دختر پسر پسران ایران

Loading...


Unique profiles
5
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Karaj
Average media age
810.7 days
to ratio
4
برای دهه هفتادی ها . امروز آخرین متولدین آخرین لحظات دهه هفتاد وارد هجده سالگی می شوند و این یعنی ...
Media Removed
برای دهه هفتادی ها . امروز آخرین متولدین آخرین لحظات دهه هفتاد وارد هجده سالگی می شوند و این یعنی تمام متولدین آخرین سال های هزاره پیشین میلادی و دهه هفتاد شمسی، سن قانونی دارند. سن قانونی هم از نامش مشخص است یعنی آنها می توانند کار کنند، در همه رده ها فعال شوند، مسئولیت بگیرند، خانواده تشکیل دهند ... برای دهه هفتادی ها
.
امروز آخرین متولدین آخرین لحظات دهه هفتاد وارد هجده سالگی می شوند و این یعنی تمام متولدین آخرین سال های هزاره پیشین میلادی و دهه هفتاد شمسی، سن قانونی دارند. سن قانونی هم از نامش مشخص است یعنی آنها می توانند کار کنند، در همه رده ها فعال شوند، مسئولیت بگیرند، خانواده تشکیل دهند و دست به انتخاب های بزرگ بزنند. متولدین دهه هفتاد در ایران نه با سختی های کمرشکن دهه شصتی ها بزرگ شدند و نه با وفور ارتباطات و اطلاعات و سرگرمی دهه هشتادی ها. برای دختران و پسران این نسل، نه آنقدر تنگنا بود و نه آنقدر رها شدن. حالا از ۱۸ ساله ها تا ۲۷ ساله ها یک نسل نو هستند که می توانند با میانه روی که بخشی از "زمینه و زمانه" زندگیشان بوده، کارها را به پیش ببرند. انتخاب های بزرگ، کارهای بزرگ، فکرهای بزرگ و اتفاقات بزرگ با کمک این تازه هجده ساله ها، شدنی است. آغاز سال جوانی مبارک. آب زنید راه را...
.
#دهه_هفتادی #دهه_شصتی #دهه_هشتادی #دهه_هفتادی_ها #هجده_سالگی #جوانان #سن_قانونی #نوروز #جوانی #سال_نو_مبارک #آب_زنید_راه_را #نسل #دهه_هفتاد #شمسی #میلادی #دختر #پسر #۱۸
Read more
Loading...
‏🇮🇷 #Karajinsta 🇮🇷 ✍️ سعیده السادات دهقان، کارشناس ارشد مشاوره خانواده در گفتگو با ایسنا منطقه ...
Media Removed
‏🇮🇷 #Karajinsta 🇮🇷 ✍️ سعیده السادات دهقان، کارشناس ارشد مشاوره خانواده در گفتگو با ایسنا منطقه البرز، درباره آمار ازدواج کودکان ( #کودک_همسری) در البرز چنین گفت: سال گذشته ۳۴۴ مورد ازدواج دختران زیر ۱۴ سال و چهار مورد هم ازدواج دختران زیر ۱۲ سال در استان ثبت شده است؛ در سال ۹۵ هم ۲۱۲ پسر زیر ۱۵ ... ‏🇮🇷 #Karajinsta 🇮🇷
✍️ سعیده السادات دهقان، کارشناس ارشد مشاوره خانواده در گفتگو با ایسنا منطقه البرز، درباره آمار ازدواج کودکان ( #کودک_همسری) در البرز چنین گفت:
🔴سال گذشته ۳۴۴ مورد ازدواج دختران زیر ۱۴ سال و چهار مورد هم ازدواج دختران زیر ۱۲ سال در استان ثبت شده است؛ در سال ۹۵ هم ۲۱۲ پسر زیر ۱۵ سال و ۴۵۳ دختر زیر ۱۴ سال در استان ازدواج کرده‌اند؛ این رقم در مقایسه با جمعیت البرز و ازدواج هایی که هر سال در استان به ثبت می‌رسند نگران کننده است.
🔴وی افزود: سن قانونی برای ازدواج دختران در ایران ۱۳ و برای پسران ۱۵ سال در نظر گرفته شده ولی در پیوست همین ماده قانونی ذکر شده اگر دختر و پسری بخواهند قبل از این سنین ازدواج کنند؛ در صورتی‌که با اجازه ولی همراه باشد و مرجع قانونی هم این ازدواج را بلامانع تشخیص دهد؛ عقد رسمی صورت می‌گیرد.
🌐 لینک کامل:
http://alborz.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=32333
📝 گزارش از #المیرا_دادمهر، خبرنگار ایسنا منطقه البرز
📍 #بنیاد، #شاهین_ویلا
🖼 عکس از: @miladfiroozan
Read more
 #اینستاگرام امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول ...
Media Removed
#اینستاگرام امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول این اپلیکیشن انجام میشود. در ابتدا اینستاگرام یک برنامه ی ساده جهت به اشتراک گذاری عکس و فیلم بود اما همانطور که میبینید اکنون مردم ایران با این برنامه فعالیت های دیگری دارند، به عنوان مثال با این ... #اینستاگرام
امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول این اپلیکیشن انجام میشود.
در ابتدا اینستاگرام یک برنامه ی ساده جهت به اشتراک گذاری عکس و فیلم بود اما همانطور که میبینید اکنون مردم ایران با این برنامه فعالیت های دیگری دارند، به عنوان مثال با این برنامه معروف میشوند، دعوا و قمه کشی میکنند، رژیم عوض میکنند، چس ناله میکنند، سکس چت میکنند، با تبلیغات و کسکشی پولدار میشوند، خلاف میکنند و تا اِوین هم میروند.
کاربران ایرانی اینستاگرام اکنون به چند دسته و فرقه ی مختلف تقسیم شده اند، عده ای با یه مشت ریش و پشم با بستن روسری و نازک کردن صدای خود، به کس کلک بازی مشغول شده اند و صفتِ " طنز پرداز " یا " کمدین " را یدک میکشند و فالوور های آن ها میلیونی است.
عده ای دیگر نه هنری دارند نه استعدادی، تنها با استفاده از چاک سینه ی خود میلیونی فالوور جمع کرده اند و جزِ سلبریتی های اینستاگرام هستند.
دسته ی دیگر اکانت های فیک هستند که با اسم های سحر جوجو و الناز خوشگله فعالیت میکنند و با به اشتراک گذاشتن عکس های دختران و زنان ملت، و یا عکس هایی با مضمونِ " اگه دوست داری فلان کار انجام بشه لایک و قلب بزار" " اگه این قرمساق خارکسه رو دوست داری ❤ بزار" فالوور جذب میکنند.
خواننده ها، بازیگران، مجری ها و آدم های معروف این مرز و بوم دسته ی دیگری را تشکیل داده اند که بیشتر به اشتراک گذاشتن عکس های خود مشغول هستند و هر از گاهی هم یک پستِ چُس اعتراضی را مابین پست های خود میگذارند تا ملت برایشان قش و ضعف کنند و بر فالوورهایشان افزوده شود.
دسته ی بعدی قشر کون بچه های مایه دار و بالا شهری هستند که با چس مثقال سن از ماشین ها و خانه های خود به همراه دوست دختر یا پسر های کون قیافه شان عکس میگیرند و در طول ۲۴ ساعت با کپشن های" من همه رو گاییدم" " کل ایران زیرمه" " شما همه جنده ی منید" پست میکنند، و دختران و پسران هول و کسخل هم با فالو کردن افراد این دسته به تعداد فالوور های آن ها اضافه میکنند.
دسته ی آخر از افراد عادی، کسلیس، خایه مال و تازه وارد تشکیل شده، که کار اصلی افراد این دسته فالو کردن و معروف کردن افراد دسته های بالا است، این افراد بیشتر از مشروب خوردن و قلیون کشیدن خود عکس هایی به اشتراک میگذارند و اکثرا تعداد لایک هایشان اندازه ی انگشتان پای پنگوئن است.
این، نیم نگاهی به اینستاگرام بود، برنامه ای پر از کثافت و لجن، که محبوب دل های مردم شده.
Read more
حكايت گره زدن سبزه چیست؟ در اوستا چندین بار از کیومرث سخن به میان آمده و او را اولین پادشاه و نیز نخستین بشر نامیده است. گفته های حمزه اصفهانی در کتاب سنی ملوک الارض و انبیاء و گفته های مسعودی در کتاب مروج الذهب جلد دوم و بیرونی در کتاب آثار الباقیه بر پایهً همان آگاهی است که در منابع پهلوی وجود دارد. مشیه ... حكايت گره زدن سبزه چیست؟

در اوستا چندین بار از کیومرث سخن به میان آمده و او را اولین پادشاه و نیز نخستین بشر نامیده است.
گفته های حمزه اصفهانی در کتاب سنی ملوک الارض و انبیاء و گفته های مسعودی در کتاب مروج الذهب جلد دوم و بیرونی در کتاب آثار الباقیه بر پایهً همان آگاهی است که در منابع پهلوی وجود دارد.

مشیه و مشیانه که پسر و دختر دوقلوی کیومرث بودند روز سیزده فروردین برای اولین بار در جهان با هم ازدواج نمودند.

در آن زمان چون عقد و نکاحی شناخته شده نبود آن دو به وسیله گره زدن دو شاخه پایهً ازدواج خود را بنا نهادند.
این مراسم را بویژه دختران و پسران دم بخت انجام میدادند و امروز هم دختران و پسران برای بستن پیمان زناشویی نیت می کنند و علف گره می زنند.
این رسم از زمان کیانیان تقریباً متروک شد ولی در زمان هخامنشیان دوباره شروع شده و تا امروز باقی مانده است.
در کتاب مجمل التواریخ چنین آمده " اول مردی که به زمین ظاهر شد پارسیان او را کل شاه گویند.
پسر و دختری از او ماند که مشیه و مشیانه نام گرفتند و روز سیزدهً نوروز با هم ازدواج کردند
و در مدت پنجاه سال هیجده فرزند بوجود آوردند و چون مردند جهان نود و چهار سال بی پادشاه بماند " .
چنانکه در بحث جشن نوروز اشاره شد
کوردهای ایران و عراق که زرتشت را از خود می دانند روز سیزدهم فروردین را جزو جشن نوروز به حساب می آورند.

سيزدتون به دَر💜

#كاپريس #زيبايي #آرايش #سيزده_بدر
Read more
پس چه کسی به فکر کودکان و زنان و مردان سرزمینم ایران باشد که مردی بخاطر نداری و بیکاری روی این راندارد ...
Media Removed
پس چه کسی به فکر کودکان و زنان و مردان سرزمینم ایران باشد که مردی بخاطر نداری و بیکاری روی این راندارد که به خانه برگردد یا مادری که تن فروشی میکند برای دختر یتیمش یا آن پسر بچه ای که در خیابان ساز میزند تا خرج برادرش که به مدرسه میرود بدهد. محرم هم تمام می شود.. به خانه هایمان میرویم و مهیا میشویم برای ... پس چه کسی به فکر کودکان و زنان و مردان سرزمینم ایران باشد که مردی بخاطر نداری و بیکاری روی این راندارد که به خانه برگردد یا مادری که تن فروشی میکند برای دختر یتیمش یا آن پسر بچه ای که در خیابان ساز میزند تا خرج برادرش که به مدرسه میرود بدهد.
محرم هم تمام می شود.. به خانه هایمان میرویم و
مهیا میشویم برای همه انچه که بوده ایم. حسین را هم درون پستو هایتان پنهان کنید تا سال دیگر .
چون علم و کتل ونخل و زنجیرهایتان.
اکبر و اصغر و قاسم و عباس را هم!
عباس را نه!
به کارتان می اید .
برای قسم خوردنتان هنگام دروغ.
برای گاه خطر هایتان .
زمانی که می خواهید سر دیگری کلاه بگذارید وشاهدی می خواهید.
فردا صبح هم کرکره مغازه هایتان را بالا بدهید.
و بر روی تخت ها و لباس ریاستی که
به تن دارید خداوند را ترسناک نشان عوام دهید.
و از بهشتی صحبت میکنید که خود میلی به رفتن به آن ندارید و این پا و آن پا می کنید چون می خواهید خون این ملت را تا قطره آخر بخورید و برای پسران و دختران بالا نشین و اشرافیتان جا بگذارید.
دربنگاهایتان را باز کنید و یک لایتان را چهار لا حساب کنید.
کلاه هایتان را آماده کنید برای اینکه دوباره تا خرخره سر مردم بگذارید.
آنچه را این روز ها خرج نذریهایتان کردید .
خرج شربت چای مرغ وبرنجتان
به یک باره جبران کنید . 
Read more
Loading...