Loading Content...

برده است در

Loading...


Unique profiles
79
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iran, Saint Stepanos Monastery, Tehran Province
Average media age
653 days
to ratio
13.3
<span class="emoji emoji25fc"></span><span class="emoji emoji25fc"></span><span class="emoji emoji25fc"></span> تصادف اتوبوس با تانکر نفت؛ 15نفر جان باختند بر اثر برخورد يک تانکر سوخت با يک #اتوبوس مسافربري ...
Media Removed
تصادف اتوبوس با تانکر نفت؛ 15نفر جان باختند بر اثر برخورد يک تانکر سوخت با يک #اتوبوس مسافربري در شهر #سنندج 15نفر از هموطنان جان باختند. تانکر حامل سوخت که از بلوار دکتر حسيني به سمت پايين در حال حرکت بود در جلو ترمينال با يک دستگاه اتوبوس برخورد کرد و بعد از انفجار موجب آتش سوزي اتوبوس و کشته ... ◼◼◼
تصادف اتوبوس با تانکر نفت؛ 15نفر جان باختند
بر اثر برخورد يک تانکر سوخت با يک #اتوبوس مسافربري در شهر #سنندج 15نفر از هموطنان جان باختند.

تانکر حامل سوخت که از بلوار دکتر حسيني به سمت پايين در حال حرکت بود در جلو ترمينال با يک دستگاه اتوبوس برخورد کرد و بعد از انفجار موجب آتش سوزي اتوبوس و کشته شدن چند سرنشين اتوبوس شد. يکي از رانندگان اتوبوس دچار سانحه تصادف سنندج گفت: در زمان وقوع سانحه تصادف اتوبوس 17 سرنشين داشت که تنها دو نفر نجات پيدا کردند و 15 نفر جان باختند.
چياکو کريمي يکي از دو راننده اتوبوس که در اين حادثه جان سالم به در برده است، در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: اتوبوس براي سوار کردن مسافر پشت يک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان همزمان با برخورد تانکر با اتوبوس صداي انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به صورت همزمان دچار حريق شدند. وي تصريح کرد: من جلوي در ايستاده بودم به محض انفجار از اتوبوس بيرون پريدم وضعيت واقعا وحشتناکي بود و چيز ديگري بخاطر ندارم. وي با بيان اينکه در کل 14 مسافر، 2 راننده و يک شاگرد راننده سرنشين اتوبوس بوديم، اظهار کرد: تنها دو نفر از اين 17 سرنشين جان سالم به در برده و مابقي متاسفانه جان باخته‌اند. تانکر حاوي #نفت مازوت و داراي پلاک کرمانشاه است که اطلاع دقيقي از مسير ورود و خروج آن تا کنون در دست نيست.
در صورت وضعيت اين اتوبوس 11 مسافر درج شده است که بنا به گفته يکي از عوامل ترمينال سنندج، در هنگام خروج، سه مسافر ديگر سوار شده اند که تنها دو نفر از سه خدمه اتوبوس زنده مانده اند. تانکر حامل سوخت و داراي پلاک کرمانشاه است که اطلاع دقيقي از مسير ورود و خروج آن تاکنون در دست نيست.
در پي اين حادثه تاسف بار، سه روز عزاي عمومي در استان #کردستان اعلام شد.
#ایران #حوادث #تسلیت
Read more
Loading...
. «روزنامه شرق از مهران مدیری عذرخواهی کرد» صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری ...
Media Removed
. «روزنامه شرق از مهران مدیری عذرخواهی کرد» صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری به دلیل انتشار یک خبر عذرخواهی کرد. بعد از انتشار گزارش روزنامه شرق مبنی بر دریافت وام و هدیه توسط مهران مدیری از موسسه ثامن الحجج و شکایت مهران مدیری از این روزنامه، امروز روزنامه شرق با انتشار ... .
«روزنامه شرق از مهران مدیری عذرخواهی کرد»

صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری به دلیل انتشار یک خبر عذرخواهی کرد.

بعد از انتشار گزارش روزنامه شرق مبنی بر دریافت وام و هدیه توسط مهران مدیری از موسسه ثامن الحجج و شکایت مهران مدیری از این روزنامه، امروز روزنامه شرق با انتشار عذرخواهی از مهران مدیری با تصحیح گزارشش نوشت: پس از بررسی بیشتر مشخص شده مبلغ هدیه قرائت شده در دادگاه مربوط به مهران مدیری نبوده و این اشتباه از سوی روزنامه صورت گرفته. در مورد وام نیز مبلغ دریافت شده، یک سوم رقم اعلام شده، با تضامینِ ملکیِ کافی و قانونی، و سود ۲۵ درصد، مطابق عرف صحیح بانکداری بوده و اصل سود و پول توسط مهران مدیری پرداخت شده و نام برده هیچ بدهی ای به موسسه ندارد.

روزنامه «شرق» در تاریخ ۹۷/۴/۲۷ در گزارشی با عنوان «رد پای برخی سلبریتی‌ها در پرونده ثامن» جلسات دادگاه مؤسسه ثامن‌الحجج (ع) را بررسی کرده بود که در این گزارش فهرست تخلفات مؤسسه ثامن، چه در بخش ارائه تسهیلات و چه در پرداخت سود‌ها و هزینه‌های تبلیغات براساس آنچه در جلسه هفتم دادگاه قرائت شده، اشاره شده است.

در بخشی از این گزارش به تسهیلات پرداختی از سوی مؤسسه و همچنین مبالغی که تحت عنوان «هدیه» به یکی از مجریان پرداخت شده، اشاره شده که پس از بررسی بیشتر مشخص شده است مبلغ هدیه قرائت ‌شده در دادگاه مربوط به آقای مهران مدیری نبوده و این اشتباه از سوی روزنامه صورت گرفته است که از این بابت از آقای مهران مدیری و همین‌طور مخاطبان روزنامه به دلیل اشتباه صورت ‌گرفته صمیمانه پوزش می‌طلبیم.

گفتنی است پیش از این صفحه خبری «فیلم آنلاین» با حذف پست اتهام به مدیری و تکذیب آن خبر از این کارگردان سینما عذرخواهی کرده بود. .

#مهران_مدیری #مهران_مدیري #مهران #مدیری #مدیري
#mehranmodiri #mehran_modiri #mehran #modiri
#روزنامه_شرق #فیلم_آنلاین
Read more
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید ...
Media Removed
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای ... :
یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای در جعبه در اختیار بگیرد. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو بدانی همیشه راهی برای باز آفرینی و احیاء خود وجود دارد.

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ دوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
@حيات وحش هرمزگان@مكان جزيره زيباي قشم@تاريخ ٣/٦/٩٧همين امروز #فلامینگو یا مُرغ آتشی پرنده‌ای ...
Media Removed
@حيات وحش هرمزگان@مكان جزيره زيباي قشم@تاريخ ٣/٦/٩٧همين امروز #فلامینگو یا مُرغ آتشی پرنده‌ای است از راستهٔ بال‌آتشی‌سانان.[۶] فلامینگو پرنده‌ای است با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند خمیده، آبچر بابدنی بسیار کشیده و پر و بالی به رنگهای سفید و صورتی است. در پروازها باها و گردنش ... @حيات وحش هرمزگان@مكان جزيره زيباي قشم@تاريخ ٣/٦/٩٧همين امروز #فلامینگو یا مُرغ آتشی پرنده‌ای است از راستهٔ بال‌آتشی‌سانان.[۶]

فلامینگو پرنده‌ای است با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند خمیده، آبچر بابدنی بسیار کشیده و پر و بالی به رنگهای سفید و صورتی است.
در پروازها باها و گردنش کشیده و قدری پائین‌تر از سطح بدن قرار می‌گیرد. بالهایش ترکیب زیبائی از رنگهای سرخ و سیاه است. پرنده نابالغ قهوه‌ای مایل به خاکستری چرک است. فلامینگو به آرامی راه می‌رود و در حالیکه سر ومنقار خودرا در آب کم عمق فرو برده تغذیه می‌کند. فلامینگو از ۹۰/۰ تا ۵/۱ متر بلندی دارد. بیشتر فلامینگوها حلزون وگیاهان آبی را می‌خورند. این پرندگان به صورت دست جمعی و در دسته‌های چند هزارتایی زندگی می‌کنند. ماشاالله به اين همه جمال يكي از بهترين ثبت هاي كه انجام دادم

راسته‌ای بال‌آتشی‌سانان که فلامینگو به آن تعلق دارد از پرندگان آبزی و بزرگ‌جثه هستند که غذا را از منقار خمیده و صافی‌مانند خود می‌گذرانند.[۶] فلامينگو شايد شاخص ترين پرنده آبچر در جهان هست. پر و بال بنفش-قرمز، خود به تنهايی اين پرنده را از ساير پرنده‌ها مجزا می كند. فلامينگوها در هر قاره‌ای جز قطب جنوب زندگی می كنند.لطفا ورق بزنيد ماشاالله به الله الله جميل و يحب الجمال
Read more
: نشر آموت منتشر کرد: #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت ...
Media Removed
: نشر آموت منتشر کرد: #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت / چاپ اول / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌ ‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است... می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است. می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است ... :
نشر آموت منتشر کرد:

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ اول / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.

این رمان را در هفته‌ی آینده از کتابفروشی‌های سراسر کشور بخواهید.
Read more
. . هر بار عکسی از تو را در رودخانه غرق می کنم کمی پایین تر جنازه ی عکاسی را از آب بیرون می کشند . حالا ...
Media Removed
. . هر بار عکسی از تو را در رودخانه غرق می کنم کمی پایین تر جنازه ی عکاسی را از آب بیرون می کشند . حالا این مرد غرق شده است در میز و صندلی اداره اش . آن زن غرق شده است در آینه ی توی کیف . و آن ها که در خیابان فریاد می کشند در مشت های گره کرده ی شان . تو دست های زیادی داری دست داری در قتل ناتالی ... . .
هر بار
عکسی از تو را
در رودخانه غرق می کنم
کمی پایین تر
جنازه ی عکاسی را از آب
بیرون می کشند
.

حالا این مرد
غرق شده است
در میز و صندلی اداره اش
.

آن زن
غرق شده است
در آینه ی توی کیف
.

و آن ها که در خیابان فریاد می کشند
در مشت های گره کرده ی شان .

تو
دست های زیادی داری
دست داری در قتل ناتالی وود
دست داری در غرق شدن کشتی های پرتغالی
دست گذاشته ای روی روزنامه ها
دستبرد زده ای به بانک ها
دست برده ای در فکر مردان
.

نگاه کن
آن مرد هنوز دارد به تو فکر می کند
این را از سایه اش فهمیدم
سایه ی زنی زیبا
که بر زمین افتاده است
.
.

#مهدي_اشرفي
از كتاب"اتاق_پرو"
نشر نيماژ
.
ممنون از مهرباني ميثم كلايي عزيز
@meysam_kalaei
اين كليپ در كانال موجود است
Read more
Loading...
Mission: Impossible-Fallout سری ششم ( به اضافه يك ورسيون فيلم كوتاه كه آنرا حالا حساب نميكنيم) از مجموعه فیلمهای ماموریت: غیر ممکن. در ايران به اشتباه، ماموريتِ غير ممكن تلفظ ميشود که فرنچایز آن، بالای ٢٢ سال است به تام کروز تعلق دارد و درسن 56 سالگی هنوز نقش اول اکشن این سری فيلمها را بازی می ... Mission: Impossible-Fallout
سری ششم ( به اضافه يك ورسيون فيلم كوتاه كه آنرا حالا حساب نميكنيم) از مجموعه فیلمهای ماموریت: غیر ممکن.
در ايران به اشتباه، ماموريتِ غير ممكن تلفظ ميشود که فرنچایز آن، بالای ٢٢ سال است به تام کروز تعلق دارد و درسن 56 سالگی هنوز نقش اول اکشن این سری فيلمها را بازی می کند.
منتقدینی که فیلم را دیده اند، اعتقاد دارند اين اثر مانند قسمت اول و چهارم یکی از بهترین ماموریتهاست و جبران قسمت دو و پنج را كرده است.
فیلمی که توسط کریستفر مک کواری کارگردانی شده. او همکاری طولانی مدتی با تام کروز ( چه به عنوان كارگردان ، چه فيلمنامه نويس و چه مشاور هنرى) داشته؛ و برای فیلمنامه درخشان مظنونهای همیشگی خود هم اسکار برده است.
این بار ایتن هانت (تام کروز ) مقابل یک مامور سی آی اِی (هنری کاویل-بازیگر نقش سوپرمن) قرار می گیرد.
با تام کروز هنری کاویل ربکا فرگوسن آلک بالدوین آنجلا بست وينگ ريمز میشل مونهن شان هریس وس بنتلى و سايمن
پگ که نمک قصه است.
Fallout : اينجا به معنى سقوط، ريزش يا بهم خوردن نيست و اصطلاحى براى باران راديو اكتيوى و يا پلوتونيم دزديده شده است
تريلر كامل دو دقيقه و سي ثانيه در كانال تلگرام
https://t.me/samgharibian
از اين هفته در سينماهاى سراسر جهان غير از ايران
فيلمى كه ديدنش در سينما لذت بخش تر است تا در خانه
Read more
. تو را مترو برداشت و برد. تو با آن شال زرشگی درست روبروی من، آن سمت سکو ایستاده بودی. صدایمان در صدای ...
Media Removed
. تو را مترو برداشت و برد. تو با آن شال زرشگی درست روبروی من، آن سمت سکو ایستاده بودی. صدایمان در صدای آمدن قطار گم شد. اما تو فریاد می زدی با ناامیدی از اینکه حتما صدای تو در صدای قطار گم شده، تو را مترو برداشت و برد. من به سمت بالا می رفتم، تو پایین. راه ما از هم جدا بود. راستی چه کسی بالا و پایین را تعیین می ... .
تو را مترو برداشت و برد. تو با آن شال زرشگی درست روبروی من، آن سمت سکو ایستاده بودی. صدایمان در صدای آمدن قطار گم شد. اما تو فریاد می زدی با ناامیدی از اینکه حتما صدای تو در صدای قطار گم شده، تو را مترو برداشت و برد. من به سمت بالا می رفتم، تو پایین. راه ما از هم جدا بود. راستی چه کسی بالا و پایین را تعیین می کند؟ شاید تو بالا می رفتی و من پایین. اما مهم نیست مهم اینست: راه ما از هم جدا بود و تو را مترو برداشت و برد. حالا تو رفته ای من به فلش های سبز و قرمز روی زمین سکوی روبرو نگاه می کنم؛ همانها که مسیر ورود و خروج به قطار را نشان می دهد، همانهما که تو را به قطار راهنمایی کرد و تو را مترو برداشت و برد، مرا هم خواهد برد. شاید اصلا تو آنجا نایستاده بودی شاید اصلا تو اینجا نبودی. شاید خیلی وقت است که تو را قطاری برداشته و برده است، شاید، نمی دانم. شاید اصلا شالت زرشگی نبود آبی یا قرمز بود، شاید اصلا فریاد نزدی، شاید صدای ترمز نابهنگام قطار بود که دلم می خواست صدای تو تصورش کنم، شاید هم بودی اما اصلا نگفتی: زنگ بزن، بلکه گفتی: دیگر زنگ نزن. قطار آمده، دلم می خواهد بمانم تا دوباره کسی دیگر را آنسمت سکو ببینم کسی باشالی به هر رنگ و عینکم را بردارم تا دوباره او تو شود و می خواهم بنشینم و قطار ترمز کند تا از میان جیر جیر صدای ترمز بشنوم: زنگ بزن و گوشی را بردارم و به تو زنگ بزنم، اصلا تو جواب ندهی اما با تصویر صندلی خالی تو صدای زنگ خوردن را بشنوم و بگویم چقدر مترو شلوغ است صدای گوشی را نمی شنود و بگویم او را مترو برداشت و برد.
#به_نام_داستان_به_کام_تخیل
#خیال_ناتمام_من
#مترو #قطار #تو #من #تخیل
#عمومیت_تو_خصوصیت_من
Read more
Loading...
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید ...
Media Removed
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای ... :
یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای در جعبه در اختیار بگیرد. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو بدانی همیشه راهی برای باز آفرینی و احیاء خود وجود دارد.

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ دوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید ...
Media Removed
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای ... :
یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای در جعبه در اختیار بگیرد. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو بدانی همیشه راهی برای باز آفرینی و احیاء خود وجود دارد.

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ دوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: <span class="emoji emoji26bd"></span>️ رئال مادرید – ختافه <span class="emoji emoji1f3c6"></span> لا لیگا اسپانیا <span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span> <span class="emoji emoji23f0"></span> بامداد دوشنبه ساعت ۰۰:۴۵ <span class="emoji emoji1f3b2"></span> با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی حقایقی ...
Media Removed
: ️ رئال مادرید – ختافه لا لیگا اسپانیا بامداد دوشنبه ساعت ۰۰:۴۵ با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی حقایقی در خصوص مسابقه «رئال مادرید – ختافه»: 1️⃣ ختافه در ۳ بازی اخیر خود در لیگ مساوی نکرده است. 2️⃣ رئال مادرید در ۱۲ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است. 3️⃣ ۵ بازی اخیر رئال مادرید در ... :
⚽️ رئال مادرید – ختافه 🏆 لا لیگا اسپانیا 🇪🇸
⏰ بامداد دوشنبه ساعت ۰۰:۴۵
🎲 با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی
حقایقی در خصوص مسابقه «رئال مادرید – ختافه»:
1️⃣ ختافه در ۳ بازی اخیر خود در لیگ مساوی نکرده است.
2️⃣ رئال مادرید در ۱۲ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است.
3️⃣ ۵ بازی اخیر رئال مادرید در لیگ بیش‌تر از ۲.۵ گل داشته است.
4️⃣ ۵ بازی اخیر ختافه در لیگ کم‌تر از ۲.۵ گل داشته است.
5️⃣ رئال مادرید در ۹ بازی اخیر خانگی خود در لیگ شکست نخورده است.
6️⃣ ختافه ۴ بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ را برده است.
7️⃣ ختافه در ۸ بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ مساوی نکرده است.
8️⃣ ۹ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ را رئال مادرید برده است.
9️⃣ ۲۰ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ مساوی نشده است.
🔟 ۱۰ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ بیش‌تر از ۲.۵ گل داشته است.
برای ثبت پیش‌بینی خود به وب‌سایت بت فوروارد (آدرس در بیو) مراجعه نمایید.
#betforward #بت_فوروارد #پیش‌بینی #پیش_بینی #شرطبندی #شرط_بندی
. . :
@betforward @betforward
⏩واریز جوایز در ۶ ساعت
⏩سود نمایندگی ۳۵‎٪
⏩بونوس های متنوع
⏩فروش شرط
⏩حداقل ثبت شرط ۱ هزار تومان
⏩حداقل مبلغ تسویه ۲۰ هزار تومان
⏩واریز و‌برداشت ساده توسط کارت شتاب
@betforward @betforward.
Read more
«روزنامه شرق از مهران مدیری عذرخواهی کرد» صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری ...
Media Removed
«روزنامه شرق از مهران مدیری عذرخواهی کرد» صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری به دلیل انتشار یک خبر عذرخواهی کرد. بعد از انتشار گزارش روزنامه شرق مبنی بر دریافت وام و هدیه توسط مهران مدیری از موسسه ثامن الحجج و شکایت مهران مدیری از این روزنامه، امروز روزنامه شرق با انتشار ... «روزنامه شرق از مهران مدیری عذرخواهی کرد»

صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری به دلیل انتشار یک خبر عذرخواهی کرد.

بعد از انتشار گزارش روزنامه شرق مبنی بر دریافت وام و هدیه توسط مهران مدیری از موسسه ثامن الحجج و شکایت مهران مدیری از این روزنامه، امروز روزنامه شرق با انتشار عذرخواهی از مهران مدیری با تصحیح گزارشش نوشت: پس از بررسی بیشتر مشخص شده مبلغ هدیه قرائت شده در دادگاه مربوط به مهران مدیری نبوده و این اشتباه از سوی روزنامه صورت گرفته. در مورد وام نیز مبلغ دریافت شده، یک سوم رقم اعلام شده، با تضامینِ ملکیِ کافی و قانونی، و سود ۲۵ درصد، مطابق عرف صحیح بانکداری بوده و اصل سود و پول توسط مهران مدیری پرداخت شده و نام برده هیچ بدهی ای به موسسه ندارد.

روزنامه «شرق» در تاریخ ۹۷/۴/۲۷ در گزارشی با عنوان «رد پای برخی سلبریتی‌ها در پرونده ثامن» جلسات دادگاه مؤسسه ثامن‌الحجج (ع) را بررسی کرده بود که در این گزارش فهرست تخلفات مؤسسه ثامن، چه در بخش ارائه تسهیلات و چه در پرداخت سود‌ها و هزینه‌های تبلیغات براساس آنچه در جلسه هفتم دادگاه قرائت شده، اشاره شده است.

در بخشی از این گزارش به تسهیلات پرداختی از سوی مؤسسه و همچنین مبالغی که تحت عنوان «هدیه» به یکی از مجریان پرداخت شده، اشاره شده که پس از بررسی بیشتر مشخص شده است مبلغ هدیه قرائت ‌شده در دادگاه مربوط به آقای مهران مدیری نبوده و این اشتباه از سوی روزنامه صورت گرفته است که از این بابت از آقای مهران مدیری و همین‌طور مخاطبان روزنامه به دلیل اشتباه صورت ‌گرفته صمیمانه پوزش می‌طلبیم.

گفتنی است پیش از این صفحه خبری «فیلم آنلاین» با حذف پست اتهام به مدیری و تکذیب آن خبر از این کارگردان سینما عذرخواهی کرده بود.
#mehran_modiri #مدیری #مهران_مديري #مهرانمدیری #mehranmodiri #مهران_مدیری
Read more
Loading...
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید ...
Media Removed
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای ... :
یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای در جعبه در اختیار بگیرد. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو بدانی همیشه راهی برای باز آفرینی و احیاء خود وجود دارد.

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ دوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
. #شما؛ فعالیت هنرمندان و سلبریتی‌ها در شاخه‌های غیرتخصصی . . اخیرا برپایی اولین نمایشگاه ...
Media Removed
. #شما؛ فعالیت هنرمندان و سلبریتی‌ها در شاخه‌های غیرتخصصی . . اخیرا برپایی اولین نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی با عنوان «فیلم‌هایی که نساختم» با واکنش‌های گسترده اهالی هنر و مخاطبان روبرو شده است. . . برخی از مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی موضوع «کپی‌کاری» خانم میلانی از آثار یک نقاش ... .
#شما؛ فعالیت هنرمندان و سلبریتی‌ها در شاخه‌های غیرتخصصی
.
.

اخیرا برپایی اولین نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی با عنوان «فیلم‌هایی که نساختم» با واکنش‌های گسترده اهالی هنر و مخاطبان روبرو شده است.
.
.

برخی از مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی موضوع «کپی‌کاری» خانم میلانی از آثار یک نقاش آلمانی را مطرح کردند و البته او بعدا با پذیرش شباهت اثرش به آن نقاشی گفت که شاید قبلا آن کار را دیده و در خلق اثر خود به شکل ناخودآگاه از نقاشی اصلی الهام گرفته است.
.
.

در نهایت با بالا گرفتن اعتراضات گروهی از مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی نمایشگاه تهمینه میلانی پس از روز افتتاحیه کنسل شد.
.
.

گروهی از مخالفان می‌گویند چرا باید هنرمندی که در یک حوزه مشخص شناخته شده است، برای تجربه‌گری و بدون داشتن تخصص وارد سایر شاخه‌های هنری شود. آنها که اکثرا هنرمندان جوانی هم هستند، علاوه بر بی‌کیفیت بودن این آثار، می‌گویند گالری‌داران با فضا دادن به سلبریتی‌ها شانس هنرمندان جوان کمتر شناخته شده را برای معرفی آثارشان از بین برده‌اند. البته در مقابل هستند کسانی که به آزادی بیان در عرصه هنر مانند سایر زمینه‌ها اشاره می‌کنند و نفس این کار را بلا اشکال می دانند.
.
.

شما تا چه حد با ورود هنرمندان و سلبریتی‌ها به شاخه‌های غیر مرتبط با تخصص اصلی‌شان موافقید؟
اصولا چه چیزی باعث می‌شود که یک هنرمند احساس نیاز کند که برای بیان هنری‌اش مایل است به سراغ سایر شاخه‌ها برود؟
.
.

به نظر شما این موضوع چه تاثیری بر هنر و جامعه هنری خواهد گذاشت؟
در نهایت چه چیزی کیفیت آثار یک هنرمند را اثبات می‌کند؟ استقبال مخاطبان و برگزاری نمایشگاه؟ نقدهای مثبت از سوی منتقدان شناخته شده؟ ماندگاری؟
.
.

راههای تماس:
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
سیلی آبدار عاقبت بازی با دم شیر اینه جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان . ایران یا نمی‌زند ...
Media Removed
سیلی آبدار عاقبت بازی با دم شیر اینه جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان . ایران یا نمی‌زند یا اگر بزند، دقیق می‌زند؛ مقرها و پایگاه اصلی گروهک تروریستی دمکرات کردستان، هدف حملات موشکی سپاه قرار گرفت... #دوران_بزن_در_رو_تمام_شده_است . پی نوشت،، تنها پنج فروند راکت فجر پنج،، اونا ... سیلی آبدار
عاقبت بازی با دم شیر اینه
جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان
.
ایران یا نمی‌زند یا اگر بزند، دقیق می‌زند؛ مقرها و پایگاه اصلی گروهک تروریستی دمکرات کردستان، هدف حملات موشکی سپاه قرار گرفت... #دوران_بزن_در_رو_تمام_شده_است
.
پی نوشت،، تنها پنج فروند راکت فجر پنج،، اونا رو از هم پاشوند" .
✳️درس‌هایی از شلیک به شمال عراق
.
شلیک موشک توسط ایران به خارج از مرزهای خود برای هدف قرار دادن گروهک‌های تروریستی برای دومین بار ظرف 16 ماه گذشته نشان از آن دارد که ایران برای برقرار امنیت و حفظ جایگاه خودش به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای از همه ظرفیت‌هایش علیه هر کشور، جریان و گروهکی که بخواهد در کشور ناامنی ایجاد کند،استفاده خواهد کرد
.
.
آنهایی که فکر می‌کنند تروریست‌های حدکا مظلوم هستند، بپرسند که کشاورز، مرزیان، سرباز، ملای ده و کارمند در مرزهای ایران چه گناهی کرده‌اند که می‌آیند مانند اوایل انقلاب و دهه 60 می‌کشند و سر می‌برند و می‌روند.
.
نه ایران، هر کشوری اجازه دارد برای حفظ تمامیت ارضی، امنیت مردم و استقلال خودش با آنهایی که می‌خواهند در این مورد خدشه‌ای وارد کنند، مبارزه کند.
در طول سال‌های گذشته بارها و بارها تهران به مقامات اقلیم شمال عراق هشدار داد که بساط این شکم‌گنده‌های متوهم را جمع کنند،
اما همانگونه که در گزارشی که چند ماه پیش نوشتم، ملامسعود بارزانی نه تنها به این درخواست‌ها توجهی نکرد، بلکه چون ایران را عامل بدبختی خودش در استقلال خواهی شمال عراق می‌دید، به آنها پر و بال بیشتری داد. .
.
به هر حال به‌نظر می‌رسد که فرماندهی موشکی ایران از شلیک به شهر المیادین درس‌های خوب و فراوانی گرفته است و این بار کارش را تمیز و صحیح به پایان برده است. به هر حال با توجه به همه شواهد، این پنج موشک به شکلی دقیق نشست شورای مرکزی تروریست‌های حدکا را منهدم کرده است
.
این پیامی برای تروریست‌های سایر گروهک‌های مزدور است که در شمال عراق حضور دارند و دلارهای وحشتناکی را از امارات، سعودی و رژیم صهیونیستی دریافت کرده و حتی ملامسعود ماهیانه چند میلیون دلار پول توجیبی به آنها می‌دهد.
.
#لبيك_ياحسين
Read more
Loading...
گویا خانم تهمینه میلانی جسارت کرده اند که در این مملکت همه چیز تمام دستی هم بر نقاشی برده و حتی نمایشگاه ...
Media Removed
گویا خانم تهمینه میلانی جسارت کرده اند که در این مملکت همه چیز تمام دستی هم بر نقاشی برده و حتی نمایشگاه زده اند و از همه بدتر اینکه نقاشی ها که قیمتشان هم کم نبوده به فروش رسیده اند. دوستان و عزیزان نقاش و غیر نقاش و همه اهل فن و غیر فن شاکی شده اند که ایشان غلط زیادی کرده است، در سرزمینی که بزرگان نقاشی زحمت ... گویا خانم تهمینه میلانی جسارت کرده اند که در این مملکت همه چیز تمام دستی هم بر نقاشی برده و حتی نمایشگاه زده اند و از همه بدتر اینکه نقاشی ها که قیمتشان هم کم نبوده به فروش رسیده اند. دوستان و عزیزان نقاش و غیر نقاش و همه اهل فن و غیر فن شاکی شده اند که ایشان غلط زیادی کرده است، در سرزمینی که بزرگان نقاشی زحمت بسیار کشیده و رنج ها دیده اند باید مهجور بمانند ولی ایشان به واسطه ی اسمشان اینگونه باید دیده شود کارهای مزخرفشان.
خواستم در این باب کلامی بگویم و آن اینکه : آیا شنیده اید که می گویند : ((حکومتی که بر سر کار است لیاقت شهروندان آن است؟))
من از دیشب که واکنش ها را نسبت به این نمایشگاه خوانده ام به خوبی درک کردم. چرا که، ما نمی توانیم هرگز چنین بیاندیشیم که کسی که کارگردان است همان فیلمش را بسازد و بی خود وارد وادیِ نقاشی و خوانندگی و .... نشود ، شاید من حق داشته باشم هرگز به این نمایشگاه نروم و به کنسرت فلان هنرپیشه ولی نمی توان گفت: به چه حقی اصلا این انسان ‌دست به چنین کاری زده ؟ چرا که خیلی از جوانان ما به خاطر عدم شهرت و نداشتن رابطه خانه نشین هستند. ما در بهترین حالت می توانیم نقد کنیم و، مثبت و منفی را با هم ببینیم و بگذاریم انسان ها رشد کنند قرا نیست(( دیگی که برای ما نمی جوشد در آن سر سگ بجوشد)). اجازه دهیم افراد کارشان را ارائه دهند آن ها هم حتما مخاطبانی دارند اگر هنر دندان گیری نباشد جادوانه نخواهد شد و سخنی برای گفتن نخواهد داشت ولی ما محاکمه کنندگان سنگدل نباشیم.
، این واکنش از سر خشم شاید ما را آرام کند ولی قطعا اثرات مخربی در بلند مدت خواهد داشت کارکردهای پنهانی که شاید هدف ما نبوده باشد ولی بسیار می تواند قدرتمند در برابر ما ظاهر شود. به انقلاب پنجاه و هفت نگاه کنید، آیا نتیجه ی همین تفکر نیست که آن همه ویژگی های مثبت را ندیدیم و صرفا بر نقاط منفی متمرکز شدیم کل سیستم را به فنا دادیم . ما محتاج انصاف هستیم و تا منصف نباشیم بی انصافان بر گرده ی ما خواهند نشست. از خودمان آغاز کنیم اگر قرار است دلسوز هنر باشیم راهش این نیست.
Read more
ورق بزنید <span class="emoji emoji1f448"></span>🏻<span class="emoji emoji1f449"></span>🏻 . ظاهرا استفاده از طلا و یا رنگ طلایی این روزها در صنعت خودرو مد شده و خودروسازان تلاش ...
Media Removed
ورق بزنید 🏻🏻 . ظاهرا استفاده از طلا و یا رنگ طلایی این روزها در صنعت خودرو مد شده و خودروسازان تلاش دارند از این رنگ در محصولات خود بهره ببرند، تا آنجا که ب‌ام‌و نیز در دو نسخه i3 و i8 از این رنگ بهره برده است. اما اگر فکر می‌کنید، این رنگ فقط یک "طلایی" ساده ‌است، سخت در اشتباهید، چرا که آلمانی‌ها در ... ورق بزنید 👈🏻👉🏻
.
ظاهرا استفاده از طلا و یا رنگ طلایی این روزها در صنعت خودرو مد شده و خودروسازان تلاش دارند از این رنگ در محصولات خود بهره ببرند، تا آنجا که ب‌ام‌و نیز در دو نسخه i3 و i8 از این رنگ بهره برده است. اما اگر فکر می‌کنید، این رنگ فقط یک "طلایی" ساده ‌است، سخت در اشتباهید، چرا که آلمانی‌ها در این دو خودروی خود از طلای واقعی آن هم از نوع 24 عیار بهره برده‌اند و نام "استارلایت ادیشن" روی آن نهاده‌اند.
.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران، به نظر می‌رسد نام انتخابی برای این خودرو با درایت انتخاب شده است. وقتی به بدنه خودرو نگاه می‌کنید، گردی از طلا را می‌بینید که روی بدنه خودرو پاشیده شده است. هر چه از نمای روبه‌رو به سمت نمای انتهایی خودرو حرکت کنید، هاله‌های مشکی و تیره بیشتر شده و شما با ترکیبی سایه روشن از دو رنگ طلایی و مشکی را خواهید دید. ترکیبی زیبا و دلنشین که در کنار هم بیشتر شبیه یک اثر نقاشی زیبا می‌مانند.
.
از آنجا از هر کدام از این خودروها تنها یک نسخه ساخته خواهد شد، ما شاهد خودروهایی ارزشمند و کلکسیونی هستیم که البته شکی در گرانی آنها نخواهد بود.
.
این مجموعه، پودر طلای 24 عیار را در 4 لایه روی خودرو به کار برده و در لایه آخر این رنگ به صورت دستی روی خودرو مورد استفاده قرار گرفته است. ترکیبات به کار رفته در کابین نیز با فضای خارجی همخوانی داشته و طلایی و لوکس ارائه شده‌اند. این دو خودرو در نمایشگاه خودرویی پراگ که در تاریخ 21 ژوئیه برگزار می‌شود به نمایش درخواهند آمد.
.
.
.
#لوکس #لاکچری #طلا #دلار #خودرو #پراگ #نمایشگاه #ب_ام_و #ثروت #ثروتمند #میلیونر #میلیاردر #کلکسیون
Read more
 #کتاب #فرازمند #رشت . برده و برده داری اگر از ذهن ها دور شده اما هرگز در هیچ کجای جهان از بین نرفته و ...
Media Removed
#کتاب #فرازمند #رشت . برده و برده داری اگر از ذهن ها دور شده اما هرگز در هیچ کجای جهان از بین نرفته و نخواهد رفت، فقط از شکلی به شکلی دیگر، بی هیچ تغییری به حیات خود ادامه می دهد و همان راه همیشگی خود را با قساوت بیشتر ،در ظاهری مجلل اما می پیماید. از میان همه ی ما بردگان ، این رمان از دو زن روایت می کند ؛ زنانی ... #کتاب #فرازمند #رشت
.
برده و برده داری اگر از ذهن ها دور شده اما هرگز در هیچ کجای جهان از بین نرفته و نخواهد رفت،
فقط از شکلی به شکلی دیگر، بی هیچ تغییری به حیات خود ادامه می دهد و همان راه همیشگی خود را با قساوت بیشتر ،در ظاهری مجلل اما می پیماید.
از میان همه ی ما بردگان ، این رمان از دو زن روایت می کند ؛
زنانی که تصمیم های سختی می گیرند.
فرار!
فرار از برده بودن.
#راه_آهن_زیرزمینی راهی ست در خیال دو زن آمریکایی که به سرزمین های دیگری می اندیشند،
اما زنان در دنیای کنونی از میان این راه ها به کجا خواهند رسید و چه سرنوشتی در انتظارشان است؟
سرزمین های آزاد آیا حقیقتاً وجود دارد یا که شکلی دیگر از برده داری در آن ها در جریان است ؟ .
#کولسون_وایت_هد با این رمان ،هوشمندانه واقع گرایی و تمثیل را درآمیخته و خشونت برده داری و مصائب فرار از آن را به خوبی نشان داد به گونه ای که رمان اش مستحق دریافت #جایزه_پولیتزر در بخش رمان گردید.
.
#چاپ_اول_بهار۹۷ #کوله_پشتی/۳۲۷ صفحه/رقعی/شومیز/۲۵۰۰۰ تومان
.
#آزادی #برده #برده_داری #سزمین_های_آزاد
Read more
Loading...
این ذره ذره گرمی خاموش وار ما  یک روز بی گمان  سر می زند به جایی و خورشید می‌شود تا دوست داری ام  تا ...
Media Removed
این ذره ذره گرمی خاموش وار ما  یک روز بی گمان  سر می زند به جایی و خورشید می‌شود تا دوست داری ام  تا دوست دارمت  تا اشک ما به گونه هم می چکد ز مهر تا هست در زمانه یکی جان دوستدار  کی مرگ می‌تواند  نام مرا بروبد از یاد روزگار ؟ بسیار گل که از کف من برده است باد  اما من غمین  گلهای یاد کس را پرپر نمی ... این ذره ذره گرمی خاموش وار ما 
یک روز بی گمان 
سر می زند به جایی و خورشید می‌شود

تا دوست داری ام 
تا دوست دارمت 
تا اشک ما به گونه هم می چکد ز مهر
تا هست در زمانه یکی جان دوستدار 
کی مرگ می‌تواند 
نام مرا بروبد از یاد روزگار ؟

بسیار گل که از کف من برده است باد 
اما من غمین 
گلهای یاد کس را پرپر نمی کنم 
من مرگ هیچ عزیزی را 
باور نمی‌کنم

می ریزد عاقبت 
یک روز برگ من 
یک روز چشم من هم در خواب می شود
زین خواب چشم هیچ کسی را گریز نیست 
اما درون باغ

همواره عطر باور من در هوا پر است.
#سیاوش_کسرایی
#غروب #شعر_مردمی
Read more
از آنجا از هر کدام از این خودروها تنها یک نسخه ساخته خواهد شد، ما شاهد خودروهایی ارزشمند و کلکسیونی ...
Media Removed
از آنجا از هر کدام از این خودروها تنها یک نسخه ساخته خواهد شد، ما شاهد خودروهایی ارزشمند و کلکسیونی هستیم که البته شکی در گرانی آنها نخواهد بود. ظاهرا استفاده از طلا و یا رنگ طلایی این روزها در صنعت خودرو مد شده و خودروسازان تلاش دارند از این رنگ در محصولات خود بهره ببرند، تا آنجا که ب‌ام‌و نیز در دو ... از آنجا از هر کدام از این خودروها تنها یک نسخه ساخته خواهد شد، ما شاهد خودروهایی ارزشمند و کلکسیونی هستیم که البته شکی در گرانی آنها نخواهد بود.

ظاهرا استفاده از طلا و یا رنگ طلایی این روزها در صنعت خودرو مد شده و خودروسازان تلاش دارند از این رنگ در محصولات خود بهره ببرند، تا آنجا که ب‌ام‌و نیز در دو نسخه i3 و i8 از این رنگ بهره برده است. اما اگر فکر می‌کنید، این رنگ فقط یک "طلایی" ساده ‌است، سخت در اشتباهید، چرا که آلمانی‌ها در این دو خودروی خود از طلای واقعی آن هم از نوع 24 عیار بهره برده‌اند و نام "استارلایت ادیشن" روی آن نهاده‌اند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران ، به نظر می‌رسد نام انتخابی برای این خودرو با درایت انتخاب شده است. وقتی به بدنه خودرو نگاه می‌کنید، گردی از طلا را می‌بینید که روی بدنه خودرو پاشیده شده است. هر چه از نمای روبه‌رو به سمت نمای انتهایی خودرو حرکت کنید، هاله‌های مشکی و تیره بیشتر شده و شما با ترکیبی سایه روشن از دو رنگ طلایی و مشکی را خواهید دید. ترکیبی زیبا و دلنشین که در کنار هم بیشتر شبیه یک اثر نقاشی زیبا می‌مانند.

از آنجا از هر کدام از این خودروها تنها یک نسخه ساخته خواهد شد، ما شاهد خودروهایی ارزشمند و کلکسیونی هستیم که البته شکی در گرانی آنها نخواهد بود.

این خودروها بر پایه مدل‌های معمولی i3 و i8 ساخته می‌شوند و گروه ب‌ام‌و کشور چک نیز در همکاری با شرکت Toplac -که شریک رسمی سیستم رنگی ب‌ام‌و در این کشور- به رنگ‌آمیزی آن پرداخته‌اند. این مجموعه، پودر طلای 24 عیار را در 4 لایه روی خودرو به کار برده و در لایه آخر این رنگ به صورت دستی روی خودرو مورد استفاده قرار گرفته است. ترکیبات به کار رفته در کابین نیز با فضای خارجی همخوانی داشته و طلایی و لوکس ارائه شده‌اند. این دو خودرو در نمایشگاه خودرویی پراگ که در تاریخ 21 ژوئیه برگزار می‌شود به نمایش درخواهند آمد.  carnp.com تصاویر بیشتر
Read more
 #سفرنامه_تاجیکستان_مونا ... #آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد. #رودکی ...
Media Removed
#سفرنامه_تاجیکستان_مونا ... #آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد. #رودکی (زادهٔ ۲۴۴، رودک - درگذشتهٔ ۳۲۹، پنجکنت) نخستین #شاعر مشهور #پارسی‌ سرای حوزه تمدن ایرانی در دورهٔ سامانی در سدهٔ چهارم هجری قمری و استاد شاعران این قرن در ایران است. در اشعار رودکی با باور به ... #سفرنامه_تاجیکستان_مونا ...
#آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد.
#رودکی (زادهٔ ۲۴۴، رودک - درگذشتهٔ ۳۲۹، پنجکنت) نخستین #شاعر مشهور #پارسی‌ سرای حوزه تمدن ایرانی در دورهٔ سامانی در سدهٔ چهارم هجری قمری و استاد شاعران این قرن در ایران است. در اشعار رودکی با باور به ناپایداری و بی‌وفایی جهان، اندیشه غنیمت‌شمردن فرصت، شادی و شادنوشی روبه‌رو می‌شویم.
او در روستایی به‌نام بَنُج رودک پنجکنت در تاجیکستان امروزی در ناحیه رودک در نزدیکی نخشب و سمرقند به دنیا آمد.
رودکی را نخستین شاعر بزرگ پارسی‌گوی و پدر شعر پارسی می‌دانند که به این خاطر است که تا پیش از وی کسی دیوان شعر نداشته‌است و این از نوشته‌های ایرانی عربی نویس هم عصر رودکی- ابوحاتم رازی مسجل می‌گردد. ریچارد فرای عقیده دارد که رودکی در تغییر خط از خط پهلوی به خط فارسی نقش داشته‌است. از تمام آثار رودکی که گفته می‌شود بیش از یک میلیون و سیصد هزار بیت و نیز شش مثنوی بوده‌است، فقط ابیاتی پراکنده به همراه چند قصیده، غزل و رباعی باقی‌مانده‌است. تعداد بیت‌های باقی‌مانده از رودکی را ۱۰۴۷ بیت گزارش می‌کنند.
سبک شعری رودکی، سبک غالب آن روزگار یعنی سبک خراسانی است. ویژگی‌های سبک خراسانی در شعر رودکی نمود کامل و جامعی دارد و به همین دلیل می‌توان او را نماینده تام و تمام این سبک از شعر فارسی دانست
اگر چه سروده‌های وی در دایره ادبیات غنایی و بعضاً تعلیمی جای می‌گیرد، اما اندکی تأمل در شعر او نشان می‌دهد که وی از داستان‌ها و موضوعات حماسی، به خوبی آگاهی داشته و با استادی و مهارت تمام توانسته‌است این مسئله را در شعر خود بازتاب دهد. جدا از این، شعر رودکی نشان دهنده فضا و حال و هوای حماسی است که بر جامعه آن روزگار سایه افکنده بود. رودکی اغلب در توصیفات غنایی از عنصر حماسه بهره برده و بدین وسیله به شعر خود صلابت و فخامت ویژه‌ای بخشیده‌است
یکی از مهارت‌های او کاربرد صور خیال، از جمله تشبیه و استعاره در اشعار است، تصاویری که رودکی در اشعارش به کار برده، بر عکس شعرای دیگر سبک خراسانی، متحرک و جاندار است. در میان تصویرهای گوناگون، تشبیهمهمترین نوع تصاویری است که رودکی بدان علاقه نشان داد. با بررسی‌هایی که از سرودهایش به عمل آمده، اکثر تشبیهات او از نوع حسی به حسی و عقلی به حسی‌اند که در انواع مختلف آن، از جمله: تشبیه مضمر، تفضیل و… بکار رفته‌است.
#tajikestan #panjakent #mona #shervin #march2018 #silkroad
#تاجیکستان #پنجکنت #مونا #شروین #آسیای_میانه #بهار۹۷ #جاده_ابریشم #خاطرات_سفرهای_موناشروین
Read more
#caitlynjenner Beauty beyond gender داستان زندگي كيتلين جنر در نوع خودش بي نظير است.حساب كن مرد موفق باشي طلاي المپيك رو برده باشي در طول زندگي ٣ تا زن هم بگيري از هر كدوم هم دوتا بچه پس بندازي اونم چه بچه هاي پولسازي (كندال و كايلي)،پدر ناتني خواهران كارداشيان هم باشي يهو اخر عمري حس كني زن ... #caitlynjenner
Beauty beyond gender❤️🌹
داستان زندگي كيتلين جنر در نوع خودش بي نظير است.حساب كن مرد موفق باشي طلاي المپيك رو برده باشي در طول زندگي ٣ تا زن هم بگيري از هر كدوم هم دوتا بچه پس بندازي اونم چه بچه هاي پولسازي (كندال و كايلي)،پدر ناتني خواهران كارداشيان هم باشي يهو اخر عمري حس كني زن هستي و ترنس!!!
اسمتو زنونه كني و بدنتم از بالا تا پايين عمل كني تا زن بشي!!!!
بقول خودش او يك مسافر جنسيت است.و چه اميدها و ارزوهاي جديدي!!!
فوق العادست بنظرم داستان زندگي او از همه سخنراني هاي انگيزشي دنيا اثر گذارتر است...!!!
اما من موندم بچه هاي فوق موفق او با زني كه قبلا پدرشان بوده چه مي كنند؟
#kendalljenner #mac #trans #kimkardashian #kourthykardashian #transgender #brand #branding #marketing #advertising #life #maccaitlynjenner #kyliejenner #kendalljennerstyle
#كايلي_جنر #كيتلين_جنر #كندال_جنر #كيم_كارداشيان #مك #ترنس #جنسيت #كارداشيان #برند #برندينگ #تبليغات
@caitlynjenner
Read more
. در این ویدیو با ام جی RX5 به صورت مختصر آشنا می شوید. . . خودروسازی فردا به عنوان شریک تجاری جدید ام جی و سایک در ایران، به تازگی ام جی RX5 را به خط تولید خود برده و در حال حاضر تولید این کراس اوور با دو تیپ آپشنی و فنی در حال انجام است. این خودرو به عنوان یک کراس اوور متوسط شناخته می شود که قرار است با پیشرانه ... .
در این ویدیو با ام جی RX5 به صورت مختصر آشنا می شوید.
.
.
خودروسازی فردا به عنوان شریک تجاری جدید ام جی و سایک در ایران، به تازگی ام جی RX5 را به خط تولید خود برده و در حال حاضر تولید این کراس اوور با دو تیپ آپشنی و فنی در حال انجام است. این خودرو به عنوان یک کراس اوور متوسط شناخته می شود که قرار است با پیشرانه دو لیتری توربو 217 اسب بخار و 350 نیوتون متر گشتاور به بازار عرضه شود. این خودرو به جعبه دنده 6 سرعته دو کلاچه تَر مجهز است و می توان با توجه به نوع سفارش و تولید، قدرت را به چرخ های جلو و یا چهار چرخ منتقل نماید. نسخه ساده این خودرو از نظر طراحی گرافیکی چراغ و برخی جزئیات ظاهری با نسخه فول آپشن متفاوت است و به احتمال زیاد تنها در نمونه تک دیفرانسیل عرضه می شود. اما نسخه فول آپشن از نظر طراحی، مهندسی چراغ، قابلیت انتقال نیرو به چرخ ها، آپشن ها و... به روزتر بوده و قابلیت دو دیفرانسیل در آن دیده شده است. با توجه به شرایط فعلی به احتمال زیاد ام جی RX5 با توجه به امکانات رفاهی و تیپ بندی در رده قیمتی خودروهایی چون جک S5 اتوماتیک تا بی وای دی S7 و جک S7 به بازار عرضه خواهد شد. خودروسازی فردا برنامه دارد تا در پایان سال جاری ام جی ZS را هم به عنوان کراس اووری تک دیفرانسیل و ارزانتر به خط تولید خود در سمنان بیاورد.
در این ویدیو می توانید به صورت مختصر با ام جی RX5 آشنا شوید.
#گروه_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #ام_جی #خودروسازی_فردا #ام_جی_فردا #MG #rx5 #mg_rx5 #saic #saic_rx5 #سایک #سمنان #خودروسازی #کراس_اوور #شاسی_بلند #چینی
Read more
فروردین : مشکلات سلامتی شمارا تا مرزگفتن خار این دنیای خارکسه رو گاییدم برده ،در این هفته با کسی در ...
Media Removed
فروردین : مشکلات سلامتی شمارا تا مرزگفتن خار این دنیای خارکسه رو گاییدم برده ،در این هفته با کسی در گیر نشید تا کونتون ازینی که هست پاره تر نشه ،برای شما گه خوری در فضای مجازی رو پیشنهاد میکنم. اردیبهشت : عاشق یک نفر هستید ولی چون مغرور هستید با کسکشی تمام با وی مانند کیر خر رفتار میکنید و همچنان قلب ... فروردین :
مشکلات سلامتی شمارا تا مرزگفتن خار این دنیای خارکسه رو گاییدم برده ،در این هفته با کسی در گیر نشید تا کونتون ازینی که هست پاره تر نشه ،برای شما گه خوری در فضای مجازی رو پیشنهاد میکنم.
اردیبهشت :
عاشق یک نفر هستید ولی چون مغرور هستید با کسکشی تمام با وی مانند کیر خر رفتار میکنید و همچنان قلب شما بگایی میدهد ،لطف کرده کمتر گوه بخورید تا به عشق رویایی تان برسید ،کیرمم دهنتون.
خرداد:
شما هیچ گوهی نخواهید شد.
تیر :
شما از هفته ی گذشته درسی گرفته یید که با نارنجک زدن گوه خویش فقط گوه پُر شدن صورت تان را به دنبال دارد ،کمتر کُس بگوید و بیشتر بگوزید.
در این هفته شیاف خواهید شد .پس شل کنید
مرداد:
شما با توسیه ما در هفته گذشته دنبال مخ کردن یک فرد با عکس گل و گیاه بوده یید ، و چنان که خود به چشم خویشتن دیدید ،کیرتان نمودیم .در این هفته به شما جق بی نهایت توسیه میشود.
شهریور:
مغرور بودن شما در هفته قبل کار ساز بوده ، ولی با این کار ،فعلی را مرتکب شده یید که بگایی آن در سطوح بین الملل تا اینک دیده نشده بود . و ز این پس همه شمارا پشم کون خویشتن هم به حساب نمی آورند.به شما سیکتر پیشنهاد میکنیم.
مهر:
شما با تواظعی که در سطح زندگی تا بر قرار نموده یید بسیار در این هفته پیشرفت حاصل کرده ید ،اگر سفری دارید ،سفر کنید چون نیک است . و از ریسک کردن نترسید چون 85 است . در این هفته مبارزه کرده و تمات تلاش تان را به کیر کردن افراد اختصاص دهید و شاد باشید . سیکتر.
آبان:
شما از کیر شدن در زندگی لذت فراوانمیبرید .و بگاییات خویش را به باد خایه میسپارید ،احسنت . در این هفته کُس بکنید ک مبارک است .
آذر:
شما باز ام که ریدی ،کیرم پس کلت کسکش . تلاش کن بر تمام کار هایت سامان بدهی و از ترس نترس چون آن سوی ترس یا پیروزیست یا بگایی . ریسک کن ک نیکوست .
دی:شما باز هم خار رابطه رو گاییدی ، از یک شاخه به شاخهٔ دیگر مثل مارمولک پرنده در حال جهش هستید و از رابطه های بیشتر لذت میبرید، در این بین ما سینگلا داریم جق میزنیم کیرم دهنت. در این هفته یه کس کمتر بکن تا ماهک بتوانیم نسیب شویم .کسکش تحصیلاتت را سخت بگیر.
بهمن:
دراین هفته تاریکی سنگین از زندگی تا بدرود میگوید و تاریکی بگایی در زندگی شما نمایان میشود . تمام تلاشت را بکن تا بگا نری تو خیابان.ساک زدن به شما توسیه میشود.
اسفند:
گاییدی ولکن کسکشو بره دیگه جقی . به شما توسیه میشود تا از عشق قبلی به یک عشق جدید وارد شوید اگر شکست خورده یید البته ولی بدانید که کیر مان هم نیستید و گاییدمتان . در این هفته کمتر گوه بخورید تا شایدکمتر سیکتر بشنوید
Read more
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید ...
Media Removed
: یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای ... :
یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای در جعبه در اختیار بگیرد. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو بدانی همیشه راهی برای باز آفرینی و احیاء خود وجود دارد.

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ دوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
ورق بزنید و تا آخر ببینید . بی نظیره این موزیک . نظراتون و بگید . یاد چی افتادید؟ نام آهنگ : آیه نام ...
Media Removed
ورق بزنید و تا آخر ببینید . بی نظیره این موزیک . نظراتون و بگید . یاد چی افتادید؟ نام آهنگ : آیه نام خواننده : مژگان عظیمی مژگان عظیمی دختر افغان است متولد ایران که در آلمان زندگی میکند . متن اهنگ گر تن بدهی دل ندهی کار خراب است چون خوردن نوشابه که در جام شراب است گر دل بدهی تن ندهی باز خراب است این ... ورق بزنید و تا آخر ببینید .
بی نظیره این موزیک . نظراتون و بگید .
یاد چی افتادید؟
نام آهنگ : آیه
نام خواننده : مژگان عظیمی
مژگان عظیمی دختر افغان است متولد ایران که در آلمان زندگی میکند .

متن اهنگ

گر تن بدهی دل ندهی کار خراب است
چون خوردن نوشابه که در جام شراب است
گر دل بدهی تن ندهی باز خراب است
این بار نه جام است و نه نوشابه سراب است
اینجا به تو از عشق و وفا هیچ نگویند
چون دغدغه ی مردم این شهر حجاب است
تن را بدهی دل ندهی فرق ندارد
یک آیه بخوانند گناه تو ثواب است

خریدن تنت را و بریدن کفنت را
به یک آیه و چند سکه ببستند دهنت را
نه روحی به کار است نه عشقی به بار است
فقط شهوت مردانه به اندام تو یار است

آنکس که زنی را بفروشت پی پیس است
حق است که روحش ته دوزخ به عذاب است
هرجای جهان مرتبه ی زن بلند است
در کشور من زن مثل میت به حساب است
ای کاش که دلقک شده بودم نه شاعر
در کشور من ارزش انسان به نقاب است
تن را بدهی دل ندهی فرق ندارد
یک ایه بخوانند گناه تو ثواب است 👈 دانلود موزیک و کلیپ از کانال تلگرامم .
#معصومه_سیفی_آذر
#دختر #زن #برده #فمینیست #کودک #ترانه #کلیپ #موزیک_ویدئو #آهنگ #
Read more
. فیلم اول : جشن یکسالگی یک سالن لوکس آرایش در شهرک غرب تهران؛ با حضور شماری از بازیگران زنِ سینمای ...
Media Removed
. فیلم اول : جشن یکسالگی یک سالن لوکس آرایش در شهرک غرب تهران؛ با حضور شماری از بازیگران زنِ سینمای ایران؛ که تی وی پلاس از آن به عنوان گزارش پرهیجان از حاشیه های آن نام برده است ‌. . @tvpluss . . فیلم دوم : نرگس کلباسی در در دهمین ماه حضور مداومش در کنار زلزله زدگان استان کرمانشاه در روستاهای بشدت ... .
فیلم اول : جشن یکسالگی یک سالن لوکس آرایش در شهرک غرب تهران؛ با حضور شماری از بازیگران زنِ سینمای ایران؛ که تی وی پلاس از آن به عنوان گزارش پرهیجان از حاشیه های آن نام برده است ‌. .
@tvpluss .
.

فیلم دوم : نرگس کلباسی در در دهمین ماه حضور مداومش در کنار زلزله زدگان استان کرمانشاه در روستاهای بشدت محروم و آسیب دیده؛ در حال کمک به مردم برای ساخت سرپناه؛ بدون خدم و حَشم و رنگ و لعاب !
@justnarges
.
.

حرف من : فرق است میان حرف تا عمل و سلبریتی که درد مردم را از اعماق وجودش حس و لمس می کند؛ و دیگرانی که یا کلا بیخیال این قصه ها هستند؛ یا سری می زنند و واقعا نیت خیر دارند و می روند؛ یا اینکه کلا در پی نمایش و بازی و شوآف هستند ! .
.
میان ماهِ من تا ماه گردون؛ تفاوت از زمین تا آسمان است .

همه ما می توانیم به اندازه توانمان به خانم نرگس کلباسی کمک کنیم؛ حتی بدون جشن و دوربین و فیلمبردار و ... .
.
#نرگس_کلباسی
#کرمانشاه #زلزله
#زلزله_کرمانشاه
#سلبریتی
#بازیگران
#سینما
#شو_آف
#آرایش
#تی_وی_پلاس
Read more
شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو ...
Media Removed
شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو شجاعت یافته بود دست متجاوز را – شاید بزرگ ترین متجاوز قرن را رو کند و از تجربیاتش به عنوان یک برده جنسی اسیر در دست یکی از مشهورترین جباران تاریخ برای مردم جهان سخن بگوید. ثریا که یک شخصیت واقعی است، در ... شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو شجاعت یافته بود دست متجاوز را – شاید بزرگ ترین متجاوز قرن را رو کند و از تجربیاتش به عنوان یک برده جنسی اسیر در دست یکی از مشهورترین جباران تاریخ برای مردم جهان سخن بگوید. ثریا که یک شخصیت واقعی است، در این کتاب نقاب از چهره مردی بر می دارد که خود را همچون یک رهبر مسلمان انقلابی به مردم کشورش و کشورهای منطقه جا زده بود. اما واقعیت قضیه این بود که معمر قذافی با توسل به ابزار تجاوز جنسی توانسته بود برای مدت چهل و دو سال بر لیبی حکومت کند. در این چهل و دو سال صدها زن و مرد جوان قربانی جرائم جنسی این هول انگیز ترین دیکتاتور تاریخ بشر شدند. اما از بین این قربانیان فقط تعداد معدودی جرئت پیدا کردند که دست به افشاگری بزنند و داستان های خود را حکایت کنند. رازهای قذافی به دلایلی که در این کتاب به آنها پرداخته شده می توانست تا سالها و دهه ها یا شاید حتا تا ابد مکتوم بماند. قربانیان از ترس بی آبرو» شدن در جامعه سنتی لیبی سکوت اختیار کرده بودند و این سکوتی بود که قذافی با بهره گیری از آن توانسته بود برای چهل و دو سال به صورت مستمر مرتکب جرائم جنسی شود. اما آنیک کوژان، نویسنده فرانسوی کتاب حرمسرای قذافی، موفق شد تعدادی از قربانیان را به سخن گفتن وا دارد. حرمسرای قذافی برای اولین بار لیبیایی ها و مردم جهان را با چهره واقعی دیکتاتور مخوف لیبی آشنا کرد. کوژان با انعکاس شهادت هایی که از سوی شاهدان موثق بیان شده ثابت می کند قذافی نه تنها «رهبر مسلمانان جهان» نبود. ناقض بزرگ همه اصول اسلامی هم بود. قذافی همیشه می کوشید خود را مسلمانی سوپرانقلابی جلوه دهد. امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان، از معدود رهبران مذهبی ای بود که توانسته بود ذات و هویت واقعی تذافی را بشناسد. امام موسی صدر به همین دلیل کو شش فراوانی کرد تا برای مسلمانان کشورهای عربی روشن کند این دیکتاتور قسی القلب هیچ نسبتی با اسلام ندارد. برخی از کسانی که امام موسی صدر را از نزدیک می شناختند – برای مثال جلال الدین فارسی – معتقدند دلیل کشته شدن امام موسی صدر به دست قذافی همین موضوع بوده است.
Read more
بهار آمد، گل و نسرين نياورد نسيمي بوي فروردين نياورد پرستو آمد و از گل خبر نيست چرا گل با پرستو همسفر ...
Media Removed
بهار آمد، گل و نسرين نياورد نسيمي بوي فروردين نياورد پرستو آمد و از گل خبر نيست چرا گل با پرستو همسفر نيست؟ چه افتاد اين گلستان را، چه افتاد؟ که آيين بهاران رفتش از ياد چرا خون مي چکد از شاخه ي گل؟ چه پيش آمد؟ کجا شد بانگ بلبل؟ چه درد است اين؟ چه درد است اين؟ چه درد است؟ که در گلزار ما اين فتنه کردست چرا ... بهار آمد، گل و نسرين نياورد
نسيمي بوي فروردين نياورد
پرستو آمد و از گل خبر نيست
چرا گل با پرستو همسفر نيست؟
چه افتاد اين گلستان را، چه افتاد؟
که آيين بهاران رفتش از ياد
چرا خون مي چکد از شاخه ي گل؟
چه پيش آمد؟ کجا شد بانگ بلبل؟
چه درد است اين؟ چه درد است اين؟ چه درد است؟
که در گلزار ما اين فتنه کردست
چرا در هر نسيمي بوي خون است؟
چرا زلف بنفشه سرنگون است؟
چرا سر برده نرگس در گريبان؟
چرا بنشسته قمري چون غريبان؟
چرا پروانگان را پر شکسته ست؟
چرا هر گوشه گرد غم نشسته است؟
چرا مطرب نمي خواند سرودي؟
چرا ساقي نمي گويد درودي؟
چرا خورشيد فروردين فرو خفت؟
بهار آمد، گل نوروز نشکفت
مگر خورشيد و گل را کس چه گفته ست؟
که اين لب بسته آن رخ نهفته ست
مگر دارد بهار نو رسيده
دل و جاني چو ما در خون کشيده؟
مگر گل نو عروس شوي مرده ست
که روي از سوگ و غم در پرده برده ست؟
بهارا، تلخ منشين، خيز و پيش آي
گره وا کن ز ابرو، چهره بگشاي
سر و رويي به سرو و ياسمن بخش
نوايي نو به مرغان چمن بخش
بر آؤ از آستين، دست گل افشان
گلي بر دامن اين سبزه بنشان
گريبان چاک شد از ناشکيبان
برون آور گل تر چاک گريبان
نسيم صبحدم گو نرم برخيز
گل از خواب زمستاني برانگيز
بهارا بنگر اين دشت مشوش
که مي بارد بر آن باران آتش
بهارا بنگر اين خاک بلا خيز
که شد هر خاربن چون دشنه خون ريز
بهارا از گل و مي آتشي ساز
پلاس درد و غم در آتش انداز
بهارا شور شيرينم بر انگيز
شرار عشق ديرينم برانگيز
بهارا شور عشقم بيشتر کن
مرا با عشق او شير و شکر کن
گهي چون جويبارم نغمه آموز
گهي چون آذرخشم رخ برافروز
مرا چون رعد و توفان خشمگين کن
جهان از بانگ خشمم پر طنين کن
بهارا زنده ماني، زندگي بخش
به فروردين ما فرخندگي بخش
هنوز اينجا جواني دلنشين است
هنوز اينجا نفسها آتشين است
بر آيد سرخ گل، خواهي نخواهي
وگر خود صد خزان آرد تباهي
بهارا، شاد بنشين، شاد بخرام
بده کام گل و بستان ز گل کام
اگر خود عمر باشد، سر بر آريم
دل و جان در هواي هم گماريم
دگر بارت چو بينم، شاد بينم
سرت سبز و دلت آباد بينم
به نوروز دگر، هنگام ديدار
به آيين دگر آيي پديدار

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)

فروردين ماه ١٣٩٦ #photobooth #photography #photographer #photooftheday #photo #photoshop #photographyart #photographyislifee #photoart #photographylovers #photoday #photographylover #photoshot #iran #landscape #landscapephotography #landscaping #عكس #عكاسي #عكاسي_طبيعت #canon #canonphotography #ir_top_photo #canonphotos #naturephotography #uspiran #عكسينه
Read more
. در خاکسپاری من، به عزاداران نگاه کن. بعضی‌شان حتی مرا خوب نمی‌شناختند، ولی آمده بودند. چرا؟ هرگز ...
Media Removed
. در خاکسپاری من، به عزاداران نگاه کن. بعضی‌شان حتی مرا خوب نمی‌شناختند، ولی آمده بودند. چرا؟ هرگز پرسیده ای وقتی دیگران می‌میرند چرا مردم جمع می‌شوند؟ چرا احساس می‌کنند باید این کار را بکنند؟ برای این که جان آدمیزاد، در عمق وجودش می‌داند که همهٔ زندگی‌ها همدیگر را قطع می‌کنند. این که مرگ فقط ... .
در خاکسپاری من، به عزاداران نگاه کن. بعضی‌شان حتی مرا خوب نمی‌شناختند، ولی آمده بودند. چرا؟
هرگز پرسیده ای وقتی دیگران می‌میرند چرا مردم جمع می‌شوند؟ چرا احساس می‌کنند باید این کار را بکنند؟
برای این که جان آدمیزاد، در عمق وجودش می‌داند که همهٔ زندگی‌ها همدیگر را قطع می‌کنند. این که مرگ فقط یکی را نمی‌برد، وقتی مرگ کسی را می‌برد، شخص دیگری را نمی‌برد.
در فاصلهٔ کوتاه بین برده شدن و برده نشدن، زندگی خیلی‌ها عوض می‌شود. می‌گویی باید تو به جای من می‌مردی. ولی در طول زندگی‌ام روی زمین، انسان‌هایی هم به جای من مرده‌اند. هر روز این اتفاق می‌افتد. وقتی صاعقه یک دقیقه بعد از رفتن تو می‌زند، یا هواپیمایی سقوط می‌کند که ممکن بود تو در آن باشی. وقتی همکارت مریض می‌شود و تو نمی‌شوی.
فکر می‌کنیم این چیزها تصادفی است. ولی برای همه‌شان تعادل وجود دارد. یکی می‌پژمرد، دیگری رشد و نمو می‌کند. تولد و مرگ بخشی از یک کل است.

#در_بهشت_پنج_نفر_منتظر_شما_هستند #میچ_آلبوم
#ترجمه: #پاملا_یوخانیان
#نشرقطره
ادی پیرمردی است که سال هاست تعمیرکار وسایل یک شهر بازی به نام روبی پیر است. در طول سال ها شهربازی عوض شده و ادی هم از جوانی سرحال و پرانرژی، به پیرمردی تلخ و دل خسته تبدیل شده که فکر می کند زندگی و شغلش سرشار از یکنواختی و بیهودگی شده است.
ادی در روز تولد هشتاد و سه سالگی اش، در سانحه ای غم انگیز پس از نجات دادن دختربچه ای در شهربازی می میرد و ادی در زندگی پس از مرگ چشم باز می کند.
Read more
<span class="emoji emoji1f481"></span>🏼‍♀️اگر شما هم جزو افرادی هستید به هر دلیل تمایلی به شستشوی مکرر صورت خود در طی روز ندارید اما بهداشت ...
Media Removed
🏼‍♀️اگر شما هم جزو افرادی هستید به هر دلیل تمایلی به شستشوی مکرر صورت خود در طی روز ندارید اما بهداشت و زیبایی پوستتان برایتان اهمیت دارد ، کپشن را مطالعه کنید . محلول پاک کننده میسلار نوکس . این محلول میسلار ، پاک کننده ای ملایم است که از پوست محافظت کرده و ساختار آنرا تقویت می کند . مناسب ... 💁🏼‍♀️اگر شما هم جزو افرادی هستید به هر دلیل تمایلی به شستشوی مکرر صورت خود در طی روز ندارید اما بهداشت و زیبایی پوستتان برایتان اهمیت دارد ، کپشن را مطالعه کنید
.
🌈محلول پاک کننده میسلار نوکس🌈
.
😊این محلول میسلار ، پاک کننده ای ملایم است که از پوست محافظت کرده و ساختار آنرا تقویت می کند
.
😊مناسب هر نوع پوست ( چرب ، نرمال ، خشک و ...) است ، آرایش و آلودگی را به راحتی پاک مینماید
.
😊افراد با حساس ترین نوع پوست نظیر سوزش ، احساس سوزش و کشیدگی و ... می توانند به راحتی از این #محلول استفاده کنند زیرا ترکیبات التیام بخش موجود در آن ، تمام این مشکلات را از بین برده و در پوست ، ایجاد احساس راحتی میکند
.
📣نکته جالب توجه این محصول این است که در صورتی که از آن به صورت کمپرس روی صورت و اطراف چشم استفاده کنید ، پف را کاملا از بین می برد
.
📣روش مصرف : با پنبه آغشته به محلول ، پوست صورت و اطراف چشم را پاک نمایید
.
📣این محلول یک پاک کننده کامل است و نیازی به استفاده در کنار سایر پاک کننده ها نیست
.
این محلول نیاز به شستشو ندارد
.

قیمت حدود : ۱۲۸۰۰۰ تومان
.
خرید حضوری از داروخانه و فروشگاه های سراسر کشور
.
خرید آنلاین از سایت روژا : www.rojashop.com
.
#محلول #نوکس #میسلار #صورت #آرایش #بهداشت #زیبایی #پوست #درمان #حساس #چرب #پوست_چرب #میسلار #micellar #cleansing #iran #cleansingwater #france #poober
Read more
: #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت / چاپ اول / ۶۱۴ صفحه ...
Media Removed
: #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت / چاپ اول / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌ ‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است... می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است. می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان ... :
#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ اول / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
@ این رمان داستان زندگی پر تلاطم خانواده ای است که دوپاره شده و بین امریکا و آفریقا پراکنده است. داستان ...
Media Removed
@ این رمان داستان زندگی پر تلاطم خانواده ای است که دوپاره شده و بین امریکا و آفریقا پراکنده است. داستان عشق و دلدادگی، امید آرزو و شکست و پیروزی. جسی در هزار و نهصد وهشتاد و نه در غنا به دنیا آمده است و در دانشگاه های استنفورد و آیووا درس خوانده. عنوان رمان به باوری قدیمی بین سیاهان اشاره دارد که می گویند ... @

این رمان داستان زندگی پر تلاطم خانواده ای است که دوپاره شده و بین امریکا و آفریقا پراکنده است. داستان عشق و دلدادگی، امید آرزو و شکست و پیروزی. جسی در هزار و نهصد وهشتاد و نه در غنا به دنیا آمده است و در دانشگاه های استنفورد و آیووا درس خوانده. عنوان رمان به باوری قدیمی بین سیاهان اشاره دارد که می گویند مرگ سفر روح برده را به موطن و زادگاه اصلی اش تسهیل می کند. جایزه پن/همینگوی، جایزه ملی حلقه منتقدین جان لئونارد و جایزه بنیاد ملی کتاب پنج نویسنده زیر سی و پنج ساله را برده است. «وقتی نس را در سال ۱۷۹۶ فروختند، لب‌های اسی به همان حالت خط نازک باقی مانده بودند. نس به یاد می‌آورد که دستش را به سوی مادرش دراز می‌کرد، بازوانش را به هرسو تکان می‌داد و لگد می‌زد و با بدن مردی که آمده بود تا او را ببرد، می‌جنگید. و با این حال لب‌های اسی تکان نخورده و دستانش دراز نشده بود. او همان‌جا ایستاد، محکم و قوی، همان‌گونه که نس همیشه او را دیده بود. و هرچند نس در کشتزارهای دیگر به برده‌های خون‌گرمی برخورده بود که لبخند می‌زدند، بغل می‌کردند و داستان‌های قشنگ می‌گفتند، اما همیشه دل‌تنگ قلب مادرش بود، آن قلب همچون سنگی خاکستری. و حالا نس دیگر همیشه عشق واقعی را با یک جور سنگ‌دلی روح مرتبط می‌دانست.»
‌‌
#خانه_روان
#یا_جسی
ترجمه‌ی #محمد_حکمت
#نشر_نون
‌‌‌

#homegoing by #yaagyasi‌ #جایی_که_ماه_نیست #هیچ_وقت_خانواده_ای_داشته_ای
#خانه_روان
Read more
::. باسمه تعالی. با سلام به روح پرفتوح شهدای مظلوم مدافع حرم و حریم ایران اسلامی به ویژه شهید سرافراز ...
Media Removed
::. باسمه تعالی. با سلام به روح پرفتوح شهدای مظلوم مدافع حرم و حریم ایران اسلامی به ویژه شهید سرافراز محسن حججی و عرض تبریک عیدسعید غدیرخم . طی هفته های گذشته با نوعي از اسلام ستیزی در شبکه های اجتماعی رو به رو هستیم . تشکیک در باورهای دینی جوانان، با سو استفاده از درگيري هاي اخير كشورهاي اسلامي و زیر ... ::.
باسمه تعالی. با سلام به روح پرفتوح شهدای مظلوم مدافع حرم و حریم ایران اسلامی به ویژه شهید سرافراز محسن حججی و عرض تبریک عیدسعید غدیرخم . طی هفته های گذشته با نوعي از اسلام ستیزی در شبکه های اجتماعی رو به رو هستیم . تشکیک در باورهای دینی جوانان، با سو استفاده از درگيري هاي اخير كشورهاي اسلامي و زیر سوال بردن دین اسلام و آیات قرآنِ مربوط به جهاد و قتل کفار. منفی نشان دادن آیات با جلب توجه به برداشت انحرافي تكفيري يا داعشي و وهابي از دین مبین، زيرا كه ثقلين مبنای تفسیری آنان نيست. با اينكه اين اتفاقات بهره برداری صهیونیسم و استکبار جهانی از جنگهای نیابتی است که خود برای تضعیف کشورهای مستقل اسلامی طراحی کرده اما طوری تحلیل می کنند كه گویی تمام دنیا در آرامش، بدون تجاوز، قتل، جنگ و خونریزی به سر برده و فقط مسلمانان هستند که جنگ و خونریزی راه می اندازند. در نسل کشی سرخ پوستان بومی آمریکا توسط متجاوزینی که امروز روی خون آنها راه می روند، آیات قرآن و دین اسلام چه نقشی داشته اند. در تجاوز و کشتار بی رحمانه مردم مظلوم فلسطین توسط اسراییل با حمایت غرب و آمریکا چه دلیلی حاکم بوده است. و یا اینکه دو جنگ جهانی اول و دوم که میلیونها نفر کشته و بی خانمان شدند باید پرسید که آیا اسلام مسبب آن بوده است؟ در جنگ ویتنام و حمله اتمی به ژاپن همينطور. ظلم و برده داري و كشتار سياه پوستان آفريقا يا جنایات این روزهای دولت میانمار که با نسل کشی مسلمانان بی دفاع از امریکا و غرب جایزه صلح دریافت می کنند، و ده ها جنگ و جنايت ديگر. به هر حال این کوته بینی است که وقایع رخ داده اخیر را به اسلام و قرآن نسبت دهیم بهتر است به همه اتفاقات گذشته و حال بپردازیم و عوامل آن را متوجه شویم که در همه آنها خوی شیطانی و کشورگشایی نمایان و تسلط به منافع دیگر کشورها و نقش استکبار پررنگ و بارز است. این ها ارتباطی با قرآن و اسلام ندارد و بلکه طراحی استکبار برای ایجاد اختلاف جهت چپاول کشورهای وابسته و تامین منافع اقتصادی خود است. لذا امید است با توفیق الهی همیشه در خدمت قرآن و اهل بیت بوده و از هدایت آنها بهره مند شویم. والسلام #قرآن #اسلام #انقلاب #مقاومت #جنگ #ثقلين #تكفيري #داعش #وهابي #صهيونيست
Read more
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : جود گمنام قيمت : ١٦٠٠٠ تومان نويسنده : توماس هاردي تعداد صفحات ...
Media Removed
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : جود گمنام قيمت : ١٦٠٠٠ تومان نويسنده : توماس هاردي تعداد صفحات : ٤١٦ صفحه انتشارات : وردزورث ارجينال و چاپ لندن امكان خريد حضوري ، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران ارسال پستي به سراسر كشور لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام ... رمان كلاسيك به زبان انگليسي
عنوان : جود گمنام
قيمت : ١٦٠٠٠ تومان
نويسنده : توماس هاردي
تعداد صفحات : ٤١٦ صفحه
انتشارات : وردزورث
ارجينال و چاپ لندن
امكان خريد حضوري ، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران
ارسال پستي به سراسر كشور
لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام دهيد
٠٩١٢٢١٥٧٠٥٣
لينك ربات تلگرام در Bio اينستاگرام
Tlgrm.me/newbooksalebot
@newbooksale

خلاصه داستان :
((جود گمنام)) داستان زن و مردی متاهل است که همسران خود را ترک کرده با یک دیگر زندگی می‌کنند .((جود)) شخصیت اصلی داستان دوران کودکی را با سختی و بدون پدر و مادر به سر برده است .او به معلم خود آقای((فیلوتسون)) علاقه‌مند می‌شود, اما, فیلوتسون نیز با ترک روستا((جود)) را تنها می‌گذارد .((جود)) که تحت سرپرستی عمه پدرش قرار دارد, به دلیل بدرفتاری‌های پیرزن از خانه فرار می‌کند و در کارگاه سنگ‌تراشی مشغول کار می‌شود .اینک((جود)) نوزده بهار را پشت سر گذارده و یگانه آرزویش آموختن متون کلاسیک((یونان)) و ((روم)) و ترجمه آنهاست . او در راه رسیدن به هدف خود مصرانه تلاش می‌کند .در این هنگام آشنایی او با دختری به نام((آرابلا)) مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد .او طی دوستی با((آرابلا)) ناگزیر به ازدواج با او می‌شود .چند سال بعد((آرابلا)) با خیانت به((جود)) او را رها می‌کند و در پی آن, ((جود)) به سلک راهبان در می‌آید .او در این مرحله, به دختر عمه‌اش((سو)) دل می‌بازد و تمام اهدافش را به دست فراموشی می‌سپارد .اما ((سو)) همسر آقای((فیلوتسون)), معلم سابق((جود)) است .با این همه((سو)) با یک برنامه از پیش تعیین شده از خانه می‌گریزد و زندگی جدیدی را با((جود)) آغاز می‌کند .به این ترتیب آرزوهای((جود)) که همانا تخصص در مدارج دانشگاهی و رسیدن به عالی‌ترین مراحل رهبانیت و روحانیت بود, توسط دو زن خوار و پست شمرده می‌شود و ....
Read more
. تلویزیون‌ جدید Bravia Master سونی ۴۵۰۰ دلار قیمت دارد نمایشگاه IFA برلین شاید به اندازه نمایشگاه‌های ...
Media Removed
. تلویزیون‌ جدید Bravia Master سونی ۴۵۰۰ دلار قیمت دارد نمایشگاه IFA برلین شاید به اندازه نمایشگاه‌های بزرگی همچون CES و MWC هیجان‌انگیز نباشد، اما برندهای مطرح گاهی محصولات خیره‌کننده‌ای را در آن رونمایی می‌کنند. از جمله این برندها می‌توان به سونی با تجربه اشاره کرد که امسال نسل جدید تلویزیون‌های ... .
تلویزیون‌ جدید Bravia Master سونی ۴۵۰۰ دلار قیمت دارد

نمایشگاه IFA برلین شاید به اندازه نمایشگاه‌های بزرگی همچون CES و MWC هیجان‌انگیز نباشد، اما برندهای مطرح گاهی محصولات خیره‌کننده‌ای را در آن رونمایی می‌کنند. از جمله این برندها می‌توان به سونی با تجربه اشاره کرد که امسال نسل جدید تلویزیون‌های Bravia Master خود را به برلین آورده است.

سونی با دو تلویزیون در نمایشگاه آیفا حاضر شده، یکی A9F پنجاه و پنج اینچی که دارای نمایشگر اولد بوده و قیمت مدل پایه آن از ۴۵۰۰ دلار آغاز می‌شود. اما تلویزیون بعدی، Z9F نام دارد که دارای نمایشگر شصت و پنج اینچی LED است و هزار دلار از مدل قبلی گران‌تر است. همچنین اگر بخواهید مدل هفتاد و پنج اینچی این تلویزیون استثنائی را بخرید، باید حداقل ۷۰۰۰ دلار برای این کار کنار بگذارید.

هر دو تلویزیون جدید Bravia Master به پردازنده تصویر X1 Ultimate مجهز هستند که می‌تواند به پخش تصاویری با رزولوشن بسیار بالا (که سونی از آن با عنوان "سوپر رزولوشن" یاد می‌کند) بپردازد. همچنین تکنولوژی HDR مبتنی بر اشیاء هم از دیگر نوآوری‌هایی بوده که شرکت ژاپنی کهنه‌کار در آخرین تلویزیون‌هایش به کار برده است.

به گفته سونی، این تلویزیون‌ها نخستین دستگاه‌هایی خواهند بود که از حالت کالیبره نت‌فلیکس برای استریم با کیفیت‌ تصاویر پشتیبانی خواهند کرد. سونی هنوز برای این دو تلویزیون زمان عرضه مشخصی را در نظر نگرفته و احتمالا انجام این کار را به بعد از نمایشگاه آیفا موکول کرده است
به نقل از: digiato.com
.
PuyA
.
#sony
Read more
@hanif_soltani . من اشتباه کردم. شاید مهم ترین اتفاقی که در دنیای شخصی یک انسان می افتد این باشد ...
Media Removed
@hanif_soltani . من اشتباه کردم. شاید مهم ترین اتفاقی که در دنیای شخصی یک انسان می افتد این باشد که به اشتباه خود پی ببرد. گاهی این اشتباهات از سر جوانی است و گاهی به دلیل عصبانیت ها. یعنی اینکه آدم از جایی دیگر عصبانی است و آن را بر سر دیگری خراب می کند. شاید بزرگترین اشتباه زندگی من، ناراحت کردن، ... @hanif_soltani
.
من اشتباه کردم. شاید مهم ترین اتفاقی که در دنیای شخصی یک انسان می افتد این باشد که به اشتباه خود پی ببرد. گاهی این اشتباهات از سر جوانی است و گاهی به دلیل عصبانیت ها. یعنی اینکه آدم از جایی دیگر عصبانی است و آن را بر سر دیگری خراب می کند. شاید بزرگترین اشتباه زندگی من، ناراحت کردن، مهم ترین استاد زندگی ام بود و این پست را برای تسکین شرمساری ام می نویسم. استاد مهدی سلطانی شخصی است که بدون تردید بیشترین تاثیر را در زندگی هنری من و حتی زندگانی خصوصی من داشته است. یادش بخیر روزی که برای اولین بار سر کلاس درسش نشستم تنها توهم و رویایی از بازیگری داشتم. بدنی تربیت نشده صدایی بی کیفیت و بازی هایی اغراق شده، مهدی سلطانی ابتدا به من آموخت اما نه صرفا در کلاس درس بلکه روی صحنه یادش بخیر بازی ها و تکنیک های شخصی اش را تک تک برایم آنالیز می کرد، با هم تئاتر می دیدیم و او به من مشق می داد که بازی ها را آنالیز کنم تا بازیگری را بشناسم روزهایی که از فرط ناتوانی ادا در می آوردم و مثلا حرکات فرم را اجرا می کردم. اخم می کرد و با صدای مردانه جدی اش می گفت: باور پذیر نیست، هر جور می خوای بازی کن فقط من رو متقاعد کن. وقت هایی که بازی فالشم را تشخیص نمی دادم و از توضیح دادن خسته اش می کردم، خودش عین بازی خودم را بازی می کرد سپس بازی درست کاراکتر را به من می آموخت. روز دلتنگی غربت از روز های دانشجویی خودش می گفت از روزهای غریبی اش در فرانسه و روز های جوانی اش در کوی دانشگاه تهران. مهدی سلطانی به من آموخت، بیشتر از یک استاد خیلی بیشتر. یادش بخیر با بچه های سال بالایی مان خوابکده را اجرا کرد و بهترین نقش را به من داد و هر روز صبورانه بازی من را اصلاح کرد. او بعد تر مرا به سریال شهرزاد معرفی کرد و حالا من پسرک خام تازه بازیگر نشده نقش را پس زده و گفتم دکتر مرا برای سیاهی لشکر برده است. دکتر برای بازی نقش جری در نمایش داستان باغ وحش، ماه ها و شاید سال ها اتود هایم را دید و من بازیگر نشده، به غروری کاذب رسیده بودم که بسیاری از صحبت هایش را نادیده گرفتم. بعد تر در بحبوحه روز هایی سخت که با افسردگی توئم بودم، تمامی آنها را نادیده گرفتم و گفتم دکتر سلطانی استاد راهنمایم بوده است و ده دقیقه فقط سر تمرینم آمده است. راستش را بگویم آن زمان محبت هایش را نادیده گرفتم و امروز بعد از قریب پنج سال تازه به اشتباه خودم، پی برده ام. شاید این مطلب علاوه بر تسکین شرمساری ام، تجربه ای باشد برای دانشجویان جوان تر. دکتر مهدی سلطانی به من بسیار آموخت و من همواره مدیون او هستم. ادامه در کامنت
Read more
: رمان «هنوز هم من» به چاپ سوم رسید؛ #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر ...
Media Removed
: رمان «هنوز هم من» به چاپ سوم رسید؛ #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت / چاپ سوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌ ‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است... می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است. می‌داند کارفرمای جدیدش آدم ... :
رمان «هنوز هم من» به چاپ سوم رسید؛

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ سوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟‌

بخش کوتاهی از رمان را با هم بخوانیم:
یک انتخاب داشتم. لوئیزا کلارک از اهالی نیویورک باشم یا لوئیزا کلارک از اهالی استورتفولد. شاید یک لوئیزا کلارک کاملا متفاوت دیگری هم وجود داشت که من هنوز با او آشنا نشده بودم. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو اجازه ندهی کسی که می‌خواهد کنارت قدم بردارد تصمیم بگیرد که تو چه کسی باشی و تو را همچون پروانه‌ای در جعبه در اختیار بگیرد. نکته‌ی اصلی اینجاست که تو بدانی همیشه راهی برای باز آفرینی و احیاء خود وجود دارد.

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
بهار آمد، گل و نسرين نياورد نسيمي بوي فروردين نياورد پرستو آمد و از گل خبر نيست چرا گل با پرستو همسفر ...
Media Removed
بهار آمد، گل و نسرين نياورد نسيمي بوي فروردين نياورد پرستو آمد و از گل خبر نيست چرا گل با پرستو همسفر نيست؟ چه افتاد اين گلستان را، چه افتاد؟ که آيين بهاران رفتش از ياد چرا خون مي چکد از شاخه ي گل؟ چه پيش آمد؟ کجا شد بانگ بلبل؟ چه درد است اين؟ چه درد است اين؟ چه درد است؟ که در گلزار ما اين فتنه کردست چرا ... بهار آمد، گل و نسرين نياورد
نسيمي بوي فروردين نياورد
پرستو آمد و از گل خبر نيست
چرا گل با پرستو همسفر نيست؟
چه افتاد اين گلستان را، چه افتاد؟
که آيين بهاران رفتش از ياد
چرا خون مي چکد از شاخه ي گل؟
چه پيش آمد؟ کجا شد بانگ بلبل؟
چه درد است اين؟ چه درد است اين؟ چه درد است؟
که در گلزار ما اين فتنه کردست
چرا در هر نسيمي بوي خون است؟
چرا زلف بنفشه سرنگون است؟
چرا سر برده نرگس در گريبان؟
چرا بنشسته قمري چون غريبان؟
چرا پروانگان را پر شکسته ست؟
چرا هر گوشه گرد غم نشسته است؟
چرا مطرب نمي خواند سرودي؟
چرا ساقي نمي گويد درودي؟
چرا خورشيد فروردين فرو خفت؟
بهار آمد، گل نوروز نشکفت
مگر خورشيد و گل را کس چه گفته ست؟
که اين لب بسته آن رخ نهفته ست
مگر دارد بهار نو رسيده
دل و جاني چو ما در خون کشيده؟
مگر گل نو عروس شوي مرده ست
که روي از سوگ و غم در پرده برده ست؟
بهارا، تلخ منشين، خيز و پيش آي
گره وا کن ز ابرو، چهره بگشاي
سر و رويي به سرو و ياسمن بخش
نوايي نو به مرغان چمن بخش
بر آؤ از آستين، دست گل افشان
گلي بر دامن اين سبزه بنشان
گريبان چاک شد از ناشکيبان
برون آور گل تر چاک گريبان
نسيم صبحدم گو نرم برخيز
گل از خواب زمستاني برانگيز
بهارا بنگر اين دشت مشوش
که مي بارد بر آن باران آتش
بهارا بنگر اين خاک بلا خيز
که شد هر خاربن چون دشنه خون ريز
بهارا از گل و مي آتشي ساز
پلاس درد و غم در آتش انداز
بهارا شور شيرينم بر انگيز
شرار عشق ديرينم برانگيز
بهارا شور عشقم بيشتر کن
مرا با عشق او شير و شکر کن
گهي چون جويبارم نغمه آموز
گهي چون آذرخشم رخ برافروز
مرا چون رعد و توفان خشمگين کن
جهان از بانگ خشمم پر طنين کن
بهارا زنده ماني، زندگي بخش
به فروردين ما فرخندگي بخش
هنوز اينجا جواني دلنشين است
هنوز اينجا نفسها آتشين است
بر آيد سرخ گل، خواهي نخواهي
وگر خود صد خزان آرد تباهي
بهارا، شاد بنشين، شاد بخرام
بده کام گل و بستان ز گل کام
اگر خود عمر باشد، سر بر آريم
دل و جان در هواي هم گماريم
دگر بارت چو بينم، شاد بينم
سرت سبز و دلت آباد بينم
به نوروز دگر، هنگام ديدار
به آيين دگر آيي پديدار
Read more
الهه کولایی: فشارهای آمریکا همگرایی ترکیه، روسیه و ایران را بیشتر کرد الهه کولایی، استاد دانشگاه ...
Media Removed
الهه کولایی: فشارهای آمریکا همگرایی ترکیه، روسیه و ایران را بیشتر کرد الهه کولایی، استاد دانشگاه و نماینده سابق مجلس در مصاحبه با یورونیوز گفت که پیامد سیاست های افراطی دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، سه کشور ایران، روسیه و ترکیه را به سمت چشم پوشی از حوزه های اختلاف و یکپارچه سازی و هماهنگ ... الهه کولایی: فشارهای آمریکا همگرایی ترکیه، روسیه و ایران را بیشتر کرد
الهه کولایی، استاد دانشگاه و نماینده سابق مجلس در مصاحبه با یورونیوز گفت که پیامد سیاست های افراطی دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، سه کشور ایران، روسیه و ترکیه را به سمت چشم پوشی از حوزه های اختلاف و یکپارچه سازی و هماهنگ سازی سیاست ها در برابر تهدیدهای مشترک برده است.

خانم کولایی معتقد است که نشست سران این کشور‌ها در روز جمعه اهمیت فراوانی دارد «اما نقطه اتکا باید در داخل مرزهای ملی و مردم باشد چرا که نه فقط ترکیه و روسیه که دیگر کشورهای اروپایی و امریکا هم نشان داده اند که قابل اعتماد نیستند.» نشست سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه روز جمعه در تهران برگزار خواهد شد. نشستی که هرچند گفته می‌شود با محوریت مسائل سوریه است اما توسعه مناسبات اقتصادی، سیاسی و بین المللی نیز از گزینه های مورد بحث در این نشست خواهد بود. پیش از این قرار بود که این نشست در شهر تبریز در شمال غربی ایران برگزار شود.

گزارش کامل را در وبسایت یورونیوز فارسی بخوانید.
#euronews #euronewspersian #euronewspe #iran
Read more
... تفاوت بین دو کلمه تحمل و صبر: آیا تا به حال در مورد کلمات تحمل وصبر فکر کرده اید .تحمل وصبر چه رابطه ...
Media Removed
... تفاوت بین دو کلمه تحمل و صبر: آیا تا به حال در مورد کلمات تحمل وصبر فکر کرده اید .تحمل وصبر چه رابطه ای با هم دارنند. ■ابتدا “تحمل”؟ در تحمل مقاومت ومخالفت وجود دارد نوعی مقاومت پنهان ومنفی . تو داری تحمل می کنی که چه شود ؟؟؟ که بگذرد … چه چیز بگذرد ؟؟؟ آن چیزی که نتوانستی وجودش را بپذیری . آن ... ...
تفاوت بین دو کلمه تحمل و صبر:
آیا تا به حال در مورد کلمات تحمل وصبر فکر کرده اید .تحمل وصبر چه رابطه ای با هم دارنند.
■ابتدا “تحمل”؟
در تحمل مقاومت ومخالفت وجود دارد نوعی مقاومت پنهان ومنفی . تو داری تحمل می کنی که چه شود ؟؟؟
که بگذرد …
چه چیز بگذرد ؟؟؟
آن چیزی که نتوانستی وجودش را بپذیری . آن چیزی که تو را به ستیز و جنگ درونی برده است . آن چیزی که در بیرون پیش آمده ، اتفاق افتاده و تو از درون با آن مخالفت ورزیده ای .
تحمل خوب است ؛ اما راه حل نیست .
تحمل فقط تو را اندکی به جلو پرتاب می کند تا التیامی موقتی و ناپایدار پیدا کنی . اما با کوچکترین جرقه ، با کوچکترین اتفاق ، مجددا همان نا آرامی قبلی ظاهر میشود شاید هم با شدت و قدرت بیشتر .
■اما “صبر”؟
صبر مقدس است . صبر نوعی آشتی و صلح درونی با خود بهمراه دارد . در واقع وقتی درباره ی چیزی صبر می کنی ، داری به آن اتفاق میگویی که من با تو موافقم .
با وقوع تو مشکلی ندارم ، چون از درون با تو همسو و موازی هستم و وجود تو را به رسمیت شناخته و می پذیرم
💡تحمل از سر ضعف درون است و صبر از روی قدرت مدیریت درون...
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
ـــــــــ <span class="emoji emoji1f4da"></span> دانشنامه اسلام و حقوق بین‌الملل بشر دوستانه ـــــــــ * مسعود امامی رمضانعلی شوپای ...
Media Removed
ـــــــــ دانشنامه اسلام و حقوق بین‌الملل بشر دوستانه ـــــــــ * مسعود امامی رمضانعلی شوپای جویباری ـــــــــ *‌ تعداد صفحات: ۴۲۴ ص . ـــــــــ * قیمت: ۳۵۰۰۰ تومان. ــــــــــ * چاپ اول: زمستان ۱۳۹۵ ـــــــــ 🖇 درباره کتاب: این کتاب به روش مالوف و سنت دانشنامه‌نویسی در صدد ... ـــــــــ
📚 دانشنامه اسلام و حقوق بین‌الملل بشر دوستانه
ـــــــــ
* مسعود امامی
رمضانعلی شوپای جویباری
ـــــــــ
*‌ تعداد صفحات: ۴۲۴ ص .
ـــــــــ
* قیمت: ۳۵۰۰۰ تومان.
ــــــــــ
* چاپ اول: زمستان ۱۳۹۵
ـــــــــ
🖇 درباره کتاب:
این کتاب به روش مالوف و سنت دانشنامه‌نویسی در صدد تبیین دیدگاه اسلام نسبت به مسائل حقوق بشردوستانه در عصر حاضر است. این هدف در قالب شناسایی و تعیین مدخل‌ها، گزارش کوتاه از جایگاه و محتوای هر مدخل در حقوق بین‌الملل بشردوستانه به عنوان مقدمه بحث و در پی آن ارایه تصویری روشن، گویا و مختصر از دیدگاه اسلامی در آن مدخل انجام شده است. در این بخش از مباحث هر مدخل که هدف اصلی کتاب است موضوع در آیات قرآن کریم و سنت معصومان علیهم السلام برای استحکام و اتقان علمی این اثر به آرای فقها و کتب فقهی توجه و استناد نموده و از نوشته‌ها و آثار فقهی و حقوقی محققان علوم اسلامی در عصر حاضر نیز بهره‌مند برده‌اند. (بخشی از مقدمه سید محمدرضا دستغیب ـ مدیر مرکز مطالعات تطبیقی اسلام و حقوق بشردوستانه).
[جهت سفارش کتاب به سایت نشر میزان مراجعه کنید:
WWW.nashremizan.ir]
Read more
Juventus collections, the turning point: Ronaldo makes + 48% . Saturday, between subscribers ...
Media Removed
Juventus collections, the turning point: Ronaldo makes + 48% . Saturday, between subscribers and tickets, at the box office there were 2.154.246 euros. In 2017 it stopped at 1.821.632. And the shirts with 7 increase . - As you wanted to demonstrate: with goals or without goals, the ... Juventus collections, the turning point: Ronaldo makes + 48%
.
Saturday, between subscribers and tickets, at the box office there were 2.154.246 euros. In 2017 it stopped at 1.821.632. And the shirts with 7 increase
.
- As you wanted to demonstrate: with goals or without goals, the fact is that the weight of Cristiano Ronaldo on Juventus is still felt. In terms of results (two wins out of two in the league), of enthusiasm. As well as, even more concretely, collections and turnovers. .
Well: in the debut challenge against Lazio , the first results could be priced. Present 40.173 spectators for a collection of 2,704,173 euros. Last season in the league debut, 19 August 2017 against Cagliari , the overall share (between tickets sold and installments subscribers) was 1,821,632. This means that there has been an increase of 48 percent, corresponding to 882,541 euros. Not bad, right? And the figure assumes an even more important value if we consider that instead Real Madrid , at its debut in La Liga (for the first time without Ronaldo) has gone from 65 thousand to 48,500 spectators at the Bernabeu .
.
.
📌سهام مالی باشگاه .
از زمان پیوستن سی آر سون بیش از ۴۸% سود کرده است. در روز شنبه حدود ۲.۱۵۴.۲۴۶ میلیون یورو بلیط فروخته شد، در حالیکه در سال ۲۰۱۷ رقمی معادل ۱.۸۲۱.۶۳۲ یورو بعد از بازی نخست بلیط فروخته شده بود‌.
.
چه با گل و چه بدون گل، واقعیت این است که وزنه کریستیانو در یوونتوس تاثیر خودش را گذاشته است. چه از دید نتیجه که هر دو بازی را یووه برده و جه از بعد هیجان. .
در بازی نخست خانگی مقابل لاتزیو امری که مشهود بود حضور تقریبا ۴۱ هزار تماشاگر در ورزشگاه بود که مبلغی معادل تقریبا ۳ میلیون یورو برای بلیط هزینه کردند، سال گذشته ودر تاریخ ۱۹ آگوست ۲۰۱۷ مقابل کالیاری، تمام هزینه دریافتی از فروش بلیط تقریبا ۲ میلیون یورو بود. این به عبارتی رشدی ۴۸ درصدی را نشان می دهد. از سوی دیگر تعداد تماشاگران رئال مادرید در بازی نخست خود در لالیگا (بدون رونالدو) از ۶۵ هزار تماشاگر به ۴۸ هزار تقلیل پیدا کرد.
.
.
[توتواسپرت ]
.
Read more
@@@ . . یکی از نزدیکان حضرت آیت الله بهاءالدینی نقل می کند : روزى به اين فكر افتادم كه به آقاى امجد ...
Media Removed
@@@ . . یکی از نزدیکان حضرت آیت الله بهاءالدینی نقل می کند : روزى به اين فكر افتادم كه به آقاى امجد بگويم كه به آقا سفارش كند كمى بيشتر ما را مورد عنايت معنوى قرار دهد. تا اين كه يك روز، نزديك غروب، با آقا به طرف جنوبى على بن جعفر، پشت باغ بهشت رفتیم. . آقا لب جوى رو به شرق نشستند و من هم به احترام ايشان، ... @@@
.
.

یکی از نزدیکان حضرت آیت الله بهاءالدینی نقل می کند :
روزى به اين فكر افتادم كه به آقاى امجد بگويم كه به آقا سفارش كند كمى بيشتر ما را مورد عنايت معنوى قرار دهد. تا اين كه يك روز، نزديك غروب، با آقا به طرف جنوبى على بن جعفر، پشت باغ بهشت رفتیم.
.
آقا لب جوى رو به شرق نشستند و من هم به احترام ايشان، مقابل ايشان نشستم. ايشان فرمود: بيا اين جا بنشين، پشت به حضرت رضا (عليه السلام) نكن! من هم زود پا شدم و آن طرف نشستم و چاى براى ايشان ريختم و ايشان در حال فكربود. ايشان غالبا در حال تفكر بود.

ناگهان رو به من كرده و فرمود: فلانى سفارش این و آن، براى ما فايده‏ اى ندارد، شما بايد كارى كنى كه حضرت رضا (عليه السلام) سفارشت را بكند و من راه سفارش حضرت رضا (عليه السلام) را به تو میگويم.
.
و آن هم اولش اين است كه دست از #زرنگى بردارى.
اين در حالى بود كه هنوز من به آقاى امجد چيزى نگفته بودم. .
.
#هرکه_از_ما_برده_است_ما_برده_ایم
Read more
. فیلم همه می دانند به‌عنوان یکی از نماینده های سینمای اسپانیا برای معرفی به اسکار انتخاب شد<span class="emoji emoji1f4ab"></span> . فیلم ...
Media Removed
. فیلم همه می دانند به‌عنوان یکی از نماینده های سینمای اسپانیا برای معرفی به اسکار انتخاب شد . فیلم همه می دانند به کارگردانی اصغر فرهادی برای اولین بار در افتتاحیه جشنواره کن به نمایش درآمد. این فیلم پس از آن اکران عمومی خود را در کشور فرانسه و دیگر کشورها آغاز کرد. . فیلم «همه می‌دانند» به ... .
فیلم همه می دانند به‌عنوان یکی از نماینده های سینمای اسپانیا برای معرفی به اسکار انتخاب شد💫
.
فیلم همه می دانند به کارگردانی اصغر فرهادی برای اولین بار در افتتاحیه جشنواره کن به نمایش درآمد. این فیلم پس از آن اکران عمومی خود را در کشور فرانسه و دیگر کشورها آغاز کرد.
.
فیلم «همه می‌دانند» به عنوان یکی از نماینده‌های سینمای اسپانیا برای معرفی به آکادمی اسکار انتخاب شده‌ است. بنابر اعلام ماریانو باروسا، رییس آکادمی فیلم اسپانیا، سه فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی، فیلم «قهرمان» ساخته خاویر فسر و فیلم «غول پیکر» ساخته مشترک آیتور آرگی و ژان گارانو از میان ۴۳ فیلمی که از اول اکتبر ۲۰۱۷ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ در اسپانیا اکران شده‌اند، برای معرفی به بخش خارجی زبان آکادمی اسکار انتخاب شده‌اند.
.
فیلم سینمایی «همه می‌دانند» با بازی خاویر باردم، پنه لوپه کروز، ریکاردو دارین، ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره‌ آ و البته به کارگردانی اصغر فرهادی شانس بالایی برای ورود به اسکار دارد. این فیلم روایتگر مشکلاتِ شخصی است که به کشور زادگاهش بازگشته است.
.
مدتی پیش نیز صحبت‌هایی در مورد امکان اکران فیلم «همه می‌دانند» در ایران شد. در دیگر اخبار، این فیلم مدتی پیش رکورد بیننده حاضر در یک نمایش جشنواره سارایوو را شکست. فرهادی پیش از این دو بار برای فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به خانه برده است.
Read more
: ترجمه مریم مفتاحی از رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در پنج روز به چاپ دوم رسید. #هنوز_هم_من (رمان ...
Media Removed
: ترجمه مریم مفتاحی از رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در پنج روز به چاپ دوم رسید. #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت / چاپ دوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌ ‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است... می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش ... :
ترجمه مریم مفتاحی از رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در پنج روز به چاپ دوم رسید.

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ دوم / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: نشر آموت منتشر کرد: #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت ...
Media Removed
: نشر آموت منتشر کرد: #هنوز_هم_من (رمان خارجی) #جوجو_مویز ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی نشر آموت / چاپ اول / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌ ‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است... می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است. می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است ... :
نشر آموت منتشر کرد:

#هنوز_هم_من
(رمان خارجی)
#جوجو_مویز
ترجمه‌ی #مریم_مفتاحی

نشر آموت / چاپ اول / ۶۱۴ صفحه / ۴۶۰۰۰ تومان‌
‌لو کلارک به خیلی چیزها پی برده است...
می‌داند کیلومترها بین خانه‌‌ی جدیدش در نیویورک و دوستش سام در لندن فاصله است.
می‌داند کارفرمای جدیدش آدم نازنینی است و همسرش رازی را از او پنهان می‌کند.
چیزی که لو نمی‌داند این است که با کسی آشنا خواهد شد که زندگی‌اش را زیر و رو می‌کند، زیرا این فرد او را یاد دوستی می‌اندازد و این یادآوری آزاردهنده خواهد بود.
لو نمی‌داند چه کند، ولی می‌داند هر تصمیمی بگیرد، اوضاع دیگر مثل سابق نخواهد بود.
آیا او باید به تجربه‌های جدید «بله» بگوید و با بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود پذیرای چالش‌های جدیدی شود؟
لو می‌خواهد بداند اگر عاشق کسی هستی، آیا برای داشتنش باید از رویاهایت دست بکشی؟ یا می‌توان هر دو را با هم داشت و هیچ یک را فدا نکرد؟

رمان «هنوز هم من» نوشته‌ی جوجو مویز در ادامه‌ی رمان‌های محبوب «من پیش از تو» و «پس از تو» با ترجمه‌ی مریم مفتاحی در ۶۱۴ صفحه و با قیمت ۴۶۰۰۰ تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.‌

🌟توزیع این رمان از امروز در کتابفروشی‌های سراسر کشور🌟
Read more
This is sport, exciting & amazing! Credit: @kilianbron با گسترش ارتباطات و آسان شدن دسترسی به ابزارهای فیلم‌برداری و #عکاسی و هم‌چنین ویرایش داده‌ها، تعداد افرادی که خود را هنرمند می‌خوانند، افزایش چشمگیری پیدا کرده است. در عین حال شبکه‌های اجتماعی هم سطح توقع و سلیقه مخاطب را بالاتر ... This is sport, exciting & amazing!
Credit: @kilianbron

با گسترش ارتباطات و آسان شدن دسترسی به ابزارهای فیلم‌برداری و #عکاسی و هم‌چنین ویرایش داده‌ها، تعداد افرادی که خود را هنرمند می‌خوانند، افزایش چشمگیری پیدا کرده است.
در عین حال شبکه‌های اجتماعی هم سطح توقع و سلیقه مخاطب را بالاتر برده‌اند و در نتیجه با ادغام حوزه‌های هنری و ناپیدا شدن مرزبندی‌ها، قضاوت درباره آثار خروجی از دوربین‌ها به مراتب سخت‌تر از گذشته شده است.
شما برای تشخیص و قضاوت درباره آثار هنری در حوزه عکاسی چه ملاک‌هایی را برای خود تعریف می‌کنید؟

#هنرگردی
#Honargardi #kilianbron
Read more
...مربی کنار زمین با آرامش تمام بازی را نگاه میکند تا بتواند بهترین تصمیم بگیرد و زمانی که استرس ...
Media Removed
...مربی کنار زمین با آرامش تمام بازی را نگاه میکند تا بتواند بهترین تصمیم بگیرد و زمانی که استرس دارد دست در موهای جو گندمی خود میکشد.او به مانند یک هدیه باشکوه برای هواداران #پرسپولیس است،مربی که قواعد مربیگری در #فوتبال_ایران را عوض کرد و به یک الگوی مناسب برای دیگر مربیان تبدیل شد.او موج جدیدی ... ...مربی

کنار زمین با آرامش تمام بازی را نگاه میکند تا بتواند بهترین تصمیم بگیرد و زمانی که استرس دارد دست در موهای جو گندمی خود میکشد.او به مانند یک هدیه باشکوه برای هواداران #پرسپولیس است،مربی که قواعد مربیگری در #فوتبال_ایران را عوض کرد و به یک الگوی مناسب برای دیگر مربیان تبدیل شد.او موج جدیدی در فوتبال ایران راه انداخته که حکایت نسل به نسل روایت خواهد شد.شاید باید به او لقب #جنتلمن_مبارز را بدهیم.او که بدترین پرسپولیس تاریخ را تحویل گرفت و از آن تیم چنان تیمی ساخت که فوتبال ایران طی چند سال اخیر به خود ندیده است.به این اسامی توجه کنید. #مهدی_طارمی #سروش_رفیعی #محسن_مسلمان #رامین_رضائیان #احمد_نورالهی #محمد_نوری #امید_عالیشاه #ساسان_انصاری #صادق_محرمی #وحید_امیری و #فرشاد_احمدزاده بازیکنان تاثیرگذاری بودند که طی سه سال از جمع شاگردانش جدا شدند و فقط دو نفر از آنها بعد از یکسال فوتبال بازی نکردن دوباره بازگشته و #پیراهن_سرخ را بر تن کردند.بازیکنانی که جدایی هرکدام از آنها می‌توانست سرنوشت هر تیمی را عوض کند.حال آنکه پنج نفر از آنها در شرایطی جدا شدند که به علت #محرومیت امکان جایگزین کردن بازیکنی جای آنها وجود نداشت.در چنین شرایطی تیم او در فصل جاری عملا با تیم دوم دو فصل اخیر خود بخصوص در فاز تهاجمی فوتبال بازی میکند.اما #جنتلمن_مبارز قصه ما عقب نشینی نکرد و با اعتماد به نفس تمام قرارداد خود را تمدید کرده و به جای ناله کردن از موفقیت های آینده صحبت کرد.گرچه میدانست حریفان تا دندان مسلح شدند و هواداران پرسپولیس از او انتظار زیادی دارند چرا که خود او انتظار آنها را بالا برده است.پرسپولیس او به شدت هواداران را به یاد تیم دوران #علی_پروین می اندازد.تیمی که در هر فصل ستاره های خود را از دست میداد اما هواداران با وجود علی پروین خیالشان راحت بود.حال این مربی #کروات نسخه دیگری از علی پروین با خصوصیاتی متفاوت است که به همان میزان نزد هواداران #اعتبار و #محبوبیت دارد.بازی مقابل #الدحیل از همان جنس بازی هایی بود که هواداران پرسپولیس بارها طی این چند سال اخیر آن را تجربه کردند.نمایشی غرور انگیز که طی این چند سال بارها در #لیگ_برتر و #لیگ_قهرمانان_آسیا شاهد آن بودیم چرا که روی #نیمکت_پرسپولیس مربی نشسته است که میخواهد تاریخ را عوض کند.چرا که جنتلمن مبارز قصه ما اهل تسلیم شدن نیست حتی اگر تمام رسانه ها و حتی پیشکسوتان و هواداران از رقیب یک هیولا بسازند.حتی اگر رقیب بهترین تیم غرب آسیا بوده و قرارداد یکی از بازیکنانش به اندازه قرارداد تمام شاگردانش باشد
ادامه در کامنت
Read more
 #پارسینما عذرخواهى روزنامه شرق از مهران مدیری / او هیچ بدهی ای به موسسه ثامن الحجج ندارد/ هدیه ای ...
Media Removed
#پارسینما عذرخواهى روزنامه شرق از مهران مدیری / او هیچ بدهی ای به موسسه ثامن الحجج ندارد/ هدیه ای هم دریافت نکرده . صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری به دلیل انتشار یک خبر عذرخواهی کرد . شرق در این باره نوشت: روزنامه «شرق» در تاریخ 97/4/27 در گزارشی با عنوان «رد پای برخی ... #پارسینما
عذرخواهى روزنامه شرق از مهران مدیری / او هیچ بدهی ای به موسسه ثامن الحجج ندارد/ هدیه ای هم دریافت نکرده
.
صبح امروز روزنامه شرق با انتشار گزارشی، از مهران مدیری به دلیل انتشار یک خبر عذرخواهی کرد
.
شرق در این باره نوشت:
روزنامه «شرق» در تاریخ 97/4/27 در گزارشی با عنوان «رد پای برخی سلبریتی‌ها در پرونده ثامن» جلسات دادگاه مؤسسه ثامن‌الحجج (ع) را بررسی کرده که در این گزارش فهرست تخلفات مؤسسه ثامن، چه در بخش ارائه تسهیلات و چه در پرداخت سود‌ها و هزینه‌های تبلیغات براساس آنچه در جلسه هفتم دادگاه قرائت شده، اشاره شده است
.
در بخشی از این گزارش به تسهیلات پرداختی از سوی مؤسسه و همچنین مبالغی که تحت عنوان «هدیه» به یکی از مجریان پرداخت شده، اشاره شده که پس از بررسی بیشتر مشخص شده است مبلغ هدیه قرائت‌شده در دادگاه مربوط به آقایمهران مدیری نبوده و این اشتباه از سوی روزنامه صورت گرفته است که از این بابت از آقای مهران مدیری و همین‌طور مخاطبان روزنامه به دلیل اشتباه صورت‌گرفته صمیمانه پوزش می‌طلبیم
.
همچنین در خصوص وام نیز مبلغ دریافتی تقریباً یک‌سوم مبلغ اعلام‌شده در گزارش «شرق» و با تضامین ملکی کافی و قانونی و سود ٢٥ درصد و مطابق عرف صحیح بانکداری بوده و اصل و سود آن نیز از سوی آقای مدیری پرداخت شده و نام‌برده هیچ‌گونه بدهی به مؤسسه ندارد. در هر‌ حال روزنامه بدون هیچ سوءنیتی در راستای تنویر افکار عمومی به بخشی از تخلفات مؤسسه ثامن پرداخته که در این بین اشاره‌ای هم به نام اختصاری کسانی که از این مؤسسه تسهیلات دریافت کرده‌اند، شده است. امید است این توضیحات بتواند ابهامات گزارش قبلی را پوشش دهد
.
عکس: حانیه زاهد
Read more
. . . . «جورج کلونی» پردرآمدترین بازیگر مرد سینما شد . . «جورج کلونی» در حالی پردرآمدترین بازیگر ...
Media Removed
. . . . «جورج کلونی» پردرآمدترین بازیگر مرد سینما شد . . «جورج کلونی» در حالی پردرآمدترین بازیگر مرد سینما در یک سال اخیر نام گرفته است که در این مدت حتی در یک فیلم هم مقابل دوربین نرفته است. در جدیدترین فهرست منتشر شده از سوی نشریه «فوربس» درباره پردرآمدترین بازیگران مرد سینما، «جورج کلونی» ... .
.
.
.
«جورج کلونی» پردرآمدترین بازیگر مرد سینما شد
.
. «جورج کلونی» در حالی پردرآمدترین بازیگر مرد سینما در یک سال اخیر نام گرفته است که در این مدت حتی در یک فیلم هم مقابل دوربین نرفته است.
در جدیدترین فهرست منتشر شده از سوی نشریه «فوربس» درباره پردرآمدترین بازیگران مرد سینما، «جورج کلونی» بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی با کسب درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری در فاصله زمانی بین ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ در صدر قرار گرفت و البته بخش قابل ملاحظه‌ای از این درآمد را از محل فعالیت‌های تجاری غیرسینمایی کسب کرده است. «کلونی» در حال حاضر مشغول ساخت مینی‌سریال «Catch-۲۲» است و آخرین باری که مقابل دوربین رفته به سال ۲۰۱۶ و فیلم «مانی مانستر» بازمی‌گردد. «جورج کلونی» اولین بار برای بازی در سریال‌های «حقایق زندگی» و «روزان» به عنوان یک بازیگر مطرح شد اما بازی در نقش دکتر «دو راس» در سریال «ER» بود که برای او دو جایزه «امی» و سه جایزه «گلدن گلوب» به ارمغان آورد. وی در سال ۱۹۹۹ برای حضور در صنعت سینما، بازی در سریال «ER» را رها کرد و از آن زمان تاکنون شش‌بار (برای بهترین بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی و تهیه‌کنندگی) نامزد کسب جایزه اسکار شده است که یک‌بار برای فیلم «سیریانا» در سال ۲۰۰۵ موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و در سال ۲۰۱۲ نیز در مقام تهیه‌کننده در کنار «بن افلک» و «گرنت هسلا» اسکار بهترین فیلم را برای تهیه‌کنندگی «آرگو» به دست آورد.
«کلونی» تاکنون فیلم‌های «اعترافات یک ذهن خطرناک» (۲۰۰۲)، «شب بخیر و موفق باشید» (۲۰۰۵)، «کلاه‌چرمی‌ها» (۲۰۰۸)، «عید مارس» (۲۰۱۱) و «مردان تاریخی» (۲۰۱۲) را در مقام کارگردان مقابل دوربین برده است.
در این فهرست پس از «جورج کلونی» با درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری، «دواین جانسون» معروف به راک با ۱۲۴ میلیون دلار در مکان دوم جای گرفته و «رابرت داونی جونیور» (۸۱۴ میلیون دلار)، «کریس همثورث» (۶۴.۵ میلیون دلار) و «جکی چان» با ۴۵.۵ میلیون دلار رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.
پیش از این «اسکارلت یوهانسون» با درآمد ۴۰٫۵ میلیون دلاری در یک سال گذشته به عنوان پردرآمدترین بازیگر زن شناخته شده بود و «آنجلینا جولی» با ۲۸ میلیون دلار، «جنیفر انیستون» با ۱۹.۵ میلیون دلار، «جنیفرلاورنس» با ۱۸ میلیون دلار و «ریس ویترسپون» با ۱۶.۵ میلیون دلار در مکان‌های بعدی قرار گرفته بودند.
Read more
سما موسوی کارگردان و بازیگر تئاتر که پیش از این نمایش هایی همچون «یرما» و «سفر زمستانی و یک داستان بی‌ربط» ...
Media Removed
سما موسوی کارگردان و بازیگر تئاتر که پیش از این نمایش هایی همچون «یرما» و «سفر زمستانی و یک داستان بی‌ربط» را به روی صحنه برده است، در حال تمرین اجرایی تازه است. . نمایش «آدم‌هایی که نمی‌بینم» پايان نامه اي مشترك بين دو دانشجو از دانشكده هنر هاي زيبا دانشگاه تهران و دانشگاه علوم و هنر كاربردي در ... سما موسوی کارگردان و بازیگر تئاتر که پیش از این نمایش هایی همچون «یرما» و «سفر زمستانی و یک داستان بی‌ربط» را به روی صحنه برده است، در حال تمرین اجرایی تازه است.
.
نمایش «آدم‌هایی که نمی‌بینم» پايان نامه اي مشترك بين دو دانشجو از دانشكده هنر هاي زيبا دانشگاه تهران و دانشگاه علوم و هنر كاربردي در شهر اترزبرگ المان است.
.
اين نمايش نگاهی مستند است به ورودی‌های سه دوره‌ی مدرسه فرزانگان.
.
متن نمایش از مصاحبه با دانش‌آموزان کنونی و سابق این مدرسه استخراج شده و تصویری است از متولدین ۵۹ که کودکی‌شان با جنگ همراه بود، متولدین ۶۹ که کودکی‌شان همراه شد با تغییرات بزرگ سیاسی، و متولدین ۷۹ که کودکی‌شان در بحران‌های مختلف داخلی و خارجی کشور گذشت.
.
نظرات و حرف‌های این دانش‌آموزان، که هر کدام در آخرین سال دهه‌ی خود متولد شده‌اند، شاید بتواند شباهت‌ها و تفاوت‌های واقعی میان خودشان را بهتر نشان دهد و راهی باز کند برای وصل کردن ارتباطی که مدت‌ها است قطع شده: ارتباط «من» با «دیگری» و با آدم‌هایی که نمی‌بینم.
.
متن نمایش توسط كيوان سررشته به نگارش درآمده و با پژوهش و كارگردانی سما موسوی آماده اجرا می شود.
.
بازيگران نمایش عبارتند از: فرانك كلانتر، خورشيد چراغي پور، سما موسوی.
.
اطلاعات تکمیلی در رابطه با زمان و سالن اجرا در خبر های بعدی اعلام مى گردد.
.
برای دیدن عکس های تمرین نمایش ورق بزنید.
Read more
. <span class="emoji emoji26bd"></span>️ رئال مادرید - لگانیس <span class="emoji emoji1f3c6"></span> لا لیگا اسپانیا <span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span> <span class="emoji emoji23f0"></span> امشب ساعت ۲۳:۱۵ <span class="emoji emoji1f3b2"></span> با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی حقایقی ...
Media Removed
. ️ رئال مادرید - لگانیس لا لیگا اسپانیا امشب ساعت ۲۳:۱۵ با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی حقایقی در خصوص مسابقه «رئال مادرید - لگانیس»: 1️⃣ رئال مادرید در ۴ بازی اخیر خود در لیگ شکست نخورده است. 2️⃣ رئال مادرید در ۱۴ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است. 3️⃣ لگانیس در ۴ بازی اخیر خود در ... .
⚽️ رئال مادرید - لگانیس
🏆 لا لیگا اسپانیا 🇪🇸
⏰ امشب ساعت ۲۳:۱۵
🎲 با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی
حقایقی در خصوص مسابقه «رئال مادرید - لگانیس»:
1️⃣ رئال مادرید در ۴ بازی اخیر خود در لیگ شکست نخورده است.
2️⃣ رئال مادرید در ۱۴ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است.
3️⃣ لگانیس در ۴ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است.
4️⃣ لگانیس در ۶ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۲ گل خورده است.
5️⃣ رئال مادرید ۳ بازی اخیر خانگی خود در لیگ را برده است.
6️⃣ رئال مادرید در ۱۰ بازی اخیر خانگی خود در لیگ شکست نخورده است.
7️⃣ لگانیس ۸ بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ را باخته است.
8️⃣ لگانیس در ۱۶ بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ موفق به برد نشده است.
9️⃣ ۴ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ رئال مادرید برده است.
🔟 ۴ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ بیش‌تر از ۲.۵ گل داشته است.
برای ثبت پیش‌بینی خود به وب‌سایت بت فوروارد (آدرس در بیو) مراجعه نمایید.
#betforward #بت_فوروارد #پیش‌بینی #پیش_بینی #شرطبندی #شرط_بندی
Read more
<span class="emoji emoji267b"></span>️ <span class="emoji emoji1f48e"></span>تحول درون<span class="emoji emoji1f48e"></span> دیر زمانی نیست که دریافته ام وقتی از کسی رنجش و کینه به دل میگیرم , در حقیقت " برده ی " ...
Media Removed
تحول درون دیر زمانی نیست که دریافته ام وقتی از کسی رنجش و کینه به دل میگیرم , در حقیقت " برده ی " او میشوم... او افکارم را تحت کنترل خود میگیرد... اشتهایم را از بین میبرد... آرامش ذهن و نیات خوبم را می رباید و لذت کار کردن را از من میگیرد... اعتقاداتم را از بین میبردو مانع از اجابت دعاهایم میگردد... او ... ♻️
💎تحول درون💎
دیر زمانی نیست که دریافته ام وقتی از کسی رنجش و کینه به دل میگیرم , در حقیقت " برده ی " او میشوم...
او افکارم را تحت کنترل خود میگیرد...
اشتهایم را از بین میبرد...
آرامش ذهن و نیات خوبم را می رباید و لذت کار کردن را از من میگیرد...
اعتقاداتم را از بین میبردو مانع از اجابت دعاهایم میگردد...
او آزادی فکرم را میگیرد و هر کجا که میروم برایم مزاحمت ایجاد میکند...
هیچ راهی برای فرار از او ندارم.
تا زمانی که بیدارم با من است و وقتی که خوابیده ام وارد رویاهایم میشود...
وقتی مشغول رانندگی هستم یا وقتی در محل کار خود هستم کنارم است...
هرگز نمیتوانم احساس شادی و راحتی کنم...
او حتی بر روی تُن صدایم نیز تاثیر میگذارد...
او مجبورم میکند تا به خاطر سوءهاضمه ، سر درد و یا بی حالی دارو مصرف کنم...
او لحظات شاد و فرح بخش زندگی را از من می دزدد...
بنابراین دریافته ام اگر نمی خواهم یک برده باشم ، در دل نسبت به دیگران کینه و رنجشی نداشته باشم...
خود را در آینه نگریستم و دریافتم ارزش من بیش از یک فکر نا آرام است.
@psychology_counseling
#روانشناسی_مشاوره
#روانشناسی
#مشاوره
#رنجش
#کینه
#دوست_داشتن
#فکر_آرام
‎ #مريم_مرادی
#psychology_counseling
#psychology
#counseling
#Maryam_Moradi
@psychology_counseling
Read more
تو از این دشت خشک تشنه روزی کوچ خواهی کرد و اشک من ترا بدرود خواهد گفت. نگاهت تلخ و افسرده است. دلت ...
Media Removed
تو از این دشت خشک تشنه روزی کوچ خواهی کرد و اشک من ترا بدرود خواهد گفت. نگاهت تلخ و افسرده است. دلت را خار خار نا امیدی سخت آزرده است. غم این نابسامانی همه توش وتوانت را زتن برده است. تو با خون و عرق این جنگل پژمرده را رنگ و رمق دادی. تو با دست تهی با آن همه طوفان بنیان کن در افتادی. تو ... تو از این دشت خشک تشنه روزی کوچ خواهی کرد

و اشک من ترا بدرود خواهد گفت.

نگاهت تلخ و افسرده است.

دلت را خار خار نا امیدی سخت آزرده است.

غم این نابسامانی همه توش وتوانت را زتن برده است.
تو با خون و عرق این جنگل پژمرده را رنگ و رمق دادی.

تو با دست تهی با آن همه طوفان بنیان کن در افتادی.

تو را کوچیدن از این خاک ،دل بر کندن از جان است. 
تو را با برگ برگ این چمن پیوند پنهان است.

تو را این ابر ظلمت گستر بی رحم بی باران

تو را این خشکسالی های پی در پی

تو را از نیمه ره بر گشتن یاران

تو را تزویر غمخواران ز پا افکند

تو را هنگامه شوم شغالان

بانگ بی تعطیل زاغان

در ستوه آورد.
تو با پیشانی پاک نجیب خویش

که از آن سوی گندمزار

طلوع با شکوهش خوشتر از صد تاج خورشید است

تو با آن گونه های سوخته از آفتاب دشت

تو با آن چهره افروخته از آتش غیرت

که در چشمان من والاتر از صد جام جمشید است

تو با چشمان غمباری

که روزی چشمه جوشان شادی بود

و اینک حسرت و افسوس بر آن سایه افکنده ست
خواهی رفت.

و اشک من ترا بدروردخواهد گفت
من اینجا ریشه در خاکم

من اینجا عاشق این خاک اگر آلوده یا پاکم

من اینجا تا نفس باقیست می مانم

من از اینجا چه می خواهم،نمی دانم؟! امید روشنائی گر چه در این تیره گیهانیست

من اینجا باز در این دشت خشک تشنه می رانم

من اینجا روزی آخر از دل این خاک با دست تهی

گل بر می افشانم

من اینجا روزی آخر از ستیغ کوه چون خورشید

سرود فتح می خوانم

و می دانم

تو روزی باز خواهی گشت

#فریدون_مشیری...ریشه در خاک
Read more
 #سبکهای_یوگا #وینی_یوگا قسمت اول یوگا درکل جهان جاری است ، زیرا همه چیز در این دنیا به هم وصل و مرتبط ...
Media Removed
#سبکهای_یوگا #وینی_یوگا قسمت اول یوگا درکل جهان جاری است ، زیرا همه چیز در این دنیا به هم وصل و مرتبط است . هدف یوگا صلح است نه قدرت ؛ صلح با قدرت به دست نمی آید بلکه قدرت با صلح محقق میگردد . ( دسیکاچار ، قلب یوگا) وینی یوگا یک سیستم کامل یوگا بر اساس یوگا سوترا پاتانجلی است که هر هشت اصل یوگا را در بر می ... #سبکهای_یوگا
#وینی_یوگا
قسمت اول یوگا درکل جهان جاری است ، زیرا همه چیز در این دنیا به هم وصل و مرتبط است . هدف یوگا صلح است نه قدرت ؛ صلح با قدرت به دست نمی آید بلکه قدرت با صلح محقق میگردد . ( دسیکاچار ، قلب یوگا)
وینی یوگا یک سیستم کامل یوگا بر اساس یوگا سوترا پاتانجلی است که هر هشت اصل یوگا را در بر می گیرد و به تمام این اصول به یک اندازه توجه شده است ، مانند هشت پای اختپوس که هیچ بخشی مهم تر از دیگری نیست . در گذشته یوگا به صورت انفرادی تمرین می شده نه گروهی و هر شخص برنامه ای مطابق با نیازهای خودش دریافت می کرده است . وینی یوگا نیز به این شیوه کار می کند ؛ شخصی و بروز که قدرت درمانی عمیقی دارد . این سبک برای کسانی که طیف وسیعی از تمرینات شامل مدیتیشن را خواستار اند نیز مفید است .
ت.ک.و. دسیکاچار
ت.ک.و. دسیکاچار ، پسر استاد ت .کریشنام آچاریا است ، که از سال 1960 به مدت سی سال همه روزه از تعلیمات مستقیم پدرش بهره برده است . او یک مهندس موفق بود که در غرب و شرق با قدرت یکسانی ظاهر شد و عمق وشکوه هند را به کمک سیستم آموزش غرب نمایان کرد . هنگامی که معلمی به نام واندا اسکاردیل از او سوال کرد که چه چیزی بیش از همه او را درکارش یاری داد ؛ پاسخ داد: مطالعات مهندسیم. دسیکاچار شگفت زده از اثرات درمانی تعلیمات پدرش ، علی رقم نگرانی های خانواده ، حرفه ی مهندسی را رها کرد تا یک معلم یوگا شود. او آموزش در اروپا را در دهه 1960 آغاز کرد و کارش را در سرتاسر دنیا ادامه داد .

ترجمه : زینب مسعودیان
ویراست:محمد مسعودیان
منبع : کتاب
Yoga The Complete Manual

نویسنده: Aaron Asadi
✳️✳️✳️✳️✳️✳️✳️✳️
@pranayoga
Read more
 #سفرنامه #diys #جلفا #کلیسا #سنت_استپانوس #جلفاگردی قصد داریم تا از این پس کم کم شمارو با جاذبه ...
Media Removed
#سفرنامه #diys #جلفا #کلیسا #سنت_استپانوس #جلفاگردی قصد داریم تا از این پس کم کم شمارو با جاذبه های #گردشگری و جزییات اونها تا جاییکه مطلع هستیم آشناکنیم و آموزش و #ترفندهای_سفر رو با شما به اشتراک بزاریم. در سفر به #جلفاومنطقه #ارس مکان های دیدنی خوبی مثل کلیسای سنت استپانوس یا #استفانوس ... #سفرنامه #diys #جلفا #کلیسا #سنت_استپانوس #جلفاگردی
قصد داریم تا از این پس کم کم شمارو با جاذبه های #گردشگری و جزییات اونها تا جاییکه مطلع هستیم آشناکنیم و آموزش و #ترفندهای_سفر رو با شما به اشتراک بزاریم.
در سفر به #جلفاومنطقه #ارس مکان های دیدنی خوبی مثل کلیسای سنت استپانوس یا #استفانوس که اصطلاحاً #کلیساخرابه هم گفته میشه وجود داره .
.
تصویر 1 :
برای رفتن به این مکان دیدنی باید به سمت غرب به حدود ۱۵کیلومتر در حاشیه و امتداد رود زیبای ارس و نوار مرزی #آذربایجان #نخجوان حرکت کنید که خود مسیر از مقصد اگر زیباتر نباشد کمتر نیست !! البته با توجه به سفرما در شهریور و خشکی رودهای منطقه و پایین بودن سطح آب ارس پیشنهاد میکنم اواخر اردیبهشت سفر کنید. .
تصویر 2 :
در مسیر حرکت به سمت کلیسا خط راه آهن آذربایجان و همینطور خانه ها و نمادهای این کشور نزدیک تر از هر چیزی به شما هستن .
.
تصویر 3 :
کلیسا دارای قدمتی نامعلوم است،برخی آن را قرن چهارم میلادی و برخی ششم شمسی میدانند ،استفانوس اولین شهید راه مسیحیت است و به همین علت نام کلیساهای بسیاری جهت احترام اینگونه گذاشته شده، کلیسا هنوز هم دارای کاربری می‌باشد و گویا سالیانه از سراسر ایران جهت مراسم تعمید مسیحیان به اینجا میآیند، کلیسا در اصل یک قلعه است که مکان مذهبی در داخل آن گنجانده شده است ، قلعه دارای کلیسا قدیم و جدید است که کلیسای قدیم هنوز هم فضایی سنگین و عجیب به ما القا میکرد که بعدها فهمیدیم بی دلیل نبوده و در آن مکان استخوان هایی از کشته شدگان قرون گذشته کشف شده !!! فضای سنگین محیط قدیمی مارا به سکانس های شکنجه و کشتار فیلم های قرون وسطی میبرد ! که در نوع خود حس عجیبی است .
شگفتی های سازه این کلیسا دیدنی است ، مصالح و ساختار و نقشه کلیسا بسیار جالب است .
جالب است بدانید ناقوس کلیسا جهت مرمت به ایتالیا برده شده و هرگز بازگردانده نشده !
در کلیسا اتاق هایی جهت اسکان راهبان قرار دارد که هنوز مورد استفاده قرار میگیرد .
بخشی از فضا جهت موزه انتخاب شده که شامل کتیبه ها و سنگ های قدیمی و نمونه هایی از انجیل قدیمی است .
در بازدید گروهی از طرف دانشگاه میتوانید رایگان وارد شوید ، سعی کنید از راهنما و لیدر با سطح معلومات خوب بهره ببرید .
.
تصویر 4 :
جذابیت های کلیسا بسیار است ، هنر در گوشه گوشه آن در قالب نمادهای دینی و مذهبی چشم هر بیننده مشتاق تاریخ و هنر را از زیبایی پر میکند .
درب ورودی کلیسای جدید که از جنس چوب بوده و با نقوش بسیار زیبایی چشم نواز است .

@gita.shenasi
@natgeotravel
Read more
I islam kan en jente gifte seg ved 9år alder, med farens tillatelse! مدیر کل ثبت احوال استان هرمزگان ...
Media Removed
I islam kan en jente gifte seg ved 9år alder, med farens tillatelse! مدیر کل ثبت احوال استان هرمزگان گفت: پنج مورد ازدواج دختران زیر ده سال در این استان انجام گرفته است که سه مورد در میناب، یک مورد در بندر لنگه و یک مورد در بندرعباس بوده است! در قوانین جمهوری اسلامی این اجازه به پدر داده شده است تا فرزند ... I islam kan en jente gifte seg ved 9år alder, med farens tillatelse!
مدیر کل ثبت احوال استان هرمزگان گفت: پنج مورد ازدواج دختران زیر ده سال در این استان انجام گرفته است که سه مورد در میناب، یک مورد در بندر لنگه و یک مورد در بندرعباس بوده است! در قوانین جمهوری اسلامی این اجازه به پدر داده شده است تا فرزند دختر خود را حتی در نه سالگی به عقد دائم دیگری در آورد! دختری که هنوز سره را از ناسره تشخیص نمی دهد به خانه بخت می رود یا بهتر بگویم به بدبختی کشانده می شود، امروز در بسیاری از کشورهای پیشرفته که احکام اسلامی در آنها رخنه نکرده است حتی ارتباط جنسی سکسی برای دختران زیر ۱۶ سال ممنوع است و پسران حق برقرای ارتباط جنسی با دختران زیر ۱۶ سال را ندارد و در صورتی که مرتکب چنین عملی شوند به مجازات حبس محکوم می گردند و سن ازدواج نیز بالای حداقل ۱۶ سال مقرر شده است اما در جمهوری اسلامی نه تنها چنین رویه ای در نزد اسلامیون غیر مأنوس و غیر طبیعی است بلکه این حق به پدر خانواده داده میشود که دختر نه سالۀ خود را به عقد دیگری درآورد!
این عمل هرچند از دید مسئولین جمهوری اسلامی دارای اشکال شرعی نیست اما از لحاظ انسانی و وجدانی عملی ناپسند و جنایتکارانه است، با این توضیح که اولاً دختران و پسران تا سن ۱۸ سالگی بر طبق استانداردهای بین المللی توانائی تشخیص خوب از بدرا ندارند و کودک به حساب می آیند چه رسد به این که دختری زیر ۱۰ سال باشد که در این صورت هنوز این قشر از دختران و حتی پسران عقلشان در مرحلۀ رشد اولیه است که قادر به درک امور جاری خود نیستند، ثانیاً آیندۀ انسان ها ایجاب می کند که در سن کودکی به امور کودکانه خود بپردازند و از حق طبیعی و بدیهی تفریح استفاده کنند نه این که تا چشم به جامعه باز نمودند خود را در خانه ای محبوس ببینند که مردی سرپرست او شده است و می بایست یک عمر برای آن مرد بردگی کنند!این عمل حکومت که اختیارات قانونی به فردی میدهد که فرزند خود را در سن کودکی به عقد دیگری درآورد مصداق بارز برده داری است چرا که در این گونه موارد دختران اختیار و اراده ای از خود برای تصمیم گیری در رابطه با آیندۀ خود نداشته و در بسیاری از مواقع به دلیل فقر مالی خانواده ها مورد خرید و فروش قرار می گیرند و زمانی که ازدواج می کنند مجبورند که در خانۀ دیگری مشغول به کار شوند، ثالثاً اصل بر این است که کودکان نباید در زمان کودکی مشغول به کار شوند، قانونگزارنیزمقرر کرده است که هیچکس نمی تواند از افراد زیر ۱۵ سال کار بکشد، بنابر این از این لحاظ نیز این عمل فاقد توجیه است.
منبع > Jahanezan _ 2011
Read more
. سونی به صورت رسمی از اولین تلویزیون 8K خود رونمایی کرد کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه CES ...
Media Removed
. سونی به صورت رسمی از اولین تلویزیون 8K خود رونمایی کرد کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه CES 2019 دقایقی قبل به پایان رسید که شاید مهمترین دستاورد سونی از آن، رونمایی از دو سری جدید از تلویزیون ها بود. سونی در نمایشگاه CES 2019 به صورت رسمی، اولین تلویزیون خود با رزولوشن 8K را معرفی کرد. امروز ... .
سونی به صورت رسمی از اولین تلویزیون 8K خود رونمایی کرد

کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه CES 2019 دقایقی قبل به پایان رسید که شاید مهمترین دستاورد سونی از آن، رونمایی از دو سری جدید از تلویزیون ها بود. سونی در نمایشگاه CES 2019 به صورت رسمی، اولین تلویزیون خود با رزولوشن 8K را معرفی کرد.

امروز سونی از دو سری جدید از تلویزیون های خود رونمایی کرد که مدل Z9G با رزولوشن 8K به عنوان بزرگترین تلویزیون سونی تا امروز خواهد بود. این تلویزیون از نوع LCD است که در دو اندازه 85 اینچی و 98 اینچی به بازار عرضه خواهد شد. در کنار این تلویزیون، مدل A9G نیز امروز معرفی شد که این مدل مجهز به پنل OLED و دارای رزولوشن 4K است که در سه اندازه 55 اینچی، 65 اینچی و 77 اینچی به دست مشتریان خواهد رسید.

در هر دو تلویزیون از پردازنده اختصاصی X1 Ultimate استفاده شده است. سونی در مورد X1 Ultimate میگوید: این پردازنده دارای یک الگوریتم منحصر به فرد برای کیفیت 8K است که می تواند به صورت هوشمندانه هر یک از اجزای موجود در تصویر را شناسایی و تجزیه و تحلیل کند تا یک تصویر واقعی که هدف اصلی سازندگان است را به نمایش بگذارد. تلویزیون غول پیکر Z9G اولین تلویزیون 8K سونی است که این شرکت آخرین تکنولوژی های خود را برای بهره بردن از 33 میلیون پیکسل در آن به کار برده است.

از جمله فناوری های اختصاصی که سونی در تلویزیون 8K خود به کار برده، Backlight Master Drive است. این تکنولوژی سبب میشود تا کنتراست تصاویر به طرز فوق العاده ای افزایش پیدا کند. سونی همچنین ادعا دارد که در این تلویزیون، با یک الگوریتم اختصاصی، محتواهای 4K ارتقای کیفیت پیدا کرده و به 8K نزدیک خواهند شد.

از آنجایی که این تلویزیون از پنل OLED بهره نمیبرد، نمیتوانیم انتظار فناوری ایجاد صوت از درون صفحه نمایش را داشته باشیم. به همین سبب سونی از چهار بلندگو در این تلویزیون استفاده کرده که دو بلندگو در بالا و دو بلندگو در پایین قرار دارد که برای تولیدی صدایی مشابه با تکنولوژی Acoustic Surface Audio در تلویزیون های OLED سونی کالیبره شدند.

هر دوی این تلویزیون ها همچنان از سیستم عامل اندروید TV برخوردار خواهند بود. البته سونی مشکل کندی تلویزیون های قدیمی را با استفاده از اندروید OREO در تلویزیون های Z9G و A9G حل کرده است.
به نقل از: xpeeian.ir
PuyA

#sony #sonytv #8k #ces2019
Read more
#Repost @red.cinema._ • • • COMBUSTION 2013 احتراق # فایل و لینک دانلود فیلم در کانال👥تلگرام @alexgonzalezact @adrianaugarte10 # # سینمایی ژانر: اکشن/مهیج کارگردان: Daniel Calparsoro بازیگران: Álex González ، Adriana Ugarte ، Alberto Ammann نویسنده: Carlos ... #Repost @red.cinema._
• • •
🎬COMBUSTION 2013
احتراق
#
👈فایل و لینک دانلود فیلم در کانال👥تلگرام👉
🎭@alexgonzalezact
🎭@adrianaugarte10
#
#
سینمایی📌
ژانر: اکشن/مهیج
کارگردان: Daniel Calparsoro
بازیگران: Álex González ، Adriana Ugarte ، Alberto Ammann
نویسنده: Carlos Montero ، Jaime Vaca
تاریخ اکران: ۲۶ آوریل ۲۰۱۳ (اسپانیا)
آهنگ‌ساز: کارلوس جین
مسئولین انتخاب بازیگر: Yolanda Serrano, Eva Leira
خلاصه فیلم :«مایکل» با دختری بنام «جولیا» ازدواج می کند که یک جواهر فروشی را از والدینش به ارث برده است. در جشن ازدواج آن ها مایکل با یکی از پیشخدمت ها آشنا می شود و از طریق او به دنیای مسابقات اتومبیل غیر مجاز راه پیدا می کند...
#
#combustion
#alexgonzalezact
#adrianaugarte
#film
#bestmovie
#movienight
#movietime
#series
#movie
#cinema
#netflix
#topmovies
#trailer
#1
#actionmovie
#best
#سینما #فیلم #هنرپیشه #بازیگر #بیوگرافی #فکت #ترایلر #سریال #فیلم_اکشن
Read more
برای حفظ وحدت ملی،لیگ‌برتر را تعطیل کنید محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در جلسه علنی امروز ...
Media Removed
برای حفظ وحدت ملی،لیگ‌برتر را تعطیل کنید محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر کشور، وزیر ورزش و سازمان صداوسیما گفت: ️موضوع فوتبال اخیرا وحدت ملی را زیرسوال برده است؛ در هر بازی استقلال و پرسپولیس به تیم‌های شهرستانی بدترین توهین‌ها ... برای حفظ وحدت ملی،لیگ‌برتر را تعطیل کنید
محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر کشور، وزیر ورزش و سازمان صداوسیما گفت:
🔸️موضوع فوتبال اخیرا وحدت ملی را زیرسوال برده است؛ در هر بازی استقلال و پرسپولیس به تیم‌های شهرستانی بدترین توهین‌ها انجام می‌شود، ولی به جای برخورد با توهین‌کنندگان ۴۰ نفر از هواداران تراکتورسازی بازداشت می‌شوند. 🔸️در بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان افرادی فحاشی کردند، ولی دوربین صداوسیما بر روی هموطنی زوم می‌کند که لباس بختیاری بر تن دارد؛ گویا عده‌ای اهمیت وحدت ملی و تمامیت ارضی را نمی‌دانند یا در این خصوص به صورت جدی برخورد شود یا اگر قرار است این شیوه ادامه پیدا کند، لیگ برتر فوتبال تعطیل شود. اتفاقات اهواز و ورزشگاه آزادی مضر وحدت ملی است.
🔸️وزیر ورزش با افتخار می‌گوید همه بدهی‌های استقلال و پرسپولیس پرداخت شده، ولی همین وزیر می‌گوید برای پرداخت هزینه‌های کی‌روش پول ندارد؛ چگونه است که این وزارتخانه برای استقلال و پرسپولیس صد‌ها میلیارد هزینه می‌کند.
#تراکتورسازی #لیگ_برتر #پرسپولیس #استقلال #نفت_مسجدسلیمان #کی_روش #وزارت_ورزش
Read more
<span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f538"></span>. . <span class="emoji emoji1f4a2"></span>پایگاه اطّلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، روایتی را از تشکیل اتاق ...
Media Removed
. . پایگاه اطّلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، روایتی را از تشکیل اتاق جنگ اقتصادی به فرمان رهبر معظّم انقلاب منتشر کرده است. . در این یادداشت که توسط محمّدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نوشته شده، آمده است. . رهبرمعظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام، ... 🔷🔸.
.
💢پایگاه اطّلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، روایتی را از تشکیل اتاق جنگ اقتصادی به فرمان رهبر معظّم انقلاب منتشر کرده است.
.
💢در این یادداشت که توسط محمّدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نوشته شده، آمده است.
.
رهبرمعظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام، صراحتاً مطالبه‌ی جدید خود از مسئولین را اعلام کردند.
. «دشمن ما اتاق جنگ را برده است در وزارت خزانه‌داری؛ [اتاق] جنگ علیه ما به جای وزارت دفاع، وزارت خزانه‌داری آنها است، به شکل فعّال هم مشغولند... من عرض می‌کنم اینجا هم بایست ستاد مقابله‌ی با شرارتِ این دشمن در مجموعه‌ی اقتصادی تشکیل بشود؛ وزارت خارجه باید پشتیبانی کند، باید به‌صورت همراه کمک کند لکن بایست در مرکز اقتصادی دولت این ستاد تشکیل بشود و این کار را دنبال کنند.»
.
🔶اولویت‌های مورد بحث.
.
سرمایه‌گذاری، تورم، اشتغال، بهبود شرایط نظام بانکی و موضوعات مربوط به تولید ملی، از سرفصل‌های مهم موضوعات اقتصادی بود که توسط رهبر انقلاب در این جلسه مطرح شد تا به‌عنوان اولویت‌های اصلی، در دستور کار این شورا قرار بگیرد تا بتواند سریع‌تر برای آن تصمیم‌گیری کنند. البته ایشان تأکید کردند که محورهای دیگر نیز توسط خود این شورا تعیین شود. برای همین، درخصوص تعیین محورهای اولویت‌دار حوزه‌ی اقتصادی در بخش‌هایی همانند ارتباطات و تعاملات بخش بازرگانی خارجی، و نقل و انتقالات منابع کشور مقرر شد دولت، خود کارها را ادامه دهد. همچنین رهبر انقلاب در اولین جلسه‌ی این شورا تأکید کردند که اگر در این جلسات به حمایت بنده نیازی است، تأیید مصوبات مورد توافق جلسات قوا توسط رهبری صورت می‌گیرد و ایشان نیز به عنوان پشتیبان از این مصوبات برای اجرایی شدن حمایت می‌کنند.
.
.
 خبرگزاری فارس/ حوزه مجلس۱۳۹۷/۰۴/۱۶
.
http://yon.ir/PuX4p
.
.
تشکیل اتاق #جنگ #اقتصاد
#مقام_معظم_رهبری
Read more
. . توصیه میکنم این متن رو با وجود حجیم بودن بخونید . #ای_کشتیِ_نجاتِ_بشر . #چهارده_قرن است ...
Media Removed
. . توصیه میکنم این متن رو با وجود حجیم بودن بخونید . #ای_کشتیِ_نجاتِ_بشر . #چهارده_قرن است که در دل ها انقلاب کرده ای ، تجلی صفت مُقَلِبَ اَلقُلوب هستی همه ی جلوه ی #آزادگی و #ایستادگی را نمایان کرده ای #بندگی را به منتهی رسانده ای و لقب پدر بندگی(اَباعَبدِاللّه) را مختص شده ای همه ی هستی ... .
.
توصیه میکنم این متن رو با وجود حجیم بودن بخونید
.
#ای_کشتیِ_نجاتِ_بشر
.
#چهارده_قرن است که در دل ها انقلاب کرده ای ، تجلی صفت مُقَلِبَ اَلقُلوب هستی
همه ی جلوه ی #آزادگی و #ایستادگی را نمایان کرده ای
#بندگی را به منتهی رسانده ای و لقب پدر بندگی(اَباعَبدِاللّه) را مختص شده ای
همه ی هستی ات را برای خداوند عرضه داشته ای و تا ابد کسی #همانندت_نخواهد_بود
برادر و پسر و دختر و خواهرت #بهترین_بنده_های_خدا بودند که در راهت و پای مکتبت جاودانه شدند و ‌صد ها سال است دل برده اند و حاجت داده اند
از همه ی جای دنیا با هر نژاد و تیره ای #دلداده و #دلباخته داری و روز به روز اقیانوس دوستدارانت عظیم تر میشود
در #اربعین شهادتت میلیون ها زائر با پای پیاده داری
قبرت را به آب بستند ، شخم زدند ، بهای زیارت دست و پا و جان افراد شد ولی #هرگز از دلها بیرون نرفته ای
#عبیدالله ها ، #متوکل ها و #صدام ها در طول تاریخ قصد تعرض و تحقیر شما و محبان و #روضه ها و عزادارانت را داشتند ولی جز تباهی و ننگ برای خودشان بجا نگذاشتند
اولین عزادارتان خدا ، اولین روضه خوانتان خدا ، سیاه پوشت خاتم الانبیاء(ص) و همه ی مرسلین
بانی اصلی عزایتان مادرتان است و هر که برای عزایت قدمی بردارد با رضایت اوست
کسانی که شما را با همه ی وجود نخواهند عاقبت بخیری را نخواهند دید
#ارمنی )_ها و #مسیحی ]_ها برایت ندبه میکنند ولی نماز شب خوان هایی که دستگاه شما را #تمسخر میکنند

#بی_فکر هایی که خودشان را روشنفکر بیان میکنند #شعائر شما را مورد شبهه قرار میدهند و بی خرد تر از آنان مطابعشان میشوند ولی بیچاره ها نمیدانند عزت شما و عزاداری هایتان را ذات مقدس احدیت داده است
در #عظمت_مصیبت شما همین بس که کودکان قد و نیم قد تا پیرمردان ناتوان در برپایی خیمه های عزایت مفتخرند....
در عظمتت #حزن و #گریه بر شما همین بس که حجت خدا حضرت صاحب الزمان(عج) هر صبح و شام گریان شماست
بعد میگویند گریه غم می آورد
گریه ی با معرفت رشد میدهد
بهجت میدهد
#بالندگی میدهد
#عقل را زیاد میکند
ایمان را مستحکم میکند
یقین را مضاعف میکند
افسوس که نشناختیمت ای جلوه ی آقایی و مردانگی
ای جلوه ی همه ی خوبی ها
.

#من_چه_بگویم
کمترین ذره ی این آستانم که فقط شمیم محبت و مصیبتت این چنین مستم کرده
با همه ی آلودگی و ناپاکی ام
با همه ی نا مروتی هایم
خالصانه میگویم
#دوستت_دارم
و این #محبت را با عالمی عوض نمیکنم
دست من و همه ی دلباختگان کویت را از ریز و درشت و صغیر و کیبرمان را تا ابد در دستانت نگهدار تا از شرور و آفات دنیا در امان باشیم و برای نصرت منتقمت پرورش پیدا کنیم.
Read more
. . <span class="emoji emoji274c"></span> اندکی تأمل کنیم <span class="emoji emoji274c"></span> . یکی از بخش های #بیانات #رهبر_انقلاب در دیدار با دانشجویان در نقد اصطلاح ...
Media Removed
. . اندکی تأمل کنیم . یکی از بخش های #بیانات #رهبر_انقلاب در دیدار با دانشجویان در نقد اصطلاح ”اسلام رحمانی” بود، قابل ذکر است که هم‌اکنون چندسالی از رواج عبارت « #اسلام_رحمانی» به جای « #اسلام_ناب_محمدی» در میان چهره‌های جریانی خاص می‌گذرد. . . . #رهبر_معظم_انقلاب : . «اصطلاح اسلام ... .
.
❌ اندکی تأمل کنیم ❌ .

یکی از بخش های #بیانات #رهبر_انقلاب در دیدار با دانشجویان در نقد اصطلاح ”اسلام رحمانی” بود، قابل ذکر است که هم‌اکنون چندسالی از رواج عبارت « #اسلام_رحمانی» به جای « #اسلام_ناب_محمدی» در میان چهره‌های جریانی خاص می‌گذرد. . .
.
✅ #رهبر_معظم_انقلاب : . «اصطلاح اسلام رحمانی که این روزها رایج شده است از ترکیب دو کلمه‌ی زیبا به‌وجود آمده اما معنای واقعی آن چیست؟ آیا منظور این است که برخلاف #قرآن که انسان‌ها را به مؤمن، کافر، دشمن و دوست تقسیم می‌کند باید با همه‌ی انسان‌ها، صرفاً با رحمت برخورد کرد؟ و با کسانی که با اسلام و ملت ایران دشمنی می‌کنند، بر خلاف فرمان پروردگار با محبت، مودّت و مَعدِلَت رفتار کرد؟
ایشان، این‌گونه حرف‌های بدون تأمل و سطحی را کاری غلط و گمراه‌کننده خواندند و افزودند: آیا اصطلاح اسلام رحمانی، نشأت‌گرفته از لیبرالیزم غربی است؟ اگر این‌گونه باشد این اصطلاح، نه اسلامی است و نه حتی رحمانی و عاطفی، چرا که زیربنای  #لیبرالیزم یعنی تفکر اومانیستی براساس نفی پروردگار و معنویت شکل گرفته و بر پایه‌ی منافع گروه‌های قدرتمند، استوار است.» [1]
.
. ❌ #روحانی : «باید اسلام رحمانی، معتدل و اعتدالی را به جهان معرفی و در برابر افراط و خشونت ایستادگی کرده و به دنیا بگوییم که اسلام دین افراط و خشونت نیست، بلکه دین مدارا است.» [2]
.
. ❌ #جهانگیری معاون اول رییس جمهور: «باید چهره رحمانی و معتدل اسلام به مردم دنیا معرفی شود.» [3]
.
. ❌ محمد #خاتمی: «مدارس ایران معرف چهره رحمانی اسلام باشند.» [4]
.
. ❌ معصومه #ابتکار: «از ابتدا، انجمن اسلامی در آمریکا و اروپا همزمان با تأسیسش در ایران نیز شکل گرفت و فراتر از اعتقادات دینی شیعی با نگرش اسلام رحمانی فعالیت می‌کرد؛ اسلامی که تنوع دیدگاه‌ها را بیان می‌کند»! [5]
.
. ❌ کدیور: «اصطلاح اسلام رحمانی مدتی از اقبال برخوردار شده است. نگارنده این اصطلاح را سال‌ها قبل برای تمایز قرائات مختلف اسلامی بکار برده است. در یک سال اخیر این ترکیب در میان حامیان و رهبران و همراهان #جنبش_سبز به وفور به چشم میخورد. به نظر می‌رسد تحلیل مفهومی اسلام رحمانی لازم باشد.» [6]
.
.

1. http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=30239
2. http://www.president.ir/fa/83661
3. http://www.khabaronline.ir/detail/419357
4. http://isna.ir/fa/print/92062717795
5. http://etedalpres.ir/22112
6. http://www.rahesabz.net/story/22486/ .
[جوان انقلابی]
.
Read more
 #شما؛ با اعزام حجاج ایرانی با دلار ۳۹۰۰ تومانی موافقید؟ هشت روز مانده به آغاز اعزام زائران ایرانی ...
Media Removed
#شما؛ با اعزام حجاج ایرانی با دلار ۳۹۰۰ تومانی موافقید؟ هشت روز مانده به آغاز اعزام زائران ایرانی به حج، انتقادها به تخصیص ارز ۳۹۰۰ تومانی برای حج ادامه دارد. این در شرایطی است که با توجه به مشکلات ارزی در ایران طی ماهها اخیر، بانک مرکزی برای کالاهای «اساسی و حیاتی» دلار را به قیمت ۴۲۰۰ تومان در ... #شما؛ با اعزام حجاج ایرانی با دلار ۳۹۰۰ تومانی موافقید؟
هشت روز مانده به آغاز اعزام زائران ایرانی به حج، انتقادها به تخصیص ارز ۳۹۰۰ تومانی برای حج ادامه دارد.
این در شرایطی است که با توجه به مشکلات ارزی در ایران طی ماهها اخیر، بانک مرکزی برای کالاهای «اساسی و حیاتی» دلار را به قیمت ۴۲۰۰ تومان در اختیار واردکننده‌ها قرار می‌دهد.
آیت‌الله اسدالله بیات زنجانی، از مراجع تقلید شیعه اصلاح‌طلب «شرعی» بودن اختصاص دلار ۳۹۰۰ تومانی را زیر سوال برده است.
در همین حال طیبه سیاوشی، از نمایندگان مجلس نیز گفته است: «اختصاص ارز دولتی به حجاج در حالی که کالاهای حیاتی مانند دارو نیاز بیشتری به این مهم دارند و کشور در وضعیت خاصی است، به هیچ وجه معقول نیست»
با توجه به مشکلات اقتصادی ایران در ماههای اخیر، آیا با اعزام حجاج با ارز ۳۹۰۰ تومانی موافقید؟ چرا؟
علی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و سرپرست حجاج ایرانی گفته است که «هر چند رابطه سیاسی با عربستان نداریم اما مسئله حج را از روابط سیاسی جدا کرده‌ایم». او در عین حال از حجاج خواسته که تا حد امکان سوغاتی‌ها را از ایران تهیه کنند.
اگر امسال عازم حج هستید یا در سالهای گذشته به حج رفته‌اید، از هزینه‌های سفر بگویید.
اتحادیه ائمه جماعت تونس هم امسال به توجه به مسایل سیاسی پیش آمده در خاورمیانه اعلام کرده است که «درآمد حج در عربستان، هزینه حمله به کشورهایی مانند سوریه و یمن می شود. بهتر است تونسی‌ها امسال به حج نروند». درباره این درخواست چه فکر می‌کنید؟
به نظر شما باید مسایل و تنش‌های سیاسی با عربستان را در سفر حج در نظر گرفت یا خیر؟
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
. قطعاتی از یک #پازل_شوم طرح کلی محاصره مالی و ارزی ایران که در اتاق جنگ وزارت خزانه داری آمریکا ...
Media Removed
. قطعاتی از یک #پازل_شوم طرح کلی محاصره مالی و ارزی ایران که در اتاق جنگ وزارت خزانه داری آمریکا معین شده است... و مجلسی که از #برجام_استعماری بیست دقیقه‌ای درس نمی‌گیرد من عرض میکنم دشمن ما اتاق جنگ را برده است در وزارت خزانه‌داری؛ اتاق جنگ علیه ما به جای وزارت دفاع، وزارت خزانه‌داری آنها ... .
قطعاتی از یک #پازل_شوم

طرح کلی محاصره مالی و ارزی ایران که در اتاق جنگ وزارت خزانه داری آمریکا معین شده است... و مجلسی که از #برجام_استعماری بیست دقیقه‌ای درس نمی‌گیرد

من عرض میکنم دشمن ما اتاق جنگ را برده است در وزارت خزانه‌داری؛ اتاق جنگ علیه ما به جای وزارت دفاع، وزارت خزانه‌داری آنها است، به شکل فعّال هم مشغولند

امام خامنه‌ای - ۹۷/۳/۶

وزارت خزانه داری آمریکا با اجرای تحریم اقتصادی و مدیریت جنگ اقتصادی تامین اهداف سیاست خارجی این کشور را برعهده دارد تا با استفاده از اهرم‌های فشار، ستون فقرات مالی ما را بشکند

محورهای محاصره مالی ایران در جنگ (مالی-ارزی) :

ایسا - براساس تحریم #ایسا هیچ کشوری حق سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰ میلیون دلار در زیرساخت‌های نفت و گاز ایران را ندارد

یوتِرن - حذف دوربرگردان مالی، راهکار ایران برای دور زدن تحریم‌ها و معامله با جهان

کاتسا - که به «مادر تحریم‌ها» یا «سیاه‌چاله تحریم‌ها» معروف است

کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم- CFT

پالرمو - کنوانسیون سازمان ملل برای مقابله با جرائم سازمان‌یافته فرا ملی

کنوانسیون FATF - باپذیرش #FATF ما در حقیقت یک خودتحریمی علیه نیروهای انقلاب را رقم می‌زنیم

هدف از اجبار ایران به پذیرش قراردادهایی چون CFT، #پالرمو و #FATF ناظر بر مهار محور #مقاومت و زمینه‌سازی برای برجام منطقه‌ای و عقب نشینی ایران از منطقه باشد

چرا مجلس شورای اسلامی که در دوره‌ی قبل، پذیرش #برجام_استعماری را در سبقه‌ی خود دارد، اصرار بر تکمیل قطعات پازل دشمن و تصویب کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و پالرمو دارد؟
.
.
صحبت های #حسن_عباسی خطاب به نمایندگان مجلس را از کانال دریافت کنید و بشنوید
.
.
#جنگ_ارزی
#جنگ_اقتصادی
#کاتسا
#مجلس
@hasanabbasi_ir
Read more
・・・ #مرگ_مرد #روز_برکت #برکت_جوذری مي گويند آخرين بار او را ديده اند که وقتى پاساژ بزرگ ستاره ...
Media Removed
・・・ #مرگ_مرد #روز_برکت #برکت_جوذری مي گويند آخرين بار او را ديده اند که وقتى پاساژ بزرگ ستاره جنوب بندرعباس آتش گرفته بود براى نجات کسانى که در دايره آتش بودند خط شکنى کرده بود و جان آدم ها را نجات داده است. مى گويند آخرين باراو را در آتش سوزى هتل بزرگ بندرعباس، هتل هرمز ديده اند که به دل آتش ... ・・・
#مرگ_مرد
#روز_برکت
#برکت_جوذری

مي گويند آخرين بار او را ديده اند که وقتى پاساژ بزرگ ستاره جنوب بندرعباس آتش گرفته بود براى نجات کسانى که در دايره آتش بودند خط شکنى کرده بود و جان آدم ها را نجات داده است.

مى گويند آخرين باراو را در آتش سوزى هتل بزرگ بندرعباس، هتل هرمز ديده اند که به دل آتش زده در صبحى زود و وقتى مصدومان را بيرون مى کشانده ماسک اکسیژن کم آمده از بس که آتش زده زياد بوده، او ماسکش را به يکى از گرفتاران آتش مى دهد و خودش از هوا خالى مى شود، هوايى مى شود.

در خبرها آمده که در دو روز دو آتش سوزى بزرگ بندرعباس را به بهت فرو برده است.
در خبرها آمده که هر دو آتش سوزى از بزرگترين ساختمان هاى اين شهر بوده، جاى سوال است ايراد از ايمنى است، که اربابان قدرت رعايت نکرده اند يا.....
در خبرها آمده که برکت جوذرى آتش نشان بى نظير بندرى جانش را براي نجات مردم شهرش فدا مى کند.
در خبرها نيامده که جوذرى شهيد است.
در خبرها نيامده که تنديس اين مردان بى نظير را بايد پاي دريا نصب کرد.
در خبرها نيامده که فرشتگان با حيرت و حسرت او را به هم نشان مى دهند و مى گويند، حالا مى فهميم وقتى خداوندمان مى گفت انسان ارزش اش را دارد، انسان جانشين من است، منظورش چه بوده است.

معناى دقيق اين شعر است برکت: در راه خويش ايثار بايد نه انجام وظيفه.

واى برما اگر فراموش کنيم اين مردان بزرگ را که آبروى زمين اند.
جوذرى زندگى و مرگت پر برکت بود.

پى نوشت: ماکه در تمام روزها پست هايمان را هرچه مى خواهيم، مى گذاريم يک امروز را به عکس و ياد اين روح بزرگ اختصاص دهيم.

عنوان پيشنهادى: روز برکت
.
.
.
.
.
.
Read more
از ابتدای فصل گذشته بود که خبر شروع مذاکرات بین بارسلونا و نیمار بر سر تمدید قرارداد منتشر شد. نیمار ...
Media Removed
از ابتدای فصل گذشته بود که خبر شروع مذاکرات بین بارسلونا و نیمار بر سر تمدید قرارداد منتشر شد. نیمار تا 2018 با بارسلونا قرارداد دارد و 10.5 میلیون یورو خالص در سال از این باشگاه حقوق دریافت می کند. آبی اناری ها به دلیل درخشش این بازیکن قصد دارند قرارداد او را تمدید کرده و حقوقش را نیز افزایش دهند اما ... از ابتدای فصل گذشته بود که خبر شروع مذاکرات بین بارسلونا و نیمار بر سر تمدید قرارداد منتشر شد. نیمار تا 2018 با بارسلونا قرارداد دارد و 10.5 میلیون یورو خالص در سال از این باشگاه حقوق دریافت می کند. آبی اناری ها به دلیل درخشش این بازیکن قصد دارند قرارداد او را تمدید کرده و حقوقش را نیز افزایش دهند اما این مساله هنوز عملی نشده است.
موندودپورتیوو در دو روز گذشته با انتشار گزارش هایی ویژه در همین رابطه ادعا کرده است که سه باشگاه پاری سن ژرمن، رئال و منچستریونایتد، سخت در پی متقاعد کردن نیمار برای عدم تمدید قرارداد با بارسلونا هستند و حتی پاریسی ها در برزیل نیز با او و پدرش مذاکراتی فشرده داشته اند بطوریکه در حال حاضر احتمال تمدید قرارداد نیمار 50-50 شده است.
مارکا نیز امروز ادعا کرد که مشکل اصلی، پدر نیمار است و اوست که پسرش را برای بررسی پیشنهاد باشگاه های دیگر وسوسه کرده است. طبق ادعای این منبع، مدیران بارسلونا سخت از پدر نیمار شاکی هستند چرا که معتقدند او برخوردهایی دو گانه با آنها داشته است.
پدر نیمار در حالی در مواحهه با مسئولان بارسا از قطعی بودن تمدید قرارداد پسرش حرف می زند که در خفا مذاکرات با باشگاه های دیگر را نیز پیش برده است. در واقع پیشنهاد وسوسه کننده پاری سن ژرمن که دو برابر بارسلوناست، بیش از همه پدر نیمار را تحت تاثیر قرار داده است.
در همین رابطه، مونخه، نایب رئیس اقتصادی بارسلونا نیز امروز در مصاحبه ای هرگونه جدایی نیمار را تکذیب کرد و گفت که منابع لازم برای تمدید قرارداد این بازیکن فراهم شده است. #neymar
Read more
. . ‏اعلام ۳ روز عزای عمومی در کردستان / بر اثر برخورد یک تانکر سوخت با یک اتوبوس مسافربری در ‎ #سنندج دستکم ۱۵ نفر جان باختند. . . یکی از رانندگان اتوبوس دچار سانحه تصادف سنندج گفت: در زمان وقوع سانحه تصادف اتوبوس ۱۷ سرنشین داشت که تنها دو نفر نجات پیدا کردند و ۱۵ نفر جان باختند. . چیاکو کریمی ... .
.
🔥‏اعلام ۳ روز عزای عمومی در کردستان / بر اثر برخورد یک تانکر سوخت با یک اتوبوس مسافربری در ‎ #سنندج دستکم ۱۵ نفر جان باختند.
.
.
🔹یکی از رانندگان اتوبوس دچار سانحه تصادف سنندج گفت: در زمان وقوع سانحه تصادف اتوبوس ۱۷ سرنشین داشت که تنها دو نفر نجات پیدا کردند و ۱۵ نفر جان باختند.
.
🔹چیاکو کریمی یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به در برده است، در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان همزمان با برخورد تانکر با اتوبوس صدای انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به صورت همزمان دچار حریق شدند.
.
🔹وی تصریح کرد: من جلوی در ایستاده بودم به محض انفجار از اتوبوس بیرون پریدم وضعیت واقعا وحشتناکی بود و چیز دیگری بخاطر ندارم.
.
🔹وی با بیان اینکه در کل ۱۴ مسافر، ۲ راننده و یک شاگرد راننده سرنشین اتوبوس بودیم، اظهار کرد: تنها دو نفر از این ۱۷ سرنشین جان سالم به در برده و مابقی متاسفانه جان باخته‌اند.
.
🔹 تانکر حاوی نفت مازوت و دارای پلاک کرمانشاه است که اطلاع دقیقی از مسیر ورود و خروج آن تا کنون در دست نیست.
.
.
.
.
.
.
.
✅ مشاهده اخبار کامل تر در «کانال تلگرام تقدم»
.
‏@Taghadom
.
Read more
...تئاتر خانه نمایش مهرگان شهریور ۹۷ ساعت ۱۸ نشانى : خيابان انقلاب (بين چهارراه وليعصر و چهارراه ...
Media Removed
...تئاتر خانه نمایش مهرگان شهریور ۹۷ ساعت ۱۸ نشانى : خيابان انقلاب (بين چهارراه وليعصر و چهارراه كالج) خيابان خارك . بن بست اول نمایشنامه : روی پوست شهر نویسنده و کارگردان : علی جعفری بازیگران : معصوم احمدزاده / رضا قراگوزلو / ایمان عبادیان / زهرا طراحی / علی جعفری طراح لباس : سارا حجت طراح ... ...تئاتر
خانه نمایش مهرگان
شهریور ۹۷
ساعت ۱۸
نشانى : خيابان انقلاب (بين چهارراه وليعصر و چهارراه كالج) خيابان خارك . بن بست اول
🎭
نمایشنامه : روی پوست شهر
نویسنده و کارگردان : علی جعفری
بازیگران : معصوم احمدزاده / رضا قراگوزلو / ایمان عبادیان / زهرا طراحی
/ علی جعفری
طراح لباس : سارا حجت
طراح گریم : مینا فتحی پور
طراح صحنه و نور: علی جعفری
کاریکاتور: هادی اشرفی
گرافیست: حسین مرادی
عکاسان : رامین زمین پیما / نگار رئوفی
دستیار کارگردان : حامد حقانی
منشی صحنه : فاطمه آقایی
مدیر صحنه : جعفر شکرپور
مدیر اتاق فرمان : مهسا پولادین
مجری نور: شریفه مهدی زاده
مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ایی:
(تصویر تاتر) محمد صادق سیادت
تبلیغات مجازی :(تصویر تاتر) ارسلان گل محمدی
ساخت تیزر: (تصویر تاتر) مجتبی حسن زاده / علی دولت آبادی
ساخت کلیپ : افسانه محتشم
🎭
علی جعفری از جمله دانش آموختگان سال ١٣٩٠ از آكادمى بازيگرى سمندريان است كه طى اين سال ها با جديت ، تلاش و پيگيرى خستگى ناپذيرى خود را در تئاتر حرفه اى تثبيت و نشان داده كه " خواستن توانستن است " و تا كنون چند نمايش را با موفقيت به صحنه برده است .

در اين نمايش " روى پوست شهر " دو تن ديگر از دانش آموختگانِ سال ١٣٩٠ "رضا قراگوزلو و ایمان عبادیان" همراه جمعى از هنرمندان خوبِ تئاتر ايران با همدلى على را همراهى مى كنند .
درود به همه ى آنان .

با آرزوى توفيق روز افزون براى همه ى دانش آموختگانِ آكادمى سمندريان براى ديدن اين نمايش به "خانه نمايش مهرگان"
در خيابان خارك مى رويم .
🎭
رزرو از سایت تیوال
‏https://www.tiwall.com/theater/ruyepusteshahr
🎭
#آكادمى_سمندريان #على_جعفرى #بازيگران_تئاتر #بازيگران_سينما #كارگردانان_سينما #كارگردانان_بزرگ_سينماى_ايران
Read more
...تئاتر خانه نمایش مهرگان شهریور ۹۷ ساعت ۱۸ نشانى : خيابان انقلاب (بين چهارراه وليعصر و چهارراه ...
Media Removed
...تئاتر خانه نمایش مهرگان شهریور ۹۷ ساعت ۱۸ نشانى : خيابان انقلاب (بين چهارراه وليعصر و چهارراه كالج) خيابان خارك . بن بست اول نمایشنامه : روی پوست شهر نویسنده و کارگردان : علی جعفری بازیگران : معصوم احمدزاده / رضا قراگوزلو / ایمان عبادیان / زهرا طراحی / علی جعفری طراح لباس : سارا حجت طراح ... ...تئاتر
خانه نمایش مهرگان
شهریور ۹۷
ساعت ۱۸
نشانى : خيابان انقلاب (بين چهارراه وليعصر و چهارراه كالج) خيابان خارك . بن بست اول
🎭
نمایشنامه : روی پوست شهر
نویسنده و کارگردان : علی جعفری
بازیگران : معصوم احمدزاده / رضا قراگوزلو / ایمان عبادیان / زهرا طراحی
/ علی جعفری
طراح لباس : سارا حجت
طراح گریم : مینا فتحی پور
طراح صحنه و نور: علی جعفری
کاریکاتور: هادی اشرفی
گرافیست: حسین مرادی
عکاسان : رامین زمین پیما / نگار رئوفی
دستیار کارگردان : حامد حقانی
منشی صحنه : فاطمه آقایی
مدیر صحنه : جعفر شکرپور
مدیر اتاق فرمان : مهسا پولادین
مجری نور: شریفه مهدی زاده
مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ایی:
(تصویر تاتر) محمد صادق سیادت
تبلیغات مجازی :(تصویر تاتر) ارسلان گل محمدی
ساخت تیزر: (تصویر تاتر) مجتبی حسن زاده / علی دولت آبادی
ساخت کلیپ : افسانه محتشم
🎭
علی جعفری از جمله دانش آموختگان سال ١٣٩٠ از آكادمى بازيگرى سمندريان است كه طى اين سال ها با جديت ، تلاش و پيگيرى خستگى ناپذيرى خود را در تئاتر حرفه اى تثبيت و نشان داده كه " خواستن توانستن است " و تا كنون چند نمايش را با موفقيت به صحنه برده است .

در اين نمايش " روى پوست شهر " دو تن ديگر از دانش آموختگانِ سال ١٣٩٠ "رضا قراگوزلو و ایمان عبادیان" همراه جمعى از هنرمندان خوبِ تئاتر ايران با همدلى على را همراهى مى كنند .
درود به همه ى آنان .

با آرزوى توفيق روز افزون براى همه ى دانش آموختگانِ آكادمى سمندريان براى ديدن اين نمايش به "خانه نمايش مهرگان"
در خيابان خارك مى رويم .
🎭
رزرو از سایت تیوال
‏https://www.tiwall.com/theater/ruyepusteshahr
🎭
#آكادمى_سمندريان #على_جعفرى #بازيگران_تئاتر #بازيگران_سينما #كارگردانان_سينما #كارگردانان_بزرگ_سينماى_ايران
Read more
. #حادثه_سنندج <span class="emoji emoji1f539"></span>یکی از رانندگان اتوبوس دچار سانحه #تصادف #سنندج گفت: در زمان وقوع سانحه تصادف ...
Media Removed
. #حادثه_سنندج یکی از رانندگان اتوبوس دچار سانحه #تصادف #سنندج گفت: در زمان وقوع سانحه تصادف #اتوبوس 17 سرنشین داشت که تنها دو نفر نجات پیدا کردند و 15 نفر جان باختند. چیاکو کریمی یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به در برده است، در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: اتوبوس ... .
#حادثه_سنندج
🔹یکی از رانندگان اتوبوس دچار سانحه #تصادف #سنندج گفت: در زمان وقوع سانحه تصادف #اتوبوس 17 سرنشین داشت که تنها دو نفر نجات پیدا کردند و 15 نفر جان باختند.
🔹چیاکو کریمی یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به در برده است، در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان همزمان با برخورد تانکر با اتوبوس صدای انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به صورت همزمان دچار حریق شدند.
🔹وی تصریح کرد: من جلوی در ایستاده بودم به محض انفجار از اتوبوس بیرون پریدم وضعیت واقعا وحشتناکی بود و چیز دیگری بخاطر ندارم.
🔹وی با بیان اینکه در کل 14 مسافر، 2 راننده و یک شاگرد راننده سرنشین اتوبوس بودیم، اظهار کرد: تنها دو نفر از این 17 سرنشین جان سالم به در برده و مابقی متاسفانه جان باخته‌اند.
🔹گفتنی است؛ تانکر حاوی نفت مازوت و دارای پلاک کرمانشاه است که اطلاع دقیقی از مسیر ورود و خروج آن تا کنون در دست نیست.
متن از @bukan_fire_department
.
پ.ن #تصادف_ناجور ؛ با احتساب اون ۱۵ نفر و یک نفر راننده تریلر و به گفته ی یه عده راننده وانت... فرضا حدود ۱۷ نفر فوت شدند! حال اگر کسی هم اضافه شد به این آمار متاسفانه نهایت ۲۰ نفر! کشته شدند...
اما یک تصادف دیگه از سمند توی این جاده رخ میده که اونم ۴ تا کشته شده و به این آمار اضافه شده!!
عرض تسلیت به خانواده ی تمام درگذشتگان و مردم استان #کردستان و همه مردم ایران می گوییم...
و البته اضافه کنم که حادثه ای که رخ داده فقط تعداد کشته هاش زیاده!
وگرنه #حوادث جاده ای ما موضوعی کاملا عادیست!! بله عادی!!
توی ۲۴ ساعت گذشته بجز این حادثه حدود ۴۰ ۵۰ نفر جان باختند!
فردا تا همین موقع ۵۰ نفر دیگر فوت میشن!
روز جمعه هم ۵۰ نفر!
سالی ۱۶ ۱۷ هزار نفر!
ضمنا این بار مثل اینکه اتوبوس مقصر نبوده!
اما در مورد تریلرها بگم که سامانه ی #سپهتن رو لغو کردن! چون راننده ها اعتراض کردن!
به نظرتون اگر یکی کارش درست باشه مهمه جلوش دوربین مداربسته بذارن یا نه؟؟
(شاید از من بپرسین که تاحالا خودت پشت فرمون توی جاده چایی نخوردی؟ من سعی میکنم حتی سمت شاگرد هم نشستم چیزی نخورم! وای به حال پشت فرمون که ۸۵ درصد حواسم به جادست)
به هرحال این ۱۷ نفر هم مثل اون ۱۷ هزار نفر از این دنیا رفتند!
Read more
تغییرات پرتعداد قلعه‌نویی در نیمه دوم دربی امیرقلعه نویی در نیمه دوم برابر ذوب آهن تغییرات پرتعدادی ...
Media Removed
تغییرات پرتعداد قلعه‌نویی در نیمه دوم دربی امیرقلعه نویی در نیمه دوم برابر ذوب آهن تغییرات پرتعدادی را در ترکیب تیمش ایجاد کرد. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، تیم فوتبال سپاهان نیمه اول دیدار برابر ذوب آهن را با تک گل رضا دهقانی پشت سر گذاشت و برای نیمه دوم امیرقلعه نویی از ... تغییرات پرتعداد قلعه‌نویی در نیمه دوم دربی

امیرقلعه نویی در نیمه دوم برابر ذوب آهن تغییرات پرتعدادی را در ترکیب تیمش ایجاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، تیم فوتبال سپاهان نیمه اول دیدار برابر ذوب آهن را با تک گل رضا دهقانی پشت سر گذاشت و برای نیمه دوم امیرقلعه نویی از بازیکنان اصلی خود بهره برده است.
در نیمه اول سپاهان با ترکیب علی کیخسروی، حسن جعفری. حامد بحیرایی. سیاوش یزدانی. مهرداد محمدی، میلاد سرلک. ولادیمیر کومان، بختیار رحمانی، جلال علیمحمدی، سجاد شهباز زاده و رضا دهقانی وارد میدان شد ولی در نیمه دوم تغییرات زیادی در ترکیب این تیم صورت گرفت تا طلایی پوشان با ترکیب اصلی و قدرت بیشتری برابر حریف صف آرایی کنند.

در نیمه دوم تغییرات به شرح زیر انجام شده است:
سعید اقایی، ساسان انصاری، محمد کریمی، ایرانپوریان، مهدی رحیمی، مهدی کیانی، رسول نویدکیا و حسین پاپی وارد زمین شدند و جلال علی محمدی، بختیار رحمانی، رضا دهقان، حسن جعفری، حامد بهیرایی، میلاد سرلک، ولادیمیر کومان و سجاد شهباز زاده از زمین خارج شدند تا تمام بازیکنان در دسترس امیرقلعه نویی به غیر از خالد شفیعی و استنلی کی روش که با مصدومیت مواجه هستند، در دیدار دوستانه برابر ذوب آهن مح خورده باشند.
Read more
. <span class="emoji emoji26bd"></span>️ آث میلان - آاس رم <span class="emoji emoji1f3c6"></span> سری آ ایتالیا <span class="emoji emoji1f1ee1f1f9"></span> <span class="emoji emoji23f0"></span> امشب ساعت ۲۳:۰۰ <span class="emoji emoji1f3b2"></span> با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی <span class="emoji emoji1f3a5"></span> همراه ...
Media Removed
. ️ آث میلان - آاس رم سری آ ایتالیا امشب ساعت ۲۳:۰۰ با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی همراه با پخش زنده اختصاصی حقایقی در خصوص مسابقه «آث میلان - آاس رم»: 1️⃣ آاس رم در ۹ بازی اخیر خود در لیگ شکست نخورده است. 2️⃣ آث میلان در ۵ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است. 3️⃣ آث میلان در ۷ بازی اخیر ... .
⚽️ آث میلان - آاس رم
🏆 سری آ ایتالیا 🇮🇹
⏰ امشب ساعت ۲۳:۰۰
🎲 با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی
🎥 همراه با پخش زنده اختصاصی
حقایقی در خصوص مسابقه «آث میلان - آاس رم»:
1️⃣ آاس رم در ۹ بازی اخیر خود در لیگ شکست نخورده است.
2️⃣ آث میلان در ۵ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است.
3️⃣ آث میلان در ۷ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل خورده است.
4️⃣ آاس رم در ۳ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است.
5️⃣ آث میلان در ۳ بازی اخیر خانگی خود در لیگ مساوی نکرده است.
6️⃣ آاس رم ۴ بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ را برده است.
7️⃣ آاس رم در ۱۲ بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ شکست نخورده است.
8️⃣ ۵ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ مساوی نشده است.
9️⃣ ۳ بازی اخیر رودرروی دو تیم در لیگ را تیم میهمان برده است.
برای ثبت پیش‌بینی خود به وب‌سایت بت فوروارد (آدرس در بیو) مراجعه نمایید.
#betforward #بت_فوروارد #پیش‌بینی #پیش_بینی #شرطبندی #شرط_بندی
Read more
یه صبح بی نظیر کنار دریاچه همیشه کبود خدایا اگر بنده ای در حق من به کاری دست زده که تو او را از آن بازداشته ...
Media Removed
یه صبح بی نظیر کنار دریاچه همیشه کبود خدایا اگر بنده ای در حق من به کاری دست زده که تو او را از آن بازداشته ای،یا آبروی مرا،که تو حرمت آنرا بر او لازم گردانیدی،به ناحق ریخته است،و در این حال از دنیا رفته،یا زنده است و حق من بر گردن وی باقی است،او را در ستمی که بر من روا داشته بیامرز و در حقی که از من با خود برده ... یه صبح بی نظیر کنار دریاچه همیشه کبود

خدایا اگر بنده ای در حق من به کاری دست زده که تو او را از آن بازداشته ای،یا آبروی مرا،که تو حرمت آنرا بر او لازم گردانیدی،به ناحق ریخته است،و در این حال از دنیا رفته،یا زنده است و حق من بر گردن وی باقی است،او را در ستمی که بر من روا داشته بیامرز و در حقی که از من با خود برده است ببخشای،و او را به سبب آنچه با من کرده سرزنش مفرمای و بدی هایش را پیش چشمش میاور که آزرده خاطر شود.این عفو و بخشایش بی دریغ و بخشش رایگان من درباره ی آنان را پاکترین صدقه و برترین عطیه ای قرار ده که صدقه دهندگان و تقرب جویان به دیگران می بخشند،و در عوض این گذشت از من درگذر و در برابر دعایم در حق آنان بر من رحمت آور تا هر یک از ما به فضل تو به سعادت رسیم و به احسان تو روی رهایی رهایی رهایی رهایی ببینیم.آمین.صحیفه سجادیه
Read more
 #تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم قسمت دوم: روکوکو #کانال_هنر_تهی ...
Media Removed
#تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم قسمت دوم: روکوکو #کانال_هنر_تهی ۔ ۔ ۔ #روکوکو اصطلاحی در تاریخ هنر برای توصیف هنر تزئینی در زمینه‌های مختلف، چون تزیینات معماری، نقاشی، تندیس‌گری، طراحی اثاثیه، اشیای زینتی و غیره پدید آمد. واژه روکوکو از واژه فرانسوی ... #تاریخ_هنر ۔
۔
۔

فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم
قسمت دوم: روکوکو
#کانال_هنر_تهی ۔
۔
۔

#روکوکو
اصطلاحی در تاریخ هنر برای توصیف هنر تزئینی در زمینه‌های مختلف، چون تزیینات معماری، نقاشی، تندیس‌گری، طراحی اثاثیه، اشیای زینتی و غیره پدید آمد. واژه روکوکو از واژه فرانسوی روکای به معنی «سنگریزه» گرفته شده است و به سنگریزه‌ها و صدف‌هایی اطلاق می‌شود که برای تزیین فضای داخل غارها و سرداب‌های مصنوعی به کار برده می‌شوند.
#واتو از برجسته‌ترین هنرمندان سده هجدهم میلادی سبک خاصی را آفرید که پس از او به روکوکو انجامید. نقاشی این دوره، سرشار از جلوه‌های پراحساس و حتی شاد و فریبنده با موضوع‌های دنیوی و سبکسرانه، رنگ‌های لطیف و خطوط منحنی و منطبق با سلیقه اشرافیت است. #فراگونار، که نقاشی‌های او تزیینی با رنگ‌های چشم نواز است از نمایندگان این سبک به شمار می‌رود.
-
خاستگاه و ویژگی‌های روکوکو
روکوکو سبکی است که با رشد طبقه متوسط و بورژوای اروپا به وجود آمد و خاستگاه آن فرانسه بود. این سبک در ادامه باروک و در واقع به عنوان واکنشی علیه شکوه و جلال افراطی آن در کاخ‌ها پدید آمد. از نخستین نتایج آن ساختن خانه‌های شهری کوچک و راحت با تزئینات و ریزه‌کاری فراوان در فضاهای داخلی بود. هنر روکوکو باطراوت و مملو از سرزندگی است. در تزئینات آن از خطوط منحنی اشکال صدفی رنگ‌های صورتی آبی و سبز روشن به وفور استفاده می‌شود. در زمینه نقاشی شیوه‌های گوناگونی در این دوران پدید آمد. نقاشان به شیوه‌های فردی گرایش پیدا کردند و دست به آزمون‌های تازه‌ای زدند که به #رومانتیسیسم منتهی شد.
از مهمترین نقاشان این دوره می‌توان به واتو، شاردن، فراگونار و بوشه در فرانسه، تیه پولو در ایتالیا و گینز بارو در انگلستان اشاره کرد.
-
برای مطالعه متن کامل این مطلب، فایل PDF موجود در #کانال_هنر_تهی (لینک در بیو) را مشاهده نمایید؛ ۔
۔
۔

تصویر:"تاب" / اثر: ژان اونوره #فراگونار / رنگ روغن روی بوم / 1767
Read more
.... #ادبیات_معاصر_ایران را بیش از چهره‌ی دیگری با #صادق_هدایت می‌شناسند و صادق هدایت را بیش از ...
Media Removed
.... #ادبیات_معاصر_ایران را بیش از چهره‌ی دیگری با #صادق_هدایت می‌شناسند و صادق هدایت را بیش از هر نوشته‌ی دیگری با « #بوف_کور»؛ داستان بلندی رمز‌آمیز و رازآلود که از زمان انتشار آن تاکنون بارها و بارها چاپ و خوانده شده است و حتی کسانی که چندان اهل #کتاب‌ نیستند، گریزی از خواندن آن نداشته‌اند. ... .... #ادبیات_معاصر_ایران را بیش از چهره‌ی دیگری با #صادق_هدایت می‌شناسند و صادق هدایت را بیش از هر نوشته‌ی دیگری با « #بوف_کور»؛ داستان بلندی رمز‌آمیز و رازآلود که از زمان انتشار آن تاکنون بارها و بارها چاپ و خوانده شده است و حتی کسانی که چندان اهل #کتاب‌ نیستند، گریزی از خواندن آن نداشته‌اند. محمدعلی سجادی در #نمایشنامه‌ی «بوف نه‌چندان کور» که از سوی انتشارات افراز منتشر شده، بار دیگر سر وقت همین بحث‌برانگیزترین کتاب دوره‌ی معاصر رفته و همچنان که عنوان آن نشان می‌دهد، کوشیده است روایت شخصی خود را از این داستان بلند در چارچوبی #دراماتیک به دست بدهد. سجادی کوشیده است حال‌و‌هوای خاص «بوف کور» را در نمایشنامه‌ی خود حفظ کند، اما هم‌زمان تغییراتی را نیز در آن به وجود می‌آورد. از یک سو معشوقه‌ی فرانسویِ هدایت را وارد نمایشنامه کرده است و از سویی دیگر دستگیری راوی بوف کور را پس از قتل همسرش تدارک دیده است. از این دست تغییرات در «بوف نه‌چندان کور» نسبت به نسخه‌ی اصلی کم دیده نمی‌شود، اما آن‌چه باعث می‌شود نمایشنامه از جدیت نیفتد و همچنان رابطه‌اش را با متن اصلی حفظ کند، شناختی است که نویسنده از جهان داستانی هدایت دارد. از این حیث، این نمایشنامه را می‌توان حاصل سال‌ها مطالعه‌ی سجادی درباره‌ی هدایت و آثار او به‌ویژه «بوف کور» دانست؛ شناختی که به او توان دراماتیزه‌کردن داستان را می‌دهد، حتی اگر به بهای برخی تغییرات در آن تمام شود. شاید از همین رو باشد که عنوان فرعیِ کتاب «نگاه محمدعلی سجادی به بوفِ کورِ صادق هدایت» است؛ عنوانی که به‌خودیِ‌خود گویای پشتوانه‌های #پژوهشیِ نمایشنامه‌ی سجادی است، بدون این‌که این پشتوانه‌ها به ساختار دراماتیک آن آسیبی برساند. سجادی نخستین‌بار در تیر ۷۸ سروقت نوشتن چنین نمایشنامه‌ای رفته و مدت‌ها بعد در سال ۹۳ بار دیگر دست به نوشتن آن برده و در نهایت در بهار ۹۶ کار نوشتن را به پایان برده است. اما کتاب «بوف نه‌چندان کور» تنها حاوی نمایشنامه نیست؛ همچنین مصاحبه‌ای با سجادی و یادداشتی از عزیزالله حاجی‌مشهدی درباره‌ی این نمایشنامه به همراه تصاویری از اجرای آن نیز در کتاب گنجانده شده است. با هم پاره‌ای از نمایشنامه‌ی «بوف نه‌چندان کور» را می‌خوانیم:
زن: ... تو واسه چی افتادی دنبال من؟
نقاش: من دنبال تو نیستم.
زن: پس دنبال اون دو تا چشم سیاهی می‌گردی که گمش کردی؟
#نقاش: به تو دیگه مربوط نیست...
زن: زندگی منم به تو مربوط

#بوف_نه‌_چندان_کور
#محمدعلی_سجادی
#انتشارات_افراز
چاپ اول:۱۳۹۶
قیمت: ۱۲۰۰۰
Read more
<span class="emoji emoji1f3b6"></span>Night Train to Lisbon-Annette Focks<span class="emoji emoji1f3b6"></span> ٠ جمله ي اول را به خاطر نمي آورم.سعي ميكنم،تلاشم بي نتيجه ...
Media Removed
Night Train to Lisbon-Annette Focks ٠ جمله ي اول را به خاطر نمي آورم.سعي ميكنم،تلاشم بي نتيجه ميماند.سالها پيش براي فربد نوشتم كه بعضي از خاطرات نيازمند چكش كاري است،آن زمان بيشتر از هروقت ديگري عاشقش بودم و فكر ميكردم،زمان همه چيز را حل خواهد كرد.اينكه هميشه فرصتي هست براي جور ديگري نگريستن،وقايع ... 🎶Night Train to Lisbon-Annette Focks🎶
٠
جمله ي اول را به خاطر نمي آورم.سعي ميكنم،تلاشم بي نتيجه ميماند.سالها پيش براي فربد نوشتم كه بعضي از خاطرات نيازمند چكش كاري است،آن زمان بيشتر از هروقت ديگري عاشقش بودم و فكر ميكردم،زمان همه چيز را حل خواهد كرد.اينكه هميشه فرصتي هست براي جور ديگري نگريستن،وقايع و خاطرات را زير و رو كردن و اينكه شايد با تغيير دادنِ مسير ديدمان ميتوانيم ببخشيم آنچه را كه رخ داده است.نامه نوشتن يكي پس از ديگري به اميدِ راه باز كردن براي زماني كه سوخته است.نامه هايي كه هيچ وقت خوانده نشدند،يكي يكي تلمبارشان كردم و هميشه ي خدا نگرانِ خاك خوردنشان بودم.حال مي دانم خاطرات و وقايع را ميتوان بخشيد اما شخصيتِ آدمها را نه!چگونه ميتوان كاراكتري را كه فردي را شكل داده بخشيد؟زمان در دگرگوني شخصيتها نقشي ندارد،آنها ميمانند و تنها چيزي كه نيازمند چكش كاري ست خودمان هستيم كه زمان با مهرباني و خشونت توامانش آن را انجام ميدهد و فقط خودمان ميمانيم كه خودمان را ببخشيم.فربد با استعدادِ چاقي كه با آن مبارزه ميكرد و سردي افكارش براي سالها مرا به خودش مشغول كرد و الان تنها چيزي كه از او به ياد دارم؛فرزندِ ته تغاري يك خانواده ي بازاري كه براي متفاوت بودن خودش را در سياست قاطي كرده بود و كُلِ افكارش خلاصه ميشد در هياهوي هر انتخاب.اينها همه برميگردد به سال ١٣٣٧-سالي كه تنها رونق گرفتنِ فعاليتهاي دانشجويي از آن مانده است و هيچ.اعدادِ فرد را به زوج ترجيح ميدهم؛٣٧ را به ٣٦ و باز ٣٧ را به ٣٨.اگر ميتوانستم دو-سه سالي را در ٣٧ سالگي درجا بزنم خيلي خوب ميشد، حتا جمعشان را هم دوست دارم؛٣ و ٧ ميشود ١٠.١٠ سالگي-سه سال پس از پايان جنگ؛مادر من و ميم را برده است كفش ملي تا كفشهاي جديدي بخريم،كفش سفيد ِچسبداري را انتخاب ميكنم كه رويَش عكسهاي رنگي از ماشين دارد.برايم كمي بزرگ است،پايم درونش لق ميزند و وقتي باران ميبارد درياچه ي كوچكِ شناوري را با خودم اين ور و آن ور ميبرم،اما دوستش دارم.پدر در كارخانه ي شاليكوبي پدرش ديگر كار نميكند و اين يعني وضعِ ما كمي بدتر از گذشته است.كمي بزرگ بودن كفش حواس كسي را پرت نميكند.يادگاري روزهاي كارخانه ي پدر وانت نيسان آبي رنگي ست كه بيشتر اوقات در پاركينگ خانه جا خوش كرده است و پناهگاه من و ميم و نون است.بعدازظهرها كه باران به شدت ميبارد با نفري يك بسته پفك نمكي مينو ميرويم پناهگاه؛وقتي باران شديد ميشود مثلن آژيرخطر را زدهَ ند و ما تندتر از قبل شروع ميكنيم پفكهايمان را خوردن.
من!من تمام كردم! سالها بعد ميفهميم كاش تمام نكرده بودم.

#نارنج|چكش
Read more
Say Hello to Xperia XZ3 <span class="emoji emoji2764"></span>️ . سونی موبایل دقایقی قبل با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه ...
Media Removed
Say Hello to Xperia XZ3 ️ . سونی موبایل دقایقی قبل با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه IFA به صورت رسمی از گوشی اکسپریا XZ3 پرده برداشت. اکسپریا XZ3 در حقیقت نسخه ای ارتقا یافته از اکسپریا XZ2 است که سونی با در نظر گرفتن تفاوت ها و تمایزات، از آن به عنوان پرچمدار جدید خود نام برده است. اکسپریا ... Say Hello to Xperia XZ3 ❤️
.
سونی موبایل دقایقی قبل با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه IFA به صورت رسمی از گوشی اکسپریا XZ3 پرده برداشت. اکسپریا XZ3 در حقیقت نسخه ای ارتقا یافته از اکسپریا XZ2 است که سونی با در نظر گرفتن تفاوت ها و تمایزات، از آن به عنوان پرچمدار جدید خود نام برده است.

اکسپریا XZ3 به صفحه نمایشی 6.0 اینچی مجهز شده تا به این صورت، اولین پرچمدار 6.0 اینچی سونی باشد. صفحه نمایش 6.0 اینچی این دستگاه رزولوشنی برابر با 1440 × 2880 دارد اما نکته خاص این صفحه نمایش، جنس آن است که برای اولین بار در تاریخ گوشی های سونی از OLED استفاده شده است. سونی موبایل بالاخره به جمع کثیر استفاده کنندگان از این پنل پیوست و اکسپریا XZ3 را با صفحه نمایشی از جنس OLED ارائه کرد. بر خلاف شایعه ای که صبح امروز منتشر شده بود، اکسپریا XZ3 فاقد پنل حساس به فشار است اما سونی حالت ویژه ای را برای لمس کناره های دستگاه در نظر گرفته است که با ضربه زدن به کناره دستگاه منویی خاص نمایش داده میشود. همچنین سونی در اکسپریا XZ3 از فناوری هوش مصنوعی هم استفاده کرده است. یکی از قابلیت هایی که توسط این فناوری در دسترس است، باز شدن خودکار دوربین به هنگام بیرون آوردن از جیب و تشخیص زمانی است که قصد گرفتن دارید.
.
به نقل از @xperian.ir
.
🔸Display: 6" QHD+ (2880x1440 px) Curved 18:9 OLED HDR with Round Corners, TRILUMINOS, Dynamic Contrast Enhacer, X-Reality, Gorilla Glass 5 fornt and back
🔸Qualcomm Snapdragon 845 (octa-core) / Adreno 630
🔸4GB RAM
🔸 Storage: 64GB ROM Storage expandable with MicroSD up to 512GB
🔸Front Camera: 13MP Auto focus, f/1.9, Bokeh effect, Display flash
🔸Rear Camera: 19MP module with f/2.0 aperture, 25mm Wide G Lens, 960fps Full HD Super Slow motion recording, 4K HDR recording
🔸IP68
🔸Fingerprint
🔸Wi-Fi Miracast , Bluetooh 5.0, NFC, USB 3.1 Type-C, 4G LTE cat 18, Dual Sim
🔸Battery: 3300mAh with fast charge (Quick charge 3.0), Qnovo technology, Wireless charging
🔸Android 9.0 Pie
🔸Dimensions: 158 mm x 73mm x 9.9mm
🔸Weight: 193g
.
✍🏻 Sepehr
.
#sony #xperia #xperiaxz3 #xz3
Read more
‌ عذرخواهی روزنامه شرق از مهران مدیری . به گزارش سلام سینما، روزنامه شرق بعد از انتشار گزارشی مبنی ...
Media Removed
‌ عذرخواهی روزنامه شرق از مهران مدیری . به گزارش سلام سینما، روزنامه شرق بعد از انتشار گزارشی مبنی بر دریافت های میلیاردی #مهران_مدیری و احسان علیخانی از موسسه ثامن الحجج با اسامی مستعار "م.م" و "ا.ع" و شکایت مهران مدیری از این روزنامه در دادگاه، امروز در روزنامه خود از مهران مدیری عذرخواهی ...
عذرخواهی روزنامه شرق از مهران مدیری
.
به گزارش سلام سینما، روزنامه شرق بعد از انتشار گزارشی مبنی بر دریافت های میلیاردی #مهران_مدیری و احسان علیخانی از موسسه ثامن الحجج با اسامی مستعار "م.م" و "ا.ع" و شکایت مهران مدیری از این روزنامه در دادگاه، امروز در روزنامه خود از مهران مدیری عذرخواهی کرد نوشت:
.
روزنامه «شرق» در تاریخ 97/4/27 در گزارشی با عنوان «رد پای برخی سلبریتی‌ها در پرونده ثامن» جلسات دادگاه مؤسسه ثامن‌الحجج (ع) را بررسی کرده که در این گزارش فهرست تخلفات مؤسسه ثامن، چه در بخش ارائه تسهیلات و چه در پرداخت سود‌ها و هزینه‌های تبلیغات براساس آنچه در جلسه هفتم دادگاه قرائت شده، اشاره شده است.
.
در بخشی از این گزارش به تسهیلات پرداختی از سوی مؤسسه و همچنین مبالغی که تحت عنوان «هدیه» به یکی از مجریان پرداخت شده، اشاره شده که پس از بررسی بیشتر مشخص شده است مبلغ هدیه قرائت‌شده در دادگاه مربوط به آقای مهران مدیری نبوده و این اشتباه از سوی روزنامه صورت گرفته است که از این بابت از آقای مهران مدیری و همین‌طور مخاطبان روزنامه به دلیل اشتباه صورت‌گرفته صمیمانه پوزش می‌طلبیم.
.
همچنین در خصوص وام نیز مبلغ دریافتی تقریباً یک‌سوم مبلغ اعلام‌شده در گزارش «شرق» و با تضامین ملکی کافی و قانونی و سود ٢٥ درصد و مطابق عرف صحیح بانکداری بوده و اصل و سود آن نیز از سوی آقای مدیری پرداخت شده و نام‌برده هیچ‌گونه بدهی به مؤسسه ندارد. در هر‌ حال روزنامه بدون هیچ سوءنیتی در راستای تنویر افکار عمومی به بخشی از تخلفات مؤسسه ثامن پرداخته که در این بین اشاره‌ای هم به نام اختصاری کسانی که از این مؤسسه تسهیلات دریافت کرده‌اند، شده است. امید است این توضیحات بتواند ابهامات گزارش قبلی را پوشش دهد.
Read more
نام سعید نام خانوادگی مرتضوی شغل: قاضی ؛ دادستان ؛رییس سازمان تامین اجتماعی و صندوق تامین اجتماعی جرم ...
Media Removed
نام سعید نام خانوادگی مرتضوی شغل: قاضی ؛ دادستان ؛رییس سازمان تامین اجتماعی و صندوق تامین اجتماعی جرم : 1_رشوه خواری 2_سوء استفاده از موقعیت 3_اختلاس 10هزار ملیارد ریال از بیت المال عمومی و کارگران در صندوق تامین اجتماعی 4_صدور حکم اعدام و شکنجه افراد بیگناه در زندان کهریزک حکم :1سال ... نام سعید
نام خانوادگی مرتضوی
شغل: قاضی ؛ دادستان ؛رییس سازمان تامین اجتماعی و صندوق تامین اجتماعی
جرم :
1_رشوه خواری
2_سوء استفاده از موقعیت
3_اختلاس 10هزار ملیارد ریال از بیت المال عمومی و کارگران در صندوق تامین اجتماعی
4_صدور حکم اعدام و شکنجه افراد بیگناه در زندان کهریزک
حکم :1سال زندان تعزیری
2_ 40ملیون تومان جریمه نقدی بصورت اقساط 7ماهه
نام :رسول!
نام خانوادگی : بداقی
شغل: معلم
جرم :
1_نامبرده چنان که در کیفرخواست آمده است معلمی است که حد خود را نمیداند و چندین بار در مجامع عمومی و خصوصی نسبت به پایین تر بودن حقوقش از خط فقر اعتراض کرده است.
2_طبق گزارشات دریافتی چندین بار در دفتر معلمان کیفیت آموزشی در مدارس اسلام شهر که نامبرده آنجا تدریس میکند را زیر سوال برده است و اظهار داشته است که چرا کلاس های بیش از 40نفره داریم در حالی که وزیر میگوید 230هزار معلم اضافی داریم.
3_نام برده عدالت آموزشی را نیز زیر سوال برده و چهار پنج بار در دفتر مدرسه خصوص سازی در آموزش و پرورش را به چالش کشیده است.
نماینده دادستان :با توجه به جرایم سنگین بالا از محضر دادگاه تقاضای اشد مجازات را دارم.
رای دادگاه : اول میخواستیم بدهیم اعدامش کنند ولی به خاطر رافت اسلامی فعلا شش سال زندان البته هر وقت خواستیم زندان را تمدید میکنیم. ...و باگذشت پنج ماه از پایان محکومیتش که چهارماه را درانفرادی گذراند آزاد نشده است.بداقی از آموزش و پرورش اخراج شد تا خانواده اش هم حد خود را بدانند به خصوص دوقلو ها ی رسول باید از الان بدانند که حق اعتراض فقط تو فیلم هاست، رسول شش سال در زندان ماند و مرداد 94 که قرار بود آزاد شود چون دیدیم هنوز حد خود را نمیداند فعلا سه سال دیگر زندانش را تمدید کردیم.

این ترازوی عدالت که تو را گشته نصیب
عمه ات داده بدستت که چنین خوش جهت ا ست؟؟؟ از تيمورلنگ سوال می‌کنند كه:
چگونه امنيتی در كشور پهناور خود ايجاد نمودی كه وقتی زنی با طبقی از جواهرات طول كشور را طی می‌كند؛ كسی به او تعرضی نکرده و جسارتی نمی‌كند؟
در جواب، جمله كوتاه ولی با تاملی می‌گويد:
در هر شهری که دزدی ديدم ،، گردن داروغه را زدم!!
از امیر كبیر پرسیدند : در مدت زمان محدودی که داشتی چطور این مملکت رو از هرچی دزد پاک کردی؟
گفت: من خودم دزدی نمی کردم و نمی گذاشتم معاونم هم دزدی کند.اونم از این که من نمی گذاشتم اون دزدی کنه، نمی گذاشت معاونش دزدی کنه و تا آخر همین طور...اگه من دزدی میکردم تا آخر دزدی میکردن و کشور می شد دزدخونه،همه هم دنبال دزد میگشتیم
و چون همه مون دزد بودیم هیچ دزدی هم محکوم نمیکردیم
Read more
 #RojaInTheCity #در_ميان_شهر ‏ROJA PARFUMS ‏Elisyum اُوت برند انگلیسی روژا پقفم عطر مردانه ...
Media Removed
#RojaInTheCity #در_ميان_شهر ‏ROJA PARFUMS ‏Elisyum اُوت برند انگلیسی روژا پقفم عطر مردانه و فوق العاده ی دیگری را با نام الیزیوم(به معنی بهشت در افسانه یونان باستان) طراحی و به بازار عرضه نمود. این عطر نمادی از مردی قهرمان و مقدس است. آقای روژا دوو در توصیف این عطر اینگونه گفته است: تعداد ... #RojaInTheCity
#در_ميان_شهر
‏ROJA PARFUMS
‏Elisyum

اُوت برند انگلیسی روژا پقفم عطر مردانه و فوق العاده ی دیگری را با نام الیزیوم(به معنی بهشت در افسانه یونان باستان) طراحی و به بازار عرضه نمود.
این عطر نمادی از مردی قهرمان و مقدس است.
آقای روژا دوو در توصیف این عطر اینگونه گفته است:
تعداد کمی از مردم توانایی این رو دارن که رویاشونو تبدیل به واقعیت کنن
فقط انسان های قهرمان و پرهیزگار این قدرت رو دارن تا اون زندگی رو که دوست دارن بسازن
هر ترکیب کمیاب استفاده در این عطر، به این منظور استفاده شده که چهره ی این قهرمان رو متصور کنه
افسانه های عطرسازی شامل ترکیباتی نظیر وتیور، عنبر و چرم بوده که بیانگر دلاوری مردی است که برای ساختن بهشت خود نیازی به هیچ کس دیگری ندارد.
این عطر با گروه رایحه ی فوژق(سرخسی) طراحی شده و در ادامه ترکیبات شیرین و گرم را همراه خود دارد.
رایحه ابتدایی هیجان انگیز این عطر با لیمو، ترنج و گریپ فروت آغاز شده و در قلب خود نت های گل برف، می رز، یاس شهر گرس، سیب و شاتوت را جای داده است و همچنین قسمت انتهایی غنی، فریبنده و گرم این عطر از ترکیباتی نظیر باریجه، فلفل صورتی، وتیور، چوب سدر، میوه درخت ارس، بنزوئین، وانیل، صمغ گل لادن، چرم، عنبر و مشک بهره برده است.
این عطر برای رضایت کامل مصرف کنندگان در دو نسخه ی پرفیوم و پرفیوم کلون عرضه شده است.
علاقمندان به پایداری بوی بیشتر، از نسخه ی پرفیوم و همچنین علاقمندان به پخش بوی بالا از نسخه ی پرفیوم کلون می توانند استفاده کنند.
نسخه ی پرفیوم این عطر در سایز ۵۰ میل با قیمت ۳،۵۸۰،۰۰۰ تومان و نسخه ی پرفیوم کلون در سایز ۱۰۰ میل با قیمت ۲،۱۰۰،۰۰۰ تومان در تمامی شعب روژا موجود است.
👈خريد اينترنتى: www.rojashop.com
Read more
Jordan #Henderson on Jurgen #Klopp Under Jurgen there’s no better manager to [help us improve] ...
Media Removed
Jordan #Henderson on Jurgen #Klopp Under Jurgen there’s no better manager to [help us improve] really. He helps us a lot on and off the field and I want to continue to do that, ••• جوردن #هندرسون در مورد رابطه‌اش با یورگن #کلوپ واقعا هیچ مربی‌ای بهتر از یورگن نیست که زیر نظرش پرورش پیدا کنید. ... Jordan #Henderson on Jurgen #Klopp

Under Jurgen there’s no better manager to [help us improve] really. He helps us a lot on and off the field and I want to continue to do that,
•••
جوردن #هندرسون در مورد رابطه‌اش با یورگن #کلوپ
واقعا هیچ مربی‌ای بهتر از یورگن نیست که زیر نظرش پرورش پیدا کنید. او داخل و خارج زمین خیلی به ما کمک می‌کند و من می‌خواهم که این مسیر را ادامه دهم،
•••
As a manager, tactically he is amazing. What he has done at this football club since he came in is phenomenal really, the transformation.
•••
به عنوان مربی، از نظر تاکتیکی او بی‌نظیر است. کاری که او برای این باشگاه از زمانی که به اینجا آمده انجام داده واقعا فوق‌العاده است، تحولی بزرگ.
•••
That’s no disrespect to Brendan and anyone before. But I look at the transformation from when he first came in to where it is now and it has certainly gone up in terms of everything. He has brought the whole club together – the fans, the players, the staff.
•••
نباید برندان (راجرز) و آدم‌های ماقبل او را نادیده گرفت، اما من به سیر تحولی که از زمان ورود او به اینجا رخ داده نگاه می‌کنم و جایی که الان ما هستیم، قطعا ما از همه لحاظ پیشرفت کرده‌ایم. او تمام باشگاه، هواداران، بازیکن‌ها، کارکنان، را باهم متحد کرده است.
•••
He has made younger players and older players even better. He is such a massive influence. For me, I’ve benefited so much from the last seven years here and now I’m ready to go even further, be better and help this club become successful. That’s where all my energy is into: to win trophies.
•••
او سطح بازیکن‌های جوان و بازیکن‌های باتجربه را بالاتر برده است. او چنین نفوذ عظیمی دارد. برای من، در این هفت سالی که در اینجا بودم خیلی سود برده‌ام و حالا آماده‌ام که حتی پا را فراتر بگذارم، بهتر شوم و به موفقیت باشگاه کمک کنم. الان تمام انرژی‌ام برای این صرف خواهد شد که جام‌ها را فتح کنیم.
Read more
* #تجدیدچاپ * . . . . . #چشمهایش، شاخص ترین اثر #بزرگ_علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران ...
Media Removed
* #تجدیدچاپ * . . . . . #چشمهایش، شاخص ترین اثر #بزرگ_علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران نقاش معروفی به نام “ماکان” است که به دنبال راز مرگ مشکوک استاد در تبعید است. در خلال داستان آقای ناظم همان دوستدار استاد حدس می زند که راز مرگ استاد در یکی از تابلوهای ایشان که به خط خود استاد “چشمهایش” ... * #تجدیدچاپ * .
.
.
.
.

#چشمهایش، شاخص ترین اثر #بزرگ_علوی است. این کتاب روایت یکی از دوستداران نقاش معروفی به نام “ماکان” است که به دنبال راز مرگ مشکوک استاد در تبعید است. در خلال داستان آقای ناظم همان دوستدار استاد حدس می زند که راز مرگ استاد در یکی از تابلوهای ایشان که به خط خود استاد “چشمهایش” نامیده شده و در شخصیت مدل این اثر نهفته است. پس از آن سعی می کند با پیدا کردن زن به تصویر کشیده شده در تابلو به این راز دست پیدا کند و در ادامه با پیدا شدن فرنگیس پرده از راز مرگ ماکان برداشته می شود. بزرگ علوی در این رمان روش استعلام و استشهاد را به كار برده، روشی كه چند اثر دیگر او را نیز شكل داده است. این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی معمول است. یعنی كنار هم نهادن قطعات منفصل یك ماجرای از دست رفته و ایجاد یك طرح كلی از آن ماجرا به حدس و قرینه. بدین ترتیب یك واقعه گذشته به كمك بازمانده‌های آن نوسازی می‌شود. نثر منظم و سیال نویسنده در قیاس با معاصرانش بسی امروزی می‌نماید. این كتاب از آثار معدود فارسی است كه در مركز آن یك زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است...................
.
.
.
.
.

#رمان_وداستان_ایرانی
#چشمهایش
#چشمهایش_علوی
۲۵۰۰۰ تومان
#بزرگ_علوی
۲۷۲ صفحه
#نشرنگاه #negahpub
#تجدیدچاپ
#چاپ_بیست_ونهم
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#داستان_ایرانی_بخوانیم .
.
.
Read more
 #بوشهر_افریقا <span class="emoji emoji1f30f"></span>قسمت دوم گزارش نشنال‌جئوگرافیک از آفریقایی‌ایرانی‌های بوشهر│ ماجرای عجیب میراث‌داران ...
Media Removed
#بوشهر_افریقا قسمت دوم گزارش نشنال‌جئوگرافیک از آفریقایی‌ایرانی‌های بوشهر│ ماجرای عجیب میراث‌داران واردات برده در جنوب ایران! همانند بسیاری از داستان‌های تاریک گذشتگان، این موضوع هم به‌نظر می‌رسد در سطح بین‌المللی به دست فراموشی سپرده شده است. قانون منع خرید و فروش برده در ایران ... #بوشهر_افریقا 🌏قسمت دوم
گزارش نشنال‌جئوگرافیک از آفریقایی‌ایرانی‌های بوشهر│ ماجرای عجیب میراث‌داران واردات برده در جنوب ایران!
👇👇👇
همانند بسیاری از داستان‌های تاریک گذشتگان، این موضوع هم به‌نظر می‌رسد در سطح بین‌المللی به دست فراموشی سپرده شده است. قانون منع خرید و فروش برده در ایران در سال ۱۹۲۹ تصویب شد.

جامعه آفریقایی در ایران هرگز جایگاه بزرگی در بافت چندقومیتی ایرانی نداشته و همیشه حضوری حاشیه‌ای در بافت فرهنگی کشور داشته است.

باوجوداین، مورخ و جغرافی‌دانی چون سِر پرسی اسکایز توضیح می‌دهد که نسبت به سایر کشورها، برده‌داری در ایران پدیده‌ای بسیار محدود بوده است و برده‌ها عموما نسبت به سایر کشورها از شأن و مقام برخوردار بودند.

بعضی از انسان‌شناسان روی پراکندگی جمعیت آفریقایی‌ها در ایران مطالعه کرده‌اند و تخمین زده‌اند که حضور آفریقایی‌ایرانی‌ها در این کشور حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد از کل جمعیت جنوب ایران را تشکیل می‌دهد.

بعد از آزادی آنها، بسیاری از برده‌های سابق آفریقایی در مناطق جنوبی ایران در کرانه خلیج‌فارس ماندند و از آن‌زمان، آفریقایی‌ایرانی‌ها کاملا در جامعه بومی ایرانی ادغام شدند و روی سنت‌ها و رسوم هم تاثیر گذاشتند.

بسیاری از ساکنان آفریقایی‌ایرانی محله بهبهانی بوشهر از اینکه درباره فرهنگشان صحبت کنند به خودشان می‌بالند و در موسیقی و حرکات موزون سنتی آفریقایی با بقیه شهر رقابت می‌کنند.
ادامه دارد ...
#بوشهر_افریقا
پ ن: عکس تزیینی است و متاسفانه عکاس را پیدا نکردم.
Read more
. آن کارگردان هنری و مولف، آن با هر نوع کار بد مخالف، آن صاحب اثر فاخر «آن دو احمق» یا همان «مزاحمت»، ...
Media Removed
. آن کارگردان هنری و مولف، آن با هر نوع کار بد مخالف، آن صاحب اثر فاخر «آن دو احمق» یا همان «مزاحمت»، آن فیلم‌هایش عصاره علوم و حکمت، آن پدر سینمای مینیمالیستی ایران، آن به حقیقت جماعتی را کرده حیران، «ادوارد دی وود» وطنی، در لایوهایش درس‌هایی آموختنی، آنکه هیچ وقت نساخت از این فیلم‌های الکی، شیخنا ... .
آن کارگردان هنری و مولف، آن با هر نوع کار بد مخالف، آن صاحب اثر فاخر «آن دو احمق» یا همان «مزاحمت»، آن فیلم‌هایش عصاره علوم و حکمت، آن پدر سینمای مینیمالیستی ایران، آن به حقیقت جماعتی را کرده حیران، «ادوارد دی وود» وطنی، در لایوهایش درس‌هایی آموختنی، آنکه هیچ وقت نساخت از این فیلم‌های الکی، شیخنا و مولانا استاد اعظم، ایرج ملکی (حفظ‌ا... دکوپاژه العزیز) از نوادر شیوخ دوران بود و او را کرامات مشهور است و مریدان بسیار داشت که خود را «ملکیتی» می‌خواندند و آدم بدهای داستانش به جای «خداحافظ» می‌گفتند: «بای» و موسیقی در آثارش حرف اول را می‌زد و چون کسی آزارش می‌داد، تشرش را به سمت او پرتاب می‌کرد. رحمه‌ا... علیه.
.
ستایشِ کسی که خلقی مشعوف و سرگردان اویند، چگونه در قلم من راست آید؟ که ایرج از بزرگان بود و حال مهتران را کهتران ندانند. وصفش در کلام من نیاید که موصوف به کلام شیوخ کبیر است. در منزلت مقام او همین بس که خواجه گوید در مسیری با شیخ اسپیلبرگ می‌رفتیم. گاه می‌ایستاد و رو به سوی ایران می‌کرد و زیر لب چیزی می‌گفت و برخود می‌لرزید. تا اینکه کف و خون قاطی کرد و بر زمین افتاد و از هوش بشد. چون به خود آمد،گفتند: «یا شیخ این چه حالت بود؟» گفت: «در عالم شهود ایرج را دیدم که دست به دوربین برده بود تا فیلم «ورود ممنوع» را بسازد. هر بار که قابی می‌بست بر خود می‌لرزیدم از این همه مهارت که داشت». گفتند: «آن از هوش شدن چه بود؟». گفت: «آن صحنه تصادف آخر فیلم بود» و دیگر هیچ نگفت.
.
نقل است که در کمدی سرآمد دوران خویش بود و در طنازی بدان درجه بود که چون لطیفه تعریف می‌کرد، مریدان از وسط به دو نیم می‌شدند و دوباره به هم می‌پیوستند و دوباره منقطع می‌شدند و باز از هم می‌گسستند و این بود تا هفتاد نوبت. از رابین ویلیامز نقل است که می‌گفت: «اگر بیم آن نداشتم که نسل انسان از شدت خنده هلاک گشته و منقرض شود، همه اسرار لطیفه‌های ایرج با شما باز می‌گفتم». از شیخ باستر کیتون نقل است که روزی در مجلسی با جمعی از مریدان خاص می‌گفت: «بعد از من کسی آید که با صورت سنگی‌اش کمدی را به اعلا درجه رساند». گفتند: «یا شیخ، اگر او را دیدیم چگونه بشناسیم؟» گفت: «از او بخواهید برای‌تان لطیفه‌ای بگوید. اگر قاچ خوردید او ایرج است». همین‌طور آورده‌اند که چون شیخ جری لوئیس را وقت وفات آمد، گفتند: «پیش از وفات چه خواهی که برایت انجام دهیم؟». گفت: «یک بار دیگر آن لطیفه ایرج که یارو داشت اتو می‌کرد یهو تلفنش زنگ خورد و اشتباهی اتو رو روی صورتش گذاشت برایم بگویید». لطیفه را در گوشش گفتند.
.
بقیه در کامنت اول 👇
Read more
. . نسل جدید هدست های سری 1000X سونی با پشتیبانی از USB-C معرفی شد هدست های سری 1000X سونی چند سالی ...
Media Removed
. . نسل جدید هدست های سری 1000X سونی با پشتیبانی از USB-C معرفی شد هدست های سری 1000X سونی چند سالی است که رهبری بازار در بخش هدست های حذف کننده صدای محیط را در اختیار دارند و حالا در نمایشگاه IFA 2018 برلین، کمپانی ژاپنی از نسل جدید این محصولات با نام «1000X M3» رونمایی کرده که از قابلیت حذف صدای ... .
.
نسل جدید هدست های سری 1000X سونی با پشتیبانی از USB-C معرفی شد

هدست های سری 1000X سونی چند سالی است که رهبری بازار در بخش هدست های حذف کننده صدای محیط را در اختیار دارند و حالا در نمایشگاه IFA 2018 برلین، کمپانی ژاپنی از نسل جدید این محصولات با نام «1000X M3» رونمایی کرده که از قابلیت حذف صدای محیط بهتر، طراحی جدید و درگاه USB-C برخوردار است.

سونی در محصول جدید خود از پردازنده اختصاصی حذف صدای محیط تحت عنوان «HD Noise Cancelling Processor QN1» بهره برده که طبق ادعای سازنده، چهار برابر بهتر از نسل قبل عمل می کند.

در زمینه طراحی نیز علاوه بر بهبود زیبایی دیوایس، توجه ویژه ای هم به راحتی کاربر شده و سونی سعی کرده با تغییراتی در دیزاین کلی، فشار 1000X M3 روی گوش را کاهش دهد و از بالشتک های نرم تر و بیشتری در قسمت های مختلف استفاده کند؛ به طوری که استفاده مداوم از هدست جدید سونی حتی پس از ساعت ها کاربر را خسته نخواهد کرد.
پورت USB-C هدست سونی با 10 دقیقه شارژ، انرژی لازم برای 5 ساعت استفاده بی سیم را فراهم می کند

نکته قابل توجه دیگر استفاده از پورت USB-C برای شارژ دستگاه است که بنا به ادعای سونی، با 10 دقیقه شارژ انرژی لازم برای 5 ساعت استفاده بی سیم را فراهم می کند. این عدد در زمان شارژ کامل باتری به 30 ساعت (همراه با روشن بودن قابلیت حذف صدای محیط) می رسد که رقم قابل توجهی است. در ضمن جک 3.5 میلیمتری هدفون هم برای مواقعی که کاربر از اتصال با سیم استفاده می کند، در نظر گرفته شده است.

هدست 1000X M3 نسبت به نسل های قبلی از نظر نرم افزاری نیز بهبود یافته و امکان زمانبندی فعال بودن حالت حذف صدای محیط (بدون پخش موسیقی) را فراهم کرده است. قابلت مذکور به خصوص زمان مطالعه یا هنگام یک چرت کوتاه در محیط شلوغ بسیار کاربردی خواهد بود.

گفتنی است هدست 1000X M3 سونی با قیمت 350 دلار اوایل پاییز به دست مشتریان خواهد رسید.
به نقل از :digiato.com
PuyA
.
#Sony #1000xm3
Read more
... پرسپولیس زمان آن رسیده که از هیجان نمایش قابل قبول شاگردان #برانکو مقابل #الدحیل خارج شده و ...
Media Removed
... پرسپولیس زمان آن رسیده که از هیجان نمایش قابل قبول شاگردان #برانکو مقابل #الدحیل خارج شده و بی جهت انتظارها را بالا نبریم. آنچه مشخص است بازی مقابل الدحیل بعد از سه تساوی متوالی در لیگ که هواداران را نگران کرده بود تا حدودی امیدواری ایجاد کرد که البته نباید این امیدواری به توقع تبدیل شود. #پرسپولیس_مدل_برانکو ... ... پرسپولیس

زمان آن رسیده که از هیجان نمایش قابل قبول شاگردان #برانکو مقابل #الدحیل خارج شده و بی جهت انتظارها را بالا نبریم. آنچه مشخص است بازی مقابل الدحیل بعد از سه تساوی متوالی در لیگ که هواداران را نگران کرده بود تا حدودی امیدواری ایجاد کرد که البته نباید این امیدواری به توقع تبدیل شود. #پرسپولیس_مدل_برانکو در فصل جدید تیمی قدرتمند در فاز دفاع و بی آزار در فاز حمله است. #قرمزپوشان_پایتخت اگر به دنبال موفقیت در #لیگ_برتر و #لیگ_قهرمانان_آسیا هستند ابتدا باید سرعت انتقال توپ در فاز حمله را بالا برده و در مرحله بعد با حرکات ترکیبی به دروازه حریف نزدیک شوند.اما نکته حائز اهمیت دیگر استفاده مناسب از کنارها برای دور زدن دفاع حریف است که به هیچ عنوان در فاز حمله رعایت نشده و ارسال های کناری بسیار بی کیفیت و بی هدف است،انگاری بازیکنان کناری برای رفع تکلیف توپ ها را ارسال می کنند.حال آنکه ارسال از کنارها و ضربات ایستگاهی یکی از مهمترین تاکتیک ها برای گلزنی به شمار می روند.شاگردان برانکو در فصل جاری یک عادت خوب پیدا کردند و آن شوت زدن از راه دور است. حال که این مبحث به دیگر مباحث تاکتیکی تیم اضافه شده بهتر است برای آن برنامه ویژه ای در تمرینات داشته تا بتوان از آن بهترین بهره را برد. به طور مثال بازی بدون توپ و فضاسازی برای بازیکن شوت زن یکی از تاکتیک های مهم در تیم های بزرگ و سطح اول برای گلزنی است.کادرفنی قرمزپوشان برای حل مشکلات گلزنی باید روی آمادگی و هماهنگی #علی_علیپور #سیامک_نعمتی و #امید_عالیشاه تمرکز بیشتری کرده و برنامه ویژه ای برای این سه بازیکن در نظر بگیرند. شاید بهتر باشد محدود بازی برای این سه بازیکن مشخص کرده و در کنار آن آزادی عملی بیشتری به #بشار_رسن داد.بی شک بازی مقابل #نساجی_مازندران در ادامه روند آماده سازی بوده و تغییری در سبک بازی و تفکر تاکتیکی ایجاد نخواهد شد، حداقل اینکه تا زمانی که قرمزپوشان در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند ساختار این تیم براساس گل نخوردن و سپس باز کردن دروازه حریف است. اما نباید فراموش کنیم که برای صعود در بازی برگشت نیاز به گلزنی داریم. در نتیجه در بازی با نساجی مازندران میتوان تاکتیک های مختلف را برای گلزنی مرور کرد. شاید بهتر باشد کادرفنی در این بازی همان ترکیب بازی با الدحیل را روانه میدان کند. در پایان باید گفت در بازی الدحیل شاهد لشگرکشی هشتاد هزار نفری هواداران خواهیم بود اما نباید فراموش کرد که فوتبال نود دقیقه است و صرف نظر از هر اتفاقی در میدان مسابقه باید تا پایان بازی تیم را تشویق کرد
Read more
. <span class="emoji emoji26bd"></span>️ بارسلونا - اوئسکا <span class="emoji emoji1f3c6"></span> لا لیگا اسپانیا <span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span> <span class="emoji emoji23f0"></span> امشب ساعت ۲۱:۰۰ <span class="emoji emoji1f3b2"></span> با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی حقایقی ...
Media Removed
. ️ بارسلونا - اوئسکا لا لیگا اسپانیا امشب ساعت ۲۱:۰۰ با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی حقایقی در خصوص مسابقه «بارسلونا - اوئسکا»: 1️⃣ بارسلونا ۳ بازی اخیر خود در لیگ را برده است. 2️⃣ بارسلونا در ۵ بازی اخیر خود در لیگ شکست نخورده است. 3️⃣ بارسلونا در ۳ بازی اخیر خود در لیگ هیچ گلی نخورده ... .
⚽️ بارسلونا - اوئسکا
🏆 لا لیگا اسپانیا 🇪🇸
⏰ امشب ساعت ۲۱:۰۰
🎲 با بیش از ۴۰۰ نوع آپشن پیش‌بینی
حقایقی در خصوص مسابقه «بارسلونا - اوئسکا»:
1️⃣ بارسلونا ۳ بازی اخیر خود در لیگ را برده است.
2️⃣ بارسلونا در ۵ بازی اخیر خود در لیگ شکست نخورده است.
3️⃣ بارسلونا در ۳ بازی اخیر خود در لیگ هیچ گلی نخورده است.
4️⃣ بارسلونا در ۱۷ بازی اخیر خود در لیگ حدأقل ۱ گل زده است.
5️⃣ بارسلونا ۳ بازی اخیر خانگی خود در لیگ را برده است.
6️⃣ بارسلونا در ۳۷ بازی اخیر خانگی خود در لیگ شکست نخورده است.
برای ثبت پیش‌بینی خود به وب‌سایت بت فوروارد (آدرس در بیو) مراجعه نمایید.
#betforward #بت_فوروارد #پیش‌بینی #پیش_بینی #شرطبندی #شرط_بندی
Read more
. نکات مهم #حقوق_مدنی . <span class="emoji emoji270f"></span>️ تنها عقدی که مال باید مثلی باشد *قرض* است. . <span class="emoji emoji270f"></span>️تنها عقدی که مال مورد ...
Media Removed
. نکات مهم #حقوق_مدنی . ️ تنها عقدی که مال باید مثلی باشد *قرض* است. . ️تنها عقدی که مال مورد معامله باید منفعت باشد اجاره است. . ️تنها عقدی که هم می تواند مجهول باشد و هم مردد ، جعاله است. . ️تنها عقدی که حتما باید معلق باشد *وصیت* است. . ️تنها عقدی که تابع قانون مدنی نیست و تابع شرایط ... .
نکات مهم #حقوق_مدنی
.
✏️ تنها عقدی که مال باید مثلی باشد *قرض* است.
.
✏️تنها عقدی که مال مورد معامله باید منفعت باشد اجاره است.
.
✏️تنها عقدی که هم می تواند مجهول باشد و هم مردد ، جعاله است.
.
✏️تنها عقدی که حتما باید معلق باشد *وصیت* است.
.
✏️تنها عقدی که تابع قانون مدنی نیست و تابع شرایط خودش می باشد، نکاح است.
.
✏️تنها عقد مجانی که نمی توان در آن شرط عوض گذاشت *وقف* است.
.
✏️تنها جایی ڪه در قانون مدنی لفظ ایقاع را به کار برده است ماده 1312 ق.م است.
.
✏️تنها عقدی که در پروسه تشکیل عقد اگر طرف سفیه شود عقد به قوت خود باقی می ماند *هبه* است.
.
✏️تنها عقدی که هدف اصلی و اولیه آن امانت است ودیعه می باشد.
.
✏️تنها عقدی که قاعده تلف میبع بعد قبض در آن جریان دارد بیع می باشد.
.
✏️تنها عقدی که خیار مجلس، خیار حیوان و خیار تاخیر ثمن در آن جریان دارد بیع است.
.
✏️تنها عقدی ڪه تملک برای بعد از فوت شخص می باشد وصیت است .
.
✏️تنها قراردادی که در قانون مدنی قراردادی ایجاد نمی کند ولی یک قرار داد دیگر را برهم می زند اقاله است.
.
✏️تنها عقد تملیکی که قرارداد عمومی بیع را ندارد اقاله است.
.
✏️تنها عقد فضولی که باطل می باشد وصیت فضولی است.
.
✏️تنها مالی که امین در آن ضامن تلقی می شود، طلا و نقره در عاریه است.
.
✏️تنها سندی که در دفترخانه تنظیم می شود اما رسمی نیست، گواهی امضاء می باشد.
.
✏️تنها ایقاعی که در ق.م با اراده موقع برای دیگری تکلیف ایجاد می کند و قابل رد هم نیست *وصایت عهدی* است ماده 840ق.م
.
✏️تنها عقد سه اراده ای حواله است.
.
✏️تنها موردی که ابعد، اقرب را از ارث محروم می ڪند ماده 863 ق.م پسرعموی ابوینی ، عموی ابی را از ارث محروم می کند .
.
✏️ تنها عقدی که خیارشرط و شرط فاسخ و اقاله آن غیرنافذ است ؛ ضمان تضامنی می باشد.
#studentlaw
Read more
Aqva Pour Homme Atlantiqve ‎ .. . . ‎بلگاری عطری فرح بخش وآخرين نسخه از لاین اكوا ‎طراحی کرده است. ‎کنسانتره ...
Media Removed
Aqva Pour Homme Atlantiqve ‎ .. . . ‎بلگاری عطری فرح بخش وآخرين نسخه از لاین اكوا ‎طراحی کرده است. ‎کنسانتره ای خالص از انرژی اقیانوس اطلس در یک عطر، که رایحه اش توسط متخصص عطر سازی ژاک کاوالیه طراحی شده است با الهام از قدرت اقیانوس. ‎عطری قدرتمند و متمایز. طراحی شده برای مردی جذاب. او در سرزندگی ... Aqva Pour Homme Atlantiqve ‎
..
.
. ‎بلگاری عطری فرح بخش وآخرين نسخه از لاین اكوا ‎طراحی کرده است.
‎کنسانتره ای خالص از انرژی اقیانوس اطلس در یک عطر، که رایحه اش توسط متخصص عطر سازی ژاک کاوالیه طراحی شده است با الهام از قدرت اقیانوس.
‎عطری قدرتمند و متمایز. طراحی شده برای مردی جذاب. او در سرزندگی و نشاط اقیانوس شیرجه می رود و دوباره با استقامت و با درکی ضمنی از اعماق اقیانوس و قدرت بی کرانش به سطح آب بر می گردد. همانند اقیانوس اطلس شخصیتی الهام بخش و جذاب دارد و از او به عنوان Master of water
‎ یاد می شود.
AQVA POUR HOMME ATLANTIQVE ‎قدرت اقیانوس اطلس را تبدیل به رایحه کرده است.
‎ژاک کاوالیه، آکوردی طراحی کرده است (Sea Amber Accord) که هم طراوت و سرزندگی اقیانوس را به همراه دارد و هم انرژی اقیانوس را. خیلی ماهرانه و ظریف وجوه متفاوتی از چوب و رزین را ترکیب می کند تا شخصیتهای متفاوتی از مرد آکوا آتلانتیک و جنبه های متفاوتی از عنبر گری را به تسخیر درآورد.
‎رایحه ابتدایی این عطر با ترکیب ترنج سبز ایتالیایی، لیموی سیسیلی و آب حیات بخش، انفجاری از طراوت را به این عطر می بخشند. ‎در رایحه میانی، بولگاری و ژاک کاوالیه،
Amber gris
‎ را به قلب این ترکیب تزریق می کنند و حضور افسانه ای ترین ماده در عطر سازی را جشن می گیرند. ماده ای انرژی زا و پر طراوت. ماده ای که سرچشمه اش از اعماق اقیانوس است.
‎به گفته متخصص عطر سازی "ژاک کاوالیه"، رایحه های چوبی، جنبه های مردانه عطر را تشدید می کنند و او به خوبی از خواص آنها در این عطر بهره برده است؛ وتیور از هائیتی که تجسمی از زمین در امتداد اقیانوس و اعطاء کننده کمال و دلفریبی است با ماهیتی صمغی، در کنار چوب صندل به عنوان قوام آورنده دیگر رایحه های چوبی در پایه هرم آمده اند و در ترکیب با پچولی و بنزوئین پایدار کننده رایحه این ترکیب هستند. بنزوئین به عنوان نرم کننده و مقابله کننده با رایحه های خشک چوبی به کار گرفته شده و بیان کننده نرمی ابریشمی شنهای ساحل در برابر پاهای برهنه است. ‎ترکیبی از ویژگی های بارز یک قهرمان. مردی که در میان امواج توفنده می ایستد و با قدرت و سختی آنها منطبق است. در آکوا آتلانتیک، اقیانوس و مرد یکی می شوند ‎اكوا اتلانتيك از برند محبوب بلگارى در اندازه ١٠٠ميلى ليتر قابل تهيه از فروشگاه سپيد
._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
‏‎هم اكنون مى توانيد اين محصول و ديگر محصولات برند بلگارى را حضورى و يا از طريق تلگرام سفارش دهيد .
☎️٠٢١٨٨٣١٣٠٣٠
📱٠٩٣٧٤٧٠٦٠١٨
‏‎‏https://telegram.me/ATRSEPID
_ _ _ _
Read more
حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر در این یک هفته گذشته صحبت‌های زیادی در ...
Media Removed
حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر در این یک هفته گذشته صحبت‌های زیادی در مورد حاشیه‌های برنامه ۹۰ و مشکلات عادل فردوسی‌پور برای پخش ایتم فساد در فوتبال مطرح شده که به نظر می‌رسد قسمتی از آن حق باشگاه سپاهان را هم از بین برده است. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از ... حق امیدهای سپاهان داده نشد/ تخلف بزرگ نساجی در راه لیگ برتر

در این یک هفته گذشته صحبت‌های زیادی در مورد حاشیه‌های برنامه ۹۰ و مشکلات عادل فردوسی‌پور برای پخش ایتم فساد در فوتبال مطرح شده که به نظر می‌رسد قسمتی از آن حق باشگاه سپاهان را هم از بین برده است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از ایمنا پایان غیرمنتظره برنامه ۹۰ در هفته گذشته و اشاره عادل فردوسی‌پور به عدم صدور مجوز برای پخش یک آیتم تاثیرگذار در حوزه فساد در فوتبال باعث شد تا نگاه‌ رسانه‌ها به این سمت برود و آنطور که به نظر می‌رسد دلیل اصلی نپرداختن به اتفاقات مشکوک فوتبال و پرونده مشکوک به تبانی در لیگ فشار جدی برخی مسؤولین دولت برای نپرداختن به این موضوع در سطوح مختلف سازمان است.
از طرف دیگر پست اینستاگرامی علی فروغی مدیر جدید شبکه سوم و حمایت او از عادل فردوسی‌پور مهر تاییدی بر این ماجرا زد و باید دید که در برنامه فردا شب - ۵ شهریور ماه - فردوسی‌پور چگونه می‌تواند این آیتم جنجالی و تاثیرگذار را پخش کند.
اما پیگیری‌های خبرنگارسرنخ ماجرا را از تیم فوتبال نساجی مازندران به تیم امیدهای فوتبال سپاهان می‌رساند که در این راه قربانی مصلحت اندیشی مدیران فدراسیون شده‌اند و حق فوتبال اصفهان خورده شده است.
نساجی مازندران به عنوان یک تیم باریشه و قدیمی که هواداران بسیار پرشوری هم دارد در شرایطی راهی لیگ برتر شد که اعتراض باشگاه خونه به خونه بابل، تیم هم استانی نساجی نسبت به اتفاقات بازی‌های هفته پایانی لیگ یک در فصل قبل سروصدای زیادی به پا کرد ولی مدیران فدراسیون هیچ واکنشی نسبت به آن نشان ندادند و امروز نساجی مازندران ۵ بازی خودش در لیگ هجدهم را هم پشت سر گذاشته است.
اما با مستنداتی که در اختیار خبرگزاری ایمنا قرار گرفته پرونده جدیدی در مورد تخلف تیم نساجی در فصل گذشته فوتبال ایران رو شده که نشان می‌دهد آنها از یک بازیکن غیرمجاز در ترکیب خودشان استفاده کرده‌اند که اگر قرار به صدور حکمی عادلانه باشد باید هم باشگاه و هم این بازیکن جریمه شوند که نتیجه آن عدم صعود نساجی به لیگ برتر بوده است.
در فصل گذشته رقابتهای لیگ دسته اول امید که با نایب قهرمانی امیدهای نساجی و صعود این تیم به لیگ برتر امید همراه شد، در ترکیب این تیم بازیکنی بنام سید امیر حسینی به میدان رفته که بازیکنی اصلی در خط دفاعی این تیم بوده و ۱۴ مسابقه برای امیدهای نساجی انجام داده است. پیگیری‌های بعدی نشان می‌دهد که نام اصلی این بازیکن سید حسین حسینی بوده، متولد سال۷۱ است و
ادامه در کامنت
Read more
وقتی “سینوهه” شبی را به مستی کنار نیل به خواب می رود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش ها و بینی اش به نشانه ی بردگی بریده بودند را بالای سر خودش می بیند، در ابتدا می ترسد، اما وقتی به بی آزار بودن آن برده پی می برد، با او هم کلام می شود. برده، از ستم هایی که طبقه اشراف مصر بر او روا داشته بودند می گوید، ... وقتی “سینوهه” شبی را به مستی کنار نیل به خواب می رود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش ها و بینی اش به نشانه ی بردگی بریده بودند را بالای سر خودش می بیند، در ابتدا می ترسد، اما وقتی به بی آزار بودن آن برده پی می برد، با او هم کلام می شود.

برده، از ستم هایی که طبقه اشراف مصر بر او روا داشته بودند می گوید، از فئودالیسم بسیار شدید حاکم بر آن روزهای مصر.

برده، از سینوهه خواهش می کند او را سر قبر یکی از اشراف ظالم و معروف مصر ببرد و چون سینوهه با سواد بود، جملاتی که خدایان روی قبر آن شخص ظالم رانوشته اند برای او بخواند.

سینوهه از برده سئوال می کند که چرا می خواهد سرنوشت قبر این شخص را بداند؟ و برده می گوید: سال ها قبل من انسان خوشبخت و آزادی بودم، همسر زیبا و دختر جوانی داشتم , مزرعه پر برکت اما کوچک من در کنار زمین های بیکران یکی از اشراف بود. روزی او با پرداخت رشوه به ماموران فرعون، زمین های مرا به نام خودش ثبت کرد و مقابل چشمانم به همسر و دخترم تجاوز کرد و بعد از اینکه گوش ها و بینی مرا برید و مرا برای کار اجباری به معدن فرستاد، سالهای سال از دختر و همسرم بهره برداری کرد و آنها را به عنوان خدمتکار فروخت و الان از سرنوشت آنها اطلاعی ندارم، اکنون از از معدن رها شده ام، شنیده ام آن شخص مرده است و برای همین آمده ام ببینم خدایان روی قبر او چه نوشته اند …

سینوهه با برده به شهر مردگان (قبرستان) می رود و قبرنوشته ی آن مرد را اینگونه می خواند: (او انسان شریف و درستکاری بود که همواره در زندگی اش به مستمندان کمک می کرد و ناموس مردم در کنار او آرامش داشت و او زمین های خود را به فقرا می بخشید و هر گاه کسی مالی را مفقود می نمود، او از مال خودش ضرر آن شخص را جبران می کرد و او اکنون نزد خدای بزگ مصر (آمون) است و به سعادت ابدی رسیده است…) در این هنگام , برده شروع به گریه می کند و می گوید (آیا او انقدر انسان درستکار و شریفی بود و من نمی دانستم؟ درود خدایان بر او باد …. ای خدای بزرگ ای آمون مرا به خاطر افکار پلیدی که در مورد این مرد داشتم ببخش…) سینوهه با تعجب از برده می پرسد که چرا علیرغم این همه ظلم و ستمی که بر تو روا شده، باز هم فکر می کنی او انسان خوب و درستکاری بوده است؟

و برده این جمله ی تاریخی را می گوید که: وقتی خدایان، همه بر قبر او اینگونه نوشته اند , من حقیر چگونه می توانم خلاف این را بگویم؟
و سینوهه بعد ها در یادداشت هایش وقتی به این داستان اشاره می کند، می نویسد : (آنجا بود که پی بردم حماقت نوع بشر انتها ندارد!) 📚سینوهه
👤میکا والتری
Read more
وقتی "سینوهه" شبی را به مستی کنار نیل به خواب میرود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش و بینی اش را ...
Media Removed
وقتی "سینوهه" شبی را به مستی کنار نیل به خواب میرود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش و بینی اش را به نشانه بردگی بریده بودند را بالای سر خود می بیند، در ابتدا می ترسد، اما وقتی به بی آزار بودن آن برده پی می برد، با او هم کلام می شود. برده، از ستم هایی که طبقه اشراف مصر بر او روا داشته بودند می گوید، از ... وقتی "سینوهه" شبی را به مستی کنار نیل به خواب میرود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش و بینی اش را به نشانه بردگی بریده بودند را بالای سر خود می بیند، در ابتدا می ترسد، اما وقتی به بی آزار بودن آن برده پی می برد، با او هم کلام می شود.

برده، از ستم هایی که طبقه اشراف مصر بر او روا داشته بودند می گوید، از فئودالیسم بسیار شدید حاکم بر آن روزهای مصر.

برده، از سینوهه خواهش می کند او را سر قبر یکی از اشراف ظالم و معروف مصر ببرد و چون سینوهه با سواد بود، جملاتی که خدایان روی قبر آن شخص ظالم رانوشته اند برای او بخواند.

سینوهه از برده سئوال می کند که چرا می خواهد سرنوشت قبر این شخص را بداند؟ و برده می گوید: سال ها قبل من انسان خوشبخت و آزادی بودم، همسر زیبا و دختر جوانی داشتم , مزرعه پر برکت اما کوچک من در کنار زمین های بیکران یکی از اشراف بود. روزی او با پرداخت رشوه به ماموران فرعون، زمین های مرا به نام خودش ثبت کرد و مقابل چشمانم به همسر و دخترم تجاوز کرد و بعد از اینکه گوش ها و بینی مرا برید و مرا برای کار اجباری به معدن فرستاد، سالهای سال از دختر و همسرم بهره برداری کرد و آنها را به عنوان خدمتکار فروخت و الان از سرنوشت آنها اطلاعی ندارم، اکنون از از معدن رها شده ام، شنیده ام آن شخص مرده است و برای همین آمده ام ببینم خدایان روی قبر او چه نوشته اند ... سینوهه با برده به شهر مردگان (قبرستان) می رود و قبرنوشته ی آن مرد را اینگونه می خواند: (او انسان شریف و درستکاری بود که همواره در زندگی اش به مستمندان کمک می کرد و ناموس مردم در کنار او آرامش داشت و او زمین های خود را به فقرا می بخشید و هر گاه کسی مالی را مفقود می نمود، او از مال خودش ضرر آن شخص را جبران می کرد و او اکنون نزد خدای بزگ مصر (آمون) است و به سعادت ابدی رسیده است...) در این هنگام , برده شروع به گریه می کند و می گوید (آیا او انقدر انسان درستکار و شریفی بود و من نمی دانستم؟ درود خدایان بر او باد .... ای خدای بزرگ ای آمون مرا به خاطر افکار پلیدی که در مورد این مرد داشتم ببخش...) سینوهه با تعجب از برده می پرسد که چرا علیرغم این همه ظلم و ستمی که بر تو روا شده، باز هم فکر می کنی او انسان خوب و درستکاری بوده است؟

و برده این جمله ی تاریخی را می گوید که: وقتی خدایان بر قبر او اینگونه نوشته اند , من حقیر چگونه می توانم خلاف این را بگویم؟ 
و سینوهه بعد ها در یادداشت هایش وقتی به این داستان اشاره می کند، می نویسد : (آنجا بود که پی بردم حماقت نوع بشر انتها ندارد!)
Read more
"سینوهه" شبی را به مستی کنار نیل به خواب می رود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش ها و بینی اش به نشانه ...
Media Removed
"سینوهه" شبی را به مستی کنار نیل به خواب می رود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش ها و بینی اش به نشانه بردگی بریده بودند را بالای سر خودش میبیند، در ابتدا میترسد، اما وقتی به بی آزار بودن آن برده پی می برد، با او هم کلام میشود. برده از سینوهه خواهش میکند او را سر قبر یکی از اشراف ظالم و معروف مصر ببرد ... "سینوهه" شبی را به مستی کنار نیل به خواب می رود و صبح روز بعد یکی از برده های مصر که گوش ها و بینی اش به نشانه بردگی بریده بودند را بالای سر خودش میبیند، در ابتدا میترسد، اما وقتی به بی آزار بودن آن برده پی می برد، با او هم کلام میشود.

برده از سینوهه خواهش میکند او را سر قبر یکی از اشراف ظالم و معروف مصر ببرد و چون سینوهه با سواد بود، جملاتی که خدایان روی قبر آن شخص ظالم را نوشته اند برای او بخواند.

سینوهه از برده سئوال میکند که چرا میخواهد سرنوشت قبر این شخص را بداند؟ و برده می گوید: سال ها قبل من انسان خوشبخت و آزادی بودم، همسر زیبا و دختر جوانی داشتم، مزرعه پر برکت اما کوچک من در کنار زمین های بیکران یکی از اشراف بود. روزی صاحب اين قبر با پرداخت رشوه به ماموران فرعون زمین های مرا به نام خودش ثبت کرد و مقابل چشمانم به همسر و دخترم تجاوز کرد و بعد از اینکه گوش ها و بینی مرا برید و مرا برای کار اجباری به معدن فرستاد، سالهای سال از دختر و همسرم بهره برداری کرد و آنها را به عنوان خدمتکار فروخت و الان از سرنوشت آنها اطلاعی ندارم، اکنون از کار معدن رها شده ام، شنیده ام آن شخص مرده است و برای همین آمده ام ببینم خدایان روی قبر او چه نوشته اند ...
سینوهه با برده به شهر مردگان (قبرستان) می رود و قبرنوشته ی آن مرد را اینگونه می خواند : "او انسان شریف و درستکاری بود که همواره در زندگی اش به مستمندان کمک می کرد و ناموس مردم در کنار او آرامش داشت و او زمین های خود را به فقرا می بخشید و هر گاه کسی مالی را مفقود می نمود ، او از مال خودش ضرر آن شخص را جبران می کرد و او اکنون نزد خدای بزگ مصر (آمون) است و به سعادت ابدی رسیده است..."
در این هنگام ، برده شروع به گریه می کند و می گوید: "آیا او انقدر انسان درستکار و شریفی بود و من نمی دانستم؟ درود خدایان بر او باد .... ای خدای بزرگ ای آمون مرا به خاطر افکار پلیدی که در مورد این مرد داشتم ببخش..." سینوهه با تعجب از برده می پرسد که چرا علیرغم این همه ظلم و ستمی که بر تو روا شده ، باز هم فکر می کنی او انسان خوب و درستکاری بوده است؟
و برده این جمله ی تاریخی را می گوید که : "وقتی خدایان بر قبر او اینگونه نوشته اند، من حقیر چگونه می توانم خلاف این را بگویم؟" و سینوهه بعد ها در یادداشت هایش وقتی به این داستان اشاره می کند، مینویسد:
"آنجا بود که پی بردم حماقت نوع بشر انتها ندارد و در هر دوره می توان از نادانی و خرافه پرستی مردم استفاده کرد"

سینوهه پزشک فرعون
میکا والتاری| جلد دوم - ص 132
#سینوهه
#جهل #حماقت بشر
Read more
‌ معرفی فیلم‌هایی با کامیابی بَدمَن‌ها . اختصاصی #سلام_سینما - تماشای نبرد نیک و شر از گذشته تا ...
Media Removed
‌ معرفی فیلم‌هایی با کامیابی بَدمَن‌ها . اختصاصی #سلام_سینما - تماشای نبرد نیک و شر از گذشته تا به حال جذابیت خودش را حفظ کرده است. در اینجا به معرفی 8 فیلم بزرگ که در آنها بدمن ها پیروز میدان شدند می پردازیم. این انتخاب بر اساس کسب بیشترین رای (بیش از 400هزار رای) در وبسایت IMDb است. . خطر لو ...
معرفی فیلم‌هایی با کامیابی بَدمَن‌ها
.
اختصاصی #سلام_سینما - تماشای نبرد نیک و شر از گذشته تا به حال جذابیت خودش را حفظ کرده است.
در اینجا به معرفی 8 فیلم بزرگ که در آنها بدمن ها پیروز میدان شدند می پردازیم. این انتخاب بر اساس کسب بیشترین رای (بیش از 400هزار رای) در وبسایت IMDb است.
.
خطر لو رفتن داستان فیلم ها
.
1-شوالیه تاریکی (The Dark Knight)
در مقابل بتمن شخصیت جوکر را داریم. «یک دلقک روانی، قاتل و بی احساس» این توصیفی است که هیث لجر زمانی که نقش جوکر را بازی می کرد در مورد او گفت.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
.
2-باشگاه مشت زنی (Fight Club )
شخصیت اصلی باشگاه مشت زنی که راوی داستان نیز هست. نکته ی جالب توجه این است که تایلر شخصیتی خیالی و ساخته ی ذهن او است. در واقع تایلر روی شرور شخصیت راوی است و هنگامی که به او شلیک می کند سعی در متوقف کردن افکار شرش دارد ولی جای زخم را روی صورت خود راوی هم می بینید.
.
3-سکوت بره ها ( The Silence of the Lambs )
.
4-جنگ ستارگان: قسمت 5 (Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
لرد دارت ویدر فرمانده شیطان صفت کهکشان و از منفورترین شخصیت های سینمایی تمام ادوار است. او در تلاش است با استفاده از جنبه ی تاریک نیرو، اعضای جدای و شورشیان را از بین ببرد. در این فیلم هم علی رغم تلاش های هان سولو و شورشیان، این لرد ویدر است که پیروز می شود.
.
5-یادگاری (Memento )
لئونارد شلبی که از نوعی عارضه در حافظه کوتاه مدت رنج می برد، با کمک عکس ها، یادداشت ها و خالکوبی های روی بدنش سعی دارد قاتل همسرش را پیدا کند...
.
6-پرواز بر فراز آشیانه فاخته (One Flew Over the Cuckoo's Nest )
یک جانی متجاوز به نام رندل مک مورفی وقتی به دردسر می افتد ادعا می کند دیوانه است و وقتی به تیمارستان برده می شود بیماران را علیه پرستاران تحریک می کند.
.
7-جایی برای پیرمردها نیست (No Country for Old Men )
آنتون چیگور، آدمکش بی رحمی است که برای پیدا کردن پول ها اجیر می شود. شخصیتی شرور، بی رحم و قاتل که همه کسانی که سد راهش بودند از جمله قهرمانان داستان که البته خودشان هم خاکستری بودند را از بین می برد و خودش پیروزمندانه جان سالم به در می برد.
.
8-دختر گمشده (Gone Girl )
بیننده در پایان فیلم، شگفت زده از این همه نیرنگ زنانه است. ایمی شخصیتی است که در آن واحد می توان از او متنفر بود و او را تحسین کرد. شاید نقشه هایش در جاهایی نقش بر آب شد اما درآخر، کاراکتر پیروز میدان خود او است.
.
Read more
• در روضه دلش همیشه طوفانی بود در عشق حسین بن علی فانی بود دلسوخته ی مصائب کربوبلا میرزا حسن غریق ...
Media Removed
• در روضه دلش همیشه طوفانی بود در عشق حسین بن علی فانی بود دلسوخته ی مصائب کربوبلا میرزا حسن غریق زنجانی بود #احسان_معبودی • این رباعی رو سال نودوسه وقتی مرحوم #استاد_حاج_جواد_حسینی از مرحوم غریق برام تعریف کرده بود نوشتم. صد حیف که هم استاد حسینی و هم #میرزا_حسن_غریق_زنجانی در گمنامی ...
در روضه دلش همیشه طوفانی بود
در عشق حسین بن علی فانی بود
دلسوخته ی مصائب کربوبلا
میرزا حسن غریق زنجانی بود
#احسان_معبودی

این رباعی رو سال نودوسه وقتی مرحوم #استاد_حاج_جواد_حسینی از مرحوم غریق برام تعریف کرده بود نوشتم.
صد حیف که هم استاد حسینی و هم #میرزا_حسن_غریق_زنجانی در گمنامی تمام از روزگار تلخ صدرنگ خداحافظی کردند.

این شعر رو امیر عزیز ( #امیر_سلیمانی)برام خوند، به خاطر اینکه بتونم منتشرش بکنم تایپش کردم.

ای ساقی گلچهره بده باده ی گلبیز
مستم کن از آن ساغر پی در پی لبریز
جاوید نشد دهر چو بر خسرو و پرویز
کو شوکت جمشید چه شد صولت چنگیز
زان جام که خوردند رسد قسمت ما نیز

روزی بدرد گرگ اجل پیرهن ما
چندی نکشد نشنوی از کس سخن ما
یا کوزه گران کوزه کنند از بدن ما
یا خشت سر خم شود از خاک تن ما
یا نقش به دیوار و یا فرش به دهلیز

سروی که در افتاد چه بالا و چه پایین
رختی که به هم سوخت چه بی رنگ و چه رنگین
آبی که فرو ریخت چه بی طعم و چه شیرین
آن تیشه که بشکست چه باریک و چه سنگین
روحی که ز تن رفت چه کاشان و چه تبریز

زان پیش که آید به سر این مدت معدود
تا هستی من گردد از این مرحله نابود
شاید نشده ملک بدن یکسره مفقود
چینم ز گلستان زمانه گل مقصود
زان گل که شود از گل فردوس دلاویز

در میکده دانم نه مکان است و نه جایم
دریوزه صفت رو به در میکده آیم
کن همچو مرا مست ندانم سر و پایم
باشد که رخی بر قدم یار بسایم
بازار محبت کنم از آتش می تیز

افسوس که ره بر چمن راز ندارم
در گلشن دانش پر پرواز ندارم
در اوج هنر قوه ی شهباز ندارم
پروانه صفت سوزم و آواز ندارم
مبهوتم از این فکر و تمنای غم انگیز

هر سو نگرم هستی رندان و حریفان
در بحر مناقب همه در کشتی عرفان
غواص مثل غوطه زنان همچو نهنگان
دامن همه پر از دُر و لؤلؤ و مرجان
مستغرق دریای مقالند گهرریز

دل برده ز من دلبر خوشرنگ و شمایل
فرد است در ایجاد به هر حسن و خصایل
خوبان همه تکمیل از آن دلبر کامل
در محفل امکان رخ او شمع محافل
در گلشن وحدت قد وی سرو دلاویز

تنها نه منم عاشق آن دلبر طناز
بل ذی نفسانند از این عشق سر افراز
خود نامدگان و شدگانند هم آواز
جمله به «غریقند» در این مرحله همراز
جان بهر نثار قدمش خوانده به تجویز

میرزا حسن غریق زنجانی
Read more
. آسمان مي‌خواند امشب قدسيان دف مي‌زنند حوريان کل مي‌کشند و خاکيان کف مي‌زنند شير عاشق کش! کدام ...
Media Removed
. آسمان مي‌خواند امشب قدسيان دف مي‌زنند حوريان کل مي‌کشند و خاکيان کف مي‌زنند شير عاشق کش! کدام آهو دلت را برده است؟ تيغ مرحب جو! کدام ابرو دلت را برده است؟ آسماني بي‌کراني، عاشق دريا شدي آمدي آيينه‌ي «انسيه‌ الحوراء» شدي امشب اي زيباترين! اي دلبر کوثر بيا ! شب شبِ عشق است، اي داماد ... .
آسمان مي‌خواند امشب قدسيان دف مي‌زنند
حوريان کل مي‌کشند و خاکيان کف مي‌زنند

شير عاشق کش! کدام آهو دلت را برده است؟
تيغ مرحب جو! کدام ابرو دلت را برده است؟

آسماني بي‌کراني، عاشق دريا شدي
آمدي آيينه‌ي «انسيه‌ الحوراء» شدي

امشب اي زيباترين! اي دلبر کوثر بيا !
شب شبِ عشق است، اي داماد پيغمبر بيا
.
«ليله القدر» نگاهش یا علی! اجر تو است
او «سلام فيه حتي مطلع الفجر» تو است

از ازل در پرده بود آيينه دارش مي‌شوي
در عبور از کوچه باغ عشق، يارش مي‌شوي

قدّ و بالاي علي از چشم زهرا ديدني‌ست
واي‌! وقتي مي‌رسد دريا به دريا ديدني‌ست

ماه در امواج برکه ديدني تر مي‌شود
قدر زهرا با علي فهميدني تر مي‌شود

مانده احمد تا کدامين وجه رب را بنگرد
روي حيدر را ببيند يا به زهرا بنگرد

اي بلال امشب اذاني را که مي‌خواهي بگو
«اشهد ان عليا حجت الله»ي بگو

عقد زهرا و علی در آسمانها بسته شد
سرنوشت عشق هم بر زلف آنها بسته شد

گفت احمد: این زره خرج جهاز دختر است
خوب مي‌دانست حيدر بي زره هم حيدر است

تا مدینه روح را با حاجیان پر مي‌دهيم
دل به مهر کوثر و دستان حيدر مي‌دهيم

#قاسم_صرافان
#حیدرانه #کتاب_حیدرانه
انتشارات #فصل_پنجم
.
.
بانوای گرم #حاج_محمودکریمی
@haj_mahmoodkarimi
.
#فایل_صوتی_وتصویری_درکانال_تلگرام_وسروش .
.
Read more
سخنرانی بی نظیر چارلی چاپلین در فیلم دیکتاتور بزرگ متاسفم، من نمی‌خواهم بیش از این رهبر باشم، این ...
Media Removed
سخنرانی بی نظیر چارلی چاپلین در فیلم دیکتاتور بزرگ متاسفم، من نمی‌خواهم بیش از این رهبر باشم، این کار من نیست من دوست دارم اگر امکانی باشد به هر کسی که می‌توانم کمک کنم یهودی، بی‌دین، سیاه یا سفید ما خواستار کمک به ‌یکدیگر هستیم، انسانیت چنین است ما همه خواهان آنیم که در شادی یکدیگر شریک باشیم ... سخنرانی بی نظیر چارلی چاپلین در فیلم دیکتاتور بزرگ
متاسفم، من نمی‌خواهم بیش از این رهبر باشم، این کار من نیست
من دوست دارم اگر امکانی باشد به هر کسی که می‌توانم کمک کنم
یهودی، بی‌دین، سیاه یا سفید
ما خواستار کمک به ‌یکدیگر هستیم، انسانیت چنین است
ما همه خواهان آنیم که در شادی یکدیگر شریک باشیم و با هم زندگی کنیم، زندگی‌ایی فارغ از رنج و نکبت
ما نمی‌خواهیم از یکدیگر متنفر باشیم و یکدیگر را تحقیر کنیم
در این دنیا برای همه ما مکانی برای زندگی هست، این کره خاکی بقدر کافی غنی هست تا توشه و غذایی برای همه ما فراهم آورد، شیوه و مسیر زندگی می‌تواند آزاد و زیبا باشد، اما ما راه را گم کرده‌ایم
حرص و طمع روح بشریت را مسموم کرده و نفرت مانعی بزرگ است که ما را در بدبختی، نکبت و خونریزی غوطه‌ور کرده!ـ
ما سرعت را بالا برده‌ایم اما خودمان اسیر این سرعت شده ایم
زندگی صنعتی به ما فراوانی و وفور داده، ولی ما را در نیازهای بیشتری فرو برده‌است
دانش‌مان، ما را بدبین و خودخواه ساخته است و هوشمندی‌مان، ما را سخت‌گیر و نامهربان
ما بسیار فکر می‌کنیم اما احساس را گم کرد‌ایم، نیاز ما به انسانیت بیشتر از نیاز ما به ماشین‌آلات است
پیش از هوشمندی ما نیازمند مهربانی و محبتیم بدون این کیفیت‌‌ها، زندگی خشن و وحشیانه می‌شود و ما همه سرمایه انسانی خود را از دست خواهیم داد
حرکت هواپیما‌ها و امواج رادیو‌ها ما را به‌هم نزدیکتر کرده‌اند
طبیعت این اختراعات نیکی نهفته درانسانیت را فریاد می‌کشند
فریادی برای برادری جهانی و اتحاد و یگانگی، ما همه باهم برابریم!ـ
همین حالا که صدای من به گوش میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌رسد، هستند افراد بی گناهی که زندانی شده‌ و شکنجه می‌شوند و میلیون مرد و زن و کودکی که از این سیستم و وضعیت به ستوه آمده و نا امید شده‌اند!ـ
به کسانی که قادر به شنیدن صدای من هستند می‌گویم ناامید نباشید، نکبت و بدبختی که ما را فرا گرفته حاصل حرص و طمع کسانی است که از پیشرفت انسان و جریان یافتن انسانیت وحشت دارند اما بدانید که این وضعیت گذراست و این نفرت بزودی به تاریخ خواهد پیوست، دیکتاتور‌ها خواهند مرد و قدرتی که از مردم گرفته بودند به مردم باز خواهد گشت، آنها می‌میرند اما  آزادی هرگز نخواهد مرد

سربازان!ـ
خود را به دست ددمنشانی که شما را تحقیر می‌کنند و رفتار‌هایی حیوانی با شما دارند نسپارید
آنها می‌خواهند شما را به بردگی ببرند، آنها به شما می‌گویند چه کار کنید و چگونه فکر کنید و چه احساسی داشته باشید و چه چیزی و به چه مقدار بخورید! آنها شما را قربانی اهداف خود می کنند
ادامه در کامنت ...
Read more
رضا رویگری: نه دوستانم سراغم را می گیرند نه مسئولین/ چرا برخی از رسانه‌ها منتظر خبر مرگ من هستند! <span class="emoji emoji1f4cd"></span> نه ...
Media Removed
رضا رویگری: نه دوستانم سراغم را می گیرند نه مسئولین/ چرا برخی از رسانه‌ها منتظر خبر مرگ من هستند! نه دوستانم می‌آیند و نه مسئولین حالی از من می‌پرسند. انگار نه انگار روزگاری برایشان خوانده‌ام و در فیلم‌ها از نقش من لذت برده‌اند. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بازیگر پیشکسوت ... رضا رویگری: نه دوستانم سراغم را می گیرند نه مسئولین/ چرا برخی از رسانه‌ها منتظر خبر مرگ من هستند!
📍
نه دوستانم می‌آیند و نه مسئولین حالی از من می‌پرسند. انگار نه انگار روزگاری برایشان خوانده‌ام و در فیلم‌ها از نقش من لذت برده‌اند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون این روزها در حالی به نقش‌آفرینی می‌پردازد که چندی پیش سکته کرد و دوران نقاهت را پشت سر گذاشت. البته باز این روزها مجبور است با عصا به سر صحنه برود؛ نقش‌هایی که علی‌رغم میل باطنی می‌پذیرد، چون هم کوچک است و هم هیچ زمان همذات پنداری با مخاطب پیدا نمی‌کند. "زهرمار" کار سینمایی جواد رضویان است که نقش کوچکی به او پیشنهاد شده و «سکسکه» قاسمی جامی را هم بازی می‌کند.

رضا رویگری همیشه در سینما و تلویزیون و حتی صحنه تئاتر نشان داده که وزنه‌ای است در عرصه بازیگری ولی در گفتگویی کوتاه با خبرنگار فرهنگی تسنیم، اشاره کرد: "حال روحی‌ام مناسب نیست و از بیماری خسته شده‌ام. امیدوارم هرچه زودتر بهبود پیدا کنم، دوباره بتوانم برای مردم بخوانم و بازی کنم. بازار عکس گرفتن از ما هم داغ داغ است؛ زمانیکه بازیگران ما را در جایی می‌بینند می‌خواهند عکس بگیرد شاید در فضای مجازی بگویند یک کمکی کرده‌اند و یا به عیادتم آمده‌اند.

وی افزود: کسی این روزها به ما سری نمی‌زند؛ نه دوستانم می‌آیند و نه مسئولین حالی از من می‌پرسند. انگار نه انگار روزگاری برایشان خوانده‌ام و در فیلم‌ها از نقش من لذت برده‌اند. هیچ انتظاری ندارم و فقط خواهش می‌کنم آنقدر برخی از رسانه‌ها منتظر خبر مرگ من نباشند. واقعاً این‌ها هم خودش باعث می‌شود بیشتر روحیه‌ام خراب شود.
📷رویگری در کنار همسرش
Read more
Loading...
Load More
Loading...