داد که اگر ایران

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iran's history pictures, Niavaran Street, Gorgan, Iran
Average media age
717.1 days
to ratio
10.1
_____________ موضوع انشاء ؛ احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد ...
Media Removed
_____________ موضوع انشاء ؛ احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود احمدی نژاد اشتباهی بود! احمدی نژاد مسعود شصت چی بود! با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ... _____________

موضوع انشاء ؛ احمدی نژاد چگونه بود ؟
احمدی نژاد فرستاده خدا بود
احمدی نژاد بد نبود
احمدی نژاد ظالم نبود
احمدی نژاد اشتباهی بود!
احمدی نژاد مسعود شصت چی بود!
با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ما فهماند اگر دکل نفتی هم مفقود شود،هیچکسی صدایش در نمی آید!! به ما فهماند که می شود هزاران میلیارد اختلاس شود و آب از آب تکان نخورد!!! احمدی نژاد به ما نشان داد که اگر تحریم ها برای مردم بد باشد برای مسئولین خوب است و بهانه ای است برای چاپیدن بیشتر مردم... به ما ثابت کرد که او هر چقدر بد باشد ما بی تفاوت فقط می نشینیم و تماشایش می کنیم به ما ثابت کرد که چرخ این مملکت بدون رئیس جمهور هم میچرخد. قانون چیه ؟ مجلس کیه؟ به ما ثابت کرد که اگر بودجه یکسال مملکت را شش ماه از سال گذشته هم میتوان تحویل مجلس داد و هیچ اتفاقی هم نیافتد. او تمام سعی خود را کرد تا به ما بفهماند هم خودش هیچکاره است هم ما! او می خندید و به راحتی قوانین را دور می زد تا ثابت کند قانونی وجود ندارد و قانون گذاران در مجلس به جای قانونگذاری کار دیگری می کنند! خنده های احمدی نژاد بی معنی نبود! ای کاش چیزهایی بیشتری را نشانمان می داد.! اینجا ایران است. ملتی بامغز بر باد رفته، ملتى که تا کربلا پیاده راه میروند اما از روی پل عابر رد نمیشوند!
Read more
Loading...
 #پارسینما رسول صدرعاملی: شرمنده ام در زمانی که «سنتوری» توقیف بود فیلم من اکران شد . رسول صدرعاملی ...
Media Removed
#پارسینما رسول صدرعاملی: شرمنده ام در زمانی که «سنتوری» توقیف بود فیلم من اکران شد . رسول صدرعاملی شب گذشته در مراسم نکوداشت داریوش مهرجویی بار دیگر از توقیف فیلم «سنتوری» ابراز تأسف کرد . صدرعاملی در این باره گفت: داریوش مهرجویی ضمن اینکه آغازگر سینمای نوین ایران بود استمرار دهنده آن هم ... #پارسینما
رسول صدرعاملی: شرمنده ام در زمانی که «سنتوری» توقیف بود فیلم من اکران شد
.
رسول صدرعاملی شب گذشته در مراسم نکوداشت داریوش مهرجویی بار دیگر از توقیف فیلم «سنتوری» ابراز تأسف کرد
.
صدرعاملی در این باره گفت: داریوش مهرجویی ضمن اینکه آغازگر سینمای نوین ایران بود استمرار دهنده آن هم بود و به ما یاد داد که چقدر می شود از ادبیات تاثیر گرفت
.
صدرعاملی افزود: برای مسئولان سینمایی آن زمان خجالت آور است که باعث شدند «سنتوری» روی پرده سینما دیده نشود. شرمنده هستم که آن زمان که این فیلم توقیف بود فیلم من اکران شد
.
اگر فیلم «سنتوری» اکران شده بود در کنار همه تبعات خوبی که داشت شاید یکی دیگر از بازیگران ما (گلشیفته فراهانی) اکنون در میان ما بود
عکس: احمدرضا شجاعی
Read more
ه نیروی زمینی ارتش با اشاره به تهدیدات اخیر داعش پس از انفجارهای پاریس گفت: داعش تهدید کرده که گزینه‌های ...
Media Removed
ه نیروی زمینی ارتش با اشاره به تهدیدات اخیر داعش پس از انفجارهای پاریس گفت: داعش تهدید کرده که گزینه‌های پس از فرانسه روسیه و ایران هستند و در این رابطه وزیر امورخارجه عراق هم هشدار لازم را داد اما ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند که ترسی از این تهدیدات ندارد و در دیاله عراق نیز خط قرمز 40 کیلومتری ... ه نیروی زمینی ارتش با اشاره به تهدیدات اخیر داعش پس از انفجارهای پاریس گفت: داعش تهدید کرده که گزینه‌های پس از فرانسه روسیه و ایران هستند و در این رابطه وزیر امورخارجه عراق هم هشدار لازم را داد اما ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند که ترسی از این تهدیدات ندارد و در دیاله عراق نیز خط قرمز 40 کیلومتری ترسیم شده و ضمن تقویت نیروهای تحت امر اخطار شدید دادیم که اگر اقدامی صورت پذیرد با پاسخ قاطع و کوبنده نیروهای مسلح ایران انجام خواهد شد و مشابه این کار را در افغانستان هم داشتیم.
Read more
عکس و متن از صفحه‌ی کتابخانه‌ی نازنین @nazanin.ketabkhaneh . اگر می‌خواهید در یک کلاس ِ تاریخ ...
Media Removed
عکس و متن از صفحه‌ی کتابخانه‌ی نازنین @nazanin.ketabkhaneh . اگر می‌خواهید در یک کلاس ِ تاریخ ِ جامع و کامل شرکت کنید، حتما این کتاب را در برنامه‌ی مطالعه‌ی خود قرار بدهید. . کودتاهای ایران را تنها می‌توان از نوع ِ واپسگرای سیاسی و اجتماعی دانست. این قضیه از نگرش ِ سیاسی ِ حکومتگران ِ ایرانی ... عکس و متن از صفحه‌ی کتابخانه‌ی نازنین @nazanin.ketabkhaneh
.
اگر می‌خواهید در یک کلاس ِ تاریخ ِ جامع و کامل شرکت کنید، حتما این کتاب را در برنامه‌ی مطالعه‌ی خود قرار بدهید.
.
کودتاهای ایران را تنها می‌توان از نوع ِ واپسگرای سیاسی و اجتماعی دانست.
این قضیه از نگرش ِ سیاسی ِ حکومتگران ِ ایرانی پرده برمی‌داشت و نشان می‌داد که آنان نه به نظام ِ پارلمانی پایبندد و نه مردم ِ خود را دارای حقوق ِ قانونی می‌دانند. هرگاه با جنبش‌های مردمی یا مخالفت ِ نظام ِ موجود روبه‌رو شدند و راه‌‌های قانونی برای مهار ِ آنها را بسته دیدند، از ابزار ِ نظامی بهره جُستند.
در این راه از یاری ِ بیگانگان نیز سود بردند. هنگامی که به پیروزی رسیدند، سیاست ِ سرکوب را در پیش گرفتند، حکومت‌هایی خودکامه بر سر ِ کار آوردند و دستاوردهای مردم ِ خود را پایمال کردند.
.
پ‌ن: کتاب ِ پیش ِ رو به بررسی انواع ِ کودتاهایی که در ایران رُخ داده است، می‌پردازد و علل ِ وقوع ِ آنها را به خوبی موشکافی می‌کند.
در ۱۰۰سال ِ گذشته، ۴کودتا در ایران به وقوع پیوسته است که عبارتند از: به توپ‌بستن ِ مجلس ِ اول، به توپ‌بستن ِ مجلس ِ دوم، کودتای سوم ِ اسفند ِ ۱۲۹۹ و کودتای ۲۸مرداد ِ ۱۳۳۲ که بارزترین ِ آنها شمرده می‌شود.
.
#کودتاهای_ایران
#سهراب_یزدانی
#نشر_ماهی
#کتابخانه_نازنین
.
کودتاهای ایران، نوشته‌ی سهراب یزدانی، ویرایش مهدی نوری، ۴۴۰ صفحه رقعی، ۳۳۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به سایت نشر، دیجیکالا یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
.
http://nashremahi.com/book/892
Read more
. جمعی از مسئولین تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های #تهران با دکتر #سعید_جلیلی دیدار و گفت‌وگو کردند. . اهم ...
Media Removed
. جمعی از مسئولین تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های #تهران با دکتر #سعید_جلیلی دیدار و گفت‌وگو کردند. . اهم سخنان دکتر #جلیلی در دیدار با فعالان دانشجویی: . جنگ سنگین اقتصادی از سوی #دشمن بر کشور وارد شده است ولی در داخل شاهد عکس‌العمل جدی نیستیم. . به قالب‌ های قدیم مثل برگزاری دوره‌ها ... .
جمعی از مسئولین تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های #تهران با دکتر #سعید_جلیلی دیدار و گفت‌وگو کردند.
.
اهم سخنان دکتر #جلیلی در دیدار با فعالان دانشجویی:
.
🔹جنگ سنگین اقتصادی از سوی #دشمن بر کشور وارد شده است ولی در داخل شاهد عکس‌العمل جدی نیستیم.
.
🔹به قالب‌ های قدیم مثل برگزاری دوره‌ها و اردوهای دانشجویی اکتفا نکنید، مثلاً #اردوی_وزارتخانه_‌ای برگزار کنید.
.
🔹برای موضوعات کاری یک وزارت‌خانه، مشکلات پیش روی آن را شناسایی کرده و سپس برای کمک به حل مشکل آن اقدام و کار تعریف کنید.
.
🔹باید فعالیت‌هایتان مستمر، مداوم و جدی باشد و اگر کاری تعریف می‌شود بعد از اتمام آن کار، سراغ کار بعدی بروید.
.
🔹البته باید حد فعالیت خود را نیز بشناسید تا بتوانید دقیق برنامه‌ریزی کنید نه آنکه کارهایی تعریف شود که در اجرای آن ناکام بمانید.
.
🔹هر وقت از شرایط جامعه زمان خود جلوتر باشید اثرگذار خواهید بود، مثل حرکت دانشجویان در 16 آذر 32 و یا 13 آبان 58 که #امام آن را انقلاب دوم نامید.
.
🔹اگر عقب‌تر از تحولات باشیم شکست خواهیم خورد و سرگرم مسائل غیراولویت‌دار، حاشیه‌ای و بی‌فایده می‌شویم.
.
🔹 #شهید_علم‌_الهدی به عنوان یک #دانشجو این واقعیت را نشان داد که در دفاع از #انقلاب و #کشور در زمان ضعف دستگاه‌های رسمی و یگان‌های رزم، چگونه باید وظایف خود را انجام داد.
.
🔹بر این اساس شهید #علم_الهدی به منطقه جنگی رفت و در حدتوان یگان رزم تشکیل داد که همین حرکت‌ها طلیعه‌دار تشکیل یگان‌های رزمی مردمی در دفاع مقدس شد.
.
🔹اهمیت تعریف درست مسائل، کمتر از پاسخ آن‌ها نیست. سؤال خوب هم می‌تواند جامعه را آگاه کند و سبب مطالبه صحیح افکار عمومی شود.
.
🔹تصحیح موضوعات اولویت‌دار کشور کمک زیادی به حل مشکلات جامعه خواهد کرد و این کاری است که شما #دانشجویان باید در آن پیش‌قدم باشید.
.
🔹دانشجو نباید تحت تأثیر جنگ رسانه‌ای دشمن قرار گیرد زیرا برخی اوقات بین فضای مجازی و فضای واقعی کشور فاصله زیادی است.
.
🔹به عنوان نمونه سه ماه قبل هنگام سفر به #بانه در رسانه‌های مجازی فضایی القاء شده بود که متفاوت با فضای واقعی بود؛ در فضای واقعی شما شاهد مردمی پرشور و علاقمند به نظام بودید که به شکل منطقی خواسته‌های صنفی خود را مطرح می‌کردند لذا باید واقعیت‌های #جامعه را صحیح مشاهده کرد و براساس آن برای کمک به حل مشکلات واقعی #مردم در حد وسع اقدام کرد.
.
#دولت_سایه #دکتر_سعید_جلیلی #ایران #تهران
Read more
نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران: با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان ...
Media Removed
نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران: با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان و اساتید فن البته سخن گفتن در این باب، گزافه ای بیش نیست و بر هیچ کس پوشیده و مستور نیست که هنر حد و مرز نداشته و عرصه و میدانی وسیع دارد و همه شمول بوده، چنانچه از نمایش و موسیقی رو حوضی گرفته تا ... نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران:
با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان و اساتید فن
البته سخن گفتن در این باب، گزافه ای بیش نیست و بر هیچ کس پوشیده و مستور نیست که هنر حد و مرز نداشته و عرصه و میدانی وسیع دارد و همه شمول بوده، چنانچه از نمایش و موسیقی رو حوضی گرفته تا ارکستر سمفونیک را می توان بر روی صحنه های بزرگ برد،لذا حق مسلم هر هنرمندی است که شنیده و دیده شود و این شهرت و محبوبیت، ثروت و ارقام نجومی را به دنبال داشته و شخص را ستاره می کند لکن جسارتا اینجانب به عنوان خواننده ی همیشه هنرجوی آواز،مربی چندین هنرجو و چندی خواننده ی پاپ،عرضی داشتم در قالب انتقاد و یا پیشنهادی دوستانه.. افرادی که به دلایلی اعم از پول و پارتی و... آلبوم به بازار عرضه کرده،به اجرای کنسرت می پردازند،افرادی که شاید اگر در مسابقه ای جهانی و یا حتی در سطح خود ایران شرکت کنند،ممکن است قبول هم نشوند و به مرحله بعدی راه پیدا نکنند، چون مطابق با استانداردهای جهانی نمی خوانند،حتی مطابق با استانداردهای خود ایران!به نظر شما چطور می توان آنها را خواننده خطاب کرد؟گیریم که برروی استیج بالا و پایین می پرند و چرند و پرند می خوانند و چه چه می زنند،در عرصه هنر و موسیقی عرض اندام می کنند و تا عرش اعلا می روند!بماند که علاوه بر عوام، برخی خواص را هم تحت تاثیر قرار میدهند و زبانزد خاص و عام می شوند! و گاهی نه تنها مردم برایشان سر و دست می شکنند، بلکه مورد تشویق بعضی از موزیسین ها هم قرار می گیرند! اشکالی ندارد نمی شود گفت فلان آقا خواننده نیست، چون اصلا موسیقی ما به قدری بی در و پیکر هست که معیار درستی برای تشخیص خواننده از ناخواننده و تمییز سبک هنری از سبک خالتوری وجود ندارد،و سالن های اجرای موسیقی پاپ از تالارهای اجرای ارکستر سمفونیک جدا نمی باشد.. بگذریم که یک خواننده ی توانمند آواز ماه ها به دنبال مجوز می دود حال آنکه تور یک ساله ی خواننده ای تازه کار به آسانی آب خوردن بسته می شود... اما این سوال پیش میاید که؛ آیا بهتر نیست یک ژانر یا سبک مجزا به این قبیل خواننده ها اختصاص داد که هم مخاطب عام تکلیفش را با سبک کوچه و بازار بداند و هم شان و منزلت قشر هنرمند واقعی، بیشتر از این زیر سوال نرود؟!شاید کمترین کار این باشد،مادامی که شاهد هنرنمایی و شیرین کاری این افراد در صحنه های کنسرت هستیم،اقلا از نسبت دادن القاب افسانه ای و اسطوره ای به ایشان پرهیز کرد و بیشتر از این، اساتید فن را زیر سوال نبرد و جایگاه خسرو آوازی چون استاد مسلم آواز,شجریان بزرگ را گرامی داشت..
#آواز
Read more
Loading...
 #فناوری_هسته_ای حسنوند نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس را تشریح کرد: بررسی میزان انطباق عملکرد ...
Media Removed
#فناوری_هسته_ای حسنوند نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس را تشریح کرد: بررسی میزان انطباق عملکرد سازمان انرژی اتمی با قوانین/صالحی: در کوتاه ترین زمان به شرایط آرمانی باز می گردیم رییس کمیسیون انرژی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با حضور رییس سازمان انرژی اتمی را تشریح کرد. فریدون حسنوند در ... #فناوری_هسته_ای
حسنوند نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس را تشریح کرد:

بررسی میزان انطباق عملکرد سازمان انرژی اتمی با قوانین/صالحی: در کوتاه ترین زمان به شرایط آرمانی باز می گردیم

رییس کمیسیون انرژی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با حضور رییس سازمان انرژی اتمی را تشریح کرد.

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: به مناسبت سالروز ملی فناوری هسته ای، رئیس سازمان انرژی اتمی به همراه معاونانش در نشست امروز کمیسیون حضور یافت که اعضای کمیسیون سوالاتی در حوزه های مختلف از علی اکبر صالحی مطرح کردند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح محورهای بحث شده در جلسه امروز افزود: مباحثی همچون تحقیق و توسعه، اکتشاف و استخراج، مباحث علمی و دانشگاهی، احتمال خروج آمریکا از برجام و تبعات و کارهایی که باید در این راستا صورت گیرد، در نشست امروز کمیسیون مطرح شد و اعضای کمیسیون دغدغه های خود را در این باره مطرح کردند.

اگر خروج از برجام اتفاق افتاد، با کمترین خسارت به شرایط آرمانی و ایده آل خود باز گردیم

وی با بیان اینکه میزان اجرا و انطباق عملکرد سازمان انرژی اتمی با احکام دائمی، قوانین و مصوبات مجلس و برنامه ششم توسعه مورد بحث قرار گرفت، ادامه داد: رئیس سازمان انرژی اتمی توضیحاتی در این باره به نمایندگان کمیسیون انرژی ارائه داد.

حسنوند با اشاره به اینکه یکی از مسائل مطروحه از سوی نمایندگان، موضوع خروج آمریکا از برجام و نحوه عملکرد ما در برابر این موضوع است، یادآور شد: ملت ایران از مسئولان توقع دارند که اگر خروج از برجام توسط آمریکا اتفاق افتاد در کوتاهترین زمان و با کمترین خسارت به شرایط آرمانی و ایده آل خود باز گردیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس سازمان انرژی اتمی و همکارانش این اطمینان خاطر را به مردم دادند که در بخش های مختلف و بازگشت پذیری می توانیم شرایط خوب و ایده آلی را پیش رو داشته باشیم.

۱۹ فروردین ۹۷

@hasanvand_fanpage
.
.
.
.
.
.
.
#انديمشك #انديمشكى #رئيس_كميسيون_انرژى #فريدون_حسنوند #حسنوند #صالحی #انرژی_هسته_ای #انرژی_اتمی #برجام #امریکا #مجلس #تهران #خوزستان #اهواز #اندیمشک #اندیمشکی #فریدون_حسنوند #andimeshk #andimeshk_city #ahvaz #news #ahvaz_time #tehran
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f534"></span>خیلی مونده که آدم بشیم #تابو_شکنی در داروخانه زنی را دیدم که یک گوشه ای ایستاده بود، با آنکه چندین ...
Media Removed
خیلی مونده که آدم بشیم #تابو_شکنی در داروخانه زنی را دیدم که یک گوشه ای ایستاده بود، با آنکه چندین مرد نوبتش را گرفتند هیچ اعتراضی نکرد صبر او برایم بسیار تعجب برانگیز بود من اگر بودم اینچنین مفتضحانه نوبتم را به دیگری نمی‌دادم مگر اینکه شرایط اضطراری برای همنوعم پیش بیاید ! نوبتش که شد با ... ‍ 🔴خیلی مونده که آدم بشیم
#تابو_شکنی

در داروخانه زنی را دیدم که یک گوشه ای ایستاده بود، با آنکه چندین مرد نوبتش را گرفتند هیچ اعتراضی نکرد صبر او برایم بسیار تعجب برانگیز بود من اگر بودم اینچنین مفتضحانه نوبتم را به دیگری نمی‌دادم مگر اینکه شرایط اضطراری برای همنوعم پیش بیاید !

نوبتش که شد با صدای بسیار آهسته که برای هیچکسی قابل شنود نبود درخواستی کرد، متصدی داروخانه کالایی که آن زن احتیاج داشت را در نایلونی مشکی قرار داد، براستی آن زن از چه چیزی خجالت کشید که نمی توانست درخواستش را در حضور چند مرد ابراز کند و آن متصدی داروخانه از چه شرم کرد که نیاز زن را در نایلونی مشکی بدون آنکه کسی متوجه نشود پیچاند !!!!؟
مگر غیر از این است که اگر زن نبود، نسل بشر زودتر از اینها منقرض شده بود
مگر غیر از این است که اگر زن نبود، مردان بزرگی زاده نمی شدند
پس چرا باید این امر مهم، تابو به حساب بیاید و از درخواست دو عدد پوشک زنانه با صدای معمولی در کنار مردان شرم داشت !؟ دردی که هر ماهه به جان ما می‌افتد یک درد معمولی نیست
پریود زنان شرم نیست، درخواست نوار بهداشتی تابو نیست
ما طلایه دار بقای نوع بشریم ✌️ #ما_مرد_نیستیم
#حقوق_زن
#شهرمن_آمل
#آدمیت
#کوروش_پادشاه_ایران
Read more
Loading...
• سی روزی چند مرتبه برایش پیامک می فرستاد و او هم جواب می داد. گاهی اوقات میراندا سر کار به این فکر می ...
Media Removed
• سی روزی چند مرتبه برایش پیامک می فرستاد و او هم جواب می داد. گاهی اوقات میراندا سر کار به این فکر می افتاد که اگر همکارانش علت سرخ شدن ناگهانی گونه ها و حواس پرتی اش را بپرسند، چه جوابی به آنها بدهد؛ فکر کرد فقط لبخند بزند و حقیقت را به آنها نگوید. چه دلیلی داشت حقیقت را بگوید وقتی در کمتر از نیم ساعت پیام ...
سی روزی چند مرتبه برایش پیامک می فرستاد و او هم جواب می داد. گاهی اوقات میراندا سر کار به این فکر می افتاد که اگر همکارانش علت سرخ شدن ناگهانی گونه ها و حواس پرتی اش را بپرسند، چه جوابی به آنها بدهد؛ فکر کرد فقط لبخند بزند و حقیقت را به آنها نگوید. چه دلیلی داشت حقیقت را بگوید وقتی در کمتر از نیم ساعت پیام بعدی جان سی می آمد که ابراز عشق کرده بود و دلش برای دیدنش پرپر می زد؟
یک بار هم او عمدا پیامک را در معرض دید روی میز کارش گذاشت چون می دانست کلر ترولین نمی تواند جلوی خود را بگیرد و آن را می خواند و موضوع را به گوش بقیه در اتاق مخصوص سیگاری ها می رساند. او فکر کرد خوب شد، بگذار آن ها در خماری بمانند. او خوشش می آمد گهگداری مردم را سورپرایز کند و آنها فکر کنند او موجود تو دل برو و عزیز قرمزپوش کسی است. چشمان او برق زد و احساس کرد بال درآورده است.
بسیار خب، من همیشه قصه ای را دوست دارم که پایانش خوش باشد...
عکس و متن ارسالی از: @niggaarrr
📚شما از هرکجای ایران که هستید می‌توانید این کتاب را از کتابیسم تهیه کنید📚
‏www.ketabism.com
#کتاب #کتابیسم #معرفی_کتاب #پیشنهاد_کتاب #تک_و_تنها_در_پاریس #جوجو_مویز #نفیسه_معتکف #انتشارات_نسل_نواندیش
Read more
شناختیش ؟ دعاش کنید نشناختید ؟ اگر تا ده نفر اول از دوستان نشناختند ، معرفی میکنم <span class="emoji emoji1f60a"></span> پس نوشت متاسفانه ...
Media Removed
شناختیش ؟ دعاش کنید نشناختید ؟ اگر تا ده نفر اول از دوستان نشناختند ، معرفی میکنم پس نوشت متاسفانه ده نفر که نه بیست سی نفر اول هم نشناختند جناب #سیدحسین_حسینی #مجری #رادیو مجری #پیک_بامدادی و پیک نیمروزی همونی که عشق منه صبح ها موقع رفتن سر کار موقع شروع پیک میشینم توی ماشین ... شناختیش ؟

دعاش کنید

نشناختید ؟

اگر تا ده نفر اول از دوستان نشناختند ، معرفی میکنم 😊

پس نوشت

متاسفانه ده نفر که نه 😊 بیست سی نفر اول هم نشناختند

جناب #سیدحسین_حسینی #مجری #رادیو
مجری #پیک_بامدادی و پیک نیمروزی

همونی که عشق منه 😊 صبح ها موقع رفتن سر کار موقع شروع پیک میشینم توی ماشین و با تموم شدنش میرسم سر کار 😊

مجری برنامه های تحلیلی #رادیو_ایران
همون عزیزی که صوت و کلیپش امروز غوغا کرد
وقتی صوت خانم مورد نظر منتشر شد که گفت ما اصلا در ایران برند نداریم
مجری هم با عصبانیت به صحبتهای #عروس_سفیر جواب داد
که گفت #برید_بمیرید ، شما دارید رو #خون_شهدا پا میگذارید
همون که میکروفونش رو قطع کردند ولی وقتی وصل شد هنوزم عصبانی بود از اینهمه وقاحت

حالا شناختید ؟ دعاش کنید 😊

نکته
متاسفانه ما چه کسانی رو میشناسیم و چه کسانی رو نه
چهره چه کسانی رو هر روز میبینیم و اخبارشون رو دنبال میکنیم
و چه افرادی رو حتی اگر کنارمون بنشینند نخواهیم شناخت
متاسفانه
Read more
برداشتن چادر؛ شرط پذیرش نفر اول المپیاد شیمی! ---------- فکر می کنم شاید پیامک را اشتباه دیده ام. ...
Media Removed
برداشتن چادر؛ شرط پذیرش نفر اول المپیاد شیمی! ---------- فکر می کنم شاید پیامک را اشتباه دیده ام. یک بار هم با خودم مرور می کنم که پیامک در مورد همین جاست دیگر، در مورد ایران؟ بله، در مورد ایران، حکومت هم الحمدلله جمهوری اسلامی است، آموزش و پرورشش هم از آن اول انقلاب یک قرارهایی بوده که اسلامی باشد، ... برداشتن چادر؛ شرط پذیرش نفر اول المپیاد شیمی!
----------
فکر می کنم شاید پیامک را اشتباه دیده ام. یک بار هم با خودم مرور می کنم که پیامک در مورد همین جاست دیگر، در مورد ایران؟ بله، در مورد ایران، حکومت هم الحمدلله جمهوری اسلامی است، آموزش و پرورشش هم از آن اول انقلاب یک قرارهایی بوده که اسلامی باشد، حالا پس چرا این طوری شده است؟

به فاطمه خانم زنگ زده اند که درست است شما نفر اول المپیاد شیمی استان تهران شده اید، اما برای اینکه در سطح کشوری بتوانید حضور یابید، باید چادر را بردارید؛ وگرنه نفر دوم بجای شما فرستاده می شود... فایل صوتی تماس مربوطه هم موجود است.

قبل تر در مراحل شهرستان و استان هم گفته بودند نباید با چادر به آزمایشگاه بیاید؛ اما فاطمه تاکید می کند که تمام مراحل و آزمایش ها را با چادر به خوبی انجام خواهد داد و البته در تمامی مراحل هم نفر اول می شود و همین یعنی چادر محدودیت نبوده است... حالا اما می گویند اگر چادر را برندارد، معرفی اش نمی کنند؛ این شرط حضور در مسابقات کشوری است! یعنی بجای آنکه مسئولین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی خشنود شوند و فخر بفروشند که دختر دانش آموزی با حجابی که از نگاه رهبران و بزرگان جمهوری اسلامی حجاب برتر است، نفر اول المپیاد شیمی استان تهران شده، سنگ پیش پای او می گذارند که اگر چادرت را برنداری، حذف شده ای!

به دختری که از کودکی با تربیت اسلامی و پوشش برتر رشد یافته، حالا بگویند بین پیشرفت علمی و چادرت یکی را انتخاب کن؛ یعنی بهتر از این نمی شد مدعی تضاد پیشرفت و دین شد!

حالا یک نفر برود از وزیر مربوطه بپرسد برای اینکه نشان دهید حجاب محدودیت نیست، وزارت خانه تان با مسئولیت پرورش میلیون ها دانش آموز، چه کرده است؟

#پرورش_اسلامی
#غیرت
#نهادینه_کردن_حیا
#چادر

کبری آسوپار / گوگل پلاس
Read more
*** دومین سالگرد دوم‌ خرداد بود. دفتر تحکیم وحدت توی پارک لاله تجمع اعلام کرده بود. بلندگوها و تراکت‌ها ...
Media Removed
*** دومین سالگرد دوم‌ خرداد بود. دفتر تحکیم وحدت توی پارک لاله تجمع اعلام کرده بود. بلندگوها و تراکت‌ها را توی کامیونت سوار کرده بودند. ابراهیم اصغرزاده سخنران بود و بالای کامیونت داشت حرف می‌زد. آن پایین سروصدا بود و شور و شعار. من بالای کامیونت بودم. عضو شورای عمومی بودم و برای دفتر تحکیم عکاسی ... ***
دومین سالگرد دوم‌ خرداد بود. دفتر تحکیم وحدت توی پارک لاله تجمع اعلام کرده بود. بلندگوها و تراکت‌ها را توی کامیونت سوار کرده بودند. ابراهیم اصغرزاده سخنران بود و بالای کامیونت داشت حرف می‌زد. آن پایین سروصدا بود و شور و شعار. من بالای کامیونت بودم. عضو شورای عمومی بودم و برای دفتر تحکیم عکاسی می‌کردم. وسطِ سخنرانی ابراهیم اصغرزاده بود که انصار حزب‌الله آمدند. جمعیت پراکنده شدند و ما ماندیم بالای کامیونت و جمعیتِ عصبیِ انصار آن پایین. نیروی انتظامی هم حایل شده بود بین‌مان. تضمین دادند که اگر کامیونت را خالی کنیم کاری با ما ندارند. اول از همه علی افشاری پایین رفت و بعد نوبت من بود که بروم. از آن بالا درست پیشِ پایِ جناب سرهنگی که آن روزها چهره‌اش برای ما دانشجویانِ سیاسی آشنا بود پایین پریدم. با عصبانیت توی صورتم داد زد که: دختر! تو آن بالا چه می‌کردی؟ علی افشاری جایِ من جواب داد و بعد نمی‌دانم چطور شد که از حلقه‌ی انصار حزب‌الله خشمگین بیرون رفتم و از کوچه‌پس‌کوچه‌های میدان توحید به خانه رسیدم....
آن روزها پُر بودیم از امید. شک نداشتیم که آینده از آنِ ماست. فاتحِ تاریخ بودیم در خیال‌مان. دست‌مان اگر می‌رسید به همایون کاتوزیان می‌گفتیم که دکتر! تمام شد آن کوتاه‌مدتیِ جامعه‌ی ایران،که ما آمده‌ایم که بمانیم! و حالا بیست سال بعد از آن روز؟ با خاطره زندگی می‌کنیم و تشویشِ آینده داریم.
Read more
Loading...
. جنگ بود و صدام دست به حماقت عجیبی زد. نیروی هوایی عراق، در هفتم تیر ١٣۶۶ شهر «سردشت» را بمباران شیمیایی کرد. چهار نقطه پُر ازدحامِ شهر را. و فاجعه اتفاق افتاد: ۱۱۰ زن و مرد و کودک کشته شدند. چند هزار نفر مصدوم و مسموم. چنین شد که سردشت «نخستین شهر ِ شیمیایی جهان» نام گرفت. اما فاجعه به این ختم نشد. ... .
جنگ بود و صدام دست به حماقت عجیبی زد. نیروی هوایی عراق، در هفتم تیر ١٣۶۶ شهر «سردشت» را بمباران شیمیایی کرد. چهار نقطه پُر ازدحامِ شهر را. و فاجعه اتفاق افتاد: ۱۱۰ زن و مرد و کودک کشته شدند. چند هزار نفر مصدوم و مسموم.
چنین شد که سردشت «نخستین شهر ِ شیمیایی جهان» نام گرفت. اما فاجعه به این ختم نشد. فاجعه بعدی زمانی بود که اعضای شورای امنیت سازمان ملل، مصوبه‌ای را به رای گذاشتند؛ در محکومیت صدام و در محکومیت استفاده از سلاح شیمیایی. چه اتفاقی افتاد؟ آمریکا، آن را وتو کرد. آن را برای همیشه از دستور کار خارج کرد. به همین سادگی.
و باز فاجعه به این‌ها ختم نشد. بعد‌ها اسنادِ منتشر شده سازمان سیا، نشان داد که آمریکا از وقوع این حملات کاملا مطلع بوده و حتی عکس‌های ماهواره‌ای در اختیار صدام قرار داده بود.
امروز ۳۱ سال از آن روزِ شوم گذشت. مردمِ سردشت، امروز در خانه‌هایشان ماندند. صدام مُرد و جسدش هم پوسید؛ اما سردشتِ زخمى همچنان ایستاده. مثل سٓرو ایستاده. .
.
.
.
.
.
.
.
بعدنوشت : تمام هم پیمانان صدام حسین ، امروز با رنگ و لعابی دیگه در پی اهدافی شوم ترن
#مریم_رجوی ها و منافقین جانی و تمام هم پیمانان داخلی شاه فراری همه به فکر سعادت مردم ایران افتادند !!!! یک سری لاشخور هم که افتادند روی بیت المال و به چپاول و دزدی و .... مشغولند که خدا بی تردید تاوان تک تک خون شهدایی که برای اعتلا اسلام و نامش شهید شدند از همه این افراد خواهد کشید و وای بر احوالشون
اما هر چ قدر دزد زیاد باشه هر چ قدر هجمه تبلیغات و بوق و کرناهای معاویه های زمان زیاد باشه
هر چ قدر تهمت ها امیرالمومنین بخوره
و هر چ قدر علی ع تنها بمونه و حتی اگر 25 سال خانه نشین بشه
ذره ای از حقانیت علی ع کم نشد و نخواهد شد و ننگ و عذاب ابدی و وعده حتمی خدا قطعی و یقینی خواهد رسید !!
که #ان_وعدالله_الحق ! .
.
.
مواظب باشیم ما در هجمه #تبلیغات و بوق و کرناهای معاویه های زمان جز سپاه علیه علی و سپاه علیه اسلام نشیم !!!!!!
که بالیقین ملاقات با خدا و روز حساب بسی نزدیکه !
و #اسلام و #دین خدایی که به پاش خون هایی چون خون امیرالمونین و سیدالشهدا و خونهای کربلا ریخته شده ذره ای کار بر علیهش بی پاسخ نخواهد موند !!!!
.
.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و اخر تابع له علی ذلک ...
.
.
.

پناه بر خدا ...
.
.
.
#سردشت #شیمیایی #ایران #ایرانی #آریایی #آمریکا #عراق .
.
.
.
مطالبه به حق با هم صدایی با منافقین و مریم رجوی ها و امثال دولت مردان آمریکایی که دستشون به خون همین مردم مظلوم ایران آغشته است متفاوته
.
Read more
فوتبالفارسی آنچه عادل فردوسی‌پور بدان توجه نداشت و برانکو خوب آن را می‌دانست، اخلاق سرمربی تیم ...
Media Removed
فوتبالفارسی آنچه عادل فردوسی‌پور بدان توجه نداشت و برانکو خوب آن را می‌دانست، اخلاق سرمربی تیم ملی در برخورد با منتقدانش است. اخلاقی که باعث می‌‌شود امیدی به دیده شدن مجدد برانکو و کیروش در یک قاب نباشد، که اگر این اتفاق می‌افتاد و این دو مربی موفق فوتبال ایران در روزهای آینده روبروی دوربین‌ها ... فوتبالفارسی

آنچه عادل فردوسی‌پور بدان توجه نداشت و برانکو خوب آن را می‌دانست، اخلاق سرمربی تیم ملی در برخورد با منتقدانش است. اخلاقی که باعث می‌‌شود امیدی به دیده شدن مجدد برانکو و کیروش در یک قاب نباشد، که اگر این اتفاق می‌افتاد و این دو مربی موفق فوتبال ایران در روزهای آینده روبروی دوربین‌ها به هم لبخند می‌زدند، جو حمایتی از تیم ملی به شدت تهییج و تشدید می‌شد. البته هدف فردوسی‌پور هم همین بود که بتواند فضای دو دستگی بوجود آمده در حمایت از تیم ملی را بشکند و حمایت داخلی از این تیم را برای حضور در جام جهانی به اوج برساند. اما فردوسی‌پور توجه نداشت که رضایت گرفتن از برانکو برای ملاقات با سرمربی تیم ملی آن هم در حالی که سرمربی تیم ملی بدین ملاقات رضایت نداده کار عبثی است و برانکو هوشمندانه درخواست مجری نود را بی‌پاسخ گذاشت.

در بحبوحه زمستان ماه ۹۵ بود که بیانیه‌های رگباری کیروش بر علیه برانکو، اختلاف آنها را به اوج رساند. سرمربی تیم ملی که تاقبل از آن در برج عاج محبوبیت خود قرار داشت حالا باید فحاشی‌ها و انتقادات تند هواداران پرسپولیس را در صفحه فیسبوکش و همینطورتمرینات پرسپولیس می‌دید. کیروش در یک مورد در پاسخ به درخواست برای ملاقات با مربیان باشگاهی و بالاخص برانکو متکبرانه از قرارهای ملاقاتش با فرگوسن و مورینیو گفت و غیرمستقیم برانکو را لایق ملاقات با خود ندانست. حالا فردوسی‌پور با غفلت از کلام تند سرمربی از برانکو می‌خواهد که به دیدار با کیروش جواب مثبت دهد و برانکو سعی کرد بدون آنکه کلامی بگوید که بعدا موجب حاشیه و درگیری مجدد بین او وسرمربی تیم ملی شود، این ملاقات را غیرضروری بداند‌. از نظر برانکو ملاقات با سرمربی تیم ملی در شرایطی که باشگاهش با تمام برنامه‌های تیم ملی کنار آمده لزومی ندارد. حتی برانکو اشاره کرد که اگر فدراسیون دستور بدهد او بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار خواهد داد.

فردوسی‌پور تلاش کرد تا به سبک آشتی‌دادن‌های همیشگی در فوتبال ایران، برانکو و کیروش را بر سر یک میز بنشاند. اما این دو مربی مایلی‌کهن و دایی نیستند که در یک فضای احساسی روی هم را ببوسند و به اختلاف خود پایان دهند. دلخوری کیروش و برانکو از هم آنقدر است که دلیلی برای سر یک میز نشستن نداشته باشند. برانکو به خوبی به اخلاق کیروش آگاه است و برای حفظ شان و غرور خود پس از آن توهین‌های رگباری، حاضر نشد بدون آگاهی از رضایت سرمربی تیم ملی، اول او برای آشتی کردن اوکی دهد.
Read more
°° ‍‍ «ناامیدی» - سلاحِ روانیِ کُشتار جمعی نویسنده: علی نصری چند سال پیش آلن گرینسپن (Alan Greenspan) ...
Media Removed
°° ‍‍ «ناامیدی» - سلاحِ روانیِ کُشتار جمعی نویسنده: علی نصری چند سال پیش آلن گرینسپن (Alan Greenspan) - رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا - در گفت‌وگویی با شبکهء CNN گفت که سعی می‌کند تا حتی‌الامکان از ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون پرهیز کند و از پذیرفتن مصاحبه‌‌ها امتناع ورزد. خبرنگار ... °°
‍‍ «ناامیدی» - سلاحِ روانیِ کُشتار جمعی
نویسنده: علی نصری

چند سال پیش آلن گرینسپن (Alan Greenspan) - رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا - در گفت‌وگویی با شبکهء CNN گفت که سعی می‌کند تا حتی‌الامکان از ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون پرهیز کند و از پذیرفتن مصاحبه‌‌ها امتناع ورزد. خبرنگار دلیلش را از او پرسید. او پاسخ داد که حساسیت شغلی‌اش به صورتی است که اگر روزی سرما خورده باشد و چهره‌اش کمی ژولیده‌تر و رنگ و رویش کمی بی‌حال‌تر از معمول باشد و یا لبخندی بر گوشهء لب‌ش نباشد٬ برداشت افکار عمومی این خواهد بود که وضعیت اقتصادی کشور رو به افول است و انگیزهء تجارت و سرمایه‌گذاری در جامعه کاهش می‌یابد و بلافاصله چند درصد بر بازار سهام و شاخص‌های بورس تاثیر منفی می‌گذارد.

آلن گرینسپن مانند سایر سیاست‌مداران و اقتصاددانان خبره و کارکشتهء جهان به خوبی می‌داند که «امیدواری» نه «محصول» یک اقتصاد پویا و با صلابت است که خود از «عوامل» لازم و «علل» اصلی آن است. یا به عبارتی٬ امنیت روانی و روحیهء مثبت و انگیزهء سازندگی و علاقمندی به کار و خلاقیت و حس امیدواری در سطح جامعه است که پیش‌نیاز حل مشکلات اقتصادی و سیاسی و قدم برداشتن در مسیر ییشرفت و توسعه است٬ نه برعکس.

حال در شرایطی که در کشورهای غربی چنین اهمیتی برای «امنیت روانی» جوامع خودشان قائل‌ند و با چنان حساسیتی از روحیه «امیدواری‌»‌‌‌شان حفاظت می‌کنند که حتی «لبخند» نزدن کارشناسان اقتصادی در برابر دوربین‌های تلویزیون را امری مضر و مُخرب می‌دانند٬ امروز بیشترین هجمه‌های رسانه‌ای و سیاسی‌ جریان‌های افراطی‌شان بر علیه همین «امنیت روانی» و روحیه «امیدواری» در جامعه ایران است.

از زمانی که دونالد ترامپ سکان دولت آمریکا را بدست گرفته٬ نه تحریم اقتصادی قابل ملاحظه‌ای بر ایران تحمیل کرده و نه ائتلاف بین‌المللی علیه ایران تشکیل داده و نه نهادهای بین‌المللی و ساز و کارهای آن‌ها را بر علیه ایران فعال کرده و نه هیچ عملیات نظامی علیه منافع ایران انجام داده است. اما با قرار دادن جامعهء ایران در یک فشار شدید روانی و احساس مدام ناامنی و اضطراب و بی‌ثباتی٬ چرخه‌های اقتصادی کشور را تا حد زیادی بی‌جان و بی‌رمق نموده است.

تهدید به خروج از برجام هر ۹۰ روز یک بار٬ وضع محدودیت‌های سنگین ویزا و منع سفر برای شهروندان ایرانی به آمریکا٬‌ انتصاب شخصیت‌های جنگ‌طلب و افراطی و ضدایرانی در پست‌های کلیدی امنیتی و نظامی٬ استفاده از زبانی تحقیر‌آمیز و حساسیت‌برانگیز در مورد ایرانیان
ادامه در کامنت
Read more
Loading...
. . روزگاری اوایل انقلاب ایران یک عده با تندروی پونزها حتی تو سر هرکسی که چهارتا تار موش بیرون بود ...
Media Removed
. . روزگاری اوایل انقلاب ایران یک عده با تندروی پونزها حتی تو سر هرکسی که چهارتا تار موش بیرون بود فرو کردند یا حتی دیوارها کشیدند بین کلاس ها در دانشگاه ها و حتی ویدیو هاوسایل ابتذال معرفی شد و حتی ضبط صوت ماشین ها رو در آوردن و شکستن اینها نیت خیلی هاشونم واقعا خوب بودااااا فقط حقیقت این بود یک کوچولو ... .
.
روزگاری اوایل انقلاب ایران یک عده با تندروی پونزها حتی تو سر هرکسی که چهارتا تار موش بیرون بود فرو کردند یا حتی دیوارها کشیدند بین کلاس ها در دانشگاه ها و حتی ویدیو هاوسایل ابتذال معرفی شد و حتی ضبط صوت ماشین ها رو در آوردن و شکستن
اینها نیت خیلی هاشونم واقعا خوب بودااااا
فقط حقیقت این بود یک کوچولو بگی نگی (اگر نگیم زیاد😉) کم عقلی همراهشون بود چون ندونستن در پس هر افراطی شدید تفریطی شدیدتر در راهه !!!!!! 🤔کجایند صاحبان اندیشه ها که فکر کنن به علل فروپاشی شوری هااااااا
حالا بزرگوارانی که میفرمایند اگر حضرت زهرا نشدی خرابی و مفسد و بی حجاب و درک درست از زمانه ندارند ان شا الله دخترها و نسلشونم مثل خودشون باشن و نشن یکی مثل مسیح علی نژاد هاااا که از یک خانواده مذهبی حتی شده لیدر بی حجابی !!!!!!!!! تعادل نگه دارید ! زمانه بشناسید عاقل باشید! دادن الگو حجاب زیبا !!!!!! حتی بهتر از بی حجابیه نگید یا چادر حضرت زهرا سر میکنید یا کلا آدم نیستید و بی حجابید و فلانید.....
درک کن همه مثل خودت بزرگوار نیستن !!!!!!! و این بحث کلیییییهههههه نگو همه باید اگر حتی ثروت هم دارند مثل علی با قناعت زندگی کنند !!! امثال علی خیلی کمهههههه و .... در آخر اینکه یقینا برترین حجاب ، حجاب حضرت زهرا س است
و برترین انسانهای عالم علی ع زاهد و ثروتمند است
اما ..... ( همه مثل خیلی بزرگواران پر ادعا خیلی شباهت به مولا علی و حضرت زهرا ندارند!)
یعنی همه مثل خیلی بزرگواران مدعی اونقدر ایمان ندارند خودشون هم که اگر روزی خدا به خودشون خیلی ثروت هم داد مثل علی زاهدانه زندگی کنند !!!
اونها رو هم درک کنید و دعا !!! مستضعف بلکه فکری هستند مثل بسیاری بزرگواران علی صفت و علی سیرت هنوز نیستن و نشدن !!!
جای انواع تهمت و هتاکی و هرکار دیگه این مستضغفان فکری رو هم دعا کنید به درجات بسیار بالای تقوای خودی هاتون برسن 😊😉
کاش صاحبان اندیشه ای یافت بشوند و بیاندیشند ک نتیجه کارهاشون چیه....
.
.
.
دعای اونهایی ک اونقدر خوبند ک اگر ثروت های عالم رو هم داشتند مثل علی ع زاهدانه میزیستند قطعا بسیار گیراست
به حال بدبخت های دنیا گیر که نمیتونن مثل علی ع و زهرا س زندگی کنند دعا کنید
و اگر هم میتونید بهشون هر تهمت و هتاکی هم نکنید....... !!!!
بلکه خیلی ها مستضعف در ایمانند و مثل خیلی از حضرات از سر سلسه معصومین هنوز نشدند ...
.
.
به امید تفکر...
.
.
.
#زهد_اجباری #ثروتمندی_ننگ_نیست !
هر ثروتی ماحصل غارت نیست
و هر که شمایل زاهدانه نداره لزوما از هر کسی که کلا هیچ نداره و بیداد زهد داره پست تر نیست !
.
Read more
. دیشب که داشتم می‌خوابیدم پر از‌ فکرهایی بودم که امروز صبح بنویسم ولی نمیدونم چرا صبح که بیدار شدم ...
Media Removed
. دیشب که داشتم می‌خوابیدم پر از‌ فکرهایی بودم که امروز صبح بنویسم ولی نمیدونم چرا صبح که بیدار شدم ذهنم مثل دیشب نبود و فقط یه سری از موضوع‌ها یادم اومد. دلم میخواد اول اینو بگم که بازی دیشب آرژانتین یه بار دیگه به من نشون داد که کار تیمی چقدر روی موفقیت اثر داره، اینکه مسی محبوب من نمیتونه مسی بارسلون ... .
دیشب که داشتم می‌خوابیدم پر از‌ فکرهایی بودم که امروز صبح بنویسم ولی نمیدونم چرا صبح که بیدار شدم ذهنم مثل دیشب نبود و فقط یه سری از موضوع‌ها یادم اومد. دلم میخواد اول اینو بگم که بازی دیشب آرژانتین یه بار دیگه به من نشون داد که کار تیمی چقدر روی موفقیت اثر داره، اینکه مسی محبوب من نمیتونه مسی بارسلون باشه چون تیم خوبی ندارن و چقدر کار گروهی که من همیشه از نبودش تو محیط‌های آکادمیک ایران ناراحتم در موفقیت اثر داره! و هیچ‌وقت تکی نمیشه به نتیجه ای رسید که یه گروه و تیم موفق میرسه چه در نوشتن یه مقاله خوب چه در برد مقابل کرواسی
. .
یه نکته ی دیگه خیلی برام مهمه و دلم میخوا‌د شما هم در موردش فکر کنین و نظرتون رو بگین اینه که دلیل نداشتن کار تیمی در فرهنگ ما (شاید جاهای دیگه هم باشه ولی خب من تجربه اینجا رو دارم) علت های متفاوتی داره که خب کلیشه ای شده و اینجا بحث نکینم. این فرهنگ با بازخوردهایی که ما از اطرافمون میگیریم تشدید هم میشه. مثلا فرض میکنیم من این اخلاق «تنها خود قبول پنداری» رو ندارم و دلم میخواد تیمی کار کنم. بعد هم تیمی ها یه سری رفتا‌ر نشون میدن که صحیح نیست و‌آخرش به این نتیجه میرسم که دیدی تنهایی بهتره .
حالا دست رو دست بذاریم و بگیم خب این فرهنگمونه؟ نه ! من مدام با این اخلاق دارم میجنگم، مدام به خودم میگم که اگر تیم نباشه کار معنی نداره، اینو از محل کار قبلیم یاد گرفتم و دارم به شدت ادامه میدم. به همین خاطر یه سری جملات هست که مدام به خودم یادآوری میکنم و باور دارم
.
یک - ذهن آدم ها هر کدوم قدرت خودشو داره با خلاقیت خودش. اگر من حوصله خوندن متن طولانی دارم هم تیمی من مدلسازیش قویه. میخوام بگم هر آدمی یه قدرتی‌ داره که اون یکی‌ نداره و همینه که آدم‌ها رو با توانایی های مختلف متفاوت میکنه و کسی برتر نیست .
دو- #مینیمال باشم در کاری که میکنم. یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر‌ کار بزرگ میخوایم نمیتونم تکی موفق باشم. نیاز هست که چند نفر باهم کار کنیم. من اگر ۲۴ ساعت هم در روز درس بخونم میلیون ها موضوع هست که نمیدونم پس بهتره کاری رو‌ که میتونم و بلدم انجام بدم تا این عملکرد مینیمال من یه نتیجه ماکسیمال داشته باشه در کنار بقیه اعضا
Read more
"گرفتار توهمات ملی" در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته ...
Media Removed
"گرفتار توهمات ملی" در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته اند و بیشتر دلنگران کشورهای دیگرِ همسو با سیاست خود بوده اند حرفی نیست، این گرایش در کردار و گفتارشان هم نمود دارد. آن که مدام از "امت" بگوید لاجرم به "ملت" نمی اندیشد؛ در این که دولت فعلی برای جلب ... "گرفتار توهمات ملی"

در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته اند و بیشتر دلنگران کشورهای دیگرِ همسو با سیاست خود بوده اند حرفی نیست، این گرایش در کردار و گفتارشان هم نمود دارد. آن که مدام از "امت" بگوید لاجرم به "ملت" نمی اندیشد؛ در این که دولت فعلی برای جلب حمایت پوتین در مناسبات بین المللی هر باج و شیتیلی به او می دهد هم حرفی نیست اما توهم حق پنجاه درصدی ما از دریاچه ی خزر (که نامش هم متعلق به قومی در قفقاز است) پوچ است. یک نگاه منطقی به نقشه این دریاچه برای فهم هر ذهن فارغ از تعصبی کافی ست. ما کمتر از صد سال پیش حق کشتی رانی در آن دریاچه را هم نداشتیم و آن حق قرارداد ۱۹۲۱ هم (که عده ای را در مالکیت پنجاه درصدی به اشتباه انداخته) به حق کشتیرانی اشاره دارد نه مالکیت. وگرنه با این تعریف مرزداران دریایی ایران در آن دریاچه باید هر نگونبختی از مردمِ آذربایجان، یا ترکمنستان (حتا شوروی سابق) که به قصد شنا تن به آب داد را هم با گلوله می زدند! ما اگر خیلی بیل زنیم و وطندوست جلوی ریزش مداوم فاضلابهای شهری و زباله را در سهم خودمان از دریاچه بگیریم، نگذاریم تالابها و زیستگاه های جانوری حاشیه دریاچه بیشتر از این بخشکند و نابود شوند، به دادِ آنچه از آشوراده باقی مانده برسیم، از تخریب و آلودگی همین سهم قانونیمان از آن دریاچه جلوگیری کنیم به جای شعار فاشیست-ناسیونالیستی دادن و غرق شدن در توهماتِ توخالی ملی. شکی نیست که دولت های ناکارآمد و بی توجهیشان به محیط زیست ما را به یکی از آلوده ترین کشورهای جهان بدل کرده اند، شکی نیست که باید به رفتار دولتمردان دقیق شویم و مشکوک باشیم اما نگاهی هم به خود بی اندازیم. زباله های ریخته شده در ساحل آن دریاچه نشاندهنده ی میزان علاقه ما به این سرزمین است نه شعار و یقه دراندنهای اینترنتی. نگاه به تاریخ و گذشته ی هر سرزمین باید بهانه ای برای پیشرفت فرهنگ آن سرزمین شود نه افسوس خوردن و توهمبافیهای بی فایده که اگر چه همیشه مشتی هوراکش متعصب پیدا می کند اما در جهان مدرن خریداری ندارد. حق قانونی ما - بین پانزده تا بیست درصد درباچه - است که نباید اجازه پامال شدن به آن بدهیم و نمی دهیم ولی پنجاه درصدخواهی که به لطف اشتباه مثلن کارشناس بی.بی.سی (که فردایش آن را اصلاح کرد) پیش آمده بیشتر منحرف کردن ذهن عام از همین حق و غلط مطرح کردن صورت مسئله است و باعث می شود حق حقیقی پامال شده ی ما از این دریاچه هم نادیده گرفته شود. ما مردمانی زخم خورده ایم. دشمنِ خانگی ست... خودمان هم با او همراهی نکنیم.

#خزر
Read more
Loading...
     صفحه ویژه بازی ایران - پرتغال ( شامل ویدیو ها , اخبار و اتفاقات)  کد خبر: 1533758/13 ...
Media Removed
     صفحه ویژه بازی ایران - پرتغال ( شامل ویدیو ها , اخبار و اتفاقات)  کد خبر: 1533758/13 زمان: 01:09 1397/04/05 بازدید: 32,100 مظفری‌زاده: رونالدو باید اخراج می‌شد، پنالتی ایران سخت‌گیرانه بود کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است داور پاراگوئه‌ای دیدار تیم‌های ملی ایران ...
صفحه ویژه بازی ایران - پرتغال ( شامل ویدیو ها , اخبار و اتفاقات)

کد خبر: 1533758/13 زمان: 01:09 1397/04/05 بازدید: 32,100
مظفری‌زاده:

رونالدو باید اخراج می‌شد، پنالتی ایران سخت‌گیرانه بود

کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است داور پاراگوئه‌ای دیدار تیم‌های ملی ایران و پرتغال قضاوت پُر اشتباهی داشت.
به گزارش "ورزش سه"، سعید مظفری‌زاده در مورد قضاوت انریکه کاسرس، داور پاراگوئه بازی تیم‌های ایران و پرتغال در گروه B جام جهانی کارشناسی انجام داد که مشروح اظهارات او را در زیر می‌خوانید: * انریکه کاسرس، داور پاراگوئه‌ای و دو کمک داور هموطن او در بازی حساس ایران و پرتغال، قضاوت با صلابت و موفقی را از خود ارائه ندادند.
* بیشتر تصمیمات کلیدی که این داور گرفت، نیاز به بررسی مجدد از طریق ویدئوچک پیدا کرد و کمک داوران ویدئویی داور را برای بررسی مجدد فرا خواندند. * در نخستین صحنه داوری حساس این مسابقه در جایی که رونالدو در محوطه جریمه ایران سرنگون شد، کمک داوران ویدئویی داور را برای خطای درون محوطه فرا خواندند که نظرشان درست بود و داور با بازبینی صحنه اعلام پنالتی کرد که نظر و تصمیم او با VAR تصحیح و پنالتی به درستی اعلام شد.
* برخورد دست کریستیانو رونالدو با صورت پورعلی گنجی، طبق قانون جدید داوری که می‌گوید وقتی بازیکنی به صورت تعمدی با دست به سمت سر و صورت حریف حمله می‌برد و حتی اگر برخورد چندان توام با نیروی اضافه هم نباشد، این حرکت برخورد جدی تلقی شده و بازیکن باید اخراج شود؛ به همین خاطر به اعتقادم در بازبینی صحنه، باید رونالدو از زمین اخراج می‌شد. * در آخرین صحنه حساس داوری که باز هم ویدئو چک درخواست شد، صحنه پنالتی به سود ایران بود؛ این پنالتی خیلی سخت‌گیرانه اعلام شد چون مدافع پرتغال توپی را که مهاجم ما سر زده بود، بدون اینکه دیدی داشته باشد، به صورت تصادفی با دست زد و برخوردی داشت. * در مجموع قضاوت این داور با اشتباهات کلیدی همراه بود که می‌تواند برای ادامه راه او در جام جهانی تبعاتی داشته باشد.
Read more
«محمود علیزاده طباطبایی» وکیل «محمد علی طاهری» بنیانگذار عرفان حلقه، روز دوشنبه ۵ شهریور درباره ...
Media Removed
«محمود علیزاده طباطبایی» وکیل «محمد علی طاهری» بنیانگذار عرفان حلقه، روز دوشنبه ۵ شهریور درباره خبر منتشر شده مبنی بر موافقت دادگاه با آزادی مشروط موکلش گفت که درخواست آزادی مشروط باید از طریق زندان انجام شود ولی زندان چنین درخواستی نکرده است. به گفته او، قاضی دادگاه اعلام کرده است که اگر آقای ... «محمود علیزاده طباطبایی» وکیل «محمد علی طاهری» بنیانگذار عرفان حلقه، روز دوشنبه ۵ شهریور درباره خبر منتشر شده مبنی بر موافقت دادگاه با آزادی مشروط موکلش گفت که درخواست آزادی مشروط باید از طریق زندان انجام شود ولی زندان چنین درخواستی نکرده است.

به گفته او، قاضی دادگاه اعلام کرده است که اگر آقای طاهری درخواست آزادی مشروط کند، دادگاه با آن موافقت خواهد کرد، اما ابتدا باید زندانی تقاضای آزادی مشروط کند و زندان آن را به دادگاه بفرستد.

این در حالیست که ساعتی پیش از این خبر، خبرگزاری ایرنا در خبری به نقل از آقای علیزاده طباطبایی گزارش داد که دادگاه با آزادی مشروط آقای طاهری با توجه به سپری شدن نیمی از مجازات حبس او، موافقت کرده است.

آقای طاهری که ابتدا به از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود، پس از اعتراض وکیل او و نقض این حکم در دیوان عالی کشور، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شد.

در حالیکه وکیل او اعلام کرده است که دادگاه موافق آزادی مشروط اوست، مشخص نیست که آیا خود آقای طاهری درخواست آزادی مشروط نداده است یا اینکه زندان مراحل آن را اجرا نکرده است.

ایالات متحده و نهادهای مدافع حقوق بشر بارها به ادامه زندان آقای طاهری اعتراض کرده اند.

عرفان حلقه که توسط طاهری تاسیس شد، هواداران زیادی در داخل ایران دارد. با اینکه این گروه ابتدا مورد تایید حکومت بود و حتی با بنیانگذار آن در تلویزیون گفتگو می شد اما بعد از یک سخنرانی توسط آیت الله خامنه ای با این گروه برخورد شد.
Read more
در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی ...
Media Removed
در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی دوستانمان در دولت بسیار امیدوار هستم و مطمئن هستم با اتکاء به امید می‌توانیم از تمام گردنه‌ها عبور کنیم و بدون تردید امروز بزرگترین عامل برای برون‌رفت از شرایط کنونی برخورداری از روحیه امید است. یادگار ... در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی دوستانمان در دولت بسیار امیدوار هستم و مطمئن هستم با اتکاء به امید می‌توانیم از تمام گردنه‌ها عبور کنیم و بدون تردید امروز بزرگترین عامل برای برون‌رفت از شرایط کنونی برخورداری از روحیه امید است.

یادگار امام با بیان اینکه با اتکای به امید می توانیم از گردنه های امروز عبور کنیم، گفت: امروز بی تردید بزرگترین عامل برون رفت از شرایط موجود تزریق امید و توانایی فرزندان این کشور است؛ در رأس آنها دولت که در صف اول مبارزه با دسیسه ها هستند.

به گزارش خبرنگار آستان، آیت الله سید حسن خمینی در تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی با تبریک هفته دولت گفت: امیدوارم به میمنت این اعیاد سعید روزهای خوبی پیش روی ملت ایران و دولت باشد. روزهای سختی از حیث مسائل اقتصادی داریم ولی روزهای سخت تری را پشت سر گذاشته ایم.

یادگار امام با اشاره به اینکه رئیس جمهور امید را از مواریث بزرگ امام برای جامعه ما تعریف کرد، گفت: ما می توانیم با اتکای به این امید از گردنه های امروز هم مانند شرایط بسیار سختی که در سال های جنگ و بعد از جنگ داشتیم عبور کنیم.

وی افزود: روزهای خوشی را در پیش روی داریم که ان شاء الله با توجه به آنها مسیرمان را بهتر و با صلابت تر ادامه دهیم.

سید حسن خمینی اظهار داشت: یکی از فلسفه هایی که برای شرّ در تاریخ آورده اند این است که اگر با نگاه عمیق نگاه کنیم ممکن است خیری در آنها نهفته باشد. شاید در شرّی که امروز به سبب دشمنی های خارجی بر ما مستولی شده خیری باشد و آن انسجام دوباره فرزندان انقلاب است؛ چرا که از دست رفتن آن انسجام در مقاطعی می توانست پایه های نظام را متزلزل کند.

وی تأکید کرد: امروز بی تردید بزرگترین عامل برون رفت از شرایط موجود تزریق امید و توانایی فرزندان این کشور است؛ در رأس آنها دولت که در صف اول مبارزه با دسیسه ها هستند.

یادگار امام ادامه داد: آثار این امید را در جان و روح همه مردم دیده ایم، می بینیم و ان شاء الله خواهیم دید؛ و راه آن هم بیش از چیزی انسجام همه نیروها و به خصوص مدیران کشور در نهادهای دولتی و غیر دولتی است که دست در دست هم بتوانند به نیازهای واقعی مردم پاسخ مطلوب دهند.

وی گفت: من به توانایی دولت و به قدرت و توانایی جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب بسیار امیدوار هستم. مردم ما امیدوار بوده اند، هستند و خواهند بود.
Read more
...هزارپا #فیلم_هزارپا در روزهایی که سینما کمدی در پایین سطح خود قرار دارد یک اتفاق مهم برای سینمای ...
Media Removed
...هزارپا #فیلم_هزارپا در روزهایی که سینما کمدی در پایین سطح خود قرار دارد یک اتفاق مهم برای سینمای ایران است.آخرین اثر #ابوالحسن _داوودی نشان داد که می شود یک فیلم کمدی خوب ساخت بدون فاکتورهای مرسوم این روزهای سینمای ایران و در گیشه هم موفق بود.ابوالحسن داوودی در گذشته هم با ساخت فیلم هایی ... ...هزارپا

#فیلم_هزارپا در روزهایی که سینما کمدی در پایین سطح خود قرار دارد یک اتفاق مهم برای سینمای ایران است.آخرین اثر #ابوالحسن _داوودی نشان داد که می شود یک فیلم کمدی خوب ساخت بدون فاکتورهای مرسوم این روزهای سینمای ایران و در گیشه هم موفق بود.ابوالحسن داوودی در گذشته هم با ساخت فیلم هایی چون #سفر_جادویی #نان_عشق_موتور_هزار و #جیب_برها_به_بهشت_نمی روند نشان داده بود که در #سینمای_کمدی حرف های زیادی برای گفتن دارد و یک کارگردان صاحب سبک است.حال آنکه هزارپا با داستانی متفاوت که آگاهانه در دوران نوستالژی دهه شصت روایت می شود بی شک یک قدم روبه جلو برای فیلمساز محسوب شده و به نسبت آثار گذشته ایشان فیلم بهتری است.یکی از شاخصه های فیلم های کمدی زوج سازی است که ترکیب #رضا_عطاران و #جواد_عزتی توانستند در این فیلم یکی از بهترین زوج های یک دهه اخیر سینمای ایران را تشکیل دهند.هزارپا برخلاف فیلم های کمدی چند سال اخیر نه بازتولید قصه های سینمای قبل از انقلاب است نه با شوخی های سطحی و موسیقی لس آنجلسی به دنبال خنده گرفتن از تماشاگر می باشد. هزارپا یک فیلم مستقل است که امضای فیلمسازی چون ابوالحسن داوودی پای آن خورده و کامل شده سینمای کمدی این فلیمساز است.یکی از نقاط قوت این اثر توجه به جزئیات در طراحی صحنه، لباس و گریم و فضاسازی درست #دهه_شصت است طوری که اگر آن دوران را ندیده باشید کاملا می توانید با فضای آن آشنا شوید.نکته حائز اهمیت دیگر بازی بازیگران دیگر بخصوص بازیگران مکمل است.بازی های بسیار خوب #سعید_امیر سلیمانی #شهره_لرستانی و #نعیمه_نظام_دوست در کنار بازیگرانی چون #امیر_مهدی_ژوله #علی_عامل_هاشمی #سپند_امیرسلیمانی و #سینا_رازانی در موفقیت فیلم و بازی قابل قبول بازیگران اصلی نقش ویژه ای دارد چرا که بازی در فیلم های کمدی ابوالحسن داوودی یک نوع بازی فانتزی است که اکثر نقش ها باید در فضایی رئال به نوعی تیپ بازی کنند.اما مجموعه بازیگران هزارپا به خوبی از عهده نقش ها برآمده و نمره قبولی گرفتند. اما در بخش فیلمبرداری هزارپا انتظارات را برآورده نکرده و فاصله زیادی با کارگردانی،گروه بازیگران،طراحی صحنه، لباس و گریم دارد.شاید بهتر بود فیلم را با توجه به حال و هوای دهه شصتی آن با همان ترکیب رنگ و کیفیت فیلم های دهه شصت فیلمبرداری می کردند،مبحث مهمی که فقط در فیلم های #ایستاده_در_غبار و #ماجرای_نیمروز #محمد_حسین_مهدویان رعایت شده است.وقتی مقابل فیلمبردار هزارپا اسم #علیرضا_برازنده دیده می شود ناخودآگاه توقع ما از تصویر فیلم هزارپا بالاتر از این خروجی است

نظر شما درباره فیلم چیه؟
Read more
. للحق پست نوشت: #شاه_سلطان_حسین_صفوی یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان ...
Media Removed
. للحق پست نوشت: #شاه_سلطان_حسین_صفوی یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود. وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم. خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان ... .
للحق پست نوشت:
#شاه_سلطان_حسین_صفوی
یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود.
وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم.

خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان او را پس میزنیم که درس عبرت گردد.
خبر آوردند محمود افغان نزدیک پایتخت شده، گفت نگران نباشید به دروازه های پایتخت که رسید جلوی او را می گیریم.

خبر آوردند که وارد پایتخت شد، گفت چرا اینقدر نگرانید! من منتظر بودم تا وارد شود، اکنون به سربازان دستور میدهم تا به او درس بزرگی بدهند.

خبر دادند که محمود افغان قصر را محاصره کرده است.
در این لحظه شاه سلطان حسین گفت که چرا سربازان جلوی او را نگرفتند، سپس گفت:الان تدبیر این است که به خواسته او تن در دهیم تا جان اهالی قصر در امان بماند و سر انجام شاه سلطان حسین، تاج شاهی را تسلیم محمود افغان کرد...
.
واما بشنوید از #شاه_سلطان_حسن_روحانی

به او گفتند با آمریکا مذاکره نکنید که عاقبت خوبی ندارد،.
او در جواب منتقدان گفت: بروید به جهنم ... .
گفتند آمریکا تعهدی ندارد، گفت نگران نباشید #امضای_جان_کری ضمانت اجرای برجام است! و با ذوق زدگی، برجام را امضا کرد و دستور داد جشن بگیرند

گفتند:آمریکا به تعهداتش عمل نکرده و دوباره برخی از تحریم ها را برگردانده است. وی گفتا:نگران نباشید، اینها نقض چندان بزرگی نیست.. گفتند اروپایی ها هم به تعهداتشان عمل نکرده اند و هنوز چیزی عاید ما نشده.
او گفت چرا این خورشید تابان برجام را انکار می کنید

گفت برجام را خدا آورده...
به او گفتند بانکها هم که هنوز تحریم اند، حتی رئیس بانک مرکزی هم تائید کرده، ولیکن روحانی گفت: نگران نباشید کمی زمان می برد تا به نتیجه برسد، برجام هنوز یک #طفل است.

گفتند آمریکا می خواهد از برجام خارج شود.
گفت اگر چنین کرد، درس بزرگی به او خواهیم داد!

سرانجام آمریکا که چندبار برجام را نقض کرده بود و اقدام قاطعی از روحانی ندیده بود، به خود جرات داد و اعلام کرد که من از برجام خارج شدم!

و باز روحانی گفت: نگران نباشید اتفاق خاصی نیافتاده، با اروپایی ها برجام را ادامه میدهیم .... آری برجام علاوه بر آنکه بد عهدی آمریکایی ها را نشان داد، نشان داد که روحانی از عزت ملی فهم چندانی ندارد و هیچ اقدام قاطعی هم بلد نیست!
.
#برجام
#ترامپ
#آمریکا
#روحانی
#معذرت_خواهی
#ما_را_به_خیر_تو_امید_نیست
#شر_مرسان
Read more
. دکتر #سعید_جلیلی با حضور در باشگاه ورزشی ابراهیم هادی در #واوان #اسلامشهر با جمعی از ورزشکاران ...
Media Removed
. دکتر #سعید_جلیلی با حضور در باشگاه ورزشی ابراهیم هادی در #واوان #اسلامشهر با جمعی از ورزشکاران برتر و مدال آوران #ورزش های قهرمانی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد. . اهم سخنان دکتر جلیلی در این جلسه: . در یک زمانی نگاهی وجود داشت که زیاد به #ورزش_قهرمانی توجه نمی کرد اما #رهبر معظم انقلاب ... .
دکتر #سعید_جلیلی با حضور در باشگاه ورزشی ابراهیم هادی در #واوان #اسلامشهر با جمعی از ورزشکاران برتر و مدال آوران #ورزش های قهرمانی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
.
🔻اهم سخنان دکتر جلیلی در این جلسه:
.
🔹در یک زمانی نگاهی وجود داشت که زیاد به #ورزش_قهرمانی توجه نمی کرد اما #رهبر معظم انقلاب این نگاه را رد کردند.
.
🔹هر چقدر ورزشکاران بیشتری در حوزه ورزش قهرمانی داشته باشیم، مایه دلگرمی و تشویق سایرین است و هر موفقیتی در ورزش قهرمانی آثار آن برای کشور از بسیاری اقدام های دیگر بیشتر است.
.
🔹در #قله قرار گرفتن، اقتضائات خود را دارد چون انسان ها وقتی در قله قرار می گیرند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و به همین خاطر است که اگر کسی بتواند خودش را در قله ها حفظ کند، ارزشش بسیار بیشتر است.
.
🔹سال 69 در سفری که به #اندونزی داشتم به مسجدی رفتم که بیشتر اعضای آن #جوانان بودند، وقتی علت را پرسیدم متوجه شدم چون نزدیک آن #مسجد یک زمین ورزشی وجود داشت و از همان زمان دغدغه ام این بود که چرا در #ایران چنین کاری نمی کنیم؟
.
🔹اگر در اسلامشهر چنین جمع موفقی در عرصه ورزش قهرمانی وجود دارد یعنی در سایر استانها و #شهرستان ها نیز استعدادهای فراوانی وجود دارد که اگر امکانات لازم برای آنها نیز فراهم شود می توانند به #موفقیت برسند.
.
🔹اگر در #اقتصاد باید هزینه کرد تا به سود رسید، در بسیاری از موضوعات فرهنگی از جمله ورزش هر هزینه ای شود اساسا نام آن هزینه نیست، بلکه «سرمایه گذاری» است چرا که بسیاری از هزینه ها را در آینده کاهش خواهد داد.
.
🔹مثلا در #بودجه سال 97 بخشی از هزینه های بودجه برای مبارزه با #آسیبهای_اجتماعی مثل #اعتیاد است در صورتی که اگر در گذشته در زمینه های فرهنگی و به خصوص ورزش سرمایه گذاری خوبی می شد، امروز علاوه بر شادابی بیشتر جامعه، اساسا بسیاری از این آسیب های اجتماعی کمتر بروز پیدا می کردند.
.
محمد سلیمانی/ #مدال_طلا تکواندو المپیک نوجوانان
امیر محمدی/ مدال_نقره تکواندو مسابقات قهرمانی کشور
اصغر برزگر/ #مدال_برنز تکواندو مسابقات ارتش های جهان
شهرام مهدی زاده/ از کشتی گیران برتر رقابت های کشتی قهرمانی کشور
محمد مهربان/ مربی برجسته #تکواندو
محسن ایلخانی/ مربی برحسته تکواندو
میرطاهر رییسی/ رییس شورای ورزش اسلامشهر
.
#جلیلی #سعیدجلیلی #دکترجلیلی #دکتر_جلیلی #دکتر_سعید_جلیلی #باشگاه #باشگاه_ورزشی #پهلوان
Read more
منهای بحثهای فنی دیدار دیروز ؛ به جرأت می‌توان گفت که افتضاح داوری علیه تیم سپاهان را از همین هفته ...
Media Removed
منهای بحثهای فنی دیدار دیروز ؛ به جرأت می‌توان گفت که افتضاح داوری علیه تیم سپاهان را از همین هفته سوم احساس کردیم، اگر اکنون سکوت شود شاید در ادامه بلای بدتری سر تیم بیاید ! سپاهان در این سه هفته نشان داد که به راحتی‌ گل نمی‌خورد و مثل این چند سال قرار نیست راحت ببازد، کم‌کم تیم ما سر و شکل بهتری خواهد ... منهای بحثهای فنی دیدار دیروز ؛

به جرأت می‌توان گفت که افتضاح داوری علیه تیم سپاهان را از همین هفته سوم احساس کردیم، اگر اکنون سکوت شود شاید در ادامه بلای بدتری سر تیم بیاید !

سپاهان در این سه هفته نشان داد که به راحتی‌ گل نمی‌خورد و مثل این چند سال قرار نیست راحت ببازد، کم‌کم تیم ما سر و شکل بهتری خواهد گرفت و هفته به هفته بهتر خواهد شد و قدرتش را به رخ اشتباهات داوری نیز خواهد کشید .

اما داور بازی دیروز را با اتوبوس از قم به اصفهان آوردند تا بازی سپاهان را قضاوت کند! داوری کم‌تجربه که با احترام به ایشان و جامعه داوری، در حد بازی نبود .

اشتباه داوری فقط در نگرفتن پنالتی و اخراج نکردن بازیکن حریف نیست، بلکه سوت‌های بی‌مورد و مداوم برای توقف پی‌ در پی بازی و گرفتن نبض حملات تیم به مراتب می‌تواند دردسرسازتر شود و کارت‌های زرد بی‌مورد هم در آینده به ضرر تیم خواهد بود .

مهدی کیانی بازیکن جنگنده سپاهان در میانه‌های نیمه اول برای زدن ضربه سر به هوا بلند شد و همین برخوردش با بازیکن حریف باعث شد داور به وی کارت زرد نشان دهد؛ در حالی که باتیستا بازیکن هم‌پست کیانی در سوی دیگر میدان خطاهای بیشتر و شدیدتری انجام می‌داد اما به وی تذکر هم داده نشد! وقتی که رئیس کمیته داوران هفته پیش در دید میلیون‌ها نفر، یک صحنه اخراج واضح را ماست‌مالی می‌کند دیگر از داوران کم‌تجربه چنین تصمیماتی بعید نیست !

گویا حرف‌های اخیر سرمربی سپاهان به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده و خیلی زود از راه‌های گوناگون تلاششان را شروع کردند تا علیه تیم سپاهان کار کنند .

تیم ما موش آزمایشگاهی شما نیست! از این به بعد بدون توجه به نتیجه بازی مجبوریم به صحنه‌های مشکوک داوری نیز بپردازیم. خوشبختانه باشگاه و مربیان تیم، مثل چند سال گذشته سکوت نکرده‌اند .

یادمان نرفته که با چند صحنه داوری علیه یکی از تیم‌های پایتخت، بالاترین مقام ورزشی کشور مصاحبه‌ای انجام داد و به حمایت از آن‌ها پرداخت‌‌ !

#سپاهان #اصفهان #پیکان‌ #تهران #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #نقش_جهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
• با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت بویژه شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر بر این باورم که همه ...
Media Removed
• با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت بویژه شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر بر این باورم که همه دولت‌های بعد از انقلاب اسلامی ایران از دولت مهندس مهدی بازرگان تا دولت جناب آقای روحانی همگی هدفشان خدمت به مردم بود البته در مقطعی از این دوران شاهد عقبگرد در روند پیشرفت و توسعه کشور بودیم و دستاوردهای ...
با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت بویژه شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر بر این باورم که همه دولت‌های بعد از انقلاب اسلامی ایران از دولت مهندس مهدی بازرگان تا دولت جناب آقای روحانی همگی هدفشان خدمت به مردم بود البته در مقطعی از این دوران شاهد عقبگرد در روند پیشرفت و توسعه کشور بودیم و دستاوردهای ارزشمندی که دولت اصلاحات در رشد اقتصادی به دست آورده بود نه تنها ادامه پیدا نکرد بلکه بر اساس آمارهای منتشر شده با بی‌تدبیری و بعضا سوء مدیریت، شاخص‌های رشد اقتصادی روند نزولی پیدا کرد.دولت آقای روحانی که در سال 92 با حمایت اصلاح‌طلبان روی کار آمد، تلاشهای خوبی برای احیای منزلت ایرانی در عرصه بین‌الملل انجام داد که در این حوزه موفق بود اما انتظار بود در دور جدید شاهد جبران عقب‌ماندگی‌های گذشته و تحول اقتصادی با محوریت اقتصاد مقاومتی و اسناد بالادستی باشیم که متاسفانه این انتظار تاکنون برآورده نشده است به نظرم دولت باید از ظرفیت نخبگان کشور استفاده بیشتری کند و از طرفی نخبگان نیز دلسوزانه ایده‌ها و راهکارهای خود را برای کمک به دولت به دولتمردان ارائه کنند. هنر نیست که در شرایط سخت فعلی برخی که ادعای انقلابی گری دارند نقش اپوزیسیون به خود بگیرند و دولت را مورد آماج حملات خود قرار دهند .بدانیم که تضعیف دولت تضعیف نظام است. شرایط فعلی سخت‌تر از شرایط دوران جنگ نیست اگر همدلی و وفاق بین مردم و مسئولان و بین تمامی ارکان حاکمیت وجود داشته باشد و برادری ها به جای برخی کدورتها حاکم شود مطمئنا می‌توانیم از این مرحله دشوار عبور کنیم. ایده #گفتگوی_ملی که خوشبختانه مورد استقبال جریانهای مختلف سیاسی قرار گرفته است می تواند موجب اعتماد سازی و بازگرداندن #امید به مردم باشد.رمز موفقیت این است که کدورتهای بوجود آمده بین یاران انقلاب را با بخشش و گذشت فراموش کنیم.
--------
#محمدرضا_عارف
#هفته_دولت #باهنر #رجایی
#عارف #محمدرضاعارف
Read more
شماره هفده تیم ملی در این بازی در نیمه اول این بازی که تیم ایران بشدت توسط اسپانیا تحت فشار بود در سمت ...
Media Removed
شماره هفده تیم ملی در این بازی در نیمه اول این بازی که تیم ایران بشدت توسط اسپانیا تحت فشار بود در سمت راست یک عنصر دفاعی موثر بود و از طرفی با توپ گیری های عالی از حریف و با تکنیک مثال زدنی اش بارها تیم ایران را از فشار خارج کرده و به سمت دروازه اسپانیا برد. طارمی در بازی با اسپانیا نشان که بی تردید یکی از با ... شماره هفده تیم ملی در این بازی در نیمه اول این بازی که تیم ایران بشدت توسط اسپانیا تحت فشار بود در سمت راست یک عنصر دفاعی موثر بود و از طرفی با توپ گیری های عالی از حریف و با تکنیک مثال زدنی اش بارها تیم ایران را از فشار خارج کرده و به سمت دروازه اسپانیا برد. طارمی در بازی با اسپانیا نشان که بی تردید یکی از با کیفیت ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال آسیا است و حتی می تواند برابر تیم های بزرگی چون اسپانیا یک مهره خطرناک باشد.
مهاجم تیم ملی ایران در بازی برابر اسپانیا کیفیت واقعی خودش را به فوتبال جهان نشان داد و این را نیز باردیگر ثابت کرد که توان او به مراتب بالاتر از بازی کردن در لیگ ستارگان کشور قطر یا ریزه اسپور ترکیه است. او بی تردید می توانست ستاره بازی با اسپانیا هم باشد اگر یکی از توپهایش تبدیل به گل می شد.

#مهدی_طارمی #فوتبال #ایران_اسپانیا
#تیم_ملی #خوب_بازی_کردید
Read more
عشق یا اختلال شخصیتی کلیپی که قبلا نیز مشابهش را دیده بودیم منتشر شده و واکنشهایی در پی داشت عده ای قربان صدقه این رابطه مادر و فرزندی رفتند و حسرتش را خوردند عده ای لعن و نفرین را لایق این تصاویر دانستند و بدترین الفاظ را هم نثار خانم داخل کلیپ بعضی هم نظرات دیگر که هر کدام نیاز به بررسی مجزا دارد در ... عشق یا اختلال شخصیتی

کلیپی که قبلا نیز مشابهش را دیده بودیم منتشر شده و واکنشهایی در پی داشت
عده ای قربان صدقه این رابطه مادر و فرزندی رفتند و حسرتش را خوردند
عده ای لعن و نفرین را لایق این تصاویر دانستند و بدترین الفاظ را هم نثار خانم داخل کلیپ

بعضی هم نظرات دیگر که هر کدام نیاز به بررسی مجزا دارد

در این میان عده ای هم این علاقه زن به حیوان را عشق نامیدند و تلویحا از مخاطب خواستند حواسش باشد در هر عشقی ذوب نشود

بخشی از یک تحقیق وطنی

تحقیقی که در ایران توسط اکبری زردخانه و همکاران (۱۳۹۰) شد نشان میدهد مشکلات سلامت روان صاحبان حیوان خانگی نیز از سایرین بیشتر بود. همچنین تحقیق چوبینه و همکاران (۱۳۸۶) نشان داد بر خلاف سایر کشورها، در ایران ممکن است داشتن حیوان خانگی میزان سلامت روان افراد را کاهش دهد یا اینکه احتمالا افراد با سلامت روان پایین­تر بیشتر اقدام به نگهداری از حیوانات کرده باشند. در زمینه ویژگی­های شخصیتی نیز به نظر میرسد صاحبان سگ افرادی ناسازگارتر و صاحبان سایر حیوانات افرادی با ثبات هیجانی بالاتر و از لحاظ سلامت روان در وضعیت بهتری نسبت به سه گروه دیگر باشند.

بگذریم

سوال
این عشق است یا اختلال شخصیتی

اصولا میشود هر دوست داشتنی را عشق نامید و آن را راهی برای رسیدن به معشوق واقعی یعنی خدا دانست ؟

شخصی امد و گفت از عشق زمینی میشود به خدا رسید و عاشقان را نباید برای عشقشان ملامت کرد
رندی پرسید ، هر دوست داشتن شدید را میشود عشق نامید و از آن پلی ساخت برای رسیدن به خدا ؟
شخص ذوق زده از تاثیر حرفهایش به مخاطب گفت بله حتما
رند گفت : هر عشقی ؟
شخص : بله بله هر عشقی
رند : آقا بنده بدجوری عاشق زن شما شده ام

حالا بیا و به مخاطب حالی کن که نام هر علاقه را نمیتوان عشق گذاشت
نام هر هوس را ، نام هر غریزه را ، نام هر اختلال شخصیتی و اختلال روانی را

مسلما علاقه به حیوانات که مخلوقات خداوند هستند و خود نشانه ای از وحود خدا پسندیده است و کمک و پرهیز از ازار حیوانات امریست سفارش شده
اما ظرف محبت انسان محدود است و لازم به مدیریت
محبت اگر دریاچه ارومیه و هامون هم باشد بدون مدیریت شوره زاری میشود بی اب و علف که ضررش بیشتر است از استفاده اش

حواسمان باشد با نامگذاری عشق بر هر اختلال شخصیتی ، برای نوجوانان و جوانان الگو سازی نکنیم
Read more
. مولانا محمد طیب امام جمعه مسجد جامع نور ایرانشهر از ‎ #تجاوز_گروهی یک باند به ۴۱ ‎ #دختر خبر داد که فقط ۳ دختر شکایت کرده اند ! . بقیه شان از ترس آبرو سکوت کردند و فقط یک نفر از سه نفر خواسته معاینه شود ! نمیدانم غمم را چگونه بیان کنم با کدام واژه تا بتوانم عمقش را نشان دهم ..باید واژه ای جدید اختراع کرد ... .
مولانا محمد طیب امام جمعه مسجد جامع نور ایرانشهر از ‎ #تجاوز_گروهی یک باند به ۴۱ ‎ #دختر خبر داد که فقط ۳ دختر شکایت کرده اند !
.
بقیه شان از ترس آبرو سکوت کردند و فقط یک نفر از سه نفر خواسته معاینه شود ! نمیدانم غمم را چگونه بیان کنم با کدام واژه تا بتوانم عمقش را نشان دهم ..باید واژه ای جدید اختراع کرد ...
.
.
ما در عوض خیلی چیزها که نداریم عوضش #امنیت هم نداریم !
.
‏چند نفر از دخترها و پسر بچه های ایران مانده که هنوز بهشان تجاوز جنسی نشده !
.
شما ؟
بله با شما هستم‌ ؟

فکرکنم هنوز طعم تجاوز جنسی را در سیستم جمهوری اسلامی در یکی از کوچه پس کوچه‌های سیستمی که قرار بود ما را به مقام انسانیت برساند ، تجربه نکرده‌اید !
.
هر اتفاق بدی که افتاد با گفتن جمله من سیاسی نیستم از کنارش رد شدید
 نتیجه اش را امروز نمی بینید ؟
.
اشکال ندارد .
باز هم سکوت کنید
.
باز هم #سکوت‌ کنید
.
تا تجاوز جنسی هم مثل تجاوزهای دیگری که در این چهل سال به حقوقمان شده همگانی شود !
سکوت تا کی ؟ .
شما را نمی دانم اما اگر برای یکی از اعضای خانواده من اتفاق بیوفتد تمام قد ازش حمایت میکنم ، فریاد میزنم و اطلاع رسانی میکنم تا متجاوز به سزای عملش برسد !
.
یادمان باشد قربانی شدن ننگ نیست .
‏تجاوز را فریاد بزنید و متجاوزین را رسوا و دنیا را برایشان نا امن کنید،سکوت دیروز ما و شما حاصل فاجعه های امروز است .
سکوت نکنید ... .
.
#دختران_ایرانشهر
#ایرانشهر
#سیستان_و_بلوچستان
#ایران
Read more
هیچ وقت جمله «عقل سالم در بدن سالم» به این وضوح زیر سوال نرفته !! مرگ استیون هاوکینگ برای من غیر قابل ...
Media Removed
هیچ وقت جمله «عقل سالم در بدن سالم» به این وضوح زیر سوال نرفته !! مرگ استیون هاوکینگ برای من غیر قابل باور است و دوست دارم که فکر کنم او همچنان زنده است. سه نکته در مورد او برای من بسیار جالب و جذاب بود. . 1_بیماری ALS توان حرکت را از او گرفت ولی توان فکر کردن را نه. 2_او بدون واهمه همیشه در حال تغییر بود ... هیچ وقت جمله «عقل سالم در بدن سالم» به این وضوح زیر سوال نرفته !! مرگ استیون هاوکینگ برای من غیر قابل باور است و دوست دارم که فکر کنم او همچنان زنده است.
سه نکته در مورد او برای من بسیار جالب و جذاب بود.
.
1_بیماری ALS توان حرکت را از او گرفت ولی توان فکر کردن را نه.
2_او بدون واهمه همیشه در حال تغییر بود و به افکار، عقاید یا نظریات خاصی تعصب نداشت و نگران وضعیت کنونی و آینده جامعه بشری بود.
3_ کمک هاوکینگ به علم و کمک علم به او دو طرفه و در راستای پیشرفت بشر بود. اگر پیشرفته ترین و کارآمد ترین دستگاه های موجود در دنیا برای ارتباط برقرار کردن در اختیار او قرار نمی گرفت چه بسا که این همه استعداد و توانایی ناشناخته باقی می ماند و کمک او به علم نیز راهگشای افراد زیاد دیگری شده و خواهد شد.
اگر او در ایران بود شاید در نهایت به برنامه ماه عسل دعوت می شد و ضمن درآوردن اشک ملت باعث شکرگزاری آنها می شد از این که مثل او نشدند و یا موقع انتخابات از حضور او در پای صندوق رای فیلمها و عکسها رد و بدل می شد و این برداشت را نصیب مردم می کردند که او عاشق نظام و انقلاب است.
هاوکینگ نشان داد که معلولیت، محرومیت از استعداد و توانایی نیست و نیاز به توجه بیشتر و محترمانه تر به معلولین را برای ما یادآوری می کند. .
#استیون_هاوکینگ #estiven_hawking
#فیروزه_تهرانی
@_firoozeh_tehrani1
Read more
. . <span class="emoji emoji1f536"></span>️عملیات نفوذ در جبهه وکیل الرعایا!<span class="emoji emoji1f536"></span>️ . <span class="emoji emoji2712"></span> یکشنبه شبی که گذشت - ۲۰ اسفند ۹۶ - فرصتی دست داد تا به ...
Media Removed
. . ️عملیات نفوذ در جبهه وکیل الرعایا!️ . یکشنبه شبی که گذشت - ۲۰ اسفند ۹۶ - فرصتی دست داد تا به همراه #میترا_حجار، در جمع گروهی از وکلای کنشگر و صاحب نام در جامعه مدنی - موسوم به #وکیل_الرعایا - در #نشر_ثالث حضور یافته و بکوشیم تا آنها را اهل رکاب کرده، کوله پشتی به پشت و حامی واقعی طبیعت ایران. ... .
.
🔶️عملیات نفوذ در جبهه وکیل الرعایا!🔶️
.
✒ یکشنبه شبی که گذشت - ۲۰ اسفند ۹۶ - فرصتی دست داد تا به همراه #میترا_حجار، در جمع گروهی از وکلای کنشگر و صاحب نام در جامعه مدنی - موسوم به #وکیل_الرعایا - در #نشر_ثالث حضور یافته و بکوشیم تا آنها را اهل رکاب کرده، کوله پشتی به پشت و حامی واقعی طبیعت ایران. میترا حجار گفت: شباهت ما و شما این است که هر دو موکل داریم؛ منتها با این تفاوت که موکلین ما نمی توانند سخن بگویند! من نیز آرزو کردم تا روزی همه وکلا و قضات کشور بیکار شوند؛ چرا که اگر بکوشیم تا حال طبیعت خوب شود، افسردگی، پرخاشگری و هنجارشکنی به کمینه خود کاهش می یابد و در نتیجه از بابت رسیدگی به جرم، جنایت، خیانت و هر نوع تخلفِ ناشی از حالِ ناخوبِ آدمها هم، عملاً وکلا کاری برای انجام دادن نمی یابند! در پایان، تندیس ویژه وکیل الرعایا را جوان ترین وکیل به من و پیرترین به میترا حجار اهداء کرد.
.
🔷️ وکلا، طبقه موثر و پرنفوذ جامعه محسوب می شوند که بیشتر از هر قشر دیگری به قانون اشراف دارند؛ اگر آنها را با خود همراه کنیم، طبیعت را در برابر متجاوزینِ قدرت سالار بیمه کرده؛ آن را دوباره تاب آور و زندگی را خواهیم برد. به امیدش ...
.
Read more
. روحانی به امریکا هشدار داد ‏روحانی در سخنانی هشدار آمیز گفت: آمریکایی ها مدعی شده اند که می خواهند ...
Media Removed
. روحانی به امریکا هشدار داد ‏روحانی در سخنانی هشدار آمیز گفت: آمریکایی ها مدعی شده اند که می خواهند به طور کامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی فهمند، چرا که اگر نفت ایران صادر نشود، نفت کل منطقه صادر نخواهند شد. اگر می‌توانید امتحان کنید تا نتیجه‌اش را ببینید. . لینک ... .
روحانی به امریکا هشدار داد ‏روحانی در سخنانی هشدار آمیز گفت:
آمریکایی ها مدعی شده اند که می خواهند به طور کامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی فهمند، چرا که اگر نفت ایران صادر نشود، نفت کل منطقه صادر نخواهند شد.
اگر می‌توانید امتحان کنید تا نتیجه‌اش را ببینید.
.
لینک خبر:
http://www.irna.ir/fa/News/82960850
.
.
.
Read more
‌ تنها حالا درک می‌کنم چرا اندام درخت‌ها این‌قدر پرپیچ‌ و خم و زمخت و تاول زده است آنها برای زنده ...
Media Removed
‌ تنها حالا درک می‌کنم چرا اندام درخت‌ها این‌قدر پرپیچ‌ و خم و زمخت و تاول زده است آنها برای زنده ماندن سختیهای زیادی به جان می‌خرند! ‌ ‌ که اگر این ریشه‌های -با سماجت تمام- در مغز خاک فرو رفته و این جدال برگ‌ها با کولاکِ بی‌امان نبود این میوه‌ها -که از طعم‌شان سیر نمی‌شویم- اینقدر زیبا نبودند ...
تنها حالا درک می‌کنم
چرا اندام درخت‌ها
این‌قدر پرپیچ‌ و خم و زمخت و تاول زده است
آنها برای زنده ماندن سختیهای زیادی به جان می‌خرند!
‌ ‌
که اگر این ریشه‌های -با سماجت تمام- در مغز خاک فرو رفته
و این جدال برگ‌ها با کولاکِ بی‌امان نبود
این میوه‌ها -که از طعم‌شان سیر نمی‌شویم-
اینقدر زیبا نبودند
می‌دانم،
در روزهای زمستانی
انسان‌هایی که زیر فشار برف و سرما خم شده
و در اعماق اندیشه‌های عمیق ریشه دوانده‌اند
روزی میوه‌های خودشان را خواهند داد

آن دست‌های گشوده سمت خدا
لحظه‌ای که به مشت بدل شوند
چقدر قاطع و بی‌امان دیده خواهند شد
که اگر اینگونه نبود
همین آزادی که قرن‌ها دنبالش گشته‌ایم
و زندگی‌مان را در راهش داده‌ایم
اینقدر شیرین و زیبا نبود

شعر از راسیم قاراجا، شاعر جمهوری آذربایجان، با ترجمه صالح سجادی
@salehsajady

#عکس_موبایلی #موبایلوگرافی #شیائومی #تبریز #آذربایجان #ایران #عمارت_ائل_گلی_تبریز #راسیم_قاراجا #صالح_سجادی
#Tabriz #Azarbaijan #Iran #Elgoli #Snowly_Night #Xiaomi #Redmi_Note_4 #veryday_Iran #everyday_tabriz #everyday_azb #everydaybakhish
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span>قسمت پنجم و پایانی <span class="emoji emoji26ab"></span> <span class="emoji emoji25fe"></span> خداحافظی از تیم ملی، برگشتن دوباره و باز جدایی از تیم ملی؟ انگار اصرار فدراسیون ...
Media Removed
قسمت پنجم و پایانی خداحافظی از تیم ملی، برگشتن دوباره و باز جدایی از تیم ملی؟ انگار اصرار فدراسیون و آمدن دوباره ات باعث شده حس کنیم در بازی ها یک جوری خسته هستی و توان قبل را نداری؟ من مدتی از تیم ملی دور بودم و با بازگشت ولاسکو یکبار دیگر به تیم ملی برگشتم. ولاسکو کاری کرد که حس کنم انگار والیبال ... ⚫قسمت پنجم و پایانی ⚫
◾ خداحافظی از تیم ملی، برگشتن دوباره و باز جدایی از تیم ملی؟ انگار اصرار فدراسیون و آمدن دوباره ات باعث شده حس کنیم در بازی ها یک جوری خسته هستی و توان قبل را نداری؟

من مدتی از تیم ملی دور بودم و با بازگشت ولاسکو یکبار دیگر به تیم ملی برگشتم. ولاسکو کاری کرد که حس کنم انگار والیبال را تازه شروع کرده ام. خیلی انگیزه داشتم و بازی های خوبی داشتم. می خواستم در اوج خداحافظی کنم. دلایل زیادی هم برای این کار داشتم که بیشتر به مشکلات خانوادگی برمی گشت و می خواستم به زندگی شخصی ام برسم.
اما وقتی از من برای حضور مجدد در تیم ملی دعوت شد نتوانستم به تیم ملی نه بگویم و بالاخره خودم را مسوول می دانستم. با اینکه بازگشتم خیلی سخت بود، اما سخت تر نه گفتن به تیم ملی و دیدن بازی ها از تلویزیون بود. اگر در بازی های ابتدایی این طور به نظر می رسید این شرایطی بود که کل تیم داشت و همه مان خسته بودیم. هرچند حالا که در تیم نیستم، خیلی هم نگرانم نیستند و از وقتی که از اردوی تیم جدا شده ام، کسی سراغی از من نگرفته و بعید میدانم تا آخر مسابقات هم کسی سراغم بیاید. ‌‌‌‌
◾خیلی ها تو را با علی دایی در فوتبال مقایسه می کنند. اینکه باید به موقع و در اوج کنار می رفتی، نه مثل علی دایی ناآماده جام جهانی 2006 که آخرین بازی هایش را در ناآمادگی برای تیم ملی انجام داد؟

خداحافظی در ایران کار مسخره ای است. فکر می کنید اگر خداحافظی کنم، چه اتفاقی می افتد؟ چند رسانه خبرش را کار می کنند و بعد دوباره کسی سراغم را نمی گیرد. من در اوج از والیبال رفتم و شرایط هنوز همان طور است و از نظر بدنی در شرایط خوبی هستم. اما فدراسیون از من خواست در تیم بمانم و خودم اصرار چندانی نداشتم. اما وقتی هم برگشتم، بهتری بازی هایم را انجام دادم. اما خداحافظی بماند برای المپیک. ته دلم دوست دارم در المپیک از تیم ملی خداحافظی کنم و تجربه بازی در المپیک را هم داشته باشم. برای رسیدن به المپیک و خداحافظی در اوج تمام تلاشم را می کنم.
✔منبع : سایت برترین ها
Read more
• <span class="emoji emoji1f4d6"></span> داستان مهیج و جنایی درباره معمای ناپدید شدن ادل بودو و یک کارآگاه جوان. • صحبتش با باومن کم‌وبیش ...
Media Removed
داستان مهیج و جنایی درباره معمای ناپدید شدن ادل بودو و یک کارآگاه جوان. • صحبتش با باومن کم‌وبیش همانطور پیش‌رفته بود که احتمال می‌داد. اگر داشت دروغ می‌گفت، به‌سختی ممکن بود به حقیقت اعتراف کند، مگر اینکه با مدرکی غیرقابل انکار مواجه می‌شد گورسکی به اینکه دیگران به او دروغ بگویند، عادت داشت. ...
📖 داستان مهیج و جنایی درباره معمای ناپدید شدن ادل بودو و یک کارآگاه جوان. •
صحبتش با باومن کم‌وبیش همانطور پیش‌رفته بود که احتمال می‌داد. اگر داشت دروغ می‌گفت، به‌سختی ممکن بود به حقیقت اعتراف کند، مگر اینکه با مدرکی غیرقابل انکار مواجه می‌شد گورسکی به اینکه دیگران به او دروغ بگویند، عادت داشت. مردم خیلی راحت دروغ می‌گفتند و حتی وقتی مشخص می‌شد دروغ‌هاشان غیر محتمل است، سرسختی نشان می‌دادند. گورسکی این سازوکار را خوب می‌شناخت. موضوع جالب توجه این نبود که کسی دروغ می‌گوید، این بود که موقع دروغ گفتن چه رفتاری از خودش نشان می‌دهد. مردم معمولا این مواقع شروع می‌کردند به سیگار کشیدن یا ناگهان با فعالیتی بی‌ربط حواسشان پرت می‌شد. توانایی چشم‌توچشم شدن را از دست می‌دادند. زن‌ها با موهاشان بازی می‌کردند و مردها انگشتشات را روی ریش و سبیل‌شان می‌کشیدند. گورسکی عادت داشت توی خانه یا محل کار آدم‌ها از آن‌ها سؤال کند. همین که پای مردم به اداره پلیس باز می‌شد به هم می‌ریختند و دیگر نمی‌شد تشخیص داد که رفتارشان به خاطر محیط ناآشناست یا اینکه می‌خواهند چیزی را پنهان کنند.
📚شما از هرکجای ایران که هستید می توانید این کتاب را از کتابیسم تهیه کنید📚
‏www.ketabism.com
#کتاب #کتابیسم #رمان #پلیسی #مهیج #جنایی #ناپدید_شدن_ادل_بودو #گریم_مک_ری_برنت #سمانه_پرهیزکاری #نشر_میلکان
Read more
فردایم را بگو اگر اینروز شود تکرار تا ابدِ روزِگار من، نظر به تو می فکنم یکریز، یکریز هربار ، هربار اینروز، تنها روزیِ که قلم دست خود ماست. یک آن فکر نکنیم بار سبکیه و سرنوشت خودمون، وطنموم و تمام آیندگان ایرانُ سرسری بگیریم. خوشحالم برگ های تاریخ شهادت خواهند داد که من اینروز منفعل نبودم ... فردایم را بگو اگر اینروز شود تکرار
تا ابدِ روزِگار
من،
نظر به تو می فکنم
یکریز، یکریز
هربار ، هربار
اینروز، تنها روزیِ که قلم دست خود ماست. یک آن فکر نکنیم بار سبکیه و سرنوشت خودمون، وطنموم و تمام آیندگان ایرانُ سرسری بگیریم.
خوشحالم برگ های تاریخ شهادت خواهند داد که من اینروز منفعل نبودم و برای ایرانم صلح ، آرامش و سازندگی خواستم.
#رای_من_صدام
Read more
. #فَأَمَّا_الزَّبَدُ_فَيَذْهَبُ_جُفاءً_وَ_أَمَّا_ما_يَنْفَعُ_النَّاسَ_فَيَمْکُثُ_فِي_الْأَرْضِ . للحق ...
Media Removed
. #فَأَمَّا_الزَّبَدُ_فَيَذْهَبُ_جُفاءً_وَ_أَمَّا_ما_يَنْفَعُ_النَّاسَ_فَيَمْکُثُ_فِي_الْأَرْضِ . للحق پست نوشت: 9 سال با کارشکنی #عربستان و #اسراییل ,انتخابات پارلمانی در لبنان برگزار نشد و الان برای اولین بار شیعیان موفق شدند یک چهارم پارلمان رو به دست بگیرند و با متحدانشان ... .
#فَأَمَّا_الزَّبَدُ_فَيَذْهَبُ_جُفاءً_وَ_أَمَّا_ما_يَنْفَعُ_النَّاسَ_فَيَمْکُثُ_فِي_الْأَرْضِ
.
للحق پست نوشت:
9 سال با کارشکنی #عربستان و #اسراییل ,انتخابات پارلمانی در لبنان برگزار نشد و الان برای اولین بار شیعیان موفق شدند یک چهارم پارلمان رو به دست بگیرند و با متحدانشان ازاهل سنت و مسیحیت  بزرگترین فراکسیون پارلمان لبنان رو در اختیار.
.

توی همین انتخابات بود که جریان مقابل علیه حزب الله همه زورش رو زد تا بگه پیروزی حزب الله یعنی حسینیه شدن لبنان و تا تونست تمرکزش رو گذاشت رو محور حضور حزب الله توی سوریه ; اما ,الان پیروزی ائتلاف امل و حزب‌الله مقابل المستقبل و جریان وابسته به میشل عون, نشون داد که قدرت حزب الله مهار نشدنیه و ابناء ابوسفیان و قوم یهود صهیون , همچون کف روی آب رفتنیند.
.
از اونطرف هم قدرت بی مثال انقلاب خمینی را به رخ جهانیان کشوند و ثابت کرد که چه جوری فرزندان خلف خمینی در میان آتش فتنه شیاطین داخلی و خارجی ,از مرد و زن دل برده اند.
.
الان دیگه بهتر میشه فهمید علت نشستن شیطان بر سر میز مذاکره با ایران رو , و پشت پرده دست و پا زدنهای دلقکی مثل ترامپ و تف مال کردن برجام بی فرجام به دست مشاورش.
.
الان بهتر میشه پی به درستی حرفهای سید علی و آرامش قلب پر یقینش برد, وقتی با اقتدار میگه اسراییل 25 سال آینده را نخواهد دید و وقتی نوید خوندن نماز جماعت در بیت المقدس رو میده.
.
الان دیگه پر واضحه که #منافق داخلی و #کافر خارجی میزنن که سید علی ,عالم رو آماده ظهور مهدی فاطمه عج نکنه .
.
الان دیگه میشه فهمید که چرا دشمن تمام توانش رو گذاشته تا داخل رو از بین ببره , چون می دونه ستون خیمه رو اگر بخوابونی ,دیگه خوابوندی و دستای علمدار رو اگه قطع کنی , اونوقته که صدای انکسرت ظهری رو میشنوی ,الان صدای هل من ناصر حسین رو سید حسن داره لبیک میگه و تا تکرار نشه گودی قتلگاه و اسیری زینب و ردیف نشه بزم شام یزید.
.
ولی ماها ,کمتر حواسمون بود و اونجایی که سید علی گفت حقه جنگ ,حقه ابن زیاده تا مسلم تنها بمونه , گوشامون سنگین بود ,ولی خدا کنه الان که میگه اتاق جنگ خزانه داری آمریکاست ,سمعکامون تو گوشمون باشه.

هرچند سختی اینروزامون هم نتیجه سنگینی دیروز گوشمونه و خدا کنه ملت ایران محکمتر سیلی نخوره .....
.
کاملا بی ربط:
بعضیا تا خودشون رو دارند نیاز به دشمن ندارند.
.
#حزب_الله
#لبنان
#سید_حسن_نصر_الله
#مبروک
#مقاومت
#همیشه_پیروز
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
Read more
عباس کیارستمی در چهاردهم تیر نود و پنج در گذشت. سینماگری جهانی و بی ادعا که چشم انداز نگاه جهانیان را به سینمای ایران گشود. حاصل عمر پر بار عباس کیارستمی صدها تیزر،هزاران فریم عکس ، پوستر، دهها فیلم کوتاه و بیش از بیست فیلم بلند است. شاخصه ی اصلی زندگی سینمایی کیارستمی تربیت چند صد هنرجوی سینما ... عباس کیارستمی در چهاردهم تیر نود و پنج در گذشت. سینماگری جهانی و بی ادعا که چشم انداز نگاه جهانیان را به سینمای ایران گشود.

حاصل عمر پر بار عباس کیارستمی صدها تیزر،هزاران فریم عکس ، پوستر، دهها فیلم کوتاه و بیش از بیست فیلم بلند است. شاخصه ی اصلی زندگی سینمایی کیارستمی تربیت چند صد هنرجوی سینما در ایران و اقصی نقاط جهان است. کیارستمی دیگر گونه دیدن ،ارزان ساختن ، واقعی ساختن و ماندگار ساختن فیلم را در نسلی از فیلمسازان ایران و جهان تسری داد که بزرگترین میراث او این "دیگرگونه ساختن" است.

موسسه کارنامه با مدیریت نگار اسکندرفر سالهاست که تنها متولی برگزاري ورکشاپ های او در ایران است. اینک بعد از فقدان این هنرمند بی بدیل، شرکت یارا با همکاری موسسه کارنامه که خانه ی دوم کیارستمی است به جمع آوری و ارائه آثار کیارستمی و شاگردان او اقدام کرده است تا با ارائه این آثار قدمی در جهت تسری نگاه فیلم سازی او داشته باشد.اپلیکیشن "عباس کیارستمی" بستری است برای دیده شدن آثار کیارستمی و شاگردان او.همه ی دوستداران سینمای کیارستمی در شکل گیری این میراث معنوی سهیم هستند. میراثی که هر روزه بر قیمت و قدمت آن افزوده خواهد شد اگر در ساختن و پاسبانی آن کوشا باشیم.

@roabbasi @negaresk @karnameh
#abbas_kiarostami #kiarostami #عباس _کیارستمی #موسسه_کارنامه
Read more
محمد تقی بهلول ره...پدرش اهل فضل و دانش بود و محمد تقی را به کسب علم گمارد.او از حافظه و استعداد خارق ...
Media Removed
محمد تقی بهلول ره...پدرش اهل فضل و دانش بود و محمد تقی را به کسب علم گمارد.او از حافظه و استعداد خارق العاده ای برخوردار بود قرآن کریم را در هفت سالگی حفظ کرد هنگامی که برای تحصیل در نجف به سر می برد استادش مرحوم آقا سید ابوالحسن اصفهانی ره به او فرمود در اینجا مجتهد درسخوان زیاد داریم ولی مجتهد مبارز ... محمد تقی بهلول ره...پدرش اهل فضل و دانش بود و محمد تقی را به کسب علم گمارد.او از حافظه و استعداد خارق العاده ای برخوردار بود قرآن کریم را در هفت سالگی حفظ کرد هنگامی که برای تحصیل در نجف به سر می برد استادش مرحوم آقا سید ابوالحسن اصفهانی ره به او فرمود در اینجا مجتهد درسخوان زیاد داریم ولی مجتهد مبارز کم داریم شما بهتر است به ایران برگردید و ضد رژیم ستم شاهی رضا شاه مبارزه کنید امر استاد اطاعت شد و فوری به ایران آمد و به مبارزه برخاست پس از واقعه مسجد گوهرشاد رژیم به دنبال دستگیری ایشان بود ایشان پای پیاده از راه روستاها به افغانستان گریخت وقتی از طی الارض ایشان سوال شد انکار می کردن از جمله قرار بود با یکی از دوستانش به روستایی بروند که ده ساعت تا آنجا راه بود وبرای این مسیر فقط یک ماشین وجود داشت ایشان به دلیلی نتوانست با آن ماشین حرکت کند به دوستش وعده داد که شما بروید من هم که فردا عاشوراست خواهم آمد وقتی این رفیق به روستا رسید دید تمام مردم به مسجد روستا رفته اند و شیخ بهلول بالای منبر مشغول ذکر مصیبت است بعد که خواست از ایشان سوال کند شیخ امتناع ورزید و او را امر به سکوت کرد وقتی از ایشان سوال شد چه وقت می توان حضرت مهدی عج را دید فرمودند باتقوا باشید وقتی که بین شما و حضرت سنخیت باشد سپس فرمودند دیدن مهم نیست مهم این است که او ماراببیند خیلی ها هم علی ع را دیدند اما دشمن او شدند اگر کاری کردیم که نظرشان را جلب کنیم ارزش دارد...صلوات
Read more
. - با وجود جوان گرایی در اکثر پست های تیم ملی توسط کولاکوویچ، ترکیب ثابت این تیم هم چنان یک پای ثابت دارد؛ سعید معروف. . - کاپیتان تیم ملی والیبال، که با وجود رسیدن به ۳۲ سالگی هم چنان از انگیزه ی بالایی برای بازی های ملی برخوردار است، جدا از مباحث فنی، نقش کلیدی در هماهنگی بازیکنان در زمین دارد. . - ... .
- با وجود جوان گرایی در اکثر پست های تیم ملی توسط کولاکوویچ، ترکیب ثابت این تیم هم چنان یک پای ثابت دارد؛ سعید معروف.
.
- کاپیتان تیم ملی والیبال، که با وجود رسیدن به ۳۲ سالگی هم چنان از انگیزه ی بالایی برای بازی های ملی برخوردار است، جدا از مباحث فنی، نقش کلیدی در هماهنگی بازیکنان در زمین دارد.
.
- سعید معروف که هیچ وقت به تیم ملی پشت نکرده و همواره با انگیزه به کارش در ترکیب ثابت با کمترین حاشیه ادامه داده، نقطه ی اتکای سرمربی در ترکیب تیم ملی به حساب می آید.
.
- در واقع اگر او به عنوان کاپیتان در زمین حضور نداشت، قطعا نقشه جوانگرایی کولاکوویچ در لیگ ملت های ۲۰۱۸ به این خوبی پیش نمی رفت.
.
- خود آقای سرمربی هم بارها سعید معروف را به خاطر عملکردش در زمین و روحیه دادن به جوان ها ستوده است.
.
- حالا که چند روزی از پایان لیگ ملت ها می گذرد، کافی است فیلم بازی های ایران را مرور کنید.
.
- بازیکنان جوانی مثل شریفی، کاظمی، توخته و یلی، که کمتر از ۲۰ سال سن دارند، برای اولین بار لیگ ملت ها را در بالاترین سطح والیبال جهان تجربه می کردند.
.
- جدا از اعتماد کولاکوویچ به این بازیکنان که با هدر دادن یک سرویس و بیرون زدن یک اسپک از بین نمی رفت، نقش سعید معروف هم در این میان کلیدی بود.
.
- کاپیتان با تجربه در نقش پاسور با اعتماد به این جوان ها در لحظات حساس اعتماد به نفس آن ها را به شکل ویژه ای بالا برد.
.
- حالا چند تن از این بازیکنان، که باید در ترکیب تیم ملی جوانان به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام شوند، برای خودشان آوازه ی جهانی پیدا کرده اند و شاید بخش عمده ای از آن را مدیون سعید معروف باشند.
.
- اختلاف سنی سعید معروف با برخی از این بازیکنان شاید نزدیک به ۱۵ سال بود؛ اما رابطه ی نزدیکی که کاپیتان با این جوان ها برقرار کرده بود، به هیچ وجه چنین تفاوتی را نشان نمی داد.
.
- کولاکوویچ اگر یک «معروف» نداشت، شاید به این خوبی نمی توانست نقشه خود را در سال ۲۰۱۸ پیش ببرد.
.
⏹آرام کردن بازیکنان در زمین و بر عهده گرفتنِ مسئولیتِ از دست رفتن برخی از امتیازات، برای نیفتادن فشار روانی روی این جوان ها، لطف بزرگی بود که کاپیتان معروف به جوان ها کرد.
.
- قطعا رابطه ی بیرون از زمین سعید معروف با بازیکنان با تجربه صمیمی تر است؛ اما او اجازه نداد این موضوع روی عملکردش در زمین تاثیرگذار باشد.
.
- باید دید که در بازی های آسیایی و مسابقات جهانیِ پیش رو، سعید معروف چه درس های دیگری به این جوان ها می دهد.
.
منبع: ورزش سه
.
.
.
۹۷.۰۴.۱۶
Read more
برانکو،کیروش رو نابود کرد<span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> +خبرنگار: نطرتان درباره فضای ملتهب این روزهای فوتبال چیست؟؟ -برانکو:کدام ...
Media Removed
برانکو،کیروش رو نابود کرد +خبرنگار: نطرتان درباره فضای ملتهب این روزهای فوتبال چیست؟؟ -برانکو:کدام فضا؟؟ گرانی و تورم اقتصادی را میگویید؟؟ درست میشود انشالله +خبرنگار: نه، کیروش شما را متهم کرده -برانکو:کدام کیروش؟کیروش استنلی؟ تا آنجا که میدانم از ذوب آهن به سپاهان پیوسته برای ... برانکو،کیروش رو نابود کرد😂😂
+خبرنگار: نطرتان درباره فضای ملتهب
این روزهای فوتبال چیست؟؟
-برانکو:کدام فضا؟؟
گرانی و تورم اقتصادی را میگویید؟؟
درست میشود انشالله😂
+خبرنگار: نه، کیروش شما را متهم کرده
-برانکو:کدام کیروش؟کیروش استنلی؟😂
تا آنجا که میدانم از ذوب آهن به سپاهان پیوسته
برای او آرزوی موفقیت دارم😂
«قشنگ همه رو به تخمش گرفته😂»
+خبرنگار: کارلوس کیروش را می گوییم
-برانکو:آها او یک قهرمان است
البته تا حالا قهرمانی نداشته
ولی لابد قهرمانه دیگه😂😂😂
«جر خوردم😂😂😂»
من وقت اضافی ندارم در این موارد بگذارم
+خبرنگاران با اصرار:
کیروش گفته یا جای او در ایران است یا شما
برانکو:
اگر میخواهد من را اخراج کند
باید با گرشاسبی صحبت کند
من با کسی مشکل ندارم
+خبرنگار: کیروش اتهامات زیادی
علیه شما مطرح کرده
-برانکو:
من از کشوری می آیم که رفتار و
نوع ارتباطمان فرق دارد
ایشان از کشور دیگری می آید
و نوع تربیتش این گونه است😂😂
بلاخره انسان ها متفاوتن😂😂😂
من وقت اضافی ندارم که تلف کنم
کارهای مهمتری دارم
+خبرنگار:کیروش درباره اوکراینیا گفته
برانکو:چکار کنم که حرف زده؟😂😂
ارزیابی ما این بود که
بدردمان میخورند
چرا درباره منشا و بشار چیزی نمیگه؟
+خبرنگار:ایفمارک؟
بیش از یکسال است که به ایفمارک نرفتم
فدراسیون مشخص میکند
که بازیکنان کجا تست دهند
بمنچه؟؟
برانکو:من 20سال است با افاضلی رفیقم
او یک مربی با دانش است
من باید برای رفاقتم از کسی اجازه بگیرم؟؟
+خبرنگار: درباره دعوت شدن دژاگه
بعد از یکسال نظری ندارید؟
برانکو: به من چه ارتباطی دارد
به فدراسیون بگویید
خبرنگار:کیروش به گرشاسبی گفته
که شما را مدیریت کند
برانکو: این حرف ها را ول کنید
برایم مهم نیست چه کسی چه میگوید
هزار تا کار مهم دارم
و وقت اضافی برای تلف کردن ندارم
این حرف ها وقت تلفی است
باید برای قهرمانی تیمم وقت بگذارم
پایان
ادمین: بقران تو ریدن یه کسی
شاگردتم
خارشو گاییدی برانکو جان😂😂😂
راست میگن بزرگترین فحش
بی محلیه😂😂😂
کیروش بعد این مصاحبه
یه بیانیه بلند بالا داد
که کشور پرتغال اله بله
من اینجوریم اونجوریم
ولی کیه که به یه ورش حساب کنه😂😂😂
در ضمن چاقال تو موزامبیکی هستی
خودتو نچسبون به پرتغال😂

______

#fcperspolis
#fcpersepolis_champion
#fcpersepoliis
#fcpersepolis
#perspolis_champion
#perspolis_iran
#perspolis_tehran
#afc
#fifa
#پرسپولیس
#پرسپولیس_قهرمان
#پرسپولیس_تهران
#پرسپولیس_ایران
#شیشتایی_چهارتایی
#دسته_سه
#ده_دقیقه_ده_نفره
#دکتر_طاهری
#برانکو_ایوانکویچ
#هرچی_برانکو_بگه
#تیم_و_ببین_یاعلی

#پرسپولیس
Read more
جشن سی و شش هم تمام شد اما به نظرم پایانی خوش داشت،جوایز تا حدودی راضی کننده و اگر بخواهیم با سالهای گذشته ...
Media Removed
جشن سی و شش هم تمام شد اما به نظرم پایانی خوش داشت،جوایز تا حدودی راضی کننده و اگر بخواهیم با سالهای گذشته مقایسه کنیم،از نظر جایزه دادن از بهترین دوره ها بود،دو سیمرغ دادن هم که لفظش اشتباهست و در اصل سیمرغ مشترک است ،اتفاقی مرسوم در فستیوالهای مختلف است و این را هم باید توجه داشت که فجر جشن سینمای ایران ... جشن سی و شش هم تمام شد اما به نظرم پایانی خوش داشت،جوایز تا حدودی راضی کننده و اگر بخواهیم با سالهای گذشته مقایسه کنیم،از نظر جایزه دادن از بهترین دوره ها بود،دو سیمرغ دادن هم که لفظش اشتباهست و در اصل سیمرغ مشترک است ،اتفاقی مرسوم در فستیوالهای مختلف است و این را هم باید توجه داشت که فجر جشن سینمای ایران است و به معنای واقعی فستیوال نیست.
سراغ فیلمها بریم و نکته بارز این‌جشن حضور پررنگ سینمای جنگ که سالها میشد خیلی حضور کمرنگی داشت در جشنواره فجر و اتفاق جالب تر اینکه کارگردانهایی با نگاه های متفاوت و سینماهای متفاوت سراغ سینمای جنگ رفتند که فیلم شاخص این سینما هم تنگه ابوقریب بود و بهرام توکلی نشان داد که بعد از تجربه متفاوت کمدی ،از تجربه سینمای جنگ هم سربلند بیرون آمد و کمی هم در مورد هومن سیدی فیلمساز مورد علاقه من حرف بزنم که بالاخره به اوج خودش در کارگردانی رسید و بی شک موفقیت های چشمگیری در فستیوالهای خارجی وهمچنین داخلی بدست خواهد آورد
نکته دیگر حضور بارز فیلمسازان نسل سوم و چهار سینمای ایران بود و حضور کمرنگ فیلم اولی ها که متاسفانه بعد از ابد و یک روز ،فیلم اولی ها فیلمهای ناامید کننده و نه چندان موفق ساختند.
در آخر هم باید بگویم که اکران نود و هفت ،اکرانی خوب با فیلمهای موفق و خوب خواهد بود به شرط اینکه با کمترین ممیزی و ایجاد بستری مناسب برای اکران .اکرانی که به نظرم سینمای کمدی کمی تب و تابش کاهش پیدا می کند.
پ.ن:این فیلمها از نظر من جزو فیلمهای خوب جشنواره بود و اون دو تا فیلم وسط بهترینهاست.تبریک به برندگان و نامزدان خصوصا آقا اصلانی و نوید پورفرج عزیز که میتونست یکیشون جایزه را بگیرند
پ.ن:نظر شما در مورد جشنواره و فیلمها و حواشیش؟
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>هفته سوم لیگ برتر در شرایطی به اتمام رسید که روی سکوهای ورزشگاه های مختلف حوادثی ناگوار رخ داد. اتفاقاتی ...
Media Removed
هفته سوم لیگ برتر در شرایطی به اتمام رسید که روی سکوهای ورزشگاه های مختلف حوادثی ناگوار رخ داد. اتفاقاتی که اگر نگوییم بی سابقه؛ قطعا کم سابقه بود. سکو های ملتهب پر از فحاشی و درگیری و شکستن نرده ها. از چند ورزشگاه هر تصویری که روی خروجی رسانه ها می رفت یا پرتاب سنگ و آجر بود یا سر و صورت خونین هواداران. در ... 🔴هفته سوم لیگ برتر در شرایطی به اتمام رسید که روی سکوهای ورزشگاه های مختلف حوادثی ناگوار رخ داد. اتفاقاتی که اگر نگوییم بی سابقه؛ قطعا کم سابقه بود. سکو های ملتهب پر از فحاشی و درگیری و شکستن نرده ها. از چند ورزشگاه هر تصویری که روی خروجی رسانه ها می رفت یا پرتاب سنگ و آجر بود یا سر و صورت خونین هواداران.
در اهواز و تهران و اصفهان سکوها به حدی ملتهب بود که صدا و سیما سیاست کم کردن صدای سکوها را به قطع صدای سکوها تبدیل کرد. این حجم از درگیری در یک هفته مسابقات قطعا نیاز به کالبد شکافی دارد و اگر حل نشود هواداران یا باید از رفتن به استادیوم ها صرف نظر کنند یا به ادوات جنگی ضد پرتاب سنگ و میله مجهز شوند بعد به استادیوم بروند! 💢شاید اکنون ایران متوجه شده باشد وقتی بعد از صعود نساجی می گفتیم "الماس لیگ برتر آمد" منظورمان چه بود.
بدون شک امکانات استادیوم پیر شهید وطنی قابل قیاس با آزادی و غدیر اهواز و نقش جهان اصفهان نیست. با این حال هوادارانی که از ساعت ها قبل روی سکوهای فلزی و بتنی ورزشگاه وطنی در آن هوای شرجی نشسته بودند ذره ای ناهنجاری بروز ندادند.
تشویق بی امان تیم خودی حتی بعد از بازی، تشویق تیم و هواداران حریف و ترک استادیومی که در مرکز شهر واقع شده در کمال آرامش.
این خلاصه ای از رفتار هواداران در بازی پنج شنبه بود. رفتاری که باید در تمام استادیوم ها الگو قرار گیرد و بدانیم فوتبال ورزشی است که در این شرایط سخت دلخوشی خیلی هایمان شده و حیف است که با دست خودمان کمر به تخریب آن ببندیم.
🔸نمی خواهیم از نساجی و هوادارانش بت بسازیم ولی آنها تاکنون هیچ فرصتی به منتقدان برای نقد رفتارشان ندادند. حتی خود هواداران با یکی دو نفر که شیطنت می کردند برخورد کردند تا نشان دهند به بلوغ کافی در هواداری رسیده اند و بعد از ۲۴ سال که صعود کردند قرار نیست به یک خاطره بد در ذهن فوتبالی ها تبدیل شوند. آنها آمده اند تا بزرگی کنند و به خیلی ها بگویند فوتبال برای لذت بردن است و ما از ثانیه ها هم برای لذت بردن نمی گذریم. 💯هواداران نساجی باید با همین فرمان به راه شان ادامه دهند و نشان دهند نه مثل بعضی تیم ها فقط در سال اول ذوق و شوق دارند
و نه با هیچ تیمی جنگ قومی و نژادی.
این هواداران در یک شهر کوچک کاری کردند کارستان و اکنون در تمام کشور از خوبی های آنها نقل می شود و این دید مثبت حالا حالاها ادامه خواهد داشت. 🔸به امید روزی که در تمام ورزشگاه ها با احترام به هواداران و تیم رقیب محیطی آرام فراهم شود تا حتی خانواده ها در کنار هم از دیدن فوتبالی جذاب لذت ببرند. ✍سعید توسلی
Read more
خشونت له یا علیه هر آیین، مذهب، اعتقاد، باور، تفکر، مکتب، مسلک و نگرشی به هر صورت آن مجاز و مورد پذیرش ...
Media Removed
خشونت له یا علیه هر آیین، مذهب، اعتقاد، باور، تفکر، مکتب، مسلک و نگرشی به هر صورت آن مجاز و مورد پذیرش نمی‌باشد. درباره خبر حمله به کنیسه‌ها در شیراز هم این مطلب قابل ذکر است که : "وبگاه خبری یشیوا ورلدنیوز که اخبار یهودیان جهان را پوشش می‌دهد، طی گزارشی اختصاصی از حمله به یک کنیسه در شیراز خبر داد. این ... خشونت له یا علیه هر آیین، مذهب، اعتقاد، باور، تفکر، مکتب، مسلک و نگرشی به هر صورت آن مجاز و مورد پذیرش نمی‌باشد.

درباره خبر حمله به کنیسه‌ها در شیراز هم این مطلب قابل ذکر است که : "وبگاه خبری یشیوا ورلدنیوز که اخبار یهودیان جهان را پوشش می‌دهد، طی گزارشی اختصاصی از حمله به یک کنیسه در شیراز خبر داد.

این وبگاه به نقل از منابعی مدعی شد در شامگاه یکشنبه گذشته، کنیسه حاداش در محله ماله شیراز مورد حمله قرار گرفت که در جریان آن دو کتیبه توراتی نابود شدند.

این رسانه نوشت: اگر چه کسب اطلاعات دقیق از داخل ایران دشوار است، اما یشیوا ورلدنیوز مطلع شده که پلیس ایران در حال بررسی واقعه است." و ذکر یک نکته قابل ذکر است که شبکه صدای آمریکا یکی از دروغگوترین کانالهای خبری می باشد و بارها بنده شاهد تغییر و تحریف و خبرسازی‌های دروغین آن بوده‌ام.

#صدای_آمریکا #مذهب #یهودیت #کنیسه #عبادتگاه #مذاهب #خشونت #اغتشاش #خشونت_ممنوع #شیراز #ایران

خشونت ممنوع علیه یا له هر دین و آیینی چه یهودیت چه مسیحیت چه اسلام چ زرتشتی و ....
Read more
توسعه با کار و تلاش صادقانه به دست می آید <span class="emoji emoji1f53b"></span>عضو شورای اسلامی شهر کرج می گوید که رسیدن به توسعه و رشد متوازن ...
Media Removed
توسعه با کار و تلاش صادقانه به دست می آید عضو شورای اسلامی شهر کرج می گوید که رسیدن به توسعه و رشد متوازن به سادگی به دست نمی آید. به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بعضی چیزها به قدری بدیهی و قابل لمس هستند که نیازی به واکاوی برای شناخت بیشتر ندارد، مثل تشخیصِ توسعه نیافتگی. هر چند توسعه نیافتگی ... توسعه با کار و تلاش صادقانه به دست می آید 🔻عضو شورای اسلامی شهر کرج می گوید که رسیدن به توسعه و رشد متوازن به سادگی به دست نمی آید.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بعضی چیزها به قدری بدیهی و قابل لمس هستند که نیازی به واکاوی برای شناخت بیشتر ندارد، مثل تشخیصِ توسعه نیافتگی. هر چند توسعه نیافتگی از دور هم پیدا است اما شاید شنیدن علل تلخِ آن به داستانی شیرین ختم شود، شیرین از این جهت که شاید نگاهی نو یا مسیری نو را به روی ما بگشاید، مسیری که اگر به درستی پیموده شود، چیزی که در پایان این مسیرِ دشوار انتطارمان را خواهد کشید واژه ای نام آشنا اما دور باشد؛ "توسعه." غدیر مهدوی که به تازگی پس از ارایه سخنرانی در کنفرانس ریاضیات، بیمه و اقتصاد در دانشگاه نیوسازوولز سیدنی استرالیا به کشور بازگشته است، وقتی با این پرسش روبرو شد که کشورمان چند سال دیگر می تواند چیزی شبیه به استرالیا باشد، چنین پاسخ داد؛ "تمام کشورهای توسعه یافته یک بازه زمانی سی چهل ساله را با تلاش و جدیتِ صادقانه برای چشیدن طعم توسعه طی کرده اند. به نظرم ایران هم می تواند مثل استرالیا توسعه یافته باشد، اما تصور می کنم این مسیر برای ما قدری طولانی تر خواهد بود، شاید 50 سال، شاید هم بیشتر. البته این بازه به میزان تلاش بستگی دارد." توسعه با کار و تلاش صادقانه بدست می آید
عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به این که پیشرفت درآمد می خواهد و درآمد رشد اقتصادی، عنوان کرد: توسعه به سادگی به دست نمی آید، بلکه ‌کار و تلاش و جدیت صادقانه همه را می طلبد. همه ی کشورهایی که امروز توسعه یافته هستند چند دهه یِ سخت را گذرانده اند، سال هایی که فقط کار کرده اند و تولید داشته اند، سال هایی که کمتر مصرف و بیشتر سرمایه‌گذاری داشتند.

استاد نمونه دانشگاه علامه طباطبایی، ادامه داد: البته کشورهایی که علاقه دارند طعم شیرین توسعه را بچشند در کنار کار و تولید باید بسیاری از مولفه های انسانی – اجتماعی را نیز رعایت کنند، مولفه های مثل صداقت، قانون گرایی، انجام کار گروهی، شایسته سالاری، برخوردار بودن از نگرش علمی و احترام به حقوق دیگران.

فوق دکتری اقتصاد از دانشگاه کیوتو ژاپن به شرایط اقتصادی کشور نیز پرداخت و با اشاره به بالا رفتن نرخ ارز در ماه های اخیر، گفت: سال 60 قیمت دلار ۱۰ تومان بود و سال 97 به حدود 10 هزار تومان رسیده که رشدی هزار برابری را نشان می دهد، اما در همین بازه، نقدینگی سه هزار برابر شده است.

http://www.kamnanews.ir/news/63581/123

http://sapp.ir/karaj.sh
Read more
در ستایش #کوپال و #لوون_هفتوان وقتی قصد سینما رفتن می‌کنیم،برای انتخاب یک فیلم -اگر فیلم یا کارگردان ...
Media Removed
در ستایش #کوپال و #لوون_هفتوان وقتی قصد سینما رفتن می‌کنیم،برای انتخاب یک فیلم -اگر فیلم یا کارگردان را خوب نشناسم- ابتدا نقدشان را می‌خوانم. برای انتخاب کوپال هم همین کار را کردم. نقد ها سیاه‌و‌سفید بود.اغلب فیلم را کسل و خسته کننده و برخی هم فیلم را شاهکار می‌دانستند.مردد رفتن به سیاهه فیلمهای ... در ستایش #کوپال و #لوون_هفتوان
وقتی قصد سینما رفتن می‌کنیم،برای انتخاب یک فیلم -اگر فیلم یا کارگردان را خوب نشناسم- ابتدا نقدشان را می‌خوانم. برای انتخاب کوپال هم همین کار را کردم. نقد ها سیاه‌و‌سفید بود.اغلب فیلم را کسل و خسته کننده و برخی هم فیلم را شاهکار می‌دانستند.مردد رفتن به سیاهه فیلمهای درحال اکران نگاه کردم. "به‌وقت‌شام" و "لاتاری" فیلمهای حکومتی‌اند و من وقت و پولم را برای فیلمهای صدمن یک غاز شعاری هدر نمی‌دهم. "بدون‌تاریخ،بدون‌امضا"و"فِراری"را دیده بودم و ای کاش نمی‌دیدم.سانس اسرافیل با وقت من جور نبود و از بین بقیه هرچه با خودم کلنجار رفتم نتوانستم دلم را به دیدنشان صاف کنم. برای همین دل را زدم به دریا و بلیط کوپال را گرفتم.
فیلم شروع شد و هرچه جلو رفت خسته نشدم. یک طرح داستانی خوب به سبک داستان کوتاه‌های همینگوی یا کارور، شخصیت پردازی خوب دکتر کوپال آن هم درسینمایی که ضعف شخصیت پردازی دارد، نگاهی به موضوع تنازع بقا و راز آن، فیلمنامه‌ای درست که حداقل در تماشای اول نتوانستم چیزی غیر منطقی در‌آن پیدا کنم، بازی خوب شادروان لوون هفتوان که خیلی زود از دنیا رفت. حضور سگ زیبایی در فیلم و بازی گرفتن خوب از او،پرداختن به موضوع شکار و خوی غیر‌انسانی آن و منزوی شدن انسانی که روبروی طبیعت بایستد و...و...و...همه و همه کاری کرد فیلم را با همه وجود بپسندم.
فیلم گاهی به دیگر فیلمهای موفق سینما نیز ارجاعاتی احتمالا غیر ارادی داشت.صحنه پیتزا خوردن دکتر کوپال چیزی شبیه صحنه‌ی اسپاگتی دیدن بندکفش‌های چارلی چاپلین بود و ...البته باید اضافه کنم این ارجاعات عمدی هم بوده باشد در جهت قوت فیلم بود نه ضعفش.
بازی خوب لووان هفتوان مرا به فکر برد که اگر او این نقش را نمی پذیرفت چه کس دیگری مناسب این نقش بود؟ تقریبا به جوابی نرسیده‌ام. سینمای ایران مهره‌ی مهمی را از دست داد. مجید برزگر با معرفی هفتووان به سینما کار بزرگی کرد و کاش عمرش باقی بود برای نقش‌آفرینی‌های خاص و ویژه.
کوپال فیلمی خوب در راستای حمایت از حیوانات بود. فیلمی غیر‌تکراری، با موسیقی به‌جا و خوب و متعهد به اصل چخوف.که اگر تفنگی را به صحنه آوردی، تفنگ باید حتما شلیک کند.
کوپال بین همه‌ی ساخته‌های سبک این‌روزها،فیلم وزینی بود. شاهکار نبود اما فیلمی تاثیرگذار و خاص برای دوست‌داران سینما بود. ارزش دیدنش را دارد. باور کنید.
Read more
کمرانی:امیدوارم نماینده خوبی برای تکواندو ایران باشیم/ علیزاده دختران ایران را به خودباوری رساند مهرو ...
Media Removed
کمرانی:امیدوارم نماینده خوبی برای تکواندو ایران باشیم/ علیزاده دختران ایران را به خودباوری رساند مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی تکواندو بانوان گفت: نتیجه در تکواندو هیچوقت قابل پیش‌بینی نیست اما دختران ما نشان دادند از نظر فنی هیچ چیز کم ندارند و اگر به توانایی خود اعتماد کنند در این دوره از ... کمرانی:امیدوارم نماینده خوبی برای تکواندو ایران باشیم/ علیزاده دختران ایران را به خودباوری رساند

مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی تکواندو بانوان گفت: نتیجه در تکواندو هیچوقت قابل پیش‌بینی نیست اما دختران ما نشان دادند از نظر فنی هیچ چیز کم ندارند و اگر به توانایی خود اعتماد کنند در این دوره از بازی‌های آسیایی می‌توانیم فصل جدیدی را در تاریخ تکواندو بانوان رقم بزنیم.

تیم‌ملی بانوان کشورمان از نیمه دوم خردادماه تمرینات خود را آغاز کرده است؛ دختران تکواندو ایران پس از مدال کیمیا به این خودباوری رسیده اند که هیچ چیز از رقبا کم ندارند و حالا با تلاشی مضاعف خود را برای المپیک آسیایی آماده می‌کنند؛ جاییکه دختران ایرانی در میان مدعیان این رشته هنوز نتوانسته اند مدال طلای این رقابت‌ها را به نام خود ثبت نمایند.
صحبت‌های مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی تکواندو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو در واپسین روزهای باقی مانده به هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی در ادامه می‌خوانید. - تورنمنت کره‌جنوبی محک خوبی بود

برای حضور در بازی های آسیایی دور جدید تمرینات را از دهه پایانی خردادماه در مرکز جهانی تکواندو آغاز کردیم و برای آمادگی هرچه بیشتر بچه‌ها تورنمنت کره‌جنوبی را در نظر گرفتیم. این رویداد نتایج خوبی برای کادرفنی و تکواندوکاران به همراه داشت، ملی پوشان محک جدی خورده و اشکالات فنی آنها را متوجه شدیم؛ همچنین ما با حضور در این رقابت‌ها توانستیم آنالیزی از سبک مبارزه نمایندگان چین و کره‌جنوبی که از مدعیان اصلی هستند، داشته باشیم و پس از بازگشت سعی کردیم نقاط ضعف بچه‌ها را برطرف نماییم. خدا را شکر با برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته بچه‌ها به آمادگی خوبی رسیده‌اند. اعضای تیم همگی با انگیزه هستند و از نظر روانی نیز در جایگاه خوبی قرار دارند؛ فکر می‌کنم در بازی‌های آسیایی آمادگی روانی می‌تواند تاثیربالایی در موفقیت داشته باشد. - کیمیا دختران ایران را به خودباوری رساند

متاسفانه یکی از اتفاق‌های ناگوار این اردو آسیب دیدگی کیمیا علیزاده کاپیتان تیم بود که تا چند روز از نظر روحی بچه‌ها را تحت تاثیر قرار داد که این نشان از همدلی تیم دارد. کیمیا در تمرین بسیار سبکی که با نوجوانان البرزی داشتیم دچار پارگی ACL شد و باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد
ادامه در کامنت اول
Read more
خبر خوشحالی کشتی ایران بصورت موقت، با لابی رسول خادم تعلیق نشده است.. علی کریمی قهرمان جوان کشتی ایران شش ماه و مربی اش دو سال بیشتر محروم نشد.... بابا این دیگه چه مسخره بازیه؟! مردم بیچاره رو چی فرض کردید؟!! توی رشته ای مثل کشتی صد ها هزار جوان چند سال تمرین میکنند، پول خرج میکنند، از امکانات بیت ... خبر خوشحالی 👈کشتی ایران بصورت موقت، با لابی رسول خادم تعلیق نشده است.. علی کریمی قهرمان جوان کشتی ایران شش ماه و مربی اش دو سال بیشتر محروم نشد.... بابا این دیگه چه مسخره بازیه؟! مردم بیچاره رو چی فرض کردید؟!! توی رشته ای مثل کشتی صد ها هزار جوان چند سال تمرین میکنند، پول خرج میکنند، از امکانات بیت المال استفاده میکنند،وقت میگذارند، انرژی صرف میکنند تا یک نفر میشود نماینده این وزن در تیم ملی.... بعد مسابقه میده و دور ماقبل فینال،در حالی که از حریفش جلو هست... مربی بهش میگه بباز... کشتی گیر مات نگاه مربی میکنه و به اجبار میبازه.. دلیلش چیه؟
از شانس بدش برای دومین بار اگه برنده بشه در مسابقه فینال به نماینده رژیم آشغال صهیونیستی میخوره!!!!!
بابا این گناه کبیره هست!!!! دنیا رو هم به این جوان بدهید ارزشی ندارد چون غرور اون در تشک کشتی از بین رفت.... بابا طفلکی با بغض نگاه به مربیش میکنه... باورش نمیشه!!! آقای محترم
ما همه ملت ایران با رژیم صهیونیستی مخالف هستیم اما آیا تاوان آن را باید جوان هایمان بدهند... این بار علی کریمی را شش ماه محروم کردند، دفعه بعد اگر این اتفاق بیفتد کل فدراسیون کشتی را معلق میکنند... نه تنها در کشتی بلکه در تمام رشته های ورزشی... تمام اعراب نفهم اسرائیل رو قبول دارند و باهاشون انواع مراودات دارند اما ایران مثل همیشه تنهای تنها و به خاطر کشوری که خودش روبروی اسرائیل بازی میکنه باید حق جوانهای خودمونو پایمال کنیم..
عربستان سعودی حق میزبانی را که از تیم های باشگاهی فوتبال ایران گرفت هیچ، چشم روشنی بزرگواران ای اف سی امروز اطلاع داد که خسارت هم نمیتونید بگیرید... بابا شما را به خدا یا ورزش را تعطیل کنید یا فکری به حال این حق خوری ها و اوضاع مسئولین بی عرضه فدراسیون ها بکنید... 🤒
#love #socialenvy #wearabletherapy #FightForOurMarriage #photooftheday #me #instamood #cute #igers #picoftheday #girl #guy #beautiful #fashion #instagramers #follow #smile #pretty #followme #friends #hair #swag #photo #life #funny #cool #hot #portrait #baby
Read more
من سینمای ایران را خیلی دوست دارم. #کیارستمی را خیلی دوست دارم و همه فیلم‌هایش را دنبال کرده‌ام. به ...
Media Removed
من سینمای ایران را خیلی دوست دارم. #کیارستمی را خیلی دوست دارم و همه فیلم‌هایش را دنبال کرده‌ام. به جز نوری بیلگه جیلان که دوست من است و سینماگر برجسته‌ای است، من به سینمای ایران حسادت می‌کنم. سینمای ایران به ما نشان داد که با آدم‌های عادی و کمترین وسایل می‌شود زندگی واقعی انسان‌ها را نشان داد. این ... من سینمای ایران را خیلی دوست دارم. #کیارستمی را خیلی دوست دارم و همه فیلم‌هایش را دنبال کرده‌ام. به جز نوری بیلگه جیلان که دوست من است و سینماگر برجسته‌ای است، من به سینمای ایران حسادت می‌کنم. سینمای ایران به ما نشان داد که با آدم‌های عادی و کمترین وسایل می‌شود زندگی واقعی انسان‌ها را نشان داد. این را هم نشان داد که در شرایط دشوار اگر انسان بتواند سادگی و صاف بودن خود را نشان بدهد این هم ارتباط ادبی را ممکن می‌کند
گزارش خبرگزاری ایسنا از گفتگو با اورهان پاموک در دفتر انتشارات ققنوس
Read more
ارادت ویژه ای به فردوسی دارم و شاهنامه برایم حکم جد و آبادم را دارد. خواستم تلاش کنم کودکانم اسطوره ...
Media Removed
ارادت ویژه ای به فردوسی دارم و شاهنامه برایم حکم جد و آبادم را دارد. خواستم تلاش کنم کودکانم اسطوره ای چون رستم داشته باشند هر کتابی در این زمینه وجود داشت گردآوری کردم. به ویژه هفت خوان رستم که مهرگان به آن عشق می ورزید و تمام نقاشی هایش از هفت خوان رستم بود. کم کم تسلط هم بر اشعارش پیدا کرد. اما به یکباره ... ارادت ویژه ای به فردوسی دارم و شاهنامه برایم حکم جد و آبادم را دارد. خواستم تلاش کنم کودکانم اسطوره ای چون رستم داشته باشند هر کتابی در این زمینه وجود داشت گردآوری کردم. به ویژه هفت خوان رستم که مهرگان به آن عشق می ورزید و تمام نقاشی هایش از هفت خوان رستم بود. کم کم تسلط هم بر اشعارش پیدا کرد. اما به یکباره بتمن در زندگی اش پدیدار شد با آن داستان ها و کارتون های جذاب و لباس هایی که وقتی می پوشی حس بتمن بودن پیدا می کنی . کم کم بتمن بر روی شورت و جوراب و کیک تولدش هم ظاهر شد و هر آنچه که فکرش را بکنید . حالا زندگی اش شده بتمن نه تنها رستم برایش اسطوره نیست بلکه پشیزی هم ارزش ندارد.
شرمنده ام فردوسی جان ، هرچند اشعار هفت خوان و داستانش خشونت به همراه داشت ولی خب برای حفظ وجب به وجب این خاک بود، رستم برای ایران شمشیر می زد و کمند می افکند اما کودکان ما پیگیر بتمن شدند که برای شهرش گاتهام هر کاری می کرد. آن کودک مقصر نیست ، من هم نیستم ، آن تصویرگر و داستان سرا هم که تصاویری دلخراش از داستان هایت خلق کردند که انسان را یاد داعشی ها می انداخت هم مقصر نیستند ، انیمیشن ساز ها هم مقصر نیستند ، تقصیر تو هم نیست که آنقدر اشعارت لایه های پنهان دارد ، تقصیر حاکمیت هم نیست که کلا تو این فازها نیست که اگر بود آموزش و پرورشی داشت که کودکانی عاشق این مرز و بوم پرورش می داد و آنوقت کسی خیال دست اندازی به این خاک را در سر نمی پروراند. اما سواری گرفتن از خلق خدا ایجاب می کند ملتی بی ریشه داشته باشیم که دستاویزی برای نجات نداشته باشد ، زیر پایش سست باشد ، پوچ باشد و در سطح زندگی کند . پسرانش به جای رستم بتمن را بشناسند و دخترانش به جای گُردآفرید، اِلسا.
تنها و تنها تقصیر انگلیسی هاست.
سمیرا هستم ، مادری شکست خورده و البته امیدوار در عرصه ی انتقال هویت ملی به کودکانش که یک تنه نتوانست پیروز شود☻☻. رویم سیاه. البته از پا نخواهم نشست.
Read more
. سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح : . حزب منحله دموکرات کردستان در ...
Media Removed
. سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح : . حزب منحله دموکرات کردستان در سال 1375 تعهد کتبی داد که علیه ایران عملیاتی انجام ندهد؛ اما از سال گذشته به تحریک آمریکا و برخی کشورهای منطقه این عهد را شکست و عملیات‌هایی را انجام داد که این برای ملت ایران قابل تحمل نبود. . البته ... .
سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح :
.

حزب منحله دموکرات کردستان در سال 1375 تعهد کتبی داد که علیه ایران عملیاتی انجام ندهد؛ اما از سال گذشته به تحریک آمریکا و برخی کشورهای منطقه این عهد را شکست و عملیات‌هایی را انجام داد که این برای ملت ایران قابل تحمل نبود.
.

البته چندین بار به این‌ها تذکر داده شد و اقلیم کردستان هم تلاش کرد تا از تحرکات این افراد ممانعت کند، اما آن‌ها نافرمانی کردند.
.
سرلشکر باقری تاکید کرد: امروز هم ما اعلام می‌کنیم، دولت عراق و اقلیم کردستان عراق نباید اجازه دهند تا در سرزمین‌شان مقرهایی علیه کشور همسایه ایجاد شود و به ناامنی بپردازند. واقعیت امر این است که آن‌ها باید این مجرمان را تحویل جمهوری اسلامی دهند و یا اگر نمی‌توانند تحویل دهند، از کشورشان اخراج کنند.

اگر این اتفاقات ناامن‌ساز ادامه پیدا کند، اتفاقی که در خصوص مرکزیت آن‌ها حادث شد و طی آن فرماندهان مجرمشان به سزای اعمالشان رسیدند، می‌تواند تکرار شود.
.

حق دفاع از خود برای ملت ایران وجود دارد و ملت ایران از حق خودش استفاده می‌کند. ان‌شاالله این عملیات درسی برای آنان باشد تا دیگر شاهد ناامنی در کردستان نباشیم.
.

این عملیات بحمدالله از دقت کار اطلاعاتی و طرح‌ریزی صحیح و فرماندهی صحنه برخوردار بود و با دقت به پیش رفت و به همه اهداف خود دست پیدا کردیم. اینکه از فاصله زیادی موشک پرتاب شود و به محل جلسه برخورد کند، امری اتفاقی نیست و بیانگر قدرت ملت ایران است، ان‌شاالله دیگر نیازی به تکرار اینگونه عملیات‌ها نداشته باشیم.
#سپاه_پاسداران
#موشک
Read more
سیلی آبدار عاقبت بازی با دم شیر اینه جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان . ایران یا نمی‌زند ...
Media Removed
سیلی آبدار عاقبت بازی با دم شیر اینه جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان . ایران یا نمی‌زند یا اگر بزند، دقیق می‌زند؛ مقرها و پایگاه اصلی گروهک تروریستی دمکرات کردستان، هدف حملات موشکی سپاه قرار گرفت... #دوران_بزن_در_رو_تمام_شده_است . پی نوشت،، تنها پنج فروند راکت فجر پنج،، اونا ... سیلی آبدار
عاقبت بازی با دم شیر اینه
جواب خون ۱۱ شهید مرزبان شیعه وسنی،،مریوان
.
ایران یا نمی‌زند یا اگر بزند، دقیق می‌زند؛ مقرها و پایگاه اصلی گروهک تروریستی دمکرات کردستان، هدف حملات موشکی سپاه قرار گرفت... #دوران_بزن_در_رو_تمام_شده_است
.
پی نوشت،، تنها پنج فروند راکت فجر پنج،، اونا رو از هم پاشوند" .
✳️درس‌هایی از شلیک به شمال عراق
.
شلیک موشک توسط ایران به خارج از مرزهای خود برای هدف قرار دادن گروهک‌های تروریستی برای دومین بار ظرف 16 ماه گذشته نشان از آن دارد که ایران برای برقرار امنیت و حفظ جایگاه خودش به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای از همه ظرفیت‌هایش علیه هر کشور، جریان و گروهکی که بخواهد در کشور ناامنی ایجاد کند،استفاده خواهد کرد
.
.
آنهایی که فکر می‌کنند تروریست‌های حدکا مظلوم هستند، بپرسند که کشاورز، مرزیان، سرباز، ملای ده و کارمند در مرزهای ایران چه گناهی کرده‌اند که می‌آیند مانند اوایل انقلاب و دهه 60 می‌کشند و سر می‌برند و می‌روند.
.
نه ایران، هر کشوری اجازه دارد برای حفظ تمامیت ارضی، امنیت مردم و استقلال خودش با آنهایی که می‌خواهند در این مورد خدشه‌ای وارد کنند، مبارزه کند.
در طول سال‌های گذشته بارها و بارها تهران به مقامات اقلیم شمال عراق هشدار داد که بساط این شکم‌گنده‌های متوهم را جمع کنند،
اما همانگونه که در گزارشی که چند ماه پیش نوشتم، ملامسعود بارزانی نه تنها به این درخواست‌ها توجهی نکرد، بلکه چون ایران را عامل بدبختی خودش در استقلال خواهی شمال عراق می‌دید، به آنها پر و بال بیشتری داد. .
.
به هر حال به‌نظر می‌رسد که فرماندهی موشکی ایران از شلیک به شهر المیادین درس‌های خوب و فراوانی گرفته است و این بار کارش را تمیز و صحیح به پایان برده است. به هر حال با توجه به همه شواهد، این پنج موشک به شکلی دقیق نشست شورای مرکزی تروریست‌های حدکا را منهدم کرده است
.
این پیامی برای تروریست‌های سایر گروهک‌های مزدور است که در شمال عراق حضور دارند و دلارهای وحشتناکی را از امارات، سعودی و رژیم صهیونیستی دریافت کرده و حتی ملامسعود ماهیانه چند میلیون دلار پول توجیبی به آنها می‌دهد.
.
#لبيك_ياحسين
Read more
. ورق بزنید... بابت برخی تصاویر عذرخواهی میکنم. . للحق پست نوشت:وقتی پلاکارد معنا دار شهرداری ...
Media Removed
. ورق بزنید... بابت برخی تصاویر عذرخواهی میکنم. . للحق پست نوشت:وقتی پلاکارد معنا دار شهرداری تهران را کنار درب نمایشگاه زنان و تولید ملی بوستان گفتگو دیدم , ذهنم به سمت تصویر دختری رفت که سه سال پیش مجله آمریکایی تایم با انتشار آن , اینچنین تیتر زده بود :" ایران 2025 ,در دهه بعدیِ خود چگونه جهان ... .
ورق بزنید...
بابت برخی تصاویر عذرخواهی میکنم.
.
للحق پست نوشت:وقتی پلاکارد معنا دار شهرداری تهران را کنار درب نمایشگاه زنان و تولید ملی بوستان گفتگو دیدم , ذهنم به سمت تصویر دختری رفت که سه سال پیش مجله آمریکایی تایم با انتشار آن , اینچنین تیتر زده بود :" ایران 2025 ,در دهه بعدیِ خود چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟"
این جمله به ظاهر ساده در کنار تصویر دختر , تنها یک معنا را به ذهن متبادر می کرد,اینکه غرب برای تغییر در ایران تمام امیدش به تغییر دادن زنان ایران گره خورده است و اولین گام تغییر دادن پوشش زن برای تحقق انقلابی جنسی است که دویست سال پیش غرب را در نوردید.
.
و حالا آن تیتر علنا و به زبانی دیگر بر روی پلاکاردی در قلب تهران خودنمایی می کند.
زیباسازی شهر با زنان خبر از بیراهه ای می دهد که به گفته شهید مطهری دنیای غرب بر سر راه زن گشوده که بیشتر در جهت خدمت به مرد است .مردی که از برکت تمدن غرب قرار است همه جا برایش حرمسرا شود که دیگر لازم نباشد به اندازه پادشاهان و خلفای درباری پول و قدرت داشته باشد تا به همان مقدار جنس زن را در نوع های مختلف و رنگهای متفاوت مورد بهره برداری قرار دهد.
که اگر قهرمان "هزار و یک شب " سر از خاک بردارد و امکانات وسیع عیش و عشرت و ارزانی و رایگانی زن امروز را ببیند, دیگر به هیچ وجه حاضر به تشکیل حرمسرا با آنهمه خرج و زحمت نخواهد شد.
.

کاملا بی ربط:
جایی خوانده بودم که خرزهره گیاهی است زیبا و همیشه سبز, درختچه‌ای، با برگ‌های نیزه‌ای و گل‌های سرخ و سپید البته سمی!
که همیشه پای ثابت زیباسازی فضای شهری برای شهرداری ها بوده است .

#حجاب
#تغییر
#زن
#حیا
#تقوا
#خرزهره
#انقلاب_جنسی
#شهرداری
Read more
🇮🇷🇮🇷🇮🇷 محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران تشریح کرد: منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست 1397/4/3 ...
Media Removed
🇮🇷🇮🇷🇮🇷 محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران تشریح کرد: منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست 1397/4/3 18:00 MohammadShariatmadari.ir - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به مردم اطمینان دهیم که منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست، دولت و نظام تلاش کردند نهادی خلق کنند که متناسب با محدودیت‌هایی ... 🇮🇷🇮🇷🇮🇷
محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران تشریح کرد:
منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست

1397/4/3 18:00
MohammadShariatmadari.ir - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به مردم اطمینان دهیم که منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست، دولت و نظام تلاش کردند نهادی خلق کنند که متناسب با محدودیت‌هایی که نظام سلطه علیه ایران ایجاد می‌کند اقدامات مناسبی انجام دهد که اطلاع‌رسانی آن آرامش‌بخش باشد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني "خرد" ، محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت از گذرگاهی عبور می‌کند، در سال 92 با شروع دولت آقای روحانی و در حالیکه هنوز اقدامات اجرایی به ثمر ننشسته بود، وجود انتظارات تورمی مثبت یعنی عدم رنج اقتصاد ایران از نظر تورمی و ایجاد یک شرایط امیدبخش باعث شد نابسامانی‌های اقتصادی کاهش پیدا کند و تقاضا در بازار محدود شود و بازارهای مختلف متعادل شود.
وی ادامه داد: این نشان می‌دهد وجود جو روانی مثبت و حرکت به سمت پیشرفت و توسعه شرایطی را در جامعه مهیا می‌کند و برعکس اگر از نظر درآمدهای ارزی، نحوه استفاده از آنها، امکان انتقال صحیح منابع از محل فروش نفت قرار بگیریم طبیعتا انتقال این مفهوم به جامعه تحولاتی را در جامعه به وجود می‌آورد.
وی افزود: ما با دولتی(آمریکا) مواجهیم که متعهد به تعهدات بین‌المللی نیست، عهدشکن است، پای سند رسمی که کشورش با ایران امضا کرده نمی‌ماند و خیلی مستقیم به همه شرکت‌هایی که با ایران کار می‌کند فشار می‌آورد و تلاش می کند شرایط اقتصادی ایران را به هم بزند و فکر می‌کند از این نمد برای او کلاهی درست می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: طبیعتا دولت در این شرایط پیش از اینکه آنها بخواهند اقدامی انجام دهند، به سمت خروج از برجام بروند و فکر کنند اگر این کار را انجام دهند همه مردم ایران رو به قبله خواهند شد تصمیم گرفت تغییری در نظام ارزی به وجود بیاورد و نرخ تثبیت شده ارز را با محاسبه روش‌های علمی ارائه کرد و گفت همه کالاهای مورد نیاز را با این نرخ تامین می‌کنم.
شریعتمداری گفت: اکنون دولت ساختاری را به وجود می‌آورد که در برابر فشار غربی‌ها انعطاف پذیر است و به نیازهای واقعی مردم در اولویت جواب دهد و به نیازهای ثانویه مرحله دوم رسیدگی کند.
وی تصریح کرد: در این شرایط خاص تصمیم گرفته شد تا منابع ارزی کشور به کالاهای اصلی مردم اختصاص یابد و ارز حاصل از نفت به آنها تعلق گیرد که این ارز مطمئن از بانک مرکزی به صورت مستقیم می‌آید و کسی در آن دخالت نمی‌کند. ادامه مطلب در كامنت هاي اوليه:
👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
استانها گلستان ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴ رئیس هیئت بسکتبال گرگان در گفتگو با مهر: بازیکن گرگانی را تخریب ...
Media Removed
استانها گلستان ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴ رئیس هیئت بسکتبال گرگان در گفتگو با مهر: بازیکن گرگانی را تخریب کردند/ حق «عشقی» حضور در تیم ملی بود بازیکن گرگانی را تخریب کردند/ حق «عشقی» حضور در تیم ملی بود گرگان – رئیس هیئت بسکتبال گرگان با بیان اینکه سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان بازیکن گرگانی ... استانها گلستان
۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
رئیس هیئت بسکتبال گرگان در گفتگو با مهر:
بازیکن گرگانی را تخریب کردند/ حق «عشقی» حضور در تیم ملی بود

بازیکن گرگانی را تخریب کردند/ حق «عشقی» حضور در تیم ملی بود

گرگان – رئیس هیئت بسکتبال گرگان با بیان اینکه سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان بازیکن گرگانی را تخریب کرد معتقد است حق «امیرحسین عشقی» حضور در لیست نهایی تیم ملی بود.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – محمد صالحی: مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا از ۶ تا ۱۰ مرداد به میزبانی گرگان برگزار می‌شود و لیست ۱۲ نفره تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران برای حضور در این رقابت‌ها روز شنبه اعلام شد. «امیرحسین عشقی» بازیکن گرگانی که در لیست ۱۵ نفره تیم ملی قرار داشت در نهایت در جمع بازیکنان نهایی قرار نگرفت تا این موضوع اعتراضاتی از سوی مسئولان ورزش استان و گرگان که میزبان این رقابت‌ها هستند را به دنبال داشته باشد و روز یکشنبه مدیرکل ورزش و جوانان گلستان خبر داد که رئیس فدراسیون بسکتبال طی تماسی تلفنی اعلام کرد نام عشقی در لیست نهایی تیم ملی برای حضور در مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا قرار گرفته است.

اما روز دوشنبه اخباری بر خلاف روز قبل منتشر شد که حضور عشقی در لیست نهایی تیم ملی منتفی شده و بازیکنان تیم ملی همان ۱۲ نفری هستند که در سایت فدراسیون بسکتبال نام‌شان اعلام شده است.

برای احقاق حق بازیکن گرگانی رایزنی کردیم

رئیس هیئت بسکتبال شهرستان گرگان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص منتفی شدن حضور عشقی در لیست نهایی بازیکنان تیم ملی بسکتبال نوجوانان، اظهار کرد: ما برای احقاق حق امیرحسین عشقی بازیکن شایسته گرگانی رایزنی کردیم و نمی‌خواستیم اعمال زور کنیم.

کلاسنگیانی تصریح کرد: زمانی که متوجه شدیم حق بازیکن گرگانی ضایع شده واکنش نشان دادیم و به همراه مدیرکل ورزش و جوانان و ریاست هیئت بسکتبال استان با فدراسیون بسکتبال هماهنگ کردیم که اگر اشتباهی انجام شده تصحیح شود.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فدراسیون بسکتبال و سرمربی تیم ملی نوجوانان، آقای آرزومندی صبح یکشنبه با بنده تماس گرفت و عنوان کرد با توجه به رایزنی‌های انجام شده و تماس رئیس فدراسیون، امیرحسین عشفی جزو ۱۲ بازیکن نهایی تیم ملی انتخاب شده و من هم تابع فدراسیون هستم.

وی یادآور شد: آقای آرزومندی حتی به بنده پیشنهاد داد که امیرحسین عشقی در مسابقات قهرمانی آسیا جزو ۱۲ نفر نهایی باشد اما در این دوره وی را در لیست نهایی قرار ندهیم که من مخالفت کردم.

سرمربی تیم ملی زیر حرفش زد

ادامه مطلب در كامنت
Read more
. شلیک مجاز شکارچیان خارجی بر پیکر نیمه جان سازمان حفاظت محیط زیست! . شکارچیانی که به مدد تغییرات ...
Media Removed
. شلیک مجاز شکارچیان خارجی بر پیکر نیمه جان سازمان حفاظت محیط زیست! . شکارچیانی که به مدد تغییرات شدید نرخ ارز، مناطق حفاظت شده ایران برایشان بهترین شکارگاه ممکن است، اما در کل قصوری متوجه ایشان نیست، چون اقداماتشان مجاز و مورد تأیید مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان است. همان مسئولانی ... .
شلیک مجاز شکارچیان خارجی بر پیکر نیمه جان سازمان حفاظت محیط زیست!
.

شکارچیانی که به مدد تغییرات شدید نرخ ارز، مناطق حفاظت شده ایران برایشان بهترین شکارگاه ممکن است، اما در کل قصوری متوجه ایشان نیست، چون اقداماتشان مجاز و مورد تأیید مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان است. همان مسئولانی که برای تأمین هزینه هایشان، ساده‌ترین راه یعنی فروش بخشی از موجودی محیط زیست کشورمان را برگزیده اند.
.
نه تنها شلیک گلوله به حیات وحش کم رمق کشورمان غیرقانونی نیست، که می‌توان پول گرفت و اجازه داد هرکسی به سمت سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان آتش بگشاید!

به گزارش «تابناک»؛ با تمدید حضور دکتر روحانی در مسند ریاست جمهوری کشورمان با رأی مردم، بخش‌هایی از کابینه دستخوش تغییر و تحولاتی شد که به نظر می‌رسید هدف از آنها، رقم زدن تغییراتی چشمگیر و البته مثبت باشد. دورنمایی که حالا با گذشت زمان مشخص شده دست کم در برخی بخش‌ها با تصورات همخوانی چندانی ندارد.

از جمله تغییرات رقم خورده در کابینه دولت دوازدهم به نسبت کابینه قبلی، تغییر سکان دار سازمان حفاظت محیط زیست بود که این باور را به وجود آورد که قرار است، خط مشی این سازمان تفاوت آشکاری با گذشته پیدا کرده و در راستای بهبود عملکرد این نهاد و کاهش انتقادات وارد به آن باشد.

انتقاداتی که از جمله آنها، بی توجهی به گنجینه ارزشمند و در معرض خطر حیات وحش کشورمان بود؛ خطری که نه تنها نسل گونه‌های حیات وحش، که حتی متوجه جان محیط بانان نیز بود و بسیاری بر آن باورند که رفع آن تنها در سایه برخی اقدامات اساسی و به نوعی انقلابی ممکن است؛ راهکار‌هایی از جنس تقویت بنیه محیط بانان و گسترش سایه نظارت بر زیستگاه‌ها و پناهگاه‌های حیات وحش.

توقعی که برای پوشیدن جامه عمل به آن، ضرورت داشت پرونده شکار برای همیشه بسته شود و در مقابل دست درازی‌های به حیات وحش، سدی استوار ایجاد شود که نتیجه اش، حفظ باقی مانده میراث گران سنگ کشورمان در این بخش باشد. سدی نفوذ ناپذیر که اگر ایجاد شود، می‌شود امید داشت، بسیاری از مشکلات زیست محیطی کشورمان در مسیر رفع و رجوع قرار گیرند.

درباره ضرورت‌هایی سخن می‌گوییم که سنگ بنای حفاظت از محیط زیست است؛ همان ماموریت مهمی که در عنوان سازمان حفاظت محیط زیست خودنمایی می‌کند و هدفی ندارد جز تلاش برای فراهم آمدن شرایط مناسب زیست انسان ها. هدفی که اگر حال محیط زیست کشورمان خوب باشد، می‌توان گفت: تا حدودی محقق شده و اگر این گونه نباشد، قطعا محیط زیست مناسبی برای انسان‌ها فراهم نیست.
منبع: تابناک
#محیط_زیست
Read more
↴ <span class="emoji emoji1f53b"></span>فریدون آسرایی در مصاحبه با «خبرگزاری برنا» : ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>مردم را به پویش «من خوزستان هستم» دعوت می‌کنم ...
Media Removed
فریدون آسرایی در مصاحبه با «خبرگزاری برنا» : ‌ مردم را به پویش «من خوزستان هستم» دعوت می‌کنم ! در طول تاریخ به خرمشهر بسیار ظلم شده است... ‌ ‌ ✍خواننده‌ی سرشناس پاپ گفت: در طول تاریخ به خرمشهر بسیار ظلم شده است، این شهر باید پس از جنگ روز به روز آبادتر می‌شد، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم ...
🔻فریدون آسرایی در مصاحبه با «خبرگزاری برنا» :

🔸مردم را به پویش «من خوزستان هستم» دعوت می‌کنم !
🔸در طول تاریخ به خرمشهر بسیار ظلم شده است...


✍خواننده‌ی سرشناس پاپ گفت: در طول تاریخ به خرمشهر بسیار ظلم شده است، این شهر باید پس از جنگ روز به روز آبادتر می‌شد، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که همانطور که خرمشهر را خدا آزاد کرد، آبادش هم کند! مسئوولان باید به این شهر که نماد مقاومت است بسیار اهمیت می‌دادند...

فریدون آسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا درباره‌ی اهمیت ایجاد پویشی همگانی برای بحران آلودگی آب و هوای شهرهای جنوبی و همدردی با مردم این منطقه، تأکید کرد: همه در یک کشور زندگی می‌کنیم و همه با مردم خوزستان همدردی می‌کنیم و از مشکلات هموطنان خود ناراحت می‌شویم، من از مردم کشورم دعوت می‌کنم که به پویش «من خوزستان هستم» بپیوندند و مردم جنوب کشور را عضوی از اعضای بدن این کشور بدانند که اگر زخمی و دردمند است باید برای درمان آن همه‌ی عضوها همراه شوند که اگر نشوند در آینده‌ای نزدیک این زخم و درد همگانی می‌شود و همه را از پا در می‌آورد.

او ادامه داد: متأسفانه برای حل مشکلات آب و هوای خوزستان مردم نمی‌توانند وارد عرصه عمل شوند، شاید اگر بستر حضور کارشناسان و ارائه‌ی علم آنها ایجاد شود و  فضا را از انحصار خارج کنند راهی برای نجات از بحران‌ها ایجاد شود. من از کارشناسان و عالمان رفع این معضل که به عنوان یک ایرانی در هر گوشه‌ی ایران یا جهان زندگی می‌کنند درخواست می کنم به پویش « من یک خوزستان هستم » بپیوندند و از دانش خود برای نجات هموطنشان دریغ نکنند که فضای مجازی می‌تواند راهی برای بیان علم آنها باشد.

◆مسئولان کشور به فکر چاره‌ای برای مردم جنوب کشور نیستند!

خواننده‌ی آهنگ «بوی سیب» درباره‌ی بحران آلودگی آب و هوا در شهرهای جنوبی کشور، تأکید کرد: این روزها آب و هوای ایران از تهران گرفته تا سایر شهرها در وضعیت بسیار آلوده قرار دارد که دیگر برای همگان آشکار است.

او ادامه داد: متأسفانه مردم خوزستان و خرمشهر از داشتن حیاتی‌ترین عوامل زندگی یعنی آب و هوای پاکیزه محروم هستند چرا که در چندسال گذشته مسئوولان کشور به فکر چاره‌ای برای مشکلات این منطقه نبوده‌اند.

(ادامه‌ی مصاحبه در کامنت‌ها👇)
Read more
. . معاون سیمای رسانه ملی درباره علت حاضر نشدن کارلوس پویول در شبکه سه سیما توضیح داده و هر آنچه را که منتشر شده؛ تکذیب کرده . . مدیر برنامه های پویول در ایران هم خبرهای مرتبط رو دروغ دونسته و گفته پویول در ایران از همه چیز راضی بوده ! . حال چند سوال از هر دو بزرگوار . یک/ بالاخره پویول پولش رو گرفت ... .
.
معاون سیمای رسانه ملی درباره علت حاضر نشدن کارلوس پویول در شبکه سه سیما توضیح داده و هر آنچه را که منتشر شده؛ تکذیب کرده . .

مدیر برنامه های پویول در ایران هم خبرهای مرتبط رو دروغ دونسته و گفته پویول در ایران از همه چیز راضی بوده ! .
حال چند سوال از هر دو بزرگوار .

یک/ بالاخره پویول پولش رو گرفت یا نه ؟اگر گرفت چقدر ، کی داد، و اگر داد چطور میشه این مساله رو با توجه با پاسخ جناب میرباقری هضم کرد ؟ .

دو/ مگه میشه بعد از قضیه فیگو؛ تصمیم بگیریم که کارشناس خارجی برای جام جهانی نیاریم؛ و حالا یه هویب سر وکله پویول در تهران پیدا بشه و کسی خبری نداشته باشه و بی هماهنگی بیاد ؟! .

سه / میشه باور کرد پویول اومده و رفته و همه چیز با یک کیلو پسته و گز صادراتی حل شده باشه؟! توی قرارداد ایشون که بازیکن حرفه ای هست و تیم وکلای قوی داره، هیچی بابت دستمزد و چگونگی دریافت اون قید نشده ؟! .

سوالات دیگه ای هم هست همچنان که مجالش نیست . امید که به همینا پاسخ بدن؛ امید ... .

پی نوشت : مرتضی میرباقری، معاون سیمای رسانه درباره عدم حضور کارلوس پویول در ویژه‌برنامه 2018 به جام‌جم گفت:
در واقع بعد از دعوت فیگو کاپیتان تیم ملی پرتغال در برنامه سال گذشته حواشی زیادی شکل گرفت که لزومی ندارد یک یک چهره خارجی برای حضور چند دقیقه‌ای‌اش در برنامه ورزشی، چند صد میلیون پول دریافت کند.

وی ادامه داد: همان موقع رسانه ملی اعلام کرد که هزینه حضور این چهره‌های خارجی از سوی اسپانسرها بوده و به هیچ وجه از بودجه صدا و سیما هزینه نشده است. این مساله در رسانه ملی ولو این‌که اسپانسر هزینه حضور یک کارشناس خارجی را بدهد مورد بررسی قرار گرفت و رئیس شورای ورزش سیما بعد از بررسی و این‌که جلوی حواشی را بگیرد، رسما ابلاغ کرد دعوت از کارشناسان خارجی در برنامه‌های ورزشی و پرداخت چند صد میلیونی برای چند دقیقه حضور ولو این‌که از سوی اسپانسر هم صورت بگیرد، ممنوع و مخالف سیاست‌های رسانه ملی است.

میرباقری تصریح کرد: بنابراین ما از ابتدا هم تصمیمی برای حضور کارشناس خارجی در برنامه 2018 نداشتیم.

معاون سیما در پاسخ به این سوال که برخی اظهار کرده‌اند که رسانه ملی به خاطر پوشش ظاهری پویول با حضورش مخالفت کرده است؟ توضیح داد: شایعه عدم حضور این کارشناس به دلیل ظاهرش از سوی بی.‌بی‌.سی بوده و رسانه ملی این مساله را صد در صد تکذیب می‌کند.
.
فیلم نوشت : توضیحات مدیر برنامه های پویول در ایران در این باره ‌
.

تکمله: این فیلم و خبر صرفا برای رعایت انصاف در اطلاع رسانی منتشر می شود؛ و بس . .

#پویول
#جام_جهانی
Read more
ایران‌پوریان: سپاهان با حرف زدن من قهرمان نمی‎شود مدافع – هافبک تیم فوتبال سپاهان گفت: دوست داشتیم ...
Media Removed
ایران‌پوریان: سپاهان با حرف زدن من قهرمان نمی‎شود مدافع – هافبک تیم فوتبال سپاهان گفت: دوست داشتیم حاج‌صفی به اصفهان بیاید، اما حالا که نشد در ادامه نتایجی رقم می‌زنیم که این کمبود‌ها را جبران کنیم. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، محمد ایران‎پوریان در گفت‌وگو با میزان، صحبت‎هایی را درباره ... ایران‌پوریان: سپاهان با حرف زدن من قهرمان نمی‎شود

مدافع – هافبک تیم فوتبال سپاهان گفت: دوست داشتیم حاج‌صفی به اصفهان بیاید، اما حالا که نشد در ادامه نتایجی رقم می‌زنیم که این کمبود‌ها را جبران کنیم.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، محمد ایران‎پوریان در گفت‌وگو با میزان، صحبت‎هایی را درباره وضعیت تیم سپاهان، آینده این تیم، حضور احسان حاج‌صفی در تراکتورسازی و ... انجام داد که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:
*از وضعیت تیم سپاهان شروع کنیم، همه چیز خوب پیش می‌‎رود؟
بله خدا را شکر. از از روز دوشنبه تمرینات‌مان را در اصفهان شروع کردیم و گاهی اوقات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر هم تمرین می‎کنیم. بچه‌ها تلاش می‌کنند آمادگی‎شان را حفظ کنند و در ادامه نتابج بهتری به دست بیاورند. همه تلاش ما این است که بعد از تعطیلات روند بهتری نسبت به گذشته داشته باشیم.
*سپاهان در حال حاضر با ۱۰ امتیاز در رده دهم جدول قرار دارد که با توجه به بازیکنان حاضر در این تیم نتایج قابل قبولی به حساب نمی‎آید، این موضوع را قبول داری؟
همه تیم و همه بچه‎ها باید سعی کنند که عملکردی به مراتب بهتر از این را داشته باشند. ما می‌توانستیم در این ۶ هفته نتایج بهتری کسب کنیم، اما امتیازات را از دست دادیم.
*با این وضعیت می‌توان انتقادات از عملکرد سپاهان را عادلانه دانست؟
من اگر در مورد این مسائل صحبت نکنم بهتر است. باور کنید اگر تمرکز بیشتری داشته باشیم، امتیازات بیشتری کسب خواهیم کرد. کلِ مجموعه تیم باید اشتباهاتش کمتر شود.
*خودت چندین سال در تراکتورسازی بازی کردی و حالا هم در سپاهان حضور داری. در روز‌های گذشته به خاطر موضوع احسان حاج‌صفی اختلافات زیادی بین هواداران دو تیم به وجود آمد؟
امیدوارم هواداران خاطرات خوبی که در گذشته از خود به‌جا گذاشتند را در ادامه هم دنبال بکنند. هواداران دو تیم سپاهان و تراکتورسازی همیشه احترام یکدیگر را حفظ کردند و حالا هم امیدوارم آن را ادامه بدهند.
*به نظر می‌رسد مجموعه سپاهان، امیر قلعه‎نویی و هواداران انتظار داشتند که حاج‌‎صفی به اصفهان برگردد؟
احسان (حاج‌صفی) بازیکن برزگی است و در هر تیمی که باشد، می‎تواند به آن تیم کمک کند. او دوست خوب من است و هر تیمی هم دوست دارد بازیکنی مثل حاج‌صفی را در ترکیب خود داشته باشد. باشگاه سپاهان تلاش کرد که او به اصفهان بیاید، اما حالا به هر نحوی این اتفاق رخ نداد. مسلماً یک اسم بزرگ به نام سپاهان در این میان است که هواداران باید به این باشگاه ببالند. احسان حاج‌صفی دوست خوب من است، اما سعی می‎کنیم
ادامه در کامنت
Read more
‌ ‌سالروز درگذشت مصدق‌ ‌ ‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز ...
Media Removed
‌ ‌سالروز درگذشت مصدق‌ ‌ ‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز درگذشت.وی از ایران و افغانستان تا عربستان و مصر منشا و سرمشق ملی گرایی و مبارزات ضد استعماری بود.در عراق و مصر از او بخوبی یاد میکنند و حتی سعودی ها نیز وضعیت فعلی صنعت نفت خود را تحت تاثیر مصدق ایجاد ...
‌سالروز درگذشت مصدق‌

‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز درگذشت.وی از ایران و افغانستان تا عربستان و مصر منشا و سرمشق ملی گرایی و مبارزات ضد استعماری بود.در عراق و مصر از او بخوبی یاد میکنند و حتی سعودی ها نیز وضعیت فعلی صنعت نفت خود را تحت تاثیر مصدق ایجاد کردند اما درایران وی چندان شناخته شده نیست.
او اشراف زاده اي از تبار قاجار بود كه روزي با حضور توده هاي مردم به نخست وزيري رسيد ، قدرت شاهنشاه جوان را آشكارا محدود نمود، صنعت نفت را با حمايت ملت و روحانيت ملي كرد و ديگر روز با كودتايي برنامه ريزي شده و در غياب مردمي كه به حمايتش برخواسته بودند از تخت نخست وزيري به زير كشيده شد. در نتيجه اين كودتا دكتر محمد مصدق به اتهام براندازي محاكمه و تا پايان عمر در حصر خانگي بسر برد و دكتر حسين فاطمي نيز اعدام گرديد. شاه از مصدق متنفر بود كسي در نزد او جرات بر زبان آوردن نام مصدق را پيدا نمي كرد. هيچ رسانه اي تا روز مرگ مصدق و پس از آن حق چاپ تصوير يا خبري از وي را نداشت و مصدق شخصيتي مغضوب و مطرود بود. البته مصدق به سلطنت وفادار بود و اگر شاه به سلطنت با نوعی که مصدق میخواست تن میداد امروز شاید وضع ایران بگونه ای دگر بود.
اما طنز تلخ تاريخ آن جاست كه محمدرضا شاه پهلوي بيست و پنج سال پس از آن كودتا و در كوران حوادث انقلاب ناچار شد براي حفظ سلطنتش دست به دامان يك مصدقي دو آتشه بنام شاپور بختيار شود. جالب آنکه شاپور بختيار به همراه داريوش فروهر و كريم سنجابي يك سال و نيم قبل از پيروزي انقلاب در نامه اي به شاه از او خواسته بودند تا ضمن پايبندي مطلق به اصول مشروطیت و احیای حقوق ملت، نسبت به احترام واقعی به قانون اساسی و اعلامیه جهانی حقوق بشر، انصراف از حزب واحد، دادن آزادی مطبوعات و آزادی اجتماع، آزادی زندانیان، دادن اجازه بازگشت به تبعید شدگان سیاسی و استقرار حکومتی که متکی بر اکثریت نمایندگان منتخب از طرف ملت باشد، اقدام كند.اما شاه آن زمان نامه را نادیده گرفت و قبول نکرد و زمانی به اهمیت و نظر ملی گراها پی برد که دیگر دیر شده بود و فقط 1 ماه به بختیار و مصدقی ها فرصت داد که بسیار کم بود...
#محمد_مصدق #دكتر_مصدق #دكترمصدق #دكتر_محمد_مصدق #اسفند #١٤اسفند #ملي_گرا
#mosadegh #esfand #march #4march #14esfand #dr_mosadegh
Read more
‌ ‌دفاع از تیم ملی «با شرف» #ایران وظیفه همه ماست. تیمی داریم که با اقتدار کامل و چند هفته زودتر و با ...
Media Removed
‌ ‌دفاع از تیم ملی «با شرف» #ایران وظیفه همه ماست. تیمی داریم که با اقتدار کامل و چند هفته زودتر و با خیال راحت و با کسب ۷۵ درصد امتیازات ممکن (بیشتر از همه آسیایی‌ها) به #جام_جهانی روسیه صعود کرده است. برای این موفقیت بزرگ خیلی‌ها زحمت کشیدند. از کیروش تا تک تک بازیکنان. آنها در تمام ۹۰۰ دقیقه‌ای ...
‌دفاع از تیم ملی «با شرف» #ایران وظیفه همه ماست. تیمی داریم که با اقتدار کامل و چند هفته زودتر و با خیال راحت و با کسب ۷۵ درصد امتیازات ممکن (بیشتر از همه آسیایی‌ها) به #جام_جهانی روسیه صعود کرده است. برای این موفقیت بزرگ خیلی‌ها زحمت کشیدند. از کیروش تا تک تک بازیکنان. آنها در تمام ۹۰۰ دقیقه‌ای که برای صعود جنگیدند لحظه‌ای #شرافت را فراموش نکردند.
اکنون عده‌ای به دلایل مختلف بازی با #سوریه را بهانه‌ای کرده‌اند برای تشکیک در شرف این تیم. دردآور است. اینکه به جان تیم خودمان افتاده‌ایم و این جوانان رعنا و این تیم یکدست را زیر ضرب تهمت گرفته‌ایم اوج ناسپاسی است. روزگاری را به یاد آوریم که برای کسب #صعود به جام جهانی آواره این پلی‌‌آف و آن پلی‌آف بودیم. روزهایی که تا بازی آخر جان به لب می‌شدیم. ایامی که با حسرت صعود دیگران را تماشا می‌کردیم و سهم ما آه کشیدن بود. حالا این تیم بزرگ، با مربیانی لایق و بازیکنانی شایسته نشانمان داد که جور دیگری هم می‌توان صعود کرد، بی دغدغه، بدون دردسر و با خیال راحت.
مزد و پاداش این تیم احترام و تقدیر است یا تهمت و اتهام؟
اغلب آنهایی که چنین اتهاماتی را بعد از بازی با سوریه مطرح می‌کنند از #فوتبال شناختی ندارند. چند سال فوتبال را از تلویزیون تماشا کرده‌اند و اینک خود را علامه فوتبال می‌دانند. آنها را دعوت می‌کنم خود را جای آن مقام عالیرتبه خیالی که گمان می‌کنند تبانی با سوریه را انجام داده بگذارند. حالا تصور کنند برای عملیاتی کردن این تبانی چه راه طولانی و سختی پیش رو دارند، کاری نزدیک به محال. برای آنکه تبانی شکل بگیرد حداقل به همراهی سرمربی و پنج شش بازیکن نیاز است. اگر این وظیفه را فقط به عهده یکی دو نفر از بازیکنان بگذاریم کار آنها چنان تابلو خواهد شد که همه مطلع خواهند شد. علاوه بر آن اگر سرمربی در جریان نباشد موقعیت آتی این دو بازیکن در تیم به خطر خواهد افتاد. حال کدام بازیکنی است که حضور در جام‌جهانی را با #تبانی کردن به خطر بیندازد؟
از سوی دیگر هماهنگ کردن کیروش و پنج شش بازیکن هم محال است. اگر کیروش تن به چنین معامله‌ای میداد تا ابد زیر تیغ افشا این بازیکنان بود و قدرتش را میان آنها از دست می‌داد. آیا او حاضر است چنین کاری انجام دهد؟ اگر از این جمع گزارشی به #فیفا ارسال شود چه؟ آیا می‌دانید در صورت اثبات تبانی در این سطح چه بلایی بر سر تبانی کنندگان خواهد آمد؟ تمام آینده فوتبالی آنها خواهد سوخت. کدام بازیکنی حاضر است چنین ریسکی را قبول کند؟ این ریسک در قبال چه چیزی؟ ‌ادامه مطلب در کامنت نخست
Read more
دبستان قدیمی ما در جنوب خیابان ایران ، محرم ها بیشتر هیئتی بود که محض رعایت تشریفات آموزش پرورش ، وسطش ...
Media Removed
دبستان قدیمی ما در جنوب خیابان ایران ، محرم ها بیشتر هیئتی بود که محض رعایت تشریفات آموزش پرورش ، وسطش چند تا کلاس هم برگزار می شد. بچه ها این را دوست داشتند. یک روز حاج آقای پیشنماز گفت که هرروز این دهه خاص یک گروه است. روز قاسم را دست خالی برنگردید. ما نفهمیدیم دست خالی برنگشتن یعنی چه حالتی. اما شهاب ... دبستان قدیمی ما در جنوب خیابان ایران ، محرم ها بیشتر هیئتی بود که محض رعایت تشریفات آموزش پرورش ، وسطش چند تا کلاس هم برگزار می شد. بچه ها این را دوست داشتند. یک روز حاج آقای پیشنماز گفت که هرروز این دهه خاص یک گروه است. روز قاسم را دست خالی برنگردید.
ما نفهمیدیم دست خالی برنگشتن یعنی چه حالتی. اما شهاب - که عمویش مداحی می کرد -بعد از زنگ ورزش به تیم ده نفره مان پیشنهادی داد که به نظرمان خوب بود.
گفت که یک دسته عزا می گیریم در خیابان آبشار و آخرش هم می رویم حسینیه قاطی باقی دسته ها. سریع هم تقسیم کار کرد که خودش مداح ، قوامی طبل و سراج هم -که پدرش تابستان ژاپن بوده - میکروفون‌بخرد.
فقط این وسط زریبافان و نوچه هایش زیر بار نرفتند که پرچم را حمل کنند چون می خواستند با زور زیادشان طبل بزنند .
شهاب بهشان گفت که فرقی نمی کند و به نیت است . زریبافان گفت که اگر به نیت است پس سراج پرچم را بگیرد و من طبل بزنم. شهاب گفت نمی شود تو تا بحال طبل نزده ای و خراب می کنی .بحث بالا گرفت .
زریبافان با عصبانیت گفت حالا که اینجور است نمی آید و با نوچه هایش رفتند.

نیامدن زریبافان و یارانش اتفاق خوبی نبود. دسته ی مان همین طوری ش کم تعداد بود چه برسد بدون آنها .
دسته ی شش نفره ، غروب فردایش از خیابان آبشار به سمت حسینیه ی معزی ها راه افتاد . به جز دو تا خانم کنار خیابان - که بعداً لو رفت مادر و خاله ی قوامی بوده اند - کسی درطول راه همراهی مان نکرد و صرفاً چندتا مغازه دار بیرون آمدند و کمی سینه زدند . شهاب هم می خواند و هم پرچم را تکان می داد . امری که نویز بدی ایجاد می کرد و لذا وسط راه بلندگو را هم بیخیال شد.

دسته ی شش نفره به آخر راه رسیده بود. تا قبل ورود به حسینیه - که اسم زیبای شما ، حسین، بر برگه ی سفید خاطراتمان ثبت شود -یک بار دیگر دودمه را دادیم :
"ای شده در باور تو مرگ احلی من عسل
سوی میدان میروی حی علی خیر العمل!
بلند گفتیم : "حسین "
و از میان دودهای اسفند ، قاطی بزرگتر ها وارد حسینیه شدیم .
ء
#گره_ششم : گره بازوبند وصیت، وقتی با شتابِ نوجوانی باز شود.
دادش به دست عمو. عمو گریه کرده بودند و بعد اذن میدان داده بودند .
پایش حتی به رکاب نمی رسید .اما اسب را به سیاق علوی ها تاخت و رفت.
کمی بعد فریادش را همه شنیدند .گفته بود"عمو جان!"
یعنی که فقط بیا کمکم!
عمو رفت.
غبار شد.
صدای شمشیر زیاد شد .
جان به لب رسید.
غبار فرو نشست
..
دیدند پادشاهی بالای سر دردانه ای ایستاده و دارد‌ امانت برادر را با‌حسرت نگاه می کند
در خوابی ناز ، شیرین‌تر از عسل.
Read more
. اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود. تکنیکش ...
Media Removed
. اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود. تکنیکش بر روی تشک بی نظیر بود، درست مانند انعطاف بدنی باور نکردنی اش که باعث شده بود کارشناسان بدن نرم او را به گربه تشبیه کنند! . از استاد اسفندیار زرافشانی سخن می گویم جوان شایسته اما بداقبال ... .
اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت
عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود.
تکنیکش بر روی تشک بی نظیر بود، درست مانند انعطاف بدنی باور نکردنی اش که باعث شده بود کارشناسان بدن نرم او را به گربه تشبیه کنند!
.
از استاد اسفندیار زرافشانی سخن می گویم
جوان شایسته اما بداقبال کشتی ایران در دهه پنجاه
.
پس از اینکه #محمود_خاوران به دلیل آسیب دیدگی در اوج جوانی با دنیای قهرمان وداع کرد، اسفندیارِ جوان با شایستگی جای خالی او را پر کرد. او با درخشش در رقابتهای داخلی نه تنها به مردم کشتی دوست کرمانشاه اجازه نداد نبود خاوران را حس کنند، بلکه به آنها نوید ظهور ستاره ای را داد که میتواند برای تمام شصت و دو کیلویی های جهان خط و نشان بکشد.
.
در آستانه المپیک مونترال به همراه تیم ملی کشتی آزاد عازم جام لودز لهستان شد و در آنجا بی نظیر ظاهر شد. ابتدا هونسچ از چکسلواکی را ضربه کرد، سپس سیکورسکی از کشور میزبان را سه اخطاره کرد. در دور سوم، دیگر نماینده لهستان یعنی پاپلاسکی را ضربه کرد که در تصویر فوق مشاهده می کنیم. در ادامه نمایندگان رومانی و آلمان غربی را بازهم با ضربه فنی شکست داد و با شایستگی تمام فاتح این رقابتها شد و طلا را به سینه زد. پیروزی با ضربه فنی در تمام کشتی ها، موجب شد تا #اسفندیار_زرافشانی بعنوان ستاره مسابقات نیز برگزیده شود.
.
بدشانسیِ بزرگ اما چندی بعد گریبان قهرمان داستانِ ما را گرفت!
اجرای فن خطا توسط محسن فره وشی بر روی کتف زرافشانی، آسیب دیدگی شدید او را در پی داشت تا جایی که منجر به وداع زودهنگام و ناباورانه زرافشانی در سن بیست و یک سالگی شد.
.
اسفندیار خان پس از کناره گیری از ورزش حرفه ای، تحصیلات خود را در دانشکده علوم ورزش دانشگاه تهران تا مدارج عالی ادامه داد و به یکی از فرهیختگان خانواده بزرگ کشتی تبدیل شد. او سالها در کرمانشاه به مربیگری پرداخت و شاگردان بسیاری را تربیت نمود که تمام آنها به علم و دانش بی نظیر استاد خود همواره اعتراف می کنند.
.
از برادران دلاور و پهلوان مسلک زرافشانی بیشتر خواهیم گفت، حیف است اگر جوانان ما با انسان بزرگی چون #بیژن_زرافشانی غریبه بمانند!
.
⁦✍🏼⁩ #جاوید_ادبی
@esfandyar_zarafshanii
@saber.zarafshani
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>سفیر ایران در روم شرقی (بیزانس) مردی با تدبیر بود که در ۴۲ سالگی سکاندار مهمترین روابط خارجی اشکانیان ...
Media Removed
. سفیر ایران در روم شرقی (بیزانس) مردی با تدبیر بود که در ۴۲ سالگی سکاندار مهمترین روابط خارجی اشکانیان (ایرانیان) را در روم شرقی بر عهده داشت. در جنگی که کراسوس باعث و بانی آن بود، شاه ایران ارد یکم هیت بلند پایه ای از سفیران را به برای مذاکره به روم فرستاد، اما در این مذاکره صلح، کراسوس سالخورده ... .
🔹سفیر ایران در روم شرقی (بیزانس) مردی با تدبیر بود که در ۴۲ سالگی سکاندار مهمترین روابط خارجی اشکانیان (ایرانیان) را در روم شرقی بر عهده داشت. در جنگی که کراسوس باعث و بانی آن بود، شاه ایران ارد یکم هیت بلند پایه ای از سفیران را به برای مذاکره به روم فرستاد، اما در این مذاکره صلح، کراسوس سالخورده با تندی بسیار ایران را مورد تهدید قرار داد و گفت : من وارد میانرودان (بین النهرین یا عراق کنونی) می شوم و شهرهای ایران را گرفته و با خاک یکسان می کنم و جواب شما را در تیسفون خواهم داد. سفیر ایران با جوابی آگاهانه کف دست خود را به سوی کراسوس نشان داد وگفت: اگر در اینجا (کف دست) موی دیدید شما (سپاه روم) هم خاک سرزمین مرا خواهید دید و تا وقتی من زنده هستم هرگز این آرزو محقق نخواهد شد. سر انجام در سال ۵۳ پیش از میلاد، سپاه کراسوس سردار رومی، با سپاه سردار سورنای اشکانی، وارد یک نبرد خونین (نبرد حران) شدند و متاسفانه همین سفیر مقتدر ایرانی در روم شرقی نیز به همراه همسر و چهار پسرش در جنگ کشته شدند.
🖇 اما در نهایت با درایت و فرماندهی مقتدر سردار سورنا ایران پیروز این جنگ شد و کراسوس سردار رومی نیز کشته شد. مرگ کراسوس و شکست سنگین ارتش روم، ضربه جبران ناپذیری به دولت روم وارد ساخت و باعث شهرت اشکانیان (پارت‌ها) در جهان شد و نبرد حران به عنوان نخستین پیروزی امپراتوری مشرق زمین (ایران) بر مغرب زمین لقب گرفت. در این نبرد پرچم لژیون‌های ارتش روم هم به دست ایرانیان افتاد و تا زمانی که صلح میان امپراطوری ایران و روم برقرار شد، در دربار پادشاه اشکانی نگهداری می‌شد. این حماسه تاریخی بعدها زمینه ای شد برای غلبه و پیروزی مجدد شاپور بزرگ ساسانی بر والرین امپراتور روم و فیلیپ عرب که در نهایت منجر به زانو زدن آنها در مقابل پادشاه ساسانی شد، امروزه نقش برجسته این واقعه بزرگ تاریخی در نقش رستم بجای مانده است.
#ایران_باستان_پیج_wonders_history
#دانستنیهای_تاریخ_پیج_wonders_history
#نامداران_تاریخ_پیج_wonders_history
#تاریخ_ایران_پیج_wonders_history
#جملات_ماندگار_پیج_wonders_history
#wonders_history .
.
👈 با منشن کردن دوستانتون زیر پست ها اونارو با این پیج آشنا کنین و حمایت کنین🤘
. .
Read more
. دیروز۳۱شهریور بود، برای #اول_مهر نوشتم. امروز اول مهر است، برای #سی‌ویک‌شهریور می‌نویسم ... ...
Media Removed
. دیروز۳۱شهریور بود، برای #اول_مهر نوشتم. امروز اول مهر است، برای #سی‌ویک‌شهریور می‌نویسم ... روز شروع جنگی که به نفع هیچ کسی تمام نشد. به نفع هیچ کشوری ... فقط تمام شد ... و مردم دو کشور ماندند و ویرانی‌های‌ش ... . الحمدلله که شروع کننده جنگ، #صدام‌لعنت‌الله‌علیه به دیار درک واصل شده. ولی ... .
دیروز۳۱شهریور بود، برای #اول_مهر نوشتم. امروز اول مهر است، برای #سی‌ویک‌شهریور می‌نویسم ... روز شروع جنگی که به نفع هیچ کسی تمام نشد. به نفع هیچ کشوری ... فقط تمام شد ... و مردم دو کشور ماندند و ویرانی‌های‌ش ...
.
الحمدلله که شروع کننده جنگ، #صدام‌لعنت‌الله‌علیه به دیار درک واصل شده. ولی از جنگ برای مردم #عراق #چنددستگی، #ازهم‌پاشیدگی و خدایی‌نکرده شاید گسست پاره‌هایی از خاک‌شان ( #کردستان ) را (در کنار فاکتورهای دیگر) آورد.
برای ایران هم هزارها #شهید و #جانباز و #خاطرات_ویرانگر_اسارت ... #آزادگان و #شهدایی که نبودند ولی فرزندان‌شان بودند و بدون #پدر و گاه #مادر بزرگ شدند ... اینکه آنها چه کشیدند، اینکه آنها به کجا رسیدند و با چه شرایطی، اینکه بر سر خانواده‌های #رزمندگان طی سال‌های #جنگ چه آمد، بچه‌هایی که دنیا آمدند و معلوم نبود که پدرهای‌شان برمی‌گردند یا نه، مادران جوانی که فرزندی حمل می‌کردند بدون اینکه تا ماه‌ها حتی از زنده بودن و نبودن همسران‌شان مطلع نبودند و ... قصه‌ها داریم و دارید و دارند ...
.
#حکومت_ایران و #دولت_ایران وارث غم‌ها و زندگی‌ها و تحملِ سختی‌ها و بالاخره خون‌هایی هستند که اگر قطره‌ای از آن به بی‌داد بر زمین و به ناحق به هوا پرتاب شود، آن می‌شود که #خون_علی_اصغر کرد ...
#محرم هم رسید ... کاش این شروع سالِ قمری بتواند طلیعه‌ای باشد برای خیر و برکتِ وجود شهدای این ماه، برای همه #ایران و همه #دنیا ...
.
عکس‌های #همسر و #برادر م در #جبهه‌ های‌ #جنگی‌که‌به‌ناحق‌برماتحمیل‌شد ...
.
#جنگ‌را‌دوست‌ندارم 😔
Read more
<span class="emoji emoji25fe"></span>️حبّ دنیا، انسان را از امام زمانش جدا می‌کند. <span class="emoji emoji1f518"></span>این‌قدر حرص دنیا را نخورید، این‌قدر در صف نایستید، ...
Media Removed
️حبّ دنیا، انسان را از امام زمانش جدا می‌کند. این‌قدر حرص دنیا را نخورید، این‌قدر در صف نایستید، صف پراید، سکّه، دلار....! اینها همه کار شیطان است که شما را از یک حقیقتی دور و جدا کند. در این کربلای کره‌ی زمین، امام شما روز به روز مظلوم‌تر و غریب‌تر می‌شود. چقدر مردم حرص و غم گرانی را دارند! چرا ... ◾️حبّ دنیا، انسان را از امام زمانش جدا می‌کند. 🔘این‌قدر حرص دنیا را نخورید، این‌قدر در صف نایستید، صف پراید، سکّه، دلار....! اینها همه کار شیطان است که شما را از یک حقیقتی دور و جدا کند.
در این کربلای کره‌ی زمین، امام شما روز به روز مظلوم‌تر و غریب‌تر می‌شود.
چقدر مردم حرص و غم گرانی را دارند!
چرا حرص و غم نیامدن امام زمانشان را نمی‌خورند! که اگر این توجّهات را به‌سمت امام زمان ارواحنافداه معطوف می‌کردند، خدا می‌داند فرج و ظهور انجام می‌شد. ⚪️در یک تشرّفی آقا فرموده بودند: «اگر فقط شیعیان ایران جمع می‌شدند و برای فرج من دعا می‌کردند، فرج می‌شد و دیگر تمام بود.» ما شیعیان ایران هم که داریم غم گران شدن مرغ را می‌خوریم! این همان فرمایش آقاست که فرموده بودند: «اگر به ‌اندازه‌ی مرغی که گم می‌کنید و دنبالش می‌گردید، دنبال من می‌گشتید، مرا پیدا می‌کردید.» 🔘امام زمان ارواحنافداه هر صبح و شام انتظار دارند که برایشان قدم برداریم، دعا کنیم، بخود بیاییم و بیدار شویم.
ولی ما هنوز دنبال عشق‌های مجازی می‌رویم. دنبال مسائل پوچ و بی‌ارزشی که هیچ نفعی به حال ما ندارد. 🚫شرم نمی‌کنیم، خجالت نمی‌کشیم.
محرّم هم که می‌آید سیاه می‌پوشیم و برای امام حسین علیه‌السّلام گریه می‌کنیم که ای داد بیداد، چه ظلمی به امام حسین علیه‌السّلام کردند... چرا نمی‌نشینی فکر کنی که تو چه ظلمی بر امام زمانت کردی؟! ⚪️امام حسین علیه‌السّلام را چگونه در کربلا تنها گذاشتند و برگشتند؟ برای چه برگشتند؟
برای زندگی، عمر و لذّت بیشتر، بودنِ در کنار همسر و فرزند.
الآن همین‌ها ما را از امام زمان ارواحنافداه جدا کرده است.
عمر بیشتر، زندگی بیشتر، کامجویی بیشتر، در کنار زن و فرزندمان خوش و خرّم زندگی کنیم، گرفتاری نداشته باشیم... - پس حجّة ابن‌الحسن امام زمان ارواحنافداه چه می‌شود؟ - باشد هر وقت امام زمان ارواحنافداه آمد ان‌شاءاللّه می‌رویم... توجیه می‌کنیم.
نه، این راهش نیست. حواسمان جمع باشد. ☑️استاد حاج آقا زعفری زاده
Read more
مستند «توران خانم» ساخته مشترک رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماست در سینماهای اکران نمی‌شود، در ...
Media Removed
مستند «توران خانم» ساخته مشترک رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماست در سینماهای اکران نمی‌شود، در تلویزیون هم به نمایش درنمی‌آید. تنها امکان پخش اینترنتی آن در شبکه «هاشور» به مدت محدود ۴۸ ساعت است که از شنبه ۲۶ خرداد آغاز می‌گردد و دوشنبه ۲۸ خرداد هم متوقف می‌شود. #مجتبا_میرتهماست درباره منع ... مستند «توران خانم» ساخته مشترک رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماست در سینماهای اکران نمی‌شود، در تلویزیون هم به نمایش درنمی‌آید. تنها امکان پخش اینترنتی آن در شبکه «هاشور» به مدت محدود ۴۸ ساعت است که از شنبه ۲۶ خرداد آغاز می‌گردد و دوشنبه ۲۸ خرداد هم متوقف می‌شود. #مجتبا_میرتهماست درباره منع نمایش این مستند در سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید: «آنها ما را کنار گذاشتند. درهای #تلویزیون بسته است چون یک سلیقه یا سیاست از پیش‌تعیین شده‌ای وجود دارد. صدا و سیما چشم‌هایش را به روی واقعیت‌های جامعه و افرادی که مشخصاً فیلمساز هستند، بسته است و تبدیل به یک منطقه مین‌گذاری شده که فقط خودی‌ها معبرهایش را می‌شناسند.» به همین سبب و به دلیل محدودیت‌هایی که وزارت ارشاد اسلامی برای اکران چنین فیلم‌هایی در سینماهای ایران به وجود می‌آورد، مجتبا میرتهماسب و #رخشان_بنی‌اعتماد تصمیم گرفتند که با «روش حذف شیوه‌های سود در تولید» از جمله بدون اتکا به سرمایه‌های دولتی آثارشان را تولید کنند.

میرتهماسب و بنی‌اعتماد اعلام کرده‌اند که درآمدهای نمایش فیلم #توران_خانم به شورای کتاب و فرهنگ نامه کودک و نوجوان می‌رسد.

مجتبا میرتهماسب گفته است چنانچه نمایش #مستند «توران خانم» در اینترنت موفقیت‌آمیز باشد، می‌توان به صدا و سیمای جمهوری اسلامی نشان داد که «اگر تو چشمت را ببندی، مردم چشم‌شان را باز می‌کنند و ما راه وصل شدن به هم را پیدا می‌کنیم.» منبع: رادیو زمانه
Read more
چیزی که در صفحات هواداری و صفحات شخصی به وفور مشاهده میکنیم تمسخر منتقدانِ کیروش توسط افراد مختلف(فوتبالی ...
Media Removed
چیزی که در صفحات هواداری و صفحات شخصی به وفور مشاهده میکنیم تمسخر منتقدانِ کیروش توسط افراد مختلف(فوتبالی و غیر فوتبالی) هستش انگار که ما در کشور دیگری به دنیا آمده ایم و یا وطنمان را فروخته ایم و آرزوی سرافکندگی کشورمان را داریم. از آنجایی که سال ها منتقد کیروش و شیوه ی بازی تیم ملی بوده ام و ... چیزی که در صفحات هواداری و صفحات شخصی
به وفور مشاهده میکنیم تمسخر منتقدانِ کیروش توسط افراد مختلف(فوتبالی و غیر فوتبالی) هستش

انگار که ما در کشور دیگری به دنیا آمده ایم و یا وطنمان را فروخته ایم و آرزوی سرافکندگی کشورمان را داریم.

از آنجایی که سال ها منتقد کیروش و شیوه ی بازی تیم ملی بوده ام و هستم ذکر چند نکته را ضروری میدانم!

یک) اتفاقا "ما" خیلی بیشتر از اکثر شما دغدغه ی وطن و کشورمان را داریم وگرنه مثل شما موزیک شیش و هشت میگذاشتیم و "قر" میدادیم و بر طبل بی عاری میکوبیدیم. ما دغدغه ی آینده فوتبالمان را داریم چرا که میدانیم با این شیوه ی بازی در دراز مدت حرفی برای گفتن نخواهیم داشت (حتی آسیا)

دو)اتفاقا ما عاشق تیم ملی کشورمان هستیم و برای همین حرص میخوریم، ما حرص میخوریم چون با چشمان خودمان می بینیم که ظرفیت و پتانسیل بسیار بالاتری در تک تک بچه ها و کل فوتبال ما وجود دارد ما حرص میخوریم چون فرصت ماجراجویی را از دست دادیم، ما حرص میخوریم چون می توانستیم بهتر از این باشیم.
ای وای!

گفتم می توانستیم و همه ی ترس من از همین بود که یک روز، هشتگِ ما "می توانیم" تبدیل به "ما می توانستیم" بشود.

همه ی ما سالهای سال افسوس خواهیم خورد که ما می توانستیم اسپانیا را به زانو در بیاوریم حملات جسته و گریخته ایران روی دروازه اسپانیا نشان داد که اگر میخواستیم می توانستیم!

سه) کافر همه را به کیش خود پندارد!
اینگونه القا می کنید که ما نشسته ایم و دعا می کنیم که تیم ملی ببازد و الان هم خوشحالیم از باخت!

ما تیم ملی نچسب قلعه نویی و دایی را هم دوست داشتیم چه برسد به این تیم و این همه ستاره.. مگر میشود تیمی که امیری و جهانبخش و کریم را دارد دوست نداشت؟؟ نقد مینوسیم چون رسالت ما این است، اما در خلوت خودمان بیشتر از شما گلویمان را برای تیم ملی پاره می کنیم.

چهار) اتفاقا منتقدین شیوه ی بازی تیم ملی و کیروش خیلی فوتبالی تر از هواداران ایشان هستند، چرا که در ایام جام جهانی کسانی که فوتبالی نیستند و هیچ سر رشته ای هم ندارند هم از تیم ملی حمایت می کنند پس ما حق خودمان میدانیم که نقد کنیم و بنویسیم. از آن طایفه ی رفقای حزب باد هم نیستیم که تا تقی به توقی میخورد جبهه عوض کنیم! خیر.. ما منتقد شیوه ی بازی تیم ملی و شخصیت کیروش بودیم و هستیم و اگر روش کار تغییر نکند باز هم منتقد خواهیم بود

پنج) نقد اصلی ما از اشخاص کیروش و رفتار چاله میدانی ایشان و دلالی های ایشان و دشمنی هایش با برانکو و پرسپولیس و علی کریمی و هواداران پرسپولیس و البته شیوه ی بازی چرک تیم ایشان میباشد

ادامه در کامنت..
Read more
∞ <span class="emoji emoji26a0"></span>️این ترقه‌بازی‌ها تأثیری در اراده ملت ایران ندارد <span class="emoji emoji270a"></span>🏻ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد <span class="emoji emoji1f53b"></span>رهبر ...
Media Removed
️این ترقه‌بازی‌ها تأثیری در اراده ملت ایران ندارد 🏻ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد رهبر انقلاب، عصر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان درباره‌ی حادثه‌ی تروریستی امروز تهران: ملت ایران دارد حرکت می‌کند و پیش می‌رود؛ این ترقه‌بازی‌هایی هم که امروز شد، این‌ها هم در اراده‌ی مردم تأثیری ...
⚠️این ترقه‌بازی‌ها تأثیری در اراده ملت ایران ندارد
✊🏻ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد 🔻رهبر انقلاب، عصر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان درباره‌ی حادثه‌ی تروریستی امروز تهران:
🔹ملت ایران دارد حرکت می‌کند و پیش می‌رود؛ این ترقه‌بازی‌هایی هم که امروز شد، این‌ها هم در اراده‌ی مردم تأثیری نخواهد گذاشت.
🔹این را همه بدانند؛ این‌ها کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند در اراده‌ی ملت ایران و مسئولین کشور اثری بگذارند. و البته خود این حوادث نشان داد که اگر چنانچه جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست ایستادگی نمی‌کرد، ما تا حالا گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در داخل کشور داشتیم. ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد. ۹۶/۳/۱۷
#khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supermeleader
#رهبر
️ #جانم_فدای_رهبر
#آرامش_امت
#مدیون_شهداییم
#مدافعان_حرم
روح شهدا قرین رحمت الهی.
خداوند به خانواده های شهدا صبر عنایت کند.
امنیت و آرامش ایران عزیز اسلامی آرزوی همه ماست.
Read more
<span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span><span class="emoji emoji1f614"></span>قسمتی از خاطرات کلنل اف استیون کول از اولین فرمانده نظامی بریتتانیا در ایران: انها(ایرانیها)خیلی ...
Media Removed
قسمتی از خاطرات کلنل اف استیون کول از اولین فرمانده نظامی بریتتانیا در ایران: انها(ایرانیها)خیلی ساده لوح وزود باورند.مهربانند وسخت کوش.هر حاکمی که بخواهد به انها مستبدانه حکم فرماید راحت میتواند انها را با بازی با باورهایشان فریب دهد وبر انها حاکم شود ولی اگر حاکمی بخواهد برایشان ... 😔😔😔😔😔😔😔😔قسمتی از خاطرات کلنل اف استیون کول از اولین فرمانده نظامی بریتتانیا در ایران:

انها(ایرانیها)خیلی ساده لوح وزود باورند.مهربانند وسخت کوش.هر حاکمی که بخواهد به انها مستبدانه حکم فرماید راحت میتواند انها را با بازی با باورهایشان فریب دهد وبر انها حاکم شود ولی اگر حاکمی بخواهد برایشان دل بسوزاند وحق رابر مردم دهد اورا سر نگون میکنند.مردمانی اند مستحق ظلم.
یادم نمیرود وقتی چای را از هند به مزارع تبرستان بردیم وکشت کردیم وبا شکر مخلوط کردیم وبه خوردشان دادیم وقتی سود سرشاری بدست اوردیم روحانی بزرگشان حاج ملا محمد کرمانی نزد من امد وگفت اگر میخواهی به تجارت شکر وچایت در ایران ادامه دهی باید چهار یک سودت را ب من بدهی.من اورا ضعیف پنداشتم و به او خندیدم و از عمارت بیرون انداختم.بعد از چند ماه گزارش امد که دیگر در ایران مردم چای نمینوشند.باورم نمیشد.چطور ممکن بود.اکثر مردم به چای معتاد بودند.
بعد از پاره ای تحقیقات فهمیدیم میرزای کرمانی چای وشکر را نجس و نوشیدنش را حرام اعلام کرده ومردم هم چشم وگوش بسته فقط مطیع.
کلی به این ملت نفهم خندیدم.
او (میرزای کرمانی) را به عمارت فرا خواندیم.به او گفتم حیف که چای را حرام کردی اگر راه برگشتی بود ومیشد هنوز سودی از چای بدست اوریم چهاریک تو را پرداخت میکردیم.
میرزا خندید وگفت تو عهدنامه را بنویس حرام وحلالش با من.
او این فتوا را داد که اگر شکر(حبه قند)را به چای برسانند وبعد در دهان بگذارند نجاستش بر کنار میرود وچای وشکر از حالت حرام خارج میشود.
اینگونه باز حرامی به حلال تبدیل شد وما ومیرزا به سودمان رسیدیم ومردم به رضایت خدایشان.
یادم هست وقتی همین میرزای کرمانی شیاد مرد باز همان مردم عکس اورا در ماه میدیدند.
نمیدانم چگونه خلقتی هستند قوم پارس.
هر کس که به انها خوش خدمتی کنند را دزد میخوانند وهر کس انها را بفریبد را در ماه وخورشید میبینندش.
شاید اعراب برای تضعیف ایران انها را مسلم کردند.
یادم نمیرود مردم شکر(حبه قند)را بین انگشتان میگرفتند وبزور ان را به چای ته استکان میرساندند تا پاک شود بعد بخورند ومن فقط به انها میخندیدم وته بسته های شکرم مینوشتم"شکر پاک میرزایی"
نمیدانم این ملاها ومیرزاها در اینده چه بر سر این ملت زود باور بیاورند.
Read more
 #تدبیر_کلید <span class="emoji emoji1f4ce"></span>‏1. روحانی همان است که بود. همان که آمریکا را ‎ #کدخدا می پنداشت. مهمترین دستآورد دولتش ...
Media Removed
#تدبیر_کلید ‏1. روحانی همان است که بود. همان که آمریکا را ‎ #کدخدا می پنداشت. مهمترین دستآورد دولتش را توافق با آمریکا میدانست. برای اولین بار با رئیس جمهور سابق آمریکا به ‎ #گفتگوی_تلفنی پرداخت و این جرثومه فساد و جنایت را مؤدب و باهوش توصیف کرد. وزیرش با اوباما دست داد و ... ‏2. روحانی پشيمان ... #تدبیر_کلید
📎‏1. روحانی همان است که بود. همان که آمریکا را ‎ #کدخدا می پنداشت. مهمترین دستآورد دولتش را توافق با آمریکا میدانست. برای اولین بار با رئیس جمهور سابق آمریکا به ‎ #گفتگوی_تلفنی پرداخت و این جرثومه فساد و جنایت را مؤدب و باهوش توصیف کرد. وزیرش با اوباما دست داد و ... 📎‏2. روحانی پشيمان از گذشته اش، همواره بدنبال ‎ #ایدئولوژی_سازی برای سازش بوده. درسخنرانیهایش مواضع انقلابی را رفتاری احساسی خواند، درتحریفی آشکار از قیام عاشورا درس مذاکره گرفت، منتقدانش را تندرو و رقبای انتخاباتی اش را کوبندگان بر طبل جنگ و خود را برطرف کننده ‎ #سایه_جنگ معرفی کرد. 📎‏3. برجام که آوردگاه دوجریان سازش ومقاومت بود برپایه اعتماد به آمریکا شکل گرفت. باشعار لغو تحریمها تحمیل شد اما عامل تحریم بيشتر شد. رهبری بارها به «عبرت شدن برجام» واینکه «مقاومت هزینه دارد اما سازش هم هزینه دارد وهزینه سازش بیش از مقاومت است» اشاره کرده بود.

📎‏4. دستآورد ‎ #برجام هیچ بود. کم کم هزينه های سازش نمايان میشد که به یکباره روحانی از منتهی الیه جریان ‎ #سازش به منتهی الیه جریان ‎ #مقاومت کوچ کرد و شد یک عنصر انقلابی! شعارهای مقاومت را سر دست گرفت و تندتر از همه درصف اول کسانی قرار گرفت که آنها را به رفتارهای احساسی متهم می کرد! 📎‏5. کسی که روزگاری از ‎ #عاشورا درس مذاکره میگرفت، از مبارزه تا آخرین قطره خون سخن میگفت! تهدید میکرد که اگر آمریکا جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، ‎ #تنگه_هرمز را خواهد بست! جنگ با ایران را مادر جنگها توصیف کرد! آنقدر عجیب بود که فرمانده خوشنام نظامی از ‎ #روحانی حمایت اغراق آمیزی کرد. 📎‏6. اما مگر ‎ #ترامپ تهدید نظامی کرده بود که روحانی بازخورد نظامی ایران را به او یادآوری میکرد؟! آیا نباید دربرابر ‎ #تهدیدات_اقتصادی آمریکا، او هم از تغییر برنامه های اقتصادی متکی به نفت سخن می گفت؟ آیا نباید به احیای ‎ #اقتصاد_مقاومتی همت میکرد؟ چرا روحانی ناگهان بر ‎ #طبل_جنگ کوبید! 📎‏7. به 14خرداد امسال درحرم ‎ #امام_خمینی(ره) و سخنرانی مقام معظم رهبری نگاه می کنیم: «بیگانگان وعده ای در داخل در تبلیغات خود اینگونه وانمود میکنند که اگر ایران، شکل معیوبی از برجام را که درصدد تحمیل آن هستند، نپذیرد، ‎ #جنگ خواهد شد، خیر این حرف ‎ #دروغ است، این تبلیغ به نفع دشمن است. 📎‏8. مقاومت فقط با اتخاذ مواضع انقلابی دربرابر تهدید دشمن شکل نمیگیرد. روحانی اگر در مواضع انقلابی صادق بود باید درکنار آن، دولت منفعل را به تحرک وامیداشت، با مفسدان برخورد میکرد، اقتصاد درونی را جدی میگرفت... 👇ادامه در کامنت👇
Read more
موضوع انشاء احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود ...
Media Removed
موضوع انشاء احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود احمدی نژاد اشتباهی بود! احمدی نژاد مسعود شصت چی ( مرد دوهزارچهره ) بود! با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ما فهماند اگر ... موضوع انشاء
احمدی نژاد چگونه بود ؟ احمدی نژاد فرستاده خدا بود احمدی نژاد بد نبود احمدی نژاد ظالم نبود احمدی نژاد اشتباهی بود!
احمدی نژاد مسعود شصت چی ( مرد دوهزارچهره ) بود!
با همه دردسرآفرینی هایش شیرین بود.! احمدی نژاد به ما فهماند که ما مردم ساده و بی اطلاعی هستیم!! احمدی نژاد به ما فهماند اگر دکل نفتی هم مفقود شود،هیچکسی صدایش در نمی آید!! به ما فهماند که می شود هزاران میلیارد اختلاس شود و آب از آب تکان نخورد!!! احمدی نژاد به ما نشان داد که اگر تحریم ها برای مردم بد باشد برای مسئولین خوب است و بهانه ای است برای چاپیدن بیشتر مردم... به ما ثابت کرد که او هر چقدر بد باشد ما بی تفاوت فقط می نشینیم و تماشایش می کنیم به ما ثابت کرد که چرخ این مملکت بدون رئیس جمهور هم میچرخد.
قانون چیه ؟ مجلس کیه؟
به ما ثابت کرد که اگر بودجه یکسال مملکت را شش ماه از سال گذشته هم میتوان تحویل مجلس داد و هیچ اتفاقی هم نیافتد.
او تمام سعی خود را کرد تا به ما بفهماند هم خودش هیچکاره است هم ما!
او می خندید و به راحتی قوانین را دور می زد تا ثابت کند قانونی وجود ندارد و قانون گذاران در مجلس به جای قانونگذاری کار دیگری می کنند!
خنده های احمدی نژاد بی معنی نبود!
ای کاش چیزهایی بیشتری را نشانمان می داد.! اینجا ایران است.
ملتی بامغز بر باد رفته، ملتى که تا کربلا پیاده راه میروند اما از روی پل عابر رد نمیشوند!
Read more
«عزیز اسبر» تا یک ماه پیش جز برای رده‌های ویژه امنیتی فعال در سوریه شخصیتی ناشناخته بود؛ اما ترور وی ...
Media Removed
«عزیز اسبر» تا یک ماه پیش جز برای رده‌های ویژه امنیتی فعال در سوریه شخصیتی ناشناخته بود؛ اما ترور وی در اثر حمله موشکی باعث شهرت وی شده است. با توجه به رده بالای حفاظت امنیتی و مسئولیت حساس وی در پروژه‌های موشکی سوریه، بازخوانی ماجرای ترور وی از اهمیت به سزایی برخوردار است. در میان سناریو‌هایی ... «عزیز اسبر» تا یک ماه پیش جز برای رده‌های ویژه امنیتی فعال در سوریه شخصیتی ناشناخته بود؛ اما ترور وی در اثر حمله موشکی باعث شهرت وی شده است. با توجه به رده بالای حفاظت امنیتی و مسئولیت حساس وی در پروژه‌های موشکی سوریه، بازخوانی ماجرای ترور وی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

در میان سناریو‌هایی که در مورد ماجرای شناسایی، ردیابی و ترور عزیز اسبر به عنوان «مغز موشکی سوریه» مطرح شده است، روایت روزنامه صهیونیستی «معاریو» همخوانی بیش‌تری با قرائن دارد. این روزنامه در نخستین ساعات پس از ترور اسبر در مقاله‌ای به قلم «الون بن دیوید» از کارشناسان اطلاعاتی استراتژیک اسرائیل نوشت: «دکتر عزیز اسبر توسط مستشاران ایرانی دوره‌های آموزشی و عملی تولید موشک را دیده و از حفاظت اطلاعاتی بسیار بالایی برخوردار بود. اسرائیل با ترور وی در واقع به تهران و دمشق هشدار داد که اگر اسبر را می‌تواند در قلب سوریه شکار کند، پس می‌تواند هر کسی را در خاک سوریه هدف قرار دهد!!» الون بن دیوید در ادامه می‌نویسد: «اسبر را باید سومین معتبرترین فرد در صنعت نظامی سوریه دانست. اسرائیل برای ترور وی، یک مرکز نظامی را در شهر مصیاف با موشک هدف قرار داد که در نتیجه این حمله موشکی، شهر مصیاف به خود لرزید! او اصلی‌ترین رابط مستشاران موشکی ایران در ارتش سوریه بود و برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب جهت تولید انبوه موشک در سوریه و لبنان از نظامیان ایرانی کمک‌های شایانی دریافت کرده بود.» استراتژیست نظامی صهیونیست در حالی ادعا می‌کند اسبر از بالاترین رده‌های حفاظتی برخوردار بود که در بخشی از مقاله خود گاف می‌دهد: «اسبر در پایگاه مرکز تحقیقات در شهر مصیاف فعالیت می‌کرد.» لازم به ذکر است که مرکز تحقیقات موشکی مصیاف تقریبا ۶ ماه قبل در رسانه‌های معارضین سوری افشا شده بود و حتی رسانه‌ها تصاویر ماهواره‌ای این مرکز را منتشر کرده بودند که نشان می‌داد پشت صحنه افشای آن کشورهای فتنه‌گر در بحران سوریه قرار دارند. فراتر از آن لازم به ذکر است که تنها طی یک ماه اخیر، دست کم دو بار جنگنده‌های اسرائیلی با موشک این پایگاه را هدف قرار داده‌اند و از نظر امنیت نیز قابل توجیه نیست که فردی که «مغز موشکی سوریه» خوانده می‌شود، در چنین مرکز خطرناکی فعالیت کند.

ادامه در کامنت بعد
Read more
‌ ما نه تسلیم غربیم و نه تسلیم شرق ولی در عین حال با هیچ‌کس جنگ و دعوا نداریم؛ توان دفاعی کشور، توان بازدارندگی‌ست ...
Media Removed
‌ ما نه تسلیم غربیم و نه تسلیم شرق ولی در عین حال با هیچ‌کس جنگ و دعوا نداریم؛ توان دفاعی کشور، توان بازدارندگی‌ست اما دشمنان باید خوب بفهمند که جنگ با ایران، مادر جنگ‌هاست. ‌ در برابر زیاده‌خواهی‌ها، دو راه مقاومت یا تسلیم وجود دارد؛ و امروز مذاکره با این آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد. ‌ وقتی ...
ما نه تسلیم غربیم و نه تسلیم شرق ولی در عین حال با هیچ‌کس جنگ و دعوا نداریم؛ توان دفاعی کشور، توان بازدارندگی‌ست اما دشمنان باید خوب بفهمند که جنگ با ایران، مادر جنگ‌هاست.

در برابر زیاده‌خواهی‌ها، دو راه مقاومت یا تسلیم وجود دارد؛ و امروز مذاکره با این آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد.

وقتی آمریکایی‌ها می‌گویند نمی‌گذاریم نفت ایران صادر شود، معنی آن این است که اجازه ورود دارو و کالاهای اساسی را نیز نخواهند داد و عملاً می‌خواهند مردم را در محاصره شدید و مشقت زندگی قرار دهند. و از آن‌طرف عنوان می‌کنند که حامی و دوستدار ملت ایرانند!

اینکه ما می‌گوییم اگر که نفت ایران صادر نشود، هیچ‌کس نمی‌تواند نفت صادر کند، تصور کردند ما به دنبال بستن #تنگه_هرمز هستیم؛ در صورتی که راه‌های فراوانی وجود دارد و "تنگه" های دیگری هم برای این هدف در اختیار داریم.

امروز ما به دنبال بهبود و مستحکم کردن روابط خود با همه همسایگان‌مان هستیم. روسیه را نه به عنوان قدرت بزرگ یا قدرت شرقی بلکه به عنوان یک همسایه می‌بینیم و گسترش روابط با مسکو را به نفع دو کشور می‌دانیم.

📷 عکس‌ها:‌ مهدی قربانی @Mahdi.Ghorbani77، همایش روسای نمایندگی‌های ج.ا.ایران در خارج از کشور، ٩٧/۴/٣١.
Read more
. دکتر #جلیلی با حضور در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در #بندرعباس، در جمع کارکنان این #پالایشگاه حاضر ...
Media Removed
. دکتر #جلیلی با حضور در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در #بندرعباس، در جمع کارکنان این #پالایشگاه حاضر شد و نکات مهمی را درباره #نفت، #اقتصاد و #تحریم های اخیر #امریکا بیان کرد: . #دشمن تلاش میکند با کاهش فروش نفت ایران بر ما فشار وارد کند اما راه‌حل مقابله با آن همین #پالایشگاه_ستاره_خلیج_فارس ... .
دکتر #جلیلی با حضور در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در #بندرعباس، در جمع کارکنان این #پالایشگاه حاضر شد و نکات مهمی را درباره #نفت، #اقتصاد و #تحریم های اخیر #امریکا بیان کرد:
.
🔹 #دشمن تلاش میکند با کاهش فروش نفت ایران بر ما فشار وارد کند اما راه‌حل مقابله با آن همین #پالایشگاه_ستاره_خلیج_فارس است.
.
🔹در این پالایشگاه روزانه 350 هزار بشکه میعانات گازی به فرآورده‌ تبدیل می‌شود و اگر 10 پترو پالایشگاه داشته باشیم آن وقت برای تبدیل نفت به فرآورده‌های نفتی باید نفت منطقه را هم بخریم نه آنکه نگران فروش نفت خام خودمان باشیم!
.
🔹با ساخت #پترو_پالایشگاه ها و کسب جایگاه اول تولید کننده فرآورده های نفتی در منطقه می توانیم تبدیل به قطب اقتصادی منطقه شویم.
.
🔹دشمن باید بداند این بار قدرت اقتصادی و صنعت نفت ایران خواهد بود که با اتکا به توانمندی های داخلی اجازه نخواهد داد نفت خامی از منطقه خارج شود و اکنون زمان آن است که در کنار اقتدار دفاعی و منطقه ای کشور، به دشمن نشان داده شود جمهوری اسلامی ایران با قدرت و تدابیر اقتصادی نیز میتواند انتقال انرژی در #تنگه_هرمز را مدیریت کند.
.
🔹می توان با هدایت #نقدینگی و سهیم کردن آحاد ملت در منافع نفت و گاز و با اتکا به توانمندی های داخلی، تحریم ها را برای همیشه بی اثر و پیشرفت بزرگ کشور را رقم زد.
.
🔹 1600 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد که اگر این مبلغ به درستی و در مزیت نسبی کشور (نفت و #گاز) مدیریت شود می‌توان چندین پالایشگاه دیگر مانند این پالایشگاه ساخت نه اینکه این نقدینگی به بازار کاذب #سکه و #ارز وارد شود.
.
🔹بیش از صد سال است که از نعمت نفت برخورداریم اما به جای اینکه این نعمت الهی ابزار پیشرفت ما باشد دشمنان به دنبال محروم کردن ما از آن هستند.
.
🔹امروز سالگرد کودتای 28 مرداد یکی از مصادیق این تلاش دشمن است زیرا آنها نمی‌پذیرند یک ملت آنطور که می‌خواهد از سرمایه‌های خود بهره ببرد.
.
🔹تاریخ نشان داد در سال 32 کسانی که می‌خواستند با اتکا به #آمریکا روبروی #انگلیس بایستند چه خیال خامی داشتند، زیرا آمریکا بدتر از انگلیس عمل کرد و آنها مشترکاً #کودتا ی 28 مرداد را انجام دادند.
.
🔹منطق استکبار امروز هم ادامه دارد و نمی‌توان با اتکا بر انگلیس و اروپا مقابل امریکا ایستاد.
.
🔹 فروپاشی واقعی، #فروپاشی رژیم تحریم‌های آمریکا است و برای همین دشمن ترسیده است. #اوباما در سال 92 گفت زمانی با ایران توافق کردیم که نظام تحریم‌های علیه ایران در حال فروپاشی بود. لذا تحریم‌های جدید امریکا نشان ‌دهنده حماقت #ترامپ است.
Read more
<span class="emoji emoji1f631"></span> شاه سلطان #حسن_روحانی . . <span class="emoji emoji274c"></span>یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی ...
Media Removed
شاه سلطان #حسن_روحانی . . یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود. . . ️وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم. . . ️خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان ... 😱 شاه سلطان #حسن_روحانی
.
.
❌یکی از بی تدبیرترین و ضعیف ترین پادشاهان ایران، شاه سلطان حسین صفوی بود. .
.
♨️وقتی خبر حمله محمود افغان را به اودادند، گفت نگران نباشید به زودی جلوی آنها را می گیریم.
.
.
❗️خبر آوردند که محمود افغان در حال پیشروی است، او گفت نگران نباشید کمی که نزدیک تر شود، چنان او را پس میزنیم که درس عبرت گردد. .
.
‼️خبر آوردند محمود افغان نزدیک پایتخت شده، گفت نگران نباشید به دروازه های پایتخت که رسید جلوی او را می گیریم.
.
.
🆘خبر آوردند که وارد پایتخت شد، گفت چرا اینقدر نگرانید! من منتظر بودم تا وارد شود، اکنون به سربازان دستور میدهم تا به او درس بزرگی بدهند.
.
.
⚫️خبر دادند که محمود افغان قصر را محاصره کرده است.
.
.
🙊 در این لحظه شاه سلطان حسین گفت که چرا سربازان جلوی او را نگرفتند، سپس گفت:❗️الان تدبیر این است که به خواسته او تن در دهیم تا جان اهالی قصر در امان بماند و سر انجام شاه سلطان حسین، تاج شاهی را تسلیم محمود افغان کرد...
.
.
😕واما بشنوید از #شاه_سلطان_حسن_روحانی_کلیدباز
.
.
❌به او گفتند با آمریکا مذاکره نکنید که عاقبت خوبی ندارد،.
.
.
♨️او در جواب دلواپسان گفت: بروید به جهنم ... . .
.
❗️گفتند آمریکا تعهدی ندارد، گفت نگران نباشید #امضای_جان_کری ضمانت اجرای برجام است! و با ذوق زدگی، برجام را امضا کرد و دستور داد جشن بگیرند😒😶
.
.
♦️دلواپسان به روحانی گفتند آمریکا به تعهداتش عمل نکرده و دوباره برخی از تحریم ها را برگردانده است. وی گفتا: نگران نباشید، اینها نقض چندان بزرگی نیست .... .
.
‼️گفتند اروپایی ها هم به تعهداتشان عمل نکرده اند و هنوز چیزی عاید ما نشده. .
.
😬او گفت چرا این خورشید تابان برجام را انکار می کنید😫!
.
.
😠گفت برجام را خدا آورده...
.
.
❗️به او گفتند بانکها هم که هنوز تحریم اند، حتی رئیس بانک مرکزی هم تائید کرده، ولیکن روحانی گفت: نگران نباشید کمی زمان می برد تا به نتیجه برسد، برجام هنوز یک #طفل است... 😱
.
.
♨️گفتند آمریکا می خواهد از برجام خارج شود. .
.
☢گفت اگر چنین کرد، درس بزرگی به او خواهیم داد!😕
.
.
➖سرانجام آمریکا که چندبار برجام را نقض کرده بود و اقدام قاطعی از روحانی ندیده بود، به خود جرات داد و اعلام کرد که من از برجام خارج شدم!😷
.
.
‼️‼️و باز روحانی گفت: نگران نباشید اتفاق خاصی نیافتاده، با اروپایی ها برجام را ادامه میدهیم .... .
.
🚫آری برجام علاوه بر آنکه بد عهدی آمریکایی ها را نشان داد، نشان داد که روحانی
.
.
ادامه در کامنت ها .
.
Read more
#دنیارو_آب_برده! . حضرت آیت الله وحید خراسانی دامت افاضاته اخیرا فرمودند که اگر این حکومت (جمهوری اسلامی ایران) روز شهادت امام موسی کاظم(ع) را تعطیل رسمی اعلام نکرد، گمراه است و نباید به آن مالیات داد!! . فارغ از اینکه چقدر این قبیل اظهارات با این نوع ادبیات، مناسب جایگاه علمی مرجعیت و حافظ ... #دنیارو_آب_برده!
.
حضرت آیت الله وحید خراسانی دامت افاضاته اخیرا فرمودند که اگر این حکومت (جمهوری اسلامی ایران) روز شهادت امام موسی کاظم(ع) را تعطیل رسمی اعلام نکرد، گمراه است و نباید به آن مالیات داد!!
.
فارغ از اینکه چقدر این قبیل اظهارات با این نوع ادبیات، مناسب جایگاه علمی مرجعیت و حافظ اعتماد مردم به آگاهی برخی بزرگان دینی ماست، باید پرسید که آیا تعطیل کردن روز شهادت نشانه ی هدایت است که تعطیل نبودنش آیت گمراهی باشد؟! آیا ماحصل تفقهات اجتماعی و دغدغه های شخصی حضرت آیت الله وحید خراسانی(دامت بقائه) در سن شریف ۹۷ سالگی برای مسلمانان جهان محدود در جواز قمه زنی و تعطیلی ایام شهادت امامان معصوم ماست؟! چرا مردم خبر و تصویری از ایشان جز در موارد اختلافی با برادران اهل سنت و یا زیر سوال بردن جایگاه حکومت اسلامی نمی بینند؟! آیا وقت آن نرسیده که برخی از مراجع بزرگوارمان از گوشه ی دیوار بیوت خود فاصله گرفته و بجای شنیدن اخبار اصلی جهان اسلام از زبان واسطه های نچندان خیرخواه خود، اندکی در شهر قدم بزنند و پای درد و دل جوانان و مردم گرفتار ایران و منطقه بنشینند؟!
.
🔴 آنوقت شاید کمی مشخص شود که مشکل امروز ایران مسائلی چون اختلاس و اشرافیت مسئولین، بی عدالتی و تبعیض دولتی، تورم و اقتصاد ربوی، غلبه ی فرهنگ هرزگی و الحاد غربی، بیکاری و ناامیدی اجتماعی، اعتیاد و فحشا، خودکم بینی و استکبار باوری، اسراف و شکاف طبقاتی و مسائلی چون فاصله گرفتن از دین و خداباوری است و یا قمه زدن یا نزدن و تعطیل کردن یا نکردن کار و تلاش برای پیشرفت یک کشور سالها عقب نگه داشته؟!!
.
ای کاش دلیل ذهنی شما عالم عظیم الشان تشیع، کمی دینی تر و مقداری نزدیک تر به سیره ی عملی معصومین(علیهم السلام) در برخورد با مشکلات اصلی جامعه بود. تا جایی که این طلبه ی کم سواد در همان کتبی که مرسوم حوزات و تاریخ مذهبی است مطالعه کرده ام، دغدغه ی اول تمام پیامبران و معصومین، اجرای عدالت و انصاف در جامعه بوده. و این موهم جز با تشکیل نظام اسلامی که منوط به تاسیس حکومت اسلامی است عقلا تحقق ناپذیر است!! لذا اگر تعلیل شما عالم برجسته تشیع از تعطیل نکردن ایام شهادت، بی احترامی دانستن باز بودن ادارات به ساحت امامان معصوم(ع) است. به گمان حقیر، زیر پا گذاشتن صدها دستور دینی و خاک خوردن آیه آیه قرآن در جامعه، اهانت کبیر است!! نه تعطیل کردن یا نکردن یک روز کاری!! بلکه اگر منظور ما از امامان معصوم(ع) کسی چون علی(ع) باشد، که ایشان درد خود را مبارزه با معاویه و عمرعاص های زمان و تحقق عدل و مساوات در جامعه می دانستند.
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> شجریان: ملت ایران با اسم شجریان رابطه‌ای خاص دارند / در مورد کنسرت خیابانی 50 درصدِ ما حل است . شامگاه ...
Media Removed
# شجریان: ملت ایران با اسم شجریان رابطه‌ای خاص دارند / در مورد کنسرت خیابانی 50 درصدِ ما حل است . شامگاه گذشته، چهارشنبه ۲۴ مرداد، همایون شجریان و سهراب پورناظری پس از رونمایی از آلبوم «ایران من» در تالار وحدت، پاسخگوی سوالات خبرنگاران شدند . همایون شجریان در مورد برگزاری کنسرت خیابانی ... #🎥
شجریان: ملت ایران با اسم شجریان رابطه‌ای خاص دارند / در مورد کنسرت خیابانی 50 درصدِ ما حل است
.
شامگاه گذشته، چهارشنبه ۲۴ مرداد، همایون شجریان و سهراب پورناظری پس از رونمایی از آلبوم «ایران من» در تالار وحدت، پاسخگوی سوالات خبرنگاران شدند
.
همایون شجریان در مورد برگزاری کنسرت خیابانی گفت: من همیشه در زندگی هنری‌ام با مردم صادق بوده‌ام و هیچ وقت حرکتی را برای تبلیغ انجام نداده‌ام. من هیچ وقت در زندگی‌ام به کسی نگفته‌ام برایت می‌میرم چون اگر برگردد بگوید خب بمیر! نمی‌توانم بگویم خب نمی‌شود!
.
همایون شجریان در مورد پیشنهادش برای برگزاری کنسرت خیابانی هم توضیح داد: این اتفاق برای اولین بار است که در ایران می‌افتد، به این شکل که همه مردم آزاد باشند که به این مکان مراجعه کنند، هیچ منعی وجود نداشته باشد، هیچ بلیطی فروخته نشود و صندلی‌ای هم نباشد. گمان می‌کنم تعداد خیلی زیادی دوست داشته باشند برای تماشای چنین کنسرتی بیایند، این موضوع در تخصص من نیست که امنیت این آدم‌ها را چطور باید تامین کرد، در مکانی که قرار باشد ۱۰۰ هزار نفر، ۲۰۰ هزار نفر بیایند
.
او ادامه داد: در مورد آن طرفش که طرف ماست، ما همه چیزمان آماده و از قبل تجربه شده است و بلدیم چه کار کنیم یعنی ۵۰ درصد ما حل است، ولی در مورد این طرفش که چطور باید امنیت انبوهی از مشتاقانی را که شاید بخواهند ۱۰ دقیقه حضور داشته باشند و شاید دو ساعت، شاید بخواهند از میانه اجرا بیایند یا در اواخرش و... تامین کرد، مسئولین باید بگویند که می‌توانند یا نه. در این مسیر ارشاد مسائل خودش را پی می‌گیرد و شهرداری هم مسائل خودش را، ولی ظاهرا در نهایت باید به شورای تامین استان برود، جایی که از هر ارگانی یک نماینده هست و تصمیم جمعی گرفته شود
.
عكس: حسين پرى
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
. در چند روز گذشته خبرهایی در رسانه‌ها منتشر شد که نیاز است تعدادی از آن‌ها تحت کالبدشکافی فنی و تخصصی ...
Media Removed
. در چند روز گذشته خبرهایی در رسانه‌ها منتشر شد که نیاز است تعدادی از آن‌ها تحت کالبدشکافی فنی و تخصصی قرار گیرد. ۱- اخیرا نتایج یک نظرسنجی که به سفارش مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری صورت گرفت نشان داد که نزدیک به ۸۰درصد کاربران تلگرام در کشور، پس از فیلترینگ آن همچنان در این پیام‌رسان ... .
در چند روز گذشته خبرهایی در رسانه‌ها منتشر شد که نیاز است تعدادی از آن‌ها تحت کالبدشکافی فنی و تخصصی قرار گیرد.

۱- اخیرا نتایج یک نظرسنجی که به سفارش مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری صورت گرفت نشان داد که نزدیک به ۸۰درصد کاربران تلگرام در کشور، پس از فیلترینگ آن همچنان در این پیام‌رسان باقی مانده‌اند. جا دارد از همین تریبون یک خسته نباشید به مسئولان عرض کنیم که بعد از ویدیو و ماهواره، کمر تلگرام، یکی دیگر از دشمنان قسم خورده ملت ایران را از چند جا شکستند و به زباله‌دان تاریخ پرتاب نمودند. از مسئولان تقاضا دارم کم‌کم به سراغ اینستاگرام بروند. اصلا من نمی‌دانم وقتی شما عزیزان چند ماه پیش علت عمده مشکلات کشور که همان تلگرام بود را شناسایی کردید، چطور از اینستاگرام غافل شدید؟ ببینید یک غفلت کوچک چه معضلاتی در مملکت به وجود آورده. به قیمت دلار بنگرید. به قیمت سکه بنگرید. حالا به کف خیابان بنگرید. (منظور نگارنده این است که سر خود را پایین بیندازید وگرنه در خیابان‌ خبری نیست).
از طرفی اعلام شده است که با رشد گسترده استفاده از فیلترشکن‌ها در میان کاربران کوچک و بزرگ ایرانی. سایت پیوندها که زمانی رتبه چهارم را داشت، در ایران به رتبه ۱۰۹ رسیده. خاک بر سر ما‌. آیا این رتبه نازل در شان سایتی است که نماد فضای مجازی ماست؟
بنده از مدیر سایت پیوندها انتظار دارم که ساکت ننشیند و هر چه زودتر با تقاضای یک وام100میلیاردی نسبت به ارتقاي جایگاه این نماد ملی اقدام کند. بکشش بالا سریعا! کاهلی نکن! ما منتظریم.
.
۲- در خبرها داشتیم نیمی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تحصیلات مرتبط با اقتصاد ندارند. برای مثال دوست عزیزی با مدرک کارشناسی تاریخ اسلام عضو کمیسیون اقتصادی است.
حتما انتظار دارید در مورد این خبر نظر بدهم. چه نظری بدهم؟ چیز خاصی نیست. خیلی هم طبیعی است. شما هم فقط دنبال حاشیه هستید. خجالت بکشید. نکته‌ای که می‌خواهم بگویم این است که در این ایام، نتایج کنکور اعلام شده و در فصل انتخاب رشته هستیم. داوطلبان عزیز باید برای انتخاب رشته درست و اصولی، بزرگان مملکت را سرلوحه زندگی خود قرار دهند. مثلا اگر خیلی زیاد به تاریخ علاقه دارید باید بروید اقتصاد بخوانید. مراقب باشید اشتباه انتخاب رشته نکنید چون یک عمر پشیمانی به دنبال دارد. در همین راستا اگر به رشته مامایی علاقه دارید، باید برق قدرت را انتخاب کنید. اگر از کودکی عاشق کارهای فنی بوده‌اید، رشته مناسب برای شما زبان و ادبیات گرجستان است.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
دوشنبه؛ محمود واعظی نیاز به حمایت ندارد. عملکردش در مناصب مختلف از ابتدای انقلاب تاکنون دلیل محکمی ...
Media Removed
دوشنبه؛ محمود واعظی نیاز به حمایت ندارد. عملکردش در مناصب مختلف از ابتدای انقلاب تاکنون دلیل محکمی بر این ادعاست. واعظی همان قهرمان دولت یازدهم است که اگر حافظه تاریخی رسانه های مهاجم یاری کند، در مقاطع حساسی، تیتر اول خبرهایشان از شجاعت ها و مقاومت های این مرد بود. واعظی قهرمان پرور است. ... دوشنبه؛
محمود واعظی نیاز به حمایت ندارد.
عملکردش در مناصب مختلف از ابتدای انقلاب تاکنون دلیل محکمی بر این ادعاست.
واعظی همان قهرمان دولت یازدهم است که اگر حافظه تاریخی رسانه های مهاجم یاری کند، در مقاطع حساسی، تیتر اول خبرهایشان از شجاعت ها و مقاومت های این مرد بود.
واعظی قهرمان پرور است. قهرمان شجاع و جوانی که امروز تیتر اول خبرهای همین رسانه هاست.
یقینا اگر دیگر وزرای دولت یازدهم نیز مانند واعظی به مطالبات جوانان و خواست عمومی می اندیشیدند و چنین ابتکاری را ارائه می کردند امروز با کابینه ای جوان، پرانرژی و کارآمد مواجه بودیم. ببینید همین یک وزیر جوان در اتفاقات اخیر چه شجاعت و درایتی به خرج داد. این شجاعت، پشتوانه دارد.
واعظی اعتماد کرد و به انتخابش هم ایمان داشت. آبرو گرو گذاشت. اما بقیه نکردند. آیا امروز واعظی سربلند نیست؟ به واقع امروز جهرمی آبروی کابینه روحانی است.
اما جنس هجمه هایی که اکنون متوجه واعظی است از همان جنس نامرغوب قدیمی است که نهاوندیان هم از ترکش آن در امان نبود. اساسا این پست ترکش خور است...
واعظی مداخله گر نیست. او خوب می اندیشد و اندیشه های بلندش برای برخی شاید گران بیاید.
تخریب هایی که اخیرا بر علیه رئیس دفتر رئیس جمهوری صورت می پذیرد بی بنیه است. منصفانه نیست و کم عمر است. با یکی از همین مهاجمان عزیز تماس گرفتم و علت حملات پی در پی و انتشار اخبار کذب و بی اساسش در خصوص نقش دکتر واعظی در استعفای آقای جهانگیری (شایعه) را جویا شدم، از پاسخی که داد و پوزخندی که زد به شان رسانه شک کردم. به حیثیت و اعتبار حوزه خبر و اطلاع رسانی کشور افسوس خوردم. در پایان از همین دوست عزیز سوال کردم با این سرعتی که می تازید آیا گزینه دیگری به جای واعظی در سرتان هست؟ سکوت کرد و در آخر گفت: هر کسی به جز واعظی!
این جمله را من در زمان نهاوندیان هم زیاد شنیده بودم.
این همان منطق است، واعظی هم همان واعظی است.
اگر منصف نیستیم، لااقل کمی حرفه ای باشیم...
مهدی اسعدی
"همیاران ریاست جمهوری اسلامی ایران"
هجدهم تیرماه1397/هرجا
Read more
. از دیشب تا حالا این چندمین باری است که می نویسم و پاک می کنم؛ نمی توانم آنطور که باید حرف دلم را بنویسم ...
Media Removed
. از دیشب تا حالا این چندمین باری است که می نویسم و پاک می کنم؛ نمی توانم آنطور که باید حرف دلم را بنویسم و دائم دقیقه 94 بازی جلوی چشمم رژه می رود، موقعیتی که #طارمی از دست داد اگر گل می شد، خاطرات ایران- استرالیا و ایران- امریکا بعد از 20 سال زنده شده بود... . روی کاغذ حذف شدیم و بازهم نتوانستیم از گروه ... .
از دیشب تا حالا این چندمین باری است که می نویسم و پاک می کنم؛ نمی توانم آنطور که باید حرف دلم را بنویسم و دائم دقیقه 94 بازی جلوی چشمم رژه می رود، موقعیتی که #طارمی از دست داد اگر گل می شد، خاطرات ایران- استرالیا و ایران- امریکا بعد از 20 سال زنده شده بود...
.
روی کاغذ حذف شدیم و بازهم نتوانستیم از گروه مان صعود کنیم اما مگر می شود این 3 بازی نفس گیر را فراموش کرد؟ اصلا این دوره #جام_جهانی یک طرف؛ تمام کارهای فرهنگی، تبلیغاتی و رسانه ای که در 40 سال گذشته انجام دادیم تا به مردم خودمان بگوییم #ما_میتوانیم طرف دیگر! مگر قشنگ تر از این می شد در برابر ستارگان جهان ایستاد و رجزخوانی کرد؟ اما هم #تحریم بودیم و هم اشک #پرتغال را در آوردیم؛ قهرمان اروپا نیمه دوم مقابل #ایران وقت تلف می کرد تا گل نخورد! بماند که اگر کمی شانس بیشتری داشتیم بازی با #اسپانیا را هم مساوی کرده بودیم و امروز به جای حرف از پایان کار تیم ملی در جام جهانی، آماده بازی با اروگوئه می شدیم...
.
اما #معجزه_فوتبال دقیقا همینجاست که فقط یک ورزش جذاب نیست. هم سیاسی است، هم فرهنگی است، هم اجتماعی است و در آخر هم کمی ورزشی! این دوره جام جهانی فقط از این جهت برای ما تاریخی نبود که به پرتغالی ها #پنالتی زدن و پنالتی گرفتن را یاد دادیم، از این جهت تاریخی تر بود که #غرور یک ملت را سرجای خود بازگرداند. «غرور» و #اعتماد_به_نفس_ملی همان کالایی است که 40 سال قبل برای به دست آوردنش #انقلاب کردیم و در این 40 سال نیز همه کار کرده اند تا آن را از ما بدزدند.
.
اصلا تا حالا فکر کردید چرا صادق #زیباکلام به عنوان سخنگوی بخش زیادی از روشنفکران ایرانی گفت: «هر وقت تیم ملی در بازی های بین المللی شکست می خورد کیف می کنم»؟ پاسخش همینجاست: این جماعت با هرآنچه اعتماد به نفس ملی و «ما می توانیم» یک جامعه را زنده کند مخالف اند. می خواهد #هسته_ای باشد، می خواهد #موشکی باشد یا #فوتبال! فرقی ندارد. این جامعه را «توسری خور» می خواهند تا دو دستی تقدیم آمریکا کنند. اما این دوره فوتبال ما معجزه اش همین بود، معجزه #بیرانوند در برابر #رونالدو، معجزه #امیری در برابر #پیکه و معجزه یک تیم در تحریم در برابر قهرمانان جهان، #اروپا و #افریقا همین بود که فریاد زد «ما می توانیم» یک شعار نیست. امتداد آن در فوتبال ما هم دیده می شود.
.
تاریخ نشان داده کشوری که اعتماد به نفس ملی اش را پیدا کند زیر بار تحمیل و زور نمی رود، چه #ترکمنچای چه برجام.
.
ادامه در کامنت اول
Read more
سیزده سوال از آقای کیروش! یک) دلیل نتیجه گرفتن شما جام جهانی ۲۰۱۴ چه بود؟ در شرایطی که در ساده ترین ...
Media Removed
سیزده سوال از آقای کیروش! یک) دلیل نتیجه گرفتن شما جام جهانی ۲۰۱۴ چه بود؟ در شرایطی که در ساده ترین گروه تاریخمان قرار گرفتیم و همه چیز برای صعود مهیا بود و البته برانکویی هم در کار نبود! دو) دلیل عدم موفقیت شما در جام ملتهای ۲۰۱۵ چه بود؟ ما که در جام جهانی حماسه آفریده بودیم و خیلی کارمان درست بود! سه) ... سیزده سوال از آقای کیروش!
یک) دلیل نتیجه گرفتن شما جام جهانی ۲۰۱۴ چه بود؟ در شرایطی که در ساده ترین گروه تاریخمان قرار گرفتیم و همه چیز برای صعود مهیا بود و البته برانکویی هم در کار نبود!
دو) دلیل عدم موفقیت شما در جام ملتهای ۲۰۱۵ چه بود؟ ما که در جام جهانی حماسه آفریده بودیم و خیلی کارمان درست بود!
سه) به عقبتر برویم! دلیل ناکامی شما در پرستاره ترین رئال مادرید تاریخ و البته تیم ملی پرتغال چه بود؟ آن موقع برانکو چه کارتان کرده بود؟ چرا شما در کشورتان (پرتغال) محبوبیت ندارید؟ چرا حتی به تمرینات رئال هم راهتان نمی دهند؟!
چهار) چه گونه بود که در برنامه ۲۰۱۴ در مصاحبه با همین عادل فردوسی پور، از برانکو به عنوان استاد خودتان یاد کردید و به محض بازگشت برانکو به ایران به یکباره شد دشمنتان؟! چه دلیلی جز احساس خطر وجود داشت؟!
پنج) از آغاز ورودتان به ایران و مشکلاتتان با خوزه و قلعه نویی و کرانچار و بقیه چه دلیلی جز فرار رو به جلو و انداختن تقصیر گردن این و آن داشت؟
شش) از بازیکنان اکراینی گفتید! اجازه بدهید پرونده ی بیت آشور و دنیل داوری را با هم ورق بزنیم! چه شد که آمدند و چه شد که رفتند؟ از پورسانت فیفا چه خبر؟
از دژاگه چه بگوییم؟ از امیر عابدزاده چطور؟
هفت) از محرومیت پرسولیس و جدایی رامین و طارمی گفتید! چه کسی زیر پایشان نشست که اگر میخواهید فیکس باشید باید خارج از ایران بازی کنید؟ چه کسی رضاییان را مقابل برانکو قرار داد؟ چه کسی بازیکنان پرسپولیس را تحریک کرد که مقابل برانکو بایستند؟!
هشت) دلیل مشکلتان با برانکو چیست؟ از حضور برانکو احساس خطر میکنید و یا دلتان نمی خواهد چشمان مردم به فوتبال زیبا عادت کند؟! چرا مربیان تیم ملی را مجبور کردید علیه برانکو مصاحبه کنند؟
نه) مصاحبه هایتان در مورد عدم آمادگی بازیکنان داخلی را فراموش کرده اید؟ شما در مورد ابراهیمی و امیری و سید جلال و بقیه چه گفتید؟
ده) دلیل مشکلتان با پرسپولیس و هوادارانش چیست؟ چه دلیلی جز عدم مقبولیت شما نزد هواداران حقیقی پرسپولیس وجود دارد؟
یازده) چرا تیم ملی ایران با این همه پتانسیل ضد فوتبال بازی میکند و کوچکترین برنامه ای برای حمله و بازیسازی ندارد؟
دوازده) چرا کارشناسان و تحلیلگران خبره ی دنیا از سبک بازی ما تقدیر نکردند و آنرا به تمسخر گرفتند؟
سیزده) اگر پنالتی رونالدو گل شده بود و مدافع مراکش گل به خودی نمیزد الان کجای داستان ایستاده بودید؟!
البته که شما و تیم رسانه ای شما فکر همه جا کرده بودید و برانکو را در آب نمک داشتید که همه چیز را گردنش بیاندازید!
Read more
سیزده سوال از آقای کیروش! یک) دلیل نتیجه نگرفتن شما جام جهانی ۲۰۱۴ چه بود؟ در شرایطی که در ساده ترین ...
Media Removed
سیزده سوال از آقای کیروش! یک) دلیل نتیجه نگرفتن شما جام جهانی ۲۰۱۴ چه بود؟ در شرایطی که در ساده ترین گروه تاریخمان قرار گرفتیم و همه چیز برای صعود مهیا بود و البته برانکویی هم در کار نبود! دو) دلیل عدم موفقیت شما در جام ملتهای ۲۰۱۵ چه بود؟ ما که در جام جهانی حماسه آفریده بودیم و خیلی کارمان درست بود! سه) ... سیزده سوال از آقای کیروش!
یک) دلیل نتیجه نگرفتن شما جام جهانی ۲۰۱۴ چه بود؟ در شرایطی که در ساده ترین گروه تاریخمان قرار گرفتیم و همه چیز برای صعود مهیا بود و البته برانکویی هم در کار نبود!
دو) دلیل عدم موفقیت شما در جام ملتهای ۲۰۱۵ چه بود؟ ما که در جام جهانی حماسه آفریده بودیم و خیلی کارمان درست بود!
سه) به عقبتر برویم! دلیل ناکامی شما در پرستاره ترین رئال مادرید تاریخ و البته تیم ملی پرتغال چه بود؟ آن موقع برانکو چه کارتان کرده بود؟ چرا شما در کشورتان (پرتغال) محبوبیت ندارید؟ چرا حتی به تمرینات رئال هم راهتان نمی دهند؟!
چهار) چه گونه بود که در برنامه ۲۰۱۴ در مصاحبه با همین عادل فردوسی پور، از برانکو به عنوان استاد خودتان یاد کردید و به محض بازگشت برانکو به ایران به یکباره شد دشمنتان؟! چه دلیلی جز احساس خطر وجود داشت؟!
پنج) از آغاز ورودتان به ایران و مشکلاتتان با خوزه و قلعه نویی و کرانچار و بقیه چه دلیلی جز فرار رو به جلو و انداختن تقصیر گردن این و آن داشت؟
شش) از بازیکنان اکراینی گفتید! اجازه بدهید پرونده ی بیت آشور و دنیل داوری را با هم ورق بزنیم! چه شد که آمدند و چه شد که رفتند؟ از پورسانت فیفا چه خبر؟
از دژاگه چه بگوییم؟ از امیر عابدزاده چطور؟
هفت) از محرومیت پرسولیس و جدایی رامین و طارمی گفتید! چه کسی زیر پایشان نشست که اگر میخواهید فیکس باشید باید خارج از ایران بازی کنید؟ چه کسی رضاییان را مقابل برانکو قرار داد؟ چه کسی بازیکنان پرسپولیس را تحریک کرد که مقابل برانکو بایستند؟!
هشت) دلیل مشکلتان با برانکو چیست؟ از حضور برانکو احساس خطر میکنید و یا دلتان نمی خواهد چشمان مردم به فوتبال زیبا عادت کند؟! چرا مربیان تیم ملی را مجبور کردید علیه برانکو مصاحبه کنند؟
نه) مصاحبه هایتان در مورد عدم آمادگی بازیکنان داخلی را فراموش کرده اید؟ شما در مورد ابراهیمی و امیری و سید جلال و بقیه چه گفتید؟
ده) دلیل مشکلتان با پرسپولیس و هوادارانش چیست؟ چه دلیلی جز عدم مقبولیت شما نزد هواداران حقیقی پرسپولیس وجود دارد؟
یازده) چرا تیم ملی ایران با این همه پتانسیل ضد فوتبال بازی میکند و کوچکترین برنامه ای برای حمله و بازیسازی ندارد؟
دوازده) چرا کارشناسان و تحلیلگران خبره ی دنیا از سبک بازی ما تقدیر نکردند و آنرا به تمسخر گرفتند؟
سیزده) اگر پنالتی رونالدو گل شده بود و مدافع مراکش گل به خودی نمیزد الان کجای داستان ایستاده بودید؟!
البته که شما و تیم رسانه ای شما فکر همه جا کرده بودید و برانکو را در آب نمک داشتید که همه چیز را گردنش بیاندازید!
به قلم استاد #امیر_مسعود
Read more
 #نگار #رامبد_جوان . رامبد جوان همیشه به دنبال تجربه های تازه در تلویزیون و سینمای ایران است. گل ...
Media Removed
#نگار #رامبد_جوان . رامبد جوان همیشه به دنبال تجربه های تازه در تلویزیون و سینمای ایران است. گل سرسبِد تجربه های تلویزیونی اش، برنامه موفق و پر مخاطب «خندوانه» ، در طی چهار فصل، بینندگان زیادی را به خود جذب کرده است. در سینما اما احتمالا و تا به این جا، «ورود آقایان ممنوع» موفق ترین ساخته ی او میباشد؛کمدی-رومانتیکِ ... #نگار #رامبد_جوان .

رامبد جوان همیشه به دنبال تجربه های تازه در تلویزیون و سینمای ایران است. گل سرسبِد تجربه های تلویزیونی اش، برنامه موفق و پر مخاطب «خندوانه» ، در طی چهار فصل، بینندگان زیادی را به خود جذب کرده است. در سینما اما احتمالا و تا به این جا، «ورود آقایان ممنوع» موفق ترین ساخته ی او میباشد؛کمدی-رومانتیکِ استاندارد و محبوبی که در اکران به فروش خوبی دست یافت.
فیلم تازه ی جوان یعنی «نگار» از چند جهت فیلم مهم و تا حدودی عجیبیست. اینکه جوان، بعد از تجربه ی تولید دو فصل از خندوانه، سمتِ چنین اثری می رود، اینکه فیلم، در همه ابعاد و البته در لایه ی ظاهری خود اصرار می کند که از فضاها و جو حاکم بر اکثر آثار ایرانی فرار کند(البته توضیح خواهم داد که در این راه موفق نشده) اینکه فیلمساز بعد از ازدواج تازه اش از همسر جدید خود در نقش اول چنین فیلم سختی استفاده می کند و نام فیلم را هم، از روی اسم همسرش انتخاب میکند، همه و همه نشان از یک اثر معمولی و خنثی نمی دهد.
جوان در اینجا، با تکیه بر علاقه مندی زیادش نسبت به سینمای آمریکا، تمام توانش را به کار بسته تا یک اکشن-جناییِ خوش ساخت بسازد تا تماشاگر ایرانی را برای دو ساعت هم که شده، از حال و هوای رایج در سینمای ایران جدا کند. این که فیلم، فیلمِ متفاوتی در ساحتِ سینمای ایران است، شکی نیست. تلاش همه ی عوامل فنی از جمله فیلمبردار و تدوین گر هم ستودنی است و اگر هم از حق نگذریم، باید اشاره کنیم که این، بهترین کارگردانیِ جوان، در همه ی این سالها بوده است.
اما چرا «نگار» فیلم خوبی نیست؟ به عقیده نگارنده، بعد از ضعف مفرط در سناریو و ناتوانی در خلقِ درستِ روابطِ علت و معلولی و تکیه ی بیش از اندازه بر عنصرِ خواب و رویا، پاشنه آشیلِ اصلیِ «نگار» لحن دوگانه و پا در هوای آن است که مانع ایجاد ارتباط عمیق اثر با تماشاچی میشود. فیلمساز در عین حال که دلبسته ی فضاهای آثار دیوید لینچ و کوئنتین تارانتینو و... است، سعی دارد به طرز ظریفی از عناصری که فیلمش را «اینجایی و وطنی» میسازد هم غافل نشود.همین اهمیتِ به گمانِ من بی جا به لزومِ وجودِ ته مایه ی ایرانی در کار، یک دستیِ لحن فیلم را تحت الشعاع قرار داده و مانع از آن تاثیرگذاری ای شده که یحتمل عوامل تولید، مد نظر داشته اند.
نمونه ی موفقِ ترکیبِ حال و هوای ایرانی و خارجی در سالهای اخیرِ سینمای ایران، «گناهکاران» ساخته ی فرامرز قریبیان است که اتفاقاً رامبد جوان در آن جا به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرد و موفق هم ظاهر شد.
____________________________
#فیلم #سینما #نگار_جواهریان
Read more
ادای احترام به سرداردلاور ایرانی_فروردین۹۷_یعقوب لیث صفاری کیست آیا او را میشناسید؟(برگرفته ...
Media Removed
ادای احترام به سرداردلاور ایرانی_فروردین۹۷_یعقوب لیث صفاری کیست آیا او را میشناسید؟(برگرفته از تاریخ سیستان و ايران)  سالها از حمله اعراب به ایران میگذشت زبان فارسی رفته رفته از مکاتبات دیوانی کنار گذاشته وبه جای آن زبان عربی اجباری ویاد داده میشد خلفای عباسی در بغداد با اینکه خلافت خودرا ... ادای احترام به سرداردلاور ایرانی_فروردین۹۷_یعقوب لیث صفاری کیست آیا او را میشناسید؟(برگرفته از تاریخ سیستان و ايران)  سالها از حمله اعراب به ایران میگذشت زبان فارسی رفته رفته از مکاتبات دیوانی کنار گذاشته وبه جای آن زبان عربی اجباری ویاد داده میشد

خلفای عباسی در بغداد با اینکه خلافت خودرا مدیون ایرانیان میدانستند با تکبر وغرور خاصی ایرانیان مسلمان را موالی (برده) خوانده واز هیچگونه ظلم وستمی برآنان کوتاهی نمیکردند

در سیستان خشک سالی اتفاق افتاده بود ولی مامورین خلیفه بيرحمانه خراج ومالیات سنگینی را از دهقانان وبازرگانان طلب کرده و برای خلیفه می فرستادند تا صرف خوشگذراني خلفای عباسی گردد

در این میان جوانمردی رویگر زاده از سیستان برمی خیزد بنام رادمان پور ماهک یا یعقوب پسر لیث و چون لیث پدر او مس گر بود به صفار معروف شده بود بنا بر این در تاریخ  او را بنام ( یعقوب ليث صفاری)  بنیانگذار سلسه صفاری میشناسیم (سده (صده) 2 شمسی یا 8 میلادی)

او با گردآوری دلاوران سیستان وديگر نقاط ایران زمین به جنگ با خلیفه میپردازد وتمامی سیستان وخراسان تاماورانهر ومازندران وگیلان وری واصفهان وفارس وکرمان تا قسمتی از خوزستان را از تسلط متجاوزان عرب آزاد می کند

يعقوب در فرمانی به تمام نقاط ایران زبان عربی را حذف و زبان پارسی دری را رایج می کند (در دفاتر دیوانی وحکومتی از آن به بعد کسی اجازه نداشت به عربی بنویسد) تا بعد ها ما شاهد پیدایش عارفان وشاعران بسیاری در فرهنگ وادب ایران همچون فردوسی و مولوی و نظامی و حافظ و سعدی باشیم که چگونه دررونق وگسترش زبان پارسی پاسداری کردند

اگر یعقوب ليث صفاری چنین کار بزرگی برای زبان وادب پارسی انجام نمیداد کشورماهم امروز مانند تمامی کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه بعوان مثال سوریه و لبنان عرب زبان بود

خلیفه که تجربه برافتادن خاندان بنی اميه بدست ایرانیان را داشت هراسان پیکی بسوی یعقوب میفرستد ومیگوید تمامی نقاطی که درايران تصرف کردید ازآن تو باشد ولی مرا به خلافت مسلمین بپذیرید  يعقوب ليث صفاری نان وپیاز وشمشیری را در یک سینی ميگذارد ودرپاسخ به خلیفه چنين می گوید

تویک متجاوز به خاک ایران هستی و درمقامی نیستی که ملک ایران را به ایرانی ببخشی من یک رویگر زاده ایرانی هستم خوراک من ساده است نان وپیاز اما پاسخ من به متجاوزی مانند تو به خاک ایران هرچند خود را خلیفه مسلمین بخوانی: بدان اگر من جنگ را ببازم چیزی از دست نمیدهم به همان نان و پیاز که خوراکم است همچنان ادامه خواهم داد بنا بر این تسلیم شو یا نان و پیاز و زندگی ساده را انتخاب کن و زنده بمان...
Read more
. "در این مکان جوانی دلیر و نیکو سرشت، ابر انسانی از نژاد قوم لر و شایسته ایرانی، مردی از تبار جوانمردان ...
Media Removed
. "در این مکان جوانی دلیر و نیکو سرشت، ابر انسانی از نژاد قوم لر و شایسته ایرانی، مردی از تبار جوانمردان روزگار آرمیده است که در سن بیست و هفت سالگی نابینا و به قتل رسید. "میتوانید حدس بزنید او کیست؟ او لطفعلی خان زند،شاهزاده غیور ایرانی که اینگونه مهجور و تنها در گوشه این امامزاده دفن شده است و ... .
"در این مکان جوانی دلیر و نیکو سرشت، ابر انسانی از نژاد قوم لر و شایسته ایرانی، مردی از تبار جوانمردان روزگار آرمیده است که
در سن بیست و هفت سالگی نابینا و به قتل رسید.
"میتوانید حدس بزنید او کیست؟
او لطفعلی خان زند،شاهزاده غیور ایرانی که اینگونه مهجور و تنها در گوشه این امامزاده دفن شده است و کمتر کسیست که یادی از او در این روزگار نامردی میکند.
لطفعلی خان پسر جعفرخان زند وهشتمین حکمرا ن سلسله زندیه بود که از سال ۱۲۰۳به مدت شش سال فرمانروایی نمود.
تمام این مدت به مبارزه با رغیبی چون آقا محمدخان قاجارسپری شد.
لطفعلی که از همان آغاز نوجوانی، همراه پدر در جنگ‌ها شرکت می جست،
تیرانداز و شمشیرزنی دلاورو بی باک بار آمد...
لطفعلی شاهزاده و آخرین فرمانروای زندیه بود.
وی بسیار پر قدرت، راستگو، درستکار و شجاع و خوش چهره بود
اسب لطفعلی خان، غران نام داشت غران بر کانالها و خندقهای جنگی به طول 5 تا8 متری به راح تی میپرید
چنانکه اگر در قلعه نرماشیر پاو دست اسبش را خاءنین نمیزدن به دام قاجارها نمی افتاد.
اما در کمال شرمندگی چنین سردار رشیدی از اطرافیانش خیانت دید و در شهر نرماشیر کرمان گرفتار آقامحمد خان قاجار شد
هنگامی که که آقا محمد‌خان قاجار به او گفت بر او سجده کند پاسخ داد :
من تنها به خدا سجده می کنم.
سپس شاه قاجار دستور داد که اصطبل بانش او را مورد آزار جنسی قرار دهد!!!
فردای آن روز لطفعلی جوان را زار و نزار پیش خان قاجار اوردند.
خاجه قاجار با نیشخند بدو گفت : «هان لطفعلی خان! هنوز هم غرور داری؟» واپسین شاه زند که دیگر توان سخن گفتن نداشت سرش را بالا برد و با پلنگ دیدگان بدو نگریست و گفت:«من از تو نمی‌ترسم ای فرومایه»
و ,زانو نمیزنم زیرا مردی اینجا نمی بینم..
این ایستادگی خانقاجار را به خشم آورد و دستور نابینا کردن او را داد.
وی یکی از افتخارات در ایران زمین است،
مقبره وی جایست که حس میکنید هنوز از سنگ قبرش فریادهای مظلومانه مردی شنیده میشود که اگر بود و میماند نه قاجاری باقی بود و نه تاریخ سیاه فلان الدوله ها و مضحکه الممالکها.
مردی که به تنهایی می ارزد به کل سلسله غرق خیانت قاجارهای بی عرضه و بی جنم... حیف و حیف که امروز در اینجا حتی یک نوشته به یادبود ابرمرد بزرگ زندیه وجود ندارد...
و این وضعیت برازنده او نیست....
صد افسوسکه مشاهیر سرزمین خود را نمیشناسیم و حتی آرامگاه باشکوهی هم برایشان نساختیم.....
ملتی که تاریخ خود رانشناسد قطعا وضعیتی بهتر از این هم نخواهد داشت...
بسیاری از مردم در تهران نمی دانند که پیکر بی چشم او در امامزاده “زید ”در بازار تهران
Read more
. محسن چاوشی در هفته‌هاي اخیر اعلام کرد اگر مجوز آلبوم جدید وی داده نشود، آلبوم را به صورت اینترنتی ...
Media Removed
. محسن چاوشی در هفته‌هاي اخیر اعلام کرد اگر مجوز آلبوم جدید وی داده نشود، آلبوم را به صورت اینترنتی منتشر می‌کند. بعد از چند روز هم پستی گذاشت که غیرمستقیم گفته بود اگر آلبوم مجوز نگیرد از ایران می‌رود. وقتی متن را می‌خواندی عبارت «پر پرواز منو ازم نگیر» در ذهن آدم پلی می‌شد و تصور اینکه ممکن است چاوشی ... .
محسن چاوشی در هفته‌هاي اخیر اعلام کرد اگر مجوز آلبوم جدید وی داده نشود، آلبوم را به صورت اینترنتی منتشر می‌کند. بعد از چند روز هم پستی گذاشت که غیرمستقیم گفته بود اگر آلبوم مجوز نگیرد از ایران می‌رود. وقتی متن را می‌خواندی عبارت «پر پرواز منو ازم نگیر» در ذهن آدم پلی می‌شد و تصور اینکه ممکن است چاوشی از ایران برود و به جای اشعار مولانا، «حالا بیا اینجا، بیا اینجا، اونجا نه» را بخواند تن و بدن آدم را می‌لرزاند. رییس شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی هم گفته بود آلبوم چاوشی مشکل عریانی دارد، حالا صوت و آهنگ چطوری می‌تواند مشکل عریانی داشته باشد، مشخص نیست چون خود خواننده که بعید است مشکل داشته باشد؛ نشان به آن نشان که من خودم شخصا تا حالا محسن چاوشی را با آستین کوتاه هم ندیده‌ام. مجوز آلبوم چاوشی در حالی صادر نمی‌شد که کتاب شعر همین ترانه‌ها قبلا مجوز گرفته بود و بعد از این جریان چاوشی زنگ زده به شاعر و گفته راستی حسین صفا چطور شد که ارشاد اینا به تو گیر ندادند؟ این ماجرا نشان می‌دهد مسئولان سانسور هم متوجه شده‌اند، همان‌طور که اگر شبکه چهار وسط روز فیلم بدون سانسور هم پخش کند کسی متوجه نمی‌شود کسی هم در ایران کتاب نمی‌خواند كه متوجه عرياني شعرها شود.

یکی از مسئولان هم اعلام کرد مشکل ترانه‌ها استفاده از کلماتی مانند آغوش بوده است. جا داشت محسن چاوشی در بیانیه‌ای اعلام کند منظور از آغوش در اینجا یک نوع رابطه عارفانه است و چطور حافظ و خیام که توی شعرهای‌شان لب جوی با یار و مِی نشسته‌اند، منظورشان مفاهیم عارفانه است ولی آغوش ما عارفانه نیست؟
.
البته در نهایت مشخص نشد که چگونه مشکل عریانی آلبوم حل شد که مجوز آن صادر شد. روی قسمت‌های عریان با فتوشاپ مانتو دکمه‌دار کشیدند؟ بین دو تا آغوش آباژور گذاشتند؟ آغوش در ترانه تبدیل به باقالی پلو با گوشت و تختخوابی تبدیل به پارک آبی شد؟ روی کلمه‌های مورددار کسی با صدای شبیه لوله اگزوز سوراخ هوندا ۱۲۵ داد می‌زند محسن چاوشی پروداکشن؟
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
دچار بیگانگی سیاسی شده ایم! دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد ...
Media Removed
دچار بیگانگی سیاسی شده ایم! دكتر مهران صولتی جامعه شناس سياسي انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نمي باشد. • زمزمه های #فیلتر شدن #تلگرام در روزهای اخیر اگر هیچ سودی نداشت دست کم معیار روشنی برای میزان بیگانگی #سیاسی موجود در اختیار ما قرار داد. به هر کدام از نظر سنجی هایی که کانال های ... دچار بیگانگی سیاسی شده ایم!
دكتر مهران صولتی
جامعه شناس سياسي
انتشار تحليل ديگران به منزله تاييد محتوا نمي باشد.

زمزمه های #فیلتر شدن #تلگرام در روزهای اخیر اگر هیچ سودی نداشت دست کم معیار روشنی برای میزان بیگانگی #سیاسی موجود در اختیار ما قرار داد. به هر کدام از نظر سنجی هایی که کانال های مختلف برای سنجش میزان استقبال مردم از پیام رسانهای داخلی مراجعه می کردید گزینه؛ استفاده از #فیلترشکن برای تداوم حضور تلگرام تقریبا چندین برابر گزینه های جایگزین بود! اگر تاکنون نظام سیاسی می توانست با اتکا به مشارکت بالای مردم در #انتخابات مختلف از اعتماد بالای مردم نسبت به خود سخن به میان آورد نظر سنجی های اخیر درباره تلگرام نشان داد که میزان بیگانگی سیاسی مردم به مرزهای هشدار دهنده ای رسیده است! از همین رو باید نسبت به قرار گرفتن #حاکمیت پشت سر شعار؛ #حمایت_از_کالای_ایرانی هم احساس نگرانی کرد.

بعید نیست که با توجه به عمق فزاینده بی اعتمادی موجود، به عکس شاهد بی اعتنایی هر چه بیشتر مردم نسبت به کالاهای ایرانی باشیم! در شرایطی که نه #غرب؛ #بهشت واقعی محسوب می شود و نه #ایران؛ #جهنم محتوم، آنچه قطعی به نظر می رسد این است که احساس فلاکت از زیستن در ایران ده ها برابر بیشتر از واقعیت های موجود است! این یعنی بی اعتمادی فاجعه بار جامعه در قبال تبلیغات رسمی و تعامل با آن! روشن است که ما اینک با یک ناشنوایی سیستماتیک مواجه هستیم. #جامعه و حکومت به حدی از بیگانگی نسبت به یکدیگر رسیده اند که گویا با دوزبان متفاوت با هم سخن می گویند! روشنفکران هم به مثابه مترجمان این دو ساحت جداگانه در اثر بی اعتنایی تصمیم سازان، راه #مهاجرت را در پیش گرفته اند یا انزوا! فرجام کار اما پوسیدن و فروپاشی جامعه از درون است! زمانی که هشدارهای جامعه شناسان به عنوان سلسله اعصاب اجتماع راه به جایی نمی برد آینده پیش بینی ناپذیرتر از همیشه می شود! خروج از بن بست موجود هم ابتدا منوط به پذیرش واقعیتی به نام؛ بحران بی اعتمادی سیاسی، و در ادامه ترمیم آن از طریق" مشارکت" و" گفتگو" است! اتخاذ تصمیمی سخت که بی تردید بهتر از انفعال و " بی تصمیمی" موجود در قبال تحولات عمیق جامعه است!
#انديشكده_سياسي
#سياست #حكومت #جمهوري_اسلامي

#politics #Policy #Political #Politik
Read more
. #شهیدنیوز #شهیدخبر #شهیدنیوز #شهیدخبر . فرجام برجام برای همگان مشخص شد. آمریکا و استعمارگران ...
Media Removed
. #شهیدنیوز #شهیدخبر #شهیدنیوز #شهیدخبر . فرجام برجام برای همگان مشخص شد. آمریکا و استعمارگران عالم هرگز قابل اعتماد نبوده و نخواهند بود. آن ها با تکیه بر قدرت های مادی و ظاهری خود سعی می کنند در دل مردم سایر کشورها هراس ایجاد کنند. . تجربه انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی(ره) به ما نشان داد ... .
#شهیدنیوز
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
#شهیدخبر .
فرجام برجام برای همگان مشخص شد. آمریکا و استعمارگران عالم هرگز قابل اعتماد نبوده و نخواهند بود. آن ها با تکیه بر قدرت های مادی و ظاهری خود سعی می کنند در دل مردم سایر کشورها هراس ایجاد کنند. .
تجربه انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی(ره) به ما نشان داد که آمریکا که هیچ اگر تمام عالم هم مانند هشت سال دفاع مقدس علیه ما متحد شوند ما با تکیه بر ایمان عاشورایی خود می توانیم قدرت های مادی جهان را شکست دهیم.
.
خمینی کبیر به ما آموخت و نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. ما آن را دیدیم. امروز هم امام خامنه ای عزیزمان می گویند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و غلط می کند که با مردم ایران اینگونه سخن می گوید. ما نیز همچون گذشته اعتقاد داریم که آمریکا این شیطان بزرگ هیچ غلطی نمی تواند بکند. و حتی هر غلطی که از او سر بزند بی شک آخرین غلط او خواهد بود. .
هشتاد میلیون ایرانی آماده شهادت برای ایران و اسلام هستند. ایرانی ها از جیغ و فریادهای ترامپ و نتانیاهو نمی هراسند. ما با صبر و حلم اسلامی با آنان برخورد می کنیم اما اگر انگشتشان به روی ماشه برود دستشان را از بازو قطع خواهیم کرد.
.
ما از شهادت را از شهدا آموخته ایم و بر راهی که آنان رفته اند استواریم.
.
مردم ایران در طول این سال ها نشان داده اند که با همه سختی ها پای انقلاب و کشور خود ایستاده اند و خواهند ایستاد. مردم در میدان کارزار هستند و می خواهند مسئولان کشورشان را نیز در کنار خود ببینید...
.

#برجام #ترامپ #آمریکا #اسرائیل
#شهادت #مدافعین_حرم #ایران #اسلام #عزت
.
@shahidnews
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span><span class="emoji emoji1f4d6"></span> رمان خارجی بیگانه نویسنده: آلبر کامو برگردان: زهرا حنیفه پور_محمد ثقفی انتشارات: آسو نقد ...
Media Removed
رمان خارجی بیگانه نویسنده: آلبر کامو برگردان: زهرا حنیفه پور_محمد ثقفی انتشارات: آسو نقد و بررسی: سمیه منفرد #بیگانه واقعا جذاب بود و بی وقفه تمومش کردم بیگانه نام رمانی ست از آلبر کامو نویسنده ی مشهور فرانسوی که در سال 1942 آن را به نگارش در آورده است و در سال 1957 به خاطر آن برنده ... 📚📖
رمان خارجی
بیگانه
نویسنده: آلبر کامو
برگردان: زهرا حنیفه پور_محمد ثقفی
انتشارات: آسو
نقد و بررسی: سمیه منفرد
📚📖
#بیگانه
واقعا جذاب بود و بی وقفه تمومش کردم👌

بیگانه نام رمانی ست از آلبر کامو نویسنده ی مشهور فرانسوی که در سال 1942 آن را به نگارش در آورده است و در سال 1957 به خاطر آن برنده ی جایزه ی نوبل شد.

مورسو شخصییت اصلی داستان، در مقابل خيلي از قهرمانان كار درستي انجام مي دهد. او اهل تظاهر و ريا نيست. او با صراحت مي گويد كه به خدا اعتقاد ندارد.او با صراحت مي گويد كه از مرگ مادرش ناراحت نشده است. حتي برايش اهميت ندارد كه زير گيوتين برود يا نرود. در دادگاه همه چيز را به صراحت مي گويد و مورد غضب همه قرار مي گيرد. همه از او متنفر مي شوند. چون توانايي شنيدن حرف راست را ندارند...... مورسو فردی بود که هرگز نقاب به صورتش نداشت، همانی نشان می داد که واقعا بود !
حال چه در مراسم تدفین مادرش و چه در محاکمه دادگاه...
یعنی بیگانه از همه عالم.....🌏❗❕
و این به نوعی هنجار شکنی هم محسوب میشد با این نگرش که
اگر طوری که بقیه دوست دارند ظاهر نشویم عاقبت محکوم خواهیم شد !

پ.ن. سپاس از سمیه منفرد عزیز🙏🙌 @cabin.crew_somayeh
#کتاب_ایران #رمان_خارجی #آلبر_کامو #کامو #بیگانه #فراخوان_بزرگ_کتاب_ایران #سلفی_با_کتاب #نقد #معرفی_کتاب #کتاب_خوب
Read more
... بعضی نظرات می خونم در فضای مجازی متعجب میشم که این چرا اینجوری ایستاده یا سوسول بازی ها چیه و....عزیزان ...
Media Removed
... بعضی نظرات می خونم در فضای مجازی متعجب میشم که این چرا اینجوری ایستاده یا سوسول بازی ها چیه و....عزیزان خودتون بهتر میدونید نسل عوض شده به نظر من خیلی هم باید افتخار کنیم که خوشتیپ هستند و استایل خودشونو دارند مقایسه اشتباه نکنید با بازیکنان ده سال پیش این نسل مال امروزه و مثل همه جوانهای دیگه ... ...
بعضی نظرات می خونم در فضای مجازی متعجب میشم
که این چرا اینجوری ایستاده یا سوسول بازی ها چیه و....عزیزان خودتون بهتر میدونید نسل عوض شده به نظر من خیلی هم باید افتخار کنیم که خوشتیپ هستند و استایل خودشونو دارند مقایسه اشتباه نکنید با بازیکنان ده سال پیش این نسل مال امروزه و مثل همه جوانهای دیگه که خودتون شامل حالش میشوید به خودشون میرسند بد نیست و تا الانم خوب نتیجه گرفتند جامعه ما خیلی بعضی ها حسود و خشن و توهین کن شدند والا قدیم هم دوست دختر بوده یکی با دختر همسایشون دوست بوده یکی با فلان بازیگر... اول اینکه به ما چه...واینکه رسانه مثل الان باز و در دسترس عموم نبوده که متوجه بشوید همرو بت  درست کردید فکر کردید همه بچه خوبه بودند فقط دنبال توپ  بودن نه نسل های گذشته هم داشتن ولی به واسطه اون مقطع زمانی و محدودیت های اون زمان... یا میگن مثل مادلینگ ها می ایستند همگی این عزیزان هم انسان هستند و از نسل امروز و اگر دوستی دارند  هرکسی به خودشون مربوطه و کسی ناراحت میشه الگو برداری نکنه از فضا نیومدند مثل همه ما هستند یکم درکتون را بالا ببرید و دنبال کردن افراد مشهور بد نیست همه مردمان دنیا و رسانه ها علاقه مند هستند ولی توهین کردن و فحش دادند و مقایسه جوان های نسل الان با قدیم اشتباه است اگر هر کار اشتباهی انجام می دهند خودشون اول ضرر می کنند من خودم به واسطه آشنایی که قدیم داشتم با فوتبالیست ها ارتباطی داشت در بینشون بودم چیزهایی دیدم که باورم نمیشد ولی رسانه ای نبود که جنجالی بشه خودشونم اون بعضی ها ضرر کردند و عمر فوتبالشون زود تموم شد اینقدر به زمین و زمان توهین نکنید چقدر بدهنی مخصوصا بین پسرها عادی شده کجای دنیا به بچه های تیم ملیشون ناسزا میگن یا لقب زشت  حتی اگر در تیم  باشگاهی رقیب باشند همه یک دل از تیم ملیشون دفاع می کنند.. حالا اون بعضی ها که تعدادشون فراتر از زیاد شده در جامعه به خودمون فحش میدن به صفحه حریفان فحش میدن به بازیکنان دنیا فحش میدن به کسیکه قرعه کشی جام جهانی انجام داد فحش میدن و فکر نکنم برای کسی جذاب باشه بد دهن بودن...کلا چند سال است متوجه شدم که دیگه ایران جای زندگی نیست این مقصر اول پدر و مادران هستند که درست تربیت نکردند و بعد مسئولین در خواب مملکت که اینقدر فشار روی مردم است  که حتی نمی تونند ببینند کسی  یه پله بالا رفته.. و شروع میکنند به تخلیه خودشون ..انشاالله همین جوانهای خوشتیپ ما ایران و ایرانی هارو سربلند کنند.
#ایران #تیم_ملی
Read more
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس: طرح الحاق اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی تقدیم مجلس می‌شود نصر: ...
Media Removed
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس: طرح الحاق اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی تقدیم مجلس می‌شود نصر: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: طرح الحاق شهرستان های اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی با امضای ۵۶ نماینده مجلس به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود. به گزارش نصر ، بیت الله عبدالهی ظهر ... نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:
طرح الحاق اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی تقدیم مجلس می‌شود

نصر: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: طرح الحاق شهرستان های اهر و هریس به مناطق ویژه اقتصادی با امضای ۵۶ نماینده مجلس به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

به گزارش نصر ، بیت الله عبدالهی ظهر امروز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی با طرح دو فوریتی الحاق اهر و هریس به منطقه ویژه اقتصادی دستور دادند تا دولت لایحه به مجلس بیاورد.

عبدالهی بابیان اینکه از خیلی وقت ها پیش پیگیر ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی در اهر بودیم، گفت: حذف نام اهر و هریس از لیست شهرستان های حائز شرایط مناطق ویژه اقتصادی نتیجه زد و بند نمایندگان بود و در این میان طرح جدیدی با امضاء نزدیک به ۵۶ نماینده به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کردیم و آقای لاریجانی طرح را به کمیسیون اقتصادی مجلس جهت بررسی ارجاع داد.

وی تصریح کرد: از اینکه نتوانستم با مافیا ارتباط برقرار کرده و نام اهر و هریس را به لیست مناطق ویژه اقتصادی مجدداً بازگردانم شرمنده هستم و برای جبران آن با ارائه لایحه ای از سوی دولت یا با تقدیم طرح دو فوریتی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم می شود.

عبدالهی در ادامه سخنان خود بر دفاع تمام قد از تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا در اظهارنظر مضحکی می گوید آماده مذاکره مجدد با ایران است، همه می دانند مردان دیپلماسی ایران دو سال پای میز مذاکره نشستند و به نتیجه رسیدند ولی ترامپ در کمال بی شرمی از برجام خارج و به تعهدات بین المللی پشت پا زد.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی ها در داخل کشور در خصوص مذاکرات هسته ای با آمریکایی ها همصدا شدند شاید نفهمیده باشند ولی ناخودآگاه در زمین دشمن بازی کردند، افزود: وقتی آمریکا متوجه شد که منافع ایران در برجام تامین می شود آن را قراردادی بَد خواند و خارج شد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: ایران در مذاکرات هسته ای به دنبال سلاح کشتار جمعی نبود بلکه حق قانونی خود را مطالبه می کرد اما تا به حال فکر کرده ایم اگر در برجام منافع ایران تامین نمی شد آمریکا باز از توافق بین المللی خارج می شد؟ در حالی که در بحث برجام بدعهدی آمریکایی ها مشخص و حقانیت جمهوری اسلامی بر همگان آشکار شد.

عبدالهی در ادامه با اشاره به اینکه دولت برای رفع مشکلات اقتصادی کشور کمر همت بسته است، گفت: مجلس شورای ا
Read more
روزی بزرگان ایرانی و موبدان زرتشتی از کوروش بزرگ خواستند که برای ایران زمین دعای خیر کند؛ و ایشان ...
Media Removed
روزی بزرگان ایرانی و موبدان زرتشتی از کوروش بزرگ خواستند که برای ایران زمین دعای خیر کند؛ و ایشان بعد از ایستادن در کنار آتش مقدس اینگونه دعا کردند: خداوندا اهورا مزدا ای بزرگ آفریننده آفریننده این سرزمین بزرگ،سرزمینم و مردمم را از دروغ و دروغگویی به دور بدار. بعد از اتمام دعا عده ای در فکر ... روزی بزرگان ایرانی و موبدان زرتشتی از کوروش بزرگ خواستند
که برای ایران زمین دعای خیر کند؛
و ایشان بعد از ایستادن در کنار آتش مقدس اینگونه دعا کردند:
خداوندا اهورا مزدا ای بزرگ آفریننده آفریننده این سرزمین
بزرگ،سرزمینم و مردمم را از دروغ و دروغگویی به دور بدار.
بعد از اتمام دعا عده ای در فکر فرو رفتند و از شاه ایران پرسیدند
که چرا این گونه دعا نمودید؟
فرمودند:چه باید می گفتم؟ یکی جواب داد :برای خشکسالی دعا مینمودید؟
کوروش بزرگ فرمودند: برای جلوگیری از قحطى
انبارهای اذوقه و غلات می سازیم.
دیگری اینگونه سوال نمود:
برای جلوگیری از هجوم بیگانگان دعا می کردید ؟
ایشان جواب دادند: قوای نظامی را قوی میسازیم و از مرزها دفاع می کنیم.
گفتند:برای جلوگیری از سیلهای خروشان دعا می کردید ؟
پاسخ دادند: نیرو بسیج میکنیم و سدهایی برای جلوگیری از هجوم سیل می سازیم.
و همینگونه سوال کردند و به همین ترتیب جواب شنیدند ...
تا این که یکی پرسید: شاها منظور شما از این گونه دعا چه بود؟!
و کوروش تبسمی نمودند و این گونه جواب دادند :
من برای هر سوال شما جوابی قانع کننده آوردم
ولی اگر روزی یکی از شما نزد من آید و دروغی گوید که به ضرر سرزمینم باشد
من چگونه از آن باخبر گردم واقدام نمایم؟ پس بیاییم از کسانی شویم
که به راست گویی روی آورند ودروغ را از سرزمینمان دور سازیم...
که هر عمل زشتی صورت گیرد باعث اولین آن دروغ است🙏🏻🙏🏻💫
Read more
رحمتی: شاید چهار پنج سال دیگر بازی کردم. هرکسی جای شفر بود طاقت نمی آورد کاپیتان استقلال می گوید ...
Media Removed
رحمتی: شاید چهار پنج سال دیگر بازی کردم. هرکسی جای شفر بود طاقت نمی آورد کاپیتان استقلال می گوید از زمانی که شفر به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شده انگیزه اش چند برابر شده است. مهدی رحمتی در گفت و گو با "ورزش سه"، در خصوص حضورش در مراسم امروز حامی باشگاه استقلال گفت: امروز در این مراسم حاضر شدم ... رحمتی: شاید چهار پنج سال دیگر بازی کردم. هرکسی جای شفر بود طاقت نمی آورد

کاپیتان استقلال می گوید از زمانی که شفر به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شده انگیزه اش چند برابر شده است.

مهدی رحمتی در گفت و گو با "ورزش سه"، در خصوص حضورش در مراسم امروز حامی باشگاه استقلال گفت: امروز در این مراسم حاضر شدم تا از حامی مالی باشگاه تشکر کنم، این شرایطی که حامی مالی باشگاه به وجود آورده باعث شده تا استقلال و پرسپولیس به شرایط استاندارد برسند.

وی افزود: نصف ایران طرفدار استقلال و پرسپولیس هستند و نتیجه‌گیری هر دو تیم حال مردم ایران را خوب می‌کند.خوشحال هستم که هر دو تیم دو مربی خارجی خوب دارند. به نظرم شفر و برانکو از مربیان خارجی خوب بعد از انقلاب در فوتبال ایران هستند. شخص برانکو در 17 سالگی در تیم ملی به من بازی داد و آقای شفر هم از زمانی که به ایران آمده به من خیلی کمک کرد.روزی که آقای شفر به ایران آمد خیلی‌ها برایم مشکلاتی به وجود آوردند ولی او به من گفت به شنیده‌ها کاری ندارد و هر چه در زمین می‌بیند باعث می‌شود او تصمیم‌گیری کند.

رحمتی تاکید کرد: شفر با روحیه‌ای که از روز اول تمرینات استقلال به من داد باعث شد تا انگیزه دو چندان بگیرم و فکر کنم 4-5 سال دیگر بازی کنم(با خنده). وی در خصوص اینکه به صورت مداوم 18 سال در لیگ بازی کرده است گفت: شرایط ما در این چند وقت اصلا خوب نبود، شما بهتر می‌دانید برانکو چند سال در ایران بوده و تجربه کار در فوتبال ایران را دارد و با شرایط کاملا آشنا است اما شاید اگر هر مربی دیگری به جای شفر بود با این اتفاقات چند وقت اخیر آسمان و زمین را به هم می‌دوخت.شما دیدید که شفر با این همه مشکلاتی که از نظر مدیریتی در چند وقت اخیر به وجود آمده بود گفت مشکلی ندارم و کارم را انجام می‌دهم و همین موضوع باعث آرامش در تیم ما شد و حالا همه برای موفقیت تیم تلاش می‌کنیم.
Read more
تاریخ را که بخوانی می‌بینی همیشه بدتر از این هم بوده، در ایران و در همین تهران، وقتی با طای دسته‌دار ...
Media Removed
تاریخ را که بخوانی می‌بینی همیشه بدتر از این هم بوده، در ایران و در همین تهران، وقتی با طای دسته‌دار می‌نوشتندش و عکس‌ها سیاه و سفید بوده، دو بار که هر بار ماه‌های طولانی و تمام‌نشدنی بوده قحطی آمده. هر دوبار هم در پی خشکسالی. بد حادثه این خشکسالی می‌خورد به جنگ جهانی و آب و خون به هم پیوند می‌خورد. به ... تاریخ را که بخوانی می‌بینی همیشه بدتر از این هم بوده، در ایران و در همین تهران، وقتی با طای دسته‌دار می‌نوشتندش و عکس‌ها سیاه و سفید بوده، دو بار که هر بار ماه‌های طولانی و تمام‌نشدنی بوده قحطی آمده. هر دوبار هم در پی خشکسالی. بد حادثه این خشکسالی می‌خورد به جنگ جهانی و آب و خون به هم پیوند می‌خورد. به سبب همین خشکسالی‌ها و قحطی‌ها در ایران، یک بار در ۱۲۴۹ تا ۱۲۵۰ ده درصد جمعیت و یک بار هم ۲۵ تا ۴۰ درصد جمعیت در ۱۲۹۶ تا ۱۲۹۸ از دست می‌روند. مردم - بر خلاف تصور رایج - به جان هم افتاده‌اند و گوشت مردار و گوشت خر خورده‌اند که زنده بمانند. بر طبق گزارش‌ها مردم با سگ‌های گرسنه بر سر لاشه دعوا می‌کرده‌اند. اما تاریخ کار خودش را می‌کند؛ سرد و بی‌رحم می‌گذرد.
دعوای ما اما همیشه دعوا بر سر قدرت و قدرت سیاسی بوده در طول تاریخ. فرهنگ و جامعه را گویی همیشه به حال خود رها کرده‌ایم. انگار مسوول جامعه و فرهنگ اصحاب سیاست هستند و ما مسوول اینکه کی افسار سیاست و قدرت را به دست بگیرد.
تاریخ به ما درس می‌دهد که اگر روی فرهنگ و زیرساخت‌های اجتماعی کار نکنیم، اگر روی رضایت فردی و اهمیت لذت موفقیت کار گروهی کار نکنیم، اگر بر برابری اجتماعی متمرکز نشویم، اگر فرهنگ برتری فردی و کلاهت را سفت بچسب تا باد نبرد را نقد نکنیم، اگر روی کرامت انسانی کار نکنیم، خشکسالی سوم - که دور باد - باز همان آش است و همان کاسه.
خشکسالی حتما منجر به قحطی نخواهد شد اگر تدبیر و درایت در کار باشد - که موضوع این جملات نیست و حتما باید به آن و روش‌های آن پرداخت و روش‌های جاری را نقد کرد - اما آیا بحران آب، و اثرات و نمودهای آن - زنگ هشدار بحران گسست اجتماعی نیست؟
حتما باز دوستانی این قلم را نقد می‌کنند که مسوولیت را از دوش حاکمیت و دولت برمی‌داری و می‌اندازی روی دوش مردم، در نتیجه پشت پرده دست همه‌تان در یک کاسه است.
پاسخ من اما همین منطق ساده و عوامانه‌ی من است؛ در خشکسالی، در گرانی، در آشوب، در بیکاری، در هر چیزی که فکرش را بکنید من و شما، یعنی ما مردم، در خیابان در کنار هم هستیم. ما باید بلد باشیم با هم کنار بیاییم و با هم تعامل کنیم. باید بلد باشیم شادی و درد همدیگر را درک کنیم. آنجا که شعارهای سیاسی سیاستمداران حتا به گوش ما دیگر نمی‌رسد. جایی که خواهیم دید فرهنگ و انسجام اجتماعی ما را نجات خواهد داد، نه شعارهای سیاسی و تلاش‌های بزک‌شده ناکارآمد.
وگرنه تاریخ به ما نشان می‌دهد سر هر بزنگاه آدم‌ها با این منطق که حق ما را دیگران خورده‌اند... 💧 ادامه در کامنت اول 💧
#خشکسالی #قحطی
#پوریا_عالمی
Read more
اقاي كيروش بگذار دوستت داشته باشيم.. کم کم داشت در دلمان برای خودش جایی باز می‌کرد. بعد از 90 دقیقه ...
Media Removed
اقاي كيروش بگذار دوستت داشته باشيم.. کم کم داشت در دلمان برای خودش جایی باز می‌کرد. بعد از 90 دقیقه رویایی مقابل مراکش، برد تیم ملی و گل دقایق پایانی خالد بوحدوز، 90 دقیقه توفانی برابر اسپانیا با تمام ستاره‌هایش و شکست خفیف یک بر صفر و البته تساوی با پرتغال که می‌توانست هر تنفری را تبدیل به علاقه ... اقاي كيروش بگذار دوستت داشته باشيم..
کم کم داشت در دلمان برای خودش جایی باز می‌کرد. بعد از 90 دقیقه رویایی مقابل مراکش، برد تیم ملی و گل دقایق پایانی خالد بوحدوز، 90 دقیقه توفانی برابر اسپانیا با تمام ستاره‌هایش و شکست خفیف یک بر صفر و البته تساوی با پرتغال که می‌توانست هر تنفری را تبدیل به علاقه کند.
با این اتفاقات ارزشمند، شیرین و تلخ برای چند روز عاشق کی روش شدیم، دوستش داشتیم و می‌خواستیم باز هم به او علاقه‌مند بمانیم چون همه چیز سر جای خودش بود. نه از حاشیه خبری بود و نه آن مصاحبه‌های گاه و بیگاه و آتشین. کت‌اش را در آورد، به هوا پرتاب کرد تا بگوید آماده شکست پرتغال است. پرتغال که او در آنجا رشد کرده و به موقعیت کنونی رسیده.
سه شنبه شب اما تمام این علاقه حدودا دو هفته‌ای رنگ باخت و به یکباره ناپدید شد. وقتی کی‌روش تنها یک روز بعد از بازی پرهیجان، فوق‌العاده و پرخاطره که تا سالها فراموشش نمی‌کنیم، همه این علاقه را تبدیل به یأس و ناامیدی کرد. صحبتهایی که اگر همه آنها را حق کی‌روش بدانیم به او انتقاد داریم که چرا تنها یک روز بعد از آن افتخارآفرینی؟
کی‌روش اجازه نداد برای چند روز دیگر دوستش داشته باشیم. او این حس علاقه را از بین برد و نگذاشت برای ما یک مرد ویژه باشد. تنها مردی که می‌تواند با تفکرات به روز و مدرن خود 90 دقیقه کریس رونالدو را از کار بیندازد، در زمین محوش کند و البته پرتغال را وادار به اتلاف وقت. اینها کی روش را نزد ما عزیز کرد. داشتیم او را باور می‌کردیم و به او ایمان می‌آوردیم، چون مدتی بود به کسی توهین نمی‌کرد و فقط کارش را به بهترین شکل ممکن انجام می‌داد. او اما اجازه نداد برای چند روز شاد باشیم، آب خوش از گلویمان پایین برود و تمام مشکلات را فراموش کنیم. همه چیز را به هم ریخت.
زد و تمام آرزوها و شادی‌هایمان را از بین برد. از آینده خبر نداریم. نمی‌دانیم با موفقیت احتمالی در جام ملتهای آسیا، باز هم می‌توانیم دوستش داشته باشیم یا نه چون کنارش نیستیم که بدانیم آیا به این دعاوی عجیب و غریب، آن هم بعد از ساخت روزهایی غرورآمیز، موفق و درخشان ادامه خواهد داد یا نه؟ ما و تمام مردم منتظر روزی می‌مانیم که این اختلاف‌ها به پایان برسد، نه توهینی از سوی کی روش ببینیم و نه زهرپاشی از طرف برانکو. ایران به هر دوی آنها نیاز دارد. بخصوص کی‌روش که نشان داد چه مرد قابلی است. او را می‌توانیم دیوانه‌وار دوست داشته باشیم، البته اگر خودش بخواهد و این علاقه را با رفتارش از بین نبرد. حداقل برای چند روز و چه بهتر اگر بشود چند ماه و چند سال.
Read more
بیانیه گره‌گشای سپاهان نیست عملکرد ضعیف تیم فوتبال سپاهان در خلال فصلی که از آن گذشتیم نه‌تنها ...
Media Removed
بیانیه گره‌گشای سپاهان نیست عملکرد ضعیف تیم فوتبال سپاهان در خلال فصلی که از آن گذشتیم نه‌تنها موردانتقاد بسیاری از هواداران است بلکه فاصله چند فرسنگی تیم حاضر با هویت و ریشه اصلی آن موردتوجه چهره‌ها و جوامع مختلف فوتبالی و غیر فوتبالی کشور قرارگرفته است. آنچه می‌خوانید یادداشت مجتبی فدائی ... بیانیه گره‌گشای سپاهان نیست

عملکرد ضعیف تیم فوتبال سپاهان در خلال فصلی که از آن گذشتیم نه‌تنها موردانتقاد بسیاری از هواداران است بلکه فاصله چند فرسنگی تیم حاضر با هویت و ریشه اصلی آن موردتوجه چهره‌ها و جوامع مختلف فوتبالی و غیر فوتبالی کشور قرارگرفته است.
آنچه می‌خوانید یادداشت مجتبی فدائی مدیرمسئول پایگاه خبری طوفان زرد در پاسخ به بیانیه‌ای است که اخیراً از سوی وب‌سایت رسمی سپاهان منتشرشده است:
داشتن یک رذیلت اخلاقی، اکنون آرزوی هرروز و هر شب هوادارانی است که کابوس سپاهان قعر جدولی گلویشان را فشار می‌دهد. «بی‌تفاوتی محض!» همان نعمتی است که ما از آن محروم هستیم اما شما... آن‌قدر نوشتیم و گفتیم و تکرار کردیم که باورمان شده اصلاح چاره‌ساز است و فرصت جبران برایتان بی‌انتها... صحبت اما فنی نیست و ما هم فوتبالی نمی‌نویسیم اما کلیدواژه‌های ثابت تمام مصاحبه‌ها و بیانه‌های اخیر مسئولان باشگاه برایمان آزاردهنده است. صحبت شما پر است از اماواگر است... اگر آن توپ گل می‌شد.. اگر آن موقعیت نتیجه می‌داد... اگر آن ضربه وارد دروازه می‌شد و اگر های دیگری که اگر رخ می‌داد امروز انتقادی نبود و شما موردنقد هواداران نبودید. انگار فراموشتان شده راجع به سپاهان صحبت می‌کنیم... برای تیمی که معنی اقتدار و صلابت را با آن آموخته‌ایم اما و اگر بی‌معناترین واژه عالم است... برای تیمی که روزی منزلگاه ستارگان ورزشی و مدیریتی بود بیانیه‌ها بی شأن تر و بی‌شخصیت‌تر از شکست‌هاست. چه شد که جای ستاره و سیاه‌چال در پرافتخارترین تیم ایران عوض شد؟

شما بگویید؛ در تمریناتی که یا تعطیل است یا محروم از تماشاگر چه فشاری روی بازیکنان است که هر بار دلیل ناکارآمدی بازیکنان را فشار روحی می‌دانید؟ ظاهراً آنچه ما در هفته‌های گذشته دیده‌ایم با آنچه شما تصور می‌کنید کاملاً متفاوت است. بازیکنان شما ، در بالاترین سطح لیگ و با بیشترین رقم دریافتیشان هنوز هم در الفبای فوتبال مشکل‌دارند. چه کسی باور می‌کند سپاهان درمجموع دو دیدار رفت‌وبرگشت از صنعت نفت یک امتیاز بگیرد؟ روزی هزار بار جایگاه سپاهان را به خود یادآوری کنید و روزی هزار برابر، از این جایگاه احساس گناه کنید. شما مسئول سپاهانی هستید که امروز همه از آن ناراحت هستیم نه هوادار!

در همان روزهای ابتدایی مسئولیت جدید مسعود تابش نوشتیم اولین ضربه این انتصاب بر پیکره پیشکسوت محجوب سپاهان است. نوشتیم همچون محسن طاهری که عقبه قهرمانی و پهلوانی‌اش قربانی سیاست‌های ناکارآمد هیئت‌مدیره غیربومی سپاهان شد،
ادامه در کامنت اول...
Read more
‌ یک اظهار نظر جدید از محمدجواد #ظریف، بانی #برجام و چند واکنش؛ ‌ ⁠⁣<span class="emoji emoji1f538"></span>ظریف: ‌ خیال نکنید اگر روحانی ...
Media Removed
‌ یک اظهار نظر جدید از محمدجواد #ظریف، بانی #برجام و چند واکنش؛ ‌ ⁠⁣ظریف: ‌ خیال نکنید اگر روحانی رفت، اصولگرا موفق می‌شود. بعضی‌ها خیال نکنند اگر جمهوری اسلامی رفت آنها سرکار می‌آیند. می‌خواهند ایران را نابود کنند/ ما در ایران از اصولگرا، اصلاح‌طلب، بی‌خط، مخالف جمهوری اسلامی، مخالف ...
یک اظهار نظر جدید از محمدجواد #ظریف، بانی #برجام و چند واکنش؛

⁠⁣🔸ظریف:

خیال نکنید اگر روحانی رفت، اصولگرا موفق می‌شود. بعضی‌ها خیال نکنند اگر جمهوری اسلامی رفت آنها سرکار می‌آیند. می‌خواهند ایران را نابود کنند/ ما در ایران از اصولگرا، اصلاح‌طلب، بی‌خط، مخالف جمهوری اسلامی، مخالف دولت همه در یک کشتی هستیم. هدف نه نظام است، نه دولت روحانی، بلکه هدف ایران است.

🔹جواد صفایی:

حالا که اقتصاد کشور به ورطه فروپاشی افتاده است ظریف می گوید هدف ایران است نه این جناح و آن جناح و همه ما در یک کشتی هستیم! چه کسی بود که به دختر #پلوسی پیام می‌داد که آن مرد که #هلوکاست را انکار می‌کرد رفته است؟ دیروز رئیس جمهور سابق را به طرفدارهای #اسرائیل می‌فروختید و حالا همه در یک کشتی هستید؟! با همه "بیسوادها" و "دلواپس‌ها"؟

🔸دانشطلب:

#ظریف نماد ندانم‌کاری و طلبکاری این دولت است، حتی در وضعیت ورشکستگی هم تهدید می‌کند و سرنوشت دولت را به سرنوشت نظام گره می‌زند! اگر واقعا دلشان به حال این کشتی می‌سوزد به جای لجبازی و تهدید بهتر است شکست را قبول کنند و بیشتر از این برای کشور هزینه نسازند.

🔹دواهکینِ گَلِفرِی:

حرف های ظریف را من به این شکل می شنوم: اگر از بی کفایتی دولت روحانی سخنی بگویید، کاری می کنیم که نظام به ورطه سقوط کشیده شود.

🔸 زرایی:

ظریف گفته همه با هم در یک کشتی هستیم! بله ولی شما چهاردرصد تو قسمت فِرست کلاسِ کشتی هستید و ما نود و شش درصد تو قسمتِ اضافیِ بار....

🔹 مسیح یاراحمدی:

اصلاح‌طلبان (سکولارهای پنهان، اسلام‌گراهای پلاستیکی)، اصولگراها را از سکولارهای صادق و ناامیدان از حکومت می‌ترسانند. برای ناامیدان از حکومت هم از اصولگراها غولی وحشتناک تصویر می‌کنند.

🔸 سعید پیروزی:

آن زمان که در شورای روابط خارجی می گفت اگر به ما کمک نکنید تندرو ها سر کار می آیند همه در یک کشتی نبودند؟ اقای ظریف آمریکا به شما کمک کرد و بیشتر تحریم شدیم!

@mesle_ammar
Read more
صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی فردا : لیگ جدید شروع شد. امیدوارم این لیگ لذت بخش ...
Media Removed
صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی فردا : لیگ جدید شروع شد. امیدوارم این لیگ لذت بخش باشد و حب و بغض‌ها از بین برود. حسادت‌ها در فوتبال بیداد می‌کند. امیدوارم همه حسادت را کنار بگذارند و از فوتبال لذت ببرند. فوتبال برد و باخت دارد و دیدن آن لذت بخش است . صنعت نفت ریشه‌دار است و امیدوارم ... صحبت‌های امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی فردا :

لیگ جدید شروع شد. امیدوارم این لیگ لذت بخش باشد و حب و بغض‌ها از بین برود. حسادت‌ها در فوتبال بیداد می‌کند. امیدوارم همه حسادت را کنار بگذارند و از فوتبال لذت ببرند. فوتبال برد و باخت دارد و دیدن آن لذت بخش است .

صنعت نفت ریشه‌دار است و امیدوارم دو تیم بازی خوبی انجام دهند.

از مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه ممنونم که امکانات را در اختیار ما قرار داد .

ما نگرش بازیکنان را عوض کردیم. سپاهان سال گذشته شرایط بدی داشت و نیاز بود که این نگرش عوض شود. بازیکنانی که اضافه شدند برای رفع نقاط ضعف تیم‌مان بود. بازی‌های دوستانه خوبی انجام دادیم. تمام این‌ها رفت و واقعیت چیزی است که داور فردا سوت می‌زند و امیدوارم بازیکنان چیزی که ما می‌خواهیم را انجام دهند .

ما هافبک بازی‌ساز خوبی را جذب خواهیم کرد. البته هافبک‌های ما بازیکنان خوبی هستند. قرار است یک هافبک خارجی به تیم ملحق شود که با آمدن او تیم‌مان تکمیل می‌شود .

اولویت ما این است که نتایج خوبی را بگیریم. چند بازیکن از تیم امید به تیم بزرگسالان منتقل شدند. سال گذشته تیم نتایج خوبی نگرفت. تیم جوانی را خواهیم ساخت اما اولویت ما این است که تیم خوب بازی کند و نتایج خوبی بگیرد. امسال محکوم به کسب نتایج خوب از هفته‌های اول هستیم .

این وظیفه ما است که تیم‌های پایه را رصد کنیم و بتوانیم پشتوانه‌سازی کنیم. باید به سپاهان تبریک گفت. سپاهان شانس آورد من امسال در این تیم هستم چرا که اگر پارسال در این تیم بودم، آکادمی این تیم به عنوان برترین انتخاب نمی‌شد .

در آبادان به جز فوتبال چه چیزی آن‌ها را خوشحال می‌کند. آیا باید فوتبال را از این‌ها گرفت؟ در اصفهان بعد از زاینده رود که از بین رفته، فقط سپاهان مانده که اگر این تیم را هم بگیرند چیزی نمی‌ماند. امیدوارم نگرش‌ها عوض شود و از طریق فوتبال شادابی به جامعه تزریق شود. اگر روزی صنعت نفت راه هما و بانک ملی را برود باید تاسف خورد. من ناراحتم که ملوان در لیگ برتر نیست. نفت تهران چهار سال پیش کجا بود و الان کجا قرار دارد؟

اگر جمعیت در ورزشگاه باشد، اسپانسر هم وجود خواهد داشت. در ایران دنبال این هستند که به هر دلیلی جمعیت را از استادیوم دور کنند. این ذهنیت غلط است. فوتبال را تهدید ندانید. فوتبال یک فرصت است. در آن ۱۰ روزی که ایران در جام جهانی بود، مردم خیلی خوشحال بودند. فوتبال ابزار مفیدی است اما در ایران نگاه‌ها متفاوت است .

#سپاهان #اصفهان #آبادان #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #نقش_جهان
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
26th March is the Birth of Great " #ZOROASTER " The Ancient Iranian prophet who said about ( GOOD THOUGHTS ...
Media Removed
26th March is the Birth of Great " #ZOROASTER " The Ancient Iranian prophet who said about ( GOOD THOUGHTS - GOOD DEEDS - GOOD WORDS ). More:https://en.wikipedia.org/wiki/Zoroaster ششم فروردین ماه زادروز بزرگ مرد تاریخ جهان #اشوزرتشت بزرگ بر همه #ایرانیان و ایراندوستان و خردمندان جهان ... 26th March is the Birth of Great " #ZOROASTER " The Ancient Iranian prophet who said about ( GOOD THOUGHTS - GOOD DEEDS - GOOD WORDS ). More:https://en.wikipedia.org/wiki/Zoroaster
ششم فروردین ماه زادروز بزرگ مرد تاریخ جهان #اشوزرتشت بزرگ بر همه #ایرانیان و ایراندوستان و خردمندان جهان خجسته و شاد باد.
نه به او وحی نازل شد و نه خود را چنین معرفی کرد، او فقط #خردمندی را به #جهان نشان داد، او در جامعه ای رشد کرده بود که در سیر روند تکاملش، اندیشه اشوزرتشت را به جهانیان ارائه داد تا نوری باشد در جهانی سیاه و امیدی باشد در تنگناهای بشری.
همان بس که اگر سپندان نیک را براستی و درستی مردمان جهان باور و اجرا کنند، جهان مان را بهشت ساخته ایم.
باشد که رهروان اندیشه نیک او آتش روشنایی و پاکی را به اینده گان ببخشند.
که گفتار ما، پندار ما، کردار ما نیک باد.
پاینده #ایران
#رنسانس_ایرانی
Read more
Loading...
Load More
Loading...