بزرگ در جهان iran

Unique profiles
49
Most used tags
Total likes
0
Top locations
PMC Lounge, Lahijan, ميدان نقش جهان Naqsh-E Jahan Square
Average media age
711.9 days
to ratio
7.1
. Imperial IRAN Air Force (IIAF) First F-4 Phantom , IRAN Air Force is One of the first Phantom users in World فرود اولین جنگنده چندمنظوره اف-۴ فانتوم نیروی هوایی شاهنشاهی ایران که برگ زرینی در تاریخ است ، ایران یکی از اولین کاربران این جنگنده در جهان است به علاوه اینکه یکی از مشتریان بزرگ هم ... .
Imperial IRAN Air Force (IIAF) First F-4 Phantom ,
IRAN Air Force is One of the first Phantom users in World
فرود اولین جنگنده چندمنظوره اف-۴ فانتوم نیروی هوایی شاهنشاهی ایران که برگ زرینی در تاریخ است ، ایران یکی از اولین کاربران این جنگنده در جهان است به علاوه اینکه یکی از مشتریان بزرگ هم محسوب می‌شود با سفارشی بالغ بر ۲۷۰ فروند در مدل‌های مختلف .
و اما ذکر چند نکته :
اول اینکه نشان ارتش آمریکا روی بدنه کاملا مشخص است که این یک قانون بین‌المللی است و کشور فروشنده را مجاب می‌کند تا آخرین لحظه هنگام تحویل در کشور خریدار مسئولیت هرگونه صدمه دیدن یا سانحه را برعهده بگیرد (خلبانان هم آمریکایی هستند)
بعد از تحویل نشان نیروی هوایی شاهنشاهی روی بدنه رنگ‌آمیزی میشه و جنگنده توسط خلبانان ایرانی تست می‌شود . دوم اینکه فانتوم ذاتا و در ابتدا جنگنده‌ای برای نیروی دریایی آمریکا بود ، فرود روی ناوهواپیمابرهای آمریکایی با سرعتی مشخص انجام می‌گیرد که چندان سرعت کمی هم نیست و این ضربه و نیروی زیادی به چرخ‌ها و سیستم لندینگ وارد می‌کند ، این مسئله باعث زودتر خراب شدن این سیستم‌ها برای جنگنده‌های نیروی هوایی که در باند آزاد می‌نشینند می‌شود ، برای اولین بار در جهان خلبان‌های ایرانی سرعت مناسب تقرب و فرود فانتوم‌های مخصوص نیروی هوایی را اندازه‌گیری کردند و با اعمال یک دستورالعمل بین‌المللی از فرسودگی زودهنگام سیستم‌های فرود جلوگیری کردند .
در آخر همچنان جای تاسف داره که اون زمان بلافاصله بعد از تحویل خلبان‌های ایرانی جنگنده ها را به نشانه قدرت و مالکیت از زمین بلند کردند حال آنکه این روزها کشورک‌های عربی منطقه این کار را می‌کنند یا برای مثال اسرائیل عینا این کار را برای اف-۳۵ هایش انجام داد .
.
#killer_eagle
#Iranairforce #iran_airforce #iran_air_force #IIAF #imperialiranianairforce
#F4 #F_4 #Phantom #F4Phantom
Read more
آقای یاسر حزباوی در صفحه تویتر خود مطلب بالا را نوشته است. در صورت صحت این مطلب، معلوم میشود رهبر انقلاب در سن هشتاد سالگی و در حالیکه بجرأت می توان گفت قوی ترین فرد سیاسی جهان است و در اوج قدرت قرار دارد، در عین حال بی نهایت متواضع است و لجام نفس خود را براحتی در دست دارد. در کجای تاریخ داریم که فردی در چنین ... آقای یاسر حزباوی در صفحه تویتر خود مطلب بالا را نوشته است. در صورت صحت این مطلب، معلوم میشود رهبر انقلاب در سن هشتاد سالگی و در حالیکه بجرأت می توان گفت قوی ترین فرد سیاسی جهان است و در اوج قدرت قرار دارد، در عین حال بی نهایت متواضع است و لجام نفس خود را براحتی در دست دارد. در کجای تاریخ داریم که فردی در چنین نقطه ای از شوکت و اقتدار، در جلوی مردم خود، خود را محکوم کند که خام شدم و اشتباه کردم. خدا را شکرگزارم که زندگی مرا در عصر حکومت و ولایت این بزرگ مرد تاریخ قرار داد..
#مذاکره
#مذاکره_با_آمریکا
#برجام
پیروزی
#مقاومت
#دیپلماسی
#موشک
#آمریکا
#جنگ
#تحریم
#تنگه_هرمز
#هرمز
#ترامپ
#قدس
#ایران
#هسته_ای
#توافق_هسته_ای
#انرژی_هسته_ای
#سردار_سلیمانی
#حاج_قاسم_سلیمانی
#رهبر
#امام
#خامنه_ای
#خامنه_اي
#امام_خامنه_اي
#امام_خامنه_ای
#iran
#khamenei
#khamenei_ir
Read more
. . . کریم انصاری فرد بعد از این بازی از انگیزه بالای خود برای کسب آقای گلی لیگ یونان خبر داد. . او ...
Media Removed
. . . کریم انصاری فرد بعد از این بازی از انگیزه بالای خود برای کسب آقای گلی لیگ یونان خبر داد. . او بعد از پایان مسابقه، گفت‌: اول از همه می‌خواهم به مجموعه المپیاکوس و هواداران‌مان برای این پیروزی تبریک بگویم. وظیفه ما این است که بجنگیم و نتیجه‌ لازم را کسب کنیم. خوشحال هستم که توانستم وظایف خودم ... .
.
.
کریم انصاری فرد بعد از این بازی از انگیزه بالای خود برای کسب آقای گلی لیگ یونان خبر داد.
.
او بعد از پایان مسابقه، گفت‌: اول از همه می‌خواهم به مجموعه المپیاکوس و هواداران‌مان برای این پیروزی تبریک بگویم. وظیفه ما این است که بجنگیم و نتیجه‌ لازم را کسب کنیم. خوشحال هستم که توانستم وظایف خودم را انجام دهم و گلزنی کنم. پانتولیکس تیم قدرتمندی بود و بازی را برای ما سخت کرده بود. آنها یکی از بهترین تیم‌های لیگ هستند که بازیکنان خوبی را نیز در اختیار دارند ولی ما خیلی خوشحال هستیم که توانستیم در این بازی به برد برسیم، بردی که قدرت و اعتماد به نفس لازم را به ما می‌دهد.
مهاجم تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در ادامه‌ صحبت‌های خود، اظهار کرد: مهم نیست که چه بازیکنانی در ترکیب قرار می‌گیرند. مهم این است که ما توپ را از خط دروازه‌ عبور دهیم. واقعا برایم فرقی نمی‌کند که بازی کنم یا نه مهم کسب تیم است. این مربی است که چه بازیکنی بازی کند. حقیقت این است که ما بازیکنان بزرگ و خوبی را داریم و هر کسی که در زمین باشد برای پیروزی تیم تلاش خواهد کرد.
انصاری فرد درباره‌ی قرعه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه و هم گروهی با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش، افزود: خوشحالم که برابر بزرگترین بازیکن جهان یعنی کریستیانو رونالدو بازی خواهم کرد. هدف ما حضور در جام جهانی نبود، از همان ابتدا ما به دنبال این بودیم که شگفتی ساز جام جهانی شویم. می‌خواهیم با عملکردمان در روسیه همه را شگفت زده کنیم. خوشحال هستم که جام جهانی این فرصت را به ما قرار داد تا با شماری از بهترین بازیکنان جهان روبرو شویم. من بی صبرانه منتظر شروع جام جهانی روسیه هستم. ما تیم‌ ‌قدرتمند و خوبی داریم و من مطمئن هستم که در جام جهانی 2018 می‌توانیم برابر تیم‌های اروپایی عملکرد خیلی خوبی داشته باشیم.
کریم انصاری فرد در پاسخ به این پرسش که با ادامه‌ گلزنی در لیگ یونان و آقای گلی در این لیگ شانس بالایی برای حضور در جام جهانی دارد، گفت‌: نمی‌توانم به شما دروغ بگویم. نمی‌توانم بگویم که این هدف من نیست. دوست دارم چنین اتفاقی رخ دهد. اگر بتوانم آقای گل شوم برای سومین بار در دوران فوتبالی‌ام توانسته‌ام به این مهم دست یابم. البته نمی‌توانم از الان قول دهم که آقای گل شوم، ولی مطمئن باشید که تلاش خواهم کرد تا به این مهم دست یابم.
.
.
مگه داریم بهتر از این اتفاق اصلا....!
.
#آقای_گل
#kariiiiim10
#karimansarifard
#olympiacos
#olympiacosfc
#iran
#teammelli
#17 .
.
Read more
The Dome of Soltaniyeh (from 1312 AD) is the World's largest brick dome and also the third largest ...
Media Removed
The Dome of Soltaniyeh (from 1312 AD) is the World's largest brick dome and also the third largest dome in the world after the domes of Florence Cathedral and Hagia Sophia. and the Mausoleum of Ilkhan Oljaytu. The structure is a very exquisite mosque which is well-known in the world from ... The Dome of Soltaniyeh (from 1312 AD) is the World's largest brick dome and also the third largest dome in the world after the domes of Florence Cathedral and Hagia Sophia.
and the Mausoleum of Ilkhan Oljaytu. The structure is a very exquisite mosque which is well-known in the world from the viewpoint of architecture, interior design and space. #UNESCO listed Soltaniyeh Dome as one of the World Heritage Sites. .
Location: Soltaniyeh - IRAN. .
========================= .
👉🏼 #Tourism_Iran .
.
Photo by: @flyostrichfly .
.
نمایی زیبا از گنبد کم نظیر سلطانیه در شهر سلطانیه زنجان
پ ن: پیشنهاد میکنم اگر گذرتون به زنجان خورد حتماااااا اینجارو ببینید ، این گنبد بزرگترین گنبد آجری جهان و البته سومین گنبد بزرگ دنیا بعد از فلورانس ایتالیا و آیاصوفیه استانبول ، از تزئينات داخلش و سبک معماریش نگم که خودتون باید ببینید 😍😍😍
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>عکس کارت عضویت شادروان پدرم (محمود دیده جهان) در جمعیت شیرو خورشید سرخ ایران شعبه بستک (جمعیت ...
Media Removed
. عکس کارت عضویت شادروان پدرم (محمود دیده جهان) در جمعیت شیرو خورشید سرخ ایران شعبه بستک (جمعیت هلال احمر کنونی) که تاریخ بیستم دیماه 1355 صادر شده. جمعیت شیرو خورشید سرخ بستک در سال 1338خورشیدی با تلاش و پیگیری بزرگ مرد تاریخ بستک شادروان شیخ مصطفی روستا تاسيس شد. آقایان: مصطفی قلی خان عباسی ... .
🔻عکس کارت عضویت شادروان پدرم (محمود دیده جهان) در جمعیت شیرو خورشید سرخ ایران شعبه بستک (جمعیت هلال احمر کنونی) که تاریخ بیستم دیماه 1355 صادر شده.

جمعیت شیرو خورشید سرخ بستک در سال 1338خورشیدی با تلاش و پیگیری بزرگ مرد تاریخ بستک شادروان شیخ مصطفی روستا تاسيس شد.
آقایان: مصطفی قلی خان عباسی شهردار وقت بستک، محمد علی امینایی، عبدالرحیم شیروانی و محمد امین حق شناس اعضای هیئت مدیره بودند.
آقای شیخ مصطفی روستا مدیر عامل جمعیت و
آقای مصطفی قلی عباسی رئیس هیئت مدیره بودند.
فعالیتها و کارهای جمعیت در دهه اول تاسیس، کتاب بستک و خلیج فارس نوشته مهندس جمیل موحد چاپ دوم تهران 1384، صفحه 128-127:
یک حسابدار نیمه روزه دارند. در انبار آن چند چادر و وسائل معمولی موجود است مهمترین امکانات این جمعیت وجود یک دستگاه فرستنده و گیرنده است که در سال 1345 نصب شده و بهره برداری از آن میشود بودجه سالیانه محلی جمعیت 20,000 ریال است که 10,000 ریال نیز از جمعیت مرکزی شیر و خورشید کمک می گیرند.
هیئت مدیره بمستمندان محلی اعانه فراوان جمع آوری و تقسیم می کنند بزرگترین اقدام این جمعیت توفیق در جلب کمک اشخاص خیر و جمعیت مرکزی برای احداث شبکه برق بستک و اخیراً نیز ساختمان دفتر جمعیت و زایشگاه بیست تختخوابی است که هم اکنون تحت اقدام است.
بغیر از جمعیت شیر و خورشید سرخ بستک
در قصبه جناح نیز اعضاء موسس شیر و خورشید تعین و حق عضویت خود را پرداخت نموده اند ولی هنوز تاسيس رسمی آن اعلام نشده است.
چون در بستک و اطراف آن سوابق زلزله وجود داشته و حالا هم گاه و بیگاه زمین می لرزد بنابراین وجود این سازمان امدادی نقش بزرگی را از نظر تامین آسایش فکری اهالی بازی میکند و توسعه آن ضرورت دارد.
#جمعیت_شیر_و_خورشید_سرخ_ایران
#بستک #جعیت_اهلال_احمر #روستا #عباسی #شیروانی #امینایی #حقشناس #دیده_جهان
#bastak #bastaki #memorial_pictures #old_bastak #hormozgan_province #Iran
. 👈برای دیدن مطالب و تصاویر خاطره انگیز از بستک با ما همراه باشيد:
.
...................................كانال تلگرام👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD1DCMVGZ5RpixqbUA
. .....................................اینستاگرام👇
https://instagram.com/_u/bahram_didehjahan?r=sun1
.
....................................فیس بوک 👇
Bahram Didehjahan
Read more
@tehranpicture.ir ️پيام سرپرست شهرداری تهران به مناسبت مبعث پيامبر خاتم (ص) اقراء باسم ربك الذی ...
Media Removed
@tehranpicture.ir ️پيام سرپرست شهرداری تهران به مناسبت مبعث پيامبر خاتم (ص) اقراء باسم ربك الذی خلق بعثت آخرين فرستاده خداوند حضرت محمد مصطفی (ص)، علاوه بر آنكه به تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری «بزرگ ترين روز تاريخ بشر» است و بيشترين تأثير را در زندگی بشريت بر جاي گذاشت و مسير جهان هستی را ... @tehranpicture.ir ️پيام سرپرست شهرداری تهران به مناسبت مبعث پيامبر خاتم (ص)

اقراء باسم ربك الذی خلق

بعثت آخرين فرستاده خداوند حضرت محمد مصطفی (ص)، علاوه بر آنكه به تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری «بزرگ ترين روز تاريخ بشر» است و بيشترين تأثير را در زندگی بشريت بر جاي گذاشت و مسير جهان هستی را از تاريكی به روشنايی رهنمون شد، تأثير شگرفی در ادبيات و شعر فارسی داشت، تا جايی كه بسیاری از شعرای بزرگ، از آن حضرت تأثير پذيرفتند و شايد زيباترين توصيف در وصف «رحمت للعالمین» در اشعار ایشان پدیدار شده است.
آنجا که لسان الغیب «حافظ شیرازی» در تشبیه «نگار» خود می‌گوید:
ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد
دل رمیده ما را انیس و مونس شد
«نگار» من که به مکتب نرفت و خط ننوشت
به غمزه مسأله آموز صد مدرس شد

یا شیخ اجل «سعدی شیرازی» که در ترسیم «جمال» و «کمال» زیباترین مخلوق عالم خلقت می سراید:
ماه فرو ماند از «جمال» محمد (ص)
سرو نباشد به اعتدال محمد (ص)
قدر فلک را کمال و منزلتی نیست
در نظر قدر با «کمال» محمد (ص)

بعثت، امید انسان به آینده‌ای روشن است، فردایی که در آن بهاری‌ترین فصل گیتی رقم می خورد و خوشبوترین گل هستی می‌شکفد.
ضمن شادباش عید مبعث و برانگیخته شدن رسول امید، عشق و مهربانی، امیدوارم بتوانیم در مسیر آموزه های آسمانی پیامبر خاتم (ص) گام برداریم و پیرو حقیقی و رهرو واقعی آن حضرت باشیم.

سمیع الله حسینی مکارم
سرپرست شهرداری تهران

عکس از: وحید شیخی/ آژانس عکس تهران

#ایران #تهران #شهرداری_تهران #بهار
  #Iran #TehranMunicipality #TehranMunicipal
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span>خانه ادریسیها<span class="emoji emoji1f4da"></span> نویسنده: غزاله علیزاده ناشر: انتشارات تیراژه تاریخ نشر: 1370 خورشیدی اندیشید ...
Media Removed
خانه ادریسیها نویسنده: غزاله علیزاده ناشر: انتشارات تیراژه تاریخ نشر: 1370 خورشیدی اندیشید : هر کنش باز تابی دارد . دستکاری نظم هستی ، بی عقوبت نیست ؛ دوایر آشفتگی ، وسعت می گیرد زیستن کاش به آیین بود و هر کالبدی معبدی . شوکت تلنگری به قوزک پای او زد : « بی عرضه ی بی ایمان . » نگاه وهاب درخشید ... 📚خانه ادریسیها📚
نویسنده: غزاله علیزاده
ناشر: انتشارات تیراژه
تاریخ نشر: 1370 خورشیدی
اندیشید : هر کنش باز تابی دارد . دستکاری نظم هستی ، بی عقوبت نیست ؛ دوایر آشفتگی ، وسعت می گیرد زیستن کاش به آیین بود و هر کالبدی معبدی .
شوکت تلنگری به قوزک پای او زد : « بی عرضه ی بی ایمان . »
نگاه وهاب درخشید :« قهرمان شوکت راست گفتی ! ایمان یکی از آنها ست .»
« از دهن من قاپ نزن ! فکر کن !»
« من به یک چیز ایمان دارم .»
« در فشانی کن !»
« این که زندگی در ذاتش بیهوده نیست ....
📚
غزاله علیزاده در داستان‌های کوتاه و بلندش معمار الگوهای درونی و بیرونی آن فضایی است که نهایت، نگر به ناکجا دارد و آنچه از ذهن متخیل و باور نگاه‌هایش، به دور و بر خویش، و جهان ناشناخته است، بیرون از متن ‹‹من›› و ‹‹ما›› و جامعه انسانی نیست، که در وجه قومی، او نقاشی چیره‌دست می‌نماید، روایت می‌کند. چون مادربزرگی که پای خانواده‌اش پیر شده و از آینده همه نگران است.
رمان خانه ادریسیها غزاله علیزاده یکی از نمونه کارهای درخشان ادبیات معاصر ماست . از ناپختگی های روایت در رمان فارسی، در این اثر بسیار کم دیده می شود. زبان ظریف زنانه حتی در توصیف صحنه های خشن رعایت شده است. به همین دلیل برخی شخصیت ها با وجود رفتارهای ضد انسانی، دوست داشتنی بنظر می آیند و صرفا سیاه و سفید تصویر نشده اند. فضا میان تخیل و واقعیت سیلان دارد و کمتر جایی وصف روایت از کشش تهی می شود. 
در ميان رمان‌هاي منتشر شده پس از انقلاب، رمان خانه‌ ادريسیها از جايگاه ويژه‌ای برخوردار است. اگر بخواهیم در يك جمله منظور خود را بيان کرده باشیم، بايد گفت رمان خانه ادریسیها در زمره‌ ادبيات داستانی جدی اين سرزمين قرار می گيرد. همچون آثار گلشيری، بزرگ علوی، چوبك، هدايت، آل‌احمد و چند تن ديگر كه داستان‌نويسی برای ايشان امری جدی بوده نه تفننی.
باید اندیشید به غزاله علیزاده و خانه ادریسیهایش، به عشق آباد و شهری که هیچ عشقی در آن نبود. به تمام آن صحنه های زنده کتاب، به تعریف جدید از زن، که نویسنده پرده از رخش فرو کشیده و پشت بندش مقام تقدیس شده ی زنان زیبای خاموش را به چالش فراخوانده و سحرشان را باطل کرده...
@ketab_iran #ketab_iran #books #bookish #bookstagrammer #booklover #whattoread
#کتاب_ایران #معرفی_کتاب #کتاب_خوب_بخوانیم #ترویج_فرهنگ_مطالعه #مطالعه #کتابخوانی #تالیف #رمان #ادبیات #ادبیات_داستانی #كتاب #کتاب_کمیاب #کتاب_نایاب #رمان #داستان_ایرانی
#خانه_ادریسیها #نشر_تیراژه
#غزاله_علیزاده #هوشنگ_گلشیری #رضا_براهنی #منصور_کوشان #سیمین_دانشور #جلال_آل_احمد
Read more
‌ مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان عکس: ماه‌آفرید کاظمی ‌ Ganjalikhan mosque, Kerman, ...
Media Removed
‌ مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان عکس: ماه‌آفرید کاظمی ‌ Ganjalikhan mosque, Kerman, IRAN @k___m.a.h ___________________ این بنا در ضلع شمال شرقی میدان گنجعلی خان کرمان واقع گردیده و بخشی از مجموعه گنجعلی خان است که حدود سال ۱۰۰۷ه‍.ق توسط گنجعلی خان - حاکم منصوب شاه عباس ...
مسجد گنجعلی‌خان، مجموعه گنجعلی‌خان کرمان
عکس: ماه‌آفرید کاظمی

Ganjalikhan mosque, Kerman, IRAN
📷 @k___m.a.h

___________________
این بنا در ضلع شمال شرقی میدان گنجعلی خان کرمان واقع گردیده و بخشی از مجموعه گنجعلی خان است که حدود سال ۱۰۰۷ه‍.ق توسط گنجعلی خان - حاکم منصوب شاه عباس صفوی- ساخته شده و به نظر می‌رسد که نمازخانه کاروانسرای بزرگ مجموعه یا مدرسه مجاور بوده است.

بنای مسجد، کوچک و مشتمل بر شبستانی به ابعاد ۵×۲۵/۵ متر و ایوان ورودی است. نمای ایوان، ساده است و برروی پوشش آن، طرح‌هایی هندسی بر روی گچ کشیده‌اند. کف ایوان سنگی است و بر بالای در چوبی آن، کتیبه‌ای سنگی با این عبارات نصب شده است: " شکر که از دولت شاه عباس شاه آنکه جهان گشت ز عدلش بهشت گنج علی خان شده در سبع والف بانی این مسجد طاعت سرشت ".

بعد از ورودی ایوان، راهروی باریک و تاریک با پوشش کوتاه و بعد از آن، فضای گنبددار شبستان قرار گرفته است. در این شبستان، به کمک دو ستون، بالکن یا رواقی در یک ضلع برپا داشته‌اند که از طریق پلکانی می‌توان بدان راه یافت. پوشش گنبدی بنا دارای ۱۲ نورگیر است.

در ضلع قبله مسجد، محرابی تعبیه و در میانه آن، لوح مرمرین بزرگی با نقش گلدان نصب کرده‌اند. تزیینات شبستان مشتمل بر نقاشی، گچبری، مقرنس کاری و کاربندی است. این مسجد در دوره اخیر تعمیر و مرمت شده و امروزه تنها جهت بازدید علاقه‌مندان مورد استفاده است و درآن نماز برگزار نمی‌شود.
_______________
#architecturelover #architecturephotos #architecturestudents #architecturelovers #architecture #architecturelove #architecturestudio #architecturephoto #architectures #architecturephotography #iarchitectures #iarchitecture #adventure #travelphotography #ig_masterpiece #good_day #wanderlust #travel #mustseeiran #iran #دانشجويان #معماری #ايران #کرمان #دانشجویان_معماری_ایران_مسجد_گنجعلیخان
Read more
<span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span>📸<span class="emoji emoji1f499"></span> سردر ورودي شمال غربي #مسجد #جورجير قديم و #مسجد_حكيم جديد در #اصفهان كه از زمان #ايلخانان ...
Media Removed
📸 سردر ورودي شمال غربي #مسجد #جورجير قديم و #مسجد_حكيم جديد در #اصفهان كه از زمان #ايلخانان (فرزندان چنگزِ مغول) به يادگار مانده است! دقيق به ياد ندارم اما اگر ذهنم ياري كند در كتاب #معماري_معاصر_ايران نوشته استاد #باني_مسعود بود كه خواندم هنوز هم كه هنوز است منبع الهام بسياري از معماران ... 💙🙈👌📸💙
سردر ورودي شمال غربي #مسجد #جورجير قديم و #مسجد_حكيم جديد در #اصفهان كه از زمان #ايلخانان (فرزندان چنگزِ مغول) به يادگار مانده است! دقيق به ياد ندارم اما اگر ذهنم ياري كند در كتاب #معماري_معاصر_ايران نوشته استاد #باني_مسعود بود كه خواندم هنوز هم كه هنوز است منبع الهام بسياري از معماران بزرگ هنر آجركاري ايلخانان است! حتي #الكساندر_پاپادوپلو در كتاب #معماري_اسلامي مينويسد: هنر نگارگري ايراني مهمترين هنر معماري اسلامي است! به نقل از #پيرنيا (استاد تمام معماري) كه به تاليف استاد #معماريان مينويسد: هنگام حمله ي #مغول به ايران سواي نابودي #خراسان #سمرقند #بخارا و... مغول ها #گنبد_قابوس يا كاووس را زنده نگه داشتند كه مردم آينده بدانند كه چه بناهاي را كشته اند! لازم به ذكر است #ميل_قابوس يكي از خوش تناسب ترين بناهاي جهان است كه بعد ها استاد مورد علاقه و مورد پرستش من يعني مرحوم استاد #هوشنگ_سيحون با اقتباس از اين بنا آرامگاه #حكيم_بوعلي_سينا را خلق كرد! اين ها را گفتم تا در كنار جنبه ي منفي به جنبه مثبت مغول ها نيز كه يكي از آنها همين هنر آجر كاري است پرداخته شود، شايان ذكر است اوج هنر آنها به وسيله ي #اولجايتو (سلطان محمد خدا بنده) در #سلطانيه به عنوان #گنبد_سلطانيه (يكي از بزرگترين گنبد هاي آجري جهان) متولد شده است!
تمام جان كندنم با معماري 💙 ك.س
Photo: #kayhansnt
#architecture #architecturephotography #isfahan #iran
Read more
حرف دل 80 میلیون نفر... نامه شاهین نجفی به پسر شاه★★ (خوندن این نامه کمتر از 5 دقیقه وقت میبره ولی اطلاعات ...
Media Removed
حرف دل 80 میلیون نفر... نامه شاهین نجفی به پسر شاه★★ (خوندن این نامه کمتر از 5 دقیقه وقت میبره ولی اطلاعات زیادی داخلشه)★★ درود بر آریامهر شاهنشاه ایران به پدرت سلام برسان و بگو هنوز راه آهن ایران جزو پر رفت وآمد ترین راه آهن های دنیاست فقط قطار هایمان کمی کهنه اند راستش را بخواهی بعد از نپال داریم ... حرف دل 80 میلیون نفر... نامه شاهین نجفی به پسر شاه★★
(خوندن این نامه کمتر از 5 دقیقه وقت میبره ولی اطلاعات زیادی داخلشه)★★ درود بر آریامهر شاهنشاه ایران

به پدرت سلام برسان و بگو هنوز راه آهن ایران جزو پر رفت وآمد ترین راه آهن های دنیاست
فقط قطار هایمان کمی کهنه اند راستش را بخواهی بعد از نپال داریم از قدیمی ترین واگن ها ی جهان استفاده میکنیم!

راستی یادت هست زمانی که پدرت شاه شد مردم ما سوار بر شتر بودند؟
زمانی که تو از ایران میرفتی پیشرفته ترین جنگنده دنیا یعنی همان F14 زیر پای ایرانی ها بود! 
جنگنده ایی که در اهمیت آن همین بس که پس از 40 سال هنوز پیشرفته ترین با ارزش ترین وگرونترین سلاح نیرو های مسلح ایران است.

راستی ارتش ما دیگر جزو پنج ارتش قدرتمند جهان نیست. بلکه جزو ده ارتش فرسوده دنیاست.

راستی یادت می آید زمانی که داشتی میرفتی شتر سواران ایران سوار بوئینگ747 بودند؟
هواپیمایی که در اهمیت اون همین بس که در تمام دنیا فقط امریکن ایر و ایران ایر توانایی خریدش را داشتند!

راستی توپولف هایی که اون زمان وارداتشان را ممنوع کردی الان پس از 40 سال در ایران میپرند و هر از چند گاهی یکیشون سقوط میکنه!

راستی دیگر ایرانی ها بهترین اتوموبیل های دنیارو سوار نمیشن
راستی پیکان رو یادته؟
طرح چراغاشو عوض کردیم یکم خوشگل تر شده میخایم بعد 50 سال بازم سوارش بشیم
دستت درد نکنه ماشین خوبی بود.

راستی زراد خانه های هسته ایی رو که ساختی یادته؟
میخایم بعد از 40 سال ازشون استفاده کنیم اما 5 1نمیزاره 
5 1نمیدونی چیه؟
یچیزیه که اون موقع 3 بود آمریکا انگلیس ایران!

راستی یادته جشن دوهزارو پونصد ساله داشتی؟ که به دنیا نشون بدی مهد تمدن بشری حکومت هخامنشی و کورش بزرگه؟
الان اسم کورش و تمدن هخامنشی از تقویم و تاریخ حذف شده بجاش روز غزه گذاشتن!

راستی اسرائیل بعد رفتنت مردم غزه رو کشت و دیوار حائل رو خراب کرد چون دیگه تو نبودی که بهش بگی ژاندارم منطقه نمیزاره با کسی جنگ کنی!
فقط همین نیست بعد از ازبین رفتن ژاندارم منطقه عراق به ایران و کویت حمله کرد آمریکا به عراق افغانستان پاکستان سوریه حمله کرد
عربستان به یمن امارات به اردن!

راستی امارات شیخ نشین یادته؟
الان شده قطب بزرگ تجاری اقتصادی آسیا! راستی شرم دارم بگم بیشترین فاحشه خونه دنیا رو بعد تایلند و مالزی داره 
و بدتر اینکه 70درصد دختران روسپی گرش ایرانین!

راستی چند روز پیش تلوزیون رسمی مالزی اعلام کرد 50 درصد دخترای روسپی گرش ایرانی اند درمورد کشور های دیگه این آمار بین هفت تا هجده درصده!

#iran
Read more
<span class="emoji emoji1f31f"></span>عطر احسان<span class="emoji emoji1f31f"></span> <span class="emoji emoji2764"></span>️ارائه برترين برندهاي اورجينال عطر و ادكلن و لوازم آرايشي و بهداشتي<span class="emoji emoji2764"></span>️ <span class="emoji emoji1f339"></span>تمامي محصولات ...
Media Removed
عطر احسان ️ارائه برترين برندهاي اورجينال عطر و ادكلن و لوازم آرايشي و بهداشتيتمامي محصولات عطر و ادكلن و لارزم آرايشي و بهداشتي اورجينال به صورت مستقيم از نمايندگي هاي معتبر خريداري ميشود ارسال رايگان CHANELCOCO ‏‎برند : شنل ‏ ‎بهترین ادکلن زنانه جهان در 3 سال پیاپی بدون ... 🌟عطر احسان🌟
❤️ارائه برترين برندهاي اورجينال عطر و ادكلن و لوازم آرايشي و بهداشتي❤️
🌹تمامي محصولات عطر و ادكلن و لارزم آرايشي و بهداشتي اورجينال به صورت مستقيم از نمايندگي هاي معتبر خريداري ميشود 🌹 📫ارسال رايگان 📦
‏🌟CHANEL🌟COCO🌟
‏‎برند : شنل
‏ ‎بهترین ادکلن زنانه جهان در 3 سال پیاپی بدون شک محصولی نیست که بتوان براحتی در مورد آن صحبت کرد. کوکو مادمازل یادآور شخصیت بزرگ و متفاوت G.chanel است و با بوی دل انگیز خود همه خانم‌های دوست دار عطر را انگشت به دهان کرد. این عطر با قاطعیت کامل بهترین عطر زنانه این برند و در ردیف چند عطر برتر جهان جا دارد و طرفداران و استفاده کنندگان آن به شدت از آن حمایت کرده و آنرا نمونه ای واقعی از یک عطر بسیار استثنائی و خوشبو با ماندگاری رویایی برای یک خانم متشخص میدانند.
طراح : Jacques Polge
عطر احسان این محصول خوش رایحه را به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهد . ‎اسانس اولیه : پرتقال , گریپ فروت , ترنج ‎اسانس میانی : رز , یاس , سرخالو
‏‎اسانس پایه : وانیل , خس خس , مشک , نعناع هندی
عطر احسان
#عطر #پرفيوم #تويلت #گالري #ادوتویلت #اورجينال #ادكلن #بوشهر #آرايشي #بهداشتي #ادكلان #ادوپرفيوم #عطر_مردانه #عطر_زنانه #ايران #عطر_احسان #atr #perfume #parfum #eauparfum #eaudetoilette #toilette #cosmetics #orginal #parfums #gallery #atr_ehsan #bushehr #iran
‏ #ehsan_ebrahimi1281
🌹بورس انواع عطر و ادكلن و لوازم آرايشي و بهداشتي 🌹 🌟انواع مارك ها وبرند هاي اصل و اورجينال 🌟
@ehsan_ebrahimi1281
Read more
روز جهانی چای این روز در ایران کمتر جدی گرفته می‌شود ۱۵ دسامبر؛ روز جهانی چای و چایکاران به امید ...
Media Removed
روز جهانی چای این روز در ایران کمتر جدی گرفته می‌شود ۱۵ دسامبر؛ روز جهانی چای و چایکاران به امید آنکه مسئولان، چایکاران، فعالان و انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه چای از ظرفیت روز جهانی چای بیش از بیش برای طرح مسائل بنیادین صنعت چای و حل آنها استفاده کنند. در تقویم مناسبت‌های سلامت، ۱۵ دسامبر ... روز جهانی چای
این روز در ایران کمتر جدی گرفته می‌شود
۱۵ دسامبر؛ روز جهانی چای و چایکاران

به امید آنکه مسئولان، چایکاران، فعالان و انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه چای از ظرفیت روز جهانی چای بیش از بیش برای طرح مسائل بنیادین صنعت چای و حل آنها استفاده کنند. در تقویم مناسبت‌های سلامت، ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) به‌عنوان روز جهانی چای معرفی شده است. برای اولین بار ۱۵ دسامبر ۲۰۰۵ در هند این روز برای ایجاد آگاهی و همبستگی بین چایکاران هندی به عنوان روز چای در نظر گرفته شد. روز جهانی چای با هدف جلب توجه دولت‌ها و شهروندان در سراسر جهان به تاثیر تجارت جهانی چای بر زندگی کارگران و تولید کنندگان برگزار می‌شود و درخواست‌هایی مانند حمایت از قیمت و تجارت منصفانه در این روز مطرح می‌شود.

روز جهانی چای در حال حاضر در کشورهای بزرگ تولید کننده چای از جمله در سریلانکا، بنگلادش، نپال، اندونزی، مالزی، ویتنام، کنیا، اوگاندا و… گرامی‌داشته می‌شود.

در این روز به طور معمول با همکاری سازمان‌های کارگری و دیگر مجموعه‌های دولتی و غیر دولتی و سمینارها، گفت‌وگوها و رویدادهایی با موضوع چای برگزار می‌شود. در ایران اما آن طور که باید و شاید از ظرفیت این روز برای طرح مسایل صنعت چای کشور و هم افزایی میان کارشناسان و فعالان برای حال آنها استفاده نمی‌شود. یک جستجوی ساده در اخبار روشن می‌کند که این روز در ایران چندان جدی گرفته نمی‌شود.

به امید آنکه مسئولان، چایکاران، فعالان و انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه چای از ظرفیت این روز بیش از بیش برای طرح مسائل بنیادین صنعت چای و حل آنها استفاده کنند.

گردش مالی صنعت چای در ایران هم اکنون به ۳ هزار میلیارد تومان رسیده است اما انتقادهای جدی به نحوه مدیریت این صنعت در ایران و به ویژه درباره کشاورزان و چایکاران وجود دارد.
@leyltea #tea #internationalteaday #iraniantea #leyltea #iran #irooni #روزجهاني_چاي #چاي #چايي #چاي_ايراني
Read more
 #arvand #abadan #toyota #khorramshahr #seqouia #arvandfreezone #iran #ahvaz تویوتا سکویا ...
Media Removed
#arvand #abadan #toyota #khorramshahr #seqouia #arvandfreezone #iran #ahvaz تویوتا سکویا ۲۰۱۶  لازم است به جهان نشان دهد  که به عنوان استاد خالق طراحی خودروو تثبیت کیفیت خودرو در سالهای متوالی است . سطح کیفیت بالا  در همه اقلام بکار رفته در محصولات  تویوتا را می توان به خوبی ... #arvand #abadan #toyota #khorramshahr #seqouia #arvandfreezone #iran #ahvaz
تویوتا سکویا ۲۰۱۶  لازم است به جهان نشان دهد  که به عنوان استاد خالق طراحی خودروو تثبیت کیفیت خودرو در سالهای متوالی است . سطح کیفیت بالا  در همه اقلام بکار رفته در محصولات  تویوتا را می توان به خوبی دید . احساس تسلط اولین حسی است که بعد سوارشدن بر خودرو جلب نظر می‌کند‌. صندلی‌های بزرگ و راحت چرمی سکویا که به رنگ کرم هستند، راحتی بی حد و حصری را به ارمغان می‌آورند و بدن را به خوبی در خود جای می‌دهند‌.اگر اهل ماجراجویی هستید و دوست دارید همیشه در سفر باشد  و از خودروی به عنوان  کشنده تریلر و یا حتی وسایل نقلیه دیگر استفاده و یا حتی قایق یا جت اسکی خود را  در سفر همراه داشته باشید پس این خودرو یک گزینه مناسب برای شماست.این خود نشان داده است که به عنوان یکی از بهترین ها بتوانید تا آنجا که می شود  کیفیت ، موتور ، پایداری ، و سایر آنچه از خودرو خود انتظار دارید را به چالش بکشد . لازم است تا همه خصوصیات اینخودرو مناسب برای هر خانواده را به صورت کامل بشناسیم تویوتا سکویا مدل ۲۰۱۶  بزرگترین تویوتا فروخته شده در بازار آمریکاست .این در سه مدل پلاتینیوم  و  لیمیتد و اس آر ۸ روانه بازار می شود.استفاده از مواد بسیار سبک، مانند فیبر کربن و آلومینیوم در سکویا جدید آن را نسبت به مدل های قبلی سبک ترکرده تا مصرف سوخت کاهش  یابد. قدرت مانور و موتور با عملکرد آن تا حد زیادی بهبود یافته است، و همچنین. سکویا  جدید قطعا از ویژگی های با عملکرد بالا سیستم تعلیق و آلیاژ چرخ، که این یکی در میان بهترین ها برای نیازهای (جاده) جهت خریداران است
----------------
مشخصات فنی  و موتوری  تویوتا سکویامدل  ۲۰۱۶

حجم موتور : .۵.۷۰۰تعداد سیلندر :  ۸ سیلندر VVT-iحداکثر سرعت : ۱۸۰شتاب ۰-۱۰۰ کیلومتر/ساعت (ثانیه) ۷.۲ظرفیت باک : ۱۰۰اسب بخار : ۳۸۱گشتاور : ۵۶۰۰۶ سرعته اتوماتیک قابلیت چهار چرخ متحرک و یا دو چرخ مترحرک
--------------
ابعاد و وزن خودرو سکویا مدل  ۲۰۱۶

طول (متر) ۵.۲۱۰عرض (متر) ۲.۰۳۰ارتفاع (متر) ۱.۹۵۵فاصله دو محور (متر) ۳.۱۰۰ظرفیت صندوق عقب ۴۵۶
-------------
رنگ تویوتا سکویا  ۲۰۱۶ در ۶ رنگ زیر خواهد بود •سیاه. •سفید PearlMagnetic خاکستری فلزی•
•پیریت میکا . •نقره ای فلزی .
•بسیار گرم
زرشکی میکا
______________________________
Photo by:@Alirezamousavi74
Read more
‎ ‎در این هنگام که دور از خاک وطنم در چنگال این بیماری جانکاه آخرین روزهای ‎زندگی خود را سپری میکنم ...
Media Removed
‎ ‎در این هنگام که دور از خاک وطنم در چنگال این بیماری جانکاه آخرین روزهای ‎زندگی خود را سپری میکنم بعنوان پادشاه ایرانزمین این پیام را به ملتم که در ‎:شوم ترین دوران تاریخی وطنش روزگار تیره ای را میگذراند میفرستم ‎همانند هر مسلمان معتقدی که در آستانه مرگ از وجدان پاک و صفای کامل روح ‎, برخوردار ... ‎ ‎در این هنگام که دور از خاک وطنم در چنگال این بیماری جانکاه آخرین روزهای
‎زندگی خود را سپری میکنم بعنوان پادشاه ایرانزمین این پیام را به ملتم که در
‎:شوم ترین دوران تاریخی وطنش روزگار تیره ای را میگذراند میفرستم
‎همانند هر مسلمان معتقدی که در آستانه مرگ از وجدان پاک و صفای کامل روح
‎, برخوردار است , خداوند بزرگ را بشهادت میطلبم ‎از آن وقت که صرفا بخاطر جلوگیری از خونریزی هموطنانم ناچار خاک ایران را ترک
‎کردم , آنی از فکر سیه روزی تدریجی ملتم و مخصوصا اندوه رقت بار شهادت
‎وطنپرستان با نام و گمنامی که سینه های فراخ خود را در مقابل جوخه های
‎آتش جلادان قرار داده اند فارغ نبوده و با تاروپود وجودم این رنجهای
‎روز افزون را احساس کرده ام و در این رهگذر از تقدیر خود رضایت دارم که
‎در این دوران آوارگی ضربات تازیانه سرنوشت , این رنج ملی را بر روح و جسم
‎ .رنجور من نیز کوفته است
‎ ,شگفت اتفاقی است ,  در همان لحظاتی که قلب من از حرکت می ایستد
‎قلوب افسران دلاور ارتش من نیز که در تکاپوی نجات وطن بوده اند پیاپی آماج
‎,گلوله های دشمنان ایران قرار میگیرند ‎من این تقارن را به پیوند معنوی ناگسستنی که بین خودم و این ارتش که ناجوانمردانه
‎در بستر یک دسیسه ضد ملی و میهنی قرار گرفت , وجود دارد , تعبیر میکنم و برای
‎اینکه چنین پیوندی جاودان بماند توصیه میکنم که بعد از نجات کشورم , کالبدم
‎.در گورستان این شهیدان جان باخته وطن مدفون گردد
‎من در این دقایق واپسین شیرینی خاطرات افق ایران عزیز را که به آن عشق
‎ ,میورزم در مقابل تلخی زهرآگین مرض جانسوز قرار داده ام
‎,خاطره شالیزارهای کرانه های دریای خزر و مرغزارهای دیلم
‎,خاطره قله های پر برف سبلان و سهند آذربایجان
‎,خاطره کوهستانهای سبز و خرم زاگرس کردستان و هامون های عریان بلوچستان
‎,خاطره اروند رود خوزستان و هیرمند سیستان
‎,خاطره دشت ارژن فارس
‎,خاطره حاشیه های کویر سوزان خراسان و کرمان
‎,خاطره شهرکها و دهستانهای ساحلی خلیج فارس
‎خاطره کوچ عشایر دلیر و فداکار و بطور کلی با اندیشه همه گوشه و کنار آن
‎.سرزمین مقدس و مردم پر تلاش و پر توان آن چشم از جهان فرومیبندم
‎بیاد داشته باشیم که صفحات تاریخ وطن ما فراز و نشیب های فراوانی را در خود
‎حفظ کرده است , ولی همچنانکه حمله اسکندر , هجوم مغول , فتنه افغان و اشغال
‎,متعدد بیگانگان قادر نشدند مشعل فرهنگ و تمدن باستانی ایران را خاموش کنند
‎ #iran
Read more
نسک(کتاب) اَوِستا چیست؟ . <span class="emoji emoji1f525"></span>زرتشتیان ایران<span class="emoji emoji1f525"></span> @iran_zoroastrian پاسخ را در نوشتار زیر بخوانید<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> . . ...
Media Removed
نسک(کتاب) اَوِستا چیست؟ . زرتشتیان ایران @iran_zoroastrian پاسخ را در نوشتار زیر بخوانید . . نـسـک اوسـتـا چیست؟ . اَوِستا نسکی(کتابی) بسیار کهن است که پیش از اشوزرتشت هم بوده است و تا پایان دوران ساسانیان هم آن را نگاشته‌اند. اوستا نوشتار و سروده‌های نیاکان ماست که همانا دانشنامه ... نسک(کتاب) اَوِستا چیست؟ .
🔥زرتشتیان ایران🔥
@iran_zoroastrian

پاسخ را در نوشتار زیر بخوانید👇👇👇
.
. 💠 نـسـک اوسـتـا چیست؟ .
🔷اَوِستا نسکی(کتابی) بسیار کهن است که پیش از اشوزرتشت هم بوده است و تا پایان دوران ساسانیان هم آن را نگاشته‌اند. اوستا نوشتار و سروده‌های نیاکان ماست که همانا دانشنامه ایرانیان بوده که در روزگار باستان ٢١نسک داشته و هم‌اکنون دارای پنج بخش است. ✅بخش‌های اوستا براین پایه‌اند: . 🔸١- یَسنه یا یسنا سروده‌ها و سخنان خود اشو زرتشت شناخته شده با نام گاتها که در اوستا گنجانده شده است.
گاتها نسک دینی زرتشتیان است که دارای ۵ بخش و ١٧هات یا سروده میباشد و دارای ٢٣۸بند است. گاتهای پنج‌گانه به نامهای١- اهـنـودگـاه. ٢- اشـتـودگـاه. ٣- سـپـنـتـمـدگـاه. ٤- وهـوخـشـتـرگـاه. ۵- وهـشـتـواشـتگاه میباشد. .
🔸٢- یشت‌ها = درباره سروده‌های نیایشی است که با ارزش‌ترین و مهم‌ترین ادبیات مزدیسنا است و ۷۲ تا سروده هست. سروده‌هایی در ستایش مزدا اهورا و ایزدان گوناگون. این سروده‌ها بنمایه مهمی برای استوره‌شناسی ایرانی به‌شمار میروند که فردوسی توسی در شاهنامه خود از آنها به بزرگی یاد کرده‌ است. .
🔸٣- وندیداد = دربرگیرنده دستورهای دینی و مسایل بهداشتی است. در وندیداد باور به داشتن بهداشت و جلوگیری از بیماریها. شأن دارایی. کمک به دیگران. ازدواج. کاروکوشش در زندگی است. وندیداد نسک دینی زرتشتیان نیست و اندیشه اشوزرتشت در آن نقشی نداشته است اما دارای دانش ارزشمندی است که نشان میدهد در زمانی که قوم‌های دیگر جهان به گونه‌ی نیمه وحشی زندگی می کرده‌اند و برای به‌دست آوردن خوراک و جای زندگی همانند جانوران به یکدیگر میتاختند و کشتارهای خونین انجام میشده است، چگونه نیاکان ما به دنبال قانونگذاری در بخشهای گوناگون بهداشتی، درمانی، اجتماعی و دیگرها بوده‌اند. وندیداد بخش بزرگ آن بسیار کهن است و به باور بسیاری، اوستا جزو منابع کهن پیش از زمان اشوزرتشت میباشد که در هزاره‌های بعد و در زمان اشکانیان و ساسانیان به مجموعه این نسک به اشتباه هم افزوده شده و از باب استوره‌شناسی و تاریخی تنها میتواند آنها را خواند و باره پژوهش قرار گیرد. .
🔸۴- ویسپرد = سروده‌های نیایش مزدیسنی و آیینِ شش گهنبار است و مجموعه‌ای از متمم‌های یسنا است.

#اهورامزدا
#زرتشت
#گاتها
#اوستا
#زرتشتیان
#بهدینان
#پارسیان
Read more
عباس عطار عكاس نامدار بزرگ جهان از بين ما رفت . در بسياري از جنكها و انقلاب حضور داشت ، و تا آخرين لحضه ...
Media Removed
عباس عطار عكاس نامدار بزرگ جهان از بين ما رفت . در بسياري از جنكها و انقلاب حضور داشت ، و تا آخرين لحضه عمرش بدون حاشيه و خودنمايي عكاسي كرد و اهل داوري و تدريس و مطرح شدن نبود . با بسياري از سران جهان دوست بود و يكي از مهمترين عكاسان حال حاضر جهان بود و سال گذشته با هم تو يك كافه قهوه خورديم يادش بخير روحش ... عباس عطار عكاس نامدار بزرگ جهان از بين ما رفت .
در بسياري از جنكها و انقلاب حضور داشت ، و تا آخرين لحضه عمرش بدون حاشيه و خودنمايي عكاسي كرد و اهل داوري و تدريس و مطرح شدن نبود .
با بسياري از سران جهان دوست بود و يكي از مهمترين عكاسان حال حاضر جهان بود و سال گذشته با هم تو يك كافه قهوه خورديم يادش بخير روحش شاد . #photography #iran #asiya #pohotojournalism #abas #
Read more
. سلاااااااااام روزتون زیبا ⛈️ . .با دیدن این تصاویر #حستون رو خوب کنید و با #آرامش زندگی کنید.این روزها خیلی از عزیزمان در نقاط مختلف #خرمشهر و #آبادان حتی شهر ها و استان های دیگه از شرایط سختی که در حال سپری کردن هستیم ابراز نگرانی میکنن. .. . این تصاویر زیبا فقط یک چیز رو به من یادآوری میکنه ... .
سلاااااااااام روزتون زیبا 💧⛈️
. .با دیدن این تصاویر #حستون رو خوب کنید و با #آرامش زندگی کنید.این روزها خیلی از عزیزمان در نقاط مختلف #خرمشهر و #آبادان حتی شهر ها و استان های دیگه از شرایط سختی که در حال سپری کردن هستیم ابراز نگرانی میکنن.
..
.
این تصاویر زیبا فقط یک چیز رو به من یادآوری میکنه و اون #قدرت_خداوند بزرگ و مهربان و #ثروت و #نعمت و #فراوانی است.ما در هر کجای جهان هستی باشیم #مخلوق خدا هستیم و برای خدا فرقی نداره که ما کجا هستیم.پس نعمتش رو برای همه به رایگان نازل میکنه این ما هستیم که با خوشحالی و نگرانی نعمتها رو کم و زیاد جذب میکنیم.خواهش میکنم بجای نگران بودن و ترس از جنگ و قحطی و بی برقی و خشکسالی و تمام چیزهایی که این روزها ذهنتون رو درگیر کرده فقط به نعمتهای خدا فکر کنید و بهترینها رو در اوج آرامش برای خودتون جذب کنید.
.
.

دوستای خوبم برای هم دعا کنیم.
. 🌹🌹.
.
@sajjadsaffari 📸
.
#تابستان #بارش #باران #حس_خوب #زندگی #آرامش #شمال #north #iran #caspian #natgeo
Read more
💭 تالاب بین المللی شادگان Shadegan International Wetland , #Khouzestan , #IRAN تصویر از @Al_Falahia تالاب ...
Media Removed
💭 تالاب بین المللی شادگان Shadegan International Wetland , #Khouzestan , #IRAN تصویر از @Al_Falahia تالاب بین‌المللی شادگان یکی از تالب‌های بزرگ #ایران است. این تالاب در جنوب غربی ایران در جنوب شهر شادگان در استان #خوزستان واقع شده‌است. در همایش تالاب‌های جهان که در #رامسر برگزار ... 💭
تالاب بین المللی شادگان
Shadegan International Wetland , #Khouzestan , #IRAN

تصویر از
@Al_Falahia

تالاب بین‌المللی شادگان یکی از تالب‌های بزرگ #ایران است. این تالاب در جنوب غربی ایران در جنوب شهر شادگان در استان #خوزستان واقع شده‌است. در همایش تالاب‌های جهان که در #رامسر برگزار شد تصمیم گرفته شد که سه #تالاب شادگان، خورموسی و خور الامیه با عنوان تالاب #شادگان شناخته شودسدسازی و رعایت نشدن نیاز آبی تالاب، تخلیه پساب‌های آلوده‌ای چون مزارع نیشکر، پرورش ماهی و فولاد خوزستان، عبور لوله‌های نفتی، فعالیت ۳۰ واحد پتروشیمی و تخلیه زباله‌های شهری، این تالاب منحصربه‌فرد را از سال ۱۳۷۲ وارد فهرست قرمز تالاب‌های بین‌المللی (لیست مونترو) کرده است.

____________________________________
#Ahwaz #Shadegan #Nature #History #Tourism #iranemoon #irantravel #Untoldiran #irangardi
#بپسند #طبیعت #تاریخی #روستا #تفریح #گردشگری #اهواز
Read more
. انفجار تمدید شد...<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji270c"></span> یک جهان انرژی <span class="emoji emoji1f4a5"></span> در این گوشه از دنیا <span class="emoji emoji1f30f"></span> متمرکز میشود.‌‌‌‌.. امسال<span class="emoji emoji261d"></span>️،سال انفجارهای ...
Media Removed
. انفجار تمدید شد... یک جهان انرژی در این گوشه از دنیا متمرکز میشود.‌‌‌‌.. امسال️،سال انفجارهای پیاپی است..‌. و اما این بار،این شاهین شهر زیباست که در تیررس توپخانه های حاجیلیتویی قرار میگیرد. خوزستان کوچک ،تمدید این انفجار را با جان و دلش پذیرا میشود‌ . برای پنجمین 🖐 بار ... .
انفجار تمدید شد...😍✌
یک جهان انرژی 💥 در این گوشه از دنیا 🌏 متمرکز میشود.‌‌‌‌..
امسال☝️،سال انفجارهای پیاپی است✌..‌.
و اما این بار،این شاهین شهر زیباست 💖 که در تیررس توپخانه های 💣 حاجیلیتویی 🎺 قرار میگیرد.
خوزستان کوچک 💝 ،تمدید این انفجار 💥 را با جان و دلش پذیرا میشود‌ 💞.
برای پنجمین 🖐 بار در استان اصفهان 💛 ،و برای اولین بار در شاهین شهر زیبا 💜،کنسرت بزرگ بمب انرژی 💣 ایران،🎺 امید حاجیلی 🎺
🌏 مکان:شاهین شهر_تالار شیخ بهایی
🕒 زمان:۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۶
📄 تهیه بلیط با امکان انتخاب صندلی:
Www.navayemehr.ir
💝 به دوستان خود اطلاع دهید 💝
#انفجار_نزدیک_است 😎✌
--------------------------------------
💛 #کانون_هواداران_امید_حاجیلی 💛
✏ Caption by:@omidhajili.fan.parisaa
#omidhajili #esfand #concert #esfahan #iran #hajilitto #energy
Read more
Absolutely stunning and makes you feel very small and insignificant. #Repost @welcometoiranco ・・・ Arg-E-Bam ...
Media Removed
Absolutely stunning and makes you feel very small and insignificant. #Repost @welcometoiranco ・・・ Arg-E-Bam (Bam Citadel) is the largest brick building in the world located near the city of Bam in the province of Kerman in the southeast of Iran. The entire building is a large castle ... Absolutely stunning and makes you feel very small and insignificant.
#Repost @welcometoiranco
・・・
Arg-E-Bam (Bam Citadel) is the largest brick building in the world located near the city of Bam in the province of Kerman in the southeast of Iran. The entire building is a large castle that Arg is located in the heart of it, but because of being the most significant part, the entire castle building is named after Bam Citadel.
.
.
✅ Let's Discover Persia
🌎 @welcometoiranco
🌎 @welcometoiranco
🌎 @welcometoiranco
.
.
ارگ بم بزرگترین سازه خشتی جهان است که در نزدیکی شهر بم در استان کرمان در جنوب شرقی ایران قرار دارد.کل بنا یک دژ
بزرگ است که در قلب آن ارگ واقع شده است اما به دلیل ظاهر پر ابهت ارگ که مرتفع ترین قسمت مجموعه نیز به شمار می
رود،کل بنای دژ به عنوان ارگ بم نام گذاری شده است.
Read more
. سلاااااااااام روزتون زیبا ⛈️ . .با دیدن این تصاویر #حستون رو خوب کنید و با #آرامش زندگی کنید.این روزها خیلی از عزیزمان در نقاط مختلف #خرمشهر و #آبادان حتی شهر ها و استان های دیگه از شرایط سختی که در حال سپری کردن هستیم ابراز نگرانی میکنن. .. . این تصاویر زیبا فقط یک چیز رو به من یادآوری میکنه ... .
سلاااااااااام روزتون زیبا 💧⛈️
. .با دیدن این تصاویر #حستون رو خوب کنید و با #آرامش زندگی کنید.این روزها خیلی از عزیزمان در نقاط مختلف #خرمشهر و #آبادان حتی شهر ها و استان های دیگه از شرایط سختی که در حال سپری کردن هستیم ابراز نگرانی میکنن.
..
.
این تصاویر زیبا فقط یک چیز رو به من یادآوری میکنه و اون #قدرت_خداوند بزرگ و مهربان و #ثروت و #نعمت و #فراوانی است.ما در هر کجای جهان هستی باشیم #مخلوق خدا هستیم و برای خدا فرقی نداره که ما کجا هستیم.پس نعمتش رو برای همه به رایگان نازل میکنه این ما هستیم که با خوشحالی و نگرانی نعمتها رو کم و زیاد جذب میکنیم.خواهش میکنم بجای نگران بودن و ترس از جنگ و قحطی و بی برقی و خشکسالی و تمام چیزهایی که این روزها ذهنتون رو درگیر کرده فقط به نعمتهای خدا فکر کنید و بهترینها رو در اوج آرامش برای خودتون جذب کنید.
.
.

دوستای خوبم برای هم دعا کنیم.
. 🌹🌹.
.
@sajjadsaffari 📸
.
#تابستان #بارش #باران #حس_خوب #زندگی #آرامش #شمال #north #iran #caspian #natgeo
Read more
- -در #فضا هيچ مرزى وجود ندارد' تبريك به #ايران،تبريك به تك تك #مردم، استاد #اصغر_فرهادى عزيز شما #افتخار اين مرز و بوميد،خدارو شكر ميكنم كه شما را داريم، هميشه در #بحرانى ترين مواقع كه #ظلم و #ستم نا به جا و به #ناحق توسط ابر قدرت هاى جهانى، خطرى بزرگ براى #ايران عزيز بوده شما بزرگترين #ديپلمات ... -
-در #فضا هيچ مرزى وجود ندارد'

تبريك به #ايران،تبريك به تك تك #مردم،
استاد #اصغر_فرهادى عزيز شما #افتخار اين مرز و بوميد،خدارو شكر ميكنم كه شما را داريم، هميشه در #بحرانى ترين مواقع كه #ظلم و #ستم نا به جا و به #ناحق توسط ابر قدرت هاى جهانى، خطرى بزرگ براى #ايران عزيز بوده شما بزرگترين #ديپلمات و #سفير #صلح ما بوده و به جهانيان ثابت كرديد كه ايران و ايرانى هيچگاه نه تنها #تروريست نبوده بلكه با #فرهنگى غنى به دنبال يكپارچه كردن جهان و يكى شدن ملت هاست ، #درود به #شرفتون كه هميشه در مواقع حساس دست تك تك ملت رو ميگيريد🙏🏽🙏🏽🌹🌹🌹🙏🏽🙏🏽 - -پ.ن :فك كنم ترامپ جواب خودشو گرفت،اونم با قويترين سلاح، يعنى قلم🖊 اصغر فرهادى👌🏽👌🏽👌🏽 - #فروشنده #ترانه_علیدوستی #شهاب_حسینی #سينما #هنرمند #افتخار #بازيگر #اسكار
#oscar #asghar_farhadi #iran #cinema #oscar2017 #salesman
Read more
. ● کلیپی کوتاه برای یادبود از سودان تنها بازمانده نر کرگدن سفید شمالی قبل از مرگش , که چندی پیش راجع ...
Media Removed
. ● کلیپی کوتاه برای یادبود از سودان تنها بازمانده نر کرگدن سفید شمالی قبل از مرگش , که چندی پیش راجع بهش پستی اختصاصی آپ کرده بودم و همچنین تصاویری از مقبره اون که در برگه های بعدی پست آپ کردم این حیوانات بازمانده میراث و گنجینه های با ارزش تاریخی جهان بودند که بشریت لایق بودنشان نبود و به خاطر تجارت ... .
● کلیپی کوتاه برای یادبود از سودان تنها بازمانده نر کرگدن سفید شمالی قبل از مرگش , که چندی پیش راجع بهش پستی اختصاصی آپ کرده بودم و همچنین تصاویری از مقبره اون که در برگه های بعدی پست آپ کردم ✔ این حیوانات بازمانده میراث و گنجینه های با ارزش تاریخی جهان بودند که بشریت لایق بودنشان نبود و به خاطر تجارت و اقتصاد کثیفش و شکار بی رویه آنها افتخار بودنشان را از خود و نسل های بعد از خود گرفت , همانا که انسان ها لیاقت داشتن ارزش ها و نعمت های معنوی بزرگ را که همین موجوداتند ندارند ..........
#کلیپ_حیوانات_پیج_iran_animal_helper
#iran_animal_helper
#ripsudan #ripsudan🦏 #ripsudantherhino
Read more
قهرمان ٢١ ساله ي كشتي جهان، كشتي گيري كه الكساندر كارلين او را به عنوان پديده نوظهورِ كشتي فرنگي دنيا ...
Media Removed
قهرمان ٢١ ساله ي كشتي جهان، كشتي گيري كه الكساندر كارلين او را به عنوان پديده نوظهورِ كشتي فرنگي دنيا كه ميتواند به فوق ستاره تاريخ كشتي فرنگي تبديل شود ميدانست، اكنون فقط خاطره ايست در ذهن و حسرتي است بزرگ بر دلهاي هوادارنش. چه داغِ بزرگيست تقارنِ روز تولدش با شب جمعه آخر سال در اين لحظات آخر سال، ... قهرمان ٢١ ساله ي كشتي جهان، كشتي گيري كه الكساندر كارلين او را به عنوان پديده نوظهورِ كشتي فرنگي دنيا كه ميتواند به فوق ستاره تاريخ كشتي فرنگي تبديل شود ميدانست، اكنون فقط خاطره ايست در ذهن و حسرتي است بزرگ بر دلهاي هوادارنش. چه داغِ بزرگيست تقارنِ روز تولدش با شب جمعه آخر سال

در اين لحظات آخر سال، به ياد شادي هايي كه بابك قرباني به خانه هايمان آورد، بخوانيم فاتحه اي براي شادي روحش 💔💔😭😥🌹🌹
#بابک_قربانی
#اینجاآینده
#بهنام_ آزادی
#kermanshah #iran #behnamazadi
Read more
از روسیه با عشق ... در غروبی خاطره‌انکیز دوربین را بدست گرفتم تا تصویری از نمای خارجی دومین موزه بزرگ ...
Media Removed
از روسیه با عشق ... در غروبی خاطره‌انکیز دوربین را بدست گرفتم تا تصویری از نمای خارجی دومین موزه بزرگ جهان را ثبت کنم. تصویری از موزه ارمیناژ در شهر افسانه‌ای سن‌ویترزبورگ. From Russia with Love, A look at the majestic museum of St. Petersburg. Ermitaz Museum Photography by: Alireza Amirghassemi ... از روسیه با عشق ... در غروبی خاطره‌انکیز دوربین را بدست گرفتم تا تصویری از نمای خارجی دومین موزه بزرگ جهان را ثبت کنم. تصویری از موزه ارمیناژ در شهر افسانه‌ای سن‌ویترزبورگ.
From Russia with Love, A look at the majestic museum of St. Petersburg. Ermitaz Museum
Photography by: Alireza Amirghassemi
#جام_جهانی #ایران #سن_پترزبورگ #تیم_ملی_فوتبال_ایران #موزه #علیرضاامیرقاسمی #طپش
#worldcup #moscow #iran #teamiran #iranian @tapeshtvnetwork @alirezaamirghassemi #alirezaamirghassemi #tapesh #tapeshtv #tapeshtvnetwork #tapeshiha #irani #iranianfan #worldcup2018 #football #soccer #saintpetersburg #russia #irani #iranian #iraniantv #persian #ermitaz #ermitazh #museum #
Read more
- . عليرضا #فغاني عزيز حضور شما در اوج فوتبال، افتخاري بزرگ براي همه ما ايرانيان محسوب ميشه خرسنديم از اينكه بزرگي چون شما، سفير ما در بزرگترين رويداد فوتبالي جهان بود. تصميمات درست شما، هميشه غرور آفرين خواهد بود و #مدال به اين غرور افتخار خواهد کرد . #مدال #ورزش #ورزشی #فوتبال #علیرضافغانی ... - .
عليرضا #فغاني عزيز
حضور شما در اوج فوتبال، افتخاري بزرگ براي همه ما ايرانيان محسوب ميشه
خرسنديم از اينكه بزرگي چون شما، سفير ما در بزرگترين رويداد فوتبالي جهان بود.
تصميمات درست شما، هميشه غرور آفرين خواهد بود و #مدال به اين غرور افتخار خواهد کرد
.
#مدال #ورزش #ورزشی #فوتبال #علیرضافغانی #پیشبینی #پیشبینی #فغانی #جایزه #قرعه_کشی #جام_جهانی #روسیه #جایزه #مسابقه #2018 #russia #wc2018 #Iran #WorldCup #FIFA2018 #برنده_شو #علیرضا_فغانی #علیرضا_فغانی - #regrann
Read more
شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان فارس است که جمعیت آن بالغ بر 1712745 نفر بوده که بدون تعداد ...
Media Removed
شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان فارس است که جمعیت آن بالغ بر 1712745 نفر بوده که بدون تعداد افراد حومه است. شیراز در منطقه کوهستانی زاگرس واقع است و آب و هوای معتدل دارد. شیراز تحت نام هایی مانند تیرازیس، شیرازیس هم در کتاب ها و اسناد تاریخی ثبت شده است این شهر دارای جاذبه های تاریخی، ... شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان فارس است که جمعیت آن بالغ بر 1712745 نفر بوده که بدون تعداد افراد حومه است.
شیراز در منطقه کوهستانی زاگرس واقع است و آب و هوای معتدل دارد.
شیراز تحت نام هایی مانند تیرازیس، شیرازیس هم در کتاب ها و اسناد تاریخی ثبت شده است
این شهر دارای جاذبه های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی مانند باغ جهان نما، باغ ارم، شاه چراغ، نگارخانه ها و.... است.
از سوغات این شهر می توان به حصیر، خاتم کاری، ترشی جات و نان شیری، منبت کاری و... اشاره کرد.
#ایرانی #ایران_گردی #شیراز #شیرازی #شیرازگردی #ژوان_شن_سفید #ژوان #تمدن_ایران #تابستان #تور #گردشگری #آثار_باستانی #آثار_تاریخی #jouantravel #jouan #iran #tourism #tour #travelling #travel #trip #summer #shiraz
Read more
پهلوان سياوش تيموريان، من افتخار ميكنم كه خونت توى رگ هاى منه <span class="emoji emoji2764"></span>️ پدرم نه تنها در زمينه ورزش كشتى قهرمان ...
Media Removed
پهلوان سياوش تيموريان، من افتخار ميكنم كه خونت توى رگ هاى منه ️ پدرم نه تنها در زمينه ورزش كشتى قهرمان بود ،بلكه در حقوق ،فلسفه ،ادبيات عرب ،عرفان و علوم دينى هم داراى تحصيلات آكادميك و صاحب نظر بود..بابا جانم آرزو دارم همونطور كه تو مرد حق بودى منم بتونم ذره اى تو زندگى شجاع و نترس و با ايمان باشم ..... ... پهلوان سياوش تيموريان، من افتخار ميكنم كه خونت توى رگ هاى منه ❤️ پدرم نه تنها در زمينه ورزش كشتى قهرمان بود ،بلكه در حقوق ،فلسفه ،ادبيات عرب ،عرفان و علوم دينى هم داراى تحصيلات آكادميك و صاحب نظر بود..بابا جانم آرزو دارم همونطور كه تو مرد حق بودى منم بتونم ذره اى تو زندگى شجاع و نترس و با ايمان باشم ..... امروز شد ٢١ سال كه سايه ت از سرم كم شده اما يادت هميشه تو قلبم جاويدِ و دلم به ديدار دوباره توو زندگى پس از مرگ خوش..روحت شاد مرد بزرگ ، دعا كن خداوند پشت و پناهمون باشه ❤️🙏🏻يا على مدد ورد زبانت بود ، دست على به همراهت💔

سپاس از مهدى رستم پور عزيز هميشه حق گو .. @rostampour.mehdi
ممنونم از آقاى محمود رضا گران براى ارسال عكس🙏🏻
لطفاً ورق بزنيد💐 #كشتى_ايران #كشتى_آزاد #پهلوان #سياوش_تيموريان #جهان_پهلوان_تختى #جوانمرد #بهناز_تيموريان #iran_wrestling #wrestler #rip #koshti
Read more
 #دستهای_خالی قدیم ترها همیشه علاجی برای هر دردی بود مثل روغن چرخ خیاطی برای ناله های لولای در مثل ...
Media Removed
#دستهای_خالی قدیم ترها همیشه علاجی برای هر دردی بود مثل روغن چرخ خیاطی برای ناله های لولای در مثل دوا گلی برای زخم های کودکانه ی سرِ زانو مثل آغوش مادر بزرگ برای باریدنِ تمام بغض های جهان چقدر دست هایمان خالی شده است!! . متحول شدن جرأت میخواد . . . یه روز خوب دفتر آقای رحیمیان رئیس ... #دستهای_خالی
قدیم ترها همیشه علاجی برای هر دردی بود

مثل روغن چرخ خیاطی برای ناله های لولای در

مثل دوا گلی برای زخم های کودکانه ی سرِ زانو

مثل آغوش مادر بزرگ برای باریدنِ تمام بغض های جهان

چقدر دست هایمان خالی شده است!!
.
متحول شدن جرأت میخواد😏👍
.
.
.
یه روز خوب
دفتر آقای رحیمیان
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبد کاووس

یک جلسه بسیار عالی
برای موفقیت ورزش شهرمون
.
پازل داره تکمیل میشه🙏❤
.
خلاصه بگم براتون که اگه قسمت بشه خبرهای خوبی در راهه...
.
اندکی صبر...
بهار نزدیک است...✌
👇
#والیبال #تخفیف #لویالتی #کارت #کارتخوان #ایرانیان #گنبد #گنبدکاووس #تورکمن #ترکمن #ترکمن_صحرا #حامددایی #حامد_دایی #نتورک #نتورک_مارکتینگ #ایران #خدمات #استان_گلستان #رئیس
#ورزش_و_جوانان #رحیمیان
#gonbad #turkmen #network #volleyball #iran
👆
Read more
نوعی تنهایی در این جهانِ بسیار بزرگ وجود دارد که آن را فقط در حرکت آرام عقربه های یک ساعت می توان شناخت مردم ...
Media Removed
نوعی تنهایی در این جهانِ بسیار بزرگ وجود دارد که آن را فقط در حرکت آرام عقربه های یک ساعت می توان شناخت مردم خسته اند چه با عشق، چه بی عشق... Tehran Iran 2018 #streetbwcolor #bnw_society #streetphoto #streetphotographers #streetphotography_bw #streetphoto_bw #beststreets # #jj_editors ... نوعی تنهایی
در این جهانِ بسیار بزرگ وجود دارد
که آن را فقط
در حرکت آرام عقربه های یک ساعت می توان شناخت

مردم خسته اند
چه با عشق، چه بی عشق... Tehran Iran 2018
#streetbwcolor #bnw_society #streetphoto #streetphotographers #streetphotography_bw #streetphoto_bw #beststreets # #jj_editors #wearethestreet #jj_creative #doublexposure_bw #jj_minimalism #tehranpics #tehranphotos # #tehranpics # #tehran #lensonstreet #streetphotographer #mustseetehran #reportagespotlight #lensculture #jj_mobilephotography #jj_streetphotography #uspirant #Tehranstreetphoto #1415mobilephotographers #everybodystreet #documentaryphotography #sombresociety #streetselect
Read more
فرزندم وای ریشه جانم ! ایران سرزمین ما سرزمینی است بس کهن که دیری در درازنای تاریخ خویش , بزرگترین و آباد ترین کشور جهان بوده است. . ، با سپاس از @alirezajafarzadehh #کوروش_بزرگ #کورش #تخت_جمشید #تاریخ #iran #persepolis فرزندم وای ریشه جانم ! ایران سرزمین ما سرزمینی است بس کهن که دیری در درازنای تاریخ خویش , بزرگترین و آباد ترین کشور جهان بوده است. .
،
با سپاس از @alirezajafarzadehh
#کوروش_بزرگ #کورش #تخت_جمشید #تاریخ #iran #persepolis
 #عیدقربان عیدی که انسانهای آگاه را به یاد قربانگاه ابراهیمی می‌اندازد؛ قربانگاهی که درس فداکاری ...
Media Removed
#عیدقربان عیدی که انسانهای آگاه را به یاد قربانگاه ابراهیمی می‌اندازد؛ قربانگاهی که درس فداکاری و جهاد را در راه خدای بزرگ به فرزندان آدم و اصفیا و اولیای خدا می‌دهد. این پدرِ توحید و بت شکنِ جهان به ما و همه انسانها آموخت که قربانی در راه خدا، پیش از آنکه جنبه توحیدی و عبادی داشته باشد، جنبه‌های ... #عیدقربان
عیدی که انسانهای آگاه را به یاد قربانگاه ابراهیمی می‌اندازد؛ قربانگاهی که درس فداکاری و جهاد را در راه خدای بزرگ به فرزندان آدم و اصفیا و اولیای خدا می‌دهد. این پدرِ توحید و بت شکنِ جهان به ما و همه انسانها آموخت که قربانی در راه خدا، پیش از آنکه جنبه توحیدی و عبادی داشته باشد، جنبه‌های سیاسی و ارزشهای اجتماعی دارد. به ما و همه آموخت که عزیزترین ثمره حیات خود را در راه خدا بدهید و عید بگیرید. خود و عزیزان خود را فدا کنید، و دین خدا را و عدل الهی را برپا نمایید.
امام خمینی(ره)؛ ۱۲ شهریور ۱۳۶۲

عید الاضحی المبارک، هذا العید الاسلامي الکبیر الذي یعید إلی الذاکرة قصة القربان الابراهیمي، هذا العمل العظیم الذي یعطی للإنسان وحتی الاولیاء والاصفیاء دروساً في التضحیة والجهاد والفداء في سبیل الله. ان ابا التوحید هذا. ومحطم اصنام العالم، علَّمنا وعلّم الانسانیة جمعاء، ان التضحیة والفداء في سبیل الله، ذات ابعاد سیاسیة واجتماعیة قبل ان تکون ذات ابعاد توحیدیة وعبادیة، علّمنا وعلّم الجمیع ان نقیم الاعیاد عند التضحیة باعزّ مانملک وبثمار حیاتنا في سبیل الله. ان نضحی بانفسنا وباعزما لدینا لنقیم دین الله والعدالة الالهیة.
الامام الخمیني(ره)، ۲۵ ذی القعدة ۱۴۰۳

Great Islamic feast of Qurban, the feast that reminds men of knowledge of the immolating altar of Ibrahim who taught the lesson sacrifice and struggle in the cause of God to the children of Adam and chosen friends and saints of God. This father of monotheism and idol-breaker of the world taught mankinds that sacrifice in the cause of God is associated with political aspects and social values prior to monotheistic and devotional aspects. He taught us to offer the dearest fruit of our existence in the cause of God and celebrate this as a fest, to sacrifice our dear ones and ourselves and keep up the religion of God and divine justice.
Imam Khomeini | September 3, 1983
.
#قربان #عید_قربان
.
سایت_جامع_امام_خمینی EMAM.COM
.
#امام_خميني #امام_خمینی #رهبر #ایران #إيران #شیعه #إسلام #خمینی #اسلام #قائد #خميني #شيعة #مرجعیت #مرجعیت #انقلاب #انقلاب_اسلامی #الثورة_الإسلامية

#Iran #khomeini #imamkhomeini #islam #shia #tehran #emamkhomeini #islamic_Revolution
Read more
<span class="emoji emoji2728"></span>یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان<span class="emoji emoji2728"></span> <span class="emoji emoji1f4cc"></span>مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام ...
Media Removed
یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان در اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌ شمار میرود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌ کاری و نجاری در قرن ... ✨یکی از شاهکارهای معماری ایران در اصفهان✨ 📌مسجد ِشاه که به نامهای مسجد جامع، مسجد سلطانی و مسجد امام نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان در اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌ شمار میرود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌ کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجدِشاه در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۰۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
مسجد امام در ضلع جنوبی میدان نقش جهان واقع گردیده و از نظر ویژگی‌ های معماری، تزیینات غنیّ و آثار نفیس دیگر از برجسته‌ ترین آثار معماری ایران است و چنانکه از مآخذ برمی آید، بنای آن در سوّمین مرحله از اجرای طرح میدان نقش جهان به فرمان شاه عبّاس بزرگ (سال ۹۹۶–۱۰۳۸ق/ ۱۵۸۸–۱۶۲۹م) آغاز گردیده و در دورة شاه‌ صفی (سال ۱۰۳۸–۱۰۵۲ق/ ۱۶۲۹–۱۶۴۲م) به پایان رسیده است.
مسأله ای که در مسجد امام جلب توجه می کند و اکثر سياحان و جهانگردان نيز به آن اشاره کرده اند و معماران و مهندسين نيز آن را يکی از استادانه ترين شگردهای معماری به حساب آورده اند مسأله رعايت جهت قبله در مسجد است. سازندگان مسجد طوری سردر را درست کرده اند که با عبور از ميان ايوان ورودی بدون آنکه احساس شود، نيم چرخی به سمت راست زده می شود. در حقيقت معمار برجسته اين اثر با يک زاويه ۴۵ درجه مسجد را در جهت قبله قرار داده است.
به طور کلی مسجد امام اصفهان با مناره های رفيع و ايوان های سر به فلک کشيده و شبستان های عالی و محراب های نفيس و همچنين با طرح يکپارچه و متوازن خود از شاهکارهای بی نظير و مسلم معماری زمان صفويه است. مسجدی که در عصر خود از عجايب زمان بوده و در حقيقت نيز به دليل زيبائی طرح، عظمت، ابعاد و شکوه و جلال کاشيکاری هايش ستاره درخشان هنر عصر صفوی است. 🆔تلگرام:
aysanparvazpars ☎️ 02188546454

#ايران #اصفهان #تورداخلى #آيسان_پرواز #جاذبه_گردشگری #توريست #آژانس_هواپیمایی
#iran #isfahan #aysanparvaz #travelagency #tourist
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span> WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . 🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦 . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅

‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►

Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡➡FREE ENTREE ⬅⬅⬅
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami #taninband
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! ...
Media Removed
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر.. من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد ... ❤❤
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر..
من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و بشناسد.
نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كني. مقاله بخواني و بداني در دنيا چه ميگذرد.
من نميگويم كمدت پر از لباس هاي رنگارنگ نباشد، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد.
نگذار هيچ ابزاري را مثل اسباب بازي هاي كودكي اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمي در جهان چه ميگذرد. اصلا هر كاري خواستي بكن، اما انديشه ات را نفروش، براي خودت انديشه داشته باش.
#سمانه_جهانبخش
#niya_raad #hair #hairstyle #style #hairdo #hairpost #hairup #hairstylist #niayeshrad #hairdresser #art #instahair #hairpost #bride #hudabeauty #beauty #makeup #makeupartist #weddingmakeup #iran #tehran #niayesh_Rad #photographer #نیایش_راد
#شینیون #میکاپ #عروس #آرایش #خودآرایی #تهران
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span> WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . 🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦 . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅

‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►

Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡➡FREE ENTREE ⬅⬅⬅
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami #taninband
Read more
باغ دولت‌آباد از باغ‌های قدیمی شهر یزد در کشور ایران و هم ردیف باغ فین در کاشان و باغ شاهزاده ماهان در ...
Media Removed
باغ دولت‌آباد از باغ‌های قدیمی شهر یزد در کشور ایران و هم ردیف باغ فین در کاشان و باغ شاهزاده ماهان در کرمان می‌باشد. بادگیر عمارت بادگیر آن بلندترین بادگیر خشتی شناخته شده در جهان است.باغ دولت‌آباد در یزد در اواخر دوره افشاریه و درسال ۱۱۶۰ ه. ق توسط محمد تقی خان معروف به (خان بزرگ) که وی سرسلسله خاندان ... باغ دولت‌آباد از باغ‌های قدیمی شهر یزد در کشور ایران و هم ردیف باغ فین در کاشان و باغ شاهزاده ماهان در کرمان می‌باشد. بادگیر عمارت بادگیر آن بلندترین بادگیر خشتی شناخته شده در جهان است.باغ دولت‌آباد در یزد در اواخر دوره افشاریه و درسال ۱۱۶۰ ه. ق توسط محمد تقی خان معروف به (خان بزرگ) که وی سرسلسله خاندان خوانین یزد بود احداث گردید. قنات تاریخی عظیم دولت‌آباد با قدمتی بیش از ۲۰۰ سال از احداث پنج رشته قنات تشکیل شده و از ارتفاعات مهریز سرچشمه میگرفته و پس از مشروب کردن بخشی از زمینهای مهریز و به کار انداختن چند آسیاب آبی و طی بیش از ۵۰ کیلومتر به یزد میرسیده و باغ دولت‌آباد را آبیاری میکرده. اما این باغ در حال حاضر توسط چاه نیمه عمیق مجاور آبیاری می‌شود.

عکس ارسالی از:
@samanehzareei

#تور #توریسم #مسافرت #سفر #گردشگری #تفریح #تفریحی #تفریحات #منظرها #مناظر #طبیعت #طبیعت_ایران #ایران #ایرانگردی #ایران_را_باید_دید #یزد #ایران_ما #یزد_گردی #دولت_آباد
#iran #irani #iranian #tour #iran_tourism #iran_tour #irangram #yazd #thisisiran
Read more
ورزشگاه بزرگ نقش‌جهان در آستانه شروع لیگ هجدهم؛ متأسفانه سپاهان در نخستین بازی یار دوازدهمش را ...
Media Removed
ورزشگاه بزرگ نقش‌جهان در آستانه شروع لیگ هجدهم؛ متأسفانه سپاهان در نخستین بازی یار دوازدهمش را در اختیار ندارد . #سپاهان #اصفهان #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #نقش_جهان #Sepahan #Esfahan #Football #Iran ورزشگاه بزرگ نقش‌جهان در آستانه شروع لیگ هجدهم؛

متأسفانه سپاهان در نخستین بازی یار دوازدهمش را در اختیار ندارد .

#سپاهان #اصفهان #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #نقش_جهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
🌞🌥<span class="emoji emoji1f315"></span>🌥<span class="emoji emoji26a1"></span>️<span class="emoji emoji2728"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f449"></span>Mass Coral bleaching in the Persian Gulf. I visit and Monitoring Coral reef and Reef fishes ...
Media Removed
🌞🌥🌥Mass Coral bleaching in the Persian Gulf. I visit and Monitoring Coral reef and Reef fishes islands in kish island, Hendorabi, Faror, Abomosa, Larak ,Qeshm, Hengam and kharg and khargo islands in the Northern Persian Gulf. The Persian Gulf is the hottest sea in the world because: ... 🌞🌥🌕🌥⚡️✨🔥👉Mass Coral bleaching in the Persian Gulf. I visit and Monitoring Coral reef and Reef fishes islands in kish island, Hendorabi, Faror, Abomosa, Larak ,Qeshm, Hengam and kharg and khargo islands in the Northern Persian Gulf.
The Persian Gulf is the hottest sea in the world because: The water temperature ranged between 33-36 ° C for a long period from 2017 August 6 to September 6. This extremely high temperature is unbearable for corals, causing bleaching and death. Often, the colonies from Acropora, Faiva, Platygyra and some of the Porites in the depths of 2 to 10 meters. Many corals also endure this very high temperature and still survive, but they are very worrisome. El Niño has caused the deaths of many large corals around the world this year.
—----------------------------------------------------------
سفید شدگی وسیع و یکپارچه مرجانها در اثر دمای بالا در خلیج فارس . من مرجانها و ماهیان مرجانی جزایر کیش ، هندرابی،فارور، ابوموسی، لارک ، قشم ، هنگام و خارگ و خارگو را در شمال خلیج فارس مونیتور و بازدید کردم. باید گفت خلیج فارس داغ ترین دریای جهان است چرا که دمای آب در یک فاصله زمانی یک ماهه از 15 مرداد تا 15 شهریور ٩٦ (6 آگوست تا 6 سپتامبر2017) به بالاترین دمای خود بین 33- 36 درجه سانتیگراد می رسد. در این دما اغلب مرجانهای شاخه ایی آکروپورا ، مرجانهای لانه زنبوری ، مرجانهای مغزی و حتی مرجانهای توده ایی پورایتز در اعماق 2 تا 10 متر زوزانتلای خود را از دست داده و سفید شدند. برخی از مرجانهای دیگر هنوز درحال تحمل این دمای بالا هستند و به بقائ خود ادامه می دهند . ال نینیو امسال باعث مرگ بسیاری از مرجانهای بزرگ در سراسر جهان شده است.
—--------------------------------------------------------- #persian gulf #iran #kish #larak #faror #qeshm #Hengam #abomosa #kharg #khargo island s # coral #reefs #hamidreza #bargahi #2017
Read more
شهر "جوندی شاپور " در گذشته از شهرهای بزرگ و تاریخی ایران بود. بزرگترین دانشگاه جهان در زمان ساسانیان ...
Media Removed
شهر "جوندی شاپور " در گذشته از شهرهای بزرگ و تاریخی ایران بود. بزرگترین دانشگاه جهان در زمان ساسانیان در این شهر قرار داشت. دانشمندان بزرگ در این شهر تحصیل میکردند. امروز خرابه های این شهر تاریخی هنوز کاوش نشده است.آرامگاه "یعقوب"شاه در این شهر قرار دارد. این بزرگمرد با خلیفه عباسی جنگید. او یک ... شهر "جوندی شاپور " در گذشته از شهرهای بزرگ و تاریخی ایران بود. بزرگترین دانشگاه جهان در زمان ساسانیان در این شهر قرار داشت. دانشمندان بزرگ در این شهر تحصیل میکردند. امروز خرابه های این شهر تاریخی هنوز کاوش نشده است.آرامگاه "یعقوب"شاه در این شهر قرار دارد. این بزرگمرد با خلیفه عباسی جنگید. او یک ایرانی وطن پرست بود. این بنا نزدیک شهر " دزفول " است.
#دزفول #یعقوب_لیث #صفاریان #تاریخی #تاربخ #میراث #خوزستان #جندیشاپور
Other friends:
#see #translate #history #heritage #iran #travel
Read more
مبارزه با آمریکای جنایتکار ، شرط پیروزی <span class="emoji emoji1f539"></span> امام خمینی: جهان باید بداند که #ایران راه خود را پیدا کرده ...
Media Removed
مبارزه با آمریکای جنایتکار ، شرط پیروزی امام خمینی: جهان باید بداند که #ایران راه خود را پیدا کرده است و تا قطع منافع آمریکای جهانخوار، این دشمن کینه‌توز مستضعفین جهان، با آن مبارزه‌ای آشتی ناپذیر دارد، و حوادث ایران نه تنها ما را برای لحظه‌ای عقب نخواهد نشاند، که ملت ما را در نابودی منافع آن مصمم‌تر ... مبارزه با آمریکای جنایتکار ، شرط پیروزی
🔹 امام خمینی: جهان باید بداند که #ایران راه خود را پیدا کرده است و تا قطع منافع آمریکای جهانخوار، این دشمن کینه‌توز مستضعفین جهان، با آن مبارزه‌ای آشتی ناپذیر دارد، و حوادث ایران نه تنها ما را برای لحظه‌ای عقب نخواهد نشاند، که ملت ما را در نابودی منافع آن مصمم‌تر خواهد کرد.
.
🔹 ما مبارزه سخت و بی‌امان خود را علیه #آمریکا شروع کرده‌ایم و امیدواریم فرزندانمان با آزادی از زیر یوغ ستمکاران، پرچم توحید را در جهان بیفرازند ما یقین داریم اگر دقیقاً به وظیفه‌مان که مبارزه با آمریکای جنایتکار است ادامه دهیم، فرزندانمان شهد پیروزی را خواهند چشید. ۱۵شهریور۶۰
.
👥 بازخوانی بدون تحریف مواضع امام خمینی 👇
✅ @EMAM_COM
.
#آمریکا_شیطان_بزرگ
.
سایت_جامع_امام_خمینی EMAM.COM
.
#امام_خميني #امام_خمینی #رهبر #ایران #إيران #شیعه #إسلام #خمینی #اسلام #خميني #شيعة #مرجعیت #انقلاب #انقلاب_اسلامی #الثورة_الإسلامية

#Iran #khomeini #imamkhomeini #islam #shia #emamkhomeini #islamic_Revolution
Read more
. # یک عمر به کودکی به استاد شدیم یک عمر زاستادی خود شاد شدیم افسوس ندانیم که ما را چه رسید از خاک ...
Media Removed
. # یک عمر به کودکی به استاد شدیم یک عمر زاستادی خود شاد شدیم افسوس ندانیم که ما را چه رسید از خاک بر آمدیم و بر باد شدیم  # حکیم خیام #امروز روز بزرگداشت "حكيم عمرخيام نيشابوري"ستاره بی بدیل کشورم ایران زمین می باشد یاد و نامش همبشه جاویدان و ماندگار باد ۲۸ ارديبهشت در جمهوري اسلامي ايران به ... .
#
یک عمر به کودکی به استاد شدیم
یک عمر زاستادی خود شاد شدیم
افسوس ندانیم که ما را چه رسید
از خاک بر آمدیم و بر باد شدیم 
# حکیم خیام
#امروز روز بزرگداشت "حكيم عمرخيام نيشابوري"ستاره بی بدیل کشورم ایران زمین می باشد یاد و نامش همبشه جاویدان و ماندگار باد ۲۸ ارديبهشت در جمهوري اسلامي ايران به عنوان روز بزرگداشت دانشمند شهير ايراني، حكيم عمر خيام نيشابوري نام‏گذاري شده است. ما نيز در اين مقال به شرح مختصري از زندگي اين حكيم و شاعر برجسته مي‏پردازيم. ابوالفتح عمر بن ابراهيم خيام نيشابوري، فيلسوف، رياضي‏دان، منجم، پزشك، شاعر و نويسنده بزرگ ايران، در اواخر قرن پنجم و اوايل قرن ششم هجري زندگي مي‏كرده است. ولادتش در حدود سال‏هاي ۴۱۷ الي ۴۴۰ قمري در نيشابور اتفاق افتاد. خيام از شخصيت‏هاي تاريخي است كه در باب او داستان‏هاي مجعول بسياري ساخته‏اند و همين افسانه سازي سبب شده است كه در باب احوال و اقوال او اتفاق نظري بين پژوهندگان وي نباشد. شهرت خيام در دوران زندگي او بيشتر در حكمت، طب، نجوم و رياضيات بود، ليكن امروز او را در جهان بيشتر به سبب رباعيات فلسفي لطيفش مي‏شناسند. اين رباعي‏ها بسيار ساده و دور از تصنع و تكلف‏اند و با اين حال مقرون به كمال فصاحت و بلاغت و شامل معاني عالي در الفاظ موجز و استوار است. خيام در رياضيات چند اثر معروف دارد كه كتاب جبر و مقابله از همه مشهورتر است. همچنين او مأمور اصلاح تقويم ايراني شد و نيز رصدخانه‏اي را تأسيس كرد. وفات خيام را در حدود سال ۵۱۵ الي ۵۲۵ ق گفته‏اند. آرامگاه حكيم عمر خيام نيشابوري در نيشابور در جوار امامزاده محمد محروق نيشابور، ميعادگاه ادب دوستان و علاقمندان زبان و ادبيات پارسي #iran #babakpix #lo #like # ایران #شعر #خیام # #love #شاعر #
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦️ . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦️ . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @djenzonima @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. SPANJE ️ . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. SPANJE 🇪🇸⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹️ . @pmc_lounge TONIGHT om 20uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ TONIGHT om 20uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹️ . @pmc_lounge TONIGHT om 20uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ TONIGHT om 20uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. هر کاری خواستی بکن اما ...! من به عنوان يک زن، نميگويم كه ميز آرايش نداشته باشی، اما ميگويم حداقل ...
Media Removed
. هر کاری خواستی بکن اما ...! من به عنوان يک زن، نميگويم كه ميز آرايش نداشته باشی، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر .من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاری نكن! بلكه ميگويم عاشق خوب كسی شو . به كسی دل ببند كه عشق را، اين ... .
هر کاری خواستی بکن اما ...! من به عنوان يک زن، نميگويم كه ميز آرايش نداشته باشی، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد!

نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر .من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاری نكن! بلكه ميگويم عاشق خوب كسی شو . به كسی دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحانی را خوب بفهمد و بشناسد.

نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كنی .مقاله بخوانی و بدانی در دنيا چه ميگذرد .

من نميگويم كمدت پر از لباس های رنگارنگ نباشد ، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد .
نگذار هيچ ابزاری را مثل اسباب بازی های كودكی اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمی در جهان چه ميگذرد .
اصلا هر كاری خواستی بكن، اما انديشه ات را نفروش ، برای خودت انديشه داشته باش.
#tehran #iran #street #mobilegraphy #oranglifestyle
Read more
‌ دشت لوت و کسی رفته ؟! که اگه نرفته حتما امسال تو برنامش بزاره. تو پاییز و زمستون عالیه <span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♂️‌ ‌ با ...
Media Removed
‌ دشت لوت و کسی رفته ؟! که اگه نرفته حتما امسال تو برنامش بزاره. تو پاییز و زمستون عالیه ‍♂️‌ ‌ با تشکر از دوست خوبمون که این عکس و برامون فرستادن @ebi.eftekhari ‌‌ دشت لوت ( کویر شهداد) ‌. دشتی بیابانی در جنوب شرقی ایران است. این دشت در جنوب شرق ایران با مساحتی بیش از ۴۰ هزار کیلومتر مربع (شامل ...
دشت لوت و کسی رفته ؟! که اگه نرفته حتما امسال تو برنامش بزاره. تو پاییز و زمستون عالیه 🙋‍♂️‌

با تشکر از دوست خوبمون که این عکس و برامون فرستادن
@ebi.eftekhari
‌‌
دشت لوت ( کویر شهداد) ‌. دشتی بیابانی در جنوب شرقی ایران است. این دشت در جنوب شرق ایران با مساحتی بیش از ۴۰ هزار کیلومتر مربع (شامل عرصه و حریم) در بین بخشی‌هایی از استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبیقرار دارد و با مساحتی در حدود ۱۷۵ هزار کیلومتر، حدود ۱۰ درصد از وسعت ایران را دربر گرفته‌است.بیابان لوت، بیست و هفتمین بیابان بزرگ جهان به‌شمار می‌رود.

دشت لوت از جمله مناطق فراگرم و خشک جهان است. هسته آن در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ گرم‌ترین نقطه بر سطح کره زمین شناخته شده است که بیشترین آن در سال ۲۰۰۵ با بیشینه دمای ۷۰٫۷ درجه سانتیگراد ثبت گردیده‌است. دانشمندان علت گرمای بالای آن را رنگ تیره و خشکی سطح آن دانسته‌اند که موجب جذب گرمای خورشید می‌شود.

دشت لوت از شمال غربی به جنوب شرقی کشیده شده‌است. طول آن حدود ۳۲۰ کیلومتر (۲۰۰ مایل) و عرض آن حدود ۱۶۰ کیلومتر (۱۰۰ مایل) می‌باشد.

The Lut Desert
‌‌
widely referred to as Dasht-e Lut (Persian: دشت لوت‎, "Emptiness Plain"), is a large salt desert located in the provinces of Kerman and Sistan and Baluchestan, Iran. It is the world's 27th-largest desert, and was inscribed on UNESCO's World Heritage List on July 17, 2016. The surface of its sand has been measured at temperatures as high as 70 °C (159 °F),making it one of the world's driest and hottest places.

Coordinates
‌30°36′18″N 59°04′04″E

Exif:
Camera & lenz : nikon D750 & Tamron lenz 15-30 f/2.8
S: 0.5 s
F : 9
Iso : 100
Focal : 15mm

#wonderful_iran #iran #irantraveling #desert #desert_lut_iran
#backpack
#hichhiking #backpacher #nature #irannature #iran_nature #iran_national_team #persia #persian #kerman #unesco #shahdaddesert #hottest_place_on_earth #nikon

#ایران #طبیعتگرد #طبیعت_ایران #عکس # کوله_گرد #کویر #کویر_لوت #شهداد #کرمان #کلوت #کلوتها #کلوت_شهداد #
Read more
. کنجی از خانه نشسته ای و عینک ظریف همیشگی ات روی چشمان قهوه ای و مهربانت جای گرفته سخت سرگرم کتابت ...
Media Removed
. کنجی از خانه نشسته ای و عینک ظریف همیشگی ات روی چشمان قهوه ای و مهربانت جای گرفته سخت سرگرم کتابت هستی و از جهان آشفته بی خبری همانقدرمحو مطالعه و همانقدر پر از زیبایی این روزها تصویر تو زیباترین قاب عکس من است آرامشی که داری ذره ذره حس امنیت است برای من تنهایی بی معنی است وقتی می دانم تو در کنجی ... .
کنجی از خانه نشسته ای و عینک ظریف همیشگی ات روی چشمان قهوه ای و مهربانت جای گرفته
سخت سرگرم کتابت هستی و از جهان آشفته بی خبری
همانقدرمحو مطالعه و همانقدر پر از زیبایی
این روزها تصویر تو زیباترین قاب عکس من است
آرامشی که داری ذره ذره حس امنیت است برای من
تنهایی بی معنی است وقتی می دانم تو در کنجی از خانه پر‌ از آرامش و سکوت نشسته ای
آن مبل دونفره‌ی آبی و آن پنجره‌ی بزرگ
روزها به انتظار تو مینشینند
تا با کتابت به جمعشان بپیوندی
سال‌ها میگذرد و زمانه تغییر میکند
همه می روند و تنهایم میگذارند
به جز تو دراین قاب عکس زیبا،به جز تو درمیان این آشفتگی ها
.
.
.
‏ #mahziar13
#marzinevis ‏ #pic_poem #picshooterr #picsart #persia_art #art_ir #mobilegraphy #mobile_graphy_iran #ajoman_aj #artotext #roozdaily #hikaricreative #irancumentary
#موبایل_گرافی
Read more
روز جهانی چای این روز در ایران کمتر جدی گرفته می‌شود ۱۵ دسامبر؛ روز جهانی چای و چایکاران به امید آنکه مسئولان، چایکاران، فعالان و انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه چای از ظرفیت روز جهانی چای بیش از بیش برای طرح مسائل بنیادین صنعت چای و حل آنها استفاده کنند. در تقویم مناسبت‌های سلامت، ۱۵ دسامبر ... روز جهانی چای
این روز در ایران کمتر جدی گرفته می‌شود
۱۵ دسامبر؛ روز جهانی چای و چایکاران

به امید آنکه مسئولان، چایکاران، فعالان و انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه چای از ظرفیت روز جهانی چای بیش از بیش برای طرح مسائل بنیادین صنعت چای و حل آنها استفاده کنند. در تقویم مناسبت‌های سلامت، ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) به‌عنوان روز جهانی چای معرفی شده است. برای اولین بار ۱۵ دسامبر ۲۰۰۵ در هند این روز برای ایجاد آگاهی و همبستگی بین چایکاران هندی به عنوان روز چای در نظر گرفته شد. روز جهانی چای با هدف جلب توجه دولت‌ها و شهروندان در سراسر جهان به تاثیر تجارت جهانی چای بر زندگی کارگران و تولید کنندگان برگزار می‌شود و درخواست‌هایی مانند حمایت از قیمت و تجارت منصفانه در این روز مطرح می‌شود.

روز جهانی چای در حال حاضر در کشورهای بزرگ تولید کننده چای از جمله در سریلانکا، بنگلادش، نپال، اندونزی، مالزی، ویتنام، کنیا، اوگاندا و… گرامی‌داشته می‌شود.

در این روز به طور معمول با همکاری سازمان‌های کارگری و دیگر مجموعه‌های دولتی و غیر دولتی و سمینارها، گفت‌وگوها و رویدادهایی با موضوع چای برگزار می‌شود. در ایران اما آن طور که باید و شاید از ظرفیت این روز برای طرح مسایل صنعت چای کشور و هم افزایی میان کارشناسان و فعالان برای حال آنها استفاده نمی‌شود. یک جستجوی ساده در اخبار روشن می‌کند که این روز در ایران چندان جدی گرفته نمی‌شود.
#چاي #لاهيجان #گيلان #دوخون #ايراني #ايران #روزجهاني #چايكار #چايساز #فروش #خريد #نوشيدني #سلامت #سلامتي #عشق #سياهكل #رشت #لنگرود #چايي #چاي #
@leyltea #tea #internationalteaday #iraniantea #leyltea #iran #irooni #روزجهاني_چاي #چاي #چايي #چاي_ايراني
Read more
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از ...
Media Removed
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور لازمه شروع و ادامه فعالیت ... خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور 👈لازمه شروع و ادامه فعالیت در رشته موتور ریس و کراس• آمادگی جسمانی و روانی فوق العاده و بی نظیر،دمشون گرمو تنشون همیشه سلامت
ایشونرو همه دنیا قبول داره و به دعوت بزرگان این رشته در دنیا به فستیوالها راه پیدا میکنه ، رسانه های بزرگ برا مصاحبه با ایشون وقت قبلی میگیرن"" اونوقت تو ایران نه مجوز تمرین تو پیستهای قانونی و استاندارد،مثل پیست آزادی رو بهشون میدن و نه مجوز شرکت در مسابقات موتور ریس دنیا و نه اسپانسری برای تامین هزینه های سنگین،ایمنی و ابزاری شامل لباسو موتورو...؟!😠😞البته اگه با هزینه خودش بره و افتخار کسب کنه ،مسءولین شاید اجازه تمرین تو یه پیست بدرد بخور داخلی رو بهشون بدن(اونم اگه بدن)
با همه این مشکلات بازم خانم شفیعی در پاسخ به بهترین پیشنهادهای اروپایی،آمریکایی بر میگردن میگن(همیشه گفته ام که دوست دارم در ایران فعالیت کنم تا تیم بانوان ایران تشکیل شود ،و برای ایران مسابقه بدهم.با اینکه رسانه های ایران به من اهمیتی نمیدهند، ولی بارها در مصاحبه با شبکه و رسانه های خارجی گفته ام(من ایرانی هستم و دوست دارم برای کشورم فعالیت کنم).💝 BEHNAZ SHAFI&IRAN CRAS➕(1👸)👉MOTOR RACE IRAN
BEHNAZ.SH👉🔁Taekwondo✔ninjutsu✔parkour✔ Superstar world Behnaz SH ✔
Behnaz.sh👸 👉(➡| NO REPEAT)💖
Read more
يك عاشقانه آرام اينجا در گوشه اي از ميدان نقش جهان اصفهان پيرمرد و پيرزني، جايي كم نور در جوار درختي ...
Media Removed
يك عاشقانه آرام اينجا در گوشه اي از ميدان نقش جهان اصفهان پيرمرد و پيرزني، جايي كم نور در جوار درختي كنار يكديگر نشسته اند و با هم حرف مي زنند. يك لحظه آرام و درنگي زيبا. اين دو اين سو بر روي زمين و پاهايشان در ميان چمن ها و روزگاري هم آن سو بر لبه حجره هاي دورِ ميدان دو آن نفر ديگر. دوست داشتم بدانم ... يك عاشقانه آرام
اينجا در گوشه اي از ميدان نقش جهان اصفهان
پيرمرد و پيرزني، جايي كم نور
در جوار درختي كنار يكديگر نشسته اند
و با هم حرف مي زنند.
يك لحظه آرام و درنگي زيبا.
اين دو اين سو بر روي زمين و پاهايشان در ميان چمن ها و روزگاري هم آن سو بر لبه حجره هاي دورِ ميدان دو آن نفر ديگر.
دوست داشتم بدانم اين دو از چه سخن مي گويند؟
اما اينهمه سال محبت و كدورت و گفتگو از خوب و بد يكديگر و شايد هم روزگار مگر جز عشق چيز ديگري هم مي تواند باشد؟
اين تصوير براي من جزو عاشقانه هايي كه در سرزمينهاي ديگر اين كره خاكي در ملا عام بين جوانان و يا مُسن ترها ديده بودم جاي گرفت و صد البته كه در صدر همه آنها.
من اينطرف بر لبه سكوي دورِ ميدان نشسته بودم كه در وسط يك حال بد نگاهم به اين دو عزيز معطوف گشت.
در انتهاي قاب هم خانواده اي ميانسال تر با بچه هايشان نشسته اند و بچه ها در حال بازي. شايد اين زوج مُسن هم بچه ها و نوه ها و نتيجه هايي چون آنها دارند
و شايد هم اصلا بچه دار نشده اند.
شايد اگر دارند، دارند از آنها حرف مي زنند و شايد هم پيرمرد
دارد نازِ پيرزن را مي خرد كه شايد بعدش هم برايش
بستني سنتي ميدان را بخرد.
يك عاشقانه طولاني و آرام و گاهي هم شيرين.
هماني كه اين روزها همه مان خيلي به او نياز داريم.
به او
به تو
به ما...
❤️
(قسم به عشق،که از فیض پاکدامانی است
که خلوت همه خوبان کنار آينه است
ملامت دل صائب ز عشق بی اثرست
همیشه حسن پرستی شعار آینه است
صائب تبريزي)

دوم شهريورماه نود و هفت
ميدان نقش جهان اصفهان
شهري كه در آن بزرگ شدم.
شهري كه مثل زادگاهم آبادان
دوستش دارم.

#love #isfahan #esfahan #iran #god
Read more
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزء هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از ...
Media Removed
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزء هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور لازمه شروع و ادامه فعالیت ... خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزء هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور 👈لازمه شروع و ادامه فعالیت در رشته موتور ریس و کراس• آمادگی جسمانی و روانی فوق العاده و بی نظیر،دمشون گرمو تنشون همیشه سلامت
ایشونرو همه دنیا قبول داره و به دعوت بزرگان این رشته در دنیا به فستیوالها راه پیدا میکنه ، رسانه های بزرگ برا مصاحبه با ایشون وقت قبلی میگیرن"" اونوقت تو ایران نه مجوز تمرین تو پیستهای قانونی و استاندارد،مثل پیست آزادی رو بهشون میدن و نه مجوز شرکت در مسابقات موتور ریس دنیا و نه اسپانسری برای تامین هزینه های سنگین،ایمنی و ابزاری شامل لباسو موتورو...؟!😠😞البته اگه با هزینه خودش بره و افتخار کسب کنه ،مسءولین شاید اجازه تمرین تو یه پیست بدرد بخور داخلی رو بهشون بدن(اونم اگه بدن)
با همه این مشکلات بازم خانم شفیعی در پاسخ به بهترین پیشنهادهای اروپایی،آمریکایی بر میگردن میگن(همیشه گفته ام که دوست دارم در ایران فعالیت کنم تا تیم بانوان ایران تشکیل شود ،و برای ایران مسابقه بدهم.با اینکه رسانه های ایران به من اهمیتی نمیدهند، ولی بارها در مصاحبه با شبکه و رسانه های خارجی گفته ام(من ایرانی هستم و دوست دارم برای کشورم فعالیت کنم).💝 BEHNAZ SHAFI&IRAN CRAS➕(1👸)👉MOTOR RACE IRAN
BEHNAZ.SH👉🔁Taekwondo✔ninjutsu✔parkour
Superstar world Behnaz .SH &Iran
Behnaz.sh👸 👉(➡| NO REPEAT)
Read more
<span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span> رمان خارجي بادبادك باز نويسنده: خالد حسيني برگردان: مهدي غبرائي انتشارات: نيلوفر <span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span> خالد ...
Media Removed
رمان خارجي بادبادك باز نويسنده: خالد حسيني برگردان: مهدي غبرائي انتشارات: نيلوفر خالد حسینی زاده ۴ مارس سال ۱۹۶۵ در کابل نویسنده افغان-آمریکایی است. عمده شهرت وی بابت نگارش دو رمان بادبادک ‌باز و هزار خورشید تابان است. حسینی ساکن ایالات متحده است و آثار خود را به زبان انگلیسی می‌نویسد. کمتر ... 📖📚
رمان خارجي
بادبادك باز
نويسنده: خالد حسيني
برگردان: مهدي غبرائي
انتشارات: نيلوفر
📖📚
خالد حسینی زاده ۴ مارس سال ۱۹۶۵ در کابل نویسنده افغان-آمریکایی است. عمده شهرت وی بابت نگارش دو رمان بادبادک ‌باز و هزار خورشید تابان است. حسینی ساکن ایالات متحده است و آثار خود را به زبان انگلیسی می‌نویسد.
کمتر کسی پیدا می شود که بادبادک باز را نخوانده باشد. اسم خالد حسینی با اسم این کتاب در هم گره خورده اند.
خالد حسینی صای جهان سوم است. صدای جنگ، صدای اندوه، صدای کودکی های از دست شده، صدای حسرت!
اتفاقا به زبان انگلیسی نوشته تا به زبان مبدا ترجمه شود.
بادبادک باز ما را به ايامي مي برد که رژيم سلطنتي افغانستان در ميان بي خبري مردم سقوط مي کند. حوادث سياسي گذرا و حاشيه اي هم هست و هم نیست و داستان اصلي آن زندگي دو پسر است که با هم در يک خانواده بزرگ مي شوند و دوستي عميقي بينشان شکل مي گيرد. دنياي اين دو در عين حال از هم جداست: امير ارباب زاده است و مالک خانه و ثروت پدر، و حسن نوکرزاده و از قوم هزاره و پيوسته پامال تاريخ. گاهی میان عمده روایت و خرده روایت مبهوت می شوی و نمی دانی کدام مقدم و کدام موخر است. دست آخر خواننده می ماند و تصاویری اندوه بار از آنچه شد و باز نیامد.
عکس از @sahar__6891 برای چالش #سلفی_با_کتاب
پ.ن نظرتون رو بنویسید و به خوب و بد و عالی بسنده نکنید😊

#ketab_iran #رمان #رمان_خارجي #كتاب #نشر_نيلوفر #بادبادك_باز #خالد_حسيني #مهدي_غبرائي
#سلفی_با_کتاب #بررسی_آثار_نویسندگان_بزرگ
Read more
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از ...
Media Removed
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور لازمه شروع و ادامه فعالیت ... خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور 👈لازمه شروع و ادامه فعالیت در رشته موتور ریس و کراس• آمادگی جسمانی و روانی فوق العاده و بی نظیر،دمشون گرمو تنشون همیشه سلامت
ایشونرو همه دنیا قبول داره و به دعوت بزرگان این رشته در دنیا به فستیوالها راه پیدا میکنه ، رسانه های بزرگ برا مصاحبه با ایشون وقت قبلی میگیرن"" اونوقت تو ایران نه مجوز تمرین تو پیستهای قانونی و استاندارد،مثل پیست آزادی رو بهشون میدن و نه مجوز شرکت در مسابقات موتور ریس دنیا و نه اسپانسری برای تامین هزینه های سنگین،ایمنی و ابزاری شامل لباسو موتورو...؟!😠😞البته اگه با هزینه خودش بره و افتخار کسب کنه ،مسءولین شاید اجازه تمرین تو یه پیست بدرد بخور داخلی رو بهشون بدن(اونم اگه بدن)
با همه این مشکلات بازم خانم شفیعی در پاسخ به بهترین پیشنهادهای اروپایی،آمریکایی بر میگردن میگن(همیشه گفته ام که دوست دارم در ایران فعالیت کنم تا تیم بانوان ایران تشکیل شود ،و برای ایران مسابقه بدهم.با اینکه رسانه های ایران به من اهمیتی نمیدهند، ولی بارها در مصاحبه با شبکه و رسانه های خارجی گفته ام(من ایرانی هستم و دوست دارم برای کشورم فعالیت کنم).💝 BEHNAZ SHAFI&IRAN CRAS➕(1👸)👉MOTOR RACE IRAN
BEHNAZ .SH👉🔁Taekwondo✔ninjutsu✔parkour✔ Superstar world Behnaz SH ✔ 💖Behnaz.sh👸 👉(➡| NO REPEAT)💖
Read more
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از ...
Media Removed
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور لازمه شروع و ادامه فعالیت ... خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور 👈لازمه شروع و ادامه فعالیت در رشته موتور ریس و کراس• آمادگی جسمانی و روانی فوق العاده و بی نظیر،دمشون گرمو تنشون همیشه سلامت
ایشونرو همه دنیا قبول داره و به دعوت بزرگان این رشته در دنیا به فستیوالها راه پیدا میکنه ، رسانه های بزرگ برا مصاحبه با ایشون وقت قبلی میگیرن"" اونوقت تو ایران نه مجوز تمرین تو پیستهای قانونی و استاندارد،مثل پیست آزادی رو بهشون میدن و نه مجوز شرکت در مسابقات موتور ریس دنیا و نه اسپانسری برای تامین هزینه های سنگین،ایمنی و ابزاری شامل لباسو موتورو...؟!😠😞البته اگه با هزینه خودش بره و افتخار کسب کنه ،مسءولین شاید اجازه تمرین تو یه پیست بدرد بخور داخلی رو بهشون بدن(اونم اگه بدن)
با همه این مشکلات بازم خانم شفیعی در پاسخ به بهترین پیشنهادهای اروپایی،آمریکایی بر میگردن میگن(همیشه گفته ام که دوست دارم در ایران فعالیت کنم تا تیم بانوان ایران تشکیل شود ،و برای ایران مسابقه بدهم.با اینکه رسانه های ایران به من اهمیتی نمیدهند، ولی بارها در مصاحبه با شبکه و رسانه های خارجی گفته ام(من ایرانی هستم و دوست دارم برای کشورم فعالیت کنم).💝 BEHNAZ SHAFI&IRAN CRAS➕(1👸)👉MOTOR RACE IRAN
BEHNAZ .SH👉🔁Taekwondo✔ninjutsu✔parkour✔ Superstar world Behnaz SH ✔ 💖Behnaz.sh👸 👉(➡| NO REPEAT)💖
Read more
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از ...
Media Removed
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور لازمه شروع و ادامه فعالیت ... خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور 👈لازمه شروع و ادامه فعالیت در رشته موتور ریس و کراس• آمادگی جسمانی و روانی فوق العاده و بی نظیر،دمشون گرمو تنشون همیشه سلامت
ایشونرو همه دنیا قبول داره و به دعوت بزرگان این رشته در دنیا به فستیوالها راه پیدا میکنه ، رسانه های بزرگ برا مصاحبه با ایشون وقت قبلی میگیرن"" اونوقت تو ایران نه مجوز تمرین تو پیستهای قانونی و استاندارد،مثل پیست آزادی رو بهشون میدن و نه مجوز شرکت در مسابقات موتور ریس دنیا و نه اسپانسری برای تامین هزینه های سنگین،ایمنی و ابزاری شامل لباسو موتورو...؟!😠😞البته اگه با هزینه خودش بره و افتخار کسب کنه ،مسءولین شاید اجازه تمرین تو یه پیست بدرد بخور داخلی رو بهشون بدن(اونم اگه بدن)
با همه این مشکلات بازم خانم شفیعی در پاسخ به بهترین پیشنهادهای اروپایی،آمریکایی بر میگردن میگن(همیشه گفته ام که دوست دارم در ایران فعالیت کنم تا تیم بانوان ایران تشکیل شود ،و برای ایران مسابقه بدهم.با اینکه رسانه های ایران به من اهمیتی نمیدهند، ولی بارها در مصاحبه با شبکه و رسانه های خارجی گفته ام(من ایرانی هستم و دوست دارم برای کشورم فعالیت کنم).💝 BEHNAZ SHAFI&IRAN ➕(1👸)👉MOTOR RACE IRAN ✓BEHNAZ.SH👉🔁Taekwondo.ninjutsu.parkour ✓ Superstar world Behnaz SH ✓Behnaz.sh👉(➡| NO REPEAT)
Read more
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از ...
Media Removed
خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور لازمه شروع و ادامه فعالیت ... خانم بهناز شفیعی;مقام دوم فستیوال زنان جهان،جزه هشت دختر برتر جهان در سال دو هزارو پانزده.......از بزرگان و پرطرفدارن مطرح ایران و جهان ،از فعالان رشته موتور ریس و کراس ایران و جهان و تنها خانم ریس سوار حرفه ای حال حاضر کشور ،از بهترینهای رشته تکواندو،نینجوتسو و پارکور 👈لازمه شروع و ادامه فعالیت در رشته موتور ریس و کراس• آمادگی جسمانی و روانی فوق العاده و بی نظیر،دمشون گرمو تنشون همیشه سلامت
ایشونرو همه دنیا قبول داره و به دعوت بزرگان این رشته در دنیا به فستیوالها راه پیدا میکنه ، رسانه های بزرگ برا مصاحبه با ایشون وقت قبلی میگیرن"" اونوقت تو ایران نه مجوز تمرین تو پیستهای قانونی و استاندارد،مثل پیست آزادی رو بهشون میدن و نه مجوز شرکت در مسابقات موتور ریس دنیا و نه اسپانسری برای تامین هزینه های سنگین،ایمنی و ابزاری شامل لباسو موتورو...؟!😠😞البته اگه با هزینه خودش بره و افتخار کسب کنه ،مسءولین شاید اجازه تمرین تو یه پیست بدرد بخور داخلی رو بهشون بدن(اونم اگه بدن)
با همه این مشکلات بازم خانم شفیعی در پاسخ به بهترین پیشنهادهای اروپایی،آمریکایی بر میگردن میگن(همیشه گفته ام که دوست دارم در ایران فعالیت کنم تا تیم بانوان ایران تشکیل شود ،و برای ایران مسابقه بدهم.با اینکه رسانه های ایران به من اهمیتی نمیدهند، ولی بارها در مصاحبه با شبکه و رسانه های خارجی گفته ام(من ایرانی هستم و دوست دارم برای کشورم فعالیت کنم).💝 BEHNAZ SHAFI&IRAN ➕(1👸)👉MOTOR RACE IRAN ✓BEHNAZ.SH👉🔁Taekwondo.ninjutsu.parkour ✓ Superstar world Behnaz SH ✓Behnaz.sh👉(➡| NO REPEAT)
Read more
ویژگی های کوروش که درتمامی مردمان بی همتاست وهیچکس درجهان پیدانشدمثل او.تنهامردمقتدرجهان بود ...
Media Removed
ویژگی های کوروش که درتمامی مردمان بی همتاست وهیچکس درجهان پیدانشدمثل او.تنهامردمقتدرجهان بود که یک همسر داشت . 1.تنها مرد جهان بود که برده داری را برانداخت 2،تنها مرد جهان بود که خودش برده و کنیز نداشت 3،به آیین دیگر مردمان اهانت نکرد و آنان را گرامی و تنها مرد جهان بود که به یاری مظلومان شتافت 4، ... ویژگی های کوروش که درتمامی مردمان بی همتاست وهیچکس درجهان پیدانشدمثل او.تنهامردمقتدرجهان بود که یک همسر داشت . 1.تنها مرد جهان بود که برده داری را برانداخت 2،تنها مرد جهان بود که خودش برده و کنیز نداشت 3،به آیین دیگر مردمان اهانت نکرد و آنان را گرامی و تنها مرد جهان بود که به یاری مظلومان شتافت 4، تنها مرد جهان بود که به دشمانش تجاوز نکرد وآنان را گرامی داشت و نگهبانی برای حفظ آنان نهاد 5 تنها مرد جهان بود که در اوج قدرتش بار عام میداد تا ضعیف ترین مردمان او را ببینند و هر خواسته ای دارند او بشنوند 6، تنها مرد جهان بود که دشمنانش را بعد از شکست گرامی داشت و آنان را نکشت تا بدانند مهر اریایی یعنی چه ، 7،تنها مرد جهان بود که دو سوم جهان را فتح کرد و هر شب نان و بادام کوهی و ماست میخورد زیرا خوراک ضعیف ترین مردمان این خوراک بود 8 تنها مرد جهان بود که هیچ گاه دروغ نگفت و همیشه دروغگویان و چاپلوسان را شماتت میکرد9 تنها مرد جهان بود که هیچ کدام از دوستان خود را در کار حکومتی نگذاشت و همیشه به شایستگی سالاری حمک میداد و دعایش این بود که خدایا مملکت مارا ازدروغ و دروغگویی وریاکاری حفظ کن . ( نقل از کتاب امپراطور هخامنش) #تهران #کوروش #بزرگ #مرد #ایران #سرزمین #عکس #پادشاه #اینستا #iranian #iran #images #inesta #tehran #men #irani #کوروش #هفتم # ابان #گرامی #باد #روشنفکر #رفتار #delphiclinic #تاریخ #هنر #درود #دنیا #ایرانی #کتاب #کوروش_کبیر #کوروش_بزرگ
Read more
شهر تاریخی ماسوله در نزدیکی شهر فومن و در استان گیلان واقع شده است.شهری با معماری خاص و پلکانی.شهری ...
Media Removed
شهر تاریخی ماسوله در نزدیکی شهر فومن و در استان گیلان واقع شده است.شهری با معماری خاص و پلکانی.شهری که بخشندگی را میتوان از مردمانش آموخت. آنجایی که پشت بام هر منزل حیاط منزل بالایی است و دودکش های خانه ها میهمان حیاط خانه های بالاتر است. شهر ماسوله در استان گیلان و در مجاورت استان زنجان واقع شده ... شهر تاریخی ماسوله در نزدیکی شهر فومن و در استان گیلان واقع شده است.شهری با معماری خاص و پلکانی.شهری که بخشندگی را میتوان از مردمانش آموخت. آنجایی که پشت بام هر منزل حیاط منزل بالایی است و دودکش های خانه ها میهمان حیاط خانه های بالاتر است.
شهر ماسوله در استان گیلان و در مجاورت استان زنجان واقع شده است.نزدیکترین شهر بزرگ به ماسوله فومن است .برای رسیدن به شهر ماسوله کافی است از شهر فومن وارد جاده ماسوله شده و ۳۵ کیلومتر در میان جاده سرسبز و زیبای آن حرکت کنیم.فاصله شهر فومن از مرکز استان (رشت) ۳۵ کیلومتر است.از ویژگی های بارز این شهر این است که امکان ورود وسایل نقلیه در آن وجود ندارد.هرچند ماسوله در استان گیلان در منطقه ای سرسبز قرار گرفته است اما هوای زمستان آن بسیار سرد است و ارتفاع برف در بعضی مواقع موجب مسدود شدن مسیر ها و معابر آن میشود.معماران اولیه ماسوله برای این منظور تکنیک خاصی به کار برده اند.اکثر خانه ها بصورت تو در تو و در دو بخش ساخته شده که بخش داخلی آن که راه برون رفت دمای کمتری دارد و عمدتا آشپزخانه هم در آن قرار گرفته برای زمستان ساخته میشود که در زبان محلی به آن سومه نیز میگویند.بیشتر خانه ها دو طبقه ساخته میشوند.هرچند جاذبه اصلی شهر ماسوله معماری منحصر به فرد آن است اما طبیعت زیبای منطقه ماسوله و آب و هوای مطبوع آن سبب شده است که همه ساله ایرانگردان زیادی از کشور عزیزمان و سرتاسر جهان به دیدن آن بیایند.کوه های پوشیده از جنگل،جاده های جنگلی و پر پیچ و خم ، رودخانه ها و آبشار های کوچک و بزرگ از شاخصه های این منطقه به شمار میرود.

#تور #توریسم #مسافرت #سفر #گردشگری #تفریح #تفریحی #تفریحات #منظرها #مناظر #طبیعت #طبیعت_ایران #ایران #ایرانگردی #ایران_را_باید_دید #گیلان #ایران_ما #گیلان_گردی #ماسوله
#iran #irani #iranian #tour #iran_tourism #iran_tour #irangram #gilan #thisisiran
Read more
. در حالی كه تيم ملی فوتبال آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جهان و يكی از پرافتخارترين كشورهای ...
Media Removed
. در حالی كه تيم ملی فوتبال آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جهان و يكی از پرافتخارترين كشورهای حاضر در رقابت های جام جهانی با كسب رتبه آخر در گروه و قبول شكست دو بر صفر مقابل كره جنوبی به خانه برگشته و بدون سر و صدا و جار و جنجال بی حد رسانه ها و مربيان بزرگ فوتبال آلمان در سكوت مشغول تحليل و تدوين يك پروژه ... .
در حالی كه تيم ملی فوتبال آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جهان و يكی از پرافتخارترين كشورهای حاضر در رقابت های جام جهانی با كسب رتبه آخر در گروه و قبول شكست دو بر صفر مقابل كره جنوبی به خانه برگشته و بدون سر و صدا و جار و جنجال بی حد رسانه ها و مربيان بزرگ فوتبال آلمان در سكوت مشغول تحليل و تدوين يك پروژه ملی ديگر مشابه بيست سال پيش است تيم فوتبال ايران پس از بازگشت از جام جهانی مانند گوشت قربانی زير دست و پای كارشناسانی افتاده كه نه سابقه مشخصی در مربی گری دارند و نه حتی رنگ جام جهانی را ديده اند.

تيم ملی در حالی سقز دهان و دندان اين و آن شده كه در زمان كسب آخرين قهرمانی اش در جام ملتها برخی منتقدان رسانه ای تيم ملی هنوز به دنيا نيامده بودند و احتمالا آخرين قهرمانی نماينده فوتبال ايران در باشگاه های آسيا را به ياد نداشته باشند.

آيا عجيب نيست كه ما قبل از روشن شدن وضعيت تيم ملی و تدوين و تصويب برنامه آماده سازی آن برای رقابت های جام ملتهای آسيا برای فتح جام خط و نشان می كشيم و آنرا به نظر سنجی افكار عمومی می گذاريم؟! آيا مضحك نيست كه به جای نگرانی بابت برنامه های آينده و پيش روی تيم ملی هر شب بابت گذشته حرف های تكراری و بی پايه و اساس می زنيم؟! فرق ما با بزرگان جام كه بی جهت می خواهيم با آنها تنه به تنه بزنيم تنها در امكانات و شرايط متفاوت اقتصادی شان نيست ، تفاوت اصلی در نگاه و تفكر ما و آنهاست.آنها مردان كاربلد ، متخصص و متعهد به منافع ملی فوتبال شان را به دور از هو و جنجال براي پی ريزی آينده به كار می گيرند، هنر ما هو و جنجال و بازی های لمپن گونه ای است كه جز عقب ماندگی و ورشكستگی حاصلی برای فوتبال ما نداشته است.ما حرف و فكر تازه ای نداريم.حرف و فكر ما مخالفت با طرح و برنامه پيشنهادی صاحبان هر فكر و ايده ای است،ما در اين فوتبال به جز تمسخر و تخريب ديگران چه ديديم و چه كرديم؟!
مازیار مهرانی ✍
.
.
.
@teammelli.iran
Read more
ارگ راین یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان است. این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار ...
Media Removed
ارگ راین یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان است. این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از  #ارگ بم است که هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. #ارگ_راین در جنوب غربی شهر کنونی راین در استان #کرمان ایران قرار دارد. این بنای خشتی تا ... ارگ راین یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان است. این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از  #ارگ بم است که هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

#ارگ_راین در جنوب غربی شهر کنونی راین در استان #کرمان ایران قرار دارد. این بنای خشتی تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه‌است و بر بالای تپه‌ای قرار دارد
.

Rayen Castle is an adobe castle in 100 Kilometers south of  #Kerman province, Iran. It is situated on the skirts of the mountain Haraz. #Rayen displays all the architectural elements of a deserted #citadel. It is extremely well preserved, despite numerous natural disasters that have destroyed similar structures nearby, and it is one of the most interesting sites in Iran.

#Rayen_Castle was inhabited until 150 years ago and, although believed to be at least 1,000 years old, may have foundations from the pre -Islamic #Sassanid era. According to the old documents, it was situated on the trade route, and was one of the centres for trading valuable goods and quality textiles. it was also a centre of sword and knife manufacturing, and later on, also guns.existence of a waterfall near the city, the Haraz mountain with 4501 meters of altitude, several fruit gardens, the mines of green and pink marble, Sodium Solphate, and several thermal springs, it's become and attractive #touristic_destination. During the reign of third Yazdgerd, the #Sasanid_King, Arabs could not conquer this city thanks to its high walls supporting the counterparts of the city.

Photo : joy_photographyy
Ads: @amir_foroozandeh
Read more
<span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span><span class="emoji emoji2712"></span><span class="emoji emoji270f"></span> رمان خارجي خوشه هاي خشم نويسنده: جان اشتاين بك برگردان: عبدالحسين شريفيان انتشارات: ...
Media Removed
رمان خارجي خوشه هاي خشم نويسنده: جان اشتاين بك برگردان: عبدالحسين شريفيان انتشارات: نگاه خوشه‌های خشم (The Grape of Wrath) نام کتابی از نویسندهٔ آمریکایی جان اشتاین بک است. این رمان در محکومیت بی‌عدالتی و روایت سفر طولانی یک خانواده تنگدست آمریکایی است که به امید زندگی بهتر ... 📖📚✒✏
رمان خارجي
خوشه هاي خشم
نويسنده: جان اشتاين بك
برگردان: عبدالحسين شريفيان
انتشارات: نگاه
📝✏✒
خوشه‌های خشم (The Grape of Wrath) نام کتابی از نویسندهٔ آمریکایی جان اشتاین بک است. این رمان در محکومیت بی‌عدالتی و روایت سفر طولانی یک خانواده تنگدست آمریکایی است که به امید زندگی بهتر از ایالت اوکلاهما به کالیفرنیا مهاجرت می‌کنند، اما اوضاع آن‌گونه که آن‌ها پیش‌بینی می کنند پیش نمی‌رود. این رمان در سال ۱۹۳۹ منتشر شد و زیاد به مذاق سرمایه داران و زمین داران آمریکا خوش نیامد. این کتاب برای مدتی در آمریکا ممنوع شد ولی به دلیل حقیقت گویی و هم دردی با قشر پائین جامعه جای خودش را باز کرد. اشتاين بك برای نگارش این رمان برنده جایزه پولیتزر شد. این رمان هم اکنون جزو چهل اثر کلاسیک سدهٔ بیستم به‌ شمار می‌آید. مجله تایم نیز این رمان را در فهرست صد رمان برتر انگیسی زبان از سال ۱۹۲۳ تا سال ۲۰۰۵ جای داده ‌است. جان فورد در سال ۱۹۴۰ فیلمی با همین نام با هنرپیشگی هنری فوندا بر اساس داستان این کتاب ساخته‌ است.
👈عکس از
@2321akbarpour عزیز برای چالش #سلفی_کتاب_ایران

#ketab_iran #كتاب #رمان_خارجي #خوشه_هاي_خشم #جان_اشتاين_بك #عبدالحسين_شريفيان #نشر_نگاه
#فراخوان_بزرگ_کتاب_ایران #سلفی_با_کتاب #بررسی_آثار_خوب_جهان #کتاب_ایران #کتابیسم #معرفی_کتاب
Read more
پدر ای بزرگ مرد تاریخ وجود هستیم من از پینه دستان پر مهرت به بخشش و مهربانی خدا پی میبرم و قنوت عشق ...
Media Removed
پدر ای بزرگ مرد تاریخ وجود هستیم من از پینه دستان پر مهرت به بخشش و مهربانی خدا پی میبرم و قنوت عشق میبندم برای سلامتی عمود خیمه زندگانیم سایه بان همیشگیم دلم با تو گرم به همه اتفاقات جهان است جانم در آغوش تو امن ترین جای عالم هستی ست باشد که همیشه تو را حس کنم به شیرینی روز پدر برتمام دوستان آقا ... پدر ای بزرگ مرد تاریخ وجود هستیم
من از پینه دستان پر مهرت
به بخشش و مهربانی خدا پی میبرم
و قنوت عشق میبندم برای سلامتی عمود خیمه زندگانیم
سایه بان همیشگیم دلم با تو گرم به همه اتفاقات جهان است
جانم در آغوش تو امن ترین جای عالم هستی ست
باشد که همیشه تو را حس کنم به شیرینی
روز پدر برتمام دوستان آقا مبارك باااااد🌹🌹🌹🌹
#ir_mobilegraphy , #iran_aks_mobile #garesmasar
رامسر،روستاي ليماكده
Read more