Loading Content...

بی مردان خبر زندگی

Loading...


Unique profiles
6
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Jakarta, Indonesia
Average media age
735.5 days
to ratio
تاریک شد هوا و تو رفتی به شهر نور بی درد و ترس کردی از این زندگی عبور از آن زمان که فاصله افتاد بین ما هر ...
Media Removed
تاریک شد هوا و تو رفتی به شهر نور بی درد و ترس کردی از این زندگی عبور از آن زمان که فاصله افتاد بین ما هر شب به یاد قبل تو را می کنم مرور یک چهره داشتی پر از احساس های ناب یک قلب مطمئن پر از ایمان و عشق و شور دستی که از لطافت بسیار پینه داشت عمری پر از شرافت و از کینه ها به دور رفتی اگر چه از نظر چشم ماولی از ... تاریک شد هوا و تو رفتی به شهر نور
بی درد و ترس کردی از این زندگی عبور
از آن زمان که فاصله افتاد بین ما
هر شب به یاد قبل تو را می کنم مرور
یک چهره داشتی پر از احساس های ناب
یک قلب مطمئن پر از ایمان و عشق و شور
دستی که از لطافت بسیار پینه داشت
عمری پر از شرافت و از کینه ها به دور
رفتی اگر چه از نظر چشم ماولی
از یاد ما نمی رود آن چشمه ی صبور زمستان خودش سرد است و بی روح ولی رفتنتان زمستان را برای ما طاقت فرسا کرد. خانه را از وجود با برکت خود خالی کردید، چگونه این سکوت را که سنگ را آب می کند تحمل کنیم. این تنبیه برای چه بود مردان بی ریا. هنوز نتوانسته ام قبول کنم که ما را ترک کرده اید. این چه عشقی بود که شما را دو روز از هم جدا نکرد، نکند ما بد بودیم که یکی یکی ما را ترک کردید و به خدا لبیک گفتید نکند به خدا هم گفته بودید هر جا می رویم باید با هم برویم، نگفتید ما تحمل این جدایی را نداریم.هنگام اذان جانماز منتظر دستان پینه بسته شماست جواب او را چه بدهیم بگوییم رفته اند پیش خدا، نمی پرسد چرا بی خبر نمی پرسد آن ها هر روز چند مرتبه حال مرا می پرسیدند پس چرا بد قول شده اند. بابابزرگم جای تو در مسجد صاحب الزمان خالی ست فرش زیرپایت به جای پای تو عادت کرده بود حالا برایش سخت است بعد از یک عمر نماز اول وقت جای تو را به دیگری بدهد، برایش سخت است نمازهای بی ریای تو را ترک کند. عمو حاجی دستان زحمت کش شما اعتبار ما بود یک عمر زندگی سالم شما اعتبار ما شد. همه ما را به اعتبار شما می شناختند وگرنه ما کسی نیستیم حالا وجود بابرکتت بعد از یک عمر ما را تنها گذاشت حداقل در بهشت دعایمان کن مثل زمانی که می گفتم عمو فقط ما رو دعا کن و همیشه می گفتی روزی سه مرتبه همه تون رو دعا می کنم، قطعا بسیاری از گره ها با دعای شما باز شده است و خودمان خبر نداریم. چگونه این همه عشق، محبت و خلوص را جبران کنیم. نه پستی داشتید و نه مقامی ولی بهترین جا یعنی در دل مردم جای داشتید.
همه مه بدهکار یک عمر زحمت بی ریا، یک عمر محبت بی ریا و یک عمر دعای ریای شما بودیم هستیم و خواهیم بود که فکر نکنم از پس جبران آن برآییم. در پناه خداوند حکیم که شما دو مهربان را از ما گرفت در آرامش ابدی باشید و هوای ما را از آن بالا داشته باشید. به اهل بهشت سلام ما را برسانید.
Read more
Loading...
 #زنان_قهرمان_ایران_اسلامی . <span class="emoji emoji1f534"></span> دردناک ترین لحظات برای اپوزوسیون های لجن خارجی، خبر پیروزی و موفقیت ...
Media Removed
#زنان_قهرمان_ایران_اسلامی . دردناک ترین لحظات برای اپوزوسیون های لجن خارجی، خبر پیروزی و موفقیت زنان مسلمان ایرانی و اعتلای جایگاه زنان قهرمان انقلاب اسلامیه. زنانی که با حفط وقار و متانت زنانه و در پوشش امن حجاب، به بالاترین مقامات علمی، ورزشی، هنری، سیاسی و اجتماعی میرسند… . این عکس ... #زنان_قهرمان_ایران_اسلامی
.
🔴 دردناک ترین لحظات برای اپوزوسیون های لجن خارجی، خبر پیروزی و موفقیت زنان مسلمان ایرانی و اعتلای جایگاه زنان قهرمان انقلاب اسلامیه. زنانی که با حفط وقار و متانت زنانه و در پوشش امن حجاب، به بالاترین مقامات علمی، ورزشی، هنری، سیاسی و اجتماعی میرسند…
.
🔴 این عکس رو تقدیم میکنم به وطن فروشان خائنی چون مسیح علینژاد که نه لیاقت نام زیبای معصومه رو داشت و نه استحقاق زندگی در سرزمین غیرت و عزت و آگاهی تا برای رشد و ارتقای جایگاه کشورش قدم خیری برداره! تصاویر غرور آفرین این قهرمانان عزیز کشورم رو به چشمان پر عقده هوس بازان بی اعتقادی تقدیم میکنم که آرزوشون بردگی جنسی زنان و استفاده ابزاری ازین موجود پاک و مقدس و زیباست… این عکس تقدیم به مغزهای معیوب مردان بی غیرتی که جای پرستش شخصیت والای زنان مومن و تلاشگر، بدنبال تجارت جسم او در ارضای شهوات حیوانی شون هستن…
.
.
🔴 پیروزی های هر روزه ی زنان قهرمان، مومن و پاک سرزمینم بر ایرانیان غیور و مسلمان جهان مبارک باد 🌹🌹🌹
.
#محمد_جلیلی
#زن #بانو #ریحانه
#زنان #بانوان #قهرمان
#ایران #ایرانی #ایرانیان
#حجاب #عفت #حیا #گل
#افتخار #عزت #پیروزی
#سربلندی #خوشحالی
#جاکارتا #آسیا #جهان
#مرجان_سلحشوری
#تکواندو #ووشو
#الهه_منصوری
#کاراته #کبدی
#زهرا_کیانی
.
Read more
اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد: «با دست ...
Media Removed
اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد: «با دست خودم زندگی‌ام را به آتش کشیدم. با شوهرم و بچه‌هایم به خوبی زندگی می‌کردیم، تا اینکه با خانمی دوست شدم؛ او همسایه جدید ما بود. کم کم رفت و آمدمان زیاد شد. بیشتر ساعاتی که شوهرانمان سرکار بودند را با هم ... اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد:
«با دست خودم زندگی‌ام را به آتش کشیدم. با شوهرم و بچه‌هایم به خوبی زندگی می‌کردیم، تا اینکه با خانمی دوست شدم؛ او همسایه جدید ما بود. کم کم رفت و آمدمان زیاد شد. بیشتر ساعاتی که شوهرانمان سرکار بودند را با هم می‌گذراندیم.
روزی در خانه نشسته بودیم که صدای تلفن همراه همسرم به صدا در آمد. دوستم گفت: شوهرت گوشی خود را جا گذاشته است. گفتم: نه، او دو تا گوشی دارد. دوستم با شنیدن این حرف شروع به صحبت از خیانت مردان کرد. او می‌گفت: حتما ریگی به کفش شوهرت است که دو تا گوشی گرفته است.
روزهای اول چندان به حرفش اهمیت نمی‌دادم، امّا کم کم تحت تاثیر قرار گرفتم. وقتی همسرم به خانه می‌آمد، سوالات من شروع می‌شد؛ کجا بودی؟ چرا چند دقیقه دیر آمدی؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟
او هم اوایل به سوالاتم با روی خوش جواب می‌داد، امّا پاسخ‌های او، دل پریشان مرا آرام نمی‌کرد؛ برای تمام جواب‌هایش مدرک و دلیل می‌خواستم، تااینکه روزی شوهرم کیسه‌ای که در آن چند مرغ و مقداری روغن و خرما بود، به خانه آورد و از من خواست آن را به خانه دخترخاله‌اش که چند ماه پیش، شوهرش را از دست داده بود ببرم. من هم پذیرفتم.
فردای آن روز، دوستم که از ماجرا با خبر شده بود، به من گفت: این همان ریگ است! شوهرت خواسته تو را با زن دومش آشنا کند. با خودم فکر کردم درست می‌گوید. شوهرم بارها درباره دختر خاله‌اش صحبت کرده و گفته که چقدر دلش برای او می‌سوزد.
من که مثل گلوله آتش شده بودم، تمام مواد غذایی را در سطل آشغال انداختم و به سمت خانه آن زن از همه جا بی خبر رفتم. وقتی به آنجا رسیدم، دیگر کنترلم دست خودم نبود از سرو صدای من، همه همسایه‌ها جمع شدند... .
مدت زیادی نگذشت که به اشتباهم پی بردم، امّا به بهای اینکه دل شوهرم را از دست دادم، محیط آرام خانه را به آشوب کشاندم، آبروی زنی را به خطر انداختم و ثمره همه این‌ها عذاب وجدانی شد که وجودم را به آتش می‌کشید.» بدگمانی
سوءظن و گمان بد بردن نسبت به هر مسلمانی، زشت و ناروا است و نارواتر آنکه این بدگمانی میان زن و شوهر باشد؛ مثلا احیانا زن غذایی را شور كند و یا ظرفى را بشكند و شوهر بگويد: «تو از روى عمد، اين كار را كرده‌اى و غرض و مرضى در كار بوده است.» در صورتى كه همسر بيچاره هيچ غرضى نداشته و به صورت سهوی چنین خطايى را انجام داده است، يا آنكه مرد چند روز به دلیل اضافه کاری، ديرتر به خانه بيايد ولی زن گمان كند که او داماد شده و همسرى ديگر گرفته است.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #ویذانی #بدبینی #همسر
Read more
. . خانم دایان پاسنو نویسنده کتاب "فمینیسم رمز و راز زنانگی یا اشتباه"می گوید: "فمینیسم در آمریکا ...
Media Removed
. . خانم دایان پاسنو نویسنده کتاب "فمینیسم رمز و راز زنانگی یا اشتباه"می گوید: "فمینیسم در آمریکا تلاش می کند تا با تأکید بر اهمیت دور نمودن زنان از نقش های سنتی خویش مانند ازدواج و مادر شدن، تعریف تازه ای از زن ارائه نماید. نقش مادری که وظیفه ای طبیعی است، اکنون به صورت امری نامشروع درآمده و زنان ... .
.
خانم دایان پاسنو نویسنده کتاب "فمینیسم رمز و راز زنانگی یا اشتباه"می گوید: "فمینیسم در آمریکا تلاش می کند تا با تأکید بر اهمیت دور نمودن زنان از نقش های سنتی خویش مانند ازدواج و مادر شدن، تعریف تازه ای از زن ارائه نماید. نقش مادری که وظیفه ای طبیعی است، اکنون به صورت امری نامشروع درآمده و زنان برای انتخاب آن تحت فشار زیادی هستند. به عبارت بهتر ازدواج و مادری از نظر فمینیست ها مغایر با طبیعت حقیقی زن تلقی می گردد." این نقدها خبر از عصیان زن قرن بیست و یکم از بردگی جنسی و بازگشت به فطرت خویش می دهد، او با زبان بی زبانی فریاد می زند که اگر فمینیسم در ریشه اش با انگیزه مقابله با ستم مردان بر زنان تحقق یافته است و 8 مارس بعنوان سمبل حق خواهی زنان ستم دیده مالی از سرمایه داری غرب است اکنون راه را به خطا رفته و هنوز پس از گذشت چندین دهه نه تنها زنان جهان فقیرتر و نیازمندتر به مردان شده اند، بلکه در گذشته اگر تنها نیروی کار خود را ارزان در اختیار مردان قرار می دادند اکنون شرافت زنانه و عفت خویش را به نام آزادی در اختیار هر رابطه غیر قانونمندی قرار می دهند و هر دم مورد بهره برداری مردی قرار می گیرند و دیگر تنها صاحب کارخانه مالک آنان نیست بلکه هر مرد هوس بازِ شهوتران می تواند مالک جسم آنان در ازای مبلغی اندک باشد.

امروز ندای جدیدی در جهان از سوی دین و رهبران دینی بنام انقلاب اسلامی در جهان معاصر طنین انداز شده است این ندا و نگاه جدید به زن که بازگشت به دستورات انبیاء الهی است در عین اینکه زن را همسر و مادر می داند برای او نقش های علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز قائل است و این نقش آفرینی را در چارچوب های تعریف شده و در جایگاهی کمال یافته می خواهد.

ارزش زن در این نگاه به شخصیت علمی، سیاسی، اجتماعی و... اوست، نه به جسمش. جسم او در حریم و حرمت است و شخصیت اوست که مورد ارزیابی و ارتقاء قرار می گیرد. او سرمایه علمی و توانائی های اجتماعی، آموزشی خود را برای پیشبرد جامعه مصروف می نماید و در ازای آن مانند هر انسانی و هر مردی ما به ازایی مادی به عنوان دستمزد دریافت می کند تا چرخ زندگی را در کنار همسرش راحت تر به حرکت درآورد و کانون پر مهری برای فرزندان خویش پدید آورند و سازنده نسلی برتر باشند. .
#زن #فمنیسم #ازدواج #مادري
Read more
‌ خبرنگاران به یادماندنی تاریخ سینما . اختصاصی #سلام_سینما - رسالت هر #خبرنگار ، بیان مطلب و اطلاع ...
Media Removed
‌ خبرنگاران به یادماندنی تاریخ سینما . اختصاصی #سلام_سینما - رسالت هر #خبرنگار ، بیان مطلب و اطلاع رسانی بدون موضع گیری و با صداقت است. امروز ۱۷ مرداد روز خبرنگار است و فرصت را غنیمت شمردیم تا فهرست بهترین فیلم های مرتبط با روزنامه نگاری را معرفی می کنیم. ضمن تبریک روز خبرنگار به همه‌ی اصحاب خبر ...
خبرنگاران به یادماندنی تاریخ سینما
.
اختصاصی #سلام_سینما - رسالت هر #خبرنگار ، بیان مطلب و اطلاع رسانی بدون موضع گیری و با صداقت است. امروز ۱۷ مرداد روز خبرنگار است و فرصت را غنیمت شمردیم تا فهرست بهترین فیلم های مرتبط با روزنامه نگاری را معرفی می کنیم. ضمن تبریک روز خبرنگار به همه‌ی اصحاب خبر و رسانه، به عنوان عضوی کوچک از خانواده ی خبرنگاران بهترین ها را برای همگان آرزومندیم.
.
۱- #همشهری_کین /(Citizen Kane (۱۹۴۱
زمانیکه چارلز فاستر کین غول ثروتمند روزنامه دار می‌میرد تنها یک کلمه می‌گوید: «غنچه‌ی رز». تهیه‌کننده فیلم مستند زندگی کین از گزارشگر تامسون می‌خواهد تا درباره‌ی زندگی و شخصیت کین تحقیق کند و به ویژه معنای کلمه آخر پیش از مرگش را کشف کند. تامسون با دوستان و بستگان کین مصاحبه می‌کند و داستان کین در رشته‌ای از گذشته‌نما (فلاش بک) شکل می‌گیرد.
.
۲-قرارداد شرافتمندانه/(Gentleman's Agreement (1947
.
۳-حرفه: خبرنگار/(The Passenger (1975
.
۴-همه‌ی مردان رئیس جمهور/(All the President’s Men (1976
.
۵-نفوذی/(The Insider (1999
.
۶-شب بخیر و موفق باشید/(Good Night, and Good Luck (۲۰۰۵
.
۷-زودیاک/(Zodiac (۲۰۰۷
یک مرد ناشناس با یک اسلحه در والیو کالیفرنیا به دارلین فرین و مایک مژو حمله می کند. مژو زنده می ماند. یک ماه بعد، روزنامه سان‌فرانسیسکو کرونیکل یک نامه رمزدار از طرف قاتل دریافت می کند که در آن خودش را زودیاک نامیده و پلیس را سرزنش کرده است. پاول ایوری و دیگران، کاریکاتوریست سیاسی، رابرت گری اسمیت را در تحقیقات ابتدایی جدی نمی‌گیرند اما با ادامه‌ی قتل ها، با دنبال کردن نشانه ها به دنبال قاتل می روند.
.
۸-شبگرد/(Nightcrawler (۲۰۱۴
.
۹- #افشاگر/(Spotlight (۲۰۱۵
این فیلم به روایت داستان یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های روزنامه‌نگاری بوستون گلوب به نام گروه روزنامه‌نگاران اسپات‌لایت است که در زمینه افشاگری فعالیت دارند. آنها رسوایی اخلاقی کشیش های کاتولیک ماساچوست که اسقف اعظم روی آن سرپوش گذاشته بود را بررسی می کنند و با مشقت های بسیار در نهایت مطلبی را منتشر می کنند.
.
۱۰-پست/(The Post (۲۰۱۷
داستان این فیلم در مورد پنهانکاری است که چهار رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا را تحت تأثیر قرار داد. اولین مدیر زن #روزنامه واشینگتن پست، کاترین گراهام و سردبیر شجاع این روزنامه، بنجامین سی. بردلی می‌خواهند وارد نبردی بی‌سابقه بین خبرگزاری‌ها و دولتی‌ها بشوند تا بتوانند اسنادی را از پنتاگون درباره‌ی سیاست های آمریکا در جنگ ویتنام را افشا کنند.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
Read more
. . . <span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f539"></span> منتشر شده است. <span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f537"></span> . . . . <span class="emoji emoji1f389"></span> نشرچشمه به قید قرعه به یک نفر این کتاب را هدیه می‌دهد. <span class="emoji emoji1f389"></span>برای ...
Media Removed
. . . منتشر شده است. . . . . نشرچشمه به قید قرعه به یک نفر این کتاب را هدیه می‌دهد. برای شرکت در این قرعه‌کشی کافی‌ست یک نظر (کامنت) ثبت یا دوست خود را منشن کنید. . . . . . «معیوب‌ها» نوشته‌ی « #تام_رکمن» با ترجمه‌ی « #علی_منصوری» در مجموعه‌ی «جهان نو» منتشر شده است. . . . « #معیوب‌ها»، ... .
.
.
🔷🔹 منتشر شده است. 🔹🔷
.
.
.
.
🎉 نشرچشمه به قید قرعه به یک نفر این کتاب را هدیه می‌دهد.
🎉برای شرکت در این قرعه‌کشی کافی‌ست یک نظر (کامنت) ثبت یا دوست خود را منشن کنید.
.
. .
.
.
🎉«معیوب‌ها» نوشته‌ی « #تام_رکمن» با ترجمه‌ی « #علی_منصوری» در مجموعه‌ی «جهان نو» منتشر شده است.
.
.
.
« #معیوب‌ها»، #رمان ستایش‌شده‌ی تام رَکمَن (۱۹۷۴)، برای نخستین‌‏بار سالِ ۲۰۱۰ منتشر شد و زیاد طول نکشید که به بیش از سی زبان #ترجمه و چاپ شود. رَکمَن نویسنده‌ای است انگلیسی‌الاصل و بزرگ‌شده‌ی #کانادا و ساکنِ #لندن. یک روزنامه‌نگارِ مشهور و شناخته‏‌شده که در خبرگزاری آسوشیتدپرس کار می‌کند و در مقامِ رمان‌نویس نیز به جایگاه مهمی دست یافته است. او در #دانشگاه #سینما خوانده و بعدتر فوق‌لیسانسش را در رشته‌ی روزنامه‌نگاری گرفته است. رمانِ «معیوب‌ها» از دلِ همین #زندگی روزنامه‌نگاری بیرون آمده. قصه‌ی چند آدم در تکه‌های گوناگون #جهان که قرار است کنار هم روزنامه‌ای دربیاورند توی رُم... قصه‌ی هر کدام از این مردان و زنان مملو از فرازوفرودهایی است که به‏‌هم پیوندشان می‌دهد یا از هم دورشان می‌کند و گاهی حتا به انتقام‌هایی تحقیرکننده وامی‌داردشان. رمان ریتمی تند دارد و پُر از اتفاق و ماجراست. نفس‌گیر و غیرقابلِ‏‌پیش‌بینی پیش می‌‏رود و با رمانی رئالیستی روبه‌‏رو که در آن قصه‌ی «فساد» و «خبر» درهم‌تنیده شده ‌است. تام رَکمَن رمانی بی‌پروا نوشته که درش ظهور و سقوطِ آدم‌ها را در یک پروسه‏‌ی کوتاهِ زمانی نشان می‌دهد و روایت می‌کند که چه‏ طور یکی می‌کوشد دیگری را تحتِ سلطه‌ی خود درآورد. .
.
.
#نشرچشمه #نشر_چشمه
Read more
Loading...
Loading...