بی فرهنگی زن است

Loading...


Unique profiles
16
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iranshahr, Shiraz, Iran, Golestan Province
Average media age
673.2 days
to ratio
15
به ۴۱دختر در ایرانشهر تجاوز شده فقط سه نفر شکایت کردن! کاش داد بزنید کاش اعتراض کنید کاش هر زن یادختری ...
Media Removed
به ۴۱دختر در ایرانشهر تجاوز شده فقط سه نفر شکایت کردن! کاش داد بزنید کاش اعتراض کنید کاش هر زن یادختری که به او تجاوز شد فریادبکشد. این سکوت مرگبار که قرنها به زنها اموزش دادن نجابت نیست فلاکت است. تا زنی فریاد نکشد و به حقوق پایمال شده اعتراض نکند اوضاع همینه SHADI مرض مرکز گرا بودن یعنی اینکه ... به ۴۱دختر در ایرانشهر تجاوز شده فقط سه نفر شکایت کردن!
کاش داد بزنید کاش اعتراض کنید کاش هر زن یادختری که به او تجاوز شد فریادبکشد. این سکوت مرگبار که قرنها به زنها اموزش دادن نجابت نیست فلاکت است.
تا زنی فریاد نکشد و به حقوق پایمال شده اعتراض نکند اوضاع همینه
SHADI
مرض مرکز گرا بودن یعنی اینکه به ۴۱ دختر در بلوچستان تجاوز شده باشد و به اندازه تجاوز در تهران مورد توجه قرار نگیرد، فقط سه دختر شکایت کرده اند، مثل همه جای دنیا قربانی #تجاوز خود را گناهکار میداند و دردش را مخفی میکند
MAHDIYE
به ۴۱ دختر در #سیستان و #بلوچستان تجاوز شده است و بیشتر قربانیان از ترس تابوهای اجتماعی سکوت کرده اند و هنوز برای شکایت به مراجع قضایی نرفته اند مجرمان اعتراف کرده اند و قربانیان هنوز خاموشند!
Shila nakhjavani
#دختران_ایرانشهر پاره تن یک ملت‌اند. مسئولان مربوطه و به خصوص قوه قضائیه باید به ماجرا ورود کنند اما مهم‌تر از اون فعالین نهادهای مردمی هستند که به سراغ خانواده‌ها و این دختران بروند و بگویند که همه ما پشت تلاش‌شان برای احقاق حق ایستاده‌ایم و کوتاه نمی‌آییم، شما هم سکوت نکنید.
ELAHE.
امام جمعه اهل سنت #ایرانشهر در مصاحبه با یه کانال محلی گفته، فرد متجاوز، سرمایه‌دار و ثروتمند بوده... اینکه به چه دلیلی این افراد دست به همچین جنایاتی می‌زنند نیاز به روانشناس و جامعه شناس داره!
Zahra Rousta
در گیر و دار فوتبال ستمی که بر #دختران_ایرانشهر رفته فراموش نکنید.
41 دختر بیگناه قربانی شدند، چون در جامعه سنتی آنچه #امنیت_زنان را نشانه رفته مولفه های فرهنگی اشتباه است. آبروداری و سرزنش قربانی ضد امنیت زنان و ایجاد کننده فضا و فرصت برای متجاوزان است. بی‌تفاوت نباشیم.
Mahta Bazrafkan
#تجاوز یه پدیده شومه.ودر مناطق سنتی پشت نقاب #آبرو قایم میشه. ۴۱زن ،مورد تجاوز قرار گرفتن.یعنی چی؟ #قانون مملکت کجاست؟ #امنیت یعنی چه؟ #دختران_ایرانشهر #امنیت_زنان
Darya Bidel
امیدوارم خبر تجاوز به #دختران_ایرانشهر زیر خبرهای جام جهانی خاک نشه
Rohallah
به بیش از چهل دختر در ایرانشهر تجاوز شده. دختران بی‌پناه و بی‌گناه که از ترس آبرو یا ترس خانواده حتی جرات نداشتند شکایت کنند.به لطف حکومت و دستگاه قضایی فاسدش این اتفاقات هرروز بیشتر میشود و متجاوزان هم همیشه از عدالت فرار میکن
تو رو خدا آبرو رو به این موضوع گره نزنیم که اگر اتفاقی برای دختری رخ داد #قایم کنیم و نگیم. پیگیری و گفتن ما صاحبان قانون را ملزم به اجرای درست و افکار فاسد را به انزوا میبرد. #امنیت_زنان توی این کشور پای لنگی دارد
@AMin_RiGi
Read more
Loading...
❆﷽❆ . . <span class="emoji emoji1f53a"></span> #محجبه_غافل . <span class="emoji emoji21a9"></span>باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز ...
Media Removed
❆﷽❆ . . #محجبه_غافل . باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز معنا پیدا نکرده بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک و جالبتر اینکه عده اے عکسشون ... ❆﷽❆
.
.
🔺 #محجبه_غافل
.
↩باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد...
مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها
هنوز معنا پیدا نکرده
❌بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن
با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و
به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک
و جالبتر اینکه عده اے عکسشون رو با روبند به اشتراک میگذارند
یعنی من حـجــابـم خاص تر است
یعنی من جداے از این قافله ام
غافل از اینکہ قصه همان است، همان...
❌دایرکت ها پر از درخواست دوستے و ازدواج
❌زیر کامنت ها پر از احسنت و بہ بہ چہ چہ نامحرمان
تاسف بار است که نتیجه کارش را میبیند
↩اما توجهی نمیکند و ادامہ میدهد...
.
✔قبل از اینکه چادر بہ سر کنید
آداب و معرفت پوشش حجــ♥ــاب رو حتما مطالعہ کنیم
✔پوششی ڪہ توام با حیـــا و عفت سرلوحہ شده
.
✔حجـــــ♥ــاب یک تفکر عمیق قلبے باید باشہ
ورنہ ڪہ محجبہ عالم هم باشے و تفکرت درست نباشہ
همان آش و همان کاسہ است
اشتراک گذاشتن عکس یعنی...↓
←-من را ببینید...!
←-بہ من نگاه کنید...!
←-بہ من توجہ کنید و نظر دهید...!
←-یعنی عشوه
←-یعنی تبرج
و این یعنی نقطہ مقابل با اصل موضوع حجـــ♥ــاب و حیـا فاطمے
.
❎منطقشون هم در مقابل منتقدین جز بی احترامی و توهین چیز دیگه ای نیست
.
#به_خودآ .
+به خاطر حضرت زهرا رعایت کنیم که اگر امروز بود چنین کارهایی رو انجام نمیداد...
.
.
🔼پی نوشت:
محفوظ بودن زن، برای سلامتی اش مفید تر است و زیبایی او را با دوام تر میکند
. .
تصنیف غررالـحکم ودررالـحکم صفحه۴۵۰، حدیث۹۲۸۶
.
.
.
.
@jehdhdjsjs
. 💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
.
.
#اسلام #شهدا_شرمنده_ایم
#حجاب #چادر #دختر_آریایی
#عفت #حیا #خوشتیپ
#من_حجاب_را_دوست_دارم
#پرنسس_چادری
#دختر_ایرانی
#لعنت_الله_علی_آل_سعود 🔫
#شیعه #منتظر_ظهور
#قرآن #حامی_رهبر
#تهاجم_فرهنگی #جنگ_نرم
#امر_به_معروف #نهی_از_منکر
#حضرت_زهرا(س) #چادر_خاکی
#Iranian_woman
#islam #hijab
#iranian_girl
#i_love_hijab
#princess
Read more
الهه غریب زاده کسیکه همه سال های عمرجوانی خویش را صرف مطالعه و کتاب نویسی کرده و امروز ، تنها بدلیل زن ...
Media Removed
الهه غریب زاده کسیکه همه سال های عمرجوانی خویش را صرف مطالعه و کتاب نویسی کرده و امروز ، تنها بدلیل زن بودن و نداشتن کمترین حامی ، مثل آب خوردن در استان بوشهر حق او را لگد مال می کنند . که البته ،جرمش یدک کشیدن نام بوشهر و عشق به اعتلای فرهنگی دیارش می باشد. این پژوهشگر با اخلاق نزدیک به پنج هزار صفحه تحقیق ... الهه غریب زاده کسیکه همه سال های عمرجوانی خویش را صرف مطالعه و کتاب نویسی کرده و امروز ، تنها بدلیل زن بودن و نداشتن کمترین حامی ، مثل آب خوردن در استان بوشهر حق او را لگد مال می کنند . که البته ،جرمش یدک کشیدن نام بوشهر و عشق به اعتلای فرهنگی دیارش می باشد.
این پژوهشگر با اخلاق نزدیک به پنج هزار صفحه تحقیق در حوزه فرهنگی که شامل پنج کتاب شخصی و چهار کتاب بصورت همکاری و چندین مقاله معتبر و طرح های اجتماعی را در هشت سال بی خوابی و بی مهری از فعالیت های حرفه ای ش به پایان رسانده است. روزی او نماینده کشور عزیزمان و بوشهر به همراه سران فرهنگی کشور در جشنواره هنر های اسلامی مالزی به عنوان مترجم و رابط فرهنگی بین الملل بود .سبقه سنگین فرهنگی و مدیریتی اش در دانشگاه و آموزشگاه که جای خود دارد .باید بگویم که یکی از کتاب هایش در سال نود و دو مقام برتر کتب اساتید کشور را هم گرفت جانبداری هایش از فرهنگ بوشهر در موزه ملی کشور و تالار وحدت و... دالی بر مدعاست.
نمی دانم چرا در بوشهر جای همه هست جز بوشهری؟؟!!!!! چرا هر مسئولی از هر نقطه از کشورمان حکم ریاستش در این خطه تایید می شود برادر ،خواهر ،برادرزاده و خواهر زاده هایش را استخدام و حمایت می کند و جالب تر اینکه همین نزدیکان تمام کارهای مردم نجیب بوشهر و به گفته خودشان خونگرم را از دستان این بومی های دلسوز ستانده و مثل کفتار در چنگال های تیزشان له می کنند .این بانوی خوش ذوق به مدت چندین سال است که تنها و در سکوت، نظاره گر آثارش بوده و از هیچ کمکی به پیشرفت دانشجویانش دریغ ننموده است
@elaheh.gharibzadeh
Read more
. . خانم دایان پاسنو نویسنده کتاب "فمینیسم رمز و راز زنانگی یا اشتباه"می گوید: "فمینیسم در آمریکا ...
Media Removed
. . خانم دایان پاسنو نویسنده کتاب "فمینیسم رمز و راز زنانگی یا اشتباه"می گوید: "فمینیسم در آمریکا تلاش می کند تا با تأکید بر اهمیت دور نمودن زنان از نقش های سنتی خویش مانند ازدواج و مادر شدن، تعریف تازه ای از زن ارائه نماید. نقش مادری که وظیفه ای طبیعی است، اکنون به صورت امری نامشروع درآمده و زنان ... .
.
خانم دایان پاسنو نویسنده کتاب "فمینیسم رمز و راز زنانگی یا اشتباه"می گوید: "فمینیسم در آمریکا تلاش می کند تا با تأکید بر اهمیت دور نمودن زنان از نقش های سنتی خویش مانند ازدواج و مادر شدن، تعریف تازه ای از زن ارائه نماید. نقش مادری که وظیفه ای طبیعی است، اکنون به صورت امری نامشروع درآمده و زنان برای انتخاب آن تحت فشار زیادی هستند. به عبارت بهتر ازدواج و مادری از نظر فمینیست ها مغایر با طبیعت حقیقی زن تلقی می گردد." این نقدها خبر از عصیان زن قرن بیست و یکم از بردگی جنسی و بازگشت به فطرت خویش می دهد، او با زبان بی زبانی فریاد می زند که اگر فمینیسم در ریشه اش با انگیزه مقابله با ستم مردان بر زنان تحقق یافته است و 8 مارس بعنوان سمبل حق خواهی زنان ستم دیده مالی از سرمایه داری غرب است اکنون راه را به خطا رفته و هنوز پس از گذشت چندین دهه نه تنها زنان جهان فقیرتر و نیازمندتر به مردان شده اند، بلکه در گذشته اگر تنها نیروی کار خود را ارزان در اختیار مردان قرار می دادند اکنون شرافت زنانه و عفت خویش را به نام آزادی در اختیار هر رابطه غیر قانونمندی قرار می دهند و هر دم مورد بهره برداری مردی قرار می گیرند و دیگر تنها صاحب کارخانه مالک آنان نیست بلکه هر مرد هوس بازِ شهوتران می تواند مالک جسم آنان در ازای مبلغی اندک باشد.

امروز ندای جدیدی در جهان از سوی دین و رهبران دینی بنام انقلاب اسلامی در جهان معاصر طنین انداز شده است این ندا و نگاه جدید به زن که بازگشت به دستورات انبیاء الهی است در عین اینکه زن را همسر و مادر می داند برای او نقش های علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز قائل است و این نقش آفرینی را در چارچوب های تعریف شده و در جایگاهی کمال یافته می خواهد.

ارزش زن در این نگاه به شخصیت علمی، سیاسی، اجتماعی و... اوست، نه به جسمش. جسم او در حریم و حرمت است و شخصیت اوست که مورد ارزیابی و ارتقاء قرار می گیرد. او سرمایه علمی و توانائی های اجتماعی، آموزشی خود را برای پیشبرد جامعه مصروف می نماید و در ازای آن مانند هر انسانی و هر مردی ما به ازایی مادی به عنوان دستمزد دریافت می کند تا چرخ زندگی را در کنار همسرش راحت تر به حرکت درآورد و کانون پر مهری برای فرزندان خویش پدید آورند و سازنده نسلی برتر باشند. .
#زن #فمنیسم #ازدواج #مادري
Read more
 #دروازه_قرآن_شیراز ‍ از آن بالا، هزاران مرد و زن را آدمک چوبی هزاران خانه را کبریت های بی خطر دیدن چه ...
Media Removed
#دروازه_قرآن_شیراز ‍ از آن بالا، هزاران مرد و زن را آدمک چوبی هزاران خانه را کبریت های بی خطر دیدن چه حالی دارد آن بالا به دور از هر چه بادآباد درنگی خویش را از رنج دنیا بی خبر دیدن دلم گیر است و دلگیرم، دلم خون است و دلخونم از این یک عمر خود را بیقرار یک سفر دیدن چه حالی دارد آن بالا؟ خدایی کردن ... #دروازه_قرآن_شیراز
‍ از آن بالا، هزاران مرد و زن را آدمک چوبی
هزاران خانه را کبریت های بی خطر دیدن

چه حالی دارد آن بالا به دور از هر چه بادآباد
درنگی خویش را از رنج دنیا بی خبر دیدن

دلم گیر است و دلگیرم، دلم خون است و دلخونم
از این یک عمر خود را بیقرار یک سفر دیدن

چه حالی دارد آن بالا؟ خدایی کردن و خود را
از آشوب زمین و حال مردم بی خبر دیدن

تو آن بالایی و شیراز را یک نقطه می بینی
من این پایین، پیِ هر نقطه را شیرازتر دیدن
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
👈به کانال فرهنگی هنری شهرراز در تلگرام بپیوندید
photo: @mehdi_shahoseini
عکسهای زیبا از استان پهناور فارس را در پیج زیر ببینین👇
@fars_nature
@fars_nature
@fars_nature
#شیراز #شهرراز #تابستان #طبیعت #شیرازی #فارس #پارس #تهران #اصفهان #مشهد #تبریز #اهواز #کرج #بوشهر #ایرانگردی
#shiraz #shahr_raz #shirazi #fars #photo #nature #persian #photography #art #iranian_photography #tourist
Read more
چند ماهی است که نخست وزیر انگلیس خانم «تریسی کراوچ» را به عنوان وزیر امور «تنهایی» در انگلستان منصوب ...
Media Removed
چند ماهی است که نخست وزیر انگلیس خانم «تریسی کراوچ» را به عنوان وزیر امور «تنهایی» در انگلستان منصوب کرده است. این موضوع در ابتدا ممکن است قدری مضحک بنظر برسد ولی انتصاب یک وزیر به این سمت بدلیل نیاز جامعه برای حل مشکلات مربوط به تنهایی افراد انجام شده است. بر اساس مطالعات انجام گرفته از هر ده نفر ... چند ماهی است که نخست وزیر انگلیس خانم «تریسی کراوچ» را به عنوان وزیر امور «تنهایی» در انگلستان منصوب کرده است. این موضوع در ابتدا ممکن است قدری مضحک بنظر برسد ولی انتصاب یک وزیر به این سمت بدلیل نیاز جامعه برای حل مشکلات مربوط به تنهایی افراد انجام شده است.
بر اساس مطالعات انجام گرفته از هر ده نفر انگلیسی یک نفر در تنهایی زندگی می کند و این فارغ از سن و جنس افراد است. پدیده ی تنهایی هم در افراد سالمند و هم در جوانان وجود دارد و در زن و مرد هر دو هم شایع شده است. بر اساس تحقیقات، تنهایی برای سلامتی انسان مضر است و هر روز تنهایی مانند پانزده نخ سیگار به انسان صدمه وارد می نماید.
تنهایی از عوارض جامعه ی مدرن است و علل مختلف مانند سرخوردگی، طلاق، جابجایی اعضای خانواده بعلت اقتضای شغلی، بیماری های روحی و دلایل مشابه باعث تنهایی افراد میشود.
متاسفانه وجود شبکه های اجتماعی امروزه بعنوان نوعی مسکن قوی عمل می کنند و تا مدت زمانی بصورت کاذب باعث میشوند که افراد ابتدا تنهایی خود را حس نکنند. ولی بعد از زمان کوتاهی درد و آلام حاصل از تنهایی افراد را در بر می گیرد و آنها را رنج می دهد.
تنهایی سطوح و طیف های مختلفی دارد. در مرحله حاد آن، فرد بصورت واقعی هیچکس را ندارد که حتی با او‌صحبت کند. این افراد در مواقع بسیاری برای پیدا کردن شخصی که بتوانند با او ‌صحبت کنند به اماکن عمومی مانند پارک می روند ولی بسیاری از اوقات کسی حوصله ی صحبت با آنان را هم ندارد. امروز سازمانهای مردم نهاد با شناسایی این افراد کسانی را پیدا می کنند که حاضر باشند با این افراد از هر دری صحبت کنند و آنها را از تنهایی دربیاورند.
اما در سطح دیگری از تنهایی، فرد در جمع هست و در کنار جمع حرفهایی زیادی هم با افراد می زند ولی حرفهای او حرفهای دل او نیست و حس می کند که به جمع تعلق ندارد و هیچکس حس او را درک نمی کند. او در درون جمع هست ولی دلش جای دیگر است. این حس تنهایی مقدمه بروز درجات پیشرفته تر تنهایی در افراد است.
تنهایی افراد را باید جدی گرفت چرا که ممکن است به نتایج خطرناکی چون افسردگی، دلزدگی و با فرار از زندگی جمعی، بی میلی به ازدواج، پرخاشگری، طلاق و احتمال ورود به جرم و جنایت منجر گردد.
تنهایی عمدتا از عوارض زندگی مدرن است و کشور ما هم از این پدیده نمیتواند برکنار باشد، هر چند که فرهنگ ایرانی با تاکید بر حفظ ارزشهای خانوادگی مبانی قوی برای مقابله با این پدیده را در خود دارد که باید قدر آنرا دانست. اما در هر صورت نهادهای اجتماعی و فرهنگی ما هم ‌باید برای این پدیده فکر کنند و برنامه ریزی نمایند.
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> _ای چیه وَنییَ وِ گردنت؟ برایش از رمان کلیدر میگویم و از قدرت کلمات و جادوی نویسندگی جناب دولت ...
Media Removed
_ای چیه وَنییَ وِ گردنت؟ برایش از رمان کلیدر میگویم و از قدرت کلمات و جادوی نویسندگی جناب دولت آبادی *"رمان کلیدر این باز آفرینی هنرمندانه ی ماجرای واقعی گل محمد سردار که علیه ستم اربابان بر رعیت روستایی و چادر نشین بیابانی میشورد و عاقبت کشته میشود،تنها یک روایت تراژیک با توصیفات زیبا از ... 😊🌹
_ای چیه وَنییَ وِ گردنت؟
برایش از رمان کلیدر میگویم و از قدرت کلمات و جادوی نویسندگی جناب دولت آبادی
*"رمان کلیدر این باز آفرینی هنرمندانه ی ماجرای واقعی گل محمد سردار که علیه ستم اربابان بر رعیت روستایی و چادر نشین بیابانی میشورد و عاقبت کشته میشود،تنها یک روایت تراژیک با توصیفات زیبا از مناظر طبیعت،حالات و صفات آدم ها و ذکر استادانه جزئیات صحنه ها و کردار ها نیست
این ابر رمان فارسی،در بستر داستان گل محمد کلمیشی،هم تاریخ درس میدهد هم ادبیات،هم جامعه شناسی هم مردم شناسی،هم سیاست هم روانشناسی..."
با نگاهش کماکان توضیح میخواهد،ادامه میدهم که
"من اما مهمتر از همه ی اینها،جان کلام کلیدر،آن کلید کلام کلیدر را یک واژه یافتم و دانستم و دیدم و آن چیزی نیست جز ((زندگانی))
و اگر بخواهم در یک جمله کلیدر را تعریف کنم،بی تردید میگویم
((کلیدر ستایش نامه ی زندگانی است.))
کلیدر در همه حال و همه وقت در سوز سرمای طاغزار و در نسیم تن نواز دشت کلیدر،در گرماگرم آمیختگی لذت بار زن و مرد و در کشاکش هولبار نبرد و شلیک گلوله،((زندگانی))را گرامی میدارد،آنرا میستاید و فرصتی تکرار ناشدنی میداند"
دوباره می پرسد:
اینو درست!چه لفظ قلمم سی مو صحبت اکنه،اِوِم سی چی وَنیسَ وِ گردنت؟؟؟
_اصن دوست داشتم،چَن او صلیب تو نی!!!😊
🔸🔹🔶🔷🔸🔹
حالا نه به این غلیظی ولی معمولا وقتی در مورد گردنبند میپرسند،سعی میکنم بنا به موقعیت،مفصل یا مختصر توضیحاتی در مورد کتاب و مطالعه و... بدم
اما فارغ از کاربرد فرهنگی_اجتماعی گردنبند زیبام[اووف چقدر خفن،خوبه تو بیو صفحه ام بنویسم فعال فرهنگی_اجتماعی]😉
به یک دلیل ساده ولی خیلی مهمتری من عاشقشم و اون اینه که این گردنبند یه هدیه ست از طرف دوستان گل و نازنینم،آقا و خانم هنرمند،زوج دوست داشتنی و تو دل برو،علی و مهشید عزیز
به افتخارشون بزنید دست قشنگه رو👏👏👏👏👏
دست و پنجه تون درد نکنه
@mrandmrs_artist
چقدر آخه شما دوست داشتنی هستید لامصبا😊🌹💖❤
#آقا_و_خانم_هنرمند
#علی_آقای_آقایی
🔹🔸🔷🔶🔹🔸
*متن لفظ قلمی که در مورد کلیدر خوندید نوشته رفیق و همشهری با سوادم حسین دهقان عزیزه🌹❤😊
@hossein.e.dehghan
#حسین_دهقان
#ازنا
🔸🔹🔶🔷🔸🔹
لری بیاموزیم!
وَنییَ به معنای انداختی
وَنیسَ یعنی انداختیش
تو متن نیست ولی همین طوری محض اطلاع
وَنِسَ یعنی انداختش
بعد شما دقت کن مضارع "وَنییَ"َ میشه "اِوونِم"
اون وقت هنوزم هستند کسایی که معتقدند لری لهجه است نه زبان😊!!!
#دستور_زبان_لری
#زبان_مادری
🔸🔹🔷🔶🔹🔸
Read more
و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ...
Media Removed
و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر. بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد. تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش ... و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند... فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی... #عرفان_نظرآهاری
Read more
Loading...
. ازم نپرس خونم کجاست : درود جاهای همه خالی. . : : . خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ... .
ازم نپرس خونم کجاست
:

درود
جاهای همه خالی. . :
:
.
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!

رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.

بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند؛ همان طور که ایران را ایرانی ها، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند... فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.

من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.

اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد. اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی... #عرفان_نظرآهاری
. . . 📌 North of Iran, Golestan, Derazno Kordkoy Road
. : 📸 @marcomirzaei . :

#دهگردی # #گلستان #گرگان #کتول #افرود #کمپ #ایر
Read more
لبیک بعضی شبها،دغدغه مسائل فرهنگی کشور،خواب را از چشمان من می رباید. #حضرت_آیةالله_سید_علی_حسینی_خامنه_ای ...
Media Removed
لبیک بعضی شبها،دغدغه مسائل فرهنگی کشور،خواب را از چشمان من می رباید. #حضرت_آیةالله_سید_علی_حسینی_خامنه_ای ____________________________________________________________ * ای برادر جنگ ، جنگ دیگری است\خاکریز اکنون به رنگ دیگری است\سنگري دیگر بنا باید کنیم\ #دِین خود بر #دین ... لبیک

بعضی شبها،دغدغه مسائل فرهنگی کشور،خواب را از چشمان من می رباید.

#حضرت_آیةالله_سید_علی_حسینی_خامنه_ای ____________________________________________________________ * ای برادر جنگ ، جنگ دیگری است\خاکریز اکنون به رنگ دیگری است\سنگري دیگر بنا باید کنیم\ #دِین خود بر #دین ادا باید کنیم\سنگر دشمن برونِ مرز نیست\اشتهای او برای ارض نیست\سنگر دشمن درون خانه هاست\حمله اکنون جانب پروانه هاست\محو ارزشها شعار دشمن است\رخنه در اندیشه  کار دشمن است\مردها چون زن خود آرایی کنند\ضد حیثیت صف آرایی کنند \ پوشش زن ها شبیه مردهاست \ این تفکر شیوه ی بی دردهاست\حمله بر  افکار ملت می کنند\نوجوان را بی هویت می کنند\باز گردید ای تکاورهای جنگ\ای شجاعان ای دلاورهای جنگ\جبهه #فرهنگ را احیا کنید\خدعه و نیرنگ را رسوا کنید\وارث خون شقایق گوش کن\محو شد رنگ حقایق گوش کن\دشمنان بیگانه از خویشت کنند\تار و پود روح تشویشت کنند\سمّ تبلیغات دشمن کاری است\ای برادر دارویش #بیداری است
Read more
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم ...
Media Removed
.... خارج، حالت را خوب نخواهد کرد! رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟ به والله قسم نه! نمی شود. من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس. آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ... ....
خارج، حالت را خوب نخواهد کرد!
رفیق! تو فکر می کنی اگر بیایی خارج، حالت خوب می شود؟
به والله قسم نه! نمی شود.
من اینقدر ایرانی حال خراب در همین خارج دیده ام که نگو و نپرس.
آنها حال خرابشان را با خود به همه جا می برند؛ آنها دلشوره ها و ترس ها و اضطراب ها و بکن ها و نکن ها و بگیرها و ببندها و دروغ ها و فریب ها و تنگ نظری ها و خیانت ها و حسادت ها و نفاق ها و پشت هم اندازی ها و قانون‌گریزی ها و دور زدن ها و زیر آب زدن ها را با خود همه جا می برند. و هر کدام از این ها کافی ست که حال آدم خراب باشد همه عمر.
بهشت هم با افکار و کردار جهنمی ما، جهنم خواهد شد.
تو فکر می کنی خارج از اول خارج بود بعد یک عده رفتند و داخلش شدند؟
نه ، خارج را همین خارجی ها خارجش کردند ؛ همان طور که ایران را ایرانی ها ، ایرانش کردند؛ عراق را عراقی ها عراقش کردند؛ افغانستان را افغان ها افغانستانش کردند...
فکر نکن این فقط حکومت‌ها هستند که آدم ها را می سازند، نه اتفاقاً این آدم ها هستند که حکومت‌ها را می سازند.
من اینجا هستم در همین خارج دوست داشتنی شما و دارم از نزدیک میبینم که قانون هست اما چطور بعضی ایرانی ها همه فکر و ذکرشان این است که همین قانون را دور بزنند و زیر پا بگذارند.
کار هست اما چرا او هزار و یک ترفند می زند که از همان کار شانه خالی کند.
آزادی بیان هست اما چرا حرفی ندارد که بیانش کند.
تساوی حقوق زن و مرد هست اما چرا باز هر بلایی که می تواند بر سر زنش می آورد.
امید هست ، اما او چرا ندارد؟
لذت های پاک و بی آلایش هست اما او چرا نمی تواند ببرد؟
موزه هست اما چرا او نمی رود؟
کتابخانه هست اما چرا او عضو نمی شود؟
هزار و یک فعالیت فرهنگی هست اما چرا او شرکت نمی کند.
کتاب هست بدون سانسور و ممیزی هم هست اما چرا او نمی خواند؟
موسیقی کلاسیک هست، تئاتر مدرن هست، هنر متعالی هست، فلسفه ی روز هست، علم محض هست، اما چرا او باز دنبال قلیان دو سیب است و سالن مد و غیبت پشت سر پری خانم و زری خانم؟
تمرینش نکرده؟ یادش نداده اند؟ دل و دماغ ندارد؟ رنج بسیار کشیده؟ میراث دار یک اندوه تاریخی ست؟ تقصیر زمین است تقصیر زمان است، تقصیر این است، تقصیر آن است؟ باشد حق با شماست.
اما باور کن خارج، حال کسی را خوب نخواهد کرد.
اول باید حال خودت را خوب کنی، بعد با خود ببری حالت را هر جا که می خواهی...
#عرفان_نظرآهاری
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
ادامه پست قبل گاهی با خود میگوییم که زندگی ما همین است، باورهای ما اینچنین و تعریف زن و مرد در ایران ...
Media Removed
ادامه پست قبل گاهی با خود میگوییم که زندگی ما همین است، باورهای ما اینچنین و تعریف زن و مرد در ایران اینگونه تعریف شده است! پس کی قرار است تغییر کنیم، چند سال، چند قرن؟ این جدی تر از فیلم هاییست که ما حتا انها را ندیده ایم! ولی ما بیخیالیم پدران و مردانی که انقدر زیر بار تورم و فشار زندگی، یا اسیر مرد ... ادامه پست قبل
گاهی با خود میگوییم که زندگی ما همین است، باورهای ما اینچنین و تعریف زن و مرد در ایران اینگونه تعریف شده است!
پس کی قرار است تغییر کنیم، چند سال، چند قرن؟
این جدی تر از فیلم هاییست که ما حتا انها را ندیده ایم!
ولی ما بیخیالیم
پدران و مردانی که انقدر زیر بار تورم و فشار زندگی، یا اسیر مرد سالاری فقیر فرهنگ ما و یا اسیر خودپرستی هستند که هزاران بار نقش خویش را در زندگی فراموش کرده اند
چه بسیار کودکانی که فقط حس نفس های مادران خسته ای را لمس کرده اند که روزها از نابرابری جامعه مغلوبند
حرف ها زیاد است؟ انتقادها بسیار؟
باشد، فقط به من و خود و همسر بگویید چرا فرزندی به دنیا می اورید که تا چند سال فقط حس مالکیتش را برای خود حفظ کنید؟
من از یک کل سخن میگویم
این رشته ها ریشه های زیاد گمگشته ای دارند که در یک نوشته و یک عکس نمیتوان توصیف کرد
ولی چه کنم که وقتی عکس هایی که میبینم مرا به شدت تکان میدهند
کودکان ما، یا نباید بیایند، یا اگر میایند به دور از لاکچری بازی و لوس بودن باید چتر حمایت خانواده را عمیق تجربه کنند
من هر روز مادران کالسکه به دستی را میبینم که اندوه زیادی در چهره هایشان است
و دومی را باردار هستند! چرا چون این رسم ماست و باید باشد؟
پدرانی که از صبح تا شب برای ذره ای ارامش ناملایمات زیادی را تحمل میکنند
درد میکشند بی اعصابند، به خود نمیرسند از زندگی بیزار شدند، یامردان متمولی که با وجود زن و فرزند هنوز درگیری زن بازیند، به هیچ دختری نه نمیگویند و هوس شان پایان ناپذیرند جواب گویند

شما چرا بچه دار میشوید
چقدر خودخواهید، فکر کنید، شما نمیتوانید پدر خوبی باشید، پس توهم پدر بودن را فراموش کنید
دیده ام حتا در بهترین خانواده های فرهنگی و متول دیده ام که مادر بچه را در کمال علاقه کلفت میبینند
پدر بودن فقط لذت تکثیر نسل نیست
شخصیت پدر بودن، عمیق و عمیق است
تا وقتی نمیتوانید همسر و موجودیت فرزند را درک کنید
لطفا تا اطلاع ثانوی پدر نشوید
مهارت کسب کنیم و سپس شروع کنیم
من از دنیای عکس ها به بیان نادیده های زندگی میپردازم چون نیاز امروز ما فهم تصاویریست که تاثیرگذار است
فرصت برای کنکاش در دیوارهای گالری ها زیاد است
به عکس ها بیشتر فکر کنیم
این 4 پست اخر را دوباره بخوانید، در کمال ارامش و تفکر
درود
امیر شمس
@amirshansofficial
Read more
Loading...
لطفا کامل بخوانید:با درود ،عزیزان بدون تعارف باید به این مورد اعتراف کنم که اکثریت مردم ایران، به ...
Media Removed
لطفا کامل بخوانید:با درود ،عزیزان بدون تعارف باید به این مورد اعتراف کنم که اکثریت مردم ایران، به خاطر حاکمیت چهل ساله ی آخوندی و شیوه ی اهریمنی و پلید ه این قبیله با تبلیغات و لجن پراکنی ها و دزدی ها و غارتها و جنایت‌ها و دروغها و ترور شخصیتی و تبدیل ضد ارزشها به ارزش و غیره متاسفانه دچار تزلزل فرهنگی ... لطفا کامل بخوانید:با درود ،عزیزان بدون تعارف باید به این مورد اعتراف کنم که اکثریت مردم ایران، به خاطر حاکمیت چهل ساله ی آخوندی و شیوه ی اهریمنی و پلید ه این قبیله با تبلیغات و لجن پراکنی ها و دزدی ها و غارتها و جنایت‌ها و دروغها و ترور شخصیتی و تبدیل ضد ارزشها به ارزش و غیره متاسفانه دچار تزلزل فرهنگی در انسان‌وار زیستن و با صداقت و شرافت و وجدان و داشتن اصل انسانیت و مهم بودن زندگی اجتماعی و همنوعان با شناخت حقشان و گرفتن حق بدون ترس در زندگی گشته اند.این حرفها به خاطر گفتن بد و بیراه به خودمان و ملت نیست، ملت ایران با تمام خوبیها و بدیها تحت تاثیر این فرهنگ قرار گرفتن و من و امثال من برای آگاهی در حد دانش خود این موارد را گوشزد میکنیم.در این روز های حساس در تاریخ ایران سرنوشت این سرزمین دست مردم ایران است پس آگاهی و فرهنگ ملت نیز برای رسیدن به دموکراسی مهم است،یقینا آگاهی بسیار افزایش یافته و یقینا خواست امثال من اتحاد با آگاهی برای از بین بردن هرچه زودتر ه این انسان نماهای اهریمنی از زندگی و سرزمینمان می باشد.در شرایط کنونی از اکثریت مردم به غیر از مزدوران وابسته که کم اما به دلیل قبضه ی ثروت و رسانه ی ملی پر رنگ جلوه میدهند توجیهی برای فریاد نزدن علیه استبداد مورد قبول نیست. داشتن شغل،فرزند، زن،شوهر ، ماشین، یا هر چیزی که ترس از دست دادنش باعث سکوت بشود و در بالاترین مرحله زندان و مرگ قابل توجیه نیست.پیشنهاد می کنم در جمع فامیل ،آشنا ،دوستان و جامعه حرف سیاسی حرف از عدالت بزنید،منظور فحش دادن بی فایده و حسرت خوردن نیست، از حاکمیت از عوض شدن سیستم از خواستتان برای حاکمیت سیاسی سرزمینتان که حق مسلم شماست بگویید. اگر در جمعی چه آشنا چه غیر آشنا شخصی از عدالت گفت و شخص دیگری اورا دعوت به سکوت و ترس کرد حتما با طرفداری از عدالت نشان دهید اکثریت خواهان تغییر هستند و این جو خفقان را بشکنید ،با سماجت علت دعوت به سکوت این افراد را جویا شوید تا حرف عدالت خواهی غالب شود و این افراد در جامعه در اقلیت باشند نه کسانی که از عدالت خواهی می‌گویند. با شکستن ترس و خفقان به دست مردم هیچ نیرویی قدرت مقابله با خیزش مردم را ندارد، با خواست سیستم به خود سرکوفت نزنید و در مقام یک انسان سربلند از حق بگویید. و فکر این اهریمنان که شما را برده ی فکری و اقتصادی خود می‌دانند نابود کنید. خانه ی ظلم این اهریمنان را ویران می کنیم. #خداپرستان #آزادی #ایران #فرهنگ #خفقان #آخوندیسم #دروغ #جنایت #فقر #فلاکت #بیکاری #تورم #نابودی #افسردگی #عزت_نفس #زندانی_سیاسی #همبستگی #خیزش @motafakeran_azadi
Read more
. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ۲۵٪ تخفیف خرید بلیت فیلم‌های «سینما‌تک» برای مشترکان تیوال‌پلاس . فیلم «زیر درختان ...
Media Removed
. ⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ۲۵٪ تخفیف خرید بلیت فیلم‌های «سینما‌تک» برای مشترکان تیوال‌پلاس . فیلم «زیر درختان زیتون» . موسسه فرهنگی هنری چارسو . یکشنبه ۳۱ تیر ۱۷:۰۰ بها: ۱۵,۰۰۰ تومان . کارگردان: عباس کیارستمی . خلاصه: در روستایِ کوکر، حسین به خواستگاریِ دختری به‌نامِ طاهره می‌رود، ... .
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣ ۲۵٪ تخفیف خرید بلیت فیلم‌های «سینما‌تک» برای مشترکان تیوال‌پلاس
.
فیلم «زیر درختان زیتون»
.
📍 موسسه فرهنگی هنری چارسو
.
📅 یکشنبه ۳۱ تیر
⏰ ۱۷:۰۰
💳 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان
.
کارگردان: عباس کیارستمی
.
خلاصه: در روستایِ کوکر، حسین به خواستگاریِ دختری به‌نامِ طاهره می‌رود، ولی چون خانه ندارد به او پاسخِ منفی می‌دهند. همان شب زلزله تمامِ مردم روستا را بی‌خانمان می‌کند. حسین در بی‌خانمانی خود را با همه یکسان می‌بیند و خوشحال هم هست. هفت روز می‌گذرد، در سرِ مزارِ «خدابیامرزها» حسین متوجه می‌شود طاهره و مادربزرگش زنده مانده‌اند. گروهی برایِ ساختنِ فیلم به کوکر می‌آیند. حسین با آنها کار می‌کند. گروه طاهره را برایِ بازی در نقشِ زن حسین انتخاب می‌کند. طاهره سرآخر راضی به بازی در کنار حسین می‌شود، ولی خارج از مکالماتِ اجباری مربوط به نقشش، کلمه‌ای با حسین سخن نمی‌گوید.
.
فیلم «طعم گیلاس»
.
📍 موسسه فرهنگی هنری چارسو
.
📅 یکشنبه ۰۷ مرداد
⏰ ۱۷:۰۰
💳 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان
.
کارگردان: عباس کیارستمی
.
خلاصه: فیلم دربارهٔ مردی است که در حومهٔ شهر تهران، با اتوموبیلش دنبال کسی می‌گردد که تقاضای پردردسر او را در ازای دریافت ۲۰۰ هزار تومان پول انجام دهد.

فیلم «باد ما را خواهد برد»
.
📍 موسسه فرهنگی هنری چارسو
📅 یکشنبه ۱۴ مرداد
.
⏰ ۱۷:۰۰
💳 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان
.
کارگردان: عباس کیارستمی
.
خلاصه: بهزاد، کیوان، علی و جهان که اعضای یک گروه فیلم‌سازی هستند برای ساخت فیلمی با موضوع مراسم سوگواری محلی از تهران به روستاهای کردنشین سیاه‌دره و شاهپورآباد در بخش دینور، دهستان حر در کرمانشاه می‌روند و در انتظار مرگ پیرزنی در حال احتضار می‌مانند.
.
اطلاعات بیشتر و خريد بليت: www.tiwall.com
.
#tiwall #theater #tiwalltheater #تيوال #تئاتر #tiwallplus
Read more
ورق بزنید #ایرانگردی #هیچهایک قسمت ششم @ahmad.nadalian بخش دوم هرمز گردی رو گفتم میپردازم به ...
Media Removed
ورق بزنید #ایرانگردی #هیچهایک قسمت ششم @ahmad.nadalian بخش دوم هرمز گردی رو گفتم میپردازم به دکتر احمد نادعلیان؛ یه بیو مختصر بخونید اول: احمد نادعلیان (زاده ۱۳۴۲ در سنگسر) هنرمندی در حوزهٔ هنرهای محیطی و زمینی ایرانی است. او بیشتر به‌خاطر کنده‌نگاری بر روی سنگ‌های رودخانه‌ها شناخته ... ورق بزنید
#ایرانگردی #هیچهایک قسمت ششم
@ahmad.nadalian
بخش دوم هرمز گردی رو گفتم میپردازم به دکتر احمد نادعلیان؛ یه بیو مختصر بخونید اول:

احمد نادعلیان (زاده ۱۳۴۲ در سنگسر) هنرمندی در حوزهٔ هنرهای محیطی و زمینی ایرانی است. او بیشتر به‌خاطر کنده‌نگاری بر روی سنگ‌های رودخانه‌ها شناخته شده‌است. فعالیت‌های هنری او همچنین شامل حجاری، چیدمان، کارهای چندرسانه‌ای و اینترنتی (نت‌آرت)، چیدمان ویدئویی، کارهای تعاملی و اخیراً ساخت آهندیس‌ها است. او بیشتر در طبیعت زندگی می‌کند و در عرصه بین‌المللی به اجرای هنر محیطی می‌پردازد. آثار او در بیش از ۴۰ کشور دنیا پراکنده هستند.

او در سال ۲۰۰۳ میلادی به همراه چند هنرمند دیگر، برای معرفی هنر معاصر ایران رهسپار سفر دوسالانه ونیز شد و هنر محیطی رودخانه‌ای را ارائه داد. در سال ۲۰۰۹ میلادی اثر مُهر استوانه‌ای و چاپ آن در خلیج فارس در تقویم دیواری هنر محیطی آمریکا به ثبت رسید. منتقدان بسیاری آثار او را به عنوان تنها هنرمند ایرانی که به صورت حرفه‌ای در زمینه هنر محیطی در عرصه جهانی فعالیت می‌کند، در مجلات تخصصی بین‌المللی معرفی کرده‌اند. او تاکنون در نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی متعددی در ایران و دیگر کشورها از جمله انگلستان، لبنان، ژاپن، جمهوری آذربایجان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا و ترکیه، آثار خود را به نمایش گذاشته‌است. ****** خب یه همچین آدمی با یه همچین رزومه ای اصولا باید خارج از ایران مشغول نمایشگاه گذاشتن و لذت بردن از اوقاتش باشه، مگه نه؟
این آدم هشت سال قبل توو جزیره هرمز ارزونترین خونه که پاتوق بزهکارا بوده رو میخره حدود پنج میلیون تومن. یه خرابه.

و شروع میکنه به ساختنش؛ اما این چیزی نیست که من رو جذب شخصیت این مرد کرد.
دکتر نادعلیان شروع میکنه به زنان خانه دار و بی سرپرست یاد میده صنایع دستی درست کنند و شروع کنند به فروشش. و اولین چیزی که به ذهن من میرسه اینه که توو یه جزیره، یه جای بسته از نظر فرهنگی، و توو مردمی که زن کمترین حقوق رو داره، پوشیه میزنه که صورتش معلوم نباشه، یه آدم بیاد این فضای خفقان و سکوت رو بشکنه و زن ها رو بخشی از فضای اجتماعی کنه! یکی نیست بگه دکتر سرِت درد میکنه؟! و اینکه آره، دنبال تغییرِ! چیزی که خیلیامون جرات ش رو نداریم این مرد تونسته انجامش بده و توو یه جزیره یه نفره و یه تنه برابری جنسیتی رو برخلاف خیلیامون که صرفا حرفش رو میزنیم عملیاتی ش کنه!

کامنت اول رو هم بخونید

ادامه در پست بعدی... #ایرانگردی #کوله_گردی #هیچهایک #بوشهر #جزیره #هرمز #دره_مجسمه #دره_رنگین_کمان #ممدتریپس
Read more
Loading...
معرفی شخصیت های شاهنامه *** رودابه و زال سرنوشت زال را به سمت کابل سوق داد.فرمانروای سرزمین کابل ...
Media Removed
معرفی شخصیت های شاهنامه *** رودابه و زال سرنوشت زال را به سمت کابل سوق داد.فرمانروای سرزمین کابل مهراب بود که نسبش به ضحاک می رسید و او دختر زیبائی به نام رودابه داشت... و در خصوص زال... صداقت و درستی وی را در صاف و رک گویی و صراحت بیانش می توان جست. خرد پهلوانی زال، او را از رعایت کردن عرف و رسم سنت قومی ... معرفی شخصیت های شاهنامه *** رودابه و زال
سرنوشت زال را به سمت کابل سوق داد.فرمانروای سرزمین کابل مهراب بود که نسبش به ضحاک می رسید و او دختر زیبائی به نام رودابه داشت...
و در خصوص زال... صداقت و درستی وی را در صاف و رک گویی و صراحت بیانش می توان جست. خرد پهلوانی زال، او را از رعایت کردن عرف و رسم سنت قومی خود باز می دارد و ازدواج او با رودابه، به گونه ای، گواه ناهمتایی او با ارزش های کهنه فرهنگی و سنت دیرینه قومی اوست. البته در پایان ماجرا می بینیم زال با رودابه ازدواج می کند و این ناهمتایی در پرتو مشیت الهی، به یگانگی و وحدت می رسد و کارکرد اصلی داستان را به این ترتیب می نمایاند.زال در این داستان، نسبت به عشق خود در حد جنون، بدرستی پایبند است: دل زال یکباره دیوانه گشت / خرد، دور شد، عشق فرزانه گشت
و صادقانه و مردانه در برابر پدر خود، سام، که شخصی دینی و خردورز است، ایستادگی می کند و بی هراس به کاخ رودابه می رود و با او خلوت می کند. او در طول داستان، با عاطفه ای پرشور و خردی عشق بنیاد، از خواست خود پاسداری می کند. عشق او در حقیقت، عشق به انسان، عشق به نماینده یزدان در جهان و سرانجام، عشق به حماسه است.

رودابه در این داستان، زنی است با اراده استوار، بردبار، چاره جو و شجاع و مانند زال، از گفتن آنچه در دل دارد، بیمناک نمی شود؛ از این رو، خشم پدر و محدودیت هایی که برای او فراهم کرده، هیچ تاثیری در تصمیم و خواست او نداشته، جسورانه، راه و رسم قومی خود را نادیده گرفته، زال را به کاخ خود راه داده، با او از عشق و دلدادگی سخن می گوید و با آن که خدمتکاران، او را از این عشق منع می کنند، او فطرتی پاک و انسانی دارد و بداندیشی و نابکاری و بدی در او وجود ندارد و از سنت خانوادگی و ارزش های اجتماعی قوم خود می گذرد و ازدواج با زال را با جان و دل می پذیرد.
سیندخت (مادر رودابه) در دیدارش با سام ( پدر زال) ، با شیوه بیانی جذاب، وقت شناسی بجا و جسارت ویژه، سام را مجبور به تسلیم و مجاب در برابر درخواست خود می کند و وی را راضی به این ازدواج میکند. سختکوشی، پایداری، استقلال رای و اعتماد به نفس او در برابر سام، بیرون از وظیفه شناسی یک زن می تواند باشد.
Read more
Loading...