Loading Content...

تصویر زیبا را

Loading...


Unique profiles
70
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Kalleh Mosalman, Esfahan, Iran, Zayandeh Rud
Average media age
772.6 days
to ratio
15.7
<span class="emoji emoji1f60a"></span> #MustSeeIran <span class="emoji emoji1f60a"></span> سلام<span class="emoji emoji1f339"></span>صبح‌تون بخیر<span class="emoji emoji1f339"></span>هفته‌تون سرشار از شادی<span class="emoji emoji1f339"></span> دروازه قرآن...شیراز زیبا<span class="emoji emoji2764"></span>️ Darvaze ...
Media Removed
#MustSeeIran سلامصبح‌تون بخیرهفته‌تون سرشار از شادی دروازه قرآن...شیراز زیبا️ Darvaze Ghoran #Shiraz #Fars province #Iran عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید 🇮🇷 #MustSeeIran ️ #ماباهميم 🇮🇷 😊 #MustSeeIran 😊
سلام🌹صبح‌تون بخیر🌹هفته‌تون سرشار از شادی🌹
دروازه قرآن...شیراز زیبا❤️
Darvaze Ghoran #Shiraz #Fars province #Iran
عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید🙏🌹
🇮🇷 #MustSeeIran ✌️😊😉✌️ #ماباهميم 🇮🇷
Loading...
. شیخ ضیا بحرانی.باب ضیا.پدر مادرم.تصویر ابدی و ازلی من از یک پدربزرگ.مهربان.زیبا.با ذوق.خوش ...
Media Removed
. شیخ ضیا بحرانی.باب ضیا.پدر مادرم.تصویر ابدی و ازلی من از یک پدربزرگ.مهربان.زیبا.با ذوق.خوش اخلاق.خوش زبان.قصه گو...پدر بزرگ.باب ضیا که روحش در آرامش باشد انشالله، سالیان سال بزرگ ِ بازار کازرون بود .مطمئنم صدای اذان زیبا و پرطنین باب ضیا که هر روز ظهر تمام بازار کازرون را پر می کرد هنوز که ... .
شیخ ضیا بحرانی.باب ضیا.پدر مادرم.تصویر ابدی و ازلی من از یک پدربزرگ.مهربان.زیبا.با ذوق.خوش اخلاق.خوش زبان.قصه گو...پدر بزرگ.باب ضیا که روحش در آرامش باشد انشالله، سالیان سال بزرگ ِ بازار کازرون بود .مطمئنم صدای اذان زیبا و پرطنین باب ضیا که هر روز ظهر تمام بازار کازرون را پر می کرد هنوز که هنوز است در گوش بازاریان قدیمی تر زنده است.
خاطرات کودکی ام از کازرون و تنگ تیکو و شاپور و سید حسین و خونه ی خالجان و عمو ناصر تا ابد در ذهنم با صدا و تصویر بابضیا پیوند خورده است.
کازرون شهر پدر و پدر بزرگم این روزها حال خوشی ندارد.پر از التهاب و خشم.پر از درد.و آیا فریاد رسی هست که صدای دادخواهی مردم مظلوم و محروم این شهر رابشنود؟
جناب آقای رییس جمهور ، هیات دولت ،مجلس...صدای کازرون را می شنوید؟

آقای نماینده ی مجلس.شما قرار است صدای بی صدایان این خاک و دیار باشید پس تا دیر نشده لطفا لطفا گوش و قلب خود را باز کنید.
و کاش خشم و التهاب خیلی زود دست از سر این شهر بردارد و جای آن را گفتگوی مسالمت آمیز و سرشار از تفاهم بگیرد که از خشم جز خشم زاییده نمی شود.
به هر حال کازرون هزاران سال است که کازرون بوده و هزاران سال همچنان کازرون خواهد ماند.به امید پروردگار.....
.
عکس:خواهر زاده ام، پریسا ،در آغوش باب ضیا...بیست و اندی سال پیش...
Read more
.... اگر فرزند دختر دارید، هرگز نباید او را به استفاده از لوازم آرایش تشویق کنید و هیچ وقت هم نباید او ...
Media Removed
.... اگر فرزند دختر دارید، هرگز نباید او را به استفاده از لوازم آرایش تشویق کنید و هیچ وقت هم نباید او را به سمت استانداردهای زیبایی مُد روز بکشانید، چون این قواعد شدیدا محدود و غیرواقع‌بینانه هستند. دکتر کِنی می‌گوید: «دخترتان را از مهمانی‌های خاص و سالن‌های آرایش زنانه دور نگه دارید. به‌علاوه، ... .... اگر فرزند دختر دارید، هرگز نباید او را به استفاده از لوازم آرایش تشویق کنید و هیچ وقت هم نباید او را به سمت استانداردهای زیبایی مُد روز بکشانید، چون این قواعد شدیدا محدود و غیرواقع‌بینانه هستند. دکتر کِنی می‌گوید: «دخترتان را از مهمانی‌های خاص و سالن‌های آرایش زنانه دور نگه دارید.
به‌علاوه، برندهای تجاری مختلف همیشه سعی می‌کنند که زنان را به خودشان وابسته نگه دارند.
این برندها با کمک ترفندهای روان‌شناختی، عزت نفس زنان و دختران جوان را از بین می‌برند و آنان را وادار می‌کنند که برای همیشه از محصولات همین برندها استفاده کنند تا دوباره جوان و زیبا شوند». اگر شما به‌عنوان والدین، تصویر بدی از بدن خودتان در ذهن داشته باشید، فرزندتان نیز به احتمال زیاد همین رفتار را انتخاب می‌کند. بنابراین، هیچ وقت از بدن خودتان در مقابل کودکان بدگویی نکنید و پیش از همه به شخصیت و بدن خودتان احترام بگذارید.
دکتر اِما کِنی (روان‌شناس) درباره این موضوع می‌گوید: «هیچ چیزی بدتر از این برای یک دختر نوجوان وجود ندارد که مادرش دائما جلوی آینه بایستد و از بدن خودش بدگویی کند. تصویر ذهنی شما از بدن‌تان در جایگاه پدر و مادر، واقعا روی فرزندتان به شدت تاثیر می‌گذارد»

#donyaye_ideal
Read more
<span class="emoji emoji26aa"></span>فرق فوتبال و شوتبال! <span class="emoji emoji1f537"></span>چه در زندگی فردی و چه در زندگانی اجتماعی فرق بسیار زیادی بین با برنامگی و بی ...
Media Removed
فرق فوتبال و شوتبال! چه در زندگی فردی و چه در زندگانی اجتماعی فرق بسیار زیادی بین با برنامگی و بی برنامگی است! درست مثل فرقی که فوتبال با شوتبال دارد! همه ورزش های فردی و جمعی وقتی که در قالب سازماندهی و برنامه باشد انگیزه بخش و رشد دهنده است لیکن سازمان فوتبال از طراحی و اجرای دقیق تر برخوردار ... ⚪فرق فوتبال و شوتبال!
🔷چه در زندگی فردی و چه در زندگانی اجتماعی فرق بسیار زیادی بین با برنامگی و بی برنامگی است! درست مثل فرقی که فوتبال با شوتبال دارد!
🔷همه ورزش های فردی و جمعی وقتی که در قالب سازماندهی و برنامه باشد انگیزه بخش و رشد دهنده است لیکن سازمان فوتبال از طراحی و اجرای دقیق تر برخوردار است.
🔷الآن بحث من فوتبال نیست، شاهد مثال من فوتبال است
🔷کاش برنامه‌ریزی ما در کارهای شخصی و اجتماعی مثل فوتبال حرفه ای بود، یادشان بخیر، چه کلاس جالب و کاملی مرحوم آیت الله حائری شیرازی در صداوسیمای مرکز ایلام در این خصوص به یادگار گذاشتند!
🔷بنده از ایشان دعوت کردم برای مدعوین ما که مسئولان و نخبگان استان ایلام و همکاران خودم در صداوسیما بودند سخنرانی کنند.
🔷چه زیبا از جامعیت قوانین داوری فوتبال و به روز بودن قوانین آن سخن گفتند و آن شاهد مثال ها را با نحوه ی داوری در امور اجتماعی و فردی قیاس می کردند
🔷از برنامه ریزی باشگاه های حرفه ای فوتبال و نقش مدیران فنی و بخصوص مربیان آن در هفته ی منتهی به مسابقه و روز میدان و مستطیل سبز و رقابت برنامه‌ریزی شده و انگیزه های دستجمعی، چه انگیزه ی بازی کنان و مربیان و داوران و تماشاگران و طرفداران، چه قشنگ و پر و پیمان می گفتند!
🔷آری در چنین شاهد زیبایی اگر چه همه اش، حتی صد در صد‌ش اعتبارات عادی و معمولی باشد وقتی همه نوع هماهنگی و همکاری و آمادگی جسمی و روحی و روانی و تاکتیکی و تکنیکی، روز و هفته و ماه و سال و چهار سال را را فراهم و ممکن و تنظیم می کند ارزش مثال دارد.
🔷غیر از این، شوتبال می شود و هیچ کدام از نتایج فوق را به دست نمی دهد گاهی هم با شوتبال ناشیانه ای دردی در پای شوتزن تا سالها آرشیو می کند!
🔷این تصویر بیست پنالتی است که به دروازه سوشا مکانی زدم، بی نرمش، بی برنامه، خیلی کم نتیجه و دردی که با اسپری و یخ ساکت و البته ساکن شد هنوز و احتمالا تا همیشه بماند این یعنی شوتبال!_ببخشید تصدیع شد. ✒کرم رضا پیریایی.
Read more
روایتی دقیق از تاریخ معاصر <span class="emoji emoji1f3a4"></span>بهنام شریفی «بمب یک عاشقانه» روایتی دقیق از دورانی سپری شده در تاریخ ...
Media Removed
روایتی دقیق از تاریخ معاصر بهنام شریفی «بمب یک عاشقانه» روایتی دقیق از دورانی سپری شده در تاریخ معاصر( دهه شصت) را به تصویر کشیده است. فیلمی که با ادای دینی آشکار به سینمای آنگلوپولوس و تراولینگی طولانی و زیبا همراه با موسیقی گوش‌نواز کاریندرو از همان آغاز لحن و فضایش را به مخاطب معرفی می‌کند ... روایتی دقیق از تاریخ معاصر
🎤بهنام شریفی
«بمب یک عاشقانه» روایتی دقیق از دورانی سپری شده در تاریخ معاصر( دهه شصت) را به تصویر کشیده است. فیلمی که با ادای دینی آشکار به سینمای آنگلوپولوس و تراولینگی طولانی و زیبا همراه با موسیقی گوش‌نواز کاریندرو از همان آغاز لحن و فضایش را به مخاطب معرفی می‌کند و کم کم درام عرضی‌اش را شکل می‌دهد.در چنین فیلمی که نشان دادن زمان عرضی مهتر از زمانی خطی است، درام به تدریج گسترده می‌شود و از دل کوچکترین جزییات فضا و لحن پرورده می‌شوند. کارگردانی بی‌تٲکید و تدوین نرم، موسیقی گوش نواز النی کاریندرو، فیلمبرداری دیدنی کلاری (بازی خوب را هم به تواناییهای این مرد با تجربه اضافه کنید) و تیم بازیگری فوق‌العاده بمب داستان عاشقانه از امتیازهای فیلم هستند.

عشق ناجی همیشگی
🎤سپیده ابرآویز
«بمب یک عاشقانه» عاشقانه ای است که با موسیقی دلنشین، تدوین درست و فیلمبرداری خارق العاده، یک سر و گردن از فیلم‌هایی که تلاش کرده‌اند مفهوم عشق را با روابط سر درگم به تصویر بکشند بالاتر است. ?نگاه شاعرانه به جنگ
🎤محمدامیر جلالی
فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» پیمان معادی سعی دارد به کنایه‌ها و صرفا ترسیم فضای تلخ اجتماعی آن دوران بسنده نکند و نسل جدید را به عنوان پیشنهادی امیدوارانه ارائه دهد. نسلی که آن پسربچه‌ی عاشق را به عنوان نماینده در دل فیلم دارد که بستر نگاهی تازه و تغییرات درونی شخصیت اصلی را فراهم می‌­کند.

اداي دين عاشقانه به دوراني سياه
🎤سحر عصرآزاد «بمب؛ يك عاشقانه» فيلمي كه حركتي ظريف بر مرز باريك ميان زندگي و مرگ دارد و زمان و جغرافياي دهه شصت و بمباران هاي تهران را به عنوان بستر محوري خود انتخاب كرده است. بستري كه هرچند معاصر و آشنا است، اما بازسازي آن و خلق اتمسفر و حس و حال آن روزگار به واسطه همين نزديك بودن مقطع زماني و خاطره اي كه بسياري از مخاطبان فيلم از آن دوران دارند، مي‌تواند تبديل به چالشي بزرگ شود كه فيلمساز از آن سربلند بيرون آمده است.
Read more
نکاتی ساده در عکاسی از آتش 1. از فلاش استفاده نکنید این نکته برای عکاسان حرفه ای و نیمه حرفه کاملا ...
Media Removed
نکاتی ساده در عکاسی از آتش 1. از فلاش استفاده نکنید این نکته برای عکاسان حرفه ای و نیمه حرفه کاملا واضح و روشن است و باید بدانید این قانون شماره یک در عکاسی از آتش است. شما از نور عکس می گیرید بنابراین نیازی به یک منبع نوری دیگر ندارید. 2. تنظیمات exposure را دستکاری کنید وقتی که از آتش عکس می ... نکاتی ساده در عکاسی از آتش

1. از فلاش استفاده نکنید

این نکته برای عکاسان حرفه ای و نیمه حرفه کاملا واضح و روشن است و باید بدانید این قانون شماره یک در عکاسی از آتش است. شما از نور عکس می گیرید بنابراین نیازی به یک منبع نوری دیگر ندارید.

2. تنظیمات exposure را دستکاری کنید

وقتی که از آتش عکس می گیرید حتما تنظیمات exposure دوربین خود را تغییر دهید و نتیجه را در عکس های خود مشاهده کنید وقتی که بهترین تنظیم را یافتید می توانید همیشه از آن استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از عکس خود بگیرید.

3. از سرعت پایین شاتر استفاده کنید

برای اینکه جلوه ماتی به آتش بدهید بهترین کار این است که اجازه دهید دریچه لنز دوربین مدت بیشتری باز بماند. این فن همچنین به شما کمک می کند در عکاسی از زبانه های آتش که ناشی از جرقه یا آزاد شدن آب داخل چوب است تصویر زیبایی خلق کنید. تنها نقطه ضعف این تکنیک لرزیدن دوربین هنگام عکاسی است که برای غلبه بر آن می توانید از یک سه پایه استفاده کنید.

4.عکاسی با iso بالا و سرعت شاتر بیشتر

این کار مانند عکاسی از جلوه هایی از قبیل آب در حال حرکت یا افتادن یک قطره در هواست. با استفاده از تنظیمات shutter priority می توانید از همین تکنیک برای عکاسی از آتش استفاده کنید. این روش بخصوص وقتی که کسی در حال انجام حرکات نمایشی با آتش است بیشتر به درد می خورد. با این کار شما زمان را متوقف کرده اید و در لحظه جلوه ای را به تصویر می کشید که با چشم نمی توان آن را دید. برای اینکه باز هم عکس بهتری بگیرید می توانید ISO دوربین را روی عددی بالا تنظیم کنید ISO 1600 برای این کار مناسب است.

5.عکاسی ISO پایین و سرعت پایین تر شاتر

اگر یک سه پایه ندارید و هنور می خواهید از آتش عکسی زیبا بگیرید بهترین کار این است که ISO دوربین خود را تا حد امکان پایین بیاورید آنگاه سرعت شاتر را روی پایین ترین مقدار قرار دهید این کار به شما کمک می کند تا جلو های زیبایی از بازی آتش و جنبش آن خلق کنید.

6. پشت زمینه آتش

هنگامی که از آتش عکس می گیرید بهتر است بیشتر به پشت زمینه دقت کنید و تا حد امکان سعی کنید در زاویه ای عکس بگیرید که پشت زمینه تیره تر باشد البته می توانید با پشت زمینه روشن هم عکس بگیرید اما در اکثر موارد عکاسی با پشت زمینه تیره یا مشکی جلوه های بیشتری را از آتش در عکس نمایان می کند.

#عکاسی #عکس #آموزش_عکاسی #پرتره #مدلینگ #طبیعت #مستند #عکاسی_مدلینگ #عکاسی_طبیعت #عکاسی_خبری #عکاسی_سینما #عکاسی_کودک #عکاسی_هنری #عکاسی_موبایل #عکاسی_عروس #عکاسی_ودینگ #عکاسی_فضای_باز #عکاسی_آنالوگ #عکاسی_آماتور
Read more
Loading...
خیلی وقتها لازم نیست خیلی به دورها فکر کنیم، گاهی بخشش آسانترین کارهاست ولی ما ازش فرار میکنیم. بنظر من بخشش به تقسیم تمام داراییهامون به دیگران خلاصه نمیشه. خیلی وقتها میشه حال خوبمون رو به دیگران ببخشیم. میتونیم با بخشیدن یک لبخند به یک همشهری و ‌یا دریغ نکردن کمی زمان از یک رهگذر غریبه که بدنبال ... خیلی وقتها لازم نیست خیلی به دورها فکر کنیم، گاهی بخشش آسانترین کارهاست ولی ما ازش فرار میکنیم. بنظر من بخشش به تقسیم تمام داراییهامون به دیگران خلاصه نمیشه. خیلی وقتها میشه حال خوبمون رو به دیگران ببخشیم. میتونیم با بخشیدن یک لبخند به یک همشهری و ‌یا دریغ نکردن کمی زمان از یک رهگذر غریبه که بدنبال آدرسی میگرده یا دست نوازش به سر یه کودک کار ...بخشنده باشیم ‌و باعث گردش انرژی خوب در شهرمون باشیم 😍🙏🏼❤️
منتظر عکس های زیبا و خلاقانه شما هستیم.
نحوه مشارکت:
برای شرکت در این مسابقه تفاوتی میان کسانی که صفحه خصوصی یا عمومی دارند وجود ندارد.
ابتدا باید صفحه ارگ را در اینستاگرام فالو کنید تا در جریان جزئیات مسابقه و اتفاقات پیش رو قرار بگیرید
سپس عکس یا عکسهای مورد نظر خود را با استفاده از هشتگ #زیبایی_بخشش به مسابقه اضافه کنید و یک اسکرین شات از این تصاویر را به دایرکت پیج ارسال کنید تا کد مخصوص شرکت در مسابقه را دریافت کنید.
اگر صفحه ی شما پرایوت باشد فقط کافیست اسکرین شات عکس منتشر شده در صفحه ی خود را برای صفحه ی ارگ دایرکت کنید.
محدودیتی در تعداد عکسهای ارسالی وجود ندارد.
عکسها میتواند با دوربین حرفه یی یا حتی گوشی موبایل گرفته شده باشد.
رنگی یا سیاه و سفید بودن عکسها آزاد است.
ادیت عکس در حدی قابل پذیرش است که وجه عکاسی آن به سمت یک تصویر فوتومونتاژ تغییر نکند.
محدودیتی در زمان گرفته شدن عکس یا زمان آپلود آن در صفحه های پرایوت وجود ندارد.

جوایز:
عکسها به دو شکل داوری و تقدیر خواهند شد.
۳ عکاس با رای هیئت داوری جایزه ۱ یک میلیون تومانی (بن خرید از مرکز خرید ارگ) دریافت خواهند کرد
۴ نفر به قید قرعه از میان همه شرکت کنندگان جایزه های ۵۰۰ هزارتومانی (بن خرید از مرکز خرید ارگ) دریافت خواهند کرد.
مهلت و گاهشمار مسابقه:
تا پایان شهریور فرصت دارین عکسهای خودتون رو برای مسابقه ارسال کنید
@arg_tajrish
Read more
نظر شما چیه؟ این کتاب عالی و تامل‌برانگیز رو از دست نده، ارسال پستی رایگان هم داره. هر کتابی هم می‌خوای ...
Media Removed
نظر شما چیه؟ این کتاب عالی و تامل‌برانگیز رو از دست نده، ارسال پستی رایگان هم داره. هر کتابی هم می‌خوای دایرکت پیام بده! . #درباره_کتاب «هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده‌است. این رمان بعد از ... نظر شما چیه؟ این کتاب عالی و تامل‌برانگیز رو از دست نده، ارسال پستی رایگان هم داره. هر کتابی هم می‌خوای دایرکت پیام بده! 😊📚
.
#درباره_کتاب
«هزار خورشید تابان» دومین رمان خالد حسینی، نویسنده افغان است که به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده‌است. این رمان بعد از رمانِ بادبادک باز منتشر شد و با فروش بسیار بالایی مواجه شد. «هزار خورشید تابان» در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین رمان آمریکای شمالی شد.
خالد حسینی در این رمان زنانی را به تصویر می‌کشد که بسیار در حاشیه زندگی هستند؛ دیده نمی‌شوند؛ اهمیتی ندارند و در عین حال بار اصلی جنگ و خشونت و محرومیت را بر دوش دارند. خشونت‌ها علیه آنها بیشتر است؛ آنها هستند که قربانی جنگ و موشک‌اند، آنها هستند که بار سنگین به دنیا آوردن فرزند در شرایط جنگی و نگهداری از آنها را به عهده دارند و آنها هستند که قربانی تعصبات کور و بی‌منطق گروهک‌های به ظاهر مسلمان مثل طالبان می‌شوند.
.
#درباره_داستان
«مریم» دختر یک بازرگان افغانی است که تا ۱۵ سالگی به همراه مادر، جدا از پدرش از زندگی می‌کند. مرگ مادر باعث می‌شود که پدرش وادار شود مدتی کوتاه او را در جمع خانواده واقعیِ خود بپذیرد، ولی در نهایت پدر مجبور می‌شود که برای حفظ آبرو، دختر را به ازدواج یک مرد مسن و خشن اهل کابل به نام «رشید» دربیاورد.
«لیلا» اما دختری کاملا متفاوت است. او دختر باهوش یک روشنفکر افغانی است. دست سرنوشت باعث می‌شود که این دو زن با هم هم‌خانه شوند. روابط خصمانه ابتدایی آنها، مبدل به رابطه‌ای دوستانه می‌شود و …
.
#مطالعه_گروهی
#معرفی_کتاب
#هزار_خورشید_تابان
#خالد_حسینی
#پریسا_سلیمان_زاده و #زیبا_گنجی
#نشر_مروارید
قیمت ۳۲۰۰۰ تومان
ارسال رایگان به سراسر ایران
.
شروع از ۳۰ خرداد
امروز ۱۷ تیر
بخشهای ۴۱ و ۴۲
.
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f6ba"></span> #پروژه_پرستو ✍ بقلم: #پرستو_مروجی قسمت دوم <span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span> پرستوها جاسوس های جنسی هستند‌.اینها ...
Media Removed
#پروژه_پرستو ✍ بقلم: #پرستو_مروجی قسمت دوم پرستوها جاسوس های جنسی هستند‌.اینها زنانی اند که ظاهری زیبا،فریبنده،قدرت بیان عالی و قدرت نفوذ فوق العاده ای دارند . تا آنجا که بنده مطلعم دو‌نوع #پرستو مورد آموزش و تعلیم قرار میگیرند. پرستویی که اهل کشور هدف میباشد( مثل: ... 🚺 #پروژه_پرستو ✍ بقلم: #پرستو_مروجی
قسمت دوم
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
پرستوها جاسوس های جنسی هستند‌.اینها زنانی اند که ظاهری زیبا،فریبنده،قدرت بیان عالی و قدرت نفوذ فوق العاده ای دارند .
تا آنجا که بنده مطلعم دو‌نوع #پرستو مورد آموزش و تعلیم قرار میگیرند.
1⃣ پرستویی که اهل کشور هدف میباشد( مثل: انگلیس،ترکیه،ایران،لبنان..) که در این صورت آموزش این گونه از پرستو بسیار راحت تر میباشد زیرا با تمام اداب و سنن و مراسمات مذهبی کشورش آشنایی دارد.
2⃣نوع دوم پرستویی که اهل کشور هدف نیست و به قصد طعمه وارد کشور میشود.و مزیت آن اینست که:از غریب بودنش بهره میبرد و خودش را به نفهمی کامل میزند ،این مورد جذابیت خودش را برای جنس مخالف دارد و مَرد مورد هدف در ابتدا گمان میکند #پرستو زنی است زیبا و فریبنده اما تنها.
تمام تلاشش را میکند تا تنهایش نگذارد و چون اصطلاحا خارجی است و زبان نمیداند ممکن است او را در برخی از جلسات مهم کشوری..ببرد و در خانه ای که او را فرضا پناه داده است یا خانه ی مشترکشان ، #پرستو تمام مکالمات او را شنود میکند.و گزارش روزانه و فعالیت های شخص مورد هدف را ارسال میکند.

مردها بدلیل اینکه ذاتا تمایل دارند حامی زنان باشند بشدت این حسشان روشن میشود و چتر حمایتی #پرستو میشوند به گمان اینکه مالک زنی زیبا و فریبنده شده اند و در کنار این چتر حمایتی قطعا بهره های جنسی هم مزید بر علت میشود.در حالیکه نمیداند توسط پرستویی حرفه ای و آموزش دیده ی اسرائیل یا .. مدیریت میشود.
✅ حال تصویر کنید یک شخصی که پست مهم کشوری دارد در دام #پرستو بیوفتد... چه خواهد شد..... 🔹در مقاله سوم سعی خواهم کرد ویژگی های #پرستو و اگر شد!!!! برخی اموزش هایی که میبندد را شرح دهم.

ادامه دارد...... ان شاالله
#پرستو_مروجی
#موسسه_پژوهشی_یاسین_عصر
Read more
بلوک 4 تکه حیوانات winfun 00178 قیمت: 72,000تومان بلوک ۴ تکه حیوانات Winfun برای استفاده بچه های ...
Media Removed
بلوک 4 تکه حیوانات winfun 00178 قیمت: 72,000تومان بلوک ۴ تکه حیوانات Winfun برای استفاده بچه های بالای 6 ماه طراحی شده است. این بسته حاوی چهار مکعب است که هر کدام دارای شش تصویر متنوع هستند. این مکعب ها دارای تصاویر زیبا از حیوانات و اعداد انگلیسی می باشد. بازی کردن با این مکعب ها در تقویت ماهیچه ... بلوک 4 تکه حیوانات winfun 00178
قیمت: 72,000تومان
بلوک ۴ تکه حیوانات Winfun برای استفاده بچه های بالای 6 ماه طراحی شده است. این بسته حاوی چهار مکعب است که هر کدام دارای شش تصویر متنوع هستند. این مکعب ها دارای تصاویر زیبا از حیوانات و اعداد انگلیسی می باشد. بازی کردن با این مکعب ها در تقویت ماهیچه های کودک موثر است. جنس نرم پارچه، قابل شستشو بودن و وزن سبک از ویژگی های اصلی این محصول است که آن را تبدیل به وسیله ای ایمن جهت استفاده نوزادان می سازد.
مناسب برای گروه سنی بالای 6 ماه
دارای ۴ مکعب پارچه ای
هر مکعب دارای 6 تصویر متنوع
دارای آینه ایمن
ویبره دار
مناسب برای آموزش اشکال و اعداد انگلیسی
قابلیت شتسشو
ابعاد هر مکعب: 8 در 8 در 8 سانتیمتر
لینک خرید
https://piccotoys.com/product/388784
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #bakery #children #boy #girl #science #instadad #toys #dadlife #ad #winfun
#پیکوتویز #اسباب_بازی #مهد_کودک #خانه_بازی #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #بلوک_حیوانات #قصر_کودک #اسباب_بازی #بلوک4تکه
Read more
. #عکس_خوب_ببینیم #عکاس_ناشناس #پیری #نامه . . محبوبم! از پیری نترس که چون همیشه برایم ...
Media Removed
. #عکس_خوب_ببینیم #عکاس_ناشناس #پیری #نامه . . محبوبم! از پیری نترس که چون همیشه برایم زیبا خواهی بود! این قلب مهربان توست که مرا چون کودکی شاد در پی پروانه ای زیبا... به سمت خود می کشاند! . از پیری نترس و به مردی فکر کن که با هر چروک بر تنت زخم هایش پنهان می شود و با هر موی سپید... بختش ... .
#عکس_خوب_ببینیم
#عکاس_ناشناس
#پیری
#نامه
.
.
محبوبم!
از پیری نترس
که چون همیشه برایم زیبا خواهی بود!
این قلب مهربان توست
که مرا چون کودکی شاد
در پی پروانه ای زیبا...
به سمت خود می کشاند!
.
از پیری نترس
و به مردی فکر کن که با هر چروک بر تنت
زخم هایش پنهان می شود
و با هر موی سپید...
بختش آرام می گیرد
.
گودی زیر چشم هات...
مرا به عمق بیشتری از دوست داشتن
خواهد بُرد
و دست های لرزانت
می تواند بارها
تنهایی ام را بتکاند.
.
از پیری نترس
و با تصویر شکوهمندی که از تو خواهم سرود...
مرا دوست تر بدار :
.
"قله ای پوشیده از برف
که گل های رنگین دامنش
دختران چوپان ایل را
زیباتر کرده است."
.
#نامه_شماره_هفده
#حمید_جدیدی
.
.
یا حق
Read more
. هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما! ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم... تکه هایی ...
Media Removed
. هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما! ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم... تکه هایی از یادداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن را در اینجا برایتان گذاشتم ، بخوانیدش و ببینید که چه روزهایی هست و بود و خواهد آمد و آیا ما در « قعر ضمیر خود» به این فکر میکنیم که : «ایران می تواند قد راست کند» من ... .
هیچ چیز در این روزها مرهم ما نیست ، غیر از ما!
ما به هم نیاز داریم ، به درک هم، به دست هم...
تکه هایی از یادداشت دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن را در اینجا برایتان گذاشتم ، بخوانیدش و ببینید که چه روزهایی هست و بود و خواهد آمد و آیا ما در « قعر ضمیر خود» به این فکر میکنیم که :
«ایران می تواند قد راست کند»
من ایمان دارم که می تواند...
—— گوئی روزگار همه ی بلاها و بازی های خود را بر ایران آزموده است. او را بارها بر لب پرتگاه برده و باز از افتادن بازش داشته. دوره هایی بوده است که با نیمه جانی زندگی کرده اما از نفس نیفتاده و چون بیمارانی که می خواهند نزدیکان خود را بیازمایند، درست در همان لحظه که همه از او امید بر گرفته بودند، چشم گشوده و زندگی را از سر گرفته است.
من در قعر ضمیر خود احساسی دارم، چون گواهی گوارا و مبهمی که گاه به گاه بر دل می‌گذرد، و آن این ‌است که رسالت ایران به پایان نرسیده است، و شکوه و خرمی او باز خواهد گشت. من یقین دارم که ایران می‌تواند قد راست کند، کشوری نام‌آور و زیبا و سعادتمند گردد، و آن‌گونه که درخور تمدن و فرهنگ و سالخوردگی اوست، نکته‌های بسیاری به جهان بیاموزد. بزرگترین مردان و پست‌ترین مردان در این آب و خاک پرورده شده‌اند، حوادثی که بر سر او آمده بدان‌گونه است که درخور کشور برگزیده و بزرگی است؛ فتح‌های درخشان داشته است و شکست‌های شرم‌آور، مصیبت‌های بسیار و کامروایی‌های بسیار. او را بارها بر لب پرتگاه برده و باز از افتادن بازش داشته. دوره‌هایی بوده است که با نیمه‌جانی زندگی کرده، اما از نفس نیفتاده؛ و چون بیمارانی‌که می‌خواهند نزدیکان خود را بیازمایند، درست در همان لحظه که همه از او امید برگرفته بودند، چشم گشوده است و زندگی را از سر گرفته.
کسانی که در زندگی خویش رنج نکشیده‌اند، سزاوار سعادت نیستند. تراژدی همواره در شأن سرنوشت‌های بزرگ بوده است. از حاصل دوران‌های خوش و ناخوش زندگی است که ملتی، شکیبایی و فرزانگی می‌آموزد.
***
‎ما فرزندان کنونی ایران موهبت آن را یافته‌ایم که در یکی از
دوران‌های رستاخیز این کشور زندگی کنیم، این امر، هم موهبتی است و هم مسؤولیتی گران بر شانهٔ ما می‌نهد. نخستین نشانهٔ توجه به این مسؤولیت آن است که امیدوار بمانیم و صبور باشیم. این گفتهٔ تولستوی را از یاد نبریم: «نیرویی برتر از نیرویی این دو جنگاور نیست: یکی زمان و دیگری شکیبایی».
این نوشتار؛ نخستین بار در شمارهٔ فروردین 1339 مجلهٔ یغما انتشار یافته است
متن کامل در کانال تلگرام
تصویر بخشی از نقاشی حسین تمجید است
Read more
Loading...
شوهر آهو خانم نام کتابی اثر علی‌محمد افغانی است.شوهر آهو خانم نخستین اثر نویسندهٔ آن محسوب می‌شود ...
Media Removed
شوهر آهو خانم نام کتابی اثر علی‌محمد افغانی است.شوهر آهو خانم نخستین اثر نویسندهٔ آن محسوب می‌شود که با استقبال بی‌نظیری در بازار کتاب ایران روبه‌رو شد. انتشار این رمان حجیم در سال چهل خورشیدی حادثه‌ای مهم در بازار کتاب و ادبیات داستانی ایران بود. علی‌محمد افغانی این رمان را در سالهای ... شوهر آهو خانم نام کتابی اثر علی‌محمد افغانی است.شوهر آهو خانم نخستین اثر نویسندهٔ آن محسوب می‌شود که با استقبال بی‌نظیری در بازار کتاب ایران روبه‌رو شد. انتشار این رمان حجیم در سال چهل خورشیدی حادثه‌ای مهم در بازار کتاب و ادبیات داستانی ایران بود. علی‌محمد افغانی این رمان را در سالهای زندان بین سالهای سی و سه تا سی و هشت نوشته‌است و پس از خروج از زندان اقدام به چاپ آن با هزینهٔ شخصی می‌کند زیرا ناشری حاضر به مخاطره برای چاپ بر رویداستان بلند یک نویسندهٔ ناشناس نمی‌شود.

قلم علی‌محمد افغانی در ساختن تصاویر بسیار تواناست و از پس بیان جزئیات با ظرافتی خاص برآمده‌است. امّا بیشتر به جنبه‌های ظاهری توجّه شده‌است. خوانندهٔ کتاب هنگام مطالعه می‌تواند تصاویر خانه را به آسانی با توضیحات ظریف نویسنده در ذهن بسازد. خواننده حتی جزئی‌ترین اجزای چهره و اندام شخصیّت‌های قصّه، حتی فرعی‌ترین اشخاص، را در ذهن می‌بیند.

داستان در سال هزاروسیصد و سیزده خورشیدی در کرمانشاه رخ می‌دهد و درون مایه اصلی داستان با واقعیّت اسف بار زندگی زنان در لایه‌های پائینی جامعه در آ ن سال‌ها ارتباطی نزدیک دارد و در نکوهش آئین چند همسری است. در این رمان مناسبات خانوادگی و ضوابط احساسی و عاطفی مرتبط بدان بازنمایی شده‌است. این کتاب جایزه بهترین رمان سال را از آن خود کرد

استاد افغانی متولد هزاروسیصد و سه خورشیدیدر شهر کرمانشاه و نویسنده نخستین رمان واقعی به زبان فارسی (شوهر آهو خانم) است. افغانی عضو سازمان نظامی حزب توده ایران بوده که در سال سی و سه دستگیر شده و درح دورهٔ پهلوی پنج سال را در زندان به سر برده است. وی هم اکنون در آمریکا زندگی می‌کند و به دلیل مجوز نگرفتن آثار اخیرش از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرگرم نگارش به زبان انگلیسی می‌باشد. وی چندی پیش نوشتن زندگینامهٔ خود را به زبان انگلیسی به پایان رسانده است.
تصویر دوم استاد افغانی هستند. این داستان سالها پس از نگارش در قالب یک فیلم زیبا با هنرمندی خانم مهری ودادیان به تصویر کشیده شد که در پست بعد در مورد این فیلم صحبت میکنیم
Read more
❆﷽❆ . . <span class="emoji emoji1f448"></span>فضای مجازی ، دنیای جنگ و جهاد با نفس !<span class="emoji emoji1f449"></span> . <span class="emoji emoji1f53c"></span>پسری با نام فدایی ولایت و محب رهبری و ولایی، زیر ...
Media Removed
❆﷽❆ . . فضای مجازی ، دنیای جنگ و جهاد با نفس ! . پسری با نام فدایی ولایت و محب رهبری و ولایی، زیر عکس دختری با چادر عربی و روسری خوشرنگ فیروزه ای کامنت میگذارد کاش همه ی دختران مثل شما زیبا و نجیب بودند و دختر در جواب کامنت پسر با عشوه می نویسد ان شاالله یه دخترچادری نجیب نصیبتون بشه برادر ! . یعنی ... ❆﷽❆
.
.
👈فضای مجازی ، دنیای جنگ و جهاد با نفس !👉
.
🔼پسری با نام فدایی ولایت و محب رهبری و ولایی، زیر عکس دختری با چادر عربی و روسری خوشرنگ فیروزه ای کامنت میگذارد کاش همه ی دختران مثل شما زیبا و نجیب بودند و دختر در جواب کامنت پسر با عشوه می نویسد ان شاالله یه دخترچادری نجیب نصیبتون بشه برادر !
.
🔼یعنی "حیا"مرده است!
هرچقدر هم
رویت را محکم بگیری
هرچقدر هم
ادعاهایت با تعریف های دیگران بزرگتر شوند
یادت باشد
برای تک تک این دلبری ها
برای تک تک لحظه هایی که فکر او مشغول تو شده ؛باید جواب پس بدهی ...
لبخند رضایت امام زمانت که یادت نرفته بانو ؟
هرچقدر هم
بیرون ازین مجاز آباد با دیدن نامحرم چشم فرو ببندی
و
اینجا با دیدن عکسش لبخند جاری شود روی لبت ؛
حیای وجودت کمرنگ شده
.
🔼آمده ایم برای جهاد
آمده ایم برای دغدغه های فرهنگی
آمده ایم
دل اماممان قرص شود به ما
آمده ایم برای
سربازی!
✔خواهرانه برای خواهران و
-برادرانه برای برادران دلمان برای دینداری همدیگر شور بزند،لطفا !
.
.
🔺پی نوشت:.
خواهرم حجابت.
برادرم نگاهت....
عباس امام زمانمون باشیم....
دینداری سخت شده؟.
قبول...
حفظ نگاه سخت شده؟.
قبول....
یه جمله میگم فقط.....
↩الله اکبر↪.
همه میدونیم یعنی چی.....
یعنی خدا از همه بزرگتر است....
از شر شیاطین جن و انس ب ذات اقدس الهی پناه بریم، .
.
💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
.
.
@dashte_shaghayegh_
#اسلام #شهدا_شرمنده_ایم
#حجاب #چادر #دختر_آریایی
#عفت #حیا #خوشتیپ
#من_حجاب_را_دوست_دارم
#پرنسس_چادری
#دختر_ایرانی
#لعنت_الله_علی_آل_سعود 🔫
#شیعه #منتظر_ظهور
#قرآن #حامی_رهبر
#تهاجم_فرهنگی #جنگ_نرم
#امر_به_معروف #نهی_از_منکر
#حضرت_زهرا(س) #چادر_خاکی
#Iranian_woman
#islam #hijab
#iranian_girl
#i_love_hijab
#princess
Read more
باغ تخت شیراز . . . . در شمال غربی شیراز در دامنه کوه شمالی ساخته شده است و از بناهای زمان اتابکان ...
Media Removed
باغ تخت شیراز . . . . در شمال غربی شیراز در دامنه کوه شمالی ساخته شده است و از بناهای زمان اتابکان است که در سال ۴۸۰ هجری بدست اتابک قرچه ساخته شده و دارای ساختمان های مصفایی در دامنه کوه است که به مرور زمان ویران گردیده است.در دهه ۴۰ بر فراز آن ساختمان ها و تاسیسات لشکر فارس و ارتش سوم قرار گرفت.بنای ... باغ تخت شیراز
.
.
.
.

در شمال غربی شیراز در دامنه کوه شمالی ساخته شده است و از بناهای زمان اتابکان است که در سال ۴۸۰ هجری بدست اتابک قرچه ساخته شده و دارای ساختمان های مصفایی در دامنه کوه است که به مرور زمان ویران گردیده است.در دهه ۴۰ بر فراز آن ساختمان ها و تاسیسات لشکر فارس و ارتش سوم قرار گرفت.بنای باغ از هفت طبقه تشکیل می یافته و قصر در طبقه آخر و استخر آبی در طبقه اول بوده است.سر توماس هربرت که در سال ۱۶۲۸م. ۱۰۳۸ ه.ق این باغ را دیده می نویسد که مساحت باغ بسیار زیاد بوده است و آن را خوش آهنگ نامیده و از تمام باغ های شیراز عالی تر می داند.سیاحان خارجی که در قرون گذشته به شیراز آمده اند،این محله را آباد و دایر و پر از درخت و خرم و باصفا دیده اند.دیولافوا در وصف این باغ می نویسد:این باغ بسیار باصفا و نشاط آور بوده و درختان نارنج و لیمو با آن منظره قشنگ و بوته های گل سرخ و زرد و سفید،طبقه به طبقه در بالای یکدیگر قرار گرفته و به طرز جالب توجهی باغ را آرایش داده بودند.از دیدن این منظره زیبا من خیال کردم که به حدائق معلقه بابل وارد شده ام،گلهای سفید و سرخ از حرارت آفتاب کمی متاثر و پژمرده شده بودند،اما درختان انار،به و سایر مرکبات در زیر بار میوه های معطر و آبدار خود به طوری خم شده بودند که شاعر از تماشای آنها مبهوت می گردید و نمی توانست چنین منظره ای را آن طور که باید و شاید به شعر توصیف کند و حق آن را ادا کند.بنا به گفته ی منابع این باغ هفت طبقه بوده که در طبقه اول استخری قرار داشته و در طبقه آخر نیز قصری بوده است و بین این دو نیز آبشار و آب سرسره از بالا به پایین در جریان بوده است.این باغ در تاریخ ۱۳۵۱/۸/۲ با شماره۹۳۱ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
۔
۔
۔

توضیحات :‍ در مجله بررسی های تاریخی شماره ۳۲ سال۱۳۵۰ مقاله ای داریم به نام:(باغ تخت قلعه مربوط باوایل دوره قاجاریه الله قلی اسلامی) این مقاله به معرفی این بنا پرداخته و مینویسد بنای اصلی ان را اتابک قراچه در سنه ۴۷۰ هجری در کوههای شمال شیراز بنا نهاده و تخت قراچه نام نهاد.و در طی سالها بنا و باغ ان رو به ویرانی رفته و در ۱۲۰۸ بدست اقامحمدخان در ان مکان قلعه ای بنا کرده و در سال۱۲۶۱ محمدشاه قاجار ان را گسترش داده و عمارت تخت قاجار را در انجا ساخت.قسمتی از این بنا به گفته مولف در زمان نگارش مقاله بصورت طبقات متعدد در دامنه کوه باقی بوده و در تصرف مرکز پیاده ارتش شاهنشاهی قرار داشته است.مابقی قسمت کامنت👇
۔
۔
۔

عکس سوم: نمایی از خیابان رودکی(اوایل دوره پهلوی)در انتهای تصویر ساختمان باغ تخت مشاهده میشود
Read more
Loading...
. قسمت ششم . مروری اجمالی بر ترک های "ترک" و "پاک" . . . نگار را باید شاهکار سورنا دانست که بی شک ...
Media Removed
. قسمت ششم . مروری اجمالی بر ترک های "ترک" و "پاک" . . . نگار را باید شاهکار سورنا دانست که بی شک دو به دو ترک ها پاسخ هایی بر سوالات ذهنی مخاطب است ، راستش را بخواهید با شنیدن ملودی آرام "ترک" از پشت میزم پاشدم هندسفری هایم برداشتم و روی تراس خانه ام با یک لیوان چای به استقبال عاشقانه ترین اثر مجموعه ... .
قسمت ششم
.
مروری اجمالی بر ترک های "ترک" و "پاک"
.
.
.
نگار را باید شاهکار سورنا دانست که بی شک دو به دو ترک ها پاسخ هایی بر سوالات ذهنی مخاطب است ، راستش را بخواهید با شنیدن ملودی آرام "ترک" از پشت میزم پاشدم هندسفری هایم برداشتم و روی تراس خانه ام با یک لیوان چای به استقبال عاشقانه ترین اثر مجموعه نگار رفتم حیف که چند ماهست سیگار را ترک کردم ! ترک ! عاشقانه ای آرام از زبان زلف های نگارِ پانزده ساله است که دوست ندارد دلبرکی برای دربند بودن باشد ! نگاری که حرف برای گفتن دارد برای دربند عاشقه ها نبودن باید از بند عشوه گری ها رها شود ، نمخواهد معشوقه ای داشته باشد که عاشقانه هایش را در پیچ و تاب موهایش بریزد! فقط دختران ایرانم میدانند کوتاه کردن مو های بلند چه معنیی دارد ، فقط پسران عاشق ایرانم میدانند کوتاه کردن زلف های معشوقه شان تا چه حد میتوند بی رحمانه باشد ! نگارِ زیبا زلف های در بندِ ریشه ی خود را به دست آزادیه دست های آهنیه قیچی میدهد ، از این عاشقانه ی ملایم پرت میشوم به کنجی از خودم ! به گوشه ای از عاشقانه های شخصیم ! آخ که عاشق زلف های نگارم بودم ...نگار برای رهایی از قید و بند زلف های خود را بدست قیچی میدهد ،دخنرکی که برای جنگ آمده و از نطفه جنگ است برای جنگی اماده میشود که در آن نباید عشوه گر باشد "آخ آزادی بی تضمینی ، این سلولایِ توو در توو یه بیماری، زندونیا زندون بانِ زندونیایِ زندون بانِ زندونیان" نگار برای فرماندهی راهی بی انتها آماده است به "پاک" میرسیم، این جای روایت بوی جنگ میدهد و نگار سوار بر اسبش برای رزم رجز میخواند ! و خود را استواری بر اسب توصیف میکند که تاریخ را بی حیا تر خود میداند، نگارِ پانزده ساله آبستن بچه ی پاکیست بنام "ررررپ" که نباید قضاوتش کرد، نگارِ وحشی خوی جنگ جویی خود را قبلتر از این ها لو داده بود اما نه به  شدتِ "پاک" ! او به تمامِ اجتماع و مسبب آلودگی آن میتازد ! به بی بنیه های بی صرف بی اندیشه میتازد که از جهل حامله شدن... سیاسی ترین و اجتماعی ترینِ نگار مو به تن آدم سیخ میکند ... نگار به دنبال تغییر است با رپ رپ رپ و مخالف اسارت و زنجیر با رپ رپ رپ ...
.
.
.
تصویر کاور کم کم کامل میشود صورت نگار، اب، آتش، باد و موهای نگار...
Read more
موسیقی؛ بر تار و پود خاطرات تبریز خاطرات ایام گذشته تبریز در قاب تصویر در آمد و راوی آن موسیقی بود. به ...
Media Removed
موسیقی؛ بر تار و پود خاطرات تبریز خاطرات ایام گذشته تبریز در قاب تصویر در آمد و راوی آن موسیقی بود. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، روایت موسیقایی تبریز قدیم در سه بخش در روزهای چهارم و پنجم مرداد ماه برای علاقمندان موسیقی و تاریخ تبریز در خانه هنرمندان به نمایش درآمد. لحظه ... موسیقی؛ بر تار و پود خاطرات تبریز
خاطرات ایام گذشته تبریز در قاب تصویر در آمد و راوی آن موسیقی بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، روایت موسیقایی تبریز قدیم در سه بخش در روزهای چهارم و پنجم مرداد ماه برای علاقمندان موسیقی و تاریخ تبریز در خانه هنرمندان به نمایش درآمد.
لحظه آغاز با نمایش تصاویری از روزگار تبریز در ایام مشروطه بود که با گذر تصاویر در مقابل دیدگان حاضران نوای موسیقی جان گرفت و در اوج و فرودش و گاه در صدای خش دار موسیقی خاطرات روزهای پرحادثه و یا شکوه تبریز را یادآور شد.
بخش نخست این روایت، بیننده را در قالب تصویر و موسیقی با خود همراه کرد تا در بخش دوم از قدمت صنعت و زیبایی هنر فرش بافی در تبریز بگوید و یعقوب عبدی با نواختن بر تار و پود دار قالی گوش ها را با ریتم و نوای فرش آشنا کرد و این نوا در میانه خود با سازهای تار، پیانو و کوبه ای به اوج رسید.
بدون شک فرش تبریز یکی از مهمترین و معروف ترین هنرهای تجسمی بوده که در سراسر این گیتی شهره یافته که استفاده از ریتم بافت قالی با ایجاد فضای عینی زیبایی فرش را به صورت ملموس به مخاطب الغا کرد.
در بخش سوم این نمایش روایی موسیقیایی، مخاطبان با شنیدن همهمه عابران و داد و ستد بازاریان سیری در بازار تبریز کردند و در اوج و فرود همهمه، بداهه نوازی هنرمندان آنسامبل موسیقی تجربی تبریز رنگ زندگی به خود گرفت و با تلفیق سازها موسیقی زنده روح حاضران را تازه کرد.
این بخش از نمایش مدنیت و پویایی تبریز را به واسطه بازارش که شاهراه فرهنگی و ارتباطی با فرهنگ های دیگر است در قالب موسیقی با ایجاد فضای عینی به تصویر کشید.
فضای قدیمی خانه هنرمندان در این میان همراهی زیبا در این نمایش بود تا فضا سازی مناسبی را برای مخاطبان ایجاد کرده و ذهن و خیال آنها را با خود به سفر تاریخ ببرد.
این اجرای موسیقیایی که برای نخستین بار در تبریز به صحنه اجرا در آمد در کنار استفاده از سازهای بومی و محلی همچون موغام سعی در روایت تاریخ کهن تبریز در خانه ختایی که خشت خشت ان شاهد اتفاقات دیروز و امروز این شهر بوده را داشته و مخاطب را به چالش کشاند تا هم از زیبایی این تاریخ و هم از چندگانگی فرهنگی لذت ببرد.
آنسامبل موسیقی تجربی تبریز با هنرمندی فرهاد حق سالمی نوازنده ویلنسل، علی گرانمهر نوازنده پیانو، بهراد بنیادی نوازنده تار، حامد علیپور سازهای کوبه ای و یعقوب عبدی پرفورمر فرش در خانه ختایی و با استقبال بسیار خوب علاقمندان موسیقی به کار خود پایان داد.
@behradbonyadi
Read more
. از آخر دفتر شروع کردم تا به آخر شاهنامه نزدیکتر باشم، آنجا که شما گفتید:"لبریز از خموشی و از خویش ...
Media Removed
. از آخر دفتر شروع کردم تا به آخر شاهنامه نزدیکتر باشم، آنجا که شما گفتید:"لبریز از خموشی و از خویش لب‌به‌لب..." . آقای اخوان! کلماتِ به بلوغ نرسیده‌ی من کجا و باغِ‌ارغنون شما کجا، سبیل‌های بی‌اعتبار و مرده‌ی من کجا و موهای در آزادی شسته‌شده‌ی شما کجا... با تمام بی‌اعتماد‌به‌نفسی نشد که ... .
از آخر دفتر شروع کردم تا به آخر شاهنامه نزدیکتر باشم، آنجا که شما گفتید:"لبریز از خموشی و از خویش لب‌به‌لب..."
.
آقای اخوان!
کلماتِ به بلوغ نرسیده‌ی من کجا و باغِ‌ارغنون شما کجا، سبیل‌های بی‌اعتبار و مرده‌ی من کجا و موهای در آزادی شسته‌شده‌ی شما کجا...
با تمام بی‌اعتماد‌به‌نفسی نشد که ننویسم. چون ادای دِین به شما نماز بزرگیست که انگار موسایی بی‌عصا در کوه طور تمامش را در سجده می‌خواند.
.
چند دقیقه بیشتر وقتتان را نمی‌گیرم. موضوع از این قرار است که شبِ‌من بود و روز رفتنِ شما. همین چهارم شهریور که هرچند لباس تابستان را به زور پوشیده ولی بوی پاییزی ناکام دهانش را پُر کرده‌است.
.
شب بود و من مثل روزِ‌روشن خواب دیدم که مرا اصلا نمی‌بیند. مثل یک دوربین فیلمبرداری قدیمی روی یک سه‌پایه‌ی کهنه که از وجودِ بی‌وجود خودش خجالت می‌کشد کنار اتاقش ایستاده بودم و هر تصویر بی‌کیفیتی را بی‌کیفیت‌تر از آن چیزی که بود نگاه می‌کردم.
تمام خوشبختی و بی‌تفاوتی او در قاب نگاه من جا شده بود ولی تمام دلتنگی من مگسی بود که حتی جرات نمی‌کرد روی لبه‌ی جام شراب او بنشیند.
مثل یک فیلم سه‌ساعته تمام خواب را بی‌منت در خودم ضبط کردم تا بعدها با هر اکرانش بمیرم.
موهایش کوتاه بود اما من بلندتر از همیشه و سیاه‌تر از شب‌های بی‌ستاره‌ی کویر می‌دیدمشان.
.
از خواب که بیدار شدم سکوت هم بیدار شد و گلویم را محکم گرفت.
خواستم آهنگی گوش کنم یا شعری بخوانم یا با لیوان چای پررنگی زخمم را ببندم ولی نشد. به ناچار زخمم را محکم به خودم بستم و تا "خیابان سراب" کشاندم.
ناامیدتر از "باغ نومیدان" و ناامیدتر از همیشه به "دیدار" روبه‌روی درِ خانه‌ی فراموش‌شده‌ی شما ایستادم و "لحظه دیدار نزدیک است" را با صدای خودتان خواندم.
انگار گلویم سازی بود که تمام سیم‌هایش پاره شده و کلماتش خون‌آلود بیرون می‌‌ریزند.

آقای اخوان!
دوست داشتم مثل شفیعی کدکنی با شما رفیق باشم، دوشادوش شما. دوست داشتم به خانه‌ی شما می‌آمدم ، تخمه خربزه تف می‌‌دادم و تا سحر پای سوگ "از این اوستا" به خودم سیلی می‌زدم. دوست داشتم در خیابان سراب با شما قدم می‌زدم و از مهِ سنگین عشق گلایه می‌کردم و شما می‌گفتید: "باغ بی‌برگی که می‌گوید که زیبا نیست".
حضرت #اخوان_ثالث!
کاش رفیق شما بودم.
.
.

#جلال_حاجی_زاده
Read more
Loading...
تو شاهکار خالقی تحقیر را باور نکن برروی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش .زیبا و زشتش پای  توست. تقدیر ...
Media Removed
تو شاهکار خالقی تحقیر را باور نکن برروی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش .زیبا و زشتش پای  توست. تقدیر را  را باور نکن تصویر اگر زیبا نبود نقاش خوبی نیستی از نو دوباره رسم کن تصویر را باور نکن خالق تو را شاد آفرید آزاد آزاد آفرید. پرواز کن تا آرزو زنجیر را باور نکن #art #arts #artwork #creative ... تو شاهکار خالقی تحقیر را باور نکن

برروی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش .زیبا و زشتش پای  توست. تقدیر را  را باور نکن

تصویر اگر زیبا نبود نقاش خوبی نیستی از نو دوباره رسم کن تصویر را باور نکن

خالق تو را شاد آفرید آزاد آزاد آفرید. پرواز کن تا آرزو زنجیر را باور نکن
#art #arts #artwork
#creative #draw #draws
#ilustration #flower #flowers #love #nature #dream #paint #paints #painting #oilpaint #watetcolour #realism #goodnigth #beautiful #nice #cool
Read more
روز جهانی عکاسی به همه عکاس های خوش ذوق و نازنین مبارک و شاد باد. @baraxjewelry اقای رجبی عزیز که ...
Media Removed
روز جهانی عکاسی به همه عکاس های خوش ذوق و نازنین مبارک و شاد باد. @baraxjewelry اقای رجبی عزیز که سالیانی میشه که کارهای عکاسی صنعتی دست سازه های مجموعه ما را انجام میدن @honeytahmasbi1 هانیه نازنین که با سلیقه و دقت کارهای ما رو انجام دادن. و همینطور بقیه دوستان نازنین هنرمند که در این پیج ... روز جهانی عکاسی به همه عکاس های خوش ذوق و نازنین مبارک و شاد باد.
@baraxjewelry
اقای رجبی عزیز که سالیانی میشه که کارهای عکاسی صنعتی دست سازه های مجموعه ما را انجام میدن
@honeytahmasbi1
هانیه نازنین که با سلیقه و دقت کارهای ما رو انجام دادن.
و همینطور بقیه دوستان نازنین هنرمند که در این پیج ما رو دنبال میکنند و من نام تک تک آنها را نمیدونم.
بهتون این روز را تبریک و شادباش میگم.
🌸🌸🌸🌸
کلید نرم یک دوربین و بارقه نور فلاش و لحظه ایی از زندگی و زمان که برای همیشه ثبت میشه.این تسخیر لحظه ممکنه روی فیلم یا به صورت دیجیتالی ثبت بشه اینها انقدر مهم نیست که ان لحظه خاطره انگیز گرفته شده است مهم و تاثیر گزار است.
ممکن است عده ایی از مردم یک غروب دل انگیز را یا لحظه پریدن یک ماهی از آب را به تصویر بکشند.میتوان اینگونه توصیف کرد ؛ عکاسی راهی برای لمس احساسات و هیجانات است و سخنی درباره یک لحظه خاص و میتوان آن لحظات ناب و بدیع را در روز جهانی عکاسی جشن گرفت.
تاریخچه روز جهانی عکاسی:
عکس اصالتاً توسط فردی به نام Nicéphore Niépce ساخته شد. او برای اولین بار با استفاده از پوشش کلرید نقره روی یک کاغذ اینکار را انجام داد.
هرچند که عاقبت عکس به طور کامل سیاه میشد و او میدانست که برای پاک کردن کلرید سدیم از روی کاغذ راهی نداره تا بتونه عکس را حفظ کنه.
صنعت عکاسی هر سال با گذشت زمان بهتر و بهتر شد .ابتدا با ورود دوربین های ثابت و توانایی عکاسی به طریق آنها.
فکرش را بکنید دوربینهای غرب امریکای قدیم و تفاوت آنها با دوربین های زمان جنگ جهانی دوم و حالا انها را مقایسه کنید با دوربینهای مدرن امروزی.
بخش زیادی از جهش رشد تکنولوژی در دنیا تاثیر بسیار زیادی بر روی صنعت عکاسی داشته تا موضوعات دیگر.
با کوداک و کَنُن و برندهای دیگه در زمینه عکاسی اصلا جای تعجبی باقی نمیماند که صنعت عکاسی اینچنین پیشرفت قابل ملاحظه ایی را کرده است. پیشرفت قابل ملاحظه صنعت عکس و عکاسی در کنار صنایع نظامی و دفاعی باعث شده تا نه تنها این صنعت بهتر شده بلکه ساده تر و قابل دسترس تر نیز شده است.
همچنین تمام خلاقیت ها و نوآوری های صورت گرفته در اینکاردر علم و هنر تایید مثبتی بر قلمرو صنعت عکاسی بوده است
همچنین میتوان این صنعت را با لذت روح بخشی که از گرفتن فریم های کوچک لحظات زندگی معیار زد
چطور میشه روز جهانی عکاسی را جشن گرفت؟
پیشنهاد ما به شما این است که وقتی را در نظر بگیریم و بیرون بریم و چند عکس زیبا از اطراف بگیریم.
#روزجهانی_عکاسی #photographyday #inouno_jewelry
Read more
قسمت هشتم با آمدن افراد بیشتر من و پسر نوجوان قوت قلب بیشتری گرفتیم . ماجرا را برای دیگرانی که کنجکاو ...
Media Removed
قسمت هشتم با آمدن افراد بیشتر من و پسر نوجوان قوت قلب بیشتری گرفتیم . ماجرا را برای دیگرانی که کنجکاو بودند بازگو کردیم . مرد همچنان می گفت: این دزد است و تازه همین امروز از کانون آمده بیرون و پسر نوجوان نیز می گفت: خانه ی مادرم اینجاست و آمدم آن را ببینم. یکی از همسایه ها که بر خلاف دیگران با زیر شلواری ... قسمت هشتم با آمدن افراد بیشتر من و پسر نوجوان قوت قلب بیشتری گرفتیم . ماجرا را برای دیگرانی که کنجکاو بودند بازگو کردیم . مرد همچنان می گفت: این دزد است و تازه همین امروز از کانون آمده بیرون و پسر نوجوان نیز می گفت: خانه ی مادرم اینجاست و آمدم آن را ببینم.
یکی از همسایه ها که بر خلاف دیگران با زیر شلواری زیر پیراهن نبود و فرصت کرده بود لباس مرتب تری بر تن کند موبایل خود را از جیب بیرون آورد و به پلیس زنگ زد. چند دقیقه ای نگذشته بود که پلیس با آن نور تابان چراغ هایش در محل حاضر شد بعد از کمی گفتگو و شنیدن ماجرا پسر را سوار بر ماشین کرد و آژیری کشید و با همان نورهای آبی و قرمز دور شد ، فکر می کنم مرد همانجا ماند و با دیگران گفتگو می کرد ، من به خانه برگشتم و آنقدر تصویر کودک و سرنوشت مبهمش را در ذهن مرور کردم که دیگر هیچ صدایی اعم از صدای یخچال و کولر به گوشم نمی رسید آنقدر بی خواب شدم که توفیق پیدا کردم طلوع زیبای خورشید را ببینم چه ماجراهایی که از پس این روزها و شب ها سر بر نمی کشد .
سر درد امانم را بریده بود چای ساز را روشن کردم و پس از جوش آمدن آب در فنجان ریختم و با بی حوصلگی چای کیسه ای را در آن بالا و پایین می کردم که صدای جیغ بنفش کارم را متوقف کرد. صدا از پله ها بود زنی در حالی که شیون می کرد و کمک می خواست از طبقه ی چهارم می دوید تا شاید کسی به فریادش برسد ، به طبقه ی اول که رسید از چشمی دیدم که از سر رویش خون می چکد در را گشودم و زن خود را به درون افکند ، رد خون که از بالا تا پایین نمایان بود درب منزل ما قطع شده بود . زن گوشه ای نشست درب را بستم ثانیه ای بعد صدای کوبیدن به درب شنیده شد همان مرد دیشب در آستانه ی درب ایستاده بود نگاهی کرد، فکر کنم در دلش گفت: ((باز این بختک خودش را انداخت وسط!)) ولی هیچ نگفت، راهش را کشید و رفت.
زنِ خون آلود مادر همان پسر نوجوان بود گویا در عقد موقت این مرد بود. زن نزدیک پنجاه سال داشت زیبا بود و مرد سی سال . زن با گریه گفت: دیشب درب را قفل کرد تا پسرم به خانه نیاید و خودش آمد تا او را به باد کتک بگیرد و کاری از من ساخته نبود .

آن وقت یادم نیست زن چه تصمیمی گرفته بود برای ادامه ی زندگی آن طور که می گفت: پولی در بساط نداشت نمی دانم چقدر مجبور بود تا این شرایط را تحمل کند . ولی آنچه که خودم درک کردم این بود که خیلی وقت ها خیلی از آدم ها خیلی از کارها را از سر ناچاری انجام می دهند و ما خیلی از وقت ها خیلی از آدم ها را همینجوری قضاوت می کنیم.

پایان
Read more
. <span class="emoji emoji1f4cd"></span>بچه ها از حس و حالتون برام بنویسید. به چی بیشتر از همه چیز الان احتیاج دارید؟ چی حالتون رو خوب ...
Media Removed
. بچه ها از حس و حالتون برام بنویسید. به چی بیشتر از همه چیز الان احتیاج دارید؟ چی حالتون رو خوب میکنه؟ همین که فکر میکنید تا برام بنویسید این شعر رو دوباره براتون مینویسم. 🏻 آزاد شو از بند خویش، زنجیر را باور نکن اکنون زمان زندگی ست، تاخیر را باور نکن حرف از هیاهو کم بزن، از آشتی ... .
📍بچه ها
از حس و حالتون برام بنویسید.
به چی بیشتر از همه چیز الان احتیاج دارید؟
چی حالتون رو خوب میکنه؟
🍃🍃
همین که فکر میکنید تا برام بنویسید
این شعر رو دوباره براتون مینویسم.
🍃🌱
👇🏻
آزاد شو از بند خویش، زنجیر را باور نکن
اکنون زمان زندگی ست، تاخیر را باور نکن

حرف از هیاهو کم بزن، از آشتی ها دم بزن
از دشمنی پرهیز کن، شمشیر را باور نکـن

خود را ضعیف و کم ندان، تنها در این عالم ندان
تو شــاهکار خلقتی، تحـقیر را باور نکن

بر روی بوم زندگی، هر چیز می خواهی بکش
زیبا و زشتش پای توست، تقـدیر را باور نکـن

تصویر اگر زیبا نبود، نقاش خوبی نیستی
از نو دوباره رســم کن، تصویر را باور نکن

خالق تو را شاد آفرید، آزاد آزاد آفرید
پرواز کـن تا آرزو، زنجیر را باور نکن
.
📍 مهدی ایثاری نیا (جوینی)
Read more
<span class="emoji emoji1f49e"></span>درود بی پایان بر عشق و انسانیت @mehrideldadeh <span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f49e"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span> همه خوب می دانیم ...اما فراموش می کنیم لحظه ...
Media Removed
درود بی پایان بر عشق و انسانیت @mehrideldadeh همه خوب می دانیم ...اما فراموش می کنیم لحظه ای که گذشت هیچ وقت برنمیگردد چه خوب و چه بد...چه زیبا وچه زشت... چه تلخ و چه شیرین تمام اتفاق ها در همین لحظه ای که هستیم رخ میدهد مراقب افکار و سخنان ، مراقب اخلاق و ‌رفتار خود و انتخاب هایمان باشیم که ... 💞درود بی پایان بر عشق و انسانیت
@mehrideldadeh 👈💞👌
همه خوب می دانیم ...اما فراموش می کنیم
لحظه ای که گذشت هیچ وقت برنمیگردد
چه خوب و چه بد...چه زیبا وچه زشت... چه تلخ و چه شیرین
تمام اتفاق ها در همین لحظه ای که هستیم رخ میدهد
مراقب افکار و سخنان ، مراقب اخلاق و ‌رفتار خود و انتخاب هایمان باشیم
که ‌گاه جبران و درست کردن رویدادهای زندگی و روابط
بسیار سخت و گاه غیر ممکن می شود
بیا با هم لحظه ها را با آگاهی ، زیبا و شایسته رقم بزنیم
🌿💞🌿
سلام ‌دوستان مهربان
همه باهم برای فرهنگ عالی و‌ مردمی شاد و جامعه ای سالم و زیبا تلاش کنیم
تغییرات مثبت کنیم و عمل گرا باشیم
وفقط حرف نزنیم
فاصله ی ادعای فرهنگ داشتن تا فرهنگ داشتن بسیار است
از تغییرات مثبت نترسیم
از مرگِ حقیقت و آگاهی و عشق و انسانیت
از مرگ فرهنگ و هنر و ادب بترسیم
از نگه داشتن و اسارت در افکار پوسیده و جهل بترسیم
💞 🌿💖🌿
پیج گالری نقاشی منتظر نگاهای مهربان و هنرمندانه شماست، هرآنچه را که کلمات قادر به بیان نبوده ، به تصویر کشیدم👇
@mehrideldadeh
@mehrideldadeh
💞🌿💞
آدرس سایت در بیو☝
کانال تلگرام «عشق ناب»👈@eeshghe_nab💞
@eb_home
@fereshtehaye.zamini
@kheyrine_ir
@nab95_
@kheyriyebakhshesh
#خدا #آسمان #عشق #ای_بی #انرژی #مثبت #انسانیت #کتاب #آگاهی #عدالت #مطالعه #نقاشی #نقطه #آرامش #سکوت #شعر_نو #مردم #دلنوشته #کتاب_جدید #هنر #فرهنگ #سلامت #طبیعت #کوه #آزادی_بیان #مهری_دلداده #نویسنده #متن #مهربانی #الهه_عشق_روح_خدا
Read more
. در غیاب تو سال‌هست هرکجای این جهان خسته که به بن‌بست رسیده‌ام دست‌های شفابخش تو را را به یاد آورده‌ام که ...
Media Removed
. در غیاب تو سال‌هست هرکجای این جهان خسته که به بن‌بست رسیده‌ام دست‌های شفابخش تو را را به یاد آورده‌ام که شادمانی را از شمال و اردیبهشت را از جنوب برایم آورده‌ای 《علی صالحی》 #دوربین_تو شماره 105 📸: سبحان صالح تصویر ارسالی مربوط به تور تنگه شیرز تا دره خزینه در اردیبهشت 97 است. این تور در ... .
در غیاب تو سال‌هست
هرکجای این جهان خسته که به بن‌بست رسیده‌ام
دست‌های شفابخش تو را را به یاد آورده‌ام
که شادمانی را از شمال و اردیبهشت را از جنوب برایم آورده‌ای
《علی صالحی》

#دوربین_تو شماره 105
📸: سبحان صالح
تصویر ارسالی مربوط به تور تنگه شیرز تا دره خزینه در اردیبهشت 97 است. این تور در تعطیلات خرداد نیز اجرا می‌شود.
برای ثبت تصاویر زیبا از این منطقه زیبا #بادالاهوهمسفرباش .
#تور_تنگه_شیرز #ایران_زیباست_کافی_است_اهل_سفر_باشید #ایران_گردی #ایران_زیبا
Read more
‌ کیستی که من جز او نمی بینم و نمی یابم دریای پشت کدام پنجره ای؟ که اینگونه شایدهایم را گرفته ای زندگی ...
Media Removed
‌ کیستی که من جز او نمی بینم و نمی یابم دریای پشت کدام پنجره ای؟ که اینگونه شایدهایم را گرفته ای زندگی را دوباره جاری نموده ای پر شور زیبا و روان ‌ #احمد_شاملو ‌ ‌ این تصویر را، از سایت #احرار دانلود نمایید. سایت احرار AhrarGroup.com کانال تلگرام احرار @ahrar_group ‌‌‌ ‌ #اهل_بیت ...
کیستی که من
جز او
نمی بینم و نمی یابم
دریای پشت کدام پنجره ای؟
که اینگونه شایدهایم را گرفته ای
زندگی را دوباره جاری نموده ای
پر شور
زیبا
و روان

#احمد_شاملو


🔷 این تصویر را، از سایت #احرار دانلود نمایید.
💻 سایت احرار AhrarGroup.com 🔴
📱کانال تلگرام احرار @ahrar_group 🔵
‌‌‌

#اهل_بیت #حدیث #دعای_فرج #دعا #امام_زمان #قرآن #اسلام #دین #اللهم_عجل_لوليك_الفرج #مهدی #موعود #شیعه #انتظار #روایت #امام_مهدی #ظهور #shia #اباصالح #بهار #گرافیک #طراحی #تایپوگرافی #هنر
Read more
دریاچه ی کوه گل پس از گذر از جاده ها و رسیدن به شهر سی سخت باید مسیری را پیاده طی کرد تا به دریاچه ای زیبا ...
Media Removed
دریاچه ی کوه گل پس از گذر از جاده ها و رسیدن به شهر سی سخت باید مسیری را پیاده طی کرد تا به دریاچه ای زیبا رسید . دریاچه ی کوه گل که نگین منطقه ی کوه گل است در ارتفاعات دامنه ی نزدیک به قله کوه گل دنا و در «دهانه انبری» گردنه مشهور «بیژن» به جلوه گری ادامه می دهد . این دریاچه وسعتی نزدیک به نیم هکتار و عمقی ... دریاچه ی کوه گل

پس از گذر از جاده ها و رسیدن به شهر سی سخت باید مسیری را پیاده طی کرد تا به دریاچه ای زیبا رسید . دریاچه ی کوه گل که نگین منطقه ی کوه گل است در ارتفاعات دامنه ی نزدیک به قله کوه گل دنا و در «دهانه انبری» گردنه مشهور «بیژن» به جلوه گری ادامه می دهد . این دریاچه وسعتی نزدیک به نیم هکتار و عمقی برابر 15 متر دارد .

این دریاچه ی زیبا در شمال شرقی شهر سی سخت است و 32 کیلومتر با شهر یاسوج فاصله دارد.

در فصول مختلف سال ریواس، جاشیر، پونه کوهی، نعناع کوهی، قارچ کوهی این دامنه‌ها را در بر گرفته اند . تصویر گل ها و سر سبزی کوه ها نیز در آب می افتد و جلوه ی خاصی را ایجاد می کند.

تابستان که از راه برسد ، تجمع پرندگان مهاجری همچون مرغابی و اردک کله سبز، لک لک، حواصیل، درنا، خروس کولی و چنگر ، همراه با  پرندگان بومی در کنار دریاچه منظره ای را پدید می آورد که چشم از دیدنش سیر نمی شود.
 در فصل بهار و تابستان  عطر خوش گل های شقایق و گیاهان وحشی و همچنین آویشن خوش عطر کوهستان در اطراف دریاچه به مشام می رسد.
#دریاچه #سیسخت #دریاچه_کوهگل #یاسوج #کوه #کوه_دنا #دشت #سی_سخت #کهکیلویه #کجابریم #کجا_بریم #سفر #بهار
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span>معنی نام هیرما : کامل / کُل / جهانی . <span class="emoji emoji1f539"></span>ریشه : آلمانی <span class="emoji emoji1f539"></span>جنسیت : دخترانه <span class="emoji emoji1f539"></span>رنگ اسم : بنفش . <span class="emoji emoji1f448"></span>خصوصیات ...
Media Removed
. معنی نام هیرما : کامل / کُل / جهانی . ریشه : آلمانی جنسیت : دخترانه رنگ اسم : بنفش . خصوصیات رنگ بنفش : عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده است و شاید هم به همین دلیل ، عشق به علوم ماوراءالطّبیعه در او به حدّ کافی رشد کرده است . این باعث شده به رشته هایی چون فلسفه روی آورد . هیچ اتفاقی را به راحتی ... .
🔶معنی نام هیرما : کامل / کُل / جهانی
.
🔹ریشه : آلمانی
🔹جنسیت : دخترانه
🔹رنگ اسم : بنفش
.
👈خصوصیات رنگ بنفش : عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده است و شاید هم به همین دلیل ، عشق به علوم ماوراءالطّبیعه در او به حدّ کافی رشد کرده است . این باعث شده به رشته هایی چون فلسفه روی آورد . هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نمی کند مگر آنکه خودش شخصا آن را تجربه کرده باشد . برای حلّ مشکلات نیز راه حل را در درون خود می جوید . عاشق تنهایی است و هماهنگ شدن با دیگران کمی برایش مشکل است .
#Hirma #هیرما #Persiannameshirma
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_ه
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_ه_دختر
.
.
.
.
🔍 طراحی اسمِ خود را از طریقِ جستجو کردنِ هشتگِ زیر پیدا کنید :
#Persiannamesyourname
🌸 با تَگ کردنِ عزیزانِ خود ، زیر تصویرِ اسمشان ، نشان دهید که به یادشان هستید @ 🌸
.
.
.
.

#نام_فارسی #اسم_فارسی #اسم_ایرانی #نام_ایرانی
#اسم #نام #دختر #پسر #دخترونه #پسرونه #عکسنوشته #ایرانی #طراحی_اسم #دخترانه #پسرانه #نام_زیبا #اسم_زیبا
🌟 #persiannames 🌟
Read more
سلام ای عشق و انسانیت<span class="emoji emoji1f49e"></span> @mehrideldadeh <span class="emoji emoji1f49e"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji1f448"></span> زندگی و تولد و مرگ قصه ای ناتمامه آمد و رفت ها برای رسیدن ...
Media Removed
سلام ای عشق و انسانیت @mehrideldadeh زندگی و تولد و مرگ قصه ای ناتمامه آمد و رفت ها برای رسیدن به انسانیت و کماله کجاهای این قصه خوابمان می بره که انسانیت و عشق و‌ معرفت را با خود می بره زندگی تلخ‌ و شیرین ، جرعه ای بیش نیست بنوش زعشق و ‌معرفت که فرصتی نیست تا بچینی باید که برچینی به که نیک ... سلام ای عشق و انسانیت💞
@mehrideldadeh 💞👌👈
زندگی و تولد و مرگ قصه ای ناتمامه
آمد و رفت ها برای رسیدن به انسانیت و کماله
کجاهای این قصه خوابمان می بره
که انسانیت و عشق و‌ معرفت را با خود می بره
زندگی تلخ‌ و شیرین ، جرعه ای بیش نیست
بنوش زعشق و ‌معرفت که فرصتی نیست
تا بچینی باید که برچینی
به که نیک بچینی و نیک تر برچینی
🌿💞🌿
سلام ‌دوستان مهربان
همه باهم برای فرهنگ عالی و‌ مردمی شاد و و جامعه ای سالم و زیبا تلاش کنیم
تغییرات مثبت کنیم و عمل گرا باشبم
وفقط حرف نزنیم
فاصله ی ادعای فرهنگ داشتن تا فرهنگ داشتن بسیار است
از تغییر نترسید
از مرگ حقیقت و آگاهی و عشق و انسانیت
از مرگ فرهنگ و هنر و ادب بترسیم
از نگه داشتن و اسارت در افکار پوسیده و جهل بترسیم
💞 🌿💖🌿
پیج گالری نقاشی منتظر نگاهای مهربان و هنرمندانه شماست، هرآنچه را که کلمات قادر به بیان نبوده ، به تصویر کشیدم👇
@mehrideldadeh
@mehrideldadeh
💞🌿💞
آدرس سایت در بیو☝
کانال تلگرام «عشق ناب»👈@eeshghe_nab💞
@eb_home
@fereshtehaye.zamini
@kheyrine_ir
#خدا #آسمان #عشق #ای_بی #انرژی #مثبت #انسانیت #کتاب #آگاهی #عدالت #مطالعه #نقاشی #نقطه #آرامش #سکوت #شعر_نو #مردم #دلنوشته #زندگی #هنر #فرهنگ #سلامت #طبیعت #کوه #آزادی_بیان #مهری_دلداده #نویسنده #متن #مهربانی #الهه_عشق_روح_خدا
Read more
 # پیگمنتر: سایه الهی <span class="emoji emoji1f4f1"></span>٠٩٣٥١٨٠٦١٤٩ . <span class="emoji emoji1f536"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f538"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f536"></span><span class="emoji emoji1f538"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f538"></span><span class="emoji emoji1f536"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f536"></span><span class="emoji emoji1f538"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f538"></span><span class="emoji emoji1f536"></span> بسيارى از ستارگان سینمای جهان،چهره‌هایی ...
Media Removed
# پیگمنتر: سایه الهی ٠٩٣٥١٨٠٦١٤٩ . بسيارى از ستارگان سینمای جهان،چهره‌هایی هستند که در همه دنیا به زیبایی شهرت دارند و خط و خطوط چهره‌ آنها نقش‌هایی از زیبایی را در برابر چشمانی که به پرده نقره‌ای سینما نگاه می‌کنند، به تصویر می‌کشد ولی آیا تا به حال فکر کرده‌اید که ... #
پیگمنتر: سایه الهی
📱٠٩٣٥١٨٠٦١٤٩
.
🔶🔷🔸🔹🔶🔸🔷🔴🔸🔶🔷🔹🔶🔸🔹🔷🔸🔶
بسيارى از ستارگان سینمای جهان،چهره‌هایی هستند که در همه دنیا به زیبایی شهرت دارند و خط و خطوط چهره‌ آنها نقش‌هایی از زیبایی را در برابر چشمانی که به پرده نقره‌ای سینما نگاه می‌کنند، به تصویر می‌کشد ولی آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا این چهره‌ها زیبا و دلنشین هستند؟ شاید اگر به تک‌تک اجزای صورت این بازیگران نگاه کنید، زیبایی خاصی را پیدا نکنید ولی نکته اصلی درتناسب اجزای مختلف صورت آنها با یکدیگر است و رمز اصلی زیبایی آنها همین است... . . 🔶🔸🔷🔹🔹🔷🔸🔶🔸🔴🔷🔹🔸🔶🔹🔷🔸🔹
.
💥تناسب سازى به😶 چهره ى شما ☺توسط متخصص زيبايى شناسى و تناسب چهره 👈🍀👌سايه الهى😇🍀 . 🔎رفع نواقص ابرو و فرم دهى به ابرو و لب و لب سازى به شكل كاملاً طبيعى .
📣با جديدترين متد نچورال ميكرو بيوتاچ .
.
.

جهت مشاوره و تعيين وقت با شماره ٠٩٣٥١٨٠٦١٤٩ تماس حاصل فرمائيد.
.
.
حرفه اى بودن اتفاقى نيست
براى داشتن چهره اى زيبا و جوان به ما بپيونديد
.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
.
@sayeh.micropigmentation
.
@sayeh.micropigmentation
.
@sayeh.micropigmentation
.
@sayeh.micropigmentation
.
@sayeh.micropigmentation
.
@sayeh.micropigmentation
.
.
❤💜💛💚💙❤💜💛💚💙❤💜💛💚💙❤💜💛💚
پ.ن: به زودی از سایر شهرهای ایران نیز تبلیغات خواهیم داشت😉😜😍
.
. 🔙🔙🔙🔙🔔همه پستامونو بببینید دوس داشتید  لایک هم کنید  دمتون‌گررررم😉😉👈👍🔔😆
.
.
برای تبلیغات به لینک تلگرام 📲در بیو پیام بدین😊 .
.
. 💚💛💚💛💚💛💜💚💛💜💚💛💜💚💛💜💚💛💜
__________________________________________________

#میکاپ #سالن_زیبایی #عروس #داماد #آرایشی #تتو #آرایش #ناخن #اکستنشن #شینیون #آرایشگاه #آرایش #مژه #تاتو #طراح #حنا #گریم_عروس #براشینگ #بانو #زیبایی #سلامت #پوست #کلینیک_زیبایی #گریم #گریم_صورت #ابرو #صورت #لب #تتو #لوازم_آرایش
Read more
‌ ‌‌‌ استیکر سه بعدی محصولی خلاقانه برای دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل! تغییری زیبا با کمترین ...
Media Removed
‌ ‌‌‌ استیکر سه بعدی محصولی خلاقانه برای دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل! تغییری زیبا با کمترین هزینه! سفارش محصول : @dokandecor @dokandecor @dokandecor ️ 02123051486 ‌ 🛍 عکس شماره 1: استیکر سه بعدی جوجه رنگی |قیمت محصول : 59000 تومان |قیمت بعد از تخفیف: 39000 تومان 🛍عکس شماره ...
‌‌‌
استیکر سه بعدی محصولی خلاقانه برای دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل!
تغییری زیبا با کمترین هزینه!
سفارش محصول :
@dokandecor
@dokandecor
@dokandecor
☎️ 02123051486

🛍 عکس شماره 1: استیکر سه بعدی جوجه رنگی |💲قیمت محصول : 59000 تومان |💲قیمت بعد از تخفیف: 39000 تومان
🛍عکس شماره 2: استیکر سه بعدی luxury butterfly|💲قیمت محصول : 58000 تومان |💲قیمت بعد از تخفیف: 38000 تومان
🛍عکس شماره 3: استیکر سه بعدی پرنده های رویایی|💲قیمت محصول : 61000 تومان |💲قیمت بعد از تخفیف: 41000 تومان
🛍عکس شماره 4: استیکر سه بعدی طرح black birthyl |💲قیمت محصول : 59000 تومان |💲قیمت بعد از تخفیف: 31000 تومان
🛍عکس شماره 5: استیکر سه بعدی طرح موش سر آشپز |💲قیمت محصول : 49000 تومان |💲قیمت بعد از تخفیف: 29000 تومان
🛍عکس شماره 6: استیکر سه بعدی طرح فرار باب اسفنجی|💲قیمت محصول : 58000 تومان |💲قیمت بعد از تخفیف: 38000 تومان
🛍عکس شماره 7: استیکر سه بعدی طرحpooh and friends |💲قیمت محصول : 53000 تومان |💲قیمت بعد از تخفیف: 33000 تومان
ساخت: سالسو ✔️خود چسبدار
✔️چاپ دیجیتال با وضوح تصویر بالا
✔️قابل تمیز کردن با دستمال نیمه مرطوب
✔️امکان جابجایی بدون آسیب رساندن به شیشه؛ رنگ یا گچ دیوار (برای جابجایی کافیست کمی با حرارت سشوار استیکر را گرم کرده و به راحتی آن را جابجا نمایید.)
▪️هر بسته شامل 3 عدد برچسب شیشه(شیشه نگار) در ابعاد 30 در 30 سانتی متر.
✔️جنس: استیکر
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
☎️ سفارش خرید : 02123051486
🛍فروشگاه: @dokandecor
Read more
‌ ‌‌‌ استیکر شیشه محصولی خلاقانه برای دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل! تغییری زیبا با کمترین هزینه! سفارش ...
Media Removed
‌ ‌‌‌ استیکر شیشه محصولی خلاقانه برای دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل! تغییری زیبا با کمترین هزینه! سفارش محصول : @dokandecor @dokandecor @dokandecor ️ 02123051486 ‌ ‌ساخت: سالسو ‌ 🛍 ‌عکس شماره 1: استیکر شیشه طرح ترمه 🛍عکس شماره 2: استیکر شیشه طرح رنگارنگ 1 🛍عکس شماره 3: استیکر ...
‌‌‌
استیکر شیشه محصولی خلاقانه برای دکوراسیون داخلی فضای کار و منزل!
تغییری زیبا با کمترین هزینه!
سفارش محصول :
@dokandecor
@dokandecor
@dokandecor
☎️ 02123051486 ‌
‌ساخت: سالسو ‌
🛍 ‌عکس شماره 1: استیکر شیشه طرح ترمه
🛍عکس شماره 2: استیکر شیشه طرح رنگارنگ 1
🛍عکس شماره 3: استیکر شیشه طرح رنگارنگ 2
🛍عکس شماره 4: استیکر شیشه طرح باستانی
🛍عکس شماره 5: استیکر شیشه طرح پیکسل
🛍عکس شماره 6: استیکر شیشه طرح کاشی
🛍عکس شماره 7: استیکر شیشه طرح گل برگ
🛍عکس شماره 8: استیکر شیشه طرح دنیای رنگ
🛍عکس شماره 9: استیکر شیشه طرح اسلیمی2
💲قیمت هر محصول : 45000 تومان‌ ‌
💲قیمت بعد از تخفیف: 35000 تومان
✔️خود چسبدار
✔️چاپ دیجیتال با وضوح تصویر بالا
✔️قابل تمیز کردن با دستمال نیمه مرطوب
✔️امکان جابجایی بدون آسیب رساندن به شیشه؛ رنگ یا گچ دیوار (برای جابجایی کافیست کمی با حرارت سشوار استیکر را گرم کرده و به راحتی آن را جابجا نمایید.)
▪️هر بسته شامل 3 عدد برچسب شیشه(شیشه نگار) در ابعاد 30 در 30 سانتی متر.
✔️جنس: استیکر
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
☎️ سفارش خرید : 02123051486
🛍فروشگاه: @dokandecor
Read more
. کلیپی زیبا از رسم و رسومات #قوم_بزرگ_لر . کلیپ کامل رو می تونید از کانال لرستانی هادانلود کنید . دکلمه : بهمن شکریان کمانچه : نعمت بهاروند تصویر و تدوین : انوشیروان فاضل نژاد . #لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد . ....................................................................... #لرستان #لرستانیها #قلعه_فلک_الافلاک #عروسی_لری #اصالت #لرستان_بزرگ #تاریخی #خرم_آباد #گلونی #ماد #کاسیت #ایران_را_باید_دید #ایران #بروجرد #دورود #ازنا #الیگودرز #پلدختر ... .
کلیپی زیبا از رسم و رسومات
#قوم_بزرگ_لر
.
کلیپ کامل رو می تونید از کانال
لرستانی هادانلود کنید
.
دکلمه : بهمن شکریان
کمانچه : نعمت بهاروند
تصویر و تدوین : انوشیروان فاضل نژاد
.
#لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد
.
.......................................................................
#لرستان #لرستانیها #قلعه_فلک_الافلاک
#عروسی_لری #اصالت #لرستان_بزرگ
#تاریخی #خرم_آباد #گلونی #ماد
#کاسیت #ایران_را_باید_دید
#ایران #بروجرد #دورود #ازنا
#الیگودرز #پلدختر #کوهدشت
#چگنی #نورآباد #الشتر
#لرستان_را_باید_دید‌
#lorestanihaofficial #khorramabad #iran
Read more
... تو ظریفی مثل گل‌دوزی یک دختر عاشق که دل‌انگیزترین گل‌ها را روی روبالشی عاشق خود می‌دوزد با ...
Media Removed
... تو ظریفی مثل گل‌دوزی یک دختر عاشق که دل‌انگیزترین گل‌ها را روی روبالشی عاشق خود می‌دوزد با تو بودن خوب‌ست تو چراغی، من شب که به نور تو کتاب دل تو و کتاب دل خود را که خطوط تن تست خوش خوشک می‌خوانم تو درختی، من آب من کنار تو آواز بهاران را، می‌خندم و می‌خوانم می‌گریم و می‌خوانم با تو بودن ... ...
تو ظریفی
مثل گل‌دوزی یک دختر عاشق
که دل‌انگیزترین گل‌ها را
روی روبالشی عاشق خود می‌دوزد
با تو بودن خوب‌ست
تو چراغی، من شب
که به نور تو کتاب دل تو
و کتاب دل خود را که خطوط تن تست
خوش خوشک می‌خوانم
تو درختی، من آب
من کنار تو آواز بهاران را، می‌خندم و می‌خوانم
می‌گریم و می‌خوانم
با تو بودن خوبست
تو قشنگی
مثل تو، مثل خودت
مثل وقتی که سخن می‌گویی
مثل هروقت که برمی‌گردی از کوچه به خانه
مثل تصویر درختی در آب
روی کاشانه، در چشمان منتظرم می‌رویی...
#منوچهر_آتشی
...
خانه نقلی کاشان
#همگردی #ایران #ایرانگرد #معماری #خانه #خانه_سنتی #کاشانگردی #هتل #اقامتگاه #کاشان_زیبا #حیاط #حوض #تخت #خونه_قدیمی #اصفهان #کاشان #خانه_نقلی #ایرانگردی
Photo by @motahhareh__
Judge @_elham_ju

مارا از طريق هشتگ #hamgardi دنبال كنيد

خوشحال میشیم نظرتون رو درباره عکس یا متن باما درمیان بگذارید 🙏☺️

📍 اگه از تصویر لذت میبرید و عاشق این زیبایی هستید با دعوت دوستانتون اونها رو در این لذت و زیبایی شریک کنید 🙏
ممنون از این که ؛
- ✈ دوستای واقعی تو تگ میکنی
- ❤ لایک 💛 کامنت 💙 فالو میکنی
- 👉 سفر ها و ماجراهای مارو دنبال میکنی
Read more
‌ مشخصات فنی پیشرانه خودروی لکسوس NX در سه مدل NX 200 و NX 200T و NX 200H توسط این خودرو ساز روانه بازار ...
Media Removed
‌ مشخصات فنی پیشرانه خودروی لکسوس NX در سه مدل NX 200 و NX 200T و NX 200H توسط این خودرو ساز روانه بازار شده است . NX 200یک موتور چهار سیلندر 2 لیتری با سیستم اکسیژن رسانی معمولی می باشد ولی NX 200T یک موتور چهار سیلندر 2 لیتری با سیستم اکسیژن رسانی توربو می باشد این موتور قدرتی برابر با 255 اسب بخار تولید ...
مشخصات فنی
پیشرانه خودروی لکسوس NX در سه مدل NX 200 و NX 200T و NX 200H توسط این خودرو ساز روانه بازار شده است . NX 200یک موتور چهار سیلندر 2 لیتری با سیستم اکسیژن رسانی معمولی می باشد ولی NX 200T یک موتور چهار سیلندر 2 لیتری با سیستم اکسیژن رسانی توربو می باشد این موتور قدرتی برابر با 255 اسب بخار تولید می کند .موتور NX 200Hیک موتور از نوع هیبریدی با حجم موتور 2.5 لیتر می باشد که قدرتی معادل 180 اسب بخار ایجاد می نماید.لکسوس nx بصورت استاندارد دو دیفرانسیل می باشد که قابلیت چهار چرخ متحرک هم (AWD) دارد.
مدل موتور ارئه شده در ایران احتمالا از نوع NX 200 یا NX 200T این می باشد.
طراحی خارجی
لکسوس NX یک کراس اوور متوسط در رده برادر بزرگتر خود یعنی لکسوس RX می باشد. طراحی این لکسوس بسیار زیبا و جذاب می باشد بطوریکه نفس را برای عاشقان خودرو در سینه حبس می کند.خطوط شکسته بدنه که بسیار ماهرانه طراحی شده به همراه جلو پنجره بزرگ و هواکش های طرفین جلوی به این خودرو چهره جسور ،خشن و اسپرت داده است.LED های زیر چراغهای جلو به همراه سپر های بزرگ تصویر باور نکردنی را از چهره جلویی خودرو را در ذهن هر بیننده ای حک می کند.در عقب خودرو چراغ ها متناسب با چراغهای جلویی طراحی گردیده لست.سپر عقب هم مانند سپر جلو بسیار بزرگ به نظر می رسد.در کل باید گفت که در طراحی این خودرو همه موارد لازم برای یک طراحی اسپرت و جوان پسند بصورت ماهرانه بکار برده شده است.
طراحی داخلی
طراحی داخل کابین این خودرو بسیار زیبا و هیجان انگیز و لوکس می باشد. . رنگ های بکار برده شده در تمامی کابین از هارمونی خاصی برخودار می باشد.متریال بکار رفته در داخل کابین از نوع مرغوب می باشد.کنسول بزرگ جلو محل قرار گرفتن ادوات ضبط صوت و کنترل تهویه مطبوع می باشد.مونیتور بزرگ در جلوی کابین بصورت لمسی و کاملا در اختیار سرنشینان جلو می باشد.با توجه به اینکه از بیرون سقف این خودرو کوتاه به نظر می رسد ولی طراحی صندلی بطوری می باشد که فضای کافی را بر سر سرنشنان فراهم آورده است . قسمت بار خودروی لکسوسNX مناسب فضایی برابر با 2.7 لیتر می باشد.
به وبسایت و کانال تلگرام ما سر بزنید.
www.rama.ir
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span> معنی : کوه واصل به وحی / کوهی آتشفشانی در آذربایجان شرقی . <span class="emoji emoji1f539"></span>ریشه : ترکی <span class="emoji emoji1f539"></span>جنسیت : پسر <span class="emoji emoji1f539"></span>رنگ اسم ...
Media Removed
. معنی : کوه واصل به وحی / کوهی آتشفشانی در آذربایجان شرقی . ریشه : ترکی جنسیت : پسر رنگ اسم : طلایی . خصوصیات رنگ طلایی : در هر چیزی فقط حدّ بالای آن می تواند رضایت خاطر او را برآورده کند . از طرف دیگر، رفتار و کلامش چنان جذّابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با او آشنا شود ولی شیفته اش نشود ! دانش ... .
🔶 معنی : کوه واصل به وحی / کوهی آتشفشانی در آذربایجان شرقی
.
🔹ریشه : ترکی
🔹جنسیت : پسر
🔹رنگ اسم : طلایی
.
👈 خصوصیات رنگ طلایی : در هر چیزی فقط حدّ بالای آن می تواند رضایت خاطر او را برآورده کند . از طرف دیگر، رفتار و کلامش چنان جذّابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با او آشنا شود ولی شیفته اش نشود ! دانش و آگاهی او نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است . به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می کند . می تواند معلّم خوبی باشد و تمام تجربیاتش را به دیگران نیز انتقال دهد . او می تواند شرایط منفی را به بهترین موفّقیّت ها تبدیل کند .
#Sahand #سهند #Persiannamessahand
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_س
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_س_پسر
.
.
.
.
🔍 طراحی اسمِ خود را از طریقِ جستجو کردنِ هشتگِ زیر پیدا کنید :
#Persiannamesyourname
🌸 با تَگ کردنِ عزیزانِ خود ، زیر تصویرِ اسمشان ، نشان دهید که به یادشان هستید @ 🌸
.
.
.
.

#نام_فارسی #اسم_فارسی #اسم_ایرانی #نام_ایرانی
#اسم #نام #دختر #پسر #دخترونه #پسرونه #عکسنوشته #ایرانی #طراحی_اسم #دخترانه #پسرانه #نام_زیبا #اسم_زیبا
🌟 #persiannames 🌟
Read more
فیلم زیبا و خوش ساخت شوهر آهو خانم با اقتباس از رمانی به همین نام به کارگردانی داوود ملاپور و بازی فوق ...
Media Removed
فیلم زیبا و خوش ساخت شوهر آهو خانم با اقتباس از رمانی به همین نام به کارگردانی داوود ملاپور و بازی فوق درخشان زنده یاد مهری ودادیان در سال چهل و هفت خورشیدی به تصویر درآمد موسیقی زیبای این فیلم اثری ست از استاد گرانقدر فرهاد فخرالدینی حسین اشراق،اکبر مشکینی،گیتی فروهر و زنده یاد فرخ لقا هوشمند ... فیلم زیبا و خوش ساخت شوهر آهو خانم با اقتباس از رمانی به همین نام به کارگردانی داوود ملاپور و بازی فوق درخشان زنده یاد مهری ودادیان در سال چهل و هفت خورشیدی به تصویر درآمد
موسیقی زیبای این فیلم اثری ست از استاد گرانقدر فرهاد فخرالدینی
حسین اشراق،اکبر مشکینی،گیتی فروهر و زنده یاد فرخ لقا هوشمند دیگر بازیگران این فیلم بودند

آهوخانم ـ زن زحمتکش و بردبار ـ نمونهٔ واقعی زن ایرانیاست: زنی بزرگوار که حق و حقوقی ندارد، و همین سبب خواری اوست. تصویر واقع‌گرایانه افغانی، بیمارگونگی تصورات اغلب نویسندگان این دوره نسبت به زن ایرانی را برملا می‌کند.

از فصل دوم به بعد، آهوخانم محور داستان قرار می‌گیرد و طرح رمان به یاری او بسط می‌یابد، آدم‌ها و ماجراها گرد او شکل می‌گیرند. آرامش و قابل اعتماد بودن آهوخانم آنچنان بر تمامی داستان تأثیر می‌گذارد که حتی در صحنه‌هایی که حضور ندارد، وجودش محسوس است. در عین حال پیوستگی متقابل او به آدمهای دیگر، سبب استحکام ساختمان اثر می‌شود. در فصل سوم با خصلت‌ها و گذشته هما آشنا می‌شویم: زنی بوالهوس، سرکش و «متجدد». زنی که می‌خواهد از پیله‌ای که جامعه و سنت‌ها بر دورش تنیده‌اند درآید، اما به علل متعدد گمراه می‌شود. هما در سراشیب سقوط اخلاقی به دستهٔ مطرب‌ها می‌پیوندد و رقاص می‌شود. سیدمیران به نجات او از ابتذال می‌اندیشد. عشق جوانانه پیرمرد را سودایی کرده‌است. اسیر افسون هما، روزهایی رؤیایی و خوش بر او می‌گذرد. عاقبت بنیه مالی و توجیه‌های اخلاقی کار را آسان می‌کند: در صبحی آرام، هما همراه سیدمیران وارد خانه می‌شود. از آن پس، خانه صحنه تنازع بقایی وحشیانه می‌شود؛ تنازع بقایی که در جریان آن آهوخانم تغییر می‌کند و به آگاهی ارزشمندی دست می‌یابد. هما به عقد سیدمیران درمی‌آید و هووی رسمی آهوخانم می‌شود. آهوخانم صبورانه از کانون خانوادگی‌اش دفاع می‌کند و هما با حوصله به راندن او از صحنه مشغول می‌شود. اما دفاع یأس‌آمیز آهوخانم –توسل به همسایگان و دوستان، دعا و نذر و جادو- نتیجه‌ای نمی‌دهد و او روز به روز بیشتر عقب‌نشینی می‌کند.... خواندن این رمان در درجه اول و تماشای این فیلم را بنده کمترین به شما خوبان پیشنهاد میدهم
در پناه خداباشید/نوید آهنیان مقدم
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span> معنی : پايدار / پيوسته / هميشگی / دائم / جاوید / شاعر و عارف یهودی کاشانی که مسلمان شد و به هند رفت و ...
Media Removed
. معنی : پايدار / پيوسته / هميشگی / دائم / جاوید / شاعر و عارف یهودی کاشانی که مسلمان شد و به هند رفت و در آنجا به اتهام کفرگویی کشته شد . ریشه : عربی جنسیت : پسر رنگ اسم : طلایی . خصوصیات رنگ طلایی : در هر چیزی فقط حدّ بالای آن می تواند رضایت خاطر او را برآورده کند . از طرف دیگر، رفتار و کلامش چنان ... .
🔶 معنی : پايدار / پيوسته / هميشگی / دائم / جاوید / شاعر و عارف یهودی کاشانی که مسلمان شد و به هند رفت و در آنجا به اتهام کفرگویی کشته شد
.
🔹ریشه : عربی
🔹جنسیت : پسر
🔹رنگ اسم : طلایی
.
👈 خصوصیات رنگ طلایی : در هر چیزی فقط حدّ بالای آن می تواند رضایت خاطر او را برآورده کند . از طرف دیگر، رفتار و کلامش چنان جذّابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با او آشنا شود ولی شیفته اش نشود ! دانش و آگاهی او نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است . به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می کند . می تواند معلّم خوبی باشد و تمام تجربیاتش را به دیگران نیز انتقال دهد . او می تواند شرایط منفی را به بهترین موفّقیّت ها تبدیل کند .
#Sarmad #سرمد #Persiannamessarmad
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_س
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_س_پسر
.
.
.
.
🔍 طراحی اسمِ خود را از طریقِ جستجو کردنِ هشتگِ زیر پیدا کنید :
#Persiannamesyourname
🌸 با تَگ کردنِ عزیزانِ خود ، زیر تصویرِ اسمشان ، نشان دهید که به یادشان هستید @ 🌸
.
.
.
.
#نام_فارسی #اسم_فارسی #اسم_ایرانی #نام_ایرانی
#اسم #نام #دختر #پسر #دخترونه #پسرونه #عکسنوشته #ایرانی #طراحی_اسم #دخترانه #پسرانه #نام_زیبا #اسم_زیبا
.
🌟 #persiannames 🌟
Read more
‎زمان آرزوهای کلیشه ای سر امده ‎نه عمر صد هزار ساله و نه تکرار مکررات ‎آرزو میکنم امسال فقط برای یکروز بهتر از سال قبل زندگی کنیم ‎امیدوارم فقط یک ثانیه بیشتر از سال قبل بخندیم ‎یک لحظه بیشتر از سال قبل مفید باشیم ‎یک لحظه کمتر از سال قبل شاهد درد و غم باشیم ‎دست یک نفر را بیشتر برای کمک بگیریم ‎یک ... ‎زمان آرزوهای کلیشه ای سر امده
‎نه عمر صد هزار ساله و نه تکرار مکررات
‎آرزو میکنم امسال فقط برای یکروز بهتر از سال قبل زندگی کنیم
‎امیدوارم فقط یک ثانیه بیشتر از سال قبل بخندیم
‎یک لحظه بیشتر از سال قبل مفید باشیم
‎یک لحظه کمتر از سال قبل شاهد درد و غم باشیم
‎دست یک نفر را بیشتر برای کمک بگیریم
‎یک خط کتاب بیشتر از سال گذشته بخوانیم
‎یک موسیقی زیبا بیشتر از سال قبل گوش کنیم
‎امیدوارم امسال به اندازه تمام عمرمان عشق را در مفهومی ملموس تر حس کنیم
‎آرزو نمیکنم کسی را از دست ندهیم
‎اروز میکنم در غم جاهای خالی صبور باشیم
‎اروز میکنم سال آینده یک انسان به معنای واقعی بیشتر از تمام عمرمان تجربه کنیم
‎آرزو میکنم حالمان آنقدر تغییر کند که هر روز به تکاندن روزگارمان مشغول شویم نه به اجبار تقویم
‎امیدوارم امسال بی تبصره رو به تصویر لبخندتان بنشینم
‎هیچ داشته ای جز سلامتی برایتان نمی خواهم
‎عید از نگرش ما آغاز می شود ‎حال دلتان خوش و نوروز مبارک
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span>معنی :(فارسی) : رمه يار / چوپان / شبان / کسی که ایزد رام (شادمانی) یاور اوست | (کردی) : سیاس / سیاست ...
Media Removed
. معنی :(فارسی) : رمه يار / چوپان / شبان / کسی که ایزد رام (شادمانی) یاور اوست | (کردی) : سیاس / سیاست مدار / زیرک . ریشه : فارسی / کردی جنسیت : پسر رنگ اسم : طلایی . خصوصیات رنگ طلایی : در هر چیزی فقط حدّ بالای آن می تواند رضایت خاطر او را برآورده کند . از طرف دیگر، رفتار و کلامش چنان جذّابیتی دارد ... .
🔶معنی :(فارسی) : رمه يار / چوپان / شبان / کسی که ایزد رام (شادمانی) یاور اوست | (کردی) : سیاس / سیاست مدار / زیرک
.
🔹ریشه : فارسی / کردی
🔹جنسیت : پسر
🔹رنگ اسم : طلایی
.
👈 خصوصیات رنگ طلایی : در هر چیزی فقط حدّ بالای آن می تواند رضایت خاطر او را برآورده کند . از طرف دیگر، رفتار و کلامش چنان جذّابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با او آشنا شود ولی شیفته اش نشود ! دانش و آگاهی او نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است . به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می کند . می تواند معلّم خوبی باشد و تمام تجربیاتش را به دیگران نیز انتقال دهد . او می تواند شرایط منفی را به بهترین موفّقیّت ها تبدیل کند .
#Ramyar #رامیار #Persiannamesramyar
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_ر
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_ر_پسر
.
.
.
.
🔍 طراحی اسمِ خود را از طریقِ جستجو کردنِ هشتگِ زیر پیدا کنید :
#Persiannamesyourname
🌸 با تَگ کردنِ عزیزانِ خود ، زیر تصویرِ اسمشان ، نشان دهید که به یادشان هستید @ 🌸
.
.
.
.

#نام_فارسی #اسم_فارسی #اسم_ایرانی #نام_ایرانی
#اسم #نام #دختر #پسر #دخترونه #پسرونه #عکسنوشته #ایرانی #طراحی_اسم #دخترانه #پسرانه #نام_زیبا #اسم_زیبا
🌟 #persiannames 🌟
Read more
. <span class="emoji emoji1f536"></span>معنی : تبسم کردن ، لبخند ، شکر خند . <span class="emoji emoji1f539"></span>ریشه : عربی <span class="emoji emoji1f539"></span>جنسیت : دختر <span class="emoji emoji1f539"></span>رنگ اسم : نارنجی <span class="emoji emoji1f448"></span> خصوصیات رنگ ...
Media Removed
. معنی : تبسم کردن ، لبخند ، شکر خند . ریشه : عربی جنسیت : دختر رنگ اسم : نارنجی خصوصیات رنگ نارنجی : شوخ طبعی و بذله گویی بخصوصی را که به ارث برده است ، باعث شده محبوب دیگران باشد . دیگران از بودن با وی لذّت برده و انرژی مثبت می گیرند . سعی می کند همیشه لیوان را از نیمه ی پر آن ببیند و با بذله گویی خاصّ ... .
🔶معنی : تبسم کردن ، لبخند ، شکر خند
.
🔹ریشه : عربی
🔹جنسیت : دختر
🔹رنگ اسم : نارنجی 👈 خصوصیات رنگ نارنجی : شوخ طبعی و بذله گویی بخصوصی را که به ارث برده است ، باعث شده محبوب دیگران باشد . دیگران از بودن با وی لذّت برده و انرژی مثبت می گیرند . سعی می کند همیشه لیوان را از نیمه ی پر آن ببیند و با بذله گویی خاصّ خود ، محیط را برای انجام کاری مثبت فراهم سازد . آماده ی کمک به دیگران است .
#ebtesam #ابتسام #persiannamesebtesam
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_الف
#نامهای_ایرانی_شروع_حرف_الف_دختر
.
.
.
.
🔍 طراحی اسمِ خود را از طریقِ جستجو کردنِ هشتگِ زیر پیدا کنید :
#Persiannamesyourname
🌸 با تَگ کردنِ عزیزانِ خود ، زیر تصویرِ اسمشان ، نشان دهید که به یادشان هستید @ 🌸
.
.
.
.

#نام_فارسی #اسم_فارسی #اسم_ایرانی #نام_ایرانی
#اسم #نام #دختر #پسر #دخترونه #پسرونه #عکسنوشته #ایرانی #طراحی_اسم #دخترانه #پسرانه #نام_زیبا #اسم_زیبا
🌟 #persiannames 🌟
Read more
کاغذ دیواری خاص گل دار در تصویر بالا یک نمونه اجرا شده کاغذ دیواری به رنگ طوسی با گل های صورتی و یاسی ...
Media Removed
کاغذ دیواری خاص گل دار در تصویر بالا یک نمونه اجرا شده کاغذ دیواری به رنگ طوسی با گل های صورتی و یاسی را میبینید. در پست قبل، تصویر یک کاغذ دیواری گلدار هماهنگ با آن آورده شده است. از این کاغذ دیواری شیک و زیبا در اتاق خواب، ناهارخوری و نشیمن استفاده میشود. ابعاد هر دول: ۱۶.۵ مترمربع قابل شستشو کره ... کاغذ دیواری خاص گل دار

در تصویر بالا یک نمونه اجرا شده کاغذ دیواری به رنگ طوسی با گل های صورتی و یاسی را میبینید. در پست قبل، تصویر یک کاغذ دیواری گلدار هماهنگ با آن آورده شده است. 🌸

از این کاغذ دیواری شیک و زیبا در اتاق خواب، ناهارخوری و نشیمن استفاده میشود.

ابعاد هر دول: ۱۶.۵ مترمربع
قابل شستشو
کره ای
#آرکس_دکور 22724669 📞
Follow:
@arex_decor
@arex_decor
@arex_decor
@arex_decor
@arex_decor
@arex_decor

#کاغذدیواری #کاغذدیواری_قابل_شستشو #دکور #دکوراسیون #پارکت #لمینت #پارکت_لمینت #کاغذدیواری_کره #دکوراسیون_منزل #دکوراسیون_اتاق #دکور_سالن #آلبوم_کاغذدیواری #کاغذدیواری_شیک #کاغذدیواری_جدید #دکور #کاغذدیواری_کلاسیک #دکور_اتاق #کاغذدیواری_طرحدار #کاغذدیواری_برجسته #کاغذدیواری_نشیمن #کاغذدیواری_اتاق #کاغذدیواری۲۰۱۸ #جدید #تخفیف #تخفیفی #آفر #ارسال_رایگان #ارزان #طراحی_رایگان #مشاوره
Read more
شادمانی قهرمانانه در تصویر جرمی بوندیا را می بینید که پس از قهرمانی در مسترالمپیا اینگونه خوشحالی ...
Media Removed
شادمانی قهرمانانه در تصویر جرمی بوندیا را می بینید که پس از قهرمانی در مسترالمپیا اینگونه خوشحالی می کند و در تصویر دیگر، مهدی شرافت را می بینید که لحظه شادمانی اش بعد از اعلام نتایج اورالی جام الماس و قطعی شدنش برای ورود به دنیای حرفه ای فیزیک را نشان می دهد؛ تصویری زیبا و ماندگار که بیست ماه پیش ... شادمانی قهرمانانه

در تصویر جرمی بوندیا را می بینید که پس از قهرمانی در مسترالمپیا اینگونه خوشحالی می کند و در تصویر دیگر، مهدی شرافت را می بینید که لحظه شادمانی اش بعد از اعلام نتایج اورالی جام الماس و قطعی شدنش برای ورود به دنیای حرفه ای فیزیک را نشان می دهد؛ تصویری زیبا و ماندگار که بیست ماه پیش توسط "سجاد قهرمانی" شکار و ثبت شده است

قطعا جدا از عکس های معمول قهرمانان در حالت فیگور که البته جذابیت های خاص خودش را دارد، اینگونه تصاویر بیشتر در ذهن ها می ماند که امیدواریم عکاس های زحمتکش حوزه بدنسازی کشورمان روی شکار این "لحظات خاص" بیشتر از قبل تمرکز کنند

@masoudabtin @m.molaiephotography @alirajabi_photographer @tohidahmadii @dariush.naghashi
Read more
 #طالقان #کمپینگ #شبمانی #کمپینگ_شبانه #دورهمی #مجردی #مختلط #گردش #گردشگری_روستایی #تور #توریستی ...
Media Removed
#طالقان #کمپینگ #شبمانی #کمپینگ_شبانه #دورهمی #مجردی #مختلط #گردش #گردشگری_روستایی #تور #توریستی #آیت_الله_طالقانی #خانه_قدیمی #خانه_تاریخی . با درود فراوان . تصویر اول نمایی از داخل یکی از اتاقهای خانه آیت‌الله طالقانی در روستای گلیرد هست. خوب این پست اختصاص داره به روستای #گلیرد ... #طالقان #کمپینگ #شبمانی #کمپینگ_شبانه #دورهمی #مجردی #مختلط #گردش #گردشگری_روستایی #تور #توریستی #آیت_الله_طالقانی #خانه_قدیمی #خانه_تاریخی .
با درود فراوان .
تصویر اول نمایی از داخل یکی از اتاقهای خانه آیت‌الله طالقانی در روستای گلیرد هست.
خوب این پست اختصاص داره به روستای #گلیرد از توابع شهرستان طالقان ، این روستا از خود شهرک طالقان حدود ۲۰الی۳۰دقیقه فاصله داره . فضای روستا سعی شده سنگ فرش و نماها زیبا باشند که اگرچه زیادی مصنوعی بودن چنگی به دل نمیزنه اما تمیزی روستا در نوع خود قابل توجه است.
طبیعت زیبای منطقه روستا رو زیباتر کرده و کاملا برای یک روستا گردی #آرامش‌_بخش مناسب است .
مهمترین شاید ویژگی روستا وجود خانه آیت‌الله طالقانی است ، که البته خانه بسیار بزرگی بود و قسمت‌هایی از خانه بیانگر کاربرد های اتاقها و.. را به خوبی نشان میداد .
#گروه_گردشگری
Read more
97/6/15 #ایران #بوشهر #جم ... گفت برویم عکاسی؟ گفتم چه بهتر از عکاسی در کنار دوست @ebrahim.gerami و ...
Media Removed
97/6/15 #ایران #بوشهر #جم ... گفت برویم عکاسی؟ گفتم چه بهتر از عکاسی در کنار دوست @ebrahim.gerami و رفتیم.. @elahe.parhizgar ... کمی نگاه کردم آنجا در میان ازدحام جمعیت او را دیدم نشسته در دنیایی پر از رنگ با لبخندی شیرین اما خودش خاکستری بود و خاکستری... بی رنگ نشسته بود در میان ... 97/6/15
#ایران #بوشهر #جم
...
گفت برویم عکاسی؟
گفتم چه بهتر از عکاسی در کنار دوست
@ebrahim.gerami
و رفتیم..
@elahe.parhizgar
...
کمی نگاه کردم
آنجا در میان ازدحام جمعیت او را دیدم
نشسته در دنیایی پر از رنگ
با لبخندی شیرین
اما خودش خاکستری بود و خاکستری...
بی رنگ نشسته بود در میان رنگ ها...
مردمان از کنارش رد می شدند
او را که نه
بلکه دنیای رنگارنگی که اطرافش ساخته بود می دیدند و خریدار دنیایش می شدند
و او به من که از او تصویر برمیداشتم لبخند میزد
عکسش را که نشانش دادم گفت من که نه، ولی عکسم زیبا شده...
...
و لبخند چه راز عجیبی است...
....
👸😊💟🌼🍃🌹
Read more
۔ ۔ امروز ۲۳ تیرماه، سالگرد وفات استاد سخن سرای شهرمان، "مهدی حمیدی شیرازی" است. شاعری که در بیان ...
Media Removed
۔ ۔ امروز ۲۳ تیرماه، سالگرد وفات استاد سخن سرای شهرمان، "مهدی حمیدی شیرازی" است. شاعری که در بیان و تصویر احساسات عاشقانه ی واقعی، یکی از نوادر بود و جهان را از چشم خود می‌دید نه از چشم دیگران. آرامگاه ابدی این بزرگمرد در حافظیه و در کنار مشاهیری چون دکتر صورتگر، رسول پرویزی و . . . قرار دارد. ۔ ۔ #مهدی_حمیدی_شیرازی ... ۔
۔
امروز ۲۳ تیرماه، سالگرد وفات استاد سخن سرای شهرمان، "مهدی حمیدی شیرازی" است. شاعری که در بیان و تصویر احساسات عاشقانه ی واقعی، یکی از نوادر بود و جهان را از چشم خود می‌دید نه از چشم دیگران. آرامگاه ابدی این بزرگمرد در حافظیه و در کنار مشاهیری چون دکتر صورتگر، رسول پرویزی و . . . قرار دارد.
۔
۔

#مهدی_حمیدی_شیرازی اعتماد به نفسی شگفت‌آور داشت. بنابراین، هم بخشی از سنت‌گرایان از اعتماد به نفس او، که آن را خودپسندی / خود خواهی می‌دانستند، آزرده‌خاطر بودند و هم اغلب نوگرایان از ستیز بی‌قید و شرطش با شعر نیمایی و نو در عذاب. او در آن دسته، منتقدانی داشت و در این دسته، مخالفانی. امّا بی‌شک، وی بخشی از توان شعری‌اش را از ستیز با منتقدان و مخالفانش به دست می‌آورد. در واقع، به نظر می‌آمد که این رشته ستیزها به نوعی تأثیر و انگیختگی عاطفی در او می‌انجامید.نباید از یاد برد که هم به لحاظ سبک و هم از نظر محتوا، لذّت بردن از شعرهای دوره نخست او بیش‌تر برای مخاطبان عام و از شعرهای دوره دوم وی، اغلب برای مخاطبان خاص میسر است. این نکته، گاه، خود به مانعی در راه‌بردن به جهان شعری‌اش در میان این دو طیف تبدیل شده است. با این همه، وی به نحوی مطلوب و نمایان، خود را از ورطه تصنع و تکرار (یعنی دو خصمی که در کمین همه شاعرانِ ادیب است و در بهترین حالت، آنان را به ادیبانِ شاعر تبدیل می‌کند) دور نگه داشت. حمیدی شیرازی، به شیوه ای مخصوص به خود، از وجود نوعی شور حیاتی یا عشقِ معطوف به آفرینش لبریز بود: عشق به محبوب، عشق به خود، عشق به آرای ادبی خود، عشق به کلام شعری خود، عشق به میهن، عشق به شعر فارسی. به قول "اسماعیل خویی": «همه عشق و همه عشق و همه عشق / دگر هیچ و دگر هیچ و دگر هیچ»
-
قطعه زیبای "مرگ قو" از این شاعر فقید را می توانید در ادامه بخوانید؛
-
شنیدم که چون قوی زیبا بمیرد
فریبنده زاد و فریبا بمیرد
شب مرگ تنها نشیند به موجی
رود گوشه ای دور و تنها بمیرد
در آن گوشه چندان غزل خواند آن شب
که خود در میان غزلها بمیرد
گروهی بر آنند که این مرغ شیدا
کجا عاشقی کرد آنجا بمیرد
شب مرگ از بیم آنجا شتابد
که از مرگ غافل شود تا بمیرد
من این نکته گیرم که باور نکردم
ندیدم که قویی به صحرا بمیرد
چو روزی ز آغوش دریا برآمد
شبی هم در آغوش دریا بمیرد
تو دریای من بودی آغوش باز کن
که می خواهد این قوی، زیبا بمیرد
-
Read more
 #کاشان زیبا از نگاه من @KashanZiba _ تو ظریفی مثل گل‌دوزی یک دختر عاشق که دل‌انگیزترین گل‌ها ...
Media Removed
#کاشان زیبا از نگاه من @KashanZiba _ تو ظریفی مثل گل‌دوزی یک دختر عاشق که دل‌انگیزترین گل‌ها را روی روبالشی عاشق خود می‌دوزد با تو بودن خوب‌ست تو چراغی، من شب که به نور تو کتاب دل تو و کتاب دل خود را که خطوط تن تست خوش خوشک می‌خوانم تو درختی، من آب من کنار تو آواز بهاران را، می‌خندم و می‌خوانم می‌گریم ... #کاشان زیبا از نگاه من
@KashanZiba
_
تو ظریفی
مثل گل‌دوزی یک دختر عاشق
که دل‌انگیزترین گل‌ها را
روی روبالشی عاشق خود می‌دوزد
با تو بودن خوب‌ست
تو چراغی، من شب
که به نور تو کتاب دل تو
و کتاب دل خود را که خطوط تن تست
خوش خوشک می‌خوانم
تو درختی، من آب
من کنار تو آواز بهاران را، می‌خندم و می‌خوانم
می‌گریم و می‌خوانم
با تو بودن خوبست
تو قشنگی
مثل تو، مثل خودت
مثل وقتی که سخن می‌گویی
مثل هروقت که برمی‌گردی از کوچه به خانه
مثل تصویر درختی در آب
روی کاشانه، در چشمان منتظرم می‌رویی....
#منوچهر_آتشی
#کاشان_زیبا_از_نگاه_من
#KashanZiba
_
اینجا خانه و اقامتگاه بوم گردی نقلی
Photo by @motahhareh__
Tnx @hamgardi
_

Noghli Historical House / #Kashan
_

#خانه_نقلی_کاشان_زیبا
Read more
<span class="emoji emoji1f60d"></span> سد "شوک" در دل جنگل‌های انبوه اشکورات گیلان به روایت تصویر . سد شنی شوک در اشکورات رحیم آباد رودسر ...
Media Removed
سد "شوک" در دل جنگل‌های انبوه اشکورات گیلان به روایت تصویر . سد شنی شوک در اشکورات رحیم آباد رودسر استان گیلان ساخته شده و آب زراعی ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغ‌های منطقه را تامین می‌کند. . به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودسر، سد شنی شوک در روستای شوک اشکورات رحیم آباد شهرستان رودسر ساخته ... 😍
سد "شوک" در دل جنگل‌های انبوه اشکورات گیلان به روایت تصویر
.
سد شنی شوک در اشکورات رحیم آباد رودسر استان گیلان ساخته شده و آب زراعی ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغ‌های منطقه را تامین می‌کند.
.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودسر، سد شنی شوک در روستای شوک اشکورات رحیم آباد شهرستان رودسر ساخته شده است؛ عملیات اجرایی این سد از سال 1383 آغاز شد و در سال 93 به بهره برداری رسید.

از آب این سد بیش از 500 هکتار زمین‌های کشاورزی و باغات فندق، گردو و گل گاوزبان روستاهای اشکورات و همچنین مناطق ییلاقی املش بهره مند می‌شوند.

سد شوک از نوع سدهای خاکی است و با ارتفاع 18 متر در کنار روستای شوک زیاز اشکورات رحیم آباد رودسر ساخته شده است.

به گزارش تسنیم، ساخت این سدهای خاکی در افزایش کار و تولید محصولات باغی و زراعی و مهاجرت نکردن روستاییان به شهرها بسیار اثرگذار است.
.
خودتان باشید ‌نه فتوکپی و رونوشتِ همدیگر !
خودتان را از روی دستِ دیگران ننویسید !
باور کنید چیزی که هستید ، بهترین حالتیست که می توانید باشید !
بعضی ها ، ساکتشان دلنشین است ،
و بعضی ها پرحرفشان !
بعضی ها ، باچشم و موی سیاه ، زیبا هستند ،
و بعضی ها با چشمان رنگی و موی بلوند !
بعضی ها با شیطنت دل می برند ،
و بعضی با نجابت ...
جذابیتِ هرکس منحصر به خودش است !
باورکنید رفتار و خصوصیاتِ تقلید شده و مصنوعی ، شخصیتتان را خراب می کند ...
تا می توانید ، خودتان باشید !
.
#gilan_aks #gilanaks #gilan_motahed #gilane_ziba #gilane_ziba
#MustSeeIran #گیل #eshkevar #سد #kelachay #ra6t #de_chereh #eshkevarat #اشکورات
#rasht_official #ir_shomal #shomal_photo #aksiine #akas_khoone
#RashtGasht #gilDoost #beautiful_iran #اشکور #shomal_photo
#شوک #gilantoor #iyalat_gilan #tourismgilan #gile_zan
Read more
. <span class="emoji emoji1f535"></span> روزنامه شهروند : مهتاب جودکی انگار تصویری که چهار ‌سال پیش از یک خانواده یوز ثبت شده بود، دوباره ...
Media Removed
. روزنامه شهروند : مهتاب جودکی انگار تصویری که چهار ‌سال پیش از یک خانواده یوز ثبت شده بود، دوباره زنده شد؛ یوزپلنگ مادر با چهار توله کوچکش می‌دوند و علف‌های طلایی را پشت سر می‌گذارند. این‌بار هم در پارک ملی توران این اتفاق افتاد و محیط‌بانان توانستند تصویر توله یوزها را ثبت کنند؛ توله‌های متولد ... .
🔵 روزنامه شهروند : مهتاب جودکی
انگار تصویری که چهار ‌سال پیش از یک خانواده یوز ثبت شده بود، دوباره زنده شد؛ یوزپلنگ مادر با چهار توله کوچکش می‌دوند و علف‌های طلایی را پشت سر می‌گذارند. این‌بار هم در پارک ملی توران این اتفاق افتاد و محیط‌بانان توانستند تصویر توله یوزها را ثبت کنند؛ توله‌های متولد فروردین که از مادرشان جدا نمی‌شوند. محیط‌بانان سمنان درست یک ساعت قبل از ثبت این تصویر که خبرِ خوبِ صبح پنجشنبه بود، اطرافِ حوزه سرمحیط‌بانی «دلبر» سی و هفت آهو دیده بودند که در مرتع می‌رمیدند. آهو‌ها از طعمه‌های اصلی یوزپلنگ‌ها هستند و دیدنشان امیدواری  به رشد یوزپلنگ‌هاست. از ابتدای ‌سال این سومین مورد از مشاهده یوزپلنگ آسیایی در ذخیره‌گاه زیست‌کره خارتوران بوده است. بعد از انتشار عکس توله‌ها، بسیاری به ادامه حیات یوزها در ایران امیدوار شده‌اند اما باید واقع‌بین بود: جان این دونده زیبا هنوز در خطر است.
✔ دام‌ها را بیرون می‌کنیم تا یوز زنده بماند.
اکنون در دو نقطه از ایران که زیستگاه اصلی بازمانده‌های یوزپلنگ آسیایی است، فعالان حیات وحش در تلاشند که دام‌ها را از مراتع بیرون کنند؛ اعضای انجمن یوزپلنگ در خراسان رضوی، میاندشت را برای یوز‌ها امن می‌کنند و اعضای کمپین یوز تا ابد توران را از دام‌ها خالی می‌کنند تا جا برای یوزها باز شود ... 🔚
"ادامه در پست بعد"
#anyhopefornature

#امید_برای_طبیعت

#یوزتاابد
Read more
- آزاد شو از بند خویش ، زنجیر را باور نکن اکنون زمان زندگی ست ، تاخیر را باور نکن حرف از هیاهو کم بزن از ...
Media Removed
- آزاد شو از بند خویش ، زنجیر را باور نکن اکنون زمان زندگی ست ، تاخیر را باور نکن حرف از هیاهو کم بزن از آشتی ها دم بزن از دشمنی پرهیز کن ، شمشیر را باور نکن خود را ضعیف و کم ندان ، تنها در این عالم ندان تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن بر روی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور ... - آزاد شو از بند خویش ، زنجیر را باور نکن
اکنون زمان زندگی ست ، تاخیر را باور نکن
حرف از هیاهو کم بزن از آشتی ها دم بزن
از دشمنی پرهیز کن ، شمشیر را باور نکن
خود را ضعیف و کم ندان ، تنها در این عالم ندان
تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بر روی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش
زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور نکن
تصویر اگر زیبا نبود ، نقاش خوبی نیستی
از نو دوباره رسم کن ، تصویر را باور نکن
خالق تو را شاد آفرید ، آزاد آزاد آفرید
پرواز کن تا آرزو ، زنجیر را باور نکن *مهدی جوینی*
Read more
پادشاهی بود که فقط یک چشم و یک پا داشت. پادشاه به تمام نقاشان قلمرو خود دستور داد تا یک پرتره زیبا از او ...
Media Removed
پادشاهی بود که فقط یک چشم و یک پا داشت. پادشاه به تمام نقاشان قلمرو خود دستور داد تا یک پرتره زیبا از او نقاشی کنند. اما هیچکدام نتوانستند؛ آنان چگونه می‌توانستند با وجود نقص در یک چشم و یک پای پادشاه، نقاشی زیبایی از او بکشند؟ سرانجام یکی از نقاشان گفت که می‌تواند این کار را انجام دهد و یک تصویر کلاسیک ... پادشاهی بود که فقط یک چشم و یک پا داشت. پادشاه به تمام نقاشان قلمرو خود دستور داد تا یک پرتره زیبا از او نقاشی کنند. اما هیچکدام نتوانستند؛ آنان چگونه می‌توانستند با وجود نقص در یک چشم و یک پای پادشاه، نقاشی زیبایی از او بکشند؟
سرانجام یکی از نقاشان گفت که می‌تواند این کار را انجام دهد و یک تصویر کلاسیک از پادشاه نقاشی کرد. نقاشی او فوق‌العاده بود و همه را غافلگیر کرد. او شاه را در حالتی نقاشی کرد که کیرش بسیار کلفت و دراز است.
بعد هم پادشاه جو گرفتش که کیرش خیلی کلفت است و خواست به نقاش تجاوز کند ولی چون یک چشم نداشت اشتباهی به دختر خودش تجاوز کرد.

چرا ما نتوانیم از دیگران چنین تصاویری نقاشی کنیم؛ پنهان کردن نقاط ضعف آنها و دراز کردن کیر آنها

#واقعا_چرا_نتوانیم

#ایکسشر_متفرقه :D
#ایکسشر_تجاوز

#ایکسشر_زندگی
#xSHER_sina
Read more
<span class="emoji emoji1f60a"></span> #MustSeeIran <span class="emoji emoji1f60a"></span> سلام<span class="emoji emoji1f347"></span>صبح بخیر<span class="emoji emoji1f347"></span> روستای دوان...کازرون...فارس زیبا<span class="emoji emoji2764"></span>️ ‏ Davan village #Kazeroun ...
Media Removed
#MustSeeIran سلامصبح بخیر روستای دوان...کازرون...فارس زیبا️ ‏ Davan village #Kazeroun #Fars province #Iran عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید 🇮🇷 #MustSeeIran ️ #ماباهميم 🇮🇷 😊 #MustSeeIran 😊
سلام🍇صبح بخیر🍇
روستای دوان...کازرون...فارس زیبا❤️

Davan village #Kazeroun #Fars province #Iran
عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید🙏🍇
🇮🇷 #MustSeeIran ✌️😊😉✌️ #ماباهميم 🇮🇷
 #lenzak عکاس اهل آریزونا سامانتا پارکر (Samantha Packer) این عکس قدرتمند از نوزاد را که توسط 1616 ...
Media Removed
#lenzak عکاس اهل آریزونا سامانتا پارکر (Samantha Packer) این عکس قدرتمند از نوزاد را که توسط 1616 سرنگ لقاح خارج از رحم یا (IVF) احاطه شده گرفته است. پدر و مادر این نوزاد 4 سال با مشکل ناباروری دست و پنجه نرم می کرده اند و این فرزند را بعد از 7 بار تلاش و 3 سقط از خداوند گرفته اند. وقتی این زوج برای ... #lenzak

عکاس اهل آریزونا سامانتا پارکر (Samantha Packer) این عکس قدرتمند از نوزاد را که توسط 1616 سرنگ لقاح خارج از رحم یا (IVF) احاطه شده گرفته است. پدر و مادر این نوزاد 4 سال با مشکل ناباروری دست و پنجه نرم می کرده اند و این فرزند را بعد از 7 بار تلاش و 3 سقط از خداوند گرفته اند.

وقتی این زوج برای #عکاسی با سامانتا صحبت کردند از او خواستند که اگر می تواند 1616 سرنگی که برای به دنیا آمدن دخترشان لاندن استفاده کرده اند را به تصویر بکشد – تا نشان دهند چقدر برای آوردن او به خانواده شان عشق داشته اند. این عکاس هم بعد از یک ساعت مرتب کردن سرنگ ها به شکل قلب این عکس زیبا را خلق کرده است.
Read more
. کهکشان همبرگر . یک کهکشان مارپیچی از بغل چگونه به نظر می رسد؟ این تصویر زیبا و واضح تلسکوپی، کهکشان ...
Media Removed
. کهکشان همبرگر . یک کهکشان مارپیچی از بغل چگونه به نظر می رسد؟ این تصویر زیبا و واضح تلسکوپی، کهکشان مارپیچی NGC 3682 و قرص پف کرده آن را نشان می دهد که توسط خطوط تاریک گرد و غبار مشخص شده است. البته نمای این پرترۀ ژرف کهکشانی برای اخترشناسان یادآور نام آشنای “کهکشان همبرگر” است. همبرگر کیهانی ... .
کهکشان همبرگر
.
یک کهکشان مارپیچی از بغل چگونه به نظر می رسد؟ این تصویر زیبا و واضح تلسکوپی، کهکشان مارپیچی NGC 3682 و قرص پف کرده آن را نشان می دهد که توسط خطوط تاریک گرد و غبار مشخص شده است. البته نمای این پرترۀ ژرف کهکشانی برای اخترشناسان یادآور نام آشنای “کهکشان همبرگر” است. همبرگر کیهانی با قطری حدود ۱۰۰ هزار سال نوری، ۳۵ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد و در صورت فلکی شیر( اسد) قرار گرفته است. .
همچنین دنباله‌ای که این کهکشان را فرا گرفته حدود ۳۰۰ هزار سال نوری گستردگی دارد. در همسایگی کهکشان همبرگر(NGC 3682)، نیز دو کهکشان دیگر بنام‌های M65 و M66 قرار گرفته‌اند که همگی به سه‌گانه اسد مشهور هستند. به احتمال زیاد چیزی که باعث پیچ خوردن و کشیدگی قرص این کهکشان شده، برهمکنش گرانشی با همسایگان کیهانی‌اش است.
.
ترجمه: سمیر الله‌وردی/ سایت بیگ بنگ
.
مطالب علمی- نجومی:
bigbangpage.com
.
🆔 @big.bangpage
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span> . #آبشار فصلی برنجه #الیگودرز . آبشار پلکانی برنجه واقع در #بخش شول آباد الیگودرز با ارتفاع ...
Media Removed
. #آبشار فصلی برنجه #الیگودرز . آبشار پلکانی برنجه واقع در #بخش شول آباد الیگودرز با ارتفاع ۷۵۰ #متر یکی از بلندترین آبشارهای #جهان محسوب میشود . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:علی ثقفی @ali_saghafi58 . #لرستان #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #mustseelorestan #mustseeiran 🌺 .

#آبشار فصلی برنجه #الیگودرز .

آبشار پلکانی برنجه واقع در #بخش شول آباد الیگودرز با ارتفاع ۷۵۰ #متر یکی از بلندترین آبشارهای #جهان محسوب میشود .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:علی ثقفی @ali_saghafi58 .

#لرستان
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#mustseelorestan
#mustseeiran
<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> . منطقه کنگرزه #دهستان سکوند #خرم_آباد . تصویر #زیبا از:عاطفه بهرام نژاد @atefe.bahramnezhad ...
Media Removed
. منطقه کنگرزه #دهستان سکوند #خرم_آباد . تصویر #زیبا از:عاطفه بهرام نژاد @atefe.bahramnezhad . #mustseelorestan #mustseekhorramabad #mustseeiran . #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #لرستان 🌺🌺 .

منطقه کنگرزه #دهستان سکوند #خرم_آباد .

تصویر #زیبا از:عاطفه بهرام نژاد @atefe.bahramnezhad .

#mustseelorestan
#mustseekhorramabad
#mustseeiran .
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#لرستان
<span class="emoji emoji1f3ad"></span> نمایش طنز «بانوایان» به ده شب آخر اجرا رسید . نمایش «بانوایان» به کارگردانی علی نیکزاد و تهیه ...
Media Removed
نمایش طنز «بانوایان» به ده شب آخر اجرا رسید . نمایش «بانوایان» به کارگردانی علی نیکزاد و تهیه کنندگی هاشم حکمه به ده شب پایانی خود در پردیس تئاتر شهرزاد رسید . این نمایش در قالب طنز نگاهی به آسیب‌های اجتماعی در حوزه روابط انسانی دارد و برای رسیدن به مقصود، تعریفی دیگر از ارتباط شخصیت‌های رمان ... 🎭
نمایش طنز «بانوایان» به ده شب آخر اجرا رسید
.
نمایش «بانوایان» به کارگردانی علی نیکزاد و تهیه کنندگی هاشم حکمه به ده شب پایانی خود در پردیس تئاتر شهرزاد رسید
.
این نمایش در قالب طنز نگاهی به آسیب‌های اجتماعی در حوزه روابط انسانی دارد و برای رسیدن به مقصود، تعریفی دیگر از ارتباط شخصیت‌های رمان #بینوایان به تصویر کشیده است
.
#ژان_والژان که حالا دیگر شهردار شده، در غیاب همسر خود، #کزت جوان و زیبا را به خانه اش می‌آورد، غافل از آنکه بازرس ژاور که سروکارش به دزدی کشیده، برای سرقت به خانه او آمده است
.
بانوایان تا ۱۶شهریور، ساعت ۲۱:۴۵دقیقه هر شب به روی صحنه می رود و علاقه‌مندان می توانند بلیط آن را از www.tik8.com تهیه کنند
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> . #رودخانه پایین دست #آبشار نوژیان #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سپهر گودرزی @sepehr.goodarzi ...
Media Removed
. #رودخانه پایین دست #آبشار نوژیان #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سپهر گودرزی @sepehr.goodarzi . #لرستان #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #لرستان_سرزمین_آبشارها . #mustseelorestan #mustseeiran 🌺🌺 .

#رودخانه پایین دست #آبشار نوژیان #خرم_آباد .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سپهر گودرزی @sepehr.goodarzi .

#لرستان
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#لرستان_سرزمین_آبشارها .

#mustseelorestan
#mustseeiran
<span class="emoji emoji1f339"></span> . #طبیعت زیبای منطقه شول آباد #الیگودرز . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:میثم ناصر پور @m.naserpour1 ...
Media Removed
. #طبیعت زیبای منطقه شول آباد #الیگودرز . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:میثم ناصر پور @m.naserpour1 . #mustseelorestan #mustseeiran @mustseealigoudarz . #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #محیط_زیست #منابع_طبیعی #گردشگری 🌹 .

#طبیعت زیبای منطقه شول آباد #الیگودرز .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:میثم ناصر پور @m.naserpour1 .

#mustseelorestan
#mustseeiran
@mustseealigoudarz .

#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#محیط_زیست
#منابع_طبیعی
#گردشگری
<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> . #طبیعت بهاری منطقه شاهیوند #دوره_چگنی . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:فرهاد کولیوند @farhad.koulivand ...
Media Removed
. #طبیعت بهاری منطقه شاهیوند #دوره_چگنی . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:فرهاد کولیوند @farhad.koulivand . #mustseelorestan #mustseeiran . #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #لرستان #بهار #محیط_زیست #گردشگری 🌺🌺 .

#طبیعت بهاری منطقه شاهیوند #دوره_چگنی .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:فرهاد کولیوند @farhad.koulivand .

#mustseelorestan
#mustseeiran .
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#لرستان
#بهار
#محیط_زیست
#گردشگری
کوه زیبای فیتز روی کشور آرژانتین با ارتفاع ۳۴۰۵ متر ------------------------------------------------------------- در ...
Media Removed
کوه زیبای فیتز روی کشور آرژانتین با ارتفاع ۳۴۰۵ متر ------------------------------------------------------------- در این تصویر زیبا شما چشم اندازی زیبا از کوه فیتز روی در جاده ای در پاتاگونیای آرژانتین را مشاهده میکنید که این کوه یکی از زیباترین کوه های جهان نیز میباشد. #تور #توریست ... کوه زیبای فیتز روی کشور آرژانتین با ارتفاع ۳۴۰۵ متر
-------------------------------------------------------------
در این تصویر زیبا شما چشم اندازی زیبا از کوه فیتز روی در جاده ای در پاتاگونیای آرژانتین را مشاهده میکنید که این کوه یکی از زیباترین کوه های جهان نیز میباشد.
#تور #توریست #جاذبه #جهانگردی #سفر #قشنگ #آمریکا #آرژانتین #بالون_سیر #بالون #ویزا #خرید #خرید_بلیط
Read more
‌ #نان_آوران از قدیمی ترین تولیدکنندگان نان صنعتی در ایران است که البته با ورود رقبای جدید با سرمایه ...
Media Removed
‌ #نان_آوران از قدیمی ترین تولیدکنندگان نان صنعتی در ایران است که البته با ورود رقبای جدید با سرمایه های بیشتر، بخش قابل توجهی از بازار را به رقبا خصوصا سه نان تقدیم کرد. به هر حال نان آوران و #هورسان را باید قدیمی تر از سه نان بدانیم. ‌ این تصویرِ زیبا یک نمونه عالی از تولید محتوای خوب است. در این ...
#نان_آوران از قدیمی ترین تولیدکنندگان نان صنعتی در ایران است که البته با ورود رقبای جدید با سرمایه های بیشتر، بخش قابل توجهی از بازار را به رقبا خصوصا سه نان تقدیم کرد. به هر حال نان آوران و #هورسان را باید قدیمی تر از سه نان بدانیم.
‌👓
این تصویرِ زیبا یک نمونه عالی از تولید محتوای خوب است. در این محتوا زیبایی، خلاقیت، آموزش در کنار هم دیده میشود.
🗯
نظر شما در مورد نان های بسته بندی شده صنعتی چیست؟ آیا آنها را به #نانوایی و نان تازه سنتی ترجیح میدهید؟

#برند #سه_نان #نان_صنعتی #نون #قرص #مسمومیت #برندینگ #تبلیغ #تبلیغات #اینستاگرام
Read more
...بازیگر آقای بازیگر قلب ما هم سال هاست که پیش رضا موتوری، محمد تنگسیر، بلوچ، قیصر،داش آکل،مجید ظروفچی،سید و ممل آمریکایی جا مانده است.استادِ جان پرده نقره ای سینما چهل سال است که شما را فریاد میزند. چهل سال است که آپارات های سینماهای این سرزمین آرزو می کنند که نگاتیوهای شما را روی پرده به تصویر ... ...بازیگر

آقای بازیگر قلب ما هم سال هاست که پیش رضا موتوری، محمد تنگسیر، بلوچ، قیصر،داش آکل،مجید ظروفچی،سید و ممل آمریکایی جا مانده است.استادِ جان پرده نقره ای سینما چهل سال است که شما را فریاد میزند. چهل سال است که آپارات های سینماهای این سرزمین آرزو می کنند که نگاتیوهای شما را روی پرده به تصویر بکشند.چهل سال است که دوربین های فیلمبرداری این سرزمین دلتنگ ضبط یک پلان از بازی شما هستند. آقای بازیگر جدایی ناخواسته شما باعث فراموشی نخواهد شد چرا که شما همچنان سوپراستار مردم هستید و این مهم از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. چه نسل هایی که روی پرده هنرنمایی شما را تماشا کردند و چه نسل ما که به صورت مخفیانه و با نوار vhs عاشق شما شدیم و نسل جدیدی که در شبکه های ماهواره ای و اینترنت هنرنمایی شما را دنبال کردند. برای مردم این سرزمین سینما یعنی محمد تنگسیر، یعنی مجید ظروفچی برای مردم این سرزمین شما همیشه آقای بازیگر هستید حتی اگر به اندازه تمام جهان شما را از ما دور کنند. حتی اگر دور تا دور مرزهای ایران زمین سیم خاردار کشیده و اجازه ندهند عاشقی به معشوق خود برسد. مگر بین لیلی و مجنون فاصله نداختند؟! مگر خود شما این افسانه زیبا را برای مردم به تصویر نکشیده و آن را روایت نکردید؟ مگر می شود در خیابان ولیعصر قدم زد و یاد ابی کندو نیفتاد؟ مگر می شود عباس چاخان از یادها برود؟! مگر جاودانه های شما در سینما قابل حذف و فراموشی است؟! آقاجان چهل سال است که دشنه را در قلب مردم فرو کردند شاید قلب هایی که به عشق شما می‌تپد از کار بیفتند اما ضربان قلب ها برای شما تندتر رو تندتر شده است. چرا که خسرو شکیبایی ها و پرویز پرستویی ها آمدند و از شما برای ما گفتند، چرا که نوید محمدزاده ها شما را الگوی خود معرفی کردند. چرا که شخصیت های خلق شده توسط شما در تار و پود مردم تنیده شده و سینمای شما به سمبل فرهنگ و هنر این سرزمین تبدیل شد.استادِ جان ما هم دلتنگ شما هستیم.شاید با بازگشت شما دوباره جاده چالوس همان جاده چالوس و تونل کندوان همان تونل خاطره انگیز گذشته شود. شاید با بازگشت شما اصالت و گرمای گذشته به محل های جنوبی تهران بازگردند. استاد جان امید و آرزو تنها چیزهایی هستند که برای مردمان این سرزمین باقی مانده و قطعا بخش بزرگی از آنها را در بازگشت شما جستجو می کنیم. سرتان سلامت، دلتان شاد، روزگار بر وقف مراد تان

@vossoughi_behrouz

#بهروز_وثوقی #بازیگر #اسطوره #رضا_موتوری #قیصر #داش_آکل #گوزن_ها #تنگسیر #بلوچ #خاک #سازش #دالاهو #ماه_عسل #بت #طوقی # #غریبه #پنجره #همسفر #دشنه #کندو #سوته_دلان
Read more
ARDAL_IRAN پُر آب ترین آبشـــــار ایران در سوئیـــــس ایــــــــــران شہــــــرسٺــــــــــــان ...
Media Removed
ARDAL_IRAN پُر آب ترین آبشـــــار ایران در سوئیـــــس ایــــــــــران شہــــــرسٺــــــــــــان اردل آبشـــــــــــــارلــــــــــــندے . تصویر از همراه گرامی@mahbooc . پ ن۱: کسانی که این شگفتی عظیم خلقت رو از نزدیک دیدند خوب میدونن که زیبایی بی مثال وشکوه و ابهت آبشارلندی ... ARDAL_IRAN
پُر آب ترین آبشـــــار ایران
در سوئیـــــس ایــــــــــران
شہــــــرسٺــــــــــــان اردل
آبشـــــــــــــارلــــــــــــندے
.
تصویر از همراه گرامی@mahbooc
.
پ ن۱: کسانی که این شگفتی عظیم خلقت رو از نزدیک دیدند خوب میدونن که زیبایی بی مثال وشکوه و ابهت آبشارلندی به هیچ وجه-تکرار میکنم به هیچ وجه- در لنز دوربین ها نمیگنجه!

پ ن۲: این تصویر مربوط به پایین آبشار هست
★حتما دوستانتون رو برای دیدن این تصویر زیبا تگ کنید💕 ★
______________________________
Ardal_ #Landi #waterfal _ #Ardal in #Chaharmahal -o- #Bakhtiari Province
Ardal County is a county in islamic republic of Iran👉Must See #Iran
______________________________
#اردل_سوییس_ایران نیست
#سوییس اردل اروپاست ✌
#MustSeeArdal
#MustSeeIran
#اردل #لندی #آبشار #چهارمحال #بختیاری #چهارمحال_بختیاری #ایران #ایرانگردی #تابستان #طبیعت #اردل_را_باید_دید
#ir_photographers_club #waterfall #ir_aks #landscape #iran_landscapes #tourism_iran #tourist #gardeshgari #travelmagazine
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> . نمایی از #دشت #بهاری #رومشکان . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:بهروز بازوند @behrouzbazvand ...
Media Removed
. نمایی از #دشت #بهاری #رومشکان . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:بهروز بازوند @behrouzbazvand . تصاویر زیبای خود از #لرستان را با هشتگ #لرستان_را_باید_دید و #mustseelorestan به اشتراک بگذارید . #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #mustseelorestan #mustseeiran 🌹 .

نمایی از #دشت #بهاری #رومشکان .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:بهروز بازوند @behrouzbazvand .

تصاویر زیبای خود از #لرستان را با هشتگ #لرستان_را_باید_دید و #mustseelorestan به اشتراک بگذارید 😊🌺 .

#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#mustseelorestan
#mustseeiran
<span class="emoji emoji1f31f"></span>معرفی و پیشنهاد فیلم<span class="emoji emoji1f31f"></span> دنیای انیمیشن‌ها سال‌ها است که والاترین مفاهیم انسانی را به ساده‌ترین و ...
Media Removed
معرفی و پیشنهاد فیلم دنیای انیمیشن‌ها سال‌ها است که والاترین مفاهیم انسانی را به ساده‌ترین و زیباترین شکل به تصویر کشیده؛ عشق، انسانیت و زندگی در این آثار به ظاهر کودکانه بیش از هر تولید سینمایی دیگری به چشم می‌آید. ⠀ آخرین ساخته «لی آنکریچ» (Lee Unkrich) نیز مثل دیگر آثار فاخر این هنرمند، ... 🌟معرفی و پیشنهاد فیلم🌟
دنیای انیمیشن‌ها سال‌ها است که والاترین مفاهیم انسانی را به ساده‌ترین و زیباترین شکل به تصویر کشیده؛ عشق، انسانیت و زندگی در این آثار به ظاهر کودکانه بیش از هر تولید سینمایی دیگری به چشم می‌آید.

آخرین ساخته «لی آنکریچ» (Lee Unkrich) نیز مثل دیگر آثار فاخر این هنرمند، اثری ستودنی و مملو از مفاهیم انسانی است. او که آثاری مانند «کمپانی هیولاها» و «داستان اسباب‌بازی‌» را در کارنامه خود دارد، این بار نیز با هنرمندی تمام اثری ساخته است تا به همه انسان‌ها یادآور شود، همدیگر را دوست داشته و عجولانه قضاوت نکنند، هیچ‌گاه مردگان خود را با دست فراموشی نسپارند و بدانند که هیچ چیزی در زندگی آن‌ها مهم‌تر از خانواده نیست.
.
انیمیشن کوکو داستان پسر بچه 12 ساله ای به نام Miguel که خانواده اش مخالف جاز و موسیقی هستند و او را از پرداختن به آن منع کرده اند. ولی او آرزو دارد روزی تبدیل به یک نوازنده حرفه ای همچون الگوی خود ارنستو د لا کروز شود. بالاخره تصمیم میگیرد دل به دریا بزند و و راهی سرزمین مردگان شود تا حقیقت پنهان شده پشت داستان زندگی خانواده اش را کشف کند. در این راه با هکتور که فردی حقه باز است آشنا میشود و داستان فیلم رقم میخورد…
.
هر لحظه از این انیمیشن پر از خلاقیت و جذابیت است. فیلمسازان و نویسندگان این پروژه یعنی ادرین مولینا و متیو الدریچ به‌خوبی توانستند یک داستان زیبا و بسیار غنی را تبدیل به یک فیلمنامه خیلی خوب بکنند؛ دارای کاراکترهای تمام و کمال، سرگرم‌کننده، زنده و می‌توان گفت که این انیمیشن از نظر بصری بسیار زیبا است.
.
انیمیشن Coco در نودمین دوره جوایز اسکار در دو رشته بهترین انیمیشن و بهترین ترانه نامزد دریافت جایزه اسکار بود که موفق شد هر دو جایزه را به خود اختصاص دهد💫
.
انیمیشن كوكو که آخرین ساخته لی آنکریچ است، با موسیقی بی‌نظیر جاکینو و جلوه‌های بصری فوق‌العاده معجونی است که طعم آن هرگز فراموش نخواهد شد. یک اثر فاخر که در عین سادگی نه تنها مفاهیم اصولی و بنیادی زندگی را به کودکان آموزش می‌دهد. به کودکان و بزرگ‌ترها یاد می‌دهد همدیگر را دوست بدارند و هیچ چیز را بر خانواده خود ترجیح ندهند. به آن‌ها گوشزد می‌کند که همدیگر را زود قضاوت نکرده و یکدیگر را ببخشند.
.
فیلم Coco یک انیمیشن عالی در بالاترین حد کیفی ممکن است که داستانی زیبا را روایت می‌کند. تماشای این اثر فاخر سینمایی را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم و مطمئن باشید که بعد از یک بار دیدن باز هم به سراغ آن و موسیقی‌های زیبایش خواهید رفت.
Coco - 2017
💫Won 2 Oscars💫
Read more
. حاکمی ماهرترین نقاش مملکت خود را مامور کرد که در مقابل مبلغی بسیار، از فرشته و شیطان تصویری بکشد ...
Media Removed
. حاکمی ماهرترین نقاش مملکت خود را مامور کرد که در مقابل مبلغی بسیار، از فرشته و شیطان تصویری بکشد که به عنوان آثار هنری زمانش باقی بماند. نقاش به جستجو پرداخت که چه بکشد که نماد فرشته باشد؟ چون فرشته ای برایش قابل رویت نبود کودکی خوش چهره و معصوم را پیدا نمود و تصویر او را کشید تا اینکه تصویری بسیار ... .
حاکمی ماهرترین نقاش مملکت خود را مامور کرد که در مقابل مبلغی بسیار، از فرشته و شیطان تصویری بکشد که به عنوان آثار هنری زمانش باقی بماند. نقاش به جستجو پرداخت که چه بکشد که نماد فرشته باشد؟ چون فرشته ای برایش قابل رویت نبود کودکی خوش چهره و معصوم را پیدا نمود و تصویر او را کشید تا اینکه تصویری بسیار زیبا آماده شد که حاکم و مردم به زیبایی آن اعتراف نمودند.
نقاش به جاهای بسیاری می رفت تا کسی را پیدا کند که نماد چهره ی شیطان باشد و به هر زندان و مجرمی مراجعه نمود، اما تصویر مورد نظرش را نمی یافت چون همه بندگان خدا بودند هرچند اشتباهی نمودہ بودند.

سالہا گذشت اما نقاش نتوانست تصویر مورد نظر را بیابد. پس از چهل سال که حاکم احساس نمود دیگر عمرش به پایان نزدیک شده است به نقاش گفت هر طور که شده است این طرح را تکمیل کن تا در حیاتم این کار تمام شود. نقاش هم بار دیگر به جستجو پرداخت تا مجرمی زشت چهره و مست با موهایی درهم ریخته را در گوشه ای از خرابات شہر یافت. از او خواست در مقابل مبلغی بسیار اجازہ دهد نقاشیش را به عنوان شیطان رسم کند. او هم قبول نمود. متوجه شد که اشک از چشمان این مجرم می چکد.
از او علت آن را پرسید؟

گفت:من همان بچه ی معصومی هستم
تصویر فرشته را از من کشیدی!
امروز اعمالم مرا به شیطان تبدیل نموده..
.
.
.
خداوند همه ما را همانند فرشته ای معصوم آفرید، این ماییم که با اعمال ناشایست قدر خود را نمی دانیم و خود را به شیطان مبدل می کنیم.
Read more
@ebrahimhadi69 الگویی بنام ابراهیم: مرحوم سعید مجلسی خاطرات زیبایی از یک رزمنده در واحد اطلاعات ...
Media Removed
@ebrahimhadi69 الگویی بنام ابراهیم: مرحوم سعید مجلسی خاطرات زیبایی از یک رزمنده در واحد اطلاعات برای ما نقل میکرد.می گفت: آن رزمنده، یک ورزشکار حرفه ای، مداح خوش صداو سیما و یک نیروی شجاع در کار اطلاعاتی است و .... آن مرد بزرگ ابراهیم هادی بود که خیلی از فرماندهان ما از مردانگی و اخلاص او برای ... @ebrahimhadi69
الگویی بنام ابراهیم:

مرحوم سعید مجلسی خاطرات زیبایی از یک رزمنده در واحد اطلاعات برای ما نقل میکرد.می گفت: آن رزمنده، یک ورزشکار حرفه ای، مداح خوش صداو سیما و یک نیروی شجاع در کار اطلاعاتی است و ....
آن مرد بزرگ ابراهیم هادی بود که خیلی از فرماندهان ما از مردانگی و اخلاص او برای ما حرف می زدند. بعد از والفجر مقدماتی بود که مرحوم مجلسی تصویر ابراهیم را برای ما آورد. وقتی تصویر ابراهیم را دیدیم، شگفت زده شدیم انگار داوود بود! خود داوود هم با تعجب به تصویر خیره شد.... مجذوب چهره و جمال او بودیم که سعید مجلسی گفت: ابراهیم در کانال کمیل، همراه با برادر داوود (شهید حمید عابدی) حضور داشته و مفقود شده، خلاصه خیلی حال ما گرفته شد. داوود او را الگوی خودش قرار داد.و دلش می خواست، راه و مرام ابراهیم را ادامه دهد.
اواخر سال 1361 بود که با داوود تهران بودیم. سعید مجلسی خبر داد که امروز مراسمی برای ابراهیم در مسجد محمدی در خیابان زیبا برقراره من هم به داوود زنگ زدم و گفتم اگه می تونی با موتور بیا دنبال من با هم بریم مراسم شهید ابراهیم هادی. عصر بود که داوود اومد و با موتور رفتیم خیابان زیبا. همین که وارد مسجد شدیم، تمام نگاه ها به سوی ما برگشت. از کنار هر کسی رد شدیم با تعجب گفت: ابراهیم زنده شده!! یکی از دوستان ابراهیم جلو اومد و در حالی که با چشمان گرد شده از تعجب به داوود نگاه میکرد گفت آقا شما کی هستی؟انگار خود ابراهیم اومده!
داوود هم با لحن لوتی خودش گفت:نه آقا جون چی میگی؟ماکجا آقاابراهیم کجا ما انگشت کوچیکه کل ابرامم نمیشیم.
بعد جلسه همه با داوود کلی عکس یادگاری گرفتند وقتی سوار شدیم برگردیم داوود گفت : تومنو آوردی اینجا که داغ اینارو تازه کنی؟؟؟
من کجا کل ابرام کجا؟؟؟دیگه چیزی نگفت ولی تاروزای آخر تو خلوتاش با ابراهیم رازها داشت....
یاحق

#شهید_مفقود_الاثر_ابراهیم_هادی
#شهید_ابراهیم_هادی
#شهید_ابراهیم
#شهید_هادی
#ابراهیم_هادی
#سلام_بر_ابراهیم
#سلام_بر_هادی
#سلام_بر_داش_ابرام
#سلام_بر_کل_ابرام
#کل_ابرام
#داش_ابرام
#شهید_محبوب_من
#شهید_گمنام
#شهرت_در_گمنامی_ست
#علمدار_کمیل
#پرستوی_کانال
#راز_گمنام
#شاهد_کوچه_سلام_علیک
#حضرت_زهرا_سلام_الله_علیها
#خوش_تیپ
#خوش_هیکل
#شلوار_گشاد
#ورزش_برای_رضای_خدا
#فکه
#کانال_کمیل
#شهدا_شرمنده_ایم
#پرستوی_کمیل
#محتاج_دعا
#والفجر_مقدماتی
#شهادت_لیاقت_میخواد
Read more
سفیدی برف را برای روحت سرخی انار را برای قلبت شیرینی هندوانه را برای عشقت و بلندای یلدا را برای زندگی ...
Media Removed
سفیدی برف را برای روحت سرخی انار را برای قلبت شیرینی هندوانه را برای عشقت و بلندای یلدا را برای زندگی قشنگت آرزومندم یلداتون مبارک تشکر بابت این این تصویر زیبا @moslm_cibie پ ن: کاسه چراغافاربا تحت لیسانس سی بی فرانسه میباشد سفیدی برف را برای روحت
سرخی انار را برای قلبت
شیرینی هندوانه را برای عشقت
و بلندای یلدا را برای زندگی قشنگت آرزومندم
یلداتون مبارک
🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉
تشکر بابت این این تصویر زیبا @moslm_cibie
پ ن: کاسه چراغافاربا تحت لیسانس سی بی فرانسه میباشد😊
<span class="emoji emoji1f44c"></span> . #آبشار وارک #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سپهر گودرزی @sepehr.goodarzi . تصویر ...
Media Removed
. #آبشار وارک #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سپهر گودرزی @sepehr.goodarzi . تصویر انتخاب شده از هشتگ #لرستان_را_بايد_ديد شما دوستان هم تصاویر زیبای خود را با هشتگ به اشتراک بگذارید . #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #لرستان #mustseelorestan #mustseeiran ... 👌 .

#آبشار وارک #خرم_آباد .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سپهر گودرزی @sepehr.goodarzi .

تصویر انتخاب شده از هشتگ #لرستان_را_بايد_ديد شما دوستان هم تصاویر زیبای خود را با هشتگ به اشتراک بگذارید 😊🌺 .

#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#لرستان
#mustseelorestan
#mustseeiran
#زباله_را_در_طبیعت_رها_نکنیم
Read more
. فراخوان رو با دقت بخونین و براش عکس بفرستین و دیگران رو هم صدا کنین که خبردار بشن؛ ارگ تجاری تجریش مسابقه ی عکاسی «ببخش و جهان را زیبا کن» را برگزار میکند موضوع این مسابقه پرداختن به زیبایی بی‌همتای بخشش و یادآوری و ارج نهادن به بخشنده ترین انسانهاییست که میشناسیم میتوان گفت بخشش و بخشندگی ... .
فراخوان رو با دقت بخونین و براش عکس بفرستین
و دیگران رو هم صدا کنین که خبردار بشن؛
ارگ تجاری تجریش مسابقه ی عکاسی «ببخش و جهان را زیبا کن» را برگزار میکند
موضوع این مسابقه پرداختن به زیبایی بی‌همتای بخشش و یادآوری و ارج نهادن به بخشنده ترین انسانهاییست که میشناسیم
میتوان گفت بخشش و بخشندگی یکی از زیباترین عناصر جهان است که نه تنها انسانها بلکه در ذات تمام کائنات به ودیعه گذاشته شده است و این مسابقه قصد دارد با کمک شما و نگاه‌های خلاق شما این صفت زیبا را به تصویر بکشد
بخشنده ترین انسانی که میشناسید کیست؟ معلمی که بی دریغ دانش خود را میبخشد یا والدینی که این صفت برازنده ی آنهاست؟ یا کسی که یک محکوم به اعدام را بخشیده است. شاید شما کسی را میشناسید که بخشنده ترین انسانی است که در زندگی دیده اید٬ عکسی از او یا تاثیری که بخشندگی اش در جهان پیرامونش داشته را برای ما بفرستید
به محیط اطراف نگاه کنید٬بخشندگی را از کدامیک از اجزای طبیعت می آموزیم؟ آسمان؟ درخت؟ دریاها؟
شاید پاسخ شما این است که هیچ رقیبی برای خداوند در بخشندگی وجود ندارد٬ پس یکی از نشانه های بخشندگی خداوند میتواند سوژه عکس شما باشد
منتظر عکس های زیبا و خلاقانه شما هستیم.
نحوه مشارکت:
برای شرکت در این مسابقه تفاوتی میان کسانی که صفحه خصوصی یا عمومی دارند وجود ندارد.
ابتدا باید صفحه ارگ را در اینستاگرام فالو کنید تا در جریان جزئیات مسابقه و اتفاقات پیش رو قرار بگیرید
سپس عکس یا عکسهای مورد نظر خود را با استفاده از هشتگ #زیبایی_بخشش به مسابقه اضافه کنید و یک اسکرین شات از این تصاویر را به دایرکت ما ارسال کنید تا کد مخصوص شرکت در مسابقه را دریافت کنید
اگر صفحه ی شما پرایوت باشد فقط کافیست اسکرین شات عکس منتشر شده در صفحه ی خود را برای ما دایرکت کنید
محدودیتی در تعداد عکسهای ارسالی وجود ندارد.
عکسها میتواند با دوربین حرفه یی یا حتی گوشی موبایل گرفته شده باشد
رنگی یا سیاه و سفید بودن عکسها آزاد است.
ادیت عکس در حدی قابل پذیرش است که وجه عکاسی آن به سمت یک تصویر فوتومونتاژ تغییر نکند.
محدودیتی در زمان گرفته شدن عکس یا زمان آپلود آن در صفحه های پرایوت وجود ندارد.
جوایز:
عکسها به دو شکل داوری و تقدیر خواهند شد.
۳ عکاس با رای هیئت داوری جایزه ۱ یک میلیون تومانی (بن خرید از مرکز خرید ارگ) دریافت خواهند کرد
۴ نفر به قید قرعه از میان همه شرکت کنندگان جایزه های ۵۰۰ هزارتومانی (بن خرید از مرکز خرید ارگ) دریافت خواهند کرد.
مهلت و گاهشمار مسابقه:
تا پایان شهریور برای شرکت در این مسابقه فرصت دارین
@arg_tajrish
Read more
<span class="emoji emoji1f60a"></span> #MustSeeIran <span class="emoji emoji1f60a"></span> سلام<span class="emoji emoji1f33f"></span>صبح بخیر<span class="emoji emoji1f33f"></span> گچی‌سوبالا...کلاله...گلستان زیبا<span class="emoji emoji2764"></span>️ ‏ GachiSoubala #Kalale #Golestan ...
Media Removed
#MustSeeIran سلامصبح بخیر گچی‌سوبالا...کلاله...گلستان زیبا️ ‏ GachiSoubala #Kalale #Golestan province #Iran عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید 🇮🇷 #MustSeeIran ️ #ماباهميم 🇮🇷 😊 #MustSeeIran 😊
سلام🌿صبح بخیر🌿
گچی‌سوبالا...کلاله...گلستان زیبا❤️

GachiSoubala #Kalale #Golestan province #Iran
عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید🙏🌹
🇮🇷 #MustSeeIran ✌️😊😉✌️ #ماباهميم 🇮🇷
<span class="emoji emoji1f60a"></span> #MustSeeIran <span class="emoji emoji1f60a"></span> سلام<span class="emoji emoji1f339"></span>شب خوش<span class="emoji emoji1f339"></span> باغ جهان‌نما...شیراز زیبا<span class="emoji emoji2764"></span>️ ‏ JahanNama garden #Shiraz #Fars ...
Media Removed
#MustSeeIran سلامشب خوش باغ جهان‌نما...شیراز زیبا️ ‏ JahanNama garden #Shiraz #Fars province #Iran عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید 🇮🇷 #MustSeeIran ️ #ماباهميم 🇮🇷 😊 #MustSeeIran 😊
سلام🌹شب خوش🌹
باغ جهان‌نما...شیراز زیبا❤️

JahanNama garden #Shiraz #Fars province #Iran
عکاس این تصویر زیبا را معرفی کنید🙏🌹
🇮🇷 #MustSeeIran ✌️😊😉✌️ #ماباهميم 🇮🇷
. ⁠⁣⁣ #پوستر_دانستنيها <span class="emoji emoji2b55"></span> جاده‌ی رویایی جاده‌ی مارپیچ بو (Bø) در منطقه‌ی «موره و رمسدال»، یکی از ...
Media Removed
. ⁠⁣⁣ #پوستر_دانستنيها جاده‌ی رویایی جاده‌ی مارپیچ بو (Bø) در منطقه‌ی «موره و رمسدال»، یکی از زیباترین جاده‌های منطقه‌ی شمالی نروژ است. «کریستف شارشمیت» این تصویر زیبا را با نوردهی بلندمدت از عبور خودروها در این منطقه ثبت و زیبایی این جاده‌ی رویایی فرورفته در مه را دوچندان کرده است. . ... .
⁠⁣⁣ #پوستر_دانستنيها ⭕ جاده‌ی رویایی
جاده‌ی مارپیچ بو (Bø) در منطقه‌ی «موره و رمسدال»، یکی از زیباترین جاده‌های منطقه‌ی شمالی نروژ است. «کریستف شارشمیت» این تصویر زیبا را با نوردهی بلندمدت از عبور خودروها در این منطقه ثبت و زیبایی این جاده‌ی رویایی فرورفته در مه را دوچندان کرده است.
.
📌 فايل پوستر شماره 209 «دانستنيها» را با كيفيت اصلي از کانال تلگرام مجله دانلود كنيد.
.
#مجله_دانستنیها #همشهری_دانستنیها #دانستنیها
Read more
<span class="emoji emoji1f44c"></span> . #لرستان سرزمین ناشناخته ها . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:علی ثقفی @ali_saghafi58 . #لرستان_را_باید_دید ...
Media Removed
. #لرستان سرزمین ناشناخته ها . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:علی ثقفی @ali_saghafi58 . #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #آبشار #لرستان_سرزمین_زیباییها #ارغوان #mustseelorestan #mustseeiran 👌 .

#لرستان سرزمین ناشناخته ها .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:علی ثقفی @ali_saghafi58 .

#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#آبشار
#لرستان_سرزمین_زیباییها
#ارغوان
#mustseelorestan
#mustseeiran
تا حالا فکر کردین هم فیلم ببینین، همه یه کار خوب بکنین؟ خب حالا وقتشه. وقت سر زدن به توران خانم. توران ...
Media Removed
تا حالا فکر کردین هم فیلم ببینین، همه یه کار خوب بکنین؟ خب حالا وقتشه. وقت سر زدن به توران خانم. توران خانم، سلبریتی نبوده. خیلی هامون نمی شناسیمش. اما توران خانم در شکل گرفتن همه ما ها نقش داشته. او از بزرگان ناشناخته این سرزمینه. رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب از مهرماه سال ١٣٩١ تا آبان‌ماه ... تا حالا فکر کردین هم فیلم ببینین، همه یه کار خوب بکنین؟
خب حالا وقتشه. وقت سر زدن به توران خانم. توران خانم، سلبریتی نبوده. خیلی هامون نمی شناسیمش. اما توران خانم در شکل گرفتن همه ما ها نقش داشته. او از بزرگان ناشناخته این سرزمینه.
رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب از مهرماه سال ١٣٩١ تا آبان‌ماه ١٣٩٥ و آخرین روزهای حیات توران میرهادی همراه او بودن و لحظات زندگی و تلاش‌هایش برای انتشار فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان را ثبت کردند. ماحصل این کار، مستند «توران خانم» است. از مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» .
توران میرهادی، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ تعلیم و تربیت نوین در ایران، بنیان‌گذار «مدرسه فرهاد»، «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» و بسیاری نهاد دیگر در زمینه کودکان این سرزمین بوده. در این فیلم، تلاش‌ها و نگرانی‌های توران خانم به تصویر کشیده شده.
رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب با به کارگرفتن ایده‌ای نو،  فیلم «توران خانم» را در فضای اینترنت، هم‌زمان در داخل و خارج از کشور اکران کرده اند و تمام درآمد حاصل از فروش بلیط این اکران را در اختیار «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» قرار می گیرد
مستند «توران خانم» هم‌زمان با روز تولد توران میرهادی (شنبه ) از ساعت 7 بعدازظهر روز قهرمان خردادماه فقط به مدت 48 ساعت (تا سه شنبه)در شبکه اینترنتی هاشور نمایش داده میشه . دیدن این فیلم انسانی، تاثیر گذار و زیبا را از دست ندین و بزرگان واقعی ایران را بشناسیم. یادمون باشه عواید این فیلم به پویاتر شدن ذهن کودکان سرزمین مان منجر می شود. دنبال دانلود هم نباشیم. کمتر از چهل و هشت ساعت دیگه برای دیدن این فیلم و مهمتر از اون ، کمک به کودکان ایران زمین وقت هست. «کار خیر » که میگن همینه، نیازی هم به استخاره نداره. یه فیلم خیلی خیلی خوب هم از یه فیلمساز خیلی خوب می بینید
Read more
برشی از «جان‌شيفته» قسمت دوازدهم گزیده‌ای از داستان‌های کتاب هزار و یک روز. متن كامل اين مطلب را می‌توانيد ...
Media Removed
برشی از «جان‌شيفته» قسمت دوازدهم گزیده‌ای از داستان‌های کتاب هزار و یک روز. متن كامل اين مطلب را می‌توانيد در بخش «روایت‌های داستانی» شماره اسفند و فروردين ماه داستان همشهری ببينيد. در دو شماره‌ی قبل خواندیم که سلطان دمشق وزیری دارد به نام حسن عطاءالملک، ملقب به وزیر غمگین، که همیشه اندوه ... برشی از «جان‌شيفته» قسمت دوازدهم گزیده‌ای از داستان‌های کتاب هزار و یک روز. متن كامل اين مطلب را می‌توانيد در بخش «روایت‌های داستانی» شماره اسفند و فروردين ماه داستان همشهری ببينيد.

در دو شماره‌ی قبل خواندیم که سلطان دمشق وزیری دارد به نام حسن عطاءالملک، ملقب به وزیر غمگین، که همیشه اندوه دارد و هرگز نمی‌خندد. سلطان از او می‌خواهد که دلیل غم مدامش را بگوید. عطاءالملک شرح عشق نافرجامش را بیان می‌کند. سلطان با شنیدن داستان عطاءالملک علت غمگینی او را می‌پذیرد اما قانع نمی‌شود که همه‌ی مردم غمی در دل داشته باشند و اصرار دارد که حتما می‌توان آدم شادی پیدا کرد. در نتیجه این‌ بار از سیف‌الملوک که ظاهرا همیشه بسیار شاد است، می‌خواهد که قصه‌ی زندگی‌اش را تعریف کند. ادامه‌ی داستان را در این شماره و شماره‌های آینده می‌خوانید.

خوشبختان عالَم
شاه به سیف‌الملوک گفت: «ای شاهزاده، من می‌خواهم بدانم که تو از تقدیر خود راضی و خرمی؟» سیف‌الملوک گفت: «آری.» شاه جواب داد: «لازم است به من شرح حال خود را حقیقتا بیان سازی. عطاءالملک می‌گوید که آدم نیکبخت مطلقا در عالم وجود ندارد ولی من برخلاف قول او تصور می‌کنم و تو را از خوشبختان عالَم می‌دانم. اگر بر من مشتبه بوده است آگاهم کن و آیا غصه‌ای داری و محنتی در خاطرت راه دارد؟» سیف‌الملوک گفت: «آقا چون اعلی‌حضرت حکم می‌فرمایند که مکنونات خاطر را معروض دارم عرض می‌کنم که با وجود مراحمی که نسبت به من دارید و نعمت عشرت که برای من موجود است، افسردگی و غمی مرا فراگرفته که جانم را فرسوده و لحظه‌ای راحتم نمی‌گذارد. در قلب خود کرمی دارم که اتصالا قلب مرا می‌خورد و دردم بی‌علاج است.» پادشاه به او گفت: «قصه‌ی خود بازگو. حکما عشق خانمی در دل داری.» تصویر دختری بر جعبه‌ی طلا
سیف‌الملوک گفت: من پسر مرحوم عاصم‌شاه ابن صفوان سلطان مصرم و برادرم نقدا به جای پدرم بر تخت سلطنت مقر دارد. روزی غفلتا درب خزانه‌ی پدر را گشوده دیدم و در خزانه داخل شده بادقت اشیاء نادره‌ای که مخزون بودند تماشا می‌کردم و مخصوصا ایستاده صندوقچه‌ای را که از چوب صندل قرمز تعبیه شده برگشودم. در جوف آن صندوقچه انگشتری یافتم در کمال قشنگی و همچنین جعبه‌ای از طلا که تصویر دختری بر آن بود. آن تصویر به قدری زیبا بود که بدوا گمان بردم نقشی است خیالی. صورت طبیعی را به آن درجه کامل تصور کردن نتوانستم. واله بودم و در نقش صورت متحیر ماندم.

#داستان_همشهری
#هزار_و_یک_روز
کانال ماهنامه داستان همشهری
Telegram.me/dastanmag
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span> . #طبیعت زیبای منطقه سیلاخور #دورود . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:احمد مصطفا پور @ahmad.mostafapour #لرستان_را_باید_دید ...
Media Removed
. #طبیعت زیبای منطقه سیلاخور #دورود . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:احمد مصطفا پور @ahmad.mostafapour #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید . #mustseelorestan #mustseeiran #mustseedoroud #لرستان_سرزمین_زیباییها 🌺 .

#طبیعت زیبای منطقه سیلاخور #دورود .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:احمد مصطفا پور @ahmad.mostafapour
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید .
#mustseelorestan
#mustseeiran
#mustseedoroud
#لرستان_سرزمین_زیباییها
❆﷽❆ . . <span class="emoji emoji1f53a"></span> #محجبه_غافل . <span class="emoji emoji21a9"></span>باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز ...
Media Removed
❆﷽❆ . . #محجبه_غافل . باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز معنا پیدا نکرده بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک و جالبتر اینکه عده اے عکسشون ... ❆﷽❆
.
.
🔺 #محجبه_غافل
.
↩باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد...
مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها
هنوز معنا پیدا نکرده
❌بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن
با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و
به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک
و جالبتر اینکه عده اے عکسشون رو با روبند به اشتراک میگذارند
یعنی من حـجــابـم خاص تر است
یعنی من جداے از این قافله ام
غافل از اینکہ قصه همان است، همان...
❌دایرکت ها پر از درخواست دوستے و ازدواج
❌زیر کامنت ها پر از احسنت و بہ بہ چہ چہ نامحرمان
تاسف بار است که نتیجه کارش را میبیند
↩اما توجهی نمیکند و ادامہ میدهد...
.
✔قبل از اینکه چادر بہ سر کنید
آداب و معرفت پوشش حجــ♥ــاب رو حتما مطالعہ کنیم
✔پوششی ڪہ توام با حیـــا و عفت سرلوحہ شده
.
✔حجـــــ♥ــاب یک تفکر عمیق قلبے باید باشہ
ورنہ ڪہ محجبہ عالم هم باشے و تفکرت درست نباشہ
همان آش و همان کاسہ است
اشتراک گذاشتن عکس یعنی...↓
←-من را ببینید...!
←-بہ من نگاه کنید...!
←-بہ من توجہ کنید و نظر دهید...!
←-یعنی عشوه
←-یعنی تبرج
و این یعنی نقطہ مقابل با اصل موضوع حجـــ♥ــاب و حیـا فاطمے
.
❎منطقشون هم در مقابل منتقدین جز بی احترامی و توهین چیز دیگه ای نیست
.
#به_خودآ .
+به خاطر حضرت زهرا رعایت کنیم که اگر امروز بود چنین کارهایی رو انجام نمیداد...
.
.
🔼پی نوشت:
محفوظ بودن زن، برای سلامتی اش مفید تر است و زیبایی او را با دوام تر میکند
. .
تصنیف غررالـحکم ودررالـحکم صفحه۴۵۰، حدیث۹۲۸۶
.
.
.
.
@jehdhdjsjs
. 💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
.
.
#اسلام #شهدا_شرمنده_ایم
#حجاب #چادر #دختر_آریایی
#عفت #حیا #خوشتیپ
#من_حجاب_را_دوست_دارم
#پرنسس_چادری
#دختر_ایرانی
#لعنت_الله_علی_آل_سعود 🔫
#شیعه #منتظر_ظهور
#قرآن #حامی_رهبر
#تهاجم_فرهنگی #جنگ_نرم
#امر_به_معروف #نهی_از_منکر
#حضرت_زهرا(س) #چادر_خاکی
#Iranian_woman
#islam #hijab
#iranian_girl
#i_love_hijab
#princess
Read more
. ورق بزنید... بابت برخی تصاویر عذرخواهی میکنم. . للحق پست نوشت:وقتی پلاکارد معنا دار شهرداری ...
Media Removed
. ورق بزنید... بابت برخی تصاویر عذرخواهی میکنم. . للحق پست نوشت:وقتی پلاکارد معنا دار شهرداری تهران را کنار درب نمایشگاه زنان و تولید ملی بوستان گفتگو دیدم , ذهنم به سمت تصویر دختری رفت که سه سال پیش مجله آمریکایی تایم با انتشار آن , اینچنین تیتر زده بود :" ایران 2025 ,در دهه بعدیِ خود چگونه جهان ... .
ورق بزنید...
بابت برخی تصاویر عذرخواهی میکنم.
.
للحق پست نوشت:وقتی پلاکارد معنا دار شهرداری تهران را کنار درب نمایشگاه زنان و تولید ملی بوستان گفتگو دیدم , ذهنم به سمت تصویر دختری رفت که سه سال پیش مجله آمریکایی تایم با انتشار آن , اینچنین تیتر زده بود :" ایران 2025 ,در دهه بعدیِ خود چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟"
این جمله به ظاهر ساده در کنار تصویر دختر , تنها یک معنا را به ذهن متبادر می کرد,اینکه غرب برای تغییر در ایران تمام امیدش به تغییر دادن زنان ایران گره خورده است و اولین گام تغییر دادن پوشش زن برای تحقق انقلابی جنسی است که دویست سال پیش غرب را در نوردید.
.
و حالا آن تیتر علنا و به زبانی دیگر بر روی پلاکاردی در قلب تهران خودنمایی می کند.
زیباسازی شهر با زنان خبر از بیراهه ای می دهد که به گفته شهید مطهری دنیای غرب بر سر راه زن گشوده که بیشتر در جهت خدمت به مرد است .مردی که از برکت تمدن غرب قرار است همه جا برایش حرمسرا شود که دیگر لازم نباشد به اندازه پادشاهان و خلفای درباری پول و قدرت داشته باشد تا به همان مقدار جنس زن را در نوع های مختلف و رنگهای متفاوت مورد بهره برداری قرار دهد.
که اگر قهرمان "هزار و یک شب " سر از خاک بردارد و امکانات وسیع عیش و عشرت و ارزانی و رایگانی زن امروز را ببیند, دیگر به هیچ وجه حاضر به تشکیل حرمسرا با آنهمه خرج و زحمت نخواهد شد.
.

کاملا بی ربط:
جایی خوانده بودم که خرزهره گیاهی است زیبا و همیشه سبز, درختچه‌ای، با برگ‌های نیزه‌ای و گل‌های سرخ و سپید البته سمی!
که همیشه پای ثابت زیباسازی فضای شهری برای شهرداری ها بوده است .

#حجاب
#تغییر
#زن
#حیا
#تقوا
#خرزهره
#انقلاب_جنسی
#شهرداری
Read more
Stunning | <span class="emoji emojia9"></span> Peter Zelei چقدر برای عکس ها مینویسید؟ صحنه ای شاهکار از یک خواب عمیق ! وقتی سالها در ...
Media Removed
Stunning | Peter Zelei چقدر برای عکس ها مینویسید؟ صحنه ای شاهکار از یک خواب عمیق ! وقتی سالها در یک خواب حبس میشویم چقدر میتوان در یک عکس صدها قدم جلو بود! از ان عکس هاییست که بیش از چندین دقیقه گرفتارتان میکند بیایید تشریحش کنیم با این عکس میشود بسیار گفتگو کرد معجزه اش این است که خالیست ولی ... Stunning | © Peter Zelei
چقدر برای عکس ها مینویسید؟
صحنه ای شاهکار از یک خواب عمیق ! وقتی سالها در یک خواب حبس میشویم
چقدر میتوان در یک عکس صدها قدم جلو بود!
از ان عکس هاییست که بیش از چندین دقیقه گرفتارتان میکند
بیایید تشریحش کنیم با این عکس میشود بسیار گفتگو کرد
معجزه اش این است که خالیست ولی شما تا چند دقیقه به دنبال جزییات بیشتر خواهید گشت , برای یک عکس سوریال، معجزه ارزشمندیست
و اری این عکس ارزش جستجو را دارد ،خواهشا با یک لایک فقط تمامش نکنید
جا به جایی تصویر از یک قاب خالی به دختری در یک قاب طبیعی (در باز ) و حتا درهایی تو در تو که حس دو اینه روبروی هم را میدهد
فضای مثبت در همان نقطه یک سوم کلاسیک چپ با دخترمان پر شده - بهترین جا برای قرار گیری مدل ،و سه رنگ تکمیل کننده اصلی
و در اخری که نیمه باز و بسته باقی مانده و یک صندلی ناظر غایب
کادری افقی و نگاه انسانی، فضای منفیه بسیار پربار و سکون
سکوت سنگین و نوری که از راست کامل به چپ تابیده
حال ایا مهم است که ان کلاغ طبیعیست یا بعدا اضافه شده ؟
برای یک عکاس سوریال و فاین ارت کاری که با تصاویر دیجیتال نیز کمی سبک خود را پیش میبرد شاید زیاد عیب نباشد !
بازهم بگویم ؟
یک عکس سوریال و کلاسیک!
اری فرا واقعیت ،واقعیتی که شاید وجود داشته باشد !
واقعیتی که شاید در نقطه ای دور به وقوع بپیوندد
در ناخود اگاه ما
و نقطه اوج اثر را فهمیدید ؟
موهای هویجی مدل
این موها راز داستان مارا با ان کلاغ سیاه خواهد ساخت
ایا این یک صحنه ارام و صرفا فاین ارت است ؟
یا ارامش قبل از یک اتفاق مرموز؟
اری شبیه یک کابوس پیجیده است
ارام و ارام قبل از ثبت عکس با چشمان بسته ،سرنوشت مدل را پیش بینی کنید ،او چرا انجاست
با یک عکس خوب و شاید تکراری ولی بسیار زیبا طرف هستیم یا نتوانستید اصلا با او ارتباط برقرار کنید
راستی شما که متن مرا تا انتها خواندید اسیر فضای عکس نشدید ؟
کسی چه میداند شاید امشب خواب این تصویر را دیدیم
چیزی بیش از یک ظهر ترسناک
تنها امید ما رنگی بودنش است؟
تصور سیاه و سفیدش شاید نوید یک برزخ طولانیست
جیزی شبیه به بازی سایلنت هیل
دوباره ببینید ،عمیق تر ،برای همین اینجا جمع شده ایم

اینکه عکاسی نیاز به نوشتن ندارد بحثیست جدا، ما میخواهیم ازتاثیر عکس ها صحبت کنیم

سکوت مخصوصا علاقه مندان حرفه ای من، جایز نیست
لطفا برای عکاسی بنویسید

درود بر دنیای مرموزش

متن از امیر شمس
@amirshamsofficial

#Peterzelei
#Fineartphg
#Color #Nikon #Photography #Photograph
#Girl #Gallery #Fineartphotography
#Amirshams
Read more
. چرا نورپردازی می کنیم؟ . اهمیت و جایگاه نور و لزوم کنترل آن در عکاسی با توجه به این نکته مشخص می شود ...
Media Removed
. چرا نورپردازی می کنیم؟ . اهمیت و جایگاه نور و لزوم کنترل آن در عکاسی با توجه به این نکته مشخص می شود که وجود نور است که عکس گرفتن را ممکن می سازد. همانطور که خیلی از بزرگان عکاسی عقیده دارند می توان گفت که عمل عکاسی به معنی فرایند ثبت نور است . در هنگام عکاسی بایستی به وجود نور یا نبودن آن در نواحی مختلف ... .
چرا نورپردازی می کنیم؟
.
اهمیت و جایگاه نور و لزوم کنترل آن در عکاسی با توجه به این نکته مشخص می شود که وجود نور است که عکس گرفتن را ممکن می سازد. همانطور که خیلی از بزرگان عکاسی عقیده دارند می توان گفت که عمل عکاسی به معنی فرایند ثبت نور است
.
در هنگام عکاسی بایستی به وجود نور یا نبودن آن در نواحی مختلف صحنه توجه نمود. این نور می تواند از منابع مختلف تامین گردد. در فضای باز عموما منبع نور مورد نیاز برای عکاسی از خورشید تامین می شود. نور مصنوعی از منابع مهمی است که در شب و همچنین در هنگام روز مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام عکاسی در محیط های بسته و فضای داخلی علاوه بر استفاده از نور طبیعی خورشید که معمولا از نواحی پنجره، در و یا روزنه موجود در دیوار به محیط داخل ساختمان وارد می شود، منابع نور مصنوعی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند
.
نورپردازی به منظور دستکاری در نور طبیعی محیط انجام می پذیرد تا نور مورد نیاز برای عکاسی را با کیفیت و شدت مناسب تامین نماید. با نورپردازی مناسب به سوژه می توان در یک تصویر دو بعدی، تصور و حس سه بعدی ایجاد نمود. معمولا جلوه های ویژه بصری از همراهی نور با سایه (یعنی مناطق فاقد نور یا کم نور) بوجود می آید. نوردهی و ایجاد مناطق سایه روشن، در عکاسی از افراد و ایجاد عکس های پرتره می تواند به شکلی زیبا و خلاقانه بکار رود
.
نورپردازی برای روشن کردن سوژه نیست، بلکه برای تاکید بر سطوح، شکل و جنس سوژه و حتی کم جلوه دادن آن است. ما می توانیم با ایجاد سایه روشن، آثاری افسون کننده، زیبا و یا رویایی خلق کنیم. می توانیم با نورپردازی آگاهانه و هنرمندانه توجه بیننده را به نقاط خاصی جلب کنیم. می توانیم نقاطی را برجسته و چشمگیر و نقاط دیگر را بی اهمیت و سرخورده نشان دهیم. می توانیم کوتاه را بلند و بلند را کوتاه کنیم. چاق را لاغر و لاغر را چاق نشان دهیم. به طور کلی می توانیم ظاهر سوژه را به طور کلی تغییر دهیم
.
پ.ن: با توجه به پیشنهادهایی که همراهان عزیز ارسال کردند، در چند پست بعدی در مورد نورپردازی صحبت خواهیم کرد که شامل آشنایی با تجهیزات نورپردازی و الگوهای نور‌پردازی کلاسیک خواهد بود. اگر دوستانی دارید که به این موضوعات علاقمندند لطفا در کامنتها منشن کنید 🌹🙏
معادل فارسی منشن چی میشه راستی؟ 😕

منبع:
http://taklens.ir/
کتاب آموزش نور پردازی در عکاسی - سید میثم موسوی
#nokate_axasi
Read more
. مادر می‌گوید:« کتاب حافظش از همه قشنگ‌تر است» راست می‌گوید.‌ سال شصت و ‌یک پدر آن را به انتشارات ...
Media Removed
. مادر می‌گوید:« کتاب حافظش از همه قشنگ‌تر است» راست می‌گوید.‌ سال شصت و ‌یک پدر آن را به انتشارات سروش سفارش داد و تعداد محدودی از آن چاپ شد. با تذهیب‌های اصیل و نگارگری‌های زیبا و خط بسیار خوش نستعلیق. حافظ را دست پدر دادم و گفتم برایمان فال بگیرد تا توی کاغذهای کوچک بنویسیم، یک بیت برای هر کسی. ... .
مادر می‌گوید:« کتاب حافظش از همه قشنگ‌تر است» راست می‌گوید.‌ سال شصت و ‌یک پدر آن را به انتشارات سروش سفارش داد و تعداد محدودی از آن چاپ شد. با تذهیب‌های اصیل و نگارگری‌های زیبا و خط بسیار خوش نستعلیق.
حافظ را دست پدر دادم و گفتم برایمان فال بگیرد تا توی کاغذهای کوچک بنویسیم، یک بیت برای هر کسی. گفت:« الان که وضو ندارم، خودتان بگیرید.» چقدر خوب که اصرار کردم. چقدر خوب که صبر کردم. حالش کمی سر جایش آمد، وضو گرفت، از طرف همه‌مان زیر لب حمدی خواند و کتاب را گشود. انگار همین دیروز بود ولی نه؛ انگار سال‌های سال پیش بوده است. ایستاده رو به قبله، پشت به گرمای بخاری. صفحه‌ای را باز کرد و با خنده خواند؛ همیشه به اینکه در همهٔ سریال‌ها فال حافظ «یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور» می‌آید می‌خندید، اینبار فال ما هم همین آمده بود. من و خواهر دویست و بیست بیت بعد را دانه دانه توی کاغذهای رنگی نوشتیم و با ربان بستیم. چند روز قبل بود، چند ماه قبل؟ چرا روزهای بودنت اینقدر زود گذشت و روزهای نبودنت هِی کِش می‌آید انگار که هزار سال نبوده‌ای! هر شب یلدا می‌گذرد وقتی که نیستی... فال امسالمان را چه کسی بگشاید پدر؟
#حافظ
#یوسف_گمگشته_باز_آید_به_کنعان_غم_مخور
#شب_یلدا
پ.ن: کتاب حافظی که در تصویر می‌بینید، حافظ مادر نیست. مال خودم است. آن کجا و این کجا...
Read more
<span class="emoji emoji2b55"></span> #Iran, #isfahan, #Lenjan county, ,zayanderood city ======================================= <span class="emoji emoji1f4da"></span> #zaynderood ...
Media Removed
#Iran, #isfahan, #Lenjan county, ,zayanderood city ======================================= #zaynderood #city consists of five neighborhoods named #Bystjan - #Baba_Sheykh_Ali, - #Behjatabad - #kale_mosalman #kale_masih, this five quarters five separate village was incorporated ... ⭕ #Iran, #isfahan, #Lenjan county, ,zayanderood city
=======================================
📚 #zaynderood #city consists of five neighborhoods named #Bystjan - #Baba_Sheykh_Ali, - #Behjatabad - #kale_mosalman #kale_masih, this five quarters five separate village was incorporated in 1380 and they constitute a city .The city's population is over 15,000 . The indigenous inhabitants of this town in the so-called ( Lenjanat ) are considered =======================================
📚 #شهر #زاینده_رود مشتمل بر ۵ محله بنامهای #بیستجان- #بابا_شیخعلی- #بهجت_ اباد- #کله_مسیح و #کله_ مسلمان می‌باشد که البته این پنج محله پنج روستای جدا از هم بوده که در سال ۱۳۸۰ بهم پیوسته و یک شهر راتشکیل داده‌اند. جمعیت این شهر بالغ بر۱۵۰۰۰نفر می‌باشد. کل ساکنین این شهر بومی بوده ودر اصطلاح( لنجانی ) محسوب می‌شوند. =======================================
#ایران #اصفهان #شهرستان #لنجان #شهر #زاینده_رود
❄لنجان زیبا را با #MustSeeLenjan به ایران و سپس به جهان معرفی کنیم.

#ماباهميم. 😊✌
❄تصویر از دوست خوبمون. .
📷@hoseiiiin.sh
=========================================
@aliaraghchi
👉You: #MustSeeIran
👉You: #MustSeeLenjan
===========================================
Read more
 #MustSeeAfg جشن #ارغوان هر ساله در اولین روز اردیبهشت (ثور) در تپه تفریحی  #گلغندی شهر  #چاریکار ...
Media Removed
#MustSeeAfg جشن #ارغوان هر ساله در اولین روز اردیبهشت (ثور) در تپه تفریحی  #گلغندی شهر  #چاریکار ولایت #پروان برگزار می‌شود. این بخش از ولایت پروان همه ساله شاهد برگزاری این جشن است و هر سال شماری زیادی از شهروندان #افغانستان در کنار مقامات سیاسی ملی و محلی و همینطور شاعران و نویسندگان با ... #MustSeeAfg
جشن #ارغوان هر ساله در اولین روز اردیبهشت (ثور) در تپه تفریحی  #گلغندی شهر  #چاریکار ولایت #پروان برگزار می‌شود. این بخش از ولایت پروان همه ساله شاهد برگزاری این جشن است و هر سال شماری زیادی از شهروندان #افغانستان در کنار مقامات سیاسی ملی و محلی و همینطور شاعران و نویسندگان با شرکت در این جشن به شادی و سرور می‌پردازند.

تپه گل غندی در غرب شهر چاریکار در ولایت پروان قرار دارد و در سال ۱۳۲۴ توسط بهایی جان یکی از شاعران افغانستان به نام تپه گل غندی نام گذاری شده است.

#Golghondi, #Charikar, #Parwan, #Afghanistan
در عکسهای تان از زیبایی های کشور عزیز مان #MustSeeAfg را هشتگ بزنید
تصویر زیبا از هموطن گرامی: استاد ژکفر حسینی
Read more
‌ این تبلیغ را کانون ایران نوین برای #ایرانسل ساخته است. تبلیغ به لحاظ جذابیت بصری و #سناریو قابل تحسین است. اما اصولا با تبلیغاتی که فقط جنبه هنری دارد، مخالفم. تبلیغ باید به سفارش و بر اساس #استراتژی های #بازاریابی #برند ساخته شود، صرف ساختنِ یک ویدیو یا تصویرِ زیبا یک تبلیغ خوب خلق نمیکند. به ...
این تبلیغ را کانون ایران نوین برای #ایرانسل ساخته است.
✔✅✔
تبلیغ به لحاظ جذابیت بصری و #سناریو قابل تحسین است. اما اصولا با تبلیغاتی که فقط جنبه هنری دارد، مخالفم. تبلیغ باید به سفارش و بر اساس #استراتژی های #بازاریابی #برند ساخته شود، صرف ساختنِ یک ویدیو یا تصویرِ زیبا یک تبلیغ خوب خلق نمیکند.
🔴
به نظرم این ویدیو هم صرفا فقط زیباست، اما جنبه بازاریابی ندارد !
🗯🗯🗯
نظر شما چیست؟
۱- هم زیباست هم تبلیغ خوبیست
۲- زیباست ولی تبلیغ خوبی نیست
۳- نه زیباست نه تبلیغ خوبی است
.
#تبلیغ #برندینگ #کانون_ایران_نوین #تیزر #هنر #بازاریابی
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> . #آبشار گریت( هفت چشمه ) #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:فرهاد کولیوند @farhad.koulivand #لرستان_را_باید_دید ...
Media Removed
. #آبشار گریت( هفت چشمه ) #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:فرهاد کولیوند @farhad.koulivand #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید . #mustseelorestan #mustseeiran #mustseekhorramabad #گردشگری #طبیعت #طبیعت_گردی #لرستان #لرستان_سرزمین_زیباییها 🌺🌺 .
#آبشار گریت( هفت چشمه ) #خرم_آباد .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:فرهاد کولیوند @farhad.koulivand

#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید .
#mustseelorestan
#mustseeiran
#mustseekhorramabad
#گردشگری
#طبیعت
#طبیعت_گردی
#لرستان
#لرستان_سرزمین_زیباییها
نگین عقیق شجر پاییزی تصویر یک منظره زیبا را تداعی میکند کد محصول N122 قیمت با تخفیف ویژه 59 هزار ...
Media Removed
نگین عقیق شجر پاییزی تصویر یک منظره زیبا را تداعی میکند کد محصول N122 قیمت با تخفیف ویژه 59 هزار تومان جهت اطلاعات بیشتر ویا خرید کدمحصول را در سایت جستجو کنید almasjonoub.ir 09375788810 @almasjonoub نگین عقیق شجر پاییزی
تصویر یک منظره زیبا را تداعی میکند
کد محصول N122
قیمت با تخفیف ویژه 59 هزار تومان
جهت اطلاعات بیشتر ویا خرید کدمحصول را در سایت جستجو کنید
almasjonoub.ir
09375788810
@almasjonoub
<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span> . . یه شب اقامت در این روستا حال آدمو عوض میکنه <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> . #روستای پا رَه منطقه تنگ هفت بخش پاپی #خرم_آباد ...
Media Removed
. . یه شب اقامت در این روستا حال آدمو عوض میکنه . #روستای پا رَه منطقه تنگ هفت بخش پاپی #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:رسول میرزایی مقدم @rasoul.mirzaee.moqaddam . #mustseelorestan #mustseeiran #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید 🌺😊 . .

یه شب اقامت در این روستا حال آدمو عوض میکنه 😍🌹 .
#روستای پا رَه منطقه تنگ هفت بخش پاپی #خرم_آباد .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:رسول میرزایی مقدم @rasoul.mirzaee.moqaddam .

#mustseelorestan
#mustseeiran
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
نان اِستُولِن ایتم اموزشی سفره افطاری _______________________________ زمین آبستن سپیده ...
Media Removed
نان اِستُولِن ایتم اموزشی سفره افطاری _______________________________ زمین آبستن سپیده ی صبح ودر زایش طلوعی دیگر چشم در هم میفشارد وبا دردی جانکاه به دنیا میاورد خورشید زیبا را... همه به دیدار میایند بهار؛ باران؛ پرستو چلچله ها؛ ابرها؛ اما جای تو باز خالیست در این شهر دور افتاده ... نان اِستُولِن ایتم اموزشی سفره افطاری
_______________________________

زمین آبستن سپیده ی صبح
ودر زایش طلوعی دیگر
چشم در هم میفشارد
وبا دردی جانکاه
به دنیا میاورد
خورشید زیبا را...
همه به دیدار میایند
بهار؛ باران؛ پرستو
چلچله ها؛ ابرها؛
اما جای تو باز خالیست
در این شهر دور افتاده ی شرقی
پشت چشمان ِخیس ِ
زنی که...
صبح را در هوایت
بی بهانه قدم میزند
ونقش ادم خوشبخت
رابازی میکند
تصویر درهم ویرانیش را
زیر نقاب غرورش
پنهان میکند
ودر شعرهایش گم میشود
وباز مینویسد از "توو"
از تویی که...
لبخند دلنشینت
نگاه گیرایت
دستان مهربانت
برکتِ
تمام شعرهای
سپیدی ست که
هرروز "دوستت دارم" را
مشق میکند...
#رهی_سبحانی
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> . #سراب شهوا . چشمه ای #طبیعی و پرآب در #قلب شهر زیبای #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:رسول ...
Media Removed
. #سراب شهوا . چشمه ای #طبیعی و پرآب در #قلب شهر زیبای #خرم_آباد . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:رسول میرزایی مقدم @rasoul.mirzaee.moqaddam . #mustseelorestan #mustseeiran #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #گردشگری #لرستان_گردی #ماباهمیم 🌺😍 .

#سراب شهوا .
چشمه ای #طبیعی و پرآب در #قلب شهر زیبای #خرم_آباد .
تصویر #زیبا از #دوست گرامی:رسول میرزایی مقدم @rasoul.mirzaee.moqaddam .

#mustseelorestan
#mustseeiran
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#گردشگری
#لرستان_گردی
#ماباهمیم
 #MustSeeAfg #ارغوان گُل‌غندی، شهر #چاریکار ولایت #پروان. این روزها فصل جوش ارغوان گل‌تپۀ چاریکار ...
Media Removed
#MustSeeAfg #ارغوان گُل‌غندی، شهر #چاریکار ولایت #پروان. این روزها فصل جوش ارغوان گل‌تپۀ چاریکار است؛ کسانی که می‌خواهند از زیبایی‌های شگِفت‌انگیز بهار لذت ببرند فرصت را از دست ندهند. Golghondi purple flowers during the spring season and first days of #Nowruz in: #Charikar, #Parwan, ... #MustSeeAfg
#ارغوان گُل‌غندی، شهر #چاریکار ولایت #پروان.
این روزها فصل جوش ارغوان گل‌تپۀ چاریکار است؛ کسانی که می‌خواهند از زیبایی‌های شگِفت‌انگیز بهار لذت ببرند فرصت را از دست ندهند.
Golghondi purple flowers during the spring season and first days of #Nowruz in:
#Charikar, #Parwan, #Afghanistan
در عکسهای تان از زیبایی های کشور عزیزمان #MustSeeAfg را هشتگ بزنید.
تصویر زیبا ازهموطن گرامی: استاد ژکفر حسینی
Read more
 #MustSeeAfg #ارغوان گُل‌غندی، شهر #چاریکار ولایت #پروان. این روزها فصل جوش ارغوان گل‌تپۀ چاریکار ...
Media Removed
#MustSeeAfg #ارغوان گُل‌غندی، شهر #چاریکار ولایت #پروان. این روزها فصل جوش ارغوان گل‌تپۀ چاریکار است؛ کسانی که می‌خواهند از زیبایی‌های شگِفت‌انگیز بهار لذت ببرند فرصت را از دست ندهند. Golghondi purple flowers during the spring season and first days of #Nowruz in: #Charikar, #Parwan, ... #MustSeeAfg
#ارغوان گُل‌غندی، شهر #چاریکار ولایت #پروان.
این روزها فصل جوش ارغوان گل‌تپۀ چاریکار است؛ کسانی که می‌خواهند از زیبایی‌های شگِفت‌انگیز بهار لذت ببرند فرصت را از دست ندهند.
Golghondi purple flowers during the spring season and first days of #Nowruz in:
#Charikar, #Parwan, #Afghanistan
در عکسهای تان از زیبایی های کشور عزیزمان #MustSeeAfg را هشتگ بزنید.
تصویر زیبا ازهموطن گرامی: استاد ژکفر حسینی
Read more
💭 تنگه تکاب ، بهبهان Tang-e Takab , Behbahan , Khouzestan , IRAN تصویر زیبا از <span class="emoji emojia9"></span> @Esmaeel.Sh تنگ ...
Media Removed
💭 تنگه تکاب ، بهبهان Tang-e Takab , Behbahan , Khouzestan , IRAN تصویر زیبا از @Esmaeel.Sh تنگ تکاب معبر کوهستانی جاده قدیمی بین النهرین به استخر و جاده دوره اسلامی خوزستان به فارس بوده است. طول تنگه در حدود 5 کیلومتر است و رودخانه مارون از میان آن جریان دارد. تنگ تکاب دارای دو مدخل است. ... 💭
تنگه تکاب ، بهبهان
Tang-e Takab , Behbahan , Khouzestan , IRAN

تصویر زیبا از
© @Esmaeel.Sh

تنگ تکاب معبر کوهستانی جاده قدیمی بین النهرین به استخر و جاده دوره اسلامی خوزستان به فارس بوده است.
طول تنگه در حدود 5 کیلومتر است و رودخانه مارون از میان آن جریان دارد. تنگ تکاب دارای دو مدخل است. مدخل شرقی آن را سد مارون اشغال کرده است و عملا تنگه را مسدود کرده است. در سمت شمال تنگه ارتفاعات کوه بدیل قرار دارد و در سمت جنوب آن ارتفاعات خائیز گسترده شده است. این تنگه از نظر تاریخی بسیار پراهمیت است. نبرد سپاه ایران به فرماندهی آریوبرزن و سپاه اسکندر مقدونی در این تنگه اتفاق افتاده است.
. 💫💫💫💫💫💫
#IRAN #Untoldiran #Iranemoon #Khouzestan #Ahwaz #Behbahan #irantravel #irangardi
#بهبهان #خوزستان #بپسند #ایران #طبیعت #اهواز #گردشگری #تاریخی #تفریح #توریستی
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span> #mustseeiran <span class="emoji emoji2764"></span> مؤذن گر ببیند قامتت را، به قد قامت بماند تا قیامت <span class="emoji emoji1f339"></span> مسجد مشیر...شیراز زیبا<span class="emoji emoji2764"></span> Moshir ...
Media Removed
#mustseeiran مؤذن گر ببیند قامتت را، به قد قامت بماند تا قیامت مسجد مشیر...شیراز زیبا Moshir mosque #Shiraz #Fars province #Iran تصویر زیبا از هم‌وطن گرامی @marjanalam #ماباهمیم #mustseeiran ❤ #mustseeiran ❤
مؤذن گر ببیند قامتت را، به قد قامت بماند تا قیامت 🌹
مسجد مشیر...شیراز زیبا❤
Moshir mosque #Shiraz #Fars province #Iran
تصویر زیبا از هم‌وطن گرامی @marjanalam
❤🌹 #ماباهمیم #mustseeiran 🌹❤
<span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33b"></span> . #کوهستان گرین #دلفان نورآباد . #زمستان در #بهار <span class="emoji emoji1f60d"></span> . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سید روح ...
Media Removed
. #کوهستان گرین #دلفان نورآباد . #زمستان در #بهار . تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سید روح اله حسینی @seyed_rooholah_hoseyni . #mustseelorestan #mustseeiran #لرستان_را_باید_دید #ایران_را_باید_دید #لرستان_سرزمین_زیباییها #لرستان #زباله_را_در_طبیعت_رها_نکنیم ... 🌺🌻 .

#کوهستان گرین #دلفان نورآباد .

#زمستان در #بهار 😍 .

تصویر #زیبا از #دوست گرامی:سید روح اله حسینی @seyed_rooholah_hoseyni .

#mustseelorestan
#mustseeiran
#لرستان_را_باید_دید
#ایران_را_باید_دید
#لرستان_سرزمین_زیباییها
#لرستان
#زباله_را_در_طبیعت_رها_نکنیم .
#محیط_زیست
#منابع_طبیعی
Read more
پل شهر "لالی " بر روی دریاچه سد "گتوند" بسیار زیباست. این پل بهترین سازه انتخاب شده است. برای رسیدن ...
Media Removed
پل شهر "لالی " بر روی دریاچه سد "گتوند" بسیار زیباست. این پل بهترین سازه انتخاب شده است. برای رسیدن به این دریاچه باید از شهر تهران به شهر" دزفول " و بعد به شهر" لالی " رفت. اگر مرا از این تصویر بگیرید یک منظره زیبا را خواهید دید. اینطور نیست؟ این دریاچه یکی از چندین دریاچه هایی است که روی رود" کارون" بوجود ... پل شهر "لالی " بر روی دریاچه سد "گتوند" بسیار زیباست. این پل بهترین سازه انتخاب شده است. برای رسیدن به این دریاچه باید از شهر تهران به شهر" دزفول " و بعد به شهر" لالی " رفت. اگر مرا از این تصویر بگیرید یک منظره زیبا را خواهید دید. اینطور نیست؟ این دریاچه یکی از چندین دریاچه هایی است که روی رود" کارون" بوجود آمده است. چهار سد روی رود" کارون" احداث شده است. شهر " لالی " با این پل به شهر" مسجد سلیمان" متصل میشود. این عکس در ماه فوریه گرفته شد. احساس خیلی خوبی از این محیط گرفته میشود. جالب توجه برای کسانی که طبیعت را دوست دارند. یک متن دیگر برای شما فرستادم که لود نشد. دوباره نوشتم و ارسال کردم. خوشحالم که توضیحات مورد توجه شما قرار میگیرد.
#دریاچه #سدگتوندعلیا #مسجدسلیمان #گتوند #ایذه #هفت_شهیدان #دشت_بزرگ #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه #طبیعت #ایرانگردی
#see #translate #lake #khuzestan #irannature #lali #nature #travel #natgeo #natgeotravelpic #gotvand
Read more
اینهم یک داستان پنجاه و پنج کلمه ای که در چالش داستان نویسی شرکت کرده بود البته دراون چالش چون داستان ...
Media Removed
اینهم یک داستان پنجاه و پنج کلمه ای که در چالش داستان نویسی شرکت کرده بود البته دراون چالش چون داستان انگلیسی بود ترجمه اون به فارسی بیش از پنجاه و پنج کلمه میشه.. این داستان را از کتابی به همین نام برای شما انتخاب کردم ، داستانهای پنجاه و پنج کلمه ای ، فکر میکنم تصویر زیبا و آرامش بخش و متن داستان خستگی ... اینهم یک داستان پنجاه و پنج کلمه ای که در چالش داستان نویسی شرکت کرده بود البته دراون چالش چون داستان انگلیسی بود ترجمه اون به فارسی بیش از پنجاه و پنج کلمه میشه.. این داستان را از کتابی به همین نام برای شما انتخاب کردم ، داستانهای پنجاه و پنج کلمه ای ، فکر میکنم تصویر زیبا و آرامش بخش و متن داستان خستگی و کسالت یک روز کاری و سنگین رو از تن دوستان بیرون کنه .... تقدیم به شما عزیزان

عشاق جوان در ساحل چراغ جادو را پیدا کردند.
جن چراغ گفت : " اگر آزادم کنید یک آرزوی هر کدام از شما را برآورده خواهم کرد."
دختر به چشم های پسر جوان نگاه کرد و گفت : "آرزو می کنم تا آخر دنیا عاشق یکدیگر باقی بمانیم."
پسر جوان به دریا نگاه کرد و گفت : " من آرزو می کنم دنیا به پایان برسد. "
Read more
<span class="emoji emoji2b55"></span> #Iran, #isfahan, #Lenjan county, ,zayanderood city ======================================= <span class="emoji emoji1f4da"></span> #zaynderood ...
Media Removed
#Iran, #isfahan, #Lenjan county, ,zayanderood city ======================================= #zaynderood #city consists of five neighborhoods named #Bystjan - #Baba_Sheykh_Ali, - #Behjatabad - #kale_mosalman #kale_masih, this five quarters five separate village was incorporated ... ⭕ #Iran, #isfahan, #Lenjan county, ,zayanderood city
=======================================
📚 #zaynderood #city consists of five neighborhoods named #Bystjan - #Baba_Sheykh_Ali, - #Behjatabad - #kale_mosalman #kale_masih, this five quarters five separate village was incorporated in 1380 and they constitute a city .The city's population is over 15,000 . The indigenous inhabitants of this town in the so-called ( Lenjanat ) are considered =======================================
📚 #شهر #زاینده_رود مشتمل بر ۵ محله بنامهای #بیستجان- #بابا_شیخعلی- #بهجت_ اباد- #کله_مسیح و #کله_ مسلمان می‌باشد که البته این پنج محله پنج روستای جدا از هم بوده که در سال ۱۳۸۰ بهم پیوسته و یک شهر راتشکیل داده‌اند. جمعیت این شهر بالغ بر۱۵۰۰۰نفر می‌باشد. کل ساکنین این شهر بومی بوده ودر اصطلاح( لنجانی ) محسوب می‌شوند. =======================================
#ایران #اصفهان #شهرستان #لنجان #شهر #زاینده_رود
❄لنجان زیبا را با #MustSeeLenjan به ایران و سپس به جهان معرفی کنیم.

#ماباهميم. 😊✌
❄تصویر از دوست خوبمون. .
📷@zayanderood
=========================================
@aliaraghchi
👉You: #MustSeeIran
👉You: #MustSeeLenjan
===========================================
Read more
کریستف گیلبرت او در سال ۱۹۶۲ در بروکسل پایتخت بلژیک متولد شد.عکاسی را با دستیاری برای یک عکاس حرفه ...
Media Removed
کریستف گیلبرت او در سال ۱۹۶۲ در بروکسل پایتخت بلژیک متولد شد.عکاسی را با دستیاری برای یک عکاس حرفه ای اتومیل در سال ۱۹۸۰ شروع کرد.در حال حاضر او به یکی از بزرگان عکاسی منیپولیشن (دست کاری شده) در زمینه تبلیغات تبدیل شده است .او به همراه گروه حرفه ایش دست به خلق تصاویر بی نظیری از لحاظ بصری وجلوه های ... کریستف گیلبرت
او در سال ۱۹۶۲ در بروکسل پایتخت بلژیک متولد شد.عکاسی را با دستیاری برای یک عکاس حرفه ای اتومیل در سال ۱۹۸۰ شروع کرد.در حال حاضر او به یکی از بزرگان عکاسی منیپولیشن (دست کاری شده) در زمینه تبلیغات تبدیل شده است .او به همراه گروه حرفه ایش دست به خلق تصاویر بی نظیری از لحاظ بصری وجلوه های تصویری در عکسهای تبلیغاتی میزند که بیننده را به حیرت وا میدارد.

سابقه کاری او نشان دهنده همکاری تبلیغاتی با بزرگان صنایع تولید جهانی است از قبیل : مرسدس بنز، رنو،ایکا،لیوز،ال جی ، پلی استیشن، تویوتا،فولکس واگن و …. او تاکنون موفق به کسب جوایز بیشماری بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ شده است.جایزه « سی سی بی» یکی از انهاست.

وی میگوید:
- عکاسی چیز زیادی با تکنیک برای گفتن ندارد.تمام ان چیزی که شما نیاز دارید یک چشم است که بطور واضح با مغز ارتباط دارد، ان هم برای ساختن یک عکس جذاب.ان در مورد انچه که شما می بینید نیست یا حتی در مورد اینکه چگونه می بینید نیست، بلکه در مورد ان است که چگونه شما بخواهید اشیا دیده شوند. - من تلاش می کنم که ایده هایی بسازم،سپس جستجو می کنم برای بهترین راه که ان ایده را در عکس گسترس دهم.ایده و مفهوم غذای من هستند برای همین من معده کا ملا حساسی دارم. - با یک ایده ضعیف شما می توانید یک تصویر زیبا خلق کنید و ان اتفاق می افتد. از طرف دیگریک ایده بسیار خوب شرافتمندانه می تواند همیشه فرای ساختار ان محصول پیشروی کند.تمام آنچه که شما باید انجام دهید این است که عکس ان ایده را قبل از شروع عکاسی در ذهنتان ساخته باشید
Read more
درود بی پایان بر عشق و انسانیت<span class="emoji emoji1f49e"></span> @mehrideldadeh <span class="emoji emoji1f49e"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji1f448"></span> من همان عاشق ِ دیوانم همان احساس ِ پُر شورم چه ...
Media Removed
درود بی پایان بر عشق و انسانیت @mehrideldadeh من همان عاشق ِ دیوانم همان احساس ِ پُر شورم چه باکم از زمان و عمر و پیری ز نوش ِ عاشقی ، مست ِ مستم دل ، کهنه شرابی سرخ تر از شقایق ها جان ، حریرِ احساس های شور انگیزم زشرابِ نابی که در جام ِ دل جاری ست تلاطم ِ زندگی را در عاشقانه ها نوشم سلام ... درود بی پایان بر عشق و انسانیت💞
@mehrideldadeh 💞👌👈
من همان عاشق ِ دیوانم
همان احساس ِ پُر شورم
چه باکم از زمان و عمر و پیری
ز نوش ِ عاشقی ، مست ِ مستم
دل ، کهنه شرابی سرخ تر از شقایق ها
جان ، حریرِ احساس های شور انگیزم
زشرابِ نابی که در جام ِ دل جاری ست
تلاطم ِ زندگی را در عاشقانه ها نوشم
🌿💞🌿
سلام ‌دوستان مهربان
همه باهم برای فرهنگ عالی و‌ مردمی شاد و و جامعه ای سالم و زیبا تلاش کنیم
تغییرات مثبت کنیم و عمل گرا باشیم
وفقط حرف نزنیم
فاصله ی ادعای فرهنگ داشتن تا فرهنگ داشتن بسیار است
از تغییر نترسید
از مرگِ حقیقت و آگاهی و عشق و انسانیت
از مرگ فرهنگ و هنر و ادب بترسیم
از نگه داشتن و اسارت در افکار پوسیده و جهل بترسیم
💞 🌿💖🌿
پیج گالری نقاشی منتظر نگاهای مهربان و هنرمندانه شماست، هرآنچه را که کلمات قادر به بیان نبوده ، به تصویر کشیدم👇
@mehrideldadeh
@mehrideldadeh
💞🌿💞
آدرس سایت در بیو☝
کانال تلگرام «عشق ناب»👈@eeshghe_nab💞
@eb_home
@fereshtehaye.zamini
@kheyrine_ir
@nab95_
@kheyriyebakhshesh
#خدا #آسمان #عشق #ای_بی #انرژی #مثبت #انسانیت #کتاب #آگاهی #عدالت #مطالعه #نقاشی #نقطه #آرامش #سکوت #شعر_نو #مردم #دلنوشته #کتاب_جدید #هنر #فرهنگ #سلامت #طبیعت #کوه #آزادی_بیان #مهری_دلداده #نویسنده #متن #مهربانی #الهه_عشق_روح_خدا
Read more
Loading...
Load More
Loading...