Loading Content...

بزرگ کننده ی کتاب

Loading...


Unique profiles
14
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Imam Ali
Average media age
659 days
to ratio
7.5
. از صفحه‌ی @mohammad_mszd . احتمالا بار ها شده اوضاع و احوال کشور رو دیدید و با خودتون گفتید چه ...
Media Removed
. از صفحه‌ی @mohammad_mszd . احتمالا بار ها شده اوضاع و احوال کشور رو دیدید و با خودتون گفتید چه اتفاقی داره می افته و جوابی براش پیدا نمی کنید و جواب های دیگران هم قانع کننده نیست و سطحیه. کار فلانیه... کار آمریکاست... در این کتاب آیزایا برلین ممکنه جواب سوال هاتون رو پیدا کنید.فقط به این جمله ... .
از صفحه‌ی @mohammad_mszd
.
احتمالا بار ها شده اوضاع و احوال کشور رو دیدید و با خودتون گفتید چه اتفاقی داره می افته و جوابی براش پیدا نمی کنید و جواب های دیگران هم قانع کننده نیست و سطحیه. کار فلانیه... کار آمریکاست...
در این کتاب آیزایا برلین ممکنه جواب سوال هاتون رو پیدا کنید.فقط به این جمله ی کتاب دقت کنید:
.
خطا و اشتباه فقط موقعی پیش می آید که رهنمود های حزب را بد تعبیر کنند...
.
آیزایا برلین یکی از بزرگترین و مشهور ترین متفکران غرب هست و در کتاب هاش به تاریخ اندیشه ی غرب می پردازه
در این کتاب سفر هاش رو قبل و بعد از جنگ جهانی دوم به شوروی شرح می ده و با نسل نویسندگانی مصاحبه می کنه که از تصفیه ی بزرگ رژیم استالین زنده بیرون اومدن. از مردمی می گه که مجبورن با خط مشی رژیم شوروی خودشون رو وفق بدن. کشتی گاهی به راست می چرخه و گاهی به چپ... یک روز تروتسکی نماد کامل انسان انقلابی هست و روز بعد حذف می شه... یک روز در جنگ اشعار ملی گرایی مد می شه و روز بعد ممنوع... بولگاکف نمی تونه اون چیزی که می خواد رو بنویسه و آخماتووا غمگین و افسرده است...
این کتاب و کتاب های دیگه ی آیزایا برلین رو نشر ماهی @mahipub چاپ کرده و مترجمان بزرگ کشورمون اون رو ترجمه کردن

متن کتاب:
از دنیای نوینی که قرار بود با انقلاب پدید آید هنوز خبری نیست و در نتیجه، دنبال علت و دلیل می گردند

جامعه ی شوروی برای خوشبختی، راحتی، آزادی سازمان دهی نشده. برای مبارزه و نبرد سازمان دهی شده

انستیتوی استادان سرخ عبارت بود از نقل کردن سخنانی از مارکس در تائید عمل استالین

هدف ها مورد قبول همه بودند، چون مخالفان و مرددان یا از بین رفته بودند یا ساکت شده بودند

#آیزایا_برلین #ذهن_روسی_در_نظام_شوروی #نشر_ماهی #رضا_رضایی #کتاب #معرفی_کتاب #کتاب_خوب #کتاب_خوب_بخوانیم #غرب #اندیشه_غرب #شوروی #استالین #بولگاکوف #آخماتووا #کتاب_بخوانیم #پاسترناک #معرفی_کتاب_خوب #جامعه_شناسی #جامعه #مطالعه
.
ذهن روسی در نظام شوروی، آیزایا برلین، رضا رضایی، ۴۱۶ صفحه، جلد سخت ۳۷۰۰۰ تومان، جلد نرم ۲۴۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
@mahipub
www.nashremahi.com
Read more
Loading...
بیست حدیث کوتاه و جملات قصار از امیر المومنین علیه السلام در کتاب غرر الحکم تالیف مرحوم عبد الواحد ...
Media Removed
بیست حدیث کوتاه و جملات قصار از امیر المومنین علیه السلام در کتاب غرر الحکم تالیف مرحوم عبد الواحد آمدی (۳۵) (۶۸۱) الأجَلُ‌ حَصَـٰادُ الْأَمَلَ مرگ، درو کننده آرزو است. (٦٨٢) الْآمٰالُ لٰایَنْتَهی آرزوهای بشر پایان ندارند. (٦٨٣) الجَـٰاهِلُ لٰا یَرْعَوی نادان [از نادانی] باز نمی‌گردد. ... بیست حدیث کوتاه و جملات قصار از امیر المومنین علیه السلام در کتاب غرر الحکم تالیف مرحوم عبد الواحد آمدی (۳۵) (۶۸۱) الأجَلُ‌ حَصَـٰادُ الْأَمَلَ
مرگ، درو کننده آرزو است. (٦٨٢) الْآمٰالُ لٰایَنْتَهی
آرزوهای بشر پایان ندارند. (٦٨٣) الجَـٰاهِلُ لٰا یَرْعَوی
نادان [از نادانی] باز نمی‌گردد. (٦٨٤) الحَیُّ لٰا یَکْتَفِی
زنده، قانع نشود. (٦٨٥) الغِلُّ یَحْبِطُ الحَسَنٰاتِ
کینه‌توزی، خوبی‌ها را به باد می‌دهد. (٦٨٦) الغَدْرُ یُضٰاعِفُ السَّیِّئـٰاتِ
مکر و حیله، بدی‌ها را افزایش می‌دهد. (٦٨٧) المَکْرُ سَجِیَّةُ اللِّئَـٰامِ
فریب، خوی فرومایگان است. (٦٨٨) الشَّرُّ حَمَّـٰالُ الآثَـٰامِ
شرارت، یار گناهان است. (٦٨٩) اللُّئْمُ  جِمَـٰاعُ  المَذٰامِّ
پستی، گردآورنده نکوهش‌ها است. (٦٩٠) المَوَدَّةُ نَسَبٌ مُسْتَفَـٰادُ
دوستی، پیوندی پر بهره است. (٦٩١) الفِکْرُ یَهْدی الٰی الرَّشٰادِ
اندیشه، به راه راست هدایت می‌کند. (٦٩٢) المَوَدَّةُ أَقْرَبُ رَحِمٍ
دوستی، نزدیک‌ترین خویشاوندی است. (٦٩٣) الصَّفْحُ أَحْسَنُ الشِّیَمِ
گذشت، بهترین روش است. (٦٩٤) التُّخَمَةُ تُفْسِدُ الحِکْمَةَ
شکم بارگی دانش را تباه می‌کند. (٦٩٥) البِطْنَةُ تَحْجُبُ الفِطنةَ
پرخوری، مانع تیز هوشی است. (٦٩٦) الجَزَعُ یُعَظِّمُ المِحْنَةَ
بی‌تابی، اندوه را بزرگ‌تر کند. (٦٩٧) الصَّبْرُ یُمَحِصُّ الرَّزِیَّةُ
شکیبایی، مصیبت را از هم می‌پاشد. (٦٩٨) العَجْزُ شَرُّ مَطِیَّةٍ
ناتوانی، بدترین مرکب است. (٦٩٩) البِشْرُ شِیمَةُ الحُرِّ
گشاده رویی، روش آزادگان است. (٧٠٠) العَقْلُ یَنْبُعُ الخَیْرِ
خرد، سرچشمه خوبی‌ها است.

#کتاب_غررالحکم

#یا_حیدر
#یا_علی_مدد
Read more
دوستداران چاپلوس هنر،ردپای همه هنرمندان بزرگ (وبسیاری نه چندان بزرگ )را دنبال میکنند.برای برخی ...
Media Removed
دوستداران چاپلوس هنر،ردپای همه هنرمندان بزرگ (وبسیاری نه چندان بزرگ )را دنبال میکنند.برای برخی از این هنرمندان دشوار است که ملالت و بی حوصلگی خود را نسبت به آنهایی که درنهایت با درآمد خود زندگی هنرمندان را تأمین میکنند،پنهان نگه دارند.اما سگوویا جزو این دسته از هنرمندان نبود و هرگز نیز نشد.من ... دوستداران چاپلوس هنر،ردپای همه هنرمندان بزرگ (وبسیاری نه چندان بزرگ )را دنبال میکنند.برای برخی از این هنرمندان دشوار است که ملالت و بی حوصلگی خود را نسبت به آنهایی که درنهایت با درآمد خود زندگی هنرمندان را تأمین میکنند،پنهان نگه دارند.اما سگوویا جزو این دسته از هنرمندان نبود و هرگز نیز نشد.من در مطلبی که در فوریه سال ۱۹۴۸ در مجله ی B.M.G نوشتم،نظرم را اینگونه ابراز کردم:
"گزارش های واصله از منابع موثق،سگوویا را یک انسان غیر معاشرتی و حتی بدخلق به ما معرفی نمود...پس از پایان رسیتال ما مدتی را با سگوویا سپری کردیم واو را را یک انسان بسیار صمیمی،کمک کننده و پرجذبه دیدیم.حتی فراتر از آن،وی متانت و اصالتی را از خود نشان داد که امروزه به ندرت میتوان در این کشور سراغ داشت"

برگرفته از کتاب سگوویا ازنگاه من نوشته جان دوارت
Read more
: #زبان_گل_ها (رمان خارجی) #ونسا_دیفن_باخ ترجمه‌ی #فیروزه_مهرزاد نشر آموت/ چاپ ششم/ ۴۰۰ ...
Media Removed
: #زبان_گل_ها (رمان خارجی) #ونسا_دیفن_باخ ترجمه‌ی #فیروزه_مهرزاد نشر آموت/ چاپ ششم/ ۴۰۰ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان ویکتوریا، پس از دوران کودکی‌اش در پرورشگاه، نمی‌تواند با کسی ارتباط بگیرد و تنها راه ارتباط معنی‌دار او با جهان از طریق گل‌ها و معانی آن‌هاست. ویکتوریا جایی برای رفتن ندارد ... :
#زبان_گل_ها
(رمان خارجی)
#ونسا_دیفن_باخ
ترجمه‌ی #فیروزه_مهرزاد

نشر آموت/ چاپ ششم/ ۴۰۰ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان

ویکتوریا، پس از دوران کودکی‌اش در پرورشگاه، نمی‌تواند با کسی ارتباط بگیرد و تنها راه ارتباط معنی‌دار او با جهان از طریق گل‌ها و معانی آن‌هاست. ویکتوریا جایی برای رفتن ندارد و در یک پارک عمومی می‌خوابد؛ جایی که از گیاهان، باغ کوچکی برای خود درست کرده‌است. خیلی زود گلفروشی محلی، استعدادهای او را کشف می‌کند و ویکتوریا متوجه می‌شود موهبت کمک به دیگران از طریق انتخاب گل‌ها را دارد. در این میان فروشنده‌ای مرموز در بازار گل، جواب سؤال‌های ویکتوریا و راز دردناکی از گذشته‌اش را می‌داند اما...
مجله اپرا: «با خواندن زبان گل‌ها قطعا دسته‌گل بعدی‌تان را ماهرانه انتخاب خواهید کرد»
بریژیت ویکز (واشنگتن پست): قصه‌گویی مسحور کننده... خیلی دوست دارم به ونسا یک دسته گل بوواردیا(اشتیاق)، گل گلایل(در قلبم نفوذ کردی)، و گل استکانی(قدردانی) هدیه دهدم... و یک نشان دیگر که باید به دسته گل‌هایش اضافه کنم؛ یک میخک صورتی(هرگز فراموشت نمی‌کنم). ونسا دیفن باخ؛ در سانفرانسیسکو به دنیا آمد و در چیکو کالیفرنیا بزرگ شد. بعد از تحصیل نویسندگی خلاقانه در استنفورد مشغول تدریس هنر نویسندگی به جوانان کم درآمد جامعه شد. دیفن باخ مؤسس شبکه «کاملیا» است. هدف شبکه کاملیا، خلق جنبشی ملی برای حمایت از جوانانی است که مدت اقامتشان در پرورشگاه تمام شده. در زبان گل‌ها، کاملیا به معنی «سرنوشتم در دستان توست» بیان شده. رمان «زبان گل‌ها» تا کنون به ۴۰ زبان ترجمه شده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
. ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست . "در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی ...
Media Removed
. ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست . "در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی به سطح تیم اسپانیایی -بارسلونا- نزدیک شویم. نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۸ از تاکتیک دفاع در عمق برای شکست دادن بارسلونا استفاده کردیم که باعث شکنجه‌ی خودم و هواداران شد. می‌خواستم وجهه‌ی ... .
ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست
.
"در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی به سطح تیم اسپانیایی -بارسلونا- نزدیک شویم. نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۸ از تاکتیک دفاع در عمق برای شکست دادن بارسلونا استفاده کردیم که باعث شکنجه‌ی خودم و هواداران شد. می‌خواستم وجهه‌ی مثبت تری از خود نشان دهیم که این تغییر یکی از دلایل شکست ما بود."
اینها بخشی از کتاب زندگی‌نامه‌ی الکس فرگوسن افسانه ای است. شخصی که دوست داشت مانند هواداری که آخر هفته ها به ورزشگاه می‌آید از بازی تیمش لذت ببرد، هیجان زده شود، آدرنالین ترشح کند و در آخر تماشای بازی ارزش بهای پرداخت شده بابت بلیت را داشته باشد.
اما اگر سال های بعد زندگی‌نامه ای از ژوزه مورینیو به چاپ برسد احتمالا با این جملات از نیکولو ماکیاولی -سیاست مدار و فیلسوف ایتالیایی- آغاز خواهد شد: "همیشه در پی سود خویش باش. جز خویشتن هیچ کس را محترم مدار" و از همه مهم تر:"هدف وسیله را توجیه می‌کند."
به راستی مورینیو پیرو کدام ارزش هاست؟ کدام چهارچوب های اخلاقی و حرفه ای را رعایت می‌کند؟ برای رسیدن به موفقیت پا روی چه چیزهایی می‌گذارد؟
انواع و اقسام حاشیه های عجیب و غریب را از او به یاد داریم. از او که استاد جنگ های روانی است. ابایی از تحقیر، توهین و سرزنش کسی ندارد. انگشت در چشم ویلانوا می‌کند‌. با بازیکن های زیادی به مشکل خورده است. جریان ایکر کاسیاس را به خاطر داریم و از همه مهم تر با سبک خود گاهاً روح فوتبال را می‌کشد و نسبت به کسانی که به او معترض اند و او را شایسته‌ی القاب و الفاظ بزرگ نمی‌دانند، بی تفاوت است.
اما شاید حقیقت این است؛ از ورزشگاه ها برای تاریخ چیزی جز نوشته های روی اسکوربورد باقی نمی‌ماند‌. چه کسی به شیوه‌ی شما اهمیت می‌دهد وقتی سه امتیاز را در جیب خود گذاشته اید؟ چه کسی به خاطر می‌آورد که همین چند ماه قبل منچستر یونایتد، آرسنال را با ۱۴ واکنش از داوید دخه‌آ شکست داده است؟ تاریخ فراموشکار تر از این حرف هاست. بازنده ها را کنار می‌گذارد. نفرات دوم را از یاد می‌برد و ناموفق ها محکوم به عدم می‌شوند. قهرمان جام ملت های اروپای سال ۲۰۰۴ یونان است. به همین سادگی! دیگر کسی درمورد سبک آن ها صحبت نمی‌کند. آن ها بخشی از تاریخ هستند.
مورینیو برای این ماندگار شدن همه چیز را کنار می‌گذارد و همه چیز را به جان می‌خرد. سوژه‌ی اول ترول ها و کاریکاتورها قرار گرفتن، اتوبوس های منقش به تصاویر او در شهر منچستر و یا کسل کننده خوانده شدن؛ هیچ یک نه هدف را برای او کمرنگ می‌کنند و نه وسیله را تغییر می‌دهند.
Read more
 #من_كنت_مولاه_فهذا_علي_مولاه . للحق عكس نوشت : غدير، برکه نيست... دريايي است که از دلش،اقيانوسي ...
Media Removed
#من_كنت_مولاه_فهذا_علي_مولاه . للحق عكس نوشت : غدير، برکه نيست... دريايي است که از دلش،اقيانوسي به وسعتِ ازل و ابد وَ به عمقِ تاريخِ درد، سر برآورده است.... غدير، سر آغاز رسالتِ آسماني تمام پيامبران خداست....! درختِ دين،در غدير است که سر به ملکوت مى سايد... امامتِ دوازده خورشيد، در ... #من_كنت_مولاه_فهذا_علي_مولاه
.
للحق عكس نوشت : غدير، برکه نيست...
دريايي است که از دلش،اقيانوسي به وسعتِ ازل و ابد وَ به عمقِ تاريخِ درد، سر برآورده است....
غدير، سر آغاز رسالتِ آسماني تمام پيامبران خداست....!
درختِ دين،در غدير است که سر به ملکوت مى سايد...
امامتِ دوازده خورشيد، در روشنِ چشم‌هاي غدير، طلوع کرده است...
اينک، دستِ تمامتِ اسلام است که بالا مي‏‌رود....
اينک، دستِ نورانيِ قرآنِ ناطق است که تا عرش خدا اوج ميگيرد....
اينک، زمين است که به آسمان مى بالَد...
اينک، خورشيد است که بر تابشِ خود بر علي عليه السلام، به زمين فخر مي‌کند...
و
اينک اين کلماتِ آسماني، از ملکوتِ کلامِ #پيامبر عليه السلام منتشر مي‏‌شود که:
«هر که را من مولا و سرپرستِ اويم، پس علي عليه السلام نيز #مولا و سرپرست اوست...
خدايا! دوست بدار هر که او را دست بدارد و دشمن بدار هر که او را دشمن بدارد.»
علي عليه السلام، آن نورِ اَزَلي است که پيش از آفرينشِ جهان، در اركانِ هستي، جاري بود....
علي عليه السلام، آن هدايت‌ کننده بزرگِ بهشت است...
که اگر دستهاي بيعت، با او راستين بودند،
کام زمين، در عطش عدالت نمي‌سوخت...
كاش بيشتر به كلام خداوند ايمان داشتيم:
#مائده_٥٥
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ
.
"سرپرست و ولیّ شما، تنها خداست و پیامبر او و آنها که ایمان آورده‌اند؛ همانها که نماز را برپا می‌دارند، و در حال رکوع، زکات می‌دهند"...ياحق.
.
.
پانوشت:
اين روزها براى دل من هم دعا كنيد...
.
.
دلنوشت :
مسیح جان خسته ام،درون من ظهور کن
جهان خانه ی مرا ، منور از حضور کن

دوباره سینه ام شده،پر ازعطش ترک ترک
از این کویر بی کسی،به سادگی عبور کن

بیا کتاب عشق را ، ورق ورق ورق بزن
تمام خاطرات را ، از ابتدا مرور کن

هزارو سیصدانه ها....من و دل و نگاه تو
بیا و یادی از همان گذشته های دور کن

برای شعر چکه ها دچار شک شده قلم
بیا و خط به خط خودت به باورش خطور کن
نفس بکش که هرنفس تورا نفس نفس زدم
برای زنده ماندنم بهانه را تو جور کن..
.
.
كاملاً بى ربط :
دریاچه ی نمک شده این قلب کوچکم
از بس برای چشم تو هی شور میزند..
.
.
#aynaammar #اين_عمار #أين_عمار #غدير #على #عشق #نجف #غديرخم #من_غديرى_ام #غدير_را_احيا_كنيم #من_غديري_ام
#گناه_كلاغ_چيست_وقتي_ميخواهد_چهچه_بزند_صداي_غار_غار_از_گلويش_خارج_ميشود
#اللهم_ارزقنا_شهادت
#به_نزد_يار_چو_ما_پست_بي_بها_نشود
#پيشوني_قراره_مارو_كجا_بشوني
#رقصى_چنين_ميانه_ميدانم_آرزوست
#سردارگرام
Read more
Loading...
: از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب ...
Media Removed
: از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌ تا بیست و چهار ساعت دیگر؛ «یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌‌ ‌ فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تیرماه نشر آموت در پخش ... :
از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌
تا بیست و چهار ساعت دیگر؛
«یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌‌

فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تیرماه نشر آموت در پخش #گسترش و پخش #ققنوس:

۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۲. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۳. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۴. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۵. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۶. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۷. #خاما / یوسف علیخانی
۸. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۹. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۱۰. #نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد /اوریا فالاچی /عباس زارعی
۱۱. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۱۲. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۳. #پیش_از_آن_که_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۴. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۱۵. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۶. #دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۱۷. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۱۸. #راز_شوهر / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۹. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۲۰. #زندگی_دوم / اس. واتسون / شقایق قندهاری
۲۱. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۲۲. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۲۳. #الیزابت_گم_شده_است / اما هیلی / شبنم سعادت
۲۴. #همسر_خاموش/ ای. اس. ای هریسون / مریم مفتاحی
۲۵. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۲۶. #خدمتکار_و_پروفسور / یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۲۷. #رز_گمشده / سردار ازکان / بهروز دیجوریان
۲۸. یک پرونده‌ی کهنه / رضا جولایی
۲۹. صدای آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۳۰. غریبه‌ای‌ در خانه/ شاری لاپنا / عباس زارعی
۳۱. سالار مگس‌ها / ویلیام گلدینگ / ناهید شهبازی‌مقدم
۳۲. دختر آسیابان / مارگارت دیکنسون / مریم مفتاحی
۳۳. اولین تماس تلفنی از بهشت /میچ آلبوم / آرتمیس مسعودی

T.me/aamout
Read more
‌ از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب ...
Media Removed
‌ از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌ تا بیست و چهار ساعت دیگر؛ «یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌ ‌ فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های خردادماه نشر آموت در دو ...
از فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های این ماه نشر آموت، یک کتاب برای خودتان و یک کتاب برای دوست‌تان انتخاب کنید و با منشن کردن او در کامنت، منتظر یک هدیه‌ی غافلگیر کننده باشید.‌
تا بیست و چهار ساعت دیگر؛
«یک دوست، یک کتاب، یک هدیه» برای سه نفر‌

فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های خردادماه نشر آموت در دو پخش #گسترش و #ققنوس:

۱. #من_پیش_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۲. #پس_از_تو / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۳. #خاما / یوسف علیخانی
۴. #ما_تمامش_می_کنیم / کالین هوور / آرتمیس مسعودی
۵. #اسب_رقصان / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۶. #میوه_خارجی / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۷. #یک_بعلاوه_یک / جوجو مویز / مریم مفتاحی
۸. #نحسی_ستاره_های_بخت_ما / جان گرین / آرمان آیت‌اللهی
۹. #اتاق / اما دون‌اهو / علی قانع
۱۰. #غریبه_ای_در_خانه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۱. #پروژه_شادی / گریچن رابین / آرتمیس مسعودی
۱۲. #زن_همسایه / شاری لاپنا / عباس زارعی
۱۳. #پیش_از_آنکه_بخوابم / اس.جی. واتسون / شقایق قندهاری
۱۴. #تمام_چیزهایی_که_نمی_گوییم / کری لانزدیل / سارا نجم‌آبادی
۱۵. #دروغ_های_کوچک_بزرگ / لیان موریارتی / سحر حسابی
۱۶. #الینور_آلیفنت_کاملا_خوب_است / گیل هانیمن / آرتمیس مسعودی
۱۷. #خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا /کیهان بهمنی
۱۸. #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت / کترینا اینگلمن سوندبرگ / کیهان بهمنی
۱۹. #الیزابت_گم_شده_است / اما هیلی / شبنم سعادت
۲۰. #بیوه_کشی / یوسف علیخانی
۲۱. #دختر_خوب / ماری کوبیکا / فرشاد شالچیان
۲۲. #همسر_خاموش/ ای. اس. ای هریسون / مریم مفتاحی
۲۳. #دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد / یوناس یوناسون / کیهان بهمنی
۲۴. #زبان_گل_ها / ونسا دیفن‌باخ / فیروزه مهرزاد
۲۵. #زندگی_دوم/ اس. واتسون / شقایق قندهاری
۲۶. #تماشای_یک_رویای_تباه_شده / بیژن بیجاری
۲۷. #صدای_آرچر / میا شریدن / منا اختیاری
۲۸. دختر آسیابان/ مارگارت دیکنسون / مریم مفتاحی
۲۹. پشت سرت را نگاه کن / سی‌بل هاگ ‌/ آرتمیس مسعودی
۳۰. راز شوهر / لیان موریارتی / سحر حسابی
۳۱. لی‌لا لی‌لا / مارتین زوتر‌ / مهشید میرمعزی
۳۲. دختر گل لاله / مارگارت دیکنسون /سودابه قیصری
۳۳. یک پرونده‌ی کهنه / رضا جولایی

T.me/aamout
Read more
Loading...
از متن کتاب* "کجایی؟" جواب‌اش معلوم است: "این‌جا." اما "این‌جا" کجاست؟ در شهری در کشوری در قاره‌ای ...
Media Removed
از متن کتاب* "کجایی؟" جواب‌اش معلوم است: "این‌جا." اما "این‌جا" کجاست؟ در شهری در کشوری در قاره‌ای در نیم‌کره‌ی شمالی یا جنوبی زمین. شمالی یا جنوبی؟ مطمئن نیستیم. اهمیتی هم ندارد، زیرا تقسیم‌بندی کره‌ی زمین به دو نیم‌کره‌ از تقسیمات اعتباری ماست. اما کره‌ی زمین کجاست؟ اگر بدانیم که در ... از متن کتاب*
"کجایی؟" جواب‌اش معلوم است: "این‌جا."
اما "این‌جا" کجاست؟
در شهری در کشوری در قاره‌ای در نیم‌کره‌ی شمالی یا جنوبی زمین. شمالی یا جنوبی؟ مطمئن نیستیم. اهمیتی هم ندارد، زیرا تقسیم‌بندی کره‌ی زمین به دو نیم‌کره‌ از تقسیمات اعتباری ماست.
اما کره‌ی زمین کجاست؟ اگر بدانیم که در کره‌ی زمین هستیم اما ندانیم خود کره‌ی زمین کجاست، پس واقعن نمی‌دانیم کجاییم‌. خوشبختانه نقشه‌ی بزرگ‌تری نشان می‌دهد زمین در منظومه‌ی شمسی است. اما منظومه‌ی شمسی کجاست؟ باز هم نقشه‌ی بزرگ‌تری هست. در کیهان. اما خود کیهان کجاست؟ دیگر نقشه‌ای در کار نیست. ما درون کیهان جا داریم اما خبری از جای کیهان نداریم. حالا، پس از کیهان چیست؟ فضا؟ کیهان نمی‌تواند در فضا باشد، چون مرادمان از کیهان، همه‌چیز است، حتا فضا؛ پس کیهان کجاست؟
تا این‌جا موقعیت هر چیزی را با قرار دادن‌اش در ظرف مکان مشخص می‌کردیم. اما کیهان ظرف مکان نهایی است؛ زیرا طبق تعریف، کیهان، همه‌چیز است. خود کیهان در جایی نیست؛ ناکجاست. پس همین الان ما در کیهان هستیم که ناکجاست؛ البته به یک معنا ما در جایی هستیم. در نقطه‌ای از شهری از ... از کیهان. اما آخرش، در ناکجاییم.
پس تمام چیزهای دوروبر ما که خیلی پابرجا به نظر می‌آمدند حالا مثل این‌که از جا کنده شده و بین زمین و آسمان معلق مانده‌اند پس درنهایت به‌هیچ وجه نه تکیه‌گاهی هست، نه بنیادی و نه ظرف دربرگیرنده‌ای. هیچ‌چیز نیست که مایه‌ی آسوده‌گی خاطر شود.
این وضع نگران‌کننده است. شاید تا حدی به همین دلیل، ما کیهان را به کهکشان‌ها و منظومه‌ها و سیاره‌ها و نیم‌کره‌ها و کشورها و شهرها و خیابان‌ها و پلا‌ک‌ها تقسیم می‌کنیم تا جایی مشخص داشته باشیم ولی جای آن کل را نمی‌دانیم و هنوز در ناکجاییم. تصور کنید در اقیانوس‌پیمایی هستید، و صدایی می‌شنوید: "کاپیتان صحبت می‌کند، ما گم‌ شده‌ایم." اما شما در اتاق ۳۸۱ طبقه‌ی سوم کشتی هستید و بعضی نیازهای‌تان را می‌توانید برطرف کنید: غذا یا لباس‌تان را به آدرس اتاق‌تان خواهند فرستاد. اما نمی‌توانید چشم‌تان را بر این حقیقت ببندید که با تمام سرنشینان کشتی گم شده‌اید.
پس بلخره ما کجاییم؟ باِلای سرمان آسمان است، زیر پای‌مان زمین، کوه‌ها پشت سرمان، روبروی‌مان مرغزاری‌، و در دو سوی‌مان دشتی فراخ. پس ما می‌دانیم کجاییم، درست همان‌جا که برخی دوستان‌مان ناکجاآباد می‌نامند.
شما کجایید؟

نام کتاب: پرسیدن مهم‌تر از پاسخ دادن است
نویسنده: دنیل کُلاک - ریموند مارتین
مترجم: حمیده بحرینی
ویراستار: هومن پناهنده
ناشر: هرمس
پ‌ن: کامنت نخست
Read more
________ نام کتاب: انگار ۱۲ و ۳/۴ ساله بودن بس نبود که حالا مادرم هم می خواهد نامزد ریاست جمهوری شود نویسنده: ...
Media Removed
________ نام کتاب: انگار ۱۲ و ۳/۴ ساله بودن بس نبود که حالا مادرم هم می خواهد نامزد ریاست جمهوری شود نویسنده: دونا گفارت مترجم: مهتاب محجوب ناشر: هوپا درباره کتاب: آماده شدن برای مسابقه‏‌ی هجی کردن کلمات، داشتن یک تحسین‏‌کننده‏‌ی مرموز و انتظار برای اینکه چشم‏‌های بادامی‏ ‌اندازه‏‌ی ... ________
نام کتاب: انگار ۱۲ و ۳/۴ ساله بودن بس نبود که حالا مادرم هم می خواهد نامزد ریاست جمهوری شود
نویسنده: دونا گفارت
مترجم: مهتاب محجوب
ناشر: هوپا
درباره کتاب:
آماده شدن برای مسابقه‏‌ی هجی کردن کلمات، داشتن یک تحسین‏‌کننده‏‌ی مرموز و انتظار برای اینکه چشم‏‌های بادامی‏ ‌اندازه‏‌ی پاهای غول‏‌آسا شوند، به‌قدر کافی آدم را تحت فشار می‏‌گذارند، اما از آنجا که مادر ونسای دوازده‌ساله، فرماندار فلوریدا، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا است، او علاوه بر این‏‌ها باید با تنهایی و ترس‏‌های خیلی حقیقی هم سر‌و‌کله بزند. همه‌چیز کمک می‌کند تا ونسای بزرگ شود و تصمیم‌های بزرگ بگیرد.

#کتاب #کتابخوانی #مطالعه #معرفی_کتاب #نشرهوپا #شهرفرهنگ #شهر_فرهنگ‌‌‌ #bookshop #book #bookstore  #shahrefarhang #share_farhang #kerman

Telegram.me/shahre_farhang
Read more
. #معرفی_کتاب «تمام نورهایی که نمی‌توانیم ببینیم» خواننده این رمان حس می‌کند که نویسنده در آن ...
Media Removed
. #معرفی_کتاب «تمام نورهایی که نمی‌توانیم ببینیم» خواننده این رمان حس می‌کند که نویسنده در آن مقطع خود حضور داشته و زندگی کرده که می‌تواند چنین دقیق به توصیف جزئیات بپردازد ماری-لور با پدر خود در پاریس نزدیک موزه‌ی تاریخ طبیعی زندگی می‌کند جایی که او به عنوان استاد هزاران قفل آن کار می‌کند. ... .
#معرفی_کتاب «تمام نورهایی که نمی‌توانیم ببینیم»

خواننده این رمان حس می‌کند که نویسنده در آن مقطع خود حضور داشته و زندگی کرده که می‌تواند چنین دقیق به توصیف جزئیات بپردازد ماری-لور با پدر خود در پاریس نزدیک موزه‌ی تاریخ طبیعی زندگی می‌کند جایی که او به عنوان استاد هزاران قفل آن کار می‌کند. ماری لور در شش سالگی نابینا می‌شود و پدرش مینیاتور کاملی از همسایگی آن‌ها می‌سازد تا او بتواند با لمس کردن آن را به خاطر بسپارد و راه خانه را پیدا کند. زمانی که او 20 ساله می‌شود، نازی ها پاریس را اشغال می‌کنند و پدر و دختر به سنگر دیواری سنت مالو فرار می‌کنند جایی که عموی بزرگ منزوی ماری لور در یک خانه بلند کنار دریا زندگی می‌کند. همراه آن‌ها چیزی است که احتمالا با ارزش‌ترین و خطرناک‌ترین جواهر آن موزه است. در یک شهر استخراج معدن در آلمان، ورنر یتیم که همراه خواهر کوچکتر خود زندگی می‌کند، مسحور رادیوی ساده‌ای که پیدا کرده‌اند می‌شود. ورنر در ساخت و تعمیر این وسیله‌ی جدید مهم متخصص می‌شود، استعدادی که منجر به بردن جایگاهی در یک آکادمی بی رحم برای جوانان هیتلر و سپس یک ماموریت ویژه برای ردیابی مقاومت می‌شود. ورنر هر چه بیشتر از هزینه‌های انسانی هوش خود آگاه می‌شود، به درون قلب جنگ سفر می‌کند و در نهایت در سنت مالو داستان او با ماری لور همسو می‌شود. احساس فوق العاده‌ی جزییات فیزیکی و استعاره‌های زیبای دوئر خیره کننده‌است. او زندگی ماری لور و ورنر را به طرز ماهرانه‌ای در هم می‌بافد و روشنگر راه است، در برابر تمام مشکلات و نابرابری‌ها مردم تلاش می‌کنند با یکدیگر خوب باشند.

عنوان کتاب: #تمام_نورهایی_که_نمی‌توانیم_ببینیم
نویسنده: #آنتونی_دوئر

لینک این کتاب:
https://goo.gl/gtLUkJ

@shahreketabonline
Read more
. نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ...
Media Removed
. نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ها رو نظم میدم و برای یه روز از خونه ی تمیز لذت میبرم. لیانا با لگو مشغوله ، میگه آبرنگ میخواد ازش میخوام لگو رو جمع کنه ببره تو اتاق تا آبرنگ و دفتر رو میارم و یاد حرفهای دیشب لیلی میفتم که به پدرش میگفت ... .
نازنین لیلی که یه شب پیش مادرم بمونه به اضافه ی خونه ،اتاق دخترا رو کامل مرتب میکنم ، تمام کشوها و قفسه ها رو نظم میدم و برای یه روز از خونه ی تمیز لذت میبرم.
لیانا با لگو مشغوله ، میگه آبرنگ میخواد ازش میخوام لگو رو جمع کنه ببره تو اتاق تا آبرنگ و دفتر رو میارم و یاد حرفهای دیشب لیلی میفتم که به پدرش میگفت ، این مامان میخواد من خدمتکارش بشم میگه وسایلت جمع کن وسایلت جمع کن ! .
میدونم لیانا تو سنی هست که براش مهمه من راضی باشم برعکس لیلی میخواد به من و خودش ثابت کنه مجبور نیست به حرف من گوش بده، میدونم نظم و بی نظمی هم مثل خیلی خصوصیات دیگه تا حدی شخصیتی هست ، همینطور تیزهوشی و کم هوشی ، پر جنب و جوش و اجتماعی بودن یا درون گرا و کم حرف بودن ، هیچ کدوم نه نشونه ی لیاقت مادره و نه کم کاریش.
.
اما باز خندم میگیره ، دو تا خواهرن تو یه خونه با یه رویکرد و تربیت بزرگ میشن و احتمالا اگر فقط لیانا رو داشتم الان براتون کپشن مینوشتم چنان و چنین که چطور با تدبیر و درایت و راهکارهای هوشمندانم اینطور گل دختری دارم و شما هم جا پای من بذارید و چه
معنی داره بچه گوش به فرمان ما نباشه
.
این سوتفاهم های مادرانه برا هیچ کدوم ما بیگانه نیست و نتیجش بادی که به اشتباه تو غبغب میفته! و نگاهی از بالا به مادرهای با شرایط متفاوت . تو نوزادی دخترا به غایت دیدم که کولیک و ناراحتی پزشکی بچه رو چطور ابعاد روانشناختی میدادن متخصصان امر و حتی پا فراتر میرفت و آرامش دوران بارداری زیر سوال میرفت! چیزی که دیده نمیشد تفاوت بچه ها بود که الزاما هیچ ارتباطی به رفتار و راهکار والدین نداره . و مطمئنا هر مادری خوشبخت ترینه اگه نوزادش خوب بخوابه و خوب شیر بخوره و به وقتش عاقان اوقون کنه ! .
مخصوصا الان که اون دوران سپری شده میفهمم هیچ فرمول پیچیده ای نداره و فقط بچه هان که تعیین کننده هستن و دلم میخواد جلوی زهرای اون روزا رو بگیرم تا به اون حجم فشار، خود سرزنشی رو اضافه
نکنه
.
ما مادرهای این نسل که چهارتا کتاب خوندیم و دوتا کلاس رفتیم ، جسته گریخته دنبال جوابای سوالامون میریم و سراغ مشاور رو میگیریم تا حدی آگاه هستیم ، پس اگر بچه هامون مثل هم نیستن و جواب متفاوتی میگیریم دلیلش اینه که از اول قرار نبوده همه ما یه جور
باشیم ، یه نقاط قوت و یه مدل گیر و گرفت داشته باشیم
.
حالا که دخترا بزرگ تر شدن فک میکنم وظیفه ی من فقط اینه که نقاط قوتشون پیدا کنم و راه رو برا پیشرفتش باز کنم و فردا تو موفقیتشون بازم افتخار برا من نیست چون از جوهر درون خودشون بوده و فقط شکرگزاری و غرق لذت شدنش سهم منه✨
Read more
Loading...
‌ معمولن وقتی کتابی رو نمی‌فهمیم فکر می‌کنیم خیلی هوشمندانه و سطح بالاست. ولی من این‌جور کتاب‌ها ...
Media Removed
‌ معمولن وقتی کتابی رو نمی‌فهمیم فکر می‌کنیم خیلی هوشمندانه و سطح بالاست. ولی من این‌جور کتاب‌ها رو چرت‌وپرتی بیش نمی‌دونم و هیچ وقت نمی‌رم سراغشون. ‌ ببین، بذار اول داستان یک فیلسوف رو برات تعریف کنم که حدود ۴۵۰ سال پیش در جنوب فرانسه زندگی می‌کرد. زمانی که همه‌ی اروپا به فلاسفه‌ی عقل‌گرای ...
معمولن وقتی کتابی رو نمی‌فهمیم فکر می‌کنیم خیلی هوشمندانه و سطح بالاست. ولی من این‌جور کتاب‌ها رو چرت‌وپرتی بیش نمی‌دونم و هیچ وقت نمی‌رم سراغشون.

ببین، بذار اول داستان یک فیلسوف رو برات تعریف کنم که حدود ۴۵۰ سال پیش در جنوب فرانسه زندگی می‌کرد. زمانی که همه‌ی اروپا به فلاسفه‌ی عقل‌گرای یونان و روم باستان می‌گفتن به‌به و چه‌چه، زمانی که آدم خیلی به نیروی تفکر و استدلال و منطق‌بافی خودش مغرور بود و می‌گفت من اشرف مخلوقاتم «میشل دو مونتنی» اومد و گفت «بابا اینقدر عقل عقل نکنید. همین بز که دم خونه‌ی ما داره علف می‌خوره از اندیشه‌ورزترین فیلسوف‌ها هم راضی‌تره».

مونتنی از خونواده‌ی پولدار و نجیب‌زاده‌ای بود. پدربزرگش تاجر ماهی بود و با سرمایه‌ش یک کاخ بزرگ رو در جنوب فرانسه، شرق بوردو، خرید. پدر مونتنی هم چند شاخه به این کاخ اضافه کرد و زمین‌های کشاورزی متعلق به ملک رو افزایش داد. مونتنی عاشق کتاب بود و هزاران تا از اون‌ها رو در کتاب‌خونه‌ش (طبقه‌ی سوم برجی دایره‌ای در گوشه‌ی کاخ (به قول خود مونتنی «بی‌استفاده‌ترین جای کاخ» بود قبل از اینکه کتابخونه بشه)) چیده بود. مونتنی از کشاورزی چیزی سرش نمی‌شد و همه‌ی وقتش رو در کتابخونه‌ سپری می‌کرد.

از بچگی مطالعه‌ی آثار کلاسیک رو شروع کرد. لاتین رو به عنوان زبان اول یاد گرفت. در هفت یا هشت سالگی «مسخ‌ها» اثر «اووید» رو خونده بود. قبل از شانزده سالگی مجموعه‌ی آثار ویرژیل رو خونده بود و به خوبی با «انه‌اید»، پلاوتوس و تفاسیر سزار آشنا شده بود. دلبستگی‌هاش به کتاب اونقدر زیاد بود که بعد از سیزده سال کار به عنوان مشاور در پارلمان بوردو با این فکر بازنشسته شد که خودش رو کاملن وقف کتاب کنه. مطالعه حالش رو خوب می‌کرد. خودش می‌گفت:

مطالعه من رو در خلوت خودم تسلی می‌ده. من رو از سنگینی بطالت اندوه‌بار آزاد می‌کنه و در هر زمانی می‌تونه من رو از معاشرت‌های کسالت‌بار خلاص کنه. هر زمان که درد، کشنده و شدید نباشه، مطالعه چاقوی درد رو کُند می‌کنه. برای منحرف کردن ذهنم از افکار مایوس‌کننده صرفن نیاز دارم به کتاب‌ها پناه ببرم... [ادامه داره]
Read more
 #کتاب #شادترین_کودک_محله تا به اینجا انقدر راضی‌کننده‌بود که به این نتیجه رسیدم یه پست درباره‌ش ...
Media Removed
#کتاب #شادترین_کودک_محله تا به اینجا انقدر راضی‌کننده‌بود که به این نتیجه رسیدم یه پست درباره‌ش بذارم. خانم سوده شبیری @shobeirisood، تسهیلگر نازنین‌مون در دوره‌ی پرند موسسه هم‌نوا یه راهکاری رو برای ارتقای سطح‌ والدگری‌مون پیشنهاد دادن «ساختن/پیداکردن تور حمایتی» تورحمایتی مفهوم ... #کتاب #شادترین_کودک_محله تا به اینجا انقدر راضی‌کننده‌بود که به این نتیجه رسیدم یه پست درباره‌ش بذارم.
خانم سوده شبیری @shobeirisood، تسهیلگر نازنین‌مون در دوره‌ی پرند موسسه هم‌نوا یه راهکاری رو برای ارتقای سطح‌ والدگری‌مون پیشنهاد دادن «ساختن/پیداکردن تور حمایتی»
تورحمایتی مفهوم عجیب و تازه‌ای نیست، مطمئنن اکثرمون تجربه حضور در این تورهارو داشتیم، گروه‌های دوستانه‌ی دانشگاه/دبیرستان/مادرانه/هم‌رشته‌ای/تلگرامی
جمع‌های خانواده‌گی، هیئت‌های خانگی و محله‌ای....
همه‌ی جمع‌هایی که یک ویژه‌گی مشترک علت جمع‌شدن اعضا شده.
.

توی کتاب شادترین کودک محله درباره چالشی حرف می‌زنه که همیشه گوشه ذهن من مثل یه مته ریز کار می‌کرد، تنهایی انسان مدرن/تنهایی والد بیچاره‌ی مدرن.
نویسنده می‌گه که خانواده هسته‌ای، یعنی همینی که الان ما هستیم، یه اختراع جدیده، ماجرا اینه که قرار بوده ما کنار مادربزرگ و پدربزرگ خواهر و برادر و خاله و عمه و عمو و ایل و تبار بچه بزرگ کنیم نه اینطوری غریبانه و تنهایی!
توی کتاب گفته«دهکده‌تان را پیدا کنید» در واقع همون«تور حمایتی»خودمون، بانک آدم‌ها برای شرایط خاص و غیرخاص، این اصلا سوء‌استفاده از اطرافیان نیست، این روش یعنی به جریان درآوردن یک چرخه سالم در زندگی اجتماعی، مثل دقیقا همون چیزی که درباره گرفتن نصیحت از مادرها در دوران بارداری گفتم.
.
القصه، علت اصلی نوشتن پستم این بود که بگم ای مادران اینستایی اولا که کتاب رو بخونید، دوما هم بخونید سوما یک بخشی هست در کتاب درباره‌ی «حرف‌های قشنگ قبل از خواب» یک جور یاداوری دستاوردهای مثبت مادرانه/والدانه‌ی روزانه‌است که بین ملامت‌های شخصی و خستگی و کمال‌طلبی ما گم می‌شه.
پیشنهادم اینکه هرشب قبل از خواب یه استوری با هشتگ #حرفهای_قشنگ_قبل_از_خواب بذارید و یه دستاورد، کارخوب، حس خوب، یک قدم به جلو، پیشرفت کوچک اون روزتون رو بنویسید و یه هایلایت جدا توی صفحه‌تون قرار بدید، آخر ماه نگاه کنیم و همدیگه‌رو بابت اینهمه قدم کوچک، اما مستمر تشویق کنیم.
.

#کتاب
#شادترین_کودک_محله
#هم‌نوا
#والدگری
#پرورش_فرزند_بالنده
#حرفهای_قشنگ_قبل_از_خواب
#تور_حمایتی
#دهکده_بزرگ_ما
#مادر_کافی
@hamnava.avayeruyesh
Read more
. |⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز . 28: Once Upon a Time in America 1984 (روزی روزگاری در آمریکا) . ⁣• بدون شک "روزی روزگاری در آمریکا" شاهکار سینمای نئونوار و یکی از درخشان ترین فیلمهای تاریخ سینما است. فیلمی که در دل خشونت خود حاوی عمیق ترین مضامین انسانی و اخلاقی است. فیلمی ... .
🎥|⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز
.
▪️➖➖➖➖▪️
🎬 28: Once Upon a Time in America 1984 (روزی روزگاری در آمریکا)
.
⁣• بدون شک "روزی روزگاری در آمریکا" شاهکار سینمای نئونوار و یکی از درخشان ترین فیلمهای تاریخ سینما است. فیلمی که در دل خشونت خود حاوی عمیق ترین مضامین انسانی و اخلاقی است. فیلمی دارای فیلمنامه محکم و قوی همراه با خرده پیرنگهای کاملا تاثیرگذار، ساختاری قابل احترام به فیلم میدهد. محصولی که به تنهایی اندازه‌ی چندتا از با کیفیت‌ترین فیلم‌های سال‌های اخیر داستان‌گویی می‌کند
.
⁣• «روزی روزگاری در آمریکا» ساخته‌ای است که قطعا مختص‌ترین فیلم زندگی سرجو لئونه میباشد، این فیلم را میتوان حاصل عمر و تجربیات این کارگردان بزرگ دانست. فیلمنامه این فیلم با این که برگرفته از کتاب هری گری است اما توسط شش فیلمنامه‌نویس و البته خود لئونه مورد بازنویسی قرار گرفت، نتیجه آنقدر جذاب است که کمتر فیلمنامه‌ای را میشود تا این حد کار شده، با جزئیات بالا و پر احساس یافت
.
⁣• فیلمبرداری تونینو چولی گاهی پا از چهارچوب فیلمبرداری بیرون میگذارد و وارد دنیای قاب‌بندی عکاسی میشود و تصاویر خود را به شکل هنر نقاشی به نمایش میگذارد. بازی جذب‌کننده‌ی همه‌ی بازیگران و به خصوص درخشش خواستنی رابرت دنیرو، بخشی از اصلی‌ترین ویژگی‌های مثبت فیلم به شمار می‌آیند که در کنار فیلم‌برداری، موسیقی، موسیقی و باز هم موسیقی، از «روزی روزگاری در آمریکا»، شاهکاری می‌سازند که عاشقانه، پرشده از حرف‌هایی مهم، جنایی، تصویرکننده‌ی بخشی از تاریخ، رازآلود و خارق‌العاده است
.
⁣• این اثر با اینکه حتی در اسکار برنده یک جایزه هم نشد اما از شاهکارهای سینما تلقی میشود و به راستی هم این گونه است. فیلمی که بدون شک تاثیر آن تا مدت‌ها در ذهن بیننده خواهد ماند، یعنی همان تاثیر دوستی و پایانی خاص بر داستان دوستان و برادرانشان!
.
⁣• ناگفته نماند، این فیلم ۳۲۲ دقیقه ای در تدوین فاینال به ۲۶۹ دقیقه رسید، وقتی نوبت به جشنواره کن رسید ۴۰ دقیقه از این فیلم حذف شد و اکران این فیلم در آمریکا ۱۳۹ دقیقه شد و همین سبب قهر سرجیو لئونه از سینمای هالیوود تا آخر عمرش شد. در نهایت باید گفت دیدن این اثر مساوی با این است که سینما را در همه‌ی بخش‌هایش عمیق‌تر از قبل بشناسیم و حتی دوست داشته باشیم و در عین حال، چهار ساعت لذت مطلق و بهت‌زده شدن در برابر قصه‌گویی‌هایی دل‌نشین و فراموش‌ناشدنی را در آغوش بگیریم
.
💬 نظر شما در مورد این فیلم چیه؟ از ۱۰ چه امتیازی بهش میدین؟ (نسخه بلوری در کانال)
▫️➖➖➖➖▫
#CinemaNewss_TamehCinema
Read more
Loading...
. عکس و متن از صفحه فروشگاه اینترنتی تیتاس @tittas_insta شهرفرنگ اروپا؛ چکیده‌ای از پیدا و پنهان ...
Media Removed
. عکس و متن از صفحه فروشگاه اینترنتی تیتاس @tittas_insta شهرفرنگ اروپا؛ چکیده‌ای از پیدا و پنهان قرن بیستم | پاتریک اوئورژدنیک، ترجمه خشایار دیهیمی | ۱۲۲ صفحه، ۹۵۰۰ تومان | چاپ سوم، بهار ۱۳۹۵ «شهر فرنگ اروپا در‌عین‌حال که کتابی تاریخی است رویکردی طنازانه و سرگرم‌کننده دارد. نویسنده‌ی کتاب، ... .
عکس و متن از صفحه فروشگاه اینترنتی تیتاس @tittas_insta

شهرفرنگ اروپا؛ چکیده‌ای از پیدا و پنهان قرن بیستم | پاتریک اوئورژدنیک، ترجمه خشایار دیهیمی | ۱۲۲ صفحه، ۹۵۰۰ تومان | چاپ سوم، بهار ۱۳۹۵ «شهر فرنگ اروپا در‌عین‌حال که کتابی تاریخی است رویکردی طنازانه و سرگرم‌کننده دارد. نویسنده‌ی کتاب، پاترک اوئورژدنیک، با کنار‌هم‌چیدن مطالبی از تاریخ قرن بیستم طنزی سیاه و وحشتناک را القا می‌کند و در کنار فاجعه‌های بزرگ و تلخ خرده‌مطالبی فراموش‌شده را بیان می‎کند که بسیار خواندنی است. خواندن این کتاب درست مثل این است که از دریچه‌ی شهر فرنگ به تاریخ اروپا بنگریم. کتاب فصل‌بندی ندارد و به جای آن در پاراگراف‌هایی مجزا از هم شکل گرفته است. پاتریک اوئورژِدنیک نویسنده‌ی اهل چک است که در ۱۹۸۴ به فرانسه مهاجرت کرد و علاوه بر نویسندگی، آثاری از نویسندگانی چون فرانسوا رابله، رمون کنو، سمیوئل بکت و… را به زبان چک ترجمه کرده است. او رمان‌نویس است و این تنها کتاب تاریخی‌‌ای است که نوشته.» خرید از کتابفروشی‌ها و یا با بیست درصد تخفیف از وبسایت نشر ماهی
Read more
بسم الله . . #زنگ_تفریح مختصر و کوتاه|: اندراحوالات فجازی 👥 با احترام به هنرمندهای انقلابی وبقیه ... میدونن ولی خب اگه ازم بپرسن خواننده میگم آقای زمانی 🤓 بهترین آهنگ ؛ هم آواز طوفان ، از این مدل آهنگ خوشم میاد شاعرش کی باشه ؛ آقای یاحا کاشانی بهترین ادمین و پیجی که وقتشو واسمون گذاشته ... بسم الله
.
.
#زنگ_تفریح مختصر و کوتاه|: اندراحوالات فجازی 👥
با احترام به هنرمندهای انقلابی وبقیه ...
میدونن ولی خب اگه ازم بپرسن خواننده میگم آقای زمانی 🤓
بهترین آهنگ ؛ هم آواز طوفان ، از این مدل آهنگ خوشم میاد 🎶
شاعرش کی باشه ؛ آقای یاحا کاشانی 🎵📜
بهترین ادمین و پیجی که وقتشو واسمون گذاشته ؛ آقای سما🌹🌹👪👯🌹🌹
بهترین خواهر بزرگتر اینستایی ؛ خواهر زهرای کاوه و فاطمه فاطمه 🙎💖
بهترین برادر اینستایی ؛ شخص شخیص داداش بزرگِ خودم تازه داماد که حضور در مجازی باعثش اوشونه ، و اینکه بخاطر نصب نکردن برنامه ایرانی نزدیکا از وای فای محرومم کرده ((:🚶👫
بهترین زوج اینستایی ؛ که الهی همیشه عاقبت بخیر و پایدار ، خواهرزهرای گلم مامان حلما خانم و آقامحمدصادق 👪🌹🌹🌹 و جدیدا آقای دکتر و خانمشون🌹🌹
بهترین رفیق اینستایی ؛ همه خواهرای خوبی که تو پیجشون هستم 💌😍
بهترین هدیه ؛ کتاب . هدیه عکس شهدا از مدیرجان و چون دیگه رفت هدیشو دادم...مطمئنا مدیر جان...😑🙄👣
بهترین پیج سیاسی ؛ سیاست بدون روتوش ،فاطمه فاطمه، آقای محمدصادق، آقای عباسی ، معین ثائر ،میثم ایرانی و...🏘
بهترین بلاک اینستایی ؛ یونیسف 🏚
بهترین بلاکی که کردی ؛ آقایی با چندفامیلیتی خانوادگی که صداش هم انرژی منفی بهم میده و دست خودم نیست : معلوم بودا😑
بهترین کتابی که اینستا معرفی کرد ؛ دخترشینا 👸📗
بهترین استادی که فقط مجازی دسترسی داری؛ استاد رائفی پور 📲
بهترین اتفاق ؛ آشنایی با خواهرمهربونمون از عراق و بودن دبیرم که واقعا دوست داشتنیِ 👣😅💞
فان ترین اتفاق ؛ اوکی یا لا 😐
بهترین آهنگ خارجی ؛ انتخاب سخته ولی Don't go ...البته انگلیسی هم نیست 🎼🎤
بهترین صدای اینستایی ؛ امیرنظام🎙🎧
چه پیجی دوست داشتی بود ؛ لیدری که میگه شما باارزشترین ....... هستین چون‌‌...🤓😇💞
بهترین فصل ؛ تابستان🍁🍁
سهمگین ترین اتفاق ؛ فوت یکی از بچه های پیج همون اویل ورود که باعث شد یادم نرود...😔
شوکه کننده ترین ؛ بلاکی که نفهمیدم اشتباهم کجا بود بی هیچ پیش زمینه ای 🤕
بهترین مستند ؛ مربوط به شهید مهدی یاغی از حزب الله قبل شهادت که خیلی یهویی دیدم 🎬🎥
قدیمی ترین پیج هایی که هستی؛ آقای حیاتی ، آقای سما ،و چندتای دیگه🤗🙄 چه پیجی پیشنهاد میدی ؛ آقای قدیانی 📗🖊
بهترین رای ؛ آری فارغ از نتیجه نهایی با تمام سختی ها 🇮🇷
قشنگترین لبخند ؛ سید علی و همه ی کسانی که دوستشون دارم ❤
♡پیج ها پیشنهادی بود♡
و گاهی واقعا باید گفت ؛ سلام بر امام روزِ جمعه ها
Read more
Loading...