حقیقت چیز

Loading...


Unique profiles
95
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Sheffield, Lahijan, بازار موبایل ایران
Average media age
895.6 days
to ratio
10.1
 #Repost from @science.wonders with @regram.app ... . «اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان ...
Media Removed
#Repost from @science.wonders with @regram.app ... . «اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان زمین و مریخ یک قوری چینی دور خورشید می‌گردد، هیچ‌کس قادر نبود مدّعای مرا رد کند، مشروط به آنکه حواسم می‌بود که در ادامه بگویم این قوری آنقدر کوچک است که حتی با قوی‌ترین تلسکوپ‌ها هم قابل رویت نیست. ... #Repost from @science.wonders with @regram.app ... .
«اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان زمین و مریخ یک قوری چینی دور خورشید می‌گردد، هیچ‌کس قادر نبود مدّعای مرا رد کند، مشروط به آنکه حواسم می‌بود که در ادامه بگویم این قوری آنقدر کوچک است که حتی با قوی‌ترین تلسکوپ‌ها هم قابل رویت نیست. اما اگر تا آنجا پیش می‌رفتم که می‌گفتم چون مدعای من ابطال ناپذیراست جایز نیست عقل بشر به آن شک کند، به حق به یاوه گویی متهم می‌شدم. با این حال، اگر وجود این قوری در کتب قدما تأیید شده بود و آن را حقیقتی قدسی شمرده و هر یکشنبه در کلیسا دربارهٔ آن به وعظ می‌پرداختند و در مدارس آن را به ذهن کودکان فرومی‌کردند، تردید در وجود آن نشانهٔ نامتعارف بودن تلقی می‌شد و شخص شکاک را در عصر روشنگری به نزد روانپزشک و در دوره پیش از آن به دادگاه تفتیش عقاید می‌فرستادند.»
.
- قوری راسل -
-----------------------------------------------.
.

در ذهن اکثر ما قوریهای بیشماری بین آن چه حقیقت است و آنچه واقعیت است نهفته ست ... فرق است بین آنچه درست است با آنچه راست است!! و آن اینکه حقیقت ، ذاتی است که وجود دارد و واقعیت اتفاقی است که افتاده است اولی درست و دومی شاید راست باشد! اما قطعا همیشه آنچه اتفاق افتاده ست حقیقت و تمام واقعیت ممکن نیست!
سهراب میگفت : " پشت دریاها شهری ست " ، و من میگویم پشت دریاها به آسمانی ست که گاه میبارد به مهر و گاه میگیرد به قهر با تمام سخاوت یا قصاوتش .
.
براستی در هستی که شک میکنی ، بودنت سوال میشود ،
و آنکه چه هست در بودنت؟؟؟ .
اینکه هستم درست نیست ،
کاش ...
آنچه باید باشم راست باشد! .

شعوری میگفت: تو واقعیت داری ولی حقیقت چیز دیگریست...
آری،
و من
فهمیدم
براستی که حقیقت چیز دیگریست
و من
واقعیتی که اتفاق افتاده ست.
.

بامداد ۲۹ خرداد ۹۷
#مهدی_یاقریان
#دلنوشته
#فلسفه #فلسفی #نجوم #عالم #جهان #جهان_هستی #بیگ_بنگ #اتفاق #حقیقت #واقعیت #درست #راست #شعور #سهراب_سپهری #راسل
Read more
Loading...
از متن کتاب* بازی‌گر: تا آن‌جا که همه می‌دانند، هیچ حقیقتی وجود ندارد. همه‌چیز را باید روی اعتماد ...
Media Removed
از متن کتاب* بازی‌گر: تا آن‌جا که همه می‌دانند، هیچ حقیقتی وجود ندارد. همه‌چیز را باید روی اعتماد پذیرفت؛ حقیقت همان چیزی‌ست که به جای حقیقت گرفته می‌شود. جریان زنده‌گی همین است. ممکن است چیزی در پس آن نباشد، اما تا زمانی‌که محترم شمرده می‌شود فرقی نمی‌کند. آدم روی فرضیات عمل می‌نماید. روزنکرانتز: ... از متن کتاب*
بازی‌گر: تا آن‌جا که همه می‌دانند، هیچ حقیقتی وجود ندارد. همه‌چیز را باید روی اعتماد پذیرفت؛ حقیقت همان چیزی‌ست که به جای حقیقت گرفته می‌شود. جریان زنده‌گی همین است. ممکن است چیزی در پس آن نباشد، اما تا زمانی‌که محترم شمرده می‌شود فرقی نمی‌کند. آدم روی فرضیات عمل می‌نماید.
روزنکرانتز: هملت خودش نیست.
گیلدنسترن: شما نمی‌توانید مرگ را بازی کنید. واقعیت آن ارتباطی با تماشای واقع شدن آن ندارد. کاری به نفس زدن و خون و این طرف افتادن ندارد. این‌ها نیست که مرگ را می‌سازد. مرگ فقط به معنای ناکامی‌ی آدم در حضور دوباره پیدا کردن است، همین. حالا او را می‌بینید، حالا نمی‌بینید؛ این تنها چیزی‌ست که واقعی‌ست: یک لحظه این‌جا و بعد رفتن و بازنگشتن. یک خروج بدون سروصدا، ناپدید شدنی که به مرور سنگینی پیدا می‌کند، تا، سرانجام با مرگ سنگین می‌شود.

نام کتاب: روزنکرانتز و گیلدنسترن مُرده‌اند
نویسنده: تام استاپارد
مترجم: مصطفا اسلامیه
ناشر: نیلوفر
پ‌ن: کامنت نخست
پ‌ن۲: سومین اثری‌ست که از این نویسنده در صفحه معرفی می‌شود
#کتاب #نمایشنامه #تام_استاپارد #تام_استوپارد #مصطفی_اسلامیه
#رقص_با_تام_استوپارد
Read more
. . مصاحبه ی لیو ( پارت ۳ ) : . . من و سوارز دوستی بسیار قوی ای با هم داریم. در زمین مسابقه، اون همه ...
Media Removed
. . مصاحبه ی لیو ( پارت ۳ ) : . . من و سوارز دوستی بسیار قوی ای با هم داریم. در زمین مسابقه، اون همه چیز رو آسون تر میکنه! حرکاتِ اون فوق‌العادن. اون میدَوه، فشار وارد میکنه! . حتی بعضی وقتا در یک جهت میدوه و ناگهان تغییر مسیر میده! اینا کار رو برای من هم آسونتر میکنه . من نمیدونم بعد خداحافظیم ... .
.
مصاحبه ی لیو ( پارت ۳ ) : .
.

من و سوارز دوستی بسیار قوی ای با هم داریم.
در زمین مسابقه، اون همه چیز رو آسون تر میکنه! حرکاتِ اون فوق‌العادن. اون میدَوه، فشار وارد میکنه! .

حتی بعضی وقتا در یک جهت میدوه و ناگهان تغییر مسیر میده! اینا کار رو برای من هم آسونتر میکنه
.
من نمیدونم بعد خداحافظیم قراره چیکار کنم! من باید در گذر زمان جواب این رو پیدا کنم. در حال حاضر من فقط میخوام از زندگیم و اون چیزی که خدا بهم داده لذت ببرم
.

بارسا و آرژانتین ، دو عشقِ بزرگِ من هستن
.
.

فقط در آرژانتینه که به تو برای راهیابی به ۳ فاینل متوالی توهین میکنن!! اونا ما رو سنگدل و بی خاصیت صدا میزدن
.
.

موقعیتی که در فینال جام جهانی از دست دادم؟! میتونستم ضربه ی بهتری رو بزنم اگر از داخلِ پا ضربه میزدم! من دلم میخواد به عقب برگردم و اون صحنه رو مجددا انجامش بدم
.

ما باید در جام جهانی بسیار بی نقص عمل کنیم! حقیقت اینه که در حال حاضر شرایط سخت تره! این روزا هر تیمی میتونه مقابلت سازمان یافته عمل کنه و با نتیجه ی ۱_۰ شکستت بده
.
.

فقط خدا میدونه که ما قهرمان جام جهانی میشیم یا نه. اما ما بهترین عملکردمون رو به نمایش میذاریم و همه چیز رو در زمین مسابقه به جا میذاریم.
چیزی که قراره اتفاق بیفته، می افته!
.
.

آرزو میکنم که مثل آلمان باشیم
.
.
.
پارت ۱ و ۲ در دو پست قبلی .
.
.
.
Samira
Read more
. ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست . "در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی ...
Media Removed
. ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست . "در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی به سطح تیم اسپانیایی -بارسلونا- نزدیک شویم. نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۸ از تاکتیک دفاع در عمق برای شکست دادن بارسلونا استفاده کردیم که باعث شکنجه‌ی خودم و هواداران شد. می‌خواستم وجهه‌ی ... .
ژوزه مورینیو؛ آقای ماکیاولیست
.
"در هر دو فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌توانستیم با یک بازی دفاعی به سطح تیم اسپانیایی -بارسلونا- نزدیک شویم. نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۸ از تاکتیک دفاع در عمق برای شکست دادن بارسلونا استفاده کردیم که باعث شکنجه‌ی خودم و هواداران شد. می‌خواستم وجهه‌ی مثبت تری از خود نشان دهیم که این تغییر یکی از دلایل شکست ما بود."
اینها بخشی از کتاب زندگی‌نامه‌ی الکس فرگوسن افسانه ای است. شخصی که دوست داشت مانند هواداری که آخر هفته ها به ورزشگاه می‌آید از بازی تیمش لذت ببرد، هیجان زده شود، آدرنالین ترشح کند و در آخر تماشای بازی ارزش بهای پرداخت شده بابت بلیت را داشته باشد.
اما اگر سال های بعد زندگی‌نامه ای از ژوزه مورینیو به چاپ برسد احتمالا با این جملات از نیکولو ماکیاولی -سیاست مدار و فیلسوف ایتالیایی- آغاز خواهد شد: "همیشه در پی سود خویش باش. جز خویشتن هیچ کس را محترم مدار" و از همه مهم تر:"هدف وسیله را توجیه می‌کند."
به راستی مورینیو پیرو کدام ارزش هاست؟ کدام چهارچوب های اخلاقی و حرفه ای را رعایت می‌کند؟ برای رسیدن به موفقیت پا روی چه چیزهایی می‌گذارد؟
انواع و اقسام حاشیه های عجیب و غریب را از او به یاد داریم. از او که استاد جنگ های روانی است. ابایی از تحقیر، توهین و سرزنش کسی ندارد. انگشت در چشم ویلانوا می‌کند‌. با بازیکن های زیادی به مشکل خورده است. جریان ایکر کاسیاس را به خاطر داریم و از همه مهم تر با سبک خود گاهاً روح فوتبال را می‌کشد و نسبت به کسانی که به او معترض اند و او را شایسته‌ی القاب و الفاظ بزرگ نمی‌دانند، بی تفاوت است.
اما شاید حقیقت این است؛ از ورزشگاه ها برای تاریخ چیزی جز نوشته های روی اسکوربورد باقی نمی‌ماند‌. چه کسی به شیوه‌ی شما اهمیت می‌دهد وقتی سه امتیاز را در جیب خود گذاشته اید؟ چه کسی به خاطر می‌آورد که همین چند ماه قبل منچستر یونایتد، آرسنال را با ۱۴ واکنش از داوید دخه‌آ شکست داده است؟ تاریخ فراموشکار تر از این حرف هاست. بازنده ها را کنار می‌گذارد. نفرات دوم را از یاد می‌برد و ناموفق ها محکوم به عدم می‌شوند. قهرمان جام ملت های اروپای سال ۲۰۰۴ یونان است. به همین سادگی! دیگر کسی درمورد سبک آن ها صحبت نمی‌کند. آن ها بخشی از تاریخ هستند.
مورینیو برای این ماندگار شدن همه چیز را کنار می‌گذارد و همه چیز را به جان می‌خرد. سوژه‌ی اول ترول ها و کاریکاتورها قرار گرفتن، اتوبوس های منقش به تصاویر او در شهر منچستر و یا کسل کننده خوانده شدن؛ هیچ یک نه هدف را برای او کمرنگ می‌کنند و نه وسیله را تغییر می‌دهند.
Read more
. اینکه می گین پول چرک کف دست، باشه قبول اما اینکه چرک کف دست انقدر ساده ، بی آنکه بخوای سخت بگیری ، ...
Media Removed
. اینکه می گین پول چرک کف دست، باشه قبول اما اینکه چرک کف دست انقدر ساده ، بی آنکه بخوای سخت بگیری ، خیلی ساده آرامشت رو ازت می گیره و همه چیز رو تحت الشعاع قرار میده هم جزیی از حقیقت ماجراست. جرم نسل من اما انگار سنگین تر از اینهاست که هرروز که از خواب میشیم یک سنگ بزرگ جلوی پامون سبز میشه! چاره ای نیست ... .
اینکه می گین پول چرک کف دست، باشه
قبول
اما اینکه چرک کف دست انقدر ساده ، بی آنکه بخوای سخت بگیری ، خیلی ساده آرامشت رو ازت می گیره و همه چیز رو تحت الشعاع قرار میده هم جزیی از حقیقت ماجراست.

جرم نسل من اما انگار سنگین تر از اینهاست که هرروز که از خواب میشیم یک سنگ بزرگ جلوی پامون سبز میشه!
چاره ای نیست برای نسل من ،
هرروز مجبوری چشمت رو روی خیلی چیزا ببندی !

و به گمانم دلیل چروک های زود هنگام گوشه ی چشم هم نسل های من ؛ مال همین بستن چشماشون روی خیلی چیزهاست
انقدر محکم که چروک ها بیشتر و بیشتر میشه

آی آقایون
سهم مردم من از این خاک این نیست !

اینکه چرک کف دست سهم ما باشه و دلارهای پنج هزار و خورده ای تومانی سهم جیب آقا زاده ها .

ای بابا ...چه فایده داره گفتن اینا

بی خیال رفیق
چاره ای نیست ...
بیا چشمامون رو ببندیم ...
محکم ببندیم روی همه چیز
نگران چروک هایی هم نباشیم که صورتمون رو پیر و پیرتر میکنه ...
Read more
آن کس که گفت "زمان همه چیز را حل می‌کند"، ختم پدر سوخته‌های عالم بوده، یک آدمِ ذاتاً دلال و جنس بنداز، ...
Media Removed
آن کس که گفت "زمان همه چیز را حل می‌کند"، ختم پدر سوخته‌های عالم بوده، یک آدمِ ذاتاً دلال و جنس بنداز، از آن‌ آدم‌های سیاستمدار و سخنور که بازی با کلمات را به بهترین شکل میدانسته. حقیقت اما این است که زمان، هیچ غلطی نمیکند. زمان، یک داده ی خام است. این ما هستیم که به هر چیز، هر قدر هم سخت و دردناک و کلفت، ... آن کس که گفت "زمان همه چیز را حل می‌کند"، ختم پدر سوخته‌های عالم بوده، یک آدمِ ذاتاً دلال و جنس بنداز، از آن‌ آدم‌های سیاستمدار و سخنور که بازی با کلمات را به بهترین شکل میدانسته. حقیقت اما این است که زمان، هیچ غلطی نمیکند. زمان، یک داده ی خام است. این ما هستیم که به هر چیز، هر قدر هم سخت و دردناک و کلفت، عادت می‌کنیم. چرا که با شرایط سازگار شدن، خاصیت ماست. در رکود عادت می‌افتیم، و چون طبق باور نهفته در زیرین‌ترین لایه‌های ناخودآگاهمان، "آنچه عادی میشود، خوب نیست"، فصل جدیدی برای در رفتن از آن، باز می‌کنیم و این‌گونه از یک درد، دل میکنیم. از آنجا که ذهن، درباره ی پیچ و تاب مدام میا‌‌ن درد و لذت است و بر اساس همین تقابل ازلی، مفهوم "خیر" و "شر" را ساخته ایم، راه جدیدی از "بیچارگی" یا "سرخوشی" برای خود مى يابيم.
این ماییم! می‌سازیم، له‌ می‌شویم، درد می‌کشیم، عادت می‌کنیم، بلند می‌شویم و می‌رویم...
#خلاص
Read more
Loading...
. مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند. وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن ...
Media Removed
. مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند. وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی، چطور جان به در بردی. حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد. امّا یک چیز مسلّم است. وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت . @shahabzolfaghaari .
مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند. وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی، چطور جان به در بردی. حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد. امّا یک چیز مسلّم است. وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت
.
📷 @shahabzolfaghaari
تازه دبستان را تمام کرده بودم که پدرم بهترین کادو ممکن را برایم خرید... همان اسکیتی که همیشه آرزویش ...
Media Removed
تازه دبستان را تمام کرده بودم که پدرم بهترین کادو ممکن را برایم خرید... همان اسکیتی که همیشه آرزویش را داشتم... فردای آن روز اسکیت را پا کردم ؛ ضربه گیرها را بستم ؛ کلاهش را سرم گذاشتم و به کوچه رفتم... دوستانم مشغول اسکیت بازی بودند که با اولین قدم افتادم... بد افتادم... صدای خنده شان بلند شد... اصلا ... تازه دبستان را تمام کرده بودم که پدرم بهترین کادو ممکن را برایم خرید... همان اسکیتی که همیشه آرزویش را داشتم... فردای آن روز اسکیت را پا کردم ؛ ضربه گیرها را بستم ؛ کلاهش را سرم گذاشتم و به کوچه رفتم... دوستانم مشغول اسکیت بازی بودند که با اولین قدم افتادم... بد افتادم... صدای خنده شان بلند شد... اصلا شبیه رویاهایم نبود... سخت تر از چیزی بود که فکر می کردم... دستم را به دیوار گرفتم و بلند شدم... تا دست هایم را رها کردم دوباره افتادم... خنده هایشان تبدیل به تمسخر شد... صدایشان را می شنیدم :تو از پس این کار بر نمیای... در خواب و رویا اسکیت بازی کن ...تو نمی توانی... از این جمله متنفر بودم... از اینکه بگویند تو نمی توانی... رفتم خانه و تا صبح فکر کردم... یا باید تسلیم می شدم و قبول می کردم که نمی توانم یا باید به همه ثابت می کردم من می توانم هر کاری را انجام دهم...من می توانم رویاهایم را به حقیقت برسانم...
شروع کردم به تلاش کردن... از افتادن نترسیدم... خنده های دیگران خسته ام نکرد... گوش هایم را روی انرژی های منفی بستم...فقط تلاش کردم و تلاش... چند ماه گذشت و حالا من بودم که از همه سریع تر می رفتم... من بودم که نه احتیاجی به کلاه داشتم نه ضربه گیر... من بودم که در مسابقه از همه جلو می زدم... از آن روز هر وقت کسی می گوید تو نمی توانی انگیزه ام صد برابر می شود... صبور می شوم... حرف ها ... تمسخر ها... نگاه ها را نادیده می گیرم... همه چیز را تحمل می کنم تا روزی که ثابت کنم می توانم... حقیقت این است که گاهی بزرگترین تغییرات از تحقیرها و توهین ها شروع می شود... مهم این است چه واکنشی داشته باشیم... می توانیم سرخورده و تسلیم شویم ؛ دست روی دست بگذاریم و حرفشان را تایید کنیم ... یا نه ؛ ثابت کنیم که می توانیم به چیزی که می خواهیم برسیم...حتی اگر سخت تر از چیزی باشد که فکرش را می کردیم...
#حسین_حائریان
@hosseinhaerian
Read more
Loading...
در همچین روزی پسری بدنیا اومد یا زود از دنیا بره اما این معجزه اونقدری حرف داشت که 3 حرفه "مـ ر گ" نتونه ...
Media Removed
در همچین روزی پسری بدنیا اومد یا زود از دنیا بره اما این معجزه اونقدری حرف داشت که 3 حرفه "مـ ر گ" نتونه اونو از ما بگیره... پسری که روزی ایستاد تا تمام دنیا صداشو بشنوه، اون افتاد اما بازم قوی تر برگشت و یه سالن رو به لرزه دراورد، زمانی که فکر میکرد همه چیز براش تموم شده در حقیقت همه چیز براش شروع شد.... شاید ... در همچین روزی پسری بدنیا اومد یا زود از دنیا بره اما این معجزه اونقدری حرف داشت که 3 حرفه "مـ ر گ" نتونه اونو از ما بگیره...
پسری که روزی ایستاد تا تمام دنیا صداشو بشنوه، اون افتاد اما بازم قوی تر برگشت و یه سالن رو به لرزه دراورد، زمانی که فکر میکرد همه چیز براش تموم شده در حقیقت همه چیز براش شروع شد....
شاید پسر قهرمان ما سالن رو باخت اما دنیا رو جوری به تسخیر خودش در اورد که تمام کشست هاش در برابر به زانو در اومدن و..
و.. اون الان اینجاست...!کسی که همه فکر میکرد دنیا قرار نیست اونو مدت زیادی داشته باشه الان اینجاست و تمان دنیا رو برای خودش داره..:')
لیام جیمز پین
کسی که از 23 اگوست سال 1993 تا به امروز جاده ی طولانی ای رو با تمام مستی بلندی هاش طی کردی...
کسی که شدی دلیل تپیدن قلبمون
کسی که با تمام نبودنت همیشه اینجایی
کسی که شدی ددی خانوادمون
کسی لبخند ها و اشکامونو رو ازانه خود کردی
تولدت معجزه ای بود که برامون بیش از این نوشته ها حرف داشت،پس قوی تر و محکمتر از همیشه ادامه بده و بزار بازم حرفاشو بشنویم♥
تولدک مبارک:")
.
پ.ن:
راستی حالتون خوبه؟ حال میکنین که اینقدر نامردین؟ انفالو پشته انفالو..اینقدر زود پیجو ول کردین؟:(
نزارین تو این روز مهم و قشنگ حرص بخورم
بازم تولد ددی پشمالو مبارک=)=)
#Laɖʏҡɨռ
Read more
تنها معیار برای آنکه بدانیم انسان به حقیقت رسیده است یا نه این است: انسانی که به حقیقت رسیده باشد، ...
Media Removed
تنها معیار برای آنکه بدانیم انسان به حقیقت رسیده است یا نه این است: انسانی که به حقیقت رسیده باشد، هرگز ناراضی نیست! رضایتِ او رضایتِ مطلق است! شما نمی‌توانید او را از رضایتش جدا کنید! شادی او به هیچ چیزی وابسته نیست! نمی‌توانید او را ناشاد کنید! هر چه پیش بیاید او همچنان شاد باقی می‌ماند! پیروزی ... تنها معیار برای آنکه بدانیم انسان به حقیقت رسیده است یا نه این است:

انسانی که به حقیقت رسیده باشد، هرگز ناراضی نیست! رضایتِ او رضایتِ مطلق است!
شما نمی‌توانید او را از رضایتش جدا کنید!
شادی او به هیچ چیزی وابسته نیست!
نمی‌توانید او را ناشاد کنید!
هر چه پیش بیاید او همچنان شاد باقی می‌ماند!
پیروزی یا شکست،
زندگی یا مرگ،
با معشوق، یا بدون معشوق، تفاوتی ندارد!
حالتِ آرامش و راحتیِ او مطلق و تغییر ناپذیر است.
او مرکزیت یافته است!

تو همیشه به کسی نیاز داشته‌ای تا دلیلِ زنده بودنت باشد.
آن دلیل در هر لحظه می‌تواند از بین برود!
پدر خواهد مُرد!
مادر خواهد مُرد!
همسر می‌تواند برود!
تجارت می‌تواند ورشکسته شود!
اگر تو هر چیزی غیر از خودت و وجودِ راستینت را دلیل زنده بودنت بسازی، خودت را تحقیر کرده‌ای و راه رنج و ناکامی را در پیش گرفته‌ای!
به هیچ چیز و هیچ کس وابسته نباش!
به خودت وفادار بمان!

اوشو
Read more
#ترس ها ، #درجا زدن ها ، #اضطراب ها و هر آنچه ما را متوقف میکند ، حاصل #ذهنی است که اسیر کشش های نامرئی شده است. از آغاز تولد ، همه چیز بصورت تصویر در ذهن ما ثبت میشود و این باور خُرد کننده پیوست آن میشود : هر آنچه ثبت کردی واقعیست !!! و اینگونه میشود که واقعیت های ذهنی در زندگی مان ، افسار رفتار ، حرکت و تصمیمات ... #ترس ها ، #درجا زدن ها ، #اضطراب ها و هر آنچه ما را متوقف میکند ، حاصل #ذهنی است که اسیر کشش های نامرئی شده است.
از آغاز تولد ، همه چیز بصورت تصویر در ذهن ما ثبت میشود و این باور خُرد کننده پیوست آن میشود :
هر آنچه ثبت کردی واقعیست !!!
و اینگونه میشود که واقعیت های ذهنی در زندگی مان ، افسار رفتار ، حرکت و تصمیمات و #انتخاب های ما را به دست میگیرند.
در #معنای_زندگی اصلی وجود دارد که به ما می آموزد ، بسیاری از آنچه در مقابل ما قرار میگیرد ، #واقعیت #مطلق نیست و #حقیقت هائیست که ذهن می سازد .
وقتی بدانیم که حقیقت ها قابل تغییر هستند ، فرایند زندگی ما از بن بست و دور زدن در خویشتن به جاری شدن و حرکت تغییر کیفیت میدهد.
📌 #بنویسد : تا کنون کجای زندگی متوقف شده اید و چگونه از آن خارج شدید ؟

#امیرفریدون_نصرتی ✍🏻 *
*
*
#تیرماه #مردادماه ۹۷ #مشهد #زندگی #درس #کلاس #آموزش
@inssoa
@soroush.amordad
#manayezendegi
#zendegi #ravanshenasi #lifecoach
Read more
حقیقت تلخی ست... ما آدم ها را از بیرون می بینیم ... چشم های ما نمی تواند درون آدم ها را ببیند...ما فقط ...
Media Removed
حقیقت تلخی ست... ما آدم ها را از بیرون می بینیم ... چشم های ما نمی تواند درون آدم ها را ببیند...ما فقط ظاهر زندگی آن ها را می بینیم... تصور می‌کنیم آدم هایی که زیاد سکوت می کنند حرفی برای گفتن ندارند ... ما نمی دانیم در دنیای درونشان چه فریاد هایی زده اند ... چه حرف هایی را هر شب در گوش خودشان لالایی خوانده ... حقیقت تلخی ست... ما آدم ها را از بیرون می بینیم ... چشم های ما نمی تواند درون آدم ها را ببیند...ما فقط ظاهر زندگی آن ها را می بینیم... تصور می‌کنیم آدم هایی که زیاد سکوت می کنند حرفی برای گفتن ندارند ... ما نمی دانیم در دنیای درونشان چه فریاد هایی زده اند ... چه حرف هایی را هر شب در گوش خودشان لالایی خوانده اند تا آرام شوند و خوابشان ببرد !!! تصور می‌کنیم کسانی که زیاد لبخند می زنند هیچ غم و ناراحتی در زندگیشان ندارند ... ما نمی دانیم در دنیای درونشان چه غم ها و حسرت هایی انبار شده است ...
تصور می کنیم آدم هایی که موفق اند‌ و به خواسته هایشان رسیده اند، هرگز زمین نخورده اند و طعم شکست را احساس نکرده اند... ما زخم های روحشان را نمی بینیم‌ ...
ما فقط دنیای بیرون آدم ها را می بینیم ، حتی گاهی آرزو می کنیم جای آن ها باشیم اما نمی دانیم همه چیز به راحتی و زیبایی چیزی که می بینیم نیست...
حقیقت تلخی ست... هیچکس احساسات واقعی آدم ها را نمی داند..
هیچکس از درون آدم ها خبر ندارد... Photo: nima shoaei | art studio 🌹📷
Read more
Loading...
برای اولین بار کاری متفاوت ار گروه نشریات رزم آور🏽 . کاملش ببینید- لینک بیو🏾 . - چه چیزی مانع شما می شود؟ - خیلی خسته شدی؟ - به اندازه کافی استراحت نداشتی؟! - انرژی و توان کافی نداری؟! - زمان کافی نداری؟ - این همون چیزی که باعث توقف تو شده؟! - پول کافی نداری؟! - این همون چیزه؟ - یا چیزی ... برای اولین بار کاری متفاوت ار گروه
نشریات رزم آور👊🏽🙏
.
🔻کاملش ببینید- لینک بیو👆🏾
.
- چه چیزی مانع شما می شود؟
- خیلی خسته شدی؟
- به اندازه کافی استراحت نداشتی؟!
- انرژی و توان کافی نداری؟!
- زمان کافی نداری؟
- این همون چیزی که باعث توقف تو شده؟!
- پول کافی نداری؟!
- این همون چیزه؟
- یا چیزی که تورو متوقف کرده ،خودتی؟
- به نظر بهترین بهانه برای کسی که از همه چیز دست کشیده.
- بس کن و واسه خودت متاسف نباش.
- از اینکه به بقیه بگی ناراحتی دست بکش .
- نزار بقیه بفهمن که داری خود خوری میکنی و می ترسی.
- هیچ کس من رو پشتیبانی و ساپورت نکرد.
- از تنبلی دست بردار و روحت را بیدار کن.
- این شروع بازیه و وقتشه که نتیجه ی تلاشتو ببینی و توی جامعه و کشوری که داری زندگی می کنی موفق ترین باشی.
- با زندگیت مشکل داری؟
- با محیط و شرایط مشکل داری؟
-- براش یه کاری بکن.
- اگه میخواهیش واسش تلاش کن و دنبالش برو.
- بهانه های الکی رو تشخیص بده.
- این بهانه های ساختگی همه جا هستند.
- این بهانه ها دروغ هستند.
-چجوری دروغ را متوقف میکنی؟
با حقیقت میشه دروغ را متوقف کرد.!
حقیقت این هست که تو زمان داری.
تو مهارت داری.
تو عقل و دانش داری.
تو پشتیبانی و اراده و دیسیپلین(نظم)داری.
برای اینکه انجامش بدی.
شروع چالش، شروعی برای رسیدن به نتیجه در زندگیه.
هر چیزی که روی قله است با ارزشترین
با ارزش ترین چیزها به راحتی بدست نمی آیند دلخور شدن به دامان شما نمی افتد.
همیشه بدست آوردنشان سخت است
اگه میخواهی بدستشون بیار.
شانس،لحظه،زمان،مکان و موقعیت،فرصت های تو هستند.
فردا ،فردا...
هیچ کدوم واسه فرداها نیستند.
همه ی اینها رو امروز بدست بیار.
این آرزویی که میخوای داشته باشی.
بلندشو و آرزوها و رویاها تو عملی کن.
اگه میخواهی تبدیل به واقعیت بشن .
رشد کن و شکوفا شو.
هنوز هم کارهایی داری که باید انجام بدی.
.
#رزم_آور #رزم_آورtv #انگیزشی #انگیزه_زندگی #انگیزه_تغییر #موفقیت #تمرین #تغییر #razmavar #martialarts
Read more
یک ماه و یک روز گذشت ... . سے و دو روز پیش ... در همین ثانیہ 🕞ها بود ڪہ بے قرارے هایم را شوق دیدارت بہ ...
Media Removed
یک ماه و یک روز گذشت ... . سے و دو روز پیش ... در همین ثانیہ 🕞ها بود ڪہ بے قرارے هایم را شوق دیدارت بہ اوج ڪشید سے و دو روز پیش فراق تلخ من رنگ باخت و آرزویم دیوار افسانہ را شڪست و بہ سوے حقیقت پر گرفت سے و دو روز پیش هیچ ڪس تو نبود سے و دو روز پیش اشڪ هایم بویے از حسرت نداشت سے و دو روز پیش همہ چیز ... یک ماه و یک روز گذشت ...
.

سے و دو روز پیش ...
در همین ثانیہ 🕞ها بود ڪہ بے قرارے هایم را شوق دیدارت بہ اوج ڪشید💕
سے و دو روز پیش فراق😔 تلخ من رنگ باخت😍 و آرزویم❤ دیوار افسانہ را شڪست و بہ سوے حقیقت پر گرفت💕
سے و دو روز پیش هیچ ڪس👈 تو 👉نبود 💕
سے و دو روز پیش اشڪ 😭هایم بویے از حسرت نداشت💕
سے و دو روز پیش همہ چیز رنگ دگر داشت💕
سے و دو روز پیش لبخند😍 شیوایت دلم❤ را بہ مرز جنون ڪشید💕
سے و دو روز پیش نگاہ😍 نافذ تو قلب❤ بے قرارم را در خوشے غرق ڪرد💕
سے و دو روز پیش طنین 😍صدایت دیوانہ ام ڪرد💕
سے و دو روز پیش عطر آبشار 😍گیسویت مرا بہ هواے تو عادت داد💕
سے و دو روز پیش خبرے از سراب تو نبود ، هر چه بود حقیقت بود😔
سے و دو روز پیش هوایے براے نفس بود😔
سے و دو روز پیش ...😔✋
.
.
پ.ن:میخواستم دیروز پست بذارم 😅😅 بنا به دستور پزشک تا 24 ساعت نباید تلفن همراهی نزدیکم می بود 😐😐😐 دیگه امروز گذاشتم 😅😅✋
Read more
شصت و نه حقیقت تکان دهنده درباره زامبی ها /پارت اول <span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span> یک تیم کانادایی متشکل از ...
Media Removed
شصت و نه حقیقت تکان دهنده درباره زامبی ها /پارت اول یک تیم کانادایی متشکل از آمارشناسان سناریویی برای شیوع ویروس زامبی نوشتند و دریافتند که تنها راه مقابله برای هر تمدن انسانی که با شیوع ویروس زامبی ها روبه‌رو می‌شود هجوم به زامبی‌ها و نابود کردن آنها خواهد بود. به عنوان ... شصت و نه حقیقت تکان دهنده درباره زامبی ها /پارت اول ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
یک تیم کانادایی متشکل از آمارشناسان سناریویی برای شیوع ویروس زامبی نوشتند و دریافتند که تنها راه مقابله برای هر تمدن انسانی که با شیوع ویروس زامبی ها روبه‌رو می‌شود هجوم به زامبی‌ها و نابود کردن آنها خواهد بود. به عنوان مثال، در یک شهر عادی با ۵۰۰۰۰۰ نفر جمعیت، یک پاسخ تهاجمی نظامی به سمت زامبی ها ظرف ۳ تا ۸ روز لازم خواهد بود. بعد از ۸ روز، تقریبا قطعی خواهد بود که دیگر آن تمدن انسانی به حیات خود باز نخواهد گشت و ویروس زامبی همه چیز را نابوذد خواهد کرد. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۶۹ حقیقت تکان دهنده درباره زامبی ها را برای شما بیان کنیم.

۱. کلمه‌ی “زامبی” از کلمه‌ی افریقایین‌زامبی (nzambi) برگرفته شده که به معنی “خدا” است. مار بزرگ، “زامبی بزرگ”، پدر تمام خدایان یا “لائوهای” دیگر بود، و به شکل یک پیتون ظاهر می‌شد.

۲. روز جهانی زامبی‌ها ۸ اکتبر است.

۳. اساسا درباره‌ی منشاء و خاستگاه زامبی‌ها دو نظریه وجود دارد: ۱) شخص ملعونی می‌میرد و در قالب یک زامبی باز می‌شود، و ۲)شخص با یک ویروس تماس دارد یا در معرض تشعشعات قرار می‌گیرد و به زامبی تبدیل می‌شود.

۴. مومیایی‌ها معمولا زامبی محسوب نمی‌شوند چون درحالی که زامبی‌ها در حالت پوسیدگی و فساد دائم قرار دارند، اما مومیایی‌ها را تعمدا به لحاظ جسمی سالم حفظ می‌کنند. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#سینما #فیلم #ترسناک #وحشت #رازآلود #مهیج #هیجان #کلیپ #وحشتناک #المخیف #هالیوود #ترس #جنایی #ژانر #جالب #سرگرمی #تلویزیون #زامبی #خوف #سریال #اسلشر #جن
#horrormovie #Unheimlich #Hollywood #movie #horror
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
3 تیر 1397
Read more
Loading...
 #دروغگویی_و_نقش_ما (۱) <span class="emoji emoji1f53b"></span><span class="emoji emoji1f53b"></span> ۱. آسیب‌های اجتماعی چترشان را به‌گونه‌ای بر زندگی ما باز می‌کنند که ...
Media Removed
#دروغگویی_و_نقش_ما (۱) ۱. آسیب‌های اجتماعی چترشان را به‌گونه‌ای بر زندگی ما باز می‌کنند که گاه به هر سمت و سویی برویم باز ناگزیریم که زیر سایه‌شان قدم بزنیم. قطعا بستن چتر از عهده‌ی فرد خارج است و در اکثر مواقع نیازمند ساختاری مستحکم است که ستون‌هایش از راس تا کفِ هرمِ جامعه کشیده شده باشد. ... #دروغگویی_و_نقش_ما (۱)
🔻🔻
۱. آسیب‌های اجتماعی چترشان را به‌گونه‌ای بر زندگی ما باز می‌کنند که گاه به هر سمت و سویی برویم باز ناگزیریم که زیر سایه‌شان قدم بزنیم. قطعا بستن چتر از عهده‌ی فرد خارج است و در اکثر مواقع نیازمند ساختاری مستحکم است که ستون‌هایش از راس تا کفِ هرمِ جامعه کشیده شده باشد. پس باید چه‌کار کرد؟ در جوامعی که خبری از چنین ساختارهایی نیست و همتی هم در نهادهای حاکم بر جامعه به‌چشم نمی‌خورد، باید چشم‌ها را بست و همچون خوابگردان به زندگی فارغ از کنش‌گری و تاثیرگذاری ادامه داد؟
۲. یکی از جهان‌شمول‌ترین آسیب‌های اجتماعی #دروغگویی است. قطعا، هر انسانی در طول زندگی‌اش بارها و بارها در مقام دروغ‌گو و در مقام فریب‌خورده قرار می‌گیرد، گاه با آسیب‌هایی اندک و گاه با آسیب‌هایی چنان ژرف که ردشان تا لحظه‌ی مرگ بر روح و روان شخص باقی می‌ماند. قطعا «حقیقت و هیچ‌چیز جز حقیقت» تنها یک رویا است، انسانِ امروزی را از بسیاری زشتی‌ها گریزی نیست و قطعا #دروغ و دروغگویی یکی از همان صفاتی است که گاه حتی لازمه‌ی تداوم زندگی به‌شمار می‌رود.
۳. دروغ‌ها را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد: دروغ‌هایی که ارتباط مستقیم با نهادهای حاکم بر جامعه دارد، دروغ‌هایی که ارتباط مستقیم با #فرهنگ حاکم بر جامعه دارد و دروغ‌های فردی. شاید این‌طور به‌نظر برسد که جز در بخش سوم در هیچ‌کدام کاری از افراد عادی جامعه چون ما برنمی‌آید و چون تاثیر دروغ‌های فردی‌ای که در زندگی‌مان می‌گوییم آن‌چنان گسترده نیست که به فاجعه‌هایی بشری منتهی شود، پس کاری از دست ما برنمی‌آید اما این‌طور نیست. #فریب به‌مثابه‌ی فرهنگی گسترده در جامعه سرشار از ساختارهای هم‌پوشان است، ساختارهایی که ناخواسته از عملی به عمل دیگر در یک فرد و از فردی به فردی دیگر در جامعه و از نهادی به نهادی دیگر در ساختار قدرت منتقل می‌شود.
۴. چه‌کاری از دست ما برمی‌آید؟ آیا ما می‌توانیم به عنوان یک فرد برای لحظه‌ای هم که شده از زیر چتر دروغ بیرون بیاییم؟ ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که بی‌ذره‌ای اغراق، دروغ و عمل‌های منتهی به دروغ و فریب در آن موج می‌زند، از نحوه‌ی پوشش تا خورد و خوراکمان وابسته به فریب است، برای طی کردن مراحل یک کار اداری ساده بارها و بارها باید دروغ بگوییم، برای استخدام باید دروغ بگوییم، برای کم کردن هزینه‌های درمانی باید دروغ بگوییم، برای پنهان کردن شخصی‌ترین روابط‌مان نیازمند دروغیم و... ما که از صبح تا شب راهی جز فریب پیش‌روی‌مان نیست، چگونه می‌توانیم برای لحظه‌ای پا را از زیر چتر گسترده‌ی دروغ بیرون بگذاریم؟
Read more
 #مهمون_منی #تهم "مهمون منی" آخرین کار پخش شده از تهم. ‌۰ برای درک بهتر این آهنگ به کاور توجه کنید ...
Media Removed
#مهمون_منی #تهم "مهمون منی" آخرین کار پخش شده از تهم. ‌۰ برای درک بهتر این آهنگ به کاور توجه کنید که "چز" و "شببین" حضور دارند و ورس اول از زبان "چز" و ورس دوم از زبان "شبین" خوانده شده. طراحی هوشمندانه تهم رو مشاهده میکنید ، دست چز یک شمشیر (نماد خشونت و جنگ) هست و دست شبین یک تفنگ آب‌پاش (نماد ... #مهمون_منی #تهم
"مهمون منی" آخرین کار پخش شده از تهم.
‌۰
برای درک بهتر این آهنگ به کاور توجه کنید که "چز" و "شببین" حضور دارند و ورس اول از زبان "چز" و ورس دوم از زبان "شبین" خوانده شده.
طراحی هوشمندانه تهم رو مشاهده میکنید ،
دست چز یک شمشیر (نماد خشونت و جنگ) هست
و دست شبین یک تفنگ آب‌پاش (نماد تفریح و شوخ‌طبعی).

آخر آهنگ هم میشنوید میگه
مهمون منید
مهمون شبین
یا مهمون چزید.

حتی انتخاب رنگ بکگراند کار هم هوشمندانه‌س ! قرمز حس شلوغی و حرارت و مهمونی رو القا میکنه به بیننده و در آهنگ هم ما وسط مهمونیشون هستیم.

و یه نگاه به حالت دست تهم داشته باشید. انگار میخواد گل یا پوچ بازی کنه و نگاهش به شماست‌‌.
اما میبینیم که دو دستش پره.
یه دست قرص آبی یه دست قرص قرمز. مطمعنا هر قرص رو انتخاب کنید اون مسیر زندگیتون میشه (مثل فیلم ماتریکس، شباهت نشستن و قرار گیری تهم به این صحنه تو عکس مشخصه)
تو فیلم ماتریکس ‌در این صحنه مورفیوس از نئو دعوت میکند که با انتخاب یکی از قرص ها راهشو انتخاب کنه؛
۱.قرص آبی : اگر این قرص رو بخوری میخوابی و صبح از تختت بلند میشی. تمام این خاطرات یادت میره و به زندگی پوچ و خیالی خودت ادامه میدی بدون هیچ دردسر و ناراحتی. و ادامه ی روال معمول زندگیت رو از سر میگیری
۲.قرص قرمز: در حقیقتی که وجود دارد میروی و به عمق فهم و حقیقت هستی و زندگی پی میبری. تمام گذشته ات رو از دست میدی و میفهمی همه چیز الکی بوده تا به اینجا... چیزی جز حقیقت وجود ندارد هرچند که دردناک باشد.

اما جالب بودن تهم اینه که بار ها توی آهنگ تکرار میکنه میتونیم "هر دو برنده شیم"
____
#bth_taham #bth_paydar
#paydar #taham #پایدار #دگران
Read more
همه ی ما تنهاییم و از این تنهایی ناگزیر. هرچقدر هم به دیگری نزدیک شویم هرگز نمی توانیم حقیقت_وجودی ...
Media Removed
همه ی ما تنهاییم و از این تنهایی ناگزیر. هرچقدر هم به دیگری نزدیک شویم هرگز نمی توانیم حقیقت_وجودی آن دیگری را کاملاً بشناسیم، روان شناسی و فلسفه هم تمام ماهیت انسان ها را آشکار نخواهد کرد آن ها تنها ایدئولوژی هایی هستند برای پذیرش این حقیقت. ‎تمام تئوری ها را هم که از بَر باشیم باز هم برای شناخت ... همه ی ما تنهاییم و از این تنهایی ناگزیر.

هرچقدر هم به دیگری نزدیک شویم
هرگز نمی توانیم حقیقت_وجودی آن دیگری را کاملاً بشناسیم، روان شناسی و فلسفه هم تمام ماهیت انسان ها را آشکار نخواهد کرد آن ها تنها ایدئولوژی هایی هستند برای پذیرش این حقیقت.
‎تمام تئوری ها را هم که از بَر باشیم باز هم برای شناخت آدمیان پای مان چوبین خواهد بود
‎دلهای مان پر از درد تنهایی است بی هیچ مُسَکِنی، حجم آوار کتاب ها هم نجات مان نخواهد داد، تنها راه باقی مانده بقول راجرز پذیرش بی قید و شرط است!!! بپذیریم که بهتر است
همیشه بخشی از ماهیت دوستان و نزدیکان مان در سایه بماند ‎چرا که اگر بدانیم دیگران حقیقتاً به چه مقولاتی می اندیشن، هرگز این دوستی ها دوام نخواهد اورد
رابطه به راز زنده است.
دوستی به راز زنده است.
عشق به راز زنده است. ‎ما قدرت فهم و درک تمامیت یکدیگر را نداریم
‎پس همان به که همه چیز را ندانیم

#عباس_ناظری
Read more
Loading...
«عقاید یک دلقک» نوشته هاینریش بل، نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل ادبیات است. #عقاید_یک_دلقک ...
Media Removed
«عقاید یک دلقک» نوشته هاینریش بل، نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل ادبیات است. #عقاید_یک_دلقک یک «من ـ روایت» است و راوی یک #دلقک یک بازیگر پانتومیم. دلقک ـ مانند دلقک‌های دربارهای اجتماع فئودالی ـ مجاز است حقایق تلخ را با حرکات و کلمات قابل لمس کند و به زبان بیاورد. صورتش سفیدکرده، بی‌حرکت، ... «عقاید یک دلقک» نوشته هاینریش بل، نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل ادبیات است.

#عقاید_یک_دلقک یک «من ـ روایت» است و راوی یک #دلقک یک بازیگر پانتومیم. دلقک ـ مانند دلقک‌های دربارهای اجتماع فئودالی ـ مجاز است حقایق تلخ را با حرکات و کلمات قابل لمس کند و به زبان بیاورد. صورتش سفیدکرده، بی‌حرکت، با چند خط سیاه و چشمان خالی، تمام خصوصیات و شخصیتش را از دست می‌دهد. دلقک خودش، امیدهایش، شادی‌ها و دردهایش را زیر نقاب این صورت سفیدکرده پنهان می‌کند تا بتواند حقایق مسخره را در ظاهر دلقکی نشان بدهد.

ماسک پانتومیم به روایت‌کننده امکان می‌دهد که در پس پردۀ دلقکی حقیقت بی‌چون و چرا را بازگو کند. برخورد دراماتیک عقاید یک دلقک ـ که واقعیت و حقیقت عشق را آشکار می‌کند ـ با اخلاق و سبک زندگی اجتماع بورژوا ـ کاتولیک زمان، موضوع رمان است.

رمان #بل درعین‌حال یکی از قوی‌ترین داستان‌های عشقی ادبیات جدید است؛ داستان دو انسانی که به این جهت ناکام می‌شوند که یکی از آن‌ها به سنن و عقاید نقلی بیش از دیگری وابسته است. داستانی عشقی که در آن با احساس خصوصیت ابتدایی و سادگی عشق، چشم‌ها برای درک آنچه در اطراف است، آنچه خارج از دنیای دلقک و معشوقه‌اش است، آنچه دروغ و مزورانه است و درعین‌حال فی‌نفسه ترحم‌آور، تیزتر می‌شود. «من ـ روایت» بودن رمان، کشش بی‌اندازۀ آن را به طرز غریبی عمیق می‌کند. زیرا هر کلام، هر آنچه حکایت می‌شود، هر تعمق و نظارت، هر تجربه، فوراً از حکایت محض به واقعه‌ای بی‌واسطه تبدیل می‌گردد.

سبک #هاینریش_بل در این کتاب حداکثر سادگی خود را به دست آورده است. انتقاد اجتماعی‌اش خالی از هرگونه رنگ و بوی ایدئولوژیک یا دفاع ایدئولوژیک است. این انتقاد نسبت به تمام آنچه قوۀ تشخیص را از انسان می‌گیرد، آنچه باید طبق آن زندگی کند، آنچه مدعی است سعادت دو جهان را نصیب انسان می‌کند بدبین است، و به هیچ‌چیز جز انسان با ضعف‌ها و سادگی‌اش اعتقاد ندارد. 📖 عقاید یک دلقک، هاینرش بل، شریف لنکرانی، نشر علمی و فرهنگی
.
.
#کتابفروشی
#کتاب #نوبل #نوبل_ادبیات #بخوانیم #طاقچه #کرمان #سیرجان #داستان #مطالعه
Read more
این کتاب‌ها عالی و تاثیرگذارند. برای همه‌ی ما ایرانی‌ها واجبه خوندنشون. همراه ما باشید در مطالعه‌ی‌گروهی... . #درباره_کتاب۱ #دموکراسی_یا_دموقراضه #سید_مهدی_شجاعی دموکراسی ...
Media Removed
این کتاب‌ها عالی و تاثیرگذارند. برای همه‌ی ما ایرانی‌ها واجبه خوندنشون. همراه ما باشید در مطالعه‌ی‌گروهی... . #درباره_کتاب۱ #دموکراسی_یا_دموقراضه #سید_مهدی_شجاعی دموکراسی یا دموقراضه، حکایت کشور خیالی غربستان است. پادشاه غربستان به نام «ممول» ۲۵ پسر دارد. ممول وصیت می‌کند تا ... این کتاب‌ها عالی و تاثیرگذارند. برای همه‌ی ما ایرانی‌ها واجبه خوندنشون. همراه ما باشید در مطالعه‌ی‌گروهی...
.
#درباره_کتاب۱
#دموکراسی_یا_دموقراضه
#سید_مهدی_شجاعی
دموکراسی یا دموقراضه، حکایت کشور خیالی غربستان است. پادشاه غربستان به نام «ممول» ۲۵ پسر دارد. ممول وصیت می‌کند تا بعد از مرگش پادشاه بعدی با یک انتخابات مردمی و برای دو سال از بین پسرانش انتخاب شود. پس از مرگ پادشاه، مردم پسر اول را به پادشاهی انتخاب می‌کنند و همین‌طور حکومت بین بیست‌وچهار پسر دست‌به‌دست می‌شود و نوبت به پسر بیست و پنجم یعنی «دموکافیه» می‌رسد که مردم کشور به دلیل زشتی و کوتاه‌قدی و نقایص جسمانی‌اش به او لقب دموقراضه را می‌دهند. داستان کتاب دوره حکومت آخرین پسر یعنی دموقراضه را روایت می‌کند و با شیوه مملکت‌داری او آشنا می‌شویم.
نویسنده با طنز تلخ و گزنده و البته زیبا و جالب خود به‌خوبی به بررسی حکومت‌های کشورهای جهان سوم می‌پردازد و رسم حکومت کردن بر مردم را نشان می‌دهد...
.
#درباره_کتاب۲
#نقد_و_تحلیل_جباریت
#مانس_اشپربر
مانس اشپربر، شهامت حق گفتن و تنها ماندن را داشت و هرگز قانع نشد که به‌کارگیری وسایل بد می‌تواند به هدفهای خوب بیانجامد. نمی‌توانست به اسم حقیقت، دروغ بگوید. از نگاه او هر چیز که حقیقت نبود یا دست کم با جست‌و‌جوی حقیت مطابقت نداشت، پوچ و بی‌ارزش بود. معتقد بود هنگامی که تشکیلات از حالت ابزار درآمد و هدف شد و وقتی بی‌مروتی و ناراستی را توجیه کرد، وقتی «انتقاد» جاده‌ی یک‌طرفه و «راهبران» تافته‌ی جدا بافته شدند، «غفلت و سکوت» جفاست...
اشپربر در این کتاب با نگاهی روان‌شناسانه به تحليل ساختاری می‌پردازد كه به خلق جبار(ديكتاتور) ‌منجر می‌شود. كتاب با آنكه كوتاه است اما بسيار دقيق و موشكافانه تئوری جباريت را برای خواننده می‌گسترد و به نكته‌‌هايی بسيار كليدی می‌رسد.
خواندنش برای هريك از ما كه خود می‌توانيم جبار پَروَر باشيم يا به گونه‌ای خود جبار باشيم يا بشويم لازم است.
.
کامنت بذارین و این کتابهای عالی رو از دست ندین. کتاب جباریت رو با رایزنی تونستیم پیدا کنیم و در بازار کتاب به راحتی یافت نمیشه😉
‌.
Read more
پهناورترین ، خطرناک ترین و ناامن ترین مکان ، دنیای درون توست به همین دلیل کمتر کسانی جرأت می کنند وارد ...
Media Removed
پهناورترین ، خطرناک ترین و ناامن ترین مکان ، دنیای درون توست به همین دلیل کمتر کسانی جرأت می کنند وارد آنجا شوند......... ....... در وجود مردم دنبال عیب نگرد که رسوایشان کنی وخودت را بی اعتماد ...... ...... زنـــــــــــدگی عمــــــــــل کردن است. این شکر نیست که چای را شیرین می کند بلکه ... پهناورترین ، خطرناک ترین و ناامن ترین مکان ، دنیای درون توست
به همین دلیل کمتر کسانی جرأت می کنند وارد آنجا شوند.........
....... در وجود مردم دنبال عیب نگرد که رسوایشان کنی وخودت را بی اعتماد ......
...... زنـــــــــــدگی عمــــــــــل کردن است.
این شکر نیست که چای را شیرین می کند
بلکه حرکت قاشق چای خوری باعث شیرینی می شود......
....... یک دروغ ممکن است دنیا را دور بزند و به جای اولش برگردد
اما در همین مدت، یک حقیقت هنوز دارد بند
کفش های خود را می بندد تا حرکت کند. .......
....... فقط یک چیز وجود دارد که باید از آن ترسید و آن خود ترس است.......
...... : آنانکه که گذشته را به یاد نمی آورند محکوم به تکرار آنند !......
....... بهترین آرایش ها در زندگی :
حقیقت برای لب ها
بخشش برای چشم ها
نیکوکاری برای دست ها
لبخند برای صورت
عشق برای قلب......
......
Read more
* #نگاه_ماخواندی_ست * . . . . . . . . مهم نیست تا کجا فرار کنی !! فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند ...
Media Removed
* #نگاه_ماخواندی_ست * . . . . . . . . مهم نیست تا کجا فرار کنی !! فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند ... وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی، چطور جان به در بردی. حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد. امّا یک چیز مسلّم است. وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی ... * #نگاه_ماخواندی_ست * .
.
.
.
.
.
.
.

مهم نیست تا کجا فرار کنی !!
فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند ...
وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی، چطور جان به در بردی. حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد. امّا یک چیز مسلّم است. وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت…! .
.
.
.
.
.
.

#کافکا_در_ساحل
#هاروکی_موراکامی
#ترجمه #گیتاگرکانی
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#نگاه_مارابخوانید🙏
.
.
.
Read more
پاسخ شبهه : <span class="emoji emoji2705"></span>امنیت اشاره شده در آیه شریفه #125_سوره_بقره یک امر تکوینی نیست بلکه امری تشریعی است.به ...
Media Removed
پاسخ شبهه : امنیت اشاره شده در آیه شریفه #125_سوره_بقره یک امر تکوینی نیست بلکه امری تشریعی است.به این معنی که این امنیت وعده ی خداوند نیست بلکه دستور و امر خداوند به ماست یعنی کسى که به این خانه پناهنده میشود،تا هنگامى که در آن‌جا است جان و مال او #ایمن است و شما حق تعرض به آنکس که خود را در پناه آن قرار ... پاسخ شبهه : ✅امنیت اشاره شده در آیه شریفه #125_سوره_بقره یک امر تکوینی نیست بلکه امری تشریعی است.به این معنی که این امنیت وعده ی خداوند نیست بلکه دستور و امر خداوند به ماست یعنی کسى که به این خانه پناهنده میشود،تا هنگامى که در آن‌جا است جان و مال او #ایمن است و شما حق تعرض به آنکس که خود را در پناه آن قرار داده است را ندارید.
(حتی شخصی که حد بر او واجب باشد و حتی شکار حیوانات) ✅پس معنای آیه این نیست که هیچ اتفاقی و یا حادثه ای در حرم رخ نمی دهد!
حتی در روایات داریم قتل فجیع نفس زکیه که از علایم ظهور هست ما بین رکن و مقام رخ می دهد! ✅آفریننده هستی قوانینی را حاکم بر جهان طبیعت قرار داده که مهمترین آن قوانین ,تاثیر گذاری علتها و تاثیر پذیری معلولهاست. ✅خرابی و دگرگونی ساختمان کعبه به عنوان یک نماد مادی از یک حقیقت مقدس،تابع قوانین مادی است که قانونگذار طبیعت آن را وضع کرده است. ✅خراب شدن خانه #کعبه به دلایل طبیعی منافاتی با تقدس کعبه ندارد.چرا که این دگرگونی خواست خدای آفرینش است و اراده خود خدا بر این امر تعلق گرفته است. ✅با وجود قدرت لایزال الهی در انجام هر امری، بنای خدا بر این است که در این عالم همه چیز بطور طبیعی پیش برود.در واقع کارهای خارق العاده از استثنائات این عالم است که خداوند به خاطر مصالحی به انجام آنها مبادرت می کند.(دفع فتنه ابرهه توسط #ابابیل) ✅اگر مشیت الهی در این بود که در پیشامدهای ناگوار بصورت خرق عادت و معجزه خطر دفع شود چه چیزی مهم تر از جان معصومین علیهم السلام که گرامی ترین انسانها نزد خداوند هستند؟ ✅پس در هیچ آیه یا روایتی وارد نشده که خانه کعبه تا قیامت صدمه ای نخواهد دید و خداوند چنین قولی و تضمینی نداده است.حفظ کعبه به معنای حفظ ساختمان آن نیست، آنچه اهمیت دارد حفظ کعبه به عنوان پایگاه توحید و حفظ حرمت آن در قلوب مردمان است و مساله بنای مادی در برابر آن از اهمیت چندانی بر خوردار نیست. ✅لازم به ذکر است که حفظ بنای این مکان مقدس وظیفه مسلمانان است.تا با دقت و تلاش فراوان از بروز چنین حوادثی که ناشی از خطای مهندسی در برآورد احتمال خطر در شرایط نامساعد جوی است،جلوگیری به عمل آید. 💟Padzahr_group
Read more
نیروهایی هستند که به نظر شر می رسند ولی درواقع به تو می آموزند که چگونه "افسانه شخصی" ات را محقق کنی. ...
Media Removed
نیروهایی هستند که به نظر شر می رسند ولی درواقع به تو می آموزند که چگونه "افسانه شخصی" ات را محقق کنی. آنها هستند که ذهن و اراده تو را آماده می کنند. چون یک حقیقت بزرگ در این جهان وجود دارد: تو هر که باشی و هر چه بکنی وقتی واقعا چیزی را بخواهی این خواست در روح جهان متولد می شود و این ماموریت تو در روی زمین است. ... نیروهایی هستند که به نظر شر می رسند ولی درواقع به تو می آموزند که چگونه "افسانه شخصی" ات را محقق کنی. آنها هستند که ذهن و اراده تو را آماده می کنند. چون یک حقیقت بزرگ در این جهان وجود دارد:
تو هر که باشی و هر چه بکنی وقتی واقعا چیزی را بخواهی این خواست در روح جهان متولد می شود و این ماموریت تو در روی زمین است.
تحقق "افسانه شخصی" تنها وظیفه انسان است. همه چیز در خدمت یک چیز است.

#پائولو_کوئیلو
کیمیاگر
Read more
. . <span class="emoji emoji2714"></span>️ حاجیلو: چرا تا استقلال روند خوبی می‌گیرد یک نفر می‌آید و همه چیز را به‌هم می‌زند؟!/ تورک فیلم ...
Media Removed
. . ️ حاجیلو: چرا تا استقلال روند خوبی می‌گیرد یک نفر می‌آید و همه چیز را به‌هم می‌زند؟!/ تورک فیلم را ندیده و بازیکنان ما را محروم کرده‌ است! . . اصغر حاجيلو در مورد محروميت آقايي و صياد منش گفت اگر این دو بازیکن را یک ماه محرومیت کرده‌اند، بهتر است بگویند دیگر فوتبال بازی نکنند. شاید هم باید ... .
.
✔️ حاجیلو: چرا تا استقلال روند خوبی می‌گیرد یک نفر می‌آید و همه چیز را به‌هم می‌زند؟!/ تورک فیلم را ندیده و بازیکنان ما را محروم کرده‌ است!
.
.
🔹 اصغر حاجيلو در مورد محروميت آقايي و صياد منش گفت اگر این دو بازیکن را یک ماه محرومیت کرده‌اند، بهتر است بگویند دیگر فوتبال بازی نکنند. شاید هم باید عینک‌مان را عوض کنیم! آقای تورک، رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به خاطر مشغله‌هایی که دارد، حتماً فیلم این صحنه را ندیده است. اگر این دو بازیکن بزرگ و باتجربه بودند، خودمان هم محرومیت‌شان را قبول می‌کردیم، اما اینها جوان هستند. تورک قطعاً به خاطر پرونده‌هایی که دارد، برای بررسی این فیلم دقت نکرده است.
.
🔹 سرپرست تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: 100 بار صحنه بازی یادشده را دیدیم، اما چیزی پیدا نکردیم. تورک آن‌قدر پرونده دارد که نمی‌دانم چطور به این پرونده به این زودی رسیدگی شد، آن هم بدون اینکه ما را بخواهند، بازیکن را بخواهند و توضیح بگیرند! مطمئنیم که آقای تورک این فیلم را ندیده است. در فضای مجازی هواداران با هم کُری دارند و حرف‌های زیادی می‌زنند، اما اینها ارتباطی به اصل قضیه ندارد. چرا نگذاشتند یک روز از خوشحالی هواداران استقلال پس از برد مقابل تراکتورسازی بگذرد و این خبر را منتشر کردند؟ چرا حال خوش ما را ناخوش کردند؟
.
🔹 حاجیلو ادامه داد: باور کنید علی خطیر (معاون ورزشی باشگاه استقلال) فیلم این اتفاق را به صادق ورمزیار نشان داد و ورمزیار متوجه نشد چه اتفاقی افتاده است. آقایان! چرا نگذاشتید هواداران استقلال 24 ساعت به خاطر بازی سخت دیروز خوشحال باشند؟ حداقل می‌گذاشتید عصر امروز این حکم را اعلام کنید. چرا تا استقلال روند خوبی می‌گیرد، یک نفر می‌آید و همه چیز را به‌هم می‌زند؟ این چه معمایی است؟ تورک آدم واقع‌بینی بوده و دنبال حقیقت است. او باید ماجرا را ببیند و به آن رسیدگی کند. از صبح امروز تمرین ما به خاطر این حکم به‌هم ریخته است و 60 نفر با ما تماس گرفته‌اند. آقایان! خدا خوشی‌تان را نگیرد که خوشی ما را گرفتید.
. .
#استقلال #فوتبال
Read more
 #مدیریت_فرهنگی بشر یادش رفته علم مدرن چطور به وجود آمد و در یک چرخه ی جهل،فراموش کرده همین الان در ...
Media Removed
#مدیریت_فرهنگی بشر یادش رفته علم مدرن چطور به وجود آمد و در یک چرخه ی جهل،فراموش کرده همین الان در علم پزشکی یا در شاخه های دیگر چقددددر تلفات میدهیم. مثل همین محصولات #تراریخته که هنوز مانده تا بفهمیم چه بلاها بر سرمان آورده. اتفاقا رامبد جوان بارقه هایی از حقیقت را دیده، فقط چون در بستر متعفن ... #مدیریت_فرهنگی
بشر یادش رفته علم مدرن چطور به وجود آمد
و در یک چرخه ی جهل،فراموش کرده همین الان در علم پزشکی یا در شاخه های دیگر چقددددر تلفات میدهیم.
مثل همین محصولات #تراریخته که هنوز مانده تا بفهمیم چه بلاها بر سرمان آورده.
اتفاقا رامبد جوان بارقه هایی از حقیقت را دیده، فقط چون در بستر متعفن هنر و تمدن غربی تربیت شده، میخواهد همه چیز را با #لسه_فر سر هم بندی کند.
و اینجاست که نیازمند نگاه #حق_و_باطل خواهیم بود. که تنها نجات بخش این چنین قضاوت هایی است
Read more
• روزها پشت هم می‌گذرند. دیگر فرقی ندارد شنبه باشد یا سه‌شنبه، روز باشد یا شب؛ در نبود تو هیچ چیزی فرقی ...
Media Removed
• روزها پشت هم می‌گذرند. دیگر فرقی ندارد شنبه باشد یا سه‌شنبه، روز باشد یا شب؛ در نبود تو هیچ چیزی فرقی ندارد. دیگر حتی فرقی ندارد که کلمه‌ای برایت بنویسم یا نه. کلمات، این حروف درهم و خیانت‌کار و پر ادعا که تمام عمر، روح مرا تسخیر کرده بودند، چیزی جز شکنجه‌‌گر من نبودند. حالا که فرسنگ‌‌ها از تهران ...
روزها پشت هم می‌گذرند. دیگر فرقی ندارد شنبه باشد یا سه‌شنبه، روز باشد یا شب؛ در نبود تو هیچ چیزی فرقی ندارد. دیگر حتی فرقی ندارد که کلمه‌ای برایت بنویسم یا نه. کلمات، این حروف درهم و خیانت‌کار و پر ادعا که تمام عمر، روح مرا تسخیر کرده بودند، چیزی جز شکنجه‌‌گر من نبودند. حالا که فرسنگ‌‌ها از تهران دوری و از همه خبرها بی خبر، بیشتر از هر زمان دیگری اینجایی؛ جاری در من. شب‌‌ها با کابوس به خواب می‌روم و هر صبح در کابوس دیگری چشم باز می‌کنم. تب دارم، تب سرگشتگی. معلق میان امروز و فردا، حقیقت و واقعیت، میان کفر و ایمان. شبیه بندی که به جایی بسته نیست، به هیچ چیز و هیچ‌کس بستگی ندارم.
در تبعیدگاه مقدسی هستم که تا گلو در کثافت خود فرورفته است، و در شمارش معکوس خود به سمت تباهی، هر روز بیشتر جانم را می‌مکد. تبعیدگاهی که من و تو نامش را وطن گذاشته بودیم. و همین واژه سه حرفی برای ما معنایی جز فاصله نداشت. و تمام سهم ما از این واژه چیزی نبود جز ترک کردن. تو، خاکت را، خودت را و من که همزاد دیگر زادگاهت بودم را ترک کردی و من، تو و تمام رویاهایم را. ما یکدیگر را بر سر قمار همین یک واژه باختیم. خاکی که شبیه سرزمین نفرین‌شدگان، هر روز از آن کاسته می‌شود و در تباهی‌اش مچاله و مچاله‌تر می‌شود.
من هنوز نمی‌دانم این ما هستیم که به سرزمین تعلق داریم، یا این سرزمین است که متعلق به ماست؟ اما خوب می‌دانم وطن من اینجا نبود. این خاک سرخ متعفنی که هم‌چون جسدی بی‌مزار شب‌‌ها از صدای خرد شدن استخوان‌هایش خوابم نمی‌برد، هرگز شبیه زادگاه ما نبود. مگر تمام دارایی من و تو چیزی جز همین کلمات نبود، که روی سپیدی تن بی‌مرز کاغذ می‌دوید؟ افسوس که ما نمی‌دانستیم در جهانی که واژه، ناتوان‌ترین سلاح‌هاست؛ مرگ تنها سهم ما از این جنگ نابرابر است. آخ اگر این قلم توان داشت، اگر این خاک دمی مجال زیستن می‌داد، با جوهر خون می‌نوشتم:
چشمان تو وطن من است
درون چشمان تو وطنی آزاد است
هیچ دیکتاتوری حکومت نمی‌کند
مردمش آزادانه به خیابان می‌آیند
روی هم را می‌بوسند
عاشق هم می‌شوند
مردم چشمان تو زندان نمی‌شناسند
در ساحل دریای آبی و زیبا نشسته‌اند
تازیانه نمی‌خورند
اعدام نمی‌شوند
مردم چشمان تو یک دین دارند
وبه آن ایمان دارند
وطن من چشمان توست.
.
عکس: مسجد جامع خرمشهر، زمستان ۱۳۹۴
(شعر از انور سلمان)
Read more
این‌طوری شروع می‌کنم چون مارگزیده‌ام و می‌‌دانم مریدان و "شاگردان" با ديدن نامم پاي اين نوشته همه ...
Media Removed
این‌طوری شروع می‌کنم چون مارگزیده‌ام و می‌‌دانم مریدان و "شاگردان" با ديدن نامم پاي اين نوشته همه چيز را به همین بحث کهنه و پوچ تقلیل خواهند داد؛ پس خوب دقت کنید: صحبت بر سر شعر، غزل، "غزل پست‌مدرن" يا عناوین "اول"، "پدر"، "بنيانگذار" و مزخرفات مشابه نيست، صحبت بر سر شرافت، انسانیت، اخلاق حرفه‌ای، ... این‌طوری شروع می‌کنم چون مارگزیده‌ام و می‌‌دانم مریدان و "شاگردان" با ديدن نامم پاي اين نوشته همه چيز را به همین بحث کهنه و پوچ تقلیل خواهند داد؛ پس خوب دقت کنید: صحبت بر سر شعر، غزل، "غزل پست‌مدرن" يا عناوین "اول"، "پدر"، "بنيانگذار" و مزخرفات مشابه نيست، صحبت بر سر شرافت، انسانیت، اخلاق حرفه‌ای، راست‌گویی و... است و اگر کافی نیست من رسما اعلام می‌کنم هیچ نقشی در غزل، پست‌مدرنیسم، شعر از هر نوع و... نداشته و اصلا سواد خواندن نوشتن ندارم و‌ این سطرها را هم همین حالا جلوی دادگستری به عریضه‌نویسی دیکته می‌کنم؛ موضوع دفاع از شرافت است و این که با همه‌ی مارگزیدگی وجدانم اجازه نمی‌دهد دربرابر دروغ و بی‌شرمی آشکار سکوت کنم؛ جناب سیدمهدی موسوی در مصاحبه با محمدتنگستانی در توضیح چگونگی به شهرت رسیدنش به همه‌ چیز اشاره می‌کند جز حقیقت؛ جز تاثیر شاهین نجفی، چه زمانی که مهدی موسوی را به جامعه معرفی کرد و با خواندن کارهایش باعث مطرح شدن نام او شد‌ و مدتها از او حمایت‌ کرد و چه زمانی که ايشان به واسطه‌ی همین همکاری "بازداشت" شد و چه زماني كه به واسطه‌ی اختلاف نظر در شبکه‌های اجتماعی بازار حاشیه داغ بود و این بار دشمنی شاهین می‌توانست موضوعی برای جلب توجه باشد... آدم باید خودش را در کوچه‌ی علی چپ واقعا گم‌‌و‌گور کرده باشد که بتواند نقش شاهین نجفی در به شهرت رسیدن مهدی موسوی را ندیده بگیرد یا انکار کند؛ شاید از انتهای همان کوچه‌ بود که استاد توانست با نگاهی چنان سرشار از تحقیر به مجموعه‌ی ازازیل نگاه کند و طوری در توصیف آن بنویسد که انگار به نقاشی بچه‌ی همسایه آفرین می‌گوید... و برای همین نمی‌توان بیشتر از این سکوت کرد، چرا که سکوت در برابر رفتارهای زشت قبلی همیشه به رفتارهای زشت‌تر انجامیده و گویی این موجودات عادت دارند تا زمانی که به زمینی سفت نرسیده‌اند به گل‌افشانی ادامه دهند؛ شاهین نجفی سکوت کرده و روشن‌ است چرا نمی‌تواند از خودش دفاع کند، همین سکوت‌کردن را سخت‌تر می‌کند و مارگزیده‌ای چون مرا مجبور می‌کند آب در خوابگه مورچگان ریخته، یادآوری کنم: با وجود اکثریت داشتن دروغ‌گویان و فریب‌کارانی چون شما در دوران احمدي‌نژادها و روحانی‌ها و ترامپ‌ها...، هنوز اقليتي هستند كه با سيلي حقيقت بيدارتان كنند و به یادتان بیاورند در آینه به خود نگاهی بیندازید.

هومن عزیزی
.
لینک مصاحبه در کانال محمدتنگستانی:
@mohammad__tangestani
.
تصویر: خزندگان و دوزيستان در بيت رهبري...
Read more
<span class="emoji emoji1f49c"></span> دخترم... بلاخره یک روز میرسد که آن کسی که بیشتر از همه‌ی زندگی‌ات دوستش داری، رو به رویت می ایستد ...
Media Removed
دخترم... بلاخره یک روز میرسد که آن کسی که بیشتر از همه‌ی زندگی‌ات دوستش داری، رو به رویت می ایستد تا دلت را بشکند و برود... این یک حقیقت تلخ است، کسانی که بیشتر دوستشان داریم، قدرت بیشتری برای شکستن ما دارند... غم قسمتی از زندگی است که اگر نبود، شادی معنی اش را از دست میداد، دیر یا زود روز های سخت ... 💜
دخترم...
بلاخره یک روز میرسد که آن کسی که بیشتر از همه‌ی زندگی‌ات دوستش داری، رو به رویت می ایستد تا دلت را بشکند و برود...
این یک حقیقت تلخ است، کسانی که بیشتر دوستشان داریم، قدرت بیشتری برای شکستن ما دارند...
غم قسمتی از زندگی است که اگر نبود، شادی معنی اش را از دست میداد، دیر یا زود روز های سخت میگذرند. به خودت ایمان داشته باش!
*
میگویند زن جنس ضعیف است، باور نکن دخترم!
زن ها همیشه قوی تر از مرد ها بوده اند...
شجاع تر، قدرتمند تر، باهوش تر...
زن ها فقط یک نقطه ضعف بزرگ دارند، که همیشه همه چیز را قربانی اش میکنند و آن چیزی نیست جز "عشق"
دنیا را هم که به نامشان کنی باز هم یک نفر را میخواهند تا به او تکیه کنند، میخواهند کسی دوستشان داشته باشد، میخواهند دیده شوند...
میخواهند برای یک نفر خاص مهم باشند...
بعدها برایت مینویسم که "عشق" برای زن ها هم نقطه ضعف است، هم نقطه ی قوت...
*
بگذار صادقانه برایت بگویم، قرار نیست روزهای آرامی داشته باشی...
بزرگ شدن درد دارد!
یک روز می آید که دوست داشتنت بین احساس و منطقت فاصله می اندازد....
انتخاب با توست، و مجبوری مسیولیتش را -هرچه که باشد-بپذیری
این اتفاق میتواند تورا کامل کند یا منجر به تکه تکه شدنت بشود
گفتم که بزرگ شدن درد دارد دخترم!
.
البته این فصل مشترک همه ی زن هاست...
دلی که نشکسته باشد نمیتواند به قدر کافی عشق را تحمل کند....
دخترم...
بزرگ ترین آرزویم آرامش توست، و این فقط درصورتی ممکن است که زندگی کردن در لحظه را یاد بگیری!
مثلا وقتی خوشحالی از ته دل بخندی، وقتی غصه داری گریه کنی، وقتی ناراحتی دلیلش را بگویی...
احساس را نباید سرکوب کرد، مریضی می آورد! پریشانی می آورد...
دخترم!
گاهی دنیا بی رحم تر از آن میشود که فکرش را بکنی. و این همان وقتی است که همه ی توانش را جمع میکند تا تورا به زانو دربیاورد...
برای ایستادنت بجنگ!
*
دخترم
بی شک روزهایی هستند که تنها دارایی ات "تنهایی" است، زیر آوار مانده ای، حس میکنی توانی برای دوباره ساختن زندگی ات نمانده، و نجات دهنده در گور خفته است...
این روزها آدم ها به اندازه ی کافی درگیر مشکلات خودشان هستند، تنها کسی که میتواند به تو کمک کند فقط خودت هستی
*
شکوه دختر بودن ، نعمتی است بسیار گران قیمت که باید هزینه اش را هم پرداخت..
دخترم
قرار نیست روز های آرامی داشته باشی...
با این حال ، فراموش نکن، هروقت دلت گرفت آغوش من به روی دلتنگی های تو باز است....
.
روزت مبارک
💜
#اهورا_فروزان
#قسمتی_از_نامه_هایی_به_دخترم
#روز_دختر_مبارک
💜
متن در #کانال موجوده.لینک در قسمت بیوگرافی صفحه
Read more
Reza Azizipour: همسفر! در این راه طولانی كه ما بی‌خبریم و چون باد می‌گذرد بگذار خرده اختلاف‌هایمان با هم باقی بماند خواهش می‌كنم! مخواه كه یكی شویم، مطلقا مخواه كه هر چه تو دوست داری، من همان را، به همان شدت دوست داشته باشم و هر چه من دوست دارم، به همان گونه مورد دوست داشتن تو نیز باشد مخواه ... Reza Azizipour:
همسفر!

در این راه طولانی كه ما بی‌خبریم

و چون باد می‌گذرد

بگذار خرده اختلاف‌هایمان با هم باقی بماند

خواهش می‌كنم! مخواه كه یكی شویم، مطلقا

مخواه كه هر چه تو دوست داری، من همان را، به همان شدت دوست داشته باشم

و هر چه من دوست دارم، به همان گونه مورد دوست داشتن تو نیز باشد

مخواه كه هر دو یك آواز را بپسندیم

یك ساز را، یك كتاب را، یك طعم را، یك رنگ را

و یك شیوه نگاه كردن را

مخواه كه انتخابمان یكی باشد، سلیقه‌مان یكی و رویاهامان یكی.

هم‌سفر بودن و هم‌هدف بودن، ابدا به معنی شبیه بودن و شبیه شدن نیست.

و شبیه شدن دال بر كمال نیست، بلكه دلیل توقف است
عزیز من!

دو نفر كه عاشق‌اند و عشق آنها را به وحدتی عاطفی رسانده است، واجب نیست كه هر دو صدای كبك، درخت نارون، حجاب برفی قله علم كوه، رنگ سرخ و بشقاب سفالی را دوست داشته باشند.

اگر چنین حالتی پیش بیاید، باید گفت كه یا عاشق زائد است یا معشوق و یكی كافی است.

عشق، از خودخواهی‌ها و خودپرستی‌ها گذشتن است اما، این سخن به معنای تبدیل شدن به دیگری نیست .

من از عشق زمینی حرف می‌زنم كه ارزش آن در «حضور» است نه در محو و نابود شدن یكی در دیگری.
عزیز من!

اگر زاویه دیدمان نسبت به چیزی یكی نیست، بگذار یكی نباشد .

بگذار در عین وحدت مستقل باشیم.

بخواه كه در عین یكی بودن، یكی نباشیم.

بخواه كه همدیگر را كامل كنیم نه ناپدید .

بگذار صبورانه و مهرمندانه درباب هر چیز كه مورد اختلاف ماست، بحث كنیم ،اما نخواهیم كه بحث، ما را به نقطه مطلقا واحدی برساند.

بحث، باید ما را به ادراك متقابل برساند نه فنای متقابل .

اینجا سخن از رابطه عارف با خدای عارف در میان نیست .

سخن از ذره ذره واقعیت‌ها و حقیقت‌های عینی و جاری زندگی است.

بیا بحث كنیم.

بیا معلوماتمان را تاخت بزنیم.

بیا كلنجار برویم .

اما سرانجام نخواهیم كه غلبه كنیم.

بیا حتی اختلاف‌های اساسی و اصولی زندگی‌مان را، در بسیاری زمینه‌ها، تا آنجا كه حس می‌كنیم دوگانگی، شور و حال و زندگی می‌بخشد نه پژمردگی و افسردگی و مرگ، حفظ كنیم.

من و تو حق داریم در برابر هم قدعلم كنیم و حق داریم بسیاری از نظرات و عقاید هم را نپذیریم.

بی‌آن‌كه قصد تحقیر هم را داشته باشیم .

عزیز من! بیا متفاوت باشیم.
Read more
به #زندگی فکر کن ! ولی برای زندگی #غصه نخور #دیدن #حقیقت است ، ولی درست دیدن، #فضلیت . #ادب خرجی ندارد ، ولی همه چیز را میخرد . #مهربان باش و دوست بدار و #عاشق باش ، شاید فردایی نباشد شاید فردایی باشد ! اما عزیزی نباشد... #متن ادبی از استاد #دکتر_الهی_قمشه_ای #وحید_عبیری #وحیدعبیری #دکلمه #متن_کوتاه #عاشقانه ... به #زندگی فکر کن !
ولی برای زندگی #غصه نخور
#دیدن #حقیقت است ،
ولی درست دیدن، #فضلیت .
#ادب خرجی ندارد ،
ولی همه چیز را میخرد .

#مهربان باش و دوست بدار و #عاشق باش ،
شاید فردایی نباشد
شاید فردایی باشد ! اما عزیزی نباشد... #متن ادبی از استاد #دکتر_الهی_قمشه_ای
#وحید_عبیری
#وحیدعبیری
#دکلمه #متن_کوتاه #عاشقانه
#VAHID_ABIRI
#narration
Read more
اگر از جا برخیزیم و دست به کارهای غیرممکن بزنیم، آنگاه خیلی زود حقیقت این سخن كه "هیچ‌چیز غیرممکن نیست" ...
Media Removed
اگر از جا برخیزیم و دست به کارهای غیرممکن بزنیم، آنگاه خیلی زود حقیقت این سخن كه "هیچ‌چیز غیرممکن نیست" را خواهیم یافت... اگر از جا برخیزیم و دست به کارهای غیرممکن بزنیم، آنگاه خیلی زود حقیقت این سخن كه "هیچ‌چیز غیرممکن نیست" را خواهیم یافت...
. شوخی با بابا !!! . . تلویزیون تماشا نمی‌کنم. حمل بر تکبر و ادا اطوار های شایع نباشد؛ در این که صداوسیما ...
Media Removed
. شوخی با بابا !!! . . تلویزیون تماشا نمی‌کنم. حمل بر تکبر و ادا اطوار های شایع نباشد؛ در این که صداوسیما به قهقرا رفته و به مرحله‌ای رسیده که نمی‌شود ذره‌ای بهش امید بست شکی نیست. اما شبکه های ماهواره‌ای را هم دنبال نمی‌کنم فی المجموع سیستماتیک با جعبه جادویی مسئله دارم. اما گاهاً برنامه یا کلیپ ... .
شوخی با بابا !!! .
.
تلویزیون تماشا نمی‌کنم. حمل بر تکبر و ادا اطوار های شایع نباشد؛ در این که صداوسیما به قهقرا رفته و به مرحله‌ای رسیده که نمی‌شود ذره‌ای بهش امید بست شکی نیست. اما شبکه های ماهواره‌ای را هم دنبال نمی‌کنم فی المجموع سیستماتیک با جعبه جادویی مسئله دارم. اما گاهاً برنامه یا کلیپ هایی از سوی دوستان توصیه می‌شود که نظاره می‌کنم.

چند اجرا از بچه های سری دوم #خنداننده_شو را دیدم. در این میان شوخی با پدر بسیار شایع شده است. در حقیقت عمده #استندآپ های موفق جهانی به دو مسئله سکس و عقاید (تعصبات) تکیه می‌زنند. که هر دو آن ها در ایران شدیداً خط قرمز است. حتی اشارات زیرکانه هم ممکن است دردسر ساز باشد. بنابرین کمدین های ایرانی برای پر کردن جای آن دو رقابت می‌کنند.

شوخی با بابا یادم می‌آید از تابستان چند سال پیش و جریانات مربوط به «کولر» آغاز شد و از آن پس خُلقیات بامزه و عجیب پدران که به شیوه‌‌ای غیر منتظره در اکثریت فرزندان (دهه ۶۰‌ای ها به اینور) مشترک و ملموس بود بخش قابل توجهی از لطیفه های مجازی را تصرف کرد. اکنون با تماشای این چند اپیزود، ورود جدی‌اش به تلویزیون را نظاره می‌کنیم.

این #استندآپ_کمدین_ها بچه های پر تلاش و مستعدی هستند. اما در این میان #ابوطالب_حسینی و #علی_صبوری بیشتر توجه‌م را جلب کردند. ابوطالب پسر زیرکی است. وی در اجرای واپسش با تمسک به عنوان پدر، تقریبا همه چیز گفت! ابوطالب و علی هر دو کاراکترهای شیرینی دارند و این به اجرایشان کمک می‌کند. مثلا قصه تف سر بالای پدر و بچه سر راهی بودن. هیچ نمی‌خنداند اگر از زبان علی نمی‌شنیدیم و با لحن، میمیک و بدن او منتقل نمی‌شد.

در پایان تصریح کنم که این یادداشت نقدی بر شیوه اتخاذ شده کمدین ها یعنی شوخی های خانوادگی به خصوص پدر، پسرانه نیست. تا وقتی این شوخی ها جواب می‌دهند و مردم فوق غمگین کشورم را به طریق سالم و غیر مبتذل شاد می‌کنند چرا خرده بگیرم؟ فقط بایستی حواسشان باشد که در جا نزنند و همواره خلاقیت را چاشنی کارهایشان کنند. و من الله توفیق.
Read more
رسانه های اجتماعی فرصتی بسیار عظیم در اختیار همه قرار داده اند فرصتی که اطلاعات با سرعت زیادی بین همه ...
Media Removed
رسانه های اجتماعی فرصتی بسیار عظیم در اختیار همه قرار داده اند فرصتی که اطلاعات با سرعت زیادی بین همه رد و بدل میشود اما اینجا صحت و شفافیت اطلاعات زیر سوال می رود، خیلی ها با گذاشتن ماسک و ادعاهای دروغین معرفی خود به آنکس و آنچه که نیستند اذهان عمومی را فریب میدهند. افرادی که دم از مشاوره و موفقیت میزنند ... رسانه های اجتماعی فرصتی بسیار عظیم در اختیار همه قرار داده اند فرصتی که اطلاعات با سرعت زیادی بین همه رد و بدل میشود اما اینجا صحت و شفافیت اطلاعات زیر سوال می رود، خیلی ها با گذاشتن ماسک و ادعاهای دروغین معرفی خود به آنکس و آنچه که نیستند اذهان عمومی را فریب میدهند.
افرادی که دم از مشاوره و موفقیت میزنند ! و آیا خودشان توانسته اند کاری را به ثمر برسانند ؟ آیا تحصیلات مربوطه دارند؟
آیا پروژه های موفقیت آمیزی دارند؟
با فروش امید به ثروتمند شدن برای خودشان درآمد کسب میکنند و چیزی جز امید ارائه نمیدهند؟
افرادی که خود را مشاور تجارت الکترونیک می نامند اما از داشتن وب سایت برای خودشان عاجز هستند؟
بدنام کردن هنرمندان برای دستیابی به اهداف شخصی و....
این یک جنایت بزرگ است و فقط من و شما هستیم که با پیگیری و عدم زود باوری و #تفکر #انتقادی میتوانیم به شفافیت و حقیقت دست یابیم و دست سودجویان رو از رساندن آسیب های جدی به جامعه و قشری که امید به موفقیت دارند را کوتاه نماییم.
همه چیز از خود ما شروع میشود.
انتشار دهید.
Read more
احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تصور می‌کنند، روغن‌های حیوانی برای سلامت انسان مضر است ...
Media Removed
احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تصور می‌کنند، روغن‌های حیوانی برای سلامت انسان مضر است و باید آن‌را با روغن گیاهی عوض کنید. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد و البته شما در این طرز تفکر تنها نیستید. بیشتر دکتر­ها و متخصصان تغذیه و سازمان‌های مرتبط به سلامت غذایی در سراسر جهان می­گویند، ... احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تصور می‌کنند، روغن‌های حیوانی برای سلامت انسان مضر است و باید آن‌را با روغن گیاهی عوض کنید. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد و البته شما در این طرز تفکر تنها نیستید.
بیشتر دکتر­ها و متخصصان تغذیه و سازمان‌های مرتبط به سلامت غذایی در سراسر جهان می­گویند، اگر شما مقادیر بیشتری چربی مفید که از گیاهان و دانه­ ها گرفته می­شود را بخورید و از خوردن چربی بد ناشی از گوشت و فرآورده ­ها دامی خودداری کنید، در مسیر یک سیستم سالم قلبی و عروقی قرار دارید. حالا مشخص شده است که این عقیده به وسیله شواهد علمی دقیق توصیه تائید نمی­شود.
یک بررسی که هرگز نتایج آن منتشر نشده و مربوط به دهه 60 و70 میلادی است یک تردید جدید در این نظریه که می­شود با خوردن چربی­های اشباع نشده بیشتر از سکته قلبی و مغزی جلوگیری کرد، به وجود آورده است. در عوض این تحقیقات قدیمی نشان می­دهد افرادی که بیشتر از این چربی­­ها، مخصوصا انواعی که دارای اسید چرب امگا 6 هستند استفاده می­کنند، در واقع بیشتر از کسانی که چربی­های اشباع شده می­خورند در معرض خطر مرگ قرار دارند. یافته­ های این تحقیق هیچ وقت به طور کامل منتشر نشد، شاید به این دلیل که برخلاف ظهور نظریات محبوب و رو به رشدی بود که می­گفتند چربی­های اشباع باعث افزایش کلسترول خون می­شود و در نتیجه خطر بیماری­های قلبی عروقی و مرگ را افزایش می­دهد. این نظریه که به نام نظریه لیپید نامیده می­شود، در حال حاضر به عنوان یک بخش ثابت از خرد تغذیه ­ای در جامعه علمی پذیرفته شده است.

بازخوانی تحقیق قدیمی نشان داد که روغن گیاهی برای قلب و عروق ما آن دوست بی ضرری که گفته شده نیست
دو محقق اطلاعات و بررسی های قدیمی را نبش قبرکرده و به بررسی مجدد آن پرداختند. آنچه آن­ها یافتند در تضاد با نظریه لیپید است و می­تواند نوع نگاه ما به سلامت چربی غیر اشباع را عوض کند. نتیجه بررسی در نشریه پزشکی بریتانیا منتشر شده، دنباله ­ای است بر دسته بندی قدیمی و محققان «دیسی زامورا»از دانشگاه چاپل هیل کارولینای شمالی و «کریستوفر رامسدن» از انستیتو ملی سلامت آن را انجام داده ­اند. قبلا در سال 2013 این محققان تجزیه و تحلیل مشابهی را روی اطلاعات منتشر نشده دیگری در همین زمینه انجام داده و به نتیجه گیری مشابهی رسیدند. جایگزین کردن چربی اشباع شده با روغنی که دارای مقادیر زیاد اسید چرب امگا 6 که به نام اسید لینولئیک هم شناخته می­شود، در حقیقت مرگ بر اثر انواع دلایل را افزایش می­دهد. این دلایل شامل گرفتگی عروق کرونر قلب و دیگر بیماری­های قلبی و عروقی است
Read more
. آدم‌ها فکر می‌کنند اگر یک بار دیگر متولد شوند، جورِ دیگری زندگی می‌کنند؛ شاد و خوشبخت و کم اشتباه ...
Media Removed
. آدم‌ها فکر می‌کنند اگر یک بار دیگر متولد شوند، جورِ دیگری زندگی می‌کنند؛ شاد و خوشبخت و کم اشتباه خواهند بود ...! فکر می‌کنند می‌توانند همه چیز را از نو بسازند ، محکم و بی نقص ، اما حقیقت ندارد ...! اگر ما جسارت طور دیگری زندگی کردن را داشتیم ، اگر قدرتِ تغییر کردن را داشتیم ، اگر آدمِ ساختن بودیم ... .
آدم‌ها فکر می‌کنند اگر یک بار دیگر متولد شوند، جورِ دیگری زندگی می‌کنند؛ شاد و خوشبخت و کم اشتباه خواهند بود ...!
فکر می‌کنند می‌توانند همه چیز را از نو بسازند ، محکم و بی نقص ، اما حقیقت ندارد ...!
اگر ما جسارت طور دیگری زندگی کردن را داشتیم ، اگر قدرتِ تغییر کردن را داشتیم ، اگر آدمِ ساختن بودیم ، از همین جای زندگی‌مان به بعد را مى‌ساختيم ...!
#آنتوان_دوسنت_اگزوپری
.
#mydreamhouse🌱
.
#حالخوب #گوشه_دنج #خانه_رویایی #معماری #میزکار
#dreamhouse #mydreamhouse #dreamy #interiordesign #interiors #slowliving #greenhouse #deskdecor #mydesk #cozyhome #cozy
Read more
یک مارک صندوق دار یک بیمارستان حقوق زیا ی دریافت نمی کند،حتی اگر دارای سه فرزند باشد. وقتی که مردم ...
Media Removed
یک مارک صندوق دار یک بیمارستان حقوق زیا ی دریافت نمی کند،حتی اگر دارای سه فرزند باشد. وقتی که مردم پولی را از گیشه به او می دهنو،این کار را چندان با میل و رغبت نمی کنند. مردم پول را با آهی عمیق به او تحویل می دهند و از آنجایی که او در دفتر کار بیمارستان مشغول خدمت است، به خوبی نی داند که ادره آنها چطور باید ... یک مارک
صندوق دار یک بیمارستان حقوق زیا ی دریافت نمی کند،حتی اگر دارای سه فرزند باشد. وقتی که مردم پولی را از گیشه به او می دهنو،این کار را چندان با میل و رغبت نمی کنند. مردم پول را با آهی عمیق به او تحویل می دهند و از آنجایی که او در دفتر کار بیمارستان مشغول خدمت است، به خوبی نی داند که ادره آنها چطور باید پس انداز کند و یا چطور از او کمک های دولت بهرخ مند شود تا بتواند بیماران را نگهداری کرده و از آنها پرستاری کند. به خوبی اطلاع دارد که مسئولان بیمارستان با تمام زحماتی که می کشند باز هم نمی توانند پول کافی برای خرید دارو های گران قیمت که وجودشان نافع،ولی کاملا ضروری نیست،به دست بیاورند.
علاوه بر این؟یک صندوق دار مشکلات دیگیری هم در زندگی خود دارد. در بوی-دارو زندگی می کند، روپوش های سفید او را از همه طرف احاطه گرده اند و همه می کوشند تا رنج های مردم را به طریقی تسکین دهند.به آرامی از راهرو ها می گذرند،گویی از این که ممکن است ممکن است مرگ را از خواب بیدار کنند،وحشت دارند.
خانم اینکه یاد گرفته بود که هر وقت شوهرش به خانه می آید، به او لبخند بزند. خنده خانم اینکه مثل کسی که به خنده خودش می خندد نبود، بلکه سعی می کرد که آرام و بی سر و صدا با او لبخند بزند و تت آنجا که ممکن بود از چشمانش کمک می گرفت. خودش را همیشه سالم نگه می داشت و با آنکه بچه هایش در روز سر و صدای زیادی راه می انداختند و مزاحمش بودند، شب ها که شوهرش به خانه باز می گشت،خود را سر حال و با نشاط نشان می داد. وقتی که حقوق شوهرش را از او می گرفت و در پاکت های کوچکی که رویشان نوشته شده بود برای چه مصارفی است می ریخت،آن وقت از خودش خجالت می کشید. در این یکشنبه شوهر صندکق دارش یوهان یک سکه پنج مارکی به او هدیه داد. مدتی به این سکه نقره ای خیره شد و بعد دلهره ای به او دست داد،و برای یک لحظه موفق شد که ترس را در چهره شوهرش هم بخواند.
شوهرش خندید و آهسته به او گفت:((این پول برای خرج کردن بچه ها در پارک تفریحات است. همه بچه ها برای رفتن به پارک باید پوا داشته باشند.))
اینکه آهسته گفت:((بله!))
و یوهان در جوابش گفت:((یک چیزی را فروختم در عوضش این پنج مارک را گرفتم.)) ولی او در حقیقت،بی آنکه خطری متوجه اش باشد در آخر وقت روز شنبه،این پول را از صندوق بیمارستان برداشته بود. زنش نمی بایست به دو چیز پی می برد؛یکی این که؛این پول متعلق به او نیست و دیگر این که:او تصمیم دارد روز بعدش یعنی دوشنبه،خون خودش را بفروشد.
ادامه در کامنت اول
Read more
کیانی: تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم کاپیتان سابق تراکتورسازی از ماجرای جدایی‌اش و پیوستن ...
Media Removed
کیانی: تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم کاپیتان سابق تراکتورسازی از ماجرای جدایی‌اش و پیوستن به سپاهان گفته است. برای حضور دوباره در تراکتورسازی خیلی صبر کرد، در روزهای که صحبت از واگذاری بود او سکوت کرد تا بتواند دوباره در خدمت تیمش و هواداران تبریزی باشد، با وجود اینکه بسیاری از بازیکنان ... کیانی: تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم

کاپیتان سابق تراکتورسازی از ماجرای جدایی‌اش و پیوستن به سپاهان گفته است.
برای حضور دوباره در تراکتورسازی خیلی صبر کرد، در روزهای که صحبت از واگذاری بود او سکوت کرد تا بتواند دوباره در خدمت تیمش و هواداران تبریزی باشد، با وجود اینکه بسیاری از بازیکنان قدیمی تراکتورسازی جدا شده بود، اما مهدی کیانی ایستاد تا باز هم پیراهن این تیم را به تن کند، کارها خوب پیش می رفت و خبر تمدید قراردادش هم منتشر شد، اما معلوم نشد چه اتفاقی رخ داد که او هم مجبور شد راهش را به سمت اصفهان کج کند. اما هر چه بود کیانی را مجبور کرد بعداز 11 سال تراکتورسازی را ترک کند. حالا او بعداز مدت ها سکوت حرفهای در این باره دارد.
از اصفهان چه خبر، اوضاع چطور پیش می رود؟
همه چیز عالی است، تیم خوب، نیمکت خوب و امکانات عالی، همگی نشان می دهد که چقدر برنامه ریزی ها در این باشگاه منظم و کامل است. تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و فکر می کنم با این روند خیلی زود به آمادگی صددرصد برسیم.
در کنار تمرینات، بازیهای تدارکاتی هم برگزار کردید چطور بود؟
خدا را شکر تاکنون چند بازی دوستانه داشتیم که همگی درجهت آماده سازی تیم بود، هر چند نتیجه مهم نبود، اما توانستیم بازیهای خوبی را به نمایش بگذاریم. فکر می کنم با این شرایط هماهنگی خوبی بین بچه ها به وجودبیاید که در بازیهای هفته های اول به ما کمک خواهد کرد.
بازیهای هفته های اول معمولاً خیلی سخت است و معمولا تیم ها، به جهت ناهماهنگی امتیازات زیادی از دست می دهند
همین طور است و تلاش ما این است که با تمرینات منظم و برگزاری بازیهای تدارکاتی بتوانیم از این موضوع جلوگیری کنیم. معمولا تیم های که بازی ها خوب شروع می کنند، در ادامه هم خوب نتیجه می گیرند و در حقیقت بازی هفته های اول خیلی مهم است.
کار دوباره با امیر قلعه نویی چطور است؟
عالی، افتخار میکنم که در چند نوبت شاگرد امیرخان بودم و خوشحال هستم که می توانم در این مجموعه هم به این ایشان و سپاهان کمک کنم.
حرفی در باره جدایی از تراکتورسازی تا حالا نزدی، چه اتفاقی افتاد؟
قبل از هر چیز باید بگویم من 11 سال در این تیم بوده و بزرگترین افتخارم این است که برای هواداران این تیم جوانی ام را گذشتم و البته هیچ منتی نیست و همانطور که گفتم افتخار میکنم که برای این هواداران خوب و خونگرم تراکتورسازی بازی کردم. اما متاسفانه با وجود هفته ها منتظر مشخص شدن وضعیت تراکتورسازی بودم، برخی ها کاری کردند که نتوانم در تراکتورسازی و تبریز بمانم .
Read more
• دفتر زندگی ام در صفحه ای باز مانده.......... صفحه ای خالی........... نه احساسی ، نه بغض ، و ...
Media Removed
• دفتر زندگی ام در صفحه ای باز مانده.......... صفحه ای خالی........... نه احساسی ، نه بغض ، و نه خنده ای... خالی خالی ........... حتی سکوت هم مرده است آسمان ،آبیست خورشید میدرخشد زمین میچرخد وزندگی جریان دارد...... هیچ چیزتغیری نکرده ........... هنوز از آدمها ترس دارم ترسی که ...
دفتر زندگی ام در صفحه ای باز مانده..........
صفحه ای خالی...........
نه احساسی ،
نه بغض ،
و نه خنده ای...
خالی خالی ...........
حتی سکوت هم مرده است
آسمان ،آبیست
خورشید میدرخشد
زمین میچرخد
وزندگی جریان دارد......
هیچ چیزتغیری نکرده ...........
هنوز از آدمها ترس دارم
ترسی که بی تو در وجودم ریشه میزند
میروید و گلویم را سخت میفشارد
روز بی آنکه بفهمم تمام میشود...
شب هنوز همان است...
تاریک و بیصدا...
همه چیز درجریان است اما...
من نیستم...
خودم را گم کرده ام...
من نیستم...
نه میبینم ،
و نه میشنوم ...
تو کجایی
نمیبینمت
چند سالیست که نبودت در هر گوشه خانه میگرید
تو نیستی ...
و نبودنت ،
تلخ ترین حقیقت دنیاست...
تو نیستی و من
دروغی را هر روز به موهایم میبافم
نیستی و من دلم راتاابد فریب خواهم داد...
تونیستی و من ،
من نیستم...!
گمانم مرده ام...................

دنیا
Read more
. خبرنگاری عشق است بعد شغل . خبرنگار چون نماینده مردم است، باید حق‌گو و حق‌طلب باشد، دنبال این باشد ...
Media Removed
. خبرنگاری عشق است بعد شغل . خبرنگار چون نماینده مردم است، باید حق‌گو و حق‌طلب باشد، دنبال این باشد که عدالت کجا اجرا شده و کجا اجرا نشده، مردم چه حرف‌هایی دارند که مسؤولین برساند و پیگیر باشد تا به‌سرانجام برساند . . یک خبرنگار نباید از بیان واقعیات ابا داشته باشد، البته باید مستند و مستدل حرف ... .
خبرنگاری عشق است بعد شغل .
خبرنگار چون نماینده مردم است، باید حق‌گو و حق‌طلب باشد، دنبال این باشد که عدالت کجا اجرا شده و کجا اجرا نشده، مردم چه حرف‌هایی دارند که مسؤولین برساند و پیگیر باشد تا به‌سرانجام برساند . .
یک خبرنگار نباید از بیان واقعیات ابا داشته باشد، البته باید مستند و مستدل حرف بزند و بتواند از ادعایی که کرده است، دفاع کند، دلسوز، مردمی و دغدغه‌مند باشد، بتواند درد جامعه را حس کند، خبرنگار علاوه بر اینکه خوبی‌ها و نکات مثبت هر چیزی را می‌بیند، باید نقاط منفی را هم ببیند، سیاه‌نمایی و سفیدنمایی نکند، واقع‌گرا باشد و دنبال این باشد که فارغ از دیدگاه سیاسی‌اش هر چه که هست، بدون توجه به‌منافع شخصی و حزبی خود، حتی منافع سازمان رسانه‌ای که برایش کار می‌کند، واقعیات را همان طور که هست منعکس کند.
.
یک مساله مهمی که در این شرایط وجود دارد، این‌ است که نمی‌توان نگاه گزینشی به‌شرایط داشت و یک چیز را دید و یک نکته را ندید و از کنار واقعیت‌های جامعه عبور کرد صرفا به‌این بهانه که نمی‌خواهیم آلوده سیاه‌نمایی شویم؛ عرصه، عرصه نگفتن‌ها نیست، همه چیز را باید گفت، اما با تاکتیک و تکنیک خبری خاص خودش، نه دیرتر، نه زودتر، هر چیزی را به‌وقت خودش باید گفت، به‌اندازه کافی باید گفت. .
در تهیه خبر باید به‌مخاطب به‌عنوان یک حقیقت صاحب شعور، احترام گذاشت و به‌نیازش توجه کرد، فکر نکنیم، اگر ما در رسانه‌ای هستیم و موضوعی را بیان نمی‌کنیم، بقیه هم نمی‌گویند! ب‌هیچ‌وجه این‌طور نیست، بلکه ما اگر نگوییم، رسانه‌های رقیب و معاند که به‌دنبال جذب مخاطب و هدایت افکار عمومی جامعه ما هستند، می‌گویند.

ما اگر نگوییم، میلیون‌ها شهروند گوشی به‌دست در جامعه که هر کدام یک «شهروند خبرنگار» هستند، هر واقعه‌ای را اعم از درست یا غلط، سفید یا سیاه منتشر می‌کنند، آنها می‌گویند، ما به‌عنوان خبرنگار و رسانه داخلی باید بگوییم، همان‌طور که گفته شد، به‌وقت خودش و به‌صورت کامل و شفاف، باید افکار عمومی را با توجه به‌تاکتیک‌ها و تکنیک‌های نوین خبری و نیز گسترش روزافزون فضاهای مجازی با صداقت، شفافیت و جلب اعتماد عمومی مدیریت کنیم تا مرجع موثق مردم بشویم.
..
محسن خزایی درد و دغدغه داشت که خیلی از آنها به‌خاطر مصلحت‌ها و رعایت بعضی مسائل ابراز نمی‌شود، اما آن کسانی که تصمیم‌گیر بودند و هستند و اجحاف کردند و می‌کنند به‌حق امثال «شهید خزایی»‌ها در این ایام که متعلق به‌خبرنگاران است با وجدان خودشان خلوت کنند.
.
پی نوشت : بخشی از گفتگوی تفصیلی من با خبرگزاری فارس مشهد به مناسبت روز خبرنگار .
ادامه در کامنت
Read more
. افتتاحيه نمايشگاه گروهى فردا ١٩ مرداد در گالرى سايه ・・・ ایده اصلی نمایشگاه حاضر «بیان خود» است؛ ...
Media Removed
. افتتاحيه نمايشگاه گروهى فردا ١٩ مرداد در گالرى سايه ・・・ ایده اصلی نمایشگاه حاضر «بیان خود» است؛ این نقطه شروعی است برای شناخت درون فرد از طریق هنر. زمانی که همه چیز در حوالی «من» می‌گذرد نگاه اکسپرسیونیستی نمی‌تواند غایب باشد. با این حال ، همه هنرمندان این نمایشگاه اکسپرسیونیست محسوب نمیشوند ... .
افتتاحيه نمايشگاه گروهى فردا ١٩ مرداد در گالرى سايه
・・・
ایده اصلی نمایشگاه حاضر «بیان خود» است؛ این نقطه شروعی است برای شناخت درون فرد از طریق هنر. زمانی که همه چیز در حوالی «من» می‌گذرد نگاه اکسپرسیونیستی نمی‌تواند غایب باشد.
با این حال ، همه هنرمندان این نمایشگاه اکسپرسیونیست محسوب نمیشوند و کارهای ایشان محدوده‌ی سبک مشخصی را نمی‌پذیرند .
هنرمندان بخاطر ارتباط خاص خود با جهان بیرون و درون، چه بسا چهره ای دیگر یا شیی یا فضایی به کلی متفاوت را باز تاب درون خود ببینند .
بنابراین آثار این نمایشگاه از خودنگاره هنرمند تا سایر موضوعاتی که بیانگر احساسات یا موقعیت یا حقیقت درونی اوست را در برمیگیرد .
این نمایشگاه میکوشد با مشارکت هنرمندان، امکان تازه ای برای راه یافتن به درون انسان ها را فراهم کند بنابراین ما از طریق آثاری که با «خود» هنرمند پیوندی عمیق دارند با نیروی تاثیرگذار احساسات و افکار او و در نتیجه با بغض‌ها، گریه‌ها، خنده‌ها، حسرت‌ها، فریادها و نجواهای انسانی آشنا میشویم.

هنرمندان حاضر در اين نمایشگاه -به ترتیب حروف الفبا-عبارتند از : علیرضا آدم بکان، ثمیلا امیرابراهیمی، بهروز امیری راد، پونه اوشیدری، پیمان بانی شرکا، ساغر پزشکیان، شیده تامی، مهرداد جعفری، سلمان خوشرو، علی شایسته، اوژن شیراوژن، مینا غازیانی، روشنک قزلباش، مهسا کریمی، مسعود کشمیری، علی گنجوی، بهمن محمدی، کوشا موسوی، علی نجاتی، هانی نجم، هایده نقی زاده، گیلدا هاشم زاده.
گالری سایه در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم پلاک 21، تا 31 مرداد ماه همه روزه از ساعت 11 تا 20 پذیرای علاقه مندان و هنردوستان خواهد بود.
پ ن: عكس اول تزئينى ست.
@sayeartgallery

#اوژن_شیراوژن .
#contemporaryart #oilcanvas #oilpainting #ojangallery #ojanshirozhan #portrait #london #artstudio #Iranianartis #fantasticartwork #art #oilpainting #inestaartist #photoinestagram #tehran #artiniran #inestagram #artselect
Read more
رویارویی با مرگ/ جورج پیتر ویتکین در این دورانِ نه چندان روشن و تروماتیک، مسخ، محاکمه و تنهاییِ ...
Media Removed
رویارویی با مرگ/ جورج پیتر ویتکین در این دورانِ نه چندان روشن و تروماتیک، مسخ، محاکمه و تنهاییِ این انسانِ طرد شده، بار دیگر دستمایۀ تمسخر خدایی قرار می گیرد که پیش از این جامِ شرابش را از برای خلقِ فاجعه ای هولناک، بالا گرفته بود.. بودلر در قطعه ای می نویسد که "هیچ چیز به بلندای روزهای تاریک نیست"... ... رویارویی با مرگ/ جورج پیتر ویتکین

در این دورانِ نه چندان روشن و تروماتیک، مسخ، محاکمه و تنهاییِ این انسانِ طرد شده، بار دیگر دستمایۀ تمسخر خدایی قرار می گیرد که پیش از این جامِ شرابش را از برای خلقِ فاجعه ای هولناک، بالا گرفته بود.. بودلر در قطعه ای می نویسد که "هیچ چیز به بلندای روزهای تاریک نیست"... این درآمیختگیِ ماتم های شبانه با رنج ها روزانه، وجه تراژیکِ هستی را ژرفای دیگری می بخشد... انتظار برای سر رسیدن این روزهای تلخ، آزاردهنده ترین سرگرمیِ این انسانِ مفلوک است.. به راستی که باید تمامِ زیبایی ها را واشکافت و رخنه در اندامِ پلیدشان کرد، باید به روشنایی ها رسوخ کرد تا نطفۀ تاریکی از درونشان بیرون کشید.. باید علیه تمامِ چشم نوازی ها، شورید و بی رحمانه بر قامتِ آرامش، دشنه ای دیگر زد.. انقلابی پرولتاریایی، علیه تمامِ زیبایی های دروغینِ بورژوایی..
باید به دامانِ پلشتی ها چنگ زنیم و به این انتظارِ جان فرسا خاتمه دهیم، گویی "انتها" در همین نزدیکی ها لانه دارد.. هولناکیِ حقیقت و ناتمامیِ رنج ها، همه و همه ارزانیِ این انسان رجیم می شوند و تاریخ آبستنی می شود که فرزاندانش را در پی فقدانی عظیم رهسپار آینده می کند... تاریخ بر علیهِ خویش به پیش می رود و تاوانِ تمامِ کژریختی هایش در مقصد به انتظارِ ماست، سرانجام آن ساعت شوم فرا خواهد رسید و ما دوباره بر دامانِ این فقدان فرو خواهیم غلتید... بنا به گفته ویتکین "در این عصرِ پرخاشگر و پر از خشونت، تصمیم می گیرم به جای روشنایی به تاریکی ها بپردازم و در آنها غوطه ور شوم".. ویتکین هنرمندی ست که قلم بر سویه های تاریکِ مرگ می ساید و قاب هایش را بر قامتی آن جهانی بنا می کند.. او دوربینش را رو به سوی نیستی و ملالت های بودن می گیرد... در هنری که گروتسک و فروپاشی در مرکز هستی قرار می گیرد و دِفرمگی بر هر چیز دیگری پیشی می گیرد، بیننده چاره ای جز رویارویی با مرگ در پیش روی خود نمی بیند.. ویتیکن عکاسی ست که مقتدرانه بر مرگ مسلط می شود، او با تلاش برای به خاطر آوردن رنج آورترین و مشمئزکننده ترین سویه های مرگ، خودخواهانه به نبرد با مرگ بر می خیزد.. مرگ با تمامِ قدرت و توانش در قاب های ویتکین به مانند سرونوشتِ دیکتاتورترین رهبران تاریخ به مقابل دیدگانِ بینندگان بر عجز خود اعتراف می کند.. اگر مرگ، تنها می توانست سر از بدن ما جدا کند، ویتکین تمام اندام این انسانِ عاجز را وحشیانه تکه تکه می کند تا بر ناتوانیِ مرگ اشاره کرده باشد.. در قاب های او مرگ با تمامِ ابهتِ تاریخی اش، بر ناتوانی اش اذعان می کند... او تصوراتش را به..ادامه درکامت
Read more
. (1371.1.15) (1395.1.15) بیست و چهار سال پیش دقیقا در چنین روزی آدم دیگری پا به کره زمین گذاشت...در ...
Media Removed
. (1371.1.15) (1395.1.15) بیست و چهار سال پیش دقیقا در چنین روزی آدم دیگری پا به کره زمین گذاشت...در آن روز تنها یک کودک بود ، خالی از همه چی و غرق در رویاهای خوش... کمی که گذشت چهره های خوب کودکی نقاب هایشان را برداشتند و فهمید در جایی زندگی می کند که انسانیت سالها قبل به دار کشیده شده... فهمید ... .
(1371.1.15)
(1395.1.15)
بیست و چهار سال پیش دقیقا در چنین روزی آدم دیگری پا به کره زمین گذاشت...در آن روز تنها یک کودک بود ، خالی از همه چی و غرق در رویاهای خوش...
کمی که گذشت چهره های خوب کودکی نقاب هایشان را برداشتند و فهمید در جایی زندگی می کند که انسانیت سالها قبل به دار کشیده شده...
فهمید باید بداند تا برای خودش کسی بشود،میان خوانده هایش فهمید که با اجتماع تفاوت دارد و شبیه آنها نیست...همیشه برایش سوال بود که اشکال از اوست یا دیگران؟!
عاشق شد...دل باخت به یکی از این مخلوقات زمینی با تمام صداقتی که داشت ، دوستش داشت اینبار فهمید که زندگی با عشق فوق العاده زیباست...همه چیز به شکل وحشتناکی آرام و خوب بود...او از این آرامش ترسید تا اینکه رفت و تنها ماند...فهمید که این رسم زمینی هاست...
این بار اوضاع فرق می کرد در پی علامت سوال های داخل افکار گندیده و مسموم خود گذشت،سرگرم این بود که چرا همیشه اتفاقات بد در بهترین لحظات رخ میدهد؟!
کلی سیاهی وارد ریه هایش شد...کلی الکل هر شب سیرابش می کرد...قرص هایی که بی اثر بود برای بستن چشمهایش و موزیک هایی که لال بودند و پر از فریاد...شد یک جوان با کالبدی عصا به دست،عینک روی چشم،کمری خمیده به همراه سیگار روی لب...کلی زخم با خودش حمل میکرد...
فهمید رفیق یعنی پول توی جیب...
فهمید درد رو صد بار هم سر و ته کنی درد می ماند...
فهمید سه گانه زندگی یعنی سیگار ،پاییز ،بالکن...
فهمید مخرب ترین مخدر دنیا خاطرات خوب اونهایی هست که نیستن...
فهمید که به انتخاب ها باید احترام بزاره هر چند که خلاف میل او باشد...
فهمید دروغ ها هم شکل حقیقت میگیرن اگه زیاد باور پذیر باشن...
فهمید که شنیدن توهین همیشه دلیل برای طرز فکر غلط نیست...
فهمید که اگه زیاد راست بگه همه فکر می کنن دروغه...
فهمید تصویر های نقش بسته روی آینه چشم مردم، همیشه همونی هست که خودشان میخوان ببینن نه واقعیت...
فهمید ما در میان توهمات خود سیر می کنیم...
فهمید انسان یعنی یک کالبد با دستگاه پمپاژی به نام قلب...
اینها را فهمید و تنها میخواست تمام شود این کابوس ها...از ابتدا زندگی فقط فهمیده بود...
تا اینکه فرشته ای بی نظیر وارد دنیایش شد اتفاقی که رخ دادنش به مانند افسانه ها و غیر ممکن بود...
دوباره دل بست این بار به کسی که معنای عشق را به او فهماند و فهمید عشق حقیقی چیز دیگری بوده...
حالا او مانده و کلی تخریب خاطرات گذشته اش،زندگی تازه ای را دارد می سازد هر چند سخت و طاقت فرسا ولی انگیزه و امیدی او را به جلو هل می دهد...
سپاس برای حضورت...
#افشین_سلطانی
Read more
سام شپارد بازیگر بسیار مشهوری که نمایش‌نامه‌نویسی را شغل اصلی‌اش می‌دانست، و حتی برای نمایش‌نامه‌ی ...
Media Removed
سام شپارد بازیگر بسیار مشهوری که نمایش‌نامه‌نویسی را شغل اصلی‌اش می‌دانست، و حتی برای نمایش‌نامه‌ی «کودک مدفون» توانسته‌بود مدال پولیتزر دریافت کند، داستان‌نویس مشهوری نیز بود. وقتی خواب خوب بهشت اولین بار منتشر شد، نیویورک تایمز ریویو، نوشت که سام شپارد با این کتاب توانسته در ناب‌ترین ... سام شپارد بازیگر بسیار مشهوری که نمایش‌نامه‌نویسی را شغل اصلی‌اش می‌دانست، و حتی برای نمایش‌نامه‌ی «کودک مدفون» توانسته‌بود مدال پولیتزر دریافت کند، داستان‌نویس مشهوری نیز بود. وقتی خواب خوب بهشت اولین بار منتشر شد، نیویورک تایمز ریویو، نوشت که سام شپارد با این کتاب توانسته در ناب‌ترین شکلی که ممکن بوده یک قصه‌گو باشد. .
بند اول داستان یک تکه دیوار برلین را از کتاب خواب خوب بهشت می‌توانید در ادامه بخوانید:
.
بابای من از دهه‌ی هشتاد هیچی نمی‌داند. برای کلاس علوم‌اجتماعی اول راهنمایی‌ام باید با او مصاحبه کنم ولی بابای من هیچی نمی‌داند. می‌گوید نه از ماشین‌ها چیزی یادش می‌آید، نه از مدل مو، نه از لباس‌ها، نه از موسیقی، نه از هیچی. می‌گوید وضع اقتصاد مملکت افتضاح بود - که خب این حرف به جمهوری‌خواه‌بودنش برمی‌گردد- ولی جز این، چیز دیگری عین خیالش نیست. می‌گوید گُلِ اتفاق سال‌های دهه‌ی هشتاد آشنایی‌اش با مادرم بوده و به‌دنیاآمدن من و خواهرم. همین دو قلم. همین. وقتی به بابا می‌گویم جواب‌ها نباید درباره‌ی زندگی شخصی باشد می‌گوید مگر چیز دیگری هم هست؟ بهش می‌گویم دنبال چیزهایی هستم درباره‌ی مد، سبک زندگی، و این که آن روزها چه خبر بوده و بابا می‌گوید هیچ کدام این‌ها دخلی به واقعیت ندارد؛ واقعیت رابطه‌ی آدم‌هاست و باقی چیزها قلابی و دروغ است - مثلاً همین اخبار. .
خواب خوب بهشت، سام شپارد، امیرمهدی حقیقت، ۱۶۴ صفحه جیبی، ۷۰۰۰ تومان. .
برای خرید کتاب‌های نشر ماهی کافی است، به سایت نشر، دیجیکالا یا کتابفروشی‌ها مراجعه کنید.
www.nashremahi.com
Read more
. یکی از کارتن‌های والت‌دیسنی (آن جادوگر «تخیل معقول») را به یاد می‌آورم که در آن دانلدداک، سرخوش ...
Media Removed
. یکی از کارتن‌های والت‌دیسنی (آن جادوگر «تخیل معقول») را به یاد می‌آورم که در آن دانلدداک، سرخوش و آسوده، بر قایقی نشسته و پاروزنان بر آب‌های خروشان رودخانه‌ای کوهستانی پیش می‌رود. همه‌چیز بر وفق مارد است و به نظر می‌رسد قهرمان ما، زیرلب زمزمه‌کنان و آوازخوانان، هیچ دردی در این دنیا ندارد. . ناگهان ... .
یکی از کارتن‌های والت‌دیسنی (آن جادوگر «تخیل معقول») را به یاد می‌آورم که در آن دانلدداک، سرخوش و آسوده، بر قایقی نشسته و پاروزنان بر آب‌های خروشان رودخانه‌ای کوهستانی پیش می‌رود. همه‌چیز بر وفق مارد است و به نظر می‌رسد قهرمان ما، زیرلب زمزمه‌کنان و آوازخوانان، هیچ دردی در این دنیا ندارد.
.
ناگهان چیزی می‌بینیم که به انتظار دانلد دانک سرخوش و فارغ‌البال نشسته: آبشاری هولناک که یکراست به ورطه‌ای بی‌انتها می‌ریزد. این‌جاست که معجزه رخ می‌دهد: دانلد از آبشار بی‌خبر است، پس به پاروزدن ادامه می‌دهد. قایق به طرز معجزه‌آسایی به مسیر پیش‌رو ادامه می‌دهد، انگار هنوز روی آب قرار دارد. البته لحظه‌ای بعد، واقعیت مثل پتکی بر سرش فرود می‌آید و درست در همین لحظه است که همه‌چیز فرو می‌پاشد: اوهام قایقران دیگر یارای هدایت قایق را ندارند. .
اوهام آدمی زندگی برخی افراد را پربار می‌سازد و زندگی برخی دیگر را به تباهی می‌کشاند. داستان ایکاروس نمونه‌ای گویاست. او خود و ابزار ناکارآمدش را زیاده از حد جدی گرفت و سرانجام با خودفریبی به دریا سقوط کرد.
.
شخصاً معتقدم روش هر انسانی در کنارآمدن با این فرآیند وهم‌زایی-فرآیندی که مستلزم زندگی دراین جهان است- یکسره منحصر به خود اوست.
.
هستند کسانی که با توسل به باورهایی پوچ و بی‌معنی و گاه حتی جنون‌آمیز از درک این حقیقت تلخ سر باز می‌زنند و دیگرانی که به قرائتی از این دست تن می‌دهند، اما به ورطه‌ی افسردگی فرو می‌افتند. بعضی این مسئله را به غمنامه‌ای بدل می‌کنند، بعضی دست‌به‌دامان فلسفه می‌شوند یا دست‌کم به سراغ آیین جوانمردی می‌روند.
.
.
گروه دیگری هم هستن که احساس می‌کنند باید بیش‌تر دراین‌باره بیندیشند، شاید با نوشتن.
.
.
من از این دسته‌ام.
.
بخشی از درآمد کتاب «چون باد، چون موج؛ داستان‌هایی از قلمرو سرکوب‌شدگان»، استفانو بولونینی، ترجمه‌ی مهیار علینقی، ویرایش علیرضا اسماعیل‌پور و مهدی نوری، ۱۲۴ صفحه ۱۲۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های نشر ماهی کافی است، به سایت نشر، دیجیکالا یا کتابفروشی‌ها مراجعه کنید.
.
http://nashremahi.com/book/927
Read more
ا ️مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند. وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه ...
Media Removed
ا ️مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند. وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی، چطور جان به در بردی. حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد. امّا یک چیز مسلّم است. وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت. . #هاروکی_موراکامی ا
️مهم نیست تا کجا فرار کنی.
فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند.

وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی،
چطور جان به در بردی.
حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد.

امّا یک چیز مسلّم است.
وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت.
.
#هاروکی_موراکامی
... مهم نیست تا کجا فرار کنی... فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند... وقتی طوفان تمام شد، یادت نمی‌آید ...
Media Removed
... مهم نیست تا کجا فرار کنی... فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند... وقتی طوفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی، چطور جان به در بردی. حتّی در حقیقت مطمئن نیستی طوفان واقعاً تمام شده باشد... امّا یک چیز مسلّم است... وقتی از طوفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون طوفان گذاشت...! . . #هاروکی_موراکامی کافکا ... ...
مهم نیست تا کجا فرار کنی...
فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند...
وقتی طوفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی،
چطور جان به در بردی.
حتّی در حقیقت مطمئن نیستی طوفان واقعاً تمام شده باشد...
امّا یک چیز مسلّم است...
وقتی از طوفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی
که قدم به درون طوفان گذاشت...!
.
.

#هاروکی_موراکامی
کافکا در کرانه
#اسفند95
Read more
. سلام آنیتا هستم ادمین جدید ^-^ براتون پستای خوبی میذارم +___+ اینم ترجمه عکس بالا : الینا : ...
Media Removed
. سلام آنیتا هستم ادمین جدید ^-^ براتون پستای خوبی میذارم +___+ اینم ترجمه عکس بالا : الینا : پس هروقتی که همه چیز برات سخته تو دوست داری که منو از خودت دور کنی ؟ اصولا این کارو انجام میدی دیمن ! تا میفهمی لیاقت یه چیز یا یه کسیو نداری از بین میبریش . از این به بعد من نمیذارم که اینکارتو ادامه بدی ! با ... .
سلام
آنیتا هستم ادمین جدید ^-^
براتون پستای خوبی میذارم +___+
اینم ترجمه عکس بالا :
الینا : پس هروقتی که همه چیز برات سخته تو دوست داری که منو از خودت دور کنی ؟ اصولا این کارو انجام میدی دیمن ! تا میفهمی لیاقت یه چیز یا یه کسیو نداری از بین میبریش . از این به بعد من نمیذارم که اینکارتو ادامه بدی ! با من این دارو رو بخور . تا به حدی میدونم که این حقیقت داره ، مزمئنم بعد همه ی این ماجراها بازم عاشقت میمونم . دارو رو با من بخور . ما میتونیم باهم تبدیل به انسان بشیم . باهم باشیم ، با هم پیر بشیم ، اوتوقته که دیگه هیچ جیز مانعمون تیست و واسمون دشوار نیست
#Anita
Read more
‌‌ ‌‌چاپ نهم منتشر شد «امپراتوری نشانه‌ها» رولان بارت ترجمه‌ی ناصر فکوهی بخشی از کتاب را می‌توانید ...
Media Removed
‌‌ ‌‌چاپ نهم منتشر شد «امپراتوری نشانه‌ها» رولان بارت ترجمه‌ی ناصر فکوهی بخشی از کتاب را می‌توانید از کانال تلگرام نشر نی دانلود کنید: https://telegram.me/neypub چرا ژاپن؟ زیرا ژاپن کشور نوشتار است: از میان تمام سرزمین‌هایی که من شناخته‌ام، ژاپن تنها جایی بوده است که تأثیر نشانه‌ها ... ‌‌
‌‌چاپ نهم منتشر شد
«امپراتوری نشانه‌ها»
رولان بارت
ترجمه‌ی ناصر فکوهی

بخشی از کتاب را می‌توانید از کانال تلگرام نشر نی دانلود کنید: https://telegram.me/neypub

چرا ژاپن؟ زیرا ژاپن کشور نوشتار است: از میان تمام سرزمین‌هایی که من شناخته‌ام، ژاپن تنها جایی بوده است که تأثیر نشانه‌ها بیشترین نزدیکی را با باورها و رؤیاهایم داشته است، یا شاید بهتر باشد بگویم نشانه‌ها در دورترین نقطه از همه‌ی چیزهایی قرار داشته‌اند که از آنها نفرت داشته‌ام و آزارم می‌داده‌اند، از همه‌ی چیزهایی که می‌خواسته‌ام به‌مثابه بخشی از نشانه‌سالاری غربی طردشان کنم. نشانه‌ی ژاپنی قدرتمند است: به صورت تحسین‌برانگیزی نظم و ترتیب دارد و خود را به نمایش می‌گذارد، بی‌آنکه هرگز نه به طبیعت بدل گردد و نه به عقلانیت. نشانه‌ی ژاپنی تهی است: معنایش گریزان است، در عمق قالب‌هایش نه اثری از خدا هست، نه از حقیقت و اخلاق؛ و این قالب‌های بی‌آنکه جبرانی در کار باشد سلطه دارد. نشانه‌ی ژاپنی، بیش از هر چیزی کیفیتی عالی دارد، نجابتی در بروز خویشتن، افسونی شهوانی که بر همه‌چیز می‌نشاندش و ما عموماً آن را به بی‌معنایی و ابتذال خویش می‌رانیم. از این رو جایگاه نشانه را در اینجا نباید در میان نهادها جست: اینجا نه صحبتی از هنر در میان است، نه از فلکلور، نه حتی از تمدن (ما ژاپن فئودال را در برابر ژاپن فناورانه نمی‌نشانیم)؛ در اینجا سخن ما تنها از شهر است، از مغازه‌ها، از تئآتر، از ادب، از باغ‌ها، از خشونت، سخن ما تنها از چند حرکت و چند اداست، از چند غذا، از چند شعر، سخن ما از چشمان است و از قلم‌موهایی که همه‌ی اینها را به نوشتار درمی‌آورند بی‌آنکه آن‌ها را نقاشی کنند.
رولان بارت

goo.gl/4JANKd

نسخه‌ی الکترونیک کتاب را می‌توانید از اپلیکیشن کتاب‌خوان نشر نی یا سایت فیدیبو تهیه کنید.

چاپ نهم ۱۳۹۷
۱۷۲ صفحه
۲۶۰۰۰ تومان
Read more
شاه ایران را به اسلام این میدانید که پیامبر مسلمانان اسم وی را در نامه ننوشته و او نامه را پاره کرده, اما ...
Media Removed
شاه ایران را به اسلام این میدانید که پیامبر مسلمانان اسم وی را در نامه ننوشته و او نامه را پاره کرده, اما بگذارید حقیقت را بازگو کنیم: پیکی از اسلام به ایران آمد خسروپرویز او را به حضور خواست,از وی در باره اسلام پرسید: وی گفت:در دین ما پرستش خدا مهم ترین مورد است, خسروپرویز گفت:ما1100 سال است ... شاه ایران را به اسلام این میدانید که پیامبر مسلمانان
اسم وی را در نامه ننوشته و او نامه را پاره کرده,
اما بگذارید حقیقت را بازگو کنیم:
پیکی از اسلام به ایران آمد خسروپرویز او را به حضور خواست,از وی در باره اسلام پرسید:
وی گفت:در دین ما پرستش خدا مهم ترین مورد است,
خسروپرویز گفت:ما1100 سال است که خدا پرستیم.
پیک گفت:دراسلام زنده به گورکردن دختر کار حرامی است,
خسروپرویز گفت مگر این کار را انجام میدادید؟ننگ برشما!
پیک گفت:برده داری دراسلام حرام است,
خسروپرویزگفت:ما از زمان کوروش کبیر برده داری نکرده ایم.
پیک گفت در اسلام همه برابرند,
خسروپرویز گفت:درایران من هم اگراشتباه کنم به دادگاه میروم,
وتا آنجا بحث طول کشید که اسلام چیز جدیدی برای ایران نداشت,خسروپرویز نامه راپاره کرد,وبه پیک گفت,اگرشما هم اکنون میخواهید راه انسانیت راپیدا کنید,ما1100سال پیش آنرا پیدا کردیم.چ
Read more
حداقل شرایط اولیه برای مهاجرت مهاجرت واژه ای ست که این روزها زیاد به گوش مان می خورد و حتا شاید گاهی ...
Media Removed
حداقل شرایط اولیه برای مهاجرت مهاجرت واژه ای ست که این روزها زیاد به گوش مان می خورد و حتا شاید گاهی که از دشواری های زندگی روزمره خسته شده و به آن فکر می کنیم. در ۵۰ سال اخیر در جهان، شمار مهاجران افزایش یافته و روز به روز هم بیشتر می شود. با افزایش درخواست برای مهاجرت، شرایط پذیرش کشورها نیز دشوارتر ... حداقل شرایط اولیه برای مهاجرت
مهاجرت واژه ای ست که این روزها زیاد به گوش مان می خورد و حتا شاید گاهی که از دشواری های زندگی روزمره خسته شده و به آن فکر می کنیم. در ۵۰ سال اخیر در جهان، شمار مهاجران افزایش یافته و روز به روز هم بیشتر می شود.
با افزایش درخواست برای مهاجرت، شرایط پذیرش کشورها نیز دشوارتر شده و این مسیر روز به روز پیچیده می شود. با توجه به این که ایرانیان بسیاری خواهان مهاجرت هستند، لازم دانستیم که در مقاله ای جداگانه ابتدایی ترین شرایط موردنیاز برای مهاجرت توضیح دهیم زیرا اگر این ویژگی ها را نداشته باشید روند مهاجرت تان بسیار دشوار و تقریبا ناممکن خواهد بود
- پشتکار زیاد، لازمه شروع راه...
ابتدایی ترین نیازی که در مراحل مهاجرت خودنمایی می کند تصمیم راسخ است. صادقانه بگوییم اگر برای مهاجرت کردن شک دارید به هیچ عنوان در این مسیر قدم نگذارید. بنیان مهاجرت خودِ فردِ مهاجر است و همه چیز در مراتب بعدی قرار می گیرد.
- داشتن هدف مشخص
اگر قصد مهاجرت دارید باید هدف مشخصی داشته باشید؛ برای مثال قصد شما تحصیل است، یا کار و یا فقط خروج از وطن. از همان ابتدا هدفی را مشخص کنید. گفتن عباراتی مثل زندگی بهتر، آسایش، آرامش و ... کافی نیست زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که در کشور مقصدتان شرایط لوکس و خوبی نصیب تان شود و به عبارتی دیگر باید هدفی داشته باشید تا برای رسیدن به آن با همه سختی ها بجنگید.
داشتن تحصیلات کافی
برای مهاجرت باید فرد مهاجر یا قصد تحصیل در مقصد را داشته باشد یا خود از تحصیلات بالایی برخوردار باشد. امروزه دنیا جایی برای افراد بی سواد و بدون مهارت ندارد. حقیقت این است که بدون مدرک تحصیلی و مهارت کارآمد، روند مهاجرت بسیار سخت و اغلب غیر ممکن است
اتکا به خود
افراد بسیاری به دلیل داشتن اقوام و یا دوستانی در کشورهای دیگر علاقه مند به مهاجرت به آن مقصد هستند و احساس می کنند وجود آن ها روند مهاجرت شان را بسیار آسان خواهد کرد اما حقیقت چیز دیگری ست...
وجود اقوام درجه یک در کشور مقصد امتیاز محسوب شده و روند مهاجرت شما را سهولت می بخشد؛ اما بدانید که پس از رسیدن به مقصد باید بتوانید خودتان بدون هیچ پشتوانه ای و تنها با اتکا به نفس زندگی تان را از همه لحاظ تامین کنید
فقط راه های قانونی
هیچ وقت به مهاجرت های غیر قانونی فکر نکنید، چون با این کار دیگر نه در وطن تان جایی خواهید داشت و نه در مقصد. معایب راه های غیر قانونی بسیار زیاد هستند مانند: عدم امنیت جانی و مالی، قانون شکنی، آینده ای تاریک و...
Read more
. یه جایی باید بهت بَر بخوره باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران دخالت هایِ بی موردو اظهارِ ...
Media Removed
. یه جایی باید بهت بَر بخوره باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهای ناحق رفتارایٍ توهین آمیز نامهربونِ آدمایِ اطرافِت وایستی همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی همون وقتی که از علایق و احساساتِت حرف میزنی و ... .
یه جایی باید بهت بَر بخوره
باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران
دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهای ناحق
رفتارایٍ توهین آمیز نامهربونِ آدمایِ اطرافِت وایستی

همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی

همون وقتی که از علایق و احساساتِت حرف میزنی و یه سِریا به حرفایِ جِدیت میخندن

همون وقتی که میدونی فلانی داره دروغ میگه درحالی که حقیقت چیز دیگه اییه!

یجایی باید دَست بَرداری از باجنبگیِ بیش از حدِت ،
از اینکه هرکی هرچی خواست بگه ،
دلِش از هرجا پٌر بود سرِ تو خالی کنه

و این وسط تو مثلِ همیشه دلِ شکستَتٌ پشتِ نقابِ خنده پنهون کنی و روحِت بشه کیسه بوکسِ خَشم و انتقادها و رفتارهایِ اذیت کننده ی دیگران
که هرچی تو سکوت میکنی اونا با قدرتِ بیشتری مٌشت و لَگد حوالَت میکنن

نمیگم مهربون نباش و نَبَخش و نَگذر
نه...
مهربون باش ، اما نَذار مهربونیت بعضیا رو اونقدر بد عادت کنه که فکر کنن با همه میتونن هرجور دوست دارن رفتار کنن

به خودت حق بِده گاهی ناراحت بشی و ناراحتیت رو نشون بده
یجایی دست از کیسه بوکس بودن بردار ،
هم بخاطر خودت ،
هم بخاطر دیگران...!
.
#نازنین_عابدین_پور

#خدایا_شکرت
Read more
. «سام» و «دِیو» یه مأموریت دارن. اون‌ها باید زمین رو بکنن تا یه چیز خارق‌العاده پیدا کنن! برای ...
Media Removed
. «سام» و «دِیو» یه مأموریت دارن. اون‌ها باید زمین رو بکنن تا یه چیز خارق‌العاده پیدا کنن! برای همین  شیرکاکائو و بیسکوئیت باغ‌وحشی‌شون رو برمی‌دارن و آماده‌ی ماجراجویی می‌شن... اما پیدا کردن اون چیز خارق‌العاده به این راحتیا هم نیس! به‌نظرت اونا موفق می‌شن یا نه؟! «سام و دیو یک چاله می‌کنند» ... .
«سام» و «دِیو» یه مأموریت دارن. اون‌ها باید زمین رو بکنن تا یه چیز خارق‌العاده پیدا کنن!

برای همین  شیرکاکائو و بیسکوئیت باغ‌وحشی‌شون رو برمی‌دارن و آماده‌ی ماجراجویی می‌شن... اما پیدا کردن اون چیز خارق‌العاده به این راحتیا هم نیس!

به‌نظرت اونا موفق می‌شن یا نه؟! «سام و دیو یک چاله می‌کنند» یکی دیگه از همکاری‌های «مک بارنت» و «جان کلاسن» است که مثل کتاب «کاموای اضافه» برنده‌ي نشان «کلدکت» شده و جوایز زیاد دیگه‌ای هم به دست آورده. در این کتاب سام و دِیو دنبال یه چیز خارق‌العاده می‌گردن، اما اون چیز خارق‌العاده در حقیقت همون راهیه که دارن مي‌رن. اون‌ها مي‌دونن که باید از مسیر لذت ببرن

#آن_پایین_چه_خبر_است
#مک_بارنت
#آناهیتا_حضرتی
#انتشارات_پرتقال

#شهر_کتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیراد_سنتر
#42215308
Read more
. شازده کوچولو همچو «سالکی شرقی»، برای «دانستن» و «وصال دوست»، «هفت مرحله»، «سفر» می‌کند و به زمین بزرگ اما «بی‌معنا»، «هبوط» می‌کند! زمینی که در آن پژواک تلاشش برای یافتن دوست، «تکرارِ تنهایی» است؛ جایی که انسان حتی با انسان‌های دیگر تنهاست. هزاران گلِ رز، اما «خالی» دارد که نمی‌توان برایشان ... .
شازده کوچولو همچو «سالکی شرقی»، برای «دانستن» و «وصال دوست»، «هفت مرحله»، «سفر» می‌کند و به زمین بزرگ اما «بی‌معنا»، «هبوط» می‌کند! زمینی که در آن پژواک تلاشش برای یافتن دوست، «تکرارِ تنهایی» است؛ جایی که انسان حتی با انسان‌های دیگر تنهاست. هزاران گلِ رز، اما «خالی» دارد که نمی‌توان برایشان سرود.
«آدم‌بزرگ‌ها (اسم مستعار بی‌معنایی) در زمین دیگر وقت شناختن هیچ‌چیز را ندارند. همه‌چیزها را ساخته و آماده از فروشنده‌ها می‌خرند ولی به دلیل آن‌که کسی که دوست بفروشد در جایی نیست، آدم‌ها دیگر دوستی ندارند»
شازده باز می‌گردد. به همان‌جایی که از آن آمده بود. همچون «سیمرغِ» عطار.
 بی «جسمش» که برای چنین سفری سنگین است. او دیگر «کودکی معصوم» نیست! بلکه «خردمندی باتجربه» است که «به آن‌سوی مرگ»، «عروج» کرده و به قیمت «انتخابِ رنجِ زهرِ مار»، به جهان کوچکش، «معنا» بخشیده است. او دیگر «مسئول» است. مسئول گلی که «اهلی» کرده است.
***
#افلاطون معتقد بود «سعادتِ» انسان در رسیدن به «حقیقت»، «نیکی» و «زیبایی» است، نه قدرت و ثروت و شهرت، شهوت و بندگی!
«فلسفه» از حقیقت می‌گوید و «اخلاق» از نیکی و «هنر» از زیبایی.
اگر بنا باشد  #فلسفه و هنر گفت‌وگو کنند، فلسفه از «حقیقتِ زیبایی» می‌گوید و هنر از «زیباییِ حقیقت»
شازده کوچولو «گفت‌وگوی هنر و فلسفه» است.
و نتیجه آن: «اهلی شدن»
***
ابراهام  #مازلو معتقد است: «همه انسان‌ها بالقوه می‌توانند صاحب‌تجربه اوج باشند، عده‌ای به مرحله «خودشکوفایی رسیده» این توان را پرورش می‌دهند و در مقابل، بسیاری آن را نادیده می‌انگارند و در درون خود انکار و سرکوب می‌کنند. تجارب اوج، افراد را به نفی انانیت و خودپرستی می‌رساند و زندگی را در نگاه او بامعنا و ارزشمند می‌کند.»
شازده کوچولو روایت خودشکوفایی یک انسان و داستان یک «تجربه اوج» است.
***
من گوسفند می‌خواهم، پس هستم.
***
بدان که جز با چشم دل نمی‌توان خوب دید. آنچه اصل است از دیده پنهان است.
#شازده_کوچولو
#Le_Petit_Prince
#The_Little_Prince
#TheLittlePrince
@mghorbanpoor
@masoudkeramati2
@behnazjafari53
Read more
‌ ❑ به تو سلام می‌کنم به تو سلام می‌کنم کنارِ تو می‌نشینم و در خلوتِ تو شهرِ بزرگِ من بنا می‌شود. اگر ...
Media Removed
‌ ❑ به تو سلام می‌کنم به تو سلام می‌کنم کنارِ تو می‌نشینم و در خلوتِ تو شهرِ بزرگِ من بنا می‌شود. اگر فریادِ مرغ و سایه‌ی علفم در خلوتِ تو این حقیقت را باز می‌یابم. ـ□ خسته، خسته، از راه‌کوره‌های تردید می‌آیم. چون آینه‌یی از تو لبریزم. هیچ چیز مرا تسکین نمی‌دهد نه ساقه‌ی بازوهایت نه ...
❑ به تو سلام می‌کنم

به تو سلام می‌کنم کنارِ تو می‌نشینم
و در خلوتِ تو شهرِ بزرگِ من بنا می‌شود.

اگر فریادِ مرغ و سایه‌ی علفم
در خلوتِ تو این حقیقت را باز می‌یابم.

ـ□

خسته، خسته، از راه‌کوره‌های تردید می‌آیم.
چون آینه‌یی از تو لبریزم.
هیچ چیز مرا تسکین نمی‌دهد
نه ساقه‌ی بازوهایت نه چشمه‌های تنت.

بی‌تو خاموشم، شهری در شبم.
تو طلوع می‌کنی
من گرمایت را از دور می‌چشم و شهرِ من بیدار می‌شود.
با غلغله‌ها، تردیدها، تلاش‌ها، و غلغله‌ی مرددِ تلاش‌هایش.

دیگر هیچ چیز نمی‌خواهد مرا تسکین دهد.
دور از تو من شهری در شبم ای آفتاب
و غروبت مرا می‌سوزاند.

من به دنبالِ سحری سرگردان می‌گردم.

ـ□

تو سخن می‌گویی من نمی‌شنوم
تو سکوت می‌کنی من فریاد می‌زنم
با منی با خود نیستم
و بی‌تو خود را در نمی‌یابم

دیگر هیچ چیز نمی‌خواهد، نمی‌تواند تسکینم بدهد.

ـ□

اگر فریادِ مرغ و سایه‌ی علفم
این حقیقت را در خلوتِ تو باز یافته‌ام.

حقیقت بزرگ است و من کوچکم، با تو بیگانه‌ام.

فریادِ مرغ را بشنو
سایه‌ی علف را با سایه‌ات بیامیز
مرا با خودت آشنا کن بیگانه‌ی من
مرا با خودت یکی کن.
‌‌


دوم فروردین ماه ۱۳۳۴ | از دفتر هوای تازه | وب‌سایت و صفحه رسمی احمد شاملو


www.shamlou.org ■ telegram.me/ShamlouHouse ‌


‌ #احمد_شاملو #شاملو #الف_بامداد #شعر #شعر_سپید #شعر_نو #عاشقانه #شعر_عاشقانه #صفحه_رسمی_احمد_شاملو #سایت_رسمی_حامد_شاملو ‌

‌ #Ahmad_Shamlou #Shamlou #ahmad_shamloo #shamloo #poet #poetry #poem #iranian_poet #litrature #love_poem #iran #the_official_website_of_ahmad_shamlou #the_official_page_of_ahmad_shamlou‌
Read more
یه عالمه حرف و حس هست که دوست دارم بگم، ما خدا رو شکر بازیگر حرفه ای تو ایران کم نداریم، من خیلی هاشون ...
Media Removed
یه عالمه حرف و حس هست که دوست دارم بگم، ما خدا رو شکر بازیگر حرفه ای تو ایران کم نداریم، من خیلی هاشون رو دوست دارم و راهشون رو تقدیر میکنم، اما زمان یه چیز هایی رو هی به من نشون میده و ثابت میکنه. #شهرام_حقیقت_دوست یکی از اون هنرمند هایی که بارها من رو شگفت زده کرده، مثلا ۱۳ سال پیش وقتی من با دست شکسته ... یه عالمه حرف و حس هست که دوست دارم بگم،
ما خدا رو شکر بازیگر حرفه ای تو ایران کم نداریم، من خیلی هاشون رو دوست دارم و راهشون رو تقدیر میکنم، اما زمان یه چیز هایی رو هی به من نشون میده و ثابت میکنه.
#شهرام_حقیقت_دوست یکی از اون هنرمند هایی که بارها من رو شگفت زده کرده، مثلا ۱۳ سال پیش وقتی من با دست شکسته سریال کاراگاهان رو بازی کردم، و‌ یهو تلفنم زنگ خورد و یه صدای ویژه گفت من شهرام حقیقت دوست هستم و من پشت فرمون جیپ بودم و به سختی میشنیدم و ذوق زده شده بودم، فکر کن یه بازیگر تو این درجه اینقدر بلند و بزرگ فکر کنه که زنگ بزنه به یک بدلکار ساده و بگه بازیت خوب بود،
و این شد که در طی این ۱۳ سال تو کارهای مختلف وقتی میشنویدم اقای حقیقت دوست هم هست کلی خوشحال میشدم و بیشتر ذوق میکردم، حتی توی تمرین یک سریال ۳ ماه شانس این رو داشتم که هر روز لذت ببرم کنار یک بازیگر کار درست باشم،کسی که میخوام بگم به معنی واقعی هنرمند و آرتیست، و همیشه من رو شگفت زده میکنه،
وقتی اصلا منتظر نبودم و حتی مشتاق بودم که اجرای #خاموشی_دریا رو برم ببینم باز یهو تلفنم زنگ بخوره و صدای باحال و با انرژی آقای حقیقت دوست باشه که من رو دعوت کنه به دیدن نمایش.
و اینکه بری یک نمایش بسیار بسیار ویژه رو ببینی و یک جای خاص نمایش اینقدر خوب باشه که من از ذوقم همچین با مشت زدم رو پام که الان موقع نوشتن هنوز پام درد میکنه.
یه آرتیست خوش انرژی کار درست .
یه گروه خوب نمایش خوب و پر مفهوم. . راستی من اصلا نمیخوام بگم خیلی تاتری هستم و‌این فازا، و من کاملا یه تماشاچی معمولی هستم، اما این کار به شدت همه چیزش چفت و جور، و درجه یک، اینقدر که از دید یه تماشاچی معمولی که بنده باشم خیلی خفن بود.😁 دلیل اینکه این نیش تا اینجا باز شده همه این حرف ها و خیلی چیزای دیگه است😁
Read more
تفکرِ سوفیسطی در آلبوم اشتباه خوب؟؟ طرز فکر #بهرام و #پروتاگوراس تا چه حد شبیه بود؟؟ متن زیر رو بخونید ...
Media Removed
تفکرِ سوفیسطی در آلبوم اشتباه خوب؟؟ طرز فکر #بهرام و #پروتاگوراس تا چه حد شبیه بود؟؟ متن زیر رو بخونید . در روز ۱۳ تیر۱۳۹۴ آلبومی به نام #اشتباهخوب توسط بهرام نورایی و مهدیار آقاجانی منتشر شد.. اکنون که نزدیک ۳ سال از پخش این مجموعه میگذرد اما هنوز خیلی ها در فهمیدن موضوع و مفهوم آن مانده اند و ... تفکرِ سوفیسطی در آلبوم اشتباه خوب؟؟ طرز فکر #بهرام و #پروتاگوراس تا چه حد شبیه بود؟؟
متن زیر رو بخونید 🔽
.
در روز ۱۳ تیر۱۳۹۴ آلبومی به نام #اشتباهخوب توسط بهرام نورایی و مهدیار آقاجانی منتشر شد.. اکنون که نزدیک ۳ سال از پخش این مجموعه میگذرد اما هنوز خیلی ها در فهمیدن موضوع و مفهوم آن مانده اند و نتوانستند درک درستی از آن داشته باشند.

چندی پس از انتشار آلبوم بهرام نورایی طی توییتی در توییتر نوشت: "در آلبوم اشتباه خوب تلاش بر این بود که ذهن مخاطب رو ترغیب کنیم تا فضای منحصر به فرد خودش رو بسازه و خودش اون رو معنی کنه.همه اشتباه خوب رو یکسان می شنون، اما یکسان نمی فهمن و این کاملا طبیعیه چرا که فهم هر فرد بر اساس تجربه زیستی و فضای فکریش شکل می گیره. بنابراین اشتباه خوب همون چیزیه که شما در ذهنتون می سازین و شما به عنوان مخاطب در خلق این اثر شریکین.دنیا جای آزادتر و بهتری میشه اگه هیچکدوممون از لحاظ فکری مصرف کننده برداشتها و تفاسیر دیگران نباشیم." و اما در قرن پنجم قبل از میلاد در یونان سوفیسطی به نام "پروتاگوراس" گفت: حقیقت به معنای دانشی پایدار و ثابت به دست نمی‌آید . او میگفت "انسان معیار همه چیز است  یعنی چون همگان نمی‌تواند در هیچ اصل مشترکی به نام حقیقت به وحدت نظر برسند پس حقیقت جنبه خصوصی و شخصی دارد و هر کس هر چه بپندارد و تخیل کند برای او حقیقت است. او معتقد بود حقیقت یک چیز از فردی به فرد دیگر متغیر است یعنی واقعیت معیاری ثابت ندارد.."
حال این همان موضوعیست که بهرام درباره‌ی اشتباه ‌خوب عنوان کرده بود.

اشتباه خوب راهیست برای ساختن حقیقت شخصی تو ...
دیدگاهی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد... #Share 🔻 join channel link bio
🔸 t.me/Bahramnouraei_Corps
Read more
. تصویر همین کپشن در پست قبلی با نظر دوستان عوض شد! . . . Mother 2017 آرنوفسکی نشان داد سینما هنوز ...
Media Removed
. تصویر همین کپشن در پست قبلی با نظر دوستان عوض شد! . . . Mother 2017 آرنوفسکی نشان داد سینما هنوز هم می تواند در قامت هنری شگفت انگیز قرار گیرد. داستان خلقت, هر آنچه هست از خدا و آدم و طبیعت و.... در شکل بدیع و خارق العاده به تصویر کشیدن از خصوصیات مادِر است. نمیخواهم تحلیل و نقدی بر فیلم آرنوفسکی ... .
تصویر همین کپشن در پست قبلی با نظر دوستان عوض شد!
.
. .
Mother 2017
آرنوفسکی نشان داد سینما هنوز هم می تواند در قامت هنری شگفت انگیز قرار گیرد.
داستان خلقت, هر آنچه هست از خدا و آدم و طبیعت و.... در شکل بدیع و خارق العاده به تصویر کشیدن از خصوصیات مادِر است.
نمیخواهم تحلیل و نقدی بر فیلم آرنوفسکی بنویسم!! که آن را به خودتان واگذار میکنم.
اما
تمام فیلم در پایان است.
و پایان یعنی آغاز فیلم.
جایی که آرنوفسکی در آخرین دیالوگ از زبان (خاویر باردم) بعد از نابودی همه چیز (خانه) می گوید:
حالا باید دوباره همه چیز را امتحان کنم!
و دست به خلقی دوباره بزنم...
آرنوفسکی در نوح(Noh2014) هم به دنبال زیر آب بردن همه چیز و نابودی دنیا برای ساختن عالمی دیگر و آدمی از نو هست.
دارن آرنوفسکی به خوبی عالَم ظلمانی امروز دنیا را دیده است ، تکه تکه کردن حقیقت، خودخواهی بی پایان بشر ، خلقت دنیا را به جهنم تبدیل کرده.
و برای همین امیدوارانه می خواهد همه چیز را از بین ببرد تا همه چیز را از نو بسازد.
باید به آرنوفسکی گفت؛
آن خلقت دوباره ،
آن آغاز ،
شروع شده است.
با انقلاب اسلامی تاریخِ ظهورِ حقایقِ انسانیت انسان کامل بر عالم آغاز شده است و ظلمت اومانیستیِ زمانه به پایان خود رسیده است. اگر چه این پایان، پایانی بس طولانی باشد.
ما در زیست با انقلاب اسلامی در دل این نور عظیم زیبایی ها و حقایق را تجربه کردیم.
ما تمام خوبی ها را در شهدای خود به نظاره نشستیم.
تعهد و پاسداری به حقیقت را دیدیم.
در بهشت تواضع و ایثار، هر سال در اربعین راه می رویم.
و.....
آرنوفسکی انجیل را باید در تاریخ جدید بازخوانی کند.
.
.
@darrenaronofsky
.
#mother2017 #movie #hollywood #germany #movie #cinama
Read more
. امروز وقتی روی تخت نشستم تا نیمه دوم مرداد را ادامه دهم، احساس کردم می شود همین حالا برای همیشه رفت ...
Media Removed
. امروز وقتی روی تخت نشستم تا نیمه دوم مرداد را ادامه دهم، احساس کردم می شود همین حالا برای همیشه رفت و به تعریف خیلی های دیگر رنج نکشید و افسوس نخورد که همه جوانی‌ام را از دست دادم! از اتاق بیرون آمدم و مثل همیشه مستقیم رفتم سراغ قهوه صبح، بعد حیاط را آب دادم، بعد غذای گربه همسایه را که اگر نباشم شاید ... .
امروز وقتی روی تخت نشستم تا نیمه دوم مرداد را ادامه دهم، احساس کردم می شود همین حالا برای همیشه رفت و به تعریف خیلی های دیگر رنج نکشید و افسوس نخورد که همه جوانی‌ام را از دست دادم!
از اتاق بیرون آمدم و مثل همیشه مستقیم رفتم سراغ قهوه صبح، بعد حیاط را آب دادم، بعد غذای گربه همسایه را که اگر نباشم شاید بچه از گشنگی و تشنگی تلف شود ، خانم همسایه یک هفته در میان می‌رود سفر ، حیوان را عادت داده به یک لقمه نان و یک کاسه آب اما وقتی نیست آن بچه خبر ندارد خانم سفر است اما اگر صبح خیلی زود برسد ، همسایه خانم که «من» باشم هستم تا جبران نبود گیتی خانم را بکنم...
اینکه نیمه عمر را گذرانده باشی و یک روز فکر کنی نکند دارم به حقیقت زندگی بی‌توجهی میکنم بسیار تلخ است ، دروغ نمی‌گویم امروز کوتاه این احساس سراغم آمد که نکند دارم از درون به حقیقت زندگی بی‌توجهی میکنم، حقیقت همین است که هست نه آن چیزی که من دوستش دارم!
اما می‌شود برای آن چیز که دوستش دارم پیرامونم را بسازم. بمانم و برای یک نفر هم که شده بدردخور باشم.برای خواسته‌هایم و آن چیزهایی که دوست دارم.
من هر روز دنبال یک خوشبختی می‌گردم تا در غم اطرافم غرق نشوم، هر روز و امروز یادم افتاد که گربه گیتی خانم شاید فردا هم غذا بخواهد.
حقیقت این است که من شاید گربه خیلی ها باشم!
حقیقت این است، گربه گیتی خانم از غم‌های ما بی‌خبر است.
«حقیقت بغص پسری‌ست که همه خانواده‌اش را دریا برده اما باید زندگی کند»

حقیقت همیشه آن چیزی نیست که ما دوستش داریم.
Read more
از متن کتاب* پدرم به من یاد داده بود اخبار را حقیقت مسلم فرض نکنم. روزنامه‌ها دروغ می‌گویند، تاریخ‌نویس‌ها ...
Media Removed
از متن کتاب* پدرم به من یاد داده بود اخبار را حقیقت مسلم فرض نکنم. روزنامه‌ها دروغ می‌گویند، تاریخ‌نویس‌ها دروغ می‌گویند. حالا هم تلوزیون دروغ می‌گوید. دیگر به هیچ‌ چیز اعتماد ندارم‌‌. آیا آمریکایی‌ها به‌راستی به ماه رفته‌اند؟ غیرممکن نیست که همه چیز را در استودیو سر هم کرده باشند - اگر به سایه‌های ... از متن کتاب*
پدرم به من یاد داده بود اخبار را حقیقت مسلم فرض نکنم. روزنامه‌ها دروغ می‌گویند، تاریخ‌نویس‌ها دروغ می‌گویند. حالا هم تلوزیون دروغ می‌گوید. دیگر به هیچ‌ چیز اعتماد ندارم‌‌. آیا آمریکایی‌ها به‌راستی به ماه رفته‌اند؟ غیرممکن نیست که همه چیز را در استودیو سر هم کرده باشند - اگر به سایه‌های فضانوردان بعد از فرود آمدن روی ماه نگاه کنی باورکردنی نیستند. و آیا جنگ خلیج فارس به‌راستی اتفاق افتاد یا فقط یک‌سری بریده‌فیلم‌های قدیمی را از آرشیوها نشان‌مان دادند؟ دروغ تمام دوروبر ما را گرفته و اگر بدانی که دروغ به خوردت می‌دهند، باید همیشه مشکوک باشی، من مشکوک‌ام، من همیشه مشکوک‌ام. ایمان‌ام را به همه چیز از دست دادم، جز یقین به این‌که همیشه کسی پشت سر ما منتظر فریب دادن‌مان است. در سوءظن هر چه‌قدر زیاده‌روی کنی، کم است. ظنین باش، همیشه ظنین باش؛ تنها راه رسیدن به حقیقت همین است. مگر علم همین را نمی‌خواهد؟

نام کتاب: شماره‌ی صفر
نویسنده: اومبرتو اکو
مترجم: رضا علیزاده
ناشر: روزنه
پ‌ن: کامنت نخست
پ‌ن۲: پنجمین اثری‌ست که از این نویسنده در صفحه معرفی می‌شود

#کتاب #اومبرتو_اکو #رضا_علیزاده
#رقص_با_اومبرتو_اکو
Read more
"داستان راشومون - که از چهار منظر متفاوت بازگو می‌شود - یک سوال اساسی طرح می‌کند : چه چیز" دیگری بزرگ ...
Media Removed
"داستان راشومون - که از چهار منظر متفاوت بازگو می‌شود - یک سوال اساسی طرح می‌کند : چه چیز" دیگری بزرگ " را تهدید می‌کند؟ علت اصلی و غایی که ثباتِ پیمان مردانه (دیگری بزرگ در ژاپن قرون وسطی) را به هم می‌زند و وضوح نگاه مردانه را از بین می‌برد چیست؟ یک زن، میل زنانه. به این اعتبار، نظریه کوروساوا درباره ... "داستان راشومون - که از چهار منظر متفاوت بازگو می‌شود - یک سوال اساسی طرح می‌کند : چه چیز" دیگری بزرگ " را تهدید می‌کند؟ علت اصلی و غایی که ثباتِ پیمان مردانه (دیگری بزرگ در ژاپن قرون وسطی) را به هم می‌زند و وضوح نگاه مردانه را از بین می‌برد چیست؟ یک زن، میل زنانه. به این اعتبار، نظریه کوروساوا درباره حقیقت در فیلم راشومون نظریه‌ای نیچه‌ای است که بنا به آن "حقیقت زن است"، چرا که در نهایت فاقد انسجام است و در زیر حجاب‌ها و پرده‌های متعدد هیچ نقطه مرجع نهایی و واپسینی ندارد، و از این روست که مواجهه با حقیقت چنین شوک‌آور است و راشومون فیلمی است درباره مواجهه شوک‌آور با حقیقت، و نه در دفاع از "نسبی‌نگری"
(ص۴٧)
@lega.press
#راشومون
#صالح_نجفی
#نشر_لگا
Read more
. یِـجایی باید بهت بَر بٌخوره ، باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تَمَسخٌرِ دیگران ، دخالت هایِ بی موردو ...
Media Removed
. یِـجایی باید بهت بَر بٌخوره ، باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تَمَسخٌرِ دیگران ، دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهایِ ناحق ، رفتارایٍ توهین آمیزٌ نامهربونِ آدمایِ اَطرافِت وایستی. همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی ، همون وقتی که از علایق و احساساتِت حرف ... .
یِـجایی باید بهت بَر بٌخوره ، باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تَمَسخٌرِ دیگران ، دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهایِ ناحق ، رفتارایٍ توهین آمیزٌ نامهربونِ آدمایِ اَطرافِت وایستی.

همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی ، همون وقتی که از علایق و احساساتِت حرف میزنی و یه سِریا به حرفایِ جِدیت میخندن ، همون وقتی که میدونی فلانی داره دروغ میگه درحالی که حقیقت چیز دیگه اییه!
یِجایی باید دَست بَرداری از باجنبگیِ بیش از حدِت ، از اینکه هرکی هرچی خواست بگه ، دلِش از هرجا پٌر بود سرِ تو خالی کنه و این وسط تو مثلِ همیشه دلِ شکستَتٌ پشتِ نقابِ خنده پنهون کنی و روحِت بشه کیسه بوکسِ خَشم و انتقادها و رفتارهایِ اذیت کننده ی دیگران ، که هرچی تو سکوت میکنی اونا با قدرتِ بیشتری مٌشت و لَگد حوالَت میکنن... نمیگم مهربون نباش و نَبَخش و نَگذر ، نه...
مهربون باش ، اما نَذار مهربونیت بعضیارو اونقدر بد عادت کنه که فکر کنن با همه میتونن هرجور دوست دارن رفتار کنن ، به خودت حق بِده گاهی ناراحت بشی و ناراحتیت رو نشون بده ...
یجایی دست از کیسه بوکس بودن بردار ، هم بخاطر خودت ، هم بخاطر دیگران ..! نازنین_عابدین_پور
Read more
. این‌طور نیست که در دنیا چیزهایی قطعاً پست‌مدرن معطل این باشند که من و شما به‌طور عینی هویت پست‌مدرن ...
Media Removed
. این‌طور نیست که در دنیا چیزهایی قطعاً پست‌مدرن معطل این باشند که من و شما به‌طور عینی هویت پست‌مدرن آنها را به رسمیت بشناسیم. پست‌مدرن نامیدن یک چیز (خواه یک نظریه، اثر هنری یا جنبه‌ای اجتماعی) صرفاً کشف حقیقت عینی و فعلی آن نیست. هیچ چیز «ماهیت پست‌مدر . این‌طور نیست که در دنیا چیزهایی قطعاً پست‌مدرن معطل این باشند که من و شما به‌طور عینی هویت پست‌مدرن آنها را به رسمیت بشناسیم. پست‌مدرن نامیدن یک چیز (خواه یک نظریه، اثر هنری یا جنبه‌ای اجتماعی) صرفاً کشف حقیقت عینی و فعلی آن نیست. هیچ چیز «ماهیت پست‌مدر
‏خانه‌ی دوم که مدرسه نبود. بهترین دوست هم کتاب نبود. هیچ فرشته‌ای هم روی شونه‌هامون نبود. باید از اول به بچه‌هامون بگیم؛ همش واسه دلخوشیِ توست ورنه که حقیقت چیزِ دیگه‌ایه! #سید_محمد_مرکبیان ✅🎼❤
‏خانه‌ی دوم که مدرسه نبود. بهترین دوست هم کتاب نبود. هیچ فرشته‌ای هم روی شونه‌هامون نبود. باید از اول به بچه‌هامون بگیم؛ همش واسه دلخوشیِ توست ورنه که حقیقت چیزِ دیگه‌ایه!
#سید_محمد_مرکبیان
⁠⁣<span class="emoji emoji2733"></span>چه فرقي در پارت نامبر هاي مختلف وجود دارد؟ آيا پارت نامبر LL/A ساخت آمريكاست؟ اين موضوع به ما ...
Media Removed
⁠⁣چه فرقي در پارت نامبر هاي مختلف وجود دارد؟ آيا پارت نامبر LL/A ساخت آمريكاست؟ اين موضوع به ما بر میگرده و چیزی که فروشندگان و وارد کنندگان برای سود و منفعت خودشون راه انداختن ما در ایران پارت های LL/A و BA (آمريكا و انگليس ) رو بهترین پارت ها میدونیم و این سبب شده این پارت هارو تا 200 هزارتومان هم ... ⁠⁣✳چه فرقي در پارت نامبر هاي مختلف وجود دارد؟
آيا پارت نامبر LL/A ساخت آمريكاست؟
اين موضوع به ما بر میگرده و چیزی که فروشندگان و وارد کنندگان برای سود و منفعت خودشون راه انداختن ما در ایران پارت های LL/A و BA (آمريكا و انگليس ) رو بهترین پارت ها میدونیم و این سبب شده این پارت هارو تا 200 هزارتومان هم گرون تر بخریم ولی این واقعا منطقی نیست چرا که همه پارت ها در كشور چين توليد مي شوند و واقعا حتی خط تولیدشون هم متفاوت نیست و سخت افزار اون ها هیچ تفاوتی نداره
اما علت وجود پارت نامبر هاي مختلف چيست؟
این تفاوت در دفتر چه ی راهنما داخل گوشی هست مثلا در پارت ea دفتر چه عربي هم وجود دارد و تفاوت دوم در شارژر هاست ، مثلاً شارژر پارت نامبر ba كه همان انگليس هست براي پريز هاي همان كشور طراحي شده و این برای نوع پریز های کشور هاي مختلف است و تفاوت اخر در پارت ea هست که سخت افزار هیچ تفاوتی نداره اما facetime در این پارت وجود ندارد اما حتی بعضی موقع ها ما میگیم ایفون lla یعنی ساخت کشور امریکا اما حقیقت چیز دیگه ای است 🔸خواهشا به حرف اين نوع فروشنده ها دقت نكنيد!!
🔰اين هم ليست پارت نامبر هاي كشور هاي مختلف
LL USA
LZ Chile, Paraguay, Uruguay
MG Hungary
NF Belgium, France, Luxembourg
PL Poland
PO Portugal
PP Philippines
RO Romania
RS Russia
T Italy
TA Taiwan
TH Thailand
TU Turkey
X Australia, New Zealand
Y Spain
ZA Singapore
ZP Hong Kong, Macau
AE United Arab Emirates
B Ireland, UK, also used for some replacement phones
C Canada
CZ Czech Republic
DN Austria, Germany, Netherlands
E Mexico
EE Estonia
FB France, Luxembourg
FD Austria, Liechtenstein, Switzerland
GR Greece
HN India
IP Italy
J Japan
KN Norway
KS Finland, Sweden
LA Colombia, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Peru
LE Argentina
LL USA
LZ Chile, Paraguay, Uruguay
MG Hungary
NF Belgium, France, Luxembourg
PL Poland
PO Portugal
PP Philippines
RO Romania
RS Russia
SL Slovakia
SO South Africa
T Italy
TA Taiwan
TH Thailand
TU Turkey
X Australia, New Zealand
Y Spain
ZA Singapore
ZP Hong Kong, Macau ⁣
⁣@isibchannel
Read more
 #تریکلند . اين موضوع به ما بر میگرده و چیزی که فروشندگان و وارد کنندگان خودشون راه انداختن ما در ایران ...
Media Removed
#تریکلند . اين موضوع به ما بر میگرده و چیزی که فروشندگان و وارد کنندگان خودشون راه انداختن ما در ایران پارت های LL/A و BA (آمريكا و انگليس ) رو بهترین پارت ها میدونیم و این سبب شده این پارت هارو تا 200 هزارتومان هم گرون تر بخریم ولی این واقعا منطقی نیست چرا که همه پارت ها در كشور چين توليد مي شوند و واقعا ... #تریکلند
.
اين موضوع به ما بر میگرده و چیزی که فروشندگان و وارد کنندگان خودشون راه انداختن ما در ایران پارت های LL/A و BA (آمريكا و انگليس ) رو بهترین پارت ها میدونیم و این سبب شده این پارت هارو تا 200 هزارتومان هم گرون تر بخریم ولی این واقعا منطقی نیست چرا که همه پارت ها در كشور چين توليد مي شوند و واقعا حتی خط تولیدشون هم متفاوت نیست و سخت افزار اون ها هیچ تفاوتی نداره .
.
🔸اما علت وجود پارت نامبر هاي مختلف چيست؟
.
🔹این تفاوت در دفتر چه ی راهنما داخل گوشی هست مثلا در پارت ea دفتر چه عربي هم وجود دارد و تفاوت دوم در شارژر هاست ، مثلاً شارژر پارت نامبر ba كه همان انگليس هست براي پريز هاي همان كشور طراحي شده و این برای نوع پریز های کشور هاي مختلف است و تفاوت اخر در پارت ea هست که سخت افزار هیچ تفاوتی نداره اما facetime در این پارت وجود ندارد اما حتی بعضی موقع ها ما میگیم ایفون lla یعنی ساخت کشور امریکا اما حقیقت چیز دیگه ای است .
خواهشا به حرف اين نوع فروشنده ها دقت نكنيد
اين هم ليست پارت نامبر هاي كشور هاي مختلف
.
‏LL USA
‏LZ Chile, Paraguay, Uruguay
‏MG Hungary
‏NF Belgium, France, Luxembourg
‏PL Poland
‏PO Portugal
‏PP Philippines
‏RO Romania
‏RS Russia
‏T Italy
‏TA Taiwan
‏TH Thailand
‏TU Turkey
‏X Australia, New Zealand
‏Y Spain
‏ZA Singapore
‏ZP Hong Kong, Macau
‏AE United Arab Emirates
‏B Ireland, UK, also used for some replacement phones
‏C Canada
‏CZ Czech Republic
‏DN Austria, Germany, Netherlands
‏E Mexico
‏EE Estonia
‏FB France, Luxembourg
‏FD Austria, Liechtenstein, Switzerland
‏GR Greece
‏HN India
‏IP Italy
‏J Japan
‏KN Norway
‏KS Finland, Sweden
‏LA Colombia, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Peru
‏LE Argentina
‏LL USA
‏LZ Chile, Paraguay, Uruguay
‏MG Hungary
‏NF Belgium, France, Luxembourg
‏PL Poland
‏PO Portugal
‏PP Philippines
‏RO Romania
‏RS Russia
‏SL Slovakia
‏SO South Africa
‏T Italy
‏TA Taiwan
‏TH Thailand
‏TU Turkey
‏X Australia, New Zealand
‏Y Spain
‏ZA Singapore
‏ZP Hong Kong, Macau
.
#پارت_نامبر #اپللند #appleland #apple #applewatch #iphone #ipadpro
Read more
یه جایی باید بهت بَر بخوره ،  باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران ،  دخالت هایِ بی موردو ...
Media Removed
یه جایی باید بهت بَر بخوره ،  باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران ،  دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهایِ ناحق ،  رفتارایٍ توهین آمیز نامهربونِ آدمایِ اَطرافِت وایستی. همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی ،  همون وقتی که از علایق و احساساتِت حرف ... یه جایی باید بهت بَر بخوره ، 
باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران ، 
دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهایِ ناحق ، 
رفتارایٍ توهین آمیز نامهربونِ آدمایِ اَطرافِت وایستی.
همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی ، 
همون وقتی که از علایق و احساساتِت حرف میزنی و یه سِریا به حرفایِ جِدیت میخندن ، 
همون وقتی که میدونی فلانی داره دروغ میگه درحالی که حقیقت چیز دیگه اییه! 
یِجایی باید دَست بَرداری از باجنبگیِ بیش از حدِت ، 
از اینکه هرکی هرچی خواست بگه ، 
دلِش از هرجا پٌر بود سرِ تو خالی کنه 
و این وسط تو مثلِ همیشه دلِ شکستَتٌ پشتِ نقابِ خنده پنهون کنی و روحِت بشه کیسه بوکسِ خَشم و انتقادها و رفتارهایِ اذیت کننده ی دیگران ، که هرچی تو سکوت میکنی اونا با قدرتِ بیشتری مٌشت و لَگد حوالَت میکنن...
نمیگم مهربون نباش و نَبَخش و نَگذر ، نه...
مهربون باش ، اما نَذار مهربونیت بعضیا رو اونقدر بد عادت کنه که فکر کنن با همه میتونن هرجور دوست دارن رفتار کنن ، به خودت حق بِده گاهی ناراحت بشی و ناراحتیت رو نشون بده ...
یجایی دست از کیسه بوکس بودن بردار ، هم بخاطر خودت ، هم بخاطر دیگران ..!
#نازنین_عابدینی_پور

تفریح از جنس خواهرانه
#طراحی #سیاهبرگ #قهوه فرانسوی
#حرف حساب
Read more
<span class="emoji emoji1f621"></span><span class="emoji emoji1f621"></span><span class="emoji emoji1f621"></span><span class="emoji emoji1f621"></span><span class="emoji emoji1f621"></span><span class="emoji emoji1f621"></span>😇😇 یه جایی باید بهت بَر بخوره ؛ باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران، دخالت هایِ ...
Media Removed
😇😇 یه جایی باید بهت بَر بخوره ؛ باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران، دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهایِ ناحق ، رفتارایٍ توهین آمیز نامهربونِ آدمایِ اَطرافِت وایستی. همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی ، همون وقتی که از علایق و احساساتِت ... 😡😡😡😡😡😡😇😇
یه جایی باید بهت بَر بخوره ؛
باید جلویِ شوخی هایِ بیجا و پر از تمسخرِ دیگران،
دخالت هایِ بی موردو اظهارِ نظرهایِ ناحق ،
رفتارایٍ توهین آمیز نامهربونِ آدمایِ اَطرافِت وایستی.
همون وقتی که راننده تاکسی بقیه یِ پولِتو نمیده چون فکر میکنه اونجا غریبی ،
همون وقتی که از علایق و احساساتِت حرف میزنی و یه سِریا به حرفایِ جِدیت میخندن ،
همون وقتی که میدونی فلانی داره دروغ میگه درحالی که حقیقت چیز دیگه اییه!
یِجایی باید دَست بَرداری از باجنبگیِ بیش از حدِت ،
از اینکه هرکی هرچی خواست بگه ،
دلِش از هرجا پٌر بود سرِ تو خالی کنه
و این وسط تو مثلِ همیشه دلِ شکستَتٌ پشتِ نقابِ خنده پنهون کنی و روحِت بشه کیسه بوکسِ خَشم و انتقادها و رفتارهایِ اذیت کننده ی دیگران ، که هرچی تو سکوت میکنی اونا با قدرتِ بیشتری مٌشت و لَگد حوالَت میکنن..
نمیگم مهربون نباش و نَبَخش و نَگذر ، نه...
مهربون باش ، اما نَذار مهربونیت بعضیا رو اونقدر بد عادت کنه که فکر کنن با همه میتونن هرجور دوست دارن رفتار کنن ، به خودت حق بِده گاهی ناراحت بشی و ناراحتیت رو نشون بده...
یجایی دست از کیسه بوکس بودن بردار ، هم بخاطر خودت ، هم بخاطر دیگران ...!
Read more
وقتی در کنار تو هستم هیچ آرزوی جدیدی اتفاق نخواهد افتاد. غم ممنوع است و غصه قدغن. وقتی در کنار تو هستم ...
Media Removed
وقتی در کنار تو هستم هیچ آرزوی جدیدی اتفاق نخواهد افتاد. غم ممنوع است و غصه قدغن. وقتی در کنار تو هستم انگار کن زمین هم نمی چرخد. در جایت جا به جا نشو. دلم جا به جا می شود . آن وقت تیترهای یک روزنامه تغییر خواهد کرد و خواهد نوشت به عجایب هفتگانه ی جهان یکی اضافه شد. وقتی در کنار تو هستم باید هم به عجایب هفتگانه ... وقتی در کنار تو هستم هیچ آرزوی جدیدی اتفاق نخواهد افتاد. غم ممنوع است و غصه قدغن. وقتی در کنار تو هستم انگار کن زمین هم نمی چرخد. در جایت جا به جا نشو. دلم جا به جا می شود . آن وقت تیترهای یک روزنامه تغییر خواهد کرد و خواهد نوشت به عجایب هفتگانه ی جهان یکی اضافه شد. وقتی در کنار تو هستم باید هم به عجایب هفتگانه اضافه شود ، آنقدر که دلم عجیب میشود . نگاه کن در کنار تو که باشم اوج می گیرم و با تمام وجودم احساس می کنم رنگ زندگی عشق میشود ... دوست دارم همه ی آرزوهای خوب را برای خودم بردارم اما حقیقت چیز دیگری ست تا من هستم تمام آرزوهای خوب جهان برای تو گلچین خواهد شد.
کنار من باش ، تا همیشه حالم خوب می شود و هوای بودنم لطیف... برای سبز و مانا ماندن این پیمان راه بسیار پیموده ایم ... ایستگاه به ایستگاه زندگی را با هم گام شمرده ایم و تا پایان همواره خواهیم ماند در کنار هم .... این را بدان تابی نهایت یادگار ماندگاریست :
کنار تو درگیر آرامشم
همین از تمام جهان کافیه
همین که کنارت نفس می کشم ... #6 #سالگرد_ازدواج #عشق #آرتمیس
Read more
‏HAPPY FOURTH ANNIVERSARY... وقتی در کنار تو هستم هیچ آرزوی جدیدی اتفاق نخواهد افتاد... غم ممنوع ...
Media Removed
‏HAPPY FOURTH ANNIVERSARY... وقتی در کنار تو هستم هیچ آرزوی جدیدی اتفاق نخواهد افتاد... غم ممنوع است و غصه قدغن... وقتی در کنار تو هستم انگار کن زمین هم نمی چرخد... در جایت جا به جا نشو، دلم جا به جا می شود، آن وقت تیترهای یک روزنامه تغییر خواهد کرد و خواهد نوشت به عجایب هفتگانه ی جهان یکی اضافه ... ‏HAPPY FOURTH ANNIVERSARY...
وقتی در کنار تو هستم هیچ آرزوی جدیدی اتفاق نخواهد افتاد...
غم ممنوع است و غصه قدغن...
وقتی در کنار تو هستم انگار کن زمین هم نمی چرخد...
در جایت جا به جا نشو، دلم جا به جا می شود، آن وقت تیترهای یک روزنامه تغییر خواهد کرد و خواهد نوشت به عجایب هفتگانه ی جهان یکی اضافه شد...
وقتی در کنار تو هستم باید هم به عجایب هفتگانه اضافه شود، آنقدر که دلم عجیب میشود...
نگاه کن در کنار تو که باشم اوج می گیرم و با تمام وجودم احساس می کنم رنگ زندگی عشق میشود...
دوست دارم همه ی آرزوهای خوب را برای خودم بردارم اما حقیقت چیز دیگری ست تا من هستم تمام آرزوهای خوب جهان برای تو گلچین خواهد شد...
کنار من باش، تا همیشه حالم خوب باشد و هوای بودنم لطیف...
برای سبز و مانا ماندن این پیمان راه بسیار پیموده ایم...
ایستگاه به ایستگاه زندگی را با هم گام شمرده ایم و تا پایان همواره خواهیم ماند در کنار هم...
چهارمين سالگرد ازدواجمون مبارك بهترينم...
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
Read more
شاید حقیقت چیز دیگریست...! <span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> #persepolis #redislove #justred
Media Removed
شاید حقیقت چیز دیگریست...! #persepolis #redislove #justred شاید حقیقت چیز دیگریست...! ❤❤❤❤❤❤ #persepolis #redislove #justred
. . زیااااااد و مدام فکر کردن از جمله زیباترین عاداتمه که عاشقشم اصلا به هر چیز ریز و درشت گاها بسیار زیاد فکر میکنم نه فکر الکی ها دنبال تحلیل و انواع آنالیزم از چند زاویه سعی میکنم هر حادثه ساده رو بشکافم و زیر ذره بین تفکرم حسابی بررسی و چرا یابی و علت جویی کنم ... گاهی برخی سوالات که میپرسم ممکنه ... .
.
زیااااااد و مدام فکر کردن از جمله زیباترین عاداتمه که عاشقشم اصلا
به هر چیز ریز و درشت گاها بسیار زیاد فکر میکنم نه فکر الکی ها دنبال تحلیل و انواع آنالیزم
از چند زاویه سعی میکنم هر حادثه ساده رو بشکافم و زیر ذره بین تفکرم حسابی بررسی و چرا یابی و علت جویی کنم ...
گاهی برخی سوالات که میپرسم ممکنه از بیرون به نظر برسه نظرات متعارض برام خیلی مهمه ! اما واقعیت این نیست ! حقیقت چیز دیگه ایست من حرفهایی که میشنوم را هم آنالیز برای خودم میکنم و همین بررسی ها برام لذت بخشه وگرنه اگر قرار بود حرف ها برام اهمیت داشته باشه اصلا خلاف موج ها شنا نمیکردم !
حال اونکه سالهاست خلاف موج جامعه و اطرافم شاید شناگری یاد گرفتم
همین شنای خلاف موج باعث شناخت بیشتر شد و شاید نگاهم رو به دنیا و اطرافم بازتر کرد
در اوج دردهایی که گاهی از دنیای اطراف دریافت میکنم حس میکنم بیشتر باید شکر خدا رو کنم که بارها بهم ثابت کرده جز خودش واقعا نداریم !
تکیه به هیچ احدی نباید کنیم ولو برترین عشق های عالم مثل عشق والدین ! جای تکیه دادن نیست ! دیگه اینجا که سست بشه وای بر احوال دنیا !
هر روز که بیشتر بر عمرم اضافه میشه بیشتر میفهمم آدم ها صرفا به دلیل نیازهای بیشمارشون به هم هر سبک اتصالی هم حتی به هم دارند و هر سبک محبتی هم بینشون گاها به وجود میاد ! تمام این محبت ها ریشه یابی بشه انگار به یک نیاز درونی خودت پاسخ میده !
و امان از اون روزی که این انسانها برای حفظ خودشون به بهره گیری از بقیه نیاز هم پیدا کنند ! هر کاری با هم میکنند !
چهره حقیقی انسانها را آیات و روایات قیامت به خوبی ترسیم میکنه ! .
.
قران سوره مبارکه عبس :
فَإِذا جاءَتِ الصَّاخَّةُ «33» يَوْمَ يَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِيهِ «34» وَ أُمِّهِ وَ أَبِيهِ «35» وَ صاحِبَتِهِ وَ بَنِيهِ «36» لِكُلِّ امْرِئٍ مِنْهُمْ يَوْمَئِذٍ شَأْنٌ يُغْنِيهِ «37»

پس زمانى كه آن صداى هولناك در آيد. روزى كه انسان از برادرش بگريزد و از مادر و پدرش و همسر و فرزندانش. در آن روز براى هر يك از آنان كار و گرفتارى است كه او را (از پرداختن به كار ديگران) بازدارد.
.
.
.
.
فرازهایی از مناجات امیرالمومنین در مسجد کوفه :
اللّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الأمانَ يَوْمَ لا يَنْفَعُ مالٌ وَلا بَنُونَ إِلاّ مَنْ أَتى الله بِقَلْبٍ سَلِيمٍ ......... وَأَسْأَلُكَ الأمانَ يَوْمَ يَفِرُّ المَرءُ مِنْ أَخِيهِ وَاُمِّهِ وَأَبِيهِ وَصاحِبَتِهِ وَبَنِيهِ لِكُلِّ امْرِيٍ مِنْهُمْ يَوْمَئِذٍ شَأْنٌ يُغْنِيهِ....
.
.
.
.
و خلاصه : #یارفیق_من_لا_رفیق_له
و تمام ! .
Read more
‌ شاید برای بیشتر ما سریال آلمانی یعنی هشدار برای کبرا ۱۱. ممکنه برای بعضی‌ها حتی نوستالژی شده باشه! ...
Media Removed
‌ شاید برای بیشتر ما سریال آلمانی یعنی هشدار برای کبرا ۱۱. ممکنه برای بعضی‌ها حتی نوستالژی شده باشه! اما نتفلیکس سراغ کارگردان آلمانی مولفی رفته که براش سریال بسازه. کارگردان هم از ایده‌ی معروفترین فرد آلمانی در زمینه علمی یعنی #اینشتین و نظریاتش کمک گرفته تا این سریال فوق العاده رو بسازه. #darkserie ...
شاید برای بیشتر ما سریال آلمانی یعنی هشدار برای کبرا ۱۱. ممکنه برای بعضی‌ها حتی نوستالژی شده باشه!
اما نتفلیکس سراغ کارگردان آلمانی مولفی رفته که براش سریال بسازه.
کارگردان هم از ایده‌ی معروفترین فرد آلمانی در زمینه علمی یعنی #اینشتین و نظریاتش کمک گرفته تا این سریال فوق العاده رو بسازه.

#darkserie
#baranboodar #jantjefriese
#netfelix ‌
دیالوگ خوب در سریال کم نیست من دوتاش رو قرار میدم:

میکل:
حقیقت چیز عجیبیه،
می‌تونی سعی کنی روش سرپوش بذاری ولی همیشه راه خودش رو برای آشکار شدن پیدا می‌کنه.
ما به منظور زنده موندن از حقیقت‌مون دروغی می‌سازیم،
سعی می‌کنیم فراموش کنیم،
تا موقعی که دیگه نمی‌تونیم.
حتی نیمی از رازهای این دنیا رو نمی‌دونیم، ما سرگردان‌هایی در تاریکی هستیم.‌

کشیش:
در دنیا چیزی جز بی‌نظمی وجود نداره
محنت...
و آشفتگی
مردم بد هستن
بدطینتـن، پلیدن
زندگی چیزی نیست جز رنج‌های متوالی
و جهان محکوم به نابودیه
ولی این...
Read more
. مهم نیست تا کجا فرار کنی، فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند... وقتی طوفان تمام شد یادت نمی آید چگونه از ...
Media Removed
. مهم نیست تا کجا فرار کنی، فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند... وقتی طوفان تمام شد یادت نمی آید چگونه از آن گذشتی٬ چطور جان به در بردی! حتی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد... اما یک چیز مسلم است. وقتی از توفان بیرون آمدی، دیگر آنی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت... .
مهم نیست تا کجا فرار کنی، فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند...
وقتی طوفان تمام شد یادت نمی آید چگونه از آن گذشتی٬ چطور جان به در بردی!
حتی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد...
اما یک چیز مسلم است. وقتی از توفان بیرون آمدی، دیگر آنی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت...
 #dirty_feel همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه یه روز بی مقدمه گفت دوستی ما آینده نداره... خیلی بهم برخورد... داشتم ...
Media Removed
#dirty_feel همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه یه روز بی مقدمه گفت دوستی ما آینده نداره... خیلی بهم برخورد... داشتم دوستی میکردم و به همین حال ساده دلخوش بودم، فکر آینده نبودم ولی اون لحظه که این حرفو شنیدم یه چیزی توو دلم شکست... از اون روز به بعد ته خنده هام یه بغض بود شاید هم یه پوزخند... آخر یه روز ... #dirty_feel
همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه یه روز بی مقدمه گفت دوستی ما آینده نداره...
خیلی بهم برخورد...
داشتم دوستی میکردم و به همین حال ساده دلخوش بودم، فکر آینده نبودم ولی اون لحظه که این حرفو شنیدم یه چیزی توو دلم شکست...
از اون روز به بعد ته خنده هام یه بغض بود شاید هم یه پوزخند...
آخر یه روز بغضه شکست... پورخنده گله شد...
جوابی که شنیدم همه چیزو بدتر کرد: تو از اون دخترای شوهری هستی...
اومدم بگم کی خواست زن تو بشه اما دیدم دردم چیز دیگه اس....
دردم اینه که مردا نمی فهمن یه چیزایی رو هر چقدر حقیقت اما نباید گفت...
اینکه مردا وقتی می بینن رابطه داره صمیمی میشه میترسن و دست پیش میگیرن که مبادااا...
نمی فهمن با سد منطقشون وایستادن جلوی یه رودخونه احساس...
نمی فهمن زنا قُدی مردونه ندارن اما یه غرور حساس زنونه دارن که فقط کافیه یه بار خدشه دار بشه دیگه حالش خوب نمیشه...
ما که قراری واسه آینده نداشتیم اما مرد منطقی قصه من با یه جمله، حالِ ساده خوب رو هم از رابطه گرفت...تمام...
Read more
آدولف چاپلین سلام چارلی جان تولدت مبارک. بهشت چطور است؟ البته اگر جهنم نباشی!! ببخشیدها ، حقیقت ...
Media Removed
آدولف چاپلین سلام چارلی جان تولدت مبارک. بهشت چطور است؟ البته اگر جهنم نباشی!! ببخشیدها ، حقیقت ما هنوز نمیدانیم بهشت و جهنم کدام است؟!نمیدانیم کجاییم؟خوب و بد را نفهمیده ایم! شاید اگر تو هم اینجا به دنیا می آمدی مثل ما گیج می شدی. سیاست مدارانمان، هنرمندانمان،فرهنگی ها،روحانیون و ورزشکارانمان ... آدولف چاپلین
سلام چارلی جان
تولدت مبارک. بهشت چطور است؟ البته اگر جهنم نباشی!!
ببخشیدها ، حقیقت ما هنوز نمیدانیم بهشت و جهنم کدام است؟!نمیدانیم کجاییم؟خوب و بد را نفهمیده ایم! شاید اگر تو هم اینجا به دنیا می آمدی مثل ما گیج می شدی. سیاست مدارانمان، هنرمندانمان،فرهنگی ها،روحانیون و ورزشکارانمان همه گیج شده اند ولی بیشترشان فکر می کنند سیاستمدارند.اینجا همه سیاست را مثل کف دست بلدند و برایت تحلیل پشت تحلیل می دهند. مذهبی باشی همراهت نماز می خوانند،آتئیست باشی از استیفن هاوکینگ برایت سخنرانی می کنند! خلاصه اینجا حکایتی است خوراک خودت. شاید اگر اینجا بودی درطنز ما غرق می شدی و هیچوقت استعداد خودت را کشف نمی کردی آخر اینجا همه طنازند از هر چیز جک می سازند و با هر چیز شوخی می کنند. البته تا جایی که بتوانند ، چیز هایی که نشود از آنها جکی ساخت یا به آن خندید را هیچ کس نمیداند. چه معنی دارد خبری که نمی شود به آن خندید را بیان کرد،همه می گویند به اندازه کافی غم داریم بگذار کمی شادی کنیم.اینجا همه بیو گرافی وحید خزایی و امثالش را میدانند اما کسی از گلرخ ایرایی چیزی نشنیده. به ما چه که نویسنده ای را دوسال به جرم نوشتن مطلبی منتشر نشده زندانی کرده اند و 72 روز است اعتصاب غذا کرده و هیچکس محلش هم نمیدهد.نسل هنرمندانی مثل تو اینجا منقرض شده اینجا همه قبل از تخصص در حرفه خود ، تخصص در سیاست را یاد میگیرند. دیگر نگویم برایت از این دست آدم در زندان ها زیاد داشته ایم و داریم. سال هاست از ما زنده ها کاری بر نمی آید،یعنی سیاستمان اجازه نمی دهد.برای همین برایت نامه نوشتم. شاید تو که مرده ای بتوانی دعایی بکنی.البته اگر در بهشت باشی اگر هم نباشی ...
سلام جناب آدولف
بهشت خوش می گذرد؟...
#mimjim
#چارلی_چاپلین
#آدولف_هیتلر
#گلرخ_ایرایی
#حقوق_بی_بشر
#حقوق_بشر
#آدلف_چاپلین
Read more
مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند. وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن ...
Media Removed
مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند. وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی٬ چطور جان به در بردی. حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد. امّا یک چیز مسلّم است. وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت...! #هاروکی_موراکامی ... مهم نیست تا کجا فرار کنی. فاصله هیچ چیز را حل نمی‌کند.
وقتی توفان تمام شد، یادت نمی‌آید چگونه از آن گذشتی٬ چطور جان به در بردی.
حتّی در حقیقت مطمئن نیستی توفان واقعاً تمام شده باشد.
امّا یک چیز مسلّم است. وقتی از توفان بیرون آمدی دیگر همان آدمی نیستی که قدم به درون توفان گذاشت...! #هاروکی_موراکامی کافکا در کرانه
Read more
اینا خروجی مطبخ ما در روز آدینه می باشن<span class="emoji emoji1f60b"></span> پای سیب یا در حقیقت مینی پای سیب چیز کیک شکلاتی و چیز کیک لیمویی البته ...
Media Removed
اینا خروجی مطبخ ما در روز آدینه می باشن پای سیب یا در حقیقت مینی پای سیب چیز کیک شکلاتی و چیز کیک لیمویی البته فقط اون چیز کیک لیمویی برای خودمون بود و اون دوتای دیگه رفتن مهمونی #چیزکیک #چیزکیک_شکلاتی #چیزکیک_لیمو #پای_سیب #پای_سیب_خونگی #خوشمزه #خونگی #مامی_سایت #آشپزی_با_حرفه_ای_ها ... اینا خروجی مطبخ ما در روز آدینه می باشن😋
پای سیب یا در حقیقت مینی پای سیب
چیز کیک شکلاتی و چیز کیک لیمویی

البته فقط اون چیز کیک لیمویی برای خودمون بود و اون دوتای دیگه رفتن مهمونی😉

#چیزکیک #چیزکیک_شکلاتی #چیزکیک_لیمو #پای_سیب #پای_سیب_خونگی #خوشمزه #خونگی #مامی_سایت #آشپزی_با_حرفه_ای_ها #شیرینی_پزی #شیرینی_خونگی #cake #cheesecake #instafood
Read more
. با تو ک میخونی حقیقت کاری ندارم مخاطب پست اول خودمم تو هم بخون بلکه ب دردت خورد مدتیه دارم تامل میکنم روی زندگی یک سری افراد ! نگاه میکنم می بینم تقریبا همه امکانات را دارن #سلامتی #امنیت آب و نان و .... دقیق تر نگاه کنی میبینی کمبودی در ظاهر ک ندارن اماااااا عجییییییببببببب با هم درگیر ... .
با تو ک میخونی حقیقت کاری ندارم مخاطب پست اول خودمم تو هم بخون بلکه ب دردت خورد
مدتیه دارم تامل میکنم روی زندگی یک سری افراد !
نگاه میکنم می بینم تقریبا همه امکانات را دارن
#سلامتی
#امنیت
آب و نان
و ....
دقیق تر نگاه کنی میبینی کمبودی در ظاهر ک ندارن
اماااااا
عجییییییببببببب با هم درگیر و در پی تخریب هم و بالا رفتن از هم و مکر و نیرنگ به هم و نزاع و درگیری بر اثر اینکه یک پله از همدیگه بالا برن ! به هر قیمتی ک شد شد ! با هر سطحی از گناه ک شد شد ! برای اینکه مثلا اگر الان ده واحد پولی ذخیره دارن بشه بیست واحد !
دقیقا همین قدر مضحک
اما واقعیت زندگی شاید بسسسسیاااااری از مردم !!!!!
#طمع
#حرص
زیاده خواهی
سیر نشدن
بیشتر ک دقت میکنی
میبینی اصلاااااااا به میزان دارایی هاشونم ربط نداره
طرف برای خودش اصلا سلطانیه ! در قدرت و ثروت و شوکت و .... این خصایص دنیایی
اماااااا سیر بشو نییست ک نیست !
ب هر کاری هم دست میزنه ک این ثروت و قدرت رو چند برابر کنه !
عجججججججیب جای دقت داره اینکه
ته اش چی بالاخره ؟؟؟؟؟؟؟؟
گیرم بشر شدی پادشاه تمام عالم !
مثل بسیاری گذشتگان اصلا !!!
چی شدن ؟؟؟
همه ک مردن !!!
چی مونده الان ازشون ؟؟؟؟؟
من و تو هم همینیم !
هممون !!!
و فقط اونچه برای ما میمونه اعمالمونه و بس ....
الهی کمکمون کن
الهی تو کمکمون کن ک جز تو یاری واقعا نداریم ! هیچ یاوری نیست حتی نفس های ما بر علیه ما قیامی تمام قد کردن !
ارحمنا یا ارحم الراحمین ....
.
.
.
.
.
.
#رسول_خدا صلّی الله علیه و آله  و سلّم در دنبال هر #نماز ،  نیایش می کرد و می گفت:
.
. "اللهم انّی اعوذ بک من علم لا ینفع، و قلب لا یخشع، و نفس لا تشبع، و دعاء لا یسمع، اللهم انّی اعوذ بک من هولاء الاربع .
.
#خدایا به تو پناه می برم از دانشی که سود نمی دهد و از دلی که خشوع و فروتنی ندارد و از نفسی که سیر نمی شود و از #نیایشی که اجابت نمی شود. بارخدایا از این چهار چیز به تو پناه می برم."
.
.
.
.
.

#خدایا_به_تو_پناه_می_برم
#یا_امان_من_لا_امان_له .
.
Read more
. زندگی کاروانی‌ست زودگذر آهنگی نیمه تمام تابلویی زیبا و فریبنده میسوزد میسوازند و هیچ چیز ...
Media Removed
. زندگی کاروانی‌ست زودگذر آهنگی نیمه تمام تابلویی زیبا و فریبنده میسوزد میسوازند و هیچ چیز در آن رنگ حقیقت نمیگیرد ، جز مهربانی‌ها ⏸️Pouya Album⏸️ .
زندگی کاروانی‌ست زودگذر
آهنگی نیمه تمام
تابلویی زیبا و فریبنده
میسوزد میسوازند و
هیچ چیز در آن رنگ حقیقت
نمیگیرد ، جز مهربانی‌ها ⏸️Pouya Album⏸️
از متن کتاب* "کجایی؟" جواب‌اش معلوم است: "این‌جا." اما "این‌جا" کجاست؟ در شهری در کشوری در قاره‌ای ...
Media Removed
از متن کتاب* "کجایی؟" جواب‌اش معلوم است: "این‌جا." اما "این‌جا" کجاست؟ در شهری در کشوری در قاره‌ای در نیم‌کره‌ی شمالی یا جنوبی زمین. شمالی یا جنوبی؟ مطمئن نیستیم. اهمیتی هم ندارد، زیرا تقسیم‌بندی کره‌ی زمین به دو نیم‌کره‌ از تقسیمات اعتباری ماست. اما کره‌ی زمین کجاست؟ اگر بدانیم که در ... از متن کتاب*
"کجایی؟" جواب‌اش معلوم است: "این‌جا."
اما "این‌جا" کجاست؟
در شهری در کشوری در قاره‌ای در نیم‌کره‌ی شمالی یا جنوبی زمین. شمالی یا جنوبی؟ مطمئن نیستیم. اهمیتی هم ندارد، زیرا تقسیم‌بندی کره‌ی زمین به دو نیم‌کره‌ از تقسیمات اعتباری ماست.
اما کره‌ی زمین کجاست؟ اگر بدانیم که در کره‌ی زمین هستیم اما ندانیم خود کره‌ی زمین کجاست، پس واقعن نمی‌دانیم کجاییم‌. خوشبختانه نقشه‌ی بزرگ‌تری نشان می‌دهد زمین در منظومه‌ی شمسی است. اما منظومه‌ی شمسی کجاست؟ باز هم نقشه‌ی بزرگ‌تری هست. در کیهان. اما خود کیهان کجاست؟ دیگر نقشه‌ای در کار نیست. ما درون کیهان جا داریم اما خبری از جای کیهان نداریم. حالا، پس از کیهان چیست؟ فضا؟ کیهان نمی‌تواند در فضا باشد، چون مرادمان از کیهان، همه‌چیز است، حتا فضا؛ پس کیهان کجاست؟
تا این‌جا موقعیت هر چیزی را با قرار دادن‌اش در ظرف مکان مشخص می‌کردیم. اما کیهان ظرف مکان نهایی است؛ زیرا طبق تعریف، کیهان، همه‌چیز است. خود کیهان در جایی نیست؛ ناکجاست. پس همین الان ما در کیهان هستیم که ناکجاست؛ البته به یک معنا ما در جایی هستیم. در نقطه‌ای از شهری از ... از کیهان. اما آخرش، در ناکجاییم.
پس تمام چیزهای دوروبر ما که خیلی پابرجا به نظر می‌آمدند حالا مثل این‌که از جا کنده شده و بین زمین و آسمان معلق مانده‌اند پس درنهایت به‌هیچ وجه نه تکیه‌گاهی هست، نه بنیادی و نه ظرف دربرگیرنده‌ای. هیچ‌چیز نیست که مایه‌ی آسوده‌گی خاطر شود.
این وضع نگران‌کننده است. شاید تا حدی به همین دلیل، ما کیهان را به کهکشان‌ها و منظومه‌ها و سیاره‌ها و نیم‌کره‌ها و کشورها و شهرها و خیابان‌ها و پلا‌ک‌ها تقسیم می‌کنیم تا جایی مشخص داشته باشیم ولی جای آن کل را نمی‌دانیم و هنوز در ناکجاییم. تصور کنید در اقیانوس‌پیمایی هستید، و صدایی می‌شنوید: "کاپیتان صحبت می‌کند، ما گم‌ شده‌ایم." اما شما در اتاق ۳۸۱ طبقه‌ی سوم کشتی هستید و بعضی نیازهای‌تان را می‌توانید برطرف کنید: غذا یا لباس‌تان را به آدرس اتاق‌تان خواهند فرستاد. اما نمی‌توانید چشم‌تان را بر این حقیقت ببندید که با تمام سرنشینان کشتی گم شده‌اید.
پس بلخره ما کجاییم؟ باِلای سرمان آسمان است، زیر پای‌مان زمین، کوه‌ها پشت سرمان، روبروی‌مان مرغزاری‌، و در دو سوی‌مان دشتی فراخ. پس ما می‌دانیم کجاییم، درست همان‌جا که برخی دوستان‌مان ناکجاآباد می‌نامند.
شما کجایید؟

نام کتاب: پرسیدن مهم‌تر از پاسخ دادن است
نویسنده: دنیل کُلاک - ریموند مارتین
مترجم: حمیده بحرینی
ویراستار: هومن پناهنده
ناشر: هرمس
پ‌ن: کامنت نخست
Read more
خلاصه مباحث درس اخلاق استادموسوی مطلق _ ۴ تیر ۹۷ از جمله مواردی که اهل بیت از آن بخدا پناه برده اند غفلت ...
Media Removed
خلاصه مباحث درس اخلاق استادموسوی مطلق _ ۴ تیر ۹۷ از جمله مواردی که اهل بیت از آن بخدا پناه برده اند غفلت است. اَللّهُمَّ‌ اِنّى‌ اَعوذُ بِکَ‌ مِنَ‌ الکَسَلِ‌ وَ الفشل وَ الجُبنِ وَ البُخلِ وَ الغَفلَهِ غفلت یعنی: بی توجهی و فراموش کردن آنچه که سبب سعادت دنیا و آخرت ما باشد و در لغت به معنای : فراموش ... خلاصه مباحث درس اخلاق استادموسوی مطلق _ ۴ تیر ۹۷
از جمله مواردی که اهل بیت از آن بخدا پناه برده اند غفلت است.

اَللّهُمَّ‌ اِنّى‌ اَعوذُ بِکَ‌ مِنَ‌ الکَسَلِ‌ وَ الفشل وَ الجُبنِ وَ البُخلِ وَ الغَفلَهِ
غفلت یعنی: بی توجهی و فراموش کردن آنچه که سبب سعادت دنیا و آخرت ما باشد و در لغت به معنای : فراموش کردن، گذاشتن، بی توجهی به چیزی یا کسی، اهمال کردن، تغافل، مسامحه، سستی و….. در قرآن ۳۵ مرتبه بحث غفلت و غافلین مطرح شده است.

در سوره مبارکه اعراف آیه شریفه ۱۷۹ آمده است: «وَ لَقَدْ ذَرَأْنا لِجَهَنَّمَ کَثیراً مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لا یَفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْیُنٌ لا یُبْصِرُونَ بِها وَ لَهُمْ آذانٌ لا یَسْمَعُونَ بِها أُولئِکَ کَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُولئِکَ هُمُ الْغافِلُونَ»؛ «و حقّا که ما بسیاری از جن و انس را ( گویی ) برای دوزخ آفریده ایم ، زیرا که دل ها دارند ولی ( حقایق را ) بدان نمی فهمند ، و چشم ها دارند ولی بدان ( به عبرت ) نمی نگرند و گوش ها دارند ولی بدان ( معارف حقّه را ) نمی شنوند آنها مانند چهارپایانند بلکه گمراه ترند ( زیرا با داشتن استعداد رشد و تکامل ، به راه باطل می روند ) و آنها همان غافلانند.» ذَرَأْنا یعنی آفریده ایم و پراکنده ساخته ایم.

به یقین گروه بسیاری از جن وانس را برای جهنم آفریده ایم.

فلسفه خلقت ما برای عبادت است : «وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُونِ»؛ «و جنّ و انس را نیافریدم جز براى آنکه مرا بپرستند.» (آیه ۵۶ سوره ذاریات)

اما وقتی از این فلسفه فاصله بگیری به جهنم می روی، لام جهنم، لام عاقبت است.

حالا اینها کیانند؟ «لَهُمْ قُلُوبٌ لا یَفْقَهُونَ بها»؛ کسانی هستند که قلب (عقل) دارند ولی با آن نمی اندیشند، درک نمی کنند، قطعاً قلب صنوبری مقصود نیست، بلکه حقیقت قلب است که برای درک و فهم است. «وَ لَهُمْ أَعْیُنٌ لا یُبْصِرُونَ بِها»؛ چشم دارند ولی با آن به عبرت نمی نگرند، با چشم باید حقیقت را دید، راه حق را تشخیص داد. «اللهم ارنی الاشیا کما هی»؛ «خدایا همه چیز را همان طور که هست و واقعیت دارد به من نشان بده.» «وَ لَهُمْ آذانٌ لا یَسْمَعُونَ بِها »؛ گوش دارند ولی با آن نمی شوند، صدای حق و حقیقت را نمی شوند. یک معنای آن هم این است اینان قلب و چشم و گوش دارند ولی عوض خودشان شیطان بجای آنان می بیند.

خطبه هفتم نهج البلاغه این موضوع را مطرح ساخته است.

در پایان آیه شریفه می فرماید: اینچنین افرادی از حیوان پست تر هستند! !!!!ادامه در كامنت اول👇👇
Read more
Carlos Cipa - Today and It's Gone عشق او همچون خود طبیعت آرامش‌بخش است. برای آدم هیچ معیاری تعیین نمی‌کند، هیچ چیز را برای آدم انتخاب نمی‌کند، به سادگی حقیقتِ وجود آدم را می‌پذیرد، درست مثل طبیعت. من حقیقت هستم، او نیز: این دو حقیقت یکدیگر را دوست دارند - همین! ۲۹ دسامبر ۱۹۱۲ (از دفتر خاطرات ماری) ... Carlos Cipa - Today and It's Gone
عشق او همچون خود طبیعت آرامش‌بخش است. برای آدم هیچ معیاری تعیین نمی‌کند، هیچ چیز را برای آدم انتخاب نمی‌کند، به سادگی حقیقتِ وجود آدم را می‌پذیرد، درست مثل طبیعت. من حقیقت هستم، او نیز: این دو حقیقت یکدیگر را دوست دارند - همین!
۲۹ دسامبر ۱۹۱۲ (از دفتر خاطرات ماری) نامه‌ی ماری به جبران
#دوشنبه #دلباختگی
Read more
هیچ چیز به غیر از انسان دروغ نمی گوید... یک گل رز نمی تواند دروغ بگوید , باید رز بدهد ، نمی تواند گل مینا ...
Media Removed
هیچ چیز به غیر از انسان دروغ نمی گوید... یک گل رز نمی تواند دروغ بگوید , باید رز بدهد ، نمی تواند گل مینا تولید کند . نمی تواند فریب دهد , نمی تواند متفاوت از چیزی باشد که‌ هست . به غیر از انسان تمام جهان در حقیقت زندگی می کند . حقیقت ،مذهب تمامی جهان است به غیر از انسان ... در لحظه‌ای که‌ انسان تصمیم می گیرد ... هیچ چیز به غیر از انسان دروغ نمی گوید... یک گل رز نمی تواند دروغ بگوید , باید رز بدهد ، نمی تواند گل مینا تولید کند . نمی تواند فریب دهد ,
نمی تواند متفاوت از چیزی باشد که‌ هست .
به غیر از انسان تمام جهان در حقیقت زندگی می کند .
حقیقت ،مذهب تمامی جهان است به غیر از انسان ... در لحظه‌ای که‌ انسان تصمیم می گیرد که‌ قسمتی از جهان شود ، حقیقت تبدیل به مذهب او هم می شود...
#mandanamani 🌸مانتو برند مانی کد۶۳🌸
Read more
. یک. پیش از هر چیز بگویم که همین تصویر اول، نقطه اوج #لاکچری_لایف من است. چای غلیظ ایرانی و کتاب! راستش ...
Media Removed
. یک. پیش از هر چیز بگویم که همین تصویر اول، نقطه اوج #لاکچری_لایف من است. چای غلیظ ایرانی و کتاب! راستش اگر می توانستم حتما رده های بالاتر را هم طی می کردم. چه کنیم که نمی توانیم. دو. پیشتر از حضرت #امجد شنیده بودم که دستبوسی برای برخی هیچ اشکالی ندارد؛ کسی که خود را از همه تعلقات دنیا رهانده و اقبال ... .
یک. پیش از هر چیز بگویم که همین تصویر اول، نقطه اوج #لاکچری_لایف من است. چای غلیظ ایرانی و کتاب!
راستش اگر می توانستم حتما رده های بالاتر را هم طی می کردم. چه کنیم که نمی توانیم.
دو. پیشتر از حضرت #امجد شنیده بودم که دستبوسی برای برخی هیچ اشکالی ندارد؛ کسی که خود را از همه تعلقات دنیا رهانده و اقبال و ادبار دنیا در او تاثیری ندارد، بوسیدن یا نبوسیدن دستش در او تغییری پدید نمی آورد.
سه. #امیر_مومنان علیه السلام فرموده اند: وَ مَا اَخَذَ اللهُ‌ عَلَى العُلَماءِ اَلّا یُقارّوا عَلىٰ کِظَّةِ ظالِمٍ وَ لا سَغَبِ مَظلوم...؛ یعنی خدا از عالمان تعهد ستانده که در مقابل شکم سیری ظالمان و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند. این رسم دین و آیین ماست.
چهار. داستان #اشرافیت و البته تهمت اشرافی گری از میانه دهه هفتاد آغاز شد و اولین قربانی اش هم مرحوم #آیت_الله_هاشمی_رفسنجانی بود. تنها مرگ توانست از حقیقت اشرافی زندگی آیت الله پرده بردارد.
پنج. اینها که نوشتم توجیه شکمبارگی برخی مسئولان نیست؛ در نظر من در برابر قانون کسی برابرتر نیست؛ همه باید زیر ترازوی عدالت بایستند و پاسخگو باشند.
شش. گویا عده ای مدتهاست که دنبال بررسی میزان دارایی و نوع پوشش برخی مسئولان و آقازادگان و بیان آن برای دیگران هستند. با این بهانه که شخص خود این تصاویر را در فضای مجازی منتشر ساخته، پس چیز پنهانی نیست. به درستی یا نادرستی این حرف کاری ندارم. لیکن بیم آن دارم که در پس این بازی مجازی، چیزهای مهمتری پنهان باشد.
هفت. من به عنوان یک ناظر بیرونی از خود می پرسم که چطور این بزرگواران تنها در خلوت عده ای خاص سرک می کشند و عده دیگر از تیغ نقد ایشان در امان اند. و بعد آیا هر کس می تواند چنین نقدهایی را به همه مسئولان وارد کند یا پیوند با برخی کانونهای قدرت دست این عزیزان را باز می گذارد. چرا در برابر این همه پرسش درباره نوع فعالیت های موسسات مرتبط با همان کانون قدرت سکوت اختیار می کنند.
هشت. متاسفانه و نمی دانم به کدام گناه ناکرده، از دسترسی به صفحات این بزرگواران محرومم. چند روزی است که می خواستم این نوشته را پست کنم. یاد مرحوم آیت الحق بهاءالدینی افتادم که مدام می فرمود: #بازی_گر نباشیم؛ #بازی_گری_نکنیم.
Read more
اهمیت شکست خوردن در موفقیت... هرگز خود را یک فرد شکست خورده تصور نکنید. این تصور خطرناکی است، زیرا ...
Media Removed
اهمیت شکست خوردن در موفقیت... هرگز خود را یک فرد شکست خورده تصور نکنید. این تصور خطرناکی است، زیرا ذهن همواره میکوشد که این تصور را کامل کند. ذهنیت شما همه‌چیز شماست... . شکست «درد» دارد. دست‌کم تجربه‌ی آزاردهنده‌ای است؛ چیزی که بسیاری از ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا با آن روبه‌رو نشویم. ... اهمیت شکست خوردن در موفقیت...
هرگز خود را یک فرد شکست خورده تصور نکنید.
این تصور خطرناکی است، زیرا ذهن همواره میکوشد که این تصور را کامل کند.
ذهنیت شما همه‌چیز شماست...
.
شکست «درد» دارد.
دست‌کم تجربه‌ی آزاردهنده‌ای است؛
چیزی که بسیاری از ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا با آن روبه‌رو نشویم. گاهی تأثیرات یک شکست می‌تواند تا مدت‌های طولانی باقی بماند و در ذهن ما، رد پایش را به جا بگذارد و یک مانع ذهنی ایجاد کند که باعث شود در سال‌های بعدی زندگی، به سختی بتوانیم بر آن غلبه کنیم. اما باید راه‌هایی را نیز برای غلبه بر شکست یاد بگیریم. پس با ما همراه باشید.. اما شکست هم لازم است...
برای غلبه بر شکست باید اهمیت شکست را درک کنید، 
وقتی شکست می‌خوریم، معمولا به فکر فرو می‌رویم، به دنبال معنای جدیدی برای زندگی‌مان می‌گردیم و جواب‌ها و راه‌حل‌های ممکن و بالقوه را برای رسیدن به اهداف‌مان بررسی و کشف می‌کنیم. در حقیقت، شکست بخشی ضروری از مسیر رسیدن به اهداف‌مان است. شکست، به عنوان نوری هدایت‌کننده در زندگی عمل می‌کند و مانند آب و خاک که فرساینده‌های مهربان طبیعت هستند‌، آب‌دیده‌مان می‌کند و نقش مهمی در بهبود تک‌تک فعل و انفعالات بعدی و جریان زندگی‌مان دارد.
.
اما هر چقدر هم که در مورد اهمیت شکست در زندگی دلیل و برهان بیاوریم، در مواجهه با آن، آن‌قدر درگیر ناراحتی‌هایش هستیم که به سختی می‌توانیم منفعتی در آن ببینیم. وقتی تمام آن چیزی که از شکست می‌بینیم و درک می‌کنیم، درد و شکنجه است، غلبه بر شکست برای رسیدن به اهداف و آرزوها دشوار می‌شود.
.
در اینجا ۵ راهکار به شما توصیه می‌کنیم که می‌توانید با کمک آنها بر شکست غلبه کنید و به اهداف‌تان برسید:
.
۱. باور کنید که هیچ‌چیز ارزشمندی، آسان به دست نمی‌آید
.
۲. از آدم‌های منفی‌باف دوری کنید، زیرا آنها با تمام توان‌شان آماده‌‌ی سرزنش شما هستند
.
۳. موفقیت نشانه‌هایی دارد؛ در هر فراز و نشیبی دنبال این نشانه‌ها بگردید... ۴. به شکست مانند یک فرصت نگاه کنید تا بر ترس‌هایتان غلبه کنید
گاهی وقت‌ها، شکست به خودی‌ خود دلیل ترس افراد نیست؛ بلکه این ترس از شکست است که آنها را از اقدام باز می‌دارد.
.
۵. از شکست به عنوان تجربه‌ای آموزنده استفاده کنید
شکست باید فرصتی باشد تا از اشتباهات‌مان درس بگیریم... #دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #شکست #درد
#فرصت #تجربه #تلاش_سخت #ذهن_مثبت #ذهن
Read more
سلام من میزبانِ این #مهمونی هستم هه تو این مهمونی خبری از غریبه و #غیبت و #دروغ نیست ولی در عوض پُر ...
Media Removed
سلام من میزبانِ این #مهمونی هستم هه تو این مهمونی خبری از غریبه و #غیبت و #دروغ نیست ولی در عوض پُر از #عشق و #شعر و #آهنگ و #حقیقت امیدوارم بهتون خوش بگذره سپاس هوا اینجا چِقَد دِلگیره و دل سیره انگار و یه بارونی دِلَم میخواد چِقَد تنها بَده هرجا میرم غم پیشَمه و من یه مهمونی دِلَم میخواد یه ... سلام
من میزبانِ این #مهمونی هستم
هه
تو این مهمونی خبری از غریبه و #غیبت و #دروغ نیست
ولی در عوض پُر از #عشق و #شعر و #آهنگ و #حقیقت
امیدوارم بهتون خوش بگذره
سپاس

هوا اینجا چِقَد دِلگیره و دل سیره انگار و یه بارونی دِلَم میخواد
چِقَد تنها بَده هرجا میرم غم پیشَمه و من یه مهمونی دِلَم میخواد
یه مهمونی پُر از مَردای مَشتی نورِ شمع و دخترِ خوش‌رو
دِلَم همدَم میخواد یه بدنِ زیبا قوی سالم تَنِ خوش‌بو

یه مهمونی پُرِ #پاکی ، پُر از #لبخند و #آبادی
یه مهمونی که رو کِیکِش نوشته باشه ، #آزادی
یه مهمونی پُرِ نور و ، پُر از موسیقیِ زنده
یه مهمونی پُر از #رقص و پُر از #اَکتای #زیبای یه #خواننده

هوا اینجا چِقَد دِلگیره و دل سیره انگار و یه بارونی دِلَم میخواد
چِقَد تنها بَده هرجا میرم غم پیشَمه و من یه مهمونی دِلَم میخواد

خُب
امیدوارم که تا اینجای مهمونی بِهتون خوش گذشته باشه
میخوام این قِسمَتشو یِکم براتون چالِشی‌تر کنم که
رویاپردازی کرده باشیم اما یه وقت از #واقعیت دور نشده باشیم
ممنون

زَدَن بُردَن همه ، عِشقَمو ایمانو
پُر از خاک و پُر از مِه کردن ایرانو
شِکستن قلبَمو ، تو منو دریاب
که زَدَن بُردن همه چیزِ منو ، اونورِ دریا
زَدَن از ریشه خوشبختیمو انگاری
هَمَش دود و دَم و حرفای اجباری
چِقَد غمگین شده ، #شب‌های بی‌رویا
زَدَن بُردن همه چیزِ منو ، اونورِ #دنیا

هوا اینجا چِقَد دِلگیره و دل سیره انگار و یه بارونی دِلَم میخواد
چِقَد تنها بَده هرجا میرم غم پیشَمه و من یه مهمونی دِلَم میخواد

میدونی
من اَصَن دنبالِ این نیستم که کی میاد چی میگه کی میره
من فقط دنبالِ اینم که اتفاق هر چی که هست #واقعی باشه و بتونه هَمَمون رو یه مرحله ببره #بالاتر
هه
این اتفاق میتونه حتی یه مهمونی باشه
یه مهمونیِ #ساده

دِلَم یه #جشنِ #واقعی میخواد ، بدونِ دو رویی و بَدی
یه مهمونی دِلَم میخواد که توش ، تو هم #شب بمونی و نَری
دِلَم میخواد ببینم که یِکَم ، میگذره #خوش لحظه
یه مهمونی پُرِ از تو و اون ، لب‌های خوش‌مزه

هوا اینجا چِقَد #دِلگیره و دل سیره انگار و یه #بارونی دِلَم میخواد
چِقَد تنها بَده هرجا میرم #غم پیشَمه و من یه مهمونی دِلَم میخواد
یه مهمونی پُر از مَردای مَشتی #نورِ #شمع و دخترِ خوش رو
دِلَم همدَم میخواد یه بدنِ زیبا #قوی #سالم تَنِ خوش بو
💫🌟💎🗝💟🕉☯️🦁🏆👑
Read more
.. ما باید حقیقت را می‌گفتیم... و حقیقت این بود: «نه، اصلاً حالم خوب نیست.» اما هیچکس نمی‌دانست چطور ...
Media Removed
.. ما باید حقیقت را می‌گفتیم... و حقیقت این بود: «نه، اصلاً حالم خوب نیست.» اما هیچکس نمی‌دانست چطور با شنیدن این حقیقت کنار بیاید، بنابراین ما راه‌های دیگری برای بیان آن پیدا کردیم... و از هر جایگزین دیگری استفاده کردیم: موادمخدر، مشروبات الکلی، مواد غذایی، پول، بازوهای‌مان، بدن‌های دیگر. ... ..
ما باید حقیقت را می‌گفتیم... و حقیقت این بود: «نه، اصلاً حالم خوب نیست.» اما هیچکس نمی‌دانست چطور با شنیدن این حقیقت کنار بیاید، بنابراین ما راه‌های دیگری برای بیان آن پیدا کردیم... و از هر جایگزین دیگری استفاده کردیم: موادمخدر، مشروبات الکلی، مواد غذایی، پول، بازوهای‌مان، بدن‌های دیگر. ما به حقیقت خود، به جای صحبت کردن از خود غیرواقعی‌مان، عمل کردیم و گند همه‌چیز درآمد! اما ما فقط می‌خواستیم صادق باشیم..
.
#گلنن_دویل_ملتن
از کتاب: جنگ‌جوی عشق
مترجم: سمانه پرهیزکاری
#نشرمیلکان
@milkanpub
Read more
من سالهاست در زمینه وجوب #روزه تحقیق و فکر کردم. در همه ادیان ، همه روایات، همه احادیث، جنبه های #پزشکی ...
Media Removed
من سالهاست در زمینه وجوب #روزه تحقیق و فکر کردم. در همه ادیان ، همه روایات، همه احادیث، جنبه های #پزشکی و #ارگونومی و... تجسس کردم اما دلیل وجوب روزه را فقط یک چیز درک کرده ام. حقیقت این است که روزه نه برای تنظیم #متابولیسم و قند و چربی و استراحت #معده و امعاء و احشا است و نه برای درک حال فقرا و نیازمندان ... من سالهاست در زمینه وجوب #روزه تحقیق و فکر کردم.
در همه ادیان ، همه روایات، همه احادیث، جنبه های #پزشکی و #ارگونومی و... تجسس کردم اما دلیل وجوب روزه را فقط یک چیز درک کرده ام.
حقیقت این است که روزه نه برای تنظیم #متابولیسم و قند و چربی و استراحت #معده و امعاء و احشا است و نه برای درک حال فقرا و نیازمندان و نه برای اطاعت صرف از خداوند و تقرب به او(که سخت تر از روزه بسیار است برای قرب) و نه هیچ چیز دیگری که سالهاست از منابر و رسانه به خورد ما می دهند!
روزه فقط برای یک چیز است؛
آنهم اینکه "افسار نفست در دستت باشد!" بله
هرسال هم در موعدی مقرر از تو خواسته می شود که ببینی هنوز ذره ای (در حد تشنگی و گرسنگی و پرهیز از نزدیکی (حلال هایی که در حالت روزه داری حرام و مبطل است و کار شاقی از تو خواسته نشده و فقط باید لب ببندی و افسار شکم و نفست را در دست بگیری آنهم نه همه شبانه روز را!الباقی که علی حده است، مثلا در حالت عادی هم نباید دروغ گفت، غیبت کرد، #تهمت زد و... ضمن اینکه نبطل روزه نیست)) افسار نفست در دستت هست یا نه؟!
اگر بود که فبها و جای امید است و اگر نبود خودت متوجه وخامت اوضاع نفس اماره ات شوی.
انسانی که چنین #ضعیف_النفس باشد که چند ساعتی نخوردو نیاشامد و شهوتش را کنترل نکند آیا اصلا می شود رویش حساب کرد؟!
القصه که روزه یعنی خود خودتو به خودت نشون بده!

زیاده عرضی نیست.
جهت بهره برداری و پاسخ به #شبهات ازجمله(تو رژیمم آدم گشنش میشه و حال فقیرارو درک میکنه،تو رژیمم معدت میره تو حالت رست، رژیمم برا سلامتی خوبه، حالا ما نمازمونو بخونیم که ستون دینه بقیش پیشکش و...) #روزه_خواری
#سفره_افطاری #شهوت
#نفس_اماره #مرگ_بر_آمریکا #مرگ_بر_اسرائیل #مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
Read more
ء هر روز میبینمش ، در چشمانش که خوب نگاه میکنم حجم وسیعی از یک سوگواری بزرگ تکنفره را به وضوح میبینم رانده ...
Media Removed
ء هر روز میبینمش ، در چشمانش که خوب نگاه میکنم حجم وسیعی از یک سوگواری بزرگ تکنفره را به وضوح میبینم رانده و گم شده است ، درون چشمانش یکی از نادرترین نوع های غم تلئلو میزند که بصورت دیوانه کننده ای با یک آرامش عجیب آمیخته شده است ، طوری که تو را وادار میکند به چشمانش با مکث بیشتری نگاه کنی .. کمتر دیده ... ء
هر روز میبینمش ،
در چشمانش که خوب نگاه میکنم حجم وسیعی از یک سوگواری بزرگ تکنفره را به وضوح میبینم
رانده و گم شده است ، درون چشمانش یکی از نادرترین نوع های غم تلئلو میزند که بصورت دیوانه کننده ای با یک آرامش عجیب آمیخته شده است ، طوری که تو را وادار میکند به چشمانش با مکث بیشتری نگاه کنی ..
کمتر دیده ام که بخواهد بصورت طولانی و ممتد به چیزی نگاه کند ، یک جوری که فکر میکنی اکثر چیزهای دنیای پیرامونش را سال های سال است که دیده
و یا اینکه ، اصلا هیچکدامشان را نمیبیند ،
یک جوری که انگار همه چیز برایش از آن اعجازِ لذت بخش نگاه اول گذشته است !
انگار خیلی مدت است که دیگر نمیتواند به همه ی آن چیزی که میبیند و میشنود به چشم یک چیز با ارزش نگاه کند ، حالت نگاه اش طوری است که آدم فکر میکند غروب جمعه هفته ی بعد قرار است دنیا به پایان برسد و این مابین فقط اوست که از همه چیز خبر دارد و به طرز مصرانه ای دارد رازداری میکند !
حالش طوری به نظر میرسد که انگار میتوانی در درونش از هر چیزی که فکرش را بکنی پیدا کنی ،
آنقدر که همه چیز را در درون خودش ریخته ،
از هر جای دنیا که بر سرش آوار شد تنها به درون خودش پناه برد و سعی کرد که در همانجا آرام بگیرد .
وقتی مشغول فکر کردن است میتوانی تصویر آدمی را ببینی که از میان هزاران جنگ داخلیِ درونش تا الان زنده بیرون آمده است . کمتر دیده ام که در مورد چیزی بخواهد بیشتر از یک خط توضیح دهد ،
نه اینکه جوابش را نداندها ، یا مثلا توضیح چیزی که میگوید در حد یک خط باشد ، نه ..
او تبدیل اش کرده به یک خط ، فقط و فقط یک سطر ،
یک سطر ناقابل .
انگار که تمام دنیا ، برایش اندازه ی یک خط است ، نه بیشتر و نه کمتر
از آن دست آدم هایی که حاشیه نشین نشد و همیشه رفت به سراغ اصل مطلب ، هر روزی که گذشت فقط و فقط به تنهایی اش اضافه شد ، همه ی ریز و درشت هایی که دیگران گفتند را شنید و دم نزد ، اما باز هم همیشه رفت به دنبال اصل مطلب .
آز آنهایی که هر چیز ساده ای باعث خندیدنش نشد ، از آنهایی که لبخندشان را اسراف نکردند ،
از آنهایی که احساس شان را سرراهی خیرات نکردند و گذاشتنش برای روز مبادا ..
میدانی آدم هایی در دنیا هستند که " پایان " آنها را نمیترساند ،
این آدم ها بارها بارها به پایان فکر کرده اند و ذره ذره آن را بلد شده اند ،
و حقیقت این است که
آدمی ، از چیزی که بلد شده باشدش دیگر نخواهد ترسید .

هر روز میبینمش
هر روز توی آینه ی قدی کنار پذیرایی
.
Telegram|Channel
Info IG🔘
ashilmeftahchannel
Read more
 #کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از ...
Media Removed
#کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از پستی بلندی هاش برید سمتش. و صرفا بخاطر اینکه ترند شده و خیلی ها بهش روی آوردن فکر نکنید بهترین گزینه برای کسب درآمده هدف بلند مدت اولین سختی کار اینترنتی اینه که باید صبوری فوق العاده ای داشته باشی. ... #کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از پستی بلندی هاش برید سمتش. و صرفا بخاطر اینکه ترند شده و خیلی ها بهش روی آوردن فکر نکنید بهترین گزینه برای کسب درآمده
💻
هدف بلند مدت 📍
اولین سختی کار اینترنتی اینه که باید صبوری فوق العاده ای داشته باشی. چند سال اول تقریبا با ضرر می گذره و شما مدام در حال کاشتن هستید. هر روز باید با انگیزه ی دیروز کار رو ادامه بدید. محتوای رایگان تولید کنید. و تولید محتوای با کیفیت و اوریجینال از چیزی که فکر می کنید خیلی سخت تره. بعد از چند سال تازه بذر امیدی که کاشتید در میاد و اون موقع است که درآمدی از کارتون خواهید داشت. یادتون باشه امروز در دنیا یه چیزی مهم‌تر از پوله و اون اعتباره. دنبال راه میانبر نباشید. خوبه که خطاهای دیگران در کار رو ببینید و میزان اشتباه رو پایین بیارید اما حقیقت ماجرا اینه که این جاده ی طولانی باید طی بشه و میانبر زدن یعنی به مقصد نرسیدن. یادتون باشه اونی که به هدفش نزدیک شده سالها تلاش کرده. خودتون رو با کسی که مثل شما تازه شروع کرده مقایسه کنید 💻
امنیت شغلی 📍
کار آنلاین نیاز به روحیه ای خاص داره. اولین خاصیت روحیه تون باید ریسک پذیری تون باشه. یعنی اگر آدمی هستید که تمام عمر به بیمه ی کاری فکر می کنید این اولین سد جلوی راهتونه و نشونه است برای اینکه آماده نیستید برای کار اینترنتی . تعریف تون رو از امنیت تغییر بدید. همه چیز در این کار به تلاش و پویایی شما بستگی داره
💻
مدیریت زمان 📍
شاید فکر کنید خوبی کار اینترنتی اینه که از هر جایی توی سفر در حال عشق و حال می تونید کار کنید. اما این فقط یه دورنمای تبلیغاتیه. حقیقت ماجرا اینه که شما مدیر خودتون هستید. و این خیلی سخته. باید تمرکز بالا داشته باشید مولتی تسکینگ کنید و در روز ساعاتی دقیق رو به کار بسپارید 💻
رمز موفقیت 📍
دروغ نگفتن.اهمیت دادن به مخاطب . نگاه انسانی به مشتری. کپی نکردن. دزدی نکردن . کیفیت بالا و حفظ این کیفیت
💻
سعه صدر 📍
کار شما به راحتی دزدیده میشه. کپی میشه. شما در ایران هستید قانون کپی رایت برای آدمها تعریف نشده. بهترین کار اینه که اینقدر در کارتون عالی و منحصر به فرد باشید که راه خودتون رو قوی پیش برید. آدمی که کارتون رو کپی کرده به جایی نمی رسه. چون هوش و کیفیت و خلاقیت شما رو نداره و میانبر زده. میانبر به بن بست می رسه .
سوال ها خیلی زیاده و همه شون جالب. بنابراین این پست رو می ذاریم قسمت اول . در قسمت دوم به باقی سوال ها ج میدم. امید که تا اینجای کار مفید بوده باشه.
Read more
الگوی زیبایی برای دیگران باش" سعی کن کسی که تو را می بیند، آرزو کند مثل تو باشد از ایمان سخن نگو! بگذار ...
Media Removed
الگوی زیبایی برای دیگران باش" سعی کن کسی که تو را می بیند، آرزو کند مثل تو باشد از ایمان سخن نگو! بگذار از نوری که بر چهره داری، آن را احساس کند. از عقیده برایش نگو! بگذار با پایبندی تو آن را بپذیرد. از عبادت برایش نگو! بگذار آن را جلوی چشمش ببیند. از اخلاق برایش نگو! بگذار آن را از طریق مشاهده ... الگوی زیبایی برای دیگران باش"
سعی کن کسی که تو را می بیند، آرزو کند مثل تو باشد
از ایمان سخن نگو!
بگذار از نوری که بر چهره داری، آن را احساس کند.
از عقیده برایش نگو!
بگذار با پایبندی تو آن را بپذیرد.
از عبادت برایش نگو!
بگذار آن را جلوی چشمش ببیند.
از اخلاق برایش نگو!
بگذار آن را از طریق مشاهده ی تو بپذیرد.
از تعهد برایش نگو!
بگذار با دیدن تو، از حقیقت آن لذت ببرد.
"بگذار مردم با اعمال تو خوب بودن را بشناسند

سلام سلام سلام رفقای گل🌹🌹
هوا بسی گرم است..... کولر بنده خدا هم 24 ساعته داره کار میکنه ، چی بشه حالا اول صبح و آخر  شب دو ساعتی بهش استراحت بدم.. واقعا سخته. خدا مخترعش رو بیامرزه(روحش شاد) که روح و روانمون رو شاد کرده.😁
باز با این وجود آدم تو این گرما دلش یک چیز خنک میخواد. چه بسا این چیز خنک جذاب خوشمزه دست ساز باشه. 😍😋
خیلی خوبه ها آدم هر از گاهی چیزهایی درست کنه که کار دست خودش باشه. بشینه و با لذت اون ها رو بخوره بدون ترس و استرس از مواد نگهدارنده و مواد شیمیایی واینا..... الکی مثلا من خیلی رعایت میکنم 😁😂😂
................................ .......
طرز تهیه بستنی خونگی شف زهرا
مواد لازم بستنی شف زهرا:
موز چهار عدد
توت فرنگی یک بسته
شیر سه چهارم لیوان
شکر به مقدار خیلی کم حدود یک ق غذاخوری
شکلات به مقدار لازم
خلال بادام
........
طرز تهیه بستنی شف زهرا
اول همه موزها رو برش حلقه ایی می‌زنید و توت فرنگی ها رو هم جدا جدا برش می‌زنید و  میگذارید داخل فریزر تا منجمد بشه. بعد از اون اول موز رو با مقدار خیلی کمی از اون شیر مخلوط میکنید تا حالت خمیری خیلی غلیظ به خودش بگیره. تا اینجای کار میتونید ازش استفاده کنید و بستنی رو سرو کنید اما ما میخواییم قالب بزنیم پس مخلوط رو داخل قالب های مخصوص که داخلش چوب بستنی خالی میکنیم. نصف موز دیگه رو با توت فرنگی مخلوط میکنیم و باز بهششیر اضافه میکنیم تا بشه مثل همون قبلی مایه غلیظ. اون رو هم میریزیم روی بقیه مواد. حالا این بستنی دو رنگ رو می‌گذاریم داخل فریزر  و اجازه میدیم تا کاملا ببنده. تو این فاصله شکلات رو ذوب میکنیم بهش خلال بادام رو اضافه میکنیم و بعد که بستنی یخ زد و سفت شد داخل شکلات با خلال میکنیم و روی صفحه توری می‌گذارید تا شکلات اضافه بریزه و برای پنج دقیقه مجدد وارد فریزر میکنیم و بعدش آماده است نوش جان کنید راستی شکر رو اگر خواستید به توت فرنگی اضافه کنید تا شیرینی کار بیشتر بشه هرچند کم شیرینی بودن اون بهتر. .🌷❤️نوش جان شف زهرا❤️🌷
Instagram : chef.zahra
Read more
. ورق بزنید. امروز تولد 60 سالگی تیم برتون عزیز یکی از عجیب ترین کارگردان های تاریخ سینماست. کسی ...
Media Removed
. ورق بزنید. امروز تولد 60 سالگی تیم برتون عزیز یکی از عجیب ترین کارگردان های تاریخ سینماست. کسی که انگار تو یه دنیای دیگه زندگی می کنه و هر وقت حوصله اش سر میره یه سر به دنیای ما هم می زنه! من با خیلی از فیلم های این آدم زندگی کردم و ازشون لذت بردم ولی ماهی بزرگ یه چیز دیگه است. میگن هر کارگردانی یه فیلم ... .
ورق بزنید.
امروز تولد 60 سالگی تیم برتون عزیز یکی از عجیب ترین کارگردان های تاریخ سینماست. کسی که انگار تو یه دنیای دیگه زندگی می کنه و هر وقت حوصله اش سر میره یه سر به دنیای ما هم می زنه!
من با خیلی از فیلم های این آدم زندگی کردم و ازشون لذت بردم ولی ماهی بزرگ یه چیز دیگه است. میگن هر کارگردانی یه فیلم داره که از روی شخصیت یا ایدئولوژی خودش ساخته. به نظرم ماهی بزرگ برای تیم برتون شخصی ترین فیلمیه که ساخته.
قطعا شما هم مثل من آدم ها و فیلمبازهایی دیدید که فقط طرفداری فیلم های واقع گرا هستند و فیلم های فانتزی و علمی تخیلی رو چرت و پرت می دونن. این گروه آدم ها شما رو یاد پسر شخصیت اصلی فیلم ماهی بزرگ نمیندازن؟ کسی که از پدرش بدش میاد چون هیچوقت ورژن واقعی اتفاقات رو تعریف نمی کنه (دقیقا مثل خود برتون).
و پدرش در نهایت جواب قشنگی میده بهش "بعضی مواقع حقیقت حوصله سر بره، تو ترجیح میدی ورژن جذاب تر حقیقت رو بشنوی" (نقل به مضمون).
خلاصه که آقای تیم برتون من همیشه دوست داشتم و دارم که ورژن عجیب و غریب ولی جذاب شما رو از واقعیت ببینم.
بهترین فیلمش از نظر شما؟
و جای چه فیلمی خالیه؟
#فیلمهایی_که_حتما_باید_دید
#تیم_برتون #کارگردان #هالیوود #فیلم #سینما #فیلمبازان
#timburton #director #hollywood #movie #cinema #corpsebride #charlieandthechocolatefactory #sweeneytodd #batman #sleepyhollow #bigfish #edwardscissorhands #beetlejuice #edwood
Read more
. بزرگترین راهنما در دنیا، چشم‌هایمان هستند. هرچقدر بیشتر دقت کنیم، تحریفاتِ ما از واقعیت کمتر ...
Media Removed
. بزرگترین راهنما در دنیا، چشم‌هایمان هستند. هرچقدر بیشتر دقت کنیم، تحریفاتِ ما از واقعیت کمتر میشود، و رابطه‌مان با آدمها بیشتر شبیه به آن چیزی میشود که به واقع هست! نه آنچه که ما میخواهیم باشد. هیچ چیز بیشتر از رفتار‌ها و اتفاقاتِ درون رابطه ای نمیتواند به ما حقیقت رابطه‌مان را نشان بدهد. ... .
بزرگترین راهنما در دنیا، چشم‌هایمان هستند.
هرچقدر بیشتر دقت کنیم،
تحریفاتِ ما از واقعیت کمتر میشود،
و رابطه‌مان با آدمها بیشتر شبیه به آن چیزی میشود که به واقع هست!
نه آنچه که ما میخواهیم باشد.
هیچ چیز بیشتر از رفتار‌ها و اتفاقاتِ درون رابطه ای نمیتواند به ما حقیقت رابطه‌مان را نشان بدهد.
آدمها با کلام بازی میکنند.
ما همه با کلام بازی میکنیم تا خود را شبیه به آنچیزی که میخواهیم نشان دهیم.
به رفتار‌های خودمان و آدمهایی که با آن ها در رابطه‌ هستیم دقت کنیم،
نه به قصد تحلیل و قضاوت ! نگاه کنیم تا "ببینیم".
حقیقت رابطه، چه کاری، چه صمیمانه، چه عاشقانه، بعد از مدتی خودش را نشان میدهد. اگر شواهد رفتاری با کلمات بسیار متفاوتند، به چشم‌هایتان اعتماد کنید.
با چشم‌هایتان شواهد را ببینید و با عقلتان تصمیم بگیرید.
نه با چشم ها‌ی بسته و با رویایی در ذهن!
وقتی آدمی برای شما ارزش قائل باشد برای رضایت شما و داشتن شما تلاش میکند.
اگر نارضایتی و یا درد را در شما میبیند،
اما فقط از کلام استفاده میکند ولی تلاش نمیکند یعنی هم شکلِ حرف‌هایش نیست.
اگر سالهاست با فردی هستید که شما را در برزخ نگه داشته و رابطه جلو نمیرود،
چرا به چشم‌هایتان و شواهدِ واقعی توجه نمیکنید. در رویا بودن،
ما را از دردِ خداحافظی دور میکند اما "هر روز" ما را شکنجه میکند.
اگر شریکتان برای شما تلاش میکند،
اما شما مدام قهر میکنید و با رفتار‌های تخریب گر پاسخ میدهید واقعا لحظه ای از خودتان بپرسید آیا میخواهم بمانم یا میخواهم شکنجه‌گرش باشم؟
یادمان نرود، رفتار‌های تکرار شونده ای مانند:
بی‌محبتی، نادیده گرفتن، تلاش نکردن، تخریب و تحقیر، سرد پاسخ دادن، مدام قهر کردن،
در برزخ نگه داشتن، تکانشی رفتار کردن( خشم فیزیکی و کلامی)،
رابطه‌ی موازی، بدبین بودن و چک کردن،
شواهد قوی و محکمی هستند که نباید با بی تفاوتی از کنار آنها رد شد.
اگر این رفتارها را در رابطه تان ،در خودتان یا همراهتان زیاد میبینید یعنی :
رابطه‌تان سالم پیش نمی رود و احتیاج به کمک دارید.
.
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #چشمها #اعتماد #واقعیت
#تحریف
Read more
اخر هفته خوبی داشته باشین <span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> تقدیم به همه عزایران .....(من که تمام عمر شاهد پایمال شدن حقیقت‌ها به ...
Media Removed
اخر هفته خوبی داشته باشین تقدیم به همه عزایران .....(من که تمام عمر شاهد پایمال شدن حقیقت‌ها به وسیله انسان‌های مصلحت پرست بوده‌ام، در مورد مصلحت اعتقاد یافته‌ام که: "هیچ چیز غیر از حقیقت، مصلحت نیست! " اخر هفته خوبی داشته باشین 🙏💐🌹 تقدیم به همه عزایران .....(من که تمام عمر شاهد پایمال شدن حقیقت‌ها به وسیله انسان‌های مصلحت پرست بوده‌ام، در مورد مصلحت اعتقاد یافته‌ام که: "هیچ چیز غیر از حقیقت، مصلحت نیست! "🙏🙏🙏🙏🙏🙏💞💞🌹🌹🌹💐💐💐🌷
موج 20فکت چلنج به ما هم رسید: 1-درابتدا از اینکه به این چالش دعوت شدم بسیار شاکی شدم و گفتم خدایا این ...
Media Removed
موج 20فکت چلنج به ما هم رسید: 1-درابتدا از اینکه به این چالش دعوت شدم بسیار شاکی شدم و گفتم خدایا این مصیبت ناگهانی دیگر چیست وسط دردسرهای عظیم من...بعدش کمی که فکر کردم خندیدم و گفتم:عی بابا :D خدا رو شکر به چالش سطل آب یخ دعوت نشدیم این یکی یکم راحت تر است. 2-از قدیم گفتن:مشک آن است که خود ببوید بنابراین ... موج 20فکت چلنج به ما هم رسید:
1-درابتدا از اینکه به این چالش دعوت شدم بسیار شاکی شدم و گفتم خدایا این مصیبت ناگهانی دیگر چیست وسط دردسرهای عظیم من...بعدش کمی که فکر کردم خندیدم و گفتم:عی بابا :D خدا رو شکر به چالش سطل آب یخ دعوت نشدیم این یکی یکم راحت تر است.
2-از قدیم گفتن:مشک آن است که خود ببوید بنابراین لزومی نمیبینم از زیبایی ها و کمالات وتوانایی های بی شمارم چیزی بگویم.
3-از آن دسته از خانوم ها هستم که به ورزش علاقه مندم و دنبال میکنم البته در تلوزیون و قانون منع ورود بانوان به ورزشگاها را "خر"میدانم.
4-علاوه بر این دنیای فانی و آن دنیای باقی یک دنیای دیگر هم دارم که مال خودم است.
5-آدم حسودی نیستم ولی بشدت به دو نفر حسادت میکنم:اولی کسی که در آزمون استخدامی که منم شرکت کردم بخواد قبول شه >:( دومی شروقه که یکی از فالوینگای مهممون فقط اونو فالو میکنه و پستای اونو فقط لایک میکنه >:(
6-فانتزی ام این است که به زبان انگلیش و اسپنیش تسلط پیدا کنم و به کشورهای دور سفر کنم .
7-به مد و فشن علاقه دارم ولی خودم ساده می پوشم.
8-آشپزی سخت نیست حال میخواهد که من دارم-_-
9-اهل ریسک و هیجان100نیستم و از این بابت ناراحتم.
10-اصولا انسان Happyهستم و دیگران را به جنب و جوش وادار میکنم .
11-متولد یک مهر هستم ولی در شناسنامه 30شهریور؛چن روز دیگر تولدم مبارک میشود.
12-این روزها فازم با پتو زیاد مشخص نیست ؛بنابراین بنا به عادت همیشگی دور خودم می پیچمش ولی چون گرم است پامو بیرون میکنم.
13-خیلی ضایع است اگر بگم به بالیوود علاقه دارم و دنبالش میکنم؟!!!
14-مورد داشتیم یک سری پست ها رو بدون اینکه لود شود لایک کردم:|
15-بهترین سرگرمی وقتی تنهام خواب و موزیکه.
16-بین 100تا چیز راحت میتوانم 3چیز را انتخاب کنم ولی بین همون 3چیز یک چیز را...عممممرن >_<
17-دوستم عینکش را دوست دارد ولی من نه :|
18-نمیخواستم این حقیقت را بگم ولی از دیشب درگیر بودم که چه بنویسم و کلی دعا به جان کسی کردم که مرا دعوت کرد.
19-از اونجایی که احتمال می رفت اگر نزدیکانم رو به این چالش دعوت میکردم جانم در امان نمی ماند کسانی را دعوت میکنم که بهم دسترسی ندارند :))))
20-حقیقت همیشه هم تلخ نیست ^_^

#شاد_باشید #
Read more
صدای پای تو نوای موسیقی امواج را میشنوی؟ داستان هستی همچون دریاست، پرآشوب، ازلی و بیکران، که همه ...
Media Removed
صدای پای تو نوای موسیقی امواج را میشنوی؟ داستان هستی همچون دریاست، پرآشوب، ازلی و بیکران، که همه چیز را در آغوش خویش جای داده، ژرفنایش آبستن رازهای نهانی ست از مرگ و زندگی، و نوای شورانگیز امواجش، هرلحظه پیام آور رویدادی گذرا از قصه های غریب و آشناست، زیبا و پرشکوه و خیال انگیز و گاه طوفانزا و هراس ... صدای پای تو

نوای موسیقی امواج را میشنوی؟
داستان هستی همچون دریاست، پرآشوب، ازلی و بیکران، که همه چیز را در آغوش خویش جای داده، ژرفنایش آبستن رازهای نهانی ست از مرگ و زندگی، و نوای شورانگیز امواجش، هرلحظه پیام آور رویدادی گذرا از قصه های غریب و آشناست، زیبا و پرشکوه و خیال انگیز و گاه طوفانزا و هراس انگیز

کوشش داشتم تا پیش از آنکه دست نوازشگر مرگ در آغوشم گیرد، راز هستی را دریابم، اما زبان هستی به همان سان که ژرف است و پرشکوه، گنگ و مبهم است و چند پهلو، و آنچه را که در این میان در می یابم و میشنوم، چیزی نیست جز گفتگویی درونی با خویشتن و پیامی از من برای من
گفتگویی که همه چیز از آن برمیخاست، از خدایان اساطیری گرفته تا مذهب و فلسفه و اخلاق

برای من که همواره خود را چون برکه ای کوچک و جاری رو به این دریا میدانستم، همیشه ترس از غرق شدن در نوسانات و طغیان دریا، و هراس از سوختنِ خرَد و فهمم در مواجهه با آن راز بزرگ ، بهانه ای بود برای فرو رفتن در سردرگمی و بافتنِ فلسفه های همیشه در تکرار از راز زندگی

اما باید باور داشت که سخن از هستی و نیستی، تنها در دایره ی فهم و ادبیات نوع آدمی میگنجد
و من شاید برای نجات خویش، به چیزی فراتر از حقیقت نیاز داشتم!، فراتر از هستی و نیستی، ورای تمام بتـُان دروغین و خدایان خیال انگیز

سخن از فراحقیقتی ناشناختنی است که قادرست هر حقیقت انسانی را متزلزل و ویران سازد، صحبت از فراسویی است که هستی از آن سرچشمه میگیرد و گویی آنقدر سرشار از هستی و بودن هاست که در افق جهانِ ذهنِ ما به نیستی و عدم می ماند

نمیتوان او را همردیف با چیزی در هستی فرو کاست، او هم در بطن همه چیزها و هم در ورای همه آنهاست و گویی در نوعی آشکار شدگی خود را پنهان ساخته است

و در این راه، من از حصار تنگ و انتزاعی احدیت در الهیات و از چون و چراهای فلسفه و تمثیلات کثرت گرایانه ی خدایان اساطیری دست می کشم و در وادی حیرت و افسون شدگی گام مینهم
آنگونه که با دیدنِ لحظه های طلوع نور و درک شعور آب و گیاه، دمادم از خویش بیخود و افسون میشوم و طعم آن فراحقیقت افسونگر را مستانه در کام خویش میچشم

و تنها از خویش می پرسم آیا طعم عشق را چشیدی؟ آیا شادمانی را دریافتی و آفریدی؟ چرا که غایت این راه پرشور، ناپیداست، و تنها به معجزه ی لطف او باید از عصاره ی سکر آور عشق جرعه ای نوشید، و سرمست از همه تعلقات دست فرو شست، و با کوله باری سبکبار از جوانه ی عشق و نور، دل به دریا زد

در این دریای بی پایان، چنانم غرق در مستی
تلاطم می برد ما را به لطـف خالـق هسـتی

سینا ورمزیار

فروردین ۹۷
Read more
Do yourself a favor as you walk through life; Slow down and take the time to really see. Take a moment ...
Media Removed
Do yourself a favor as you walk through life; Slow down and take the time to really see. Take a moment to see what is going on around you right now, right where you are. you may be missing something wonderful. "REMEMBER TO STOP AND SMELL THE ROSES" چشامونو بستیم رو همه چیز, نمیبینیم, نمیشنویم, ... Do yourself a favor as you walk through life; Slow down and take the time to really see. Take a moment to see what is going on around you right now, right where you are. you may be missing something wonderful. "REMEMBER TO STOP AND SMELL THE ROSES"🌹🌹🌹🌹🌹🌹
چشامونو بستیم رو همه چیز, نمیبینیم, نمیشنویم, کافیه یه روز تو مسیری که میریم سرعتمونو کم کنیم و وقت بزاریم حقیقت را ببینیم, شاید داریم چیز جالبی را از دست میدیم, یه معجزه, یه جای پای خدا, یه دست نامرئی بالا سرمون, پر زیبای بال یک فرشته سر راهمون, زیبایی هایی که همشون بوی خدا دارند, نشونی از خدا دارند, زیبایی هایی که میخوان به ما چیزی بگن,از عشق بگن, از خدا بگن, ما را با حقیقت وجودمون یکی کنن...."به خاطر داشته باش که بایستی و رزها را بو کنی"🌹
#now #love #goodmornıng #nature #god #myview #günaydın #photoshoot #photographylife #iran #photoday #life #rose #beautiful #عکاسی #صبح-بخیر #باران
Read more
اون چيزى رو بخون، كه هيچكس ديگه نميخونه،به چيزى فكر كن، كه كس ديگه‌اى بهش فكر نمى‌كنه،و كارى رو بكن، ...
Media Removed
اون چيزى رو بخون، كه هيچكس ديگه نميخونه،به چيزى فكر كن، كه كس ديگه‌اى بهش فكر نمى‌كنه،و كارى رو بكن، كه هيچ‌كس جرأت انجام دادنش رو نداشته باشه! ضروری نيست كه ذهنتون دائما با آدم‌های دیگه هم عقيده باشه! عقیده میتواند , عقیده من باشد ۰ اما حقیقت نمیتواند , حقیقت من باشد . حقیقت متعلق به هیچکس نیست , ... اون چيزى رو بخون، كه هيچكس ديگه نميخونه،به چيزى فكر كن، كه كس ديگه‌اى بهش فكر نمى‌كنه،و كارى رو بكن، كه هيچ‌كس جرأت انجام دادنش رو نداشته باشه! ضروری نيست كه ذهنتون دائما با آدم‌های دیگه هم عقيده باشه!
عقیده میتواند , عقیده من باشد ۰ اما حقیقت نمیتواند , حقیقت من باشد . حقیقت متعلق به هیچکس نیست , برای همین همیشه بر سر عقیده میجنگند , نه بر سر حقیقت افرادی که با ما هم عقیده هستند به ما آرامش می دهند.و افرادی که مخالف با عقیده ی ما هستند، به ما دانش.

هیچ چیز را بخود نگیرید هر اظهار عقیده ای را مثبت و یا منفی ، به خود نگیرید

چون حقیقت این است که گوینده با احساسات ،باورها و عقاید خود درگیر است.همه مردم در رویا و در ذهن خود زندگی میکنند .در دنیایی کاملا متفاوت از ما .آنچه آنها می گویند یا انجام می دهند همه طبق میثاق هایی است که در ذهن خویش دارند.هنگامیکه آنچه گفته می شود را به خود میگیرید ،احساس تقصیر می کنید و واکنش شما دفاع از باورهایتان است ،و اینجاست که از مسیله ای کوچک ماجرایی بزرگ می سازید ،چون نیاز دارید که حق به جانب شما باشد و طرف مقابل خطاكار جلوه كند
Read more
سه چیز رو نمیشه طولانی مدت پنهان کرد ماه خورشید و حقیقت. <span class="emoji emoji1f353"></span><span class="emoji emoji2665"></span>️<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏽🌞🌤
Media Removed
سه چیز رو نمیشه طولانی مدت پنهان کرد ماه خورشید و حقیقت. 🏽🌞🌤 سه چیز رو نمیشه طولانی مدت پنهان کرد
ماه
خورشید
و حقیقت.
🍓♥️🙏🏽🌞🌤
Loading...
Load More
Loading...