Loading Content...

تختی و ایران تیم

Unique profiles
11
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Khorramabad
Average media age
733.8 days
to ratio
10
. سرگذشت تلخ اولین طلایی تاریخ کشتی فرنگی ایران . . قصه آخرین فصل گرم سال، شهریورماه و داغ مرگ فیروز ...
Media Removed
. سرگذشت تلخ اولین طلایی تاریخ کشتی فرنگی ایران . . قصه آخرین فصل گرم سال، شهریورماه و داغ مرگ فیروز علیزاده . یک سال بعد از مرگ جهان پهلوان تختی! به روزهای می رویم که داغ مرگ پر از ابهام تختی سایه سنگینی بر دوش اهالی کشتی افکنده بود داغی که بعد از گذشت نیم قرن هنوز کهنه نشده است، تختی با تمام بزرگی ... .
سرگذشت تلخ اولین طلایی تاریخ کشتی فرنگی ایران
.
.
قصه آخرین فصل گرم سال، شهریورماه و داغ مرگ فیروز علیزاده .

یک سال بعد از مرگ جهان پهلوان تختی!

به روزهای می رویم که داغ مرگ پر از ابهام تختی سایه سنگینی بر دوش اهالی کشتی افکنده بود داغی که بعد از گذشت نیم قرن هنوز کهنه نشده است، تختی با تمام بزرگی اش مانند رازی بدون جواب و مهرُموم شده، رفت، تا جاودانه شود.

کشتی فرنگی ایران در حالی برای سومین بار راهی رقابت های جهانی 1969 (۱۳۴۸ شمسی ) ماردل پلاتا شد که تا به حال طعم مدال طلا را نچشیده بود.

علیرضا قلیج خانی و ایرج خورشید فر پیش تر در رقابت های جهانی 1961 و 1966 ایران را صاحب دو نشان برنز دسته 62 و 63 کیلو کرده بودند.

زندگی پر تب تاب فیروز علیزاده از تولد تا مرگ !

نماینده وزن 58 کیلو کشتی فرنگی ایران جوانی ۲۳ ساله که از کودکی طعم سختی را با از دست دادن پدر و مادر، دستفروشی و تامین مخارج خواهر و برادران کوچک تر چشیده بود .
فیروز تنها راه غلبه بر سختی های زندگی اش را در کسب مدال طلای جهانی میدید، طلایی که با تحمل رنج ها بدست آمد ولی به زندگی اش رونقی نبخشید!
خستگی سفر بیست هزار کیلومتری تیم های ملی کشتی از تهران تا ماردل پلاتا با کسب مدال طلای ابراهیم جوادی و عبدالله موحد، نقره محمد قربانی و شمس الدین سید عباسی و تک نشان برنز ابوطالب طالبی در کشتی آزاد تا حدودی دَر رفت .
کسب اولین طلای تاریخ کشتی فرنگی در سرزمین نقره !
در روزگاری که مسی و فوتبالی وجود نداشت همه آرژانتین را با معادن استخراج نقره اش می شناختند.
رحیم علی آبادی جوان اردبیلی آن ایام تیم ملی کشتی فرنگی توانست مدال نقره دسته 48 کیلو را از سرزمین نقره صید کند .
فیروز پر تب و تاب تر بود شاید تمام معادن نقره آرژانتین هم نمی توانست ذره ای از عطش کسب مدال طلا را در او بکاهد.
علیزاده توانست بر مردانی از کانادا، شوروی،کره و بلغار- به علاوه تساوی با حریف رومانیایی- غلبه کند و اولین طلای تاریخ کشتی فرنگی را برای خود و ایران به ارمغان بیاورد.
فیروز آمده بود تا مدال طلا چرخ زندگی اش را به چرخش در آورد طلایی که بعد ها چرخ زندگی اش را به موتور تبدیل کرد!
مدال طلا زندگی اش را رونق نبخشید، ولی نامش تا همیشه جاودانه شد.
۳۲ سال مدال طلای فیروز علیزاده ماندگار بود تا در جهانی 2001 یونان حسن رنگرز توانست اولین مدال طلای جهانی خود و دومین مدال طلای طول تاریخ کشتی فرنگی ایران را بدست بیاورد.
فیروز با همان موتور گازی اش راهی فرودگاه شد تا حسن را در آغوش بگیرد و به تهنیت بگوید .
#امیر_سلیمانی
#ko6ti #ko6ti_ir
Read more
. جهان پهلوان تختی، جوانمردی، قلعه‌نویی، ضدفوتبال و چند داستان دیگر؛ کاش می‌توانستیم باور نکنیم! ‌ داستان‌های زیادی از منش، معرفت و جوانمردی جهان پهلوان تختی نقل شده است اما شاید معروف ترین آن‌ها مربوط به فینال ۹۷ کیلوگرم در سال ۱۹۶۲ باشد، جایی که تختی در خاک آمریکا باید به مصاف مدود قهرمان ... .
جهان پهلوان تختی، جوانمردی، قلعه‌نویی، ضدفوتبال و چند داستان دیگر؛ کاش می‌توانستیم باور نکنیم!

داستان‌های زیادی از منش، معرفت و جوانمردی جهان پهلوان تختی نقل شده است اما شاید معروف ترین آن‌ها مربوط به فینال ۹۷ کیلوگرم در سال ۱۹۶۲ باشد، جایی که تختی در خاک آمریکا باید به مصاف مدود قهرمان شوروی می‌رفت. تختی قبل از مسابقه متوجه می‌شود که پای راست حریفش آسیب دیده و به سختی در تشک حاضر شده است، تختی با علم به این موضوع در طول کشتی حتی یک بار هم از پای راست مدود زیر نمی‌گیرد تا در نهایت مدود قهرمان مسابقات می‌شود و جهان پهلوان تختی به مدال نقره می‌رسد، داستانی که مدود سال‌ها بعد هم از آن یاد کرد و رقابت با تختی را بزرگترین افتخار خود دانست، ۵۶ سال از آن داستان گذشته اما هنوز ماندگار است.

۵۶ سال بعد دقیقا در ایران شاهد فوتبالی بودیم که کمتر هواداری می‌تواند باور کند اتفاقات آن بازی جوانمردانه بود! این مسابقه بین یک تیم از ایران و تیم دیگری از عربستان یا امارات نبود، دو هم وطن، استقلال و ذوب آهن!

اتفاقا مربی ذوب آهن علاقه زیادی به جهان پهلوان تختی دارد! بارها دیدیم که در کنفرانس‌ها یا حتی پست‌های اینستاگرامش از تختی و جوانمردی می‌نویسد اما آقای قلعه نویی خودتان هم می‌توانید باور کنید که این اتفاقات، این خطاها، این جنجال‌های هدف‌دار طبیعی، فوتبالی یا جوانمردانه بود؟!

جواب این ضدفوتبال بماند برای سه‌شنبه، مهم نیست که چند مصدوم داریم، قرار هم نیست ضدفوتبال بازی کنیم یا از قصد روی زانوی بازیکنان حریف برویم! در عوض یک جهنم می‌سازیم، ۱۱+۹۰هزار سرباز! داستان ناجوانمردی شما در فولادشهر در تاریخ ثبت نمی‌شود اما داستان پیروزی فوتبال پاک بر ضدفوتبال در جهنم آزادی تا سال‌ها در ذهن فوتبالی‌ها باقی خواهد ماند.
Read more
<span class="emoji emoji2733"></span>️مروری بر تاریخچه لیگ برتر (قسمت اول) ✍️رضا متانی <span class="emoji emoji2705"></span>لیگ برتر ایران بالاترین سطح مسابقات لیگ فوتبال ...
Media Removed
️مروری بر تاریخچه لیگ برتر (قسمت اول) ✍️رضا متانی لیگ برتر ایران بالاترین سطح مسابقات لیگ فوتبال در ایران از آغاز تاکنون با نام های جام منطقه ای، تخت جمشید، جام قدس، جام آزادگان و لیگ برتر طی ۳۵ دوره برگزار شد. تیم های پرسپولیس تهران با ۱۱ قهرمانی، استقلال تهران با ۸ قهرمانی و دو تیم پاس تهران و ... ✳️مروری بر تاریخچه لیگ برتر (قسمت اول) ✍️رضا متانی ✅لیگ برتر ایران بالاترین سطح مسابقات لیگ فوتبال در ایران از آغاز تاکنون با نام های جام منطقه ای، تخت جمشید، جام قدس، جام آزادگان و لیگ برتر طی ۳۵ دوره برگزار شد.
تیم های پرسپولیس تهران با ۱۱ قهرمانی، استقلال تهران با ۸ قهرمانی و دو تیم پاس تهران و سپاهان اصفهان با ۵ قهرمانی در رتبه های اول تا سوم پرافتخارترین تیم های این مسابقات قرار دارند. ♦️بررسی لیگ فوتبال کشور پس از حرفه ای شدن و نام گذاری آن به نام لیگ برتر جام خلیج فارس ✅اولین دوره لیگ حرفه ای فصل ۸۱-۸۰ کلید خورد.
در آن سال ابومسلم مشهد و ملوان بندرانزلی از لیگ آزادگان به لیگ برتر صعود کردند و به همراه ۱۲ تیم دیگر، اولین دوره لیگ حرفه ای را شروع کر‌دند.
در آن دوره همه چیز برای قهرمانی استقلال تهران مهیا بود تا فقط با یک تساوی مقابل ملوان بندرانزلی به قهرمانی اولین دوره لیگ برتر برسد اما آبی های پایتخت در مرداب انزلی گیر کردند و مقابل قوهای سپید انزلی شکست خوردند و این پرسپولیس تهران بود که در ورزشگاه آزادی با گل ابراهیم اسدی مقابل زردپوشان فجر شهیدسپاسی شیراز، طعم اولین قهرمانی لیگ برتر را بچشد. ✅دومین دوره لیگ برتر با قهرمانی سپاهان اصفهان با سرمربیگری فرهاد کاظمی به پایان رسید.
با قهرمانی سپاهان، قطب جدیدی در فوتبال ایران ظهور کرد تا فوتبال کشور از دوقطبی بودن آبی و قرمز پایتخت درآید.
در این دوره ی لیگ برتر، استقلال و پرسپولیس به علت بازسازی ورزشگاه آزادی در ورزشگاه تختی به میدان رفتند. کیفیت بد چمن ورزشگاه تختی هم مزید علت شد تا سرخابی های پایتخت در این فصل نتایج خوبی کسب نکنند. در حدی که استقلال تهران با رولند کخ آلمانی رتبه ای بهتر از نهمی دست نیافت و این سپاهان اصفهان بود که از دو رقیب سبقت گرفت و در هفته بیست و سوم با شکست پرسپولیس سه هفته مانده به پایان بازی ها قهرمان دومین دوره لیگ برتر شد. در این دوره ادموند بزیک با ۱۲ گل آقای گلی را به خود اختصاص داد و دو تیم ملوان بندرانزلی و صنعت نفت آبادان به لیگ آزادگان سقوط کردند. ✅سومین دوره لیگ برتر با قهرمانی پاس تهران با سرمربیگری مجید جلالی به اتمام رسید. این آخرین قهرمانی پاس تهران که بعدها به پاس همدان تغییر نام داد بود.
سومین دوره لیگ برتر با شروع خوب پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و گلباران پگاه گیلان با برد قاطع ۲-۸ با سرمربی کروات خود وینگو بگوویچ آغاز شد و همگان را به این باور رساند که پرسپولیس دومین قهرمانی خود را تجربه می کند ولی در هفته های بعد، پرسپولیس دچار نزول شد و از قهرمانی دور و این
Read more
. <span class="emoji emoji1f48e"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span> تغییر در مکان مراسم استقبال از علیرضا بیرانوند و وحید امیری در خرم آباد چه اتفاقی باعث تغییر ...
Media Removed
. تغییر در مکان مراسم استقبال از علیرضا بیرانوند و وحید امیری در خرم آباد چه اتفاقی باعث تغییر مکان در استقبال از #وحید_امیری و #علیرضا_بیرانوند شد؟؟؟ . استقبال از اسطوره‌های لرستان را " دولتی" نکنید! . در اخبار داشتیم که مراسم استقبال رسمی از وحید امیری و علی‌رضا بیرانوند ... .
💎💥 تغییر در مکان مراسم استقبال
از علیرضا بیرانوند و وحید امیری در خرم آباد

چه اتفاقی باعث تغییر مکان در استقبال از
#وحید_امیری و #علیرضا_بیرانوند شد؟؟؟ 👇👇👇
.
🔴استقبال از اسطوره‌های لرستان را " دولتی" نکنید!
.
🔹در اخبار داشتیم که مراسم استقبال رسمی از وحید امیری و علی‌رضا بیرانوند دو بازیکن ارزشمند و تأثیرگذار تیم ملی فردا جمعه 8 تیرماه ساعت 16 در سالن جهاد کشاورزی خرم‌آباد برگزار خواهد شد
.
🔹با توجه به گنجایش سالن جهاد کشاورزی خرم‌آباد، به نظر می‌رسد که این استقبال بیشتر جنبه " دولتی- تبلیغی" دارد تا " مردمی"!
.
🔹متولیان امر بدانند " علی‌رضا" و " وحید" از جنس مردم هستند، لطفاً مراسم را اختصاصی و (خودی و غیرخودی) نکنید
.
تا فرصت باقی است به فکر برگزاری مراسم در سالن تختی و یا ورزشگاه تختی خرم‌آباد و با حضور اقشار مختلف مردم باشید.
.
🔹سخنرانی و ارائه گزارش عملکرد را
هم بزارید برای وقتی دیگر!
.
🔴بدانید که مسؤولین استان در موفقیت این دو اسطوره لرستانی هیچ نقشی نداشته‌اند، لذا تبلیغات ممنوع!🔸قاسمی/ یافته
.
💥💥 #تغییر_مکان و استقبال از دلیر مردان
لرستان در دقیقه نود؟!!!
.
باتوجه به پیش بینی استقبال عظیم مردم خونگرم استان از فرزندان افتخار آفرین لرستان آقایان وحید امیری و علیرضا بیرانوند و با توجه به محدودیت فضای فیزیکی سالن همایش جهاد کشاورزی و به احترام نظر اهالی محترم اصحاب رسانه که انعکاس دهنده نظرات مردم می باشند
.
استقبال به شکل مردمی برگزار می گردد و استقبال از دلیر مردان ازمحل #فرودگاه_خرم_آباد راس ساعت ۱۶ امروز آغاز و در ادامه مراسم به سمت مرکز شهر قلعه #فلک_الافلاک باغ گلستان ورزشکاران عزیزمان را همراهی مینماییم
.
.
#لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد
.
@alirezabeyranvand.official
@vahid.amiri.official
..........................................................
#جام_جهانی2018 #ایران #پرتغال
#لرم #اصالت #خرم_آباد #لری
#لرستان #لرستانیها #فوتبال
#وحید_امیری #لری #علیرضا_بیرانوند
#لرستان_را_باید_دید
#lorestanihaofficial #lorestan #iran
Read more
. مگه میشه آخه؟ ملت شب رفتن جلوی هتل پرتغال بوق زدن که بازیکن‌ها نتونن بخوابن که فردا تو زمین خوابشون ...
Media Removed
. مگه میشه آخه؟ ملت شب رفتن جلوی هتل پرتغال بوق زدن که بازیکن‌ها نتونن بخوابن که فردا تو زمین خوابشون بیاد اونوقت ما ببریم!؟ بعد به هم چی گفتن قبلش؟ گفتن بچه‌ها بیاین بریم "نامردی"؟ بیاین بریم "‌ناجونمردی"...؟ چی؟ بریم نذاریم بخوابن دهنشون سرویس بشه؟ باورتون میشه؟ این‌ها جزوی از ما هستن...این‌ها ... .
مگه میشه آخه؟ ملت شب رفتن جلوی هتل پرتغال بوق زدن که بازیکن‌ها نتونن بخوابن که فردا تو زمین خوابشون بیاد اونوقت ما ببریم!؟ بعد به هم چی گفتن قبلش؟ گفتن بچه‌ها بیاین بریم "نامردی"؟ بیاین بریم "‌ناجونمردی"...؟ چی؟ بریم نذاریم بخوابن دهنشون سرویس بشه؟ باورتون میشه؟ این‌ها جزوی از ما هستن...این‌ها نماینده‌ی ایران و ایرانی امروز ‌‌اند و چه بخواهیم...چه نخواهیم. اونوقت همین‌ها نصفشون روی نام تختی قسم می‌خورن...نصفی از نصفشونم عکس تختی موقع خواب بالا سرشونه... اون یکی‌ها هم که تختی رو قبول ندارن کورش کبیر رو قرقره می‌کنند. باقیشون هم که نه کوروش کبیر رو قبول دارن نه تختی رو می‌گن ما عاشق حضرت علی هستیم...! باورتون نمیشه برید ببینید... یک نمونه کوچیک از جامعه‌ی الانمون. این یعنی ما هیچ چیز نفهمیدیم... نه جایگاه حضرت علی رو...نه اهمیت کورش رو و نه این‌که اصلا چرا تختی افسانه شد...یک زمان ایرایان به جوانمردی خود می‌بالیدند... الان دیگر افسانه‌ای ...خاطره‌ای و آرزویی...!
@bozorgmehrhosseinpour .
پ.ن : حالا بماند که بعد هر بازی میریزن پیج نه تنها خود طرف بلکه کل فک و فامیل هرکی که باهاش بازی داریم
پ.ن : چند روز پیش یه ایرانی غیور پیج داور ایران و اسپانیا رو با حواله چنتا فحش آبدار هک کرده بود دلیلش قضاوت درست و بی نقصش و اعلام مردود بودن گل اشتباه ایران
پ.ن : بازی ایران و مراکش و گل بخودی اشتباه بازیکن مراکش و حمله به صفحه شخصی
پ.ن : پیج شکیرا همسر پیکه بخاطر یه لایی و هزاران کامنت نامربوط و البته بد ... اگه کمی بریم عقبتر نمونه هاش بسیار زیاده
مسی تو جام جهانی دوره قبل ، اوباما و دخترش ، ترامپ و .....
که اگه بخوام همشو بگم باید تا فردا اینجا تایپ شه
فضای مجازی زیادم مجازی نیس بلکه از خود جامعه هم واقعی تره ، فضایی که همه نقاباشونو در میارن و خود واقعیشونو نشون میدن و این اتفاق دیروز نمونه کوچکی از جامعه ما هستش
.
پ.ن آخر : این اعتراض ها باید همین دیروز اتفاق میفتاد اما نه تو روسیه ، تو همین ایران خودمون زمانی که قیمت دلار صبح ۶۰۰۰ تومن بود شبش ۱۰۰۰۰ تومن
هر چقدر که تیم ملی ایران داره تلاش میکنه که خوب باشه بعضی از مردم با این کارشون همه تلاشاشونو به باد میدن
Read more
درخواست ۱۰۰ میلیاردی از رییس جمهور برای کمک به تیم تراکتورسازی وبسایت رسمی برنامه نود - رییس شورای ...
Media Removed
درخواست ۱۰۰ میلیاردی از رییس جمهور برای کمک به تیم تراکتورسازی وبسایت رسمی برنامه نود - رییس شورای اسلامی شهر تبریز و عضو تبریزی هیات رییسه فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور، کمک ۱۰۰ میلیارد ریالی به تیم تراکتورسازی را درخواست کرد. به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا،  متن کامل ... درخواست ۱۰۰ میلیاردی از رییس جمهور برای کمک به تیم تراکتورسازی

وبسایت رسمی برنامه نود - رییس شورای اسلامی شهر تبریز و عضو تبریزی هیات رییسه فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور، کمک ۱۰۰ میلیارد ریالی به تیم تراکتورسازی را درخواست کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا،  متن کامل نامه شهرام دبیری به رییس جمهور به این شرح است: "جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی

ریاست محترم و محبوب جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

همانطور که مستحضر هستید در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال کشور اتفاقاتی رخ داد که قهرمانی را از تیم تراکتورسازی سلب کرده و احساسات میلیون‌ها آذربایجانی و هواداران این تیم مردمی و با سابقه را از اشتباهات تاثیرگذار داوری و شایعات پایان بازی جریحه‌دار کرد.

با وجود تحریکات گسترده رسانه‌های معاند و ضد انقلاب و استفاده ابزاری از ناداوری انجام یافته علیه تیم تراکتورسازی، باز هم مردم شریف آذربایجان نشان دادند که حامی و همراه همیشگی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و در مراسم استقبال از حضرتعالی در تبریز نیز، با حضور گسترده خویش بیعتی مجدد با آرمان‌های انقلاب کبیر اسلامی ایران بستند.

بی‌شک نقش آذربایجان در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل بسیار پررنگ بوده و چنانکه حضرتعالی نیز در ورزشگاه تختی تبریز فرمودید تراکتورسازی متعلق به مردم آذربایجان نیست، بلکه یک تیم مردمی متعلق به ایران بوده و تیمی است که آرزوی قهرمانی آن را در آسیا خواهیم داشت.

امروز داشتن یک تیم قوی فوتبال در این منطقه از سوی مردم آذربایجان و هزاران طرفدار این تیم انتظار زیادی نمی‌باشد و دلگرمی مردم آذربایجان را به همراه خواهد داشت.

اینجانب به عنوان نماینده مردم و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کشور از حضرتعالی درخواست دارم که با اختصاص مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال کمک به باشگاه تراکتورسازی موافقت فرمایید تا این باشگاه بتواند یک تیم قوی برای فصل آینده تدارک ببیند و در مسابقات باشگاه‌های آسیا سفیر شایسته‌ای برای کشورمان باشد و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در قاره پهناور آسیا به اهتزار درآورد.

با سپاس و تشکر

شهرام دبیری

رییس شورای اسلامی شهر تبریز

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کشور"
#تراکتورسازی
#تراختور
Read more
. «به یاد پیر دیر کشتی فرنگی ایران» #آندره_گوالوویچ در دوران جوانی جزو بهترین کشتی گیران شوروی ...
Media Removed
. «به یاد پیر دیر کشتی فرنگی ایران» #آندره_گوالوویچ در دوران جوانی جزو بهترین کشتی گیران شوروی بود اما به دلیل آنکه اصالت ایرانی داشت در تیم های ملی شوروی قرار نمی گرفت. به همین دلیل پس از پایان تحصیلاتش در دانشگاه لنین گراد به ایران آمد و کار مربیگری را در باشگاه «نیرو و راستی» آغاز کرد و در اندک ... .
«به یاد پیر دیر کشتی فرنگی ایران»
#آندره_گوالوویچ در دوران جوانی جزو بهترین کشتی گیران شوروی بود اما به دلیل آنکه اصالت ایرانی داشت در تیم های ملی شوروی قرار نمی گرفت. به همین دلیل پس از پایان تحصیلاتش در دانشگاه لنین گراد به ایران آمد و کار مربیگری را در باشگاه «نیرو و راستی» آغاز کرد و در اندک مدت، سطح کشتی آن باشگاه را به حدی رساند که تیم نیرو و راستی سه سال متوالی قهرمان کشتی فرنگی کاپ فرانسه شد.
.
اولین باری که #کشتی_فرنگی ما در جهان صاحب امتیاز شد به سال پنجاه و هشت میلادی برمیگردد، جایی که تیم پنج نفره ایران را در جهانی بوداپست استاد گوالوویچ رهبری میکرد، او که به پدر کشتی فرنگی ایران معروف شده بود، در جریان المپیک آسیایی تهران نیز سرمربیگری تیم ملی فرنگی را عهده دار بود که رهاورد آن هشت طلا و یک نقره بود.
.
گوالوویچ بزرگ چون پدری مهربان و سخت کوش، فرزندان بسیاری چون علی غفاری، ناصر جاوید، کریم رئیسی، محمود ملاقاسمی، خسرو کریم خانی، حسین ملاقاسمی، رسول میرمالک و فیروز علیزاده و .... را تربیت کرد و به صحنه رقابتهای بزرگ فرستاد که همگی برای این خاک و بوم افتخار آفرینی کردند.
.
در جریان مسابقات #جام_تختی سال شصت و دو، آندره با دعوت فدراسیون به تهران آمد تا از او تقدیر به‌ عمل آید. کاپیتان حسین محبی، مرد پرفروغ و شماره یکِ کشتی در آن سالها، به نمایندگی از خانواده بزرگ کشتی، جام مخصوصی را که بعنوان هدیه در نظر گرفته شده بود به پیر دیر کشتی فرنگی ایران تقدیم کرد که در تصویر می بینیم.
.
آندره دوست داشتنی که طی سالها حضورش در ایران بسیاری از بزرگان امروز و دیروز کشتی فرنگی ما را از دریای دانش و تکنیک خود بهره مند ساخته بود، سرانجام در سن هفتاد و سه سالگی در حالیکه گرمگن برتن کرده بود تا در نزدیکی منزلش مشغول نرمش شود، بر اثر ایست قلبی چهره در نقابِ خاک کشید.
یادش همواره زنده و جاوید باد
Read more
رقابتهای قهرمانی کشور دو روز دیگر در شهر زیبای تبریز آغاز خواهد شد و تین های مختلفی از سراسر ایران در ...
Media Removed
رقابتهای قهرمانی کشور دو روز دیگر در شهر زیبای تبریز آغاز خواهد شد و تین های مختلفی از سراسر ایران در این مسابقات شرکت خواهند کرد در همین راستا تیم خراسان که همواره از مدعیان قهرمانی در این مسابقات میباشد ، قرار است یک تیم منسخم را راهی این رقابتها نماید تيم سايتِك خراسان در قالب باشگاه سهراب و ... رقابتهای قهرمانی کشور دو روز دیگر در شهر زیبای تبریز آغاز خواهد شد و تین های مختلفی از سراسر ایران در این مسابقات شرکت خواهند کرد
در همین راستا تیم خراسان که همواره از مدعیان قهرمانی در این مسابقات میباشد ، قرار است یک تیم منسخم را راهی این رقابتها نماید

تيم سايتِك خراسان در قالب باشگاه سهراب و سامان در مسابقات قهرماني استان خراسان رضوي در رشته بادي كلاسيك و پرورش اندام با مدیریت اقای حمیدی عنوان قهرماني را بدست اورد همچنين ورزشكاران تيم سايتك موفق شدند هر سه عنوان اورال در رشته فيزيك بادي كلاسيك و پرورش اندام را بدست بياورند
@qimianutrition
@samansarabi.ir
@scitec.ir
لازم به ذکر است :
مسابقات پرورش اندام ، فیزک و بادی کلاسیک قهرمانی کشور طی روزهای هفتم تا نهم شهریور ماه در تبریز برگزار خواهد شد

آدرس برگزاری مسابقات : تبریز-خیابان باغ شمال-روبروی مجتمع ورزرشی تختی -سالن فتح خیبر

آدرس خوابگاه : خوابگاه اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی

پرورش اندام پیشکسوتان در رده سنی چهل تا چهل و نه سال در چهار دسته وزنی
-70-80-90 و +90 کیلوگرم

جوانان منفی و مثبت 75 کیلوگرم
متقاضیان رده سنی جوانان میبایست متولد شهریور 1373 به قبل باشند

بزرگسالان در 9 دسته وزنی به ترتیب زیر رقابت خواهند داشت
-65-70-75-80-85-90-_95-100 و +100 کیلوگرم

دسته های بادی کلاسیک به شرح زیر رقابت میکنند:
-168 سانتیمتر با وزن حداکثر 68 کیلوگرم
-171 سانتیمتر با حداکثر 73 کیلوگرم
-175 سانتیمتر با حداکثر وزن 79 کیلوگرم
-180 سانتیمتر با حداکثر وزن 86 کیلوگرم
+180سانتیمتر با حداکثر وزن 88 کیلورگ

فیزیک کاران در پنج دسته زیر رقابت میکنند:
-172-175-178-181 و +181 سانتیمتر

نفرات برتر پس از تایید فدراسیون به تیم ملی دعوت خواهند شد

طبق اعلام تقویم فدراسیون جهانی اوزان 55 و 60 کیلوگرم پرورش اندام برگزار نمی شود
Read more
This is TEAM SCITEC IRAN<span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏽 #Repost @bashir.online ・・・ رقابتهای قهرمانی کشور دو روز دیگر در شهر ...
Media Removed
This is TEAM SCITEC IRAN🏽 #Repost @bashir.online ・・・ رقابتهای قهرمانی کشور دو روز دیگر در شهر زیبای تبریز آغاز خواهد شد و تین های مختلفی از سراسر ایران در این مسابقات شرکت خواهند کرد در همین راستا تیم خراسان که همواره از مدعیان قهرمانی در این مسابقات میباشد ، قرار است یک تیم منسخم را راهی این ... This is TEAM SCITEC IRAN💪🏽
#Repost @bashir.online
・・・
رقابتهای قهرمانی کشور دو روز دیگر در شهر زیبای تبریز آغاز خواهد شد و تین های مختلفی از سراسر ایران در این مسابقات شرکت خواهند کرد
در همین راستا تیم خراسان که همواره از مدعیان قهرمانی در این مسابقات میباشد ، قرار است یک تیم منسخم را راهی این رقابتها نماید

تيم سايتِك خراسان در قالب باشگاه سهراب و سامان در مسابقات قهرماني استان خراسان رضوي در رشته بادي كلاسيك و پرورش اندام با مدیریت اقای حمیدی عنوان قهرماني را بدست اورد همچنين ورزشكاران تيم سايتك موفق شدند هر سه عنوان اورال در رشته فيزيك بادي كلاسيك و پرورش اندام را بدست بياورند
@qimianutrition
@samansarabi.ir
@scitec.ir
لازم به ذکر است :
مسابقات پرورش اندام ، فیزک و بادی کلاسیک قهرمانی کشور طی روزهای هفتم تا نهم شهریور ماه در تبریز برگزار خواهد شد

آدرس برگزاری مسابقات : تبریز-خیابان باغ شمال-روبروی مجتمع ورزرشی تختی -سالن فتح خیبر

آدرس خوابگاه : خوابگاه اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی

پرورش اندام پیشکسوتان در رده سنی چهل تا چهل و نه سال در چهار دسته وزنی
-70-80-90 و +90 کیلوگرم

جوانان منفی و مثبت 75 کیلوگرم
متقاضیان رده سنی جوانان میبایست متولد شهریور 1373 به قبل باشند

بزرگسالان در 9 دسته وزنی به ترتیب زیر رقابت خواهند داشت
-65-70-75-80-85-90-_95-100 و +100 کیلوگرم

دسته های بادی کلاسیک به شرح زیر رقابت میکنند:
-168 سانتیمتر با وزن حداکثر 68 کیلوگرم
-171 سانتیمتر با حداکثر 73 کیلوگرم
-175 سانتیمتر با حداکثر وزن 79 کیلوگرم
-180 سانتیمتر با حداکثر وزن 86 کیلوگرم
+180سانتیمتر با حداکثر وزن 88 کیلورگ

فیزیک کاران در پنج دسته زیر رقابت میکنند:
-172-175-178-181 و +181 سانتیمتر

نفرات برتر پس از تایید فدراسیون به تیم ملی دعوت خواهند شد

طبق اعلام تقویم فدراسیون جهانی اوزان 55 و 60 کیلوگرم پرورش اندام برگزار نمی شود
Read more
نسلی از ما شیکاگو بولز و مایکل جردن و چارلز بارکلی و اسکاتی پیپن و مجیک جانسون و NBA را با صدای او شناختیم. ...
Media Removed
نسلی از ما شیکاگو بولز و مایکل جردن و چارلز بارکلی و اسکاتی پیپن و مجیک جانسون و NBA را با صدای او شناختیم. بسکتبال یعنی آن صدای گرم و پخته، پرهیجان اما مسلط و بدون تپق که ما را کوارتر به کوارتر به حلقه نزدیک می کرد. به جایی که توپ قرمز بسکتبال با برخورد به تخته یا غلتیدن دور آن دایره گرد فلزی تاریخ را رقم ... نسلی از ما شیکاگو بولز و مایکل جردن و چارلز بارکلی و اسکاتی پیپن و مجیک جانسون و NBA را با صدای او شناختیم. بسکتبال یعنی آن صدای گرم و پخته، پرهیجان اما مسلط و بدون تپق که ما را کوارتر به کوارتر به حلقه نزدیک می کرد. به جایی که توپ قرمز بسکتبال با برخورد به تخته یا غلتیدن دور آن دایره گرد فلزی تاریخ را رقم می زد. ما با عنایت آتشی عاشق بسکتبال شدیم، شیفته اسلم دانک، پرتاب سه امتیازی، کوبی برایانت، شماره 23 و ... بعضی‌ها صدایشان امضایشان است. وقتی حرف می‌زنند، لازم نیست سرت را برگردانی تا بشناسی. مثل صدای خسرو شکیبایی و صدای مهران دوستی که حالا حتما یک جایی توی آسمان نشسته‌اند به حرف زدن با فرشته‌ها. «عنایت آتشی» یکی از صداهای ماندگار ورزش ایران است. از آنها که ناخودآگاه باعث می‌شوند، زمزمه کنی «فقط صداست که می‌ماند.» یکی از آنها که صدایش را میلیون‌ها ایرانی حتی بیش از چهره بعضی بازیکنان تیم‌ ملی در این چند دهه می‌شناسند و لذت می برند.

زاده جهرم در استان فارس. همین نکته کافی است تا بدانی چرا این همه عاشق ایران است. همسایه دیوار به دیوار تخت جمشیدی باشی ریشه ات مثل نخل در خاک این سرزمین تا اعماق فرو می رود.

در روزگاری که فوتبالیست ها با انجام چند بازی خود را پیشکسوت باشگاه لقب می دهند و سهم خواهی می کنند، کمتر کسی می داند عنایت آتشی یکی از کسانی بود که باشگاه تاج را توفان نجات داد. پس از انقلاب می خواستند اسم باشگاه را به «تختی» یا «جمهوری اسلامی» تغییر دهند، آتشی به واسطه سابقه مدیریتش در مجموعه ورزشی آزادی و خوشنامی و پاکدستی مدیرعامل تاج شد و نام «استقلال» را برای آن برگزید. دست گروه های سیاسی و چریکی را از باشگاه کوتاه کرد و به آن سامان داد و به دست قدیمی های باشگاه (پورحیدری و قراب و حجازی و روشن و ...) سپرد و به خانه اش در بسکتبال ایران برگشت.

یک دهه سرمربی تیم ملی بسکتبال بود و نسلی از خوشنام ترین بازیکنان تیم ملی زیر نظر او تربیت شدند. با همان شخصیت کاریزماتیک، متانت و مناعت طبع و البته تسلط در مدیریت توانست به نهادینه شدن دوباره این ورزش در خانواده ها پس از انقلاب کمک کند.

عنایت آتشی نه تنها یک معلم و گزارشگر ورزشی که یک مولف است. کتاب «بسکتبال در گذر زمان» اثر اوست. مردی که وقتی با او حرف می زنید با احترام از گذشتگان حرف می زند، با احتیاط در مورد اخلاق و رفتار افراد سختی می گوید و با فروتنی تام و تمام نسبت به همه آنها که برای سربلندی ایران کوشیده اند ادای احترام می کند.
صدای آتشی، صدای بسکتبال خاطره هاست. #iribf #atashibasketballschool #بسكتبال #Haro #
Read more
علی دایی همیشه حرف هایش حق است؛ حتی وقتی او عصبانی است هم می شود حرف هایش را شنید. کی و کجا دیده اید که ...
Media Removed
علی دایی همیشه حرف هایش حق است؛ حتی وقتی او عصبانی است هم می شود حرف هایش را شنید. کی و کجا دیده اید که دایی وارد محدوده دیگران شده باشد یا حق و حقوقی فراتر از آنچه متعلق به اوست را از احدالناسی مطالبه کرده است؟ دایی در حکایت تلخ زلزله غرب کشور جزو معدود ستاره هایی بود که نه شوق عکس گرفتن داشت نه قرار بود ... علی دایی همیشه حرف هایش حق است؛ حتی وقتی او عصبانی است هم می شود حرف هایش را شنید.
کی و کجا دیده اید که دایی وارد محدوده دیگران شده باشد یا حق و حقوقی فراتر از آنچه متعلق به اوست را از احدالناسی مطالبه کرده است؟

دایی در حکایت تلخ زلزله غرب کشور جزو معدود ستاره هایی بود که نه شوق عکس گرفتن داشت نه قرار بود از خود «تختی زمانه» بسازد.

دایی شهرت و ثروت را به صورت توامان با هم داشت و مانند بازیگران ناشناخته ای نبود که هر عکسشان زیر آوار خانه های مردم، ۲۰ هزار لایک بخورد.

بوروکراسی عجیب و غریب در ایران ومشکلات دیگر، اجازه نمی دهد که خانه های ویران شده یک شبه و یک ماهه ساخته شوند.

علی دایی بی گمان تلاش می کند همراه با تیم صد نفره اش کار را جلوببرد؛ اما زخم زبان زدن به مردی که در کنار مردم زندگی می کند خیلی حرف دارد؛

دایی هر جای دنیا بود از او به عنوان یک چهره ویژه یاد می شد، به خصوص که او مردی خود ساخته است و از صفر به اینجا رسیده. دایی خیلی راحت می توانست با انتشار یک پست ساده اینستاگرامی با مردم زلزله زده همدردی کند اما او مرد میدان بود و در صحنه حاضر شد.

حالا با تمام شدن آن روزهای تلخ، وقت سازندگی است و به جای این که افرادی مانند علی دایی را دلسرد كنيم بهتر است به آنها کمک کنیم
#فوتبال #علي_دايي #زلزله #تيم_ملي
Read more