Loading Content...

بي مي همه به

Loading...


Unique profiles
78
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Sari, Iran, Bahar, Iran, كامرانيه
Average media age
828.3 days
to ratio
11.5
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين ...
Media Removed
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و ... .
داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران
.
مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و انواع و اقسام طلا و جواهرات را بر لباس‌هاي خود نصب كرده‌اند.
وقتي اين شصت نفر براي ديدار با پيامبر، وارد مسجد مي‌شوند، همه با حيرت و تعجب به آنها نگاه مي‌كنند. اما پيامبر بي‌اعتنا از كنار آنان مي‌گذرد و از مسجد بيرون مي‌رود هم هيأت ميهمانان و هم مسلمانان، از اين رفتار پيامبر، غرق در تعجب و شگفتي مي‌شوند. مسلمانان تا كنون نديده‌اند كه پيامبر مهربانشان به ميهمانان بي‌توجهي كند به همين دليل، وقتي سرپرست هيأت مسيحي علت بي‌اعتنايي پيامبر را سؤال مي‌كند، هيچ كدام از مسلمانان پاسخي براي گفتن پيدا نمي‌كنند.
تنها راهي كه به نظر مي‌رسد، اين است كه علت اين رفتار پيامبر را از حضرت علي بپرسند، چرا كه او نزديك‌ترين فرد به پيامبر و آگاه‌ترين، نسبت به دين و سيره و سنت اوست. مشكل، مثل هميشه به دست علي حل مي‌شود. پاسخ او اين است كه:
«پيامبر با تجملات و تشريفات، ميانه‌اي ندارند؛ اگر مي‌خواهيد مورد توجه و استقبال پيامبر قرار بگيريد، بايد اين طلاجات و جواهرات و تجملات را فروبگذاريد و با هيأتي ساده، به حضور ايشان برسيد.»
اين رفتار پيامبر، هيأت ميهمان را به ياد پيامبرشان، حضرت مسيحي مي‌اندازد كه خود با نهايت سادگي مي‌زيست و پيروانش را نيز به رعايت سادگي سفارش مي‌كرد.
آنان از اين كه مي‌بينند، در رفتار و كردار، اين همه از پيامبرشان فاصله گرفته‌اند، احساس شرمساري مي‌كنند. ميهمانان مسيحي وقتي جواهرات و تجملات خود را كنار مي‌گذارند و با هيأتي ساده وارد مسجد مي‌شوند، پيامبر از جاي برمي‌خيزد و به گرمي از آنان استقبال مي‌كند. شصت دانشمند مسيحي، دور تا دور پيامبر مي‌نشينند و پيامبر به يكايك آنها خوشامد مي‌گويد، در ميان اين شصت نفر، كه همه از پيران و بزرگان مسيحي نجران هستند،‌ «ابوحارثه» اسقف بزرگ نجران و «شرحبيل» نيز به چشم مي‌خورند. پيداست كه سرپرستي هيأت را ابوحارثه اسقف بزرگ نجران، بر عهده دارد. او نگاهي به شرحبيل و ديگر همراهان خود مي‌اندازد و با پيامبر شروع به سخن گفتن مي‌كند: «چندي پيش نامه‌اي از شما به دست ما رسيد، آمديم تا از نزديك، حرف‌هاي شما را بشنويم».
پيامبر مي‌فرمايد: «آنچه من از شما خواسته‌ام، پذيرش اسلام و پرستش خداي يگانه است».
و براي معرفي اسلام، آياتي از قرآن را برايشان مي‌خواند.
#ادامه_کامنت_بعد
Read more
Loading...
_ زرشكي از رنگهاييه كه ميشه گفت به همه مياد و با همه رنگهاي #پوست جوره. براي همين من اين رنگ رو زياد براي ...
Media Removed
_ زرشكي از رنگهاييه كه ميشه گفت به همه مياد و با همه رنگهاي #پوست جوره. براي همين من اين رنگ رو زياد براي #مهماني ها و جشن عروسي و غيره پيشنهاد مي كنم. #زرشكي يا انواع #قرمز تيره معمولا پوست رو روشن و درخشان نشون ميده. براي انتخاب زرشكي خوبه اينو بدونين كه زرشكي بيشتر از همه به موهاي كاملا تيره و موهاي ... _
زرشكي از رنگهاييه كه ميشه گفت به همه مياد و با همه رنگهاي #پوست جوره. براي همين من اين رنگ رو زياد براي #مهماني ها و جشن عروسي و غيره پيشنهاد مي كنم. #زرشكي يا انواع #قرمز تيره معمولا پوست رو روشن و درخشان نشون ميده. براي انتخاب زرشكي خوبه اينو بدونين كه زرشكي بيشتر از همه به موهاي كاملا تيره و موهاي كاملا بلوند مياد و به موهاي قهوه اي متوسط و روشن كمتر مياد و اصولا خيلي به موي قرمز نمياد. براي مهموني و مجالس #اكسسوري ها و زيورآلات خانواده رنگ هاي #طلايي مثل شامپايني و نباتي و ... براي ست كردن با زرشكي خيلي مناسبن. زرشكي از اون رنگهاي خوشگل كن و جوون كن و سرحال كنه كه هم شما رو جذاب نشون ميده هم توجه رو از روي عروس بر نمي داره و پوشيدنش بي محلي به عروس نيست براي همين براي خواهر شوهر يا جاري #عروس هم خيلي مناسبه.
_
شما جه تجربه اي از زرشكي دارين؟ به نظرتون چه نكات ديگه اي در انتخاب رنگ زرشكي مهمه؟
_
#چي_نپوشيم #رنگ_لباس #انتخاب_رنگ #عروسي
Read more
تولدي ديگر فروغ فرخزاد... همه ي هستي من آيه ي تاريکيست که ترا در خود تکرار کنان به سحرگاه شکفتن ها ...
Media Removed
تولدي ديگر فروغ فرخزاد... همه ي هستي من آيه ي تاريکيست که ترا در خود تکرار کنان به سحرگاه شکفتن ها و رستن هاي ابدي خواهد برد من در اين آيه ترا آه کشيدم ، آه من در اين آيه تو را به درخت و آب و آتش پيوند زدم زندگي شايد يک خيابان درازست که هر روز زني با زنبيلي از آن مي گذرد زندگي شايد ريسمانيست که مردي ... تولدي ديگر فروغ فرخزاد...
همه ي هستي من آيه ي تاريکيست
که ترا در خود تکرار کنان
به سحرگاه شکفتن ها و رستن هاي ابدي خواهد برد
من در اين آيه ترا آه کشيدم ، آه
من در اين آيه تو را
به درخت و آب و آتش پيوند زدم

زندگي شايد
يک خيابان درازست که هر روز زني با زنبيلي از آن مي گذرد
زندگي شايد
ريسمانيست که مردي با آن خود را از شاخه مي آويزد
زندگي شايد طفليست که از مدرسه بر مي گردد
زندگي شايد افروختن سيگاري باشد ، در فاصله ي رخوتناک دو
همآغوشي
يا عبور گيج رهگذري باشد
که کلاه از سر بر ميدارد
و به يک رهگذر ديگر با لبخندي بي معني مي گويد " صبح بخير "
زندگي شايد آن لحظه مسدوديست
که نگاه من ، در ني ني چشمان تو خود را ويران ميسازد
و در اين حسي است
که من آن را با ادراک ماه و با دريافت ظلمت خواهم آميخت
در اتاقي که به اندازه ي يک تنهاييست
دل من
که به اندازه ي يک عشقست
به بهانه هاي ساده ي خوشبختي خود مي نگرد
به زوال زيباي گل ها در گلدان
به نهالي که تو در باغچه ي خانه مان کاشته اي
و به آواز قناري ها
که به اندازه ي يک پنجره ميخوانند

آه...
سهم من اينست
سهم من اينست
سهم من ،
آسمانيست که آويختن پرده اي آنرا از من ميگيرد
سهم من پايين رفتن از يک پله متروک است
و به چيزي در پوسيدگي و غربت واصل گشتن
سهم من گردش حزن آلودي در باغ خاطره هاست
و در اندوه صدايي جان دادن که به من مي گويد
«دستهايت را
دوست می دارم»
دستهايم را در باغچه مي کارم
سبز خواهم شد ، ميدانم،ميدانم ، ميدانم
و پرستوها در گودي انگشتان جوهريم
تخم خواهند گذاشت
گوشواري به دو گوشم ميآويزم
از دو گيلاس سرخ همزاد
و به ناخن هايم برگ گل کوکب مي چسبانم
کوچه اي هست که در آنجا
پسراني که به من عاشق بودند ، هنوز
با همان موهاي درهم و گردنهاي باريک و پاهاي لاغر
به تبسم هاي معصوم دخترکي مي انديشند که يک شب او را
باد با خود برد
کوچه اي هست که قلب من آن را
از محله هاي کودکيم دزديده است
سفر حجمي در خط زمان
و به حجمي خط خشک زمان را آبستن کردن
حجمي از تصويري آگاه
که ز مهماني يک آينه بر ميگردد
و بدينسانست
که کسي ميميرد
و کسي ميماند
هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي ميريزد ، مرواريدي
صيد نخواهد کرد .
من پري کوچک غمگيني را
ميشناسم که در اقيانوسي مسکن دارد
و دلش را در يک ني لبک چوبين
مينوازد آرام ، آرام
پري کوچک غمگيني
که شب از يک بوسه ميميرد
و سحرگاه از يک بوسه به دنيا خواهد آمد.
#فروغ_فرخزاد
#بازم هم تولدي ديگر اما...
من صادقانه روز تولدم...
Read more
آيا جنس مخالف را مي‌شناسيد؟ اگر بخواهم خودم به اين سوال پاسخ دهم خيلي صريح مي‌گويم خير، يا حداقل ...
Media Removed
آيا جنس مخالف را مي‌شناسيد؟ اگر بخواهم خودم به اين سوال پاسخ دهم خيلي صريح مي‌گويم خير، يا حداقل کمتر از بقيه. چرا که من سعي کردم انسان را بشناسم ، خودم را بشناسم و روابط اجتماعي سالم و سازنده را درک کنم. به هر حال تفاوت‌هاي جنسيتي از نظر رفتار، بين زن ومرد وجود دارد و آگاهي نسبت به آنها لازم و ضروري ... آيا جنس مخالف را مي‌شناسيد؟

اگر بخواهم خودم به اين سوال پاسخ دهم خيلي صريح مي‌گويم خير، يا حداقل کمتر از بقيه. چرا که من سعي کردم انسان را بشناسم ، خودم را بشناسم و روابط اجتماعي سالم و سازنده را درک کنم. به هر حال تفاوت‌هاي جنسيتي از نظر رفتار، بين زن ومرد وجود دارد و آگاهي نسبت به آنها لازم و ضروري به نظر مي‌آيد. چرا که يکسان فرض‌کردن جنسيت‌ها يا برداشت‌هاي غلط از آنها باعث بروز اختلاف‌هاي جدي ما بين زوجين يا خواهر و بردار با هم خواهد شد. براي مثال بسياري از مردها دوست دارند همسرشان رفتاري مردانه و به قول آنها قدرتي از خود نشان دهد و يا همان طوري که با دوستان خود مراوده و برخورد مي‌کند با همسرش هم همان‌گونه دوستانه و خشن و بي‌پرده برخورد کند. خوب اين‌ها اگر با منطقي جور در نيايد چه وضعي را در روابط خانوادگي به وجود مي‌آورد. از طرف ديگر، خانم‌هايي هستند که از متانت و سربه زيري شوهرشان راضي نيستند و انتظار دارند مردشان مثل مردهاي ديگر قلدري کند و از حرف و طعنه و کنايه ديگران کم نياورند و کمي پرخاشگري چاشني رفتارش باشد.

اصولا مکانسيم‌هاي جبراني در زندگي وجود دارند که در بسياري از مواقع براي جبران يک نقيصه يا مشکل همه تقصيرها را متوجه برخوردهاي شخصيتي همسرمان نسبت به آن موقعيت تلقي مي‌کنيم. بارها از کلام همسران شنيده مي‌شود که تو اگر واقعا مرد بودي اين طور جواب نمي‌دادي يا خانواده تو از من انتظاري بيش از توانم دارند. اکثر مردها در گذشته سعي مي‌کردند اوايل ازدواج به پدرشان نشان دهند که اصل زن ذليل نيستند و حتي از در آغوش گرفتن نوزادشان جلوي پدر خجالت مي‌کشيدند. بر سر سفره غذا با فاصله گرفتن از همسرشان نشان مي‌دادند که خيلي مرد هستند و پدرها هم از اين مساله خرسند بودند. اين رفتارها بعدها منشا بسياري از مشاجرات و دعواهاي خانوادگي بين آنها بود. خود کلمه زن در فرهنگ ما متاسفانه به تعبيري ضعيف به کار مي‌رود و کلمه مرد به عنوان سمبلي از شهامت و قدرت و قاطعيت معني مي‌شود.

به هر حال پس از گذشت دوران پرفراز و نشيب زندگي که غالبا خمير مايه آن حفظ بقاي خانواده بود مردها به اين نتيجه مي‌رسيدند که بايد تفاهم داشت. ولي نکته اينجاست که چرا بايد با جهل و ناآگاهي يک زندگي را تلخ کرد؟ هنوز هم بسياري از مردان بر اين باورند که اگر ظلم نکني ظلم خواهي ديد. ولي مردي و مردانگي با اين رجزخواني ها ثابت نمي‌شود. من اين کلمه رجزخواني را مخصوصا براي مردها نوشتم چون مي دانم ما مردها تحمل شنيدن کلمات درشت را بهتر از خانم‌ها داريم
ادامه مطلب در کپشن...

#خانواده #محبت #زندگی #شناخت #جنس_مخالف
Read more
اميدواريم با همين لبخند عليرضا جهانبخش و همين ژست سردار آزمون به جام جهاني برويم؛ گوش ها نبايد امواج ...
Media Removed
اميدواريم با همين لبخند عليرضا جهانبخش و همين ژست سردار آزمون به جام جهاني برويم؛ گوش ها نبايد امواج منفي را بگيرند؛ بي خيال همه كج فهمي ها. .. ما در طول تاريخ كارنامه اي داريم بس شگرف و طولاني؛ خودمان كه مي دانيم كجا ايستاده ايم و چه كرده ايم... پس تيم ملي بي توجه به اين تحليل هاي غريبانه به راهش ... اميدواريم با همين لبخند عليرضا جهانبخش و همين ژست سردار آزمون به جام جهاني برويم؛
گوش ها نبايد امواج منفي را بگيرند؛
بي خيال همه كج فهمي ها. .. ما در طول تاريخ كارنامه اي داريم بس شگرف و طولاني؛
خودمان كه مي دانيم كجا ايستاده ايم و چه كرده ايم...
پس تيم ملي بي توجه به اين تحليل هاي غريبانه به راهش ادامه مي دهد؛
مثل سردار آزمون عمل مي كنيم؛
چشم ها را باز مي كنيم و مقابل امواج منفي،دست ها را روي هر دو گوش مي گذاريم؛
مثل جهانبخش مي خنديم؛
آنهايي كه سال هاست درجا زده اند و سر جاي خود ايستاده اند اختيار خودشان را دارند
ما اما در يك نقطه نمي ايستيم. ما حركت مي كنيم. تيم ملي ايران مسير پر مخاطره اي را در پيش دارد اما به حركتش ادامه مي دهد
#فوتبال #جام_جهانی #تيم_ملي #سردار_آزمون
Read more
من لازم مي دونم به سهم خودم از دوستان عزيزم كه در برگزاري بازار پرواز در دستان توست به نفع فرزندان مستقل ...
Media Removed
من لازم مي دونم به سهم خودم از دوستان عزيزم كه در برگزاري بازار پرواز در دستان توست به نفع فرزندان مستقل شده از سازمان بهزيستي كه تحت حمايت بنياد خيريه روشناي اميد @roshanayeomid هستند، اين بازار خيريه رو همراهي كردند تشكر و قدرداني بكنم... مطمئنا بقيه اسامي حاميان هم در پست هاي ديگه ذكر مي كنم ... من لازم مي دونم به سهم خودم از دوستان عزيزم كه در برگزاري بازار پرواز در دستان توست به نفع فرزندان مستقل شده از سازمان بهزيستي كه تحت حمايت بنياد خيريه روشناي اميد @roshanayeomid هستند، اين بازار خيريه رو همراهي كردند تشكر و قدرداني بكنم...
مطمئنا بقيه اسامي حاميان هم در پست هاي ديگه ذكر مي كنم ولي در اين پست مي خوام اختصاصي ابراز ارادت خودم رو داشته باشم... اميدوارم خير و بركت در كسب و كارتون روز به روز بيشتر از قبل بشه...
شهريار تقي زاده عزيزم @shahriartaghizadeh ، مدير مجموعه استوديوهاي اينشيپ بادي @inshapebody_royal حامي اجراي غرفه سازي و فضا سازي هاي اين بازار خيريه بود...
عليرضا اردوبادي نازنين @alirezaord كه مدير مدرسه تخصصي هنر و ديزاين اينورس @inverseschool هست تمامي با تيم بي نظيرش حامي طراحي و گرافيك اين بازار خيريه بود...
ميلاد معصومي عزيزم @miladmameni كه يكي از شركاي پرووال @prowall هست، حامي چاپ و انتشارات اين بازار خيريه بود...
سروش نادري مهربان @soroushen و اميرغياثي فر عزيزم @amirghiasifar كه با مجموعه حرفه ايشون پي بي سنسور و ادسنسور @iadsensor تبليغات اين بازار خيريه در فضاي مجازي رو هدايت كردند...
آرين غلامعلي عزيز @ariangholamali كه با پشتكار عالي آب آشاميدني آرليان @arlian.waters رو توليد و به اين بازار خيريه به ميزان ٢٠٠٠ بطري آب آشاميدني اهدا نمود...
لازم مي دونم مراتب ارادت خودم رو شخصا ابراز كنم...
دست همه شما رو مي بوسم و مي فشارم و آرزوي طول عمر و سلامتي براتون دارم و بركت و خير در كسب و كارتون رو از خدا خواهانم...
مرسي كه هستين، مرسي كه حمايت كردين، مرسي كه انسانيت و نوع دوستي رو حمايت مي كنين... #هجده_سالگی_فرق_داره
#روشنای_اميد
#روشنای_اميد_ايرانيان
#خيريه_روشنای_اميدايرانيان
#بنيادخيريه_روشنای_اميدايرانيان
#خانواده_ای_برای_فرزندان_مستقل_شده_ازسازمان_بهزيستی
#فرزندان_مستقل_شده_ازسازمان_بهزيستی
#فرزندان_مستقل_شده
#سازمان_بهزيستی
#بهزيستی
#پروازدردستان_توست
#youcanhelpthemfly
#roshana
#roshanayeomid
#roshanayeomidcharity
#charitybazar
Read more
Loading...
١- احترامي تمام قد به شهيدي كه در راه اعتقادش سر مي دهد،... دست كم اعتقادي هست و ايستادگي اي..... . ٢- ...
Media Removed
١- احترامي تمام قد به شهيدي كه در راه اعتقادش سر مي دهد،... دست كم اعتقادي هست و ايستادگي اي..... . ٢- تمام قد احترام مي گذارم به بانويي بزرگوار كه فارق از قيد و بند هاي اين كشور در بند شده در بلاد كفر درس شناخت علم و خدمت به بشريت داد... از زندگي ارزشمندش تنها عكسي بي حجاب در روزنامه و تاسفي عميق براي ... ١- احترامي تمام قد به شهيدي كه در راه اعتقادش سر مي دهد،... دست كم اعتقادي هست و ايستادگي اي.....
.

٢- تمام قد احترام مي گذارم به بانويي بزرگوار كه فارق از قيد و بند هاي اين كشور در بند شده در بلاد كفر درس شناخت علم و خدمت به بشريت داد... از زندگي ارزشمندش تنها عكسي بي حجاب در روزنامه و تاسفي عميق براي زندگي معموليمان ماند......
.

٣- حق قضاوت ندارم و قضاوت نمي كنم، نه باد را نه بانوي باد برده را..... مطمئنا اگر من بودم موارد بيشتري به باد مي سپردم.... روي سخنم با شماست: با خود تو... چرا مرگ يك انسان را به پوشش انساني ديگر ربط ميدهي درحالي كه هر دو در نظر خداوند آزاد هستند؟
پ. ن: خودماني بگويمت....گوشت را بياور... ما مريض شده ايم. منتظريم اتفاقي بيوفتت: بازيگري لخت شود، مجري اي را باد ببرد... بسيجي سرش جدا شود... پروفسوري معجزه كند نخبه اي سرطان بگيرد... ساختماني آوار شود دختري در أسيد بسوزد... كه چه؟ تا ما بتوانيم از اين زندگي بي معني مان قدري فاصله بگيريم....
اينستاگرام حكم همان آينه جادويي جادوگر را پيدا كرده است.... (اي آينه چه كسي از همه بهتر زندگي مي كند؟ تو تو اي كاربر بي معني من)
Read more
بارها از خانومهاي مختلف مي شنوم كه ميگن "ديگه سن مون داره ميره بالا و هيچ رابطه جدي اي تو زندگيمون نيست(منظور ...
Media Removed
بارها از خانومهاي مختلف مي شنوم كه ميگن "ديگه سن مون داره ميره بالا و هيچ رابطه جدي اي تو زندگيمون نيست(منظور از رابطه جدي، همون كيسِ ازدواجه)".وقتي هم، اينو ميگن يه غمي تو چهره شونه كه جيگر آدم رو مي سوزنه.ازدواج خوب خيلي هم خوبه اما مشكل قضيه وقتيه كه بودن با مردي به منظور ازدواج، تبديل ميشه به بزرگترين ... بارها از خانومهاي مختلف مي شنوم كه ميگن "ديگه سن مون داره ميره بالا و هيچ رابطه جدي اي تو زندگيمون نيست(منظور از رابطه جدي، همون كيسِ ازدواجه)".وقتي هم، اينو ميگن يه غمي تو چهره شونه كه جيگر آدم رو مي سوزنه.ازدواج خوب خيلي هم خوبه اما مشكل قضيه وقتيه كه بودن با مردي به منظور ازدواج، تبديل ميشه به بزرگترين دغدغه. خب مشكلش چيه؟ مشكل اول خودسرزنشي و تخريب اعتماد به نفس و به تبع اون، افسردگي اون دختريه كه به غلط تصور مي كنه لابد يه مشكلي درش هست كه كسي پيدا نميشه بگيرتش. بعدم گير ميده به سر و صورت و هيكلش، نتيجه اش هم ميشه ميليونها تومن خرج عمل زيبايي و از صبح تا شب تو مطبهاي رژيم و سالنهاي آرايش بودن، چون ميخواد ديده بشه بلكه پسنديده بشه. مشكل اصلي جايي از داستانه كه منِ زن، رضايتم در زندگي منوط ميشه به وجود يه مرد و حتي در صورت ايجاد رابطه و ازدواج هم ميشم يه آدم بهانه گير و انحصارطلب و كنترلگر و پر از ترسِ از دست دادنش.
حالا علت ماجرا؟ وقتي هنجارهاي اجتماعي ناكارآمد، ميشن اهرم فشار رو سر دخترامون، نتيجه اش هم ميشه اين همه شكنندگي. فرهنگي كه ازدواج رو از فتوحات زندگي ميدونه و ارزشمندي دختري، گره مي خوره به ازدواج، اون وقته كه اين دختر بيچاره در معرض آسيب پذيري و احتمالِ ازدواج با ريسك بالا قرار مي گيره. وقتي مادرها از ١٤ سالگي دخترشون، شروع به جمع كردن جهيزيه مي كنن و از ١٥ سالگي به فكر اينن كه فلان انگشتر رو سر سفره عقد بدن به دخترشون و از سفر مكه شون چادري واسه عقد كادو ميارن، به طور زيرپوستي ازدواج رو ميبرن تو طبقه بالايي از دغدغه هاي اون دختر نوجوون. نتيجه شم ميشه اين همه ازدواج بي درايت براساس همون هنجارهاي اجتماعي، بدون حتي وجود ابتدايي ترين استانداردها.
اما راه حل؟ ما بايد بتونيم در يه رابطه محبت آميز و محترمانه و دلسوزانه با خودمون باشيم. اگه با خودمون سختگير و سرزنشگر باشيم، اون وقت بايد از خودمون شرمنده بشيم. ما بايد بدونيم كه كسي نمي تونه باعث خوشحالي و خوشبختي مون بشه. اگرم بتونه، هرگز وظيفه اش نيست. اگرم وظيفه اش باشه، ممكنه نخواد. اگرم بخواد، شايد براي ما نخواد. براي ما هم كه بخواد، شايد ما ديگه نخوايم. دختر نازنيني كه داري اين پست رو مي خوني، تلاش كن همون كاري رو در قبال خودت انجام بدي كه منتظري ديگري برات رقم بزنه.
حرف آخر، ازدواج در اين زمانه هدف زندگي نمي تونه باشه، بلكه ازدواج يكي از هزاران گزينه براي ادامه زندگيه.
لطفا دختران جوون و مجرد رو براي وسعت بخشيدن به نگاهشون به زندگي، تگ كنيد🌸

#مهشيد_ابارشي #روانشناسی #ازدواج #اندیشه_مثبت
Read more
Loading...
تنها مي نشيني در كوپه ي يك قطار بي مقصد وًخيره مي شوي به قاب پنجره اي كه روبروي شعور توست بي انكه دخالتي ...
Media Removed
تنها مي نشيني در كوپه ي يك قطار بي مقصد وًخيره مي شوي به قاب پنجره اي كه روبروي شعور توست بي انكه دخالتي داشته باشي در انتخاب تصاويرش زندگي پلان به پلان با سرعت بيست و چهار فريم در ثانيه از كنار باورهايت عبور مي كند،بي مجال توقف در سكانسهايي كه، بيشتر دوستشان داري كات ميشود همه چيز،قبل از انكه ... تنها
مي نشيني در كوپه ي يك قطار بي مقصد
وًخيره مي شوي به قاب پنجره اي كه روبروي شعور توست
بي انكه دخالتي داشته باشي در انتخاب تصاويرش

زندگي پلان به پلان
با سرعت بيست و چهار فريم در ثانيه از كنار باورهايت عبور مي كند،بي مجال توقف در سكانسهايي كه،
بيشتر دوستشان داري
كات ميشود همه چيز،قبل از انكه در نقشت جا افتاده باشي
و بايد بروي زير گريم پيري ،بي انكه ديالوگي يادت باشد كه خودت گفته باشي و تحميل فيلمنامه نباشد به احساست
ما در يك فيلم بي اكران يك سناريو را ابلهانه بازي كرديم
بي انكه قصه را خوانده باشيم
بي انكه فرصتي را براي ديدن دوباره اش به ما بدهند
من
هيچگاه اين زندگي تحميلي را دوست نداشته ام.......
Read more
فرزندان يا شبيه والدين خود ميشوند و يا كاملا برعكس!!! ما آدما بر اساس قانون همانند سازي تمایل داريم ...
Media Removed
فرزندان يا شبيه والدين خود ميشوند و يا كاملا برعكس!!! ما آدما بر اساس قانون همانند سازي تمایل داريم تا از طريق متصل‌ كردن خود به یک شخص، گروه، یا سازمانی که برامون مهم به‌حساب می‌آد، احساس ارزشمندبودن رو در خودمون افزايش بديم. بدون توجه به ساختار ژنتيك، تقلیدکردن پسر از پدر، و دختر از مادر نیز ... فرزندان يا شبيه والدين خود ميشوند و يا كاملا برعكس!!! ما آدما بر اساس قانون همانند سازي تمایل داريم تا از طريق متصل‌ كردن خود به یک شخص، گروه، یا سازمانی که برامون مهم به‌حساب می‌آد، احساس ارزشمندبودن رو در خودمون افزايش بديم.

بدون توجه به ساختار ژنتيك، تقلیدکردن پسر از پدر، و دختر از مادر نیز نوعی همانندسازیه؛ در این حالت، كودك با والدين خود همانندسازی كرده و ارزشهاي آنها رو درونی‌سازی مي كنه و به‌این‌ترتیب، از تنبیه‌شدن به‌دلیل درپیش‌گرفتن ارزش‌هایی متضاد اجتناب می‌کنه.

حالا چطور ممكنه شبیه چیزی بشيم که ازش بدمون میاد؟! شاید بارها این رو شنیده باشید که کسی بگه : این اخلاق مزخرف رو از مامانم گرفتم ... یا عین بابام عصبانی میشم و یا مثل فلانی فقط از همه چیز ایراد می گیرم؛ میخوام مثل اون نباشم ولی نمی تونم... چرا با وجود اینکه اونقدر می دونیم یک خصوصیتی بده و بارها خودمون ازش زجر کشیدیم ولی باز نمی تونیم جلوش رو بگیریم! بعضی وقتها آدم برای اینکه شرایطی رو تحمل کنه باهاش وفق پیدا می کنه(خواهی نشوی رسوا ..) یعنی همرنگ اون شرایط میشه تا کمتر آسیب ببینه... همانند سازی در بين زن و شوهر و پارتنرها هم سبب می شه که هر کدام به گونه ای از اندیشه ها، باورها و رفتارهای دیگری تأثیر بگیرند و بعضی از اونها رو بپذیرند و در نتیجه، هر دو از یک الگوی مشترک پیروی کنند و به نوعی رابطه همراه با تفكر و رفتار تعادل یافته دست پيدا كنند.

خوب بعد از مرور همانند سازي، به اين مي رسيم كه چه وقت رفتار ناهمانند بوجود مي آد ؛ به نظرم وقتي اين اتفاق مي افته كه احساس تنفر و تضاد ما بيشتر از پذيرش رفتار طرف مقابل باشه ؛ يعني وقتي پدر ما خساست به خرج ميده و مادر ما احساس تنفر از اين رفتار رو در فرزند تهييج ميكنه، ما در آينده كاملا برعكس پدرمون خواهيم شد و نسبت به افراد خسيس واكنش تند نشون خواهيم داد؛ چرا كه رفتار پدر و گذشته ي تلخ رو براي ما تداعي مي كنه .

خيلي از اوقات فرزندان پدران اكتيو و قاطع، تنبل و بي اراده ميشن چرا كه احساس نياز حس نميشه و تحكم اونها رو ترسو مي كنه و برعكس كودكان افراد ناتوان و بي جنم، مصمم با خودشون عهد مي بندند كه در بزرگسالي، افراد مهم و قاطعي بشوند.
دوستان! اين مقاله براي اين نگاشته شده كه گاهی اوقات با بازنگری به گره های شخصی، بد نیست گذری به بلاهایی که سرمون اومده بزنیم و بدونیم که می تونیم یک سری چیزهايي که واقعا به خودمون تعلق ندارند رو از شخصیتمون جدا و دور کنیم تا بتونيم يه خود ايدئال با تصوير ذهني مطلوب داشته باشيم كه اين شروع تغيير بزرگ در زندگي ماست....✨
Read more
<span class="emoji emoji1f4d5"></span><span class="emoji emoji1f4d9"></span> به همه بانوان عزيز و البته آقايون محترم خواهش ميكنم اين دو كتاب فوق العاده را حتماً حتماً بخونيد ...
Media Removed
به همه بانوان عزيز و البته آقايون محترم خواهش ميكنم اين دو كتاب فوق العاده را حتماً حتماً بخونيد . . .ما به دختران آموزش مي دهيم كه خودشان را كوچك ببينند. مابه دخترها مي گوييم: مي توانيد بلند پرواز باشيد، اما نه خيلى زياد. مي توانيد به موفقيت دست پيدا كنيد اما نه موفقيت زيادوچشمگير، در غير اين ... 📕📙 به همه بانوان عزيز و البته آقايون محترم خواهش ميكنم اين دو كتاب فوق العاده را حتماً حتماً بخونيد 👌 .
.
.ما به دختران آموزش مي دهيم كه خودشان را كوچك ببينند. مابه دخترها مي گوييم: مي توانيد بلند پرواز باشيد، اما نه خيلى زياد. مي توانيد به موفقيت دست پيدا كنيد اما نه موفقيت زيادوچشمگير، در غير اين صورت از طرف مردان تهديد خواهيد شد. ...
.
.
.
.پ ن:من يه فمينيست نيستم ولى واقعاً اين دوكتاب بي نظير بود و براى تغيير ديدگاه هايمان عاااالى 👌
Read more
درود به همه عزيزان دل...هفته نابي براي همه پيش رو باشه... اينقدر اين مدت بخاطر اتفاقات مختلف و درگيري ...
Media Removed
درود به همه عزيزان دل...هفته نابي براي همه پيش رو باشه... اينقدر اين مدت بخاطر اتفاقات مختلف و درگيري فكري همه به اينكه چي مي خواد بشه بوديم كه به نظرم از زندگي عادي داريم هي دورتر مي شيم... امروز دلم خواست از تهران بنويسم... اول از همه براي دل خودم خواستم كه بنويسم و بعد با شما به اشتراك بذارم... من ... درود به همه عزيزان دل...هفته نابي براي همه پيش رو باشه...
اينقدر اين مدت بخاطر اتفاقات مختلف و درگيري فكري همه به اينكه چي مي خواد بشه بوديم كه به نظرم از زندگي عادي داريم هي دورتر مي شيم...
امروز دلم خواست از تهران بنويسم... اول از همه براي دل خودم خواستم كه بنويسم و بعد با شما به اشتراك بذارم...
من اين شهر را دوست دارم...
اينجا تهران است...
بزرگ‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. جمعیّت شهر تهران طبق سرشماری سال (۱۳۹۵) بالغ بر ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ نفر و مساحت ۵۷۴ کیلومتر مربّع است؛تهران بیست و پنجمین شهر پرجمعیّت جهان به‌شمار می‌آید.
شهرستان تهران یکی از شهرستان‌های استان تهران در ایران است. این شهرستان در مرکز استان تهران قرار دارد و از ۳ بخش مرکزی، کن، آفتاب تشکیل شده‌است. شهرستان تهران از شمال به شهرستان شمیرانات و استان البرز از مشرق به شهرستان پردیس، از جنوب به شهرستان‌های پاکدشت و ورامین و ری و اسلامشهر و از مغرب به شهرستان‌های قدس، شهریار و استان البرز محدود می‌شود. این شهرستان پرجمعیت‌ترین شهرستان کشور است.
در جنوب دامنهٔ رشته‌کوه البرز در ۱۱۲ کیلومتری جنوب دریای خزر واقع شده‌است. این شهر دارای ۳۷۴ محله، یک شبکهٔ متراکم بزرگراهی و ۷ خط فعال مترو و ۸ خط در حال ساخت مترو است که در سال ۱۳۹۴، ۷۱۷ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده‌اند.
پیشینه شکوفائی تهران به سال ۱۷۸۸م هنگامی که آغا محمد خان قاجار آن را به پایتختی برگزید، بازمی‌گردد. سپس در روزگار رضا شاه پهلوی با شتاب بیشتری گسترش یافت و مردم بسیاری از استان‌ها پیرامونش را جذب نمود.از دهه ۱۹۶۰م، مرکز جذب مهاجران زیادی از سراسر ایران بوده‌است.
تراکم جمعیت در تهران بین ده‌هزار و هفتصد تا بیش از یازده هزار فرد در هر کیلومتر مربع برآورد می‌شود که بنابر آمار بیستمین شهر پرتراکم جهان است. ارتفاع شهر در بلندترین نقاط شمال به حدود ۲۰۰۰ متر و در جنوبی‌ترین نقاط به ۱۰۵۰ متر از سطح دریا می‌رسد. تهران از شمال به نواحی کوهستانی، و از جنوب به نواحی کویری منتهی شده، در نتیجه در جنوب و شمال دارای آب و هوایی متفاوت است. نواحی شمالی آب و هوای سرد و خشک و نواحی جنوبی آب و هوای گرم و خشک دارند.
خيلي چيزا مي شه نوشت راجب تهران...
من به همين اكتفا مي كنم و حس خوب گرفتم...
شنبه تون بي نظير ...
لبخند بزنيد به تهران...
از ته دل بخنديد...
به هم كمك و ياري بدين...
#عكس #لحظات #زندگي #روزهاي_زندگي #قصه_هاي_زندگي #تهران #حس_خوب #حال_خوب #photo #photos #moments #life #lifestyle #daysoflife #storiesoflife #tehran
Read more
Loading...
شب در دنيا دو نوع دين وجود داشته است: دين مراقبه و دين عبادت. و اين دو همچون دو دشمن در كنار همديگر قرار ...
Media Removed
شب در دنيا دو نوع دين وجود داشته است: دين مراقبه و دين عبادت. و اين دو همچون دو دشمن در كنار همديگر قرار گرفته اند. بشريت را دوپاره كرده اند. براي مثال، دين بودايي دين مراقبه است و دين مسيحيت دين عبادت و تا امروز هيچ پلي ميان آنها وجود نداشته است. اين نه فقط بشريت را به دو پاره تبديل كرده، بلكه خود انسان ... شب
در دنيا دو نوع دين وجود داشته است: دين مراقبه و دين عبادت. و اين دو همچون دو دشمن در كنار همديگر قرار گرفته اند. بشريت را دوپاره كرده اند. براي مثال، دين بودايي دين مراقبه است و دين مسيحيت دين عبادت و تا امروز هيچ پلي ميان آنها وجود نداشته است. اين نه فقط بشريت را به دو پاره تبديل كرده، بلكه خود انسان را نيز به دو نيمه شكافته است، زيرا كليت انسان تنها در كل بودن او شكوفا مي شود. و انسان هر دو نيمه وجودش را داراست. يك نيمه از وجود انسان با مراقبه شكوفا مي شود و نيمه ديگر آن با عبادت. و اگر انسان يك جنبه را فداي ديگري كند، نيمه جان باقي مي ماند. تلاش من در اينجا بر آن است تا بين اين دو پل بزنم. رهرو بايد هم انسان مراقبه گر باشد و هم انسان عبادت. هر دو با هم!

انسان كتاب آسماني ناخوانده و ناگشوده است. ما هميشه به خواندن كتابهاي مذهبي مشغوليم، اما هيچگاه كتاب آسماني وجودمان را نمي خوانيم. هرچه در تورات، انجيل و قرآن و ... نوشته شده است، در وجود توهست، جوهره آن درون توست. طبيعت امور اينگونه است كه وقتي تو حقيقت را بر زبان آوري تبديل به دروغ مي شود. كافيست تا حقيقت را بر زبان آوري تا دروغين شود. حقيقت تنها زماني حقيقت مي ماند كه در سكوت كامل در درون تو به سر برد. تنها در درون وجود خود توست كه صداي آرام و آهسته خدا را خواهي يافت. فقط بايد يك شرط را به جا آوري: بايد خاموش و بي صدا بماني تا بتواني آن صدا را بشنوي. تا بتواني آنرا بخواني.

زندگي بدون برنامه ريزي
هستي برنامه ريزي نشده است. زندگي بدون برنامه ريزي‌، ‌زيبايي شديد دارد، زيرا هميشه حيرتي زيبا در انتظار شماست. آينده فقط تكرار است؛ هميشه چيز تازه اي اتفاق مي افتد و هرگز نمي توان آنرا بديهي و مسلم فرض كرد. افرادي كه به امنيت رسيده اند، يك زندگي بورژوايي دارند. منظور از زندگي بورژوايي، بيدار شدن در ساعت هفت و نيم، خوردن صبحانه در ساعت هشت، ساعت هشت و نيم سوار اتوبوس شدن، پنج و نيم برگشتن به خانه، نوشيدن چاي، خواندن روزنامه، تماشاكردن تلويزيون و خوابيدن است. روز بعد دوباره همين اتفاق مي افتد. همه چيز معلوم و معين است. هيچ چيز تازه اي وجود ندارد. آينده فقط تكرار گذشته خواهد بود و طبعا ترس وجود نخواهد داشت. اين كارها را بارها انجام داده ايد و در نتيجه، مهارت كسب كرده ايد و مي توانيد به آساني، دوباره آنها را انجام دهيد. همراه هرچه تازه هست، احساس ترس مي آيد؛ زيرا كسي نمي داند قادر به انجام آن كار تازه هست يا نه. كسي كه كاري را براي اولين بار انجام مي دهد هميشه متزلزل،‌ مردد و نامطمين است.
Read more
سلام رُفَقا و دَمِ هَمه تون گَرم و سَرِتون خوش 🏼️ ما ايشاالله و بي حَرفِ پيش امروز عصر ( يكشنبه ٢٣ ارديبهشت ) ساعت ٨ عصر ، دعوتتون مي كنيم ، به صرفِ چاي و قهوه و دمنوش و نون خامه ايي در كافه چارسويِ جَديد در خيابان مشاهير تهران ، منت به سرمون گذاشتيد و تشريف آورديد ، خوشحال مي شيم و ذوق مي كنيم و انشاالله ... سلام رُفَقا و دَمِ هَمه تون گَرم و سَرِتون خوش 😊😄😁😉🙏🏼❤️ ما ايشاالله و بي حَرفِ پيش امروز عصر ( يكشنبه ٢٣ ارديبهشت ) ساعت ٨ عصر ، دعوتتون مي كنيم ، به صرفِ چاي و قهوه و دمنوش و نون خامه ايي 😄 در كافه چارسويِ جَديد در خيابان مشاهير تهران ، منت به سرمون گذاشتيد و تشريف آورديد ، خوشحال مي شيم و ذوق مي كنيم و انشاالله از دوشنبه صبح به صورت رسمي پذيراتونيم و در خدمتتون ، دَمِ تَك تَكِ دوستان و رُفقاي با مرام و با معرفت گرم كه رفاقت رو در حقمون تموم كردن و بي كمكشون اين بار به منزل نمي رسيد 😊🙏🏼🙏🏼🙏🏼 خدا به همه شون و همه مون و همه تون عزت و آبرو بده به حق خودش و شرمنده مون نكنه ، يا حق يا حق و يا حق 🙏🏼 فردا چشم به راهتون هستيم و اميدواريم نتيجه كار رو تا اينجا دوست داشته باشيد و بهمون سر بزنيد ، خدا بهتون ، امنيت ، آرامش ، شادي ، بركت ، عشق ، اميد و سلامتي ارزوني كنه و خير روزگار و سلامتي و زندگي تون رو بُرده باشيد و ببريد 😊 اين دعوت نامه از طرف تيمِ كارگاهِ چَكُشِ پَرنده و كافه چارسو و دوستان و توابِعِشون براي شماست 😊😉 قدمتون سَرِ چِشم ، مخلصيم و يا حق 😊😁😉🙏🏼❤️
يكشنبه ، ساعتِ ٨ شب تا پايانِ شَب ، خ مشاهير ( حدفاصلِ خ قائم مقام و اتوبانِ مُدَرِس) نبشِ كوچه زيبا ، پلاك ٢٧ ، كافه چارسو
چاكريم 😊🙏🏼
@chakoshe.parandeh
@sanaz_zamani66
@parmisahmadiyeh
@pardisahmadiyeh
@sepideh_afro
@bardia978
@pouria.mohamady
@golazinfiroozi
@golz.fi
@sahar_ghotb
@akbar.asghari1363
Read more
سي و پنج سال شد كه قلبم اميد دارد ، ميان اين همه هياهوي پوچ ،هنوز باوري مانده كه انسانيت بزرگ ترين و ...
Media Removed
سي و پنج سال شد كه قلبم اميد دارد ، ميان اين همه هياهوي پوچ ،هنوز باوري مانده كه انسانيت بزرگ ترين و كامل ترين دين دنياست ، سي و پنج سال شد كه مومنم به آمدن روزهاي خوب و هنوز به همين اميد نفس دارم ، سال هاي زيادي را در چنين روزي با شما دوستان و مخاطبان عزيزم چشم در چشم بوديم اما، نااهلي عده اي نامدير از ... سي و پنج سال شد كه قلبم اميد دارد
،
ميان اين همه هياهوي پوچ ،هنوز باوري مانده كه انسانيت بزرگ ترين و كامل ترين دين دنياست ،
سي و پنج سال شد كه مومنم به آمدن روزهاي خوب و هنوز به همين اميد نفس دارم
،
سال هاي زيادي را در چنين روزي با شما دوستان و مخاطبان عزيزم چشم در چشم بوديم اما، نااهلي عده اي نامدير از خدا نترس و برخي چشم تنگان نان به نرخ روز خور دو سالي ست توفيق را از من گرفته كه مجال ديدار داشته باشم ،
،
ولي چقدر شيرين است فراموش نكردنتان
،
وقتي چشم باز مي كنم و روزم پر ميشود از مهر و محبت و توجه شما خوبان ، اميدم تازه مي شود به چالش هاي بيشتر
،
چقدر خوبيد ....
،
بي تعارف دلم براي ديدنتان خيلي تنگ است،
امروز يك بار ديگر فهميدم جواز ارشادي هنرمند را خفه مي كند اما زورش به كشتن تمام و كمالش نمي رسد ،
سالهاي زيادي جنگيده ام تا وجبي از خاك قلب مهربانتان را داشته باشم ، خدارا هزاران بار شكر كه شما هستيد و عشق هست
،
براي تك تك ثانيه هايي كه تا امروز نفس كشيده ام خوشحالم ،
در آخر هم از تك تك عزيزانم ، عشق هاي زندگي ام به خاطر حضورشان در كانون شخصي ترين حريم زندگي ام ممنونم ،
خلاصه ممنونم كه هستيد و لطفا هميشه باشيد ،
#اميد_صبري
نوزدهم اردي بهشت /
سالروز تولد يك مرد
Read more
Loading...
«متعهد به کاکتوس بودن» به تکيلا قسم، به طعمِ نمک به دريده شدن به ضربِ کتک به در اين عصرِ خير، شَر ...
Media Removed
«متعهد به کاکتوس بودن» به تکيلا قسم، به طعمِ نمک به دريده شدن به ضربِ کتک به در اين عصرِ خير، شَر بودن در دلِ صد کرور خر بودن به همين زنده‌بادِ بادِ هوا به صدايت از آن‌ورِ دنيا به هوادارهاي هوراکِش به زمان و زمانه‌ی جاکش به شبِ اضطراب و بي‌خوابي پرسه در فيس‌بوکِ قلابی به در خانه‌ي ... «متعهد به کاکتوس بودن»

به تکيلا قسم، به طعمِ نمک
به دريده شدن به ضربِ کتک

به در اين عصرِ خير، شَر بودن
در دلِ صد کرور خر بودن

به همين زنده‌بادِ بادِ هوا
به صدايت از آن‌ورِ دنيا

به هوادارهاي هوراکِش
به زمان و زمانه‌ی جاکش

به شبِ اضطراب و بي‌خوابي
پرسه در فيس‌بوکِ قلابی

به در خانه‌ي شکسته شده
به همين چشم‌های بسته شده

به کِشان بردنم به نامعلوم
به منِ متهم، منِ محکوم

به قپاني هشت ساعته‌ام
و به همدست‌های دور از ‌هم

به سگی که نشسته در لپ‌تاپ
گرمِ ترديدِ پارس، يا هاپ هاپ

به دگرگون شدن ولی با اِکس
به خدا را صدا زدن در س ک س

به سبيل پدر که مي‌چرخيد
به کسي که به نسلِ‌ها می ريد

و به کوروش که استوانه شده،
ضجه‌ای که همين ترانه شده

به همه برگ‌هاي دزديده
به زباني که شاش را ديده

به ندايی که مانده از فرياد،
گلِ روييده در اميرآباد

به همان عکسمان دمِ چادر
به شبِ در نگاهِ «ريچي» پُر

به اِچ.آي.وی‌ترين ترانه‌ي تو
به نگاهِ مسلحانه‌ی تو

و به اين يک‌دفه جذام شدن
سيبلِ نفرينِ خاص وعام شدن

به غمی که نگفته می‌داني
به مدرنيسمِ بندتنبانی

به همه شعرهای پُر کاندوم
به تجاوز به واژه‌ی «مَردم»

به سلاطينِ منگِ شعر و ادب
جهش يک کروموزوم به عقب

به همه شاعرانِ انجمني
به غزل‌هاي خيسِ از آبِ مَنی

به همان نسخه‌پبچِ بي‌جرأت
ميکسی از «سبزواری» و نصرت

به شبِ شعر معترض در قُم
پخش آن از شبکه‌ی سوم

به آوانگاردهای عصر حجر
قهرمانانِ پرده‌ی آخر

به همان دشمنی که در چت بود
به خدايي که در «هدايت» بود

به بدل‌های «شاملو» خوانده
به دهانِ به فحش وامانده

به يقه‌های از تو جِر خورده
حکمِ وسترنه: مُرده، يا مُرده!

و به قصاب‌های خوش‌صحبت
يا به اين «ما»ی در اقليت

قسمت مي‌دهم که خسته نشو،
خسته از مغزهای بسته نشو!

متعهد بمان به اين لعنت
به شنا کردنِ خلافِ جهت!

متعهد بمان! برادرِ من!
متعهد به کاکتوس بودن.

#یغما_گلرویی
#شاعر_شعرهای_ممنوعه_میلادت_خجسته
Read more
. . تو غريبي كه غريبه ها رو دعوت مي كني به غريبه مثل آشنا محبت مي كني... هر موقع چشمتون به يك غريبه ...
Media Removed
. . تو غريبي كه غريبه ها رو دعوت مي كني به غريبه مثل آشنا محبت مي كني... هر موقع چشمتون به يك غريبه در شهر خورد، حتي شده به يك نگاه محبت آميز دعوتش كنيد. اون نگاه بهش دلگرمي ميده. غريبي بد درديه. ما انسانها در اين ديار دنيايي، در پست ترين عالم موجود، غريب افتاديم. براي گريز از اين غربت بايد تلاش ... .
.
تو غريبي كه غريبه ها رو دعوت مي كني
به غريبه مثل آشنا محبت مي كني...
هر موقع چشمتون به يك غريبه در شهر خورد، حتي شده به يك نگاه محبت آميز دعوتش كنيد.
اون نگاه بهش دلگرمي ميده.
غريبي بد درديه. ما انسانها در اين ديار دنيايي، در پست ترين عالم موجود، غريب افتاديم.
براي گريز از اين غربت بايد تلاش كرد. هواي غريب ها را داشت.
بايد به غريب الغربا متوسل شد.
يا امام رضا!
مسئله سر ناز كردن و لوس بازي دنيايي و فيلم بازي كردن نيست؛
ما واقعا خالي مي كنيم و كم مياريم به سمت شما كشيده ميشيم! نه اينكه بخواهيم رسالت غريب نوازي خود را بجا بياوريم، نه!
فشار زيادي روي ماست.
مردم دردهاي ناگفته فراواني دارند. والله دورمون رو مي زنيم تا گوش شنوايي پيدا كنيم اما اول و آخرش نياز به شما پيدا ميشه.
عروج آب دريا با آب ممكن نيست، نياز به خورشيد است! نياز به امدادِ دستي از جنس ديگر است.
عرصه روز به روز تنگ تر و دل ما هم تنگ تر.
نياز ما به شما عمق و تعريف خاصي پيدا كرده.
در واقع بدون شما نميشه! حتي روزي. لحظه ايي.
امام گوشه گيرها و افسرده ها و سر به زيرها.
امام داغ به دل مونده ها و دل شكسته ها.
امام دست بسته ها و شرمنده ها. امام از همه جا مونده و از همه رونده ها.
امام بي سر و زبون ها و بي كس ها.
امام فراموش شده ها، رها شده ها.
#امام_رضا
.
فقط كافيه يك آذري زبان شروع كنه از اهل بيت خواندن! #مشهد
Read more
. .... ما جدا مانده ايم از هم و اين بي گمان سرنوشت خوبي نيست بي تو دنيا بهشت هم كه شود بي شك اصلا بهشت ...
Media Removed
. .... ما جدا مانده ايم از هم و اين بي گمان سرنوشت خوبي نيست بي تو دنيا بهشت هم كه شود بي شك اصلا بهشت خوبي نيست ماه ارديبهشت من امسال گرچه بارانِ بسياري داشت، حس تلخي ولي به من مي گفت: اصلا ارديبهشت خوبي نيست اين كه ما فكر مي كنيم به هم نيمي از راه عشق طي شده است بازگشت از ميانه ي اين راه منطقاً ... .
....
ما جدا مانده ايم از هم و اين
بي گمان سرنوشت خوبي نيست

بي تو دنيا بهشت هم كه شود
بي شك اصلا بهشت خوبي نيست
ماه ارديبهشت من امسال
گرچه بارانِ بسياري داشت،

حس تلخي ولي به من مي گفت:
اصلا ارديبهشت خوبي نيست
اين كه ما فكر مي كنيم به هم
نيمي از راه عشق طي شده است

بازگشت از ميانه ي اين راه
منطقاً بازگشت خوبي نيست
مي شود نا اميد بود از عشق
از تو دلخور نمي شوم....اما

اين كه چيزي عوض نخواهد شد
حرف هاي درشت خوبي نيست
عشق حالا معطل من و تست
تو ولي دل سپرده اي به زمان،

عشق يك معجزه ست،باور كن
كه زمان لاك پشت خوبي نيست
رفته اي تا كه شعر خلق شود؟
زندگي شعر نيست، باور كن

اين كه"ليلي"شوي تو، من "مجنون"
ابدا سرنوشت خوبي نيست
پيش از اينها نه،بعد از اين هم نه
عشق اكنون معطل من و تست

زنگ اين خانه را بزن، هستم
ما شدن سرگذشت خوبي نيست؟
.

#مهرداد_نصرتی
.
#روزنگار:
سکوت با آدم ها برای من یک زنگ خطر است. طبق ِ عادت، اگر سکوتم با آن ها طولانی شود؛ روزهای متعدد و بعد بکشد به هفته های متعدد، ارتباطم را تمام می کنم. برای آنکه نرسد به آنجایی که سکوتمان عادت بشود و حرف های ناگفته مان را به آدم دیگری بگوییم.
آدم هایی که حرف نمی زنند ممکن است فکر های ترسناکی بکنند. این ها همه من را اذیت می کند. برای همین دوست دارم روزمره ترین اتفاق های زندگی ام را برایش تعریف کنم. از خاطره ها، دستاورد ها، ضعف ها و هرچیز ژانگولری که با عث شده خنده ام بگیرد برایش حرف بزنم یا بنویسم ولی سکوت نکنم. سکوت برایم مثل ِ آرامش ِ قبل از طوفان است.وقتی سکوتم با ادم ها طولانی شود همه چیز را تمام می کنم چون یعنی ما رسیده ایم به جایی که خسته شدیم...
همین.
.
پی روزنگار :

شنیدم تو فرانسوی
به جاي اينكه بگن من دلتنگ توام،
ميگن:"Te me manques" ؛
يعني تو از من گُم شدی...
قشنگتر از اين هم ميشه ؟؟ .
Read more
Loading...
درباره جسم و روح <span class="emoji emoji2764"></span>️ سپ هربرگر مربي افسانه اي آلمان ها در جام جهاني ١٩٥٤، بين دو نيمه و زماني كه آلمان ...
Media Removed
درباره جسم و روح ️ سپ هربرگر مربي افسانه اي آلمان ها در جام جهاني ١٩٥٤، بين دو نيمه و زماني كه آلمان توانسته بود دو گل مجارستان را جواب دهد گفته بود؛ (برويد بجنگيد و بدانيد اينجا كسي شما را دوست ندارد!) و پس از آن آلمان قهرمان شد تا روح خسته مردمانش ٩ سال پس از جنگ تازه شود، شايد جهان دوستشان داشته باشد. حالا ... درباره جسم و روح ❤️
سپ هربرگر مربي افسانه اي آلمان ها در جام جهاني ١٩٥٤، بين دو نيمه و زماني كه آلمان توانسته بود دو گل مجارستان را جواب دهد گفته بود؛
(برويد بجنگيد و بدانيد اينجا كسي شما را دوست ندارد!)
و پس از آن آلمان قهرمان شد تا روح خسته مردمانش ٩ سال پس از جنگ تازه شود، شايد جهان دوستشان داشته باشد.
حالا مايي كه خسته ايم از بحرانهاي اقتصادي و اخلاقي داخلي و تحريمهاي عجيب و غريب خارجي، براي دو شب ٩٠ دقيقه اي را به تماشاي رويا نشستيم.
تا شايد با نفسهايمان يكصدا قدرتمان را به گوش جهان بسپاريم و بگوييم ما دوست داشتني هستيم.
ما با همه خستگي مان از بي مهري هاي داخلي و خارجي هنوز ملّتي هستيم كه دلمان به آينده #روشن است و اين روياي رسيدن و شدن است كه همچنان ما را زنده نگه داشته تا مرغ خيالمان را به پرواز در آوريم.تا باشيم و فتح كنيم.
از فتح جوايز جهاني در عرصه هاي علمي و ورزشي (كشتي، واليبال و فوتبال) گرفته تا خود سينما.
لحظه لحظه زندگي ما ايراني ها يك دِرام قدرتمند سينمايي است، اما ما كاراكترهاي اين دِرامهاي تلخ گاهي دوست داريم تا قواعد دِرام هايمان را بهم بريزيم و مانند قهرمانهاي رويايي سينماي رويا پرداز مردم و جهانمان را نجات دهيم.
ما در ميان جنگ و آتش و دود و تحريم و اختلاس و هزاران درد بي درمان، همچنان دلمان براي ٩٠ دقيقه خوش مي شود به گلي كه آفسايد مي شود و به تيمي كه جانانه دفاع مي كند و به گلي كه شانسي از دستمان در مي رود و به لايي درخشاني كه از دروازه اسپانيا، اين قهرمان جهان عبورمان مي دهد تا به شبي رويايي ببازيم اما همچنان با حال كِرِختمان احساس بُرد داشته باشيم.
ما امشب چقدر بالا و پايين پريديم، چقدر از گلي كه زديم و مردودش كردند جيغ و فرياد كشيديم و چقدر حسرت و آه از نهادمان برآمد.
همه اينها يعني با تمام مصائب جنگيديم و يعني همچنان زنده ايم.
وهمين كه دنيا بداند ما دوست داشتني هستيم، فعلا كافي است.
تا دوباره بَدمنهاي داخلي و خارجي براي لَختي هم كه شده در مقابل قهرمانهاي حقيقي اما از جنس روياي مان سر تعظيم فرود آورند.
شايد جِسم مان خسته باشد اما #روح مان همچنان زنده است. ما كه عاشقي را بلديم، ما كه قلبي بزرگ داريم براي رويايي بزرگتر
بقول اسكارلت در برباد رفته؛ فردا هم
روز خداست.
پس تا مصافي ديگر #حق نگهدارمان.
ياحق
سي ام خردادماه نود وهفت
سيد روح الله حجازي
🌸❤️🌸
#worldcup2018
#vivairan🇮🇷 #onbodyandsoul
#football
#movie
#روح_الله_حجازی
Read more
ادامه از پست قبل<span class="emoji emoji1f449"></span> ديروز آقاي حسني فوت كرد و وسط تمام اظهارنظرهايي كه از اين شخص به طنز نقل مي شود يك جمله ...
Media Removed
ادامه از پست قبل ديروز آقاي حسني فوت كرد و وسط تمام اظهارنظرهايي كه از اين شخص به طنز نقل مي شود يك جمله طلايي اش فراموش شده؛ خدا به چپي ها دين و به راستي ها عقل عنايت كند.اين حرف براي آنروز بود.امروز دوستان از دو نعمت بي بهره اند. جمهوري اسلامي نقد كم ندارد ولي براي انتقاد عليه اين سيستم زير علم هر ... ادامه از پست قبل👉
ديروز آقاي حسني فوت كرد و وسط تمام اظهارنظرهايي كه از اين شخص به طنز نقل مي شود يك جمله طلايي اش فراموش شده؛
خدا به چپي ها دين و به راستي ها عقل عنايت كند.اين حرف براي آنروز بود.امروز دوستان از دو نعمت بي بهره اند.
جمهوري اسلامي نقد كم ندارد ولي براي انتقاد عليه اين سيستم زير علم هر كسي رفتن كار عاقل نيست.
قشر عمده اين عدد ٢٠ ميليوني عوام مخالفند.
عوام مخالف يكروز خاتمي #خاتمي كردند و روز ديگر #رضا_پهلوي شد اربابشان و امروز كه به كامنت هاي #ترامپ و #پومپئو نگاهي كني به اين نتيجه ميرسي ارزشي بودن با همه زخم زبان هايش مي ارزد به بي ارزش بودن.
اينها اصلاح طلب و سياسي و ....هم نبودند،شناگر هم نيستند
اينها در هر موجي غرق مي شوند.
قماشي كه به سبب مخالفت با نظام كه دلايل آن هم كارشناسي مي خواهد،حتي دست به دامان ترامپ هم شدند بفهمند كه ؛حاصل عشق مترسک به کلاغ، مرگ یک مزرعه است.
پياده نظامِ اينها شايد در فانتزي خود ايراني سكولار و مترقي بسازد ولي فانتزي هاي يك انسان ساده براي من معيار نمي شود.
فانتزي عوامشان به كنار ولي هدف خواصشان فقط و فقط براندازي است.سند آن هم ٨٨ است.
اصلاحات با وعده جبران خفقان و انحصار #هاشمي آمد ، دست آخر همگي دست به سينه اش ايستادند، و چه بسيار ازين استحاله ها.
حتي رسيديم به حل شدن رقباي #انتخابات دوم خرداد.
امروز كه ناطق و خاتمي هم پياله شدند ،در چنين دوم خردادي به اين نتيجه ميرسيم كه همه تغيير كردند جز يك نفر.
و ميبنيم كه هر چه كه گفت شد.
هر تحليلي كرد و در دل چانه زديم و نپذيرفتيم
امروز اتفاق افتاده.
#فوکویاما‬⁩ گفته
‏یک انقلاب اجتماعی در زیر لایه بیرونی ایران در جریان است و فکر می‌کنم این کشور به سمت نوعی انفجار می‌رود.
فوكوياما نظريه پرداز نيست بلكه #نظريه_ساز است.
اما رهبر ايران ميگويد من به آينده اميدوارم
پس من با در نظر گرفتن نظريات قبلي فوكوياما كه بر خلاف تبليغ ها اكثرا به در و ديوار خورد
به نظر #رهبر ايران بيشتر ايمان دارم
هرچند با منطق خودم چنين باوري ندارم
ولي تجريه ميگويد به اين شخص اعتماد كن

پ ن؛
ديروز يك خرداد سالگرد آغاز ٣٨ سال تحريم ايران بود
در تمام اين مدت امثال حجاريان و فوكويانا و خبرنگاران فراري و حين فرار و قبل از فرار ،حرف هايي از تمام شدن كار نظام زدند
يك شخص گفت نميشود و نشد
عقل ميگويد با تمام اختلاف سليقه به آن شخص اعتماد كن.
Read more
چرا بايد در حين فرود، پرده پنجره‌ها را بالا کشيد؟ دلايل زيادي وجود دارد که ثابت مي‌کند باز کردن پرده‌ها، ...
Media Removed
چرا بايد در حين فرود، پرده پنجره‌ها را بالا کشيد؟ دلايل زيادي وجود دارد که ثابت مي‌کند باز کردن پرده‌ها، ايده‌ي خوبي است. دليل اول اين که، اين کار باعث مي‌شود که چشمان شما به سطح نور خارج از هواپيما عادت کند. اگر در ساعات روز پرواز مي‌کنيد، بالا بودن پرده‌ها باعث مي‌شود زماني که از کابين تاريک خارج ... چرا بايد در حين فرود، پرده پنجره‌ها را بالا کشيد؟
دلايل زيادي وجود دارد که ثابت مي‌کند باز کردن پرده‌ها، ايده‌ي خوبي است. دليل اول اين که، اين کار باعث مي‌شود که چشمان شما به سطح نور خارج از هواپيما عادت کند. اگر در ساعات روز پرواز مي‌کنيد، بالا بودن پرده‌ها باعث مي‌شود زماني که از کابين تاريک خارج مي‌شويد، چشمان شما در برابر نور آفتاب اذيت نشود؛ و اگر شب پرواز مي‌کنيد، ديد بهتري خواهيد داشت. (به همين دليل است که نور لامپ‌هاي کابين را در پروازهايي که شبانه انجام مي‌شود، قبل از فرود کم مي‌کنند.)
دوم، باز کردن پرده‌ها باعث مي‌شود که خدمه‌ي کابين، ديد بهتري به بيرون هواپيما داشته باشند. معمولا، صندلي‌هاي خدمه به سمت عقب برگردانده مي‌شود تا در صورت بروز حادثه، به سرعت متوجه شرايط شوند.
هواپيما طوري طراحي و تست مي‌شود که در صورت لزوم بتوان همه‌ي افراد داخل آن را طي ?? دقيقه از هواپيما خارج کرد. خدمه‌ي پرواز در طول آموزش ياد مي‌گيرند که ايمني هر اتفاقي که در خارج از هواپيما مي‌افتد را ارزيابي کنند و براي اين کار، بايد بتوانند بيرون هواپيما را ببينند – درست مثل شما. در صورتي که چيزي نادرست به نظر برسد، مسافران حکم چشمان کمکي خدمه را دارند؛ بنابراين، اگر خواستيد سوالي از آن‌ها بپرسيد در انجام اين کار ترديد نکنيد.
سوم، بالا نگه داشتن پرده‌ها به اين معني است که در صورت بروز هر اتفاقي که نيازمند ورود سرويس‌هاي اورژانسي به هواپيما است، آن‌ها مي‌توانند به سرعت و به راحتي داخل هواپيما را ببيينند. و البته، اگر دود داخل کابين وجود داشته باشد، تابش نور بيشتر به داخل آن هم به داشتن ديد بيشتر کمک مي‌کند. در صورتي که لازم باشد به صورت اضطراري از هواپيما خارج شويد، بالا بودن پرده‌ها شرايط را براي شما و افراد اطراف شما ايمن‌تر مي‌سازد.
مزاياي ديگري نيز وجود دارد. زماني که هواپيما در حال آماده شدن براي پرواز بعدي است، باز بودن همه‌ي پنجره‌ها به کنترل آسان‌تر بال‌هاي هواپيما کمک مي‌کند تا هر نکته‌ي مشکوکي را به سرعت شناسايي کنند.
مزيت ديگري که کاملا بي‌ربط با ايمني است آن است که باز بودن پرده‌ها در صورت لزوم، باعث راحت‌تر شدن کار تميز کردن پنجره‌ها مي‌شود – خواه اين کار توسط يکي از کارکنان مسئول پاک کردن پنجره‌ها انجام شود، خواه توسط يکي از مهمانداراني که با يک دستمال به سرعت لکه‌هاي به جا مانده از انگشت‌هاي چسبناک کودکان بازيگوش را از روي پنجره باز مي‌کند!
#آژانس_مسافرتی #آژانس_مسافرتی_ژوان #ژوان #ژوان_شن_سفید #تور #تور_ارزان #هتل #هیجان #لذت #مسافرتی #تفریح #سفر #مسافرت #بهار #تور
Read more
پدرم اموزگار بود ، صبح ها كيف اش را بر مي داشت ، كيلومترها دورتر از خانه ، بچه هاي محروم ، بي كس ها و غريب ...
Media Removed
پدرم اموزگار بود ، صبح ها كيف اش را بر مي داشت ، كيلومترها دورتر از خانه ، بچه هاي محروم ، بي كس ها و غريب ها را درس مي داد و بر مي گشت ، صبح كه كيف اش را برمي داشت و مي رفت ، دنبال پول نمي رفت ، دنبال قدرت و شهرت نمي رفت ، مي رفت رنج كم كند ، هرشب كه خسته و خاكي بر مي گشت به شهر ، در حال و هواي كودكي ، فكر مي كردم ، چرا اينقدر ... پدرم اموزگار بود ، صبح ها كيف اش را بر مي داشت ، كيلومترها دورتر از خانه ، بچه هاي محروم ، بي كس ها و غريب ها را درس مي داد و بر مي گشت ، صبح كه كيف اش را برمي داشت و مي رفت ، دنبال پول نمي رفت ، دنبال قدرت و شهرت نمي رفت ، مي رفت رنج كم كند ، هرشب كه خسته و خاكي بر مي گشت به شهر ، در حال و هواي كودكي ، فكر مي كردم ، چرا اينقدر بي فايده رنج مي كشد ، فكر مي كردم مي تواند ، كمتر بدود و بيشتر بگيرد ؛ پدرم آموزگار بود ، معلم و راهنماي مدارس ابتدايي محروم اطراف تربت جام ، فكر مي كردم ، چه زحمت زياد و چه پاداش كمي مي گيرد ، اما حالا از پس بيست سال كه اين روزها ميبينم حال مردمان همه به حال معلمي پيوند دارد، مي فهمم چه شغل پرسودي داشت ، #رنج_كم_كن بود ، چشم هاي پر از درد را ارام مي كرد و روح بچه هاي غريب را التيام مي داد ، حالا از پس بيست سال ، هنوز هسته جذب رنج بودن در چشم هايش موج مي زند ، و هركس اين چشم ها را ببنيد مي فهمد قرن ها اگر بگذرد ، چشم هاي التيام بخش ادم ها را گرم مي كنند و اصلا آموزگار يعني همين و اين روزها آدم اموزگار نداريم ، آدمي كه رنج ها را جذب كند ، جايش سرخوشي و گشودگي به بي كس ها هديه كند .
پدرم آموزگاربود ، و ادم آموزگار وقتي روح هاي ادم ها را عوض مي كند ، روح خود را بر روح زمانه حك مي كند و اين ادم جاودانه است تا كساني بسان خودش هستند كه رنج كم مي كنند و طرفدار بي كس ها و غريب ها و تنهاها هستند .
پدرم ، آموزگار بود ، كاش من هم روزي آموزگار شوم ، اين تمام روياي زندگي من است . #سيدمجيدحسيني #پدر #آموزگار #كاش_رنجي_كم_كنيم
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> سرايدار افغانستاني ساختمان امروز اعلام كرد كه مي‌خواهد به كشورش برگردد. دليل؟ گفت: " پول ايران ...
Media Removed
سرايدار افغانستاني ساختمان امروز اعلام كرد كه مي‌خواهد به كشورش برگردد. دليل؟ گفت: " پول ايران ديگه ارزشي نداره. تو كشور خودمون وضعمون بهتر مي‌شه." آخ! چرا انقدر از آرامش دوريم؟ چرا انقدر مسئولان ما نسبت به حال بد كشورمون بي‌تفاوت هستند؟ چرا ما بلد نيستيم هيچ كار مؤثري كنيم؟ ريال شده كم‌ارزش‌ترین ... 🍃
سرايدار افغانستاني ساختمان امروز اعلام كرد كه مي‌خواهد به كشورش برگردد. دليل؟ گفت: " پول ايران ديگه ارزشي نداره. تو كشور خودمون وضعمون بهتر مي‌شه." آخ! چرا انقدر از آرامش دوريم؟ چرا انقدر مسئولان ما نسبت به حال بد كشورمون بي‌تفاوت هستند؟ چرا ما بلد نيستيم هيچ كار مؤثري كنيم؟ ريال شده كم‌ارزش‌ترین پول دنيا، مردم جنوب از بي‌آبي له‌له مي‌زنند، نرخ سكه و ارز به‌ طور باوركردني بالا رفته و باز هم مي‌ره، براي هر چيزي كه برنامه‌ريزي مي‌کنیم ازش عقب مي‌مونیم، منابع ارزشمند طبيعيمون در حال نابودي، رودها و درياچه‌ها خشك، همه چيز گرون و جيب‌ها خالي، خانواده‌ها متزلزل، آمار اعتياد به مخدر بالا! با اين همه، جواب مشكلات مردم فقط دروغ و دروغه!
احساس خفقان مي‌کنم. حتي نمي‌شه به رفتن فكر كرد! انگار تو قفس‌ایم. احساس شما به اين وضع چيه؟ اميد به بهبود زودهنگام داريد؟
اصلاً براتون فرقي كرده؟
Read more
فلسطين خونين مارا نگر سراي غم و رنج ها را نگر فلسطين مظلوم ، تنها شده درآن ظلم وجور وجفا را نگر شب ...
Media Removed
فلسطين خونين مارا نگر سراي غم و رنج ها را نگر فلسطين مظلوم ، تنها شده درآن ظلم وجور وجفا را نگر شب شهر غزه زخون تيره شد سراسر تن زخم ها رانگر درآن بانك الله اكبر شنو جواني كه داد اين ندا رانگر دلت گر نرزيده زين ماجرا همان مادر بي نوا را نگر همان مادر پير وخونين جگر كه پوشيده رخت عزا را نگر گهن ... فلسطين خونين مارا نگر
سراي غم و رنج ها را نگر
فلسطين مظلوم ، تنها شده
درآن ظلم وجور وجفا را نگر
شب شهر غزه زخون تيره شد
سراسر تن زخم ها رانگر
درآن بانك الله اكبر شنو
جواني كه داد اين ندا رانگر
دلت گر نرزيده زين ماجرا
همان مادر بي نوا را نگر
همان مادر پير وخونين جگر
كه پوشيده رخت عزا را نگر
گهن سال آواره كوچه ها
كه باشد به دستش عصا را نگر
به هركوچه افتاد أجسادها
غم روي آن طفل ها را نگر
خرابه شده خانه هاي همه
درآن طفل بي دست وپا را نگر
جواني كه از بهر ناموس ودين
نموده تن خود فدا را نگر
شياطين همه متحد گشته اند
وصيهون پر ادا را نگر
كه ويران گري قتل و غارت كند
به فكر مقام ، پست و جا را نگر
مسلمان ؛ مسلمان همين آتش اختلاف
كه سوزانده شأن شما را نگر
يهود و نصارا مدد كار هم
ولي امت مصطفي را نگر
مسلمان همين فكر جنگ وجدل
همان شوكت ابتدا را نگر
همان شركتي را كه دنيا
به خود نديداست و تا انتها را نگر
تو تاريخ زرين دينت ببين
وبيت المقدس گشا را نگر
عمر فاتح آن دياربوده است
عمر آن شه بي ريا را نگر
مسلمان ؛ مسلمان تورا عظم ديگر نياز
تو تاريخ سلطان صلاح را نگر
قدم هاي همت به ميدان بنه
تو آنگه مدد از سما را نگر
مسلمان ؛ مسلمان جهادت بود فرض عين
مسلمان جهادت بود نصب عين
شهيدان راه خدا را نگر
تبسم كنان زين جهان مي روند
به لب هاي خندان آنها را نگر
الهي ؛ الهي مدد كن مدد
همين دستهاي دعا را نگر
فرست اي خدا پيك امداد حق
تو الطاف بي انتها را نگر
مترس اي جوان فلسطين ما
تو امداد ونصر خدا را نگر
مجاهد ؛ مجاهد هميشه به پيش
سلحشور وهم جان فدا را نگر
زهي استقامت مبارك تو را
بدادي جهان را تو درسي دگر
خوشا بر شهيدان راه خدا
نشان داده اند اقتداري دگر
شهيدان تان فخر دين مبين
همي زنده در آن دياري دگر
نماند به دنيا زظالم نشان
خزان نشان نِگرد بهاري دگر
سكوت ابر قدرتان را نگر
فلسطين مبارك تورا تا أبد
مبارك تورا افتخاري دگر
Read more
اگر يك موسيقي تو را غمگين مي كند ، در خود فرو مي برد، سرانجام تاثيرش شايد شگرف باشد! گاهي يك اثر هنري مي ...
Media Removed
اگر يك موسيقي تو را غمگين مي كند ، در خود فرو مي برد، سرانجام تاثيرش شايد شگرف باشد! گاهي يك اثر هنري مي تواند مسير زندگي فردي را متحول كند! كاركرد اثر هنر به تصور غلط صرفا اين نيست كه " حال دلمان" را خوب كند! كاركرد و وظيفه هنر صرفا فراموش كردن مشكلاتمان نيست، فرا رَوي از آن شايد باشد! شعف دروني با بوجود ... اگر يك موسيقي تو را غمگين مي كند ، در خود فرو مي برد، سرانجام تاثيرش شايد شگرف باشد! گاهي يك اثر هنري مي تواند مسير زندگي فردي را متحول كند! كاركرد اثر هنر به تصور غلط صرفا اين نيست كه " حال دلمان" را خوب كند! كاركرد و وظيفه هنر صرفا فراموش كردن مشكلاتمان نيست، فرا رَوي از آن شايد باشد! شعف دروني با بوجود آمدن لحظه اي خوشي ، مي تواند منطبق نباشد. پيام و ژرفاي يك قطعه موسيقي بي شك انسان را درهم مي ريزد و دوباره مي سازد ؛ اين درون نا آرام را! در طي طريق و سلوك بشري لزوما شايد گاهي "حالِ دل" ( اين واژه متداول سطحي) بدش بيشتر به سامان مي رساند( جز كه در آتش منشين #مولانا) از آن سو اگر اثري ژرف است وانگهي شاداب است و رقص انگيز، لزوما در سطح نمي ماند! و لايه لايه تو را با خود جايي مي برد كه مي داند! مي داني، دارم از هنر اصيل حرف مي زنم نه از سيرك! مي داني!؟ شايد از رنگ سرخ و چهره آب و تاب دار حرف نمي زنم از خون سرخ انسان هاي آزاده و دل هاي بزرگ سخن مي گويم! به قلم احمد شاملو:
در زخم‌های گرمِ بخارآلود
سرخی شکفته‌تر به نظر می‌زند ز سُرخی لب‌ها! ....
روز جهاني هنر است و بهتر ديدم از هنر اصيل سخن بگويم تا به تجليل و تبريكش بسنده كنم، چه هنرمند كم مي بينم، هنردار بسيار! ژست هاي هنري بسيار و درون هاي ناب و جان دار كم!
درود بر همه هنرمندان سرزمينم كه هر زخمه و تاش و خط و اثرشان اشارتيست به رهايي از چنگال هاي دردهاي زميني و ساختن دنيايي زيبا ، براي صلح و آزادي! .....
سه تار استفاده شده در عكس از آثار دوست و هنرساز مجيدصفري است.
#روز_جهاني_هنر #سهتار #سه_تار #ابوسعيدمرضايي #ابوسعيد #شاملو #هنر
#world_art_day #internationalmusic #art #abousaeidmarzaei #setar #setaar @sazemajid @abousaeidmarzaei @iranian_artist_art
Read more
ققنوس منتشر کرد؛ #سایهٔ_گذشته «باور نمي‌كنم دوباره قدم به اين جاده گذاشته‌ام،‌ درياچه‌اي را ...
Media Removed
ققنوس منتشر کرد؛ #سایهٔ_گذشته «باور نمي‌كنم دوباره قدم به اين جاده گذاشته‌ام،‌ درياچه‌اي را دور مي‌زنم كه درخت‌هاي غان سفيدش يك‌به‌يك با مرگ دست‌وپنجه نرم مي‌كنند، بيماري از جنوب رو به گسترش است، و الان كه دقت مي‌كنم مي‌بينم اين‌جا ديگر هواپيماهاي آب‌نشين هم اجاره مي‌دهند. اما تازه نزديكي‌هاي ... ققنوس منتشر کرد؛
#سایهٔ_گذشته
«باور نمي‌كنم دوباره قدم به اين جاده گذاشته‌ام،‌ درياچه‌اي را دور مي‌زنم كه درخت‌هاي غان سفيدش يك‌به‌يك با مرگ دست‌وپنجه نرم مي‌كنند، بيماري از جنوب رو به گسترش است، و الان كه دقت مي‌كنم مي‌بينم اين‌جا ديگر هواپيماهاي آب‌نشين هم اجاره مي‌دهند. اما تازه نزديكي‌هاي حومه شهر است؛ هنوز واردش نشده‌ايم، آن‌قدر هم شيك و بزرگ شده كه برايش جاده كمربندي كشيده‌اند؛ خودش موفقيت بزرگي است. هيچ‌گاه اين‌جا را به چشم شهر نديدم، در نظرم بيشتر به پاسگاهي مرزي مي‌ماند، اولين يا آخرين پاسگاه مرزي، البته بسته به اين‌كه از كدام مسير وارد شويم، توده‌هاي متراكمي از آلونك‌ها و احجام مكعبي و يك خيابان اصلي با سالن سينمايي به نام يتزويال كه چراغ قرمزرنگ حرف ر آن سوخته بود، و دوتا رستوران كه هر دو همبرگرهاي سوخته يك‌شكل آغشته به سس گوشت و كنسرو نخودفرنگي آبكي و رنگ‌ورورفته عينهو چشم ماهي و سيب‌زميني سرخ‌شده له‌ولورده در چربي خوك دست مردم مي‌دادند». اين شروع رمان «بر امواج» مارگارت اتوود است كه به‌تازگي با ترجمه نسترن ظهيري توسط نشر ققنوس منتشر شده است. «بر امواج» رماني است در بيست‌وهفت فصل و قهرمان آن زني است كه سايه گذشته بر زندگي‌اش سنگيني مي‌كند. زن اگرچه مي‌خواهد آينده‌اش را بي‌توجه به گذشته‌اش بسازد، اما انگار گذشته هيچ‌جا رهايش نمي‌كند و به طريقي باز به امروز وصل مي‌شود. قهرمان «بر امواج»، زني است كه خلاف معمول عمل مي‌كند و سال‌هاست كه گذشته‌اش را پس زده و نمي‌خواهد ردي از آن در زندگي امروزش وجود داشته باشد. او مي‌خواهد آينده‌اش را با عشق بسازد. او از گذشته و آدم‌هايي كه پشت‌سر گذاشته بي‌خبر است تا اينكه يك روز خبر مي‌رسد پدرش ناپديد شده و زن تصميم مي‌گيرد به ساحل درياچه كودكي‌هايش برگردد. رجوع به گذشته با همراهي آدمي همراه است كه عاشق زن است و مدام از آينده رابطه‌شان مي‌پرسد. برگشت به دوران گذشته آن‌قدر ملال‌آور است كه رابطه اين دو را هم به ملال مي‌كشاند اما در اين ميان زن به‌ناگاه تصميم مي‌گيرد خودش همه‌چيز را عوض كند و ديگر يك بازنده نباشد. در بخشي ديگر از اين رمان مي‌خوانيم:‌ «روز پيش خورشيد به رنگ قرمز غروب كرده بود، بنفش مايل به قرمز، و روز بعد خورشيد درست همان وضعي را داشت كه حدس مي‌زدم؛ بدون راديو و فشارسنج آدم بايد خودش هوا را پيش‌بيني كند. دومين روز يك هفته مقررمان بود، زنداني‌ها روي ديوار چوب‌خط مي‌كشند و من توي ذهنم روزها را چوب‌خط مي‌زدم؛ احساس كشيدگي مي‌كردم، انگار مثل طناب رخت‌آويز محكم كشيده شده بودم،
#بر_امواج
#مارگارت_آتوود
Read more
زندگي سعي مي كند خودش را در يك كليت منسجم به ادم تحميل كند، يك بسته كامل با برچسبي از بدبختي يا خوشبختي ...
Media Removed
زندگي سعي مي كند خودش را در يك كليت منسجم به ادم تحميل كند، يك بسته كامل با برچسبي از بدبختي يا خوشبختي ، يا برچسب ناكام يا شادكام و همه روح و روان ادم را با كليت خودش بسازد . اين كليت ، گاهي انقدر خطرناك ادم ها را سركوب و بسته بندي مي كند، كه از صداي خودشان هيچ نمي ماند ، ادم ها تبديل مي سوند به برچسب زندگي ... زندگي سعي مي كند خودش را در يك كليت منسجم به ادم تحميل كند، يك بسته كامل با برچسبي از بدبختي يا خوشبختي ، يا برچسب ناكام يا شادكام و همه روح و روان ادم را با كليت خودش بسازد .

اين كليت ، گاهي انقدر خطرناك ادم ها را سركوب و بسته بندي مي كند، كه از صداي خودشان هيچ نمي ماند ، ادم ها تبديل مي سوند به برچسب زندگي كلي شان ، و چقدر يك وضعيت بي صدا پيدا مي كنند، گم مي شوند در كليت زندگي ، اما تنها راه فرار از اين سركوب ، كندن اين برچسب كليست ؛ بايد زندگي را تكه تكه كرد ، و هر تكه را جداگانه زيست و حس كرد؛ لحظه شادكامي را جدا ، دقيقه بدبختي را جدا و لحظه اوج رنج و معنا را هم بايد جداگانه زيست ، بايد عليه كليت زندگي شوريد ، نبايد گذاشت زندگي روانت را سازمان دهد ، روحت را بسته بندي كند و لحظات خوب را بگيرد ، بايد براي تكه هاي خوب جنگيدو رنج ها را تحمل كرد ؛ من قاطعانه اينطور فكر مي كنم .
#سيدمجيدحسيني #كاش_رنجي_كم_كنيم
Read more
 #مهربونا #لطفا #اگه #دوست #داشتید #متن رو #بخونید #ادامه #پست #قبل<span class="emoji emoji1f339"></span> سلااااااااام به همه #دوستای ...
Media Removed
#مهربونا #لطفا #اگه #دوست #داشتید #متن رو #بخونید #ادامه #پست #قبل سلااااااااام به همه #دوستای عزیز خودم ای جانم که اینقدر مهربونید #وفاداری رو تمرین میکنیم ️ پست قبلی رو دوست داشتید ادامه پست قبل توصیه های حاج آقا #قرائتی به زوج های جوان •~• #آقای عزيز•~• ١) به همسرت بگو ... #مهربونا #لطفا #اگه #دوست #داشتید #متن رو #بخونید #ادامه #پست #قبل🌹

سلااااااااام به همه #دوستای عزیز خودم ❤️🌹 ای جانم که اینقدر مهربونید 🌹❤️ ❤️👏 #وفاداری رو تمرین میکنیم ❤️ پست قبلی رو دوست داشتید ادامه پست قبل😉😉👇 💟توصیه های حاج آقا #قرائتی به زوج های جوان💟 •~• #آقای عزيز•~•🌹 👨١) به همسرت بگو : #دوستت دارم!❤️
👨2) نسبت به #همسرت هميشه وفادار باش❤️
👨3) هر وقت بهت شک کرد ، با
صداقت و مهرباني مطمئنش کن 👨4) اگه گفت : از دست بچه ها خسته شدم بگو : بهت حق مي دم ! تو خيلي صبوري  ازت متشکرم ؛❤️ 👨5) اگه باهات قهر کرد ! بگو : قهرت هم مثل #مهرت قشنگه ؛❤️ 👨6) اگه از مادر و خواهرت شکايت کرد ، فقط شنونده خوبي باش ؛❤️ •~• #خانم محترم•~•🌹 👩١) به شوهرت افتخار کن !❤️ 👩2) ! #پناهگاه شوهرت باش تا فقط به تو پناهنده بشه!❤️
👩3) اگه گفت : از خانواده ات خوشم نمياد ! بگو : عوضش من خانواده تو رو دوست دارم !❤️ 👩4) سختي کار شوهرت را درک کن!❤️ 👩5) وقتي وارد خونه مي شه , به پيشوازش برو ! دستشو بگير ! ❤️
👩6) هيچ وقت بهش نگو : تو بي عرضه اي !❤️ لحظه به لحظه از خداوند کمک بگيرید
برام خیلییییییییی عزیزید ❤️👏👏❤️🌹🌹
Read more
وزير جوان كشورمان جناب آقاي آذری جهرمي، اينجانب را به پيوستن به چالش #بي_زباله دعوت كرده اند.با توجه ...
Media Removed
وزير جوان كشورمان جناب آقاي آذری جهرمي، اينجانب را به پيوستن به چالش #بي_زباله دعوت كرده اند.با توجه به وضعیت نامطلوب دفع زباله در کشورمان بخصوص در شهرهای شمالی و عدم اراده جمعی برای تفکیک زباله از مبدأ،بنده نيز تصميم گرفتم این دعوت را قبول کنم.اگر همه ما به این باور برسیم که در پاکیزه نگه داشتن ... وزير جوان كشورمان جناب آقاي آذری جهرمي، اينجانب را به پيوستن به چالش #بي_زباله دعوت كرده اند.با توجه به وضعیت نامطلوب دفع زباله در کشورمان بخصوص در شهرهای شمالی و عدم اراده جمعی برای تفکیک زباله از مبدأ،بنده نيز تصميم گرفتم این دعوت را قبول کنم.اگر همه ما به این باور برسیم که در پاکیزه نگه داشتن شهرمان باید از درون محیط زندگی و کارمان شروع کنیم و محیط زیست عاری از زباله داشته باشیم می توان به آینده ای روشن در این زمینه امید داشت.برخی طرح های تشویقی برای تفکیک زباله از مبدأ که در یکی از مناطق شهر تهران انجام می شود و در ازای تفکیک زباله شهروندان را بیمه می کنند بسیار مفید و موثر است.انشالله بعد از تعطيلات نوروز نشستي را با فعالان سازمان هاي مردم نهاد محيط زيستي در زمينه تبادل نظر پيرامون مسایل محیط زیستی برگزار می کنم.
از همينجا از همه مردم عزیز کشورمان مي خواهم به اين چالش بپيوندند و به هر طبيعتي كه در ايام نوروز سفر می کنند عكسي از جمع آوري زباله های اطراف خود با هشتک #بی_زباله ‌ انتشار دهند تا همه دست در دست هم تلاش كنيم براي داشتن #طبيعت_پاک .
Read more
 #تدبر_در_قرآن . ﴿ إِنَّ الْإِنسَانَ لِرَبِّهِ لَكَنُودٌ ﴾ [ #العادیات : ٦ ] <span class="emoji emoji1f511"></span> اگر خداوند به ...
Media Removed
#تدبر_در_قرآن . ﴿ إِنَّ الْإِنسَانَ لِرَبِّهِ لَكَنُودٌ ﴾ [ #العادیات : ٦ ] اگر خداوند به #انسان یک #کهکشان ببخشد، باز او به آنچه به وی بخشیده شده، راضی نخواهد شد ... به خودتان خوب بنگريد ببينيد چه امكاناتي در شماست كه آرزوي بسياري كسان است ... بالاترين موهبتِ شما، همين وجود است ... #تدبر_در_قرآن
.
﴿ إِنَّ الْإِنسَانَ لِرَبِّهِ لَكَنُودٌ ﴾
[ #العادیات : ٦ ] 🔑
اگر خداوند
به #انسان یک #کهکشان ببخشد،
باز او به آنچه به وی بخشیده شده،
راضی نخواهد شد
...
به خودتان خوب بنگريد
ببينيد چه امكاناتي در شماست
كه آرزوي بسياري كسان است
...
بالاترين موهبتِ شما،
همين وجود است كه عدم نيستيد.
نعمت وجود و بودن،
وجودي كه قابليت انبساط دارد.
قابليت رشد و تعالي دارد.
استعداد نورانيت و صعود دارد
و چشيدن لذت هايي كه
كمتر آفريده اي دارد
...
نعمت هدايت
خداوند اكنون شما را دارند هدايت مي فرمايند
به سوي جاودانگي و بي نهايتي خودشان
متوجه اين وضعيت هستيد؟
...
نعمت اراده و تلاش و خواستن
و جوشش و انگيزش دروني
كه نشاط آور و شادي بخش است
...
نعمتِ دركِ يكي بودنِ تلاش و توكل،
فهميدن دو روي سكه بودنِ
حركت و اعتماد و تكيه به خدا،
دركِ لزومِ همزمانيِ هدفمندي و فعاليت،
با ايمان و بندگي و سپردن به خدا
...
نعمت هاي سلامتي و خانواده و كار و فهم و شعور
...
براي تك تكِ اين موهبت ها،
بايد سپاس گزارِ خداوندِ يگانه ي بي نهايت بود
...
براي عظمت و بي نهايتىِ آفريدگار،
براي قدرت و دانش و آگاهىِ نامحدودش،
براي خالق خودت و خالقِ همه چيز
كه هر لحظه و هر جايي،
حضور زنده و آگاه دارد
...
نمازت را بخوان
...
توجه توجه
...
قرآن مجيد
براي آنان كه ايمان دارند
شفا و رحمت است
و براي ستمكارانِ منكر و كافر
جز خسارت نخواهد افزود
...
#خدا #قرآن #كتاب آسماني #پيغمبر #حضرت محمد #وحي #جبرييل #معنوي #معنويت #عرفان #خالق #آفريدگار #بنده #بندگي # طغيان #ايمان #كفر #دين #اسلام #مسلمان #تفكر #افكارت #تفكر مثبت #تفكر سازنده #تفكر توان بخش #تفكر منفي #تفكر مخرب #تفكر توانفرسا
Read more
چهره هاي مشهور که همیشه بر جلد روزنامه‌های هستند، بعد از بازنشستگي دچار افسردگی می‌شوند. آنان از ...
Media Removed
چهره هاي مشهور که همیشه بر جلد روزنامه‌های هستند، بعد از بازنشستگي دچار افسردگی می‌شوند. آنان از دیده نشدن، از نبودن در اخبار، از فراموشی می‌ترسند. برخی که نمی‌توانند با این وضعیت کنار بیایند، تا تخریب کامل تصویر خود پیش می‌روند! این همان چیزی است که در کمین سیاستمداران هم می‌نشیند! #چرچیل ... چهره هاي مشهور که همیشه بر جلد روزنامه‌های هستند، بعد از بازنشستگي دچار افسردگی می‌شوند. آنان از دیده نشدن، از نبودن در اخبار، از فراموشی می‌ترسند. برخی که نمی‌توانند با این وضعیت کنار بیایند، تا تخریب کامل تصویر خود پیش می‌روند!
این همان چیزی است که در کمین سیاستمداران هم می‌نشیند!
#چرچیل تا ۸۰ سالگی‌اش نخست‌وزیر ماند. در زمانی که حتی به سختی راه می‌رفت، به سختی می‌نشست، حاضر به استعفا نبود و آنقدر بزرگ بود که انگلیسی‌های محافظه‌کار ترجیح می‌دادند از مقابله با او کنار بکشند. در واقعیت اما چرچیل پیر شده بود .
چرچيل نظام سياسي انگستان را به زير سایه‌ تفكراتش برده بود ، او بی‌رقیب‌ترین سیاستمدار جهان بود و حتي نقشی فراتر از يك نخست وزير را ایفا کرده، و لقب «پدر ملت» گرفت .
در جنگ جهانی اول كه وزيري جوان بود با تصمیماتش در سرنوشت جنگ و انگلستان تاثیرگذار بود ؛ در جنگ جهانی دوم او سخت‌ترین تصمیمات را برای انگلستان گرفت؛ در حالی که همه متفق بودند تا با هیتلر قرارداد صلح امضا کنند، تصمیم به جنگ گرفت. در نهایت او بود که انگلستان واروپا را نجات داد .
چرچیل اما کم کم تبدیل به نماد گذشته شده بود او جوان‌ترهای جنگ نادیده را دوست نداشت، ایده‌های جدید را برنمی‌تابید.
چرچیل بداخلاق، پیر و بزرگ را چه کسی مي توانست به استعفا بکشاند؟‌
برای تولد ۸۰ سالگی اش نمایندگان مجلس تصمیم به برگزاری یک جشن گرفتند و اما هدیه‌ی تولد آقای چرچیل چیست؟ نقاشی پرتره‌ اش !! نقاش معروف #گراهام_ساترلند نقاش و هنرمند مامور اين كار شد ، وي براي اولين بار چهره واقعي چرچیل را بدون بزک‌ و رتوش نقاشي كشيد با همه چروك ها وچشمان پف كرده و غبار پيري مفرط و مانند آیینه‌اي چهره‌ی واقعی چرچیل را نمايان ساخت.
در روز تولد ، چرچیل از ديدن اين تصوير برآشفته شد و نقاش را فرا خواند ، ساترلند به دیدن چرچیل رفت . او به صراحت به چرچیل گفت: كه او را قابل ستایش می‌داند؛ اما آقای چرچیل پير شده اي ! شما به جنگ سن و سال‌تان رفته‌اید!به نبرد با طبیعت آدمی برخاسته‌اید! خودتان را بدقت در آينه بنگريد !
فرد پیر ناخودآگاه دل‌بسته‌ی افکار کهنه است! براي كشوري با طراوات و فعال و پويا مديران جوان و با انگيزه نياز است و نام ها هر چند بزرگ و كارنامه ها هر چقدر درخشان بايد تاريخ بازنشستگي داشته باشند ،اين ديالوگ ماندگار مانند تلنگري چرچيل را وادار به كناره گيري از سياست كرد ! و اما حضرت #آيت_الله_جنتي با همه احترام براي حضرتعالي ، شما براي مديريت #شوراي_نگهبان پير شده ايد ! #مجلس_شوراي_اسلامي بي خاصيت امروز محصول تفكرات كهن شماست.
Read more
#رواني #عشقتو_دارم_روانی #پرچمدار از کوزه همان برون تراود که در اوست..... وقتی صحبت از مکتب سرخ می کنیم یعنی تا پای جان با تمام ناملایمات و کم و کاستی ها و بی عدالتی ها می مانیم و میجنگیم و حمایت می کنیم و مودبانه کری میخونیم .... اما در مقابل فحش و ناسزا میشنویمو با خودمون فکر می کنیم خدارو ... #رواني
#عشقتو_دارم_روانی
#پرچمدار🚩🚩🚩🚩🚩🚩 از کوزه همان برون تراود که در اوست.....
وقتی صحبت از مکتب سرخ می کنیم یعنی تا پای جان با تمام ناملایمات و کم و کاستی ها و بی عدالتی ها می مانیم و میجنگیم و حمایت می کنیم و مودبانه کری میخونیم ....
اما در مقابل فحش و ناسزا میشنویمو با خودمون فکر می کنیم
خدارو شکر که از کتاب لاتی ادب و مرامش رو یاد گرفتیم...
چونکه ما تاریخی به وسعت دهداری ها و عمو محراب ها داریم و حرفمون رو توو زمین میزنیم...
یک آسمون پرستاره سرخ
سرمون بالاست تا ابد با ادب
به پای این عشق سرخ میمونیم تا قیامت
پرچمش بالاسرمون تا زنده ایم
ماییم و نوای بینوایی
بسم اله اگر حریف مایی
یا علی تا پاي جونمون دوست داريم
پرسپوليسم اي محبوب قلبها
بي وجودان را وجودم ارزوست
بي خيال همه اونايي رو كه .......بي ادبن
ما به كسي بي ادبي نمي كنيم
اهل بي ادبي كردنم نيستيم
ولي پاش بيوفته خودتم سلطان
اين حرفام خودمونو پرسپوليس
رو عشقه دمه همتونم گرم
مرسي از امير علي پرسپوليسي
وحيد جونم عشقين داداشا با
اين كيليپ قشنگتون پرچمتونم
هميشه بالا .اهان يادم رفت
بگم رفيق پرسپوليسمونم
سروره استقلاله حالا مي گي
چي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ #من_يك_پرسپوليسى_متعصب_و_بافرهنگم
كري ازاد بي ادبي ممنوع 👍🏻🚩
@sobhan1361
@amiraliperspolis99
@vahid____20
@mohammadnoori14
Read more
. وجود تبصره ماده ٤٨ قانون آيين دادرسي كيفري كه همچون وصله اي ناجور به اين قانون الصاق شد في نفسه موجب ...
Media Removed
. وجود تبصره ماده ٤٨ قانون آيين دادرسي كيفري كه همچون وصله اي ناجور به اين قانون الصاق شد في نفسه موجب تضييع حقوق مردم و مورد نقد و اعتراض وكلا و حقوق دانان بوده است. علاوه بر آن كه اصلاح قانون و حذف تبصره مذكور، مطالبه اي است كه از نخستين روزهاي تصويب آن مورد تأكيد بود، برخي از صاحب نظران همچون استاد ... .
وجود تبصره ماده ٤٨ قانون آيين دادرسي كيفري كه همچون وصله اي ناجور به اين قانون الصاق شد في نفسه موجب تضييع حقوق مردم و مورد نقد و اعتراض وكلا و حقوق دانان بوده است.
علاوه بر آن كه اصلاح قانون و حذف تبصره مذكور، مطالبه اي است كه از نخستين روزهاي تصويب آن مورد تأكيد بود، برخي از صاحب نظران همچون استاد بهمن كشاورز پيشنهاد كرده بودند رييس محترم قوه قضاييه نام كليه وكلاي داراي پروانه معتبر را به عنوان وكلاي مورد تأييد اعلام نمايد تا ضمن اجراي قانون، به حق دفاع و حق انتخاب وكيل و حق انتخاب موكل خدشه اي وارد نشود.
مع الأسف فهرست موضوع تبصره فوق منتشر شد و از ميان وكلاي كانون وكلاي دادگستري مركز تنها ١٠ نفر از وكلا براي تهران واجد شرايط اعلام شدند!
اما اين همه ماجرا نيست.
اولاً حوزه فعاليت برخي از وكلاي قرار گرفته در فهرست همچون جناب دكتر جليل مالكي اصولاً منصرف از پرونده هاي امنيتي است!
ثانياً مطابق اظهارات همكاران فعال در اين حيطه، محاكم نيز بدون هيچ استناد و استدلال قانوني، موضوع تبصره ماده ٤٨ را كه به صراحت صرفاً مربوط به مرحله تحقيقات مقدماتي مي باشد به وكالت در مرحله رسيدگي و صدور رأي نيز تسري داده اند!
چند پرسش
اعتماد موكل به وكيل و وجود رابطه مبتني بر اعتماد مقدمه اعطاء وكالت از جانب موكل و قبول پرونده از جانب وكيل است. با الزام موكل به انتخاب وكيل از بين معدود وكلايي كه اعلام شده است مورد تأييد رييس قوه قضاييه هستند آن هم در پرونده هاي امنيتي، اعتماد به وكيل چگونه ميسر خواهد شد!؟ حقوق دفاعي متهم چگونه تأمين خواهد شد!؟ با وجود تعداد انگشت شمار وكلا رانتي آشكار جهت انجام وكالت براي ايشان به وجود آمده است. آيا اين رانت با مقتضاي عدالت و دادرسي عادلانه سازگار است!؟ آيا ايجاد اين رانت زنگ خطر بروز فساد در اين حيطه را به صدا درنياورده است!؟
وجود تجربه و تبحر وكيل در يك حوزه يكي از مواردي است كه موكل براي انتخاب وكيل در نظر مي گيرد. چگونه تجربه و تخصص وكلا به طور كامل در تدوين اين فهرست ناديده گرفته شده است!؟ وجود نام برخي از وكلاي فاقد تجربه و حتي فاقد علاقه در خصوص وكالت در پرونده هاي امنيتي در فهرست مذكور و حذف وكلايي كه با علاقه و انگيزه سال ها در اين زمينه تجربه و فعاليت داشته اند چه توجيه منطقي و عقلائي دارد!؟ با وجود حجم بالاي پرونده هاي مطروحه، چگونه اين وكلاي معدود قادر به دفاع در تمام پرونده ها مي باشند!؟
اگرچه بنده فعاليت وكالتي در حيطه پرونده هاي مذكور ندارم، اما سكوت در برابر اين بي عدالتي آشكار را روا ندانستم...
والله العالم
اميرفرهاد حنيف زادگان
Read more
. اي تمام كساني كه نگران تماميت ارضي ايران عزيز هستيد و حق هم داريد! اي همه كساني كه حتى از تصور كم شدن ...
Media Removed
. اي تمام كساني كه نگران تماميت ارضي ايران عزيز هستيد و حق هم داريد! اي همه كساني كه حتى از تصور كم شدن بخشي از خاك و آب اين كشور نازنين خون تان به جوش آمده و حق هم داريد! آري، حتى تصور تكرار فاجعه هاي گذشته تاريخ سياه واگذاري مرزها نيز وحشتناك است! اما هميشه كشوري مي تواند از تماميت ارضي و استقلال و عزت ... .
اي تمام كساني كه نگران تماميت ارضي ايران عزيز هستيد و حق هم داريد! اي همه كساني كه حتى از تصور كم شدن بخشي از خاك و آب اين كشور نازنين خون تان به جوش آمده و حق هم داريد! آري، حتى تصور تكرار فاجعه هاي گذشته تاريخ سياه واگذاري مرزها نيز وحشتناك است!
اما هميشه كشوري مي تواند از تماميت ارضي و استقلال و عزت خود دفاع كند و مرزهاي خود را نگهدارد كه اقتدار داشته باشد، كشوري كه ضعيف و متزلزل باشد طبيعي است كه حرفش را نمي خوانند و خواسته هايش را جدي نمي گيرند!
يك كشور هم زماني قوي و مقتدر است كه مردمانش همدل و همداستان باشند، مردمانش با هم متحد باشند، مردمانش در يك صف كنار هم بايستند!
چگونه مي شود كسي براي مرزهاي ايران ناله و مويه كند و از نگراني خود براي تماميت ارضي كشور فرياد بزند، اما كردار و گفتارش موجب تزلزل در وحدت عمومي و انسجام ملي باشد؟
به جاي ناله و مويه و فرياد و خشم، لختي درنگ كنيم و از خود بپرسيم: آيا من به اندازه سهم خويش، باعث اقتدار ايران بوده ام يا موجب ضعف و تهاون اين نظام و كشور شده ام؟
حتى در يك گفتگوي ساده درون تاكسي، حتى با يك كامنت در زير يك پست اينستاگرامي، حتى با يك كلمه و يك حركت ساده و كوچك!
ايران ما امروز بيش از هر زمان ديگر نيازمند صبر و تحمل و خويشتنداري و مدارا و مهرباني و همدلي و همراهي فرزندان خويش است، ما در كدام سو ايستاده ايم؟
من عمامه به سر يا شماي كلاهي! در كدام سو ايستاده ايم؟
آيا از كساني هستيم كه -حتى اندكي و ناخواسته -آرام آرام به ضعيف شدن و كاهش اقتدار و صلابت ايران كمك كرده ايم يا از كساني هستيم كه -حتى اندكي و آگاهانه- براي انسجام و يكپارچگي كشور كوشيده ايم؟
مطمئن باشيد دشمنان و بيگانگان - از جمله روسيه - ابتدا به سر و وضع ما نگاه مي كنند و سپس جواب مي دهند!
كاش به جاي دعوا و هياهوي بي نتيجه، قدري به سر و وضعمت برسيم و صلابت و هيبت را درست كنيم!
#خزر #ايران
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> امام مهدی(عج) از ديدگاه امام هادی(ع) <span class="emoji emoji1f339"></span> . <span class="emoji emoji1f33a"></span> «حضرت عبدالعظيم عليه السلام مي فرمايد: به خدمت مولي ...
Media Removed
امام مهدی(عج) از ديدگاه امام هادی(ع) . «حضرت عبدالعظيم عليه السلام مي فرمايد: به خدمت مولي و سرورم حضرت امام هادي عليه السلام رسيدم. چون مرا ديد فرمود: مرحبا به تو، اي ابوالقاسم! تو به راستي دوست ما هستي، گفتم: اي فرزند پيامبر! من مي خواهم دين خود را بر شما عرضه کنم، اگر مورد پذيرش باشد بر ... 🌹 امام مهدی(عج) از ديدگاه امام هادی(ع) 🌹
.
🌺 «حضرت عبدالعظيم عليه السلام مي فرمايد: به خدمت مولي و سرورم حضرت امام هادي عليه السلام رسيدم. چون مرا ديد فرمود:
مرحبا به تو، اي ابوالقاسم! تو به راستي دوست ما هستي،
گفتم: اي فرزند پيامبر! من مي خواهم دين خود را بر شما عرضه کنم، اگر مورد پذيرش باشد بر آن استوار بمانم، تا هنگامي که خداوند را ملاقات نمايم.
فرمود: بازگوي.
گفتم: من معتقدم که خداي تبارک و تعالي، خداوند يگانه اي است که همانندي ندارد، از دو حد تعطيل و تشبيه به دور است، نه جسم است و نه صورت، نه جوهر است و نه عرض. بلکه اوست که به اجسام جسميت بخشيده و صورت‌ها را تصوير نموده، اعراض و جواهر را آفريده، پروردگار هر چيزي، صاحب و آفريدگار و پديد آورنده ي هر پديداريست. حضرت محمد صلي الله عليه و آله و سلم بنده و فرستاده ي اوست، که به وسيله ي او رسالت خاتمه يافت، ديگر پيامبري بعد از او تا روز قيامت برانگيخته نخواهد شد. آئين او پايان بخش همه ي شريعت‌هاست، ديگر شريعتي پس از آن تا روز قيامت تشريع نخواهد شد. و معتقدم که پيشوا، خليفه و ولي امر بعد از او اميرمومنان، علي بن ابي طالب عليه السلام است، و سپس: امام حسن، و امام حسين، حضرت علي بن الحسين، حضرت محمد بن علي، حضرت جعفر بن محمد، حضرت موسي بن جعفر، حضرت علي بن موسي، حضرت محمد بن علي عليهم السلام سپس شما هستيد، اي سرور و مولاي من.
فرمود: و بعد از من پسرم حسن عليه السلام مي باشد ولي بعد از او حال مردم چگونه خواهد بود، در مورد جانشين او!! گفتم: براي چه؟ فرمود: «زيرا شخص او ديده نمي شود، و ياد کردن او با اسم شريفش روا نخواهد بود تا هنگامي که ظهور کند و جهان را پر از عدل و داد نمايد، آن سان که پر از جور و ستم شده باشد».
گفتم: اقرار مي کنم و معتقدم که دوست آنان دوست خدا، و دشمن آنها دشمن خدا است. اطاعت آنها اطاعت خدا و معصيت آنها معصيت خداست. و معتقدم که معراج حق است. پرسش در قبر حق است. بهشت و دوزخ حق است. صراط و ميزان حق است. رستاخيز بي ترديد واقع خواهد شد، هيچ شبهه اي در آن نيست. و خداوند اهل قبور را برخواهد انگيخت. و معتقدم که واجبات بعد از «ولايت» عبارت است از: نماز، زکات، روزه، حج، جهاد، امر به معروف و نهي از منکر.
امام هادي عليه السلام فرمود: اي ابوالقاسم! به خدا سوگند، اين همان آئيني است که خداوند آن را براي بندگانش پسنديده است. برآن استوار باش، که خداوند تو را در دنيا و آخرت، روي اين عقيده ي استوار، ثابت و پاي بر جا نمايد».
.
📚 کمال الدين، ص380
اعلام الوري، ص410
Read more
سلام صبح عالي متعالي<span class="emoji emoji1f603"></span> ميريم كه يه هفته عالي رو رقم بزنيم<span class="emoji emoji270c"></span>️ چقدر تو انتخاب اطرافيانتون دقت مي كنيد؟ ...
Media Removed
سلام صبح عالي متعالي ميريم كه يه هفته عالي رو رقم بزنيم️ چقدر تو انتخاب اطرافيانتون دقت مي كنيد؟ فكر مي كنيد دوست و رفيق آدم اگر غرغرو و منفي و تنبل و بي خاصيت باشه مي تونه به شما براي رسيدن به اهدافتون كمك كنه!؟🏻‍♀️تو موفقيت شخصيتون چقدر خانواده و دوست و فاميلاتون تأثير گذار بودن؟ 🤷🏻‍♀️خدا ... سلام
صبح عالي متعالي😃
ميريم كه يه هفته عالي رو رقم بزنيم✌️
چقدر تو انتخاب اطرافيانتون دقت مي كنيد؟ فكر مي كنيد دوست و رفيق آدم اگر غرغرو و منفي و تنبل و بي خاصيت باشه مي تونه به شما براي رسيدن به اهدافتون كمك كنه!؟🙇🏻‍♀️تو موفقيت شخصيتون چقدر خانواده و دوست و فاميلاتون تأثير گذار بودن؟ 🤷🏻‍♀️خدا نكنه كه اين دوست منفي خودت باشي🤦🏻‍♀️ يعني بدترين بلاها رو سر خودت مياري😖 تجربه اش كردم كه دارم اينو ميگمااا ما بايد ياد بگيريم اول از همه بهترين دوست خودمون باشيم، چون مي تونيم بدترين دشمن خودمون باشيم😏😐😒 راستي بدترين بلاها رو تا حالا كي سرت آورده؟ من كه خودم😶😓🙄 يه جايي خونده بودم👇
شخصي كه با مرغ ها بگردد قدقد كردن ياد مي گيرد و شخصي كه با عقابها هم نشين شود پرواز كردن ياد مي گيرد الحق راس گفته هركي اينو گفته✔️ شمام موافقين؟
راستي تا يادم نرفته اينو بگم📣
شنبه ها و يكشنبه ها تعطيليم ولي فروش غيرحضوري همچنان برقراره
Read more
<span class="emoji emoji2614"></span><span class="emoji emoji2614"></span><span class="emoji emoji2614"></span> . #کله_اسب بعد از ده سال منتشر شد. . كله اسب دومين كتاب كسراست. در اولين كتاب اين سه‌گانه #شريك_جرم ...
Media Removed
. #کله_اسب بعد از ده سال منتشر شد. . كله اسب دومين كتاب كسراست. در اولين كتاب اين سه‌گانه #شريك_جرم كه به وقايع اولين سال‌هاي بعد از انقلاب برمي‌گردد، كسرا سر از زندان درمي‌آورد و آشنايي او با يك زنداني ديگر و سوء تفاهمي كه بعد از زنداني شدنش پيش مي‌آيد، به حلول آن ديگري در كالبد او مي‌كشد. ... ☔☔☔
.
#کله_اسب بعد از ده سال منتشر شد.
.
كله اسب دومين كتاب كسراست. در اولين كتاب اين سه‌گانه #شريك_جرم كه به وقايع اولين سال‌هاي بعد از انقلاب برمي‌گردد، كسرا سر از زندان درمي‌آورد و آشنايي او با يك زنداني ديگر و سوء تفاهمي كه بعد از زنداني شدنش پيش مي‌آيد، به حلول آن ديگري در كالبد او مي‌كشد. در سفر كسرا - كه سومين كتاب اين سه‌گانه است - او را با يك نفر ديگر اشتباه مي‌گيرند و وقتي كه به خانه برمي‌گردد، مي‌بيند همه‌چي برگشته است به زماني كه او هنوز در نرفته بود و سر جاي خودش بود. در كله اسب، دل سپردن او به يك دختر كرد او را به جهان ديگري مي‌برد. كله اسب داستان يك كشمكش و جدال بي‌سرانجام است ميان دو جهان: مردي كه مي‌خواهد دختر سركشي را پابند و رام كند و دختري كه سخت درگير حوادث روزگار است و سوداهاي ديگري در سر دارد.
.
.
.
#جعفر_مدرس_صادقی
Read more
"من به موقعش به حرف مي آيم!" اینجا، این بالا، این گوشه ی منتهی الیه خانه من است. خانه من بود. خانه ای ...
Media Removed
"من به موقعش به حرف مي آيم!" اینجا، این بالا، این گوشه ی منتهی الیه خانه من است. خانه من بود. خانه ای که ذرات جنگ را از بالاترین طبقه اش دیدم، چشیدم و حس کردم. جنگ آدم ها را ساکت بار می آورد. نجیب بار می آورد. نجیب مثل پدران و مادرانمان. سالها سکوت کردم. دم نزدم. نه به این خاطر که حرفی نداشتم. نه! سکوت کردم ... "من به موقعش به حرف مي آيم!"
اینجا، این بالا، این گوشه ی منتهی الیه خانه من است. خانه من بود. خانه ای که ذرات جنگ را از بالاترین طبقه اش دیدم، چشیدم و حس کردم. جنگ آدم ها را ساکت بار می آورد. نجیب بار می آورد. نجیب مثل پدران و مادرانمان. سالها سکوت کردم. دم نزدم. نه به این خاطر که حرفی نداشتم. نه! سکوت کردم تا دل عزیزانی که دردهای من را با موسیقی وصدایم می شنوند و هم دردشان هستم آزرده خاطر نشود. همين چند كلمه حرف را هم نمي خواستم بزنم اما گفتم بگذار آنها هم بدانند كه طعنه تلخ است و كنايه دل مي سوزاند. فقط خواستم از شان و حيثيت و شعور مخاطبانم دفاع كرده باشم، خودم سالهاست به جنگ تن به تن و بي دفاع عادت كرده ام.
باز هم سکوت می کنم تا دل نازک شما با حرف هایی که کم از بمب ها و خمپارهای بی ریشه ندارند؛ نلرزد. روزی نیست که بمب هایشان را از دهان لقشان بر سرم نریزند؛ بی آنکه بدانم چرا. درست مثل کودکی هایم که نمی دانستم این بمب ها چرا روی سر مردم می ریزند و کسی جوابی نمی داد به سئوالم. باز هم سکوت می کنم و ادامه می دهم. کار می کنم. می سازم. می خوانم و باز همان محسن سابقم که چاووش خوان خودم و همه ی آنها که می دانند و مرا می شناسند مي مانم.
به خاطر همه شما که دوستم دارید و من هم عاشقتان هستم قوی تر از همیشه ادامه می دهم و به قول شمس تبریزی:« هیچ چیز عظیم تر نشوم، هیچ جز قوی تر نشوم.» به احترام شما
محسن چاوشی
Read more
گويا اينستاگرام يه جور پروفايل شخصيه و قرار بوده ما ايونت هاي زندگيمونو در قالب عكس و فيلم با ديگران ...
Media Removed
گويا اينستاگرام يه جور پروفايل شخصيه و قرار بوده ما ايونت هاي زندگيمونو در قالب عكس و فيلم با ديگران به اشتراك بذاريم حداقل ما ملت هميشه در صحنه هر كدوم با برداشت و هدف شخصي خودمون داريم از اين اَپ استفاده مي كنيم راستش من خودم هنوز نمي دونم چه هدفي دارم ، براي خودنمايي و مورد توجه قرار گرفتن و شو آف ... گويا اينستاگرام يه جور پروفايل شخصيه و قرار بوده ما ايونت هاي زندگيمونو در قالب عكس و فيلم با ديگران به اشتراك بذاريم
حداقل ما ملت هميشه در صحنه هر كدوم با برداشت و هدف شخصي خودمون داريم از اين اَپ استفاده مي كنيم
راستش من خودم هنوز نمي دونم چه هدفي دارم ، براي خودنمايي و مورد توجه قرار گرفتن و شو آف پست مي ذارم يا چون دوست دارم يه فعال اجتماعي مجازي باشم يا همين كه مثل خيلياي ديگه فقط قشنگياي زندگيمو نشون بدم و حس خوب بدم به ديگران ، حتي شايد بتونم يه پيج عكاسي حرفه اي داشته باشم يا نه تجربه جسارت رئاليسم بودن واسم جالبه.
آخه ما همون نسلي هستيم كه دفترچه خاطراتمونو در اعماق كمد قايم مي كرديم و بعد كه با شبكه اجتماعي آشنا شديم انتقام اين همه خود سانسوري رو از فضاي مجازي گرفتيم و البته قابل انكار نيست كه ما چه حجم عظيمي از اطلاعات و فرهنگ يا بي فرهنگي رو از اين فضا دريافت مي كنيم.
من عكاس حرفه اي نيستم ، در حدي هم نيستم كه چيزي به كسي ياد بدم يا فرهنگ خاصي رو جا بندازم يا حتي حس خوب القا كنم ، شايد پست مي ذارم به خاطر دفترچه خاطرات و دفتر شعر و تابلوهايي كه تو كمد خونه پدري خاك مي خوره، به خاطر متن ها و نقش هايي كه توي مغزم خاك مي خوره ...
Read more
مردي از شوش... چند شب پيش در پمپ بنزين با بهزاد آشنا شديم، طوري مردانه حرف ميزد و دست ميداد كه يكه خوردم! ...
Media Removed
مردي از شوش... چند شب پيش در پمپ بنزين با بهزاد آشنا شديم، طوري مردانه حرف ميزد و دست ميداد كه يكه خوردم! در اين زمانه نامردي و نا مهرباني، ديدن چنين مردي شگفت زده ام كرد! فال ميفروخت، آن هم با چه دقت و وسواسي! طوري آداب را توضيح ميداد كه تعجب كردم! فال را كه باز كردم و ديد به دلم ننشسته حرف حافظ جان، با ... مردي از شوش... چند شب پيش در پمپ بنزين با بهزاد آشنا شديم، طوري مردانه حرف ميزد و دست ميداد كه يكه خوردم! در اين زمانه نامردي و نا مهرباني، ديدن چنين مردي شگفت زده ام كرد!
فال ميفروخت، آن هم با چه دقت و وسواسي! طوري آداب را توضيح ميداد كه تعجب كردم!
فال را كه باز كردم و ديد به دلم ننشسته حرف حافظ جان، با اصرار ميخواست فال ديگري بردارم تا خوشحال و خرسند باشم! گفتم نه، حافظ را قبول دارم ، هر چه گفته ميپذيرم! شايد چون فهميدم ميخواهد فال بعدي را هديه كند...
ميگفت مادرش در روز بارها و بارها فال برمي دارد، شايد ١٠ تا، شايد هم بيشتر، نميدانست مادرش به دنبال چه چيزي فال ها را مي كاويد. من هم نميدانم!
نميدانم چرا بهزاد در اين ساعت شب به جاي اينكه در رختخواب باشد، اينجاست و كار ميكند! نميدانم چرا هر روز به همراه مادرش از شوش به اينجا مي آيد تا ٢٠ يا ٣٠ هزار تومن كار كند و برگردد! نميدانم چرا مادرش در پارك نشسته بود و كنارش نبود! نميدانم پدري داشت يا نداشت؟! كه اگر داشت اگر دارد چطور كنارش نبود؟! نميدانم چطور اجازه ميداد كه در اين ساعت تنها آنجا باشند؟! نميدانم بهزاد مدرسه ميرود؟! درس ميخواند؟! نميدانم چه رؤياها و آرزوهايي در سر دارد! نميدانم ميخواهد وقتي بزرگ شد چه كاره باشد! اصلا چه كاره ميشود؟! نميدانم! من پاسخ هيچ يك از اين سؤالها را نميدانم، چون به جز نامش و اينكه از كجا مي آيد به خودم اجازه ندادم تا سوالي بپرسم كه مبادا غرور مردانه اش را جريحه دار كند...
فقط از او اجازه خواستم كه عكسي به يادگار از او بردارم و چند خطي در موردش بنويسم.
با لبخندي معصومانه اجازه داد اما نگاه و رفتارش پر از صلابت و مردانگي بود...
نميدانم بهزاد و امثال او را كه كودكي نكرده مرد مي شوند پيشرو كدامين نسل بدانم؟!!
نميدانم... واقعا نميدانم...فقط ميدانم او مرد است...! مردي از شوش... زده ام فالي و فرياد رسي مي آيد... يازدهم ارديبهشت ماه نود و هفت
ليلا برخورداري

پ.ن: با احترام به بهزاد و همه بهزادهاي سرزمينم، لطفا زير اين پست توهين ، بي ادبي و اظهار نظر بيجا نفرماييد كه قطعا و حتما بلاك خواهيد شد، با سپاس🙏

#ليلا_برخورداري #كودكان_كار #كودكان_سرزمين_من #مرد
#دل_نوشته #مردانگي
#leilabarkhordari #iranianactress
Read more
#مگه_میشه_این_کلاغ_پر_سیاه_رو_دوس_نداشت امروز وقتی سخنی از آن مجری کم خرد را شنیدم بر آن شدم کمی در مورد پرنده ها براتون بگم در نزدیکی روستای ما روستایی هست بنام حاتم آباد اونجا یه کلونی هزارتایی از #کلاغ سیاه ها زندگی میکنن من چند خصوصیت بارز کلاغها رو در زندگی م بکار میبرم اول اینکه ... #مگه_میشه_این_کلاغ_پر_سیاه_رو_دوس_نداشت
امروز وقتی سخنی از آن مجری کم خرد را شنیدم
بر آن شدم کمی در مورد پرنده ها براتون بگم
در نزدیکی روستای ما روستایی هست بنام حاتم آباد
اونجا یه کلونی هزارتایی از #کلاغ سیاه ها زندگی میکنن

من چند خصوصیت بارز کلاغها رو در زندگی م بکار میبرم
اول اینکه اونا پونزده میلیون سال قبل از ما به زمین اومدن و زندگی اجتماعی رو بخوبی آموختن
پس من اگر مثل کلاغ در روابط اجتماعی م باشم برنده ام

دوم اینکه اونا متخصص پس انداز کردن هستن
گاهی کلاغ ها برای حمله به ذخیره غذایی دیگران مدتها برنامه ریزی میکنن
پس من برنامه ریزی برای زندگی ام را از کلاغ می آموزم

سوم اینکه کلاغ ها تیز حسی دارند .من از کلاغ می آموزم که به اطرافم به دقت بنگرم

امروز بجای کبوتر بازی ،کلاغ بازی کردم شاید به قبایِ آن مجری بر نخورد😊

کلام آخر اینکه من شعری از یغما گلرویی رو مدتهاست از بر
هستم به شما هم توصیه میکنم حداقل یکبار بخوانیدش⬇

يه کلاغ رو نوک ديوار داره قارقار مي کنه
با صداي قارقارش ده رو خبردار مي کنه
ميگه : من رنگ شبم اما شب رو دوس ندارم
اين صداي من که
خورشيد رو بيدار مي کنه
خروساي ده ما عمريه بي صدا شدن
انگار از وحشت لحظه هاي ما جدا شدن
دل من تنگه از اين نق زدناي کاغذي
خروسا جاي خدا بنده ي کدخدا شدن

مگه ميشه گندم تو خاک خشک تشنه کاشت ؟
مگه ميشه اين کلاغ پر سياه رو دوس نداشت ؟
اي کلاغ ! بخون تا ما هم با
تو هم صدا بشيم
نميشه به جاي خورشيد سه تا نقطه چين گذاشت
آي کلاغ ! بازم بخون از دل اين شباي تار
بخون از کدخداي خروس کش طلايه دار
هيچ کسي جاي خودش نيست توي اين بازار شام
تو بخون ‚ جاي خروسا خورشيد رو بيرون بيار
ميدونم گذشته هات يه ابر خاکستريه
مي دونم به چشم شب قارقار تو سرسريه
اما خورشيد که بياد چشما رو روشن مي کنه
ده مال ما ميشه اين کدخداي آخريه
مگه ميشه گندم تو خاک خشک تشنه کاشت ؟
مگه ميشه اين کلاغ پر سياه رو دوس نداشت ؟
آي کلاغ !‌ بخون تا ما هم با تو هم صدا بشيم
نميشه به جاي خورشيد
سه تا نقطه چين گذاشت
پ.ن:روز مرد رو به همه جوانمرد ها تبریک میگم❤
شبتون به مهر♡

#amazing #naturelover #tagstagram #liveoutdoors #travelgram #sunset #traveler #igtravel #bestvacations #instagram #akkas #nature #عکاسی #همدان #ایران #natural #land #gilan #photography #aks #natureaddict #comeseegilan #top_masters #محیط_زیست #عکاسان_ایرانی #جنگل_نوردی #مارکوپولو
Read more
<span class="emoji emoji1f647"></span>‍♀️ مردِ روياهاي من ،سلام. خواستم در جريانت بگذارم كه تو ديگر واجدِ شرايطِ مردِ رويا بودن نيستي. آخر ...
Media Removed
‍♀️ مردِ روياهاي من ،سلام. خواستم در جريانت بگذارم كه تو ديگر واجدِ شرايطِ مردِ رويا بودن نيستي. آخر مي داني ، فهميدم كسي را ترجيح ميدهي كه به جاي سيب را با لذت گاز زدن، آن را چند تكه ي كوچك كند و نهايتاً براي حفظِ كلاس كار تنها چند تكه ي كوچكش را بخورد؛ كه دلچسبَت متبحرانه catwalk راه رفتن است نه راه ... 🙇‍♀️
مردِ روياهاي من ،سلام. خواستم در جريانت بگذارم كه تو ديگر واجدِ شرايطِ مردِ رويا بودن نيستي.
آخر مي داني ، فهميدم كسي را ترجيح ميدهي كه به جاي سيب را با لذت گاز زدن، آن را چند تكه ي كوچك كند و نهايتاً براي حفظِ كلاس كار تنها چند تكه ي كوچكش را بخورد؛ كه دلچسبَت متبحرانه catwalk راه رفتن است نه راه رفتن هاي بي قيدانه روي جدول.
فهميدم دختراني را هر روز در آرايشگاه به فكر رنگ موي جديدند، فكر و ذكرشان جديدترين عمل هاي زيباييست را بيشتر مي پسندي ،تا مني را كه هر روزم در كتاب فروشي ها به نگرانيِ نخواندنِ آن همه كتابي مي گذرد كه چاپ شده و من نخواندم.
تو را مي سپارم به دختراني كه شبها ميني ژوپ مي پوشند و ليوان ها را يكي پس از ديگري سر مي كشند و مطمئن نيستم در آن حالتِ سرمستي تورا يادشان بماند ، روحت را.
مردِ روياهايم راستش هنوز آنقدر روحم كدر نشده كه رويايم را به ظاهربيني گره بزنم.
و راست ترَش حالا كه فكر مي كنم ، تو بيشتر از رويا به كابوس مي ماني.
.
#ساره_محموديان
‏ #road_of_sense
.
‏‎‏‎🍒عاشقانه ها در کانال تلگرام
‏‎‏‎لینک کانال در بیو🍒
‏@road_of_sense
Read more
. . #زير_آسمان_علي . انسان، جهان بي نهايتي است كه در بي نهايت ها به ابتدايي مي رسد كه آن ابتدا، شروع ...
Media Removed
. . #زير_آسمان_علي . انسان، جهان بي نهايتي است كه در بي نهايت ها به ابتدايي مي رسد كه آن ابتدا، شروع معرفت و شناخت توست. ما در مسيري هستيم كه مبداء و مقصد آن تويي. چه پيش برويم و چه عقبگرد كنيم باز هم به سوي تو مي آييم. راهي جز تو وجود ندارد. ياعلي! همه ما مي آييم اما از چه مسيري و با چه مدت زماني؟ ما ... .
.
#زير_آسمان_علي .
انسان، جهان بي نهايتي است كه در بي نهايت ها به ابتدايي مي رسد كه آن ابتدا، شروع معرفت و شناخت توست.
ما در مسيري هستيم كه مبداء و مقصد آن تويي. چه پيش برويم و چه عقبگرد كنيم باز هم به سوي تو مي آييم.
راهي جز تو وجود ندارد.
ياعلي!
همه ما مي آييم اما از چه مسيري و با چه مدت زماني؟
ما را از نزديكترين راه و كمترين زمان ممكن به خودت نزديك كن.
چشم ما را به دنيا ببند و به چشم خودت باز كن.
گوي بخت ما را در ميان مشت خودت بگير و بازي بده تا بازي خورده تو شويم. اسير تو شويم.
ياعلي!
دست كوتاه شده ما را به دامانت نزديك كن. حال ما را دگرگون كن. يا مقلب الاحوال.
Read more
. اوضاع طوري شده كه بايد به خدا قسم بخوريم كه اصل و اساس دين درست است! <span class="emoji emoji1f622"></span> و با همين حال، اين روزها همه ش توي ...
Media Removed
. اوضاع طوري شده كه بايد به خدا قسم بخوريم كه اصل و اساس دين درست است! و با همين حال، اين روزها همه ش توي فكرم كه با چيزي كه ما -مخصوصا ما روحاني ها- به اسم دين كرده ايم، همين كه برخي از مردم كافر و مشرك نمي شوند بايد شكرگزار باشيم! و با همين اندوه مستمر و پريشاني مكرر اين چند بيت را سروده ام و بدون ويرايش و ... .
اوضاع طوري شده كه بايد به خدا قسم بخوريم كه اصل و اساس دين درست است! 😢 و با همين حال، اين روزها همه ش توي فكرم كه با چيزي كه ما -مخصوصا ما روحاني ها- به اسم دين كرده ايم، همين كه برخي از مردم كافر و مشرك نمي شوند بايد شكرگزار باشيم! و با همين اندوه مستمر و پريشاني مكرر اين چند بيت را سروده ام و بدون ويرايش و اصلاح تقديم مي كنم:
به خدا دين و ايمان درست است
مسلك و رسم قرآن درست است
گرچه ماها همه نادرستيم!
داستان امامان درست است
اين مسلماني ار نادرست است
نقل مقداد و سلمان درست است
زنده ام تا همين را بگويم
آي مردم، به حق كان درست است؛
تن سرانجام پايان پذيرد
بي سرانجامي جان درست است!
گرچه ما عهد و پيمان شكستيم
اصل اين عهد و پيمان درست است
هر چه ما ناروا گفته باشيم
وعده هاي خدامان درست است
شعر ساده ست، اما غلط نيست
قصه ي درد و درمان درست است! .
توضيح: فرمود كه يجوز للشاعر ما لا يجوز لغيره! لطفا ملانقطي يا لغتي نشويد! وقتي مي گويم كه "ماها همه نادرستيم" طبعا بحث منطقي نيست كه تعداد و نسبت حساب كنيم! منظور معلوم است و درد دلي كه به زبان حكايت و شكايت نظر به غلبه تلخي ها دارد و البته روشن است كه نقاط روشن رويش ها و درخشش توفيقات را نمي شود منكر بود!
#دين #ايمان
عكس مربوط به جلسه اي است كه به مناسبت نيمه شعبان در حرم مطهر حضرت عبدالعظيم حسني توفيق سخنراني و عرض ادب داشتم. @abdulazim_ir
Read more
.. اگر بخواهيم از همه چيز هايي كه زماني براي بشر حكم » خدا » را داشته اند , ليستي تهيه كنيم , اين ليست بي ...
Media Removed
.. اگر بخواهيم از همه چيز هايي كه زماني براي بشر حكم » خدا » را داشته اند , ليستي تهيه كنيم , اين ليست بي انتها خواهد بود . . قصد من اثبات يا انكار خدا نيست ؛ كه به قول اندره ژيد , براي هر استدلالي , نقيضى وجود دارد . مقصود , ريشه يابي و تحليل شيوه تفكري است كه منجر به شكل گيری اعتقادات مذهبى مي شود . ذكر اين ... ..
اگر بخواهيم از همه چيز هايي كه زماني براي بشر حكم » خدا » را داشته اند , ليستي تهيه كنيم , اين ليست بي انتها خواهد بود .
.
قصد من اثبات يا انكار خدا نيست ؛ كه به قول اندره ژيد , براي هر استدلالي , نقيضى وجود دارد . مقصود , ريشه يابي و تحليل شيوه تفكري است كه منجر به شكل گيری اعتقادات مذهبى مي شود . ذكر اين نكته را نيز لازم مي دانم كه تفكيك بين اعتقاد به خدا و اعتقاد به مذهب , پذيرفته نيست . هيچ واژه ای در تمام زبانهاي بشري , به اندازه واژه ی » خدا » , بار مذهبى ندارد .
.
ايمان به غيب , از نااميد شدن از واقعيت ناشي مي شود . اعتقاد به (( منجي )) كه در اكثر مذاهب وجود دارد , در ملتي به وجود مي ايد كه خودش از تغيير و اصلاح وضع واقعي موجود , ناتوان و نااميد است . و اتفاقا اين نااميدي , خرافه پرستی , فرار از تفكر , و احساس رهايي كه مذهب به ادمي پيشکش مي كند , به سادگی در نسلها منتقل مي شود . حال , اجتماعي كه فرضا هزار سال با اين امر شكل گرفته و نشو و نما كرده است ,چگونه مي تواند بپذيرد كه ايمانهاي مطلقش , خطاهايي كودكانه بيش نيستند ؟!
Read more
مي گن فلاني از سفر برگشته اما سفر از اون برنگشته داستان منه. چند روزيه از مثلث طلايي هند برگشتم اما ...
Media Removed
مي گن فلاني از سفر برگشته اما سفر از اون برنگشته داستان منه. چند روزيه از مثلث طلايي هند برگشتم اما حال و هواي عجيبش هنوز با منه. اين پست هم اختتاميه ايه بر اين سفر. - هند از دوران نوجواني با ديدن فيلم هاي باليوودي برام دوست داشتني بود. ديدن باليوود در بمبئي يكي از روياهاي من بود اما بعدها با ديدن كنسرت ... مي گن فلاني از سفر برگشته اما سفر از اون برنگشته داستان منه.
چند روزيه از مثلث طلايي هند برگشتم اما حال و هواي عجيبش هنوز با منه. اين پست هم اختتاميه ايه بر اين سفر.
- هند از دوران نوجواني با ديدن فيلم هاي باليوودي 😉 برام دوست داشتني بود. ديدن باليوود در بمبئي يكي از روياهاي من بود اما بعدها با ديدن كنسرت ياني در تاج محل هند براي من سرزميني ديگرگونه شد. پس تور مثلث طلايي رو انتخاب كردم تا اين بناي زيبا، پرحس و حال و بي نظير رو از نزديك ببينم. - اين تور در مدت هشت تا نه روز، ميتونه سفر خسته كننده اي باشه. چون زمان زيادي رو در اتوبوس بين دهلي، آگرا، جيپور و مجددا دهلي خواهيد بود. بنابراين آماده سفر بين شهري با اتوبوس باشيد. براي مثال فاصله بين جيپور تا دهلي ٢٦٠كيلومتره اما سرعت مجاز اتوبوس ٦٠ كيلومتر در ساعته😣😣
- با ورود به دهلي به عنوان پايتخت هند و ديدن كابل هاي برق زياد آويزون از تيرهاي چراغ برق مسير فرودگاه تا هتل، زاغه ها و مردمي فقير كه توجهي به بهداشت ندارند ممكنه همون لحظات اول از انتخابتون پشيمون بشيد.
- حمل و نقل آشفته، حجم اتومبيل ها و ريكشاهايي كه پشتشون نوشته "لطفا بوق بزنيد" از نكات عجيب و شايد آزاردهنده سفر به هند باشه اما اين صداي بوق ممتد در روزهاي بعد ميشه موسيقي شهر😬😬 (ريكشا سواري خودش لذت عجيبي از بين اتوبوس ها و كاميونها در هند خودش جذابيت داره)
- هند مردمان صبور و خوشرويي داره. با وجود فقر خيلي از مردم اين كشور اما من هيچ گونه خشونت و عصبيتي بين طيف هاي مختلف نديدم. اون ها معتقدند براساس تناسخ اگه در زندگي فعلي فرد خوبي باشند در زندگي بعدي مهاراجه يا شاهرخ خان 😊 ميشن.
- از جذابيت هاي اين سفر براي من تنوع قوميت و اديانه. مردم هند به راحتي با اين تفاوت و اختلاف كنار اومدند بدون اينكه سر حقانيت يا درستي مذهبشون با ديگري جنگ داشته باشند!! همه پيروان اديان مختلف عبادتگاه خودشون رو داشتند و هيچ مذهبي بر ديگري ارجحيت نداشت.
- از نكات مهم در هند آزاد و رها بودن حيواناته. بز، ميمون، گاو، طاووس همه به راحتي در خيابون ها و كنار انسان ها زندگي مي كنند.
- معبد لاكشمي، كاخ آمبر، هوامحل، كاخ سيتي پالاس و ... در شهر جيپور، فيل سواري😍، جنگلهاي سرشار از طاووس، معبد هانوما با ميمونهاي شيطونش در كنار ساختمان هايي صورتي شهر كه در نور آفتاب نارنجي ميشن اين شهر و يكي از جذابترين مناطق هندوستان كرده. جيپور شهري يه كه ميتوني مدت ها درش باشي و خسته نشي
(براي ديدن ادامه مطلب ورق بزنيد.)
#travel #india #indian #travelgram #traveller #photography #india_everyday
Read more
موهام لَخت بود صافِ صاف ! ولي تو هميشه ازشون متنفر بودي ، ميگفتي حالتو به هم ميزنه ميگفتي موي فر دوست ...
Media Removed
موهام لَخت بود صافِ صاف ! ولي تو هميشه ازشون متنفر بودي ، ميگفتي حالتو به هم ميزنه ميگفتي موي فر دوست داري راستش اونموقع ديگه برام اهميت نداشت كه چه قدر به موهاي صافم علاقه دارم فقط يه دراكولاي اخمو تو ذهنم بود . يكي كه حتي اسمش بهم نيرو ميداد راستش اين نيرو عجيب مستم مي كرد دوستش داشتم واسه همين ... موهام لَخت بود
صافِ صاف !
ولي تو هميشه ازشون متنفر بودي ، ميگفتي حالتو به هم ميزنه
ميگفتي موي فر دوست داري
راستش اونموقع ديگه برام اهميت نداشت كه چه قدر به موهاي صافم علاقه دارم
فقط يه دراكولاي اخمو تو ذهنم بود . يكي كه حتي اسمش بهم نيرو ميداد
راستش اين نيرو عجيب مستم مي كرد دوستش داشتم
واسه همين رفتم موهام رو فر كردم ، گفته بودي از موي مشكي بدت مياد
بلوند كردم
حالا من با موي فر بِلوند بي شباهت به من قبلي ولي عاشق تر جلوي آينه از ظاهرم لذت مي بردم
دوست داشتم شب كه مياي همه چيز رويايي باشه ، فضاي خونه رو رمانتيك كردم و منتظرت شدم
در و كه باز كردي بوي عطر سردت همه جا پراكنده شد ،
با تموم وجودم بلعيدمش
لامپ كه روشن شد بي اينكه بخواي به سمتم اومدي
دستي روي موهام كشيدي و سرتو فرو كردي توي گودي گردنم؛داشتم از اين نزديكي لذت ميبردم كه خيلي آروم گفتي:لعنتي تو هيچوقت اون نميشي..
Read more
گاه تصور مي كنم سال ١٥٠٠ است، همه ما رفته ايم و كسي تاريخ ما را مي خواند: در حدود ٢٠٠ سال قبل ايران، در دوره ...
Media Removed
گاه تصور مي كنم سال ١٥٠٠ است، همه ما رفته ايم و كسي تاريخ ما را مي خواند: در حدود ٢٠٠ سال قبل ايران، در دوره اي ٥٠ ساله حكومتي جمهوري و ديني را تجربه كرد. حكومتي كه فرهنگ جامعه مستعمره كشورهاي عربي، سياست و اقتصاد آن مستعمره كشورهاي غربي بود. در اين برهه از تاريخ تعصب ديني به اوج خود رسيد. ازدواج، دوست ... گاه تصور مي كنم سال ١٥٠٠ است، همه ما رفته ايم و كسي تاريخ ما را مي خواند: در حدود ٢٠٠ سال قبل ايران، در دوره اي ٥٠ ساله حكومتي جمهوري و ديني را تجربه كرد. حكومتي كه فرهنگ جامعه مستعمره كشورهاي عربي، سياست و اقتصاد آن مستعمره كشورهاي غربي بود. در اين برهه از تاريخ تعصب ديني به اوج خود رسيد. ازدواج، دوست داشتن، زندگي و مرگ برمبناي عقايد كشوري بيگانه برگزار مي شد. اختلاس غارت و تجاوز به راحتي انجام ميشد توسط كساني كه در لباس دين بالاترين جايگاه ها را داشتند. روسپي خانه ها را بسته بودند و شبها به دنبال روسپي مي گشتند. در حدود نيم قرن هيچ نوع آموزش جنسي، طبقه بندي جنسي گزارش و تاثيرات آن بر فرد و جامعه وجود نداشت. سانسور، تظاهر، تجمل گرايي، خودفروشي و دگرفروشي روز به روز شكل مدرن تري به خود مي گرفت. سيستم هميشه قدرت انتخاب را بين بد و بدتر قرار ميداد و تو را مجبور مي كرد به خاطر انتخاب بد عذر خواهي كني. رسانه ملي هميشه چندسال عقب تر از جريان جاري در جامعه حركت مي كرد. كشور از لحاظ قومي و قبيله اي، اختلاف طبقاتي كاملا تقسيم شده بود. از نمونه هاي بي آبرويي مي توان به دستمالي دختران برزيلي، دادن روسري به مربي مرد تايلندي و فحاشي هاي ورزشي اشاره كرد. جالب آنكه در اين برهه از تاريخ ايرانيان چشم انتظار نجات دهنده اي بودند./شاهرخ
Read more
 #دل #دلنوشته #دلنوشته_های_من #تعصب #غيرت #پرسپوليس پرچم سرخ سلام شب و روزهاي سخت سلام <span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻<span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻<span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻<span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻<span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻 رنگ ...
Media Removed
#دل #دلنوشته #دلنوشته_های_من #تعصب #غيرت #پرسپوليس پرچم سرخ سلام شب و روزهاي سخت سلام 🏻🏻🏻🏻🏻 رنگ سرخ پرچمهاي عشق سلام بغض فرو رفته در حنجره سرخ سلام 🏻🏻🏻🏻🏻🏻 شيران عرصه پرسپوليس سلام حمايت و اتحاد تا اخرين نفس در هر شرايطي از كادر و همه بازيكناي محبوبمون .رفيقامون يه سري ... #دل #دلنوشته #دلنوشته_های_من #تعصب #غيرت #پرسپوليس
پرچم سرخ سلام
شب و روزهاي سخت
سلام 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
رنگ سرخ پرچمهاي عشق سلام
بغض فرو رفته در حنجره سرخ
سلام 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
شيران عرصه پرسپوليس سلام
حمايت و اتحاد تا اخرين نفس
در هر شرايطي از كادر و همه
بازيكناي محبوبمون .رفيقامون
يه سري يه مدلي كامنت گذاشتن
تو پست قبلي كه فقط وفقط
ترسوها مي تونند اين چنين نظري
رو داشته باشند عشقا با همين
نفراتي كه داريم با اتحاد و
همدلي بازم مي شه همون بشيم
كه انتظارشو داريم ولي رفيق
با رفتن چند نفر از بدنه تيم همه
مايوس و نا اميد شديم بالاخره
يه روزي بايد مي رفتن به دنبال
سرنوشت وزندگي خودشون
هر كسي رفت خدا بهمراهش
وبراش ارزوي سلامتي بكنيد
دلتون بزرگ باشه قلبتون بي كينه
بخنديد و براي شروعي دوباره
اماده بشيد و اماده واسه جنگيدن
به رنگ قرمزمون عشق بورز به
اون ارم مقدس پرسپوليسمون
بوسه بزن به پرچم پر از افتخارمون
بوسه بزن ......محكم تر از قبل
پرچم به دست بگير و مصمم
باش به اميد روزهاي خوب
دوباره مي سازيم انقدر كه هيچ
وقت حسرت رفتن كسي هيچ
ناراحتي و دلخوري رو به وجود
نياره انشالا .بزرگ باشو بزرگ فكر
كن وقلبت هميشه اكنده از
مهربوني و لطف خدا باشه ..
از امشب تا پنج شنبه قيامتي به
پا كن تا همه ايران بدونه كه تو
بي حد و مرز عاشق يه چيزي
عاشق يه نفري اونم كسي نيست
جز پرسپوليس هميشه قهرمان
Read more
"ميگويند از آدميزاد هر چيزي بر مي آيد.مي تواند دريا را خشك كند،كوه را بردارد،يا چه مي دانم، درخت هاي ...
Media Removed
"ميگويند از آدميزاد هر چيزي بر مي آيد.مي تواند دريا را خشك كند،كوه را بردارد،يا چه مي دانم، درخت هاي جنگل را گره بزند به هم.دروغ مي گويند.بر نمي آيد. آخرش يك مشت بي شرف مي آيند گند مي زنند به درياهايي كه خشك كرده. آن وقت بايد دور بزند برود جنگل ، كوه ، چه مي دانم، برود هر جا كه مي تواند گم شود. برود جايي كه ... "ميگويند از آدميزاد هر چيزي بر مي آيد.مي تواند دريا را خشك كند،كوه را بردارد،يا چه مي دانم، درخت هاي جنگل را گره بزند به هم.دروغ مي گويند.بر نمي آيد. آخرش يك مشت بي شرف مي آيند گند مي زنند به درياهايي كه خشك كرده. آن وقت بايد دور بزند برود جنگل ، كوه ، چه مي دانم، برود هر جا كه مي تواند گم شود. برود جايي كه يادش برود دريايي بوده و او مي خواسته خشكش كند. بايد بگردم چيزي پيدا كنم. يك دلخوشي. اگر فقط يك دلخوشي پيدا كنم، با خيال راحت نمي روم."
حالا از من بپرسيد چرا اينقدر كتاب ميخوني؟!
جوابش ساده هست
دنبال خودمم،لابه لاي همه ي اين كتاب ها،لابه لاي همه ي اين برگ ها.بلكن خودم رو پيدا كنم.شايد خيالم راحت شود كه تنها نيستم، پيدا شوم، آزاد شوم ...
يك پنجره بكشم بعد به تماشا بنشينم ...
روايت "پاييز آخرين فصل سال است"،روايت جوان هاي دهه ٨٠ و ٩٠ هستند.روايتي از من و دوستان من
روايت كساني كه روحشان به گذشته و جسمشان به آينده تعلق دارد.گوشه گوشه اش خود ماييم. وا مانده ، تنها و ملول ...
پي نوشت: مطالعات نويسندگان ده سال اخير به من ثابت كرده است كه نويسندگان خانم همانند رشيد پور،سالار و همين مرعشي آثار قابل ستايشي در مقابل آقايان هم نسل خود خلق كرده اند و اين موضوع نه كليشه برعكس كه بي مورد ميدانمش بلكه نتيجه ي محدوده مطالعات و سليقه ي شخصي من بوده كه شايد با واقعيت همخوانيِ نزديكي داشته باشد.
Read more
. "او در اين تصوير..." از سال هاي دور مي آمد، سال هاي غريب، از شهري كه آواز هزاره ها در آن پيچ و تاب مي ...
Media Removed
. "او در اين تصوير..." از سال هاي دور مي آمد، سال هاي غريب، از شهري كه آواز هزاره ها در آن پيچ و تاب مي خورد و گفتگوهاي طولاني و بي ثمر فلسفي گويا هرگز سرانجامي نداشت... تنها ديوارها بودند كه انگار هنوز زنده اند و برخلاف همه ي شعرها و آوازها و گفتگوها به خاطره بدل نخواهند شد، ديوارهايي كه از قيد و بند ... .
"او در اين تصوير..."
از سال هاي دور مي آمد، سال هاي غريب، از شهري كه آواز هزاره ها در آن پيچ و تاب مي خورد و گفتگوهاي طولاني و بي ثمر فلسفي گويا هرگز سرانجامي نداشت...
تنها ديوارها بودند كه انگار هنوز زنده اند و برخلاف همه ي شعرها و آوازها و گفتگوها به خاطره بدل نخواهند شد، ديوارهايي كه از قيد و بند درها آزاد شده اند. شهرِ بي در و پيكر اينك آزادي اش از بار سنگين رازها را با صداي بادي كه هر از گاه در لابلاي جاي خالي درها به خنده مي ماند طعنه مي زند. آسمان اما همه ي حجم اندوهش را هنوز بر چهره نگاه داشته، مثل من كه ترسم را و چه اندازه اندوهِ آسمان و ترسِ من هويت ماست. چقدر بدون ترس، خودم را نمي شناسم...
ديوارهاي بدون سقف، ديوارهاي سردِ همه ي عمر، ديوارهايي كه چون ستونِ سترگِ اندوهِ آسمان، بي تفاوت، بي تفاوت ايستاده اند و بر چهره هايشان نه خاطره اي از شعرها و آوازها ديدم و نه يادگاري از گفتگوها. ديوارهايي كه به مثابه سياه چاله هايي بي رحم همه چيز را به درون خود مي مكند و حتي اندك گرماي دست هاي ملتمس را نيز باز نمي گردانند، ديوارهاي بدون سقف، ديوارهاي سردِ همه ي عمر...
در اين تصوير اما او نبود، هرچه در ذهن خسته و روان رنجورم تقلا كردم او را در اين تصوير به ياد نياوردم، تصوير آشنايي كه انگار در مخفي ترين كنجِ صندوقچه ي پنهانِ درونم نيز حتي حك شده بود. تصويري كه با من زاده شد و گويا پيش از زادنم هم به ياد دارمش. اما او اينجاست، درست در وسط اين تصوير كهنه اما زنده ي هميشگي. او درست همينجاست و چنان در اين تصوير وجود دارد كه انكارش ناممكن است...
"او" در "اين تصوير" شايد شيرين ترين تضادي است كه مي توان در زندگي تجربه كرد...
اميرفرهاد حنيف زادگان
٢٢مرداد١٣٩٧
Read more
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را ...
Media Removed
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را فرو بريزند ...! تا تو را انکار کنند ...! تا از رويت رد شوند ...! مراقب باش ! دست روزگار هلت ميدهد ؛ ولي قرار نيست تو بيفتي ، اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ، اوج مي گيري ... به همين ... انسان هايي هستند
که ديوار بلندت را مي بينند
ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ،
تو را فرو بريزند ...!
تا تو را انکار کنند ...!
تا از رويت رد شوند ...!
مراقب باش !
دست روزگار هلت ميدهد ؛
ولي قرار نيست تو بيفتي ،
اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ،
اوج مي گيري ...
به همين سادگي ... تو خوب باش ،
حتي اگر آدم هاي اطرافت خوب نيستند ،
تو خوب باش ،
حتي اگر همه از خوبي هايت سو استفاده کردند
تو خوب باش ،
حتي اگر جواب خوبي هايت را با بدي دادند ،
تو خوب باش ،
همين خوب ها هستند که زمين را براي زندگي زيبا مي کنند
زندگي رقص واژگان است ؛
يکي به جرم تفاوت ، تنهاست ... يکي به جرم تنهايي ، متفاوت ...
Read more
. . در روايات مثال جالبي براي عوض شدن حال مردم بعد از ظهور امام عصر آمده: مردم با هم مهرباني مي كنند ...
Media Removed
. . در روايات مثال جالبي براي عوض شدن حال مردم بعد از ظهور امام عصر آمده: مردم با هم مهرباني مي كنند و مثلا در هنگام طواف كعبه جاي خود را به يكديگر تعارف كرده و كسي كسي را هُل نمي دهد! همه به هم احترام مي گذارند. كسي به كسي با چشم حقارت نگاه نمي كند. حقي نا حق نمي شود. كافر و ديندار با هم در يك رديف قرار مي ... .
.
در روايات مثال جالبي براي عوض شدن حال مردم بعد از ظهور امام عصر آمده:
مردم با هم مهرباني مي كنند و مثلا در هنگام طواف كعبه جاي خود را به يكديگر تعارف كرده و كسي كسي را هُل نمي دهد!
همه به هم احترام مي گذارند. كسي به كسي با چشم حقارت نگاه نمي كند. حقي نا حق نمي شود. كافر و ديندار با هم در يك رديف قرار مي گيرند. كسي از نااميدي چهره اش شكسته نمي شود. دلها هميشه بي تاب شادي و طراوات است. همه چيز زيبا و قشنگ ديده مي شود.
من نگويم كه چه ها ميشود😀 بذاريد اون روزها بياد. همه چيز معلوم خواهد شد.
مي دانيد چطور اين اتفاق ها مي افتد؟ فكر كرديد معجزه ايي ميشود؟ نه!
امام زمان به همه انسانيت را خواهد آموخت. آنچه كه پيامبرها و امامان ما مي خواستند به انسان بفهمانند، امام زمان با قدرت و رأفت خود به همه مي فهماند.
دنياي قشنگي ميشه، باور كنيم.
.
چند مورد رو ميخواستم رو عرض كنم ولي گفتم سر دوستان را درد نيارم. به اندازه كافي منبري داريم من منبر نرم😀. اما چند نكته را ذكر مي كنم:
اول اين كه امام عصر را، با نام "مهدي" خطاب نكنيم. از القاب شريف ايشان استفاده كنيم. سفارش شده كه بسيار با احترام نام او برده شود. اگر هم آن نام شريف را مي بريم با احترام باشد. مثلا نگوييم: مهدي بيا! اين شأن حجت و وليّ خدا نيست.
دوم اين كه، دعاي فرج، تنها در كلمه ها نيست. بلكه فرايندي عملي است. حالا چه عملي؟ قطعا بهتر از حقير مي دانيد. اينكه از الان تا آخر عمر زير قبه امام حسين هم برويم و دعاي فرج بخوانيم فقط جاي زوار امام حسين را تنگ كرديم😊 دعا بي فايده نيست ولي بدون عمل اصلا اثري ندارد.
سوم اين كه در روايات بسيار آمده كه هركس ظهور حجت خدا را پيش بيني كند دروغگو و كذاب است. چرا كه زمان ظهور از اسرار الهي است. حتي پيش بيني هم صحيح نيست. در اين زمينه يك كتاب مناسب در استوري معرفي مي كنم كه حتما مطالعه بفرماييد.
چهارم اين كه، همديگر را امشب و فردا دعا كنيم. مهرباني كنيم. امام زمان با مهرباني و شادي ما شاد ميشوند. گويي كه ائمه اطهار بارها فرمودند كه با غم شما غمگين و شادي شما شاد هستيم.
اداي آدم هاي دپرس را درنياوريم. بشاش و سرحال بايد بود.
شكايتي هم داريم در خلوت خود بايد به او بگويم.
ما بار بد روي دوش صاحب خود هستيم! امام زمان ما را مي كشد. رها نخواهيم شد. هر بدبختي و گرفتاري كه خودمان درست كرديم را مي بيند.
به او رو بياوريم. ما زير نگاه او هستيم.
.
باز هم اين عيد نوراني مبارك
#امام_عصر #امام_زمان #نيمه_شعبان #بقيه_الله #ظهور #منجي #مهدويت
Read more
انسان داراي سه منبع انرژي است يكي بدن است، ديگري ذهن و سومي قلب. در نقطه اي كه اين سه جريان باهم تلاقی ...
Media Removed
انسان داراي سه منبع انرژي است يكي بدن است، ديگري ذهن و سومي قلب. در نقطه اي كه اين سه جريان باهم تلاقی مي كنند و به هم مي پيوندند و با هم يكي مي شوند، چهارمي پديد مي آيد. اين چهارمي را نه ميتوان بدن ناميد نه ذهن و نه قلب. از اين رو آن را تنها ، "چهارمي" (turia) مي نامند. به آن نام ديگري نداده اند و پديد ... انسان داراي سه منبع انرژي است
يكي بدن است،
ديگري ذهن و سومي قلب.
در نقطه اي كه اين سه جريان باهم تلاقی مي كنند و به هم مي پيوندند و با هم يكي مي شوند،
چهارمي پديد مي آيد.
اين چهارمي را نه ميتوان بدن ناميد
نه ذهن و نه قلب.
از اين رو آن را تنها ، "چهارمي" (turia) مي نامند.
به آن نام ديگري نداده اند و پديد آمدن چهارمي سر آغاز معنويت و دگرگوني و سر آغاز زندگي واقعي، راست و درست، جاودان و الهي است.
اين سه جريان در همه وجود دارد.
اما آنها به هم پيوسته نيستند.
در واقع آن ها هر يك در مسيري متفاوت حركت مي كنند.
ذهن تو را به سويي مي كشد،
قلب به سويي ديگر و
بدن راه خود را مي رود.
آن ها هرگز با هم به توافق نمي رسند.
اگر تو فعاليت هاي دروني خود را به تماشا بنشيني،
شگفت زده خواهي شد!
بدن مي گويد: بس است ديگر نخور،
دارم بالا مياورم!
اما ذهن پافشاري ميكند: اين خيلي خوشمزه است؛ فقط يه خورده ديگر...! و قلب مي گويد: اين خيلي زيباست.
ذهن مي گويد تو خيلي ناداني، احمقي، ديوانه اي.
هر زمان قلب گرفتار عشق ميشود ذهن ميگويد تو كور شده اي.
قلب در هر جهتي حركت مي كند،
ذهن در آن ايرادي مي يابد.
آن ها در دنيايي متفاوت به سر مي برند.
هدف_مراقبه آن است كه به اين نيرو هاي نا موفق كمك كند تا بهم بپيوندند و با هم هماهنگ شوند.
آن گاه تو سرشار از انرژي مي شوي،
زيرا تمام آن انرژي هايي كه در دشمني باهم بي جهت به هدر مي رفتند حالا در اختيار تو قرار مي گيرند.
و اين همان انرژي است كه به بالهاي تو تبديل مي شود و تو را به فراسو مي برد.

اشو
Read more
 #گذر_از_پست_مدرنیسم_به_اصالت_کلمه_از_نگاە_علی_باباچاهی گفت وگو با علي باباچاهي به بهانه ...
Media Removed
#گذر_از_پست_مدرنیسم_به_اصالت_کلمه_از_نگاە_علی_باباچاهی گفت وگو با علي باباچاهي به بهانه انتشار آدم‌ها در غروب اسم ندارند پست مدرنيسم ديگر مرا شاداب نمي‌كند مكالمه با متون اعصار مختلف زبان فارسي وحيد احمدي كارنامه «علي باباچاهي» در دو سه دهه اخير شاعري پركار و پي‌جو را نشان ما مي‌دهد ... #گذر_از_پست_مدرنیسم_به_اصالت_کلمه_از_نگاە_علی_باباچاهی

گفت وگو با علي باباچاهي به بهانه انتشار آدم‌ها در غروب اسم ندارند
پست مدرنيسم ديگر مرا شاداب نمي‌كند
مكالمه با متون اعصار مختلف زبان فارسي

وحيد احمدي كارنامه «علي باباچاهي» در دو سه دهه اخير شاعري پركار و پي‌جو را نشان ما مي‌دهد كه بي‌وقفه و خستگي‌ناپذير نوشته، تحقيق كرده و در كارگاه‌هاي ادبي‌اش دست شاعران جوان را گرفته است. به كتاب‌هايش كه نگاه كنيد شاعري چند‌بُعدي را مي‌بينيد كه در يك‌جا نمانده و مدام خودش را به چالش كشيده است. از شعر پسانيمايي تا گونه‌اي از شعر پست‌مدرن ايراني و از آنجا تا «شعر در وضعيت ديگر» و انواع نوشتارهاي تجربي كه از تسلطش بر زبان كلاسيك فارسي پرده بر مي‌دارد. انتشار آخرين مجموعه شعرش «آدم‌ها در غروب اسم ندارند» به همت نشر «نگاه» بهانه‌اي شد تا با او درباره نگاهش به شعر، پيوند فلسفه پست مدرن و سنت زبان فارسي و نيز طنز پاروديك آثارش به گفت‌وگو بنشينيم. شرح گفت‌وگو را مي‌خوانيد.

يادم مي‌آيد در گفت‌وگويي سال‌ها قبل اشاره كرده بوديد كه همه سهم شعر را هم نمي‌شود به نام «زبان» زد. اتفاقا شعرهاي خودتان هم گواه اين ادعاست، اگرچه اصلا ساده و مسطح نيست اما خود را تمام‌قد و منحصرا در خدمت زبانش نمي‌خواهد. شما چه چيزهاي ديگري را دخيل شعر مي‌دانيد؟
حقيقت اينكه اگرچه شعر تماما «زبان» است اما تماما همزبان نيست! يعني زبان همه‌چيز است اما نه مثابه يك فاعل قدرتمند، بلكه به عنوان يك امكان و بستر، در حكم نوعي انرژي، نه براي تبادل معنا كه براي مكالمه رازهاي پنهان...
بله، اما پرسش اينجاست كه اين انرژي به وسيله چه چيزي توليد و آزاد مي‌شود؟
آنچه مسلم است همه‌چيز در «كلمه» اتفاق مي‌افتد، چيزي بيرون از كلمه وجود ندارد، كلماتند كه زبان را مي‌سازند. البته منظور ما در شعر است. چون تعريف زبان در نظر فلاسفه چيز ديگري است، البته نه كه با مقصود ما در تضاد يا تخالف باشد، شايد هم هماهنگي‌هايي در اين دو محور بشود كشف كرد، اما وقتي فلان فيلسوف آلماني (هايدگر) مي‌گويد: «ما ساكن در زبان هستيم» بحث ديگري است كه به جاي ديگري هم مي‌رسد. چيزي كه به‌طور طبيعي بايد به آن اشاره كنم اين است كه اگر چيز ديگري هم جز زبان در شعر وجود داشته باشد، بي‌ترديد سرازير به «جان»، «دريا» و «چشمه» مي‌شود. به همين سه كلمه دقت كنيد! من اينها را در جايگاه نشانه‌هاي زبان به كار بردم، نشانه‌هايي از قبيل «تشبيه»، «استعاره»، «فضاسازي»، «تاثر» و «شعف» كه همه و همه «در» كلمات اتفاق مي‌افتند و نه «با» كلمات. مفاهيم و معنا در كلمه اتفاق مي‌افتند👇
Read more
فكر كه ميكني بيشتر از هر چيز متوجه مي شوي كه بزرگي به تعداد فيلم هاي خوب و نقش هاي خوب و ماندگاري انها ...
Media Removed
فكر كه ميكني بيشتر از هر چيز متوجه مي شوي كه بزرگي به تعداد فيلم هاي خوب و نقش هاي خوب و ماندگاري انها نيست ، بلكه به شخصيتي ست كه از ان شخص در ذهن تو باقي مانده . پيچيدگي و رمز و راز ماجرا در همين است. در خاطره اي ست كه تو داري . خاطراتم از شما سر صحنه ديوانه از قفس پريد به كنار ، اينكه بي هيچ ادا و اصولي ميامديد ... فكر كه ميكني بيشتر از هر چيز متوجه
مي شوي كه بزرگي به تعداد فيلم هاي خوب و نقش هاي خوب و ماندگاري انها نيست ، بلكه به شخصيتي ست كه از ان شخص در ذهن تو باقي مانده . پيچيدگي و رمز و راز ماجرا در همين است.
در خاطره اي ست كه تو داري .
خاطراتم از شما سر صحنه ديوانه از قفس پريد به كنار ، اينكه بي هيچ ادا و اصولي ميامديد و كار مي كرديد و اداي بزرگي و سنگيني نداشتيد و علي رغم برداشت هاي زياد همه چيز را مي پذيرفتيد ، اما هنوز باورم نميشود كه پنج سال پيش در نود سالگي با من تماس گرفتيد كه بيا و جوايزت را بده به موزه . شما سمت مديريت موزه سينما را داشتيد . چند باري اين تماس ها انجام شد ، تا من توانستم همه را جمع و جور كنم ، تر و تميز كنم و بفرستم . اما روزي كه غرفه افتتاح
مي شد ، شادي و هيجان شما از من بيشتر بود . علي رغم مشكلات جسمي مثل پادرد و اينها برايم فراموش نشدني ست كه با شوق و ذوق غرفه را نشانم داديد و برايم خوشحال بوديد .
يكي از ويژيگي هاي ادم هاي بزرگ همين است . از خود و ايگو و منيت فاصله دارند و ديگران را مي بينند و مي توانند به دنياي ذهني ادم ها نزديك شوند .
چون نيامده اند كه ديده شوند ، مشهور شوند، بلكه انچه به جا مي گذارند انسانيت ، شعور ، بينش و نگاه شان است . و در اين راه " من " را سال ها بود كنار گذاشته و به " ما " رسيده اند . چيزي كه شايد رسيدنش در سينما و ادبيات حتما فرزانگي مي خواهد .
Read more
سلام قبل همه حرفها و دردلها و دل نوشته هاي من قابل توجه خيلي ها كه مي يان بي ادبي مي كنند به ناموس و خانواده هاي بي گناه هر وقت هوادار پرسپوليس نبود اون وقته كه پرسپوليس مي شه بي كس و كارو تنها ولي تا هوادار با وفا هست پرسپوليس مثل يه شير نفس مي كشه 🏻 شرايط و تغيير اين جو حاكم تو اين دنياي مجازي ... سلام
قبل همه حرفها و دردلها و دل نوشته هاي من قابل توجه خيلي ها كه مي يان بي ادبي
مي كنند به ناموس و خانواده هاي بي گناه
هر وقت هوادار پرسپوليس نبود اون وقته
كه پرسپوليس مي شه بي كس و كارو تنها
ولي تا هوادار با وفا هست پرسپوليس مثل
يه شير نفس مي كشه 👍🏻❤️🌹🚩🌸🌺
شرايط و تغيير اين جو حاكم
تو اين دنياي مجازي رو بشكون
اگر حقيقي هستي با دلت با
قلبت با همه وجودت 👍🏻❤️
پرسپوليس رو فرياد بزن جوري
فرياد بزن كه به خودتو
پرسپوليسي بودنت افتخار
كني رفيق خوبم مجازي نباش
دنبال حرفهاي پوچ وبيهوده
هم نباش تحت تاثير حرفها و
پستهاي اينو اونم قرار نگير
با عشق
باوجود
با غيرت
با تعصب
اهاي
مايي كه ادعا داريم
پرسپوليسي هستيم
بشكن اين فضاي مسموم و
جو خراب دنياي مجازي رو
بي رحمانه عشق بورزو
ديونه وار حمله كن به فتح
دوباره جام قهرماني .....
اگه ديدي اين دوسه ساله
قهرمان شديم فقط وفقط
يه دليل قاطع داشته و اونم
چيزي نداشته جز انگيزه و
اتحادو همدلي ....باهم كه
باشيم هيچ كس جلو دارمون
نيست ...من از همتون ميخوام
تك تك بچه هاي تيم رو
حمايت كنيد و من از همين جا
بهمشون كه فصل طاقت
فرساي بدنسازي رو به سلامت
گذروندن تبريك و خسته
نباشيد مي گم مرسي از
كاپيتان سيد جلال حسيني كه
بارز نمونه يه كاپيتان با تعصب
وبا غيرت هست من به
نمايندگي از همه بازيكنانمون
وسيد جلال تبريك عرض
مي كنم كه با همه سختيها و
مشقت هاي فراوني كه بود
به سلامت تموم شد و وارد
فاز جديدي شديم ....رفيقا
حمايت خودمون رو از كادر فني
وبازيكنان حال حاضر رو اعلام
مي كنيم و سعي همگي بر
اين باشه در سخت ترين
شرايط كنارشون باشيم و
تنهاشون نزاريم اونها تنها
دلخوشيشون همين هواداره
رفيقا پستهاي حمايتي و بي
رحمانتون رو شروع كنين
جوري كه همه مات و مبهوت
بمونن بايد يه فرقي بين ما و
رقيبمون باشه ....عشق است
پرسپوليس هميشه قهرمانمون
پرچمدار 🚩بسم ا...
Read more
بزرگ بود.اما نه از أهالي امروز،كه يك مرد از أهالي فردا و آرمان هايش و بيگانه با رسم امروز.امروزي كه ...
Media Removed
بزرگ بود.اما نه از أهالي امروز،كه يك مرد از أهالي فردا و آرمان هايش و بيگانه با رسم امروز.امروزي كه برايش بوي كهنگي مي داد.او او به جرم خوب بودن،محكوم به "همسفر بودن"با تنهايي خويش بود.در هجوم اين همه تنهايي اما،او حتي براي خوب بودنش،كه سرشت او بود،سرزنش باران ميشد!به گمانم،دير گاهي بوده كه او ... بزرگ بود.اما نه از أهالي امروز،كه يك مرد از أهالي فردا و آرمان هايش و بيگانه با رسم امروز.امروزي كه برايش بوي كهنگي مي داد.او او به جرم خوب بودن،محكوم به "همسفر بودن"با تنهايي خويش بود.در هجوم اين همه تنهايي اما،او حتي براي خوب بودنش،كه سرشت او بود،سرزنش باران ميشد!به گمانم،دير گاهي بوده كه او و مرگ،شانه به شانه هم راه مي رفتند.وهر روز به هم سلام مي گفتند.ومرگ در آب و هواي خوش انديشه اش نشيمن داشت.گوييا رخت زندگي بر تنش سخت تنگ بود.چرا كه او بزرگ بود.خوب بود.مرد خدا بود.بيگمان جنسش هم از جنس خدا بود،مانند اسمش كه عبدالله بود. #عبدالله_كاظمي.او درآغاز فصل گرم،به ييلاق فرشتگان كوچيد.كوچي بي بازگشت.آموزگار كلاس دو من به قدري بزرگ بود كه در همان دنياي كودكانه،بزرگي او براي من و همكلاسي هايم درك ميشد.اگر چه همان سال هم ، به دلايل سياسي،سال پاياني آموزگاريش بود؛اما او آموزگار هميشگي و راستين زندگي من و بسياري از هم نسل هاي من باقي ماند.اين إنسان راستين و آموزگار بي همتا با آن كه در شغل هاي پر درآمد هم تجربه موفق داشت،اما هر درآمدي با ذائقه پاكش سازگار نبود؛لذا سال ها بود كه به كار سخت مسافر بري مشغول بود.او در حين كار در جاده،عصر٩٤/١/٣با تصادف،آنْ جهاني شد.با همه بغض و اندوهي كه گلويم را مي فشارد،به اندازه اي پاك و معصوم مي دانمش كه خيالم از آن جهان او راحت است!حتي بي دليل مي دانم كه برايش آمرزش بخواهم.چرا كه به گمانم او هيچ گناهي براي آمرزيدن ندارد.عشق ورزي و مهرباني او به همگان به اندازه اي اثر گذار بود كه من طعم عشق و جدايي را نخستين بار در همان كلاس دوم دبستان با او چشيده بودم.در نيمه سال ٥٩ وقتي فهميدم من بايد به كلاس آموزگار ديگري بروم،مانند همين حالا كه از خاك سپاريش بر گشته ام؛با چشماني پر أشك چنان اندوه آگين به خانه آمدم كه پدرم همان شب با نوشتن نامه اي به ايشان كه شرح حال عاطفي من بود،به ياريم آمد. به همين سان،او قلب همه كياسري ها را در دست داشت كه در روز خاك سپاريش همه آنها عاشقانه آمده بودند تا به اين بزرگ مرد شهرشان ، واپسين درودشان را بگويند و بدرود كنند . آن ها سوگ وارانه،خياباني كه همه ما را به مزار كياسر،مي رساند(!) را با بودنشان ، شكوهي يك پارچه مشكي دادند.شكوهي كه در خور عظمت شخصيت و شكوه زندگي شرافتمندانه اش بود و در اين اندوه بزرگ ، تسلايي براي همگان.او اكنون پس از سال ها مردانه زيستن،آرميده است و من مي انديشم ، شايد در همين نزديكي، حتي در كنار ما،عبدالله هايي باشند كه ما خوب بودنشان را نفهميديم،و تنهاييشان را درك نكرده ايم
Read more
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را ...
Media Removed
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را فرو بريزند ...! تا تو را انکار کنند ...! تا از رويت رد شوند ...! مراقب باش ! دست روزگار هلت ميدهد ؛ ولي قرار نيست تو بيفتي ، اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ، اوج مي گيري ... به همين ... انسان هايي هستند
که ديوار بلندت را مي بينند
ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ،
تو را فرو بريزند ...!
تا تو را انکار کنند ...!
تا از رويت رد شوند ...!
مراقب باش !
دست روزگار هلت ميدهد ؛
ولي قرار نيست تو بيفتي ،
اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ،
اوج مي گيري ...
به همين سادگي ... تو خوب باش ،
حتي اگر آدم هاي اطرافت خوب نيستند ،
تو خوب باش ،
حتي اگر همه از خوبي هايت سو استفاده کردند
تو خوب باش ،
حتي اگر جواب خوبي هايت را با بدي دادند ،
تو خوب باش ،
همين خوب ها هستند که زمين را براي زندگي زيبا مي کنند
زندگي رقص واژگان است ؛
يکي به جرم تفاوت ، تنهاست ...
يکي به جرم تنهايي ، متفاوت ...
Read more
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را ...
Media Removed
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را فرو بريزند ...! تا تو را انکار کنند ...! تا از رويت رد شوند ...! مراقب باش ! دست روزگار هلت ميدهد ؛ ولي قرار نيست تو بيفتي ، اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ، اوج مي گيري ... به همين ... انسان هايي هستند
که ديوار بلندت را مي بينند
ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ،
تو را فرو بريزند ...!
تا تو را انکار کنند ...!
تا از رويت رد شوند ...!
مراقب باش !
دست روزگار هلت ميدهد ؛
ولي قرار نيست تو بيفتي ،
اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ،
اوج مي گيري ...
به همين سادگي ... تو خوب باش ،
حتي اگر آدم هاي اطرافت خوب نيستند ،
تو خوب باش ،
حتي اگر همه از خوبي هايت سو استفاده کردند
تو خوب باش ،
حتي اگر جواب خوبي هايت را با بدي دادند ،
تو خوب باش ،
همين خوب ها هستند که زمين را براي زندگي زيبا مي کنند
زندگي رقص واژگان است ؛
يکي به جرم تفاوت ، تنهاست ... يکي به جرم تنهايي ، متفاوت ...
Read more
. به خاطر سقفي که نبوده روي سرت براي چاقوهاي شکسته در کمرت به خاطر سيگار و به خاطر سرطان براي کشف ...
Media Removed
. به خاطر سقفي که نبوده روي سرت براي چاقوهاي شکسته در کمرت به خاطر سيگار و به خاطر سرطان براي کشف زني قد بلند در فنجان براي آنها که وصله ي تنت شده اند براي خاطره هايي که دشمنت شده اند به خاطر غزل گير کرده در دهنت براي مرده ي جامانده توي پيرهنت براي آنها که در تنت مرور شدند به خاطر آن هايي که از تو ... .
به خاطر سقفي که نبوده روي سرت
براي چاقوهاي شکسته در کمرت
به خاطر سيگار و به خاطر سرطان
براي کشف زني قد بلند در فنجان
براي آنها که وصله ي تنت شده اند
براي خاطره هايي که دشمنت شده اند
به خاطر غزل گير کرده در دهنت
براي مرده ي جامانده توي پيرهنت
براي آنها که در تنت مرور شدند
به خاطر آن هايي که از تو دور شدند
به خاطر همه ي گريه هاي نيمه شبي
خداي گم شده در چند جمله ي عربي
براي خاطر شعر-اين دکان رنگ رزي-
براي اين ادبيات فاخر عوضي
براي بالا آوردن جنون تنت
براي جن هاي مست کرده در دهنت
به خاطر بطري هاي چيده روي زمين
به خاطر سردرد و به خاطر کدئين
براي ماندن اين دردهاي سر در گم
به خاطر بي خوابي ، به خاطر واليوم
براي وا شدن زخم هاي آخري ات
به خاطر سيگار وغذاي حاضري ات
قرار شد اندوه تو مستمر بشود
مقدر است که رنج تو بيشتر بشود
که تا نفس مي آيد دوندگي بکني
مقدر است بماني و زندگي بکني
شبيه قلبي که در نوار پيچيده
شبيه خفاشي که به غار پيچيده
شبيه خودکشي عنکبوت تنهايي
که گردن خود را لاي تار پيچيده
شبيه لاشه ي در ريل منتشر شده اي
که بوي خونش توي قطار پيچيده
شبيه آدم از ياد رفته اي که دلش
به دور پاهاي انتظار پيچيده
شبيه قاصدک مرده اي که در گوشش
هزار تا خبر ناگوار پيچيده
شبيه دلهره ي تخم مرغ سوخته اي
که بوي ترسش وقت ناهار پيچيده
شبيه گم شدن کارمند جزئي که
جنازه اش دور ميز کار پيچيده
شبيه نعشي که پيچ خورده دور خودش
سي و دوبار سرش دور دار پيچيده
شبيه مين خنثي نکرده اي شده اي
که در سرش هوس انفجار پيچيده
تويي و ساعاتي که پر از سکوت شدند
سی و دو تا شمع لعنتي که فوت شدند
...
سي و دو مرتبه روي طناب بند شدن
سي و دو بار زمين خوردن و بلند شدن
ميان پنجه ي ديروزها مچاله شدي
به زندگي چسبيدي، سي و دوساله شدي
***
براي قهوه ي سرد و غذاي شب مانده
براي ديدن صدباره ي پدرخوانده
به خاطر تنها تر شدن براي جنون
براي اين سرگيجه براي غلظت خون
براي جيغي که در سرت بلند شده ست
براي روح زني که هميشه در کمد است
براي يک بشقاب اضافه موقعِ شام
براي يک شبح قوز کرده در حمام
براي کندن اين زخم هاي بي تسکين
به خاطر بيداري، به خاطر کافئين
براي چاقو دادن به دست هاي جديد
براي دوست شدن با شکست هاي جديد
براي رد شدن تانک ها براي تفنگ
براي خوردن قحطي، براي ديدن جنگ
براي رد شدن از روي نعش کودک ها
براي آمدن بمب ها و موشک ها
براي مرگ زن هرزه اي که مي آيد
براي درک ِ زمين لرزه اي که مي آيد
براي گفتن اين فحش هاي زير لبي
براي اين شعر بي روايت عصبي
به رقص مرگ ميان تنت ادامه بده
نفس بگير و به جان کندنت ادامه بده
.
#حامد_ابراهیم_پور
.
Read more
همچنين هيچ پيامبري بر کساني که پيش از اينان بودند نيامد مگر اينکه گفتند: جادوگر يا ديوانه است! آيا ...
Media Removed
همچنين هيچ پيامبري بر کساني که پيش از اينان بودند نيامد مگر اينکه گفتند: جادوگر يا ديوانه است! آيا [اين اقوام] يکديگر را به اين گونه داوري [ناحق درباره پيامبرشان] سفارش کرده بودند؟! [نه] بلکه همه آنان گروهي ياغي و سرکش بودند [و اين ياوه گويي ها، محصول سرکشي و ياغي گري آنان بود] بنابراين از اين ... همچنين هيچ پيامبري بر کساني که پيش از اينان بودند نيامد مگر اينکه گفتند: جادوگر يا ديوانه است!
آيا [اين اقوام] يکديگر را به اين گونه داوري [ناحق درباره پيامبرشان] سفارش کرده بودند؟! [نه] بلکه همه آنان گروهي ياغي و سرکش بودند [و اين ياوه گويي ها، محصول سرکشي و ياغي گري آنان بود]

بنابراين از اين سبک مغزان باطل گو، روي برگردان [که تو اتمام حجت کردي] و شايسته سرزنش نيستي؛
و پند ده؛ زيرا پند به مؤمنان سود مي دهد؛

و جن و انس را جز براي اينکه مرا بپرستند نيافريديم

از آنان هيچ رزقي نمي خواهم، و نمي خواهم که مرا طعام دهند

بي ترديد خدا خود روزي دهنده و صاحب قدرت استوار است

پس براي کساني [از قوم تو] که ستم ورزيدند، سهمي از عذاب است مانند سهم هم مسلکانشان [از امت هاي پيشين]، بنابراين شتاب در آمدن آن را نخواهند.

پس واي بر کساني که کافر شدند از آن روزشان که به آن وعده داده مي شوند

به نام خدا که رحمتش بی اندازه است و مهربانی اش همیشگی
سوگند به [کوهِ] طور، و به کتابي که نوشته شده، در صفحه اي باز و گسترده، و به آن خانه آباد، و به آن سقف برافراشته، و به آن درياي مملو و برافروخته، که بي ترديد عذاب پروردگارت واقع شدني است؛ و آن را هيچ مانع و بازدارنده اي نيست. [و آن در] روزي [است] که آسمان به حرکت و لرزه اي سخت در آيد؛ و کوه ها [چون گرد و غبار] سريع و تند، روان شوند. پس در آن روز واي بر تکذيب کنندگان! همانان که با فرو رفتن [در گفتار و کردار باطل با حقايق] بازي مي کنند. روزي که آنان را با خشونت و زور به سوي آتش مي رانند. [و به آنان مي گويند:] اين همان آتشي است که همواره آن را تکذيب مي کرديد
Read more
. داوري و تحليل هر پديده اي، تنها زماني عقلاني و منطقي است كه با جمع بندي جنبه هاي متفاوت و متنوع آن نتيجه ...
Media Removed
. داوري و تحليل هر پديده اي، تنها زماني عقلاني و منطقي است كه با جمع بندي جنبه هاي متفاوت و متنوع آن نتيجه اي از برايند همه آنها ارائه كند، و برعكس قضاوت هاي احساسي و غير علمي معمولا يكسويه و به اصطلاح "صفر يا صدي" است. مجموعه تلويزيوني "پايتخت ٥" عليرغم همه انتقادهايي كه به طور طبيعي مي توان به آن داشت ... .
داوري و تحليل هر پديده اي، تنها زماني عقلاني و منطقي است كه با جمع بندي جنبه هاي متفاوت و متنوع آن نتيجه اي از برايند همه آنها ارائه كند، و برعكس قضاوت هاي احساسي و غير علمي معمولا يكسويه و به اصطلاح "صفر يا صدي" است. مجموعه تلويزيوني "پايتخت ٥" عليرغم همه انتقادهايي كه به طور طبيعي مي توان به آن داشت - و اتفاقا چون كار بزرگ و اثرگذار و جذاب و مهمي است اين انتقادها مطرح مي شوند- يكي از رويدادهاي فرهنگي و اجتماعي نوروز ٩٧ است.
اين مجموعه تلويزيوني در ادامه موفقيت فصلهاي قبل، در اين فصل خاص داراي تمايزات و ويژگي هايي بوده كه موجب توجه بيشتر مخاطبان عام - از طيف هاي متنوع، بل كاملا متناقض- به آن شده است.
مؤسسه "اوج" در طراحي هوشمندانه و بسيار درست خود از اين فرصت ارزشمند رسانه اي بهره گرفته و در مجالي بي نظير (از جهت گستردگي توجه مخاطب) پيام خود در باره مسأله سوريه و تهديد داعش را مطرح ساخته است، چنان كه تاكنون هرگز اين پيام به اين زيبايي و اين اندازه اثرگذار مطرح نشده بود.
يك برنامه خانوادگي بسيار جذاب و درست، بي آنكه صحنه هاي خشونت آميز داشته باشد توانسته تلخي و سياهي حضور داعش در منطقه را به تصوير بكشد و با تحليلي جامع و همه جانبه ضرورت نمايش صحنه هاي رنگارنگ تركيه در كنار صحنه هاي خشك و بي رنگ سوريه آشكار مي شود. و بدين ترتيب تجربه اي دلنشين و خاطره انگيز مانند "پايتخت ٥" رقم مي خورد كه شايد بتوان گفت -هر چند داده هاي علمي دقيقي براي اين تصور ندارم- كه نسبت به سالهاي قبل مخاطب بيشتري دارد و توانسته بينندگان زيادي را در ساعت ده هر شب از شبكه هاي ماهواره اي به ديدن شبكه يك سيما بكشاند.
البته فرصت و امكانات مؤسسه "اوج" را امثال من نداريم، اما بايد به مؤسسه "اوج" تبريك گفت كه بر خلاف بسياري مؤسسات ديگر كه صاحب بودجه ها و امكانات فراوان هستند توانسته از امكانات خود به درستي استفاده كند.
و نيز بايد به جناب سيروس مقدم و سركار خانم الهام غفوري و تيم همدل و همراهشان تبريك گفت كه هنر درخشان خود را در مردمي ترين شكل و فراگيرترين سطح قابل تصور عرضه كرده اند و به توفيقي دست يافته اند كه كمتر گروه هنري تا امروز از آن برخوردار شده است.
و بايد به محسن تنابنده عزيز تبريك گفت كه شخصيت نقي را چنان آشنا و نزديك و باورپذير و ماندگار ساخته و پرداخته است كه گويي همه مي شناسيم و سالها با او زندگي كرده ايم. (اين عكس من و جناب تنابنده مربوط به ديدار و گفتگويي در سالها پيش است) #پايتخت٥ #محسن_تنابنده #سيروس_مقدم #شبكه_يك #اوج
@owjmedia_org
@mohsen.tanabandeh
Read more
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را ...
Media Removed
انسان هايي هستند که ديوار بلندت را مي بينند ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ، تو را فرو بريزند ...! تا تو را انکار کنند ...! تا از رويت رد شوند ...! مراقب باش ! دست روزگار هلت ميدهد ؛ ولي قرار نيست تو بيفتي ، اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ، اوج مي گيري ... به همين ... انسان هايي هستند
که ديوار بلندت را مي بينند
ولي به دنبال همان يک آجر لق ميان ديوارت هستند که ،
تو را فرو بريزند ...!
تا تو را انکار کنند ...!
تا از رويت رد شوند ...!
مراقب باش !
دست روزگار هلت ميدهد ؛
ولي قرار نيست تو بيفتي ،
اگر بي تاب نباشي و خودت را به آسمان گره زده باشي ،
اوج مي گيري ...
به همين سادگي ... تو خوب باش ،
حتي اگر آدم هاي اطرافت خوب نيستند ،
تو خوب باش ،
حتي اگر همه از خوبي هايت سو استفاده کردند
تو خوب باش ،
حتي اگر جواب خوبي هايت را با بدي دادند ،
تو خوب باش ،
همين خوب ها هستند که زمين را براي زندگي زيبا مي کنند
زندگي رقص واژگان است ؛
يکي به جرم تفاوت ، تنهاست ...
يکي به جرم تنهايي ، متفاوت ...
Read more
: دير شده بود. ميدان #آزادي بودم. نيمه آزاد اما با شتاب ، به طرف محل استقرار تاكسي هاي تجريش رفتم. واااااي ...
Media Removed
: دير شده بود. ميدان #آزادي بودم. نيمه آزاد اما با شتاب ، به طرف محل استقرار تاكسي هاي تجريش رفتم. واااااي خدايااااا عجب صفي . يك ماشين هم نبود . ايستادم . شنيديد مي گويند علف زير پاش سبز شد؟ حكايت امروز من بود . واااااي خدا 😀😀 يك ماشين رسيد . " راننده داد زد كرايه ها نفري پنج تومانه. هر كي مي خواد سوار شه ... :
دير شده بود. ميدان #آزادي بودم. نيمه آزاد اما با شتاب ، به طرف محل استقرار تاكسي هاي تجريش رفتم. واااااي خدايااااا عجب صفي . يك ماشين هم نبود . ايستادم . شنيديد مي گويند علف زير پاش سبز شد؟ حكايت امروز من بود . واااااي خدا 😀😀 يك ماشين رسيد . " راننده داد زد كرايه ها نفري پنج تومانه. هر كي مي خواد سوار شه " مردم پچ و پچ كردند كه اين مسير، كرايه اش چهارتومانه چرا پنج تومان؟!!!!!! راننده دوباره فرياد زد " خيابانها ترافيكه . هر كي نمي خواد سوار نشه" 😳😐😐 انگار تاوان بي كفايتي مديران در حل مشكل #ترافيك را هم ما بايد بپردازيم . مثل همه پرداختهاي بي حساب . مردم هم دويدند براي سوار شدن . خب نيم ساعت بود ايستاده بودند . تو اين فاصله از راننده اي پرسيدم اينجا مديريت نداره؟!! گفت چرا. گفتم دقيقا كارشان ، مديريت چه چيزي است؟ حداقل كار ، توزيع مناسب ماشين ها در مواقع لزوم و يا كنترل قيمت ها است . كه مردم در يك خط اينقدر معطل نشوند وقتي كلي ماشين اينجاست. آهي كشيد و گفت اي خانم . شما هم دلتان خوش است هاااااا. راست مي گفت واقعا چقدر دلم خوش بود😉😉يك ربع بعد ، ماشين ديگه اي رسيد. راننده با بي اعتنايي ايستاد و شروع كرد به پنچرگيري .😭😭 و مسافران با حسرت و انتظار به دستهايش نگاه مي كردند كه چقدررررر ارام ارام كار مي كرد.😱😱آخ كه ..... 😡😡😡 ده دقيقه ديگر ، #ماشين بعدي امد و البته اينبار بعد از اينكه سوار شديم فرمودند " كرايه پنج تومانه ها" .😬😬😬ما هم در كمال استيصال ، از سر ذوق زدگي بابت سوار شدن ، مثل موش گفتيم چشم قربان . شما راه بيفتيد😢😢😢 اين يكي از داستانهاي هر روزه ماست. در شهري كه همه ورود ممنوع مي روند . به هم ناسزا مي گويند . حق يكديگر را مي خورند . و بي اعتنا به اين همه گناه نابخشودني ، گاهي هم به هم مي خندند . گناهاني كه با همه بزرگي و كوچكيشان، بين ما عادي و فراگير شده . غم عجيبي وجودم را فرا گرفته بود . بعد به خودم گفتم مگر اين تنها مشكل اين سرزمينه؟؟؟حالا در بين خروارها #بي_نظمي و #بي_انضباطي و #بي_قانوني ، انتقاد از اين سوء استفاده ها و سوءمديريتها چه فايده اي دارد؟ اصلا به تو چه؟ اي بابااااااا فضولي ها. #درنده_نباشيم. #از_خود_شروع_کنیم
Read more
روز: يگانه راه نيايش خداوند، خوش و خرم بودن است. لزومي ندارد نيايش كلامي باشد. كلمات چنان بي خاصيت ...
Media Removed
روز: يگانه راه نيايش خداوند، خوش و خرم بودن است. لزومي ندارد نيايش كلامي باشد. كلمات چنان بي خاصيت و تهي هستند كه نمي توانند بار نيايش را بر دوش كشند. تو بايد با وجودت خدا را نيايش كني نه با ذهنت. هر تار وجودت بايد در نيايش به ارتعاشي شادمانه در آيد. هر سلول وجودت بايد در نيايش به رقص درآيد. در حقيقت تو ... روز:
يگانه راه نيايش خداوند، خوش و خرم بودن است. لزومي ندارد نيايش كلامي باشد. كلمات چنان بي خاصيت و تهي هستند كه نمي توانند بار نيايش را بر دوش كشند. تو بايد با وجودت خدا را نيايش كني نه با ذهنت. هر تار وجودت بايد در نيايش به ارتعاشي شادمانه در آيد. هر سلول وجودت بايد در نيايش به رقص درآيد. در حقيقت تو بايد خود نيايش شوي. تنها آنگاه عبادت مي كني. آنگاه هيچ چيزي گفته نمي شود و همه چيز گفته مي شود. لازم نيست به معبد و مسجد بروي. هر جا كه هستي خوش باش- بدان جهت كه خدا تو را براي بودن برگزيده است. بدان جهت كه خدا تو را آفريده و به تو فرصتي براي زندگي داده است. فرصتي براي ديدن زيباييهاي عالم، ديدن اين هستي رازآلود. فرصتي براي جزيي از هستي شدن، در آن شركت جستن، از آن جرعه اي نوشيدن و مست شدن. كلمات بسيار سنگين هستند و سنگيني اشان آنها را به زمين مي كشد. كلمات نمي توانند از زمين فراتر روند. فقط خوش و خرم بودن در سكوت است كه مي تواند به واقعيت نهايي رخنه كند. پس خوش و خرم و شادمان باش و هرگاه كه هوس نيايش كردي به رقص و آواز در آي. همه چيز را در مورد خدا فراموش كن. مساله خدا را خطاب نمودن يا با خدا گفت و گو كردن مطرح نيست- اين كاملا بي معناست. به خدا چه مي توان گفت؟ و فقط با رقصيدن مي توان آري گفت نه با هيچ كلمه اي. كلمات بسيار نارسا و محدود هستند. براي استفاده در اين دنيا مناسب اند اما همين كه بسوي دنياي ديگر روان شوي، دنياي فراسو، كاملا بي معنا و بي ربط مي شوند.

شب:
مخاطب عشق شخص خاصي نيست. تو فقط عشق بورز و بگذار عشق كيفيت وجود تو باشد. عشق هيچ ارتباطي با روابط شخصي ندارد. عشق بايد چون رايحه باشد. گل همواره رايحه اش را مي پراكند، چه كسي بداند چه نداند. حتي در دوردست ترين مناطق هيماليا كه رفت و آمدي وجود ندارد هزاران گل مي شكفند و رايحه مي پراكنند. عشق بايد كيفيت وجود تو باشد. عشق بورز تا روزي خود عشق شوي. نه حتي عاشق، ‌بلكه خود عشق. آن روز. روز رازگشايي بزرگ است، ‌روزي كه قطره در دريا نيست شود و دريا شود.

دانش

بايد به ياد داشت كه دانش، خرد نيست و نمي تواند باشد. دانش عليه خرد است و مانع بيداري خرد مي شود. دانش، سكه اي تقلبي است؛ ‌تظاهر مي كند كه مي داند. در حاليكه هيچ چيز نمي داند؛‌ ولي مي تواند انسان را فريب دهد. اين موضوع چنان ظريف و نهان است كه اگر فرد واقعا هوشمند نباشد، ‌نمي تواند حقيقت آن را تشخيص دهد. در عين حال،‌ اين فريب بسيار ريشه دار است و از دوران كودكي، ‌در ما شرطي شده است. دانستن يعني اندوختن؛‌ گردآوردن اطلاعات و جزييات. دانستن شما را تغییر نمیدهد
Read more
. #زندگي را با چيزهاي بسيار ساده،پر بايد كرد. #ساده ها سطحي نيستند. #خريد چند سيب ترش مي تواند به ...
Media Removed
. #زندگي را با چيزهاي بسيار ساده،پر بايد كرد. #ساده ها سطحي نيستند. #خريد چند سيب ترش مي تواند به عمق #فلسفه #ملاصدرا باشد. مشكل ما اين نيست كه براي #شيرين كردن زندگي،معجزه نمي كنيم،مشكل ما اين است كه همان قدر كه ويران مي كنيم،نمي سازيم، همان قدر كه #كهنه مي كنيم،تازگي نمي بخشيم،همان قدر كه #دور ... .
#زندگي را با چيزهاي بسيار ساده،پر بايد كرد. #ساده ها سطحي نيستند.
#خريد چند سيب ترش مي تواند به عمق #فلسفه #ملاصدرا باشد. مشكل ما اين نيست كه براي #شيرين كردن زندگي،معجزه نمي كنيم،مشكل ما اين است كه همان قدر كه ويران مي كنيم،نمي سازيم، همان قدر كه #كهنه مي كنيم،تازگي نمي بخشيم،همان قدر كه #دور مي شويم،باز نمي گرديم،همان قدر كه آلوده مي كنيم،پاك نمي كنيم،همان قدر كه تعهدات و پيمان هاي نخستين خود را #فراموش مي كنيم،آن ها را به ياد نمي آوريم،همان قدر كه از رونق مي اندازيم،رونق نمي بخشيم. مشكل اين است كه از همه #رويا هاي خوش آغاز دور مي شويم و اين دور شدن به معناي قبول سلطه ي بي رحمانه ي زمان است.

#نادر_ابراهیمی
📚 #یک_عاشقانه_ارام
Read more
و آنان را خبر ده که آب آشاميدني ميان آنان و ماده شتر تقسيم شده است؛ هريک در زمان نوبت خود بر سر آب حاضر شوند. ...
Media Removed
و آنان را خبر ده که آب آشاميدني ميان آنان و ماده شتر تقسيم شده است؛ هريک در زمان نوبت خود بر سر آب حاضر شوند. پس آنان يارشان را [که براي پي کردن ناقه آماده کرده بودند] فرا خواندند و [او] دست به کار شد و [ماده شتر را] پي کرد. پس عذاب و هشدارهايم چگونه بود؟ ما بر آنان يک فرياد مرگبار فرستاديم، پس همه آنان به صورت ... و آنان را خبر ده که آب آشاميدني ميان آنان و ماده شتر تقسيم شده است؛ هريک در زمان نوبت خود بر سر آب حاضر شوند. پس آنان يارشان را [که براي پي کردن ناقه آماده کرده بودند] فرا خواندند و [او] دست به کار شد و [ماده شتر را] پي کرد. پس عذاب و هشدارهايم چگونه بود؟ ما بر آنان يک فرياد مرگبار فرستاديم، پس همه آنان به صورت گياه خشکي که در آغل چهارپايان جمع مي کنند، درآمدند. و يقيناً ما قرآن را براي پند گرفتن آسان کرديم، پس آيا پند گيرنده اي هست؟ قوم لوط بيم دهندگان را تکذيب کردند. ما بر آنان توفاني سخت که با خود ريگ و سنگ مي آورد فرستاديم [در نتيجه همه را هلاک کرد]، مگر خاندان لوط را که سحرگاهان نجاتشان داديم. [اين] نعمت و رحمتي از سوي ما بود، اين گونه کسي را که سپاس گزار است، پاداش مي دهيم

به راستي لوط آنان را به مؤاخذه سخت ما بيم داده بود، ولي [آنان با وي] در بيمها و هشدارها [يش] سرسختانه مجادله و ستيزه کردند.
و از ميهمانانش [که در حقيقت فرشتگان ما بودند] کام جويي خواستند، در نتيجه ديدگانشان را محو و نابينا کرديم؛ پس [گفتيم: طعمِ] عذاب و هشدارهايم را بچشيد. به يقين در سپيده دم عذابي پيگير و پايدار به آنان رسيد. پس [گفتيم: طعمِ] عذاب و هشدارهايم را بچشيد. و يقيناً ما قرآن را براي پند گرفتن آسان کرديم، پس آيا پند گيرنده اي هست؟ و همانا براي فرعونيان بيم دهندگان آمدند. [آنان] همه معجزات و آيات ما را تکذيب کردند؛ در نتيجه آنان را [به عذابي سخت] گرفتيم، گرفتن توانايي شکست ناپذير و نيرومند.
آيا کافران [شهر] شما از اقوامي که برشمرديم، بهتر و برترند [تا به سبب بهتري و برتري مصون از عذاب باشند؟] يا براي شما در کتاب هاي آسماني امان نامه اي هست [که هر جرمي را مرتکب شويد عذابي نخواهيد داشت؟] ! يا [آنکه] مي گويند: ما گروهي متحد و پشتيبان يکديگريم [که هرکس بخواهد آسيبي به ما رساند، با قدرت هرچه تمام تر از او انتقام مي گيريم؟] به زودي [اين] گروه [متحد در جنگي که خود بر ضد مؤمنان تدارک مي بينند] شکست مي خورند و پشت کنان مي گريزند. بلکه وعده گاهشان قيامت است، و قيامت هولناک تر و تلخ تر است. بي ترديد گنهکاران در گمراهي و انحراف و در آتش افروخته اند. روزي که با صورت در آتش کشيده مي شوند [و به آنان مي گويند:] سوزندگي و عذاب دردناک دوزخ را بچشيد. ما هر چيزي را به اندازه آفريديم.
Read more
. #وصيت‌نامه عجيب شهيد #لاجوردي به مناسبت سالروز شهادت آن شهید بزرگ شهيد اسدالله لاجوردي در ...
Media Removed
. #وصيت‌نامه عجيب شهيد #لاجوردي به مناسبت سالروز شهادت آن شهید بزرگ شهيد اسدالله لاجوردي در وصيت‌نامه پر از درد و رنج خود با اشاره به ابعادي از مظالم صورت گرفته در حق انقلاب مي‌گويد: چگونه است كه با نام اسلام و در ذي اسلاميت شعارهاي مردم‌فريب خالي از محتوا رواج پيدا مي‌كند و آنها كه مسئوليت جلوگيري ... .
#وصيت‌نامه عجيب شهيد #لاجوردي
به مناسبت سالروز شهادت آن شهید بزرگ

شهيد اسدالله لاجوردي در وصيت‌نامه پر از درد و رنج خود با اشاره به ابعادي از مظالم صورت گرفته در حق انقلاب مي‌گويد: چگونه است كه با نام اسلام و در ذي اسلاميت شعارهاي مردم‌فريب خالي از محتوا رواج پيدا مي‌كند و آنها كه مسئوليت جلوگيري از انحراف را دارند، ساكت مي‌نشينند.

اين مسئله را به خوبي دريافته‌ام كه هر كس به نفع دشمنان انقلاب و به خيال واهي و بي‌اساس رضايت به اصطلاح مردم و به خيال خام و پوچ پايگاه به اصطلاح ملي پيدا كردند موضع‌گيري كنند مصداق فرموده گرانقدر معصوم (ع) است كه «مَن طَلَبَ رضي الناس بِسَخَطِ الله ، فَجَعَلُ الله حامده من الناس ذامّاً.» خدايا! تو شاهدي به همان اندازه - بلكه صد چندان - كه به امام قاطع و سازش ناپذيرم عشق مي‌ورزم، نسبت به سازشكاران و مدافعان عملي ضد انقلاب (اگر در لفظ و اعتقاد هم مخالف باشند) نفرت دارم. بيم آن دارم حوادث مشروطه مجدّداً تكرار شود و يا ايران اسلامي به سرنوشت الجزاير دچار شود. خداوندا! از تو مصرانه مي خواهم دست و قدم، زبان و قلم همه كساني را كه در جهت رهانيدن ضد انقلابيون و مرتدين و محاربين از چنگال عدالت، اعمال قدرت و نفوذ كرده‌اند و همه كساني كه پذيراي اين ننگ شده‌اند (تا چند روزي به كام وهم و خيال رسند)، براي هميشه از سرنوشت اين مردم شهيد پرور و شاهد قطع فرمايي.

خدايا! تو شاهدي چندين بار به عناوين مختلف، خطر منافقين انقلاب را همانان كه التقاط، به گونه منافقين خلق سراسر وجودشان را و همه ذهن و باورشان را پر كرده و همانان كه رياكارانه براي رسيدن به مقصودشان، دستمال ابريشمي بسيار بزرگ - به بزرگي مجمع الاضداد - به دست گرفته اند، هم رجايي و باهنر را مي كُشند و هم به سوگشان مي نشينند، هم با منافقين خلق پيوند تشكيلاتي و سپس ... ! برقرار مي كنند، هم آنان را دستگير مي كنند و هم براي آزاديشان و اعطاي مقام و مسئوليت بدانان تلاش مي كنند و از افشاي ماهيت كثيف آنان سخت بيمناك مي شوند، هم در مبارزه عليه آنان و در حقيقت براي جلب رضايت مسئولين و نجات بنيادي آنان خود را در صف منافق كُشان مي زنند و هم در حوزه هاي علميه به فقه و فقاهت روي مي آورند تا مسير فقه را عوض كنند .

ادامه در کامنت اول
Read more
 #شهید_لاجوردی <span class="emoji emoji1f449"></span> ورق بزنید <span class="emoji emoji1f448"></span> <span class="emoji emoji267b"></span>️ وصيت‌نامه عجيب شهيد لاجوردي #بازنشر به مناسبت سالروز شهادت آن شهید ...
Media Removed
#شهید_لاجوردی ورق بزنید ️ وصيت‌نامه عجيب شهيد لاجوردي #بازنشر به مناسبت سالروز شهادت آن شهید بزرگ شهيد اسدالله لاجوردي در وصيت‌نامه پر از درد و رنج خود با اشاره به ابعادي از مظالم صورت گرفته در حق انقلاب مي‌گويد: چگونه است كه با نام اسلام و در ذي اسلاميت شعارهاي مردم‌فريب خالي از محتوا ... #شهید_لاجوردی 👉 ورق بزنید 👈 ♻️ وصيت‌نامه عجيب شهيد لاجوردي

#بازنشر به مناسبت سالروز شهادت آن شهید بزرگ

شهيد اسدالله لاجوردي در وصيت‌نامه پر از درد و رنج خود با اشاره به ابعادي از مظالم صورت گرفته در حق انقلاب مي‌گويد: چگونه است كه با نام اسلام و در ذي اسلاميت شعارهاي مردم‌فريب خالي از محتوا رواج پيدا مي‌كند و آنها كه مسئوليت جلوگيري از انحراف را دارند، ساكت مي‌نشينند.

اين مسئله را به خوبي دريافته‌ام كه هر كس به نفع دشمنان انقلاب و به خيال واهي و بي‌اساس رضايت به اصطلاح مردم و به خيال خام و پوچ پايگاه به اصطلاح ملي پيدا كردند موضع‌گيري كنند مصداق فرموده گرانقدر معصوم (ع) است كه «مَن طَلَبَ رضي الناس بِسَخَطِ الله ، فَجَعَلُ الله حامده من الناس ذامّاً.» خدايا! تو شاهدي به همان اندازه - بلكه صد چندان - كه به امام قاطع و سازش ناپذيرم عشق مي‌ورزم، نسبت به سازشكاران و مدافعان عملي ضد انقلاب (اگر در لفظ و اعتقاد هم مخالف باشند) نفرت دارم. بيم آن دارم حوادث مشروطه مجدّداً تكرار شود و يا ايران اسلامي به سرنوشت الجزاير دچار شود. خداوندا! از تو مصرانه مي خواهم دست و قدم، زبان و قلم همه كساني را كه در جهت رهانيدن ضد انقلابيون و مرتدين و محاربين از چنگال عدالت، اعمال قدرت و نفوذ كرده‌اند و همه كساني كه پذيراي اين ننگ شده‌اند (تا چند روزي به كام وهم و خيال رسند)، براي هميشه از سرنوشت اين مردم شهيد پرور و شاهد قطع فرمايي.

خدايا! تو شاهدي چندين بار به عناوين مختلف، خطر منافقين انقلاب را همانان كه التقاط، به گونه منافقين خلق سراسر وجودشان را و همه ذهن و باورشان را پر كرده و همانان كه رياكارانه براي رسيدن به مقصودشان، دستمال ابريشمي بسيار بزرگ - به بزرگي مجمع الاضداد - به دست گرفته اند، هم رجايي و باهنر را مي كُشند و هم به سوگشان مي نشينند، هم با منافقين خلق پيوند تشكيلاتي و سپس ... ! برقرار مي كنند، هم آنان را دستگير مي كنند و هم براي آزاديشان و اعطاي مقام و مسئوليت بدانان تلاش مي كنند و از افشاي ماهيت كثيف آنان سخت بيمناك مي شوند، هم در مبارزه عليه آنان و در حقيقت براي جلب رضايت مسئولين و نجات بنيادي آنان خود را در صف منافق كُشان مي زنند و هم در حوزه هاي علميه به فقه و فقاهت روي مي آورند تا مسير فقه را عوض كنند .

به مسئولين گوشزد كرده ام ولي نمي دانم چرا؟ ترتيب اثر نداده اند. به مسئولين بارها ... ادامه در کامنت
Read more
. انتخابات و صحنه‌آرائي «دلسوزان و دلواپسان!!» . دلسوزي و دلواپسي، دو واژه‌اند با دارا بودن مخارج ...
Media Removed
. انتخابات و صحنه‌آرائي «دلسوزان و دلواپسان!!» . دلسوزي و دلواپسي، دو واژه‌اند با دارا بودن مخارج مشترك و متفاوت در معني. از يكي «بيم» برمي‌آيد، از ديگري «اميد». يكي «خوف» مي‌دهد، ديگري «رجاء». آنكه متضمن «بيم» است، آدمي را مي‌ترساند،‌ از حركت باز مي‌دارد، به درجا زدن و چه بسا به عقب‌گرد، ... .
انتخابات و صحنه‌آرائي «دلسوزان و دلواپسان!!»
.
دلسوزي و دلواپسي، دو واژه‌اند با دارا بودن مخارج مشترك و متفاوت در معني. از يكي «بيم» برمي‌آيد، از ديگري «اميد». يكي «خوف» مي‌دهد، ديگري «رجاء». آنكه متضمن «بيم» است، آدمي را مي‌ترساند،‌ از حركت باز مي‌دارد، به درجا زدن و چه بسا به عقب‌گرد، سير قهقراء و ماندن در گذشته‌هاي دور مي‌كشاند. آني كه «اميد» مي‌دمد، به تكاپو فرا مي‌خواند، آهنگ حركت به جلو دارد، از گذشته‌ها مي‌رهاند و دست‌يابي به قله‌هاي بلند را در آينده‌اي روشن نويد مي‌دهد. اما همگان مي‌دانند نه فقط در جهان معاصر، بلكه براي هميشه تاريخ و در همه زمانها، نه امكاني فرصت‌سوز براي درجا زدن و بازگشت به گذشته هست، نه مجالي بي‌محابا براي شتاب‌بخشيدن به حركت فزاينده و نامعلوم رو به جلو فراهم مي‌باشد.
رعايت اصل احتياط، مقتضي آن است هم بيم باشد و هم اميد، هم خوف باشد و هم رجاء. بنابراين، در فضاي «ديروز،‌ امروز و فردا»ي مملكت، نگاه به تابلوي خوانا و در دسترس، «گذشته بعنوان چراغ راه آينده» است كه مي‌تواند راهگشا باشد. بيائيم با بهره‌گيري از اين طلسم مشگل‌گشا و با نگاه به جام جم و آئينه جهان‌نما و با تأمّل در گذشته تا اينجاي روزگار و با نقد و ارزيابي برنامه‌ها و عملكردها، براي اكنون تا مقطعي معلوم از آينده چهار ساله تصميم بگيريم، برنامه بريزيم، آنگاه كارگزاراني عاقل، توانمند، دردآشنا، زمان‌شناس، كاربلد، قانون‌محور، نجات‌بخش، با متانت و اخلاق‌مدار را براي اجراي برنامه‌ها و دستيابي به اندكي از اهداف،‌ آرمان‌ها و مقاصد از پيش‌تدبير شده برگزينيم. «دلسوزي و دلواپسي» مانند «بيم و اميد» يا «خوف و رجاء»، دو روي يك سكّه‌اند. يكي بدون ديگري نه جايگاهي در عالم ذهن دارد و نه موقعيت و مصداقي در جهان خارج. هريك به تنهائي از مقوله «تصوّرات بلاتصديق» اند كه فقط جايي در عالم خيال دارند و نه انديشه. هر دو عنوان، ملازمه‌اي تنگاتنگ و انفكاك‌ناپذير از يكديگر دارند. دلسوزي و دلواپسي، مانند «اصلاح‌طلبي و اصول‌گرائي» است. نه اين به تنهايي كارآيي دارد و نه آن به تنهايي رهاوردي به ارمغان مي‌آورد. دلواپسان دلسوز، همانگونه مقبوليت خواهند يافت كه اصولگرايان اصلاح‌طلب! يا اميدواران هراسناك! اينان با نگاه به گذشته، گام در آينده مي‌گذارند، مانند دريادلان با احتياط. كساني كه بي‌محابا ، بدون ملاحظه جوانب و بدون دراختيار داشتن پدال ترمز، فقط گاز نمي‌دهند،‌ دل به دريا نمي‌زنند و پا در آتش نمي‌نهند. شما چگونه مي‌انديشيد؟ كامروا باشيد.
🌹 🌹 🌹
#قربانعلی_مهری_متانکلایی
#قانون_اساسی
#قانون_اساسی_برای_همه
Read more
آدم ها در قبال شما دو گروهن گروه اول اونايي كه شما براشون مهم هستيد و دوستون دارن، اين افراد هميشه شما ...
Media Removed
آدم ها در قبال شما دو گروهن گروه اول اونايي كه شما براشون مهم هستيد و دوستون دارن، اين افراد هميشه شما رو مي بخشن و خوبي هاي كوچيك شما رو هم بزرگ مي كنن. گروه دوم اما شما براشون اهميتي نداريد،شايد يه روزي با منطق و حساب هاي ذهنشون به شما لبخند زده باشن، ولي اگر اتفاق بدي براشون بيوفته حتمن شما رو مسئول ... آدم ها در قبال شما دو گروهن
گروه اول اونايي كه شما براشون مهم هستيد و دوستون دارن، اين افراد هميشه شما رو مي بخشن و خوبي هاي كوچيك شما رو هم بزرگ مي كنن.
گروه دوم اما شما براشون اهميتي نداريد،شايد يه روزي با منطق و حساب هاي ذهنشون به شما لبخند زده باشن، ولي اگر اتفاق بدي براشون بيوفته حتمن شما رو مسئول مي دونن، اگر حرفي و نزده باشين اگر و اگر و اگر اونا عاطفه اي نسبت به شما ندارن كه باورتون كنن، خوبي هاتون هر چقدر بزرگ يا كوچيك فراموش ميشه براي اونها و بدي هاتون چه انجام داده باشين چه ساخته ي ذهن خودشون باشه از ياد نمي برن .
پس اگر حرفي و نزدين و شما رو مسئول مي دونن،و یا کاری انجام ندادید که تهمت می خورید...بعد از سه هزار سال توضيح دادن ديگه دست از تلاش بكشيد. چون فايده اي نداره.
بسپارید به زمان که زمان بهترین حلال مشکلات و سوتفاهم هاست،كه اونم ديگه اهميتي نداره .
.
.
.
.
پ ن ١:به ضرب المثل هاي پر از دروغ دل نبندين ،سر بي گناه هم پاي دار مي ره هم بالاي دار،از هر دستي هم بدين از همون دست نمي گيريد
پ ن ٢ : تورو بيچاره كنه پاي خودش كه چي بشه ، خودش و پاي تو بيچاره كنه عاشقته #روزبه_بمانی
پ ن ٣: الان كه فكر مي كنم به زمان دل بستن هم احمقانه ست، از اينجا تا آخر سكوت مي كنم

پ ن٤: به اين من همه بي دل فقط مگو مجنون/كه حق مطلب ما را جنون ادا نكند #روزبه _بماني ****مرسي مهسا جون واسه عكس دختر مهربون🌹🌹
@mahsa_abbasi_
Read more
﷽ . . . ادب كنـيم و به خيرُ الوَرا سلام كنيم پس از نبي به شه لافتيٰ سلام كنيم بيا به حضـرت خيرُالنّسا سلام كنيم به ماهِ نيــمه ي ماهِ خُـدا سلام كنيم (سلام حضرت دلبر، سلام قرص قـمر) سـلام عُصاره ي نـابِ مُحمّد و حيدر . ســلام اي ثـمـرِ كوثـرِ خُـداي علي سـلام اي جَـلَـواتِ خـدانماي علي ...
.
.
.

ادب كنـيم و به خيرُ الوَرا سلام كنيم
پس از نبي به شه لافتيٰ سلام كنيم
بيا به حضـرت خيرُالنّسا سلام كنيم
به ماهِ نيــمه ي ماهِ خُـدا سلام كنيم
(سلام حضرت دلبر، سلام قرص قـمر)
سـلام عُصاره ي نـابِ مُحمّد و حيدر
.

ســلام اي ثـمـرِ كوثـرِ خُـداي علي
سـلام اي جَـلَـواتِ خـدانماي علي
سلام ، پاسخِ شيـرينِ ربّـناي علي
تو آمدي به زمين تا كه پا به پاي علي

به دادِ اين همه بيچاره ي گدا برسي
شبيه يك پـدر مهـربان به ما برسي

چه قدر فاطمه خوشحال شد از آمدنت
مدينه ي كعبه ي آمال شــد از آمدنت
دعا چه قــدْر سبكـبال شـد از آمدنـت
سپيدْبخت و خوش اقبال شد از آمدنت

پُر از تب تو و مستيِ بي حساب شديم
نه اربعين، شب نيمه ، شرابِ ناب شديم

خوش آمدي به زمين،با دَمِ پيمبري ات
خوش آمدي به زمين،با وقارِ مادري ات
خوش آمدي به زمين،با شُكوه حيدري ات
شبِ ظُـهور تو ، ماييم و ذرّه پروري ات

نشسته ايم همه با تو هم سُخـن هستيم
دم سحر شـده و مستِ "ياحسن" هستيم

چه قدر طعم لب سُرخ تو چشيدني است
چه قدر نازِ مليحانه ات كشيدني است
جمال ماه تو اي حُسن محض ديدني است
به نقد جان گران عشق تو خريدني است

سُخن به وصف تو هرگز به انتها نرسـد
(به حُسنِ خُلق و وفا كس به يار ما نرسد)

چه قدر در رمضان،گفتن از تو مي چسبد
چه قدر وقت اذان ، گفتن از تو مي چسبد
چه قدر با هيجان گفتن از تو مي چسبد
و در قُصـورِ جنان، گفتن از تو مي چسبد

چرا كه گفته نـبي : سيّـد الشّـبابي تو
كه چـشـمْ روشنيِ مُـوْقفِ حسابي تو

از آفتابِ جهـانْ تاب ، آفتاب تري
تو از تمـام قبيله ، نـبي مآب تري
تو صاحب كرم و لطف بي حساب تري
تو از همه ، به جلالت ابوتراب تري

اگر تو جلوه كُني آن چنان كه مي بايد
خـروش (يا حَسن) از هر كنـاره مي آيد

تـبسّم تو ، تمـنّاي هر چه آيينه سـت
تويي طبيبِ دل هر كسي كه غمگين است
صـداي گـرم تو تسكين دردِ سنگين است
فداي لهجه ي قرآني ات كه شيرين است

عجيب نيست كه در كوچه راه بندان است
حسن نشسته و مشغول ختم قرآن است

طلب كنم ز خُدا رزقِ خود"به نامِ حَسن"
كه سُفره ي دوجهان است بارِ عامِ حسن
چرا به سجده نيفتم به احترامِ حسن ؟
(حسن امام من است و منم غلامِِ حَسن)

كريم آل مُحمّد ، به روز رسـتـاخيز
(به جُز ولاي توأم نيست هيچ دستاويز)

ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیهم السلام را خدمت شما عزیزان تبریك و شادباش عرض می‌کنم .
‎ #ياعلي
‎ #حاج_محمد_رضا_طاهری
‎ #محمد_رضا_طاهری
‎ #طاهری ‎
Read more
.
در روايات مثال جالبي براي عوض شدن حال مردم بعد از ظهور امام عصر آمده:
مردم با هم مهرباني مي كنند و ...
Media Removed
.
در روايات مثال جالبي براي عوض شدن حال مردم بعد از ظهور امام عصر آمده:
مردم با هم مهرباني مي كنند و مثلا در هنگام طواف كعبه جاي خود را به يكديگر تعارف كرده و كسي كسي را هُل نمي دهد!
همه به هم احترام مي گذارند. كسي به كسي با چشم حقارت نگاه نمي كند. حقي نا حق نمي شود. كافر و ديندار با هم در يك رديف قرار مي گيرند. ... .
در روايات مثال جالبي براي عوض شدن حال مردم بعد از ظهور امام عصر آمده:
مردم با هم مهرباني مي كنند و مثلا در هنگام طواف كعبه جاي خود را به يكديگر تعارف كرده و كسي كسي را هُل نمي دهد!
همه به هم احترام مي گذارند. كسي به كسي با چشم حقارت نگاه نمي كند. حقي نا حق نمي شود. كافر و ديندار با هم در يك رديف قرار مي گيرند. كسي از نااميدي چهره اش شكسته نمي شود. دلها هميشه بي تاب شادي و طراوات است. همه چيز زيبا و قشنگ ديده مي شود.
من نگويم كه چه ها ميشود😀 بذاريد اون روزها بياد. همه چيز معلوم خواهد شد.
مي دانيد چطور اين اتفاق ها مي افتد؟ فكر كرديد معجزه ايي ميشود؟ نه!
امام زمان به همه انسانيت را خواهد آموخت. آنچه كه پيامبرها و امامان ما مي خواستند به انسان بفهمانند، امام زمان با قدرت و رأفت خود به همه مي فهماند. 
دنياي قشنگي ميشه، باور كنيم.
.
چند مورد رو ميخواستم رو عرض كنم ولي گفتم سر دوستان را درد نيارم. به اندازه كافي منبري داريم من منبر نرم😀. اما چند نكته را ذكر مي كنم:
اول اين كه امام عصر را، با نام "مهدي" خطاب نكنيم. از القاب شريف ايشان استفاده كنيم. سفارش شده كه بسيار با احترام نام او برده شود. اگر هم آن نام شريف را مي بريم با احترام باشد. مثلا نگوييم: مهدي بيا! اين شأن حجت و وليّ خدا نيست.
دوم اين كه، دعاي فرج، تنها در كلمه ها نيست. بلكه فرايندي عملي است. حالا چه عملي؟ قطعا بهتر از حقير مي دانيد. اينكه از الان تا آخر عمر زير قبه امام حسين هم برويم و دعاي فرج بخوانيم فقط جاي زوار امام حسين را تنگ كرديم😊 دعا بي فايده نيست ولي بدون عمل اصلا اثري ندارد.
سوم اين كه در روايات بسيار آمده كه هركس ظهور حجت خدا را پيش بيني كند دروغگو و كذاب است. چرا كه زمان ظهور از اسرار الهي است. حتي پيش بيني هم صحيح نيست. در اين زمينه يك كتاب مناسب در استوري معرفي مي كنم كه حتما مطالعه بفرماييد. 
چهارم اين كه، همديگر را امشب و فردا دعا كنيم. مهرباني كنيم. امام زمان با مهرباني و شادي ما شاد ميشوند. گويي كه ائمه اطهار بارها فرمودند كه با غم شما غمگين و شادي شما شاد هستيم.
اداي آدم هاي دپرس را درنياوريم. بشاش و سرحال بايد بود.
شكايتي هم داريم در خلوت خود بايد به او بگويم.
ما بار بد روي دوش صاحب خود هستيم! امام زمان ما را مي كشد. رها نخواهيم شد. هر بدبختي و گرفتاري كه خودمان درست كرديم را مي بيند. 
به او رو بياوريم. ما زير نگاه او هستيم.
عکس ومتن : @s.h.abedi
.
باز هم اين عيد نوراني مبارك
 #امام_عصر #امام_زمان #نيمه_شعبان #بقيه_الله #ظهور #منجي #مهدويت
-----
🔱 ساري شهر رویایی 🔱
Read more
. مشكل كنكور فقط اين نيست كه جان بچه هاي پر طراوت ما را مي گيرد ؛ يا فقط مشكلش اين نيست كه علم را تبديل به ...
Media Removed
. مشكل كنكور فقط اين نيست كه جان بچه هاي پر طراوت ما را مي گيرد ؛ يا فقط مشكلش اين نيست كه علم را تبديل به تست و گزينه بي معنا مي كند ، يا حتي مشكلش تنها اين نيست كه عدالت را تبديل به عدد و رقم بي روح رتبه مي كند ؛ همه اينها هست ؛ اما از همه بدتر توليد يك اقتصاد بزرگ قاچاق علم است در موسسات عظيم كنكور ؛ موسساتي مثل ... .
مشكل كنكور فقط اين نيست كه جان بچه هاي پر طراوت ما را مي گيرد ؛ يا فقط مشكلش اين نيست كه علم را تبديل به تست و گزينه بي معنا مي كند ، يا حتي مشكلش تنها اين نيست كه عدالت را تبديل به عدد و رقم بي روح رتبه مي كند ؛ همه اينها هست ؛ اما از همه بدتر توليد يك اقتصاد بزرگ قاچاق علم است در موسسات عظيم كنكور ؛ موسساتي مثل گاج و قلم چي و... كه روزي با هدف تقويت كنكور وقبولي رزمندگان جبهه هاي جنگ ايجاد شدند ، حالا به تنهايي فقط دو سوم كاغذ مصرفي كشور را مي بلعند كه رنگ و روح اموزش بي رمق كشور را بگيرند ؛ و تبديل اش كنند به پول موفقيت ! خانواده ها بايد پول بدهند كه بچه هايشان علم قاچاقي بخرند و جايش روح فهم و درك و تجربه و كاربرد علم را از دست بدهند و تبديل به ادم هايي شوند كه از درس و علم جز بي كاربردي و بي ربطي به واقعيت چيزي نفهمند ؛ علم در تست بفهمند و درس را در مدرك و پز ! قاچاق آموزش و فهم ، اما حالا از استانه بحران است ؛ دانشگاه و مدرك كم كم از ريخت افتاده و ديگران صندلي هاي موفقيت دانشگاه پر نمي شود ؛ حالا كم كم بچه ها و در اينده خانواده ها مي فهند كه از اين امامزاده مدرك و كنكور و تست ، حاجت موفقيت و شغل در نمي ايد ؛ بچه ها فهميده اند كه نياز به فهم مهارت و شيوه هاي زيستن دارند ؛ خودشان به اي تي و فضاي مجازي و كار افريني روي اورده اند ؛ اما راه نمي دانند و نياز به كمك براي اين زندگي مدرك زدوده دارند ؛ حالا ما قلم چي زندگي ؟
و گاج خوب زيستن و كنكور كاربرد مهارتهاي زندگي مي خواهيم ؛ ما كلاس باخت كنكور و موفقيت در زيستن را بايد تشريحي برگزار كنيم و رنگ و روح كتاب و اموزش را با كاربرد با زيست با مهارت با پرورش برگردانيم ؛ نمي دانم ، ايا كساني پيدا مي شوند به جاي اموزش ، پرورش را قاچاقي به بچه هاي امروز برسانند كه نظام اموزشي نفهمد و جلوش را نگيرد ؟ #كنكور #گاج #قاچاق #سيد مجيد حسيني
Read more
. همه انسان ها در لحظاتي از زندگيشان خود را تنها احساس مي كنند و تنها هم هستند. زيستن يعني جدا شدن از ...
Media Removed
. همه انسان ها در لحظاتي از زندگيشان خود را تنها احساس مي كنند و تنها هم هستند. زيستن يعني جدا شدن از آن چه بوديم براي رسيدن به آن چه در آينده مرموز خواهيم بود. تنهايي عميق ترين واقعيت در وضع بشري است. انسان يگانه موجودي است كه مي داند تنهاست و يگانه موجودي است كه در پي يافتن ديگري است. طبيعت او، اگر بتوان ... .
همه انسان ها در لحظاتي از زندگيشان خود را تنها احساس مي كنند و تنها هم هستند. زيستن يعني جدا شدن از آن چه بوديم براي رسيدن به آن چه در آينده مرموز خواهيم بود. تنهايي عميق ترين واقعيت در وضع بشري است. انسان يگانه موجودي است كه مي داند تنهاست و يگانه موجودي است كه در پي يافتن ديگري است.
طبيعت او، اگر بتوان اين كلمه را در مورد بشر به كار برد كه با «نه» گفتن به طبيعت خود را «ساخته» است، ميل و عطش تحقق بخشيدن خويش در ديگري را در خود نهفته دارد. انسان خود درد غربت و بازجستن روزگار وصل است. بنابراين آنگاه كه او از خويشتن آگاه است از نبود آن ديگري، يعني از تنهايي اش نيز آگاه است.
جنين با دنياي پيرامون خود يكي است؛ زندگي ناب خام است، نا آگاه از خويشتن. وقتي كه زاده مي شويم رشته هايي را مي گسليم كه ما را به زندگي كور در زهدان مادر، جايي كه فاصله اي ميان خواستن و ارضا نيست، پيوند مي داد.ما اين تغيير را چون جدايي و از دست دادن،چون وانهادگي، چون هبوط به دنيايي غريبه و خصم در مي يابيم. بعدها اين حس بدوي از دست دادن تبديل به احساس تنهايي مي شود، و باز بعد تر تبديل به آگاهي: ما محكوم هستيم كه تنها زندگي كنيم، اما محكوم بدان نيز هستيم كه از تنهايي خويش در گذريم و پيوندهايي را كه ما را با زندگي در گذشته اي بهشتي مربوط مي ساخت، دوباره برقرار كنيم. ما همه نيرو هايمان را به كار مي گیريم تا از بند تنهايي رها شويم. براي همين احساس تنهايي ما اهميت و معنايي دوگانه دارد: از سويي آگاهي بر خويشتن است، و از سوي ديگر آرزوي گريز از خويشتن. تنهايي، اين وضع محتوم زندگي ما، در نظر ما نوعي آزمايش و تطهير است كه در پايان آن بي ثباتي ما محو مي شود. به هنگام خروج از هزارتوي تنهايي،به وصل(كه آسودن و شادي است)به كمال و هماهنگي با دنيا مي رسيم.در زبان رايج اين دوگانگي با يكسان شمرده شدن تنهايي و رنج انعكاس مي یابد. درد عشق همان درد تنهايي است. آميزش و تنهايي مخالف هم و مكمل هم هستند. نيروي رهايي بخش تنهايي به احساس تقصير گنگ و در عين حال زنده ما روشني مي بخشد:انسان تنها «به دست خدا منزوي شده است» تنهايي هم جرم ما و هم بخشودگي ماست. مجازات ماست اما در عين حال بشارتي است بر اين كه هجران ما را پاياني است.
اين ديالكتيك بر همه زندگي بشر حكمفرماست.
.
.
🔸کتاب: دیالکتیک تنهایی
🔸اکتاویو پاز
.
.
◀پی نوشت:
اکتاویو پاز (۳۱ مارس ۱۹۱۴ - ۱۹ آوریل ۱۹۹۸) شاعر، نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات، دیپلمات و منتقد سرشناس مکزیکی بود.
.
.
#اکتاویو_پاز #مکزیک #شاعر #نویسنده #کتاب #ادبیات #شعر #ادبیات_جهان #ادبیات_معاصر #تنها #تنهایی
Read more
ساعت ها مرده‌ اند,روزها تکرار لحظه های مرگ است پیری مانند برگی در باغچه خانه در هم مچاله می شود,چروکیده ...
Media Removed
ساعت ها مرده‌ اند,روزها تکرار لحظه های مرگ است پیری مانند برگی در باغچه خانه در هم مچاله می شود,چروکیده می شود. زمان برای پیری ایستاده و تکرار می شود , اصلا دوست ندارم ساعت و تاريخ دقيق فرسودگی را به خودم يادآوري کنم. مگر طعم شيرين مرگ هم وجود دارد که به ساعت ها و روزها فکری کنیم ؟فکر کنیم به چگونه ... ساعت ها مرده‌ اند,روزها تکرار لحظه های مرگ است
پیری مانند برگی در باغچه خانه در هم مچاله می شود,چروکیده می شود. زمان برای پیری ایستاده و تکرار می شود , اصلا دوست ندارم ساعت و تاريخ دقيق فرسودگی را به خودم يادآوري کنم.

مگر طعم شيرين مرگ هم وجود دارد که به ساعت ها و روزها فکری کنیم ؟فکر کنیم به چگونه مُردن؟ به چگونه زیستن به چگونه سفر کردن و رسیدن به لب دریایی که غروبش مانند کودکی روی سُرسُره می ماند ؟همه ی ما مرگ را یک بار تجربه خواهیم کرد ,پیری را می توان هر روز جلوی آینه با اضافه شدن یک تار مو سفید به موهایمان مشاهد کرد پیری تدریجی هست در ظاهر ولی می شود همه ی این ها را در جوانی هم زیر زبان زمزمه کرد, ذهنمان را هر روز درگیر کرد. تماشای تقويم که بوی متعفن می دهد. اگر اجازه بدهد مي‌خواهم به چيزهاي ديگري فکر کنم به چيزهايي که رنگ تيره روح زندگي‌ام را عوض کند. به اینکه روزي روزگاري بود که با بغض مي‌خنديد، شب‌هاي نوجواني‌ام ,اگر اجازه بدهد میخواهم روز های آینده ام را در جاده ها در کوه ها در دشت ها با پیراهنی پر از گل های ریز سفید قدم بردارم جهان را تماشا کنم و کتاب بخوانم و موسیقی گوش دهم اگر اجازه بدهد میخواهم خیابان ها را قدم بزنم و مردم را دوست بدارم
نوجوانی ام و جوانی هم حتی میان سالی ام هم را دوست دارم و دوست دارم به او فکر کنم دوست دارم به دست هایم قبل مهمانی مرطوب کننده بزنم دوست دارم بوی خوشش را دوست دارم دست هایم را که موهایم را شانه می زند
در کنار دوست داشتن بي‌امانم، ولی مرگ در حال فرا رسیدن هست ,که گروه خوني‌اش با شعر يکي هست
ما شعر خواندیم گاهی هم شاعر شدیم
شعر ها یک شروع طوفانی دارند و تمام می شوند مانند زاد ولد ...
#gettyreportage #lensculturestreets #myfeatureshoot #featureshoot #roozdaily #outofthephone #streetphotographymagazine #hartcollective #1415mobilephotographers #hikaricreative #akasimagazine #outofthephone #lensculturestreets #Lenscultureportraits #theweekOninstagram #instagram #aksiine #everydayiran #Somewheremagazinas #همدان
#Soundvision_mag #somewheremagazine #Nostalgia #everydaybakhish #StreetphotographersCommunity #photocommune #bnw_demand
#friendsinperson #whp #bnwminimalismmag #art #we_lookmag
Read more
غياب در جنگ ، پكيج جنون ! روز دوم روز بي نظيري بود ، صبح ابتدا مدتي از كارگاه پاتريشيا آيرگي استفاده ...
Media Removed
غياب در جنگ ، پكيج جنون ! روز دوم روز بي نظيري بود ، صبح ابتدا مدتي از كارگاه پاتريشيا آيرگي استفاده كردم ، بعد به گالري ايران شهر رفتم و مناظر روبرو را نظاره گر بودم . الف : مناظر روبرو ديريس ورهوفن در افتتاح اين پرفورمنس حرف عجيبي زد ، من اين نمايش را تدارك ديده ام تا اين بار خود شما خبر شويد . با استفاده ... غياب در جنگ ، پكيج جنون !
روز دوم روز بي نظيري بود ، صبح ابتدا مدتي از كارگاه پاتريشيا آيرگي استفاده كردم ، بعد به گالري ايران شهر رفتم و مناظر روبرو را نظاره گر بودم .
الف : مناظر روبرو
ديريس ورهوفن در افتتاح اين پرفورمنس حرف عجيبي زد ، من اين نمايش را تدارك ديده ام تا اين بار خود شما خبر شويد . با استفاده از تكنولوژي روز ورهوفن مخاطب را به خرابه هاي جنگ زده سوريه مي كشاند و دقايقي از جنون را باز نمايي مي كند . به راستي خلاقيت و تكنولوژي چه ها كه نمي كند و آن هايي كه مي گويند مخالف تكنولوژي در تئاتر هستند قضيه گربه و گوشت را ياد آوري مي كنند .
بعد از پرفورمنس به خانه فرهنگ مانا رفتم براي ديدار گابلنز بزرگ كه اطلاع رساني شده بود با تيتر ديدار هنرمندان با ايشان . وقتي به خانه فرهنگ رسيدم هيچ كس اطلاعي نداشت حتي خانوم اسكندري با پوزش فراوان اظهار بي اطلاعي كرد ، با تاخير يك ساعته ايشان آمدند ولي تنها فردي كه منتظر ايشان بود من بودم كه هنرمند هم نبودم . با ايشان و مترجمشان يك ميز گرد سه نفره داشتيم .
هاينر گابلز :
انديشه اش از كتابش مشخص بود " استاتيستيك غياب " ، گابلز تجربيات شگرفي داشت كه استقلال اجزاي تئاتر و مجزا بودن كاربردشان مثل نور و موسيقي و اجراهاي خويش اشاره داشت . او سعي در حذف همه المان ها و چهارچوب هاي محدود و ديكته شده داشت . موسيقي را عالي مي فهميد و تئوري هايش اكثرا تجربي بود مثل جمله اش كه تئاتر آفريده نمي شود ، اتفاق مي افتد .
پكيج شوساكو تاكئوچي :
تالار وحدت حاكي از يك كار پر زرق و برق و موزيكال آنچناني بود اما اولين كار فرم و فيزيكالي كه ديدم ( هرچند هملت زبان بدن قوي داشت اما صرف فيزيكال نبود )، مثل پايانش و كه نصف سالن خالي شد و كارگردان برگشت و خود بازيگر شد ، يك درام و متن تحسين بر انگيز داشت . ساختار شكني هاي عكس ، شكستن ساختار مدرنيسم و كوبيسم ، صلح ، دموكراسي و نقد ديكتاتوري ، نقد نظام سرمايه داري و روابط انساني همه و همه در يك اثر ١ ساعت و خورده اي جمع شده بود كه خيلي ها حتي داستان اصلي را متوجه نشده بودند ( اين خيلي ها با تيپ آنچناني با دختر خوشگل تر از خودشان بيرون سالن هملت روپينگ را نقد ميكردند )

نقد روز : توقيف اثر نمايشي روز قبل از اجرا وحشتناك است و توجيه نا پذير .
گابلز بزرگ در ديدار هنرمندان فقط من نا هنرمند را روبرويش ديد ( مرسي اطلاع رساني )
گالري ايران شهر در تماشاخانه ايرانشهر نيست ! دريغ از يك آدرس ... #گفتگوي_تئاتر_ايران
#تئاتر_فجر
#تئاتر
#فجر_سي_شش
#فجر
Read more
همه به يک آرشيتکت نياز دارند از من بشنوید و يک دوست آرشيتکت (مهندس معمار) داشته باشيد... او مي‌تواند ...
Media Removed
همه به يک آرشيتکت نياز دارند از من بشنوید و يک دوست آرشيتکت (مهندس معمار) داشته باشيد... او مي‌تواند براي شما دوست بسيار مفيدي باشد چون از هر چيزي سر در مي‌آورد؛ از فاضلاب گرفته تا نقاشي! من گاهي آرشيتکت‌ها را با وانت دوکابين مقايسه مي‌کنم. هم خوب بار مي‌برد و هم مسافر! يک آرشيتکت مي‌داند چه ... همه به يک آرشيتکت نياز دارند

از من بشنوید و يک دوست آرشيتکت (مهندس معمار) داشته باشيد... او مي‌تواند براي شما دوست بسيار مفيدي باشد چون از هر چيزي سر در مي‌آورد؛ از فاضلاب گرفته تا نقاشي! من گاهي آرشيتکت‌ها را با وانت دوکابين مقايسه مي‌کنم. هم خوب بار مي‌برد و هم مسافر!

يک آرشيتکت مي‌داند چه موسيقي‌اي براي گوش دادن بهتر است، و مي‌داند شيب سقف خانه‌تان بايد چقدر باشد. او همچنين مي‌داند قيمت مسکن چقدر تغيير کرده و چطور بايد از شهرداري جواز گرفت.

يک آرشيتکت مي‌داند چگونه به خانه‌ها دستبرد مي‌زنند، مي‌داند بزرگراه‌ها را چگونه طراحي مي‌کنند، مي‌داند جز و کل چه نسبتي با هم دارند، يا تاريخ و جامعه‌شناسي چه نقش و اهمیتی در زندگي امروز ما دارند! در يک معنا يک کارشناس مُد است و از سوي ديگر در جستجوی هويت اوست.

اگر بخواهيد کابينت‌هاي خانه‌تان را نوسازي کنيد به دوست آرشيتکت‌تان زنگ بزنيد، بي او سراغ بازار و کابينت‌ساز نرويد، مطمئن باشيد چه هنگام خريد جواهرات، چه در هنگام سفارش مبل‌هاي خانه‌تان، چه در هنگام انتخاب گل و گياه براي باغچه منزلتان، و چه در هنگام خريد يک زمين، يک آرشيتکت مي‌تواند مشاور بسيار خوبي برايتان باشد.

جالب آن است که يک آرشيتکت کارهايي را مي‌کند که همه بلدند. هر کاري که يک آرشيتکت انجام مي‌دهد متخصصان ديگري هستند که بهتر از او انجام مي‌دهند، جز تهیه نقشه (این همه بلدند!). آرشيتکت براي مشاوره در کارهاي روزمره شماست و به ياد داشته باشيد نيازهاي شما را در حوزه‌هاي پيشرفته نمي‌تواند رفع کند. او خودش براي کارهاي پيچيده از خدمات مشاوران بهره مي‌گيرد، پس از او نخواهيد که برايتان يک شبکه داخلي کامپيوتري راه‌اندازي کند، يا اندازه ستون‌هاي ساختمان‌تان را محاسبه کند، يا لوله‌ها و پمپ‌هاي استخرتان را طراحي کند. ممکن است اين کار را بپذيرد ولي مطمئن باشيد کار خوبي از آب در نخواهد آمد.

شغل يک آرشيتکت ايجاب مي‌کند که از همه چيز سر در بياورد و اين دقیقاً مايه رنج اوست.

گاهي آرشيتکت‌ها به خود مي‌گويند اقيانوسي به عمق يک سانتي‌متر پ ن :تمرین کلاسی طرح 2
Read more
من وقتي ١٨ سالم بود... وقتي به سن ١٨ سالگيم فكر مي كنم دغدغه هايي كه داشتم اينا بود: هر طور شده وارد ...
Media Removed
من وقتي ١٨ سالم بود... وقتي به سن ١٨ سالگيم فكر مي كنم دغدغه هايي كه داشتم اينا بود: هر طور شده وارد دانشگاه بشم... بتونم خيلي زود گواهينامه رانندگي مو بگيرم... بتونم ي كار خوب براي اون سن خودم پيدا كنم كه ي درآمد مناسبي براي گذران بخشي از مخارج اون سن خودم رو تامين كنم...( و خيلي برام مهم بود كه حقوق ... من وقتي ١٨ سالم بود...
وقتي به سن ١٨ سالگيم فكر مي كنم دغدغه هايي كه داشتم اينا بود:
هر طور شده وارد دانشگاه بشم...
بتونم خيلي زود گواهينامه رانندگي مو بگيرم...
بتونم ي كار خوب براي اون سن خودم پيدا كنم كه ي درآمد مناسبي براي گذران بخشي از مخارج اون سن خودم رو تامين كنم...( و خيلي برام مهم بود كه حقوق اولي كه مي گيرم براي خونه خريد كنم چون حس خوبي داشت با كلي كيسه خريد وارد خونه بشي و بگي اينا رو براي خونه خريدم)...
دوست داشتم وارد جامعه بشم و با افراد مختلف كار كنم و ارتباط برقرار كنم...
من به اين چيزها فكر مي كردم و دغدغه هام بود...
ما تو جامعه اي زندگي مي كنيم كه فراز و نشيب هاي بسيار بسيار زيادي رو شاهدش بوديم و هستيم و ي وقت ها از ي سري معضلات اين جامعه بي خبريم و يهو درگيرش مي شيم و مطلع مي شيم از ي سري اتفاقاتي كه در پيرامون مون افتاده و ما ازش بي خبر بوديم...
هيچوقت نتونستم حس نداشتن پدر و مادر رو در كودكي و نوجواني هضم كنم كه چه ميزان حس بد و تلخي مي تونه داشته باشه...
ولي خيلي خوبه براي همه مون كه بدونيم در همين شهر و در همين كشور خيلي ها هستن مثل ما كه كودك بودند و نوجواني رو تجربه كردند و جواني رو در حال طي كردن هستن ولي بدون وجود پدر و مادر...
١٨ سالگي...
١٨ سالگي شايد تلخ ترين روز زندگي گروهي باشه كه بدون داشتن پدر و مادر سال ها در مراكز بهزيستي زندگي كردند و طبق قانون مي بايست از بهزيستي ترخيص بشن...
ترخيص بشن به كجا؟
به جامعه اي بي در و پيكر...
به مردماني كه نه اين افراد را كه مستقل مي شوند مي شناسند و اين افراد مردمان غريبه را مي شناسند...
به جامعه اي كه مسكن را بايد بدون هيچ تجربه اي تامين كنند...
به جامعه اي كه مي بايست كار كنند و امرار معاش داشته باشند براي خويشتن...
ما سالانه ٢٠٠٠ تا ٢٥٠٠ نفر دختر و پسر در اين كشور داريم كه از سازمان بهزيستي مستقل مي شوند و وارد جامعه مي شوند...
بيشتر اين افراد از تهران و مابقي از ساير شهرستان هاي كشور از بهزيستي مستقل مي شوند...
مي تونين باور كنين معضلات اجتماعي براي اين گروه در جامعه به چه ميزاني هست؟
مطمئن نمي تونين درك كنين و درك كنيم چون در اين شرايط نبوديم و نيستيم...
مسكن و كار دو گزينه ي مهم براي اين گروه از جامعه محسوب مي شود...
مسكن براي سقفي بالاي سر...
كار براي امرار معاش...
سالانه٢٠٠٠ تا٢٥٠٠ نفر در كشور...
كم نيست...
بازم در اين خصوص در روزهاي آينده مي نويسم براتون...
#زندگي #روزهاي_زندگي #بهزيستي #١٨سالگي #مسكن #كار #خونه #خانه #شغل #انسان #انسانيت #ايران #مستقل
Read more
حيوان بي زبان مي فهمد وقتي داروي همسرت سي هزار تومان گران بشود و اجاره خانه را بخواهي باهاش حساب كني و بدهي و قسطت را بخواهي از حقوقت كم كني چه مي شود! حيوان بي زبان حساب و كتاب سرش مي شود و مي داند دو به اضافه سه مي شود پنج! حيوان بي زبان مي فهمد كه سه منهاي دو مي شود يك! مي فهمد شرمندگي جلوي زن و بچه يعني چه! ... حيوان بي زبان مي فهمد وقتي داروي همسرت سي هزار تومان گران بشود و اجاره خانه را بخواهي باهاش حساب كني و بدهي و قسطت را بخواهي از حقوقت كم كني چه مي شود!
حيوان بي زبان حساب و كتاب سرش مي شود و مي داند دو به اضافه سه مي شود پنج!
حيوان بي زبان مي فهمد كه سه منهاي دو مي شود يك!
مي فهمد شرمندگي جلوي زن و بچه يعني چه! مي فهمد نااميدي از زندگي يعني چه! مي فهمد به هم خوردن ازدواج به خاطر فراهم نشدن جهيزيه يعني چه! مي فهمد بيكاري و درماندگي يك مرد يعني چه! مي فهمد شكستن ابهت يك پدربزرگ بازنشسته جلوي نوه ها يعني چه! مي فهمد تلخكامي يك زن در حفظ كرامت و شخصيت انساني اش يعني چه! مي فهمد گران شدن هر روز نان و پنير و شير و آب و برق و سبزي يعني چه! مي فهمد حذف شدن تدريجي ميوه و لبنيات و گوشت و مرغ از سفره يعني چه! مي فهمد تحقير و توهين صاحبخانه يعني چه!
حيوان بي زبان فرق يك و دو را با شش و هفت مي فهمد!
حيوان بي زبان مي نالد و زوزه مي كشد براي همه كساني كه فرق يك و دو را با شش و هفت نمي فهمند!
زوزه مي كشد براي كساني كه قرار بوده سكان كشتي زندگي مردم را با مديريت صحيح خود بگردانند، اما وسط درد و آه مردم مشغول ورزش و تفريح و سرگرمي و خوشي شان هستند!
#بدون_شرح #گراني #تورم
توضيح☝🏻اين پست اصلا سياسي نيست، هركس برداشت سياسي بكند خودش مشكل دارد! ... به خدا... 😢
Read more
. . #زير_آسمان_علي . مادر همه جا مادر است. چه براي ما چه براي اهل بيت عصمت و طهارت. حتي ائمه اطهار هم سر سفره مادر مي نشينند و چشم به دست او دارند. ما هم خود را سردرگم نكنيم. يك راست بايد به در خانه مادر رفت. فرض كه مسلمان هم نباشيم و بي اعتقاد وارد ماه رمضان شديم. اصلا خدا را هم قبول نداريم. به اعجاز ... .
.
#زير_آسمان_علي
.
مادر همه جا مادر است. چه براي ما چه براي اهل بيت عصمت و طهارت. حتي ائمه اطهار هم سر سفره مادر مي نشينند و چشم به دست او دارند.
ما هم خود را سردرگم نكنيم. يك راست بايد به در خانه مادر رفت.
فرض كه مسلمان هم نباشيم و بي اعتقاد وارد ماه رمضان شديم. اصلا خدا را هم قبول نداريم.
به اعجاز مادر كه معتقد هستيم! نيستيم؟!
به اعجاز نگاهش، عطوفتش، لبخندش، نگرانيش، فداكاريش، آغوشش. اگر آن مادر، بهترين مادر عالم باشد چه؟! بهتر نيست بدون منطق و دليل چشم به دست هاي او داشته باشيم؟
تصور كنيد؛ سر سفره ايي ما را دعوت كنند كه فاطمه زهرا آن را چيده باشد. موقع افطار دست به سفره حضرت فاطمه دراز كنيم!
تصور است! بخواهيم، شايد شد. شايد يك تعارف هم به ما زدند. شايد آنقدر محرم بشويم كه سر آن سفره بنشينيم. بالاخره اين حسين حسين گفتن ها بايد جايي نتيجه دهد.
شايد يك خرما و چاي ما را ميهمان كردند.
بخواهيم!
از خد بخواهيم كه آدم حسابي شويم. مورد پسند بشويم. به خدا ما را هم دعوت خواهند كرد.
اين همه منت هر كس و ناكس را كشيديم. اينهمه سر سفره اين و آن نشستيم. چه شد؟ چه چيزي گير ما آمد؟
چرا فكر مي كنيم اين ميهماني فقط يك خيال است؟ خيالي نيست، كه اگر بود با ورود ماه مبارك بي قرار نمي شديم. هر موقع دليل اين بي قراري فهميديم به حقيقي بودن اين ميهماني هم پي خواهيم برد.
خانم!
"إنا انزلناه" شما هستيد. هم "ليلة" و هم "قدر" شما هستيد. اين مطالب افسانه نيست. حقيقت است. تمام ماه مبارك رمضان شما هستيد.
با پاي لنگ و كار لنگ آمديم. مثل هميشه...
خانه مادري اين حرف ها ندارد. نگاه چپ ندارد. حرف درشت ندارد. منت ندارد. رودربايستي ندارد.
ما ميهمان نيستيم! غريبه ها بايد عزت و احترام خاص ببينند. ما هميشه هستيم. فقط سفره كمي رنگين تر شده. و الا چيزي عوض نشده.
ما را عوض كنيد. مورد پسند خودت كن. آني بشويم كه مي خواهي.
حسرت اين رضايتمندي شما، امسال به دل ما نمونه. بهترين طعم ماه مبارك را به ما بچشان. با همه تلخي و تيرگي كه داريم.
به ما آسان بگيريد...
Read more
مهربانی برای قلبتان خوب است حتما شنیده‌اید که مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما ...
Media Removed
مهربانی برای قلبتان خوب است حتما شنیده‌اید که مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما جالب است بدانید که مهربان بودن در واقع بر تعادل شیمیایی قلب شما تأثیر مثبت دارد. مهربانی باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود. به گفته‌ی دکتر دیوید همیلتون، اکسی‌توسین باعث آزاد شدن ماده‌ای شیمیایی ... مهربانی برای قلبتان خوب است
حتما شنیده‌اید که مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما جالب است بدانید که مهربان بودن در واقع بر تعادل شیمیایی قلب شما تأثیر مثبت دارد. مهربانی باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود. به گفته‌ی دکتر دیوید همیلتون، اکسی‌توسین باعث آزاد شدن ماده‌ای شیمیایی به نام نیتریک اکسید در رگ‌های خونی می‌شود. این ماده با گشاد کردن رگ‌های خونی، فشار خون را کاهش می‌دهد. از آنجا که اکسی توسین با کاهش فشار خون به سلامت قلب کمک می‌کند به آن لقب هورمون محافظ قلب داده‌اند.
مهربانی هم از لحاظ فیزیکی و هم از نظر احساسی برای قلب شما خوب است.
شاید به همین دلیل است که می‌گویند
آدم‌های مهربان قلب بزرگی دارند :)
پ.ن خودم نوشت: بعضي موقع ها يادم ميره مهربون باشم بعدا پشيمون ميشم ميگم اي كاش مهربون مي بودم اون لحظه.اميدوارم به اونجا برسم كه مهربونيم هميشگي باشه.اونجايي كه از كوره در نميري،اونجايي كه فضولي نيست و دست از قضاوت خودت و ديگران برميداري😁 اونجا كه همش سرت تو زندگي ديگران نيست، اون جا كه امن و پاك و آرامش بخشه ، اونجايي كه رسم و معرفتت مهربوني با خودت و ديگرانه، اونجايي كه زشت و زيبا بي معناست(و به نظرم واقعا بقيه اش مهم نيست بي حجاب يا با حجاب، سياه يا سفيد، مرد يا زن، ترك يا لر مثل خودم، درويش يا ثروتمند)
آسوده کسی که در کم و بیشی نیست
در بند توانگری و درویشی نیست
فارغ ز غم جهان و از خلق جهان
با خویشتنش بدرهٔ خویشی نیست
و يه چيز ديگه كه بايد بگم اينه كه خيلي احساس خوبي دارم از اينكه گوشت موجوداتي كه مي بينن و چشم دارن رو از رژيم غذاييم حذف كردم.با خودم و اطرافم مهربون تر شدم.
دوسِتون دارم ، مهربوني سنجاق بشه به همه ي لحظه هاتون
لطفا سنجاقش بنفش باشه 💜😁🙏
Read more
امروز مي خوام در مورد موضوعي باهم حرف بزنيم كه بر خلاف اينكه در خانم ها خيلي شايع هست اما متاسفانه خيلي ...
Media Removed
امروز مي خوام در مورد موضوعي باهم حرف بزنيم كه بر خلاف اينكه در خانم ها خيلي شايع هست اما متاسفانه خيلي ها اطلاعات كمي در اين مورد دارن. شايد براي شما هم پيش اومده كه قبل از دوره پريودتون (كه معمولا بين ١٠ تا يك هفته قبل از شروع پريود هست)احساس كنين خيلي عصبي شدين، الكي حساس شدين، تقي به توقي مي خوره گريه ... امروز مي خوام در مورد موضوعي باهم حرف بزنيم كه بر خلاف اينكه در خانم ها خيلي شايع هست اما متاسفانه خيلي ها اطلاعات كمي در اين مورد دارن.
شايد براي شما هم پيش اومده كه قبل از دوره پريودتون (كه معمولا بين ١٠ تا يك هفته قبل از شروع پريود هست)احساس كنين خيلي عصبي شدين، الكي حساس شدين، تقي به توقي مي خوره گريه تون مي گيره ، هي به زمين و زمان گير ميدين، بعضيا ميگن انگار ديونه ميشم تو اين دوران و يا مي خوام همه رو بزنم😉 يا همش دلشوره دارم يا خيلي دل نازك ميشم و هي دلم واسه همه تنگ ميشه ! تمركزم كم شده! بي حوصله ام!
با اينكه اين سري علائم در اكثر خانمها رخ ميده ولي چون صحبت كردن در مورد پريود خانم ها هميشه تابو بوده پس قاعدتا در مورد علايم پيش از پريود هم زياد صحبتي نشده تا آگاهي در اين رابطه بالا بره! و خيلي ها بعد از سالها اصلا اطلاع ندارن كه ما "سندروم پيش از قاعدگي" داريم كه به مجموع همين علايم گفته ميشه بعلاوه علايم جسماني كه مي تونه شامل خستگي، كندي، سردرد، درداي شكم يا كمر،ميل شديد به خوردن،درد سينه ها،يبوست يا اسهال، كاهش ميل جنسي يا خواب زياد باشه.
اول از همه اين كه بدونيم اين نوسانات خلق به دليل تغييرات هورموني در خانم ها اتفاق ميوفته و اصلا بيماري نيست و در واقع نشون از سلامت هورموني و جنسي در يك خانم بالغ هست.
بنابراين ما چه به عنوان يك خانم و چه به عنوان يك آقاي آگاهِ همراه، بايستي با شناختِ درست از بدن يك زن و شناختِ تغييراتِ طبيعيِ بدني، هورموني و خلقي مربوط به اين دوران، به خودمون يا به همراه مون كمك كنيم تا با كمترين تنش و تلاطم اين دوران رو سپري كنه.
مثلا مهمه كه تو اين دوره كه ثبات خلقي نداريم يا احساسات مون بر منطق مون غلبه داره تصميم هاي مهم نگيريم.
مهمه كه بدونيم براي كاهش اين علايم ورزش منظم و پيوسته يا حركات يوگا خيلي كمك مون مي كنه .
مهمه كه بدونيم رژيم غذايي سالم كه همه ويتامين ها رو برامون فراهم مي كنه خيلي كمك كننده اس.
مهمه كه بدونيم كافئين و سيگار و الكل و نمك مي تونه اين علايم رو تشديد كنه.
و از همه مهم تر اين كه ما خانم ها شرم و خجالت مون رو در مورد مسايل مربوط به پريود و يا مسايل مربوط به قبل از دوره پريود بذاريم كنار و راحت در اين باره حرف بزنيم چرا كه ما هرچقدر در رابطه با مسائل مربوط به هويت جنسي مون آگاه تر و پذيراتر باشيم بيشتر مي تونيم به خودمون كمك كنيم
#با_خودمون_مهربون_باشيم
براي شكستن اين تابو دعوت تون مي كنم كه زير اين پست در اين مورد حرف بزنيد و دوستاتون رو هم دعوت كنيد كه اونها هم در اين حركت شريك بشن♥️
#مهشيد_ابارش
Read more
توي ترافيكم. سرعت صفر كيلومتر. ترمز دستي رو كشيدم.اين عكس رو همينجوري انتخاب كردم. نت هاي موبايلم ...
Media Removed
توي ترافيكم. سرعت صفر كيلومتر. ترمز دستي رو كشيدم.اين عكس رو همينجوري انتخاب كردم. نت هاي موبايلم رو مرور مي كنم كه يه شعر بلندم رو انتخاب كنم و باهاتون به اشتراك بذارم. مي رسم به نوشته اي متعلق به همون موقع ها كه تازه جدا شده بودم و يه دنيا مشكل روي سرم ريخته بود و بلد نبودم. منبع درامد نداشتم. خونه ... توي ترافيكم. سرعت صفر كيلومتر. ترمز دستي رو كشيدم.اين عكس رو همينجوري انتخاب كردم. نت هاي موبايلم رو مرور مي كنم كه يه شعر بلندم رو انتخاب كنم و باهاتون به اشتراك بذارم. مي رسم به
نوشته اي متعلق به همون موقع ها كه تازه جدا شده بودم و يه دنيا مشكل روي سرم ريخته بود و بلد نبودم. منبع درامد نداشتم. خونه و ماشين داشتم ولي بايد مي فروختم شون و مجدد مي خريدم بخاطر شكايت هاي مكرر و دادگاه ها از سمت آدم سابق.بايد با نمايشگاهي، اژانس املاكي، وكلا سر و كله مي زدم جداي همه روزانه هايي كه بلد نبودم و از دنياي بيرون چيزي
نمي دونستم. بايد از زندگي ظاهري به سبك پرنسس به ذات و باطن زيباي يك پرنسس اصيل مي رسيدم.
بالا و پايين كردم متن رو و لبخند زدم و با خودم تكرار كردم از چه روزهايي عبور كردي دختر! چقدر سخت بود ولي چقدر تونستي. لباس هاي خاكي و زانوي زخم شده ات رو تكوندي و پاك كردي و همراهش اشك هات رو مخفي كردي ولي اينجا چقدر غر زدي و چقدر شنيدنت و دلداري دادند. چقدر شماها بي نظير بوديد اون روزها با همراهي تون و بودن هاي آروم و بي صدا و حمايتگر تون تو روزهاي سخت قد يه سلام خوبي؟
اندازه ي كمك خواستي هر مدلي ما هستيم مثل خواهر،شبيه برادر، عين رفيق قديمي. من هميشه آدم خوش شانسي بودم تو دنياي مجازي كه هميشه ي خدا بهترين دوست ها رو بهم هديه داده و سر راهم گذاشته، خيلي هاتون كه شبيه خانواده ام شدين.
خوشحالم براي دنياي مجازي و داشتن شماها.
.
.
اين رو توي نت نوشته بودم همون روزها و الان چشمم بهش خورد:
" توي روزهاي سخت، تو از گفتن رنج، به
نقطه اي مي رسي، كه به ارومي از گفتنش خسته ميشي!
آروم آروم شناسنامه ي خودت رو ميسازي. اشك مي ريزي و پوست ميندازي! از گفتن مكرر قصه ات تهوع مي گيري! بجاش
ياد مي گيري كه كسي تجربه ي مشابه تو رو نداشته باشه! آروم آروم ثروتمند ميشي.
تلخه، ولي ياد مي گيري! ياد مي گيري كه اگه همه دنيا در حقت بدي كردند، خودت لااقل در حق خودت بدي نكني، به دل و احساس و شخصيتت ظلم نكني. مي دوني ما اولين ادمي هستيم كه در حق خودمون اغلب مواقع كوتاهي مي كنيم و آزار مي رسونيم........."
.
.

حالا من از اون روزها عبور كردم. سختي هاي زندگي و روزهاي سختم مدل ديگه شدن ولي كم كم بلد شدم شون.
Read more
كمتر پيشمي آيد كه من از چيزي دلگير شوم و تصميم بگيرم به جامعه مجازي منتقل كنم و ازش بنويسم ولي عذر ، واقعا ...
Media Removed
كمتر پيشمي آيد كه من از چيزي دلگير شوم و تصميم بگيرم به جامعه مجازي منتقل كنم و ازش بنويسم ولي عذر ، واقعا دلگيرم ؛ داستان راجع به اين عكسه كه وقتي ديدمش حالش خوب نبود خدا رسوندش به ما چون هميشه يك سطل آب دم در زير طاق خونمون براي زبون بسته هاي تشنه هست با داداش نعيم و بچه ها تصميم گرفتيم كمكش كنيم دستش ضربه ... كمتر پيشمي آيد كه من از چيزي دلگير شوم و تصميم بگيرم به جامعه مجازي منتقل كنم و ازش بنويسم ولي عذر ، واقعا دلگيرم ؛ داستان راجع به اين عكسه كه وقتي ديدمش حالش خوب نبود خدا رسوندش به ما چون هميشه يك سطل آب دم در زير طاق خونمون براي زبون بسته هاي تشنه هست با داداش نعيم و بچه ها تصميم گرفتيم كمكش كنيم دستش ضربه ديده بود بينيش زخمي شده بود و به طور شديدي زير كنه بود براي همين ضعيف شده بود خيلي كوچولو بود ناخواسته ارادت خاصي به اعضاي خونه پيدا كرد و اسمش گذاشتيم مراد ، با ذره اي محبت مراد چنان فاز نگهباني و حبران گرفته بود كه نگو . اخلاقم اين نيست از كارايي كه واسه دل خودم مي كنم جايي بگم ولي خيلي ناراحتم و تصميم گرفتم همه چيز رو بگم ، ما سعي مي كنيم حيوانات وحشي را وابسته نكنيم و خدا رو شكر قابل بوديم واسه تعدادي از اين زبون بسته هاي مهربان و با مرام و با وفا كاري انجام بديم و به طبيعت بي رحم ايران بر گردونيم كه دست و پنجه نرم كنند با سنگ و چوب بچه ها و ماشين و تفنگ بزرگترها ، از گرسنگي و تشنگي و گرما و بي خونگي و از لطف انسان نماهايي كه وقتي از فرط گرسنگي اين زبون بسته ها پلاستيك پس مانده غذاهاشونم پاره مي شه شروع به كتك زدن و زخمي و معلول و مريض كردن اين بيچاره ها مي كنند .
خلاصه مراد سر پا شد و به دليل سن پايينش بيشتر موندگار شد ولي من مطمئن بودم كه دير و زود به طبيعت بي رحم اين شهر بر مي گرده ، مراد خيلي باهوش و فاز نگهبانيش واقعا ستودنيه و مثل اينكه ژن خاصي تو نژادش هست ، چند وقت پيش به خاطر ساخت وساز سطل زباله كوچه ما رو جا به جا كردند و به فاصله يك كوچه دورتر گذاشتن با كمال تاسف بايد بگم كه فرهنگ بالاي مردم ما باعث شد كه زباله ها جاي سطل تو سرتا سر كوچه پخش شه هر كي تنبل تر نزديكتر ، جايي كه بچه هاشون بازي و خودشون تردد مي كنند و زبون بسته هاي گرسنه به دنبال غذا اين پلاستيك ها را پاره مي كنند به نظر شما غذاي حيوانات از كحا بايد تامين شه ؟ آخه وقتي ما با اينهمه ادعا پلاستيكي كه نوار بهداشتي و پوشك بچه توشه سر كوچه ول مي كنيم از حيوانات انتظار رعايت و تشخيص داريم ؟
امروز صبح شاهد رفتار بسيار سنگدلانه و بي رحمانه يك رفتگر كه توسط همين آدمهاي بافرهنگ آنتريك شده بود بودم كه مراد را زير كتك گرفته بود به وضع بدي بله مراد درحال كتك خوردن به جرم گرسنگي چقدر نامهربان شده ايم ما چقدر سنگدل شده ايم ما قديما شهر من اين نبود قبلا مادر به بچه اي كه مي خواست به زبون بسته اي غذا بده نمي گفت نكن نجسه ، هيچ كشوري را اينقدر نامهربان و سنگدل نديدم اينقدر حيوانات ..ادامه 👇🏾👇
Read more
يكي از اون ظهرهايي كه به خونه شون رفته بودم، تو كتابخونه شون ميون اونهمه كتاب چاق و لاغر، كوتاه و بلند، ...
Media Removed
يكي از اون ظهرهايي كه به خونه شون رفته بودم، تو كتابخونه شون ميون اونهمه كتاب چاق و لاغر، كوتاه و بلند، كهنه و نو و گاهي حتي اونقدر قديمي كه ميترسيدي بهش دست بزني، اينو پيدا كردم، وقتي با اسم عجيبش رو به رو شدم، هيچ ايده اي نداشتم كه محتوا چي خواهد بود، اما رفته رفته خودم رو تو داستان پيدا كردم و ساعتها تو ... يكي از اون ظهرهايي كه به خونه شون رفته بودم، تو كتابخونه شون ميون اونهمه كتاب چاق و لاغر، كوتاه و بلند، كهنه و نو و گاهي حتي اونقدر قديمي كه ميترسيدي بهش دست بزني، اينو پيدا كردم، وقتي با اسم عجيبش رو به رو شدم، هيچ ايده اي نداشتم كه محتوا چي خواهد بود، اما رفته رفته خودم رو تو داستان پيدا كردم و ساعتها تو اتاق محو خوندن كتاب بودم، كتابي بلند باريك با صفحاتي كاهي، بجز كتابخونه ي خودمون، تنها جاي در دسترسي بود كه بي برو برگرد تا به امروز ، بهترينهارو توش پيدا مي كردم، ... خب كتاب متفاوتي بود چون متن كتاب شامل يكسري نامه بود، اما در عين سادگي، بي نظير، بعدها، وقتي كارتونش در شبكه هاي تلويزيوني به نمايش درومد ، جذابيتش برام دو چندان شد،... اما از دو روز پيش كه مشغول گوش دادن به كتاب صوتي اون شدم، ميتونم اعتراف كنم يكي از قشنگترين و گوش نواز ترين آثاري بود كه به همه ، بهمهههه توصيه ميكنم، جودي ابوت ( جروشا اَبوت) فقط يك دختر سرراهيي بزرگ شده در نوانخانه نيست، اون شخصيت، بخشي از وجود تك تك ماست، لحظاتي كه احساس بيچارگي داريم، خجالت زده ميشيم، هيجان زده و غرق در شادي هستيم، تمناي محبت داريم، حسرت مي كشيم و حسادت مي كنيم، ... و شايد مهمتر از همه، در تنهاييي فرو رفته ايم و... تخيل، محوريت اصلي اين داستان و زندگي اين دختر رو در بر داره، چيزي كه باعث ميشه، از پسِ سايه هاي خاكستري نوانخانه به دنياي بيرون راه پيدا كنه، و اون واقعا قدر اين موهبت رو ميدونه، صداقتي كه در نامه ها موج ميزنه، حسي ناب به آدم ميده، شخصيت خودِ بابا لنگ دراز ميتونه تو زندگي هركدوم از ما، يه تعريف منحصر بفرد داشته باشه، ميتونه يه ناجي، معشوقه، دوست و يا حتي يك لوح سفيدي باشه كه ما افكار، رازها، غرها، هيجانات، ترسها،... رو باهاشون در ميون ميگذاريم، جودي بارها از نامه هايي كه مينويسه پشيمون ميشه و حتي گاهي سعي ميكنه اونو از پستچي پس بگيره، اين كارش بي شباهت نيست به رفتارهاي ناگهاني ما در پس لحظات نااميدانه ي زندگي، ... جادوي نوشتن رو دست كم نگيريم، خالي كردن ذهنمون و نوشتن افكارمون بروي كاغذ، حتي اگر فرستنده اي برايش نداشته باشيم، مطمئنا كمك ميكنه تا از تنشهاي روزمره اي كه دائما با ان دست و پنجه نرم مي كنيم، كاسته شود.
پ ن : ممنونم از خاله جانم، كه پيشنهاد اين كتاب صوتي رو به من دادن، بي شك #هيچ_چيز_تصادفي_نيست
#در_دنياي_رنگي_بيادگار_بماند
#كتابخواني_دنياي_رنگي
#بابالنگ_دراز
#جين_وبستر
پ ن ٢:
دوستاني كه علاقمندند فايلها رو داشته باشند،در كانالم لينك رو قرار دادم
بيستم فروردين ماه ٩٧
Read more
تصويرى از انتخاب كفش و صندل توسط دختران جوان در جلوي ويترين بوتيك "مسيون" در حوالى ميدان فردوسى: از ...
Media Removed
تصويرى از انتخاب كفش و صندل توسط دختران جوان در جلوي ويترين بوتيك "مسيون" در حوالى ميدان فردوسى: از كودكى همواره كمد لباس هاىِ پدر و مادر، فضايى عجيب و همزمان ترسناك بود، كمدهايى سرشار از مجله هاىِ بوردا و ژورنال هاىِ لباس، كيف ها و كفش هاىِ پاشنه بلند و عكس هايى سر برهنه از دوره اى كه انگار "ممنوعه" ... تصويرى از انتخاب كفش و صندل توسط دختران جوان در جلوي ويترين بوتيك "مسيون" در حوالى ميدان فردوسى: از كودكى همواره كمد لباس هاىِ پدر و مادر، فضايى عجيب و همزمان ترسناك بود، كمدهايى سرشار از مجله هاىِ بوردا و ژورنال هاىِ لباس، كيف ها و كفش هاىِ پاشنه بلند و عكس هايى سر برهنه از دوره اى كه انگار "ممنوعه" بود و دسترسى به حال و هوايش وجود نداشت، و ما از همان زخم ها شروع كرديم، براىِ دركِ تاريخ و دوره اى كه لمسش نكرده بوديم، مثل همين دختران شاد و خوش رنگ پشتِ ويترين هاىِ شيك. و لحظه تصميم چيزي شبيه "جنون" است، وضعيتي عجيب كه هر چه بيشتر به سمت تنوع محصولات و خدماتِ مدرن پيش مي رويم و انتخاب هايمان گسترده تر مي شوند، به شكل بي رحمانه اي گريبان ما را مي گيرد. تجربه اين ترديد و پادر هوا ماندن، گير كردن ميان دو و يا حتي سه انتخاب، ترس از گرفتن يك تصميم و هراس از نگرفتنش و در نهايت تسليم جنون و افكار وسواس گونه شدن، ديگر يكي از مشخصه هاي جامعه مدرن است. آزادي و اختياري كه به افراد داده مي شود و در يك چرخش ديالكتيك دروني و پنهاني به بلاي جان ما بدل مي شود. فانتزي و خيال را مي توان ماده خامي دانست كه فضايي را پر مي كند كه ميان اميال و خواسته هاي ما و تحقق اين نيازهاي دروني وجود دارد. در هر انتخاب و تصميمي مثل خريد كفش، لحظه هاي عجيبي وجود دارند كه ديگر همه از كفش ها چشم برداشته اند و در يك خيال و فكر غوطه ور مي شوند، ديگر كفش ها و تصميم فرد براي خريد يكي از آن ها نيست كه اهميت دارد، لحظه اي ايجاد شده كه به شكل ديوانه واري از هر تصميمي فرار مي كند، همه خانم ها گيج هستند و شايد حتي خريد هر يك از كفش ها تنها راه فراري از اين لحظه بي پايان است. و اين گونه است كه لحظه انتخاب صندل توسط دختران جوان در جلوي ويترين مغازه در تهران دهه پنجاه خورشيدى ىكباره به اين روزها، فاصله طبقاتى، سياست، نرخِ دلار و همه تلاطم هاىِ اقتصاد وصل مى شود. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستين خاطرات و يادگارهاىِ ملت ايران.
Read more
. اين عكس را يكي از دنبال كنندگان صفحه ام فرستاده است! پنجاه بار پيامك و صدبار تلفن و دويست بار فشار ...
Media Removed
. اين عكس را يكي از دنبال كنندگان صفحه ام فرستاده است! پنجاه بار پيامك و صدبار تلفن و دويست بار فشار و تهديد ضامن و ... براي مثلا پنج ميليون تومان وام! كه تازه چه قدر خوش شانس بوده كه همين هم گيرش آمده! با خودم فكر مي كنم پس كساني كه وام هاي ميلياردي گرفته و پس نمي دهند كجا هستند؟ برادر آقاي رييس و پسرخاله ... .
اين عكس را يكي از دنبال كنندگان صفحه ام فرستاده است! پنجاه بار پيامك و صدبار تلفن و دويست بار فشار و تهديد ضامن و ... براي مثلا پنج ميليون تومان وام! كه تازه چه قدر خوش شانس بوده كه همين هم گيرش آمده!
با خودم فكر مي كنم پس كساني كه وام هاي ميلياردي گرفته و پس نمي دهند كجا هستند؟
برادر آقاي رييس و پسرخاله آقاي فلان و رفيق و شريك آقاي وزير و همسر آقاي بهمان و كله گنده هايي كه با يك تلفن ميلياردها تومان جا به جا مي كنيد!
همه شما كه كسي حتى يك تلفن هم براي وام معوقه تان نمي زند!
به خدا در گناه جوان ها شريكيد!
شما باعث و باني همه مفاسدي هستيد كه در جامعه رواج پيدا مي كند، به خاطر آن كه يك وام اشتغال يا ازدواج درست و درمان به دست جوان هاي بي گناه نمي رسد.
جالب اينجاست كه در حالي همه از مشكلات نظام اقتصادي و ايرادهاي سيستم مالي و گير وگرفت هاي مجموعه هاي كلان بانكي كشوري حرف مي زنند كه همه نهادهاي بزرگ "اسمش را نياور" بانك دارند يا صاحب سهام بانكي و اعضاي مجامع عمومي اقتصادي اش هستند!
سخنراني ها و موعظه هاي فضيلت ساده زيستي و دوري از دنيا را بزرگان و مسوولان دولتي و شبه دولتي براي كساني مي كنند كه گرفتار نان شبند و
خودشان مشغول بانكداري اند!
جواني كه مي خواهد با ازدواج سالم زندگي كند و فقط دنبال يك سرپناه مي گردد كه بتواند زيرش امنيت داشته باشد حداقل هاي زندگي اش را چگونه بايد تأمين كند؟
عجيب است كه هيچ كس به اين پرسش ساده و ابتدايي پاسخ نمي دهد!
با وضعيت اقتصادي فعلي و افزايش سرسام آور هزينه هاي زندگي و قيمت مسكن و ... جواني كه نخواهد آلوده باشد و تصميم بگيرد درست زندگي كند حتى در ابتدايي ترين مسايل زندگي هم با مشكل جدي روبروست. اين ها حرفهايي نيست كه توي تاكسي شنيده باشم تا برخي بگويند داري اغراق مي كني! خودم كه اين روزها دربه در بنگاه هاي املاك هستم و- در آستانه پنجاه سالگي هنوز مستاجر و با اين وضعيت قيمت ملك اميدي هم به خانه دار شدن نمي توانم داشت- هر روز دارم از نزديك وضعيت جوان هاي بي سرپناه و گرفتار را مي بينم و آنها هم به خيال اين كه علي آباد شهري است! درد دل مي گويند و شكايت مي كنند و توقع دارند گرهي از كارشان باز كنم!
چگونه از چنين جوان هايي بخواهم كه به زندگي خانوادگي روي آورند؟
كاش مديران و مسؤولان كشور يكبار هم به جاي شعارهاي رنگارنگ و مردم فريب، مرد و مردانه به ميدان مي آمدند و فقط همين سؤال را پاسخ مي دادند كه جوان هايشان چگونه زندگي مي كنند؟ شايد راهي هست كه ما بلد نيستيم! #ازدواج #جوانان #مسكن
Read more
برند شخصي تتلو حتما بسياري از علما و آخوندهاي برندسازي شخصي، امير تتلو را برند نمي دانند و ترجيح مي دهد او را "بي شخصيت"، "آفتاب پرست" "وقيح"، "رواني" مي نامند. اين نوشته تلاشي است براي تمرين اينكه از همه انسانها ياد بگيريم حتي اگر دشمنمان باشند يا حالمان را به هم بزنند. . نقاط مثبت برند امير ... برند شخصي تتلو
حتما بسياري از علما و آخوندهاي برندسازي شخصي، امير تتلو را برند نمي دانند و ترجيح مي دهد او را "بي شخصيت"، "آفتاب پرست" "وقيح"، "رواني" مي نامند.
اين نوشته تلاشي است براي تمرين اينكه از همه انسانها ياد بگيريم حتي اگر دشمنمان باشند يا حالمان را به هم بزنند.
.
نقاط مثبت برند امير تتلو:
١- جسارت جلب توجه
يكي از وظايف اصلي برند شخصي "ديده شدن" است.
براي ديده شدن راه هاي مختلفي وجود دارد كه متناسب با هوشمندي و اخلاقيت و شان و ارزشي كه براي خودت قائل هستي آن را انتخاب مي كني.
بخش قابل توجه اي از برند تتلو با "جلب توجه" شكل گرفته است.
ممكن است او راه هاي جلب توجه سطحي، غيراخلاقي و چندش باري را براي اين كار انتخاب كند ولي هم جسارت اين كار را دارد و هم تا به بخش زيادي از موفقيتي كه مي خواسته، رسيده است.
- او يك روز پرسپوليسي است و يك روز استقلالي
-از اركان نظام به صورت عجيبي دفاع مي كند
- فحاشي مي كند
-از رييسي در انتخابات حمايت مي كند
- تقريبا تمام تنش را تتو مي كند.
- و
يك لحظه فراموش كنيد كه اين كارها چقدر از احساس و منطق شما دور است، فقط به اين مسئله دقت كنيد كه او براي جلب توجه اين جسارت را دارد كه كارهاي خاصي را انجام دهد.
براي برند شخصي شدن "جسارت" لازم است.
جسارت انجام كارهاي متفاوت كه اگر انجامش ندهي مسير برند شدنت طولاني تر خواهد شد.
٢- هويت بخشي به مخاطبين
براي مخاطبينش (تتليتي ها) هويت قائل شده و براي آنها پيام هاي اختصاصي دارد، يكي از مهمترين خصوصيت هاي برند شخصي گفتگوي مستقيم و داشتن پيام متناسب با زمان است.
٣- داشتن فلسفه
او براي احمقانه ترين كارهايش هم فلسفه دارد، او مي داند كه براي خيلي ها او را به خاطر افتاب پرست بودنش قضاوت مي كنند ولي او براي هر رنگي كه به خود مي گيرد يك منطق و فلسفه حتي احمقانه ولي مفصل و جدي ارائه مي كند.
٤ - محصول با كيفيت
حتي كساني به خاطر كارهاي عجيب تتلو بالا مي آورند هم قبول دارند كه او آهنگساز و شاعر و خواننده نابغه اي است. و بسياري از منتقدينش آهنگ هاي او را گوش مي كنند به تازگي او مرز ٤ ميليونر فالوور رو گذروند، خيلي ها بعد از اينكه به خواهر و مادرش فحش مي دهند مي گويند حيف اين صدا و هنرت نيست اين كارها را مي كني؟
برندهاي شخصي بسيار بي رحمانه به وسيله خروجي كارشان قضاوت خواهند شد. در مورد تتلو و همه افراد چهره بايد فراتر از احساس ها و اتفاق هايي كه در معده مان مي افتد بايد نگاه كرد و نقاط مثبت را ياد گرفت.
#بابك_تاواتاو
.
@amirtatalooi
#برندسازي_شخصي #برند
#برند_شخصي_تتلو_قسمت_يك
#بازاريابي #فروش #تاو
Read more
اين نگاه تحقير آميز به پول و مثلا مهم نيست، و در كنارش نگاه مثلا و دقيقا مثلاً زيادي ارزشمند به هنر و فرهنگ ...
Media Removed
اين نگاه تحقير آميز به پول و مثلا مهم نيست، و در كنارش نگاه مثلا و دقيقا مثلاً زيادي ارزشمند به هنر و فرهنگ كه باز مثلا با پول قابل شمارش و اين حرفا نيست، بزرگ ترين دليل بدبختي و عقب افتادگى همين هنر و فرهنگ مثلا عزيزكرده است...و مهم ترين دليل ناتوانيش در تاثير گذاري...اينكه بگيم روزنامه بخريد و پولتون ... اين نگاه تحقير آميز به پول و مثلا مهم نيست، و در كنارش نگاه مثلا و دقيقا مثلاً زيادي ارزشمند به هنر و فرهنگ كه باز مثلا با پول قابل شمارش و اين حرفا نيست، بزرگ ترين دليل بدبختي و عقب افتادگى همين هنر و فرهنگ مثلا عزيزكرده است...و مهم ترين دليل ناتوانيش در تاثير گذاري...اينكه بگيم روزنامه بخريد و پولتون رو از جيبتون خارج كنيد و يه كوچولو خرج فرهنگ كنيد زشته...و اينكه سطح در آمد روزنامه نگاري در ايران در حدود درآمد يك آبدارچي هست زشت نيست...مي دونم يه سري مخ تعطيل كار از كار گذشته ميان مي گن به آبدارچي توهين كردي...اما من مخاطبم اون كسايي هست كه هنوز مغزشرن از تنشون مهاجرت نكرده...و مي فهمن سطح درآمد هر كس برآوردي هست از دانش، توانايي و تخصص اون آدم ...كه اصلا چنين معياري در اين جامعه شعارزده كه رفتگر رو بهش راي ميدن كه بره شوراي شهر قابل مطرح كردن نيست...اوني كه يه عده شنيدن در مورد برابرى جايگاه انسان ها، ربطي نداره به هم سطح و يكي دونستن توانايي ها و تخصص هاي همه...برابر دونستن ارزش و كرامت براي همه هست و يكسان...اما همه ي افراد از لحاظ تخصص و توانايي و تاثيرگذاري مثبت بر آينده يك جامعه برابر و در يك سطح نيستند...
پى نوشت:ميام در مورد پست و بي ارزش نبودنِ شعاري پول بنويسم، مي رسم به هندونه هاي بي ارزش زير بغل هنر و فرهنگ، بعدش ميرسم به جامعه ي بي توجه به تخصص و متخصص و ادامه بدم اين راه تموم نميشه...و مطلب آشفته تر ميشه...اين قدر دره ها و گسست هاي عميق در درك مسايل فرهنگي زياده كه آدم نمي دونه از كجا شروع كنه و از كجا تموم كنه
پى نوشت: يه موضوعي كه به صورت مفصل به زودي در موردش خواهم نوشت اينه كه تعداد زيادي از شاگرداي آموزشگاه هنري ما معتقدند اگر من بگم هزينه ي كلاستون رو پرداخت كنيد و يا در مورد بازده مالي كلاس ها صحبت كنم به شأن و جايگاه هنري بزرگمهر توهين كردم با اين رويكرد كه پول چرك كف دسته...چركي كه با هر ترفندي حاضر نيستن از كف دستشون كنده بشه...حتي ترفتد تقلبي برتر دونستن هنر از پول...
Read more
 #mohammadbibak #zard تكست #زرد چه سوزي مياد ، چقدر غم داره هوا چقدر ساكته همه جا يه چي كم داره الآن خورشيد ...
Media Removed
#mohammadbibak #zard تكست #زرد چه سوزي مياد ، چقدر غم داره هوا چقدر ساكته همه جا يه چي كم داره الآن خورشيد رفت و سايه هامون باريك شدن هي پنج بعد از ظهر چه وقت تاريك شدنه ؟ نورها بي رمق ترن ، روزها رو مي برن عقب باد مياد برگها هم مي رن هر طرف همه اينا مي خوان به من بگن پاييز رسيده يادآور غمي كه ما داريم ... #mohammadbibak #zard
تكست #زرد

چه سوزي مياد ، چقدر غم داره هوا
چقدر ساكته همه جا يه چي كم داره الآن
خورشيد رفت و سايه هامون باريك شدن هي
پنج بعد از ظهر چه وقت تاريك شدنه ؟
نورها بي رمق ترن ، روزها رو مي برن عقب
باد مياد برگها هم مي رن هر طرف
همه اينا مي خوان به من بگن پاييز رسيده
يادآور غمي كه ما داريم به سينه
يك سال شد تا بفهمم اين هم گذشت
تو دلم حرفهايي موند كه نشد هيچ وقت موقعش
تو مي خواي ثابت كني من مقصر بودم
من اصرار دارم اطرافيات موثر بودند
بي خيال! نه توضيح مي دم نه توضيح مي خوام
حتي توضيحم بدي نداره توفيري زياد
تو لباس سفيد خواستمت كردي روسياهمون
فرق داشت از اين رابطه توصيفاتمون

من مي رم ، درگيرم
از همه روزها من سيرم پُرِ ترديدم
فهميدم فرقي هست
بين من و تو ، ترسيدم آره ترسيدم
من و تو كه فرق داشت دنيامون باهم
نفهميدي عملي نميشه رويامون با حرف
رويا پول ميخواد نه توي هميشه بيكار
كه آرزوهاتو رو يه تابلو زدي به ديوار
يه دندگي كردي تهشم ديدي چي ميشه
آخه با حلوا گفتن كه دهن شيرين نميشه
بذار مستقيم بگم نه كه قرينه شو
كج رفتي خودت داشتي زمينه شو
هي ، مارو باش اه
به خاطرت من رو اصولم هم پا
گذاشتم
چي شد كه فكر كردي مانع پيشرفتتم ؟
بسه ؟ واضحه يا بيشتر بگم ؟
تو قول داده بودي به من عوض بشي نه ؟!
من كل پلنهامو رو تو بر عكس كشيدم
هع! خنده داره يادت رفت قولهاتو سريع
فقط برنگردي سمتم وقتي دورهاتو زدي

من مي رم ، درگيرم
از همه روزها من سيرم پُرِ ترديدم
فهميدم فرقي هست
بين من و تو ، ترسيدم آره ترسيدم

@bibakmusic
Read more
. هيچ ساعت مرده‌اي از تکرار لحظه مرگ يک مرد عاشق زنده نمی‌شود، هيچ شمعي از تشييع جنازه‌ خاطره‌ای ...
Media Removed
. هيچ ساعت مرده‌اي از تکرار لحظه مرگ يک مرد عاشق زنده نمی‌شود، هيچ شمعي از تشييع جنازه‌ خاطره‌ای ايستاده برنمی‌گردد، گونه‌های هيچ باغچه‌ای، بی‌سبز، قرمز نمی‌شود. در ذهنم فرو مي‌روم، از روزگار گلايه مي‌کنم و به «گوگل» دشنام مي‌دهم، به اين همه‌چي‌دانِ بي‌وجود، به اين زمين خالي بي‌روح، ... .
هيچ ساعت مرده‌اي از تکرار لحظه مرگ يک مرد عاشق زنده نمی‌شود، هيچ شمعي از تشييع جنازه‌ خاطره‌ای ايستاده برنمی‌گردد، گونه‌های هيچ باغچه‌ای، بی‌سبز، قرمز نمی‌شود.

در ذهنم فرو مي‌روم، از روزگار گلايه مي‌کنم و به «گوگل» دشنام مي‌دهم، به اين همه‌چي‌دانِ بي‌وجود، به اين زمين خالي بي‌روح، به اين کفن سفيد مجازي که زمان مرگِ تمامِ عزيزانِ دنيا را روي آستنين‌هايش نوشته است. از دل‌سنگي‌ اين ويکي‌پدياي لعنتي بدم مي‌آيد. اصلا دوست ندارم ساعت و تاريخ دقيق رفتنش را به خودم يادآوري کنم.

مگر چه طعم شيريني زير زبان مرگ وجود دارد که در چگونه مُردن يک غروبِ غريب وجود داشته باشد. اين تقويم متعفن اگر اجازه بدهد مي‌خواهم به چيزهاي ديگري فکر کنم؛ به چيزهايي که رنگ تيره روح زندگي‌ام را عوض کند. به اينکه روزي روزگاري ستاره‌اي بود که با بغض مي‌خنديد، شب‌هاي نوجواني‌ام را روشن مي‌کرد و از دست‌هاي خالي‌اش بوي ياس مي‌ريخت.

دوست دارم به او فکر کنم که هميشه مردي در گلويش گريه مي‌کرد و زني در چشمانش به گلدان‌ها آب مي‌داد.
من و خيلي از دوستانم که مردهاي درخت‌پوش را دوست داشتيم، به موهاي آرام و مشکي‌اش حسادت مي‌کرديم؛ به ياکريم‌هايي که با صورت سرخ و لهجه کرماني، اداي صداي او را در مي‌آوردند و با نيايش‌هاي خَش‌دار، باران را صدا مي‌زدند.

در کنار دوست داشتن بي‌امانم، به او حسادت مي‌کردم که گروه خوني‌اش با شعر يکي بود و سينه‌اش از هامون وسيع‌تر بود.  او هرجايي که مي‌ايستاد خانه‌هاي سبز دورش جمع مي‌شدند. بعضي از محله‌هاي قديمي که بوي رازيانه و آلوبخارا مي‌دهند زير سايه بلند او قد کشيده‌اند.  بعضي اسم‌ها آنقدر بزرگ‌اند که آدم‌ها را مال خود مي‌کنند و گاهي بعضي آدم‌ها آنقدر بزرگ‌اند که تا ابد صاحب اصلي يک اسم مي‌شوند. خسرو از آن‌دست انسان‌هايي بود که اين را به خودش پيوند زد.

اشعارسهراب، سيدعلي صالحي و محمدرضا عبدالملکيان با اجراي حنجره محزون او از استامينوفن کدئين هم قوي تر بودند.

وقتي مي‌گفت «زيبا هواي حوصله ابريست» ابري در آستين‌هايم شروع به باريدن مي‌کرد؛ وقتي مي‌گفت: «کسي نيست بيا زندگي را بدزديم» هرجا که بودم خودم را در کنارآبي‌‌‎ترين پنجره تنها مي‌ديدم. ولي افسوس وقتي گفت: «حالا برو اي مرگ» مرگ صدايش را نشنيد و آخرين نفس بي‌حوصله تابستاني‌اش را گرفت. او بيشتر از شصت‌و‌چهار بهار سبز بود، بيشتر از شصت‌و‌چهار پاييز شکست و بيشتر ازشصت‌و‌چهار زمستان در مه گم شد. .
.
#جلال_حاجی_زاده
ادای دینی به #خسرو_شکیبایی
در شماره بیست‌و یک #میلان
Read more
چنان از اين سوار بودن بر گرده ي زمين آگاه بودم كه بي آن كه حيرت كنم صداي ناله ي موادي را كه در جابهجايي شان ...
Media Removed
چنان از اين سوار بودن بر گرده ي زمين آگاه بودم كه بي آن كه حيرت كنم صداي ناله ي موادي را كه در جابهجايي شان بدون هيچ كوششي خودرا با يكديگر هماهنگ مي كردند، همچنين صدايي را كه از اعماق زمين بر مي خاست مي شنيدم و نيز ناله هايي آن كشتي هاي بادباني قديمي و فرياد تلخ زورق هاي گرفتار توفان را كه پناهگاهي براي خود ... چنان از اين سوار بودن بر گرده ي زمين آگاه بودم كه بي آن كه حيرت كنم صداي ناله ي موادي را كه در جابهجايي شان بدون هيچ كوششي خودرا با يكديگر هماهنگ مي كردند، همچنين صدايي را كه از اعماق زمين بر مي خاست مي شنيدم و نيز ناله هايي آن كشتي هاي بادباني قديمي و فرياد تلخ زورق هاي گرفتار توفان را كه پناهگاهي براي خود مي جستند به گوشم مي رسيد. اما سكوت در ضخامت خاك ادامه مي يافت.همزمان اين سنگيني گران سنگ به شكلي موزون،پابرجا و با ابديت همسان شده را در شانه هايم حس مي كردم،در اين نقطه با آرامش ساكن شده بودم،مانند جسد جبركاران مرده اي كه با وزنه ي آويخته به پا در ژرفاي درياها آرميده بودند.
در آن حال به وضعيتم مي انديشيدم كه در صحرا سرگردان بودم و مورد تهديد،برهنه ميان شن ها و ستارگان و غرق در اين سكوت ژرف از قطب هاي زندگي ام دور افتاده بودم. چون مي دانستم در تلاش براي پيوستن به اين قطب ها، چنانچه هواپيمايي به جست و جويم نيايد،روزها، هفته ها و ماه ها تنها و سرگردان خواهم ماند،مگر اين كه فردا اعراب مغربي به زندگي ام خاتمه دهند.اين جا از همه چيز اين دنيا بي بهره بودم. موجود زوال پذيري بودم گم شده ميان شن ها، ستاره ها و آگاه از تنها موهبتي كه برايم باقي ماندع بود،يعني نفس كشيدن...
با اين همه سراپا غرق در رويا بودم.
روياها بي سروصدا،مانند آب چشمه اي به سراغم آمدند و در آغاز متوجه آرامش دل پذيري كه وجودم را در خود مي گرفت نشدم.نه صدايي وجود داشت و نه تصويري، بلكه احساس يك حضور بود و دوستي اي بسيار نزديك كه هم اكنون تا اندازه اي آن را حدس زده بودم. سپس دريافتم و با چشمان بسته خودم را به دست افسون خاطره هايم سپردم.

نون.الف

#زمین_آدم_ها #آنتوان_دو_سنت_اگزوپری #پرویز_شهدی #يكي_بود_يكي_نبود #داستان #رمان #داستان_كوتاه #نثر #ادبيات #novel #book #yekiboyekinabod1
Read more
💭هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه اتفاق نيافتد؛ هیچوقت بخاطر ترس، حرف ديگران " نه " شنيدن ها شكست هاي ...
Media Removed
💭هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه اتفاق نيافتد؛ هیچوقت بخاطر ترس، حرف ديگران " نه " شنيدن ها شكست هاي كوچيك از تلاش برای رسیدن به هدف بزرگت دست نکش، بدترین اتفاقی که میتونه بیافته چيه؟ باور کنيد که حتی مرگ هم بدترین اتفاق نیست، بدترین اتفاق از درون مردنه ، مردن انگیزه هاست، مردن روحه... هیچ وقت ... 💭هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه اتفاق نيافتد؛
هیچوقت بخاطر ترس،
حرف ديگران
" نه " شنيدن ها
شكست هاي كوچيك
از تلاش برای رسیدن به
هدف بزرگت دست نکش،
بدترین اتفاقی که میتونه بیافته چيه؟
باور کنيد که حتی مرگ هم بدترین اتفاق نیست،

بدترین اتفاق از درون مردنه ، مردن انگیزه هاست، مردن روحه... هیچ وقت نذاريد شمع درون تون خاموش بشه؟چرا كه مدتها طول میکشه تا دوباره روشن بشه ... اميد داشته باشيم و بياييد همیشه شاد باشیم ؛ از داشته هامون لذت ببریم و برای رسیدن به اهداف و رؤياهامون تلاش كنيم؛

دست فروش هايي رو ديدم كه با انگيزه، تلاش تدريجي و خوش فكري الان مولتي ميلياردرن و ميلياردرهاي زيادي رو مي شناسم كه با زرنگ بازي و بد حسابي همه چيزشون رو باختن.

افرادي زيادي رو مي شناسم كه با تلاش فكري و مستمر خيلي بيشتر از آرزوهاشون بدست آوردند و خيلي هاي ديگه با ناله كردن و بي فكري، اندك سرمايه شون رو به باد دادند؛ همينطور هم اتاقي داشتم كه با مطالعه و تلاش از ثروت بي نيازه و به دولتمندي فكر مي كنه و برعكسش هم اتاقي داشتم كه با تفكر منفي و با اتكا به پول ديگران هر روز بدهكارتر ميشه؛ هيچ كس هم نمي تونه عميقا به كسي كمك كنه تا ماداميكه خود فرد عملا نخواد.
مي دونيد دوستان آدمها در تفكر سه دسته اند : 💭كساني كه خوب فكر نمي كنند، اما از تفكر خوب ديگران استفاده مي كنند.
💭افرادي كه خوب فكر مي كنند و خوب عمل مي كنند.
💭افرادي كه نه خوب فكر نمي كنند و نه پذيراي نظرات درست هستند؛ عقل كلهايي كه با بي فكري هاشون هميشه مي بازند؛ بهانه جو و قرباني نما هستند.
از گروه سوم دوري كنيد، كه اينها هميشه ورشكستگان مالي و احساسي هستند.
شکست و پیروزی توي دستاي خود ماست، تو مسير موفقيت تلاش، تداوم و تمركز تنها راهه؛ به هدف مون ایمان داشته باشیم و مطمئن باشيم که پیروزيم؛ هیچ چیز، تكرار مي كنم هيچ چيز اونقدر عجیب نیست که اتفاق نیافته... شما قطعا و حتما در زمينه مورد علاقه تون بهترين هستيد و يادمون باشه كه" نيروي ما آدمها بي انتهاست..".... #قدرت_فكر #پشتكار #تداوم #اعجاز #زمان_و_نتيجه #تفكرفقر #تفكرثروت #فكرخلاق #مثبت_انديشي #ذهن_برنده #معجزه_فكر
Read more
 #شعر_رو_از_دست_نديد #خوشبحال_ما_همه_دور_حسن_گردیده_ها #آخرین_بغض_خفی_را_علنی_خواهم_کرد #کشتی_بگیر_پیش_همه_با_برادرت #شاید_کسی_بیاید_و_جانم_حسن_کند . . مرد ...
Media Removed
#شعر_رو_از_دست_نديد #خوشبحال_ما_همه_دور_حسن_گردیده_ها #آخرین_بغض_خفی_را_علنی_خواهم_کرد #کشتی_بگیر_پیش_همه_با_برادرت #شاید_کسی_بیاید_و_جانم_حسن_کند . . مرد كريم خانه ي مهمان نواز ها در دست توست حاجت رفع نياز ها تو پادشاه و عالم امكان گداي توست محتاج بذل و بخشش دست ... #شعر_رو_از_دست_نديد
#خوشبحال_ما_همه_دور_حسن_گردیده_ها
#آخرین_بغض_خفی_را_علنی_خواهم_کرد
#کشتی_بگیر_پیش_همه_با_برادرت
#شاید_کسی_بیاید_و_جانم_حسن_کند
.
.
مرد كريم خانه ي مهمان نواز ها
در دست توست حاجت رفع نياز ها
تو پادشاه و عالم امكان گداي توست
محتاج بذل و بخشش دست عطاي توست
از سفره هاي هر شبه ات نان گرفته ايم
روزي كه زير سايه ي تو جان گرفته ايم
وقتي كه آمدي كرم و حُسن خلق و جود
يكجا مقابل رخت افتاد در سجود
از پشت درب خانه ي تو هيچ سائلي
امكان نداشت رد شود اي واجب الوجود
با اين سخاوت تو يقينا زمان تو
دوران پادشاهي هر چه فقير بود
گفتند: بي صعود شده خاك اين كوير
باران شدي و از ملكوت آمدي فرود
از موج خير خواهي تو آب مي خورد
هر قطره زلال قنات و روان رود
رنگين كمان عرش خدا بعد بارشت
مشغول مي شود به سجود و پرستشت
زيرا تويي كه منشأ نور سمائي و
پروردگار جلوه عرش خدايي و
باراني از حياتي و فرزند كوثري
از سلسبيل و زمزم و تسنيم هم سري
آئينه تمام نماي پيمبري
حتي براق را تو به معراج مي بري
رزقي ، جدا ز خواهش مردم نمي شوي
اوج كرامتي و تجسم نمي شوي
عطر بهشت مي وزد از عرش سمت ما
آقا دوباره گرم تبسم نمي شوي ؟
گفتند خدا به شوق تو بوده است نعمتش
در سِيِّدي شبابِ اهالي جنتش
اي سوره بهشت! به آيات تو قسم
چون خوانده ام تو را به جهنم نمي روم
دست فقير پرورتان در مقابل است
يعني كه باز پشت در خانه سائل است
حتي فرشته اي كه دهد رزق خلق را
هر روز بر گدايي اين خانه شاغل است
محصور نيست فضل شما در كرم كه اين
خُلق كريم ، شمه اي از آن فضائل است
سمت بقيع پهن شده جانماز من
قبله كمي به سمت مزار تو مايل است
.
.
#میزنه_قلبم_داره_میاد_دوباره_باز_بوی_محرم
#روزی_گریه_ما_دست_رباب_افتاده
#کربلا_هرکس_نرفته_از_حسن_خواهش_کند
#حسنیه_مجازی_کریم_اهل_بیت
#ما_امت_حسنیم
#ما_بقیع_را_میسازیم
#امام_حسنی_ها
Read more
روز: انسان از بيرون قطره اي كوچك بنظر مي رسد اما ازدرون كاملا متفاوت است. در دنياي درون، انسان همچون ...
Media Removed
روز: انسان از بيرون قطره اي كوچك بنظر مي رسد اما ازدرون كاملا متفاوت است. در دنياي درون، انسان همچون درياست. ما به اين دليل از بيرون يك قطره كوچك جلوه مي كنيم كه فقط بدن ما ديدن مي شود. اما از درون، وقتي در وجود خويش ريشه بدواني و بر آن متمركز شوي، وقتي در سكوت محض وضوح و شفافيت پديد آيد، وقتي در مراقبه ... روز:
انسان از بيرون قطره اي كوچك بنظر مي رسد اما ازدرون كاملا متفاوت است. در دنياي درون، انسان همچون درياست. ما به اين دليل از بيرون يك قطره كوچك جلوه مي كنيم كه فقط بدن ما ديدن مي شود. اما از درون، وقتي در وجود خويش ريشه بدواني و بر آن متمركز شوي، وقتي در سكوت محض وضوح و شفافيت پديد آيد، وقتي در مراقبه عميق بتواني واضح و روشن ببيني، وقتي تمام گرد و غبارها و ابرهاي اميال و آرزوها و افكار ناپديد شده باشد، ناگهان از خودآگاهي خويش آگاه مي شوي نه از جسم و بدن. در حقيقت، تو در آن لحظه جسم و بدن خود را فراموش مي كني. نه فقط بدن، بلكه ذهن را نيز فراموش مي كني. در آن لحظه از خودآگاهي بي حد و مرزي آگاه مي شوي. آن خودآگاهي بي حد و مرز، آن خودآگاهي درياگون، وجود حقيقي ماست. ماهيت ماست. ما از آنچه در ظاهر بنظر مي رسيم نيستيم. پس فريب ظاهر را مخور. فريب آنچه را كه در آيينه مي بيني مخور، زيرا آيينه فقط مي تواند جسم تو را بنماياند. تو بايد زنگارهاي آيينه درون خويش را بزدايي تا بداني كه چقدر وسيع و پهناوري. تو به پهناوري همه جهان هستي.

شب:
وقتي چشمان تو بسته باشد، همه چيز تار و تاريك است. وقتي چشمان تو باز باشد، زندگي رنگين و نوراني است. خدا همان نگريستن به هستي با چشمان باز است. كسانيكه خدا را انكار مي كنند، به كور بودن خود اعتراف مي كنند، آنان نه فقط كور هستند، بلكه كله شق نيز هستند. اصرار مي ورزند كه كور نيستند، بلكه خدا وجود ندارد! اگر تو چشمانت را بسته نگاه داري، ممكن است با وجود اينكه خورشيد در آسمان باشد و تو را نورباران كند، در تاريكي به سر بري. پرده اي كوچك روي چشمانت كافيست تا تو را از ديدن حقيقت ناتوان كند. زندگي بزرگترين آموزگار است. همه را آماده مي كند تا جهش نهايي را از تاريكي به نور انجام دهند.

خجالت

هرآنچه از آن خجالت مي كشيد، ‌در ناخودآگاهتان نهان مي شود. در عمق وجودتان پنهان مي شود و از پشت صحنه، شما را تحت تاثير قرار مي دهد. اگر مي خواهيد چيزي را سركوب كنيد، چيزي زيبا را سركوب كنيد. هرگز چيزي را كه از آن خجالت مي كشيد، سركوب نكنيد؛ زيرا هرچه را سركوب كنيد، به عمق وجودتان وارد مي شود. آنچه ابراز مي كنيد، دود مي شود و به هوا مي رود. پس هرچه را كه از آن خجالت مي كشيد ابراز كنيد. آنرا ابراز كنيد تا از شرش خلاص شويد. هرچه زيباست را بصورت گنجي درون خود نگاه داريد تا وجود و زندگي تان را تحت تاثير قرار دهد. ما عكس اين كار را انجام مي دهيم؛ ‌هرچه زيبا را ابراز مي كنيم و حتي بيش از اندازه. پيوسته تكرار مي كنيد: «‌ دوست دارم. دوست دارم. دوست دارم.
Read more
همقسم تا قهرما ني همه با هميم روزهاي سخت سلام من دقيقا دوماه پيش يه پست گذاشتم و نويد اين روزهاي ...
Media Removed
همقسم تا قهرما ني همه با هميم روزهاي سخت سلام من دقيقا دوماه پيش يه پست گذاشتم و نويد اين روزهاي سخت رو داده بودم ....هممون مي دونستيم كه از نقل وانتقالات محروم هستيم ...راي كه داده شد و تموم بايد تحت هر شرايطي تا نيم فصل از لحاظ روحي و رواني تيم رو حمايت كنيم ...من واقعا متاسفم واسه يه سري ... همقسم تا قهرما ني
همه با هميم
روزهاي سخت سلام
من دقيقا دوماه پيش يه پست
گذاشتم و نويد اين روزهاي
سخت رو داده بودم ....هممون
مي دونستيم كه از نقل وانتقالات
محروم هستيم ...راي كه داده
شد و تموم بايد تحت هر شرايطي
تا نيم فصل از لحاظ روحي و
رواني تيم رو حمايت كنيم ...من
واقعا متاسفم واسه يه سري كه
همه جوره شدن كارشناس نه
بزرگتر حاليشونه نه حواسشون به
كوچكترها هست ...هممون شرايط
رو مي دونيم پس بايد به بچه هاي
تيم روحيه داد و به جوانترها
انگيزه واعتماد من متاسفم از يه
سري كه عكس نيمكت رو پست
گذاشتن و مي گن اينا مي تونند
مگه جايگزين هاي خوبي باشند
من مي گم اره چرا كه نه از يه جا
بايد شروع بشه و اعتماد كنيم
بايد به تك تكشون روحيه بديم
اين اعتماد بنفسي كه بهشون
بديم مي شن يه جايگزين خوب
رفيقا كارمون شده بگيم اونا كي
رو گرفتن كي رفت كجا كي اومد
با عشق روح و روانت رو خراب
نكن همينه تا بوده همين بوده
دوست ندارن اين تيم مجدد
قهرمان بشه واسه خيلي ها شده
كابوس واسه خيلي ها اين تيم
شده سوهان روح من از همتون
مي خوام ديونه وار پست حمايتي
بزارين پرسپوليس رو تو اغوشت
بگيرو باهاش زندگي كن تا مرز
جنون و تنهاش نزار .....رفيق
همه دنيا رو هم كه بخرن يه چي
رو نمي تونند بخرن واون تعصب
عرق بچه هاي تيممونه كه همه
هم قسم شدن بجنگند تا اخرين
نفس ....خدايي بچه هامون
زير فشار سخت ترين تمرين ها
استقامت كردن و صبوري انشالا
كه مزدش رو هم مي گيرند .....
نمي زاريم ما رو بشكونند اوني
كه طراحه خيلي كار بلده و
خبرست دقيقه قصدش شكوندن
اين ابهت و صلابت اين روزهاي
پرسپوليسه كليدي ترين ها رو با
تمام ترفندها و مشاوره ها از تيم
دور كردند ولي ديدن زورشون به
تصميمات و تفكرات مديريت و
سرمربيمون نمي رسه بازي قبل
هم كه ديدين چهار كارت زرد به
بازيكناي كليدمون اين چه معني
مي تونه داشته باشه تو اين روزاي
سخت خيلي حرفها هست خيلي
فشارها هست ولي بايد تحمل كرد
با عشق با بي ادبي كردن به اين و
اون هم درست نمي شه كه
نمي شه يه راه داره فقط اونم اينه
كه حمايت حمايت حمايت و
استقامت و صبوري تا نيم فصل
وحرف اخر 👍🏻
باهم باشيم در سخت ترين
شرايط به احدي اجازه نديم به
كسي توهين بشه ....فقط وفقط
حمايت از بچه هاي تيممون از
بزرگ تا كوچيك رو حمايت كنيد
انشالا كه مي زنيم و دل خيلي ها
به درد بياد .....نه بازيكنان و نه
هيشكي از تيم و مديريت و مربيان
نبايد تنها باشن و زير فشارهاي
روحي و رواني اين روزهاي بي
معرفتي ..............خودت بهتر
مي دوني ولش كن .....دمه
همتونم
Read more
"إن الذين قالو ربناالله ثم استقاموا فلاخوف عليهم و لا يحزنون" خرداد از راه رسيد و ما همچنان اميد ...
Media Removed
"إن الذين قالو ربناالله ثم استقاموا فلاخوف عليهم و لا يحزنون" خرداد از راه رسيد و ما همچنان اميد داريم... آقاي دكتر روحانيِ عزيز را در تنگناي مشكلات و بن بست ها قرار داده اند، هدفشان نااميد ساختن مردم از اين دولت و اصلاحات و از حضور در پاي صندوق هاي رأي و مردمسالاري است.. ديروز براي ايران و اسلام ... "إن الذين قالو ربناالله ثم استقاموا فلاخوف عليهم و لا يحزنون"

خرداد از راه رسيد و ما همچنان اميد داريم... آقاي دكتر روحانيِ عزيز را در تنگناي مشكلات و بن بست ها قرار داده اند، هدفشان نااميد ساختن مردم از اين دولت و اصلاحات و از حضور در پاي صندوق هاي رأي و مردمسالاري است..
ديروز براي ايران و اسلام آمديم، امروز هم همچنان براي اسلام و ايران در صحنه مانده ايم و خواهيم ماند... بنابر وعده صريح خداي تعالي كساني كه پاي اسلام و اعتقاد نابِ شان بايستند، خوف و حُزني نخواهند داشت. به شرطي كه بايستند و استقامت ورزند...
١. نسل ما نسل استقامت است.. عليرغم همه بي مهري ها، پاي اسلام و ايران عزيز ايستاده اند...پاي دفاع از حاكميت دولت ايستاده اند..
خرداد ماه هاي عمرمان گواه بر اين ادعا است.. هزينه مي دهيم و محروميت مي كشيم اما دست از ايرانِ سرفراز نمي كشيم...
"إن تنصرالله ينصركم و يثبت أقدامكم".... گفتم نا اميد نيستم چرا كه از لطف خداي مهربان نسبت به اين ملت نااميد نيستم و اتفاقاً هرچه مشكلات و فشارهاي مخالفينِ ملت بيشتر مي شود، به لطف و عنايت پروردگار عالم اميدوارتر مي شوم... ٢. شايد در تاريخ بي سابقه باشد كه اينچنين درستي و صدق كار رهبري معظم انقلاب و دولت جمهوري اسلامي در جهان علني شده باشد و تمام كشورهاي دنيا از اروپا تا آسيا و افريقا غير از امريكا و اسراييل و عربستان بر حقانيت ما صحه گذارده و با ايران عزيز در يك جبهه هستند و مكر و خباثت امريكا و اسراييل علني شده و آن ها در صف مقابل هستند. اين دستاورد كمي نيست..امروز بر اساس برجام هم حق غني سازي و آب سنگين داريم و هم درب هاي بنيان تكنولوژي هسته اي صلح آميز برايمان بازشده است... حال برجام را پاره كنند يا نكنند. اين اهداف كه محقق شده است.. ٣. البته كه انتقاد به رفتارها و عملكرد بسياري از دولتمردان كم نيست... بسياري از مشكلاتي كه مخالفين بر سر راه دولت ايجاد كرده اند نتيجه توجه نكردن به انذارها و هشدارهاي حاميان و دلسوزان دولت است.. نتيجه كم توجهي به مطالبات اجتماعي و محترم نشمردن اقشار مهم جامعه از جمله جوانان است..البته كه ناهماهنگي دروني برخي اعضاي تيم دولت، جوان ناباوري و حتي جوان ستيزي برخي دولتمردان، عدم قاطعيت و ضعف در اجراي مصوبات و تصميمات دولت و حاكميت و فرسوده كردن بدنه اجرايي كشور، برخي از مشكلات خودساخته دولت تدبير و اميد است... #حسن_روحانی #خرداد #اميد #سعيد_الله_بداشتي
Read more
سلام خسته نباشيد. اميدوارم كه خيلي خيلي حالتون خوب باشه و روز به روز با موفقيتاي بيشتر پله هاي ترقيو ...
Media Removed
سلام خسته نباشيد. اميدوارم كه خيلي خيلي حالتون خوب باشه و روز به روز با موفقيتاي بيشتر پله هاي ترقيو بالا بريم. ميخوام خلاصه ي خاطرات امسالو براتون بنويسم خلاصه ي تك تك لحظات باهم بودنمونو پس بسم الله ميگم و شروع ميكنم . از قري شروع ميكنم چون اولين ميز بود توي سالن مطالعمون بود استعداد قري اينكه ... سلام خسته نباشيد. اميدوارم كه خيلي خيلي حالتون خوب باشه و روز به روز با موفقيتاي بيشتر پله هاي ترقيو بالا بريم.
ميخوام خلاصه ي خاطرات امسالو براتون بنويسم خلاصه ي تك تك لحظات باهم بودنمونو پس بسم الله ميگم و شروع ميكنم .
از قري شروع ميكنم چون اولين ميز بود توي سالن مطالعمون بود❕
استعداد قري اينكه جوري رقص پايين تنه ميكنه ك ما كل سال اونو الگو قرار داديم.
استعداد مهسا توي درست كردن آهنگاييه🎶 ك شايد ماهر ترين خواننده هاهم نتونن اونو با دهنشون در بيارن و همراهي قري باهاش كه يه گروه كاملن و اينكه وسط سال يه گروه سه تايي تشكيل داديم
استعداد محدثه توي باردار شدن 🍼كه فكنم يه رگه حضرت مريم توشه
استعداد نفيسه توي اينكه خيلي زود باور و سادست و بامزه و ماشاالله كشيده و بلند👩🏼‍⚖️
استعداد محدثه توي هوش رياضي 🔢 خيلي خوبش و اينكه يه فرعونيت آشكار داشت كه وقتي خدارو صدا ميكردي جواب ميداد
استعداد شاهوي توي بامزه بودن و مهربون بودنش ك وصف ناشدنيه و ناتمام😘
استعداد گلسا توي نرم تن بودنش با اون رقصاش 💃كه به نظرم هرچقدرم كه تمرين كنيم نمي تونيم مثل اون باشيم
استعداد زهرا توي اينكه پاهاشو جوري كج ميكرد كه حس مي كرديم ازتنش جداست و واكسن 💉فلج اطفال نزده
استعداد ريحان توي رقصاي ابداعيش👯 كه تو كلاسمون راه افتاد ومخصوص خودمونه و به تقليد از رقص هيپاپ و كي پاپ ميتونيم اسمشو بذاريم انسانيو پاپ
استعداد زينب توي صداي خوبشو🎤 تكخون كلاسمون بودنش وشعراي جوش نامش.استعداد كوثر توي شيخونا بودنش👩🏼‍⚖️
استعداد ديا توي پشتكار عاليش و مهربونيش و اينكه هميشه مثل يه خواهر پشت آدم بودو و آدمو دلداري ميداد👱🏻‍♀️
استعداد مريم توي حساس بودنو مهربون و دلنازك بودنش و اينكه هميشه هواي آدمو داشت
استعداد ريحانه توي بخشنده بودنش.
استعداد راضيه توي تميز بودن بي مانندش 👌🏻و يه غرزدن آشكارو نهاني ك داشت
استعداد فائزه توي علاقه ي وافرش به پسرا 🕴🏻و بي علاقه بودنش به دخترا
استعداد خواهرم عسل،ببخشيد خواهري استعداد بهتري تو ذهنم پيدا نكردم بجز، استعدادت تو چاقي.😂🤣
امسال باتو خيلي خوب بود و پيدا كردنت به عنوان خواهر يكي از دليلايي بود كه امسالو برام بهترين سال كرد
مرسي ك بودي با همه ي مهربونيات دلداريات وكلي چيزاي ديگه از جمله خاطرات آقاجون خدا بيامرز كه ناتمومه
خواهريمون پايدار(عسل👭 مرضيه)
گذشت وامسال تموم شد وما ١٨ تا شديم ١٨ تا رفيق خيلي صميمي كه بايد به هم قول بديم كه آخرين خداحافظيمون كه بشه توي بهشت زهرا و وقت مردن كه ان شاالله براي هممون دويست سال ديگه باشه.
Read more
Loading...
Load More
Loading...