Loading Content...

خون به نام

Loading...


Unique profiles
88
Most used tags
Total likes
0
Top locations
The Sorrows, Palestine, ارومیه _Urmia
Average media age
904.7 days
to ratio
4.9
به نام خون ، به نام خاک ، به نام ايران پاک به نام خون ايرانی ، به نام ملت ايران ، به نام راستی ، به نام درستی ...
Media Removed
به نام خون ، به نام خاک ، به نام ايران پاک به نام خون ايرانی ، به نام ملت ايران ، به نام راستی ، به نام درستی ، به نام خرد ، قدرت ، آزادی..... به نام خون ، به نام خاک ، به نام ايران پاک
به نام خون ايرانی ، به نام ملت ايران ، به نام راستی ، به نام درستی ، به نام خرد ، قدرت ، آزادی.....
Loading...
... در شب سوم محرم ، شبی که به نام دختر سه ساله اباعبدالله نام گذاری شده ، یاد کنیم از مداح #غمنامه_حضرت_رقیه ذاکری که با زخم های جانبازی روی پیکرش ، با خس خس سینه و سرفه های خون آلودش دیگر نای حضور در #هیئت ها را نیز ندارد . این شب ها وقتی پای روضه ها اشک بر دیدگانتان می نشیند و با نام حسین (ع) نفس می زنید ... ...
در شب سوم محرم ، شبی که به نام دختر سه ساله اباعبدالله نام گذاری شده ، یاد کنیم از مداح #غمنامه_حضرت_رقیه

ذاکری که با زخم های جانبازی روی پیکرش ، با خس خس سینه و سرفه های خون آلودش دیگر نای حضور در #هیئت ها را نیز ندارد .
این شب ها وقتی پای روضه ها اشک بر دیدگانتان می نشیند و با نام حسین (ع) نفس می زنید برای #حاج_یونس_حبیبی و همه جانبازان دعا کنید

صوت کامل غمنامه حضرت رقیه سلام الله علیها با صدای حاج یونس حبیبی را در کانال #عقیق بشنوید

#نوارکاست
#عقیق_یادها
#عقیق
Read more
مشاهده عذاب ابو بکر و عمر در کوهی ترسناک در جهنم توسط امام صادق علیه السلام . شیخ صدوق رحمه الله روایت ...
Media Removed
مشاهده عذاب ابو بکر و عمر در کوهی ترسناک در جهنم توسط امام صادق علیه السلام . شیخ صدوق رحمه الله روایت کرده است که عبد الله بن بكر ارجانی گفت: با امام جعفر صادق علیه السلام در مسافرت از مدینه به مکه همسفر بودم، به توقفگاهی به نام عسفان رسیدیم و آنجا توقف کردیم. آنگاه حرکت کردیم و در راه، کوه سیاه وحشتناکی ... مشاهده عذاب ابو بکر و عمر در کوهی ترسناک در جهنم توسط امام صادق علیه السلام
.
شیخ صدوق رحمه الله روایت کرده است که عبد الله بن بكر ارجانی گفت: با امام جعفر صادق علیه السلام در مسافرت از مدینه به مکه همسفر بودم، به توقفگاهی به نام عسفان رسیدیم و آنجا توقف کردیم. آنگاه حرکت کردیم و در راه، کوه سیاه وحشتناکی را مشاهده نمودیم. عرض کردم: ای پسر رسول خدا چقدر این کوه وحشتناک است! اولین بار است که در راه به چنین کوهی برخورد می‌کنم. آن حضرت فرمود: میدانی این کوه چه کوهی است؟ این کوه «کمد» نام دارد و بر دره‌ای از دره‌های جهنم که خداوند قاتلان امام حسین علیه السلام را در آن جای داده است، قرار دارد و زیر آن آب‌های جهنم جاری است؛ یعنی چرک و خون جهنمیان و آلودگی‌های آنان، آب جوش سوزان، چرک‌هایی که از فرج زناکاران آلوده به گناه خارج می‌شود و آب‌هایی که از جهنم، لظی، حطمه، سقر، جحيم، هاویه و سعير بیرون میآید. هرگاه از این مکان عبور می‌کنم و نگاهم به این کوه می‌افتد، می‌ایستم و آن دو نفر (ابو بکر و عمر) را می‌بینم که گریه می‌کنند و کمک می‌خواهند، به قاتلان پدرم نگریسته، به آن دو می‌گویم: بدون شک شما این کار آنان را برای آن‌ها پی‌ریزی کرده بودید. هنگامی که قدرت را به دست گرفتید، بر ما ترحم نکردید، و ما را کشتید، محروم ساختيد، حق ما را پایمال نموده، بدون در نظر گرفتن ما هر کاری خواستید انجام دادید، خدا رحم نکند به کسی که به شما رحم کند! مجازات کار خود را بچشید که خدا به بندگان خود هیچ ظلمی نمی‌کند.
.
محقق کتاب، جناب شیخ احمد ماحوزی حفظه الله در مورد سند روایت می‌نویسد:
.
و سنده کالحسن ، بل حسن.
.
سند روایت به مانند حسن (نیکو)، بلکه حسن است.
.
عقاب الاعمال، تألیف شیخ صدوق، صفحه ۴۵-۴۶، حدیث ۵۹
.
اسکن روایت:
http://bit.ly/2LNtTng
پوستر:
http://bit.ly/2LxJCYl
.
.
ادامه در کامنت ⁦⚠️⁩
Read more
ماایرانیان،همیشه به مردمی باصفات بسیاربسیارخوب درطول تاریخ،معروف بودیم.پس چراهرچه به جلو رفتیم،این ...
Media Removed
ماایرانیان،همیشه به مردمی باصفات بسیاربسیارخوب درطول تاریخ،معروف بودیم.پس چراهرچه به جلو رفتیم،این صفات خوب،روزبه روزکمرنگ و کمرنگترشدند؟زمانی بودکه به هرکشوری واردمی شدیم ومیفهمیدندایرانی هستیم،باچه غرورو صلابتی باآنهابرخوردمی کردیم.ولی حالاحتی رویمان هم نمیشوددرجایی بگوییم ... ماایرانیان،همیشه به مردمی باصفات بسیاربسیارخوب درطول تاریخ،معروف بودیم.پس چراهرچه به جلو رفتیم،این صفات خوب،روزبه روزکمرنگ و کمرنگترشدند؟زمانی بودکه به هرکشوری واردمی شدیم ومیفهمیدندایرانی هستیم،باچه غرورو صلابتی باآنهابرخوردمی کردیم.ولی حالاحتی رویمان هم نمیشوددرجایی بگوییم ایرانی هستیم.چرا؟!
شایددلیلش درست استفاده نکردن ازعقل وخرد باشدبه مرورسالهاوقرنهاشایدانقدردچارتعصبات و خرافات بیش ازحدشدیم که دیگه عقل ومنطق ازمافاصله گرفت وباعث ایجادجریاناتی شد که میبینیم والان داریم با آنها دست و پنجه نرم میکنیم ومتأسفانه،نسل جوان خودرابه بدبختی کشاندیم.یادمه ازبچگی به من یاددادند:"هرچیزی به اندازه ی خودوبه حداعتدال"ما مردم متأسفانه با کلمه ای به نام تعادل همیشه غریبه بودیم.یادمه عده ای ازافرادمتعصب ودوآتیشه،باهمسرمرحومم آندره ی نازنین دست نمی دادند،درحالی که به جرأت میتونم بگم که ازاکثرمامسلمانها انسان ترو بی آزارتر بودولی درتمام این چهل سال مثل بسیاری از همکارانش،باریاوتظاهردنبال موقعیت نبود.برای همین هم،شایدبه جایی که واقعاشایسته ی اودرهنر بودنرسید.دوستان،ماتازمانی که پیروتعصبات هستیم وعقل ومنطق راازخوددورمیکنیم،بهترازاینی که هست نخواهیم دید.حدوحدودخودمان را نمی شناسیم.در کار،زندگی و اعتقادات هم،دخالت می کنیم.حتی به نوع پوشش هم نیز کارداریم.به اندازه ی کافی زندگی شخصی ما،دراین چهل سال درگیر زورودخالت شده.دیگربرای چی بایدمامردم هم از نظام یاد گرفته واین جهالت راادامه دهیم؟!درسایتی دیدم که خریدوفروش زمین دربهشت انجام میشود.ببینیدبه کجارسیدیم!زن یامردی با بدبختی دست فروشی میکندبرای تهیه ی یک لقمه نان ومأموران شهرداری به قصدکشت آنهارامی زنند. سوالم از این مأموران این است که حتمابایدحقوق خودت هم ماه هاداده نشودتادرداین مردم را بفهمی؟ یاآن خانم چادری که یا مأموراست ویا زنی عادی ، چطوربه خود اجازه می دهد،بازن یا دختری بی حجاب یامثلابدحجاب به خاطراعتقادخودرفتاری وحشیانه داشته باشد؟! شایدنوع پوشش شما هم برای ماجذاب نباشد.آیاشمادخالتی از مامیبینی؟!مگر غیراز این است که حقوق توی زن رادراین کشور نصف یک مردمیدانند؟! چطورچنین چیزی را میپذیری؟امثال شما،که ازحدخودخارج شده ایدازدید من وامثال من،ابدا مسلمان محسوب نمیشوید.شما اژدهایی درپیکر انسان هستید که زندگی وآرامش و حق فردی مردم راصاحب شدید.کاری نکنیدکه اگر شرایط عوض شد،همین دختران وزنان جوان،اینقدر به خون شما تشنه شوندکه کسی حتی جرأت نکندبا چادر به خیابان بیاید.شمافوری متوسل به نام شهداو جانبازان میشوید.(ادامه متن درکامنت اول...)
Read more
یک تا حالا خرمشهر رفتی؟ دو نصف شب با یه پیکان قرمز از شهر بیرون اومدم، بعضی وقت‌ها پیاده می‌شدم و به زمین دست می‌زدم که ببینم بارون میاد یا نه، ولی زمین خشک بود! (پدر هنوز وقتی تعریف می‌کند چشم‌هاش خیس می‌شوند، آنقدری که به پایین نگاه می‌کند و ناخودآگاه دست روی زمین می‌کشد) دیگه امیدی نبود، ... یک
تا حالا خرمشهر رفتی؟

دو
نصف شب با یه پیکان قرمز از شهر بیرون اومدم، بعضی وقت‌ها پیاده می‌شدم و به زمین دست می‌زدم که ببینم بارون میاد یا نه، ولی زمین خشک بود! (پدر هنوز وقتی تعریف می‌کند چشم‌هاش خیس می‌شوند، آنقدری که به پایین نگاه می‌کند و ناخودآگاه دست روی زمین می‌کشد)

دیگه امیدی نبود، دستور به عقب نشینی داده بودن، کاری هم نمی‌شد کرد، چند روز بعد هم یک نفر به نام هاشمی آخرین نفری بود که از شهر بیرون اومد.

سه
رییس به من می‌گفت ریشم را کوتاه کنم، ولی پیرمرد همیشه دست توی ریشم می کشید و می‌گفت: ریش به این می‌گن! باید شونه توی ریش گیر کنه!

من خوشحال بودم، رییس اما نمی‌توانست روی حرف پدر شهید جهان‌آرا چیزی بگوید!

دفتر ما زیاد می‌آمد، دنبال یک چیزی بود که برای خرمشهر ببرد، حالا تو بگو یک خودکار! پیرمرد آبرویش را دست گرفته بود و سنگر به سنگر دنبال آجر آجر گمشده‌ی شهرش می‌جنگید! آجرهایی که هنوز خیلی‌هاشان پیدا نشده‌اند، حتی سال‌ها بعد از اینکه پیرمرد از بین ما رفت!

چهار
من آزادی خرمشهر را توی روایت فتح ندیدم، نه حتی توی آپارات و یوتیوب! من صحنه‌های آزادی خرمشهر را توی تنهایی محمدمهدی همت دیدم، توی خلوت پدرم، توی لبخند احمد بنادری، توی قد و قامت خم شده‌ی پدر شهیدجهان‌آرا، توی سکوت مرتضی قربانی، توی غیبت متوسلیان، توی خلوص شهید احمدکاظمی، من آزادی خرمشهر را توی نوحه ممد نبودی ببینی دیدم! من آزادی خرمشهر را هنوز می‌بینم.

هرجایی غیر از خرمشهر که بگویی آزادی خرمشهر را دیده‌ام!

پنج
چی شده؟! چی شده که جنگ به اون سختی رو بردیم ولی از پس دوزار ده شاهی حساب و کتاب زندگی مردم بر نمیایم؟! نکنه از پشت خنجر خوردیم؟! کی داره خیانت می‌کنه؟! خون تک تک مردمی که خون دل می‌خورن گردن ماست، چه کاره‌ای باشیم و چه نباشیم، وای اگه جواب ما نگاه باشد!

شش
شهیدمحمدعلی جهان‌آرا: بچه‌ها، اگر شهر سقوط کرد آن را دوباره فتح خواهیم کرد؛ مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.

پ‌ن یک
بچه‌ها، ایمان‌مان سقوط نکند!

پ‌ن دو
مکالمه بیسیم شهید احمدکاظمی در زمان آزادسازی خرمشهر

پ‌ن سه
شادی روح امام و شهدا صلوات

#مرتضی_درخشان #خرمشهر #ایمان #جهان_آرا #جبهه #شهید #شهادت #مدافع_حرم #دفاع_مقدس #ومن_الله_التوفیق
Read more
خواص گل گوهری(خار مریم) با رويش اين گياه بازار فروش آن نيز در ميان دست فروشان در لارستان حسابی رونق ...
Media Removed
خواص گل گوهری(خار مریم) با رويش اين گياه بازار فروش آن نيز در ميان دست فروشان در لارستان حسابی رونق گرفته است . اين گياه پر از خار های ريز و درشت می باشد كه بر خلاف شكل ظاهريش از خواص دارويی و طبيعی بالايی برخوردار است. به گفته كارشناسان تغذيه مواد موجود در گیاه ماریتیغال (خار مریم) دارای خواص ... خواص گل گوهری(خار مریم)
با رويش اين گياه بازار فروش آن نيز در ميان دست فروشان در لارستان حسابی رونق گرفته است .

اين گياه پر از خار های ريز و درشت می باشد كه بر خلاف شكل ظاهريش از خواص دارويی و طبيعی بالايی برخوردار است.

به گفته كارشناسان تغذيه مواد موجود در گیاه ماریتیغال (خار مریم) دارای خواص ضد سرطانی است و می تواند در پیشگیری و درمان بسیاری از سرطان ها موثر باشد.فلاونوئید سیلی مارین موجود در خار مریم شامل سیلی بینین،سیلی دیانین، سیلی کریستین است که برای درمان بیماریهای کبدی و صفراوی استفاده شده است.

عصاره بذر این گیاه دارویی که به نام سیلی مارین معروف است کبد را در برابر انواع مسمومیت ها از جمله قارچ آمانیتا، استامینوفن و الکل محافظت می کند.

سیلی مارین به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی در درمان هپاتیت ویروسی و التهابات مجرای صفرا موثر است.

اثر ضد سرطانی سیلی مارین روی سلولهای سرطانی پروستات، پوست، سینه، تخمدان، مغز و کاهش قند خون در بیماران دیابتی به اثبات رسیده است.

گفتنی است، خار مریم در کاهش کلسترول خون، افزایش سیستم ایمنی بدن، کاهش عوارض جانبی در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی نیز اثرات جالب توجهی دارد.

گياه خار مريم يا گل گوهر پس از طي مراحل پاكسازي نسبتا طولانی خارها و تيغه های بنفش رنگ موجود در اطراف آن ميتوان مغز درون گياه كه به رنگ سبز روشن و داراي طبع گرم و خوش طعم می باشد را به صورت خام استفاده كرد.

اين گياه در حال حاضر در بسياري از مناطق به وفور يافت می شود اما به علت عدم اطلاع بسياری از افراد از خواص دارويي اين گياه معمولا ناشناخته مانده است
Read more
Loading...
به نام آنکه تو را داده است نام حسن درود احسن الارباب من سلام حسن سلام بر برکات سپید سایه‌ی تو که نور ...
Media Removed
به نام آنکه تو را داده است نام حسن درود احسن الارباب من سلام حسن سلام بر برکات سپید سایه‌ی تو که نور داده به خورشید مستدام حسن سلام بر درجات زبرجدت که از او عقیق دست سلیمان گرفته وام حسن فدای قامت بنده نواز تو که نماز به احترام قدت می‌کند قیام حسن قبول نیست سجودی که پاش مُهر تو نیست رکوع بی تو رکوعی‌ست ... به نام آنکه تو را داده است نام حسن
درود احسن الارباب من سلام حسن
سلام بر برکات سپید سایه‌ی تو
که نور داده به خورشید مستدام حسن
سلام بر درجات زبرجدت که از او
عقیق دست سلیمان گرفته وام حسن
فدای قامت بنده نواز تو که نماز
به احترام قدت می‌کند قیام حسن
قبول نیست سجودی که پاش مُهر تو نیست
رکوع بی تو رکوعی‌ست نا تمام حسن
به اتفاق برادر به حشر گر برسی
به جذبه خیره شود چشم خاص و عام حسن
پیمبران متحیر به خویش می گویند
بود کدام حسین و بود کدام حسن؟
به خشت خشت ستون های عرش رب کریم
نوشته با قلم حسن، یا امام حسن
شکست شیشه‌ی خون دل شما روزی
به دست سوده‌ی الماس های شام حسن
صلات ظهر، چه تشییع بی نظیری شد
به لطف بدرقه‌ی تیرها ز بام حسن
نــوكـــر نـوشـــت:
#جـانـم_حـسـن
عارفی رفت به آینده چو برگشت، همی
دیدم او مست شده، حال و هوایی دارد
گفتمش چیست در آینده چه دیدی؟ گفتا:
به به ایوان حسن، عجب صفایی دارد
صلي الله عليڪ يا سيدناالمظلوم يااباعبدالله الحسين
سلام عليكم و رحمة الله... صبحتون بخير... دوشنبتون امام حسنی (ع)
#بیاد_شهید_مدافع_حرم_احمد_رضایی_اوندری
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
Read more
سلااااام من اومدم <span class="emoji emoji1f601"></span> مرسی از احوال پرسی ها و کامنت های پرمهرتون <span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f618"></span> بفرمائید منگوستین <span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> منگوستین ...
Media Removed
سلااااام من اومدم مرسی از احوال پرسی ها و کامنت های پرمهرتون بفرمائید منگوستین منگوستین (Mangosteen) یا ترگیل یک میوه گرمسیری است که به عنوان یکی از میوه‌های بسیار خوش طعم جهان شهرت دارد و عنوان" ملکه میوه ها "را به خود اختصاص داده است . دارای مزه ی ترش و شیرین و خاصیت طبیعی آنتی بیوتیک،ضدعفونی ... سلااااام من اومدم 😁 مرسی از احوال پرسی ها و کامنت های پرمهرتون 🙏😘
بفرمائید منگوستین 😊😋
منگوستین (Mangosteen) یا ترگیل یک میوه گرمسیری است که به عنوان یکی از میوه‌های بسیار خوش طعم جهان شهرت دارد و عنوان" ملکه میوه ها "را به خود اختصاص داده است . دارای مزه ی ترش و شیرین و خاصیت طبیعی آنتی بیوتیک،ضدعفونی کننده،ضدویروسی،ضدمیکروبی،ضد التهابی و ضد حساسیت است.
پوست ترگیل، برای درمان اسهال، عفونت مثانه ای، کیست سوزاک و جوش های پوستی بسیار موثر است.سلول هایی را که توسط رادیکال های آزاد آسیب می بینند درمان می کند و مانع وخیم تر شدن بیماری ها می شود.حاوی ماده ای به نام Xanthones است که برای بیماری های قلبی، عروقی مفید است.جوشانده تهیه شده از برگ و پوست درخت این میوه، اختلال ادراری را درمان می کند.
گزانتون‌ها در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثرند، از جمله:
آلزایمر – پارکینسون – اضطراب – آلرژی – افسردگی – بیماری‌های لثه – میگرن – حساسیت‌های پوستی – فشار خون بالا – دردهای عصبی – تومورها – زخم معده – پوکی استخوان – آب مروارید و دیابت.همچنین می‌توانند به عنوان یک ماده‌ی انرژی بخش، ضدپیری، ضدالتهاب و آرام بخش مورد استفاده قرار گیرد.
پ.ن : ببخشید دستم خورد و پست قبلی پاک شد 😅
Read more
Loading...
 #تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل هفتم: #هنر_اتروسک (قسمت اول) تمدن اتروسک #کانال_هنر_تهی اتروسک (Etruscan) ...
Media Removed
#تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل هفتم: #هنر_اتروسک (قسمت اول) تمدن اتروسک #کانال_هنر_تهی اتروسک (Etruscan) نام قومی غیر هندواروپایی بود که پیش از آمدن رومی تباران هندواروپایی به ایتالیا، در بخش هایی از ایتالیا ساکن بودند. نوع نگاه ایشان به عالم، سبب شد بیشتر آثار باقی مانده از ایشان، که امروزه ... #تاریخ_هنر ۔
۔
۔

فصل هفتم: #هنر_اتروسک (قسمت اول)
تمدن اتروسک
#کانال_هنر_تهی

اتروسک (Etruscan) نام قومی غیر هندواروپایی بود که پیش از آمدن رومی تباران هندواروپایی به ایتالیا، در بخش هایی از ایتالیا ساکن بودند. نوع نگاه ایشان به عالم، سبب شد بیشتر آثار باقی مانده از ایشان، که امروزه اثر هنری اتروسک نامیده می شود، پیرامون مسئله مرگ و دنیای مردگان شکل بگیرد.
حدود هزار سال پیش از میلاد ، اتروسک ها که مدت ها از منشاء و سابقه آن ها اطلاعی در دست نبود، به ایتالیا هجوم آوردند . این اقوام که مورد حمله یونانی ها قرار گرفته بودند، از آسیای صغیر و از راه دریا به حدود ایتالیا آمدند و در زمین هایی که به نام آن ها معروف گردید، پیاده شدند و سکنه آن نواحی ، یعنی "اومبریائیان" (Umbrian) را به کوهستان ها راندند و جای آن ها را گرفتند. اتروسک ها از نژاد مدیترانه ای بودند و زبان آن ها به درستی معلوم نیست و حروف الفبای آن ها خوانده نشده است.
مذهب اتروسک ها مبهم ، اسرارآمیز و خشن بود. در تشریفات مذهبی آن ها، قربانی های زیاد و خون ریزی معمول بود و بدون تردید انسان نیز قربانی می شد . پیشگویان با مطالعه امعاء و احشاء قربانی ها از آینده خبر می دادند و این اعتقاد و تشریفات، در مذهب رم تأثیر فراوانی داشت.
اعتقاد به دوزخ مردم پسندترین اصل اساطیر اتروسکی بود. روح مرده، بدان گونه که در تصاویر گورها نشان داده می شود، به راهنمایی اجنه به دادگاه جهان زیرزمینی می رفت و در لحظه واپسین داوری، فرصتی برای دفاع از رفتار خویش در زندگی می یافت.
آنها معمولا مردگان خود را به خاک می سپردند ؛ توانگران در تابوتی لعابی یا سنگی دفن می شدند و رویه دریچه تابوت به نقش انسانی خوابیده ، اندکی شبیه به خود مرده و اندکی شبیه چهره خندان "آپولو" ی یونان باستان مصور بود. اتروسک ها صدسال یا بیشتر بر رم فرمان راندند و بر زندگی و رسوم رومی نفوذ زیادی داشتند و آن ها احتمالا ، دانش مقدس پیشگویی از روی جگر گوسفند یا پرواز پرندگان را شاید از بابل فراگرفته بودند.مابقی مطلب در قسمت کامنت👇
۔
۔
۔
تصاویر به ترتیب:
۔
۔

1. #هنر_اتروسک / تابوت سفالی یک اشراف زاده اتروسکی
2. #هنر_اتروسک / کوزه سفالی برای خاکستر مرده
Read more
تخم شربتی گیاهی خودرو و یک‌ ساله از خانواده نعناعیان و شبیه به ریحان ولی با برگ‌ها و تخم‌ های ریزتر می ...
Media Removed
تخم شربتی گیاهی خودرو و یک‌ ساله از خانواده نعناعیان و شبیه به ریحان ولی با برگ‌ها و تخم‌ های ریزتر می باشد. این گیاه بومی آمریکای مرکزی بوده به نحوی که آزتک‌ها (یکی از تمدن‌های آمریکایی) از این دانه های بسیار مقوی، به عنوان غذایی اصلی استفاده می کردند؛ اما بذر آن مانند ذرت به دیگر نقاط جهان نیز برده ... تخم شربتی گیاهی خودرو و یک‌ ساله از خانواده نعناعیان و شبیه به ریحان ولی با برگ‌ها و تخم‌ های ریزتر می باشد. این گیاه بومی آمریکای مرکزی بوده به نحوی که آزتک‌ها (یکی از تمدن‌های آمریکایی) از این دانه های بسیار مقوی، به عنوان غذایی اصلی استفاده می کردند؛ اما بذر آن مانند ذرت به دیگر نقاط جهان نیز برده شده است. گرچه خود گیاه کاربرد تزئینی دارد، اما عمدتا این گیاه را برای مصرف تخم آن می‌کارند. این گیاه در اوایل بهار در کوهستان‌ها و بیابان‌ها روییده و ساقه‌ های آن مربع شکل و گلش مایل به قرمز و صورتی است. تخم آن سیاه شفاف است و وقتی‌ که در آب ریخته شود سریعاً حالتی خمیری یا ژله ای و لعاب‌دار در آب ایجاد می‌کند که بسیار لغزنده است و رنگش متمایل به رنگ خاکستری می‌شود. لعاب این دانه‌ ها پس از جذب آب مانند فالوده می‌شود. تخم شربتی خواص زیادی دارد و این‌گونه نیست که فقط برای فصل گرما توصیه شود. این گیاه نام‌های دیگری از جمله بادروج، تره خراسانی، اوقیمن، حوک، بورنگ، صریرا و بادروج ابیض نیز دارد و از قدیم به عنوان یک نوشیدنی سنتی بین ایرانیان جای داشته است
# از آن جا که تأثیر ضد اسپاسمی دارد، سیاه سرفه را برطرف می‌کند.
# مشکل دیگری که دامن‌گیر دنیا از جمله کشور ما شده فشار خون است که معمولاً بعد از خوردن غذا به ویژه غذاهای پر نشاسته، فشارخون بالا می‌رود و اگر تخم شربتی همراه غذا خورده شود مواد نشاسته‌ای به تدریج قند موجود در خود را آزاد می‌کنند و به این ترتیب شما به طور تدریجی انرژی متعادل در طول روز خواهید داشت.
# در رفع عطش بسیار موثر است.
# در کشور چین، از تخم شربتی برای درمان عفونت، درد معده، گزیدگی مار و حشرات و پایین آوردن دمای بدن استفاده می‌شود.
# تخم شربتی دارای مقدار فراوانی پروتئین، آهن، پتاسیم و کلسیم است و در عین حال آن‌هایی که در جذب کلسیم مشکل دارند بدانند یک ماده معدنی به نام بورون در تخم شربتی باعث انتقال کلسیم به استخوان‌ها می‌شود.
# این دانه‌های ریز سیاه رنگ می‌توانند میزان قند خونتان را تنظیم کنند؛ بنابراین شما را از خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در امان نگه می‌دارند.
# تخم شربتی با دفع مواد زائد بدن از طریق روده‌ها به عملکرد خوب آن‌ها کمک می‌کند.
# در دوران بارداری مصرف روزانه ۱۰گرم تخم شربتی برای تقویت قلب و صحت مزاج وخوشرنگی و زیبایی طفل بسیار مفید است.
# مصرف #تخم_شربتی در دوره شیردهی، سبب ازدیاد شیر مادر میشود
Read more
 #زایمان در قدیم<span class="emoji emoji1f447"></span> زایمان در قدیم آداب و رسومی داشت که زحمت زیاد اون به قول معروف نفس اطرافیان را میگرفت. ...
Media Removed
#زایمان در قدیم زایمان در قدیم آداب و رسومی داشت که زحمت زیاد اون به قول معروف نفس اطرافیان را میگرفت. به این شکل بود که وقتی درد زائو شروع میشد فورا رختخوابى در گوشهٔ اطاقی انداخته و به زائو کلوخی میدادند و به او میگفتند که آن را در چاه یا حوض خانه انداخته و بگوید اى کلوخ، الهى تا تو واشى من هم فارغ شوم🤗 سپس ... #زایمان در قدیم👇
زایمان در قدیم آداب و رسومی داشت که زحمت زیاد اون به قول معروف نفس اطرافیان را میگرفت. به این شکل بود که وقتی درد زائو شروع میشد فورا رختخوابى در گوشهٔ اطاقی انداخته و به زائو کلوخی میدادند و به او میگفتند که آن را در چاه یا حوض خانه انداخته و بگوید اى کلوخ، الهى تا تو واشى من هم فارغ شوم🤗
سپس کسی را سراغ #قابله فرستاده و زنان همسايه و بستگان زائو نيز به خانهٔ وى مى‌شتافتند و در اطاق زائو هر يک خدمتى را بعهده میگرفتند.
يکى ميخ به چارچوب در اطاق میکوبید تا درد زائو در شکم او ميخ‌کوب شود و ديگرى پوست پياز و سير در آتش میريخت تا درد زادن بر زائو آسان گردد.سومى سرکه را در آستانهٔ در میپاشید تا اگر کسى طلسم و جادو کرده باشد باطل شود.چند #زن هم ختم امَّن يجيب میگرفتند تا زائو به #تندرستى و عافیت بزايد. قابله که میرسید دستور میداد مجمعه بزرگی پر از خاکستر و چند عدد خشت خام بياورند و زائو را بلند کرده و روی چهارخشت مینشاند و یک خشت هم زیر زائو قرار میداد.
در اين موقع يکى از نزديکان زائو که حتما باید زنی قلچماق و قوی بنیه باشد چهار پايهٔ کوچکى جلو مجمعه خاکستر میگذاشت و خود روى چهارپايه در مقابل زائو مى‌نشست و به اصطلاح پيش‌نشين زائو میشد.
این پیش نشین وظیفه بسیار دشواری داشت و تمام درد و فریاد و بی تابی زائو که شامل چنگ زدن و هل دادن و غیره بود میبایست تحمل میکرد و چه بسا بعد از زایمان بیهوش و زخمی کناری میافتاد و عده ای به او رسیدگی میکردند، #ماما هم خودش در عقب #زائو پس‌نشين او میشد.
پس از انجام اين مقدمات زائو خم میشد و دو دست را بر شانه‌هاى پيش‌نشين مى‌گذاشت و با آرنج‌ها به او تکيه مى‌کرد. #ماما هم کف دست‌ها را با روغن بادام يا روغن زرد چرب میکرد و مدت چند دقيقه شکم زائو را مالش مى‌داد تا اگر #بچه در شکم زائو به حالت غيرطبيعى قرار گرفته به وضع عادى و طبيعى درآيد.
پس از انجام اين عمل حوله ای را گرم میکرد و چند بار به دور کمر زائو میگذاشت تا خون در اطراف شکم و رحم زائو به جريان بيفتد و وضع حمل را تسريع کند.
در اين موقع زنی اسپند دود میکرد و دیگران آب جوش میاوردند و مدام با صدای بلند دعا و صلوات میفرستادند.
بعد گیاهی به نام #پنجهٔ_مريم در آب مى‌انداختند و معتقد بودند که وقتى حضرت #مريم دردش گرفت و در بيابان چيزى نيافت تا از آن مدد بگیرد به ناچار چنگ زد و گياهى را که امروز پنجهٔ مريم نام دارد گرفت و آنقدر در دست خود فشرد تا حضرت عيسى زاده شد.
گاهى اتفاق مى‌افتد که با تمام اين عمليات باز هم زائو فارق نمیشد.ادامه پست بعدی😉
#ماما_مشاور #مامایی
Read more
. به نام خدای تمام انسان ها آنان که تعصب نژادی و قومیتی دارند و اگر خدا را قبول دارند، بدانند که خداوند ...
Media Removed
. به نام خدای تمام انسان ها آنان که تعصب نژادی و قومیتی دارند و اگر خدا را قبول دارند، بدانند که خداوند این چنین می فرمایند: اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید; (اینها ملاک امتیاز نیست) گرامى ترین شما نزد خداوند باتقواترین شماست; خداوند ... .
به نام خدای تمام انسان ها

آنان که تعصب نژادی و قومیتی دارند و اگر خدا را قبول دارند، بدانند که خداوند این چنین می فرمایند:

اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید; (اینها ملاک امتیاز نیست) گرامى ترین شما نزد خداوند باتقواترین شماست; خداوند دانا و آگاه است! ( آیه 13 سوره حجرات )

آیا واقعا این چنین نیست که ملیت و قومیت مختلف دلیلی بر برتری افراد نسبت به همدیگر نمی شوند ؟
.
یعنی یک مسلمان ایرانی با یک مسلمان آمریکایی به صرف ملیتشون، تفاوتی در خوب بودن یا بد بودن آن ها است؟؟؟ آیا تمام مردم آمریکا همه جنایتکار و تمام مردم ایران و کشور های اسلامی به معنای واقعی کلمه انسان هستند ؟؟؟ آیا تا کنون نشده است که اسلام را در سرزمین کفر بیشتر از اسلام در سرزمین منسوب به اسلام ببینیم ؟

واقعا شیعه جنایتکار قاتل خوب است یا مسیحی که به داد مظلومان و گرسنگان می رسد ؟؟؟ آیا نباید هر کدام را در جای خود و متناسب با خود آن ها و کار های آن ها قضاوت شوند و نه صرفا ملیت و دین و مذهب افراد ؟؟؟
.
چرا ما انواع #جوک های قومیتی در مورد مردمان عزیز وطنمان را انتشار می دهیم و به آن ها قاه قاه می خندیم و به سخره می گیریم و گاها به عنوان باور در ما شکل می گیرد که کل مردم فلان قوم، فلان خصوصیت اخلاقی دارند ؟؟؟ آیا این از لحاظ منطقی و انسانی صحیح است؟؟؟ پس چرا نمی خواهیم دست بر داریم از تمسخر اقوام مختلف؟؟؟
.
چرا فکر می کنیم که چون ما از خاندان فلان هستیم پس خون ما رنگین تر از خون بقیه است و باید مقام و منزلتی خاص داشته باشیم ؟؟
.
#پیامبر اسلام 1400 سال قبل فریاد زد که #سیاه و #سفید نداریم. ایرانی و عرب نداریم. مرد و زن نداریم. همه ی ما انسان هستیم و ما را بر اساس اعمال خودمان قضاوت می کنند و نه اصل و نسب خانوادگی و رنگ پوست، لهجه و زبان

به یاد آوریم زمانی را که ابراهیم نبی به خداوند عرض کردند که فرزندان و نسل مرا نیز از امامان و پیشوایان قرار بده و خداوند فرمودند که تو از انبیا محبوب من هستی ولی در نسل تو ظالمان نیز هستند و عهد من بر ظالمان نیست.

این حدیث آقا و مولا علی بسیار راهگشا ست برای کسانی که دنبال راه می گردند.
.
بیابیم به همه مردم این کره خاکی، از هر #جنسیت، #دین، #نژاد، #رنگ، #قومیت و #ملیت مختلف هستند، احترام بگذاریم و با دید یک انسان بنگریم.

انسان ها را بر اساس تک تک اعمال و افکار و بینش آن ها قضاوت کنیم‌.
.
#لر #ترک #آمریکایی #ایرانی #آفریقایی #اروپایی #عجم #عرب #فارس #آریایی #قومیت #نژاد #سیاه #سفید #شمالی #جنوبی
Read more
Loading...
دستگاه لاغری بادی اسکالپتور؛ فناوری منحصر به فرد فناوری منحصر به فرد برای اندامی زیبا دست یافتن ...
Media Removed
دستگاه لاغری بادی اسکالپتور؛ فناوری منحصر به فرد فناوری منحصر به فرد برای اندامی زیبا دست یافتن به اندام مناسب این روزها دغدغه بسیاری از افراد از زن و مرد و پیر و جوان است. مثل این که وجود چربی‌ها در بدن گریزناپذیر است و شکل زندگی امروز به دلیل کمتر شدن فعالیت‌های بدنی، استرس‌های سوغات زندگی شهری ... دستگاه لاغری بادی اسکالپتور؛ فناوری منحصر به فرد
فناوری منحصر به فرد برای اندامی زیبا
دست یافتن به اندام مناسب این روزها دغدغه بسیاری از افراد از زن و مرد و پیر و جوان است. مثل این که وجود چربی‌ها در بدن گریزناپذیر است و شکل زندگی امروز به دلیل کمتر شدن فعالیت‌های بدنی، استرس‌های سوغات زندگی شهری و رژیم‌های غذایی نامناسب حاوی قند و چربی فراوان و فست فودهایی دوست داشتنی، لاغری را برای برخی افراد به نظر غیر ممکن کرده است.

نوعی چربی در بدن وجود دارد که به آن چربی شکمی یا احشایی گفته می‌شود که حتی برنامه‌های ورزشی منظم و رژیم‌های غذایی کم چرب نیز ممکن است از پس آنها برنیایند. ذخیره بیش از اندازه این چربی ممکن است با بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و یا بالا رفتن فشار خون همراه باشد.

به جز چربی احشایی نوعی چربی دیگر نیز در بدن وجود دارد که در زیر پوست ساخته می‌شود و به آن چربی زیر پوستی گفته می‌شود که راحت‌تر می‌توان آن را از بدن حذف کرد. این روزها برای از بین بردن چربی‌ها در بدن از شیوه‌ای به نام لیپولیز استفاده می‌شود که یکی از این دستگاه‌های لیپولیز جدید بادی اسکالپتور نام دارد. بادی اسکالپتور: اولین و تنها دستگاه لیپولیز و از بین برنده چربی‌های احشایی
بادی اسکالپتور ساخت کشور فرانسه است و فناوری‌های جدید به کار رفته در آن، این دستگاه را به یکی از بی نظیرترین دستگاه‌های لاغری تبدیل کرده است.
تخفيف ويژه براي ده جلسه :
بجاي ١٧٠٠ براي ده جلسه
١٣٦٠ بپردازيد. يعني پول ٨ جلسه را بدهيد ولي ١٠ جلسه استفاده كنيد.
تماس بگيريد و وقت بگيريد 👈🏻 02122397913
02122397933
Read more
#لوح_تقدیر ... #Rip🎗پٌر تپش باشه هر دِلى كه خون به رگهاى تنم داد... با تو هم بدرود اى مسافر.. هجرت همه ى ما به سويي ايست🕊... آنچه ميماند نام نيك و كردار و گفتار نيك.. مٌهى يار ؛، روحت آرام كه آرامش هديه دادى به لحظه هاى اين جهان.. باشد كه لوح آرامش به تو اهدا شود در جهان ديگرى... تسليت به جامعه ى هنرى ... #لوح_تقدیر ... #Rip🎗پٌر تپش باشه هر دِلى كه خون به رگهاى تنم داد... با تو هم بدرود اى مسافر.. هجرت همه ى ما به سويي ايست🚫🌏🕊... آنچه ميماند نام نيك و كردار و گفتار نيك.. مٌهى يار ؛، روحت آرام كه آرامش هديه دادى به لحظه هاى اين جهان.. باشد كه لوح آرامش به تو اهدا شود در جهان ديگرى... تسليت به جامعه ى هنرى و جوياى هنر..
🖤💛🧡💚⛈🎼🍁 #ناصر_چشم_آذر #گوگوش #شهيار_قنبري #هجرت #مسافر #باران_عشق #خالقان_هنر #ماندگار #nassercheshmazar #legendarymusician #shahyarghanbari #mohiyarfilms @nassercheshmazar @googoosh @babak_sahraee @shahyarghanbari
Read more
چه بسیار باعث تعجب است! عاشقانه هامان آریایی و خودمان ایرانی از نسلی چه می دانم هستیم! اعراب، ...
Media Removed
چه بسیار باعث تعجب است! عاشقانه هامان آریایی و خودمان ایرانی از نسلی چه می دانم هستیم! اعراب، مغول، روم، عثمانی، روسی اصلا نمی دانیم گذشتگان ما ماد ها بودند یا پارسها که اندی سالیان پیش به دست همین کشورهای بیگانه به خاک و خون کشیده شدند... براستی ما کدامین هستم سردارانی شهید، شجاع ... چه بسیار باعث تعجب است!
عاشقانه هامان آریایی
و خودمان ایرانی از نسلی چه می دانم
هستیم!
اعراب، مغول، روم، عثمانی، روسی
اصلا نمی دانیم گذشتگان ما
ماد ها بودند یا پارسها
که اندی سالیان پیش
به دست همین کشورهای بیگانه
به خاک و خون کشیده شدند... براستی ما کدامین هستم

سردارانی شهید،
شجاع و باشهامت که از وطن و سرزمینمان
در جنگ اسکندر به ایران تا پای جان از سرزمینمان دفاع کردند،
به نام آریو برزن و خواهر شجاعش یوتاب داریم
و هیچ صحبتی از آنها نمی شود
هیچ خیابان و
هیچ آثاری به جز یک مجسمه،
از آنها نمانده و در دست نیست،
همیشه عقاید از همگان بر ما تحمیل شدند.. براستی ما که هستیم؟! گاهی تروریست بر دنیا معرفی شدیم
گاهی با کفایت
گهگاهی بی کفایت
ما کدامین هستیم؟
همیشه غارتمان کردند
و کشوری از جهان سوم شدیم.

#زهــرا_میرزاییان
Read more
Loading...
گلوتامین گلوتامین یک اسید آمینه غیر ضروری است که توسط بدن ساخته می شود و بیشترین اسید آمینه ای است ...
Media Removed
گلوتامین گلوتامین یک اسید آمینه غیر ضروری است که توسط بدن ساخته می شود و بیشترین اسید آمینه ای است که در پلاسما و عضلات اسکلتی یافت می شود. غلظت گلوتامین خون در یک فرد سالم 3 تا ۴ برابر سایر اسیدهای آمینه می باشد. حدوداً ۶۰% اسید آمینه درون سلولی را تشکیل می دهد و تقریبا" از عضلات به مقدار ۹ گرم در روز ... گلوتامین
گلوتامین یک اسید آمینه غیر ضروری است که توسط بدن ساخته می شود و بیشترین اسید آمینه ای است که در پلاسما و عضلات اسکلتی یافت می شود. غلظت گلوتامین خون در یک فرد سالم 3 تا ۴ برابر سایر اسیدهای آمینه می باشد. حدوداً ۶۰% اسید آمینه درون سلولی را تشکیل می دهد و تقریبا" از عضلات به مقدار ۹ گرم در روز به داخل خون ترشح می شود.
این اسید آمینه به راحتی قادر است تا عضلات را از گزند تجزیه شدن پروتئین در امان نگه داشته و پدیده مخرب آتروفی عضلات را به خوبی مهار کند.
این اسید آمینه که به شکل مکمل نیز تهیه و عرضه می شود در افزایش حجم سلول ها و در تشدید سنتز پروتئین در عضلات نقش مهمی را ایفا کرده و خواص آنتی کاتابولیکی بسیار قدرتمندی نیز دارد. گفته می شود که گلوتامین تاثیر قدرتمندی در افزایش میزان ترشح طبیعی هورمون رشد در بدن نیز داشته است. لازم به توضیح نیست که تاثیر هورمون رشد در افزایش حجم و قدرت عضلانی و در تشدید فرایند چربی سوزی بر همگان روشن و ثابت شده است.

از جمله فواید ذکر شده برای گلوتامین می توان به تقویت حافظه، افزایش حجم و آب عضلات و مفاصل، جلوگیری از تخریب بافت عضلانی و ترمیم بافت عضلانی، انتقال نیتروژن بین ارگان ها، حفظ تعادل اسید و باز، افزایش ترشح هورمون رشد، منبع انرژی سلول های مخاطی روده، منبع انرژی سلول های سیستم ایمنی و تنظیم سنتز و تجزیه پروتئین اشاره کرد.

کسانی که با تمرینات سنگین آشنایی دارند از این حقیقت مسلم آگاهی کامل دارند که پرداختن مداوم به تمرینات شدید بدنی خواه و ناخواه با پدیده تجزیه شدن پروتئین در عضلات همراه می شود. ورزشکاران این پدیده مخرب را به نام پدیده کاتابولیسم می شناسند.

گفته می شود که مصرف مقادیر کافی از این اسید آمینه امکان و احتمال بروز این پدیده در بدن ورزشکاران رشته های قدرتی را به حداقل ممکن می رساند. این اسید آمینه مخصوصا" برای کسانی که در دوره های کات به سر برده و یا به قصد کم کردن از میزان چربی زاید در بدن خود تمرین کرده و یا در رژیم های چربی سوزی به سر می برند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
بیشتر توصیه های صورت گرفته به مصرف گلوتامین در دوره های ریکاوری پس از تمرینات شدید اشاره شده است. معمولا" مصرف گلوتامین پس از یک هفته نتیجه خود را آشکار می کند. شما از نظر جسمی احساس بهتری داشته، هنگام ورزش از انرژی بیشتری برخوردار بوده و کمتر دچار خستگی و درد عضلانی می شوید.

#گلوتامين #پروتئين #چربي #چربي_سوزي #ورزش #فيتنس #هوازي
Read more
سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین ...
Media Removed
سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین کسانی که شعرخوانی دارند در بخش کلاسیک و آزاد افراد برگزیده شوند و شعر و عکس و مختصری از بیوگرافیشان در کانال و اینستاگرام کانون قرار بگیرد برگزیده این هفته در بخش شعر کلاسیک : محمدرضا آبیار : شاعر ... سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین کسانی که شعرخوانی دارند در بخش کلاسیک و آزاد افراد برگزیده شوند و شعر و عکس و مختصری از بیوگرافیشان در کانال و اینستاگرام کانون قرار بگیرد برگزیده این هفته در بخش شعر کلاسیک :
محمدرضا آبیار : شاعر ، نوازنده و فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و دانشجوی کارشناسی ارشد مخابرات سیستم ، زاده ی تیرماه 1369
از دوران نوجوانی علاقه مند ادبیات بوده و از سال ۱۳۸۸ پس از فراگیری اصول شعرکلاسیک وقواعد و ساختار آن به گونه ی جدی به سرودن پرداخته است
تاکنون یک عنوان کتاب به نام "خون بها" درسال ۱۳۹۵ به دست نشر چلچله به چاپ رسانده که هم اکنون درچاپ سوم به سرمی برد و کتاب دیگری نیز با چهل غزل و غزل مثنوی در دست چاپ دارد
#درخت
#درخت

به فال نیک گرفتم شکستن خود را
بزن که هیزم خوبی برای سوختنم

همیشه داوطلب بوده ام به مرگ خودم
که پر غرورترم لحظه ای که می شکنم

تمایلات تن من به ضربه های تبر
هزار جنگل نفرین شده فدای تبر

مرا به شوق تبر کاشتند روز نخست
که ناگزیر به دعوت به قتل خویشتنم

اگر به دعوی شعرم تبر اجازه دهد
به گور جمعی جنگل خدا جنازه دهد

مگر که مرگ به جنگل شکوه تازه دهد
دعا کنید بگیرد دعای مرگ تنم

نپرس از آن همه فریاد در گلو چه خبر
بهای مرگ درختان ، بقای عمر تبر

به لطف شعر پس از مردنم جهان بیند
از آتش قلمم، شعله می کشد کفنم

به عزت و شرف لا اله الی الله
به برکت غزلم مرگ می رسد از راه

جنون گرفته مرا پا به پام هروله کن
حریص سوختنم ، تشنه ی کفن شدنم

الهی از تن دنیا درخت حذف شود
چه بهتر آن که منی تیره بخت حذف شود

چه بهتر آنکه صدایم به هیچ کس نرسد
به خاک تشنه ام آب و به شش نفس نرسد

جهان مرده ی بی شعر دلپذیرتر است
طبیعتاً پس از آن خلق سر به زیرتر است

درخت و شاعر بی تاب ، هر دو یک نفرند
و بر خلاف تصور پلید و فتنه گرند

جناب معجزه ، ای مرگ ، خسته ام ، بس نیست !؟
هزار سال به شوق ات نشسته ام ، بس نیست !؟ تبر به دست شدم تا به ریشه ام بزنم
و شاخه شاخه خودم را شکسته ام ، بس نیست !؟ خودم طناب شدم بر خودم گره خوردم
به شاخه های خودم ، مرگ بسته ام ، بس نیست !؟ طناب دار به گردن ، تبر به دست ، نترس
برای مرگ محیاست هرچه هست ، نترس

به جرم شاعری ام زیر چار پایه بزن
به شعر و شاعری ام زخم شو کنایه بزن

بزن که هیزم خوبی برای سوختنم
که پر غرورترم لحظه ای که می شکنم

#خون_بها #نشر_چلچله (چاپ دوم)
@kanoon_adabi_bahman
Read more
. قسم به نام سرداران... قسم به فاتح طهران... قسم به شيرعلی مردان... که ايلم مملو از مردان تاريخ ...
Media Removed
. قسم به نام سرداران... قسم به فاتح طهران... قسم به شيرعلی مردان... که ايلم مملو از مردان تاريخ است. قلم بسيار ناچيز است ورق نالايق نام بزرگان است کتابت ليک لازم نيست زمانی که درون سينه ی هر "بختياری" نام ایران است اصالت از نگاهت چيست؟ اصالت فتح طهران است اصالت راندن اسکندر از ميدان ... .
قسم به نام سرداران...
قسم به فاتح طهران...
قسم به شيرعلی مردان...
که ايلم مملو از مردان تاريخ است.
قلم بسيار ناچيز است
ورق نالايق نام بزرگان است
کتابت ليک لازم نيست
زمانی که
درون سينه ی هر "بختياری" نام ایران است
اصالت از نگاهت چيست؟
اصالت فتح طهران است
اصالت راندن اسکندر از ميدان ايران است
اصالت در شکست لشکر محمود افغان است
اصالت در تفنگ برنو مشروطه خواهان است
نگاهی کن به اطرافت
ببين امروز
دل يک ايل می جوشد 
برای شیرزنهایی چو (بی مریم)
برای آريوبرزن 
برای مهرداد و قيصر و احسان
برای خان خانان،شيرعلی مردان
که روز انگلیس را گفت:
عقابت گر بخواهد بگذرد از آسمان پاک ایرانم
پرش را باج می گیرم
شده با شیره ی جانم.
کتابت ليک لازم نيست 
بی اغراق
بپرس از سرزمينم نام سرداران
که ايران سخت مديون است
به خون پاک آن شيران
.
درود بر تمام اقوام
Read more
Loading...
«جمبو» نام درخت ميوه دار و هميشه سبزي است كه در شهر‌ها و مناطق ساحلي جنوب ايران مي‌‌رويد. اين درخت گرمسيري ...
Media Removed
«جمبو» نام درخت ميوه دار و هميشه سبزي است كه در شهر‌ها و مناطق ساحلي جنوب ايران مي‌‌رويد. اين درخت گرمسيري با نام علمي ‏Syzygium cumini‏ گياهي از خانواده مورديان (‏Myrtaceae‏) و بومي كشورهاي هند، سريلانكا، بنگلادش و اندونزي است. نام اين درخت در ايران برگرفته از نام هندي آن است. امروزه علاوه بر ... «جمبو» نام درخت ميوه دار و هميشه سبزي است كه در شهر‌ها و مناطق ساحلي جنوب ايران مي‌‌رويد. اين درخت گرمسيري با نام علمي ‏Syzygium cumini‏ گياهي از خانواده مورديان (‏Myrtaceae‏) و بومي كشورهاي هند، سريلانكا، بنگلادش و اندونزي است. نام اين درخت در ايران برگرفته از نام هندي آن است. امروزه علاوه بر كشورهاي ياد شده، در بسياري از كشورهاي ديگر از جمله فيليپين، ميانمار، برزيل، جزاير و كشورهاي آمريكاي مركزي، فلوريداي آمريكا و برخي كشور‌هاي آفريقايي درخت جمبو رشد مي‌كند. اين درخت در صدسال اخير به جنوب ايران وارد شد. توزيع درخت جمبو از كشورهاي هند و سريلانكا آغاز شد و تا جنوب چين و شمال شرقي قاره استراليا ادامه يافت. امروزه كشت اين گياه در جزاير كارائيب، فلوريدا و جزيره موريس در آفريقاي جنوبي گسترش يافته است. در اديان بودايي و هندي درخت جمبو مقدس و محترم است و افسانه‌‌هاي زيادي درباره آن وجود دارد. از نام‌هاي ديگر درخت جمبو مي‌توان به نام‌هاي آلوي جاوا، جمبول، آلوي مالابار و آلو پرتغالي اشاره كرد. درخت جمبو درختي نسبتاً سريع الرشد است كه مي‌تواند تا بيش از صدسال عمر كند. اين درخت شاخ و برگ‌هاي متراكمي دارد كه سايه‌اي دلنشين در محل كاشت خود ايجاد مي‌كند و ارزش زينتي بالايي دارد.

در هر يك صدگرم از ميوه‌هاي درخت جمبو 60 كيلوكالري انرژي، 15.56گرم كربوهيدرات، 23/0گرم چربي،72/0گرم پروتئين، 13/83 گرم آب، 006/0ميلي گرم ويتامينB1‎‏ (تيامين)، 012/0ميلي گرم ويتامينB2‎‏ (ريبوفلاوين)، 26/0ميلي گرم ويتامينB3‎، 16/0ميلي گرم ويتامينB5‎‏ (اسيدپانتونيك)، 038/0ميلي گرم ويتامينB6‎، 3/14ميلي گرم ويتامينC، 19ميلي گرم كلسيم، 19/0ميلي‌گرم آهن، 15ميلي گرم منيزيم، 17ميلي گرم فسفر، 79ميلي گرم پتاسيم و 14ميلي‌گرم سديم موجود است. در طب سنتي هند (آيورودا) اعتقاد بر اين است كه استفاده از دانه‌هاي اين درخت سبب درمان ديابت مي‌شود؛ در طب سنتي چين مصرف ميوه‌هاي درخت سبب درمان مشكلات گوارشي شده و برگ و پوست درخت جمبو سبب كنترل فشارخون و التهاب لثه مي‌شود. ميوه رسيده جمبو محتوي گلوكز و فروكتوز است كه اشكال عمده‌اي از قند به شمار مي‌روند. اين ميوه حاوي ويتامين ‏C‏ و ‏A، ريبوفلاوين، اسيدنيكوتين، كولين، اسيدفوليك، اسيدماليك، سديم، پتاسيم، كلسيم، فسفر، منگنز، روي و آهن است. ساقه و پوست درخت محتوي تانن، اسيدگاليك، رزين، فيتواسترول‌ها است. مصرف ميوه‌هاي درخت جمبو سبب افزايش كارايي دستگاه گوارش و كبد مي‌شود. همچنين سبب تنظيم شدن ضربان قلب مي‌شود و به تصفيه خون، درمان كم خوني و جوش‌هاي بدن كمك مي‌كند. ميوه‌هاي درخت ج
Read more
. دارچین یکی از مشهورترین ادویه های سراسر دنیاست. از جمله مهمترین خواصی که برای دارچین ذکر شده است، ...
Media Removed
. دارچین یکی از مشهورترین ادویه های سراسر دنیاست. از جمله مهمترین خواصی که برای دارچین ذکر شده است، خاصیت ضد دیابتی است. دارچین می تواند با کنترل ورود گلوکز به بدن، مانع از بالا رفتن ناگهانی و زیاد قند خون شود. همچنین مشاهده شده است که دارچین می تواند پس از ورود به گردش خون، میزان قند خون، تری گلیسیرید، ... .
دارچین یکی از مشهورترین ادویه های سراسر دنیاست.
از جمله مهمترین خواصی که برای دارچین ذکر شده است، خاصیت ضد دیابتی است.
دارچین می تواند با کنترل ورود گلوکز به بدن، مانع از بالا رفتن ناگهانی و زیاد قند خون شود.
همچنین مشاهده شده است که دارچین می تواند پس از ورود به گردش خون، میزان قند خون، تری گلیسیرید، LDL و توتال کلسترول خون را پایین بیاورد.
شایان ذکر است استفاده روزانه 1 تا 6 گرم دارچین می تواند اثر ضد دیابتی خود را به بهترین شکل اعمال کند.
2 مدل دارچین داریم که فقط از چوب آن ها قابل تشخیص اند.
نوع Ceylon که در ایران کمتر میبینیم (حدود 10 برابر قیمت بیشتری از cassia دارد)
و نوع cassia که معمولا در ایران از آن استفاده می کنیم.
ماده ای به نام کومارین در دارچین حضور دارند که برای سلول های کبد سمی است.
میزان کومارین در دارچین سیلون، 190 میلی گرم در هر کیلوگرم و در کاسیا ، 700 میلی گرم در هر کیلو گرم است.
میزان محدودیت کومارین برای افراد 0.1 تا 0.5 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است . این یعنی یک فرد 90 کیلوگرمی می تواند 5 تا 25 گرم دارچین مصرف کند. (نه بیشتر !!!)
اگر از cassia استفاده می کنید، بهتر است مصرف دارچین روزانه از 5 تا 25 گرم بیشتر نشود.
حضور دارچین در چای و سایر مایعات گرم و ماندن برای حداقل 30 دقیقه ، می تواند حدود 36%  از کومارین آن را رسوب دهد و خطر کمتری خواهد داشت.
#رژیم #سالم #سلامتی #تغذیه #چاقی #لاغری #درمان #دارچین #ادویه #دیابت #چربی #کلسترول #tg #ldl #ceylon #cassia #کومارین #چای #
Read more
. داستان #ضربت خوردن حضرت علي(ع)؛ . #شب_نوزدهم #ماه_رمضان سال چهل هجري به پايان مي رسيد. #شكوفه‌هاي ...
Media Removed
. داستان #ضربت خوردن حضرت علي(ع)؛ . #شب_نوزدهم #ماه_رمضان سال چهل هجري به پايان مي رسيد. #شكوفه‌هاي نور در دامن افق، آمدن روزي ديگر را به چشم هاي بيدار شب زنده‌داران نويد مي داد. فضاي #مسجد_كوفه از همهمه‌ي مناجات گروهي از مؤمنان عطرآگين بود. آنان‌كه در تمامي شب هاي ماه #رمضان تا به صبح به  #نماز و ... .
داستان #ضربت خوردن حضرت علي(ع)؛
.
#شب_نوزدهم #ماه_رمضان سال چهل هجري به پايان مي رسيد. #شكوفه‌هاي نور در دامن افق، آمدن روزي ديگر را به چشم هاي بيدار شب زنده‌داران نويد مي داد. فضاي #مسجد_كوفه از همهمه‌ي مناجات گروهي از مؤمنان عطرآگين بود. آنان‌كه در تمامي شب هاي ماه #رمضان تا به صبح به  #نماز و #عبادت مي‌پرداختند
.
حجربن عَدي» يار وفادار #اميرالمؤمنين(ع) مانند برخي ديگر، تمام شب را به عبادت گذرانده بود. در كنار يكي از ستون‌هاي مسجد، آخرين لحظات شب را با نماز گذاردن غنيمت مي‌شمرد. ناگهان از پشت ستون صداي سخن گفتن دوتن كه باهم گفتگو مي‌كردند را شنيد:
.
– هرچه زودتر بايد كار او را تمام كنيد. وگرنه در روشنايي #صبح شناخته خواهيد شد!
.
– خيالت راحت باشد. برنامه به خوبي پيش خواهد رفت. همه‌ي كارها انجام شده است.
.
– يادتان باشد از پشت سر #حمله كنيد و ضربه بزنيد. از پيش رو موفّق نمي‌شويد…
.
حجر فهميد كه تؤطئه‌اي در پيش است. خود را به پشت سر ستون رسانيد. «اشعث بن قيس» يكي از سران منافقان كوفه در حال صحبت با دو‌نفري بود كه خود را در تاريكي كنج ديوار مسجد پنهان ساخته بودند. حجر در حالي كه صدايش از خشم مي‌لرزيد، گفت: درباره‌ي چه صحبت مي‌كنيد؟ مي‌خواهيد اميرالمؤمنين را #ترور كنيد؟
.
اشعث با دستپاچگي حرف خود را ناتمام گذاشت و با عجله دور شد. آن دو نفر هم در حاليكه سر و روي خود را با دستار مي‌پوشاندند در ميان مردم حاضر در مسجد پنهان شدند.
.
حجر دوان دوان به سوي منزل امام(ع) رفت تا حضرت را از توطئه‌اي منافقان آگاه گرداند. دلشوره و نگراني عجيبي داشت. دسته‌ي شمشيرش را در دست مي‌فشرد و خود را براي روبه‌رو شدن با كافراني‌كه قصد كشتن پيشوايش را داشتند آماده مي‌ساخت. با خود مي‌گفت: مبادا آن ها در راه براي امام(ع) كمين گذاشته باشند…
.
ديگر چيزي به خانه‌ي مولايش نمانده بود. بر #سرعت خود افزود…
.
ناگهان #آسمان #خون‌رنگ گشت. و صداي ملكوتي جبرئيل(ع) در آسمان طنين انداز شد: به خدا سوگند ستون #هدايت شكست و ريسمان الهي گسست. آقاي #اوصيا و جانشين پيامبر كشته شد…
.
امام علي(ع) از راهي ديگر به سوي مسجد رفته و در هنگام نماز توسط فردي از #خوارج به نام #ابن_ملجم مرادي و با #شمشير زهر آلود او از ناحيه‌ي سر #ضربت خورده بود. امام رستگاران، #رستگار شده بود!
.
.
۱. أعلام الوري/طبرسي/ج۱/ص۳۹۰
۲. مقاتل الطالبين/اصفهاني/ص۲۰
به نقل از كتاب اگر با تو باشم آسمانيم/ مؤسسه فرهنگي و هنري #عاشورا
.
.
کپی در کانال #تلگرام پیج؛
.
Read more
. دستمون به اون اصل كاري‎ها كه نرسيد، سوال #فرزندت_كجاست؟ رو از فرعي‎ها پرسيديم: . كاپيتان هادوك: البته ...
Media Removed
. دستمون به اون اصل كاري‎ها كه نرسيد، سوال #فرزندت_كجاست؟ رو از فرعي‎ها پرسيديم: . كاپيتان هادوك: البته من فرزندي ندارم، يه فرزند خوانده دارم به نام تن‎تن كه غلام مردمه. از صبح تا شب دنبال رفع و رجوع مشكلات هم‎وطنانشه. حتي ديگه نميرسه فكل بالاي موهاشو درست كنه. هي صافشون ميكنه رو به پايين،‌ ... .
دستمون به اون اصل كاري‎ها كه نرسيد، سوال #فرزندت_كجاست؟ رو از فرعي‎ها پرسيديم:
.
كاپيتان هادوك: البته من فرزندي ندارم، يه فرزند خوانده دارم به نام تن‎تن كه غلام مردمه. از صبح تا شب دنبال رفع و رجوع مشكلات هم‎وطنانشه. حتي ديگه نميرسه فكل بالاي موهاشو درست كنه. هي صافشون ميكنه رو به پايين،‌ يقه‎اش رو هم تا دكمه آخر مي‌بنده،‌ ته‌ريش هم كه ميذاره خيلي جذاب ميشه. ميلو رو هم با سه تا كفتر چاهي طاق زد. اين شايعه وام بدون بهره از جواهرات كاستافيوره هم كار بدخواهانه. ‌يه ماشين 800 ميليوني و سه دهنه مغازه تو بورلي‎هيلزه ديگه،‌ يه جوري ميگن آقازاده كه يكي ندونه فكر ميكنه ماشين يك ميلياردي سواره و پنج دهنه مغازه تو اندرزگو داره، والا!
.
عموي سوباسا: فرزند من پيش مادرشه. بيشتر از اين نميتونم توضيح بدم، پاي آبروي دو تا كشور ژاپن و برزيل وسطه.

شريفي‎نيا: فرزندان من معلم هستن، ‌معلم صاف و ساده و بي‎ريا. مشغول آموزش زيرپوستي راه و رسم زندگي به مردم. حالا يه عده اصرار دارن اسمشو بذارن بازيگري، ‌ولي در اصل فرزندان من به عشق مردم و براي مردم دارن جلوي دوربين عرق ميريزن و خون دل ميخورن و سختي ميكشن. منم به عنوان پدرشون هيچ كاري براشون نكردم،‌ شرمنده‎ام بابايي –اشك مي‌ريزد-
.
مادر هاچ زنبور عسل: به جان خودم نميدونم،‌ من كلا چون پوشش مناسبي نداشتم قسمت آخر هيچ‌وقت پخش نشد و من هرگز نفهميدم فرزندم كجاست.

بابالنگ دراز: فرزند من تو آشپزخونه است داره شام درست ميكنه. يعني اول من باباش بودم ولي بعد شوهرش شدم. سوالتون رو بايد تغيير بديد به همسرت كجاست؟ جودي خانم با مدرك فارغ‌التحصيلي از دبيرستان شبانه‌روزي، به همراه جوليا پندلتون هيات علمي دانشگاه شده و همينك خاك پاي دانشجوهاي اين مرز و بومه. همه‌اش گچ تخته ميخوره و چون شمع مي‎سوزه تا جهان رو روشن كنه. حالا يه عده اصرار دارن كه جزو بورسيه‎هاي غيرقانوني بوده،‌ كه اونها خيلي غلط كردن.

شازده كوچولو: من بچه ندارم،‌ يه روباه اهلي داشتم كه جناب ربيعي فرستادش واسه رييس مجلس. الانم از خودشون بپرسيد كه كجاست،‌ مرسي، اَه!
.
خاوري: پسر من جزو اونايي نبود كه منفعل بشينه سر جاش بگه كار نيست،‌ خودش يه پارو گرفت دستش به همراه لباس پلوخوري‎اش شروع كرد به پارو كردن. اينقدر اين بچه به فكر مردمه كه همش هم از مردم پارو كرد. يه كم استراحت كن پسركم –بغض مي‌كند.

پدر ژپتو: فرزند من باغبونه و مشغول كاشت درخت‎هاي سكه طلا. حالا يه عده معلوم‎الحال بهش ميگن اختلاس، فرشته مهربون بزنه به كمرتون. اينا همش خدمت به محيط زيسته بي‎لياقتا.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇
Read more
فروشگاه "رسم نو" در گذشت استاد عزت الله انتظامی ،"پدر سینمای ایران" ،مرد دوست داشتنی و باشرافت،هنرمند ...
Media Removed
فروشگاه "رسم نو" در گذشت استاد عزت الله انتظامی ،"پدر سینمای ایران" ،مرد دوست داشتنی و باشرافت،هنرمند و نازنین را تسلیت می گوید.  عزت الله انتظامی زاده شده در 1303 تهران.فعالیت هنری اش را از ابتدای دهه 1320 با پیش پرده خوانی در تماشاخانه های "تهران" و"هنر"آغاز کرد.نتیجه همین تجربه بود که پایان ... فروشگاه "رسم نو" در گذشت استاد عزت الله انتظامی ،"پدر سینمای ایران" ،مرد دوست داشتنی و باشرافت،هنرمند و نازنین را تسلیت می گوید.
 عزت الله انتظامی زاده شده در 1303 تهران.فعالیت هنری اش را از ابتدای دهه 1320 با پیش پرده خوانی در تماشاخانه های "تهران" و"هنر"آغاز کرد.نتیجه همین تجربه بود که پایان نامه تحصیلی اش را برای دریافت کارشناسی بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای تهران در زمینه پیش پرده خوانی نوشت.
وی در سال 1333 به آلمان غربی رفت و در یک کارخانه ریخته گری مشغول بکار و همزمان نیز در یک مدرسه شبانه روزی تئاتر و سینما مشغول تحصیل شد.پس از بازگشت به ایران( سال 1337) یکی از نخستین کار هایش دوبله نقش کوچکی در فیلم "مردی که رنج می برد"، بود.وی تا سال 1347 واغاز بازی اش در سینما در ده ها نمایش صحنه ای و و تلویزیونی به عنوان بازیگر و نیز کارگردان به ایفای نقش پرداخت.
ایفای عمیق و قوی نقش "مشهدی حسن"روستایی ساده دل توسط انتظامی در فیلم "گاو" به کارگردانی داریوش مهرجویی(1347)، هنوز هم پس از گدشته بیش از سی سال یکی از اوج های بازیگری سینمای ایران تلقی می شود.وی با تجربه ای غنی از بازیگری در تئاتر ونبوغ ذاتی تمامی توانش را برای قوام بخشیدن به نقش مشهدی حسن بکار گرفت.به گونه ای که واسطه ای به نام بازیگر را برای ارایه نقش در این فیلم از میان برداشت. نقشی که برای اش جایزه(هو گوی نقره ای) بهترین بازیگر را از جشنواره بین المللی سینمایی شیکاگو(1971)، به ارمغان آورد.او پس از بازی در فیلم گاو بود که برای ادامه تحصیل به دانشکده هنرهای زیبا رفت تا تحصیلاتش را تکمیل کند.کاری که درابتدا در پیش چشم دیگران کار بیهوده ای می نمود اما او می دانست که برای ظرفیت سازی بیشتر دراین مسیر، کسب دانش می تواند در کنار تجربه و نبوغ ذاتی از او شخصیتی متفاوت و ممتازخلق کند.
پس از آن انتظامی باز هم به دعوت داریوش مهرجویی در فیلم "اقای هالو"(1349) حاضر شد.نقش آفرینی موفق و تا حدودی دور از انتظار وی در این نقش که به کلی با نقش گذشته اش متفاوت بود احتمال خوش درخشیدن تصادفی وی را در فیلم "گاو" از اساس منتفی کرد. 
انتظامی تا پیش از انقلاب اسلامی(1357) در بیش از پانزده فیلم سینمایی بازی کرد.وی در در نقش هایی چون سرگروهبان در فیلم" صادق کرده"،زمین دار در "پستچی"،دلال خون در "دایره مینا" و... بخوبی درخشید و.......
(منبع: سایت موزه سینمای ایران)
Read more
. . عيد بزرگ مبعث بر شما عزيزان تهنيت باد . . جبرئیل آیات آغازین سوره علق را از جانب خداوند نازل نمود: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ ﴿۱﴾ بخوان به نام پروردگارت كه جهان را آفريد. (۱) خَلَقَ الْإِنْسَانَ ... .
.
🌺🌺عيد بزرگ مبعث بر شما عزيزان تهنيت باد🌺🌺
.
.
🌟🌟جبرئیل آیات آغازین سوره علق را از جانب خداوند نازل نمود:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
به نام خداوند رحمتگر مهربان
اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ ﴿۱﴾
بخوان به نام پروردگارت كه جهان را آفريد. (۱)
خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ ﴿۲﴾
همان كس كه ‏انسان را از خون بسته‏ اي خلق كرد. (۲)
اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ ﴿۳﴾
بخوان كه پروردگارت از همه بزرگوارتر است. (۳)
الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ ﴿۴﴾
همان كسي كه به وسيله قلم تعليم نمود. (۴)
عَلَّمَ الْإِنْسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ ﴿۵﴾
و به انسان آنچه را نمي‏دانست ياد داد. (۵) 🌟🌟(٢٧رجب) ؛ مصادف با مبعث رسول اکرم(صلى الله عليه وآله)
روز مَبْعَث ،روزی است که پیامبر اسلام(ص) ، به درجه پیامبری برگزیده شد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. حضرت محمد( ص) در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.
.
.
او بی ‏تاب از حرارت تکلیم، از قله «نبوت» باز می‏ گردد.
اینک ندای «اقرأ باسم ربک الذی خلق» در جانِ روشن پیامبر صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله طنین انداخته است .
قرآن، بر قلب مبارک پیامبری نازل می‏ شود که امین وحی است و دلسوز مؤمنان...
مردی از نسل ابراهیم، به پیامبری مبعوث می‏ شود تا دیگر بار کعبه را از آلایش بت‏ها پاک سازد.
پیامبری می ‏آید تا تجلی رحمتِ خداوند باشد... -------------------------------------------------
بعثت پیغمبر اسلام یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام عالى نبوت و خاتمیت، حساس‏ترین فراز تاریخ درخشان اسلام است. بعثت پیغمبر درست در سن چهل سالگى حضرت انجام گرفت. پیغمبر تا آن زمان تحت مراقبت روح القدس قرار داشت، ولى هنوز پیك وحى بر وى نازل نشده بود. البته قبلا علائمى از عالم غیب دریافت مى ‏داشت، ولى مامور نبود كه آن را به آگاهى خلق هم  برساند. .
.
🌺صلے الله عليكـ يا رسول الله صلےالله عليہ وآلہ وسلم 🌺التماس دعا🙏🏽
.
.
🎁صلوات جهت هديه به روح مرحوم آقا فراموش نشود ان شاء الله🎁
.
.
💎اللهم صل على محمدﷺو آل محمدﷺو عجل الفرجهم 💎
. .
.
.
٢٧رجب
٢٥_٠١_٩٧
.
🆔:⤵️
@mojtaheditehrani_ahmad
.
.
🕋🕋🌟🌟🕋🕋
.
#آيت_الله_احمد_مجتهدى_تهرانى
#رحمت_الله_عليه #٢٧_رجب #مبعث
#اللهم_صل_على_محمدﷺو_آل_محمدﷺو_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لوليكـ_الفرج
#التماس_دعای_فرج
.
Read more
بالاسینه کراسعالی برای سینه انگور را باهسته اش بخورید خواص هسته انگور : دارای آنتی اکسیدان (ضد سرطان) محرک جریان خون ضدباکتری های مضر حاوی کلاژن ومفید برای پوست تنظیم کننده چربی خون پذيرش شاگرد و آموزش حرفه اى و فوق حرفه اى در رشته هاى(رزمى و بدنسازى) در هر مقطع بدون محدوديت سنى از مبتدى ... 🔹بالاسینه کراس💪عالی برای سینه
انگور را باهسته اش بخورید
خواص هسته انگور : 🍇 دارای آنتی اکسیدان (ضد سرطان) محرک جریان خون ضدباکتری های مضر
حاوی کلاژن ومفید برای پوست تنظیم کننده چربی خون
پذيرش شاگرد و آموزش حرفه اى و فوق حرفه اى در رشته هاى(رزمى و بدنسازى) در هر مقطع بدون محدوديت سنى از مبتدى تا پيشرفته توسط استاد مهيار قاسمى قهرمان چندين دوره مسابقات آسيايى و جهانى در سالهاى متوالى و داور بين المللى مسابقات رينگى و آزاد مولف دو كتاب كمربندمشكى (رزمى) و كتاب تخصصى رژيم غذايى به نام هرم(pyramid) براى چاقى و لاغرى از بين بردن عادتهاى بد غذايى براى كودكان و خردسالان رژيم غذايى براى افراد ديابتى ، معلولين، سالمندان و... ارائه برنامه هاى ورزشى براى بيماران خاص و سالمندان و... فروش مكمل هاى ورزشى و غذايى زير نظارت وزارت بهداشت براى ثبت نام و دريافت برنامه هاى غذايى و ورزشى و اطلاعات بيشتر مى توانيد از طريق دايركت اينستاگرام استاد مهيار قاسمى ‏@mahyarghasemi2007 و تلگرام ايشان ‏@Gh2007 به طور مستقيم با استاد مهيار قاسمى در ارتباط باشيد www.blackbelt.ir insta iD:mahyarghasemi2007 telegram channel:mahyarghasemi2007
Read more
شیمی کیهانی می گوید که تمام کیهان یک بدن است. هیچ چیزی در آن جدا نیست همه چیز در همدیگر پیوسته است. بنابراین ...
Media Removed
شیمی کیهانی می گوید که تمام کیهان یک بدن است. هیچ چیزی در آن جدا نیست همه چیز در همدیگر پیوسته است. بنابراین مهم نیست که یک ستاره چقدر از ما دور باشد ، وقتی تغییر می کند ضربان قلب ما نیز تغییر می کند و مهم نیست که خورشید چقدر دور است ، وقتی خورشید آشفته است گردش خون ما نیز آشفته می شود. هر یازده سال یکبار طوفانهای ... شیمی کیهانی می گوید که تمام کیهان یک بدن است. هیچ چیزی در آن جدا نیست همه چیز در همدیگر پیوسته است. بنابراین مهم نیست که یک ستاره چقدر از ما دور باشد ، وقتی تغییر می کند ضربان قلب ما نیز تغییر می کند
و مهم نیست که خورشید چقدر دور است ، وقتی خورشید آشفته است گردش خون ما نیز آشفته می شود. هر یازده سال یکبار طوفانهای اتمی در خورشید اتفاق می افتد. آخرین باری که این طوفانها اتفاق افتاد ، دکتری ژاپنی به نام تاماتو کشف عظیمی کرد. این دکتر به مدت بیست سال روی خون زنان در حال تحقیق بود. خاصیت بی همتایی در خون زنان وجود دارد که در خون مردان نیست. در زمان قاعدگی خون زنان رقیق می شود ، اما خون مردان همیشه یکسان می ماند. خون زنان در زمان قاعدگی و حاملگی رقیق می شود. بر طبق نظر تاماتو این تفاوتی اساسی میان خون زنان و مردان است. اما وقتی طوفانهای اتمی شدیدی در خورشید رخ می دهند خون مردان نیز رقیق می شود. این پدیده جدیدی است. قبل از این هرگز ثبت نشده بود که خون مردان تحت تأثیر طوفانهای خورشیدی است. و وقتی خون چنین تأثیری می تواند بپذیرد ، هر چیزی تحت تأثیر است.💓🙏
Read more
. اگه میخواهید واسه عید نوروز مرخصی بگیرید، فردا ساعت هفت صبح درب گمرک خرمشهر باشید. چون کامپیوتر ...
Media Removed
. اگه میخواهید واسه عید نوروز مرخصی بگیرید، فردا ساعت هفت صبح درب گمرک خرمشهر باشید. چون کامپیوتر و سیستم وجود نداره تو این استان و امسال هم سال ۱۲۹۷ هست، ثبت نام فقط به صورت حضوری و توسط گمرک ایران انجام خواهد شد!! چک، سفته، گواهی سلامت معده و مغز، یک نفر همراه، نوار قلب، اجیل جهت تقویت بنیه، ... .
اگه میخواهید واسه عید نوروز مرخصی بگیرید، فردا ساعت هفت صبح درب گمرک خرمشهر باشید.
چون کامپیوتر و سیستم وجود نداره تو این استان و امسال هم
سال ۱۲۹۷ هست،
ثبت نام فقط به صورت حضوری و توسط گمرک ایران انجام خواهد شد!!
چک، سفته، گواهی سلامت معده و مغز، یک نفر همراه، نوار قلب، اجیل جهت تقویت بنیه، اصل رسید تحویل کلیه، دو لیتر خون AB+،
مدارک شناسایی کامل خود و بستگان درجه یک و اگر خودرو به نام شما نیست، اصل وکالت محضری نیز فراموش نشود لطفا!!
لازم به ذکر است ممکنه برید و شما رو وا نکرده پس بفرستن، پس بفرستن، پس بفرستن...
Read more
. حکایت آشنا چوپانی تعریف می کرد: سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور که یک رودخانه پر آبی بود. بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گاو و گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاهی به زد و خورد هم می کشید. . یک روز از سر غفلت ... .
حکایت آشنا 😁
چوپانی تعریف می کرد:
سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور که یک رودخانه پر آبی بود.
بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گاو و گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاهی به زد و خورد هم می کشید.
.
یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشت و به مراتع دشمن رسیده بود. ناگهان هیکل درشت و غضبناک غضنفر چوپان آن ده نمایان شد. گله ما را مصادره کرد. و گفت یکی از شما بیاید این ور آب تا گله را آزاد کنم. ما از نیت اصلی اش آگاه بودیم.
.
فتح اله به من گفت تو برو. من گفتم می ترسم مرا کتک بزند. فتح اله گفت: خودش و هفت جدش غلط می کند حتی اگر نگاه چپی به تو کند!!! 😡
.
.
القصه من لرزان لرزان از رود گذشتم و به نزد غضنفر رسیدم ناگهان مرا گرفت و چوبش را به علامت زدن بالا برد. فتح اله از آن سوی رود داد زد و گفت اگر مردی و تخم پدرتی بزنش تا ببینی چه سرت بیاورم.
.
.
غضنفر ترکه گز را چنان به پای من زد که جیغ من به هفت آسمان رسید. غضنفر رو به فتح اله کرد و گفت دیدی زدمش و تو هیچ غلطی نکردی.
فتح اله گفت فلان فلان .... اگر یکبار دیگر بزنیش دودمانت را ریشه کن می کنم .
اینار غضنفز چنان با ترکه به پشت من کوبید که خون از پوستم بیرون زد. و گفت بفرما بازم زدمش .
فتح اله این بار گفت فلان فلان شده ... !!
.

نه خیر ! من دیدم اگر رجز خوانی فتح اله ادامه پیدا کند غضنفر مرا نابود خواهد کرد. .
شروع کردم به التماس که ببخش. غلط کردم و تعهد می دهم دیگر گله وارد مراتع شما نشود.
غضنفر آخرین ترکه را البته کمی آرام تر بر کفل ما کوبید و رفت.
من، دست و پا و پشت شکسته گله را راندم و به نزد فتح اله آمدم. داشتم بی هوش می شدم که شنیدم فتح اله می گفت: به روح پدرم قسم اگر یک بار دیگر تو را کتک زده بود، مادرش را به عزایش می نشاندم.
و ... من از هوش رفتم 😂😂😂😂
.
.
.
با سپاس از جناب آقای علی نژاد
🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 #داستانک .
.
تفسیر با شما 😂😂😂😂🌺🌺🙏🙏
.
.
#زنگ_تفریح_سفره_خونه ‌
Read more
 #نقد_نقاشی - پنج تابلو از کوروش بزرگ: ازفتح بابل و نجات یهودیان تا مرگی دردناک نقد از: kingfoska ...
Media Removed
#نقد_نقاشی - پنج تابلو از کوروش بزرگ: ازفتح بابل و نجات یهودیان تا مرگی دردناک نقد از: kingfoska #کانال_هنر_تهی ۔ ۔ در زمان حکومت بخت النصر پادشاه بابل یهودیان کشور یودا از دادن خراج امتناع کردند.پس بخت النصر به اورشلیم حمله ور شد وآنجا را آتش زد و مردم را به اسارت به بابل آورد و اموال با ... #نقد_نقاشی
-
پنج تابلو از کوروش بزرگ: ازفتح بابل و نجات یهودیان تا مرگی دردناک
نقد از: kingfoska
#کانال_هنر_تهی
۔
۔

در زمان حکومت بخت النصر پادشاه بابل یهودیان کشور یودا از دادن خراج امتناع کردند.پس بخت النصر به اورشلیم حمله ور شد وآنجا را آتش زد و مردم را به اسارت به بابل آورد و اموال با ارزش آنها را غارت کرد.هنگامیکه کوروش برای فتح بابل لشکر کشید سال 583 قبل از میلاد بود و حزقیال نبی پیامبر وقت یهودیان اسیر بود.او به همکیشان خود از قبل بشارت داده بود که کوروش عامل خداوند برای نجات آنهاست.کوروش بعد از فتح بابل کتیبه ی معروف خود را نوشت و همانطور که در تابلوی زیر میبینید خزانه دار خود «مهرداد» را دستور داد تا تمام ظروف و اموال یهودیان را به آنها پس دهند.
-
نقاشی اول توسط نقاش فرانسوی #گوستاو_دوره کشیده شده است. او آثار جذاب و زیادی دارد که همگی به همین سبک است.همچنین او در 15 سالگی اولین داستان مصور خود را چاپ کرد.
"پس از پس دادن اموال یهودیان کوروش یکبار دیگر به آنها کمک کرد تا به سزرمینهای خود برگردند و معابد خود را دوباره بسازند.در تصویر شماره دو مشاهده می کنید که یهودیان به دور پادشاه جمع شده اند و از او درخواست کمک می کنند.پس از آن کوروش اجازه داد تا 40 هزار یهودی به سرزمینهای خود بازگردند و معابد خود را بسازند. این اتفاق نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود از آن جهت که در آن دوران کمتر به ادیان احترام می گذاشتند."
پس از آن همانطور که دوره شکوه هر فردی به پایان خواهد رسید برای کوروش نیز چنین پیش آمد.برای مرگ کوروش 2 روایت وجود دارد که یکی از آنها این است که او برای فتح سرزمین #سکاها در شمال شرقی ایران لشکر کشید…ملکه آنها به نام #تومیروس به #کوروش پیغام داد که از این جنگ دست بردارد و به سرزمینهای خود قانع باشد و بر قوم خود قرمانروایی کند.اما کوروش با او جنگید و شکست خورد و به دستور تومیروس سر کوروش را بریدند. در تصویر دوم، فرمان تومیروس رانشان می دهد در حالی که ملکه اشاره می کند، گویی می گوید سر کوروش را در تشتی از خون قرار دهید.مابقی مطلب در قسمت کامنت👇
۔
۔
۔

تصاویر به ترتیب:
1."کوروش، ظروف و اموال یهودیان را به آنان پس می دهد" / اثر: #گوستاو_دوره / 1870
2."کوروش بزرگ و یهودیان" / اثر: #ژان_فوکه / 1470
3."ملکه تامیروس و سر کوروش کبیر" / اثر: #لوکا_فراری / 1640
4."ملکه تامیروس و سر کوروش کبیر" / اثر: #آنتونیو_زانچی / 1640
5."ملکه تامیروس سرکوروش کبیر را دریافت می کند" / اثر: #ماتیا_پرتی / 1672
Read more
ما را فروختند ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیشکش کردند. ما را ...
Media Removed
ما را فروختند ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیشکش کردند. ما را ارزان فروختند وقتيكه زاهدان و چهارمحال و اهواز خرمشهر آب نداشتند اما آب شيرين كارون را بعراق و كويت منتقل كردند ما را فروختند آن هنگام که اژدهای زرد چین را در مملکت ما رها ساختند تا ببلعد انچه را که ... ما را فروختند
ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیشکش کردند.
ما را ارزان فروختند وقتيكه زاهدان و چهارمحال و اهواز خرمشهر آب نداشتند اما آب شيرين كارون را بعراق و كويت منتقل كردند
ما را فروختند آن هنگام که اژدهای زرد چین را در مملکت ما رها ساختند تا ببلعد انچه را که میخواهد اما از خودشان نگهبانی کند این تخم و ترکه ضحاکان مار به دوش
ما را فروختند آن هنگام که
بر مزار هر عرب و غیر عربی گنبدها ساختند تا وصل شان کنند به افراد مورد احترام مردم، تا ما را به این افیون مبتلا ساخته و فریب مان دهند.

ما را فروختند آن هنگام که دسته دسته جوانان ما را به نام دین به جوخه های اعدام میسپردند تا در زیر این نقاب پیاله های خون سر کشند.
ما را فروختند آنگاه که بنام مبارزه با فساد دختران مان را از خیابانها به جرم نوع پوشش دستگیر میکردند تا ناموسشان را به دیناری در بازارهای عرب به شیوخ عرب تقدیم کنند و أعراب را متبرك خواندند.
ما را فروختند آن هنگام که جوانان ما را به دام اعتیاد کشاندند تا خود راحت تر بر اریکه شاهی لم دهند.

ما را فروختند آن هنگام که با توهماتی مالیخولیایی ما را ٨ سال در جنگی بازی دادند که خودشان هم نمی دانستند برای رسیدن به چه بود و آنگاه تمامش کردند که هزاران جوان وطنمان را به سینه خاک سپرده بودند

ما را ارزان فروختند آنهنگام که بجای تاج سعادت پارچه های سیاه شقاوت را بر سر در خانه هایمان مینشاندند.

ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیش کش کردند.
مارا ارزان فروختند آنهنگام که به نابودی تاریخ مان همت گماشتند تا تاریخی جعلی و دروغین به مغز ما فرو کنند.
ما را فروختند آنهنگام که در این ریاکاری ماراهم آنچنان ریاکار کردند که فرزندامان را به نامهایی خطاب کنیم که نه می دانستیم چیستند نه معنی شان را میفهمیدیم

ما را فروختند آن هنگام که به جای اساطیر کهن مان کسانی را بینام ونشان و بی اندیشه و تنگ نظر و بیگانه با فرهنگ غنی سرزمین مان بر تخت پهلوانی و اسطوره ای نشاندند.

اکنون از فروش ما خلاص شده اند، همه چیزمان را فروخته اند و از بازارهای شام گرفته تا چین و ماچین با همه هویت ما تجارت کرده اند تا بی هویتمان سازند و باید که اکنون به طبیعت ما روی آورند باید اکنون که خیالشان از بابت تحقیر و خواری و به مذلت کشاندن ما راحت شده است؛ نفت و گاز و مس و همه و همه ذخایرمان را بفروشند حال نوبت به #حراج_آب_كارون #به_كويت_و_عراق است ومعلوم است که در همه جای دنیا از دزدان جاعش خریداران ارزان میخرند
Read more
 #خروج_از_برجام <span class="emoji emoji267b"></span>️ به همان دلایلی که روحانی وتیم همراهش در دولت ومجلس، دربرابر آمریکا مقاومت نکردند ...
Media Removed
#خروج_از_برجام ️ به همان دلایلی که روحانی وتیم همراهش در دولت ومجلس، دربرابر آمریکا مقاومت نکردند وبرجام تحمیل شد، به همان دلایل دربرابر اروپا هم کوتاه خواهند آمد و بدنبال برجام موشکی خواهند رفت. . ️ حکایت رفتار علی لاریجانی، روحانی و آن که در استخر غرق شد! گاهی یک حکایت به اندازه یک کتاب ... #خروج_از_برجام
♻️ به همان دلایلی که روحانی وتیم همراهش در دولت ومجلس، دربرابر آمریکا مقاومت نکردند وبرجام تحمیل شد، به همان دلایل دربرابر اروپا هم کوتاه خواهند آمد و بدنبال برجام موشکی خواهند رفت.
.
♻️ حکایت رفتار علی لاریجانی، روحانی و آن که در استخر غرق شد!

گاهی یک حکایت به اندازه یک کتاب به مخاطب پیام منتقل می کند. از جمله این که گفته اند:
فردی هنگام راه رفتن،
پایش به سکه ای خورد ... تاریک بود، فکر کرد طلاست!
طمع کرد، کاغذی را آتش زد تا سکه را ببیند؛

آتش کاغذ که روشنایی موقت برایش آورد،
دید زیر پایش فقط سکه ۵۰۰ تومانی است!
نگاهی به کاغذی که به آتش کشیده بود، انداخت.
دید چک پول 50 هزار تومانی را به آتش کشیده!

این حکایت زندگی خیلی هاست. آقایان به طمع گرفتن امتیاز از آمریکا و ایجاد گشایش اقتصادی و کسب آرای مردم و رسیدن به قدرت بیشتر، تمام مقدمات را برای تحمیل یک توافقنامه فراهم کردند، هر چه دلسوزان هشدار دادند، فریاد زدند، خون دل خوردند، در راس آنها هر چه رهبر انقلاب فریاد زدند، تذکر دادند، شرط گذاشتند و ... فایده نداشت.
.
دانش هسته ای را به آتش کشیدند، غرور ملی را خدشه دار کردند، استقلال کشور را پای لاشه ای به نام برجام که از همان ابتدا بوی تعفن اش به مشام می رسید، سوزاندند، برای رسیدن به هیچ! بله هیچ! اعتماد به آمریکا از ابتدا مشخص بود که نتیجه ای جز هیچ ندارد.

حالا هم در حال تکرار اشتباه اول هستند.
اعتماد به اروپا همانقدر غلط است که اعتماد به آمریکا غلط بود...
Read more
 #خروج_از_برجام <span class="emoji emoji267b"></span>️ به همان دلایلی که روحانی وتیم همراهش در دولت ومجلس، دربرابر آمریکا مقاومت نکردند ...
Media Removed
#خروج_از_برجام ️ به همان دلایلی که روحانی وتیم همراهش در دولت ومجلس، دربرابر آمریکا مقاومت نکردند وبرجام تحمیل شد، به همان دلایل دربرابر اروپا هم کوتاه خواهند آمد و بدنبال برجام موشکی خواهند رفت. ️ حکایت رفتار علی لاریجانی، روحانی و آن که در استخر غرق شد! گاهی یک حکایت به اندازه یک کتاب به ... #خروج_از_برجام
♻️ به همان دلایلی که روحانی وتیم همراهش در دولت ومجلس، دربرابر آمریکا مقاومت نکردند وبرجام تحمیل شد، به همان دلایل دربرابر اروپا هم کوتاه خواهند آمد و بدنبال برجام موشکی خواهند رفت. ♻️ حکایت رفتار علی لاریجانی، روحانی و آن که در استخر غرق شد!

گاهی یک حکایت به اندازه یک کتاب به مخاطب پیام منتقل می کند. از جمله این که گفته اند:
فردی هنگام راه رفتن،
پایش به سکه ای خورد ... تاریک بود، فکر کرد طلاست!
طمع کرد، کاغذی را آتش زد تا سکه را ببیند؛

آتش کاغذ که روشنایی موقت برایش آورد،
دید زیر پایش فقط سکه ۵۰۰ تومانی است!
نگاهی به کاغذی که به آتش کشیده بود، انداخت.
دید چک پول 50 هزار تومانی را به آتش کشیده!

این حکایت زندگی خیلی هاست. آقایان به طمع گرفتن امتیاز از آمریکا و ایجاد گشایش اقتصادی و کسب آرای مردم و رسیدن به قدرت بیشتر، تمام مقدمات را برای تحمیل یک توافقنامه فراهم کردند، هر چه دلسوزان هشدار دادند، فریاد زدند، خون دل خوردند، در راس آنها هر چه رهبر انقلاب فریاد زدند، تذکر دادند، شرط گذاشتند و ... فایده نداشت.
دانش هسته ای را به آتش کشیدند، غرور ملی را خدشه دار کردند، استقلال کشور را پای لاشه ای به نام برجام که از همان ابتدا بوی تعفن اش به مشام می رسید، سوزاندند، برای رسیدن به هیچ! بله هیچ! اعتماد به آمریکا از ابتدا مشخص بود که نتیجه ای جز هیچ ندارد.

حالا هم در حال تکرار اشتباه اول هستند.
اعتماد به اروپا همانقدر غلط است که اعتماد به آمریکا غلط بود...
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span> از جنگ ارزی تا جنگ هیبرید؛ گسلی به نام دلار <span class="emoji emoji1f631"></span> . <span class="emoji emoji203c"></span>️ جان بولتون که اخیرا به سمت مشاور امنیت ملی ترامپ ...
Media Removed
. از جنگ ارزی تا جنگ هیبرید؛ گسلی به نام دلار . ️ جان بولتون که اخیرا به سمت مشاور امنیت ملی ترامپ و رئیس شورای عالی امنیت ملی آمریکا منصوب شده است پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که ایران چهل سالگی انقلاب خویش را نخواهد دید. . ️ امسال چهلمین سالگرد انقلاب است و تمام تمرکز سیستم امنیتی آمریکا ... .
🔴 از جنگ ارزی تا جنگ هیبرید؛ گسلی به نام دلار 😱
.
‼️ جان بولتون که اخیرا به سمت مشاور امنیت ملی ترامپ و رئیس شورای عالی امنیت ملی آمریکا منصوب شده است پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که ایران چهل سالگی انقلاب خویش را نخواهد دید.
.
‼️ امسال چهلمین سالگرد انقلاب است و تمام تمرکز سیستم امنیتی آمریکا به اعتراف بولتون، بر فروپاشی از درون نظام اسلامی است.
از وقایع و شواهد ماه‌های اخیر پیدا است روشی که با آن قصد دارند فروپاشی از درون را رغم بزنند، روش «جنگ هیبریدی»[۱] است.
.
‼️ تئوری منازعه در این جنگ بر این اصل استوار است که هر حکومتی به مانند یک سرزمین پهناور است که در درون خود شکاف‌ها و گسل‌های غیر فعالی دارد. با آغاز به کار این شکاف‌ها و فعال شدن گسل‌ها، زمین(حکومت) شروع به لرزیدن می‌کند و باعث تخریب هر آنچه که روی آن زمین است می‌شود.
.
‼️ تئوری منازعه هیبریدی به حکومتی که در سیبل تهاجم قرار دارد، به مانند سرزمینی نگاه می‌کند که باید با فعال کردن گسل‌های[۲] آن، ویران شود.
در سال گذشته گسل‌های زیادی را فعال و مدیریت کردند، به امید ویران شدن انقلابی که ماحصل تلاش تمام انبیاء، ائمه و خون شهدا می‌باشد. از جمله گسل‌هایی که فعال شد عبارتند از:
.
🔹۱. گسل اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی
🔸۲. گسل جدایی کردستان
🔹۳. گسل معیشتی
🔸۴. گسل حجاب
🔹۵. گسل دراویش گنابادی
🔸۶. گسل شیعه انگلیسی و اختلاف شیعه با شبه شیعه
🔹۷. گسل قیمت دلار و جنگ ارزی
.
‼️ این هفت گسل انرژی‌هایی بود که در درون زمین حکومت جمهوری اسلامی جا خوش کرده بودند و هر کدام در ماه‌های پایانی سال گذشته با تحریک دشمن آغاز به فعالیت کردند. مقیاس ریشتر هرکدام از آن‌ها به میزانی نبود که بتواند زمین حکومت انقلاب اسلامی را سرنگون کند...
.
‼️ در روزهای اخیر و در سال جدید، #دلار به عنوان یک گسل پر اهمیت دوباره شروع به فعالیت کرده و امیدوار هستند تا با فعالیت بیش از پیش آن بتوانند جامعه را به ویرانی بکشانند و حکومت را سرنگون کنند.
.
‼️ از ویژگی‌های منازعه هیبریدی این است که مثل هر جنگ دیگری پشتیبانی تمام عیار رسانه‌ای دشمن را به همراه دارد و سعی خواهند کرد کمبود ارز را بسیار شدیدتر از آنچه که در واقعیت هست نشان دهند تا وضعیت بازار را بغرنج کنند و از شرایط به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند.
.
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
. ميلادبا سعادت #مولي_الموحدين، #حضرت_اميرالمؤالمومنين #علي عليه السلام بر شما مبارك باد . شعر ...
Media Removed
. ميلادبا سعادت #مولي_الموحدين، #حضرت_اميرالمؤالمومنين #علي عليه السلام بر شما مبارك باد . شعر زيباي #شايان_مصلح بازيكن با اخلاق ولي تنها اشتباه عمرش رفته توي تيم متاسفانه #پ_ر_س_پ_ل_ي_س. هست قسم به نام کسی کز عدم خدایی کرد همان قدیم که قدمت به این جهان دارد حدوث عالم از آن دست اتفاقات ... .
ميلادبا سعادت #مولي_الموحدين، #حضرت_اميرالمؤالمومنين #علي عليه السلام بر شما مبارك باد .
شعر زيباي #شايان_مصلح بازيكن با اخلاق ولي تنها اشتباه عمرش رفته توي تيم متاسفانه #پ_ر_س_پ_ل_ي_س. هست
قسم به نام کسی کز عدم خدایی کرد
همان قدیم که قدمت به این جهان دارد
حدوث عالم از آن دست اتفاقات است
که بعد خلق علی ارزش بیان دارد
علی همان که خدا هست و نیست مثل خدا
علی همان که بشر هست و نیست مثل بشر
علی همان که اگر یک خودی نشان بدهد
ز بندگی خدا می کنیم صرف نظر
علی همان که اَجَلّ است شٲنَش از توصیف
علی همان که خدا توی خلقتش مانده
علی همان که پس از مرگ کافران گفتند:
مگر خلیفه ی چارم نماز می خوانده؟
به سجده ای دل محراب را گلستان کرد
به جای خون سرش داشت لاله می رویید
اگر نماز همان است که شما خواندید
علی نماز نمی خواند،راست می گویید!
دلیل مرگ علی تیغ ابن ملجم نیست
بلای جان علی داغ بودن میخ است
اگر حسن پسرش را کنار بگذاریم
علی غریب ترین مرد طول تاریخ است
چگونه خانه نشین شد به جرم سن کمش؟
کسی که از همه حیث از تمام خلق سر است
دلیل می آوردم اگر که کفر نبود
خدا فقط دو سه سال از علی بزرگ تر است!
اگر عبادت شرط است،پینه ی زانوش
اگر عدالت شرط است،ماجرای عقیل
اگر ملاک به بازوست،قلعه ی خیبر
اگر نسب همه چیز است، خانواده اصیل!
اگرچه بغض خودش را غلاف کرد و نشست
اگرچه دست به شمشیر قتل عام نکرد
سکوت کردن حیدر دروغ تاریخ است
به احترام محمد فقط قیام نکرد
مگر به زور هم از خلق می شود دل برد؟
کدام ترس؟ که ما جذب یک نگاه شدیم
عَجَم مسلمان می شد مگر به دست کسی؟
علی اشاره به ما کرد سر به راه شدیم
بیا مخاطب این شعر باش و با من باش
بخند تا که ببینم تو را ثواب کنم
تو را که کیسه به دوش شب یتیمانی
اجازه می دهی آیا پدر خطاب کنم؟
بریده بودم و راه نجات گم شده بود
که روزگار، حدیثِ تو در میان انداخت
پدر،حیا کردم جای دیگری بروم
که غیرِ تو به کسی رو نمی‌توان انداخت!
هر آن که طاقت دوریت در توان دارد
غم فراق تو را در دلش نهان دارد
مگر کسی که تو را دیده عاشقت نشده
وجود خارجی اصلا در این جهان دارد؟
اگر ز حسرت دیدار روی پیغمبر
شکست دندانش را صحابه ی قَرَنی
به شوق دیدن روی تو خودکشی کردم
مگر خود تو نگفتی فمن یَمُت یَرَنی؟
فراتر از همه ی مرزها و مذهب ها
بشر به انسانیت همیشه مشتاق است
صدای عدل تو باب نجات خیلی هاست
یکی ز مُستَمِعان تو جُرج جُرداق است
به مجلسی سر شب یک دو جرعه مِی دادی
دم سحر نشده غرق در بِحارت شد
به من بگو که چه کردی صَدوق عاشق شد؟
به من بگو که امینی کجا دچارت شد؟
#شايان_مصلح
Read more
. بعضیام به ما میگن که چرا هیچ واکنشی نسبت به اراجیف این شیخ سالوس نشون نمیدی و فریاد نمیزنی والا ما ...
Media Removed
. بعضیام به ما میگن که چرا هیچ واکنشی نسبت به اراجیف این شیخ سالوس نشون نمیدی و فریاد نمیزنی والا ما اونموقع که احساس تکلیف کردیم باید داد بزنیم دادامونو زدیم الان هم نوبت خیلی های دیگه است که داد بزنن، اگه دیگه فایده ای داشته باشه و خدا و اهل بیت و شهدا رو شاهد میگیرم که ذره ای از مخالفت ما با این شیخ ... .
بعضیام به ما میگن که چرا هیچ واکنشی نسبت به اراجیف این شیخ سالوس نشون نمیدی و فریاد نمیزنی
والا ما اونموقع که احساس تکلیف کردیم باید داد بزنیم دادامونو زدیم
الان هم نوبت خیلی های دیگه است که داد بزنن، اگه دیگه فایده ای داشته باشه
و خدا و اهل بیت و شهدا رو شاهد میگیرم که ذره ای از مخالفت ما با این شیخ مزور از همون روز اول از سر سیاسی بازی و دسته بندی ها و تیم کشی های سیاسی نبود و همه اش از سر دغدغه برای #دین و اعتقادات و #انقلاب بود،
گواهمم همون پستیه که قبل از انتخابات گذاشتم و گفتم پاکش نمیکنم تا بعدا ملاک قضاوت باشه و هنوز هم تو صفحم هست، تمام دلایل #نه_به_روحانی که اونجا نوشتم برای حفظ اعتقادات دینی و آرمان های انقلاب بود که امروز بسیاریش برای همه روشن شده
البته من نه پیشگوام نه تحلیلگر ارشد سیاسی که با دیدن شرایط امروز بخوام بگم "دیدید گفتم"، و کلا از "من میدونستم" ها بدم میاد
اما چیزایی که امروز میبینیم نه نیازی به پیشگویی داشت نه تحلیل پیچیده ای می خواست، مسائلی بود که همه به راحتی میتونستن ببینن
اين هم بالاخره از ميوه هاي درخت دموكراسيه
هرچند هنوز هنوز هم ما متهم به سیاسی کاری از جانب کسانی هستیم که سنگ اعتقاداتو به سینه میزنن اما میگن اگه دوباره انتخابات بشه به این یارو رای میدن، و اگه امام جمعه فلان ده کوره یک صدم این حرف رو زده بود تا الان مادرشو به عزاش نشونده بودن، همین افراد ممکنه الان بیان کامنت بذارن و بگن حرف من سیاسیه
از طرفی هم این اراجیف باعث شد که نقاب نفاق از چهره بعضی ها که تاحالا یکی به نعل میزدن و یکی به میخ هم کنار بره و اون صورت واقعیشون که از ابتدا ذره ای به انقلاب اعتقاد نداشتن رو نشون بدن، الحمدلله
اون طفل بیسوادی که فکر کرده علامه دهره و موقعي كه بايد صداش درميومد درنيومد و الان با ژست دفاع از شعائر میگه این انقلاب از اولش به نام تشیع بود و به کام دشمنان تشیع، حتما خون 300 هزار شهیدی هم که پای این انقلاب ریخته شده رو میتونه بذاره به حساب دشمنان تشیع، یا پرچم این انقلاب که از همه طرف تو دنیا دارن بهش سنگ میزنن تا بیافته رو پرچم وهابیت میدونه لابد، البته از این بیسوادها توقعی نیست، اما بدونن قطعا اگه انقلاب اسلامی و حسینی نبود اونا الان جای اینکه میکروفن دستشون باشه باید راه های ناخوشایندی رو برای امرار معاش و کسب شهرت انتخاب میکردن
.
.
راستی! این آقایی که میگه امام زمان رو هم میشه نقد کرد نمیدونم چرا صفحه اینستاگرامش منو بلاک کرده، درحالی که تاحالا یه کامنت هم براش نذاشته بودم
#خبيث
Read more
. به سوم مه شعبان مدینه پر نور است بساط جشن به درگاه داوری جور است قدم زند به جهان دومین گل زهرا برادرش ...
Media Removed
. به سوم مه شعبان مدینه پر نور است بساط جشن به درگاه داوری جور است قدم زند به جهان دومین گل زهرا برادرش حسن از این قضیه مسرور است فرشتگان خدا بهر تهنیت آیند ببین که فطرس بشکسته بال منصور است حسین خوانده ورا جد او به نام اکنون و این زسوی خدایش به وحی دستور است به روز سوم شعبان بیامده ماهی که ... .
به سوم مه شعبان مدینه پر نور است
بساط جشن به درگاه داوری جور است

قدم زند به جهان دومین گل زهرا
برادرش حسن از این قضیه مسرور است

فرشتگان خدا بهر تهنیت آیند
ببین که فطرس بشکسته بال منصور است

حسین خوانده ورا جد او به نام اکنون
و این زسوی خدایش به وحی دستور است

به روز سوم شعبان بیامده ماهی
که چشم دشمن دین از تلاء لوءش کور است

برای جمله جوانان جنتی آقاست
به جانفشانی در راه دین مشهور است

بگفت رسول خدا،او زمن ،من از اویم
ودوستدار حسین با خدای محشور است

حسین خون خدا باشد وزخون حسین
درخت دین به ابد برقرار ومعمور است

به زادروز حسینی دلم بسی شاد است
زیارت حرمش آرزوی منظور است

کبوتر دل من با هوای شش گوشه
درون سینه به عشق حسین مهجور است

به روز سوم شعبان خدا تبارک گو
به آفرینش مخلوق خویش مغرور است

به روز سوم شعبان گذار جن وملک
به کربلا فتد وگاه شادی وشور است

به روز سوم شعبان به کربلا آید
امام ما که رخش در نقاب مستور است

به روز سوم شعبان خدا نصیبم کن
زیارت حرم آنکه وتر موتور است
Read more
به نام حضرت حق ؛ . اين روزا مغز و زبون گرون شده چن شبه سينه و رون گرون شده از كسى كه مالش رو آتيش مى زد تا حاجى ارزونيمون گرون شده تنمون ارزون و نون گرون شده با انرژى مضاعف اومديم تو صف جنس مزخرف اومديم ما كه از صفيم و تو صف اومديم پيرمون دراومده ، جوون شده تنمون ارزون و نون گرون شده دنيا جنگله ... به نام حضرت حق ؛
.
اين روزا مغز و زبون گرون شده
چن شبه سينه و رون گرون شده
از كسى كه مالش رو آتيش مى زد
تا حاجى ارزونيمون گرون شده
تنمون ارزون و نون گرون شده

با انرژى مضاعف اومديم
تو صف جنس مزخرف اومديم
ما كه از صفيم و تو صف اومديم
پيرمون دراومده ، جوون شده
تنمون ارزون و نون گرون شده

دنيا جنگله ، بى چارت مى كنن
پاره كن ، وگرنه پارت مى كنن
بميرى ميان زيارت مى كنن
دل گرگا براى ما خون شده
تنمون ارزون و نون گرون شده

هى مى گن بزك نمير ، بهار مياد
داره از چين واسه ما خيار مياد
به تن درختامون فشار مياد
تبر تو باغچه ، باغبون شده
تنمون ارزون و نون گرون شده

عرق سردى كه از سر اومده
پولى كه از اين ور اون ور اومده
نفت از سفره ى ما در اومده
خرج جيب از ما بهترون شده
تنمون ارزون و نون گرون شده

دلشون بارون ميخواست و رله شد
خواستن و حتى از اين فاصله شد
ابر توى آسمون حامله شد
هر چى خواستن ، مى بينى همون شده
تنمون ارزون و نون گرون شده
.
تصوير : هزار دستان ، اثر سعدى سينماى ايران زنده ياد استاد على حاتمى ، روح استاد انتظامى شاد🙏
@saberghadimii شعر : صابر قديمى نازنين🌺
.
لعنت بر فقر ،
لعنت بر فاصله طبقاتى ،
لعنت بر بانيان فاصله طبقاتى ،
.
درود بر شما و تنتون سلامت 🌺✌️
.
ياحق.
Read more
خانم ها بخونن <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f448"></span>ویتامین ب٩ هم که به نام اسید فولیک شناخته می‌شود یک ماده ضروری برای افراد دچار کم خونی ...
Media Removed
خانم ها بخونن ویتامین ب٩ هم که به نام اسید فولیک شناخته می‌شود یک ماده ضروری برای افراد دچار کم خونی بویژه دختران، زنان باردار و شیرده است. —————- از جمله منابع طبیعی دارای این ویتامین می‌توان سبزیجات دارای برگ‌های تیره، مارچوبه، کلم بروکسل، پرتقال، آجیل، لوبیا، نخود فرنگی و غلات سبوس ... خانم ها بخونن 👇
👈ویتامین ب٩ هم که به نام اسید فولیک شناخته می‌شود یک ماده ضروری برای افراد دچار کم خونی بویژه دختران، زنان باردار و شیرده است.
—————-
✅از جمله منابع طبیعی دارای این ویتامین می‌توان سبزیجات دارای برگ‌های تیره، مارچوبه، کلم بروکسل، پرتقال، آجیل، لوبیا، نخود فرنگی و غلات سبوس دار را نام برد.
🥦🍊🍞🥗
——————-
👌❤️اسید فولیک برای درمان و یا پیشگیری از سایر مشکلات و بیماری ها همچون سرطان خون، آمنوره (فقدان پریود قاعدگی)، مسمومیت با آرسنیک، اختلال دوقطبی، سرطان، سندرم خستگی مزمن، عملکرد شناختی، بیماری عروق کرونر، جنون و آلزایمر، افسردگی، دیابت، بیماری صرع، سلامت عمومی، گلوکم، نقرس، بهبود رشد، بیماری قلبی، فشار خون بالا،بیماری ام اس، سکته مغزی، سرگیجه و لخته خون نیز استفاده می شود.
——————-
@rejim_fitness @rejim_fitness ✅
——————-
#ورزش #رژيم #رژيم_فيتنس #بانوان #باشگاه #باسن #مشتي #فيتنس #فيت #fitness #gym #diet #nice #fitgirl #چربي_سوزي #لاغری #لاغری_شکم #هيكل #دختر #دخترونه #مكمل #شيك #جذاب
Read more
بسمه تعالی #ماه_محرم_طلوع_کرد ______________________________________ نی، ناله کرد و باز ...
Media Removed
بسمه تعالی #ماه_محرم_طلوع_کرد ______________________________________ نی، ناله کرد و باز ترنم، شروع شد فصل هبوط آدم و گندم، شروع شد دریای بی‌کران شهادت، که موج زد توفان نوح بود و تلاطم شروع شد از «برکه‌ی غدیر»، «محرّم» طلوع کرد سر مستی «حبیب» هم از «خم» شروع شد باران اشک شیفتگان ... بسمه تعالی
#ماه_محرم_طلوع_کرد
______________________________________
نی، ناله کرد و باز ترنم، شروع شد
فصل هبوط آدم و گندم، شروع شد

دریای بی‌کران شهادت، که موج زد
توفان نوح بود و تلاطم شروع شد

از «برکه‌ی غدیر»، «محرّم» طلوع کرد
سر مستی «حبیب» هم از «خم» شروع شد

باران اشک شیفتگان غم حسین
«تا گفتم: السلام علیکم شروع شد»

روح دعا، به نام «اباالفضل» چون رسید
غوغایی از توسل مردم شروع شد

وقتی گلوی نازک گل شد نشان تیر
لبخند باغبان و تبسم شروع شد

از اشک و خون اگرچه وضو می‌گرفت عشق
از «تربت شهید» تیمم شروع شد

ای آسمان! مصیبت عظمای اهل بیت
از قتلگاه عصمت پنجم شروع شد

فصل به خون نشستم گل‌های باغ وحی
از آیه‌ی «لیذهب عنکم» شروع شد

با آنکه باغ گل به محبت نیاز داشت
با تازیانه، ناز و تنعّم شروع شد

وقتی دل ستارۀ محمل نشین شکست
با ماهِ روی نیزه، تکلم شروع شد
Read more
به نام خداوند بخشنده و مهربان قصه عشق هيچ وقت فراموش نمي شود... اولين بار با مامانم ، بهار ٦٧ بود كه ...
Media Removed
به نام خداوند بخشنده و مهربان قصه عشق هيچ وقت فراموش نمي شود... اولين بار با مامانم ، بهار ٦٧ بود كه سينما رفتم.دوتايي كنار هم نشستيم و پرنده كوچك خوشبختي را ديديم و هردو با چشاي خيس از اشك از سينما بيرون آمديم. بهترين فيلمي كه از كودكي در ذهنم باقي مانده باتك تك ديالوگ ها ،موسيقي متن زيبا و رابطه ي ... به نام خداوند بخشنده و مهربان
قصه عشق هيچ وقت فراموش نمي شود...
اولين بار با مامانم ، بهار ٦٧ بود كه سينما رفتم.دوتايي كنار هم نشستيم و پرنده كوچك خوشبختي را ديديم و هردو با چشاي خيس از اشك از سينما بيرون آمديم. بهترين فيلمي كه از كودكي در ذهنم باقي مانده باتك تك ديالوگ ها ،موسيقي متن زيبا و رابطه ي عاطفي پروانه(هما روستا) و مليحه ،فيلم پرنده كوچك خوشبختي است.جرقه هاي علاقه ام به سينما از همان روزها زده شد و طي همه ي اين سالها ، مامان هميشه مشوقم بود ، امشب دوباره اين فيلم و ديدم، و تمام خاطرات آن روز بهاري در سينما ،سمفوني غمگيني را برايم تداعي كرد.بهار بود...بهار هم از پيشم رفت... من در این گوشه که از دنیا بیرون است
آفتابی به سرم نیست
از بهاران خبرم نیست...
یاد رنگینی در خاطرمن
گریه می انگیزد
ارغوانم آنجاست
ارغوانم تنهاست
ارغوانم دارد می گرید
چون دل من که چنین خون ‌آلود
هر دم از دیده فرو می ریزد
ارغوان
این چه رازیست که هر بار بهار
با عزای دل ما می آید؟

#به_نام_خداوند_بخشنده_مهربان
#مامان_من
#پرنده_كوچك_خوشبختي🕊🕊 #سينما
#دلتنگی
#خاطره
#سالگرد_رفتنت
لطفا ورق بزنيد و سكانس هاي زيباي اين فيلم را مرور كنيد
Read more
مشخصات: نام سریال : School Season 6 / School 2015: Who Are You? / Who Are You: School 2015 عنوان فارسی ...
Media Removed
مشخصات: نام سریال : School Season 6 / School 2015: Who Are You? / Who Are You: School 2015 عنوان فارسی : مدرسه 2015 : تو کی هستی؟  تعداد قسمت ها : 16 پخش از شبکه : KBS2 دوره پخش : 2015-Apr-27 to 2015-June-16 روزهای پخش : دوشنبه ها و سه شنبه ها ژانر : مدرسه ای، جونی، راز آلود جایگزین سریال : خون ... مشخصات:
نام سریال : School Season 6 / School 2015: Who Are You? / Who Are You: School 2015
عنوان فارسی : مدرسه 2015 : تو کی هستی؟ 
تعداد قسمت ها : 16
پخش از شبکه : KBS2
دوره پخش : 2015-Apr-27 to 2015-June-16
روزهای پخش : دوشنبه ها و سه شنبه ها
ژانر : مدرسه ای، جونی، راز آلود
جایگزین سریال : خون / Blood
ساخت کشور : کره جنوبی
وضعیت:در حال پخش(تا قسمت 10)
خلاصه داستان
این سریال در ادامه ی مجموعه سریالهای محبوب مدرسه ساخته شده ، که معضلات و مسائل واقعی جوانان امروز کره ای را به تصویر میکشد.
سیگانگ دبیرستانی سطح بالا در منطقه ی گنگنام سئول است . یکی از دانش آموزان این دبیرستان ، به نام لی لیون بی ( کیم سو هیون ) یک روز از خواب بیدار میشود ، بدون این که بداند کیست . بعدا متوجه میشود که یکی از قلدرهای دبیرستان بوده و تصمیم میگیرد تغییر کند و تبدیل به دختری محبوب در دبیرستان میشود . بعد از آن تصمیم میگیرد حافظه ی از دست رفته اش را باز یابد و در این بین به رازهای نهفته ی مدرسه پی میبرد.
Read more
روحشون شاد🖤<span class="emoji emoji1f622"></span> برخی از فیلمهایی که استاد بهرام زند، مدیریت دوبلاژ آنها را بر عهده داشتند: کوه نشین (آخرین ...
Media Removed
روحشون شاد🖤 برخی از فیلمهایی که استاد بهرام زند، مدیریت دوبلاژ آنها را بر عهده داشتند: کوه نشین (آخرین مرد) (۱۹۸۶) گلادیاتور(۲۰۰۰) شجاع دل(۱۹۹۵) خون به پا خواهد شد(۲۰۰۷) رانین(۱۹۹۸) رابین هود (فیلم سینمایی)(۲۰۱۰) استاد (با نام گمگشته دوبله شد)(۲۰۱۲) تغییر چهره شیرهای ... روحشون شاد🖤😢
برخی از فیلمهایی که استاد بهرام زند، مدیریت دوبلاژ آنها را بر عهده داشتند:

کوه نشین (آخرین مرد) (۱۹۸۶)

گلادیاتور(۲۰۰۰)

شجاع دل(۱۹۹۵)

خون به پا خواهد شد(۲۰۰۷)

رانین(۱۹۹۸)

رابین هود (فیلم سینمایی)(۲۰۱۰)

استاد (با نام گمگشته دوبله شد)(۲۰۱۲)

تغییر چهره

شیرهای جوان (۱۳۷۸)

شاهزاده ایرانی (۱۳۸۴)

پرچم‌های قلعه کاوه (۱۳۸۶)

چشم عقاب (۱۳۷۷)

لیست سریالهایی که بهرام زند، مدیریت دوبله آنها را بر عهده داشت:

بیست و چهار (تاریخ دوبله:۱۳۸۹ و ۱۳۹۰)

شیخ بهایی

مدار صفر درجه (دوبله: ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶)

روشنتر از خاموشی (تاریخ دوبله: ۱۳۸۱)

پهلوانان نمی‌میرند (دوبله: ۱۳۷۵)

مسافر

ناوارو (تاریخ دوبله: ۱۳۷۶)

شرلوک هولمز

مسافر ری

سریال امام علی (دوبله: ۱۳۷۴)

جنگجویان کوهستان

از سرزمین شمالی

سریال کارتونی بچه‌های مدرسه والت (دوبله: ۱۳۶۴)

دوبلاژ

قهرمان (۱۳۷۰)

نگاهی دیگر (۱۳۷۳)

همسفر (۱۳۷۶)

یک قدم تا مرگ (۱۳۷۷)

شیرهای جوان (۱۳۷۸)

شاهزاده ایرانی (۱۳۸۴)

مسیح (۱۳۸۴)

صداپیشگی:

کوه نشین (۱۹۸۶) - «کانر مک‌لود» (کریستوفر لمبرت)

کوه نشین: پایان بازی (۲۰۰۰) - «کانر مک‌لود» (کریستوفر لمبرت)

گلادیاتور.....راسل کرو

رابین‌هود.....راسل کرو

مردان خوب.....راسل کرو

جاذبه.....جرج کلونی

بخوان و بسوزان.....جرج کلونی

کلاه‌چرمی‌ها.....جرج کلونی

مایکل کلیتون.....جرج کلونی

بالا در آسمان.....جرج کلونی

جان‌سخت ۴.....بروس ویلیس

روح سوار.....نیکلاس کیج

تغییر چهره.....جان تراولتا

سریع و خشمگین ۶.....وین دیزل

خشن ۷.....وین دیزل

تریپل اکس.....وین دیزل

تریپل اکس: دولت متحد.....آیس کیوب

ترانسپورتر ۳.....جیسون استاتهام

ذره ای آرامش.....دنیل کریگ

کازینو رویال.....دنیل کریگ

اسپکتر.....دنیل کریگ

افسانه.....تام هاردی

گرفتن پلهام ۱۲۳.....دنزل واشینگتن

پارکر.....جیسون استاتهام

ترانسپورتر ۲.....جیسون استاتهام

ترانسپورتر ۳.....جیسون استاتهام

شجاع‌دل.....مل گیبسون

دارودسته‌های نیویورکی.....دانیل دی-لوئیس

خون به پا خواهد شد.....دانیل دی-لوئیس

بدون توقف.....لیام نیسون

سریع‌تر.....دواین جانسون

هرکول.....دواین جانسون

رد.....بروس ویلیس

سیزده یار اوشن.......جرج کلونی

دوازده یار اوشن.......جرج کلونی

یازده یار اوشن.......جرج کلونی

آواره مجنون دیوانه.......آکشی کومار

آنچه دل بخواهد.......سلمان خان

#استاد #بهرام_زند #تسلیت #تنها_صداست_که_می‌ماند
Read more
مادر در سوگ مادر: .............................. زهرا رهنورد در پیامی از مردم و همراهان برای ...
Media Removed
مادر در سوگ مادر: .............................. زهرا رهنورد در پیامی از مردم و همراهان برای حضور در مراسم‌ها و ارسال پیام‌های تسلیت مادر خود، مرحومه احترام السادات نواب صفوی تشکر و قدردانی کرد. به نام خدا گر مرد رهی میان خون باید رفت از پای فتاده سرنگون باید رفت تو پای به ره بنه و هیچ مپرس خود ... مادر در سوگ مادر:
.............................. زهرا رهنورد در پیامی از مردم و همراهان برای حضور در مراسم‌ها و ارسال پیام‌های تسلیت مادر خود، مرحومه احترام السادات نواب صفوی تشکر و قدردانی کرد.

به نام خدا
گر مرد رهی میان خون باید رفت
از پای فتاده سرنگون باید رفت
تو پای به ره بنه و هیچ مپرس
خود راه بگویدت که چون باید رفت ......
مادری شجاع و محنت ایام دیده، و غم فراق فرزندان را صبورانه بر دوش کشیده، در روز شهادت جده‌اش فاطمه زهرا(س) از این جهان رخت رحلت برگزیده و به اجداد طاهرینش پیوست، احترام‌السادات نواب صفوی اسطوره‌ای از صبر و ایمان بود.
الحق همه مردم خوب، اعم از سروران و یاران و دوستان و همراهان از همه اقشار که به دلیل گستردگی، نام بردن از تک تک آنها در توانم نیست، با قبول همه مشکلات احتمالی فضای امنیتی و عواقب محتمل آن، با پیام‌ها و تسلیت‌ها و حضور در مراسم سوگواری مرهمی بر دلمان نهادند که تا ابد فراموش نمی‌شود.
اما آرزو دارم با آن همه مهربانی و همراهی، سپاسگزار خداوند منان باشم و نهایت تشکر و قدردانی خود را بر دیده نهاده و تقدیم حضور شما نمایم.
زهرا رهنورد،
از طرف میرحسین موسوی فرزندان و کلیه خاندان آن مرحومه ..... عکس مربوط به حضور خانم رهنورد در خانه مادری پس از فوت مادر و در کنار بستر خالی ایشان است.
Read more
مصرف زیاد قند روند پیری قسمت های مختلف بدن را افزایش می دهد. مصرف قند زیاد نه تنها باعث افزایش وزن می ...
Media Removed
مصرف زیاد قند روند پیری قسمت های مختلف بدن را افزایش می دهد. مصرف قند زیاد نه تنها باعث افزایش وزن می شود بلکه خطر بروز بیماری دیابت و حتی ناراحتی پوستی به ویژه آکنه و چین و چروک را افزایش می دهد. هنگام مصرف قند، روندی به نام گلیکیشن (glycation) رخ می دهد.در این روند قند در جریان خون به پروتئین ها می چسبد ... مصرف زیاد قند روند پیری قسمت های مختلف بدن را افزایش می دهد. مصرف قند زیاد نه تنها باعث افزایش وزن می شود بلکه خطر بروز بیماری دیابت و حتی ناراحتی پوستی به ویژه آکنه و چین و چروک را افزایش می دهد. هنگام مصرف قند، روندی به نام گلیکیشن (glycation) رخ می دهد.در این روند قند در جریان خون به پروتئین ها می چسبد و مولکول های جدید به نام (AGES) ایجاد می کند که پوست را آسیب پذیر می کند. در صورت تمایل به خوردن شیرینی از شکلات تلخ با قند پایین استفاده کنید.
Read more
. فلفل دارای آنتی‌اکسیدانی به نام لوتین (Lutein) و (zeadanthin) است که به جوان و سالم ماندن پوست ...
Media Removed
. فلفل دارای آنتی‌اکسیدانی به نام لوتین (Lutein) و (zeadanthin) است که به جوان و سالم ماندن پوست کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده وجود این دو آنتی اکسیدانی در خون می‌تواند مانند یک کرم ضد آفتاب عمل کرده و پوست را از اشعه UVB نور آفتاب محافظت و از التهاب پوست و آسیب دیدن آن جلوگیری کند و در نتیجه مانع ... .
فلفل دارای آنتی‌اکسیدانی به نام لوتین (Lutein) و (zeadanthin) است که به جوان و سالم ماندن پوست کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده وجود این دو آنتی اکسیدانی در خون می‌تواند مانند یک کرم ضد آفتاب عمل کرده و پوست را از اشعه UVB نور آفتاب محافظت و از التهاب پوست و آسیب دیدن آن جلوگیری کند و در نتیجه مانع از ایجاد چین و چروک در پوست گردد. آنتی اکسیدان لوتین همچنین سبب افزایش خاصیت کشسانی پوست شده و نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد چین و چروک دارد. زمانی که اخم می‌کنید و ابرو در هم می‌کشید، این عمل اگر دائما تکرار شود، چین و چروک در پوست ایجاد می‌گردد.

آنتی اکسیدان «لوتین» با افزایش خاصیت کشسانی پوست از جمع شدن آن و ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. برخی پژوهشگران معتقدند ترکیبات لیکوپن که در فلفل دلمه‌ای قرمز رنگ وجود دارد، می‌تواند از شل شدن و افتادن پوست جلوگیری کرده و موجب سفتی پوست شود. در نتیجه مانع از ایجاد چین و چروک گردد. فلفل دلمه‌ای همچنین از سبزیجات آبدار و گوشتی است که می‌تواند به سلول‌های پوست آبرسانی کند.
و مسئول رنگ قرمز شفاف در فلفل دلمه‌ای، لیکوپن می‌باشد که آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است؛ و تحقیقات متعدد ثابت کرده است که لیکوپن از سرطان پروستات و بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند. لیکوپن ماده‌ای است که وقتی در معرض حرارت قرار بگیرد، آزاد می‌شود. بدین منظور لازم است کمی آن را در روغن تفت داد یا کبابی کرد.
#فلفل #فلفل_دلمه #لوتين #ليكوپن #آنتي_اكسيدان #اب #چين_و_چروك #پوست #ويتامين
Read more
‍ ❣. مهربانی برای قلب‌تان خوب است حتما شنیده‌اید که #مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، ...
Media Removed
‍ ❣. مهربانی برای قلب‌تان خوب است حتما شنیده‌اید که #مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما جالب است بدانید که مهربان بودن در واقع بر تعادل شیمیایی قلب شما تأثیر مثبت دارد. مهربانی باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود. به گفته‌ی #دکتر دیوید همیلتون، اکسی‌توسین باعث آزاد شدن ماده‌ای ... ‍ ❣.
مهربانی برای قلب‌تان خوب است
حتما شنیده‌اید که #مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما جالب است بدانید که مهربان بودن در واقع بر تعادل شیمیایی قلب شما تأثیر مثبت دارد.
مهربانی باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود. به گفته‌ی #دکتر دیوید همیلتون، اکسی‌توسین باعث آزاد شدن ماده‌ای شیمیایی به نام نیتریک اکسید در رگ‌های خونی می‌شود. این ماده با گشاد کردن رگ‌های خونی، فشار خون را کاهش می‌دهد. از آنجا که اکسی توسین با کاهش فشار خون به سلامت قلب کمک می‌کند به آن لقب هورمون محافظ قلب داده‌اند.
مهربانی هم از لحاظ فیزیکی و هم از نظر احساسی برای #قلب شما خوب است.
شاید به همین دلیل است که می‌گویند:
" آدم‌های مهربان قلب بزرگی دارند ".
.
@ghoghnoosngo
@ghoghnoosngo
@ghoghnoosngo
. 🆔https://telegram.me/ghoghnoosngo
Read more
... ...... .... به هیچ چیز ایمان نیاور، هیچ‌چیز را بی‌دلیل نپذیر، هرگز خون شهیدان چیزی را به اثبات ...
Media Removed
... ...... .... به هیچ چیز ایمان نیاور، هیچ‌چیز را بی‌دلیل نپذیر، هرگز خون شهیدان چیزی را به اثبات نرسانده است. هیچ آیینی نیست... به نام ایمان است که مردم می‌میرند و به نام ایمان است که دست به قتل می‌زنند. شوقِ دانستن از تردید زاده می‌شود. از اعتقاد دست بردار و بیاموز. آن‌که می‌کوشد تا حرف خود ... ...
......
.... به هیچ چیز ایمان نیاور، هیچ‌چیز را بی‌دلیل نپذیر، هرگز خون شهیدان چیزی را به اثبات نرسانده است.
هیچ آیینی نیست... به نام ایمان است که مردم می‌میرند و به نام ایمان است که دست به قتل می‌زنند. شوقِ دانستن از تردید زاده می‌شود. از اعتقاد دست بردار و بیاموز. آن‌که می‌کوشد تا حرف خود را به زور بقبولاند، حجت موجهی ندارد. مگذار بدین‌گونه گمراهت کنند. مگذار چیزی را به زور به تو بقبولانند.

#مائده‌های_زمینی
#آندره‌_ژید 🌿
Read more
@gelatohouse.ir @gelatohouse.ir . امروز، پنجشنبه، سافت جلاتوی انبهٔ آلفونسو🤪<span class="emoji emoji1f60d"></span> . به همراه ...
Media Removed
@gelatohouse.ir @gelatohouse.ir . امروز، پنجشنبه، سافت جلاتوی انبهٔ آلفونسو🤪 . به همراه سه طعم دیگه: پاناکِرِم (شیروخامه)، بیسکوتو و دارک چاکلت . . 🏻و اما کمی اطلاعات بیشتر در مورد این میوه ی هیجان انگیز و خوشمزه که امروز تبدیلش کردیم به سافت جلاتو (بستنی دستگاهی): . اول اینکه ... @gelatohouse.ir
@gelatohouse.ir
.

امروز، پنجشنبه، سافت جلاتوی انبهٔ آلفونسو🤪😍
.
به همراه سه طعم دیگه: پاناکِرِم (شیروخامه)، بیسکوتو و دارک چاکلت
. . 👇🏻و اما کمی اطلاعات بیشتر در مورد این میوه ی هیجان انگیز و خوشمزه که امروز تبدیلش کردیم به سافت جلاتو (بستنی دستگاهی):
.
اول اینکه طعم تند و شیرین انبه باعث ترشح بزاق دهان هر کسی می شود!!!😋😀
.
جای تعجب ندارد که انبه را پادشاه 👑 میوه ها می نامند.
این میوه ی آبدار و خوشمزه دارای مزایای پنهان زیادی بوده و به درستی به عنوان پادشاه همه ی میوه ها نام گرفته. این میوه، بومی منطقه جنوب آسیا بوده و در حال حاضر در سراسر جهان استفاده می شود.
منشاء اصلی انبه هندوستان بوده و هزاران سال است که در این کشور کشت می شود.
این میوه در قرن هفدهم میلادی توسط مهاجران آمریکایی به این کشور برده شد و در اقلیم های بدون یخ رشد می کند. این میوه دارای انواع زیادی می باشد، اما نوع آلفونسوی هندی به عنوان بهترین انبه در سراسر دنیا شناخته شده.

انبه از نظر اندازه، شکل، طعم و ظاهر به شکل های مختلفی دیده می شود. این میوه یکی از میوه های نشاط بخشی بوده که در طبیعت وجود دارد. گونه ی آلفونسو در منطقه ماهاراشترا، گجرات و کارناتاکا رشد می کند.
.
انبه دارای یک آنتی اکسیدان به نام اسید مالوالیک است که سطح قند خون را کاهش میدهد. برعکس تصور عوام!
.
ضمنا انبه سرشار از آنزیمهای گوارشی است و به هضم غذا بسیار کمک میکند💚
.

#انبه #بخور 🤪 #alphonso #gelato #gelatohouse
.
@gelatohouse.ir
@gelatohouse.ir
Read more
- دستتو باز کن تا ببینی چی بهت می گم ، اسمت بگو حالا - یا علی یا محمد آقای ... ، مرد مردان ، سخن دل مهربان ... زحمت می کشی ولی منت نمی کشی ، خودتو زرنگ می گیری ولی ساده ای ، سه روز دیگه یا سه هفته دیگه یه خبر خوشحالی هم به دستت می رسه ، یه دوست داری از داداش برات بهتره احترامتو داره احترامشو نگه دار ، لباس مشکیم نپوش ... - دستتو باز کن تا ببینی چی بهت می گم ، اسمت بگو حالا
- یا علی یا محمد آقای ... ، مرد مردان ، سخن دل مهربان ... زحمت می کشی ولی منت نمی کشی ، خودتو زرنگ می گیری ولی ساده ای ، سه روز دیگه یا سه هفته دیگه یه خبر خوشحالی هم به دستت می رسه ، یه دوست داری از داداش برات بهتره احترامتو داره احترامشو نگه دار ، لباس مشکیم نپوش برات اومد نداره ، یه نفرم با خودت رقابت داره بهت حسادت می کنه ... ان شاء الله چشم دشمنت کور بشه ، یه سفر خارجیم رو پیشونیته ، .... نام چیکارته - آره ازش بهره مند می شی ، یه ضرر مالی هم کشیدی خدا جاشو پر می کنه ، ان شاء الله نیتتم صافه ، عقیدت به خدا دستاتو بکش به ... بگو یا خدا ، ... ، یه پول بگیر تو دستت ، انگشتت رو بذار داخل گره ، گره هارو بکش بازن یا بسته ؟ ، بستس درسته می بینی بستس این گره هارو بکش ، نیت کن یه پول بگیر تو دستت ، این گره های بسترو می ذارم تو داخل دستت ، رنگ گره هات چه رنگیه ؟ سبز ، همینو به من می دی راضی داری ، دست راستتو باز کن یه پول سنگین تو دست خودت بگیر نگه دار ، یه پول سنگین بگیر تو دستت ، این گره هایی که داری می بینی بازه یا بستن ، یه صلوات بفرست ، نیت کن ، آرزو کن ، دستتو باز کن ، گره رو بذار داخل پول ، دستتو ببند ، این گره ای که گذاشتم داخل دستت باز بود یا بسته ، اگه مشکی بشه مشکی پوش می شی ، بگو خدا نکنه ، اگه قرمز بشه خون بلا به گردنت ، بگو خدا نکنه ، اگه باز شه نذری می طلبه قبول داری یا شک داری بگو اگه باز شه رو گره های بسته به نام سید به نام خدا پول یه سفره ابوالفضلی می دم شک ندارم دستتو باز کن یه صلوات بفرست - یه گره بسته ای تو فالته یه ... دختر تو رو جادو کرده طلسم کرده می دونی چی می گم بهت ، تو زندگیت هر کار می کنی دستت به جلو بره به عقب بر می گرده ، حالا نذر جونته به نام سفره خدا بذار روش تا بهت بگم دلتو نلرزون ، دستور داری دعا داره ، بیا تا دعاشو برات بخونم ، حالا یه پول بذار روش و وردار ، به من نده بگیر تو دست خودت ، مشت کن دستتو ، تا دعاشو واست بخونم ، یه دعا داری ، به من نده بذار روشو وردار ، تو دعا داری ، من که نمی خوام ، دلت می لرزه ، بگو خدایا ، دستتو باز کن ، ببین این پولتو می بینی ، ناراحتی گرفتاری روشه ، ببین چی بهت می گم ، خوب نیست ، خوب گوش کن ، این پولتو باید بری بالای سره یه مرده که نمی شناسی خاک کنی ، به هفت زبون عربی دعا رو بخونی می تونی بری انجامش بدی ؟ .... ، اینارو می تونی بری انجامش بدی یا نه ، گناه تا روز قیامت به گردنته
#ادامه_در_کامنت_اول #سفر #جنوب #فال #داستانك #موزيك_بوشهر #جاشوآ
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> چوپانی تعریف می کرد: سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا ...
Media Removed
چوپانی تعریف می کرد: سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور که یک رودخانه پر آبی بود. بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاها به زد و خورد هم می کشید. یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشت ... 📝 چوپانی تعریف می کرد:
سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور که یک رودخانه پر آبی بود.
بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاها به زد و خورد هم می کشید.
یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشت و به مراتع دشمن رسیده بود. ناگهان هیکل درشت و غضبناک غضنفر چوپان آن ده نمایان شد. گله ما را مصادره کرد. و گفت یکی از شما بیاید این ور آب تا گله را آزاد کنم. ما از نیت اصلی اش آگاه بودیم.
فتح اله به من گفت تو برو. من گفتم می ترسم مرا کتک بزند. فتح اله گفت: خودش و هفت جدش غلط می کند حتی اگر نگاه چپی به تو کند.
القصه من لرزان لرزان از رود گذشتم و به نزد غضنفر رسیدم ناگهان مرا گرفت و چوبش را به علامت زدن بالا برد. فتح اله از آن سوی رود داد زد و گفت اگر مردی و تخم پدرتی بزنش تا ببینی چه سرت بیاورم.
غضنفر ترکه گز را چنان به پای من زد که جیغ من به هفت آسمان رسید.
غضنفر رو به فتح اله کرد و گفت دیدی زدمش و تو هیچ غلطی نکردی.
فتح اله گفت فلان فلان .... اگر یکبار دیگر بزنیش دودمانت را ریشه کن می کنم
اینار غضنفز چنان با ترکه به پشت من کوبید که خون از پوستم بیرون زد. و گفت بفرما بازم زدمش
فتح اله این بار گفت فلان فلان شده ....
نه خیر من دیدم اگر رجز خوانی فتح اله ادامه پیدا کند غضنفر مرا نابود خواهد کرد. شروع کردم به التماس که ببخش. غلط کردم و تعهد می دهم دیگر گله وارد مراتع شما نشود.
غضنفر آخرین ترکه را البته کمی آرام تر بر کفل ما کوبید و رفت.
من، دست و پا و پشت شکسته گله را راندم و به نزد فتح اله آمدم.
داشتم بی هوش می شدم که شنیدم فتح اله می گفت: به روح پدرم قسم اگر یک بار دیگر تو را کتک زده بود، مادرش را به عزایش می نشاندم.
من از هوش رفتم

این حکایت رجز خوانی های یه عده و ملت بیچاره ایران است.

سلام دوستان خوبم عیدتون مبارک و ایام به کامتان ( ملکه شرقی ) 🙏💐👍
Read more
. بفرمائید لبوی داغ <span class="emoji emoji1f60b"></span> یافته های اخیر پژوهشگران نشان می دهد مصرف یک چغندر نیم کیلویی، سی وپنج درصد ...
Media Removed
. بفرمائید لبوی داغ یافته های اخیر پژوهشگران نشان می دهد مصرف یک چغندر نیم کیلویی، سی وپنج درصد از فولات مورد نیاز بدن را تامین می کند و دریافت این مقدار کافی از فولات موجب کاهش سطح ترکیبی در خون به نام هموسیستئین می شود. در صورت افزایش این ترکیب در خون، عوامل ایجادکننده بیماری های قلبی افزایش می ... .
بفرمائید لبوی داغ 😋
یافته های اخیر پژوهشگران نشان می دهد مصرف یک چغندر نیم کیلویی، سی وپنج درصد از فولات مورد نیاز بدن را تامین می کند و دریافت این مقدار کافی از فولات موجب کاهش سطح ترکیبی در خون به نام هموسیستئین می شود. در صورت افزایش این ترکیب در خون، عوامل ایجادکننده بیماری های قلبی افزایش می یابد. لبو از جمله سبزیجاتی است که سرشار از فیبرهای محلول بوده و باعث کاهش سطح کلسترول بد LDL می شود. لبو به خاطر رنگ منحصر به فردش سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدان است. ترکیبات آنتی اکسیدانی مانع از بروز سرطان شده و حتی از پیشرفت بیماری جلوگیری می کند و از این طریق نیز ریسک بروز بیماری های قلبی را کاهش می دهد. در چغندر ترکیباتی به نام کاروتنوئیدها و فلاونوئیدها وجود دارد که هم موجب کاهش کلسترول شده و هم از آسیب های احتمالی که رادیکال های آزاد به دیواره عروق وارد می آورند، جلوگیری می کند و نهایتا بروز سکته های قلبی را کاهش می دهد. به این دلیل مصرف چغندر آبپز همراه کمی شکر در این روزها بسیار مفید است، خصوصا در افرادی که سابقه بیماری های قلبی در آنها وجود دارد. از دیگر فواید لبو می توان به کنترل فشار خون بالا اشاره کرد؛ به این ترتیب که در هر ۱۰۰ گرم چغندر، ۳۸۰ میلی گرم پتاسیم وجود دارد که به کاهش فشار خون کمک می کند.
#لبو #لبو #گل #گلبند #لبو #شکر #شب_یلدا #دسر_فاطمه #آشپزی_فاطمه
Read more
هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا: #قسمت_اول ‌‌ <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> ‌‌ ‌ ‌ هنگامی که شما كودك تازه متولد ...
Media Removed
هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا: #قسمت_اول ‌‌ ‌‌ ‌ ‌ هنگامی که شما كودك تازه متولد شده خود را از بیمارستان به خانه ميبريد ، هیچ کس به شما کتابي در مورد چگونگی مراقبت از او نميدهد. اگر او بیمار شود ايا شما متوجه نشانه ها ميشويد؟ چگونه متوجه ميشويد که او نیاز به دکتر دارد يا نه ؟ چرا ... هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا:
#قسمت_اول ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌

هنگامی که شما كودك تازه متولد شده خود را از بیمارستان به خانه ميبريد ، هیچ کس به شما کتابي در مورد چگونگی مراقبت از او نميدهد.
اگر او بیمار شود ايا شما متوجه نشانه ها ميشويد؟

چگونه متوجه ميشويد که او نیاز به دکتر دارد يا نه ؟ چرا که او نمی تواند به شما بگوید مشكلش چيست !

درنگي كنيد ، اگر شما بدانيد چه چيز را برسي كنيد ، براي تماس گرفتن احساس آمادگي بيشتري خواهيد داشت، نوزادي دوره ي بسيار آسيب پذيري از زندگي است، ، از انجايي كه سيستم ايمني نوزادان هنوز در حال رشد است ، خصوصا قبل از انكه تمام واكسن هاي شان را زده باشند، در مقايسه با كودكان بزرگتر، مبارزه با برخي از عفونت ها برايشان دشوارتر خواهد بود . شيرخواران و کودکان بزرگتر نیازمند مراقبت پزشکی برای مشکلات خاص میباشند گرچه این مشکلات در کودکان بزرگتر در منزل می تواند قابل درمان باشد.

با مشاهده علائم زیر در کودک تان بلافاصله به پزشک مراجعه کنید ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌


1️⃣ #تب

شيرخواران نباید در 3 ماه اول تب داشته باشند . اگر نوزاد شما دارای درجه ي حرارت مقعدی 100.4 فارنهايت یا بالاتر باشد حتما به دکتر و یا اورژانس مراجعه کنید. این بخاطر اين است که تب به خودی خود خطرناک است بلكه به اين دلیل كه در نوزادان، تب می تواند تنها نشانه ی یک عفونت جدی باکتریایی باشد.

يك روز پس از اتمام سه ماهگي كودك با دكتر تماس بگيريد.

تبي که فاقد علائم سرماخوردگي باشد مي بايست بررسي شود.

نحوه رفتار نوزادتان به شما كمك ميكند تا بدانيد كي به دكتر مراجعه كنيد .

شدت تب نقشی در این مسیله ندارد ...ظاهر کودک مهم است.طریقه پاسخگویی کودک به شما,طرز نگاه کردن,طریقه عملکرد کودک.
کودکی که همیشه منتظر بیرون رفتن و بازی کردن بوده,حالا فقط روی مبل دراز کشیده,ناله میکند و غلت میزند.....این تغییر بزرگی در رفتار است. ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌


2️⃣ #زردی

نوزادان اغلب دچار زردی ميشوند، که اين موجب زردي پوست و چشم ها ميشود. این اتفاق به اين دليل می افتد كه کبد نوزاد همیشه با سرعت کامل کار نمی کند و نمی تواند باعث تجزيه ماده اي به نام بیلی روبین در خون شود. اینكه فقط با نگاه كردن به كودك بتوانيد تشخيص دهيد که آیا اين زردی طبیعی است یا در حدي است که نیاز به درمان دارد دشوار است.

در برخی موارد، تغذیه اضافی به پایان زردی كمك ميكند.
در مواقع دیگر، کودک شما نیاز دارد تا در معرض چراغ هاي خاصي قرار گیرد تا به حذف بیلی روبین از خونش كمك شود.
Read more
دانشنامه فرزند . <span class="emoji emoji2b05"></span>️ ارایه خدمات رادیوتراپی توسط دکتر پوریا عادلی متخصص رادیوتراپی آنکولوژی @drpouriaadeli @drpouriaadeli در ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . ️ ارایه خدمات رادیوتراپی توسط دکتر پوریا عادلی متخصص رادیوتراپی آنکولوژی @drpouriaadeli @drpouriaadeli در مرکز رادیوتراپی بیمارستان آیت الله یثربی(ره) . درمان خانگی زردی نوزاد . در هفته اول پس از تولد ممکن است فرزندتان (به خصوص اگر نارس باشد) دچار زردی شود. ... دانشنامه فرزند
.
⬅️ ارایه خدمات رادیوتراپی
توسط دکتر پوریا عادلی
متخصص رادیوتراپی آنکولوژی
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
در مرکز رادیوتراپی بیمارستان آیت الله یثربی(ره)
.
درمان خانگی زردی نوزاد
.
در هفته اول پس از تولد ممکن است فرزندتان (به خصوص اگر نارس باشد) دچار زردی شود. زردی در نوزادان اغلب در روز دوم یا سوم پس از تولد آغاز می شود و تا روز دهم برطرف می گردد. زردی جزو اولین مشکلاتی است که پس از تولد فرزندتان با آن روبرو می شوید، بنابراین ممکن است خیلی نگران شوید و یا بترسید، اما باید بدانید این مسئله در اکثر موارد مشکلی ایجاد نمی کند.

زردی در صورتی رخ می دهد که کبد نوزاد شما به قدر کافی بالغ نشده باشد که ماده ای به نام «بیلی روبین» را بشکند. معمولا چند روزی طول می کشد تا فرزند شما به خوبی پستان را بگیرد و مکیدن را درست انجام دهد. افزایش تعداد دفعات شیردهی باعث تحریک پستان ها برای تولید شیر بیشتر می شود. هر چه شیردهی بیشتر انجام شود تعداد دفعات اجابت مزاج کودک بیشتر می شود و این دو عامل به پایین آمدن میزان بیلی روبین کمک می کند. شیردهی را متوقف نکنید، شیر مادر بهترین غذا برای فرزند شماست. زردی ممکن است در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند کمی بیشتر از نوزادی که شیر خشک می خورد طول بکشد که مسئله مهمی نیست.

در صورتی که زردی فرزند شما شدید باشد ممکن است پزشک توصیه کند نوزاد را زیر نور آبی قرار دهید (نور درمانی). هر چند نور خورشید به درمان زردی کمک می کند اما توصیه نمی شود نوزاد را لخت کنید و در معرض نور آفتاب قرار دهید. در این روش از لامپ های مخصوص نور درمانی استفاده می شود. در زمان نور درمانی چشم و آلت تناسلی نوزاد را بپوشانید.

هشدار: دادن آب یا آب قند کمکی به کاهش زردی نمی کند.

خوشبختانه برای کنترل زردی آزمایشگاه ها معمولا نتیجه آزمایش سطح بیلی روبین خون را در کمتر از ۲ ساعت به شما تحویل می دهند. ضمن آن که دستگاه های اندازه گیری زردی به روش پوستی و بدون نیاز به خون گیری در حال حاضر در برخی مراکز درمانی به کار می روند.

اگر شما هم در این باره تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.
.
⬅️ ارایه خدمات رادیوتراپی
توسط دکتر پوریا عادلی - مدرنترین و مجهزترین دستگاه رادیوتراپی
- درمان رایگان
(بدون دریافت هزینه از بیمار) - محل اسکان
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
اطلاعات بیشتر، پذیرش و اخذ نوبت
09135958830
#سرطان #بیماران_سرطانی #بیماران_سرطان
Read more
روش خواندن برگه های آزمایش: قسمت دوم: انواع آزمایش های  خون >> RBC RBC مخفف کلمه سلول‌ قرمز ...
Media Removed
روش خواندن برگه های آزمایش: قسمت دوم: انواع آزمایش های  خون >> RBC RBC مخفف کلمه سلول‌ قرمز خون است. این سلول‌های قرمز یا همان گلبول‌های قرمز، در واقع اصلی‌ترین قسمت خون و عامل رنگ قرمز آن هستند. خود این رنگ قرمز به دلیل وجود ماده‌ای به نام هموگلوبین است که کمک می‌کند گلبول‌ قرمز، اصلی‌ترین ... روش خواندن برگه های آزمایش:

قسمت دوم:

انواع آزمایش های  خون
>> RBC
RBC مخفف کلمه سلول‌ قرمز خون است. این سلول‌های قرمز یا همان گلبول‌های قرمز، در واقع اصلی‌ترین قسمت خون و عامل رنگ قرمز آن هستند. خود این رنگ قرمز به دلیل وجود ماده‌ای به نام هموگلوبین است که کمک می‌کند گلبول‌ قرمز، اصلی‌ترین وظیفه خود یعنی حمل و نقل اکسیژن و دی‌اکسیدکربن را انجام دهد. به طور خلاصه می‌شود گفت گلبول‌های قرمز وسیله حمل و نقل اکسیژن از ریه به بقیه سلول‌های بدن هستند.مقادیر طبیعی: بین 7/4 تا 1/6 میلیون در هر میکرولیتر خون. این عدد برای خانم‌ها مقداری کمتر و در کودکان مقداری بیشتر است.
نکته:
گلبول قرمز به طور طبیعی بعد از تولید در مغز استخوان 120 روز در خون زندگی می‌کند و در آخر عمر خود خرد می‌شود و به عناصر سازنده‌اش تبدیل می‌شود.
مقدار RBC‌ها در طی بارداری به طور طبیعی کمی کمتر نشان داده می‌شود چون حجم مایع خون افزایش پیدا کرده است.

عدد RBC در واقع مقدار دقیق گلبول‌های قرمز در 1میلی‌لیتر خون محیطی است.

بسته به آزمایشگاه و نوع کیت مورد استفاده، ممکن است مقیاس شمارش این سلول فرق کند.

خوردن داروهایی مثل کلرامفنیکل هم باعث کاهش RBC می‌شود. >> HCT

هموتوکریت یا HCT هم یکی از مقادیر اندازه‌گیری گلبول قرمز است. به طور کلی «هم» به معنی آهن است و هر جا در هر کلمه‌ای آمد حتما آن کلمه ارتباطی با گلبول قرمز دارد. هماتوکریت درصدی از حجم کلی خون است که از گلبول قرمز ساخته شده و با اندازه‌گیری قسمت قرمز رسوب خون در لوله آزمایش نسبت به کل ارتفاع خون اندازه‌گیری می‌شود. به خاطر بیماری‌ها و شرایط مختلفی که می‌توانند اندازه‌گیری RBC و Hgb را با اشکال مواجه کنند، HCT هم اندازه‌گیری می‌شود تا به طور مستقیم نشان‌دهنده اندازه هموگلوبین و گلبول قرمز در خون باشد. این عدد معمولا با درصد نشان داده می‌شود. مقادیر طبیعی: اعداد بین 42 تا 52 درصد برای آقایان و 37 تا 47 درصد برای خانم‌ها نرمال به حساب می‌آید. در خانم‌های باردار درصد بالاتر از 33 طبیعی است.

محدوده خطر: HCT بالاتر از 60 درصد و پایین‌تر از 15 درصد باید باعث نگرانی پزشک شود.
نکته:

بیماری‌هایی که باعث به وجود آمدن شکل‌های غیرطبیعی گلبول قرمز می‌شوند (مثل بیماری گلبول قرمز داسی‌‌شکل) مقدار HCT را تغییر می‌دهند.

وقتی مقدار گلبول سفید به شدت بالا باشد بر مقدار HCT موثر است.

در صورت طبیعی بودن اندازه‌های گلبول قرمز، مقدار هماتوکریت 3 برابر هموگلوبین است.

هماتوکریت را نباید بلافاصله بعد از خون‌ریزی شدید اندازه‌گیری کرد.
Read more
بخش دوم: افسانه نیست خون سیاووش بی‌گناه کز آنچه رفته است و نرفته ز یاد کس بر تو خبر دهد. هر چند خامشم من خود سیاوشم خود آزمای خویشم و دانم که جان پاک جسم مرا ز شعله‌ی آتش گذر دهد افسانه نیست این در چشم من ببین آیین من؟ نه ... نه که خود آیین هر چه مرد با زشتی و پلیدی و پستی کند نبرد آزاده ... 🎵🎶
بخش دوم:
افسانه نیست
خون سیاووش بی‌گناه
کز آنچه رفته است و نرفته ز یاد کس
بر تو خبر دهد.
هر چند خامشم
من خود سیاوشم
خود آزمای خویشم و
دانم که جان پاک
جسم مرا ز شعله‌ی آتش
گذر دهد
افسانه نیست این
در چشم من ببین
آیین من؟
نه ... نه
که خود آیین هر چه مرد
با زشتی و پلیدی و پستی
کند نبرد
آزاده آن که در همه جا داد گسترد
آزاده نیست
تن چو به بیداد در دهد .
امروز،
در فرومایه ترین ناله ی نرم دشت
حکایت تکرار فانوس های غریب
بوی سیاووشان اساطیر می دهد!

و اما تو ای بازمانده ی تاریخ
خیره بر پهنه ی دلاوری های ناکام
چون بردگان سیاه خورشید
در تعلق گاه تاریکی های افروخته
بدان
"نام پهلوان" همچنان می تابد
پس بخوان
بخوان به نام حماسه ی افق های روشن
"پهلوانان هرگز نمی میرند"

گاه سختی ست که مردان را می شود محک زد .
جواهر وجود را در روزگاران سخت ، می توان قیمت نهاد .
تاریخ همواره تکرار می شود اما برای ما که روشنفکرانه ! تاریخ نمی خوانیم ،این تکرار هرگز تکراری نمی شود .
و شاید همین است که سالیان سال ، این سرزمین رنگ آزادی به خود ندیده است .
و سالیان سال است که در روزگاران دشوار ، سیاووش ها از آتش تهمت ها و کینه ورزی های ما به سلامت گذشته اند .

استاد همایون شجریان :
امروز آغوش مهر به روی ایران گشودی
جان خسته مان را به لطف جلا دادی
روح آشفته مان را به عشق آرام کردی
دل خونین مان را به مهرهمایونی مرهم نهادی
تا ابد به یادمان می ماند که چطور با روح بلند و قلب دریایی ، کنارمان ماندی و پناه امن دلتنگی هایمان شدی .
این بار می خواهیم قدرشناس باشیم
می خواهیم گوهر شناس باشیم
سپاس که آغوش مهربان و امنت را به رویمان گشودی و تکیه گاه روزهای سخت و طاقت فرسایمان شدی
مردانگی را تمام کردی
و پای مردمت ایستادی
وجودت بر ما همایون
که با بزرگواری همایونی دل به دل زخم خورده مان دادی .
تا ابد سجده ی شکر بر ما واجب است
به بودن نام بلند " شجریان "

شعر : حمید مصدق - سارا چگینی
موسیقی متن : برگرفته از آلبوم آرایش غلیظ
متن : آوای همایون
ادیت فیلم :
آوای همایون - همایون.می

پ.ن۱ : این فیلم در راستای همدلی و همراهی "همایون شجریان" با مردم ایران تهیه شده است و استفاده از آن باید همراه با هشتکهای زیر باشد .
#سیاووش_آواز_ایران
#خون_چشم_سیاووش
#همایون_شجریان
پ.ن۲ : ویدئو کامل را می توانید در کانال اینستاگرام آوای همایون و همایون.می ببینید.

#همایون
#همایون_شجریان
#استاد_همایون_شجریان
#سیاووش_آواز_ایران
#خون_چشم_سیاووش
#همایون_شجریان

#homayounshajarian
@homayounsharian
@avayehomayoun
@homayoun.me
Read more
. در کشور سوئد، بعد از این که میزان اهدای خون از جانب مردم کاهش یافت، سیستمی طراحی کردند که وقتی از خون ...
Media Removed
. در کشور سوئد، بعد از این که میزان اهدای خون از جانب مردم کاهش یافت، سیستمی طراحی کردند که وقتی از خون اهداکننده استفاده می شود، یک پیام به وی ارسال می کنند که در آن نوشته: خون اهدایی شما برای بیماری به نام ... استفاده شد... . این اقدام تاثیر بزرگی بر افزایش میزان اهدای خون در این کشور داشت؛ اما چرا؟ . دلیلش ... .
در کشور سوئد، بعد از این که میزان اهدای خون از جانب مردم کاهش یافت، سیستمی طراحی کردند که وقتی از خون اهداکننده استفاده می شود، یک پیام به وی ارسال می کنند که در آن نوشته: خون اهدایی شما برای بیماری به نام ... استفاده شد...
.
این اقدام تاثیر بزرگی بر افزایش میزان اهدای خون در این کشور داشت؛
اما چرا؟
.
دلیلش رو فردا همینجا در پی نوشت می نویسم؛
فعلا شما تحلیلتون رو بگید؛
کسایی که در کلاس های متقاعدسازی من بوده اند حواسشون باشه، انتظار ازشون بالاست و حتما میتونن بگن از چه محرک ها و تکنیک هایی استفاده شده 😉
.
#اقناع #متقاعدسازی #سوئد #ترغیب #جمال_قمری #آموزش_متقاعدسازی #SMS
.
پى نوشت:
اين اقدام، از سه جهت موثر بوده است:
يكى اين كه همواره فيدبك دادن (بازخورد دادن) به انسان به اين دليل كه باعث آگاهى او نسبت به عملكرد خود مى شود، آن رفتار را تقويت و تثبيت مى كند و منجر به تكرار آن مى شود.
دو اين كه با ارسال نام بيمار مصرف كننده خون، احساس علاقه مندى و همذات پندارى اهداكننده تحريك مى شود و احتمال تكرار رفتار و همچنين گفتگو با ديگران درباره آن افزايش مى يابد.
و دليل سوم كه فوق العاده مهم است: ارسال اين پيام ها، باعث شده كه اهداكنندگان براى ارضاى نياز خود به عزت نفس، اين پيام ها را به صورت خبر و قصه و تصوير در شبكه هاى اجتماعى به اشتراك بگذارند؛ در نتيجه، محرك توافق اجتماعى منجر به تكرار اين رفتار توسط ديگران مى شود.
Read more
به نظرشما کدام شهید جذاب تر است و انسان را متحول می کند؟ <span class="emoji emoji2600"></span>️ انتخاب خیلی سخته، درسته...؟ <span class="emoji emoji1f337"></span> <span class="emoji emoji1f448"></span> شهیدی ...
Media Removed
به نظرشما کدام شهید جذاب تر است و انسان را متحول می کند؟ ️ انتخاب خیلی سخته، درسته...؟ شهیدی که نشانی قبر خود را داد # شهید حمید (حسین) عرب نژاد شهیدی که قرضهای شخص بدهکاری را بدون آنکه فرد بدهکار بداند پرداخت کرد. شهید سید مرتضی دادگر درمزاری شهیدی که بدنش با اسیدهم از بین نرفت و پس ... به نظرشما کدام شهید جذاب تر است و انسان را متحول می کند؟ ☀️ انتخاب
خیلی سخته،
درسته...؟ 🌷
👈 شهیدی که نشانی قبر خود را داد
#
شهید حمید (حسین) عرب نژاد 🌷
👈 شهیدی که قرضهای شخص بدهکاری را بدون آنکه فرد بدهکار بداند پرداخت کرد.
شهید سید مرتضی دادگر درمزاری 🌷
👈 شهیدی که بدنش با اسیدهم از بین نرفت و پس از ۱۶ سال با پیکر سالم به میهن بازگشت
شهید محمدرضا شفیعی 🌷
👈 شهیدی که از بهشت برای فرزندش نامه نوشت
شهید محمود رضا ساعتیان 🌷
👈 شهیدی که عراقی ها برایش ختم گرفتند
شهید عباس صابری 🌷
👈 شهیدی که روز تولدش شهید شد
شهید سید مجتبی علمدار 🌷
👈 شهیدی که هرهفته مادرش را سر قبر صدا میزد
شهید مستجاب الدعوه سید مهدی غزالی 🌷
👈 شهیدی که لحظه خاکسپاریش خندید
شهید علیرضا حقیقت 🌷
👈 شهیدی که غرور امریکایی ها را شکست
شهید نادر مهدوی 🌷
👈 شهیدی که عکسش در اتاق رهبر است
شهید هادی ثنایی مقدم ۱۵ ساله 🌷
👈 شهیدی که پیکرش هنگام نبش قبر سالم بود
شهید رخشانی از شهدای قبل از انقلاب که توسط ساواک شهید شد 🌷
👈 شهیدی که بعد از ده سال قبرش را نبش و تعمیر نموده و دیدند که بدنش کاملا" سالم و حتی خون تازه از آن می آید !
شهید عبدالنبی یحیایی اهل شهر تنگ ارم دشتستان. 🌷
👈 شهیدی که سید حسن نصرالله سخنرانی خود را به نام او نامگذاری کرد
شهید احمد علی یحیی 🌷
👈 شهیدی که قبرش بوی گلاب میدهد
شهید سیداحمد پلارک 🌷
👈 شهیدی که پیکرش را کسی تحویل نگرفت
شهید رجبعلی غلامی از افغانستان 🌷
👈 شهیدی که سر بی تنش سخن گفت
شهید علی اکبر دهقان 🌷
👈 شهیدی که بخاطر فاش نکردن رمز بی سیم بدنش قطعه قطعه شد
شهید بروجعلی شکری 🌷
👈 شهیدی که با وجود اینکه بدنش به استخوان تبدیل شده بود اما پاهایش درون پوتین سالم بود
شهید محمدحسین شیرزاد نیلساز 🌷
👈 شهیدی که عاشورا متولد شد واربعین به شهادت رسید
شهید مهدی خندان 🌷
👈 شهیدی که با پیشانی بند "یاحسین شهید" به شهادت رسید و ایرانی بودنش محرز شد
از شهدای گمنام هستند 🌷
👈 شهیدی که بر بدنش عکس یک زن خالکوبی بود
ایشان از شهدای غواص بودند و دوست نداشت کسی ان تصویر را ببیند برای همین جاویدالاثر شدند و پیکرشان در اروند ماند و علیرغم ذکر داستانشان همرزمانشان اسم ایشان را ذکر نکردند 🌷
👈 شهیدی که بحرمت مادرش در قبر خندید
شهید حاج اکبر صادقی 🌷
👈 شهیدی که در شب عملیات به تک تک اعضا گردان گفت که سرنوشت شما چه خواهد شد ، شهادت ، اسارت و زنده ماندن و در وصیت خود نوشت ای برادر عراقی که مرا به درجه شهادت رساندی اولین کسی
Read more
آزمایش گروه های خونی در پلاسمای خون انسان عناصری وجود دارند که به آنها” آگلوتاسیون” می گویند واین ...
Media Removed
آزمایش گروه های خونی در پلاسمای خون انسان عناصری وجود دارند که به آنها” آگلوتاسیون” می گویند واین خاصیت را دارند که اگر سلول خونی خارجی وارد خون شود آنها را به هم چسبانده و منعقد و بالاخره متلاشی می کند.خون اشخاص به چهار گروه تقسیم می شوند گروه خونیA:– پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای ... آزمایش گروه های خونی

در پلاسمای خون انسان عناصری وجود دارند که به آنها” آگلوتاسیون” می گویند واین خاصیت را دارند که اگر سلول خونی خارجی وارد خون شود آنها را به هم چسبانده و منعقد و بالاخره متلاشی می کند.خون اشخاص به چهار گروه تقسیم می شوند
گروه خونیA:– پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای به هم چسباندن گویچه های گروه B است.
گروه خونی B: – پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای به هم چسباندن گویچه های گروه A است.
گروه خونیAB: – پلاسمای این گروه بدون آگلوتین است
گروه خونیO: – پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای به هم چسباندن گویچه های گروهA وB است.
وقتی به بیماری خون تزریق می شود باید آن خون هم کروه بیمار باشد و یا از نوعی باشد که عمل آگلوتاسیون بین خون بیمار و خون دهند موجود باشد(آزمایش کراسمچ)در این حالت خون داده شده با خون بیمار موافق است.
هر گروه خونی می تواند از هم گروه خون دریافت کند
گروه خونی O می تواند به تمام گروههای دیگر خون بدهد و دهنده همگانی است
گروه خونیAB: می تواند از همه گروهها خون بگیرد و گیرنده عمومی است ولی به هیچ گروه دیگر جزخودش نمی تواند خون بدهد
گروه AوB فقط به هم گروه خود و گروه AB می توانند خون بدهند
صرفنظر از این موضوع عوامل دیگری از جملهRh در تطبیق خون شخصی به خون دیگر مهم است
مشاهده شده که اگر خون انسان را با خون نوعی میمون به نام رزوس مخلوط کنند گاهی ممکن است اگلوتاسیون انجام شود و گاهی انجام نمی شود .اگر انجام شودRh مثبت و اگر انجام نشودRh منفی است
عامل رزوس در خون بعضی افراد وجود دارد و برخی وجود ندارد که به آن Rh مثبت یا منفی می گویند.این عمل از طریق ارث منتقل می شود .اگر پدری Rh مثبت و مادر Rh منفی باشد فرزند آنها ممکن است این عامل را از پدر یا مادر به ارث برده و خونش Rh مثبت باشد خونش با مادر غیر موافق است که منجر به عوارض شدیدی برای فرزند می شود.
امار نشان میدهد که 15 درصد مردم جهان Rh منفی و بقیه Rh مثبت هستند.
Read more
راستش تو که غریبه نیستی و منم اونقدر بلدم خودم باشم که نیازی نداشته باشی حدسم بزنی و بپرسی چرا .... تقریبا ...
Media Removed
راستش تو که غریبه نیستی و منم اونقدر بلدم خودم باشم که نیازی نداشته باشی حدسم بزنی و بپرسی چرا .... تقریبا یکسالی هست که خیلی کم می نویسم ، خیلی روزها کلمه ها روی مغزم رژه میرن و میخوان بیان رو کاغذ ، خیلی روزها از خودم میپرسم امروز باید از کدوم درد جامعه م بنویسم که شاید یه روزی یه جایی دل کسی رو بلرزونه ... راستش تو که غریبه نیستی و منم اونقدر بلدم خودم باشم که نیازی نداشته باشی حدسم بزنی و بپرسی چرا .... تقریبا یکسالی هست که خیلی کم می نویسم ، خیلی روزها کلمه ها روی مغزم رژه میرن و میخوان بیان رو کاغذ ، خیلی روزها از خودم میپرسم امروز باید از کدوم درد جامعه م بنویسم که شاید یه روزی یه جایی دل کسی رو بلرزونه و یه تاثیر کوچولو روی تصمیم و رفتارش بذاره ولی از تو چه پنهون هر چی زمان میگذره بیشتر متوجه میشم که این نوشتن ها این شاعرانگی ها قرار نیست حتی یه پر کاه رو جا به جا کنه چه برسه به لرزوندن دل یه آدم ، به خراش دادن یه فرهنگ پر عظمت ..... پارسال همین موقع ها بود که خبر تجاوز و قتل یه دختر هفت ساله به نام اتنا منتشر شد همین موقع ها بود که مردم عکس دخترهاشون رو گرفته بودند آورده بودند و تو اینیستاگرام نمایش می دادند . اره همین موقع ها بود که من بیمار شده بودم و ازت خواستم حالا که از هم دوریم از دستات برام عکس بگیری که تصور کنم کنارمی.... حالا یکسال از اون موقع گذشته ، نه شعر اتنا که قرار بود خونده بشه به هزار و یک دلیل و مانع تراشی اجرا شد و نه تو حتی به قدر عکسی که از دستات دارم کنارم موندی و نه تجاوز و قتل به بچه ها متوقف شد و نه من دیگه اون‌ همه جنون و دیونه گی رو توی قلبم دارم و نه ..بیخیال شعر بخون *

آتنا خنده هاتو سانسور کن
بعد مشقت یه وقت نری بازی
آتنا موی بازِتو بپوشون
تا کسی رو گناه نندازی
آتنا آسه تر برو و بیا
آدما شاخ می زنن ، مامان !
قد یه فیل بالغن ، اما
پی سوراخ سوزنن مامان !
بغضتو توی حنجره ت خفه کن
تا کسی نشنوه صدای تو رو
زیر بارون نرو که بو نکشن
عطر پیچیده تو هوای تو رو
خدا اون روز رو نیاره ازت
قطره ای خون بخواد چیکه کنه
مگه میشه کسی زبونم لال
دستو پاهاتو، تیکه تیکه کنه ؟
آخ مامان ! چطور میشه خدا ؟
رو شکوفه اسید خالی کرد
نه محاله ، نمیشه ، ممکن نیس
تن یه ماهو دست مالی کرد
آتنا هفت ساله ی پر پر !
مگه میشه به گل تجاوز کرد
بعد تو سر به کوه میذارن
همه مردای شهرمون از درد
یکی اومد فرشته مو دزید
یه فرشته تو پیرهن گلدار
ربنا ! آتنامو برگردون
بسه مونه چقد عذاب النار ؟
یکی بال فرشته تو دزدید
مگه میشه بهشتو پنهون کرد
داغت اونقد بزرگه که میگن
سرگذشتت خدا رو داغون کرد
واسه تنهایی هات بعد از این
پاشو ، بابا عروسک اورده
واسه ی سنگ قبر کوچولوت
گل ارکید و میخک اورده
تو فقط هفت سالته اما
از غمت هفت آسمون لرزید
برو مامان ، تو آسمون میشه
با صدای بلند هم خندید
برو مامان ، تو آسمون میشه
با صدای بلند هم خندید
#رویا_ابراهیمی
Read more
از آتش زرتشت نفس می گیرم اندوه هزاره از ارس می گیرم من خون تمام لاله ها را روزی از هرچه عرب دوباره ...
Media Removed
از آتش زرتشت نفس می گیرم اندوه هزاره از ارس می گیرم من خون تمام لاله ها را روزی از هرچه عرب دوباره پس می گیرم . هر چند تبار مردها گم شده اند تازی صفتان شبیه مردم شده اند خونم به خم وطن بریزم با عشق چون آل ولید تشنه خون شده اند با پوست خود نقش چهان می سازم خورشید به قلب آسمان می سازم هرجا ... از آتش زرتشت نفس می گیرم

اندوه هزاره از ارس می گیرم

من خون تمام لاله ها را روزی

از هرچه عرب دوباره پس می گیرم .

هر چند تبار مردها گم شده اند

تازی صفتان شبیه مردم شده اند

خونم به خم وطن بریزم با عشق

چون آل ولید تشنه خون شده اند
با پوست خود نقش چهان می سازم

خورشید به قلب آسمان می سازم

هرجا ز عرب نام و نشانی بینم

اندوه هزاره ام عیان می سازم
من اشک ارشک و آرشم خون دیدم

صد کشته به آب پاک کارون دیدم

هر خون که به تاریخ ز ما جاری شد

از برکت این قوم شبیخون دیدم
اما نخورم غم که نژادم سبز است

تهمینه و دارا و سیاوش رمز است

تا هست هزار عاشق این فرهنگ

از سند به لبنان و عدن این مرز است
از تیشه فرهاد تبر خواهم ساخت

با عشق وطن سینه سپر خواهم ساخت

آنقدر قلم به نام ایران بزنم

کوروش ز وجود خویش مفتخر خواهم ساخت
در کعبه زرتشت دعا خواهم کرد

غم را ز هزاره ها جدا خواهم کرد

شیری شوم و به نام ناب وطنم

بر پرچم کاوه جان فدا خواهم کرد
هومن تو از این کار جهان پند بگیر

بیرون بکش از چاه در این عهد سریر

ای هموطنم اگر تو خواندی شعرم

یا بنده بشو یا برو چون مرد بمیر شعر از مهدی ازوج (هومن)
Read more
شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این ...
Media Removed
شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این به بعد سعی نکنند از نظر علمی آن را توجیه کنند. شواهد پزشکی و علمی چه می گویند؟ هیچ مقدار از مصرف الکل بی خطر نیست. مخصوصا وقتی بحث سرطان باز می شود. مصرف الکل را متوقف کنید، چیزی به نام مصرف مسئولانه وجود ... شعار مصرف کنندگان الکل در قرن حاضر مصرف مسئولانه است. اگر افراد به هر دلیلی الکل مصرف میکنند از این به بعد سعی نکنند از نظر علمی آن را توجیه کنند. شواهد پزشکی و علمی چه می گویند؟ هیچ مقدار از مصرف الکل بی خطر نیست. مخصوصا وقتی بحث سرطان باز می شود. مصرف الکل را متوقف کنید، چیزی به نام مصرف مسئولانه وجود ندارد! ✍

مگر نمی گفتند شراب قرمز برای قلب خوب است؟ ✍

حدود دو دهه قبل مطالعه ای در فرانسه ادعا کرد که مصرف الکل باعث کاهش بروز بیماری های قلبی و دیابت میشود. این مسئله سر و صدای رسانه ای زیادی داشت. اما دو نکته مهم وجود دارد که کمتر به آن پرداخته شده است:

اول اینکه تنها در صورتی این اثر مثبت محافظتی بر قلب ایجاد میشود که مقادیر کم الکل به صورت روزانه مصرف شود. در صورتی که اکثر افراد الکلی متناوبا اتفاق می افتد که زیاده روی می کنند. این آمار روشن کننده است: در غرب سوء مصرف الکل در بین افراد15-59 سال ریسک فاکتور شماره 1 برای مرگ زودرس است.
نکته مهم تر اینکه الکل حتی در مقادیر کم نیز سرطان زاست. رابطه علت معلولی الکل حداقل با هفت نوع سرطان به اثبات رسیده است. ✍

بر این اساس هیچ منطق علمی مصرف الکل را توصیه نمیکند. 👆

الکل عامل اثبات شده 7 نوع سرطان است 👉

رابطه علیتی قوی بین مصرف الکل و سرطان های حلق و دهان، مری، حنجره، روده بزرگ، رکتوم، کبد و سرطان سینه اثبات شده است. و هرمقدار مصرف آن سرطانزاست. ✍

ثابت شده که الکل باعث سرطان سینه می شود 👉

رابطه الکل با سرطانها به اینجا ختم نمی شود. سرطان های دیگری هستند که ارتباطشان با الکل نشان داده شده است اما رابطه علیتی لااقل هنوز به اثبات نرسیده است. اینها شامل سرطان لوزالمعده، سرطانهای خون و سرطان پوست و سرطان ناحیه تناسلی در زنان می شود. ✍

و اما سخن پایانی ✍

مصرف الکل یک عامل خطر قطعی برای سلامتی است. گروه های مختلف در جهان درصدد هستند که هشدار های سلامتی را برای الکل به مانند سیگار گسترش دهند. البته مقابله با کارخانجات و صنعتی که تنها در آمریکا درآمد 350 میلیار دلاری دارد آسان نخواهد بود. و نهایتا اینکه به کسانی که الکل مصرف میکنند بگویید که حتی مقادیر کم و متناوب آن سرطان زاست. و اینکه اگر هم می خواهند مصرف آن را ادامه بدهند لا اقل دیگر از این به بعد از شواهد پزشکی مایه نگذارند!
منبع:
goo.gl/6wtw8p

@zendegism @zendegism.ir #الکل #سرطان
Read more
. . شام می خورم، تو فکر کن کباب تابه ای، دورچین زیتون دارد، زیتون اول لج میکند تن به چنگال نمی دهد ، زیتون ...
Media Removed
. . شام می خورم، تو فکر کن کباب تابه ای، دورچین زیتون دارد، زیتون اول لج میکند تن به چنگال نمی دهد ، زیتون دوم را لج میکنم بلندش میکنم ، گاز میزنم چاک می خورد خون از چاک زیتون پخش می شود توی دهانم ...دهنم مزه ی خون میگیرد،مزه ی سنگ مزه ی باروت ، خون را قورت میدهم سنگ را ... بوی باروت را ... شام را بی خیال می شوم ... .
.
شام می خورم، تو فکر کن کباب تابه ای، دورچین زیتون دارد، زیتون اول لج میکند تن به چنگال نمی دهد ، زیتون دوم را لج میکنم بلندش میکنم ، گاز میزنم چاک می خورد خون از چاک زیتون پخش می شود توی دهانم ...دهنم مزه ی خون میگیرد،مزه ی سنگ مزه ی باروت ، خون را قورت میدهم سنگ را ... بوی باروت را ... شام را بی خیال می شوم ..روی تخت دراز میکشم چند مرد از یک تریلی ماک توی سرم آهن خالی میکنند . صدای گلوله می آید صدای عود عربی می آید صدای ام کلثوم ... به مهمانی امروز در سفارتخانه فکر میکنم به دیپلماتی عرب که عطر و لبخند ایوانکا نبض به شقیقه هایش انداخته و خشکی به گلویش ... به شامپاین هایی که به مناسبت افتتاح نکبت خانه جدید باز شدند ... یک ور کله ام به اینها فکر میکند و‌ یک ور کله ام به زنان و مردانی با لهجه ی زیتون ...از دیروز توی سر من یک پسر فلسطینی زندگی میکند که دختری به نام نوال دوستش دارد و پسر خبر ندارد . پسر دیروز درست وسط قلبش گلوله خورده است و‌توی سردخانه ای خاطره شده است و‌ نوال هنوز خبر ندارد . نوال دختری است با چهره ای گندمین موهایی بلوطی و لبخندی بوی وانیل و بنفشه می دهد دختری که پسرهای همکلاسی اش وقتی نگاهش می کنند کام سیگارشان عمیق تر می شود ... بگذریم .. این ملت هفتادسال است دارند مقاوت میکنند، هفتادسال دارند میجنگند. هفتاد سال است نوالها بی مرد و‌مدد می شوند. حقوق بشر خفه شده است . دیولماتهای کشورها به شماره رنگ موی ایوانکا فکر میکنند و من بدبخت با دیدن زیتون بغل کباب تابه ای ام خیلی هنر کنم چهار خط بنویسم . این دوسه روزه شصت و‌خرده ای نفر کشته شدند و‌کلی زخمی ، جایی خواندم یکی گفته بود : همیشه آمار جنگ را غلط میدهند با هر شلیک به سربازی دو نفر می میرند یکی سرباز یکی دختری که در قلبش زندگی میکند... آنها که رفتند عند ربهم یرزقونند یکی برای نوالها فکری بکند...
#palestine
#القدس
#زیتون
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
Read more
 #doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #باروری ...
Media Removed
#doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #باروری #سکس #جنسی #آلت #مردانه #غذا #بچه 9 غذایی که به تولید اسپرم‌ها در تعداد بیشتر و البته کیفیت بهتر کمک می‌کنند را با هم بررسی می‌کنیم: 1-گردو گردو که سرشار از اسیدهای چرب امگا3 و آنتی‌اکسیدان‌ها ... #doctor_118
#دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #باروری #سکس #جنسی #آلت #مردانه #غذا #بچه
9 غذایی که به تولید اسپرم‌ها در تعداد بیشتر و البته کیفیت بهتر کمک می‌کنند را با هم بررسی می‌کنیم:
1-گردو
گردو که سرشار از اسیدهای چرب امگا3 و آنتی‌اکسیدان‌ها است، تأثیر قابل‌توجهی در افزایش تحرک، جنبندگی و البته زیست‌پذیری و زنده ماندن اسپرم‌ها دارد. گردو حاوی سلنیوم بالا است و از طرفی جریان خون به اندام‌های جنسی را نیز افزایش می‌دهد.
2-جینسینگ
جینسینگ به عنوان داروی طبیعی افزایش غرایز جنسی شناخته شده است. این ماده غذایی سطوح تستسترون را افزایش می‌دهد، جریان خون به عروق اندام‌های تناسلی را افزایش داده و میل جنسی را افزایش می‌دهد.
3-سیر
سیر یکی از بهترین انتخاب‌های غذایی برای افزایش تولید اسپرم‌ها و تقویت اسپرم‌های تولیدی است. سیر که امروزه به عنوان یک ماده غذایی موثر در روابط جنسی شناخته‌ شده، حاوی سلنیوم است؛ و چرخه‌ی هورمون‌های جنسی در اندام‌های جنسی مردان را تقویت می‌کند.
4-گوشت قرمز
گوشت قرمز عاری از چربی، با ارائه مقادیر بالایی از زینک و پروتئین به بدن، ماده غذایی مناسبی برای افزایش قدرت باروری در نظر گرفته می‌شود. زینک ماده معدنی بسیارمهمی در پیشگیری از اکسیداسیون و تامین سلامت اسپرم‌ها می باشد.
5-مارچوبه
مقادیر بالای ویتامین C در این ماده غذایی آن را به یک محافظ قوی برای جلوگیری از اکسیداسیون اسپرم‌ها و نیز محافظت از سلامت غشاء سلول‌های بیضه تبدیل کرده است. از طرف دیگر ویتامین C در بدن به دلیل کاهش سطح رادیکال‌های آزاد قادر خواهد بود قدرت تولید و جنبندگی اسپرم‌های تولیدی را نیز افزایش دهد.
6-آووکادو
آووکادو سرشار از ویتامین E، ویتامین B6، و فولیک اسید است، افزایش تحرک و جنبندگی اسپرم با مصرف آووکادو، آن را به ماده غذایی مناسب برای افزایش باروری تبدیل کرده است.
7-موز
موز سرشار از آنزیمی به نام "بروملین" است. آنزیمی که نقش مهمی در تنظیم هورمون‌های مردانه دارد. موز همچنین میوه‌ای سرشار از ویتامین B1، ویتامین A، و ویتامین C است که با افزایش استقامت و پایداری اسپرم‌ها قدرت باروری را در مردان افزایش می‌دهد.
8-شکلات تلخ
این شکلات سرشار است از انواع آنتی‌اکسیدان‌ها که با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و می‌تواند کمک درمان موثری در درمان اختلالات باروری در مردان در نظر گرفته شود.
9- انار
به دلیل محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌ها در انار، مصرف انار و آب انار قادر خواهد بود در حفظ سلامت تولیدمثلی مردان مفید باشد.
www.doctor118.com
Read more
بخش اول: افسانه نیست خون سیاووش بی‌گناه کز آنچه رفته است و نرفته ز یاد کس بر تو خبر دهد. هر چند خامشم من خود سیاوشم خود آزمای خویشم و دانم که جان پاک جسم مرا ز شعله‌ی آتش گذر دهد افسانه نیست این در چشم من ببین آیین من؟ نه ... نه که خود آیین هر چه مرد با زشتی و پلیدی و پستی کند نبرد آزاده ... 🎵🎶
بخش اول:

افسانه نیست
خون سیاووش بی‌گناه
کز آنچه رفته است و نرفته ز یاد کس
بر تو خبر دهد.
هر چند خامشم
من خود سیاوشم
خود آزمای خویشم و
دانم که جان پاک
جسم مرا ز شعله‌ی آتش
گذر دهد
افسانه نیست این
در چشم من ببین
آیین من؟
نه ... نه
که خود آیین هر چه مرد
با زشتی و پلیدی و پستی
کند نبرد
آزاده آن که در همه جا داد گسترد
آزاده نیست
تن چو به بیداد در دهد .
امروز،
در فرومایه ترین ناله ی نرم دشت
حکایت تکرار فانوس های غریب
بوی سیاووشان اساطیر می دهد!

و اما تو ای بازمانده ی تاریخ
خیره بر پهنه ی دلاوری های ناکام
چون بردگان سیاه خورشید
در تعلق گاه تاریکی های افروخته
بدان
"نام پهلوان" همچنان می تابد
پس بخوان
بخوان به نام حماسه ی افق های روشن
"پهلوانان هرگز نمی میرند"

گاه سختی ست که مردان را می شود محک زد .
جواهر وجود را در روزگاران سخت ، می توان قیمت نهاد .
تاریخ همواره تکرار می شود اما برای ما که روشنفکرانه ! تاریخ نمی خوانیم ،این تکرار هرگز تکراری نمی شود .
و شاید همین است که سالیان سال ، این سرزمین رنگ آزادی به خود ندیده است .
و سالیان سال است که در روزگاران دشوار ، سیاووش ها از آتش تهمت ها و کینه ورزی های ما به سلامت گذشته اند .

استاد همایون شجریان :
امروز آغوش مهر به روی ایران گشودی
جان خسته مان را به لطف جلا دادی
روح آشفته مان را به عشق آرام کردی
دل خونین مان را به مهرهمایونی مرهم نهادی
تا ابد به یادمان می ماند که چطور با روح بلند و قلب دریایی ، کنارمان ماندی و پناه امن دلتنگی هایمان شدی .
این بار می خواهیم قدرشناس باشیم
می خواهیم گوهر شناس باشیم
سپاس که آغوش مهربان و امنت را به رویمان گشودی و تکیه گاه روزهای سخت و طاقت فرسایمان شدی
مردانگی را تمام کردی
و پای مردمت ایستادی
وجودت بر ما همایون
که با بزرگواری همایونی دل به دل زخم خورده مان دادی .
تا ابد سجده ی شکر بر ما واجب است
به بودن نام بلند " شجریان "

شعر : حمید مصدق - سارا چگینی
موسیقی متن : برگرفته از آلبوم آرایش غلیظ
متن : آوای همایون
ادیت فیلم :
آوای همایون - همایون.می

پ.ن۱ : این فیلم در راستای همدلی و همراهی "همایون شجریان" با مردم ایران تهیه شده است و استفاده از آن باید همراه با هشتکهای زیر باشد .
#سیاووش_آواز_ایران
#خون_چشم_سیاووش
#همایون_شجریان
پ.ن۲ : ویدئو کامل را می توانید در کانال اینستاگرام آوای همایون و همایون.می ببینید.

#همایون
#همایون_شجریان
#استاد_همایون_شجریان
#سیاووش_آواز_ایران
#خون_چشم_سیاووش

#homayounshajarian
@homayounsharian
@avayehomayoun
@homayoun.me
Read more
. . می‌بینی لیلی... می‌بینی بی مروت؟ این همون دعای تیربنده که تو باغ تنباکو با دستای حنا بسته‌ت بستی ...
Media Removed
. . می‌بینی لیلی... می‌بینی بی مروت؟ این همون دعای تیربنده که تو باغ تنباکو با دستای حنا بسته‌ت بستی به جفت کنده‌ی بازوهام...و حالا خون داره روش پُلُق پلق بیرون میزنه ...یادته گفتی از بی‌بی عطیه گرفتی از رمالای پاکستانی یاد گرفته کارش محکمه ؟ یادته بازوم رو‌ماچ کردی؟ یادته خیسی ماچت رو پاک کردم ... .
.
می‌بینی لیلی... می‌بینی بی مروت؟ این همون دعای تیربنده که تو باغ تنباکو با دستای حنا بسته‌ت بستی به جفت کنده‌ی بازوهام...و حالا خون داره روش پُلُق پلق بیرون میزنه ...یادته گفتی از بی‌بی عطیه گرفتی از رمالای پاکستانی یاد گرفته کارش محکمه ؟ یادته بازوم رو‌ماچ کردی؟ یادته خیسی ماچت رو پاک کردم گفتی پاکش کنی تیر می خوری؟ یادته گفتمت: مجبورم لیلی، تو گفتی تو دلم شترا ماغ میکشن سرم مثه موتور آب خان پُک‌پُک تا بیوم خروسخون میکوبه؟ گفتم صبور باش همین بار تریاک رو رد کنم برمیگردم با پولش بالای دهگاه اتاق میسازم چارصدوپنج سفید میخرم با ضبط دیسک خور میریم زیارت کوهشاه؟ میریم جازموریان رانندگی یادت میدم... یادمه مثه دخترا ذوق کردی گونه‌هات گل انداخت هوا بوی انبه ی زیادرس گرفت...تو ملتفتی لیلا که من تریاک فروش نبودم ... سال سیاهی بود پارسال ...گاوامون گوساله مرده زاییدن ..آفت افتاد به جالیز خیاری برکت از گندمی رفت دونه هاش عین ماش نر سنگ شد... مجبور شدم لیلی...دلم قرص تو بود که زنم میشی ... قاسم میرفت از قشم آبجو می‌آورد من ولی خدا پیغمبر حالیم بود گفتم دوبار تریاک رد کنم همینکه قسطای بانک رو بدم دوتا اتاق بسازم کفایته ... بار اول رد شد ... بار دوم لباسم لیچ خونه... تشنمه ... از گدار که پیچیدم تیرو تفنگم کردن زدم به خاکی، چهارصدپنج نو رو ‌رگبار کردن ... لای چاک صخره ای پناه گرفتم شب بشه ... دیر یا زود پیدام میکنن لیلا ...... قرار بود مردت شم ... لامروت‌ها یادگرفتن میشاشن روی گلوله‌هاشون شلیک میکنن تیربند بی‌اثر میشه ...نمی خواستم قصه اینجوری تموم شه ... کامران رو ببخش ...من خیلی دوس...
(صدای رگبار آمد عقربی سیاه شتابان زیر سایه سنگی خزید)
بسمه تعالی
از گشت مرزی پاسگاه شماره ۱۳ خاتون آباد
به: ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان(چه فرقی دارد)
پیوست : دارد
احتراما پیرو دستور اکید آن مقام فرماندهی مبنی بر برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر به استحضار میرساند بعد از قریب به سه ماه کار دقیق اطلاعاتی یکی از قاچاقچیان منطقه به نام کامران فرامرزی طی یک عملیات تعقیب و‌گریز در منطقه شیطانکوه به هلاکت رسید. از نامبرده یک خودروی چهارصد و‌پنج سفید که متعلق به خانمی به نام لیلابامری است ، یک مشک مواد مخدر (تریاک)به وزن تقریبی بیست کیلو گرم و یک قبضه سلاح شکاری روسی مجوز دار کشف و ضبط گردیده است. جنازه وی به سردخانه شهرستان شیخ آباد منتقل و بعد از انجام مراحل قانونی تحویل خانواده وی گردید. مراتب جهت استحضار تقدیم میگردد... .
.
ادای دینی به برادرم منصور علیمرادی
#خون
Read more
# بسیار خسته و دل شکسته ام از حاشیه ها/ توضيحات شهاب حسينى براى حواشى اخير اين ويديويى كه منتشر شد . «سلام مدتهاست که دیگه کلمه ای برای بیان عمق احساسات خود پیدا نمیکنم. حال گوسفند نگون بختی رو دارم که برای ادامه زندگی،مدام باید نگران گرگهای دو پا و چهار پایی باشه که برای سر تا تهش دندون تیز کردن ... #🎥
بسیار خسته و دل شکسته ام از حاشیه ها/ توضيحات شهاب حسينى براى حواشى اخير اين ويديويى كه منتشر شد
.
«سلام
مدتهاست که دیگه کلمه ای برای بیان عمق احساسات خود پیدا نمیکنم. حال گوسفند نگون بختی رو دارم که برای ادامه زندگی،مدام باید نگران گرگهای دو پا و چهار پایی باشه که برای سر تا تهش دندون تیز کردن و از گوشت و پوست و خون و دل و جگر و دنبه و سیراب و شیردان و روده و کله و پاچه و حتی دنبلانش هم نمیگذرن.
.
سخت تهوع آوره زندگی در شرایطی که دوست و دشمن رو از هم تشخیص نمیدی و سخت وحشتناک تر وقتی که حس کنی دیگه دوستی نمونده که تو رو به خاطر خودت بخواد نه به خاطر خودش.
.
متاسفانه اغلب کسانی که باهاشون به نوعی در ارتباط بودم ثابت کردن مقهور نام برندی به نام شهاب حسینی هستن نه دوستی به نام شهاب.
دیگه حتی آدم نمیدونه کسانی که برای گرفتن عکس یادگاری به آدم مراجعه می‌کنن،عکس رو به خاطر علاقه شخصی میخوان یا به خاطر پز دادن در فضای مجازی و تسکین درد مزمن مورد توجه بودن اونم در جامعه ما که بیش از هر بحران دیگه ای بحران داشتن یه هویت شخصی با ثبات به چشم میخوره.
.
در مورد پست اخیر منتشر شده در باره آقای دکتر عشقی عرض میشه که چون مدتهاست که برای انجام کارهای دندانپزشکی به ایشون مراجعه میکنم، و همواره ایشون بنا به لطفشون از زیر بار محاسبات مالی خدماتشون شونه خالی میکنن، خواستم قدر دانی به روش خودم در مطب ایشون ازشون داشته باشم.
.
تاکید میکنم در مثالی که در باب احوال خیلی از آدمهایی که سنخیتی با فامیلی نامشون ندارن به کار بردن نام شریفی به عنوان یک مثال در کاربرد معنایی منظورم بوده و اشاره به هیچ شخص حقیقی نیست. چون معنی شرافت قطعا عمیق تر از آنیست که صرفا فقط به عنوان نام فامیل استفاده بشه. همه ما وقتی صادقانه به خودمون مراجعه کنیم دقیقا متوجه میشیم كجای نیمه تاریک وجودمون با نام فامیلی پر طمطراق مون که همه مارو به اون نام میشناسن فرق داره.
.
بگذریم. بسیار خسته و دل شکسته ام از حاشیه های صفیحانه شهرت و با کمال ادب اعلام میکنم دیگه به این قبیل درخواست های دوستانه اما حاشیه ساز اعتماد و اعتنایی نخواهم کرد چون در تضاد با اهداف متعالی و بزرگیست که در زندگی دنبال میکنم و میخوام تا فرصت بقا باقیست همواره رهرو این راه باشم و در نهایت روح امانتی رو که در کالبدم دمیده شده رو در بهترین جای ممکن و در حالی که سهم بودنم رو در حد توان ادا کردم، به صاحبش برگردونم.
فرمود،
آنچه هستی، هدیه خداست به تو، و آنچه میشوی، هدیه توست به خدا.»
.
@shahaab_hosseini
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
پست جديد آقاي حسيني سلام مدتهاست که دیگه کلمه ای برای بیان عمق احساسات خود پیدا نمیکنم. حال گوسفند ...
Media Removed
پست جديد آقاي حسيني سلام مدتهاست که دیگه کلمه ای برای بیان عمق احساسات خود پیدا نمیکنم. حال گوسفند نگون بختی رو دارم که برای ادامه زندگی،مدام باید نگران گرگهای دو پا و چهار پایی باشه که برای سر تا تهش دندون تیز کردن و از گوشت و پوست و خون و دل و جگر و دنبه و سیراب و شیردان و روده و کله و پاچه و حتی دنبلانش ... پست جديد آقاي حسيني

سلام
مدتهاست که دیگه کلمه ای برای بیان عمق احساسات خود پیدا نمیکنم. حال گوسفند نگون بختی رو دارم که برای ادامه زندگی،مدام باید نگران گرگهای دو پا و چهار پایی باشه که برای سر تا تهش دندون تیز کردن و از گوشت و پوست و خون و دل و جگر و دنبه و سیراب و شیردان و روده و کله و پاچه و حتی دنبلانش هم نمیگذرن.
سخت تهوع آوره زندگی در شرایطی که دوست و دشمن رو از هم تشخیص نمیدی و سخت وحشتناک تر وقتی که حس کنی دیگه دوستی نمونده که تو رو به خاطر خودت بخواد نه به خاطر خودش.
متاسفانه اغلب کسانی که باهاشون به نوعی در ارتباط بودم ثابت کردن مقهور نام برندی به نام شهاب حسینی هستن نه دوستی به نام شهاب.
دیگه حتی آدم نمیدونه کسانی که برای گرفتن عکس یادگاری به آدم مراجعه می‌کنن،عکس رو به خاطر علاقه شخصی میخوان یا به خاطر پز دادن در فضای مجازی و تسکین درد مزمن مورد توجه بودن اونم در جامعه ما که بیش از هر بحران دیگه ای بحران داشتن یه هویت شخصی با ثبات به چشم میخوره.
در مورد پست اخیر منتشر شده در باره آقای دکتر عشقی عرض میشه که چون مدتهاست که برای انجام کارهای دندانپزشکی به ایشون مراجعه میکنم، و همواره ایشون بنا به لطفشون از زیر بار محاسبات مالی خدماتشون شونه خالی میکنن، خواستم قدر دانی به روش خودم در مطب ایشون ازشون داشته باشم.
تاکید میکنم در مثالی که در باب احوال خیلی از آدمهایی که سنخیتی با فامیلی نامشون ندارن به کار بردن نام شریفی به عنوان یک مثال در کاربرد معنایی منظورم بوده و اشاره به هیچ شخص حقیقی نیست. چون معنی شرافت قطعا عمیق تر از آنیست که صرفا فقط به عنوان نام فامیل استفاده بشه. همه ما وقتی صادقانه به خودمون مراجعه کنیم دقیقا متوجه میشیم كجای نیمه تاریک وجودمون با نام فامیلی پر طمطراق مون که همه مارو به اون نام میشناسن فرق داره.
بگذریم. بسیار خسته و دل شکسته ام از حاشیه های سفیحانه شهرت و با کمال ادب اعلام میکنم دیگه به این قبیل درخواست های دوستانه اما حاشیه ساز اعتماد و اعتنایی نخواهم کرد چون در تضاد با اهداف متعالی و بزرگیست که در زندگی دنبال میکنم و میخوام تا فرصت بقا باقیست همواره رهرو این راه باشم و در نهایت روح امانتی رو که در کالبدم دمیده شده رو در بهترین جای ممکن و در حالی که سهم بودنم رو در حد توان ادا کردم، به صاحبش برگردونم.
فرمود،
آنچه هستی، هدیه خداست به تو، و آنچه میشوی، هدیه توست به خدا.
—————————————
نظرتون؟
#شهاب_حسینی
Read more
. توضيحات شهاب حسينى در اینستاگرامش براى حواشى اخير ويديويى كه منتشر شد. . بسیار خسته و دل شکسته ام از حاشیه ها . «سلام مدتهاست که دیگه کلمه ای برای بیان عمق احساسات خود پیدا نمیکنم. حال گوسفند نگون بختی رو دارم که برای ادامه زندگی،مدام باید نگران گرگهای دو پا و چهار پایی باشه که برای سر تا تهش ... .
توضيحات شهاب حسينى در اینستاگرامش براى حواشى اخير ويديويى كه منتشر شد.
.
بسیار خسته و دل شکسته ام از حاشیه ها
.
«سلام
مدتهاست که دیگه کلمه ای برای بیان عمق احساسات خود پیدا نمیکنم. حال گوسفند نگون بختی رو دارم که برای ادامه زندگی،مدام باید نگران گرگهای دو پا و چهار پایی باشه که برای سر تا تهش دندون تیز کردن و از گوشت و پوست و خون و دل و جگر و دنبه و سیراب و شیردان و روده و کله و پاچه و حتی دنبلانش هم نمیگذرن.
.
سخت تهوع آوره زندگی در شرایطی که دوست و دشمن رو از هم تشخیص نمیدی و سخت وحشتناک تر وقتی که حس کنی دیگه دوستی نمونده که تو رو به خاطر خودت بخواد نه به خاطر خودش.
.
متاسفانه اغلب کسانی که باهاشون به نوعی در ارتباط بودم ثابت کردن مقهور نام برندی به نام شهاب حسینی هستن نه دوستی به نام شهاب. 
دیگه حتی آدم نمیدونه کسانی که برای گرفتن عکس یادگاری به آدم مراجعه می‌کنن،عکس رو به خاطر علاقه شخصی میخوان یا به خاطر پز دادن در فضای مجازی و تسکین درد مزمن مورد توجه بودن اونم در جامعه ما که بیش از هر بحران دیگه ای بحران داشتن یه هویت شخصی با ثبات به چشم میخوره.
.
در مورد پست اخیر منتشر شده در باره آقای دکتر عشقی عرض میشه که چون مدتهاست که برای انجام کارهای دندانپزشکی به ایشون مراجعه میکنم، و همواره ایشون بنا به لطفشون از زیر بار محاسبات مالی خدماتشون شونه خالی میکنن، خواستم قدر دانی به روش خودم در مطب ایشون ازشون داشته باشم.
.
تاکید میکنم در مثالی که در باب احوال خیلی از آدمهایی که سنخیتی با فامیلی نامشون ندارن به کار بردن نام شریفی به عنوان یک مثال در کاربرد معنایی منظورم بوده و اشاره به هیچ شخص حقیقی نیست. چون معنی شرافت قطعا عمیق تر از آنیست که صرفا فقط به عنوان نام فامیل استفاده بشه. همه ما وقتی صادقانه به خودمون مراجعه کنیم دقیقا متوجه میشیم كجای نیمه تاریک وجودمون با نام فامیلی پر طمطراق مون که همه مارو به اون نام میشناسن فرق داره.
.
بگذریم. بسیار خسته و دل شکسته ام از حاشیه های صفیحانه شهرت و با کمال ادب اعلام میکنم دیگه به این قبیل درخواست های دوستانه اما حاشیه ساز اعتماد و اعتنایی نخواهم کرد چون در تضاد با اهداف متعالی و بزرگیست که در زندگی دنبال میکنم و میخوام تا فرصت بقا باقیست همواره رهرو این راه باشم و در نهایت روح امانتی رو که در کالبدم دمیده شده رو در بهترین جای ممکن و در حالی که سهم بودنم رو در حد توان ادا کردم، به صاحبش برگردونم.
فرمود،
آنچه هستی، هدیه خداست به تو، و آنچه میشوی، هدیه توست به خدا.»
.
#شهاب_حسینی
@shahaab_hosseini
Read more
 #قسمت_اول ______________________________ <span class="emoji emoji1f4cc"></span>١٣ فايده اثبات شده قهوه : قهوه در واقع بسیار سالم ...
Media Removed
#قسمت_اول ______________________________ ١٣ فايده اثبات شده قهوه : قهوه در واقع بسیار سالم است . قهوه مملو از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفیدي است که می تواند سلامت شما را تضمين كند . مطالعات نشان می دهد که احتمال ابتلا به بیماری های جدی در مصرف کنندگان قهوه كمتر است در اینجا به 13 خاصيت ... #قسمت_اول
______________________________
📌١٣ فايده اثبات شده قهوه :

قهوه در واقع بسیار سالم است .

قهوه مملو از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفیدي است که می تواند سلامت
شما را تضمين كند .

مطالعات نشان می دهد که احتمال ابتلا به بیماری های جدی در مصرف کنندگان قهوه كمتر است
در اینجا به 13 خاصيت مهم درمانی مبتنی بر شواهد از قهوه، که در مطالعات واقعی انسان تایید شده است اشاره مي كنيم .
‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌

🖊
1. قهوه می تواند سطح انرژی شما رو بهبود و موجب باهوشتر شدنتان شود
قهوه كمك ميكند مردم کمتر احساس خستگی كنند و سطح انرژی شان افزایش يابد.

اين به دلیل این است که قهوه شامل یک محرک به نام کافئین است ، که در واقع رایج ترین ماده روانگردان مصرف شده در جهان ميباشد.

بعد از شما نوشیدن قهوه، کافئین جذب جریان خون شده و از آنجا به مغز منتقل ميشود .

در مغز کافئین ، انتقال دهنده عصبی بازدارنده اي به نام آدنوزین را مسدود ميكند .

وقتی که اين اتفاق می افتد ، میزان انتقال دهنده های عصبی دیگر مانند دوپامین و نوراپی نفرین در واقع افزایش مي يابد و موجب افزايش تولید و انتقال سیگنال الکتریکی از عصب ميشود .

بسیاری از آزمایشات کنترل شده در انسان نشان می دهد که قهوه قسمت های مختلفي از عملکرد مغز را بهبود می بخشد.
كه این شامل حافظه،
خلق و خوی ،
هوشیاری،
سطح انرژی،
زمان واکنش
و عملکردعمومي شناختی مي باشد .

کافئین با مهار کردن انتقال دهنده های عصبی مهاری، سطح انرژی، خلق و خو و جنبه هاب مختلف عملکرد مغز را بهبود میبخشد ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌
‌🖊
2. قهوه می تواند در سوزاندن چربی
به شما كمك كند

آیا می دانید که کافئین تقریبا در هر مکمل سوزاننده چربی تجاری یافت ميشود ؟

يک دلیل خوب برای آن وجود دارد ... کافئین یکی از معدود مواد طبیعی ثابت شده است كه به سوزاندن چربی كمك ميكند

مطالعات متعدد نشان داده که کافئین می تواند میزان سوخت و ساز را تا ١١٪‏ افزايش دهد

مطالعات دیگر نشان می دهد که کافئین به طور خاص می تواند به افزایش سوزاندن چربی ، به اندازه 10٪ در
افراد چاق و 29 درصد در افراد لاغر شود

با اين حال ، ممکن است که این اثرات در قهوه خورها در بلند مدت کاهش يابد

نكته پاياني:
مطالعات متعدد نشان داده که کافئین می تواند موجب افزايش سوزاندن چربی در بدن و تقویت متابولیسم بدن شود . ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌
Read more
. وقتی‌ که شما کالری کمتری نسبت به آن مقدار که سوزاندید مصرف کنید بدن با کمبود انرژی روبرو میشود بنابراین ...
Media Removed
. وقتی‌ که شما کالری کمتری نسبت به آن مقدار که سوزاندید مصرف کنید بدن با کمبود انرژی روبرو میشود بنابراین بدن با آزاد سازی هورمون‌ها و آنزیم‌ها به سلول‌های چربی‌ این پیام را می‌رساند که به جای ذخیره چربی‌‌ها آنها را آزاد کند. SkinFatCell برای آزاد سازی چربی‌‌ها از درون سلول‌های چربی‌ که به آن ... .
وقتی‌ که شما کالری کمتری نسبت به آن مقدار که سوزاندید مصرف کنید بدن با کمبود انرژی روبرو میشود بنابراین بدن با آزاد سازی هورمون‌ها و آنزیم‌ها به سلول‌های چربی‌ این پیام را می‌رساند که به جای ذخیره چربی‌‌ها آنها را آزاد کند.
SkinFatCell
برای آزاد سازی چربی‌‌ها از درون سلول‌های چربی‌ که به آن هیدرولیزیس (hydrolysis ) میگویند، مولکول تریگلیسرول به گلیسرول و سه اسید چرب تقسیم میشود.آنزیم مهمی‌ به نام (HSL) در این فرایند به عنوان کاتالیزور عمل می‌کند.سپس چربی‌‌های ذخیره شده به عنوان اسیدهای چرب آزاد (FFA’s ) به درون جریان خون میروند و به درون عضله هایی که نیاز به انرژی دارند انتقال پیدا میکنند.هر چقدر جریان خون در ماهیچه‌های فعال افزایش یابد اسید‌های چرب آزاد بیشتری به این عضلات خواهند رفت.
آنزیم مهمی‌ به نام لیپوپروتئین لیپاز (LPL) به اسید‌های چرب آزاد کمک می‌کند که به درون میتوکندری سلول‌های ماهیچه ای‌ رفته و به عنوان انرژی آنجا مورد استفاده قرار گیرند.اگر تا کنون سر کلاس‌های زیست شناسی‌ بوده باشید نام میتوکندری را حتما شنیده اید.تولید انرژی درون میتوکندری‌ها صورت می‌گیرد.
وقتی‌ که اسیدهای چرب از سلول‌های چربی‌ آزاد میشوند این سلول‌ها کوچک شده و به همین دلیل است که وقتی‌ وزن کم می‌کنید به نظر می‌رسد خشکتر شده‌اید.چون که سلولهای چربی‌ شما کوچکتر شده‌اند.پس اگر می‌خواهید بدنی خشک و با جزئیات مشخص داشته باشید این سلول‌های چربی‌ باید کوچک یا خالی‌ از چربی‌ شوند.
زمانی‌ عقیده بر این بود که تعداد سلول‌های چربی‌ بعد از سن بلوغ افزایش پیدا نمیکند.فقط اندازه آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند.اما هم‌اکنون می‌دانیم که سلول‌های چربی‌ میتوانند هم در اندازه (hypertrophy) و هم در تعداد (hyperplasia) رشد کنند.
Read more
. #نازدونه_ظریفی . ◆ کمی تفکر و تعقل<span class="emoji emoji2714"></span> اینهمه خون ریختن در روزی به نام عید هیچ نشان زیبایی نیست<span class="emoji emoji270b"></span>خدای ...
Media Removed
. #نازدونه_ظریفی . ◆ کمی تفکر و تعقل اینهمه خون ریختن در روزی به نام عید هیچ نشان زیبایی نیستخدای ما خالق وجدان استاو خون بها نمیخواهدلطفا با کاشت نهال های زیبا به جای اینهمه خونریزیشهرتانزندگیمان🏞و جهانمان🌎را زیباتر کنیمبه جای ترویج خشونتباور کنین در همه روزهای عادی به اندازه ... .
#نازدونه_ظریفی .
◆ کمی تفکر و تعقل✔ اینهمه خون ریختن در روزی به نام عید هیچ نشان زیبایی نیست✋خدای ما خالق وجدان است💎او خون بها نمیخواهد👊لطفا با کاشت نهال های زیبا 🌱🌿به جای اینهمه خونریزی😔شهرتان🌁زندگیمان🏞و جهانمان🌎را زیباتر کنیم🙌به جای ترویج خشونت✊باور کنین در همه روزهای عادی به اندازه کافی جون این موجودات زیبا برای تامین گوشت گرفته میشه دیگه تو اون روز دوبرابرش نکنین👎و یقین داشته باشین هر انرژی منفی بازتاب دارد و کارما🔄 یک باور حقیقیست #نازدونه_ظریفی
🔴 دریای خزر را چپاول کردند , خون شهیدان را با تن فروشی ناموسی که سالها برایش جوانان در میادین جنگ پرپر شدند در برخی شهرها به عراقی ها و دیگران پایمال نمودند , ارزش پول کشور را به صفر رساندند و کشور را مضحکه خاص و عام کردند . اما هنوز عده ای درگیر عزا کردن یک عید با سرخ کردن خیابانها هستند , میگویند مردم چیزی برای خوردن ندارند ولی همین مردم برای عیدشان چه خونها که نمیریزند برای خدایی که در باورشان خون بها میخواهد . و تر و خشک همچنان در قهر خالق گیتی در این کشور با هم خواهند سوخت🔥هوای نفس , و ذات سرکش و هوسران و بی وجدانی را در درونتان قربانی کنید این باعث میشود دنیایتان زیباتر گردد اینرا خالقتان میخواهد , انسانیت داشته باشید , که برترین آیین است و دنیای ما اکنون عجیب محتاج انسانیت ماست ✔ ..... #نازدونه_ظریفی🖋 .....
⚫ راستی کسی هم اگر در برابر این کپشن پرمغز نقدی هم دارد در کمال احترام و بدون تعصب و با توجه به در نظر گرفتن بند بند نوشته هام میتواند ابراز دارد ☝
📌در صورت کپی متن حتما نام صفحه و هشتگ ذکر شود 🏳 #زندگی_نستان_زندگی_ببخش
#iran_animal_helper
.
#عزای_قربان .
.
#عیدقربان #عید_قربان #جهل #قربانی #سلاخی #eydghorban #eyd_ghorban #gosfand #گوسفند #گاو #شتر #gav # #کارما #خون #نذر #نذری #قربان #قربانی #حمایت_از_حیوانات
Read more
. #نازدونه_ظریفی . ◆ باور کنین در همه روزهای عادی به اندازه کافی جون این موجودات زیبا برای تامین ...
Media Removed
. #نازدونه_ظریفی . ◆ باور کنین در همه روزهای عادی به اندازه کافی جون این موجودات زیبا برای تامین گوشت گرفته میشه دیگه تو اون روز دوبرابرش نکنینو یقین داشته باشین هر انرژی منفی بازتاب دارد و کارما🔄 یک باور حقیقیست دریای خزر را چپاول کردند , خون شهیدان را با تن فروشی ناموسی که سالها برایش جوانان ... .
#نازدونه_ظریفی .
◆ باور کنین در همه روزهای عادی به اندازه کافی جون این موجودات زیبا برای تامین گوشت گرفته میشه دیگه تو اون روز دوبرابرش نکنین👎و یقین داشته باشین هر انرژی منفی بازتاب دارد و کارما🔄 یک باور حقیقیست🔴 دریای خزر را چپاول کردند , خون شهیدان را با تن فروشی ناموسی که سالها برایش جوانان در میادین جنگ پرپر شدند در برخی شهرها به عراقی ها و دیگران پایمال نمودند , ارزش پول کشور را به صفر رساندند و کشور را مضحکه خاص و عام کردند . اما هنوز عده ای درگیر عزا کردن یک عید با سرخ کردن خیابانها هستند , میگویند مردم چیزی برای خوردن ندارند ولی همین مردم برای عیدشان چه خونها که نمیریزند برای خدایی که در باورشان خون بها میخواهد . و تر و خشک همچنان در قهر خالق گیتی در این کشور با هم خواهند سوخت🔥 #نازدونه_ظریفی 💔 کلیپ غم انگیز همراه با پست را در برگه بعد ببینید در ضمن ⚫ دوستان گزارش کردن و اسکرین شات از صفحاتی دادن که نوشته ها و پستهای بنده رو با حذف نام من و صفحه به نان خودشون نشر میدن 👎 کاش فرهنگسازی میشد که ما الان باید حامی هم باشیم و یک صدا نه با سرقت آثار هم مثلا بخواهیم خودی نشان دهیم و متاسفانه تا رسیدن به آن فرهنگ فرسنگ ها راه است وقتی دغدغه برخی صفحات حمایتی فقط حذف کردن نام من نویسنده است و به نام خویش نشر دادن دلنوشته هام , افسوس ......☝
🔴 الان وقت حمایته سکوت بزرگترین جنایته ✔ در جواب صفحاتی که سکوت اختیار کردن و فقط در فکر بالا بردن دنبال کننده هستن مبادا با نشر پستی مخاطبان فیکشان کم شود.....
📌در صورت کپی متن حتما نام صفحه و هشتگ ذکر شود 🏳 .
.
#زندگی_نستان_زندگی_ببخش
#iran_animal_helper
.
#عزای_قربان #عید_عزا
#قربان_عید_نیست_قربان_عزاست #عیدخونخواری
.

#عیدقربان #عید_قربان #جهل #قربانی #سلاخی #eydghorban #eyd_ghorban #gosfand #گوسفند #گاو #شتر #gav #کارما #خون #نذر #نذری #قربان #قربانی #حمایت_از_حیوانات
.
.
Read more
امروز کتاب عاشورا را که ورق می‌زنی، با مقدمه عباس(ع) آبرو می‌گیرد تا بلندترین شعر خون، به نام او سروده ...
Media Removed
امروز کتاب عاشورا را که ورق می‌زنی، با مقدمه عباس(ع) آبرو می‌گیرد تا بلندترین شعر خون، به نام او سروده شود و به امضای حسین(ع) برسد. تاسوعای حسینی تسلیت باد. امروز کتاب عاشورا را که ورق می‌زنی، با مقدمه عباس(ع) آبرو می‌گیرد تا بلندترین شعر خون، به نام او سروده شود و به امضای حسین(ع) برسد.

تاسوعای حسینی تسلیت باد.
. سرکار خانم آناهیتا همتی سلام و شبتون بخیر . در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم ...
Media Removed
. سرکار خانم آناهیتا همتی سلام و شبتون بخیر . در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم این سرزمین آغشته بود؛ مطلبی منتشر فرمودید و کمی بعد حذفش کردید . . به عنوان یک هموطن؛ یک خبرنگار و فعال رسانه از شما چند سوال دارم و البته پیش از طرح سوالاتم به استحضار سرکار برسانم که من هم همچون شما ... .
سرکار خانم آناهیتا همتی
سلام و شبتون بخیر .

در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم این سرزمین آغشته بود؛ مطلبی منتشر فرمودید و کمی بعد حذفش کردید . .

به عنوان یک هموطن؛ یک خبرنگار و فعال رسانه از شما چند سوال دارم و البته پیش از طرح سوالاتم به استحضار سرکار برسانم که من هم همچون شما با #خشونت بشدت مخالفم . .

اما سوالاتم : آیا شما هم جزو آن دسته از مردمی هستید که تنها یک طرف ماجرا را می بینند؛ یعنی عمدی یا سهوی نمی خواهند از نیمه دیگر و اصلی ماجرا با خبر شوند ؟! .

آیا مطلع نشدید که کسانی که اعدام شدند؛ دست به اسلحه برده و عملیات تروریستی انجام داده بودند و عده ای را به خاک و خون کشیدند؟! .

آیا آنان که در عملیات این تروریست ها بیگناه به شهادت رسیدند؛ #مادر و #پدر و خانواده نداشتند و آنها داغدار نشدند؟! .

آیا #قصاص را که یکی از اصول دین مبین اسلام است و در آیات قرآن بر آن تاکید شده؛ قانون عقب افتاده می دانید؟! .

آیا اگر به هر دلیل عزیزی از خانواده شما بدست فردی تروریست به بدترین شکل ممکن به قتل برسد؛ باز هم حاضرید هشتگ #نه_به_اعدام بزنید ؟! .
.
آیا کشتار و قتل عامی که تروریست ها انجام می دهند را نمی بینید و تنها اعدام چند تن از قاتلان آزارتان می دهد ؟! .

آیا مردم عزیزی که به آنها تسلیت گفتید؛ خود دستکم چهار دهه نیست که قربانی تروریست ها و خشونت طلب هستند ؟! .

آیا از جنایات تروریست هایی که به نام آزادی بخشی؛ حتی در مراسم عروسی و جلوی پای عروس و داماد؛ سرهای بسیار بریدند مطلعید؟! .

آیا درست است که برای ادای روشنفکری درآوردن؛ این همه جنایت را نادیده بگیرید ؟! .

و آیا و آیا و آیا ... .

امید است که اگر به این سوالات برای عموم هموطنان و قربانیان ترور؛ پاسخی نمی دهید، خودتان در خلوت تان آنها را مرور کنید و با انصاف در برابر وجدانتان پاسخگو باشید. .

با احترام
حسن شمشادی؛ خبرنگار
یکشنبه ۱۸ شهریور ۹۷ .

@anahitahemmati
Read more
احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تصور می‌کنند، روغن‌های حیوانی برای سلامت انسان مضر است ...
Media Removed
احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تصور می‌کنند، روغن‌های حیوانی برای سلامت انسان مضر است و باید آن‌را با روغن گیاهی عوض کنید. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد و البته شما در این طرز تفکر تنها نیستید. بیشتر دکتر­ها و متخصصان تغذیه و سازمان‌های مرتبط به سلامت غذایی در سراسر جهان می­گویند، ... احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تصور می‌کنند، روغن‌های حیوانی برای سلامت انسان مضر است و باید آن‌را با روغن گیاهی عوض کنید. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد و البته شما در این طرز تفکر تنها نیستید.
بیشتر دکتر­ها و متخصصان تغذیه و سازمان‌های مرتبط به سلامت غذایی در سراسر جهان می­گویند، اگر شما مقادیر بیشتری چربی مفید که از گیاهان و دانه­ ها گرفته می­شود را بخورید و از خوردن چربی بد ناشی از گوشت و فرآورده ­ها دامی خودداری کنید، در مسیر یک سیستم سالم قلبی و عروقی قرار دارید. حالا مشخص شده است که این عقیده به وسیله شواهد علمی دقیق توصیه تائید نمی­شود.
یک بررسی که هرگز نتایج آن منتشر نشده و مربوط به دهه 60 و70 میلادی است یک تردید جدید در این نظریه که می­شود با خوردن چربی­های اشباع نشده بیشتر از سکته قلبی و مغزی جلوگیری کرد، به وجود آورده است. در عوض این تحقیقات قدیمی نشان می­دهد افرادی که بیشتر از این چربی­­ها، مخصوصا انواعی که دارای اسید چرب امگا 6 هستند استفاده می­کنند، در واقع بیشتر از کسانی که چربی­های اشباع شده می­خورند در معرض خطر مرگ قرار دارند. یافته­ های این تحقیق هیچ وقت به طور کامل منتشر نشد، شاید به این دلیل که برخلاف ظهور نظریات محبوب و رو به رشدی بود که می­گفتند چربی­های اشباع باعث افزایش کلسترول خون می­شود و در نتیجه خطر بیماری­های قلبی عروقی و مرگ را افزایش می­دهد. این نظریه که به نام نظریه لیپید نامیده می­شود، در حال حاضر به عنوان یک بخش ثابت از خرد تغذیه ­ای در جامعه علمی پذیرفته شده است.

بازخوانی تحقیق قدیمی نشان داد که روغن گیاهی برای قلب و عروق ما آن دوست بی ضرری که گفته شده نیست
دو محقق اطلاعات و بررسی های قدیمی را نبش قبرکرده و به بررسی مجدد آن پرداختند. آنچه آن­ها یافتند در تضاد با نظریه لیپید است و می­تواند نوع نگاه ما به سلامت چربی غیر اشباع را عوض کند. نتیجه بررسی در نشریه پزشکی بریتانیا منتشر شده، دنباله ­ای است بر دسته بندی قدیمی و محققان «دیسی زامورا»از دانشگاه چاپل هیل کارولینای شمالی و «کریستوفر رامسدن» از انستیتو ملی سلامت آن را انجام داده ­اند. قبلا در سال 2013 این محققان تجزیه و تحلیل مشابهی را روی اطلاعات منتشر نشده دیگری در همین زمینه انجام داده و به نتیجه گیری مشابهی رسیدند. جایگزین کردن چربی اشباع شده با روغنی که دارای مقادیر زیاد اسید چرب امگا 6 که به نام اسید لینولئیک هم شناخته می­شود، در حقیقت مرگ بر اثر انواع دلایل را افزایش می­دهد. این دلایل شامل گرفتگی عروق کرونر قلب و دیگر بیماری­های قلبی و عروقی است
Read more
#عیدخواهدشدهمین‌روزها عید خواهد شد همین روزها، برای کارگرِ بی‌کار برای مال‌باخته‌ی ناچار، برای دردهای در تکرار عید خواهد شد همین روزها، سُفره‌ی هفت‌سینِ گورخواب‌ها کولبرِ بی‌قاطر و بارهاش، بُغضِ پرتِ گوشه‌ای تنها عید خواهد شد همین روزها، بدونِ پلاسکو و سانچی بدونِ افشین یداللهی، ... #عیدخواهدشدهمین‌روزها

عید خواهد شد همین روزها، برای کارگرِ بی‌کار
برای مال‌باخته‌ی ناچار، برای دردهای در تکرار
عید خواهد شد همین روزها، سُفره‌ی هفت‌سینِ گورخواب‌ها
کولبرِ بی‌قاطر و بارهاش، بُغضِ پرتِ گوشه‌ای تنها
عید خواهد شد همین روزها، بدونِ پلاسکو و سانچی
بدونِ افشین یداللهی، بدونِ حسن جوهرچی
عید خواهد شد همین روزها، با زخم‌های مانده در دِنا
سال‌هاست در گورها مُرده نیست! دست‌بسته! شهید! : غواص‌ها

گره‌های کورِ چهل ساله ،  پا گذاشتن روی هر چیزی
به نامِ خدا و کُشتن‌ها ، به نامِ شهید و زیرمیزی
نام‌گذاری‌های از معده ، سال به سال اختلاس‌گرتَر‌ها
گردشِ فامیلیِ قدرت ، ما ملّتِ فرضیِ خرها

عید خواهد شُد همین روزها، نداها جوانه خواهند زد
توی کهریزک، اوین، قرچک، آزادی از دیوار می‌رویَد
جای ستّار و صانع و سهراب، خون درونِ رگ‌ها می‌چرخد
شاید این بار از پلِ حافظ، ظُلم باشد که زمین می‌اُفتد
عید خواهد شد همین روزها، برای سهیل و آتنا
برای نرگس‌‌محمّدی، برای آرش و گُلرُخ‌ها
عید خواهد شد همین روزها، سرزمینی برای همه
زنده‌گی کردن از یاد رفته، خنده‌های این روزها کمه

گره‌های کورِ چهل ساله ،  پا گذاشتن روی هر چیزی
به نام خدا و کُشتن‌ها ، به نام شهید و زیرمیزی
نام‌گذاری‌های از معده ، سال به سال اختلاس‌گرتَر‌ها
گردشِ فامیلیِ قدرت ، ما ملّتِ فرضیِ خرها
#آتراعظیمی
.
.
.
پ.ن. سالِ نو پیشاپیش مبارک
.
.
.
.
#ترانه #آترا_عظیمی #افشین_یداللهی #آزادی #زندانی_سیاسی #آتنا #گلرخ #سال_نو #سفره_انقلاب #دورهمی #قرچک #اوین #اعتراض #سهیل_عربی
#atraazimi #save #iran
Read more
مدیتیشن #حمام صوتی چیست؟ یک روش درمانی است که از صدا برای درمان استفاده می کند. مدیتیشن حمام صوت از ...
Media Removed
مدیتیشن #حمام صوتی چیست؟ یک روش درمانی است که از صدا برای درمان استفاده می کند. مدیتیشن حمام صوت از قدیم الایام توسط مصری ها، بومیان استرالیا و فیلسوفان یونانی استفاده میشده و امروزه این سبک مدیتیشن در دنیا شهرت بالایی پیدا کرده است. جلسات حمام صوتی که در آن از آواز و صدای ناقوس گرفته تا صدای ضربه ... مدیتیشن #حمام صوتی چیست؟
یک روش درمانی است که از صدا برای درمان استفاده می کند. مدیتیشن حمام صوت از قدیم الایام توسط مصری ها، بومیان استرالیا و فیلسوفان یونانی استفاده میشده و امروزه این سبک مدیتیشن در دنیا شهرت بالایی پیدا کرده است. جلسات حمام صوتی که در آن از آواز و صدای ناقوس گرفته تا صدای ضربه به ظروف استفاده می شود می تواند در درمان بیماری های ذهنی و جسمی بسیار موثر و مفید باشد.

در حمام صوتی چه اتفاقی می افتد؟
در جلسات حمام صوتی باید از مت یوگا استفاده کنید و خودتان را برای غوطه ور شدن در انواع صداها آماده کنید. هر جلسه ۶۰ دقیقه زمان می برد. در حمام صوت باید روی زمین کاملا ریلکس دراز بکشید در حالی که فرد درمانگر با ابزارهای خاصی به نام دیجرید و گانگ صداهای مختلفی ایجاد می کند.

ذهن در اثر ارتعاشات صداها کاملا ریلکس می شود و تنش ها را دور می ریزد. باید به خودتان اجازه ریلکس شدن بدهید و اجازه دهید اصوات ذهن تان را هدایت کند.

تجربه هر فرد با فرد دیگر در حمام صوت متفاوت است و کمک می کند تمام تمرکز را روی خودتان قرار دهید.

بسته به تجربیات شما از زندگی هر جلسه با جلسات دیگر کاملا متفاوت است و هر جلسه تاثیرات کاملا متفاوتی روی ذهن تان دارد.

فواید حمام صوتی
کاهش حس اضطراب و استرس
تقویت مدیریت استرس
کاهش مشکلات خواب و تنظیم الگوی خواب
کمک به کاهش فشار خون
تقویت تمرکز و حافظه
تقویت روحیه و احساس شادی
آرامش ذهن
تقویت گردش خون
متعادل کردن چاکراها و انرژی بدن
تقویت سیستم ایمنی بدن
امروزه مردم با افزایش آگاهی از اهمیت سلامت ذهن از روش های مختلفی برای آرامش ذهن و جسم استفاده می کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید چیزهای جدیدی را تجربه کنید شاید دوست داشته باشید مدیتیشن حمام صوتی را امتحان کنید.
Read more
. . سالها پیش زمانی که به عنوان داوطلب در بیمارستان مشغول کار بودم، با دختری به نام «ياسمن» آشنا شدم ...
Media Removed
. . سالها پیش زمانی که به عنوان داوطلب در بیمارستان مشغول کار بودم، با دختری به نام «ياسمن» آشنا شدم که از بیماری نادری رنج می برد. ظاهراً تنها شانس بهبودی او، گرفتن خون از برادر هفت ساله اش بود، چرا که آن پسر نیز قبلا آن بیماری را گرفته بود و به طرز معجزه آسایی نجات یافته بود. پزشک معالج، وضعیت بیماری ... .
. سالها پیش زمانی که به عنوان داوطلب در بیمارستان مشغول کار بودم، با دختری به نام «ياسمن» آشنا شدم که از بیماری نادری رنج می برد. ظاهراً تنها شانس بهبودی او، گرفتن خون از برادر هفت ساله اش بود، چرا که آن پسر نیز قبلا آن بیماری را گرفته بود و به طرز معجزه آسایی نجات یافته بود.

پزشک معالج، وضعیت بیماری ياسمن را برای برادر هفت ساله او توضیح داد و سپس از آن پسرک پرسید: آیا برای بهبودی خواهرت حاضری به اون خون اهدا کنی؟

پسر کوچولو اندکی مکث کرد و از دکتر پرسید: اگه این کار رو بکنم خواهرم زنده می مونه؟

دکتر جواب داد: بله. وپسرک نفس عمیقی کشید و قبول کرد.

او را درکنارتخت خواهرش خواباندند ودستگاه انتقال خون رابه بدنش وصل کردند. پسرک به خواهرش نگاه می کرد و لبخند می زد و در حالی که خون از بدنش خارج می شد، به دکتر گفت:آیا من به بهشت می رم؟! ...
پسرک با شجاعت خود را آماده مرگ کرده بود،چون فکر می کرد که قرار است تمام خونش را به خواهرش بدهد! .
.
.
.
Read more
#وطن وطن پرنده ی پر در خون وطن شکفته گله در خون وطن فلات شهیدو شب وطن خاکا به سر خون وطن ترانه ی زندانی وطن قصیده ی ویرانی ستاره ها اعدامیان ظلمت به خاک اگر چه میریزند سحر دوباره برمیخیزند بخوان که دوباره بخواند این عشیره ی زندانی گل سرود شکستن را بگو که به خون بسراید این قبیله ی قربانی حرف ... #وطن

وطن پرنده ی پر در خون
وطن شکفته گله در خون
وطن فلات شهیدو شب
وطن خاکا به سر خون
وطن ترانه ی زندانی
وطن قصیده ی ویرانی
ستاره ها اعدامیان ظلمت
به خاک اگر چه میریزند
سحر دوباره برمیخیزند
بخوان که دوباره بخواند
این عشیره ی زندانی
گل سرود شکستن را
بگو که به خون بسراید
این قبیله ی قربانی
حرف اخر رفتن را
با دشخیمان اگر شکنجه
اگر بند است و شلاق و خنجر
اگر مسلسل و انگشتر
با ما طبار فدای
با ما غرور رهای
به نام اهن وگندم
اینک ترانه ی ازادی
اینک سرودن فردا
امروز ما امروز فریاد
فردای ماروز بزرگ میعاد
بگوکه دوباره میخوانم
با تمامی یارانم
گل سرود شکستن را
بگو که به خون میسرایم
دوباره با دلو جانمحرف اخر رفتن را
بگو به ایران بگو به ایران
.‬
.‬
@deghbali
@parvizparastouei
@aliiiiiiiikarimi8 .
.
.
.
.
.
#pahlavi
#شهبانو
#شهبانوفرح
#محمدرضاشاه
#رضاپهلوى
#پهلوى
#داريوش #ايران #دلار #اعتصاب #اعتراض .
.
.
. 😊☺️😍
#خدا
#شادي
#خنده #tv
#آزادي #موفقيت #انرژي #مثبت #ثروت #افكارمثبت #ذهن #اراده #جملات #تاثيرگذار #
Read more
«به نام تو» به نام خدای خوب گورخواب‌ها خدای مشت بر چشم اعتصاب‌ها خدای پاک پول و زور و گور ارزان  خدای ...
Media Removed
«به نام تو» به نام خدای خوب گورخواب‌ها خدای مشت بر چشم اعتصاب‌ها خدای پاک پول و زور و گور ارزان  خدای نفت و سفره‌های خالی از نان خدای جیغ  پوست سوخته از اسید  به ریش پدر که از ریشه شد سفید به کار و کاسبی و  حق بی حقوق‌ها داغ تازه راز باغِ دارهای سرو ناب و انتخاب و تاخت باز قامت دروغ‌ها به زلزله ... «به نام تو»
به نام خدای خوب گورخواب‌ها
خدای مشت بر چشم اعتصاب‌ها
خدای پاک پول و زور و گور ارزان 
خدای نفت و سفره‌های خالی از نان
خدای جیغ  پوست سوخته از اسید 
به ریش پدر که از ریشه شد سفید
به کار و کاسبی و  حق بی حقوق‌ها
داغ تازه راز باغِ دارهای سرو ناب و انتخاب و تاخت باز قامت دروغ‌ها

به زلزله که آیه آیه عمق لطف اوست و
جهنمی که ناشی از عشق و مهر دوست و
باد و خاک و خوابِ چشمِ شورِ اهواز 
مسافرت به شرط «تاسقوط پرواز»

به خرج جنگ و ننگ وجیب مردم از
نفس های بی‌نصیب مردم پس
سپرده‌های قرض و غرق اختلاس‌ها
به جرم تو که نعره داره این تقاص‌ها
قدم به سال نو که  حوّل حالنا
بجاهک اشفی اعدائنا
که کارگر  رگ زد 
باغ 
مُرد 
صدای تو  توی روزنامه داغ خورد
صدا سرکشیده شد در شیرهای باز نفت
صدا  که بریده شد، کسی باز رفت
کجا؟ 
روی مرزهای هرز  زن زیر  زور؟
زایمان آسمان در قعر گور؟
کجا، در خرابه‌های خشک هور؟
روی قبرهای مردم صبور؟
کجا نطفه‌های خشمِ سطلِ زباله‌ها 
و چاله‌های خون و اشکِ بیست ساله‌ها

ذِلالت اِضاله‌ها 
دلالت به ناله‌ها
و‌ رد خون  هم‌محلیان بر قباله‌ها
خیابان خمیده خسته از حمق نوچه‌ها
خدا به گل نشسته در عمق کوچه‌ها
سرنگ‌ها
 اوردوزها 
مثقالها
و قال الانسان ُ ما لَها

یا  مُحول الحال و الاِضْمِحلال
یا  لال و  یا حافظُ الرَجالُ المال
یا مُدبِرَالمَحال یا خالقُ الاضرار
@shahinnajafi
Read more
به نام مردانی که در این حادثه به سوی پروردگار شتافتند<span class="emoji emoji1f614"></span>. به نام مردانی که برای انجام وظیفه و کار خود دنیا ...
Media Removed
به نام مردانی که در این حادثه به سوی پروردگار شتافتند. به نام مردانی که برای انجام وظیفه و کار خود دنیا فانی را بدرود گفتند. به نام پسران و دخترانی که در این حادثه یتیم شدند. به نام همسرانی که بیوه شدند و به نام پدر مادری که داغ فرزند را چشیدند. مطمئناً اگر همسران و فرزندان آنها ذره ای احتمال میدادند ... به نام مردانی که در این حادثه به سوی پروردگار شتافتند😔. به نام مردانی که برای انجام وظیفه و کار خود دنیا فانی را بدرود گفتند😔. به نام پسران و دخترانی که در این حادثه یتیم شدند😔. به نام همسرانی که بیوه شدند و به نام پدر مادری که داغ فرزند را چشیدند😔. مطمئناً اگر همسران و فرزندان آنها ذره ای احتمال میدادند دیگر مرد خانه را نبینند در لحظه وداع اورا بیشتر در آغوش می کشیدند. در این حادثه به ازای هر فرد، یک پدر، یک همسر و یک بزرگ مرد از میان مردم ملت کم شد. به نام بزرگ مردان😔😢😔
گلچین روزگار عجب خوش سلیقه است

می چیند آن گلی که به عالم نمونه است
_______________________________________
رازی که خطر کنندگان میدانند
در بازی خون برندگان میدانند
با بال شکسته پر گشودن هنر است
این را همه پرندگان میدانند
#کشتی_سانچی
Read more
«مرثیه‌ای برای زندگی انسان ایرانی معاصر» <span class="emoji emoji1f53a"></span> « #به_نام_تو » به نام خدای خوب گورخواب‌ها خدای مشت ...
Media Removed
«مرثیه‌ای برای زندگی انسان ایرانی معاصر» « #به_نام_تو » به نام خدای خوب گورخواب‌ها خدای مشت بر چشم اعتصاب‌ها خدای پاک پول و زور و گور ارزان  خدای نفت و سفره‌های خالی از نان خدای جیغ  پوست سوخته از اسید  به ریش پدر که از ریشه شد سفید به کار و کاسبی و  حق بی حقوق‌ها داغ تازه راز باغِ دارهای ... «مرثیه‌ای برای زندگی انسان ایرانی معاصر» 🔺
« #به_نام_تو »
به نام خدای خوب گورخواب‌ها
خدای مشت بر چشم اعتصاب‌ها
خدای پاک پول و زور و گور ارزان 
خدای نفت و سفره‌های خالی از نان
خدای جیغ  پوست سوخته از اسید 
به ریش پدر که از ریشه شد سفید
به کار و کاسبی و  حق بی حقوق‌ها
داغ تازه راز باغِ دارهای سرو ناب و انتخاب و تاخت باز قامت دروغ‌ها
.
به زلزله که آیه آیه عمق لطف اوست و
جهنمی که ناشی از عشق و مهر دوست و
باد و خاک و خوابِ چشمِ شورِ اهواز 
مسافرت به شرط «تاسقوط پرواز»
.
به خرج جنگ و ننگ وجیب مردم از
نفس های بی‌نصیب مردم پس
سپرده‌های قرض و غرق اختلاس‌ها
به جرم تو که نعره داره این تقاص‌ها
قدم به سال نو که  حوّل حالنا
بجاهک اشفی اعدائنا
که کارگر  رگ زد 
باغ 
مُرد 
صدای تو  توی روزنامه داغ خورد
صدا سرکشیده شد در شیرهای باز نفت
صدا  که بریده شد، کسی باز رفت
کجا؟ 
روی مرزهای هرز  زن زیر  زور؟
زایمان آسمان در قعر گور؟
کجا، در خرابه‌های خشک هور؟
روی قبرهای مردم صبور؟ .
کجا نطفه‌های خشمِ سطلِ زباله‌ها 
و چاله‌های خون و اشکِ بیست ساله‌ها
.
ذِلالت اِضاله‌ها 
دلالت به ناله‌ها
و‌ رد خون  هم‌محلیان بر قباله‌ها
خیابان خمیده خسته از حمق نوچه‌ها
خدا به گل نشسته در عمق کوچه‌ها .
سرنگ‌ها
 اوردوزها 
مثقالها
و قال الانسان ُ ما لَها
.
یا  مُحول الحال و الاِضْمِحلال
یا  لال و  یا حافظُ الرَجالُ المال
یا مُدبِرَالمَحال یا خالقُ الاضرار
.
#شاهين_نجفي
#ش_ن_ل_ع
.
https://youtu.be/bgWDcwVyPx8
لينك در بيو
Read more
انیمال پمپ کمپانی یونیورسال مکملی ضروری برای ارتقا رشد عضلات می باشد . با هر پمپ آن ، مواد مغذی محلول ...
Media Removed
انیمال پمپ کمپانی یونیورسال مکملی ضروری برای ارتقا رشد عضلات می باشد . با هر پمپ آن ، مواد مغذی محلول در آب و خون ، سلول های در حال کار را انباشته و برای عضله سازی تشویق می کند . این عمل باعث شروع پروسه آنابولیک می شود . عضلات دیواره سلول ها کشیده می شوند و با مایعات پر می شوند که نام این عمل حجم گیری سلول است ... انیمال پمپ کمپانی یونیورسال مکملی ضروری برای ارتقا رشد عضلات می باشد . با هر پمپ آن ، مواد مغذی محلول در آب و خون ، سلول های در حال کار را انباشته و برای عضله سازی تشویق می کند . این عمل باعث شروع پروسه آنابولیک می شود . عضلات دیواره سلول ها کشیده می شوند و با مایعات پر می شوند که نام این عمل حجم گیری سلول است . اگر شما رژیم درستی داشته باشید ، باز هم به انیمال پامپ Universal برای قدرت دادن به رشد عضلات خود نیاز دارید . با استفاده از انیمال pump کمپانی یونیورسال ، مطمئن خواهید بود که مواد مغذی کافی به عضلات می رسد . مصرف مواد مغذی که به طور مناسب با یکدیگر ترکیب شده اند بسیار مهم است . Animal پمپ یونیورسال تمامی این ترکیبات را داراست . از ترکیبات نیروبخش کراتین گرفته و No بلست کمپلکس که انرژی مضاعف و تمرکز بالا را به همراه دارند تا ترکیبات آنتی اکسیدان های محافظ ، تا عضلات گرسنه شما را سیر نماید .
در زمینه افزایش قدرت و حجم سلول ، مکملی مانند انیمال پمپ Universal وجود ندارد . زیرا Animal Pump از ترکیبات جدیدی از کراتین ساخته شده است . بدنسازان سالیان زیادی است که از مکمل های کراتین استفاده می کنند و تحقیقات به کرات نشان داده است که مصرف کراتین برای بدنسازان ضروری می باشد و انیمال پمپ بهترین نوع آن را به شما عرضه می کند .
هنگامی که در تمرین یک ست سنگین می زنید ، سطح ATP های درون یاخته ای کاهش می یابد . کراتین کمک می کند تا ذخایر ATP دوباره پر شوند . اما هر کراتینی این کار را نمی کند . Animal پامپ یونیورسال جز آن دسته از مکمل های بدنسازی می باشد که توانایی انجام این کار را دارد . انیمال pump با ایجاد ترکیبی از منیزیوم و کراتین چیلیت (MCC ) ، شکلی از یک کراتین اعلا را می سازد که به نام Creatine MagnaPower معروف است . همچنین ترکیبی از کراتین مونوهیدرات و TCM برای ایجاد فواید بیشتر به پمپ یونیورسال اضافه شده است . این ترکیبات با مشکل جذب کراتین مقابله می کنند و کراتین را برای رشد بیشتر عضلات به ماهیچه ها می رساند . Pump یونیورسال این اطمینان را می دهد که فواید ارگوژنیک کراتین را به حداکثر می رساند بدون اینکه عوارض جانبی داشته باشد . ✔ ویژگی های مکمل انیمال پمپ یونیورسال :
❶ افزایش انرژی
❷ کمک به افزایش حجم عضلات
❸ افزایش قدرت و استقامت عضلات
❹ ترکیباتی قوی از آنتی اکسیدان ها برای حفاظت از سلول ها و دفع رادیکال ها
❺ افزایش انسولین
شرکت تولید کننده : Universal آمریکا
تعداد کپسول : 270 عدد
مورد استفاده برای : پمپاژ خون --- افزایش قدرت --- افزایش استقامت
Read more
وطن پرنده ی پر در خون وطن شکفته گله در خون وطن فلات شهیدو شب وطن خاکا به سر خون وطن ترانه ی زندانی وطن ...
Media Removed
وطن پرنده ی پر در خون وطن شکفته گله در خون وطن فلات شهیدو شب وطن خاکا به سر خون وطن ترانه ی زندانی وطن قصیده ی ویرانی ستاره ها اعدامیان ظلمت به خاک اگر چه میریزند سحر دوباره برمیخیزند بخوان که دوباره بخواند این عشیره ی زندانی گل سرود شکستن را بگو که به خون بسراید این قبیله ... وطن پرنده ی پر در خون

وطن شکفته گله در خون

وطن فلات شهیدو شب

وطن خاکا به سر خون

وطن ترانه ی زندانی

وطن قصیده ی ویرانی

ستاره ها اعدامیان ظلمت

به خاک اگر چه میریزند

سحر دوباره برمیخیزند

بخوان که دوباره بخواند

این عشیره ی زندانی

گل سرود شکستن را

بگو که به خون بسراید

این قبیله ی قربانی

حرف اخر رفتن را

با دشخیمان اگر شکنجه

اگر بند است و شلاق و خنجر

اگر مسلسل و انگشتر

با ما طبار فدای

با ما غرور رهای

به نام اهن وگندم

اینک ترانه ی ازادی

اینک سرودن فردا

امروز ما امروز فریاد

فردای ماروز بزرگ میعاد

بگوکه دوباره میخوانم

با تمامی یارانم

گل سرود شکستن را

بگو که به خون میسرایم

دوباره با دلو جانمحرف اخر رفتن را

بگو به ایران بگو به ایران

#در_کنار_همیم #iran #tehran #ایران #تهران
Read more
. . <span class="emoji emoji1f4e3"></span> رونمایی از پوستر #ماجرای_نیمروز ۲ در آستانه آغاز فیلمبرداری . . <span class="emoji emoji1f53a"></span> پوستر فیلم سینمایی «ماجرای ...
Media Removed
. . رونمایی از پوستر #ماجرای_نیمروز ۲ در آستانه آغاز فیلمبرداری . . پوستر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در آستانه آغاز فیلمبرداری رونمایی شد. . . ️ به گزارش روابط عمومی موسسه سیمای مهر، قسمت دوم از فیلم سینمایی ماجرای ... . .
📣 رونمایی از پوستر #ماجرای_نیمروز ۲ در آستانه آغاز فیلمبرداری
.
.
🔺 پوستر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در آستانه آغاز فیلمبرداری رونمایی شد.
.
.
◼️ به گزارش روابط عمومی موسسه سیمای مهر، قسمت دوم از فیلم سینمایی ماجرای نیمروز با نام «رد خون» شناخته می‌شود، از دوشنبه جلوی دوربین است
.
.
🔺 «ماجرای نیمروز: رد خون» محصول موسسه سیمای مهر است که در اقدامی غیر معمول، پیش از آغاز فیلمبرداری پوستر خود را منتشر کرده است. پیش‌بینی می‌شود که ماجرای نیمروز ۲، یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های جشنواره فجر امسال باشد.
.
.
طراح لوگو: محمد روح الامین.
Read more
رونمایی از پوستر #ماجرای_نیمروز ۲ در آستانه آغاز فیلمبرداری . پوستر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: ...
Media Removed
رونمایی از پوستر #ماجرای_نیمروز ۲ در آستانه آغاز فیلمبرداری . پوستر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در آستانه آغاز فیلمبرداری رونمایی شد. . به گزارش روابط عمومی موسسه سیمای مهر، قسمت دوم از فیلم سینمایی ماجرای نیمروز با ... رونمایی از پوستر #ماجرای_نیمروز ۲ در آستانه آغاز فیلمبرداری
.
پوستر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در آستانه آغاز فیلمبرداری رونمایی شد.
.
به گزارش روابط عمومی موسسه سیمای مهر، قسمت دوم از فیلم سینمایی ماجرای نیمروز با نام «رد خون» شناخته می‌شود، از امروز دوشنبه جلوی دوربین می‌رود.
.
🔺«ماجرای نیمروز: رد خون» محصول موسسه سیمای مهر است که در اقدامی غیر معمول، پیش از آغاز فیلمبرداری پوستر خود را منتشر کرده است. .
طراح لوگو: محمد روح الامین
طراح پوستر: استودیو سه در چهار
.
Read more
 #palestine گفت چرا اینهمه برای #فلسطین دلسوزی میکنی؟ گفتم کدام اینهمه دلسوزی؟ مگر تابحال چه ...
Media Removed
#palestine گفت چرا اینهمه برای #فلسطین دلسوزی میکنی؟ گفتم کدام اینهمه دلسوزی؟ مگر تابحال چه کاری برای اینها کرده ایم ؟ گفت همین که پست میگذاری و میگویی #مظلوم هستند گفتم مگر نیستند ؟ گفت مظلوم کجا بود ، میخواستند خانه هایشان را به #یهودی ها نفروشند، زمین و باغشان را فروختند حالا پشیمان شدند ... #palestine

گفت چرا اینهمه برای #فلسطین دلسوزی میکنی؟
گفتم کدام اینهمه دلسوزی؟ مگر تابحال چه کاری برای اینها کرده ایم ؟
گفت همین که پست میگذاری و میگویی #مظلوم هستند
گفتم مگر نیستند ؟
گفت مظلوم کجا بود ، میخواستند خانه هایشان را به #یهودی ها نفروشند، زمین و باغشان را فروختند حالا پشیمان شدند و مدعی

گفتم از جنگ جهانی اول و شکست عثمانی چیزی شنیدی؟
از تجاوز انگلستان به فلسطین و تصرف این سرزمین چیزی میدانی؟
از مجوزی که برای یهودی سازی فلسطین داده شد
از زمینهایی که به یهودی ها واگذار شد، از قوانینی که فلسطین اشغالی را بهشت یهودیان میکرد و جهنمی برای اعراب و مسلمانان
از زور و فشار و وحشت ، از تهدید و کشتار؟
خبر داری از فتوای حرام بودن فروش خانه به یهودیان؟
از کل فلسطین پنج درصد به یهودیان فروخته شد
آنهم از ترس جانشان

گفتم آنها که در #دیریاسین و #حیفا کشته شدند و چند هزارنفری که در #صبرا_و_شتیلا قتل عام شدند هم خانه هایشان را فروخته بودند؟

گفت همان بهتر که کشته شدند، ناصبی های دشمن اهل بیت

گفتم چه کسی گفته #فلسطینی ها ناصبی هستند؟
گفت همه میدانند، مگر یادت نیست #محموله_خون ایران را پس فرستادند و گفتند #خون_شیعه نجس است
گفتم برای این حرفها سندی هم داری؟
گفت آن پرچم داعش وسط تشییع جنازه در فلسطین خودش سند است
یکی از دوستانم هم گفت خودش رفته فلسطین، خودش دیده

گفتم اولا در فلسطین چندین مسجد به نام #اهل_بیت وجود دارد
فلسطینی ها #شیعه نیستند ولی دشمن شیعه هم نیستند
دوما کدام محموله خون؟ وقتی این شایعه منتشر شد که #غزه محاصره بود و تنها گذرگاه مصری هم بسته بودند

تابحال نقشه غزه را دیدی؟
نکند ایران از وسط #اسرائیل وارد غزه شد
دوما مگر در خود غزه خون نبوده که از ایران به آنها خون برسانند
از آن دوستت بپرس برای چه به فلسطین رفته بوده؟ تفریح؟ زیارت؟ درمان؟
یا نکند فقط رفته ببیند آنها ناصبی هستند و بعد بیاید به تو بگوید
آن پرچم داعش هم در فلسطین چیز عجیبی نیست
کار یک نفر را نمیشود به یک کشور تعمیم داد

وقتی یک نفر در ایران #پرچم خودمان را اتش میزند یعنی همه ایران دشمن کشورشان هستند ؟
گفت حالا که چه ؟ ما خودمان اینجا لنگ یک لقمه نان زندگی خودمان هستیم بیاییم غصه فلسطین را هم بخوریم؟

گفتم سراغ لقمه نانت را از آنان بگیر که دم #انتخابات برایشان سینه چاک میکردی

بگذار صدای مظلومیت این طفل معصومها در مقابل #رژیم_کودک_کش همه جا بپیچد
#لبنان و فلسطین شده اند خط مقدم #مقاومت جلوی اسراییلی که نقشه از نیل تا فرات را در سر دارد
و هر طعنه و کنایه
سهم شراکت توست در جنایتشان

#میثم_ایرانی
Read more
 #آموزشی🐈<span class="emoji emoji1f431"></span> من اسکاتیش نر میخوام چون شنیدم ماده ها کثیف کاری دارند! تقریبا هر هفته من این عبارت را از ...
Media Removed
#آموزشی🐈 من اسکاتیش نر میخوام چون شنیدم ماده ها کثیف کاری دارند! تقریبا هر هفته من این عبارت را از مشتری های متعدد میشنوم! منظور عزیزان از “کثیف کاری” عموما اشاره به مسئلهء قاعدگی و خونریزی در گربه های ماده ست. من یک بار برای همیشه اینجا این مسئله را کامل توضیح میدم برای تمام دوستان. عزیزان دقت ... #آموزشی🐈🐱 من اسکاتیش نر میخوام چون شنیدم ماده ها کثیف کاری دارند!
تقریبا هر هفته من این عبارت را از مشتری های متعدد میشنوم! منظور عزیزان از “کثیف کاری” عموما اشاره به مسئلهء قاعدگی و خونریزی در گربه های ماده ست. من یک بار برای همیشه اینجا این مسئله را کامل توضیح میدم برای تمام دوستان.

عزیزان دقت کنید لطفا. در گربه ها چیزی به نام خون ریزی در دوران قاعدگی وجود نداره. برخلاف سگ ها که به وضوح خون ریزی دارند. در گربه ها قاعدگی یا فحلی گربه ء ماده صرفا همراه با بی قراری های نسبی گربهء ماده (ناله کردن و درخواست جلب توجه) همراه هست. پس دقت کنید. اساسا چیزی به نام خون ریزی در گربهء ماده وجود ندارد. بنده سالهاست گربه دارم و تا کنون هیچ گاه هیچ خون ریزی ای در هیچ گربهء ماده ای در دوران قاعدگی مشاهده نکردم. اگر خونریزی ای وجود داشته باشد ناشی از مشکلات و یا بیماری ای در اندام تناسلی گربه هست و امری طبیعی نیست و باید مورد معاینهء  دامپزشک قرار بگیره.
دوستان همه پستاندارن خونریزی دارن فقط برا گربه خونریزی درونی هست و چیزی بیرون نمیاد که دیده بشه.
🌟بهشت حیوانات اولین وبزرگترین مرجع تخصصی واردات وفروش گربه اسکاتیش فولد و بیریتیش درایران💪
#بهشت_حيوانات
#اسكاتيش #بیریتیش
Read more
مهربانی برای قلبتان خوب است حتما شنیده‌اید که مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما ...
Media Removed
مهربانی برای قلبتان خوب است حتما شنیده‌اید که مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما جالب است بدانید که مهربان بودن در واقع بر تعادل شیمیایی قلب شما تأثیر مثبت دارد. مهربانی باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود. به گفته‌ی دکتر دیوید همیلتون، اکسی‌توسین باعث آزاد شدن ماده‌ای شیمیایی ... مهربانی برای قلبتان خوب است
حتما شنیده‌اید که مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما جالب است بدانید که مهربان بودن در واقع بر تعادل شیمیایی قلب شما تأثیر مثبت دارد. مهربانی باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود. به گفته‌ی دکتر دیوید همیلتون، اکسی‌توسین باعث آزاد شدن ماده‌ای شیمیایی به نام نیتریک اکسید در رگ‌های خونی می‌شود. این ماده با گشاد کردن رگ‌های خونی، فشار خون را کاهش می‌دهد. از آنجا که اکسی توسین با کاهش فشار خون به سلامت قلب کمک می‌کند به آن لقب هورمون محافظ قلب داده‌اند.
مهربانی هم از لحاظ فیزیکی و هم از نظر احساسی برای قلب شما خوب است.
شاید به همین دلیل است که می‌گویند
آدم‌های مهربان قلب بزرگی دارند :)
پ.ن خودم نوشت: بعضي موقع ها يادم ميره مهربون باشم بعدا پشيمون ميشم ميگم اي كاش مهربون مي بودم اون لحظه.اميدوارم به اونجا برسم كه مهربونيم هميشگي باشه.اونجايي كه از كوره در نميري،اونجايي كه فضولي نيست و دست از قضاوت خودت و ديگران برميداري😁 اونجا كه همش سرت تو زندگي ديگران نيست، اون جا كه امن و پاك و آرامش بخشه ، اونجايي كه رسم و معرفتت مهربوني با خودت و ديگرانه، اونجايي كه زشت و زيبا بي معناست(و به نظرم واقعا بقيه اش مهم نيست بي حجاب يا با حجاب، سياه يا سفيد، مرد يا زن، ترك يا لر مثل خودم، درويش يا ثروتمند)
آسوده کسی که در کم و بیشی نیست
در بند توانگری و درویشی نیست
فارغ ز غم جهان و از خلق جهان
با خویشتنش بدرهٔ خویشی نیست
و يه چيز ديگه كه بايد بگم اينه كه خيلي احساس خوبي دارم از اينكه گوشت موجوداتي كه مي بينن و چشم دارن رو از رژيم غذاييم حذف كردم.با خودم و اطرافم مهربون تر شدم.
دوسِتون دارم ، مهربوني سنجاق بشه به همه ي لحظه هاتون
لطفا سنجاقش بنفش باشه 💜😁🙏
Read more
. به نامِ جهانبخش يزدانِ پاک که نامِ تو با خون نويسم به خاک من از بطنِ پُر مهرِ تو زاده ام به مهر وطن ...
Media Removed
. به نامِ جهانبخش يزدانِ پاک که نامِ تو با خون نويسم به خاک من از بطنِ پُر مهرِ تو زاده ام به مهر وطن جانباز و آزاده ام کِشندم سرِ دار اگر مفسدان نگيرند نامِ ايرانم از زبان فلک زان زمانی که آمد پديد خدا چون تو ميهن به دنيا نديد هر آنکس به قصد تو چنگ افکَنَد به قصد خود آزار و ننگ افکَنَد که خورشيد ... .
به نامِ جهانبخش يزدانِ پاک
که نامِ تو با خون نويسم به خاک
من از بطنِ پُر مهرِ تو زاده ام
به مهر وطن جانباز و آزاده ام
کِشندم سرِ دار اگر مفسدان
نگيرند نامِ ايرانم از زبان
فلک زان زمانی که آمد پديد
خدا چون تو ميهن به دنيا نديد
هر آنکس به قصد تو چنگ افکَنَد
به قصد خود آزار و ننگ افکَنَد
که خورشيد و شيران تُرا ياورند
به فرمان تو دشمنان بَردَرَند
به آزادی ات بی امان تن به تن
به خون آبياری کنيم خاکِ پاکِ وطن
به هستی قسم خوردم ای جاودان
که جز خاکِ پاک ات نگيرم نشان
من عشق وطن را چنان بنده ام
که همواره زين عشق تا زنده ام
بخوانم که جان بی تو در تَن مَباد
چو ايران نباشد تنِ من مباد
.
#شاهنامه #فردوسی #رسانه_ملی #رسانه_ميلي #سيستان #بلوچستان #اسطوره #رستم #ايران
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم بیایین مایه زینت اهل بیت باشیم. خبردار شدیم دولت کثیف نیجریه حمله کرده ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم بیایین مایه زینت اهل بیت باشیم. خبردار شدیم دولت کثیف نیجریه حمله کرده به خونه اقای زکزاکی و معاون و پزشکشو کشته. ایشون کیه؟ رهبر شیعیان نیجریه.. ایشون اولین شیعه نیجریه ست.. سی و هفت سال پیش بخاطر انقلاب اسلامی میاد ایران میره درس حوزه میخونه برمیگرده نیجریه. میلیون ... بسم الله الرحمن الرحیم

بیایین مایه زینت اهل بیت باشیم.
خبردار شدیم دولت کثیف نیجریه حمله کرده به خونه اقای زکزاکی و معاون و پزشکشو کشته.
ایشون کیه؟
رهبر شیعیان نیجریه.. ایشون اولین شیعه نیجریه ست.. سی و هفت سال پیش بخاطر انقلاب اسلامی میاد ایران میره درس حوزه میخونه برمیگرده نیجریه.
میلیون ها آدم رو شیعه میکنه!
من آرزومه ایشونو ببینم خاک نعلین شو بزارم رو چشمم!
روش تبلیغ این آدم رو ببینین میفهمین چه جوری مایه زینت اهل بیت بوده.
وقتی برگشت کشورش، نه پول داشته نه رسانه نه جمهوری اسلامی ای بوده ازش حمایت کنه.
رفت عین سیره اهل بیت رو ارائه داد .
دوسال پیش که دولت نیجریه دوتا پسرشو کشتن جمعیت شیعیان از بیست به بیست و پنج میلیون رسید!
روز عاشورا به شیعیان دستور داد برن خون رایگان بدن،
امام حسین خون داد ماهم خون میدیم.بعد اون روز هر نیجریه ای که بهش خون رایگان میرسه میفهمه این خون شیعه ست و شیعه میشه!چرا چون جز خوبی ندیده!
میگه چقدر اینا خوبن!
چقدر امامشون خوبه! چرا شیعه نشم!
حالا خداوکیلی اینو بزارین کنار این جریان که من رو یه اروپایی تامرز مسلمون شدن کار کرده بودم، بحث اینکه شیعه بشه یا سنی،گفتم خودت برو تحقیق کن. چون ما از تحقیق نمیترسیم.
بهم ایمیل زده بود
You are wilds!شما وحشی هستین
کنارشم لینک گوگل ایمیج Google image رو زده بود بازش میکردی نوشته بود shia muslimهمش قمه_زنی و خون و خونریزی میومد.
عکس بچه شش ماهه میومد که به زور کله شو نگه داشتن با تیغ میزنن رو سرش!!!
دیگه هرچی ایمیل زدم جواب نداد... روش این اقای زکزاکی رو بعضی شیعه های اروپایی هم یاد گرفتن.
روز عاشورا بخاطر این جریانات قمه زنی میرن خون میدن. تا جایی که نماینده یکی از کشورهای شمال اروپا رفته بود مجلس سخنرانی کرده بود ما امروز تو کشورمون خون پولی نداشتیم!خون اضافی اومد. یه فرقه مذهبی هستن به نام شیعیان که خون رایگان امروز به مردم میدن!
گفتن مگه امروز چه روزیه؟
گفت: امروز روز حسینه!

اینجوری امام حسین رو معرفی میکنه.
. سخنان خواندنی از استاد رائفى پور در مورد آیت الله زکزاکی:

٢٢/آذر/١٣٩۴ - حسینیه اعظم زنجان
.پ ن :
. ما بيشتريم و بيشتر مي گرديم
تا سيصد و سيزده نفر مي گرديم

در نيجريه...يمن...در افغانستان
ما را بکشيد، زنده تر مي گرديم
Read more
#به_نام_تو از #شاهین_نجفی هم اکنون پخش شد. «به نام تو» به نام خدای خوب گورخواب‌ها خدای مشت بر چشم اعتصاب‌ها خدای پاک پول و زور و گور ارزان  خدای نفت و سفره‌های خالی از نان خدای جیغ  پوست سوخته از اسید  به ریش پدر که از ریشه شد سفید به کار و کاسبی و  حق بی حقوق‌ها داغ تازه راز باغِ دارهای سرو ... #به_نام_تو
از #شاهین_نجفی
هم اکنون پخش شد.
«به نام تو»
به نام خدای خوب گورخواب‌ها
خدای مشت بر چشم اعتصاب‌ها
خدای پاک پول و زور و گور ارزان 
خدای نفت و سفره‌های خالی از نان
خدای جیغ  پوست سوخته از اسید 
به ریش پدر که از ریشه شد سفید
به کار و کاسبی و  حق بی حقوق‌ها
داغ تازه راز باغِ دارهای سرو ناب و انتخاب و تاخت باز قامت دروغ‌ها

به زلزله که آیه آیه عمق لطف اوست و
جهنمی که ناشی از عشق و مهر دوست و
باد و خاک و خوابِ چشمِ شورِ اهواز 
مسافرت به شرط «تاسقوط پرواز»

به خرج جنگ و ننگ وجیب مردم از
نفس های بی‌نصیب مردم پس
سپرده‌های قرض و غرق اختلاس‌ها
به جرم تو که نعره داره این تقاص‌ها
قدم به سال نو که  حوّل حالنا
بجاهک اشفی اعدائنا
که کارگر  رگ زد 
باغ 
مُرد 
صدای تو  توی روزنامه داغ خورد
صدا سرکشیده شد در شیرهای باز نفت
صدا  که بریده شد، کسی باز رفت
کجا؟ 
روی مرزهای هرز  زن زیر  زور؟
زایمان آسمان در قعر گور؟
کجا، در خرابه‌های خشک هور؟
روی قبرهای مردم صبور؟
کجا نطفه‌های خشمِ سطلِ زباله‌ها 
و چاله‌های خون و اشکِ بیست ساله‌ها

ذِلالت اِضاله‌ها 
دلالت به ناله‌ها
و‌ رد خون  هم‌محلیان بر قباله‌ها
خیابان خمیده خسته از حمق نوچه‌ها
خدا به گل نشسته در عمق کوچه‌ها
سرنگ‌ها
 اوردوزها 
مثقالها
و قال الانسان ُ ما لَها

یا  مُحول الحال و الاِضْمِحلال
یا  لال و  یا حافظُ الرَجالُ المال
یا مُدبِرَالمَحال یا خالقُ الاضرار
Read more
🧢T-100🧢 نسخه دوم T-100 با فرمول بهینه شده، هنوز قویترین فرمول را دارد.این مکمل با عصاره انحصاری ...
Media Removed
🧢T-100🧢 نسخه دوم T-100 با فرمول بهینه شده، هنوز قویترین فرمول را دارد.این مکمل با عصاره انحصاری انار، منطبق بر استاندارد الاژیک اسید تکمیل شده است.این ترکیب علاوه بر این شامل، ماده روی است که به حفظ سطح درست تستوسترون در خون کمک می کند و حاوی ویتامین B6 است که به کنترل فعالیت هورمون کمک می کند.این ... 🧢T-100🧢
نسخه دوم T-100 با فرمول بهینه شده، هنوز قویترین فرمول را دارد.این مکمل با عصاره انحصاری انار، منطبق بر استاندارد الاژیک اسید تکمیل شده است.این ترکیب علاوه بر این شامل، ماده روی است که به حفظ سطح درست تستوسترون در خون کمک می کند و حاوی ویتامین B6 است که به کنترل فعالیت هورمون کمک می کند.این مکمل به بزرگسالان، مردانی که از لحاظ بدنی فعال هستند و ورزشکاران توصیه می شود.اثرات آن بر اساس حداکثر افزایش تستوسترون خون در گردش است. عصاره های گیاهی استاندارد شده به مواد فعال در ترکیباتی به نام ELITE TESTO-SUPPORT BLEND با هم قرار دارند. برای ارگانیسم شما %100 ایمن است، فاقد هرگونه ماده ای که به عنوان دوپینگ غیر قانونی در نظر گرفته می شود
#olimp #olimpsupplements #olimpnutrition #olimpteam #olimpt100 #olimpT-100 #t-100
Read more
* #عشق_کنید #اندر_نبرد_دشمنان_مولا . . مورخان نوشته‌اند: در جنگ صفین آن گاه که شدت نبرد و فشار جنگ، عرصه را بر شامیان تنگ ساخته بود، آتش افروزان (اهالی فتنه و حیله گران) براى ساکت کردن دیگران ناچار شدند خود نیز به میدان گام نهند تا زبان مخالفان را کوتاه سازند. . در همین راستا عمروعاص وارد ... *
#عشق_کنید
#اندر_نبرد_دشمنان_مولا
.
.
مورخان نوشته‌اند: در جنگ صفین آن گاه که شدت نبرد و فشار جنگ، عرصه را بر شامیان تنگ ساخته بود، آتش افروزان (اهالی فتنه و حیله گران) براى ساکت کردن دیگران ناچار شدند خود نیز به میدان گام نهند تا زبان مخالفان را کوتاه سازند.
.
در همین راستا عمروعاص وارد میدان نبرد شد و امام علی علیه السلام بر او حمله کرد.
در مورد شرکت او در جنگ تن به تن با امام علی (ع) گفته‌اند: او دشمنى داشت به نام حارث بن نصر که گرچه هر دو شاگرد یک مکتب بودند، اما بدخواه یکدیگر به شمار می‌‌‌‌ رفتند.
.
حارث از عمرو انتقاد کرد که چرا وى در مبارزه با على شرکت نمی‌کند و تنها شعار می‌‌‌‌دهد!
انتقاد او میان سپاه شام منتشر شد و عمرو ناچار گردید براى یک بار هم که شده، در میدان نبرد با امام روبه رو شود.
.
وقتى با امام مواجه شد، حضرت به او مهلت نداد و با فشار نیزه او را نقش زمین کرد. عمرو که از جوانمردى امام آگاه بود، فوراً با کشف عورت (لخت مادر زاد شدن)، حضرت را از تعقیب خود منصرف کرد و امام چشم خود را فرو بست و از او روى برگردانید.
.
عبدالفتاح عبدالمقصود که یک نویسنده سنى مذهب است، در زمینة انصراف امام از کشتن عمروعاص می‌ نویسد : «امام حاضر نشد دست‌هاى خود را به خون پیاده بى سلاح افتاده‌اى بیالاید و از روى کرامت و عفت او را رها کرد».
.
بنابراین جوانمردی، بزرگوارى، عفت چشم و مراعات اخلاق ابرمرد تاریخ امیرمؤمنان علی(ع) ایشان را از قتل عمروعاص منصرف ساخت؛ دشمنى که در نهایت ذلت از برابر رقیبش فرار کرد و حاضر شد با کمال بدبختى، شرمگاه خود را عریان سازد. این عمل به مراتب از کشتن او تاریخ‌سازتر است.
.
.
#هاعلی‌بشر‌کیف‌بشر؟
.
.
#الفرارالفرار
#حیدرآمدشکار
.
#هُوَالمولاهُوَالهووعَلی
.
#عشق
#حیدر #مولا
#قدرت #نجف #امام
#مولا #علی #امیرالمومنین
#هو #دشمن #بدبختی #عمر #لعن
#کربلا #ارباب #خون #جنگ #حق #نبرد
#مداحی #مداح #حماسی #عیدانیان #محمود_عیدانیان
*
Read more
⁠⁣<span class="emoji emoji1f516"></span>آیا خون‌آشام‌ها وجود داشته‌اند؟ <span class="emoji emoji25fd"></span>افسانه‌ی خون‌آشام‌ها نخستین بار در قرن پانزدهم و شانزدهم ...
Media Removed
⁠⁣آیا خون‌آشام‌ها وجود داشته‌اند؟ افسانه‌ی خون‌آشام‌ها نخستین بار در قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی به شکل امروزی در بالکان شکل گرفت. پیش از آن هم داستان‌های محلی در اروپای شرقی درباره‌ی موجوداتی که شب‌ها از گور بیرون می‌آمدند و از خون مردم تغذیه می‌کردند، وجود داشت. درباره‌ی خون‌آشام‌ها ... ⁠⁣🔖آیا خون‌آشام‌ها وجود داشته‌اند؟ ◽افسانه‌ی خون‌آشام‌ها نخستین بار در قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی به شکل امروزی در بالکان شکل گرفت. پیش از آن هم داستان‌های محلی در اروپای شرقی درباره‌ی موجوداتی که شب‌ها از گور بیرون می‌آمدند و از خون مردم تغذیه می‌کردند، وجود داشت. درباره‌ی خون‌آشام‌ها در کشورهای مختلف اروپای شرقی روایت‌های مختلفی گفته شده که همگی به شکل افسانه و اسطوره هستند. احتمالا مشهورترین شخصیت خون‌آشام در ادبیات «دراکولا» نام دارد. داستان دراکولا از ماجرای واقعی یک حاکم محلی ستمگر در رومانی به نام «کنت دراکولا» الهام گرفته شده است.

#تاریخ
#دانستنیها #دانستنی #دانستنی_ها #دانستنی_تاریخ #علمی #خوناشام #غول #خون_خارها #آدمکش
Read more
‍ @ganoderma.life . <span class="emoji emoji1f340"></span>خواص دارویی گیاه... <span class="emoji emoji2755"></span><span class="emoji emoji2755"></span><span class="emoji emoji2755"></span> با قدمت ۴۰۰۰ سال به نامِ گیاه جاودانگی<span class="emoji emoji1f340"></span> . <span class="emoji emoji2615"></span>️ (بااستناد ...
Media Removed
‍ @ganoderma.life . خواص دارویی گیاه... با قدمت ۴۰۰۰ سال به نامِ گیاه جاودانگی . ️ (بااستناد ۱۰۰ ها مدرک علمی )️ . تقویت کننده سیستم ایمنی و دفاعی بدن . تنظیم کننده فشار خون. افزایش انرژی بدن . سندروم خستگی مزمن . کنترل بیخوابی و بهبود کیفی خواب. بهبود و تقویت سلامت قلب ... ‍ @ganoderma.life
.
🍀خواص دارویی گیاه... ❕❕❕ با قدمت ۴۰۰۰ سال به نامِ گیاه جاودانگی🍀
.
☕️ (بااستناد ۱۰۰ ها مدرک علمی )☕️
.
🔹 تقویت کننده سیستم ایمنی و دفاعی بدن .
🔸 تنظیم کننده فشار خون.
🔹 افزایش انرژی بدن .
🔸سندروم خستگی مزمن .
🔹کنترل بیخوابی و بهبود کیفی خواب.
🔸 بهبود و تقویت سلامت قلب و عروق.
🔹 بهبود عملکرد ریه و دستگاه تنفسی.
🔸 کمک به بهبود و سلامتی کبد .
🔹کاهش قند خون .
🔸کاهش کلسترول خون.
🔹 پیشگیری و درمان بیماری ایدز و سرطان.
🔸 دارای خواص انتی اکسیدان.
🔹 دارای خواص ضد باکتریایی.
🔸 ضد الزایمر .
🔹افزایش تمرکز و تقویت عملکرد مغز. 🔸جوان سازی سلولها و بافتهای پوست ( ضد پیری).
🔹 جلوگیری از افزایش وعامل کاهش وزن.
🔸 جلوگیری از سفید شدن مو .
🔹 ضد آلرژی.
🔸کمک به درمان ناباروری.
🔹افزایش سرعت عضله سازی در بدنسازی .
🔸 کنترل و کاهش بیماری های پوستی از جمله اگزما و پسوریازیس.
.
@ganoderma.life
@ganoderma.life
@Ganoderma.life
.

#سلامتی
#دیابت
#فشارخون
#اعصاب
#پارکینسون
#ام_اس
#کبد
#کلیه
#تیروئید
#تخمدان
#قلب
#سکته
#سرطان
#آرتروز
#آلزایمر
#کاهش_وزن
#شیمی_درمانی
#آسم
#لرزش_دست
#آلرژی
#پوست
#پوکی_استخوان
#معده
#میگرن
#کلسترول
#یبوست
#آرتریت
#استرس
Read more
دانشنامه فرزند . علائم و تشخیص اندومتریوز . خانمهایی هستند که دردهای دوره قاعدگیشان از روز دوم ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . علائم و تشخیص اندومتریوز . خانمهایی هستند که دردهای دوره قاعدگیشان از روز دوم و سوم بیشتر شده و حتی تا بعد از اتمام خونریزی نیز رفع نمیشود،شدت دردها در هر ماه بیشتر میشود و همیشه لکه بینی دارند.در این صورت باید به«اندومتریوز»مشکوک شد.این بیماری میتواند منجر به خونریزیهای ... دانشنامه فرزند
.
علائم و تشخیص اندومتریوز
.
خانمهایی هستند که دردهای دوره قاعدگیشان از روز دوم و سوم بیشتر شده و حتی تا بعد از اتمام خونریزی نیز رفع نمیشود،شدت دردها در هر ماه بیشتر میشود و همیشه لکه بینی دارند.در این صورت باید به«اندومتریوز»مشکوک شد.این بیماری میتواند منجر به خونریزیهای شدید و نازایی شود.
اندومتریوز چیست؟
کاشته شدن بافت رحم در قسمتی غیر از جدار داخلی رحم را اندومتریوز میگویند.بافت داخل رحم اندومتر نام دارد و این بافت ممکن است به دلایل مختلفی در مکانهایی به غیر از رحم کاشته شود.به عنوان مثال اگر هنگام قاعدگی،خون به جای این که خارج شود،از لوله ها به داخل حفره شکمی بریزد ممکن است منجر به اندومتریوز شود.عوامل ارثی نیز در ایجاد اندومتریوز موثرند. البته به تازگی آلودگی هوا نیز یکی از عوامل افزایش این بیماری در خانمها ذکر شده است.اگر در سوراخ داخلی یا خارجی دهانه رحم تنگی،چسبندگی و ناهنجاریهای رحمی از جمله:رحمهای دو شاخ،سپتوم دار،تک شاخ و...وجود داشته باشد یا در قسمت دهانه خروجی ناهنجاری مطرح باشد،احتمال ابتلا به اندومتریوز افزایش مییابد.این عوامل میتوانند باعث شوند خون به داخل شکم برگردد.
علائم اندومتریوز:
یکی از شایعترین علائم اندومتریوز دردهای هنگام قاعدگی است که در روزهای سوم و چهارم معمولا شدت مییابد،درست برعکس افرادی که دردهای قاعدگی شان روز اول و دوم بیشتر است.حتی بعد از اتمام دوره ماهانه نیز مدت زیادی طول میکشد تا این درد کاملا از بین برود.این دردها هر ماه بدتر از ماه قبل میشوند چون نقاط اندومتریوز هر بار خونریزی بیشتری خواهد داشت و درد شدیدتر میشود.
یکی دیگر از علائم این بیماری لکه بینی میباشد که ممکن است بیش از ۷ روز هم مشاهده شود.گاهی اوقات این بیماری با کیستهای داخل تخمدان همراه است که این کیستها نیز باعث ایجاد درد هنگام قاعدگی میشوند.در این افراد خون درون کیستهایی که در تخمدان وجود دارد با سونوگرافی مشخص خواهد شد،این کیستها«کیست شکلاتی»نامیده میشوند.از دیگر علائم اندومتریوز درد به هنگام نزدیکی و لکه بینی بین دو عادت ماهیانه است.
تشخیص اندومتریوز :
تنها راه تشخیص قطعی اندومتریوز انجام لاپاراسکوپی و مشاهده حفره شکم میباشد.البته این کار معمولا به عنوان قدم اول انجام نمیشود چون به هر حال نوعی عمل جراحی محسوب میشود. استفاده از ام آر آی و انجام تستی به نام CA ۱۲۵ نیز کمک کننده هستند.اندومتریوز گاهی با بواسیر اشتباه گرفته میشود که پزشک میتواند با معاینه و سونوگرافی این موضوع را تشخیص دهد.
.
ادامه این مطلب به زودی در پست بعدی ...
Read more
ذبح جمعی کف خیابان‌ها در هیاهو و صوت قرآن‌ها تيغ سلاخ‌هاي صندل‌پوش روز و شب بر گلوي انسان‌ها بر ...
Media Removed
ذبح جمعی کف خیابان‌ها در هیاهو و صوت قرآن‌ها تيغ سلاخ‌هاي صندل‌پوش روز و شب بر گلوي انسان‌ها بر تن شیشه‌ای بخارآلود روی این پنجره و بر آن‌ها... می‌نویسد ترانه‌ای از یاس رد انگشت این زمستان‌ها ردی از خون نسل ما تا «بیت» تا درنده ترین حیوان‌ها روح خون‌خوار و وحشی ضحاک در لباس گشاد ایمان‌ها او ... ذبح جمعی کف خیابان‌ها
در هیاهو و صوت قرآن‌ها
تيغ سلاخ‌هاي صندل‌پوش
روز و شب بر گلوي انسان‌ها
بر تن شیشه‌ای بخارآلود
روی این پنجره و بر آن‌ها...
می‌نویسد ترانه‌ای از یاس
رد انگشت این زمستان‌ها
ردی از خون نسل ما تا «بیت»
تا درنده ترین حیوان‌ها
روح خون‌خوار و وحشی ضحاک
در لباس گشاد ایمان‌ها
او که از بوی نفرتش البرز
راهی غربت بیابان‌ها
او که آب از کراهتش کوچید
خاک بارید جای باران‌ها
تا که زاینده‌رود نازا شد
غیرممکن شدند امکان‌ها
حرف «و» را به نام میهن دوخت
مانده «ویران» به جای «ایران».... ها...
های های... اشک و داغ می‌جوشد
لی‌لی مرگ روی استانها
جرثقیلی که جد اعدام است
بیرق مرگ دور میدان‌ها
غم غباری به سقف کرمانشاه
تشنگی قسمت خراسان‌ها
سقف اهواز قهوه‌ای، کوتاه
کُرد شد آبروي سندان ها
خرد از ضربه‌ی ریا، تزویر
در دهان شعور دندان ها
خون جلا داد و آبیاری کرد
آرزو را کف خیابان ها
Read more
 # نالهٔ روح سرگردان # حدود چهارصد سال است که در مرکز شهر مکزيکو ، در دل شب ناله اي سوزناک از خانه اي برمي ...
Media Removed
# نالهٔ روح سرگردان # حدود چهارصد سال است که در مرکز شهر مکزيکو ، در دل شب ناله اي سوزناک از خانه اي برمي خيزد و آن صدا تمام خیابان را فرا میگیرد ،‌ گفته مي شود که ناله از آن زني است که شباهنگام فرياد ميزند ، (( آه فرزندانم ، فرزندان بيگناه و بينواي من ، آه فرزندانم )) نام آن زن را ( لالورونا يا زن گريان ) گذاشته ... # نالهٔ روح سرگردان #

حدود چهارصد سال است که در مرکز شهر مکزيکو ، در دل شب ناله اي سوزناک از خانه اي برمي خيزد و آن صدا تمام خیابان را فرا میگیرد ،‌ گفته مي شود که ناله از آن زني است که شباهنگام فرياد ميزند ، (( آه فرزندانم ، فرزندان بيگناه و بينواي من ، آه فرزندانم )) نام آن زن را ( لالورونا يا زن گريان ) گذاشته اند ، او لباس بلند و ژنده اي بر تن دارد که پر است از لکه هاي خون ، در طي شب راه مي افتد وناله هايش را سر مي دهد و از ساعت 12 تا ساعت 4 بامداد ، آسایش را از مردم محلی میگیرد ، بر طبق گفته های مردم مکزيکو ، تاريخ آن به 1550 باز مي گردد ،
صدا متعلق است به لوييزا دونا لوييزا لوز ، دو رگه اي سرخپوست اسپانيايي که با زيبايي خيره کننده اي ، نجيب زاده اي به نام دون نونو دو مونتکلاس او را معشوقه خويش قرار داد ، زن براي او سه فرزند زاييد و در انتظار آن بود که نجيب زاده او را به همسري برگزيند ، اما دون نونو اعتنايي به احساسات او نداشت و وقتي عواطفش فرو نشست زن را رها کرد ، لوييزاي عاشق که دچار اندوه فراوان شده بود ، يک شب به سوي خانه عاشق خويش به راه افتاد ،
به اميد آنکه او را بيابد و او را وادار به بازگشت کند ،
سرانجام او را يافت ، اما در ميان جشني که به افتخار عروسي او با زني نجيب زاده اسپانيايي برگزار شده بود ، لوييز به سمت مرد دَويد اما نجيب زاده او را از خود راند و گفت ، به علت آنکه او خون اصيل ندارد نمي تواند با او ازدواج کند ، زن با حالتي غير عادي به خانه برگشت وبا دشنه فرزندان خود را به قتل رسانيد و در حالي که سرتا پاي لباس او از خون فرزندانش پُر بود ، جيغ زنان به وسط خيابان دَويد ، زن دستگير شد و به جرم قتل فرزندان به زندان افکنده شد ، دونا لوييزا در ملاء عام اعدام شد و بدنش مدتها بر بالاي دار بود ، تا موجب عبرت مردم شود ،
از آن هنگام به بعد تا الان ، نزدیک به 460 سال است میگذرد ، روح این زن هرشب در همان کوچه پرسه میزند و صدای ناله های او کاملأ تن هر انسانی را میلرزاند ، که دائم فرزندانش را صدا ميزند ،
توریست هایی که بار اول به این شهر سفر میکنند و قصد ماندن در این شهر را دارند ، توسط مردم و یا مهماندارهای هتل توجیح شده ، تا شب را با ترس به صبح نرسانند .
Read more
. . سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور یک رودخانه پر آب بود. بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاها به زد و خورد هم می کشید. یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشته و به مراتع دشمن رسیده ... . .
سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم.
مرز ده ما با ده مجاور یک رودخانه پر آب بود.
بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاها به زد و خورد هم می کشید.
یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشته و به مراتع دشمن رسیده بود. ناگهان هیکل درشت و غضبناک غضنفر چوپان آن ده نمایان شد و گله ما را مصادره کرد و گفت یکی از شما بیاید این ور آب تا گله را آزاد کنم.
ما از نیت اصلی اش آگاه بودیم.
فتح اله به من گفت تو برو.
من گفتم می ترسم مرا کتک بزند. فتح اله گفت: خودش و هفت جدش غلط می کند حتی اگر نگاه چپی به تو کند.
القصه من لرزان لرزان از رود گذشتم و به نزد غضنفر رسیدم ناگهان مرا گرفت و چوبش را به علامت زدن بالا برد.
فتح اله از آن سوی رود داد زد و گفت اگر مردی و تخم پدرتی بزنش تا ببینی چه سرت بیاورم.
غضنفر ترکه گز را چنان به پای من زد که جیغ من به هفت آسمان رسید.

غضنفر رو به فتح اله کرد و گفت دیدی زدمش و تو هیچ غلطی نکردی.
فتح اله گفت فلان فلان .... اگر یکبار دیگر بزنیش دودمانت را ریشه کن می کنم
اینبار غضنفر چنان با ترکه به پشت من کوبید که خون از پوستم بیرون زد. و گفت بفرما بازم زدمش

فتح اله این بار گفت فلان فلان شده قرمسا....
نه خیر من دیدم اگر رجز خوانی فتح اله ادامه پیدا کند غضنفر مرا نابود خواهد کرد. شروع کردم به التماس که ببخش. غلط کردم و تعهد می دهم دیگر گله وارد مراتع شما نشود.
غضنفر آخرین ترکه را البته کمی آرام تر بر کفل ما کوبید و رفت.
من، دست و پا و پشت شکسته گله را راندم و به نزد فتح اله آمدم.
داشتم بی هوش می شدم که شنیدم فتح اله می گفت: به روح پدرم قسم اگر یک بار دیگر تو را کتک زده بود، مادرش را به عزایش می نشاندم. من از هوش رفتم

حال این حکایت بنظرتون خیلی آشنا نیست؟

#طبیعت #حقیقت_تلخ #کانال_تلگرام_قشنگستان
Read more
Loading...
Load More
Loading...