسش را سفارش دهید.
برای دیدن طرحهای جدید و نقاشی های هنرمندان کوچولو به صفحه پنوکید مراجعه کنید.
@penokid
@penokid
@penokid
penokid.com
Read more
Sina Salek: کتاب آموزنده و سرگرم کننده، بهترین عیدی برای کودکان. فرصت بدیم به جای مصرف کننده تخیل ...
Media Removed
Sina Salek: کتاب آموزنده و سرگرم کننده، بهترین عیدی برای کودکان. فرصت بدیم به جای مصرف کننده تخیل دیگران بودن (تلویزیون)، خودشون تخیل و رویا پردازی کنن. کتاب های خوب مخصوص کودکان و نوجوانان رو با هشتگ #کمدجادو به اشتراک بگذارید. (اکثر کتابهای بازار رو الان به راحتی میشه از طریق سایتهایی مثل ... Sina Salek:
کتاب آموزنده و سرگرم کننده، بهترین عیدی برای کودکان. فرصت بدیم به جای مصرف کننده تخیل دیگران بودن (تلویزیون)، خودشون تخیل و رویا پردازی کنن.
کتاب های خوب مخصوص کودکان و نوجوانان رو با هشتگ #کمدجادو به اشتراک بگذارید. (اکثر کتابهای بازار رو الان به راحتی میشه از طریق سایتهایی مثل فردابوک کادوپیچ شده دم خونه تحویل گرفت)
.
.
.
.
.
.
.
#کودک #تربیت #کتاب #مطالعه #کتاب_خوب #کتاب_کودک #بچه_ها #بچه #عید #عیدی #عید_نوروز #کودکان #کودکی #کتابخوانی #تربیت #تربیت_کودک #تخیل #تلویزیون #آموزش #آموزشی
Read more
. واکر و پلی جیم winfun 00846 قیمت: 236,000تومان واکر و پلی جیم winfun با رنگ های شادی که در آن به ...
Media Removed
. واکر و پلی جیم winfun 00846 قیمت: 236,000تومان واکر و پلی جیم winfun با رنگ های شادی که در آن به کار رفته می تواند در جلب توجه کودک به اشکال و رنگ ها مفید بوده و به بهبود مهارت های دیداری کودک کمک کند و ساعت ها سرگرمی برای کودک به همراه آورد. این اسباب بازی برای کودکان 3 تا 36 ماه مناسب است. همچنین با ... .
واکر و پلی جیم winfun 00846
قیمت: 236,000تومان
واکر و پلی جیم winfun با رنگ های شادی که در آن به کار رفته می تواند در جلب توجه کودک به اشکال و رنگ ها مفید بوده و به بهبود مهارت های دیداری کودک کمک کند و ساعت ها سرگرمی برای کودک به همراه آورد. این اسباب بازی برای کودکان 3 تا 36 ماه مناسب است. همچنین با داشتن کلید های پیانو برای آموزش اولیه موسیقی و تربیت شنوایی و هوش موسیقایی کودک مناسب می باشد.
واکر و پلی جیم شامل یک صفحه موزیکال با پیانو که حسابی کودک را سرگرم می کنند. بچه ها می توانند به دو صورت نشسته و ایستاده با آن بازی کنند و علاوه بر سرگرمی، مهارت های خود را نیز تقویت کنند.
مناسب برای کودکان 3 تا 36 ماه
واکری بسیار پر کاربرد و مناسب برای تمامی مراحل رشد کودک
ارای نور و موزیکال
دارای رنگ های شاد و جذاب برای کودک
مناسب برای افزایش مهارت های حرکتی, لامسه و شنوایی کودک
مناسب برای افزایش قدرت حافظه و تخیل کودک

لینک خرید
https://piccotoys.com/product/389637
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #bakery #children #boy #girl #science #instadad #toys #dadlife #ad #winfun
#پیکوتویز #اسباب_بازی #مهد_کودک #خانه_بازی #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #واکر_پلی_جیم #قصر_کودک #اسباب_بازی #واکر
Read more
اشتراک گذاری تجارب سفر # در حاشیه سفر کاری به دانمارک این بار تفاوت در مدیریت مهدکودکها هم!! جالب ...
Media Removed
اشتراک گذاری تجارب سفر # در حاشیه سفر کاری به دانمارک این بار تفاوت در مدیریت مهدکودکها هم!! جالب و شنیدنی بود. # استاندارد نگهداری اطفال و کودکان در دانمارک یک مربی به ازای چهار کودک زیر چهار سال و یا یک مربی به ازای شش کودک بالای چهار سال است. یعنی یک مهد کودک ده نفره.. سه مربی در اختیار دارد و ضمنا ... اشتراک گذاری تجارب سفر
# در حاشیه سفر کاری به دانمارک این بار تفاوت در مدیریت مهدکودکها هم!! جالب و شنیدنی بود.
# استاندارد نگهداری اطفال و کودکان در دانمارک یک مربی به ازای چهار کودک زیر چهار سال و یا یک مربی به ازای شش کودک بالای چهار سال است. یعنی یک مهد کودک ده نفره.. سه مربی در اختیار دارد و ضمنا آنها موظفند در هر شرایط آب و هوایی حتی در روز برفی برای تطبیق بچه ها با آب و هوا آنها را به گردش موظفی روزانه ببرند.
# برخی فقط برخی از مهد کودک های ما با بیست کودک هم یک مربی دارند با اکسیری بنام شربت خواب از بعد صبحانه تا بازگشت والدین.
# دوچرخه تصویر بالا ، دوچرخه حمل کودکان زیر چهار سال تا پارک محله است.
# آموزش، تربیت و سلامت کودکان ما سازنده فرهنگ، اجتماع سالم و افکار مثبت اندیش مردمان آینده ما خواهد بود.
# تقدیم به دوستان حوزه بهداشت عمومی، کارشناسان امور خانواده، دوستان حوزه امور تربیتی و همه عزیزان
#کمال_زارعی #دانمارک #شاد_ترین_مردم_دنیا #کپنهاگ #مهدکودک #تربیت #
Read more
دانشنامه فرزند . تو کودکی کن، ما ثبتش میکنیم آتلیه تخصصی کودک نی‌نی رنگ آدرس: @ninirang.studio @ninirang.studio @ninirang.studio . آموزش ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . تو کودکی کن، ما ثبتش میکنیم آتلیه تخصصی کودک نی‌نی رنگ آدرس: @ninirang.studio @ninirang.studio @ninirang.studio . آموزش ادب و نزاکت به کودکان . یاد دادن آداب معاشرت و مراعات نزاکت باید جزیی از تربیت و پرورش کودکان باشد. مراعات ادب و نزاکت این پیام را به کودکان می ... دانشنامه فرزند
.
تو کودکی کن، ما ثبتش میکنیم
آتلیه تخصصی کودک نی‌نی رنگ
آدرس: @ninirang.studio
@ninirang.studio
@ninirang.studio
.
آموزش ادب و نزاکت به کودکان
.
یاد دادن آداب معاشرت و مراعات نزاکت باید جزیی از تربیت و پرورش کودکان باشد. مراعات ادب و نزاکت این پیام را به کودکان می رساند که برای انجام هر کاری در جامعه باید از راه درست آن وارد شد. مراعات ادب همه را شاد و محبوب می سازد.
در حقیقت اولین قدم برای مراعات اصول ادب و نزاکت آن نیست که به کودک خود گفتن جملات «احوال شما چطور است؟» و «متشکرم» را بیاموزید. بلکه مهم ترین نکته در این مورد آن است که سعی نمایید فرزندتان مردم را دوست بدارد و نسبت به آن ها احساس علاقه نماید. زیرا اگر مردم را دوست نداشته باشد حتی یاد دادن آداب معمولی معاشرت هم بسیار مشکل و دشوار خواهد بود.

دومین قدم آن است که سعی نمایید فرزند شما در حضور اشخاص غریبه خجالتی و کمرو نباشد. برخی والدین عادت دارند فرزند خود را به حضور اشخاص جدید و غریبه بی درنگ معرفی می کنند و او را وادار می کنند چیزی بگوید. این طرز رفتار در مورد یک کودک دو ساله باعث خجالت کشیدن او می شود. در نتیجه تکرار این عمل، کودک به محض دیدن اشخاص غریبه احساس ناراحتی خواهد کرد. در طی سه یا چهار سال اول وقتی کودک شخص غریبه ای را ورانداز می کند بهتر آن است که در ابتدا با آن شخص در مورد کودک صحبتی نشود.

سومین و شاید مهم ترین قدم آن است که کودک در میان خانواده ای بزرگ و تربیت شود که افراد آن نسبت به یکدیگر با ملاحظه و مودب باشند. از این طریق کودک ملاطفت و مهربانی را یاد می گیرد. اگر همه اعضای خانواده در موقع لزوم از کلمه «متشکرم» استفاده کنند کودک نیز این کلمه را می آموزد. ادب و نزاکت پدر و مادر نسبت به هم و نسبت به فرزندان می تواند سرمشق خوبی باشد.

اگر آموزش ادب و نزاکت به کودکان با روش دوستانه ای صورت گیرد تاثیر بیشتری می گذارد. وقتی به فرزند خود ادب و نزاکت را می آموزید سعی کنید با او تنها باشید، زیرا تذکرات شما در حضور دیگران برای او بسیار ناگوار و ناراحت کننده خواهد بود.
.
تو کودکی کن، ما ثبتش میکنیم
آتلیه تخصصی کودک نی‌نی رنگ
آدرس: @ninirang.studio
@ninirang.studio
@ninirang.studio
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #فرزندپروری #ادب #تربیت #روانشناسی #نزاکت #مدرسه #دبستان #کودک #کودکی #کودکانه #کودکان #تربیت_کودک #کودک_من #تربیت_فرزند #روانشناسی_کودک #خانواده #مادر #پدر #مادر_کودک
Read more
اتاق تاریک فیلمی با توانایی اثرگذاری سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک ...
Media Removed
اتاق تاریک فیلمی با توانایی اثرگذاری سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک آزاری والدین رفته تا اتاق تاریک را بسازد. اتاق تاریک از موضوعی بجا و مبتلا به جامعه بهره می برد. بحث حساس تربیت کودک و اصول صحیح آن و تأثیرات مخرب رفتارهای ناصحیح بر روان کودک امری است که در تمامی خانواده ... اتاق تاریک
فیلمی با توانایی اثرگذاری

سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک آزاری والدین رفته تا اتاق تاریک را بسازد.

اتاق تاریک از موضوعی بجا و مبتلا به جامعه بهره می برد. بحث حساس تربیت کودک و اصول صحیح آن و تأثیرات مخرب رفتارهای ناصحیح بر روان کودک امری است که در تمامی خانواده ها باید به آن توجه شود و از اهمیت و جایگاه مهمی برخوردار است. حجازی با در نظر داشتن این موضوع به خانواده ای سه نفره پرداخته که به خاطر شکاف سنی بین پدر و مادر و اختلالات رفتاری زن، تربیت کودک خانواده با چالش ها و نواقصی همراه است.

از لحاظ فرمی با فیلم خوبی روبرو هستیم که با توجه به شناخت حجازی از سینما امری طبیعی و قابل انتظار است. کادربندی های سینمایی و دکوپاژ قوی از عوامل موفقیت در فرم فیلم محسوب می شوند. اما فضای کار و نورپردازی آن کمی با اغراق همراه بوده و تاریکی بیش از حد کل فیلم و سعی کارگردان برای القای حس تاریکی و نبود روشنایی در داستان بیش از حد است. چرا که خود فیلم آن قدر ها هم تاریک نیست و صرفاً به مبحث اتاق تاریک پرداختن شاید منظور را به اندازه ی کافی برای بیننده روشن می ساخت.

علاوه بر اینها زمان فیلم کمی طولانی و کش دار شده است شاید با یک تدوین مجدد می توانست اثر شسته رفته تری را به اکران درآورد. کارگردان برای پرداختن به موضوع و ارائه ی داستان مصالح کم می آورد و مجبور می شود با پلان های اضافی یک فیلم بلند را تدوین کند که در بخش هایی حتی حوصله سربر هم می شود. هرچند در کلیت فیلم به خوبی می تواند مخاطب را همراه کند و او را تا پایان با داستان نگه دارد. و نتیجتاً موفق می شود به شکل مناسبی حرفی را که می خواهد بزند و بیننده را با اثرات مخرب تربیت نادرست کودک آشنا کند، که می توان گفت اتاق تاریک قدرت اثرگذاری دارد و کمتر فیلمی در سینمای ایران دیده ایم که این خصوصیت را داشته باشد.

بازی ساره بیات یک بازی قوی و قابل توجه است. او به خوبی نقش را روح می بخشد و از پس فراز و فرودهای آن بر می آید. در واقع به عنوان نقطه عطف فیلم باید از بازی چشمگیر ساره بیات نام برد. در مقابل انتخاب ساعد سهیلی برای این نقش انتخاب درستی نبوده و ساعد از بازی در این نقش سربلند بیرون نمی آید. او که بازیگر توانا و قابلی است اما در نقش پدر خانواده خوب ظاهر نمی شود و اگر هم اصرار بر بازی در این نقش را داشت لازمه ی آن زندگی حداقل شش ماهه با یک کودک بود تا پدر بودن را به نحوی تجربه کند.

و اینکه اتاق تاریک از فیلم های خوب اکران های فعلی سینماها می باشد که می توانیم دیدن اش را پیشنهاد دهیم.
Read more
همراهان عزیز ؛ قرار است در کنار یکدیگر در مورد چگونگی ایجاد جامعه‌ای امن برای کودکان به گفت و گو بنشینیم ...
Media Removed
همراهان عزیز ؛ قرار است در کنار یکدیگر در مورد چگونگی ایجاد جامعه‌ای امن برای کودکان به گفت و گو بنشینیم و دست در دست هم برای آموزش کودکان، تلاش کنیم. در کارگاه تربیت جنسی در مورد چگونگی پاسخ دادن به سوالات رشدی کودکان، نحوه‌ی برخورد صحیح با کنجکاوی‌های جسمی و جنسیتی، مسئولیت پذیری و اصول مراقبت ... همراهان عزیز ؛ قرار است در کنار یکدیگر در مورد چگونگی ایجاد جامعه‌ای امن برای کودکان به گفت و گو بنشینیم و دست در دست هم برای آموزش کودکان، تلاش کنیم. در کارگاه تربیت جنسی در مورد چگونگی پاسخ دادن به سوالات رشدی کودکان، نحوه‌ی برخورد صحیح با کنجکاوی‌های جسمی و جنسیتی، مسئولیت پذیری و اصول مراقبت از خود صحبت خواهیم کرد. مخاطب این کارگاه والدین، مربیان، روانشناسان، صاحبان مشاغل مرتبط با کودک و همه ی شهروندان مسئول هستند.
Read more
مادرهای مهربون سلام میدونم این روزا بعضی از شما دغدغه تکلیف نوشتن فرزندتون رو دارید و شکایت اصلیتون ...
Media Removed
مادرهای مهربون سلام میدونم این روزا بعضی از شما دغدغه تکلیف نوشتن فرزندتون رو دارید و شکایت اصلیتون از اینه که اون مشقش رو درست نمینویسه یا اینکه حتما باید با زور وادارش کنید و ... به چند نکته زیر دقت کنید و اونها رو به کار ببرید : نکته اول: بچه ها دستهای کوچولویی دارند و زود خسته ... مادرهای مهربون
سلام
میدونم این روزا بعضی از شما دغدغه تکلیف نوشتن فرزندتون رو دارید و شکایت اصلیتون از اینه که اون مشقش رو درست نمینویسه یا اینکه حتما باید با زور وادارش کنید و ... به چند نکته زیر دقت کنید و اونها رو به کار ببرید : 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
نکته اول:
بچه ها دستهای کوچولویی دارند و زود خسته میشن از نوشتن ،سعی کنید برای انجام تکالیف از روش تقطیعی استفاده کنید یعنی 15 دقیقه مشق 10 دقیقه استراحت و بازی و دوباره 15 دقیقه و .....بعد به صورت تدریجی زمان مشق نوشتن رو افزایش بدین مثلا 20 دقیقه مشق 10 دقیقه استراحت .

@moshavere_shz
نکته دوم :
به هیچ عنوان کنار فرزندتون ننشینید تا مشقش رو بنویسه چون عادت میکنه و بعد دردسرش برای شماست چون او شرطی شده که فقط با حضور مامانش درس بخونه .

@moshavere_shz

نکته سوم :
سعی کنید محیط اختصاصی براش در نظر بگیرید و بگین این مکان مخصوص تو در نظر گرفته شده و سعی کنید تا جایی که امکان داره وسایل پر سر و صدا مثل تلویزیون ، رادیو و ......در اون اطراف نباشه .

ممنون از همراهی شما
مریم تشویقی
مشاور و روانشناس کودک و خانواده
#روانشناسی #مشاوره #کودک #تربیت #خانواده #مشق #شیراز #تکلیف_شب #نوجوان #انتخاب #آگاهی #کنترل #مهارت-فرزندپروری
Read more
یه اپلیکیشن خوبی راجع به تربیت بچه ها تو موبایلم هست که بسیار آموزنده و کاربردیه . این ا‌‌‌‌پلیکیشن ...
Media Removed
یه اپلیکیشن خوبی راجع به تربیت بچه ها تو موبایلم هست که بسیار آموزنده و کاربردیه . این ا‌‌‌‌پلیکیشن رو از زمانی که مهربد هنوز به دنيا نيومده بود من استفاده میکردم و حالا حالا ها ادامه داره . تمام اتفاقات از زمان تصمیم گیری برای بارداری تا تشکیل جنین تا غذا خوردن و راه رفتن و.... تا الان که سه سالشه همچنان ... یه اپلیکیشن خوبی راجع به تربیت بچه ها تو موبایلم هست که بسیار آموزنده و کاربردیه . این ا‌‌‌‌پلیکیشن رو از زمانی که مهربد هنوز به دنيا نيومده بود من استفاده میکردم و حالا حالا ها ادامه داره . تمام اتفاقات از زمان تصمیم گیری برای بارداری تا تشکیل جنین تا غذا خوردن و راه رفتن و.... تا الان که سه سالشه همچنان دارم میخونمش . که اینکه هر هفته کودک شما در این سن چه شرایطی داره و باید باهاش چطور رفتار کرد .از لجبازیهاي غیرعمدی اش که از دو سالگی شروع و تا حدود چهار سالگی ادامه داره چطور برخورد کنیم . اینکه چطور ازش بخوایم بهمون تو کارا کمک کنه و اینکار چه پوینت مثبتی در آینده برای ما خواهد بود .
حالا نمیخوام بگم که ما کاملا و دقیقا به همون روش با مهربد برخورد میکنیم چون این بستگی به شرایط و نحوه عملکرد هر کدوم از ماها و اینکه در اون لحظه چه احساسی داريم، داره . ولی اینکه زودتر از موعد از شرایط کودک اگاه باشی خیلی به ما تو تربیتش و نحوه برخوردِ ما بی تجربه ها ! با کودک کمک میکنه . اينكه از هر حركتي جديدي از اين گوگوليا شگفت زده نشيم 🤕و عكس العمل نشون نديم .مخصوصا از كساني كه به مهدكودك ميرن يا با افرادي بغير از خانواده اصلي ارتباط بيشتري دارند .
اين رو نوشتم براي دوستاني كه سوال داشتند از من بي تجربه 😜
.
حالا اپلیکیشنی كه من استفاده ميكنم رو براتون‌ مینویسم که اگر خواستید استفاده کنید و یه قدم جلو بیفتید 😉البته این برنامه به زبان انگلیسی هست . برنامه های دیگه ای هم دیدم که فارسی باشند اونم دیگه شما به من معرفی کنید 😎
.
Baby center .
#mehrbod #baby #irstreetstyle #babycenter #kids #momlife
Read more
با کودک بد قلق و ناآرام چه کنیم؟ ۲۲۰۰۰تومان #کودک #مادر #خانواده #تربیت #تربیتـکودک #خشم #کنترل ...
Media Removed
با کودک بد قلق و ناآرام چه کنیم؟ ۲۲۰۰۰تومان #کودک #مادر #خانواده #تربیت #تربیتـکودک #خشم #کنترل #مقابله #خلاقیت #koodak #kids #book #toys #madar #tarbiat با کودک بد قلق و ناآرام چه کنیم؟
۲۲۰۰۰تومان

#کودک #مادر #خانواده #تربیت #تربیتـکودک #خشم #کنترل #مقابله #خلاقیت
#koodak #kids #book #toys #madar #tarbiat
. یکی از دوستانم رفته بود رستوران تاج محل که غذاهای هندی و تند تند دارد🌶🌶. چندتا غذا انتخاب کردند ...
Media Removed
. یکی از دوستانم رفته بود رستوران تاج محل که غذاهای هندی و تند تند دارد🌶🌶. چندتا غذا انتخاب کردند و از پیشخدمت در مورد تندی غذا سوال کردند که گفت اینا خیلی تندن و این یکی غذا متعادل هست. دوستمم که به تندی خیلی حساس هست(مثل خودم) قبول کرده بود همونی که متعادل هست را بخورد. می‌گفت خدا عمرش بده که گفت ... .
یکی از دوستانم رفته بود رستوران تاج محل که غذاهای هندی و تند تند دارد🌶🌶.
چندتا غذا انتخاب کردند و از پیشخدمت در مورد تندی غذا سوال کردند که گفت اینا خیلی تندن و این یکی غذا متعادل هست.
دوستمم که به تندی خیلی حساس هست(مثل خودم) قبول کرده بود همونی که متعادل هست را بخورد.
می‌گفت خدا عمرش بده که گفت چون همون غذای متعادلشم برام سخت بود ولی خب قابل تحمل بود.
در مورد فرزندپروری هم لازم است یکی از قبل بهمون بگه آقا خانم بچه‌دار شدن تمامش شادی و بازی نیستا، حتما یک جاهایی کلافه و ذله می‌شوید، این پیش آگاهی به ما قدرت تحمل می‌دهد(مثل غذای تند) و به ما کمک می‌کند در پی راه‌هایی برای ارتباط بهتر با کودک و نوجوانمون باشیم.
..............
از تجربه‌های سخت تربیت بچه‌هاتون بگید که پیش‌آگاهی باشد برای دوستان و ممکن است دوستان نظرات خودتون را هم بخوانند و نظری راهگشا بدهند.
#فرزندپروری #کودک_نوجوان #کلافگی
#ذله_شدن #لحظات_سخت_زندگی
#سید_مجتبی_حسینی_نیا
پی‌نوشت:
تربیت سخت است و تربیت فرزند سخت‌تر
Read more
. 1. کودکان از طریق بازی یاد می گیرند ارزش بازی های کودکانه را دست کم نگیرید چون: کودکان از طریق ...
Media Removed
. 1. کودکان از طریق بازی یاد می گیرند ارزش بازی های کودکانه را دست کم نگیرید چون: کودکان از طریق بازی مهارت های شناختی خود را گسترش می دهند مانند حل مساله یا مهارت های ریاضی وقتی وانمود می کنند که صاحب یک فروشگاه مواد غذایی هستند. کودکان از طریق بازی توانایی های فیزیکی خود را تقویت می کنند مانند ... .
1. کودکان از طریق بازی یاد می گیرند
ارزش بازی های کودکانه را دست کم نگیرید چون:

کودکان از طریق بازی مهارت های شناختی خود را گسترش می دهند مانند حل مساله یا مهارت های ریاضی وقتی وانمود می کنند که صاحب یک فروشگاه مواد غذایی هستند.
کودکان از طریق بازی توانایی های فیزیکی خود را تقویت می کنند مانند حفظ تعادل بدن.

کودکان از طریق بازی واژگان جدید یاد می گیرند.
کودکان از طریق بازی مهارت های اجتماعی را خود تقویت می کنند مثل وقتی که بازی دزد و پلیس را انجام می دهند. .
2. بازی یک عادت سالم است
بازی به کودکان کمک می کند تا بدنی قوی و سالم داشته باشند و بهتر رشد کنند. علاوه بر این کودکانی که بیشتر بازی می کنند کمتر دچار چاقی و اضافه وزن می شوند.
.
3. بازی استرس را کاهش می دهد
بازی به کودکان کمک می کند تا رشد عاطفی بهتری داشته باشند. بازی برای کودک کاری لذت بخش بوده یک خروجی ایده آل برای اضطراب و استرس او فراهم می کند.
.
4. برای کودک فرصت بازی کردن را فراهم کنید
به عنوان پدر و مادر، شما بزرگترین حامی کودکان در یادگیری هستند. بنابراین شما باید مطمئن شوید که کودک بیشتر ساعات روز را به بازی می پردازد تا مهارت های شناختی، زبانی، فیزیکی، اجتماعی و عاطفی اش رشد پیدا کند.
.
5. بازی و یادگیری دست در دست هم هستند
بازی و یادگیری فعالیت هایی جداگانه نیستند، بلکه در هم تنیده اند. درواقع بازی آزمایشگاه کودک است که با آن دنیا را محک می زند.
.
6. بیرون خانه بازی کنید
خاطرات خود را از زمان هایی که توی حیاط یا پارک و طبیعت و... بازی می کردید با یاد می آورید؟ چطور اطراف خانه را کشف می کردید، با هم سن و سالان تان خاک بازی می کردید و...، خب حالا زمانش رسیده که این خاطرات را برای کودک تان هم بسازید. .
7. به غریزه بازی کودک اطمینان کنید
همیشه سعی نکنید که برای بازی کودک قانون خاصی بتراشید یا نظم و ساختار خاصی به آن بدهید. فقط کافی است زمان مناسب را برایش فراهم کرده و بگذارید خودش بازی را شروع کند. مطمئن باشید غریزه اش او را به درستی در مسیر بازی پیش می برد.
#کودک #بچه #نی_نی #آموزشی_کودک #تربیت_کودک #روانشناسی_کودک #مدرسه #بازی #پدر #مادر #والدین #koodak
Read more
دانشنامه فرزند . آیا فرزند من لوس است؟ . خودخواهی و لوس بودن به میزان کم برای همه کودکان طبیعی است. ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . آیا فرزند من لوس است؟ . خودخواهی و لوس بودن به میزان کم برای همه کودکان طبیعی است. کودکان در سن شش تا نه سالگی اکثر مواقع انتظارات معقولی دارند و به تدریج می آموزند که به احساسات و نیازهای دیگران نیز فکر کنند. ممکن است فرزندتان چنان بر رسیدن به خواسته هایش عادت کرده باشد که احساس ... دانشنامه فرزند
.
آیا فرزند من لوس است؟
.
خودخواهی و لوس بودن به میزان کم برای همه کودکان طبیعی است. کودکان در سن شش تا نه سالگی اکثر مواقع انتظارات معقولی دارند و به تدریج می آموزند که به احساسات و نیازهای دیگران نیز فکر کنند.
ممکن است فرزندتان چنان بر رسیدن به خواسته هایش عادت کرده باشد که احساس کند حق دارد هر کاری که می خواهد انجام دهد. چنین اتفاقی زمانی رخ می دهد که والدین محدودیت هایی را برای فرزندشان در نظر نگرفته باشند یا وقتی به روش های غیر منطقی رفتار می کند این محدودیت ها را در مورد کودک اعمال نکرده باشند.
کودک لوس در مورد وسایل و اسباب بازی هایی هم که دارد زیاده روی می کند. البته باید توجه کنید که داشتن اسباب بازی زیاد باعث لوس شدن کودک نمی شود، کودکانی هم هستند که با وجود داشتن وسایل و اسباب بازی های فراوان بسیار با ملاحظه هستند.
برخی والدین سخت می توانند جلوی ولخرجی خود را بگیرند. بعضی از والدین از خرید برای فرزند خود لذت می برند و برخی احساس می کنند خرید کردن تنها راه برقراری ارتباط و خشنود کردن کودک است. برخی نیز برای جبران عدم توجه و وقت گذاشتن برای فرزندشان مدام برای او هدیه می خرند. گاهی والدین لوس کردن های فرزندشان را با جملاتی نظیر «بذار بچگی کنه»، «چرا نخرم، پولش را دارم» توجیح می کنند.
کودکی که دائما لوس می شود و با همین شرایط رشد می کند، نمی تواند ناامیدی یا شرایطی را که بر وفق مرادش نیست تحمل کند. شما باید در مقابل رفتارهای منفی فرزندتان محدودیت هایی را اعمال کنید و خود الگوی مثبتی برای او باشید. کودکان باید بیاموزند برای چیزی که دارند ارزش قائل شوند و به اطرافیان خود احترام بگذارند. از یادگیری و فعالیت بدنی لذت ببرند. اگر احساس می کنید برای او بیش از حد خرید می کنید به تدریج آن را کم کنید تا هر دوی شما بتوانید به این وضعیت جدید عادت کنید. خواسته های تان را واضح بیان کنید، مثلا «من می خوام بهتر از اسباب بازی هات نگه داری کنی»، «گاهی همه چیز مطابق میل تو نیست، باید این موضوع را بپذیری»، «ترجیح می دهم حرف خواهرت را قطع نکنی». اگر چنین کاری را انجام دهید شاید او کمتر حالت تدافعی به خود بگیرد و تمایل بیشتری برای تغییر رفتار خود پیدا کند. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #کودکی #کودکانه #مادر #مادرانه #مامانم #فرزندپروری #تربیت #تربیت_فرزند #تربیت_کودک #هولاکویی #لوس #کودک_لوس #بچه #بچه_لوس
Read more
. لطفا ورق بزنید. . اغلب کودکان همواره در معرض خشونت پنهان قرار دارند: درد و دل با کودک، عدم توجه ...
Media Removed
. لطفا ورق بزنید. . اغلب کودکان همواره در معرض خشونت پنهان قرار دارند: درد و دل با کودک، عدم توجه کافی، تحقیر، تمسخر، توهین و مقایسه از مصادیق بارز خشونت علیه کودکان است. برای فراگیری نحوه‌ی صحیح تربیت فرزند، کتاب بخوانیم. . کتاب دو جلدی «به بچه‌ها گفتن از بچه‌ها شنیدن» از نشر دایره را می‌توانید ... .
لطفا ورق بزنید.
.
اغلب کودکان همواره در معرض خشونت پنهان قرار دارند: درد و دل با کودک، عدم توجه کافی، تحقیر، تمسخر، توهین و مقایسه از مصادیق بارز خشونت علیه کودکان است. برای فراگیری نحوه‌ی صحیح تربیت فرزند، کتاب بخوانیم. 📚👇
.
کتاب دو جلدی «به بچه‌ها گفتن از بچه‌ها شنیدن» از نشر دایره را می‌توانید در وبسایت 30book.com تهیه نمایید.
.
«به بچه‌ها گفتن از بچه‌ها شنیدن» (دو جلدی)
چاشنی: روانشناسی، خانواده و تربیت فرزند
انتشارات دایره
.
ارتباط بین والدین و فرزندان امری بسیار شخصی و خصوصی است و این خود مهارتی است كه هر پدر و مادری باید آن را داشته باشد. كتاب حاضر این مهارتها را با نقاشی‌های مختلف عملاً نشان می‌‌دهد، لذا پدر و مادرانی كه فرصت مطالعه‌ی همه كتاب را ندارند، نیز می‌توانند با نگاهی اجمالی از آن بهره ببرند. .
www.30book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی

@parvizparastouei
Read more
با #نق_زدن #بچه ها_چه كنيم؟ ✡️ نق زدن یک رفتار آموخته شده است و اغلب، والدین در آن نقش دارند.اگر کودک ...
Media Removed
با #نق_زدن #بچه ها_چه كنيم؟ ✡️ نق زدن یک رفتار آموخته شده است و اغلب، والدین در آن نقش دارند.اگر کودک چیزی را مودبانه درخواست کند و والدین برای اولین بار یا دومین بار پاسخ ندهند، کودک صدایش را بالاتر می‌برد. ممکن است یک بچه کوچک، سر و صدا یا حتی قشقرق راه بیندازد. اما بچه بزرگتر که خودداری بیشتری دارد، ... با #نق_زدن #بچه ها_چه كنيم؟ ✡️ نق زدن یک رفتار آموخته شده است و اغلب، والدین در آن نقش دارند.اگر کودک چیزی را مودبانه درخواست کند و والدین برای اولین بار یا دومین بار پاسخ ندهند، کودک صدایش را بالاتر می‌برد. 🔯 ممکن است یک بچه کوچک، سر و صدا یا حتی قشقرق راه بیندازد. اما بچه بزرگتر که خودداری بیشتری دارد، بیشتر احتمال دارد که ناله کند. برای جلوگیری از ناله کردن برای توجه کردن به بچه‌ها، منتظر نمانید تا آنها پریشان شوند. ☸️ مهم است که اگر می‌توانید، به اولین کوشش برای توجه پاسخ دهید. اگر در حال تلفن صحبت کردن هستید، یا در حین یک گفتگو، با فرزندتان تماس چشمی برقرار کنید و یک انگشت را بالا بیاورید، بنابراین او می‌فهمد که شما تا دقیقه‌ای دیگر با او خواهید بود. سپس در سریع ترین زمان ممکن که می توانید مودبانه این کار را انجام دهید، به فرزندتان توجه کنید. ☯️ هنگامی که ناله اتفاق می‌افتد، والدین باید یک نفس عمیق بکشند و به خودشان یادآوری کنند که کودک قصد عصبانی کردن آنها را ندارد. 🔯 چیزهایی مانند این بگویید: من نق زدن را دوست ندارم. اگر تو یک لیوان شیر می‌خواهی، بگو یک لیوان شیر می‌خواهم. سپس دقیقا کلمات و تن صدایی را که می‌خواهید کودک استفاده کند، مدل قرار بدهید». ☸️ اگر کودکتان به ناله کردن ادامه می‌دهد و شما مطمئن هستید که این ناشی از درد یا بیماری نیست، به رفتار بعد از ناله کردن توجه کنید، تا پیام بزرگتری را که می‌رساند، تشخیص دهید «از خودتان بپرسید آیا من پرمشغله تر از معمول شده‌ام؟ ☯️ آیا روال عادی بچه من تغییر کرده است؟ آیا خواهر یا برادری، بنا به هر دلیلی، به توجه بیشتری نیازمند است؟ » اغلب، ناله کردن علامتی است برای اینکه مجددا با کودکتان ارتباط برقرار کنید. ✡️ زمان‌هایی را برای با هم مطالعه کردن، غذا خوردن یا کارهای دیگری که کودک از آن لذت می‌برد، در نظر بگیرید. ارتباط با کودک در زمانی کوتاه، یک یا دو بار در روز، می تواند تفاوت زیادی را برای خانواده ها جهت مقابله با رفتار دشوار ایجاد کند.
#نق_زدن #مشاوره #کودک #روانشناسی #خانواده #نوجوان #بلوغ #بچه #رفتار #پرخاشگری #لجبازی #ترس #انتخاب #آگاهی #مشاوره_حضوری_در_شیراز #مریم_تشویقی #تربیت_کودک #فرزند_پروری
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span>مهدک،مراقبت های همه جانبه ی دوران کودکی مجموعه ای از مطالب موثق علمی در موضوعات ( رشد و تکامل ، تغذیه ...
Media Removed
مهدک،مراقبت های همه جانبه ی دوران کودکی مجموعه ای از مطالب موثق علمی در موضوعات ( رشد و تکامل ، تغذیه ، بهداشت و سلامت ، تربیت ، آموزش و سرگرمی ) که در موسسه ی کودک ، سلامت و توسعه به مدیریت سرکار خانم دکتر شیخ الاسلام تولید شده است . مهدک ، مهمترین نکات مورد نیاز رشد و تکامل و فرزند پروری را به زبان ... 🔸مهدک،مراقبت های همه جانبه ی دوران کودکی

مجموعه ای از مطالب موثق علمی در موضوعات ( رشد و تکامل ، تغذیه ، بهداشت و سلامت ، تربیت ، آموزش و سرگرمی )
که در موسسه ی کودک ، سلامت و توسعه به مدیریت سرکار خانم دکتر شیخ الاسلام
تولید شده است . 🔸مهدک ، مهمترین نکات مورد نیاز رشد و تکامل و فرزند پروری را به زبان ساده و با توجه به سن کودک شما در اختیار شما می گذارد .

ما، مجموعه ای از حاذق ترین متخصصین و کارشناسان در زمینه های مختلف مرتبط با کودک را گرد آورده تا شما والدین بتوانید تمام نیازها و پاسخ های خود را از طریق آن به بهترین شکل و درمناسب ترین زمان برآورده سازید.
با مهدک همراه باشید تا از خدماتی که در آینده در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد بهرمند گردی

عضویت در کانال مهدک👇👇👇👇 @mahdakapp
@mahdakapp
@mahdakapp
Read more
دانشنامه فرزند . اسباب بازی ها چه کمکی به کودکان می کنند؟ اسباب بازی ها صرفا یک منبع سرگرم کننده ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . اسباب بازی ها چه کمکی به کودکان می کنند؟ اسباب بازی ها صرفا یک منبع سرگرم کننده برای کودکان نیستند بلکه دنیای آن ها می باشند. اسباب بازی ها در رشد کودک تاثیر گذارند. هر اسباب بازی می تواند جنبه های خاصی مانند هماهنگی دست و چشم، رابطه علت و معلولی و ... را آموزش دهد. رابطه علت و معلولی: معمولا ... دانشنامه فرزند
.
اسباب بازی ها چه کمکی به کودکان می کنند؟
اسباب بازی ها صرفا یک منبع سرگرم کننده برای کودکان نیستند بلکه دنیای آن ها می باشند. اسباب بازی ها در رشد کودک تاثیر گذارند. هر اسباب بازی می تواند جنبه های خاصی مانند هماهنگی دست و چشم، رابطه علت و معلولی و ... را آموزش دهد.

رابطه علت و معلولی:

معمولا اولین اسباب بازی هر کودکی که پس از تولد با آن سرگرم می شود جغجغه است، وسیله ای که با تکان دادن آن تولید صدا می کند. کودکان اسباب بازی هایی با رنگ روشن و صدا دار را دوست دارند و می خواهند با در دهان گذاشتن و لیس زدن، با آن ارتباط برقرار کنند. مهم ترین نکته ای که نوزاد از این اسباب بازی ها می آموزد این است که وقتی آن را تکان می دهد صدا ایجاد می شود و این همان رابطه علت و معلولی است.

کشف جهان پیرامون:

برای کودکان تا حدود ده ماهگی اسباب بازی های مختلفی در بازار موجودند. این اسباب بازی ها مسائل مختلفی را به کودکان می آموزند. برخی از آن ها دارای نور و موسیقی هستند و حرکت می کنند. کودک با دنبال کردن آن ها مهارت های بدنی خود را تقویت می کند. از طریق برخی اسباب بازی ها کودک با مفاهیمی نظیر پرتاب کردن، رها کردن، تکان دادن یا ضربه زدن در برابر یک سطح آشنا می شود. همچنین تجربه می کند وقتی دو وسیله با نیرو به هم برخورد می کنند سر و صدای زیادی ایجاد می شود و هنگامی که ضربه آرام باشد صدا کمتر است. مفاهیمی چون بالا و پایین، سبک و سنگین، بزرگ و کوچک و ... را یاد می گیرد. وقتی کودک وسیله بازی خود یا قاشق و ظرف غذایش را پرتاب می کند با مفهوم جاذبه آشنا می شود.

شناخت تفاوت ها:

کودکان در حدود هشت ماهگی نیروی کافی را برای نگهداری اسباب بازی ها با کمک انگشتان خود کسب کرده اند. در این سن اسباب بازی هایی که اشکال مختلف دارند و باید هر شکل را در شکاف مشابه در جعبه انداخت، مناسب است. با این بازی کودک مرتب سازی و ارتباط میان اشیا را درک می کند.

رشد مهارت های کلامی و اجتماعی:

امروزه کتاب نیز به عنوان یک اسباب بازی معرفی می شود. داستان های کودکانه به همراه تصاویر یا نور و موسیقی باعث تقویت مهارت کلامی در کودک می شود. شناخت احساسات مختلف و طریقه بیان آن ها با کمک کلام، باعث تقویت مهارت اجتماعی کودک می شود.

#فرزند #کودک #دانشنامه_فرزند #کودکانه #کودکان #تقویت_هوش_کودک #دنیای_کودکان #اسباب_بازی #سیسمونی #جغجغه #نوزاد #بازی_با_کودک #بازی_با_نوزاد #نی_نی #بچه #تربیت_کودک #روانشناسی_کودک #آموزش_به_کودک
Read more
Photo By Giedre Gomes ادامه دو پست قبل و اما وظیفه اصلی پدران امروز جامعه شتابزده و عقب مانده کراوات ...
Media Removed
Photo By Giedre Gomes ادامه دو پست قبل و اما وظیفه اصلی پدران امروز جامعه شتابزده و عقب مانده کراوات زده ما چیست؟ چیزی سالها به اشتباه به مغز ایرانی ها نفوذ کرده است، کار خانه برای زن است و بچه ها از دامان زن باید گرفته شوند و اگر کودکی خراب به بار امد زنی باید تاوانش را پس دهد! گویی مردان ما یک تافته ... Photo By Giedre Gomes
ادامه دو پست قبل
و اما وظیفه اصلی پدران امروز جامعه شتابزده و عقب مانده کراوات زده ما چیست؟
چیزی سالها به اشتباه به مغز ایرانی ها نفوذ کرده است، کار خانه برای زن است و بچه ها از دامان زن باید گرفته شوند و اگر کودکی خراب به بار امد زنی باید تاوانش را پس دهد!
گویی مردان ما یک تافته جدابافته اند، شاید خرج خانه را دادن خود یک پروژه سنگین‌ است اما بسیار دیده شده این داستان دراماتیک برای زنان شاغل نیز صدق میکند!
مادرانی که همه کار کودک را به عهده میگیرند، اری همه قبول داریم که مسئولیت زن به خاطر احساسش و نزدیکی بیشتر با کودک اساسی تر است
ولی پرسش بزرگم از شوهران شما این است که شما کجای کارید؟
ما به مرزهای جدیدی وارد میشویم
تورم بی رحم، اعصاب های کم، تحمل های کوتاه، افکار سنتی هنوز درون بسیاری از مردان و زنان ما موش میدواند
دو پست را برای زنانی نوشتم که شاید نادانسته سنگینی مادر بودن را حمل میکنند
من به شما قول میدهم در بسیاری از خانواده های ایرانی حضور مرد در تربیت کودک کمرنگ است
در شب های طولانی بیماری کودک این مادر است که تا صبح بیدار است و چشم هایش را نخواهد بست
گویی اگر من پولی بیاورم از بقیه وظایف مبرا هستم
این داستان ریشه های مرموزی دارد
من روانشناس نیستم ولی به اندازه درکی که از جامعه شناسی دارم، به شما میگویم که مردان ما جایی عجیب راه را اشتباه رفته اند
مسیر بدی که گاهی مقصرش یک والدین دیگر است
انجایی که در کودکی او را شاهزاده مینامند و پسر پسر میگویند و اختیار تام به او میدهند و در کوچه و خیابان و باشگاه ها و خیلی جاهای دیگر ازاد است و دختران ما باید در خانه باشند!
دختر بچه هایی که از ترس نادیده گرفته میشوند و به همان خاله بازی با عروسک هایشان میپردازند!
گویی خودشان هم به مرور راضیند!
لذت کشف زندگی برای مرد است! و دختران ما یاد میگیرند که با ذاتی احساسی خود سرگرم باشند و فقط با فداکاری بچه بزرگ کنند؟
مردان چرا نباید گوشه ای از این وقف باشند؟هستند پدران خوش فهم ولی چند درصد؟
چقدر سعی میکنید شرایط بدنی زنی بعد از زایمان را درک کنید، چقدر مثل این عکس با کودکان خود خلوت میکنید؟
چقدر میتوانید همسرتان را بیش از کودک دوست داشته باشید؟
نه اینکه بگویی من عاشقش هستم ،اخر او مادر فرزندم است!
این یعنی خودش کشک؟
جای بسیاری از مردان در تربیت کودکان خالیست، برخی حتا پوشک بچه را عوض نمیکنند و این کار را زنانه میدانند؟
گویی از پدر بودن، گوگول بابا چطوره را فقط بلدند!
ما عقب ترخواهیم ماند، اگر ندانیم کجای راه را اشتباه رفته ایم
ادامه دارد
امیر شمس
Read more
دانشنامه فرزند . آماده کردن کودک برای خواب . دانشنامه فرزند: برخی از بزرگسالان پیش از خواب کتاب ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . آماده کردن کودک برای خواب . دانشنامه فرزند: برخی از بزرگسالان پیش از خواب کتاب می خوانند، تلویزیون تماشا می کنند، چیزی می خورند، قدم می زنند، این اقدامات برای این است که فشارهای روز فراموش شود و بدن برای خواب آمادگی پیدا کند. فرزند شما نمی تواند هیچ کدام از این کارها را به تنهایی ... دانشنامه فرزند
.
آماده کردن کودک برای خواب
.
دانشنامه فرزند: برخی از بزرگسالان پیش از خواب کتاب می خوانند، تلویزیون تماشا می کنند، چیزی می خورند، قدم می زنند، این اقدامات برای این است که فشارهای روز فراموش شود و بدن برای خواب آمادگی پیدا کند. فرزند شما نمی تواند هیچ کدام از این کارها را به تنهایی انجام دهد، پس بهتر است قبل از خواب سرگرمی های آرام بخشی برایش در نظر بگیرید.
برنامه منظم پیش از خواب به کودک این علامت را می دهد که روز تمام شده و الان وقت خوابیدن است و به او کمک می کند تا خوب و آرام بخوابد.

حمام کردن را امتحان کنید. در اینجا کمی آزمون و خطا لازم است، زیرا حمام برای بعضی کودکان آزاردهنده است، اما بعضی دیگر در وان حمام انرژی می گیرند. اگر حمام به فرزندتان آرامش می دهد پیش از تعویض لباس هایش او را حمام کنید، اما اگر حمام او را بی تاب می کند این برنامه را در طول روز انجام دهید.
از ماساژ برای کودک تان استفاده کنید. یک ماساژ آهسته تنش را از بین می برد و راه بسیار خوبی برای ارتباط نزدیک با کودک است. کمی روغن (روغن زیتون معمولی یا روغن بچه) کف دست تان بمالید و از سر تا نوک پای فرزندتان را بسیار آهسته و آرام بخش ماساژ دهید. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر و کامل تر مقالات مربوط به ماساژ دانشنامه فرزند را مطالعه نمایید.
برایش کتاب بخوانید. داستان خوانی یکی از ساده ترین و بهترین کارهایی است که می توان برای خواباندن کودک انجام داد. داستان های آهنگینی که شعر یا ریتم آهنگین دارند آرام بخش هستند. داستان در عین اینکه به کودک تان برای خوابیدن کمک می کند، بهترین راه پرورش مهارت های زبانی است.
کمی آهنگ بخوانید. کودکان عاشق آواز خواندن هستند و یک لالایی آرامش بخش در کنار تکان دادن، حتی کودک کاملا هوشیار را هم خواب می کند.
دندان هایش را مسواک بزنید. مسواک زدن دندان ها قبل از خواب علامت خیلی خوبی است که وقت خواب نزدیک است و کودک یاد می گیرد در آینده هم از دندان هایش مراقبت کند.

#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #بچه #نوزاد #خواب_کودک #خواب #کودکان #کودکانه #کودکی #کودک_من #نی_نی #نینی #تربیت #تربیت_کودک #تربیت_فرزند #روانشناسی_کودک #خانواده #فرزندان #فرزندپروری #آموزش_کودک #خوابیدن #مسواک #کتاب #کتاب_خوب #کتاب_کودک
Read more
دانشنامه فرزند . بیرون نیامدن کودک از حمام دانشنامه فرزند: ممکن است فرزند شما با تغییرات به سرعت ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . بیرون نیامدن کودک از حمام دانشنامه فرزند: ممکن است فرزند شما با تغییرات به سرعت تطابق پیدا نکند و هنگامی که در حال انجام کاری جالب است و ناگهان مجبور می شود آن را رها کند تا کار دیگری را که برایش چندان جالب نیست انجام دهد مقاومت کند. * از یک ساعت شماطه دار استفاده کنید و آن را روی ساعتی ... دانشنامه فرزند
.
بیرون نیامدن کودک از حمام
دانشنامه فرزند: ممکن است فرزند شما با تغییرات به سرعت تطابق پیدا نکند و هنگامی که در حال انجام کاری جالب است و ناگهان مجبور می شود آن را رها کند تا کار دیگری را که برایش چندان جالب نیست انجام دهد مقاومت کند. * از یک ساعت شماطه دار استفاده کنید و آن را روی ساعتی که قبلا تصمیم گرفته اید کودک را به حمام ببرید تنظیم کنید. 3 دقیقه قبل از اینکه ساعت زنگ بزند اخطار کوچکی به فرزندتان بدهید و بگویید وقتی که ساعت زنگ زد 10 دقیقه وقت دارد تا از حمام خارج شود و لباس بپوشد و از امتیازات شبانه خود مانند تماشای تلویزیون یا اینکه یکی از والدین برایش کتاب بخواند بهره بگیرد. توضیح دهید که وقتی 10 دقیقه تمام شد به او کمک می کنید که شست و شویش را تمام کند و به رختخواب برود. به قول تان عمل کنید. فقط لازم است یک بار به این ترتیب عمل کنید تا به او نشان دهید که درباره برنامه خود جدی هستید. * زمانی که وقت بیرون آمدن از حمام است کنار وان بایستید، حوله ای را در دست بگیرید و انتخابی را به کودک ارائه دهید مانند «می خواهی خودت موهایت را خشک کنی یا من کمکت کنم؟». * با استفاده از تکنیک «وقتی/بعد» در مورد انجام کاری جالب پس از اتمام حمام کردن به او قول بدهید «وقتی از حمام بیرون آمدی، بعد بخاری را برایت روشن می کنم تا گرم شوی. وقتی لباس پوشیدی بعد شیر کاکائوی گرم با هم می خوریم». * تا زمانی که واقعا مصمم نشده اید او باید از حمام بیرون بیاید به او نگویید «از حمام بیرون بیا». اگر 6 یا 7 بار این جملات را با خودتان تکرار کنید تا واقعا زمان انجام آن فرا برسد باعث می شود که در دفعات بعدی بهتر بتوانید این مسئله را کنترل کنید.

#کودک #فرزند #دانشنامه_فرزند #نوزاد #کودکی #بچه #کودکانه #بچگانه #حمام #آب_بازی #دوران_کودکی #بازی #بازی_با_کودک #تفریح #سرگرمی #روانشناسی #تربیت #روانشناسی_کودک #تربیت_کودک
Read more
. تربیت صحیح کودکان با هدف تربیت نسل آینده‌ساز جامعه برای هر ملتی از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچند ...
Media Removed
. تربیت صحیح کودکان با هدف تربیت نسل آینده‌ساز جامعه برای هر ملتی از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچند در جامعه ما زیاده‌روی چاشنی معمول تربیت است. به طور مثال بعضی از والدین در هر شرایطی از کودک خود حمایت می‌کنند. یعنی اگر کودک به یک آدم بالغ در خیابان سلام کند و این آدم کر و لال باشد و نتواند جواب سلام ... .
تربیت صحیح کودکان با هدف تربیت نسل آینده‌ساز جامعه برای هر ملتی از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچند در جامعه ما زیاده‌روی چاشنی معمول تربیت است. به طور مثال بعضی از والدین در هر شرایطی از کودک خود حمایت می‌کنند. یعنی اگر کودک به یک آدم بالغ در خیابان سلام کند و این آدم کر و لال باشد و نتواند جواب سلام بدهد، پدر کودک این فرد را به خاطر بی‌احترامی به کودک چهار ساله‌‌اش با آسفالت یکی می‌کند.

این والدین همیشه حامی به «والدین حمایتگرا» معروف هستند و بیشتر اوقات فرزندانی لوس و بچه‌ننه تحویل جامعه می‌دهند. فرزندان والدین حمایتگرا معمولا هیچ سودی برای جامعه ندارند و حتی اگر دزدی یا اختلاس ناموفقی داشته باشند، طلبکار جامعه هم می‌شوند.

اما در کنار والدین حمایت‌گرا قشری دیگر به نام والدین «حمایت‌ناگرا» هم وجود دارند. پدر بنده یکی از همین والدین حمایت‌ناگرای دوآتشه بوده و هست. پدرم اعتقاد دارد چون کسی از خودش حمایت نکرده پس او هم نباید حامی فرزندانش باشد. هر اتفاقی هم که برای ما بیفتد به جای حمایت می‌گوید: چشمت کور، لابد یک غلطی کردی که این بلا سرت اومده، دفعه آخرت باشه از این بلاها سرت می‌یاد.

مثلا در مدرسه اگر من پاک‌کن خودم را از بغل‌دستی به زور پس می‌گرفتم فردا صبح پدرش در راه مدرسه جلوی من را می‌گرفت و پدرم را در می‌آورد. اما بنده تا دل‌تان بخواهد در مدرسه مورد ظلم قرار گرفتم و از ناظم و معلم و کس و ناکس کتک خوردم و هیچ وقت به کسی نگفتم. خدا شاهد است اگر چهارتا گردن کلفت وسط خیابان من را تکه و پاره می‌کردند باز هم جرات نداشتم در خانه حرفش را بزنم چون یک کتک دیگر هم می‌خوردم.

از این شکل خاطرات ناحمایت گرایانه در زندگی من و خواهر و برادرهایم زیاد است. یک بار چند نفر به برادر بزرگِ آرام و کم حرفم که در ادب و شخصیت شهره عام و خاص بود، گیر دوپیچ می‌دهند. سه نفر آدم لات و گردن‌کلفت در حال کتک زدن برادرم بودند که پدرم از راه می‌رسد.

فکر می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ پدرم با سرعت می‌رود آن‌ها را از هم جدا می‌کند و برادر درب و داغانم را از لای خاک و خُل بیرون می‌کشد. اول دو تا سیلی آبدار به برادرم می‌زند و بعد می‌گوید: بچه‌جون چرا با لباس‌های نو که تازه برات خریدم داری دعوا می‌کنی؟ این‌قدر شعور نداری که بفهمی باید از کفش و لباس‌هات خوب مراقبت کنی. در ضمن من توی دعواتون دخالت نمی‌کنم چون ممکنه پسر خودم مقصر باشه و اگر ازت حمایت کنم فردا هر غلطی دلت خواست می‌کنی.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
سلام؛ پیدا کردن یک #نقاشی قدیمی باعث شد تا یک نکته مهم اما ساده را در خصوص تولد #فرزند دوم خصوصا اگر ...
Media Removed
سلام؛ پیدا کردن یک #نقاشی قدیمی باعث شد تا یک نکته مهم اما ساده را در خصوص تولد #فرزند دوم خصوصا اگر کودک اول کم تر از 4 سال داشته باشد را یاد آور شوم، شاید به ظاهر کم اهمیت جلوه کند اما باید دقت کنیم که ملک پادشاهی #کودک اول با تولد کودک دوم به نوعی نابود میشود و از آن روز به بعد باید توجه #والدین و سایر امکانات ... سلام؛
پیدا کردن یک #نقاشی قدیمی باعث شد تا یک نکته مهم اما ساده را در خصوص تولد #فرزند دوم خصوصا اگر کودک اول کم تر از 4 سال داشته باشد را یاد آور شوم،
شاید به ظاهر کم اهمیت جلوه کند اما باید دقت کنیم که ملک پادشاهی #کودک اول با تولد کودک دوم به نوعی نابود میشود و از آن روز به بعد باید توجه #والدین و سایر امکانات را با کودک دیگری شریک شود که با توجه به نیاز نوزاد این موازنه کاملا به سمت نوزاد جدید سنگینی میکند و متاسفانه در این شرایط به کودک اول برچسب حسود نیز زده میشود ،
و گاهی نیز فراموش میکنم او هم کودک است و مدام با جملاتی شبیه تو بزرگتری، خجالت بکش و ... به ایجاد یک #سوپر_ایگو (من آرمانی و وجدان ) قوی ، سخت گیر و #وسواسی که مدام ایراد میگیرد و هیچ گاه از خودش رضایت ندارد میشویم ،
و البته نا گفته نماند که گاهی نیز با توجه بیش از حد به کودک اول به هردو فرزند #ظلم میکنیم زیرا هم کودک دوم را از #محبت و نیاز های اساسی که در این سن دارد محروم کرده ایم و هم مواجه کودک اول با واقعیت را دچار مشکل کرده که می تواند به تربیت یک فرد خودخواه و #خودشیفته منجر شود .
در این نقاشی بعد از این که مادر نمره 20 داده است (فلش آبی ) کودک اول که 2 سال بزرگتر است شبیه مادر به نقاشی خواهرش نمره داده است اما صفر (فلش زرد) که کاملا طبیعی است .
گاهی نقاشی بچه ها #تحلیل نمی خواهد فقط کافیست خوب ببینیم .
**(لطفا کودکان را برای تولد فرزند جدید آماده کنید و اگر روش صحیح برخورد با آنها را بعد از تولد نمیدانید بیاموزید ،که بسیار مهم است )**
#تربیت_فرزند #مهارت است و #سخت اما #شیرین
Read more
دانشنامه فرزند . عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای شما عزیران میباشد. @pazhal.design @pazhal.design . اصول تغذیه مناسب برای کودک 3 تا 5 سال . داشتن تغذیه سالم برای کودکان از اهمیت خاصی برخوردار است. حداقل سه بار در روز باید به کودک غذا بدهید. ... دانشنامه فرزند .
عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای شما عزیران میباشد.
@pazhal.design
@pazhal.design .
اصول تغذیه مناسب برای کودک 3 تا 5 سال .
داشتن تغذیه سالم برای کودکان از اهمیت خاصی برخوردار است. حداقل سه بار در روز باید به کودک غذا بدهید. غذا باید سر ساعت معین و در محیطی خوشایند به کودک داده شود. فرزند شما باید با انواع غذاها آشنایی پیدا کند. • سعی کنید غذاهای جدید را همیشه به مقدار کم و همراه با غذای دیگری به کودک بدهید. • از مصرف چاشنی زیاد خودداری کنید. • غذا باید ولرم باشد. غذای داغ و نیز غذای سرد باعث ترس کودک می شود. • از بشقاب و فنجان رنگی استفاده کنید. • غذا را به تکه های کوچک تقسیم کنید. • کودکان دوست دارند که غذاهای جدید را دستکاری کرده و سپس بخورند. این بخشی از رفتار آن هاست. • صحبت کردن با کودک حین غذا خوردن علاقه او را به غذا بیشتر خواهد کرد. • در حضور کودک در مورد امتناع او از خوردن غذا صحبت نکنید. • جویدن قطعات گوشت برای کودک مشکل است به همین جهت کودکان اغلب کباب شده و همبرگر را ترجیح می دهند. گوشت را می توانید به صورت چرخ کرده به کودک بدهید. • با افزایش فیبر دریافتی از طریق میوه، سبزی، غلات کامل و حبوبات می توانید از بروز یبوست جلوگیری کنید. • در کودکانی که از خوردن شیر امتناع می کنند اضافه کردن مقدار کمی کاکائو به شیر مناسب است. البته فراموش نکنید که مقدار زیاد کاکائو می تواند مانع جذب کلسیم شود. • از آب میوه های طبیعی استفاده کنید و مصرف آب میوه های مصنوعی را محدود سازید. .
عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای شما عزیران میباشد.
جهت مشاهده نمونه کارها به پیج زیر سر بزنید:
@pazhal.design
@pazhal.design .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #تغذیه #غذای_کودک #کودکی #نوزاد #مادر #پدر #والدین #فروشگاه #خرید #موادغذایی #رژیم_غذایی #مادرانه #تربیت_کودک #فرزندم #مزون #مزون_لباس
Read more
. <span class="emoji emoji1f338"></span>هدیه ای برای مادران و پدران عزیز<span class="emoji emoji1f338"></span> مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر ...
Media Removed
. هدیه ای برای مادران و پدران عزیز مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر برای پدرها و مادرهای عزیز گردآوری و تالیف متعلق به شرکت کودکو شامل: سلامت مادر: افسردگی پس از زایمان اضطراب پس از زایمان عذاب وجدان مادرانه و چگونگی کنارآمدن با آن کاهش وزن سالم پس از زایمان برای ... .
🌸هدیه ای برای مادران و پدران عزیز🌸
مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر برای پدرها و مادرهای عزیز
گردآوری و تالیف متعلق به شرکت کودکو
شامل:
سلامت مادر:
افسردگی پس از زایمان
اضطراب پس از زایمان
عذاب وجدان مادرانه و چگونگی
کنارآمدن با آن
کاهش وزن سالم پس از زایمان
برای پدران:
پدر بودن آن قدرها هم سخت نیست!
برقراری ارتباط عاطفی بین پدر و نوزاد
سلامت نوزاد:
بیماری های نوزادان
پیشگیری از مرگ ناگهانی نوزاد
مراقبت از بند ناف
کولیک و درمان های آن
چگونه ریفلاکس معده را در شیرخواران کنترل کنیم؟
چگونه اگزمای کودک را کنترل کنیم
خواب مناسب برای کودک در سنین مختلف
مراقبت از دندان کودک
امنیت کودک:
ایمن کردن خانه برای کودک
آیا صندلی ماشین خود را درست نصب کرده اید
ایمنی در ماشین : گروه صندلی ماشین
استاندارد و ایمنی در محصولات کودک و نوزاد
کدام کالسکه مناسب شماست؟
تغذیه:
شروع شیردهی
فواید شیر دادن؛ بایدها و نبایدها
شیردهی با شیشه شیر
چه غذایی چه سنی
غذاهای مضر برای کودک
غذاهایی برای تقویت مغز کودک
ایده های صبحانه سالم و مقوی
خوراکی هایی که سیستم ایمنی کودک را تقویت می کنند
بهداشت:
انتخاب بهترین پوشک
چطور باید پوشک را تعویض کرد
مدفوع کودک
جلوگیری از نم پس دادن پوشک
حمام کردن نوزاد
چگونه لباس مناسب کودک را انتخاب کنیم؟
آموزش دستشویی رفتن در چند قدم ساده
سرگرمی:
هدایای تولد برای هر سن برای
تقویت رشد و خلاقیت
چه کتابی برای چه سنی
ایده های جشن تولد
قرارهای بازی کودکان
بازی هایی با فرزندتان وقتی خسته هستید
بازی هایی برای تقویت هوش کودک
تربیتی و آموزشی:
کمک به فرزند اول؛ نوزاد جدید در خانواده
دو سالگی وحشتناک
راه های سرگرم کننده برای رشد زبانی کودک
جایگزین های بهتر بجای تهدید کردن کودک
بهترین سن برای آموزش زبان دوم
راهکارهایی برای تربیت بدون فریاد
نکاتی درباره انتخاب مهدکودک
سن مناسب آموزش شنا
کودک و ترسهایش چراها و چگونه ها
آموزش پنج بازی برای حرف شنوی کودک
عکس العمل مناسب برای لجبازی کودک
عکس العمل مناسب برای حرف زشت کودک
بازی هایی برای آموزش رفتارهای اجتماعی خوب
Read more
در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به ...
Media Removed
در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به فرزندان عوافب جبران ناپذیری داشته باشد. #نتایج_بی_توجهی_به_فرزندان . غفلت از کودک به چه معناست؟ غفلت از کودک در واقع به مفهوم شکست مداوم در ایجاد بستر مناسب برای مراقبت از او و توجه به نیازهای ... در خانواده ها ارتباط بین والدین و کودکان نقش موثری در شخصیت و آینده کودکان دارد و ممکن است بی توجهی به فرزندان عوافب جبران ناپذیری داشته باشد.

#نتایج_بی_توجهی_به_فرزندان .

غفلت از کودک به چه معناست؟ غفلت از کودک در واقع به مفهوم شکست مداوم در ایجاد بستر مناسب برای مراقبت از او و توجه به نیازهای کودک است. این نیازها شامل غذا، یک محیط سالم یا نیازهای عاطفی کودک است، مثل احساس امنیت و عشق به دیگران.
فقدان این توجهات می تواند منجر به ایجاد صدمات جدی در سلامت و رشد کودک شود. اما چگونه این نوع کودکان به چشم می آیند.

نکته اینجاست، قبل از اینکه نشانه های روانشناختی و عاطفی این غفلت ها و بی توجهی ها فرصت بروز پیدا کنند، معمولا ما شاهد آثار فیزیکی بدیهی و آشکار آنها هستیم. برخی از این نشانه ها که به آنها اشاره می شود ممکن است تنها به غفلت از کودک مربوط نباشند و در واقع نشانه های فقر و محرومیت محسوب می شوند. * احساس گرسنگی مکرر * رفتن به مدرسه با لباس های کثیف * عدم مراجعه به دکتر در زمان بیماری * توجه مداوم به خود در تنهایی و در کنج خانه، به دور از ارتباط با دیگران تا سن ۱۶ سالگی * رها شده وبه نوعی فراموش شده * زندگی در شرایط خطرناک در کنار دارو و الکل و خشونت * فقدان انعطاف لازم برای هماهنگی با مدرسه * کودکانی اغلب عصبانی، پرخاشگر و صدمه زننده به خود

و بلاخره کودکانی که برای ایجاد ارتباط اجتماعی با سایر کودکان دچار مشکلات جدی هستند.
چرا و چگونه شرایط غفلت از کودکان شکل می گیرد؟ معمولا ارائه دقیق یک دلیل مهم برای اینکه چرا غفلت از کودکان اتفاق می افتد، کار آسانی نیست. در موارد بسیاری والدین تنها یک الگو از پدر و مادرهایشان برای رفتار با کودکان شان آموخته اند. به همین دلیل است که کمک به این نوع بچه ها و مراقبت کنندگان از آنها برای ایجاد تغییر شرایطی که خود را در آن پیدا می کنند، مسیری طولانی و زمان بر است.
شماری از تحقیقات نشان می دهند که مشکلات مشترکی بین مراقبت کنندگان بزرگسال در ارتباط با غفلت از کودکان وجود دارند. این مشکلات مشابه شامل این موارد است:
.
* مشکلات سلامت روانی والدین مانند افسردگی
.
* خشونت خانگی
.
* بیکاری
.
* فقر
.
* مصرف مواد مخدر و الکل
.
* تسلسل رفتار آموخته شده نادرست .

#kerman #family #kermoon
Admin : @amir_foroozandeh
.

#کرمان #خانواده #توجه #فرهنگ #تربیت #کودکان #عشق #پسر #دختر #علمی #دانستنیهای_جالب #مواد_مخدر #قاچاق #تعقیب_و_گریز #ماهان #خانواده
Read more
آموزش انواع سازهای موسیقی کلاسیک و ایرانی در آموزشگاه موسیقی دل آواز با ۵۰% تخفیف پرداخت ۸۷۵۰۰ ...
Media Removed
آموزش انواع سازهای موسیقی کلاسیک و ایرانی در آموزشگاه موسیقی دل آواز با ۵۰% تخفیف پرداخت ۸۷۵۰۰ تومان به جای ۱۷۵۰۰۰ تومان امکان استفاده برای دوره های : پیانو (ایرانی،کلاسیک) گیتار (کلاسیک، پاپ، جز، الکتریک، فلامنکو،یوکللی) ویولن (ایرانی، کلاسیک) موسیقی کودک (ارف) هارمونیکا ... آموزش انواع سازهای موسیقی کلاسیک و ایرانی در آموزشگاه موسیقی دل آواز
با ۵۰% تخفیف
پرداخت ۸۷۵۰۰ تومان
به جای ۱۷۵۰۰۰ تومان

امکان استفاده برای دوره های :

پیانو (ایرانی،کلاسیک)
گیتار (کلاسیک، پاپ، جز، الکتریک، فلامنکو،یوکللی)
ویولن (ایرانی، کلاسیک)
موسیقی کودک (ارف)
هارمونیکا (ساز دهنی)

آموزشگاه موسیقی دل آواز فعالیت خود را در قالب های؛

آموزش تخصصی آواز
تربیت مربی موسیقی کودک
تشکیل کارگاه های تخصصی آموزشی در زمینه های؛ آنالیز ردیف ایرانی، تاریخچه موسیقی ایران و جهان، تصنیف خوانی، درک ریتم، دوره عالی آواز ایرانی شامل : طراحی آواز، تلفیق شعر و موسیقی و مرکب خوانی
بصورت حرفه ای دنبال میکند و اکنون این امکان وجود دارد در دوره های کارآمد این آموزشگاه موسیقی با تخفیف ویژه تخفیف بازان، ثبت نام کنید.

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر به شماره های زیر تماس حاصل نمایید
07136466352
07136466353

#موسیقی_کودک
#سازهای_موسیقی
#آموزش
#موسیقی_کلاسیک
#موسیقی_ایرانی
#آموزشگاه_موسیقی
#دل_آواز
#شیراز
#تخفیف_بازان
#تخفیف
Read more
دانشنامه فرزند . وقتی کودک نیمه شب از خواب بیدار می شود . کودک هر شب سه تا چهار بار بین مراحل خواب ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . وقتی کودک نیمه شب از خواب بیدار می شود . کودک هر شب سه تا چهار بار بین مراحل خواب عمیق و سبک گردش می کند و ممکن است تنها چند لحظه شما را بیدار کند. اگر شما با اولین نشانه بیداری به سوی او بشتابید فرصت پیدا نمی کند به صورت طبیعی به مرحله خواب عمیق بازگردد. هر بار که کودک بیدار می شود پیش ... دانشنامه فرزند
.
وقتی کودک نیمه شب از خواب بیدار می شود
.
کودک هر شب سه تا چهار بار بین مراحل خواب عمیق و سبک گردش می کند و ممکن است تنها چند لحظه شما را بیدار کند. اگر شما با اولین نشانه بیداری به سوی او بشتابید فرصت پیدا نمی کند به صورت طبیعی به مرحله خواب عمیق بازگردد. هر بار که کودک بیدار می شود پیش از اینکه به اتاق او بروید بگذارید زمان مشخصی را گریه کند. با توجه به جدول زیر می توانید زمان ورود به اتاق کودک را برنامه ریزی کنید.

روز: بار اول - بار دوم - بار سوم - بارهای بعد
روز اول: 3 دقیقه - 5 دقیقه - 7 دقیقه - 7 دقیقه
روز دوم: 5 دقیقه - 7 دقیقه - 9 دقیقه - 9 دقیقه
روز سوم: 7 دقیقه - 9 دقیقه - 10 دقیقه - 10 دقیقه
روز چهارم: 10 دقیقه - 10 دقیقه - 10 دقیقه - 10 دقیقه

این روش ممکن است چندین شب به طول بیانجامد، اما اگر جواب دهد خیلی بهتر از آن است که بگذارید فرزندتان یک ساعت یک بند گریه کند. تداوم در این روش اصلی ترین کلید موفقیت است. زمانی که به اتاق کودک می روید تنها یکی دو دقیقه بمانید، او را نوازش کنید و با لحنی آرام و محکم با او حرف بزنید. او را بغل نکنید و وسایلی را که به آن ها عادت دارد مانند پستانک و شیشه شیر به او ندهید. زمانی که آرام شد اتاق را ترک کنید و منتظر بمانید تا دوباره به خواب برود. اگر کودک در هنگام حضور شما شدیدتر گریه می کند مدت زمان حضورتان در اتاق او را کاهش دهید. بدون توجه به آرام شدن یا نشدن کودک بعد از حداکثر دو دقیقه اتاق را ترک کنید. اگر گریه همچنان ادامه داشت طبق برنامه پنج دقیقه صبر کنید و دوباره وارد اتاق شوید. آن قدر این عمل را تکرار کنید تا بالاخره کودک شما به تنهایی در تختش به خواب برود. فقط زمانی به سراغ کودک تان بروید که به راستی گریه می کند، اگر فقط ناله می کند یا صدایی آرام از خود در می آورد معمولا بعد از گذشت مدت کوتاهی دوباره می خوابد.

در این برنامه مهم است که کودک را در ساعت تعیین شده از خواب روز بیدار کنید حتی اگر شب قبل به خوبی نخوابیده باشد. اجازه ندهید کودک در طول روز کمبود خوابش را جبران کند. به هر حال اولین روز اجرای برنامه اوقاتی سخت برای شما و کودک است، ولی مهم این است که قاطع و جدی باشید و در طول اجرای برنامه از تغییر دادن زمان ها خودداری کنید.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #نوزاد #بیدار #خواب #خواب_کودک #خواب_نوزاد #کودکی #کودکانه #فرزندپروری #کودک_من #تربیت_کودک #آموزش #گریه #گریه_کودک #گریه_نوزاد #مادر #پدر #مادرانه
Read more
نامه ای که نیازی به دستور نداشت! <span class="emoji emoji1f53b"></span>صبح امروز نامه ای در صفحه اینستاگرام عباس زارع عضو شورای اسلامی شهر ...
Media Removed
نامه ای که نیازی به دستور نداشت! صبح امروز نامه ای در صفحه اینستاگرام عباس زارع عضو شورای اسلامی شهر کرج درج شده بود که در آن تعدادی کودک از سرپرست منطقه 11 شهرداری کرج خواسته بودند که برای آن ها زمین اسکیت ایجاد شود. پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مصطفی فراغت / در دنیای پُر رمز و راز آدم بزرگ ها که رفتار ... نامه ای که نیازی به دستور نداشت! 🔻صبح امروز نامه ای در صفحه اینستاگرام عباس زارع عضو شورای اسلامی شهر کرج درج شده بود که در آن تعدادی کودک از سرپرست منطقه 11 شهرداری کرج خواسته بودند که برای آن ها زمین اسکیت ایجاد شود.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مصطفی فراغت / در دنیای پُر رمز و راز آدم بزرگ ها که رفتار و گفتار و نگاه، یا حتی اَخم و تَخم شان ازجنس دیگری است، رفتار صادقانه یِ کودکان را باید قاب گرفت و تا همیشه به دیوارِ ذهن کوبید. دنیای پر رمز و راز آدم بزرگ ها، دنیای دو دو تا چهار تا کردن هاست، دنیای بِده بستان های معمول، دنیای نقشه کشیدن ها و دنیای دشوار شده ای که از شیرینی آن کاسته ایم و هر روز به تلخی آن افزوده ایم.
واقعیت این است همه ی آدم ها، همه ی آن هایی که کودک درون شان در چهل سالگی و پنجاه سالگی سالخورده شده در سخت و دشوار شدن دنیایی که در آن هستیم و دنیایی که ساخته ایم، در بی رحم شدن آن، به یک اندازه نقش داریم. صادقانه نمی خواهیم، شاید چون کودکی نکرده ایم. صداقت در گفتار و نجابتِ نهفته در رفتار کودکان را نمی شناسیم. اما ما آدم بزرگ ها از ابتدا این طور نبودیم، ما آدم بزرگ ها هم روح داشتیم، لطافت داشتیم، صداقت داشتیم و بدون حساب و کتاب رها می کردیم و بی منت می بخشیدیم.
تصور می کنم خلاف این اتفاق وقتی رخ داد که از کودکی مان عبور کردیم، وقتی پای مان را روی خواسته های کودکانه مان گذاشتیم و گذاشتند جنس مان سفت و سخت شد، وقتی در جاده رقابت افتادیم، وقتی رفاقت را از یاد بردیم، شاید وقتی سخت کوش شدیم. شاید ما تربیت شده ایم تا به انتها برسیم، تا نبینیم، تا خودمان فقط محور باشیم، بدون آن که گوشه ای بایستیم و لحظه ای به خلقت مان، به حضورمان و به روح مان و از آن مهمتر به بالا و پایین های مسیرمان بیاندیشیم.
اما با تمام سختی ها هنوز هم آدم هایی در این شهر نفس می کشند که در مقابل صداقت کودکانه صداقت به خرج می دهند و کودک درون شان را پا به پای آن ها می دوانند، بازی می دهند و به ذوق کودکی سر زانوها و کف دست هایشان را زخم می کنند.
صداقت کودکانه یعنی صادقانه خواستن، یعنی با دست خط و ذهن کودکانه نامه نوشتن. یعنی برای شهردار منطقه بنویسی و از او بخواهی که فکری به حال بازی ها و علایق و حتی زمین اسکیت کند.
ادامه مطلب را در لینک زیر بخوانید👇

http://www.kamnanews.ir/news/63768/123

http://sapp.ir/karaj.sh
Read more
دانشنامه فرزند . مبانی خواب کودک: 12 تا 18 ماهگی . اگر کودک نوپای شما خوابیدن را از هر چیز دیگری ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . مبانی خواب کودک: 12 تا 18 ماهگی . اگر کودک نوپای شما خوابیدن را از هر چیز دیگری کمتر دوست دارد تعجب نکنید. خواب برای یک کودک نوپا معنای اتمام فعالیت هایی مانند بازی، صحبت با افراد خانواده و کار های جالب دیگر است. به همین دلیل ممکن است هر شب برای خواباندنش با مخالفت های فراوان از ... دانشنامه فرزند
.
مبانی خواب کودک: 12 تا 18 ماهگی
.
اگر کودک نوپای شما خوابیدن را از هر چیز دیگری کمتر دوست دارد تعجب نکنید. خواب برای یک کودک نوپا معنای اتمام فعالیت هایی مانند بازی، صحبت با افراد خانواده و کار های جالب دیگر است. به همین دلیل ممکن است هر شب برای خواباندنش با مخالفت های فراوان از جانب او رو برو گردید.

الگوی خواب
خواب شب هنگام کودکان از یک سالگی به بعد به طرز چشمگیری طولانی تر می گردد. اما تغییرات فراوانی که در رشد کودک به وجود می آید باعث اختلالاتی در خواب او می گردد، مانند رفتن به مهد کودک یا زمین های بازی. فرزند تان در دوازده ماهگی به حدود 11 ساعت خواب شبانه و 2 بار چرت زدن در روز، یک بار در صبح و دیگری در اوایل بعد از ظهر احتیاج دارد.

ایجاد عادات خوب برای خواب کودک
مراسم قبل از خواب شبانه سعی کنید درخواست های ویژه او را از قبل پیش بینی نمایید. یک لیوان آب بالای سرش قرار دهید و هر چیزی که فکر می کنید به آن احتیاج دارد برآورده سازید. دقت کنید گرم و یا سردش نباشد و یا با شکم گرسنه و پوشک خیس نخوابد. به این ترتیب زمان خواب او بی جهت کش پیدا نمی کند.

جلوگیری از چرت بی موقع هنگام عصر هنگامی که کودک هنگام عصر چرت بزند به احتمال زیاد خواب شب او نیز به تعویق می افتد. سعی کنید از حدود ساعت چهار بعد از ظهر به بعد به خواب نرود. اگر تا به حال چنین بوده، سعی کنید به تدریج هر روز ساعت خواب نیمروز او را ده الی پانزده دقیقه جلو بیاندازید و آن را تا حدود 2 بعد از ظهر برسانید.

به خواب رفتن کودک به تنهایی مواظب باشید شما تبدیل به یک چیز آرامش بخش برای کودک نشوید. تنها در زمانی برای خوابیدن کنار کودک باشید، که مشکلی مانند دیدن کابوس پیدا کرده است؛ در غیر این صورت ممکن است به حضور شما در کنار خودش عادت کند. قبل از خواب لحظاتی پیش او بمانید، بغلش کنید، او را ببوسید و به بهانه ای مانند منظم کردن اتاق کمی در اتاقش بمانید. از پاسخ به سوالات و درخواست هایش چشم پوشی نکنید، ولی پاسخ سریع و خلاصه بدهید. اجازه دهید تا دو دقیقه حرفش را بزند سپس شب بخیر گفته و اتاق را ترک نمایید.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #خواب #نوزاد #کودک #خواب_کودک #کودکی #تربیت_کودک #خواب_نوزاد #خوابیدن #مادر #پدر #والدین #فرزندپروری #کودک_نوپا #لالایی #کودکانه #بچه #بچگانه
Read more
 #پدوفیلیا چیست؟ پدوفیلیا یک #انحراف_جنسی و یک #اختلال_روانی است که در آن فرد از لحاظ جنسی جذب #کودکان ...
Media Removed
#پدوفیلیا چیست؟ پدوفیلیا یک #انحراف_جنسی و یک #اختلال_روانی است که در آن فرد از لحاظ جنسی جذب #کودکان می شود و می توان گفت این نوع جذب شدن غیر طبیعی و غیر عادی است. پدوفیلی با خیال پردازی ها و یا فعالیت های جنسی با کودکان قبل از سن بلوغ، مشخص می شود. مبتلایان به پدوفیلی در اکثر مواقع مردان بوده و به هر ... #پدوفیلیا چیست؟ پدوفیلیا یک #انحراف_جنسی و یک #اختلال_روانی است که در آن فرد از لحاظ جنسی جذب #کودکان می شود و می توان گفت این نوع جذب شدن غیر طبیعی و غیر عادی است. پدوفیلی با خیال پردازی ها و یا فعالیت های جنسی با کودکان قبل از سن بلوغ، مشخص می شود. مبتلایان به پدوفیلی در اکثر مواقع مردان بوده و به هر دو جنس دختر و پسر جذب می شوند، لازم به ذکر است فرد پدوفیلی با بزرگسالان غیر همجنس خود نیز به خوبی رابطه برقرار می کند. افراد پدوفیلی معمولا خودشان را اینطور توجیه می کنند که کارشان در راستای کمک به کودکان قربانی بوده است و در همین راستا ممکن است به خود بگویند که به پروسه رشد #کودک کمک کرده اند و یا کودک قربانی از عمل آنها لذت برده است. با این حال دائما به قربانیان شان تاکید می کنند که چیزی به والدین و نزدیکان خود نگویند. آمار ۲۰ درصدی #آزار_جنسی_کودکان در آمریکا، پدوفیلیا را تبدیل به شایع ترین انحرافات جنسی کرده است. متجاوزان در اکثر موارد فامیل، خویشاوندان و کسانی بوده اند که با خانواده کودک ارتباط نسبتا نزدیکی داشته اند. اشکال مختلف رفتارهای مرتبط با پدوفیلیا می تواند از صرفا نگاه کردن به کودک تا دراوردن لباس و لمس وی را شامل شوند. مطالعات نشان داده اند که کودکانی که مورد غفلت #والدین شان قرار می گیرند و یا تنها هستند بیشتر در معرض خطر آزار یک فرد پدوفیلی قرار دارند.
علائم : – تفکرات همیشگی جنسی، برانگیختگی و یا رفتار جنسی با کودکان قبل از سن بلوغ (عموماً ۱۳ سالگی و قبل از آن) برای حداقل ۶ ماه – این اختلال موجب مشکل جدی در عملکرد اجتماعی، ارتباطی و شغلی فرد شده باشد. – فرد حداقل ۱۶ سال سن داشته و حداقل ۵ سال از قربانیان خود بزرگتر باشد. پدوفیلیا ممکن است هم پوشانی زیادی با اضطراب، افسردگی اساسی یا اختلالات خلقی و اختلالات سوءمصرف مواد داشته باشد. دلایل : دلایل پدوفیلیا (و سایر انحرافات جنسی) هنوز مشخص نشده است اما شواهدی مبنی بر وجود ریشه های آن در خانواده وجود دارد، بدین معنا که هم ژنتیک و هم رفتار آموخته شده در بروز آن موثرند. نکات : آیا پدوفیلیا قابل درمان است؟ بله، با آنکه بسیاری از کارشناسان بر این باورند که افراد پدوفیلی قابل درمان نیستند اما روان درمانی می تواند به آنها در کنترل احساسات و رفتار انحرافی شان کمک کند.
آیا افراد پدوفیلی تنها جذب کودکان می شوند؟ بعضی از پدوفیلی ها ممکن است همان قدر که جذب کودکان می شوند، جذب بزرگسالان شوند. اما میزان شیوع آن مشخص نیست.
#روانشناسی #‌تربیت_کودک #آزار_جنسی_کودکان #آزار_جنسی #آگاهی #والدین_بخوانند
Read more
یک مطلبی هست من مدتیه دلم میخواد بیام براتون بازش کنم. ‌ این نموداری که میبینید از کتاب "مقاومت‌ناپذیر" ...
Media Removed
یک مطلبی هست من مدتیه دلم میخواد بیام براتون بازش کنم. ‌ این نموداری که میبینید از کتاب "مقاومت‌ناپذیر" نوشته آدام آلتر عکس گرفته‌ام اما اصلش نظریه یک روانشناس روسی به نام لو ویگوتسکی. ویگوتسکی بچه‌هایی رو که مهارتهای جدید یادمیگرفته‌اند مطالعه کرده و به این نتیجه رسیده که بچه‌ها وقتی در بهترین ... یک مطلبی هست من مدتیه دلم میخواد بیام براتون بازش کنم. ‌
این نموداری که میبینید از کتاب "مقاومت‌ناپذیر" نوشته آدام آلتر عکس گرفته‌ام اما اصلش نظریه یک روانشناس روسی به نام لو ویگوتسکی. ویگوتسکی بچه‌هایی رو که مهارتهای جدید یادمیگرفته‌اند مطالعه کرده و به این نتیجه رسیده که بچه‌ها وقتی در بهترین و باانگیزه‌ترین حالت یادگیری هستند که مهارتی که میخواهند یادبگیرند یه هوا از سطح مهارت فعلیشون بالاتر باشه. یعنی مهم اینه که کودک فکر کنه اگر کمی بیشتر تلاش کنه یادمیگیره.
این محدوده مهارتی در نمودار zone of proximal development هست که من محدوده "مُشرِف به رشد" ترجمه میکنم. محدوده مشرف به رشد جاییه که جادوی یادگیری اتفاق میفته. اساس نظام آموزشی بر پایه محدوده مشرف به رشده. برای همینه که سختی درسها کم کم اضافه میشه. مدیران موفق این محدوده رو خیلی خوب میشناسن. ثابت شده که داشتن مسولیت کارهایی که سخته اما غیر ممکن نیست و شخص باور داره که "فقط با کمی تلاش بیشتر" بهش میرسه بسیار انگیزه بخشه. برای همین مثلا در بحث مدیریت یک مدیر خوب کم کم مسولیت کارمندش رو زیاد میکنه تا هم رشد کنه و هم چالش داشته باشه. حتی در بحث تربیت کودک نوپا خیلی مهمه که مسولیت به اندازه توانایی کودک بهش بدیم تا انگیزه‌اش حفظ بشه.
مهمتر از انگیزه نکته‌ای که در مورد این محدوده مهمه اینه که آدمها از بودن در این مرحله "لذت" هم میبرند. و همین لذته که میشه بخشی از رضایت از زندگی.
اما بازیهای کامپیوتری, شبکه‌های اجتماعی, حتی بسیاری از وسایل فیتنس پوشیدنی مثل فیت‌بیت و امثالهم میتونند با استفاده از این قانون اعتیاد ایجاد کنند. کاری که این وسائل میکنند ایجاد هدفهایی هستند که شما فکر میکنید "با کمی تلاش بیشتر" بهشون میرسید. مثلا اگر دیروز ۴۰۰۰ قدم راه رفتید فیت‌بیت هدف رو میذاره ۴۵۰۰ تا. اگر تتریس مرحله یک رو رد کردید مرحله دوم کمی سخت‌تر میشه تا انگیزه شما حفظ بشه. اگر پنجاه‌هزار فالوئر جمع کرده‌اید فکر میکنید "کمی بیشتر تلاش کنم صد هزارتا میشن". بعضی هدفها شاید براتون مفید باشند. خودتون بهترین قاضی هستید که آیا شما سوار ابزار هستید یا ابزار سوار شما.
#اعتیاد_به_تلفن_هوشمند #انگیزه #نکات_تربیت_تجربه
Read more
#اتاق_تاریک #تربیت_جنسی #کودک_آزاری #یادمان_باشد #دنیای_امن . آیا #پنجاه_سال_بعد کودکِ امروزِ ما و خود ما جرأت حرف زدن صریح در مورد آزارهایی که «خودش دیده» و «کودکمان دیده» ، را داریم؟ بدون اینکه متهم شویم حتما تقصیر از ما بوده؟!!! . آیا هرگز جرأت می‌کنیم باور کنیم که «قربانی مقصر ... #اتاق_تاریک
#تربیت_جنسی
#کودک_آزاری
#یادمان_باشد
#دنیای_امن
.
آیا #پنجاه_سال_بعد کودکِ امروزِ ما و خود ما جرأت حرف زدن صریح در مورد آزارهایی که «خودش دیده» و «کودکمان دیده» ، را داریم؟ بدون اینکه متهم شویم حتما تقصیر از ما بوده؟!!!
.
آیا هرگز جرأت می‌کنیم باور کنیم که «قربانی مقصر نیست»؟! آیا خودمان این حرف را در باورهای ذهنی‌مان داریم که واقعاااااا قربانی مقصر نیست؟
.
با عذرخواهی کامنت‌ها را می‌بندم ولی اگر خاطره‌ای دارید در دایرکت می‌خوانم. شاید کمکی باشد به دیگرانی که باید کمک‌شان کنم.

@donyaye_amnn
Read more
☘ <span class="emoji emoji2049"></span>️ وقتی فرزندتان مُدام با تبلت و موبایل بازی می کند! ... چگونه از این وسائل جدایش می کنید؟ <span class="emoji emoji3120e3"></span> خودمون ...
Media Removed
️ وقتی فرزندتان مُدام با تبلت و موبایل بازی می کند! ... چگونه از این وسائل جدایش می کنید؟ خودمون کمتر تو فضای مجازی باشیم و فقط در حد نیاز سراغ گوشی و تبلت بریم. با بچه ها بیشتر بازی کنیم و وقتشون رو با بازی های مفید پر کنیم. به اینکه بچه مون خیلی باهوشه و کار با گوشی روحرفه ای بلده افتخار ... ☘ ⁉️ وقتی فرزندتان مُدام با تبلت و موبایل بازی می کند! ... چگونه از این وسائل جدایش می کنید؟

1⃣ خودمون کمتر تو فضای مجازی باشیم و فقط در حد نیاز سراغ گوشی و تبلت بریم.

2⃣ با بچه ها بیشتر بازی کنیم و وقتشون رو با بازی های مفید پر کنیم.

3⃣ به اینکه بچه مون خیلی باهوشه و کار با گوشی روحرفه ای بلده افتخار نکنیم.

4⃣ برای بچه ها گوشی و تبلت اختصاصی نخریم.

5⃣ بازی ها و کلیپ های خیلی محدودی رو گوشیمون داشته باشیم و فقط گاهی اجازه استفاده از اونا رو به بچه مون بدیم.

6⃣ برای ساکت کردن یا آروم کردن بچه از گوشی استفاده نکنیم. و در نهایت، مثل همه مساٸل زندگی، در استفاده از تکنولوژی هم حد تعادل رو نگه داریم، نه افراط، نه تفریط
#کودکان #والدین_بخوانند #تربیت #تربیت_کودک
Read more
. <span class="emoji emoji1f338"></span>هدیه ای برای مادران و پدران عزیز<span class="emoji emoji1f338"></span> مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر ...
Media Removed
. هدیه ای برای مادران و پدران عزیز مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر برای پدرها و مادرهای عزیز گردآوری و تالیف متعلق به شرکت کودکو شامل: سلامت مادر: افسردگی پس از زایمان اضطراب پس از زایمان عذاب وجدان مادرانه و چگونگی کنارآمدن با آن کاهش وزن سالم پس از زایمان برای ... .
🌸هدیه ای برای مادران و پدران عزیز🌸
مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر برای پدرها و مادرهای عزیز
گردآوری و تالیف متعلق به شرکت کودکو
شامل:
سلامت مادر:
افسردگی پس از زایمان
اضطراب پس از زایمان
عذاب وجدان مادرانه و چگونگی
کنارآمدن با آن
کاهش وزن سالم پس از زایمان
برای پدران:
پدر بودن آن قدرها هم سخت نیست!
برقراری ارتباط عاطفی بین پدر و نوزاد
سلامت نوزاد:
بیماری های نوزادان
پیشگیری از مرگ ناگهانی نوزاد
مراقبت از بند ناف
کولیک و درمان های آن
چگونه ریفلاکس معده را در شیرخواران کنترل کنیم؟
چگونه اگزمای کودک را کنترل کنیم
خواب مناسب برای کودک در سنین مختلف
مراقبت از دندان کودک
امنیت کودک:
ایمن کردن خانه برای کودک
آیا صندلی ماشین خود را درست نصب کرده اید
ایمنی در ماشین : گروه صندلی ماشین
استاندارد و ایمنی در محصولات کودک و نوزاد
کدام کالسکه مناسب شماست؟
تغذیه:
شروع شیردهی
فواید شیر دادن؛ بایدها و نبایدها
شیردهی با شیشه شیر
چه غذایی چه سنی
غذاهای مضر برای کودک
غذاهایی برای تقویت مغز کودک
ایده های صبحانه سالم و مقوی
خوراکی هایی که سیستم ایمنی کودک را تقویت می کنند
بهداشت:
انتخاب بهترین پوشک
چطور باید پوشک را تعویض کرد
مدفوع کودک
جلوگیری از نم پس دادن پوشک
حمام کردن نوزاد
چگونه لباس مناسب کودک را انتخاب کنیم؟
آموزش دستشویی رفتن در چند قدم ساده
سرگرمی:
هدایای تولد برای هر سن برای
تقویت رشد و خلاقیت
چه کتابی برای چه سنی
ایده های جشن تولد
قرارهای بازی کودکان
بازی هایی با فرزندتان وقتی خسته هستید
بازی هایی برای تقویت هوش کودک
تربیتی و آموزشی:
کمک به فرزند اول؛ نوزاد جدید در خانواده
دو سالگی وحشتناک
راه های سرگرم کننده برای رشد زبانی کودک
جایگزین های بهتر بجای تهدید کردن کودک
بهترین سن برای آموزش زبان دوم
راهکارهایی برای تربیت بدون فریاد
نکاتی درباره انتخاب مهدکودک
سن مناسب آموزش شنا
کودک و ترسهایش چراها و چگونه ها
آموزش پنج بازی برای حرف شنوی کودک
عکس العمل مناسب برای لجبازی کودک
عکس العمل مناسب برای حرف زشت کودک
بازی هایی برای آموزش رفتارهای اجتماعی خوب
*************************************
ثبت سفارش از طریق سایت
www.koodakoo.com
Read more
. <span class="emoji emoji1f338"></span>هدیه ای برای مادران و پدران عزیز<span class="emoji emoji1f338"></span> مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر ...
Media Removed
. هدیه ای برای مادران و پدران عزیز مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر برای پدرها و مادرهای عزیز گردآوری و تالیف متعلق به شرکت کودکو شامل: سلامت مادر: افسردگی پس از زایمان اضطراب پس از زایمان عذاب وجدان مادرانه و چگونگی کنارآمدن با آن کاهش وزن سالم پس از زایمان برای ... .
🌸هدیه ای برای مادران و پدران عزیز🌸
مجموعه ای 145 صفحه ای شامل مقالات آموزشی کاربردی از منابع معتبر برای پدرها و مادرهای عزیز
گردآوری و تالیف متعلق به شرکت کودکو
شامل:
سلامت مادر:
افسردگی پس از زایمان
اضطراب پس از زایمان
عذاب وجدان مادرانه و چگونگی
کنارآمدن با آن
کاهش وزن سالم پس از زایمان
برای پدران:
پدر بودن آن قدرها هم سخت نیست!
برقراری ارتباط عاطفی بین پدر و نوزاد
سلامت نوزاد:
بیماری های نوزادان
پیشگیری از مرگ ناگهانی نوزاد
مراقبت از بند ناف
کولیک و درمان های آن
چگونه ریفلاکس معده را در شیرخواران کنترل کنیم؟
چگونه اگزمای کودک را کنترل کنیم
خواب مناسب برای کودک در سنین مختلف
مراقبت از دندان کودک
امنیت کودک:
ایمن کردن خانه برای کودک
آیا صندلی ماشین خود را درست نصب کرده اید
ایمنی در ماشین : گروه صندلی ماشین
استاندارد و ایمنی در محصولات کودک و نوزاد
کدام کالسکه مناسب شماست؟
تغذیه:
شروع شیردهی
فواید شیر دادن؛ بایدها و نبایدها
شیردهی با شیشه شیر
چه غذایی چه سنی
غذاهای مضر برای کودک
غذاهایی برای تقویت مغز کودک
ایده های صبحانه سالم و مقوی
خوراکی هایی که سیستم ایمنی کودک را تقویت می کنند
بهداشت:
انتخاب بهترین پوشک
چطور باید پوشک را تعویض کرد
مدفوع کودک
جلوگیری از نم پس دادن پوشک
حمام کردن نوزاد
چگونه لباس مناسب کودک را انتخاب کنیم؟
آموزش دستشویی رفتن در چند قدم ساده
سرگرمی:
هدایای تولد برای هر سن برای
تقویت رشد و خلاقیت
چه کتابی برای چه سنی
ایده های جشن تولد
قرارهای بازی کودکان
بازی هایی با فرزندتان وقتی خسته هستید
بازی هایی برای تقویت هوش کودک
تربیتی و آموزشی:
کمک به فرزند اول؛ نوزاد جدید در خانواده
دو سالگی وحشتناک
راه های سرگرم کننده برای رشد زبانی کودک
جایگزین های بهتر بجای تهدید کردن کودک
بهترین سن برای آموزش زبان دوم
راهکارهایی برای تربیت بدون فریاد
نکاتی درباره انتخاب مهدکودک
سن مناسب آموزش شنا
کودک و ترسهایش چراها و چگونه ها
آموزش پنج بازی برای حرف شنوی کودک
عکس العمل مناسب برای لجبازی کودک
عکس العمل مناسب برای حرف زشت کودک
بازی هایی برای آموزش رفتارهای اجتماعی خوب
Read more
. ... چند سال پیش، تقریبا سال های اول زندگی مشترک مان، یک کلاس زن و خانواده می رفتیم. وقتی بعد از چند ...
Media Removed
. ... چند سال پیش، تقریبا سال های اول زندگی مشترک مان، یک کلاس زن و خانواده می رفتیم. وقتی بعد از چند ماه، آن دوره تمام شد، خیلی از شرکت کنندگان کلاس مثل من و همسر، دور استاد حلقه زدیم و گفتیم: اگر می شود دوره ی بعد را در مورد تربیت فرزند بگذارید. استاد حرف خوبی زد. گفت: شما خودتان را تربیت کنید، بچه ها درست ... .
... چند سال پیش، تقریبا سال های اول زندگی مشترک مان، یک کلاس زن و خانواده می رفتیم. وقتی بعد از چند ماه، آن دوره تمام شد، خیلی از شرکت کنندگان کلاس مثل من و همسر، دور استاد حلقه زدیم و گفتیم: اگر می شود دوره ی بعد را در مورد تربیت فرزند بگذارید. استاد حرف خوبی زد. گفت: شما خودتان را تربیت کنید، بچه ها درست تربیت می شوند.

استاد، یک شاه کلید به ما داد. در مقابل انواع و اقسام کلاس ها و کارگاه هایی که بچه ها را می کنند موش آزمایشگاهی پدر و مادر و روش های عجیب و غریب و بعضا غیر بومی را روی بچه های طفل معصوم پیاده می کنند، فقط به ما گفت خودتان را تربیت کنید.

حالا بعد از ده سال که از آن حرف می گذرد، نمی گویم خودم را خیلی تربیت کرده ام و بهترین مادر دنیا هستم. اما می توانم به جرات بگویم تا به حال حتی یک دروغ هم به دخترانم نگفته ام. حتی در چند ماهگی شان که شاید ظاهرا اصلا اهمیتی نداشت (که داشت) و آنها نمی فهمیدند (که البته خوب می فهمیدند). اصلا اینطوری بگویم؛ اگر آنها هم نفهمند، دروغ ما یک اثری در کائنات می گذارد و یک نقطه ی تاریکی روی قلب ما.

نمی گویم مهربان ترین مادر دنیا هستم. اما تلاش می کنم کمتر از دست بچه ها عصبانی شوم. شاید دلیلش این باشد که معمولا اسم کشف و شهود بچه ها را خرابکاری و ریخت و پاش نمی گذارم. طبیعتا دیر تر هم عصبانی می شوم. طبیعتا کمتر هم داد می زنم و بچه ها، آرام تر رشد می کنند و مدام با یک مادر اخموی عصبانی مواجه نیستند. نشان به آن نشان که خیلی وقت ها قیچی و کاغذ دستشان است و در حال بریدن و چسباندن هستند.

شاید بعضی از مادرها اصرار داشته باشند بچه هایشان را کلاس های کودک نابغه و چیزهایی شبیه این بگذارند که حتما دلایل خودشان را دارند. اما من تلاش کردم با بچه ها بازی کنم، برایشان کتاب بخوانم. با هم بافتنی ببافیم. خوشنویسی کنیم. نخ و کاغذ و پارچه را قیچی کنیم و بچسبانیم. اصلا قیچی و چسب و مهره های رنگی و نمد و کاموا، چیزهایی هستند که در خانه ی ما خیلی استفاده می شوند.

این روزها خیلی پیش می آید که از من می پرسند برای تربیت بچه ها چه کتابهایی خوانده ای؟ و منتظرند یک فهرست بلند بالا بدهم از کتاب هایی که خوانده ام. اما من فقط به آنها می گویم: «خودتان را تربیت کنید!» و هنوز و هر لحظه، تلاش می کنم خودم را تربیت کنم... .
قسمتی از یادداشتم در روزنامه فرهیختگان امروز
#روزدختر
#تربیت
#حاج_آقا_قاسمیان
Read more
چرا کودکان گریه می کنند؟ ۳۰,۰۰تومان گریه، زبان کودک، به خصوص در سنین زیر 2 سال می باشد. هر انسانی ...
Media Removed
چرا کودکان گریه می کنند؟ ۳۰,۰۰تومان گریه، زبان کودک، به خصوص در سنین زیر 2 سال می باشد. هر انسانی برای برقراری ارتباط با دنیای خارج، نیازمند استفاده از زبان، به عنوان یک راه ارتباطی است. کودک، به دلیل بهره کم از زبان، از گریه جهت برقراری این ارتباط استفاده می کند. این کتاب، راهنمای خوبی برای ... چرا کودکان گریه می کنند؟
۳۰,۰۰تومان

گریه، زبان کودک، به خصوص در سنین زیر 2 سال می باشد. هر انسانی برای برقراری ارتباط با دنیای خارج، نیازمند استفاده از زبان، به عنوان یک راه ارتباطی است.

کودک، به دلیل بهره کم از زبان، از گریه جهت برقراری این ارتباط استفاده می کند. این کتاب، راهنمای خوبی برای شناخت و درک ناراحتی و علت گریه کودک است. هم چنین با ارائه شدن راهکارهایی، سعی در حل این مشکل شده است.
#کودک #مادر #خانواده #تربیت #تربیتـکودک #خشم #کنترل #مقابله #خلاقیت #گریه
#koodak #kids #book #toys #madar #tarbiat
Read more
دانشنامه فرزند . کنترل جیغ و فریادهای کودک . دانشنامه فرزند: گاهی سر و صدای فرزندان تان در خانه ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . کنترل جیغ و فریادهای کودک . دانشنامه فرزند: گاهی سر و صدای فرزندان تان در خانه به حدی می رسد که باعث کلافگی شما می شوند. فریاد زدن شما و بلند کردن صدای تان برای آرام کردن کودکان تنها این وضعیت را پیچیده تر می سازد. . - آنچه را که از فرزندان تان می خواهید با صدایی آرام بگویید. اگر ... دانشنامه فرزند
.
کنترل جیغ و فریادهای کودک
.
دانشنامه فرزند: گاهی سر و صدای فرزندان تان در خانه به حدی می رسد که باعث کلافگی شما می شوند. فریاد زدن شما و بلند کردن صدای تان برای آرام کردن کودکان تنها این وضعیت را پیچیده تر می سازد.
.
- آنچه را که از فرزندان تان می خواهید با صدایی آرام بگویید. اگر می خواهید صدای تان را بشنوند نزدیک آن ها بروید، شانه های شان را بگیرید، در چشم های شان نگاه کنید و روشن و آرام با آن ها صحبت کنید. آنچه را که می خواهید بیان کنید نه آنچه را که نمی خواهید، به عنوان مثال نگویید «داد نزن» بلکه بگویید «لطفا در این خانه با صدای آرام صحبت کنید».
.
- قوانین مربوط به سر و صدا را در خانه وضع نمایید. قوانین را در محلی قابل مشاهده بچسبانید. در این فهرست مجازات های زیر پا گذاشتن قوانین را نیز به تفصیل بنویسید.
.
- اگر دو کودک بر سر هم فریاد می زنند تنها کافی است به طرف آن ها بروید و بین آن دو بایستید، بعد در حالی که اخم کرده اید و چهره تان ناراضی به نظر می رسد و دست های تان را پشت تان گره کرده اید هیچ چیزی نگویید. اغلب همین کار برای یادآوری قوانین به کودکان کافی است.
.
- برخی کودکان انرژی بسیار زیاد و صدای بلندی دارند. چنین کودکانی باید راهی برای صرف انرژی و هیجان زیاد خود داشته باشند. می توانید کودک را در یک تیم ورزشی ثبت نام کنید و یا وارد گروه سرود شود. اگر او را به محل بازی، پارک و یا به کوه و دشت ببرید محلی بسیار مناسب برای تمرین حنجره در اختیارش قرار داده اید.
.

#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #کودکی #کودکانه #کودکان #فرزندان #تربیت #فرزندپروری #تربیت_کودک #جیغ #فریاد #آموزش #یادگیری #خانواده #مادر #مامان #بچه #خواهر #برادر #خانه #پدر #والدین #نوزاد #مادرانه
Read more
. <span class="emoji emoji1f4e3"></span><span class="emoji emoji1f4e3"></span>من اول یک مادرم بعد یک روانشناس کودک، به خاطر همین تمام دلواپسی ها و آرزوهای یک مادر برای تربیت ...
Media Removed
. من اول یک مادرم بعد یک روانشناس کودک، به خاطر همین تمام دلواپسی ها و آرزوهای یک مادر برای تربیت و رشد عالی فرزندش را درک میکنم. همچنین مشغله ها و محدودیت زمان یک مادر را میفهمم . . سوالات و درخواستهای مکرر مراجعان و دوستانم در دنیای واقعی و مجازی ، همچنین کمال گرایی خودم به عنوان یک مادر برای تربيت ... .
📣📣من اول یک مادرم بعد یک روانشناس کودک، به خاطر همین تمام دلواپسی ها و آرزوهای یک مادر برای تربیت و رشد عالی فرزندش را درک میکنم. همچنین مشغله ها و محدودیت زمان یک مادر را میفهمم .
.
سوالات و درخواستهای مکرر مراجعان و دوستانم در دنیای واقعی و مجازی ، همچنین کمال گرایی خودم به عنوان یک مادر برای تربيت فرزندم، باعث شد که اقدام کنم به نوشتن یک مجموعه کتاب جامع برای تربیت همه جانبه و کامل فرزند.
.
یک کتاب عااالي و کامل، اما بسیار ساده و کاربردی، با آموزشهای گام به گام.
در این کتاب تمام آنچه باید به یک کودک آموزش داده شود را در قالب یک مجموعه ي پانزده جلدی نوشته ام.
.
📣📣📣 مجموعه کتاب پانزده جلدی «تربیت گام به گام فرزند از تولد تا پانزده سالگی» .ویژگی مهم این مجموعه کتاب این است که هر جلد از این کتاب مخصوص یک رده ي سنی است. یعنی پانزده جلد کتاب برای پانزده سن مختلف( از بدو تولد تا پانزده سالگی)
.
. .
📣📣📣 در این کتاب تمام آنچه که باید به هر کودکی آموزش داد را در دوازده موضوع طبقه بندی کرده ام.
دوازده موضوع برای دوازده ماه سال! هر ماه ، ما به عنوان مادر( یا پدر) یک قسمت از تربیت فرزندمان را پیش خواهیم برد و در پایان سال مطمئن هستیم که هر آنچه که باید در این سن به فرزندمان بیاموزیم را آموخته ایم. و خیالتان راحت باشد که تا زمان نوجوانی فرزندتان ، برای هر ماه برنامه ي تربیتی دارید و زمانی که فرزندتان به سن نوجوانی رسید با خیال راحت و با آرامش و لبخند از به ثمر نشستن فرزند دلبندتان لذت خواهید برد و نتیجه ي تربيت اصولی خود را خواهید دید.
.
. .
📣📣📣به مناسبت شروع سال این کتابها با پنجاه درصد تخفیف ارائه شده است ، به این امید که امسال یک سال عالی از نظر رشد و پرورش، برای تعداد بیشتری از فرزندان سرزمینمان باشد. برای استفاده از تخفیف ، هنگام خرید در قسمت کد تخفیف عدد 97 را وارد کنيد.
📣📣📣این مجموعه به صورت دانلودي ارائه شده و شما در کمتر از چند دقیقه ي دیگر میتوانید این مجموعه ي بی نظیر را داشته باشید و تربیت همه جانبه ي فرزندتان را از امروز آغاز کنید
.
.
📣📣📣 اطلاعات جامع و کامل در باره ي اين مجموعه کتاب را در این پیج بخوانید @nasle20.ir
.
📣📣📣آدرس سایت برای خرید و دانلود کتاب در بيوي پیج هست. لطفا دقت کنید که کتاب ویژه ي سن فرزندتان را انتخاب کنید زیرا مطالب هر کتاب کاملا مخصوص همان رده ي سنی است که روی جلد کتاب درج شده است
.
آدرس سایت
www.nasle20.ir
🌠با آرزوی پرورش نسلی شادتر، موفقتر و با سلامت روان بیشتر :مینا خلیلی فر (روانشناس و رفتاردرمانگر کودک)
.
Read more
‍ ‍ واکنش والدین هنگام #دعوای_فرزندان (دعوای خواهر و برادری) <span class="emoji emoji1f539"></span>در ابتدا باید کودکی که مورد تهاجم خواهر ...
Media Removed
‍ ‍ واکنش والدین هنگام #دعوای_فرزندان (دعوای خواهر و برادری) در ابتدا باید کودکی که مورد تهاجم خواهر یا برادر خود قرار گرفته را از صحنه دور کنیم. در برخورد با بچه ها حفظ برابری دو طرف لازم است و جانب گیری یا تعیین مجازاتهای متفاوت اشتباه است. والدین هنگام دعوای فرزندان، تلاش نکنند شروع کننده ... ‍ ‍ واکنش والدین هنگام #دعوای_فرزندان (دعوای خواهر و برادری) 🔹در ابتدا باید کودکی که مورد تهاجم خواهر یا برادر خود قرار گرفته را از صحنه دور کنیم.
🔹 در برخورد با بچه ها حفظ برابری دو طرف لازم است و جانب گیری یا تعیین مجازاتهای متفاوت اشتباه است.
🔹 والدین هنگام دعوای فرزندان، تلاش نکنند شروع کننده دعوا را بیابند و بفهمند چه کسی دعوا را شروع کرده؟ کی چی گفته و …
باید هدف والدین به گونه ای باشد که میل به بُرد و باخت در دعوای بچه ها تقویت نشود.
‍ 🔺چه زمانی باید مداخله کرد؟
والدین نباید هر وقت دعوایی بین بچه ها رخ داد مداخله کنند اما با مشاهده خشونت جسمانی یا خشونت کلامی( که از فحشهای رایج بین خواهر برادرها فراتر برود و به تحقیر، بی ارزش کردن و حمله به هویت طرف مقابل بیانجامد) لازم است وارد صحنه شوند. 🔺آنچه پدر و مادرها باید بدانند👇

1⃣قضاوت نکنید:
گفتن اینکه حق با چه کسیست یا کی مقصره، روابط میان فرزندان را بیش از پیش خراب می کند.

2⃣دخالت ممنوع!
با ورود به صحنه دعوای کودکان، والدین بناچار از یکی از طرفین، حمایت میکنند و از طرفی فرزندان یاد می گیرند که تا والدین ورود پیدا نکنند این ماجرا همچنان ادامه دارد. بهترست بگذاریم خود بچه ها اختلافاتشان را خاتمه دهند.

3⃣ فریاد نکشید!
با فریاد کشیدن، ضمن بدآموزی ، وقت و انرژی خود را از دست میدهید

4⃣ نگوییم توبزرگتری کوتاه بیا:
والدین هنگام دعوا به کودک خود پند و اندرز ندهند که کسیکه عاقلتر است، تسلیم می شود؛ چون نه تنها او را برای زندگی واقعی پرورش نمی دهند بلکه یاد می گیرند که همیشه در برابر خواسته های منطقی و غیرمنطقی دیگران تسلیم شوند و گفتن این جمله باعث می شود تا فرزند کوچک همیشه حق را به جانب خود بداند و چون حمایت والدین را میبیند بسیاری از مواقع شروع کننده و تشدید کننده درگیری می شود.

5⃣خشم فرزند خود را درک کنید
در هنگام میانجیگری واقعا سعی کنید تا احساس خشم کودک را بفهمید چرا که اگر یکی از طرفین دعوا حس کند که مادر یا پدر در نقش میانجی حرف او را نمی فهمد و به علت عصبانیتش اهمیتی نمی دهد، همچنان کینه خود را از برادر یا خواهرش در دل نگه می دارد تا در یک فرصت مناسب تلافی آن را سر او دربیاورد.
6⃣ الگوپذیری فرزندان از والدین:
اگر محیط خانواده دور از دعوا مرافعه های مداوم باشد، روابط موجود بین پدر و مادر بر پایه محبّت و صمیمیت باشد، والدین در تربیت فرزندان خود اتفاق نظر داشته باشند، پدر و مادر بدون تبعیض با فرزندان رفتار کنند و صمیمیت در خانواده حکمفرما باشد، مطمئن باشید بچه ها با هم کمتر دعوا می کنند
کامنت👇
Read more
دانشنامه فرزند . ترس کودک از دزد . برخی والدین هنگامی که فرزندشان کوچک است به اصطلاح برای حفاظت ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . ترس کودک از دزد . برخی والدین هنگامی که فرزندشان کوچک است به اصطلاح برای حفاظت از او ساده ترین کار ممکن را انجام می دهند مثلا کودک را از افراد و اشیای خیالی می ترسانند تا در کوچه و خیابان از آن ها دور نشوند، همین موضوع می تواند باعث ایجاد ترس در کودک شود. • اگر خودتان فرد ترسویی هستید ... دانشنامه فرزند
.
ترس کودک از دزد
.
برخی والدین هنگامی که فرزندشان کوچک است به اصطلاح برای حفاظت از او ساده ترین کار ممکن را انجام می دهند مثلا کودک را از افراد و اشیای خیالی می ترسانند تا در کوچه و خیابان از آن ها دور نشوند، همین موضوع می تواند باعث ایجاد ترس در کودک شود. • اگر خودتان فرد ترسویی هستید اول باید مشکل خود را حل کنید و یا برای رفع مشکل فرزندتان از فرد دیگری کمک بگیرید.
• نکات ایمنی را به شکل صحیح به کودک آموزش دهید.
• هرگز برای رسیدن به هدف تان کودک را نترسانید. برخی جملات هر چند شوخی در ذهن کودک می ماند.
• از به کار بردن جملاتی نظیر «دیگه دوستت ندارم» یا «باهات قهرم» و یا «وقتی از مدرسه برگردی من نیستم» خودداری کنید.
• از بیان حوادث جنایی در مقابل کودک خودداری کنید، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را متناسب با سن کودک انتخاب کنید.
• امنیت خانه را افزایش دهید و به فرزندتان نشان دهید که کسی بدون اجازه نمی تواند وارد شود و اگر هم چنین اتفاقی بیفتد شما متوجه می شوید.
• اگر به تنهایی حاضر نیست حتی در حیاط خانه بماند باید به او احساس امنیت بدهید که مشکلی در خانه وجود ندارد. مرحله به مرحله زمان تنها ماندن کودک را افزایش دهید و حضور خود را نزد او کمتر کنید. • حضور افرادی که شجاع و قوی هستند در کنار کودک می تواند موثر باشد، البته منظور افرادی نیست که کارهای خطرناک انجام می دهند. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #دزد #کودک #دزدی #کودکی #تربیت_کودک #فرزندپروری #کودک_سالم #روانشناسی_کودک #کودک_باهوش #ترس #ترس_کودک
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>کنترل عصبانیت در کودکان با ۵ تکنیک موثر و کاربردی <span class="emoji emoji1f4a0"></span>۱. به کودک بیاموزید میان احساس و رفتار تمایز قائل ...
Media Removed
کنترل عصبانیت در کودکان با ۵ تکنیک موثر و کاربردی ۱. به کودک بیاموزید میان احساس و رفتار تمایز قائل شود:خشم احساسی طبیعی و سالم است. اما درک تفاوت میان احساس خشم و رفتارهای پرخاشگرانه (عصبانیت) برای بسیاری از کودکان دشوار است. به کودک آموزش بدهید که روی احساسات خود نامی بگذارد، تا بتواند احساس ... 📝کنترل عصبانیت در کودکان با ۵ تکنیک موثر و کاربردی 💠۱. به کودک بیاموزید میان احساس و رفتار تمایز قائل شود:خشم احساسی طبیعی و سالم است. اما درک تفاوت میان احساس خشم و رفتارهای پرخاشگرانه (عصبانیت) برای بسیاری از کودکان دشوار است. به کودک آموزش بدهید که روی احساسات خود نامی بگذارد، تا بتواند احساس خشم، ناکامی و ناامیدی خود را به بیان درآورد.به او بگویید: «عصبانی‌شدن اشکالی ندارد، اما کتک‌زدن دیگران ممنوع است». 💠۲ .الگوی خوبی از مهارت‌های مدیریت خشم باشید:به زبان‌آوردن احساسات‌تان به کودک می‌آموزد که او هم درباره‌ی احساسات خود حرف بزند.زمانی‌که در حضور کودک کنترل خود را از دست می‌دهید و عصبانیت را در رفتار نشان می‌دهید، مسئولیت آن را بپذیرید. معذرت‌خواهی کنید و بگویید که به جای پرخاشگری باید چه می‌کردید. 💠۳ .برای عصبانیت قانونی داشته باشید:قوانین خانه‌تان را بنویسید و انتظارات‌تان را در آن مشخص کنید. مواردی مانند ممنوعیت پرخاشگری فیزیکی، توهین، فحش و تخریب اموال را در قوانین لحاظ کنید تا کودک بداند، نمی‌تواند در هنگام عصبانیت، اشیا را پرتاب کند، بشکند یا با زبان و اعمالش، افراد را اذیت و اشیا را نابود کند. 💠۴. مهارت‌های مقابله‌ای سالم را بیاموزید:کودکان نیاز دارند راه درستِ برخورد با خشم‌شان را بیاموزند. به‌جای اینکه به آنها گفته شود که «برادرت را نزن» به او توضیح بدهید زمانی که عصبانی است، می‌تواند چه بکند.به او بگویید: «دفعه‌ی بعد که عصبانی شدی، حرف بزن» یا «وقتی از دست دوستت عصبانی شدی، ازش دور شو».همچنین می‌توانید از او بپرسید: «به‌جای کتک‌زدن دوستت چه کار دیگه‌ای می‌تونستی انجام بدی؟» با این کار به کودک کمک می‌کنید استراتژی‌هایی را که درکنار‌آمدن با خشم مفید است، تشخیص دهد. 💠۵. در صورت لزوم او را با عواقب رفتارش رو‌به‌رو کنید:زمانی‌که کودک از قوانین عصبانیت تبعیت می‌کند، او را با نتایج مثبت رفتارش رو‌به‌رو کنید، برای مثال سیستم پاداش‌دهی یا اقتصاد ژتونی می‌تواند انگیزه‌ی کودک را برای استفاده از مهارت‌های مدیریت خشم تقویت کند.زمانی‌که کودک قوانین عصبانیت را زیر پا می‌گذارد، او را با عواقب رفتارش مواجه کنید. اگر کودک پرخاشگری کرد،، بدون تأخیر او را با عاقبت رفتارش مواجه کنید. این عاقبت می‌تواند، خارج‌کردن او از موقعیت، محروم‌کردن از مزایا یا جبران با انجام مقدار بیشتری از کارهای خانه یا قرض‌دادن اسباب‌بازی به قربانی صورت بگیرد.
‌ #روانشناسی #تربیت‌ #کودک #خشم #عصبانیت
Read more
دانشنامه فرزند . حق انتخاب دادن به کودک . دانشنامه فرزند: کودکان باهوش بزرگ تر می دانند چطور عاقلانه ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . حق انتخاب دادن به کودک . دانشنامه فرزند: کودکان باهوش بزرگ تر می دانند چطور عاقلانه انتخاب کنند. تصمیم گیری های روزمره روی چگونگی درس خواندن، رفتار و سازگاری آن ها با دیگران تاثیر می گذارد. به این طریق توانایی انتخاب کردن به یکی از مهم ترین توانایی هایی تبدیل می شود که فرزند ... دانشنامه فرزند
.
حق انتخاب دادن به کودک
.
دانشنامه فرزند: کودکان باهوش بزرگ تر می دانند چطور عاقلانه انتخاب کنند. تصمیم گیری های روزمره روی چگونگی درس خواندن، رفتار و سازگاری آن ها با دیگران تاثیر می گذارد. به این طریق توانایی انتخاب کردن به یکی از مهم ترین توانایی هایی تبدیل می شود که فرزند شما می تواند کسب کند.
انتخاب کردن بخشی از زندگی است. انتخاب های درست کسانی را که موفق می شوند، از آن ها که بعدها در زندگی به مشکل دچار خواهند شد از هم جدا می کند. اما مهارت در انتخاب به سادگی کسب نمی شود. فرزندتان از دوران نوزادی به سال ها و سال ها تمرین نیاز دارد. شرایطی که اکنون زیر نظر خودتان برای فرزندتان ایجاد می کنید به او فرصت می دهد وقتی هنوز در فضای امن خانه و خانواده است انتخاب های ساده را شاید با تردید انجام بدهد.

فرزندتان تمام مدت یک اسباب بازی را در مقابل اسباب بازی دیگر انتخاب می کند. حالا نوبت شماست تا موضوعات مهم مورد انتخاب فرزند نوپا یا پیش دبستانی تان را گسترش دهید. هر بار امکان دارد اجازه دهید فرزند نوپای شما یک انتخاب انجام دهد. به او اجازه دهید لباس، غذا و اینکه می خواهد چه نوع فعالیتی انجام دهد را انتخاب کند. او خود را بزرگ، مهم و مورد احترام حس می کند. مهم ترین نکته در این سن این است که به فرزندتان اجازه انجام کارهایی را بدهید که به شکلی حساسیت های بزرگسالانه شما را نیاز دارد. برای این کار بگذارید فرزندتان بین دو چیز انتخاب کند که شما ترجیح می دهید و در عین حال برای او جالب است.

با حق انتخاب دادن بدون زیر پا گذاشتن مسئولیت های تان در مقام پدر یا مادر، نشان می دهید برای عقاید فرزندتان احترام قایل هستید. به عنوان پدر یا مادری باهوش، اجازه می دهید تصمیم گیری های کوچک انجام شود در حالی که در مورد تصمیمات بزرگ که می تواند سلامت و امنیت فرزندتان را به خطر بیندازد خودتان عمل می کنید. فرزند پیش دبستانی تان با تمرین انتخاب های کوچک و ساده احساس می کند خودش برای زندگی اش تصمیم می گیرد. اگر امروز به فرزندتان حق انتخاب ندهید شاید وقتی انتخاب ها حساس تر می شود قادر به تصمیم گیری نباشد.
.
#کودک #فرزند #فرزندپروری #دانشنامه_فرزند #تربیت_کودک #کودکی #استقلال #تربیت #روانشناسی #روانشناسی_کودک #کودکی #کودکانه #رفتار #مسئولیت #فرزندان #سلامت #امنیت #خانواده #مادر #پدر #خواهر #برادر #آموزش #یادگیری #احترام #باهوش #فرزند_سالم #کودک_سالم
Read more
دانشنامه فرزند . قطعا فریادهای فرزندتان دلیلی دارد و کشف این دلیل از سوی والدین امری ضروری است. ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . قطعا فریادهای فرزندتان دلیلی دارد و کشف این دلیل از سوی والدین امری ضروری است. این رفتار در کودکان بین سنین یک تا سه سال بسیار معمول می باشد. ممکن است دلیل فریاد کشیدن فرزند شما تنها خارج کردن هیجان و انرژی اضافی باشد. در این صورت بهتر است چند دقیقه ای فرزندتان را در آغوش بگیرید ... دانشنامه فرزند
.
قطعا فریادهای فرزندتان دلیلی دارد و کشف این دلیل از سوی والدین امری ضروری است. این رفتار در کودکان بین سنین یک تا سه سال بسیار معمول می باشد.
ممکن است دلیل فریاد کشیدن فرزند شما تنها خارج کردن هیجان و انرژی اضافی باشد. در این صورت بهتر است چند دقیقه ای فرزندتان را در آغوش بگیرید و با حمایت عاطفی خود او را آرام کنید. اگر فرزندتان از فریاد زدن برای جلب توجه شما استفاده می کند، با او صحبت کنید و دلیل فریاد کشیدنش را جویا شوید. به او یاد دهید اگر خواسته ای دارد کافی است آن را بیان کند و نیازی به فریاد کشیدن نیست. کمک کنید درک کند که در همه زمان ها نمی توانید به او توجه نشان دهید.
اگر فرزند کوچک شما از روی عصبانیت شروع به جیغ و فریاد کرد بهتر است وحشت نکنید و عکس العمل زیادی نشان ندهید. در این مواقع سعی کنید توجه او را به سمت و سوی دیگری به غیر از عاملی که باعث گریه او شده جلب کنید. بهتر است به او فعالیت جدیدی برای انجام محول کنید. فعالیتی که کودک بخشی از آن باشد مثلا با هم آواز بخوانید.
این شرایط ممکن است برای همه مادران پیش بیاید و کلید این مشکل حفظ آرامش می باشد. مهم این است که شما در این شرایط بتوانید همانند یک بزرگسال تصمیم گیری و عمل نمایید. کودکان ظریف و حساس هستند و زمانی که عشق و آرامش شما را ببینند الگوبرداری می کنند.

#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #کودکانه #بچه #بچگانه #دنیای_کودکان #فرزندپروری #فرزندشاد #تربیت #تربیت_کودک #روانشناسی_کودک #مادر #پدر #خانواده #آموزش #یادگیری #رفتار_کودک #جیغ #جیغ_کودک #خانه #مادران #کودکان #بچه_داری #کودکی #مشاور #مشاوره
Read more
سلام بالاخره فرصت کردم بیام و از تجربه به شدت خوب، لذت‌بخش، مفید و عمیقم با موسسه #هم‌نوا بگم. . مدت ...
Media Removed
سلام بالاخره فرصت کردم بیام و از تجربه به شدت خوب، لذت‌بخش، مفید و عمیقم با موسسه #هم‌نوا بگم. . مدت زمان زیادی‌‌ه که از رفتن به کلاس و یا دوره‌ی آموزشی فراری شدم، چراش ریشه در حوزه‌هنری داره که طبیعتاً جای گفتنش اینجا نیست :دی اگر والد هستید و در حال جستجو برای بهتر کردن عملکردتون حتما تا الان ... سلام
بالاخره فرصت کردم بیام و از تجربه به شدت خوب، لذت‌بخش، مفید و عمیقم با موسسه #هم‌نوا بگم.
.
مدت زمان زیادی‌‌ه که از رفتن به کلاس و یا دوره‌ی آموزشی فراری شدم، چراش ریشه در حوزه‌هنری داره که طبیعتاً جای گفتنش اینجا نیست :دی
اگر والد هستید و در حال جستجو برای بهتر کردن عملکردتون حتما تا الان حداقل اسم موسسه هم‌نوا و دوره‌هاش به گوش‌تون خورده، داستان آشنایی من برمی‌گرده به یه پست اینستا که همون پست باعث شد یکی از گوی‌های* خاطرات بارداری من بازخوانی بشه و یاد خاطرات خانم سوده شبیری که توی مجله مدرسه فردا نوشته‌شده بود بیافتم، خاطراتی که انگار دقیقا فکرها و تصمیمات من بودن(یه روزی از این مواجه خوب و سرنوشت‌ساز تعریف می‌کنم)....
القصه من با همین بازخوانی رفتم که چندوچون ماجرای دوره‌هارو در بیارم و به اینجا رسید که اردیبهشت، یک هفته قبل از یکسالگی محمّد اولین جلسه دوره پرند رو شرکت‌کردم.
جلسه اول حس کردم «خوب؟! بعدش؟! من که هنوز شگفت‌زده نشدم!»
البته که صبر کردم و جلسات بعدی قدم به قدم چراغ‌هایی توی مسیر برام روشن شد.
الان والد تحول یافته‌ای نیستم، زیر و رو نشدم، ولی الان دستم پر از سرنخ‌ه به قول خانم شبیری، تسهیل‌گر دوره، جیبم رو پر کردم، راستش قبل از پر کردن جیبم به ماهیت خود جیب پی بردم، و الان تقریباً «والدی با جیب‌پُر» هستم.
دوره پرند به نظر من بیشتر از والدگری برای کودک، والدگری برای خود والد هست، من با خودم، خود ِ موجود در اعماق کودکی و پیام‌های والدینم و اونچه که بیشتر بودم و نه اینکه می‌خواستم باشم مواجه شدم.
.
شاید توضیحاتم تا اینجا یکم نامفهوم بوده، یه توضیح مختصر و ساده با توجه به تجربه‌ی خودم می‌دم:
موسسه هم‌نوا مجموعه‌ای از آدم‌های متخصص، دغدغه‌مند، خوش‌فکر و جستجوگر و محترم هست که داره یه سری دوره درباره والدگری برگزار می‌کنه، مَنظرشون حل مسئله به شیوه فرمول دادن مرسوم نیست، روش‌شون تغییر نگاه و رفتار خود والد و به دنبال اون فرزند هست.
.
پیشنهاد: دوره‌هاشون رو ببینید، جزئیاتش رو بررسی کنید و براش وقت و هزینه کناربگذارید که ارزشش رو داره و نوعی سرمایه‌گذاری‌ه.
.
و اینکه خوش به سعادت آدم‌هایی که اینطور سرمنشاء خیر و تربیت هستند، انشالله خدا به تلاش‌ها و باورها و جستجوهاشون برکت بده.

@hamnava.avayeruyesh . .
*گوی‌ها: شما والد هستید و انیمیشن Inside out رو ندیدید؟! بشتابید و خجلت‌زده سریعاً تهیه‌اش کنید و ببینید.
Read more
بازی‌های غیر رسانه‌ای جایگزین سرگرمی‌های رسانه‌ای همیشه وقتی در کارگاههای آموزش سواد رسانه‌ای ...
Media Removed
بازی‌های غیر رسانه‌ای جایگزین سرگرمی‌های رسانه‌ای همیشه وقتی در کارگاههای آموزش سواد رسانه‌ای و مدیریت رسانه در خانه و خانواده نوبت راهکار عملی می‌رسه، صحبت از اجرای بازی‌های غیر رسانه‌ای و گروهی در خانه می‌کنم. بازی‌ بویژه وقتی با مشارکت پدر و مادر اجرا میشه به شدت برای کودکان جذاب هست. #غم_انگیز ... بازی‌های غیر رسانه‌ای جایگزین سرگرمی‌های رسانه‌ای

همیشه وقتی در کارگاههای آموزش سواد رسانه‌ای و مدیریت رسانه در خانه و خانواده نوبت راهکار عملی می‌رسه، صحبت از اجرای بازی‌های غیر رسانه‌ای و گروهی در خانه می‌کنم.

بازی‌ بویژه وقتی با مشارکت پدر و مادر اجرا میشه به شدت برای کودکان جذاب هست.

#غم_انگیز اینکه! غالبا پدر و مادرها این موضوع رو غیر ممکن و بدون کاربرد تلقی می‌کنند و #دردآور اینکه وقتی می‌پرسم بازی غیررسانه‌ای و گروهی مثال بزنند حتی یاد بازی‌های دوران کودکی خودشون هم نمی‌افتند تا مثال بزن!

شما چطور؟ چند بازی بلدید تا جایگزین تلویزیون و تلفن همراه و رایانه کنید؟

در تصویر دو نوجوان با پخش مستقیم فوتبال #بارسلونا و #والنسیا سرگرم بودن و دو کودک با گوشی همراه٬ آقای فرازی عزیز با بازی زو و چند بازی ساده دیگه همه رو دور خودش جمع کرد.

در این زمینه کتاب من دیگر ما از استاد #عباسی_ولدی بویژه دو جلدی که درباره نقش بازی در تربیت کودک هستند رو مطالعه کنید. یک کتاب هم دارند که پیوست کتابهای قبل هست و عملا مثالهای متنوعی از بازی‌های غیر رسانه‌ای رو آموزش میده

مطالعه کنید و حذف یا کم رنگ شدن گوشی و تلویزیون و رایانه از سرگرمی‌های رایج رو شروع کنید.

ببخشید که طولانی شد. بالاخره چند ماهی نبودم و حالا باید تلافی کنم 😋

#سواد_رسانه_ای #بازی #تربیت #تربیت_دینی #کودک #فرزند
Read more
دانشنامه فرزند . محدود کردن ساعات تماشای تلویزیون . دانشنامه فرزند: از میان رسانه های عمومی، ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . محدود کردن ساعات تماشای تلویزیون . دانشنامه فرزند: از میان رسانه های عمومی، تلویزیون بیشترین تاثیر را بر روی کودکان می گذارد. تلویزیون نقش پرستار بچه را ایفا می کند اما واقعا باید فرزند را به دست چنین پرستاری سپرد؟ هیچ کس نمی گوید باید به کلی دو شاخه را از برق کشید، اگر چه ترک ... دانشنامه فرزند
.
محدود کردن ساعات تماشای تلویزیون
.
دانشنامه فرزند: از میان رسانه های عمومی، تلویزیون بیشترین تاثیر را بر روی کودکان می گذارد. تلویزیون نقش پرستار بچه را ایفا می کند اما واقعا باید فرزند را به دست چنین پرستاری سپرد؟ هیچ کس نمی گوید باید به کلی دو شاخه را از برق کشید، اگر چه ترک اعتیاد گاهی بد نیست، اما محدود کردن یک عادت می تواند نظم بیشتری ایجاد نماید.
رژیم تلویزیون:
بهتر است زمانبندی مناسبی برای تماشای تلویزیون اعضای خانواده حتی خودتان داشته باشید. تماشای تلویزیون برای کودکان زیر دو سال ممنوع، از دو سالگی تا شروع مدرسه روزی نیم ساعت و برای کودکان در سن دبستان حداکثر روزی دو ساعات مناسب می باشد. برنامه تلویزیونی که قرار است در ساعت و مدت مجاز نمایش داده شود را از قبل شناسایی نمایید.

نکته:
اگر کودک با هوش تری می خواهید که حضورش خوشایند باشد، بر آنچه فرزند شما تماشا می کند و روی مدت زمان آن نظارت داشته باشید.

فعالیت های جایگزین را پیشنهاد کنید. فعالیت هایی مانند مطالعه، نوشتن خاطرات یا بازی های دسته جمعی با اعضای خانواده که برای کودک به اندازه تماشای تلویزیون مهیج باشد می توانند جایگزین مناسبی باشند. محدود کردن زمان تماشای تلویزیون به معنای کنار گذاشتن تنبلی و سرگرمی های کندتر است.

تعهد و پایبندی به برنامه:
شما باید خیلی صریح و قاطع فرزندان خود را از تماشای برنامه های خشن تلویزیون منع نمایید و عدم علاقه خود را به تماشای چنین برنامه هایی عنوان دارید تا در صورتی که فرزندتان پنهانی این برنامه ها را تماشا کرد بداند این ها مورد تایید شما نیست و همین امر تا حدی می تواند او را از اثرات نامطلوب برنامه ها محافظت نماید.

با بزرگ تر شدن فرزندتان، اعتراض اش به اقدامات شما در راستای سانسور برنامه بیشتر می شود. ممکن است این جمله را بیان کند که «این کارتون را همه تماشا می کنند، چرا من نباید ببینم؟» در این زمان نباید تسلیم شوید، باید سر حرف خود بایستید. گرچه ممکن است فرزندتان در منزل دوستان همان برنامه ممنوعه را تماشا کند ولی حداقل می داند که این برنامه ها با اخلاق و روحیات خانواده شما سازگار نیست.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #کودکانه #کودکان #تلویزیون #کارتون #رسانه #ماهواره #جم #جم_جونیور #شبکه_پویا #کودکی #بچه #مادر #کتاب #خانواده #مادرانه #تربیت_کودک #فرزندپروری #تربیت #روانشناسی #روانشناسی_کودک #کودک_من #کتاب_کودک
Read more
دانشنامه فرزند . واکنش مناسب در مقابل شب ادراری . شب ادراری را باید با حساسیت و دلسوزی کنترل کنید، ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . واکنش مناسب در مقابل شب ادراری . شب ادراری را باید با حساسیت و دلسوزی کنترل کنید، واکنش های منفی فایده ای ندارد. اعتراض یا تنبیه کودک به خاطر شب ادراری ممکن است کار را بدتر کند و در بلند مدت به عزت نفس کودک لطمه بزند. بنابراین تحسین و تشویق به جا در کنترل این مشکل اهمیت بسیار دارد. برای ... دانشنامه فرزند
.
واکنش مناسب در مقابل شب ادراری
.
شب ادراری را باید با حساسیت و دلسوزی کنترل کنید، واکنش های منفی فایده ای ندارد. اعتراض یا تنبیه کودک به خاطر شب ادراری ممکن است کار را بدتر کند و در بلند مدت به عزت نفس کودک لطمه بزند. بنابراین تحسین و تشویق به جا در کنترل این مشکل اهمیت بسیار دارد.
برای اکثر کودکانی که دچار شب ادراری هستند هیچ رفتار عمده ای لازم نیست، اما طرز برخورد عملی و حمایت کننده از جانب شما به فرزندتان کمک می کند تا به طور طبیعی این مشکل را پشت سر بگذارد. کودکانی که در توقف شب ادراری کند هستند، به خصوص در سنین بالاتر، به شدت از این مسئله آگاهند. همیشه ابراز دلسوزی و درک کنید.

سعی کنید دنیا را از دید فرزندتان ببینید و اینکه او چه احساسی دارد. هنگامی که شما وارد اتاق او می شوید کودک چهره و حرکات شما را می بینید. بسیاری از کودکان اعتراف می کنند که شب ادراری زندگی شان را غم انگیز کرده، اما باز هم ممکن است از ملاقات با پزشک خجالت بکشند، بنابراین هیچ گاه کودک را مجبور نکنید. کودکان با سنین بالاتر حتی به بحث در مورد این مشکل نیز بی میل هستند. پس بهتر است زمان مناسبی پیدا کنید که وقتی هر دو در آرامش هستید در مورد اینکه چگونه می توانید این مرحله را با یکدیگر سپری کنید با فرزندتان گفت و گوی مثبت کنید. به او اطمینان دهید که درک می کنید، قضاوت نمی کنید یا فکر نمی کنید که این موضوع بچگانه است. به فرزندتان توضیح دهید که مثانه او هنوز کاملا رشد نکرده و قوی نشده است.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #شب_ادراری #ادرار #کودک #کودکی #کودکانه #فرزندم #مادرانه #مادر #مادری #تربیت #تربیت_فرزند #فرزندپروری #روانشناسی #روانشناسی_کودک #کودکانه
Read more
در ادامه‌ی استوری‌های امروز: . محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی ...
Media Removed
در ادامه‌ی استوری‌های امروز: . محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی دیگه دارم تموم می‌شم، زبانه می‌کشه و قلعه‌ی فرسوده‌ی من رو تکون می‌ده، بعد جادو می‌کنه و همه‌چیز رنگ تازه می‌گیره... . چه‌طور باید از محمّد مقابل تمام رنج‌های روحی که کشیدم و حتی نکشیدم ولی می‌دونم ... در ادامه‌ی استوری‌های امروز:
.
محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی دیگه دارم تموم می‌شم، زبانه می‌کشه و قلعه‌ی فرسوده‌ی من رو تکون می‌ده، بعد جادو می‌کنه و همه‌چیز رنگ تازه می‌گیره...
.
چه‌طور باید از محمّد مقابل تمام رنج‌های روحی که کشیدم و حتی نکشیدم ولی می‌دونم ممکنه سراغش بیاد حفاظت کنم؟!
الان به جواب سوال رسیدم، به سختی، اما رسیدم، جواب این سوال مثل یک الماس برای من درخشان و ارزشمنده.
«نمی‌تونم»
پذیرش* ناتوان بودن در عین توانمندی در عالم هستی، آرامش‌بخش‌ترین درسی بود که گرفتم.
.
آیا این‌ها رنج پاک* هستن؟!
بعضی‌هاشون بله و بعضی نه.
من، مادر و رفیق و یارِ وفادار ِهمیشگیِ محمّد هستم و خواهم بود اما نمی‌تونم و نمی‌خوام مانع مواجه‌اش با رنج‌های پاک زندگیش باشم.
.
از یک زمانی شروع کردم که بیشتر با خودم مهربان باشم، یعنی خودم را با تمام کاستی‌ها و نقص‌هام بپذیرم، پذیرش روحی و جسمی، و همین باعث شد آدم‌های اطرافم رو هم با همه‌ی تفاوت‌ها بپذیرم.
صددرصد موفق شدم؟!
نه، هنوز هم گاهی مچ خودم رو موقع سرزنش یا قضاوت می‌گیرم...
.
من برای محمّد آسایش زندگی نمی‌خوام، در واقع اولویتم نیست، یکی از مهم‌ترین ارزش‌های* من آرامش و حس رضایت‌مندی‌است.
.
دوره ارتباط همدلانه‌ی #همنوا فقط مربوط به ارتباطات بیرونی نیست، همان‌طور که دوره‌ والدگری مبتنی برارزش فقط مختص تربیت کودک نیست، ما آدم‌های این کره خاکی حق داریم که با روان آرام و سرشار از تجربیات پاکِ روحی زندگی کنیم.
.
همدلی با خود، برای من یک سفر به اعماق روح و خاطراتم بود، هربار عمیق‌تر وجزئی‌تر، یک‌جور آشتی بود و شروع.
.
والدگری مبتنی برارزش روابط و روح زندگی رو پربار می‌کنه، آدم رو همواره در پویش و مشاهده و برنامه‌ریزی نگه‌میداره و اجازه نمی‌ده لحظه‌ای ریتم زندگی یکنواخت باشه.
.
ممنونم بابت آرامش و نگاهم به عالم
@hamnava.avayeruyesh
Read more
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : تام جونز قيمت :١٦٠٠٠ تومان نويسنده :هنري فيلدينگ انتشارات ...
Media Removed
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : تام جونز قيمت :١٦٠٠٠ تومان نويسنده :هنري فيلدينگ انتشارات : آكسفورد ارجينال و چاپ لندن تعداد صفحات : ٩٦٨ صفحه امكان خريد حضوري، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران ارسال پستي به سراسر كشور لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام ... رمان كلاسيك به زبان انگليسي
عنوان : تام جونز
قيمت :١٦٠٠٠ تومان
نويسنده :هنري فيلدينگ
انتشارات : آكسفورد
ارجينال و چاپ لندن
تعداد صفحات : ٩٦٨ صفحه
امكان خريد حضوري، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران
ارسال پستي به سراسر كشور
لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام دهيد
٠٩١٢٢١٥٧٠٥٣
لينك ربات تلگرام در Bio اينستاگرام
Tlgrm.me/newbooksalebot

خلاصه داستان :
ارباب آلورتی اشراف زاده نیکدلی است که در عمارت باصفایش در سامرست شایر زندگی می کند...جایی که عامدانه همانند یک تصویر بهشتی توصیف می شود. ارباب از یک سفر کاری سه ماهه باز می گردد و در هنگام ورود به تخت خوابش نوزادی را آرمیده در بسترش می یابد. او که زن و فرزندی ندارد، تصمیم می گیرد که این نوزاد حرامزاده را تحت سرپرستی خودش بزرگ کند. تنها خواهر ارباب چندی پس از این واقعه با مردی طماع ازدواج می کند و بلافاصله فرزندی به دنیا می آورد که وارث ثروت آلورتی خواهد بود. تام جونز (کودک سرراهی) و ویلیام بلایفیل (خواهرزاده خوشبخت!) که خلق و خوی متفاوتی دارند در کنار هم و زیر نظر یک کشیش و یک حکیم فیلسوف مآب، تربیت می شوند. تام و دختر ارباب ملک همسایه (سوفیا وسترن) که هر دو از لحاظ ویژگی های ظاهری بسیار چشم نواز هستند عاشق یکدیگر می شوند اما...
Read more
Loading...
Load More
Loading...