جبهه مردمی از ای

Loading...


Unique profiles
6
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, خرمشهر
Average media age
866.3 days
to ratio
5
درخواست ۱۰۰ میلیاردی از رییس جمهور برای کمک به تیم تراکتورسازی وبسایت رسمی برنامه نود - رییس شورای ...
Media Removed
درخواست ۱۰۰ میلیاردی از رییس جمهور برای کمک به تیم تراکتورسازی وبسایت رسمی برنامه نود - رییس شورای اسلامی شهر تبریز و عضو تبریزی هیات رییسه فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور، کمک ۱۰۰ میلیارد ریالی به تیم تراکتورسازی را درخواست کرد. به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا،  متن کامل ... درخواست ۱۰۰ میلیاردی از رییس جمهور برای کمک به تیم تراکتورسازی

وبسایت رسمی برنامه نود - رییس شورای اسلامی شهر تبریز و عضو تبریزی هیات رییسه فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور، کمک ۱۰۰ میلیارد ریالی به تیم تراکتورسازی را درخواست کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا،  متن کامل نامه شهرام دبیری به رییس جمهور به این شرح است: "جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی

ریاست محترم و محبوب جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

همانطور که مستحضر هستید در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال کشور اتفاقاتی رخ داد که قهرمانی را از تیم تراکتورسازی سلب کرده و احساسات میلیون‌ها آذربایجانی و هواداران این تیم مردمی و با سابقه را از اشتباهات تاثیرگذار داوری و شایعات پایان بازی جریحه‌دار کرد.

با وجود تحریکات گسترده رسانه‌های معاند و ضد انقلاب و استفاده ابزاری از ناداوری انجام یافته علیه تیم تراکتورسازی، باز هم مردم شریف آذربایجان نشان دادند که حامی و همراه همیشگی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و در مراسم استقبال از حضرتعالی در تبریز نیز، با حضور گسترده خویش بیعتی مجدد با آرمان‌های انقلاب کبیر اسلامی ایران بستند.

بی‌شک نقش آذربایجان در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل بسیار پررنگ بوده و چنانکه حضرتعالی نیز در ورزشگاه تختی تبریز فرمودید تراکتورسازی متعلق به مردم آذربایجان نیست، بلکه یک تیم مردمی متعلق به ایران بوده و تیمی است که آرزوی قهرمانی آن را در آسیا خواهیم داشت.

امروز داشتن یک تیم قوی فوتبال در این منطقه از سوی مردم آذربایجان و هزاران طرفدار این تیم انتظار زیادی نمی‌باشد و دلگرمی مردم آذربایجان را به همراه خواهد داشت.

اینجانب به عنوان نماینده مردم و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کشور از حضرتعالی درخواست دارم که با اختصاص مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال کمک به باشگاه تراکتورسازی موافقت فرمایید تا این باشگاه بتواند یک تیم قوی برای فصل آینده تدارک ببیند و در مسابقات باشگاه‌های آسیا سفیر شایسته‌ای برای کشورمان باشد و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در قاره پهناور آسیا به اهتزار درآورد.

با سپاس و تشکر

شهرام دبیری

رییس شورای اسلامی شهر تبریز

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کشور"
#تراکتورسازی
#تراختور
Read more
Loading...
‌ تنها سازمان غیررسمی نیرومند که می‌توانست یاور مصدق باشد حزب توده بود. این حزب در حدود شش تا هشت هزار ...
Media Removed
‌ تنها سازمان غیررسمی نیرومند که می‌توانست یاور مصدق باشد حزب توده بود. این حزب در حدود شش تا هشت هزار عضو و هواخواه در تهران داشت. در حدود پانصد افسر نیز عضو سازمان نظام مخفی آن بودند. اما نکته‌ی مهم این‌که رابطه‌ی حزب با جبهه‌ی ملی تیره بود. پس از قیام سی‌ام تیر، حزب توده به سوی پشتیبانی از دولت مصدق ...
تنها سازمان غیررسمی نیرومند که می‌توانست یاور مصدق باشد حزب توده بود. این حزب در حدود شش تا هشت هزار عضو و هواخواه در تهران داشت. در حدود پانصد افسر نیز عضو سازمان نظام مخفی آن بودند. اما نکته‌ی مهم این‌که رابطه‌ی حزب با جبهه‌ی ملی تیره بود. پس از قیام سی‌ام تیر، حزب توده به سوی پشتیبانی از دولت مصدق گام برداشت و از نهم اسفند به بعد، دامنه‌ی حمایت آن افزایش یافت. اما بدبینی و سوءظن بین دو طرف به‌سادگی زدوده نمی‌شد. روزنامه‌های حزب توده همچنان منتقد برخی از سیاست‌های دولت بودند و سستی آن در رسیدگی به وضع کارگران و دیگر لایه‌های فرودست را پیاپی گوشزد می‌کردند....

اما حزب توده هم برای رویارویی با کودتا آمادگی نظامی نداشت. سران حزب در لحظات آغاز کودتا سردرگم شدند. پس از آنکه به خود آمدند،... از او [مصدق] تقاضا کردند که دولت اسلحه در اختیار حزب توده بگذارد و به آن‌ها اجازه دهد به قابله با کودتاگران برخیزد. مصدق زیر بار چنین کاری نرفت. ..
به هر صورت، این پرسش هنوز برجاست که مصدق به چه دلیل هوادارن خود را به یاری دولت فرانخواند؟ او بی‌تردید از طولانی‌شدن دوره‌ی مبارزه خسته شده بود و از تدوام و گسترش توطئه‌ها، به ویژه با برنامه‌ریزی دو دولت بزرگ [امریکا و انگلیس] و همکاری شاه و دولتمردان دیگر با آن‌ها، به نومیدی گراییده بود. اما مسائل دیگری هم او را به دوراندیشی می‌خواند. مصدق از شبح جنگ داخلی هراس داشت.
‌‌
‌ کودتاگران به میدان آمده بودند تا پیروز شوند و از خون‌ریختن ابایی نداشتند. این بختک بر سر همه‌ی دولت‌هایی می‌افتد که در برابر تهاجم کودتاگران قرار می‌گیرند. آن‌ها با گزینشی دردناک روبه‌رو می‌شوند. اگر بخواهند به دفاع همه‌جانبه بپردازند، متهم به برافروختن جنگ داخلی می‌شوند. اگر به دفاع برنخیزند، متهم می‌شوند که دولت یا مردم یا جنبش مردمی را به تسلیم کشانده‌اند. مصدق این احتمال را نیز در نظر می‌گرفت که کشت‌وکشتار خیابانی چندروزه یا جنگ داخلی به مداخله‌ی مستقیم نیروهای نظامی بیگانه بینجامند و سرانجام کشور را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کند....خروج شاه از کشور زمینه‌ای قانونی برای دولت‌های غربی آماده ساخته بود تا مداخله‌ی خود را در ایران توجیه کنند.
.
کودتاهای ایران، نوشته‌ی سهراب یزدانی، ۴۳۶ صفحه، ۳۳۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
http://nashremahi.com
@mahipub
Read more
کاری که اختلاس کرد! بُرش اول: منزل یکی از ریش سفیدان فامیل دعوتیم، ناگهان زنگ در به صدا در می آید، ...
Media Removed
کاری که اختلاس کرد! بُرش اول: منزل یکی از ریش سفیدان فامیل دعوتیم، ناگهان زنگ در به صدا در می آید، همسر صاحبخانه آیفون را خیره خیره می نگرد و رو به شوهرش میگوید مامور کمیته امداد است و آمده صندوق صدقات کوچکی که گوشه حیاط خانه آویزان است را خالی کند، ناگهان صاحبخانه با دست به پیشانی اش میزند که ای وای ... کاری که اختلاس کرد!
بُرش اول:
منزل یکی از ریش سفیدان فامیل دعوتیم، ناگهان زنگ در به صدا در می آید، همسر صاحبخانه آیفون را خیره خیره می نگرد و رو به شوهرش میگوید مامور کمیته امداد است و آمده صندوق صدقات کوچکی که گوشه حیاط خانه آویزان است را خالی کند، ناگهان صاحبخانه با دست به پیشانی اش میزند که ای وای اون صندوق کاملاً خالیست و در این چند ماه هیچ پولی در آن نریخته ام، یکدفعه پسر مهندس بیکار خانواده میگوید؛ ولش کن بابا برن از ب.ز. بگیرن!!! برش دوم؛
در صف نانوایی ایستاده ام، نان تافتونی که در چند سال پیش با کمترین قیمت میشد خرید الان به هفتصد تومن رسیده است! کارتُون خوابی که دندانهایش را فدای مواد کرده،رو به شاطر کرده و میگوید؛ اوستا یه دونه نون بهم بده چند روزه چیزی نخوردم، دارم میمیرم... شاطر با اکراه نانی را از زیر پیشخوان نانوایی که وسطش سوخته و معلوم است برای نان خشکی کنار گذاشته به مرد ژولیده میدهد!
مرد نگاهی به نان میکند و میگوید؛ حاجی اینو که سگ نمیخوره، خدا خیرت بده یه دونه داغشو بده!
شاطرِ عصبانی فریاد زنان میگوید؛ برو گمشو همینم از سرت زیاده، برو از اونها که دارن مملکتو میبرن و میخورن نون بگیر!!! بُرش سوم:
در تره باری مشغول جدا کردن خیار و گوجه هستم، مردی وارد میشود و چشمش به سینی باقالی می افتد و رو به صاحب مغازه کرده و میگوید: حاجی باقالی دیروز دو تومن بود، حالا شده سه تومن؟! فروشنده در پاسخ با طعنه میگوید؛ مگه خبر نداری سیل اومده، بار نمیاد، همینم به زور گیر آوردم!
خریدار تعجب کنان پاسخ میدهد: کِی سیل اومده؟ کجا؟ چرا خبردار نشدیم؟ قبلنا که سیلی، زلزله ای میومد همه جا چادر میزدن پول جمع میکردن، اگه سیل اومده پس چرا خبری نیست؟! فروشنده با لبخند تمسخر آمیزی گفت:ای آقا اونقدر دزدیدن که دیگه روشون نمیشه از ملت گدایی کنن!!! بله اختلاس فقط به یغما رفتن ثروت ملی نبود، آنچه بیشتر و مخربتر از بُعد اقتصادی رُخ می نماید، نابودی فرهنگ بخشندگی مردم کشور است، شاید شما هم با این تصاویری که گفتم روبرو شده باشید و اکنون باید پرسید که چگونه مردمی که برای کمک به جبهه ها، زلزله های رودبار و بم، حتی برای افغانستان پول جمع میکردن و کامیون کامیون اجناس میفرستادندبه جایی از بی تفاوتی رسیده اند که حاضر نیستند سرسوزنی ببخشند!!! ، کاری که اختلاس کرد مهمتر و عمیقتر از به تاراج رفتن ثروت است، نابودی فرهنگ بخشیدن در اطراف ماست!
کمی بیشتر دقت کنید سنگدلی بیشتر شده است!!!
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span>قدردانی مسئولان #حشد_الشعبی عراق از حمایت آیت الله العظمی شیرازی از رزمندگان این کشور در خلال ...
Media Removed
. قدردانی مسئولان #حشد_الشعبی عراق از حمایت آیت الله العظمی شیرازی از رزمندگان این کشور در خلال بازدید مدیر و اعضای #مرکز_اندیشه_اسلامی_اهل_بیت علیهم السلام (مرکز ارادتمندان مرجعیت) از یکی از دفاتر وابسته به نیروهای رزمنده مردمی حشد الشعبی در بغداد و دیدار با گروهی از فرماندهان آن، ... .
🔸قدردانی مسئولان #حشد_الشعبی عراق از حمایت آیت الله العظمی شیرازی از رزمندگان این کشور

در خلال بازدید مدیر و اعضای #مرکز_اندیشه_اسلامی_اهل_بیت علیهم السلام (مرکز ارادتمندان مرجعیت) از یکی از دفاتر وابسته به نیروهای رزمنده مردمی حشد الشعبی در بغداد و دیدار با گروهی از فرماندهان آن، این فرماندهان از نقش مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در حمایت و پشتیبانی مداوم از #رزمندگان در جبهه های جنگ ستایش و قدردانی کردند.
در این دیدار فرمانده تیپ حشد الشعبی، درباره مکانیزم تأمین امنیت و حفاظت از شهر در برابر تروریست های #داعش و در دست گرفتن کنترل کامل ورودی ها و خروجی های آن توضیحاتی ارائه داد و تأکید کرد: ما گوش به فرمان مرجعیت رشید دینی هستیم و آمادگی کامل خود را برای مقابله با دشمنان و یا هرگونه تهدید و خطری که عتبات عالیات با آن روبرو شود، اعلام می داریم.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7195
.
🔹عضویت در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
 #وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ_حَتَّى_نَعْلَمَ_الْمُجَاهِدِینَ #مِنْکُمْ_وَالصَّابِرِینَ_وَنَبْلُوَ_أَخْبَارَکُمْ ...
Media Removed
#وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ_حَتَّى_نَعْلَمَ_الْمُجَاهِدِینَ #مِنْکُمْ_وَالصَّابِرِینَ_وَنَبْلُوَ_أَخْبَارَکُمْ #محمد_۳۱ . للحق پست نوشت : بابت این برف خدا رو شاکرم.. اما صحنه های جالبی ندیدم... کارگری رو‌ دیدم که صاحبکارش میگفت اگه نیومدی سرکار از فردا نمیخواد بیایی.. راننده ... #وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ_حَتَّى_نَعْلَمَ_الْمُجَاهِدِینَ #مِنْکُمْ_وَالصَّابِرِینَ_وَنَبْلُوَ_أَخْبَارَکُمْ #محمد_۳۱
.
للحق پست نوشت : بابت این برف خدا رو شاکرم..
اما صحنه های جالبی ندیدم...
کارگری رو‌ دیدم که صاحبکارش میگفت اگه نیومدی سرکار از فردا نمیخواد بیایی..
راننده تاکسی رو دیدم که به خاطر نیاز اون کارگر مسیری رو که تنها ۵ هزار تومان کرایه اش بود ۸۰ هزار تومان حساب کرد...
پیرزنی رو دیدم که دستش شکسته بود و به هر راننده ای میگفت که تا بیمارستان برسوننش پولی رو ازش میخواستن که از قیمت بیمارستان بیشتر میشد....
آدمهایی رو میدیدم که با نیاز مردم پول به جیب میزدن و براشون مهم نبود اون نیاز جنسش از روی ناچاریه...
مردمی رو دیدم که به خاطر ۵۰ سانت برف حمله کردن به مغازه ها و فروشگاه ها رو خالی کردن...
براشون مهم نبود که شاید همسایه شون تنها به مقداری از خرید انبوه اونا نیاز داره...
مغازه دارهایی رو دیدم که سرمایشون شده بود نیاز مردم و کالاهاشون رو از روی نیاز اونها قیمت گذاری میکردن...
خلاصه دم همه مون گررررم....
این برف به نظرم ی امتحان بود...
امتحانی که بهمون فهموند ما جماعتی هستیم که حاضریم از استیصال همدیگه هم کسب درآمد کنیم...یاحق.
.
.
دلنوشت :
این یخ آ ویزه ی بیجان نه فقط قندیل است
نامه ی منجمدی از قلم قابیل است
«قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود»
این هم از فاجعه ی فلسفهء تاّویل است

عشق بی آ ینه بی دست سخن میگوید
نکته ی روشنی از دفتر جبراییل است

ناتمام است خط اول این جبهه که باز
خون میدان سند ماندن مرد ایل است

نعره در نعره نخشکیده که سبز است هنوز
هرکجا حس حضور پسر هابیل است

بت شکن باش نه خونریز که در منطق مرد
تبر وتیغ دو همسایه ی بی تبدیل است

تیغ تخریب تو بر گردن ما کارا نیست
آ یه ی تیزتری بر لب اسماعیل است
.
.
کاملاً بیربط : خسته‌ام؛
مثل در آغوش کســی جا نشدن...
.
.
#این_عمار
#برف
#مدیریت_افتضاح_بحران
#بحران_سازی
#کاسبان_بحران
#برادرکشی
#رحمت_الهی
#امتحان_الهی
#زمستان
#مردم_داری
#کمک_به_همنوع
#معرفت
#انسانیت
Read more
یک تا حالا خرمشهر رفتی؟ دو نصف شب با یه پیکان قرمز از شهر بیرون اومدم، بعضی وقت‌ها پیاده می‌شدم و به زمین دست می‌زدم که ببینم بارون میاد یا نه، ولی زمین خشک بود! (پدر هنوز وقتی تعریف می‌کند چشم‌هاش خیس می‌شوند، آنقدری که به پایین نگاه می‌کند و ناخودآگاه دست روی زمین می‌کشد) دیگه امیدی نبود، ... یک
تا حالا خرمشهر رفتی؟

دو
نصف شب با یه پیکان قرمز از شهر بیرون اومدم، بعضی وقت‌ها پیاده می‌شدم و به زمین دست می‌زدم که ببینم بارون میاد یا نه، ولی زمین خشک بود! (پدر هنوز وقتی تعریف می‌کند چشم‌هاش خیس می‌شوند، آنقدری که به پایین نگاه می‌کند و ناخودآگاه دست روی زمین می‌کشد)

دیگه امیدی نبود، دستور به عقب نشینی داده بودن، کاری هم نمی‌شد کرد، چند روز بعد هم یک نفر به نام هاشمی آخرین نفری بود که از شهر بیرون اومد.

سه
رییس به من می‌گفت ریشم را کوتاه کنم، ولی پیرمرد همیشه دست توی ریشم می کشید و می‌گفت: ریش به این می‌گن! باید شونه توی ریش گیر کنه!

من خوشحال بودم، رییس اما نمی‌توانست روی حرف پدر شهید جهان‌آرا چیزی بگوید!

دفتر ما زیاد می‌آمد، دنبال یک چیزی بود که برای خرمشهر ببرد، حالا تو بگو یک خودکار! پیرمرد آبرویش را دست گرفته بود و سنگر به سنگر دنبال آجر آجر گمشده‌ی شهرش می‌جنگید! آجرهایی که هنوز خیلی‌هاشان پیدا نشده‌اند، حتی سال‌ها بعد از اینکه پیرمرد از بین ما رفت!

چهار
من آزادی خرمشهر را توی روایت فتح ندیدم، نه حتی توی آپارات و یوتیوب! من صحنه‌های آزادی خرمشهر را توی تنهایی محمدمهدی همت دیدم، توی خلوت پدرم، توی لبخند احمد بنادری، توی قد و قامت خم شده‌ی پدر شهیدجهان‌آرا، توی سکوت مرتضی قربانی، توی غیبت متوسلیان، توی خلوص شهید احمدکاظمی، من آزادی خرمشهر را توی نوحه ممد نبودی ببینی دیدم! من آزادی خرمشهر را هنوز می‌بینم.

هرجایی غیر از خرمشهر که بگویی آزادی خرمشهر را دیده‌ام!

پنج
چی شده؟! چی شده که جنگ به اون سختی رو بردیم ولی از پس دوزار ده شاهی حساب و کتاب زندگی مردم بر نمیایم؟! نکنه از پشت خنجر خوردیم؟! کی داره خیانت می‌کنه؟! خون تک تک مردمی که خون دل می‌خورن گردن ماست، چه کاره‌ای باشیم و چه نباشیم، وای اگه جواب ما نگاه باشد!

شش
شهیدمحمدعلی جهان‌آرا: بچه‌ها، اگر شهر سقوط کرد آن را دوباره فتح خواهیم کرد؛ مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.

پ‌ن یک
بچه‌ها، ایمان‌مان سقوط نکند!

پ‌ن دو
مکالمه بیسیم شهید احمدکاظمی در زمان آزادسازی خرمشهر

پ‌ن سه
شادی روح امام و شهدا صلوات

#مرتضی_درخشان #خرمشهر #ایمان #جهان_آرا #جبهه #شهید #شهادت #مدافع_حرم #دفاع_مقدس #ومن_الله_التوفیق
Read more
Loading...
Loading...