خوش زبان ایرانی به

Loading...


Unique profiles
17
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
713.8 days
to ratio
8
پلاکاردهایی که برای خوش آمدگویی نوشته شده بود تبدیل به تسلیت شد... و تو در حالی که ایران من عزادار ...
Media Removed
پلاکاردهایی که برای خوش آمدگویی نوشته شده بود تبدیل به تسلیت شد... و تو در حالی که ایران من عزادار است از آب گل آلود ماهی میگیری... گاهی امنیت حرم امن الهی را زیر سوال میبری...گاهی به عرب و عجم ناسزا میگویی ... گاهی راه میانبُر برای حج پیشنهاد میدهی و یاد فقیر و نیازمند و جهیزیه و انفاق میفتی ! خدای ... پلاکاردهایی که برای خوش آمدگویی نوشته شده بود تبدیل به تسلیت شد...
و تو در حالی که ایران من عزادار است از آب گل آلود ماهی میگیری...
گاهی امنیت حرم امن الهی را زیر سوال میبری...گاهی به عرب و عجم ناسزا میگویی ...
گاهی راه میانبُر برای حج پیشنهاد میدهی و یاد فقیر و نیازمند و جهیزیه و انفاق میفتی ! خدای من خیلی قبل تر از تو به فکر فقرا بوده..همان وقت که خمس را واجب کرد...زکات را واجب کرد..همان وقت که حج را بر مستطیع در طول عمرش فقط یک بار واجب کرد !
تو دلت بیشتر از خدا شور بندگانش را میزند ؟!
نمیدانم چرا وقتی عده ای در دیسکوهای تایلند مست کرده بودند..وقتی هزینه ی یک شب عروسی بعضی به اندازه ی بودجه ی یک وزارت خانه رسید..وقتی هزینه ی سالانه ی جراحی بینی در ایران به 200میلیارد رسید و درست وقتی سالی یک میلیارد دلار پول بی زبان در ترکیه خرج خوش گذرانی ایرانی ها شد...فریادهایتان کجا بود ؟
چرا آمار مرگ و میر در اثر اوردوز پارتی های شبانه ی پایتخت شمارا به فکر راه حل نمی اندازد ؟
چرا وقتی سونامی ده ها هزار نفر را که عریان روی شن ها حمام آفتاب می‌گرفتند به کام خود کشید نگفتید کاش به جای خوش گذرانی قلب فقرا را شاد میکردند ؟
چرا قلاب بهانه گیری هایتان فقط به دیوار مذهب گیر میکند ؟
به حکم کدام آیینی قضاوت کردی ایمان حاجیان را ؟
آن ها که مستطیع شدند واجب خدا را برخود حرام نمیکنند اما ریختن پول در جیب دشمن را تحریم میکنند...خرید سوغاتی سعودی را تحریم میکنند..
آن ها خوب میدانند خدا در جایی جز قلب محرومان نیست اما این را هم می‌فهمند که حج نمایش قدرت و وحدت مسلمانان است...
این را میدانند که پیشنهاد راه میانبر برای حج از طرف کسانیست که به دنبال آسوده کردن خیال دشمن هستند!
و سعودی ها هم خوب میدانند اگر تصمیم علمای ما بر این شود که با تحریم حج دولت نالایق سعودی را تحریم کنیم با تمام قوا پای حکم دین و سیاستمان خواهیم ایستاد...
به امید روزی که متولی حج گمشده ی غایبمان باشد و آرامش را به جهان اسلام بازگرداند ...
ان شاءالله...
Read more
Loading...
. . تو دنیا گرفتار کنش ها و واکنش ها هستیم یعنی یک قسمت بسیارررررر عمده ناخشنودی ها و ناراحتی ها و ...
Media Removed
. . تو دنیا گرفتار کنش ها و واکنش ها هستیم یعنی یک قسمت بسیارررررر عمده ناخشنودی ها و ناراحتی ها و شکست هامون در روابط انسانی به علت اینه که توجه کافی به نحوه برخوردها و اخلاق و عملکردهای خودمون بسیاری نداریم ... مثلا در جواب بتمرگ ! قطعا نباید توقع #محبت طرف مقابل رو داشته باشیم ! و کاملا طبیعیه ... .
.
تو دنیا گرفتار کنش ها و واکنش ها هستیم
یعنی یک قسمت بسیارررررر عمده ناخشنودی ها و ناراحتی ها و شکست هامون در روابط انسانی به علت اینه که توجه کافی به نحوه برخوردها و اخلاق و عملکردهای خودمون بسیاری نداریم ...
مثلا در جواب بتمرگ ! قطعا نباید توقع #محبت طرف مقابل رو داشته باشیم ! و کاملا طبیعیه حتی محبتی هم باشه با تکرار رفتارهای ناشایست از بین میره ! (بندگان بسیار خاص خدا و یا افراد بسیار صبور و خلاصه استثناها را لحاظ نکن بحث عمومه )
.
.
.
.
این ماجرا جهت به عکس هم داره
یعنی بسیاری اوقات حتی تنها عامل جذابیت فردی اخلاق و رفتارهای متناسب و زیباشه ... .
.
.
.
.
.
#خانواده #دوست #همسر #پسر #دختر #زن #شوهر #اخلاق #شخصیت .
.
.
#داماد زشت و با شخصیت به از داماد خوش صورت و بی لیاقت. ( #ضرب_المثل #لهستانی )
هنگام #ازدواج بیشتر با گوش هایت مشورت کن تا با چشم هایت. (ضرب المثل #آلمانی )
با زبان خوش مار رو هم از سوراخ میشه بیرون کشید
و
با یک من عسل هم نمیشه خوردش (ضرب المثل های #ایرانی )
.
.
.
.
نتیجه : اگر عکس العمل های محیط اطراف را غالبا نمیپسندیم خیلی خوبه به رفتارهای خودمون رجوع جدی کنیم !
چرا که غالبا هر عملی را عکس العملی متناسب و در جهت مخالف است ! .
.
.

نظر شما هم قطعا مکمل پسته 👌😊
.
Read more
. سه بیلبورد فیلمی است خوش ساخت با فیلمنامه‌ای خوب و بازی‌هایی درخشان که قطعن اسکار یکی از این بخش‌ها ...
Media Removed
. سه بیلبورد فیلمی است خوش ساخت با فیلمنامه‌ای خوب و بازی‌هایی درخشان که قطعن اسکار یکی از این بخش‌ها را خواهد برد، چه بسا همه را با هم. اما من با اساس اینجور فیلم‌ها مشکل دارم: رویای آمریکایی؛ که در آن همه چیز ساده است، هم دنیا و هم آدم‌های درونش. گمان نمی‌کنم هیچکدام از اینها ساده باشند؛ هم دنیا بسی ... .
سه بیلبورد فیلمی است خوش ساخت با فیلمنامه‌ای خوب و بازی‌هایی درخشان که قطعن اسکار یکی از این بخش‌ها را خواهد برد، چه بسا همه را با هم. اما من با اساس اینجور فیلم‌ها مشکل دارم: رویای آمریکایی؛ که در آن همه چیز ساده است، هم دنیا و هم آدم‌های درونش. گمان نمی‌کنم هیچکدام از اینها ساده باشند؛ هم دنیا بسی پیچیده است و هم آدم‌ها بسی بسیار پیچیده‌تر. اما خب آمریکایی‌ها با همین نگاهشان دنیا را فتح کرده‌اند، دنیا را با همه آدم‌های درونش.
.
درخت‌ها را اگرچه شاخ و برگ‌هایی است عیان اما در عین حال ریشه‌هایی دارند نهان. به نظرم آدم‌ها برخلاف بیلبوردهای بی‌ریشه، ساده نیستند بلکه بیشتر شبیه درخت‌اند و آندری زویاگینتسف فیلمساز سرشناس روس در فیلم بی‌عشق که نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان است نشان می‌دهد در نبود این ریشه‌ها چه بر سر آدمیان خواهد رفت.
.
پ.ن: سه بیلبورد البته فیلمی درباره رویای آمریکایی نیست بلکه حکایت قیام تک نفره‌ی یک زن است با کمک سه بیلبورد متروکه واقع در خارج شهر کوچک ایبینگ در ایالت بی‌اهمیت میسوری آمریکا و این روزها که شاهد قیام‌های تک نفره زنان ایران با کمک تابلوهای تقسیم مخابرات هستیم به شدت می‌تواند مخاطب ایرانی را تحت تاثیر قرار دهد.
.
#Three_Billborads_Outside_Ebbing_Missouri
#Loveless
#دختران_خیابان_انقلاب
.
Read more
. #عاشقانه #دلبرانه . . . #یک_لحظه_باد_روسری_اش_را_کنار_زد #از_آن_به_بعد_بود_که_شاعر_زیاد_شد . . . در ...
Media Removed
. #عاشقانه #دلبرانه . . . #یک_لحظه_باد_روسری_اش_را_کنار_زد #از_آن_به_بعد_بود_که_شاعر_زیاد_شد . . . در شهر هی قدم زد و عابر زیاد شد ترس از رقیب بود … که آخر زیاد شد 🌲🌲🌲 این قدرهام نصف جهان جمعیت نداشت با کوچ او به شهر، مهاجر زیاد شد 🌲🌲🌲 یک لحظه باد روسری اش را کنار زد از آن به بعد ... .
#عاشقانه
#دلبرانه
.
.
.
#یک_لحظه_باد_روسری_اش_را_کنار_زد
#از_آن_به_بعد_بود_که_شاعر_زیاد_شد
.
.
.
در شهر هی قدم زد و عابر زیاد شد
ترس از رقیب بود … که آخر زیاد شد
🌲🌲🌲
این قدرهام نصف جهان جمعیت نداشت
با کوچ او به شهر، مهاجر زیاد شد
🌲🌲🌲
یک لحظه باد روسری اش را کنار زد
از آن به بعد بود که شاعر زیاد شد
🌲🌲🌲
هی در لباس کهنه اداهای تازه ریخت
هی کار شاعران معاصر زیاد شد
🌲🌲🌲
از بس که خوب چهره و عالم پسند بود
بین زنان شهر سَر و سِر زیاد شد
🌲🌲🌲
گفتند با زبان خوش از شهر ما برو
ساک سفر که بست، مسافر زیاد شد
🌲🌲🌲
#محمد_حسین_ملکیان
.
@cafechnar
.
#عشق #عشق_بازی #عاشقاته_ها #دونفره #دختر #زن #ایران #ایرانی #شعر #غزل #شاعر #روسری #تهران #سیگار #کافه #قهوه #تلخ #چای #دود #کافه_گردی #بوس
Read more
آقاي آب و هواي ايران، از هواي نويان مي گويد... شايد اگر از شما بپرسند خلاقانه ترین و بامزه ترین گزارش های هواشناسی را از زبان کدام کارشناس شنیده اید، به یک نام مشترک برسید:«محمد اصغری» کارشناس خوش ذوق هواشناسی صدا و سيما که برای اولین بار توانست کلیشه های رایج و خسته کننده گزارش های هواشنای در کشور ... آقاي آب و هواي ايران، از هواي نويان مي گويد...
شايد اگر از شما بپرسند خلاقانه ترین و بامزه ترین گزارش های هواشناسی را از زبان کدام کارشناس شنیده اید، به یک نام مشترک برسید:«محمد اصغری»
کارشناس خوش ذوق هواشناسی صدا و سيما که برای اولین بار توانست کلیشه های رایج و خسته کننده گزارش های هواشنای در کشور را بشکند.
تحلیل آب و هوای باغ رستوران نویان که یکی از بهترین رستوران های تهران و کرج می باشد از زبان این مجری توانمند صدا وسیما دیدنی است.
@noyan.restaurant
@noyan.restaurant
@noyan.restaurant

آدرس: کرج، مهرشهر، ابتدای چمن دو

تلفن رزرو: ۳۶۱۱۸-۰۲۶
#باغ_رستوران_نویان
#رستوران_نویان
#نویان
#آب_هوا
#هواشناسی
#محمد_اصغری
#رستوران
#باغ_رستوران
#کافه
#کافه_رستوران
#غذای_سالم
#غذای_ایرانی
#کباب
#مهرشهر
#persian_foods
Read more
... دعوت خبرگزاری صداوسیما؛ به تلگرام بپیوندید برنامه گفتگوی ویژه خبری دیشب جمعه هفدهم فروردین ...
Media Removed
... دعوت خبرگزاری صداوسیما؛ به تلگرام بپیوندید برنامه گفتگوی ویژه خبری دیشب جمعه هفدهم فروردین 97 با دعوت ازدکتر امینی از استادان دانشگاه شریف و مدیران پیام رسان های سروش ،آی گپ و بیسفون تلاش کرده است برخی از سئوالات مردم در مورد پیام رسان های داخلی را پاسخ و ابهامات را کم کند. این اقدام درست ... ...
دعوت خبرگزاری صداوسیما؛ به تلگرام بپیوندید

برنامه گفتگوی ویژه خبری دیشب جمعه هفدهم فروردین 97 با دعوت ازدکتر امینی از استادان دانشگاه شریف و مدیران پیام رسان های سروش ،آی گپ و بیسفون تلاش کرده است برخی از سئوالات مردم در مورد پیام رسان های داخلی را پاسخ و ابهامات را کم کند. این اقدام درست و #درخور_تحسین است؛در موضوعات مهم فرهنگی باید از همین روش برای ترغیب مردم استفاده کرد و روش های دیگر مثل نحوه برخورد با ماهواره و ویدئو و... مردم را عصبانی و اثرات معکوس خواهد داشت. مردم اگر به پیام رسان های داخلی اعتماد پیدا کنند نه تنها #عناد و #دلیلی ندارند تا از آنها استفاده نکنند بلکه بدون نیاز به فیلتر با #زبان خوش ، از آن ها استقبال خواهند کرد. بر اساس نتیجه یک نظرسنجی 65 درصد اظهار داشته اند که چنانچه پیام رسان ایرانی #مناسب در اختیار داشته باشند از آن استفاده می کنند.
پیشنهاد می شود:
1- حال که احتمال فیلیتر تلگرام افزایش، ضرورت دارد با #ادامه تولید و انتشار این نوع برنامه ها، مردم را قانع و نگرانی های ان ها را رفع کرد.

2- از کارشناسان #منتقد با پیام رسان های مذکورکه مدعی هستند پیام رسان های داخلی به لحاظ امنیتی و فنی مشکل دارند هم در برنامه دعوت شوند تا مردم بی واسطه بحث و جدل ها و استدلال های دو طرف را ببینند و تصمیم بگیرند. انعکاس یک طرفه دیدگاه ذی نفعان بدون حضور منتقدان، اعتمادزدا و هزینه دار است.
قبلا در طرح هدفمندی یارانه ها هم شاهد بودیم رسانه ملی با طرح یک طرفه نظرات مسئولان وقت و کارشناسان موافق با این طرح تاکید داشتند اجرای هدفمندی به تقویت تولید ، اجرای عدالت و افزایش کیفیت تولید می انجامد که چنین نشد. تجربه مجدد (در مورد پیام رسان های داخلی) زیانبار است.

3- اگر خود صدا و سیما به پیام رسان خودش یعنی #سروش اعتماد ، باور و اصرار دارد ، تبلیغ و #دعوت از دیگران برای #پیوستن به تلگرام را در خبرهای خود متوقف کند.

#تلگرام #فیلتر #گفتگوی_ویژه _خبری #صداوسیما #پیام_رسان_های_داخلی
#منبع: کانال تلگرامی
#دکتر_اکبرنصراللهی
Read more
Loading...
 #عداوت_جهالت_سکوت پیش نوشت خواب زده را بیدار نتوان کرد حالا بیا هی به این جماعت سرخوش و مدعی اطلاعات ...
Media Removed
#عداوت_جهالت_سکوت پیش نوشت خواب زده را بیدار نتوان کرد حالا بیا هی به این جماعت سرخوش و مدعی اطلاعات سری نقشه #دریای_کاسپین را نشان بده و بگو این پنجاه درصد را از کجایتان در اوردید که هی پنجاه درصد پنجاه درصد میکنید ولله #شوروی خیلی وقت است تقسیم شده آن هم به مدد حماقت دولتمردانش و مردمی که شاید ... #عداوت_جهالت_سکوت
پیش نوشت
خواب زده را بیدار نتوان کرد
حالا بیا هی به این جماعت سرخوش و مدعی اطلاعات سری نقشه #دریای_کاسپین را نشان بده و بگو این پنجاه درصد را از کجایتان در اوردید که هی پنجاه درصد پنجاه درصد میکنید
ولله #شوروی خیلی وقت است تقسیم شده
آن هم به مدد حماقت دولتمردانش و مردمی که شاید آن ها هم هر چه رسانه های #امریکا و #انگلیس گفتند پذیرفتند
از سر لجاجت و جهالت

بلندگوی دروغ پراکن #بی_بی_سی فهمیده است که هر دروغی بگوید جمعی هستند که باورش کنند و فراوانند کسانی که بلندگو به دست دروغشان را #تکرار کنند

بنگاه دروغ پراکنی #انگلیس_خبیث که تمام سرمایه اش از #وطن_فروشی #وطن_فروشان تاریخ است و اکثر کارشناسانش وطن فروشان نامی
تمام بودجه اش از تجزیه شدن سرزمین هاست و استعمارگری و استثمار ، حالا #دلواپس جدا شدن #دریای_خزر است از ایران

خداوکیلی اصلا به ریخت و قیافه و تاریخ انگلیس میخورد نگران ایران باشد ؟

اگر ما شب میخوابیم به امید اتحاد و سربلندی فردای ایران ،
انگلیس شب #نمیخوابد به این امید که سر به تن ایران و ایرانی نباشد
چه کسی در دشمنی و #عداوت اینان با ایران شک دارد ؟

جمعی هم هستند که در داخل رسما با خواهر و مادر #جهالت ازدواج کرده اند
جمعی همچون #محمود_صادقی که در خریت و حماقت آنچنان پیش رفته اند که ادم به جهلشان هم شک میکند و میگویند اینها واقعا نمیدانند چه میگویند یا مزدورند و #خائن ؟

بگذارید به زبان #فارسی_سخت بگویم
خب ای به گوسفند گفته زکی ، غلط میکنی وقتی از مطلبی اطلاع نداری بعنوان یک مسئول #جمهوری_اسلامی آن را مطرح کرده و بر شایعه دامن میزنی

اما مورد سوم که از همه ازار دهنده تر است سکوت چند روزه جناب #ظریف است و جواب ابلهانه جناب #سخنگوی_وزارت_خارجه که انقدر به دور از قاطعیت بود که بیشتر باعث شک میشد و شبهه
جناب ظریف بالاخره امروز به شایعات واکنش نشان دادند و گفتند کدام پنجاه درصد و کدام یازده درصد ؟
درداور است
وزیر امور خارجه ما این روزها کمتر و دیرتر از همه حوصله حرف زدن دارد
کمتر از #هنرمندان و سلبریتی ها و حتی یکی مثل #احمد_ایراندوست دوزاری در مورد چنین شبهه ای صحبت میکند و همین #سکوت در این چند روزه بر شعله های اتش شایعه پراکنی افزود

#مسئول خسته ، مدعیان شفافیت ، کمی برای پاسخ به مسائل وقت بگذارید
گرچه #انتخابات گذشته و تا انتخابات بعدی فرصت زیاد است و شما دلخوش به فراموشکاری ملت

پ ن
چه خوب تجزیه کنندگان ایران در سالگرد ایام جدایی #بحرین موضوع اخبار را به دلخواهشان تغییر میدهند
بدجوری به حماقتمان دل خوش کرده اند
Read more
ما همیشه از فرهنگ گذشته، زندگی گذشته و حال و هوای گذشته به شکل حسرت‌واری یاد می‌کنیم. اما من هم آدم خاطره‌بازی هستم و هم خوش‌بین. شاید یکی از خوبی‌های زندگی مدرن اشتراک فرهنگ‌ها باشه. همین اشتراک فرهنگ‌ها باعث می‌شه خیلی‌ها در امریکا برای نوروز سفره‌ی هفت‌سین بچینن و ما در روز چهاردهم فوریه بر ... ما همیشه از فرهنگ گذشته، زندگی گذشته و حال و هوای گذشته به شکل حسرت‌واری یاد می‌کنیم. اما من هم آدم خاطره‌بازی هستم و هم خوش‌بین. شاید یکی از خوبی‌های زندگی مدرن اشتراک فرهنگ‌ها باشه. همین اشتراک فرهنگ‌ها باعث می‌شه خیلی‌ها در امریکا برای نوروز سفره‌ی هفت‌سین بچینن و ما در روز چهاردهم فوریه بر اساس رسمی که والنتین در سده‌ی سوم‌ میلادی بنا گذاشت، عشق و عشق‌ورزی رو جشن بگیریم. اما یک اصل مهم این وسط هست؛ اگر غیر ایرانی‌ها بتونن از نوروز و هفت‌سین همون فلسفه‌ای رو برداشت کنن که برای ما ایرانی‌ها مقدسه و اگر ما بتونیم روز جهانی عشق رو با همون فرهنگ و نگاهی که در مبدا و اصلش بنا گذاشتن درک کنیم دریچه‌ای رو به ما گشوده می‌شه که با گذشته متفاوته. برای همین هست که اجرای این آهنگ به زبان انگلیسی هدیه‌ی من برای شب ولنتاین شماست
.
.
My Valentine covered by #omidjame
#paulmccartney
#valentinesday
video by @farnazforouqi
ميتونيد تو كانالم اجراي كامل رو بشنويد 💜
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji2728"></span>چهل سالگی<span class="emoji emoji2728"></span> . در روزگاری نه چندان دور، چهل پنجاه سالگی، سن قرار و آرام بود. چهل پنجاه ساله جزو بزرگان ...
Media Removed
چهل سالگی . در روزگاری نه چندان دور، چهل پنجاه سالگی، سن قرار و آرام بود. چهل پنجاه ساله جزو بزرگان فامیل و خانواده بود. برای خودش احترام و برو و بیایی داشت. زندگیش کاملا تثبیت شده بود و امنیتی داشت و ثباتی..! امروز اما چهل پنجاه ساله های ایرانی وضع ديگرى دارند..!نه مانند چهل پنجاه ساله های ... ✨چهل سالگی✨
.
در روزگاری نه چندان دور، چهل پنجاه سالگی، سن قرار و آرام بود.
چهل پنجاه ساله جزو بزرگان فامیل و خانواده بود.
برای خودش احترام و برو و بیایی داشت.
زندگیش کاملا تثبیت شده بود و امنیتی داشت و ثباتی..!
امروز اما چهل پنجاه ساله های ایرانی وضع ديگرى دارند..!نه مانند چهل پنجاه ساله های جوامع سنتی و سالیان قبل احترام بزرگتری و ریش سفیدی دارند، و نه همچون چهل پنجاه ساله های جوامع پیشرفته ثبات مالی و امنیت اجتماعی.
چهل پنجاه ساله ی امروز ایرانی، چند سالی است در حال دست و پنجه نرم کردن با گرفتاری های مهاجرت است.
هنوز دارد زبان خارجی یاد می گیرد
در حالیکه ذهنش دیگر ذهن بیست سالگی نیست.
در کشور غریب امتحان شغلی و امتحان رانندگی می دهد و همچنان با قوانین جدید کشور بیگانه دست به گریبان است.
همچنان به چیزهایی که پشت سرش گذاشته و آمده، فکر می کند و گاهی افسوس می خورد .
همچنان نگران شرایطش در کشور جدید است
نگرانی های یک آدم بیست ساله را در جسم و روح یک چهل پنجاه ساله به دوش می کشد .
چهل پنجاه ساله ی امروز آنقدر خوش شانس است که برخلاف پنجاه ساله های پنجاه سال پیش، پدر و مادرش هنوز در کنارش هستند.
اما او با قلب و روح یک آدم چهل پنجاه ساله، هر روز صبح باید با این فکر بیدار شود که مادر و پدرش امروز خوبند؟
چهل پنجاه ساله ی امروز ، هم پدر و مادر است برای فرزندانش، و هم گاهی برای پدر و مادرش..باید ستون محکم بزرگترها و کوچکترها باشد.
سفت و محکم بایستد و اصلاً احساس ضعف نکند. خیلی هم احساساتی نشود.
در روزگاری که نه فرزندش خیلی تره برایش خرد می کند و نه پدر و مادرش ، او باید حواسش به همه ی آنها باشد .
مشکلات همه را سر و سامان دهد و مشکلات خودش را هم.
گرچه هنوز جسمش و روحش هزار طلب دارد، باید با تنهایی کنار بیاید، چرا که حتی اگر بتواند رابطه ی پیچیده ی زناشویی را زنده و شاداب نگه دارد. باز هم تنهاست..! چون وقت ندارد و امکانش نیست به این چیزها فکر کند . چون همه منتظر اویند و متوقع از او.
چهل پنجاه ساله ى روزگار ما همچنان باید چهار اسبه کار کند.
چون روزگارش ثبات اقتصادی ندارد هنوز و آینده اش نيز هنوز مبهم است و دیگر بدنش طاقت اینجور کار کردن را ندارد.
گاهی فشار بالا می رود و گاهی پایین. گاهی تپش قلب می گیرد..!
چهل پنجاه ساله هاى این روزگار همان هایی هستند که در بلاتکلیف ترین دوران این سرزمین رشد کردند، تمامی آزمون و خطاها روی آنها صورت گرفت، بدترین رفتارها با آنها شد.
همیشه منتظر سرابی به نام آینده ی بهتر بودند و...
قوى باش عزيزم همين❤️🙏🏻
@nasrollahkakavand
Read more
. در ارتباطات نظریه‌ای داریم به نام جریان دو مرحله‌ای ارتباط که ساده و خلاصه‌اش این است که پیام رسانه‌های ...
Media Removed
. در ارتباطات نظریه‌ای داریم به نام جریان دو مرحله‌ای ارتباط که ساده و خلاصه‌اش این است که پیام رسانه‌های گروهی در مرحله اول به #رهبران_افکار می‌رسد و در مرحله دوم، این رهبران افکار بعد از تسویه این پیامها، آنها را به سایر افراد جامعه می‌رسانند؛یعنی این نظریه معتقد است در هر جامعه‌ای افراد پرنفوذی ... .
در ارتباطات نظریه‌ای داریم به نام جریان دو مرحله‌ای ارتباط که ساده و خلاصه‌اش این است که پیام رسانه‌های گروهی در مرحله اول به #رهبران_افکار می‌رسد و در مرحله دوم، این رهبران افکار بعد از تسویه این پیامها، آنها را به سایر افراد جامعه می‌رسانند؛یعنی این نظریه معتقد است در هر جامعه‌ای افراد پرنفوذی وجود دارند که بصورت فعالانه پیامها را از رسانه‌ها دریافت میکنند و با زبان خود و از طریق راههای ارتباطی خود با مخاطب،این پیامها را به آنها منتقل میکنند و اینگونه بر جامعه تاثیر می گذارند.
حکایت این چند ماهِ بسیاری از سلبریتی‌ها و موضع‌گیری سیاسی آنها با همین نظریه قابل تحلیل است.نمونه اخیرش هم رضا کیانیان که در جملاتی سیاه‌تر از سیاه گفته در این ۴۰سال یک روز خوش هم نداشته‌ایم و هر روز بدتر از روز قبل بوده!
من این حالِ کیانیان را خوب میفهمم؛این حسی است که کیانیان و دوستانش از مراجع رسانه‌ای خودشان گرفته‌اند؛ این حسی است که همه کسانیکه مرجع فکری و خبری خودشان را شبکه هایی مثل بی‌بی‌سی یا رسانه‌هایی از این دست تعریف کرده‌اند، دارند؛و اصلا یکی از مهمترین هدفهای این رسانه‌ها، در طول این سالها همین بوده که بر رهبرانِ افکارِ جامعه ایرانی تاثیر بگذارند؛ چه بسیارند اهالی سیاست و فرهنگ و هنر و ورزش که مخاطب اخبار و برنامه های این رسانه‌ها شده‌اند؛حالا یا به خبر آنها اعتماد دارند و یا لااقل شنیدن اخبار این رسانه‌ها را مهم تلقی می کنند. و این رسانه‌ها اگر بتوانند بر ادراک این رهبران افکار تاثیر بگذارند بزرگترین پیروزی را بدست آورده‌اند؛ یعنی فقط کافی است بی‌بی‌سی بتواند رهبران افکار جامعه ایرانی را قانع کند که مثلا در جنگ، امام اشتباه کرده و باید زودتر مذاکره می کردیم، دیگر خود این رهبران افکار همه تلاششان را خواهند کرد که کل جامعه را قانع کنند و این ادراک در تصمیماتشان هم تاثیر می‌گذارد؛ یا مثلا کافی است این رسانه‌ها کاری کنند که این رهبران افکار احساس کنند در این ۴۰سال یک روز خوش نداشته‌اند؛ آنها حاضرند این حس‌شان را با صدای بلند فریاد بزنند، حتی اگر این حرف با واقعیتهای جامعه کیلومترها فاصله داشته باشد.
بله؛ شمایی که ۴۰سال است مخاطب بی‌بی‌سی بوده‌ای در این ۴۰سال، یک روز خوش هم ندیده‌ای! چون بی‌بی‌سی و امثالهم اساسا بودجه میگیرند که هر روزِ مردم ایران را سیاه نشان دهند، و سیاهی‌ها را هر روز بزرگ و بزرگتر و سفیدی‌ها را کوچک و کوچکتر نشان دهند!
.
پی‌نوشت: بدیهی است که ما در کشورمان مشکل داریم و خیلی هم مشکل داریم؛ اما بیش از حد بزرگ دیدن مشکلات هم یک بیماری خطرناک و مشکل آفرین است.
Read more
متن سخنرانی ارسلان فصیحی در شب اورهان پاموک در خانه اندیشمندان آشنایی من با اورهان پاموک و آثارش ...
Media Removed
متن سخنرانی ارسلان فصیحی در شب اورهان پاموک در خانه اندیشمندان آشنایی من با اورهان پاموک و آثارش امسال وارد سی و دومین سالش شد. ده‍هٔ هشتاد میلادی در ترکیه دانشجو بودم و زبان و ادبیات ترکی می‌خواندم. ایران که بودم روزی دست کم پنج ساعت کتاب می‌خواندم و این عادت در ترکیه نیز ترکم نکرد. با این تفاوت ... متن سخنرانی ارسلان فصیحی در شب اورهان پاموک
در خانه اندیشمندان
آشنایی من با اورهان پاموک و آثارش امسال وارد سی و دومین سالش شد. ده‍هٔ هشتاد میلادی در ترکیه دانشجو بودم و زبان و ادبیات ترکی می‌خواندم. ایران که بودم روزی دست کم پنج ساعت کتاب می‌خواندم و این عادت در ترکیه نیز ترکم نکرد. با این تفاوت که در مملکت غریب نمی‌توانستم مثل ایران با خیال راحت و فراغ بال بروم جلو دانشگاه و هرچه دلم خواست بخرم. بالاخره غریبی بود و گاه بی‌پولی و ...
این شد که شروع کردم به امانت گرفتن کتاب. در آن دوره تنها دو کتاب از اورهان پاموک چاپ شده بود و سال ۱۹۸۸ بود که سومین رمانش با عنوان "قلعهٔ سفید" منتشر شد. منتشر شدنش همان و سرازیر شدن سیل نقدهای مثبت و منفی همان. خیلی زود هم به دیگر زبان‌ها ترجمه شد و در نشریه‌های اروپا چنین نظرهایی نوشتند:"ستاره‌ای در شرق دمید... هنر پاموک در این است که این‌همه ایده و اندیشه را در رمانی چنین کم‌حجم گنجانده است و..." ناگفته نماند که آثار اورهان پاموک را به دو دورهٔ "قبل از قلعهٔ سفید" و "بعد از قلعهٔ سفید" تقسیم می‌کنند.
خلاصه، من هم که درگیر مطالعهٔ ادبیات مدرن و کلاسیک ترکیه بودم این رمان را امانت گرفتم و خواندم.
از میان خیل رمان‌هایی که آن سال‌ها خواندم، تصمیم گرفتم در اولین فرصت که به ایران برگشتم سه رمان را به فارسی ترجمه کنم: "سلول ۷۲" نوشتهٔ اورهان کمال، "خون حرف نمی‌زند" نوشتهٔ ناظم حکمت، و "قلعهٔ سفید" نوشتهٔ اورهان پاموک. خوشبختانه، پس از بازگشت به ایران و مدتی کار کردن در نشریات و روزنامه‌ها، در انتشارات ققنوس استخدام شدم و اولین کتابی که برای ققنوس ترجمه کردم "قلعهٔ سفید" بود که اوایل سال ۱۳۷۷ منتشر شد. به فاصلهٔ چند ماه نیز "سلول ۷۲" از چاپ درآمد. اما ترجمهٔ "خون حرف نمی‌زند" به تعویق افتاد، چون تصمیم گرفته بودم دیگر آثار اورهان پاموک را ترجمه کنم. در آن سال‌ها رمان "زندگی نو" که پاموک می‌گوید دشوارترین رمانش است در ترکیه منتشر شده بود. پس ترجمه‌اش را شروع کردم و حین ترجمه به پاموک حق دادم که چنین حرفی زده!
متأسفانه"زندگی نو" تا مجوز بگیرد حدود دو سال در ادارهٔ کتاب ماند. پس از منتشر شدن این رمان بود که انتشارات ققنوس تصمیم گرفت اورهان پاموک را برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ایران دعوت کند. این دعوت نتیجه داد و پاموک در سال ۱۳۸۲ به ایران آمد و در نمایشگاه شرکت کرد و با نویسنده‌ها و مترجم‌های ایرانی آشنا شد و با خاطره‌ای خوش از ایران رفت.
ادامه در کامنت
متن کامل در کانال تلگرام ققنوس
Read more
. اگر فکر می‌کنید به خاطر اینکه انسانید و در این وضعیت اقتصادی و کمبود آب و قطعی برق و کندی اینترنت و ...
Media Removed
. اگر فکر می‌کنید به خاطر اینکه انسانید و در این وضعیت اقتصادی و کمبود آب و قطعی برق و کندی اینترنت و سین کردن و جواب ندادن پیام‌های‌تان از همه موجودات عالم بدبخت‌ترید، سخت در اشتباهید. کافی‌‌ست برای لحظاتی خودتان را بگذارید جای حیواناتی که در باغ‌وحش مشهد زندگی می‌کردند. این زبان بسته‌ها سال‌ها ... .
اگر فکر می‌کنید به خاطر اینکه انسانید و در این وضعیت اقتصادی و کمبود آب و قطعی برق و کندی اینترنت و سین کردن و جواب ندادن پیام‌های‌تان از همه موجودات عالم بدبخت‌ترید، سخت در اشتباهید. کافی‌‌ست برای لحظاتی خودتان را بگذارید جای حیواناتی که در باغ‌وحش مشهد زندگی می‌کردند. این زبان بسته‌ها سال‌ها در جنگل برای خودشان کیا و بیایی داشتند و با گردن افراشته راست راست راه می‌رفتند و هرچه می‌خواستند می‌خوردند. ولی حالا از بد روزگار گیر یک آدم زبان‌نفهم افتاده‌اند که از خورد و خوراک حیوانات می‌زده تا شندرغاز جمع کند بلکه بتواند یک ویلای نقلی ته باغ‌وحش برای خودش بسازد. بعد هم بتواند زیر پر و بال دو سه تا از کم نوع‌ترین پرنده‌ها را بگیرد تا همان اطراف ویلا بچرخند. تا شايد با پس‌مانده غذاهایش به نان و نوایی برسند. هر وقت هم لازم شد دوستانش را برای دیدن لک‌لک یا درنای سفید یا فلامینگویی که با ارزن روپایی می‌زند به ویلا دعوت کند و همه دور هم خوش باشند. ولی این طور که مشخص است، کار این مسئول باغ وحش با صرفه‌جویی در خوراک حیوانات راه نیفتاده.

به همین خاطر مجبور شده چند ببر و یوزپلنگ ایرانی را هم بکُشد و پوست‌شان را بفروشد تا به یک زخمی بزند. البته تقصیر خود این حیوانات هم هست. چون تصاویر دوربین‌ها نشان می‎دهد ببرها و یوزها مناعت طبع نداشته‌اند و به همین یک وعده غذای بخور نمیر باغ‌وحش عادت نکرده‌اند. تصاویر به خوبی گویای آن است که این حیوانات طمعکار و وحشی به یک آهویی که از کنار قفس‌شان رد ‌شده، التماس کرده‌اند یک تکه رانش را بدهد به آن‌ها تا بخورند. آهو هم که خودش پاره استخوانی بیش نبوده به هیکلش اشاره کرده و گفته: «اصلا شما پیری‌ها مگر دندان خوردن استخوان دارید؟» ببرها هم در دفاع از خود پاسخ داده‌اند: «به هیکل نحیف‌مان نگاه نکن. ما سنی نداریم. جوان ز حادثه‌ای پیر می‌شود گاهی». در نهایت آهو با شنیدن درد دل‌های این بیچاره‌ها و دیدن وضعیت‌شان، دلش می‌سوزد و قول می‌دهد اگر یک حیوانی، پرنده‌ای چیزی مُرد، برای‌شان بیاورد تا به نیش بکشند.

ولی در لحظه‌ای که آهو یک قوچِ خارجی بی‌سر را خَرکش می‌کند و یواشکی برای ببرها و یوز‌ها می‌آورد، رییس باغ وحش از راه می‌رسد و صحنه را می‌بیند. برای تنبیه هم سر ببرها و پلنگ‌ها را جدا می‌کُند و پوست‌شان را می‌کَند. فقط تاکنون از سرنوشت آهو اطلاعی در دست نیست که امیدواریم فرار کرده باشد ز دستش.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
Loading...
 #عبرت_تاریخی و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد ...
Media Removed
#عبرت_تاریخی و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد های لجوجانه و علی رغم آن پیش بینی های عالمانه و خوش بین نبودنهای #حکیمانه ، #آمریکا از #برجام و #تعهدنامه #توافق #هسته_ای با ایران خارج شد در این میان جماعت همیشه #سرخوش و #همیشه_طلبکار دندان ... #عبرت_تاریخی

و در تاریخ اینگونه ثبت خواهند کرد که علی رغم تمام آن خوش بینی های کورکورانه و #اعتماد های لجوجانه
و علی رغم آن پیش بینی های عالمانه و خوش بین نبودنهای #حکیمانه ، #آمریکا از #برجام و #تعهدنامه #توافق #هسته_ای با ایران خارج شد

در این میان جماعت همیشه #سرخوش و #همیشه_طلبکار دندان به پاچه #منتقدان_برجام گرفته و گفتند شما کرده اید و باید هم خوشحالی کنید
میگویند آمریکا که گفته بود چنین کنید و چنان نکنید تا چنین و چنان نکنم

کدام خوشحالی ؟
چه کسی خوشحال است ؟
مرور داستان جهل جماعتی از #مردم و #خیانت برخی از #مسئولان شادی دارد ؟
مگر این ملت دستنشانده #ترامپ دیوانه اند
که به آنها و حکومتشان امر و نهی کند و ما بله قربان گویشان باشیم
دولت مطبوعتان که تمام و کمال به تعهداتش عمل کرد و باز اینچنین شد

مثل امروز #منتقدان #توافق_با_شیطان مثل فردیست که موقع خنثی سازی بمبی مدام به مسئول خنثی سازی میگفت که سبز را قطع کن
میگفت تجربه ثابت کرده که این #دشمن با این رنگ بمب خود را به کار می اندازد
شواهد و اوضاع بمب هم میگوید سبز را قطع کن
حالا که مامور جاهل دست به سیم قرمز زد و انفجاری که نباید ، رخ داد ، تذکر دهنده حتی در حد یک #دیدی_گفتم و مگر نگفتم هم چیزی نگوید ؟
تذکر دهنده ای که در این میان هم خودش از اوضاع آسیب دیده و هم خانواده و شهر و کشورش

#روحانی ، بی ادب ترین #رئیس_جمهور تاریخ ایران پنج سال به منتقدان توافق با شیطان هر چه دلش خواست گفت
کم سوادان کم عقل دزد کاسب تحریم عقب افتاده متحجر که باید آب و صابون بیاورند و رویشان را بشورند و به جهنم بروند
حالا این منتقدان اگر حرفی بزنند میشوند بی ادب
میشوند تفرقه گر ؟

مسلم است که ما از این #ذلت_تحمیلی شاد نبوده و نیستیم
اما شما ؟
پشیمان هستید ؟
حقتان نیست تا سال هزار و چهارصد تا لب به سخن باز کنید به شما گفته شود #تا_هزاروچهارصد_سکووووت ؟

با تمام این تفاسیر ما کماکان آرزوی موفقیت #دولت فعلی در #خدمت_رسانی و نه #حاشیه_سازی و #جاسوس_پروری و خیانت را داریم

سری به سنگ خورده و امید میرود مغزی در این میانه به کار افتد
#تجربه ای کسب شد و امیدواریم به کار جماعت مدعی بیاید

ما هم به حکم اخلاق و وطن پرستی تا همان هزار و چهارصد حامی دولتیم
به شرط و شروط عاقلانه
که حالا نکند ملت را از چاه اعتماد به کدخدا به مجموعه چاههای #اعتماد_به_اروپا روانه کنی

که فکر #مذاکره تازه را از سرت بیرون کن
اخمت را خرج دشمن کن
طعنه و کنایه هایت را هم
نیش باز از سر تمسخر و زبان دراز از سر لجاجت را هم

به امید موفقیت ایران و ایرانی
Read more
. #سانچی اسمی که این چند روزه بر سر زبان همه بود همه دل ها از آتش، خواهش می کردند نسوزد و نسوزاند اما ...
Media Removed
. #سانچی اسمی که این چند روزه بر سر زبان همه بود همه دل ها از آتش، خواهش می کردند نسوزد و نسوزاند اما آتش بی رحمانه زبانه می کشید دست به دامن آب شدیم تا آتش را از پای در آورد اما گویا آب و آتش متحد شده بودند تا سانچی ایرانی را چپاول کنند... ۳۲ سرباز مروارید دل در این کشتی بود و افسوس که دریا به آنها چشم ... .
#سانچی
اسمی که این چند روزه بر سر زبان همه بود
همه دل ها از آتش، خواهش می کردند نسوزد و نسوزاند
اما آتش بی رحمانه زبانه می کشید
دست به دامن آب شدیم تا آتش را از پای در آورد
اما گویا آب و آتش متحد شده بودند تا سانچی ایرانی را چپاول کنند...
۳۲ سرباز مروارید دل در این کشتی بود و افسوس که دریا به آنها چشم طمع دوخته بود
و برای صدفهایش به غنیمت بردشان...
دریا پر از خاطرات شیرین است اما امروز میان خاطراتش برگی سیاه از تلخ ترین خاطره از دریای آبی بود
که طعم شیرین خاطرات خوش را عوض کرد.
.
.
#سان_چي
#سي_و_دو
#نود_و_شش
#بسوزان_و_تماشا_كن
#به_اين_آتش_برس
#سانچي
#سنگری_در_دیار_باران
Read more
هانای کامکار با هنر بی‌بدیل موسیقیایی‌اش همیشه مورداحترام من بوده اما اغراق نیست اگر بگویم شب گذشته ...
Media Removed
هانای کامکار با هنر بی‌بدیل موسیقیایی‌اش همیشه مورداحترام من بوده اما اغراق نیست اگر بگویم شب گذشته پس از دیدن مستند “چاووش” احترامم برایش صدچندان شد. دیدن این فیلم تجربه‌ای تکرار نشدنی از ناگفته‌های تاریخ ایران به زبان موسیقی و به روایت اساطیر موسیقی ایرانی بود. فرصت دیدن این فیلم، در سینماهای ... هانای کامکار با هنر بی‌بدیل موسیقیایی‌اش همیشه مورداحترام من بوده اما اغراق نیست اگر بگویم شب گذشته پس از دیدن مستند “چاووش” احترامم برایش صدچندان شد.
دیدن این فیلم تجربه‌ای تکرار نشدنی از ناگفته‌های تاریخ ایران به زبان موسیقی و به روایت اساطیر موسیقی ایرانی بود.
فرصت دیدن این فیلم، در سینماهای هنر و تجربه را مغتنم بشمارید به خصوص جوان‌ترها...شاید دهه‌ هفتادی‌ها که خاطره‌ای از جنگ و انقلاب ندارند.
دست مریزاد به هانای عزیز و به آرش رئیسیان و همچنین میلاد بهشتی، یاسمن ظهور طلب، سامان رحمت آبادی و سایر عکاسانی که خاطره خوش ما را ماندگار کردند. 🙏🏻🌷
Read more
Loading...
سلام به #شنبه_های_پرانگیزه #کتاب_ایران،جایی که متعلق به خودشماست خوش آمدید. با احترام به نظرات ...
Media Removed
سلام به #شنبه_های_پرانگیزه #کتاب_ایران،جایی که متعلق به خودشماست خوش آمدید. با احترام به نظرات شما عزیزان پر انگیزه و کتابخوان از کتاب چهار اثر شروع کردیم. منتظر نقدهای شما زیر همین پست هستیم. کتابی که در ایران از چاپ شصتم فراتر رفته و خوانندگان بسیاری را به خود جلب نموده است. کتاب «چهار ... سلام به #شنبه_های_پرانگیزه #کتاب_ایران،جایی که متعلق به خودشماست خوش آمدید.
با احترام به نظرات شما عزیزان پر انگیزه و کتابخوان از کتاب چهار اثر شروع کردیم.
منتظر نقدهای شما زیر همین پست هستیم.
📖 کتابی که در ایران از چاپ شصتم فراتر رفته و خوانندگان بسیاری را به خود جلب نموده است. کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» نوشته‌ی نقاش، نویسنده و مشاور آمریکایی «فلورانس اسکاول شین» و ترجمه‌ی نویسنده و مترجم صاحب‌نام ایرانی «گیتی خوشدل» است. همان‌طور که از نام کتاب مشخص است، این کتاب مجموعه‌ی چهار نوشته‌ی اسکاول ‌شین است. این چهار کتاب عبارت‌اند از: «بازی زندگی و راه این بازی»، «کلام تو، عصای معجزه‌گر توست!»، «در مخفی توفیق» و «نفوذ کلام». زبان اسکاول شین ساده، صمیمی، بی‌تکلف و طنز است؛ ازهمین‌رو به‌راحتی با خواننده ارتباط برقرار می‌کند و در انتقال پیام‌های خود که پرده از حقیقت زندگی بر‌می‌دارد، بسیار موفق بوده است. انتشارات «پیکان» چاپ شصتم این کتاب را در سال ۱۳۸۶ منتشر کرده است.
👈عکس ها سلفی های خودتونه....
#کتاب #انگیزشی #موفقیت #روانشناسی #روانشناسی_رهبری_و_مدیریت #خلاقیت #مطالعه #کتاب_خوب_بخوانیم #کتاب_ایران #سلفی_با_کتاب #فراخوان_بزرگ_کتاب_ایران
Read more
چند شب پیش (در تلاقی تعطیلات و #لیالی_قدر)، خانواده دکتر زاکانی نماینده پیشین مجلس را به همراه خودشان ...
Media Removed
چند شب پیش (در تلاقی تعطیلات و #لیالی_قدر)، خانواده دکتر زاکانی نماینده پیشین مجلس را به همراه خودشان دیدم که بر بالای مزار شهدای!ترور مجلس، سفره ساده ای پهن کرده و افطار کردند. بعد از افطار هم هندوانه ای قاچ و هرکدام یک تکه برداشتند و گپ زدند و به تعدادشان چند نفری اضافه شد و... . یادم افتاد سالگرد ... چند شب پیش (در تلاقی تعطیلات و #لیالی_قدر)، خانواده دکتر زاکانی نماینده پیشین مجلس را به همراه خودشان دیدم که بر بالای مزار شهدای!ترور مجلس، سفره ساده ای پهن کرده و افطار کردند. بعد از افطار هم هندوانه ای قاچ و هرکدام یک تکه برداشتند و گپ زدند و به تعدادشان چند نفری اضافه شد و...
.
یادم افتاد سالگرد #حمله_داعش_به_مجلس نزدیک است.
از ذهنم گذشت که اگر هنوز امثال زاکانی در مجلس بودند، شاید به جای این مادر مرده ها که #شهید_ترور نامیده شدند [و هنوز به سال نرسیده بین بعضی خانواده هاشان سر مسائل مختلف، مخصوصا حقوق و دیه هاشان دعواست و حتی سنگ قبر اهدایی مجلسشان! را هم بعضا بر نتابیده و در بین گیس و گیس کشی عروس و مادر شوهر کنده و شکسته اند ]، ۴ تا نماینده مجلس به فیض شهادت نایل می شدند!
البته معلوم هم نیست شاید اصلا #داعش جرات نمی کرد به چند فرسخی مجلس نزدیک شود چرا که جای #دختر_صفدر که رزومه اش همین بود! یا معلم زبان کلاس اول بچه اشان، مردان روزهای سخت مبارزه و #دفاع_مقدس می بودند.

یکهو یادم افتاد در همان مجلس، از قضا بیست دقیقه ای برجام! را تصویب کردند و چه ظلم ها که نرفت بر ملت!
در همان مجلس به امثال ظریف و زنگنه رای اعتماد دادند و ...
گفتم مرحبا به غیرت داعش!
بالاخره فرقی نمی کند نماینده کیست،
مجلسی که تحت لوای "لاریجانی" برای عده ای جاسوس و #غارتگر_بیت_المال و #جاده_صاف_کن_استکبار خوش رقصی کند،
خروجیش شهادت! همان ننه مرده هاست که برخیشان از ترس در کمد پنهان شده و تیر خوردند
و بعدا از بد روزگار در جوار شهدای مدافع حرم آنهم از تیپ "فاطمیون" افغانستانی که مستقیما در مقابل دشمن ایران ایستاده بودند دفن شده و مدام این طعنه را یاد آور می شود که عده ای حتی بدون توجه به سنگ قبر اهدایی عام بهشت زهرا، "حاج قاسم ها" را با لاریجانی ها یکسان گرفته اند!
پرواضح است هژمونی ایرانی ایستادگی را جهانیان از مجلس ما در نیافته اند.
حالا بگذریم...
اصلا حرفم چیز دیگری است!
در خبرها دیدم سخنران #روز_قدس امسال #علی_لاریجانی، همان لیدری است که شرح آن رفت! .

#شهدای_ترور #فاطمیون #حاج_قاسم_سلیمانی

#مدافعان_حرم

#لیاخوفم_آرزوست

#پالرمو #کرسنت #سند_2030
#اف_ای_تی_اف #ظریف #زنگنه #حرام_زاده #حرام_خوار
#قطعه_پنجاه
#مرگ_بر_آمریکا
#مرگ_بر_اسرائیل
#مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
Read more
فهرست شماره‌ی هشتادونه در آستانه یادداشت سردبیر درباره زندگی آپالوزا | امین فقیری زندگی، ...
Media Removed
فهرست شماره‌ی هشتادونه در آستانه یادداشت سردبیر درباره زندگی آپالوزا | امین فقیری زندگی، فوتبال و ديگر هيچ | جهانگیر كوثری آوردن عروس هلندی | محمدرضا زمانی حییمِ كلیدساز | آیزاک باشویس سینگر/ ترجمه: مژده دقیقی گنجۀ پرنده |توماس بلر/ ترجمه: کيوان سررشته داستان سیسمونی | هوشنگ ... فهرست شماره‌ی هشتادونه

در آستانه
یادداشت سردبیر

درباره زندگی
آپالوزا | امین فقیری
زندگی، فوتبال و ديگر هيچ | جهانگیر كوثری
آوردن عروس هلندی | محمدرضا زمانی
حییمِ كلیدساز | آیزاک باشویس سینگر/ ترجمه: مژده دقیقی
گنجۀ پرنده |توماس بلر/ ترجمه: کيوان سررشته

داستان
سیسمونی | هوشنگ مرادی کرمانی
دوقلوها | فریبا وفی
صدای رنگ‌ها | مردعلی مرادی
سندرم داون | کامران محمدی
دکمه | علی امیر ریاحی
آفتابِ ابری | احمد حسن‌زاده
جهانسوز منتشا | وحید حسینی ایرانی
ستارۀ اغو | داریوش غریب‌زاده
یک تکه جواهر | الهام فلاح
بازی بزرگ | صابر قربانی
بندار | مهدیه مطهر
مندله | مهدی ملکشاه
خرد و خاکشیر |الکساندر همُن/ ترجمه: امیرحسین هاشمی
ساختمان |کیوساکو یومه‌نو/ ترجمه: سید آیت حسینی
شعر |روبرت والزر/ ترجمه:محمد میرزاخانی
ایوان توپوریشکین، پدر |اینگو شولتسه/ ترجمه: محمود حسینی‌زاد
سر شیطان شلوغ است |دیوید فاستر والاس/ ترجمه: معین فرخی
معنای تنهایی |لئوپولدو لوگونِس/ ترجمه: لیلا مینایی
خوشايند |دِب اُلین آنفرت/ ترجمه: بصیر برهانی
آركالی |فیلیپ کلودل/ ترجمه: اصغر نوری
فرش |اومبرتو سِنِگال/ ترجمه: مریم مصلی
آینه |احمد الخمیسی/ ترجمه: فاطمه جعفری
یک شب در استکهلم |گُل ارسوی/ ترجمه: مرتضی هاشمی نیاری
تلفن |آیدا آملسو/ ترجمه: کاملیا رفعت‌نژاد
به دختران‌تان سلاخی بیاموزید |امبر اسپارکس/ ترجمه: نگار عجايبی

روایت‌های داستانی
روایت × داستان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قصه‌اک | داستان‌های کوتاه کوتاه کهن با ریخت امروزی

روایت‌های مستند
یک شغل ‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قطاردار | ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خاطرات یک رئیس قطار | ‌‌‌‌‌‌‌‌سلیمان مقدسی
یک تجربه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌ ‌‌‌‌‌‌اتاقی از آن خود | ‌‌‌‌‌‌‌‌‌چند قاب از شليک به اشيا | ‌‌‌‌‌‌‌‌دنیل جورج
یک گفت‌وگو پای پرواز | ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گفت‌و‌گوهای فرودگاهی | ‌‌‌‌‌‌‌‌مهراوه فردوسی

درباره داستان
جستار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌ ‌‌ ‌چطور ننویسیم؟ |‌‌‌نبایدهای داستان کوتاه کوتاه| کالوم کر |ترجمه: امین حسینیون
کارگاه ناداستان ۲ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گشایش‌های نمایشی | قسمت دوم‌‌‌‌: شروع متن با توصیف و گفت‌وگو
|تئودور ا. ریس چِینی|ترجمه: نیلوفر امن‌زاده

پایان خوش
تاریکخانه زنی كه زبان نمی‌فهمید| فیروزه گل‌سرخی
بنفش چرک‌تاب چمن، پنجره و عروسک | ارما بومبک|ترجمه: احسان لطفی
تاريخ مصرف: ∞ چهل ‌هزار هاشور| بهمن عبدی
مسابقه داستان یک‌خطی

چاپ عصر

#داستان_همشهرى
Read more
Loading...
Loading...