Loading Content...

بهای آن را در

Loading...


Unique profiles
90
Most used tags
Total likes
0
Top locations
بازار موبایل ایران, Shahreyar, Tehran, Iran, Gilan Province
Average media age
811.1 days
to ratio
6.5
در پایتخت گواتمالا محل دفن اموات اجاره ایست هر زمان که خانواده مرده‌اي اجاره بهای آن را پرداخت نکند ...
Media Removed
در پایتخت گواتمالا محل دفن اموات اجاره ایست هر زمان که خانواده مرده‌اي اجاره بهای آن را پرداخت نکند مسئولین قبرستان، دخمه را شکافته مرده را در می‌آورند! در پایتخت گواتمالا محل دفن اموات اجاره ایست هر زمان که خانواده مرده‌اي اجاره بهای آن را پرداخت نکند مسئولین قبرستان، دخمه را شکافته مرده را در می‌آورند!
Loading...
حرم عشق كربلا ست و چگونه در بند خاك بماند آنكه پرواز آموخته‌است و راه كربلا می‌شناسد و چگونه از جان نگذرد ...
Media Removed
حرم عشق كربلا ست و چگونه در بند خاك بماند آنكه پرواز آموخته‌است و راه كربلا می‌شناسد و چگونه از جان نگذرد آنكس كه می‌داند جان بهای دیدار است. گردش خون در رگهای زندگی شیرین است، اما ریختن آن در پای محبوب شیرین ‌تر است؛ و نگو شیرین ‌تر، بگو بسیار بسیار شیرین ‌تر. در ملكوت اعلا جز شهید زنده نیست و حیات ... حرم عشق كربلا ست و چگونه در بند خاك بماند آنكه پرواز آموخته‌است و راه كربلا می‌شناسد و چگونه از جان نگذرد آنكس كه می‌داند جان بهای دیدار است.
گردش خون در رگهای زندگی شیرین است، اما ریختن آن در پای محبوب شیرین ‌تر است؛ و نگو شیرین ‌تر، بگو بسیار بسیار شیرین ‌تر.
در ملكوت اعلا جز شهید زنده نیست و حیات دیگران اگر هم باشد به طفیل شهداست.
سوختن كمال عشق است اما آنها كه سوختن پروانه در آتش شمع را كمال عشق می‌دانند كجایند كه سوختن انسان در آتش عشق را به نظاره بنشینند؟
سر مبارك امام عشق بر بالای نی رمزی است بین خدا و عشاق، كه این است بهای دیدار.
#در_عالم_رازیست كه جز به بهای خون فاش نمی‌شود.
هنر آن است كه بمیری، پیش از آنكه بمیراندت، مبدأ و منشأ حیات آنان‌اند كه چنین مرده‌اند.
ای شهید! ای آنكه بر كرانه‌ی ازلی و ابدی وجود برنشسته‌ای! دستی برآر و ما قبرستان ‌نشینان عادات سخیف را نیز از این منجلاب بیرون كش.
____
#تولدت‌مبارک
#کلامت‌مبارک
#زندگیت‌مبارک
#شهادتت‌مبارک
تو سراسر برکتی آقا مرتضی #آوینی
Read more
نامه مهران مدیری برای عمو فیتیله ای های غمگین این روزهایمان در تمام سالهای طولانی که خنده را به لب ...
Media Removed
نامه مهران مدیری برای عمو فیتیله ای های غمگین این روزهایمان در تمام سالهای طولانی که خنده را به لب ما و بچه هایمان نشاندید، کسی برای تقدیر از شما بیانیه ای صادر نکرد. هر چه برای خوشحالی بچه ها، خاک صحنه خوردید و زیر پروژکتورهای داغ استودیوها خیس عرق شدید، هر چه به کودکان سرزمینم، در قالبهای شاد ... نامه مهران مدیری برای عمو فیتیله ای های غمگین این روزهایمان

در تمام سالهای طولانی که خنده را به لب ما و بچه هایمان نشاندید، کسی برای تقدیر از شما بیانیه ای صادر نکرد.

هر چه برای خوشحالی بچه ها، خاک صحنه خوردید و زیر پروژکتورهای داغ استودیوها خیس عرق شدید،
هر چه به کودکان سرزمینم، در قالبهای شاد و متنوع، از خدا و دین و اخلاق و انسانیت و آزادگی و جوانمردی و وطن دوستی آموختید،
هر چه بخاطر لبخند معصومشان، لباس نوزاد و پیرزن به تن کردید، گاو و الاغ و مرغ و خروس و سگ و گربه و ... شدید،
کسی از شما قدردانی نکرد، به چشم کسی نیامد.

در سفرهای دور و دراز از جاده های صعب العبور به مناطق محروم، برای نوازش و تشویق کودکان مستعد اما محروم و بی چیز،
کسی همراهتان نشد.

نجات آن اعدامی اهل بم، بخاطر نامه ای که دختر هشت ساله اش برایتان نوشته بود و دوندگی های شما را کسی ندید.

دلجویی تان از خانواده های داغدار بچه های قربانی در آن ورزشگاه لعنتی که دلیلی جز سوء مدیریت مسئولین و مدیران مربوطه نداشت،
حضور مداومتان در آسایشگاه بچه های معلول ، کودکان سرطانی، اهدای خون ، برنامه های کوچک و بزرگ نیکوکاری،... هیچکدام از اینها چیزی نبودند که به چشم مسئولین و ایضا، بسیاری از ما مردمان این آب و خاک بیاید و تحسینی و تشکری را بدرقه ی خستگی هاتان کند... اما، تنها یک اشتباه کافی بود تا سیل پیامها و لعن و نفرین ها و خط و نشان کشیدن ها را به سویتان سرازیر کند،
رگ غیرت و تعصب قومی و نژادی را ، بر گردن جماعتی برآورد و سیل جمعیت را به خیابانها بکشاند،
سوژه ی طراز اول بحث گروههای مجازی و بهانه ی انتقام کشی اهل سیاست و صاحبان قدرت شوید،
و پذیرش اشتباه و عذرخواهی صادقانه تان را هم نه کسی ببیند و نه کسی بشنود و نه کسی بپذیرد... من نگران شما هستم، عموهای دوست داشتنی فیتیله ای!
اگر چه فرزندان من دیگر آنقدر قد کشیده اند که کمتر پای برنامه تان بنشینند،
و خودم آنقدر این روزها گرفتار شده ام که کمتر بیاد آورم که؛
نظاره ی عمیق ترین شادی ها و قهقهه ی کودکانم را ، حین تماشای فیتیله ی زیبای شما تجربه کرده ام!
که بهای این خاطره را، سپید شدن موی شما پرداخته،

دستتان را می بوسم
و دعا می کنم در این روزهای سخت، در روزگاری که خطای انسان جایزالخطا را کسی برنمی تابد،
و تاوان تعصبات و انتقام کشی ها را ، نه مدیران صاحب قدرت، که همان اهالی هنر و اندیشه ی زیردست و خاک صحنه خورده می پردازند،
که رسم مروت و انصاف از میانمان رخت برنبندد،
و ما و بچه های ما را از ادامه ی حضورتان در قاب تصویر محروم نکند.
Read more
**بسم رب الشهدا و صدیقین ** من وحسن اقایی ،،،به همراه حسین برای جلسه درستاد مشترک سپاه به تهران آمدیم ...
Media Removed
**بسم رب الشهدا و صدیقین ** من وحسن اقایی ،،،به همراه حسین برای جلسه درستاد مشترک سپاه به تهران آمدیم ،،، بعد از ظهر همان روز خواستیم به بیمارستان بقیه الله برویم ،، پشت چراغ قرمز میدان ولی عصر (عج) حسین همانطور که اطراف را نگاه می کرد ،، بادیدن وضع نامناسب بعضی خانم ها کم مانده بود از تعجب شاخ دربیاورد ... **بسم رب الشهدا و صدیقین **
من وحسن اقایی ،،،به همراه حسین برای جلسه درستاد مشترک سپاه به تهران آمدیم ،،، بعد از ظهر همان روز خواستیم به بیمارستان بقیه الله برویم ،، پشت چراغ قرمز میدان ولی عصر (عج) حسین همانطور که اطراف را نگاه می کرد ،، بادیدن وضع نامناسب بعضی خانم ها کم مانده بود از تعجب شاخ دربیاورد ،، پرسید : « این جا کجاست ؟؟ » بعد بالحن طعنه امیزی گفت :«این جا پایتخت جمهوری اسلامیه ؟!» ونچ نچ کنان ادامه داد : «این ادما کی اند ؟ چرا اینجوری اند؟ مگه ایران درگیر جنگ نیست؟ این چه وضعیه که اینا دارن ؟ پس ما که توجبهه ایم ،، اون جا کجاست ؟ این جا کجاست ؟ » حالت خاصی به او دست داده وکمی عصبی شده بود .
به من گفت :« برو پایین به اینا بگو این چرا این جوری اند ؟ »
گفتم : « ول کن حسین اقا ،،مگه دنبال دردسری ؟؟ »
گفت :« این جا هیچ خبری از جنگ نیست و همه بی تفاوتن ،، هیچ رنگ و بویی از یه کشوری که در حال جنگ نداره ،، بچه های مردم تو جبهه باجونشون بازی می کنند ،،، واین جا انگار نه انگار !! همه بی خیال اند ودنبال بازی خودشون !!!! » آن روز خیلی به حسین سخت گذشت ...
#خاطره ای از : علیرضا صادقی ،،، #هم رزم #شهیدحسین خرازی ..
خواهرم !!! #حجاب #خون بهای شهیدان است ....
#ان_شاءالله_رهرو #راه شهدا باشیم
#کپی با ذکر منبع
#التماس_دعا #یاعلی
Read more
فرجام برجام_ 2 خروج ترامپ آمریکا از برجام، خروج نویسنده کتاب هنر معامله از برجام است و نمایش قسمت ...
Media Removed
فرجام برجام_ 2 خروج ترامپ آمریکا از برجام، خروج نویسنده کتاب هنر معامله از برجام است و نمایش قسمت دوم سریال برجامی است که مطمئناً پایان ماجرا نیست و این امر ذکر نکاتی را لازم می نماید. 1_ گره زدن همه مشکلات کشور و همه راهکارهایی بحرانها به برجام، اشتباه فاحش دولت روحانی بوده و خواهد بود. بلکه باید ... فرجام برجام_ 2
خروج ترامپ آمریکا از برجام، خروج نویسنده کتاب هنر معامله از برجام است و نمایش قسمت دوم سریال برجامی است که مطمئناً پایان ماجرا نیست و این امر ذکر نکاتی را لازم می نماید.
1_ گره زدن همه مشکلات کشور و همه راهکارهایی بحرانها به برجام، اشتباه فاحش دولت روحانی بوده و خواهد بود. بلکه باید فارغ از آن برای گره های کور سیاسی،اقتصادی و اجتماعی کشور چاره گشایی کرد و دیگر جریانها نیز با دورنمای انتخاباتی تمام امنیت و رفاه ملت را به بهای چند صباح حراج نکنند.
2_بی شک دستگاه دیپلماسی کشور در مذاکرات خود با اقدامی حرفه ای در چارچوب محدودیت ها، بهترین دستاوردها را داشته که نهایتا آمریکا را به خروج از آن علیرغم همه هزینه های سیاسی و حیثیتی مجاب ساخته است.
3_ بهترین تصمیم در مقطع کنونی، ادامه مسیر برجامی برای اعتماد سازی و جلب نظر دیگر قدرتهای جهانی و حفظ کشورهای روسیه. چین. آلمان و. است که خود نیز به ادامه این مسیر اذعان داشتند، تا در برهه خاص هم بهانه های لازم را به دولت بی تکلیف ترامپ و حامیانش نداد و هم از این گردنه سخت خارج شد. ضمن اینکه به قدرتهای خارجی فهماند که امنیت، دفاع و منافع حیاتی کشور قابل مذاکره نیست.
4_ با حفظ اتحاد داخلی، رفع اختلاف های بچه گانه حزبی و گروهی و در مسیر منافع ملت و کشور به اوضاع سیاسی،اقتصادی، اجتماعی مردم همت گماشت و بهانه ها را از دشمن نادان و ماجراجو سلب کرد.
#کمال_ زارعی
19 اردیبهشت 97

#برجام #توافق_هسته_ای #5+1 #وضعیت_اقتصادی #فرجام_برجام #
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span>آیا می دانید که خوردن آب همراه با میوه های آب دار مشکل ساز است!<span class="emoji emoji1f33a"></span> #فال_حافظ_با_تعبیر_فال_حافظ #علل_گرفتگی_عروق ...
Media Removed
آیا می دانید که خوردن آب همراه با میوه های آب دار مشکل ساز است! #فال_حافظ_با_تعبیر_فال_حافظ #علل_گرفتگی_عروق #آب_را_همراه_میوه_نخورید #اعجوبه_ای_بنام_بامیه #حجامت_عام_علاج_کمخونی #علت_تیره_شدن_ناخنها #تعریق_شبانه_یا_عرق_سرد میوه ها رطوبتی دارند که اگر همراه و یا بعد از ... 🌺آیا می دانید که خوردن آب همراه با میوه های آب دار مشکل ساز است!🌺
#فال_حافظ_با_تعبیر_فال_حافظ #علل_گرفتگی_عروق #آب_را_همراه_میوه_نخورید #اعجوبه_ای_بنام_بامیه #حجامت_عام_علاج_کمخونی #علت_تیره_شدن_ناخنها #تعریق_شبانه_یا_عرق_سرد
میوه ها رطوبتی دارند که اگر همراه و یا بعد از خوردن میوه آب میل شود رطوبت اضافی به معده تحمیل و هضم میوه مختل می شود و خلط حاصل از آن خلطی ناصالح خواهد بود.

کیفیت رطوبتی که در میوه است با رطوبتی که شما به آن اضافه می کنید متفاوت است، مثلاً اگر انگور را همراه آب بخورید در اکثر مواقع حالت بدی بدست می دهد و حتی گاهی اسهال های شدید ایجاد می کند.

لذا توصیه می شود نیم ساعت قبل از خوردن میوه و یکی دو ساعت بعد از خوردن میوه (بسته به میزان قدرت معده شما در هضم میوه خورده شده) از نوشیدن آب خودداری کنید.

به مختارالسلطنه گفتند که ماست در تهران خیلی گران شده است. فرمان داد تا ارزان کنند. پس از چندی ناشناس به یکی از دکان‌های شهر سر زد و ماست خواست.
ماست فروش که او را نشناخته بود پرسید : چه جور ماستی می‌خواهی ؟ ماست خوب یا ماست مختارالسلطنه !
وی شگفت‌زده از این دو گونه ماست پرسید.
ماست فروش گفت: ماست خوب همان است که از شیر می‌گیرند و بدون آب است و با بهای دلخواه می‌فروشیم. ماست مختارالسلطنه همین تغار دوغ است که در جلوی دکان می‌بینی که یک سوم آن ماست و دو سوم دیگر آن آب است و به بهایی که مختارالسلطنه گفته می‌فروشیم. تو از کدام می‌خواهی؟!
مختارالسلطنه دستور داد ماست فروش را جلوی دکانش وارونه از درختی آویزان کرده و بند تنبانش را دور کمر سفت ببندند. سپس تغار دوغ را از بالا در لنگه‌های تنبانش بریزند و آنقدر آویزان نگهش دارند تا همه آب‌هایی که به ماست افزوده از تنبان بیرون بچکد!
چون دیگر فروشنده‌ها از این داستان آگاه شدند، همگی ماست‌ها را کیسه کردند!
وقتى ميگن فلانى ماستشو كيسه كرده يعنى اين
ولی حیف که دیگر مختارالسلطنه ای نیست!⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ ⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی
Read more
Loading...
. نشست خبری کارگروه نیروی #دولت_سایه با موضوع علت خاموشی های اخیر با حضور مهندس خبروی کارشناس وزارت ...
Media Removed
. نشست خبری کارگروه نیروی #دولت_سایه با موضوع علت خاموشی های اخیر با حضور مهندس خبروی کارشناس وزارت نیرو، دکتر میرزا حسینی استاد دانشگاه و دکتر موسوی مدیر عامل انجمن حمایت از انرژی های تجدید پذیر در دفتر دکتر سعید #جلیلی برگزار شد. . اهم #بیانیه منتشر شده توسط کارگروه نیروی دولت سایه درباره ... .
نشست خبری کارگروه نیروی #دولت_سایه با موضوع علت خاموشی های اخیر با حضور مهندس خبروی کارشناس وزارت نیرو، دکتر میرزا حسینی استاد دانشگاه و دکتر موسوی مدیر عامل انجمن حمایت از انرژی های تجدید پذیر در دفتر دکتر سعید #جلیلی برگزار شد.
.
🔻اهم #بیانیه منتشر شده توسط کارگروه نیروی دولت سایه درباره خاموشی های اخیر+ بیان راهکارها
.
🔹خاموشی ها در حالی است که بخشی از صنایع تولیدی کشور بنا به دلایلی هم اکنون فعال نیستند که اگر بودند شرایطی که برای شبکه برق کشور ایجاد می شد نگران کننده تر بود.
.
🔹 #خاموشی ها نتیجه ضعف مدیریت در حوزه برق کشور و در قوانین بودجه و تخصیص منابع مالی و خصوصاً نادیده گرفتن نقش بخش خصوصی در این صنعت است.
.
🔹یکی از علل اصلی خاموشی ها از سوی مسئولین وزارت نیرو خارج از مدار بودن نیروگاه های برق آبی به دلیل تنش های آبی اخیر در کشور مطرح می شود. این نکته صحیح است اما نکته ی قابل تأمل این است که این وزارت در حالی سالهاست به اطلاع رسانی چالش های آبی برای عموم مردم می پردازد که خود به عنوان اولین مخاطب به آن توجه لازم را ندارد و گویا از تغییر اقلیم و کاهش منابع آب پشت #سد ها تا کنون اطلاعی نداشته تا بتواند برنامه ریزی برای منابع جایگزین تولید برق در زمان مناسب و قبل از بحران را چاره اندیشی نماید.
.
🔹با عنایت به فرسوده بودن نیروگاه های حرارتی و راندمان پایین آنها، توجه ویژه به توسعه برق های نو بخصوص هسته ای که برای آن سرمایه گذاری شده است یک ضرورت است اما متأسفانه تاکنون حمایت خوبی از آنها نمی شود.
.
🔹به علت فرسودگی و مشکلات در نگهداری و تعمیرات، برخی از نیروگاه های حرارتی در مدار نیستند و یا امکان تولید با حداکثر ظرفیت را ندارند که عامل اصلی آن بدهی های بالای وزارت نیرو به این نیروگاه ها است.
.
🔹نیروگاه های تجدید پذیر که امروزه مردم بخوبی به اهیمت و کارایی آنها پی برده اند، در بدنه #وزارت_نیرو اغلب به عنوان یک موضوع فانتزی یاد می شود. نرخ خرید برق تضمینی از این نیروگاه ها در حدودی است که لزوما برای همه ی انواع آنها توجیه اقتصادی جهت ساخت و بهره برداری از این #نیروگاه ها وجود ندارد.
.
🔹باید الگوی تعرفه گذاری قیمت #برق را اصلاح نماییم. این اصلاح به معنای افزایش بهای برق برای همه ی مشترکین به یک اندازه نیست بلکه بهای برق برای مشترکین متناسب با میزان مصرف ایشان محاسبه و دریافت خواهد شد.
.
نسخه کامل بیانیه در کانال دکتر #جلیلی در پیام رسان سروش، آی گپ، گپ، بله و ایتا 👇

Sapp.ir/saeedjalily
Igap.net/saeedjalily
Gap.im/saeedjalily
Eitaa.im/saeedjalily
Read more
در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه ارسالی از سوی شهرداری مبنی بر «اصلاحیه بند الف ...
Media Removed
در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه ارسالی از سوی شهرداری مبنی بر «اصلاحیه بند الف مصوبه اصلاحیه تعیین بهای خدمات و چگونگی نظارت بر جمع آوری و دفع پسماندهای ویژه پزشکی، صنعتی و کشاورزی در شهر تهران» مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه مطرح کردم: اینکه در اصلاحیه این لایحه بگوییم ... در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه ارسالی از سوی شهرداری مبنی بر «اصلاحیه بند الف مصوبه اصلاحیه تعیین بهای خدمات و چگونگی نظارت بر جمع آوری و دفع پسماندهای ویژه پزشکی، صنعتی و کشاورزی در شهر تهران» مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مطرح کردم: اینکه در اصلاحیه این لایحه بگوییم جمع آوری و حمل پسماندهای ویژه به عهده شهرداری نمی باشد و به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است به معنای حل مساله نیست. این زباله های بیمارستانی در کیسه‏ های پلاستیکی معمولی قرار می‏ گیرد و با دیگر زباله ها یکی و بسیار باعث گسترش آلودگی می‏ شود . این موردی که دوستان فیلم نوجوانی را نشان دادند و در شبکه های مجازی آمده است از همین زباله ها به شدت آسیب پذیرند. این اشیای برنده در این مکان‏ها کلی منشا آثار سوء برای بچه‏ های زباله جمع کن و دیگران می شود. همین بچه‏ هایی که تا کمر در زباله فرو می‏ روند که مثلا یک چیزی به دست آورند. درست نیست ما به مردم تهران اعلام کنیم  این مسولیتش به عهده ما نیست به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. بلکه باید فکری برایش کرد. این مسئوولیت مشترک است. شهرداری ماشین‏ های ویژه حمل زباله‏ های خطرناک را تهیه کرده یعنی مقدماتی برای این کار فراهم کرده است.
من در بازدیدهای تهران‏گردی جایی را دیدم که این آب فاضلاب بیمارستانی و شیرابه‏ ها و مانند آن ها به طرف رود دره‏ ها و مزارع می‏ رود و آلودگی ایجاد می‏ کند. برای این قضیه باید فکری کرد. اینکه مسولیت ما نیست مسولیت آنهاست نمی تواند پاسخ مردم باشد.
اینکه می‏ گوییم «شهرداری مجاز است»، مشکل مردم را حل نمی‏کند. اینجا ما یک تعهد اخلاقی، مدنی، شهری و شهروندی داریم که برای این مساله یک راه حلی پیدا کنیم. با تبدیل و تغییر عبارت از «موظف» به «مجاز» مشکلی حل نخواهد شد. و باری از دوش ما بر نخواهد داشت. اینکه می گوییم شهرداری گزارش دهد این خودش یک ساز و کار ویژه‏ای می‏ خواهد ما کجا این ساز و کار را دیدیم؟ متخصصان درباره مساله آب چرخانی و مانند این‏ ها می‏ گفتند که خیلی از بیمارستان‏ها درتهران این‏ ها را دارند ولی به دلیل اینکه هزینه دارد یا کارشناس مرتبط و ویژه این رشته‏ ها وجود ندارد حتی در مراکز درمانی صاحب نام گاهی این اتفاق نمی‏ افتد. و این منشا آلودگی‏ های گسترده می‏ شود.

#احمد_مسجد_جامعی
#شورای_شهر
Read more
Loading...
این منم دوچرخه سوار <span class="emoji emoji270b"></span>🚴 پا در رکاب... جاده در پیش... آرام و بی شتاب،پیش میروم... تو از کنارم میگذری،تند ...
Media Removed
این منم دوچرخه سوار 🚴 پا در رکاب... جاده در پیش... آرام و بی شتاب،پیش میروم... تو از کنارم میگذری،تند و پرشتاب،دستت را روی بوق میفشاری و زیر لب چیزی میگویی! نمیشنوم،نمیدانم! نمیدانم تفاوت میان من و تو چیست؟ تو کار مهمی داری و من ندارم؟ تو آدم مهمی هستی و من نیستم؟ تو آدم جدی هستی و من برای ... این منم دوچرخه سوار ✋🚴
پا در رکاب...
جاده در پیش...
آرام و بی شتاب،پیش میروم...
تو از کنارم میگذری،تند و پرشتاب،دستت را روی بوق میفشاری و زیر لب چیزی میگویی!
نمیشنوم،نمیدانم!
نمیدانم تفاوت میان من و تو چیست؟
تو کار مهمی داری و من ندارم؟
تو آدم مهمی هستی و من نیستم؟
تو آدم جدی هستی و من برای سرگرمی رکاب میزنم؟ 🚴‍♀ به خودت نگاه کن! تو یک انسان هستی،من هم!
تو سرمایه مردم این سرزمین را به دود تبدیل میکنی تا نفس انسانها را مسموم کنی!
این بهای رسیدن تو به مقصد است...
من رکاب کشان راهی هستم،نه زمین را آلوده میکنم نه آسمان را،
هیچکس برای رسیدن من به مقصد بهایی نمیپردازد!
چربی خون،چاقی،استرس... درکمین توست!
شادابی،سلامت،آرامش،... همیشه با من است!
توبا سرانگشت پا، پدال گاز را میفشاری،درچند ثانیه به سرعت صد کیلومتر رسیده ای!
من پا در رکاب ،انرژی زیادی به کار میبرم تا به سرعت سی کیلومتر برسم!
تو سهم زیادی از خیابان را پر کرده ای!
همه ی سهم من از خیابان به طول قد من است؛
تو گمان میکنی که پهنای همه ی خیابان از آن توست!
من به پهنای یک وجب در خیابان راضی ام!
تو برای رهگذاران شلوغ و پرسروصدا،
ومن برای رهگذران یادآور شادی و شادابی زندگی!
تو برای کودکانی که میگذرند، بوق گوشخراش خود را به صدا در میآوری
ومن برای کودکان رهگذر لبخند میزنم!

تفاوت من و تو چیست؟ 🤔

اگر سرعت من کم است،
بوق های ممتد تو آنرا زیاد نخواهد کرد!
اگر ماشینی با ماشین تو تصادف کند ،
آهن است و آهن!
اگر ماشین تو با دوچرخه من تصادف کند،
آهن است و گوشت و پوست و استخوان!

من دوچرخه سوارم! 🚴
دوستدار طبیعت،دوستدار آفرینش!
دوستدار تو !
جانم در دست توست!
بی احتیاطی تو جانم را بر باد خواهد داد!
پس مراقب من باش!
رانندگی یک رفتار نیست،
رانندگی یک فرهنگ است!
رانندگی یک ادب است!
به فرهنگ رانندگی، به ادب رانندگی پایبند باشین ... 🚴
Read more
_ یک نماینده مردم مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت معیشت مردم گفت: فشار فقر و بیکاری کمر مردم را خم کرده ...
Media Removed
_ یک نماینده مردم مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت معیشت مردم گفت: فشار فقر و بیکاری کمر مردم را خم کرده است در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی،گفت: جامعه امروز ایران به قدرت‌پرستی و مقام‌طلبی آلوده شده است ... _
یک نماینده مردم مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت معیشت مردم گفت: فشار فقر و بیکاری کمر مردم را خم کرده است

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی،گفت: جامعه امروز ایران به قدرت‌پرستی و مقام‌طلبی آلوده شده است و همین عامل باعث عدم پیشرفت کشور شده است.

وی تاکید کرد:کشوری با منابع انسانی بی‌نظیر و جوانان با استعداد همراه با معادن فراوان نباید دچار معضلات فعلی شوند. بسیار متاسف هستم و بگویم شدت ضدیت با انقلاب و نظام در برخی سخنانی که در این روزها از تریبون مجلس شورای اسلامی شنیده می‌شود از اراجیف رادیوهای بیگانه و منافقین بیشتر است.

این عضو کمیسیون اقتصادی با بیان این‌که در این روزها مردم در تامین ساده‌ترین نیازهایشان که تامین معیشت خانواده است درمانده‌اند، گفت: این درد است؛ ما در مجلس شورای اسلامی فریاد سیاسی می‌زنیم نمی‌دانم ما را چه شده است که در ضدیت با نظام و انقلاب که بهای سنگینی برای تشکیل و حفظ آن داده‌ایم از ترامپ و آل سعود و اسرائیل نیز پیشی می‌گیریم.

وی خطاب به هیأت رئیسه گفت: مگر شما به کلام‌الله مجید قسم نخورده‌اید که از ارزشهای نظام و انقلاب دفاع کنیم؟ چرا سکوت می‌کنید؟ شاید بگویید نماینده در بیانش آزاد است، اما آیا آزاد است که به مقدسات نظام توهین کند؟ شورای نگهبان ضامن بقای اسلام و قانون اساسی است و از تصویب قوانینی که برخلاف این دو اصل است جلوگیری می‌کند. شورای نگهبان همان نهادی است که سه سال پیش تمامی نمایندگان از فیلتر آن عبور کردند، حال چه شده که در میانه دوره خدمت‌گزاری زمزمه مخالفت با این رکن اصیل انقلاب از این مجلس شنیده می‌شود؟

وی ادامه داد: استقلال شورای نگهبان دلیل اصلی این ضدیت‌هاست. حال جای تاسف است که برخی از ما انقلاب و نظام را فدای امیال شخصی و حزبی خود می‌کنیم. برخی از سیاسیون را چه شده است؟ اکنون که قوه قضاییه قصد مقابله با دانه درشت‌های سیاسی و اقتصادی را دارد و انقلابی وارد میدان شده است .

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به بیانات رهبری درخصوص استقلال قوه قضائیه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند قوه قضاییه باید صد درصد انقلابی باشد همه باید وجود یک قوه قضاییه مستقل و شجاع را قدر بدانیم.
Read more
ـــــــــ <span class="emoji emoji1f4da"></span>مبانی حقوق اعتبارات اسنادی ـــــــــ * نویسنده: محسن کاشانی حصاری ـــــــــ *‌ ...
Media Removed
ـــــــــ مبانی حقوق اعتبارات اسنادی ـــــــــ * نویسنده: محسن کاشانی حصاری ـــــــــ *‌ تعداد صفحات: ۲۲۴ص. ـــــــــ * قیمت: ۱۹۰۰۰ تومان. ــــــــــ * چاپ اول: تابستان ۱۳۹۷ ـــــــــ 🖇 درباره کتاب: مهمترين و مناسب‌ترين مکانيزم پرداخت در تجارت بين‌المللی پرداخت از طريق ... ـــــــــ
📚مبانی حقوق اعتبارات اسنادی
ـــــــــ
* نویسنده: محسن کاشانی حصاری
ـــــــــ
*‌ تعداد صفحات: ۲۲۴ص.
ـــــــــ
* قیمت: ۱۹۰۰۰ تومان.
ــــــــــ
* چاپ اول: تابستان ۱۳۹۷
ـــــــــ
🖇 درباره کتاب: مهمترين و مناسب‌ترين مکانيزم پرداخت در تجارت بين‌المللی پرداخت از طريق اعتبار اسنادي است. اين نامگذاری به اين دليل است که در اين روش، پرداخت وجه اعتبار مشروط به ارايه اسناد متعدد مربوط به کالاست، در اين مکانيزم که بانک‌ها و موسسات اعتباری نقش بسيار موثر و قابل توجهی دارند، به موجب آن از يک سو بانک، فروشنده را مطمئن می‌سازد پس از حصول شرايط مندرج در اعتبار و به محض ارايه اسناد مورد توافق در قرارداد پايه نسبت به پرداخت ثمن کالا يا بهای خدمات ارايه شده اقدام خواهد کرد و از سوي ديگر به خريدار نيز اين اطمينان را می‌دهد تا زمانی که شرايط مورد توافق حاصل نگرديده و اسناد مورد نظر تحويل نشده هيچ مبلغي را به فروشنده پرداخت نخواهد کرد.
از نظر شکلي براي تحقق اعتبار اسنادی ارزی بطور معمول وجود چهار طرف ضروری است، خريدار يا همان متقاضی اعتبار، فروشنده و يا ذينفع اعتبار، يک بانک که گشاينده اعتبار است و بانک ديگری تحت عنوان بانک کارگزار که بعنوان واسطه بين بانک صادرکننده و ذينفع عمل می‌کند
چون در اعتبار اسنادي قابل برگشت که در آن هيچگونه تعهدی الزام آوری برای بانک در مقابل ذينفع ايجاد نمی‌شود و اعتبار مفتوحه بدون نياز هر گونه اخطار و اطلاع قبلی به ذينفع در معرض تغيير و حتی فسخ از سوی بانک گشاينده قراردارد، می‌تواند اين ترديد را به ذهن متبادر کند که قرارداد گشايش اعتبار حداقل در اين نوع اعتبار می‌تواند موجد تعهدی جايز است.
بواسطه تناقضات موجود بين اعتبار اسنادی به‌عنوان يکي از مکانيزم‌های پرداخت در عرصه حقوق تجارت و نهادهای حقوق مدنی به هيچ روی نمی‌توان اعتقاد به قراردادی بودن اين مکانيزم داشت، حتی اطلاق اين وصف بر روابط بين بانک و متقاضی که بيشترين شباهت را به يک قرارداد مدنی دارد به شدت با ترديد مواجه است. ساير نهادهای حقوق مدني مانند ايقاع و تعهد به سود ثالث نيز ضمن آنکه مواجه با همان ايرادات قرارداد تلقی کردن اعتبار اسنادی است، گرفتار برخی موانع مختص به خود است که به برخی از آنها در این کتاب اشاره شد.
[جهت سفارش کتاب به سایت نشر میزان مراجعه نمایید]
www.nashremizan.ir
Read more
. رویای شما هر چه هست، در آینه به خودتان بنگرید و بگویید که به راستی میخواهید آن را به دست آورید؛ ...
Media Removed
. رویای شما هر چه هست، در آینه به خودتان بنگرید و بگویید که به راستی میخواهید آن را به دست آورید؛ مهم نیست بهای آن چقدر است... #جک_کانفیلد .
رویای شما هر چه هست،
در آینه به خودتان بنگرید
و بگویید که
به راستی میخواهید
آن را به دست آورید؛
مهم نیست
بهای آن چقدر است... #جک_کانفیلد
Loading...
Persisches blaue Salz نمک آبی پارسی(ایرانی) Persian Blue Salt نمک آبی پارسی در بین افرادی که ...
Media Removed
Persisches blaue Salz نمک آبی پارسی(ایرانی) Persian Blue Salt نمک آبی پارسی در بین افرادی که به مواد خوراکی عالی علاقه دارند شناخته شده و بسیار با ارزش ارزیابی میشود. ویژگی های درمانی آن برای سم زدائی بدن، کنترل فشار خون، مبارزه با سرطان و بالانس کردن سطح مواد کانی در بدن بسیار مورد توجه قرار ... Persisches blaue Salz

نمک آبی پارسی(ایرانی)
Persian Blue Salt
نمک آبی پارسی در بین افرادی که به مواد خوراکی عالی علاقه دارند شناخته شده و بسیار با ارزش ارزیابی میشود.
ویژگی های درمانی آن برای سم زدائی بدن، کنترل فشار خون، مبارزه با سرطان و بالانس کردن سطح مواد کانی در بدن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
رنگ آبی لطیف آن ناشی از وجود ماده سیلوین یا "کلرید پتاسیم" است که در طی میلیونها سال بشکل طبیعی زیر فشار قرار گرفته و بافت و ساختار لایه ای کریستالهای نمک تغییر نموده است .پس از گذر نور ازین بافت ها و شکست نور ، رنگ آبی بچشم میخورد. این در حالیست که وجود کلرید پتاسیم در نمک موجب بوجود آمدن لایه های رنگ زرد یا صورتی میشود.
گذشته از رنگ بسیار زیبا و یگانه این نمک، مزه آن نیز دگرگونه است. در ابتدا مزه شور آن بهمراه جوشش ظریف در دهان همراه است ( که سبب آن وجود سودای طبیعی میباشد) اما بسرعت شوری آن از بین رفته و یک پَسمزه خوشایند و ادویه ای را به انسان انتقال میدهد.
این مزه ، نمک آبی پارسی را برای استفاده در خوراکهای دریائی، خاویار، گوشتها ، "ترافل و" فوئی گرا" مناسب میکند. البته همچون نمک مشهور فرانسوی
" فلور دو سل" (شکوفه نمک) میبایست دقیقا پیش از خوردن خوراک نمک را استفاده کرد.
نمک آبی پارسی عملا از یک معدن کهن در نزدیک سمنان استخراج میشود.
بهای این نمک بین چهل و پنج تا شصت یورو میباشد.
@alapishrow
Read more
‌‌‌‌‌‌‌‌ رهبرانقلاب: خب، امّا مسئله‌ی اوّل، مسئله‌ی #اقتصاد؛ #مشکلات_معیشتی، امروز چیزی است که آحاد مردم، همه آن را احساس میکنند؛ یک بخشی از مردم هم بشدّت و واقعاً زیر فشارند؛ #گرانی هست؛ در مواد غذایی، #گوشت، #تخم_مرغ، #مرغ، بقیّه‌ی چیزهای لازم در زندگی، اجاره بهای #مسکن، در #وسایل_منزل، ... ‌‌‌‌‌‌‌‌
رهبرانقلاب: خب، امّا مسئله‌ی اوّل، مسئله‌ی #اقتصاد؛ #مشکلات_معیشتی، امروز چیزی است که آحاد مردم، همه آن را احساس میکنند؛ یک بخشی از مردم هم بشدّت و واقعاً زیر فشارند؛ #گرانی هست؛ در مواد غذایی، #گوشت، #تخم_مرغ، #مرغ، بقیّه‌ی چیزهای لازم در زندگی، اجاره بهای #مسکن، در #وسایل_منزل، وسایل دیگر و امثال اینها، گرانی فراوان است. خب اینها واقعاً فشار می‌آورد روی مردم؛ یک مشکلاتی است که وجود دارد؛ یا #کاهش_ارزش_پول ملّی؛ اینها #مشکلات_اقتصادی کنونی کشور است.۹۷/۵/۲۲
__
🚩جهت مشاهده ساير ويديوهای مربوط به سخنرانی رهبرانقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم به هشتگ زیر مراجعه کنید:
#دیدار_اقشار_مردم
__
#khamenei
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
Read more
 #دیدار_اقشار_مردم رهبرانقلاب: مشکلات معیشتی، امروز چیزی است که آحاد مردم، همه آن را احساس میکنند؛ ...
Media Removed
#دیدار_اقشار_مردم رهبرانقلاب: مشکلات معیشتی، امروز چیزی است که آحاد مردم، همه آن را احساس میکنند؛ یک بخشی از مردم هم بشدّت و واقعاً زیر فشارند؛ گرانی هست؛ در مواد غذایی، گوشت، تخم‌مرغ، مرغ، بقیّه‌ی چیزهای لازم در زندگی، اجاره بهای مسکن، در وسایل منزل، وسایل دیگر و امثال اینها، گرانی فراوان ... #دیدار_اقشار_مردم
رهبرانقلاب: مشکلات معیشتی، امروز چیزی است که آحاد مردم، همه آن را احساس میکنند؛ یک بخشی از مردم هم بشدّت و واقعاً زیر فشارند؛ گرانی هست؛ در مواد غذایی، گوشت، تخم‌مرغ، مرغ، بقیّه‌ی چیزهای لازم در زندگی، اجاره بهای مسکن، در وسایل منزل، وسایل دیگر و امثال اینها، گرانی فراوان است. خب اینها واقعاً فشار می‌آورد روی مردم؛ یک مشکلاتی است که وجود دارد؛ یا کاهش ارزش پول ملّی؛ اینها مشکلات اقتصادی کنونی کشور است. ۹۷/۵/۲۲
__
🚩جهت مشاهده مطالب مربوط به سخنرانی رهبرانقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم به هشتگ زیر مراجعه کنید:
#دیدار_اقشار_مردم
__
#khamenei
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
Read more
Loading...
🇮🇷 یک خودروی آلمانی با بهای 18 هزار دلار؟ این خودرو فقط می‌تواند فولکس‌واگن جتا باشد. حتی بهای گلف ...
Media Removed
🇮🇷 یک خودروی آلمانی با بهای 18 هزار دلار؟ این خودرو فقط می‌تواند فولکس‌واگن جتا باشد. حتی بهای گلف هم از این نقطه آغاز نمی‌شود چه برسد به محصولات مرسدس ، بی‌ام‌و، آئودی یا پورشه. این خودرو احساس ارزان بودن نداشته و آن‌هایی که خواهان خودرویی اروپایی با قیمتی مناسب هستند می‌توانند این گزینه را ... 🇮🇷
یک خودروی آلمانی با بهای 18 هزار دلار؟ این خودرو فقط می‌تواند فولکس‌واگن جتا باشد. حتی بهای گلف هم از این نقطه آغاز نمی‌شود چه برسد به محصولات مرسدس ، بی‌ام‌و، آئودی یا پورشه.
این خودرو احساس ارزان بودن نداشته و آن‌هایی که خواهان خودرویی اروپایی با قیمتی مناسب هستند می‌توانند این گزینه را در نظر داشته باشند.
______________
قیمت 70-95 هزار درهم
رقبا :
هوندا سیویک ، تویوتا کرولا ، شورلت کروز ، فورد فوکوس ، نیسان سنترا
---------------------
#volkswagen #jetta 🇩🇪
Engine : 1.8TC I4 FWD
Power: 170 Hp
Transmission : 6-speed automatic
0-100 : 7.2 Sec
Top Speed : 200 km/h
---------------------
Tag your Friends
Telegram 🆔 : Ramin1406
---------------------
#arvand #abadan
#Jetta_pelak_arvand
---------------------
📛پست هاي قبل رو از دست نديد📛
Read more
اگر شخصی با هر عنوانی و به هر بهانه ای دقایقی از لحظات عمرش را به شما اختصاص می دهد ، اینگونه تصور کنید ...
Media Removed
اگر شخصی با هر عنوانی و به هر بهانه ای دقایقی از لحظات عمرش را به شما اختصاص می دهد ، اینگونه تصور کنید که به همان اندازه از فرصت نفس کشیدنش در این دنیا کم شده است !می توانست به هر گونه ای که تمایل داشت آن دقایق را برای شخص خود و یا هر فرد دیگر ، خرج می کرد ! برای زمان ، لحظات ، انرژی و دقایقی از عمر افراد که به ناممان ... اگر شخصی با هر عنوانی و به هر بهانه ای دقایقی از لحظات عمرش را به شما اختصاص می دهد ، اینگونه تصور کنید که به همان اندازه از فرصت نفس کشیدنش در این دنیا کم شده است !می توانست به هر گونه ای که تمایل داشت آن دقایق را برای شخص خود و یا هر فرد دیگر ، خرج می کرد ! برای زمان ، لحظات ، انرژی و دقایقی از عمر افراد که به ناممان می کنند و این زمان جبران ناپذیر است ، بیشتر ارزش قائل شویم ! بی شک بهای خود را نیز در این شرایط به اثبات می رسانیم ! به دم و باز دم های یکدیگر بها دهیم ، این درک ، هنر نیست ... وظیفه است ! #متین_فرحبخش
Read more
بادبادک باز - از اون رمان هاست كه بعداز گذشت چندين سال از خوندن دوباره ش لذت ميبرى<span class="emoji emoji1f60d"></span> کتاب «بادبادک ...
Media Removed
بادبادک باز - از اون رمان هاست كه بعداز گذشت چندين سال از خوندن دوباره ش لذت ميبرى کتاب «بادبادک باز» اثر «خالد حسينى» در توضیحات کتاب آمده است: «بادبادک ‏باز ما را به ایامی می‌برد که رژیم سلطنتی افغانستان در میان بی‏‌خبری مردم سقوط می‌کند و این کشور دستخوش تحولاتی می‏‌شود که تا امروز شاهد آنیم. ... بادبادک باز - از اون رمان هاست كه بعداز گذشت چندين سال از خوندن دوباره ش لذت ميبرى😍

کتاب «بادبادک باز» اثر «خالد حسينى» در توضیحات کتاب آمده است: «بادبادک ‏باز ما را به ایامی می‌برد که رژیم سلطنتی افغانستان در میان بی‏‌خبری مردم سقوط می‌کند و این کشور دستخوش تحولاتی می‏‌شود که تا امروز شاهد آنیم. اما در این رمان حوادث سیاسی گذرا و حاشیه‏‌ای است و داستان اصلی آن زندگی دو پسر است که با هم در یک خانواده بزرگ می‏‌شوند و از یک پستان شیر می‌‏نوشند و دوستی عمیقی بینشان شکل می‌گیرد. ولی دنیای این دو در عین حال از هم جداست: امیر ارباب ‏زاده است و مالک خانه و ثروت پدر و حسن نوکرزاده و از قوم هزاره و پیوسته پامال تاریخ. بادبادک ‏باز درباره دوستی و خیانت و بهای وفاداری است. درباره علایق پدر و پسر است و تسلط پدر، درباره عشق و ایثار است و دروغهاشان، درباره دور ماندن از اصل است و تمنای بازگشت به آن. رمان در روایتی شیرین و جذاب، در گذر از مصائب زمانه جای امیدواری باقی می‌گذارد: بادبادک (مظهر خوبی و دوستی و رهایی) سواد و دانش و بازشدن چشم به روی جهانی دیگر، نقش قصه ‏گویی در ایجاد تفاهم، عشق و خلاصه جلوه ‌های گوناگون فرهنگ یک ملت زنده، نشان می‌دهد که به قول خودشان «زندگی میگذره» یا به عبارت دیگر، زندگی همچنان ادامه دارد.
Read more
Loading...
ارزیابی و کنترل هزینه ها در سیستم های عرضه مواد خوراکی بزرگترین عامل موفقیت در سودرسانی به یک رستوران ، کافه، کیترینگ یا تهیه غذاست. کاست کانترول یا ارزیابی هزینه مدتیست بر سر زبانها افتاده است اما همچون بسیاری از موارد تخصصی موجود، با آن بشکل تخصصی برخورد نمیشود و نیز بکار گرفته نمیشود. بهای ... ارزیابی و کنترل هزینه ها در سیستم های عرضه مواد خوراکی بزرگترین عامل موفقیت در سودرسانی به یک رستوران ، کافه، کیترینگ یا تهیه غذاست.
کاست کانترول یا ارزیابی هزینه مدتیست بر سر زبانها افتاده است اما همچون بسیاری از موارد تخصصی موجود، با آن بشکل تخصصی برخورد نمیشود و نیز بکار گرفته نمیشود.
بهای تمام شدن بیشتر خوراکها در رستورانها براساس اصول تعیین نمیشود و در نهایت سود از فروش و هزینه پرداخت شده برای مواد اولیه بسیار فاصله دارد. فود کورت ها باسیستم پیچیده فروش و ناهماهنگی بین واحد های فروش بیشتر از همه سیستم های عرضه خوراک از این نکته زیان میبینند.
گروه "آیین حسابان یکتا" که کارهای مشاوره ، ارزیابی و برآورد تخصصی امور حقوقی و حسابداری را انجام میدهد، در زمینه ریزکارهای تخصصیِ حسابداری،ارزیابی هزینه ها و کنترل دائمی ارتباط فروش و سود بسیار توانا و با تجربه هستند. با خوشحالی اعلام میکنم که ازین پس در کارهای خودم از یاری این گروه توانا سود میبرم و بسیار خوشحالم که انسانهای متخصص با تجربه ای نزدیک به سی سال در زمینه حسابداری تخصصی و امور حقوقی را در کنار خود دارم
برای تماس با موسسه " آیین حسابان یکتا" با شماره زیر تماس بگیرید:
09122815668
۰۹۱۲۲۸۱۵۶۶۸
@alapishrow
#حسابداری_تخصصی_رستوران
#حسابداری_تخصصی_فود_کورت
#ارزیابی_هزینه ها
#افزایش_سود_نهائی
Read more
<span class="emoji emoji2b50"></span>️ رویای شما هر چه هست؛ در آینه به خودتان بنگرید و بگویید که به راستی میخواهید آن را به دست آورید؛ ...
Media Removed
️ رویای شما هر چه هست؛ در آینه به خودتان بنگرید و بگویید که به راستی میخواهید آن را به دست آورید؛ مهم نیست بهای آن چقدر است... #جک_کانفیلد @khoda_official ⭐️
رویای شما هر چه هست؛

در آینه به خودتان بنگرید
و بگویید که
به راستی میخواهید
آن را به دست آورید؛
مهم نیست
بهای آن چقدر است... #جک_کانفیلد

@khoda_official ✨
"سَر" آن است که در طریق وصال به باد رود و " جان" متاعی است که هم او بخشیده است تا به بهای آن لقایش را باز خریم، ...
Media Removed
"سَر" آن است که در طریق وصال به باد رود و " جان" متاعی است که هم او بخشیده است تا به بهای آن لقایش را باز خریم، و سّر آن که خون مقتول عشق را ثارالله گفته اند نیز در همین جاست. #شهيد_آويني #شب_جمعه_ميهمان_حضرت_عشق "سَر" آن است که در طریق وصال به باد رود و " جان" متاعی است که هم او بخشیده است تا به بهای آن لقایش را باز خریم، و سّر آن که خون مقتول عشق را ثارالله گفته اند نیز در همین جاست.
#شهيد_آويني
#شب_جمعه_ميهمان_حضرت_عشق
. ‎"سَر" آن است که در طریق وصال به باد رود و " جان" متاعی است که هم او بخشیده است تا به بهای آن لقایش را باز خریم، و سّر آن که خون مقتول عشق را ثارالله گفته اند نیز در همین جاست. باید گذشتن از دنیا به آسانی باید مهیا شد از بهر قربانی با صورت خونین سوی حسین رفتن زیبا بُوَد اینسان معراج انسانی پ.ن: ... .
‎"سَر"
آن است که در طریق وصال به باد رود و " جان" متاعی است که هم او بخشیده است تا به بهای آن لقایش را باز خریم، و سّر آن که خون مقتول عشق را ثارالله گفته اند نیز در همین جاست.

باید گذشتن از دنیا به آسانی
باید مهیا شد از بهر قربانی

با صورت خونین سوی حسین رفتن
زیبا بُوَد اینسان معراج انسانی

پ.ن: بايد پابه پاي اين كليپ جان داد...
پ.ن٢:خواستن شد،ميخوايم نميشه!!
#بنگر_سرگذشت_شهیدان_عشق_را #دنیا #دلم_مثل_فطرس_پرش_سوخته #شوق_ما_قاصد_بی_درد_کجا_میداند #خون_حسین #شهادت #جان_چه_خوب_است_که_قربانی_جانان_بشود #آويني #مدافع_حرم #شهید
#ياحق!
Read more
. . #بسم_رب_الشهدا_والصدیقی همه چيز از همان هشت و نوزده دقيقه معروف شروع شد ... همان لحظه‌ای ...
Media Removed
. . #بسم_رب_الشهدا_والصدیقی همه چيز از همان هشت و نوزده دقيقه معروف شروع شد ... همان لحظه‌ای كه خدا تصميم گرفت خون بهای يكی از بندگان عزيز خودش شود . به نظرم بايد از هشتاد ميليون نفر ايرانی پرسيد آن لحظه كجا بودی و چه كار ميكردی؟ مثلا شايد مادری بگويد در لذت فكر كردن به قراری بودم كه برای دو ساعت ... .
.
#بسم_رب_الشهدا_والصدیقی
همه چيز از همان هشت و نوزده دقيقه معروف شروع شد ...
همان لحظه‌ای كه خدا تصميم گرفت خون بهای يكی از بندگان عزيز خودش شود .
به نظرم بايد از هشتاد ميليون نفر ايرانی پرسيد آن لحظه كجا بودی و چه كار ميكردی؟
مثلا شايد مادری بگويد در لذت فكر كردن به قراری بودم كه برای دو ساعت بعد با جگر گوشه‌ام گذاشته‌ام
و يا همسری بگويد در حال انجام كارهايم بودم كه برای عصری كه همسرم وعده كرد زود برميگردد ، اماده شوم
يا مثلا نوجواني بگويد پسر بچه‌ای بودم كه با آرامش حضور پدرم راحت‌ترين خواب عمرم را تجربه ميكردم ... البته باز هم بايد ازكسان ديگری هم پرسيد ...
از دانشجوهايی كه سر جلسه امتحان بودند
از مادرانی كه دغدغه تربيت فرزندان‌شان را داشتند
از جوانانی كه هنوز مطمئن نبودند آيا مفيدترين رشته دانشگاهی را برای يك عمر زندگی‌شان انتخاب كرده‌اند يا نه

بايد از مسئولين پرسيد كه فكر ميكردند محبوب‌ترين‌اند!
و يا از عابدينی كه به نظرشان در بالاترين مراحل عرفان و بندگی بودند و جز آنها هيچ كس لايق بالاترين مقام رضوان نبوده است!

به نظرم بايد از خيلی‌ها پرسيد تا ببنيم اين همه ماجرا از كجا شروع شده است؟
راستی! كسی می‌تواند اين معما را حل كند؟ ...
داستان مصطفی از هشت و نوزده دقیقه روز ۲۱ دی ماه شروع شد ياااا تمام شد؟ ... ای كاش می‌شد همه سوال‌هايم را از يك نفر ديگر هم پرسيد. مثلا اينكه چه كار كرد كه لايق اين هشت و نوزده دقيقه طلايي شد؟ همان قهرمانی كه توانست در رينگ دنيا، حريف قهاری باشد برای هوای نفس‌اش ... بايد پرسيد كه چه شد كه اراده كرد تا از ريحانه‌اش و از عليرضايش دل بكند و برود براي خدا؟... كاش ميشد غير از خواب هم با ايشان هم‌صحبت شد حتما آن موقع بهتر می‌شد جواب ها را گرفت.
كاش ميشد بازهم فراتر رفت و از امامی سوال كرد كه صاحب عصر و زمان است و پرسيد آن هشت و چهل و هفت دقيقه چه شد؟ و اصلا شما آن مرد ويژه را چطور يافتيد؟
كاش مي‌شد از امام مان سوال كنيم آقا جان! مصطفای ديگری هم داريد؟! هر چه هست عجيب است اين قصه هشت و نوزده دقیقه ...
پر است از تضاد و تناقض ...
از پايان ها و آغاز ها ...
از بودن ها و نبودن ها ...
از رفتن ها و تكثير شدن ها ...
از شكست ها و پيروزي ها ...
از اشك ها و لبخندها .... دوست داشتنی‌ترين تناقضی كه ان شالله تا وقت ظهور و برگشتن #مصطفای_شهید با امامش ادامه خواهد داشت ...
مولاي من! دعا كنيد برايمان تا مصطفی شويم برايتان ... كه #مصطفي يعنی #برگزيده ...
.
.
بر گرفته از كانال رسمي #شهید_مصطفی_احمدی_روشن
https://t.me/mostafaahmadiroshan
Read more
. معجزه کن معجزه کن که معجزه تنها دست کارِ توست اگر که دادگر باشی؛ که در این گستره گرگان اند مشتاقِ ...
Media Removed
. معجزه کن معجزه کن که معجزه تنها دست کارِ توست اگر که دادگر باشی؛ که در این گستره گرگان اند مشتاقِ بردریدنِ بی دادگرانه ی آن که دریدن نمی تواند. و دادگری معجزه ی نهایی ست. و ای کاش در این جهان مردگان را روزی ویژه بود، تا چون از برابرِ این همه اجساد گذر می کنیم تنها دستمالی برابرِ بینی ... .
معجزه کن معجزه کن
که معجزه
تنها
دست کارِ توست
اگر که دادگر باشی؛
که در این گستره
گرگان اند
مشتاقِ بردریدنِ بی دادگرانه ی آن
که دریدن نمی تواند.
و دادگری
معجزه ی نهایی ست.

و ای کاش در این جهان مردگان را
روزی ویژه بود،
تا چون از برابرِ این همه اجساد گذر می کنیم
تنها دستمالی برابرِ بینی نگیریم:
این پُرآزار
گندِ جهان نیست.
تعفنِ بیداد است. .
و حضور گران بهای ما
هریک
چهره در چهره ی جهان
(این آینه ای که از بودِ خود آگاه نیست
مگر آن دم که در او درنگرند.)
.
تو
یا من،
آدمی یی
انسانی
هرکه خواهد گو باش.
تنها
آگاه از دستکارِ عظیمِ نگاهِ خویش
تا جهان
از این دست
بی رنگ و غم انگیز نماند
تا جهان
از این دست
پلشت و نفرت خیز نماند.
نه
نومید مردم را
معادی مقدر نیست.
چاووشیِ امید انگیزِ توست
بی گمان
که این قافله را به وطن می رساند.
. (شاملوی بزرگ)
تکه ای از شعر "خطابه ی آسان، در امید"، از دفتر ترانه های کوچک غربت .
.
.

سالروز استقلال کانون وکلا و روز وکیل گرامی باد.
.
تصویر فوق نقاشی "عدالت و قصاص الاهی" اثر پیر پائول رودُن است که در موزه ی لوور نگهداری می شود.
Read more
. الهی , در انتظار رحمتت نشسته ام بدهی کریمی ، ندهی حکیمی ، بخوانی شاکرم ، برانی صابرم. الهی ...
Media Removed
. الهی , در انتظار رحمتت نشسته ام بدهی کریمی ، ندهی حکیمی ، بخوانی شاکرم ، برانی صابرم. الهی احوالم چنانست که می دانی و اعمالم چنین است که می بینی. نه پای گریز دارم و نه زبان ستیز، یا ارحم الراحمین بحق کبریایی خود بحق رسالت محمد "ص" بحق ولایت علی "ع" بحق طهارت زهرا "س" بحق مظلومیت حسین ... .
الهی ,
در انتظار رحمتت نشسته ام
بدهی کریمی ،
ندهی حکیمی ،
بخوانی شاکرم ،
برانی صابرم.
الهی احوالم چنانست که می دانی
و اعمالم چنین است که می بینی.
نه پای گریز دارم
و نه زبان ستیز،
یا ارحم الراحمین
بحق کبریایی خود
بحق رسالت محمد "ص"
بحق ولایت علی "ع"
بحق طهارت زهرا "س"
بحق مظلومیت حسین "ع"
بحق حقانیت حسن مجتبی "ع"
بحق غربت رضا "ع"
و بحق جمیع اولیاء و اوصیاء "ع"
بهترینها را در این ایام عزيز ماه رمضان براي ما و دوستانمان مقدر فرما.

خداوند به حضرت موسی فرمود :
با زبانی دعا کن که با آن گناه نکرده ای
تا دعایت مستجاب شود!
حضرت موسی عرض کرد چگونه؟
خدا فرمود : به دیگران بگو برایت دعا کنند
چون تو با زبان آنها گناه
نکرده ای!
پس مرا در این شبها نه به بهای لیاقت بلکه به رسم رفاقت دعایم کنید.
Read more
<span class="emoji emoji1f451"></span>اِنِرژیِ‌شَبهایِ‌طِهران<span class="emoji emoji1f451"></span> آموخته ام… زندگی همیشه عالی و کامل نیست؛ اما همیشه همانی است که تو ...
Media Removed
اِنِرژیِ‌شَبهایِ‌طِهران آموخته ام… زندگی همیشه عالی و کامل نیست؛ اما همیشه همانی است که تو میسازی… پس آن رابه یادماندنی بساز، و هرگز اجازه نده کسی خوشبختی و آرامش تو را از تو بگیرد. . ______________________________ ۱۵سال‌اجرا... هماهنگیدایرکت. متفاوت،قدرتمند،بی‌نظیر ... 👑اِنِرژیِ‌شَبهایِ‌طِهران👑
آموخته ام…
زندگی همیشه عالی و کامل نیست؛
اما همیشه همانی است که تو میسازی…
پس آن رابه یادماندنی بساز،
و هرگز اجازه نده کسی خوشبختی و آرامش تو را از تو بگیرد.
.
______________________________
۱۵سال‌اجرا... هماهنگی📲دایرکت.
💎متفاوت،قدرتمند،بی‌نظیر در اجرا...👌🏻.
💎قویترین و قدیمی ترین دی‌جی تهران💪.
💎اجرای تخصصی مجالس عروسی👰🤵
💎با جدیدترین تجهیزات👍.
💎نهایت انرژی و شبی درحدانفجارررر...💣. ________________________
#دیجی #دی_جی #نامزدی #عقد #عروسی #تالار #باغ
#سالن #آرایش #تولد #جشن_تولد #دیجی_خانم #پاتختی #گیفت  #جشن_دندونی #ناخن #شب_یلدا #پرسپولیس #یلدا #دیزاین #باغ_تالار #فینگرفود #موزیک #مزون #گروه_موزیک #dj  #تشریفات #سنی_دییلر #تشریفات_مجالس #مدلینگ
Read more
آن روزها وقتی دستانم را می گرفتی گمان میکردم پهلوان افسانه های شاهنامه قلب من هستی و فاتح تمام دنیا. ...
Media Removed
آن روزها وقتی دستانم را می گرفتی گمان میکردم پهلوان افسانه های شاهنامه قلب من هستی و فاتح تمام دنیا. .. حالا خوب میدانم چه روزها که بخاطر آرزوهای کوچک ما، آرزوهای بزرگ خویش را از یاد بردی و هر چروک که بر دستان و چهره ی خسته ات مینشست بهای نانی بود که در سفره شادی هایمان می آوردی، ، چقدر از سرمای روزگار ... آن روزها وقتی دستانم را می گرفتی گمان میکردم پهلوان افسانه های شاهنامه قلب من هستی و فاتح تمام دنیا. ..
حالا خوب میدانم چه روزها که بخاطر آرزوهای کوچک ما، آرزوهای بزرگ خویش را از یاد بردی و هر چروک که بر دستان و چهره ی خسته ات مینشست بهای نانی بود که در سفره شادی هایمان می آوردی، ، چقدر از سرمای روزگار لرزیدی تا مبادا شعله آتش خانه مان خاموش شود. . .
هنوز هم برای من همان رستم دستانی که از پیکار نا برابر زندگی برگشته ای، هرچند خسته امااا سربلند. . .
بگذار پرهای خسته ات را ببوسم و بر دیدگانم بگذارم و بگویم به آشیانه ات خوش آمدی پدر مهربانم، ، خسته نباشی. بازنشستگی ات مبارک. ....
Read more
بهشت جلوه ای از کربلای توست حسین بهشت ما حرم باصفای توست حسین برات عفو به امضاى مادرت گیرد کسی که ...
Media Removed
بهشت جلوه ای از کربلای توست حسین بهشت ما حرم باصفای توست حسین برات عفو به امضاى مادرت گیرد کسی که زائر صحن و سرای توست حسین به عالمی در دل بسته ايم از اول مگر به روی تو، این خانه جای توست حسین به داغ مرگ عزیزان خود نمی گرییم که اشک ما همه وقف عزای توست حسین هنوز دوست به یاد تو اشک می ریزد هنوز ... بهشت جلوه ای از کربلای توست حسین
بهشت ما حرم باصفای توست حسین

برات عفو به امضاى مادرت گیرد
کسی که زائر صحن و سرای توست حسین

به عالمی در دل بسته ايم از اول
مگر به روی تو، این خانه جای توست حسین

به داغ مرگ عزیزان خود نمی گرییم
که اشک ما همه وقف عزای توست حسین

هنوز دوست به یاد تو اشک می ریزد
هنوز بر لب دشمن ثنای توست حسین

سلام بر تو که قاتل، کریم خواند تو را
سلام بر تو که عالم گدای توست حسین

سلام بر تو که حتّی سپاه دشمن هم
رهین منّت و لطف و عطای توست حسین

بهای خون تو را جز خدا نداند کس
تو کیستی که خدا خونبهای توست حسین  زیارت همه پیغمبران، زیارت حق 
زیارت سر از تن جدای توست حسین

سر بریده به بالای نیزه می بیند
نگاه دل که به گلدسته های توست حسین
سر تو دفن شد امّا چهارده قرن است
جهان پر از تو و بانگ رسای توست حسین

تو آن صحیفهء صد پارهء ورق ورقی 
که زخم های تنت آیه های توست حسین... خیلی دلتنگ زیارتت هستم

به کی قسم بدم تو رو ارباب
ان شاء الحسین علیه السلام بطلبن

شعر از استاد سازگارعزیز
Read more
التماس می کند... دست های کوچکش... دست های از سرما یخ کرده اش... التماس میکند...آقا فال میخری... و ...
Media Removed
التماس می کند... دست های کوچکش... دست های از سرما یخ کرده اش... التماس میکند...آقا فال میخری... و مرد در انزوای دنیای خود ساخته اش ذکر می گوید... برای ساختن بهشت... و چه حقیرند مردمانی که حتی خدا را هم به بهای بهشتش میخواهند... کاش خدا را برای خودش میخواستند... آن وقت همین دنیا هم بهشت بود ... التماس می کند...
دست های کوچکش...
دست های از سرما یخ کرده اش...
التماس میکند...آقا فال میخری...
و مرد در انزوای دنیای خود ساخته اش ذکر می گوید...
برای ساختن بهشت...
و چه حقیرند مردمانی که حتی خدا را هم به بهای بهشتش میخواهند...
کاش خدا را برای خودش میخواستند...
آن وقت همین دنیا هم بهشت بود ...
Read more
سقیفه که تشکیل شد مادرم زهرا پهلوی شکسته داد! محسن شش ماهه داد!! وحتی جان داد! چون میترسید... چون ...
Media Removed
سقیفه که تشکیل شد مادرم زهرا پهلوی شکسته داد! محسن شش ماهه داد!! وحتی جان داد! چون میترسید... چون زهرا #دلواپس بود!! دلواپس شتر خلافتی که مردمان بعدها از آن خون نوشیدند!!! خون!! بعدها معاویه علی را شقی ترین و افراطی ترین مرد زمان خودش به مردم شناساند چون علی #دلواپس بود!! دلواپس مردمی که بعدها ... سقیفه که تشکیل شد
مادرم زهرا پهلوی شکسته داد! محسن شش ماهه داد!! وحتی جان داد! چون میترسید...
چون زهرا #دلواپس بود!!
دلواپس شتر خلافتی که مردمان بعدها از آن خون نوشیدند!!! خون!!
بعدها معاویه علی را شقی ترین و افراطی ترین مرد زمان خودش به مردم شناساند
چون علی #دلواپس بود!! دلواپس مردمی که بعدها یک میمون باز هرزه و دائم الخمر خلیفه شان میشد!
حسن را با زهر جفا کشتند!! کسی کنارش نماند ...
چون حسن #دلواپس بود!! دلواپس حقی که بر گردن مردم میماند!! حق امامت!!
حسین سر داد! عباس و اکبر و اصغر داد!! حسین همه چیزش را داد...
چون حسین #دلواپس بود !!! دلواپس مردمی که روزی باید بهای حماقت خویش را با حجاج ها پرداخت میکردند!! بازهم بگویم؟
در تاریخ #دلواپس زیاد داشتیم!!
اینان همه دلواپس کوته نگری مردمان زمان خویش بودند!!
اینان همه خوب بودند اما شناخته نشدند!! طول میکشد دلواپسان شناخته شوند!! شاید به درازای 1400 سال!!
حالا ما با افتخار میگویم رهرو مکتب دلواپسانیم!!
آری تسلیت بگو به من!!! هشتک بزن دلواپس تسلیت...
تسلیت هم دارد!!! مرا هم ردیف اسراییل بدان!! دلواپسان تاریخ عادت دارند به زخم زبان!!
تاریخ هنوز گوشش زنگ میزند به این جمله(مگر علی نماز هم میخواند؟!)
من رهرو مکتب دلواپسانم
چون
#خوبان_همه_دلواپس_بودند
!!!
تکرار تاریخ ترس دارد
دلواپسی دارد!!
نشود فردا روز شرمنده شویم...
یاحق
یاعلی

گروه واتساپی
🇮🇷سیاسی، فرهنگی، اجتماعی🇮🇷
عضویت بوسیله این شماره
09392536698📱
Read more
. این اشکها خون بهای عمر رفته من است میراث من حکایت آدمی که جادوی کتاب، مسخ و مسحورش کرده است تا بدانم ...
Media Removed
. این اشکها خون بهای عمر رفته من است میراث من حکایت آدمی که جادوی کتاب، مسخ و مسحورش کرده است تا بدانم و بدانم و بدانم به وار وانهادم مهر مادریم را گهواره ام را به تمامی و سیاه شد در فراموشی , سگ سفید امنیتم و کبوترانم را از یاد بردم و می رفتم و می رفتم و میرفتم تا بدانم و بدانم و بدانم از صفحه ای ... .
این اشکها خون بهای عمر رفته من است
میراث من
حکایت آدمی که جادوی کتاب، مسخ و مسحورش کرده است
تا بدانم و بدانم و بدانم
به وار
وانهادم مهر مادریم را
گهواره ام را به تمامی
و سیاه شد در فراموشی , سگ سفید امنیتم
و کبوترانم را از یاد بردم
و می رفتم و می رفتم و میرفتم
تا بدانم و بدانم و بدانم
از صفحه ای به صفحه ای
از چهره ای به چهره ای
از روزی به روزی
از شهری به شهری
زیر آسمان وطنی که در آن فقط
مرگ را به مساوات تقسیم میکردند
سند زده ام یک جا
همه را به حرمت چشمان تو
مهر و موم شده با آتش سیگار متبرک ملعون
که میترکاند یکی یکی حفره های ریه هایم را
تا شمارش معکوس آغاز شده باشد
بر این مقصود بی مقصد.

#حسین_پناهی
__________________
#عکاسی_پرتره #پرتره
Read more
‬ ‎عیسی مسیح خونبهای ما را پرداخت تا ما را از اسارت و نتایج آن آزاد سازد. اسارت از چه؟ اسارت از گناه و ...
Media Removed
‬ ‎عیسی مسیح خونبهای ما را پرداخت تا ما را از اسارت و نتایج آن آزاد سازد. اسارت از چه؟ اسارت از گناه و نتایج آن، مرگ جسمانی که ادامة آن دوری ابدی از خداست. چرا لازم بود عیسی این بها را بپردازد؟ چون همة ما با گناه آلوده شده ایم (رومیان 3: 23)، و بنابراین سزاوار تنبیه الهی هستیم (رومیان 6: 23). عیسی چطور ...
‎عیسی مسیح خونبهای ما را پرداخت تا ما را از اسارت و نتایج آن آزاد سازد. اسارت از چه؟ اسارت از گناه و نتایج آن، مرگ جسمانی که ادامة آن دوری ابدی از خداست. چرا لازم بود عیسی این بها را بپردازد؟ چون همة ما با گناه آلوده شده ایم (رومیان 3: 23)، و بنابراین سزاوار تنبیه الهی هستیم (رومیان 6: 23). عیسی چطور خونبهای ما را پرداخت؟ بوسیلة مردن بر صلیب و پرداخت جریمة گناهان ما (1 قرنتیان 15: 3، 2 قرنتیان 5: 21). چطور مرگ عیسی می توانست بهای گناهان همة ما را بدهد؟ عیسی خدا و در شکل انسان بود، خدا به زمین آمد تا یکی از ما شود تا ما بتوانیم او را درک کرده بشناسیم و او آمد تا برای گناهان ما بمیرد (یوحنا 1: 1 و 14). بعنوان خدا، مرگ عیسی ارزش بی پایانی داشت، ارزشی که برای پرداخت جریمة گناهان همة دنیا کافی بود (1 یوحنا 2: 2). قیام عیسی بعد از مرگش نشان داد که مرگ او قربانی کافی بود و نشان داد که او بر گناه و مرگ پیروز شد .
‬.
.
. .
دوستانتون تگ كنيد
.
 #jesus
.
.
.
.
. 😊☺️😍
 #خدا
 #شادي
 #خنده 
 #آزادي #موفقيت #انرژي #مثبت #ثروت #افكارمثبت #مصلوب #صليب #مسيحيان #مسيحيت #مسيحي #ايماندار #ايمانداران #عيسي #مسيح #روح
Read more
بهای دانایی دزدی مرتبا به دهکده ای میزد،روزی که ردپای به جا مانده،شبیه چکمه های کدخدا بودیکی میگفت:دزد،چکمه ...
Media Removed
بهای دانایی دزدی مرتبا به دهکده ای میزد،روزی که ردپای به جا مانده،شبیه چکمه های کدخدا بودیکی میگفت:دزد،چکمه های کدخدا را دزدیده،دیگری گفت:چکمه هاش شبیه چکمه ی کدخدا بوده.هرکس به طریقی واقعیت را توجیه میکرد. دیوانه ای فریاد برآورد:که مردم:دزد،خود کدخداست،مردم پوزخندی زدندو گفتند:کدخدا ... بهای دانایی

دزدی مرتبا به دهکده ای میزد،روزی که ردپای به جا مانده،شبیه چکمه های کدخدا بودیکی میگفت:دزد،چکمه های کدخدا را دزدیده،دیگری گفت:چکمه هاش شبیه چکمه ی کدخدا بوده.هرکس به طریقی واقعیت را توجیه میکرد.
دیوانه ای فریاد برآورد:که مردم:دزد،خود کدخداست،مردم پوزخندی زدندو گفتند:کدخدا به دل نگیر، مجنون است و دیوانه.ولی فقط کدخدا فهمید که تنها عاقل آبادی اوست.
از فردای آن روز کسی آن مجنون را ندید وقتی احوالش را جویا میشدند، کدخدا میگفت:دزد او را کشته است.کدخدا واقعیت را گفت ولی درک مردم از واقعیت، فرسنگها فاصله داشت.شاید هم از سرنوشت مجنون میترسیدند.چون در آن آبادی ، دانستن بهایش سنگین ولی نادانی، انعام داشت.

زنده یاد سیمین بهبهانی
Read more
. محبوبم! رازها را به غیر خودت نمی‌گویی. چرا که زندگی موضوعی خصوصی است؛ مثل نفس کشیدن.  من اغلب ...
Media Removed
. محبوبم! رازها را به غیر خودت نمی‌گویی. چرا که زندگی موضوعی خصوصی است؛ مثل نفس کشیدن.  من اغلب رازهایم را به خودم می‌گویم. امروز به خودم گفتم: "ای کاش یک روز شما را ببینم و به شما بگویم، من آن دستی‌ام که همیشه به سوی شما دراز شده." هر چیزی بهایی دارد و عشق بهای رازهای در دل مانده است... | حیف حوصله‌ام ... . محبوبم!
رازها را به غیر خودت نمی‌گویی.
چرا که زندگی موضوعی خصوصی است؛ مثل نفس کشیدن. 
من اغلب رازهایم را به خودم می‌گویم.
امروز به خودم گفتم:
"ای کاش یک روز شما را ببینم و به شما بگویم، من آن دستی‌ام که همیشه به سوی شما دراز شده."
هر چیزی بهایی دارد و عشق بهای رازهای در دل مانده است... | حیف حوصله‌ام پیر شده/ محمد صالح‌علاء .
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علی آل یاسین #اربعین این دو جمله و فرمایش سالار و سیّد شهیدان حضرت امام ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علی آل یاسین #اربعین این دو جمله و فرمایش سالار و سیّد شهیدان حضرت امام حسین علیه‌السلام و سپهسالار لشکر امام حسین ع، حضرت اباالفضل العباس علیه السلام قانون اساسی اسلام ناب حسینی و شیعیان آن حضرت است. می فرماید اگر دین جدّم حضرت رسول الله پایدار و استوار نمی ماند ... بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علی آل یاسین
#اربعین
این دو جمله و فرمایش سالار و سیّد شهیدان حضرت امام حسین علیه‌السلام و سپهسالار لشکر امام حسین ع، حضرت اباالفضل العباس علیه السلام قانون اساسی اسلام ناب حسینی و شیعیان آن حضرت است.
می فرماید اگر دین جدّم حضرت رسول الله پایدار و استوار نمی ماند مگر به قتل و شهادت من،
پس ای شمشیرها مرا در بر بگیرید.
و حضرت اباالفضل ع می فرماید اگر دست راستم هم قطع شود،
دست از دین و مذهب و امام خود نمی کشم.
_______________

خواهرم کو دخترم کو دخترم؟
کو رقیّه نور چشمان ترم؟
آن سه ساله نونهال احمرم
کودک شیرین زبان مضطرم 
کو رقیّه دخترم  نور چشمان ترم
نونهال احمرم  لاله ناز حرم
زینبم دردانه خیر النسا
اسوه صبر و صفابخش وفا
خواهرم خوش آمدی در نینوا
دیدن آلاله های سر جدا
کو رقیّه زینت گلخانه ام
دختر معصومه دردانه ام
تا نهم بار دگر بر شانه ام
آن عزیز بی قرین بی ریا
کودک شیرین زبان مضطرم
خواهرم کو دخترم کو دخترم؟
کو رقیّه دخترم  نور چشمان ترم
نونهال احمرم  لاله ناز حرم
السلام ای نور چشم مصطفا
میوۀ بستان سبز مرتضا
بار دیگر شد نصیبم کربلا
دیدن آلاله های سر جدا
آمدم با چشم تر در مقتلت
شرمسارم ای برادر از دلت
با چه دل گویم فدا شد نوگلت
در دل ویرانه شام بلا
خاک ماتم زین عزا شد بر سرم
خواهرم کو دخترم کو دخترم؟
کو رقیّه دخترم  نور چشمان ترم
نونهال احمرم  لاله ناز حرم
زینبم زینت گر گلدسته ام
کو رقیّه شاخه نورسته ام
غنچۀ مه پارۀ شایسته ام
آن صفابخش وجود خسته ام
خواهر آزاده فرخنده خو
باعث ویرانی کاخ عدو
از رقیّه نوگل باغم بگو
با خبر بنما دل بشکسته ام
آن سه ساله نونهال احمرم
خواهرم کو دخترم کو دخترم؟
کو رقیّه دخترم  نور چشمان ترم
نونهال احمرم  لاله ناز حرم
ای عزیز ربّ و درگاه ودود
در خرابه کودکت پر وا نمود
گوی سبقت از من شیدا ربود
بال و پر تا آسمان دل گشود
تا به کوی معرفت پرواز کرد
گاه عشق و سروری آغاز کرد
عشق پاکش را چنین ابراز کرد
شعر آزادی بهای جان سرود
مرغ جانش پر گشود اندر برم
خواهرم کو دخترم کو دخترم؟ 🚩🏴🚩🏴🚩🏴🚩🏴🚩🏴
#کربلا #اربعین #زیارت #امام_حسین_ع #یا_ابالفضل_ع #لبیک_یا_زینب_سلام_الله_علیها
#نجف #کاظمین #سامراء #جمکران #مشهد #قم #مکه #مدینه #عراق #ایران #سوریه #یا_علی_ادرکنی #یا_مهدی_ادرکنی
ادامه در نظرات
Read more
. یک تحقیق جدید نشان داده که شب زنده داران بهای این عادت خود را با تاثیر آن بر سلامت و طول عمر خود میپردازند. ...
Media Removed
. یک تحقیق جدید نشان داده که شب زنده داران بهای این عادت خود را با تاثیر آن بر سلامت و طول عمر خود میپردازند. این تحقیق نشان داده کسانی که شبها تا دیروقت بیدار میمانند و صبح ها برای بیدار شدن از خواب سختی میکشند ده درصد بیشتر میمیرند. این گفته محققین عصب شناسی دانشگاه Northwestern University Feinberg ... . یک تحقیق جدید نشان داده که شب زنده داران بهای این عادت خود را با تاثیر آن بر سلامت و طول عمر خود میپردازند. این تحقیق نشان داده کسانی که شبها تا دیروقت بیدار میمانند و صبح ها برای بیدار شدن از خواب سختی میکشند ده درصد بیشتر میمیرند. این گفته محققین عصب شناسی دانشگاه Northwestern University Feinberg در شیکاگو است.

این مطالعه بر روی بیش از 433 هزار فرد بالغ بریتانیایی صورت گرفته و نشان داده است کسانی که شبها تا دیروقت بیدار میمانند دو برابر بیشتر مشکلات روانپزشکی دارند و احتمال بروز دیابت در آنها 30 درصد و مشکلات عصبی 25 درصد و مشکلات گوارشی 23 درصد و مشکلات تنفسی 22 درصد بیشتر است.

محققان میگویند علت این ارتباط ممکن است درگیر شدن بیشتر افراد شب زنده دار با رفتار های ناسالمی مانند مصرف الکل و سیگار و خوردن خوراکی های مضر باشد. بعضی دیگر معتقدند علت مشکلات سلامتی در این افراد ناهماهنگی ساعت درونی این افراد با بقیه مردم است. از طرف دیگر تغییر در ساعات خوابیدن و غذا خوردن میتواند بر روی سیکل ترشح هورمون انسولین در بدن تاثیر گذاشته و از این طریق ریسک ابتلا به دیابت را افزایش دهند.

مطالعات قبلی نشان داده کسانی که شیفت های کاری شبانه دارند بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.

نتایج این مطالعه در شماره آوریل 2018 مجله Chronobiology منتشر شده است.
Read more
. ورق بزنید. نظرتون در مورد اکسنت چیه؟🤔 هیوندای اکسنت، سدان کوچک هیوندای است که توسط گروه صنعتی ...
Media Removed
. ورق بزنید. نظرتون در مورد اکسنت چیه؟🤔 هیوندای اکسنت، سدان کوچک هیوندای است که توسط گروه صنعتی کرمان موتور در ایران تولید و به بازار عرضه می‌شود. هیوندای اکسنت به یک پیشرانه ۱۶۰۰ سی سی مجهز است که ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۶ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند. هیوندای اکسنت به امکاناتی نظیر ۶ ایربگ ... .
ورق بزنید.
نظرتون در مورد اکسنت چیه؟🤔
هیوندای اکسنت، سدان کوچک هیوندای است که توسط گروه صنعتی کرمان موتور در ایران تولید و به بازار عرضه می‌شود. هیوندای اکسنت به یک پیشرانه ۱۶۰۰ سی سی مجهز است که ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۶ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند. هیوندای اکسنت به امکاناتی نظیر ۶ ایربگ در ۱۰ نقطه، سیستم کنترل پایداری، فرمان کمکی برقی، مانیتور، رهیاب ماهواره ای، دوربین و سنسور پارک عقب، کامپیوتر سفر، دیلایت، سانروف، سیستم تهویه اتوماتیک، بلوتوث، استارت دکمه ای، تو دوزی پارچه ای مجهز است.
نسخه های وارداتی در فول ترین مدل ها تنها تریم داخلی چرم، گرم کن صندلی های جلو و موتور سری بلو را اضافه تر‌دارند اما در مجموع هیوندای اکسنت کرمان موتور از نظر امکانات رفاهی و ایمنی از نسخه های وارداتی فول تر است. عدم برخی آپشن ها مانند کروز کنترل تا حدی ضعف برای این خودرو به حساب می آید. همچنین سامانه فنی اقتصادی و نه چندان قوی اکسنت، باعث شده تا رقابت این سدان کره ای مونتاژ داخل با خودروهای هم قیمتی چون کیا سراتو آپشنال سخت باشد اما در بحث امکانات ایمنی و رفاهی یکی از کامل ترین خودروها در رده ی قیمتی خودش دانست.
درسال ۹۵ کرمان موتور اکسنت تولید داخل را با قیمت کمتر از ۹۵ میلیون تومان پیش فروش کرد اما امروز دلالان بهای بیش از ۱۶۰ میلیون تومان را برای آن در بازار اعلام می کنند. هیوندای اکسنت برخلاف i10 وi20 از همان ابتدا به روش CKD با داخلی سازی بیش از ۲۴ درصد وارد خط تولید کرمان موتور شد.
النترا AD قرار بود بعد از اکسنت دومین خودرو هیوندای به روش CKD در ایران مونتاژ شود که امروز فرایند تولید آن به حالت تعلیق درآمده و طبق آمار رسمی وزارت صنعت حدود ۲۰ دستگاه از آن دربهار ۹۷ به صورت آزمایشی تولید شده است.
.
Photo by : @erfaan_hamidi
.
#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #خودرو #هیوندای #کرمان موتور #هیوندای_اکسنت
#asbebokhar #car #cars #hyundai #kerman_motor #hyundai_accent .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
بعضی وقت ها آدم ها الماس در دست دارند،بعد چشمشان به گردو می افتد. همین که خم می شوند تا گردو را بردارند، ...
Media Removed
بعضی وقت ها آدم ها الماس در دست دارند،بعد چشمشان به گردو می افتد. همین که خم می شوند تا گردو را بردارند، الماس در شیب زمین چرخ میخورد و در عمق چاهی فرو می رود. چه می ماند؟ یک دهن باز، یک گردوی پوک و دنیایی از حسرت! الماس که هیچ،تمام دنیا ارزش یک تار موی دختر را ندارد! دختر بسیار بیشتر از آنچه خودش هم تصور ... بعضی وقت ها آدم ها الماس در دست دارند،بعد چشمشان به گردو می افتد. همین که خم می شوند تا گردو را بردارند، الماس در شیب زمین چرخ میخورد و در عمق چاهی فرو می رود. چه می ماند؟ یک دهن باز، یک گردوی پوک و دنیایی از حسرت!
الماس که هیچ،تمام دنیا ارزش یک تار موی دختر را ندارد! دختر بسیار بیشتر از آنچه خودش هم تصور کند،ارزشمند و گرانبهاست؛به شرط آنکه بازیچه ی این و آن نشود و جایگاه والایش را با هیچ و پوچ عوض ننماید. همانطور که حضرت علی (ع) میفرمودند:«قیمت و بهای شما بهشت است، به کمتر از آن خود را نفروشید.»[نهج البلاغه،حکمت456.] #الماس / #دختر / #ارزش / #بهشت
__________________
💠
Read more
#استشهاد_الامام_الكاظم عليه السلام . یکی از پرسش های مهم در زندگی امام کاظم(ع) این است که چرا آن حضرت دست به قیام مسلحانه نزد؟ در پاسخ می گوییم: وضع سیاسی و اجتماعی واقتصادي عصر امام نشان می دهد که شرایط برای قیام مسلحانه فراهم نبوده است، زیرا در روزگار بنی عباس به ویژه  هارون، عرصه چنان بر اهل ... #استشهاد_الامام_الكاظم عليه السلام .

یکی از پرسش های مهم در زندگی امام کاظم(ع) این است که چرا آن حضرت دست به قیام مسلحانه نزد؟
در پاسخ می گوییم: وضع سیاسی و اجتماعی واقتصادي عصر امام نشان می دهد که شرایط برای قیام مسلحانه فراهم نبوده است، زیرا در روزگار بنی عباس به ویژه  هارون، عرصه چنان بر اهل بیت (علیهم السلام) تنگ بود که کسی توان فعالیت سیاسی و حتی فرهنگی نداشت. راویان حدیث جرئت نداشتند آشکارا از امام کاظم(ع) نام ببرند و مطالب گران بهای تفسیری، فقهی، عرفانی و علمی او را نقل کنند. به همین دلیل آنان آثار گران بها و مطالب مستند حضرت را به صورت کنایه و اشاره می نوشتند و برای یک دیگر می خواندند و با عبارت های زیر از امام یاد می کردند: سمعت ابا ابراهیم، سمعت ابا الحسن، روی عن العبد الصالح، قال العالم او السید، حدثنی الرجل و یا کتبت الیه...
.
#AR
.

إن عصر الإمام الكاظم وظروف إمامته وجهاده، كانت تتطلب العمل الحركي وإعداد الكتلة الجماعية الصالحة من الأمة في إطار تنظيمي سري يمارس السرية والكتمان والتقية تبعا لظروف العمل والجهاد. وإذا لم يكن الإمام تصدر المسؤولية المباشرة عن مثل هذه الإطار، فان جهاده وسلوكه وممارساته تسشير إلى رعايته لمثل تلك الأطر وتوجيهها.
لقد ورث الإمام الكاظم عن جده الإمام الباقر، الذي تولى الإمامة في ظل سيطرة الأمويين على الحكم، تجربة تنظيمية غنية لمواجهة حكام الجور اللاشرعيين وهي تجربة لا بد أن يكون الإمام الكاظم قد استحضرها لمواجهة حكم هارون الرشيد حيث أصبحت الحاجة لذلك شاخصة لان الثورة العباسية التي أثرت على حركات الشيعة لقنت جميع الأحزاب الاسلامية درساً بليغاً فيه أن التحرك ينبغي ان يعتمد على الخطط الطويلة الأمد والواضحة الأهداف، وان النشاط الدعوي ينبغي أن يكثف في المناطق النائية من مركز السلطة الرسمية لتبعد الشبهات عن رجالها.
وبالفعل، فقد أسست #الشيعة ، في العصرين الأموي والعباسي أحزاباً سرية شكلت خلايا ومنظمات يرأس كل منها الداعي) قامت بالدعاية السرية وقاومت الحكومات اللاشرعية، واحتفظت بسجلات تحتوي على أسماء الدعاة، وكان من بينها سجلات خاصة بأسماء الشيعة عند بعض أصحاب الأئمة، كما كانت الأحزاب تلجأ أحيانا، إلى المناظرات والكتابة على الجدران لاطلاع الناس على مواقفها، كما تلجأ اإلى السرية والكتمان والتقية.
مأجورين
#شهادت_امام_موسی_کاظم_ع_تسلیت
Read more
قصه ی شب هفتاد و سوم به آن می گفتند گل گوشواره، دخترک گل را می چید و دُم گل ظریف اش را به سوراخ نرمه ی گوشش ...
Media Removed
قصه ی شب هفتاد و سوم به آن می گفتند گل گوشواره، دخترک گل را می چید و دُم گل ظریف اش را به سوراخ نرمه ی گوشش فرو می کرد ، انگار که اسمش باید و حتما، همان کاربرد را داشته باشد. درختچه‌ کنار درخت سروی که برف سال گذشته شاخه هایش را شکسته و شکل اشک مانند استوارش را از او گرفته بود قرار داشت، دخترک زیر درخت می نشست ... قصه ی شب هفتاد و سوم
به آن می گفتند گل گوشواره،
دخترک گل را می چید و دُم گل ظریف اش را به سوراخ نرمه ی گوشش فرو می کرد ، انگار که اسمش باید و حتما، همان کاربرد را داشته باشد.
درختچه‌ کنار درخت سروی که برف سال گذشته شاخه هایش را شکسته و شکل اشک مانند استوارش را از او گرفته بود قرار داشت، دخترک زیر درخت می نشست و همراه با ساقه های گل پیچک
خوشه ای بنفش رنگ و خوش بوی گلیسین، به آن تکیه می داد و گوشواره ها را یکی یکی برای
همبازیهایش ازسرشاخه ها جدا می کرد..
حالا پشت پنجره ی خانه ای در شهری دیگر ایستاده است وبه حیاط همسایه نگاه می کند.. به انبوه سبزهایی که این روزها تماشایی ست، به باغچه ی سبزیکاری خانم همسایه ، به بوته های کاهو و ناگهان
درختچه ای می بیند با گلهایی سفید..
آه، گل گوشواره
نرمه ی گوشش را با دست می مالد و یادش می آید که شهرداری ، شوخی نداشت، عمران و آبادانی و تعداد ماشین ها حکم می‌کرد که کوچه های فرعی هم ،عریض شوند..
به بهای چندین اصله درخت نارنج ، درخت سیب ، در چوبی قدیمی همیشه بسته ی کلون دار ، همان درخت سرو خمیده اما تکیه گاه ، لیموترش، دارابی و بالنگ و البته درختچه ی گل گوشواره ی محبوبش..
از آه کشیدن بدش می آمد ، اما بهار، خاطرات زندانی را بیرون کشیده بود...
#قصه_شب_من
عکس از گوگل
Read more
... ‌ ‌ به جای چند شاخه « گل پُز » ... چند روزی بیشتر به سالگرد تولدت باقی نمانده است. فکر خریدن چند شاخه ...
Media Removed
... ‌ ‌ به جای چند شاخه « گل پُز » ... چند روزی بیشتر به سالگرد تولدت باقی نمانده است. فکر خریدن چند شاخه گل از گلهای هر سال سخت آزارم می دهد. همان گلهای گران قیمتی که بهای یک شاخه ی آن ده کیلو گوشت قرمز لخم می شود که می تواند گوشت چند ماه خانواده ی غلامعباس در روستایمان را تامین کند. همان گلهای گران قیمتی ... ...
‌ ‌ به جای چند شاخه « گل پُز » ...
چند روزی بیشتر به سالگرد تولدت باقی نمانده است. فکر خریدن چند شاخه گل از گلهای هر سال سخت آزارم می دهد. همان گلهای گران قیمتی که بهای یک شاخه ی آن ده کیلو گوشت قرمز لخم می شود که می تواند گوشت چند ماه خانواده ی غلامعباس در روستایمان را تامین کند. همان گلهای گران قیمتی که جلو هتل ها ی پنج ستاره و بیمارستانهای آنچنانی در تهران می فروشند و نه رنگی دارد و نه بویی و نه خاصیتی و فقط به درد خواستگاری رفتن و پُز دادن می خورد. همان گلهایی که دختران قرتی و پسرای سوسول شمال شهر خوب اسم هایشان را می دانند ولی من بارها و بارها هرچه تلاش کرده ام نتوانسته ام نامشان را حتا برای پُز دادن در محافل و مجالس از بَر کنم. همان گلهایی که نخستین روز آشنایی مان هم بر خلاف میل باطنی ام با پس انداز چند ماهه ام برایت خریدم و تو برای اینکه من ناراحت نشوم کلّی تعریف کردی ولی بعد ها گفتی اصلا خوشت نیامده. همان گلهایی که نه برای زیباییش بلکه برای تجدید خاطره ی نخستین آشنایی مان هر سال در سالگرد تولدت با هزار مشقّت برایت می خریدم. و وقتی نخستین بار قیمتش را برایت گفتم سرت سوت کشید و چشمانت گرد شد و راه برداشت و کلّی افسوس خوردی و دعوایم کردی که چرا با این وضع مالی که من دارم اینقدر پول به گُل داده ام و کلی افسوس خوردی که می توانستم پولش را به هزار زخمم بزنم. همان گلهایی که وقتی برای کسی کادو می بری تعداد شاخه هایش نشانه ی وضع مالی و تشخّص هدیه دهنده است. همان گلهایی که وقتی کسی برایم هدیه می آورد بی درنگ به دنبال مناسبتی می گشتم تا پیش از پژمرده شدن برای کسی کادو ببرم و بگویم:... ما اینیم داداش! همان گلهایی که اسم های اجق وجق خارجی دارد و بعدها من و تو اسم همه شان را « گل پُز » گذاشتیم و به این نتیجه رسیدیم که همین گل های مریم و رز خودمون صد شرف دارد به آنها.
چند روز دیگر سالگرد تولد توست و من مانده ام که چه گلی برایت بخرم؟؟؟
آه... راستی یادم افتاد یک سوال؟؟؟ همین مقاله را که ساعت ها وقت صرف نوشتنش کرده ام با یک شاخه گل رُز از باغچه ی حیاط مان را به جای چند شاخه گل پُز از من می پذیری؟؟؟ اگر می پذیری آغوشت را باز کن... بگذار ببوسمت... هنوز بوسه هایت طعم روزهای نخست آشنایی مان را دارد عزیز دلم... پول چند شاخه گل پُز را برای غلامعباس می فرستیم تا چند ماه با همسر و بچه هایش سالگرد آشناییشان را جش بگیرند.
راستی!!! اگر شما چنین نامه ای از عشقتان دریافت می کردید چه پاسخی به او می دادید؟ سپاسگزار می شوم پاسختان را برایم بنویسید.
#مرتضی_کیوان_هاشمی
Read more
سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین ...
Media Removed
سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین کسانی که شعرخوانی دارند در بخش کلاسیک و آزاد افراد برگزیده شوند و شعر و عکس و مختصری از بیوگرافیشان در کانال و اینستاگرام کانون قرار بگیرد برگزیده این هفته در بخش شعر کلاسیک : محمدرضا آبیار : شاعر ... سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین کسانی که شعرخوانی دارند در بخش کلاسیک و آزاد افراد برگزیده شوند و شعر و عکس و مختصری از بیوگرافیشان در کانال و اینستاگرام کانون قرار بگیرد برگزیده این هفته در بخش شعر کلاسیک :
محمدرضا آبیار : شاعر ، نوازنده و فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و دانشجوی کارشناسی ارشد مخابرات سیستم ، زاده ی تیرماه 1369
از دوران نوجوانی علاقه مند ادبیات بوده و از سال ۱۳۸۸ پس از فراگیری اصول شعرکلاسیک وقواعد و ساختار آن به گونه ی جدی به سرودن پرداخته است
تاکنون یک عنوان کتاب به نام "خون بها" درسال ۱۳۹۵ به دست نشر چلچله به چاپ رسانده که هم اکنون درچاپ سوم به سرمی برد و کتاب دیگری نیز با چهل غزل و غزل مثنوی در دست چاپ دارد
#درخت
#درخت

به فال نیک گرفتم شکستن خود را
بزن که هیزم خوبی برای سوختنم

همیشه داوطلب بوده ام به مرگ خودم
که پر غرورترم لحظه ای که می شکنم

تمایلات تن من به ضربه های تبر
هزار جنگل نفرین شده فدای تبر

مرا به شوق تبر کاشتند روز نخست
که ناگزیر به دعوت به قتل خویشتنم

اگر به دعوی شعرم تبر اجازه دهد
به گور جمعی جنگل خدا جنازه دهد

مگر که مرگ به جنگل شکوه تازه دهد
دعا کنید بگیرد دعای مرگ تنم

نپرس از آن همه فریاد در گلو چه خبر
بهای مرگ درختان ، بقای عمر تبر

به لطف شعر پس از مردنم جهان بیند
از آتش قلمم، شعله می کشد کفنم

به عزت و شرف لا اله الی الله
به برکت غزلم مرگ می رسد از راه

جنون گرفته مرا پا به پام هروله کن
حریص سوختنم ، تشنه ی کفن شدنم

الهی از تن دنیا درخت حذف شود
چه بهتر آن که منی تیره بخت حذف شود

چه بهتر آنکه صدایم به هیچ کس نرسد
به خاک تشنه ام آب و به شش نفس نرسد

جهان مرده ی بی شعر دلپذیرتر است
طبیعتاً پس از آن خلق سر به زیرتر است

درخت و شاعر بی تاب ، هر دو یک نفرند
و بر خلاف تصور پلید و فتنه گرند

جناب معجزه ، ای مرگ ، خسته ام ، بس نیست !؟
هزار سال به شوق ات نشسته ام ، بس نیست !؟ تبر به دست شدم تا به ریشه ام بزنم
و شاخه شاخه خودم را شکسته ام ، بس نیست !؟ خودم طناب شدم بر خودم گره خوردم
به شاخه های خودم ، مرگ بسته ام ، بس نیست !؟ طناب دار به گردن ، تبر به دست ، نترس
برای مرگ محیاست هرچه هست ، نترس

به جرم شاعری ام زیر چار پایه بزن
به شعر و شاعری ام زخم شو کنایه بزن

بزن که هیزم خوبی برای سوختنم
که پر غرورترم لحظه ای که می شکنم

#خون_بها #نشر_چلچله (چاپ دوم)
@kanoon_adabi_bahman
Read more
. نزارقبانی شاعر بزرگ عرب در مجموع به عنوان شاعر عشق و زن شناخته شده است، اما بسیاری از اشعار این سخنسرای ...
Media Removed
. نزارقبانی شاعر بزرگ عرب در مجموع به عنوان شاعر عشق و زن شناخته شده است، اما بسیاری از اشعار این سخنسرای بزرگ رو در رویی  با ستمی  است که بر مردم ستم‌دیده فلسطین از طرف کشور غاصب اسرائیل می رود.  در این مجموعه هر دو دسته از این اشعار گزینش شده اند. #نزار_قبانی را یکی از برجسته ترین شعرای عرب در یک‌صد ... .
نزارقبانی شاعر بزرگ عرب در مجموع به عنوان شاعر عشق و زن شناخته شده است، اما بسیاری از اشعار این سخنسرای بزرگ رو در رویی  با ستمی  است که بر مردم ستم‌دیده فلسطین از طرف کشور غاصب اسرائیل می رود.  در این مجموعه هر دو دسته از این اشعار گزینش شده اند.

#نزار_قبانی را یکی از برجسته ترین شعرای عرب در یک‌صد سال اخیر باید شناخت. او در سال 1998 چشم برجهان پوشید.
قبانی را از بنیان گذاران فرم جدیدی از شعر معاصر عرب با عنوان شعرالمنثور وقصیده‌ی  النثر می دانند که در واقع گرته برداری از شعر آزاد والت ویتمن است. نوعی شعر که در آن  قید مصارع مساوی بیت  وهمچنین قافیه از شعر برداشته شده اما وزن همچنان از اوزان پیشین شعر عرب پیروی می کند.

کتاب گزینه اشعار نزارقبانی«عشق با صدای بلند» به انتخاب و ترجمه‌ی احمد پوری با جلد سخت در 412 صفحه به بهای 25000 تومان توسط انتشارات نگاه منتشر شده است.
.
.
.
خنجرت را از سینه ام بیرون بکش!

بگذار زندگی کنم!

عطرت را از پوست تنم بگیر!

بگذار زندگی کنم!

بگذار زنی را بشناسم

که نامت را از خاطرم پاک کند

و کلافِ حلقه شده ی گیست را

از دور گلویم بگشاید!

بگذار بی تو راه برومُ

بی تو بر صندلی ها بنشینم

در قهوه خانه هایی که تو را به یاد ندارند!
.
Read more
 #موبونیوز <span class="emoji emoji261d"></span>🏻 . <span class="emoji emoji1f534"></span>استعلام وارد کننده گوشی و نوع ارز وارداتی ممکن شد<span class="emoji emoji1f534"></span> . هفته‌ی پیش در پی انتشار لیست ...
Media Removed
#موبونیوز 🏻 . استعلام وارد کننده گوشی و نوع ارز وارداتی ممکن شد . هفته‌ی پیش در پی انتشار لیست واردکنندگان گوشی موبایل و میزان ارزی که برای واردات گوشی به آن‌ها تخصیص داده شد، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در توئیتر نوشت: پس از انتشار لیست واردکنندگان، امکان استعلام نام شرکت وارد ... #موبونیوز ☝🏻
.
🔴استعلام وارد کننده گوشی و نوع ارز وارداتی ممکن شد🔴
.
هفته‌ی پیش در پی انتشار لیست واردکنندگان گوشی موبایل و میزان ارزی که برای واردات گوشی به آن‌ها تخصیص داده شد، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در توئیتر نوشت:
پس از انتشار لیست واردکنندگان، امکان استعلام نام شرکت وارد کننده و نوع ارز تخصیصی برای واردات گوشی از روز گذشته با دستور تسریع رئیس جمهور در سامانه #۷۷۷۷* فراهم شد.
.
حال پس از یک هفته ظاهرا امکان استعلام از سامانه‌ی #7777* فراهم شده است. براین اساس کاربران پس از شماره‌گیری کد دستوری مذکور، لازم است IMEI یا همان کد ۱۴ رقمی را وارد کرده است و سپس در پیامکی که برای آن‌ها ارسال می‌شود، اطلاعاتی همچون نام شرکت واردکننده گوشی و نوع ارزی که برای واردات به گوشی مذکور اختصاص یافته، رجیستر شدن یا نشدن گوشی و نام و مدل دستگاه را دریافت می‌کنند.
.
امکان استعلام نه فقط از طریق کد #۷۷۷۷*، بلکه از طریق سایر روش‌های توسعه‌یافته توسط سامانه‌ی همتا امکان پذیر است!
.
بنابراین اگر کاربر گوشی مذکور را با محاسبه‌ی قیمتی با بهای بالاتری از میزان ارز اختصاص یافته به آن، خریداری کرده‌ باشند، می‌توانند از طریق سامانه‌ی ۱۲۴ یا تعزیرات شکایت خود را ثبت کرده و نسبت به بررسی و دریافت هزینه‌ی مابه‌تفاوت اقدام کنند.
.
📌به نظرتون اقدام مفیدی هست این کار؟؟
.
.
.
#بازار_موبایل #گرانی #آذری_جهرمی #استعلام #ارز #ارز_دولتی
Read more
. شاتوبریان چیست و چگونه و از چه گوشتی طبخ میشود ؟ . . Chateaubriand #steak یا بطور خلاصه Chateaubriand # یک خوراک فرانسوی است .این غذا یکی از درس هایی است که در استانداردهای مهارت های فنی و حرفه ای به آن بهای زیادی داده شده و یکی از انواع غذاهایی است که یک آشپز روز باید بلد باشد و امتحان دهد . . . شاتوبریان ... .
شاتوبریان چیست و چگونه و از چه گوشتی طبخ میشود ؟
.
.
Chateaubriand #steak یا بطور خلاصه Chateaubriand # یک خوراک فرانسوی است .این غذا یکی از درس هایی است که در استانداردهای مهارت های فنی و حرفه ای به آن بهای زیادی داده شده و یکی از انواع غذاهایی است که یک آشپز روز باید بلد باشد و امتحان دهد .
.
.
شاتوبریان در حقیقت روشی است که به طرز تهیه این غذا اشاره میکند و این روش مورد علاقه کنت شاتوبریان François-René de Chateaubriand بود . شاتوبریان نویسنده و شاعر و بنیان گذار مکتب رمانتیسم در ادبیات فرانسه و تاریخدان و دیپلمات و سفیر فرانسه در رم در زمان ناپلئون و وزیر امور خارجی لوئی هیجدهم بود . سرآشپز Montmireil بنا به سلیقه و علاقه کنت این روش را برای تهیه این خوراک به کار میبرد . این روش در زادگاه کنت در یکی از شهرهای کوچک فرانسه برای این خوراک بکار میرفت . در مناطق دیگر از راسته یا Sirloin تهیه میشود که نرمی و لطافت آن به اندازه فیله نیست .
.
.
این خوراک از گوشت پشت کمر و پشت جگر سفید و یا پشت مازو یا فیله یا Tenderloin گوساله که بصورت نواری پهن میباشد و بسیار نرم و خوش خوراک است , تهیه میشود .
.
برش های نازک و مقطعی از فیله گوساله بنا به ذائقه افراد به صورت نیم پز و خوندار یا
کاملا پخته و برشته و یا متوسط و میانه تهیه میشود . به مقطع برش توجه کنید . وزن هر برش معمولا باید حدود 12 اونس ounces یا 340 گرم باشد و هر پرس محتوی حدودا 2 برش میباشد . .
.
انواع سس هایی هم برای همراهی با این خوراک تهیه میشود که به سلیقه و ذائقه بستگی دارد . یکی از این سس های مهم سس" بارنز " bernaise / bearnaise است . .
#سس_بارنز_سفره_خونه .
.
راسته و فیله کدامند ؟!
:
نکته : 1 - فیله: که حدود یک درصد از وزن لاشه را شامل می‌شود. هنگام استخوان گیری فیله را از استخوان‌های کمر جدا می‌کنند. فیله به سه قسمت سر، میانی و انتهایی تقسیم می‌شود.فیله استیک از قسمت سر فیله درست می‌شود.
.
2 - راسته: که حدود ده درصد از وزن لاشه را تشکیل داده و علاوه بر کباب که در کشور ما از راسته درست می‌کنند در کشورهای خارجی جهت تهیه روست بیف (Roast beef) استفاده می‌شود.
.
.
ادامه داره ... رسپی شاتوبریان متعاقبا ... 😍 یعنی همون coming soon .
.
.
با همکاری ادمین شبنم و مریم 🌺🙏
Cr.to: @antalyagurmesii
#استیک_سفره_خونه #استیک_شاتوبریان_سفره_خونه #خوراک_سفره_خونه #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
خدایا نگذار توطئه ها بر حجاب پیروز شوند که ان روز،روز مرگ ایران جمهوری و اسلامی است روز پیروزی دشمن ...
Media Removed
خدایا نگذار توطئه ها بر حجاب پیروز شوند که ان روز،روز مرگ ایران جمهوری و اسلامی است روز پیروزی دشمن بر ماست خداوندا چه نقشه هایی که تو بر اب کردی یادمان نرفته هوای پیامبر و امام مان را چگونه داشتی ما که امام ندیده به اسلام تو روی اوردیم ما که معجزه ندیده دل به تو بستیم هوای اسلام و ایمان و کشور ما را بیشتر ... خدایا نگذار توطئه ها بر حجاب پیروز شوند که ان روز،روز مرگ ایران جمهوری و اسلامی است روز پیروزی دشمن بر ماست
خداوندا چه نقشه هایی که تو بر اب کردی یادمان نرفته هوای پیامبر و امام مان را چگونه داشتی ما که امام ندیده به اسلام تو روی اوردیم ما که معجزه ندیده دل به تو بستیم هوای اسلام و ایمان و کشور ما را بیشتر داشته باش ایمان ما را چنان قدرتمند کن که طوفان ها بر ان کاری نباشد و اسلام ما را چنان از بد نامی های داعشی پاک کن که در جهان جز اسلام دینی نبینیم و کشورم را از توطئه ی داخلی و خارجی حفظ کن .
.
همه بدانید قیمت این چادر گران است بهای چادر من خون است خونی که از برادرم دیروز در جبهه ها و امروز در سوریه و یمن ریخته میشود برای چادر من است .
.
مسئولین اگر امروز برای بی حرمتی به حجاب قانون وضع نکنند و مجازات همراه با جزای نقدی در قبال این بی حرمتی را رسمی نکنند این روند ادامه می یابد همان طور که پیامبر پاسبان دین و قانون جامعه بود امروز شما مسئولین باید پاسبان دین و قانون باشید
باید قانون ما حامی امر به معروف و نهی از منکر باشد تا این مقدس در جامعه رواج پیدا کند ( منظور من افرادی است که به ازادی های یواشکی و چهارشنبه های سفید پیوستند و بدون قید و بندی بدون روسری در جامعه حاضر می شن نه افرادی که تا حدودی به حجاب پایبندند). #حجاب_اجباری #حجاب #من_موافق_حجاب_اجباریم
#حجاب_اختیاری_بهانست
#حجاب_اختیاری #زن_ایرانی
#ایران #عفاف #قانون #اسلام
#سیاسی #سیاست_های_زنانه
#سیاست_روز #سیاست_ما_عین_دیانت_ماست
#کاخ_سفید #مسئولین #مسیولین #مجلس_شورای_اسلامی #رییس_جمهور
#ریئس_جمهور #قوه_قضاییه #قوه_مقننه
#روحانی #روحانی_مچکریم
Read more
(دوچرخه ی سبز خرگوشی) بچه که بودم دوستای زیادی داشتم دوستایی که هیچوقت نه موقعیت زندگیمون واسه ...
Media Removed
(دوچرخه ی سبز خرگوشی) بچه که بودم دوستای زیادی داشتم دوستایی که هیچوقت نه موقعیت زندگیمون واسه هم مهم بود نه مقدار پول تو جیبی و نه سِمَتِ شغل پدری هر کسی ،بین این همه دوست یک رفیق داشتم که بیشتر از بقیه با هم صمیمی بودیم...بین همه ی ما فقط اون یک دوچرخه ی سبز خرگوشی داشت...همیشه نوبتی به ما میداد که ... (دوچرخه ی سبز خرگوشی)

بچه که بودم دوستای زیادی داشتم دوستایی که هیچوقت نه موقعیت زندگیمون واسه هم مهم بود نه مقدار پول تو جیبی و نه سِمَتِ شغل پدری هر کسی ،بین این همه دوست یک رفیق داشتم که بیشتر از بقیه با هم صمیمی بودیم...بین همه ی ما فقط اون یک دوچرخه ی سبز خرگوشی داشت...همیشه نوبتی به ما میداد که تا سر کوچه رکاب بزنیم ...روزها گذشت و ما بزرگتر شدیم و وارد مدرسه شدیم توی یک کلاس با هم بودیم ...خیلی وقتها من نقاشی هاشو میکشیدم و یا هر وقت پاکنش گم میشد، من پاکنمو از وسط با دندون نصف میکردم و یا مدادم که گُم میشد، اون مدادشو از وسط میشکست و به من میداد...سالها گذشت و ما به خاطر شرایط شغلی و زندگی کمی از هم فاصله گرفتیم ولی هر از چند گاهی باهم قرار میگذاشتیم و به یاد دوران کودکی خاطرات شیرینو رقم میزدیم، گویا همه ی زندگی ما به آن گذشته فقط ختم میشد...تا اینکه یک روز همون رفیقم مبلغی رو به عنوان کمک در شروع یک کار تجارت بزرگ از من خواست و من توان پرداخت کامل اون مبلغ را نداشتم و نمیتوانستم این همه مبلغ درشت را به تنهایی برایش فراهم سازم... ولی از اون روز به بعد رفتار دوستم عوض شد ...حرفها و طعنه ها آغاز شد و نقطه ی شروع مِنتها از همان دوچرخه ی خرگوشی سبز سی سال پیش شد...رفیقی که از همه ی شرایط زندگی من با خبر بود به جای اینکه درکم کند امروز ترکم میکند...از اون روز به بعد فهمیدم همه ی انسانهایی که کنارم میمنون برای خودشان میمونن نه برای خودم ...فهمیدم هر خوبی که به من میشه پشت آن خروار خروار انتظار نهفته است...فهمیدم این پسندازهای لطف و محبت برای رضای خدا نیست ،برای جبران لطفشان در روز مباداس و این همه سال وام گیر محبتهای دیگرانم...امروز طوری شده که از محبتهای دیگران نسبت به خودم چُرتکه میندازم ...که مبادا فردا دلار گرونتر بشه و باید دوبرابر اون و پس بدم ...از محبت کردن و بخشیدن دیگران به خودم واهمه پیدا کردم که پشت این همه لطف چه بهای سنگینی بعدها باید بپردازم ،و اولین نقطه ی بدبینی من نسبت به محبتها از فکر کردن به روزی شروع شد که مدادش را برایم شکست و امروز دلم را به پایش شکست ...کاش وقتی میبخشیم و یا کاری از سر لطف انجام میدهیم ...همانجا خاک کنیم و برای بعد آن دندان تیز نکنیم ،که این بخشیدنها بیشتر لذت بخش خواهد بود تا انتظار در جبران آن از دیگران...شاید کسی در زمانی قرار گرفته باشد که توانان جبران محبت تحمیلی تو نباشد...رفیق اگر نمیتونی، نبخش!!بزار حداقل رفاقتها بمونه ،باور کن رفاقتها بدون رکاب زدن دوچرخه ی سبز خرگوشی پایدارتر است.
#امجد_حلبی_نژاد
Read more
چندسال پیش بی بی سی سریالی براساس داستان های شرلوک هلمز ساخت که در آن شرلوک در حل پرونده های امنیتی به ...
Media Removed
چندسال پیش بی بی سی سریالی براساس داستان های شرلوک هلمز ساخت که در آن شرلوک در حل پرونده های امنیتی به دولت کمک می کند. بعضی قسمت های قابل پخش آن تا به حال چندبار از تلویزیون پخش شده. در یکی از قسمت ها، یکی از شخصیت ها سفری طولانی انجام می دهد و مسیر سفر او روی نقشه نمایش داده می شود،وقتی روی نقشه کلمه تهران ... چندسال پیش بی بی سی سریالی براساس داستان های شرلوک هلمز ساخت که در آن شرلوک در حل پرونده های امنیتی به دولت کمک می کند. بعضی قسمت های قابل پخش آن تا به حال چندبار از تلویزیون پخش شده. در یکی از قسمت ها، یکی از شخصیت ها سفری طولانی انجام می دهد و مسیر سفر او روی نقشه نمایش داده می شود،وقتی روی نقشه کلمه تهران دیده می شود تصویری از دو مرد، سوار بر شتر وسط بیابان به نمایش درمی آید. این تصویر ذهنی غالب مردم دنیا از ایران است که توسط رسانه ها به نمایش درآمده است. ولی چرا ایران به این شکل تصویر می شود؟ بی آب و علف، بدبخت و بیچاره.
به نظرم قدرت قدرتمندان با جهل مردم افزوده می شود. اگر ملت ها یکدیگر را بشناسند، با فرهنگ همدیگر آشنا شوند و دید منفی نسبت به هم نداشته باشند، جنگ ها آغاز نمی شوند و اسلحه‌ای به فروش نمی رود. مردم سرگرم جنگ های پوچ نمی شوند و اجازه حکمرانی ظالمان را نمی دهند.
روزی که برای دیدن خانه رفتیم، صاحبخانه درباره تفاوت های سبک زندگیمان پرسید و درباره عقاید خودش گفت. از رفتار و حرف هایش احساس کردیم که می توانیم با او ارتباط سالم و سازنده ای داشته باشیم. تصمیم گرفتیم به بهای پرداخت ماهی چند ده یورو بیشتر این فرصت را به خودمان، او و اطرافیانش بدهیم که با فرهنگ یکدیگر آشنا شویم و دوستانی از ملت و فرهنگی دیگر پیدا کنیم.
Read more
. رستوران لیو⚘ .<span class="emoji emoji1f354"></span><span class="emoji emoji1f355"></span>فست فود در سال۱۹۱۲ در آمریکا متولد شد. در این روز رستورانی به‌نام«اتومات» در ...
Media Removed
. رستوران لیو⚘ .فست فود در سال۱۹۱۲ در آمریکا متولد شد. در این روز رستورانی به‌نام«اتومات» در نیویورک افتتاح شد. آنها غذاهای آماده را در محفظه‌های گرم کننده‌ی شیشه‌ای قرار می‌دادند و مشتریان از طریق دستگاه‌‌های سکه‌ای اقدام به خرید آن‌ها می‌کردند. اما پیدایش اولین فست فود ایرانی در اوایل ... .
رستوران لیو⚘
.🍔🍕فست فود در سال۱۹۱۲ در آمریکا متولد شد. در این روز رستورانی به‌نام«اتومات» در نیویورک افتتاح شد. آنها غذاهای آماده را در محفظه‌های گرم کننده‌ی شیشه‌ای قرار می‌دادند و مشتریان از طریق دستگاه‌‌های سکه‌ای اقدام به خرید آن‌ها می‌کردند.

اما پیدایش اولین فست فود ایرانی در اوایل دهه ۴۰اتفاق افتاد. همبرگر اولین غذای فست فودی وارداتی به ایران بود. «تاپس همبرگر» در بلوار ناهید تهران(خیابان آفریقا)، اولین همبرگرها را با بهای ۳تومان ، عرضه ‌کرد .نحوه عرضه آن همراه با یک بطری ۵ریالی نوشابه و یک پاکت سیب‌زمینی بود که ۴۰ریال می‌شد.🍔🍕
.

تلفن تماس📞
.
☎️۰۲۱۸۸۸۸۸۶۵۱
.
🏡آدرس .
جردن،پایین تر از میرداماد،خیابان شریفی، پلاک۵۷

#کافه_رستوران_لیو #کافه #صبحانه #ناهار #شام #میان_وعده #کافی #آرامش #کنج_دنج #کافه_نشینی #کافه_رستوران #رستوران #کجا_چی_بخوریم #پیشنهاد_روز
#cafe_gardi #cafe_neshini #koja_chi_bokhorim #restaurant #italic_cafe #cafe #caffee #peace #relax #liv #liv_restaurant #liv_re #koja_chi_bokhorim
Read more
شرایط دادخواست دادخواست باید به زبان فارسی باشد و در روی برگه‌های رسمی مخصوصی نوشته شده و حاوی نكات ...
Media Removed
شرایط دادخواست دادخواست باید به زبان فارسی باشد و در روی برگه‌های رسمی مخصوصی نوشته شده و حاوی نكات زیر باشد: 1- مشخصات خواهان شامل نام، نام‌ خانوادگی، نام پدر، سن، اقامتگاه و حتی‌الامكان شغل خواهان.در صورتی كه دادخواست توسط وكیل تقدیم شود، مشخصات وكیل نیز باید قید شود. 2- مشخصات خوانده ... شرایط دادخواست

دادخواست باید به زبان فارسی باشد و در روی برگه‌های رسمی مخصوصی نوشته شده و حاوی نكات زیر باشد:

1- مشخصات خواهان شامل نام، نام‌ خانوادگی، نام پدر، سن، اقامتگاه و حتی‌الامكان شغل خواهان.در صورتی كه دادخواست توسط وكیل تقدیم شود، مشخصات وكیل نیز باید قید شود.

2- مشخصات خوانده شامل نام، نام‌ خانوادگی، اقامتگاه و شغل خوانده. اقامتگاه باید با تمام خصوصیات از قبیل شهر، روستا، دهستان و خیابان به نحوی نوشته شود كه ابلاغ به سهولت ممكن باشد.

3- تعیین خواسته و بهای آن، مگر آن كه تعیین بها ممكن نبوده یا خواسته، مالی نباشد. خواهان باید خواسته‌ خود را در دادخواست معین كند و اگر خواسته مالی باشد، آن را ارزیابی کند.خواسته دعوا ممكن است اموال منقول یا غیرمنقول، خسارت، تخلیه، تقسیم ملک، طلاق و غیره باشد و بهای خواسته نیز باید مشخص شود تا میزان هزینه دادرسی كه خواهان باید بپردازد، معین شده و امكان تجدیدنظرخواهی از رأی از ابتدا مشخص باشد.

4- تعهدات و جهات محکمه‌پسند كه به موجب آن خواهان خود را مستحق مطالبه می‌داند؛ به طوری كه مقصود واضح و روشن باشد.

5- خواسته خواهان؛ منظور آن دسته از درخواست‌های خواهان است كه عنوان «خواسته» بر آن اطلاق نمی‌شود. بنابراین در صورت تمایل، خواهان باید نسبت به هزینه‌های خارج از اصل دادخواست، درخواست رسیدگی به آنها را نیز مطرح کند.

6- ذكر ادله و وسایل اثبات خواسته كه خواهان برای اثبات ادعای خود دارد، از قبیل اسناد و نوشته‌ها و نیز اطلاع مطلعان.

7- امضا یا اثر انگشت دادخواست‌دهنده؛ هر نوشته‌ای را وقتی می‌توان به نویسنده آن نسبت داد كه ذیل آن را امضا كرده باشد. لذا دادخواست بدون امضا حتی با وجود سایر شرایط، پذیرفته نخواهد شد.دادخواست و تمامی برگ‌های پیوست آن باید در دو نسخه و در صورت تعدد خواندگان، به تعداد آنها به علاوه یك نسخه تقدیم دادگاه شود.
Read more
.... #ادبیات_معاصر_ایران را بیش از چهره‌ی دیگری با #صادق_هدایت می‌شناسند و صادق هدایت را بیش از ...
Media Removed
.... #ادبیات_معاصر_ایران را بیش از چهره‌ی دیگری با #صادق_هدایت می‌شناسند و صادق هدایت را بیش از هر نوشته‌ی دیگری با « #بوف_کور»؛ داستان بلندی رمز‌آمیز و رازآلود که از زمان انتشار آن تاکنون بارها و بارها چاپ و خوانده شده است و حتی کسانی که چندان اهل #کتاب‌ نیستند، گریزی از خواندن آن نداشته‌اند. ... .... #ادبیات_معاصر_ایران را بیش از چهره‌ی دیگری با #صادق_هدایت می‌شناسند و صادق هدایت را بیش از هر نوشته‌ی دیگری با « #بوف_کور»؛ داستان بلندی رمز‌آمیز و رازآلود که از زمان انتشار آن تاکنون بارها و بارها چاپ و خوانده شده است و حتی کسانی که چندان اهل #کتاب‌ نیستند، گریزی از خواندن آن نداشته‌اند. محمدعلی سجادی در #نمایشنامه‌ی «بوف نه‌چندان کور» که از سوی انتشارات افراز منتشر شده، بار دیگر سر وقت همین بحث‌برانگیزترین کتاب دوره‌ی معاصر رفته و همچنان که عنوان آن نشان می‌دهد، کوشیده است روایت شخصی خود را از این داستان بلند در چارچوبی #دراماتیک به دست بدهد. سجادی کوشیده است حال‌و‌هوای خاص «بوف کور» را در نمایشنامه‌ی خود حفظ کند، اما هم‌زمان تغییراتی را نیز در آن به وجود می‌آورد. از یک سو معشوقه‌ی فرانسویِ هدایت را وارد نمایشنامه کرده است و از سویی دیگر دستگیری راوی بوف کور را پس از قتل همسرش تدارک دیده است. از این دست تغییرات در «بوف نه‌چندان کور» نسبت به نسخه‌ی اصلی کم دیده نمی‌شود، اما آن‌چه باعث می‌شود نمایشنامه از جدیت نیفتد و همچنان رابطه‌اش را با متن اصلی حفظ کند، شناختی است که نویسنده از جهان داستانی هدایت دارد. از این حیث، این نمایشنامه را می‌توان حاصل سال‌ها مطالعه‌ی سجادی درباره‌ی هدایت و آثار او به‌ویژه «بوف کور» دانست؛ شناختی که به او توان دراماتیزه‌کردن داستان را می‌دهد، حتی اگر به بهای برخی تغییرات در آن تمام شود. شاید از همین رو باشد که عنوان فرعیِ کتاب «نگاه محمدعلی سجادی به بوفِ کورِ صادق هدایت» است؛ عنوانی که به‌خودیِ‌خود گویای پشتوانه‌های #پژوهشیِ نمایشنامه‌ی سجادی است، بدون این‌که این پشتوانه‌ها به ساختار دراماتیک آن آسیبی برساند. سجادی نخستین‌بار در تیر ۷۸ سروقت نوشتن چنین نمایشنامه‌ای رفته و مدت‌ها بعد در سال ۹۳ بار دیگر دست به نوشتن آن برده و در نهایت در بهار ۹۶ کار نوشتن را به پایان برده است. اما کتاب «بوف نه‌چندان کور» تنها حاوی نمایشنامه نیست؛ همچنین مصاحبه‌ای با سجادی و یادداشتی از عزیزالله حاجی‌مشهدی درباره‌ی این نمایشنامه به همراه تصاویری از اجرای آن نیز در کتاب گنجانده شده است. با هم پاره‌ای از نمایشنامه‌ی «بوف نه‌چندان کور» را می‌خوانیم:
زن: ... تو واسه چی افتادی دنبال من؟
نقاش: من دنبال تو نیستم.
زن: پس دنبال اون دو تا چشم سیاهی می‌گردی که گمش کردی؟
#نقاش: به تو دیگه مربوط نیست...
زن: زندگی منم به تو مربوط

#بوف_نه‌_چندان_کور
#محمدعلی_سجادی
#انتشارات_افراز
چاپ اول:۱۳۹۶
قیمت: ۱۲۰۰۰
Read more
تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست ...
Media Removed
تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست دوست می­ داری. ای هموطن که کرانه­ های سوزان خلیج فارس زادگاه توست و این ژرفای زندگی‌بخش، مرواریدهایش را نثار تو می ­سازد تا مزد تلاشت را از کام کوسه ­ها به درآری و ماهیانش را هدیه فرزندانت، تا قوت آنان ... تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست دوست می­ داری. ای هموطن که کرانه­ های سوزان خلیج فارس زادگاه توست و این ژرفای زندگی‌بخش، مرواریدهایش را نثار تو می ­سازد تا مزد تلاشت را از کام کوسه ­ها به درآری و ماهیانش را هدیه فرزندانت، تا قوت آنان را تامین کنی و تو که فرسنگ ­ها دورتر از این دریای ایرانی، خلیج فارس را تنها از روی نقشه جغرافیا می ­شناسی. آیا هرگز با خود اندیشیده‌ای که این آب تلخ و شور پهناور، بهترین پاسدار تاریخ تو، شرف تو و ملیت توست؟

تو ای ایرانی که در گوشه‌ای از این آب و خاک به سر می ­بری و به فرهنگ و تمدن اسلامی خویش می ­بالی و افتخار می­ کنی؛ هیچ می‌دانی که همین دریا، زاده فرهنگ و تاریخ و تمدن تو بوده است؟

تو ای ایرانی که در دامنه مفرح کوهستان‌ها، در کرانه ­های فیروزفام دریای مازندران، در دشت‌های گسترده داخل کشور زندگی می­ کنی و در سایه درختانش آرامش می ­یابی، در باغ‌های مصفایش روح خود را صفا می ­بخشی و با تماشای طبیعت زیبا و دل‌انگیز آن غرق در لذت می ­شوی... و همه شما که در هر منطقه، از مواهب این سرزمین برخوردارید و آنچنان به دهکده و یا شهرستان زادگاه خود دل بسته‌اید که حتی به هنگام ضرورت نیز به زحمت قادر به ترک آن هستید؛

هیچ می­ دانید که اگر روزگاری، که هرگز چنان روزی مباد، ایران این مرز دریایی خود را از دست بدهد و یا نیروی لازم برای پاسداری از آب‌های آن نداشته باشد، همه ما چون پرنده‌ای اسیر در قفس زادگاهمان زندانی خواهیم شد.

تو ای ایرانی، همواره به یاد داشته باش که اگر چنان روزی فرارسد، همه شیرینی­ های زندگی در کامت شرنگ خواهد شد.

در قفس سرزمین خود آنقدر محبوس می­ مانی تا ناگزیر همه دسترنج سالیانه‌ات، همه آنچه را که با تحمل تلخی­ ها و مشقات بسیار فراچنگ آورده ­ای، همه دار و ندارت را به کمترین بها از دست می­­ دهی و آنچه را که مورد نیاز توست، به بهای جان به دست آوری.

پس هرگاه که به این مرز سوزان و آذرخیز می­ نگری، یا بر آب‌های تلخ و شورش گذر داری یا درباره آن سخنی می­ شنوی نخست به‌یاد آور که این آذر برای آن است که در جان دشمنان ایران درگیرد و این تلخی و شوری برای فروبردن درکام آنان است.

اگر می­ خواهی سرزمین آباییت، بزرگ و سربلند بماند و تو که فرزند و زاده این سرزمینی از این سربلندی ببالی و افتخار کنی، اگر می­ خواهی که شایسته نام ایران و قوم ایرانی باشی، نخست این مایه زندگی خود را پاسدار باش، این مرز محافظ را نیرو بخش و آن را چنان که به میراث برده‌ای به دست آیندگان بسپار
Read more
سوت های زندگی شما چیست ؟! بنجامین فرانکلین در هفت‌سالگی اشتباهی مرتکب شد که در هفتادسالگی هم از یادش ...
Media Removed
سوت های زندگی شما چیست ؟! بنجامین فرانکلین در هفت‌سالگی اشتباهی مرتکب شد که در هفتادسالگی هم از یادش نرفت... پسرک هفت‌ساله‌ای بود که سخت عاشق یک سوت شده بود. اشتیاق او برای خرید سوت به‌قدری زیاد بود که یک‌راست به مغازه اسباب‌بازی‌فروشی رفت و هر چه سکه در جیبش داشت روی پیشخوان مغازه ریخت و بدون آنکه ... سوت های زندگی شما چیست ؟! بنجامین فرانکلین در هفت‌سالگی اشتباهی مرتکب شد که در هفتادسالگی هم از یادش نرفت... پسرک هفت‌ساله‌ای بود که سخت عاشق یک سوت شده بود. اشتیاق او برای خرید سوت به‌قدری زیاد بود که یک‌راست به مغازه اسباب‌بازی‌فروشی رفت و هر چه سکه در جیبش داشت روی پیشخوان مغازه ریخت و بدون آنکه قیمت سوت را بپرسد همه سکه‌ها را به فروشنده داد.
فرانکلین هفتادساله بعد برای یک دوستی نوشت: سوت را گرفتم و به خانه رفتم و آن‌قدر سوت زدم که همه کلافه شدن اما خواهر و برادرهای بزرگم متوجه شدن که برای یک سوت پول فراوان پرداخته‌ام و وحشتناک به من می‌خندیدند!
اوقاتم عجیب تلخ شده بود و از ته دل گریه می‌کردم.
سال‌ها بعد که فرانکلین سفیر امریکا در فرانسه و شخصیت معروف و جهانی شد هنوز آن را فراموش نکرده بود و می‌گفت: همین‌طور که بزرگ شدم و قدم به دنیای واقعی گذاشتم و اعمال انسان‌ها را دیدم متوجه شدم بسیاری از آن‌ها بهای گزافی برای یک سوت می‌پردازند.

بخش اعظم بدبختی افراد با ارزیابی غلط آن‌ها از ارزش واقعی چیزها برای پرداختن بهایی بسیار گزاف برای سوت‌هایشان فراهم آمده است.
تردیدها و انتخاب ها،اختلافات خانوادگی، مشاجره‌ها، بحث و جدال بر سر مسائلی که حتی ارزش فکر کردن ندارند همه سوت‌هایی هستند که بیشتر افراد با نادانی بهای گزافی برایش می‌پردازند. 📕 آیین زندگی #دیل_کارنگی

#رودسر #رحیم آباد
Read more
ارزش دین و دینداری و ثابت قدم بودن در آن . ارزش دین در ولایت است و ولایت فدای دین شد تا دین، دین بشود و ...
Media Removed
ارزش دین و دینداری و ثابت قدم بودن در آن . ارزش دین در ولایت است و ولایت فدای دین شد تا دین، دین بشود و بهتر است که بگوییم دین عین ولایت است و ولایت عین دین است. کسی می تواند دیندار و ثابت قدم در دین باشد که فدای ولایت شود این است فریاد آقا اباعبدالله الحسین #علیه_السلام در قربانگاه کربلا : (اگر دین جدّم ... ارزش دین و دینداری و ثابت قدم بودن در آن
.
ارزش دین در ولایت است و ولایت فدای دین شد تا دین، دین بشود و بهتر است که بگوییم دین عین ولایت است و ولایت عین دین است.
کسی می تواند دیندار و ثابت قدم در دین باشد که فدای ولایت شود این است فریاد آقا اباعبدالله الحسین #علیه_السلام در قربانگاه کربلا :
(اگر دین جدّم پیامبر #صلی_الله_علیه_و_آله_و_سلم جز با کشته شدن من استوار نمی شود پس ای شمشیرها مرا دریابید. )
نه تنها جان شیرین حضرت اباعبدالله الحسین #علیه_السلام فدای دین و دیانت شد بلکه جان همه #معصومین #علیه_السلام و فرزندانشان و یاران با وفایشان فدای دین شد تا ارزش دین و دینداری ثابت گردد و در مقابل این ایثارگری ائمه اطهار #علیه_السلام مثل کسانی نباشیم که دین و ولایت را به بهای اندکی فروختند :
.
(آنان که عهد خدا و سوگند خدا را به بهایی اندک بفروشند اینان را در آخرت بهره‌ای نیست و خدا با آنها (از خشم) سخن نگوید و در قیامت (به نظر رحمت) بدانها ننگرد و (از پلیدی گناه) پاکیزه‌شان نگرداند، و آنان را عذابی دردناک خواهد بود.)
《سوره آل عمران _ آیه ۷۷》
هیچ عهد و سوگندی در دین مهمتر از عهد و سوگند نسبت به ولایت نمی باشد.
اگر افرادی ثبات دینی نداشته و براحتی از دین گذشته و آنرا به بهای اندک فروختند فقط به خاطر آن بود که ارزش ولایت را درک نکردند.
مگر طبق اعتقادمان وجود اهل بیت عصمت و طهارت #علیهم_السلام را مظهر آیات الهی نمیدانیم مگر اساس و پایه خلقت بخاطر اهل بیت #علیهم_السلام نبوده و حتی آخرت مطرح شده بخاطر آنها نمی باشد.
چرا عده ای اساس دین و دینداری و دیانت را از ولایت جدا کرده و می کنند ؟! بعنوان مثال اهمیتی که به نماز و قرآن خواندن می دهند آیا همان اهمیت را به ولایت می دهند و بالعکس . . . ؟!
#کتاب_هزار_و_صد_سال
#_۱۱۰۰_سال
#امام__المهدی
#ظهور #غیبت
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#انتظار #انتظار_فرج #منتظر
#منتظران_ظهور #منتظران_موعود #امام_دوازدهم #امام_زمان #امام_مهدی
#آخرین_حجت_خدا
#ظهور_نزدیک_است
#imam__almahdi
Read more
. شتاب سایپا کوییک . کوییک به عنوان اولین خودروی ملی اتوماتیک بازار ایران شناخته می شود. البته که کمی بعد از آغاز تولید کوییک، ساینا اتوماتیک هم وارد خط تولید شد. این خودرو بر روی پلفترم X200 ساخته می شود و از نظر امکانات رفاهی در سطح قابل قبولی قرار دارد. سایپا برای تامین جعبه دنده ی اتوماتیک این ... .
شتاب سایپا کوییک
.
کوییک به عنوان اولین خودروی ملی اتوماتیک بازار ایران شناخته می شود. البته که کمی بعد از آغاز تولید کوییک، ساینا اتوماتیک هم وارد خط تولید شد. این خودرو بر روی پلفترم X200 ساخته می شود و از نظر امکانات رفاهی در سطح قابل قبولی قرار دارد. سایپا برای تامین جعبه دنده ی اتوماتیک این خودرو از کمپانی پانچ بلژیک استفاده کرده و برای همین از سیستم های انتقال قدرت یک پارچه CVT آن استفاده نموده است. با اینکه فناوری ساخت و مهندسی جعبه دنده ی CVT کوییک هم پا با سایر خودروهای اقتصادی اتوماتیک بازار جهانی است، اما می بینیم که سایپا همچنان از یک پیشرانه قدیمی در این خودرو استفاده می کند. موتور ۱٫۵ لیتری ۸ سوپاپ کوییک همان پیشرانه تیبا و ساینا است و می تواند ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۶ تا ۱۲۸ نیوتون متر تولید کند. این خودرو در آخرین قیمت رسمی کارخانه، بهای کمتر از ۴۳ میلیون تومان را در نسخه فول آپشن داشته و حال می بینیم که گاهی بهایی فراتر از ۷۰ میلیون تومان برای این خودرو اعلام می شود.
سایپا کوییک در دسته خودروهای هاچبک و یا به عبارتی هاچبک کراس قرار می گیرد. امکاناتی نظیر مانیتور، سنسور و دوربین عقب، استارت دکمه ای، حالت برفی و اسپرت جعبه دنده و تیپ ترونیک، فرمان کمکی برقی، کامپیوتر سفر، سنسور باد لاستیک، سیستم تهویه الکتریکی، چراغ روشنایی روز، بلوتوث، دو کیسه هوا، کروزکنترل و محدودکننده سرعت، شیشه ها و آینه های برقی، تریم داخلی دو رنگ، تنظیم الکتریکی ارتفاع چراغ و… در سایپا کوییک دیده می شود.
ساینا و کوییک به عنوان ارزانترین اتوماتیک های صفر کیلومتر بازار ایران شناخته می شوند. اما بدیهی است که این دو خودرو با لقب ارزانترین اتوماتیک ها نمی توانند قابلیت های فنی و کیفیتی قوی را به خریداران تحویل دهند.
در این قسمت از برنامه شتاب، به سراغ شتاب سایپا کوییک رفته ایم. شما می توانید با تماشای کوتاه این برنامه اطلاعات اولیه در خصوص قابلیت های حرکتی این خودرو را به دست آورید.
پنجشنبه همین هفته ویدیو تست و بررسی سایپا کوییک در قالب قسمت هشتم فصل چهارم اسب بخار روی سایت قرار می گیرد.
.

#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #سایپا #صفرتاصد #۰تا۱۰۰ #سایپا_کوییک #کوییک
#asbebokhar #acceleration #saipa #saipa_quick #quick
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : 1: مخالفت 2: رنجش و عصبانیت 3: عدم پذیرش و طرد 4: سرکوب، که در ...
Media Removed
مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : 1: مخالفت 2: رنجش و عصبانیت 3: عدم پذیرش و طرد 4: سرکوب، که در این مرحله همسران استعدادها و مهارت‌های عاطفی خود را فراموش کرده‌اند، و به یک جسد ماشینی و متحرک تبدیل شده‌اند، که زندگی محدود و بی‌طراوتی را دنبال می‌کند.مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : مرحله ... مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد :
1: مخالفت
2: رنجش و عصبانیت
3: عدم پذیرش و طرد
4: سرکوب، که در این مرحله همسران
استعدادها و مهارت‌های عاطفی خود را
فراموش کرده‌اند،
و به یک جسد ماشینی و متحرک تبدیل شده‌اند،
که زندگی محدود و بی‌طراوتی را دنبال می‌کند.مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد :
مرحله 1: مخالفت
در زمینه عاطفی و در زندگی زناشویی این مسأله به کرات اتفاق می‌افتد زیرا تعداد تعاملات میان فردی زوجین خیلی زیادتر از انواع دیگر روابط است و به همین نسبت احتمال بروز اختلاف میان آنها بیشتر است. اگر مخالفت‌های کوچک خود را بیان نکنید و با توجه به تعداد موارد پیش آمده، از خیر مطرح کردن آنها بگذرید، این مخالفت‌های کوچک جمع شده و کم‌کم به علامت هشداردهنده بعدی یعنی رنجش و عصبانیت تبدیل می‌شود.
مرحله 2: رنجش و عصبانیت
در این مرحله شما فرد مقابل را سرزنش و ملامت می‌کنید و فرد مقابل هم عکس‌العمل نشان می‌دهد و شما را مورد حمله قرار می‌دهد. خیلی مواقع که سر موضوع کوچک و بی‌ربطی دعوای بزرگی راه می‌افتد علت آن را باید در جای دیگر و موضوع دیگری جستجو کنید. اگر رنجش و عصبانیت، مدام تکرار شود شما در مقام جلوگیری از آن، با به درون ریختن این عصبانیت و رنجش و انباشت انرژی منفی بسیار در درونتان پا به مرحله سوم می‌گذارید.
مرحله 3: عدم پذیرش و طرد
بعد از یک دعوای مفصل، در را به هم می‌کوبید و از منزل خارج می‌شوید. شما در منزل و زیر یک سقف هستید ولی به یکدیگر بی‌اعتنایی می‌کنید و یکدیگر را مورد بی‌توجهی قرار می‌دهید. در واقع طرف مقابل را هم از دیده و هم از دل بیرون می‌کنید. بیشتر جدایی‌ها و طلاق‌ها در این مرحله اتفاق می‌افتد. این دوره بحرانی ترین دوره اختلافات و در حقیقت زمان به زانو در آمدن آخرین تلاش‌های عاطفی طرفین برای بقای زندگی مشترکشان می‌باشد.
مرحله 4: سرکوب
سرکوبی نوعی احساس کرخی و بی‌حسی است. شما دیگر احساسات منفی خود را حس نمی‌کنید اما در مقابل، بهای بزرگی می‌پردازید و دیگر احساسات مثبت خود را نیز لمس و درک نخواهید کرد. آنچه این مرحله را فاجعه‌آمیز می‌کند نوع رابطه‌ای است که بین زوجین وجود دارد. به این ترتیب که همه چیز خوب و مرتب به نظر می‌رسد و طرفین به ظاهر زندگی خوبی در کنار یکدیگر دارند اما در واقع بسیاری از استعدادها و مهارت‌های عاطفی خود را فراموش کرده‌اند و به یک جسد ماشینی و متحرک تبدیل شده‌اند که زندگی محدود و بی‌طراوتی را دنبال می‌کند.
.
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #مرگ #عاطفی #همسران
#سرکوب #پذیرش #طرد #عصبانیت #استعداد #مخالفت
Read more
حتما بخونییید.. ツ بــــــــــــــــــ مثل بـــــــــــــــــانـــو... ♡ <span class="emoji emoji2764"></span>…ســــــــــلام ...
Media Removed
حتما بخونییید.. ツ بــــــــــــــــــ مثل بـــــــــــــــــانـــو... ♡ …ســــــــــلام بــــــــــانو… بانوی خیابان های شلوغ و پیاده رو های پر ازدحام بانوی چهارراه های همیشه راهبندان و میدان های پر از ترافیک بانوی هزار رنگ شهر های پر از هیاهو یادش به خیر روز های ازل... وقتی ... حتما بخونییید.. ツ

بــــــــــــــــــ مثل بـــــــــــــــــانـــو... ♡ ❤…ســــــــــلام بــــــــــانو…❤ بانوی خیابان های شلوغ و پیاده رو های پر ازدحام

بانوی چهارراه های همیشه راهبندان و میدان های پر از ترافیک

بانوی هزار رنگ شهر های پر از هیاهو

یادش به خیر روز های ازل... وقتی خدا نقش تو را روی نگین خاک می زد💕 اوج هنرمندی خالقانه ی خویش را

در بند بند وجودت به تصویر کشید💕 و تو را مظهر زیبایی خودش قرار داد

و گوهر ناز را بر ابریشم سرشتت طلاکوبی کرد💕 قرار بود تو دردانه ی مخلوقات خدا باشی

قرار بود بهای یک لحظه دیدنت نرخ بازار خلقت را بشکند

قرار بود گنجی باشی که جز با رنج بسیار به دست نمی آید

قرار بود گران قیمت ترین جواهر قصر خدا باشی

و خداوند این گونه خواسته بود💕 و تو را با این قیمت روانه ی بازار دنیا کرده بود

اما امان از کاسب نما های تقلب کار دغل باز

که با نیرنگ های شیطانی شان

نرخ زیبایی های بی مثال تو را شکستند💕 و تو را از ویترین جواهر فروشی الهی بیرون کشیدند

و روانه ی چرخ دستی دستفروش های خیابان های ابتذال کردند💕 و تو چه ارزان فروخته شدی بانو

لبخند زیبای رضایت خداوندی بهای جلوه های تو بود

که آن را به چند نگاه یک بار مصرف آلوده و متعفن فروختی

و خداوند این گونه نخواسته بود

خداوند خواسته بود بهترین مرد های شهر

در آرزوی یک گوشه ی چشم تو

پاشنه ی درب خانه ات را از جا در بیاورند💕 ولی تو درب خانه ات را به روی هر نامردی باز کردی

و پیش از آن که کسی به سراغت بیاید

خودت به تمنای جرعه ای نگاه

به سمت خیابان های انحطاط روانه شدی💕 هزار رنگ و عشوه و فریب را

برای تکدّی سکه های کم قیمت تماشا به یاری طلبیدی

و با هر تار گیسویی که خداوند

برای بافتن فرش سعادت به تو امانت داده بود💕 دست تمنای خویش را

پیش چشم های هرزه ی زیبایی نشناس دراز کردی💕 اما من تو را خوب می شناسم بانو

تن به هزار زشتی هم که داده باشی💕 با یک گوشه ی نگاه به عرش مهربانی های الهی

و زیر سایه ی چادری به رنگ آسمان پر از رمز و راز شب

می توانی دوباره زیبا ترین مخلوق خدا شوی

می توانی دوباره بانو شوی💕 بانوی خوش حجاب... شهیدبشین ان شاءالله
🌹من حجاب رادوست دارم🌹
♡♥♡♥♡♥♡♥♡
Read more
. شتاب سوزوکی گرند ویتارا . سوزوکی گرند ویتارا خودرویی است که در رده شاسی بلندهای کوچک قرار می گیرد. با توجه به قرار گرفتن موتور به صورت خطی در راستای شاسی و همچنین گیربکس وسط بودن این خودرو، گرندویتارا به عنوان یک SUV شناخته می شود. این خودرو در ابتدا با پیشرانه دو لیتری به بازار ایران آمد. سپس ... .
شتاب سوزوکی گرند ویتارا
.

سوزوکی گرند ویتارا خودرویی است که در رده شاسی بلندهای کوچک قرار می گیرد. با توجه به قرار گرفتن موتور به صورت خطی در راستای شاسی و همچنین گیربکس وسط بودن این خودرو، گرندویتارا به عنوان یک SUV شناخته می شود. این خودرو در ابتدا با پیشرانه دو لیتری به بازار ایران آمد. سپس ایران خودرو موتور ۲٫۴ لیتری ۴ سیلندر را بر روی گرندویتارا نصب کرد که توانست قدرت حرکتی و شتاب آن را ارتقا دهد.
در سال ۱۳۹۵، شرکت ایران خودرو سوزوکی گرند ویتارا را با کمی تاخیر در نسخه فیس لیفت به بازار کشور عرضه کرد. عمده نسخه های فیس لیفت این خودرو که به نام کلاس ۱۰ شناخته می شود، به امکاناتی نظیر سانروف نیز مجهز شده اند. اما همچنان خبری از سیستم کنترل پایداری در این خودرو نیست.
در حال حاضر سوزوکی گرند ویتارا قیمتی حدود ۱۶۰ میلیون تومان را در کارخانه دارد. اما دلال ها بهای بیش از ۲۷۰ میلیون تومان را برای این خودرو مونتاژ داخل اعلام می کنند و امروز در بازار تهران، با بهای ۲۷۲ میلیون تومان هم خرید و فروش می شود.
قابلیت آفرود به نسبت بالا گرند ویتارا در کنار خودروهای کراس اوور رقیب باعث شده تا همیشه افرادی که کارایی خودرو برایشان اهمیت دارد، این شاسی بلند کوچک ژاپنی را انتخاب کنند.
با اینکه سوزوکی گرند ویتارا خودرو آنچنان جدیدی به حساب نمی آید، اما از نظر امکانات رفاهی و ایمنی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و تا پایان سال ۲۰۱۷ نیز عرضه رسمی آن به عنوان یک شاسی بلند کوچک در بازار جهانی ادامه داشت. بسیاری فکر می کنند که ویتارا جدید نسل جدید گرند ویتارا است. اما با کمی بررسی به این نکته پی می برید که سوزوکی ویتارا نسل جدید یک کراس اوور جمع و جور است و گرند ویتارا در جایگاه یک خودرو شاسی بلند واقعی قرار دارد.
.
#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #سوزوکی #صفرتاصد #۰تا۱۰۰ #سوزوکی_گرند_ویتارا #گرند_ویتارا #ایران_خودرو
#asbebokhar #acceleration #suzuki #suzuki_grandvitara #grandvitara #ikco
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
. ابراهیم سینمای ایران هم تبر دارد برای شکستن خدایان سنگی! . آتش نمرودیان را بردا و سلاما کرد در ...
Media Removed
. ابراهیم سینمای ایران هم تبر دارد برای شکستن خدایان سنگی! . آتش نمرودیان را بردا و سلاما کرد در دل های ما... . بگذار به جای من آوینی بگوید : . آقای حاتمی‌کیا، بگذار که با همین خطاب آغاز کنیم تا از نگاشتن باز نمانم. چرا که اگر بخواهم آنگونه بخوانمت که در دل به تو می‌اندیشم دیگر جز آنکه نامت را بر ... . ابراهیم سینمای ایران هم تبر دارد برای شکستن خدایان سنگی!
.

آتش نمرودیان را بردا و سلاما کرد در دل های ما... .

بگذار به جای من آوینی بگوید :
.
آقای حاتمی‌کیا، بگذار که با همین خطاب آغاز کنیم تا از نگاشتن باز نمانم. چرا که اگر بخواهم آنگونه بخوانمت که در دل به تو می‌اندیشم دیگر جز آنکه نامت را بر زبان بیاورم چیزی برای گفتن نمی‌ماند. 
دوست من، می‌دانم که چه می‌کشی خوب می‌دانم اما تو که در دامنه آتشفشان منزل گرفته‌ای باید بدانی که چگونه می‌توان زیر فوران آتش زیست. ما را خداوند برای زیستنی چنین به زمین آورده است چرا که مرغ عشق ققنوس است که در آتش می‌زید نه آنکه رنگین کمان می‌پوشد و در بوستان‌های عافیت، شکر می‌خورد و شکرشکنی می‌کند. مگر سوخته دلی و سوخته جانی را جز از بازار آتش می‌توان خرید؟ 
گفتم بازار آتش و یاد کربلای پنج افتادم کربلای پنج، چهار تن از دوستان من و تو بود.حسن هادی، رضا مرادی، ابوالقاسم بوذری و امیراسکندر یکه‌تاز که تو او را دیده بودی که چگونه در خون خویش فرو می‌غلتد. خون نیز همرنگ آتش است و همان سان فوران می‌کند. یادم هست که حیرت شهادت یکه‌تاز تا آنگاه که راز خون را کشف نکردی در تو فرو ننشست. در همان نخستین قدم هنوز فرصت فیلمبرداری نیافته سفیر عشق سر رسیده بود و امیر اسکندر یکه‌تاز را در برابر چشمان حیرت زده تو با خود برده بود با خود می‌گفتی او که هنوز فرصت انتخاب نیافته است حال آنکه او پس از انتخاب روی به راه نهاده بود من نمی‌دانستم و تو هم دریافتی. آن روزهای آخر، دیگر عصرها به خانه نمی‌رفت. می‌آمد و کنار من پشت میز موویلا می‌نشست وحرف می‌زد. چیزی در درونش شکسته بود و مثل منتظران دل به اکنون نمی‌سپرد. فهمیده بود که در عالم رازی هست که عقل به آن راه نمی‌برد. فهمیده بود که میان این راز و آسمان، رابطه‌ای هست فهمیده بود که آدم‌ها بر دو گونه‌اند. آنان که با عقل‌شان می‌زیند و دیگرانی که زیستشان با دل است چه بسیارند آنان و چه قلیلند اینان چه سهل است آنگونه زیستن و چه دشوار است این گونه بودن. 
بهشت ارزانی عقل‌اندیشان، اما در عالم رازی هست که جز به بهای خون فاش نمی‌شود ظاهر عالم در سایه اسم ساتر و ستاره پرده بر این راز کشیده است و پرده‌دار به شمشیر می‌زند همه را. تا جز کشتگان راه عشق راهی به حریم این حرم نیابند. تو خود به چشم خویش دیدی که بهای ورود در این حرم چیست. (ادامه در کامنت)
.
@hatamikia
#من_یک_فیلمساز_وابسته_ام
#ابراهیم_حاتمی_کیا
#پرواز_به_وقت_شام
#بادیگارد
#آژانس_شیشه_ای

#بوی_پیراهن_یوسف
#از_کرخه_تا_راین
#دیدبان
#مهاجر
Read more
. شتاب ب ام و ۷۳۰Li با اینکه خرید این خودرو برای اکثر افراد جامعه غیر ممکن است، ولی نکات جالبی در خصوص حضور این خودرو در بازار ایران وجود دارد. این بار لوکس ترین اتاق ب ام و با موتور دو لیتری تویین پاور به بازار آمده که قدرت ۲۵۵ تا ۲۵۸ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می دهد. گیربکس ... .
شتاب ب ام و ۷۳۰Li

با اینکه خرید این خودرو برای اکثر افراد جامعه غیر ممکن است، ولی نکات جالبی در خصوص حضور این خودرو در بازار ایران وجود دارد. این بار لوکس ترین اتاق ب ام و با موتور دو لیتری تویین پاور به بازار آمده که قدرت ۲۵۵ تا ۲۵۸ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می دهد. گیربکس ۸ دنده اتوماتیک این خودرو آلمانی نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ های عقب را دارد و تا به امروز مالکان آن، از پیشرانه آن رضایت نسبی را دارند.
ب ام و ۷۳۰Li به عنوان لوکسترین سدان بازار کشور شناخته می شود که روزهای اول می شد تا نسخه کم آپشن آن را با قیمتی حدود ۵۷۰ تا ۶۱۰ میلیون تومان خرید. اما امروز شاهد هستیم که نسخه های ۲۰۱۷ صفر کیلومتر آن با بهای بیش از دو میلیارد تومان معامله می شود و برخی دلالان بهای نسخه های فول آپشن ۴ صندلی ب ام و ۷۳۰Li را بیش از دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام می کنند.
جالب است بدانید که ب ام و سری۷ در نسخه های ۸ و ۱۲ سیلندر تقویت شده می تواند شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۳٫۸ ثانیه ثبت نماید.
.
#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #پرشیا_خودرو #صفرتاصد #۰تا۱۰۰ #ب_ام_و #ب_ام_و_۷۳۰
#asbebokhar #acceleration #bmw #bmw_730_li #730li #bmw_7series
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
. « هیچ چیز مثل خود استبداد، استبداد را رسوا نمی‌کند. » مقابله ی اخیر وزارت به « اصطلاح! » فرهنگ و ارشاد ...
Media Removed
. « هیچ چیز مثل خود استبداد، استبداد را رسوا نمی‌کند. » مقابله ی اخیر وزارت به « اصطلاح! » فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندی مانند محسن چاوشی باعث می‌شود یک‌بار دیگر به این جمله ی نادر ابراهیمی فقید بیاندیشیم. به خصوص وقتی که می‌بینیم آن‌چه در این‌باره بیش از همه در بین کاربران فضای مجازی و دوستداران ... .
« هیچ چیز مثل خود استبداد، استبداد را رسوا نمی‌کند. »
مقابله ی اخیر وزارت به « اصطلاح! » فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندی مانند محسن چاوشی باعث می‌شود یک‌بار دیگر به این جمله ی نادر ابراهیمی فقید بیاندیشیم. به خصوص وقتی که می‌بینیم آن‌چه در این‌باره بیش از همه در بین کاربران فضای مجازی و دوستداران او تکرار و شنیده می‌شود این است که این سنگ‌اندازی‌ها تنها بهای راهی‌ست که چاوشی در پیش گرفته و آن مسیری نیست به جز مردمی بودن!
وقتی در کنار مردم بودن مفهوم ایستادن در برابر مستبد را به خود می‌گیرد باید پرسید جز عاملین استبداد چه کسی در شکل‌گیری چنین ذهنیتی مقصر است؟
بدیهی‌ست كه مجوز نگرفتن آلبوم ابراهيم نه به علت عدم اعمال اصلاحيه‌ها بلکه ناشی از دید انتقادی چاوشى ست که از جمله عوامل محبوبيت بى حد و حصر او در اين روزهاست. و همین است که به مزاجِ خودكارْ قرمزْ به دست‌ها خوش نيامده، زيرا اشعار پيشتر نيز مجوز چاپ از ارشاد گرفته اند.
روزهای پیش رو، روزهاى حساسى براى وزارت ارشاد و محسن چاوشى تلقى مى شود چرا كه عدم صدور مجوز در نهايت باعث زير سوال رفتن وزارت‌خانه‌ای‌ست که مهر تأییدش برای « حالای باحال نصفه‌کاره! » است و اصلاحیه‌أش برای غزل‌های صفا!
چاوشى اما دیگر براى فرمان نا اهلان سر خم نمى كند بلكه این‌بار رفتارى را نشان مى دهد كه روح آزادى خواه و عاصى اش طلب مى كند. صدور مجوز به معناى كوتاه آمدن ارشاد براى اولين بار در مقابل يك هنرمند است كه ادعا كرده بودند ٩٠ ماه هم بگذرد مجوز نخواهند داد.
مردادماه هزار و سيصد و نود و هفت را بايد عصر جديدى براى محسن چاوشى محسوب كرد، زيرا او ديگر يك خواننده محبوب نيست بلكه نماد مقابله با ظلم و استبداد است كه اجازه نداد بى تدبيرى و زور (در دولت تدبير و اميد!) بار ديگر براى سليقه و انتخاب مردم تصميم بگيرد.
لازم به ذكر است آلبوم ابراهيم تا اواخر مرداد ماه منتشر خواهد شد و تا آن روز لحظه اى دست از حمايت مان بر نخواهيم داشت همان گونه كه چاوشى براى رسيدن موسيقى ناب و بدون مميزى به گوش مخاطبينش لحظه اى پا پس نكشيد.
.
#ابراهيم_با_مجوز_مردم
#آلبوم_ابراهیم
#وزارت_ارشاد
#Abraham
@mohsenchavoshi
Read more
 #خبرلند . ارزش جاری بازار اپل ۸۷۷ میلیارد دلار است (ارزش سهام ضربدر تعداد سهام) و با این اعداد و ارقام ...
Media Removed
#خبرلند . ارزش جاری بازار اپل ۸۷۷ میلیارد دلار است (ارزش سهام ضربدر تعداد سهام) و با این اعداد و ارقام اپل ارزشمندترین شرکت جهان است. در ۱۲ دسامبر سال ۱۹۸۰، سهام این کمپانی عرضه عمومی و ۴.۶ میلیون سهم با قیمت ۲۲ دلار به فروش گذاشته شد. سهام شرکت در پایان روز عرضه عمومی با قیمت ۲۹ دلار بسته شد و در این ... #خبرلند
.
ارزش جاری بازار اپل ۸۷۷ میلیارد دلار است (ارزش سهام ضربدر تعداد سهام) و با این اعداد و ارقام اپل ارزشمندترین شرکت جهان است. در ۱۲ دسامبر سال ۱۹۸۰، سهام این کمپانی عرضه عمومی و ۴.۶ میلیون سهم با قیمت ۲۲ دلار به فروش گذاشته شد. سهام شرکت در پایان روز عرضه عمومی با قیمت ۲۹ دلار بسته شد و در این روز ۳۰۰ نفر میلیونر شدند که ۴۰ نفر از آن‌ها کارمند اپل بودند. ارزش جاری بازار اپل در پایان آن روز ۱.۷۷۸ میلیارد دلار بود.
.
حالا ۱۳۶۳۴ روز گذشته و اپل ۱۴ درصد با رسیدن به ارزش جاری ۱ تریلیون دلاری فاصله دارد. این رقم یعنی اپل ارزش خود را طی ۳۷ سال و ۳ ماه و ۳۰ روز گذشته ۴۹۳ مرتبه ارتقا داده است. احتمالا فکر می‌کنید این اتفاق باعث شده تا بسیاری از کارمندان اپل میلیاردر شوند اما گزارش اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که چنین نیست. تنها یک نفر از اعضای اپل حالا عضو باشگاه میلیاردرها است و او آرت لوینسون (Art Levinson)، عضو هیئت مدیره اپل است.
.
حتی ثروت لوینسون هم لزوما به دلیل سرمایه‌گذاری‌اش در اپل نیست. عمده دارایی او به خاطر فعالیتش در شرکت خودش به نام Genetech است که عضو هیئت مدیره و مدیرعامل آنجا است. او حتی سهام گوگل را هم خریداری کرده.
.
۱۵ درصد سهم استیو جابز در اپل به معنای ثروت کنونی ۱۳۲ میلیاردی است اما بنا به کتاب زندگینامه او به نوشته والتر آیزاکسون وقتی جان اسکالی، جابز را در سال ۱۹۸۵ اخراج کرد، او همه سهامش به جز یک واحد را به بهای حدودی ۱۰۰ میلیون دلار فروخت.
.
⁣جابز البته یک دهه بعد به اپل بازگشت و سرمایه بیشتری در شرکت خود به دست آورد. در نهایت و در سال ۲۰۱۱ او مغلوب سرطان پانکراس شد و همسرش ثروت ۱۸ میلیاردی را به دست آورد.
.
استیو ووزنیاک، هم‌موسس اپل او در یک دوره ۷.۹ درصد از اپل را در اختیار داشت که یعنی ۶۹ میلیارد دلار امروز. اما وازنیاک هم در سال ۱۹۸۵ اپل را ترک گفت و طی چند سال سهام خود را فروخت. ثروت او اکنون میلیون دلاری ارزیابی می‌شود. وازنیاک پیشتر هم گفته که مالکیت بر اپل را در نظر ندارد.
.
می‌رسیم به تیم کوک، مدیرعامل فعلی اپل که با دارایی ۶۰۰ میلیون دلاری، حتی نزدیک به میلیاردر شدن هم نیست. جانی آیو چطور؟ گفته شده که دارایی‌های او هم مشابه با دارایی تیم کوک است، تقریبا نیم میلیارد دلار.
.
میلیاردر نشدن کارمندان اپل نشان از آن دارد که این شرکت آمریکایی توسط افراد بیرونی کنترل می‌شود و نتیجه مدل پرداخت نامتناسب میان مدیران است. سرمایه‌داران نیز به تیم مدیریتی پایین‌ترین پرداخت را دارند.
.
#استیو_جابز #تیم_کوک #اپل #اپللند #ثروتمندان_جهان
Read more
‎بیاد داشته باشیم که صفحات تاریخ وطن ما فراز و نشیب های فراوانی را در خود ‎حفظ کرده است , ولی همچنانکه ...
Media Removed
‎بیاد داشته باشیم که صفحات تاریخ وطن ما فراز و نشیب های فراوانی را در خود ‎حفظ کرده است , ولی همچنانکه حمله اسکندر , هجوم مغول , فتنه افغان و اشغال ‎,متعدد بیگانگان قادر نشدند مشعل فرهنگ و تمدن باستانی ایران را خاموش کنند ‎مطمـﺌن هستم که شعله های فروزان این تمدن و فرهنگ در پرتو انوار خیره ‎کننده ... ‎بیاد داشته باشیم که صفحات تاریخ وطن ما فراز و نشیب های فراوانی را در خود
‎حفظ کرده است , ولی همچنانکه حمله اسکندر , هجوم مغول , فتنه افغان و اشغال
‎,متعدد بیگانگان قادر نشدند مشعل فرهنگ و تمدن باستانی ایران را خاموش کنند
‎مطمـﺌن هستم که شعله های فروزان این تمدن و فرهنگ در پرتو انوار خیره
‎کننده خود بر این سیاهی اندوهبار چیره خواهد شد , و یک رستاخیز ملی افتخارات
‎.نسل حاضر را در تاریخ درخشان ایران ثبت خواهد کرد
‎,من سرنوشت کشور را به قانون اساسی میسپارم
‎این قانون اساسی ودیعه گرانبهایی است که انقلاب مشروطیت بملت ایران
‎ارزانی داشته است و بهمین جهت صیانت و احترام باصول آن که بنیان
‎تمامیت ارضی و استقلال میهن ماست و همچنین شالوده حاکمیت ملی متکی
‎بر قومیت تاریخی و مبانی اعتقادات مذهبی مردم این سرزمین بر اساس آن
‎استوار است , بر همه احاد کشور از واجبات ملی است و پاسداری از آن
‎,را به پسرم تاکید میکنم
‎امیدوارم او که اینک در عنفوان جوانی جوهر وجودش
‎مانند هر جوان ایرانی دیگر سرشار از غرور ملی است , با درک حقایق
‎,این تجربه تلخ تاریخی که ملت ایران به بهای گرانی اندوخته است
‎پند زمانه را بیاموزد و فقط به اتکای احدیت متعال و پشتیبانی نیروی مردم
‎.و همگامی با آن  پرچم مقدس سه رنگ ایرانزمین را در اهتزاز و سرافراز نگاهدارد
‎ولیعهد نوجوان ایران را به ایزد توانا
‎,و ملت بزرگ ایران میسپارم
‎.این آخرین اراده من است
#iran
Read more
. انواع بیع . <span class="emoji emoji2714"></span>️بيع صرف خرید و فروش طلا و نقره با یکدیگر به نحوی که عوض و معوض حتما طلا و نقره باشد. . <span class="emoji emoji2714"></span>️بيع ...
Media Removed
. انواع بیع . ️بيع صرف خرید و فروش طلا و نقره با یکدیگر به نحوی که عوض و معوض حتما طلا و نقره باشد. . ️بيع غائب هرگاه مبیع در مجلس عقد حاضر نباشد و به اعتماد مشاهده سابق یا توصیف بایع یا ثالث عقد واقع شود این بیع را به اعتبار غائب بودن مبیع از مجلس عقد، بیع غائب نامیده اند. . ️بيع غررى بیع غرری ... .
انواع بیع
.
✔️بيع صرف
خرید و فروش طلا و نقره با یکدیگر به نحوی که عوض و معوض حتما طلا و نقره باشد.
.
✔️بيع غائب
هرگاه مبیع در مجلس عقد حاضر نباشد و به اعتماد مشاهده سابق یا توصیف بایع یا ثالث عقد واقع شود این بیع را به اعتبار غائب بودن مبیع از مجلس عقد، بیع غائب نامیده اند.
.
✔️بيع غررى
بیع غرری بیعی است که جهل به مورد معامله و زیان قابل توجه از نظر عرف وجود دارد که باعث ایجاد نزاع و کشمکش میان افراد جامعه می شود. معامله غرری دارای سه ویژگی است، جهالت به مورد معامله، وجود احتمال زیانی که از نظر عرف قابل توجه است و امکان وقوع نزاع و کشمکش. در بیع غرری طرفین قصد معامله دارند و خطرات موجود در معامله از قبل از شروع معامله وجود داشته است و در اثر بیع غرر به صورت ناعادلانه توزیع می‌شود و یک فرد ریسک بیشتری را می‌پذیرد.
.
✔️بيع كالى به كالى
کالى در لغت به معنى مؤخر است. کالى به کالى به معنی نسیه به نسیه است و آن بیعى است که پرداخت ثمن و مبیع هر دو مؤجل باشد.
.
✔️بيع كلى
بیع کلّی، مقابل بیع شخصی عبارت است از خرید و فروش کالایی که در وصف، معیّن و مشخّص است لیکن در خارج، کلّی و قابل صدق بر افراد متعدّد می‌باشد، مانند بیع صد کیلو از آرد موجود در انبار. کلّی یا جزئی بودن ثمن (بهای کالا) تأثیری در صدق عنوان بیع کلّی ندارد. عنوان کلّیت در بیع کلّی گاه صفت بیع واقع می‌شود و گاه صفت مبیع (کالا) و هر دو، به یک معنا است.
.
✔️بيع محاباتى
فروش کالا به کمتر از بهای متعارف) ثمن المثل (یا خریدن آن به بیشتر از قیمت متعارف.
.
✔️بيع مرابحه
فروش کالا به بیشتر از قیمت خرید آن با اعلام بهای کالای خریداری شده را بیع مرابحه گویند.
.
✔️بيع مساومه
بیع مُساوَمَه به معنی داد و ستد کالا بدون اعلام بهاى خرید آن از سوى فروشنده است.
.
✔️بيع معاطات
معاطات عبارت است از مبادله و داد و ستد بدون عقد مخصوص.
.
🔴بيع معدوم
هرگاه مبیع در حین عقد وجود نداشته باشد آن بیع را بیع معدوم نامند که مطابق مقررات کشور باطل است. مثلا اگر کسى پرتقال باغى را در فصلى که تازه شکوفه بر درختان ظاهر شده بخرد این مصداق بیع معدوم است.
.
✔️بيع مواضعه
هرگاه در بیع اخبار از رأس المال کنند وکمتر از مقدار رأس المال فروشند آنرا بیع مواضعه نامند.
.
✔️ بيع موزون
بیعى که مبیع آن را حین بیع عرفا وزن مى کنند مانند هندوانه و گندم و گوجه فرنگى. بیع پرتقال بیع موزون در زمان ما نیست و هم چنین است بیع تخم مرغ. اگر مبیع وزن کردنى را بغیر وزن بفروشند بیع باطل است.
.
👇👇👇👇
#studentlaw
Read more
<span class="emoji emoji25fd"></span>به بهانه‌ی اول اردیبهشت، روز #بزرگداشت_سعدی شیرازی شعری بخوانیم در ستایش او با قلم زنده یاد فریدون ...
Media Removed
به بهانه‌ی اول اردیبهشت، روز #بزرگداشت_سعدی شیرازی شعری بخوانیم در ستایش او با قلم زنده یاد فریدون مشیری: ‌ #همراه_آفتاب (دنیا نیرزد آن‌که پریشان کنی دلی زنهار بد مکن که نکرده‌ست عاقلی- #سعدی) ‌ همراه آفتاب جوانی، وقتی جوانه می‌زد در من نهال عشق، دست دلم به دامن شعرش رسیده بود. میخانه‌ی ... ◽به بهانه‌ی اول اردیبهشت،
روز #بزرگداشت_سعدی شیرازی شعری بخوانیم در ستایش او با قلم زنده یاد فریدون مشیری:

🔸 #همراه_آفتاب
(دنیا نیرزد آن‌که پریشان کنی دلی
زنهار بد مکن که نکرده‌ست عاقلی- #سعدی)

همراه آفتاب جوانی،
وقتی جوانه می‌زد در من نهال عشق،
دست دلم به دامن شعرش رسیده بود.
میخانه‌ی غزل!
شعری که عشق،
ــ گرم و درخشان ــ چو آفتاب،
از مشرق طلایی آن سر کشیده بود.
شعری که آن زمان و، همیشه
در چشم من
«ز رحمت محض آفریده» بود.

پر می‌کشید روح پر از التهاب من
از تشنگی به سوی غزل‌های او، نخست
در مکتب محبّت او، حرف عشق را
تا درس پاک سوختن، آموختم درست.

در دفتر ستایش نیکویی،
در نامه‌ی پرستش زیبایی،
آموختم چگونه به محبوب بنگرم!
آموختم چگونه به سودای یک نگاه
از جان و مال و زندگی خویش بگذرم.
آموختم چگونه
در پیش او بمیرم و دم برنیارم!

آموختم چگونه بر اندام واژه‌ها
از سوز آرزو
آتش درافکنم
آموختم که شور درون را
شیرین بیان کنم.

همراه آفتاب جوانی،
آن عاشقانه‌های دلاویز،
آرام ، چون نسیم،
در تار و پود جان و دل من وزیده بود.

زان پس که هرچه قول و غزل داشت،
همچو جان،
در پرده‌های حافظه، در خاطرم، نشست؛
راه مرا به بوی «گلستان» خویش بست!
چندی در آن بهشت طربناک، مست مست،
چون او برفت دامنم از بوی گل ز دست.

دریایی از لطافت و دنیایی از هنر
آمیخته به آن سخنان گزیده بود.

اما، تمام عمر،
من بودم و هوای خوش «بوستان» او.
روشن‌ترین ستاره،
در کهکشان او
«آرام جان و انس دل و نور دیده» بود.
در نغمه‌های بر شده از ساز جان او،
آیین رستگاری انسان، درین جهان،
گلبانگ آدمیت،
قانون مردمی،
راه رهایی بشریت.
دنیای آرمانی، در شأن آدمی،
گفتی مگر کلام و پیام پیمبران
در گوهر زبان و بیانش دمیده بود.

او پادشاه ملک سخن بود، بی‌گمان.
«روی زمین گرفته به تیغ سخنوری»
با منکرش بگو که بیا روبرو کنیم!
با مدعی بگو، بنشیند به داوری.

حیران بی‌نیازی اویم، که با نیاز
«وجه کفاف» بود اگر نامعین‌اش
«سیمرغ» بود و «قاف قناعت» نشیمنش
با «دست سلطنت» که بر اقلیم شعر داشت؛
«پای ریاضتش همه در قید دامنش»!

می‌گفت با غرور:
«گر گویی‌ام که سوزنی از سفله‌ای بخواه،
چون خارپشت، بر بدنم موی، سوزن است!
صد ملک سلطنت به بهای جوی هنر،
منت بر آن‌ که می‌دهد و حیف بر من است»!

روحی بزرگ،
در تن او، آرمیده بود....


#فریدون_مشیری
از دفتر: #با_پنج_سخن_سرا

🔴🔴🔴🔴🔴

به دلیل محدودیت اینستاگرام، متن کامل شعر را در کانال تلگرام رسمی فریدون مشیری بخوانید:
⬇⬇⬇⬇⬇
( لینک در قسمت بیو به رنگ آبی)
🚩 t.me/fereydoonmoshiri
‌‌⬆⬆⬆⬆⬆
Read more
 #دلار و تنش‌های سیاسی اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری t.me/khiabanforsat چندبعدی ...
Media Removed
#دلار و تنش‌های سیاسی اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری t.me/khiabanforsat چندبعدی بودن رویدادهای #اقتصادی باعث می‌شود تا بسیاری از سیاست‌زدگان عرصه جدل، از آنها برای جاه‌طلبی‌های خود بهره ببرند بی‌آنکه در بند تحلیل و ریشه‌یابی باشند. این روزها واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی ... #دلار و تنش‌های سیاسی

اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری
t.me/khiabanforsat

چندبعدی بودن رویدادهای #اقتصادی باعث می‌شود تا بسیاری از سیاست‌زدگان عرصه جدل، از آنها برای جاه‌طلبی‌های خود بهره ببرند بی‌آنکه در بند تحلیل و ریشه‌یابی باشند. این روزها واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به افزایش بهای دلار در بازار ارز بسیار جالب است و به 3دسته تقسیم می‌شوند. نخستین گروه دلواپسان از دست دادن فرصتی برای حمله به دولت هستند٬ دومین گروه عزاداران همیشگی دلار هفت تومنی و گروه سوم که در اقلیت قرار دارند تحلیلگرانی هستند که می‌کوشند بگویند چرا بهای دلار افزایش یافته است.
2گروه اول از بند منطق آزاد، مدت‌هاست که از مسیر خرد و دانش به خاکی تندروی و دامن زدن به احساسات پناه برده‌اند. گروه اول می‌کوشد با بزرگ جلوه دادن افزایش بهای دلار به ۵۰۰۰ تومان پس از ۵ سال ریاست‌جمهوری آقای روحانی هم آنانی که به ایشان رأی داده‌اند را دلسرد کند و هم دستاوردهای اقتصادی برجام و دولت آقای روحانی را انکار کند. طنز ماجرا در اینجاست که این گروه بیشترین کارشکنی‌ها را در روند توسعه و در فرایند برجام کرده است.در واقع اگر کاهش ارزش ریال دلیلی داشته باشد بخشی از آن عدم‌رشد اقتصادی کشور در بخش غیرنفتی و افزایش هزینه‌های مالی ناشی از فساد اقتصادیست. در هر دو مورد این گروه با جنجال‌سازی‌ و اولویت دادن به اهداف سیاسی خود اقتصاد را مجبور به پرداخت هزینه‌های کجروی‌ها و مفسده‌ها کرده‌اند بی‌آنکه عاملین را مجازات کنند.
پرسشی که این روزها مطرح است٬ این است که چطور با تحمیل هزینه سیاست‌های عوامگرایانه به دولت و جلوگیری از اصلاح برنامه‌هایی مانند هدفمندی یارانه‌ها و واقعی کردن بهای حامل‌های انرژی می‌توان انتظار داشت ریال قوی بماند؟‌ آیا می‌توان ارزش پول ملی کشور را تقویت کرد وقتی فضای امنی برای فعالیت اقتصادی وجود ندارد و فرار سرمایه از جذب آن پیشی می‌گیرد؟‌ متأسفانه به‌نظر می‌رسد در تبادل آتش سیاسی، اقتصاد نقش مهمات را ایفا می‌کند و کسی دربند ریشه‌یابی نیست. کاهش ارزش ریال در بازار ارز معلول روند شاخص‌های کلان اقتصاد کشور و افق سرمایه‌گذاری در آن است. حتی کاسبی که شاهد آن است شرورهای محل می‌خواهند جلوی مغازه‌اش دعوایی راه بیندازند، نگران سلامت شیشه‌هایش می‌شود و اجناسش را از پیاده‌رو به داخل مغازه می‌برد. تنش‌های سیاسی هیچ‌وقت به هیچ فعال اقتصادی اطمینان نداده است و برعکس او را نسبت به اینده هراسناک می کند.
t.me/khiabanforsat
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #بیست_و_سوم_ذیحجه_شهادت_طفلان_مسلم علیهم السلام . مرحوم شیخ صدوق ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #بیست_و_سوم_ذیحجه_شهادت_طفلان_مسلم علیهم السلام . مرحوم شیخ صدوق نقل میکند که دو پسر #خردسال از اولاد #حضرت_مسلم علیه السلام را از بین اسراء جدا کردند و به دستور عبیدالله ملعون به زندان کوفه بردند و بسیار آنان را اذیت میکردند. بعد از تقریبا یکسال این دو بزرگوار ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#بیست_و_سوم_ذیحجه_شهادت_طفلان_مسلم علیهم السلام
.
مرحوم شیخ صدوق نقل میکند که دو پسر #خردسال از اولاد #حضرت_مسلم علیه السلام را از بین اسراء جدا کردند و به دستور عبیدالله ملعون به زندان کوفه بردند و بسیار آنان را اذیت میکردند.
بعد از تقریبا یکسال این دو بزرگوار شبانه به کمک یک #زندانبان شیعه گریختند و در راه به خانه پیرزنی پناه بردند.
وقتی خبر به ابن زیاد ملعون رسید برای سَر مبارک هر کدام از آنان ده هزار درهم جایزه گذاشت.
شوهر آن پیرزن #حارث نام داشت و آن شب را در دشت و بیابان بسیار گشت اما اثری پیدا نکرد. وقتی به خانه برگشت، متوجه حضور این #دو_طفل غریب در خانه خود شد دستانشان را بست و به کنار فرات آورد تا سر از بدنشان جدا کند.
آن دو طفل که #محمد و #ابراهیم نام داشتند به او گفتند ما از عترت پیغمبریم. خویشی ما را با پیغمبر مراعات کن و یا ما را به بازار ببر و بفروش و بهای ما را بگیر؟
ملعون گفت شما را میکشم بخاطر بغضی که از پدرتان و از #اهلبیت دارم.
گفتند ما را زنده نزد عبیدالله ببر. ولی حارث قبول نکرد
فرمودند: به خردسالی و کوچکی ما دلت نمیسوزد؟ گفت نه خدا در دل من رحم قرار نداده است.
گفتند پس بگذار چند رکعت نماز بخوانیم.
گفت بخوانید که هیچ سودی ندارد. پس خواندند و گفتند خداوندا تو بین ما حکم کن.
حارث ملعون برخاست و برادر بزرگتر محمد را گردن زد و رو به جانب کوچکتر کرد و دید ابراهیم خود را در خون برادر میمالید و میگفت میخواهم پیغمبر را آغشته بخون برادرم ملاقات کنم. آن لعین گفت مترس اکنون تو را به برادرت ملحق میکنم. پس گردن او را نیز جدا کرد و سرهای مبارک را نزد عبیدالله آورد.
ابن زیاد چون نگریست، سه بار برخاست و بنشست و گفت چرا به آنان رحم نکردی گفت میخواستم جایزه را ببرم. عبیدالله ملعون گفت اگر زنده می آوردی دوبرابرش را میدادم و بعد دستور داد گردنش را بزنند.
#بر_حارث_ولدالزنا_لعنت
.
این جریان را #مرحوم_صدوق در امالی و #خوارزمی در مقتل الحسین آورده اند و به تبع #علامه_مجلسی و #محدث_قمی و دیگر بزرگواران نیز نقل میکنند.

با توجه به اینکه #شهادت_طفلان_مسلم علیهم السلام یک سال بعد از عاشورا بوده است، #عتبه مقدسه سیدالشهداء علیه السلام با دقت نظر بیشتر و محاسبه دقیقتر، تاریخ ۲۳ ذی الحجه را بعنوان سالروز شهادت #طفلان_مسلم علیهم السلام اعلام نموده و اقامه عزاداری میکنند.
سزاوار است برای احیای این روز و بخاطر غربت عجیب این دو بزرگوار، دوستان اهلبیت علیهم السلام در حد توان انتشار و #اقامه_عزا کنند.
.
#پست_مشترک
Read more
الف ـ سند لازم‌الاجرا سند رسمی یا عادی كه بدون صدور حكم از دادگاه قابل صدور اجرائیه برای اجراء مدلول ...
Media Removed
الف ـ سند لازم‌الاجرا سند رسمی یا عادی كه بدون صدور حكم از دادگاه قابل صدور اجرائیه برای اجراء مدلول سند باشد مانند سند رسمی طلب و چك. ب ـ سند ذمه سند حاكی از تعهد مدیون به پرداخت وجه نقد یا پرداخت جنس یا تعهد به فعل معین كه در اصطلاحات ثبتی در معنی مقابل اسناد مربوط به معاملات با حق استرداد بكار مي‌رود. ج ... الف ـ سند لازم‌الاجرا
سند رسمی یا عادی كه بدون صدور حكم از دادگاه قابل صدور اجرائیه برای اجراء مدلول سند باشد مانند سند رسمی طلب و چك.
ب ـ سند ذمه
سند حاكی از تعهد مدیون به پرداخت وجه نقد یا پرداخت جنس یا تعهد به فعل معین كه در اصطلاحات ثبتی در معنی مقابل اسناد مربوط به معاملات با حق استرداد بكار مي‌رود.
ج ـ سند وثیقه
سندی است كه دلالت بر عقد رهن یا معامله با حق استرداد یا بیع شرط كند كه به موجب آن شخصی (اعم از اینكه مدیون باشد یا نه) عین مال منقول یا غیرمنقول خود را وثیقه انجام عملی قراردهد، خواه آن عمل، رد طلب باشد یا عمل دیگر.
چ ـ دستور اجرا
یعنی دستور به اجرای سند رسمی ( و یا در حكم سند رسمی مانند چك) كه حسب مورد توسط مراجع صالح ثبت یا سردفتر تنظیم‌كننده سند صادر مي‌شود.
ح ـ سند انتقال اجرائی
بعد از مزایده مال مورد مزایده به موجب سند رسمی به برنده مزایده یا بستانكار منتقل مي‌شود، آن سند را سند انتقال اجرائی مي‌نامند.
خ ـ بازداشت
توقیف كردن اموال جهت اجرای مفاد سند.
د ـ حافظ 
كسی كه ادارات اجراء اسناد رسمی مال توقیف شده را نزد او به امانت گذارند تا حفظ و نگهداری كند.
ذ ـ صورتجلسه 
سندی است كه مقامی رسمی در جریان اجرای مفاد سند، عملی را در آن ثبت مي‌كند.
رـ كارشناس رسمی
كسی كه به مناسب خبره بودن در فنی مي‌تواند در مسائل مربوط به فن خود به عنوان صاحب نظر اظهارنظر كند و از مراجع ذي‌صلاح پروانه برای این كار داشته باشد.
ز ـ خبره 
صاحـب فنی كه به جـهت مهارت خود در موضوعات مربـوط بـه فـن خـود صاحب‌نظر باشد.
س ـ مازاد
در اصطلاحات ثبتی مازاد بهای ملكی است كه زائد بر مقدار طلب بستانكار مقدم باشد و چون معلوم نیست به ملك مورد بازداشت یا مورد وثیقه بستانكار اول بعد از مزایده برای پرداخت طلب او مازادی داشته باشد، آن را مازاد احتمالی هم نامیده‌اند.
ش ـ اعتراض شخص ثالث
شكایت شخصی است نسبت به عملیات اجرائی كه از طرفین پرونده اجرائی نمي‌باشد.
ص ـ اعراض از رهن
یعنی مرتهن از وثیقه‌اش بگذرد. زیرا عقد رهن از سوی مرتهن جائز است و او مي‌تواند آن را یك جانبه فسخ كند و حق وثیقه‌اش را ساقط نماید. پس دین با وثیقه او مبدّل به دین بي‌وثیقه مي‌شود و سند رهنی او سند ذمه‌ای مي‌گردد و مقررات اجراء اسناد ذمه‌ای بر آن مترتب مي‌شود.
ض ـ فك رهن
آزاد كردن عین مرهونه از قید رهن، خواه از طریق دادن دین و خواه از طریق ابراء دائن.

با ما همراه باشید
حبیب نیکبخت

#حقوقي #اصطلاحات_حقوق_ثبت #وکیل_نیکبخت #مخاطب #کارشناسی_ارشد #دادگاه #حقوق_خصوصی #مشاوره_رایگان #عدالت #جوان_انقلابی #نفس_تازه #
Read more
یک شمش آهن را در نظر بگیرید که ارزش آن 5 دلار است. اگر از این شمش آهن در کوره آهنگری، نعل اسب بسازید ارزش ...
Media Removed
یک شمش آهن را در نظر بگیرید که ارزش آن 5 دلار است. اگر از این شمش آهن در کوره آهنگری، نعل اسب بسازید ارزش آن 10 دلار خواهد شد. چنانچه همین شمش را به یک کارگاه سوزن سازی بدهیم، بهای سوزن های ساخته شده 3285 دلار می شود. ولی اگر این شمش را به یک کارخانه ساعت سازی بدهیم، قیمت فنرهای ساعتی که نهایتا از آن ساخته ... یک شمش آهن را در نظر بگیرید که ارزش آن 5 دلار است.
اگر از این شمش آهن در کوره آهنگری، نعل اسب بسازید ارزش آن 10 دلار خواهد شد.
چنانچه همین شمش را به یک کارگاه سوزن سازی بدهیم، بهای سوزن های ساخته شده 3285 دلار می شود.
ولی اگر این شمش را به یک کارخانه ساعت سازی بدهیم، قیمت فنرهای ساعتی که نهایتا از آن ساخته می شود 250000 دلار خواهد شد.
در واقع تفاوت ارزش ایجاد شده بین 5 دلار و 250000 دلار است.
شما با خودتان چه می کنید؟
از خودتان چه می سازید؟ چه قدر به ارزشتان اضافه می شود؟
و از آن مهم تر ارزش افزوده ای که به عنوان یک عضو یا مدیر برای خانواده ات، محله ات، شهرت، سازمان ات و کشورت داری چه قدر است؟

خلوت کن و ببین با خودت چه می کنی؟ و چه ارزشی را برای خودت ایجاد می کنی...؟ ─┅─═इई 🌺🌼🌺ईइ═─┅ سلام وهزاران سلام صبحتون خوش واخر هفته تون پراز شادی سپاس از حضور سبزتان
Read more
‌ ‌ ‌‌‌ "شاعر تنبک" آلبوم تکنوازی "شاعر تنبک" شامل تکنوازی‌ و دونوازی‌های زنده‌یاد استاد 'ناصر فرهنگ‌فر' که از اجراهای خصوصی ایشان جمع‌آوری شده، توسط موسسه فرهنگی هنری "سازآواز" بازنشر شده است. • قسمتی از این آلبوم، دونوازی سنتور و تنبک، با اجرای سنتور ‌روانشاد 'استاد پرویز مشکاتیان' ... ‌ ‌ ‌‌‌
"شاعر تنبک"
آلبوم تکنوازی "شاعر تنبک" شامل تکنوازی‌ و دونوازی‌های زنده‌یاد استاد 'ناصر فرهنگ‌فر' که از اجراهای خصوصی ایشان جمع‌آوری شده، توسط موسسه فرهنگی هنری "سازآواز" بازنشر شده است.

قسمتی از این آلبوم، دونوازی سنتور و تنبک، با اجرای سنتور ‌روانشاد 'استاد پرویز مشکاتیان' می‌باشد و در این مجموعه که با یادداشت‌هایی از اساتید "حسین علیزاده" و "پرویز مشکاتیان" در رثای زنده‌یاد 'ناصر فرهنگ‌فر' مزین شده است به شرح حال و زندگی و شخصیت این استاد بزرگ موسیقی ایران پرداخته شده است.

در یادداشتی که در این آلبوم از طرف ناشر نگاشته شده، آمده است :
[سایه ی استاد فرهنگ فر در عرصه تنبک نوازی معاصر، سایه ای است بلند که مدت هاست بر سر اهل هنر به خصوص نوازندگان و هنرجویان تنبک گسترده است.
او از یگانگان بود و متفاوت، خودش بود و نه دیگر. مدتها بود که جای کارهای تکنوازی و ضربی خوانی های ایشان که اکثرا در مجامع خصوصی نواخته و ضبط شده اند، در عرصه ی موسیقی خالی بود تا هم یادی از شیوه ی منحصر به فرد او در نوازندگی شود و هم راه گشای هنرجویان این رشته که بیشتر کارهای گروهی را با ساز این بزرگوار شنیده اند باشد. این هم نیز با کمک برخی از دوستان و همت پسر ایشان آرش فرهنگ فر میسر شد تا کار حاضر گردآوری و به دوستداران موسیقی پویای این سرزمین هدیه شود...
و اما نکاتی که باید گفته شوند:
قطعات گرد آوری شده از میان حدود ۲ ساعت نوارهای موجود انتخاب شده که بیشتر براساس کیفیت ضبط آن بوده، چه همگی آنان از نظر نوازندگی قابل اتکا و گویای تسلط و شیوایی استاد در اجرای آنها بوده اند.
دیگر این که با در نظر گرفتن کیفیت فقیر ضبطهای خصوصی که محتویات این اثر نیز از آن جملهاند سعی شده تا با روشهای معمول تا حدی به بهبود کیفیت صدا کمک شود اما بدون صدمه زدن به جنس و رنگ نمونهی اولیه، طبعا نوسانات ناشی از گذشت زمان و ضبط نه چندان خوب در شیارهای گوناگون اثر که هر کدام نیز جداگانه و در مکان و زمان و با امکانات صوتی متفاوت انجام شده اند، آشکار و از یکپارچگی صدا نیز کاسته است.
هر چند که فضای ضبط که به عمد حفظ شده، خود شنونده را به حال و هوای آن زمان راه گشا میشود که خالی از لطف نیست...
به هر رو امیدواریم که به کاستیهایی از این دست که به بهای آن دسترسی همگان به این آثار جاودانه میسر میشود، به دیدهی اغماض و بخشش بنگرید.]

ناشر:موسسه فرهنگی هنری "سازآواز @sazavaz
موشن گرافیک:
@a4designhouse
قابل تهیه در کلیه مراکز عرضه محصولات فرهنگی
Read more
" لب یک ساحل دور کودکی نغمه کنان کرد عبور تور صیاد گذر کرد در آن آبیِ پاک ماهی کوچکی از تور درافتاد به خاک عابری گفت به صیاد که ماهی چند است؟ قیمتش را چه بهاست؟ آن یکی گفت بهایش ارزان وآن دگر گفت گزاف است و گران لب خشکیده ی ماهی به فغان گفت که : آه تشنه ام، آب کجاست؟ نرخ یک قطره ی دریا چند است؟ ره ... "
لب یک ساحل دور
کودکی نغمه کنان کرد عبور
تور صیاد گذر کرد در آن آبیِ پاک
ماهی کوچکی از تور درافتاد به خاک

عابری گفت به صیاد که ماهی چند است؟
قیمتش را چه بهاست؟
آن یکی گفت بهایش ارزان
وآن دگر گفت گزاف است و گران

لب خشکیده ی ماهی
به فغان گفت که : آه
تشنه ام، آب کجاست؟
نرخ یک قطره ی دریا چند است؟
ره ِدریا به کدام سوی، کجاست؟

و در آن تنگ غروب، دل ِدریا بشکست
موج دریا سر خود را به تنِ صخره ی ساحل می زد و از آن ساحل غمناک گذشت

کودک اما خندید، پیش آن ماهی رفت
بندِ غم از دل آن ماهی رَست
ماهی نقره ای را برد و به دریا انداخت
و به صیاد بهایش پرداخت
نرخ یک قطره ی آب
نرخ یک لقمه ی نان
نرخ آزادی یک عشق ز اندوه جهان

#سینا_ورمزیار

پ.ن:
بهای چیزهای بظاهر ساده و کم ارزش را باید در لحظاتی طلایی دانست
یک جرعه آب بظاهر کم ارزش، برای تشنه ای در کویر حکم زندگی دارد
کلامی محبت آمیز شاید هزینه ای نداشته باشد اما میتواند نور امید را در دل یک فرد زنده کند
در جایی خواندم که در نامه ای بجا مانده از یک خودکشی در دهه ۱۹۷۰ نوشته شده بود:

به سمت پل میروم
اگر در مسیر حتی یک نفر
به من لبخند بزند
نخواهم پرید

#Yanni #music #piano #violin
#موسیقی #ویولن #گیتار #یانی #پیانو #ماهی #دریا #ساحل #آزادی
#UntilTheLastMoment
Read more
<span class="emoji emoji1f536"></span>كارت زرد به صادرات پتروشيمي #مسعود_جمالی عضو هیات مدیره انجمن پلیمر اصفهان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» ...
Media Removed
كارت زرد به صادرات پتروشيمي #مسعود_جمالی عضو هیات مدیره انجمن پلیمر اصفهان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» درخصوص وضعیت تولید در بخش پایین دست پتروشیمی گفت: اگر از اسفند سال ۹۶ شرایط این بخش از صنعت را رصد کنیم، شاهدیم که از اسفند قیمت مواد اولیه محصولات پتروشیمی روندی افزایشی را در پیش گرفتند ... 🔶كارت زرد به صادرات پتروشيمي

#مسعود_جمالی عضو هیات مدیره انجمن پلیمر اصفهان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» درخصوص وضعیت تولید در بخش پایین دست پتروشیمی گفت: اگر از اسفند سال ۹۶ شرایط این بخش از صنعت را رصد کنیم، شاهدیم که از اسفند قیمت مواد اولیه محصولات پتروشیمی روندی افزایشی را در پیش گرفتند ، اقتصاد ما در فروردین به حالت نیمه‌تعطیل در‌می‌آید. قیمت اولین عرضه‌ها بر مبنای ارز ۴‌هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه و محصولات بر همین مبنا عرضه شدند. جمالی می‌گوید: بالا رفتن قیمت پایه محصولات پتروشیمی ادامه داشت تا معاون اول رئیس‌جمهور نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را برای دلار اعلام کرد و با توجه به تک‌نرخی شدن قیمت ارز مقرر شد که این نرخ مبنای محاسبه قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی قرار بگیرد.وی افزود: نگاهی به وضعیت معاملات تا روز اعلام تک‌نرخی شدن بهای دلار نشان می‌دهد که اکثر گرید‌ها با سقف رقابت خریداری شدند و مقدار تقاضا بسیار بیشتر از میزان عرضه‌ها بوده است.

جمالی می‌گوید: بعد از اعلام نرخ ارز، تولید در بخش پایین دست با شوک روبه‌رو شده و می‌توان گفت به اغما رفت. علت هم آن بود که تولید‌کنندگان بخش پایین دست منتظر آن بودند که قیمت محصولات پایه اعلام شود و ببینند مجتمع‌های پتروشیمی که اصولا به دستورات دولت تن نمی‌دهند این قیمت را در فرمول محاسبه قیمتی می‌پذیرند یا نه؛ ضمن آنکه تولید‌کنندگانی که مواد اولیه را با نرخ دلار ۴هزار و ۸۰۰ تومان و در رقابت‌هایی گاه با رشد ۱۰ درصدی قیمت خریداری کرده بودند، در ضررهای قابل‌توجهی به سر می‌بردند.

وی در ادامه افزود: اما اتفاق جالبی که در این میان افتاد این بود که با پروژه‌هایی مهندسی شده از سمت عرضه‌کنندگان بازار باز هم تشنه ماند و در آن شرایط باز هم کالاها به‌صورت رقابتی و در سقف قیمت خریداری شد.جمالی می‌گوید: در آن زمان میزان عرضه‌ها اصلا متناسب با نیاز بازار نبود و این امر موجب شد که نتوانیم اثر کاهش نرخ دلار را ببینیم. برخی این وضع را سیاست مجتمع‌های پتروشیمی می‌دانستند و بر این باور بودند که این مجتمع‌ها هستند که به‌عنوان بازیگران اصلی بازار را از روی عمد تشنه نگه می‌دارند و برخی خرید با سقف رقابت را کار دلال‌ها می‌دانستند و اظهار می‌کردند این وضعیت را دلال‌هایی ایجاد کرده‌اند که محصول را با تناژ بالا در انبار نگهداری کرده‌اند و در آن زمان تصمیم گرفتند محصول زیادی را عرضه نکنند و بتوانند قیمت‌ها را تا جایی که می‌شود بالا نگه دارند و به هر حال در صورت درست بودن هر یک از این دو سناریو وضعیت فعلی یعنی عرضه‌های کم ..
Read more
اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد: «با دست ...
Media Removed
اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد: «با دست خودم زندگی‌ام را به آتش کشیدم. با شوهرم و بچه‌هایم به خوبی زندگی می‌کردیم، تا اینکه با خانمی دوست شدم؛ او همسایه جدید ما بود. کم کم رفت و آمدمان زیاد شد. بیشتر ساعاتی که شوهرانمان سرکار بودند را با هم ... اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد:
«با دست خودم زندگی‌ام را به آتش کشیدم. با شوهرم و بچه‌هایم به خوبی زندگی می‌کردیم، تا اینکه با خانمی دوست شدم؛ او همسایه جدید ما بود. کم کم رفت و آمدمان زیاد شد. بیشتر ساعاتی که شوهرانمان سرکار بودند را با هم می‌گذراندیم.
روزی در خانه نشسته بودیم که صدای تلفن همراه همسرم به صدا در آمد. دوستم گفت: شوهرت گوشی خود را جا گذاشته است. گفتم: نه، او دو تا گوشی دارد. دوستم با شنیدن این حرف شروع به صحبت از خیانت مردان کرد. او می‌گفت: حتما ریگی به کفش شوهرت است که دو تا گوشی گرفته است.
روزهای اول چندان به حرفش اهمیت نمی‌دادم، امّا کم کم تحت تاثیر قرار گرفتم. وقتی همسرم به خانه می‌آمد، سوالات من شروع می‌شد؛ کجا بودی؟ چرا چند دقیقه دیر آمدی؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟
او هم اوایل به سوالاتم با روی خوش جواب می‌داد، امّا پاسخ‌های او، دل پریشان مرا آرام نمی‌کرد؛ برای تمام جواب‌هایش مدرک و دلیل می‌خواستم، تااینکه روزی شوهرم کیسه‌ای که در آن چند مرغ و مقداری روغن و خرما بود، به خانه آورد و از من خواست آن را به خانه دخترخاله‌اش که چند ماه پیش، شوهرش را از دست داده بود ببرم. من هم پذیرفتم.
فردای آن روز، دوستم که از ماجرا با خبر شده بود، به من گفت: این همان ریگ است! شوهرت خواسته تو را با زن دومش آشنا کند. با خودم فکر کردم درست می‌گوید. شوهرم بارها درباره دختر خاله‌اش صحبت کرده و گفته که چقدر دلش برای او می‌سوزد.
من که مثل گلوله آتش شده بودم، تمام مواد غذایی را در سطل آشغال انداختم و به سمت خانه آن زن از همه جا بی خبر رفتم. وقتی به آنجا رسیدم، دیگر کنترلم دست خودم نبود از سرو صدای من، همه همسایه‌ها جمع شدند... .
مدت زیادی نگذشت که به اشتباهم پی بردم، امّا به بهای اینکه دل شوهرم را از دست دادم، محیط آرام خانه را به آشوب کشاندم، آبروی زنی را به خطر انداختم و ثمره همه این‌ها عذاب وجدانی شد که وجودم را به آتش می‌کشید.» بدگمانی
سوءظن و گمان بد بردن نسبت به هر مسلمانی، زشت و ناروا است و نارواتر آنکه این بدگمانی میان زن و شوهر باشد؛ مثلا احیانا زن غذایی را شور كند و یا ظرفى را بشكند و شوهر بگويد: «تو از روى عمد، اين كار را كرده‌اى و غرض و مرضى در كار بوده است.» در صورتى كه همسر بيچاره هيچ غرضى نداشته و به صورت سهوی چنین خطايى را انجام داده است، يا آنكه مرد چند روز به دلیل اضافه کاری، ديرتر به خانه بيايد ولی زن گمان كند که او داماد شده و همسرى ديگر گرفته است.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #ویذانی #بدبینی #همسر
Read more
. شتاب چری تیگو ۷ . چری تیگو ۷ به عنوان یک کراس اوور چینی شناخته می شود که توسط شرکت مدیران خودرو از سال گذشته به صورت مونتاژ داخل به بازار عرضه شده است. خودرویی که در روزهای اول قیمتی کمتر از ۱۳۰ میلیون تومان داشته و امروز با بهای رسمی بیش از ۱۷۰ میلیون تومان معامله می شود. گروه مستند اسب بخار سال گذشته ... .
شتاب چری تیگو ۷
.
چری تیگو ۷ به عنوان یک کراس اوور چینی شناخته می شود که توسط شرکت مدیران خودرو از سال گذشته به صورت مونتاژ داخل به بازار عرضه شده است. خودرویی که در روزهای اول قیمتی کمتر از ۱۳۰ میلیون تومان داشته و امروز با بهای رسمی بیش از ۱۷۰ میلیون تومان معامله می شود. گروه مستند اسب بخار سال گذشته در یکی از قسمت های فصل سوم به بررسی این خودرو پرداخت و حال با توجه به اطلاعات همان برنامه و شتابگیری انجام شده در زمان تست و بررسی چری تیگو ۷ در استان مازنداران، دوباره عدد به دست آمده آن را یادآوری می کند. با توجه به درخواست مخاطبان در خصوص تکمیل جدول اطلاعات شتاب خودروها، در هفته های گذشته اطلاعات به دست آمده از قسمت های فصول اسب بخار سعی در تکمیل جدول داریم.
تیگو ۷ به عنوان یک کراس اوور چینی به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو و گیربکس ۶ سرعته دو کلاچه مجهز است که توان آن به چرخ های جلو می رسد. این خودرو به خاطر سطح امکانات خود توانسته در بازار به نسبت خوب ظاهر شود و از طرفی نظر مالکان را به سمت خود بکشاند. امکاناتی نظیر شش کیسه هوا، سقف پانارومیک، دوربین ۳۶۰ درجه، گرمکن صندلی های جلو، استارت دکمه ای، سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک، کروزکنترل و… از در چری تیگو ۷ دیده می شود.

#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #چری #چری_تیگو۷ #تیگو۷ #صفرتاصد #۰تا۱۰۰ #مدیران_خودرو
#asbebokhar #modiran_khodro #acceleration #chery_tiggo7 #tiggo7 #chery #0to60mph
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
سبوی عشق...!!!: این عکس را گذاشتم تا بعضی حرفها را به واسطه این عکس بزنم. اینجا عراقه شهر سامرا و ...
Media Removed
سبوی عشق...!!!: این عکس را گذاشتم تا بعضی حرفها را به واسطه این عکس بزنم. اینجا عراقه شهر سامرا و این عکس روی پشت بام حرم امامین عسگرییین(ع) گرفته شده اون عقب برج معروف سامرا رو میبینید. چیزی که هر وقت این عکس را میبینم نا خداگاه یادم میاورد این است که وقتی کسی لب آب باشد از تشنگی خبر ندارد و منظور ... سبوی عشق...!!!:
این عکس را گذاشتم تا بعضی حرفها را به واسطه این عکس بزنم.
اینجا عراقه شهر سامرا و این عکس روی پشت بام حرم امامین عسگرییین(ع) گرفته شده اون عقب برج معروف سامرا رو میبینید.
چیزی که هر وقت این عکس را میبینم نا خداگاه یادم میاورد این است که وقتی کسی لب آب باشد از تشنگی خبر ندارد و منظور من از نعمتی که همه ما ازش به وفور بهره مندیم و قدر نعمت به این بزرگی را نمیدانیم اینه که در کشوری که بیشترین مرز را با ما داره هرگاه مردمش می آیند بیرون از خانه شاید به برگشتشون امیدوار نباشن.
امنیت موضوعی هستش که در همسایگی ما نیست ولی در کشور ما موضوع عادی هست به طوری که مردم ما البته بعضی از مردم کاملا با آن بیگانه هستند چون قدرش را نمیدانند.هیچ نوع امنیت الکی به دست نمی آید مگر اینکه کسانی باشند که آن را برای ما تامین کنند حالا با هر وسیله ای که مانده.
سپاه , ارتش , نیروی انتظامی ,بسیج و البته نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور شبانه روز زحمت میکشند تا من و شما راحت و آسوده زندگی کنیم و لااقل از باب امنیت خیالی راحت و آرامشی همیشگی داشته باشیم.
اما این امنیت را علاوه بر نیروهایی که نامبرده شد از یه عده خاص دیگر هم داریم و بدون آنکه حتی خیلی از ما بدانیم و قبول داشته باشیم همگی مدیونشان هستیم و آنها کسانی هستن که اینروزها خیلی اسمشان را میشنویم (مدافعان حرم)
آری مدافعان حرم کسانی هستند که ما نمیشناسیم ولی هستند و به دفاع از دین و جان و مال و ناموس ما و مشغولند.
جالب است به دفاع از مظلوم مشغولند ولی خودشان از همه مظلوم ترند کسانی که به نا حق فحش و تهمت خوردن شده نان شبشان اما باز هم بدون خستگی به کارشان مشغولند.
برادران و خواهران عزیز اگر امروز از امنیت این کشور احساس رضایت و آرامش میکنید بدانید که مدیون کسانی هستیم که داخل و خارج از کشور برای حفظ امنیت ما شبانه روز در تلاشند بدون حتی کوچکترین چشمداشتی که به ولله پاداش زحمات این بزرگواران را نمیشود با بهای مادی پرداخت کرد و باید به نیتشان که عهد با سالار شهیدان است مانیز اجرشان را به ارباب بی کفنشان واگذار کنیم.
و در آخر خطاب به همه باید بگویم که قدر امنیت کشور و کسانی که برای حفظ این امنیت تلاش میکنند بدانیم و عراق و سوریه بهترین شرایط را برای عبرت من و شما دارند و کسی که این کشور ها را از نزدیک دیده باشد میفهمد که نعمت امنیت چقدر بزرگ است و ما از این نعمت به چه اندازه برخورداریم.
دم همه نیروهای نظامی و امنیتی گرم و اجر مدافعان حرم با سید الشهدا(ع)
یا علی مدد
Read more
نقاشی جدیدم خیلی با عشق کشیدمش در حالی که آهنگ پویا بیاتی که تو دورهمی خوند و گوش میدادم خوبه؟ منبع ...
Media Removed
نقاشی جدیدم خیلی با عشق کشیدمش در حالی که آهنگ پویا بیاتی که تو دورهمی خوند و گوش میدادم خوبه؟ منبع نقاشی : صفحه @lili.bestarand #آبرنگ_آقامیری #نقاشی_آبرنگ #نقاشی_من من همچنان سوار بر کشتی روزگار در اقیانوس عشق می رانم آن قدر غرق ابهام عشقم که هر چه از اقیانوس می نوشم معنی عشق را نمی ... نقاشی جدیدم
خیلی با عشق کشیدمش در حالی که آهنگ پویا بیاتی که تو دورهمی خوند و گوش میدادم
خوبه؟
منبع نقاشی : صفحه @lili.bestarand
#آبرنگ_آقامیری #نقاشی_آبرنگ #نقاشی_من ❤❤❤❤❤❤ من همچنان سوار بر کشتی روزگار در اقیانوس عشق می رانم آن قدر غرق ابهام عشقم که هر چه از اقیانوس می نوشم معنی عشق را نمی یابم.شب مرا به دست روز می سپارد و من هیچ از عشق نیافته ام.من حتی قطره ای از عشق را درک نکرده ام.شاید اگر همسفر ماهیان اقیانوس عشق شوم بتوانم آن را بفهمم.هر برق پولک ماهی می تواند جرعه ای از عشق را نشانم دهد.حالا من غرق در اقیانوسم.نبض من با نبض خیس اقیانوس هم صدا شده و حالا عشق را به راحتی جان سپردن به برق یک پولک ماهی حس می کنم.آری بهای عشق تنها غرق شدن است. . .

http://mylove-a1392.blogfa.com/
Read more
. 9 مهر 1300 سالروز شهادت #اولین_خلبان_ایران است. وی متولد تبریز و اهل روستای ایری(جلفا) میباشد. ...
Media Removed
. 9 مهر 1300 سالروز شهادت #اولین_خلبان_ایران است. وی متولد تبریز و اهل روستای ایری(جلفا) میباشد. پدرانش پس از عهدنامه گلستان زیر بار رعیت خارجی نرفتند و از منطقه قفقاز راه وطن را در پیش گرفتند. پس از جنگ جهانی اول به هوانوردی در کشور آلمان پرداخت سپس وارد تهران شد و با سمت ریاست ژاندارمری خراسان ... .
9 مهر 1300 سالروز شهادت #اولین_خلبان_ایران است.
وی متولد تبریز و اهل روستای ایری(جلفا) میباشد. پدرانش پس از عهدنامه گلستان زیر بار رعیت خارجی نرفتند و از منطقه قفقاز راه وطن را در پیش گرفتند.
پس از جنگ جهانی اول به هوانوردی در کشور آلمان پرداخت سپس وارد تهران شد و با سمت ریاست ژاندارمری خراسان راهی آن دیار شد.
کاهش بهای نان و گوشت،پرداخت مواجب عقب افتاده نظامیان،وصول بدهی های مالیاتی و رسیدگی به سواستفاده های متولیان آستان قدس،از جلمه اقداماتش در طول دوره کوتاه ریاست یک ساله وی قبل از شهادتش بود.
او به اتهام سرپیچی از حکومت مرکزی،شورشی لقب گرفت و در حالی که میتوانست از ایران خارج شود،ماند،جنگید و در 30 سالگی کشته شد.
خانم کنایر همسر آموزگار وی در آلمان از او به عنوان نجیب ترین ایرانی یاد کرده و مینویسد:خوشبخت هستم که دست تقدیر مرا به شناختن این مرد بزرگ راهنمایی کرد،سرتاپا اصیل زاده بود،همیشه متواضع و از جمله دلیران بود.در عمر خود آدمی بدین درجه شکسته نفس ندیده ام.رفتارش در کوچه آرام و همیشه متفکرانه بود.
#عارف_قزوینی شاعر ملی پس از شهادت وی روحیه اش را از دست داد و راه صحرا را در پیش گرفت و گفت:
کسم به شهر نبیند شدم بیابانی/ز غصه کلنل وز غم خیابانی
.
.
.
مرا اگر بکشند قطرات خونم کلمه ایران را ترسیم خواهد کرد و اگر بسوزانند خاکسترم نام وطن را تشکیل خواهد داد...
#کلنل_محمد_تقی_خان_پسیان
1270-1300 خورشیدی (30 سال)
Read more
شاید باید تمام سال عکس‌های پروفایل‌هایمان را در تلگرام، اینستا، تویتر و ... مشکی کنیم و گه‌گداری ...
Media Removed
شاید باید تمام سال عکس‌های پروفایل‌هایمان را در تلگرام، اینستا، تویتر و ... مشکی کنیم و گه‌گداری عکس گلی یا خودمان را به مناسبت عیدی چیزی برگردانیم. البته باز اگر داغ‌های روزگار بگذارد. روزها می‌گذرد هر روزمان به‌جای این‌که بهتر باشد بدتر می‌شود. چشممان به دسته‎گلی جدیدتر آب می‌خورد. یک ... شاید باید تمام سال عکس‌های پروفایل‌هایمان را در تلگرام، اینستا، تویتر و ... مشکی کنیم و گه‌گداری عکس گلی یا خودمان را به مناسبت عیدی چیزی برگردانیم. البته باز اگر داغ‌های روزگار بگذارد.

روزها می‌گذرد هر روزمان به‌جای این‌که بهتر باشد بدتر می‌شود. چشممان به دسته‎گلی جدیدتر آب می‌خورد.

یک روز باید برای سربازان خاکی از دست رفته‌ی داخل اتوبوس غمدار باشیم، روز دیگر 13 دسته‌ی گلمان را زیر هزارتن آوار و آتش که روزی نماد اقتصاد نوین ایران بود گم می‌کنیم. باز خوب است که نشانی از خودشان باقی گذاشته‌اند! روز بعد زمین می‌لرزد لرزشی نه به اندازه‌ی ژاپن و مکزیک. کودک و جوان و پیر زیر هزاران آجر باقی‌می‌مانند و خواهند ماند، و زنان و مردانی که روحشان از میان ذره‌های خاک پر می‌کشند. روز دیگر نیامده به‌جای این‌که صدای سوت کشتی آسمان اسکله و بندرگاه را از حضور خود مطلع کند باید دست به دامان غواصان باشیم که بعد از آتش و آب شاید اندک نشانی برایمان از 32 فرشته، روی شن‌های رقصان دریا بیاورند.
اقوام هر کجا باران و برف می‌آید جشن سال پر برکت می‌گیرند شاکر الطاف خدا، ولی ما باید در قرن 21 منتظر باشیم که خدای ناکرده سیلی نیاید، که آن روز باید دست به مقایسه برداریم که تعداد کشته‌های‌مان از فلان کشور کمتر است. آنجا طوفان کاترینا می‌آید اینجا باد و باران کشته می‌گیرد.

راستی یادم رفت بگویم که عزیز معدنکار اگر زیر سقف آسمان هم که راه رفتی کلاهت برسرت باشد تا از آوارهای روزگار و گرانی در امان باشی. بهای جان اینجا کم است! تو در هزارتوی معدنی ما کاری به‌جز دعا کردن از دست‌هایمان برنمی‌آید.
این نوشته را برای سانچی نوشتم. نوشته بودم روز دیگری هواپیمایی به‌جای این‌که دل آسمان‌ها را بشکافد دل خاک را می‌شکافد. شاید باورم نمی‌شد که امروز کوه دنا آرامگاه عزیزانمان باشد.

که ای کاش که ای کاش نمی نوشتم. که ای کاش قلم در دستانم می‌شکست، دستم از حرکت باز می‌ایستاد. ای کاش می‌مردم.

شاید باید دست به دامان مسئولان شبکه‌های اجتماعی بشویم تا یک فضای غمدار و سیاه مخصوص ما درست کنند، که یادمان باشد به فردا نرسیده غمی دیگر در راه است.

فقط به مرهم گذشت زمان و فراموشی زنده‌ایم. موی سفید می‌کنیم و اشک می‌ریزیم. تا غم بعدی.
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> سونامی فقر و فحشا و ویرانی در راه ایران ✍️ اردشیر ثابت <span class="emoji emoji1f538"></span>این روزها اخبار مربوط به سقوط آزاد ارزش پول ...
Media Removed
سونامی فقر و فحشا و ویرانی در راه ایران ✍️ اردشیر ثابت این روزها اخبار مربوط به سقوط آزاد ارزش پول ملی و گرانی ارز را ایرانیان با اندکی نگرانی آمیخته به طنز و شوخی از شبکه های اجتماعی همچون تلگرام دنبال میکنند اما اگر مردم بدانند چه موج ویرانگری از فقر بزودی کشور را در خواهد نوردید شاید به این موضوع ... 🔴 سونامی فقر و فحشا و ویرانی در راه ایران ✍️ اردشیر ثابت 🔸این روزها اخبار مربوط به سقوط آزاد ارزش پول ملی و گرانی ارز را ایرانیان با اندکی نگرانی آمیخته به طنز و شوخی از شبکه های اجتماعی همچون تلگرام دنبال میکنند اما اگر مردم بدانند چه موج ویرانگری از فقر بزودی کشور را در خواهد نوردید شاید به این موضوع هرگز به دیده شوخی ننگرند.
هنگامیکه نماینده مردم کرمان از خروج ۳۰میلیارددلار ارز از کشور توسط آقازادگان در۶ماهه گذشته خبرداد کمتر کسی ژرفای این فاجعه را دریافت و فهمید موجودی ارزی کشور صفر است و رییس جمهور به مردم درباره موجودی ارزی دولت دروغ های جبران ناپذیری میگوید.
🔸واقعیت این است که مدیریت ناشایسته کشوردراین ۴دهه ایران را در بیشینه موارد به کشوری وارد کننده تبدیل کرده است و حکومت وارون شعارهای استقلال طلبانه ای که سر میدهد ایران رابه یک کشور وارد کننده و وابسته به خارجیان تبدیل کرده است .
گمان نمی رود هیچ کالایی درایران باشد که به گونه ای بدون وابستگی به خارج بدست مصرف کننده ایرانی برسد
حتی محصولات کشاورزی مان نیز به واردات کودخارجی وابسته است
بیش از ۹۰درصدآنچه اکنون شمادر پیرامون خود میبینید وجودآن به گونه ای به واردات ازخارج وابسته است. 🔸از نخ پیراهنی که تن شماست تا لوازم برقی و گوشی موبایلی که اکنون درآن این متن رامیخوانیدبه واردات و نرخ ارز وابسته است ، بنابراین با توجه به درآمدریالی و سطح ثابت حقوق های مردم بزودی شاهد کاهش شدید قدرت خریدمردم و در نتیجه موج کوبنده فقردرسطح کشور خواهیم بود. 🔸ازسوی دیگردولت بیش ازاین نمیتواند قیمت بنزین را که اکنون لیتری تنها ۲۰ سنت یعنی یک پنجم قیمت یک دلار است را دراین سطح حفظ کند بنابراین درآینده بی تردید نگرنده افزایش بهای بنزین ودیگرفرآورده های سوختی و سهمیه بندی آن ها نیزخواهیم بود که پیرو آن قیمت حمل و نقل نیزافزایش خواهد یافت دولت برای جبران کسری بودجه مالیات ها و تعرفه هارا بشدت بالا خواهدبرد هزینه های پزشکی به سبب وابسته بودن کالاهای پزشکی مانند انواع داروها و پروتزها به واردات ، سرسام آور افزایش خواهد یافت و سبب ورشکستگی بیمه ها و فقرشدیدمردم خواهدشد پروژه های عمرانی به کل تعطیل و صدها هزار مهندس و کارگر بیکار خواهند شد. 🔸مراکز خرید بزرگی که نابخردانه زیرنام مگامال ها و سنترها توسط آقازاده ها ساخته شدند و فرهنگ واردات رابه گونه ای وحشتناک زیرنام بِرند رشد دادند ورشکست خواهند شد زیرااجاره کنندگان مغازه ها دیگر نخواهند توانست اجاره مالکان راپرداخت کنند. 🔸قیمت مواد خوراکی و کشاورزی که بعلت خشکسالی و نا
Read more
عباسی  واحد پول قدیمی ایران بود که برابر با ۲۰۰دینار بود. این نام منسوب به شاه عباس صفوی است. سکه‌های عصر صفوی از طلا، نقره و مس بود. سکه‌های زمان شاه عباس عباسی نامیده می‌شد. این سکه‌ها نخست از جنس نقره بود. هر پنجاه‌عباسی را یک تومان می‌گفتند، که ده‌هزار دینار قیمت داشت. ... عباسی  واحد پول قدیمی ایران بود که برابر با ۲۰۰دینار بود. این نام منسوب به شاه عباس صفوی است.

سکه‌های عصر صفوی از طلا، نقره و مس بود. سکه‌های زمان شاه عباس عباسی نامیده می‌شد. این سکه‌ها نخست از جنس نقره بود. هر پنجاه‌عباسی را یک تومان می‌گفتند، که ده‌هزار دینار قیمت داشت. در این دوره سکهٔ طلا وجود نداشت. فقط سکه‌های طلا را که شاهنشاه نام داشت، هنگام جلوس شاه بر تخت پادشاهی و در جشن نوروزضرب می‌کردند. این سکه‌ها در میان مردم رواج نداشت و آن را "اَشرافی" یا "اشرفی" نیز می‌گفتند. علت این نام‌گذاری بهای زیادِ آن‌ها بود

به بهانه افزایش نرخ دلار و نگرانی ایجاد شده....و بخشی از شهر قصهء جناب مفید
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f538"></span>بعد از خروج آمریکا از برجام مسئولان سیاست خارجه ایران سعی داشته‌اند تا برجام را به شکل اروپایی ...
Media Removed
بعد از خروج آمریکا از برجام مسئولان سیاست خارجه ایران سعی داشته‌اند تا برجام را به شکل اروپایی ادامه دهند و مذاکرات متعددی نیز با اروپایی ها برای ادامه برجام داشتند، تا بتوانند نفت را به این کشورها بفروشند. آنها اعلام کرده‌اند ایران روزانه یک میلیون بشکه نفتش را به روسیه بفروشد و این کشور نفت ...
🔴🔸بعد از خروج آمریکا از برجام مسئولان سیاست خارجه ایران سعی داشته‌اند تا برجام را به شکل اروپایی ادامه دهند و مذاکرات متعددی نیز با اروپایی ها برای ادامه برجام داشتند، تا بتوانند نفت را به این کشورها بفروشند. آنها اعلام کرده‌اند ایران روزانه یک میلیون بشکه نفتش را به روسیه بفروشد و این کشور نفت ایران را عرضه کند و یا به جای ان نفت خود را صادر کند.

🔴🔸دو سال پیش یعنی زمانی که برجام موجودیت داشت، ایران و روسیه توافق می‌کنند که براساس یک قرار داد بلند مدت نفت ایران به روسیه صادر شود که در ازای صادرات روزانه ۱۰۰ هزار بشکه‌ای نفت ایران به روسیه ۵۰ درصد بهای این نفت به صورت کالا و ۵۰ درصد به صورت نقد و با ارز یورو دریافت شود که تاکنون چندین محموله نفت ایران به این کشور نیز صادر شده است.

🔴🔸جالب است که پیش از آنکه این توافق به صورت قرارداد تنظیم شود، ایران و روسیه در دوران تحریم‌های سال ۹۰ و ۹۱ نیز این کار را بدون داشتن قرارداد انجام داده بودند، به طوری که روسیه بخشی از نفت ایران را خریداری کرده و آن را به عنوان نفت خودش صادر می‌کرد.

🔴🔸بنابراین اروپایی‌ها حق تصمیم گیری در مورد این سیاست قدیمی و راه بردی ایران ندارند و اگر پیشنهاد مشخصی در مورد خرید نفت از ایران دارند، باید ارائه کنند.#خبرگزاری_فارس ⁦🇮🇷⁩
Read more
. شتاب تویوتا پرادو J150 . در این قسمت از برنامه شتاب، به سراغ شتاب تویوتا پرادو J150 مدل ۲۰۱۰ رفته ایم. نسل چهارم تویوتا پرادو با مدل های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ وارد بازار ایران شده است. این خودرو که در نسخه های ۴ سیلندر و ۶ سیلندر در بازار موجود است، مدل های دو درب و چهار درب دارد. همچنین مشتریان می توانند ... .
شتاب تویوتا پرادو J150
.
در این قسمت از برنامه شتاب، به سراغ شتاب تویوتا پرادو J150 مدل ۲۰۱۰ رفته ایم.
نسل چهارم تویوتا پرادو با مدل های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ وارد بازار ایران شده است. این خودرو که در نسخه های ۴ سیلندر و ۶ سیلندر در بازار موجود است، مدل های دو درب و چهار درب دارد. همچنین مشتریان می توانند با توجه به سفارش های مختلف، امکانات متفاوتی را در تویوتا پرادو نسل چهارم ببینند. این خودرو به پیشرانه ۴ لیتری ۶ سیلندر ۲۷۱ تا ۲۸۶ اسب بخار مجهز است و در نسخه های موجود بازار ایران، یک جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک توان موتور را به چرخ های جلو و عقب منتقل می کند. در نظر داشته باشید که نسخه های فیس لیفت پرادو به جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته نیز مجهز شده اند.
محبوبیت و معروف شدن تویوتا پرادو در بازار ایران به نسل سوم آن یا همان J120 بر می گردد. فروش خوب پرادوهای وارداتی سری اول با مدل های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ باعث شد که نسل جدید آن، یعنی پرادو J150 هم بتواند در نمونه های مختلف برای بازار ایران مناسب باشد.
روزی قیمت نسخه های صفر کیلومتر فول آپشن تویوتا پرادو ۲۰۱۰ حدود ۸۴ تا ۹۲ میلیون تومان بود. اما امروز نمونه های سالم همان خودرو را با بهای ۶۰۰ تا ۹۵۰ میلیون تومان معامله می کنند.
در بسیاری از بازارها تویوتا پرادو نام لندکروزر پرادو را یدک می کشد. البته که در معرقی های رسمی کمپانی تویوتا، نام پرادو با لندکروزر همراه بوده است.
تویوتا پرادو ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ که در بازار ایران به صورت رایج موجود است، از نظر قابلیت های آفرود، زاویه های ورود و خروج، امکانات ایمنی و رفاهی، فناوری های مخصوص خودروهای شاسی مستقل و… در سطح بالایی قرار دارد و به عنوان یکی از اصلی ترین الگوهای ساخت خودرو SUV برای چینی ها و کره ای ها به حساب می آید.
.
#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #شتاب #تویوتا #صفرتاصد #۰تا۱۰۰ #تویوتا_پرادو #پرادو
#asbebokhar #acceleration #toyota #toyota_prado #prado
#0to100kph .
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
اعوذبالله من الشیطان العین الرجیم به یاد یک ملت شهید بهشتی در کلام حاج همت : . « خاطرتان هست شهید بهشتی ...
Media Removed
اعوذبالله من الشیطان العین الرجیم به یاد یک ملت شهید بهشتی در کلام حاج همت : . « خاطرتان هست شهید بهشتی چه می گفت ؟ . او می گفت : بهشت را به بهاء می دهند به بهانه ندهند . تکرار چنان صحنه هایی در جنگ بهایی دارد، بهای آن چیست ؟ خدا از ما صبر و استقامت می خو اعوذبالله من الشیطان العین الرجیم به یاد یک ملت شهید بهشتی در کلام حاج همت : . « خاطرتان هست شهید بهشتی چه می گفت ؟ . او می گفت : بهشت را به بهاء می دهند به بهانه ندهند . تکرار چنان صحنه هایی در جنگ بهایی دارد، بهای آن چیست ؟ خدا از ما صبر و استقامت می خو
یاران ؛پای در راه نهیم که این راه رفتنی است ونه گفتنی... راه کاروان عشق از میان تاریخ می گذرد و هر کس در ...
Media Removed
یاران ؛پای در راه نهیم که این راه رفتنی است ونه گفتنی... راه کاروان عشق از میان تاریخ می گذرد و هر کس در هر زمره که می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند ، اگرچه خواندن داستان را سودی نیست اگر دل کربلایی نباشد... زندگی زیباست اما شهادت از آن زیبا تر است ، سلامت تن زیباست اما پرنده عشق تن را قفسی میبیند ... یاران ؛پای در راه نهیم که این راه رفتنی است ونه گفتنی... راه کاروان عشق از میان تاریخ می گذرد و هر کس در هر زمره که می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند ، اگرچه خواندن داستان را سودی نیست اگر دل کربلایی نباشد... زندگی زیباست اما شهادت از آن زیبا تر است ، سلامت تن زیباست اما پرنده عشق تن را قفسی میبیند که در  باغ نهاده باشند ... بعضی ها ما را سرزنش می کنند که چرا دم از کربلا می زنید و از عاشورا ؛ آنها نمیدانند که برای ما کربلا بیش از آنکه یک شهر باشد یک افق است که آن را به تعداد شهدایمان فتح کرده ایم ، نه یک بار نه دو بار ... به تعداد شهدایمان

زندگی به خون وابسته است و  پیکر تاریخ  بی خون خدا مرده ای بیش نیست و سر مبارک امام شهید بر فراز نی رمزی است میان خدا و  عشاق ؛ یعنی که این است بهای دیدار

ای شقایق های آتش گرفته ، دل خونین ما شقایقی است که داغ شهادت شما را بر خود  دارد ،آیا آن روز نیز خواهد رسید که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید ؟
سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم در سرزمین فکه گرامیباد.

#شهید_سید_مرتضی_آوینی
#فکه
Read more
. ✍قانون پناهگاه: . کوهنوردان کوه های آلپ با رسیدن به نیمه ی راه ، در استراحتگاهی در آنجا استراحت ...
Media Removed
. ✍قانون پناهگاه: . کوهنوردان کوه های آلپ با رسیدن به نیمه ی راه ، در استراحتگاهی در آنجا استراحت می کنند. آنان اگر صبح زود کوه نوردی را شروع کنند ، موقع ناهار به همان استراحتگاه می رسند. صاحب آن استراحتگاه طی سالیان متوجه شده که اتفاق جالبی رخ می دهد : وقتی کوه نوردان وارد استراحتگاه می شوند و ... .
✍قانون پناهگاه:
.
کوهنوردان کوه های آلپ با رسیدن به نیمه ی راه ، در استراحتگاهی در آنجا استراحت می کنند.
آنان اگر صبح زود کوه نوردی را شروع کنند ، موقع ناهار به همان استراحتگاه می رسند.
صاحب آن استراحتگاه طی سالیان متوجه شده که اتفاق جالبی رخ می دهد : وقتی کوه نوردان وارد استراحتگاه می شوند و گرمای آتش را حس می کنند و بوی غذا به مشامشان می رسد ، برخی از آنان وسوسه می شوند و به همراهان خود می گویند: " می دانی فکر کنم بهتر است همین جا منتظر بمانم و شما به قله بروید و برگردید. وقتی برگشتید با هم پایین می رویم."
وقتی کنار آتش می نشینند و آواز می خوانند ، جرقه ای از خشنودی آنان را فرا می گیرد.
در همین هنگام بقیه ی گروه لباس هایشان را می پوشند و مسیر خود را به سوی قله ادامه می دهند.
در ساعت بعد فضای شادی بخشی کنار آتش وجود دارد و اوقات خوبی را در مامن آرام خانه کوچک سپری می کنند. اما حدودا سه ساعت بعد ، آرام می شوند و به سمت پنجره می روند و به بالای کوه می نگرند و در سکوت به دوستانشان که در حال بالا رفتن از قله هستند ، نگاه می کنند.
جوّ موجود در استراحتگاه از شادی و لذت به سکوت مرگبار و غم انگیز مراسم تشییع جنازه تبدیل می شود.
متوجه می شوند که دوستانشان بهای رسیدن به قله را پرداخته اند.
⁉️چه اتفاقی افتاد؟
🔶 راحتی موقت پناهگاه باعث از دست دادن باور آنها به هدفشان شد. ⚠️این ، برای هر یک از ما نیز ممکن است اتفاق بیفتد.
آیا در زندگی ما پناهگاه هایی وجود دارد که مانع رسیدن به قله و از دست دادن هدفمان شود؟
زندگی از دو قسمت تشکیل شده است: قله ها و پناهگاه ها.
در پناهگاه امنیت و آسایش وجود دارد ، خطری جان شما را تهدید نمی کند ، اما برای تجربه ناب زندگی و صعود کردن و قرار گرفتن در اوج ، باید با چالش قله رو به رو شد و بر آن غلبه کرد.
.
▶️ @Man_Mitunm
.
برای دوستان خود به اشتراک بذارید
Read more
. ارز: پول خارجی که در مملکت خرید و فروش شود یا به دلایلی خرید و فروش آن ممنوع شود، گاهی به جای عرض هم ...
Media Removed
. ارز: پول خارجی که در مملکت خرید و فروش شود یا به دلایلی خرید و فروش آن ممنوع شود، گاهی به جای عرض هم به کار می‌رود به معنای پهنا. ارز کردن: (در بعضی نسخ: عرض کردن): تبدیل پول وطنی به دلار. مثال: هر چی داری فوری ارز کن. ارز مسافرتی: متضاد طول مسافرتی. هر مسافرتی یک مسافتی دارد و یک ارزی. این همین ... .
ارز: پول خارجی که در مملکت خرید و فروش شود یا به دلایلی خرید و فروش آن ممنوع شود، گاهی به جای عرض هم به کار می‌رود به معنای پهنا.

ارز کردن: (در بعضی نسخ: عرض کردن): تبدیل پول وطنی به دلار. مثال: هر چی داری فوری ارز کن.

ارز مسافرتی: متضاد طول مسافرتی. هر مسافرتی یک مسافتی دارد و یک ارزی. این همین دومی است، موجودی تخیلی که در افسانه‌ها آمده به بهای 4200 تومان خرید و فروش می‌شده.

ارز جغرافیایی(در بعضی نسخ: عرض جغرافیایی): چیزی مشابه جبر جغرافیایی. یعنی قیمت ارز بستگی دارد به تورم و حباب‌های کشوری که در آن خرید و فروش می‌شود.
.
ارزان: جمع ارز، ارزها. مثال: این کالا ارزان است/ یعنی برای خرید این کالا باید ارز زیادی خرج کرد.

ارزن: زنی که ارز دارد. طبیعتا زن زندگی هم هست که این‌قدر دوراندیش بوده و ارز ذخیره کرده برای روز مبادا.

ارزنده: خانواده‌ای که تنها در قبال دریافت ارز دخترشان را شوهر می‌دهند. مرکب است از ارز+زن+ده.
.
ارزیدن: سلفیدن ارز، دادن ارز به کسی بابت خرید چیزی. مثال: نون و پنیر و سبزی/ تو بیش از این می‌ارزی/ یعنی برای خرید یک لقمه نان و پنیر و سبزی هم به زودی بیش از این‌ها سر کیسه را شل و ارزهایت را خرج خواهی کرد.

ارزروم: اتاق ارز، یکی از اتاق‌های منزل که به گفته‌ مسئولان مردم ارز‌های‌شان را در آنجا مخفی و نگهداری می‌کنند.

ارزاق: کسی که خانواده‌اش از نظر ارزی عاقش کنند و بگویند حتی یک دلار هم برایت به ارث نمی‌گذاریم.

ارزش: ارز او، پول‌های خارجی خریداری شده توسط وی.

ارزش افزوده: به کسی گویند که با فرصت‌طلبی در موقع مناسب هی ارز خریده و بر ذخایر ارزی خود افزوده است.

ارزیاب: یابنده‌ ارز، کسی که کف بازار می‌گردد تا ارز خریداری و ذخیره کند.
.
مشتقات و اصطلاحات:

پاس ارزی: انداختن تقصیر گرانی ارز به گردن همدیگر، دولت پاس می‌دهد به بانک مرکزی و بانک مرکزی پاس می‌دهد به عوامل خارجي و عوامل خارجي دوباره پاس می‌دهد به دولت و دولت هم ناگزیر می‌گوید طبق بررسی‌های انجام‌شده علت گرانی ارز خطاهای فردی خلبان بوده است. سفیر سوییس هم یک تک پا تشریف بیاورد وزارت خارجه.

ارز شانه: ارزی که برای واردات شانه از چین صرف می‌شود. در مثل ارز شانه به معنای ظرفیت و بضاعت است. مثال: پاها را به اندازه ارز شانه باز کنید./ یعنی غلط زیادی نکنید. همان‌قدری که ارز دارید خرج کنید.

مقطع ارزی: نوعی برش، همین الان. زمانی که در اثر گرانی ارز آدم‌ها از وسط نصف می‌شوند و جایی که نصف‌شدن از آنجا صورت می‌گیرد.

هم‌ارز: دو نفر که در خریداری ارز با هم شراکت کرده باشند.
.
بقیه در کامنت اول👇
Read more
. ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست . "در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی ...
Media Removed
. ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست . "در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی به سطح تیم اسپانیایی -بارسلونا- نزدیک شویم. نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۸ از تاکتیک دفاع در عمق برای شکست دادن بارسلونا استفاده کردیم که باعث شکنجه‌ی خودم و هواداران شد. می‌خواستم وجهه‌ی ... .
ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست
.
"در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی به سطح تیم اسپانیایی -بارسلونا- نزدیک شویم. نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۸ از تاکتیک دفاع در عمق برای شکست دادن بارسلونا استفاده کردیم که باعث شکنجه‌ی خودم و هواداران شد. می‌خواستم وجهه‌ی مثبت تری از خود نشان دهیم که این تغییر یکی از دلایل شکست ما بود."
اینها بخشی از کتاب زندگی‌نامه‌ی الکس فرگوسن افسانه ای است. شخصی که دوست داشت مانند هواداری که آخر هفته ها به ورزشگاه می‌آید از بازی تیمش لذت ببرد، هیجان زده شود، آدرنالین ترشح کند و در آخر تماشای بازی ارزش بهای پرداخت شده بابت بلیت را داشته باشد.
اما اگر سال های بعد زندگی‌نامه ای از ژوزه مورینیو به چاپ برسد احتمالا با این جملات از نیکولو ماکیاولی -سیاست مدار و فیلسوف ایتالیایی- آغاز خواهد شد: "همیشه در پی سود خویش باش. جز خویشتن هیچ کس را محترم مدار" و از همه مهم تر:"هدف وسیله را توجیه می‌کند."
به راستی مورینیو پیرو کدام ارزش هاست؟ کدام چهارچوب های اخلاقی و حرفه ای را رعایت می‌کند؟ برای رسیدن به موفقیت پا روی چه چیزهایی می‌گذارد؟
انواع و اقسام حاشیه های عجیب و غریب را از او به یاد داریم. از او که استاد جنگ های روانی است. ابایی از تحقیر، توهین و سرزنش کسی ندارد. انگشت در چشم ویلانوا می‌کند‌. با بازیکن های زیادی به مشکل خورده است. جریان ایکر کاسیاس را به خاطر داریم و از همه مهم تر با سبک خود گاهاً روح فوتبال را می‌کشد و نسبت به کسانی که به او معترض اند و او را شایسته‌ی القاب و الفاظ بزرگ نمی‌دانند، بی تفاوت است.
اما شاید حقیقت این است؛ از ورزشگاه ها برای تاریخ چیزی جز نوشته های روی اسکوربورد باقی نمی‌ماند‌. چه کسی به شیوه‌ی شما اهمیت می‌دهد وقتی سه امتیاز را در جیب خود گذاشته اید؟ چه کسی به خاطر می‌آورد که همین چند ماه قبل منچستر یونایتد، آرسنال را با ۱۴ واکنش از داوید دخه‌آ شکست داده است؟ تاریخ فراموشکار تر از این حرف هاست. بازنده ها را کنار می‌گذارد. نفرات دوم را از یاد می‌برد و ناموفق ها محکوم به عدم می‌شوند. قهرمان جام ملت های اروپای سال ۲۰۰۴ یونان است. به همین سادگی! دیگر کسی درمورد سبک آن ها صحبت نمی‌کند. آن ها بخشی از تاریخ هستند.
مورینیو برای این ماندگار شدن همه چیز را کنار می‌گذارد و همه چیز را به جان می‌خرد. سوژه‌ی اول ترول ها و کاریکاتورها قرار گرفتن، اتوبوس های منقش به تصاویر او در شهر منچستر و یا کسل کننده خوانده شدن؛ هیچ یک نه هدف را برای او کمرنگ می‌کنند و نه وسیله را تغییر می‌دهند.
Read more
<span class="emoji emoji1f6a8"></span>متن کامل پیام سرلشکر حاج قاسم سلیمانی خطاب به رهبر انقلاب بسم الله الرحمن الرحیم انّافَتَحنا ...
Media Removed
متن کامل پیام سرلشکر حاج قاسم سلیمانی خطاب به رهبر انقلاب بسم الله الرحمن الرحیم انّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینا محضر مبارک رهبر عزیز و شجاع انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی سلام علیکم شش سال قبل فتنه ای خطرناک شبیه فتنه های زمان امیرالمؤمنین (علیه السلام) ... 🚨متن کامل پیام سرلشکر حاج قاسم سلیمانی خطاب به رهبر انقلاب

بسم الله الرحمن الرحیم
انّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینا
محضر مبارک رهبر عزیز و شجاع انقلاب اسلامی
حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی
سلام علیکم
شش سال قبل فتنه ای خطرناک شبیه فتنه های زمان امیرالمؤمنین (علیه السلام) که فرصت و حلاوت درک حقیقی اسلام ناب محمدی (ص) را از مسلمانان سلب نمود این بار پیچیده و آغشته به سمّ صهیونیسم و استکبار همچون طوفانی ویرانگر، عالم اسلامی را درنوردید.
این فتنه خطرناک و مسموم با هدف آتش افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلمانان با یکدیگر، توسط دشمنان اسلام ایجاد گردید. حرکت خبیثانه ای که تحت نام "حکومت اسلامی عراق و شام" در همان ماه های اولیه موفق شد با اغفال دهها هزار جوان مسلمان دو کشور ، بسیار اثر گذار و سرنوشت ساز عالم اسلامی "عراق" و "سوریه" را دچار بحران بسیار خطرناکی کند و صد ها هزار کیلومتر مربع از اراضی این کشورها را همراه با هزاران روستا، شهر و مراکز مهم استانی به تصرف درآورد و هزاران کارگاه و کارخانه و زیرساخت های مهم این کشور ها از جمله، راهها، پل ها، پالایشگاهها، چاهها و خطوط نفت و گاز و نیروگاه های برق و موارد دیگری از این نوع را تخریب نمودند و شهرهای مهمی همراه با آثار گران بهای تاریخی و تمدن ملی آنها را  با بمب گذاری از بین برده و یا سوزاندند.
اگر چه آمار خسارت های وارده قابل احصاء نیست اما بررسی های اولیه حاکی از پانصد میلیارد دلار می باشد.
در این حادثه، جنایات بسیار دردناکی که غیر قابل نمایش است رخ داد؛ از جمله: سربریدن کودکان یا پوست کندن زنده زنده مردان در مقابل خانواده های خود، به اسارت گرفتن دختران و زن های بی گناه و تجاوز به آنان، سوزاندن زنده زنده افراد و ذبح دسته جمعی صدها جوان.
مردم مسلمان این کشورها متحیر از این طوفان مسموم, بخشی گرفتار خنجرهای برنده جنایتکاران تکفیری گردیدند و میلیون ها نفر دیگر خانه و کاشانه خود را رها کرده و آواره شهرها و کشورهای دیگر شدند.
در این فتنه سیاه، هزاران مسجد و مراکز مقدس مسلمانان تخریب و یا ویران گردید و بعضاً مسجد را به همراه امام جماعت و نماز گزاران آن با هم منفجر نمودند.
بیش از شش هزار جوان فریب خورده به نام دفاع از اسلام به صورت انتحاری با خودروهای پر از مواد منفجره خود را در میادین، مساجد، مدارس، حتی بیمارستانها و مراکز عمومی مسلمان ها منفجر کردند؛ که در نتیجه این اعمال جنایتکارانه ده ها هزار مرد، زن و کودک بی گناه به شهادت رسیدند.
ادامه در کامنت
Read more
آیت الله العظمی آقا سید حسین بروجردی طباطبایی رحمه الله علیه....پس از نه سال اقامت در نجف به بروجرد ...
Media Removed
آیت الله العظمی آقا سید حسین بروجردی طباطبایی رحمه الله علیه....پس از نه سال اقامت در نجف به بروجرد بازگشت و چون خواست به نجف برگردد خبر ارتحال استاد گران قدرش آخوند خراسانی او را منصرف ساخت و بساط تدریس و ارشاد مردم را در بروجرد گسترد..به درس بسیار اهمیت می داد به طوری که تا یک هفته پیش از رحلت درس ایشان ... آیت الله العظمی آقا سید حسین بروجردی طباطبایی رحمه الله علیه....پس از نه سال اقامت در نجف به بروجرد بازگشت و چون خواست به نجف برگردد خبر ارتحال استاد گران قدرش آخوند خراسانی او را منصرف ساخت و بساط تدریس و ارشاد مردم را در بروجرد گسترد..به درس بسیار اهمیت می داد به طوری که تا یک هفته پیش از رحلت درس ایشان ادامه داشت معنویت و تاییدات الهی همواره همراه این فقیه فرزانه بود نقل است که سید برای شخصی که تازه وارد قم شده بود شهریه فرستاد آن شخص نپذیرفت و گفت زمینی در شمال دارم درآمد آن برایم کافی است چندی بعد خشکسالی زمینش را در بر گرفت میزان بدهی اش بالا رفت لاجرم اقدام به فروش فرش های خانه کرد اما بهای آن قرضش را ادا نمی کرد سرگردان و مردد مانده بود که خادم استاد پاکتی را به وی رسانید پاکت حاوی چکی بود که مبلغ آن درست به اندازه قرضش بود حال آنکه این شخص می گفت جز من و خدا هیچ کس از میزان بدهی ام آگاه نبود..در زمان مرجعیت ایشان بیش از هزار مسجد مدرسه بیمارستان و کتابخانه در ایران عراق لبنان افریقا و اروپا بنا شد روزهای آخر عمرشان اندوهگین به نظر می رسیدند علت را پرسیدند عرضه داشتند عمر ما گذشت و نتوانستیم چیزی برای آخرت بفرستیم....صلوات به روحش..
Read more
نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) نیز از سامانه‎های پدافند هوایی توپخانه‎ای و موشک‎های ...
Media Removed
نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) نیز از سامانه‎های پدافند هوایی توپخانه‎ای و موشک‎های دوش‎پرتاب در سازمان رزم خود بهره می‎برد و با برخورداری از تجربه گران‎بهای 8 سال دفاع مقدس و استفاده از فناوری‎های جدید، اقدام به روزآمدسازی این سامانه‎ها و در عین حال افزایش قابلیت‎های راهکنشی ... نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) نیز از سامانه‎های پدافند هوایی توپخانه‎ای و موشک‎های دوش‎پرتاب در سازمان رزم خود بهره می‎برد و با برخورداری از تجربه گران‎بهای 8 سال دفاع مقدس و استفاده از فناوری‎های جدید، اقدام به روزآمدسازی این سامانه‎ها و در عین حال افزایش قابلیت‎های راهکنشی (تاکتیکی) آنها کرده است.
اصلی‎ترین سلاح توپخانه‎ای این نیرو توپ 23 میلیمتری دو لوله به نام ZU-23-2 است. این توپ در شوروی سابق طراحی، تولید و به کشورهای بسیاری صادر و در برخی از آنها تولید شد. ایران نیز پس از انقلاب به جمع سازندگان این سلاح پیوست و سامانه‎های توپخانه‎ای مختلفی را از آن توسعه داد.
توپ پدافند هوایی 23 میلیمتری 2 لوله

ساخت نمونه تک لوله برای کاربردهای دریایی، ساخت نمونه‎های 6 لوله و 8 لوله، افزودن قابلیت‎های کنترل خودکار و در آخرین فعالیت اعلام شده ساخت نمونه سه لوله چرخان (گتلینگ) از جمله کارهای ایران روی این توپ پدافند هوایی است. نوع دو لوله این سلاح 950 کیلوگرمی دارای نواخت تیر بیش از 400 گلوله در دقیقه و برد گلوله‎های آن در حدود 2 تا 2.5 کیلومتر و سرعت خروج آنها از لوله توپ 960 متر بر ثانیه است.
لازم به ذکر است که امروزه هم با وجود ساخته شدن پیشرفته‎ترین سامانه‎های موشکی، سامانه‎های توپخانه‎ای به دلایل مختلف همچنان جای خود را در مجموعه‎های پدافند هوایی حفظ کرده اند. از جمله مهم‎ترین امکان، کارکرد این سلاح‎ها تا نزدیک‎ترین فاصله از آنها است در واقع سلاح‎های توپخانه‎ای از زمان رسیدن هدف به برد مؤثر خود تا زمان عبور هدف از روی آنها می‎توانند با آن درگیر شوند.
در نتیجه این سلاح‎ها برای بردهای کمتر از چهار کیلومتر در برابر اهدافی با زوایای عرضی پایین و شتاب کم بسیار مؤثرند و در بردهای کمتر از یک کیلومتر می‎توانند کاملاً کشنده باشند. در واقع نزدیک‎ترین حلقه دفاعی مستقر در اطراف هدف، سامانه‎های کوتاه برد توپخانه‎ای هستند.
شاید در وهله اول به نظر برسد به علت محدودیت برد، سامانه‎های توپخانه‎ای ابزاری بیهوده باشند. 
با این وجود، بسیاری از موشک‎های هدایت شونده دارای یک کمینه برد هستند که در آن محدوده به علت تأخیر زمان مسلح شدن فیوز و نیاز به رسیدن موشک به سرعت کافی برای ایجاد شدن نیروهای آیرودینامیکی روی سطوح و در نتیجه امکان کنترل آیرودینامیکی، غیر مؤثر هستند. 
موشک‎های سطح به هوا همچنین در برابر اهدافی که در ارتفاع پایین پرواز می‎کنند تا حدی دچار مشکل هستند. در این موقعیت، توپ‎های ضد هوایی این فضای خالی را که موشک در آن مؤثر نیست می‎توانند پر کنند.

#jangavaran_ir
Read more
. گروه مستند اسب بخار در اسفند سال ۱۳۹۶، نظرسنجی خودرویی را با ۲۰ بخش ترتیب داد تا مخاطبان بتوانند ...
Media Removed
. گروه مستند اسب بخار در اسفند سال ۱۳۹۶، نظرسنجی خودرویی را با ۲۰ بخش ترتیب داد تا مخاطبان بتوانند با توجه به الگوهای مختلف محبوبترین خودرو را از نگاه خود انتخاب کنند. مبنا این نظرسنجی قابلیت خرید خودرو در سال گذشته بود و باید مشتریان می توانستند حداقل برای خودروهای معرفی شده مرحله ثبت نام را ... .
گروه مستند اسب بخار در اسفند سال ۱۳۹۶، نظرسنجی خودرویی را با ۲۰ بخش ترتیب داد تا مخاطبان بتوانند با توجه به الگوهای مختلف محبوبترین خودرو را از نگاه خود انتخاب کنند.

مبنا این نظرسنجی قابلیت خرید خودرو در سال گذشته بود و باید مشتریان می توانستند حداقل برای خودروهای معرفی شده مرحله ثبت نام را با آگاهی از قیمت قطعی طی نمایند. این قاعده در بسیاری از رسانه های دنیا وجود دارد که معرفی و قابلیت رزرو مالکیت نیز جز معیارهای انتخاب خودرو سال قرار می گیرد.
دومین نظرسنجی عمومی محبوبترین خودرو سال اسب بخار نشان می دهد که تا حدی نسبت به دوره گذشته نگاه عموم به برخی برندها و خودروها تغییر کرده و همچنین گاهی خلاف نظر و پیش بینی کارشناسان، جامعه آماری رفتار خود را نشان داده است. در لحظه جمع بندی این نظر سنجی مجموع ۱۴۸ هزار و ۱۰۸ رای برای ۲۰ بخش جمع آوری شد. با توجه به شرایط شرکت در نظرسنجی، احتمال استفاده از چند IP برای افراد مقدور است. اما این اتفاق برای تمام افراد برابر بوده و لذا شرایط برای شرکت کنندگان نظرسنجی طبق عرف دنیای وب ثابت فرض شده است.
.
۲۰- محبوبترین کراس اوورها در رده قیمتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان

در این رده قیمتی پیش از تغییر بهای رسمی تیگوان و اعلام قیمت ۳۲۰ میلیون تومانی برای این کراس اوور از جانب ماموت خودرو، طبق نظر مخاطبان اسب بخار، دی اس۷ کراس بک با ۲۶% آرا در جایگاه اول قرار دارد. همچنین رنو کولئوس ۲۰۱۸ نیز با ۲۳ درصد آرا به مقام دوم رسیده است. جالب است که در این بخش از نظرسنجی نگاه مخاطبان اسب بخار تغییر کرده و این بار امتیاز کمتری را برای تویوتا راو۴ در نظر گرفته اند و آن را با ۲۰% آرا در جایگاه سوم قرار داده اند. اگر امتیاز نسبی فولکس واگن تیگوان در رده قیمتی قبلی را به این بخش منتقل کنیم، شاهد آن هستیم که به ترتیب تیگوان، دی اس۷ کراس بک و کولئوس مقام اول تا سوم را به دست می آورند.
.
نظر شما چیه ؟

#اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #ماشین #نظرسنجی_اسب_بخار #بهترین_خودرو_سال۹۶ #نظر_سنجی #رنو_کولئوس #تویوتا_راو۴ #دی_اس۷ #آرین_موتور #نگین_خودرو #ایرتویا
#asbebokhar #ds7 #renault_koleos #toyota_rav4 #arian_motor #irtoya #negin_khodro #best_cars_of_96
asbe-bokhar.com
______________

عکس و مطالب بیشتر رو در کانال تلگرام ببینید
لینک کانال در بیوگرافی پیج
Read more
خرید تهاتری قیر یکی از مشکلات پیش روی شهرداری است/ هر سه ماه به۴ هزارتن قیرنیاز داریم <span class="emoji emoji1f53b"></span>سرپرست شهرداری ...
Media Removed
خرید تهاتری قیر یکی از مشکلات پیش روی شهرداری است/ هر سه ماه به۴ هزارتن قیرنیاز داریم سرپرست شهرداری کرج با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: هر سه ماه به ۴ هزار تن قیر نیاز داریم اما توان خرید وجود ندارد. به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا احمدی نژاد در هفتاد و هشتمین جلسه شورا خرید ... خرید تهاتری قیر یکی از مشکلات پیش روی شهرداری است/ هر سه ماه به۴ هزارتن قیرنیاز داریم 🔻سرپرست شهرداری کرج با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: هر سه ماه به ۴ هزار تن قیر نیاز داریم اما توان خرید وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا احمدی نژاد در هفتاد و هشتمین جلسه شورا خرید تهاتری قیر را یکی از مشکلات پیش روی شهرداری عنوان کرد و افزود: با توجه به این که از ابتدا ملک تهاتری برای خرید قیر مشخص نیست و با این شرایط کسی حاضر به توافق نمی‌شود، امروز برای خرید تهاتری با مشکل روبرو هستیم.
شهردار منتخب کرج ادامه داد: البته شهرداری کرج برنامه خرید دو میلیارد تومانی را در دو پکیج یک میلیاردی در دستور کار خود قرار داده است که به زودی این موضوع عملیاتی خواهد شد.
احمدی نژاد با اشاره به ظرفیت کارخانه آسفالت شهرداری کرج یادآور شد: کارخانه آسفالت ظرفیت تولید ۲۴۰ تن آسفالت در ساعت را دارد که با روزی 10 ساعت کار این تناژ به دو هزار و ۴۰۰ می رسد.

به گفته سرپرست شهرداری کرج؛ عدم تولید این تن آسفالت به دلیل نبود قیر است نه ضعف سیستماتیک.
وی تامین منابع مالی در کنار افزایش راندمان کاری را یکی از اولویت های شهرداری برشمرد و افزود: با سازمان همیاری ها مذاکراتی انجام داده ایم تا بتوانیم برای شهرداری های شهرهای اطراف نیز توزیع آسفالت داشته باشیم تا بهای تمام شده خدمات برای شهرداری کرج به عنوان افزایشِ درآمد باشد.
نوارهای حفاری بیشترین آسیب را به آسفالت شهر می زنند  احمدی نژاد در ادامه نگهداری از آسفالت را ضروری دانست و گفت: نوارهایِ حفاری بیشترین آسیب را به آسفالت شهر وارد می کنند.
شهردار منتخب کرج افزود: با توجه به این که عملیات حفاری موجب نشستِ آسفالت و ایجاد دست انداز می شود، پیش از اجرای عملیات تراش و روکش آسفالت به ادارات اعلام می کنیم اگر حفاری دارند پیش از اجرای عملیات تراش و روکش آن را انجام دهند چرا که پس از اجرای آن تا پنج سال مجوز این کار به آن ها داده نخواهد شد.
وی با اشاره به برنامه های شهرداری کرج برای بالا بردن عمر مفید آسفالت، یادآور شد: شهرداری کرج برای بالا بردن عمر مفید آسفالت برنامه های مناسبی دارد که تولید، اجرا و نگهداری از آن محوریت این برنامه ریزی است.
احمدی نژاد در پایان گفت: بازیافت گرمِ آسفالت یکی دیگر از اقدامات شهرداری است که در آینده نزدیک این موضوع نیز محقق خواهد شد.

http://www.kamnanews.ir/news/63539/123

http://sapp.ir/karaj.sh
Read more
... مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : مرحله 1: مخالفت در زمینه عاطفی و در زندگی زناشویی این مسأله ...
Media Removed
... مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد : مرحله 1: مخالفت در زمینه عاطفی و در زندگی زناشویی این مسأله به کرات اتفاق می‌افتد زیرا تعداد تعاملات میان فردی زوجین خیلی زیادتر از انواع دیگر روابط است و به همین نسبت احتمال بروز اختلاف میان آنها بیشتر است. اگر مخالفت‌های کوچک خود را بیان نکنید و با توجه ... ...
مرگ عاطفی همسران چهار مرحله دارد :
مرحله 1: مخالفت
در زمینه عاطفی و در زندگی زناشویی این مسأله به کرات اتفاق می‌افتد زیرا تعداد تعاملات میان فردی زوجین خیلی زیادتر از انواع دیگر روابط است و به همین نسبت احتمال بروز اختلاف میان آنها بیشتر است. اگر مخالفت‌های کوچک خود را بیان نکنید و با توجه به تعداد موارد پیش آمده، از خیر مطرح کردن آنها بگذرید، این مخالفت‌های کوچک جمع شده و کم‌کم به علامت هشداردهنده بعدی یعنی رنجش و عصبانیت تبدیل می‌شود.
مرحله 2: رنجش و عصبانیت
در این مرحله شما فرد مقابل را سرزنش و ملامت می‌کنید و فرد مقابل هم عکس‌العمل نشان می‌دهد و شما را مورد حمله قرار می‌دهد. خیلی مواقع که سر موضوع کوچک و بی‌ربطی دعوای بزرگی راه می‌افتد علت آن را باید در جای دیگر و موضوع دیگری جستجو کنید. اگر رنجش و عصبانیت، مدام تکرار شود شما در مقام جلوگیری از آن، با به درون ریختن این عصبانیت و رنجش و انباشت انرژی منفی بسیار در درونتان پا به مرحله سوم می‌گذارید.
مرحله 3: عدم پذیرش و طرد
بعد از یک دعوای مفصل، در را به هم می‌کوبید و از منزل خارج می‌شوید. شما در منزل و زیر یک سقف هستید ولی به یکدیگر بی‌اعتنایی می‌کنید و یکدیگر را مورد بی‌توجهی قرار می‌دهید. در واقع طرف مقابل را هم از دیده و هم از دل بیرون می‌کنید. بیشتر جدایی‌ها و طلاق‌ها در این مرحله اتفاق می‌افتد. این دوره بحرانی ترین دوره اختلافات و در حقیقت زمان به زانو در آمدن آخرین تلاش‌های عاطفی طرفین برای بقای زندگی مشترکشان می‌باشد.
مرحله 4: سرکوب
سرکوبی نوعی احساس کرخی و بی‌حسی است. شما دیگر احساسات منفی خود را حس نمی‌کنید اما در مقابل، بهای بزرگی می‌پردازید و دیگر احساسات مثبت خود را نیز لمس و درک نخواهید کرد. آنچه این مرحله را فاجعه‌آمیز می‌کند نوع رابطه‌ای است که بین زوجین وجود دارد. به این ترتیب که همه چیز خوب و مرتب به نظر می‌رسد و طرفین به ظاهر زندگی خوبی در کنار یکدیگر دارند اما در واقع بسیاری از استعدادها و مهارت‌های عاطفی خود را فراموش کرده‌اند و به یک جسد ماشینی و متحرک تبدیل شده‌اند که زندگی محدود و بی‌طراوتی را دنبال می‌کند.
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️ ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
چشم بسته و دهان باز رضا خدادادی سردبير @reza.khoda جلد روزنامه گل موجی بزرگ را در فضای مجازی به راه ...
Media Removed
چشم بسته و دهان باز رضا خدادادی سردبير @reza.khoda جلد روزنامه گل موجی بزرگ را در فضای مجازی به راه انداخت. افزایش بی‌سابقه قیمت دلار در یک روز و رسیدن آن به مرز 6هزار تومان دستاویز گزارشی درمورد تاثیرات آن در باشگاه‌های فوتبال شد. «گل» به سبک و سیاق خودش این پرونده را با کاور و جلدی ویژه بست. تصویری ... چشم بسته و دهان باز
رضا خدادادی سردبير @reza.khoda
جلد روزنامه گل موجی بزرگ را در فضای مجازی به راه انداخت. افزایش بی‌سابقه قیمت دلار در یک روز و رسیدن آن به مرز 6هزار تومان دستاویز گزارشی درمورد تاثیرات آن در باشگاه‌های فوتبال شد. «گل» به سبک و سیاق خودش این پرونده را با کاور و جلدی ویژه بست. تصویری از دلار با چهره شفر.این ابتکار اما به مذاق استقلالی‌ها – البته بخشی از آنها – خوش نیامد و آنها که مترصد فحاشی هستند و هر روز به دنبال بهانه‌اي تازه از این اتفاق هم درهمین راستا استفاده کردند. برخی «گل» را به کارشکنی در عقد قرارداد شفر متهم کردند که شاید دم دست‌ترین و تهی‌ترین استدلال از منظر منطق باشد. آنها هرگز «گل» نخوانده‌اند و برآنها جای نقد هم وارد نیست کسی که نمی‌داند و نمی‌خواند توقعی هم نیست که خط‌مشی و خط فکری «گل» را بفهمد. همین چند روز پیش بود که ما در گزارشی تحلیلی و بلند‌بالا با اين تیتر نوشتیم: «هیچ گرانی بی‌حکمت نیست» و در آن تاکید کردیم که اگر مربیان خوب و موفقی مثل شفر برانکو و کی‌روش را مي‌خواهیم که کارنامه و توان فنی خود را ثابت کرده‌اند باید هزینه آنها را هم بپردازیم. در تمام طول این سال‌ها گل از توانایی و دانش این مربیان گفته و بر لزوم استفاده از مربیانی از این دست دفاع کرده است. البته که این خط‌مشی باعث نشده ما چشم‌مان را بر رفتارهای خارج از عرف کی‌روش یا ماجراي بازیکنان اوکراینی برانکو یا اشتباهات دیگر آنها ببنديم.
اما چرا از جمع سه مربی‌اي که در روتیتر مطلب از ایشان نام برده شد عکس شفر روی دلار رفت؟موضوع خیلی ساده است. قرارداد برانکو با پرسپولیس بسته شده و برهیچ‌کس هم پوشیده نیست كه این عدد سنگین‌تر از شفر است. بنابراین مدیران باشگاه پرسپولیس فقط با چالش جور کردن دلار مواجه هستند. اما این شرایط برای استقلال سخت‌تر است چون آنها اول باید او را برای تمدید مجاب کنند و بعد به فکر جور کردن پول باشند. اینکه طرفین بر سر برخی بندها اختلاف هم دارند بر کسی پوشیده نیست. همین دیروز علی جباری اسطوره باشگاه و رییس کمیته پیشکسوتان باشگاه رسما اعلام کرد که شفر تحت تاثیر برخی اطرافیانش قرار گرفته و به او «دبه» کردن یاد داده‌اند. آيا در این اختلاف نظر هم «گل» گناهکار است؟ شفر سوژه روز است والبته که استقلال و فوتبال ایران نباید از فرصت موفقیت او در این باشگاه به راحتی عبور کند حتی اگر بهای این کار چندین میلیارد تومان پول باشد که در این مملکت برای بسیاری از غیرواجب‌ترها حيف وميل شده است. لطفا قبل از فحاشي كمي فقط كمي با دقت مطالعه كنيد.
Read more
 #پله_داستان_پندآموز . . روزی روزگاری پسرك فقیری زندگی می كرد كه برای گذران زندگی و تامین مخارج ...
Media Removed
#پله_داستان_پندآموز . . روزی روزگاری پسرك فقیری زندگی می كرد كه برای گذران زندگی و تامین مخارج تحصیلش دستفروشی می‌كرد.از این خانه به آن خانه می‌رفت تا شاید بتواند پولی بدست آورد. روزی متوجه شد كه تنها یك سكه 10 سنتی برایش باقیمانده است و این درحالی بود كه شدیداً احساس گرسنگی می‌كرد. تصمیم گرفت ... #پله_داستان_پندآموز .
.

روزی روزگاری پسرك فقیری زندگی می كرد كه برای گذران زندگی و تامین مخارج تحصیلش دستفروشی می‌كرد.از این خانه به آن خانه می‌رفت تا شاید بتواند پولی بدست آورد. روزی متوجه شد كه تنها یك سكه 10 سنتی برایش باقیمانده است و این درحالی بود كه شدیداً احساس گرسنگی می‌كرد. تصمیم گرفت از خانه ای مقداری غذا تقاضا كند.

_
_

بطور اتفاقی درب خانه ای را زد. دختر جوان و زیبائی در را باز كرد. پسرك با دیدن چهره زیبای دختر دستپاچه شد و بجای غذا، فقط یك لیوان آب درخواست كرد. دختر كه متوجه گرسنگی شدید پسرك شده بود بجای آب برایش یك لیوان بزرگ شیر آورد. پسر با طمانینه و آهستگی شیر را سر كشید و گفت : چقدر باید به شما بپردازم؟. دختر پاسخ داد: چیزی نباید بپردازی. مادر به ما آموخته كه نیكی ما به ازایی ندارد*. پسرك گفت: پس من از صمیم قلب از شما سپاسگزاری می‌كنم.

_
_

سالها بعد دختر جوان به شدت بیمار شد. پزشكان محلی از درمان بیماری او اظهار عجز نمودند و او را برای ادامه معالجات به شهر فرستادند تا در بیمارستانی مجهز، متخصصین نسبت به درمان او اقدام كنند.
_
_

دكتر هوارد كلی، جهت بررسی وضعیت بیمار و ارائه مشاوره فراخوانده شد. هنگامی‌كه متوجه شد بیمارش از چه شهری به آنجا آمده برق عجیبی در چشمانش درخشید. بلافاصله بلند شد و بسرعت بطرف اطاق بیمار حركت كرد. لباس پزشكی اش را بر تن كرد و برای دیدن مریضش وارد اطاق شد. در اولین نگاه اورا شناخت.  _
_

سپس به اطاق مشاوره باز گشت تا هر چه زود تر برای نجات جان بیمارش اقدام كند. از آن روز به بعد زن را مورد توجهات خاص خود قرار داد و سر انجام پس از یك تلاش طولانی علیه بیماری ، پیروزی ازآن دكتر كلی گردید.

_
_

آخرین روز بستری شدن زن در بیمارستان بود. به درخواست دكتر هزینه درمان زن جهت تائید نزد او برده شد. گوشه صورتحساب چیزی نوشت. آن‌را درون پاكتی گذاشت و برای زن ارسال نمود.
_
_
زن از باز كردن پاكت و دیدن مبلغ صورتحساب واهمه داشت. مطمئن بود كه باید تمام عمر را بدهكار باشد. سرانجام تصمیم گرفت و پاكت را باز كرد. چیزی توجه اش را جلب كرد. چند كلمه ای روی قبض نوشته شده بود. آهسته انرا خواند: بهای این صورتحساب قبلاً با یك لیوان شیر پرداخت شده است.

_
_ ﴿مَن جَآءَ بِٱلۡحَسَنَهِ فَلَهُۥ خَیۡرٞ مِّنۡهَا وَهُم مِّن فَزَعٖ یَوۡمَئِذٍ ءَامِنُونَ ٨٩﴾ [النمل: ۸۹]. _
_ «کسانی که کارهای پسندیده انجام می‌دهند، پاداش بهتر و بالاتری از آن خواهند داشت و آنان از هراس آن روز در امانند». _
_

__

#Admin_Goli
Read more
بازنشر یادداشت فراستی به مناسبت زادروز هیچکاک . ساختن فیلم های جدی و عمیق، آسان تر از فیلم های تجاری ...
Media Removed
بازنشر یادداشت فراستی به مناسبت زادروز هیچکاک . ساختن فیلم های جدی و عمیق، آسان تر از فیلم های تجاری قراردادی است.آگاهی من وادارم می کند که تجاری کار کنم... در سینما، کارگردان باید با بهای گزافی خود را بیان کند.این بها، سرگرمی است/هیچکاک . هیچکاک همچون هر هنرمند راستین و دلمشغول، خود را با ... بازنشر یادداشت فراستی به مناسبت زادروز هیچکاک
.
ساختن فیلم های جدی و عمیق، آسان تر از فیلم های تجاری قراردادی است.آگاهی من وادارم می کند که تجاری کار کنم... در سینما، کارگردان باید با بهای گزافی خود را بیان کند.این بها، سرگرمی است/هیچکاک
.
هیچکاک همچون هر هنرمند راستین و دلمشغول، خود را با آثارش بیان می کند اما بسیار غیر مستقیم و نامرئی؛ در پس سرگرمی. او تنها کسی است در سینما که می تواند میلیونها نفر را در سراسر جهان سرگرم کند و تکان دهد. تماشگر او را تجسم خود می داند. هیچ فیلمسازی مانند او جذابیت و سرگرمی را اینچنین با هنر نیامیخته و عجین نکرده. آثار او مطلقاً  سرگرم کننده اند و مطلقاً هنر؛ هنر فراگیر مردمی. او عام و خاص را متحد کرده و به ما می آموزد چگونه سرگرم شده و از هنر لذت ببریم و هشیارشویم. فیلمسازی برای او نه خودنمایی است، نه ادا و ادعای هنرمندانه. او هنرمند است؛ هنرمندی بزرگ. پس نیاز ندارد خود را تفسیر کند و اثرش را. در مصاحبه های گوناگون و مفصلش نه تنها خود را هنرمند نمی نامد – همچون فورد و برگمان و.. – که فقط به جنبه های تکنیکی کارهایش می پردازد و از هر تعبیر و تفسیر و توضیح واضحات "هنرمندانه" اثر سر باز می زند و در جواب می گوید : " این فقط یک فیلم است." از خود ، زندگی و دغدغه هایش چیز مهمی نمی گوید. یک داستان دو خطی سر هم بندی شده دربارۀ ترس از پلیس در شش سالگی اش را مرتب تکرار می کند . داستانی – اتفاقاً سینمایی-  که معلوم نیست متعلق به دنیای خیال اوست یا دنیای واقعی اش. .
موضوع  تمام فیلم های او داستان تقابل یک انسان معصوم و عادی با دنیای غیر عادی- و مدرن – پر آشوب و مملو از گناه و ترس است. داستان جابه جایی آدمها و دنیایشان- واقعیت و خیال  آنها- و درگیری دائمی خیر و شر در وجود انسان. داستان های هیچکاکی از سینما نشات می گیرند.
.
هیچکاک منتقد جدی و شوخ طبع مدرنیسم است.در فیلم های او نظم زندگی مدرن و ثبات ظاهری آن با کوچک ترین چیزی به هم می ریزد و کائوس رخ می دهد؛ و چهره واقعی کرخت کننده و فاسد کننده آن نظم بر ملا شده و تعلیق که حکومت بی ثباتی است حادث می شود. تعلیق-سوسپانس- هیچکاکی شوک لحظه ای نیست و شکل فَنری اش ادامه می یابد. تعلیق پل بین واقعیت و خیال است؛ بین یک لحظه قبل و یک لحظه بعد است؛ دستکاری در زمان حال است؛ بسط زمان حال استمراری و کند کردن آن است بین آینده های استمراری احتمالی متضاد؛ بین بودن حال است و وسواس آینده. تعلیق ثبات ناپایداری است.همین است که اضطراب می افریند و دلهره ممتد. تعلیق فقط یک روش نیست ،بخشی از نگرش هیچکاک است
Read more
ما را خدا به عشق حسین آفریده است از او کـریم تر همه عالم ندیده است ریزه خـور عطـای حسینیم تا ابد این ...
Media Removed
ما را خدا به عشق حسین آفریده است از او کـریم تر همه عالم ندیده است ریزه خـور عطـای حسینیم تا ابد این لطف فاطمه است که بر ما رسیده است دنبال زرق و برق جهان اهل عالمند  سینه زن حسین از اینها بریده است این پرچم سیاه عـزا آبروی ماست ما را به برکتش خود زهرا خریده است عرض نیاز پیش کریمان که عیب نیست مولا ... ما را خدا به عشق حسین آفریده است
از او کـریم تر همه عالم ندیده است
ریزه خـور عطـای حسینیم تا ابد
این لطف فاطمه است که بر ما رسیده است
دنبال زرق و برق جهان اهل عالمند
 سینه زن حسین از اینها بریده است
این پرچم سیاه عـزا آبروی ماست
ما را به برکتش خود زهرا خریده است
عرض نیاز پیش کریمان که عیب نیست
مولا همیشه حاجت نـوکر شنیده است
بانی روضه حضرت خیرالنسا شده است
از چشم مرتضی ز غمش خون چکیده است
جنت بهای یک نم اشک عـزای اوست
یعنی بهشت حاصل اشک دو دیده است
از انعکاس ناله ی "نوحوا علی الحسین"
عمری نسیم غـم به دل ما وزیده است
جسمش به خاک و راس منیرش به روی نی
مرکب به روی پیکر پاکش دویده است
با سنگ و نیزه حرمت او را شکسته اند
بیهوده نیست خواهر او قد خمیده است
نــوكـــر نـوشـــت:
#ارباب_جـان
قدری برای پرچم تو اشک می دهم
جای شفای دیده به مـن کـربلا بده
کاسب همیشه سود نخواهد ز مشتری
یکبار هـم برای رفـاقت ضـرر بده
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... روزتون معطر بنام اباعبدالله
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_اکبر_شهریاری
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اللهم_الرزقنا_حـرم
#امام_حسنی_ام #مدینه #بقیع
#یارقیه #یا_حسین #لبیک_یا_حسین
#امام_حسین #بین_الحرمین
#شکر_خدا_که_در_پناه_حسینیم
#همه_نوکر_حسینیم
#شهادت_مادرم_افسانه_نیست
#اسلام #شیعه #محرم #اربعین #صور #سوریه
#روضه #فاطمیه #کربلا #نجف
#بیچاره_اون_که_حرم_رو_ندیده
#بیچاره_تر_اون_که_دید_کربلاتو
#عطش
Read more
Loading...