Loading Content...

درد می که گروه

Loading...


Unique profiles
54
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Sar-E Pol-E Z̄Ahab, Kermānshāh, Iran, آفتاب انقلاب, Tehran, Iran
Average media age
735.7 days
to ratio
9.5
نکات مهم <span class="emoji emoji1f44c"></span>آیا می دانید که مصرف بادام انسان را لاغر می کند. <span class="emoji emoji1f44c"></span>آیا می دانید که خنده موجب تقویت سیستم ایمنی ...
Media Removed
نکات مهم آیا می دانید که مصرف بادام انسان را لاغر می کند. آیا می دانید که خنده موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. آیا می دانید بیشتر سر دردهای معمولی ناشی از کم نوشیدن آب است. آیا می دانید پروتئین تخم مرغ بیشتر از گوشت و شیر است. آیا می دانید که پیاز به علت داشتن اَنسولین و اينولين برای مبتلای ... نکات مهم 👌آیا می دانید که مصرف بادام انسان را لاغر می کند.
👌آیا می دانید که خنده موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
👌آیا می دانید بیشتر سر دردهای معمولی ناشی از کم نوشیدن آب است.
👌آیا می دانید پروتئین تخم مرغ بیشتر از گوشت و شیر است.
👌آیا می دانید که پیاز به علت داشتن اَنسولین و اينولين برای مبتلای به مرض قند مفید است.
👌دردناک شدن مچ پا می تواند نشان دهنده مشکلات کلسترولی باشد.
👌قوی بودن ریه ها نشان دهنده کاهش خطر ابتلا به آلزایمر است.
👌خندیدن پس از صرف هر وعده غذایی میزان قند خون را کاهش می دهد.
👌راه رفتن و حرف زدن همزمان موجب کمر درد می شود.
👌غفلت از کمر درد تهدید جدی برای مغز است.
👌داروهای سرما خوردگی تاثير نامطلوب روی توان باروری دارند.
👌سفید شدن موها قبل از رسیدن به سن سی سالگی نشانهٔ مهمی از ابتلا به مشکلات تيروييدی است.
👌آیا می دانید که گردو با چربی های ناسالم می جنگد.
👌آیا می دانید که نوشیدن قهوه برای مدت طولانی در فشار خون خانمها تعادل ایجاد می کند.

با ارسال این مطلب به گروه های دیگر ،دوستان خود را آگاه كنيد...🌺🍃 @attarishams
Read more
Loading...
. بهاران خجسته باد! تعطیلات نوروز تمام شده ولی زیبائی های بهار، تازه آغاز شده است. از شهر که بیرون ...
Media Removed
. بهاران خجسته باد! تعطیلات نوروز تمام شده ولی زیبائی های بهار، تازه آغاز شده است. از شهر که بیرون بزنید همه جای طبیعت زیباست. امروز مسیر درکه - پلنگ چال را انتخاب کردم و حالم عوض شد. رودخانه پرآب، درختان سرسبز و زیبا و از همه مهمتر مسیر کاملاً پاک و بدون آشغال! محل های جمع آوری زباله به تعداد ... .
بهاران خجسته باد!
تعطیلات نوروز تمام شده ولی زیبائی های بهار، تازه آغاز شده است.
از شهر که بیرون بزنید همه جای طبیعت زیباست.
امروز مسیر درکه - پلنگ چال را انتخاب کردم و حالم عوض شد.
رودخانه پرآب، درختان سرسبز و زیبا و از همه مهمتر مسیر کاملاً پاک و بدون آشغال!
محل های جمع آوری زباله به تعداد کافی در مسیر وجود داشت و مردم هم کاملاً با فرهنگ و منضبط عمل می‌کردند.
می‌دانم طبیعت گردی دل خوش می خواهد ولی باور کنید دلخوشی به دست آوردنی است!
به کسی سهمیه دلخوشی نمی‌دهند! طبیعت ایران نعمت کم‌نظیر الهی و منبع دلخوشی است. .
. .
. *پی نوشت*
.

در طول مسیر افراد و گروه‌های مختلف مردم ضمن ابراز محبت چند دقیقه‌ای هم درد دل می‌کردند. شنیدنی و لذت بخش بود.
از جوانانی که اصرار داشتند روی ظاهر آنان قضاوت نشود تا بروبچه های ایستگاه آتش نشانی مسیر که می‌گفتند سختی کار ما هنوز در مجلس و مجمع تشخیص تصویب نشده و صاحب موسسه انتشارات عصر گویش که کتاب جامع و ارزشمند "نام آوران ایران زمین" را تالیف و به چاپ رسانده و از کم لطفی های حمایتی بخش فرهنگی کشور گله‌مند بود ، تا جوان هایی ‌ که به صورت جدی طرفدار شهید تهرانی مقدم بودند و خانواده‌های که با محبت و علاقه به عکس یادگاری اکتفا می کردند .
اون چند نفر آقایان مسن هم، باز پخش مصاحبه ام در برنامه جهان آرا را دیده بودند و در مورد آن حرف زدند.
بازخورد رفتارهای حاکمیت در ارتباط مستقیم و بی واسطه با مردم روشن می شود آن را از دست ندهیم.
.
#طبیعت #بهار #کوه #گردش #طبیعت_گردی #درکه #تهران #ایران #ضرغامی #سید_عزت_الله_ضرغامی
Read more
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن ...
Media Removed
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره. * یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. ... :
#مردی_از_آنادانا
#فریبا_کلهر

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان

فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره.
* یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. قصه‌گوست و در عالم ترشی‌ها سیر می‌کند. در نهایت خودش را توی کوزه‌ی سرکه می‌اندازد و ترشی می‌اندازد.
* ضرب‌المثل همدانی که می‌گوید: زن‌های همدانی گنجشک را توی هوا می‌گیرند و ترشی می‌اندازند. کنایه از این‌که از همه چیز ترشی می‌اندازند.
* سیاست و قصه یکی از حرف‌های این رمان است و ساخته شدن واژه‌ای به اسم قصاست. در این رمان شخصیت اصلی با شخصیت‌های سیاسی برخوردهایی دارد. مثلا در کودکی و بعد از کودتای ۲۸ مرداد و دستگیری مصدق، تخت مصدق را می‌بیند که بالای سرش پرواز می‌کند و مصدق ِ مفلوک و با عصا روی آن نشسته. و یا وقتی هویدا اعدام می‌شود با شبح او در عکاسخانه‌اش مواجه می‌شود و حرف می‌زند.
* شخصیت اصلی یعنی زعیم، عکاسی دارد و مدتی به جبهه می‌رود و عکاسِ دفاع مقدس می‌شود. در واقع دنیای خوب و خوشی با عکس و عکاسی و عکاسخانه‌اش دارد.
* یکی از شخصیت‌های رمان دختری به اسم استلا است که عادت دارد مثل درخت مقدس به خودش پارچه ببندد و در نهایت به صورت استعاری درخت می‌شود. استلا از مشتری‌های عکاسی زعیم است.
* توی رمان چند تا شخصیت گم می‌شوند. شاید گمشدگی بتواند موضوع روی جلد باشد.
* نگار یکی از گمشده‌هاست. زنی که چندبار گم و پیدا می‌شود و شخصیت اصلی رمان عاشق اوست.
* این رمان ترکیبی از قصه و سیاست است و زعیم کسی است که از قصه و سیاست و عکاسی عبور می‌کند و به نور می‌رسد و رستگار می‌شود.
* فضای قصه بیشتر در همدان است. سرما... کوه الوند... سفال‌های لالجین... انگورهای ملایر... گردوهای تویسرکان... عطاری‌ها... ترشی‌ها
از فریبا کلهر، تاکنون علاوه بر رمان‌های منتشر شده برای گروه سنی نوجوانان،کتاب‌های «شوهر عزیز من» و «عاشقانه» نیز در حوزه بزرگسال در نشر آموت منتشر شده است.
رمان «مردی از آنادانا» نوشته «فریبا کلهر» در ۳۹۲ صفحه و به قیمت ۲۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
. در ادامه پست قبل آزمایشات دامنه ی حرکتی نیزنشان داد که درهر دو گروه وضعیت حرکت شانه ها بهبود پیدا ...
Media Removed
. در ادامه پست قبل آزمایشات دامنه ی حرکتی نیزنشان داد که درهر دو گروه وضعیت حرکت شانه ها بهبود پیدا کرد ، اما در گروه ماساژ، وضعیت بهبودی خم و راست کردن مچ دستها بهتر بود . این مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک خود در مورد مقیاس افسردگی را نیز در روزهای اول و آخر تحقیق خود کامل کرد و برای این منظور پرسشنامه ... .
در ادامه پست قبل
آزمایشات دامنه ی حرکتی نیزنشان داد که درهر دو گروه وضعیت حرکت شانه ها بهبود پیدا کرد ، اما در گروه ماساژ، وضعیت بهبودی خم و راست کردن مچ دستها بهتر بود .
این مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک خود در مورد مقیاس افسردگی را نیز در روزهای اول و آخر تحقیق خود کامل کرد و برای این منظور پرسشنامه ی اضطراب را جهت ارزیابی وضعیت اضطراب شرکت کنندگان بلافاصله قبل و بعد از ماساژ در روز اول و آخر مطالعه مورد استفاده قرار داد .
در این مطالعه نمرات بدست آمده در مورد افسردگی اعضای گروه ماساژ طی روزهای آخر تحقیق کاهش بیشتری نشان داد. همچنین در روز اول و آخر نیز سطوح اضطراب در افراد گروه ماساژ پایین تر از افراد گروه ورزش بود .
محققان این مطالعه اظهار داشتند که ”  افزایش قدرت عضلانی و دامنه حرکتی می توانند  به کاهش افسردگی و اضطراب کمک کنند “. بطورکلی این داده ها نشان داد که ماساژ درمانی برای بیماران مبتلا به آسیب نخاعی می تواند مفید باشد “.
بعد از این مطالعه پژوهشگران برای مطالعات آتی خود  موضوعات ” ارزیابی ماساژ درمانی برای سایر مشکلات مرتبط با آسیب نخاعی از جمله اسپاسم و درد ” را پیشنهاد دادند ‏
.
.
Source:
‏The Touch Research Institute.Authors: Miguel A. Diego, Tiffany Field, Ph.D., Maria Hernandez-Reif, Ph.D.,Sybil Hart, Ph.D. Originally published in the International Journal of Neuroscience, 2002, Vol. 112, pp.
133-142
Read more
 #Repost @harasswatch with @get_repost ・・・ آزار خیابانی تجربه‌ای است که ما را از هر قومیت، نژاد، ...
Media Removed
#Repost @harasswatch with @get_repost ・・・ آزار خیابانی تجربه‌ای است که ما را از هر قومیت، نژاد، طبقه اقتصادی، جنسیت و... به یکدیگر پیوند می‌دهد. تجربه‌ای آن‌قدر فراگیر که کمتر کسی از آن در امان مانده است. این زخم‌های مشترک، اشارتی است بر ضرورت قدم برداشتن برای ایجاد حساسیت‌ در جامعه ایرانی. در ... #Repost @harasswatch with @get_repost
・・・
آزار خیابانی تجربه‌ای است که ما را از هر قومیت، نژاد، طبقه اقتصادی، جنسیت و... به یکدیگر پیوند می‌دهد. تجربه‌ای آن‌قدر فراگیر که کمتر کسی از آن در امان مانده است. این زخم‌های مشترک، اشارتی است بر ضرورت قدم برداشتن برای ایجاد حساسیت‌ در جامعه ایرانی.
در این راستا، در گام اول، از مردادماه سال 1396 تصمیم گرفتیم تجربیات خود را در رسانه‌ها بنویسم، نشست برگزار کنیم با کارشناسان مصاحبه و بحث امنیت زنان در فضاهای شهری را به مسئله‌ای عمومی تبدیل کنیم.
در این میان مطالعه تجربه‌های مدنی دیگر کشورها راهگشا بود. با ایده‌ گرفتن از کارزارها و حرکت‌های مدنی شکل گرفته در سایر نقاط دنیا، در زمستان سال ۹۶، اقدام به طراحی و چاپ پوسترهای منع آزار و در روز ۸ مارس فعالیت‌های میدانی خود را آغاز کردیم. به واسطه انتشار پوسترها و گفت‌وگوهای رودررو با مردم، پیام‌های متعددی از سوی داوطلبان دریافت کردیم و صداهای دیگری با ما همراه شد. درد مشترک آزار در فضای عمومی، جمع بزرگ‌تری را به هم پیوند زد.
حال در تابستان سال ۱۳۹۶، این تارنما واسطه‌ای است برای طرح مسئله به صورت گسترده و گفت‌وگوی عمومی در زمینه آزار و اذیت زنان و دیگر گروه‌های به حاشیه‌رانده شده در شهر. در فقدان آموزش‌های ضروری در مدارس، در حالی‌که رسانه ملی دغدغه‌های مردمی را نادیده می‌گیرد و واقعیات جامعه ایرانی را انعکاس نمی‌دهد، در فضایی که تفکیک جنسیتی و راندن زنان به حوزه خصوصی، به عنوان تنها راه‌حل تامین امنیت معرفی می‌شود، برای مبارزه با باورها و کلیشه‌های آسیب‌زایی که اینگونه ما را در مقابل یکدیگر و در موقعیت نابرابر قرار می‌دهد، راهی به جز شکستن سکوت و گفت‌وگو نداریم. دیده‌بان آزار تمامی افراد را به این چالش فرا می‌خواند. #دیدبان_آزار #امنیت #آزار #آزارجنسی #آزارخیابانی #streetharassment #لاتحرش #harassment
Read more
<span class="emoji emoji1f4cc"></span>فیلم«رفتن» برادران محمودی بعد از ترکیه در چین اکران خواهد شد. <span class="emoji emoji1f4cc"></span>«رفتن» بر پرده سینماهای چین <span class="emoji emoji1f539"></span>فیلم ...
Media Removed
فیلم«رفتن» برادران محمودی بعد از ترکیه در چین اکران خواهد شد. «رفتن» بر پرده سینماهای چین فیلم سینمایی «رفتن» برادران محمودی به زودی در سینماهای چین اکران خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فیلم، شرکت فرانسوی دریم لب به مدیرت نسرین میرشب که پخش بین المللی فیلم «رفتن» را برعهده دارد از فروش حق ... 📌فیلم«رفتن» برادران محمودی بعد از ترکیه در چین اکران خواهد شد. 📌«رفتن» بر پرده سینماهای چین 🔹فیلم سینمایی «رفتن» برادران محمودی به زودی در سینماهای چین اکران خواهد شد.
🔹به گزارش روابط عمومی فیلم، شرکت فرانسوی دریم لب به مدیرت نسرین میرشب که پخش بین المللی فیلم «رفتن» را برعهده دارد از فروش حق پخش این فیلم در چین خبر داد و اعلام کرد «رفتن» به زودی در سینماهای چین اکران خواهد شد.
🔹اکران این فیلم چندی پیش در سینماهای ترکیه نیز آغاز شده است.
رضا احمدی، فرشته حسینی، بهرنگ علوی، نازنین بیاتی، مسعود میرطاهری، سینا سهیلی، محفوظ محمودی، افشین اخلاقی، بشیر احمد نیکزاد، امیرحسین بابائیان، محمد امین صاحب زاده، کاظم علیزاده شمس لنگرودی در این فیلم نقش آفرینی می کنند.
🔹«رفتن» قصه‌ فرشته و نبی قصه ی عشقی که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می شود قصه ی عشقی که از همه چیز غیر از معشوق رنج می بیند رفتن قصه درد است درد خانه به دوشی درد مهاجرت.
🔹نماینده اسکار افغانستان در گروه هنر و تجربه درحال اکران است.

www.aecinema.ir

t.me/aecinemachannel
Read more
Loading...
. از این مرد پرتغالی خوش‌مان بیاید یا نه؛ دستمزدش از نظرمان سنگین و دستبرد به جیب ما باشد یا نه؛ به لیستی که با خود به مسکو برده انتقاد داشته باشیم یا نه؛ حالا و همچنان اقلا برای یک ماه دیگر سکان تیم ملی‌مان برای بین‌المللی‌ترین تورنمنت فوتبالی دنیا دست اوست. در بدبینانه‌ترین حالت برای دو هفته دیگر ... .
از این مرد پرتغالی خوش‌مان بیاید یا نه؛ دستمزدش از نظرمان سنگین و دستبرد به جیب ما باشد یا نه؛ به لیستی که با خود به مسکو برده انتقاد داشته باشیم یا نه؛ حالا و همچنان اقلا برای یک ماه دیگر سکان تیم ملی‌مان برای بین‌المللی‌ترین تورنمنت فوتبالی دنیا دست اوست. در بدبینانه‌ترین حالت برای دو هفته دیگر و یا با خوش‌بینی، بیش از دو هفته، او هم یکی از ماست. یکی از ما که برای این تیم هیجان‌زده می‌شویم، بالا و پایین می‌پریم و یا خدای ناکرده غمگین می‌شویم.
حالا #کارلوس_کی_روش با همه خوش‌اخلاقی‌ها یا بداخلاقی‌هایش پدرخوانده این پسران خوش‌پوش است که می‌روند تا یک‌بار دیگر نام ایران، جز از برای کثیف‌ترین مفهوم دنیا، سیاست، در گوش جهان بپیچد.
حالا این بیست‌وسه جوان با این کت‌وشلوارهای تولید ملی‌شان، نماد ملتی هستند که یک نگاه به قیمت دلار دارند و یک‌نگاه به تحریم‌هایی که می‌آیند و می‌روند. مردم دل‌زده از دولتمردانی که خودشان منتقد هستند و مجلسی‌هایی که به جای رای‌گیری برای درد مردم گلدان می‌چرخانند تا ببینند سفر روسیه به نام کدام‌شان درمی‌آید تا راهی مسکو و سن‌پطرزبورگ و... شوند و در ورزشگاه‌هایی که منقلب‌شان‌ نمی‌کند به تماشای فوتبال بنشینند تا مثلا به وظیفه نظارتی‌شان عمل کنند و به عملکرد تیم ملی نظارت کنند!
کمتر از هشت روز دیگر این بیست‌وسه جوان، با این نگاههای مصمم، به رهبری این مرد پرتغالی، در وحشتناک‌ترین گروه جام‌جهانی به مصاف بهترین‌های دنیا می‌روند تا شاید با ساق‌های طلایی‌شان کاری کنند که برای ساعتی هم که شده خیابان‌های‌مان یک‌بار دیگر یک شادی جمعی دیگر را شاهد باشند.
از این پسران‌ منتخب این مرز و بوم انتظار معجزه نداریم، اما می‌توانیم به روزهای خوب امید داشته باشیم و چند روزی با رویایش خوش باشیم. پس فقط برای چندروز عینک بدبینی را از چشم برداریم و دل قوی داریم و امیدوار باشیم تا بچه‌یوزهای ایرانی شادمان کنند. ...
#تیم_ملی
#جام_جهانی
#روسیه2018
#حمایت
#پرسپولیس
#استقلال
Read more
. #مخالفان_ظهور: . ۱) گروه اول مخالفین ظهور، #مسئولانی هستند که نان‌شان فعلاً در روغن است و دوست ...
Media Removed
. #مخالفان_ظهور: . ۱) گروه اول مخالفین ظهور، #مسئولانی هستند که نان‌شان فعلاً در روغن است و دوست دارند #اول_نان_خودشان در روغن باشد و بعد خدمت کنند؛ اینها به‌ درد امام زمان نمی‌خورند و طبیعتاً اینها برای فرج هم دعا نمی‌کنند! چون حضرت به #دولتمردانش سخت می‌گیرد و به آنها جز نان خشک و لباس ... .
#مخالفان_ظهور:
.
۱) گروه اول مخالفین ظهور، #مسئولانی هستند
که نان‌شان فعلاً در روغن است و دوست دارند
#اول_نان_خودشان در روغن باشد و بعد خدمت کنند؛
اینها به‌ درد امام زمان نمی‌خورند
و طبیعتاً اینها برای فرج هم دعا نمی‌کنند!
چون حضرت به #دولتمردانش سخت می‌گیرد
و به آنها جز نان خشک و لباس خشن نخواهد داد!
(إِلَّا أَکْلُ الْجَشِبِ وَ لُبْسُ الْخَشِن‏؛ دعوات راوندی/296)
و مسئولانی که اول دنبال نان خودشان هستند را دور خواهد انداخت
.
۲) از مخالفان ظهور، آدم‌های #پست_همت و #خودخواهی هستند
که دنبال آبادی همۀ جهان نیستند.
.
۳) طبق روایت، #ظهور وقتی خواهد بود
که نظریات مدعی ادارۀ زندگی بشر به بن بست رسیده باشند
و بشر از انواع نظام‌های حکومتی #غیر_ولایی مأیوس شده باشد.
گروه سوم مخالفین ظهور آنهایی هستند که امید دارند غرب و شرق عالم راهی برای سعادت بشر باز کنند.
در واقع، #غرب_زده‌ها مخالف ظهورند!
اینها دنبال جامعۀ مدنی غربی هستند نه جامعۀ مهدوی!
مدینۀ فاضله اینها جوامع عقب‌ماندۀ #اروپایی و #آمریکایی است
که رذل‌ترین انسان‌ها بر آنها #حکومت می‌کنند.
اینها رشد و سعادت را در آنجا می‌دانند
و لذا دنبال #ظهور_مهدی_فاطمه (عج) نیستند.
.
#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهيانی
.
Read more
Loading...
امپراطوری رم با تمام عظمتش اگر فرو ریخت و از هم پاشید نه در جنگ با رقبا و متجاوزین که از درون با خیانتها ...
Media Removed
امپراطوری رم با تمام عظمتش اگر فرو ریخت و از هم پاشید نه در جنگ با رقبا و متجاوزین که از درون با خیانتها پوسید و سقوط کرد!!! برای نیم فصلی که تنها با چنگ و دندون میشه به سلامت ازش عبور کرد و از هم نپاشید هشدار میدیم به اونا که قراره در لباس خودی کنار دشمنای قسم خورده مون بایستن چه اونیکه از اون سر دنیا ... امپراطوری رم با تمام عظمتش
اگر فرو ریخت و از هم پاشید
نه در جنگ با رقبا و متجاوزین
که از درون با خیانتها پوسید و سقوط کرد!!!
برای نیم فصلی که تنها با چنگ و دندون میشه به سلامت
ازش عبور کرد و از هم نپاشید هشدار میدیم به اونا که
قراره در لباس خودی کنار دشمنای قسم خورده مون بایستن
چه اونیکه از اون سر دنیا با وقاحت
برای سرمربی تیم ضرب الاجل تعیین میکنه
چون بازیکنی که باهاش چیک تو چیکه تو لیست سرمربی نبوده!!
چه اونیکه همین سر دنیاس و وقتی بازیکن تیم ازش شاکی میشه
(چه درست چه غلط!!)دو ساعت بعد نوچه هاش
جای سرمربی میشینن و تجزیه تحلیل میکنن که پاس رو به عقب بلد نیستی
و با وقاحت برای یه بازیکن ضرب الاجلِ اخراجش رو تعیین میکنن
چه اونا که سرپوش میذارن رو کار این دو تا گروه و تقصیر رو میندازن
گردن گروه مخالف
چه اونا که تا کمر خم میشن جلو اختلاسگر میلیاردر و دو فصله
به دستوراتش،آرامش تیمو سلب کردن (البته الان که دو ماهه داره آب خنک میخوره
همه شون ساکتن😂)
چه اونا که سوار موج این جماعتن !!!! والله قسم که دست بذارین رو آرامش تیم
دست میذاریم رو آبروتون!!! کار سختی هم نیست خودتونم میدونید!
این نیم فصل جل و پلاستونو جمع می کنین میرین تو سوراخ موشتون
سر پرسپولیس شوخی نداریم
اجازه نمیدیم جا باز شه برای اوناییکه میخوایید با تفرقه
و پایین کشیدن پرسپولیس بیارینشون سر کار!!!
ادب کردن بازیکن در حیطه اختیارات هیچ لیدری نیست
همینو ما بتونیم حالی کنیم به بقیه پنجاه درصد مشکلات حله!!!👎
این نیم فصل... هیچ احدی حق نداره نزدیک آرامش تیممون بشه
وگرنه سکوووووت نمیکنیم!!!!!امتحانش مجانیه😒👎
پ.ن : یه فصل کامل،کامنت بازیای نوچه های اختلاسگر رو زیر پستاشون
تحمل کردیم...ضیافت و شام بازی و ادا اطوار عشقولانه برا کسیکه
هیچ سمتی تو تیم نداشت رو دیدیم و لب بستیم
ته فصل شکر خدا همشون به روشهای مختلف از تیممون کـَنده شدن
خیالمون راحت شده بود که تیم یه دسته اما اگر کسی هست
که میخواد راهشونو بره خیالی نیست
ته فصل همچنان درهای خروجی بازه...تا اون موقع اگر پرسپولیس عشقه
و تو اولویته از درد تیم بگیم و بازیکنای فعلیش،مخلصتونم هستیم
پای بد و خوبشم می مونیم و نمیذاریم کسی چپ نگاهتون کنه
اما تیم فعلی و بازیکنای فعلی!!! بی دوز و کلک...حله؟؟؟
❤🙏😊
🚫هشدار که آرامش ما را نخراشی🚫
Read more
<span class="emoji emoji1f33b"></span>مزایای هایفو تراپی : * سفت شدن و بهبود پوست، از جمله پیشانی، چشم ها، دهان، گردن * کاهش چروک های سطحی ...
Media Removed
مزایای هایفو تراپی : * سفت شدن و بهبود پوست، از جمله پیشانی، چشم ها، دهان، گردن * کاهش چروک های سطحی تا عمقی * درمان گود رفتگی و پف چشم * جوانسازی و لیفتینگ پوست * کاهش روند علائم پیری پوست * بالا رفتن و سفت شدن گونه ها بدون عمل جراحی * کاهش روند علائم پیری صورت، گردن و سینه * بهبود قابلیت ارتجاعی ... 🌻مزایای هایفو تراپی :
* سفت شدن و بهبود پوست، از جمله پیشانی، چشم ها، دهان، گردن * کاهش چروک های سطحی تا عمقی
* درمان گود رفتگی و پف چشم
* جوانسازی و لیفتینگ پوست
* کاهش روند علائم پیری پوست
* بالا رفتن و سفت شدن گونه ها بدون عمل جراحی
* کاهش روند علائم پیری صورت، گردن و سینه
* بهبود قابلیت ارتجاعی پوست و شکل طبیعی صورت
* جوانسازی خط فک
* کاهش جوش صورت .
🌻روش کار هایفو چگونه است؟
در طول هایفوتراپی، از امواج اولتراسوند جهت تحریک کلاژن در لایه های عمیق پوست استفاده می شود. در نتیجه، پوست بالا می رود (لیفت می شود) و بدن جهت تولید کلاژن تحریک می شود. .
🌻چه کسانی جهت انجام هایفوتراپی مناسب هستند؟
کاندیدای مناسب جهت انجام هایفوتراپی کسی است که بالای ۳۰ سال سن داشته باشد و متوجه شلی و افتادگی در پوست صورت یا گردن خود شده باشد. برای بیمارانی که در سنین ۳۰ سالگی به سر می برند، معمولا از هایفوتراپی جهت تحریک کلاژن استفاده می شود. از این رو در به تعویق انداختن روند پیری کمک می شود. بیمارانی که در سنین ۴۰ یا ۵۰ سالگی به سر می برند، بیشترین گروه سنی ای هستند که از این روش استفاده می کنند. هایفوتراپی برای افراد بالای ۶۰ سال که پوست شان کاملا شل شده است نیز مناسب می باشد. این روش همچنین برای افرادی که در گذشته جراحی لیفت صورت انجام داده اند نیز مناسب است. .
🌻توسط هایفوتراپی از چه درمان های زیبایی می توان بهره مند شد؟
* لیفت ابرو
* لیفت گونه
* لیفت وسط صورت
* کاهش خط لبخند
* لیفت گردن و سفت کردن پوست آن
* سفت کردن و جوان سازی کلی پوست .
🌻آیا هایفوتراپی به بدن آسیب می رساند؟
اکثر افراد هیچ دردی گزارش نکرده اند. ممکن است درد خفیفی در نواحی استخوانی ایجاد شود یا در طول درمان، احساس گرما در پوست حس شود.
.
#dr_iranchi #hifu #هایفو #زیبایی #هایفوتراپی_پوست #هایفو #
هایفوتراپی_صورت
تلفن : ۰۹۱۹۳۰۸۶۲۳۰
آدرس: تهران -خیابان شریعتی-بالاتر از تقاطع میرداماد-( نرسیده به مترو شریعتی)- خیابان منظر نژاد-ساختمان پزشکان ۵۳ واحد ۴
جهت تعیین وقت و دریافت اطلاعات بیشتر خواهشمندیم همه روزه از ساعت 11 صبح تا 7 شب تماس حاصل فرمایید❤️🌹🌺🌹🙏🏻
Read more
*** . خلاصه‌ای از سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون مسائل اقتصادی، شرایط جامعه و اشرافیت ...
Media Removed
*** . خلاصه‌ای از سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون مسائل اقتصادی، شرایط جامعه و اشرافیت مسئولین ۹۷/۴/۱۶ مشکل اصلی، نداشتن کار است! با حاج حسین یکتا صحبت می کردم، می گفت : «الان مشکل آب خرمشهر بُلد شده، و الا مشکل اصلی آن جا و خیلی از جاهای کشور، این است که کار ندارند!» مشکل اقتصادی ... ***
.
خلاصه‌ای از سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد
پیرامون مسائل اقتصادی، شرایط جامعه و اشرافیت مسئولین

۹۷/۴/۱۶
مشکل اصلی، نداشتن کار است!
با حاج حسین یکتا صحبت می کردم، می گفت : «الان مشکل آب خرمشهر بُلد شده، و الا مشکل اصلی آن جا و خیلی از جاهای کشور، این است که کار ندارند!»
مشکل اقتصادی و بیکاری، مشکلی جدی است. .
» در مملکت سه قشر داریم : .
» قشر اول : به شدت محرومند. .
» قشر دوم : امثال من و شماییم. این قشر گیر هستند.
لباس و خانه و ... دارند، اما نیازهای دیگری دارند. این قشر برای یک زیارت رفتن گیر است و پول ندارد که برود! برای تفریح ساده و مسافرت گیر است!
این درصد دوم، خیلی زیادند! فقیر و بدبخت نیستند، اما در زندگیشان می لنگند.
.
» 99درصد مسئولین ما متمول هستند!!
» قشر سوم : متمول غرق در رفاهند.

بعد از چهل سال انقلاب، 99درصد مسئولین ما از این گروه سومند! به آن یک درصد هم پیشنهاد شده، خودشان آدم بودند و نرفتند! خانواده این مسئولین هیچ مشکل اقتصادی، رفاهی، آموزشی، تفریحی ندارند!
وقتی حاکمان ما این گونه باشند، من و شما چه امیدی داشته باشیم؟!
.
بنده، همین فردا دوتا چیز به درد بخور داشته باشم، می فروشم و به فقرا می دهم. یک تلویزیون داریم، این هم می دهم، حداقل یک نفر که می تواند نگاه کند! شما هم، لوازم های اضافیتان را کم کنید. » امکانات رفاهی مسئولین ارث پدرشان نبوده، از بَرِ من و شما خورده اند!
.

اگر قرار بود مسئولین با غر زدن های ما درست شوند، درست شده بودند! الان سال 97 است و وضع مسئولین ما از نظر امکانات رفاهی بهتر از 87 است، 87 از 77 بهتر، 77 از 67 بهتر، 67 از 57 بهتر!
.

بنده می خواهم از فردا صبح هرچه مربوط به خودم است، بفروشم. چطوری شماها اسمتان امام حسینی است؟! چطور شب خوابتان می برد؟! چطور این لقمه ها از گلویتان پایین می رود؟! عده ای در شیراز در فقر مطلق به سر می برند! تلویزیونی نیست که بچه نگاه کند! الهی به حق حضرت زهرا(س) خدا روز قیامت شمر را ببخشد، این مسئولین مفت خور ما را نبخشد! بهترین پرواز، بهترین غذا، بهترین مکان و ... را دارند!
.

چرا تا به حال حقوق مسئولی قطع نشده است؟!
مسئولین، خودشان و خانواده شان به مال حرام و مفت خوری عادت کرده اند! در عمرشان گرما، سرما، بی آبی، هیچ ناراحتی برای رسیدن به هیچ تفریحی نکشیده اند!!! انقلاب کردیم که آقایان از جیب ما بخورند و همه کاره بشوند! خانواده هایشان هم که اغلب دارند در خارج تحصیل می کنند!

ادامه مطلب در :
http://rahpouyan.com/page.asp?tid=7370

#کانون‌فرهنگی‌رهپویان‌وصال‌شیراز
#حجت‌الاسلام‌انجوی‌نژاد
Read more
سلام گوگولی مگولی ها.دوستای خوب من.امشب می خوام کلی باهاتون بحرفم.اما خواهشا تا ته ته حرفامو بخونین ...
Media Removed
سلام گوگولی مگولی ها.دوستای خوب من.امشب می خوام کلی باهاتون بحرفم.اما خواهشا تا ته ته حرفامو بخونین چون بعدش دیگه از شرم راحت میشین. . . . راستش به دلیل یه مشکلی من دیگه نمی تونم بیام اینستاگرام. ینی درواقع نه اینستاگرام،نه تو گروه تلگرام و نه هیچ جای دیگه.خیلی برام سخته.تو این چند ماهی که اینستامو ... سلام گوگولی مگولی ها.دوستای خوب من.امشب می خوام کلی باهاتون بحرفم.اما خواهشا تا ته ته حرفامو بخونین چون بعدش دیگه از شرم راحت میشین.
.
.
.
راستش به دلیل یه مشکلی من دیگه نمی تونم بیام اینستاگرام. ینی درواقع نه اینستاگرام،نه تو گروه تلگرام و نه هیچ جای دیگه.خیلی برام سخته.تو این چند ماهی که اینستامو راه انداختم،خیلی بهش عادت کرده بودم.همش هم یه خاطر دابل اس بود.چون می تونستم مطالب و اخبار جدید دابلو تو منابع مختلف پیدا کنم و بخونم.به خاطر همین،حالا که مجبورم همه ی این ارتباطامو قطع کنم،خیلی برام سخته.نمی دونین چقدر گریه کردم.😢😭
راستش تو این چند ماه،از طریق همین اینستاگرام،دوستای خیلی خوبی پیدا کردم.رانیا جون،نگین جون،سپیده جون،صبا جون،ثنا جون،سوگل جون،یاسمین جون و خیلی های دیگه.من خیلی از این دوستان متشکرم.به خاطر همه چیز.نمی دونم،ولی احساس خوبی نسبت به این دوستام دارم.احساس می کنم ماها شبیه به همیم.نمی دونم اونا هم همین احساسو دارن یا نه اما این احساس واقعی منه که حس می کنم این افراد،خواهرای من هستن و خیلی هم دوسشون دارم.💙💜💛💚💖
این پست،به احتمال 99 درصد،آخرین پستیه که من می ذارم.از این بعد دیگه پستای منو نمی بینید.شاید چند سال دیگه برگردم.ولی معلوم نیست تا اون موقع اصن اینستاگرامی باشه یا نباشه.اما اگه بود،سعی می کنم دوباره برگردم.
این رو هم بگم که اگر کامنتی گذاشتین و من جواب ندادم ناراحت نشین.😉چون دیگه دارم میرم.البته تا نیم ساعت دیگه احتمالا هستم.شایدم فردا بازم بیام.اما نهایتا تا فردا بعد ظهر هستم.
ببخشید که این قدر حرف زدم.نمی خواستم سرتونو درد بیارم.واقعا دلم نمی خواد این حرفا رو تموم کنم. ولی به جاش دیگه از این به بعد منو نمی بینید و خیالتون راحت میشه.دوستای گلم،تریپل اسای مهربون،من ازتون خواهش می کنم هم چنان به حمایت از دابل اس ادامه بدید.دابل اسو فراموش نکنید.البته می دونم که هرگز این کارو نمی کنید.فقط واسه راحتی خیال خودم میگم.ازتون خیلی خیلی ممنونم خواهرای عزیزم.و خیلی خیلی خیلی دوستون دارم. 💖💕💔💓💟💞💝💘💗
خداحافظ.👋
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji2712"></span> به #ابراهیم_حاتمی_کیا #به_وقت_شام . یه عمره که زخم زبون می‌زنن بهت واسه اندیشه و باورت همیشه ...
Media Removed
به #ابراهیم_حاتمی_کیا #به_وقت_شام . یه عمره که زخم زبون می‌زنن بهت واسه اندیشه و باورت همیشه پی فرصتن که فقط با گوشه کنایه بریزن سرت . می‌خواستن بسوزوننت خط شکن! که حرف نگاهت عقب‌گرد شه تو پیغمبر درد این ملتی! خدا خواست آتیش واست سرد شه . ببین مادرای شهیدا می‌خوان صدای غم بی‌صداشون ...
به #ابراهیم_حاتمی_کیا
#به_وقت_شام
.
یه عمره که زخم زبون می‌زنن
بهت واسه اندیشه و باورت
همیشه پی فرصتن که فقط
با گوشه کنایه بریزن سرت
.
می‌خواستن بسوزوننت خط شکن!
که حرف نگاهت عقب‌گرد شه
تو پیغمبر درد این ملتی!
خدا خواست آتیش واست سرد شه
.
ببین مادرای شهیدا می‌خوان
صدای غم بی‌صداشون باشی
ببین حنجرای بریده ازت
می‌خوان راوی کربلاشون باشی
.
حالا که یه عده با پول سیاه
حقیقت رو از سکه انداختن
هزینه داره توی این سینما
یه فیلم از حریم حرم ساختن
.
مرام حسینی توی خونِته
اگه سر سپرده، اگه جون به کف
تو وایستادی پای همه سختیاش
زدی تیرتو صاف تو خال هدف
.
رفیقای پرپر شده‌ات شک نکن
با چشمای روشن نگات می‌کنن
که امثال #آوینی می‌بینن و
به وقت غریبی دعات می‌کنن
.
بیا تا ابد بلبل عاشقی
تو باغ پر از آرزومون بمون
کلاغا چه می‌فهمن این قصه رو؟
تو واسه گلای شقایق بخون
.
صدای تنفر، صدای دروغ
مهم نیست اگه عالمو پر کنه
تو که بسه واست همین‌قدر که
ازت #حاج_قاسم تشکر کنه...
.
.
#فاطمه_عارف_نژاد
.
.
#حمایت_از_هنر_ارزشمند
#گروه_فرهنگی_آوین
Read more
آفت عود کننده زخمهای عود کننده بطور معمول در دوران طفولیت تا بلوغ شروع می شوند و بهبودی آن حدود ۱ تا ...
Media Removed
آفت عود کننده زخمهای عود کننده بطور معمول در دوران طفولیت تا بلوغ شروع می شوند و بهبودی آن حدود ۱ تا ۴ هفته طول می کشد . زخم آفت معمولاً گرد یا بیضی بوده و یک حاشیه قرمز زنگ با مرکز زرد یا خاکستری دارد . عوامل ایجاد کننده علت واقعی این بیماری هنوز ناشناخته است . سابقه خانوادگی در یک سوم بیماران دیده ... آفت عود کننده

زخمهای عود کننده بطور معمول در دوران طفولیت تا بلوغ شروع می شوند و بهبودی آن حدود ۱ تا ۴ هفته طول می کشد . زخم آفت معمولاً گرد یا بیضی بوده و یک حاشیه قرمز زنگ با مرکز زرد یا خاکستری دارد .

عوامل ایجاد کننده

علت واقعی این بیماری هنوز ناشناخته است . سابقه خانوادگی در یک سوم بیماران دیده می شود . در حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد بیماران اختلالاتی مانند کمبود آهن یا فولیک اسید یا ویتامین B۱۲ دارند .
عواملی مانند هیجانات روحی ، ضربه ، قاعدگی ، حساسیتهای غذایی نیز در ایجاد این بیماری مؤثرند .
این بیماری همچنین در ایدز و بندرت در کودکان همراه با گلو درد و تب و در بعضی از بیماریهای دیگر دیده می شود . با گذشت سن شدت بیماری کاهش و یا بهبود می یابد و تا کنون عامل عفونی برای این بیماری کشف نشده است .

علائم بالینی

آفت یا یک بیماری شایع بوده و تا ۲۰ درصد جمعیت را مبتلا می سازد . در افرادی که سطح اقتصادی و اجتماعی بالاتری دارند شایعتر است و سه فرم عمده دارد :

۱) فرم مینور ( کوچک )

فرم مینور ( کوچک ) که حدود ۸۰ درصد موارد را شامل می شود . این فرم عمدتاً در گروه سنی ۱۰ تا ۴۰ سال دیده شده و ناراحتی مختصری ایجاد می نماید .
زخمهایی بین ۲ تا ۴ میلیمتر در لبها ، گونه ها ، کف دهان و زیر زبان ایجاد می شود . این زخمها در لثه ها ، کام و روی زبان شایع نیستند .
تعداد زخمها در یک زمان معمولاً کم بوده و بین ۱ تا ۶ عدد متغیر است . ضایعات طی ۷ تا ۱۰ روز بهبود یافته ولی با فواصل نامنظمی ممکن است عود کند .
زخمهای معمولاً گرد و یا بیضی بوده ولی ممکن است خطی باشند . رنگ زخم ابتدا زرد رنگ بوده ولی بتدریج خاکستری می شود . حاشیه زخم ملتهب و قرمز رنگ است و بهبودی بدون جوشگاه صورت می پذیرد .

۲) فرم ماژور ( بزرگ )

فرم ماژور ( بزرگ ) حدود ۱۰ درصد موارد را شامل می شود . این زخمها بزرگتر بوده ، عود بیشتری داشته ، مدت بیشتری باقی می ماند و از نوع مینور دردناکتر می باشد . اندازه آنها ممکن است از یک سانتی متر هم بزرگتر شده و در هر جای دهان حتی روی زبان و کام نیز دیده شوند . تعداد آنها کم ( معمولاً ۱ تا ۶ عدد ) و طی ۱۰ تا ۴۰ روز بهبود می یابند . بهبودی آنها می تواند با بجا گذاشتن جوشگاه باشد .

۳) فرم شبه تبخال

این فرم در سنین کمی بالاتر از فرمهای قبلی دیده شده در خانمها شایعتر است . این فرم بشدت دردناک بوده و آنقدر فواصل عود کم است که زخم تقریباً بطور مداوم وجود دارد .
این فرم با ایجاد تاولهای ریز شروع می شود که سریعاً تبدیل به زخمهای کوچک ( ۲ میلیمتری ) می شوند .
Read more
 #گزیده_ای_از_کتاب . . عشق مگر حتما باید پیدا وآشکار باشد تا به آدمیزاد حق عاشق شدن، عاشق بودن ...
Media Removed
#گزیده_ای_از_کتاب . . عشق مگر حتما باید پیدا وآشکار باشد تا به آدمیزاد حق عاشق شدن، عاشق بودن بدهد؟ گاه عشق گم است؛ اما هست، هست، چون نیست. عشق مگر چیست؟ آن چه که پیداست؟ نه، عشق اگر پیدا شد که دیگر عشق نیست. معرفت است. عشق از آن رو هست، که نیست. پیدا نیست و حس می شود. می شوراند. منقلب میکند. به رقص ... #گزیده_ای_از_کتاب
.
.

عشق مگر حتما باید پیدا وآشکار باشد تا به آدمیزاد حق عاشق شدن، عاشق بودن بدهد؟ گاه عشق گم است؛ اما هست، هست، چون نیست. عشق مگر چیست؟ آن چه که پیداست؟ نه، عشق اگر پیدا شد که دیگر عشق نیست. معرفت است. عشق از آن رو هست، که نیست. پیدا نیست و حس می شود. می شوراند. منقلب میکند. به رقص و شلنگ اندازی وامی دارد. می گریاند. می چزاند. می کوباند و می دواند. دیوانه به صحرا! .
.

گاه آدم، خود آدم، عشق است. بودنش عشق است. رفتن و نگاه کردنش عشق است. دست و قلبش عشق است. در تو عشق می جوشد، بی آنکه ردش را بشناسی. بی آنکه بدانی از کجا در تو پیدا شده، روییده. شاید نخواهی هم. شاید هم بخواهی و ندانی. نتوانی که بدانی. عشق، گاهی همان یاد کمرنگ سلوچ است و دست های به گِل آلوده تو که دیواری را سفید می کنند. عشق، خود مرگان است! پیدا و ناپیداست، عشق. گاه تو را به شوق می جنباند و گاه به درد در چاهیت فرو می کشد.
.
. 📚 جای خالی سلوچ ✍محمود دولت آبادی
.
. 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
#مشاوره #تخصصي #خانواده #ازدواج #كودك #نوجوان #درمان #افسردگي #وسواس #اضطراب #بدبيني #انواع #تست #هوش #شخصيت #روانشناسي_گروه_همراه
#تلفن #تماس:٢٢٣٨٣٨٤٦📞
#www.grohamrah.com
Read more
Loading...
. خواستم پست دیگری رو بذارم, نشد. این حرف هام امیدوارم که کام کسی رو تلخ نکند و کسی به خودش نگیرد . . درد ...
Media Removed
. خواستم پست دیگری رو بذارم, نشد. این حرف هام امیدوارم که کام کسی رو تلخ نکند و کسی به خودش نگیرد . . درد دلی ست, گوش زدی ست, چکی ست, اول به صورت خودم و بعد به هر کس که اهل دل باشد . . در پست های مربوط به روز پدر ندیدم کسی پدرش رو تگ کند چون اصلن در اینستاگرام حضور ندارند یا حداقل اگر هم باشند درصد خیلی خیلی ... .
خواستم پست دیگری رو بذارم, نشد.
این حرف هام امیدوارم که کام کسی رو تلخ نکند و کسی به خودش نگیرد .
.
درد دلی ست, گوش زدی ست, چکی ست, اول به صورت خودم و بعد به هر کس که اهل دل باشد .
.
در پست های مربوط به روز پدر ندیدم کسی پدرش رو تگ کند چون اصلن در اینستاگرام حضور ندارند یا حداقل اگر هم باشند درصد خیلی خیلی خیلی کمی تگ می شوند و حضور دارند .
.
پس تبریک ها پز است, ژست است, یا هرچیزی .
.
پدر و مادر در گروه ارزشمند ترین چیز های هستی قرار دارند که اگر اینطور نبود, خداوند در قرآن انقدر تاکید نمی کردند و این جواهرات را بزرگ نمی شمردند.پس من بدانید که حقیر هم مخالف مهر و محبت و قدر دانی از پدر و مادر نیستم
.
.
اما به نظرم این ایام مقدس در اینستا مانند پست های مزخرف مربوط به غذا های رنگی و کارهای روزانه ی افراد و کادو های ولنتاین و پز و ژست های متعدد و متفاوت و خیلی چیز های بیهوده ی از این دست شده اند. .
.
بعضی چیز ها در خلوت خوب تر است, پدر و مادر رو دوست داریم؟ مرد باشیم و در خلوت دست و پاهای عزیزشون رو ساعت ها ببوسیم, هدیه بگیریم گل بگیریم و و و .
.
فقط یک لحظه خودمون رو بذاریم جای عزیزانی که پدر و مادر هاشون رو از دست دادند, واقعن که قابل درک و تصور و همدردی هم حتی نیست,دلگیر است, قرص سر در می خواهد.
.
.
مثل همون پست های خنده دار که تشکیل شده از غذاهای مختلف و سفر های کلیشه ای و کاده های رنگی هستند و باید در زندگی واقعی مون ازشون لذت ببریم در این مورد شبیه هم , از نعمت هات لذت ببر اما با بلند گو و اکو و جار زدن نه ,در این مورد گوش کر کردن جایز نیست .شاید کسی دلش بگیرد.شاید کسی غمگین شود.شاید کسی...
می دانید از این شاید ها و افراد زیاد داریم. .
.
بیش از این مصدع اوقات نمی شم .
.
خدا رحمت کنه پدر های رفته به آسمان رو, ایمان دارم که جای آنها امن و زیبا و مورد اعتماد است, و فقط تلخی قصه دلتنگی باز مانده هاست و بس.
.
.
همه باهم یک فاتحه می خوانیم برای شادی روح همه ی پدر های رفته و نرفته .
.
.
امیررضا معروفی
#امیررضامعروفی
#امیررضا_معروفی .
.
انشالله که کم کم همه به این درک برسیم .
.
.
مخلصیم
یا علی
Read more
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن ...
Media Removed
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره. * یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. ... :
#مردی_از_آنادانا
#فریبا_کلهر

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان

فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره.
* یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. قصه‌گوست و در عالم ترشی‌ها سیر می‌کند. در نهایت خودش را توی کوزه‌ی سرکه می‌اندازد و ترشی می‌اندازد.
* ضرب‌المثل همدانی که می‌گوید: زن‌های همدانی گنجشک را توی هوا می‌گیرند و ترشی می‌اندازند. کنایه از این‌که از همه چیز ترشی می‌اندازند.
* سیاست و قصه یکی از حرف‌های این رمان است و ساخته شدن واژه‌ای به اسم قصاست. در این رمان شخصیت اصلی با شخصیت‌های سیاسی برخوردهایی دارد. مثلا در کودکی و بعد از کودتای ۲۸ مرداد و دستگیری مصدق، تخت مصدق را می‌بیند که بالای سرش پرواز می‌کند و مصدق ِ مفلوک و با عصا روی آن نشسته. و یا وقتی هویدا اعدام می‌شود با شبح او در عکاسخانه‌اش مواجه می‌شود و حرف می‌زند.
* شخصیت اصلی یعنی زعیم، عکاسی دارد و مدتی به جبهه می‌رود و عکاسِ دفاع مقدس می‌شود. در واقع دنیای خوب و خوشی با عکس و عکاسی و عکاسخانه‌اش دارد.
* یکی از شخصیت‌های رمان دختری به اسم استلا است که عادت دارد مثل درخت مقدس به خودش پارچه ببندد و در نهایت به صورت استعاری درخت می‌شود. استلا از مشتری‌های عکاسی زعیم است.
* توی رمان چند تا شخصیت گم می‌شوند. شاید گمشدگی بتواند موضوع روی جلد باشد.
* نگار یکی از گمشده‌هاست. زنی که چندبار گم و پیدا می‌شود و شخصیت اصلی رمان عاشق اوست.
* این رمان ترکیبی از قصه و سیاست است و زعیم کسی است که از قصه و سیاست و عکاسی عبور می‌کند و به نور می‌رسد و رستگار می‌شود.
* فضای قصه بیشتر در همدان است. سرما... کوه الوند... سفال‌های لالجین... انگورهای ملایر... گردوهای تویسرکان... عطاری‌ها... ترشی‌ها
از فریبا کلهر، تاکنون علاوه بر رمان‌های منتشر شده برای گروه سنی نوجوانان،کتاب‌های «شوهر عزیز من» و «عاشقانه» نیز در حوزه بزرگسال در نشر آموت منتشر شده است.
رمان «مردی از آنادانا» نوشته «فریبا کلهر» در ۳۹۲ صفحه و به قیمت ۲۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌

🌟🌟 مسابقه‌ی عکس #عیدی_گردش با کتاب‌های نشر آموت تا پایان فروردین ادامه خواهد داشت.
Read more
The Green Mile (مسیر سبز) کارگردان : Frank Darabont نویسنده : Stephen King بازیگران: Tom Hanks, ...
Media Removed
The Green Mile (مسیر سبز) کارگردان : Frank Darabont نویسنده : Stephen King بازیگران: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan ,David Morse فانتزی، درام، جنایی محصول سال : 1999 خلاصه داستان : داستان این فیلم درباره پل اجکام است که به علت کهولت سن در خانه سالمندان است و به بیان بخشی از خاطرات خود ... The Green Mile (مسیر سبز)
کارگردان : Frank Darabont
نویسنده : Stephen King
بازیگران: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan ,David Morse
فانتزی، درام، جنایی
محصول سال : 1999

خلاصه داستان :
داستان این فیلم درباره پل اجکام است که به علت کهولت سن در خانه سالمندان است و به بیان بخشی از خاطرات خود در زمان خدمت در پلیس می پردازد. اجکام در سال ۱۹۳۵ در زندان مسئول گروه اعدام کنندگان بوده و در آنجا با یک سیاهپوست درشت اندام و خوش قلب به نام جان کافی آشنا می شود که قدرتی خارق العاده دارد و به واسطه آن اجکام را از درد و بیماری رها می کند. در ادامه با ورود یک شرور به زندان و وخیم شدن حال همسر رئیس زندان اتفاقات دیگری رخ می دهد که .. این فیلم دومین تجربه فیلم سازی آقای دارابونت ، فیلمی بسیار خوش ساخت با ساختار کلاسیک قصه گویی ، تعریف عالی شخصیت ها در طول فیلم..
دارابونت چنان شخصیت "کافی" را عالی تعریف می کند که برای بیننده بسیار باور پذیرمی شود. شخصیت متافیزیکی و لحن کودکانه کافی بسیار گیرا ست. مسیر سبز از جمله فیلم های خاص در زمینه سبک قصه گویی هست .
مسیر سبز با بازى درخشان مایكل كلارك دانكن در نقش جان كافى و تام هنكس در نقش پل مهارت فیلمساز را در روایت خلاقانه داستان هاى ساده تائید كرد. دیگر بازیگران فیلم یعنى دیوید مورس، سم راكول و جیمز كرامول هم بازى خوبى را ارائه مى دهند. «مسیر سبز» از یك جهت نیز موفق تر از «رهایى در شائوشنگ» است.

این فیلم تماما محور قربانی شدن یک بی گناه هست. به این نکته توجه کنید که (john coffey) همانند اول اسم (Jesus chris) تشابه اسمی در به صلیب کشیدن انسان ها..
"به نظر من راجع یک قتل هیچ وقت نمیشه تماما قضاوت کرد. برای همین تو خیلی از کشورهای دنیا اعدام ممنوع. در مقابل با کاهش شدید جنایت مواجه شدند." این فیلم زیبا رو اگه ندیدید حتما ببینید.
این پیج دیگه ما هست. خانم ها حتما برید. @kids.center1

#film_closeup1, #greenmile
#مسیرسبز ، #فرانک_دارابونت
Read more
Loading...
. ⁠⁣⁣نگاهی به فيلم متخاصم ها «Hostiles» ساخته‌ی اسکات کوپر . - متخاصم ها اگر به روایتی ساده و هفت‌تیرکشی‌های رقابتی میپرداخت و داستانی اکشن و مهیج را روایت میکرد، میتوانست به یکی از آثار یکبار مصرف ژانرش در سال تبدیل شود، اما کوپر قدم در مسیری عجیب در داستان‌سرایی و هسته فکری اثرش میگذارد. ... .
⁠⁣⁣🌟نگاهی به فيلم متخاصم ها «Hostiles» ساخته‌ی اسکات کوپر
.
- متخاصم ها اگر به روایتی ساده و هفت‌تیرکشی‌های رقابتی میپرداخت و داستانی اکشن و مهیج را روایت میکرد، میتوانست به یکی از آثار یکبار مصرف ژانرش در سال تبدیل شود، اما کوپر قدم در مسیری عجیب در داستان‌سرایی و هسته فکری اثرش میگذارد. اسکات کوپر در این فیلم به روایت قصه‌ای در سال ۱۹۸۲ می‌پردازد
.
- با حضور ستارگان مشهور سینما در ساخته کوپر، نمیشود از بازیگری فیلم گلایه داشت، آن هم زمانی که کارگردان، کریستین بیل همه فن حریف را این بار با لباس کاپیتان ارتش آمریکا به دشت‌های باز و سفری پر از زخم و تنهایی همراه میکند. «رزمند پایک» صحنه‌های احساسی در فیلم دارد که آنقدر خوب آنها را بازی می‌کند که می‌توان گفت او لایق حضور در بین کاندید‌های بهترین بازیگر نقش مکمل زن اسکار امسال بود
.
- تکنیک نگارش عناصر اولیه فیلمنامه، آنقدر موثر و چینش کارکترها در یک محیط ثابت اما پرتحرک، آنقدر منسجم روایت شده، که برای لحظه‌ای نمیتوان درد از گذشته و دوستی را از کاپیتان بلاکر و همرزمانش جدا شده دانست. سکانس‌های خشن ابتدایی و آن تاثیر موفق کوپر سبب میشود تا مخاطب خشونت‌های بعدی و رفتارهای غیرانسانی کاپیتان داستان را بیش از پیش درک کند و به نمای ذهنی با کاپیتان و دارودسته‌اش یک نظر باشد
.
- تصویرسازی کوپر بیش از هر چیزی سکانس‌های اکشن هفت‌تیرکشی ساده نیست. داستان اسکات برخورد کارکتر اصلی داستان با گذشته و آن چیزست که امروز او را به عنوان رهبر گروه میبینم. میتوان از متخاصمان، بعنوان وسترنی روانکاوانه و سخت یاد کرد. در «متخاصم ها»، غرب وحشی آن آهنگ‌های محلی داستان‌های فورد با هفت‌تیرکشی‌های جذاب و قهرمان‌محورش نیست، اینجا همه چیز بوی خون و مرگ میدهد. در همان سکانس تلخ ابتدایی کارگردان به مخاطب میفهماند، قرار نیست هیچ چیز این اثر، مفرح و شکلی شبیه به «۳:۱۰ به یوما» داشته باشد
.
- در «متخاصم ها»، کوپر میزان سنگینی عذاب و سختی مسیر شخصیت‌هایش را در زیر باران و التماس برای ببخش و “موسیقی متن مکس ریشتر” فرم میدهد. در پایان، متخاصم ها، وسترنی متفاوت نسبت به ساخته‌های درجه بی سینما میباشد. روایت منحصر به فرد اسکات کوپر در کنار فیلمنامه منسجم و جذابش، سبب میشود تا بازی بازیگران در کارکترهای خلق شده، موفق و دیدنی باشد
.
🗯| شما این فیلم رو چگونه ارزیابی می کنید؟ امتیازی که از ۱۰ به این فیلم میدید؟ (دانلود نسخه بلوری در کانال)
_______________
#Hostiles #ChristianBale
#CinemaNewss_Review
Read more
. . . تازه اکران در گروه هنر و تجربه مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «رفتن» برادران محمودی، چهارشنبه ...
Media Removed
. . . تازه اکران در گروه هنر و تجربه مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «رفتن» برادران محمودی، چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی باغ کتاب برگزار شد اولین نمایش فیلم سینمایی «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی با حضور بازیگران و عوامل فیلم سینماگران و مخاطبان چهارشنبه ... .
.
.
تازه اکران در گروه هنر و تجربه
مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «رفتن» برادران محمودی، چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی باغ کتاب برگزار شد

اولین نمایش فیلم سینمایی «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی با حضور بازیگران و عوامل فیلم سینماگران و مخاطبان چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱ در پردیس سینمایی باغ کتاب بود

فیلم سینمایی «رفتن» بیش از ۵۰ حضور خارجی داشته و ۱۰ جایزه دریافت کرده است.
«رفتن» روایتگر داستان عشقی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شود، قصه‌ عشقی که از همه‌ چیز غیر از معشوق رنج می‌بیند، رفتن قصه درد است، درد خانه به دوشی، درد مهاجرت.
رضا احمدی، فرشته حسینی، بهرنگ علوی، نازنین بیاتی، مسعود میرطاهری، سینا سهیلی، محفوظ محمودی، افشین اخلاقی، بشیر احمد نیکزاد، امیر حسین بابائیان، محمد امین صاحب زاده، کاظم علیزاده و با حضور شمس لنگرودی در این فیلم نقش آفرینی دارند.
Read more
. در ادامه این مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک خود در مورد مقیاس افسردگی را نیز در روزهای اول و آخر تحقیق ...
Media Removed
. در ادامه این مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک خود در مورد مقیاس افسردگی را نیز در روزهای اول و آخر تحقیق خود کامل کرد و برای این منظور پرسشنامه ی اضطراب را جهت ارزیابی وضعیت اضطراب شرکت کنندگان بلافاصله قبل و بعد از ماساژ در روز اول و آخر مطالعه مورد استفاده قرار داد . در این مطالعه نمرات بدست آمده در ... .
در ادامه
این مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک خود در مورد مقیاس افسردگی را نیز در روزهای اول و آخر تحقیق خود کامل کرد و برای این منظور پرسشنامه ی اضطراب را جهت ارزیابی وضعیت اضطراب شرکت کنندگان بلافاصله قبل و بعد از ماساژ در روز اول و آخر مطالعه مورد استفاده قرار داد .
در این مطالعه نمرات بدست آمده در مورد افسردگی اعضای گروه ماساژ طی روزهای آخر تحقیق کاهش بیشتری نشان داد. همچنین در روز اول و آخر نیز سطوح اضطراب در افراد گروه ماساژ پایین تر از افراد گروه ورزش بود .
محققان این مطالعه اظهار داشتند که ” افزایش قدرت عضلانی و دامنه حرکتی می توانند به کاهش افسردگی و اضطراب کمک کنند “. بطورکلی این داده ها نشان داد که ماساژ درمانی برای بیماران مبتلا به آسیب نخاعی می تواند مفید باشد “.
بعد از این مطالعه پژوهشگران برای مطالعات آتی خود موضوعات ” ارزیابی ماساژ درمانی برای سایر مشکلات مرتبط با آسیب نخاعی از جمله اسپاسم و درد ” را پیشنهاد دادند
Source:
The Touch Research Institute.Authors: Miguel A. Diego, Tiffany Field, Ph.D., Maria Hernandez-Reif, Ph.D.,Sybil Hart, Ph.D. Originally published in the International Journal of Neuroscience, 2002, Vol. 112, pp.
133-142.
Read more
متهم پرونده ثامن‌الحجج گریخت ✍🏻داوود حشمتی خبر گریختن متهم پرونده 12 هزار و هشتصد میلیاردی موسسه ...
Media Removed
متهم پرونده ثامن‌الحجج گریخت ✍🏻داوود حشمتی خبر گریختن متهم پرونده 12 هزار و هشتصد میلیاردی موسسه ثامن‌الحجج را امروز ایرنا به نقل از مسئولان قوه قضائیه اعلام کرد و به سرعت در میان گروه‌ها و کانال‌های خبری بازنشر شد. خوب است بدانید هیچ کدام از اینها تاکنون توجه نکرده بودند که هفت جلسه دادگاه متهمان ... متهم پرونده ثامن‌الحجج گریخت ✍🏻داوود حشمتی خبر گریختن متهم پرونده 12 هزار و هشتصد میلیاردی موسسه ثامن‌الحجج را امروز ایرنا به نقل از مسئولان قوه قضائیه اعلام کرد و به سرعت در میان گروه‌ها و کانال‌های خبری بازنشر شد. خوب است بدانید هیچ کدام از اینها تاکنون توجه نکرده بودند که هفت جلسه دادگاه متهمان این دادگاه برگزار شده و در تمام این هفت جلسه اعلام شده بود که متهم ردیف سوم از ایران گریخته است. چند روز قبل به بهانه پخش اعترافات مائده و تبدیل شدنش به مساله اصلی همه مردم ایران نوشتم که مردم نسبت به این دادگاه بی‌تفاوت هستند. نوشتم که برای هیچ کس مهم نبود که جزئیات این دادگاه چیست. پولها چرا از ایران خارج شده است؟ چه کسانی وام گرفتند؟ کدام بیوت و آقازاده‌های قضایی (به اعتبار گفته آقای توکلی) از این موسسه وام گرفتند و پرداخت نمی‌کنند؟ با وجود خبر امروز ایرنا باید فریاد واحسرتا سرداد که رسانه‌ها نیز تاکنون نفهمیده بودند متهم ردیف سوم این پرونده از ابتدا گریخته بود. با این حال لازم است بدانید تاکنون هفت جلسه از دادگاه در بی‌خبری و بی‌توجهی همه رسانه‌ها برگزار شده است. بعضی سلبریتی‌ها هم از این صندوق وام گرفتند. متهم ردیف اول که نامش را هم هیچ کس جرات نمی‌کند بر زبان بیاورد با قرار وثیقه آزاد است. (شما سئوال کنید چقدر وثیقه برای پرونده دوازده هزار میلیاردی لازم است؟) متهم ردیف دوم، همسر متهم ردیف اول و دختر یکی از ائمه جمعه یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است. اگر صداوسیما و رسانه‌های آزاد داشتیم باید تمام محتوای جلسات این دادگاه به صورت زنده برای همه مردم پخش میشد تا به بخش مهمی از فساد‌های اخیر پی ببریم. اما دریغ و درد که در بی‌توجهی ما نسبت به این مسائل و واکنش‌های تند و تیز نسبت به موارد دیگر گم می‌شوند. نکته اینجاست یک طرف برای مردم سوژه‌ سازی می‌کند و طرف دیگر هم به همان توجه میکند. یک روز حضور زنان در ورزشگاه روز دیگر اعترافات مائده. در سایه این سوژه‌سازی جلسات دادگاه یکی پس از دیگری در سکوت برگزار می‌شود و هیچ کس نمی‌پرسد: پولهای این موسسه چرا به پاکستان رفت و چگونه به نوعی دیگر به ایران بازگشت؟

منبع: امتداد
Read more
<span class="emoji emoji1f530"></span> چگونه بدون آسیب دیدن، سخت‌تر تمرین کنیم؟ حرکات کششی انجام دهید. زمان آن بسیار مهم می‌باشد. بعد ...
Media Removed
چگونه بدون آسیب دیدن، سخت‌تر تمرین کنیم؟ حرکات کششی انجام دهید. زمان آن بسیار مهم می‌باشد. بعد از تمرینتان، زمان آن است که بنشینید و چند کشش استاتیک با گروه‌های عضلانی که تمرین داده‌اید، انجام دهید. عضلات گرم، نرم‌تر از عضلات سرد هستند، یعنی شما در این زمان، یک کشش درست‌تر، و با خطر کمتر آسیب ... 🔰 چگونه بدون آسیب دیدن، سخت‌تر تمرین کنیم؟

حرکات کششی انجام دهید.
زمان آن بسیار مهم می‌باشد. بعد از تمرینتان، زمان آن است که بنشینید و چند کشش استاتیک با گروه‌های عضلانی که تمرین داده‌اید، انجام دهید. عضلات گرم، نرم‌تر از عضلات سرد هستند، یعنی شما در این زمان، یک کشش درست‌تر، و با خطر کمتر آسیب دیدگی انجام خواهید داد.
شما باید هر کشش را حداقل بمدت ۳۰ ثانیه و حداکثر تا ۹۰ ثانیه حفظ کنید. ثابت شده که حداکثر این زمان، انعطاف پذیری را بهبود می‌بخشد. در هر حرکت کششی، به آرامی و عمیق نفس بکشید و هنگام هر بازدم، کمی به کشش عضلاتتان بیفزایید. کشش استاتیک بعد از تمرین، می‌تواند به تسریع ریکاوری کمک کند و ثابت شده که درد عضلانی در روز بعد را کاهش داده یا از بین می‌برد.
.
#ورزش #بدنسازي #بهشت #باشگاه #سلامتی_عضلات #باشگاه_بدنسازی #مجموعه_ورزشی_ایدن #مجموعه_ورزشی
#eden #gym #sport #exercise #edengym #health #fitness #perfectstyle #life_style #lifestyle #educator #eden_club #eden_house #eden_sport_collection_energy
Read more
عضلات درگیر در حرکت زیربغل سیم کش دست صاف حرکت زیربغل سیم کش، کشش از روبه رو با دست صاف قسمت بالای کمر به خصوص عضله لاستیموس دورسی (لت) را مورد هدف قرار می‌دهد. به علاوه گروه دیگری از عضلات که شامل عضله دلتوئید، عضلات شکم، عضلات چهارسر ران و باسن می‌شود در این حرکت نقش تثبیت‌کنندگی و استحکام بدن را ... عضلات درگیر در حرکت زیربغل سیم کش دست صاف

حرکت زیربغل سیم کش، کشش از روبه رو با دست صاف قسمت بالای کمر به خصوص عضله لاستیموس دورسی (لت) را مورد هدف قرار می‌دهد. به علاوه گروه دیگری از عضلات که شامل عضله دلتوئید، عضلات شکم، عضلات چهارسر ران و باسن می‌شود در این حرکت نقش تثبیت‌کنندگی و استحکام بدن را بر عهده دارند.

زیر بغل سیم کش، تقویت عضله کمر، زیربغل سیم کش کشش از روبه رو با دست صاف

روش انجام حرکت بدنسازی زیربغل سیم کش از جلو

جلوی دستگاه لت بایستید و بازوها را کاملا به سمت بالا کشیده، میله دستگاه را با هر دو دست بگیرید. به آرامی میله را به سمت پایین بکشید و سعی کنید آن را هرچه بیشتر به ران خود نزدیک کنید. در طول تمرین تنها از قدرت عضلات کمر استفاده کنید و از هرگونه نوسان و حرکت‌دادن بالاتنه برای کشیدن وزنه به سمت پایین خودداری نمایید. دوباره به حالت اول بازگردید و به همین ترتیب حرکت را تکرار کنید.
اهمیت تمرین بدنسازی زیربغل سیم کش

عضلات کمر بخش بزرگی از بدن را تشکیل می‌دهند و نادیده گرفتن آن‌ها در تمرینات ورزشی منجر به عدم تناسب و تقارن در ظاهر فرد می‌شود. داشتن عضلات قوی و برجستگی قسمت V شکل کمر، شما را کمرباریک‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر جنبه ظاهری، تقویت عضلات کمر حالت نشستن و ایستادن شما را نیز بهبود می‌بخشد و مسلما وقتی درست بنشینید و بدون قوزکردن راه بروید از کمر درد هم خبری نخواهد بود. داشتن عضلات پشت قوی یعنی داشتن میان تنه قوی و مستحکم و در نهایت یعنی داشتن تعادل و تقارن در ظاهر.

نکات مهم در حرکت بدنسازی زیربغل سیم کش

اگر هرگونه درد و ناراحتی در قسمت شانه‌ها دارید حرکت زیربغل سیم‌کش را انجام ندهید. قبل از شروع تمرین وزنه مناسب خود (نه خیلی سبک و نه خیلی سنگین) را انتخاب کنید تا هم از تمرین نتیجه مطلوبی بگیرید و هم دچار آسیب‌دیدگی نشوید.

استایل صحیح و فرم درست حرکت را رعایت کنید: برای کاهش فشار بر مفاصل زانو، آن‌ها را کمی خم کنید و بازوها را نیز کاملا صاف و کشیده نگه دارید. سر را بالا بگیرید و برای حفظ تمرکز به یک نقطه ثابت در روبرو زل بزنید. فاصله پاها به اندازه عرض شانه‌ها و فاصله دست‌ها باید کمی بیشتر از عرض شانه‌ها باشند. در طول تمرین کمر را صاف و عضلات پا و باسن را منقبض نگه دارید.
@dr.moravej #drmoravej #navidmoravej

#نویدمروج #دکترمروج #drmoravej #navidmoravej #
@dr.moravej
.
#fitnessgirl #fitgirls #fitness #workout #squat #girl #ass🍑 #booty🍑 #muscle #woman #body #بدنسازی #fit #hot #sixpack #legs #glutes
Read more
. هیچ اتفاقی مثل جشن‌تولدهای فرهنگی شادی‌آفرین و‌امیدبخش نیست. اون هم وقتی مؤلفینش برای به ثمر ...
Media Removed
. هیچ اتفاقی مثل جشن‌تولدهای فرهنگی شادی‌آفرین و‌امیدبخش نیست. اون هم وقتی مؤلفینش برای به ثمر رسیدن۱۶ سال زحمت و‌صبوری کشیده باشند. . دیشب آغاز اکران عمومی فیلم‌مستند #چاووش_از_درآمد_تا_فرود کاری از آرش رییسیان و‌دوست هنرمند و نازنینم هاناکامکار بود. در کنار جمعی از بزرگان و‌عزیزان ... .
هیچ اتفاقی مثل جشن‌تولدهای فرهنگی شادی‌آفرین و‌امیدبخش نیست. اون هم وقتی مؤلفینش برای به ثمر رسیدن۱۶ سال زحمت و‌صبوری کشیده باشند.
.
دیشب آغاز اکران عمومی فیلم‌مستند #چاووش_از_درآمد_تا_فرود کاری از آرش رییسیان و‌دوست هنرمند و نازنینم هاناکامکار بود.
در کنار جمعی از بزرگان و‌عزیزان کار را دیدم . فیلمی با مدت زمان ۱۱۶ دقیقه که لحظه به لحظه ضرب‌آهنگش گونه‌ای جان می‌گیرد که به سختی گذر زمان را متوجه می‌شوید.
شکل‌گیری گروه مهم موسیقی چاووش بهانه‌ایست برای گذر از تاریخ و اتفاقات اجتماعی و‌سیاسی و آن‌چه بر هنر و خانواده‌ی هنر اتفاق افتاده.
دیدن این فیلم‌هوشمندانه را به دلایل متفاوت نه فقط به علاقمندان موسیقی و هنر بلکه به همه توصیه می‌کنم باشد تلنگری باشد به ذهنِ لمس شده‌ از رنج و دردِ تک‌تک ما...
این شب خاطره ساز به مهر دوستان عکاس ثبت شد به یادگار...سپاس از همگی، آلبوم را ورق بزنین. .
پی‌نوشت: نمی‌دانم از دقایق چندم‌فیلم ‌به سختی بغض و اشکم را کنترل کردم چرا که من‌ با #چاووشی ‌ها از کودکی بزرگ‌شدم که موسیقی مورد علاقه‌ی پدرم بود...تمام آن اشعار و‌نغمه‌ها در جان من‌ سالیان زیادیست نشسته...در سفر، در خیابان، در عصر روزهای تعطیل اما فهمیدم جایی که استادِ جان #محمد_رضا_شجریان خواند: برادر بی‌قراره ... برادر شعله‌واره... برادر دشتِ سینه‌اش لاله‌زاره... بغضم‌ترکید و متوجه صدای گریه‌های اطرافیانم شدم....
این روزها دل همگی مضطرب و رنجور و تلخ شده. با خشم و‌پرخاش ناتوانی‌های‌مان را جبران نکنیم! حداقل به هم کمک کنیم. با سیلی روی خود سرخ نگه داشتن در قاموس تربیت ماست. .
#الهام_پاوه_نژاد #بازیگر #تابستان۹۷
Read more
<span class="emoji emoji1f53b"></span>تقدیم به گلشن آزربایجان☘ ☘گلشن را مظهر آزادی، حق خواهی و عدالت طلبی، مخالف با مصلحت بازیهای محافظه ...
Media Removed
تقدیم به گلشن آزربایجان☘ ☘گلشن را مظهر آزادی، حق خواهی و عدالت طلبی، مخالف با مصلحت بازیهای محافظه کارانه، حامل روح جمعی که در پی نیل به پیوند انسانها با یکدیگر بود، دیدم!!! ☘گلشن را نه یک زن، بلکه یک انسان مبارز برای عزت و وحدت، یک مسؤول در برابر سرنوشت جامعه اش، الگویی برای دفاع از بشریت، روشنفکر ... 🔻تقدیم به گلشن آزربایجان☘ ☘گلشن را مظهر آزادی، حق خواهی و عدالت طلبی، مخالف با مصلحت بازیهای محافظه کارانه، حامل روح جمعی که در پی نیل به پیوند انسانها با یکدیگر بود، دیدم!!! ☘گلشن را نه یک زن، بلکه یک انسان مبارز برای عزت و وحدت، یک مسؤول در برابر سرنوشت جامعه اش، الگویی برای دفاع از بشریت، روشنفکر آزادی خواهی که تاریخ سرخ مردمانش را می شناسد و انحطاط اقوامش آتش به استخوانش زده، در عین حال با چنگ و دندان از اصالت مردمش دفاع و برای بیداری افکار خفته تلاش میکرد دیدم.!!! ☘گلشن را درد ریشه داری دیدم که باعث شده بود صدایش از فریاد بگیرد!!! ☘گلشن را فریاد خشمگین سرزنش آمیزی بر سر گروه روشنفکری دیدم که نمیدانم به چه می اندیشند و مردمی که به چه مشغولند، و آنجا که باید پا پیش نمی نهند!!! افکار گلشن را از مترقی ترین مکاتب شکل یافته در تجسم انسانیت دیدم!!! در این موقعیت اضطرار که تازیانه مصلحت بر سر مظلوم حقیقت میکوبد و زور به رنگ خدعه و ریا لباس پرهیزگاری به تن کرده و با تیغ فریب تاریخ بشریت را ذبح میکند!!!
رسالتی بر دوش من و توست تا از خلوتگاه درون خویش بیرون آییم و با گزینش صحیح دوباره آغازگر حیات انسانیت باشیم!!! "صبا قرباندوست" 🔻لینک زنان حامی شیر زن آزربایجان، #دکتر_گلشن_نوروزی👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD_mMx4NZWkOAOwUYQ
Read more
 #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان <span class="emoji emoji1f31f"></span>🤗 گروه هایی از جوانان در خیابان ها دوره میگشتند تا مرده ها ...
Media Removed
#پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان 🤗 گروه هایی از جوانان در خیابان ها دوره میگشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقرهی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برفها راه می رفتند، پاهاشان را به کهنه پیچیده بودند و لباس هاشان ... #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان
🌟🤗
گروه هایی از جوانان در خیابان ها دوره میگشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقرهی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برفها راه می رفتند، پاهاشان را به کهنه پیچیده بودند و لباس هاشان پاره پاره بود. جوانان روشنفکری بودند که در بهترین دانشگاه های اروپا تربیت شده و تعلیم دیده بودند. همه ژنده پوش و گرسنه بودند و تنشان پر از شپش بود و هنوز از زخمها و فحشهایی که خورده بودند درد میکشیدند. با این همه، نوری زیبا چهره شان را روشن میداشت: در چشمانشان اراده ای استوار برای به داد هم رسیدن در فقر و مذلت عظیم ملتشان خوانده می شد و از حرکاتشان و نگاهشان ندایی شریف و مصمم حاکی از مبارزه جویی مفهوم بود. من می ایستادم و نگاهشان میکردم و به ایشان میگفتم: « شما روزی آزاد خواهید شد، آری، روزی آزاد و خوشبخت خواهید شد. » قربانی روایتی وحشتناک و بی رحمانه است از تجربه ی مالاپارته از اروپای تکه تکه و نابودشده طی سال های جنگ جهانی دوم. او یادداشتهای مخفیانه اش را بعد از جنگ منتشر کرد که با اقبالی گسترده روبه رو شد.
.
#کتاب #کتاب_خوانی #نشر_ماهی #رمان
Read more
. این ویدئو قلبمو از جاش در میاره و میسوزونه قلبمو.. باید زن باشی و خواننده باشی عمرتو تمام احساستو عاشقانه براش گذاشته باشی تا با دیدن این ویدئو اشکت بند نیاد و آه بکشی... دلم میسوزه دلم خیلی میسوزه... برای صداهای آسمانی که تو گلوها خفه میشه و به بغض تبدیل میشه..‌ برای صداهای بهشتی ای که آرام ... .
این ویدئو قلبمو از جاش در میاره و میسوزونه قلبمو..
باید زن باشی و خواننده باشی عمرتو تمام احساستو عاشقانه براش گذاشته باشی تا با دیدن این ویدئو اشکت بند نیاد و آه بکشی...
دلم میسوزه دلم خیلی میسوزه...
برای صداهای آسمانی که تو گلوها خفه میشه و به بغض تبدیل میشه..‌
برای صداهای بهشتی ای که آرام بخش روح و جان می‌تونن باشن و داره خفه میشن
برادران عزیز این صداهای آسمانی ای که روح را تسلی میده چگونه باعث تحریک می تونه باشه..
هیچ گاه نفهمیدم و درک نکردم...(البته دیده شده که افراد خاصی هستند اجازه دارند از صدای زن آزادانه در سالن های اصلی به راحتی استفاده کنند و باعث تحریک هم نشوند اینکه صدای زن تحریک کننده باشد یا نباشد به پارتی و مافیا های خاصی هم بستگی دارد) .
پ‌ن:من سیاسی نیستم از سخنگو بودن و نخود هر آش شدن و اظهار نظر کردن هم با این سن کمم متنفرم و تو هیچ گروه دسته ای هم نبودمو نرفتم و نخواهم رفت تمام حرف و درد و دلم هم فقط به عنوان یه خواننده ی زن هست و بس ..‌.
Read more
بدنیا آمدم تا یادبگیرم چگونه بمیرم،تا متولد شوم( #مهدی_باقریان ، پائیز ۱۳۸۲) ___________________________ مرگ ...
Media Removed
بدنیا آمدم تا یادبگیرم چگونه بمیرم،تا متولد شوم( #مهدی_باقریان ، پائیز ۱۳۸۲) ___________________________ مرگ رو عاشقانه دوست دارم ، از سرِ افسردگی و ناکامی و غمگین بودن و اینطور موضوعات نمیگم که خدا رو شکر از همه چیز زندگیم از خانواده و دوست و فامیل و همکار و ...راضیم و عاشقشونم و امیدوارم ... بدنیا آمدم تا یادبگیرم چگونه بمیرم،تا متولد شوم( #مهدی_باقریان ، پائیز ۱۳۸۲)

___________________________
مرگ رو عاشقانه دوست دارم ، از سرِ افسردگی و ناکامی و غمگین بودن و اینطور موضوعات نمیگم که خدا رو شکر از همه چیز زندگیم از خانواده و دوست و فامیل و همکار و ...راضیم و عاشقشونم 💙 و امیدوارم که اونا هم راضی باشن ، اتفاقا پرم از رویاهای عجیب و غریب و قریب 😉 ، ولی نمیدونم شما هم اینطور هستین یا نه ؟ چی؟ اینکه حتی در بهترین و خوشترین لحظات زندگی ( مثه فردا که تولدمه😊) یه حسی یه چیزی از جنس غم انگار باهامون هست ، یه حسی مثه بعدازظهرهای جمعه یا بی حوصلگیهای بی دلیل یا یه چیزی شبیه درد دوری و غربت ، خلاصه نمیدونم یه همچین حس و حالایی رو منظورمه ... از سال ۸۲ واسه من شروع شد و اینقدر ادامه داره و اینقدر قویه این حس مبهم که از یه جایی به بعد ایدهء خواندن بدون زبان به ذهنم رسید از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ با گروه "پرانا سون" تجربه ش کردم و این اواخر هم که در آلبوم #زمین_مدرسهء_رنج و تک آهنگ #دیفن و آهنگهای بعدی به همین منوال ... ما آدما خیلی راحت حرف میزنیم و می نویسیمو و میخونیم ولی حرفها و احساسات زیادی داریم که تو هیچ کلمه و جمله و شعری پبداشون نمیکنیم فقط حس میکنیم که کلی حرف ناگفته داریم،... من تمام احساسات و حرفای نگفته م رو میخونم اونطور که دلم میخواد و خودم عمیقا حسش میکنم ، میخوام به ترانهء انتزاعی برسم و بگم : مهم نیست من چی میگم !، مهم اینه که تو چی فکر میکنی... روزی انسان تک تک واژه ها رو ساخت و قرارداد کرد و زبانهای مختلف بسته به جغرافیا و فرهنگ هر قومی شکل گرفت ولی مطمئنا همه روزی تموم میشن همانطور که الان خیلی از واژه ها دیگه منسوخ شدند ولی آیا ذهن بشر و اندیشه و حسش تموم میشه؟ به تدریج معمای حرفای منم کشف خواهد شد...مرگ رو دوست دارم چون روزی همه ما و همه واژه ها خواهند مرد همانطور که تا الان انسانهای زیادی مردند و زبانها و واژه های زیادی منسوخ شدند ، فقط اندیشه و حس تا ابد با ماست، مرگ عادلانه ترین فرایندی است برای همه چیز تقسیم شده است...به مرور بیشتر ذهن و کالبد موسیقیم رو براتون جراحی خواهم کرد.... عمرتون مستدام و با عزت ... شب خوش
پ.ن : این کپشن مربوط به حدود ۸۰ هفتهء پیشه ولی تو این مدت هیشکی نپرسیده تو چی میگی؟!! دقیقا شما چی میفهمین از آهنگای من آخه؟! اگه میفهمین خب بگید منم بدونم اگه نمیفهمیدش بگید من بفهمم! 😁 فعلا که ۴ ماهه تو اخذ مجوزش موندم چون نمیفهمن منو 😔 دعا کنین حل شه
Read more
‌ با بال خونين دعا رفتند ياران عاشق تا خدا رفتند آن غنچه‌ها با يک سبد لبخند با کاروان لاله‌ها رفتند ما ...
Media Removed
‌ با بال خونين دعا رفتند ياران عاشق تا خدا رفتند آن غنچه‌ها با يک سبد لبخند با کاروان لاله‌ها رفتند ما در حصار تن به جا مانديم آنان شدند از تن رها رفتند آنان که با درد آشنا بودند از خيل بی‌دردان جدا رفتند بر هر که غير از دوست «لا» گفتند مست از می «قالوا بلی» رفتند ما را به دام حيرت افکندند رفتند ... ‌ با بال خونين دعا رفتند
ياران عاشق تا خدا رفتند

آن غنچه‌ها با يک سبد لبخند
با کاروان لاله‌ها رفتند

ما در حصار تن به جا مانديم
آنان شدند از تن رها رفتند

آنان که با درد آشنا بودند
از خيل بی‌دردان جدا رفتند

بر هر که غير از دوست «لا» گفتند
مست از می «قالوا بلی» رفتند

ما را به دام حيرت افکندند
رفتند آن آيينه‌ها رفتند

ای از گروه عاشقان مانده!
بنگر که ياران تا کجا رفتند

از گوشه‌ی محراب تا خورشيد
با بال خونين دعا رفتند

#سیف_الله_خادمی
#شهید_آینده_ان_شالله
#نحن_ابناء_الخمینی
#کلنا_فداک_یا_زینب
Read more
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن ...
Media Removed
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره. * یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. ... :
#مردی_از_آنادانا
#فریبا_کلهر

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان

فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره.
* یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. قصه‌گوست و در عالم ترشی‌ها سیر می‌کند. در نهایت خودش را توی کوزه‌ی سرکه می‌اندازد و ترشی می‌اندازد.
* ضرب‌المثل همدانی که می‌گوید: زن‌های همدانی گنجشک را توی هوا می‌گیرند و ترشی می‌اندازند. کنایه از این‌که از همه چیز ترشی می‌اندازند.
* سیاست و قصه یکی از حرف‌های این رمان است و ساخته شدن واژه‌ای به اسم قصاست. در این رمان شخصیت اصلی با شخصیت‌های سیاسی برخوردهایی دارد. مثلا در کودکی و بعد از کودتای ۲۸ مرداد و دستگیری مصدق، تخت مصدق را می‌بیند که بالای سرش پرواز می‌کند و مصدق ِ مفلوک و با عصا روی آن نشسته. و یا وقتی هویدا اعدام می‌شود با شبح او در عکاسخانه‌اش مواجه می‌شود و حرف می‌زند.
* شخصیت اصلی یعنی زعیم، عکاسی دارد و مدتی به جبهه می‌رود و عکاسِ دفاع مقدس می‌شود. در واقع دنیای خوب و خوشی با عکس و عکاسی و عکاسخانه‌اش دارد.
* یکی از شخصیت‌های رمان دختری به اسم استلا است که عادت دارد مثل درخت مقدس به خودش پارچه ببندد و در نهایت به صورت استعاری درخت می‌شود. استلا از مشتری‌های عکاسی زعیم است.
* توی رمان چند تا شخصیت گم می‌شوند. شاید گمشدگی بتواند موضوع روی جلد باشد.
* نگار یکی از گمشده‌هاست. زنی که چندبار گم و پیدا می‌شود و شخصیت اصلی رمان عاشق اوست.
* این رمان ترکیبی از قصه و سیاست است و زعیم کسی است که از قصه و سیاست و عکاسی عبور می‌کند و به نور می‌رسد و رستگار می‌شود.
* فضای قصه بیشتر در همدان است. سرما... کوه الوند... سفال‌های لالجین... انگورهای ملایر... گردوهای تویسرکان... عطاری‌ها... ترشی‌ها
از فریبا کلهر، تاکنون علاوه بر رمان‌های منتشر شده برای گروه سنی نوجوانان،کتاب‌های «شوهر عزیز من» و «عاشقانه» نیز در حوزه بزرگسال در نشر آموت منتشر شده است.
رمان «مردی از آنادانا» نوشته «فریبا کلهر» در ۳۹۲ صفحه و به قیمت ۲۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن ...
Media Removed
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره. * یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. ... :
#مردی_از_آنادانا
#فریبا_کلهر

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان

فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره.
* یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. قصه‌گوست و در عالم ترشی‌ها سیر می‌کند. در نهایت خودش را توی کوزه‌ی سرکه می‌اندازد و ترشی می‌اندازد.
* ضرب‌المثل همدانی که می‌گوید: زن‌های همدانی گنجشک را توی هوا می‌گیرند و ترشی می‌اندازند. کنایه از این‌که از همه چیز ترشی می‌اندازند.
* سیاست و قصه یکی از حرف‌های این رمان است و ساخته شدن واژه‌ای به اسم قصاست. در این رمان شخصیت اصلی با شخصیت‌های سیاسی برخوردهایی دارد. مثلا در کودکی و بعد از کودتای ۲۸ مرداد و دستگیری مصدق، تخت مصدق را می‌بیند که بالای سرش پرواز می‌کند و مصدق ِ مفلوک و با عصا روی آن نشسته. و یا وقتی هویدا اعدام می‌شود با شبح او در عکاسخانه‌اش مواجه می‌شود و حرف می‌زند.
* شخصیت اصلی یعنی زعیم، عکاسی دارد و مدتی به جبهه می‌رود و عکاسِ دفاع مقدس می‌شود. در واقع دنیای خوب و خوشی با عکس و عکاسی و عکاسخانه‌اش دارد.
* یکی از شخصیت‌های رمان دختری به اسم استلا است که عادت دارد مثل درخت مقدس به خودش پارچه ببندد و در نهایت به صورت استعاری درخت می‌شود. استلا از مشتری‌های عکاسی زعیم است.
* توی رمان چند تا شخصیت گم می‌شوند. شاید گمشدگی بتواند موضوع روی جلد باشد.
* نگار یکی از گمشده‌هاست. زنی که چندبار گم و پیدا می‌شود و شخصیت اصلی رمان عاشق اوست.
* این رمان ترکیبی از قصه و سیاست است و زعیم کسی است که از قصه و سیاست و عکاسی عبور می‌کند و به نور می‌رسد و رستگار می‌شود.
* فضای قصه بیشتر در همدان است. سرما... کوه الوند... سفال‌های لالجین... انگورهای ملایر... گردوهای تویسرکان... عطاری‌ها... ترشی‌ها
از فریبا کلهر، تاکنون علاوه بر رمان‌های منتشر شده برای گروه سنی نوجوانان،کتاب‌های «شوهر عزیز من» و «عاشقانه» نیز در حوزه بزرگسال در نشر آموت منتشر شده است.
رمان «مردی از آنادانا» نوشته «فریبا کلهر» در ۳۹۲ صفحه و به قیمت ۲۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
. کار یلدا انقدر بزرگه که حتی می‌شه گفت ترسناکه! یه کتاب رو که معرفی می‌کنه، موجودیش صفر می‌شه و کتاب ...
Media Removed
. کار یلدا انقدر بزرگه که حتی می‌شه گفت ترسناکه! یه کتاب رو که معرفی می‌کنه، موجودیش صفر می‌شه و کتاب می‌ره برای تجدید چاپ. می‌دونین چقدر بزرگه؟ بعد من هی می‌خواستم باهاش شروع کنم و کمک کنم به بزرگ‌تر شدنِ این هشتگِ " #با_یلدا_کتاب_بخونیم. نمی‌دونم چه نوع ترسی اجازه نمی‌داد این استارت زدن رو. ... .
کار یلدا انقدر بزرگه که حتی می‌شه گفت ترسناکه!
یه کتاب رو که معرفی می‌کنه، موجودیش صفر می‌شه و کتاب می‌ره برای تجدید چاپ. می‌دونین چقدر بزرگه؟
بعد من هی می‌خواستم باهاش شروع کنم و کمک کنم به بزرگ‌تر شدنِ این هشتگِ " #با_یلدا_کتاب_بخونیم. نمی‌دونم چه نوع ترسی اجازه نمی‌داد این استارت زدن رو. شاید ترس عقب موندن از گروه یا ول کردنِ کتاب.
دیروز عصر یهو همین دختری که روبروم نشسته و اسمشم اتفاقا یلداست، گفت ژاله فردا کتاب جدید یلدا شروع می‌شه. بگیریم؟ گفتم بگیر! اسمش چیه؟ گفت "فلسفه‌ی ترس"! دیدم چقدر مناسبه. همین‌جاست که باید شروع کنم!
امیر هم گفت منم می‌خوام و زنگ زدیم کتاب‌فروشی سه تا از این کتاب بفرسته. بلافاصله تلفن که قطع شد امیر گفت من یکی دیگه هم واسه دوستم می‌خوام. دوباره که تماس گرفتیم گفتن تموم شد!!
خلاصه که آره..
ما امروز شروع کردیم و فصل اول هم تموم شد.
احساس خوبی داریم (^-^)
ولی اسپویل نمی‌کنیم که یلدا خودش تحلیلش رو هفته دیگه شنبه بذاره /(^-^)\
(~^-^)~ (~^-^)~
~(^-^~) ~(^-^~)
U go gurl ♡ @yaldarta .
پ.ن: آب هندونه‌م رو دیدین؟ :)) دوش گرفتم تو آب هندونه رسما!
[منیره اومده رشت. دیشب اومد کافه دیدیمش. امروز یهو دوباره برگشت و گفت شارژ موبایلم تموم شده. گفتم یه عکس ازمون بگیر در قبالش شارژر بدیم بهت :))) مبادله‌ی کالا به کالا!
دستت درد نکنه که ♡ با اون لهجه‌ی قشنگت ♡ @moniirre]
Read more
• بسم الله نقطه ی شروع ماست... • تا رسیدن به امروز ، به تعداد قدم هایمان ما را آزموده اند. قدم هایی ...
Media Removed
• بسم الله نقطه ی شروع ماست... • تا رسیدن به امروز ، به تعداد قدم هایمان ما را آزموده اند. قدم هایی که پیمودنش کفش آهنین می‌خواهد و اراده پولادین و قلبی صبور و مومن. گاه ناچاریم با زانوان زخمی و قلبی شکسته قدم برداریم و گاه با امیدی مضاعف و قلبی آرام و مطمئن... و این را خوب می‌دانیم که در راه عشق ...
بسم الله نقطه ی شروع ماست...

تا رسیدن به امروز ،
به تعداد قدم هایمان ما را آزموده اند.
قدم هایی که پیمودنش کفش آهنین می‌خواهد و اراده پولادین و قلبی صبور و مومن.
گاه ناچاریم با زانوان زخمی و قلبی شکسته قدم برداریم و گاه با امیدی مضاعف و قلبی آرام و مطمئن...
و این را خوب می‌دانیم که در راه عشق ، خارهای مغیلان بی کار نمی‌نشینند!
آنقدر جراحت بر جسم و روح مان وارد می‌کنند تا مگر تسلیم شویم و دست از کار برداریم و عهد و پیمان بشکنیم.
اما خیالشان باطل است این بوته های بی ریشه و خارهای آزاردهنده!
روح مبارزه از این جسم های چالاک زخم خورده ، هرگز خارج نمی‌شود و بیشتر از قبل رشد میکند و تطهیر می‌یابد.

این جراحت و درد ، نشان از #جهاد است و با آغوش باز آن را می‌پذیریم.
خدا ما را بس است!
برای التیام زخم هایمان
و دادرسی آه دل شکسته مان...
‌•
#ازهر_طرف‌_بر_قلبمان‌_زخمی_‌است
#زخمی‌_که‌_آهش‌_سخت_‌میگیرد... #منشع۲

#حامد_زمانی
#گروه_نویسندگان_فطرس
#تیم_طراحی_سنگری_در_دیار_باران
#سنگري_در_ديار_باران
Read more
 #آب_دوغ_خیار اگر در تهیه آب دوغ خیار از تمام گروه‌های مواد غذایی استفاده شود، می‌توان به یقین رسید ...
Media Removed
#آب_دوغ_خیار اگر در تهیه آب دوغ خیار از تمام گروه‌های مواد غذایی استفاده شود، می‌توان به یقین رسید که این غذا سالم‌ترین و مناسب‌ترین غذای فصل گرما به شمار می‌آید. مصرف مقادیر زیاد سبزیجات در این غذا می‌تواند فیبر، ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند. نعنا و ریحان موجود در آن ضد ... #آب_دوغ_خیار
اگر در تهیه آب دوغ خیار از تمام گروه‌های مواد غذایی استفاده شود، می‌توان به یقین رسید که این غذا سالم‌ترین و مناسب‌ترین غذای فصل گرما به شمار می‌آید.
مصرف مقادیر زیاد سبزیجات در این غذا می‌تواند فیبر، ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند. نعنا و ریحان موجود در آن ضد نفخ و ضد سوزش معده بوده و عوارض گوارشی ندارد. تربچه آن سرشار از ویتامینC و ید می‌باشد و به دلیل وجود گوگرد خاصیت ضدعفونی‌کننده دارد.
ترخون آن نیز اشتهاآور، معطر، سریع‌الهضم بوده و برای اعصاب بسیار مفید است. همچنین خیار موجود در این غذا سرشار از ویتامین C است و بسیار خنک بوده و شدیدترین عطش‌ها را فوری فرو می‌نشاند و خواب‌آور خوبی هم به شمار می‌رود.
تنها عیب خیار آن است که دیرهضم بوده و اگر خیلی رسیده و زرد باشد، باعث دل درد می‌شود، لذا برای کسانی که از ناراحتی گوارشی رنج می‌برند، بهتر است خیار را بسیار ریز رنده کرده، یا از آب آن در این غذا استفاده کنند. اگر در تهیه آب دوغ خیار از تمام گروه‌های مواد غذایی استفاده شود، می‌توان به یقین رسید که این غذا سالم‌ترین و مناسب‌ترین غذای فصل گرما به شمار می‌آید.
همان‌طور که می‌دانید، ماست موجود در این غذا نیز تامین‌کننده کلسیم و پروتئین بدن و عاملی جهت رفع بی‌خوابی‌های شبانه به شمار می‌رود، لذا برای آنکه وعده غذایی شما کم‌کالری و کم‌چرب گردد، لزوما از ماست کم‌چرب استفاده کنید.
کشمش نیز در این غذا برای مزه‌دار کردن انتخاب مناسبی بوده و داروی رشد کودکان و نیرودهنده سالخوردگان می‌باشد. این میوه مغذی پرانرژی و کم‌چرب و کم‌سدیم است، ولی با وجود آنکه قند و کالری بالایی دارد، به دلیل غنی بودن از پتاسیم، مصرف آن را به بیماران مبتلا به فشار خون توصیه می‌کنیم.
استفاده از گردو نیز بسیار توصیه می‌شود، زیرا پتاسیم، فسفر و اسیدفولیک از شاخص‌ترین مواد مغذی آن به شمار می‌رود. این مغز پرچرب، کلسترول بد خون را کاهش داده و به علت غنی بودن از ویتامین‌ها منجر به رفع سستی و خستگی می‌شود.
Read more
رمان #کوری اثر #ساراماگو ی پرتغالی، از ترافیکِ یک چهارراه آغاز می‌شود. راننده ای، به‌ناگاه دچار کوری می‌گردد. به فاصلهٔ اندکی،افراد دیگری که همگی از بیماران یک چشم‌پزشک‌اند، دچار کوری می‌شوند. پزشک با معاینهٔ چشم آن‌ها درمی‌یابد که چشم این افراد کاملاً سالم است، اما آن‌ها هیچ‌چیز نمی‌بینند. ... رمان #کوری اثر #ساراماگو ی پرتغالی، از ترافیکِ یک چهارراه آغاز می‌شود. راننده ای، به‌ناگاه دچار کوری می‌گردد. به فاصلهٔ اندکی،افراد دیگری که همگی از بیماران یک چشم‌پزشک‌اند، دچار کوری می‌شوند. پزشک با معاینهٔ چشم آن‌ها درمی‌یابد که چشم این افراد کاملاً سالم است، اما آن‌ها هیچ‌چیز نمی‌بینند. جالب آن است که برخلاف بیماری کوری، که همه‌چیز سیاه است، تمامی این افراد دچار دیدی #سفید می‌شوند.

پزشک می‌فهمد که این نوع کوری است که به چشم ارتباطی پیدا نمی‌کند. از طرف دولت، تمامی افراد نابینا جمع‌آوری و در یک آسایشگاه اسکان داده می‌شوند. پزشک نیز خود دچار این بیماری می‌شود. پلیس برای جلوگیری از شیوع بیماری، پزشک را نیز روانهٔ آسایشگاه می‌کند.همسر پزشک نیز به‌دروغ اذعان به کوری می‌نمایدتا بتواند در کنار شوهرش باشد. آن‌ها به آسایشگاه یادشده برده می‌شوند. در آن آسایشگاه تمامی افراد نابینایند. نیروهای امنیتی برای افراد غذا تهیه می‌کنند، اما برای عدم سرایت کوری به آنها، تنها غذاها را تا درِ آسایشگاه حمل می‌کنند. نابینایان برای تقسیم غذا با هم درگیر می‌شوند. کم‌کم خوی حیوانیِ افراد در این وضعیت فلاکت‌بار بروز می‌کند. کثافت، فحشا و… آسایشگاه را فرامی‌گیرد. عده‌ای از کورها، تحویل غذا را به‌دست می‌گیرند و غذا را به افراد دیگری می‌فروشند. کورها، برای زنده ماندن، از تمامی چیزهای باارزشِ خود می‌گذرند تا به جایی می‌رسد که افراد زورگیر از کورها زن‌هایشان را طلب می‌کنند. درنهایت، کورها راضی می‌شوند تا زنان خود را برای به‌دست آوردن خوراک به آن‌ها بفروشند.
همسر پزشک، که نابینا نشده، شاهد تمامی این مسائل است. زن دکتر،عاشقانه سعی در بهبود وضعیت هریک از افراد می‌کند، اما به‌هیچ‌عنوان اجازه نمی‌دهد،کسی از نابینا نبودن او اطلاعی به‌دست آورَد.همسر پزشک، همراه با دیگر زنان، برای تهیهٔ غذا به اتاق زورگیران می‌رود.یکی از زنها،در حین تجاوز، جان خود را ازدست می‌دهد. همسر پزشک، شاهد این واقعه است. او به اتاق می‌رود و با قیچی کوچکش برمی‌گردد و گلوی رئیس زورگیران را می‌درد. سایشگاه به‌هم می‌ریزد، آتش می‌گیرد و نابینایان به بیرون می‌ریزند. متوجه می‌شوند که تمامی شهر و کشور نابینا شده‌اند.همه‌جا خالی است، خانه‌ها، شهرو..
مرده‌ها و کثافت شهر را فراگرفته‌است،باران شدیدی می‌بارد. گروه‌های نابینایان برای غارت غذا در شهر پرسه می‌زنند.همسر پزشک جایی میگوید! .
.
ما کورنشده ایم. کور هستیم،اما بینا!کورهایی که میتوانند ببینند،اما #نمیبینند! #وضعیت_آشنا!
#پیام_رمان
#فرناندو_میرلس/کارگردان 2008
#چیستایثربی
#چیستا_یثربی
Read more
تا حالا شده یگ گیاه از رشد خود بازبماند؟ شده زمین از گردش دست بکشد؟ شده یک دلفین از مهاجرت با بقیه‌ی گروه ...
Media Removed
تا حالا شده یگ گیاه از رشد خود بازبماند؟ شده زمین از گردش دست بکشد؟ شده یک دلفین از مهاجرت با بقیه‌ی گروه خسته شود؟ نمی شود. هیچ موجود زنده‌ای عقب‌گرد نمی‌کند. باید به راه خودم ادامه بدهم. مگر همه چیز به راه خود ادامه نمی‌دهد؟ از گذشته‌ام پشیمانم؟ از یادآوری گذشته لذت نمی‌برم؟ خب که چی؟ مگر نه اینکه ... تا حالا شده یگ گیاه از رشد خود بازبماند؟ شده زمین از گردش دست بکشد؟ شده یک دلفین از مهاجرت با بقیه‌ی گروه خسته شود؟ نمی شود. هیچ موجود زنده‌ای عقب‌گرد نمی‌کند. باید به راه خودم ادامه بدهم. مگر همه چیز به راه خود ادامه نمی‌دهد؟

از گذشته‌ام پشیمانم؟ از یادآوری گذشته لذت نمی‌برم؟ خب که چی؟ مگر نه اینکه گذشته وقتی هنوز نیامده بود و نگذشته بود، خودش آینده بوده؟ پس چرا از آینده‌ی این لحظه، همین لحظه‌ای که الان درش هستم لذت نبرم؟ تمام راه‌هایی که تا حالا رفته‌ام و خاطره‌ی خوشی ازشان ندارم فقط به این درد می‌خورند که یک بار، فقط یک بار، خوب نگاهشان کنم و یادم بماند دیگر انتخابشان نکنم.

مدام به عقب برگشتن و گذشته را نگاه کردن هیچ سودی ندارد. وقتی راهی را به جلو می‌روم، توی هربار برگشتن و پشت سر را نگاه کردن چه چیزی می‌بینم جز جاهایی که از آنها گذشته‌ام و تمام شده‌اند؟ جز رودخانه‌هایی که ازشان رد شده‌ام یا کنارشان ایستاده‌ام و دست و صورتم را در آب سردشان شسته‌ام؟ جز دودهای بام خانه‌ی دوری که شبی در پناهش خوابیده‌ام که فردا رهایش کنم و رد شوم و حالا که این همه ازش دور شده‌ام باید چشم تنگ کنم و ببینم که لابلای مه غلیظ خاطراتم دارد محو می‌شود؟

جاده من را به خود می‌خواند. منتظر من است. خیلی نباید منتظرش بگذارم. باید ادامه بدهم. باید حرکت کنم و بازهم جلو بروم. زمان از من عبور می‌کند، من از جاده.

باید به جلو نگاه کنم. به پیش! پیش به سوی آینده‌ای که از همین حالا دست‌هایش را به سمتم باز کرده. قدم به قدم راهی که در پیش دارم قرار است زندگی من باشد. باید آماده باشم. آینده چیزهای زیادی برای غافلگیر کردنم دارد. باید کوله‌ام را محکم‌تر از قبل ببندم و مطمئن‌تر قدم بردارم. ممکن است خیلی زود جاده پیچ تندی بخورد و منظره‌ی جاده به کلی دگرگون شود.

مهم این است که من راه را ادامه بدهم و به سمت مقصدم پیش بروم. زمان نمی‌ایستد. من هم نباید توقف کنم. پابه‌پای زمان جلو می‌روم. از این همه زیبایی مسیر جاده پیداست که راه را درست می‌روم
Read more
دنیای ما را دوست نداشته باشی که بمانی؛ #ماجرای_رابین_ایرانیان_حامی_حیوانات دیشب رابین را از ...
Media Removed
دنیای ما را دوست نداشته باشی که بمانی؛ #ماجرای_رابین_ایرانیان_حامی_حیوانات دیشب رابین را از دست دادیم! خبر به همین اندازه شاید کوتاه و گذرا باشد. (تمام گزارشات پیوست تصاویر است ورق بزنید) مابقی آنچه در ادامه است فقط درد یک که نَه هزاران دل است. حنا ثنایی در گروه نوشت: کاش از ویروس از لارو ... دنیای ما را دوست نداشته باشی که بمانی؛ #ماجرای_رابین_ایرانیان_حامی_حیوانات
دیشب رابین را از دست دادیم! خبر به همین اندازه شاید کوتاه و گذرا باشد. (تمام گزارشات پیوست تصاویر است ورق بزنید) مابقی آنچه در ادامه است فقط درد یک که نَه هزاران دل است.
حنا ثنایی در گروه نوشت:
کاش از ویروس
از لارو مگس
از حمله یه حیوون دیگه
از گرسنگی
یا به هر دلیل دیگه‌ای از بین رفته بود
کاش اون ساچمه های سربی کثیف منِ انسان توی تنش نبود
کاش من بدن زیباش رو نشونه نگرفته بودم
روبی ها و رابین ها رفتن و میرن
ساچمه‌ها می‌مونن
ساچمه‌ها ساخته میشن
ساچمه‌ها پرتاب میشن
تا زمانی که میلیاردها میلیارد از گونه‌ای خلاق، هوشمند، بی‌شرم، بی‌رحم و زیاده‌خواه با عمری طولانی روی زمین هست.
گونه‌ای به نام انسان.

و در پایان با گزیده شعری از حسین پناهی، از رابین میخوایم که سلام این جمع را به گُلِ سرخِ سیاره ش برساند و ما را ببخشد؛

نه ! انسان هیچگاه برای خود مامن خوبی نبوده است.
پا می چرخانم !
و روح روباهی در من حلول می کند !
به یاد می آورم در شبی از شب های سرد مراویا ،.درکلبه وحشی خود کنار اجاق سگ آبستنی را پناه دادم که پشمش کفاف پوشش همه ی زمستان مرا می داد ! تا سپیده دمید مسحور چشمانش بودم . آن سان که پیامبران بی کتاب ، مسحور ملکوت می شوند ! در چشم چپش مردی سوار بر اسب مرده بود و در چشم راستش زنی گلو و گلو بندش را راستش زنی چشم بر کلون در ، به خواب رفته بود ! آن روزها من ـ در حسرتی مجهول ـ سهم گندم خود را به بلدرچین های گرسنه می بخشیدم ! می خواندم ، وقتی جغدها می خوانندند و به یاد دارم که به جای کشتن مارها ازپاهایم مواظبت می کردم ! پا می چرخانم ! پا می چرخانم و گوش می سپارم ، به صدای خش خش شاخه ی گردوی وجودم در باد !

#خیریه_حیوانات
Read more
. عکس و متن از صفحه‌ی شهر کتاب بوستان @boostanbookcity . . گروه‌هایی از جوانان در خیابان ها دوره ...
Media Removed
. عکس و متن از صفحه‌ی شهر کتاب بوستان @boostanbookcity . . گروه‌هایی از جوانان در خیابان ها دوره می‌گشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل‌های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب‌های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقره‌ی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برف‌ها راه می‌رفتند، پاهاشان را به کهنه ... .
عکس و متن از صفحه‌ی شهر کتاب بوستان @boostanbookcity
.
.
گروه‌هایی از جوانان در خیابان ها دوره می‌گشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل‌های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب‌های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقره‌ی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برف‌ها راه می‌رفتند، پاهاشان را به کهنه پیچیده بودند و لباس‌هاشان پاره پاره بود. .
.
جوانان روشنفکری بودند که در بهترین دانشگاه‌های اروپا تربیت شده و تعلیم دیده بودند. همه ژنده‌پوش و گرسنه بودند و تنشان پر از شپش بود و هنوز از زخم‌ها و فحش‌هایی که خورده بودند درد می‌کشیدند. با این همه، نوری زیبا چهره‌شان را روشن می‌داشت: در چشمانشان اراده‌ای استوار برای به‌ داد هم‌ رسیدن در فقر و مذلت عظیم ملتشان خوانده می شد و از حرکاتشان و نگاه‌شان ندایی شریف و مصمم حاکی از مبارزه‌جویی مفهوم بود. من می‌ایستادم و نگاهشان می‌کردم و به ایشان می‌گفتم: « شما روزی آزاد خواهید شد، آری، روزی آزاد و خوشبخت خواهید شد.»
.
.
قربانی روایتی وحشتناک و بی رحمانه است از تجربه‌ی مالاپارته از اروپای تکه‌تکه و نابودشده طی سال های جنگ جهانی دوم. او یادداشت‌های مخفیانه‌اش را بعد از جنگ منتشر کرد که با اقبالی گسترده روبه رو شد.
.
.
قربانی، کورتزیو مالاپارته، محمد قاضی، ۵۳۱ صفحه، رقعی، ۴۶۰۰۰ تومان.
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید. .
Read more
. . ●گزارش تمرین <span class="emoji emoji25aa"></span>تیم ملی والیبال برای حضور در هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا تمرینات ...
Media Removed
. . ●گزارش تمرین تیم ملی والیبال برای حضور در هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا تمرینات خود رازیر نظر ایگور کولاکوویچ پیگیری می کند. این آخرین تمرین ملی پوشان با حضور اصحاب رسانه پیش از اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا بود. تیم ملی والیبالبنگلادش نیز که مربی ایرانی هدایتش ... .
. ●گزارش تمرین
▪تیم ملی والیبال برای حضور در هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا تمرینات خود رازیر نظر ایگور کولاکوویچ پیگیری می کند. این آخرین تمرین ملی پوشان با حضور اصحاب رسانه پیش از اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا بود.
▪تیم ملی والیبالبنگلادش نیز که مربی ایرانی هدایتش را بر عهده دارد و به مدت یک ماه در ایران اردو خواهند داشت در سالن حاضر و نظاره گرتمرین ملی پوشان بود.
▪فرهاد قائمی نیز به دلیل مصدومیت در تمرین حاضر نبود. سایر بازیکنان تمرین خود را برای حضوری پرقدرت در جاکارتا با انگیزه و با نشاط پیگیری کردند.
.
■حرف های کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران :
▪او در مورد مصدومیت محمد موسوی و فرهاد قائمی اظهار داشت: قائمی به مشکل زانو برخورده بود و مشغول فیزیوتراپی است. موسوی نیز تاکنون بدون وقفه و خیلی سخت و خوب در کنار ما تمرین کرده بود، ولی از ناحیه آشیل پا احساس درد داشت، به همین خاطر تصمیم گرفتیم به او استراحت بدهیم. من کمتر بازیکنی را دیدم که مثل موسوی تمرین کند، خوشبختانه هر دوی این بازیکنان در بازی های آسیایی همراه تیم ملی خواهند بود.
▪سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد احتمال قهرمانی تیمش در بازی های آسیایی گفت: ما برای کسب عنوان قهرمانی به اندونزی می رویم و فقط به اول شدن فکر می کنیم، ولی حریفان قدرتمندی در آنجا در انتظار ما خواهند بود.
▪کولاکوویچ در مورد احتمال تغییرات در تیمش برای مسابقات قهرمانی جهان گفت: فاصله بین بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان بسیار کم است و به همین خاطر و به دلیل این که گروه فعلی مدت زیادی است که در کنار یکدیگر تمرین می کنند، احتمال تغییر در تیم ملی بسیار کم است، مگر این که اتفاق خاص و غیرمنتظره ای بیفتد.
.
#voolleyball #voliball #volleyballiran #volley #vollyboll #iranvolleyball #iran
Read more
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از تمرین ...
Media Removed
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از تمرین عصر امروز (دوشنبه) شاگردانش که در غیاب موسوی و قائمی برگزار شد، اظهار داشت: ما خیلی خوب تمرین کردیم و بسیار آماده و البته کمی خسته هستیم. بازی‌های مهمی پیش رو داریم که هم از جهت کسب مدال قهرمانی و هم ... به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از تمرین عصر امروز (دوشنبه) شاگردانش که در غیاب موسوی و قائمی برگزار شد، اظهار داشت: ما خیلی خوب تمرین کردیم و بسیار آماده و البته کمی خسته هستیم. بازی‌های مهمی پیش رو داریم که هم از جهت کسب مدال قهرمانی و هم آمادگی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان برای ما اهمیت دارد. خیلی جدی و سخت در حال تمرین برای کسب عنوان قهرمانی هستیم.

او در مورد مصدومیت محمد موسوی و فرهاد قائمی اظهار داشت: قائمی به مشکل زانو برخورده بود و مشغول فیزیوتراپی است. موسوی نیز تاکنون بدون وقفه و خیلی سخت و خوب در کنار ما تمرین کرده بود، ولی از ناحیه آشیل پا احساس درد داشت، به همین خاطر تصمیم گرفتیم به او استراحت بدهیم. من کمتر بازیکنی را دیدم که مثل موسوی تمرین کند، خوشبختانه هر دوی این بازیکنان در بازی‌های آسیایی همراه تیم ملی خواهند بود.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد احتمال قهرمانی تیمش در بازی‌های آسیایی گفت: ما برای کسب عنوان قهرمانی به اندونزی می‌رویم و فقط به اول شدن فکر می‌کنیم، ولی حریفان قدرتمندی در آنجا در انتظار ما خواهند بود.

کولاکوویچ در مورد احتمال تغییرات در تیمش برای مسابقات قهرمانی جهان گفت: فاصله بین بازی‌های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان بسیار کم است و به همین خاطر و به دلیل این که گروه فعلی مدت زیادی است که در کنار یکدیگر تمرین می‌کنند، احتمال تغییر در تیم ملی بسیار کم است، مگر این که اتفاق خاص و غیرمنتظره‌ای بیفتد
Read more
. به دو گروه غبطه می‌خورم. شاعرها و نقاش‌ها. چرا که می‌توانند هرآنچه خیال می‌کنند، بسرایند و هرآنچه ...
Media Removed
. به دو گروه غبطه می‌خورم. شاعرها و نقاش‌ها. چرا که می‌توانند هرآنچه خیال می‌کنند، بسرایند و هرآنچه در نظر دارند به بند تصویر بکشند. زینب السادات السلطنه حفظه‌الله :| _ نقاشی‌های مونا رو خیلی دوست دارم، خودش رو هم. یکی از کارهای پیج نقاشی‌ش یک مادر و سه تا بچه بود. هی نگاهش کردم هی دیدم نمی‌تونم ... .
به دو گروه غبطه می‌خورم. شاعرها و نقاش‌ها. چرا که می‌توانند هرآنچه خیال می‌کنند، بسرایند و هرآنچه در نظر دارند به بند تصویر بکشند.
زینب السادات السلطنه حفظه‌الله :|
_
نقاشی‌های مونا رو خیلی دوست دارم، خودش رو هم. یکی از کارهای پیج نقاشی‌ش یک مادر و سه تا بچه بود. هی نگاهش کردم هی دیدم نمی‌تونم نداشته باشمش. بهش گفتم من این رو می‌خوام. تنها توضیحی هم که بهش دادم رنگ موهای بچه‌ها بود که از تیره به روشنه.
_
داشتم با خودم فکر میکردم قابی که فقط من و بچه‌ها توش باشیم خیلی ناقصه که مونا عکس نقاشی رو برام فرستاد. بیشتر از هفتاد درصد کار پیش رفته بود. گفتم خیلیییی خوب شده ولی کاش میشد همسرم هم توی قاب بود، مثلا توی یه ابر بالای سرمون!!.. چند تا ایده‌ی دیگه هم داشتم که اصلا قابل بیان نبودن انقدر که بی‌ربط بودن. واقعا هیچ چیز به درد بخوری به ذهنم نمی‌رسید و تقریبا مطمئن بودم مونا هم می‌گه دیگه الان نمی‌شه کاریش کرد.
_
بهم گفت دو دقیقه صبر کن... و بعد اتدی که زد و فرستاد انقدر خوب بود، که رسما اشکم رو درآورد! انگار که از اول نقاشی رو پنج نفره سفارش داده باشم نه چهارنفره!
_
اینجا بود که فهمیدم من حتی اگر نقاش هم بودم، ایده‌پرداز خوبی برای نقاشی‌هام نبودم :)
_
#از_مادرانه_هااا
#از_همسرانه_ها
#از_پدرانه_ها
#سیدیوسفـ
#سیدمحمدحسامـ
#فاطمهحورا
_
پیج‌های مونا رو روی عکس تگ کردم. نوشته‌هاش، نقاشی‌هاش و طبیعت‌گردی‌هاش
Read more
<span class="emoji emoji1f4a0"></span> ولایت اهل بیت، شرط قبولی اعمال! . <span class="emoji emoji1f539"></span> شیخ طوسی رضوان الله علیه روایت کرده است: . ✍ ٢٢٩ / ٤٢ ـ أخبرنا ...
Media Removed
ولایت اهل بیت، شرط قبولی اعمال! . شیخ طوسی رضوان الله علیه روایت کرده است: . ✍ ٢٢٩ / ٤٢ ـ أخبرنا محمد بن محمد ، قال : أخبرنا أبو الحسن علي بن خالد المراغي ، قال : حدثنا الحسن بن علي بن الحسن الكوفي ، قال : حدثنا إسماعيل بن محمد المزني ، قال : حدثنا سلام بن أبي عمرة الخراساني ، عن سعد بن سعيد ، عن يونس بن ... 💠 ولایت اهل بیت، شرط قبولی اعمال!
.
🔹 شیخ طوسی رضوان الله علیه روایت کرده است:
.
✍ ٢٢٩ / ٤٢ ـ أخبرنا محمد بن محمد ، قال : أخبرنا أبو الحسن علي بن خالد المراغي ، قال : حدثنا الحسن بن علي بن الحسن الكوفي ، قال : حدثنا إسماعيل بن محمد المزني ، قال : حدثنا سلام بن أبي عمرة الخراساني ، عن سعد بن سعيد ، عن يونس بن الحباب ، عن علي بن الحسين زين العابدين عليه‌السلام ، قال : قال رسول الله صلى‌الله‌عليه‌وآله : ما بال أقوام إذا ذ كر عندهم آل إبراهيم عليه‌السلام فرحوا واستبشروا ، وإذا ذكر عندهم آل محمد عليهم‌السلام اشمأزت قلوبهم؟! والذي نفس محمد بيده لو أن عبدا جاء يوم القيامة بعمل سبعين نبيا ما قبل الله ذلك منه حتى يلقاه بولايتي وولاية أهل بيتي.
.
🔸 رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: گروه‌هایی که هنگامی که در نزدشان خاندان ابراهیم یاد می‌شود خوش می‌گردند و شادمان می‌شوند و هنگامی که در نزدشان خاندان محمد یاد می‌گردد در دل‌هایشان کراهت پیدا می‌شود چه در سر دارند؟ سوگند به کسی که جان محمد در دست اوست اگر بنده‌ای در روز قیامت با کردار هفتاد پیامبر بیاید، خداوند آن را از او نمی‌پذیرد تا آن هنگام که خداوند را با ولایت من و ولایت اهل بیت من ملاقات کند.
.
📚 الامالی، تالیف شیخ طوسی، مجلس ۵، حدیث ۶، صفحه ۱۲۴، چاپ موسسه البعثة
.
📃 اسکن روایت:
🌐 http://bit.ly/2PXDi9O
📃 پوستر:
🌐 http://bit.ly/2QR2zYA
.
📚 بشارة المصطفی، تالیف عماد الدین طبری، صفحه ۱۳۵، حدیث ۸۵، چاپ موسسه النشر الاسلامی
.
📃 اسکن روایت:
🌐 http://bit.ly/2CxIk9E
📃 پوستر:
🌐 http://bit.ly/2PXJpuB
.
#فضائل_اهل_بیت_از_کتب_شیعه #احادیث_تبری_و_تولی #کتاب_امالی_شیخ_طوسی #کتاب_بشارة_المصطفی
.
.
تو رضا هستی و من آهویم
تو سپیدی و من سیه رویم
.
دشمنت دشمن خداست،علی!
از همین روست لعن می گویم
.
پسرانت یلان میدان اند
ذوالفقار تو کرده جادویم
.
"حسنـ"ـت (علیه السلام) پای فتنه را زده است
که رسیده شتر به زانویم
.
روضه های "حسین"(علیه السلام) عرش خداست
نام "عباس"(علیه السلام) گشته دارویم
.
مادرم وقت درد و بیماری
نام "محسن"(علیه السلام) نوشته بازویم
.
( #ربیعی_کاشانی)
Read more
. پیام فارسی ضبط شده در دیسک طلایی فضاپیمای ویجر . فضاپیمای ویجر ۱ که در 5 سپتامبر سال ۱۹۷۷ (14 شهریور) به فضا پرتاب شد و هم اکنون در فضای میان ستاره ای قرار دارد، صفحۀ گرامافونی زرینی را با خود حمل می‌کند که حاوی ۱۱۶ تصویر و چندین پیام صوتی به ۵۰ زبان گوناگون دنیا از جمله فارسی برای موجودات فرازمینی ... .
پیام فارسی ضبط شده در دیسک طلایی فضاپیمای ویجر
.
فضاپیمای ویجر ۱ که در 5 سپتامبر سال ۱۹۷۷ (14 شهریور) به فضا پرتاب شد و هم اکنون در فضای میان ستاره ای قرار دارد، صفحۀ گرامافونی زرینی را با خود حمل می‌کند که حاوی ۱۱۶ تصویر و چندین پیام صوتی به ۵۰ زبان گوناگون دنیا از جمله فارسی برای موجودات فرازمینی روی آن ضبط شده است. آیا موجودات فرازمینی می‌توانند این محموله را دریافت کنند؟ اگر دریافت کنند می‌توانند آن را بازسازی کنند؟ اگر بازسازی کنند می‌توانند معنی پیام‌ها را دریابند؟
.
برای مثال آیا می‌توانند پیام فارسی که شعری از سعدی است را دریابند؟ «بنی آدم اعضای یک‌ پیکرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند – چو عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار» موجودات فرازمینی باید بسیار هوشمندتر از انسان‌ها باشند تا بتوانند معنی چنین پیامی را درک کنند زیرا غالب انسان‌ها خود از فهم آن بازمانده‌اند. اما آیا این پیام‌ها فقط برای موجودات فرازمینی طراحی شده است؟
.
ویجر۱ تنها سازه دست بشر است که توانسته سامانه خورشیدی را ترک کند و اکنون در فاصله 143 واحد نجومی، یا بیش از 21 میلیارد و 425 میلیون کیلومتری از زمین قرار گرفته‌است. این کاوشگر از برخی قمرها و سیارات منظونه شمسی هم عکسبرداری کرده که در این ویدئو می توانید مشاهده کنید. صفحه طلایی ویجر نه تنها حاوی تصویر، موسیقی و صدای انسان‌ها است، بلکه دستورالعملی درباره چگونگی استخراج تصاویری که اسنادی از حیات انسان در زمین و موقعیت زمین در کهکشان هستند نیز درون آن بارگذاری شده‌ است. مدیریت گروه انتخاب محتوای این صفحه طلایی را کارل سیگن، اخترشناس مشهور آمریکایی به عهده داشت.
.
مطالب علمی-نجومی بیشتر:
Bigbangpage.com
.
#ویجر #فضاپیمای_ویجر
#bigbangpage #nasa #voyager
Read more
. روز خبرنگار فقط به درد همان‌هایی می‌خورد که یک توییت‌شان توی نشریه مدرسه‌ای چاپ شده و این روز را ...
Media Removed
. روز خبرنگار فقط به درد همان‌هایی می‌خورد که یک توییت‌شان توی نشریه مدرسه‌ای چاپ شده و این روز را در اینستاگرام‌شان به خودشان تبریک می‌گویند. یک هفته است به مناسبت این روز از کار و زندگی افتاده‌ایم. از صبح که می‌رویم تحریریه، تا دو دقیقه می‌خواهیم تمرکز کنیم، می‎بینیم سر و صداست و یک عده با خدم ... .
روز خبرنگار فقط به درد همان‌هایی می‌خورد که یک توییت‌شان توی نشریه مدرسه‌ای چاپ شده و این روز را در اینستاگرام‌شان به خودشان تبریک می‌گویند. یک هفته است به مناسبت این روز از کار و زندگی افتاده‌ایم. از صبح که می‌رویم تحریریه، تا دو دقیقه می‌خواهیم تمرکز کنیم، می‎بینیم سر و صداست و یک عده با خدم و حشم و دوربین و عکاس و فیلمبردار، با یک بغل گل وارد می‌شوند. حالا باید با تک‌تک‌شان سلام و احوال‌پرسی و روبوسی هم بکنیم تا آقای رییس فلان جا یا مدیر بهمان‌جا ناراحت نشود و بهش برنخورد. همان‌هایی که در طول سال چشم ندارند خبرنگار جماعت را ببینند و می‌خواهند با تیر سایه‌مان را بزنند، روز خبرنگار برای تبریک می‌آیند تا گزارش کارشان را پر و پیمان کنند. یک هفته است نتوانسته‌ایم یک مطلب 400 کلمه‌ای با فکر آزاد بنویسیم، از بس یا گل گرفتیم یا ملچ مولوچ روبوسی کردیم یا شیرینی‌های عجیب و کیک‌های غریب با پرینت تبریک روز خبرنگار خوردیم.
.
کاش فقط همین بود. نشسته بودیم که ناگهان صدای آواز آمد. باز چی شده؟ بچه‌های مهد فلان با آهنگ هربار این درو محکم نبند، آمده‌اند روز خبرنگار را تبریک بگویند. با همه خوش و بش کردیم و گل گرفتیم. حالا باید می‌نشستیم تا نمایش شنگول و پنگول را هم اجرا بکنند. بعد از نیم ساعت که رفتند و خواستیم به کارمان برسیم، یک گروه با تیپ مدیریتی آمدند. باز معرفی شدیم و با همه در حالی که دست‌مان را می‌کشیدند تا رو به دوربین بشویم و آقای رییس و معاونانش بتوانند خوب بخندند، روبوسی کردیم و گل گرفتیم و رفتند. خواستیم بنشینیم که باز صدا آمد. یکی فریاد می‌کشید و می‌گفت اینجا روزنامه است. با خودمان گفتیم این‌ها کی هستند که حتی نمی‌دانند کجا آمده‌اند یا شاید برای انتحاری آمده‌اند که دیدیم یک گروه پیرمرد و پیرزن بی‌نوا را با واکر و ویلچر از سرای سالمندان آورده‌اند روز خبرنگار را تبریک بگویند. خیلی فضا آرام بود که باید برای یکی یکی این دوستان هم با صداي كمي بلند تعریف می‌کردیم اینجا چه بخشی است و چه کار می‌کنیم. بنده‌های خدا رفتند که باز یک عده مسئول دیگر آمدند. خوبی این گروه این بود که بیشتر از تعدادشان، عکاس آورده بودند و از هر زاویه‌ای که بهمان گل می‌دادند، ناخودآگاه توی دو تا دوربین می‌افتادیم. آن‌ها که رفتند یک عده دیگر آمدند که خیلی گرم و گیرا حال و احوال کردند و رفتند و دسته گل‌ها و شیرینی‌ها را هم با خودشان بردند. گویا ترفندشان این بود که هرسال با یک دسته گل به همه نشریات ایران سر می‌زدند و عکس می‌گرفتند.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
<span class="emoji emoji1f539"></span>️ شهید بی سَری که حاج قاسم سلیمانی ماجرای شهادتش را روایت کرد. شهید عزالدین از اهالی منطقه صور ...
Media Removed
️ شهید بی سَری که حاج قاسم سلیمانی ماجرای شهادتش را روایت کرد. شهید عزالدین از اهالی منطقه صور لبنان بود که در اولین روزهای درگیری‌های منطقه غوطه توسط مین زخمی شد و به اسارت تکفیری‏ها درآمد.و سپس داعش سر این رزمنده ۱۷ ساله حزب‌الله را که در منطقه الغوطه شرقی دمشق به اسارت این گروه تکفیری درآمد ... 🔹️
شهید بی سَری که حاج قاسم سلیمانی ماجرای شهادتش را روایت کرد.

شهید عزالدین از اهالی منطقه صور لبنان بود که در اولین روزهای درگیری‌های منطقه غوطه توسط مین زخمی شد و به اسارت تکفیری‏ها درآمد.و سپس داعش سر این رزمنده ۱۷ ساله حزب‌الله را که در منطقه الغوطه شرقی دمشق به اسارت این گروه تکفیری درآمد از بدن جدا کردند.

شهید عزالدین هنگام اسارت بیهوش شده و بعد از به هوش آمدن و سؤال‌های پیاپی تروریست‌ها از وی؛ او را مانند سرور و سالار شهیدان به شهادت رساندند.
در ویدیویی کوتاه که پایگاه‌های وابسته به تروریست‌های تکفیری از زمان به اسارت درآمدن این رزمنده‌ حزب‌الله منتشر کرده‌اند شهید عزالدین به سوالات پیاپی تروریست تکفیری به شرح زیر پاسخ داده است:

تروریست‌ تکفیری: اسمت چیه؟

ذوالفقار حسن: محمد

ــ : اهل کجایی؟

ذوالفقار حسن: از زهیران

ــ : لبنانی؟

ذوالفقار حسن: آره لبنانیم

ــ : جز ارتش حزب‌الله هستی؟

ذوالفقار حسن درحالی که به آنان نگاه می‌کند سخنی نمی‌گوید... ــ : برای چی آمدی اینجا؟

ذوالفقار حسن با تأخیر می‌گوید: ما در راه خدا اینجا هستیم

ــ : تو برای چی اینجا هستی؟ در راه حزب خدا؟ به خاطر بشار اینجا هستی؟

ذوالفقار حسن: نه به خاطر بشار نیست

ــ : به خاطر چی اینجا هستی؟

ذوالفقار حسن: به خدا به خاطر مقدسات آمده‌ام

ــ : به خاطر زینب(س)؟
ذوالفقار حسن از درد به خود می‌پیچد و دو بار آه بلندی می‌کشد و در پایان وقتی تروریست‌ تکفیری بار دیگر می‌پرسد: برای چه کسی آمدی؟ ذوالفقار حسن چیزی نمی‌گوید...
.

شایان ذکر است سردار حاج قاسم سلیمانی در مراسمی در بیان مصداق و مثال عینی درباره قدرت ایدئولوژی مبتنی بر وحی خاطره‌‌ای گفت که بغض گلویش خود و حاضرین در مراسم راگرفت:
.
«نوجوان ۱۷ ساله ای که اخیراً(در سوریه) شهید شد، به مادرش می‌گوید، با توجه به خوابی که دیده‌ام این آخرین ناهاری است که باهم می‌خوریم، مادر اجاره تعریف خواب را نمی‌دهد. برای دوستانش اینگونه تعریف کرده بود. ۲ شب است که خواب می‌بینم که روی سینه‌ام نشسته‌اند تا سرم از تنم جدا کنند، فریاد می‌زنم و آنوقت است که امام حسین(ع) می‌آید و می‌گوید، نترس درد، ندارد... را هم بریدند، درد نداشت.»
.
.
#به_یاد_شهدای_کربلا
#به_یاد_شهید_ذوالفقار_حسن_عزالدین
#شهیدان_راه_حق
#فداییان_زینب_کبری_س
#اللهم_صل_على_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#شهدا_را_یاد_کنیم_با_ذکر_صلوات
Read more
((فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 766 جهادگر در قالب 225 گروه جهادی در اردوهای ...
Media Removed
((فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 766 جهادگر در قالب 225 گروه جهادی در اردوهای سه تا 10 روزه در حال خدمت به مردم مناطق محروم این استان هستند )). ................................................................................................ بهتر است قبل ... ((فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 766 جهادگر در قالب 225 گروه جهادی در اردوهای سه تا 10 روزه در حال خدمت به مردم مناطق محروم این استان هستند )). ................................................................................................ بهتر است قبل از هر چیز از خود بپرسند مگر این استان جزئی از این کشور نبوده؟چرا این استان به اوضاعی دچار شده که باید نیروی جهادی برای سروسامان دادن و وصل و پینه کردنش بفرستند.استان پر شده از روستاهایی که از حیاتی ترین امکانات هم بی بهره اند.شهرهای بزرگ این استان هم کم از روستا ندارد.اگر که مشکل از مسئولان استانی ست چرا خواسته و ناخواسته ی مردم اینچنین مسئولان بی کفایتی را بر سرکار آوردید تا اوضاع به آفریقایی بماند که مردم آن نیازمند جمع کردن صدقات جانی و مالی شوند!
انتشار این اخبار مرهم نیست ؛خود درد است و ما بهتر از هر زمانی این دوستی خاله خرسه را میشناسیم.

#می_توار
Read more
بابا ما خیلی خوبیم! ما تو دنیا اولیم! ما حتی از تراکتورسازی هم بهتریم... بله... البته از اتاق فرمان ...
Media Removed
بابا ما خیلی خوبیم! ما تو دنیا اولیم! ما حتی از تراکتورسازی هم بهتریم... بله... البته از اتاق فرمان اشاره میکنن که تراکتورسازی تو دنیا اوله بعد ما دومیم. ولی از شما بهتر کی دیده آخه؟ خداشاهده که با رعایت کامل موازین شرعی و قانونی و حقوقی و قضایی و امنیتی و اطلاعاتی و عرفی و با حضور موثر نماینده تام ... بابا ما خیلی خوبیم! ما تو دنیا اولیم! ما حتی از تراکتورسازی هم بهتریم... بله... البته از اتاق فرمان اشاره میکنن که تراکتورسازی تو دنیا اوله بعد ما دومیم. ولی از شما بهتر کی دیده آخه؟

خداشاهده که با رعایت کامل موازین شرعی و قانونی و حقوقی و قضایی و امنیتی و اطلاعاتی و عرفی و با حضور موثر نماینده تام الاختیار گشت ارشاد، دست تک تک شما رو می‌بوسم و به دوستی با شما افتخار می‌کنم.

چه اونا که با هزارتومن شریک این خونه ها شدن و چه اونا که میلیونی سهم دادن، چه اونا که شیر کردن و چه اونا که دلشون بود و زورشون نمی‌رسید که تو این بازار خراب کمک کنن!

خواستم بگم خاک گلدون همه‌تونم ولی چون دیدم کود می‌دید به گلدوناتون و جدیدا هم کود انسانی وارد کردن گفتم چه کاریه! خاک پاتونم، حتی اگه با اون پاها برید دششویی! بالاخره ساخت وطن یه چیز دیگه‌س!

درد و بلای دونه دونه‌تون بخوره تو سر هرچی مسئول بی بخار و بی غیرت تو این مملکته که ازش بر میاد و کار نمی‌کنه.

ان‌شاءالله که درد و رنج و بلا یه روزی از سر مردم دنیا رخت ببنده که شما گلریزون کنید که من با پولاتون برم مالدیو کیف کنم شما هم بگید برو دست علی به همرات برای تو راهم لقمه نون پنیر بفرستید.

سال که به این خوبی شروع شد ان‌شاءالله که پربرکت و پر نعمت باشه. دم همه‌تون گرم

ترانه مربوطه
قرون قرون تو جیب من
پول کمک‌های شماست
اگر که کامل بدونین
عیدی بابای شماست

پ‌ن یک
هیچ چیز از ما نمی‌ماند به جز فریادها

پ‌ن دو
بچه‌ها اگه می‌دیدید صاحبش چقدر ذوق می‌کرد گریه می‌کردید. دم‌تون گرم

#دو_یو #مرتضی_درخشان #رییس_جمهور #کمک #زلزله #جهادی #کمک_مردمی #تو_حاضری_برای_عشقمون_چیکار_کنی #من_حاضرم_پول_جمع_کنید_من_یه_تایلند_برم #به_خاطر_عشقمونا! #وگرنه_عمرا_برم #پول_زور_وده #زورگیری #چهارراه_احمد_بن_اسحق #غمگینم #چنان_پیرزنی_که_آخرین_سربازی_که_از_جنگ_برگشته_پسرش_است_که_دوست_داره_بره_جهادی_بمونه_ولی_اردو_داره_تموم_میشه #شهید_جلال_ملک_محمدی #شهید_مجتبی_نجاری #گروه_جهادی_راه_کربلا #ومن_الله_التوفیق
Read more
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن ...
Media Removed
: #مردی_از_آنادانا #فریبا_کلهر نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره. * یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. ... :
#مردی_از_آنادانا
#فریبا_کلهر

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۳۹۲ صفحه/ ۲۷۵۰۰ تومان

فکر می‌کنم نوشتن خلاصه‌ی رمان زیاد مفید نباشه برای همین چند تا از فراز‌های رمان رو می‌نویسم شاید بیشتر به درد بخوره.
* یکی از شخصیت‌های اثرگذار این رمان زنی به اسم آناداناست که به او بانوی ترشی‌های همدانی می‌گویند. قصه‌گوست و در عالم ترشی‌ها سیر می‌کند. در نهایت خودش را توی کوزه‌ی سرکه می‌اندازد و ترشی می‌اندازد.
* ضرب‌المثل همدانی که می‌گوید: زن‌های همدانی گنجشک را توی هوا می‌گیرند و ترشی می‌اندازند. کنایه از این‌که از همه چیز ترشی می‌اندازند.
* سیاست و قصه یکی از حرف‌های این رمان است و ساخته شدن واژه‌ای به اسم قصاست. در این رمان شخصیت اصلی با شخصیت‌های سیاسی برخوردهایی دارد. مثلا در کودکی و بعد از کودتای ۲۸ مرداد و دستگیری مصدق، تخت مصدق را می‌بیند که بالای سرش پرواز می‌کند و مصدق ِ مفلوک و با عصا روی آن نشسته. و یا وقتی هویدا اعدام می‌شود با شبح او در عکاسخانه‌اش مواجه می‌شود و حرف می‌زند.
* شخصیت اصلی یعنی زعیم، عکاسی دارد و مدتی به جبهه می‌رود و عکاسِ دفاع مقدس می‌شود. در واقع دنیای خوب و خوشی با عکس و عکاسی و عکاسخانه‌اش دارد.
* یکی از شخصیت‌های رمان دختری به اسم استلا است که عادت دارد مثل درخت مقدس به خودش پارچه ببندد و در نهایت به صورت استعاری درخت می‌شود. استلا از مشتری‌های عکاسی زعیم است.
* توی رمان چند تا شخصیت گم می‌شوند. شاید گمشدگی بتواند موضوع روی جلد باشد.
* نگار یکی از گمشده‌هاست. زنی که چندبار گم و پیدا می‌شود و شخصیت اصلی رمان عاشق اوست.
* این رمان ترکیبی از قصه و سیاست است و زعیم کسی است که از قصه و سیاست و عکاسی عبور می‌کند و به نور می‌رسد و رستگار می‌شود.
* فضای قصه بیشتر در همدان است. سرما... کوه الوند... سفال‌های لالجین... انگورهای ملایر... گردوهای تویسرکان... عطاری‌ها... ترشی‌ها
از فریبا کلهر، تاکنون علاوه بر رمان‌های منتشر شده برای گروه سنی نوجوانان،کتاب‌های «شوهر عزیز من» و «عاشقانه» نیز در حوزه بزرگسال در نشر آموت منتشر شده است.
رمان «مردی از آنادانا» نوشته «فریبا کلهر» در ۳۹۲ صفحه و به قیمت ۲۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
سلام دوستان<span class="emoji emoji1f44b"></span> از این به بعد در پیج سعی میکنم به طور متناوب راجب اصول تمرینات و حرکات ورزشی صحیح و کاربردی ...
Media Removed
سلام دوستان از این به بعد در پیج سعی میکنم به طور متناوب راجب اصول تمرینات و حرکات ورزشی صحیح و کاربردی مطلب بزارم تا #درست_ورزش_کنیم . همه میدونیم که یه تمرین کامل شامل سه بخش اصلیه : ۱.گرم کردن ۲.تمرین اصلی ۳.سرد کردن مطلب امروز راجب صحیح سرد کردنه️ قسمت بسیار مهمی که اکثرا نادیده گرفته ... سلام دوستان👋
از این به بعد در پیج سعی میکنم به طور متناوب راجب اصول تمرینات و حرکات ورزشی صحیح و کاربردی مطلب بزارم تا
#درست_ورزش_کنیم .
همه میدونیم که یه تمرین کامل شامل سه بخش اصلیه : ۱.گرم کردن ۲.تمرین اصلی ۳.سرد کردن
مطلب امروز راجب صحیح سرد کردنه❄️
قسمت بسیار مهمی که اکثرا نادیده گرفته میشه
.
تمرینات سرد کردن بدن به اندازه تمرینات گرم کردن، اهمیت فراوانی دارد؛ هنگامی که ورزش می‌کنید، سطح آدرنالین خو‌ن افزایش می‌یابد و برای پایین آوردن آن لازم است فعالیت های ویژه ای را انجام دهید.

زمانی که ورزش را شروع می کنیم، میزان فعالیت بدن (به خصوص در قلب) بالا می‌رود و قلب، خون بیشتری را به داخل و خارج عضلات پمپ می‌کند؛ ولی وقتی که فعالیت متوقف می‌ شود این امکان وجود دارد که در عضلات، تجمع خون همراه با تجمع اسید لاکتیک رخ دهد و موجب سرگیجه و حتی غش شود؛ اما خوشبختانه می ‌توان با تمرینات سرد کردن بدن، از آن اجتناب نمود.

نکته: کسانی که بعد از انجام ورزش، تمرینات شل کردن عضلات را انجام نمی‌دهند، با مشکلاتی مثل درد عضلانی روبه رو شوند؛ یعنی آن گروه از عضلاتی که روی آنها ورزش انجام شده و بعد از آن به‌طور مناسب سرد نشده‌ اند، به درد دچار خواهند شد.
نکته ۲: پس از پایان تمرین سطح انرژی بدن شما نسبت به قبل از تمرین پایین تر است؛ در نتیجه برای کسب حداکثر نتیجه تمرین بدن نیاز به بازگشت انرژی دارد که با ریکاوری مناسب این امر ممکن میشود که با سرد کردن مناسب استارت این امر زده میشود🌟

#سرد_کردن
#ورزش
#شاد_باشید
#دوستاتونو_تگ_كنيد👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻 Photo by: @saeed__gholipour
Read more
سوال زیر خلاصه ای از پرسش یکی از موکلین گروه وکلای عدل جویان است: من هفته پیش در پیاده رو خیابان شریعتی ...
Media Removed
سوال زیر خلاصه ای از پرسش یکی از موکلین گروه وکلای عدل جویان است: من هفته پیش در پیاده رو خیابان شریعتی درحال ارسال پیام در گروه تلگرامی دوستانم بودم و آهسته قدم میزدم و توجه ای به جلو نداشتم که در یک لحظه با چشم سمت چپ با لوله داربست بنر تبلیغاتی شهرداری برخورد کردم دقایقی از شدت درد بی هوش شدم . بعد ... سوال زیر خلاصه ای از پرسش یکی از موکلین گروه وکلای عدل جویان است:

من هفته پیش در پیاده رو خیابان شریعتی درحال ارسال پیام در گروه تلگرامی دوستانم بودم و آهسته قدم میزدم و توجه ای به جلو نداشتم که در یک لحظه با چشم سمت چپ با لوله داربست بنر تبلیغاتی شهرداری برخورد کردم دقایقی از شدت درد بی هوش شدم .

بعد از به هوش آمدن خود را در اورژانس بیمارستان دیدم که چشم چپم پانسمان شده بود ولی حالا بینایی هر دو چشمم کم شده و گوشی موبایلم هم شکسته است آیا من می توانم از کسی شکایت کنم ؟

به نظر شما کدام درست است؟

برای اطلاع از پاسخ صحیح و شرکت در نظر سنجی وارد سایت شوید

http://www.adljooyan.com/Survey/Details/چقدر-به-اطراف-خود-توجه-می-کنید
Read more
کپشن را بخوانید برخی کانکس دارند و عده‌ای دیگر چادر ، زندگی برای هر دو گروه سخت است ولی اوضاع آنهایی ...
Media Removed
کپشن را بخوانید برخی کانکس دارند و عده‌ای دیگر چادر ، زندگی برای هر دو گروه سخت است ولی اوضاع آنهایی که در کانکس زندگی می‌کنند کمی بهتر است ، کم کم داریم فراموش می‌کنیم مردمی در غرب ایران هستند که این روزها دل‌شان داغ دارد و تن‌شان یخ‌زده از بس هوا سرد است ... این روزها مردم کرمانشاه بیشتر از هر به دلگرمی ... کپشن را بخوانید
برخی کانکس دارند و عده‌ای دیگر چادر ، زندگی برای هر دو گروه سخت است ولی اوضاع آنهایی که در کانکس زندگی می‌کنند کمی بهتر است ، کم کم داریم فراموش می‌کنیم مردمی در غرب ایران هستند که این روزها دل‌شان داغ دارد و تن‌شان یخ‌زده از بس هوا سرد است ... این روزها مردم کرمانشاه بیشتر از هر به دلگرمی احتیاج دارند ، دل‌هایشان ترک خورده و کسی باید پیدا شود که این دل‌های شکسته را بند بزند ، زلزله در ایران سفری استانی را در دستور کارش قرار داده و هر روز که اخبار را می‌خوانیم یک جای ایران زلزله آمده و این یعنی شاید فردا زندگی ما هم درگیر زلزله شده باشد ... نمی‌دانم از آقایان اصلا کسی خودش را جای این مـردم داغدار می‌گـذارد یا نه اما کاش فقط یک شب را در چادر زلزله زدگان می‌خوابیدند تا متوجه شوند سرما یعنی چه ، سرمایی که تا مغز استخوان آدم را می‌سوزاند ... حداقل برای چند ماه هم شده بیایید این نامه بازی‌ها و جلسه‌ها را کنار بگذارید خودتان به مناطق زلزله زده بروید و در زیر یک چادر برای مردم تصمیم بگیرد و دستور دهید برای چند ماه پایتخت ایران را به کرمانشاه ببرید تا دیگر لازم نباشد برای هرکاری با تهران هماهنگ کنید ، در همان جا تصمیم بگیرید که چه باید کرد و چقدر باید به آنها وام داد ... بیایید نگذاریم مردمی که در زلزله عزیزان‌شان را از دست دادند بعد از زلزله هم درگیر وام و قسط و داستان‌های دیگر شوند !! ولله قسم که کار سختی نیست ...
#کرمانشاه
#زلزله
#دل_شکسته
#درد
#درد_بی_دردی
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> مامانهای عاشق امروز داشتم به درد دست مامانم و دیابتی که بعد از دوری من از انها گریبانش را گرفت فکر ...
Media Removed
مامانهای عاشق امروز داشتم به درد دست مامانم و دیابتی که بعد از دوری من از انها گریبانش را گرفت فکر میکردم . راستش هر وقت یک خانم میانسال ایتالیایی را میبینم که کنار رودخانه میدود , دوچرخه سواری میکند و یا خانم مسن ایتالیایی را میبینم که با یک دست کالسکه نوه اش را هل میدهد و با یک دست ساک خرید را و تازه ... 📝 مامانهای عاشق

امروز داشتم به درد دست مامانم و دیابتی که بعد از دوری من از انها گریبانش را گرفت فکر میکردم .

راستش هر وقت یک خانم میانسال ایتالیایی را میبینم که کنار رودخانه میدود , دوچرخه سواری میکند و یا خانم مسن ایتالیایی را میبینم که با یک دست کالسکه نوه اش را هل میدهد و با یک دست ساک خرید را و تازه یک سگ کوچولو هم دنبالشان میدود به یاد خانمهای میانسال و مسن ایرانی که در کوچه و خیابان میدیدم می افتم و بغض میکنم.
در ایران میانگین سن زنان به 70 هم نمیرسد و تازه وقتی بازنشست میشوند تمام رنج و دردهای فیزیکیشان شروع میشود. معلمهایی که آرتروز زانوو گردن دارند و پرستارهایی که درد پا و واریس دارند وکارگرانی که درد مچ و چشم دارند و غیره.. تازه این به استثنای زنانیست که با قالیبافی و کارهای دستی و کشاورزی و کارگری زندگی میگذرانند و مزایای بازنشستگی هم ندارند.

اغلب زنان بالای پنجاه سال در ایران خود را ناتوان و نا امید و بی انگیزه میابند و شور و شوق زندگی در آنها به شدت کاهش میابد.
باید این گروه زنان میانسال در ایران را با تمام نگرانیهاشان برای آینده ی فرزندان تحصیلکرده و بی کار در خانه مانده و همسرهایی که عشق سالهاست برایشان خاکستری سرد شده, دریافت.
روابط دوستانه این زنان حول دورهمی های مذهبی و مهمانیهای خانوادگی دور میزند و گاه حتی اندوخته ی مالی اندکی هم بعد از سالها کار برای خود ندارند.

اینها همان مامانهای مهربان و عاشقی هستند که همه چیزشان را فدای استواری خانواده ومشکلات مالی تمام نشدنی تورم و اقتصاد ناپایدار ایران , و تیمار پدر و مادر پیر خودشان کرده اند. ‏در سرزمين من زنان غمگيني هستند...
كه در طول سال ها زندگي زناشويي...
هرگز بوسيده نشده اند،.
هرگز درک نشده اند...،
هیچ گاه دستی بی طمع گیسوانشان ...
را نوازش نکرده است ...
و هیچ گاه احساسات زنانه شان جدی گرفته نشده است
خشونت هميشه جسمي نيست!
یک زن نمی شکند
هزار تکه می شود
وقتی در عمق صبوری

دروغ مردی را
به جارختی تظاهر می آویزد... سلام صبحتون بخیر دوستان خوبم 🙏💐🌹
Read more
. نقرس یکی از انواع بیماری های ورم مفاصل می باشد که با درد همراه است. نقرس در اثر افزایش اسید اوریک در ...
Media Removed
. نقرس یکی از انواع بیماری های ورم مفاصل می باشد که با درد همراه است. نقرس در اثر افزایش اسید اوریک در خون به وجود می آید. یکی از عوامل افزایش دهنده ی اسید اوریک، دریافت زیاد مواد غذایی حاوی اسید آمینه ی "پورین" است. اسید اوریک اضافی موجود در خون به شکل کریستال هایی در مفاصل ته نشین شده و باعث قرمزی، ... .
نقرس یکی از انواع بیماری های ورم مفاصل می باشد که با درد همراه است. نقرس در اثر افزایش اسید اوریک در خون به وجود می آید. یکی از عوامل افزایش دهنده ی اسید اوریک، دریافت زیاد مواد غذایی حاوی اسید آمینه ی "پورین" است.
اسید اوریک اضافی موجود در خون به شکل کریستال هایی در مفاصل ته نشین شده و باعث قرمزی، متورم و گرم شدن، درد و التهاب یک یا چند مفصل می گردد که بیشتر در انگشت شست پا، پاشنه پا، قوزک پا، زانو و آرنج ظاهر می شود.
حدود 95 درصد از مردان و 5 درصد از زنان دچار نقرس می شوند. زنان قبل از یائسگی، جزو گروه درگیر با نقرس می باشند.
توصیه برای افرادی که دچار نقرس هستن 👇
مصرف اب فراوان
کاهش وزن
مصرف میوه و سبزیجات زیاد
دوری از غذا های چرب و پر روغن
عدم مصرف گوشت قرمز و كباب ،،،
Read more
<span class="emoji emoji2712"></span> به قلمِ @shaereaeeneha . و کذلک جعناکم امة وسطی لتکونوا شهداء علی الناس و یکون الرسول علیکم شهیدا . ما ...
Media Removed
به قلمِ @shaereaeeneha . و کذلک جعناکم امة وسطی لتکونوا شهداء علی الناس و یکون الرسول علیکم شهیدا . ما ملت صفر و صدیم. آدم‌ها برای ما یا خوبند یا بد. برای همین است که اثرگذارترین داستان‌ها روی مردمانِ ما، داستان‌های قهرمان‌پروریست که یک قطب مثبت با تمام خوبی‌ها، از شجاعت و قدرت و حمیت و عشق ...
به قلمِ @shaereaeeneha
.
و کذلک جعناکم امة وسطی لتکونوا شهداء علی الناس و یکون الرسول علیکم شهیدا
.
ما ملت صفر و صدیم. آدم‌ها برای ما یا خوبند یا بد. برای همین است که اثرگذارترین داستان‌ها روی مردمانِ ما، داستان‌های قهرمان‌پروریست که یک قطب مثبت با تمام خوبی‌ها، از شجاعت و قدرت و حمیت و عشق دارد، و یک قطب منفی با تمام رذالت‌ها و کاستی‌های ممکن. شاید روح آدمی با هر ملیتی این خصلت را تا حدی داشته‌باشد، اما باید پذیرفت غلظت این نگاه در شرقی‌ها به مراتب بیشتر است.
بخاطر همین نگاه است که در سیاست دو قطبیم با کمترین انعطاف نسبت به نظریات سمت مقابل، حتی اگر در موضوعی حق با او باشد
یا به همین خاطر است که یا غرب را هیولای بی‌سر می‌دانیم که هیچ خصلت خوبی در مردمانش نیست، یا مفتون و شیدایش می‌شویم بی‌هیچ‌منطقی! مثل همان زاغ معروفِ جامی که شیفته‌ی راه رفتن کبک شدن، راه رفتن خودش را هم از یادش برد...
ایرانی جماعت، گرچه شریف و غیور و سر به زیر و پاک‌دامنند، ایرادات فرهنگی هم دارند که باید گفت و فهمید و ریشه‌یابیشان کرد.
.
وقتی #محمدحسین_مهدویان بعنوان هنرمندی جوان و تازه‌کار جسارت می‌کند و دست روی سوژه‌های خاص می‌گذارد که درد این ملت است و کمتر کسی سراغش می‌رود، حتی اگر بلد نباشد خوب از اثرش دفاع کند، انصاف نیست انگشت اتهام سمتش بگیریم که این مردِ فلان جناح است و دلباخته‌ی بهمان تفکر... هرچند همین باشد!
انصاف نیست سیاهش کنیم و بدش بگوییم و ریاکار و تقلبی بخوانیمش.
و از دیگر سو تطهیر و تقدیسش با عناوین سنگین و بزرگ، نه فقط ظلم به این القاب، که ظلم به خود مهدویان هم هست. که اگر لغزشی و خطایی از او سر بزند، سقوط مهیبی در انتظارش است. مانند تمام اسطوره‌های دیگری که در این سال‌ها شکستند...
سیاه یا سفید
صفر یا صد
کمی به امت وسطی بودنمان بیشتر بیندیشیم
و کمی به آدم‌ها فرصت شناخته‌شدن بدهیم
و کمی عینکمان را خاکستری‌تر کنیم.
.
پ.ن: بی‌مهری داوران #جشنواره_فجر به #لاتاری به خاطر دوست‌نداشتنِ موضوع آن هم شاید نمود دیگری از این دید صفر و صدی باشد!
.
.
#گروه_فرهنگی_آوین
Read more
 #پست_ویژه همون طور که از طریق استوری ملاحظه کردید من دیروز عمل جراحی کوچکی داشتم و دیشب رو توی بیمارستان ...
Media Removed
#پست_ویژه همون طور که از طریق استوری ملاحظه کردید من دیروز عمل جراحی کوچکی داشتم و دیشب رو توی بیمارستان خوابیدم. همه یکصدا و با شمارش من بگید بلا به دور! یک... دو... سه... آفرین اما اتفاقات بسیار جالب تو همین بیست و چهارساعت افتاد. به محض ورود یه اس ام اس با این مضمون برام ارسال شد(عکس دوم) فهمیدم ... #پست_ویژه
همون طور که از طریق استوری ملاحظه کردید من دیروز عمل جراحی کوچکی داشتم و دیشب رو توی بیمارستان خوابیدم. همه یکصدا و با شمارش من بگید بلا به دور! یک... دو... سه... آفرین

اما اتفاقات بسیار جالب تو همین بیست و چهارساعت افتاد. به محض ورود یه اس ام اس با این مضمون برام ارسال شد(عکس دوم)

فهمیدم کار تمومه! یعنی عین چفیه و پلاکی که تو آژانس شیشه‌ای برای حاج کاظم فرستادن این پیام هم واضح و روشن بود!

وارد اورژانس که شدم دیگه مریض‌ها رو به یه چشم دیگه نگاه می‌کردم! البته حس اونا هم تغییر کرده بود. رفتم پیش دکتر!

دکتر من و به تختم برد و تازه بازی شروع شد. هر پنج دقیقه یه مریض با کلی سیم و بند و بساط میومد و از مادرم میپرسید: حالش خوبه؟! دکترها هنوز قطع امید نکردن؟! ان‌شاءالله زودتر دکترها بگن ببینیم تکلیف مون چی می‌شه با میّت! راستی گروه خونی‌ش چیه؟

مجتبی هم در مورد کلیه‌ها توافق کرده بود! بابام گفته بود پونزده به بالا هرچی فروختی مال خودت! اونم صحبت از پنجاه تومن می‌کرد. می‌گفت مال یه رییس‌جمهور بوده که ده صبح می‌اومده پاستور ساعت دو بر می‌گشته!

بالاخره ما رو بردن اتاق عمل و طرف یه سوزن سه متری به کمر ما زد که بی حس بشیم. حالا من استرس داشتم خفه می‌شدم.

اونایی که می‌گن استرس نداره که یا همین الان سکوت می‌کنن یا با پشت دست می‌خوابونم تو اینستاگرام‌شون!

آقا بی حس شد و برید و دوخت و کار تموم شد و اومدیم ریکاوری از اونجا دیگه باغ وحش شروع شد! حتی من شنیدم بیمارستان از یکی دو نفر تو خیابون پول گرفته بود که بیان یه خرس واقعی ببینن!

از اتاق عمل که بیرون اومدم دیدم مادرم داره گریه می‌کنه! فهمیدم بابام سهم بلیط فروشی بیمارستان رو گرفته ولی سهم مامان رو نداده و اونم گریه می‌کنه! دایی و خاله هم اومده بودن کمک مامان ولی بابا با پول‌ها فرار کرده بود.

الانم کسی حاضر نیست پول ترخیص رو بده! بابا معتقده ولش کنیم به بیمارستان فشار میاد ولش می‌کنه! ولی مامان می‌گه ممکنه تو این نوسانات قیمت دلار یهو قلبش رو به قیمت بفروشند!

ترانه مربوطه
من سرگردون پاره
تو رو دکتر می‌دونسم

پ‌ن یک
الان یه مورفین زدم اون بالا بالاهام

پ‌ن دو
خدایی خانواده یه چیز دیگه‌س

پ‌ن
جاداره از فاضل چوپان جوری تشکر کنم که انگار نه انگار خانواده نشسته

#دو_یو #مرتضی_درخشان #رییس_جمهور #بیمارستان #بستری #عمل #اتاق_کثیف #پدر_مادر #تو_حاضری_برای_عشقمون_چیکار_کنی #من_حاضرم_کلیه_مو_به_تو_اهدا_کنم #غمگینم #چنان_پیرزنی_که_آخرین_سربازی_که_از_جنگ_می_آید_پسرش_است_که_مورفین_دوس_ندارد_و_درد_میکشد #ومن_الله_التوفیق
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> «رفتن» در ترکیه اکران می شود . فیلم سینمایی «رفتن» ساخته نوید محمودی به تهیه کنندگی جمشید محمودی ...
Media Removed
«رفتن» در ترکیه اکران می شود . فیلم سینمایی «رفتن» ساخته نوید محمودی به تهیه کنندگی جمشید محمودی که این روزها در گروه هنر و تجربه در حال اکران است به زبان ترکی دوبله شده و به زودی اکران گسترده فیلم در کشور ترکیه آغاز می شود . «رفتن» روایتگر داستان عشقی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم ... 🎬
«رفتن» در ترکیه اکران می شود
.
فیلم سینمایی «رفتن» ساخته نوید محمودی به تهیه کنندگی جمشید محمودی که این روزها در گروه هنر و تجربه در حال اکران است به زبان ترکی دوبله شده و به زودی اکران گسترده فیلم در کشور ترکیه آغاز می شود
.
«رفتن» روایتگر داستان عشقی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شود، قصه‌ عشقی که از همه‌ چیز غیر از معشوق رنج می‌بیند، رفتن قصه درد است، درد خانه به دوشی، درد مهاجرت
.
رضا احمدی، فرشته حسینی، بهرنگ علوی، نازنین بیاتی، مسعود میرطاهری، سینا سهیلی، محفوظ محمودی، افشین اخلاقی، بشیر احمد نیکزاد، امیر حسین بابائیان، محمد امین صاحب زاده، کاظم علیزاده و با حضور شمس لنگرودی در این فیلم نقش آفرینی دارند
.
«رفتن» جوایز بین المللی همچون جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره بوسان، جایزه ویژه هیات داوران نوزدهمین جشنواره بین المللی سوچی روسیه، جایزه بهترین فیلم از فستیوال بین المللی تریپولی (لبنان)، بهترین بازیگری زن برای فرشته حسینی از جشنواره بین المللی فیلم مراکش، تندیس بهترین فیلم از فستیوال فیلم افغانستان در سوئد، تندیس غزال طلایی جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا، تحسین منتقدان در جشنواره بین المللی فیلم مونیخ آلمان، انتخاب فیلم مراسم اختتامیه فستیوال دانشگاه «UCLA» در کالیفرنیا  آمریکا، بهترین فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم گواتی را دریافت کرده است
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span>لطفا کپشن را بخوانید <span class="emoji emoji1f4da"></span> کتاب نخوانید ، هیچ چیز نمی شود سکانس اول : توی فرودگاه نشسته ام. یک ایرانی ...
Media Removed
لطفا کپشن را بخوانید کتاب نخوانید ، هیچ چیز نمی شود سکانس اول : توی فرودگاه نشسته ام. یک ایرانی آن ور چیپس می خورد، ایرانی دیگر انگشت دستش را تا میانه در گوش خود فرو کرده و با تکانه ی زیاد در حال تکان دادن است.ایرانی دیگر که خودم باشم، آهنگ گوش می کنم و...آن ور سالن اما یک توریست خارجی که کمِ کم ۸۵ سال ... 📚لطفا کپشن را بخوانید 📚
کتاب نخوانید ، هیچ چیز نمی شود
سکانس اول :
توی فرودگاه نشسته ام. یک ایرانی آن ور چیپس می خورد، ایرانی دیگر انگشت دستش را تا میانه در گوش خود فرو کرده و با تکانه ی زیاد در حال تکان دادن است.ایرانی دیگر که خودم باشم، آهنگ گوش می کنم و...آن ور سالن اما یک توریست خارجی که کمِ کم ۸۵ سال سن دارد ، پاهایش را بدون اینکه کفش هایش را در آورده باشد روی چمدانش گذاشته و سخت مشغول مطالعه است چنان که هیچ چیز توجه او را جلب نمی کند.خب با این سن کتاب بخواند که چه شود؟این اولین سوال یک ایرانی است که خودم باشم. خب مگر کتاب بخوانی منفعت و مالی می بری؟این هم دومین سوال یک ایرانی که خودم باشم.
سکانس دوم :
توی رستورانی نشسته ام که یک گروه توریستی فرانسوی وارد می شوند ، همه سالمند.با بگو و بخند شام میل می کنند و بعد سرحال تر از من به هتلشان برمی گردند , اما پیرمرد و پیرزن ایرانی که پدر و مادر خودم باشند ، اولا از بس خودشان را صرف فرزندانی چون من کرده اند ، هزار جور درد و بیماری گرفته اند و ثانیا وقتی می گویی مادر جان فلان کار را یاد بگیر ، رانندگی یاد بگیر ، می گویند از ما گذشته,پیر شدیم ، در حالی که تازه در آستانه پختگی و بلوغ کامل فکری هستند.ارتباط این دو سکانس چیزی جز همان کتاب هایی که آنها می خوانند و ما نمی خوانیم نیست.طیاره ای که آنها می سازند و ما نمی توانیم ، فرقش در همین کتاب خواندن ها و دانستن ها و میل به شکوفا شدن ها و شکوفا کردن هاست.پیشرفتی که آب در دهان امثال من و هم سن و سالانم می اندازد ، که برویم آنجا زندگی کنیم و همین دانش اندکی را هم که داریم در خدمت آنها بگذاریم ، تازه اگر گوشه چشمی به ما داشته باشند و چشم انعام ز انعامی چند داشته باشیم هم ، حاصل همین کتاب خواندن های آنها و نخواندن های ماست ولو با تاثیر غیر مستقیم.کتاب نخوانیم ،کارهای مهمتری داریم ،سرک کشیدن به کار این و آن و مسخره کردن آنها و چک کردن مداوم اینستاگرام و لایک کردن چرند و پرندیات و حرف های بی سر و ته و . . . خیلی کارهای دیگر !جالب این است که توجیه مان هم این است که وقت نداریم ، اما.......
پینوشت: دیروز نمایشگاه کتاب, غرفه انتشارات #برکه_خورشید با #المیرا جانم و #تکین جانم
آدرس غرفه : شبستان, راهروی شش, غرفه شماره 14👉
بنده چهارشنبه هم میرم نمایشگاه 🤗
#کتاب_بخوانیم #لبخند_بزنیم #مهربان_باشیم #توهین_نکنیم
Read more
دانشنامه فرزند . جلوگیری از قولنج . دانشنامه فرزند: یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . جلوگیری از قولنج . دانشنامه فرزند: یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر خوردن هوا هم وارد معده نوزاد می شود، شاید هم شما غذایی خورده باشید که شیرتان را نفخ آور کرده است. برخی از نوزادان در طول روز به طور مرتب گاز معده تولید می کنند، اما گاهی اوقات این گاز در روده کوچک گیر کرده ... دانشنامه فرزند
.
جلوگیری از قولنج
.
دانشنامه فرزند: یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر خوردن هوا هم وارد معده نوزاد می شود، شاید هم شما غذایی خورده باشید که شیرتان را نفخ آور کرده است. برخی از نوزادان در طول روز به طور مرتب گاز معده تولید می کنند، اما گاهی اوقات این گاز در روده کوچک گیر کرده و تولید حباب می کند که آنان را ناراحت خواهد کرد.
نوزادتان از درد جیغ می کشد و پاهایش را به سمت شکمش جمع می کند. در این موارد باید او را آرام کرده و کاری کنید که این گاز از معده اش خارج شود و تدبیری بیندیشید تا چنین چیزی دیگر تکرار نشود. اگر فرزندتان از بطری شیر می خورد و به طور متناوب دچار این مشکل می شود می توانید از شیشه شیرهای ضد نفخ استفاده کنید. پیش از شیردهی با این شیشه ها هوا را از درون آن خارج می کنید که این کار احتمال ایجاد گاز در معده نوزاد را کاهش می دهد. همچنین سر بطری را تعویض کنید، شاید سر شیشه زیادی کوچک باشد و وقتی نوزاد آن را در دهانش می گذارد و می مکد هوا هم وارد معده اش می شود. در وسط فرآیند شیردهی نوزاد را وادار کنید آروغ بزند. اگر نوزادتان گاز زیادی از معده اش خارج می کند، این کار را دو تا سه بار هم می توانید انجام دهید. پس از اتمام شیردهی نیز باز او را بغل کرده تا آروغ بزند. اگر بعد از یکی دو دقیقه خبری از آروغ نشد به تلاش خود ادامه دهید.
اگر کودک از شیر شما تغذیه می کند باید چند روزی حواس تان به هر چه می خورید باشد تا ببینید کدام غذا باعث ایجاد گاز در معده نوزاد می شود و آن را از رژیم غذایی تان حذف کنید، برای مثال:
لبنبات (شیر، پنیر و بستنی)، یادتان باشد برای اینکه بتوانید شیر دهید لازم نیست شیر بخورید.
غذاهای پر ادویه مثلا غذاهای سیر دار
غذاهای تحریک کننده سیستم عصبی مثل کافئین
غذاهای نفاخ (کلم بروکلی، نخود و لوبیا یا برنامه غذایی پر از سبزیجات)
هر گروه غذایی را برای چند روز مصرف نکنید و ببینید وضعیت معده کوچک فرزندتان چطور است. همه این غذاها را با هم از رژیم غذایی تان حذف نکنید چرا که در این صورت متوجه نمی شوید کدام شان باعث ایجاد نفخ در نوزاد شده است.
اگر هیچ کدام از این کارها فایده نداشت و فرزندتان همچنان نفخ می کند با پزشک کودک تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید. شاید دارو ضد نفخ (قطره های خوراکی سایمتیکون) تجویز کند. هر چند که تاثیر این دارو از نوزادی به نوزاد دیگر متفاوت است. علاوه بر این شاید پزشک از شما بخواهد مارک و نوع شیر خشکی را که به نوزاد می دهید عوض کنید.
Read more
 #یک_فنجان_تفکر <span class="emoji emoji2615"></span>️ #لطفا_همه_بخونید . . کتاب نخوانید، هیچ چیز نمی شود!!! . سکانس اول توی فرودگاه ...
Media Removed
#یک_فنجان_تفکر ️ #لطفا_همه_بخونید . . کتاب نخوانید، هیچ چیز نمی شود!!! . سکانس اول توی فرودگاه نشسته ام. یک ایرانی آن ور چیپس می خورد، ایرانی دیگر انگشت دستش را تا میانه در گوش خود فرو کرده و با تکانه‌ی زیاد در حال تکان دادن است ایرانی دیگر که خودم باشم، آهنگ گوش میکنم و... آن ور سالن اما ... #یک_فنجان_تفکر ☕️
#لطفا_همه_بخونید
.
.
کتاب نخوانید، هیچ چیز نمی شود!!! .
سکانس اول
توی فرودگاه نشسته ام.
یک ایرانی آن ور چیپس می خورد، ایرانی دیگر انگشت دستش را تا میانه در گوش خود فرو کرده و با تکانه‌ی زیاد در حال تکان دادن است
ایرانی دیگر که خودم باشم، آهنگ گوش میکنم
و...
آن ور سالن اما یک توریست خارجی که کمه کم ۸۵ سال سن دارد، پاهایش را - بدون اینکه کفش هایش را در آورده باشد- روی چمدانش گذاشته و سخت مشغول مطالعه است چنان که هیچ چیز جلب توجه کنی، توجه او را جلب نمی کند.
خب با این سن کتاب بخواند که چه شود؟
این اولین سوال یک ایرانی که خودم باشم
خب مگر کتاب بخوانی منفعت و مالی می بری؟
اینم دومین سوال یک ایرانی که خودم باشم سکانس دوم
توی رستورانی نشسته ام در همان شهر
یک گروه توریستی فرانسوی وارد می شوند، همه سالمند
با بگو و بخند شام میل می کنند و بعد سرحال تر از من به هتلشان برمی گردند
اما پیرمرد و پیرزن ایرانی که پدر و مادر خودم باشند، اولا از بس خودشان را صرف فرزندانی چون من کرده اند، هزار جور درد و بیماری گرفته اند و ثانیا وقتی می گویی مادر جان فلان کار را یاد بگیر، رانندگی یاد بگیر، می گویند از ما گذشته
پیر شدیم
در حالی که تازه در آستانه پختگی و بلوغ کامل فکری هستند

ارتباط این دو سکانس چیزی جز همان کتاب هایی که آنها می خوانند و ما نمی خوانیم نیست
طیاره ای که آنها می سازند و ما نمی توانیم فرقش در همین کتاب خواندن ها و دانستن ها و میل به شکوفا شدن ها و شکوفا کردن هاست
پیشرفتی که آب در دهان امثال من و هم سن و سالانم می اندازد که برویم آنجا زندگی کنیم و همین دانش اندکی را هم که داریم در خدمت آنها بگذاریم مگر اینکه گوشه چشمی به ما داشته باشند و چشم انعام ز انعامی چند داشته باشیم هم حاصل همین کتاب خواندن های آنها و نخواندن های ماست ولو با تاثیر غیر مستقیم

کتاب نخوانیم
کارهای مهمتری داریم
سرک کشیدن به کار این و آن و مسخره کردن آنها
چک کردن مداوم اینستاگرام و لایک کردن چرند و پرندیات
حرف های بی سر و ته
و ...
خیلی کارهای دیگر
جالب این است که توجیه مان هم این است که وقت نداریم اما گیم آو ترونز را در سه روز می بینیم!

چه کاری است آخر؟
نخوانیم این کتاب - دشمن دروغگو - را

#BookLife #bookclub #BookStore
#Iran #Tehran #BashirAslanian 📚📙📘📕📕📚
Read more
@royan.clinics.group <span class="emoji emoji1f339"></span>تزریق چربی صورت(گونه،زیر چشم،زاويه فك،خط خنده،ناودان اشكي و چانه) ...
Media Removed
@royan.clinics.group تزریق چربی صورت(گونه،زیر چشم،زاويه فك،خط خنده،ناودان اشكي و چانه) بدون بیهوشی با دستگاه بادی جت آلمان @royan.clinics.group سالهاست که با افتخار در خدمت شما هستیم با پیشرفته ترین متدهای روز دنیا در جراحی های زیبایی@royan.clinics.group گروه زیبایی رویان ... @royan.clinics.group
🌹تزریق چربی صورت(گونه،زیر چشم،زاويه فك،خط خنده،ناودان اشكي و چانه)
بدون بیهوشی با دستگاه بادی جت آلمان
@royan.clinics.group
🌹سالهاست که با افتخار در خدمت شما هستیم با پیشرفته ترین متدهای روز دنیا در جراحی های زیبایی🌹@royan.clinics.group
💎گروه زیبایی رویان💎
💥 تزريق چربي رویان با دستگاه بادي جت آلمان🇩🇪🇩🇪🇩🇪
Fat transfer
IRAN. TEHRAN
⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️
تزریق چربی صورت:
👈 با دستگاه بادی جت آلمان :
✔یک بار شارژ رایگان+یک سال ضمانت ماندگاری
✔مدت ماندگاری چربی: حداقل سه تا چهار سال و در خیلی از موارد دائمی
✔کاملا بدون درد در مرحله برداشت چربی
✔كاملا بدون درد در مرحله تزريق چربی(بعد از تزريق بي حسي مانند دندان پزشكي)
✔هشتاد درصد سلول های چربی برداشت شده زنده هستند
💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥
👈با روش دستی :
✔نیاز به دو تا سه بار شارژ
✔مدت ماندگاری چربی: حداقل سه تا چهار سال و در خیلی از موارد دائمی
✔ درد مختصر در مرحله برداشت چربی
✔كاملا بدون درد در مرحله تزريق چربی(بعد از تزريق بي حسي مانند دندان پزشكي)
✔ ده تا بیست درصد سلول های چربی برداشت شده زنده هستند
👈🏻یک نکته مهم:
تزریق چربی در واقع پیوند سلولهای چربی زنده به صورت و دست و... است که بعد از مدتی بافت همبند و عروق خونی اطراف آنرا گرفته و سلول‌های چربی جزئی از بافت بدن می شود و جابه جایی چربی تزریق شده،گوله شدن و شل شدن پوست به هیچ وجه امکان پذیر نیست.(این عوارض در ژلهای دائمی یا ژل پاژ که از مواد صنعتی ساخته می شد مطرح بود که هم اکنون منسوخ شده است)
💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹
🌐شعب تهران بزرگ👇🏻
📍قیطریه_اندرزگو
📍شهرک غرب-فخار مقدم
🌐شعبه استان کرمانشاه👇🏻
📍کرمانشاه-خیابان برق ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
@royan.clinics.group

گروه زیبایی رویان
@royan.clinics.group
کیلینک های پوست وابسته به رویان سلامت
Royan plastic&cosmetic surgery(IRAN)
مرکز تجمیل الطبی رویان
☎️🇮🇷:۰۲۱۴۱۹۳۶&۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵
☎️🌍:0096896201313
Read more
@royan.clinics.group <span class="emoji emoji1f339"></span>تزریق چربی صورت(گونه،زیر چشم،زاويه فك،خط خنده،ناودان اشكي و چانه) ...
Media Removed
@royan.clinics.group تزریق چربی صورت(گونه،زیر چشم،زاويه فك،خط خنده،ناودان اشكي و چانه) بدون بیهوشی با دستگاه بادی جت آلمان @royan.clinics.group سالهاست که با افتخار در خدمت شما هستیم با پیشرفته ترین متدهای روز دنیا در جراحی های زیبایی@royan.clinics.group گروه زیبایی رویان ... @royan.clinics.group
🌹تزریق چربی صورت(گونه،زیر چشم،زاويه فك،خط خنده،ناودان اشكي و چانه)
بدون بیهوشی با دستگاه بادی جت آلمان
@royan.clinics.group
🌹سالهاست که با افتخار در خدمت شما هستیم با پیشرفته ترین متدهای روز دنیا در جراحی های زیبایی🌹@royan.clinics.group
💎گروه زیبایی رویان💎
💥 تزريق چربي رویان با دستگاه بادي جت آلمان🇩🇪🇩🇪🇩🇪
Fat transfer
IRAN. TEHRAN
⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️💎⭕️
تزریق چربی صورت:
👈 با دستگاه بادی جت آلمان :
✔یک بار شارژ رایگان+یک سال ضمانت ماندگاری
✔مدت ماندگاری چربی: حداقل سه تا چهار سال و در خیلی از موارد دائمی
✔کاملا بدون درد در مرحله برداشت چربی
✔كاملا بدون درد در مرحله تزريق چربی(بعد از تزريق بي حسي مانند دندان پزشكي)
✔هشتاد درصد سلول های چربی برداشت شده زنده هستند
💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥♦️💥
👈با روش دستی :
✔نیاز به دو تا سه بار شارژ
✔مدت ماندگاری چربی: حداقل سه تا چهار سال و در خیلی از موارد دائمی
✔ درد مختصر در مرحله برداشت چربی
✔كاملا بدون درد در مرحله تزريق چربی(بعد از تزريق بي حسي مانند دندان پزشكي)
✔ ده تا بیست درصد سلول های چربی برداشت شده زنده هستند
👈🏻یک نکته مهم:
تزریق چربی در واقع پیوند سلولهای چربی زنده به صورت و دست و... است که بعد از مدتی بافت همبند و عروق خونی اطراف آنرا گرفته و سلول‌های چربی جزئی از بافت بدن می شود و جابه جایی چربی تزریق شده،گوله شدن و شل شدن پوست به هیچ وجه امکان پذیر نیست.(این عوارض در ژلهای دائمی یا ژل پاژ که از مواد صنعتی ساخته می شد مطرح بود که هم اکنون منسوخ شده است)
💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹💢🌹
🌐شعب تهران بزرگ👇🏻
📍قیطریه_اندرزگو
📍شهرک غرب-فخار مقدم
🌐شعبه استان کرمانشاه👇🏻
📍کرمانشاه-خیابان برق ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
@royan.clinics.group

گروه زیبایی رویان
@royan.clinics.group
کیلینک های پوست وابسته به رویان سلامت
Royan plastic&cosmetic surgery(IRAN)
مرکز تجمیل الطبی رویان
☎️🇮🇷:۰۲۱۴۱۹۳۶&۰۲۱۲۲۸۸۵۸۹۰-۹۵
☎️🌍:0096896201313
Read more
با سلام و عرض ادب همراهان گرامی برای کمک به بیماران پروانه ای میتوانید از کد دستوری که در تصویر مشاهده ...
Media Removed
با سلام و عرض ادب همراهان گرامی برای کمک به بیماران پروانه ای میتوانید از کد دستوری که در تصویر مشاهده میکنید، استفاده کنید خورشید از شرق طلوع می کند و مهربانی از قلب پاک انسان ها دیدنی ست نقش رنگین کمان مهر بر بال زیبای پروانه ها لطفا با به اشتراک گذاشتن پست ها و تگ کردن صفحه ی خانه ای بی، صدای ... با سلام و عرض ادب
همراهان گرامی برای کمک به بیماران پروانه ای میتوانید از کد دستوری که در تصویر مشاهده میکنید، استفاده کنید
خورشید از شرق طلوع می کند
و مهربانی از قلب پاک انسان ها
دیدنی ست نقش رنگین کمان مهر
بر بال زیبای پروانه ها

لطفا با به اشتراک گذاشتن پست ها و تگ کردن صفحه ی خانه ای بی، صدای مظلومیت پروانه ها باشید.
*730*6*4 #

@eb_home

آدرس خانه ای بی:تهران ، بزرگراه همت ، شرق به غرب، ورودی خیابان شیخ بهائی ، نبش برزیل غربی ، پلاک 164
دوست من
با مهرت به پرواز مهمان شان کن..
شماره کارت
6393461023840974
به نام بنیاد امور بیماری های خاص(گروه حمایت از بیماران ای بی)
وبسایت و درگاه اینترنتی واریز کمک های مردم خیراندیش
www.eb-home.ir

آسمان پرواز پروانه های مان باشیم ... درد جسمی پروانه ها درمان ندارد
اما درد فرهنگی شان، مهجور بودن شان، رفتار بد جامعه با آنها درمان دارد، بیایید جامعه ای آگاه تر برای پروانه ها
بسازیم
به ترحم نه بگوییم، پروانه ها به ترحم نیاز ندارند

تلفن: ۰۲۱۸۸۶۱۳۹۷۷

کانال تلگرام
telegram : eb_home
Read more
Loading...