Loading Content...

داد و حسین

Loading...


Unique profiles
85
Most used tags
Total likes
0
Top locations
`Ala' Marvdasht, Fars, Iran, Gorgan, Iran, Tehran, Iran
Average media age
791.8 days
to ratio
5.3
. چرا خودت رو رها نمیکنی داد بزنی از حسین بخوای فدات شم امام حسین علیه السلام یک محبت فطریه که برات ...
Media Removed
. چرا خودت رو رها نمیکنی داد بزنی از حسین بخوای فدات شم امام حسین علیه السلام یک محبت فطریه که برات شکوفا شده خب اگر بقیه فطرتت شکوفا نشده یا ثمرات عمیق شکوفایی رو بدست نیاوردی برای اینه که در خود حسین سیر نکردی هنوز خود این محبت رو قدردانی نکردی خود این محبت رو میشه تقویت هم کرد، درسته خب چیکار ... .
چرا خودت رو رها نمیکنی داد بزنی از حسین بخوای
فدات شم امام حسین علیه السلام یک محبت فطریه که برات شکوفا شده
خب اگر بقیه فطرتت شکوفا نشده
یا ثمرات عمیق شکوفایی رو بدست نیاوردی برای اینه که
در خود حسین سیر نکردی هنوز
خود این محبت رو قدردانی نکردی
خود این محبت رو میشه تقویت هم کرد، درسته
خب چیکار کنیم تقویت بشه
اونایی که اباعبدالله الحسین رو دوست دارن
داد بزنن حسین رو صدا بزنن
داد بزنن
این داد زدن چه فایده‌ای دارد
این تجلی حبه
تجلی آتشه
هر موقع این محبت رو تجلی بدی تقویت میشه
اولین کسی که داد زد در مصیبت اباعبدالله الحسین کی بود؟
من راستش باید یک وقتی اگر طاقت داشتید کاملش رو براتون بخونم
امیرالمؤمنین که در مسیر صفین رسید کربلا
نشست گریه کرد
یک قسمتش داره دیگه انقدر گریه کرد شروع کرد داد زدن داد میزد داد میزد
همه مونده بودن
امام صادق علیه السلام جدا برای گریه کن ها دعا میکرد
جدا برای اونایی که ضجه میزنن و داد میزنن دعا میکرد
می‌فرمود خدایا من اینا رو به تو میسپارم امانت نگه دار روز قیامت بده من خودم از حوض کوثر سیرابشون کنم
این حنجره هایی که برای حسین تو داد میزنن
روضه خونه امام صادق علیه السلام میگرفتن
روضه ها میدونید با چی تموم میشد؟
آنقدر صدای شیون و ضجه زیاد میشد
امام صادق علیه السلام می‌فرمودند دیگه بسه
با ضجه تموم میشد
#تو_چی_داری_غیر_از_حسین
یکبار داد زدی مثل رقیه
بعد بگی حسین به خرابه وجود من نیومد
جمله بعدی رو بگم یا نه
داد میزنی یا باز باید توضیح بدم
رقیه ثابت کرد اگر خوب #تمنا کنی حسین به خرابه هم میاد
بگم ان شاءالله خوب قدردانی میکنی
رقیه ثابت کرد اگر خوب تمنا کنی حسین با سر میاد
.
#شب_جمعه #روضه #استاد_پناهیان #پناهیان #پناهیانی
.
Read more
Loading...
. . . پدر، مادر!... مى پرسيدم: امام حسين كى بود؟ و براى چه كشته شد؟ مى گفتى كه: "خودش را فداى امت ...
Media Removed
. . . پدر، مادر!... مى پرسيدم: امام حسين كى بود؟ و براى چه كشته شد؟ مى گفتى كه: "خودش را فداى امت كرد". مى پرسيدم: "فداى امت كرد" يعنى چه؟ توضيح مى دادى: يعنى اينكه خودش را آنجا به كشتن داد تا در روز قيامت از امت جدش شفاعت بكند...! پس اين امام حسين هم كه خودش را، زندگيش را، خانواده اش را، همه چيز و ... .
.
.
پدر، مادر!... مى پرسيدم: امام حسين كى بود؟ و براى چه كشته شد؟

مى گفتى كه: "خودش را فداى امت كرد".
مى پرسيدم: "فداى امت كرد" يعنى چه؟
توضيح مى دادى: يعنى اينكه خودش را آنجا به كشتن داد تا در روز قيامت از امت جدش شفاعت بكند...! پس اين امام حسين هم كه خودش را، زندگيش را، خانواده اش را، همه چيز و همه كسش را به دم شمشير ستم و زور و جنايت داد و شهادت را انتخاب كرد، براى زندگى من و تو نبود؟! براى اينكه پيروانش از زير بار ظلم و ستم و بيعت دروغ و نظام جور خلاص بشوند نبود؟! و خلاصه براى آزادى مردم و بسط و احياى حق نبود؟! براى اين بود كه ما اينجا گناه بكنيم و بعد بر او گريه بكنيم و درعوض روز قيامت از ما شفاعت كند؟!
.
.
#پدر_مادر_ما_متهمیم
.
. #دکتر_شریعتی #شریعتی #دکتر_علی_شریعتی #علی_شریعتی #حسین #حسینیه_ارشاد
Read more
<span class="emoji emoji1f530"></span><span class="emoji emoji1f4dd"></span>جدیدترین توصیه رهبر انقلاب برای شناخت اولویت‌ها ‌ <span class="emoji emoji1f4da"></span> باید با نهج‌البلاغه مأنوس شوید ‌ <span class="emoji emoji1f53b"></span> دیدار ...
Media Removed
جدیدترین توصیه رهبر انقلاب برای شناخت اولویت‌ها ‌ باید با نهج‌البلاغه مأنوس شوید ‌ دیدار رهبر انقلاب با هیأت دولت، معمولا جزو یکی از دیدارهای ثابت ایشان است که سالیان سال است که در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود. رسم همیشگی رهبر‌ انقلاب در این دیدار آن است که در ابتدای آن، بخش‌هایی از #نهج‌البلاغه ... 🔰📝جدیدترین توصیه رهبر انقلاب برای شناخت اولویت‌ها

📚 باید با نهج‌البلاغه مأنوس شوید

🔻 دیدار رهبر انقلاب با هیأت دولت، معمولا جزو یکی از دیدارهای ثابت ایشان است که سالیان سال است که در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود. رسم همیشگی رهبر‌ انقلاب در این دیدار آن است که در ابتدای آن، بخش‌هایی از #نهج‌البلاغه را انتخاب کرده و درباره‌ی آن موارد و تذکراتی را ارائه می‌دهند.

🔹️نهج‌البلاغه‌خوانی رهبر انقلاب البته مخصوص این دیدار خاص نبوده و در دیدارهای عمومی‌تر نیز فراخور بیانات خود، اشاراتی به این کتاب شریف داشته‌اند. حتی از این بالاتر، در توصیه‌ای به جوانان چنین فرمودند که: «عزیزان با نهج‌البلاغه انس پیدا کنید.

🔹️نهج‌البلاغه، خیلی بیدار کننده و هوشیار کننده و خیلی قابل تدبر است. در جلسات‌تان، با نهج البلاغه و کلمات امیرالمؤمنین(ع) انس پیدا کنید. اگر خدای متعال توفیق داد و یک قدم جلو رفتید، آن وقت با صحیفه‌ی سجادیه - که علی‌الظاهر فقط کتاب دعاست؛ اما آن هم مثل نهج‌البلاغه، کتاب درس و کتاب حکمت و کتاب عبرت و کتاب راهنمای زندگی سعادتمندانه‌ی انسان است - انس بگیرید.»

🔹️حال سؤال آن است که چرا رهبر انقلاب بر نهج‌البلاغه‌خوانی اصرار دارند و همواره خواندن آن را (در کنار انس با قرآن) مخصوصا به جوانان توصیه می‌کنند؟

🔹️اگر بپذیریم نقطه‌ی آغازین "انحراف" یا "سقوط" انسان‌ها، از انحراف یا التقاط فکری و معرفتی آنان سرچشمه می‌گیرد، نهج‌البلاغه، "نظام باورها" و "ریشه‌های فکری" انسان را ترمیم و تصحیح می‌کند.

🔺️چندماه پیش، در حاشیه‌ی یکی از دیدارهای رهبر انقلاب با اهالی فرهنگ و هنر، ایشان در پاسخ به سؤال یکی از حضار که "چه کتابی بخوانیم که با توجه به راهبرد ائمه بتوانیم در تشخیص اولویت‌ها دچار انحراف نشویم"، چنین فرمودند: «کتابی که - به قول شما- راهبرد ائمه را ‌ در هدایت مردم معین کرده باشد... من الان به ذهنم نمی‌رسد، منتها اگر شما می‌خواهید در این - باصطلاح- اولویت‌شناسی و اولویت‌یابی عمق پیدا کنید؛ با نهج‌البلاغه اُنس پیدا کنید، نهج‌البلاغه خیلی خوب است.‌‌‌‌‌‌‌_____
#khamenei
#khamenei_face
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#خامنئي
#رهبری
#خامنه_ای_دات_آی_آر
#خامنه_اي
#آیت_الله_خامنه_ای
#امام_خامنه_ای
#سید_علی_خامنه_ای #انقلاب #آقا #امام_زمان #اسلام #ایران‌ #مدافعان_حرم #ولایت #شیعه #امام_حسین #شهید #شهادت
Read more
. دیروز بالاخره فرصتی دست داد و مستند #انقلاب_جنسی۲ را دیدم؛ تلاش ارزشمندی از رفقای خوبم در مجموعه ...
Media Removed
. دیروز بالاخره فرصتی دست داد و مستند #انقلاب_جنسی۲ را دیدم؛ تلاش ارزشمندی از رفقای خوبم در مجموعه آرمان مدیا که هم نسبت به قسمت اول این مستند دسته‌بندی بهتری داشت، هم به موضوعی پرداخته بود که موضوع جامعه امروز است، و هم حضور محمد دلاوری به عنوان راوی این قسمت، (حسین شمقدری اینجاش رو نخونه ) جذابیت ... .
دیروز بالاخره فرصتی دست داد و مستند #انقلاب_جنسی۲ را دیدم؛ تلاش ارزشمندی از رفقای خوبم در مجموعه آرمان مدیا که هم نسبت به قسمت اول این مستند دسته‌بندی بهتری داشت، هم به موضوعی پرداخته بود که موضوع جامعه امروز است، و هم حضور محمد دلاوری به عنوان راوی این قسمت، (حسین شمقدری اینجاش رو نخونه 😉 ) جذابیت بیشتری به آن داده بود؛ جسارت در انتخاب موضوع و پرداخت جسورانه به آن هم ویژگی همیشگی کارهای این تیم است؛ خداقوت ویژه به حسین شمقدری، محمد حسن مددی و محسن اخوان عزیز. .
پی نوشت۱: اگر این مستند را هنوز ندیده اید، به احترام مجموعه مستقلی که آن را ساخته، حتما از طریق سایت www.1film.ir آن را خریداری کنید و ببینید.
Read more
. احتمالا سال بعد دیگه شاهد این منظره نباشیم, با طرح انتقال آب سدکرج از محل سد به تهران.. . <span class="emoji emoji1f53b"></span>انتقال ...
Media Removed
. احتمالا سال بعد دیگه شاهد این منظره نباشیم, با طرح انتقال آب سدکرج از محل سد به تهران.. . انتقال آب رودخانه کرج به پایتخت؛ . ماجرای طرحی که نگرانی‌ها را برانگیخت/سایه مرگ بر سر جاده چالوس . شانزدهم بهمن‌ماه سال یک هزار و سیصد و نودوپنج، حسین محمدی مدیرکل وقت حفاظت محیط‌زیست استان البرز ... .
احتمالا سال بعد دیگه شاهد این منظره نباشیم, با طرح انتقال آب سدکرج از محل سد به تهران..
.
🔻انتقال آب رودخانه کرج به پایتخت؛
.
ماجرای طرحی که نگرانی‌ها را برانگیخت/سایه مرگ بر سر جاده چالوس
.
🔹شانزدهم بهمن‌ماه سال یک هزار و سیصد و نودوپنج، حسین محمدی مدیرکل وقت حفاظت محیط‌زیست استان البرز از تست انتقال تونلی آب رودخانه کرج به تهران آن‌هم با اجازه مسئولان البرزی خبر داد و ضمن تشریح آخرین وضعیت پروژه گفته بود عملیات اجرایی به پایان رسیده است.
.
🔹مدیرکل وقت حفاظت محیط‌زیست استان البرز تأکید کرده بود که در تست انتقال آب سعی شده حق آبه رعایت شود تا صدمه‌ای متوجه رودخانه کرج نشود.
.
🔹بسیاری بر این باور هستند؛ انتقال آب رودخانه کرج فجایع غیرقابل جبرانی به دنبال دارد زیرا این رودخانه تنها منبع سطحی تغذیه‌کننده سفره‌های زیرزمینی دشت کرج است و اجرای این طرح باعث کاهش محسوس سفره‌های آب زیرزمینی خواهند شد، همچنین ماهی قزل‌آلای خال قرمز نیز یکی از منحصربه‌فردترین ماهی‌های دنیا است که مهم‌ترین خواستگاه‌اش رودخانه کرج بوده و با انتقال آب زیستگاه‌اش به برهوت تبدیل خواهد شد.
.
🔹اما؛ در ادامه باید گفت آب رودخانه کرج به تهران در شرایط فعلی نیز انتقال می‌یابد اما از انتهای مسیر این رودخانه یعنی بیلقان - کرج، اما طرح انتقال تونلی آب کرج به تهران از سد امیرکبیر پروژه‌ای است که آب رودخانه را از خروجی سد توسط تونل به تهران انتقال می‌دهد و بیش از ۳۰ کیلومتر از این رودخانه منحصربه‌فرد را تحت تأثیر قرار خواهد داد/مهر
Read more
امشب اولین شب اجرای #شایعات ما #بود ، ممنون از تمام بچه ها که بهترینی بودندن ،واقعا خسته نباشید . ممنون از @amirramezani8888 کارگردان عزیزمون که به همه ما اعتماد کرد ، از ته دل ممنونم از @rezagouran استاد عزیزم که بزرگترین درس هارو بهم داد و با امدنش در شب اول اجرا انرژی رو به روی صحنه اورد . . بیان ... امشب اولین شب اجرای #شایعات ما #بود ، ممنون از تمام بچه ها که بهترینی بودندن ،واقعا خسته نباشید .

ممنون از @amirramezani8888 کارگردان عزیزمون که به همه ما اعتماد کرد ،
از ته دل ممنونم از @rezagouran استاد عزیزم که بزرگترین درس هارو بهم داد و با امدنش در شب اول اجرا انرژی رو به روی صحنه اورد . .
بیان و کار مارو ببینید و کیف کنید ، که
اگه نیاین دیگه نه من نه شما 😤😎😜😂❤️
.
.
•video credit by :
@abrash_studio
@rocky_mgm
.
.

در «شایعات» که از 31 اردیبشهت ماه هر شب ساعت 21:30 روی صحنه سالن 2 عمارت ارغنون خواهد رفت :
رامتین هوشمند، طناز بهجت نیا، آرمان مدرسی، عسل بخت آور، حمید رضا شمشیری، ثمین بزرگمند، بشیر اصلانیان، شیوا جوانمرد، محسن قزل سوفلو به ایفای نقش می پردازند.🎭 . .
.
•دیگر عوامل این نمایش عبارتند از:
گروه کارگردانی و برنامه ریز: مهدی خالدی، بهزاد خلیلی
طراحی صحنه: مهدی خالدی
تیزر و عکس: امیر حسین مقدم
منشی صحنه: سپنتا مهاجر
طراحی پوستر و بروشور: مجید ذوالقدری
طراح لباس: رامتین هوشمند
مدیر صحنه: احمد باقری، حسین پرتو.
.
@ramtinhoushmand @shiivva_javanmard @amirramezani8888 @tanazbehjatnia @samin.bz @hamid_reza.shamshiri @arman.modaresi5906 @asalbakhtavar @mohsen.ghezel_sofluu @rezagouran .
.

#نیل_سایمون #شایعات #امیر_رمضانی
#رامتین_هوشمند #محسن_قزل_سوفلو #ارمان_مدرسی #حمیدرضا_شمشیری #عسل_بخت_اور #بشیر_اصلانیان #ثمین_بزرگمند #شیوا_جوانمرد #طناز_بهجت_نیا #عمارت_ارغنون #مهدی_خالدی #بهزاد_خلیلی #شایعات #زندگی_در_لحظه #زندگی_در_تیاتر
#عمارت_ارغنون #تیوال
Read more
Loading...
نمايش #در_اعماق . داد و بیداد کردن جلوی مردن رو نمیگیره هر چه قدر هم ظاهرتو رنگ بزنی بازم رنگ و روش میپَره ، همه چیز نابود میشه . متن برگزيده ماكسيم گوركى . فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه . نويسنده: ماكسيم گوركى مترجم: عبدالحسين نوشين باز خوانی متن : حسین گودرزی كارگردان: عليرضا كاميارنيا _______________________ ... نمايش #در_اعماق .
داد و بیداد کردن جلوی مردن رو نمیگیره
هر چه قدر هم ظاهرتو رنگ بزنی بازم رنگ و روش میپَره ، همه چیز نابود میشه
.
متن برگزيده ماكسيم گوركى
.
فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه
.

نويسنده: ماكسيم گوركى
مترجم: عبدالحسين نوشين
باز خوانی متن : حسین گودرزی
كارگردان: عليرضا كاميارنيا
_______________________
بازيگران:
حامد بديعى، شهاب بهرامى، مهزاد توكلى، نسيم جعفرى، على حيدرى، محمدرضا ذاكرزاده، ندا رياحى، شهراد قديرى
.

ساخت تيزر @pezhvakartgroup
.

تبليغات مجازى: گروه هنرى پژواك .

ساعت ۲۰
فرهنگسرا نياوران
.

همه روزه به جز شنبه ها و سه شنبه ها
.
تلفن هماهنگى: ٠٩٣٥٥٦٢٩٨٢٢

______________________
@pezhvakartgroup
@maryamshariatiii
____________________
#pezhvakartgroup #pezhvak #theatre #theater #iran •
#گروه_هنرى_پژواك #پژواك #تئاتر #فيلم #سينما #هنر #هنرمند #بازيگر #كارگردان #ايران #پیشنهاد_متفاوت_این_روزها #تيوال #فرهنگسرا_نياوران #ماكسيم_گوركى #شهريور #خبر #خبر_فورى
Read more
نمايش #در_اعماق . داد و بیداد کردن جلوی مردن رو نمیگیره هر چه قدر هم ظاهرتو رنگ بزنی بازم رنگ و روش میپَره ، همه چیز نابود میشه . متن برگزيده ماكسيم گوركى . فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه . نويسنده: ماكسيم گوركى مترجم: عبدالحسين نوشين باز خوانی متن : حسین گودرزی كارگردان: عليرضا كاميارنيا _______________________ ... نمايش #در_اعماق .
داد و بیداد کردن جلوی مردن رو نمیگیره
هر چه قدر هم ظاهرتو رنگ بزنی بازم رنگ و روش میپَره ، همه چیز نابود میشه
.
متن برگزيده ماكسيم گوركى
.
فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه
.

نويسنده: ماكسيم گوركى
مترجم: عبدالحسين نوشين
باز خوانی متن : حسین گودرزی
كارگردان: عليرضا كاميارنيا
_______________________
بازيگران:
حامد بديعى، شهاب بهرامى، مهزاد توكلى، نسيم جعفرى، على حيدرى، محمدرضا ذاكرزاده، ندا رياحى، شهراد قديرى
.

ساخت تيزر pezhvakartgroup
. .

ساعت ۲۰
فرهنگسرا نياوران
.

همه روزه به جز شنبه ها و سه شنبه ها
.
تلفن هماهنگى: ٠٩٣٥٥٦٢٩٨٢٢
Read more
Loading...
اخیرا صفحه اینستاگرام آقای حمید غلامعلی یکی از خوانندگان دوست داشتنی دهه هفتاد رو پیدا کردم.یادمه اون موقع با رئیس جمهور شدن آقای خاتمی موسیقی هم یه حرکت تازه ای رو شروع کرد و خواننده های داخلی خیلی فعالتر و بهتر شدن.اون سالها شادمهر عقیلی ، محمد اصفهانی،خشایار اعتمادی،قاسم افشار و حسین زمان ... اخیرا صفحه اینستاگرام آقای حمید غلامعلی یکی از خوانندگان دوست داشتنی دهه هفتاد رو پیدا کردم.یادمه اون موقع با رئیس جمهور شدن آقای خاتمی موسیقی هم یه حرکت تازه ای رو شروع کرد و خواننده های داخلی خیلی فعالتر و بهتر شدن.اون سالها شادمهر عقیلی ، محمد اصفهانی،خشایار اعتمادی،قاسم افشار و حسین زمان خیلی به موسیقی داخلی و حرکت دوباره اون کمک کردن.صدای حمید غلامعلی و حسین زمان رو خیلی دوست داشتم.حمید غلامعلی اواسط دهه هفتاد یه آلبوم داد به اسم "قبیله عشق" و خیلی خوب بود.از بین آهنگ هاش ، آهنگ " غریبانه" رو خیلی دوست داشتم که تیتراژ فیلم غریبانه هم بود...
یادمه تو کوه هر از گاهی می زدم زیر آواز و این آهنگ رو میخوندم.
فیلم مال حدود یازده سال پیشه
@hamidgholamali.original
Read more
<span class="emoji emoji1f3a4"></span> سرانجام آلبوم #ابراهیم محسن چاوشی مجوز گرفت پس از چند روز حاشیه و با پیگیری‌های وزیر ارشاد، ...
Media Removed
سرانجام آلبوم #ابراهیم محسن چاوشی مجوز گرفت پس از چند روز حاشیه و با پیگیری‌های وزیر ارشاد، معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی، مجوز آلبوم «ابراهیم» با صدای #محسن_چاوشی از سوی دفتر موسیقی امضا شد. . آلبوم «ابراهیم» که حواشی فراوانی را در روزهای گذشته در فضای رسانه‌ای و مجازی کشور ساخته ... 🎤
سرانجام آلبوم #ابراهیم محسن چاوشی مجوز گرفت

پس از چند روز حاشیه و با پیگیری‌های وزیر ارشاد، معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی، مجوز آلبوم «ابراهیم» با صدای #محسن_چاوشی از سوی دفتر موسیقی امضا شد.
.
آلبوم «ابراهیم» که حواشی فراوانی را در روزهای گذشته در فضای رسانه‌ای و مجازی کشور ساخته بود، عصر امروز (چهارشنبه 24 مرداد) با گذراندن تمام مراحل اداری و رسمی، مجوز دفتر موسیقی وزارت ارشاد را گرفت تا به زودی روانه بازار موسیقی کشور شود.
.
مدیر اجرایی این آلبوم دقایقی پیش از مجوز گرفتن آلبوم «ابراهیم» خبر داد و اعلام کرد که تاریخ انتشار این آلبوم به زودی در اختیار رسانه‌ها و دوستداران این خواننده قرار خواهد گرفت.
.
هادی حسینی (تهیه‌کننده آلبوم «ابراهیم») نیز در گفت‌وگو با «موسیقی ما» از جلسه‌ای برای تعیین نوع انتشار این آلبوم خبر داد و اینکه جزئیات انتشار این اثر که به گونه‌ای جدید خواهد بود، در حال تدوین و تصمیم‌گیری است.
.
آلبوم «ابراهیم» با ترانه‌های حسین صفا، موسیقی محسن چاوشی و حضور موزیسین‌هایی چون شهاب اکبری، فرشاد حسامی و نوازندگانی چون میثم مروستی و عادل روح‌نواز تهیه و تولید شده است.
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
<span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ "گوساله سالاری"<span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ چون سامری مباش که زر داد و از خری موسی نهاد و از پی گوساله می رود حافظ اگر ...
Media Removed
️ "گوساله سالاری"️ چون سامری مباش که زر داد و از خری موسی نهاد و از پی گوساله می رود حافظ اگر بگوییم که خدای حاکم بر اکثریت عالم در طول تاریخ تا به امروز نیز همان گوسالۀ سامری است سخنی به گزاف نخواهد بود زیرا خدای یا ارباب هر کس همان است که به خاطر او به عشق سودای او کار می کند و اکثریت مردم ... 🔹️
🔹️
🔹️
"گوساله سالاری"🔹️
🔹️
چون سامری مباش که زر داد و از خری
موسی نهاد و از پی گوساله می رود
حافظ

اگر بگوییم که خدای حاکم بر اکثریت عالم در طول تاریخ تا به امروز نیز همان گوسالۀ سامری است سخنی به گزاف نخواهد بود زیرا خدای یا ارباب هر کس همان است که به خاطر او به عشق سودای او کار می کند و اکثریت مردم را سودایی جز درهم و دینار نیست و به خاطر اوست که جنگ ها می کنند و جانها می ستانند، دامها می گسترند و آدمها را شکار می کنند.
درهم و دینار در تحلیل نهایی همان هوای نفس و خودپرستی است واینهمه بانگ و غوغای زرسالاری بانگ گاوی بیش نیست که همه را سحر کرده است. و ای کاش مردمان از سِحرِ حرامِ سامری بِرَهند و به سِحرِ حلالِ سعدی و سنایی برسند.

برگرفته از کتاب "در صحبت قرآن"
به قلم حسین الهی قمشه ای
نقاشی "ستایش گوسالۀ طلایی" اثر Niccolò Possino
#گوساله_سامری #در_صحبت_قرآن #حسین_الهی_قمشه_ای #دکتر_الهی_قمشه_ای #قمشه_ای #اینستاگرام
#The_Golden_Calf #In_the_Realm_of_the_Quran #Drelahighomshei #Ghomshei #Instagram #Official
Read more
...فوتبال اتفاقات دیروز #ورزشگاه_غدیر_اهواز اصلا تازه و عجیب نیست. متاسفانه طی چند سال گذشته ...
Media Removed
...فوتبال اتفاقات دیروز #ورزشگاه_غدیر_اهواز اصلا تازه و عجیب نیست. متاسفانه طی چند سال گذشته همیشه شاهد چنین رفتارهای زشتی از سوی تماشاگران اهوازی بودیم. حال دوستان دارند برای توجیه اعمال زشت خود به بازی هفته گذشته با فولاد خوزستان اشاره می کنند. اما سوال اینجاست که مگر در فصل های گذشته هم ... ...فوتبال

اتفاقات دیروز #ورزشگاه_غدیر_اهواز اصلا تازه و عجیب نیست. متاسفانه طی چند سال گذشته همیشه شاهد چنین رفتارهای زشتی از سوی تماشاگران اهوازی بودیم. حال دوستان دارند برای توجیه اعمال زشت خود به بازی هفته گذشته با فولاد خوزستان اشاره می کنند. اما سوال اینجاست که مگر در فصل های گذشته هم شاهد چنین رفتاری از سوی تماشاگران اهوازی نبودیم که گزارشگر غیر محترم شهر اهواز می فرمایند « زدی ضربتی، ضربتی نوش کن » حکایت هواداران تیم های دیگر هم کاملا مشخص است، آنها وقتی می بینند طی سه سال اخیر حریف تیم #برانکو نبوده و امسال هم با وجود محرومیت این تیم بازهم حریف نیستند باهم اتحاد کرده و برای زمین زدن #پرسپولیس دست به هرکاری می زنند. اما آتش صداگذاری روی اتفاقات هفته گذشته و تحریک کردن هواداران اهوازی بی شک دامن خود آنها را هم خواهد گرفت. مربی حریف هم با نهایت وقاحت از تماشاگران تمجید کرده و می گوید هواداران سنگ تمام گذاشتند!! اما جناب آقای #سعید_فتاحی شما در کنار داور مسابقه و ناظر بازی بزرگترین خیانت را به فوتبال ایران کردید، بی شک این بازی باید به دلیل عدم امنیت کافی نیمه تمام میماند. شمایی که در جواب سوال خبرنگار #روزنامه_گل که اول بازی می گوید اتوبوس تیم پرسپولیس نتوانسته وارد ورزشگاه شود با اعتماد به نفس تمام می فرمایید خود پرسپولیسی ها اشتباه کردند که از مسیر دیگر وارد ورزشگاه شدند و اینجا همه چیز آرام است، براستی اگر اتفاقی برای بازیکن ها و هواداران پرسپولیس می افتاد شما پاسخگو بودید؟؟ البته که نبودید، شما در حد و اندازه های پاسخگو بودن و قبول مسئولیت نیستید. دیروز همه دست به دست هم دادند که ترمز تیم برانکو را بکشند، آفرین بر شما، اما #هواداران_پرسپولیس جواب سختی به اتفاقات اهواز خواهند داد و ایمان داشته باشید تیم برانکو امسال هم قهرمان خواهد شد. اگر میتوانید در میدان مسابقه جلوی قهرمانی این تیم را بگیرید بسم الله، در مطلب قبلی گفتم باید مواظب اتفاق های پشت پرده بود چرا که میخواهند به صورت کاملا ناجوانمردانه پرسپولیس را وارد بحران کنند. آقای #حسین_ماهینی اتفاقات استادیوم غدیر اهواز هیچ ارتباطی به #لیدرها و بازی مقابل فولاد خوزستان ندارد. سال های گذشته هم شاهد چنین رفتارهایی از سوی تماشاگران اهوازی بودیم. اما شما از آب گل آلود میخواهید ماهی گرفته و دار و دسته #وحید _اسماعیلی را جایگزین #عباس_اسماعیل_بیگی کنید. وحید اسماعیلی که نوچه #حسین_هدایتی است و به همین دلیل باشگاه او را از #کانون_هواداران اخراج کرد. شما پشتیبان این فرد هستید
ادامه در کامنت

#فوتبال_با_فواد
Read more
Loading...
. "تنت به ناز طبیبان نیازمند" شده "وجود نازکت آزرده ی گزند" شده رسید کوفه به جایی که پایه ی ظلمش به سهم خواهی از این شیر خوار بند شده به روی دست، پدر می دهد تو را از دست پدر دوباره پسر داد و ارجمند شده تو آخرین نفر از لشکری و بعد از تو میان لشکر دشمن بگو بخند شده تو را به نیت قلب حسین تیر زدن اگر چه زخم ... .
"تنت به ناز طبیبان نیازمند" شده
"وجود نازکت آزرده ی گزند" شده
رسید کوفه به جایی که پایه ی ظلمش
به سهم خواهی از این شیر خوار بند شده
به روی دست، پدر می دهد تو را از دست
پدر دوباره پسر داد و ارجمند شده
تو آخرین نفر از لشکری و بعد از تو
میان لشکر دشمن بگو بخند شده
تو را به نیت قلب حسین تیر زدن
اگر چه زخم تن او هزار و اند شده
فشار مادرت افتاد تا سرت افتاد
و هر چه شوری دریاست آب قند شده!
فقط به جرم "علی "بودن است اینگونه
هر آنچه را که مقاتل نوشته اند شده
علی اکبر و سقا و قاسم و... حالا
کسان تو هدف هرچه ناکسند شده
اگر که "خون خدا" زاده ای بنابراین
تمام خون تو سمت خدا بلند شده
نــوكـــر نـوشـــت:
#یا_ابا_عبدالله_الحسین_(ع)
فڪری به حال و روز دل نوڪرٺ بڪن
من را گدای حلقـه به گوش درٺ بڪن
تا نوڪر تو هسٺ، چه حاجٺ به دیگران
اصلا ســر مرا به فـــدای سرٺ بڪن
Read more
 #برای_شبهای_جمعه امام حسین علیه السلام : مَنْ ارادَ اللَّهَ تَبارَک وَ تَعالی بِالصَّنیعَةِ ...
Media Removed
#برای_شبهای_جمعه امام حسین علیه السلام : مَنْ ارادَ اللَّهَ تَبارَک وَ تَعالی بِالصَّنیعَةِ الی اخیهِ کافاهُ بِها فی وَقْتِ حاجَتِهِ وَ صَرَفَ عَنْهُ مِنْ بَلاءِ الدُّنْیا ما هُوَ اکثَرُ مِنْهُ وَ مَنْ نَفَّسَ کرْبَةَ مُؤْمِنٍ فَرَّجَ اللَّهُ عَنْهُ کرَبَ الدُّنْیا وَ الْاخِرَةِ وَ ... #برای_شبهای_جمعه
امام حسین علیه السلام :
مَنْ ارادَ اللَّهَ تَبارَک وَ تَعالی بِالصَّنیعَةِ الی اخیهِ
کافاهُ بِها فی وَقْتِ حاجَتِهِ
وَ صَرَفَ عَنْهُ مِنْ بَلاءِ الدُّنْیا ما هُوَ اکثَرُ مِنْهُ
وَ مَنْ نَفَّسَ کرْبَةَ مُؤْمِنٍ فَرَّجَ اللَّهُ عَنْهُ کرَبَ الدُّنْیا وَ الْاخِرَةِ
وَ مَنْ احْسَنَ احْسَنَ اللَّهُ الَیهِ وَ اللَّهُ یحِبُّ الْمُحْسِنینَ
_
هرکس برای رضای خدا به برادر دینی اش خدمت کند، خداوند در هنگام نیازش او را عوض خواهد داد
و از گرفتاری های دنیا بیشتر از خدمت وی
از او رفع خواهد کرد
و هرکس غمی را از دل مؤمنی بزداید،
خداوند غصه های دنیا و آخرتش را بر طرف می کند
و هرکس نیکی کند، خداوند به او نیکی می کند
و خداوند نیکوکاران را دوست می دارد.

صلي الله علیک یا اباعبدالله
صلي الله علیک یا اباعبدالله
صلي الله علیک یا اباعبدالله
_

نثار همه در گذشتگانمان
از ارحام و دوستان
مؤمنین و مؤمنات
#امام
#شهدا_دفاع_مقدس
#شهدای_گمنام
#شهدای_دانشمند
#شهدای_مدافع_حرم
#شهدای_منا
#شهدای_آتش_نشان
#شهدای_جهادگر
#محسن_حججی
#حسین_سخا
#رضا_مهدوی
#مرحومه_نیکنام
#مرحومه_مودتی
بخوانیم
حمد و قدر
و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد
#هیئت_هنر
#کاروان_لبیک
Read more
شهر دوباره آرام شده و انگار نه انگار همین یک هفته پیش بخشی از پایتخت به « #منطقه_جنگی» تبدیل شده بود. ...
Media Removed
شهر دوباره آرام شده و انگار نه انگار همین یک هفته پیش بخشی از پایتخت به « #منطقه_جنگی» تبدیل شده بود. شاید فراموش کرده باشند، شاید خیلی ها هم ندانند اما یکی از شهدای #پاسداران،چند ساعت قبل از آنکه پیکر نیمه جانش با ماشین زیر گرفته شود کاری کرده بود که اگر در هر جای دیگر دنیا چنین کاری انجام می داد امروز ... شهر دوباره آرام شده و انگار نه انگار همین یک هفته پیش بخشی از پایتخت به « #منطقه_جنگی» تبدیل شده بود. شاید فراموش کرده باشند، شاید خیلی ها هم ندانند اما یکی از شهدای #پاسداران،چند ساعت قبل از آنکه پیکر نیمه جانش با ماشین زیر گرفته شود کاری کرده بود که اگر در هر جای دیگر دنیا چنین کاری انجام می داد امروز در تمام رسانه  ها به عنوان یک « #قهرمان» توصیف می شد.
.
خودتان را جای او بگذارید و تصور کنید در بین باران سنگ و چماق و شیشه، وقتی می بینید #اراذل و #اوباش کپسول گاز را وسط آتش می اندازند تا منفجر کنند، آیا جرات می کنید وسط آتش بروید و کپسول گاز را قبل از انفجار بیرون بیاورید؟.
هیچ کس نمیداند اگر او چنین کاری نمی کرد، چه فاجعه بزرگ تری رقم می خورد، چند انفجار دیگر شمال تهران را می لرزاند و چه وحشتی ساکنان آن خیابان ها را فرا می گرفت اما او این کار را انجام داد و بعد هم از سر تا سینه اش با گلوله های «اسلحه شکاری» سوراخ سوراخ شد، پشت سرش را شکافتند، چشم چپش را تخلیه کردند و در حالی که هنوز زنده بود با ماشین از او رد شدند.. جالب است که حالا خیلی ها مدعی هم شده اند و می گویند اصلا برای چه به آنجا رفته بود؟ مملکت مگر #پلیس و #نیرو_انتظامی ندارد که لباس شخصی ها وارد این درگیری ها می شوند؟.
آقایان! خانم ها! ببخشید، عذرخواهی می کنم! اتفاقا مملکت نیروی انتظامی هم دارد اما مگر نمی دانید دست نیروی انتظامی برای برخورد با دراویش بسته است؟ مگر نمی دانید دراویش عزیز با بخشنامه قطب شان، به جناب #دکترروحانی رای داده اند و به همین خاطر آقایان نگران برخورد با #دراویش بوده و هستند؟

اصلا مگر نمی دانید به فرموده وزیر کشور، «دراویش معتدل و منطقی» هستند و  آن شب کارهایی که انجام شد ربطی به دراویش نداشت؟ اصلا من هم نمی دانم چرا #لباس_شخصی_ها برای تامین جان مردم از کسی اجازه نمی گیرند و یکدفعه وسط معرکه پیدایشان می شود؟!؟
.
بگذریم، این چند خط را هم برای یادبود « #محمد_حسین» ننوشتم، او اصلا نیازی به یاد شدن توسط ما و امثال ما ندارد و اگر قرار به یاد شدن باشد این ما هستیم که باید از او بخواهیم از ما هم یادی کند.
ملت ها زمانی شکست می خورند که قهرمانان واقعی شان را نمی شناسند، یا اگر بشناسند در انبوه پمپاژ #اخبار_زرد، فراموش می کنند.اصلا به ما چه ربطی دارد که یک بسیجی « #آتش_به_اختیار» وارد مقابله با اراذل و اوباش میشود و جان چند نفر را نجات میدهد و خودش به فجیع ترین وضع ممکن به #شهادت می رسد؟ اخبار مهمتری وجود دارد که نباید از آنها عقب بیفتیم. دقت کردید چقدر اخبار مهم و سرنوشت سازی وجود دارد
Read more
Loading...
. #فرهنگ_نیوز: ابوالشَّعثَاء نام مشهورش یزید بن ‌زیاد بن مُهاصِربن نعمان کِنْدی است که برای او ...
Media Removed
. #فرهنگ_نیوز: ابوالشَّعثَاء نام مشهورش یزید بن ‌زیاد بن مُهاصِربن نعمان کِنْدی است که برای او نام‌های دیگری هم در #منابع_تاریخی ضبط شده است که از قبیله کِنده و از تیره بَنی بَهدَلَه بوده است. اگرچه #کوفیان به بی وفایی مشهورند و امروزه برای بی وفایی از مردم کوفه مثال می زنند، اما بوده اند کسانی ... .
#فرهنگ_نیوز: ابوالشَّعثَاء نام مشهورش یزید بن ‌زیاد بن مُهاصِربن نعمان کِنْدی است که برای او نام‌های دیگری هم در #منابع_تاریخی ضبط شده است که از قبیله کِنده و از تیره بَنی بَهدَلَه بوده است.

اگرچه #کوفیان به بی وفایی مشهورند و امروزه برای بی وفایی از مردم کوفه مثال می زنند، اما بوده اند کسانی از جمع مردمان کوفه که عاشق و دلداده #مکتب_حسینی بوده و در این راه نه اهل گفتار که اهل #شهادت بودند.

یکی از مسائلی که درباره ابوالشَّعثَاء بین #مورخان اختلاف نظر وجود دارد؛ اینکه چه زمانی ابوالشَّعثَاء به یاران #امام_حسین (ع) پیوسته است. برخی گزارش ها حکایت از آن دارد که #ابوالشعثاء قبل از برخورد لشکر #حرّ بن یزید ریاحی با کاروان امام حسين عليه السلام از كوفه خارج شده و به کاروان امام(ع) پیوسته است.

اما در برخی گزارش های دیگر آمده است که ابوالشَّعثَاء به همراه #عمر_بن_سعد از كوفه به كربلا آمد و زمانی كه عمر سعد پيشنهادهاي امام حسين علیه السلام را رد كرد، ابوالشعثاء از لشكر عمر سعد جدا شد ه و به امام (ع)ملحق شد.

در بررسی مجموع گزارش های تاریخی می توان به این نتیجه رسید که ابوالشَّعثَاء در هنگام مواجهه سپاه حربن ریاحی با سپام امام(ع) در کنار حضرت قرار گرفته بود.

پس معلوم می شود که خیلی ها هم می توانستند به جمع یاران #سیدالشهداء در کربلا ملحق شوند ولی به بهانه های واهی متوسل شدند و یا مصلحت اندیشی کردند و خود را از فیض بزرگی محروم ساختند. از اینرو ملاک وضعیت فعلی افراد است نه آنچه خود و خاندانش کرده بودند، مهم آن است که چه می کنند و به کجا می رسند. ابـوالشعثاء در روز #عاشورا با تمام توان به دفاع از حریم #اهل_بیت می پردازد که در میانه جنگ اسبش به وسيله سپاه عمر بن سعد پي شد. و او در كنار امام حسین علیه السلام با کمان خویش دشمن را هدف قرار داد و پس از پرتاب صد تيری که داشت، جز پنج تير خطا نداشته است.

ابوالشعثاء با تمام شدن تیرهایش با شمشیر به دشمن حمله کرد در حالی که رجز می‌خواند: منم يزيد كه پدرم مهاصر بود، دليرتر از شير بيشه هستم، خدايا من ياور حسينم. بنابر گزارش‌های موجود ابوالشعثاء پس از كشتن نُه نفریا نوزده نفر از سپاه دشمن به شهادت رسيد.

#ریزش_ها_و_رویش_ها
#امام_شناسی
#بصیرت

واقعه کامل مربوط به این شخصیت را در سایت فرهنگ نیوز بخوانید:

http://www.farhangnews.ir/content/233732
Read more
‍ زایمان و آداب و رسوم آن در بین شیرازی ها #لوله_اندازون (لوله اندازان) - - مراسم "لوله اندازان" ...
Media Removed
‍ زایمان و آداب و رسوم آن در بین شیرازی ها #لوله_اندازون (لوله اندازان) - - مراسم "لوله اندازان" در ماه پنجم بارداری انجام می گرفته است. عده ای انداختن #هیکل را در سه ماهگی توسط خود زن حامله انجام می داده اند اما برخی #لوله و هیکل را با هم و در همان مجلس لوله اندازان عملی می کردند."هیکل" عبارت بود ... ‍ زایمان و آداب و رسوم آن در بین شیرازی ها
#لوله_اندازون (لوله اندازان)
-
-
مراسم "لوله اندازان" در ماه پنجم بارداری انجام می گرفته است. عده ای انداختن #هیکل را در سه ماهگی توسط خود زن حامله انجام می داده اند اما برخی #لوله و هیکل را با هم و در همان مجلس لوله اندازان عملی می کردند."هیکل" عبارت بود از بندی که دعای چشم زخم و "آیت الکرسی" و دعای "ام الصبیون" را که در جلدی چرمی قرار داده بودند، همراه با مهره زردیان و مهره تاسه و مهره هفت رنگ و چشم قربانی و قطعه ای نمک و تکه ای از آلت تناسلی گوسفند نر(قوچ) قربانی به نام نری به آن می بستند و به صورت حمایل به طوری که از روی یکی از شانه ها و زیر بغل دست دیگر رد شده باشد قرار می دادند."لوله" عبارت است از قطعه ای فولاد لوله مانند که گاهی دو سر آن را طلا میگرفتند و دو حلقه کوچک روی آن نصب کرده، به وسیله بند، نخ و یا زنجیر به گردن آویزان می کردند. که امروزه بصورت کاملا طلا نیز در طلافروشی ها موجود است.هیکل و لوله فولادی و یک النگوی فولادی و مقداری نُقل از طرف خانواده بانوی حامله تهیه می شد. در این مراسم زنانه از تعدادی از بستگان نزدیک و بزرگتر های قوم (گیس سفیدان) دعوت به عمل می آمد.گاهی اوقات از یک نفر ملا باجی (زن مومنه ای که نمازش قضا نشود) دعوت می کردند تا لوله و هیکل را به گردن زن حامله بیاندازد و در مقابل دستمزدی به او می دادند. در صورت نبودن ملا باجی ، کار او را مسن ترین زن حاضر در آن جلسه انجام می داد.مادر بانوی حامله یک یا دو دست لباس حاملگی نیز به دخترش می داد و از طرف مادر یا خانواده داماد یا شوهر با دادن عصرانه از مدعوین پذیرایی می شد.پس از انداختن لوله فولادی به گردن زن، النگوی فولادی را هم به دست او می کردند. 📖فرهنگ مردم شیراز_حسین خدیش
۔
۔
۔

#تاریخ_شفاهی #شیرازی_بومونیم
@shirazi_boomoonim
Read more
<span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ "پروین و هفت خواهران ثریا"<span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ اگر در آسمان دنیا پروین نام هفت ستاره است که در صورت فلکی ...
Media Removed
️ "پروین و هفت خواهران ثریا"️ اگر در آسمان دنیا پروین نام هفت ستاره است که در صورت فلکی ثور جای دارند و ایشان را هفت خواهران ثریا خوانند ما را در خطۀ شعر پروینی است که گوییم: آسمان گو مفروش این عظمت کاندر عشق خرمن مه به جوی خوشۀ پروین به دو جو او چون مادری مشفق مهمانان را بر خوان ... 🔹️
🔹️
🔹️
"پروین و هفت خواهران ثریا"🔹️
🔹️
اگر در آسمان دنیا پروین نام هفت ستاره است
که در صورت فلکی ثور جای دارند
و ایشان را هفت خواهران ثریا خوانند
ما را در خطۀ شعر پروینی است که گوییم:

آسمان گو مفروش این عظمت کاندر عشق
خرمن مه به جوی خوشۀ پروین به دو جو

او چون مادری مشفق مهمانان را
بر خوان کرامت خود می نشاند:
طعامِ اصلی بر سفرۀ او عشق به بشریت
و همدردی با آلام بشری است
همراه با چاشنی شیرین از
قصه های طنز آمیز و عبرت آموز
گاه در قصایدی گران آهنگ
پندهای گران سنگ می دهد
وغصه های سنگین عالم فرودین را
بر دل ها سبک می کند که:

ای دل عبث مخور غم دنیا را
فکرت مکن نیامده فردا را
این دشت خوابگاه شهیدان است
فرصت شمار گاهِ تماشا را
🔹️
و گاه قصه می گوید از قاضی ظالم پیشه ای
که دزد ضعیفی را محاکمه می کند
یا محتسبی مست غرور و جاه
که با میخوارۀ معرفت آموزی در افتاده است؛
ودر هر دو داستان شما را می خنداند
از آن که نشان می دهد رفتار این هر دو
تا چه اندازه نامعقول و ناموزون است
و گاه نیز به قصه غصۀ محرومان
و ستمدیدگان می پردازد
و چنان نقاشی سوکمندی از حال آشفته
و خاطر آزردۀ ایشان بر می کشد
که دل ها را آب می کند
و گلابی از دیده ها می افشاند
و زمانی دیگر قصۀ شگفتِ موسای نوزاد را
که مادرش به فرمان خدا او را در صندوقی نهاد
و به آب خروشان نیل سپرد؛
با چنان اقتدار و بی خیالی
در قالب مثنوی به نظم در آورده
که بیان شیر صولت مولانا
را در خاطر زنده می کند؛
از جمله آنجا که خداوند مادر موسي
را تسلی می دهد و می فرماید:
کشتی بی ناخدایِ فرزندت
اینک در فرمان خدای جهان است:

ما گرفتیم آنچه را انداختی
دست حق را دیدی و نشناختی

شادروان ملک الشعرای بهار
در مقدمۀ پر شور و حالی که
بر دیوان پروین اعتصامی نوشته
احساس خود را از آشناییِ نخستین
با اشعار پروین چنین آورده است:

در این روزها یکی از دوستان گلدسته ای
از ازهار نو شکفته بدستم داد
و منتی بر گردنم نهاد.
دست از آن رنگین گشت
و دامنم مشک آگین؛
و بوی گلم چنان مست کرد که دامنم از دست برفت.
🔹️
برگرفته از پیشگفتار کتاب "گنجینه آشنا"
به قلم حسین الهی قمشه ای
#پروین_اعتصامی #گنجینه_آشنا #حسین_الهی_قمشه_ای #دکتر_الهی_قمشه_ای #قمشه_ای #اینستاگرام
#Parvin_Etesami #A_Treasury_of_the_Familiar #Drelahighomshei #Ghomshei #Instagram #Official
Read more
Loading...
‍ ‍ <span class="emoji emoji1f4a0"></span>علیرضا بیرانوند دروازه بان و یکی از ستارگان تیم ملی ایران؛ <span class="emoji emoji1f538"></span>کارگر نانوا بودم رفتگر شهرداری بودم ماشین ...
Media Removed
‍ ‍ علیرضا بیرانوند دروازه بان و یکی از ستارگان تیم ملی ایران؛ کارگر نانوا بودم رفتگر شهرداری بودم ماشین میشستم در رستوران ظرف میشستم شبها در میدان آزادی میخوابیدم او هیچگاه درمانده نشد تا اینکه.... علیرضا بیرانوند که این سال‌ها با قراردادهای میلیاردی در تیم پرسپولیس تهران و تیم ملی ... ‍ ‍ 💠علیرضا بیرانوند دروازه بان و یکی از ستارگان تیم ملی ایران؛ 🔸کارگر نانوا بودم
رفتگر شهرداری بودم
ماشین میشستم
در رستوران ظرف میشستم
شبها در میدان آزادی میخوابیدم
او هیچگاه درمانده نشد تا اینکه.... 🔹علیرضا بیرانوند که این سال‌ها با قراردادهای میلیاردی در تیم پرسپولیس تهران و تیم ملی بازی می‌کند، از آن دسته افرادی است که از خانواده‌ای بسیار فقیر و بدون داشتن هیچ امکاناتی خود را به این مرحله رسانده است. به گفته خودش بیش از 10 بار داستان زندگی خود را برای هم‌تیمی‌هایش تعریف کرده ولی هیچ‌کس از شنیدن این ماجراها خسته نمی‌شود و همیشه همه گوش شنوای ماجراهای تلخ و سخت زندگی او هستند. 🔸او که متولد سال 71 در خرم‌آباد است، از بچگی علاقه بسیار زیادی به فوتبال داشته و این علاقه به‌شدت مورد نارضایتی پدرش بوده؛ «پدرم اصرار داشت به جای اینکه وقت خود را برای بازی فوتبال بگذرانم کارگری کنم و بتوانم پول دربیاورم. پدر مرا کتک نمی‌زد اما همیشه توپ، لباس فوتبال یا وسایل فوتبال‌ام را پاره می‌کرد تا نتوانم بازی کنم.»اما او هیچ‌وقت خسته نشده و بالاخره با کار کردن در نانوایی بربری در خرم‌آباد توانسته پدرش را راضی کند که فوتبال هم بازی کند. 🔹علیرضا می‌گوید: «بالاخره پول‌هایم را جمع کردم و بلیت اتوبوس خریدم و به تهران آمدم. تنهای تنها...در راه با حسین فیض که مربی تیم وحدت تهران بود همسفر شدم و او به من گفت اگر 250 هزار تومان بدهم من را به تیم می‌برد. من هیچ پولی نداشتم و همین را به فیض گفتم و او با این حال من را به تیم برد. در بازی تدارکاتی درخشیدم ولی این تیم خوابگاه نداشت و در میدان آزادی می‌خوابیدم.» 🔸همه دستفروش‌های آنجا او را می‌شناختند، ادامه داد: «بعدا قرار شد در ازای شستن ظروف یک پیتزا‌فروشی شب‌ها را آنجا بخوابم. در آن روزها به تیم جوانان هما رفتم و در آنجا هم بازی می‌کردم.» 🔹علیرضا تلخ‌ترین خاطره‌اش در آن روزها می‌گوید: «یک بار سعید ریاضی مربی‌مان ساعت یک و نیم شب به رستوران آمد. نمی‌خواستم مرا ببیند اما تصادفا دید و برایم گریه کرد و گفت چرا تا به حال درباره کار به او نگفته‌ام. بعد از آن به یک کارواش رفتم و مدتی در آنجا کار می‌کردم. 🔸بعد معرفی شدم به شهرداری و هر روز از ساعت 5 در خزانه در حوالی مترو رفتگری کردم. «در همه این مدت پدر و مادرم نمی‌دانستند من در تهران کار می‌کنم.» اولین قرارداد این بازیکن با تیم نوجوانان نفت بود. 800 هزار تومان به او پول دادند که آن را به خانواده‌اش داد و به آنها گفت در تهران فوتبال بازی می‌کند.
ادامه در کامنت اول ....👇👇
Read more
شفا دادن جوان فلج در کنار کعبه به اذن خداوند توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری) . سبکی ...
Media Removed
شفا دادن جوان فلج در کنار کعبه به اذن خداوند توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری) . سبکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد: روایت شده است که در اواخر شبی، امیر المومنین (علیه السلام) همراه فرزندانش حسن و حسین (علیهما السلام) کنار کعبه براى مناجات و عبادت آمدند؛ ناگاه علی ... شفا دادن جوان فلج در کنار کعبه به اذن خداوند توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
.
سبکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:

روایت شده است که در اواخر شبی، امیر المومنین (علیه السلام) همراه فرزندانش حسن و حسین (علیهما السلام) کنار کعبه براى مناجات و عبادت آمدند؛ ناگاه علی (علیه السلام) صدای جانگدازی شنید، دریافت که شخص دردمندى با سوز و گداز در کنار کعبه دعا می‌کند و با گریه و زاری خواسته‌اش را از خدا می‌طلبد. حضرت علی (علیه السلام) به امام حسن (علیه السلام) فرمود: نزد این مناجات کننده برو و ببین کیست و او را نزد من بیاور! امام حسن (علیه السلام) نزد او رفت، دید جوانی بسیار غمگین با آهی پرسوز و جانکاه مشغول مناجات است، فرمود: اى جوان، امیر المومنین (علیه السلام) تو را می‌خواهد ببیند، دعوتش را اجابت کن. جوان لنگان لنگان با اشتیاق وافر به حضور علی (علیه السلام) آمد، حضرت علی (علیه السلام) فرمودند: حاجتت چیست؟ جوان گفت: حقیقت این است که من به پدرم آزار می‌رساندم ، و او مرا نفرین کرده و اکنون نصف بدنم فلج شده است. امام علی (علیه السلام) فرمود: چه آزاری به پدرت رسانده‌ای؟ جوان عرض کرد: من جوانی عیاش و گنهکار بودم ، پدرم مرا از گناه نهی می‌کرد، من به حرف او گوش نمی‌دادم ، بلکه بیشتر گناه می‌کردم، تا روزى مرا در حال گناه دید باز مرا نهى کرد، سرانجام من ناراحت شدم چوبی برداشتم طوری به او زدم که بر زمین افتاد و با دلی شکسته برخاست و گفت: اکنون کنار کعبه می‌روم و تو را نفرین می‌کنم. کنار کعبه رفت و نفرین کرد. نفرین او باعث شد نصف بدنم فلج گردد. در این هنگام آن قسمت از بدنش را به امام نشان داد. سپس ادامه داد: بسیار پشیمان شدم نزد پدرم آمدم و با خواهش و زاری از او معذرت خواهی کردم، و گفتم: مرا ببخش برایم دعا کن. پدرم مرا بخشید و حتى حاضر شد که با هم به کنار کعبه بیاییم و در همان نقطه‌اى که نفرین کرده بود، دعا کند تا سلامتى خود را باز یابم. با هم به طرف مکه رهسپار شدیم، پدرم سوار بر شتر بود، در بیابان ناگاه، شترم رم کرد و پدرم را بین دو صخره بر زمین زد و از دنیا رفت. امیر المومنین (علیه السلام) فرمود: خداوند از تو راضی می‌شود اگر پدرت از تو راضی بوده است. جوان عرضه داشت: به خدا قسم همین گونه است (پدرم از من راضی‌ بود). امیر المومنین (علیه السلام) برخاسته و چند رکعت نماز خواند و میان خود و خدایش دعاهایی خواند و فرمود: ای مبارک بایست. آن جوان [مبارک] ایستاد و راه رفت و سلامتیش به او بازگشت.
.
.
.
ادامه در کامنت
Read more
# امروز زاد روز زنده یاد استادپرویز مشکاتیان می باشد یگانه گوهر تابتاک موسیقی اصیل سنتی ایران زمین یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد استاد در سال ۱۳۳۴ در نیشابور به دنیا آمد. او مقدمات موسیقی را از شش سالگی نزد پدرش، حسن مشکاتیان، که استاد سنتورنوازی و آشنا با ویولن و سه‌تار بود، آموخت. ... #
امروز زاد روز زنده یاد استادپرویز مشکاتیان می باشد یگانه گوهر تابتاک موسیقی اصیل سنتی ایران زمین یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد
استاد در سال ۱۳۳۴ در نیشابور به دنیا آمد. او مقدمات موسیقی را از شش سالگی نزد پدرش، حسن مشکاتیان، که استاد سنتورنوازی و آشنا با ویولن و سه‌تار بود، آموخت. وی آموختن موسیقی را در طول تحصیل در زادگاهش، نیشابور پی گرفت و تا پایان دورهٔ متوسطه همچنان در پیشگاه پدر به فراگیری و تمرین مشغول بود. او در سال ۱۳۵۳ وارد دانشکدهٔ هنرهای زیبا در دانشگاه تهران شد و به آموختن ردیف میرزا عبدالله نزد نور علی خان برومند و ردیف موسیقی سنتی نزد دکتر داریوش صفوت پرداخت. استاد مشکاتیان از سال ۱۳۵۶، همکاری با رادیو را زیر نظر هوشنگ ابتهاج آغاز کردولی پس از واقعه ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ از رادیو استعفاء داد و مؤسسه چاووش را با همکاری هنرمندان گروه عارف و شیدا تشکیل داد. سپس با همکاری شهرام ناظری، تصنیف «مرا عاشق» را بر روی شعر مولاناساخت. از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۷ با محمدرضا شجریان همکاری داشت که نتیجهٔ این همکاری، آثار ماندگاری چونبیداد، آستان جانان، سِرّ عشق، نوا، دستان، گنبد مینا و جان عشاق بود. وی در همهٔ این آثار، به عنوان آهنگ‌ساز و نوازندهٔ سنتور (در سِرّ عشق به عنوان نوازندهٔ سه‌تار و در جان عشاق فقط آهنگ‌ساز) همکاری داشت. او همچنین کارهای بسیار پرباری با نوازندگانی چون حسین علیزاده (سرپرست گروه عارف و گروه شیدا) و محمدرضا لطفی (سرپرست گروه شیدا) دارد. پس از قطع همکاری با محمدرضا شجریان، وی با خوانندگانی چون علی جهاندار، ایرج بسطامی، علیرضا افتخاری،حمیدرضا نوربخش، علی رستمیان و شهرام ناظری همکاری کرد. او همچنین در فستیوال جهانی موسیقی تحت عنوان (روح زمین) در کشور انگلستان شرکت کرد و مقام نخست را بدست آورد. استاد مشکاتیان از سال ۱۳۷۶ اجراهای صحنه‌ای و انتشار آلبوم را متوقف کرد و تا تابستان سال ۱۳۸۴ کنسرتی در کشور اجرا نکرد. یکی از واپسین کارهای وی آلبوم تکنوازی تمنا بود که در سال ۱۳۸۴ نواخت و منتشر کرد. همچنین وی در روزهای ۶ تا ۹ آذر ۱۳۸۶ به عنوان سرپرست گروه عارف کنسرتی در تهران برگزار کرد که حمیدرضا نوربخش به عنوان خواننده در آن شرکت داشت. در سال ۱۳۸۶، پس از حضور پرویز مشکاتیان در کنسرت محمدرضا شجریان، رابطهٔ این دو استاد موسیقی ایرانی که بیش از یک دهه تیره بود، مجدداً برقرار شد. همچنین، در مراسم جشن خانه موسیقی در ۲۳ مهر ۱۳۸۶، لوح تقدیر از یک عمر فعالیت هنری توسط محمدرضا شجریان به عنوان رئیس شورای عالی خانهٔ موسیقی به پرویز مشکاتیان اهدا شد
Read more
. واکنش رامبد جوان به صحبت های فرح بخش : اگر سند دارید نشان دهید اگرنه دهانتان را ببندید! . رامبد ...
Media Removed
. واکنش رامبد جوان به صحبت های فرح بخش : اگر سند دارید نشان دهید اگرنه دهانتان را ببندید! . رامبد جوان با انتشار فیلم کوتاهی، به شایعات پیش آمده در مورد هزینه‌های صرف شده در "خندوانه" و صحبت های محمدحسین فرح بخش واکنش نشان داد و گفت: . « درباره "خندوانه" برخی اوقات، بعضی ها صحبت هایی می کنند و ... .
واکنش رامبد جوان به صحبت های فرح بخش : اگر سند دارید نشان دهید اگرنه دهانتان را ببندید!
.
رامبد جوان با انتشار فیلم کوتاهی، به شایعات پیش آمده در مورد هزینه‌های صرف شده در "خندوانه" و صحبت های محمدحسین فرح بخش واکنش نشان داد و گفت:
.
« درباره "خندوانه" برخی اوقات، بعضی ها صحبت هایی می کنند و ما را به جاهایی نسبت می دهند که اصلا جای حرف زدن و جواب دادند من را ندارد، اما چند وقت پیش عزیزی در سینما حسین آقای فرح بخش حرفی راجع به من و از زبان من زد که تا حدی غلط و دروغ و نامردی بود و نتوانستم جواب ندهم
.
حسین آقا! ای بزرگ من در سینما! سید علی احمدی یک تهیه کننده کار درست و برادر و عزیز دوست من در "خندوانه" است و ۲۴ سال است که کار رسانه و تهیه کنندگی می‌کند و کارش را عالی انجام می دهد، در تمام این دو سال به کمک گروهش باهم "خندوانه" را جلو بردیم، باید برای چیزهایی که گفتی در یک جا عذرخواهی کنی
.
گفته بودند پشت صحنه "خندوانه" زد و بند است و با رانت پیش می رود. اگر سند داری نشان دهید و اگر ندارید دهن تان را ببندید. باید بگویم تمام هزینه های "خندوانه" از اسپاسنر برنامه تأمین می شود و ریالی از تلویزیون گرفته نمی شود که به عنوان بودجه تلویزیون و بیت المال باشد. اسپانسر هزینه های "خندوانه" را نیز به تلویزیون میدهد و تلویزیون پول ما را می دهد، ما هیچ دخالتی در امور مالی و اسپانسر نداریم
.
خواهش می کنم از این به بعد با سند حرف بزنید و دیگران هم با سند گوش کنند و حرف بزنند، باور کنید "خندوانه" برای شادی مردم ساخته می شود و اگر میخواستیم پول در بیاریم، سکه خرید و فروش می کردیم و برج و ساختمان می ساختیم، ما برای سینما و حرفه خودمان کار می کنیم »
.
#رامبد_جوان #خندوانه
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها . هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد. عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود. او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
.
#عیدالزهرا سلام الله علیها
#عایشه_کشون
#هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها
.
هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد.

عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود.
او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود که ابوبکر طلاقش را گرفت و با سن بالایی او را به #اجبار و زور به حضرت رسول انداخت، و پیامبر هم از سر ناچادری مجبور به این ازدواج شدند.
الاصابه ج۴ ص۳۵۶

#عایشه از ابتدا نسبت به #حضرت_خدیجه و #حضرت_زهرا علیهماالسلام کینه شدیدی داشت. بنحوی که از شنیدن خبر شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها #خوشحال و مسرور گشت.

عایشه و حفصه به کمک پدران ملعونشان ، پیامبر را #مسموم و به #شهادت رساندند و در ماجرای #سقیفه و خلافت ابوبکر جزو عاملین اصلی بودند.

وی پس از به خلافت رسیدن ظاهری امیرالمومنین علیه السلام، در سال اول با کمک #طلحه و زبیر ملعون جنگ جمل را که اولین جنگ بر علیه مولا بود به راه انداخت. و امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند اگر به این جنگ بیایی تو را از پیغمبر طلاق خواهم داد.
و بعد از جنگ جمل از نکاح عقد پیامبر بیرون شد و از #ام_المؤمنین خارج گشت.
احتجاج ج۲ ص۴۶۳

عایشه در راه به طرف بصره با طلحه #ازدواج کرد و به فحشا کشیده شد در حالی که زنان پیامبر تا ابد نباید ازدواج کنند.
#تفسیر_قمی ذیل آیه۱۰ سوره تحریم

نهایتا بعد از اینکه هفده هزار نفر را به کشتن داد، با کشته شدن شتر عایشه توسط #امام_حسن_مجتبی علیه السلام جنگ جمل خاتمه پیدا کرد. و همین موجب کینه آن ملعونه شد و در #تشییع پیکر مقدس امام حسن علیه السلام تلافی کرد.
او اولین تیر را خودش به سمت بدن مطهر #امام_حسن علیه السلام پرتاب کرد و سپس سربازانش بدن مطهر را #تیرباران کردند.
امام حسین علیهم السلام در همین لحظه دوباره عایشه را از نکاح عقد پیامبر #طلاق داده و از زمره ام المؤمنينی بیرون انداختند.
اثبات الوصیة ص۱۷۳
و همچنین بعضی از اقوال حاکی است که او را از پیامبر سه طلاقه کردند.

سرانجام عایشه پس از یک عمر دشمنی با پیامبر و اهلبیت علیهم السلام در هفدهم رمضان توسط #معاویه ملعون در چاهی که با نیزه هایی مسموم پر شده بود افتاد و به قتل رسید و معاویه آن چاه را از آهک پر کرد. بدن عایشه مسخ شد و از درون آن چاه مارمولک و چلپاسه بیرون ریخت.
بحار الأنوار ج۳۲ ص۲۶۷ تا۲۳۰

لعنت خدا و پیامبر و اهلبیت و اولادشان و انبیاء و اوصیاء و شیعیان به عدد ریگهای بیابان و قطرات باران بر عایشه و عمر و اتباعشان تا قیامت باد
#بر_عایشه_لعنت
#بر_عایشه_و_حفصه_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
. فردا از حوالی ساعت هجده و دو ساعت قبل از شروع بازی با الجزیره امارات از شبکه پرسپولیس در خدمت شما هستیم ...
Media Removed
. فردا از حوالی ساعت هجده و دو ساعت قبل از شروع بازی با الجزیره امارات از شبکه پرسپولیس در خدمت شما هستیم و به طور کامل حواشی این دیدار رو پوشش خواهیم داد. امیر حسین اصلانیان عزیز هم همراه ما خواهد بود. شما می تونید از طریق اپلیکیشن لنز و سایت lenz.ir بیننده این برنامه باشید #مهدی_اخلاقی #امیر_حسین_اصلانیان ... .
فردا از حوالی ساعت هجده و دو ساعت قبل از شروع بازی با الجزیره امارات از شبکه پرسپولیس در خدمت شما هستیم و به طور کامل حواشی این دیدار رو پوشش خواهیم داد.
امیر حسین اصلانیان عزیز هم همراه ما خواهد بود.
شما می تونید از طریق اپلیکیشن لنز و سایت lenz.ir بیننده این برنامه باشید

#مهدی_اخلاقی #امیر_حسین_اصلانیان
#پرسپولیس #شبکه_پرسپولیس #اپلیکیشن_لنز
Read more
. انواع نفس در قرآن  . نفس امارّة: كه همواره انسان را به بدى ها فرمان مى دهد و اگر با عقل و ايمان مهار نشود، انسان را به سقوط و تباهى مى كشاند. . ⚘در قرآن مى خوانيم: «انّ النّفس لامّارة بالسوء الاّ ما رحم ربّى» به درستى كه نفس اماره (انسان را) به كارهاى زشت و ناروا فرمان مى دهد مگر آن كه پروردگارم ... .
🍃🌹انواع نفس در قرآن 🌹🍃
.
👈نفس امارّة:
كه همواره انسان را به بدى ها فرمان مى دهد و اگر با عقل و ايمان مهار نشود، انسان را به سقوط و تباهى مى كشاند.
.
⚘در قرآن مى خوانيم: «انّ النّفس لامّارة بالسوء الاّ ما رحم ربّى»
به درستى كه نفس اماره (انسان را) به كارهاى زشت و ناروا فرمان مى دهد مگر آن كه پروردگارم رحم كند.
.
اين نفس، آنقدر خواهش و خواسته خود را تكرار مى كند تا انسان را گرفتار سازد.
.
⚘حضرت على (ع) مى فرمايد: نفس اماره همچون فرد منافق تملّق انسان را مى گويد و در قالب دوست جلوه مى كند تا بر انسان مسلّط شود و او را به مراحل بعد وارد كند.
.
⚘قرآن كريم در سوره يوسف مى فرمايد: پس از آن كه برادران يوسف، بنيامين را در سرزمين مصر به جاى گذاشته و به نزد پدر برگشتند و ماجراى دستگير شدن او به اتهام سرقت بيان كردند، حضرت يعقوب به آنان فرمود:«بل سوّلت لكم انفسكم»
بلكه نفس اماره، اين كار زشت را براى شما زينت داد و شما را به سوى آن كشاند.
.
⚘در حديث ديگرى مى خوانيم: بعد از نماز، از خداوند چنين بخواهيد: «الهى لا تكلنى الى نفسى طرفة عين ابداً» حتّى به اندازه چشم بر هم زدنى مرا به نفس خودم وامگذار.
.
⚘امام زين العابدين (ع) در مناجاتی به خداوند متعال عرض مى كند:
من از نفسى به تو شكايت مى كنم كه به بدى ها فرمان مى دهد، به سوى خطاها مى رود، نسبت به انجام گناه شتابان است، هنگامى كه شرّى به او مى رسد فرياد مى زند و هنگامى كه قرار است خيرى از ناحيه او به كسى برسد بخل مى ورزد، به لهو و لعب تمايل شديد دارد، از غفلت و سهو و اشتباه پر شده است، به سوى گناه سرعتم مى بخشد و براى توبه، مرا به طفره وا مى دارد.
.
👈نفس لوّامة:
همان وجدان اخلاقى باشد. آرى، انسان داراى حالتى است كه در برابر انجام بدى ها يا كم شدن خوبى ها، هم در دنيا خود را ملامت مى كند و هم در آخرت. اين ملامت ها، همان ندامت و پشيمانى است كه مى تواند مقدّمه توبه باشد.
.
👈نفس مطمئنّة:
كه در اثر نماز و ذکر خدا حاصل مى شود و انسان به آرامش و اطمينان دست پيدا می کند.
.
⚘قرآن كريم مى فرمايد: «اقم الصّلاة لذكرى»
نماز را به پادار تا به ذکر من برسى.
.
⚘و در جاى ديگر مى فرمايد: «الا بذكر اللّه تطمئنّ القلوب»
با ياد خداوند دلها اطمينان و آرامش پيدا مى كنند.
.
انسان مطمئن، از مرگ نمى هراسد، به زرق و برق ها و جلوه هاى دنيا بى اعتنا است و به مقدّرات الهى همواره راضى است مانند امام حسین(ع).
.
⚘السلام علی الحسین (ع)
⚘و علی علی بن الحسین (ع)
⚘و علی اولاد الحسین (ع)
⚘و علی اصحاب الحسین (ع)
.
#انتظار
Read more
فراموش نکنیم؛ همان امامی که حفظ نظام را اوجب واجبات می‌دانست، مکرر به مسئولان، نهیب می‌زد؛ «کاری ...
Media Removed
فراموش نکنیم؛ همان امامی که حفظ نظام را اوجب واجبات می‌دانست، مکرر به مسئولان، نهیب می‌زد؛ «کاری نکنید مردم، شما را از صندلی‌های‌تان پایین بکشند!» طرفه حکایت این‌جاست؛ بیش از یک سال، از آن مناظره‌ی تلویزیونی انتخابات که یک نامزد، رئیس‌جمهور، معاون اول و برادران آن ۲ را متهم به رانت‌خواری در ... فراموش نکنیم؛ همان امامی که حفظ نظام را اوجب واجبات می‌دانست، مکرر به مسئولان، نهیب می‌زد؛ «کاری نکنید مردم، شما را از صندلی‌های‌تان پایین بکشند!» طرفه حکایت این‌جاست؛ بیش از یک سال، از آن مناظره‌ی تلویزیونی انتخابات که یک نامزد، رئیس‌جمهور، معاون اول و برادران آن ۲ را متهم به رانت‌خواری در گرفتن زمین و مسکن، اختلاس، تخلفات عدیده‌ی بانکی و بالاخص دروغ کرد، می‌گذرد! از بخوربخور آقاهای لشکری و آقازاده‌های کشوری که مفتخر به ژن خوب و کروموزوم برتر هستند، اما سال‌هاست می‌گذرد! فی‌الحال، این وضع سکه و ارز و مسکن و خودرو و بیکاری و تورم و گرانی و فقر است! که همه هم حباب است! و عجیب و تأسف‌بار اینکه نهاد موظف به اجرای عدل و داد و قوه‌ی مکلف به فریادرسی محرومان، جای شاکی و متهم را عوض کرده است! بابت این اوضاع، مردم باید از نهاد بی‌نهاد ریاست‌جمهوری شاکی باشند یا رئیس‌جمهور از جمهور؟! و قوه‌ی قضائیه باید به کدام شکایت رسیدگی کند؟! جمهور، تو چال است و رئیس‌جمهور، توچال! و این وسط، من حسین قدیانی مسافرکش فرزند شهید در محکمه! من خودم بیش از پدرم توی چالم! آن روحانی توچالی را باید محاکمه کنید آقایان قوه‌ی قضائیه! و اگر بیان همین حرف‌ها نیز جرم است، پس چرا هرگز خمینی را محاکمه نکردید، آن‌جا که گفت: «اهل جهنم، از تعفن بعضی روحانیون در عذابند»؟! به راستی! زورتان را به چه کسی دارید می‌رسانید؟! و به چه جرمی؟! به این جرم که به دولت «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقد» در متنی اینستاگرامی و چند ساعته، نازک‌تر از گل گفته‌ام‌؟! آن‌هم بدون اشاره به هیچ مصداقی؟! از شما آقای قاضی می‌پرسم؛ «اگر سخنان قالیباف در مناظرات انتخاباتی درست بود، چرا با روحانی و جهانگیری و اخوان، برخورد نمی‌کنید و اگر نادرست بود، چرا با شهردار سابق تهران، برخورد نمی‌کنید؟!» و اگر می‌فرمایید؛ «آن حرف‌ها مصرف انتخاباتی داشت» پس چرا همین حقیر را بابت مندرجاتم در ایام انتخابات، اقلا ۲ بار، دادگاهی کرده‌اید؟! کجا خمینی گفت که قوه‌ی قضائیه باید فقط بدبخت‌بیچاره‌ها را دادگاهی و احیانا زندانی کند؟! یعنی رجالی چون قالیباف و روحانی و جهانگیری و ولایتی و لاریجانی و فیروزآبادی و احمدی‌نژاد و خاتمی و چپ و راست و منحرف و فتنه، دقیقا تا کجا مصون از رسیدگی هستند؟! و آیا این نظام، جمهوری اسلامی است یا جمهوری گردن‌کلفت‌ها؟! اگر پدرم شهید جمهوری گردن‌کلفت‌ها است، بگویید تا از او اعلام برائت کنم!👈 .
#حسین_قدیانی
#دادگاه
#نویسنده
#روحانی
#دفاع_ادامه_دارد
Read more
. وارد دارخوین شده بودیم. 3 روز بعد نامه‌ای به امضای حاج احمد به دستم رسید که «در اسرع وقت جمع کنید و ...
Media Removed
. وارد دارخوین شده بودیم. 3 روز بعد نامه‌ای به امضای حاج احمد به دستم رسید که «در اسرع وقت جمع کنید و به تهران بیایید که عازم لبنانیم». نامه توسط محسن مهاجر از بچه‌های مشهد که در والفجر 4 به شهادت رسید و جنازه‌اش هم همانجا ماند، به دستم رسید، اول فکر می‌کردم شوخی است بعد که پیش آقای رحیم صفوی رفتم، گفت: ... .
وارد دارخوین شده بودیم. 3 روز بعد نامه‌ای به امضای حاج احمد به دستم رسید که «در اسرع وقت جمع کنید و به تهران بیایید که عازم لبنانیم». نامه توسط محسن مهاجر از بچه‌های مشهد که در والفجر 4 به شهادت رسید و جنازه‌اش هم همانجا ماند، به دستم رسید، اول فکر می‌کردم شوخی است بعد که پیش آقای رحیم صفوی رفتم، گفت: درست است، سریعاً بروید، به پادگان امام حسین(ع).
حاج احمد متوسلیان به ما گفت: من اگر به لبنان بروم، برنمی‌گردم شما فکر خودتان باشید.
و بعد برایمان تعریف کرد که یادتان هست فتح‌المبین، امکانات نداشتیم و می‌گفتم نکند شکست بخوریم، در همان تاریکی برادری با لباس فرم سپاه به پشتم زد و گفت: «حاج احمد، خدا را فراموش کردی، ائمه را از یاد برده‌ای فکر تویوتا و تجهیزات هستی» همانجا مژده پیروزی فتح‌المبین را به من داد و گفت عملیاتی به نام الی‌بیت‌المقدس در پیش دارید، در این عملیات خرمشهر آزاد می‌شود بعد از آن، تو به لبنان می‌روی و دیگر برنمی‌گردی.»
4 روز لبنان ماندیم تا اینکه حضرت امام گفتند: «راه قدس از کربلا می‌گذرد، برگردید.» قرار شد ما به تهران بیاییم، اما حاج‌احمد به همراه 3 تن از بچه‌ها به بیروت رفت و دیگر هیچ وقت برنگشت.»
.

14 تیر سالروز ربوده شدن احمد متوسلیان

تاپرچم اسلام را در انتهای افق عالم نسب نکردی حق استراحت نداری، استراحت بماند بعد از شهادت...
.
همه رفتند ما اسیر دنیا موندیم
همه رفتند ما زقافله جا موندیم
.
#شیر_در_زنجیر
#احمد_متوسلیان
#فرمانده_همیشه_پیروز_لشگر27_محمد_رسول_الله
#فی_امن_الله
Read more
- ایشون حسین رضازاده نماینده(اصلاح طلب) سلفی بگیر کازرون است که در جریان سفر موگرینی به ایران هم باعث ...
Media Removed
- ایشون حسین رضازاده نماینده(اصلاح طلب) سلفی بگیر کازرون است که در جریان سفر موگرینی به ایران هم باعث شد با سلفی گرفتنش البته بهمراه دیگر نمایندگان درکنار موگرینی رسوایی ببار آوردن حال پیش از اینکه برای مجلس رای بیاره به مردم چنارشاهیجان که بخشی از کازرون است قول میده درصورت رای آوردن این منطقه ... - ایشون حسین رضازاده نماینده(اصلاح طلب) سلفی بگیر کازرون است که در جریان سفر موگرینی به ایران هم باعث شد با سلفی گرفتنش البته بهمراه دیگر نمایندگان درکنار موگرینی رسوایی ببار آوردن
حال پیش از اینکه برای مجلس رای بیاره به مردم چنارشاهیجان که بخشی از کازرون است قول میده درصورت رای آوردن این منطقه رو شهرستان کنه و اکنون مردم کازرون به این طرح اعتراض دارن و اونو بسود این شهر نمیدونن و باز این نماینده اینطور باعث فاجعه ایی دیگه شد
دولت هم بجای کنار گذاشتن این طرح دستور بازبینی اونو داد و این باعث خشم بیشتر مردم شد
🔴کشتن هموطنان کازرونی ما در (به قول مسلمونها) ماه به اصطلاح حرام رمضان داره اتفاق میفته که خود پیغمبرشان در این ماه حرام دزدی نمی رفت و آدم نمی کشت - #regrann
Read more
‌ 🏅 حسین نوری، کشتی‌گیر فرنگی وزن ۸۷ کیلوگرم کشورمان با نتیجه ۶ بر یک حریف ازبک خود را شکست داد و هفتمین مدال طلای کاروان ایران در جاکارتا را کسب کرد. ‌ 🏅ایران با این طلا از رده پنجم به رده چهارم صعود کرد. ‌ 🏅امروز محمدعلی گرایی هم در فینال وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، با برتری مقابل حریف قزاقستانی ...
🏅 حسین نوری، کشتی‌گیر فرنگی وزن ۸۷ کیلوگرم کشورمان با نتیجه ۶ بر یک حریف ازبک خود را شکست داد و هفتمین مدال طلای کاروان ایران در جاکارتا را کسب کرد.

🏅ایران با این طلا از رده پنجم به رده چهارم صعود کرد.

🏅امروز محمدعلی گرایی هم در فینال وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، با برتری مقابل حریف قزاقستانی ششمین طلای کاروان کشورمان را از آن خود کرد.


#خبرگزاری_فارس 🇮🇷
Read more
کعبی کاپیتان سپیدرود: مالک باشگاه آرزو داشت کریمی و کعبی را از نزدیک ببیند / آقای تن‌زاده جرات داری ...
Media Removed
کعبی کاپیتان سپیدرود: مالک باشگاه آرزو داشت کریمی و کعبی را از نزدیک ببیند / آقای تن‌زاده جرات داری من را جریمه کن ! @sepidrood_fc مالک باشگاه سپیدرود فوتبال را نمی‌شناسد و فقط به دنبال بازیکنان برند است که از او حمایت کنند. آقای تن‌زاده! روزی که ما در لیگ دسته اول بودیم، شما کجا بودید؟ این تماشاگران ... کعبی کاپیتان سپیدرود: مالک باشگاه آرزو داشت کریمی و کعبی را از نزدیک ببیند / آقای تن‌زاده جرات داری من را جریمه کن !
@sepidrood_fc
مالک باشگاه سپیدرود فوتبال را نمی‌شناسد و فقط به دنبال بازیکنان برند است که از او حمایت کنند.

آقای تن‌زاده! روزی که ما در لیگ دسته اول بودیم، شما کجا بودید؟ این تماشاگران خون‌دل خوردند تا سپیدرود به لیگ برتر آمد. شما در این فوتبال به دنبال چه هستید. نمی‌توانید مدیریت کنید، تیم را تحویل بدهید و بروید.

هیچ مربی و بازیکنی فکر نمی‌کرد سپیدرود در لیگ برتر بماند اما علی کریمی آمد به این تیم شخصیت داد و سپیدرود را در لیگ برتر حفظ کرد.

تن‌زاده آرزو داشت علی کریمی و حسین کعبی را از نزدیک ببیند، اما حالا که کنارشان ایستاده همه چیز را تغییر داده است.

@sepidrood_fc
Read more
 #یا_رقیه_بنت_الحسین_علیهم_السلام تا چند سال پیش میگفتیم8شوال (تخریب بارگاه بقیع) میگفتند ...
Media Removed
#یا_رقیه_بنت_الحسین_علیهم_السلام تا چند سال پیش میگفتیم8شوال (تخریب بارگاه بقیع) میگفتند حرفی منافی با وحدت نزن تااینکه با عربستان روابط دیپلماتیک شون خراب شد و خودشون داد و بیداد کردند بابت 8شوال تا چند سال پیش میگفتیم رقیه بنت الحسين علیهم السلام میگفتند نگو امام حسین علیه السلام ... #یا_رقیه_بنت_الحسین_علیهم_السلام
تا چند سال پیش میگفتیم8شوال (تخریب بارگاه بقیع)
میگفتند حرفی منافی با وحدت نزن
تااینکه با عربستان روابط دیپلماتیک شون خراب شد
و خودشون داد و بیداد کردند بابت 8شوال

تا چند سال پیش میگفتیم رقیه بنت الحسين علیهم السلام
میگفتند نگو
امام حسین علیه السلام دختری به اسم رقیه نداشته
امام الان به اسم مدافع حرم
از حضرت رقیه علیها سلام و حرم بی بی تبلیغ میکنند و دم میزنند

ای کاش
در ایام شهادت حضرت محسن علیه السلام
یکیشون سقط بشه تا اول ربیع که ایام احراق بیت الله و شهادت حضرت محسن علیه السلام هست رو جشن نگیرند

1400 سال گذشته
این ایام هم میگذرد
#اللهم_العن_جبت_و_الطاغوت
#اللهم_عجل_لوليك_الفرج
Read more
سلام بر همه دوستان انشالله که نماز و روزه همه دوستان مورد قبول درگاه حق و عید فطر و به همه عزیزان تبریک ...
Media Removed
سلام بر همه دوستان انشالله که نماز و روزه همه دوستان مورد قبول درگاه حق و عید فطر و به همه عزیزان تبریک عرض میکنم. ماه رمضون امسالم تموم شد و خداراشاکرم که یک بار دیگه هم اجازه بندگی بهم داد و بازم مثل هرسال یه تشکر از استاد عزیزم حاج قربون که این ماه رمضونم مثل هرسال با نفسش اشک ریختیم و نوکری کردیم انشالله ... سلام بر همه دوستان
انشالله که نماز و روزه همه دوستان مورد قبول درگاه حق و عید فطر و به همه عزیزان تبریک عرض میکنم.
ماه رمضون امسالم تموم شد و خداراشاکرم که یک بار دیگه هم اجازه بندگی بهم داد و بازم مثل هرسال یه تشکر از استاد عزیزم حاج قربون که این ماه رمضونم مثل هرسال با نفسش اشک ریختیم و نوکری کردیم انشالله که همیشه سلامت باشن و نفسش گرم
#آبروی_دو_عالم_حســـــــــین🍁
#تشنه_لب_عالمین_ای_شه_مظلوم_حسین
استاد حاج علی قربانی
سید علی خوش اشک
حقیر الوده
Read more
. . خوابیده بود. بحث می کردیمـ. این قدر داد و فریاد کردیمـ که از خواب پرید. چیه ؟ چی شده ؟ گفتـمـ؛ ...
Media Removed
. . خوابیده بود. بحث می کردیمـ. این قدر داد و فریاد کردیمـ که از خواب پرید. چیه ؟ چی شده ؟ گفتـمـ؛ این می گه واسه چی خاک ریز نزدی برامون گفت؛خب چرا نزدی؟ گفتمـ؛آقا جون ! وسط روز روز که نمی شه خاک ریز زد. بلند شد، نشست. . خندید و گفت؛ روز و شب نداره. پاشو بریمـ، پاشو بریم ببینمـ می شده خاک ریز ... .
.
خوابیده بود.
بحث می کردیمـ.
این قدر داد و فریاد کردیمـ که از خواب پرید. چیه ؟ چی شده ؟
گفتـمـ؛ این می گه واسه چی خاک ریز نزدی برامون
گفت؛خب چرا نزدی؟
گفتمـ؛آقا جون ! وسط روز روز که نمی شه خاک ریز زد.
بلند شد، نشست.
.
خندید و گفت؛ روز و شب نداره.
پاشو بریمـ،
پاشو بریم ببینمـ می شده
خاک ریز بزنی و نزدی...
.
.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ.
حرف دل؛
.
چرا باید ی آدم جوری باشه تو بدترین شرایط همـ بخنده چرا باید همیشه دلش قرص باشه...
.
"حاج حسین خندید و گفت..."
.
.
رفقا بیاین تو این فضا پشت همـ باشیمـ.
خدایی نکرده نشه که بریمـ تو "میدون دشمن" گول کوچیک بازی کنیمـ.
.
اومدن تو این فضا و اینستا میتونه جبهه ی ما باشه همون سنگرای بچه های رزمنده که از توش صدای مناجات میومد که توی همین سنگرا فهمیدن خدا عاشقشونه...
.
میشه با هدف های کوچیک اما پُر مفهومـ پست بذاریمـ مطلب بذاریمـ که اول خودمونو تلنگر بزنیمـ بعد کسه دیگه رو دلبسته ی این عهدی که بستیمـ کنیمـ...
.
ما همگی پای "عهدی که بستیمـ هستیمـ تا آخرین نفس..."
.
.رفقا قرارامونو انجامـ بدیمـ یادمون نره...
.
قرار اول دعای عهد...
قرار دومـ بیداری سحر...
قرار سومـ خوندن سوره ی واقعه قبل خواب...
.
سه تا قرار سه تا گامـ محکمـ
واسه همراهی رفیق و همراه شهیدمون...
.
رفقا واسه همدیگه زیاد دعا کنید.
.
.
شادی روح رفیق وهمراه شهیدمون
صلوات+وعجل فرجهمـ
Read more
... تصويربردارى سرزمين كهن در ورزشگاه آزادى در حالی به اواخر تابستان نزدیک می‌شویم که طبق اعلام ...
Media Removed
... تصويربردارى سرزمين كهن در ورزشگاه آزادى در حالی به اواخر تابستان نزدیک می‌شویم که طبق اعلام قبلی سیمافیلم تصویربرداری فاز سوم سریال سرزمین کهن باید در این روزها آغاز شود. تصویربرداری مرحله سوم سریال «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی اواخر تابستان آغاز می‌شود،‌ در این فاز اتفاقات ... ...
تصويربردارى سرزمين كهن در ورزشگاه آزادى

در حالی به اواخر تابستان نزدیک می‌شویم که طبق اعلام قبلی سیمافیلم تصویربرداری فاز سوم سریال سرزمین کهن باید در این روزها آغاز شود.

تصویربرداری مرحله سوم سریال «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی اواخر تابستان آغاز می‌شود،‌ در این فاز اتفاقات سال ۵۷ که به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد به تصویر کشیده می‌شود.» این خبری است که روابط عمومی مرکز امور نمایشی سیما (سیمافیلم) فروردین ماه سال جاری در اختیار رسانه‌ها قرار داد و در حال حاضر نیز در سایت این مرکز در دسترس است و حال بر اساس این خبر این سوال پیش می‌آید که سرنوشت سریال متوقف شده «سرزمین کهن» ساخته کمال تبریزی به کجا ختم شده است؟

همانطور که مرکز امور نمایشی سیما اوایل سال جاری اعلام کرده بود تصویربرداری مرحله سوم سریال «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی اواخر تابستان آغاز می‌شود به همین دلیل سازندگان این مجموعه می‌بایست این روزها در تدارک از سرگیری تولید باشند تا به زودی بازیگران جلوی دوربین بروند.

همچنین کمال تبریزی پیش از این اعلام کرده بود از پاییز قسمت اول «سرزمین کهن» دوباره و در شرایطی روی آنتن می رود که اصلاحات انجام شده نسبت به آنچه قبلا اعلام شده بود، خیلی کمتر است. به این ترتیب شاهد سکانس هایی هستیم که در قسمت های پخش شده حذف شده بودند.

سخنان این کارگردان و از سرگیری تولید، اخبار خوشایندی است که نشان می دهد حواشی پیرامون این سریال به پایان رسیده اما اگر زمان پخش پاییز صحت داشته باشد همزمانی دو مجموعه الف ویژه روی آنتن شاید چندان معمول نباشد؛ زیرا سریال پر سر و صدای «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی نیز قرار است از اواسط آبان در کنداکتور شبکه یک قرار بگیرد.

در فصل سوم «سرزمین کهن» بازیگرانی مانند شهاب حسینی،‌ نیکی کریمی، ‌محمدرضا فروتن،‌ حسین محجوب و... بازی می‌کنند. در این فاز اتفاقات سال ۵۷ که به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد به تصویر کشیده می‌شود. علاوه بر لوکیشن های قبلی استادیوم آزادی و کارخانه چیت سازی هم به محل های تصویربرداری اضافه شده است. از اوایل سال جاری نگارش فاز سه این مجموعه را آغاز کرده و از آنجا که فاز جدید بیش از یک سال برای تصویربرداری زمان لازم دارد ممکن است سخنان کارگردان درباره زمان پخش این مجموعه فعلا تحقق نیابد.
Read more
تمرین سپیدرود تن زاده به دلیل اعتراض بازیکنان برگزار نشد @Sepidrood_fc در حالی که این روزها سپیدرود ...
Media Removed
تمرین سپیدرود تن زاده به دلیل اعتراض بازیکنان برگزار نشد @Sepidrood_fc در حالی که این روزها سپیدرود زیرنظر خداداد عزیزی به صورت منظم تمرینات خود را در اردوی تهران انجام می دهد و فردا سومبن دیدار تدارکاتی خود را مقابل شاهین بوشهر انجام خواهد داد و به اردوی ده روزه خود در تهران پایان میدهد سپبدرود ... تمرین سپیدرود تن زاده به دلیل اعتراض بازیکنان برگزار نشد
@Sepidrood_fc
در حالی که این روزها سپیدرود زیرنظر خداداد عزیزی به صورت منظم تمرینات خود را در اردوی تهران انجام می دهد و فردا سومبن دیدار تدارکاتی خود را مقابل شاهین بوشهر انجام خواهد داد و به اردوی ده روزه خود در تهران پایان میدهد سپبدرود تن زاده که در روزهای اخیر تنها با شش بازیکن تمرینات بی هدف خود را برگزار میکرد عصر امروز این چند بازیکن در اعتراض به بلاتکلیفی و عمل نکردن همیشگی تن زاده به وعده های خود از حضور در تمرین سر باز زدند.
ضمن اینکه برخلاف خبرهای منتشر شده ایوب کلانتری ، محمد شادکام ، امیر تیزرو ، ارین فتوحی و حسین امینی در تمرینات روزهای اخیر شرکت نکرده اند و اعلام کرده اند با این وضعیت در سپیدرود تن زاده نخواهند ماند.
قرارداد کلیه بازیکنان و کادرفنی سپیدرود تحت مالکیت نوین در فدراسیون فوتبال ثبت رسمی شده است و این بازیکنان روز جمعه تست ایفمارک را نیز گذراندند و از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان به رسمیت شناخته شدند.
@Sepidrood_fc
Read more
. <span class="emoji emoji1f337"></span> ۶ ربیع سالروز رحلت آیةالحق و الیقین سید علی قاضی قدس الله سره <span class="emoji emoji1f337"></span> . ⚘ مرحوم قاضی روح آزادی و آزادگی ...
Media Removed
. ۶ ربیع سالروز رحلت آیةالحق و الیقین سید علی قاضی قدس الله سره . ⚘ مرحوم قاضی روح آزادی و آزادگی در بحث و مسائل علمی را در میان فضلاء و علمای حوزه گسترش می داد. و آنان را جز در برابر حق و واقع پرسشگر و کنجکاو می نمود، و حد یقفی جز در برابر معصوم علیه السلام برای طبقه اهل علم و فضل و نیز سایر افراد باقی نمی ... .
🌷 ۶ ربیع سالروز رحلت آیةالحق و الیقین سید علی قاضی قدس الله سره 🌷
.
⚘ مرحوم قاضی روح آزادی و آزادگی در بحث و مسائل علمی را در میان فضلاء و علمای حوزه گسترش می داد. و آنان را جز در برابر حق و واقع پرسشگر و کنجکاو می نمود، و حد یقفی جز در برابر معصوم علیه السلام برای طبقه اهل علم و فضل و نیز سایر افراد باقی نمی گذاشت.
.
حضرت آیةالله العظمی سید محمد محسن حسینی طهرانی حفظه الله
.
📚 مهرتابناک ، ج۱، ص ۳۹
.
#سیره_صالحان #سیر_علما #مهرتابناک #قاضی #سید_علی_قاضی #مرحوم_قاضی #یادنامه #رحلت #عشق_الهی #الله #ازادی #خدا #حریت #روح_مجرد #عرفان #عرفان_عملی #آزادی #قبر #وادی_السلام #عرفان_ناب #عارف #عالم #علامه_سید_محمد_حسین_حسینى_طهرانی #علامه_طهراني #علامه_طهرانی #علامه_تهرانی #علامه #طهرانی #سیدالطائفتین #سلوک_عقلانی
Read more
‌ به این گزاره‌ها که سناریویی هماهنگ بین بیگانگان و جریان سازشکار داخلیست توجه کنید: ‌ ۱) هفته ...
Media Removed
‌ به این گزاره‌ها که سناریویی هماهنگ بین بیگانگان و جریان سازشکار داخلیست توجه کنید: ‌ ۱) هفته گذشته بی‌بی‌سی فارسی یک مستند جدید و البته تحریف شده با عنوان #جام_زهر پخش کرد و به علل پذیرش قطعنامه پرداخت. ‌‌ ۲) در هفته اخیر #دلار به 12000 تومان و سکه به 4.5 میلیون تومان رسید. ‌‌‌‌ ۳) هیچ یک ...
به این گزاره‌ها که سناریویی هماهنگ بین بیگانگان و جریان سازشکار داخلیست توجه کنید:

۱) هفته گذشته بی‌بی‌سی فارسی یک مستند جدید و البته تحریف شده با عنوان #جام_زهر پخش کرد و به علل پذیرش قطعنامه پرداخت.
‌‌
۲) در هفته اخیر #دلار به 12000 تومان و سکه به 4.5 میلیون تومان رسید.
‌‌‌‌
۳) هیچ یک از مسئولان اقتصادی دولت اظهار نظری درباره اوضاع اقتصادی نمی‌کنند و سکوت پیشه کرده‌اند.

۴) #ظریف گفت شکر نعمت #برجام نکردید و اینطور شد!

۵) دیشب ترامپ اعلام کرد آمادگی دارد با #روحانی دیدار کند.

۶) روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد که گویی از قبل آماده بوده بلافاصله یک مصاحبه با حسین موسویان(جاسوس و عضو تیم مذاکره کننده روحانی در مذاکرات سعدآباد و ساکن امریکا) ترتیب داد و جزئیات درخواست دیدار روحانی و ترامپ را بررسی کرد!

۷) محسن #هاشمی امروز با اشاره به موضوع #جام_زهر گفت: نجات ایران در گرو تصمیم امثال ماست! تصمیم سختی که سی سال قبل توسط مسئولان کشور گرفته شد و صلحی پایدار را برای ایران و نظام به ارمغان آورد!

‌‌۸) به‌دنبال صحبت‌های دیشب ترامپ امروز قیمت دلار کاهش یافت!
‌‌

گویی جریان سازشکار به‌دنبال شبیه‌سازی شرایط پذیرش قطعنامه و #جام_زهر دیگریست!
@mesle_ammar
Read more
قصه ما3تا @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop اولش من ...
Media Removed
قصه ما3تا @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop @ma3tashop اولش من و الهام و نغمه بودیم، ما3تا یی که زیر یک سقف بزرگ شدیم، با یک ایده. @ma3tashop سال ها بود که کنارشون نبودم و وقتی برگشتم دوست داشتم با هم باشیم. خواهر- برادر بودیم و دوست داشتم شریک این قصه هم بشیم، قصه ... قصه ما3تا @ma3tashop
@ma3tashop
@ma3tashop
@ma3tashop
@ma3tashop
@ma3tashop
اولش من و الهام و نغمه بودیم، ما3تا یی که زیر یک سقف بزرگ شدیم، با یک ایده. @ma3tashop
سال ها بود که کنارشون نبودم و وقتی برگشتم دوست داشتم با هم باشیم. خواهر- برادر بودیم و دوست داشتم شریک این قصه هم بشیم، قصه ي "ما3تا". @ma3tashop
آبان نود و چهار بود که شدیم بازیگرای این قصه؛ قصه ی خريد میوه، شستن، پوست کندن، خشک و بسته بندی کردن، که البته این ها ظاهرش بود.
می دیدم که با اين قصه قراره بزرگ بشیم و قراره خیلی ها کم کم به "ما3تا" اضافه بشند. @ma3tashop
شروع کردیم ... حالا دیگه علیرضا و حسین و شکوفه و معصومه هم با ما بودن، اما خب قصه دقيقاً هم اونطوری که فكرشو ميكرديم پیش نرفت.
@ma3tashop
ولی این جمله از فیل نایت مدام تو سرم رژه می رفت: (هرگز تسلیم نشو)JUST DO NOT QUIT
@ma3tashop
@ma3tashop
@ma3tashop
@ma3tashop
علی رغم مخالفت های همه با ادامه ی این کار، می دونستم که باید ادامه بدم. شاید شرایط تغییر کرده بود، اما اهداف ما سرجاش بود. @ma3tashop
کم کم ورق برگشت و عید نود و شش بود که اتفاق های خوبی برای "ما3تا" افتاد. شكوفه بيست و يك ساله توليد رو مي گردوند و ما هم مابقي داستانهارو.
خرداد بود که شیرین بهمون ملحق شد و اومدنش شد يك نقطه ی عطف برای "ما3تا". @ma3tashop
فروش و فضای مجازی را دستش گرفت و کارمون چند برابر شد.
باور داشتیم که باید به ایده هامون پر و بال بدیم.
جلوتر رفتیم و نرگس بهمون پیوست. عکس ها و کارهای گرافیکیش جونِ تازه و اساسی به کارمون داد.
ما که حسابی از نزدیک شدن به اهدافمون خوشحال بودیم، با خودمون گفتیم چقدر خوب می شد اگر همه می تونستن مثل ما از محصولات ارگانیک افجه، كه همون خونه ي توليدِ "ما3تا" بود، لذت ببرن. این شد که با کمک مریم و مهرناز "ما3تا کفشدوزک" شکل گرفت.
@ma3tashop
بعد از مدتی به ذهنمون رسید که با محصول اولیه خودمون، محصولات دیگه درست کنیم. این بود که رضوانه هم بهمون ملحق شد و "ما3تا یامی" شکل گرفت.

@ma3tashop
حالا امروز ، "ما3تا" ، برای خوشمزه کردن لحظه های شما با کمک همکارهاش، همسایه هاش و دوستانش تا جایی که مي تونه تلاش می کنه. تلاش می کنه که روز به روز جلوتر بره، و لحظات شما رو خوشمزه تر کنه. ما3تا مطمئنه که "این قصه ادامه داره" ...
@ma3tashop
خوب باشید،
علی
Read more
بدون توجه به حرفی که زد دوباره تکرار کردم : ببین من باید اون اتاق رو ببینم ! چند لحظه ایی سکوت کرد و با ...
Media Removed
بدون توجه به حرفی که زد دوباره تکرار کردم : ببین من باید اون اتاق رو ببینم ! چند لحظه ایی سکوت کرد و با حالت کنجکاوانه ایی پرسید : چرا میخوای ببینی؟میدونی ممکنه حالتو بدتر کنه ؟ ..جواب دادم: اگر قرار باشه قاتل شناخته بشم و حکم دادگاه قطعی بشه ،امیدی به زنده بودن نیست ،برای همین قبل صادر شدن حکم باید اون ... بدون توجه به حرفی که زد دوباره تکرار کردم : ببین من باید اون اتاق رو ببینم !
چند لحظه ایی سکوت کرد و با حالت کنجکاوانه ایی پرسید : چرا میخوای ببینی؟میدونی ممکنه حالتو بدتر کنه ؟ ..جواب دادم: اگر قرار باشه قاتل شناخته بشم و حکم دادگاه قطعی بشه ،امیدی به زنده بودن نیست ،برای همین قبل صادر شدن حکم باید اون اتاق رو برای اخرین بار ببینم ..!سرشو تکون داد و تایید کرد و گفت : تا بعد از ظهر میتونم مجوزش رو بگیرم احتمالا،تو باید استراحت کنی ...
نگاهمو ازش گرفتم و به دیوار رو به رو زل زدم .دوباره شروع کرد به حرف زدن اما من دیگه نمی شنیدم،یک لحظه به شب و روزهایی که کنار باران داشتم فکر کردم .به آخرین باری که دیدمش توی اون اتاق ،به عشقی بهش داشتم و دارم ،بدون اون زندگی کردن کار خیلی سختیه ،بدون عشق راه رفتن ، بدون عشق نفس کشیدن، بدون عشق فکر کردن کار خیلی سختیه.
دکتر فکر می کرد حرف هاشو گوش می کنم برای همین پرسید : پس قبوله دیگه اره ؟
منم بدون اینکه به جملاتی که گفته توجه کرده باشم جواب دادم : اره قبوله !
از جاش بلند شد و رفت .
قرار شد تا بعد از ظهر اجازه بازدید از اتاق باران رو بگیره ..ساعت بالا سرم رو نگاه کردم .ساعت 11 قبل ظهر بود
میتونستم توی این اتاق تا بعد از ظهر صبر کنم ؟اگه اجازه بازدید ندن چی ؟ اون وقت شاید دیگه خیلی دیر بشه ..
پرستار وارد اتاق شد بهش نگاه کردم ، دوست داشتم ازش بپرسم تو هم باور می کنی من بیمار روانی ام ؟
و حتما با یک لبخند تصنعی مزخرف و با یک جواب امید وار کننده میگفت : نه اصلا ، کی گفته عزیزم !
من از ترحم متنفرم . بدون اینکه چیزی بگه یک سرنگ بهم تزریق کرد و گفت : آرام بخشه ، کمک می کنه راحت تر بخوابی .
لعنتی .....!
درست مثل بازیگر هایی که بار اولشونه دارن فیلم بازی می کنن حرف میزد .
خوبی آرام بخش اینه که باعث میشه تا چند ساعت همه چیز برات بی ارزش بشه .
گذر زمان هم فهمیده نمی شه .
پلک هام روی هم رفت ،همه جا تاریک شد ، همون تاریکی که صبح تجربش کرده بودم با این تفاوت که این دفعه یک نوری ته این تاریکی دیده میشد .
میدونستم خوابم .کنجکاوانه به سمت اون نور رفتم .هر قدمی که برمیداشتم اون نور بیشتر و بیشتر میشد ،کف پاهام خنک بود ،دست هامو نمی تونستم حرکت بدم انگار با چیزی بسته بودنشون اما توی تاریکی دیده نمی شد اون چیز چیه !؟
#محمدرضا_حسین_پور
#رقص_باران (بخش اول)
#قسمت_سیزدهم
@M_H_H_P
_____________________________________________
لینک کانال داخل بیو اینستاگرام
Read more
. " أنا الحق... " و چه خاليست صدای آوینی بر آمدنت به خاک وطن... تا روایت فتح بگويد از سرداری ، که ...
Media Removed
. " أنا الحق... " و چه خاليست صدای آوینی بر آمدنت به خاک وطن... تا روایت فتح بگويد از سرداری ، که "سر" داد... و حالا قسم به پرچم های نیمه افراشته ی وطنم به چشمان غضب آلود و گريان مادرت .. به کوروش شاه شاهان که جز عدل نپاييد و حالا از تاج و تخت پابين آمده به استقبال بدن پاره پاره ات... قسم به ... .
" أنا الحق... "
و چه خاليست
صدای آوینی بر آمدنت به خاک وطن...
تا روایت فتح بگويد
از سرداری ،
که "سر" داد...
و حالا قسم
به پرچم های نیمه افراشته ی وطنم
به چشمان غضب آلود و گريان مادرت ..
به کوروش
شاه شاهان که جز عدل نپاييد
و حالا از تاج و تخت پابين آمده به استقبال
بدن پاره پاره ات...
قسم به قوس کمان آرش
که قلب در سینه ی دشمن ميدريد
و پرچم فریدون
که جز صدای پیروزی نميشنيد!
قسم به گيسوان درهم تنیده ی سردار جنگل ،
میرزای کوچک خان
تا سرزمین آذربایجان ،
سردار خان و باقرخان....!
قسم به غیرت کُرد
و قطار فشنگ بر دوش لُر...
از دماوند تا آب های خروشان
تا ابد فارس..!
قسم به سرخی پرچم
که اگر نسیمی شوند در جریان باد
یا سوزنی در انبار کاه ،
مردان غيوري از کرد و لر و بلوچ و فارس
جان آنهایی را که دستشان به خون پاک تو
آلوده است ،
در هنگامه ی بی خبريشان
خواهند ستاند...
آقا محسن
اگر زبان بدن داشتی
باید به مانند منصور حلّاج
فریاد میزدی :
انا الحق...
و تو آن حقی که در ورود به فردوس
به دیدار بهترین شهیدان ،
حسین بن علی خواهی رفت....
"محمد مهدی مسعودی"
Read more
اشکت در میاد بخونیش.. واقعا به ١٠٠ تا داستان مي ارزه.... نخوني از دستت رفته... روزی پیغمبر خدا حضرت ...
Media Removed
اشکت در میاد بخونیش.. واقعا به ١٠٠ تا داستان مي ارزه.... نخوني از دستت رفته... روزی پیغمبر خدا حضرت محمد(ص) از یه قبرستانی داشت عبور،،، میکرد یه وقت دید از داخلو یکی از قبرها صدای نعره ای میامد امد بالای سر قبر پاش رو محکم زد رو زمین و فرمودند:ای بنده ی خدا پاشو وایسا. قبر شکافته شد یه جوانی از تو قبر ... اشکت در میاد بخونیش.. واقعا به ١٠٠ تا داستان مي ارزه....
نخوني از دستت رفته... روزی پیغمبر خدا حضرت محمد(ص) از یه قبرستانی داشت عبور،،، میکرد یه وقت دید از داخلو یکی از قبرها صدای نعره ای میامد امد بالای سر قبر پاش رو محکم زد رو زمین و فرمودند:ای بنده ی خدا پاشو وایسا.
قبر شکافته شد یه جوانی از تو قبر اومد بیرون
از تمام بدن این جوان آتش میزد بیرون،
رسول خدا فرمودند:ای جوان تواز امت کدام پیامبری که اینقدر عذاب میکشی؟
عرض کرد یا رسوالله از امت شما
پیامبر خیلی دلش به حال جوان سوخت
پیامبر فرمود:تارک الصلات بودی؟
جوان گفت:نه یارسولله من پنج وعده نمازم رو به شما اقتدا میکردم
پیامبر:روزه نگرفتی؟
جوان: یارسولله نه فقط رمضان بلکه رجب و شعبان و رمضان رو هم روزه میگرفتم.
پیامبر فرمودند:ای جوان حج نرفتی؟
گفت:مستطیع نشدم
پیامبر فرمود:جهاد نکردی؟
جوان گفت:چرا جانباز یکی از جنگ ها هستم
پیامبر اکرم سرشو بالا گرفت و فرمود:خدایا من نمیتونم عذاب کشیدن امتم را ببینم به من بگو این جوان چرا ایقدر عذاب میکشه،،،؟
خطاب رسید یا رسوالله حقت سلام میرساند و میفرماید این جوان آق مادر شده تا مادرش رضایت نده عذاب همینه.
پیامبر به سلمان، ابوذر و مقداد مفرماید برید مادر این جوان رو پیدا کنید.
رفتند مادرشو پیدا کردند.یه پیرزن ضعیف و رنجور ومریض احوال بودند.
رسول خدا باز امر کرد قبر شکافته شد جوان از قبر امد بیرون.
پیامبر فرمودند:مادر ببین پسرت چطور داره عذاب میکشه.بیا از سر تقصیر پسرت بگذر و حلالش کن.
مادر جوان:سرشو بالا گرفت و گفت:ای خدا اگر حق مادری بر گردن این پسر دارم لحظه ب لحظه عذاب پسرمو زیاد کن و کم نکن!!!
تمام بدن این جوان آتش گرفت
رسول خدا فرمودند:آخه زن این بچه مگه در حق تو چه بدی کرده ک تو لحظه ب لحظه داری نفرینش میکنی؟
عرض کرد یا رسولله من با زنش یه روز تو خونه مشاجره کردم، دعوامون شد،از راه رسید از من نپرسید همینجوری منو هل داد تو تنور آتش سینه ام سوخت،موهام سوخت، قسمتی از بدنم سوخت، زن ها منو از تو آتش کشیدن بیرون لباسهام رو عوض کردند.
همون سینه سوختمو دردست گرفتم در حق پسرم نفرین کردم سه روز بعد مرد.
رسول خدا فرمودند:ای زن میدونی که من پیغمبر رحمتم به خاطر من بیا از تقصیر جوانت بگذر.
سرشو بالا گرفت و گفت:ای خدا به حق این پیغمیر رحمتت قسم میدهم ک لحظه ب لحظه عذابو ب پسرم زیاد کن ک کم نکن!!!
رسول خدا به سلمان فرمودند:سلمان برو به فاطمه ام بگو تنها نه علی هم بیاره، حسن و حسین رو هم بیاره.
سلمان رفت درخانه به فاطمه(س) گفت:پیامبر پیغام داده سریع بیایید.
مادر ما زهرا(س) آمد، ع
Read more
. #اوج_نامردی . به این گزاره‌ها که سناریویی هماهنگ بین بیگانگان و جریان سازشکار داخلیست توجه کنید: ‌ ۱) هفته گذشته بی‌بی‌سی فارسی یک مستند جدید و البته تحریف شده با عنوان #جام_زهر پخش کرد و به علل پذیرش قطعنامه پرداخت. ‌‌ ۲) در هفته اخیر #دلار به 12000 تومان و سکه به 4.5 میلیون تومان رسید. ‌‌‌‌ ۳) ... .
#اوج_نامردی 👇👇
.
به این گزاره‌ها که سناریویی هماهنگ بین بیگانگان و جریان سازشکار داخلیست توجه کنید:

۱) هفته گذشته بی‌بی‌سی فارسی یک مستند جدید و البته تحریف شده با عنوان #جام_زهر پخش کرد و به علل پذیرش قطعنامه پرداخت.
‌‌
۲) در هفته اخیر #دلار به 12000 تومان و سکه به 4.5 میلیون تومان رسید.
‌‌‌‌
۳) هیچ یک از مسئولان اقتصادی دولت اظهار نظری درباره اوضاع اقتصادی نمی‌کنند و سکوت پیشه کرده‌اند.

۴) #ظریف گفت شکر نعمت #برجام کردید و اینطور شد!

۵) دیشب ترامپ اعلام کرد آمادگی دارد با #روحانی دیدار کند.
‌ ‌
۶) روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد که گویی از قبل آماده بوده بلافاصله یک مصاحبه با حسین موسویان(جاسوس و عضو تیم مذاکره کننده روحانی در مذاکرات سعدآباد و ساکن امریکا) ترتیب داد و جزئیات درخواست دیدار روحانی و ترامپ را بررسی کرد!

۷) محسن #هاشمی امروز با اشاره به موضوع #جام_زهر گفت: نجات ایران در گرو تصمیم امثال ماست! تصمیم سختی که سی سال قبل توسط مسئولان کشور گرفته شد و صلحی پایدار را برای ایران و نظام به ارمغان آورد!

‌‌۸) به‌دنبال صحبت‌های دیشب ترامپ امروز قیمت دلار کاهش یافت!(چقدر مضحکانه)
‌‌ گویی جریان سازشکار به‌دنبال شبیه‌سازی شرایط پذیرش قطعنامه و #جام_زهر دیگریست!
گول بازی های دولت و نفوذی ها برای مذاکره مجدد رو نخورید، بالا پایین شدن دلار با صحبتهای ترامپ و همصدایی عده ای با بی بی سی خودش گویای اینه که از قصد دولت دلار رو بالا برده برای فشار بر مردم و تحمیل برجامهای دیگر...
.
.
من به روحانی رای ندادم ولی واقعا دلم بحال مردمی که با هزار امید بهش رای دادن میسوزه..😔
اوج نامردیه که مردم رو تحت فشار بذاری برای رسیدن به اهداف پوچ ... 😔😔
.
.
#سکه #دلار #تورم
#روحانی #ترامپ_قمارباز
.
Read more
. به دلیل استقبال مخاطبان نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» تا ۱۲ مرداد تمدید شد . نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی پس از یک ماه اجرای موفق و در پی استقبال مخاطبان تمدید شد. . به گزارش روابط عمومی نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه»، همزمان با تمدید ۱۰ روزه نمایش «یک دقیقه ... .
به دلیل استقبال مخاطبان
نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» تا ۱۲ مرداد تمدید شد
.
نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی پس از یک ماه اجرای موفق و در پی استقبال مخاطبان تمدید شد.
.
به گزارش روابط عمومی نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه»، همزمان با تمدید ۱۰ روزه نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» تیزر جدید این نمایش نیز رونمایی شد.
.
نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» با نویسندگی مشترک محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و کارگردانی شهرام گیل‌آبادی پرفروش‌ترین نمایش تماشاخانه ایرانشهر در سال گذشته بوده که در اجرای مجدد خود از روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ماه با هنرمندی سیما تیرانداز، پانته آ بهرام، مینا دریس و لادن مستوفی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه
رفته است.
.
این نمایش پرمخاطب تا، جمعه، ۱۲ مردادماه به اجرای خود ادامه خواهد داد و هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در سالن شماره ۱ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد بود.
.
عوامل این نمایش عبارتند از: نویسنده: محمد چرمشیر، بهمن عباسپور، کارگردان: شهرام گیل‌آبادی، مجری طرح: محمد قدس، مدیر هنری و طراح گرافیک: ابراهیم حقیقی، دستیار کارگردان: هانیه جوادی‌منش، مشاور: بهمن عباسپور، طراح صحنه: فریدون محرابی، طراح لباس: ندا مصر، طراح صدا: صادق داوری‌فر، مدیر صحنه: حسین جوادی منش، عکاس: احسان رافتی، طراح تیزر:مهدی گودرزی، مشاور اجتماعی: نجمه گودرزی، نوازنده هنگ درام: سمانه گلکار، دستیار لباس: بیتا نصر، دوخت لباس: زهرا بهرامی، ساخت دکور: حامد ابراهیمیان، رسول گیوه چی، مدیر ارتباطات: امیر پارسائیان مهر، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی: مریم قربانی نیا و مدیر بین‌الملل: آرزو آزادپور.
.
علاقه‌مندان می‌توانند بلیت نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» را از طریق سایت تیکت به نشانی www.tik8.com تهیه کنند.
Read more
 #womad2018 فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک) به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر ...
Media Removed
#womad2018 فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک) به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان ششم مرداد با حضور در فستیوال ورلد میوزیک لندن به اجرای برنامه می پردازد. در این کنسرت محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه به معرفی سوژه های طنز در موسیقی جنوب ایران خواهد پرداخت. . دبیر ... #womad2018
فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک)
به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان ششم مرداد با حضور در فستیوال ورلد میوزیک لندن به اجرای برنامه می پردازد. در این کنسرت محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه به معرفی سوژه های طنز در موسیقی جنوب ایران خواهد پرداخت.
.
دبیر اصلی این فستیوال پیترگابریل، آهنگساز، خواننده و موسیقیدان انگلیسی است که پرداختن به موسیقی ملل و توزیع موسیقی به اشکال نوین از پروژه‌های جدی او است .

دبیرخانه فستیوال جهانی وومد درباره حضور محسن شریفیان نوشته است: «علاقه‌مندی به مطالعه و پژوهش در زمینه موسیقی منطقه‌اش او را به یکی از بهترین هنرمندان جهان مبدل کرده است. تعهد شریفیان به موسیقی منطقه‌اش و حمایت از مردم ایران تامل‌انگیز و الهام بخش است. گروه پر انرژی #لیان بوشهر یک چشم‌انداز جذاب برای این فستیوال است که با کاریزما و نوازندگی خیره‌کننده‌ شریفیان، گروه‌های موسیقی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از خصوصیات مهم این گروه، اجرای موسیقی سنتی منطقه #بوشهر واقع در جنوب غربی ایران، بداهه نوازی، سولوهای زیبا و اجرای شاد، موزون و هماهنگ است.» .

گروه «لیان» در تاریخ ۲۹ جولای (۷ مرداد) در لندن و در تاریخ ۳۱ جولای (۸ مرداد) در منچستر نیز روی صحنه خواهد رفت
.
در این اجرا اکلو فرامرزی و محمد بحرانی به عنوان خواننده، همایون نصیری و حمید اکبری به عنوان نوازنده‌های #پرکاشن و حسین تابان با نوازندگی #عود، #نی_انبان محسن شریفیان را همراهی خواهند کرد.
پ ن:
فستیوال ورلد میوزیک لندن که برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ با حضور ۲۷ کشور آغاز به کار کرد و تاکنون نیز ۲۵۰ دوره‌ آن برگزار شده، با هدفِ کشفِ جهان بدون مرز و معرفی فرهنگ، موسیقی و هنر در کشورهای مختلف دنیا علاوه بر لندن، در ۲۷ نقطه جهان از جمله ابوظبی، استرالیا، اتریش، کانادا امریکا، یونان، فرانسه کانادا برگزار شده است. این فستیوال از روز ۲۶ تا ۲۸ جولای مصادف با ششم تا هشتم مرداد در منطقه شارلتون پارک در نزدیکی مالزبری #لندن میزبان دوستداران #موسیقی است. در کنار این گردهمایی جهانی، نمایشگاهی برای معرفی غذاهای کشورهای مختلف به نام «طعم دنیا» نیز وجود دارد که برخی از هنرمندان، غذاهای سنتی کشورشان را در غرفه‌هایی ارائه کرده و به فروش می‌رسانند.
Read more
‌ به دلیل استقبال مخاطبان نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» تمدید شد + تیزر جدید نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی پس از یک ماه اجرای موفق و در پی استقبال مخاطبان تا 15 مرداد ماه تمدید شد. به گزارش روابط عمومی نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه»، همزمان با تمدید 15 روزه نمایش ...
به دلیل استقبال مخاطبان
نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» تمدید شد + تیزر جدید

نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی پس از یک ماه اجرای موفق و در پی استقبال مخاطبان تا 15 مرداد ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه»، همزمان با تمدید 15 روزه نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» تیزر جدید این نمایش نیز رونمایی شد.
.
نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» با نویسندگی مشترک محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و کارگردانی شهرام گیل‌آبادی پرفروش‌ترین نمایش تماشاخانه ایرانشهر در سال گذشته بوده که در اجرای مجدد خود از روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ماه با هنرمندی سیما تیرانداز، پانته آ بهرام، مینا دریس و لادن مستوفی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته است.
.
این نمایش پرمخاطب تا 15 مردادماه به اجرای خود ادامه خواهد داد و هر شب ساعت ۲۱:30 در سالن شماره 1 پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد بود.
.
عوامل این نمایش عبارتند از: نویسنده: محمد چرمشیر، بهمن عباسپور، کارگردان: شهرام گیل‌آبادی، مجری طرح: محمد قدس، مدیر هنری و طراح گرافیک: ابراهیم حقیقی، دستیار کارگردان: هانیه جوادی‌منش، مشاور: بهمن عباسپور، طراح صحنه: فریدون محرابی، طراح لباس: ندا مصر، طراح صدا: صادق داوری‌فر، مدیر صحنه: حسین جوادی منش، عکاس: احسان رافتی، طراح تیزر:مهدی گودرزی، مشاور اجتماعی: نجمه گودرزی، نوازنده هنگ درام: سمانه گلکار، دستیار لباس: بیتا نصر، دوخت لباس: زهرا بهرامی، ساخت دکور: حامد ابراهیمیان، رسول گیوه چی، مدیر ارتباطات: امیر پارسائیان مهر، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی: مریم قربانی نیا و مدیر بین‌الملل: آرزو آزادپور.
علاقه‌مندان می‌توانند بلیت نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» را از طریق سایت تیکت به نشانی www.tik8.com تهیه کنند.
Read more
. کارگر نانوا بودم رفتگر شهرداری بودم ماشین میشستم در رستوران ظرف میشستم شبها در میدان آزادی میخوابیدم او هیچگاه درمانده نشد تا اینکه.... علیرضا بیرانوند که این سال‌ها با قراردادهای میلیاردی در تیم پرسپولیس تهران و تیم ملی بازی می‌کند، از آن دسته افرادی است که از خانواده‌ای ... .
👈کارگر نانوا بودم
👈رفتگر شهرداری بودم
👈ماشین میشستم
👈در رستوران ظرف میشستم
👈شبها در میدان آزادی میخوابیدم
👈او هیچگاه درمانده نشد تا اینکه....
📌علیرضا بیرانوند که این سال‌ها با قراردادهای میلیاردی در تیم پرسپولیس تهران و تیم ملی بازی می‌کند، از آن دسته افرادی است که از خانواده‌ای بسیار فقیر و بدون داشتن هیچ امکاناتی خود را به این مرحله رسانده است. به گفته خودش بیش از 10 بار داستان زندگی خود را برای هم‌تیمی‌هایش تعریف کرده ولی هیچ‌کس از شنیدن این ماجراها خسته نمی‌شود و همیشه همه گوش شنوای ماجراهای تلخ و سخت زندگی او هستند.
علیرضا بیرانوند متولد سال 71 در خرم‌آباد است، از بچگی علاقه بسیار زیادی به فوتبال داشته و این علاقه به‌شدت مورد نارضایتی پدرش بوده
علیرضا در این‌باره می‌گوید: «پدرم اصرار داشت به جای اینکه وقت خود را برای بازی فوتبال بگذرانم کارگری کنم و بتوانم پول دربیاورم.»
علیرضا می‌گوید: «بالاخره پول‌هایم را جمع کردم و بلیت اتوبوس خریدم و به تهران آمدم. در راه با حسین فیض که مربی تیم وحدت تهران بود همسفر شدم و او به من گفت اگر 250 هزار تومان بدهم من را به تیم می‌برد.»
بعدا قرار شد در ازای شستن ظروف یک پیتزا‌فروشی شب‌ها را آنجا بخوابم.
بعد معرفی شدم به شهرداری و هر روز از ساعت 5 در خزانه در حوالی مترو رفتگری کردم.
در همه این مدت پدر و مادرم نمی‌دانستند من در تهران کار می‌کنم. اولین قرارداد این بازیکن با تیم نوجوانان نفت بود. 900 هزار تومان به او پول دادند که آن را به خانواده‌اش داد و به آنها گفت در تهران فوتبال بازی می‌کند.
وقتی از نوجوانان به امید رفت رقم قرارداد او به دو میلیون و 500 هزار تومان رسید. پس از ‌آنکه نفت به لیگ برتر آمد، قراردادش 85 میلیون تومان شد و حالا با قرارداد یک میلیارد و 900میلیون تومانی که قراردادی دوساله با پرسپولیس است برای این تیم بازی می‌کند.
☘برای رسیدن به رویاهات هر بهایی که لازم هست بپرداز
#فوتبال #بیرانوند #دکوچید #خندوانه #تیم_ملی #ایران #جام_جهانی #علیرضا_بیرانوند #روسیه #مراکش #پرتغال
Read more
... بر بام جهان چه خوش درخشید حسین "ع" در صحنه ی کربلا چه ها دید حسین "ع" سر بر لب نیزه داد و قرآن بر لب ...
Media Removed
... بر بام جهان چه خوش درخشید حسین "ع" در صحنه ی کربلا چه ها دید حسین "ع" سر بر لب نیزه داد و قرآن بر لب شولای وصال یار پوشید حسین "ع" ...
بر بام جهان چه خوش درخشید حسین "ع"
در صحنه ی کربلا چه ها دید حسین "ع"
سر بر لب نیزه داد و قرآن بر لب
شولای وصال یار پوشید حسین "ع"
 #thankyou . میخواستم از همه تون، از اینهمه لطف و مهربونی و آروزهای قشنگتون، تشکر کنم. خوندن پیاما ...
Media Removed
#thankyou . میخواستم از همه تون، از اینهمه لطف و مهربونی و آروزهای قشنگتون، تشکر کنم. خوندن پیاما و کامنتاتون دلمونو گرم کرد، تو این روزایی که ازدواج کردن و اداره یه زندگی خیلی کار آسونی برای هیچ دختر پسری نیست! . یه تشکر ویژه هم از @boho.design که دیگه تعریف نمیخواد کارش و با هنرش همه رو غافلگیر ... #thankyou
.
میخواستم از همه تون، از اینهمه لطف و مهربونی و آروزهای قشنگتون، تشکر کنم.
خوندن پیاما و کامنتاتون دلمونو گرم کرد، تو این روزایی که ازدواج کردن و اداره یه زندگی خیلی کار آسونی برای هیچ دختر پسری نیست!
.
یه تشکر ویژه هم از @boho.design که دیگه تعریف نمیخواد کارش و با هنرش همه رو غافلگیر میکنه!
همچنین از نگین @_neginbasiri که میکاپ نسترنو انجام داد و خیلی خفن شد!
و تشکر از سامان، مصطفی فرشید و حسین، بچه های @studio.kelaket و بهزاد @ostad.behzad و که مثل همیشه کنارم بودن و تو لحظه های خوشی و غم! و مرسی از @saraaah_m_ و @sadaf_khoshbakht سارا و صدف عزیزو همچنین مرسی از @ehsawn_kh و پرنده ش! و فاطمه و فاطیما. 😊🙏
.
همیشه شاد و امیدوار باشید ❤️❤️❤️
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها . هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد. عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود. او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
.
#عیدالزهرا سلام الله علیها
#عایشه_کشون
#هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها
.
هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد.

عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود.
او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود که ابوبکر طلاقش را گرفت و با سن بالایی او را به #اجبار و زور به حضرت رسول انداخت، و پیامبر هم از سر ناچادری مجبور به این ازدواج شدند.
الاصابه ج۴ ص۳۵۶

#عایشه از ابتدا نسبت به #حضرت_خدیجه و #حضرت_زهرا علیهماالسلام کینه شدیدی داشت. بنحوی که از شنیدن خبر شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها #خوشحال و مسرور گشت.

عایشه و حفصه به کمک پدران ملعونشان ، پیامبر را #مسموم و به #شهادت رساندند و در ماجرای #سقیفه و خلافت ابوبکر جزو عاملین اصلی بودند.

وی پس از به خلافت رسیدن ظاهری امیرالمومنین علیه السلام، در سال اول با کمک #طلحه و زبیر ملعون جنگ جمل را که اولین جنگ بر علیه مولا بود به راه انداخت. و امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند اگر به این جنگ بیایی تو را از پیغمبر طلاق خواهم داد.
و بعد از جنگ جمل از نکاح عقد پیامبر بیرون شد و از #ام_المؤمنین خارج گشت.
احتجاج ج۲ ص۴۶۳

عایشه در راه به طرف بصره با طلحه #ازدواج کرد و به فحشا کشیده شد در حالی که زنان پیامبر تا ابد نباید ازدواج کنند.
#تفسیر_قمی ذیل آیه۱۰ سوره تحریم

نهایتا بعد از اینکه هفده هزار نفر را به کشتن داد، با کشته شدن شتر عایشه توسط #امام_حسن_مجتبی علیه السلام جنگ جمل خاتمه پیدا کرد. و همین موجب کینه آن ملعونه شد و در #تشییع پیکر مقدس امام حسن علیه السلام تلافی کرد.
او اولین تیر را خودش به سمت بدن مطهر #امام_حسن علیه السلام پرتاب کرد و سپس سربازانش بدن مطهر را #تیرباران کردند.
امام حسین علیهم السلام در همین لحظه دوباره عایشه را از نکاح عقد پیامبر #طلاق داده و از زمره ام المؤمنينی بیرون انداختند.
اثبات الوصیة ص۱۷۳
و همچنین بعضی از اقوال حاکی است که او را از پیامبر سه طلاقه کردند.

سرانجام عایشه پس از یک عمر دشمنی با پیامبر و اهلبیت علیهم السلام در هفدهم رمضان توسط #معاویه ملعون در چاهی که با نیزه هایی مسموم پر شده بود افتاد و به قتل رسید و معاویه آن چاه را از آهک پر کرد. بدن عایشه مسخ شد و از درون آن چاه مارمولک و چلپاسه بیرون ریخت.
بحار الأنوار ج۳۲ ص۲۶۷ تا۲۳۰

لعنت خدا و پیامبر و اهلبیت و اولادشان و انبیاء و اوصیاء و شیعیان به عدد ریگهای بیابان و قطرات باران بر عایشه و عمر و اتباعشان تا قیامت باد
#بر_عایشه_لعنت
#بر_عایشه_و_حفصه_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
. . #بسم_رب_الشهدا_و_الصدیقین . . برای سركشی به بچه‌ها آمد توی سنگر. می‌دانستم چند روز است چیزی ...
Media Removed
. . #بسم_رب_الشهدا_و_الصدیقین . . برای سركشی به بچه‌ها آمد توی سنگر. می‌دانستم چند روز است چیزی نخورده. آن‌قدر ضعیف شده بود كه وقتی كنار سنگر می‌ایستاد،‌ پاهاش می‌لرزید. وقتی داشت می‌رفت، گفتم «حاجی جون! بیا یه چیزی بخور.» بی‌اعتنا نگاهم كرد و گفت «خدا رزق دنیا رو روی من بسته. من دیگه از دنیا ... .
.
#بسم_رب_الشهدا_و_الصدیقین .
.
برای سركشی به بچه‌ها آمد توی سنگر. می‌دانستم چند روز است چیزی نخورده. آن‌قدر ضعیف شده بود كه وقتی كنار سنگر می‌ایستاد،‌ پاهاش می‌لرزید. وقتی داشت می‌رفت، گفتم «حاجی جون! بیا یه چیزی بخور.» بی‌اعتنا نگاهم كرد و گفت «خدا رزق دنیا رو روی من بسته. من دیگه از دنیا سهم غذا ندارم.» و از سنگر رفت بیرون
#شهید_محمد_ابراهیم_همت #شهید_ابراهیم_همت #شهید_همت #سلام_بر_ابراهیم .
.
.
نشسته بودم روی خاک ریز . با دوربین آن طرف را می پاییدم . بی سیم مدام صدا می کرد. حرصم در آمده بود. – آدم حسابی . بذار نفس تازه کنم . گلوم خشک شد آخه . گلویم ، دهانم ، لب هام خشک شده بود . آفتاب مستقیم می تابید توی سرم. یک تویوتا پشت خاکریز ترمز کرد. جایی که من بودم، جای پرتی بود.خیلی توش رفت و آمد نمی شد. گفتم« کیه یعنی؟» یکی از ماشین پرید پایین . دور بود درست نمی دیدم. یک چیز هایی را از پشت تویوتا گذاشت زمین . به نظرم گالن های آب بود. بقیه اش هم جیره ی غذایی بود لابد. گفتم «هر کی هستی خدا خیرت بده مردیم تو این گرما.» برایم دست تکان داد و سوار شد. یک دست نداشت. آستینش از شیشه ی ماشین آمده بود بیرون، توی باد تکان می خورد.
.
"آن آستین خالی که با باد این سوی و آن سوی میشود نشانه ی #مردانگی است... واینکه تو با عهدی که با ابوالفضل(ع) بسته ای... وفاداری...
چیست آن عهد؟
مبادا #امام را تنها بگذارید...!" #سید_شهیدان_اهل_قلم
#شهید #سید_مرتضی_آوینی
.
. #حاج_حسین_خرازی .
جای کابل ها روی پشتم می سوخت. داشتم فکر می کردم « عیب نداره. بالاخره بر می گردی. میری اصفهان . میری حاج حسین رو می بینی. سرت رو می گیره لای دستش. توی چشم هات نگاه می کنه می خنده، همه ی این غصه ها یادت می ره ...» در را باز کردند، هلش دادند تو . خورد زمین ؛ زود بلند شد. حتی برنگشت عراقی ها را نگاه کند . صاف آمد پیش من نشست . زانوهایش را گرفت توی بغلش. زد زیر گریه. گفتم« مگه دفعه اولته که کتک می خوری؟ » نگاهم کرد. گفت « بزن و بگوشونو که دیدم.» گفتم «خب ؟»گفت « #حاج_حسین شهید شده.»
سالروز ولادت #اسطوره_مردانگی #شهيد_حاج_حسين_خرازي
#دوست_شهید_من #عطر_شهيد #جز_لبخند_چیزی_نگفت
Read more
. کافیه شما یک چاه عمیق بزنی به قلب خودت و از همه سنگلاخ ها عبور کنی و به عمق جان خودت برسی یک تجربه زیبای ...
Media Removed
. کافیه شما یک چاه عمیق بزنی به قلب خودت و از همه سنگلاخ ها عبور کنی و به عمق جان خودت برسی یک تجربه زیبای معنوی و فطری عمیق به تو خواهد داد و تمام گوهرهای گرانبهای قلب تو رو برای تو قابل دسترسی می‌کنه حالا ما چجوری میتونم این شکوفایی اولیه رو ایجاد بکنیم؟! با حسین ان لقتل الحسین حرارتا فی قلوب المؤمنین لا ... .
کافیه شما یک چاه عمیق بزنی به قلب خودت
و از همه سنگلاخ ها عبور کنی و به عمق جان خودت برسی
یک تجربه زیبای معنوی و فطری عمیق به تو خواهد داد
و تمام گوهرهای گرانبهای قلب تو رو برای تو قابل دسترسی می‌کنه
حالا ما چجوری میتونم این شکوفایی اولیه رو ایجاد بکنیم؟!
با حسین
ان لقتل الحسین حرارتا فی قلوب المؤمنین
لا تبرد ابدا
هیچ وقت سرد نمیشه
فرصت استثنایی الهیه که خدا یک بخشی از قلب رو با قتل حسین، با حرارت از قتل حسین در قلب شما شکوفا کرده است
کسی خوب برای امام حسین گریه کرده که به این پاداش رسیده باشه، به این نتیجه رسیده باشه
ذکر مصیبت میکنن براش میسوزه برای امام حسین
کی این کار رو قشنگ انجام داده
کسی که بدون ذکر مصیبت برای علی ابن ابی طالب بسوزد و بگدازد و آتش بگیرد و آتش بزند عالم را
فرمود لو احبنی جبل لتهافت
کوه من رو دوست داشته باشه متلاشی میشه
چرا از این محبت‌های فطری اینجوری صحبت میکنن؟!
حب الله نار
کوه متلاشی می شود
حرارته محبت قتل حسین
چرا از این چیز‌ها صحبت می کنند
کششهای فطری اینجوری اند
دیوانه کننده ست
اگر در حسین خوب سیر کرده باشی
میدونی کارت به کجا میرسه؟
کارت به اینجا میرسه که بدون ذکر مصیبت، با ذکر محبت علی ابن ابی طالب پرپر میزنی
آقا ما که برای امام حسین میسوزیم، پس چرا هنوز اون نتیجه ها رو نگرفتیم، بقیه بخشهای فطرتمون هنوز باز نشده؟
به حب علی ابن ابی طالب به این عمق نرسیدیم
برای این که کم سوختی برای حسین، کم گذاشتی
کم امام حسین تحویلت گرفته
یکبار شده محرم بری بفرماید تو گنهکار بودی نیا ما تو رو تحویل نمی‌گیریم
همون اشکی که به اهل بیتش داده به تو هم داده
چی دیگه میخوای
برو در خانه اباعبدالله الحسین منتش رو بکش
دورش بگرد
دور ضریحش بگرد
دور حرمش بگرد
دور خرابه سه سالش بگرد
مناجات کن با حسین
بگو حسین من با تو آغاز کردم #ولم_نکنی
دیگه نمی‌کشم ادامه بدم
متوقف شدم حسین
بازم دستت رو میگیره، بخواه ازش
یک کلمه بگم داد بزنی
#داد_بزن(برای روضه نه)برای خودت، بعداً برای #روضه داد میزنی
رقیه ثابت کرد از حسین صمیمانه تمنا کنی
#حسین_به_خرابه_هم_میاد
حسین به خرابه وجود من هم سر بزن، پادشاه عالم
به #خرابات هم میاد
چرا خودت رو رها نمیکنی داد بزنی از حسین بخوای
عرض کردم چی فدات شم، دقت کن
گفتم حسین علیه السلام یک محبت فطریه که برات شکوفا شده
خب اگر بقیه فطرتت شکوفا نشده
یا ثمرات عمیق شکوفایی رو بدست نیاوردی
برای اینه که در خود حسین سیر نکردی هنوز
خود این محبت رو قدردانی نکردی
خود این محبت رو میشه تقویت هم کرد
داد بزن
این تجلی حبه
.
#روضه #شب_جمعه
#استاد_پناهیان #پناهیان
.
Read more
. روضه‌ای متفاوت با آنچه 1400 ساله خوانده شده! . #پردۀ_اول روضه: . #حضرت_رباب، همسر امام حسین(ع)، ...
Media Removed
. روضه‌ای متفاوت با آنچه 1400 ساله خوانده شده! . #پردۀ_اول روضه: . #حضرت_رباب، همسر امام حسین(ع)، این‌قدر دوست داشت بیاید بدنش را سپر تیرها برای حسین قرار بدهد! اما حسین(ع) دستور داد زن‌ها به میدان نیایند. من فکر می‌کنم تا حسین فرمود که آیا کسی هست مرا یاری کند، رباب یک آه سینه‌سوز کشید! ... .
روضه‌ای متفاوت با آنچه 1400 ساله خوانده شده!
.
#پردۀ_اول روضه:
.
#حضرت_رباب، همسر امام حسین(ع)، این‌قدر دوست داشت بیاید بدنش را سپر تیرها برای حسین قرار بدهد! اما حسین(ع) دستور داد زن‌ها به میدان نیایند.
من فکر می‌کنم تا حسین فرمود که آیا کسی هست مرا یاری کند، رباب یک آه سینه‌سوز کشید!
بعد علی‌اصغر بیدار شد، و الا قبلش که لابد از تشنگی مدهوش شده بود.
علی اصغر بیدار شد، شروع کرد دست و پا زدن: مادر من هستم، من را سپر بلای حسین قرار بده!
.
(در اینجای روضه، یک پدر، نوزاد شش ماه‌اش را به دست #استاد_پناهیان می‌دهد و مسیر روضه عوض میشود..)
.
بخدا دلم نمی‌آید...
اجازه می‌دهید حالا من به احترام این بچه یک روضۀ دیگر بخوانم؟
روضه‌ای غیر از آنچه که 1400 سال است خوانده شده.
تا بچه را در بغل حسین دیدند، به تیر‌انداز‌ها گفتند تیر نزنید! ممکن است بخورد به بچه؛
امام حسین(ع) سیر علی‌اصغرش را بوسید، بعد دادن دست رباب،
.
شما باور نمی‌کنید که گفتند تیر نزنید یک وقت می‌خورد به بچه؟
ممکن است بچه را نشانه گرفته باشند؟
.
برای چی؟ ...
.
یک سخن نقل کنم از امام زین‌العابدین(ع)، به امام سجاد(ع) گفتند: «آقا، همۀ قاتلان جدتان حسین را اعدام کردند!» فرمود: حرمله را هم گرفتند؟ حرمله را هم گرفتند؟ ....
#پردۀ_دوم ...
خیلی رباب زن #عارفه‌ای بود، امام حسین‌(ع) خیلی به رباب علاقه داشت. امام صادق(ع) فرمود: مرگ یک مرد بیش از همه برای همسرش سخت است.
رباب تا وقتی #حضرت_زینب هست می‌گوید: این حسین تنها یک عاشق دارد، آن هم زینب است!
او اگر گریه می‌کرد، گهواره‌ای را تکان می‌داد و میگفت من عزادار علی اصغرم هستم، من کجا بگویم حسین؟! ولی من معتقدم اگر رباب گهواره را خالی تکان می‌داده و به ظاهر به یاد علی‌اصغرش بوده،
زیر لب مدام می‌گفته:
#حسین_من، هستی من، علی اصغرم فدایت بشود.
ألا لعنة الله علی القوم الظالمین
.
#علی_اصغر #روضه
#شب_جمعه #شب_جمعست_هوایت_نکنم_میمیرم
#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهیانی
.
عضو کانال تلگرام پناهیانی شوید
https://telegram.me/panahiani
.
Read more
 #مباهله .در مباهله چه گذشت؟ . <span class="emoji emoji1f448"></span> مسیحیان نجران که حاضر به پذيرش اسلام نبودند نمايندگان خود را به ...
Media Removed
#مباهله .در مباهله چه گذشت؟ . مسیحیان نجران که حاضر به پذيرش اسلام نبودند نمايندگان خود را به مدينه فرستادند و پيامبر(ص) آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد. . پيامبر(ص) در ابتدا سعي کرد با دلايل روشن و قاطع آنان را آگاه کند، اما چون استدلال موجب تنبّه آنان نشد و با لجاجت و ستيز آنان مواجه ... #مباهله
.در مباهله چه گذشت؟
.
👈 مسیحیان نجران که حاضر به پذيرش اسلام نبودند نمايندگان خود را به مدينه فرستادند و پيامبر(ص) آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد.
.
👈 پيامبر(ص) در ابتدا سعي کرد با دلايل روشن و قاطع آنان را آگاه کند، اما چون استدلال موجب تنبّه آنان نشد و با لجاجت و ستيز آنان مواجه گشت، به امر الهي به مباهله پرداخت.
.
👈 خداوند در آيه 61 سوره آل عمران ميفرمايد:
"هرگاه بعد از دانشی که به تو رسيده، کسانی با تو به ستيز برخيزند، به آنها بگو بياييد فرزندانمان و فرزندانتان و زنانمان و زنانتان، و ما خويشان نزديک و شما خويشان نزديک خود را فرا خوانيم؛ سپس مباهله کنيم و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار دهيم".
.
⚠️نڪته:
انفسنا=علی بن ابیطالب(ع)
نسائنا=حضرت زهرا(س)
ابنائنا=حسن و حسین(ع)
.
.
.
🔴 در ميعادگاه چه گذشت؟
.
پيامبر(ص) و نمايندگان نجران براي مباهله به محل قرار رفتند. ناگاه نمايندگان نجران ديدند که پيامبر(ص) فرزندش حسين(ع)را در آغوش دارد، دست حسن(ع) را در دست گرفته و علي و زهرا عليهما السلام همراه اويند و به آنها سفارش مي کند هرگاه من دعا کردم شما آمين بگوييد. مسيحيان، هنگامي که اين صحنه را مشاهد کردند، سخت به وحشت افتادند و از اين که پيامبر(ص)، عزيزترين و نزديک ترين کسانِ خود را به ميدان مباهله آورده بود، دريافتند که او نسبت به ادعاي خود ايمان راسخ دارد؛ زيرا در غير اين صورت، عزيزان خود را در معرض خطر قرار نمي داد. بنابراين از مباهله خودداری کردند و حاضر به مصالحه شدند.
.
.
.
🔵 نزول آيه تطهير در روز مباهله:
.
روزي که پيامبر(ص) قصد مباهله کرد، قبل از آن عبا بر دوش مبارک انداخت و اميرالمؤمنين و فاطمه و حسن و حسين(ع) را در زير عباي مبارک جمع کرد و گفت: «پروردگارا، هر پيغمبري را اهل بيتي بوده است که مخصوص ترينِ خلق به او بوده اند. خداوندا، اينها اهل بيت منند. پس شک و گناه را از ايشان برطرف کن و ايشان را پاکِ پاک کن.»
در اين هنگام جبرئيل آیه تطهیر را از سوی خدا نازل کرد:
"همانا خداوند اراده فرمود از شما اهل بيت پليدي را برطرف نمايد و شما را پاک قرار داد.
.
.
.
#‌وقایع_روز_مباهله
.
■ سالروز بخشش انگشتر در رکوع و نزول آیه ولایت (55 مائده)
.
■ سالروز نزول آیه تطهیر (33 احزاب)
.
■ سالروز صدور حدیث شریف کساء
.
■ سالروز نزول سوره مبارکه انسان (هل اتی_دهر) در شان پنج تن
.
.
.
#اعمال_عبادی_روز_مباهله
.
۱-غسل
۲-دورکعت نماز مثل نماز عید فطر
۳-دعای مباهله
۴-هفتاد بار استغفار
۵-صدقه دادن
۶-زیارت امیرالمومنین
۷-زیارت جامعه کبیره
Read more
. *تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه . "و فديناه بذبح عظيم" . (سوره صافات آيه 107) . . فضل ...
Media Removed
. *تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه . "و فديناه بذبح عظيم" . (سوره صافات آيه 107) . . فضل بن شاذان رحمه الله گوید: از حضرت رضا علیه السلام چنین شنیدم که آن زمان که خداوند تبارک و تعالی به حضرت ابراهیم علي نبينا و آله و عليه السلام امر فرمود که به جای فرزندش اسماعیل، گوسفندی را که خداوند ... .
*تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه
.
"و فديناه بذبح عظيم"
.
(سوره صافات آيه 107) .
.
فضل بن شاذان رحمه الله گوید:
از حضرت رضا علیه السلام چنین شنیدم که آن زمان که خداوند تبارک و تعالی به حضرت ابراهیم علي نبينا و آله و عليه السلام امر فرمود که به جای فرزندش اسماعیل، گوسفندی را که خداوند فرستاده بود ذبح نماید،
حضرت ابراهیم علیه السلام در دل آرزو کرد که ای کاش فرزندش اسماعیل علیه السلام را به دست خود ذبح می کرد و دستور ذبح گوسفند بجای ذبح فرزندش به او داده نشده بود، تا به این وسیله احساس پدری را که عزیزترین فرزندش را به دست خود ذبح می کند، داشته باشد و در نتیجه شایستهٔ رفیع ترین درجات ثواب در صبر برمصائب شود.
خداوند عزوجل نیز به او وحی فرمود که :
ای ابراهیم! محبوب ترین خلق من، نزد تو کیست!
ابراهیم گفت: خدایا! مخلوقی خلق نکرده ای که از حبیبت محمد صلي الله علیه و آله و سلم نزد من محبوب تر باشد.
خداوند به او وحی فرمود که: ای ابراهیم آیا او را بیشتر دوست داری یا خودت را؟
او گفت: نه، او را بیشتر دوست دارم.
خداوند فرمود: آیا فرزند او را بیشتر دوست داری یا فرزند خودت را؟
عرض کرد: فرزند او را.
خداوند فرمود: آیا بریده شدن سر فرزند او از روی ظلم، به دست دشمنانش دل تو را بیشتر به درد می آورد یا بریدن سر فرزندت به دست خودت بخاطر اطاعت از فرمان من؟
گفت: بریده شدن سر فرزند او به دست دشمنانش دل مرا بیشتر به درد می آورد.
خداوند فرمود:
گروهی که خود را از امت محمد صلي الله علیه و آله می دانند، فرزندش حسین عليه السلام را به ظلم وستم به مانند گوسفند ذبح خواهند کرد و با این کار مستوجب خشم و غضب من خواهند شد.
ابراهیم علیه السلام بر این مطلب جزع و فزع نموده، دلش به درد آمد و شروع به گریه کرد.
خداوند عزوجل هم به او چنین وحی فرمود:
ای ابراهیم! به خاطر این ناراحتی و جزع و فزعت بر حسین عليه السلام و قتل او، ناراحتی و اندوهت بر اسماعیل را ـ در صورتی که اگر او را ذبح می کردی ـ پذیرفتم، و رفیع ترین درجات ثواب، در صبر بر مصائب را به تو خواهم داد.
و این همان مطلبی است که آیه ((و فدیناه بذبح عظیم : ذبح بزرگی را جایگزین او کردیم )) بدان اشاره دارد.
.
#قربان
#محرم
منبع:
عيون اخبار الرضا عليه السلام – ج 1 ص 209
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> هووویاامیرالمومنین <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> ✍ اَنَس ابن مالک گوید: <span class="emoji emoji1f343"></span> «روزی #رسول_خدا (ص) #نماز عصر را با ...
Media Removed
هووویاامیرالمومنین ✍ اَنَس ابن مالک گوید: «روزی #رسول_خدا (ص) #نماز عصر را با ما خواند و در رکعتِ اول مقدارے درنگ کرد، تا آنجا کہ گمان کردیم سَهو یا غفلتے روے داده است. سپس سربرداشت و گفت: "سَمِعَ اللهُ لِمَن حَمِدَهُ" و بقیۂ #نماز را کوتاه خواند. آن گاه با چهرۂ چون ماه شبِ چهاردهِ ... 🌹🌹🌹🌹🌹🌹
هووویاامیرالمومنین
🌹🌹🌹🌹🌹🌹 ✍ اَنَس ابن مالک گوید:
🍃 «روزی #رسول_خدا (ص) #نماز عصر را با ما خواند و در رکعتِ اول مقدارے درنگ کرد، تا آنجا کہ گمان کردیم سَهو یا غفلتے روے داده است.
سپس سربرداشت و گفت: "سَمِعَ اللهُ لِمَن حَمِدَهُ" و بقیۂ #نماز را کوتاه خواند. آن گاه با چهرۂ چون ماه شبِ چهاردهِ خود به ما روکرد و فرمود:
✨« چرا برادر و پسر عمویَم #علے_ابن_ابیطالب را نمے‌بینم؟»✨
گفتیم: ما هم او را ندیده‌ایم ای #رسول_خدا .
💢 حضرت با صداے بلند فرمود: یاعلے! ای پسرعمو!...
💐 #علی (ع) از آخرِ صفهاے مسجد پاسخ داد: «لبیّک یا رسول الله.»
⚜ پیامبر فرمود: نزدیکِ من بیا.

اَنَس گوید:
❇️ او پیوستہ صفها را مےشکافت و از میانِ مهاجر و انصار خود را به پیامبر رسانید.

پیامبر خدا(ص) فرمود: یاعلی! چرا از صفِ اول بازماندے؟
#علی (ع) فرمود :
💥«خواستم تجدیدِ وضو کنم یا رسول الله. بہ منزل رفتم و #حسن و #حسین را صدا زدم، کسے پاسخم نگفت؛ ناگاه دیدم کسے از پشتِ سر مرا صدا زد و گفت:
- اے اباالحسن! به پشت بنگر !
به پشتِ خود برگشتم، طَشتے دیدم و در آن سطلے پر از #آب و بر روے آن یک حولہ. حولہ را برداشتم و از آن #آب وضو ساختم. آبے بود به نرمےِ کَره و طعمِ عسل و بوے مُشک. سپس روے برگردانیدم و نفهمیدم چہ کسے سطل و حولہ را گذاشت و چہ کسے برداشت!»💥 💠 پیامبر اکرم(ص) لبخندے بہ چهرۂ #علی زد، او را در آغوش کشید و پیشانیَش را بوسید و فرمود:
🌷 آیا تو را مُژده ندهم؟
آن سطل، از بهشت بود و آب ، از بهشت بَرین. و آن کہ تو را برای نماز آماده ساخت، جبرئیل (ع) بود. و آن کہ حولہ به دستت داد، میکائیل (ع).
سوگند بہ آن کہ جانم در دستِ اوست، اسرافیل بقدری شانۂ مرا گرفت(و در رکوع نگاه داشت) تا تو بہ نماز رسیدے، و بہ من گفت: «درنگ کن محمد! تا آن کس کہ به منزلۂ نفسِ تو و پسرعموے توست، از راه فرا رسد.» 📚 کفایة الطّالب، ص۲۹۰
هدیه به آستان
سلطان علی بن موسی الرضا (ع)
یاعلی
یاعلی
یاعلی
#امیرالمومنین
#امیرالمؤمنین
#لا_امیرالمومنین_الا_علی
#حیدریون
#حیدر
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#عایشه_فی_النار
#حیدر_بنگر_چه_بارگاهی_دارد
#علی_مع_الحق_و_الحق_مع_علی
#علی_ولی_الله
#یا_رفیق_من_لا_رفیق_له
#أهل_البيت_عليهم_السلام
#امام_حسنی_ام
#امام_حسن_مجتبی
#کریم_اهل_بیت
#امام_حسن
#بر_عایشه_لعنت
#یا_زهرا
#غدیری_ام
Read more
با آلبوم «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام . محسن چاوشی درباره ایدئولوژی و نگاه شخصی‌اش به آلبوم ...
Media Removed
با آلبوم «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام . محسن چاوشی درباره ایدئولوژی و نگاه شخصی‌اش به آلبوم «ابراهیم» گفت: «من نباید درباره این آلبوم اظهار نظر کنم. همه ذهنیت و ایدئولوژی من و تیم مولفین آلبوم در آن اعمال شده و از اینجا به بعدش دیگر دست من نیست. برداشت از این مجموعه کاملا آزاد است. اصلا قرار ... با آلبوم «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام
.
محسن چاوشی درباره ایدئولوژی و نگاه شخصی‌اش به آلبوم «ابراهیم» گفت: «من نباید درباره این آلبوم اظهار نظر کنم. همه ذهنیت و ایدئولوژی من و تیم مولفین آلبوم در آن اعمال شده و از اینجا به بعدش دیگر دست من نیست. برداشت از این مجموعه کاملا آزاد است. اصلا قرار نیست من به برداشت‌ها و هر ذهنیتی از این آلبوم، سمت و سوئی بدهم. پس بگذارید کارها را مردم بشنوند و درباره آن قضاوت کنند. زمان می‌برد ولی قطعا منتظر نظرات مردم درباره این اثر هستم. رابطه من و اشعار حسین صفا در این آلبوم پیچیده است. کلمه به کلمه این اشعار را زندگی کرده‌ایم و حالا احساس می‌کنم فصل جدیدی از همکاری من و حسین صفا آغاز شده. هر واژه تکه‌ای از احساس ما را در سال‌های میانسالی شامل می‌شود. نه آنقدر غمگین و اندوه‌ناک و نه آنقدر پیچیده و غریب. «ابراهیم» روزنوشت‌های ما برای این برهه از زندگی‌مان است. سعی کرده‌ایم از زاویه‌ای دیگر به ماجراها نگاه کنیم و با انتشار آلبوم احساس می‌کنم بار بزرگی از دوش من برداشته شده است. اعتقاد دارم هر فردی وظایف و تعهداتی درباره مسائل اجتماعی خود داشته و دارد. من با «ابراهیم» پا به میدان جنگ گذاشته‌ام.انتشار آلبوم «ابراهیم» پیچیدگی‌های زیادی داشت. اتفاقات ریز و درشتی که رخ داد ولی امروز خوشحالم که بالاخره سرم را بالا میگیرم. به مردم و هنرمندانی که در این هفته‌های پرفشار کنارم بودند افتخار می‌کنم. هرگز هرگز هرگز خودم را از این #مردم جدا نمی‌دانم و تا ابد صدای دردهای آنها خواهم ماند.»
Read more
<span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f4a0"></span>ترجمه خطبه گران سنگ غدیر<span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji3120e3"></span><span class="emoji emoji3220e3"></span> بخش بیست و یکم و پایانی <span class="emoji emoji1f4a0"></span>بیعت گرفتن رسمی<span class="emoji emoji1f4a0"></span> "هرآن ...
Media Removed
ترجمه خطبه گران سنگ غدیر بخش بیست و یکم و پایانی بیعت گرفتن رسمی "هرآن کس هدایت پذیرفت، به خیر خویش پذیرفته. وآن که گمراه شد، به زیان خود رفته". و هر کس بیعت کند، هر آینه با خداوند پیمان بسته ؛که"دست خدا بالای دستان آن هاست". هان مردمان! اینک با خداوند بیعت کنید و با من پیمان ... 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
🍃💐
💐 💠ترجمه خطبه گران سنگ غدیر💠

1⃣2⃣ بخش بیست و یکم و پایانی 💠بیعت گرفتن رسمی💠 "هرآن کس هدایت پذیرفت، به خیر خویش پذیرفته. وآن که گمراه شد، به زیان خود رفته". و هر کس بیعت کند، هر آینه با خداوند پیمان بسته ؛که"دست خدا بالای دستان آن هاست".
هان مردمان! اینک با خداوند بیعت کنید و با من پیمان بندید و با علی امیرالمؤمنین و حسن و حسین و امامان پس از آنان از نسل آنان که نشانه ی پایدارند در دنیا و آخرت.
خداوند مکاران را تباه می کند و به باوفایان مهر می ورزد."هر که پیمان شکند" جز این نیست که به زیان خود گام برداشته، و هر که بر عهدی که با خدا بسته پابرجا ماند، به زودی خدا او را پاداش بزرگی خواهد داد.
هان مردمان! آن چه بر شما برگفتم بگویید و به علی با لقب امیر المومنین سلام کنید و بگویید:"شنیدیم و فرمان می بریم پروردگارا، آمرزشت خواهیم و بازگشت به سوی تواست". و نیز بگویید:"تمام سپاس وستایش خدایی راست که ما را به این راهنمایی راست که ما را به این راهنمایی فرمود و گرنه راه نمی یافتیم "- تا آخر آیه.
هان مردمان! هر آینه برتری های علی بن ابی طالب نزد خداوند عزوجل - که در قرآن نازل فرموده-بیش از آن است که من یکباره برشمارم. پس هر کس از مقامات او خبر داد و آن ها را شناخت او را تصدیق و تایید کنید.
هان مردمان! آن کس که از خدا و رسولش و علی و امامانی که نام بردم پیروی کند، به رستگاری بزرگی دست یافته است.
هان مردمان!سبقت جویان به بیعت وپیمان وسرپرستی او و سلام بر او با لقب امیر المومنین، رستگارانند و در بهشت هی پر بهره خواهند بود.
هات مردمان! آن چه خدا را خشنود کند بگویید. پس اگر شما و تمامی زمینیان کفران ورزند. خدا را زیانی نخواهد رسانید.
پروردگا را، آنان را که به آن چه ادا کردم و فرمان دادم ایمان آوردند، بیامرز. و بر منکران کافر خشم گیر! و الحمدللّه ربّ العالمین.
◀️ بخش پایانی
💐
🍃💐
🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
Read more
. با کم‌ و زیادش، الان حدود دو دهه است که در حوزه رسانه فعالیت میکنم. روزان و شبانم رو درگیر این جادوی ...
Media Removed
. با کم‌ و زیادش، الان حدود دو دهه است که در حوزه رسانه فعالیت میکنم. روزان و شبانم رو درگیر این جادوی سده های اخیرم. تقریبن خط و نظر و تئوری ای نیست که در جایی از جهان در مورد رسانه، آورده باشن و گفته باشن و نوشته باشن و من ندیده باشم و نخونده باشم. چند سال اخیر عمرم را درگیر فرا گرفتن علمی رسانه بودم و چنان ... .
با کم‌ و زیادش، الان حدود دو دهه است که در حوزه رسانه فعالیت میکنم. روزان و شبانم رو درگیر این جادوی سده های اخیرم. تقریبن خط و نظر و تئوری ای نیست که در جایی از جهان در مورد رسانه، آورده باشن و گفته باشن و نوشته باشن و من ندیده باشم و نخونده باشم. چند سال اخیر عمرم را درگیر فرا گرفتن علمی رسانه بودم و چنان در هایی از علم رسانه بر من‌گشوده شده که کمتر میتونم بیانش کنم و لحاظش کنم. دلیلش هم اینه که عمدتن اداره رسانه دست کسانیه که دغدغه شون رسانه نیست.
اینها رو گفتم، که در مورد عکس حرف بزنم. در این عکس و در کنار من، #سید_مهدی_سعیدی ایستاده. و زمان این عکس مربوط به یک ماه و نیم یا دوماه قبل از #جام_جهانی_2018 ه که از #روبیکا بیرون اومدیم. رفته بودیم بهشون بگیم قراره تو آیو، برنامه ای بسازیم به اسم #زابیواکا که مطمئنیم بهترین و پرمخاطب ترین برنامه ی جام جهانی میشه، و قرار شد بیان اسپانسر ما بشن.
روبیکا قول داد و نیومد ولی ما قول دادیم و عمل کردیم.
#زابیواکا از نگاه آمار، با حدود ۲۸۰ میلیون بار دیده شدن، پرمخاطب ترین برنامه #جام_جهانی_2018 شد و #آیو و #آیواسپرت بسیار محترم در ذهن مخاطب مطرح شدن.
همه ی اینها رو گفتم که بگم اینها بی دلیل نبود و نیست. من سالهاست برنامه سازم، هر بار که مدیری بود که میتوانست از ایده های آوانگارد حمایت کنه، هر بار که مدیری بود که توان چانه زنی داشت، و هر بار که مدیری بود که لایق بود، برنامه دیده شد و خوب هم دیده شد.
#سید_مهدی_سعیدی مدیره، لایقه، باسواده، با مرامه و دلش برای رسانه میطپه، دغدغه اش رسانه است و برای این رسانه از جانش مایه گذاشته و میگذاره.
یه همچین مدیری، دردانه است و برای رسانه از نان شب واجب تر. هر رسانه ای...
موفقیت آیو و آیواسپرت شانسی نبود. اینها بزرگتری مثل سید مهدی سعیدی داشتن.
گروه کاربلدی برای آیو کار میکرد که الان ستونش حالش خوب نیست...
حیف
داشتن مهدی سعیدی برای هر کسی که رسانه داره، امری واجبه
این رو بعد از دو دهه کار شبانه روزی میگم.
و البته مطمئنم چه باشه چه نباشه، دلش برا آیو و مخصوصن، #آیواسپرت شور میزنه و مثل من براش آرزوی موفقیت روزافزون‌میکنه.
آیواسپرت فرزند حلال زاده من، مهدی سعیدی، حسین تهرانی و آیو ئه. لطفن‌ الان که به بلوغ رسیده و شیرین‌ زبونی میکنه، مراقبش باشین و با لجبازی و کم سوادی و ... خرابش نکنین.

#حامدجوادزاده
#حامد_جوادزاده
#آیو_اسپرت
#آیواسپرت
#پرشان_ایده
#رسانه
#تهیه_کننده
#کارگردان
#حسین_تهرانی
Read more
صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان ایرانی در تلوزیون عراق گفت: به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره ...
Media Removed
صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان ایرانی در تلوزیون عراق گفت: به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره نزدیک شود- حقوق یک سال نیروی هوایی عراق را جایزه خواهم داد و 150 دقیقه بعد از مصاحبه صدام- عباس دوران و حیدریان و علیرضا یاسینی- نیروگاه بصره را بمباران کردند. با این عملیات جواب ... صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان
ایرانی در تلوزیون عراق گفت:
به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره نزدیک شود- حقوق یک سال نیروی هوایی عراق را جایزه خواهم داد
و 150 دقیقه
بعد از مصاحبه صدام-
عباس دوران و حیدریان و علیرضا یاسینی-
نیروگاه بصره را بمباران کردند.
با این عملیات جواب گستاخی صدام داده شد و در حقیقت خود
صدام تحقیر شد .
غروب همان روز خبرنگار رادیو بی بی سی اعلام کرد:

من امروز با آقای صدام حسین رئیس جمهور عراق، مصاحبه داشتم و ایشان با اطمینان خاطر
از دفاع قدرتمند هوایی خود در راه محافظت از نیروگاه ها، تاسیسات و دیگر منابع اقتصادی عراق در برابر حملات و تهاجم خلبانان ایرانی سخن می گفت. ولی من هنوز  مصاحبه او را تنظیم نکرده بودم که نیروی هوایی ایران نیروگاه بصره را منهدم کرد.
اینک جنوب عراق در خاموشی فرو رفته و چراغ قوه در بازارهای عراق بسیارنایاب و گران شده است چون با توجه به خسارات وارد به نیروگاه، تا چند روز آینده برق وصل نخواهد
شد.
سپس این خبرنگار با لبخندی تمسخر آمیز گفت:
- البته هنوز فرصتیپیش نیامده که من از صدام حسین سوال کنم چگونه جایزه خلبانان ایرانی را تحویلخواهندداد.
عباس فرزند محمد ابراهیم، در30/7/1329درشیراز به دنیا آمد.، مادر با شوق فراوان به تربیت او همت گماشت و عباس در شهر زیبای شیراز دوران شیرین کودکی را پشت سر نهاد.
پس از طی دوران طفولیت به مدرسه رفت وپس از اخذ دیپلم متوسطه درآزمون ورودی دانشكده خلبانی شركت نمودوپس ازقبولی در رشته خلبانی به تحصیل  اشتغال یافت.
سال 1351 بعد از اتمام تحصیلات به دانشگاه خلبانی نیروی هوایی ارتش رفت، با اتمام دوره مقدماتی جهت ادامه تحصیل به امریکا اعزام شد و با اخذ نشان وگواهی‌نامه خلبانی به ایران بازگشت.
تا از خاک پاک کشور خود محافظت نماید.با آغاز جنگ تحـمیلی خدمت خود را در پست افسر خلبـان شـکـاری و معاونت عملیات فرماندهی پایگاه سوم شکاری نفتی شهید نوژه ادامه داد ودر طول سالهای دفاع مقدس بیش از یک
صدسورتی پرواز جنگ انجام داد.
دوران در تاریخ 7/9/1359 اسكله «الامیه» و«البکر» را غرق کرد و در عملیات فتح‌المبین حماسه آفرید.در تاریخ 21/4/1361 عاشقانه برای انجام مأموریت حاضر شد هدف موردنظر او بغداد بود .او قصد داشت، با ناامن کردن شهر از انجام کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد در این شهر جلوگیری نماید و مـانع رسیدن صدام به اهـداف شومـش شود .به همین علت صاعقه‌وار از سد دفاع هوایی پایتخت عراق گذشت و شهر را بمباران نمود. 
اما اصابت موشک عراقی باعـث شد، هواپیما آتش بگیرد
#شهدای_قهرمان
🔴کانال تلگرامی مارو دنبال کنید
Read more
-آقا! آقا! توی سیلاب آدم‌ها،چندقدم مانده به باب رجاء حرم حسین ابن علی،شنیدم که کسی انگاری ما را می‌خوانَد.جوانی ...
Media Removed
-آقا! آقا! توی سیلاب آدم‌ها،چندقدم مانده به باب رجاء حرم حسین ابن علی،شنیدم که کسی انگاری ما را می‌خوانَد.جوانی بود بیست‌واندی‌ساله،با قدی کشیده و شکمی برآمده،سرتاپا سیاه‌پوش،ریش توپی مشکی به صورت،با موهای سری نامرتب؛مثل همهٔ ما خیابان‌خواب‌های حسین. آشنا نمی‌زد.باقی‌مان هم ایستادند؛اسم ... -آقا! آقا!
توی سیلاب آدم‌ها،چندقدم مانده به باب رجاء حرم حسین ابن علی،شنیدم که کسی انگاری ما را می‌خوانَد.جوانی بود بیست‌واندی‌ساله،با قدی کشیده و شکمی برآمده،سرتاپا سیاه‌پوش،ریش توپی مشکی به صورت،با موهای سری نامرتب؛مثل همهٔ ما خیابان‌خواب‌های حسین.
آشنا نمی‌زد.باقی‌مان هم ایستادند؛اسم دستهٔ پخش‌وپلای خودمان را گذاشته بودیم دستهٔ قادری‌پِلاس؛چهارتا قادری(داش‌هادی،آبجی‌سادات،خودم،فسقل‌السادات)و دو تا غیر قادری:شادوماد و عروس‌سادات.
-سلام!ایرانی هستین؟
توی ذهنمان گذشت حتما زن‌وبچه را با ما دیده،دویده،تا موکبی،حسینیه‌ای را به ما پیشنهاد دهد جهت بیتوته.توی دلمان گذشت که:
-«ای اخوی!ما دیشب دنبال جاخواب می‌گشتیم!الان که زیارت اربعین رو خوندیم و دیگه داریم میریم از کربلا»
از فراز شانه‌اش،دیدم،روی ساختمانی نیمه‌کاره که قرص‌ومحکم می‌زد،تابلویی نصب کرده‌اند و رویش نوشته شده:«حسینیهٔ تهرانی‌ها».درست رخ‌به‌رخ حرم حسینِ شهید؛به فاصله طی کردن عرض یک خیابان.گمانمان تقویت شد که حتمی،قصه اسکان زوار است.
-«این کالسکه‌ رو بذارین یه گوشه،خودتون بیاین بالا با گنبد حرم عکس بگیرین»
با چشمانی گِرد نگاهش می‌کردیم.فرصت تصمیم گرفتن نبود.آفتاب تازه دامنش را روی شهر کربلا پهن کرده بود.هرکس،از هرجا که مقدورش بود،روبه‌حرم،زیارت اربعین می‌خواند و سلامی می‌داد و عزم خروج از کربلا می‌کرد.تنه می‌خوردیم از زواری که مسیرشان را تنگ کرده بودیم.کالسکه را دادیم دست زائری عرب و پشت جوان،که با بی‌سیمی واکی‌تاکی،با آدم‌ها و رفقایش در داخل ساختمان هماهنگ می‌کرد راه افتادیم.
*
جایی روی پشت بام حسینیهٔ تهرانی‌ها،در محاصرهٔ ساختمان‌های بدشکل‌وقوارهٔ اطراف حرم که روی بام‌هاشان پر بود از دیش ماهواره،دمنده‌های کولرهای گازی،استودیوهای دست‌ساز ضبط برنامه‌های شبکه‌های خبری،ایستاده بودیم.دورتادور پشتِ این بام را،داربست زده بودند و با پارچه‌‌ای سبززنگ، استتار.
روبه‌رو،سکویی بود که با پله به فرازش می‌رفتی.زیر سکو،چندنفر با چاپگر و دو لپ‌تاپ نشسته بودند:همگی ایرانی؛و روی سکو،عکاسی با دوربین حرفه‌ای که روی سرش،چفیه انداخته بود.
عکاس،عکس را سریع تحویل زیرپله‌ای‌ها داد و آن‌ها هم سریع توی photo shop خوشگلمان کردند و ده دقیقه بعد،پرینت شده،روی کاغذِ عکس،تحویلمان دادند.یادگاری با امام.مِن‌حیث‌ُلایَحتسِب‌ترین رزق کربلا.
-پای عکستون یه کُده.بعد اربعین،توی تلگرام کُد رو بفرستین،فایل عکس رو بدم.
پسری خوش‌چهره و بیسیم‌به‌دست،عکس را تحویلم داد.
در کربلا،ارباب،بر بام‌ها هم موکب زده بود؛موکب عکس
شاید به جبران پشت‌بام‌های شام،کوفه.
Read more
سقیفه که تشکیل شد مادرم زهرا پهلوی شکسته داد! محسن شش ماهه داد!! وحتی جان داد! چون میترسید... چون ...
Media Removed
سقیفه که تشکیل شد مادرم زهرا پهلوی شکسته داد! محسن شش ماهه داد!! وحتی جان داد! چون میترسید... چون زهرا #دلواپس بود!! دلواپس شتر خلافتی که مردمان بعدها از آن خون نوشیدند!!! خون!! بعدها معاویه علی را شقی ترین و افراطی ترین مرد زمان خودش به مردم شناساند چون علی #دلواپس بود!! دلواپس مردمی که بعدها ... سقیفه که تشکیل شد
مادرم زهرا پهلوی شکسته داد! محسن شش ماهه داد!! وحتی جان داد! چون میترسید...
چون زهرا #دلواپس بود!!
دلواپس شتر خلافتی که مردمان بعدها از آن خون نوشیدند!!! خون!!
بعدها معاویه علی را شقی ترین و افراطی ترین مرد زمان خودش به مردم شناساند
چون علی #دلواپس بود!! دلواپس مردمی که بعدها یک میمون باز هرزه و دائم الخمر خلیفه شان میشد!
حسن را با زهر جفا کشتند!! کسی کنارش نماند ...
چون حسن #دلواپس بود!! دلواپس حقی که بر گردن مردم میماند!! حق امامت!!
حسین سر داد! عباس و اکبر و اصغر داد!! حسین همه چیزش را داد...
چون حسین #دلواپس بود !!! دلواپس مردمی که روزی باید بهای حماقت خویش را با حجاج ها پرداخت میکردند!! بازهم بگویم؟
در تاریخ #دلواپس زیاد داشتیم!!
اینان همه دلواپس کوته نگری مردمان زمان خویش بودند!!
اینان همه خوب بودند اما شناخته نشدند!! طول میکشد دلواپسان شناخته شوند!! شاید به درازای 1400 سال!!
حالا ما با افتخار میگویم رهرو مکتب دلواپسانیم!!
آری تسلیت بگو به من!!! هشتک بزن دلواپس تسلیت...
تسلیت هم دارد!!! مرا هم ردیف اسراییل بدان!! دلواپسان تاریخ عادت دارند به زخم زبان!!
تاریخ هنوز گوشش زنگ میزند به این جمله(مگر علی نماز هم میخواند؟!)
من رهرو مکتب دلواپسانم
چون
#خوبان_همه_دلواپس_بودند
!!!
تکرار تاریخ ترس دارد
دلواپسی دارد!!
نشود فردا روز شرمنده شویم...
یاحق
یاعلی

گروه واتساپی
🇮🇷سیاسی، فرهنگی، اجتماعی🇮🇷
عضویت بوسیله این شماره
09392536698📱
Read more
. ************************************************* #بسم_رب_الحسین ************************************************* . #پیش_نوشت: الحمدلله ...
Media Removed
. ************************************************* #بسم_رب_الحسین ************************************************* . #پیش_نوشت: الحمدلله توفیق پیدا کردیم امسال هم محرّم رو ببینیم. طبق روال چندسال گذشته پست ها از دو بخش تشکیل شده اند. یک بخش متشکل از صحبت های حضرت امام ... .
*************************************************
#بسم_رب_الحسین
*************************************************
.
#پیش_نوشت:
الحمدلله توفیق پیدا کردیم امسال هم محرّم رو ببینیم. طبق روال چندسال گذشته پست ها از دو بخش تشکیل شده اند. یک بخش متشکل از صحبت های حضرت امام خمینی و یا حضرت امام خامنه ای با عنوان "قطب_نما" و بخش دیگر هم، بخش "نوکر نوشت"
.
.
#قطب_نما
.
#حضرت_امام_خمینی(ره) :
«محرّم چه ماه مصیبت‌زا و چه ماه سازنده و کوبنده‌ای است، محرّم ماه نهضت بزرگ سید شهیدان و سروَر اولیای خداست که با قیام خود در مقابل طاغوت، تعلیم سازندگی و کوبندگی به بشر داد و راه فنای ظالم و شکست ستمکار را به فدایی دادن و #فداشدن دانست؛ و این خود سرلوحه تعلیمات اسلام است #برای_ملتها_تا_آخر_دهر.»
۱۳۵۶/۱۱/۲
.
.
#نوکر_نوشت:
این یکی دو ماه رو بالا غیرتاً حدالامکان دور گناه رو خط بکش. توی موقعیت گناه قرار گرفتی بگو امام حسین(ع) به خاطر شما، این گناه رو انجام نمیدم؛ بعد ببین چه جوری جوابتو میدن. همون شب توی هیئت تاثیرش رو حس می کنی! ان شا الله این توفیق ترک گناه رو بعد از محرم هم برات نگه میدارن...
#امتحان_کن #جواب_میده
.
زد بخیه زلف قاسم زخم گناه ما را
مژگان اصغر اینجا خود سوزن حسین است
#محمد_سهرابی
.
.
#السلام_علیک_یا_اباعبدالله
#حسین_جان #جان_بِستان
#صلی_الله_علی_الباکین_علی_الحسین
#به_نام_شغل_شریف_تمام_نوکرها
#اللهم_ارزقنا_فی_الدنیا_زیارة_الحسین
#و_فی_الاخرة_شفاعة_الحسین
#اللهم_احفظ_قائدنا_الامام_خامنه_ای
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#یا_فاطمه(س)
Read more
Milad: ‍ ‍ <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span>(((امیران عشق)))<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> جملاتی تامل برانگیز درباره شهدا ارتش جمهوری اسلامی ایران <span class="emoji emoji1f340"></span>شهیدی ...
Media Removed
Milad: ‍ ‍ (((امیران عشق))) جملاتی تامل برانگیز درباره شهدا ارتش جمهوری اسلامی ایران شهیدی که رهبری پشت سر او نماز خواند و به او اقتدا کرد. (شهید خلبان علی اکبر قربان شیرودی) شهیدی که خلبانان عراقی در محل شهادتش در بغداد به احترام او یک دقیقه سکوت کردند. (شهید خلبان عباس دوران) شهیدی ... Milad:
‍ ‍ 🌹🌹(((امیران عشق)))🌹🌹 جملاتی تامل برانگیز درباره شهدا ارتش جمهوری اسلامی ایران 🍀شهیدی که رهبری پشت سر او نماز خواند و به او اقتدا کرد. (شهید خلبان علی اکبر قربان شیرودی) 🍀شهیدی که خلبانان عراقی در محل شهادتش در بغداد به احترام او یک دقیقه سکوت کردند.
(شهید خلبان عباس دوران) 🍀شهیدی که وصیت نامه ی او را مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه قرائت نمود.
(شهید سروان مسعود آشوری) 🍀فرمانده ای که در 4 عملیات بیش از 10 هزار کیلومتر مربع از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را آزاد نمود . (شهید سپهبد علی صیاد شیرازی) 🍀شهیدی که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه نحوه شهادتش را شرح داد.
(شهید سرهنگ ایرج نصرت زاد) 🍀شهیدی که قرآن را با دست نوشت و با ختم نوشتن قرآن شهید شد.
(شهید سرهنگ شریف اشراف) 🍀شهیدی که پیام داد«به امام و مادرم بگویید که شیاه کوه لرزید اما انشایی نلرزید» و شهید شد
(شهید ستوانیکم وظیفه عبدالحمید انشایی) 🍀شهیدی که در حال پیکار با دشمن درونی و بیرونی خویش بود ( شهید سپهبد علی صیاد شیرازی ) 🍀شهیدی که اسیر شد و در حال مقاومت به شهادت رسید و لبخند شادی به لبانش نشست
(شهید سرباز محمدرضا صادقی) 🍀شهید آزاده ای که بیشترین مدت اسارت را تحمل کرد
(شهید خلبان حسین لشگری) 🍀شهیدی که در پایان جنگ نارنجک به خود بست و زیر تانک دشمن رفت
(شهید سرباز یوسف حیدری) 🍀اولین شهید ترور بعد از انقلاب (شهیدسپهبدسیدمحمد ولی قرنی) 🍀فرمانده شهیدی که ناو جنگی خود را تا آخرین نفس رها نکرد و به شهادت رسید
(فرمانده ناوچه پیکان ناخدا محمد ابراهیم همتی) 🍀شهیدی که خبر از شهادت خودش داد و گفت مفقود الاثر می شوم
(فرمانده گردان شهادت ل 92 شهید ستوان غلامرضا طرق) 🍀شهیدی که گزارش پر صلابتی از مقاومت رزمندگان در چزابه را به امام خمینی(ره) داد
(شهید سرهنگ غلامرضا مخبری) 🍀شهیدی که بخاطر برپایی نماز در اسارت ضد انقلاب به شهادت رسید.
(شهید خلبان حسین قاسمی) 🍀مسیحی که مسلمان شد و بلافاصله به شهادت رسید.
(وازگن آوسیان یا مهدی محمدی) 🍀شهیدی که مالک اشتر نیروهای مسلح بود.
(شهیدسپهبد علی صیاد شیرازی) 🍀جانباز قطع نخاعی که 24 سال دمر خوابیدن را بدون ذره ای ناراحتی تحمل کرد و به شهادت رسید.
(شهید سرباز رمضان روحی) 🍀شهیدی که دستش در عملیات رمضان قطع شده و آن را در جیبش قرار د
Read more
قهرمانی بسکتبال نوجوانان غرب آسیاشروع طوفانی بسکتبال نوجوانان ایران در مسابقات غرب آسیاخبرگزاری ...
Media Removed
قهرمانی بسکتبال نوجوانان غرب آسیاشروع طوفانی بسکتبال نوجوانان ایران در مسابقات غرب آسیاخبرگزاری فارس: شروع طوفانی بسکتبال نوجوانان ایران در مسابقات غرب آسیا تیم ملی بسکتبال نوجوانان در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی بسکتبال نوجوانان غرب آسیا مقتدرانه عراق را شکست داد و با یک شروع ... قهرمانی بسکتبال نوجوانان غرب آسیاشروع طوفانی بسکتبال نوجوانان ایران در مسابقات غرب آسیاخبرگزاری فارس: شروع طوفانی بسکتبال نوجوانان ایران در مسابقات غرب آسیا
تیم ملی بسکتبال نوجوانان در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی بسکتبال نوجوانان غرب آسیا مقتدرانه عراق را شکست داد و با یک شروع طوفانی روز نخست را به پایان رساند.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، تیم بسکتبال نوجوانان کشورمان عصر امروز در سالن امام خمینی(ره) مجموعه ورزشی آزادی گرگان در نخستین دیدار خود در رقابت‌های بسکتبال نوجوانان غرب آُسيا به مصاف عراق رفت و توانست با اقتدار این تیم را شکست دهد.

در کوارتر نخست این دیدار، تیم ملی کشورمان با نتیجه 25 بر سه پیروز شد و در ادامه نیز کوارتر دوم این دیدار با نتیجه 41 بر 10 به سود نوجوانان کشورمان به پایان رسید.

در کوارتر سوم نیز نوجوانان ما پیروز میدان بودند و این کوارتر با نتیجه 75 بر 23 به سود تیم ملی کشورمان به پایان رسید و در نهایت ملی پوشان نوجوان کشورمان موفق شدند تیم عراق را با نتیجه 91 بر 36 شکست دهند.

تیم ملی بسکتبال نوجوانان کشورمان در ابتدای این بازی با ترکیب ابتدایی رضا نظری‌کیا، شایان حصاری، پارسا فلاح، معین خرسندی و پویا حقی به میدان رفت و عراقی‌ها نیز با ترکیب ابتدایی حسین عالم عبدالسعده، حسین علی حسین، دیاری ارکان عبدالکریم، منجد حیدر و مصطفی آزاد خورشید به میدان رفت.

تیم ملی بسکتبال نوجوانان کشورمان دوشنبه ساعت 16 به مصاف اردن خواهد رفت و عراق فردا ساعت 16 با لبنان دیدار خواهد کرد.

این مسابقات تا روز چهارشنبه در گرگان ادامه خواهد داشت. 📷@saeedmiirzaei
Read more
<span class="emoji emoji1f631"></span> شاه سلطان #حسن_روحانی . . <span class="emoji emoji274c"></span>یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی ...
Media Removed
شاه سلطان #حسن_روحانی . . یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود. . . ️وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم. . . ️خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان ... 😱 شاه سلطان #حسن_روحانی
.
.
❌یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود. .
.
♨️وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم.
.
.
❗️خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان او را پس میزنیم که درس عبرت گردد. .
.
‼️خبر آوردند محمود افغان نزدیک پایتخت شده، گفت نگران نباشید به دروازه های پایتخت که رسید جلوی او را می گیریم.
.
.
🆘خبر آوردند که وارد پایتخت شد، گفت چرا اینقدر نگرانید! من منتظر بودم تا وارد شود، اکنون به سربازان دستور میدهم تا به او درس بزرگی بدهند.
.
.
⚫️خبر دادند که محمود افغان قصر را محاصره کرده است.
.
.
🙊 در این لحظه شاه سلطان حسین گفت که چرا سربازان جلوی او را نگرفتند، سپس گفت:❗️الان تدبیر این است که به خواسته او تن در دهیم تا جان اهالی قصر در امان بماند و سر انجام شاه سلطان حسین، تاج شاهی را تسلیم محمود افغان کرد...
.
.
😕واما بشنوید از #شاه_سلطان_حسن_روحانی_کلیدباز
.
.
❌به او گفتند با آمریکا مذاکره نکنید که عاقبت خوبی ندارد،.
.
.
♨️او در جواب دلواپسان گفت: بروید به جهنم ... . .
.
❗️گفتند آمریکا تعهدی ندارد، گفت نگران نباشید #امضای_جان_کری ضمانت اجرای برجام است! و با ذوق زدگی، برجام را امضا کرد و دستور داد جشن بگیرند😒😶
.
.
♦️دلواپسان به روحانی گفتند آمریکا به تعهداتش عمل نکرده و دوباره برخی از تحریم ها را برگردانده است. وی گفتا: نگران نباشید، اینها نقض چندان بزرگی نیست .... .
.
‼️گفتند اروپایی ها هم به تعهداتشان عمل نکرده اند و هنوز چیزی عاید ما نشده. .
.
😬او گفت چرا این خورشید تابان برجام را انکار می کنید😫!
.
.
😠گفت برجام را خدا آورده...
.
.
❗️به او گفتند بانکها هم که هنوز تحریم اند، حتی رئیس بانک مرکزی هم تائید کرده، ولیکن روحانی گفت: نگران نباشید کمی زمان می برد تا به نتیجه برسد، برجام هنوز یک #طفل است... 😱
.
.
♨️گفتند آمریکا می خواهد از برجام خارج شود. .
.
☢گفت اگر چنین کرد، درس بزرگی به او خواهیم داد!😕
.
.
➖سرانجام آمریکا که چندبار برجام را نقض کرده بود و اقدام قاطعی از روحانی ندیده بود، به خود جرات داد و اعلام کرد که من از برجام خارج شدم!😷
.
.
‼️‼️و باز روحانی گفت: نگران نباشید اتفاق خاصی نیافتاده، با اروپایی ها برجام را ادامه میدهیم .... .
.
🚫آری برجام علاوه بر آنکه بد عهدی آمریکایی ها را نشان داد، نشان داد که روحانی
.
.
ادامه در کامنت ها .
.
Read more
حضرت آیت الله سیدعلی سیستانی دام ظله ایشان در نهم ربیع‌ الاول سال 1349 ق درخانواده‌ای متدین ومشهوربه ...
Media Removed
حضرت آیت الله سیدعلی سیستانی دام ظله ایشان در نهم ربیع‌ الاول سال 1349 ق درخانواده‌ای متدین ومشهوربه علم و دانش در مشهد مقدس رضوی به دنیا آمد. پدرش سید محمّد باقر عالمی مقدّس و مادرش علویه‌ای والا مقام فرزند علاّمه سیّد رضا مهربانی سرابی بود جدّ وی عالم جلیل ‌القدر سیدعلی سیستانی بود که علامه شیخ ... حضرت آیت الله سیدعلی سیستانی دام ظله
ایشان در نهم ربیع‌ الاول سال 1349 ق درخانواده‌ای متدین ومشهوربه علم و دانش در مشهد مقدس رضوی به دنیا آمد. پدرش سید محمّد باقر عالمی مقدّس و مادرش علویه‌ای والا مقام فرزند علاّمه سیّد رضا مهربانی سرابی بود جدّ وی عالم جلیل ‌القدر سیدعلی سیستانی بود که علامه شیخ آقا بزرگ تهرانی در کتاب طبقات اعلام الشیعه در باره‌اش چنین آورده است وی  از شاگردان ملاعلی نهاوندی در نجف اشرف، و از شاگردان مجدّد شیرازی در سامرّا  بود. وپس از آن در زمره خواص سیداسماعیل صدر در آمد و در حدود سال 1318 ش به مشهد امام رضا ع بازگشت و در آن‌ جا رحل اقامت افکند و با بهره وافری که از دانشِ و پارسایی و صلاح برده بود به جایگاه بلندی دست یافت خاندان حضرت استاد دام‌ ظله که از سادات علوی حسینی هستند سده یازدهم هجری در اصفهان می‌زیستند. از سرشناسان آن خاندان در روزگار یادشده ِ سرزمین سیستان رسیده و به آن دیار انتقال یافته و از آن پس، او و خانواده‌اش در همان‌ جا سکنا گرفته‌ مرحوم سید علی بود که برهه‌ای را در مدرسه مرحوم ملا محمد باقر سبزواری ماند وبرای ادامه تحصیل، ابتدا به نجف اشرف رفت و سپس رهسپار سامرّا شد.استاد ما دام ‌ظله در زادگاه خود پرورش یافت و دروس ابتدایی و مقدمات را همان جا فرا گرفت. وی در پنج ‌سالگی به  فراگیری قرآن پرداخت و پس از آن به یادگیرد خواندن و نوشتن و دروس ابتدایی، به مدرسه دار التعلیم دینی رفت و همزمان با تحصیل در آن مدرسه هنر خوشنویسی را نزد استادش میرزا علی آقای ناظم آموخت.در نخستین ماه‌های سال 1360ق با راهنمایی پدر بزرگوارش به فراگیری مقدمات علوم حوزوی پرداخت ایشان در اواخر سال 1368 ق راهی حوزه علمیه شهر مقدس قم شد و در بحث‌های خارج فقه و اصول مرجع بزرگوار آیت‌ الله سید حسین طباطبائی بروجردی قدس سرّه شرکت نمودند و درس فقیه بزرگوار سید محمد حجت کوه ‌کمره‌ای قدس سره نیز بهره فراوان بردند و با مرحوم علاّمه سید علی بهبهانی عالم معروف شهر اهواز که از پیروان مکتب فقهی محقق تهرانی بود، پیرامون برخی از مسائل قبله ‌شناسی، نامه‌نگاری‌هایی انجام داد و در اوایل سال 1371 ق حضرت استاد دام ‌ظله شهر مقدّس قم را به قصد اقامت در نجف اشرف کانون علم و فضیلت حوزه‌های علمیه  ترک کرد. ایشان سالگرد اربعین امام حسین ع را در کربلا ماندند و آن‌گاه راهی نجف شدند و در مدرسه علمیه بخارائی اقامت گزیدند در نجف اشرف، حوزه درس فقه و اصول بزرگان یعنی آیت ‌الله سید ابو القاسم موسوی خوئی قدس ‌سره و شیخ حسین حلّی قدس ‌سره را درک کردند و زمانی طولانی را در محضر ایشان گذراند
Read more
. #شهید_خبر #شهید_نیوز #شهیدخبر #شهید_نیوز . #سردارسلیمانی #سردار_حاج_قاسم_سلیمانی . #سردار_شهید_حسین_آقا_یوسف_الهی شهید محمد حسین یوسف الهی سال 1340 در شهر «کرمان» متولد شد، پدرش فرهنگی بود و در آموزش و پرورش خدمت می کرد. محیط خانواده کاملا فرهنگی بود و همه فرزندان از همان ... .
#شهید_خبر
#شهید_نیوز
#شهیدخبر
#شهید_نیوز
.
#سردارسلیمانی
#سردار_حاج_قاسم_سلیمانی .
#سردار_شهید_حسین_آقا_یوسف_الهی
شهید محمد حسین یوسف الهی سال 1340 در شهر «کرمان» متولد شد، پدرش فرهنگی بود و در آموزش و پرورش خدمت می کرد. محیط خانواده کاملا فرهنگی بود و همه فرزندان از همان کودکی با حضور در مساجد و جلسات مذهبی با اسلام و قرآن آشنا می شدند.
علاقه زیاد و ارتباط عمیق محمد حسین با نهج البلاغه نیز ریشه در همین دوران دارد. در روزهای انقلاب محمد حسین دبیرستانی بود و حضوری فعال داشت و یکی از عاملان حرکتهای دانش آموزان در شهر کرمان بود.
آغاز جنگ عراق علیه ایران در لشکر 41 ثارالله واحد اطلاعات و عملیات به فعالیت خود ادامه داد و بعدها به عنوان جانشین فرمانده این واحد انتخاب شد. در طول جنگ پنج مرتبه به سختی مجروح شد و بالاخره آخرین بار در عملیات والفجر هشت به دلیل مصدومیت حاصل از بمبهای شیمیایی در بیست و هفتم بهمن ماه سال 1364 در بیمارستان لبافی نژاد تهران به شهادت رسید.
Read more
. للحق پست نوشت: #شاه_سلطان_حسین_صفوی یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان ...
Media Removed
. للحق پست نوشت: #شاه_سلطان_حسین_صفوی یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود. وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم. خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان ... .
للحق پست نوشت:
#شاه_سلطان_حسین_صفوی
یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود.
وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم.

خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان او را پس میزنیم که درس عبرت گردد.
خبر آوردند محمود افغان نزدیک پایتخت شده، گفت نگران نباشید به دروازه های پایتخت که رسید جلوی او را می گیریم.

خبر آوردند که وارد پایتخت شد، گفت چرا اینقدر نگرانید! من منتظر بودم تا وارد شود، اکنون به سربازان دستور میدهم تا به او درس بزرگی بدهند.

خبر دادند که محمود افغان قصر را محاصره کرده است.
در این لحظه شاه سلطان حسین گفت که چرا سربازان جلوی او را نگرفتند، سپس گفت:الان تدبیر این است که به خواسته او تن در دهیم تا جان اهالی قصر در امان بماند و سر انجام شاه سلطان حسین، تاج شاهی را تسلیم محمود افغان کرد...
.
واما بشنوید از #شاه_سلطان_حسن_روحانی

به او گفتند با آمریکا مذاکره نکنید که عاقبت خوبی ندارد،.
او در جواب منتقدان گفت: بروید به جهنم ... .
گفتند آمریکا تعهدی ندارد، گفت نگران نباشید #امضای_جان_کری ضمانت اجرای برجام است! و با ذوق زدگی، برجام را امضا کرد و دستور داد جشن بگیرند

گفتند:آمریکا به تعهداتش عمل نکرده و دوباره برخی از تحریم ها را برگردانده است. وی گفتا:نگران نباشید، اینها نقض چندان بزرگی نیست.. گفتند اروپایی ها هم به تعهداتشان عمل نکرده اند و هنوز چیزی عاید ما نشده.
او گفت چرا این خورشید تابان برجام را انکار می کنید

گفت برجام را خدا آورده...
به او گفتند بانکها هم که هنوز تحریم اند، حتی رئیس بانک مرکزی هم تائید کرده، ولیکن روحانی گفت: نگران نباشید کمی زمان می برد تا به نتیجه برسد، برجام هنوز یک #طفل است.

گفتند آمریکا می خواهد از برجام خارج شود.
گفت اگر چنین کرد، درس بزرگی به او خواهیم داد!

سرانجام آمریکا که چندبار برجام را نقض کرده بود و اقدام قاطعی از روحانی ندیده بود، به خود جرات داد و اعلام کرد که من از برجام خارج شدم!

و باز روحانی گفت: نگران نباشید اتفاق خاصی نیافتاده، با اروپایی ها برجام را ادامه میدهیم .... آری برجام علاوه بر آنکه بد عهدی آمریکایی ها را نشان داد، نشان داد که روحانی از عزت ملی فهم چندانی ندارد و هیچ اقدام قاطعی هم بلد نیست!
.
#برجام
#ترامپ
#آمریکا
#روحانی
#معذرت_خواهی
#ما_را_به_خیر_تو_امید_نیست
#شر_مرسان
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام ...
Media Removed
. عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن) عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ) مراحل انجام حرکت: 1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد. 2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید. 3- به ... .
✔ عضلات اصلی: فیله (عضلات ناحیه کمری) / سرینی (باسن)
✔ عضلات فرعی: پشت پا (همسترینگ)
✔ مراحل انجام حرکت:
1- به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را طوری روی زمین قرار دهید که فاصله آنها به اندازه عرض شانه، و زاویه زانوها 90 درجه باشد.
2- کف دست ها را برای حفظ تعادل در کنار بدن روی زمین قرار دهید.
3- به آرامی باسن خود را از روی زمین جدا کنید و تا قرار گرفتنِ ران ها در راستای تنه آن را بالا ببرید.
4- با کنترل به نقطه شروع بازگردید.
✔ دم: پایین آوردن لگن.
✔ بازدم: بالا بردن لگن.
✔ نکات مهم:
📍 این حرکت از جمله حرکاتِ مفیدی است که برای تقویت عضلاتِ ناحیه کمری و باسن، بدون نیاز به هیچ وسیله ای می توان به راحتی در منزل انجام داد. لازم به ذکر است، قدرت و استقامت پایین عضلات ناحیه کمر از علل عمده بسیاری از کمر دردهای مزمن است، و در صورت عدم تقویت آنها به میزان بهینه، احتمال آسیب ها و مشکلات جدی تر در ناحیه کمر افزایش می یابد.
📍 به منظور افزایش سختی و دامنه حرکتی، می توانید پاهای خود را به جای زمین، روی یک نیمکت یا تخت بگذارید. انجام این حرکت با گذاشتنِ وزنه روی ناحیه لگن، و یا با بالا نگاه داشتنِ یک پا (با زمین در تماس نباشد)، از دیگر راه های افزایش سختی این تمرین هستند.
📍 افرادی که دچار آسیب های مختلف در ناحیه کمر هستند و یا ضعف عضلانی شدید در آن نواحی دارند، مطابق با تجویز متخصصین مربوطه می توانند این حرکت را به شکل "ایزومتریک" انجام دهند. در این حالت فرد بدون انجام تکرارهای پویا (پایین و بالا بردنِ لگن)، در یک نقطه ی خاص (مثلا بالاترین نقطه حرکت) وضعیت بدنِ خود را برای چند ثانیه (مثلا 15 ثانیه) حفظ کرده و بدین شکل یک ست را اجرا می کند. برای تقویت عضله در زوایای مختلف می توان نقطه ی نگاه داشتنِ وضعیت بدن را تغییر داد و برای نمونه در میانه دامنه حرکتی موقعیت بدنی را برای مدت زمانِ مشخص حفظ کرد.
📍 هرچه فاصله پاها از باسن دورتر شود، بر نقشِ عضلاتِ پشت پا در اجرای حرکت افزوده خواهد شد.
📍 اگر حفظ تنش عضلانی در طول انجام ست ها برای سیستم تمرینی تان مهم است، در پایین ترین نقطه حرکت اجازه ندهید باسن با زمین برخورد داشته باشد.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
🔥 کانال تلگرام (مطالب متفاوت) را نیز دنبال کنید 👈 لینک در بالای صفحه
Read more
. طوبا خانم که فوت کرد همه گفتند چهلم نشده حسین آقا می رود یک زن دیگر میگیرد. سه ماه گذشت و حسین آقا به ...
Media Removed
. طوبا خانم که فوت کرد همه گفتند چهلم نشده حسین آقا می رود یک زن دیگر میگیرد. سه ماه گذشت و حسین آقا به جای اینکه برود یک زن دیگر بگیرد، هر پنجشنبه می رفت سر خاک. ماه چهارم خواهرش آستین بالا زد که داداش تنهاست و خواهر برادرها سرگرم زندگی خودشان هستند، خیلی نمی رسند که به او برسند. طلعت خانم را نشان کرد ... .
طوبا خانم که فوت کرد همه گفتند چهلم نشده حسین آقا می رود یک زن دیگر میگیرد.
سه ماه گذشت و حسین آقا به جای اینکه برود یک زن دیگر بگیرد، هر پنجشنبه می رفت سر خاک. ماه چهارم خواهرش آستین بالا زد که داداش تنهاست و خواهر برادرها سرگرم زندگی خودشان هستند، خیلی نمی رسند که به او برسند.
طلعت خانم را نشان کرد و توی یک مهمانی نشان حسین آقا داد. حسین آقا که برآشفت همه گفتند:
یکی دیگر که بیاید جای خالی زنش پر می شود. حسین آقا داد زد جای خالی زنم را هیچ زنی نمیتواند پر کند. توی اتاقش رفت و در را به هم کوبید. همه گفتند: یک مدت تنها باشد مجبور می شود جای خالی زنش را پر کند. مرد زن میخواهد. حسین آقا ولی هر پنجشنبه می رفت سر خاک. سال زنش هم گذشت و حسین آقا زن نگرفت....
همه گفتند: امسال دیگر حسین آقا زن می گیرد...
سال دوم و سوم هم گذشت و حسین آقا زن نگرفت. هر وقت یکی پیشنهاد میداد حسین آقا زن بگیرد، حسین آقا می گفت: آنموقع که بچه ها احتیاج داشتند اینکار را نکردم، حالا که دیگر از آب و گل درآمدند...
دختر ها را شوهر داد و به پسرها هم زن، اما وعده پنجشنبه ها سر جایش بود. همه می گفتند: دیگر کسی توی خانه نمانده بچه ها هم رفته اند دیگر وقتش است، جای خالی طوبا خانم را پر کند...
حسین آقا ولی سمعک لازم شده بود، دیگر گوش هایش حرفهای همه را نمی شنید.
دیروز حسین آقا مرد...
توی وسایلش دنبال چیزی میگشتند چشمشان افتاد به کتاب خطی قدیمی روی طاقچه، دخترش گفت: خط باباست اول صفحه نوشته بود:
هر چیز که مال تو باشد خوب است، حتی اگر جای خالی "تو" باشد.آخر جای خالی توی دل، مثل سوراخ توی دیوار نیست که با یک مشت کاهگل پر شود. هزار نفر هم بروند و بیایند آن دل دیگر هیچوقت دل نمیشود....
#مریم_یمیع_زادگان
#iran #fars #alamarvdasht #mobilegraphy #ir_mobilgeraghy #ir_photo #harfeaks #happiness_ir #pasandha #aks_baran #akas_khoone #aksine #insta_persia #insta_aks #instagram #theweekoninstagram #ایران #فارس #علامرودشت #جنوب #south #فنر #فانوس #tree #ir_photographers_club #photography_aks
Read more
. للحق پست نوشت:با شروع ماه محرم شبهات ریز و درشتی در فضای مجازی منتشر میشود که هدفش کمرنگ کردن راه ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:با شروع ماه محرم شبهات ریز و درشتی در فضای مجازی منتشر میشود که هدفش کمرنگ کردن راه امام حسین علیه السلام و به حاشیه راندن هدف این قیام عظیم در برابر ظلم و استکبار است. قطعا پشت پرده بسیاری از این شبهات اتاق فکرهایی پنهان است که تداوم خون سید الشهدا نوید برچیده شدن بساط ظلم و ستمگریشان ... .
للحق پست نوشت:با شروع ماه محرم شبهات ریز و درشتی در فضای مجازی منتشر میشود که هدفش کمرنگ کردن راه امام حسین علیه السلام و به حاشیه راندن هدف این قیام عظیم در برابر ظلم و استکبار است. قطعا پشت پرده بسیاری از این شبهات اتاق فکرهایی پنهان است که تداوم خون سید الشهدا نوید برچیده شدن بساط ظلم و ستمگریشان را می دهد.
.
اما در این میان افرادی هم هستند که از روی جهالت و یا مطالعه کم و یا حتی ناشی از کم کاری و یا اسف بارتر بد عملی امثال ما که داعیه ی مسلمانی داریم و مفتخریم که سینه زن و مداح و مبلغ راه حسینیم, شاید بی غرض حرفی می زنند که ناخواسته آب به آسیاب همانهایی می ریزند که برچیده شدن دستگاه عظیم و انسان ساز حسین علیه السلام را می طلبند.
.
اخیرا خانم نازنین بیانی در اظهار نظری التقاط گونه گفته است :«بیایید محرم امسال، به جای پرداختن میلیاردها تومان به مداحان برای گریاندن شما، آن را خرج خنداندن یتیمی کنید»
.
اولا , مداحی که دم زدن از ابا عبدالله را با ثمن بخس درهم و دینار دنیا معامله می کند , کم از عمر سعدی ندارد که هوس گندم ری او را در ردیف اشق الاشقیاء قرار داد و اما مگر در بین جماعت مادحین چه تعداد از این افراد داریم؟
.

دوما, مگر فلسفه گریستن یتیمان چیست ؟ جز ظلم و ستمی که حق آنها را در جیب نجومی بگیرانی می ریزد تا سهمشان شکم گرسنه و اشک چشم باشد و حسین ع قیام کرد تا ریشه این ظلم بخشکد و تا حدود زیادی خشکاند, چرا که انقلاب اسلامي با فرهنگ كربلا پيروز شد و ماه محرم بود كه كـار را يـك سـره كـرد . «سوليوان» سفير آمريكا در ايران (سـال )٥٧ ميگويد:"در ملاقاتي كه قبل از محرم آن سال با شاه داشتم، او گفت : اگر از محرم امسال سالم بگذريم پيـروز مـي شـويم " چـون شـاه خـودش را از كربلا ضربه پذير ميديد.
.
سوما , اگر کسی فلسفه اشک بر امام حسین ع را درک کند حاضر هست میلیونها صله بدهد برای گریاندنش.
جفری کاتلر در کتاب زبان اشکها می نویسد:"هر قطره اشکی که فرو می‌غلتد, پیغام درونی را به همراه دارد که به واسطه آن ماهیت افراد آشکار می‌شود .گریستن عامل برقراری ارتباط میان انسان‌ها و گویش بی‌صدا"
.
وقتی اشک برقرار کننده رابطه بین انسانهاست, صد البته اگر این اشک برای داغ مصیبت و غم و محبت آل الله ع روان گردد , پیوندی که قرار است ما را به حوض کوثر برساند صد برابر محکمتر خواهد شد,و شاهد بر این مدعی سخن امام رضا (ع) است در روز اول محرم به یکی از یارانش: .
ادامه در کامنت👇👇👇
.
#محرم
#اشک
#کربلا
#امام_حسین_علیه_السلام
Read more
– مبارزه و شهادت امام حسین علیه السلام امام حسین علیه السلام پس از آن که همه یاران خود را از دست داد، ...
Media Removed
– مبارزه و شهادت امام حسین علیه السلام امام حسین علیه السلام پس از آن که همه یاران خود را از دست داد، بانوان عصمت پناه را در خیمه اى گرد آورد و آنان را تسلى و دلدارى داد و به صبر و شکیبایى سفارش نمود و با قلبى شکسته از آنان خداحافظى کرد.آن حضرت ، فرزندش امام زین العابدین علیه السلام را که در بیمارى سختى ... – مبارزه و شهادت امام حسین علیه السلام

امام حسین علیه السلام پس از آن که همه یاران خود را از دست داد، بانوان عصمت پناه را در خیمه اى گرد آورد و آنان را تسلى و دلدارى داد و به صبر و شکیبایى سفارش نمود و با قلبى شکسته از آنان خداحافظى کرد.آن حضرت ، فرزندش امام زین العابدین علیه السلام را که در بیمارى سختى به سر مى برد، جانشین خویش قرار داد و با او نیز وداع کرد و آماده نبرد با دشمن گردید. امام حسین علیه السلام به تنهایى ، ساعاتى چند با دشمن مبارزه کرد و به هر طرف حمله مى کرد گروهى را به هلاکت مى رسانید.هرگاه براى آن حضرت فرصتى به دست مى آمد، به خیمه ها بر مى گشت و با حضور خود، کودکان و زنان بى پناه را تسلى مى داد و بار دیگر با آنان خداحافظى مى کرد. شاید مقصود آن حضرت از تردد میان خیمه و میدان نبرد، براى آمادگى بیشتر بازماندگانش براى پذیرش شهادت آن حضرت بود. در یکى از خداحافظى ها، فرزند شیرخوار خود را جهت سیراب کردنش به سوى دشمن آورد و از آنها تقاضاى آب براى فرزند شیرخوار خود کرد، ولى سپاه سنگ دل عمر بن سعد به فرزند شش ماهه او رحم نکرد و با هدف تیر قرار دادنش ، وى را در آغوش پدر غرقه به خون کرد.امام حسین علیه السلام بدن غرقه به خون على اصغر علیه السلام را به خیمه برگرداند و بار دیگر به مبارزه پرداخت . آن حضرت ، زخم هاى فراوانى را در میدان مبارزه متحمل شد، تا آن که بر اثر کثرت جراحات به زمین افتاد.در آن حال نیز دشمنان رهایش نکرده و با ابزارهاى گوناگون ، از جمله تیر، نیزه ، شمشیر و سنگ بر بدنش ضرباتى وارد آوردند.سرانجام ، آن حضرت تاب و توان از کف داد و بر خاک گرم کربلا بر زمین افتاد و آماده مهمانى خدا گردید.شمر بن ذى الجوشن ، با قساوت تمام به سوى بدن خونین آن حضرت رفت ، در حالى که رمقى در بدن شریفش بود، سر مبارکش را از قفا جدا کرد و سر بریده را به خولى اصبحى تحویل داد تا به نزد عمر بن سعد منتقل کند.
صلی الله علیک یا اباعبدالله😢😢😢😢😢
صلی الله علی الباکین الحسین ع
#ظهر_عاشورا
#السلام_علیک_یا_ اباعبدلله
#عاشورا
#حسین #محرم #عزاداری
Read more
او (امام حسین‏ علیه السلام) فرزند خانواده ‏اى است که هنر خوب مردن را در مکتب حیات، خوب آموخته است... ...
Media Removed
او (امام حسین‏ علیه السلام) فرزند خانواده ‏اى است که هنر خوب مردن را در مکتب حیات، خوب آموخته است... آموزگار بزرگ شهادت اکنون برخاسته است تا به همه آنها که جهاد را تنها در توانستن مى ‏فهمند و به همه آنها که پیروزى بر خصم را تنها در غلبه، بیاموزد که شهادت نه یک باختن، که یک انتخاب است؛ انتخابى که در آن، ... او (امام حسین‏ علیه السلام) فرزند خانواده ‏اى است که هنر خوب مردن را در مکتب حیات، خوب آموخته است... آموزگار بزرگ شهادت اکنون برخاسته است تا به همه آنها که جهاد را تنها در توانستن مى ‏فهمند و به همه آنها که پیروزى بر خصم را تنها در غلبه،
بیاموزد که شهادت نه یک باختن، که یک انتخاب است؛ انتخابى که در آن، مجاهد با قربانى کردن خویش در آستانه معبد آزادى و محراب عشق، پیروز مى ‏شود و حسین «وارث آدم» - که به بنى ‏آدم زیستن داد - و «وارث پیامبران بزرگ» - که به انسان چگونه باید زیست را آموختند - اکنون آمده است تا در این روزگار به فرزندان آدم چگونه باید مردن را بیاموزد. 👤دکتر علی شریعتی .
.
.
#یا_حسین #کربلا #نینوا #محرم #عبادت
Read more
<span class="emoji emoji1f4a5"></span>باید تحمل کنم حسین محب اهری با بیان اینکه همچنان مراحل درمان را سپری می‌کند، گفت: مشکلات برای هر ...
Media Removed
باید تحمل کنم حسین محب اهری با بیان اینکه همچنان مراحل درمان را سپری می‌کند، گفت: مشکلات برای هر کسی وجود دارد و من هم باید تحمل کنم. این بازیگر که چند سالی است به بیماری سرطان مبتلا شده است، در گفت‌وگو با ایسنا درباره روند درمانش گفت: چند آمپول دیگر باید تزریق کنم و پس از پایان این دوره درمانی، ... 💥باید تحمل کنم
حسین محب اهری با بیان اینکه همچنان مراحل درمان را سپری می‌کند، گفت: مشکلات برای هر کسی وجود دارد و من هم باید تحمل کنم.

این بازیگر که چند سالی است به بیماری سرطان مبتلا شده است، در گفت‌وگو با ایسنا درباره روند درمانش گفت: چند آمپول دیگر باید تزریق کنم و پس از پایان این دوره درمانی، یک سری آزمایش‌ها انجام خواهم داد و پس از آن دکترم آنها را بررسی خواهد کرد تا برای ادامه درمانم برنامه‌ای جدید در نظر بگیرد.

او ادامه داد: ما راضی به رضای خداوند هستیم. من از کودکی بر این عقیده هستم که آن کسی که ما را خلق کرده است، می‌داند که چه کاری انجام می‌دهد و پشت هر چیزی حکمتی هست. مشکلات برای هر کسی وجود دارد و من هم باید آنها را تحمل کنم. سلامتی مانند جوانی، گوهری است که وقتی آن را از دست می‌دهیم تازه قدرش را می‌دانیم.

محب اهری در ادامه درباره نمایش‌هایی که قرار است در آینده اجرا کند، گفت: چند پیشنهاد برای بازی در تئاتر دارم اما از دوستانم خواستم چند روزی به من فرصت دهند تا نتایج آزمایش‌هایم بیاید و با دکترم مشورت کنم و بعد با توجه به روند درمانم، برای همکاری با آنها اقدام کنم. من خیلی علاقه‌مند هستم که فرصتی پیش بیاید که دوباره کار کنم.

این بازیگر تئاتر که در تابستان امسال در نمایش "خسیس" ایفای نقش کرده بود، درباره این نمایش گفت: استقبال از "خسیس" خیلی خوب بود. با توجه به این که شرایط اقتصادی خیلی به هم ریخته است و مردم نگران وضعیت اقتصادیشان هستند اما ما تقریبا هر روز به طور متوسط ۲۵۰ نفر تماشاگر داشتیم.

او تاکید کرد: باید به مردم امیدواری داده شود تا آن قدر تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ای که ریشه شکن هستند، نباشند. برنامه سازان رادیو- تلویزیون و رسانه‌ها باید در جهتی پیش‌روند که به مردم آرامش داده شود. نمایش‌ها باید به سمت شادی و نشاط حرکت کنند و به مردم امیدواری دهند. متاسفانه با هر کسی که صحبت می‌کنیم در شرایط نامساعدی است. سختی وجود دارد ولی نباید همراه آن ناامیدی باشد.

محب اهری در پایان سخنانش درباره «خانه سیمین و جلال» در تهران که به تازگی مرمت و بازی سازی شده است و اخیرا از آن بازدیدی داشته است، گفت: بد نیست در شلوغی و ازدحام این شهر تبلیغی شود تا مردم از این‌گونه خانه‌ها بازدیدی داشته باشند و با فضای آن خانه‌ها کمی خلوت کنند و از حساب و کتاب روزمره اندکی فارغ شوند. در حیاط آن خانه‌ها بنشینند و درباره هستی و مفهوم زندگی فکر کنند. متاسفانه همگی فکر و ذکرمان مسائل اقتصادی شده است، ما باید ساعتی را در روز به خود اختصاص دهیم.
Read more
۱۶ شهریور ۱۳۵۲ پرسپولیس ۶ تاج (استقلال) ۰ گلزنان پرسپولیس: همایون بهزادی ('۵۰)('۸۸)('۹۰)، ...
Media Removed
۱۶ شهریور ۱۳۵۲ پرسپولیس ۶ تاج (استقلال) ۰ گلزنان پرسپولیس: همایون بهزادی ('۵۰)('۸۸)('۹۰)، حسین کلانی ('۳۱)، ایرج سلیمانی ('۴۳)('۵۷) بازیکنان پرسپولیس: بهرام مودت، ابراهیم آشتیانی، مسیح مسیح‌نیا، رضا وطن‌خواه، جعفر کاشانی، اسماعیل حاج رحیمی‌پور، علی پروین، حسین کلانی، همایون ... ۱۶ شهریور ۱۳۵۲
پرسپولیس ۶
تاج (استقلال) ۰

گلزنان پرسپولیس: همایون بهزادی ('۵۰)('۸۸)('۹۰)، حسین کلانی ('۳۱)، ایرج سلیمانی ('۴۳)('۵۷)

بازیکنان پرسپولیس: بهرام مودت، ابراهیم آشتیانی، مسیح مسیح‌نیا، رضا وطن‌خواه، جعفر کاشانی، اسماعیل حاج رحیمی‌پور، علی پروین، حسین کلانی، همایون بهزادی (کاپیتان)، اصغر ادیبی و ایرج سلیمانی/ مربی: آلن راجرز

بازیکنان استقلال: منصور رشیدی (تعویض با ناصر حجازی)، محمدرضا عادلخانی، نصرالله عبداللهی، اکبر کارگر جم، علی جباری (کاپیتان)، کارو حق وردیان، عزت جانملکی، حسن روشن، جواد الله وردی، جواد قراب، غلامحسین مظلومی/ مربی: رایکوف

داور: نیکولای پتری چیانو (رومانی)
ورزشگاه: آریامهر (آزادی کنونی)
اخطار: ۰ اخراج: ۰
نیمه اول: ۰-۲
تعداد تماشاگر: ۶۰/۰۰۰ نفر

این هم بهترین تیم تاریخ تاج 👌
با بهترین مربی رایکوف و بهترین بازیکنان تاریخ تاج همچون حجازی و روشن و جباری و مظلومی و قراب و عادلخانی😂
البته آلن راجرز یک ماه ایران نبود و تیم‌ رو همایون بهزادی عزیز تمرین داد و راجرز شب بازی به تهران اومد و به نامش ثبت شد 👌
#FARZAD⭐️JOON56 :
=============
:
@abbas_esmailbeygi
@mohamad_nikkkhah36 @mohamad_rafeii021 @roya_perspolisi_6 @_roze_gherrrrrrmez @hadisss_a @hasti.6 @zahra.kzm1979 @zahra6red @bahar_persepolisi24 @sama_perspolisii @niloofarazizi94 @barbod888 @mojtaba6666662424 @saeedtaheri21 @arteshe_perspolisi64 @queen_persepolic @2perspolis.queen @farangis_pourmofid _ @66h.s66 @dokhtareperspolisi_5 @ivankovic_branko @seyede_zahra_mousavi95 @setareh_sorkh_asia @karimbagherii6 @afshinpeiravany @maedeh_perspolisi @miss.red66 @milad.nateghi_22 @mehrdad_atashbaz @arteshsorkh_fc @samira_perspolisi_por @pkhomarlou @tifusia @taranom.perspolisi.6 @red_boy_6_10 @kosar6_ @davood6kashani @neda_perspolisi666 @daniyalabdollahiii @morteza_008_ak8 @sonamiye_sorkh @zendegim_perspolis @perspolisi_taherei @_darya_.sh @amin_razavi24 @amo_majid_mohamadi @perspolisi_taherei @majid_jaygah23
@esi_sako33 @_darya_.sh @aliiiiiiiikarimi8 @esi1726 @ebi_perspolisi @9parisa._.perspolisi9 @norouzihani
@mensha90 @mohammadansari_ @mohsenrabikhah.official18 @kamalkamyabinya @hossein_mahini_13 @daniyalabdollahiii @sajedeh.safari @girl.perspolis @ghazall_frn @mrs_behnami
Read more
خبرگزاري ميزان<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 رضا فؤادیان مدیر برنامه‌های بهنام صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری ...
Media Removed
خبرگزاري ميزان🏻🏻 رضا فؤادیان مدیر برنامه‌های بهنام صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: بهنام صفوی برای انجام عمل مغز خود مدتی است که به آلمان رفته و نخستین جراحی‌اش را هم پشت سر گذاشته است. وی ادامه داد: با وجود اینکه انجام دادن کارهای مربوط به دعوتنامه و مواردی از ... خبرگزاري ميزان👇🏻👇🏻
رضا فؤادیان مدیر برنامه‌های بهنام صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: بهنام صفوی برای انجام عمل مغز خود مدتی است که به آلمان رفته و نخستین جراحی‌اش را هم پشت سر گذاشته است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه انجام دادن کارهای مربوط به دعوتنامه و مواردی از این قبیل زمان می‌برد اما خداروشکر کارها تسهیل شد و بهنام توانست زودتر سفر کند.
فؤادیان تصریح کرد: فکر می‌کنم بهنام صفوی یک عمل دیگر هم داشته باشد که در زمان خودش انجام می‌دهد.
وی توضیح داد: براساس صحبت‌های انجام شده، قرار است تیم جراحی پروفسور سمیعی در بیمارستان INI هانوفر آلمان که یک مرکز تخصصی جراحی مغز محسوب می‌شود، این خواننده موسیقی پاپ را عمل کنند.

مدیر برنامه های بهنام صفوی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: به زودی تک قطعه جدید بهنام صفوی با عنوان «حواست نیست» منتشر می‌شود که اثری زیبا است و فضایی تلفیقی دارد.
مدیر برنامه‌های خواننده آلبوم «آرامش» خاطرنشان کرد: آهنگسازی و تنظیم قطعه «حواست نیست» را بهنام صفوی انجام داده و حسین غیاثی ترانه آن را سروده است. این اثر فضایی عاشقانه دارد و فضای کلی آن صرفاً پاپ نیست.

گفتنی است، بهنام صفوی حدود دو سال به دلیل عارضه تومور مغزی در بیمارستان بستری شد و مورد جراحی قرار گرفت. این هنرمند جوان پس از این عمل فعالیت های موسیقی خود را در زمینه تولید آلبوم "معجزه" و همچنین کنسرت هایش ادامه داد.

از پيج هاي معتبر اين اخبار دنبال كنيد.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
@behnamsafavi_fanss
@behnamsafavi_fanss
@behnamsafavi_fanss
Read more
افشای اختلاس ۲۲ میلیون دلاری یکی از سرداران سپاه؛ آیا شعار مبارزه با فساد جدی است؟ یکی از سرداران سپاه پاسداران در نخستین‌ دور از تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و به بهانه‌ی خرید هلیکوپترهای آمریکایی، ۲۲ میلیون دلار اختلاس کرده و تا کنون نیز این پول را به بیت‌المال بازنگردانده است. اوا ... ✔افشای اختلاس ۲۲ میلیون دلاری یکی از سرداران سپاه؛ آیا شعار مبارزه با فساد جدی است؟
یکی از سرداران سپاه پاسداران در نخستین‌ دور از تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و به بهانه‌ی خرید هلیکوپترهای آمریکایی، ۲۲ میلیون دلار اختلاس کرده و تا کنون نیز این پول را به بیت‌المال بازنگردانده است. اوا تودی از اختلاس ۲۲ میلیون دلاری سردار سرتیپ دوم پاسدار خلبان «عبدالرضا بهرامی» مدیرعامل پیشین شرکت هلیکوپتری «نوید تک» وابسته به هلال احمر و فرمانده سابق پایگاه هوایی سپاه در شیراز خبر داد.
سردار «بهرامی» در سال ۱۳۹۳ با شناسایی تعدادی از دلالان و با هماهنگی تعداد دیگری از سرداران سپاه در شرکت سپانیر قرارگاه خاتم‌الانبیاء، با برنامه‌ریزی قبلی مبلغ ۲۲ میلیون دلار پول دریافت کرد تا به بهانه دور زدن تحریم‌ها، تعدادی هلیکوپتر بل آمریکایی را وارد کشور کند.
وی که آن زمان در هیئت مدیره شرکت هلی‌کوپتری «هلی آریا» واقع در یک برج بسیار لوکس در جماران تهران فعالیت می‌کرد، با انتقال این پول به ترکیه، تنها یک فروند هلی‌کوپتر بل ۴۱۲ را به جزیره‌ی کیش وارد کرد و پس از آن به بهانه‌ی آن‌که بقیه‌ی پول‌ها در حساب بانکی دلال اروپایی توقیف شده، از انتقال آن به کشور خودداری کرد.
پس از این اختلاس بزرگ و گزارش رده‌ی نظامی به رده‌ی حفاظتی، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه (ساحفاسا) به موضوع وارد شد و با بازداشت چند روزه‌ی «بهرامی» و «حسین شریف‌آبادی» از مسئولین سازمان حفاظت اطلاعات سپاه، پی به فساد مالی سازماندهی شده‌ای برد که یک سر آن در اداره حفاظت اطلاعات قرارگاه خاتم‌الانبیاء و یک سر دیگر آن چندین سردار بزرگ سپاه قرار داشتند.
با ناامیدی سازمان حفاظت اطلاعات سپاه از بازگشت این پول به کشور و اطمینان از بلوکه شدن آن در حساب دلال اروپایی، «سردار سرتیپ دوم پاسدار عبدالرضا بهرامی» به بازنشستگی اجباری درآمد.✔ در سازمان حفاظت اطلاعات سپاه خبر داده‌اند که «بهرامی» طی ماه‌های اخیر و با افزایش تلاطم بازار ارز در ایران، این مبلغ را در حساب چند صراف ترکیه‌ای قرار داده تا با فروش دلار و تبدیل آن به ریال به وسیله‌ی دستگاه پُز، وجه مربوطه را به حساب وی در بانک انصار انتقال دهند و بدین‌وسیله با یک عملیات پول‌شویی حساب شده، این مبلغ به حساب‌های شخصی وی و چندین نفر دیگر در حال انتقال است.
✔گفتنی است پس از افشای این فساد سازمان یافته در برنامه «آخر هفته»، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه مجددا سردار خلبان «عبدالرضا بهرامی» را تحت تعقیب و تحقیقات خود قرار داده است. - #regrann
Read more
. بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم که پشت بساط دکان ترقی مردی‌ست که می‌گوید: «آقا ما تلفن به شما می‌دهیم ولی ...
Media Removed
. بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم که پشت بساط دکان ترقی مردی‌ست که می‌گوید: «آقا ما تلفن به شما می‌دهیم ولی در عوض شما باید از خلوت و لطف خلوت‌گزینی دست بردارید. خانم به شما حق رأی می‌دهیم ولی قیمتش این‌ست که دیگر از حمایت سرخاب سفیداب و چادر چاقچور دل بکنید. آقا شما آسمان را فتح خواهید کرد ولی پرندگان شگفتی ... .
بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم که پشت بساط دکان ترقی مردی‌ست که می‌گوید: «آقا ما تلفن به شما می‌دهیم ولی در عوض شما باید از خلوت و لطف خلوت‌گزینی دست بردارید. خانم به شما حق رأی می‌دهیم ولی قیمتش این‌ست که دیگر از حمایت سرخاب سفیداب و چادر چاقچور دل بکنید. آقا شما آسمان را فتح خواهید کرد ولی پرندگان شگفتی خود را از دست خواهند داد و ابرها بوی بنزین خواهند گرفت».
داروین ما را به بالای تپه‌ای رساند که از فراز آن می‌توانیم برگردیم و راهی را که آمده‌ایم ببینیم. اما به خاطر این چشم‌انداز، به خاطر کشف و شهود، و به خاطر این علم ما باید از باور کردن قصه‌ی شیرین و شاعرانه‌‌ی سفر تکوین، دست بکشیم.

#ارثیه_باد
#جروم_لارنس
#رابرت_ای_لی
#حسین_مسعودی_خراسانی

#شهر_کتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیراد_سنتر
#42215308
Read more
حسین کعبی: مسئولان سپیدرود با اسم علی کریمی بازی کردند و بازی کردن با اسم چنین فردی بی معرفتی است ماجراهای ...
Media Removed
حسین کعبی: مسئولان سپیدرود با اسم علی کریمی بازی کردند و بازی کردن با اسم چنین فردی بی معرفتی است ماجراهای عجیب باشگاه سپیدرود که از لیگ برتری شدن این تیم آغاز شد همچنان ادامه دارد و درحالی که علی کریمی هنوز قطع همکاری‌ اش با این باشگاه را اعلام نکرده‌ است اما مسئولان این باشگاه نادر دست‌نشان را ... حسین کعبی: مسئولان سپیدرود با اسم علی کریمی بازی کردند و بازی کردن با اسم چنین فردی بی معرفتی است

ماجراهای عجیب باشگاه سپیدرود که از لیگ برتری شدن این تیم آغاز شد همچنان ادامه دارد و درحالی که علی کریمی هنوز قطع همکاری‌ اش با این باشگاه را اعلام نکرده‌ است اما مسئولان این باشگاه نادر دست‌نشان را به عنوان سرمربی جدید سپیدرود انتخاب کردند. متاسفانه این باشگاه مردمی و پرطرفدار دست افرادی افتاده‌است که نمی‌توانند به خوبی این تیم را مدیریت کنند.

وی در خصوص قطع همکاری یکطرفه باشگاه با علی کریمی و انتخاب نادر دست‌نشان به عنوان سرمربی جدید افزود: نظری در مورد انتخاب آقای دست نشان ندارم اما آرزوی هر باشگاهی است که اسم بزرگی مانند علی کریمی روی نیمکت آن بنشیند. کریمی دوست داشت در رشت کار کند و مردم این شهر هم خواهان همکاری کریمی با باشگاه هستند. علی کریمی اسم کوچکی نیست و بازی کردن با آبروی همچین فردی بی‌معرفتی است.

کعبی ادامه داد: آقایان اعتقاد داشتند که تیم در لیگ نمی‌ماند و تلاش زیادی هم کردند که سپیدرود راهی لیگ دسته اول شود تا کریمی را زمین بزنند. اما کریمی با قدرت به کارش ادامه داد و در نهایت هم موفق شد سپیدرود را در لیگ برتر نگه دارد.
.

نادر دست‌نشان: کریمی برگردد، تیم را تحویلش می‌دهم
دست نشان در مورد اینکه علی کریمی مدعی شده هنوز با این تیم قرارداد دارد، تصریح کرد: من هیچ اطلاعی از مفاد قرارداد علی آقا با باشگاه ندارم. اما وقتی با مسئولان تیم صحبت کردم، آنها گفتند که موضوع همکاری با آقای کریمی به پایان رسیده و در واقع من سرمربیگری تیمی را قبول نکرده ام که سرمربی دارد. در واقع اصلاً اعتقادی هم به این نوع کار کردن هم ندارم.

او ادامه داد: درست است که قراردادم با سپیدرود نهایی شده اما واقعاً اگر علی آقا بخواهد با تیم ادامه دهد، کنار می کشم و هیچ مشکلی هم ندارم. علی کریمی اسم بزرگی در این فوتبال است و ما با هم رفاقت دیرینه ای هم داریم. نمی خواهم به شان علی آقا و رفاقت مان خدشه ای وارد شود. .
.
. .
علی کریمی ؛ محبوب ترین شخصیت ورزشی ایران .
. . 💝💝💝💝👑@aliiiiiiiikarimi8👑💝💝💝💝
. .
.

#پرسپولیس #پرسپولیسی #علی_کریمی #جادوگر #کاپیتان #محبوب #اسطوره #تیم_ملی #فوتبال #perspolis #fcperspolis #ali_karimi #alikarimi #aliiiiiiiikarimi8 #teammelli
#سپید_رود #سپیدرود #رشت #گیلان #گیلانی
Read more
... صمد بهرنگی در دوم تیر ماه هزار و سیصد هجده در محله چرنداب تبریز‌ به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات ...
Media Removed
... صمد بهرنگی در دوم تیر ماه هزار و سیصد هجده در محله چرنداب تبریز‌ به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات در دانشسرای مقدماتی شد آقا معلم‌ و برای تدریس روانه روستا های آذر شهر شد ویازده سال تمام در روستاهای ممقان، خوراقان، قد جهان، گوگان‌، آخیر جان و .... با عشق وعلاقه به بچه‌های ساده و بی آلایش روستایی ... ...
صمد بهرنگی در دوم تیر ماه هزار و سیصد هجده در محله چرنداب تبریز‌ به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات در دانشسرای مقدماتی شد آقا معلم‌ و برای تدریس روانه روستا های آذر شهر شد ویازده سال تمام در روستاهای ممقان، خوراقان، قد جهان، گوگان‌، آخیر جان و .... با عشق وعلاقه به بچه‌های ساده و بی آلایش روستایی درس داد و درس گرفت‌. صمد گذشته از قصه‌های کود‌کان مقاله‌های زیادی هم نوشته‌است که با نامهای مستعار قارانقوش، ص-آرام، چنگیز مراتی‌، رشید خلقی و... در برخی از نشریات آن دوران منتشر می‌شد . کندو کاو در مسائل تربیتی‌، مقاله های تربیتی و مجموعه مقاله‌ها و باقی مقاله‌های او به صورت کتاب منتشر شده‌است‌. حاصل تلاش‌های خستگی ناپذیر او برای جمع آوری ادبیات شفاهی مردم آذربایجان دفترهای فولکور است‌. تلخون، ماهی سیاه کوچولو، افسانه محبت و افسانه های آذربایجان از جمله مهمترین آثار اوست . با این همه به قول غلام‌حسین سا‌عدی شاهکار او زندگیش بود. صمد بهرنگی در نهم شهریور سال چهل و هفت در رودخانه ارس غرق شد. بسیاری از آثار او به زبان های انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی، روسی و عربی ترجمه شده است.
#صمدبهرنگی

Samad Behrangi (June 24,1939-August 31,1967) was an Iranian writer, teacher, translator and social activist.
Read more
️فوری / #حمید_بقایی پیش از بازگشت به اوین : بدانید #ظلم_پایدار نیست ان شاالله به زودی محاکمه #صادق_لاریجانی به دست #عدالت #ملت_ایران خواهیم داد _ محاکه #حسین_طائب #سازمان_اطلاعات_سپاه خواهیم دید اینا #ظالمن #ظلم میکنن _ #بقایی : #قوه_قضاییه ظالم است صادق #لاریجانی ظالم است. #دستگاه_قضایی ... 🎥♦️فوری / #حمید_بقایی پیش از بازگشت به اوین : بدانید #ظلم_پایدار نیست ان شاالله به زودی محاکمه #صادق_لاریجانی به دست #عدالت #ملت_ایران خواهیم داد
_
محاکه #حسین_طائب #سازمان_اطلاعات_سپاه خواهیم دید اینا #ظالمن #ظلم میکنن
_
#بقایی : #قوه_قضاییه ظالم است صادق #لاریجانی ظالم است. #دستگاه_قضایی ظالم است یه روزی در این #زندان_اوین باز بشه ببینید جه ظلمایی داخلش دارد اتفاق می یافتد
_
من افتخار میکنم که در مقابل این ظالمین #ایستاده_ام
_
من باز #تکرار میکنم که نه #دخترم_جاسوسه در 63 #حساب بانکی دارم نه ابروی #ایران تو #خارج بردم
ما #محکم ایستاده ام به #اعتصابم ادامه خواهم داد
_
#حمیدبقایی : بدانید و اعلام کنید به ملت که #ظلم #پایدار نیست مطمئن باشید اقایان رفتنی هستن نفسای اخرشون دارن میکشن ارزو داریم که ملت ایران به #جایگاه واقعی خودش برسد
_
موفق باشید از همه شما و اقای #احمدی_نژاد تشکر میکنم
_
#ظلم_بزرگ
#ظلم_رفتنی_است
#اعتصاب_غذا 🆔 @BaharMedia
#دکتر_محمود_احمدی_نژاد
Read more
کی روش پدیده سپاهان را ندید لیست جدید تیم ملی فوتبال ایران خالی از اسامی بازیکنان شایسته‌ای است ...
Media Removed
کی روش پدیده سپاهان را ندید لیست جدید تیم ملی فوتبال ایران خالی از اسامی بازیکنان شایسته‌ای است که در این شش هفته گذشته رقابت‌های لیگ از بهترین‌های فوتبال ایران بوده‌اند. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از خبرنگار ایمنا لیست بازیکنان دعوت شده به اردوی جدید تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی ... کی روش پدیده سپاهان را ندید

لیست جدید تیم ملی فوتبال ایران خالی از اسامی بازیکنان شایسته‌ای است که در این شش هفته گذشته رقابت‌های لیگ از بهترین‌های فوتبال ایران بوده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از خبرنگار ایمنا لیست بازیکنان دعوت شده به اردوی جدید تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی از طرف کارلوس کی‌روش اعلام شد که مطابق معمول باز هم ابهام و سوالات زیادی در مورد نفرات دعوت شده به تیم ملی وجود دارد. البته انتقاد به خود کی‌روش هم وارد است و سرمربی پرتغالی تیم ملی بعد از پایان رقابت‌های جام جهانی آنقدر دیر به ایران آمده که تیم ملی فرصت انجام بازی دوستانه در روز ۱۵ شهریور را از دست داد و در حال حاضر تنها یک بازی در روز بیستم شهریور در مقابل تیم ملی ازبکستان برگزار می‌کند. از طرف دیگر هنوز بر سر امضای قرارداد با کی‌روش و نشستن او بر روی نیمکت تیم ملی بحث زیادی وجود دارد اما خود او هم به خوبی می‌داند که در کشوری مثل ایران خواسته‌های نه چندان معمولی‌اش مورد توجه قرار نمی‌گیرد و بر اساس سیاست این شش سال گذشته، بعد از مدتی قهر و ناز در نهایت هدایت تیم ملی را بر عهده می‌گیرد.
در لیست جدید تیم ملی دروازه بان‌ها علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری، امیر عابدزاده، سید حسین حسینی هستند و در خط دفاعی هم رامین رضاییان، محمدرضا خانزاده، روزبه چشمی، مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، میلاد محمدی، صادق محرمی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان به تیم ملی دعوت شده‌اند.سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، سامان قدوس، مهدی ترابی، مسعود شجاعی، وحید امیری، علی کریمی، احسان حاج صفی هافبک‌های تیم ملی هستند و لیست مهاجمان هم با علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی طارمی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد، کاوه رضایی تکمیل شده است. ضمن اینکه عدم دعوت از بازیکنان پرسپولیس خود داستانی متفاوت دارد که به اختلافات قدیمی کی‌روش و برانکو برمی گردد.
سوال مهم از کی‌روش این است که بر اساس سابقه او در فوتبال ایران بازیکنانی مثل هادی عقیلی، سید مهدی رحمتی و قاسم حدادی‌فر بعد از خداحافظی از تیم ملی، بلافاصله با واکنش قهرآمیز سرمربی تیم ملی روبرو شدند و دیگر رنگ پیراهن تیم ملی را هم ندیدند اما سوگلی کی‌روش در تیم ملی یعنی سردار آزمون با وجود اینکه دو بار به صورت رسمی از تیم ملی خداحافاظی کرده باز هم در لیست جدید کی‌روش قرار گرفته و این مسئله سوالات زیادی را ایجاد کرده است.اگر قرار به دعوت مجدد از بازیکنان خداحافظی کرده است
ادامه در کامنت
Read more
. بالاخره هر کسی از یه روشی برای تهدید اطرافیانش استفاده میکنه. نگین ما تهدید نمی‌کنیم که دلخور میشم ...
Media Removed
. بالاخره هر کسی از یه روشی برای تهدید اطرافیانش استفاده میکنه. نگین ما تهدید نمی‌کنیم که دلخور میشم چون قفل فرمون کشیدن سر چهار راه و چپوندن خودمون اول صف، آشنایی دادن به کسی که خودش رو تو خیابون زده به اون راه که شما رو ندیده هم بالاخره نوعی تهدید حساب میشه. بابام هروقت می‌خواست تهدیدمون کنه یا کولر ... .
بالاخره هر کسی از یه روشی برای تهدید اطرافیانش استفاده میکنه. نگین ما تهدید نمی‌کنیم که دلخور میشم چون قفل فرمون کشیدن سر چهار راه و چپوندن خودمون اول صف، آشنایی دادن به کسی که خودش رو تو خیابون زده به اون راه که شما رو ندیده هم بالاخره نوعی تهدید حساب میشه. بابام هروقت می‌خواست تهدیدمون کنه یا کولر رو خاموش می‌کرد یا یارانه‌مون رو نمی‌داد. خیلی دلش می‌خواست که بذاردمون سر کوچه تا تهدیدش وارد فاز جدیدتری بشه، اما تکون دادن ما overweight ها کار واقعا سختی بود. برای همین هر وقت واقعا زندگی بهش فشار می‌آورد اخبار گوش می‌کرد و مجری خبر رو با آره جون تو، هيس بابا، چرت نگو؛ مورد تفقد قرار می‌داد که در نوع خودش نوعی تهدید بود. مامانم وقتی می‌خواست تهدیدمون کنه دو تا خبر ازدواج رو رگباری بهمون می‌داد و بعد از اون بود كه مورد آماج قضاوت‌هاش قرار می‌گرفتیم. بعد هم می‌گفت به باباتون میگم، همین باعث می‌شد عقب بکشیم. یعنی حتي اگر چیزی هم نداشت که به‌بابامون بگه، با مهندسی معکوس خودمون اطلاعات بهش می‌دادیم و بالاخره به بابامون می‌گفت. شوهرم هر وقت میخواد تهدیدمون کنه از روش مختصر و مفیدی استفاده میکنه هرچند که ما کلا تو این حوزه سر شدیم. برای همین وسط برج یه قیمت گوشت و برق و حامل‌های انرژی رو اعلام میکنه تا دو هفته خودمون رو جمع می‌کنیم. اما دخترمون هر وقت میخواد تهدیدمون کنه، گوشی رو بر میداره و بی‌هوا از در و دیوار و خونه و زندگی و کمی هم از خودمون عکس و استوری میذاره و این ترسناک‌ترین نوع تهدید تا این لحظه است. البته دوستامون با هوایی زدن و کپی پیست کردن نیچه و شریعتی و حسین پناهی هم تهدیدمون میکنن. شما فکر میکنین خیلی خفن و شاخ و خوره ادبیاتن ولی در واقع پیغامشون اینه که یک پدری ازت دربیارم که دیگه من رو نپیچونی و خودت تنهایی بری عشق و حال، لاشخور. این رو پشت این جمله صادق هدایت پنهونش کردن كه ميگه: «در زندگی زخم‌هایی هست كه مثل خوره در انزوا روح را آهسته می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به كسی اظهار كرد.» به این‌ها یه دو سیب نعنا بدین برمیگردن به تنظیمات کارخونه، البته دنگی نه، به حساب خودتون. این میون بعضی‌ها هم هستن که با کپس‌لاک ملت رو تهدید میکنن که در جواب باید بهشون بگیم، عین آدم بنویس، دستتم بنداز موقع حرف زدن با ما! فهمیدی؟! اکانت فیک‌ها رو هم نریز تو اصلی‌ها!
Read more
... گفتم: خیلی تشنه ام . گفت: چاکرتم الان بهت آب می دم. سرش را برگرداند. دست گذاشت روی پهلویش. قمقمه ...
Media Removed
... گفتم: خیلی تشنه ام . گفت: چاکرتم الان بهت آب می دم. سرش را برگرداند. دست گذاشت روی پهلویش. قمقمه اش را درآورد و داد به من. نصف قمقمه اش آب بود. دوجرعه خوردم و گفتم: - به بچه ها هم بدم؟ گفت: آره بده بچه ها هم بخورن ولی عذر می خوام که کمه!همین قدر بود! گفتم: خودت چی؟ لبخند زد بچه ها آب می خوردند و متوجه ... ...
گفتم: خیلی تشنه ام .
گفت: چاکرتم الان بهت آب می دم.
سرش را برگرداند. دست گذاشت روی پهلویش. قمقمه اش را درآورد و داد به من. نصف قمقمه اش آب بود. دوجرعه خوردم و گفتم: - به بچه ها هم بدم؟
گفت: آره بده بچه ها هم بخورن ولی عذر می خوام که کمه!همین قدر بود! گفتم: خودت چی؟
لبخند زد بچه ها آب می خوردند و متوجه گفتگوی ما نبودن. همه ی بچه ها از آب قمقمه او خوردند. آب داخل قمقمه تمام شد. قمقمه برگشت دست خودم. تکانی به قمقمه دادم و گفتم:
- تمام شد.
گفت: اشکال نداره.
با دست رفقایش را نشان داد و گفت:
- ما شش نفر شیمیایی شدیم! به همدیگه قول دادیم که هیچکی آب نخوره. قرارمون هم اینه که انقدر اینجا کار کنیم تا بمیریم! بریم لب حوض کوثر. امام حسین بهمون آب بده ! این نذر ماست.
،
از کتاب #بلوغ_پشت_خاکریز
خاطرات #ایمان_کفایی_مهر
نويسندگان:
#حسن_شیردل #حسین_شیردل
.
#چاپ_دوم
قيمت: ١٨هزار تومان
Read more
Shaqayeqth : ‌‌ ‌ دوست مسلمانم از من پرسید ؟ از حضرت محمد راستگوتر و بزرگتر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ...
Media Removed
Shaqayeqth : ‌‌ ‌ دوست مسلمانم از من پرسید ؟ از حضرت محمد راستگوتر و بزرگتر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، زرتشت اموزگاری که کتابی عاری از خشونت به آدمیان هدیه کرد گفت از علی قوی تر و با تدبیر تر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، کوروش بزرگ که منشور حقوق بشر را به جهانیان هدیه کرد گفت از حسین مظلوم تر ... Shaqayeqth :
‌‌ ‌ دوست مسلمانم از من پرسید ؟

از حضرت محمد راستگوتر و بزرگتر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، زرتشت اموزگاری که کتابی عاری از خشونت به آدمیان هدیه کرد

گفت از علی قوی تر و با تدبیر تر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، کوروش بزرگ که منشور حقوق بشر را به جهانیان هدیه کرد
گفت از حسین مظلوم تر و غریب تر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، بابک خرمدین که خلیفه ی عرب برای تسلیم کردن او دستور داد یک به یک دستها و پاهایش را بریدند اما تسلیم نشد و تا آخرین نفس ، فریاد پاینده باد ایران سر می داد

گفت از عباس دلاورتر و فداکارتر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، آریوبرزن که با اندک لشکر خود تا آخرین نفس در برابر هزاران هزار از لشکریان اسکندر ایستادگی کرد و در آخر مظلومانه و به طرز فجیعی کشته شد

گفت از فاطمه سرور زنان عالم بزرگتر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، ماندانا مادر کوروش بزرگ که فرزندی تربیت کرد که ایرانیان اصیل او را پدر و جهانیان او را مرد عادل و راستگو می خوانند

گفت از زینب ستم دیده تر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، یوتاب خواهر آریوبرزن هنگامی که دید برادرش با اندک لشکر خود به پیشواز مرگ میرود گریه و زاری نکرد و لباس مردانه ی رزم بر تن کرد و دوش به دوش برادر جنگید تا زمانی که سربازان اسکندر حلقه به دورش زدند و با نیزه هایشان تن او را دریدند

گفت از خدیجه همسر پیامبر شیر زن و وفادار تر میشناسی؟؟ گفتم آری میشناسم ، آرتمیس دریا سالار خشایار شاه و همچنین اولین و آخرین دریا سالار جهان تا کنون که هزاران هزار مرد را رهبری میکرد و در همه ی جنگها پیروز میدان بود و در جنگ سالامیس از خود دلاوری و رشادت های زیادی نشان داد و هنگامی که یونانیان ( اعم از مرد و زن ) اسم او را می شنیدند از ترس پنهان می شدند

آری هموطن اینان بخش بسیار بسیار کوچکی از اسطوره های توست ، دنبال اسطوره هایت در عربستان نباش

اینها تاریخی از ماست که عمربن سعد و دگر سرواران تازی در حمله به ایران همچون داعش نابود کردند.و امروز بازماندگان این متجاوزین باز هم در حال نابود کردن هستنندپس به خود اییم و متحد شویم در راه ازادی سرمین اهورایی خویش ز دست دشمنان.
Read more
. #فرهنگ_نیوز: عمرو بن عبدالله بن کعب صائد بن شرحبیل بن شراحبیل، با کنیه ابوثمامه از بزرگان شيعه ...
Media Removed
. #فرهنگ_نیوز: عمرو بن عبدالله بن کعب صائد بن شرحبیل بن شراحبیل، با کنیه ابوثمامه از بزرگان شيعه به شمار مي‌آید. ابوثمامه پس از شهادت #حضرت_علی علیه السلام به خدمت #امام_حسن_مجتبی علیه السلام درآمد و بعد از شهادت امام حسن مجتبی(ع) در #کوفه اقامت کرد تا زمانیکه خبر مرگ #معاویه_بن_ابوسفیان ... .
#فرهنگ_نیوز: عمرو بن عبدالله بن کعب صائد بن شرحبیل بن شراحبیل، با کنیه ابوثمامه از بزرگان شيعه به شمار مي‌آید. ابوثمامه پس از شهادت #حضرت_علی علیه السلام به خدمت #امام_حسن_مجتبی علیه السلام درآمد و بعد از شهادت امام حسن مجتبی(ع) در #کوفه اقامت کرد تا زمانیکه خبر مرگ #معاویه_بن_ابوسفیان منتشر شد.ابوثمامه نیز به مانند بسیاری از اشراف و بزرگان کوفه به حسین بن علی(ع) نامه نوشت و او را به عراق دعوت کرد.

پس از ورود #مسلم_بن_عقيل به كوفه، ابوثمامه به سرعت به او پیوست و به خاطر مهارتش در سلاح‌شناسی و کاربرد اسلحه به دستور مسلم، كمك‏هاى مالى #شيعيان را دريافت مى‏كرد و با آنها اسلحه خريدارى مى‏كرد و در اين خصوص داراى مهارت و بصیرت بود.

با کشته شدن هانی بن عروه، مسلم بن عقیل کسانی را که با او #بیعت کرده بودند، فرا خواند و فرماندهی قبیله‌های تمیم و هَمْدان را به ابوثمامه سپرد. که در این حرکت نظامی، دارالاماره به محاصره درآمد، اما پس از آن که مردم کوفه دست از ياري مسلم برداشتند، ابوثمامه نیز پنهان شد که علت آن هنوز هم بر محققان مشخص نیست.

آیا وی از ترس جان این کار را انجام داد و یا تصور کرد که مسلم هم در جایی خود را پنهان خواهد کرد! در هر حال این شخصیت کسی نبود که اگر سهل انگاری هم از سوی او سرزده باشد، به راحتی از کنار آن بگذرد و چونان #توابین منتظر باشد تا سر فرصت #توبه کند. بعد از شهادت مسلم، #عبیدالله همچنان دنبال ابوثمامه بود که ابوثمامه همراه نافع بن هلال جملي به سوي کاروان #امام_حسين علیه السلام حرکت کرده و به آن حضرت پیوست.

ابوثمامه با نافع بن هلال، مخفیانه از کوفه خارج شد و در راه مکه به کربلا، به کاروان امام حسین علیه السلام پیوست و در خدمت آن حضرت بود، تا به کربلا رسید. #ابوثمامه پس از نماز ظهر به خدمت امام حسین علیه‎ا‎لسلام رسید و گفت عجله دارم تا به دوستانم ملحق شوم و نمی‌توانم، بمانم و شما را تنها ببینم. پس به میدان جنگ رفت. با اینکه در شهادت ابوثمامه در کربلا شکی نیست، اما چگونگی شهادت او مشخص نیست، و اختلافاتی در گزارش‌های مربوط به شهادت او دیده می‌شود.

#رویش_ها
#عاشورا
#شهادت

واقعه کامل مربوط به این شخصیت را در سایت فرهنگ نیوز بخوانید:

http://www.farhangnews.ir/content/237087
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> . دیدار شورا و معتمدین مزینان با خانواده دکتر شریعتی مزینانی ،بنیاد شریعتی . . . شورای اسلامی ...
Media Removed
. دیدار شورا و معتمدین مزینان با خانواده دکتر شریعتی مزینانی ،بنیاد شریعتی . . . شورای اسلامی و معتمدین مزینانی، دوم آذر ماه همزمان با زاد روز دکتر شریعتی مزینانی ساعت ۱۰ صبح با خانواده ی شریعتی، خانم دکتر پوران شریعت رضوی همسر شریعتی، دکتر احسان شریعتی،خانم دکتر سوسن شریعتی و مسعود فصیحی ... 🍃
.
دیدار شورا و معتمدین مزینان با خانواده دکتر شریعتی مزینانی ،بنیاد شریعتی
.
.
.
شورای اسلامی و معتمدین مزینانی، دوم آذر ماه همزمان با زاد روز دکتر شریعتی مزینانی ساعت ۱۰ صبح با خانواده ی شریعتی، خانم دکتر پوران شریعت رضوی همسر شریعتی، دکتر احسان شریعتی،خانم دکتر سوسن شریعتی و مسعود فصیحی دیدار و گفتگو کردند.
.
🔶 ابتدا علی اکبر رضوانی پناه ریاست شورای مزینان و حسین محمدی عضو شورای پیرامون حضور علاقه مندان شریعتی و ساخت پروژه فرهنگی تفریحی دکتر شریعتی و... در مزینان گزارش مبسوطی ارائه نمودند.
.
🔷 خانم دکتر پوران شریعت رضوی عنوان کرد; با توجه به اینکه مزینان، همیشه میزبان علاقه مندان شریعتی بوده است وجود یک اقامتگاه برای گردشگران را واجب و ضروری می کند که متاسفانه چنین مکانی در حال حاضر در مزینان نیست.
.
🔶 در این نشست صمیمانه خانم دکتر سوسن شریعتی در تعریف توسعه گفت، توسعه این نیست که بنایی خراب شود و به جای آن ساختمانی مدرن ساخته شود.
.
🔷 خانم شریعتی خاطر نشان کرد؛ در ادوار گذشته میراث باستانی مزینان حفظ نشده و خانه های زیبای روستایی تخریب شده و جای آن را ساختمان های آنچنانی گرفته است.
.
🔶 دیگر سخنران این جلسه دکتر احسان شریعتی بود که از مزینان با عنوان یک نام نمادین در منطقه نام برد که چنانچه منابع خطه ی کویر من جمله گردشگری و بوم گردی به صورت صحیح مدیریت شود می تواند مانند کویر مصر و جندق گردشگران اروپایی را از کشور های گوناگون به منطقه روانه کند و باعث توسعه یافتگی و رونق اقتصاد شود.
.
🔷 حسن دست مراد مزینانی مدیر کانال "کویر مزینان" طی سخنانی از خانواده شریعتی خواست تا در مراسمی که برای بزرگداشت دکتر شریعتی در مزینان برگزار می شود؛ حضور داشته باشند و همچنین پیشنهاد داد که در اسرع وقت ستاد مردمی مراسم دکتر شریعتی تشکیل شود که مورد قبول بنیاد شریعتی قرار گرفت.
.
🔶 در پایان رضوانی پناه اعلام کرد که ما آمادگی هر گونه همکاری را با بنیاد شریعتی داریم و در اسرع وقت اقامتگاهی را جهت اسکان گردشگران فراهم خواهیم کرد.
.
🍃 در پایان، مزینانیان هم ولایتی با هم عکس یادگاری گرفتند.

مجله فرهنگی کویر مزینان
.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر و سفارش کتاب به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو 👆👆👆
.
.
.
#مزینان #دوم_آذرماه #بنیاد_فرهنگی_دکتر_شریعتی #بنیاد_شریعتی #اخبار_شریعتی #شریعتی #دکتر_احسان_شریعتی #علی_شریعتی #دکتر_علی_شريعتی #دکتر_شریعتی
@doctor_alishariati
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>شادروان عبدالله خوری نژاد معروف به "حاجی عبدالله محمد عابدین" پدر آقای نورالدین خوری نژاد متولد ...
Media Removed
. شادروان عبدالله خوری نژاد معروف به "حاجی عبدالله محمد عابدین" پدر آقای نورالدین خوری نژاد متولد ١٣٠٠خورشیدی. او از نوجوانی به بحرین مهاجرت کرد و پس از چند سال کار و اقامت در بحرین عازم کشور کویت گردید و سالها در کویت ماندگار شد، تا اینکه در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۶۹ ارتش عراق به رهبری صدام حسین به کویت ... .
🔻شادروان عبدالله خوری نژاد معروف به "حاجی عبدالله محمد عابدین" پدر آقای نورالدین خوری نژاد متولد ١٣٠٠خورشیدی. او از نوجوانی به بحرین مهاجرت کرد و پس از چند سال کار و اقامت در بحرین عازم کشور کویت گردید و سالها در کویت ماندگار شد، تا اینکه در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۶۹ ارتش عراق به رهبری صدام حسین به کویت حمله کرد و این کشور را اشغال نمود. در آن زمان بود که او نیز مانند خیلی از شهروندان کویتی مجبور به ترک کویت شد. و از آن پس در بستک مشغول کسب و کار گردید. در بازار شیخ محمد نور خان مدنی حجره ای که قبلاً مرحوم حاجی عبدالله بهزاد در آن کاسبی داشت کرایه نمود و تا آخر عمر در آن محل به داد و ستد پرداخت. با مشتریان و مردم مهربان بود و همه همسایگان در محله خوری به نیکی از او یاد می کنند.
وفات ایشان در سال ١٣٨٢ خورشیدی در بستک اتفاق افتاد.
💮روانش شاد و یادش گرامی باد💮

#عبدالله_خوری_نژاد #بستک #بازار_بستک #بستکی #عکسهای_قدیمی_بستک #بستک_قدیم #هرمزگان #ایران #بحرین #کویت
#bastak #bastaki #memorial_pictures #old_bastak #hormozgan_province #Iran #old_iran #history
.
👈برای دیدن تصاویر قدیمی و مطالب خاطره انگیز از بستک با ما همراه شوید:
.............................................كانال تلگرام👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD1DCMVGZ5RpixqbUA
.
................................................اینستاگرام👇
https://instagram.com/_u/bahram_didehjahan?r=sun1
.
...............................................فیس بوک 👇
Bahram Didehjahan
Read more
. #فرهنگ_نیوز: #بشر_بن‏_غالب‏ از جمله کسانی است که نسبت به خاندان #نبوت معرفت داشت ولی در روز عاشورا ...
Media Removed
. #فرهنگ_نیوز: #بشر_بن‏_غالب‏ از جمله کسانی است که نسبت به خاندان #نبوت معرفت داشت ولی در روز عاشورا بدون دلیل موجهه از یاری نواده #رسول_خدا خودداری کرد و بعدها این پشیمانی خود را ابراز داشت. بشر بن غالب در زمره #راویان_حدیث نیز شمرده شده است به گونه ای که روایات زیادی از او در مجامع روایی #شیعه ... .
#فرهنگ_نیوز: #بشر_بن‏_غالب‏ از جمله کسانی است که نسبت به خاندان #نبوت معرفت داشت ولی در روز عاشورا بدون دلیل موجهه از یاری نواده #رسول_خدا خودداری کرد و بعدها این پشیمانی خود را ابراز داشت.

بشر بن غالب در زمره #راویان_حدیث نیز شمرده شده است به گونه ای که روایات زیادی از او در مجامع روایی #شیعه به چشم می‌خوردهمچنین بشر بن غالب و برادرش بشیر بن غالب #دعای_عرفه را از امام حسین علیه السلام روایت کرده‌اند.

با توجه به پذیریش این دعای مشهور میان علماء باید گفت؛ گرچه در مورد شخصیت وی کتاب‌های رجالی شیعی به ‌طور صریح مطلبی ندارند، و در مورد وثاقت یا عدم وثاقت او سکوت کرده‌اند، اما باید او را راوی موثقی دانست.

درباره جریان کربلا نیز نام بشر بن غالب اسدی کوفی دیده می‌شود، چنانکه منابع گزارشی از دیدار بشر بن غالب با امام حسین علیه السلام هنگام خروج امام از #مکه به سوی #عراق نقل می‌کنند که در آن آمده: #کاروان_امام_حسین علیه السلام به ذات عرق (عرق كوهى است در راه مكّه و ذات عرق بخشى از آن است) رسيد و در آنجا با بشر بن غالب كه از عراق مى‏ آمد ديدار كرد و درباره مردم آنجا پرسش كرد و بشر بن غالب گفت: من در حالى آنجا را ترك گفتم كه دل‌های آنها با شما بود و #شمشيرهایشان با #بنى‏_اميّه. و امام فرمود: راست گفت برادر بنى اسد، خداوند آنچه بخواهد انجام مى‏دهد، و آنچه اراده كند، فرمان مى‏دهد. آنچه مسلم است، اینکه بِشْرِ بْنِ‏ غَالِب‏ در روز #عاشورا در جمع یاران امام(ع) حضور ندارد اگر چه در سپاه #عمر_سعد نیز حضور نداشت. نکته ای که برای ما در این مبحث مهم است اینکه سندی و یا گزارشی در دست نیست که چرا بِشْرِ بْنِ‏ غَالِب‏، نواده پیامبر(ص) را يارى نكرد.

نکته قابل تامل درباره چرایی عدم همراهی بشر بن غالب با امام حسین(ع) است. آیا بشر می دانست که این مسیری که حسین بن علی(ع) در پیش گرفته منتهی به #شهادت می شود، از اینرو کنار کشید؟ به فرض اینکه این احتمال را بشر داده باشد، چگونه می توان خود را جز اصحاب #امیر_المومنین و #ائمه معصومین قرار داد و راه دیگری جز راه آنها پیمود.آیا دچار غبار #فتنه شده بود؟ آیا مادیات دنیوی او را وسوسه کرده بود؟ و دهها سوال دیگر.

#آزمون_بصیرت
#عاشورا
#محرم

واقعه کامل مربوط به این شخصیت را در سایت فرهنگ نیوز بخوانید:

http://www.farhangnews.ir/content/233976
Read more
عباس بابایی وی در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در شهر قزوین و در ۱۴ آذر ۱۳۲۹ متولد شد. دوره ابتدایی را ...
Media Removed
عباس بابایی وی در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در شهر قزوین و در ۱۴ آذر ۱۳۲۹ متولد شد. دوره ابتدایی را در دبستان «دهخدا» و دوره متوسطه را در دبیرستان «نظام وفا» گذراند. پس از گرفتن دیپلم، در سال ۱۳۴۸ در رشتهٔ پزشکی پذیرفته شد، اما به دلیل علاقه به خلبانی، داوطلب تحصیل در رشته خلبانی نیروی هوایی شد و ... عباس بابایی
وی در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در شهر قزوین و در ۱۴ آذر ۱۳۲۹ متولد شد. دوره ابتدایی را در دبستان «دهخدا» و دوره متوسطه را در دبیرستان «نظام وفا» گذراند. پس از گرفتن دیپلم، در سال ۱۳۴۸ در رشتهٔ پزشکی پذیرفته شد، اما به دلیل علاقه به خلبانی، داوطلب تحصیل در رشته خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی برای تکمیل تحصیلاتش در سال ۱۳۴۹ به آمریکا اعزام گشت.
پس از انقلاب اسلامی
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سرپرستی انجمن اسلامیپایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان را بر عهده گرفت. با شروعجنگ ایران و عراق، عباس بابایی به انجام عملیات جنگی هوایی مشغول شد. در سال ۱۳۶۰ ضمن ارتقاء به درجهٔ سرهنگ دومی به عنوان فرمانده «پایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان» منصوب شد.
او در ۹ آذر ۱۳۶۲ به درجه سرهنگ تمامی ارتقاء یافت و به سمت معاونت عملیات فرماندهی نیروی هوایی منصوب شد و به تهران عزیمت کرد. وی پس از چهار سال رزم در مقام معاونت عملیات نیروی هوایی، در ۸ اردیبهشت ۱۳۶۶ به درجه «سرتیپی» ارتقاء یافت.
ازدواج
او با دختردایی‌اش «ملیحه حکمت» (متولد ۱۳۳۷) در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۵۴ ازدواج کرد و صاحب دختری به نام «سلما» و دو پسر به نام‌های «محمد» و «حسین» شد. ملیحه حکمت، در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۵۷ سالگی درگذشت.

درگذشت
عباس بابایی پس از ۶۰ مأموریت جنگی موفق در صبح روز پانزدهم مرداد ماه روز عید قربان همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی (سرهنگ نادری) به منظور شناسایی منطقه و تعیین راه کار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای اف–۵ از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. بابایی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در منطقه عملیاتی سردشت در ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ مورد هدف شلیک توپ خودی قرارگرفت و از ناحیه سر مجروح و بلافاصله کشته‌شد. یکی از راویان مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ دربارهٔ این واقعه نوشته‌است: «به دنبال اصابت گلوله به هواپیمای تیمسار بابایی و اختلالی که در ارتباط هواپیما و پایگاه تبریز به وجود آمد، پایگاه مزبور به رابط هوایی سپاه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای خودی در منطقه مرزی سقوط کرد برای کمک به یافتن خلبان و لاشه آن هر چه سریعتر اقدام نمایید. مدت کوتاهی از اعلام این موضوع نگذشته بود که فرد مذکور مجدداً تماس گرفت و در حالی که گریه امانش نمی‌داد گفت: هواپیمای مورد نظر توسط خلبان به زمین نشست، ولی یک از سرنشینان آن به علت اصابت تیر در داخل کابین کشته‌شده‌است.»
۱۶ مرداد سالروز شهادت خلبان عباس بابایی
روحت شاد خلبان
#جنگاوران
Read more
. قسمت آخر تحلیل . قسمت هشتم قسمت پایانی و مروری اجمالی بر "مـرگ" راستش دلم میخاست  امروز روی ...
Media Removed
. قسمت آخر تحلیل . قسمت هشتم قسمت پایانی و مروری اجمالی بر "مـرگ" راستش دلم میخاست  امروز روی بلندترین نقطه شهرم نگار را مطالعه کنم و اشک بریزم، نگار را گوش کنم و وزش باد را روی صورتم حس کنم، دلم نمی آید در مورد "مرگ" نگار چیزی بنویسم و اما طبیعی است که سورنا هنرمندی هوشمند است و خوب میداند باید ... .
قسمت آخر تحلیل
.
قسمت هشتم

قسمت پایانی و مروری اجمالی بر "مـرگ"

راستش دلم میخاست  امروز روی بلندترین نقطه شهرم نگار را مطالعه کنم و اشک بریزم، نگار را گوش کنم و وزش باد را روی صورتم حس کنم، دلم نمی آید در مورد "مرگ" نگار چیزی بنویسم و اما طبیعی است که سورنا هنرمندی هوشمند است و خوب میداند باید در اوج روایت ، نگار را تمام کند و باقی ماجرا به عاقل بودن مخاطب بسپارد . "تولد" نگار دخترک داستان ما که زاییده آوار و دختری از جنس تمام عناصر هستی بود که از خاک ریشه گرفت و از آب تغذیه کرد و با باد اوج گرفت ! نگار در داستان خود دست خوش حوادث مختلف شد او گفت: بیا  کمی از "بریم عقبتر"  شروع ، همانند قانون جمع شدن فنر ، "نگار" از خان سورنا رد شد و بزمی از جنس "نقش" را با زیباترین رقص و سماع برگزار کرد و به خانِ "کشتی" رسید و به سلامت "جاری" شد تا به شهرِ "مورفین" برسد ،دخترک داستان ما سیاوش وار از "آتش" رد شد تا هرچه وابستگی و اعتیاد و عادت را "ترک" کند و "پاک" بودن خود را اثبات کند وپاکی را به خود به جامعه خود هدیه دهد،دخترِ سورنا و فرزندِ مادرش آوار پهلوانی را از پدر و مادر خود به ارث برده پس نباید در بندِ "توربین" میماند و برای به پایان رساندن رسالت خود "طوفان" به پا کرد.

نگار را باید در کنار کتاب های صادق هدایت، در اشعار فروغ و شاملو و حسین پناهی ، در شاهنامه و  چندین جلد کتابی گذاشت که جزیی از آنهاست ..برای شناختن نگار باید خواند...باید گوش داد ...نگار نمیمیرد تا وقتی که باد هست ...هر بادی که میوزد در خود نگاری زیا دارد ...
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>نمی دانم چگونه خوشحالی ام را بیان کنم و چگونه و با چه زبانی شکر خدای منان را به جای بیاورم... نمیدانم ...
Media Removed
نمی دانم چگونه خوشحالی ام را بیان کنم و چگونه و با چه زبانی شکر خدای منان را به جای بیاورم... نمیدانم چه شد که #سرنوشت مرا به این راه پر از #عشق رساند ؛ نمی دانم چه چیزهایی عامل آن شد ؛ . ولی ️بدون شک شیر حلال #مادرم ، #لقمه_حلال پدرم و #انتخاب_همسر در آن اثر داشته است... . (قسمتی از وصیتنامه #شهید_محسن_حججی ... 🔴نمی دانم چگونه خوشحالی ام را بیان کنم و چگونه و با چه زبانی شکر خدای منان را به جای بیاورم...
نمیدانم چه شد که #سرنوشت مرا به این راه پر از #عشق رساند ؛ نمی دانم چه چیزهایی عامل آن شد ؛
.
⬅ولی ️بدون شک شیر حلال #مادرم ، #لقمه_حلال پدرم و #انتخاب_همسر در آن اثر داشته است...
.
💖(📝قسمتی از وصیتنامه #شهید_محسن_حججی )
.
💖 #همسر #شهید_حججی :
🔴شب #خواستگاری آقامحسن از من خواسته بود در مسیری حرکت کنم که سعادت و #شهادت را به دنبال داشته باشد ؛
عقد بودیم که خیلی اتفاقی به این فکر افتادم پیشنهاد رفتن و پیوستن به #سپاه را به او بدهم. ابتدا گفتند باید فکر کنم اما بعد از گذشت مدتی کوتاه، جواب‌ مثبت دادند و گفتند که بله من مشتاقم و مسیرم را پیدا کردم. بعد هم رفتند دنبال کارهای استخدام و از سال ۹۳ عضو رسمی این نهاد شد... آقامحسن بعد از آنکه وارد سپاه شد عصرها به کتابفروشی مؤسسه #شهید_حاج_احمد_کاظمی می‌رفت و پولی را که از قِبَل این کار به دست می‌آورد، برای #اردوهای_جهادی به مناطق محروم کنار می‌گذاشت...
.
🔴این اواخر در فضای مجازی از نظر #فرهنگی بسیار فعال بود،مخصوصا نسبت به صحبت‌های رهبر انقلاب دغدغه خاصی داشت ؛ می‌گفت وقتی که آقا فرموده‌اند: «جواب کار فرهنگی باطل، کار فرهنگی حق است» ،تکلیف ما را در انجام کار فرهنگی روشن کرده‌اند. ما نباید این عرصه را خالی بگذاریم. شب‌هایی بود که تا صبح بیدار می‌ماند، #کتاب می‌خواند یا روی بیانات #حضرت_آقا کار می‌کرد و نکات مهم را داخل سایت یا کانال‌ موسسه می‌گذاشت...
.
🔴درمورد رفتن به سوریه هیچ وقت نگفتم نرو! بلکه برعکس، همیشه سعی کردم مشوق اصلی‌اش در این راه باشم. بار دوم حتی با اینکه تازه بچه دارشده بودیم ساک سفرش را خودم بستم و اتیکتی که روی آن نوشته بود« #جون_خادم_المهدی» را به لباسش زدم!...
.
🔴من همه جا گفته‌ام #همسر من قطعا به خاطر شیرپاکی که خورد و نان حلالی که سر سفره پدرشان بود، به این مقام رسید و البته خودش هم به حق #امام_حسین (ع) را شناخت و نسبت به مقام ایشان معرفت پیدا کرد...
.
🔴دغدغه آقا محسن برای #تربیت علی چه قبل از #تولد و چه بعد از تولد خیلی زیاد و عجیب بود. روی لقمه‌ای که می‌خوردیم خیلی حساس بود. حتی در دوران بارداری من خیلی حواسش بود هرجایی نروم و هرچیزی را نخورم. خمسش را به موقع می‌داد و رد مظالم هم پرداخت می‌کرد. به شدت روی #بیت_المال و #حق_الناس حساس بود و دقت عمل داشت....
.
.
❤ #همسر_یعنی_همسفر_تا_بهشت ❤
.
💖 #روز_ازدواج مبارک 💖
#زندگی_به_سبک_شهدا
#زندگی_اسلامی_ایرانی
.
.
Read more
#سور_خدا #روضه_ناگهان #گریزهای_ناگزیر من آقای مجلسی نیستم؛ اما اگر بودم این‌جاهای شب که می‌شد،حتمی دوزانو می‌نشستم آن بالا،روی تشکچه‌ای از ابر،سرم را می‌انداختم پایین،قرآن‌به‌سر؛جایی روی عمامهٔ مشکی نجفی‌بستهٔ سرم.ساکت می‌شدم.چقدر؟نمی‌دانم،آنقدری که با سکوتم،همه آرام می‌گرفتند،جز ... #سور_خدا
#روضه_ناگهان
#گریزهای_ناگزیر
من آقای مجلسی نیستم؛
اما اگر بودم
این‌جاهای شب که می‌شد،حتمی دوزانو می‌نشستم آن بالا،روی تشکچه‌ای از ابر،سرم را می‌انداختم پایین،قرآن‌به‌سر؛جایی روی عمامهٔ مشکی نجفی‌بستهٔ سرم.ساکت می‌شدم.چقدر؟نمی‌دانم،آنقدری که با سکوتم،همه آرام می‌گرفتند،جز تک‌سرفه‌های پیرمردهای مجلس.همان‌ها که یکی‌شان وقت به‌منبرشدنم،دستی کشیده بود روی پهنهٔ عبای قهوه‌ای‌سوخته‌ام و مالیده بود به صورتش و کنار گوشم گفت:
-آقاسید!میشه امشب روضه بخونی برامون؟
و این‌ محل و مسجد،روضه یعنی باید به‌تاخت توسن گریه را هِی کنی تا گودی قتلگاه.
انگشت‌های دو دستم را در هم قفل می‌کردم و انگشت‌های شستم را روی هم می‌چرخاندم؛شبیه‌ترین به آدمی که می‌خواهد چیزی بگوید،دلش طاق شده تا بگوید،لب می‌جنباند و برهم‌ می‌فشرد تا بگوید،ولی روی‌ش نمی‌شود که بگوید و هرچقدر این‌سو و آن‌سوی ذهنش می‌دَوَد،کلمه‌ها چونان رمه‌ای هراسان از پیش پای اسب خیالش می‌گریزند.
چراغ‌ها هنوز روشنند؛این‌ها عادت دارند آقای مجلسشان وقتی می‌خواهد روضه بخواند،آرام با آهنگی محزون و السلام علیک یا اباعبدالله برود تا کنار علقمه،بتازد تا کنار خیمهٔ زینب،بماند تنها در برابر سپاه دشمن.
-«عَمْرو بن عَبدِوَد،بزرگ کفار بود؛پهلوان عرب.خواهری داشت.خواهری که دلش به پهنای شانه‌های مردانه برادرش خوش بود».
مجلس کلمه‌ها را بو می‌کشد؛آدم‌های روضه به شیمی خواهر و برادر حساسند.سریع گُر می‌گیرند.
-«عَمْرو با اسبش از خندق رد شد و برابر سپاه محمد جولان داد و رجز خواند؛در تاریخ هست آن‌قدر هَل مِن مُبارز طلبید که صدایش گرفت و با تحقیر گفت:یعنی در میان شما حتی یک مرد نیست با من بجنگد؟.خلاصه کنم رفقا!امیر ما،پسر ابوطالب پیش رفت و شد آنچه نوشته‌اند.تن عمرو زره گران‌قیمتی بود و لباس‌ فاخری.اما امیر،به‌همان‌شکل رهاش کرد و برگشت پیش پیامبر»
چراغ‌ها به سمت خاموشی می‌روند و من خواهر عمرو را پیش می‌آورم تا کنار پیکر برادرش؛دو لشگر و اهل مسجد نشسته‌اند به نظاره خواهروبرادر:
-«خواهر عمرو خودش را انداخت روی تن برادرش و با صدایی بلند مویه کرد که هرگز برای تو اشک نمی‌ریزم برادرم!چراکه به دست مرد کریمی کشته شدی؛نه سلاحت را برد نه لباست را نه انگشتری‌ت را.تو را‌ عریان رها نکرد»
و این‌جای مجلس،کسی،در دل تاریکی،بلند بگوید:
-لا یوم کیومک یا اباعبدالله
و من میان شیون‌ها ادامه می‌دهم:
الهی..بالحسینِ..بالحسینِ..بالحسینِ..بالحسینِ..
بالحسینِ..بالحسین..بالحسین..بالحسین..بالحسین..بالحسین.
*
الهی،در تقدیرمان نوشتی چنین خروجی را در اربعین،از برابر ضریح حسین؟
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span> #دیدار مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام از کشور #آلمان با آیت الله العظمی شیرازی در روز ...
Media Removed
. #دیدار مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام از کشور #آلمان با آیت الله العظمی شیرازی در روز پنجشنبه 9 ذی الحجة الحرام 1439ق (1397/5/30) و در چارچوب #دیدارهای_روزانه، مسئول #هیئت_محبان_اهل_بیت علیهم السلام، #برادران_افغانستانی مقیم شهر کرفیلد کشور آلمان با مرجع عالیقدر آیت الله ... .
🔸 #دیدار مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام از کشور #آلمان با آیت الله العظمی شیرازی

در روز پنجشنبه 9 ذی الحجة الحرام 1439ق (1397/5/30) و در چارچوب #دیدارهای_روزانه، مسئول #هیئت_محبان_اهل_بیت علیهم السلام، #برادران_افغانستانی مقیم شهر کرفیلد کشور آلمان با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کرد و از رهنمودهای ایشان بهره مند شد.
وی پس از دیدار با مرجع عالیقدر با حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شیرازی، فرزند معظم له ملاقات نمود.

فرزند مرجع عالیقدر در این دیدار بیاناتی ارزشمند ایراد کرد و ضمن گفتاری درباره اهمیت و ارزش تلاش در کشورهای غیراسلامی به منظور نشر و تبلیغ و ترویج تعالیم و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام گفت: توکل بر خدای متعال در این زمینه بسیار بسیار مهم است و انسان باید هماره امیدش به خدای منان باشد. نیز باید آگاه باشد که هرچه در اختیار دارد از خدای سبحان است، لذا باید قدر این داشته ها را بداند و آن را در راه خدای تبارک و تعالی هزینه کند.

در چارچوب همین گفتار حجت الاسلام والمسلمین شیرازی به بیان وقایعی تاریخی از سیره نورانی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله پرداخت و گفت: بسیاریِ دشمنان، فراوانی امکانات نامحدودی که در اختیار آنان است، اندک بودن جمعیت مؤمنان، شرایط سخت و امکانات اندک و ضعیف و موارد مشابه، سبب نشود که دچار نا امیدی شوید، بلکه مطمئن باشید که خدای عزوجل مؤمنان را در هر جا و هر زمان در نظر دارد و همیشه یاریگر آنان است.

ایشان توضیح داد و گفت: با واکاوی جنگ هایی که بر پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله تحمیل شد متوجه خواهید شد که مؤمنان همیشه در اقلیت بوده اند، ولی پیوسته بر دشمنان چیره و پیروز می شدند و در نهایت با استعانت از خدای سبحان و استقامت از فراز و فرودهای پیچیده و شرایط سخت، پیروز و سرافراز بر می آمدند.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7465
.
📲 عضویت در کانال تلگرام:
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم ...
Media Removed
مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم نمیگم،فقط برات ترجمه كنم،بزرگان من و ببخشن،: فجاؤا بالرأس الشریف و هو مغطى بمندیل سر رو گذاشتن جلوش،یه پارچه رو سر،پارچه رو زدن كنار،دید یه سر بریده جلوش گذاشتن،با تعجب نگاه كرد، ما هذا الرأس این ... مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم نمیگم،فقط برات ترجمه كنم،بزرگان من و ببخشن،: فجاؤا بالرأس الشریف و هو مغطى بمندیل سر رو گذاشتن جلوش،یه پارچه رو سر،پارچه رو زدن كنار،دید یه سر بریده جلوش گذاشتن،با تعجب نگاه كرد، ما هذا الرأس این سر كیه؟نامرد گفت:قال رأسُ اَبوك ،این سر بابات ِ،تا نگاش به سر باباش افتاد،تا فهمید سر باباش ِ، فانكبت علیه تقبله و تبكى و تضرب على راسها و وجهها حتى امتلاء فمها بالدم دیدن محكم با دست میكوبه تو صورتش،رو لباش میزنه،دو دستی میزد رو سرش، تو بابای منی. اینقدر زد،صورتش ،دهانش خونی شد،سر رو نگاه كرد،گذاشت تو بغلش،یه نگاه به محاسن كرد، كلما مسحت الدم من شیبه احمر الشیب كما كان اول مرة هر چی خونها رو پاك میكرد با دستش،میدید دوباره محاسن خونی میشه،این خون تازه چیه،هرچی محاسنت رو پاك میكنم،....وای......حسین......،تازه اینجا اولین جمله ی بی بی است،تازه اولین خطاب به باباست، مقتل اینجا یه جمله آورده، یا ابه من جز رأسك...... یا ابى و من ارتقى من فوق صدرك قابضا لحیتك،بابا چه كسی جرأت كرده رو سینه ات بشینه،محاسنت رو تو دست بگیره،از این جمله ی رقیه میشه برداشت كرد،این دختر بالای گودال دیده،دیده والشمر جالسٌ علی صدره،داد بزن حسین......یه جمله از دردای خودش نگفته،ببین به بابا چی میگه، یا ابتاه من لنساء الثاكلات، بابا با این زنهای جوون مرده چه كنیم؟ یا ابتاه من للعیون الباكیات با این چشم های پر از اشك چه كنیم؟ یا ابتاه من للشعور المنشورات، با این موهای پریشون چه كنیم؟بعد یه نگاه كرد جمله اخری آدم و میكشه،صدا زد : یا ابتاه لیتنى كنت قبل هذا الیوم عمیاء ای كاش دخترت كور می شد،نمی دید،سرت رو این طوری جلوم بذارن، حالا فرج امام زمان(عج) بگو حسین.... آی جاموندهای از قافله ی شهداء،رقیه ی ثابت كرد هر كه از قافله جا بمونه،آخرش به قافله می رسه،به اربابش میرسه،رقیه هم تو بیابون از قافله جا موند،اما اول كسی كه سر بابا رو بغل كرد........ #khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
#خامنئی_دات_آی_آر
#حسين
#امام_حسين(ع)
#كربلا
#حضرت_رقيه(س)
#مقتل
#روضه
Read more
در رو باز کرد و خیلی سرد سلام داد و چرخ ویلچرش رو چرخوند تا برگرده به سمت اتاق . این اواخر هیچ وقت به این ...
Media Removed
در رو باز کرد و خیلی سرد سلام داد و چرخ ویلچرش رو چرخوند تا برگرده به سمت اتاق . این اواخر هیچ وقت به این شکل بی محلی نکرده بود ، در خونه رو بستم و کنجکاوانه رفتم به سمت اتاقش ، جلوی در حیاط خلوت نشسته بود ، طوری که فقط یک نیم رخش رو میدیدم . نیم رخ سمت راستش به سمت حیاط بود . حوض خالی از آب بود و برگ چندتا از گلدون ... در رو باز کرد و خیلی سرد سلام داد و چرخ ویلچرش رو چرخوند تا برگرده به سمت اتاق . این اواخر هیچ وقت به این شکل بی محلی نکرده بود ، در خونه رو بستم و کنجکاوانه رفتم به سمت اتاقش ، جلوی در حیاط خلوت نشسته بود ، طوری که فقط یک نیم رخش رو میدیدم .
نیم رخ سمت راستش به سمت حیاط بود . حوض خالی از آب بود و برگ چندتا از گلدون ها زرد شده بودند . گرد و خاک روی وسایل داخل اتاق نشون میداد که باران چند روزیه دست به چیزی نزده .
یه تاپ زرد رنگ پوشیده بود و موهای لخت بهم ریختش و صورت باد کردش نشون میداد حال و روز خوبی نداره .
به زور سرشو برگردوند سمت من و با بی میلی به تخت رو به روش اشاره کرد و گفت بیا بشین .
انگشت های پاشو به سمت هم جمع کرده بود و دستاش مثل همیشه میلرزید .
یک سردی خاصی توی رفتارش بود خیلی آروم جلو رفتم و نشستم روی تخت ، رو به روش یودم و نکاهش ازم پنهان کرد و سرشو به سمت حیاط برگردوند .
یک حلقه رو توی انگشت شستش عقب و جلو می کرد ، انگار میخواست چیزی بگه ، شاید هم از استرس بود.
نشستم جلوی ویلچرش و دستمو گذاشتم روی پاش و به چشماش نگاه کردم و پرسیدم : چیزی شده باران ؟
جواب نداد . پاشو حرکت داد . لب هاشو بهم فشار داد و انگار داشت بغضشو خفه می کرد .آب دهنشو قورت داد گفت : من این زندگی رو نمی خوام امیر .
دکتر از جاش بلند شد اومد به سمتم و گفت : بهتره یکم استراحت کنی ، حالت خوب نیست اصلا !
بدون توجه به حرفش ادامه دادم : ازش پرسیدم یعنی چی ؟ ..یکم مکث کرد و گفت : میخوام این زندگی رو تموم کنم .
چرخ ویلچر رو چرخوند و رفت به سمت کشو لباس ها ، من حرکاتش رو با چشم هام دنبال می کردم ، سکوت ترسناکی توی اتاق بود. یکی از لباس هاشو در اورد و تیغی رو که بینش پنهان کرده بود و بیرون کشید و چرخ رو دوباره چرخوند و اومد به سمت من .وقتی تیغ رو دیدم مطمئن شدم که تصمیمش جدیه ، بهم نزدیک شد و تیغ گرفت جلوم و کفت : بگیرش .
متعجب به چشماش نگاه می کردم ، حلقه های اشک که توی هم میرفتند و عکس تصویر منو توی چشماش بهم میریختند !
#رقص_باران
#قسمت_یازدهم
(بخش اول )
#محمدرضا_حسین_پور
Read more
. ساکش را بستی، از زیر قرآن ردش کردی، نگاهت به نگاهش گره خورد؛ برمیگردی؟ آنقدر سریع دور شد که اشک ...
Media Removed
. ساکش را بستی، از زیر قرآن ردش کردی، نگاهت به نگاهش گره خورد؛ برمیگردی؟ آنقدر سریع دور شد که اشک چشمت فرصت سقوط پیدا نکرد این صحنه را در روضه ها شنیده بودی حسین روی ذوالجناح نشسته و أطفال دور مرکبش برمیگردی؟! . همسران ما _همان اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا_ روی یک خاک آسمانی شدند . نمیدانم ... .
ساکش را بستی، از زیر قرآن ردش کردی، نگاهت به نگاهش گره خورد؛
برمیگردی؟
آنقدر سریع دور شد که اشک چشمت فرصت سقوط پیدا نکرد
این صحنه را در روضه ها شنیده بودی
حسین روی ذوالجناح نشسته و أطفال دور مرکبش
برمیگردی؟! .
همسران ما _همان اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا_ روی یک خاک آسمانی شدند
.
نمیدانم چقدر در روضه ها اشک ریختی
و زمزمه یا لیتنی کنّا معک سردادی
اشک ریختی و گفتی جوانی ام فدای حسین
چه زود سید احرار جواب اشکهایت را داد
و چه زود شنیده ها را دیدی
و این روضه های مجسم را تاب آوردی
.
خوب گوش کن
بین هیاهوی شهر
هنوز جرس شتران به گوش می آید.
بانگ الرحیل کاروان را میشنوی؟
راس حسین بروی نیزه جلودار شده و زینب و اهل حرم به دنبالش
خودت را به کاروان برسان
به زنان و اطفال حرم...
به آنها که زیر سایه ی سر حسین و زلف پریشانش گام برمیدارند
عقیله ی بنی هاشم برایت آغوش گشوده، بین آن چادر سوخته ،دل داغدارت را رها کن...
الرحیل
الرحیل
.
دلنوشته همسر #شهید_بلباسی خطاب به همسر #شهید_حججی
.
.
.
#و_اینکه

و تو،
ای آنکه در سال شصت و یکم هجری، هنوز در ذخایر تقدیر نهفته بوده ای و اکنون، در این دوران جاهلیت ثانی و عصر توبه ی بشریت پای به سیاره ی زمین نهاده ای، نومید مشو که تو را نیز  #عاشورا ایست و کربلا ای که تشنه خون توست و انتظار می کشد تا تو زنجیر خاک از پای اراده ات بگشایی و از خود و دلبستگی هایش هجرت کنی و به کهف حصین لازمان و لامکان ولایت ملحق شوی و فراتر از زمان و مکان، خود را به قافله ی سال شصت و یکم هجری برسانی و در رکاب امام عشق به شهادت برسی...
.
#سید_مرتضی_آوینی
.
.
.
پ.ن:
یک سینه حرف هست
ولی نقطه چین بس است...
.
#والسلام
Read more
 #داستان_سرهایی_که_جلوی_توپ_رفت . للحق عکس نوشت : به قلم استاد ابراهیم افشار.. . 1. این تیم ...
Media Removed
#داستان_سرهایی_که_جلوی_توپ_رفت . للحق عکس نوشت : به قلم استاد ابراهیم افشار.. . 1. این تیم ایران نبود. انگار یازده تا حسین قجه‌ای باشند. بمیرم برایت. آخرین تصویر رفقایش از او، یک تصویر عرق کرده اما امیدوار بود. توی جاده اهواز - خرمشهر، زرهی دشمن پاتک زده بود و حسین جانانه می‌جنگید. دقیق ... #داستان_سرهایی_که_جلوی_توپ_رفت
.
للحق عکس نوشت : به قلم استاد ابراهیم افشار..
.
1. این تیم ایران نبود. انگار یازده تا حسین قجه‌ای باشند. بمیرم برایت. آخرین تصویر رفقایش از او، یک تصویر عرق کرده اما امیدوار بود. توی جاده اهواز - خرمشهر، زرهی دشمن پاتک زده بود و حسین جانانه می‌جنگید. دقیق دقیق‌اش را بخواهی 15 اردیبهشت غم‌پرور سال 61 بود. حسین را که زدند از گوش‌هایش خون می‌آمد. گلخار گفته بود ببینید! گوش‌هایش هم خون می‌گرید. پنج شبانه‌روز از عملیات می‌گذشت. جنازه‌های بچه‌ها کنار هم افتاده بود. حسین از گوش‌هاش خون می‌آمد. گوش‌هایش خون می‌گریست و چشم‌هایش نمی‌شنید.

2. این تیم ایران نبود. انگار یازده تا حسین قجه‌ای و پرویز عرب باشند. وقتی گلوله تانک، سر پرویز را از تن جدا کرده بود قشنگ یادم هست که یازده مهر بود. جنگ تازه شروع شده بود. بچه‌های مسجدجامع رفته بودند سمت گمرک خرمشهر. یک جیب 16 ارتش دیده بودند که سرنشین‌هایش می‌گفتند پنج تا تانک دشمن را غنیمت گرفته‌ایم اما بلد نیستیم بیاوریم‌شان توی شهر. تیربار عراقی‌ها روی دکل جرثقیل‌های راه‌آهن- که مسلط به شهر بود-شترق شترق گلوله می‌انداختند. در همین درگیری‌های گمرک بود که سر پرویز رفت. همه بچه‌ها جنگ را ول کردند، شروع کردند به گریستن. چه اشکی. چه دریایی. چه ضجه ای. یکهو ممد نورایی داد زده بود که: «اومدید بجنگید یا آبغوره بگیرید؟ جنگ، جنگ است دیگر. حلوا که خیرات نمی‌کنند»... راست می‌گفت ممد. در جنگ به جایی می‌رسی که حتی فرصتی برای گریه کردن نداری. بچه‌ها سر قیچی شدن سرِ پرویز، همان‌قدر اشک‌شان دریای عمان شد که وقتی سر حسین قجه‌ای رفت. یک لحظه سر پرویز را نگاه کردند دیدند متلاشی است. گلخار گفت بچه‌ها برای خودم تعریف کردند که بدنش اول ایستاد. بعد افتاد. عین پرچمی که ناگهان بر خاک بیفتد. بچه‌ها داشتند فریاد می‌زدند که «پرویز بپا پرویز بپا» که «پ» پرویز ماسید توی گلوشان. جنگ گمرک بود و غمِ بی‌سری پرویز، داشت بچه‌ها را دیوانه می‌کرد اما در جنگ لحظه‌هایی پیش می‌آید که حتی فرصت برای گریستن نداری. فرصتی برای گریستن.

3. این تیم ایران نبود. انگار یازده تا حسین قجه‌ای و پرویز عرب و علی هاشمیان بودند. علی را یادتان نیست؟ داشت با بچه‌هایش از گمرک دفاع می‌کرد که ناگهان تیر خورد. بچه‌ها از دور دیدند که تیر خورد. گفتند آخ. به جای علی، گفتند آخ. انگار که گلوله به سینه خودشان خورده باشد. چندتا گلوله سمت دشمن انداختند، بعدش دیدند علی دارد سینه‌خیز سینه‌خیز به سمت عقب می‌آید. خوشحال شدند....
.
ادامه در کامنت👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . #شهید_مرتضی_حسین_پور #شهید_حسین_قمی ماجرای آرم ۳۱۳ روی سینه حسین/همه ...
Media Removed
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . #شهید_مرتضی_حسین_پور #شهید_حسین_قمی ماجرای آرم ۳۱۳ روی سینه حسین/همه با افتخار می‌گفتند نیروی فرمانده حسین هستند همرزم شهید حسین قمی (مرتضی حسین پور) با اشاره به آرمی که روی لباس شهید قمی نقش بسته است، می‌گوید: یک آرم ۳۱۳ روی سینه حسین بود که برایش مهم بود. یکی ... .
#شهیدنیوز
#شهیدخبر .
#شهید_مرتضی_حسین_پور
#شهید_حسین_قمی
ماجرای آرم ۳۱۳ روی سینه حسین/همه با افتخار می‌گفتند نیروی فرمانده حسین هستند

همرزم شهید حسین قمی (مرتضی حسین پور) با اشاره به آرمی که روی لباس شهید قمی نقش بسته است، می‌گوید: یک آرم ۳۱۳ روی سینه حسین بود که برایش مهم بود. یکی از آرم‌های حزب‌الله عراق است که عدد ۳۱۳ را نشان می‌دهد همراه با یک اسلحه. آن آرم را به هیچ کس نمی‌داد و می‌گفت من یکی از ۳۱۳ یار امام زمان(عج) هستم. این را با قاطعیت می‌گفت و اعتقاد داشت

حسین دو ماه در سال روزه می‌گرفت. ماه شعبان و رمضان. در روز شهادتش هم به گفته نیروها حسین روزه بود؛ آن هم در منطقه‌ای که گرما آنقدر زیاد است که فقط شب‌ها می‌شود استراحت کرد که شب‌ها هم حمله می‌کنند یعنی اصلاً نمی‌شود استراحت کرد؛ در آن منطقه آب بسیار کم است و غذا کم ‌می‌رسد.
اللهم عجل لولیک الفرج
#فرمانده_حسین
#شهید_مدافع_حرم
#جبهه_مقاومت_اسلامی .
@shahidnews
Read more
هواتوکردم حسین‌جان بازهم‌ شب جمعه شب رحمت و بازهم دلتنگی کربلا مرا زهرا برای نوکری کردن سوا کرده و ...
Media Removed
هواتوکردم حسین‌جان بازهم‌ شب جمعه شب رحمت و بازهم دلتنگی کربلا مرا زهرا برای نوکری کردن سوا کرده و اینگونه برایم آبرویی دست و پا کرده شنیدم روز میلادِ تو با چشمان اشک آلود برای گریه‌کن‌هایت ؛ برای من دعا کرده دعای مادرم این بود ، که سینه‌زنت باشم دعای مادر تو حاجت او را روا کرده شبیه طبل ... هواتوکردم
حسین‌جان
بازهم‌ شب جمعه
شب رحمت و بازهم دلتنگی کربلا
مرا زهرا برای نوکری کردن سوا کرده
و اینگونه برایم آبرویی دست و پا کرده

شنیدم روز میلادِ تو با چشمان اشک آلود
برای گریه‌کن‌هایت ؛ برای من دعا کرده
دعای مادرم این بود ، که سینه‌زنت باشم
دعای مادر تو حاجت او را روا کرده

شبیه طبل توخالی پر از داد و هوارم من
منم آن هیچِ مطلق که همیشه ادعا کرده

فقیرم مثل مردِ آبروداری که بی چیز است
اگر چه ظاهرِ خود را شبیه اغنیا کرده

صدایت می‌زنم با گریه مثل کودکی خسته
که در اوجِ شلوغی دست مادر را رها کرده

به تو امّید دارم مثل چشمِ آن پسربچه
که هر دفعه زمین افتاده بابا را صدا کرده

دل من هم شکسته مثل بغضِ پیرمردی که
ندارد پول ؛ اما باز ، یاد کربلا کرده

ولی با این همه خوشحالم از اینکه تو را دارم
خدا خیرش دهد آنکه مرا اینجا گدا کرده

شبم روشن شده با قاب عکسی که به دیوار است
خدا رحمت کند هر کس که گنبد را بنا کرده

#شب_جمعست_هوایت_نکنم_میمیرم
#کربلا
#یاحسین
#نجف
#کاظمین
#سامرا
#علی_حبیب_زاده
#فاطمیه_خط_مقدم_ماست
#فاطمیه
Read more
Loading...
Load More
Loading...