تام فیلم معرفی

Loading...


Unique profiles
5
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
522.9 days
to ratio
9
. فیلم هولوگرامی برای پادشاه (بر اساس رمانی به همین نام نوشته Dave Eggers) محصول سال ۲۰۱۶ امریکا ...
Media Removed
. فیلم هولوگرامی برای پادشاه (بر اساس رمانی به همین نام نوشته Dave Eggers) محصول سال ۲۰۱۶ امریکا است. کارگردان این فیلم تام تیکور Tom Tykwer است که من همه ی فیلمهایی که توی عمرش ساخته را دیده ام و بیشترش را دوست داشته ام. ماجرای فیلم درباره مردی (با بازی تام هنکس) است که برای یک قرارداد کاری به عربستان ... .
فیلم هولوگرامی برای پادشاه (بر اساس رمانی به همین نام نوشته Dave Eggers) محصول سال ۲۰۱۶ امریکا است. کارگردان این فیلم تام تیکور Tom Tykwer است که من همه ی فیلمهایی که توی عمرش ساخته را دیده ام و بیشترش را دوست داشته ام.

ماجرای فیلم درباره مردی (با بازی تام هنکس) است که برای یک قرارداد کاری به عربستان سعودی می رود. او باید تکنولوژی هولوگرافیک را به پادشاه نشان بدهد و بفروشد. روز اول بر اثر جت‌لگ دیر بیدار می شود و اتوبوسش را از دست می دهد. درنتیجه راننده ای می گیرد تا او را به محل پروژه که کیلومترها از هتل دورتر است برساند. در جریان فیلم، یوسف که راننده ماشین است، او را با عربستان، فرهنگ، مذهب و سنت‌های حاکم بر جامعه آشنا می کند. تمام این اطلاعات در قالب حوادث و اتفاقات یا دیالوگ هایی که بین این دو رد و بدل می‌شود به مخاطب منتقل می شود. قسمت دیگری از نمایش زندگی شرقی بر عهده رابطه‌ی عاشقانه ای است که مرد در این مدت تجربه می کند.
چیزی که باعث جذابیت این فیلم برای من شده است، نزدیکی اتفاقات و برخوردها به فضای ایران است. تابوهای جنسی و شیوه ی برخورد مردم جامعه با آنها، عقاید مذهبی و تضاد جامعه در شیوه ی عملکردشان در کشوری مذهبی، بی نظمی و بدقولی، زندگی زیرزمینی و دور از چشم دولت و… انگار اشتراکات خاورمیانه است.
در کنار اینها فیلم، مردی اروپایی (همراه با مشکلات خانوادگی اش) را در بستری کاملا شرقی/عربی قرار می دهد. هوای گرم، کولر خراب، اینترنت کم سرعت، وسط بیابان و سپس او را با سیستم پادشاهی روبرو می کند. احترامی بی پشتوانه و احتمالا از سر اجبار، جوری که برای ورود پادشاه، بیابان را هم جارو می کنند.
فیلم علاوه بر لایه کمدی-درامی که در سطح خود دارد، یک فیلم نمادین است. خانه هایی که در پروژه بزرگ شاه در حال ساخته شدن هستند، تبلیغاتی که بدون پشتوانه و تنها برای ظاهرسازی در ورودی گذاشته شده، کارگران و افراد فرودستی که در طبقه ای از این آسمان خراش زندگی می کنند اما زندگی شان با زیر کارتن فرقی ندارد و زندگی متفاوت شخصی که برای کار تبلیغاتی فعلا ساکن یکی از واحدهای برج است و… تمام اینها تنها یک مثال از فیلمی ست که نگاهی هر چند زیرپوستی اما منتقدانه به مذهب، سنت، حکومت و… دارد.
فیلم در حد و اندازه های تام تیکور و فیلم‌های مطرح او (مثل ران‌لولا‌ران، پرنسس و سلحشور، بهشت و...) نیست اما تام هنکس مثل همیشه بازی‌اش حرف ندارد. و کاش می شد بغلش کنم و محکم فشارش بدهم و بگویم تولدت مبارک! همیشه برای سینمای ما همین‌قدر خوب بمانی!

فاطمه اختصاری
#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
#سمفکف
Read more
Loading...
. به مناسبت روز سینما طی امروز و فردا به معرفی چند کتاب مطرحی که به صورت فیلم درآمده‌اند، می‌پردازیم. ...
Media Removed
. به مناسبت روز سینما طی امروز و فردا به معرفی چند کتاب مطرحی که به صورت فیلم درآمده‌اند، می‌پردازیم. #30نما30بوک . کتاب دوزخ نوشته‌ی دن براون . دن براون، نویسنده‌ی پرطرفدار آمریکایی، «دوزخ» را در ادامه‌ی کتاب‌های معمایی و هیجانی «رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» نوشته است. او در این کتاب‌ها ... .
به مناسبت روز سینما طی امروز و فردا به معرفی چند کتاب مطرحی که به صورت فیلم درآمده‌اند، می‌پردازیم. #30نما30بوک
.
کتاب دوزخ نوشته‌ی دن براون
.
دن براون، نویسنده‌ی پرطرفدار آمریکایی، «دوزخ» را در ادامه‌ی کتاب‌های معمایی و هیجانی «رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» نوشته است. او در این کتاب‌ها به رمز گشایی از تاریخ و کلیسا پرداخته است. هرسه‌ی این کتاب‌ها موضوع ساخت فیلم‌های سینمایی بوده‌اند.
.
براون این بار پس از خلق داستانهای تاریخی‌اش در واتیکان و پاریس و واشنگتن به سراغ فلورانس رفته است. همان شهری که دانته آلیگیری دوزخ کمدی الهی را در آن پروراند و از آن تبعید شد و تا آخر عمر در حسرت دیدارش از زادگاهش سوخت. اگر کتابهای قبلی دن براون خواننده را بهت زده می کرد. دوزخ قرار است معنای تازه ای به بهت و حیرت زدگی بدهد! دوزخ قرار است خواننده را در میان هیجان انگیزترین ماجرای رابرت لنگدان به فکر و تصمیم گیری وادارد؛ زیرا دانته می گوید: «ظلمانی ترین مکانها در دوزخ از آن کسانی است که در زمانه بی اخلاقی بی طرف می مانند.» خواننده پس از این کتاب، قرار نیست بی طرف بماند!
.
پروفسور لنگدان در بیمارستانی در فلورانس به هوش می‌آید اما هیچ چیزی به خاطر نمی‎آورد. قاتلی برای کشتن او به بیمارستان می‌آید اما لنگدان موفق می‌شود که با کمک دکتر بروکس از مهلکه فرار کند. آن دو متوجه‌ی خطری می‌شوند که نسل بشر را تهدید می‌کند.
.
فیلم «دوزخ» به کارگردانی ران هاوارد و فیلمنامه‌نویسی دیوید کپ در سال 2016 اکران شد. در این فیلم تام هنکس بار دیگر در نقش پروفسور رابرت لنگدان، شخصیت اول، ایفای نقش می‌کند. همانطور که گفته شده است این اثر سینمایی ادامه‌ای بر فیلم‌های «رمز داوینچی» (2006) و «فرشتگان و شیاطین» (2009) است.
.
قیمت نهایی کتاب: 344,000 ریال .
.
📚 نظر شما در مورد این کتاب و فیلمی که از روش ساخته شده چیه؟
.
www.30book.com
.
#سینما #روز_ملی_سینما #کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
. . . . معرفی فیلم نام فیلم goodbay bafaba سال ساخت 2007 کارگردان بیله اوگوست فیلمنامه گرگ ...
Media Removed
. . . . معرفی فیلم نام فیلم goodbay bafaba سال ساخت 2007 کارگردان بیله اوگوست فیلمنامه گرگ لاتر بر اساس کتابی از باب گراهام و جیمز گریگوری موسیقی داریو مارینللی مدیر فیلمبرداری رابرت فریس تدوین هروه شناید طراح صحنه تام هانام بازیگران جوزف فاینس دنیس هایسبرت دایان کروگر ... .
.
.
.
معرفی فیلم
نام فیلم
goodbay bafaba
سال ساخت 2007
کارگردان
بیله اوگوست
فیلمنامه
گرگ لاتر بر اساس کتابی از باب گراهام و جیمز گریگوری
موسیقی
داریو مارینللی
مدیر فیلمبرداری
رابرت فریس
تدوین
هروه شناید
طراح صحنه
تام هانام
بازیگران
جوزف فاینس
دنیس هایسبرت
دایان کروگر
شیلاه هندرسون
پاتریک لایستر
فیث ندوکوانا
محبوب باوا
مدت زمان
140 دقیقه
کشور
آلمان
بلژیک
آفریقای جنوبی
انگلستان
لوکزامبورگ
IMDb. 7.1/10
برنده جایزه صلح و نامزد خرس طلای جشنواره برلین.
ژانر
زندگی نامه
درام
تاریخی
داستان فیلم
آفریقای جنوبی، سال 1968. 25 میلیون سیاه پوست زیر سلطه حکومت نژاد پرست 4 میلیون اقلیت سفید پوست قرار دارد. سیاهان فاقد حق رای، تحصیل و مالکیت هستند. جیمز گریگوری، زندانبانی سفید پوست است که عقیده دارد سیاهان شهروند درجه 2 و نلسون ماندلا خطرناک ترین رهبر آنان می داند. او که به زبان محلی تسلط دارد برای خدمت در جزیره روبن فرستاده می شود. جیمز هم در زندگی شخصی و هم در زندگی شغلی خود فردی بی نهایت نژاد پرست و نسبت به سیاهان بی رحم است. تا این که در جزیره روبن با نلسون ماندلا آشنا شده و 20 سال تمام زندانبانی او را بر عهده می گیرد. او در طی این سال ها فرصت اشنایی با ماندلا و نظریات او را پیدا کرده و رفتار خصمانه خود را با دوستی نزدیک این مرد عوض می کند....
#معرفیفیلم
Read more
. - امروز تولد «جیسون استاتهام» یکی از بهترین بازیگران آثار اکشن چند سال اخیر سینما است. او به ورزش‌های ...
Media Removed
. - امروز تولد «جیسون استاتهام» یکی از بهترین بازیگران آثار اکشن چند سال اخیر سینما است. او به ورزش‌های رزمی کاراته، کیک بوکسینگ و وینگ چون کونگ فو تسلط دارد و به طور معمول صحنه‌های رزمی را خود ایفای نقش می‌کند. جیسون به واسطه حضور در یک تبلیغ به سینما معرفی شد . - ستاتهام به عنوان نخستین آثارهالیوودی‌اش، ... .
- امروز تولد «جیسون استاتهام» یکی از بهترین بازیگران آثار اکشن چند سال اخیر سینما است. او به ورزش‌های رزمی کاراته، کیک بوکسینگ و وینگ چون کونگ فو تسلط دارد و به طور معمول صحنه‌های رزمی را خود ایفای نقش می‌کند. جیسون به واسطه حضور در یک تبلیغ به سینما معرفی شد
.
- ستاتهام به عنوان نخستین آثارهالیوودی‌اش، در فیلم ارواح مریخی (Ghosts of Mars) با جان کارپنتر همکاری کرد و در اکشن تخیلی بی‌همتا (The One) نیز همبازی جت لی شد. او در ادامه در فیلم جنگ (War) و مجموعه فیلم‌های بی‌مصرف‌ها (The Expendables) دوباره در کنار جت لی به ایفای نقش پرداخت
.
- یکی از معروفترین فیلم های جیسون فیلم ترانسپورتر است. جالبه بدانید جیسون تقریبا تمام صحنه های بدل کاری فیلم ترانسپورتر را خودش انجام داده. قبل از حضور جیسون در فیلم ترانسپورتر، او مدتی تعلیم دفاع شخصی دیده بود و بنابراین بعضی از سکانسهای مبارزه فیلم ترانسپورتر را خودش ابداع کرد. ظاهرا توانایی اش در مبارزه شخصی را با توانایی اش در کیک بوکسینگ ادغام کرده است و سبک خاص خودش را بوجود آورده است!
.
- از معروف‌ترین فیلم‌های او می‌توان به سری فیلم‌های ترانسپورتر، شغل ایتالیایی، کرانک، بی‌مصرف‌ها و سریع و خشمگین اشاره کرد. جیسون تاکنون حتی موفق به نامزدی در اسکار نشده است. او در این مورد می گوید: شما هیچ وقت برای فیلم مثل Crank اسکار نمی گیرید و مسلما فیلمهایی را بازی نخواهید کرد که من در آن بوده ام!
.
- جدیدترین اثر استاتهام فیلمی هیجان انگیز تحت عنوان مگ (Meg) خواهد بود که با بودجه‌ی ۱۵۰ مییلیون دلار، پس از سری فیلم‌های سریع و خشن، پرهزینه‌ترین فیلم کارنامه‌ی وی به حساب می‌آید. استاتهام در طول حضور نزدیک به دو دهه‌ایش در سینما در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی در نقش‌های اصلی و مکمل به هنرنمایی پرداخته و در این میان پیشنهاد بازی در چندین نقش مختلف را نیز رد کرده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به بازی در نقش چارلز برانسون در فیلم برانسون (Bronson) به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن که این نقش در ادامه به تام هاردی رسید و او نیز با اجرایی هنرمندانه، نام خود را برای نخستین بار به عنوان بازیگری توانا بر سر زبان‌ها انداخت
.
- جیسون استاتهام دوست داشتنی امروز ۵۱ ساله شد ❤️🌹
.
🗯 کدوم فیلم جیسون استاتهام را بیشتر از همه دوست دارید؟
=============
#JasonStatham #51th #HBD
#CinemaNewss_HBD
Read more
. «مکس دیوانه: جاده خشم» بهترین فیلم قرن استرالیا به انتخاب منتقدین شد! . - «مکس دیوانه: جاده خشم» محصول سال ۲۰۱۵ به کارگردانی «جورج میلر» به عنوان برترین فیلم سینمای استرالیا در قرن ۲۱ میلادی انتخاب شد. «مکس دیوانه: جاده خشم» که چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «مکس دیوانه» با بازی «تام هاردی» ... .
🌟«مکس دیوانه: جاده خشم» بهترین فیلم قرن استرالیا به انتخاب منتقدین شد!
.
- «مکس دیوانه: جاده خشم» محصول سال ۲۰۱۵ به کارگردانی «جورج میلر» به عنوان برترین فیلم سینمای استرالیا در قرن ۲۱ میلادی انتخاب شد. «مکس دیوانه: جاده خشم» که چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «مکس دیوانه» با بازی «تام هاردی» و «شالیز ترون» در نقش‌های اصلی در سال ۲۰۱۵ به سینما آمد. این فیلم در اسکار ۲۰۱۶ در ۱۰ بخش نامزد کسب جایزه بود که در نهایت شش مجسمه اسکار را به خانه برد
.
- پنجاه و یک منتقد فعال استرالیایی برای یافتن ۲۵ اثر برگزیده قرن حاضر در نظرسنجی وبسایت «فلیکس.کام.ای‌یو» شرکت کرده‌اند. ایده این نظرسنجی که به گفته وبسایت برگزار کننده از جهت گستردگی در نوع خود در استرالیا بی‌همتاست، از پروژه ۱۰۰ فیلم برتر تمامی ادوار وبسایت BBC در سال ۲۰۱۶ الهام گرفته شده است. در آن نظرسنجی منتقدین ۱۷۷ فیلم از ۳۶ کشور را بررسی کردند
.
- در نظرسنجی معرفی ۲۵ فیلم برتر استرالیایی قرن ۲۱ میلادی بعد از «مکس دیوانه: جاده خشم»، فیلم‌های «قلمرو حیوانات» به کارگردانی «دیوید میچود»،‌ «سامسون و دلیله» ساخته «وارویک تورنتون»، «چاپر» به کارگردانی «اندرو دومنیک» و «لانتانا» ساخته «ری لاورنس» در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند. نسبت منتقدین مرد به زن در این نظرسنجی تقریباً برابر بوده و ۲۶ مرد و ۲۵ زن از رسانه‌های مختلف چاپی، دیجیتال و تصویری را شامل شده است
.
🔻فهرست ۲۵ فیلم برتر استرالیا در قرن ۲۱🔻
.
۱. Mad Max: Fury Road (2015)
۲. Animal Kingdom (2010)
۳. Samson and Delilah (2009)
۴. Chopper (2000)
۵. Lantana (2001)
۶. The Babadook (2014)
۷. The Proposition (2005)
۸. Sweet Country (2017)
۹. Snowtown (2011
۱۰. Mystery Road (2011)
.
.
.
۲۲. Mary and Max (2009)
۲۳. Hacksaw Ridge (2016)
۲۴. Wolf Creek (2005)
۲۵. Predestination (2014)
.
💭 نظر شما در مورد این لیست چیه؟ (لیست کامل در کانال)
____________________
#MadMax #FuryRoad #Movie #Film #TopMovie
Read more
. . . معرفی فیلم نام فیلم نامه‌هایی از ایوو جیما کارگردان کلینت ایستوود تهیه‌کننده کلینت ...
Media Removed
. . . معرفی فیلم نام فیلم نامه‌هایی از ایوو جیما کارگردان کلینت ایستوود تهیه‌کننده کلینت ایستوود رابرت لورنتس استیون اسپیلبرگ نویسنده ایریس یاماشیتا بازیگران کن واتانابه کازوناری نینومیا ایهارا تسویوشی ریو کاسه ناکامورا شیدو موسیقی کایل ایستوود فیلم‌برداری تام ... .
.
.

معرفی فیلم
نام فیلم
نامه‌هایی از ایوو جیما
کارگردان
کلینت ایستوود
تهیه‌کننده
کلینت ایستوود
رابرت لورنتس
استیون اسپیلبرگ
نویسنده
ایریس یاماشیتا
بازیگران
کن واتانابه
کازوناری نینومیا
ایهارا تسویوشی
ریو کاسه
ناکامورا شیدو
موسیقی
کایل ایستوود
فیلم‌برداری
تام استرن
تدوین
جوئل کاکس
گری دی. روچ
مدت زمان
۱۴۰ دقیقه
کشور
آمریکا
IMDb 7.9/10
نامه‌هایی از ایوو جیما (به انگلیسی: Letters From Iwo Jima) نام یک فیلم درام جنگی به کارگردانی کلینت ایستوود و نویسندگی ایریس یاماشیتا است این فیلم نبرد ایووجیما را از دریچه چشم سربازان ژاپنی به تصویر می‌کشد و به عنوان بخش دیگری از فیلم پرچم‌های پدران ما در همان سال به‌شمار می‌رود
#معرفیفیلم
Read more
Loading...
. . . معرفی فیلم نام فیلم هانا HANNA سال ساخت 2011 کارگردان جو رایت تهیه‌کننده لسلی هولران مارتی ...
Media Removed
. . . معرفی فیلم نام فیلم هانا HANNA سال ساخت 2011 کارگردان جو رایت تهیه‌کننده لسلی هولران مارتی ادل استین نویسنده سث لاکهد دیوید فار بازیگران سیرشا رونان اریک بانا کیت بلانشت اولیویا ویلیامز تام هالندر موسیقی کمیکال برادرز فیلم‌برداری آلوین کوشلر تدوین پال ... .
.
.
معرفی فیلم
نام فیلم
هانا
HANNA
سال ساخت 2011
کارگردان
جو رایت
تهیه‌کننده
لسلی هولران
مارتی ادل استین
نویسنده
سث لاکهد
دیوید فار
بازیگران
سیرشا رونان
اریک بانا
کیت بلانشت
اولیویا ویلیامز
تام هالندر
موسیقی
کمیکال برادرز
فیلم‌برداری
آلوین کوشلر
تدوین
پال توتیل
مدت زمان
۱۱۱ دقیقه
کشور
آلمان
بریتانیا
آمریکا
IMDb 6.8/10
داستان فیلم
داستان درباره یک دختر ۱۶ ساله به نام هانا است که توسط پدرش اریک هلر در فنلاند تمرین داده می‌شود تا تبدیل به یک آدمکش حرفه‌ای شود....
#معرفیفیلم
Read more
. . . . معرفی فیلم نام فیلم the GIFT سال ساخت 2000 کارگردان سام ریمی نویسنده بیلی باب ...
Media Removed
. . . . معرفی فیلم نام فیلم the GIFT سال ساخت 2000 کارگردان سام ریمی نویسنده بیلی باب تورنتون تام اپرسون بازیگران کیت بلانشت جووانی ریبیسی کیانو ریوز کیتی هلمز گرگ کینر هیلاری سوانک موسیقی کریستوفر یانگ مدت 112 دقیقه کشور آمریکا IMDb. 6.7/10 داستان فیلم شهر ... .
.
.
.
معرفی فیلم
نام فیلم
the GIFT
سال ساخت 2000
کارگردان
سام ریمی
نویسنده
بیلی باب تورنتون
تام اپرسون
بازیگران
کیت بلانشت
جووانی ریبیسی
کیانو ریوز
کیتی هلمز
گرگ کینر
هیلاری سوانک
موسیقی
کریستوفر یانگ
مدت
112 دقیقه
کشور آمریکا
IMDb. 6.7/10
داستان فیلم
شهر کوچک جرجیا آنی ویلسن زن بیوه و مادر سه بچه با تحلیل روانی همسایگانش برای خود درآمد کوچکی دارد او خیلی زود درگیر ماجرای یک قتل می شود و ......
#معرفیفیلم
Read more
Loading...
. . . مرور بر انیمیشن های خاطره انگیز والت دیزنی انیمیشن خاطره قسمت هایی از انیمیشن خاطره انگیز ...
Media Removed
. . . مرور بر انیمیشن های خاطره انگیز والت دیزنی انیمیشن خاطره قسمت هایی از انیمیشن خاطره انگیز گربه های اشرافی را در چهار پست بعدی ببینید معرفی انیمیشن نام انیمیشن گربه‌های اشرافی سال ساخت1970 کارگردان ولفگانگ رایترمن تهیه‌کننده وینستون هیبلر نویسنده کن آندرسن لری کلمنز اریک ... .
.
.
مرور بر انیمیشن های خاطره انگیز والت دیزنی
انیمیشن خاطره
قسمت هایی از انیمیشن خاطره انگیز گربه های اشرافی را در چهار پست بعدی ببینید
معرفی انیمیشن
نام انیمیشن
گربه‌های اشرافی
سال ساخت1970
کارگردان
ولفگانگ رایترمن
تهیه‌کننده
وینستون هیبلر
نویسنده
کن آندرسن
لری کلمنز
اریک کلوُرث
ونس گری
تام مکوگوان
تام رو
ژولیو اِسوِندسِن
فرانک توماس
رالف رایت
هنرمندان
فیل هریس
اوا گبر
لیز اینگلیش
گری دوبین
دین کلارک
استرلینگ هالووی
رادی ماد-راکسبی
موسیقی
جورج برانز
ریچارد و رابرت شرمن
ژرژ بیزه(آهنگ‌ها)
شرکت
تولید
والت دیزنی
توزیع‌کننده
برنا ویستا پیکچرز
تاریخ‌های انتشار
مدت زمان
۷۸ دقیقه
کشور
 ایالات متحده آمریکا
داستان فیلم
در پاریس، فرانسه در سال ۱۹۱۰ زنی دارای یک گربهٔ مادر و چندین بچه‌گربه می‌باشد که در بهترین شرایط زندگی می‌کنند. وی علاوه بر این گربه‌ها خدمتکاری به نام ادگار نیز دارد و این اشخاص تنها کسانی می‌باشند که همراه وی هستند، وی با فراخواندن وکیلش و تنظیم وصیت‌نامه‌اش مبنی بر اعطای کل اموالش پس از مرگ به گربه‌ها و متوجه‌شدن این موضوع از سوی ادگار باعث می‌شود که ادگار به فکر نابودی گربه‌ها بیفتد و آنان را در شبی می‌دزد و به مکان دوردستی در بیرون از شهر می‌برد و ....
Read more
. اینکه سال های سال به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنیم به چه معناست؟ در مهمانی ها و موقع صرف چای،دوستان ...
Media Removed
. اینکه سال های سال به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنیم به چه معناست؟ در مهمانی ها و موقع صرف چای،دوستان ربیع و کریستن همیشه از آن ها سوالی مشابه می پرسند:چطور باهم آشنا شدید؟پاسخ این پرسش ساده است،داستان قشنگی است که هر دویشان دوست دارند تعریف کنند.اما این داستان بخش دومی هم دارد و آن پاسخ پرسشی ... .
اینکه سال های سال به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنیم به چه معناست؟
در مهمانی ها و موقع صرف چای،دوستان ربیع و کریستن همیشه از آن ها سوالی مشابه می پرسند:چطور باهم آشنا شدید؟پاسخ این پرسش ساده است،داستان قشنگی است که هر دویشان دوست دارند تعریف کنند.اما این داستان بخش دومی هم دارد و آن پاسخ پرسشی است که دوستانشان هیچ گاه از آنان نمیپرسند:بعدش چه شد؟
ربیع و کرستن یکدیگر را می یابند،دلباخته هم می شوند و با هم ازدواج می کنند.به زعم جامعه،این پایان داستان است.اما در حقیقت،تازه آغاز داستان است.

ربیع و کرستن آماده ازدواج هستند زیرا از اعماق وجودشان می دانند که باهم سازگار نیستند.
دیگاه رمانتیک نسبت به ازدواج،بر اهمیتِ یافتن شخص(درست و مناسب) پافشاری می کند،که یعنی شخص همدل با علایق و ارزش های فراوان ما.چنین شخصی اصلا وجود نخواهد داشت.ما بیش از حد متفاوت و منحصر به فردیم.تناسب و همخوانی همیشگی غیر ممکن است.شخصی که واقعا و کاملا متناسب با ماست،کسی نیست که به طور معجزه آسایی همه سلایقش با ما یکی باشد،بلکه کسی است که بتواند با فراست و کلام خوش راجع به اختلاف سلایق گفت و گو کند.
به جای اندیشه موهوم مکمل تام یکدیگر بودن،این توانایی تحمل تفاوت هاست که نشانه حقیقی شخص(درست و مناسب)است.مکمل یکدیگر بودن دستاورد عشق است؛نباید به عنوان پیش شرط آن در نظر گرفته شود.
ربیع آماده ازدواج است زیرا حوصله اش از بیشتر داستان های عاشقانه سررفته؛و نوع عشق هایی که در فیلم ها و رمان ها نشان داده می شود،با آنچه اکنون از تجربه زیسته اش می شناسد متفاوت است.
•••••••
ارسالى از دوست خوبمون @mhsebrhm
.
.
#ايران #كتاب #تهران #كتابخوانى #ايراني
#بخون #كتابخوان #نشر #منتشر #ايرانيان
#انتشارات #جامعه #ادبيات #فارسى #نوشته #اهواز #ايرانى #مطبوعات #داستان #قصه #رمان #مطالعه #کتابدوستان #نويسنده #مردم #فرهنگ #معرفی_کتاب #اهوازيا #كتابدوستان #اهوازيها
Read more
Loading...