Loading Content...

در فرانسه و تهران

Loading...


Unique profiles
74
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iran, Tabriz, Iran, Tehran, Iran
Average media age
740.2 days
to ratio
5.7
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار نودوسوّم: "احمد کریمی حکاک" زمستان سال ۱۳۲۲ در شهر مشهد به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاه‌اش گذراند و سپس به پای‌تخت رفت و در دانشگاه تهران تحصیل نمود. او دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ادبیات ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار نودوسوّم:
"احمد کریمی حکاک" زمستان سال ۱۳۲۲ در شهر مشهد به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاه‌اش گذراند و سپس به پای‌تخت رفت و در دانشگاه تهران تحصیل نمود. او دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران، و کارشناسی‌ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه میزوری، و دکترای ادبیات تطبیقی از دانشگاه راتگرز آمریکا است. پایان‌نامه‌ی وی "شاه‌نامه‌ی فردوسی در فرانسه و انگلستان: مواجهه اروپاییان با حماسه‌ی شاهان پارسی" بوده است. این نویسنده، مترجم و پژوهش‌گر ادبی به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسه تسلط دارد. کریمی حکاک با نوشتن آغاز کرد و ترجمه را از سال ۱۳۵۲ شروع نمود. او پس از بازگشت تا سال ۱۳۶۲ استادیار ادبیات تطبیقی دانشگاه تهران بود و به دلایلی چند ایران را ترک کرد. از نخستین ترجمه‌های او می‌توان به اشعار "کارل سندبرگ" و رمان "تام جونز" اشاره نمود. کریمی حکاک اشعار "اسماعیل خویی"، "فروغ فرخزاد" و "عباس کیارستمی" را به انگلیسی و فرانسه ترجمه نموده است.
کریمی حکاک تا سال ۱۳۸۳ استادیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه واشنگتن بوده و پس از آن (تاکنون) استاد دانشگاه مریلند می‌باشد.
از متاخرین آثار تالیفی وی می‌توان "طلیعه تجدد در شعر فارسی" را نام برد. کریمی حکاک بیش از ۱۸ اثر تالیفی نیز به زبان انگلیسی دارد.

از او:
در ایران می‌گویند مردم همه حافظ می‌خوانند، درحالی‌كه كسی حافظ نمی‌خواند، جز همان چندهزار نفر پیگیر شعر؛ اگر هم بیتی یا مصرعی بر زبان می‌آورند، تفننی است و برای تفأل، مثالی چند یا بیش‌تر گذران وقت است، و من این را شعرخوانی به حساب نمی‌آورم. همواره به‌ترین و چالاک‌ترین اذهان جامعه شعر را می‌خوانده‌اند و می‌خوانند. شعرخوانی با تفال تفاوت دارد و یک مطالعه‌ی جدی است. متاسفانه فكر می‌كنیم برخی كلیشه‌ها به خاطر بسیاری تكرارشان حقیقت دارند، ازجمله همین كه بگوییم در خانه هر ایرانی یک دیوان حافظ است [اگر همه‌ی دیوان‌های حافظ را روی‌هم بگذاریم، از زمان عبدالرحیم خلخالی كه اولین متن را چاپ كرد، تا علامه قزوینی، پژمان بختیاری، پرویز ناتل خانلری كه بهترین كار را انجام داد و ... حتا به چند میلیون هم نمی‌رسند پس افسانه نسازیم]؛ اگرهم چنین باشد كه نیست، این تعیین‌كننده چیزی نمی‌تواند باشد. شعر را باید خواند تا ارج گذاشته شود چونان‌که مفاهیم‌اش بایستی درک و به‌ کار زنده‌گی بیاید.
عمرش سبز و مستدام
#کتاب #احمد_کریمی_حکاک #نویسنده #مترجم #پژوهشگر
Read more
Loading...
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77 محصولات بیشتری در سایت ... #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
Read more
فرهاد صفرى مدرس تنبك و تمام سازهاى كوبه اى آموزشگاه موسيقى آواى هيوا (صادقيه) فرهاد صفری - 1361 - تهران • فراگیری ساز تنبک از 10 سالگی نزد اژدر سلطان آبادی و عليرضا مشعوفی آغاز کرد. • سال ۱۳۸۰ گروه «ريتم نوين» را تشکيل داد و به اجراي کنسرت‎های مختلف پرداخت . اين گروه بر مبنای ريتم‎ها و پارتيتورهايی ... 🎼🎼🎼
فرهاد صفرى مدرس تنبك و تمام
سازهاى كوبه اى آموزشگاه موسيقى آواى هيوا (صادقيه)
فرهاد صفری - 1361 - تهران
• فراگیری ساز تنبک از 10 سالگی نزد اژدر سلطان آبادی و عليرضا مشعوفی آغاز کرد. • سال ۱۳۸۰ گروه «ريتم نوين» را تشکيل داد و به اجراي کنسرت‎های مختلف پرداخت . اين گروه بر مبنای ريتم‎ها و پارتيتورهايی که او برای سازهای کوبه‎ای می‎نوشت فعاليت می‎کرد.
• از سال 1381 شروع به طراحی و ساخت ساز های کوبه ای نمود که منجر به ساخت "کوبانه " گردید.
• در ادامه تحقيقات خود در این زمینه با تجربيات به‎دست‎آمده توانست سازهای ديگری با نام‎های «زروان»، «کارنگ»، «باژ»، «باژنگ»، «باديه»، «زجل» ،«دفك» و «سیلک» و «گاسان» را دراندازه‎های گوناگون ابداع و به ثبت رساند.
• 1387ضبط آلبوم تکنوازی تمبک با نام «بر مدار زمان» و انتشار آن در سال 1395
• همکاری با گروه‎های مختلفی از جمله «گروه مولوی » و «گروه فردوسی» (به همراه استاد شهرام ناظری)، استاد محمدرضا درویشی ، «گروه اينک»، «گروه قمر» و «گروه ناگفته» و ... • علاوه بر اجراهای داخل ایران می توان به کنسرت ها و فستیوال های برون مرزی زیر اشاره کرد؛
انگلستان، لندن (2016)
سوئد، استکهلم (2016)
سوئد ، یوتبوری، مالمو،استکلهم (2015(
برلین، آلمان (2015)
سنگاپور (2013(
کلمبیا ، مدلین فستیوال جهان صدا (2013(
روسیه ، مسکو (2013(
روسیه ، مسکو (2012(
سوییس ، لوگانو (2012(
سوییس ، لوکارنو ، فستیوال موسیقی فولک (2012(
ترکیه ، قونیه (2011(
امارات،دوبی (2011(
فرانسه ، پاریس کاخ اکتشافات (2006(
فرانسه ، پاریس سازمان یونسکو (2006(
از دیگر فعالیتهای وی می بایست به همکاری در بخش کوبه ای موسیقی مجموعه های تلویزیونی همچون پایتخت و شاهگوش و ... و نیز آلبوم های ذیل اشاره نمود:
• در آتش آوازها(1396)
• شب زیبا (1396)
• برمدار زمان (1395)
• آلبوم 10 تصنیف (1395)
• آلبوم از جان و از دل (1395)
• آلبوم درفش کاویانی (1394)
• آلبوم درنگ (1394)
• در سایه سار مهتاب (1393)
• آلبوم وطن (1393)
• آلبوم آتش 3 (1393)
• آلبوم فریاد دل (1393)
• آلبوم لامی (1393)
و آلبوم های دیگر که میتونید برای اطلاع از اونها به سایت ما مراجعه کنید.
@hivamusic.ac @aramparsa
#تنبک #سازهای_کوبه_ایی #آموزشگاه_موسیقی_هیوا #فرهاد_صفری #آموزش_موسیقی #آموزش_انواع_سازها
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار نودوچاهارم: "حورا یاوری" سال ۱۳۲۱ در شهر اراک متولد شد. تحصیلات مقدماتی خویش را در زادگاه‌اش گذراند سپس به تهران رفت. این نویسنده، مترجم، پژوهشگر و منتقد ادبی دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی زبان ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار نودوچاهارم:
"حورا یاوری" سال ۱۳۲۱ در شهر اراک متولد شد. تحصیلات مقدماتی خویش را در زادگاه‌اش گذراند سپس به تهران رفت. این نویسنده، مترجم، پژوهشگر و منتقد ادبی دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی‌ارشد رشته‌ی روان‌شناسی دانشگاه تهران است. سال ۴۶ در مرکز مشاوره روان‌شناسی دانشجویان مشغول به فعالیت شد سپس به وزارت تعاون و امور روستاها رفت. یاوری سال ۵۸ به فرانسه مهاجرت نمود و در مقطع دکترای روان‌شناسی اجتماعی دانشگاه سوربن مشغول به تحصیل شد و سپس به آمریکا رفته و دکترای مطالعات ادبی و ادبیات نقد اخذ نمود. یاوری از سال ۱۳۵۱ شروع به چاپ تالیفات خویش در قالب مقاله‌ها و کتاب نمود. او در آمریکا از مشاورین اصلی استاد"احسان یارشاطر" در گروه ویراستاری دانش‌نامه‌ی ایرانیکا می‌باشد و بسیاری از مقالات توسط او نوشته شده است. بخش بزرگی از مقالات فارسی و انگلیسی وی در حوزه‌ی نقد و ادبیات و روان‌شناختی است. از تالیفات او می‌توان به کتاب‌های "زنده‌گی در آیینه"، "روانکاوی و ادبیات دو تن، دو انسان، دو جهان: از بهرام گور تا راوی بوف کور" اشاره نمود.
از او:
اعتراف دوستِ خوبِ روان است و روان را از سنگینی‌ی بارهایی که کشیدن آن‌ها جان‌اش را به لب رسانده می‌رهاند. اما آیا روان هم دوستِ اعتراف است؟ به نظر نمی‌رسد که همیشه این‌چنین باشد. گاه روان برای رهاندن آدم‌ها از بارهایی که بر دوش‌شان سنگینی می‌کند، راه‌هایی پیش پای آن‌ها می‌گذارد که حتا گذارشان هم به آن‌ها نیفتاده است و قصّه‌هایی را در دهان‌شان می‌گذارد که با رویدادهای زنده‌گی‌شان نمی‌خواند. اعتراف، بی‌گمان، دراماتیک‌ترین قصّه‌ای است که روان از زبان انسان به گوش جهان می‌رساند و درواقع مرهمی‌ست که دوستی به نام روان انسانی بر زخم‌های انسان می‌گذارد؛ مرهمی که ترکیبات آن‌را داروگر روان پس از مشورت با معیارهای پاداش‌دهنده و گوشمالی‌کننده‌ی روان پس‌وپیش و کم‌وزیاد کرده است. اعترافات و زنده‌گی‌نامه‌های خودنوشت قوانین و معیارهایی را که ناظر بر رفتار، کردار و پندار آدمیان هستند متحول می‌کنند؛ گناه، کیفر و پاداش را به‌صورت تازه‌ای تعریف می‌کنند، به گناه‌پذیری انسان، که سابقه‌اش به باغ عدن می‌رسد، معنای دیگری می‌دهند و فضای فرهنگ و تاریخ را گشوده‌تر می‌نمایند.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #حورا_یاوری #نویسنده #مترجم #پژوهشگر #منتقد
Read more
. <span class="emoji emoji1f343"></span> نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش دوم <span class="emoji emoji1f343"></span> . * دیدار استاد شهریار با کمال الملک که بعد از تبعیدشان به ...
Media Removed
. نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش دوم . * دیدار استاد شهریار با کمال الملک که بعد از تبعیدشان به نیشابور مدتی در محضر ایشان بود و همچنین دیدارشان با پروین اعتصامی که جزو نقاط برجسته زندگی استاد بوده و منجر به سروده های زیبایی در این زمینه شده، در سریال حذف شده است. . * دیدار استاد شهریار با "سهند" ... .
🍃 نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش دوم 🍃
.
* دیدار استاد شهریار با کمال الملک که بعد از تبعیدشان به نیشابور مدتی در محضر ایشان بود و همچنین دیدارشان با پروین اعتصامی که جزو نقاط برجسته زندگی استاد بوده و منجر به سروده های زیبایی در این زمینه شده، در سریال حذف شده است.
.
* دیدار استاد شهریار با "سهند" شاعر معروف آذربایجانی که منجر به خلق یکی از شاهکارهای شعری ایشان با عنوان "سهندیه" شد و همچنین دوستی شان با حبیب سماعی استاد برجسته سنتور و بسیاری دیگر در سریال حذف شده است.
.
* استاد به منزل سرکنسول فرانسه در تبریز سپرده شد که زبان فرانسه بیاموزد و در خانه اشرافی‌ترین مرد و در میان اعیان تبریز بالیده و حتی معلم خط سرخانه داشته است.
.
* تبریز در زمان مشروطیت شهر مهمی بود و مدرنیست اجتماعی و ادبی از تبریز به تهران و سایر نقاط ایران صادر شده است. در آن زمان یک انجمن ادبی در منزل پدر شهریار تشکیل می‌شد. در آن انجمن یـوسف اعتصام‌الملک (پدر پروین اعتصامی)، امیرخیزی و ایرج میرزا و … شرکت می‌کردند و شهریار در چنین فضایی رشد می‌کند. در سریال به این موضوع هم توجه نشده است.
.
* تغییر تاریخ و عقب و جلو کشیدن تاریخ از دیگر موارد در این سریال است. مادر استاد شهریار در تهران فوت شده و در قم دفن شد. حال آنکه در سریال به نظر میرسد در تبریز فوت کرده اند.
.
* در مورد دوران پیری استاد هم که واقعا در تعجبم. از لهجه ی عجیب استاد در سریال گرفته تا حالت های جنون آمیزی که به ایشان نسبت داده شده. بله استاد در دوران پیری دچار یک سری وسواس های فکری شده بودند. بعد از ماجرای ثریا، چندین بار قصد کشتن استاد را داشتند و همچنین حوادث پس از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ که در آن نیما را زندانی می‌کنند، عشقی ترور می‌شود، قصد ترور بهار را هم داشتند و... این مسائل میتواند زمینه ساز این وسواس های فکری باشد. و البته نه به این گونه که در سریال نشان داده شده!
.
* در زمان اقامت استاد در زادگاه خود تبريز، استادان و بزرگانی چون استاد اوستا، استاد سايه، استاد مشيری و امثالهم با اشتياق تمام به محضرش می‌شتافتند که از این مورد نیز در سریال خبری نیست.
‌.
و مواردی از این دست که در اینجا به مهم ترین‌شان اشاره شد. با این حال همان‌طور که قبلا گفته شد، این سریال به عنوان نقطه شروع، گام مثبتی بوده و از این به بعد این وظیفه‌ی خود شهریاردوستان هست که به مطالعه و شناخت هرچه بیشتر ایشان بپردازند. 🌹
.
#استاد_شهریار #شهریار #شعر #شعر_فارسی #شعر_ترکی #ادبیات #حیدربابا #سریال_شهریار #shahriar #shahriyar #literature #poem
Read more
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش ...
Media Removed
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد مرتضی ممیز (۴ شهریور ۱۳۱۵ تهران - ۵ آذر ۱۳۸۴ تهران) طراح گرافیک، تصویرگر، استاد دانشگاه است. مرتضی ممیز در خانواده‌ای هنردوست متولد شد و در دوران کودکی استعداد و علاقهٔ ... . امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنر گرافیک معاصر زنده یاد استاد مرتضی ممیز می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد مرتضی ممیز (۴ شهریور ۱۳۱۵ تهران - ۵ آذر ۱۳۸۴ تهران) طراح گرافیک، تصویرگر، استاد دانشگاه است. مرتضی ممیز در خانواده‌ای هنردوست متولد شد و در دوران کودکی استعداد و علاقهٔ ویژه‌ای به نقاشی و طراحی نشان داد، دوران متوسطه برای کمک به خرج تحصیل خود برای مغازه‌ها تابلونویسی می‌کرد در آن دوران بود که به خاطر علاقه خانوادگی به مصدق وارد جریانات سیاسی شد که نتیجه آن چند کاریکاتور در روزنامهٔ شاهد شد، در سال‌های آخر دبیرستان مرتضی گاهی به کتابخانهٔ وابستگی فرهنگی سفارت لهستان سر می‌زد و در آنجا بود که برای اوّلین بار با مجلّه‌های «پولند» و «گرافیک» لهستان آشنا شد. سال ۱۳۳۵ او وارد دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشتهٔ نقاشی شد و در آنجا زیر نظر علی‌محمد حیدریان که از شاگردان کمال‌الملک بود آموزش می‌بیند، در دانشگاه بود که با سهراب سپهری، پرویز کلانتری، ژازه طباطبائی، چنگیز شهوق و ... آشنا می‌شود، در ۱۳۴۴ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه تحصیل راهی فرانسه می‌شود و گواهی طراحی غرفه را در مدرسهٔ هنرهای تزئینی فرانسه اخذ می‌کند، درهمان جا بود که با فیروزه صابری آشنا شده سال‌های بعد با او ازدواج می‌کند، بخشی از افتخارات و جایزه‌ها استاد جایزه بهترین طراحی کتاب کودک سال‌های ۴۵–۱۳۴۲ مدال رتبه اول دانشجوی ممتاز دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران (۱۳۴۴) برنده مدال طراحی نمایشگاه بین‌المللی طراحی ژوونیزی فرانسه (۱۹۶۶) طراح شاعر برای طراحی پوسترهای سینمایی فستیوال سینمایی کان (۱۹۷۵) جایزه و مدال بهترین پوسترهای سینمایی جشنواره فجر تهران (۱۳۶۵، ۱۳۶۶ و ۱۳۶۹) سیمرغ بلورین بهترین پوستر برای فیلم ای ایران از جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۸) جایزه بهترین آثار طراحی نشانه‌های دهه ۸۰ میلادی (۱۹۹۰) جایزه ویژه ایکوگرادا Icograda Lifetime Achievement به خاطر یک عمر تلاش و دست‌آوردهای ایشان (۲۰۰۴)

#مرتضی_ممیز #گرافیک #هنرمند #نقاشی #ایران #هنر #نقش #
Read more
Loading...
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77 محصولات بیشتری در سایت ... #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
Read more
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77 محصولات بیشتری در سایت ... #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
Read more
Loading...
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77 محصولات بیشتری در سایت ... #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
Read more
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش: 77671490 محصولات بیشتری در سایت ببینید: www.artini.ir @cafeartin @cafeartin #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش: 77671490

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77 محصولات بیشتری در سایت ... #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از شعب کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش مشتری باعث می شود تا نهایت کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش کالا: 90 14 67 77

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
Read more
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش: 77671490 محصولات بیشتری در سایت ببینید: www.artini.ir @cafeartin @cafeartin #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش: 77671490

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
Loading...
<span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji2708"></span>️ بدون ویزا و تشریفات اداری و صرف پول و هزینه زیاد یه تور جهانی غذایی تو تهران رو بهتون معرفی می‌کنیم ...
Media Removed
️ بدون ویزا و تشریفات اداری و صرف پول و هزینه زیاد یه تور جهانی غذایی تو تهران رو بهتون معرفی می‌کنیم و با رستوران‌هایی آشنا میشیم که نماینده‌های طعم و مزه‌ی غذای یک کشور بخصوص هستن و سعی دارن مارو با غذاهای جدید آشنا کنن و تجربه غذاییمون رو بالا ببرن. قسمت دوم: . روسیه: کشور ایران و روسیه ... 😋✈️
بدون ویزا و تشریفات اداری و صرف پول و هزینه زیاد یه تور جهانی غذایی تو تهران رو بهتون معرفی می‌کنیم و با رستوران‌هایی آشنا میشیم که نماینده‌های طعم و مزه‌ی غذای یک کشور بخصوص هستن و سعی دارن مارو با غذاهای جدید آشنا کنن و تجربه غذاییمون رو بالا ببرن.👇
قسمت دوم:
.
📍روسیه:
کشور ایران و روسیه به دلیل نزدیکی و مراوداتی که در طول سالیان با هم داشتن برخی از خوراک‌هاشون رو به یادگار به هم دادن. سالاد الویه که هممون باهاش خاطره داریم برداشتی ایرانی از سالاد روسیه. کتلت هم اصل و نصبش به روسیه می‌رسه. واویشکا هم که برخی اون رو غذای گیلانی میدونن در حقیقت روسیه. اگر علاقمند به خوردن یه واویشکای خوب هستید میتونید تو اغذیه آقاخان پیداش کنید. سوپ برش اصل رو هم تو کافه گل رضائیه بچشید. کافه راشا هم از مکان‌هاییه که المان روسی زیادی داره و تنوع غذاها و دسرهای روسی بیشتری.
📍مکزیک:
خوراک مکزیکی از غذاهای پر طرفدار جهانیه که متاسفانه ما تا همین چند سال پیش میونه ای باهاش نداشتیم. بیشتر مواد اولیه غذاهای مکزیکی ذرت، لوبیا، فلفل هالوپینو و گوشته. خوب برای سفر به مکزیک میتونید رستوران مکزیکی ال‌باریو روانتخاب کنید. رستوران مکزیکی ایلا در پاسداران با سرآشپز میکزیکی و متخصصش هم میتونه یکی دیگه از انتخاب‌هاتون باشه.
📍ترکیه:
کشوری که بیشترین تنوع غذایی رو بعد از چین و فرانسه داره کشور دوست و همسایه ما ترکیه‌ست. از کباب ترکی تا پیده و لحمجون، کنافه‌ و ... در تهران هم چند خانه استیک به سبک ترکی راه اندازی شده مثل‌ مم‌مد استیک هاوس و رستوران کساب. ولی از قدیمی‌ترین ها میشه به احمد بی برای سرو خوراک‌های ترکی و اغذیه نشاط برای دونر کباب‌هاش اشاره کرد. دونرگاردن هم از تازه تاسیس هاست که کباب ترکی سالم و خوشمزه ارائه میکنه.
.
.
برای اطلاعات کامل در مورد این رستوران‌ها مثل منو، آدرس و قیمت به اپ فیدیلیو مراجعه کنید. 📱📍
.
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio
Read more
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش: 77671490 محصولات بیشتری در سایت ببینید: www.artini.ir @cafeartin @cafeartin #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش: 77671490

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
 #cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب ...
Media Removed
#cafeartin #پیپ #قهوه انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184 تلفن سفارش: 77671490 محصولات بیشتری در سایت ببینید: www.artini.ir @cafeartin @cafeartin #cafeartin #پیپ #قهوه
انواع قهوه دانه، قهوه اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک مرغوب را از کافه آرتین بخرید
آسیاب قهوه هنگام سفارش باعث می شود تا شما بیشترین کیفیت را تجربه کنید
شعبه شریعتی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی پلاک 184
تلفن سفارش: 77671490

محصولات بیشتری در سایت ببینید:
www.artini.ir
@cafeartin
@cafeartin
Loading...
قسمت هایی از سریال سِیف که پنج روز پیش توسط رسانه ی جهانی نت فلیکس در صد و نود کشور پخش شد. مجموعه ی هشت قسمتی سیف یا بی خطر به کارگردانی "هارلان کابن", نویسنده ی آمریکایی داستان های جنایی, و محصول مشترک آمریکا و انگلیس و فرانسه و با بازی " مایکل سی هال" است. داستان سریال: بعد از گم شدن دختر یک خانواده, ... قسمت هایی از سریال سِیف که پنج روز پیش توسط رسانه ی جهانی نت فلیکس در صد و نود کشور پخش شد. مجموعه ی هشت قسمتی سیف یا بی خطر به کارگردانی "هارلان کابن", نویسنده ی آمریکایی داستان های جنایی, و محصول مشترک آمریکا و انگلیس و فرانسه و با بازی " مایکل سی هال" است. داستان سریال: بعد از گم شدن دختر یک خانواده, پدر متوجه میشه نزدیکانش چه آدمای پلیدی هستن
🔴ادمین: اونایی که سریال باز هستن حتما" ببینن, عالیه. نقش اولش رو هم مایکل سی هال داره, دکستر خودمون😉
🔴 #clblife20
Safe is a French-American-British television drama series created by crime author Harlan Coben (born 1962). Set in England, the series is a co-production between Canal+ and Netflix, with C8 airing the show in France that premiered in 190 countries on 10 May 2018.
Plot: After his daughter goes missing, a widower begins uncovering the dark secrets of the people closest to him.

#_life20_ #Safe #tvseries #HarlanCoben #Netflix #police #family #tvshow #tv #MichaelCarlyleHall #MichaelCHall #Dexter #ایران #تهران #صداوسیما #سریال #جنایی #دکستر #جالب #مایکل_سی_هال #هنرپیشه
Read more
«غزاله رشیدی» در نمایش «دو روایت از شکسپیر» <span class="emoji emoji1f4c5"></span> چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ <span class="emoji emoji23f0"></span> ...
Media Removed
«غزاله رشیدی» در نمایش «دو روایت از شکسپیر» چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۳۰ ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه بها: ۳۰,۰۰۰ تومان نویسنده و کارگردان: اصغر نوری بازیگران: غزاله رشیدی، محمد رضا چرختاب، اصغر نوری آهنگساز: حسین آگنج طراح صحنه: اصغر نوری طراح نور: سالار ... «غزاله رشیدی»
در نمایش «دو روایت از شکسپیر»
📅 چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
⏰ ۱۹:۳۰
⏳ ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
💳 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

نویسنده و کارگردان: اصغر نوری
بازیگران: غزاله رشیدی، محمد رضا چرختاب، اصغر نوری

آهنگساز: حسین آگنج
طراح صحنه: اصغر نوری
طراح نور: سالار حسینی فر
طراح لباس: سحر آشتیانی
دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: آرمین یاری
گروه کارگردانی: فائزه حسینی، محمد نورالدینی، پردیس حسامی
مدیر روابط عمومی: سپیده معصومی
مدیر روابط بین الملل: یاسمن طالبی
عکس و فیلم و تیزر: سعید کریمی
پوستر و بروشور: سینا سرمدی
منشی صحنه: تینا جعفری

دو نمایش همراه، «اتللو به روایت یاگو» و «هملت به روایت هوراشیو»
برگزیده جشنواره شکسپیر فرانسه و جشنواره بونته بونه آلمان

اتللو به روایت یاگو:
بعد از مرگ دزدمونا و اتللو، یاگو به جرم توطئه و خیانت، محکوم به مرگ می شود. او از سربازی که مامور اعدام اوست اجازه می خواهد کمی ساز بزند و کل ماجرا را از دیدگاه خود برای او تعریف می کند.

هملت به روایت هوراشیو:
هملت قبل از مرگ از هوراشیو می خواهد شهر به شهر برود و قصه زندگی او را تعریف کند تا حقیقت برای همه روشن شود.
هوراشیو و نامزدش، دزدمونا، شهر به شهر می روند و حالا از تهران سر درآورده اند. می خواهند قصه هملت را با استفاده از شیوه های تئاتر ایرانی، نقالی و پرده خوانی، روایت کنند

خلاصه: اتللو به روایت یاگو هملت به روایت هوراشیو
Read more
. سلام دوستان در نمایشگاه الکامپ تهران هستیم... این یکی از بهترین ایده هایی بود که تا اینجا دیدیم کرایه ...
Media Removed
. سلام دوستان در نمایشگاه الکامپ تهران هستیم... این یکی از بهترین ایده هایی بود که تا اینجا دیدیم کرایه دوچرخه انلاین مشابه ی پستی که در مورد دوچرخه در فرانسه یا آلمان قبلا قرار دادیم. مزایای جالبی داره هرجا که درخواست بدین میتونین پیدا کنین یا براتون میارن که سوارشین، اعلام خرابی داره مثلا ... .
سلام دوستان در نمایشگاه الکامپ تهران هستیم...
این یکی از بهترین ایده هایی بود که تا اینجا دیدیم
کرایه دوچرخه انلاین مشابه ی پستی که در مورد دوچرخه در فرانسه یا آلمان قبلا قرار دادیم.
مزایای جالبی داره هرجا که درخواست بدین میتونین پیدا کنین یا براتون میارن که سوارشین، اعلام خرابی داره مثلا اگر وسط راه خراب بشه میتونین تعویض کنین ، بیمه شخص ثالث و کلی مزایای دیگه ...که از نظر قیمت و الودگی هوا به نسبت تاکسی های اپلیکیشنی به صرفه تره!
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه بگم....
نظر شما در مورد این ایده ها چیست؟
Read more
Loading...
قدیمی ترین و اولین فیلم شناخته شده از یک عمل جراحی مربوط به حدود صد و بیست سال پیش. این فیلم که اصل آن سه دقیقه است مربوط به عمل برداشت کیست ریه در یکی از بیمارستان های کشور آرژانتین توسط دکتر " الهاندرو پوساداس" است, وی اولین کسی است که از عمل جراحی فیلم گرفت. دکتر "پوساداس" طی تحصیل در فرانسه, در سن سی ... قدیمی ترین و اولین فیلم شناخته شده از یک عمل جراحی مربوط به حدود صد و بیست سال پیش. این فیلم که اصل آن سه دقیقه است مربوط به عمل برداشت کیست ریه در یکی از بیمارستان های کشور آرژانتین توسط دکتر " الهاندرو پوساداس" است, وی اولین کسی است که از عمل جراحی فیلم گرفت. دکتر "پوساداس" طی تحصیل در فرانسه, در سن سی و یک سالگی در اثر ابتلا به بیماری سل درگذشت
🔴 #hstlife20
The earliest and the first known filmed surgery. The movie preserved is a 3 minutes of a surgery performed by Dr. Alejandro Posadas (1870-1902) in Argentina. The 1899 film shows a male patient having a lung cyst removed.
Dr. Alejandro Posadas was the first person to film an operation, and a victim of tuberculosis, he died while studying in France in 1902 at the age of 31.

#_life20_ #BuenosAires #Argentina #soccer #hospital #surgery #19thcentury #doctor #smoking #lung #cyst #iran #tehran #ایذان #تهران #تور #سفر #آرژانتین #اولین #فوتبال #جراحی #بیمارستان #دکتر #افطاری #جالب
Read more
@davidjones_aren @davidjones_aren @davidjones_arenکیف هاشون محشره<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span> @davidjones_aren<span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span> @davidjones_aren<span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f448"></span> ...
Media Removed
@davidjones_aren @davidjones_aren @davidjones_arenکیف هاشون محشره @davidjones_aren @davidjones_aren فروشگاه دیویدجونز آرن نمایندگی فروش کیف های DAVID JONES فرانسه و LAMBOUS ایتالیا در شهرک غرب ارسال به سراسر ایران(ارسال رایگان در تهران) سفارشات ... @davidjones_aren @davidjones_aren @davidjones_arenکیف هاشون محشره😍👌👌👌
@davidjones_aren👈👈👆👆👆👆👆👆👆👆👆
@davidjones_aren👈👈 فروشگاه دیویدجونز آرن
👛نمایندگی فروش کیف های DAVID JONES فرانسه و LAMBOUS ایتالیا در شهرک غرب 👛
🚕ارسال به سراسر ایران(ارسال رایگان در تهران)🚕
سفارشات از تلگرام 👇 واتس آپ👇ویسپی
شماره سفارشات : 📞 ۵۸ ۵۰۰ ۸۰ ۰۹۹۰ 📞
🚦شهرک غرب ، بلوار دادمان ، خیابان فخارمقدم، مجتمع تجاری آرن، طبقه زیر همکف ، واحد۷ 🚦
#دیویدجونز #کیف
Read more
@davidjones_aren @davidjones_aren @davidjones_arenکیف هاشون محشره<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span> @davidjones_aren<span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span> @davidjones_aren<span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji1f448"></span> ...
Media Removed
@davidjones_aren @davidjones_aren @davidjones_arenکیف هاشون محشره @davidjones_aren @davidjones_aren فروشگاه دیویدجونز آرن نمایندگی فروش کیف های DAVID JONES فرانسه و LAMBOUS ایتالیا در شهرک غرب ارسال به سراسر ایران(ارسال رایگان در تهران) سفارشات ... @davidjones_aren @davidjones_aren @davidjones_arenکیف هاشون محشره😍👌👌👌
@davidjones_aren👈👈👆👆👆👆👆👆👆👆👆
@davidjones_aren👈👈 فروشگاه دیویدجونز آرن
👛نمایندگی فروش کیف های DAVID JONES فرانسه و LAMBOUS ایتالیا در شهرک غرب 👛
🚕ارسال به سراسر ایران(ارسال رایگان در تهران)🚕
سفارشات از تلگرام 👇 واتس آپ👇ویسپی
شماره سفارشات : 📞 ۵۸ ۵۰۰ ۸۰ ۰۹۹۰ 📞
🚦شهرک غرب ، بلوار دادمان ، خیابان فخارمقدم، مجتمع تجاری آرن، طبقه زیر همکف ، واحد۷ 🚦
#دیویدجونز #کیف
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> بامداد سه شنبه تیم داوری ایران از روسیه بازگشت علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری داوران ...
Media Removed
بامداد سه شنبه تیم داوری ایران از روسیه بازگشت علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری داوران ایرانی حاضر در جام جهانی 2018 روسیه، پس از درخشش در این مسابقات بامداد سه‌شنبه وارد ایران شدند. همچنین مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز که برای تماشای دیدار فینال جام جهانی به روسیه سفر کرده ... 🌹
بامداد سه شنبه تیم داوری ایران از روسیه بازگشت

علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری داوران ایرانی حاضر در جام جهانی 2018 روسیه، پس از درخشش در این مسابقات بامداد سه‌شنبه وارد ایران شدند.

همچنین مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز که برای تماشای دیدار فینال جام جهانی به روسیه سفر کرده بود، همراه با تیم داوری ایران به تهران بازگشت.

تیم داوری ایران در رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه، به ترتیب دیدارهای مکزیک - آلمان، برزیل - صربستان، آرژانتین - فرانسه و بلژیک - انگلیس را سوت زدند.

محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال و فریدون اصفهانیان (رئیس کمیته داوران) مسئولانی هستند که برای استقبال از فغانی در فرودگاه امام خمینی (ره) حضور داشتند. نمایندگانی از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم در فرودگاه بودند.

#علیرضا_فغانی #علیرضافغانی #ایران #جام_جهانی
#alirezafaghani #iran #worldcup
Read more
‌@sara.skincare @sara.skincare <span class="emoji emoji1f53a"></span>️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى ...
Media Removed
‌@sara.skincare @sara.skincare ️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست برای ... ‌@sara.skincare
@sara.skincare
🔺️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان
اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا
شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست
شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى
زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
سرکار خانم سارا سرخه
09120269492
@sara.skincare
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
مرکز مراقبت های پوستی
انجام خدمات مشاوره و ارائه کلیه خدمات زیبایی پوست همراه با بهترین مواد اروپایی توسط دارنده مدرک بین المللی از فرانسه
خدمات ما شامل: پاکسازی،آبرسانی،درمان شلی و افتادگی،درمان چروک،درمان تیرگی دور چشم،درمان لک و دورنگی،درمان کدری و بی قوامی
برای دیدن نمونه کارهای ما پیج زیر را فالو کنید:
@sara.skincare
@sara.skincare
ادرس:تهران-شهرک غرب-سالن مرمید
شماره تماس:
09120269492


#اصفهان #ایران #شاهین_شهر #نجف_آباد #مبارکه #شهرضا #ورزنه #کاشان #خمینی_شهر #یزد #esfahan #isfahan #shahinshahr #sh201
Read more
. فریدون رهنما (۲ خرداد ۱۳۰۹ - ۱۷ مرداد ۱۳۵۴) شاعر، روزنامه‌نگار و سینماگر ایرانی بود. طی عمر کوتاهش ...
Media Removed
. فریدون رهنما (۲ خرداد ۱۳۰۹ - ۱۷ مرداد ۱۳۵۴) شاعر، روزنامه‌نگار و سینماگر ایرانی بود. طی عمر کوتاهش 3 فیلم کوتاه، 5 دفتر شعر به زبان فرانسه، یک دفتر شعر به زبان فارسی و ده‌ها مقاله‌ در نقد سینما و ادبیات منتشر کرد.او مدافع حرکت‌های مدرن و خلاقانه در حوزه‌ی ادبیات، سینما و تئاتر بود و طی دهه‌های 30 ... .
فریدون رهنما (۲ خرداد ۱۳۰۹ - ۱۷ مرداد ۱۳۵۴) شاعر، روزنامه‌نگار و سینماگر ایرانی بود. طی عمر کوتاهش 3 فیلم کوتاه، 5 دفتر شعر به زبان فرانسه، یک دفتر شعر به زبان فارسی و ده‌ها مقاله‌ در نقد سینما و ادبیات منتشر کرد.او مدافع حرکت‌های مدرن و خلاقانه در حوزه‌ی ادبیات، سینما و تئاتر بود و طی دهه‌های 30 و 40 در ایران تأثیر غیرقابل انکاری در معرفی شعر و اندیشه‌های مدرن داشت. وقتی 4 ساله بود پدرش به دنبال اختلاف با رضاشاه به لبنان تبعید شد. همراه با خانواده به بیروت رفت و بعد از هفت سال به تهران بازگشت. او در دانشگاه سوربن فرانسه به تحصیل ادبیات پرداخت. در سال 1326 اولین دفتر شعرش، «هیچ»، را به زبان فارسی منتشر کرد. «منظومه برای ایران» نام نخستین دفتر شعرش به زبان فرانسه بود که با نام کاوه طبرستانی در پاریس منتشر کرد. در 1338 مجموعه اشعار «سرودهای کهنه» را با مقدمه‌ای از «پل الوار» شاعر فرانسوی به چاپ رساند. در 1347 «آوازهای رهایی» نیز نام آخرین دفتر شعر او به زبان فرانسه بود.فریدون رهنما در شکل گیری بخش پژوهش و مستند تلویزیون ملی ایران، جریان سینمای آزاد و تأسیس مدرسه عالی رادیو و تلویزیون ملی ایران، نقش مهمی داشت. او نخستین کسی بود که واژه‌های سینمایی فارسی را به جای واژه‌های انگلیسی و فرانسوی پیشنهاد کرد. نما به جای پلان یا شات، نمای درشت به جای کلوزآپ، نمای دور به جای لانگ شات و راه دوربین به جای تراولینگ شات، از ابداعات رهنما در این زمینه است.
.
www.30bookc.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
رفيق ، خودش رفاقت خلق مى كنه تو داستانش و خودش رفيقه كه مى شه رفيق سامان سالور دير اومدى نخواه كه زود ...
Media Removed
رفيق ، خودش رفاقت خلق مى كنه تو داستانش و خودش رفيقه كه مى شه رفيق سامان سالور دير اومدى نخواه كه زود برى ... تولدت مبارك به اميد اينكه امسال فيلمت رو بسازى و تمام جايزه هاى مهم دنيا رو به دست بيارى و مردم عاشق فيلمت بشن خالق ترانه تنهايى تهران ، تنها نيستى و براى موفقيتت آمين خواهيم گفت و تمشك و در فيلم ... رفيق ، خودش رفاقت خلق مى كنه تو داستانش و خودش رفيقه كه مى شه رفيق
سامان سالور دير اومدى نخواه كه زود برى ... تولدت مبارك
به اميد اينكه امسال فيلمت رو بسازى و تمام جايزه هاى مهم دنيا رو به دست بيارى و مردم عاشق فيلمت بشن
خالق ترانه تنهايى تهران ، تنها نيستى و براى موفقيتت آمين خواهيم گفت و تمشك و در فيلم سرزمين سكوت آروم آروم مى خوريم تا فيلمى برامون بسازى به خوبى چند كيلو خرما براى مراسم تدفين كه سيزده تا جايزه چيه پنجاه و نه تا جايزه بگيرى و برام افتخار بيارى ...قول مى دم دربست بگيرم بيام تا اكباتان و مثل بادى كه گيسوانت را شانه مى زند نفهمى چه جورى اومدم دنبالت فرودگاه ...
سامان جون صداى منو روى موج كوتاه مى شنوى با آرامشى از جنس خودت ...همينجورى رفتم تو فكر و فرشته ها فكرمو نوازش كردن پر حرفى كردم
رفيق تولدت مبارك
هميشه در كنار سميراى عزيز خوش باشى و با عشق
على
پ ن : رفقايى كه از متن گيج شدن اسم فيلم هاى سامان سالور در متن بالا آورده شده
برخى از جوايز سامان 😌
برنده جایزه بهترین کارگردانی از فستیوال بین‌المللی استپس برای سیزده ۵۹ ۲۰۰۸
برنده جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی باتومی برای ترانه تنهایی تهران ۲۰۰۸[۲]
برنده جایزه طلایی جشنواره فونچال پرتغال برای ترانه تنهایی تهران ۲۰۰۸
برنده جایزه چشم سوم جشنواره فیلم‌های آسیایی بمبئی برای فیلم چند کیلو خرما برای مراسم تدفین ۲۰۰۷
برنده جایزه بالن طلایی و جایزه تماشاگران جشنواره سه قاره نانت برای چند کیلو خرما برای مراسم تدفین ۲۰۰۶
برنده جایزه ویژه هیئت داوران و نامزد یوزپلنگ طلایی جشنواره فیلم لوکارنو برای چند کیلو خرما برای مراسم تدفین ۲۰۰۶
برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم ادینبورگ برای چند کیلو خرما برای مراسم تدفین ۲۰۰۶
راهیابی به جشنواره کن سال برای فیلم چند کیلو خرما ۲۰۰۶
برنده جایزه بهترین فیلم و فیلمنامه جشنواره آبرن فرانسه برای چند کیلو خرما برای مراسم تدفین ۲۰۰۶[۳]
برنده جایزه فیپرشی جشنواره بین‌المللی فیلم کی یف برای ساکنین سرزمین سکوت ۲۰۰۵
برنده جایزه ویژه تماشاگران جشنواره فیلم اسلوونی برای ساکنین سرزمین سکوت ۲۰۰۵
برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم صوفیه برای فیلم ساکنین سرزمین سکوت ۲۰۰۵
#سامان_سالور
#على_اوجى
Read more
@sara.skincare @sara.skincare <span class="emoji emoji1f53a"></span>️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى ...
Media Removed
@sara.skincare @sara.skincare ️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست برای ... @sara.skincare
@sara.skincare
🔺️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان
اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا
شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست
شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى
زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
سرکار خانم سارا سرخه
09120269492
@sara.skincare
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
مرکز مراقبت های پوستی
انجام خدمات مشاوره و ارائه کلیه خدمات زیبایی پوست همراه با بهترین مواد اروپایی توسط دارنده مدرک بین المللی از فرانسه
خدمات ما شامل: پاکسازی،آبرسانی،درمان شلی و افتادگی،درمان چروک،درمان تیرگی دور چشم،درمان لک و دورنگی،درمان کدری و بی قوامی
برای دیدن نمونه کارهای ما پیج زیر را فالو کنید:
@sara.skincare
@sara.skincare
ادرس:تهران-شهرک غرب-سالن مرمید
شماره تماس:
09120269492


#اصفهان #ایران #شاهین_شهر #نجف_آباد #مبارکه #شهرضا #ورزنه #کاشان #خمینی_شهر #یزد #esfahan #isfahan #shahinshahr #sh201
Read more
. باور به خودمون بزرگ ترین کاری هست که در حق خودمون می تونیم انجام بدیم. خداوند در وجود ما قدرت و استعداد ...
Media Removed
. باور به خودمون بزرگ ترین کاری هست که در حق خودمون می تونیم انجام بدیم. خداوند در وجود ما قدرت و استعداد آفریدی که ما اگه خودمون بهش اعتقاد داشتیم الان کوه ها رو جا به جا کرده بودیم چه برسه به اهداف آکادمیک یا بهبود زندگی که داریم. باور به اینکه من میتونم درس بخونم و سخت ترین مباحث رو یاد بگیرم. باور به ... .
باور به خودمون بزرگ ترین کاری هست که در حق خودمون می تونیم انجام بدیم. خداوند در وجود ما قدرت و استعداد آفریدی که ما اگه خودمون بهش اعتقاد داشتیم الان کوه ها رو جا به جا کرده بودیم چه برسه به اهداف آکادمیک یا بهبود زندگی که داریم. باور به اینکه من میتونم درس بخونم و سخت ترین مباحث رو یاد بگیرم. باور به اینکه منم میتونم به زبان دیگه ای صحبت کنم. باور به اینکه من می تونم بلاگ خوبی داشته باشم و از طریقش با آدم هایی که شبیه من هستن و تفکراتشون جالبه آشنا بشم. باور به هرچیزی انقدر قدرتمنده که هیچ نیرویی در این جهان نمیتونه جلوش رو بگیره
.

بارها اینجا نوشتم که من کارشناسی دانشگاه آزاد بودم و میخواستم حتما بیام دانشگاه تهران. این یه مثال بسیار ساده است ولی برای این میگم که ملموسه. من اینو باور کردم و خودم رو دیدم و براش زحمت کشیدم. من باور کردم که باید فرانسه یاد بگیرم و صحبت کنم. با تمام وجودم بهش اعتقاد داشتم که من میتونم یاد بگیرم. خیلی ها همون موقع سر کلاس هم از من با استعدادتر بودن ولی شاید بعد از سه ترم رها کردن ولی من باور داشتم که میتونم یاد بگیرم و ممتد ادامه دادم. جدیدترین تجربه من در رابطه با همین باور یه نرم افزاری بود که فکر میکردم هیچ وقت برای رساله ام یاد نمیگیرم و وقتی امروز صبح به جواب رسیدم یه لحظه گفتم دیدی ۵ هفته است که باور کردی و یه بار دیگه شد
.

حرفم اینه که خیلی وقتها موفقیت از اون تفکر خود ما شکل میگیره. اگه من مدام به خودم بگم خب من اگه بخونم که دکترا قبول نمیشم، خب من اگه دکترا قبول شم که سر کار نمیرم، خب من اگه سر کار برم که پولدار نمیشم و این روند رو تا ساعت ها میتونم براتون بنویسم. ولی آخرش به چه نتیجه ای میرسیم؟ هیچی!‌ واقعا به هیچی و این هیچی هیچ وقت باعث نمیشه زندگی ما عوض بشه. من اگر هر روز هم از انگیزه بگم ولی تا جایی که اون باوری که ازش حرف میزنم وجود نداشته باشه این حرف ها چند ساعت اثر داره و ازبین میره
.
پس همین امشب یا هر وقت که این پست رو می خونین ببینین چیکار میخواین تو زندگی بکنین که نشده! همون رو روی یه کاغذ یا دفترچه بنویسین و در کنارش بنویسین چیا توی فکر شماست که مانع این باور شده . همون ها دقیقا در محدوده ذهن ماست که هیچ قدرت واقعی هم نداره و فقط میتونه دست بذاره روی باور ما به موفق شدن. همون هارو بذاریم کنار و هر وقت اومد توی ذهنمون بگیم من به این فرآیند و اینکه به نتیجه میرسم ایمان دارم. دیر و زود داره ولی شدنیه. اصلا تا الان کی این زندگی رو پیش برده؟ از این به بعد هم به بهترین شکل پیش می‌بره
Read more
... "ريحــــان" با صداى زنده ياد "منير وكيلى" بانـــوى اپراى ايران 🏽 وی در تبریز متولد شد و موسیقی را در تهران نزد لیلی بارا(خواننده سابق اپرای وین) فرا گرفت. منیر در پائیز سال ۱۳۲۸ به پاریس رفت تا درکنسرواتوار ملی موسیقی، به تحصیل موسیقی و آموختن آواز بخصوص ترانه‌های اپرا بپردازد. در ... 🍃🌹🎼🎶🎶🎶...
"ريحــــان"
با صداى زنده ياد "منير وكيلى"
بانـــوى اپراى ايران
👇🏽
وی در تبریز متولد شد و موسیقی را در تهران نزد لیلی بارا(خواننده سابق اپرای وین) فرا گرفت.

منیر در پائیز سال ۱۳۲۸ به پاریس رفت تا درکنسرواتوار ملی موسیقی، به تحصیل موسیقی و آموختن آواز بخصوص ترانه‌های اپرا بپردازد.

در مدت چهار سالی که منیر در پاریس بود، در برنامه‌های هنری شرکت می‌کرد و هنر آواز خود را عرضه می‌داشت و مورد تشویق و تحسین بسیار قرار می‌گرفت. از جمله در ماه اوت ۱۹۵۱ در یک مسابقه آوازهای فولکلور در برلن جایزه اول را دریافت کرد.

منیر در سال ۱۳۳۲ پس از دریافت دیپلم آواز از کنسرواتوار ملی پاریس به ایران بازگشت و فعالیتهای هنری گسترده ایرا آغاز نمود. در سال ۱۳۳۹ منیر به آمریکا عازم شد و در کنسرواتوار نیوانگلند بوستون به تکمیل دانش موسیقی و فراگیری آوازهای اپرا و نقش‌های اپرایی پرداخت.

در مدتی که منیر وکیلی در بستون بود دربسیاری از صحنه‌های اپرا که در نیوانگلند کنسرواتواری به نمایش گذاشته می‌شد به روی صحنه می‌آمد و بسیار مورد تحسین قرار می‌گرفت. بخصوص در دو اپرای «نی سحرآمیز» موتسارت و اپرای تک صحنه‌ای هانری پورسل بنام دیدو و آئناس نقش اول را بازی کرد.

وی در سال ۱۳۴۰ به ایران بازگشت. منیر مصمم بود که آرزوی دیرین خود را عملی سازد و این رؤیا را که روزی در ایران یک اپرای واقعی داشته باشیم و یک اپرای کامل را بتوانیم روی صحنه بیاوریم تحقق بخشید. او اولین صحنه‌های اپرایی در سالهای ۱۳۴۱ به بعد ابتدا درتلویزیون صحنه‌هایی از مادام باتر فلای پوچینی و تراویا تای جوزپه وردی، سپس در سالن وزارت فرهنگ و هنر اپرای اورفه و اوریدیس کریستف ویلیبالد گلوک و بعداً در سالن سعدی اپرای تک صحنه‌ای جمیله اثر ژرژ بیزه را بروی صحنه آورد.

با گشایش تالار رودکی در سال ۱۳۴۶ فعالیتهای وی نیز همانند همتایانش در قالب گروه اپرای تهران شکل حرفه‌ای‌تر به خود گرفت. وی در اپراهای متعدد ایفای نقش کرد از جمله: اورفه و اُریدیس، مادام باترفلای، لا بوهم، لا تراویاتا و توراندخت.

منیر وکیلی همچنین به موسیقی محلی نیز علاقه داشت و در همین راستا هشت ترانه محلی متعلق به نواحی مختلف ایران را در پاریس بر روی صفحه ضبط نمود (۱۳۳۶) که در قالب مجموعه «آوازهای جهان» منتشر شد و جایزه اول شارل کروس را دریافت نمود.
منیر وکیلی در سال ۱۳۵۹ به فرانسه مهاجرت نمود و مدتی بعد (۱۳۶۱) در سانحه رانندگی میان پاریس و لاهه درگذشت.
.
@parvazhomay
.
#يلداعباسي #يلداعباسى #يلدا_عباسى #منير_وكيلى #خواننده #خواننده_زن #اپرا #كلاسيك #فولكلور
Read more
عجیبه! بین المللی ترین و یکی از خلاق ترین کارگردانان تئاتر ایران فقط ۱۵ شب اجرا داره، اجرایی که تو بخش اصلی فستیوال تئاتر آوینیون بوده، این یکی از بزرگ‌ترین افتخار برای تئاتر ایران هستش. و حالا تهران و ۱۵ شب اجرا! لطفا از دست اش ندیم این اجرا رو. امیر رضا من شخصا به داشتن همکاری چون تو افتخار می کنم و ... عجیبه! بین المللی ترین و یکی از خلاق ترین کارگردانان تئاتر ایران فقط ۱۵ شب اجرا داره، اجرایی که تو بخش اصلی فستیوال تئاتر آوینیون بوده، این یکی از بزرگ‌ترین افتخار برای تئاتر ایران هستش. و حالا تهران و ۱۵ شب اجرا! لطفا از دست اش ندیم این اجرا رو. امیر رضا من شخصا به داشتن همکاری چون تو افتخار می کنم و با افتخار به دیدن اجرای ات می آیم.
اجرای «بی تابستان» به مدت ۱۵ شب در تماشاخانه ایرانشهر

گروه تئاتر مهر با نمایش های «شنیدن» و «بی تابستان» از اول شهریور ماه در کشور های سوئد و سوییس به صحنه می رود

نویسنده و کارگردان: اميررضا کوهستانی

مدیرتولید: محمدرضا حسین زاده
تيزر: مريم ديهول

اجرا شده در :
بخش اصلی هفتاد و دومین دوره ی فستیوال آوینیون،فرانسه
فستیوال دلاکولین تورینو، ایتالیا
فستیوال هنر بروکسل، بلژیک
@amirrezakoohestani
@mamzi_mamzi
Read more
کوزه قلیان ناصرالدین شاه در لیون پیدا شد چند کوزه ایرانی مربوط به دوره قاجار و از جمله کوزه قلیان ناصرالدین ...
Media Removed
کوزه قلیان ناصرالدین شاه در لیون پیدا شد چند کوزه ایرانی مربوط به دوره قاجار و از جمله کوزه قلیان ناصرالدین شاه قاجار سر از موزه فرانسه در آورد. دو کوزه آبخوری و یک کوزه قلیان سفالی لعابدار که روی آن با نقوش مشابه میناکاری شده، در نمایشگاهی در موزه «کنفلوانس» لیون در معرض دید بازدید کنندگان قرار ... کوزه قلیان ناصرالدین شاه در لیون پیدا شد
چند کوزه ایرانی مربوط به دوره قاجار و از جمله کوزه قلیان ناصرالدین شاه قاجار سر از موزه فرانسه در آورد.

دو کوزه آبخوری و یک کوزه قلیان سفالی لعابدار که روی آن با نقوش مشابه میناکاری شده، در نمایشگاهی در موزه «کنفلوانس» لیون در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده شد. این ظروف متعلق به دوران قاجار بوده و کوزه قلیان متعلق به شخص ناصرالدین شاه است.
ژوزف تولوزان، پزشک فرانسوی که در نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی و در دوران سلطنت ناصرالدین شاه در ایران می‌زیست، این اشیاء باستانی را در سال ۱۸۸۴ مسیحی (۱۲۶۳ هجری خورشیدی) به موزه لیون اهدا کرده است. تولوزان که به مدت بیش از ۳۰ سال به عنوان پزشک مخصوص ناصرالدین شاه در دربار ایران زندگی کرد، آزمایش‌ها و پژوهش‌های علمی زیادی را در زمینه طاعون و وبا انجام داد. به این ترتیب از او به عنوان یکی از پیش‌کسوتان پژوهش در زمینه بیماری‌های همه‌گیر در جهان یاد می‌شود.

دکتر تولوزان درست ۱۲۱ سال پیش در چنین روزی، یعنی ۳۰ ژوئیه ۱۸۹۷ (۸ مرداد ۱۲۷۶) به طرز مرموزی در تهران درگذشت. راز مرگ او هرگز فاش نشد اما برخی می‌گویند به دلیل نامعلومی به دستور مظفرالدین شاه مسموم و کشته شده است.

موزه کنفلوانس (تقاطع) در شهر لیون فرانسه در محل تقاطع دو رود بزرگ «رون» و «سون» قرار دارد. این موزه که امروزه در بنایی با معماری مدرن و جذاب در جنوب شهر خودنمایی می‌کند، بسیار قدیمی است و تا پیش از ساخته شدن بنای جدید، موزه تاریخ طبیعی لیون نام داشت.

نمایشگاه موقتی که کوزه‌های قاجاری در آن به نمایش درآمده، شامل اشیایی است که مجموعه‌داران عتیقه‌جات و آثار طبیعی جمع‌آوری کرده و در طول سال‌ها به موزه کنفلوانس هدیه کرده‌اند. کوزه‌های ایرانی نیز به همراه این اشیاء موقتا از خزانه موزه بیرون آمده و در معرض نمایش قرار داده شده‌اند.
💢گزارش از مسعود سالاری @massoudsalari خبرنگار یورونیوز فارسی

برای دیدن عکس‌های بیشتر به وبسایت یورونیوز فارسی مراجعه کنید.
#euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
به گزارش ایلنا، بازیکنان و کارکنان تیم ملی فرانسه پس از پیروزی مقابل کرواسی در فینال جام جهانی، پاداش خود را به دست آوردند. در حضور انبوه مدال‌ها یک مقام رسمی وسوسه شد تا یکی از آنها را در هوای بارانی شهر مسکو به جیب بزند! این اتفاق عجیب در حالی رخ داد که گریزمان مدال خود را دریافت کرده بود و در دست چپ ... به گزارش ایلنا، بازیکنان و کارکنان تیم ملی فرانسه پس از پیروزی مقابل کرواسی در فینال جام جهانی، پاداش خود را به دست آوردند. در حضور انبوه مدال‌ها یک مقام رسمی وسوسه شد تا یکی از آنها را در هوای بارانی شهر مسکو به جیب بزند!

این اتفاق عجیب در حالی رخ داد که گریزمان مدال خود را دریافت کرده بود و در دست چپ این خانم مدالی برای دیده دشان در دست بود. بنابراین جایی که مدال با باران بی وقفه خیس شده بود، آن زن مدال را در جایی امن قرار داد: جیب راست کت خود.

این اتفاق عجیب زمانی که در رسانه‌های اجتماعی پخش شد، با تعجب مخاطبان همراه بود چرا که هیچ کس باور نمی‌کرد در چنین مراسمی دزد وجود داشته باشد!

یکی از کاربران توئیتر با تماشای این فیلم به لوورن که گفته بود یکی از بهترین مدافعان حال حاضر جهان است، کنایه‌ای زد و نوشت:"به نظرم او مدال را برای لوورن نگه داشته است." بعضی از کاربران هم برای کنایه زدن به فیفا اعلام کردند این فیلم باید توسط کمک داور ویدئویی(VAR) بازبینی شود!. البته مشخص نیست که سرنوشت این مدال چه شد چرا که تنها فیلمی که مشاهده می‌کنید نشان می‌دهد مدال به داخل جیب وارد می‌شود:. عضو اينستگرام شويد👇🏼
follow 👉🏻 @_senoghte_
follow 👉🏻 @_senoghte_
follow 👉🏻 @_senoghte_
#سوژه #دلقك #جام_جهانی #دلار #تلگرام #داوودهزینه #برجام #خنده #شادي #ايران #اهواز #تهران #شيراز #خز #اينستاگرام #استقلال #پرسپولیس #طنز #كليپ #ويدئو #خز #برقص_تا_برقصیم #زندگي #جوك #پارتي #رقص #لاكچري #دختر #پسر #فوتبال
Read more
مراسم انتخاب بهترین بازیکنان سال یوفا در موناکو برگزار شد. از ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت تهران مراسم ...
Media Removed
مراسم انتخاب بهترین بازیکنان سال یوفا در موناکو برگزار شد. از ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت تهران مراسم انتخاب بهترین بازیکنان سال یوفا در پست‌های دروازه‌بان، مدافع، هافبک و مهاجم و انتخاب «بهترین بازیکن» مرد و زن سال یوفا در شهر موناکوی فرانسه برگزار شد. بر اساس رای کاربران سایت یوفا رونالدو، ... مراسم انتخاب بهترین بازیکنان سال یوفا در موناکو برگزار شد.

از ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت تهران مراسم انتخاب بهترین بازیکنان سال یوفا در پست‌های دروازه‌بان، مدافع، هافبک و مهاجم و انتخاب «بهترین بازیکن» مرد و زن سال یوفا در شهر موناکوی فرانسه برگزار شد.
بر اساس رای کاربران سایت یوفا رونالدو، محمد صلاح و لوکا مودریچ به عنوان 3 نامزد نهایی بهترین بازیکن سال یوفا انتخاب شدند.
همچنین بر این اساس، نامزد‌های نهایی بهترین بازیکن در هر پست اعلام شد که به شرح زیر است:

دروازه‌بان: بوفون (یوونتوس - پاری سن ژرمن )، ناواس (رئال مادرید) و آلیسون بکر (رم - لیورپول)
مدافعان: راموس(رئال مادرید)، واران ( رئال مادرید)، مارسلو ( رئال مادرید)
هافبک‌ها: دی‌بروین ( منچسترسیتی)، تونی کروس (رئال مادرید)، لوکا مودریچ (رئال مادرید)
مهاجمان: لیونل مسی (بارسلونا)، کریستیانو رونالدو (رئال مادرید - یوونتوس)، محمد صلاح (لیورپول)
به انتخاب کاربران سایت یوفا، کیلور ناواس به بهترین گلر فصل 2017-2018 انتخاب شد.
سرخیو راموس، مدافع باشگاه رئال مادرید به عنوان بهترین مدافع فصل 2017-2018 انتخاب شد.
لوکا مودریچ ، هافبک رئال مادرید به عنوان بهترین هافبک فصل 2017-2018 انتخاب شد.
کریستیانو رونالدو، مهاجم سابق رئال مادرید و کنونی یوونتوس به عنوان بهترین مهاجم فصل 2017-2018 انتخاب شد.
پارنیل هاردر، ستاره دانمارکی به بهترین بازیکن زن فصل 2017-2018 انتخاب شد.

لوکا مودریچ،‌ ستاره رئال مادرید به عنوان بهترین بازیکن و مرد فصل 2017-2018 انتخاب شد.
بعد از کسب عنوان بهترین بازیکن جام‌جهانی ۲۰۱۸ با کسب جایزه بهترین بازیکن لیگ قهرمانان این سال برای مودریچ رویایی‌تر شد.
Read more
<span class="emoji emoji1f463"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> از میدون انقلاب تا چهارراه ولیعصر و پاتوق‌های خوشمزش<span class="emoji emoji1f447"></span> میدون انقلاب تا چهارراه ولیعصر پرتراکم‌ترین ...
Media Removed
از میدون انقلاب تا چهارراه ولیعصر و پاتوق‌های خوشمزش میدون انقلاب تا چهارراه ولیعصر پرتراکم‌ترین منطقه تهران از نظر وجود رستوران، کافه، ساندویچی، پیراشکی، نان فانتزی و آبمیوه و بستنی هستش. پاتوق‌های زیادی هم بر اساس تنوع و همینطور قدمت و پرطرفدار بودن وجود داره. تو قسمت دوم سه تا از این ... 👣😋
از میدون انقلاب تا چهارراه ولیعصر و پاتوق‌های خوشمزش👇
میدون انقلاب تا چهارراه ولیعصر پرتراکم‌ترین منطقه تهران از نظر وجود رستوران، کافه، ساندویچی، پیراشکی، نان فانتزی و آبمیوه و بستنی هستش. پاتوق‌های زیادی هم بر اساس تنوع و همینطور قدمت و پرطرفدار بودن وجود داره.
تو قسمت دوم سه تا از این پاتوق‌ها رو بهتون معرفی می‌کنیم:
.
📍لمیز: از کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای که تو نقاط مختلف تهران شعبه داره. اما شعبه‌ی‌ چهارراه ولیعصر یکی از محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین شعبه‌هاست. دلایل زیادی هم داره مثل دکوراسیون خاص، ظرفیت زیاد، میز اجتماعی بزرگ و از همه مهم‌تر قیمت‌های پایین دانشجویی.
📍قنادی فرانسه: یکی از قدیمی‌ترین قنادی‌های تهران. جدا از شیرینی‌های خوش طعم محبوبیت فرانسه به خاطر قهوه‌هاییه که مشتری‌ها به صورت ایستاده پشت شیشه مغازه و رو به جمعیت خیابان انقلاب مینوشن. بیش از ۵۰ سال از تاسیس این قنادی می‌گذره و علت نامگذاریش به این دلیل بوده که اولین قناد اون از فرانسه به ایران اومده بود و ایرانی‌ها رو با شیرینی‌های کشور فرانسه آشنا
کرد.
📍کیک استودیو ورتا: یکی از شعبه‌های کیک استودیو بین میدون انقلاب و چهارراه ولیعصر قرار داره. کیک استودیو محصولاتش رو به صورت دونه‌ای و کم حجم می‌فروشه و این باعث میشه انتخاب‌های متعددی داشته باشید. سطح قیمت این کافه قنادی متعادله و انواع دمنوش و نوشیدنی سرد و گرم هم سرو میکنن.
.
.
برای اطلاعات کامل در مورد این پاتوق‌ها مثل منو، آدرس و قیمت به اپ فیدیلیو مراجعه کنید. 📱📍
.
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio
Read more
Christian Dior POISON girl ️Launched: 2016 Groups: Oriental - Vanilla Size: 30ml - 50ml - 100ml EAU DE PARFUM For Women Pour Femme زنانه تركيب رايحه: پيش رايحه: پرتقال تلخ ميان رايحه: گل رُز فرانسوى - گل رُز سرخ رايحه ماندگار: لوبياى تونكا - چوب صندل - وانيل - بادام - درخت گل حنا ... 🔴Christian Dior
🔵POISON girl
⭐️Launched: 2016
Groups: Oriental - Vanilla
Size: 30ml - 50ml - 100ml
EAU DE PARFUM
For Women
Pour Femme
زنانه
تركيب رايحه:
پيش رايحه: پرتقال تلخ
ميان رايحه: گل رُز فرانسوى - گل رُز سرخ
رايحه ماندگار: لوبياى تونكا - چوب صندل - وانيل - بادام - درخت گل حنا 🔴Christian Dior

کریستین دیور، طراح مد فرانسوی ، که به عنوان یکی از معروفترین بنیانگذاران خانه مد در دنیا شناخته می‌شود و با نام دیور نیز معروف است.
کریستین دیور در گرانویل ، یک شهر ساحلی در سواحل نرماندی فرانسه به عنوان دومین فرزند از پنج فرزند موریس دیور به دنیا آمد. پدرش ثروتمند بود و همسر او، ایزابل کاردامونه نام داشت.دیور پس از تولد تا سن ده سالگی در نورماندی فرانسه ماند و در ده سالگی به همراه والدین خود به پاریس رفت. او پس از تحصیل در علوم سیاسی، در ارتش به خدمت پرداخت. او طراحی لباس را تا سال ۱۹۳۵ شروع نکرده بود، در این سال او به پاریس برگشت و شروع به فروش طرحهای اولیه خودش کرد. رابرت پیگرت، طراح لباس، او را در سال ۱۹۳۸ استخدام کرد.
در طول جنگ جهانی دوم ، دیور در جنوب فرانسه خدمت می‌کرد، سپس در سال ۱۹۴۱ دوباره به پاریس بازگشت و در سالن طراحی بزرگتری برای لوسین للونگ مشغول به کار شد. دیور در سال ۱۹۴۶ با پشتیبانی مارشال بوشاک، صاحب کارخانه منسوجات، سالن مد خود را افتتاح کرد.
دیور کمک کرد تا پاریس محاصره شده پس از جنگ، مجدداً به پایتخت و مرکز مد تبدیل شود. هر کدام از مجموعه‌های او در سراسر این دوره دارای موضوعی خاص بودند.
دیور در حالی که در مونتکاتینی ایتالیا تعطیلات خود را سپری می‌کرد در ۲۳ اکتبر سال ۱۹۵۷ درگذشت. کریستین دیور تنها یک دهه تحت نام تجاری خود طراحی کرد، اما تاثیر او در مد، تا سالها پس از مرگش باقی‌ماند. ديور تاكنون ١٨٢ مدل عطر كه اولين ان را در سال ١٩٤٧ توليد كرده است.
__________________________________
miami perfumes channel in telegram:
https://telegram.me/miamiperfumes
________________________________
كانال عطر ميامى در تلگرام:
https://telegram.me/miamiperfumes ❤️TAG YOUR FRIENDS

لطفاً پست ها را لايك و دوستان علاقه مند به عطر را تگ كنيد، و نظرتان را راجع به اين عطر بنويسيد.
جهت اطلاع از قيمت ها و ارسال رايگان در تهران با شماره تلفن ٨٨٢٧٨٢٧٨ تماس بگيريد
#ChristianDior #dior #POISON #POISONgirl #diorPOISONgirl #OrientalVanilla #edp #girl #women # #2016 #ChristianDiorPOISONgirl #women2016 #france #miamidior # #miamipoisongirl #persian #hot #cool #cold #sweet
Read more
Forough Farrokhzad ... Iranian Poet woman - 1934 - 1967 یادی از فروغ جان شاعر زن شورشی ایران ... ...
Media Removed
Forough Farrokhzad ... Iranian Poet woman - 1934 - 1967 یادی از فروغ جان شاعر زن شورشی ایران ... ☄ دوستانم به من همیشه ایراد میگیرند که چرا تو مراسم های عزاداری و هفتم و چهلم و سال دوستان کمتر ظاهر می شم ، راستش فلسفه من تو زندگی این هست که ما تا زنده هستیم باید به همدیگه سر بزنیم و هوای همو داشته باشیم ... Forough Farrokhzad ...
Iranian Poet woman - 1934 - 1967
یادی از فروغ جان شاعر زن شورشی ایران ... ☄🌠
دوستانم به من همیشه ایراد میگیرند که چرا تو مراسم های عزاداری و هفتم و چهلم و سال دوستان کمتر ظاهر می شم ، راستش فلسفه من تو زندگی این هست که ما تا زنده هستیم باید به همدیگه سر بزنیم و هوای همو داشته باشیم و الا بعد از مرگ که دیگه نیازی به وجود همدیگه احساس نمی کنیم البته نه اینکه مخالف شرکت در این مراسم هستم ولی بیشتر بر این باور هستم که ما دوستان و آشنایان تا زنده هستیم خوبه که به همدیگه سری بزنیم و یاور همدیگه باشیم البته مهم این نیست که مشکلات مالی همدیگه را بتونیم سر و سامان بدیم ، بل همون رها سازی عاطفی و جویای احوال بهترین درمان روحی ما انسانها می باشد .
و اما بعضی از انسانها هستند که سر زدن به آنها حتی بعد از مرگ هم حال و هوای آدمو عوض میکنه و از جمله این افراد فروغ جان فرخزاد می باشد ، من پس از هرازگاهی یهویی دلم هوای باغ ظهیرالدوله و دیدار با این هنرمندان اصیل را می کند که در این باغ آسوده از التهابات زمانه در کنار هم آرمیده اند .
در باغ ظهیرالدوله ، فروغ فرخزاد ، رهی معیری ،
روح اله خالقی ، داریوش رفیعی ، بانو قمرالمولک وزیری ،ملک الشعرا بهار ، دکتر محمد حسین لقمان ،
حسین یاحقی ویلون زن شهیر ، مرتضی محجوبی پیانیست معروف و ... به خاک سپرده شده است .
این آرامگاه تاریخی که در سال 1378 توسط میراث فرهنگی و گردشگری تهران در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است ، آن را به نوعی شبیه به آرامگاه پرلاشز فرانسه می دانند البته به نوعی ... والا در حقیقت پرلاشز فرانسه کجا و باغ تک مهجور ظهیرالدوله کجا ... متاسفانه باغ ظهیرالدوله فقط یک روز در هفته آن هم فقط در روز پنجشنبه و از 3 سال پیش به شکل طرح ترافیک تهران به صورت زوج و فرد مورد بازدید قرار می گیرد یعنی از ساعت 10 تا 12 خانم ها و از ساعت 13 تا 16 آقایان ، متاسفانه حق بانوان برای بازدید از قبرستان هم کمتر از آقایان هست ... یاد کامیار شاپور فرزند فروغ جان که دیروز فوت کردند گرامی باد ... 🕊🌹🌷
Read more
پیام تسلیت فرانسوا اولاند خطاب به مردم ایران! فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه در پی حوادث تروریستی ...
Media Removed
پیام تسلیت فرانسوا اولاند خطاب به مردم ایران! فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه در پی حوادث تروریستی پاریس و کشته شدن صدها فرانسوی، پیام تسلیتی خطاب به مردم ایران صادر کرد. متن پیام رییس جمهور فرانسه بدین شرح است: مهناز افشار، پیمان معادی، میترا حجار، جعفر پناهی و سایر مردم عزادار ایران اینجانب ... پیام تسلیت فرانسوا اولاند خطاب به مردم ایران!

فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه در پی حوادث تروریستی پاریس و کشته شدن صدها فرانسوی، پیام تسلیتی خطاب به مردم ایران صادر کرد. متن پیام رییس جمهور فرانسه بدین شرح است:

مهناز افشار، پیمان معادی، میترا حجار، جعفر پناهی و سایر مردم عزادار ایران
اینجانب فرانسوا اولاند لازم میدانم از طرف خود و کشته های شب گذشته ی پاریس، مصیبت وارده را به شما تسلیت عرض کرده و شما را به کنترل احساسات دعوت کنم!
بی شک حملات تروریستی شب گذشته چنان قلب و روح لطیف شما را آزرده است که جایش از دور هم پیداست. مردم فرانسه به محض اینکه بتوانند بفهمند شما چرا انقدر ناراحت هستید، حتما قدردان این میزان ناراحتی شما خواهند بود. اما نقدا و تا زمانی که از شوک توامان ناشی از حملات تروریستی و شدت ناراحتی شما بیرون بیایند، به نمایندگی از آنها یک عدد پازل هزار تکه برج ایفل به قید قرعه به پاس همدردی هایتان به شما تقدیم میشود. سفیر ما در تهران شخصا بر روند قرعه کشی نظارت خواهد داشت تا حقی از هیچکدام از عزاداران تضییع نشود.
ضمنا شایان ذکر است که دولت فرانسه متعهد میشود یک عدد ساندویچ کالباس اضافی به شخص اقای جعفر پناهی تقدیم کند تا مشخص شود که این دولت قدردان همه دوستداران فرانسه که از اولین ساعات پس از حملات تروریستی دارند خودشان را جر میدهند خواهد بود.
در پایان لازم است ذکر کنم که آواتارت چقدر با پرچم فرانسه نایس شده بود جیگر!
به امید دیدار تک تکتان در سازمان انتقال خون و تزریق خونهای فرانسوی!
فرانسوا اولاند
رییس جمهوری فرانسه
14 نوامبر

کانال ما :
telegram.me/bachehayemasjed

#غرب_زدگی
#غرب_زده
#پز
#روشنفکر
#روشنفکرنما
#بدبخت
#نفوذی
#بی_غیرت
#بی_شعور
#پاریس
#داعش
#تسلیت
#کانال
#تلگرام
Read more
. <span class="emoji emoji26ab"></span>️مجموعه نورنگار در گذشت هادی شفائیه عکاس پیشکسوت را #تسلیت می گوید . <span class="emoji emoji25aa"></span>️استاد #هادی_شفائیه ...
Media Removed
. ️مجموعه نورنگار در گذشت هادی شفائیه عکاس پیشکسوت را #تسلیت می گوید . ️استاد #هادی_شفائیه طراح و پایه‌گذار رشته عکاسی در دانشگاه‌های ایران از سال ۱۳۴۹ مدیر گروه و رئیس دپارتمان #عکاسی در پردیس هنر دانشگاه تهران بود. . ️وی در سال ۱۳۱۲ اولین #تجربه عکاسی و چاپ و ظهور عکس را انجام می‌دهد. ... .
⚫️مجموعه نورنگار در گذشت هادی شفائیه عکاس پیشکسوت را #تسلیت می گوید
.
▪️استاد #هادی_شفائیه طراح و پایه‌گذار رشته عکاسی در دانشگاه‌های ایران از سال ۱۳۴۹ مدیر گروه و رئیس دپارتمان #عکاسی در پردیس هنر دانشگاه تهران بود.
.
▪️وی در سال ۱۳۱۲ اولین #تجربه عکاسی و چاپ و ظهور عکس را انجام می‌دهد. در سال ۱۳۲۰ برای نخستین بار در یک مسابقه عکاسی که انجمن فرهنگی ایران و فرانسه ترتیب داده، شرکت کرده و برنده اول مسابقه می‌گردد.
.
▪️در فروردین ۱۳۳۴ با افتتاح #استودیو_هادی رسماً و بطور حرفه‌ای عکاسی را شروع نمود، و در تابستان همان سال اولین #کلاس عکاسی ایران را برگزار نمود.
.
▪️ #کتاب «فن و هنر عکاسی» و #پرتره های معروفی از نیما یوشیج و مشاهیر ادبی آثار برگزیده ایست که از او بر جای مانده است. (ورق بزنید)
.
▪️این استاد گرانقدر شامگاه ۷شهریور در سن ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.
.
روحشان شاد
.
@noornegar
Read more
@katrinaryazand آخرین بازدید سال ۹۷ با آفر ویژه و لوازم مصرفی دیور و شنل و گرلن و تکنیک اختصاصی مژه ...
Media Removed
@katrinaryazand آخرین بازدید سال ۹۷ با آفر ویژه و لوازم مصرفی دیور و شنل و گرلن و تکنیک اختصاصی مژه گذاری با موی دم سمور کاترین آریازند تنها ایرانی تحصیل کرده کالج گریم فرانسه در لوکس ترین سالن شمال تهران در محیطی اختصاصی تلفن رزرو ۰۹۱۲۲۹۵۰۷۰۰ @katrinarya @katrinaryazand آخرین بازدید سال ۹۷ با آفر ویژه و لوازم مصرفی دیور و شنل و گرلن و تکنیک اختصاصی مژه گذاری با موی دم سمور کاترین آریازند تنها ایرانی تحصیل کرده کالج گریم فرانسه در لوکس ترین سالن شمال تهران در محیطی اختصاصی تلفن رزرو ۰۹۱۲۲۹۵۰۷۰۰ @katrinarya
ـــــــــ <span class="emoji emoji1f4da"></span> حقوق بین‌الملل سلاح‌های کشتار جمعی ـــــــــ * دکتر جمشید ممتاز ـــــــــ * ترجمه ...
Media Removed
ـــــــــ حقوق بین‌الملل سلاح‌های کشتار جمعی ـــــــــ * دکتر جمشید ممتاز ـــــــــ * ترجمه و تحقیق: دکتر امیرحسین رنجبریان ـــــــــ *‌ تعداد صفحات: ۱۴۴ ص . ـــــــــ * قیمت: ۳۵۰۰ تومان. ــــــــــ * چاپ اول: بهار ۱۳۹۰ ـــــــــ 🖇 درباره کتاب: این کتاب برگردان متنی است که ... ـــــــــ
📚 حقوق بین‌الملل سلاح‌های کشتار جمعی
ـــــــــ
* دکتر جمشید ممتاز
ـــــــــ
* ترجمه و تحقیق: دکتر امیرحسین رنجبریان
ـــــــــ
*‌ تعداد صفحات: ۱۴۴ ص .
ـــــــــ
* قیمت: ۳۵۰۰ تومان.
ــــــــــ
* چاپ اول: بهار ۱۳۹۰
ـــــــــ
🖇 درباره کتاب: این کتاب برگردان متنی است که جناب آقای دکتر جمشید ممتاز، استاد دانشگاه تهران با همین عنوان در زمستان ۱۳۷۵ به زبان فرانسه در انستیتوی حقوق بین‌الملل دانشگاه ارسطو در شهر سالونیک (یونان) اجلاس ۱۹۹۶ ارائه کرده‌اند، و بنا به نظر ایشان به ترجمه آن اقدام شد. ضمن آن که نکاتی به آن اضافه شد که بخشی اختصاصاً مربوط به کشور ماست و بخشی دیگر مطالبی که برای توضیح بیشتر یا ذکر آخرین تحولات مهم پس از زمان نگارش آن آورده شده‌‌اند.
دو معیار برای تشخیص سلاح کشتار جمعی از سایر تسلیحات مطرح است. یکی قدرت تخریبی این سلاح‌ها و دیگری اهداف آن‌ها.
پروتکل ۱۹۲۵ ژنو راجع به منع استعمال گازهای خفه کننده، مسموم و شبیه آن و مواد میکروبی در جنگ، که با نظارت جامعه ملل منعقد شد، به نحو مؤثری مانع از تکرار حوادث دهشتبار استفاده از سلاح شیمیایی در جنگ جهانی دوم شد.
به طور کلی از هر معاهده خلع سلاح به عنوان نمونة بارز «معاهدات جامع» یاد می‌شود. مقصود از «معاهده جامع» هر سندی است که مقررات آن با یکدیگر پیوند نزدیک داشته و مجموعه‌ای منسجم را تشکیل می‌دهد که هیچ شرط و تحفظی را برنتابد و نقض هر قسمت از آن، به منافع کلیه طرف‌ها لطمه بزند.
کتاب دارای بخش‌های زیر است:
بخش مقدماتی
بخش اول: خلع سلاح بیولوژیک و شیمیایی
بخش دوم: سلاح هسته‌ای
بخش سوم: نظارت بر رعایت مقررات سلاح‌های کشتار جمعی
و همچنین ضمائم آن:
/ ۱ـ پروتکل ۱۹۲۵
/ ۲ـ کنوانسیون منع سلاح‌های بیولوژیک ۱۹۷۳
/ ۳- معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای ۱۹۶۸
/ ۴- کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی ۱۹۹۳
/ ۵- موافقتنامه‌های همکاری در زمینه استفاده از صلح جویانه از انرژی هسته‌ای بین ایران و روسیه
/ ۶- موافقتنامه همکاری در زمینه کاربردهای صلح جویانه از انرژی هسته‌ای بین ایران و چین
[جهت خرید کتاب به سایت نشر میزان مراجعه نمایید:
WWW.nashremizan.ir]
Read more
#travel #meeting #strangers #friends #machupichu #peru #withgalaxy گفته بودم بعضی آدم‌ها که تو سفر به شکل اتفاقی و حتا کوتاه می‌بینم، در ادامه راه تو زندگیم می‌مونن. مثلا دو برادر اسپانیایی که داشتن با قایق آمازون رو رد میکررن و هر روستایی تو آمازون که میرسن بهم خبر میدن و حالم رو میپرسن. یا ... #travel #meeting #strangers #friends #machupichu #peru #withgalaxy
گفته بودم بعضی آدم‌ها که تو سفر به شکل اتفاقی و حتا کوتاه می‌بینم، در ادامه راه تو زندگیم می‌مونن. مثلا دو برادر اسپانیایی که داشتن با قایق آمازون رو رد میکررن و هر روستایی تو آمازون که میرسن بهم خبر میدن و حالم رو میپرسن. یا ناتالی که مکزیک دیدمش و حالا من رو به عروسیش در جنوب فرانسه دعوت کرده.
اما یکی از اون آدما که شب خسته‌ی بازگشت از ماچو‌پیچو دیدم، خوان‌ بود. مردی اهل کاستاریکا که برای تولد چهل سالگیش پول جمع کرده بود که هدیه تولد به خودش، یک‌سال سفر در دنیا رو بده و وقتی من در کشور پرو دیدمش ماه دوم سفرش تموم شده بود.
شام اول که باهم خوردیم، فهمیدم خوان چیزی از ایران نمیدونه و من در جواب بعضی سوالاتش میگفتم: بیا ایران خودت از نزدیک ببین!
بعد بدون برنامه‌ریزی باهم مسیر قطار بازگشت از #ماچوپیچو رو همراه بودیم، به شهر اولانتایتامبو رفتیم و چند شب سرد کوسکو رو رستوران‌گردی کردیم و موقع خداحافظی به‌هم گفتیم به امید‌ دیدار.
و حالا حدود شش ماه بعد، امشب خوان در ادامه مسیر سفرش، با اینکه ایران تو برنامه‌ش نبود کمی راهش رو کج میکنه تا سری به سرزمین ناشناخته به قول خودش بزنه و منم خیلی دوست دارم بدونم سفر و نگاه یک غریبه اهل کاستاریکا در کشوری که بهش میگم وطن چطوره و سعی میکنم تاجایی که بشه سفرنامه‌ش رو ترجمه خودمونی کنم و اینبار تو تهران باهم سفر کنیم!
Read more
. استاد فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱–۱۸ آذر ۱۳۸۸) موسیقی دان ایرانی، ردیف دان، آهنگ‌ساز، مدرس ...
Media Removed
. استاد فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱–۱۸ آذر ۱۳۸۸) موسیقی دان ایرانی، ردیف دان، آهنگ‌ساز، مدرس و نوازنده سنتور و محقق موسیقی ایرانی بود. وی یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی است. #فرامرز_پایور در ۲۱ بهمن سال ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. پدرش علی پایور، هنرمند نقاش و استاد زبان فرانسه در دانشگاه ... .
استاد فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱–۱۸ آذر ۱۳۸۸) موسیقی دان ایرانی، ردیف دان، آهنگ‌ساز، مدرس و نوازنده سنتور و محقق موسیقی ایرانی بود. وی یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی است.
#فرامرز_پایور در ۲۱ بهمن سال ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. پدرش علی پایور، هنرمند نقاش و استاد زبان فرانسه در دانشگاه تهران و پدربزرگش مصورالدوله، نقاش چیره‌دست دوره قاجار بود که با نواختن ویولن، سنتور و سه‌تار آشنایی داشت. پایور، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در دبستان عسجدی و دبیرستان دارالفنون تهران به پایان رساند. او در سال ۱۳۳۱ وارد خدمت نظام شد و یک سال بعد به استخدام وزارت دارایی درآمد.

وی در حدود ۲۰ سالگی، آموزش موسیقی را نزد استاد ابوالحسن صباآغاز کرد در مدت شش سال ردیف موسیقی را فراگرفت.هنگامی که فرامرز پایور برای فراگیری سنتور به کلاس درس استاد ابوالحسن صبا در خیابان ظهیرالاسلام رفت، سه سال از درگذشت آخرین بازماندهٔ سنتورنوازان افسانه‌ای از نسل پیشین، استاد حبیب سماعی، می‌گذشت. استاد ابوالحسن صبا که خود در دوره نوجوانی، سنتورنوازی را نزد علی اکبرخان شاهی و با تکنیکی گوناگون با روش خاندان سماعی فراگرفته بود، پس از مدتی نشست و برخاست با حبیب سماعی، روش سنتورنوازی او را برتر از استاد پیشین خود یافت؛ بنابراین با کوشش فراوان پاره‌ای از بداهه‌نوازی‌های وی را نت‌نویسی کرد. سپس استاد صبا کوشش کرد تا با آموزش روش درست سنتورنوازی به شماری از شاگردانش، از برافتادن روش سنتورنوازی نزدیک به آیین‌های هنری و زیباشناسی موسیقی دستگاهی ایران جلوگیری کند. در همین دوران، فرامرز پایور، یکی از برجسته‌ترین شاگردان استاد صبا شد و تا سال ۱۳۳۶ که استاد صبا درگذشت، از آموزش‌های وی بهره برد.

پس از درگذشت ابوالحسن صبا، پایور نزد استادانی چون عبداله دوامی، موسی معروفی و نورعلی‌خان برومند به فراگیری ردیفدرویش‌خان و ردیف میرزا عبدالله پرداخت
Read more
آیا میدانید بوشهر قطب اصلی قهرمانی اسکیت سرعت ایران است؟ . تیم بوشهر طی چندین سال متوالی توانسته ...
Media Removed
آیا میدانید بوشهر قطب اصلی قهرمانی اسکیت سرعت ایران است؟ . تیم بوشهر طی چندین سال متوالی توانسته است تنها با زحمات مربیان و بازیکنان پر تلاشش، صدها قهرمانی کشوری و جهانی فرانسه را کسب کنند. آیا میدانید بوشهر با دو تیم برجسته در تمامی مسابقات شرکت و افتخار آفرینی میکند ! و اکنون تیم های بوشهر ... آیا میدانید بوشهر قطب اصلی قهرمانی اسکیت سرعت ایران است؟
.

تیم بوشهر طی چندین سال متوالی توانسته است تنها با زحمات مربیان و بازیکنان پر تلاشش، صدها قهرمانی کشوری و جهانی فرانسه را کسب کنند.
آیا میدانید بوشهر با دو تیم برجسته در تمامی مسابقات شرکت و افتخار آفرینی میکند !
و اکنون تیم های بوشهر در همه مسابقات در ایران جایگاه اول را به خود اختصاص داده اند و تیم دوم بوشهر نیز جایگاه دوم یا سوم را در تمامی مسابقات کسب نموده، تا تمام تیمهای دیگر شهرها با امکانات ورزشی حرفه ایی و پشتوانه مالی و حمایتهای استانی نتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند .
مربی هر دو تیم بوشهری در زمان بازیکنی خود افتخارات فراوانی را برای بوشهر با مدال های رنگارنگشان کسب نموده اند.

ای کاش مسئولین شهر به این جوانان بی ادعا کمی بها بدهند. .
آیا می دانید این مربیان و بازیکنان پرتلاش شان با هزینه شخصی سفر و در مسابقات جهانی و کشوری شرکت میکنند .
.
آیا میدانید در طی چند روز گذشته مسابقات تیمهای بزرگ ایران در تهران برگزار شد که تیم سرعت لیانو توانست مقام اول و در جایگاه بعد تیم سرعت آرانمهر باز برای بوشهر و بوشهری افتخار آفرینی کنند، اما متاسفانه کوچکترین پوشش خبری همچون مسابقات کشوری و جهانی گذشته داده نشده است .
.

تبریک به جناب آقای امین شیخیانی مربی تیم اسکیت سرعت لیانو
@aminsheikhiani
@liano_skate_club .
تبریک به جناب آقای فرهاد بهرامی مربی تیم اسکیت سرعت آرانمهر
@farhadbahrami72
@bashgah_skate_aranmehr
شما باعث افتخار بوشهر و بوشهری هستید .
.
محل باشگاه و تمرین هر دو تیم :
بوشهر خیابان عاشوری .
.
.

با سپاس از فست فود مثلث @mosalas_fastfood .
.
#bushehr #iran #speed #skate
Read more
مجوعه کلیساهای شمال غرب ایران به همراه گروهی از کشور فرانسه #تور #سفر #طبیعتگردی #ایرنگردی #ورزش ...
Media Removed
مجوعه کلیساهای شمال غرب ایران به همراه گروهی از کشور فرانسه #تور #سفر #طبیعتگردی #ایرنگردی #ورزش #تعطیلات #گردش #کلیسا #معماری #روستا_گردی #دوچرخه_سواری #دوچرخه_كوهستان #آذربایجان_غربی #اذربایجان_شرقی #باشگاه_دوچرخه_سواری_تعطیلات 09123399953 کانال باشگاه تعطیلات در ... مجوعه کلیساهای شمال غرب ایران به همراه گروهی از کشور فرانسه
#تور #سفر #طبیعتگردی #ایرنگردی #ورزش #تعطیلات #گردش #کلیسا #معماری #روستا_گردی #دوچرخه_سواری #دوچرخه_كوهستان #آذربایجان_غربی #اذربایجان_شرقی
#باشگاه_دوچرخه_سواری_تعطیلات
09123399953

کانال باشگاه تعطیلات در تلگرام
@holidayclubmtb

www.holidayclub-mtb.com

#holidayclub_mtb
#iran #cycling_tour #mtbtour #biking #weat_azarbayjan #east_azarbayjan
به اطلاع علاقه مندان میرساند 👇👇👇👇
با توجه به نزدیک شدن به هفته های پایانی تعطیلات
و مواجه شدن با 👈👈 " معضل بزرگ ترافیک برگشت "
در مسیر تهران
و هم زمانی این ایام با اجرای تور ترکیبی طبیعتگردی و ایرانگردی برای گروهی از کشور فرانسه
در هفته های پیش رو تور های دوچرخه سواری
اجراء نمیگردد 👈 تصاویر و گزارش سفر غرب و شمال غرب
به اتفاق گردشگران فرانسوی به اشتراک گذاشته میشود 👈 اولین تور بعد از تعطیلات از طریق وب سایت و همین صفحه اطلاع رسانی میگردد
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji26aa"></span>داریوش شایگان در سیزدهم بهمن ماه ۱۳۱۳ در تهران زاده شد. پدرش بازرگان ایرانی و مادرش از اهالی گرجستان ...
Media Removed
داریوش شایگان در سیزدهم بهمن ماه ۱۳۱۳ در تهران زاده شد. پدرش بازرگان ایرانی و مادرش از اهالی گرجستان بود. در تهران به مدرسهٔ کاتولیک «سن‌لویی» که دروسش به زبان فرانسه تدریس می‌شد رفت و بعد از آن برای تحصیل به خارج از کشور رفت و با اخذ درجه دکترا در رشته هندشناسی در سال ۱۳۴۷ به ایران بازگشت و به تحقیقات ... 🍃
⚪داریوش شایگان در سیزدهم بهمن ماه ۱۳۱۳ در تهران زاده شد. پدرش بازرگان ایرانی و مادرش از اهالی گرجستان بود. در تهران به مدرسهٔ کاتولیک «سن‌لویی» که دروسش به زبان فرانسه تدریس می‌شد رفت و بعد از آن برای تحصیل به خارج از کشور رفت و با اخذ درجه دکترا در رشته هندشناسی در سال ۱۳۴۷ به ایران بازگشت و به تحقیقات خود پیرامون ادیان به‌ویژه ادیان هندی ادامه داد. خواهر وی یگانه شایگان نیز استاد فلسفه بود که در ۱۷ خرداد ۱۳۸۶ درگذشت. داریوش شایگان از جمله فیلسوفانی بود که نثر فرانسه وی در کتاب‌های درسی فرانسه چاپ می‌شود.
.
⚪داریوش شایگان، ساعت ۴ عصر پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ دچار سکتهٔ مغزی شدید شد. او صبح پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ در بخش مراقبت‌های ویژهٔ بیمارستان فیروزگر تهران در ۸۳ سالگی درگذشت.
.
.
#داریوش_شایگان #شایگان #دکتر_داریوش_شایگان
Read more
تهرانگردی این هفته با توجه به عید سعید غدیر حال و هوای عیدانه داشت و بر همین اساس به محل هایی رفتیم که ...
Media Removed
تهرانگردی این هفته با توجه به عید سعید غدیر حال و هوای عیدانه داشت و بر همین اساس به محل هایی رفتیم که می شد از غدیر و امام نخست شیعیان صحبت کرد. نکته قابل توجهی که در شروع تهرانگردی این هفته مورد توجه قرار گرفت، وجود یک تابلوی نقاشی به هنر استاد مدبر در مورد جنگ خیبر بود که در کافه باغ موزه قصر قرار دارد ... تهرانگردی این هفته با توجه به عید سعید غدیر حال و هوای عیدانه داشت و بر همین اساس به محل هایی رفتیم که می شد از غدیر و امام نخست شیعیان صحبت کرد.
نکته قابل توجهی که در شروع تهرانگردی این هفته مورد توجه قرار گرفت، وجود یک تابلوی نقاشی به هنر استاد مدبر در مورد جنگ خیبر بود که در کافه باغ موزه قصر قرار دارد و مقرر شد در معرض دید عموم قرار گیرد.
در این کافه همچنین در خصوص چگونگی پیدایش کافه در تهران نیز صحبت شد.
کافه، از ثمرات مشروطه خواهان است؛ به گونه‌ای که دانشجویان ایرانی که در کشورهای خارجی به خصوص فرانسه حضور داشتند، از کافه‌های دیگر کشورها الگوبرداری کرده و در ایران نیز کافه ایجاد کردند.
در سال ۱۳۰۷ نیز قانونی در راستای ساماندهی این صنف راه‌اندازی شد و بر اساس این قانون نقش‌های شاهنامه که در آن زمان در قهوه‌خانه‌ها باب بوده است، ممنوع می‌شود.
در کافه باغ موزه قصر عکسی قرار دارد که متعلق به امیرکبیر است و جالب اینجاست که تنها دو تصویر از چهره واقعی امیرکبیر وجود دارد.
خودروی دکتر مصدق نیز در این کافه قرار دارد به گونه‌ای که بعد از کودتای ۲۸ مرداد راننده دکتر مصدق خودروی او را به کرج برده و پنهان می‌کند و بعد از انقلاب این خودرو کشف می‌شود و دو سال مرمت آن طول می‌کشد و حالا در باغ موزه قصر قرار دارد.

عکاس: مرضیه نورعلی
#احمد_مسجد_جامعی
#تهرانگردی
Read more
. محمود دولت ‌آبادی (۱۰ مرداد ۱۳۱۹) نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. . در ...
Media Removed
. محمود دولت ‌آبادی (۱۰ مرداد ۱۳۱۹) نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. . در جوانی مدتی به کفاشی، سلمانی و کارگری در کارخانه پرداخت. سپس به تهران رفت و از آغاز دهه ۱۳۴۰ وارد حرفه‌ی بازیگری تئاتر شد. او رفته رفته نوشتن را آغاز کرد. در همین دهه در نمایش‌هایی از برتولت برشت، ... .
محمود دولت ‌آبادی (۱۰ مرداد ۱۳۱۹) نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است.
.

در جوانی مدتی به کفاشی، سلمانی و کارگری در کارخانه پرداخت. سپس به تهران رفت و از آغاز دهه ۱۳۴۰ وارد حرفه‌ی بازیگری تئاتر شد. او رفته رفته نوشتن را آغاز کرد. در همین دهه در نمایش‌هایی از برتولت برشت، بهرام بیضایی و اکبر رادی به ایفای نقش پرداخت. او همزمان در چاپخانه نیز کار می‌کرد. در دهه ۱۳۵۰ به زندان افتاد و پس از این دوره نگارش رمان بلند ۱۰ جلدی «کلیدر» را که شناخته‌شده‌ترین اثر اوست، آغاز کرد. نگارش کامل این رمان ۱۵ سال طول کشید.
.

نخستین داستان او با نام «ته شب» در سال ۱۳۴۱ در مجله‌ای در تهران چاپ شد. از سال ۱۳۴۷ داستان‌هایش در نشریات ادبی و به صورت کتاب به چاپ می‌رسید. دیدار بلوچ، جای خالی سلوچ، ققنوس، آهوی بخت من گزل، روزگار سپری‌شده مردم سالخورده، طریق بسمل شدن، کارنامه سپنج و نون نوشتن برخی از آثار بسیار اوست. او نگارش رمان، داستان بلند، داستان کوتاه، سفرنامه، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه را در کارنامه‌اش دارد. آثار این نویسنده به زبان‌های بسیاری ترجمه شده و برخی از آنها موضوع ساخت فیلم‌هایی بوده است.
.

نثر دولت آبادی، نثری زنده، جذاب، اثرگذار و با قدرت انتقال شگفت‌انگیز است، گویی خواننده تمام شخصیت‌ها و مناظر و پدیده‌های طبیعت را که او توصیف می‌کند، به چشم می‌بیند. او در توصیف اندام، چهره و حالات روحی قهرمانانش مهارت بسیاری دارد بطوریکه تا مدت‌ها پس از مطالعه‌ی داستان، سیمای یک یک آنان در ذهن خواننده می‌ماند. او از واژگان محلی (کردی و خراسانی) نیز در نثرش بهره می‌گیرد که به زیبایی آن می‌افزاید. قهرمانان داستان‌های دولت آبادی، روستانشینان و چادرنشینانی هستند که با گله‌داری و کشاورزی روزگار می‌گذرانند. فضای اکثر نوشته‌های او در روستاهای خراسان رخ می‌دهد و رنج و مشقت روستاییان شرق ایران را به تصویر می‌کشد.
.
در سال ۱۳۹۳ جایزه‌ی شوالیه‌ی ادب و هنر فرانسه توسط سفیر دولت فرانسه در تهران به دولت آبادی اهدا شد.
.

زادروزش گرامی باد.
.
www.30book.com
.
#محمود_دولت_آبادی #نویسنده #کلیدر #سیبوک #30book #کتاب
Read more
فرانسه: از سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی نمی‌کنیم وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که دولت این کشور نه ...
Media Removed
فرانسه: از سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی نمی‌کنیم وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که دولت این کشور نه از ایدئولوژی و نه از اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی‌ نمی‌کند. یک منبع آگاه در وزارت خارجه فرانسه با تایید احضار سفیر این کشور در تهران از سوی وزارت خارجه ایران در اعتراض به برگزاری ... فرانسه: از سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی نمی‌کنیم
وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که دولت این کشور نه از ایدئولوژی و نه از اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی‌ نمی‌کند.

یک منبع آگاه در وزارت خارجه فرانسه با تایید احضار سفیر این کشور در تهران از سوی وزارت خارجه ایران در اعتراض به برگزاری نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق در «ویل‌پنت» پاریس گفت که همانطور که سفیر فرانسه در تهران نیز تاکید کرده، پاریس از ایدئولوژی، اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی‌ نمی‌کند.

این منبع آگاه تاکید کرد بر اساس این رویکرد دولت فرانسه، هیچ مقام فرانسوی در این نشست شرکت نکرد.

با این وجود او تصریح کرد که به دلیل خروج نام این سازمان از شمار سازمان های تروریستی مدنظر اروپا، این سازمان می‌تواند نشست‌ها و فعالیت‌های خود را در صورت عدم اخلال در نظم عمومی، برگزار کند.
جزییات بیشتر را در وبسایت یورونیوز فارسی بخوانید.
#euronewspe #euronewspersian #euronews #iran #france
Read more
بشکفد لاله ی رنگین مراد غنچه ی سرخ فروبسته ی دل باز شود من نگویم که بهاری که گذشت آید باز روزگاری که ...
Media Removed
بشکفد لاله ی رنگین مراد غنچه ی سرخ فروبسته ی دل باز شود من نگویم که بهاری که گذشت آید باز روزگاری که به سر آمده آغاز شود روزگار دگری هست و بهاران دگر شاد بودن هنر است,شادکردن هنری والاتر لیک هرگز نپسندیم به خویش  که چویک شکلک بی جان شب وروز  بی خبر از همه , خندان باشیم بی غمی درد بزرگی ست که دور ... بشکفد لاله ی رنگین مراد
غنچه ی سرخ فروبسته ی دل باز شود
من نگویم که بهاری که گذشت آید باز
روزگاری که به سر آمده آغاز شود
روزگار دگری هست و بهاران دگر
شاد بودن هنر است,شادکردن هنری والاتر
لیک هرگز نپسندیم به خویش 
که چویک شکلک بی جان شب وروز 
بی خبر از همه , خندان باشیم
بی غمی درد بزرگی ست که دور ازما باد
زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست 
هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست 
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.  سوم روز از عید #نوروز_1397
#تهران_گردی
#موزه
هفت سین امسال در #موزه_ایران_باستان
سلام دوستان گلم
امیدورام درحال عید دیدنی و مسافرت بهتون حسابی خوش بگذره و اگر هم دلتون خواست روز متفاوت و تعطیلی قشنگی داشته باشید همراه با خانواده گلتون حتمن به موزه و اماکن تاریخی شهرتون سری بزنید بخصوص موزه ایران باستان واقع در خیابان سی تیر. برای دیدن دیدنی های #موزه_لوور فرانسه در ایران در همین مکان فقط تا پایان بهار فرصت دارید .
.
.
.
مجموعه ای از عکسهای خاص و دیدنی موزه ایران باستان و موزه لوور تهران حتما" در استوری قرار خواهم داد.
خوش بگذره🌷🌷🌷
Read more
‌@sara.skincare @sara.skincare <span class="emoji emoji1f53a"></span>️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى ...
Media Removed
‌@sara.skincare @sara.skincare ️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست برای ... ‌@sara.skincare
@sara.skincare
🔺️ ۴ خرداد وركشاپ دو روزه در اصفهان
اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا
شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست
شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى
زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
سرکار خانم سارا سرخه
09120269492
@sara.skincare
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
مرکز مراقبت های پوستی
انجام خدمات مشاوره و ارائه کلیه خدمات زیبایی پوست همراه با بهترین مواد اروپایی توسط دارنده مدرک بین المللی از فرانسه
خدمات ما شامل: پاکسازی،آبرسانی،درمان شلی و افتادگی،درمان چروک،درمان تیرگی دور چشم،درمان لک و دورنگی،درمان کدری و بی قوامی
برای دیدن نمونه کارهای ما پیج زیر را فالو کنید:
@sara.skincare
@sara.skincare
ادرس:تهران-شهرک غرب-سالن مرمید
شماره تماس:
09120269492


#اصفهان #ایران #شاهین_شهر #نجف_آباد #مبارکه #شهرضا #ورزنه #کاشان #خمینی_شهر #یزد #esfahan #isfahan #shahinshahr #sh201
Read more
@sara.skincare @sara.skincare 28 اردیبهشت وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى ...
Media Removed
@sara.skincare @sara.skincare 28 اردیبهشت وركشاپ دو روزه در اصفهان اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست برای ... @sara.skincare
@sara.skincare
28 اردیبهشت وركشاپ دو روزه در اصفهان
اموزش تخصصى كليه لاينهاى پوستى إز پايه تا تخصصى توسط سركارخانم سارا سرخه داراى مدرك skincare از كشور فرانسه و اسپانيا
شامل :فيزيولوژى و اناتومى پوست
شناخت انواع پوست -و مراقبتهاى
زيبايي و درمانى متناسب با نوع پوست
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
سرکار خانم سارا سرخه
09120269492
@sara.skincare
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
مرکز مراقبت های پوستی
انجام خدمات مشاوره و ارائه کلیه خدمات زیبایی پوست همراه با بهترین مواد اروپایی توسط دارنده مدرک بین المللی از فرانسه
خدمات ما شامل: پاکسازی،آبرسانی،درمان شلی و افتادگی،درمان چروک،درمان تیرگی دور چشم،درمان لک و دورنگی،درمان کدری و بی قوامی
برای دیدن نمونه کارهای ما پیج زیر را فالو کنید:
@sara.skincare
@sara.skincare
آدرس:تهران-شهرک غرب-سالن مرمید
شماره تماس:
09120269492


#اصفهان #شاهین_شهر #خمینی_شهر #مبارکه #شهرضا #یزد #کاشان #وررنه #فولادشهر #زرین شهر #نجف_آباد #esfahan #sh2
Read more
هم‌زمان با اجرای پروژه‌های مسکونی (بلندمرتبه) در منطقه پانزده پاریس در فرانسه و تقریباً در کانسپت ...
Media Removed
هم‌زمان با اجرای پروژه‌های مسکونی (بلندمرتبه) در منطقه پانزده پاریس در فرانسه و تقریباً در کانسپت مشابه، پروژه‌های برج‌های مسکونی پارک ‌پرنس و ونک ‌پارک در تهران هر دو پیش از انقلاب اسلامی و از آنجایی آغاز شدند که امیر ملک‌زاده یزدی تصمیم گرفت تا زمین بیست و دو هزار متر مربعی خود در اراضی ونک را ... هم‌زمان با اجرای پروژه‌های مسکونی (بلندمرتبه) در منطقه پانزده پاریس در فرانسه و تقریباً در کانسپت مشابه، پروژه‌های برج‌های مسکونی پارک ‌پرنس و ونک ‌پارک در تهران هر دو پیش از انقلاب اسلامی و از آنجایی آغاز شدند که امیر ملک‌زاده یزدی تصمیم گرفت تا زمین بیست و دو هزار متر مربعی خود در اراضی ونک را به بستری مولد و پویا برای شهروندان تهرانی تبدیل کند؛ این مبنای آغاز ساخت پارک‌ پرنس بود. 
شرکت آرمه به مدیریت امیر ملک‌زاده‌ یزدی اجرای پروژ‌ه‌های مطرح و ماندگاری از جمله استادیوم آزادی و سَر دَرِ دانشگاه تهران را در کارنامه سوابق خود دارد.
منبع متن:
www.aoaonline.ir
#Tehran #iran #TehranbyAria
Read more
فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران — ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس) معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ ...
Media Removed
فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران — ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس) معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود.فرهاد از خوانندگان صاحب‌نام راک ایرانی بود و نخستین آلبوم راک اند رول ایران را منتشر کرد. نام اصلی : فرهاد مهراد زادروز : ۲۹ دی ۱۳۲۲ – تهران، ایران اهل کشور : ایران پدر ... فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران — ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس) معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود.فرهاد از خوانندگان صاحب‌نام راک ایرانی بود و نخستین آلبوم راک اند رول ایران را منتشر کرد.

نام اصلی : فرهاد مهراد

زادروز : ۲۹ دی ۱۳۲۲ – تهران، ایران

اهل کشور : ایران

پدر : رضا – مادر : آمنه

درگذشت : ۹ شهریور ۱۳۸۱ – پاریس، فرانسه

دین : اسلام

سبک ها : موسیقی پاپ فارسی، راک ایرانی

کار(ها) : خواننده، آهنگ‌ساز و نوازنده

مدت کار : (۱۳۴۲-۱۳۵۷) – (۱۳۷۲-۱۳۸۱)

نقش های مرتبط : بلک کتس

سازهای برجسته : پیانو، گیتار

آنچه فرهاد را از دیگر همدوره‎هایش متمایز می‎کند، ترانه‎های پوچ‌گرا و فرهنگ خیابانی است که در موسیقی او متبلور شده‎است. این عناصر در ترانه «کودکانه» بیش از پیش نمود دارد.

او به عنوان یکی از سیاسی‌ترین خوانندگان ایران شناخته می‌شود.فرهاد در اوایل دهه ۱۳۵۰ شعرهایی با مضامین سیاسی می‌خواند و مدتی زندانی سیاسی بود. فرهاد بعداً از انقلابیون شد و در زمستان ۱۳۵۷ ترانه انقلابی «وحدت» را خواند، اما پس از انقلاب تا سال ۱۳۷۲ از ادامه کار منع شد.

از معروف‌ترین آهنگ‌های او می‌توان به «جمعه»، «کودکانه»، «وحدت»، «گنجشکک اشی مشی»، «شبانه» اشاره کرد. فرهاد آهنگ‎هایی نیز به زبان‎های غیرفارسی دارد.

زندگی‌

فرهاد ۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران متولد شد. پدرش رضا مهراد، کاردار ایران در کشورهای عربی بود. فرهاد تا ۸ سالگی که به همراه خانواده به تهران بازگشت در عراق زندگی می‌کرد.برادر بزرگ فرهاد ویولن می‌نواخت. یکی از دوستان برادرش متوجه علاقهٔ فرهاد به موسیقی می‌شود و از خانواده فرهاد می‌خواهد که سازی برای او تهیه کنند. با اصرار برادرش یک ویولن‌سل برای او تهیه می‌کنند و تمرینات فرهاد آغاز می‌شود. ولی عمر تمرینات ویولن‌سل از ۳ جلسه فراتر نرفت.

سالهای جوانی و شهرت

بعد از ترک تحصیل در کلاس یازدهم با یک گروه نوازندهٔ ارمنی آشنا می‌شود و با استفاده از سازهای آنان به صورت تجربی نواختن را می‌آموزد و مدتی بعد به عنوان نوازندهٔ گیتار در همان گروه شروع به فعالیت می‌کند. فرهاد دو سال نیز به انگلستان رفت و در آنجا با موسیقی پاپ آن سال‌های انگلستان آشنا شد.

پس از بازگشت به ایران فرهاد اولین اجرای موسیقی خود را در هتل ریمبو در خیابان ایرانشهر تهران اجرا کرد.
#farhadmehrad
#kodakane
Read more
# رونمايى از تیزر «استراحت مطلق» ساخته ى عبدالرضا كاهانى/ شروع اکران در سینماهای فرانسه . پس از توقيف و ممانعت از اكران فيلم هاى عبدالرضا كاهانى در ايران و همچنين مسئله ى سانسور، وى در يادداشتى نوشت: عبدالرضا کاهانی: نسخه‌ای که از فیلم «استراحت مطلق» در فرانسه به نمایش درمی‌آید کامل‌تر ... #🎥
رونمايى از تیزر «استراحت مطلق» ساخته ى عبدالرضا كاهانى/ شروع اکران در سینماهای فرانسه
.
پس از توقيف و ممانعت از اكران فيلم هاى عبدالرضا كاهانى در ايران و همچنين مسئله ى سانسور، وى در يادداشتى نوشت:
عبدالرضا کاهانی: نسخه‌ای که از فیلم «استراحت مطلق» در فرانسه به نمایش درمی‌آید کامل‌تر از نسخه‌ای است که در ایران نمایش داده شده است. هیچ لذتی بیشتر از این نیست که فیلم را با هموطنان خودم ببینم اما با این حال اینکه فیلم در فرانسه به‌صورت کامل نمایش داده می‌شود؛ لذتبخش است.
.
فیلم استراحت مطلق دربارهٔ زنی (ترانه علیدوستی) است که از شهر دامغان به تهران آمده تا دوباره به محل کار قبلی اش برود. او در سفر به تهران با شوهر سابقش مواجه می‌شود که فردی خشن و پرخاشگر می‌باشد و همچنین دوستان شوهرش که…
.
بازیگرها: ترانه علیدوستی, بابک حمیدیان, مجید صالحی, رضا عطاران, فریده فرامرزی, علی میلانی, امیرشهاب رضویان
.
≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
شهر #نانت فرانسه و پیاده‌روهایی که زنانه، مردانه شده‌اند تا عابرین پیاده با آسایش بیشتری تردد کنند؛ ...
Media Removed
شهر #نانت فرانسه و پیاده‌روهایی که زنانه، مردانه شده‌اند تا عابرین پیاده با آسایش بیشتری تردد کنند؛ فقط لازم بود که این تابلو در یکی از شهرهای ایران همچون #مشهد یا تهران و در دوران تصدیِ جناب #قالیباف نصب شده بود تا صدایِ غرب‌پرستان بلند میشد!! #مدعیان_پوچ_اندیش #خود_تحقیری #من_یک_سپاهی_ام شهر #نانت فرانسه و پیاده‌روهایی که زنانه، مردانه شده‌اند تا عابرین پیاده با آسایش بیشتری تردد کنند؛
فقط لازم بود که این تابلو در یکی از شهرهای ایران همچون #مشهد یا تهران و در دوران تصدیِ جناب #قالیباف نصب شده بود تا صدایِ غرب‌پرستان بلند میشد!!
#مدعیان_پوچ_اندیش
#خود_تحقیری
#من_یک_سپاهی_ام
@shokarantv ‌‌‌‌ امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است. او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران ... @shokarantv
‌‌‌‌
📺 امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار

استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی
متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است.
او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران و در دهه ١٣٥٠ استاد مدعو دانشگاه صنعتی شریف در رشته تاریخ هنر بود.

درودی تاکنون بیش از ۶۳ نمایشگاه انفرادی و بیش ۲۵۰ نمایشگاه گروهی در ایران و سراسر جهان از جمله در کشورهای ایران، فرانسه، بلژیک، سویس، آمریکا، مکزیک، ژاپن، استرالیا، کانادا، موناکو، آلمان و امارات متحده عربی برگزار كرده است.

كتاب ها و آثار:

مجموعه آثار ایران درّودی، اميركبير،١٣٥٢، ١٢٦ صفحه
در فاصله دو نقطه (خاطرات ایران درودی). تهران: نشر نی، ۱۳۷۵.
درودى، ايران. چشم شنوا (آثار نقاشی)، سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ١٣٨٣
قصه‌ی انسان و پایداری‌اش، شناخت‌نامه‌ی ایران درّودى، انتشارات سخن، ١٣٨٧

#ایران_درودی
Read more
@shokarantv ‌‌‌‌ <span class="emoji emoji1f4fa"></span> امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران ...
Media Removed
@shokarantv ‌‌‌‌ امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است. او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران ... @shokarantv
‌‌‌‌
📺 امشب، دوشنبه ۱۹ شهریور ، ساعت ٢١، شبكه چهار

استوديوى شوكران | حوزه هنرى | ایران دَرودی
متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد، از سرشناس ترين نقاشان ايرانى در جهان، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه است.
او تهیه‌کننده چند فیلم مستند و کوتاه برای تلویزیون ملى ايران و در دهه ١٣٥٠ استاد مدعو دانشگاه صنعتی شریف در رشته تاریخ هنر بود.

درودی تاکنون بیش از ۶۳ نمایشگاه انفرادی و بیش ۲۵۰ نمایشگاه گروهی در ایران و سراسر جهان از جمله در کشورهای ایران، فرانسه، بلژیک، سویس، آمریکا، مکزیک، ژاپن، استرالیا، کانادا، موناکو، آلمان و امارات متحده عربی برگزار كرده است.

كتاب ها و آثار:

مجموعه آثار ایران درّودی، اميركبير،١٣٥٢، ١٢٦ صفحه
در فاصله دو نقطه (خاطرات ایران درودی). تهران: نشر نی، ۱۳۷۵.
درودى، ايران. چشم شنوا (آثار نقاشی)، سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ١٣٨٣
قصه‌ی انسان و پایداری‌اش، شناخت‌نامه‌ی ایران درّودى، انتشارات سخن، ١٣٨٧
Read more
<span class="emoji emoji1f4cc"></span> سعید فرج‌پوری (زاده ۱۳۳۹ در سنندج )، نوازندهٔ سرشناس کمانچه است. فعالیت‌ها از جمله ...
Media Removed
سعید فرج‌پوری (زاده ۱۳۳۹ در سنندج )، نوازندهٔ سرشناس کمانچه است. فعالیت‌ها از جمله فعالیت‌های فرجپوری می‌توان به تدریس در کانون چاووش، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، هنرستان‌های دختران و پسران، دانشگاه هنر، دانشگاه علمی کاربردی، نوازندگی در گروه‌های شیدا، عارف، آوا، دستان و ... 📌
سعید فرج‌پوری (زاده ۱۳۳۹ در سنندج )، نوازندهٔ سرشناس کمانچه است.

فعالیت‌ها

از جمله فعالیت‌های فرجپوری می‌توان به تدریس در کانون چاووش، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، هنرستان‌های دختران و پسران، دانشگاه هنر، دانشگاه علمی کاربردی، نوازندگی در گروه‌های شیدا، عارف، آوا، دستان و شرکت در ضبط آثار بی شماری از آهنگسازان معاصر و اجرای کنسرت در مراکز فرهنگی و فستیوالی در اروپا، آمریکا، کانادا، آسیا به همراه گروه‌های مختلف و صاحب نام موسیقی ایرانی، اشاره کرد.فرج پوری آثاری را هم به صورت سی دی آلبوم موسیقی انتشار داد که از جمله‌آنها می‌توان در بخش تکنوازی به آثاری چون تکنوازی کمانچه 1 در دستگاه سه گاه، تک نوازی کمانچه ۲ در دستگاه همایون، کمانچه نوازی بر اساس نغمه‌های کردی به همراه تمبک و دف پژهام اخواص، اشاره کرد.بخشی از فعالیت‌های فرجپوری در حوزه آهنگسازی نمود پیدا کرده است که شاخص‌ترین آن آلبوم شوریده با صدای بانو پریسا و گروه دستان است که جایزه بهترین موسیقی سال ۲۰۰۳ از وزارت فرهنگ فرانسه را دریافت کرد.علاوه بر این کار وی آهنگ سازی آلبوم‌های دریای بی پایان (همکاری با گروه دستان با صدای سالار عقیلی) و غوغای عشق بازان و کنسرت محمدرضا شجریان و گروه آوا آهنگ سازی برای گروه آوا با آواز محمد رضا شجریان) را نیز انجام داده است.کتاب ۲۰ قطعه برای کمانچه هم از جمله کارهای نوشتاری فرجپوری است که به بازار موسیقی عرضه شده است.وی از سال ۱۳۸۵، به همراه مجید درخشانی و محمد فیروزی، محمدرضا شجریان و همایون شجریان را در کنسرت‌های اروپا و تهران همراهی کرد. وی همچنین از اعضای گروه دستان می‌باشد.
منبع: ویکیپدیا .
.
.
http://www.farajpoori.com
Read more
به یاد " فرهاد مهراد " که در ۹ شهریور چونان ستاره ای خاموش شد و افتاد روی خاک. فرهاد مهراد حسی پوینده و نگاهی بدیع به موسیقی مردمی داشت. فرهاد مهراد آثار بسیاری عرضه نکرده زیرا وی کاری را که از لحاظ محتوایی مناسب نمی‌دانست اجرا نمی‌کرد و اعتقادی نیز به " همیشه در صحنه بودن یک هنرمند تحت هرگونه شرایطی ...
به یاد " فرهاد مهراد " که در ۹ شهریور چونان ستاره ای خاموش شد و افتاد روی خاک.

فرهاد مهراد حسی پوینده و نگاهی بدیع به موسیقی مردمی داشت. فرهاد مهراد آثار بسیاری عرضه نکرده زیرا وی کاری را که از لحاظ محتوایی مناسب نمی‌دانست اجرا نمی‌کرد و اعتقادی نیز به " همیشه در صحنه بودن یک هنرمند تحت هرگونه شرایطی و با ارائه دادن هر نوع کاری " نداشت و با اینکه با شمار زیادی از افراد سرشناس آن دوران در زمینه شعر و موسیقی کار کرد امّا دقیقاً به همین دلیل، نوعی وحدت و یکپارچگی در محتوای آثار وی دیده می‌شود.

پس از سالها ممنوع الکاری در بعد از انقلاب، فعالیت او شامل  آلبوم خواب در بیداری در سال ۱۳۷۳ / یک کنسرت در کلن آلمان در سال ۷۴/ انتشار آلبوم وحدت البته بدون اجازه و نظارت وی در سال ۷۶ / کنسرتی در هتل شرق تهران - آلبوم برف در سال ۷۷  خلاصه شد که متاسفانه از سال ۷۸ وی درگیر بیماری هپاتیت سی شد و در طی عوارض کبدی ناشی از اون، در خرداد ۸۱ برای درمان عازم شهر لیل فرانسه شد و شهریور ۸۱ گذاشت و گذشت و رفت ...
آلبوم " آمین " که وی از سال ۷۸ مشغول به آن بود، بعد از کوچ وی منتشر شد که حاوی ترانه هایی از کشورها و زبانهای مختلف است.
.
" مرد تنها "
ترانه سرا : شهیار قنبری
آهنگساز : اسفندیار منفردزاده
پ.ن :
@amirhosseinkarimi.official شما هم این کار رو خیلی خوب خوندی و اجرا کردی! 😉 یادم هست که آقای منفردزاده خیلی خوشش آمده بود ... ! یادش بخیر 😊🙏؛
.
#فرهاد #فرهاد_مهراد #اسفندیار_منفردزاده #_شهیار_قنبری #هومن_خلعتبری #هومن #بهرام_9821
Read more
لیلا حاتمی متولد نهم مهرماه هزار و سیصد و پنجاه و یک در تهران می باشد. او در رشته ریاضی فیزیک در تهران ...
Media Removed
لیلا حاتمی متولد نهم مهرماه هزار و سیصد و پنجاه و یک در تهران می باشد. او در رشته ریاضی فیزیک در تهران دیپلم گرفت. برای ادامه تحصیل به لوزان سوئیس رفت. در دانشگاه پلی تکنیک تهران (دانشگاه صنعتی امیرکبیر) در رشته مهندسی برق شروع به تحصیل کرد. تحصیل در این رشته را پس از دو سال نیمه کاره رها کرد و به دانشگاه ... لیلا حاتمی متولد نهم مهرماه هزار و سیصد و پنجاه و یک در تهران می باشد. او در رشته ریاضی فیزیک در تهران دیپلم گرفت. برای ادامه تحصیل به لوزان سوئیس رفت. در دانشگاه پلی تکنیک تهران (دانشگاه صنعتی امیرکبیر) در رشته مهندسی برق شروع به تحصیل کرد. تحصیل در این رشته را پس از دو سال نیمه کاره رها کرد و به دانشگاه لوزان، سوئیس رفت و آن‌جا ادبیات فرانسه خواند.
وی دختر مرحوم علی حاتمی می باشد.
به علت بیماری پدرش در هفتاد و پنج تحصیل را نیمه‌کاره رها کرد و به ایران بازگشت لیلا حاتمی همچنین به پنج زبان انگلیسی و فرانسه و فارسی و آلمانی و ایتالیایی صحبت می‌کند.
لیلا حاتمی در سال هفتاد و هفت با علی مصفا ازدواج نمود. حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های مانی و عسل می باشد.
دوستان عزیز ، لطفا با ❇ کانال تلگرامم ❇ همراه باشید .
کانال تلگرام [email protected]

#آهنگ #موزیک #نقاشی #اینستگرام #طنز #فارسی #لایک
#ایران #آواز #هنرمند #دبستان #خواننده_آهنگساز #سینما #کنسرت #پاپ #سوپر_استار #مدرسه #اسطوره #وطن #تهران #آزادی #ترانه #علی_عرض_پیما #فیلم #مادر #شاد #خوزستان #اهواز #خدای_احساس #صدای_برتر
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار هفتادوهفتم: "علی رفیعی" زمستان سال ۱۳۱۷ در شهر اصفهان متولد شد. پس از تحصیلات ابتدایی در زادگاه‌اش، به تهران آمده و سپس راهی فرانسه می‌شود. این نویسنده، مترجم و کارگردان دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار هفتادوهفتم:
"علی رفیعی" زمستان سال ۱۳۱۷ در شهر اصفهان متولد شد. پس از تحصیلات ابتدایی در زادگاه‌اش، به تهران آمده و سپس راهی فرانسه می‌شود. این نویسنده، مترجم و کارگردان دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌ی جامعه‌شناسی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و دکترای تئاتر دانشگاه سوربن می‌باشد. علی رفیعی دارای دیپلم عالی کارگردانی از دانشگاه بین‌مللی تئاتر فرانسه و هم‌چنین دیپلم عالی بازی‌گری از مدرسه‌ی شارل دولن فرانسه نیز می‌باشد. او دهه‌ی پنجاه به ایران بازگشت و از سال ۱۳۵۳ تاکنون (با چند وقفه) در دانشگاه تهران تدریس می‌نماید. سال ۱۳۵۴ ریاست تئاترشهر را بر عهده گرفته و انقلابی در مسیر تئاتر ایران به‌وجود ‌آورد.
نخستین نمایش‌نامه‌ی ترجمه‌ی خویش، "آنتیگونه" را سال ۱۳۵۳ به صحنه برده و دو سال بعد اولین نمایش‌نامه‌ی تالیفی خود، "شیون و استغاثه پای دیوار بزرگ شهر" را اجرا می‌کند.
علی رفیعی از طراحان صحنه و لباس برجسته‌ی ایران است. او در سینما نیز سال ۱۳۸۳ نخستین اثرش، "ماهی‌ها عاشق می‌شوند" را کارگردانی نمود.

از او:
مهم‌ترین راز ماندگاری و جاودانه بودن آثار متعلق به اعصار طلایی تئاتر و ادبیات در این است که نه به قشر خاصی محدود می‌شوند و نه به طبقه‌ای خاص. تئاتری که مکان تقابل و رودررویی افکار و اندیشه‌های عصر و زمانه‌اش نباشد، تئاتری که از ارائه و معرفی عصر خود روی‌گردان باشد و نخواهد یا نتواند بازتاب اندیشه‌های عصر خود و شیوه زندگی جامعه و فرهنگ خود باشد و ترجیح ‌دهد به سنت‌ها و گذشته رو آورد، به‌تر است نام خود را موزه بگذارد.
تئاتر هنر گفت‌وگو است، اما نه به مفهوم گفت‌وگوی صحنه‌ای میان بازیگران؛ بلکه گفت‌وگوی هنرمند با جامعه‌ای که در آن زیست می‌کند. یکی از مهم‌ترین مسائل تئاتر در عصر معاصر، جست‌وجو و خلق شیوه‌های نوینی است که به یاری آن ها بتواند با واقعیت‌های پیرامون‌اش ارتباط برقرار کند. اولین پرسشی ‌که برای هرکس می‌تواند مطرح شود این است که برای ایجاد این ارتباط، در شرایطی که رسانه‌های دیگر رقبای سرسختی به شمار می‌آیند، چه شیوه‌ها و ترفندها و چه نوع ابزارهای بیانی نوینی می‌تواند خلق و ابداع کند تا هم خطری او را تهدید نکند و هم جایگاهی مناسب برای خود داشته باشد: خلاقیت هنری.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #علی_رفیعی #نویسنده #مترجم #کارگردان #نمایشنامه_نویس #طراح_صحنه #طراح_لباس
Read more
روز جهانی تئاتر مبارک<span class="emoji emoji1f3ad"></span> توضیح عکس اول: سيد على نصر بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران . سید علی نصر ...
Media Removed
روز جهانی تئاتر مبارک توضیح عکس اول: سيد على نصر بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران . سید علی نصر (١٢٧٠ _ ١٣٤٠ ش) سیاستمدار نمایشنامه ‏نویس، نویسنده، مترجم، مؤسس و کارگردان پرکار تئاتر ایران در سال ۱۲٧٠ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در مدارس شرف، علمیه و آلیانس فرانسه به پایان رساند ... روز جهانی تئاتر مبارک🎭
توضیح عکس اول:
سيد على نصر
بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران
.
سید علی نصر (١٢٧٠ _ ١٣٤٠ ش)

سیاستمدار نمایشنامه ‏نویس، نویسنده، مترجم، مؤسس و کارگردان پرکار تئاتر ایران در سال ۱۲٧٠ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در مدارس شرف، علمیه و آلیانس فرانسه به پایان رساند و بعد به سمت معلمى زبان فرانسه و ریاضیات همان مدرسه رسید. او همچنین در مدارس نظامى، علوم سیاسى، اسلام و اقدسیه نیز مشغول به کار شد و سپس به وزارت مالیه رفت. وى در آغاز مشروطیت به کار نمایش و تئاتر روى آورد و اقدام به تأسیس "تئاتر ملى" کرد. نصر براى آموختن فن تئاتر به اروپا رفت و پس از بازگشت، کمدى ایران را به سبک تئاتر اروپایى بنيان نهاد.
از ديگر اقدامات مهم او تأسیس "گروه کمدی" ایران در سال ۱۳۰۴ و "هنرستان هنرپیشگی" در سال ۱۳۱۸است.
سید على نصر مردى دانشمند و صاحب تألیفات متعدد بود و در حقیقت بنیانگذار هنر تئاتر در ایران مى ‏باشد. تعداد زیادى نمایشنامه به وسیله او تحریر و اجرا گردید و کتبى نیز در اين زمينه دارد. تاسيس چندين سالن اجراء و خدمات ارزنده ى وى در راه هنر باعث شد تا پايه ى هنرى در ايران شكل بگيرد كه بعدها ثمره اش در سينما و تئاتر به بار بنشيند.
سید على نصر سرانجام در سال ۱۳۴۰ در تهران درگذشت و در امامزاده عبداللَّه دفن شد.
توضیح عکس دوم:
سالن نمايش" تئاتر نصر" در تهران
اولين سالن تئاتر و يادگار ارزشمند سيد على نصر.
.
#روز_جهانی_تئاتر
#تئاتر_ملی
#معرفی_بزرگان
#تئاتر_ایران
#ایران
Read more
... پیر دیری چو تو در دهر نبینم امروز این بیتی از شعر بلندی است که استاد شفیعی کدکنی در هشتاد و یک سالگی ...
Media Removed
... پیر دیری چو تو در دهر نبینم امروز این بیتی از شعر بلندی است که استاد شفیعی کدکنی در هشتاد و یک سالگی محمد قاضی سروده اند (۱۲ مرداد ۱۲۹۲-۲۴ دی ۱۳۷۶) محمد قاضی مترجم برجستهٔ ایرانی فرزند میرزاعبدالخالق قاضی در شهر مهاباد به دنیا آمد. قاضی آموختن زبان فرانسه را در مهاباد نزد ادیب کُرد «گیو مکریانی» ... ...
پیر دیری چو تو در دهر نبینم امروز
این بیتی از شعر بلندی است که استاد شفیعی کدکنی در هشتاد و یک سالگی محمد قاضی سروده اند
(۱۲ مرداد ۱۲۹۲-۲۴ دی ۱۳۷۶)
محمد قاضی مترجم برجستهٔ ایرانی فرزند میرزاعبدالخالق قاضی در شهر مهاباد به دنیا آمد. قاضی آموختن زبان فرانسه را در مهاباد نزد ادیب کُرد «گیو مکریانی» آغاز کرد.قاضی در سال هزار و سیصد و هشت با کمک عموی خود میرزاجواد قاضی که از آلمان دیپلم حقوق گرفته بود و در وزارت دادگستری کار می‌کرد، به تهران آمد و در دارالفنون در رشته ادبی دیپلم گرفت. در دانشکده حقوق دانشگاه تهران درس خواند و همیشه جزو بهترین شاگردان زبان فرانسه بود. کلود ولگرد ویکتور هوگو نخستین کتابی بود که ترجمه کرد و پس از آن مدتی کار ترجمه را کنار گذاشت. جزیره پنگوئن‌ها اثر آناتول فرانس را ترجمه کرد که آثارش در بازار کتاب مهجور مانده بود. نجف دریابندری در روزنامه اطلاعات مطلبی نوشت با عنوان «مترجمی که آناتول فرانس را نجات داد» در سال سی و سه شازده کوچولو را ترجمه کرد. دن کیشوت، سروانتس نان و شراب، ماجرای یک پیشوای شهید، اثر اینیاتسیو سیلونه، آزادی یا مرگ، زوربای یونانی، در زیر یوغ ایوان وازوف و سپیددندان‌ جک لندن برخی از آثاری است که قاضی ترجمه کرده است.
#محمد_قاضی
Read more
سيف علي (سهراب )حبيب نژاد سرابي پيشكسوت سكوهاي فوتبال ايران و باشگاه رقيب ،معروف به سهراب بوقي امروز ...
Media Removed
سيف علي (سهراب )حبيب نژاد سرابي پيشكسوت سكوهاي فوتبال ايران و باشگاه رقيب ،معروف به سهراب بوقي امروز از ميان ما رفت رقيبي با معرفت و مردم دار ، دوست داشتني و باصفا . حتما بايد با سهراب زندگي كرده باشي تا معني اين حرفهايم را خوب متوجه شويد ،خاطرات خوبي كه با سهراب عزيز در سفرهاي مختلف داشتم هميشه ماندگار ... سيف علي (سهراب )حبيب نژاد سرابي پيشكسوت سكوهاي فوتبال ايران و باشگاه رقيب ،معروف به سهراب بوقي امروز از ميان ما رفت رقيبي با معرفت و مردم دار ، دوست داشتني و باصفا . حتما بايد با سهراب زندگي كرده باشي تا معني اين حرفهايم را خوب متوجه شويد ،خاطرات خوبي كه با سهراب عزيز در سفرهاي مختلف داشتم هميشه ماندگار است،خاطراتي كه از مسابقات مقدماتي نود و هشت فرانسه در آزادي و آشنايي من با سهراب در كافه اي حوالي م امام حسين ع تهران آغاز شد و همسفر بودن با او در بحرين ، امارات ، مقدماتي جام جهاني ژاپن و كره ، مسابقات جام جهاني آلمان ، جلسات مختلفي كه در دربي ها،برگزار ميشد و ... سهرابي كه حتي پرسپوليسيها هم دوستش داشتند و بيشتر از بسياري از بازيكنان تيم ملي مطرح و محبوب بود ،امروز تنها خاطرات او برايمان مانده و مهربانيهاي سهراب كه دوستان نزديكش ميدانند چه رقيب با معرفت و صادقي بود
روحش شاد
#كانون_هواداران_باشگاه_پرسپوليس
#كميته_مشوقين_كانون_هواداران_باشگاه_پرسپوليس
#كميته_مجازي_كانون_هواداران_باشگاه_پرسپوليس
#كميته_هميار_سرخ_كانون_هواداران_باشگاه_پرسپوليس
#كميته_حاميان_كانون_هواداران_باشگاه_پرسپوليس
@saeed_abazari24
@aliiiiiiiikarimi8
@davood6kashani
@seyed_jalal_hosseini4
@hossein_mahini_13
@kamalkamyabinya
@adamhemati
@shoja_khalilzadeh
@mensha90
@alirezabeyranvand.official
@soroush_rafiei
@hamid.taherkhani37
@mohammadansari_
@radosevic_official44
@vahid.amiri.official
@pkhomarlou
@mohsenrabikhah.official18
@saeedkarimi.77
@m.shiri2
@bashar.resn13
@mehdish.10
@siamaknemati8
@norouzihani
@abbaspahlavan
@alialipoor124
@shayanmosleh315
@ehsan_alvanzadeh
@mahditorabi.m
@ahmadnoorollahi8
@saeedtaheri21
@jaygahe_20
@behnam.ahkami33
@ashkan._.sorkh
@soroush.tavakoli_ak8
@habib.karimii
@meisamhamzeh19
@mohammadreza_Azizi.star
@mahdi_perspolisi6
@hamidestili
@perspolis_qermez
@salman.jaygah23
@Pesare.sorkh6
@6taeea52
@zaman6095
@vahid_pirayesh
@ghaem_zare_perspolisi
@amir.feridoni_23
@saeed_hashmei23
@majid_jaygah23
@yousefi9343
@miilad.barzegari
@majeedmokhtari
@kordlo_19
@ivankovic_branko
@farzad.habibollahi
@mostafa.a.k.21
@vahid____20
@saman_aliasgari
@shahram222.sr
@hadi_chenari23
@esi1726
@aliparvin07
@mohamad_nikkkhah36
@arteshs0rkh
@morteza.enayatti
Read more
<span class="emoji emoji1f4a2"></span>صفر تا صد با مربی موفق نساجی جواد نکونام<span class="emoji emoji1f4a2"></span> <span class="emoji emoji2714"></span>️جواد نکونام را بیشتر بشناسیم. <span class="emoji emoji2733"></span>️جواد نکونام (زاده ی ۱۶ ...
Media Removed
صفر تا صد با مربی موفق نساجی جواد نکونام ️جواد نکونام را بیشتر بشناسیم. ️جواد نکونام (زاده ی ۱۶ شهریور ۱۳۵۹ شهرری) بازیکنی که با پاس تهران بر سر زبان ها افتاد و به تیم ملی دعوت شد. هافبک وسط میانی آن روزهای پاس تهران آن قدر خوب بود و درخشید که تیم های متمول خلیج فارس به دنبال جذب این بازیکن قلدر ... 💢صفر تا صد با مربی موفق نساجی جواد نکونام💢 ✔️جواد نکونام را بیشتر بشناسیم. ✳️جواد نکونام (زاده ی ۱۶ شهریور ۱۳۵۹ شهرری)
بازیکنی که با پاس تهران بر سر زبان ها افتاد و به تیم ملی دعوت شد. 🌀هافبک وسط میانی آن روزهای پاس تهران آن قدر خوب بود و درخشید که تیم های متمول خلیج فارس به دنبال جذب این بازیکن قلدر تیم ملی بودند و سرانجام پس از ۷ سال بازی در پاس تهران به الوحده امارات و در نیم فصل به الشارجه امارات ملحق شد و بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ به اروپا و اوساسونا اسپانیا پیوست. 🌀نکونام در اوساسونا روزهای درخشانی داشت و به مرد مطمئن این تیم تبدیل شد. بازیکنی که با شماره ۲۴ با این تیم استارت زد آن قدر خوب کار کرد که شماره ۶ و کاپیتانی اول این تیم را به خود اختصاص داد. 🌀از صحنه هایی که علاقمندان فوتبال ایران هنوز در ذهنشان مانده گل دقایق پایانی نکونام در جام یوفا مقابل بوردو فرانسه بود. بازی در فرانسه بدون گل به اتمام رسیده بود و در بازی برگشت این نکونام بود که با ضربه سر در وقت اضافه و در دقیقه ۱۲۰ تور دروازه بوردو را به رقص در آورد و تیمش را به یک هشتم نهایی فرستاد. 🌀صحنه ماندگار دیگر نکونام در اوساسونا، گل زیبایش به رئال مادرید است که در صحنه ای روی سر بهترین مدافع آن دوره فوتبال جهان کاناوارو و به اسطوره دروازبانی رئال، کاسیاس با یک ضربه سر دیدنی، دروازه کهکشانی ها را باز کرد. 🌀او پس از ۶ سال حضور در اوساسونا به ایران و استقلال تهران بازگشت و به همراه امیر قلعه نوعی قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرد. 🌀وی پس از دو فصل در استقلال و حضور در الکویت، اوساسونا، سایپا و در اواخر دوران فوتبالیش در العربی قطر از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. 🌀نکونام در تیم ملی هم موفق بود. او با حضور در ۱۵۱ بازی ملی صاحب رکورد بیشترین بازی ملی در تاریخ فوتبال ایران است.
🌀نکونام که در دوران بازیگریش خوش درخشید این بار به دنبال مربیگری رفت و در کلاس های بین المللی نیز شرکت کرد. او کارش را با کارلوس کیروش مربی نام آشنای تیم ملی در انتخابی ۲۰۱۸ شروع کرد. 🌀او پس از مشکلاتی که در فدراسیون فوتبال با کارلوس کیروش پیش آمد از تیم ملی جدا شد و سرمربیگری اش را از لیگ یک و خونه به خونه بابل آغاز کرد. 🌀هر هفته که می گذشت تیم نکونام بهتر از هفته قبل کار می کرد. او نشان داد شاگرد خوبی برای کیروش بوده چون در ساختار دفاعی تیمش کمترین گل خورده را به جا گذاشت.

ادامه‌ در کامنت اول👇👇👇
Read more
| @shahrnegari [ نظر خود را نسبت به این ساختمان بیان کنید! ] ... - ساختمان مسکونی در خیابان حافظ، ...
Media Removed
| @shahrnegari [ نظر خود را نسبت به این ساختمان بیان کنید! ] ... - ساختمان مسکونی در خیابان حافظ، تهران - معمار: فریدون داورپناه - دهه ساخت: ۱۳۵۰ شمسی - عکاس: ارنواز ابوالحسنی @arnavaz.niksokhan ... ساختمان براي برادر معمار، دكتر سيروس داورپناه در خلال سالهای ۱۳۴۸ تا ٥٣/٥٤ ساخته ... | @shahrnegari
[ نظر خود را نسبت به این ساختمان بیان کنید! ]
...
- ساختمان مسکونی در خیابان حافظ، تهران
- معمار: فریدون داورپناه
- دهه ساخت: ۱۳۵۰ شمسی
- عکاس: ارنواز ابوالحسنی
📷 @arnavaz.niksokhan
...
ساختمان براي برادر معمار، دكتر سيروس داورپناه در خلال سالهای ۱۳۴۸ تا ٥٣/٥٤ ساخته شده است. دو طبقه زيرين آن جهت آزمايشگاه دكتر و مابقي طبقات مسكوني بود. زمين ساختمان شمالي بوده و به سبب عرض نسبتا كم زمين، واحدها در دو بخش شمالي و جنوبي قرار گرفته اند.
عليرغم وجود قانون مدون براي پله فرار در ساختمان هاي مسكوني نيمه مرتفع درآن سالها، پله فراري با سازه مجزا در بدنه (جنوبي/ در حياط) قرار داده شده بود.
...
[ درباره معمار: ]
دكتر فريدون داورپناه از دانشجويان دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران بودندكه اوايل دهه ٣٠ دانشكده را رها و به قصد ادامه و تكميل تحصيل به بوزار فرانسه راهي مي گردد و در نهايت به عنوان يكي از دانشجويان ممتاز در آن سالها فارغ التحصيل و به ايران باز ميگردد.
...
[ ✔ منتشر شده در رسانه معماری معاصر ایران ]
🌐 www.caoi.ir
...
[ ✔ پیج شهرنگاری ایران ]
》 @shahrnegari
》 @shahrnegari
...
Read more
بيوگرافى: پل آبکار در سال ۱۲۸۷ خورشیدی برابر با ۱۹۰۸ میلادی در خانواده‌ای نسبتاً مرفه دیده به‌دنیا ...
Media Removed
بيوگرافى: پل آبکار در سال ۱۲۸۷ خورشیدی برابر با ۱۹۰۸ میلادی در خانواده‌ای نسبتاً مرفه دیده به‌دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان «سن لویی» تهران گذراند و در سال ۱۳۰۴ برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت. دیپلم متوسطه خود را از دبیرستان اورلئان فرانسه گرفت و در همان سال در «دانشگاه سن لوک»، ... بيوگرافى:
پل آبکار در سال ۱۲۸۷ خورشیدی برابر با ۱۹۰۸ میلادی در خانواده‌ای نسبتاً مرفه دیده به‌دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان «سن لویی» تهران گذراند و در سال ۱۳۰۴ برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت. دیپلم متوسطه خود را از دبیرستان اورلئان فرانسه گرفت و در همان سال در «دانشگاه سن لوک»، بروکسل در رشته معماری دوره‌های شبانه مجسمه‌سازی، مقاومت مصالح، دکوراسیون و منبت‌کاری را نیز طی کرد.پل آبکار در سال ۱۳۱۶ خورشیدی به تهران بازگشت و در سازمان‌های دولتی عهده دار مشاغل فنی گردید. هفت سال رئیس دفتر فنی گمرکات و هفده سال رئیس دفتر فنی وزارت دارایی بود. سپس مسئولیت دفتر فنی شهربانی کل را عهده‌دار شد و در سال ۱۳۴۸ با درجه همردیف سرهنگ بازنشسته شد.پل آبکار با ویژگی اصلی استفاده از آجر بهمنی و ورودی‌های تو رفته با حاشیه سنگی در الگوی مسکن تهران شناخته می‌شود. از آثار وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: «ساختمان بی سیم»، «کلیسای ارامنه کاتولیک»، سینما نیاگارا، «مدرسهٔ کر و لال‌های باغچه‌بان»
وی در اردیبهشت ۱۳۴۹ در سن ۶۱ سالگی درگذشت.پل آبکار از پیشروان جنبش نوگرایی معماری در ایران بود. ساختمان‌های آبکار با آجر بهمنی او با ورودی‌های کمی فرورفته و سنگ‌هایی که در اطراف آن نصب شده قابل شناسایی است. پل آبکار ساختمان‌های بسیاری در تهران طراحی کرد از جمله:
ساختمان سینما نیاگارا
ایستگاه رادیوی بی سیم تهران
ساختمان کلیسای ارامنه کاتولیک واقع در خیابان شمالی سفارت روسیه.
مدرسه کر و لال‌های باغچه‌بان
کلیه ساختمان‌های پیشکاری‌ها و ادارات وزارت دارایی استان‌ها و ساختمان‌های گمرکات.
پل آبکار تعداد زیادی ویلای مسکونی نیز ساخت و آخرین پروژه او در مسابقه طرح کاخ شهرداری تهران برنده اول شد که اجرا نگردید. #architecture #architect #design #designer #decor #iran #biography #معمار #معماری #دكور #دكوراسيون #بيوگرافى #پل_آبكار
Read more
اینبار در تهران و مشهد و شیراز و اصفهان بزرگترین تور آموزشی میکاپ و گریم عروس در ایران @katrinaryazand 09122950700 @katrinaryazand کاملترین متد آموزش در ایران استاد کاترین آریازند از کالج h.o.e فرانسه و گریمور سینما با نوین ترین متد های گریم و کانتورینگ صورت و آموزش انواع مدل های سایه ... اینبار در تهران و مشهد و شیراز و اصفهان
بزرگترین تور آموزشی میکاپ و گریم عروس در ایران
@katrinaryazand
09122950700
@katrinaryazand

کاملترین متد آموزش در ایران
استاد کاترین آریازند از کالج h.o.e فرانسه و گریمور سینما
با نوین ترین متد های گریم و کانتورینگ صورت و آموزش انواع مدل های سایه از لایت تا اسموکی و فشن
چهره شناسی و قرینه سازی و معرفی برند های روز دنیا و روش استفاده آنها
طراحی و هاشور ابرو
آمبره سازی و گریم لب
آرایش لانگ لستینگ عروس
تکنیک منحصر به فرد گریم مژه با موی دم سمور
بهمراه تمرین و رفع اشکال کامل
همراه با اعطای مدرک
شش جلسه آموزش و تمرین کامل
ظرفیت کارگاه بسیار محدود میباشد
۷تا۱۱مهر شیراز
۱۴تا۱۹مهر تهران
۲۲تا۲۶مهر اصفهان
۲۹مهر تا ۳آبان مشهد
۱۶و۱۷و۱۸ آبان فشرده تهران
۲۶آبان تا ۱آذر تهران
@katrinaryazand
09122950700
@katrinaryazand
Read more
. .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. ...
Media Removed
. .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید ... .
..
.
.
به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی

مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید عصر قاجار است.
وی مانند بیشتر بازیگران نسل خود کار هنری‌اش را از روی صحنه تئاتر آغاز کرد. در کودکی توسط طوسی حائری٬ نویسنده ایرانی که دختر‌عمه‌اش بود به عبدالحسین نوشین٬ کارگردان تئاتر معرفی شد.رشیدی به علت ماموریت‌های دیپلماتیک پدرش مدتی را ترکیه و فرانسه گذراند و پس از پایان دبیرستان در ژنو آموختن تئاتر را آغاز کرد و از کنسرواتوار ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر فارغ التحصیل شد.
پس از بازگشت به ایران در دهه ۱۳۴۰ به اداره تئاتر وزارت فرهنگ و هنر پیوست. او در سال ۱۳۴۲ گروه تئاتر “امروز” را با حضور کسانی چون مرضیه برومند، سوسن تسلیمی، پرویز فنی‌زاده و خسرو شجاع‌زاده تشکیل داد. مشهورترین نقشی که از او از آن سال‌ها در خاطره مردم مانده است٬ مفتش شش انگشتی سریال هزاردستان٬ به کارگردانی علی حاتمی بود. او علاوه بر بازیگری چندین تله تئاتر از جمله کارهایی از غلامحسین ساعدی را کارگردانی کرد و چند نمایشنامه خارجی را نیز به فارسی برگرداند.
فرار از تله با بازی بهروز وثوقی و به کارگردانی جلال مقدم نخستین حضور سینمایی او بود که جایگاهش را به عنوان یکی از بهترین بازیگران نقش مکمل تثبیت کرد.
کندو فیلم دیگر که با وثوقی بازی کرد، اوج بازیگری رشیدی در سینمای پیش از انقلاب بود که در آن فیلم نقش شخصیتی به نام “آقا حسینی” را بازی ‌‌می‌کرد که تازه از زندان آزاده شده بود و در قهوه‌خانه زندگی می‌کرد. با آنکه بهروز وثوقی ستاره فیلم بو. رشیدی شخصیت مستقلی داشت که اصلا زیر سایه وثوقی دیده نمی‌شد. به قول خودش هنوز هم خیلی‌ها او را با شخصیت “آقا حسینی” می‌شناسند.
در سال ۱۳۷۰ پیروزی شیکاگو را در تئاتر شهر تهران به روی صحنه برد. این نمایش که با بازی خود و تعدادی از مشهورترین بازیگران سینما و تئاتر ایران بود به پرفروش‌ترین تئاتر ایران پس از انقلاب تبدیل شد و آغازگری شد برای حضور تماشاگران عادی در سالن‌های تئاتر ایران. آوای فاخته، گل پامچال، تنهاترین سردار، ولایت عشق، مختارنامه و کلاه پهلوی از دیگر کارهای تلویزیونی مشهور او در سال‌های گذشته بوده است.
روحش شاد یادش گرامی
Read more
عکس اول زندان دیکتاتوری پهلوی دوم اذر ماه به یاد غلام حسین ساعدی پزشک رو شنفکری که هدف سانسورچیان ...
Media Removed
عکس اول زندان دیکتاتوری پهلوی دوم اذر ماه به یاد غلام حسین ساعدی پزشک رو شنفکری که هدف سانسورچیان دو دیکتاتوری شاه و شیخ قرار گرفت بود و صدمات بی حدی را متحمل شد. سال ۱۳۱۴ در تبریز و در خانواده ای کارمند و به قول خودش اندکی بدحال متولد شد. سال ۱۳۲۰ هم ‌زمان با بمباران تبريز توسط ارتش روسيه، همراه ... عکس اول زندان دیکتاتوری پهلوی
دوم اذر ماه به یاد غلام حسین ساعدی پزشک رو شنفکری که هدف سانسورچیان دو دیکتاتوری شاه و شیخ قرار گرفت بود و صدمات بی حدی را متحمل شد.
سال ۱۳۱۴
در تبریز و در خانواده ای کارمند و به قول خودش اندکی بدحال متولد شد.
سال ۱۳۲۰
هم ‌زمان با بمباران تبريز توسط ارتش روسيه، همراه خانواده به روستاهاي اطراف شهر پناه مي‌برند.
بعد از كودتاي ۲۸مرداد ۱۳۳۲
چند ماه در زندان به ‌سر مي ‌برد.
در نوجوانی به سازمان جوانان فرقه دموکرات آذربايجان می پيوندد و در هفده سالگی مسئوليت انتشار روزنامه های فرياد، صعود و جوانان آذربايجان را به عهده می گیرد.
سال ۱۳۳۴
به دانشكده‌ي پزشكي تبريز وارد مي‌شود و از سال بعد با نشريه‌ي "سخن" همكاري مي‌كند.
بعد از فارغ‌التحصيلي از دانشكده‌ي پزشكي براي ادامه‌ي تحصيل به تهران مي‌آيد كه منصرف مي‌شود و به سربازي مي‌رود.
از ۱۳۳۴
نخستين آثارش در مجلات ادبي به چاپ رسید. ابتدا به عنوان نمايشنامه‌نويسي چيره دست (با نام مستعار گوهر مراد) شهرت يافت،‌ سپس با نگارش داستان‌هايي زيبا، به عنوان يكي از داستان‌نويسان خلاق ايران تثبيت شد.
از دانشگاه تهران در رشته روانپزشکی فارغ التحصيل شد، در بيمارستان روانی روزبه مشغول به کار شد.
سال ۱۳۴۱
مطب دلگشا را افتتاح مي‌كند و با احمد شاملو و جلال آل احمد آشنا مي‌شود.
پيش از اينکه حرفه پزشکی را به نفع نويسندگی رها کند، درب مطبش در جنوب شهر هميشه به روی مردمان تنگ دست گشوده بود.
به همراه جلال آل احمد برای مبارزه با سانسور به ملاقات هويدا میرود و طرحی ارائه می كند كه اين حركت چندی بعد منجر به تشكيل كانون نويسندگان ايران می شود .
سال ۱۳۵۲
نشريه‌ي "الفبا" را منتشر مي‌كند. دو سال بعد توسط ساواك دستگير و به زندان مي‌افتد. سپس به آمريكا و انگلستان سفر مي‌كند.
با شاملو در نشريه‌ي "ايرانشهر"‌ در لندن همكاري مي‌كند.
سال ۱۳۵۷
پس از بازگشت به ايران از اعضای فعال کانون نويسندگان بود.
در فروردين ۱۳۶۱
پس از مدتی زندگی در اختفاء ازچنگال رژیم جمهوری اسلامی،جان به در بردو در تبعيدی ناخواسته مقيم پاريس شد.
در آنجا هم با جمعی از اعضای ديگر کانون نويسندگان که به تبعيد رفته بودند، کانون نويسندگان در تبعيد را تشکيل داد.
در سحرگاه دوم آذرماه سال ۱۳۶۴
شمسی، پس از تحمل يک دوره سخت بيماری، به علت خون‌ريزي دستگاه گوارش در فرانسه در بيمارستان «سنت آنتوان» پاريس درگذشت.
راهش ادامه دارد .فیلمها نمایشنامه ها کتابها و آثار او را پیدا کنیم و بخوانیم.
.
#ساعدی #کانون_نویسندگان _ایران #دیکتاتورها #سانسور
Read more
- در حالیکه شرایط معیشتی شهروندان روز به روز بدتر و بدتر می‌شود، #حسن_روحانی با لحنی طلبکارانه می‌گوید: چرا ارزانی را نمی‌بینیم؟ روحانی در حالی از خدمات ارزان بخش #انرژی و مقایسه‌ آن با کشورهای دیگر سخن می‌گوید که تعمدا از میزان درآمد افراد در همان کشورها سخنی به زبان نمی‌آورد! در فرانسه (گران‌ترین ... - در حالیکه شرایط معیشتی شهروندان روز به روز بدتر و بدتر می‌شود، #حسن_روحانی با لحنی طلبکارانه می‌گوید: چرا ارزانی را نمی‌بینیم؟
روحانی در حالی از خدمات ارزان بخش #انرژی و مقایسه‌ آن با کشورهای دیگر سخن می‌گوید که تعمدا از میزان درآمد افراد در همان کشورها سخنی به زبان نمی‌آورد!
در فرانسه (گران‌ترین کشور حوزه یورو) هر لیتر گازوییل ۱/۲۰ یورو است اما حداقل درآمد ۱۳۰۰ یورو برای کارگر است. این در حالی است که در این کشور شهرداری‌ها به مردم حداکثر ۴۰۰ یورو کمک هزینه‌ اجاره منزل می‌پردازند. بیکاران #حقوق_بیکاری می‌گیرند. پوشش بیمه‌ای برای بیکاران ۱۰۰٪ و برای شاغلین ۷۰٪ رایگان است و بسیاری از کمک‌های دولتی و تفریحی به مردم ارائه می‌شود.

در فرانسه که گران‌ترین کشور اروپایی است گوشت کیلویی ۶ یورو است. بدین معنا که فردی با حداقل حقوق (۱۳۰۰ یورو) می‌تواند ۲۱۶ کیلو #گوشت در ماه بخرد. در ایران حداقل حقوق ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و گوشت کیلویی ۸۰ هزار تومان است. یعنی یک #کارگر در ماه می‌تواند ۱۵ کیلو گوشت بخرد و اجاره منزل و حق بیمه را نیز باید تمام و کمال خودش بپردازد.

#فتح_تهران
#ایران_را_پس_میگیریم_و_دوباره_میسازیم #رستاخیز_فیروزه_ای #سلبریتی #فوتبال #نافرمانی_مدنی #شاهزاده_رضاپهلوی #رضا_پهلوی #اصفهان #مشهد #شیراز #سلطنت_طلب #تبریز #براندازم #تهران #ایران #ارومیه #مازندران #میدان_میلیونی #فرشگرد #فرقه_تبهکار #نظام_رفتنی_است #قم #جاوید_شاه #بی_تفاوت_نباشیم
ارسال، عکس‌ها و فیلم‌ و مطلب به ما را به شناسه ما در تلگرام بفرستید:
@iranncmedia @irannc
.
@nazilagolestan @officialrezapahlavi @iranncorg .
@rpportfolio پیج شخصی شاهزاده
.
@rpfamilyphotos پیج عکسهای خانوادگی شاهزاده
@yasmine.pahlavi پیج شخصی همسر شاهزاده
Read more
با درود، عزیزان علت گذاشتن عکس معترضان در فرانسه معروف به جلیقه زرد ها به اشتراک گذاشتن ایده ای است ...
Media Removed
با درود، عزیزان علت گذاشتن عکس معترضان در فرانسه معروف به جلیقه زرد ها به اشتراک گذاشتن ایده ای است که از این حرکت جالب این معترضان برای مبارزه گرفتم و با شما و همه ی مبارزان به اشتراک می گذارم.البته با ذکر این مورد که هرگز شرایط و حکومت و وضعیت فرانسه را با حکومت اهریمنی و جنایتکار آخوندی مقایسه نمی ... با درود، عزیزان علت گذاشتن عکس معترضان در فرانسه معروف به جلیقه زرد ها به اشتراک گذاشتن ایده ای است که از این حرکت جالب این معترضان برای مبارزه گرفتم و با شما و همه ی مبارزان به اشتراک می گذارم.البته با ذکر این مورد که هرگز شرایط و حکومت و وضعیت فرانسه را با حکومت اهریمنی و جنایتکار آخوندی مقایسه نمی کنیم. که یقیناً همه با هم در این مورد اتفاق نظر داریم.همانطور که بارها گفتم و در یک پست به تفصیل توضیح دادم یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل بازدارنده از شکل‌گیری تجمعات عدم اتحاد مردم به دلیل عدم اعتماد با وجود مزدوران لباس شخصی آخوندی است.به همین دلیل از مردم درخواست می‌کنیم اعتراضات جلیقه زردها را برای شکستن خفقان ببینند تا متوجه عمق تفکر برای یکدستی در مبارزه تا رسیدن به هدف بشوند. دوباره متذکر می‌شویم که هیچ اعتراضی بدون هدف سرنگونی حکومت آخوندی فایده ای ندارد. در نتیجه با توجه به انتخاب رنگ فیروزه ای برای اتحاد تمام تفکرات با هدف مشترک تغییر حاکمیت سیاسی در ایران ، پیشنهاد می‌کنیم که همه افراد خواستار شرکت در فراخوان ها با لباس متحد بیایند لباس یا شال فیروزه ای یا هر رنگ نمادی که جمعیت متحد و معترض را نمایان کند.به صورتی که کاملا مشخص باشد نه زیر لباس و بدون دید. البته به دلیل اقبال اکثریت به رضا پهلوی تا رفراندوم برای انسجام رنگ فیروزه ای پیشنهاد می‌شود. آنوقت راحت تجمعات شکل می‌گیرد و حتی مزدوران هم اگر با رنگ فیروزه ای بخواهند نفوذ کنند راحت شناسایی می شوند و این کاری سخت برای آنها می‌باشد.زیرا اکثریت با معترضان است.در جریان هستید که صدا سیمای ننگین حکومت آخوندی با وقاحت حرف از سرکوب معترضان در فرانسه میزند در حالی که خبرنگار خود را برای مصاحبه با معترضان نشان می‌دهد. همه ی خبرگزاری های دنیا اجازه دارند خبرها را با آزادی در فرانسه پوشش دهند. حالا با ایران و حکومت آخوندی مقایسه کنید.انتشار رنگ فیروزه ای را در جامعه گسترش دهید. #خداپرستان #آزادی #ایران #تهران #کرج #مشهد #اصفهان #شیراز #رشت #گیلان #خوزستان #کرمانشاه #کردستان #شهرکرد #لرستان #هرمزگان #سیستان_بلوچستان #لرستان #مازندران #آذربایجان #میدان_میلیونی #جنبش_فیروزه_ای #اعتراضات_سراسری #اعتصابات_سراسری #نافرمانی_مدنی #رفراندوم #rezapahlavi #ابراهیم_خسروی
Read more
@hanif_soltani . من اشتباه کردم. شاید مهم ترین اتفاقی که در دنیای شخصی یک انسان می افتد این باشد ...
Media Removed
@hanif_soltani . من اشتباه کردم. شاید مهم ترین اتفاقی که در دنیای شخصی یک انسان می افتد این باشد که به اشتباه خود پی ببرد. گاهی این اشتباهات از سر جوانی است و گاهی به دلیل عصبانیت ها. یعنی اینکه آدم از جایی دیگر عصبانی است و آن را بر سر دیگری خراب می کند. شاید بزرگترین اشتباه زندگی من، ناراحت کردن، ... @hanif_soltani
.
من اشتباه کردم. شاید مهم ترین اتفاقی که در دنیای شخصی یک انسان می افتد این باشد که به اشتباه خود پی ببرد. گاهی این اشتباهات از سر جوانی است و گاهی به دلیل عصبانیت ها. یعنی اینکه آدم از جایی دیگر عصبانی است و آن را بر سر دیگری خراب می کند. شاید بزرگترین اشتباه زندگی من، ناراحت کردن، مهم ترین استاد زندگی ام بود و این پست را برای تسکین شرمساری ام می نویسم. استاد مهدی سلطانی شخصی است که بدون تردید بیشترین تاثیر را در زندگی هنری من و حتی زندگانی خصوصی من داشته است. یادش بخیر روزی که برای اولین بار سر کلاس درسش نشستم تنها توهم و رویایی از بازیگری داشتم. بدنی تربیت نشده صدایی بی کیفیت و بازی هایی اغراق شده، مهدی سلطانی ابتدا به من آموخت اما نه صرفا در کلاس درس بلکه روی صحنه یادش بخیر بازی ها و تکنیک های شخصی اش را تک تک برایم آنالیز می کرد، با هم تئاتر می دیدیم و او به من مشق می داد که بازی ها را آنالیز کنم تا بازیگری را بشناسم روزهایی که از فرط ناتوانی ادا در می آوردم و مثلا حرکات فرم را اجرا می کردم. اخم می کرد و با صدای مردانه جدی اش می گفت: باور پذیر نیست، هر جور می خوای بازی کن فقط من رو متقاعد کن. وقت هایی که بازی فالشم را تشخیص نمی دادم و از توضیح دادن خسته اش می کردم، خودش عین بازی خودم را بازی می کرد سپس بازی درست کاراکتر را به من می آموخت. روز دلتنگی غربت از روز های دانشجویی خودش می گفت از روزهای غریبی اش در فرانسه و روز های جوانی اش در کوی دانشگاه تهران. مهدی سلطانی به من آموخت، بیشتر از یک استاد خیلی بیشتر. یادش بخیر با بچه های سال بالایی مان خوابکده را اجرا کرد و بهترین نقش را به من داد و هر روز صبورانه بازی من را اصلاح کرد. او بعد تر مرا به سریال شهرزاد معرفی کرد و حالا من پسرک خام تازه بازیگر نشده نقش را پس زده و گفتم دکتر مرا برای سیاهی لشکر برده است. دکتر برای بازی نقش جری در نمایش داستان باغ وحش، ماه ها و شاید سال ها اتود هایم را دید و من بازیگر نشده، به غروری کاذب رسیده بودم که بسیاری از صحبت هایش را نادیده گرفتم. بعد تر در بحبوحه روز هایی سخت که با افسردگی توئم بودم، تمامی آنها را نادیده گرفتم و گفتم دکتر سلطانی استاد راهنمایم بوده است و ده دقیقه فقط سر تمرینم آمده است. راستش را بگویم آن زمان محبت هایش را نادیده گرفتم و امروز بعد از قریب پنج سال تازه به اشتباه خودم، پی برده ام. شاید این مطلب علاوه بر تسکین شرمساری ام، تجربه ای باشد برای دانشجویان جوان تر. دکتر مهدی سلطانی به من بسیار آموخت و من همواره مدیون او هستم. ادامه در کامنت
Read more
. #حسن_رنگرز با طلايي كه آن سال گرفت مسير جديد و اميد بخشي را بِه روي كشتي فرنگي ايران باز كرد و به انتظار ...
Media Removed
. #حسن_رنگرز با طلايي كه آن سال گرفت مسير جديد و اميد بخشي را بِه روي كشتي فرنگي ايران باز كرد و به انتظار ٣٢ ساله پايان داد!.. . رنگرز متولد دوم اسفند ١٣٥٩ در شهر نوشهر استان مازندارن مي باشد،سال ١٣٧٣ به مقام سوم #نونهالان كشور رسيد دو سال بعد قهرمان نوجوانان و ستاره ي رقابت ها شد،دو ماه بعد در رقابت ... .
#حسن_رنگرز با طلايي كه آن سال گرفت مسير جديد و اميد بخشي را بِه روي كشتي فرنگي ايران باز كرد و به انتظار ٣٢ ساله پايان داد!..
.
رنگرز متولد دوم اسفند ١٣٥٩ در شهر نوشهر استان مازندارن مي باشد،سال ١٣٧٣ به مقام سوم #نونهالان كشور رسيد دو سال بعد قهرمان نوجوانان و ستاره ي رقابت ها شد،دو ماه بعد در رقابت هاي روز جهاني كودك در شهر سقز استان كردستان به هاكوپيان ارمنستاني باخت و نقره گرفت،براي حضور در مسابقات جهاني در يك مبارزه درون اردويي به سردار پاشايي باخت و از حضور در رقابت ها محروم شد
.
سال ١٣٧٦ يك بار ديگر قهرمان نوجوانان ايران شد و در فينال رقابت هاي انتخابي تيم ملي هم بر برادرش چهار بر سه غلبه كرد و در رقابت هاي نوجوانان جهان در تهران به مقام سوم وزن ٥١ كيلوگرم دست پيدا كرد .
در رقابت هاي جوانان آسيا شركت كرد با باخت مقابل اوران خليل اف قهرمان سال ١٩٩٧ جوانان جهان به مقام دوم رسيد
سال ١٩٩٩ در وزن ٥٤ كيلوگرم رقابت هاي قهرماني جوانان جهان در شهر بخارست روماني از الكسي چوتسوف از روسيه (٧-١٢)جلو بود كه به دليل اجراي قانوني خاص (١٢-١٣)باخت و نايب قهرمان شد .
١٩ساله بود كه اولين بار در تركيب تيم ملي بزرگسالان ايران قرار گرفت و در رقابت هاي جهاني سال ١٩٩٩ در آتن يونان شركت كرد،اما با دو باخت مقابل حريف الماني و اوكرايني از دور رقابت ها كنار رفت .
حسن رنگرز براي كسب سهميه المپيك #سيدني ابتدا در ژانويه سال ٢٠٠٠ در تورمنت گزينشي در شهر فائنزا در ايتاليا شركت كرد ولي نتوانست كسب سهميه كند در دو تورمنت ديگر در فرانسه و امريكا هم حضور پيدا كرد اما موفق به كسب سهميه نشد و تنها يك فرصت براي او و كشتي ايران براي كسب سهميه باقي ماند!
.
رقابت هاي قهرماني آسيا كه بايد بر روي يكي از سكوها قرار مي گرفت تا كسب سهميه اخذ شود،سال ١٣٧٩ در شهر سئول كره جنوبي به روي تشك رفت و به مقام سوم دست پيدا كرد و توانست مجوز حضور در المپيك سيدني را بدست أورد
.
تابلوي افتخارات حسن رنگرز؛
عضو تيم ملي در دو المپيك سيدني و آتن
مدال طلاي سال ٢٠٠١ جهان
مدال برنز سال ٢٠٠٢ جهان
مدال برنز جوانان جهان ١٩٩٦
مدال طلاي دانشجويان جهان سال ٢٠٠٢
ادامه ي زندگي قهرماني حسن رنگرز در پست هاي مربوط به ايشان گذاشته مي شود
@hassan_rangraz
Read more
. ماشین پائی فلزی مدل هواپیما قیمت: 1,745,000تومان این ماشین هواپیمایی رویای خلبان های کوچک ...
Media Removed
. ماشین پائی فلزی مدل هواپیما قیمت: 1,745,000تومان این ماشین هواپیمایی رویای خلبان های کوچک شماست. ماشین پائی فلزی مدل هواپیما الهام گرفته از هواپیماهای قدیمی با ظاهری منحصر به فرد می باشد. بدنه تماما فلزی و با کیفتی دارد. صندلی نرم و چرخ های فلزی با روکش لاستیکی آن طوری ساخته شده اند که یک ... .
ماشین پائی فلزی مدل هواپیما
قیمت: 1,745,000تومان
این ماشین هواپیمایی رویای خلبان های کوچک شماست.
ماشین پائی فلزی مدل هواپیما الهام گرفته از هواپیماهای قدیمی با ظاهری منحصر به فرد می باشد.
بدنه تماما فلزی و با کیفتی دارد. صندلی نرم و چرخ های فلزی با روکش لاستیکی آن طوری ساخته شده اند که یک سواری دلچسب برای کودک فراهم کند.به راحتی قابل مونتاژ است و استیکر هایی در بسته بندی موجود است تا آن ها را بر بدنه ماشین بچسبانید.
یک ماشین هواپیمایی قدیمی کوچک اما واقعی!
این هواپیمای کوچک در فرانسه طراحی شده و کاملا از فلز ساخته شده است. پس حسابی محکم و بادوام است. تایرها روکشی لاستیکی دارند تا کودکان به راحتی بتوانند بر سطوح مختلف سنگ، چمن، پارکت،و ... ماشین را برانند. در طراحی این ماشین هواپیمایی از هواپیماهای قدیمی با بدنه فلزی و بال های قهوه ای الهام گرفته شده است. کودکان قطعا با این ماشین داستان های هیجان انگیزی می سازند.

لینک خرید
https://piccotoys.com/product/378939
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #bakery #children #boy #girl #science #instadad #toys #dadlife #ad #baghera
#پیکوتویز #اسباب_بازی #مهد_کودک #خانه_بازی #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #هواپیما #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #ماشین #تشک_بازی #ماشین_پایی_فلزی_هواپیما
Read more
. چاله هوایی! عیدبزرگ غدیر خم بر پیروان راه حق وعدالت مبارک!⚘ دیروز در مراسم بزرگداشت شهدای کارمند ...
Media Removed
. چاله هوایی! عیدبزرگ غدیر خم بر پیروان راه حق وعدالت مبارک!⚘ دیروز در مراسم بزرگداشت شهدای کارمند استان مازندران ، در ساری سخنرانی داشتم. (محورهای سخنرانی را در استوری و کانالها گذاشته ام.) موقع برگشت به دعوت کاپیتان مهران و همکار خوب اش کاپیتان مهرزاد به کاکپیت رفتم و تا آخر پرواز در خدمتشان ... .
چاله هوایی!
عیدبزرگ غدیر خم بر پیروان راه حق وعدالت مبارک!⚘
دیروز در مراسم بزرگداشت شهدای کارمند استان مازندران ، در ساری سخنرانی داشتم. (محورهای سخنرانی را در استوری و کانالها گذاشته ام.) موقع برگشت به دعوت کاپیتان مهران و همکار خوب اش کاپیتان مهرزاد به کاکپیت رفتم و تا آخر پرواز در خدمتشان بودم.
نزدیکی های تهران و به هنگام عبور از روی ارتفاعات به مدت کوتاهی شاهد تکان های قابل قابل تحملی بودیم.
خلبان می گفت، یک دلیل این تکان ها، جریان شدید باد است که به بدنه کوه می‌خورد و به سمت بالا هدایت شده و اصطلاحا موجب ایجاد "چاله هوایی" می‌شود.
پس از فاصله گرفتن از ارتفاعات، تکان ها هم متوقف شد.
این تکان ها خطرناک نیست و موجب سقوط هواپیما نمی شود ولی لحظاتی از غفلت خارجمان می کند!
در زندگی به این شوک های هشدار دهنده نیاز داریم. همنشینی با صاحبدلان و درک حضور آنان مثل همین ارتفاعات "غفلت کش" است.
هواپیما برجامی و نو بود و کاپیتان مهرزاد شخصا آن را از فرانسه به فرودگاه ارومیه آورده بود. این جوان ها سرمایه های کشورند.
Read more
#Repost @rojashop و بالاخره اتفاق مهمی كه ماهها براى خلق آن زحمت كشيديم. همكارى ايران و فرانسه، رونمايى از شاهكار میکالف، برند لوکس فرانسوی در تهران و معرفى عطر مردانه رويال وينتيج با تصویر و امضای فوق ستاره محبوب ايرانیان، بهرام رادان در ایران و سرتاسر دنيا در شعب ميكالف و روژا. براى اولين ... #Repost @rojashop
و بالاخره اتفاق مهمی كه ماهها براى خلق آن زحمت كشيديم.
همكارى ايران و فرانسه،
رونمايى از شاهكار میکالف، برند لوکس فرانسوی
در تهران و معرفى عطر مردانه رويال وينتيج با تصویر و امضای فوق ستاره محبوب ايرانیان، بهرام رادان
در ایران و سرتاسر دنيا در شعب ميكالف و روژا.
براى اولين بار یک میراث فرانسوى در کنار سوپر استار ایرانی

اين كمپين بزرگ و اخبار آن ادامه دارد... Et enfin arrive l'événement auquel nous avons dédiée tant d'effort depuis un bon nombre de mois.
Née d'une collaboration franco-iranienne, on a le privilège de vous dévoiler,en Iran, la dernière création sublime de la collection "Les Exclusifs" de Parfums M Micallef, une marque de luxe Française. Cette création masculine porte le nom de Royal Vintage, avec l'image et la signature de l'acteur préférée des Iraniens, Bahram Radan. Royal Vintage sera présenté dans toutes les boutiques Internationales de Parfums M Micallef et tous les points de vente Roja en Iran.
Pour la première fois, un héritage Français associé à l'acteur Iranien.

Des informations relatives à cette campagne vont suivre... video by #TerenceBulley
@Parfummicallef
@rojashop
Read more
. Rio Coffee Shop, Jomhouri Street شما قهوه از کجا می‌خرید؟ من از «قهوه ریو» می‌خرم. اینجا یه بخش ...
Media Removed
. Rio Coffee Shop, Jomhouri Street شما قهوه از کجا می‌خرید؟ من از «قهوه ریو» می‌خرم. اینجا یه بخش از مطلبم در سایتمون کجارو رو میذارم و گزارش کامل رو به همراه آدرس و موقعیتش رو نقشه و محصولاتش رو می‌تونید توی لینکی مطلبم در استوری ببینید. . «قهوه ریو» نام یک قهوه فروشی در خیابان جمهوری تهران ... .
Rio Coffee Shop, Jomhouri Street

شما قهوه از کجا می‌خرید؟ من از «قهوه ریو» می‌خرم. اینجا یه بخش از مطلبم در سایتمون کجارو رو میذارم و گزارش کامل رو به همراه آدرس و موقعیتش رو نقشه و محصولاتش رو می‌تونید توی لینکی مطلبم در استوری ببینید.
.
«قهوه ریو» نام یک قهوه فروشی در خیابان جمهوری تهران است که در نهمین دهه از فعالیتش همچنان مانند روزهای اول راه‌اندازی خود به فروش انواع قهوه و البته محصولات مرتبط با نوشیدنی‌های گرم می‌پردازد. اگر از محدوده چهارراه استانبول عبور کرده باشید حتما بوی خوش قهوه این کافه به مشام شما خواهد رسید. در این قهوه‌فروشی قهوه با بهترین کیفیت ممکن به دست مشتریان می‌رسد و به غیر از قهوه و محصولات مرتبط با نوشیدنی، وسایل آماده‌سازی قهوه، مثل قهوه‌ساب (آسیاب قهوه) و قهوه‌جوش هم به فروش می‌رسد.اگر به «قهوه‌فروشی ریو» سر بزنید، مطمئن باشید که دست خالی برنخواهید گشت. در این فروشگاه انواع قهوه مانند اسپرسو، فرانسه، عربی و ترک به فروش می‌رسد. علاوه بر قهوه انواع چای، شکلات و کاکائو و همچنین لوازم آماده‌سازی این نوشیدنی‌ها مثل قهوه‌جوش به فروش می‌رسد. همه این محصولات با بهترین کیفیت ممکن تهیه می‌شوند و به فروش می‌رسند.
.
#قهوه #قهوه_ریو #خیابان_جمهوری #تهرانگردی #تهران #Cafe #CoffeeShop #Coffee #MeetMeIran #EyeOnTehran #EyeLoveTehran #Tehran #Love #Drink
Read more
<span class="emoji emoji1f49f"></span>love me more<span class="emoji emoji1f49f"></span> 100میل قیمت:500,000 تومان عطر زنانه ویکتوریا سکرت لاو می مور یک ویرایش جدید ...
Media Removed
love me more 100میل قیمت:500,000 تومان عطر زنانه ویکتوریا سکرت لاو می مور یک ویرایش جدید از نسخه لاو می است که توسط ویکتوریا سکرت در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. یک نسخه شرقی و پر طرفدار که عنصر اصلی آن “Canele” از منطقه Bordoux در فرانسه است. Canele یک کیک کوچک فرانسوی است که از آرد، شیر، تخم مرغ و شکر ... 💟love me more💟
100میل

قیمت:500,000 تومان

عطر زنانه ویکتوریا سکرت لاو می مور یک ویرایش جدید از نسخه لاو می است که توسط ویکتوریا سکرت در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. یک نسخه شرقی و پر طرفدار که عنصر اصلی آن “Canele” از منطقه Bordoux در فرانسه است. Canele یک کیک کوچک فرانسوی است که از آرد، شیر، تخم مرغ و شکر ساخته شده و با وانیل معطر می شود. این عطر با الهام از کیک های کنل و شیرینی های ظریف بوردئوکس که با وانیل معطر و قند ترکیب شده است ساخته شده. عطرهای آن با گریپ فروت درخشان و عطر گرم مایع عنبر ترکیب شده است. نت ابتدایی عطر سرشار از انرژی با رایحه ی میوه ی گریپ فروت. در نت میانی و پایانی عطر شیرینی خاصی پیدا می کند که با رایحه عنبر گرمی پایانی به خود می گیرد. این عطر دارای رایحه شیرین و گرم می باشد و در گروه بویایی شرقی وانیلی قرار دارد

#victoriasecret #victoriassecret #perfume #perfumes #mist #body #lotion #angel #angelgold #gold #versace #bvlgari #boss #tomford #trussardi #creed #amouage #xerjoff #hermes #halloween #mac #chanel #dior #dolcegabbana #dkny #ايران #تهران #ارسال_رایگان #orginal
Read more
مشکلات و سختی های روی صحنه بردن یک تاتر موضوع نمایشی است با نام “ در نیومده بود” امشب در هیاهوی گرمای ...
Media Removed
مشکلات و سختی های روی صحنه بردن یک تاتر موضوع نمایشی است با نام “ در نیومده بود” امشب در هیاهوی گرمای تهران وگرمای سیاست ، وجام جهانی، به اتفاق امیدروحانی، مصطفی زمانی، همایون ارشادی در تاتر ایرانشهر برای دیدن کار بودیم. سوژه جالبی بود. تاتر به مسایل و مصائب خودش پرداخته بود. اصلا هر بخشی از جامعه ... مشکلات و سختی های روی صحنه بردن یک تاتر موضوع نمایشی است با نام “ در نیومده بود”
امشب در هیاهوی گرمای تهران وگرمای سیاست ، وجام جهانی، به اتفاق امیدروحانی، مصطفی زمانی، همایون ارشادی در تاتر ایرانشهر برای دیدن کار بودیم.
سوژه جالبی بود. تاتر به مسایل و مصائب خودش پرداخته بود. اصلا هر بخشی از جامعه چه در فرهنگ وچه در سیاست وچه در جامعه وقتی خودش از مشکلات خودش بگوید جذابتر میشود.
از تاترهایی بود که به دلیل نداشتن چهره، پرجاذبه بود. همه جوان بودند و پر از تلاش وامید
امین اسفندیار، آوا تدین، جوادقاسملو، اسماعیل گرجی، میثم نوروزی، آلین جوهرچی، شایان وزیری بازیگران و سعید زارعی کارگردان بود.
همه با عجله بیرون آمدیم تا بازی بلژیک و فرانسه را ببینیم! دروغ چرا؟
Read more
<span class="emoji emoji1f684"></span>اجرای پروژه نسل جدید قطارهای ما فوق صوت در یک روستای فرانسوی اگر بخواهیم مثالی برای درک سرعت این ...
Media Removed
اجرای پروژه نسل جدید قطارهای ما فوق صوت در یک روستای فرانسوی اگر بخواهیم مثالی برای درک سرعت این فناوری حمل و نقل بزنیم؛ تصور کنید که اگر روزی این قطارهای مافوق صوت در ایران مورد استفاده قرار گیرد، مسیر تهران به مشهد را می توان در مدت کمتر از پنجاه دقیقه طی کرد. یک شرکت کانادایی فعال در زمینه حمل ... 🚄اجرای پروژه نسل جدید قطارهای ما فوق صوت در یک روستای فرانسوی
اگر بخواهیم مثالی برای درک سرعت این فناوری حمل و نقل بزنیم؛ تصور کنید که اگر روزی این قطارهای مافوق صوت در ایران مورد استفاده قرار گیرد، مسیر تهران به مشهد را می توان در مدت کمتر از پنجاه دقیقه طی کرد.
یک شرکت کانادایی فعال در زمینه حمل و نقل ریلی، روستایی در فرانسه با جمعیت ۳۸۰ نفر را برای آزمایش بازدهی فناوری جدید هایپرلوپ خود انتخاب کرده است.
هایپرلوپ نسل جدیدی از فناوری حمل و نقل است که هدف آن ایجاد تحول و انقلابی نوین در زمینه حمل و نقل با سرعت بالا است. ایده اصلی این پروژه حمل مسافر یا کالا با کپسول هایی است که تحت شرایط خلأ و با سرعت صوت (۱۲۲۰ کیلومتر در ساعت) داخل لوله هایی که حکم ریل را ایفا می کنند، حرکت می کند. این تکنولوژی بیش از فناوری ریلی از بخش ها فضایی و هوا فضا الهام گرفته است. #euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
هوالرحمن . <span class="emoji emoji1f4a2"></span> #آخوندا ما رو ول نمی کنند...- . یکی از #اساتید ریاضی #دانشگاه_تهران نقل میکرد: . ...
Media Removed
هوالرحمن . #آخوندا ما رو ول نمی کنند...- . یکی از #اساتید ریاضی #دانشگاه_تهران نقل میکرد: . قرار بود جمع منتخبی از اساتید و #نخبگان ریاضی برای شرکت در #کنفرانسی بین المللی به یکی از کشور های غربی برن. . وقتی سوار هواپیما شدم دیدم یه #روحانی تو هواپیماست. . به خودم گفتم بفرما؛ اینا سفر ... هوالرحمن
.
💢 #آخوندا ما رو ول نمی کنند...-
.
یکی از #اساتید ریاضی #دانشگاه_تهران نقل میکرد:
.
قرار بود جمع منتخبی از اساتید و #نخبگان ریاضی برای شرکت در #کنفرانسی بین المللی به یکی از کشور های غربی برن.
.
وقتی سوار هواپیما شدم دیدم یه #روحانی تو هواپیماست.
.
به خودم گفتم بفرما؛ اینا سفر خارجی هم ما رو ول نمیکنن.😒
.
رفتم پیشش نشستم بهش گفتم: حاج آقا اشتباه سوار شدید #مکه نمیره😝
گفت: میدانم🤗
گفتم: حاجی قراره ما بریم کنفرانس علمی؛ شما اشتباهی نیاین😏
گفت: میدانم
دیدم کم نمیاره.
.
جدیدترین و پیچیده ترین مساله ریاضیمو که قرار بود تو کنفرانس مطرح کنم داخل برگه نوشتم دادم بهش، گفتم شما که داری میای کنفرانس بین المللی ریاضی اونم تو یه کشور خارجی حتما باید ریاضی بلد باشید.
اگر ریاضی بلدید این سوال رو حل کنید ، برگه رو بهش دادم و خوابیدم.
.
از خواب که بیدار شدم دیدم داره یه چیزایی تو برگه مینویسه.
.
گفتم: #حاجی عجله نکن اگه بعدا هم حلش کردی من دکتر فلانی هستم از دانشگاه تهران. جوابشو بیار اونجا بده.😂
.
دوباره خوابیدم.😴
بیدار که شدم دیگه نمی نوشت، گفتم چی شد؟
.
📝برگه رو بهم داد و گفت:
سوالت چهار راه حل داشت سه راه حل نوشتم و اون راهی هم که ننوشتم بلد بودی.😁
.
شوکه شده بودم
ادامه داد: این هم مساله منه اگر تونستی حلش کنی من #حسن_زاده_آملی هستم از قم.........
.
بعدها فهمیدم که به ایشون لقب #ذوالفنون را دادند و ایشان در تمامی علوم صاحب نظر بود.
.
تا جایی که دورانی که پا تو سن نذاشته بود در هفته روزی یکبار عده ای از #پروفسور های #فرانسه و سایر کشور های #اروپایی برای کسب علم و ریاضی و نجوم خدمت ایشان میرسیدند.
.
حالا نظر این عالم بزرگ درباره رهبر معظم #انقلاب #امام_خامنه ای مدظله العالی:
.
"گوش تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان #حجت_بن_الحسن(عج) است." .
این جملات وقتی بیش تر معنا پیدا می کند که بدانیم صاحب تفسیر المیزان، علامه عارف آیت ا... طباطبایی درباره شاگردش علامه حسن زاده فرموده اند: حسن زاده را کسی نشناخت جز #امام زمان.
.

#علامه_طباطبايى
#علامه_حسن_زاده
#وعده_ديدار_كنار_شهداء
#مقام_معظم_رهبرى
#تا_شهادت_راهی_نیست
#التماس_دعا
#موقت
ياعلى مدد
Read more
⚔🖌 #بدو_رستم_بدو به یک جشنواره آمریکایی رفت/ رقابت برای اسکار انیمیشن «بدو رستم بدو» به کارگردانی ...
Media Removed
⚔🖌 #بدو_رستم_بدو به یک جشنواره آمریکایی رفت/ رقابت برای اسکار انیمیشن «بدو رستم بدو» به کارگردانی #حسین_ملایمی به یک جشنواره آمریکایی راه یافت. به گزارش خبرنگارنگار هنر . انیمیشن «بدو رستم بدو» به کارگردانی حسین ملایمی برای حضور در سی و ششمین جشنواره بین المللی «Rhode Island» انتخاب ... ⚔🖌
#بدو_رستم_بدو به یک جشنواره آمریکایی رفت/ رقابت برای اسکار

انیمیشن «بدو رستم بدو» به کارگردانی #حسین_ملایمی به یک جشنواره آمریکایی راه یافت.

به گزارش خبرنگارنگار هنر
.
انیمیشن «بدو رستم بدو» به کارگردانی حسین ملایمی برای حضور در سی و ششمین جشنواره بین المللی «Rhode Island» انتخاب شد.
.
این جشنواره از جمله جشنواره های مورد تایید آکادمی اسکار است و انیمیشن «بدو رستم بدو» از بین بیش از ۶ هزار فیلم به بخش رقابتی این جشنواره راه پیدا کرده است.
.
برگزیدگان فیلم کوتاه و انیمیشن «Rhode Island» به رقابت های اسکار معرفی می شوند.
.
این جشنواره ۷ تا ۱۲ آگوست مصادف با ۱۶ تا ۲۱ مرداد ماه برگزار می شود.
.
«بدو رستم بدو» به مدت ۱۱ دقیقه در استودیو برفک و با تکنیک ۲ بعدی دیجیتال سل ساخته شده است.
.
این فیلم برداشتی طنز و کاملا آزاد از تراژدی رستم و سهراب است. رستم پهلوان ملی ایران زمین باید به آینده سفر کند و به تهران امروز بیاید تا آنچه را که بر سر فرزندش سهراب آورده، جبران کند. در شهر تهران وی نمی داند راه قانونی را برای رسیدن به هدف مشروع خود برگزیند یا راه غیر قانونی را.
.
عوامل تولید فیلم انیمیشن «بدو رستم بدو» عبارتند از  نویسنده و کارگردان، طراح کاراکتر و استوری‌بورد: حسین ملایمی، طراح بک‌گراند: شیرین سوهانی، دستیار استوری‌بورد: لیلا آهنگ، لیکاریل: سیامک واحد، لیلا آهنگ، لی آوت و طراحی پز: حسین ملایمی، انیماتورها: آزاد معروفی، حسین ملایمی، امیرسعید الوندی، مدیر تولید: شیرین سوهانی، رنگ‌آمیزی: ندا هاشمیان، الهام الماسی، نایری عیوضی، الهام احسنی، سایه پردازی: سپهر مومنی، صداپیشگان: حسین فرضی زاد، محسن ایرانی، طراحی لوگوتایپ: حمیدرضا رضوی، ترجمه زیرنویس انگلیسی و فرانسه: علیرضا جافریان، کامپوزیت: شیرین سوهانی، مهدی زحمتکش، تدوین: حسین ملایمی، آهنگساز: دانیال استاد عبدالحمید، صدابردار: حسام طباطبایی، طراحی صدا: علی علیدوستی، دانیال استاد عبدالحمید.
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span>خواب زمستانی<span class="emoji emoji1f4da"></span> نام اثر:خواب زمستانی نویسنده: گلی ترقی سال انتشار: 1351 <span class="emoji emoji1f4da"></span> گوش می دهم. صدای در ...
Media Removed
خواب زمستانی نام اثر:خواب زمستانی نویسنده: گلی ترقی سال انتشار: 1351 گوش می دهم. صدای در می آید، [...] کی یاد من کرده؟ مهم نیست. اصلا مهم نیست. حتا اگر غریبه ای باشد که اشتباهی آمده، راهش می دهم و امشب نگهش می دارم... این جمله تکان دهنده از این کتاب تنها پیام آور یک موضوع است؛ این کتاب حرف ... 📚خواب زمستانی📚
نام اثر:خواب زمستانی
نویسنده: گلی ترقی
سال انتشار: 1351 📚
گوش می دهم. صدای در می آید، [...] کی یاد من کرده؟ مهم نیست. اصلا مهم نیست. حتا اگر غریبه ای باشد که اشتباهی آمده، راهش می دهم و امشب نگهش می دارم...
📚
این جمله تکان دهنده از این کتاب تنها پیام آور یک موضوع است؛ این کتاب حرف های بسیاری برای زدن دارد. گلی ترقی نویسنده مشهور و معروف در خانواده ادب پروری متولد شد که سرشار از زندگی و روزهای هیجان‏انگیز بود. ترقی از همان آغازمی‏ خواسته نویسنده شود. نویسنده ‏ای فرهیخته و سرشار از آگاهی. او تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ‏فلسفه در آمریکا گذرانده و زمانی نیز در سازمان برنامه به کار مشغول بوده و در کسوت استادی دانشگاه به‏ تدریس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته (شناخت اساطیر و نمادهای آغازین) پرداخته ‏است. ترقی از سال 1979 در کشور فرانسه برنده جایزه بهترین قصه سال شده و در آنجا نیز منتشر شده است. ترجمه‏ فرانسوی رمان (خواب زمستانی) نیز توسط انتشارات Maurice Nadeau منتشر و ترجمه انگلیسی توسط انتشارات مزدا در آمریکا و... گلی ترقی غیر از داستان نویسی مقالات متعددی در زمینه شناخت اساطیر و نمادهای کهن نگاشته است و پشتوانه مطالعاتی غنی و قابل توجهی دارد. داستان‏های او در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‏ رسند اما در بازخوانی، عمقی از ظرافت و پختگی را با خود به ‏همراه دارند. او در داستان هایش سراغ موضوع‏ها و مضمون هایی می‏رود که آنها را نه فقط می‏شناسد بل با آنهازندگی کرده است. داستان هایی به شدت درونی و عمیق که آکنده از لحظه ‏ها و خاطره ‏های خوب گذشته است ...خواب زمستانی ؛ رمان کوتاه و جمع و جوری ست. سرگذشت چند مرد است که از بچگی با هم بودند و بزرگ شدند .. بعد از بزرگ شدن ، کم‌کم هر کدام به نحوی تنها شدند .. با اینکه هنوز همدیگر را داشتند اما یک بغض همیشگی ، در گلویشان نهفته‌ست که تا آخر عمر رهایشان نمی کند ... @ketab_iran #ketab_iran #books #bookish #bookstagrammer #booklover #whattoread
#کتاب_ایران #معرفی_کتاب #کتاب_خوب_بخوانیم #ترویج_فرهنگ_مطالعه #مطالعه #کتابخوانی #تالیف #رمان #ادبیات #ادبیات_داستانی #كتاب #کتاب_کمیاب #کتاب_نایاب #رمان #داستان_ایرانی
#خواب_زمستانی #گلی_ترقی
#غزاله_علیزاده #هوشنگ_گلشیری #رضا_براهنی #منصور_کوشان #سیمین_دانشور #جلال_آل_احمد
Read more
شبکه نمایندگان نگین خودرو سه‌رقمی می‌شود با افتتاح ۲۰ شعبه و نمایندگی جدید در روزهای آتی، شبکه فروش ...
Media Removed
شبکه نمایندگان نگین خودرو سه‌رقمی می‌شود با افتتاح ۲۰ شعبه و نمایندگی جدید در روزهای آتی، شبکه فروش و خدمات پس از فروش شرکت نگین خودرو، نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران به بیش از ۱۰۰ نقطه می‌رسد. بر اساس اعلام نگین خودرو، در راستای گسترش شبکه فروش و خدمات پس از فروش این شرکت، 83 شعبه و نمایندگی ... شبکه نمایندگان نگین خودرو سه‌رقمی می‌شود
با افتتاح ۲۰ شعبه و نمایندگی جدید در روزهای آتی، شبکه فروش و خدمات پس از فروش شرکت نگین خودرو، نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران به بیش از ۱۰۰ نقطه می‌رسد.

بر اساس اعلام نگین خودرو، در راستای گسترش شبکه فروش و خدمات پس از فروش این شرکت، 83 شعبه و نمایندگی این شرکت در سال گذشته به بیش از صد مرکز افزایش خواهد یافت.

به دنبال پیاده‌سازی استانداردهای جهانی رنو در شعب و عاملیت‌های نماینده رسمی خود در ایران و به‌منظور افزایش سطح دسترسی مشتریان نگین خودرو به خدمات موردنیاز در اقصی نقاط کشور، در سال 97 برنامه توسعه کمی و کیفی شبکه فروش و خدمات پس از فروش این شرکت در حال اجراست و به‌زودی چندین شعبه و نمایندگی جدید 3S در استان‌های تهران، خراسان، اصفهان، البرز، گیلان، خوزستان، زنجان، قزوین و همدان افتتاح می‌شود. وظیفه این مراکز فروش خودرو، فروش قطعات و ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان خودروهای وارداتی برند رنو خواهد بود.

قابل ذکر است شرکت نگین خودرو با ارائه شیوه‌های متمایز فروش، تحویل و خدمات پس از فروش و نیز با داشتن ناوگان نگین سرویس در سراسر کشور به‌منظور ارائه سرویس در محل به دارندگان خودروهای رنو، به دنبال کسب رضایت حداکثری مشتریان خود به‌صورت مداوم و مستمر است.
👇👇👇
👇👇👇👇👇
👇👇👇👇👇👇👇
مسابقه نگین خودرو آغاز شد؛ با جوایز نقدی برای پنج نفر
دنبال کنید، پاسخ دهید، دوستانتان را دعوت کنید و جایزه ببرید
هم‌اکنون به صفحه رسمی نگین خودرو بپیوندید
@neginkhodroo @neginkhodroo
@neginkhodroo @neginkhodroo
👆👆👆
👇👇👇
تازه‌ترین شرایط فروش خودرو های داخلی و وارداتی را به همراه جزئیات و اطلاعات کامل فنی و طرح های فروش در اینستاگرم مایکار دنبال کنید
@mycar.ir @mycar.ir @mycar.ir
@mycar.ir @mycar.ir @mycar.ir
@mycar.ir @mycar.ir @mycar.ir
.
.
.
www.asrekhodro.com
#خودروامروز #خودروامروزی #خودرو #ماشین #عصرخودرو #خودرونما #رنو #رنوپارس #نگین_خودرو #تلیسمان #کولئوس #مگان #کلیو #renault #koleos #talisman #megane #clio #khodronama #car #automobile
Read more
. <span class="emoji emoji1f343"></span> نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش اول <span class="emoji emoji1f343"></span> . در ابتدا لازمه به این نکته اشاره کنیم که پرداختن به زندگی ...
Media Removed
. نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش اول . در ابتدا لازمه به این نکته اشاره کنیم که پرداختن به زندگی شعرا و بزرگان، به خودی خود کار ارزشمندی بوده و سریال شهریار به عنوان اولین قدم برای شهریارشناسی، اثر مثبت و ارزنده‌ای هست. خود من با مشاهده این سریال و شعرخوانی اردشیر رستمی بود که به شعرهای استاد ... .
🍃 نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش اول 🍃
.
در ابتدا لازمه به این نکته اشاره کنیم که پرداختن به زندگی شعرا و بزرگان، به خودی خود کار ارزشمندی بوده و سریال شهریار به عنوان اولین قدم برای شهریارشناسی، اثر مثبت و ارزنده‌ای هست. خود من با مشاهده این سریال و شعرخوانی اردشیر رستمی بود که به شعرهای استاد بیش از پیش علاقه‌مند شدم و این پیج رو تاسیس کردم.
با این حال برخی موارد عنوان شده در سریال با زندگی واقعی استاد تفاوت داره و با توجه به نظرات دوستان باید اون‌ها رو بدونید.
.
* بسیاری از شخصیت های دوران کودکی استاد شهریار که در شکل‌گیری شخصیت او نقش ویژه ای داشتند، از جمله "خان ننه"، "ننه قیز" و "رخشنده" که برخی تا آخر عمر در ذهن و زبان شهریار زندگی می کردند، در سریال حضور ندارند.
.
* طبق گفته اصغر فردی یکی از شاگران استاد، پس از مرگ پسرعموی رضاشاه، استاد توانست بخش ناتمام (دوره داروشناسی) را در مدرسه عالی دواسازی و دندانسازی طی و تمام كند. با ارائه آن مدرك نيز توانست جواز طبابت بگيرد كه پس از آن، مدت كوتاهی هم مطب دائر كردند.
.
* سومین مسئله در مورد نحوه آشنایی استاد با همسرشان هست که در سریال به عنوان یک غریبه‌ی شبیه به لاله معرفی شده‌اند، حال آن‌که عزیزه خانم نوه عمه‌ی استاد شهریار بود. به گفته دختر استاد، عزیزه خانم عاشق شعرهای استاد بوده و با انگیزه ادبی با ایشان ازدواج کردند.
.
* همسر استاد شهریار، عزیزه خانم، در سریال به صورت بی‌سواد مطلق به تصویر کشیده شده‌اند، حال‌آن‌که ایشان فرهنگی و معلم بودند. ایشان برخلاف سریال، بیمار نبوده و یک روز صبح هنگام راهی کردن بچه ها به مدرسه، سکته مغزی کرده و فوت کردند.
.
* شهریار در خراسان بود که لاله مرد و بعد اینکه شهریار به تهران بازگشت خبر مرگ لاله را به او دادند و شهریار بر سر خاکش شعر معروف «بیداد رفت لاله‌ی بر باد رفته» را خواند.
.
* در سریال بیشتر به جنبه های شعری شهریار اشاره شده، حال آن‌که به سواد عمیق ایشان چنان که باید پرداخته نشده است. استاد به زبان های ترکی و فارسی و فرانسوی و عربی مسلط بودند. به فرانسه شعر میگفتند و حافظ قرآن بودند. در ۱۳سالگی مطول عربی را به گونه‌ای خلاصه کرده بود که شمس‌العلماء از تسلط شهریار به زبان عربی تعجب کرده بود.
.
* استاد شهریار رئیس کنگره شعر و ادب بودند. شعری که در این کنگره سرودند تاریخ ادبیات معاصر است. ایشان در این شعر از تمامی شاعران حتی شعرای درجه ۳ و ۴ هم نام برده و حتی نام بسیاری که از لحاظ هنری، شعری و بینش با او مخالف بودند با حرمت در این مثنوی ذکر شده است.
.
ادامه دارد...
Read more
معرفی و مشخصات فردی مالکین محترم مجموعه برکه: جناب آقاي داود رسولا متولد سال 57 در بندرعباس ، آشنا ...
Media Removed
معرفی و مشخصات فردی مالکین محترم مجموعه برکه: جناب آقاي داود رسولا متولد سال 57 در بندرعباس ، آشنا به زبان انگليسي و عربي و داراي مدارك معتبر در زمینه سیستم های مدیریتی مدرن و کارشناسی غذا زیر نظر اساتید مجرب از کشورهای ترکیه ، امارات ، اسپانيا ، فرانسه ، سوئد . ایشان از پانزده سال پیش وارد تجارت ... معرفی و مشخصات فردی مالکین محترم مجموعه برکه:
جناب آقاي داود رسولا متولد سال 57 در بندرعباس ، آشنا به زبان انگليسي و عربي و داراي مدارك معتبر در زمینه سیستم های مدیریتی مدرن و کارشناسی غذا زیر نظر اساتید مجرب از کشورهای ترکیه ، امارات ، اسپانيا ، فرانسه ، سوئد .
ایشان از پانزده سال پیش وارد تجارت شدند و تا کنون نمایندگی 8 برند لاستيك و 4 برند رینگ اتومبیل را در استان هرمزگان داشته اند .
همسر ایشان خانم هانيه دورنه مدیرعامل مجموعه غذایی برکه متولد سال 62 در بندرعباس ، دارای مدرک فوق لیسانس فناوری اطلاعات و مسلط به زبان انگليسی ، اسپانيايی و آشنا به زبان عربی هستند. وی دوره های حرفه ای آشپزی و شیرینی پزی را گذرانده و دارای مدرک معتبر در این زمینه می باشد.

ایده افتتاح یک مجموعه غذایی که دارای معیارهای کیفی و استانداردهای لازم باشد از شش سال پیش توسط جناب رسولا و همسر ایشان مطرح بود تا اینکه پس از گذراندن دوره های پیشرفته کیفیت و مدیریت که در خارج از کشور و تهران برگزار می شد از سال 92 شروع به طراحی این مجموعه نمودند.
ایشان کاملاً به این موضوع واقف بودند که وجود یک مجموعه غذایی فاخر که از هر جهت دارای استانداردهای لازم باشد یکی از نیازهای شهر بندرعباس هست و با علم به این موضوع اقدام به اجرای این پروژه نمودند.
جناب رسولا در یک دوره به عنوان کارشناس برای الگو برداری از غذاها در خلق غذا با طعم های جدید به هتل رادیسون بلو دبی دعوت شده بودند که در حال حاضر از همین ایده در رستوران برکه استفاده میشود.
در حال حاضر فقط فاز اول مجموعه راه اندازی شده که در طبقه اول ساختمان می باشد و در آینده نه چندان دور قسمت فرست کلاس VIP در طبقه 12، 13، 14 همین ساختمان با چشم اندازی بی نظیر و °360 بر آبهای نیلگون خلیج فارس و بر کل بندرعباس افتتاح خواهد شد.

طراحی کل مجموعه توسط آقای رسولا و همسر ایشان انجام شده . گچبری و پتینه کاری سقفها و دیوارها کار دست و هنر ایرانی می باشد و برای کیفیت و زیبایی بیشتر به جای رنگ از ورقهای طلا و نقره در آنها استفاده شده.
لازم به ذکر است که جناب رسولا تا کنون در زمینه کار آفرینی و اشتغال زایی بسیار موفق بوده در حال حاضر با راه اندازی فاز اول مجموعه دست کم 60 نفر نیروی انسانی بصورت مستقیم در مجموعه مشغول به کار شده اند.
آقای رسولا نام مجموعه را (برقع) یا به گویش بندری (برکه) انتخاب کردند چرا که برکه یکی از اصلیترین نمادهای هرمزگان است که تداعی گر نجابت زنان جنوبیست.
@borkah_restaurant
Read more
راه اندازی کارخانه تولید مواد اولیه برای غنی‌سازی اورانیوم در اصفهان *عکس آرشیوی است ایران کارخانه‌ای ...
Media Removed
راه اندازی کارخانه تولید مواد اولیه برای غنی‌سازی اورانیوم در اصفهان *عکس آرشیوی است ایران کارخانه‌ای را که به مدت ۹ سال تعطیل شده بود، روز چهارشنبه با هدف تامین مواد اولیه لازم برای غنی‌سازی اورانیوم بازگشایی کرد. تصمیم به بازگشایی این کارخانه پس از آن اتخاذ شد که با خروج ایالات متحده آمریکا ... راه اندازی کارخانه تولید مواد اولیه برای غنی‌سازی اورانیوم در اصفهان
*عکس آرشیوی است
ایران کارخانه‌ای را که به مدت ۹ سال تعطیل شده بود، روز چهارشنبه با هدف تامین مواد اولیه لازم برای غنی‌سازی اورانیوم بازگشایی کرد.

تصمیم به بازگشایی این کارخانه پس از آن اتخاذ شد که با خروج ایالات متحده آمریکا از برجام، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به سازمان انرژی اتمی دستور داد تا مقدمات لازم را برای افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم در صورت عدم موفقیت امضا کنندگان اروپایی برجام در حفظ این توافق فراهم کنند.

به گزارش سازمان انرژی اتمی قرار است در این کارخانه گاز UF6 که از مواد اولیه لازم برای ماشین‌های سانتریفوژ است تولید شود؛ در همین راستا یک بشکه کیک زرد نیز به این کارخانه تحویل داده شده است.

قرار است اکسید اورانیوم غلیظ شده یا در واقع خاک معدنی اورانیوم که به کیک زرد مشهور است، در این کارخانه به هگزافلوراید اورانیوم با فرمول UF6 تبدیل شود.

این کارخانه که در سال ۲۰۰۹ میلادی از چرخه فعالیت خارج شده بود، بخشی از تاسیسات تبدیل اورانیوم در اصفهان محسوب می‌شود.

پیش از این در ۵ ژوئن سال جاری میلادی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل اعلام کرده بودند که سازمان انرژی اتمی ایران آنها را از وجود طرحی برای تولید دوبارۀ UF6 آگاه کرده است.

این اقدام، نوعی حرکت نمادین محسوب می‌شود و همچنان در چهارچوب توافقات برجام است که به ایران اجازه می‌داد به غنی‌سازی اورانیوم تا ۳.۶۷ درصد بپردازد؛ رقمی بسیار کمتر از ۹۰ درصدی که برای تهیه اورانیوم تسلیحاتی لازم است.

همزمان با راه اندازی این کارخانه، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با ارسال نامه‌ای به همتایان خود در آلمان، فرانسه و بریتانیا هشدار داد که زمان برای نجات توافق هسته‌ای رو به پایان است.

از سرگیری فعالیت در این کارخانه در حالی است که آمریکا دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه تهران در ماه اوت و سپس ماه نوامبر به اجرا خواهد گذاشت. واشنگتن همچنین از مشتریان نفت ایران خواسته است که خریدهایشان را از تهران متوقف کنند.
#euronewspe #euronews #euronewspersian #iran #irandeal
Read more
. سخنران این ماه صبح خلاق تهران آقای مرتضی پورصمدی، فیلم‌بردار، عکاس، مستند نگار، مردم نگار و یکی ...
Media Removed
. سخنران این ماه صبح خلاق تهران آقای مرتضی پورصمدی، فیلم‌بردار، عکاس، مستند نگار، مردم نگار و یکی از باتجربه‌ترین مدیران فیلم‌برداری سینما و تلویزیون کشور است. آقای پورصمدی در طول مدت فعالیت خود همواره علاقه‌ی ویژه‌ای به عکاسی مستند، مردم‌نگاری و ایران‌گردی داشته‌اند و همین موضوع سبب ... .
سخنران این ماه صبح خلاق تهران آقای مرتضی پورصمدی، فیلم‌بردار، عکاس، مستند نگار، مردم نگار و یکی از باتجربه‌ترین مدیران فیلم‌برداری سینما و تلویزیون کشور است.

آقای پورصمدی در طول مدت فعالیت خود همواره علاقه‌ی ویژه‌ای به عکاسی مستند، مردم‌نگاری و ایران‌گردی داشته‌اند و همین موضوع سبب شده تا علاوه بر فیلم‌برداری، بتوان ایشان را یکی از عکاسان مطرح و باتجربه‌ی حال حاضر دانست.

آقای پورصمدی 65 ساله و اهل همدان هستند و بیش از 40 سال در رشته‌ی حرفه‌ای خود مشغول به فعالیت‌اند.

وقتی پای صحبتش می‌نشینید دقیقه به دقیقه از تجربیات و خاطرات شیرین او می‌شنوید که خسته‌کننده نیستند. خود او دلیل این حجم از تجربیات و نکات را، ایران‌گردی و جهان‌گردی و سفرهای بسیار خود می‌داند.

فعالیت 40 و چند ساله‌ی آقای پورصمدی در حوزه فیلم‌برداری، نتایجی به جا گذاشته که باعث می‌شود کمتر کسی از میان ما آثار او را ندیده باشیم.
فیلم‌های سینمایی دایره زنگی، هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند، گیلانه، سال‌های بی‌قراری، عصیان، سراب و بسیاری اسامی درخشان دیگر، گوشه‌ای از فعالیت‌های هنری ایشان است.

همچنین فعالیت‌های حرفه‌ای ایشان در زمینه عکاسی مستند و مردم‌نگاری، منجر به برپایی چندین نمایشگاه معتبر عکاسی در کشورهای ایران، سوئد، کانادا، فرانسه و ... شده است.

این ماه پای صحبت‌های مرتضی پورصمدی می‌نشینیم و از او، فعالیت‌هایش، اهدافش و البته موضوع جهانی برنامه، «قصد» و تاثیر قصد و نیت بر آثار هنری می‌شنویم و می‌آموزیم.
.
.
جمعه ١٩ مرداد ٩:٠٠ صبح درپرديس قلهك
جهت ثبت نام چهارشنبه از ساعت ١١:٠٠ به وبسايت ‏cmthr.ir/r مراجعه كنيد.

@cm_tehran
#صبح_خلاق #صبح_خلاق_تهران #سخنران #مرتضي_پورصمدي
Read more
خانه‌ فروغ فرخزاد هنوز ثبت ملی نشده و قرار است چند روز دیگر تخریب شود و به جایش آپارتمان ساخته شود دیوارهای ...
Media Removed
خانه‌ فروغ فرخزاد هنوز ثبت ملی نشده و قرار است چند روز دیگر تخریب شود و به جایش آپارتمان ساخته شود دیوارهای خانه اگرچه ۴۱ سال پیش بازسازی شده اما حیاط هنوز همان حوض بکری را دارد که بارها و بارها با ماهی‌های قرمزش پا به شعرهای فروغ گذاشته بود. باغچه‌های حیاط خانه فرخزاد، دیگر رونق سابق را ندارند. ... خانه‌ فروغ فرخزاد هنوز ثبت ملی نشده و قرار است چند روز دیگر تخریب شود و به جایش آپارتمان ساخته شود

دیوارهای خانه اگرچه ۴۱ سال پیش بازسازی شده اما حیاط هنوز همان حوض بکری را دارد که بارها و بارها با ماهی‌های قرمزش پا به شعرهای فروغ گذاشته بود.

باغچه‌های حیاط خانه فرخزاد، دیگر رونق سابق را ندارند. از همه آن درخت‌های انگور و پرتقال و ... یک درخت خرمالو مانده که ثابت کند فروغ راست می‌گفت؛ کسی نمی‌خواهد باور کند که باغچه دارد می‌میرد/و ذهن باغچه دارد آرام آرام از خاطرات سبز تهی می‌شود.

فروغ در همین خانه به سال ۱۳۱۳ به دنیا آمد. در همین خانه بزرگ شد. در همین خانه اولین شعرهایش را گفت و در غربت همین خانه لباس عروسی به تن کرد.  سال‌های ابتدای جدایی‌ش از پرویز شاپور به همین خانه بازگشته بود و چند صباحی هم کنار کامیار و خانواده‌اش در انتهای کوی خادم آزاد زندگی کرد. حتی بنا بر روایت توران خانم، مادر فروغ، او در آخرین روز زندگی خود، ۲۴ بهمن سال ۴۵ هم، به این خانه سر زده بود. « کوچه‌ای هست که قلب من آن را /از محله‌های کودکی‌ام دزیده است...» حالا  با پتک‌ها ‌و کلنگ‌هایشان در یک قدمی حیاط خانه فرخزاد ایستاده‌ و خبر از تخریب آن در همین یکی دو روز آینده می‌دهند. پیرمرد تفرشی که سال‌ها پیش این‌ خانه را از پدر فروغ خریده و حافظ تاریخ و خاطره‌های آن بود، حالا فوت کرده است و ورثه می‌خواهند هرچه سریع‌تر خانه را تخریب کنند. رسانه‌ها در خواب و شهرداری منطقه ۱۱ ناحیه ۴ هم پروانه ساخت آن را صادر کرده و کار روی کاغذ تمام است.

دکتر شفیعی‌کدکنی چند سال پیش در مقاله‌ای نوشته بود: «از حوزه‌ی کار خودم، دانشگاه تهران، مثال می‌زنم. اگر از دانشگاه تهران بپرسند که ما می‌خواهیم نوع سؤالات امتحانی #ملک‌الشعراء بهار یا بدیع‌الزمان فروزانفر یا خانم فاطمه سیّاح را بدانیم، آیا دانشگاه تهران یک نمونه ـ فقط یک نمونه ـ از پرسش‌های امتحانی این استادان بزرگ و بی‌مانند را، که فصول درخشانی از تاریخ ادبیات و فرهنگ عصر ما را شکل داده‌اند، می‌تواند در اختیار ما قرار دهد؟ نه تنها در این زمینه پاسخ دانشگاه تهران منفی است، که حتی پرونده استخدامی ملک‌الشعراء بهار را هم ندارد. "بهار نوعی" اگر در فرانسه می‌زیست، برای صورت‌حساب قهوه‌ای که در فلان "کافه" پاریس خورده بود، آرشیو داشتند و ما حتی پرونده استخدامی او را نداریم؛ تا چه رسد به نوع صورت سؤال‌های امتحانی او.»
#فرخزاد #فروغ_فرخزاد #فرخزاد_ازقدیما
.
به نظر شما ریشه این بی‌توجهی به فرهنگ و مفاخر ایرانی چیست؟
Read more
. ‍ هنر #ایرانی الهام‌بخش طراحان مارک معروف مد در فرانسه یک تولیدکننده معروف عطر، پوشاک و تزئینات ...
Media Removed
. ‍ هنر #ایرانی الهام‌بخش طراحان مارک معروف مد در فرانسه یک تولیدکننده معروف عطر، پوشاک و تزئینات داخلی در فرانسه برای طراحی آخرین مجموعه تولیدات خود از فرهنگ ایرانی الهام گرفته است. طراحان این شرکت که فراگونارد نام دارد برای طراحی محصولات سال ۲۰۱۸ خود راهی ایران شدند و در این سفر شهرهای ... .
‍ هنر #ایرانی الهام‌بخش طراحان مارک معروف مد در فرانسه

یک تولیدکننده معروف عطر، پوشاک و تزئینات داخلی در فرانسه برای طراحی آخرین مجموعه تولیدات خود از فرهنگ ایرانی الهام گرفته است.

طراحان این شرکت که فراگونارد نام دارد برای طراحی محصولات سال ۲۰۱۸ خود راهی ایران شدند و در این سفر شهرهای تهران، اصفهان، شیراز،‌ یزد و کاشان دیدار کردند.

آنها با الهام از فرهنگ و تاریخ و جغرافیای ایران مجموعه وسیعی از کالاها را طراحی کرده‌اند که شامل عطر، ادکلن، صابون‌های خوشبو، کیف، لباس زنانه و کودکانه، ظروف و لوازم تزئینی می‌شود.

فرهنگ و تاریخ ایران تأثیر ژرفی بر مدیران و طراحان این برند معروف گذاشته است. بخش اعظمی از صفحات سالنامه ۲۰۱۸ فراگونار به عکس‌ها و نوشته‌های مربوط به سفر به ایران اختصاص یافته است. تا آنجا که می‌توان مدعی شد سالنامه امسال آنها به یک سفرنامه تصویری یا یک راهنمای سفر برای گردشگران علاقمند به ایران تبدیل شده است.
عکس نارنجستان قوام #شیراز در پس زمینه محصولات این شرکت چشم نوازی میکند 😍😍😍
#fshzb
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>MONT BLANC <span class="emoji emoji1f535"></span>EMBLEM INTENSE Launched: 2014 Groups: Aromatic - Spicy Size: 60ml -100ml EAU ...
Media Removed
MONT BLANC EMBLEM INTENSE Launched: 2014 Groups: Aromatic - Spicy Size: 60ml -100ml EAU DE TOILETTE For Men Pour Homme مردانه تركيب رايحه: پيش رايحه: گريپ فروت - مريم گلى - هل - گشنيز ميان رايحه: برگ بنفشه - سيب - گل رز - دارچين - جوز رايحه ماندگار: رايحه چوبى - نعناى هندى - لوبياى ... 🔴MONT BLANC
🔵EMBLEM INTENSE
Launched: 2014
Groups: Aromatic - Spicy
Size: 60ml -100ml
EAU DE TOILETTE
For Men
Pour Homme
مردانه
تركيب رايحه:
پيش رايحه: گريپ فروت - مريم گلى - هل - گشنيز
ميان رايحه: برگ بنفشه - سيب - گل رز - دارچين - جوز
رايحه ماندگار: رايحه چوبى - نعناى هندى - لوبياى تونكا - جير
___________________________
🔴MONT BLANC
تاريخچه مون بلان:
در سال ١٩٠٦ يك تاجرلوازم تحريرهامبورگي،يك بانكدار ويك مهندس برليني تصميم به توليد خود نويس ميگيرند. در سال ١٩٠٨ كمپاني را تاسيس وسال ١٩١٠ خودنويسي با نام مون بلان ساخته كه ٣ سال بعد به نام تجاري تبديل شد. اولين فروشگاه مون بلان سال ١٩١٩ در هامبورگ وسپس در شهرها و كشورهاي ديگر افتتاح شد. در سال ١٩٣٥ خط توليد كالاهاي لوكس چرمي و سپس محصولاتي از قبيل ساعت،لوازم جانبي، عينك،جواهرات،عطر و ادكلن را به توليدات خود افزود.
مون بلان اولين عطر را در سال ٢٠٠١ و تاكنون ٢٢ عطر به بازار عرضه نموده.
_______________________________________
⭕️MONT BLANC
مون بلان بلندترين قله رشته كوه الپ است كه در مرز ايتاليا و فرانسه قرارگرفته،
فرانسوي ها به ان مون بلان و ايتاليايي ها مونته بيانكو ميگوىند كه هر دو به معني
كوه سفيد است.صد كيلومتر مربع ان پوشيده از يخچالهاي دايمي و وسيع است به همين خاطر به ان كوه سفيد مي گويند.

___________________________________
miami perfumes channel in telegram:
https://telegram.me/miamiperfumes
________________________________
كانال عطر ميامى در تلگرام:
https://telegram.me/miamiperfumes
_____________________________________
❤️TAG YOUR FRIENDS

لطفاً پست ها را لايك و دوستان علاقه مند به عطر را تگ كنيد، و نظرتان را راجع به اين عطر بنويسيد.
جهت اطلاع از قيمت ها و ارسال رايگان در تهران با شماره تلفن ٨٨٢٧٨٢٧٨ تماس بگيريد

#MONTBLANC #EMBLEM #2014 #men2014 #men #AromaticSpicy #EMBLEMINTENSE #MONTBLANCEMBLEM #edt
#MONTBLANCEMBLEMINTENSE #pourhomme #homme #femme #hot #cold #cool #fragrance #fragrantica #fashion #model #interparfum #champselysees #miamiMONTBLANC
#عطر #پرفيوم #عطرايران #گيشا #تهران #ايران
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>MONT BLANC <span class="emoji emoji1f535"></span>Lady EMBLEM <span class="emoji emoji2b50"></span>️Launched: 2015 Groups: Chypre - Floral Size: 30ml - 50ml - 100ml EAU ...
Media Removed
MONT BLANC Lady EMBLEM ️Launched: 2015 Groups: Chypre - Floral Size: 30ml - 50ml - 100ml EAU DE PARFUM For Women Pour Femme زنانه تركيب رايحه: پيش رايحه: انگور فرنگى - مربا - گل رز صورتى - هلو ميان رايحه: نعناى هندى - چوب صندل - چوب بلسان بنفش رايحه ماندگار: مشك - تمشك ___________________________ MONT ... 🔴MONT BLANC
🔵Lady EMBLEM
⭐️Launched: 2015
Groups: Chypre - Floral
Size: 30ml - 50ml - 100ml
EAU DE PARFUM
For Women
Pour Femme
زنانه
تركيب رايحه:
پيش رايحه: انگور فرنگى - مربا - گل رز صورتى - هلو
ميان رايحه: نعناى هندى - چوب صندل - چوب بلسان بنفش
رايحه ماندگار: مشك - تمشك
___________________________
🔴MONT BLANC
تاريخچه مون بلان:
در سال ١٩٠٦ يك تاجرلوازم تحريرهامبورگي،يك بانكدار ويك مهندس برليني تصميم به توليد خود نويس ميگيرند. در سال ١٩٠٨ كمپاني را تاسيس وسال ١٩١٠ خودنويسي با نام مون بلان ساخته كه ٣ سال بعد به نام تجاري تبديل شد. اولين فروشگاه مون بلان سال ١٩١٩ در هامبورگ وسپس در شهرها و كشورهاي ديگر افتتاح شد. در سال ١٩٣٥ خط توليد كالاهاي لوكس چرمي و سپس محصولاتي از قبيل ساعت،لوازم جانبي، عينك،جواهرات،عطر و ادكلن را به توليدات خود افزود.
مون بلان اولين عطر را در سال ٢٠٠١ و تاكنون ٢٢ عطر به بازار عرضه نموده
__________________________________
⭕️MONT BLANC
مون بلان بلندترين قله رشته كوه الپ است كه در مرز ايتاليا و فرانسه قرارگرفته،
فرانسوي ها به ان مون بلان و ايتاليايي ها مونته بيانكو ميگوىند كه هر دو به معني
كوه سفيد است.صد كيلومتر مربع ان پوشيده از يخچالهاي دايمي و وسيع است به همين خاطر به ان كوه سفيد مي گويند.

___________________________________
miami perfumes channel in telegram:
https://telegram.me/miamiperfumes
________________________________
كانال عطر ميامى در تلگرام:
https://telegram.me/miamiperfumes
___________________________________ ❤️TAG YOUR FRIENDS

لطفاً پست ها را لايك و دوستان علاقه مند به عطر را تگ كنيد، و نظرتان را راجع به اين عطر بنويسيد.
جهت اطلاع از قيمت ها و ارسال رايگان در تهران با شماره تلفن ٨٨٢٧٨٢٧٨ تماس بگيريد

#MONTBLANC #EMBLEM #2015 #lady #ladyemblem #women #ChypreFloral #women2015 #MONTBLANCladyEMBLEM #edp
#hot #cold #cool #fragrance #fragrantica #fashion #model #interparfum #champselysees #miamiMONTBLANC #lady #parfum
#عطر #پرفيوم #عطرايران #گيشا #تهران #ايران
Read more
. شرایط فروش سیتروئن C3 اعلام شد . شرکت سایپا سیتروئن همزمان با آغاز دومین سال فعالیت مفتخر است ...
Media Removed
. شرایط فروش سیتروئن C3 اعلام شد . شرکت سایپا سیتروئن همزمان با آغاز دومین سال فعالیت مفتخر است تا پیش فروش خودروی سیتروئن C3 ، اولین‌ محصول تولیدی خود در ایران را اعلام دارد. سی ۳ بعنوان یکی از پرفروشترین خودروهای سیتروئن با رکورد فروش ۳۰۰ هزار دستگاه تا تاریخ اکتبر ۲۰۱۶، اینک در ترکیب رنگی ... .
شرایط فروش سیتروئن C3 اعلام شد
.
شرکت سایپا سیتروئن همزمان با آغاز دومین سال فعالیت مفتخر است تا پیش فروش خودروی سیتروئن C3 ، اولین‌ محصول تولیدی خود در ایران را اعلام دارد.

سی ۳ بعنوان یکی از پرفروشترین خودروهای سیتروئن با رکورد فروش ۳۰۰ هزار دستگاه تا تاریخ اکتبر ۲۰۱۶، اینک در ترکیب رنگی بدنه سفید / سقف قرمز و با پیشرانه ۱۶۵ THP و گیربکس اتوماتیک EAT6 در ایران تولید و عرضه می‌شود.
سیتروئن سی ۳ اولین خودروی تولیدی شرکت سایپا سیتروئن حاصل همکاری، مشارکت و سرمایه گذاری شرکت‌های سیتروئن فرانسه و سایپا ایران می‌باشد که در کارخانه تولیدی کاشان به تولید می‌رسد.
برای اولین بار رونمایی از این مدل طی مراسمی در آذر ماه ۱۳۹۶ در نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران به انجام رسید و در حال حاضر جهت بازدید عموم علاقمندان در مرکز تجاری ملل واقع در خیابان فیاضی (فرشته ) تهران به نمایش گذاشته شده است.
پیش فروش سیتروئن سی ۳ از تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ راس ساعت ۱۱ صبح و از طریق وبسایت ایرانی‌کار و با پیش پرداخت ۶۰۰ میلیون ریال آغاز خواهد شد.
سایپا سیتروئن از طریق نمایندگی‌های منتخب خود تحویل خودروهای ثبت نامی را از شهریور سال ۱۳۹۷ و بر اساس اولویت ثبت نام به مشتریان محترم آغاز خواهد کرد .
لازم به ذکر است قیمت قطعی خودرو C3 در زمان ارسال دعوتنامه رسما به خریداران محترم اعلام خواهد شد.

علاقمندان میتوانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص پیش فروش و ثبت نام به سایت رسمی سایپا سیتروئن به ادرس :
www.saipa-citroen.com
و صفحه رسمی اینستاگرام سایپا سیتروئن :
@saipa.citroen
مراجعه نمایند.
Read more
رییس فدراسیون فوتبال برای تیم داوری ایران در ادامه رقابت های جام جهانی 2018 روسیه ،مهدی تاج امروز ...
Media Removed
رییس فدراسیون فوتبال برای تیم داوری ایران در ادامه رقابت های جام جهانی 2018 روسیه ،مهدی تاج امروز در تماس با علیرضا فغانی،ضمن تقدیر از عملکرد درخشان گروه داوران ایرانی حاضر در جام جهانی در مسابقات مرحله گروهی،برای وی،رضا سخندان و محمدرضا منصوری در دیدار حساس امروز آرژانتین و فرانسه و همچنین ... رییس فدراسیون فوتبال برای تیم داوری ایران در ادامه رقابت های جام جهانی 2018 روسیه ،مهدی تاج امروز در تماس با علیرضا فغانی،ضمن تقدیر از عملکرد درخشان گروه داوران ایرانی حاضر در جام جهانی در مسابقات مرحله گروهی،برای وی،رضا سخندان و محمدرضا منصوری در دیدار حساس امروز آرژانتین و فرانسه و همچنین ادامه رقابت های جام جهانی 2018 روسیه آرزوی موفقیت کرد.

فغانی هم در این گفت و گوی تلفنی،ضمن ابراز تشکر از تماس صمیمانه و حمایت های رییس فدراسیون فوتبال،ابراز امیدواری کرد که روند موفقیت آمیز تیم داوری ایرانی در جام جهانی تداوم یابد.

تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و آرژانتین حساس‌ترین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ را امروز و از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه کازان آره‌نا برگزار خواهند کرد.

این سومین قضاوت تیم داوری ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ است. این تیم پیش از این دیدار آلمان با مکزیک و صربستان با برزیل را قضاوت کرده بود.
Read more
Master class courses in iran By cecile farkas moritel تخصصي ترين دوره دسرهاي مدرن با فيلينگهاي ...
Media Removed
Master class courses in iran By cecile farkas moritel تخصصي ترين دوره دسرهاي مدرن با فيلينگهاي جديد و متنوع توسط شف سسيل موريتل از كشور فرانسه برنده پياپي مدال افتخار در مسابقات طراحي دسر و طعم هاي متنوع در اروپا و استاد بين المللي در برگزاري مستر كلاسهاي متعدد در اروپا و اسيا و خاورميانه براي ... Master class courses in iran
By cecile farkas moritel

تخصصي ترين دوره دسرهاي مدرن با فيلينگهاي جديد و متنوع توسط
شف سسيل موريتل از كشور فرانسه

برنده پياپي مدال افتخار در مسابقات طراحي دسر و طعم هاي متنوع در اروپا
و استاد بين المللي در برگزاري مستر كلاسهاي متعدد در اروپا و اسيا و خاورميانه

براي اولين بار در ايران
با حمايت اسپانسرهاي مطرح دنياي دسر
پاوني ايتاليا و پونتير فرانسه
طراحان كيك ايرانيان
و اتاسنتر
يك فرصت استثنايي و جذاب براي علاقه مندان به دسرهاي مدرن و در جهت به روز رساني منوي كافه ها و سفارشات شما
با همكاري استاد علي فيضي شف مطرح ايراني

و حمايت برندهاي مطرح دنيا از كاراموزان اين دوره با اهداي پكيج تخفيفات ويژه و مدرك معتبر
پانزدهم شانزدهم و هفدهم ارديبهشت
5 — 7 may
تهران

تلفن تماس جهت رزرو و ثبتنام
09123433103
Read more
شهر فرنگ نوعی سرگرمی کودکانه است به شکل جعبه‌ای چهارگوش، سوار بر چهارچرخ و قابل حملکه از سوراخ‌های ...
Media Removed
شهر فرنگ نوعی سرگرمی کودکانه است به شکل جعبه‌ای چهارگوش، سوار بر چهارچرخ و قابل حملکه از سوراخ‌های دیواره آن عکس‌های قدیم ایران و عکس‌های نقاط دیدنی و معروف جهان به نمایش درمی‌آید. در هنگامی که هنوز سینما و تلویزیون در ایران رواج و رونق نیافته بود بازار شهر فرنگ رونق داشت و کودکان تماشای این تصویرهای ... شهر فرنگ نوعی سرگرمی کودکانه است به شکل جعبه‌ای چهارگوش، سوار بر چهارچرخ و قابل حملکه از سوراخ‌های دیواره آن عکس‌های قدیم ایران و عکس‌های نقاط دیدنی و معروف جهان به نمایش درمی‌آید. در هنگامی که هنوز سینما و تلویزیون در ایران رواج و رونق نیافته بود بازار شهر فرنگ رونق داشت و کودکان تماشای این تصویرهای متحرک را که با توضیحات متصدی دستگاه همراه بود بسیار دوست می‌داشتند. در گذشته استقبال مردم از این وسیله سرگرمی به حدی بود که شهر فرنگی بودن شغل آبرومندی به حساب می‌آمد. اما اکنون مدتی است دیگر شهر فرنگ جز در دهات و روستاها و شهرهای دورافتاده مشتری ندارد و روزبه‌روز از گرمی بازار آن کاسته می شود.
مسبب ورود آن به ایران مظفرالدین شاه قاجار بود. وی در دیدار از نمایشگاه جهانی فرانسه که در پاریس برگزار شده بود، نظرش به شهر فرنگ جلب شد و این موضوع مقدمه‌ای برای ورود این دستگاه به ایران شد.
#ايران
#تهران
#تهران_دوستت_دارم
#شهرچنار
#اينجا_تهران_است
#تهرانگردي
#تهرانگرافي
#Iran
#Tehran
#loveyoutehran
#mustseetehran
#mustseeiran
#untoldiran
#unknowniran
#thisisTehran
#Tehrangraphy
Photo by: @pooria_poshtkouhi_darkoob
Read more
. #مشاهیر_مازندران <span class="emoji emoji1f464"></span> پریسا فاطمه واعظی با نام هنری پریسا، زادهٔ ۲۵ اسفند ۱۳۲۸ در شهسوار زندگینامه ...
Media Removed
. #مشاهیر_مازندران پریسا فاطمه واعظی با نام هنری پریسا، زادهٔ ۲۵ اسفند ۱۳۲۸ در شهسوار زندگینامه از زبان خودش: در ۲۵ اسفند ۱۳۲۸ در شهسوار متولد شدم؛صداى خوش از طرف پدر و پدربزرگ به من و خواهرها و برادرانم به ارث رسيده است. بزرگ‌ترين مشوق و حامى من در خانواده پدرم بود و در دوران تحصيل هر وقت ... .
#مشاهیر_مازندران 👤
پریسا

فاطمه واعظی با نام هنری پریسا، زادهٔ ۲۵ اسفند ۱۳۲۸ در شهسوار
زندگینامه از زبان خودش:
در ۲۵ اسفند ۱۳۲۸ در شهسوار متولد شدم؛صداى خوش از طرف پدر و پدربزرگ به من و خواهرها و برادرانم به ارث رسيده است.
بزرگ‌ترين مشوق و حامى من در خانواده پدرم بود و در دوران تحصيل هر وقت برنامه‌اى بود كه از من مى‌خواستند شركت كنم،او نه تنها مخالفت نمى‌كرد بلكه بسيار هم تشويق ميكرد؛با حمايت و تشويق‌هاى او بود كه من در مسابقات هنرى مدارس شركت ميكردم.
آخرين بارى كه در رشته آواز رتبه اول را در بين تمام دانش‌آموزان سراسر كشور كسب كردم،با استادم مرحوم محمود كريمى كه از اعضاى هيئت داوران بودند آشنا شدم؛استاد كريمى مرا بسيار تشويق كردند و پيشنهاد كردند كه براى آموزش موسيقى ايرانى (دستگاه‌ها و رديف موسيقى سنتى) شاگرد ايشان شوم لذا تحصيل موسيقى سنتى ايران را به طور جدى و مستمر در خدمت آن استاد بزرگوار آغاز كردم؛هنوز دو سالى از آموزش من نگذشته بود كه ايشان براى آغاز كار حرفه‌اى مرا به وزارت فرهنگ و هنر وقت معرفى كردند ولى كار آموزش من زير نظر مستقيم ايشان و تا سال‌ها پس از آغاز كار حرفه‌اى ادامه داشت.
همكارى من با وزارت فرهنگ و هنر مدت پنج سال ادامه داشت كه در اين مدت برنامه‌هايى در تلويزيون اجرا كردم و كنسرت‌هايى در تهران و بعضى شهرستان‌ها و نيز همراه با گروه‌هاى مختلفی كه در آن وزارتخانه فعال بودند،كنسرت‌هايى در خارج از كشور براى معرفى موسيقى سنتى ايران اجرا كردم؛تصور ميكنم اين كنسرت‌ها بين سال‌هاى ۴۷ تا ۵۲ بوده است.
در سال ۵۲ ازدواج كردم و درست دو ماه بعد از آن از طرف مركز حفظ و اشاعه موسيقى سنتى ايران كه به ابتكار و مديريت استاد دكتر داريوش صفوت پايه‌گذارى شده بود به همكارى دعوت شدم و همراه با گروهى از موسيقيدانان مركز عازم سفرى به بلژيك و فرانسه براى اجراى كنسرت شديم.
به اين ترتيب همكارى من با مركز حفظ و اشاعه موسيقى آغاز شد و از سال ۵۲ تا ۵۷ كه آخرين سال فعاليت حرفه‌اى من بود به مدت پنچ سال ادامه داشت؛در اين دوران در محضر استاد دوامى نيز با سبك اجراى تصنيف‌هاى قديمى و آواز سنتى آشنايى پيدا كردم.
مجموعه فعاليت‌هايى كه در اين دوران انجام شد عبارتند از شركت در سه جشن هنر شيراز،اجراى چند برنامه در تلويزيون،دانشگاه تهران،باغ فردوس،تئاتر شهر و اجراى كنسرت‌‌هاى متعدد در خارج از كشور.
ادامه در کامنت اول👇
دوستان خودتون رو تگ کنید ❤
#بزرگان_مازندران #پریسا #فاطمه_واعظی #مازندران #شمال #ایران #اینجامازندران
#injamazandaran #mazaniha #mazandaran #shomal #iran
Read more
. حمید عنایت (8 شهریور ۱۳۱۱- 3 مرداد ۱۳۶۱)، پژوهشگر و مترجم حوزه علوم سیاسی و فلسفه سیاسی بود. . او ...
Media Removed
. حمید عنایت (8 شهریور ۱۳۱۱- 3 مرداد ۱۳۶۱)، پژوهشگر و مترجم حوزه علوم سیاسی و فلسفه سیاسی بود. . او مدرک کارشناسی را از دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دریافت کرد و برای ادامه‌ی تحصیل به دلیل کسب رتبه‌ی اول، بورسیه دولتی گرفت. مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه‌ی علوم سیاسی از مدرسه‌ی ... .
حمید عنایت (8 شهریور ۱۳۱۱- 3 مرداد ۱۳۶۱)، پژوهشگر و مترجم حوزه علوم سیاسی و فلسفه سیاسی بود.
.
او مدرک کارشناسی را از دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دریافت کرد و برای ادامه‌ی تحصیل به دلیل کسب رتبه‌ی اول، بورسیه دولتی گرفت. مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه‌ی علوم سیاسی از مدرسه‌ی اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه لندن و مدرک دکترای تخصصی را از مدرسه‌ی مطالعات شرق و آفریقای همین دانشگاه دریافت کرد.
.
عنایت در سال 1345 به ایران بازگشت. او که سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های لندن را داشت به تدریس در دانشکده حقوق دانشگاه تهران پرداخت. در سال 1351 جایزه‌ی تحقیقاتی دانشگاه تهران را گرفت و سال بعد بورس دانشگاه آکسفورد را دریافت کرد. در اواسط دهه 1350 به ترجمه‌ی کتاب‌های فلسفی و انتشار مقالاتی پرداخت. او علیه نظام شاهنشاهی ایران و به نفع نهضت ملی ایران فعالیت سیاسی داشت. پس از انقلاب فرهنگی و بسته شدن دانشگاه‌ها در ایران، به لندن رفت و در دانشگاه آکسفورد استخدام شد. او در سال 1361 در جریان پروازی از فرانسه به انگلستان بر اثر سکته‌ی قلبی درگذشت.
.
از حمید عنایت آثار بسیاری در حوزه‌های ترجمه، تالیف و مقاله باقی مانده است. سیاست ارسطو، فلسفه هگل، بنیاد مابعدالطبیعه اخلاق از ایمانوئل کانت، عقل در تاریخ از هگل، تاریخ طبیعی دین از دیوید هیوم، خدایان و بندگان از هگل، قیصر و مسیح از ویل دورانت، نبرد من از هیتلر، هستی و نیستی از سارتر و انسان موجود ناشناخته از آلکسیس کارل برخی از ترجمه‌های اوست. اندیشه سیاسی در اسلام معاصر، تاریخ اندیشه‌ها و نهادهای سیاسی در ایران و اسلام، فلسفه سیاسی غرب و سیری در اندیشه‌ی سیاسی غرب، از تالیفات اوست. .
#حمید_عنایت #نویسنده #پژوهشگر #30بوک #30book
.
www.30book.com
Read more
برشی از «عاشقیت در استانبول» برشی از خاطرات پرنس ارفع، سفیر ایران در عثمانی. متن کامل این مطلب را می‌توانید ...
Media Removed
برشی از «عاشقیت در استانبول» برشی از خاطرات پرنس ارفع، سفیر ایران در عثمانی. متن کامل این مطلب را می‌توانید در بخش «روایت‌های داستانی» شماره اردیبهشت ماه داستان همشهری ببینید. آشنایی با پیر لوتی یک روز بعد از سلام جمعه، اجازه گرفتم بروم حضور سلطان حمید. در عمارت یلدیز در اطاق انتظار نشسته ... برشی از «عاشقیت در استانبول» برشی از خاطرات پرنس ارفع، سفیر ایران در عثمانی. متن کامل این مطلب را می‌توانید در بخش «روایت‌های داستانی» شماره اردیبهشت ماه داستان همشهری ببینید.

آشنایی با پیر لوتی
یک روز بعد از سلام جمعه، اجازه گرفتم بروم حضور سلطان حمید. در عمارت یلدیز در اطاق انتظار نشسته بودم دیدم مسیو کنستان سفیر کبیر فرانسه وارد شد با یک صاحب‌منصب بحری و راست آمدند جلو من. پا شدم. مسیو کنستان گفت: «اجازه بدهید پیر لوتی فرمانده‌ کشتی جنگی ساخلوی فرانسه را که اشتاسیونر می‌گویند به شما معرفی کنم. در حقیقت پیر لوتی نام اصلی او نیست، این را تخلص از برای خود انتخاب کرده، چون نویسنده‌ی معروف و عضو آکادمی فرانسه است، چهارده جلد رمان تاریخی نوشته که تماما چاپ شده و اکثر آن‌ها راجع به عثمانی و هندوستان و چین است. چون تازه از سیاحت آن‌جا از بوشهر و شیراز و اصفهان و تهران آمده و کتابی راجع به ایران نوشته که چاپ می‌نماید و نام آن کتاب را «در اصفهان» گذاشته است.» #داستان_همشهری
#استانبول

Telegram.me/dastanmag
Read more
داریوش اسدزاده: هنر در این مملکت هیچ ارزشی ندارد . با بهروز وثوقی در وزارت دارایی همخدمتی بودیم . داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، در گفتگو با «سپیده آماده» از آغاز شکل گیری تئاتر در لاله زار و افول آن و خاطراتش از هنرمندانی مانند بهروز وثوقی، خسرو شکیبایی و ایرج گفت. . به گزارش روابط ... داریوش اسدزاده:
هنر در این مملکت هیچ ارزشی ندارد
.
با بهروز وثوقی در وزارت دارایی همخدمتی بودیم
.
داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، در گفتگو با «سپیده آماده» از آغاز شکل گیری تئاتر در لاله زار و افول آن و خاطراتش از هنرمندانی مانند بهروز وثوقی، خسرو شکیبایی و ایرج گفت.
.
به گزارش روابط عمومی سایت تماشا؛ اسدزاده با اشاره به اینکه هنر در مملکت ما هیچ ارزشی ندارد به «سپیده آماده» گفت: هنر چه موسیقی چه تئاتر چه سینما و چه ادبیات در مملکت ما ارزشی ندارد چون از طریق هنر در جامعه ما نمی توان امرار معاش کرد.
با بهروز وثوقی در وزارت دارایی همخدمتی بودیم
داریوش اسدزاده در خصوص خاطره اش از بهروز وثوقی اظهار داشت: من و بهروز هر دو در وزارت دارایی خدمت سربازی را می گذراندیم و بهروز هم خدمتی من در دوران سربازی بود، بهروز هنرمند با استعدادی بود و از همان اولین فیلمش به کارگردانی ساموئل خاچیکیان استعدادش را به نمایش گذاشت.
فارغ لتحصیلان فرانسه تئاتر را در لاله زار بنیانگذاری کردند
این بازیگر پیشکسوت درخصوص لاله زار در سال‌ ۱۳۱۶ گفت: در آن سالها چیزی به نام تئاتر در تهران وجود نداشت و مردم اصلا تئاتر را نمی شناختند، در آن میان فارغ التحصیلانی که از فرانسه برمی گشتند در لاله زار یکسری پی اس ها را ترجمه کردند و به روی صحنه بردند که این نمایش ها درآمدی را هم برای هنرمندان آن روزگار نداشت. وی ادامه داد: در سال ۱۳۱۷ تشکیلاتی به مدیریت آقای متین دفتری از سوی دولت تشکیل شد برای تنویر افکار عمومی که بخشی از آن تأسیس هنرستان هنرپیشگی بود، پایه گذار هنرستان هنرپیشگی سیدعلی خان نصر بود و محل این هنرستان هم ابتدای خیابان لاله زار.
Read more
Loading...
Load More
Loading...