تمرین با حرکت

Loading...


Unique profiles
53
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Vancouver, British Columbia, Los Angeles, California, Niavaran, Tehran, Iran
Average media age
706.4 days
to ratio
0.9
انجام صحیح حرکت #شکم #خلبانی ___________با چه وزنه ای تمرین کنیم؟ هر تمرین را در چند ست و تکرار انجام دهیم؟ اگر هدف افزایش قدرت است با ۸۵ درصد از حداکثر توانتان یا بیشتر وزنه بزنید هر حرکت را ۲ تا ۶ ست،‌ و هر ست را ۱ تا ۶ بار تکرار کنید. اگر هدف عضله سازی است ۷۰ تا ۸۵ درصد از حداکثر توانتان ... انجام صحیح حرکت #شکم #خلبانی ✔___________✔
‍ 💟با چه وزنه ای تمرین کنیم؟ هر تمرین را در چند ست و تکرار انجام دهیم؟

1⃣اگر هدف افزایش قدرت است

با ۸۵ درصد از حداکثر توانتان یا بیشتر وزنه بزنید
هر حرکت را ۲ تا ۶ ست،‌ و هر ست را ۱ تا ۶ بار تکرار کنید.

2⃣اگر هدف عضله سازی است

۷۰ تا ۸۵ درصد از حداکثر توانتان یا بیشتر وزنه بزنید.

هر حرکت را ۳ تا ۶ ست،‌ و هر ست را ۶ تا ۱۲ بار تکرار کنید.

3⃣اگر هدف افزایش استقامت عضلانی است

سبک تر از حد توانتان وزنه بزنید
هر حرکت را ۲ تا ۳ ست، و هر ست را ۸ تا ۱۵ بار تکرار کنید.
✔____________✔ 🌑چقدر بین هر ست استراحت کنیم؟

1⃣ تمرین با هدف افزایش قدرت 📌۲ تا ۵ دقیقه استراحت کنید

2⃣ با هدف عضله سازی 📌۳۰ تا ۹۰ ثانیه استراحت کنید

3⃣ افزایش استقامت 📌۳۰ تا ۹۰ ثانیه استراحت کنید

@sahar_fitness93

________________________
_
#فیتنس #فیت #فیتنسی #بدنساز #بدنسازی #کاردیو #چربیسوزی #چربی_سوز #لاغر #لاغری #چاق #رژیم #برنامه #دختر
#fit #fitness #fit_body #girl #boy #bodybolding #body_building #body #hip
#sexy #body_painting #hot #hot_bod
Read more
Loading...
. تکنیک تنفس حین ورزش تمرینات بدنسازی این است که حین قسمت اکسنتریک ِ حرکت، دم بگیرید، یعنی وقتی که ...
Media Removed
. تکنیک تنفس حین ورزش تمرینات بدنسازی این است که حین قسمت اکسنتریک ِ حرکت، دم بگیرید، یعنی وقتی که عضلات‌تان ریلکس هستند و حین قسمت کانسنتریک ِ حرکت، بازدم انجام دهید، یعنی وقتی که عضلات‌تان در حالت انقباض هستند. به عبارتی دیگر وقتی سخت‌ترین کار را انجام می‌دهید، نفس را بیرون بدهید و وقتی به ... .
تکنیک تنفس حین ورزش تمرینات بدنسازی این است که حین قسمت اکسنتریک ِ حرکت، دم بگیرید، یعنی وقتی که عضلات‌تان ریلکس هستند و حین قسمت کانسنتریک ِ حرکت، بازدم انجام دهید، یعنی وقتی که عضلات‌تان در حالت انقباض هستند.

به عبارتی دیگر وقتی سخت‌ترین کار را انجام می‌دهید، نفس را بیرون بدهید و وقتی به وضعیت شروع برمی‌گردید، نفس بگیرید. مثلاً در حرکت دوسر بازو، وقتی عضلات را منقبض می‌کنید و وزنه را به سمت شانه‌ها بالا می‌آورید به آرامی هوا را از ریه‌ها خارج کنید و وقتی وزنه را به پایین برمی‌گردانید، به روشی کنترل شده هوا را به ریه‌ها بکشید.

یا مثلاً در تمرین پرس سینه، با دور کردن هالتر از بدن‌تان بازدم انجام دهید و سپس با برگرداندن آن به سمت سینه دم بگیرید. شما باید بتوانید به روشی کنترل شده، آرام و ارادی دم و بازدم انجام دهید. اگر این کار برای‌تان سخت است، وزنه را سبک کنید تا تدریجاً با تمرین و تمرکز، تکنیک درست تنفس را یاد بگیرید.

بدترین کاری که می‌توانید موقع تمرینات قدرتی انجام دهید این است که نفس‌تان را حبس کنید. وقتی نفس نمی‌کشید، مخصوصاً وقتی که دم عمیق می‌گیرید و آن را نگه می‌‌دارید، فشار درون حفره‌ی قفسه سینه بالا رفته و جریان بازگشت خون به سمت قلب کاهش پیدا می‌کند. این اتفاق می‌تواند منجر به افزایش فشار خون شود که خطرناک است.
حتی اگر هنگام بلند کردن وزنه از ریتم درست تنفس استفاده نمی‌کنید، حداقل نفس بکشید و نفس را حبس نکنید چون واقعاً برای سلامتی‌تان مضر است، مخصوصاً اگر مشکل فشار خون بالا داشته باشید.
یکی از راه‌های اینکه مطمئن شوید نفس می‌کشید این است که هر تکرار را با صدای بلند بشمارید. شمردن تکرارها با صدای بلند بدون دم و بازدم انجام دادن کار سختی است. همچنین زمانی که سعی دارید چگونه نفس کشیدن را یاد بگیرید، خوب است که نفس گرفتن و نفس بیرون دادن را بزرگن مایی کنید تا سطح هوشیاری‌تان در چگونه دم و بازدم انجام دادن بیشتر شود.
.
منبع
https://cathe.com/breathing-properly-work-matters/
.
اميررضا نقاش / فيزيولوژيست ورزش / مربي بدنسازازآكادمي ملي المپيك
.
.
جهت مشاوره و يا دريافت برنامه غذايي و تمريني
خانمها : آقايان - از طريق آنلاين 👇🏻در تماس باشيد
@physiology_ir
09190760408
Read more
اجرای حرکت شراگز با دمبل نشسته توسط اسطوره ی بدنسازی رونی کلمن . . عضلات درگیر در حرکت شراگ عضلات اصلی : ذوزنقه ای (تارهای بالایی و میانی) عضلات کمکی : بالابرنده کتف, دلتوئید, راست کننده های ستون مهره ها ,ساعد مسیر حرکت : دمبل ها باید مستقیما به بالا و پایین برده شود شانه ها را نچرخانید یا تکان ... اجرای حرکت شراگز با دمبل نشسته توسط اسطوره ی بدنسازی رونی کلمن .
.
عضلات درگیر در حرکت شراگ
عضلات اصلی : ذوزنقه ای (تارهای بالایی و میانی)
عضلات کمکی : بالابرنده کتف, دلتوئید, راست کننده های ستون مهره ها ,ساعد

مسیر حرکت : دمبل ها باید مستقیما به بالا و پایین برده شود شانه ها را نچرخانید یا تکان ندهید

وضعیت بدن: در حالیکه صاف و به صورت عمودی ایستاده اید عمل بالا کشیدن شانه ها شراگ را انجام دهید کج کردن بالاتنه کمی به عقب از ناحیه کمر بخش بالایی عضله ذوزنقه قسمت گردن را به تمرین وا می دارد در حالی که اگر بدن کمی به جلو متمایل شود بخش میانی عضله در پشت شانه ها تحت فشار قرار می گیرد

دامنه حرکتی : هر چه دمبل ها را بیشتر بالا ببرید عضله ذوزنقه ای سخت تر به کار واداشته می شود.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. پشت بازو سیمکش تک دست نشسته مچ‌ معکوس . Seated reverse grip cable triceps extension . یک حرکت تک مفصلی ( ایزوله ) برای تقویت عضلات سه سربازویی ( پشت بازو ) . Triceps brachii muscles . مربیان گرامی این حرکت در فرم دهی و تراشیده کردن ناحیه ی پشت بازوهای شاگردان شما عزیزان بسیار موثر ... .
پشت بازو سیمکش تک دست نشسته مچ‌ معکوس
.
Seated reverse grip cable triceps extension .

یک حرکت تک مفصلی ( ایزوله )
برای تقویت
عضلات سه سربازویی ( پشت بازو )
.
Triceps brachii muscles
.
مربیان گرامی
این حرکت در فرم دهی و تراشیده کردن ناحیه ی پشت بازوهای شاگردان شما عزیزان
بسیار موثر است ، بشرطیکه
در انتخاب وزنه ی سنگین تر از توان مچهایشان آنها را تحریک نفرمایید .
.
.

هر چند که این تمرین مورد اقبال اکثر مربیان نیست
ولی مربیان سطوح برتر ، در بکارگیری این حرکت با وزنه ی سبک و تعداد بالا
و یا
جمع بستن و ترکیب کردن آن‌ با یک حرکت دیگر پشت بازو
در پر برکت‌کردن این حرکت تاثیر چشمگیری را تجربه خواهند نمود .
.
.
اجرای یک حرکت تک دست جلوبازو در ترکیب سوپرست با این حرکت
در ایجاد تفکیک عضلانی میان پشت و جلو بازوها
خصوصا در بانوان محترم و فیتنس کاران گرامی بسیار موثر است .
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
.
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
فقط با تلگرام به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
Read more
. انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. تمرینات ...
Media Removed
. انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. تمرینات قدرتی یکی از مهمترین هورمون‌های بدن برای عضله‌سازی را تحریک می‌کنند. به‌طور عکس تمرینات استقامتی یا هوازی چرخه‌ی تستوسترون در بدن را تا حدی سرکوب می‌کنند که این هم کاهش رشد عضلات را در پی ... .
انجام دادن تمرینات هوازی در ابتدا بدون اینکه باعث کاهش قدرت شود سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد.
تمرینات قدرتی یکی از مهمترین هورمون‌های بدن برای عضله‌سازی را تحریک می‌کنند. به‌طور عکس تمرینات استقامتی یا هوازی چرخه‌ی تستوسترون در بدن را تا حدی سرکوب می‌کنند که این هم کاهش رشد عضلات را در پی دارد. بدون توجه به این که کدام نوع تمرین را در ابتدا انجام دهیم ترکیب کردن تمرینات هوازی و قدرتی موجب کاهش سطوح تستوسترون در بدن می‌شود. البته این کاهش ناشی از تمرینات هوازی کوتاه مدت است و هنوز به مقدار زیادی می‌توان عضلات را تحریک به رشد کرد مخصوصاً اگر تمرینات هوازی قبل از تمرینات قدرتی اجرا شوند. این اثر بر مقدار هورمون تستوسترون در تحقیقی که بر دو گروه انجام شد بررسی شد.تمرینات هوازی
این دو گروه ترتیب تمرینات هوازی و قدرتی را متفاوت با یکدیگر قرار دادند تا تأثیر ترتیب تمرینات بر سطوح تستوسترون مشخص شود. نتایج نشان دادند گروهی که ابتدا تمرین هوازی را انجام داده بودند سطح تستوسترون کمتری نسبت به گروهی که آن را بعد از تمرین قدرتی انجام داده بودند، داشتند. البته این سطح کمتر تستوسترون با افزایش قدرت همبستگی نداشت. گروهی که تمرین هوازی را ابتدا انجام داده بودند شاهد افزایش ۱۷ درصدی مقدار وزنه در یک بیشینه تکرار حرکت پرس پا بودند. در واقع آن‌ها قدرت بیشتری کسب کردند زیرا گروه دیگر که ابتدا تمرینات با وزنه را انجام داده بودند تنها ۱۳ درصد مقدار وزنه‌شان در یک بیشینه تکرار پرس پا افزایش پیدا کرده بود.تمرینات هوازی
با کنار هم گذاشتن نتایج فوق، هر چند تمرینات هوازی موجب کاهش هورمون تستوسترون می‌شوند ولی آشکارا اجرای تمرینات هوازی قبل از تمرینات قدرتی بهترین روش برای عضله‌سازی و افزایش قدرت است.

مایکل رودلف بیشتر حرفه‌اش را در کنار دنیای تمرین به عنوان ورزشکار ( بازیکن فوتبال در سطح دانشگاه‌ها)، به عنوان مربی شخصی یا یک محقق ورزشی ( او مدرک کارشناسی علم تمرین را از دانشگاه Hoftsra و دکترای بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی را از دانشگاه Stony Brook اخذ کرده است.) پس از اخذ مدرک دکترا او به تحقیق در زمینه‌ی زیست مولکولی تمرین به مدت بیش از ۸ سال در دانشگاه‌ کلمبیا و مرکز پزشکی هاروارد مشغول شد. این تحقیق منجر به فهمیدن تأثیر عجیب و مهم سنسور انرژی AMPK شد و مقالات بسیار زیادی از آن در مجلات معتبر به چاپ رسید.
.
منبع: http://musculardevelopment.com
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: جلو بازو (عضله دو سر) / براکیالیس <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات کمکی: براکیارادیالیس <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام حرکت: ۱. ...
Media Removed
. عضلات اصلی: جلو بازو (عضله دو سر) / براکیالیس عضلات کمکی: براکیارادیالیس مراحل انجام حرکت: ۱. طوری روی نیمکت بنشینید که کلِ بخشِ خلفی بازو روی صفحه نیمکت قرار گیرد، و بین زیربغل و نیمکت نیز فاصله ای نباشد. ۲. هالتر را به اندازه عرض شانه بگیرید و بدون جدا شدنِ پشتِ بازو از صفحه، آن را تا حد ... .
✔ عضلات اصلی: جلو بازو (عضله دو سر) / براکیالیس
✔ عضلات کمکی: براکیارادیالیس
✔ مراحل انجام حرکت:
۱. طوری روی نیمکت بنشینید که کلِ بخشِ خلفی بازو روی صفحه نیمکت قرار گیرد، و بین زیربغل و نیمکت نیز فاصله ای نباشد.
۲. هالتر را به اندازه عرض شانه بگیرید و بدون جدا شدنِ پشتِ بازو از صفحه، آن را تا حد امکان بالا بیاورید.
۳. با کنترل کامل هالتر را در مسیر عکس به نقطه شروع بازگردانید.
✔ دم: پایین آوردنِ هالتر
✔ بازدم: بالا بردنِ هالتر
✔ نکات مهم:
📍 در این تمرین، نسبت به حرکتِ "جلو بازو هالتر ایستاده" از اثر عضله ی "دو سر"  تا حدی کاسته شده، و به جای آن نیروی تولیدی توسطِ عضله ی "براکیالیس" افزایش می یابد. عضله "براکیالیس" دقیقا زیرِ عضله ی "دو سر" قرار دارد و از پهلو قابل مشاهده است. این عضله در قدرتِ خم کردن آرنج و همچنین حجم و زیبایی بازو بسیار اهمیت دارد. همچنین، در این حرکت سرِ درازِ عضله دوسرِ بازویی (قسمت خارجی جلو بازو) بیشتر از سرِ کوتاهِ آن (قسمت داخلی جلو بازو) به کار گرفته می شود.
📍 افرادی که هنگام اجرای این حرکت در ناحیه مچ دست شان احساس ناراحتی می کنند بهتر است از هالترهای EZ به جای هالترهای صاف استفاده کنند. البته باید توجه داشته باشید که بدین صورت فشار از روی عضله دوسر کاسته و بر عضله براکیارادیالیس افزایش می یابد.
📍 صندلی را طوری تنظیم کنید که کلِ استخوان بازو به راحتی روی صفحه قرار گیرد، در عین حال حفره زیربغل کاملا توسط نیمکت پوشیده شود. همچنین، ارتفاع صندلی باید طوری باشد که فرد نیازی به گرد کردن پشت خود (قوز) نداشته باشد.
📍 اگر حفظ تنش عضلانی در سرتاسر اجرای ست برای شما مهم است (مثلا اگر هدف تان عضله سازی است)، اجازه ندهید در بالاترین نقطه حرکت ساعدِ شما از محورِ عمود بر زمین رد شود.
📍 توجه کنید که حتما آرنج ها در راستای شانه ها نگاه داشته شوند. به عبارت دیگر، اجازه ندهید آرنج ها به سمت خارج رفته و از هم فاصله بگیرند، اشتباهی که خیلی ها برای سهولت در انجام حرکت انجام می دهند.
📍 در پایین ترین بخش حرکت بهتر است آرنج خود را به طور کامل باز نکنید تا از این طریق هم تنش عضله حفظ شود، و هم از احتمالِ پارگی عضلات و تاندون های درگیر کاسته شود.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
Read more
Loading...
. ورزش TRX چیست؟ TRX مخفف کلمه ی . Total Body Resistance Exercise با هدف تقویت, استقامت, قدرت بدنی, تعادل, انعطاف پذیری, سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی طراحی شده است. وسیله اش عبارت است از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن بکار نرفته و بسیار محکم و مقاوم می باشد و فرد ... .
ورزش TRX چیست؟

TRX مخفف کلمه ی
.
Total Body Resistance Exercise
با هدف تقویت,
استقامت,
قدرت بدنی,
تعادل,
انعطاف پذیری,
سرعت
و
چابکی در آمادگی جسمانی
طراحی شده است.

وسیله اش عبارت است از یک بند چتر بازی
و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن بکار نرفته
و بسیار محکم و مقاوم می باشد
و فرد با آویزان شدن از آن
و با وزن بدن خود,
می تواند هرگونه حرکات و تمرینات کامل آمادگی جسمانی را بدون خطر
و با وزن بدن خود انجام دهد. .

به علت راحتی در قابل حمل بودن این بندها،
در هر مکانی که قابل نصب
و آویزان کردن باشد،
از جمله ستون ها،
تیر ها،
چهارچوب ها و
غیره می توان استفاده کرد.

تکنیک های تمرینات با TRX خصوصا برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده است که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی
و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد
 و بعلت قرار گرفتن وضعیت بدن
و مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل,
چه شما روی عضلات پا, دست , شکم و یا  کمر کار کنید و
حرکات اسکات, لانگز , پرس سینه,
و غیره را انجام دهید
در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می باشند,
از این رو مقاومت بدن شما بسیاربالا خواهد بود. این ورزش نتیجه ی فوق العاده ای روی عضلات شکم می گذارد. .

برنامه ی تمرینات این ورزش را زیر نظر مربی می توان برای افراد مبتدی تا پیشرفته تنظیم کرد
بطوری که در تمام طول تمرینات,
بدون نیاز به سایر وسایل جهت انجام تمام مراحل آمادگی جسمانی از جمله گرم کردن,
حرکات مقاومتی
و در پایان نیز با حرکات کششی,
موجب سرد کردن بدن و انعطاف پذیری می گردد.

همچنین امروزه از TRX برای اکثر رشته های ورزشی از قبیل تنیس، فوتبال، بسکتبال، قایق رانی، ورزشهای  رزمی، شنا و غیره به طور تخصصی, طراحی و برنامه ریزی می شود، مثلا چنانچه می دانید تنیس بازان بعلت نوع ورزشی که دارند همیشه یک سمت بدنشان از طرف دیگر ضعیف تر می باشد ولی با انجام برنامه های تخصصی مربوط به تنیس بازان,
آنها این مشکل را به راحتی حل می نمایند. .

هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد، ولی بهتر است افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند در ابتدا وزن خود را کم کنند تا بهتر به نتیجه ی مطلوب در این زمینه برسند. .

این حرکت دارای9000حرکت ثبت شده است ک تعدادی از حرکات را در پست های بعدی خدمتتون عرض می کنم .
💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪 #biceps #bodybuilding #fitness #arm #instafitness #varzesh3 #exercise #gymlife #physiology  #activity #pilates #anatomy  #muscle #iran #بادی_بیلدینگ #آمادگی_جسمانی #بدنساز #ایران #فیتنس #ایروبیک #عضله #فعالیت #جلوبازو #آموزش_بدنسازی
Read more
هدف برجسته کردنِ قسمت بیرونی ران و سرینی میانی تنفس وقتی پا در پایین قرار دارد نفس بکشید و حین حرکت نفس را آزاد کنید. نکات تمرین برای همه ی افراد آسان و مناسب است فقط پا را پرتاب نکنید بلکه پا را با منقبض کردن عضله باز کنید و متناسب با توانایی تان فشار وارد کنید. مبتدی ها می توانند به جایی تکیه کنند ... هدف
برجسته کردنِ قسمت بیرونی ران و سرینی میانی

تنفس
وقتی پا در پایین قرار دارد نفس بکشید و حین حرکت نفس را آزاد کنید.

نکات
تمرین برای همه ی افراد آسان و مناسب است فقط پا را پرتاب نکنید بلکه پا را با منقبض کردن عضله باز کنید و متناسب با توانایی تان فشار وارد کنید. مبتدی ها می توانند به جایی تکیه کنند و افراد حرفه ای می توانند با برقراری تعادل و ثبات این حرکت را انجام دهند؛ در این صورت کار عضلات راست شکمی و سرینی را جهت ثابت کردن لگن خاصره و بالا تنه افزایش می دهید. (این یک تمرین مناسب برای تعادل و تحس عمقی است). خطاها
پا را پرتاب نکنید. بالا تنه را کنترل کنید چون خودش نباید حرکت کند و لگن خاصره باید با بالا تنه و پا در یک راستا قرار بگیرد.
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree #gluteworkout #circuittraining
Read more
Loading...
"هرچه تمرین من طولانی تر باشه، و زمان بیشتری رو در هر جلسه ی تمرین صرف کنم، نتیجه ی بهتری هم میگیرم". ...
Media Removed
"هرچه تمرین من طولانی تر باشه، و زمان بیشتری رو در هر جلسه ی تمرین صرف کنم، نتیجه ی بهتری هم میگیرم". باید خدمت دوستان عرض کنم که تمریناتی که کوتاه هستند، مفیدتر هستند. بعد از 15 دقیقه فعالیت، بصورت معمول شخص کم کم از لحاظ ذهنی دچار خستگی میشه. اگه بعد از این مدت شخص یک استراحت کوتاه، حالا اگه با چندتا ... "هرچه تمرین من طولانی تر باشه، و زمان بیشتری رو در هر جلسه ی تمرین صرف کنم، نتیجه ی بهتری هم میگیرم". باید خدمت دوستان عرض کنم که تمریناتی که کوتاه هستند، مفیدتر هستند. بعد از 15 دقیقه فعالیت، بصورت معمول شخص کم کم از لحاظ ذهنی دچار خستگی میشه. اگه بعد از این مدت شخص یک استراحت کوتاه، حالا اگه با چندتا حرکت کوتاه کششی هم باشه، به خودش بده، نتیجه ی بهتری میگیره، تا اینکه بخواد بصورت یک تکه 2 ساعت بشینه پشت پیانو. پس کسانی که فکر می کنن اگه 10 دقیقه وقت بذاریم واسه تمرین بی ثمر هست، بدونن دارن خودشون رو از یک تمرین خیلی خیلی مفید 10 دقیقه ای محروم میکنن، پس انجامش بدن حتما. بعدا میتونین یک تمرین 10 دقیقه ای دیگه انجام بدین، حالا همون روز یا روز بعد. مهم این هست که در اون مدت واقعا تمرین کنین، نه اینکه هدر بدین وقت و انرژی خودتون رو. دل بدین. نتیجه ی تمرین یک تکه ی 2 ساعتی این هست که روز بعدش دیگه انرژی و حوصله ندارین اصلا واسه تمرین کردن. و شاید حتی دو روز بعدش هم!! پس حتی 5 دقیقه هم مفیده. همین دقیقه ها هست که در کل زمان تمرین شما رو میسازن. این نکته خیلی خیلی مهم هست که در زمان خستگی، عصبانیت، حواس پرتی و چیزایی شبیه به این اصلا تمرین نکنید. دقت کنین، منظور ما اینجا خستگی ذهن هست. ممکنه که دستای شما اصلا احساس خستگی یا درد نداشته باشن، اما ذهن خستست. پیانو، ساز ذهن هست بیشتر، تا سازی که فقط بشه با دست و شرایط فیزیکی اون رو نواخت. @piano_violon
Read more
پست اصلاحی اکسیژن . "درد شانه" و تمرین های تقویت کننده ی عضله ی "سراتوس قدامی"این عضله هشت تا دندونه داره ک از طرف پایین شانه ب لبه ی بالایی هشت یا نه دنده متصل میشه.این عضله در امتداد عضله ی رومبوئید،کمک میکنه ک شونه ی شما با پشتتون همسطح بشه و از دررفتگی شونه و حرکات غیرمتعارف جلوگیری میکنه. این ... پست اصلاحی اکسیژن💫
. "درد شانه" و تمرین های تقویت کننده ی عضله ی "سراتوس قدامی"👈این عضله هشت تا دندونه داره ک از طرف پایین شانه ب لبه ی بالایی هشت یا نه دنده متصل میشه.این عضله در امتداد عضله ی رومبوئید،کمک میکنه ک شونه ی شما با پشتتون همسطح بشه و از دررفتگی شونه و حرکات غیرمتعارف جلوگیری میکنه.

این حرکت رو خییییلی آروم(تاکید میکنم خیلی آروم!) "یک تا سه" ست با "پنج تا ده بار" تکرار انجام بدید. ✅بازوهارو ب بالا و پایین حرکت بدید،درحالیکه آرنج ها متمایل ب جلو و انگشتان شستتون متمایل ب پشته.

پشت میز کار،موقع ورزش،تماشای تلویزیون یا هر جای دیگه ای میتونید این حرکت رو انجام بدید.

تقویت این عضله،سفتی گردن و درد شانه رو کاهش میده✌
.
.مترجم:دکتر مژده مرادی🏆
.
.
.
#power  #fit #life  #fitness #training #gym #personaltraining #motivation #venezuela #España #Madrid  #nopainnogain #ejercicios  #gymtime #xtremotivation #bodybuildingmotivation #muscle #bodybuildinglifestyle #abs #fitnessmodel #mensfitness #fitspo #arnold #ready #gymtrainer  #fitnessfreak #fitnessjourney #dreamfit
#dreamfitgimnasios #enjoy
Read more
حرکت پرس سینه انقباضی”اسوند پرس” را به چند صورت مختلف انجام می‌دهند. هدف از انجام این حرکت به انقباض در آوردن تمامی فیبرهای عضلات سینه و اعمال حداکثر فشار روی این عضلات بخصوص بخش مرکزی و بالایی سینه است. این حرکت را معمولا در ست‌های پایانی و برای کامل کردن تمرینات سینه استفاده می‌کنند. کسانی ... حرکت پرس سینه انقباضی”اسوند پرس” را به چند صورت مختلف انجام می‌دهند. هدف از انجام این حرکت به انقباض در آوردن تمامی فیبرهای عضلات سینه و اعمال حداکثر فشار روی این عضلات بخصوص بخش مرکزی و بالایی سینه است.

این حرکت را معمولا در ست‌های پایانی و برای کامل کردن تمرینات سینه استفاده می‌کنند. کسانی که از این حرکت در تمرینات خود استفاده کرده‌اند می‌گویند با انجام این حرکت توانسته‌اند به حداکثر دم عضلانی برسند و احساس رضایت کاملی نسبت به انجام آن داشته‌اند. حرکت پرس سینه انقباضی را می‌توان با هالتر، دمبل و حتی صفحات وزنه انجام داد.
سینه بانوان به دلیل اهمیت بسزایی که دارد هرروزه ، بارها و بارها ازطرف بانوان پرسیده میشوداین بانوان دودسته هستند:عده ای که سینه های بزرگ و پرچربی دارندوبخاطر بزرگی بیش از اندازه و غیر متناسب با اندامشان خواهان کوچک شدن سینه هاشان هستند.دسته دوم بانوانی هستند که سینه هاشان کوچک است و میخواهند سایز سینه هاشان افزایش پیدا کند.
سینه بانوان-اسکوات-فیتنس زنان و حرکات فیتنس بانوان-دستگاه بدنسازی
باید به هردو دسته بانوان گفت:
سینه بانوان ژنتیکی است !
ورزش در شکل و فرم دادن به سینه ها بی تاثیر نیست
اما باید بایک برنامه دقیق و با شناخت کامل آناتومی سینه،
برنامه تمرینی برای شخص تنظیم شود.
متاسفانه شاهد هستیم که مربیانی ناآگاه (چه مربی زن و چه مرد)
برنامه ای مردانه به بانوان داده و با حجم بالایی از انواع پرسهای سینه و تمرینات سرشانه و بازوها جدول تمرین را پرکرده ….
و بعد از سه چهارماه ،آن بانو اندامی مردانه پیدا کرده!!!
گویا این مربیان بدون درنظر گرفتن تیپ بدنی، جنسیت، و ژنتیک و فاکتورهای دیگر شخصیتی، یک برنامه را به صد نفر میدهند!!!
اما واقعیت امر:
باید بدانید سینه بانوان از بافت چربی، غدد آماده شیردهی، رگها و فیبرهای پروتئینی و الاستیک تشکیل شده
و آخرین لایه چسبیده به قفسه استخوانی لایه ای عضلانی و نازک و پهن است!
دسته اول که سینه های بزرگ دارند بافت چربی بیشتری دارند
و باید باتمرینات هوازی و رژیم غذایی و وزنه زدن بصورت کاملا حساب شده
و انتخاب بعضی تمرینات خاص سینه، اندازه و سایز سینه را کاهش دهند که این امکان پذیر است.
و دسته دوم که سینه های کوچک دارند، باید بدانند که درون سینه هاشان بصورت ژنتیکی چربی کمتری وجوددارد ،

هرگز با انجام تمرینات مشابه آقایان حجم و سایز سینه اشان بیشتر نمیشود!
بلکه سینه حالت پهن و صاف و مردانه پیدا میکند.
یک مربی کارشناس و با تجربه به تیپ از بانوان با وسواس و انتخاب درست تمرینات محدود، و خاص، برنامه تمرینی سینه میدهد.
Read more
تمرین ورزشی مناسب برای پوشیدن انواع لباس عروس🏋️‍♀️ آرزوی هر دختری است که در لباس عروس خود بدرخشد. ...
Media Removed
تمرین ورزشی مناسب برای پوشیدن انواع لباس عروس🏋️‍♀️ آرزوی هر دختری است که در لباس عروس خود بدرخشد. برای اینکه تناسب اندامتان در لباس مشخص شود ، باید تمرین های ورزشی خاصی را با توجه به نوع لباس عروس خود انجام دهید. • لباس عروس پشت باز این سبک از لباس عروس ، شانه ، کمر و بازوهای شمارا به خوبی نشان می دهند. ... تمرین ورزشی مناسب برای پوشیدن انواع لباس عروس🏋️‍♀️ آرزوی هر دختری است که در لباس عروس خود بدرخشد. برای اینکه تناسب اندامتان در لباس مشخص شود ، باید تمرین های ورزشی خاصی را با توجه به نوع لباس عروس خود انجام دهید.
• لباس عروس پشت باز
این سبک از لباس عروس ، شانه ، کمر و بازوهای شمارا به خوبی نشان می دهند. بنابراین باید تمرین هایی انجام دهید که بر روی قسمت بالایی کمر ، شانه و بازوها تمرکز دارند . بسته به اینکه لباس تا کجای کمر شما را نمایش می دهد، به کار انداختن کل ماهیچه های کمر اهمیت می یابد. ابتدا به سراغ حرکاتی بروید که عضلات سه سر شما را به کار می اندازند. پس از آن کمی تمرین پرواز معکوس انجام دهید.
• لباس عروسی پری دریایی
این نوع لباس عروس در ناحیه شکم و باسن تنگ و جذب است . سعی کنید با انواع تمرین های (squat) اسکوات ، باسن و قسمت خارجی ران های خود را خوش فرم کنید. یکی از تمرین های مناسب برای این لباس حرکت (donkey kick) دانکی کیک است . به این ترتیب که بایستید، زانوهارا خم کنید و یکی از پاها را صاف به سمت عقب بکشید. به همین حالت نگه دارید و سپس به سمت عقب ضربه بزنید. سپس تغییر جهت دهید. این تمرین موجب سفت شدن عضلات باسن می شود.
• لباس عروس صاف
هیچیک از اعضای بدن را نمی توان در زیر این لباس پنهان کرد. اگر قصد دارید در شب عروسی این سبک لباس را بپوشید، بیش‌تر از تمرین های ورزشی کل بدن بویژه انواع (Planck) پلانک برای خوش فرم کردن کل بدن خود بهره ببرید. • لباس عروس پف دار
لباس عروس پف دار همانند لباس عروس صاف نیاز به تمرین های ورزشی مشابهی دارد ، اما با کمی تفاوت . یکی از بهترین تمرین ها برای این لباس عروس ، انجام حرکات پلانک برای از بین بردن چربی های پهلو و شکم است . • لباس عروس کوتاه
اگر قصد پوشیدن لباس عروس کوتاه دارید ، باید بیش‌تر بر روی پاها تمرکز کنید . (Dodilift) ددلیفت ، یکی از بهترین حرکات برای این نوع لباس ها است ، چرا که بر روی همسترینگ تمرکز می کند. انواع حرکات (Launch) لانچ ، بویژه بانچ از پهلو برای خوش فرم کردن قسمت داخلی و خارجی ران‌ها بسیار مفید است .
با لانچ استاندارد شروع کنید ، سپس به سراغ لانچ از یک پهلو و لانچ دو پهلو بروید ‌و در آخر نیز حرکات خود را با ددلیفت تک پایی بپایان برسانید 💪

#سوروسات #تشریفات_مجالس #تشریفات_خاص #خدمات_مجالس #کیترینگ_مجالس #عروسی #عروسی_مجلل #جشن_عقد #بله_برون #سفره_عقد #نامزدی #تولد #همایش #سمینار #طراحی #دکور #دیزاین #گل_آرایی #شمع_آرایی #چیدمان #عکاسی_عروسی #فیلمبرداری_عروسی #باغ #باغ_عروسی #لاکچری #ورزش
Read more
Loading...
. ممکن است این سوال برای‌تان پیش بیاید که آیا کشش عضلات به قدرت آنها نیز کمک می‌کند یا نه؟ پژوهش جدیدی ...
Media Removed
. ممکن است این سوال برای‌تان پیش بیاید که آیا کشش عضلات به قدرت آنها نیز کمک می‌کند یا نه؟ پژوهش جدیدی دریافته که حرکات کششی شدید حتی بدون تمرینات بدنسازی هم می‌توانند طی یک دوره‌ی ۳ تا ۸ هفته‌ای، قدرت را به میزان ۲۰ درصد افزایش دهند. بنابراین تمرینات کششی علاوه بر سایز عضلات قدرت آنها را نیز افزایش ... .
ممکن است این سوال برای‌تان پیش بیاید که آیا کشش عضلات به قدرت آنها نیز کمک می‌کند یا نه؟

پژوهش جدیدی دریافته که حرکات کششی شدید حتی بدون تمرینات بدنسازی هم می‌توانند طی یک دوره‌ی ۳ تا ۸ هفته‌ای، قدرت را به میزان ۲۰ درصد افزایش دهند. بنابراین تمرینات کششی علاوه بر سایز عضلات قدرت آنها را نیز افزایش می‌دهند.

برخی کارشناسان عقیده دارند فاشیا، بافت همبند محکمی که اطراف عضلات را گرفته، توانایی عضله برای افزایش سایز را محدود می‌کند. آنها اینطور توضیح می‌دهند که با فشار آوردن به فاشیا به واسطه‌ی کشش‌های شدید می‌توانیم کمی آن را شُل‌تر کنیم جوری که عضله‌ی زیر آن بتواند راحت‌تر رشد کرده و بزرگ‌تر شود. طرفداران کشش فاشیال توصیه می‌کنند دقیقاً بعد از هر ست، عضلاتی را که تمرین داده‌اید بکشید و کشش را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.

دلیل آن را نیز اینگونه توجیه می‌کنند که بعد از تمرین مقاومتی شما یک پمپاژ عضلانی دارید و این باعث می‌شود حرکت کششی شما موثرتر شود. مثلاً یک ست، حرکت پرس بالا سینه با دمبل را انجام دهید، بعد از کامل کردن ست، حرکت نهایی را در انتهای حرکت به مدت ۲۰ ثانیه نگه دارید تا عضلات و فاشیا کشیده شوند. هر چند کشش به این طریق می‌تواند انعطاف پذیری را افزایش داده و به واسطه‌ی مکانیسم‌های دیگری، هایپرتروفی عضلات را تقویت کند، اما مطالعه‌ی مستندی وجود ندارد که تاثیر آن را بر فاشیا اثبات کند. فاشیا بافت محکمی دارد که ممکن است فقط به کشش‌های شدید جواب بدهد. بنابراین فایده‌ای که نصیب‌تان می‌شود ممکن است بیشتر ناشی از عوامل دیگری مانند افزایش جریان خون باشد تا شل شدن خود ِ فاشیا.

حرف آخر، چه نتیجه‌ای می‌گیریم؟

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کشش غیر فعال، رشد عضله را افزایش می‌دهد که علت آن تا حدودی فعال سازی مسیرهای آنابولیک mTOR است، اما تحقیقات انجام شده محدود هستند. به هر حال افزودن کشش غیر فعال به روتین تمرینات شما عوارض منفی خاصی نمی‌‌تواند داشته باشد اما انتظار نداشته باشید تاثیر بزرگی بر رشد عضلات‌تان بگذارد.

برای پیشرفت کردن و نتیجه گرفتن، طبق برنامه‌ پیش بروید، اصول را رعایت کنید، اصل بار اضافی را فراموش نکنید، کالری به میزان کافی دریافت کنید، غذاهای فرآوری نشده را انتخاب کنید، خوب و کافی بخوابید و بین جلسات تمرینی به میزان کافی استراحت کنید.
.
منبع
https://cathe.com/does-stretching-boost-muscle-hypertrophy/
Read more
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ...
Media Removed
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون ... اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی»
روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون این پروژه به مرحله‌ی آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.
بازیگران برای ایفای نقش‌های سیاوش (مهدی پاکدل)، سودابه (سحر دولتشاهی)، کیکاووس (هوتن شکیبا)، شبرنگ (دلنیا آرام)، اسفندیار( بانیپال شومون) و فرنگیس (رعنا آزادی ور) و گروه ۶ نفره‌ی پریان و گروه سی نفره‌ی رقص و حرکت از چهار ماه قبل انتخاب و وارد مرحله تمرین شده‌اند.
محل اجرا پس از اتلاف وقت و کارشکنی های بی‌دلیل متولیان و افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بهای محوطه‌ی چمن، از کاخ «سعد آباد» به سالن مجهز «رویال هال» تهران با گنجایش ۲۵۰۰ نفر تغییر یافت؛ همچنین آهنگسازی پروژه و تمرین گروه موسیقی و آماده سازی‌های اولیه و طراحی و اجرای دکور، صحنه، لباس، ویدیو مپینگ و غیره همه تا مرحله نهایی پیش رفته‌اند و هزینه‌های اولیه انجام پذیرفته است.
در این مرحله به سبب مساعد نبودن شرایط اجتماعی و خاص و ویژه بودن پروژه «سی»، به صلاح دید و پیشنهاد «همایون شجریان»، در جلسه ای فوری با حضور «سهراب پورناظری»، «حسن معجونی»، «تهمورس پورناظری» (مدیریت پروژه) و «محمدرضا حسین زاده» (مدیریت تولید) و در نهایت تمامی عوامل سی، با مشورت و تصمیم جمعی، این پروژه به حالت انتظار درآمد تا در زمانی بهتر و در روزگاری مهربان‌تر، با دلی خوش‌تر و اذهانی سبک بال‌تر در روزگاری که مردمِ شریف این مرز و بوم غم‌ها و نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به حال و آینده خود داشته باشند و زمین و زمان محکم‌تری زیر پایشان باشد به مرحله‌ی اجرا درآید.
گفتنی است امسال علاوه بر حضور عوامل حرفه‌ای و هنرمندانی که خود نقطه‌ی برجسته‌ی اجرای سال گذشته «سی» نیز بودند، می‌توان به حضور «حسن معجونی» -کارگردان توانمند و صاحب سلیقه‌ی تئاتر- و هنرنمایی بازیگران مجرب به همراه تکنولوژی ویدئو مپینگِ سه بعدی و پیشرفته اشاره کرد.
Read more
لطفا كامل بخوانيد: اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام ...
Media Removed
لطفا كامل بخوانيد: اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ ... لطفا كامل بخوانيد:
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی»
روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون این پروژه به مرحله‌ی آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.
بازیگران برای ایفای نقش‌های سیاوش (مهدی پاکدل)، سودابه (سحر دولتشاهی)، کیکاووس (هوتن شکیبا)، شبرنگ (دلنیا آرام)، اسفندیار( بانیپال شومون) و فرنگیس (رعنا آزادی ور) و گروه ۶ نفره‌ی پریان و گروه سی نفره‌ی رقص و حرکت از چهار ماه قبل انتخاب و وارد مرحله تمرین شده‌اند.
محل اجرا پس از اتلاف وقت و کارشکنی های بی‌دلیل متولیان و افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بهای محوطه‌ی چمن، از کاخ «سعد آباد» به سالن مجهز «رویال هال» تهران با گنجایش ۲۵۰۰ نفر تغییر یافت؛ همچنین آهنگسازی پروژه و تمرین گروه موسیقی و آماده سازی‌های اولیه و طراحی و اجرای دکور، صحنه، لباس، ویدیو مپینگ و غیره همه تا مرحله نهایی پیش رفته‌اند و هزینه‌های اولیه انجام پذیرفته است.
در این مرحله به سبب مساعد نبودن شرایط اجتماعی و خاص و ویژه بودن پروژه «سی»، به صلاح دید و پیشنهاد «همایون شجریان»، در جلسه ای فوری با حضور «سهراب پورناظری»، «حسن معجونی»، «تهمورس پورناظری» (مدیریت پروژه) و «محمدرضا حسین زاده» (مدیریت تولید) و در نهایت تمامی عوامل سی، با مشورت و تصمیم جمعی، این پروژه به حالت انتظار درآمد تا در زمانی بهتر و در روزگاری مهربان‌تر، با دلی خوش‌تر و اذهانی سبک بال‌تر در روزگاری که مردمِ شریف این مرز و بوم غم‌ها و نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به حال و آینده خود داشته باشند و زمین و زمان محکم‌تری زیر پایشان باشد به مرحله‌ی اجرا درآید.
گفتنی است امسال علاوه بر حضور عوامل حرفه‌ای و هنرمندانی که خود نقطه‌ی برجسته‌ی اجرای سال گذشته «سی» نیز بودند، می‌توان به حضور «حسن معجونی» -کارگردان توانمند و صاحب سلیقه‌ی تئاتر- و هنرنمایی بازیگران مجرب به همراه تکنولوژی ویدئو مپینگِ سه بعدی و پیشرفته اشاره کرد.
Read more
Loading...
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ...
Media Removed
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون ... اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی»
روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون این پروژه به مرحله‌ی آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.
بازیگران برای ایفای نقش‌های سیاوش (مهدی پاکدل)، سودابه (سحر دولتشاهی)، کیکاووس (هوتن شکیبا)، شبرنگ (دلنیا آرام)، اسفندیار( بانیپال شومون) و فرنگیس (رعنا آزادی ور) و گروه ۶ نفره‌ی پریان و گروه سی نفره‌ی رقص و حرکت از چهار ماه قبل انتخاب و وارد مرحله تمرین شده‌اند.
محل اجرا پس از اتلاف وقت و کارشکنی های بی‌دلیل متولیان و افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بهای محوطه‌ی چمن، از کاخ «سعد آباد» به سالن مجهز «رویال هال» تهران با گنجایش ۲۵۰۰ نفر تغییر یافت؛ همچنین آهنگسازی پروژه و تمرین گروه موسیقی و آماده سازی‌های اولیه و طراحی و اجرای دکور، صحنه، لباس، ویدیو مپینگ و غیره همه تا مرحله نهایی پیش رفته‌اند و هزینه‌های اولیه انجام پذیرفته است.
در این مرحله به سبب مساعد نبودن شرایط اجتماعی و خاص و ویژه بودن پروژه «سی»، به صلاح دید و پیشنهاد «همایون شجریان»، در جلسه ای فوری با حضور «سهراب پورناظری»، «حسن معجونی»، «تهمورس پورناظری» (مدیریت پروژه) و «محمدرضا حسین زاده» (مدیریت تولید) و در نهایت تمامی عوامل سی، با مشورت و تصمیم جمعی، این پروژه به حالت انتظار درآمد تا در زمانی بهتر و در روزگاری مهربان‌تر، با دلی خوش‌تر و اذهانی سبک بال‌تر در روزگاری که مردمِ شریف این مرز و بوم غم‌ها و نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به حال و آینده خود داشته باشند و زمین و زمان محکم‌تری زیر پایشان باشد به مرحله‌ی اجرا درآید.
گفتنی است امسال علاوه بر حضور عوامل حرفه‌ای و هنرمندانی که خود نقطه‌ی برجسته‌ی اجرای سال گذشته «سی» نیز بودند، می‌توان به حضور «حسن معجونی» -کارگردان توانمند و صاحب سلیقه‌ی تئاتر- و هنرنمایی بازیگران مجرب به همراه تکنولوژی ویدئو مپینگِ سه بعدی و پیشرفته اشاره کرد.
Read more
. اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت ...
Media Removed
. اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون ... .
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی»
روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون این پروژه به مرحله‌ی آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.
بازیگران برای ایفای نقش‌های سیاوش (مهدی پاکدل)، سودابه (سحر دولتشاهی)، کیکاووس (هوتن شکیبا)، شبرنگ (دلنیا آرام)، اسفندیار( بانیپال شومون) و فرنگیس (رعنا آزادی ور) و گروه ۶ نفره‌ی پریان و گروه سی نفره‌ی رقص و حرکت از چهار ماه قبل انتخاب و وارد مرحله تمرین شده‌اند.
محل اجرا پس از اتلاف وقت و کارشکنی های بی‌دلیل متولیان و افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بهای محوطه‌ی چمن، از کاخ «سعد آباد» به سالن مجهز «رویال هال» تهران با گنجایش ۲۵۰۰ نفر تغییر یافت؛ همچنین آهنگسازی پروژه و تمرین گروه موسیقی و آماده سازی‌های اولیه و طراحی و اجرای دکور، صحنه، لباس، ویدیو مپینگ و غیره همه تا مرحله نهایی پیش رفته‌اند و هزینه‌های اولیه انجام پذیرفته است.
در این مرحله به سبب مساعد نبودن شرایط اجتماعی و خاص و ویژه بودن پروژه «سی»، به صلاح دید و پیشنهاد «همایون شجریان»، در جلسه ای فوری با حضور «سهراب پورناظری»، «حسن معجونی»، «تهمورس پورناظری» (مدیریت پروژه) و «محمدرضا حسین زاده» (مدیریت تولید) و در نهایت تمامی عوامل سی، با مشورت و تصمیم جمعی، این پروژه به حالت انتظار درآمد تا در زمانی بهتر و در روزگاری مهربان‌تر، با دلی خوش‌تر و اذهانی سبک بال‌تر در روزگاری که مردمِ شریف این مرز و بوم غم‌ها و نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به حال و آینده خود داشته باشند و زمین و زمان محکم‌تری زیر پایشان باشد به مرحله‌ی اجرا درآید.
گفتنی است امسال علاوه بر حضور عوامل حرفه‌ای و هنرمندانی که خود نقطه‌ی برجسته‌ی اجرای سال گذشته «سی» نیز بودند، می‌توان به حضور «حسن معجونی» -کارگردان توانمند و صاحب سلیقه‌ی تئاتر- و هنرنمایی بازیگران مجرب به همراه تکنولوژی ویدئو مپینگِ سه بعدی و پیشرفته اشاره کرد.
.
.
.
#پروژه_سى
#همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
Read more
. اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت ...
Media Removed
. اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون ... .
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی»
روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون این پروژه به مرحله‌ی آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.
بازیگران برای ایفای نقش‌های سیاوش (مهدی پاکدل)، سودابه (سحر دولتشاهی)، کیکاووس (هوتن شکیبا)، شبرنگ (دلنیا آرام)، اسفندیار( بانیپال شومون) و فرنگیس (رعنا آزادی ور) و گروه ۶ نفره‌ی پریان و گروه سی نفره‌ی رقص و حرکت از چهار ماه قبل انتخاب و وارد مرحله تمرین شده‌اند.
محل اجرا پس از اتلاف وقت و کارشکنی های بی‌دلیل متولیان و افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بهای محوطه‌ی چمن، از کاخ «سعد آباد» به سالن مجهز «رویال هال» تهران با گنجایش ۲۵۰۰ نفر تغییر یافت؛ همچنین آهنگسازی پروژه و تمرین گروه موسیقی و آماده سازی‌های اولیه و طراحی و اجرای دکور، صحنه، لباس، ویدیو مپینگ و غیره همه تا مرحله نهایی پیش رفته‌اند و هزینه‌های اولیه انجام پذیرفته است.
در این مرحله به سبب مساعد نبودن شرایط اجتماعی و خاص و ویژه بودن پروژه «سی»، به صلاح دید و پیشنهاد «همایون شجریان»، در جلسه ای فوری با حضور «سهراب پورناظری»، «حسن معجونی»، «تهمورس پورناظری» (مدیریت پروژه) و «محمدرضا حسین زاده» (مدیریت تولید) و در نهایت تمامی عوامل سی، با مشورت و تصمیم جمعی، این پروژه به حالت انتظار درآمد تا در زمانی بهتر و در روزگاری مهربان‌تر، با دلی خوش‌تر و اذهانی سبک بال‌تر در روزگاری که مردمِ شریف این مرز و بوم غم‌ها و نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به حال و آینده خود داشته باشند و زمین و زمان محکم‌تری زیر پایشان باشد به مرحله‌ی اجرا درآید.
گفتنی است امسال علاوه بر حضور عوامل حرفه‌ای و هنرمندانی که خود نقطه‌ی برجسته‌ی اجرای سال گذشته «سی» نیز بودند، می‌توان به حضور «حسن معجونی» -کارگردان توانمند و صاحب سلیقه‌ی تئاتر- و هنرنمایی بازیگران مجرب به همراه تکنولوژی ویدئو مپینگِ سه بعدی و پیشرفته اشاره کرد.
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji2705"></span>نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر<span class="emoji emoji2757"></span>️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی ...
Media Removed
نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی که پاهایی شدیداً لاغر دارند ممکن است از ظاهر پاهایشان راضی نباشند. بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمکتان کند کمی وزنتان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌شده مستقیماً ... ✅نکاتی برای پرحجم کردن پاهای لاغر❗️ داشتن پاهایی لاغر و کشیده از فاکتورهای زیبایی است. اما خانم‌هایی که پاهایی شدیداً لاغر دارند ممکن است از ظاهر پاهایشان راضی نباشند. بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمکتان کند کمی وزنتان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌شده مستقیماً به پاهایتان برود. برای پرحجم‌تر کردن پاها، تمرینات بدنسازی و قدرتی می‌تواند با تمرکز بر عضلات پایین‌تنه به بالا بردن حجم آن کمک کند. در زیر به تمریناتی برای این منظور اشاره می‌کنیم.
⭕️قدم اول:
در برنامه ورزشی بدنسازی‌تان حتماً حداقل یک ست ۱۲ تکراره حرکت اسکات (squat) بگنجانید. این حرکت روی کل عضلات پایین‌تنه شما کار کرده و تمام عضلات آن را در یک زمان درگیر می‌کند. ⭕️قدم دوم:
در برنامه تمرینتان از حرکت پرس پا استفاده کنید. میزان وزنه دلخواهتان را روی دستگاه‌ گذاشته، روی صندلی آن بنشینید، طوریکه لگن، زانوها و پاها در یک راستا باشند. به آرامی صفحه دستگاه را پرس کنید اما دقت کنید که با باز شدن پاها، زانوها در حالت قفل قرار نگیرند. به آرامی صفحه دستگاه را به محل اولیه خود برگردانید. در هر جلسه تمرین حداقل ۱۲ تکرار از این حرکت انجام دهید.
⭕️قدم سوم:
پله‌نوردی کنید. بالا و پایین رفتن از پله (استپ) روی کل پایین‌تنه کار کرده و به بالا بردن حجم عضلانی این ناحیه کمک می‌کند. ⭕️قدم چهارم:
در هر جلسه از تمرین حداقل ۱۲ تکرار حرکت ساق انجام دهید. این حرکت ورزشی به شما کمک می‌کند به خوبی روی عضلات ساقتان کار کرده و آنها را حجیم‌تر کنید.
⭕️قدم پنجم:
بین تمرینات پا حداقل یک روز استراحت کنید. ممکن است تصور کنید که هرچه تمرینات پایین‌تنه را بیشتر انجام دهید بهتر خواهد بود اما اگر به عضلاتتان اجازه استراحت بدهید، به بازسازی و ریکاوری آن‌ها کمک کرده‌اید و این به عضلات شما فرصت حجیم‌تر شدن را می‌دهد.
⭕️قدم ششم:
بیشتر پروتئین بخورید. این ماده‌غذایی سوخت تمریناتتان را فراهم می‌کند. علاوه بر این، به عملکرد عضلات، ریکاوری و افزایش حجم عضلات نیز کمک می‌کند. سعی کنید پروتئین مصرفی خود را در طول روز پخش کنید تا اینکه همه آن را در یک وعده سنگین مصرف کنید زیرا اینکار فرصت کافی برای جذب را به بدنتان خواهد داد. گوشت خالص، سینه مرغ، ماهی، حبوبات و لبنیات ازجمله منابع خوب پروتئین هستند.
Read more
علل ایست عضلانی استفاده از یک وزنه ثابت برای یک حرکت در هر جلسه و اضافه نکردن مداوم وزنه ها تنوع ...
Media Removed
علل ایست عضلانی استفاده از یک وزنه ثابت برای یک حرکت در هر جلسه و اضافه نکردن مداوم وزنه ها تنوع نبخشیدن در برنامه تمرینی و ترتیب اجرای حرکات کارنکشیدن حداکثر از عضله مورد تمرین تا حد ناتوانی در هر ست تمرین بیش از حد و تخصیص زمان ناکافی برای ریکاوری تغذیه نامناسب سیستم های تمرینی مناسب ... علل ایست عضلانی

استفاده از یک وزنه ثابت برای یک حرکت در هر جلسه و اضافه نکردن مداوم وزنه ها

تنوع نبخشیدن در برنامه تمرینی و ترتیب اجرای حرکات

کارنکشیدن حداکثر از عضله مورد تمرین تا حد ناتوانی در هر ست

تمرین بیش از حد و تخصیص زمان ناکافی برای ریکاوری

تغذیه نامناسب

سیستم های تمرینی مناسب برای ایجاد شوک عضلانی

۱. سیستم آلمانی
در این سیستم شما برای هر عضله ۱۰ ست ۱۰ تکراری با یک وزنه ثابت انجام میدهید. استراحت بین ست ها باید به حدود ۱ دقیقه محدود شود. در انتخاب وزنی باید طوری انتخاب کنید که ۳ ست اول را به سادگی ست های ۴ تا ۷ با چالش و فشار و ست های ۸ تا ۱۰ باید فوق العاده طاقت فرسا و همراه به درد و سوزش انجام شود. این تکنیک را فقط در هر جلسه یک بار برای یک گروه عضلانی انجام دهید.

۲. ست ۱۰۰ تکراری
بعد از چند ست گرم کردن عضله هدف وزنه ای انتخاب کنید که باور دارید میتوانید ۱۰۰ تکرار صحیح را با آن انجام دهید. وزنه نباید خیلی سبک باشد و نباید هم انقدر سنگین باشد که در میانه های راه به ناتوانی برسید. اگر این اتفاق افتاد استراحت مینیمومی بکنید و بقیه تکرارها را پی بگیرید. این سیستم را هم فقط در هر جلسه برای ۱ عضله انجام دهید.

۳. سوپرست تری ست و جاینت ست
این سیستم ها معرف حضور هستن و احتیاج به توضیح ندارن

۴. ست های افزایشی
در این سیستم وزنه از سبک شروع کرده و در هر ست با استراحت مینیموم وزنه را سنگین و تعداد تکرار را کاهش میدهیم

۵. تکنیک انقباض ایزومتریک
در این روش تمرینی مثل جلوبازو دمبل متناوب که به صورت قرینه اجرا میشوند را انتخاب میکنیم در هر تکرار و در پیک حرکت انقباض شدید ایجاد کرده و توقف میکنیم و حرکت دست دیگر را انجام داده و وقتی به انقباض کامل رسیدیم تکرار بعدی را با دست مخالف انجام میدهیم
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: پشت بازو (عضله سه سر) <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام حرکت: 1- دمبلی را در دست بگیرید و روی نیمکت دراز ...
Media Removed
. عضلات اصلی: پشت بازو (عضله سه سر) مراحل انجام حرکت: 1- دمبلی را در دست بگیرید و روی نیمکت دراز بکشید. 2- در نقطه شروع، دستِ شما باید کاملا عمود بر زمین قرار گیرد. 3- در حالی که وضعیتِ استخوان بازو را (عمود بر زمین) حفظ می کنید، دمبل را به آهستگی تا بغل گوش خود پایین آورید. 4- به آهستگی و با ... .
✔ عضلات اصلی: پشت بازو (عضله سه سر)
✔ مراحل انجام حرکت:
1- دمبلی را در دست بگیرید و روی نیمکت دراز بکشید.
2- در نقطه شروع، دستِ شما باید کاملا عمود بر زمین قرار گیرد.
3- در حالی که وضعیتِ استخوان بازو را (عمود بر زمین) حفظ می کنید، دمبل را به آهستگی تا بغل گوش خود پایین آورید.
4- به آهستگی و با کنترل دمبل­ را به نقطه شروع حرکت بازگردانید.
✔ دم: پایین آوردنِ دمبل
✔ بازدم: بالا بردنِ دمبل
✔ نکات مهم:
📍هنگام بازکردنِ (اکستنشنِ) آرنج همواره فشار زیادی به مفصل آن وارد می شود، از این رو در حین انجام کلیه ی حرکات پشت بازو باید به فرم صحیح حرکت و وضعیتِ این مفصل توجه کرده و در صورت هرگونه احساس ناراحتی یا درد سریعا حرکت را متوقف کنید.
📍 در بالاترین نقطه حرکت بهتر است آرنج خود را کاملا صاف نکنید تا از احتمال آسیب به مفصل کاسته شود. رعایت این امر به ویژه برای آنهایی که مفصل آرنج شان بیش از حد باز می شود (هایپراکستنشن)، امری که بیشتر خانم ها به آن مبتلا هستند، بسیار اهمیت دارد.
📍 بهتر است افراد مبتدی تا جایی دمبل را پایین آورند که زاویه آرنج 90 درجه شود. در حالی که افراد باتجربه تر می توانند به منظور افزایش دامنه حرکتی و به کارگیری تارهای عضلانی بیشتر، حرکت را تا نقاط پایین تر ادامه دهند.
📍 در این حرکت نسبت به تمریناتِ پشت بازویی که در حالت ایستاده انجام می شوند، از ناحیه کمر کاملا محافظت می شود و حفظ وضعیتِ مناسب تنه بسیار آسان تر است، از این رو فرد می تواند تمرکز بیشتری بر حرکتِ اصلی و عضلاتِ تحت تمرین داشته باشد.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
Read more
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ...
Media Removed
اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی» روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون ... اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی»
روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان»و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون این پروژه به مرحله‌ی آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.
بازیگران برای ایفای نقش‌های سیاوش (مهدی پاکدل)، سودابه (سحر دولتشاهی)، کیکاووس (هوتن شکیبا)، شبرنگ (دلنیا آرام)، اسفندیار( بانیپال شومون) و فرنگیس (رعنا آزادی ور) و گروه ۶ نفره‌ی پریان و گروه سی نفره‌ی رقص و حرکت از چهار ماه قبل انتخاب و وارد مرحله تمرین شده‌اند.
محل اجرا پس از اتلاف وقت و کارشکنی های بی‌دلیل متولیان و افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بهای محوطه‌ی چمن، از کاخ «سعد آباد» به سالن مجهز «رویال هال» تهران با گنجایش ۲۵۰۰ نفر تغییر یافت؛ همچنین آهنگسازی پروژه و تمرین گروه موسیقی و آماده سازی‌های اولیه و طراحی و اجرای دکور، صحنه، لباس، ویدیو مپینگ و غیره همه تا مرحله نهایی پیش رفته‌اند و هزینه‌های اولیه انجام پذیرفته است.
در این مرحله به سبب مساعد نبودن شرایط اجتماعی و خاص و ویژه بودن پروژه «سی»، به صلاح دید و پیشنهاد «همایون شجریان»، در جلسه ای فوری با حضور «سهراب پورناظری»، «حسن معجونی»، «تهمورس پورناظری» (مدیریت پروژه) و «محمدرضا حسین زاده» (مدیریت تولید) و در نهایت تمامی عوامل سی، با مشورت و تصمیم جمعی، این پروژه به حالت انتظار درآمد تا در زمانی بهتر و در روزگاری مهربان‌تر، با دلی خوش‌تر و اذهانی سبک بال‌تر در روزگاری که مردمِ شریف این مرز و بوم غم‌ها و نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به حال و آینده خود داشته باشند و زمین و زمان محکم‌تری زیر پایشان باشد به مرحله‌ی اجرا درآید.
گفتنی است امسال علاوه بر حضور عوامل حرفه‌ای و هنرمندانی که خود نقطه‌ی برجسته‌ی اجرای سال گذشته «سی» نیز بودند، می‌توان به حضور «حسن معجونی» -کارگردان توانمند و صاحب سلیقه‌ی تئاتر- و هنرنمایی بازیگران مجرب به همراه تکنولوژی ویدئو مپینگِ سه بعدی و پیشرفته اشاره کرد.
Read more
@dr.moravej شیوه اجرا حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان ۱ – از یک میله بارفیکس آویزان شوید و یا آرنج ها را در یک جفت تسمه شکم قلاب کنید ( این تسمه ها متصل به میله بوده و وزن بدن را تحمل می کنند ) . پاها به حالت آویزان پایین باشند . ۲ – زانوها در حالی که کمی خمیده اند ، با هم بلند کرده ، ... @dr.moravej
شیوه اجرا حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان
۱ – از یک میله بارفیکس آویزان شوید و یا آرنج ها را در یک جفت تسمه شکم قلاب کنید ( این تسمه ها متصل به میله بوده و وزن بدن را تحمل می کنند ) . پاها به حالت آویزان پایین باشند .

۲ – زانوها در حالی که کمی خمیده اند ، با هم بلند کرده ، به طرف سینه بالا بیاورید .

۳ – به آرامی ، بدون اینکه بدن تاب بخورد ، به حالت شروع بازگردید .
بالا آوردن پاها به حالت آویزان
بالا آوردن پاها به حالت آویزان
عضلات درگیر در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان
عضلات اصلی : راست شکمی .
عضلات کمکی : مایل های شکمی ، خم کننده های ران ( سوئز خاصره ای ، راست رانی )
نکات آناتومیکی در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان

وضعیت دست ها در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
در حالیکه دست ها به اندازه عرض شانه باز و راست و کشیده اند ، میله بارفیکس را در بالای سر بگیرید .

همچنین می توانید از یک جفت تسمه بازو برای حمایت بازوان ( مثل تسمه شکم ) استفاده کنید .
وضعیت پاها در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
زانوها کمی خمیده و پاها نزدیک هم اند .
وضعیت بدن در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
بالاتنه باید به حالت عمودی ، قائم بر زمین باشد .
دامنه حرکتی زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
برای ایجاد حداکثر تلاش عضلانی ، تا جایی که ممکن است زانو ها را بالا بیاورید . زمانی که پاها پایین اند ، برای حفظ تنش روی عضلات شکم ، زانوها را کمی خمیده نگه دارید .
مسیر حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
در حالی که پاها را بالا می آورید ، برای اینکه انقباض عضلانی در بخش پایینی شکم به حداکثر برسد ، مفصل لگن را بالا بیاورید .
مقاومت در حرکت زیر شکم بارفیکس یا بالا آوردن پاها به حالت آویزان :
برای سخت تر شدن این تمرین ، سعی کنید زانوها راست و کشیده باشند . هر چه زانوها را بیشتر خم کنید ، حرکت آسانتر می شود .
اشکال گوناگون تمرین بالا آوردن پاها به حالت آویزان
زیر شکم یا بالا آوردن پا به حالت عمودی
در این دستگاه کمر به پشتی وسیله تکیه داده می شود ، آرنج ها نیز روی بالشتک قرار می گیرند . این نوع تمرین مانع تاب خوردن بالاتنه و پاها می شود . 👆🏻👆🏻👆🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻dr.moravej #drmoravej #navidmoravej
#fitnessgirl #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #sixpack
Read more
 #پیلاتس نحوه ی اجرای تمرین #پرس #سینه با #دمبل<span class="emoji emoji1f447"></span> . <span class="emoji emoji1f4a0"></span>فواید و روش اجرای درست حرکت پرس سینه با دمبل بر ...
Media Removed
#پیلاتس نحوه ی اجرای تمرین #پرس #سینه با #دمبل . فواید و روش اجرای درست حرکت پرس سینه با دمبل بر روی #زمین: . روش اجرای #صحیح حرکت : . به پشت خوابیده و کف پا ها را روی زمین قرار میدهیم. عضلات شکم را منقبض کرده و لگن و باسن را محکم و ثابت بر روی زمین نگه دارید. سپس دمبل ها را در دست گرفته و دست ها را ... #پیلاتس
نحوه ی اجرای تمرین #پرس #سینه با #دمبل👇
.
💠فواید و روش اجرای درست حرکت پرس سینه با دمبل بر روی #زمین:
.
🔰روش اجرای #صحیح حرکت : .
به پشت خوابیده و کف پا ها را روی زمین قرار میدهیم.
عضلات شکم را منقبض کرده و لگن و باسن را محکم و ثابت بر روی زمین نگه دارید.
سپس دمبل ها را در دست گرفته و دست ها را مقابل سینه به اندازه عرض شانه ها باز نگه دارید.
.
سپس با عمل دم آرنج های خود را خم کرده و بازو ها را به زمین برسانید دقت کنید که آرنج ها باید به صورت عمودی زیر #مچ قرار بگیرد تا یک زاویه 90 درجه با میان ساعد و بازو ایجاد شود.
سپس با عمل بازدم #آرنج ها را مقابل سینه صاف کرده و حرکت را ادامه دهید.(مطابق تصویر بالا)
.
✅ #فواید حرکت پرس سینه:
.
پرس سینه عضلات #سینه #سرشانه ، پشت بازو و حتی جلو بازو را که به عنوان تثبیت کننده عمل می کند درگیر می کند.
این حرکت بسیار آسان اما #سودمند است
.
دقت کنید وزن دمبل ها باید در حد توان و تعداد حرکت طبق نظر مربیان آموزش دیده اجرا شود تا از هر گونه #آسیب احتمالی جلوگیری شود.
Read more
. پرس پشت بازو با هالتر اسمیت از بالای سر درحالت نشسته . Seated Over head smith barbell triceps press . یک تمرین چند مفصلی پیشرفته که جهت تقویت و حجم بخشیدن به عضلات سه سربازویی ( پشت بازو ها ) . Triceps brachii muscles . . بطور گسترده ای مورد استفاده ی ورزشکاران پرسابقه قرار می گیرد. . هرچند ... .
پرس پشت بازو با هالتر اسمیت از بالای سر درحالت نشسته
.
Seated Over head smith barbell triceps press .

یک تمرین چند مفصلی پیشرفته
که جهت تقویت و حجم بخشیدن به عضلات سه سربازویی ( پشت بازو ها )
.
Triceps brachii muscles .
.
بطور گسترده ای مورد استفاده ی ورزشکاران پرسابقه قرار می گیرد.
.
هرچند که بخش میانی سرشانه ی شما
.

Laterall head of deltoid muscles .
و
ناحیه بالایی عضلات ذوزنقه ای ( کول )
Upper part of trapesius muscle .

هم در این حرکت فعالانه دخالت دارند ولی
عضله ی هدف ما نیستند.
.
.
فوت کوزه گری 🌬 :
.
◀جمع بودن فاصله ی دستها در گیرش هالتر
( حداقل فاصله ی دستها از هم یک وجب )
.
◀کوتاه بودن دامنه ی‌حرکتی
.
◀ ضرورت قرارگیری راستای مچ دست در امتداد
استخوانهای ساعد ( خم نشدن مچ )
.
سه ویژگی از خصوصیات بارز این حرکت است.
.
این حرکت با هالتر المپیکی ( هالتر جمع و موازی ) هم بسیار ایمن تر برای مچ دست ها اجرا می شود‌.
.
توجه بفرمایید ، این حرکت
با پشت بازو نشسته هالتر از بالای سر
و
پرس سرشانه با هالتر از پشت گردن متفاوت بوده
ولی از هر دوی این حرکات مقداری ارث برده است.
.
.
مربیان گرامی در این حرکت بعلت همکاری چند گروه عضلانی ، توانایی جابجایی وزنه های بسی سنگین کاملا مشهود است
ولی
هول نشوید....
ابتدا بفکر زوم کردن
و
متمرکز کردن فشار بر روی عضلات سه سر بازویی باشید ، بعد رفته رفته‌ برمیزان‌وزنه ها ، بیافزایید.
.
.
.
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
.
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
با تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
Read more
• شنبه، ۲۰ مرداد تابستان داغ ۹۷ در باب هنر، مقاومت، امید و عشق: برای بانو #فرزانه_کابلی <span class="emoji emoji2665"></span>️ تا قبل ...
Media Removed
• شنبه، ۲۰ مرداد تابستان داغ ۹۷ در باب هنر، مقاومت، امید و عشق: برای بانو #فرزانه_کابلی ️ تا قبل از این که با شما چندین سال قبل کار و افتخار چندین ماه شاگردیتان را داشته باشم برای من و هم‌دوره‌های من شما نماد مقاومت و عشق به هنرتون بودین و البته هنوز هستین. روزهایی که گفتن کلمه‌ی #رقص جرم بود و برای ...
شنبه، ۲۰ مرداد تابستان داغ ۹۷
در باب هنر، مقاومت، امید و عشق:
برای بانو #فرزانه_کابلی ♥️
تا قبل از این که با شما چندین سال قبل کار و افتخار چندین ماه شاگردیتان را داشته باشم برای من و هم‌دوره‌های من شما نماد مقاومت و عشق به هنرتون بودین و البته هنوز هستین. روزهایی که گفتن کلمه‌ی #رقص جرم بود و برای ماندگار شدنش تغییر کرد به #حرکت_موزون !
در تمام آن سال‌ها که بدترین‌ها برای شما اتفاق افتاد هرگز در برخورد لبخند و انرژی و عشق از صورت و جان شما دور نشد و ماندین و آموزش دادین تا دوباره شد که بشود بر صحنه باشید حتی در قالب حرکات موزون در آثار نمایشی.
وقتی در نمایش #نوبت_دیوانگی کار آقای #هادی_مرزبان عزیز این شانس را داشتم که در نقش دختر مولانا کنارتان آموزش ببینم تازه عاشقی در هنرتان را دیدم!
شما طراحی نمی‌کنید! شما نقاشی می‌کنید. کاش از آن لحظات فیلمی می‌داشتم که جلوی آینه تک تک فریم ها را می‌سازید بعد وقتی راضی نیستین با دست ذهنتون را پاک می‌کنین و دوباره و دوباره و‌دوباره.... تا جان بگیرد آن‌چه دلخواه است.
نظم و‌ تمرین‌های طولانی و خستگی ناپذیری‌تون که گفتنی نیست اما
آن‌چه #عاشقی شما و عزیزانی مثل شما را بیشتر نشان می‌دهد این است که شما برای سالی یک بار اجرا این همه زحمت می‌کشین و خون دل می‌خورید از طراحی حرکت و تمرین تا طراحی و تهیه لباس‌های رنگارنگ و با معنا که با خاطرات شیرین‌تون گفتین برای بعضی پارچه‌ها تا کجا و کدام استان‌ها که نرفتین ، تا گرفتن مجوز و .....همه‌ی اینها فقط برای دو ساعت بر صحنه جان می‌گیرند و تمام.... شما حتی نمی‌تونین و‌اجازه ندارین این تصاویر را در عصر تکنولوژی برای یادگاری خودتون و گروهتون ثبت کنین!
البته که این رنجِ همه‌ی بانوانی‌ست که مستقل کار می‌کنند! فقط تفاوت شما با باقی این هست که نوازنده‌های زن بالاخره جای خود را در گروه‌های مختلط پیدا می‌کنند اما شما و امثال شما هرگز.....
.
کلمات حقیرند برای بیان عشقی که شما دارید و به پایش با امید و استقامت ایستادین و هرگز حتی از این موقعیت تلخ استفاده نکردین تا کاری دیگر کنید( امری که بسیار مرسوم است!!!) .
دیروز هم مثل سال‌های قبل درخشان‌ترین بودین از دیدار جان که قدیمی‌ترین است تا لیلی که پنج سالگیش را کنار شما دیدم تا اون فرشته‌ی کوچکی که با شما آغاز کرده راهِ دشوارِ عاشقی را....
نام‌تان برای ما همیشه با عشق و استقامت و امید برابری می‌کند نه فقط در هنر، در زندگی.
با دیدن‌تان جان می‌گیرم برای آغاز دوباره و عاشقی .بسیار دوست‌تان می‌دارم.♥️
.
#الهام_پاوه_نژاد #ایرانی #ایران_من #بازیگر .
Read more
حرکت اول لانچ معکوس _ حرکت دوم پرس پا خوابیده_ حرکت سوم اسکات هالتر ______________________ بدون شک جی کاتلر یکی از بهترین عضلات ساق تاریخ مسترالمپیا را داشت. توصیه های کاتلر در زمان قهرمانی : تمرین دادن ساق فقط به وزنه بستگی ندارد. مهم این است که دامنه‌ی حرکتی را به طور کامل طی کنید. استراحت ... حرکت اول لانچ معکوس _ حرکت دوم پرس پا خوابیده_ حرکت سوم اسکات هالتر

______________________ 🌟بدون شک جی کاتلر یکی از بهترین عضلات ساق تاریخ مسترالمپیا را داشت. توصیه های کاتلر در زمان قهرمانی :

1⃣تمرین دادن ساق فقط به وزنه بستگی ندارد. ✨مهم این است که دامنه‌ی حرکتی را به طور کامل طی کنید.

2⃣استراحت ها را برای ساق کم کنید. 💥من اصولا تا ناتوانی ساق ها را تمرین می دهم، اندکی مکث می‌کنم و دوباره این روند را ادامه می ‌دهم.

3⃣برای ساق ها تمرینات گسترده‌ای وجود ندارد. 👈تمرینات پایه‌ای را به خوبی اجرا کنید و تمرکزتان بر روی دامنه‌ی کامل حرکت باشد.

4⃣گاهی اوقات اگر باشگاه دستگاه های خوبی داشته باشد پرس ساق را با آن انجام می‌دهم و ترتیب حرکات برای ساق را جا به جا می‌کنم.

5⃣هیچ وقت برای ساق تکرار های بسیار زیاد اجرا نمی‌کنم. ✨ به نظرم 10 الی 12 تکرار عالی است اما گاهی 15 تا 20 تکرار هم اجرا می‌کنم. ولی بیشتر تمایلم به 🌸محدوده‌ی تکرارهای متعادل است.

_________________________________________
#فیتنس #فیت #فیتنسی #بدنساز #بدنسازی #کاردیو #چربیسوزی #چربی_سوز #لاغر #لاغری #چاق #رژیم #برنامه #دختر
#fit #fitness #fit_body #girl #boy #bodybolding #body_building #body #hip
#sexy #body_painting #hot #hot_body
Read more
مجریان چگونه گوی را در دست می گیرند؟ لطفا تورق فرمایید!😀 شیوه ی اجرای صحنه در هنگام کار با گردونه قرعه ...
Media Removed
مجریان چگونه گوی را در دست می گیرند؟ لطفا تورق فرمایید!😀 شیوه ی اجرای صحنه در هنگام کار با گردونه قرعه کشی از فریبا علومی یزدی ۱. چرخاندن گردونه و سبد قرعه کشی یک کار سمبلیک است. نباید با وسواس و تعداد زیاد گردش گردونه اتلاف وقت داشت. ۲. در گردونه های مخزنی که لازم است دست خود را داخل مخزن فرو برده ... مجریان چگونه گوی را در دست می گیرند؟
لطفا تورق فرمایید!😀 شیوه ی اجرای صحنه در هنگام کار با گردونه قرعه کشی از فریبا علومی یزدی

۱. چرخاندن گردونه و سبد قرعه کشی یک کار سمبلیک است. نباید با وسواس و تعداد زیاد گردش گردونه اتلاف وقت داشت.
۲. در گردونه های مخزنی که لازم است دست خود را داخل مخزن فرو برده و گوی را خارج کنید ؛ نگاه و صورت خود را به طرف دوربین و یا مخاطبان بگیرید . بستن چشم در این حالت برای نشان دادن بی طرفی در انتخاب گوی عمل پسندیده ای نیست.
۳. هر گاه توپ را از گردونه خارج نمودید ؛ دست خود را به صورت عمود بر بدن و به طرف دوربین نشانه گیری کنید و گاهی با چرخش کمانی ۲۰ درجه به چپ و راست گردش کنید بدون اینکه زاویه دست شما از ۹۰ درجه کم و یا زیاد گردد.
۴. مدیریت زمان در استفاده از گوی و گردونه بسیار حائز اهمیت است. لازم نیست برای خروج هر عدد گوی ، گردونه را به حرکت درآورد. بلکه گردش گردونه برای هر بخش مستقل و تغییر فضای رویداد به گردش در خواهد آمد.
۵. قبل از رویداد با تمرین ، طریقه استفاده از گردونه را امتحان کنید و به روش های قفل مخزن گردونه، قفل چرخ و پایه گردونه ، جهت گردش گردونه و قفل اهرم مخزن و خروج گوی دقت نمایید.
۶. چنانچه گوی ها بعد از رویت باید از گردونه جدا شوند ؛ سطل و یا جعبه ای را تعبیه نمایید تا گوی ها روی سن پراکنده نشوند.
۷. طریقه بازگشت گوی به گردونه را در نظر داشته باشید تا چنانچه در میان برنامه مجبور به برگشت گوی شدید ، این کار به آسانی انجام گردد.
۸. در خوانش اعداد دقت لازم به عمل آورید تا در اعداد مشابه و معکوس ، اشتباه نکنید.

9- در قرایت توپ و گوی خارج شده ، لازم است عدد را بیش از یکبار قرائت نمود و بهترین حالت قرائت دو دفعه از شماره گوی می باشد.

10- هرگاه به هر دلیلی در شماره توپ تردیدی حاصل گردید ؛ مجری باید تصمیم قاطعی را اتخاذ نموده و ادامه قرعه کشی را انجام دهد. مشورت و نظرخواهی از مخاطبان بدترین شکل مدیریت در این مواقع محسوب می گردد.
Read more
' <span class="emoji emoji1f537"></span>تور عکاسی چیلیک و کارگاه آموزش عکاسی در کویر<span class="emoji emoji1f539"></span> ' علاقمندان به عکاسی از فرم های زیبا و اَشکال منحنی ...
Media Removed
' تور عکاسی چیلیک و کارگاه آموزش عکاسی در کویر ' علاقمندان به عکاسی از فرم های زیبا و اَشکال منحنی طبیعت کویر همراه با همسفران با 105ومین تور عکاسی چیلیک در سفری یکروزه عکاسی از «کویر» را تجربه کردند. در این سفر عکاسی که از شامگاه چهارشنبه 16 اسفندماه آغاز شد همسفران در ایستگاهی بین راهی برای ... '
🔷تور عکاسی چیلیک و کارگاه آموزش عکاسی در کویر🔹
'
علاقمندان به عکاسی از فرم های زیبا و اَشکال منحنی طبیعت کویر همراه با همسفران با 105ومین تور عکاسی چیلیک در سفری یکروزه عکاسی از «کویر» را تجربه کردند.
در این سفر عکاسی که از شامگاه چهارشنبه 16 اسفندماه آغاز شد همسفران در ایستگاهی بین راهی برای ساعتی در محوطه آستان امامزاده هلال ابن علی(ع) اجازه حضور یافتند و ضمن استراحتی کوتاه، از نمای شب گنبد و بارگاه و رواق ورودی این بقعه به عکاسی مشغول شدند و با ادامه حرکت مطابق زمان نظام مند برنامه، اعضای گروه، ساعتی پیش از طلوع خورشید روز پنجشنبه 17 اسفند ماه از کاروانسرای مرنجاب گذشتند و در پای تپه های رمل حضور یافتند و پس از دریافت توصیه های لازم، همزمان با طلیعه صبح بر فراز رمل ها مستقر و مهیای عکاسی از نمای خورشید و طلوع در کویر شدند.

همچنین پس از این مرحله از برنامه عکاسی همسفران در قالب حرکت گروهی ساعاتی را در وسعت کویر و در میان فرم ها و شکل ها و ترکیب های گوناگون به عکاسی گذراندند و در نهایت با فاصله گرفتن از شرایط مطلوب برای عکاسی عازم منطقه شهری آران و بیدگل شدند.
موقعیت کویر مرنجاب با وجود فرم های هندسی و منحنی های زیبا و خمیدگی های حین زمان طلوع استعدادی در تجربه عکاسی از اَشکال دارد که عکاسان همسفر با تور عکاسی چیلیک بارها این مشق زیبا را تمرین و تجربه کرده اند.
105ومین تور عکاسی چیلیک با تمرکز بر حضور در وسعت کویر و عکاسی از این فرم ها تلاش کرد تا در ...➕
◀ برای مشاهده متن کامل خبر به chiilick.com مراجعه نمایید.
________________________________

#پایگاه_عکس_چیلیک #مهدی_سروری #عکاسان_ایرانی #اخبار_عکاسی #تور_عکاسی_چیلیک #تور_عکاسی #کارگاه_عکاسی #طبیعت #کویر #کویر_مرنجاب #طلوع #طلوع_کویر #سفر #سفر_عکاسی #عکاسی_طبیعت
Read more
اؤیرنمک، اطلاعاتی آلاندان سونرا ذهنیمیزده باش وئرن قارماشیق بیر پروسه دیر، بو مهارتی قازانماق ...
Media Removed
اؤیرنمک، اطلاعاتی آلاندان سونرا ذهنیمیزده باش وئرن قارماشیق بیر پروسه دیر، بو مهارتی قازانماق اوچون، آموزش آلماق، تمرین ائله مک و ایل لرجه چالیشماغیمیز لازم دیر. بو مهم فعالیتین، سس، تصویر، حرکت و اطلاعاتین گؤندریلمه سی و آلینماسیندا اولان بونلارا بنزر بؤلوم لرله ارتباطی یوخ دور. اؤیرنمه ... اؤیرنمک، اطلاعاتی آلاندان سونرا ذهنیمیزده باش وئرن قارماشیق بیر پروسه دیر، بو مهارتی قازانماق اوچون، آموزش آلماق، تمرین ائله مک و ایل لرجه چالیشماغیمیز لازم دیر.

بو مهم فعالیتین، سس، تصویر، حرکت و اطلاعاتین گؤندریلمه سی و آلینماسیندا اولان بونلارا بنزر بؤلوم لرله ارتباطی یوخ دور.
اؤیرنمه سبکی چوخ غیردقیق بیر اصطلاح دیر. بئله بیر تعبیری، علمی شواهد ده بیر او قدر حمایت ائله میر. داها دوز و داها دقیق تعبیر بودور کی، اطلاعاتی آلماق اوچون ترجیحی سبکدن دانیشقاق.
بیر کتابین یازیلیسینی اوخوماغی یا دا سسلیسینه قولاق آسماغی سئومه ییز، آنجاق سیزین ترجیحیزدیر و اؤیرنمکله مستقیم بیر ارتباطی یوخ دور.
اگر سیز کلاسدا حاضر اولماغی، درس جزوه لرینی اوخوماغا ترجیح ائله ییرسیز، یئنه ده بونون سیزین اؤیرنمه سبکیزله چوخ دا ارتباطی یوخ دور. ******************** یادگیری فرآیندی پیچیده است که پس از دریافت اطلاعات در #ذهن ما اتفاق می‌افتد و باید آموزش ببینیم و #تمرین کرده و سال‌ها تلاش کنیم تا به این مهارت دست پیدا کنیم.

این فعالیت مهم ربطی به صدا و تصویر و حرکت و سایر تقسیم‌بندی‌های مشابه در ارسال و دریافت اطلاعات ندارد.

سبک #یادگیری اصطلاحی بسیار غیر دقیق است. شواهد علمی هم از چنین تعبیری چندان حمایت نمی‌کنند. تعبیر درست و دقیق‌تر این است که از سبک ترجیحی برای دریافت اطلاعات صحبت کنیم.

این که شما دوست دارید یک کتاب را به صورت مکتوب بخوانید یا به صورت #صوتی بشنوید، صرفا ترجیح شما در #مطالعه کتاب است و ارتباط مستقیم با یادگیری ندارد.

این که شما حضور در #کلاس را به خواندن جزوه‌های کلاس ترجیح می‌دهید، به ترجیح شما در دریافت اطاعات #مدرس مربوط است و باز هم ارتباطی چندانی با شیوه یادگیری شما ندارد.

محل:منظریه

#تولید_محتوای_تورکی
#تبریز
#تبریزیم
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
پشت پا روسی با دستگاه یا پشت پا تکیه گاه پشت پا روسی . این تمرین برای عضلات همسترینگ بسیار مفید میباشد و شاهد پیشرفت این عضلات خواهید بود . یک حرکت بسار دشوار که برای مبتدی ها ممنوع میباشد و کسانی که سابقه تمرینی زیادی دارند هم بسیار با احتیاط این تمرین را انجام میدهند هشدار در صورت نداشتن هماهنگی ... پشت پا روسی با دستگاه یا پشت پا تکیه گاه
پشت پا روسی . این تمرین برای عضلات همسترینگ بسیار مفید میباشد و شاهد پیشرفت این عضلات خواهید بود . یک حرکت بسار دشوار که برای مبتدی ها ممنوع میباشد و کسانی که سابقه تمرینی زیادی دارند هم بسیار با احتیاط این تمرین را انجام میدهند
هشدار

در صورت نداشتن هماهنگی دقیق بین عصب و عضله باعث پارگی عضله همسترینگ شده و در صورت قرار گرفتن زانو روی میز (زانو باید خارج از لبه میز باشد) باعث آسیب دیدگی و ساییدگی زانو خواهد شد . در حین اجرای این حرکت حرفه ای . عضله همسترینگ .Hamstring muscle . . که شامل عضله نیم غشایی(semitendinosus) . عضله نیمه وتری (semimembranosus) . عضله دوسر رانی (biceps brachii) . می باشد به عنوان عضلات هدف درگیر می شوند و در درجات بعدی نیز . عضله راست کننده ستون مهره ها Erector spinae muscle . و . . همچنین عضله سرینی بزرگ Gluteus maximus muscle . به عنوان عضلات یاری کننده تحت فشار قرار می گیرند .
......
The seat of a lat pulldown allows you to simulate a glute-ham raise—a popular exercise among athletes and powerlifters and arguably the single best hamstring exercise ever invented. Glute-ham raises Opens a New Window. work the hamstrings’ two functions: bending your knees and extending your hips, at the same time activating the maximum amount of lower-body muscle mass. Glute-ham raises boost your poundage on the squat and deadlift and help to improve speed and explosivity for sports. The problem is, most gyms don’t have glute-ham-raise benches, and you can bet they’re popular in gyms that do. Making a lat-pulldown station stand in for one is the next best thing. ———————
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree #gluteworkout
Read more
Motivation,fitness model تمرین کول دست جمع دمبل یک تمرین عالی برای ساختن عضلات کول و موثر در زیبایی عضلات پشت وبخصوص در تیپ بدنی ورزشکار بسیاری از دختران به علت ضعف در ناحیه سرشانه دراجرای این حرکت با هالتر .مشکل دارن بهتر این دسته از ورزشکارا این حرکت با دمبل سبک که معمولا همه جا در دسترس ... 🌠
Motivation,fitness model
تمرین کول دست جمع دمبل
یک تمرین عالی برای ساختن عضلات کول و موثر در زیبایی عضلات پشت وبخصوص در تیپ بدنی ورزشکار
بسیاری از دختران به علت ضعف در ناحیه سرشانه دراجرای این حرکت با هالتر
.مشکل دارن بهتر این دسته از ورزشکارا این حرکت با دمبل سبک که معمولا همه جا در دسترس است و اکثرا در منازل هم موجود انجام بدن و از زیبایی تیپ بدنی خود لذت ببرن
.
. .
#ورزش #فیتنس #تناسب_اندام
#تغذیه #ایروبیک #بدنسازی
#پرورش_اندام #مکمل #رژیم
#بانوان #باشگاه #چالش #دخترانه
#سیکس_پک #زیبایی_اندام #انگیزه
#پشتکار #اراده #سلامتی
#اوقات_فراغت
.
Read more
 #doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #آلزایمر ...
Media Removed
#doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #آلزایمر #فراموش #فراموشی #مغز #عمر #حافظه #خاطره مهم ترین نکته درباره محافظت از مغزتان در مقابل بیماری فراموشی سالخوردگی این است که از همین امروز شروع کنید. درست است که بیماری فراموشی سالخوردگی ... #doctor_118
#دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #آلزایمر #فراموش
#فراموشی #مغز #عمر #حافظه #خاطره
مهم ترین نکته درباره محافظت از مغزتان در مقابل بیماری فراموشی سالخوردگی این است که از همین امروز شروع کنید. درست است که بیماری فراموشی سالخوردگی و سایر مشکلات حافظه ای (مثل آلزایمر) از ۶۰ سالگی به بالا شروع می شود اما شما برای محافظت از مغزتان باید از همین حالا اقدامات لازم را شروع کنید. شیوه زندگی امروز شما نقش مهمی را در وضعیت آینده شما ایفا می کند.
● از جوانی باید مراقب مغزتان باشید
شاید فکر کنید برای جلوگیری از دچار شدن به بیماری های حافظه ای هنوز خیلی وقت دارید اما مطالعات پزشکان انجمن ملی بیماری های اعصاب انگلستان نشان داده، اولین نشانه های کاهش عملکرد نوون های عصبی و سرعت و انتقال رشته های عصبی حدود ۳۰ سالگی شروع شده و در ۴۰ سالگی آرام آرام تخریب سلول های مغزی آغاز می شود.
● ورزش های عضلانی مغزی
راه های دیگری هم برای حرکت دادن مغز وجود دارد؛ در مطلب زیر ما راه هایی برای فعالیت مغز و حفظ آن از خطرات آینده را به شما پیشنهاد می دهیم:
برای مدت ۱۵ دقیقه با سرعت نسبتا بالا، یعنی سرعتی که در آن نتوان به راحتی صحبت کرد، پیاده روی کنید. مطالعه ای که در ژاپن انجام گرفته نشان داده افرادی که هر روز پیاده روی می کنند یا می دوند کمتر احتمال دارد به آلزایمر مبتلا شوند. در دقیقه پنجم دویدن از دوستانی که همراه تان هستند، بخواهید این کلمات را با صدای بلند برایتان بخوانند: خسته، عضله، پیروزی، دونده، تناسب اندام، سرعت، ریه ها، تمرین کردن، آسیب دیدن، تردمیل، تعریق، خستگی، رکورد، سریع، لاغرتر، پایان، با سرعت هرچه تمام تر، کربوهیدرات، ضربان قلب، منطقه، استراحت و مسابقه.بعد از آنکه پیاده روی کردید سعی کنید تمام لغاتی را که به شما گفته شده را به خاطر بسپارید.
● ماهیچه های مغزتان را ورزش دهید
قطعا متوجه شدید، هرقدر بدنتان سالم تر باشد احتمال سلامت مغز شما در آینده بیشتر خواهد شد. اما یک راه دیگر هم برای بیمه کردن مغزتان وجوددارد. فکر کنید که مغز هم یک ماهیچه در بدن شماست، چطور سلامت دیگر ماهیچه ها را حفظ می کنید؟ با به کار گرفتن آنها، همین کار را درباره مغزتان هم انجام دهید هرقدر بیشتر از مغزتان کار بکشید احتمال ضعف و بیماری آن کمتر می شود. افرادی که حداقل ۹ سال تحصیلات تکمیلی دارند و شغل شان به پژوهش و مطالعه وابسته است،۸۰درصد از افرادی که کمتر از ۵ سال تحصیلات تکمیلی دارند و شغل آنها به پژوهش و مطالعه وابسته نیست به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند
Read more
افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید ...
Media Removed
افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید چه بوده؟ چیزهایی که وقتی به گذشته نگاه می‌کنید با تعجب به خودتان بگویید چه فکری می‌کردم که چنان کاری انجام دادم!؟» ویکتور مارتینز: اسکوات 20 ستی افراطی ترین جلسه تمرینم بر می‌گردد به سال‌ها پیش، ... افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید چه بوده؟ چیزهایی که وقتی به گذشته نگاه می‌کنید با تعجب به خودتان بگویید چه فکری می‌کردم که چنان کاری انجام دادم!؟» ویکتور مارتینز: اسکوات 20 ستی
افراطی ترین جلسه تمرینم بر می‌گردد به سال‌ها پیش، 1993 در باشگاه المو. دستگاه پرس پا خراب شده بود و سیم دستگاه جلوپا هم پاره بود. بنابراین برای پا، تعدادی از ما برای یک ساعت تنها کنار پایه اسکوات بودیم، گاهی هم تا دو ساعت و شاید در مجموع حدود 20 ست اسکوات انجام می‌دادیم. هیچ کدام از ما پس از آن نمی‌توانست از باشگاه خارج شود، ولی مزد خوبی داشت. همه ما سایز خوبی بر عضلات چهارسر رانمان افزوده شد در نتیجه آن جلساتی که تنها شامل اسکوات بود.
یکی دیگر از کارهایی که به چند سال پس از آن برمی‌گردد، زمانی بود که برای اولین بار با ویکتور مونز تمرین کردم. فکر می‌کردم می‌دانم باید چطور تمرین کنم و فکر می‌کردم می‌دانم چطور باید خودم را به سطح بالاتری سوق دهم. او مرا تحت جلسه تمرین پایی قرار داد که شدیدتر از هر تمرینی بود که تا آن زمان انجام داده بودم. پس از آن وقتی به خانه‌ام برگشتم و از پله‌ها بالا رفتم، از پا افتادم و حتی نمی‌توانستم خودم را روی پاهایم حفظ کنم. دو نفر پشت من بودند (در مسیر راه پله) و چنان وانمود کردم که نشسته‌ام تا بند کفشم را ببندم! ولی واقعیت این بود که پاهای من توان حرکت دادنم را نداشت.
Read more
. ⁠⁣<span class="emoji emoji26bd"></span> همه چیز درباره کریستیانو رونالدو؛ دشمن شماره یک ایران در بازی امشب ایران-پرتغال را بیشتر بشناسید. . <span class="emoji emoji25fd"></span> ...
Media Removed
. ⁠⁣ همه چیز درباره کریستیانو رونالدو؛ دشمن شماره یک ایران در بازی امشب ایران-پرتغال را بیشتر بشناسید. . چربی بدن رونالدو سه‌درصد کمتر از سوپرمدل‌هاست، او با ۱۸۷ سانتی‌متر قد، کمی بیشتر از ۷۹ کیلوگرم وزن دارد و با تکیه بر ماهیچه‌های قدرتمند پا می‌تواند مسافت بیست‌وپنج‌متری را در ۶۱/3 ثانیه ... .
⁠⁣⚽ همه چیز درباره کریستیانو رونالدو؛ دشمن شماره یک ایران در بازی امشب ایران-پرتغال را بیشتر بشناسید.
.
◽ چربی بدن رونالدو سه‌درصد کمتر از سوپرمدل‌هاست، او با ۱۸۷ سانتی‌متر قد، کمی بیشتر از ۷۹ کیلوگرم وزن دارد و با تکیه بر ماهیچه‌های قدرتمند پا می‌تواند مسافت بیست‌وپنج‌متری را در ۶۱/3 ثانیه بدود که فقط 3/0 ثانیه کندتر از دونده‌ی حرفه‌ای دو صدمتر است. سرعت نهایی رونالدو 3/9 متر بر ثانیه (6/33 کیلومتر بر ساعت) اندازه‌گیری شده است که هر چند با رکورد «یوسین بولت» (4/10 متر بر ثانیه معادل 6/37 کیلومتر بر ساعت) فاصله دارد، اما اختلاف چندانی با دیگر دوندگان دو‌ي سرعت صدمتر ندارد.
.
◽طی چند آزمایش‌، رونالدو عینک تعقیب‌کننده‌ی حرکت چشم را به چشم زد و به مسابقه‌ی تمرینی پرداخت. نتایج نشان داد که وقتی او در برابر حریف قرار می‌گیرد، بیشتر به ناحیه‌ی باسن حریف و فضاهای اطراف بازیکن نگاه می‌کند تا به پا و توپ؛ به این ترتیب او می‌تواند حرکت‌های بعدی بازیکن را پیش‌بینی کند. آزمایش‌های دیگر هم نشان داده‌اند که او در پیش‌بینی مسیر توپ و جای‌گیری مناسب برای دریافت آن بسیار توانمند است؛ اما همان‌طور که سیر تاریخی پیشرفت این ستاره‌ی سی‌وسه‌ساله نشان می‌دهد که این پیشرفت‌ها حاصل انباشت تجربه، تمرین‌های مداوم و شرایط محیطی است. رونالدو البته به فیلم‌های تبلیغاتی هم علاقه‌ی زیادی دارد و حرکت‌هایی را به نمایش می‌گذارد که اغراق در جای‌جای آن دیده می‌شود؛ در یکی از آن‌ها که ورزشگاهی را در شب نشان می‌داد، توپی برای رونالدو از کرنر سانتر شد و لحظاتی بعد، چراغ‌های ورزشگاه خاموش شد؛ رونالدو هم در تاریکی مطلق و براساس مسیری که به خاطر سپرده بود، توپ را با ضربه‌ی سینه به‌درون دروازه فرستاد.
.
📌ادامه این مطلب را در پرونده‌ي جام‌جهانی شماره 206 «دانستنيها» بخوانيد. .
#همشهری_دانستنیها #دانستنیها #مجله_دانستنیها
Read more
. نکات مهم برای ریکاوری عضله ساعد و مچ دست اگر عضله ساعد را به کار گرفته باشید متوجه شده‌اید که خیلی زود درد عضلانی شروع می‌شود. برای اینکه بتوانید بعد از پایان جلسه تمرینی یک ریکاوریخوب داشته باشید چند نکته به نظرم می‌رسد که باید به آنها اشاره کنم: بعد از تمرین، دست‌های خود را درون یک سطح ... .
نکات مهم برای ریکاوری عضله ساعد و مچ دست

اگر عضله ساعد را به کار گرفته باشید متوجه شده‌اید که خیلی زود درد عضلانی شروع می‌شود. برای اینکه بتوانید بعد از پایان جلسه تمرینی یک ریکاوریخوب داشته باشید چند نکته به نظرم می‌رسد که باید به آنها اشاره کنم:

بعد از تمرین، دست‌های خود را درون یک سطح آب و یخ قرار بدهید. چند ثانیه مکث کنید و بعد شاهد نتیجه معجزه‌آسای این عمل باشید.حواس‌تان به پینه دست‌ها باشد. اگر کف دست شما پینه گرفته توصیه می‌کنم برای رفع آن اقدام کنید. اجازه ندهید پینه بزرگ شود چرا که موقع اجرای حرکت باعث ایجاد درد می‌شود. برای رفع پینه دست می‌توانید از سنگ پا و یا کرم‌هایی که در داروخانه برای این امر موجود هستند بهره ببرید.ریکاوری فعال داشته باشید. عروسک‌های شنی که درون یک لایه پلاستیک ضخیم قرار گرفته بودند را به یاد دارید؟! وقتی تمرین ندارید می‌توانید از این وسیله استفاده کنید تا عضلات ساعد شما آرامش پیدا کنند.

نتیجه‌گیری

می‌گویند که می‌شود از نحوه دست دادن، شخصیت افراد را تشخیص داد.
این را هم باید اضافه کنم که با نگاهی به ساعد و مچ دست شما می‌توان فهمید که با چه نوع بدنسازی سر و کار داریم؟! تقریباً هر کاری که در باشگاه و بیرون از باشگاه انجام می‌دهیم مستقیماً از طریق دست‌های ما صورت می‌گیرد بنابراین خیلی مهم است که بتوانیم آنها را به درستی تمرین بدهیم.

هر چقدر دست‌های قوی‌تری داشته باشید وزنه بیشتری می‌توانید جابه‌جا کنید و در نتیجه عضله بیشتری هم خواهید ساخت.
اجازه بدهید یادآور شوم که برای به دست آوردن قدرت ۳ راه بیشتر در پیش روی شما نیست:

وزنه‌های بسیار سنگین را جابه‌جا کنید (۹۵-۱۰۰ درصد تکرار بیشینه) (متد بیشترین تلاش)وزنه‌های تقریباً سنگین را به صورت انفجاری جابه‌جا کنید (۵۵-۶۵ درصد تکرار بیشینه) (مدت تلاش دینامیک)وزنه‌های تقریباً سنگین را تا خستگی کامل جابه‌جا کنید (۷۵-۸۵ درصد تکرار بیشینه) (متد تلاش تکراری)

بنابراین اگر می‌خواهید مچ دست و ساعد خود را تقویت کنید باید از هر سه متد استفاده کنید. (هر متد را یک هفته استفاده کنید) در ضمن اگر قرار باشد همیشه با تکرارهای بالا ساعد را تمرین بدهید، فقط بخشی از فیبرهای عضلانی را تحت فشار قرار میدهید.
Read more
Barbell Row اجرای صحیح حرکت زیربغل هالتر را در این ویدئو مشاهده می کنید. اجرای موثر حرکت، نیازمند رعایت نکات زیر است: ۱- کارکرد اصلی عضلات زیربغل اکستانسیون یعنی به عقب کشیدن بازوها (برعکسِ بالا اوردن بازوها به سمت جلو) می باشد. لذا برای رعایت دامنه کامل حرکتی، باید بالاتنه تا حد امکان به ... Barbell Row

اجرای صحیح حرکت زیربغل هالتر را در این ویدئو مشاهده می کنید. اجرای موثر حرکت، نیازمند رعایت نکات زیر است:

۱- کارکرد اصلی عضلات زیربغل اکستانسیون یعنی به عقب کشیدن بازوها (برعکسِ بالا اوردن بازوها به سمت جلو) می باشد. لذا برای رعایت دامنه کامل حرکتی، باید بالاتنه تا حد امکان به جلو خم شود. البته مواظب باشید که قوس ستون فقرات کمری را حفظ نمایید.

۲- از کمک گرفتن از عضلات پایین تنه در هنگام اجرای حرکت خودداری کنید. باور کنید که شیوه اجرای حرکات، در دنیای پیشرفته تغییر کرده و جابجا کردن وزنه های سنگین با تقلب و انواع و اقسام ترفندها دیگر جایی در تمرین علمی ندارد. (امیدوارم حداقل در ۳۰ سال آینده این اصل تمرینی بالاخره به باشگاههای کشور ما هم برسد)

۳- در هنگام بالا کشیدن وزنه، مکث کوتاهی در قسمت بالای حرکت داشته باشید. این مکث کوتاه همراه با انقباض عضلات زیربغل، باعث درگیری حداکثری تارهای عضلانی خواهد گردید.

۴- اگر نمی توانید حرکت را کنترل شده انجام دهید یا اجرای حرکت فشار زیادی به کمر شما وارد می کند، بر اجرای آن اصرار نورزید. هیچ حرکتی ارزش آنرا ندارد که سلامت خود را به خاطر آن به خطر اندازید.

مطلب آخر کانال تلگرام در مورد فاکتورهای موثر بر رشد عضلات می باشد (لینک در پروفایل موجود است) #barbell_row
Read more
همیشه برای افرادی که می خواهند ورزش را شروع کنند این سوال هست یک برنامه تمرینی اصولی چگونه هست ما در ...
Media Removed
همیشه برای افرادی که می خواهند ورزش را شروع کنند این سوال هست یک برنامه تمرینی اصولی چگونه هست ما در اینجا سعی میکنیم شما را با چند نکته مربیگری اشنا کنیم برای شروع ورزش شما ابتدا باید مرحله سازگاری ساختاری را پشت سر بگذارید و در این مرحله بهترین شیوه تمرین تمرینات دایره ای یا همان ایستگاهی است قبل ... همیشه برای افرادی که می خواهند ورزش را شروع کنند این سوال هست یک برنامه تمرینی اصولی چگونه هست ما در اینجا سعی میکنیم شما را با چند نکته مربیگری اشنا کنیم برای شروع ورزش شما ابتدا باید مرحله سازگاری ساختاری را پشت سر بگذارید و در این مرحله بهترین شیوه تمرین تمرینات دایره ای یا همان ایستگاهی است قبل از تمرینات دایره ای بهتر است با آزمون یک تکرار بیشینه مقدار بار حرکت دهنده های اصلی را تعیین کنیم.برای ورزشکاران که پیشینه تمرین قدرتی ندارند و یا پیشینه آن ها کم است با حرکاتی شروع کنید که با استفاده از وزن بدنشان انجام می شود. .در برنامه ریزی یک تمرین دایره ای معمولی انواع گسترده ای از حرکات و وسایل سبک،دمبل ها،هالترها و دستگاه های تمرین قدرتی می توانند به کار گرفته شوند. دایره ممکن است کوتاه مدت (۶ تا ۹ ایستگاه)، میان مدت(۹ تا ۱۲ ایستگاه)  و یا بلند مدت(۱۲ تا۱۵ ایستگاه) باشد و با توجه به تعداد ایستگاه ها ممکن است چندین بار تکرار شود.برای تصمیم گیری در مورد تعداد دایره ها و تکرارها در هر ایستگاه و مقدار بار باید سطح آمادگی شخص را در نظر بگیریم.همزمان با پیشرفت در تمرینات دایره ای سعی کنید تمرینات قدرتی خاص رشته ورزشی خود را اجرا کنید

ادامه در پست بعدی........
Read more
زلاتکو کرانچار درباره بازی فشرده‌ای که روز گذشته مقابل کره شمالی گفت: از ابتدای بازی بازیکنان به ...
Media Removed
زلاتکو کرانچار درباره بازی فشرده‌ای که روز گذشته مقابل کره شمالی گفت: از ابتدای بازی بازیکنان به لحاظ دستورات تکنیکی و تاکتیکی به خوبی عمل کردند. بر اساس تجزیه و تحلیل ما آنها بسیار خوب کار کردند. در جریان بازی دیده می‌شد کره‌ای‌ها قصد دارند ابتدا عقب زمین خودی جمع شوند تا بازیکنان ما جلو بیایند ... زلاتکو کرانچار درباره بازی فشرده‌ای که روز گذشته مقابل کره شمالی گفت: از ابتدای بازی بازیکنان به لحاظ دستورات تکنیکی و تاکتیکی به خوبی عمل کردند. بر اساس تجزیه و تحلیل ما آنها بسیار خوب کار کردند. در جریان بازی دیده می‌شد کره‌ای‌ها قصد دارند ابتدا عقب زمین خودی جمع شوند تا بازیکنان ما جلو بیایند و سپس ضد حمله بزنند. بازیکنان ما به لحاظ تکنیکی و تاکتکی نقشه حریف را خنثی کردند و در برخوردهای جسمانی نسبت به حریف برتر بودند و این عملکرد باعث شد تا سه امتیاز سزاوارانه را کسب کنیم.
سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان تأکید کرد: بازیکنان باید تاکتیک‌هایی که به آنها آموخته می شود را بسیار خوب دریافت کنند و شرایط‌شان را بهبود ببخشند. در یک کار تیمی مناسب بازیکنان می‌توانند با عملکرد تکنیکی خود بر نمرات مثبت تیمی بیافزایند و در این صورت نفرات تک به تک به صورت ستاره از تیم بیرون می‌آیند و عملکردشان به چشم می‌آید. همچنین ما برای بازی بعد قصد داریم با توجه به برد دیروز به سمت پیروزی بعدی حرکت کنیم و سپس راهی مرحله بعد شویم. به هیچ‌وجه نقشه کشی برای صعود در دستور کارمان نیست و بعد از بازی سوم مشخص می‌شود که به عنوان تیم چندم گروه به مرحله بعد می‌رویم و با کدام حریف دیدار می‌کنیم.
کرانچار در مورد اینکه امروز بازیکنانی که کمتر بازی کردند تمرین جدی را پشت سر گذاشتند، خاطرنشان کرد: تمرین امروز فقط مختص به بازیکنان ذخیره نبود و قطعاً ما همه 11 بازیکن را نمی‌توانیم تغییر دهیم. باید چند جنبه را مدنظر قرار بدهیم. تعدادی از بازیکنان ما دارای اخطار هستند و نباید کارت دوم را بگیرند تا در صورت صعود به مرحله بعدی از همه توان بهره ببریم. سایر بازیکنانی که در دو مسابقه قبلی کمتر در میدان حضور داشتند را امروز آوردیم و تحت فشار گذاشتیم. بازیکنانی هم که بازی کرده بودند تمرین ریکاوری انجام دادند و سپس راهی سونا و استخر شدند. همه این موارد را طی سه روز در ذهنم جمع‌بندی می‌کنم تا ترکیب نهایی را برای بازی با میانمار با این تفکر که حتماً باید برنده شویم و صعودمان به مرحله بعدی قطعی شود، مشخص می‌کنیم.
سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان درباره اینکه آیا خبر دارد رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون فوتبال بابت این پیروزی پیام تبریک فرستادند، گفت: بله از این مسئله مطلع شدم. آنها ابتدا به صورت شفاهی و سپس به صورت کتبی تبریک گفتند. امیدوارم با توجه به تمامی امکاناتی که این عزیزان برای تیم ما فراهم کردند بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.
Read more
. حرکات تخصصی بدنسازی فوتبال . . ( تمرین شماره دو ) . کرانچ شکم و بشین برپا Abs crunches & sit up . این حرکت براحتی با استفاده از یک جفت دمبل و یک یار تمرینی خوشبو و مهربان قابل اجراست . . . اجرای منظم این حرکات عضلات چهارسر رانی . Quadriceps muscles . و عضلات راست شکمی در ناحیه فوقانی . Upper ... .
حرکات تخصصی بدنسازی فوتبال
.
.
( تمرین شماره دو )
.
کرانچ شکم و بشین برپا
Abs crunches & sit up
.
این حرکت براحتی با استفاده از یک جفت دمبل
و یک یار تمرینی خوشبو و مهربان قابل اجراست .
.
.
اجرای منظم این حرکات
عضلات چهارسر رانی
.
Quadriceps muscles
.

و
عضلات راست شکمی در ناحیه فوقانی
.
Upper abs muscles
و
عضلات ناحیه فیله ی کمر ( راست کننده های ستون فقرات )
.

Erector Spain muscles muscles
.
و همچنین
در قسمت عضلات نشیمنگاهی

.
Gluteus maximus muscles .
در حد معقول تقویت خواهد نمود.
.
اشتباه نکنید ، تقویت با افزایش حجم ( هایپرتروفی ) تفاوت زیادی دارد.
.
.
بطور کلی تمرینات ترکیبی که با شدت کم تا متوسط
و
با مدت تمرینی بالایی اجرا میشوند ( مثل این حرکت بالا )
افزایش حجم عضلانی( هایپرتروفی )
زیادی را برای ما بوجود نمی آورند.
.
بلکه هدف مربیان محترم شما
از طراحی و تجویز این حرکات سرعتی استقامتی ، ( که حداقل
من شخصا بیش از پانصد مدل آنها را می شناسم )

خصوصا در تمرینات با سیستم

دایره ای ( ایستگاهی ) ،
.

افزایش چالاکی ،

افزایش سطح توان انفجاری
و
بالا بردن توان قلبی عروقی
و همچنین افزایش استقامت عضلانی را با هدف قرار خواهند داد.
.
.
من انجام این حرکت را برای فوتبالبست های محترم
هم در جلسات تمرینات بدنسازی
و هم در باشگاه فوتبال
حداقل در چهار سری دوازده تکراری تجویز می نمایم.
.
امروزه خیلی از مراجعین من ورزشکارانی هستند که
فقط بخاطر دستیابی به سطح آمادگی جسمانی بالاتری به من مراجعه می نمایند
که
با طراحی این حرکات تخصصی شان اقدام به تصویر سازی از رشته ی تخصصی آنها
و
سپس اقدام تقویت عضلات فعال آنها خواهم نمود.
.
‌.
‌این تمرینات را یک به یک طراحی
اجرا و فیلم برداری نموده
و
به رایگان
خدمت شما مربیان‌ زحمتکش و ورزشکاران گرامی می نمایم.
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
#بدنسازی_فوتبال #abs_crunches_sit_up #فوتبال_بدنسازی #ecco_gym .
🔴جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
با تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
.
Read more
. حرکات تخصصی بدنسازی فوتبال . . ( تمرین شماره یک ) . این حرکت براحتی با استفاده از یک جفت دمبل و یک جفت استپ قابل اجراست . . . اجرای منظم این حرکات ، عضلات راست رانی . Rectus femoris muscles . عضلات راست شکمی در ناحیه تحتانی . Lower abs muscles و عضلات ناحیه ساق پا بویژه ماهیچه های ... .
حرکات تخصصی بدنسازی فوتبال
.
.
( تمرین شماره یک )
.
این حرکت براحتی با استفاده از یک جفت دمبل
و
یک جفت استپ قابل اجراست .
.
.
اجرای منظم این حرکات ، عضلات راست رانی
.
Rectus femoris muscles .

عضلات راست شکمی در ناحیه تحتانی
.
Lower abs muscles
و
عضلات ناحیه ساق پا بویژه ماهیچه های دوقلو
.
Gasterocnemius muscles .
.
و هم درقسمت عضلات نعلی شکل‌ ساق

.
Soleus muscles .
در حد معقول تقویت خواهد نمود. .
.
اشتباه نکنید ، تقویت همیشه با افزایش حجم ( هایپرتروفی )
همراه نیست.
.
.
بطور کلی تمرینات ترکیبی که با شدت کم تا متوسط
و
با مدت تمرینی بالایی اجرا میشوند ( مثل این حرکت بالا )
افزایش حجم عضلانی ( هایپرتروفی ) زیادی را برای ما بوجود نمی آورند.
هدف مربیان محترم شما از طراحی و تجویز
این حرکات سرعتی استقامتی ، ( که حداقل
من شخصا بیش از پانصد مدل آنها را می شناسم )

خصوصا در تمرینات با سیستم

دایره ای ( ایستگاهی ) ،
.

افزایش چالاکی ،
افزایش سطح توان انفجاری
و
بالا بردن توان قلبی عروقی
و
همچنین
افزایش استقامت عضلانی را هدف قرار خواهند داد.
.
.
.
من انجام این حرکت را برای فوتبالبست های محترم
هم در جلسات تمرینات بدنسازی
و
هم در باشگاه فوتبال
حداقل در سه سری پنجاه تکراری تجویز می نمایم. .
.
.
امروزه خیلی از مراجعین من ورزشکارانی هستند که
فقط
بخاطر دستیابی به سطح آمادگی جسمانی بالاتری
به من مراجعه می نمایند
که
با طراحی این حرکات مناسب آنها اقدام به تصویر سازی از رشته ی تخصصی آنها
و
سپس اقدام تقویت عضلات فعال آنها خواهم نمود.
.
‌.

.
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام #بدنسازی_فوتبال #ecco_gym
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
فقط با تلگرام به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
.
Read more
حرفه‌ای ها از دیر رشدی عضلات می‌گویند وقتی یک جای ژن لنگ می‌زند یک حقیقت انکار ناپذیر درباره بدنسازی ...
Media Removed
حرفه‌ای ها از دیر رشدی عضلات می‌گویند وقتی یک جای ژن لنگ می‌زند یک حقیقت انکار ناپذیر درباره بدنسازی حرفه‌ای و به عبارتی در مورد ورزش حرفه‌ای وجود دارد به عنوان «نقش ژنتیک»!! افراد باتجربه و پرسابقه در هر ورزش به خوبی واقف هستند که صاحبان ژنتیک خوب و برتر همیشه با کمترین تلاش به بالاترین نتایج ... حرفه‌ای ها از دیر رشدی عضلات می‌گویند

وقتی یک جای ژن لنگ می‌زند

یک حقیقت انکار ناپذیر درباره بدنسازی حرفه‌ای و به عبارتی در مورد ورزش حرفه‌ای وجود دارد به عنوان «نقش ژنتیک»!!
افراد باتجربه و پرسابقه در هر ورزش به خوبی واقف هستند که صاحبان ژنتیک خوب و برتر همیشه با کمترین تلاش به بالاترین نتایج می‌رسند و این نکته شاید از نگاه عوام پنهان باشد. کسانی که قهرمان هستند و در بالاترین سطح رشد خود در جهان فعالیت می‌کنند به‌طور حتم عرق ریخته‌اند و ساعت‌ها تمرین کرده‌اند و روزهای سختی را به جان خریده‌اند، اما همیشه و همیشه افراد دیگری در کنار اینها هستند که شاید 2 برابر همین ستاره‌ها زحمت می‌کشند و علمی تمرین می‌کنند اما هیچ وقت ژنتیک‌شان اجازه نمی‌دهد به قله برسند.
با این مقدمه، مقاله‌ای که در آن 3 قهرمان حرفه‌ای بدنسازی از دیررشد‌ترین عضلات‌شان روایت می‌کنند را بخوانید
ابتدا با دنیس ولف شروع میکنیم و در روزهای آتی با دو قهرمان دیکر ادامه می دهیم

دنیس ولف؛ ساق هایم رشد نمی کرد
همه می‌دانند که ساق‌های من سخت‌رشدترین گروه عضلانی‌ام هستند. به لحاظ ژنتیک هرگز گروه عضلانی بزرگی مثل سرشانه یا چهار سر ران نبوده‌اند اما هرگز در مورد آنها تسلیم نشده‌ام.
طی این سال‌ها روش‌های بسیار مختلفی را آزمایش کرده‌ام و یکی از مواردی که کمک کرد تا اندکی رشد کنم این بود که ساق‌ها را مدتی هر روز تمرین دادم. هنوزم از توسعه ساق‌های خود راضی نیستم اما بهتر از قبل شده‌اند.
عضلات پشت و پشت پاهایم 2 بخشی بودند که در بدنم خیلی خوب نبودند و خیلی‌ها می‌گفتند که در این نواحی سال‌ها عقب هستم. می‌دانستم که لازم است هر دو بخش را توسعه دهم در غیر این صورت قهرمانی در مسابقات بزرگی مثل مسترالمپیا یا آرنولد کلاسیک غیرممکن می‌شد.
برای من مسأله با اضافه‌کردن حرکت تمرینی و بیشتر از آن، یادگیری چگونه حس کردن عضلات در حین تمرین حل شد.
این مسأله‌ای است که در سال‌های اول تمرینم رعایتش ممکن نبود. هر چه بیشتر توانستم انقباض عضلات پشت پا و زیربغل را حس کنم، هر دو عضله‌ام بهتر شدند. به این علت است که فقط بلندکردن وزنه کافی نیست مگر آن که عضلاتی داشته باشید که در هر حالتی رشد کنند.
واقعاً احتیاج است که یاد بگیرید چگونه عضله را منقبض و حس کنید، این روش برای عضلات سخت و دیررشد بسیار مهم و ضروری است
Read more
اؤیرنمک، اطلاعاتی آلاندان سونرا ذهنیمیزده باش وئرن قارماشیق بیر پروسه دیر، بو مهارتی قازانماق ...
Media Removed
اؤیرنمک، اطلاعاتی آلاندان سونرا ذهنیمیزده باش وئرن قارماشیق بیر پروسه دیر، بو مهارتی قازانماق اوچون، آموزش آلماق، تمرین ائله مک و ایل لرجه چالیشماغیمیز لازم دیر. بو مهم فعالیتین، سس، تصویر، حرکت و اطلاعاتین گؤندریلمه سی و آلینماسیندا اولان بونلارا بنزر بؤلوم لرله ارتباطی یوخ دور. اؤیرنمه ... اؤیرنمک، اطلاعاتی آلاندان سونرا ذهنیمیزده باش وئرن قارماشیق بیر پروسه دیر، بو مهارتی قازانماق اوچون، آموزش آلماق، تمرین ائله مک و ایل لرجه چالیشماغیمیز لازم دیر.

بو مهم فعالیتین، سس، تصویر، حرکت و اطلاعاتین گؤندریلمه سی و آلینماسیندا اولان بونلارا بنزر بؤلوم لرله ارتباطی یوخ دور.
اؤیرنمه سبکی چوخ غیردقیق بیر اصطلاح دیر. بئله بیر تعبیری، علمی شواهد ده بیر او قدر حمایت ائله میر. داها دوز و داها دقیق تعبیر بودور کی، اطلاعاتی آلماق اوچون ترجیحی سبکدن دانیشقاق.
بیر کتابین یازیلیسینی اوخوماغی یا دا سسلیسینه قولاق آسماغی سئومه ییز، آنجاق سیزین ترجیحیزدیر و اؤیرنمکله مستقیم بیر ارتباطی یوخ دور.
اگر سیز کلاسدا حاضر اولماغی، درس جزوه لرینی اوخوماغا ترجیح ائله ییرسیز، یئنه ده بونون سیزین اؤیرنمه سبکیزله چوخ دا ارتباطی یوخ دور. ******************** یادگیری فرآیندی پیچیده است که پس از دریافت اطلاعات در #ذهن ما اتفاق می‌افتد و باید آموزش ببینیم و #تمرین کرده و سال‌ها تلاش کنیم تا به این مهارت دست پیدا کنیم.

این فعالیت مهم ربطی به صدا و تصویر و حرکت و سایر تقسیم‌بندی‌های مشابه در ارسال و دریافت اطلاعات ندارد.

سبک #یادگیری اصطلاحی بسیار غیر دقیق است. شواهد علمی هم از چنین تعبیری چندان حمایت نمی‌کنند. تعبیر درست و دقیق‌تر این است که از سبک ترجیحی برای دریافت اطلاعات صحبت کنیم.

این که شما دوست دارید یک کتاب را به صورت مکتوب بخوانید یا به صورت #صوتی بشنوید، صرفا ترجیح شما در #مطالعه کتاب است و ارتباط مستقیم با یادگیری ندارد.

این که شما حضور در #کلاس را به خواندن جزوه‌های کلاس ترجیح می‌دهید، به ترجیح شما در دریافت اطاعات #مدرس مربوط است و باز هم ارتباطی چندانی با شیوه یادگیری شما ندارد.

محل:پل کابلی

#تولید_محتوای_تورکی
#تبریز
#تبریزیم
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم 1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛ 2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم ...
Media Removed
یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم 1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛ 2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم جذب کند و هم دفع؛ 3- هوش و فهم دیگران را دست‌کم نگیرد؛ 4- اتومبیل خود را برای شهروندی که از خطوط عابر پیاده حرکت می‌کند، متوقف کند؛ 5- در نقل قول از دیگران، حتی ویرگول‌ها را هم رعایت کند؛ 6- ذهنیت ... یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم

1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛

2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم جذب کند و هم دفع؛

3- هوش و فهم دیگران را دست‌کم نگیرد؛

4- اتومبیل خود را برای شهروندی که از خطوط عابر پیاده حرکت می‌کند، متوقف کند؛

5- در نقل قول از دیگران، حتی ویرگول‌ها را هم رعایت کند؛

6- ذهنیت خود را از مسائل ضرورتاً مساوی با حقیقت نداند؛

7- هر چند وقت یکبار، از مخالفین خود احوالپرسی کند؛

8- نه برنجد و نه برنجاند؛

9- تفاوت میان تبلیغ و تحلیل رسانه‌های غیرخصوصی را سریع تشخیص دهد؛

10- به عموم مسایل محیط زیستی، حساس و عامل به عمل باشد؛

11- از افراد چند شخصیتی و متملق فاصله بگیرد؛

12- از زبان خود مانند سلامتی خود، مراقبت کند؛

13- در قبال بدی افراد، عمدتاً سکوت کند تا نیروهای معنوی درونی او پرورش پیدا کنند؛

14- بدون چشم‌داشت، برای بازکردن گره‌های اطرافیان خود اهتمام ورزد؛

15- به‌عنوان شهروند، ارزش خود را صدها درجه بالاتر از سیاست‌مداران بداند؛

16- در هفته، دو نیم روز برای رشد فردی و شخصیتی خود، وقت بگذارد؛

17- حتی سه بامداد، از چراغ قرمز عبور نکند؛

18- در محیط کار و زندگی او، رنگ‌های صورتی، زرد، قرمز و کلاً شاد حضور داشته باشند؛

19- علاقه به کنترل‌کردن و احاطه بر دیگران را از شبکه رفتاری خود، حذف کند؛

20- عیوب دیگران را به صورت خصوصی، تدریجی و لحن اصلاحی به آنها منتقل کند؛

21- جایی که به او احترام نمی‌گذارند، نرود؛

22- ادب، تربیت و متانت او نسبت به مواضع سیاسی‌اش، حضور، نمود و برجستگی بیشتری داشته باشند؛

23- آنقدر تمرین کند تا از موفقیت دیگران ناراحت نشود؛

24- از اجرای قانون و رعایت آیین‌نامه‌ها، لذت ببرد؛

25- همه‌جا، با همه‌کس و در معرض هر مخاطبی، یک شخصیت داشته باشد؛

26- از حلقه اول دوستان خود مرتب احوالپرسی کند؛

27- در مغازه‌ها، اجازه دهد کسانی که قبل از او وارد مغازه شده‌اند، زودتر کارشان انجام شود؛

29- مروج و مبلغ رفتار و افکار مثبت افراد باشد و نه خود افراد؛

29- در ماه حداقل یک کتاب تمام کند، یادداشت‌برداری کند و در منظومه فکری و رفتاری خود، آنها را به کار گیرد؛

30- معرف و مظهر این بیان مولانا شود:
هین، خمش کن، خار هستی را ز پای دل بکن/تا ببینی در درون خویشتن، گلزارها
Read more
جلو بازو هالتر ایستاده . 1- میله هالتر را به گونه ای که دست ها به اندازه عرض شانه باز باشند 2- با خم کردن آرنج هالتر را تا سطح شانه بالا ببرید 3- هالتر را به طرف پایین بیاورید تا آرنج ها صاف شوند 4- صاف بایستید ، دستان خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و هالتر را در دست بگیرید .کف دست رو به جلو باشد.آرنج ... جلو بازو هالتر ایستاده
.
1- میله هالتر را به گونه ای که دست ها به اندازه عرض شانه باز باشند

2- با خم کردن آرنج هالتر را تا سطح شانه بالا ببرید

3- هالتر را به طرف پایین بیاورید تا آرنج ها صاف شوند

4- صاف بایستید ، دستان خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و هالتر را در دست بگیرید .کف دست رو به جلو باشد.آرنج ها را نزدیک به تنه نگه دارید . این ضعیت شروع تمرین می باشد . 2.بازوها را ثابت نگه دارید و فقط ساعد را حرکت دهید . 3.هالتر را به سمت بالا بیاورید تا همسطح با شانه قرار بگیرد و عضله دو سربازو کاملا منقبض شود. 4.آرام به وضعیت شروع بازگردید. 5.حرکت را به مقدار توصیه شده انجام دهید .

نکات آناتومیکی

standing-barbell-curls

فاصله دست ها : در صورتی که فاصله دست ها از هم زیاد باشد تمرکز تمرین روی بخش داخلی عضله دو سر بازویی (سرکوتاه ) خواهد بود اگر فاصله دست ها نزدیک باشد بخش بیرونی عضله (سر دراز ) درگیری بیشتری دارد

نوع گرفتن : اگر از یک میله صاف برای حرکت استفاده کنید گرفتن دست ها از زیر هالتر چرخش خارجی (کف دست رو به بالا ) را محرز می کند برای گرفتن میله هالتر EZ باید نحوه گرفتن دست را تنظیم کنید
.
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree #gluteworkoutق
Read more
<span class="emoji emoji1f530"></span> قدرت ذهن در بدنسازی: در حین حرکت در هر تمرین ، برای توسعه حداکثر عضلاتی که روی آن کار می کنید، برنامه ...
Media Removed
قدرت ذهن در بدنسازی: در حین حرکت در هر تمرین ، برای توسعه حداکثر عضلاتی که روی آن کار می کنید، برنامه ریزی نمایید. باید بدانید پرورش اندام همانطور که با قدرت عضلات شما رابطه دارد، با قدرت فکر شما نیز در رابطه است. هنگامی که تمرین را اجرا می کنید، باید از نظر فکری حرکت را دنبال نمایید، یعنی به آنچه ... 🔰 قدرت ذهن در بدنسازی:

در حین حرکت در هر تمرین ، برای توسعه حداکثر عضلاتی که روی آن کار می کنید، برنامه ریزی نمایید. باید بدانید پرورش اندام همانطور که با قدرت عضلات شما رابطه دارد، با قدرت فکر شما نیز در رابطه است.
هنگامی که تمرین را اجرا می کنید، باید از نظر فکری حرکت را دنبال نمایید، یعنی به آنچه که انجام می دهید فکر کنید. در حین تمرین تنها روی عضلات در حال کار تمرکز نمایید. تصور کنید عضلات شما در حال انفجار هستند. هنگامی که شما تمرکز را فرا گیرید، سریع تر رشد خواهید کرد.
.
#ورزش #بدنسازي #بهشت #باشگاه #سلامتی_عضلات #باشگاه_بدنسازی #مجموعه_ورزشی_ایدن #مجموعه_ورزشی
#eden #gym #sport #exercise #edengym #health #fitness #perfectstyle #life_style #lifestyle #educator #eden_club #eden_house #eden_sport_collection_energy
Read more
Alternating Dumbbell Curls حرکت جلوبازو تناوبی با دمبل یکی از حرکات اصلی و حجم ساز برای عضلات جلو بازو می باشد. این حرکت یک جایگزین مناسب برای ورزشکارانی است که در هنگام اجرای جلوبازو هالتر، دچار درد در ناحیه آرنج یا مچ می شوند. FITNESS TIP: با توجه به مشارکت پایین، جواب سوالات پست قبل فقط ... Alternating Dumbbell Curls

حرکت جلوبازو تناوبی با دمبل یکی از حرکات اصلی و حجم ساز برای عضلات جلو بازو می باشد. این حرکت یک جایگزین مناسب برای ورزشکارانی است که در هنگام اجرای جلوبازو هالتر، دچار درد در ناحیه آرنج یا مچ می شوند.
FITNESS TIP:

با توجه به مشارکت پایین، جواب سوالات پست قبل فقط بصورت خلاصه داده خواهد شد:

۱- برنامه تمرینی ارائه شده یک برنامه پر حجم می باشد. یعنی شامل تعداد زیادی ست و تکرار است.

۲- هر چه حجم تمرین بیشتر باشد، تلاش یا EFFORT ، که به معنای ادامه ست تا ناتوانی است، باید کمتر باشد. یعنی تعداد ست های کمتری تا ناتوانی اجرا شوند.

۳- یک بدنساز طبیعی برای مدت کوتاه در پیک فاز پر حجم، و یک بدنساز دارویی برای مدت طولانی تر می توانند از این برنامه بهره گیرند.

۴- با توجه به محدود بودن محدوده تکرارها، حتما پس از مدتی باید برنامه تغییر یافته و بر حسب نیاز ورزشکار، روی محدوده تکرارهای دیگر تاکید شود.

برای آشنایی بیشتر با علم تمرین و تغذیه، به کانال تلگرام سر بزنید (لینک در پروفایل)
#alternating_dumbbell_curls
Read more
سلام دوستان صبح زیبای اولین جمعه سالتون به خیر و خوشی #مقاله_ورزشی امروز در ادامه پستای آموزشی میخوام یکی از حرکات کاربردی از بخش اصلی تمرین رو توضیح بدم #پرس_سینه #اکسنتریک : حرکت پرس سینه حرکتی عمومی و پر کاربرد است ٬پس از توضیح درباره چگونگی اجرای آن گذر میکنیم و توضیحات رو روی قسمت ... سلام دوستان👋
صبح زیبای اولین جمعه سالتون به خیر و خوشی🌺
#مقاله_ورزشی
امروز در ادامه پستای آموزشی
میخوام یکی از حرکات کاربردی از بخش اصلی تمرین رو توضیح بدم
#پرس_سینه #اکسنتریک :
حرکت پرس سینه حرکتی عمومی و پر کاربرد است ٬پس از توضیح درباره چگونگی اجرای آن گذر میکنیم و توضیحات رو روی قسمت پنهان این حرکت معطوف میکنم.
ابتدا لازمه که عضلات درگیر در این حرکت رو توضیح بدم که شامل:
۱. Pectoralis major یا سینه ای بزرگ
۲. Coracobrachialis یا غرابی بازویی
۳. Medial head یا سر میانی (پشت بازو)
۴. Long head یا سر بلند (پشت بازو)
همانطور که از نام حرکت پیداست و شما مطلع هستین بخش اصلی تاثیر حرکت بر عضله سینه ای میباشد.
امروز توضیح رو بر تاثیر حرکت بر عضله ای ریز و فوق العاده کاربردی معطوف میکنیم یعنی عضله دوم که نام بردم
Coracobrachialis یا غرابی بازویی:
عضله ای کوچک که از زائده غرابی استخوان کتف شروع شده سپس در قسمت داخلی بازو پایین امده و به لبه داخلیه تنه #استخوان بازو میچسبد.
کارکرد #عضله :جلو بردن بازو و نزدیک کردن آن به تنه است و در عمل خم کردن مفصل شانه به ماهیچه های دالی (سرشانه) و دو سر بازویی کمک میکند.
این عضله فوق العاده کاربردی و موثر در کتف زدن و پرتاب ها و ورزش های مشابه میباشد. ⛔️نکته بسیار مهم: انجام حرکت پرس سینه باعث قوی شدن عضله و انقباض ان و در نتیجه کوتاهی عضله میگردد که باعث زیبایی میشود اما از کارایی آن میکاهد.
به جهت افزایش کارایی این عضله حرکت پرس سینه را به حالت #اکسنتریک انجام دهید.
اکسنتریک به حالتی از انقباض عضله اطلاق میشود که حرکت در دامنه حرکتی ثابت با #سرعت ثابت و #وزن متغییر باشد.
نکته:اکسنتریک با انجام حرکت به صورت مکثی و کنترلی متفاوت است.

#مقاله
#به_قلم_محمد_چشمه_زار
#آناتومی
#بدنسازی
#پرس_سینه
#تناسب_اندام
#درست_ورزش_کنیم
#علم_ورزش
#شاد_باشید
#دوستاتونو_تگ_كنيد👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻 Video by: @saeed__gholipour
Read more
کراس آور از پایین جهت تقویت عضلات بالا سینه . عضلات درگیر در انجام حرکت کراس اور از پایین عضلات اصلی: بخش بالایی عضله سینه عضلات دیگر: عضله دلتوئید قدامی نکات آناتومیکی در انجام حرکت کراس اور از پایین مسیر حرکتی: برای انجام این حرکت کمی جلوتر از دستگاه قرار بگیرید که قرقره ها پشت سر ... کراس آور از پایین جهت تقویت عضلات بالا سینه
.
عضلات درگیر در انجام حرکت کراس اور از پایین

عضلات اصلی: بخش بالایی عضله سینه

عضلات دیگر: عضله دلتوئید قدامی

نکات آناتومیکی در انجام حرکت کراس اور از پایین

مسیر حرکتی: برای انجام این حرکت کمی جلوتر از دستگاه قرار بگیرید که قرقره ها پشت سر شما باشند. با انجام این کار مسیر حرکتی بهتری فراهم می شود و عضله سینه ای بهتر مورد هدف قرار می گیرد. .

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
بهترین های تمرین پا از نگاه بیت اله . بیت اله عباسپور اگرچه بدن کاملی داشت اما عضلات پای او کم نظیر ...
Media Removed
بهترین های تمرین پا از نگاه بیت اله . بیت اله عباسپور اگرچه بدن کاملی داشت اما عضلات پای او کم نظیر بود، بخصوص در ناحیه همسترینگ . در این پست مروری داریم بر مصاحبه مرداد سال ۹۲ با بیت اله که به عضله پا اختصاص داشت . هفته ای چند جلسه تمرین پا را پیشنهاد می کنی؟ بیت اله: چون در تمرین عضلات پا انرژی ... بهترین های تمرین پا از نگاه بیت اله
.

بیت اله عباسپور اگرچه بدن کاملی داشت اما عضلات پای او کم نظیر بود، بخصوص در ناحیه همسترینگ
.
در این پست مروری داریم بر مصاحبه مرداد سال ۹۲ با بیت اله که به عضله پا اختصاص داشت
.
هفته ای چند جلسه تمرین پا را پیشنهاد می کنی؟
بیت اله: چون در تمرین عضلات پا انرژی زیادی نیاز داریم و بدنبال آن ریکاوری بیشتر؛ هفته ای یک جلسه تمرین پرفشار حداقل یک ساعته را توصیه می کنم
.
در تمرین پا تمرکزت را روی دستگاه قرار می دهی یا وزنه آزاد؟
بیت اله: به هدف تان بستگی دارد. در دوران حجم و افزایش سایز از وزنه های آزاد استفاده شود، بهتر است
.
حجم سازترین حرکت برای عضله پا کدام است؟
بیت اله: اسکوات و هاگ‌ با ماشین
.
سیستم سوپرست و تری ست برای عضله پا مفید است؟
بیت اله: بله خیلی مفید است، مخصوصا برای کات کردن و در یک مقطع زمانی مشخص مثلا سه هفته تا یک ماه مانده به مسابقات
.
روحش شاد و یادش گرامی
Read more
[email protected]_goudarzi5 . . . وقتی تمام دستگاه‌ها پر بود چه کنیم؟🤔 شب جمعه است و باشگاه شما آنچنان شلوغ شده که حتی امکان استفاده از بدترین دستگاه‌های ورزشی هم وجود ندارد! معمولا در اینجور مواقع چه کار خواهید کرد؟ در ۲ پست، چند راهی که به ذهن من خطور کرد را خواهید خواند: ۱. تمرینات کششی این مورد بدیهی ... [email protected]_goudarzi5 .
.
.
💢وقتی تمام دستگاه‌ها پر بود چه کنیم؟🤔 شب جمعه است و باشگاه شما آنچنان شلوغ شده که حتی امکان استفاده از بدترین دستگاه‌های ورزشی هم وجود ندارد! معمولا در اینجور مواقع چه کار خواهید کرد؟
در ۲ پست، چند راهی که به ذهن من خطور کرد را خواهید خواند:

۱. تمرینات کششی

این مورد بدیهی است! همه‌ی ما می‌دانیم که برای انجام تمرینات کششی فضا و لوازمی احتیاج نداریم. شما می‌توانید با حرکات کششی ساده و ایستاده شروع کنید، سپس اگر امکانش بود، یک زیر انداز برای خودتان فراهم کرده، دراز بکشید و حرکات کششی پیشرفته‌تری همانند تمرینات یوگا انجام دهید.

۲. تمرینات شکم

همیشه زمانی که تمام دستگاه‌های ورزشی باشگاه اشغال شده هستند، هنوز هم راه‌هایی برای تمرینات شکم وجود دارد. مثلا خیلی بعید است که تمام توپ‌های یوگا نیز اشغال شده باشند. از آنها استفاده کنید! اگر هیچ کدام از آنها هم در دسترس نبود، یک زیر انداز تهیه کرده و چند حرکت کرانچ ساده انجام دهید.

۳. بصورت اشتراکی استفاده کنید

واقعا جای تعجب است که چرا افراد زیادی در خواستن حقوقشان خجالتی هستند. دوستان من، همه‌ی افراد درون یک باشگاه، هزینه‌ای یکسان بابت عضویت در باشگاه پرداخته‌اند. بنابراین بر همه‌ی اعضاست که تجهیزات و دستگاه‌های ورزشی را بصورت اشتراکی با یکدیگر استفاده کنند. برخی از دستگاه‌ها برای استفاده‌ی اشتراکی مناسب نیستند، اما خیلی‌شان نیز قابل استفاده‌اند. مثلا پشت بازو سیم‌کش یا هر دستگاه دیگری که تنها با تغییر یک پین، می‌توان وزن آنرا تنظیم کرد برای استفاده بصورت مشترک مناسب است.

همانطور که می‌دانید، مردم در حالت عادی اعتنایی نمی‌کنند، همچنین ذهن‌خوانی هم بلد نیستند. پس اگر فکر می‌کنید که می‌توانید بصورت اشتراکی و بدون ایجاد مزاحمت در تمرین دیگران از دستگاهی استفاده کنید، به آنها خواسته‌تان را بگویید.

۴. تمرین با استفاده از وزن بدن

تمرین‌های زیادی هم وجود دارد که بدون نیاز به دستگاه یا وزنه می‌توانید انجام دهید. اسکات، اسکات پرشی، شنا سوئدی، ساق و غیره. تمام این‌ها برای زمانی که منتظر خالی شدن دستگاهی هستید تمرینات خوبی هستند. . سونا و اسپا

همه‌ی ما احتیاج داریم تا برخی اوقات کمی آرامش بدست بیاوریم. شاید یک ماساژ یا استراحت در سونا همان چیزی باشد که واقعا به آن احتیاج دارید. بعضی وقت‌ها اگر مضطرب هستید یا حال خوشی ندارید، یک اسپای آرامش بخش شاید برایتان خیلی مفیدتر از ورزش سنگین باشد.

۶. دور ساختمان بدوید... ادامه تو کامنت اول
Read more
#bodyweightexercise #fitness #core #abs #workout #video #training #point #hint #action #freeletics #crunch # @iranp90x @iranp90x @iranp90x @iranp90x Everything is available hear. @iranp90x #تمرین #با #وزن #بدن #نکته #تمرین #ورزش #فیتنس #حرکت #شکم #سلامتی # #bodyweightexercise #fitness #core #abs #workout #video #training #point #hint #action #freeletics #crunch #
@iranp90x
@iranp90x
@iranp90x
@iranp90x

Everything is available hear.
@iranp90x 💪💪💪💪
#تمرین #با #وزن #بدن #نکته #تمرین #ورزش #فیتنس #حرکت #شکم #سلامتی #
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: سینه <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات فرعی: سرشانه (به ویژه بخش قدامی) و جلو بازو <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام حرکت: 1- دمبل ...
Media Removed
. عضلات اصلی: سینه عضلات فرعی: سرشانه (به ویژه بخش قدامی) و جلو بازو مراحل انجام حرکت: 1- دمبل ها را در دست بگیرید و طوری بر روی نیمکت (در منزل روی گوشه تخت یا چند بالش) بخوابید که پشت تان کاملا روی آن قرار بگیرد. 2- پاها را محکم روی زمین یا پایه نیمکت قرار دهید تا به استحکام بدنتان در طول حرکت ... .
✔ عضلات اصلی: سینه
✔ عضلات فرعی: سرشانه (به ویژه بخش قدامی) و جلو بازو
✔ مراحل انجام حرکت:
1- دمبل ها را در دست بگیرید و طوری بر روی نیمکت (در منزل روی گوشه تخت یا چند بالش) بخوابید که پشت تان کاملا روی آن قرار بگیرد.
2- پاها را محکم روی زمین یا پایه نیمکت قرار دهید تا به استحکام بدنتان در طول حرکت کمک کند.
3- در حالی که آرنج ها کمی خم هستند و دمبل ها بالای سرشانه ها قرار دارند، به آرامی آنها را از طرفین پایین ببرید و در همین حین کم کم زاویه آرنج ها را کمتر کنید. طوری که در پایین ترین بخش حرکت زاویه آرنج ها به حدود 30-20 درجه برسد.
4- آهسته دمبل ها را به نقطه شروع حرکت بازگردانید.
✔ نکات مهم:
📍 یکی از تصورات غلط در انجام این تمرین، نحوه اجرای آن در قسمتِ بالایی حرکت است. بسیاری تصور می کنند که بخشِ انتهایی، یعنی زمانی که دمبل ها با هم تماس پیدا می کنند مهمترین بخش حرکت است و مادامی که آن بخش انجام نشود این تمرین مزیتی نخواهد داشت. این در حالی است که هنگامِ عبورِ دست ها از سطحِ عمود بر زمین به سمتِ داخلِ بدن، دیگر عضلاتِ سینه و سرشانه نیازی به انقباض برای حرکت دادنِ دمبل ها نخواهند داشت، و این کار توسط نیروی جاذبه صورت می گیرد. به عبارت دیگر در آن بخش از حرکت فشار از روی عضلات هدف برداشته می شود. بنابراین، اگر در سیستم تمرینی تان حفظِ تنش عضله در سرتاسر یک ست مهم است (مانند افرادی که به دنبال عضله سازی هستند)، دست هایتان را تنها تا رسیدن به نقطه ی عمود بر زمین بالا بیاورید.
📍 برخلافِ پرس سینه دمبل، در این حرکت عضلاتِ پشت بازو فعالیت نمی­کنند؛ بنابراین، آن دسته از افرادی که خستگی زودرسِ عضلاتِ پشت بازویشان هنگامِ انجام پرس باعث اختلال در تحریکِ مناسبِ عضلاتِ سینه­ای­شان می­شود، می­توانند به طور کلی بیشتر از این حرکت استفاده کنند یا قبل از پرس سینه ابتدا چند ست این تمرین را انجام دهند.
📍 در این حرکت تمرکز فشار بیشتر بر روی قسمتِ میانی- خارجی عضله سینه ای بزرگ وارد می شود.
📍 اگر در محل تمرین (مانند منزل) به نیمکت مخصوص دسترسی ندارید، می توانید این حرکت را در کنجِ تخت انجام دهید، به نحوی که تنها پشتِ قفسه سینه شما بر روی گوشه ی تخت قرار گیرد و باقیِ تنه و پاها موازی با زمین نگاه داشته شوند. همچنین می توانید پشتِ خود را روی 3-2 بالش قرار دهید.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
Read more
. هاگ پا با دستگاه . اطلاعات این تمرین : نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات) نوع تمرین : قدرتی عضلات اصلی : چهارسر ران عضلات دیگر : - تجهیزات : دستگاه سطح تمرین : مبتدی .سایر روش ها برای اجرای این حرکت: هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار ... .
هاگ پا با دستگاه
.
اطلاعات این تمرین :
نام تمرین : هاگ پا دستگاه (هاگ اسکوات)
نوع تمرین : قدرتی
عضلات اصلی : چهارسر ران
عضلات دیگر : -
تجهیزات : دستگاه
سطح تمرین : مبتدی
.سایر روش ها برای اجرای این حرکت:

هنگام قرار دادن پاها رو پلتفرم می توانید فاصله های مختلف را امتحان کنید. هر فاصله فشار را روی قسمتی خاص از عضلات چهارسر ران متمرکز می کند.

اگر در باشگاهتان دستگاه هاگ پا وجود ندارد می توانید از هالتر برای اجرای این تمرین استفاده کنید.
مزایای تمرین هاگ پا:

به دلیل این که هنگام اجرای حرکت هاگ پا بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد، در صورت ضعیف بودن این بخش می توان روی عضلات ران تمرکز کرد و تمرین را به شکل صحیح انجام داد.به علاوه می توانید وزنه های بیشتری را با دستگاه هاگ پا بزنید، علت آن هم مشخص است، بالاتنه حرکتی انجام نمی دهد و وزنه ها توسط دستگاه پشتیبانی می شوند.به وسیله این دستگاه می توانید هر پا را به صورت جدا تمرین داده و مشکلات مربوط به عدم هماهنگی رشد عضلات را برطرف کنید.می توانید جای پای خود را روی پلتفرم دستگاه بالا و پایین کنید تا تمرکز فشار را روی عضلات مختلف تغییر دهید. هر چه پاها بالاتر قرار بگیرند فشار بیشتری به عضلات باسن وارد می شود و هر چه پایین تر باشد تمرکز فشار روی عضلات چهاسر ران خواهد بود.به دلیل پشتیبانی که دستگاه انجام می دهد، در صورت بروز آسیب و شروع مجدد تمرین می توانید از این حرکت برای تقویت عضلات پا استفاده کنید.

معایب دستگاه هاگ پا:

شما مجبورید که فقط در یک زاویه خاص حرکت داشته باشید، که معمولا هیچ ورزشی اینگونه نیست.به دلیل محدود شدن شما توسط دستگاه، عضلات تثبیت کننده مفاصل درگیر نمی شوند.هنگام اجرای تمرین اسکات معمولی هسته بدن شما کار زیادی برای کنترل تعادل و ثابت نگه داشتن وزنه ها انجام می دهد. این ویژگی مهم و کاربردی در هاگ پا با دستگاه وجود ندارد.امکان بروز مشکلات مربوط به زانو در اجرای این تمرین، در صورت استفاده از وزنه های سنگین وجود دارد.
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. پنج نکته طلایی برای تمرینات پا پاها قویترین عضلات بدن رو دارن و در عین حال زانوها از آسیب پذیرترین قسمت­های بدن هستن، بنابراین پیشنهاد میکنم پنج نکته طلایی رو که براتون مینویسم برای روزهای تمرین پا در نظر بگیرین: ۱- در روز تمرین پا زمان کافی برای گرم کردن پاها در نظر بگیرین، من به اکثر شاگردام ... .
پنج نکته طلایی برای تمرینات پا

پاها قویترین عضلات بدن رو دارن و در عین حال زانوها از آسیب پذیرترین قسمت­های بدن هستن، بنابراین پیشنهاد میکنم پنج نکته طلایی رو که براتون مینویسم برای روزهای تمرین پا در نظر بگیرین:

۱- در روز تمرین پا زمان کافی برای گرم کردن پاها در نظر بگیرین، من به اکثر شاگردام ده دقیقه دوچرخه برای گرم کردن و پنج دقیقه حرکات کششی رو پیشنهاد می­کنم، حتی میشه قبل از انجام تمرینات همون حرکات برنامه رو با وزنه سبک به دفعات بالا انجام داد

۲- در هیچ کدوم از تمرینای پا زانوها رو قفل نکنین، مثلاً اگر جلو پا با دستگاه میزنین وقتی اهرم به بالاترین نقطه رسید نذارین پا کاملاً صاف و زانو به اصطلاح قفل بشه چون قفل کردن زانو باعث میشه تمام فشار از عضله به زانو منتقل بشه.

۳- برای یادگیری تمرین پا بیشتر از هر حرکتی برای یادگرفتن نحوه صحیح حرکت اسکوات زمان بذارین و سعی کنین آموخته­هاتون رو با بدن خودتون تطبیق بدین تا در حین انجام این حرکت کنترل کامل روی کمر، باسن و زانوها داشته باشید و فشار رو بطور مساوی بین این قسمت­ها تقسیم کنید و به اصطلاحی که معمولاً خودم به کار میبرم؛ اجازه بدین فشار از بدنتون به سمت زمین رد بشه.

۴- سنگین­ترین وزنه­ هایی که در تمرین پا از پسش برمیاین بشناسین و تا قدرتتون رو افزایش ندادین وزنه­ای سنگینتر از اون بر ندارین برای این کار اگر دیدین با وزنه­ای که انتخاب کردین نمیتونین حرکت رو کامل انجام بدین و یا در حین انجام حرکت درد دارین پس اون وزنه مناسب شما نیست.

۵- اگر حتی به مقدار کمی احساس ناراحتی در ناحیه زانو دارین به جای هوازی با تردمیل، دستگاه الپتیکال رو انتخاب کنید تا ضربه کمی به زانوتون منتقل بشه.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #
Read more
. عضلات درگیر در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر عضلات اصلی: دلتوئید قدامی . عضلات کمکی: دلتوئید جانبی ، سه سر بازویی ، ذوزنقه و بخش بالایی عضله سینه. نکات آناتومیکی در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر فاصله دست ها  در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر ... .
عضلات درگیر در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر

عضلات اصلی: دلتوئید قدامی .

عضلات کمکی: دلتوئید جانبی ، سه سر بازویی ، ذوزنقه و بخش بالایی عضله سینه.

نکات آناتومیکی در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر

فاصله دست ها  در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر :

در حالتی که دست ها به اندازه عرض شانه باز باشند ، هدف اصلی تمرین عضله دلتوئید قدامی خواهد بود. در صورتی که فاصله دست ها بیشتر از عرض شانه باز باشد ، عضله سه سر بازویی حداقل درگیری را در تمرین خواهد داشت ، اما خطر آسیب دیدگی مفصل شانه افزایش می یابد.
دامنه حرکتی در  در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر :
در مرحله آخر حرکت برای حفظ تنش عضله ، پیش از قفل شدن مفصل آرنج ، باید حرکت را متوقف و تکرار بعدی را اجرا کرد.
وضعیت بدن در حرکت سرشانه هالتر از جلو یا پرس شانه با هالتر :

اجرای تمرین در حالت نشسته دشوار تر و محدود تر از وضعیت ایستاده است زیرا در حالت نشسته ( بر عکس حالت ایستاده ) نمی توان از نیروی پاها کمک گرفت .

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
دوستان گلم سلام انشاالله در پناه حق تعالی سالم و سلامت باشین,امروز با حرکات زیر بغل در خدمتتون هستیم: ...
Media Removed
دوستان گلم سلام انشاالله در پناه حق تعالی سالم و سلامت باشین,امروز با حرکات زیر بغل در خدمتتون هستیم: فاصله بین دست ها و استیل برای حرکت در خیلی از حرکات تمرینی بالا تنه مهم است . اما در تمرین عضلات پشت و زیر بغل این فاکتورها از اهمیت ویژه تری برخوردار است . عموماً زیاد بودن فاصله دست ها در حرکات زیر ... دوستان گلم سلام انشاالله در پناه حق تعالی سالم و سلامت باشین,امروز با حرکات زیر بغل در خدمتتون هستیم:
فاصله بین دست ها و استیل برای حرکت در خیلی از حرکات تمرینی بالا تنه مهم است . اما در تمرین عضلات پشت و زیر بغل این فاکتورها از اهمیت ویژه تری برخوردار است . عموماً زیاد بودن فاصله دست ها در حرکات زیر بغل باعث می شود بخش های بالایی و کناری زیربغل ها بیشتر درگیر شوند و چنانچه فاصله بین دست ها کم شود بخش پائینی عضلات زیر بغل بیشنر درگیر می شوند . چنانچه مچ را معکوس بگیرید نقش جلو بازوها پر رنگ تر می شود اما در عین حال بخش پائین زیر بغل ها با تأکید بیشتری درگیر می شود اما در عین حال بخش پائین زیر بغل ها تأکید بیشتری درگیر می شود . گیرش های مختلف دست ها و استفاده از دستگیره های متفاوت در حرکات کابل باعث می شود فشارهای متفاوتی به عضلات اعمال شود و تغییر دادن این پارامتر ها می تواند یک حرکت قدیمی را به حس جدیدی بساند . از آنجایی که گیرش وزنه در اکثر حرکات زیر بغل حیاتی است ( همانطور که در تمرین دیگر عضلات هم اهمیت دارد ) ۳روش برای تقویت قدرت پنجه ها توصیه می شود . اول این است که از ابزار تقویت کننده پنجه مثل میله هالتر کلفت استفاده کنید . روش دوم که که فقط در مورد ددلیفت کاربرد دارد این است که دست ها را به صورت مختلط ( یکی از رو ، یکی از زیر ) بگیرید .روش سوم استفاده از بندلیفت است که به طور اکید آن را در تمرین عضلات کول و زیر بغل توصیه می کنیم . با استفاده از بندلیفت می توانید قدرت پنجه را تقویت کنید و در این حالت ضعف احتمالی قدرت پنجه ها باعث نمی شود از تمرین موثر روی زیر بغل باز بمانید . ددلیفت ۴ ست با تکرارهای ۱۲ تا ۱۶ تایی
– زیر بغل هالتر خم ۴ ست با تکرارهای ۱۰ تا ۱۲ تایی
– زیر بغل تک دمبل خم ۴ ست با تکرارهای ۶تا۱۲ تایی
– زیر بغل تک دمبل ۳ ست با تکرارهای ۸ تا ۱۰ تایی
– پول اور ۳ ست با تکرارهای ۱۰ تا ۱۲ تایی
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ما تماس بگیرید:

09117687224
09217561875 در پناه حق یا علی ... #amirtatalooi
#malihe_mardi افتخار ماست مایه
Read more
(( داشتن بدن ایده آل ؛ مستلزم داشتن یه مربی خوبه )). @ahmad.fitness64 @ahmad.fitness64 احمد برغمدی ؛ مربی رسمی بدنسازی از فدراسیون wbpfآسیا. و گواهینامه تخصصی علم تمرین و حرکت شناسی از دانشگاه تهران. ارائه برنامه تمرینی با توجه به آناتومی بدن . و مشاوره تغذیه و استفاده صحیح از مکمل های ... (( داشتن بدن ایده آل ؛ مستلزم داشتن یه مربی خوبه )).
@ahmad.fitness64
@ahmad.fitness64
احمد برغمدی ؛ مربی رسمی بدنسازی از فدراسیون wbpfآسیا. و گواهینامه تخصصی علم تمرین و حرکت شناسی از دانشگاه تهران.
ارائه برنامه تمرینی با توجه به آناتومی بدن .
و مشاوره تغذیه و استفاده صحیح از مکمل های ورزشی.
@ahmad.fitness64
Read more
#body #weight #exercise #ninja #iranp90x #fitness #health #extreme #workout #gym #sport # #تمرین #با #وزن #بدن #ورزش #سلامتی #فیتنس #باشگاه #تندرستی #نکته #حرکت # Provided by: @iranp90x @iranp90x @iranp90x #body #weight #exercise #ninja #iranp90x #fitness #health #extreme #workout #gym #sport #
#تمرین #با #وزن #بدن #ورزش #سلامتی #فیتنس #باشگاه #تندرستی #نکته #حرکت #

Provided by:
@iranp90x
@iranp90x
@iranp90x
#bodyweightexercise #complex #training #motivation #workout #hard #hit #hiit #method #video #fat #burn #lfl #fitness # #تمرین #با #وزن #بدن #ترکیبی #حرکت #ورزش #پللیومتریک #چابکی # Producted by @iranp90x Speed + agility + quickness Keep your mind ( action & reaction time are ... #bodyweightexercise #complex #training #motivation #workout #hard #hit #hiit #method #video #fat #burn #lfl #fitness #
#تمرین #با #وزن #بدن #ترکیبی #حرکت #ورزش #پللیومتریک #چابکی #
Producted by
@iranp90x
Speed + agility + quickness ⤵
Keep your mind ( action & reaction time are very important )👊👊👊 *انجام تمرینات ترکیبی منجر به بهبود سرعت عکس العمل در هر دو بعد فیزیکی و ذهنی می گردد.
Read more
Dead lift,workout Motivation یه ددلیفت عالی وبی نقص ، این همون حرکتی که ستون اصلی عضلات یه ورزشکار میسازه اگه خواستید استیل و تیپ عضلانی خوبی داشته باشید از این حرکت قافل نشید که متأسفانه بیشتر ورزشکارای خانوم چون مربی های ناآگاهی دارن هیچوقت این حرکت یاد نمیگیرن واگه به بدنشون دقت کنید میبینید ... 🌠
Dead lift,workout
Motivation
یه ددلیفت عالی وبی نقص ، این همون حرکتی که ستون اصلی عضلات یه ورزشکار میسازه اگه خواستید استیل و تیپ عضلانی خوبی داشته باشید از این حرکت قافل نشید که متأسفانه بیشتر ورزشکارای خانوم چون مربی های ناآگاهی دارن هیچوقت این حرکت یاد نمیگیرن واگه به بدنشون دقت کنید میبینید بعد چند سال تمرین با وزنه هنوز استیل یه فیتنس کار یا بدنساز ندارن ودر ناحیه پشت کاملا شبیه یه آدم غیر ورزشکارن
.

#ورزش #فیتنس #تناسب_اندام

#تغذیه #ایروبیک #بدنسازی
#پرورش_اندام #مکمل #رژیم
#بانوان #باشگاه #چالش #دخترانه
#سیکس_پک #زیبایی_اندام #انگیزه
#پشتکار #اراده #سلامتی
#اوقات_فراغت
.
Read more
اهمیت تنفس در بدنسازی یکی از مهمترین اصولی که به هنگام پرداختن به تمرینات بدنسازی باید همواره آن ...
Media Removed
اهمیت تنفس در بدنسازی یکی از مهمترین اصولی که به هنگام پرداختن به تمرینات بدنسازی باید همواره آن را مدنظر داشت ، این است که هرگز در زمان تمرین کردن ، نباید نفس را در سینه حبس کرد . اگر بدنساز به هنگام تمرین با وزنه های سنگین ، نفس خود را حبس کند، در جریان خون خود و در مغز اختلال ایجاد کرده و ممکن است دچار ... اهمیت تنفس در بدنسازی

یکی از مهمترین اصولی که به هنگام پرداختن به تمرینات بدنسازی باید همواره آن را مدنظر داشت ، این است که هرگز در زمان تمرین کردن ، نباید نفس را در سینه حبس کرد . اگر بدنساز به هنگام تمرین با وزنه های سنگین ، نفس خود را حبس کند، در جریان خون خود و در مغز اختلال ایجاد کرده و ممکن است دچار بی هوشی کوتاه مدت شود این موضوع وقتی خطرناکتر می شود که بدنساز به صورت تخت خوابیده و در حال بالا بردن وزنه باشد. در این حالت امکان برخورد وزنه به صورت و بد تر از آن به گردن و یا گلوی وی بسیار است. چنین اتفاقی بارها برای ورزشکاران و حتی حرفه ای ها روی داده است و… بدنساز همواره باید هنگام انجام بخش نگاتیو حرکت عمل دم تنفس و در حین انجام بخش پوزیتیو آنها عمل بازدم را انجام دهد.
Read more
درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است. اما اینجا ما در مورد اقداماتی ... درست کردن یک شکم شش تکه نیازمند دانش هسته ای نیست! اما به هر حال اشتباهاتی وجود دارد که همه ما مرتکب آن می شویم. هر چقدر هم که شما در باشگاه خوب کار کنید، عضلات شکم شما خود را نشان نخواهند داد مگر اینکه چربی بدن خود را به زیر ۹% برسانید. که این به معنی توجه بیشتر به رژیم غذایی است.

اما اینجا ما در مورد اقداماتی که در باشگاه باید انجام ندهید، صحبت خواهیم کرد:

۱. تمرینات کم فشار
کرانچ
شکم هم مانند سایر عضلات شما هستند، پس چرا آنها را مثل هم تمرین نمی دهید؟

اینکه ست های پر تکرار از کرانچ را انجام بدهیم، همان قدر در ایجاد یک شکم شش تکه کمک می کند که اگر با انجام تکرار های زیاد از شنا، به سینه های آرنولد برسیم. از اینکه از تمرینات با وزنه برای شکم استفاده کنید، پرهیز نکنید!

بیشتر از ۱۲-۱۵ تکرار را انجام ندهید، البته اگر می خواهید شکم شش تکه بسازید؟! ۲. تمرین بدون شدت
شکم خلبانی
خیلی از دوستان تصور می کنند تنها کاری که برای بدست آوردن شکم شش تکه باید بکنند، این است که در آخر تمرینات شان چند تا ست کرانچ و دراز و نشست بروند، همین و بس!! اما همان طور که قبلاً تاکید کردم، شکم هم مثل سایر عضلات یک عضله است، و باید آنها را با همان شدتی که باقی بدنتان را فشار می دهید، بر شکم هم باید فشار بیاورید. نترسید بگذارید کمی دل درد بگیرید!! ۳. تکرار های کم یا خیلی کوتاه
کرانچ از بغل
اگر فقط یک عضله باشد که باید آن را خیلی آهسته تمرین داد، آن عضله، عضلات شکمی است. در انجام هر حرکت سعی کنید تمام دامنه حرکتی را رعایت کنید و انجام دهید. تکرار های سریع نتیجه ای به جز صدمات فیزیکی برای شما نخواهد داشت.

۴. حرکت های غلط
شکم شش تیکه
درست همانند عضلات شانه یا سینه که با استفاده از حرکات گوناگون و متنوع سعی در این داریم که عضله را تحت فشار قرار دهیم برای عضلات شکم هم باید از تنوع حرکتی بهره ببریم. یک نکته مهم در طراحی برنامه تمرینی برای عضلات شکم این است که سعی کنید تاکید بیشتری را روی قسمت پایینی شکم داشته باشید.

البته حرکت پیچشی نیز برای فشار آوردن روی عضلات کناری شکم بسیار مناسب هستند.

۵. لنگر کردن پا ها
دراز و نشست
موقعی که دارید حرکتی مثل دراز و نشت یا خلبانی را می زنید، سعی کنید پا های خود را در جایی قلاب نکنید! وقتی شما پا های خود را در جایی لنگر می کنید فشاری که باید به شکم خود وارد کنید به عضلات باسن شما منتقل می شود و این می تواند منجر به درد های عضلانی در قسمت پشت بشود.
@dr.moravej
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding
Read more
پست اختصاصی اکسیژنکنترل اساسی و دلیل کمردرد هنگام شنای سوئدي یکی از رایجترین اشتباهات در انجام شنای سوئدي،قوس دادن به کمر است،که توی کلینیکمون اسمشو "شنای افت کرده" گذاشتیم. این میتونه بخاطر عدم وجود قدرت مرکزی یا قدرت کلی بدن یا فقط یه ضعف حرکتی ساده باشه یا شایدم عدم آگاهي. وقتی میخوایم ... پست اختصاصی اکسیژن▶️❔کنترل اساسی و دلیل کمردرد هنگام شنای سوئدي ❌یکی از رایجترین اشتباهات در انجام شنای سوئدي،قوس دادن به کمر است،که توی کلینیکمون اسمشو "شنای افت کرده" گذاشتیم.
این میتونه بخاطر عدم وجود قدرت مرکزی یا قدرت کلی بدن یا فقط یه ضعف حرکتی ساده باشه یا شایدم عدم آگاهي. 🔘وقتی میخوایم شنا انجام بدیم در واقع هدفمون حفظ ستون فقرات روی یک محور مستقیمه.
اگه اجازه بدیم کمرمون در وضعیتی پایینتر از اون محور قرار بگیره،باعث آزردگی رویه های مفصلی و درد ارجاعی به کمر میشه.پس اگر حین تمرین این حرکت،احساس درد کردید،از خودتون فیلم بگیرید و تکنیکشو اصلاح کنید. ✅برای انجام این حرکت،لازمه که استخوان لگن رو به عقب قرار بگیره،بطوریکه وضعيت عضلات سرینی بصورت منقبض و گرد شده باشه،و این وضعيت در حین ادامه ی تمرین حفظ بشه.

اگر با انجام این حرکت مشکلی دارید،میتونید در ابتدا برای انجامش از کسی یا وسیله ی بالابرنده ای کمک بگیرید تا جایی که بتونید روی عضلات و قدرتشون و همچنین پوزیشن کمر و ستون فقرات به خوبی کنترل داشته باشید.
مترجم:دکتر مژده مرادی
💪✌
Read more
. افزایش قدرت تمرین هایی که قدرت عضلات را افزایش می دهد و از ضعیف شدن عضلات جلوگیری می نماید اصولاً ...
Media Removed
. افزایش قدرت تمرین هایی که قدرت عضلات را افزایش می دهد و از ضعیف شدن عضلات جلوگیری می نماید اصولاً به سه گروه تقسیم می شوند. ۱ – تمرینات ایزومتریک : در این تمرینات نیرو به بدن اعمال می شود بدون آنکه مفاصل و اعضای بدن حرکت نماید، مثل آنکه با دست به دیوار فشار وارد نماییم. ۲ – تمرینات ایزوتونیک ... .
افزایش قدرت

تمرین هایی که قدرت عضلات را افزایش می دهد و از ضعیف شدن عضلات جلوگیری می نماید اصولاً به سه گروه تقسیم می شوند.

۱ – تمرینات ایزومتریک : در این تمرینات نیرو به بدن اعمال می شود بدون آنکه مفاصل و اعضای بدن حرکت نماید، مثل آنکه با دست به دیوار فشار وارد نماییم.

۲ – تمرینات ایزوتونیک : در این تمرینات نیروی ثابتی به بدن وارد می شود و اعضای بدن این نیروی ثابت را در بدن جابجا می کند . مثل تمرین با وزنه یا قرار دادن وزنه روی شانه و نشستن و برخاستن با آن

۳ – تمرینات ایزوکنتیک‌ : در این تمرینات نیروی ثابت به بدن اعمال نمی شود بلکه حسب موقعیت بدن نیروی متناسبی به بدن وارد می شود و در عوض سرعت حرکت اعضای بدن بطور ثابت صورت می گیرد.

در حقیقت کار کردن برای افزایش قدرت یعنی کار کردن با وزنه به صورتی که عضلات تحت فشار قرار گیرند . البته تمرینات ایزوکنتیک شاید بهترین روش باشد ولی دسترسی به وسایل آن مشکل است . اما روش ایزومتریک بدون کمترین وسیله خاص و روش ایزوتونیک با وسایل ساده تر قابل اجرا است . انتخاب نوع تمرینات بر حسب نیاز و امکان دسترسی به وسایل صورت می گیرد.
.
موفق باشید.
.
.
💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪 #biceps #bodybuilding #fitness #arm #instafitness #varzesh3 #exercise #gymlife #physiology  #activity #pilates #anatomy  #muscle #TRX #بادی_بیلدینگ #آمادگی_جسمانی #بدنساز #ایران #فیتنس #ایروبیک #عضله #فعالیت #جلوبازو #آموزش_بدنسازی #بدنسازی #پیلاتس  #ورزش #ایران #بازو #برنامه_تمرینی #تناسب_اندام
Read more
. ساق پا نشسته با دستگاه . Seated calf raises . . یک حرکت ساده که پشت پای شما را از مچ پا تا بالاترین نقطه ی ساق در پس زانو تغییرشکلی اساسی خواهد داد. . این تمرین بشکلی ویژه موجبات تقویت عضلات نعلی شکل ساق پا . Soleus muscles . . را فراهم خواهد نمود . . تفاوت این حرکت با حرکت ساق پا ایستاده ... .
ساق پا نشسته با دستگاه .
Seated calf raises .
.
یک حرکت ساده که پشت پای شما را
از مچ پا تا بالاترین نقطه ی ساق در پس زانو تغییرشکلی اساسی خواهد داد.
.
این تمرین بشکلی ویژه موجبات
تقویت
عضلات نعلی شکل ساق پا
.
Soleus muscles .
.
را فراهم خواهد نمود . .
تفاوت این حرکت با حرکت ساق پا ایستاده در بکارگیری بشتر عضلات نعلی شکل در این حرکت نسبت به ساق پا ایستاده‌
و
همچنین فشار کمتر بر روی زانوها و ستون فقرات در این حرکت می باشد.
.
.
عزیزانیکه
تصور و دلِ خوشی از پهن شدن مچ پا تا نیمه ی ساق را ندارند،
بهتر است فقط ساق پا ایستاده را انتخاب کنند.
.
‌.
فوت کوزه گری 🌬 :
.
مربیان گرامی از آنجاییکه نوع غالب تارهای عضلات ساق
پا از نوع
کند انقباض ( ۹۰%کند و۱۰تند انقباض) هستند ، پس برای
بهبود تقویت آنها در این تمرین بهتر است ، تکرارهای بالا بکارگیری فرمایید.
.
.
.
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
.
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
با تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
Read more
. ●عضله هدف: -(بطور کلی عضلات قسمت داخلی پا) -Adductor longus, Adductor magnus, Adductor brevis . ●سایر ...
Media Removed
. ●عضله هدف: -(بطور کلی عضلات قسمت داخلی پا) -Adductor longus, Adductor magnus, Adductor brevis . ●سایر عضلات درگیر و تقویت شونده: -فیبر ها و قسمت تحتانی سرینی بزرگ . -Lower fibers of Gluteus maximus . ●●پیشنهاد من: این حرکت رو به عنوان یکی از تمرین های کمکی درخشان جهت توسعه بخش داخلی ... .
●عضله هدف:
-(بطور کلی عضلات قسمت داخلی پا)
-Adductor longus, Adductor magnus, Adductor brevis
.
●سایر عضلات درگیر و تقویت شونده:
-فیبر ها و قسمت تحتانی سرینی بزرگ
.
-Lower fibers of Gluteus maximus
.
●●پیشنهاد من:
این حرکت رو به عنوان یکی از تمرین های کمکی درخشان جهت توسعه بخش داخلی ران ها بهتون پیشنهاد میکنم؛
علاوه بر تقویت داخل پا، بطور قابل ملاحظه ای منجر به تقویت پائین تنه و در نتیجه حفظ پایداری بدن خواهد شد.
درضمن در بخش بانوان میتونیم به عنوان یک تمرین با تاثیرگذاری مناسب روی این حرکت حساب باز کنیم البته این که چه زمانی و در کدام بخش از جلسه تمرینی پائین تنه اجرا بشه از نکته های کلیدی هستش..
.
.
●●●توضیحات و نکات مهم:
1-ایستادن در زاویه و حالت عادی و تکیه دادن دست موافق به دستگاه.
2-در بخش مثبت، کشیدن کابل توسط پا به سمت داخل تا عبور از سطح پای مخالف و اوج انقباض ارادی در عضلات داخلی ران؛ و در بخش منفی بازگشت پا به سمت خارج و ایجاد کشش در عضلات فعال.
3-اجرای آرام و کنترل کامل در رفت و برگشت پا.
4-عمل "دم" در بخش مثبت حرکت، و عمل "بازدم" در بخش منفی حرکت.
.
https://weighttraining.guide/exercises/cable-hip-adduction/
Read more
.<span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f3c3"></span>🏋️‍♀️ حرکات ورزشی با دستگاه Crossover پایه حرکات بدنسازی است و باعث ایجاد کشش ثابت در تمام دامنه ...
Media Removed
.🏋️‍♀️ حرکات ورزشی با دستگاه Crossover پایه حرکات بدنسازی است و باعث ایجاد کشش ثابت در تمام دامنه حرکات می شود. تمرین با این دستگاه تکنیک اجرایی خاصی دارد : 1. هرکدام از کابل ها را از قسمت جاي دست به گونه اي بگيريد که کف دست ها رو به داخل باشند و با يک حرکت قوسي شکل، کابل ها را به طرف پايين حرکت داده ... .💪🏃🏋️‍♀️
حرکات ورزشی با دستگاه Crossover پایه حرکات بدنسازی است و باعث ایجاد کشش ثابت در تمام دامنه حرکات می شود.

تمرین با این دستگاه تکنیک اجرایی خاصی دارد :
1. هرکدام از کابل ها را از قسمت جاي دست به گونه اي بگيريد که کف دست ها رو به داخل باشند و با يک حرکت قوسي شکل، کابل ها را به طرف پايين حرکت داده تا دستانتان به هم برخورد کنند.
2. درست در وسط دستگاه به گونه اي بايستيد که يک پا کمي جلوتر از پاي ديگر قرار گيرد.
3. پشتتان را صاف نگه داشته و آرنج ها را نيز کمي خم کنيد.
4. وقتي که کابل ها در حال برگشت به وضعيت شروع مي باشند، اندکي مقاومت کنيد تا سرعت حرکت کاهش يابد.
یکی از نکات مهم در ورزش، انجام حرکتهای تمرینی به صورت صحیح است که این مهم، همراه با مربیان با تجربه امکان پذیر است.
.
.
#حركات #ورزش #بدنسازي #تكنيك #بازو #باشگاه #crossover
@tehrangym
Read more
۱) رعایت اصل اضافه بار و تمرین با وزنه‌های سنگین از آنجایی که عضلات سینه شما جز عضلات بزرگ محسوب میشوند ...
Media Removed
۱) رعایت اصل اضافه بار و تمرین با وزنه‌های سنگین از آنجایی که عضلات سینه شما جز عضلات بزرگ محسوب میشوند شما باید در تمرین آنها اصل اضافه بار را رعایت کنید و مدام وزنه‌های تمرینی خود را سنگین تر از قبل کنید.به عبارتی شما باید در بیشتر حرکات سینه خود در رنج ۳-۸ تکرار تمرینات خود را انجام دهید.مهم نیست ... ۱) رعایت اصل اضافه بار و تمرین با وزنه‌های سنگین
از آنجایی که عضلات سینه شما جز عضلات بزرگ محسوب میشوند شما باید در تمرین آنها اصل اضافه بار را رعایت کنید و مدام وزنه‌های تمرینی خود را سنگین تر از قبل کنید.به عبارتی شما باید در بیشتر حرکات سینه خود در رنج ۳-۸ تکرار تمرینات خود را انجام دهید.مهم نیست مجلات بدن سازی چه چیزی را به شما می‌گویند شما با این روش قادر خواهید بود افزایش حجم داشته باشید.
بهترین حرکات برای عضلات سینه پرس سینه دمبل، پرس سینه هالتر، پرس بالا سینه دمبل و پرس بالا سینه هالتر می‌باشد.اگر شما به اندازه کافی‌ فشار روی عضلات سینه خود وارد نکنید قادر نخواهید بود باعث ایجاد حداکثر رشد و حجم در آنها شوید.مسلما شما برای ساخت عضلات سینه نیازمند انواع مشتقات حرکت پرس سینه می‌باشید و بیشتر این حرکات چند مفصلی نیز باید با وزنه ای‌ نزدیک به یک تکرار حداکثر شما انجام شوند.
یک قانونی که شما میتوانید از آن تبعیت کنید این است که شما باید ۸۰% حرکات چند مفصلی خود را با حدود ۷۰-۸۰% یک تکرار حداکثر خود انجام دهید.بنابراین اگر برای مثال یک تکرار حداکثر شما در حرکت پرس سینه ۳۰۰ پوند می‌باشد شما باید ‌ست‌های خود را حداقل با وزنه ای حدود ۲۱۰-۲۴۰ پوند انجام دهید.
تمرینات در رنج ۱۵-۲۰ تکرار اگرچه باعث افزایش دم عضلانی بیشتری میشود و باعث احساس خوشایندی در شما میشود اما این موضوع کاملا موقتی می‌باشد و این افزایش پمپاژ خونی در عضلات برابر با ایجاد حداکثر رشد عضلانی در عضلات سینه نخواهد بود.اینگونه ‌ست‌ها را برای آخر تمرین خود حفظ کنید و بیشتر انرژی خود را صرف انجام ‌ست‌های سنگین کنید.اگر شما نیز برای سالیان است که با روش تعداد تکرار‌های بالا تمرین می‌کنید با تغییر روش خود به شکلی‌ که توضیح دادیم میتوانید یک رشد عضلات قابل توجه را تجربه کنید...
Read more
. . جلوبازو هالتر خوابیده دمرو روی میز بالاسینه . . حرکتی حرفه ای که جهت تقویت عضلات دو سر بازویی بکارگرفته میشود . . این تمرین گرچه با قرارگیری ساعد و بازوی شما در زاویه ای مشابه حرکت جلوبازو هالتر لاری اجرا میشود اما برخلاف تصور شما این تمرین بر قسمت پایینی ماهیچه ی دوسر کمترین فشار ... .
.
جلوبازو هالتر خوابیده دمرو روی میز بالاسینه
.
.
حرکتی حرفه ای
که جهت تقویت عضلات دو سر بازویی بکارگرفته میشود .
.

این تمرین گرچه با قرارگیری ساعد و بازوی شما در زاویه ای مشابه حرکت جلوبازو هالتر لاری اجرا میشود
اما
برخلاف تصور شما این تمرین بر قسمت
پایینی ماهیچه ی دوسر کمترین فشار را وارد کرده
ویا بقولی کمترین اثر را در افزایش طول جلوبازو های شما خواهد داشت. .

تاثیر شگفت انگیز این تمرین ، در قلمبه (پیک)شدن
و
تغییرشکل دهی مطلوب به این ماهیچه مثال زدنی است.
.
هنگام انجام این تمرین با بیادآوری رکوردهای سنگین خود در حرکات مشابه
از بکارگیری وزنه های سنگین (که در این حرکت به آسانی قابل جابجایی است)
خودداری فرمایید، .

زیرا در وضعیت قرارگیری ویژه این حرکت (حتی بدون وزنه)
فشار بسیار زیادی بر قلب مهربان شما اعمال شده که ممکن است باعث ایجاد مشکلات مختلف شود. .
سعی بفرمایید که،
استخوان بازو در طول حرکت عمود ،
به سطح زمین باقی نگهداشته
و
با تاب دادن به هالتر ،
تقلب نکرده و اثرات مثبت
حرکت را خنثی نفرمایید.
.
.
. . 💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪 #biceps #bodybuilding #fitness #arm #instafitness #varzesh3 #exercise #gymlife #physiology  #activity #pilates #anatomy  #muscle #TRX #بادی_بیلدینگ #آمادگی_جسمانی #بدنساز #ایران #فیتنس #ایروبیک #عضله #فعالیت #جلوبازو #آموزش_بدنسازی #بدنسازی #پیلاتس  #ورزش #ایران #بازو #برنامه_تمرینی #تناسب_اندام
Read more
افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید ...
Media Removed
افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید چه بوده؟ چیزهایی که وقتی به گذشته نگاه می‌کنید با تعجب به خودتان بگویید چه فکری می‌کردم که چنان کاری انجام دادم!؟» برانچ وارن: یک جلسه کشنده در متروفلکس وقتی در سنین نوجوانی بودم، جلسات تمرین ... افراطی‌ترین جلسه تمرین عمرم کدام بود؟ «افراطی‌ترین کارهایی که تا به حال در تمرین خود انجام داده‌اید چه بوده؟ چیزهایی که وقتی به گذشته نگاه می‌کنید با تعجب به خودتان بگویید چه فکری می‌کردم که چنان کاری انجام دادم!؟» برانچ وارن: یک جلسه کشنده در متروفلکس
وقتی در سنین نوجوانی بودم، جلسات تمرین پای زیادی داشتم که احمقانه بود، ولی وقتی در آن سنین هستید می‌توانید چنان افراط‌گری‌هایی داشته باشید. یک جلسه هم بود که چند سال پیش انجام دادم و آنرا به‌‌عنوان یکی از سخت‌ترین جلسات پایی به‌شمار می‌آورم که تا به حال اجرا کرده‌ام. برایان دابسون (صاحب باشگاه متروفلکس) در آن جلسه، من، جانی جکسون و دوست من مت لهر را تمرین داد. تابستان بود، بنابراین باید برای مسترالمپیا تمرین می‌کردم. تمرین با سوپرست چهل تکراری جلوپا ماشین و ست‌های 10 تکراری اسکوات شروع شد و هر ست بر مقدار وزنه‌ها افزوده می‌شد. در آخرین ست، 220 کیلوگرم روی هالتر بود و قسم می‌خورم که حس می‌کردم در حال اجرای اسکوات با وزنه 450 کیلویی هستم. در هک اسکوات و پرس پا از ست‌های نزولی استفاده کردیم، سپس از باشگاه بیرون رفتیم تا در دمای 40 درجه، حرکت لانج را در پارکینگ اجرا کنیم.
پس از آن، به داخل باشگاه برگشتیم برای تمرین همسترینگ. یادم نیست که آیا جانی دچار تهوع شد یا نه، ولی یادم هست که مت دچار شد. آن جلسه یکی از معدود دفعاتی بود که در طول آن با خودم فکر کردم: «می‌خواهم زودتر از این تمرین خلاص شوم.» وقتی تمرین تمام شد، روی زمین دراز کشیدم و فکر کنم تا یک ساعت در همان حالت ماندم. یک بطری آب کنارم بود و ناچار شدم تمام آنرا روی سر و صورتم خالی کنم برای اینکه بتوانم از جایم بلند شوم. همانطور که گفتم، در سنین جوانی چنین تمرینی خیلی سخت نیست، ولی وقتی نزدیک چهل سال داشته باشید، می‌تواند برایتان غیر قابل تحمل باشد.
Read more
. . . گرفتن عکس‌های نوردهی طولانی با استفاده از دوربین موبایل خیلی با ثبت کردن این نوع عکس‌ها توسطدوربین‌های ...
Media Removed
. . . گرفتن عکس‌های نوردهی طولانی با استفاده از دوربین موبایل خیلی با ثبت کردن این نوع عکس‌ها توسطدوربین‌های DSLR یا دوربین‌های بدون آیینه تفاوت ندارد. پیش از هر چیز به یک سه‌پایه نیاز دارید تا برای گوشی موبایل تکیه‌گاهی محکم فراهم کنید. هر گونه لرزش یا حرکت دوربین باعث تار شدن عکس می‌شود ... .
.
.
گرفتن عکس‌های نوردهی طولانی با استفاده از دوربین موبایل خیلی با ثبت کردن این نوع عکس‌ها توسطدوربین‌های DSLR یا دوربین‌های بدون آیینه تفاوت ندارد. پیش از هر چیز به یک سه‌پایه نیاز دارید تا برای گوشی موبایل تکیه‌گاهی محکم فراهم کنید. هر گونه لرزش یا حرکت دوربین باعث تار شدن عکس می‌شود و تاثیر مطلوب نوردهی طولانی را خراب خواهد کرد. .
معمولا سه‌پایه‌های مخصوص موبایل به گیره‌ی نگه‌دارنده مجهز هستند. هنگام انتخاب سه‌پایه یا گیره‌ی نگه‌دارنده از متناسب بودن آن‌ها با اندازه و مدل گوشی مطمئن شوید تا گوشی موبایلتان به شکلی کاملا ایمن روی سه‌پایه قرار بگیرد.

در ادامه باید اپلیکیشنی را بیابید که امکان نوردهی طولانی را به شما بدهد. اپلیکیشن دوربین پیش‌فرض برخی از گوشی‌های موبایل به این قابلیت مجهز شده است. یکی از بهترین نمونه‌های این قابلیت را می‌توانید در اپلیکیشن دوربین گوشی هوآوی Mate ۱۰ Pro بیابید. برای آیفون هم اپلیکیشن‌های متعددی در این زمینه تولید شده است. البته برخی از اپلیکیشن‌های Slow Shutter واقعا سرعت شاتر دوربین را کنترل نمی‌کنند، بلکه چندین بار نوردهی مجزا را در یک تصویر با هم ترکیب می‌کنند تا حس یک عکس با نوردهی طولانی را ایجاد کنند. .
در نهایت تنها چیزی که نیاز دارید اندکی تمرین با دوربین و اپلیکیشن خواهد بود تا بتوانید به تاثیر دلخواهتان برسید. جریان آب، ابرهای در حرکت و عبور خودروها، همگی سوژه‌هایی عالی برای ثبت عکس‌های نوردهی طولانی هستند. برای ثبت هر سوژه لازم است اندکی تمرین کنید و تاثیر نوردهی طولانی را بسنجید. زمانی که با شرایط آشنا شدید، می‌توانید تنظیمات اپلیکیشن را دست‌کاری کنید تا حس حرکت را به بهترین شکل در عکس نمایش دهید. .
. .
.
.1. استفاده از سه پایه
2.پایین آوردن حساسیت نوری
3.دریافت نور روی صفر باشد
4.فوکوس روی حالت دستی باشد
5.و در تنظیم نهایت نوردهی طولانی
.
. .
photo by:@kamran.mehrpour.photo .
.

mobile :Huawei mate10 شهسوار
.

selected by @_elham_ju
Read more
یه تمرین عالی یه فرم خوب برای سینه . 🤩بهتون یاد میدم تو این تمرین با کش دستگاه کراس اور رو تو منزل یا تو سالن برای تمرین درست کنید . . اداکشن یا نزدیک کردن دست به سمت بدن یا با مقاومت کش . . . در مسیر اجرای حرکت اوج درگیری در میکروفیبرهای عضله رو در ناحیه سینه ایجاد کنید و بعد منتظر تغییرات شگرف باشید ... 💥یه تمرین عالی یه فرم خوب برای سینه
.
💥🤩بهتون یاد میدم تو این تمرین با کش دستگاه کراس اور رو تو منزل یا تو سالن برای تمرین درست کنید
. . ✅اداکشن یا نزدیک کردن دست به سمت بدن یا با مقاومت کش .
. .
✅در مسیر اجرای حرکت اوج درگیری در میکروفیبرهای عضله رو در ناحیه سینه ایجاد کنید و بعد منتظر تغییرات شگرف باشید .
.
. ✅این حرکت هم برای کسایی که سینه بزرگ و هم کسانی که سینه هاشون کوچیکه میتونه اجرا بشه با تفاوت تعداد ست و تکرار و میزان استراحت بین ست ها .
.
✅کش رو متناسب با قدرتتون انتخاب کنید .
. ✅با زاویه ای درست نزدیک به محل اتصال کش قرار بگیرید و دقت کنید تنه کاملا صاف و ثابت باشه .
.
💥براتون ارزوی بهترینهارو دارم با ما همراه باشید کلی سورپرایز دارم. بزودی 😉
.
.
‎ #فیتنس #بدنسازی #مربی #بدنساز #وحید_مداحی #چاقی #لاغری #سیکس_پک #رژیم_لاغری #ورزش_بانوان #رژیم #تربیت_بدنی # #فوتبال #بدنسازی_فوتبال #ورزش #fit #fitness #sport #naturalbody #naturalfitness #body #healthy #healthylifestyle #healthland #training
@healthland_gym
@emad__yousefi
.
🔵🔴⚫️بفرستید برای کسایی که از فرم سینشون ناراضین
Read more
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش ...
Media Removed
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه ... حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه نيست كما اين كه بدون آن نيز مي توان با گذاشتن كف دست ها به روي زمين شناهاي چهار گانه را انجام داد.
شناهاي چهار گانه عبارتند از:
شناي كرسي
شناي دست و پا مقابل
شناي دوشلاقه
شناي پيچ
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.

حرکت مهم نیست که کجا هستید و از همه مهمتر ورزشی کاملا رایگان بدون تجهیزات گران قیمت ویا هزینه باشگاه , اگر به دنبال بدست آوردن و توسعه سینه و قفسه سینه بزرگ و سرشانه های حجیم هستید می توانید به منظور استحکام و آمادگی جسمانی و برای استقامت و قدرت عضلات تان ,فقط حدود 30 دقیقه از وقت تان را در هفته صرف انجام برنامه شنا سوئدی کنید ,به شما قول می دهم که با اعتماد به نفس بیشتری فقط بعد از اتمام تمرین کوتاه , احساس ارامش و راحتی بکنید.

این حرکت نیر یک حرکت عمومی به حساب می آید که به تقویت عضلات پشت بازو، سینه، سر شانه منجر می شود. ولی از این حرکت بیشتر در جهت رشد عضلات سینه بهره می گیرند. به یاد داشته باشید که هنگام اجرای این حرکت می بایست کف دست ها را در اطراف بدن و مقابل شانه ها روی زمین قرار دهید. و پاها از قسمت پاشنه به یکدیگر بچسبند.چانه را کمی به سمت سینه ها متمایل کنید تا پیشانی روبه روی زمین قرار گیرد. شکم را سفت کنید. بدن کشیده آرنج ها را خم کرده و بدن یک تکه به طرف پایین حرکت کند آنقدر پایین نیایید که سینه ها به زمین برخورد کند، تا جایی بدنتان را پایین بیاورید که بازوها به موازات زمین گیرند و با همان صورت به حالت اولیه برگردد و آرنج ها را قفل نکنید.
تذکر: هنگام پایین آمدن، بدن را رها نکنید، بلکه با کنترل و تمرکز این حالت را انجام دهید. این تمربن را هر روز صبح 3 ست بروید .
Read more
عضلات درگیر در حرکت پشت ران خوابیده دمبل و دستگاه عضلات اصلی : همسترینگ . عضلات کمکی : سرینی ، ساق پا . نکات آناتومیکی در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده : اگر نوک انگشتان پا راست و کشیده باشند ، هر سه عضله همسترینگ هدف تمرین قرار می گیرد . در صورتی که ... عضلات درگیر در حرکت پشت ران خوابیده دمبل و دستگاه
عضلات اصلی : همسترینگ .
عضلات کمکی : سرینی ، ساق پا .
نکات آناتومیکی در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده
وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده :
اگر نوک انگشتان پا راست و کشیده باشند ، هر سه عضله همسترینگ هدف تمرین قرار می گیرد .

در صورتی که نوک انگشتان پا رو به داخل باشد تأکید تمرین بر عضلات داخلی همسترینگ ( نیمه وتری و نیمه غشایی ) خواهد بود .

در حالی که اگر نوک انگشتان پا به طرف خارج باشدتمرکز حرکت بر عضلات خارجی همسترینگ ( دو سر رانی ) می باشد . مچ پا را با زاویه نود درجه به حالت خمیده نگهداری ( دورسی فلکشن ) ، در این وضعیت عضلات ساق پا حداقل درگیری را خواهند داشت و تفکیک عضلات همسترینگ بهتر انجام می شود .

اگر نوک انگشتان رو به بالا باشد ، عضلات ساق پا نیز در حرکت مشارکت بیشتری می یابند .
وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده
وضعیت پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده
فاصله پاها در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده :
فاصله پاها به اندازه عرض لگن حالت استاندارد است .

اگر فاصله پاها بیشتر باشد ، بخش داخلی عضلات همسترینگ ( نیمه وتری و نیمه غشایی ) هدف تمرین خواهد بود .

در صورتی که فاصله پاها نزدیک هم باشد ، تمرکز تمرین روی بخش خارجی این عضله ( دو سر رانی ) می باشد . اندازه بالشتک لوله ای شکل دستگاه ، فاصله پاها را محدود می کند .
وضعیت بدن در حرکت پشت ران با دستگاه خوابیده :
سطح نیمکت اکثر دستگاه ها در ناحیه لگن شیب دار است ، که موجب می شود بالا تنه کمی به جلو متمایل شود . این حالت خمیدگی سبب کشیدگی عضلات همسترینگ و لگن شده ، بنابراین به تفکیک عضلانی کمک می کند . دقت کنید ستون فقرات را صاف و کشیده نگه دارید و سینه را بالا نیاورید .
دامنه حرکتی پشت ران با دستگاه خوابیده :
زانو را در مرحله بالا آوردن پا تا جایی که ممکن است خم کنید . و برای اینکه تنش روی عضلات همسترینگ حفظ شود و احتمال آسیب مفصل زانو به حداقل برسد ، کمی پیش از راست کردن کامل زانو حرکت را متوقف کنید .
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes
Read more
. نکته . نحوه تنفس در تمرین استفاده از تکنیک صحیح تنفس نظیر بازدم یا نگه داشتن نفس هنگام انجام بخش مثبت حرکت میتواند شما را قادر به استفاده از حداکثر قدرت خود کند. . بسیاری از افراد معمولا اینطور آموخته اند که هنگام اجرای بخش منفی‌ حرکت عمل دم و هنگام انجام بخش مثبت حرکت عمل بازدم را انجام دهند ... .
نکته
.
🌕نحوه تنفس در تمرین

استفاده از تکنیک صحیح تنفس نظیر بازدم یا نگه داشتن نفس هنگام انجام بخش مثبت حرکت میتواند شما را قادر به استفاده از حداکثر قدرت خود کند. .
🔷 بسیاری از افراد معمولا اینطور آموخته اند که هنگام اجرای بخش منفی‌ حرکت عمل دم و هنگام انجام بخش مثبت حرکت عمل بازدم را انجام دهند گرچه تنفس در حین انجام حرکت اجتناب ناپذیر است اما این روش برای تولید بیشترین قدرت در بدن بهترین روش نمی‌باشد .
🔷 در کار‌های روزمره هنگامی که شما می‌خواهید یک جسم بسیار سنگین را بردارید ابتدا یک نفس عمیق می‌کشید و هنگام کشیدن یا هل دادن آن جسم نفس خود راه حبس می‌کنید. تنها بعد یا هنگام اتمام حرکت دوباره نفس می‌کشید.
.
🔷 این موضوع مخصوصا حین انجام کار با وزنه‌هایی رخ میدهد که تقریبا نیازمند حداکثر تلاش و قدرت شما هستند و این رویداد با نام (Valsava maneuver) شناخته میشود.با انجام این تکنیک تنفس حین لیفت کردن وزنه‌های سنگین قدرت بدن افزایش خواهد یافت و ایمنی کار نیز بالاتر خواهد رفت.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
#لانچ #هالتر #اسمیت ️حرکت لانچ مستقیما روی عضلات چهارسر پا و گلوتز تاثیر می‌گذارد. همچنین عضلات نزدیک‌کننده و عضلات دورکننده که مسئول حرکت‌دادن ران‌ها به سمت داخل و خارج هستند نیز با این حرکت تحت فشار قرار می‌گیرند. وقتی همراه با هالتر به سمت پایین می‌روید به طور غیر مستقیم ماهیچه‌های ... #لانچ #هالتر #اسمیت ⬅️⬅️⬅️حرکت لانچ مستقیما روی عضلات چهارسر پا و گلوتز تاثیر می‌گذارد. همچنین عضلات نزدیک‌کننده و عضلات دورکننده که مسئول حرکت‌دادن ران‌ها به سمت داخل و خارج هستند نیز با این حرکت تحت فشار قرار می‌گیرند. وقتی همراه با هالتر به سمت پایین می‌روید به طور غیر مستقیم ماهیچه‌های اصلی بدن که مسئول حفظ ثبات قسمت بالاتنه هستند نیز درگیر می‌شوند.

____________________
↩↩حرکت لانچ هالتر قدرت پاها را افزایش داده و باعث ایجاد تعادل و انعطاف‌پذیری در ناحیه باسن می‌شود. این تمرین هرگونه ناهمانگی میان پاها که ممکن است بر اثر کارکشیدن بیش از حد از یکی از پاها ایجاد شود را اصلاح می‌کند.
________________
🚫موقع انجام تمرین لانچ هالتر باید حتما تعادل خود را حفظ کنید زیرا در غیر این صورت زمین می‌خورید و به پایین کمر و زانوها و حتی شانه‌ها آسیب جدی وارد خواهید کرد.🚫 _____________________________________
#فیتنس #فیت #بدنساز #بدنسازی #چربیسوزی #چربی_سوز #لاغر #لاغری #چاق #رژیم #برنامه #دختر
#fit #fitness #fit_body #girl #boy #body_building #body #hip
#sexy #body_painting #hot #hot_bod
Read more
#Repost @m.alinejad_official ・・・ چرا ورزشکاران بدنشان را اصلاح میکنند؟ . 1- آیرودینامیک: در واقع مربوط به تنفس پوست ورزشکاران است که در هنگام گرم کردن بدن به بالاترین سطح خود میرسد و جذب اکسیژن از راه پوست راحت تر خواهد بود. . 2- بوکسور های غیر حرفه ای: بدن هایی که پر مو باشند هنگام بازی و ... #Repost @m.alinejad_official
・・・
چرا ورزشکاران بدنشان را اصلاح میکنند؟
.
1- آیرودینامیک: در واقع مربوط به تنفس پوست ورزشکاران است که در هنگام گرم کردن بدن به بالاترین سطح خود میرسد و جذب اکسیژن از راه پوست راحت تر خواهد بود.
.
2- بوکسور های غیر حرفه ای: بدن هایی که پر مو باشند هنگام بازی و حرکت های سریع ممکن است باعث اذیت شدن یا داخل شدن مو در چشم و دهان شوند و زودتر عرق کرده و بوی بد می گیرند.
.
3-موای تای: در این دسته از ورزش ها، ماساژ بدن بعد از ورزش بسیار مهم است که با مو های زائد ممکن نخواهد بود و نمی توان با روغن بدن هایی را که مو دارند ماساژ داد.
.
4-جوجیتسو: در این ورزش حرکت ها و تماس هایی که از راه دست باشد بسیار زیاد است و با وجود موهای زیاد سطح بدن مناسب نخواهد بود و باعث اختلال در حرکت ها خواهد شد.
.
پ.ن: ویدئو فقط جنبه نمایشی دارد!😎
#بتل_روپ #تمرین #بوکس #کیکبوکس #کیک_بوکسینگ #بوکسور #تمرین #تمرین_بوکس #تمرکز #رزم_آور #تمرین_بامجید #نکات_آموزنده #رزمی #boxing #boxingtraining #training #trainingmajid #battle_rope #martialarts #workout #majid521
Read more
مکالمه در اتوبوس بايد با اتوبوس بروم. I have to take a bus. به ايستگاه اتوبوس مي روم. I go to the ...
Media Removed
مکالمه در اتوبوس بايد با اتوبوس بروم. I have to take a bus. به ايستگاه اتوبوس مي روم. I go to the bus stop. کدام اتوبوس به جواديه مي رود؟ Which buses go to Javadieh? اتوبوس ها هر چند وقت يکبار حرکت مي کنند؟ How often do the buses go? هر ده دقيقه يکبار. Every ten minutes. اتوبوس بعدي کي حرکت ... مکالمه در اتوبوس

بايد با اتوبوس بروم.
I have to take a bus.
به ايستگاه اتوبوس مي روم.
I go to the bus stop.
کدام اتوبوس به جواديه مي رود؟
Which buses go to Javadieh?
اتوبوس ها هر چند وقت يکبار حرکت مي کنند؟
How often do the buses go?
هر ده دقيقه يکبار.
Every ten minutes.
اتوبوس بعدي کي حرکت مي کند؟
When does the next bus leave?
يک اتوبوس پر از مسافر دارد مي آيد.
A crowded bus is coming along.
کرايه چقدر است؟
What’s the fare

آموزش انلاین در تلگرام مخصوص کسانیکه فرصت کلاس رفتن ندارند
@M10R65 ایدی تلگرام
فیـــــلـم و کلیپ و موزیک زبان اصلی همراه با متن و ترجمه در کانال تلگرام .لینک در بیو قرار دارد. Mokalemezaban تلگرام
#پست_های_قبل_رو_از_دست_ندید
دوستان عزیز لطفا زیر هر پست حتما #نظراتتون رو درباره پست بیان کنید تا بدونم در چه سطحی و چه زمینه های بیشتر پست بگذارم.ممنونم.

لطفا پیج اینستاگرام و کانال تلگرام رو ب دوستانتان معرفی بفرمایید
لینک تلگرام در بیو قرار داده شده.
●اصطلاحات کاربردی،لغات پر کاربرد 504
آموزش کدینگ و سریع کلمات
آموزش گرامر و نکات ضروری
آموزش مکالمه زبان انگلیسی
تفاوتهای لغات هم معنی امریکن و بریتیش
و بسیاری از نکات ضروری دیگر
با ما همراه باشید
ـــــــــــــــــــــــــــــ
#مکالمه #انگلیسی #اصطلاح #آموزش #نکات_مهم #فیلم #کلیپ #موزیک #تبلیغ_ارزان #گرامر #لغات #جام_جهانی_فوتبال #ویدیو_چک
#conversation #practice
#phrase #like #Text #english #word #grammar #rule #test #language #pronunciation #Tabligh

ــــــــــــــــــــ
√√ روش یادگیـــــرے: یک دفترچه ،مخصوص مکالمه بردارید
مکالمه هایی که براتون میگذارم رو اونجا یادداشت کنید و حفظ کنید.
فرقی نمیکنه چند مرتبه نیاز به تکرار هست برای یادگیری، تا جایی که مکالمه بصورت صحیح و کامل توی ذهنتون بمونه،تکرارش کنید.
وقتی حفظ شدید اون رو بنویسید و باصدایی که خودتون بشنوید، تکرارش کنید

حداقل دوبار در روز جملات رو تمرین و تکرار کنید.
هر روز که جمله جدید براتون میگذارم، وقتی حفظ کردید،جملات روزهای قبل رو مجددا تمرین کنید
این روش باعث میشه که تا اخـــــر عمـــــرتون مکالمه رو فراموش نکنید.

لایک و معرفی به دوستانتون فراموش نشه

متشکرم.
Read more
در این/جا *«بدن من/و چگونگی حرکت» مصطفی/شب‌خوان *ده جلسه شروع کلاس: سی‌ویکم اردیبهشت ماه دوشنبه‌ها ...
Media Removed
در این/جا *«بدن من/و چگونگی حرکت» مصطفی/شب‌خوان *ده جلسه شروع کلاس: سی‌ویکم اردیبهشت ماه دوشنبه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ . . . آنچه در این‌جا اتفاق می‌افتد: این کارگاه برخوردی است متفاوت با حرکات روزمره‌مان وپیدا کردن قابلیت هر شخص در حرکت. راهی است برای گوش کردن به ذهن و نیازهای حرکتی. ... در این/جا
*«بدن من/و چگونگی حرکت»
مصطفی/شب‌خوان *ده جلسه
شروع کلاس: سی‌ویکم اردیبهشت ماه
دوشنبه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰
.
.
.
آنچه در این‌جا اتفاق می‌افتد:
این کارگاه برخوردی است متفاوت با حرکات روزمره‌مان وپیدا کردن قابلیت هر شخص در حرکت.
راهی است برای گوش کردن به ذهن و نیازهای حرکتی. .
.
.
.
عناوینی که در کارگاه تمرین خواهد شد:
_تمرین روی رهاسازی بدن و ذهن
_حرکت کردن روی زمین به صورت سیال
_تمرین روی یک جمله حرکتی وگسترش آن در فضا
_آشنایی با اهمیت ریتم، سکون، سکوت و تغییر جهت در حرکت و... _تمرکز روی بدن وحرکت، آنالیز حرکات خود
.
.
.
نکته: ورود برای عموم با هر تخصصی آزاد است. .
.
.
* دانشجوها در این‌جا با تخفیف ثبت‌نام می‌شوند.
.
.
.
.

٩ صبح تا ٦ عصر برای ثبت نام اين/جاييم:
02166727299
02166727388

مدیر مسئول: صابر ابر
مدیر آموزش: پانته‌آ پناهی‌ها
#این_جا #این_جا_میان_شهر
Read more
آموزش دست دادن انتخاب جایزه مناسب جایی آرام و به دور از مزاحمت انتخاب کنید . این کار به تمرکز سگ روی ...
Media Removed
آموزش دست دادن انتخاب جایزه مناسب جایی آرام و به دور از مزاحمت انتخاب کنید . این کار به تمرکز سگ روی آموزش کمک میکند وقتیکه در حال گفتن ” بزن قدش یا دست بده ” هستید دست سگ را به آرامی بالا بیاورید ، بدین صورت سگ میفهمد که بعد از گفتن این لغت چه کاری را باید انجام دهد به طور منظم بعد از انجم دادن دستور دست ... آموزش دست دادن
انتخاب جایزه مناسب
جایی آرام و به دور از مزاحمت انتخاب کنید . این کار به تمرکز سگ روی آموزش کمک میکند
وقتیکه در حال گفتن ” بزن قدش یا دست بده ” هستید دست سگ را به آرامی بالا بیاورید ، بدین صورت سگ میفهمد که بعد از گفتن این لغت چه کاری را باید انجام دهد
به طور منظم بعد از انجم دادن دستور دست دادن به سگ جایزه بدهید و بگویید ” پسر / دختر خوب ” . به طور منظم دست خود را رو به روی سگ قرار داده و بعد از اینکه سگ دست خود را روی دست شما گذاشت به او جایزه بدهید ، در صورتی که سگ به شما دست نداد مرحله ۴ را دوباره تکرار نمایید . جایزه دادن را بعد از هر بار انجام دادن یک بار بیشتر انجام ندهید برای اینکه این کار را خیلی باید تکرار کنید
این تمرین را چند بار تکرار نمایید . با اینکار این حرکت در ذهن سگ خواهد ماند . صبور باشید و به سگ خود سخت نگیرید سعی کنید فقط با گفتن ” بزن قدش ” ( بدون آوردن دست خود جلوی سگ ) اینکار را انجام دهد . اگر به اندازه کافی تمرین کرده باشید سگ شما این کار را انجام خواهد داد ، اگر این کار را کرد به او جایزه بسیا خوبی بدهید
Read more
. اسکوات ( اسپلیت ) بلغاری با جفت دمبل . Bulgarian dumbbells split squat . . این تمرین به اسامی دیگری نیز نامیده می شود. . Bench lunge . Squat one leg on bench . . One leg dumbbells squat . ‌ . Single leg squat . . Rear foot elevated split squat . . هر چند که این تمرین ... .
اسکوات ( اسپلیت ) بلغاری با جفت دمبل
.
Bulgarian dumbbells split squat
.
.

این تمرین به اسامی دیگری نیز نامیده می شود.
.

Bench lunge
.

Squat one leg on bench
.
.

One leg dumbbells squat
.

.

Single leg squat
.
.

Rear foot elevated split squat
.
.

هر چند که این تمرین بظاهر نوعی تمرین لانگز (لانژ) است ولی
در منابع معتبر با پیشوند اسکوات از آن یاد می شود.
.
.

همانطور که
در پستهای قبلی اشاره کردم و مسلما ملاحظه نفرمودید ، قرارگیری پای عقب روی یک نیمکت
و
خم شدن‌آن موجب افزایش توانایی شما
در پایین بردن آسان لگن نسبت به سایر مدلهای اسکوات شده
و
در نتیجه فعالیت زانو کمتر
و
دامنه ی حرکت مفصل ران در لگن افزایش خواهد یافت.
.
.
این حرکت برای کسانیکه در زانوهای خود مشکل دارند ((( شاید )))بهتر عمل کند.
.

نقطه ی اثر این تمرین بیش از سایر مدلهای اسکوات
معطوف‌ سر ثابت عضله ی سرینی بزرگ
.

Gluteus maximus muscle
.
شده و در نتیجه علاوه بر فعالیت بیشتر عضلات پشت رانی ( همسترینگ )
.
Hamestring muscles
.
با تقویت
قسمت بالایی‌ و بیرونی باسن در شکل دهی بینظیر این ناحیه از هر حرکت دیگری شما را بیشتر یاری خواهد رساند .
#اسکات_بلغاری
.
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
.
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
با تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
.
Read more
. نکات طلایی از تمرینات بازو فیل هیث ۱)جلو بازو و پشت بازو را با هم تمرین دهید و ابتدا از عضله ای که ضعیف تر است کار بکشید.روی عضله ای که ضعیف تر است زمانی انرژی دارید بهتر میتوانید تمرکز کنید. من همیشه جلو بازو را قبل از پشت بازو میزنم زیرا جلو بازو من بهتر رشد میکند. ۲)جلوبازو ایستاده دمبل تمرین ... . نکات طلایی از تمرینات بازو فیل هیث

۱)جلو بازو و پشت بازو را با هم تمرین دهید و ابتدا از عضله ای که ضعیف تر است کار بکشید.روی عضله ای که ضعیف تر است زمانی انرژی دارید بهتر میتوانید تمرکز کنید.

من همیشه جلو بازو را قبل از پشت بازو میزنم زیرا جلو بازو من بهتر رشد میکند.

۲)جلوبازو ایستاده دمبل تمرین کلیدی عضله بازو من است.دامنه حرکتی زیادی دارد و به شما این امکان را میدهد که هر عضله را جداگانه تمرین دهید.

۳)بخش منفی حرکات را خیلی آهستنه انجام میدهم و وزنه را آرام پایین می آورم تا به حداثر پمپاژ خون برسم

۴)هنگام خم کردن دست ها لازم است که ثابت بایستید و آرنج هایتان را حرکت ندهید.به هیچ وجه از پشت و شانه هایتان برای تاب دادن دمبل استفاده نکنید،با اینکار فقط خودتان را گول میزنید!

۵)من ۱۰ تکرار را در هر ست از بایسژس میزنم که تعدادی ایده آل برای رشد انها است اما برای تریسپس ۱۲ تا ۱۵ تکرار را مناسب میدانم

۶)هیچ وقت از وزنه های خیلی سنگین در تمرینات بازواستفاده نمیکنم که نتوانم ۱۰ تکرار را بزنم این کار بدن را بسیار مستعد اسیب دیدگی میکند.

۷)ساعد ها در برجسته دیده شدن بازو ها نقش مهمی دارند،بیشتر حجم ساعدهایم بخاطر نگه داشتن وزنه ها است ولی گاهی اوقات از جلو بازو دمبل چکشی برای تقویت بالای ساعدهایم استفاده میکنم

۸)یکی از تمرینات مورد علاقه من جلوبازو لاری است زیرا استرس زیادی به بازوهایم وارد میکند.معمولا دستگاه های لاری برای جسته های بزرگ مناسب نیستند!ولی اگر این کار با تک دست انجام دهید میتوانید با ایجاد موقعیت مناسب به خوبی روی عله تمرکز کنید

۹)هنگامی که بدنسازی را شروع کردم حجم بازوهایم چندان زیاد نبود.در آن زمان حداقل ۴ حرکت برای هر کدام از ژشت بازو و جلوبازو و ۴تا۵ست برای هر کدام تکرا میکردم ولی الان ۱۲ ست را برای هر دویشان پیشنهاد میکنم.

۱۰)اگر بخواهم جلوبازو هالتر با میله z بزنم آن را در اخر تمرین که رمقی برای وزنه های سنگین ندارم اجرا میکنم.دست هایم را به هم نزدیک میگیرم تا بیشتر روی بخش خارجی بیسپس فشار بیاورد

۱۱)زمان بندی یک فاکتور خیلی مهم در تمرینات من است.گاهی اوقات تمرینات سنگین تر میزنم با ۱۰ تکرار در هر ست و زمان طولانی با مکث کافی،و گاهی تمرینات سبک تر و تعداد بیشتر از ۱۲تا۱۵ تا و زمان کوتاه تر

۱۲)معمولا از پشت بازو سیم کش استفاده میکنم تا دست هایم را کامل باز کنم و به حداکثر انقباض برسم.در سیم کش به هیچ وجه اجاره ندهید وزنه آرنج هایتان را بالا بیاورد.آن ها را از اول تا آخر تمرین کنارتان قفل کنید.
Read more
. گودمورنینگ یا سلام ژاپنی با هالتر . ۱- راست بایستید و یک هالتر را روی شانه ها بگذارید ۲- ستون مهره ها و زانوها را صاف نگه داشته (زانو ها می توانند کمی خمیده باشند) از کمر به جلو خم شده تا بالا تنه موازی با سطح زمین قرار گیرد ۳- بالاتنه را به عقب برگردانید تا به حالت ایستاده درآیید عضلات درگیر در ... .
گودمورنینگ یا سلام ژاپنی با هالتر
.
۱- راست بایستید و یک هالتر را روی شانه ها بگذارید
۲- ستون مهره ها و زانوها را صاف نگه داشته (زانو ها می توانند کمی خمیده باشند) از کمر به جلو خم شده تا بالا تنه موازی با سطح زمین قرار گیرد
۳- بالاتنه را به عقب برگردانید تا به حالت ایستاده درآیید

عضلات درگیر در حرکت حرکت سلام ژاپنی
عضلات اصلی : راست کننده ستون مهره ها
عضلات کمکی: پشتی بزرگ ,سرینی, پشت ران

این حرکت، تمرین ترکیبی بسیار مفیدی برای عضلات پشت پا، پشت پایینی و باسن به عنوان عضله دوم است.
هالتر را بر روی شانه قرار دهید، نه روی گردن.
صاف بایستید و به روبرو نگاه کنید، به آرامی به جلو خم شوید و به روبرو نگاه کنید.
تا موازات کف زمین خم شوید و بلافاصله به آرامی به موقعیت شروع برگردید.
تکرارهای مورد نظر را انجام دهید.
تذکر: پشت خود را صاف نگه دارید، فرم صحیح حرکت بسیار مهم است.

نکات آناتومیکی
نوع گرفتن : دست ها را در حالی که چرخش داخلی دارند کمی بیش از عرض شانه باز کنید برای اطمینان و ایمنی بیشتر میله هالتر را کاملا روی شانه قرار دهید
مسیر حرکت : برای کمک به اجرای حرکت زانو ها کمی خم می شوند
دامنه حرکتی : بالاتنه در قوسی حدود نود درجه به بالا و پایین حرکت کند ستون مهره ها کاملا راست و کشیده و سر بالا باشد نگذارید بالاتنه زیر وزنه خم شود در طی این حرکت عضلات راست کننده ستون مهره ها برای صاف و ثابت نگه داشتن کمر و عضلات باسن و پشت ران برای باز کردن مفصل ران در تلاش اند.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. جلوبازو اسپایدر . با این حرکت تک مفصلی می توانید یک کشش سوزشی را در جلو بازو ها پدید اورید و بخش داخلی با همان سر کوتاه جلو بازو ها را تقویت کنید. نحوه ی اجرای حرکت: به صورت سینه به سینه میز بالا سینه ای که زاویه ی ان ۳۵ الی ۴۵ درجه است قرار بگیرید و یک جفت دمبل را در دست بگیرید.البته از هالتر هم می توانید ... .
جلوبازو اسپایدر .
با این حرکت تک مفصلی می توانید یک کشش سوزشی را در جلو بازو ها پدید اورید و بخش داخلی با همان سر کوتاه جلو بازو ها را تقویت کنید.

نحوه ی اجرای حرکت:

به صورت سینه به سینه میز بالا سینه ای که زاویه ی ان ۳۵ الی ۴۵ درجه است قرار بگیرید و یک جفت دمبل را در دست بگیرید.البته از هالتر هم می توانید استفاده کنید.سر را بالا نگه داشته و سینه را بیرون دهید تا بتوانید بین حرکت به راحتی نفس بکشید.

اگر فکر میکنید که میز باعث مشکل تنفسی می شود سینه را در روی میز در ارتفاع بالاتری قرار دهید.در شروع,بازوها باید صاف و عمود بر روی زمین باشند و کف دست ها باید رو به جلو قرار گیرند.در این حالت وزنه ها را به طرف بالا حرکت دهید و ارنج ها را ثابت نگه دارید.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. زیربغل جفت دمبل خم . Bent over two_dummbell row . . ( بخش نخست ) . یک تمرین مناسب . برای کسانی که با یک جفت دمبل در حداقل زمان و با کمترین اتلاف وقت ، بدنبال تقویت دامنه ی گسترده ای از عضلات مظلوم پشت خود هستند. . . این حرکت نیز همانند دیگر انواع تمرینات با دمبل در هماهنگ سازی قدرت و حجم ... .
زیربغل جفت دمبل خم
.

Bent over two_dummbell row .
.
( بخش نخست )
.

یک تمرین مناسب
. برای کسانی که با یک جفت دمبل در حداقل زمان
و
با کمترین اتلاف وقت ، بدنبال تقویت دامنه ی گسترده ای از عضلات مظلوم پشت خود هستند.
.
.
این حرکت نیز همانند دیگر انواع تمرینات با دمبل در هماهنگ سازی قدرت
و
حجم ‌دو نیمه ی تنه ی شما بویژه
عضلات زیربغل شما
.
Latismus Dorsi muscles .

به امید خدای بزرگ ، بسیار موثر عمل می نماید .
.
همانطور که در ویدئو کلیپ بالا تقدیم شده است ، هیچگاه
لذت انقباض عمیق عضلانی در این حرکت نسبت به تمرین مشابهش با هالتر درک نخواهید کرد
و
بالعکس
افزایش حجم در این حرکت نسبت به زیربغل خم با هالتر بسیار کمتر خواهد بود .
.
.
از نکات مهم
برای اجرای پربرکت این حرکت
دارا بودن عضلات راست کننده ی ستون فقراتی قوی و
همچنین انعطاف پذیری ماهیچه های پشت رانی و خم نمودن اندک زانوهااست.
.

در هنگام اجرای این تمرین تمرکز بر عضلات هدف و کنترل دمبلها بر میزان تناژ وزنه اولویت خواهد داشت. .
ادامه دارد....
.
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
.
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
فقط با تلگرام به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
Read more
. زیربغل جفت دمبل خم . Bent over two_dummbell row . . ( بخش پایانی ) . یک تمرین مناسب برای کسانی که با یک جفت دمبل در حداقل زمان و با کمترین اتلاف وقت ، بدنبال تقویت دامنه ی گسترده ای از عضلات مظلوم پشت خود هستند. . . این حرکت نیز همانند دیگر انواع تمرینات با دمبل در هماهنگ سازی قدرت و حجم ... .
زیربغل جفت دمبل خم
.

Bent over two_dummbell row .
.
( بخش پایانی )
.

یک تمرین مناسب برای کسانی که با یک جفت دمبل در حداقل زمان
و
با کمترین اتلاف وقت ، بدنبال تقویت دامنه ی گسترده ای از عضلات مظلوم پشت خود هستند.
.
.
این حرکت نیز همانند دیگر انواع تمرینات با دمبل در هماهنگ سازی قدرت
و
حجم ‌دو نیمه ی تنه ی شما بویژه
عضلات زیربغل شما
.
Latismus Dorsi muscles .
.
به امید خدای بزرگ ، بسیار موثر عمل می نماید.
.

همانطور که در توضیحات ویدئو کلیپ قبلی
تقدیم شد ،  هیچگاه
لذت انقباض عمیق عضلانی در این حرکت نسبت به تمرین مشابهش با هالتر درک نخواهید کرد
و
بالعکس
افزایش حجم در این حرکت نسبت به زیربغل خم با هالتر بسیار کمتر خواهد بود .
.
.
از نکات مهم
برای اجرای پربرکت این حرکت
دارا بودن عضلات راست کننده ی ستون فقراتی قوی و
همچنین انعطاف پذیری ماهیچه های پشت رانی و خم نمودن اندک زانوهاست.
.

در هنگام اجرای این تمرین تمرکز بر عضلات هدف و کنترل دمبلها بر میزان تناژ وزنه اولویت خواهد داشت.
.
#bent_over_row
#زیربغل_جفت_دمبل_خم #زیربغل_خم #زیربغل_دمبل #فیتنس_آکادمیک #رامین_فرزادی #عضلات_پشت
#bent_over_two_dumbbell_row
#bent_over_dumbbell
#ecco_gym
#fitness_academic .
🔴رامین فرزادی
.
🔴مدرس دانشگاه
.
🔴مدرس رسمی کلاسهای مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
.
🔴لطفا جهت دریافت برنامه ورزشی
.
🛇 بدون دارو 🚫
.
فقط با تلگرام به شماره ۰۹۱۲۰۸۸۴۶۷۳ 📲پیغام بدهید.
Read more
دانشنامه فرزند . استوک بچه گانه لوپیلو @lupilu.stock @lupilu.stock عرضه پوشاک اورجینال ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . استوک بچه گانه لوپیلو @lupilu.stock @lupilu.stock عرضه پوشاک اورجینال اروپایی . تمرینات ورزشی مناسب برای دوران بارداری . به مدت نه ماه بدن شما مسئول رشد، پرورش و مراقبت از فرزندتان است. تنها چیزی که ذهن شما را در این زمان درگیر می کند سلامت جنین و یک زایمان راحت و موفق ... دانشنامه فرزند
.
استوک بچه گانه لوپیلو
@lupilu.stock
@lupilu.stock
عرضه پوشاک اورجینال اروپایی
.
تمرینات ورزشی مناسب برای دوران بارداری
.
به مدت نه ماه بدن شما مسئول رشد، پرورش و مراقبت از فرزندتان است. تنها چیزی که ذهن شما را در این زمان درگیر می کند سلامت جنین و یک زایمان راحت و موفق می باشد. برخی ورزش ها و تمرینات به شما کمک می کنند دوران بارداری راحت تری داشته باشید و درد زایمان شما کاهش یابد.
تمرین کگل:
این تمرین ورزشی، بهترین تمرین برای افرادی است که زایمان طبیعی دارند. این تمرین باید روی یک بالش، توپ یا صندلی انجام شود. پاهای خود را با فاصله از هم روی زمین ثابت نگه دارید، پشت خود را صاف کنید. باسن و پاهای شما باید بی حرکت باشد. در این حالت سعی کنید عضلات لگن خود را منبسط و منقبض کنید. این حرکت را حداقل 20 بار تکرار کنید.
حرکت گربه:
این حرکت باعث کاهش درد هنگام زایمان می شود. چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید کمرتان کشیده و صاف باشد. آهسته شکم را به سمت پایین و سر و گردن را به سمت بالا ببرید، سپس به حالت اول برگردید. حرکت بعد نقطه مقابل حرکت اول است به این صورت کمر را به سمت بالا و سر و گردن را به سمت پایین می برید. این حرکت را روزانه 4 الی 5 بار تکرار کنید.
شنا:
شنا باعث تنظیم ضربان قلب شما می شود. عضله های بدن شما را تقویت می کند و از گرفتگی جلوگیری می کند. از رفتن به آب با دمای بالا و سونا خودداری کنید.
پیاده روی:
قدم زدن در خانه و یا در پارک باعث می شود بدن شما انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد. پیاده روی از مشکلاتی نظیر یبوست، فشار خون، اضافه وزن و ... جلوگیری می کند. روزانه حداقل 30 دقیقه پیاده روی آرام داشته باشید.
یوگا:
یوگا یکی از ورزش های باستانی است که بسیار مناسب دوران بارداری می باشد. این ورزش انعطاف پذیری و استقامت بدن را تقویت می کند.
.
استوک بچه گانه لوپیلو
@lupilu.stock
@lupilu.stock
عرضه پوشاک از بهترین برندهای اروپایی
ارسال به تمام نقاط کشور
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #ورزش #نرمش #تمرینات_ورزشی #پیاده_روی #شنا #یوگا #کگل #ورزش_در_بارداری #بارداری #باردار #حاملگی #باشگاه #یوگا_در_بارداری #استخر #شنا_در_بارداری #سیسمونی #لباس_بچگانه
Read more
. برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا ۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید. تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید ... .
برخی نکات اساسی در هنگام تمرین عضلات پا

۱- با وزنه‌های سنگین و در ست‌های کوتاه تمرین کنید.
تمرین را با یک ست ۱۲ بار برای گرم کردن عضلات شروع کنید، سپس در چند ست با وزنه‌ی سنگین آن‌ها را تحت فشار بگذارید. وزنه‌ها را به‌تدریج و در شروع هر ست سنگین‌تر کنید و به موازات آن از تعداد تکرارها بکاهید. باید در هر ست تا ناتوانی عضلات پیش بروید.
۲- تمرینات خود را تغییر دهید.
تغییراتی که در تمرین می‌دهید، هرگز به عضلات اجازه نمی‌دهد به تمرین عادت کنند. بسیاری از قهرمانان  حرفه‌ای‌ عقیده دارند تغییر تمرینات برای تداوم روند رشد عضلات و افزایش حجم ضروری است.
۳- روی حرکت اسکوات مانور بدهید.
هنگام انجام حرکت اسکوات، موضع پاها را برای ایجاد فشار بیشتر روی قسمت‌های مختلف عضلات ران تغییر دهید. نزدیک کردن پاها برای فشار بیشتر روی قسمت خارجی و دور کردن پاها از هم برای ایجاد فشار روی قسمت های داخلی عضلات ران ؟؟؟؟
۴- اسکوات و کشش پا را در برنامه‌ی تمرین داشته باشید.
اسکوات را جدی گرفته و برای افزایش حجم پا از آن استفاده کنید. حرکت کششی باید در برنامه‌ی تمرینات شما روی عضلات پا وجود داشته باشد.
۵- در انتخاب وزنه دقت کنید؛ خود را فریب ندهید.
ست‌های طولانی نداشته باشید. با ۱۲ تکرار شروع کنید و به‌تدریج وزنه‌ها را سنگین‌تر کنید، به‌طوری‌که در ست آخر نتوانید حرکت را بیشتر از ۵ یا ۶ بار تکرار کنید. چنانچه در ست آخر می‌توانید تکرارهای بیشتری داشته باشید بدانید که از وزنه‌های مناسب برای تمرین استفاده نکرده‌اید و وزنه‌های شما به حد کافی سنگین نبوده است.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
مهران بهاری https://t.me/joinchat/AAAAAD_2ZtiJ7ZCl2ZFkLg کانال: 🤔 آیا تا به حال متوجه شده ...
Media Removed
مهران بهاری https://t.me/joinchat/AAAAAD_2ZtiJ7ZCl2ZFkLg کانال: 🤔 آیا تا به حال متوجه شده اید که یک بازویتان بزرگتر از دیگری به نظر می رسد؟ ✍️ برای رفع تفاوت های حجمی، مقدار تمرین را افزایش دهید : اگر عدم تقارن شما از نوع تفاوت حجم است، شیوه تمرین تان باید اندکی متفاوت تر از تمریناتی باشد ... مهران بهاری https://t.me/joinchat/AAAAAD_2ZtiJ7ZCl2ZFkLg کانال:
🤔 آیا تا به حال متوجه شده اید که یک بازویتان بزرگتر از دیگری به نظر می رسد؟ ✍️ برای رفع تفاوت های حجمی، مقدار تمرین را افزایش دهید :

اگر عدم تقارن شما از نوع تفاوت حجم است، شیوه تمرین تان باید اندکی متفاوت تر از تمریناتی باشد که برای تفاوت های قدرتی بکار می روند

مهمترین فاکتوری که شما باید برای سایز روی آن تمرکز کنید، افزایش مقدار کلی تمرین برای طرف کوچیکتر است. البته لازم نیست مقدار تمرین را آنقدر افزایش دهید که امکان ریکاوری مناسب از عضله مورد نظر گرفته شود، بلکه مقدار تمرین آن باید کمی از طرف مقابل بیشتر باشد. 👈 برای میل به این هدف معمولا افزایش تعداد ست ها بهتر از افزایش تعداد تکرارهای تمرین است. چون سنگینی وزنه ها همچنان باید در سطوح معمولی حفظ شود. بهترین رویکرد در این نمونه این است که ابتدا دو تا سه حرکت از حرکات معمول تمرین (مثلا پرس سینه و بالا سینه با هالتر) را با هدف نگهداری به انجام برسانید، اینکار باعث خواهد شد که در دورانی که شما بر روی طرف کوچک تر تمرکز می کنید، حجم فعلی طرف مخالف حفظ شود 👈 سپس هنگامی که این چند ست اولیه به اتمام رسیدند، می توانید یک حرکت مجزا را برای طرف کوچکتر انتخاب نموده و چند ست از آن را اجرا کنید 💪 اگر همان مثال تمرین سینه را در نظر بگیریم، این حرکت می تواند پرس سینه دمبل تک دست باشد ...... تنظیم رژیم غذایی وبرنامه تمرینی ((لاغری،چاقی،فیتنس،مدلینگ،عضلانی،فرم دهی به برجستگی های بدن)) طبق اصول ومتدهای روز دنیا ....تحت نظر مربی رسمی فدراسیون پرورش اندام ،یومی هو تراپ ،رژیم نویس...
۰۹۳۵۲۹۴۸۵۷۴
تلگرام،وایبر،واتساپ
Telegram.me/@badansaz2015fitness
۲۴ساعته آنلاین
همکاری با تمام متقاضیان در سراسر کشور و برون مرزی.......
..... Chanal/@MoshaverAndam #gym #fitness # # #مکمل #رژیم #تغذیه #چاقی #برنامه تمرینی #لاغری #ورزش #بدنساز #
Chanal/@MoshaverAndam #gym #fitness # # #مکمل #رژیم #تغذیه #چاقی #برنامه تمرینی #لاغری #ورزش #بدنساز #فیتنس #خانمها #مدلینگ #چالش #روزانه #چالش_مادام_العمر_ديسيپلين_رژيم_لاغري_فیتنس_ورزش_تندرستی_زیبایی_صبخانه_آهسته_تا_همیشه
Read more
[Forwarded from کمپین عکاسان خانه صنعت و معدن ایرانیان (Nooshin Rezai)] #عکاسی_از_سوژه_متحرک ...
Media Removed
[Forwarded from کمپین عکاسان خانه صنعت و معدن ایرانیان (Nooshin Rezai)] #عکاسی_از_سوژه_متحرک #پنینگ نکاتی کلیدی برای عکاسی پنینگ ۱. لرزش دست‌ها باید کنترل شود و سرعت شاتر نسبتا کم باشد. سرعت دقیق شاتر به سرعت سوژه بستگی دارد اما عموما ۱/۲۰۰ و یا کمتر است. مثلا اگر سوژه شما یک اتوموبیل ... [Forwarded from کمپین عکاسان خانه صنعت و معدن ایرانیان (Nooshin Rezai)]
#عکاسی_از_سوژه_متحرک
#پنینگ

نکاتی کلیدی برای عکاسی پنینگ

۱. لرزش دست‌ها باید کنترل شود و سرعت شاتر نسبتا کم باشد.

سرعت دقیق شاتر به سرعت سوژه بستگی دارد اما عموما ۱/۲۰۰ و یا کمتر است. مثلا اگر سوژه شما یک اتوموبیل در حال حرکت با سرعت تقریبا بالا باشد ۱/۲۰۰ مناسب است اما اگر از یک دونده یا یک دوچرخه سوار که سرعتی کمتر دارند، عکس می‌گیریند آنگاه باید حدود ۱/۴۰ را برای سرعت شاتر انتخاب کنید.

۲. به خاطر داشته باشید که سرعت شاتر بالاتر به شما کمک می‌کند تا سوژه شفاف‌تری داشته باشید.

اگر شما در حال یادگیری و تمرین تکنیک پنینگ هستید سعی کنید تا حد امکان سرعت شاتر را کم انتخاب نکنید. آن را به اندازه‌ای کم کنید که حرکت را نشان دهد. به مرور که تمرکز، دقت و اعتماد به نقستان بیشتر شد برای عکاسی از سوژه‌هایی که به سرعت شاتر کمتر نیاز دارند، اقدام کنید.

۳. حواستان باشد که در آن بازه زمانی کوتاه سرعت سوژه ثابت باشد و تغییرات ناگهانی نداشته باشد.

در این صورت است که در نهایت ‌می‌توانید تصویری یک دست و شفاف داشته باشید.

۴. به خاطر بسپارید که هرچه سوژه شما سریع‌تر حرکت کند عکاسی پنینگ از آن سخت تر است.

این نکته و آنجه در بند ۳ به آن اشاره شد با هم در ارتباط هستند. اگر سوژه شما سریع‌تر سرعتی که شما می‌توانید، حرکت کند؛ آنگاه حفظ کردن یکنواختی سرعت در آن بازه زمانی دشوارتر خواهد شد. پس باز هم تاکید می‌کنیم که یادگیری تکنیک پنینگ را با سوژه‌هایی شروع کنید که سرعت حرکت کمتری دارند و کم کم به سوژه‌هایی با سرعت‌های بیشتر برسید.

۵. صبور باشید.

اگر برای اولین بار است که به تمرین این تکنیک عکاسی می‌پردازید به خاطر بسپارید که اولین ابزار شما برای موفقیت صبر است. در عین حال که این سبک عکاسی می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما به دلیل تار شدن و خوب از آب در نیامدن عکس‌های اولیه ممکن است تا حدی خسته کننده باشد. مثلا اگر در یک مسابقه رالی هستند و خودروهای زیادی در حرکت هستند، تمام روز خود را به این تکنیک اختصاص ندهید و گاهی عکس‌های دیگری نیز بگیرید تا هم تنوع ایجاد کرده باشد و هم از خستگی مفرط تکرار و تمرین تکنیک پنینگ بکاهید.

#عکاسی #عکس #آموزش_عکاسی #پرتره #مدلینگ #طبیعت #مستند #عکاسی_مدلینگ #عکاسی_طبیعت #عکاسی_خبری #عکاسی_سینما #عکاسی_کودک #عکاسی_هنری #عکاسی_موبایل #عکاسی_عروس #عکاسی_ودینگ #عکاسی_فضای_باز #عکاسی_آنالوگ #عکاسی_آماتور
Read more
. عضلات درگیر در حرکت کراس اور . . عضلات اصلی : بخش پایینی عضله سینه ای بزرگ ( سر جناغی ) . عضلات کمکی : دلتوئید قدامی ، سه سر بازویی . . نکات آناتومیکی در حرکت کراس اور مسیر حرکت کراس اور : بالا تنه باید صاف و یا کمی از ناحیه کمر به جلو خم باشد . سطحی که دست ها به هم می رسند تعیین کننده تمرکز عضلانی ... .
عضلات درگیر در حرکت کراس اور . .
عضلات اصلی : بخش پایینی عضله سینه ای بزرگ ( سر جناغی ) .

عضلات کمکی : دلتوئید قدامی ، سه سر بازویی .
.

نکات آناتومیکی در حرکت کراس اور

مسیر حرکت کراس اور :

بالا تنه باید صاف و یا کمی از ناحیه کمر به جلو خم باشد . سطحی که دست ها به هم می رسند تعیین کننده تمرکز عضلانی است . بدین معنا که اگر مسیر حرکت در پایین باشد و دستگیره ها در جلو ران یا کمر به هم برسند ، تارهای بخش پایینی عضله سینه هدف تمرین خواهند بود ولی اگر مسیر حرکت در بالا باشد و دستگیره ها در سطح سینه با هم تماس یابند ، بخش میانی عضله سینه ای تحت فشار قرار می گیرند .  اگر مسیر حرکت در بالا خاتمه یابد،بخش میانی عضله سینه ای را تقویت می کند

دامنه حرکتی کراس اور :

زمانی که دست ها را در پایین به صورت ضربدری از هم عبور دهیم ، دامنه حرکتی افزایش یافته و بخش داخلی و مرکزی عضله سینه ای هدف قرار می گیرد . اگر در وضعیت شروع ، دست ها بیش از حد باز شوند یا بالاتر از مفصل شانه قرار گیرند و یا در ارتفاع سر واقع شوند ، موجب افزایش میزان کشش می شوند و فشار غیر ضروری ای بر مفصل شانه وارد می شود .

اشکال گوناگون تمرین کراس اور

کراس اور نشسته :

دستگاه های مدرن این امکان را به شما می دهد تا در حالت نشسته ، در حالیکه به پشتی دستگاه تکیه داده اید ، تمرین را اجرا کنید .
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
شکم خلبانی از بهترین حرکات در رشد و تقویت عضلات شکم به خصوص عضلات بخش پایینی شکم به شمار می‌رود. برای کسب بهترین نتایج از این حرکت فوق‌العاده، ابتدا می‌بایست فرم صحیح اجرای حرکت را به درستی بیاموزید. این حرکت به سه طریق قابل انجام است: ۱- شکم خلبانی در حالت خوابیده سعی کنید در هنگام انجام ... شکم خلبانی از بهترین حرکات در رشد و تقویت عضلات شکم به خصوص عضلات بخش پایینی شکم به شمار می‌رود.

برای کسب بهترین نتایج از این حرکت فوق‌العاده، ابتدا می‌بایست فرم صحیح اجرای حرکت را به درستی بیاموزید.

این حرکت به سه طریق قابل انجام است:
۱- شکم خلبانی در حالت خوابیده

سعی کنید در هنگام انجام این تمرین برای بلند کردن پاها از عضلات شکم بهره بگیرید و تکرارها را به آرامی انجام دهید تا حداکثر فشار بر روی این عضلات متمرکز شود. این حرکت را روی نیمکت نیز می‌توانید انجام دهید.

شکم خلبانی خوابیده را نباید با کرانچ معکوس اشتباه گرفت، تفاوت عمده این حرکت با کرانچ معکوس در این است که باسن از زمین بلند نمی‌شود.

۲- شکم خلبانی با دستگاه پارالل

در این دستگاه کمر به پشتی دستگاه تکیه داده می‌شود، آرنج‌ها نیز روی بالشتک قرار می‌گیرند.

این نوع تمرین مانع تاب خوردن بالاتنه و پاها می‌شود.

۳- شکم خلبانی با میله بارفیکس (خلبانی آویزان)

برای ایجاد حداکثر تلاش عضلانی، تا جایی که ممکن است زانوها را بالا بیاورید. زمانی که پاها پایین فرار دارند، برای حفظ تنش روی عضلات شکم، زانوها را کمی خمیده نگه دارید اما برای سخت‌تر شدن این تمرین، سعی کنید زانوها راست و کشیده باشند؛ هر چه زانوها را بیشتر خم کنید انجام حرکت آسان‌تر می‌شود.

با دقت به تصاویر و فیلم آموزشی نگاه کرده و فرم صحیح اجرای حرکات را بیاموزید.

موفق باشید.

@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree #gluteworkout
Read more
. نشسته بودم گوشه هال کوچکمان و داشتم به حافظ جانم شیر میدادم و بقول ندوشنیها چشمانم داشت راه میرفت(میگویند ...
Media Removed
. نشسته بودم گوشه هال کوچکمان و داشتم به حافظ جانم شیر میدادم و بقول ندوشنیها چشمانم داشت راه میرفت(میگویند مهمان برایتان می آید)؛ یکدفعه طعم خوش گلاب در دهانم پیچید؛ زهراسادات شیشه خودش رو تو دهن من چپانده بود. حدود بیست و هشت سالی میشد که دیگر شیشه نخورده بودم؛ خندیدم و شیشه رو دست گرفتم و خوردم ... .
نشسته بودم گوشه هال کوچکمان و داشتم به حافظ جانم شیر میدادم و بقول ندوشنیها چشمانم داشت راه میرفت(میگویند مهمان برایتان می آید)؛ یکدفعه طعم خوش گلاب در دهانم پیچید؛ زهراسادات شیشه خودش رو تو دهن من چپانده بود. حدود بیست و هشت سالی میشد که دیگر شیشه نخورده بودم؛ خندیدم و شیشه رو دست گرفتم و خوردم و دخترک کلی خوشحال شد و از ته تهای دلش لبخند گشادی حواله ام کرد.
غیر از شیر شبش گاهی در شیشه اش شربت گلاب یا شربت گل خواصی میریزم که آرام بخش باشد؛ بچه ام هنوز دوسال شیرخوردنش کامل نشده بود که برادرش بدنیا آمد. البته متذکر میشم که معنی(مسخره،ریشخند) نکنین که در خونتون ایستاده یا بقول یکی تو خونتون نشسته(به سرتون میاد، خودتون بهش میرسین).
این روزها همراه با فاطمه سادات شعرهای پیش دبستانی را از بَر میکنم، نقاشیهای ساده میکشم، خط راست تمرین میکنم، با دخترک کوچکتر توپ بازی میکنم، تمرین میکنم توپ را بین دست خوب رها کنم طوری که دخترک بتواند بگیرد، زبان جدید یاد میگیرم( آبا: آقای رضایی، بعی: هرنوع جاندار چهارپایی، ایشَ: شیشه و...)
همراه با پسرک شبها بیدار میمانم، گاهی چشم در چشمش میکنم و باهاش صحبت میکنم که زود دلخور میشود و اخم میکند که بجای اینکارها تغذیه رو زودتر بده.
.
این روزها همراه همسر به دنبال ایده تزیین دبستان هستم. این روزها و چقدر زود میگذرد این روزها؛ گاهی همراه با بچه ها میگریم گاه میخندم گاه داد میزنم گاه جیغ کوتاهی ولی در کل همین که همه سالمیم و رو به جلو حرکت میکنیم و هر روز چیزهای جدیدی یاد میگیریم و یاد میگیرم خداروشکر. #خدایاشکرت .
هفتم آذرماه نودوهفت
.
.
#دلنوشته #روزمرگیها #مادرانه #دخترک_صداگرفته #پسرک_شکمو #دخترک_و_شیشه_اش #همسر_مدیر #به_دنبال_ایده_تزیین_دبستان #روزهایی_که_میگذرد #پروژه_ازشیرگرفتن_شب_دخترک_ناموفق #پروژه_پوشک_گیری_درراه #بازی_دسته_جمعی_وبیانات_آقاحافظ_برای_آبجیها
Read more
. تی بار هالتر دست جمع . عضلات درگیر در این حرکت بدنسازی تی بار حرکت زیر بغل تی بار در اصل عضلات میانی و بالایی کمر را مورد هدف قرار می‌دهد. همچنین برای تقویت عضلات بالای بازو یعنی عضلات دوسر بازویی بسیار مناسب است. عضلات لت یا همان لاستیموس دورسی اصلی ترین هدف این تمرین هستند. این عضلات در قسمت ... .
تی بار هالتر دست جمع
.
عضلات درگیر در این حرکت بدنسازی تی بار

حرکت زیر بغل تی بار در اصل عضلات میانی و بالایی کمر را مورد هدف قرار می‌دهد. همچنین برای تقویت عضلات بالای بازو یعنی عضلات دوسر بازویی بسیار مناسب است. عضلات لت یا همان لاستیموس دورسی اصلی ترین هدف این تمرین هستند. این عضلات در قسمت پشت کمر و زیر بازو قرار دارند. به علاوه عضلات بالای کمر، گردن و شانه‌ها نیز در این تمرین به کار گرفته می‌شوند
.
اهمیت حرکت تی بار زیر بغل

حرکت زير بغل تي بار یکی از بهترین تمرینات تناوبی جهت تقویت عضلات کمر است. در این تمرین به دلیل فرم خاص بدن فشار کمی به زانوها وارد می‌شود. در کل تمریناتی که در آن‌ها حالتی مانند پاروزدن وجود داشته باشد طیف وسیعی از عضلات را در بر می گیرند که ممکن است در فعالیت‌های روزمره از آن‌ها غافل بمانیم.

نکات مهم حین انجام حرکت تی بار زیربغل

موقع انجام این تمرین حتما به حالت قرارگرفتن آرنج‌ها دقت کنید. آرنج‌ها باید نزدیک عضلات مورب نگه داشته شوند تا از تمرین بهترین تیجه را بگیرید. اگر آرنج ها را به حالت شناور و رها قرار دهید تمرکز از روی عضلات کمر برداشته می‌شود و انرژی شما هدر خواهد رفت. همچنین این کار باعث واردآمدن فشار بیش از حد به گردن شده و باعث گردن‌درد در آینده می‌شود. برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی در طول تمرین حتما زاویه دستگاه را درست انتخاب کنید و قفسه سینه را کاملا به پد دستگاه تکیه دهید. زانوها را نیز کمی خم کنید تا راحت‌تر بتوانید دستگیره‌ها را بالا و پایین ببرید. .

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
. #زیربغل_هالتر_خم . بررسی حرکت و اطلاعات آن عضله اصلی درگیر : عضله پشت میانی عضلات فرعی درگیر : عضلات دوسر ، عضلات دوسر بزرگ نوع حرکت : کششی توصیه های مهم از حرکات انفجاری و از چزخش دادن به مفاصل خود در حین اجرای این حرکت اکیدا خود داری فرماییدبالا تنه را سفت و محکم نگه داشته . قوس کمر را همان ... .
#زیربغل_هالتر_خم
.
بررسی حرکت و اطلاعات آن

عضله اصلی درگیر : عضله پشت میانی
عضلات فرعی درگیر : عضلات دوسر ، عضلات دوسر بزرگ
نوع حرکت : کششی
توصیه های مهم

از حرکات انفجاری و از چزخش دادن به مفاصل خود در حین اجرای این حرکت اکیدا خود داری فرماییدبالا تنه را سفت و محکم نگه داشته . قوس کمر را همان گونه که در تصویر حفظ کنیدسر و گردن را در وضعیت مناسب نگه دشته و نگاه خود را نیز به نقطه ای جلوتر از پا های خود متمرکز نید.زانو باید در طول تمرین همواره خم بوده و قوس طبیعی کمر نیز در تمامی طول اجرا این حرکت با ید رعایت شود.
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
نوع گرفتن در حرکت سرشانه دمبل از طرفین: زمانی که دمبل ها موازی با سطح زمین نگه داشته می شوند ، عضله دلتوئید جانبی بیشترین تنش را متحمل می شود. کج کردن دمبل ها به گونه ای که انگشت شست به طرف بالا و دست تقریباً چرخش خارجی داشته باشد ، سبب می شود که عضله دلتوئید قدامی نیز در اجرای حرکت ، شرکت کند. بر عکس در ... نوع گرفتن در حرکت سرشانه دمبل از طرفین:

زمانی که دمبل ها موازی با سطح زمین نگه داشته می شوند ، عضله دلتوئید جانبی بیشترین تنش را متحمل می شود. کج کردن دمبل ها به گونه ای که انگشت شست به طرف بالا و دست تقریباً چرخش خارجی داشته باشد ، سبب می شود که عضله دلتوئید قدامی نیز در اجرای حرکت ، شرکت کند.
بر عکس در صورتی که انگشت شست رو به پایین باشد و دست تقریباً چرخش به داخل داشته باشد ، دلتوئید خلفی به اجرای حرکت کمک می کند.
مسیر حرکت سرشانه دمبل از طرفین:
اگر دمبل ها از پهلو مستقیماً به طرف بالا آورده شود عضله اصلی در اجرای حرکت عضله دلتوئید جانبی است . در صورتی که دمبل ها از جلو لگن به بالا حرکت داده شود عضله دلتوئید قدامی نیز در حرکت مشارکت دارد . زمانی که دمبل ها از پشت بدن بالا آورده شوند عضله دلتوئید خلفی نیز در حرکت شرکت می کند .

مقاومت در حرکت سرشانه دمبل از طرفین:

به دلیل تأثیر نیروی جاذبه زمین روی دمبل ها ، مقاومت در شروع حرکت کم و به تدریج زیاد شده و وقتی دمبل ها تا سطح شانه بالا آورده می شوند ، به حداکثر می رسد .

اشکال گوناگون تمرین سرشانه دمبل از طرفین
سرشانه دمبل از طرفین به حالت نشسته:
اجرای تمرین به حالت نشسته نسبت به ایستاده وضعیت محدودتری را در حرکت ایجاد می کند و موجب می شود تا حالت ضربه زدن دمبل به بالا به حداقل برسد .

سرشانه دمبل از طرفین با یک دمبل:
شما می توانید این تمرین را هر بار با یک دست انجام دهید . در این تمرین پایداری تنه به حرکت دست آزاد بستگی دارد .
.
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
🔴 به پیج بانوان فیتنس بپیوندید 🙏👇
🆔 @fitness.online 🏆💪
___________________________________________________
#fitnessgirl #fitnesswomen #fitgirls #fitness #fitnessgirl #squats #gym #bodybuilding #personaltrainer #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes #glutenfree #gluteworkout
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام ...
Media Removed
. عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) مراحل انجام حرکت: 1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد. 2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید. 3- به ... .
✔ عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن)
✔ عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ)
✔ مراحل انجام حرکت:
1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد.
2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید.
3- به آرامی باسن خود را از روی زمین جدا کنید و تا قرار گرفتنِ ران ها در راستای تنه آن را بالا ببرید.
4- با کنترل به نقطه شروع بازگردید.
✔ دم: پایین آوردن لگن.
✔ بازدم: بالا بردن لگن.
✔ نکات مهم:
📍 این حرکت از جمله حرکاتِ مفیدی است که برای تقویت عضلاتِ ناحیه کمری و باسن، بدون نیاز به هیچ وسیله ای می توان به راحتی در منزل انجام داد. لازم به ذکر است، قدرت و استقامت پایین عضلات ناحیه کمر از علل عمده بسیاری از کمر دردهای مزمن است، و در صورت عدم تقویت آنها به میزان بهینه، احتمال آسیب ها و مشکلات جدی تر در ناحیه کمر افزایش می یابد.
📍 به منظور افزایش سختی و دامنه حرکتی، می توانید پاهای خود را به جای زمین، روی یک نیمکت یا تخت بگذارید. انجام این حرکت با گذاشتنِ وزنه روی ناحیه لگن، و یا با بالا نگاه داشتنِ یک پا (با زمین در تماس نباشد)، از دیگر راه های افزایش سختی این تمرین هستند.
📍 افرادی که دچار آسیب های مختلف در ناحیه کمر هستند و یا ضعف عضلانی شدید در آن نواحی دارند، مطابق با تجویز متخصصین مربوطه می توانند این حرکت را به شکل "ایزومتریک" انجام دهند. در این حالت فرد بدون انجام تکرارهای پویا (پایین و بالا بردنِ لگن)، در یک نقطه ی خاص (مثلا بالاترین نقطه حرکت) وضعیت بدنِ خود را برای چند ثانیه (مثلا 15 ثانیه) حفظ کرده و بدین شکل یک ست را اجرا می کند. برای تقویت عضله در زوایای مختلف می توان نقطه ی نگاه داشتنِ وضعیت بدن را تغییر داد و برای نمونه در میانه دامنه حرکتی موقعیت بدنی را برای مدت زمانِ مشخص حفظ کرد.
📍 هرچه فاصله پاها از باسن دورتر شود، بر نقشِ عضلاتِ پشت پا در اجرای حرکت افزوده خواهد شد.
📍 اگر حفظ تنش عضلانی در طول انجام ست ها برای سیستم تمرینی تان مهم است، در پایین ترین نقطه حرکت اجازه ندهید باسن با زمین برخورد داشته باشد.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
🔥 کانال تلگرام (مطالب متفاوت) را نیز دنبال کنید 👈 لینک در بالای صفحه
Read more
عضلات درگیر در حرکت زیربغل سیم کش دست صاف حرکت زیربغل سیم کش، کشش از روبه رو با دست صاف قسمت بالای کمر به خصوص عضله لاستیموس دورسی (لت) را مورد هدف قرار می‌دهد. به علاوه گروه دیگری از عضلات که شامل عضله دلتوئید، عضلات شکم، عضلات چهارسر ران و باسن می‌شود در این حرکت نقش تثبیت‌کنندگی و استحکام بدن را ... عضلات درگیر در حرکت زیربغل سیم کش دست صاف

حرکت زیربغل سیم کش، کشش از روبه رو با دست صاف قسمت بالای کمر به خصوص عضله لاستیموس دورسی (لت) را مورد هدف قرار می‌دهد. به علاوه گروه دیگری از عضلات که شامل عضله دلتوئید، عضلات شکم، عضلات چهارسر ران و باسن می‌شود در این حرکت نقش تثبیت‌کنندگی و استحکام بدن را بر عهده دارند.

زیر بغل سیم کش، تقویت عضله کمر، زیربغل سیم کش کشش از روبه رو با دست صاف

روش انجام حرکت بدنسازی زیربغل سیم کش از جلو

جلوی دستگاه لت بایستید و بازوها را کاملا به سمت بالا کشیده، میله دستگاه را با هر دو دست بگیرید. به آرامی میله را به سمت پایین بکشید و سعی کنید آن را هرچه بیشتر به ران خود نزدیک کنید. در طول تمرین تنها از قدرت عضلات کمر استفاده کنید و از هرگونه نوسان و حرکت‌دادن بالاتنه برای کشیدن وزنه به سمت پایین خودداری نمایید. دوباره به حالت اول بازگردید و به همین ترتیب حرکت را تکرار کنید.
اهمیت تمرین بدنسازی زیربغل سیم کش

عضلات کمر بخش بزرگی از بدن را تشکیل می‌دهند و نادیده گرفتن آن‌ها در تمرینات ورزشی منجر به عدم تناسب و تقارن در ظاهر فرد می‌شود. داشتن عضلات قوی و برجستگی قسمت V شکل کمر، شما را کمرباریک‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر جنبه ظاهری، تقویت عضلات کمر حالت نشستن و ایستادن شما را نیز بهبود می‌بخشد و مسلما وقتی درست بنشینید و بدون قوزکردن راه بروید از کمر درد هم خبری نخواهد بود. داشتن عضلات پشت قوی یعنی داشتن میان تنه قوی و مستحکم و در نهایت یعنی داشتن تعادل و تقارن در ظاهر.

نکات مهم در حرکت بدنسازی زیربغل سیم کش

اگر هرگونه درد و ناراحتی در قسمت شانه‌ها دارید حرکت زیربغل سیم‌کش را انجام ندهید. قبل از شروع تمرین وزنه مناسب خود (نه خیلی سبک و نه خیلی سنگین) را انتخاب کنید تا هم از تمرین نتیجه مطلوبی بگیرید و هم دچار آسیب‌دیدگی نشوید.

استایل صحیح و فرم درست حرکت را رعایت کنید: برای کاهش فشار بر مفاصل زانو، آن‌ها را کمی خم کنید و بازوها را نیز کاملا صاف و کشیده نگه دارید. سر را بالا بگیرید و برای حفظ تمرکز به یک نقطه ثابت در روبرو زل بزنید. فاصله پاها به اندازه عرض شانه‌ها و فاصله دست‌ها باید کمی بیشتر از عرض شانه‌ها باشند. در طول تمرین کمر را صاف و عضلات پا و باسن را منقبض نگه دارید.
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
#fitnessgirl #fitgirls #fitness #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes
Read more
@khamenei_ir رهبرانقلاب: ماها اسیر مادّه‌ایم؛ نگاه ما، چشم ما فقط مظاهر و نشانه‌های مادّه را مشاهده میکند؛ برای همین هم هست که به اینها دل میبندیم، زیبایی‌های مادّی ما را به خود جذب میکند، چشم ما بیش از این را نمیبیند وقتی در محیط مادّی گرفتار میشود. اگر معنویّت را افزایش دادیم، صفای قلب را بالا ... @khamenei_ir
رهبرانقلاب: ماها اسیر مادّه‌ایم؛ نگاه ما، چشم ما فقط مظاهر و نشانه‌های مادّه را مشاهده میکند؛ برای همین هم هست که به اینها دل میبندیم، زیبایی‌های مادّی ما را به خود جذب میکند، چشم ما بیش از این را نمیبیند وقتی در محیط مادّی گرفتار میشود. اگر معنویّت را افزایش دادیم، صفای قلب را بالا بردیم، تقرّب الی‌الله را جدّی گرفتیم، برای خدا کار کردن را تمرین کردیم و پیش رفتیم، آن روح زلالی که در شما پیش می‌آید، موجب میشود که چشمها باز بشود به مناظر زیباتری، والاتری، عالی‌تری از آنچه از این زیبایی‌ها و مطلوبهای دنیوی در دنیا ما مشاهده میکنیم.
اگر زین خاکدان پست روزی بَر پری، بینی
که گردونها و گیتی‌ها است مُلک آن‌جهانی را منظور از این «مُلکِ آن‌جهانی» فقط بهشت نیست، فقط قیامت نیست؛ در همین دنیا هم هستند و بودند افرادی که با چشم حقیقت‌بین، با چشم معنوی‌نگر حقایقی را در این دنیا دیدند و زندگی خوشی را گذراندند با نگاه به آن مناظر معنوی و الهی و نعمتهای برتر خداوندی؛ به این چیزهایی هم که ماها به آنها پابندیم، غالباً بی‌اعتنا بودند، توجّه نداشتند. در این راه میشود حرکت کرد، همه میتوانیم حرکت کنیم؛ این یک راه سنگلاخ و دشوار نیست؛ اگر چنانچه در کارهایمان همین را رعایت بکنیم که ببینیم این اقدامی که میخواهیم بکنیم، این حرفی که میخواهیم بزنیم، این قانونی که میخواهیم تصویب بکنیم، این نظر مشورتی‌ای که میخواهیم بدهیم، این حرکت خدماتی‌ای که انجام میدهیم، برای #خدا است، مورد #رضای_خدا است، #اقدام کنیم، و اگر احساس کردیم که مورد رضای خدا نیست، اقدام نکنیم؛ این ملاحظه، این دقّت از همه برمی‌آید، از همه‌ی ماها برمی‌آید. [اگر] اقدام کنیم، بتدریج ما را جلو خواهد برد، ما را زلال خواهد کرد، صفای ما را افزایش خواهد داد. ۹۷/۳/۳۰
__
🚩جهت مشاهده ساير ويديوهای مربوط به سخنرانی رهبرانقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی به هشتگ زیر مراجعه کنید:
#دیدار_مجلس
__
#khamenei
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
Read more
Loading...
Load More
Loading...