Loading Content...

در نوزاد می شود

Loading...


Unique profiles
44
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Sa'adat Abad, ارومیه _Urmia, Tehran, Iran
Average media age
706.6 days
to ratio
15.7
دانشنامه فرزند . جلوگیری از قولنج . دانشنامه فرزند: یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . جلوگیری از قولنج . دانشنامه فرزند: یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر خوردن هوا هم وارد معده نوزاد می شود، شاید هم شما غذایی خورده باشید که شیرتان را نفخ آور کرده است. برخی از نوزادان در طول روز به طور مرتب گاز معده تولید می کنند، اما گاهی اوقات این گاز در روده کوچک گیر کرده ... دانشنامه فرزند
.
جلوگیری از قولنج
.
دانشنامه فرزند: یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر خوردن هوا هم وارد معده نوزاد می شود، شاید هم شما غذایی خورده باشید که شیرتان را نفخ آور کرده است. برخی از نوزادان در طول روز به طور مرتب گاز معده تولید می کنند، اما گاهی اوقات این گاز در روده کوچک گیر کرده و تولید حباب می کند که آنان را ناراحت خواهد کرد.
نوزادتان از درد جیغ می کشد و پاهایش را به سمت شکمش جمع می کند. در این موارد باید او را آرام کرده و کاری کنید که این گاز از معده اش خارج شود و تدبیری بیندیشید تا چنین چیزی دیگر تکرار نشود. اگر فرزندتان از بطری شیر می خورد و به طور متناوب دچار این مشکل می شود می توانید از شیشه شیرهای ضد نفخ استفاده کنید. پیش از شیردهی با این شیشه ها هوا را از درون آن خارج می کنید که این کار احتمال ایجاد گاز در معده نوزاد را کاهش می دهد. همچنین سر بطری را تعویض کنید، شاید سر شیشه زیادی کوچک باشد و وقتی نوزاد آن را در دهانش می گذارد و می مکد هوا هم وارد معده اش می شود. در وسط فرآیند شیردهی نوزاد را وادار کنید آروغ بزند. اگر نوزادتان گاز زیادی از معده اش خارج می کند، این کار را دو تا سه بار هم می توانید انجام دهید. پس از اتمام شیردهی نیز باز او را بغل کرده تا آروغ بزند. اگر بعد از یکی دو دقیقه خبری از آروغ نشد به تلاش خود ادامه دهید.
اگر کودک از شیر شما تغذیه می کند باید چند روزی حواس تان به هر چه می خورید باشد تا ببینید کدام غذا باعث ایجاد گاز در معده نوزاد می شود و آن را از رژیم غذایی تان حذف کنید، برای مثال:
لبنبات (شیر، پنیر و بستنی)، یادتان باشد برای اینکه بتوانید شیر دهید لازم نیست شیر بخورید.
غذاهای پر ادویه مثلا غذاهای سیر دار
غذاهای تحریک کننده سیستم عصبی مثل کافئین
غذاهای نفاخ (کلم بروکلی، نخود و لوبیا یا برنامه غذایی پر از سبزیجات)
هر گروه غذایی را برای چند روز مصرف نکنید و ببینید وضعیت معده کوچک فرزندتان چطور است. همه این غذاها را با هم از رژیم غذایی تان حذف نکنید چرا که در این صورت متوجه نمی شوید کدام شان باعث ایجاد نفخ در نوزاد شده است.
اگر هیچ کدام از این کارها فایده نداشت و فرزندتان همچنان نفخ می کند با پزشک کودک تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید. شاید دارو ضد نفخ (قطره های خوراکی سایمتیکون) تجویز کند. هر چند که تاثیر این دارو از نوزادی به نوزاد دیگر متفاوت است. علاوه بر این شاید پزشک از شما بخواهد مارک و نوع شیر خشکی را که به نوزاد می دهید عوض کنید.
Read more
Loading...
. قفل یخچال نقره ای DREAMBABY کد مرجع F1002 قیمت :۱۸،۰۰۰ تومان قفل يخچال محصولات Dream Baby <span class="emoji emojiae"></span> ...
Media Removed
. قفل یخچال نقره ای DREAMBABY کد مرجع F1002 قیمت :۱۸،۰۰۰ تومان قفل يخچال محصولات Dream Baby از باز شدن يخچال يا فريز توسط كودك شما جلوگيری می كند. Dream baby یک برند ایمن مشهور بین المللی است که در بیش از 100 کشور عرضه می گردد. دفتر مرکزی Dreambaby در سیدنی، استرالیا واقع شده است. تولیدات ... .
قفل یخچال نقره ای DREAMBABY
کد مرجع F1002
قیمت :۱۸،۰۰۰ تومان
قفل يخچال محصولات Dream Baby ® از باز شدن يخچال يا فريز توسط كودك شما جلوگيری می كند.
Dream baby
یک برند ایمن مشهور بین المللی است که در بیش از 100 کشور عرضه می گردد. دفتر مرکزی Dreambaby در سیدنی، استرالیا واقع شده است. تولیدات این برند دارای کیفیت و دوام بالا و مقرون به صرفه می باشد و برای اطمینان از ایمنی ، بهداشت و راحتی هر خانواده در دسترس شما است. این محصولات در بسیاری از فروشگاه های مستقل و زنجیره ای و همچنین فروشگاه های آنلاین متعددی در سراسر جهان یافت می شود.
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه #ایمنی_کودک #قفل_یخچال_کودک
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
۔ ۔ " منشاء راه شیری" یا "پدید آمدن راه شیری" / اثر: #پیتر_پل_روبنس / رنگ روغن روی بوم / 1637 ۔ ۔ مرمان ...
Media Removed
۔ ۔ " منشاء راه شیری" یا "پدید آمدن راه شیری" / اثر: #پیتر_پل_روبنس / رنگ روغن روی بوم / 1637 ۔ ۔ مرمان یونانی و روم باستان بر این باور بودند که خداوند هرمس، در ماموريتي از جانب زئوس، خدای خدایان یونانی، هركولِ نوزاد را بر سينه الهه "هرا" (همسر زئوس )كه خفته بود گذاشت. #هرکول از مادری فناپذیر ... ۔
۔
" منشاء راه شیری" یا "پدید آمدن راه شیری" / اثر: #پیتر_پل_روبنس / رنگ روغن روی بوم / 1637
۔
۔

مرمان یونانی و روم باستان بر این باور بودند که خداوند هرمس، در ماموريتي از جانب زئوس، خدای خدایان یونانی، هركولِ نوزاد را بر سينه الهه "هرا" (همسر زئوس )كه خفته بود گذاشت. #هرکول از مادری فناپذیر زاده شده بود و #زئوس می خواست که نوزاد با نوشیدن شیر هرا قدرت خدایان را بدست آورد. هرکول با تغذيه از اين شير خدايی، چنان قوی و قدرتمند شد كه در ميان فناپذيران مثل و مانند نداشت. اما در این میان هرکول آنچنان با قدرت و فشار سینه هرا را مکید که هرا آشفته از خواب پرید و هركول كوچك را با شدت و سرعت از سينه خود جدا كرد، در نتیجه شير او تا دور دست های آسمان پاشيد و راه شيری را به وجود آورد.صورت فلکی نیز به همین نام در آسمان تابستانی دیده می شود که راه شیری از کنار آن می گذرد. این جایگذاری صورت فلکی در آسمان نیز تداعی کننده ی همین افسانه است.
Read more
دانشنامه فرزند . نکات تغذیه ای سه ماهه سوم بارداری . اکنون که باردارید باید نسبت به همیشه رژیم ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . نکات تغذیه ای سه ماهه سوم بارداری . اکنون که باردارید باید نسبت به همیشه رژیم غذایی سالم تری داشته باشید و برای کمک به رشد فرزندتان تمام ویتامین ها، مواد معدنی و مغذی مورد نیاز بدن تان را تامین کنید. در سه ماهه دوم بارداری تمام اعضای بدن فرزندتان، دست و پا، ماهیچه و استخوان ها شکل ... دانشنامه فرزند
.
نکات تغذیه ای سه ماهه سوم بارداری
.
اکنون که باردارید باید نسبت به همیشه رژیم غذایی سالم تری داشته باشید و برای کمک به رشد فرزندتان تمام ویتامین ها، مواد معدنی و مغذی مورد نیاز بدن تان را تامین کنید. در سه ماهه دوم بارداری تمام اعضای بدن فرزندتان، دست و پا، ماهیچه و استخوان ها شکل گرفته اند اما اکنون باید رشد کنند و بالغ شوند.
ماده ضروری برای بدن: پروتئین
در دوران بارداری پروتئین سه نقش اساسی دارد:
• پروتئین بخش بزرگی از تمام سلول های در حال رشد بدن فرزندتان را شامل می شود.
• در ساختار جفت ضروری است.
• ترکیب اصلی در مایع آمنیوتیک می باشد که جنین در آن شناور است و آن را می بلعد.
برای دریافت پروتئین گوشت، انواع غلات، سبزیجات، لوبیاها، لوبیای سویا، حبوبات، دانه ها و مغزها را مصرف کنید.

نکات تغذیه ای
مواد غذایی زیر را به صورت روزانه بخورید:
• به اندازه یک کف دست گوشت ماکیان یا ماهی بدون چربی پخته شده
• یک تخم مرغ (مطمئن شوید که خوب پخته شده باشد)
• یک چهارم فنجان لوبیای خشک و عدس پخته شده
• سرآل از غلات کامل، موسلی (ترکیبی از پودر غلات، مغزها و کشمش) یا حریره بخورید.
• مصرف میوه و سبزیجات همراه با سرآل و غلات کامل تاثیر بهتری خواهد داشت.
• روزانه هشت لیوان آب بنوشید.
در دوران بارداری به سبب هورمون ریلکسن عملکرد روده ها بسیار کند شده، به خوبی کار نمی کند و این موضوع سبب ایجاد یبوست می شود. میوه، سبزیجات و فیبر فراوان بخورید و به اندازه کافی ورزش کنید. مصرف کربوهیدرات های کامل (سبوس دار) مثل نان، سرآل و سیب زمینی نیز مفید است. سعی کنید یک یا دو بار در روز دفع گوارشی داشته باشید. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #بارداری #تغذیه #تغذیه_سالم #تغذیه_بارداری #کودک #جنین #نوزاد #حامله #حاملگی #باردار #برنامه_غذایی #برنامه_غذایی_بارداری #سن_بارداری #پروتئین
Read more
دانشنامه فرزند . بیرون نیامدن کودک از حمام دانشنامه فرزند: ممکن است فرزند شما با تغییرات به سرعت ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . بیرون نیامدن کودک از حمام دانشنامه فرزند: ممکن است فرزند شما با تغییرات به سرعت تطابق پیدا نکند و هنگامی که در حال انجام کاری جالب است و ناگهان مجبور می شود آن را رها کند تا کار دیگری را که برایش چندان جالب نیست انجام دهد مقاومت کند. * از یک ساعت شماطه دار استفاده کنید و آن را روی ساعتی ... دانشنامه فرزند
.
بیرون نیامدن کودک از حمام
دانشنامه فرزند: ممکن است فرزند شما با تغییرات به سرعت تطابق پیدا نکند و هنگامی که در حال انجام کاری جالب است و ناگهان مجبور می شود آن را رها کند تا کار دیگری را که برایش چندان جالب نیست انجام دهد مقاومت کند. * از یک ساعت شماطه دار استفاده کنید و آن را روی ساعتی که قبلا تصمیم گرفته اید کودک را به حمام ببرید تنظیم کنید. 3 دقیقه قبل از اینکه ساعت زنگ بزند اخطار کوچکی به فرزندتان بدهید و بگویید وقتی که ساعت زنگ زد 10 دقیقه وقت دارد تا از حمام خارج شود و لباس بپوشد و از امتیازات شبانه خود مانند تماشای تلویزیون یا اینکه یکی از والدین برایش کتاب بخواند بهره بگیرد. توضیح دهید که وقتی 10 دقیقه تمام شد به او کمک می کنید که شست و شویش را تمام کند و به رختخواب برود. به قول تان عمل کنید. فقط لازم است یک بار به این ترتیب عمل کنید تا به او نشان دهید که درباره برنامه خود جدی هستید. * زمانی که وقت بیرون آمدن از حمام است کنار وان بایستید، حوله ای را در دست بگیرید و انتخابی را به کودک ارائه دهید مانند «می خواهی خودت موهایت را خشک کنی یا من کمکت کنم؟». * با استفاده از تکنیک «وقتی/بعد» در مورد انجام کاری جالب پس از اتمام حمام کردن به او قول بدهید «وقتی از حمام بیرون آمدی، بعد بخاری را برایت روشن می کنم تا گرم شوی. وقتی لباس پوشیدی بعد شیر کاکائوی گرم با هم می خوریم». * تا زمانی که واقعا مصمم نشده اید او باید از حمام بیرون بیاید به او نگویید «از حمام بیرون بیا». اگر 6 یا 7 بار این جملات را با خودتان تکرار کنید تا واقعا زمان انجام آن فرا برسد باعث می شود که در دفعات بعدی بهتر بتوانید این مسئله را کنترل کنید.

#کودک #فرزند #دانشنامه_فرزند #نوزاد #کودکی #بچه #کودکانه #بچگانه #حمام #آب_بازی #دوران_کودکی #بازی #بازی_با_کودک #تفریح #سرگرمی #روانشناسی #تربیت #روانشناسی_کودک #تربیت_کودک
Read more
. انیمیشن دندانپزشکی . تکامل دندان‌های شیری از دوران جنینی آغاز می‌شود. شواهدی از تکامل دندان‌ها در هفته ششم زندگی رویانی قابل مشاهده است. در زمان تولد، نوزاد دارای 20 دندان شیری است (10 عدد در فک بالا و 10 عدد در فک پایین) که در استخوان فک و زیر لثه پنهان می‌باشد. دندانهای شیری برخلاف تصور ... .
💎🎥 انیمیشن دندانپزشکی
.
تکامل دندان‌های شیری از دوران جنینی آغاز می‌شود. شواهدی از تکامل دندان‌ها در هفته ششم زندگی رویانی قابل مشاهده است. در زمان تولد، نوزاد دارای 20 دندان شیری است (10 عدد در فک بالا و 10 عدد در فک پایین) که در استخوان فک و زیر لثه پنهان می‌باشد. دندانهای شیری برخلاف تصور عموم بسیار اهمیت دارند و مهم است که در حفظ و نگهداری آن‌ها تا رویش دندانهای دائمی اقدامات لازم صورت پذیرد.
.
💎 Unique Smile - Dr. Leila Ataei - Smile Consultant
.
🏠 Apt 5. #43. North Naft Ave. Zafar Ave. Tehran. Iran
📞 +98 21 229 00 416
📱 +98 90 229 00 416
🌐 www.unique-smile.com
.
🔶 دکتر لیلا عطایی - جراح دندانپزشک - مشاور لبخند
.
🏠 تهران، نفت شمالی، پلاک ۴۳، طبقه ۲، واحد ۵
تلفن: 22900416
.
#دکتر_لیلا_عطایی #دکتر_عطایی #لبخند #لبخند_خاص #دندان #دندانپزشک #دندانپزشکی #دندان_پزشک #طرح_لبخند #اصلاح_طرح_لبخند #کامپوزیت_ونیر #لمینیت_سرامیکی #ایمپلنت #کاشت_دندان #دندانپزشک_کودکان #بلیچینگ #دندانپزشک_زیبایی #دندانپزشك #دندانپزشكي #كامپوزيت #لمينيت #uniquesmile #smile #teeth #drleilaataei #tooth #dentalclinic
.
Read more
Loading...
جغجغه حلقه ای ناتو NATTOU RING RATTLEE قیمت :۱۰۰،۰۰۰ تومان موجود در طرح های : اسب تک شاخ،پاندا،فیل،زرافه،سگ،اسب این ...
Media Removed
جغجغه حلقه ای ناتو NATTOU RING RATTLEE قیمت :۱۰۰،۰۰۰ تومان موجود در طرح های : اسب تک شاخ،پاندا،فیل،زرافه،سگ،اسب این جغجغه زیبا باعث تحریک حواس دیداری و شنیداری و همچنین سرگرمی کودک شما می شود. جنس پولیشی با کیفیت ضد حساسیت و آلرژی فاقد مواد مضر و BPA قابلیت شستشو به صورت دستی در دما 30 ... جغجغه حلقه ای ناتو NATTOU RING RATTLEE
قیمت :۱۰۰،۰۰۰ تومان
موجود در طرح های :
اسب تک شاخ،پاندا،فیل،زرافه،سگ،اسب
این جغجغه زیبا باعث تحریک حواس دیداری و شنیداری و همچنین سرگرمی کودک شما می شود.
جنس پولیشی با کیفیت
ضد حساسیت و آلرژی
فاقد مواد مضر و BPA
قابلیت شستشو به صورت دستی در دما 30 درجه سانتیگراد
ابعاد: 13 * 19 سانتی متر
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه #جغجغه #ناتو #جغجغه_پولیشی
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
. . پدر و مادر آرزو دارند که اعتماد به نفس فرزندشان را تا حدی بالا ببرند که وقتی آن ها کنارشان نیستند، ...
Media Removed
. . پدر و مادر آرزو دارند که اعتماد به نفس فرزندشان را تا حدی بالا ببرند که وقتی آن ها کنارشان نیستند، بتوانند از پس مشکلاتشان برآیند. همه ی ما مطالب زیادی درباره اعتماد به نفس کودک و بایدها و نبایدهای آن خوانده ایم. اما تحقیقات جدید چیز دیگری را نشان می دهند. شیوه ای که کودک تشویق می شود، نکته ... .
.
پدر و مادر آرزو دارند که اعتماد به نفس فرزندشان را تا حدی بالا ببرند که وقتی آن ها کنارشان نیستند، بتوانند از پس مشکلاتشان برآیند.

همه ی ما مطالب زیادی درباره اعتماد به نفس کودک و بایدها و نبایدهای آن خوانده ایم.

اما تحقیقات جدید چیز دیگری را نشان می دهند. شیوه ای که کودک تشویق می شود، نکته ای کلیدی برای اعتماد به نفس کودک است.
.
📣 شما هم تجربه خودتون رو با ما در میون بگذارید.
📌 اگر این مطلب براتون مفید بود پدر و مادرهای دیگه رو هم منشن کنید!
.

#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است.
.
.
Read more
Loading...
دانشنامه فرزند . بازی های مفید تا یکسالگی برای شکوفایی استعداد کودکان . شیوه طبیعی یادگیری برای ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . بازی های مفید تا یکسالگی برای شکوفایی استعداد کودکان . شیوه طبیعی یادگیری برای کودک، بازی کردن است. کودکان از موقعیت های یادگیری که لذت بخش باشد بهره می برند. اسباب بازی های حاضری جهت یادگیری الزامی نیستند زیرا کودکان به هر حال بازی ها و اسباب بازی هایی برای خودشان ابداع می ... دانشنامه فرزند
.
بازی های مفید تا یکسالگی برای شکوفایی استعداد کودکان
.
شیوه طبیعی یادگیری برای کودک، بازی کردن است. کودکان از موقعیت های یادگیری که لذت بخش باشد بهره می برند. اسباب بازی های حاضری جهت یادگیری الزامی نیستند زیرا کودکان به هر حال بازی ها و اسباب بازی هایی برای خودشان ابداع می کنند ولی اسباب بازی مناسب می تواند محرک لازم برای جستجو و کشف چیزهای جدید را فراهم کند.

یک تا سه ماهگی کودک:
بینایی نوزاد خود را بررسی کنید. برای این کار یک اسباب بازی مقابل چشمان او بگیرید و دقت کنید که آیا قادر به دنبال کردن مسیر حرکت اسباب بازی می شود یا خیر؟ قطعه های متحرک توجه کودک را جلب می کنند. آویز را در ارتفاعی نصب کنید که بتواند آن را ببیند.

چهار تا شش ماهگی کودک:
در زمان حمام کردن کودک، با پاشیدن آب به روی کودک اجازه بدهید باعث شادی او شوید. این کار حواس پنجگانه کودک را تقویت می کند. اسباب بازی های فشاری یا مکیدنی به او بدهید، حلقه ها و سایر اسباب بازی های لاستیکی قالبی که کودک بتواند به راحتی در دست بگیرد و در دهان بگذارد.

هفت تا نه ماهگی کودک:
با کودک خود شروع به مکالمه کنید. این صحبت ها و آواها و حتی سخنان نامفهوم تاثیر بسیار زیادی بر زبان و صحبت کردن او خواهد داشت و همچنان برای او شادی آور است. کتاب هایی از جنس مقوای ضخیم، پارچه یا وینیل تهیه کنید. این کتاب ها باید حاوی تصاویر بزرگ و ساده باشند.

ده تا دوازده ماهگی کودک:
«ساختن و حفظ تعادل» را به کمک اسباب بازی ها و وسایل مخصوص این کار ویژه کودکان به همراه فرزند خود انجام داده، سپس اجازه دهید خود او به تنهایی نیز این موضوع را تجربه کند. از مکعب های بزرگ و نرم می توان برای ساختمان سازی و نیز فشار دادن و پرتاب کردن استفاده کرد. از سطل، لیوان و اسباب بازی های شناور می توان در حمام و برای سایر شکل های آب بازی استفاده کرد.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #بازی #کودک #کودکی #بازی_با_کودک #بازی_درمانی #کتاب #اسباب_بازی #نوزاد #نوزادی #خرید_اسباب_بازی #هوش #کودک_باهوش #بچه #نینی #نی_نی
Read more
دانشنامه فرزند . همه چیز درباره لانه گزینی . لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟ لانه گزینی معمولا ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . همه چیز درباره لانه گزینی . لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟ لانه گزینی معمولا شش تا ده روز پس از لقاح آغاز می شود. تعیین اینکه لانه گزینی چند روز بعد از تخمک گذاری رخ می دهد ممکن نیست، چون مهم زمان لقاح یعنی رسیدن اسپرم و تخمک به هم است. لکه بینی همیشه نشانه لانه گزینی است؟ لکه بینی ... دانشنامه فرزند
.
همه چیز درباره لانه گزینی
.
لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟
لانه گزینی معمولا شش تا ده روز پس از لقاح آغاز می شود. تعیین اینکه لانه گزینی چند روز بعد از تخمک گذاری رخ می دهد ممکن نیست، چون مهم زمان لقاح یعنی رسیدن اسپرم و تخمک به هم است.

لکه بینی همیشه نشانه لانه گزینی است؟
لکه بینی و ترشحات قهوه ای می تواند هم طبیعی و در اثر لانه گزینی جنین در رحم، نشانه ای از تهدید به سقط و گاها بارداری خارج رحمی باشد. برای تشخیص دقیق علت و دریافت دارو در صورت لزوم باید به پزشک مراجعه نمایید.

لکه بینی لانه گزینی نیاز به درمان دارد؟
لکه بینی اگر مربوط به لانه گزینی باشد نیازی به درمان دارویی و استفاده از شیاف ندارد، اما اگر در ادامه بارداری لکه بینی و خونریزی داشتید به پزشک مراجعه کنید تا بررسی و در صورت نیاز شیاف تجویز شود.

تفاوت لکه بینی قاعدگی و لانه گزینی چیست؟
اگر حجم پریود مثل همیشه باشد و خونریزی واضح داشته باشید، یعنی باردار نیستید. اما برخی لکه بینی بسیار کم یا خونریزی بسیار اندک و خفیف حین بارداری دارند که ناشی از لانه گزینی جنین در رحم است و آن را با پریود اشتباه می گیرند. به همین خاطر فکر می کنند پریود شده اند. در حالی که پریودی وجود نداشته و ناشی از لانه گزینی جنین در رحم است.

مراقبت های لازم در زمان لکه بینی لانه گزینی:
بیشتر استراحت کنید، فعالیت سنگین نداشته باشید و از نزدیکی و خصوصا تحریک و دستکاری سینه ها بپرهیزید.

لانه گزینی همیشه همراه با لکه بینی است؟
لانه گزینی در همه خانم ها همراه با دیدن لکه نیست پس از این بابت نگران نباشید. علائم بارداری در همه به یک شکل نیست و ممکن است همه علائم را با هم نداشته باشید.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #لانه_گزینی #بارداری #بی_بی_چک #باروری #بیبی_چک #لکه_بینی #خونریزی #خونریزی_در_بارداری #لکه_بینی_در_بارداری #قاعدگی #پریود
#مادر #پدر #جنین #نوزاد #مادرانه
Read more
دانشنامه فرزند . دلایل بالا رفتن فشار خون در بارداری . هنگامی که پزشک فشار خون شما را می گیرد و عدد ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . دلایل بالا رفتن فشار خون در بارداری . هنگامی که پزشک فشار خون شما را می گیرد و عدد بیان می کند، عدد اول یا فشار اول همان فشار بر شریان ها زمانی است که قلب خون را به بیرون پمپاژ می کند و عدد دوم یا فشار دوم زمانی است که جریان خون به قلب بر می گردد. فشار خون طبیعی 12.8 یا کمتر است، اگر بیش از ... دانشنامه فرزند
.
دلایل بالا رفتن فشار خون در بارداری
.
هنگامی که پزشک فشار خون شما را می گیرد و عدد بیان می کند، عدد اول یا فشار اول همان فشار بر شریان ها زمانی است که قلب خون را به بیرون پمپاژ می کند و عدد دوم یا فشار دوم زمانی است که جریان خون به قلب بر می گردد. فشار خون طبیعی 12.8 یا کمتر است، اگر بیش از 14.9 باشد فشار خون بالا محسوب می شود.
بالا رفتن فشار ناشی از استرس:
گاهی اوقات بالا رفتن فشار خون به دلیل استرس حضور در محیط های پزشکی است که موضوعی کاملا رایج می باشد. در این شرایط فشار خون به طور موقت بالا می رود. برای این که در ویزیت بعدی فشار خون تان به دلیل استرس از محیط های پزشکی بالا نرود از تکنیک های ذهنی آرامش بخش استفاده کنید.

فشار خون مزمن:
طی ماه های اول بارداری به طور کلی فشار خون رو به کم شدن می رود چون حجم خون افزایش پیدا کرده و بدن در تمام ساعت ها در حال فعالیت است تا روند رشد جنین سرعت بگیرد. اگر پیش از بارداری فشارتان بالا بوده است پزشک احتمالا تشخیص فشار خون مزمن می دهد. اگر پیش از بارداری به این دلیل دارو استفاده می کردید ممکن است پزشک توصیه کنید همان دارو را ادامه دهید و یا داروی دیگری برای شما تجویز کند.

فشار خون بالا ناشی از بارداری:
فشار خون ناشی از بارداری (PIT) وضعیتی جدی بوده و ممکن است درگیری ارگان های مختلف مثل مغز، کلیه، کبد و همچنین کاهش رشد جنین را به همراه داشته باشد و شما را در معرض خطر ختم فوری و پیش از موعد بارداری قرار دهد. ممکن است پزشک مصرف آسپیرین را توصیه کند. • به پهلوی چپ بخوابید چون این موضوع باعث می گردد فشار از روی همان شریانی که خون را از قلب به اندام های تحتانی هدایت می کند برداشته شود.
• رژیم غذایی بارداری خود را سرشار از غلات سبوس دار، گوشت بدون چربی، لبنیات، میوه و سبزیجات کنید.
• به صورت منظم فعالیت های فیزیکی داشته باشید، البته ورزش ها را زیر نظر پزشک تان انتخاب کنید.
• استرس خود را به حداقل برسانید.
• از مصرف کافئین، تنباکو و الکل خودداری کنید.
• مصرف نمک خود را تا حد امکان کاهش دهید. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #بارداری #فشارخون #پره_اکلامپسی #فشار_خون #مسمومیت_بارداری #بارداری_سالم #باردار #حاملگی #استرس #فشارخون_مزمن #نمک #تغذیه_بارداری #مادر #مادرانه #مادرانگی #کودک #نوزاد #جنین #دوران_بارداری
Read more
. دلیا، ۲۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز ...
Media Removed
. دلیا، ۲۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
دلیا، ۲۰ روزه
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
Loading...
بارداری معمولا 280 روز یا 40 هفته بطول می انجامد که بطور قراردادی از اولین روز آخرین قاعدگی شروع می شود. این دوران را می توان به سه "سه ماهه" بارداری تقسیم کرد که در هر یک وقایع خاصی اتفاق می افتد سه ماهه اول از اولین هفته بارداری تا انتهای هفته 13، سه ماهه دوم از هفته 14 تا پایان هفته 27، و سه ماهه سوم از ... بارداری معمولا 280 روز یا 40 هفته بطول می انجامد که بطور قراردادی از اولین روز آخرین قاعدگی شروع می شود. این دوران را می توان به سه "سه ماهه" بارداری تقسیم کرد که در هر یک وقایع خاصی اتفاق می افتد سه ماهه اول از اولین هفته بارداری تا انتهای هفته 13، سه ماهه دوم از هفته 14 تا پایان هفته 27، و سه ماهه سوم از هفته 28 تا آخر هفته 40 است که عمدتا در این زمان ( کمی زودتر یا دیرتر) به زایمان و تولد نوزاد ختم می شود.
میتوانید مراحل رشد جنین را از هفته اول بصورت تصویری در این کلیپ مشاهده کنید.♥️
دلنوشته🎊
📝
آخرِ هفته که شد
دلت را به دلِ خیابان بزن ...
با بیخیالیِ جاده همراه شو ... فراموش کن هفته ات چطور گذشت
مهم نیست شنبه قرار است چه اتفاقاتی بیفتد
و مهم نیست چقدر مشغله رویِ هم تلنبار شده ... روزهایِ رفته را به بادِ فراموشی بسپار ...
و روزهایِ نیامده را به خدا ... چای ات را کمی آرام تر و سرخوش تر از همیشه بنوش ،
جوری که سقفِ دنیا هم اگر ریخت
آب در دلِ لحظه هایت تکان نخورَد ...
آدم نیاز دارد گاهی عینِ خیالش نباشد ... آدم نیاز دارد برای یک روز هم که شده
به خاطرِ خودش نفس بکشد ...🏅🥇🥈🥉
👤 #دکترمهدیزاده #متخصص #زندگی_زیباست #زن_بودن_کار_ساده_اى_نيست #زیباترین #الهی_آرامشو_خوشبختی💎سهم_لحظه_هاتون_باشه🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻🌹🌻 #drmahdizadeh #obstetricia #obstetrics #gyncology #zananzayman #lifequotes #fetus #woman #art #video #nature #godislove
Read more
. لی لی، ۴۵ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز ...
Media Removed
. لی لی، ۴۵ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
لی لی، ۴۵ روزه
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
. حلما، ۴۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز ...
Media Removed
. حلما، ۴۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
حلما، ۴۰ روزه
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
Loading...
. مهدیار ۳۳ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های ...
Media Removed
. مهدیار ۳۳ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
مهدیار ۳۳ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #آتلیه_نوزاد
Read more
. نرگس ۴۶ روزه . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، ...
Media Removed
. نرگس ۴۶ روزه . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود. . جهت اطلاع ... .
نرگس ۴۶ روزه
.
ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #آتلیه_نوزاد
Read more
. سیارات بدون ستاره . <span class="emoji emoji1f538"></span>کیهان هر بار با یک شگفتی ما را روبرو می کند. در تحقیقی یک تیم بین المللی از اخترشناسان ...
Media Removed
. سیارات بدون ستاره . کیهان هر بار با یک شگفتی ما را روبرو می کند. در تحقیقی یک تیم بین المللی از اخترشناسان سیاره‌ای نوزاد و بسیار عجیب کشف کردند که بدون ستاره در کهکشان راه شیری معلق است. این سیاره که PSO J318.5-22 نام گذاری شده، ۸۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و جرم آن شش برابر سیاره مشتری است. این ... .
سیارات بدون ستاره
.
🔸کیهان هر بار با یک شگفتی ما را روبرو می کند. در تحقیقی یک تیم بین المللی از اخترشناسان سیاره‌ای نوزاد و بسیار عجیب کشف کردند که بدون ستاره در کهکشان راه شیری معلق است. این سیاره که PSO J318.5-22 نام گذاری شده، ۸۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و جرم آن شش برابر سیاره مشتری است. این سیاره تنها ۱۲ میلیون سال پیش شکل گرفته و با این سن یک سیاره نوزاد محسوب می شود. این سیاره از روی نشانه گرمایی مادون قرمز و منحصر به فردش توسط تلسکوپ های هاوایی کشف شد. این سیاره بسیار سرد است و حدود ۱۰۰ میلیارد برابر کم نورتر از سیاره ونوس است.
.
🔹ما پیش از این هرگز چنین سیاره‌ای که آزاد و بدون ستاره در فضا معلق باشد را مشاهده نکردیم. این سیاره تمامی ویژگی های سیارات جوان که به دور ستاره اش می چرخند را دارد اما نکته جالب این میباشد که هیچ ستاره ای در نزدیکی این سیاره وجود ندارد . پیش از این تصور وجود چنین جرم آسمانی، ما را شگفت زده می کرد اما اکنون می دانیم که چنین اجرامی وجود دارند. در یک تحقیق دیگر نیز محققان گفتند ممکن است ۲۰۰ میلیارد سیاره شناور در کهکشانمان یعنی کهکشان راه شیری وجود داشته باشد که دارای هیچ ستاره‌ای نیستند و احتمالا از منظومه خود به بیرون رانده شده اند.
.
🔸اما آیا وجود حیات همیشه به یک ستاره وابسته است؟ دانشمندان معتقدند که سیاره‌های سرد نیز می‌توانند از حیات پشتیبانی کنند. گرمای هر ستاره یکی از مولفه‌های اصلی حیات است، اما محققان می‌گویند حتی: «سیاره‌های خاموشِ بدون ستاره مادری نیز می‌توانند از طریق فرایندهای داخلی خود حامل حیات باشند.» در مقاله پیشنهادی بزودی وجود ستارگان بدون کهکشان را بررسی می کنیم.
.
مطالب علمی- نجومی:
bigbangpage.com
.
#نجوم #سیاره
Read more
Loading...
. کوشان، ۲۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های ...
Media Removed
. کوشان، ۲۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
کوشان، ۲۰ روزه
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #آتلیه_نوزاد
Read more
. کوشان، ۲۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های ...
Media Removed
. کوشان، ۲۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
کوشان، ۲۰ روزه
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #آتلیه_نوزاد
Read more
دانشنامه فرزند . سردرد در دوران بارداری . دانشنامه فرزند: بسیاری از خانم های باردار متوجه می ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . سردرد در دوران بارداری . دانشنامه فرزند: بسیاری از خانم های باردار متوجه می شوند بیشتر از قبل دچار سردرد می شوند. این سردردها ممکن است ناشی از حالت تهوع، خستگی، گرسنگی، کاهش فشار خون طبیعی بدن که در این زمان اتفاق می افتد، تنش یا حتی افسردگی باشد. استامینوفن به میزان توصیه ... دانشنامه فرزند .
سردرد در دوران بارداری .
دانشنامه فرزند: بسیاری از خانم های باردار متوجه می شوند بیشتر از قبل دچار سردرد می شوند. این سردردها ممکن است ناشی از حالت تهوع، خستگی، گرسنگی، کاهش فشار خون طبیعی بدن که در این زمان اتفاق می افتد، تنش یا حتی افسردگی باشد.
استامینوفن به میزان توصیه شده برای تسکین سردردهای گاه به گاه مناسب است. برخی از خانم ها متوجه می شوند مصرف کمی کافئین نیز می تواند علایم سردرد را کاهش دهد. معمولا خوردن غذا و استراحت می تواند سردردهای ناشی از حالت تهوع، خستگی یا گرسنگی را برطرف کند. بنابراین سعی کنید چیزی بخورید و کمی بیشتر بخوابید. در صورتی که هیچ یک از راهکارها موثر واقع نشد احتمالا مسئله دیگری موجب سردرد شما می شود. مسکن های ساده مانند استامینوفن یا ایبوپروفن (بروفن یا ادویل (به جز در سه ماهه آخر بارداری)) اغلب بهترین درمان برای سردرد، از جمله میگرن است. اگر سردرد شما با داروهای بدون نسخه برطرف نشد با دکتر خود در مورد مصرف یک داروی آرام بخش ضعیف یا ضد میگرن مشورت کنید.
هشدار:
از مصرف مقدار عادی آسپرین خودداری کنید، مگر آنکه توسط پزشک تان تجویز شده باشد، زیرا مقدار آسپرین بزرگسالان می تواند بر عملکرد پلاکت خون تاثیر بگذارد.
در صورتی که سردردهای شما شدید و مداوم باشد شاید به یک بررسی کامل پزشکی یا مراجعه به متخصص مغز و اعصاب نیاز داشته باشید. در ماه های بعدی بارداری، سردرد می تواند نشانه ای از شروع شرایطی باشد که به آن مسمومیت بارداری گفته می شود در این صورت ممکن است سردرد شما به همراه ورم دست ها و پاهای تان و فشار خون بالا باشد. در صورتی که در اواخر سه ماهه دوم یا سوم از سردرد شدید رنج می برید با پزشک خود تماس بگیرید. .
#فرزند #بارداری #دانشنامه_فرزند #کودک #جنین #نوزاد #حاملگی #سردرد #مسکن #کدئین #آسپرین #قرص #دارو #استامینوفن #مسمومیت_بارداری #سردرد_در_بارداری #میگرن #ایبوپروفن #بروفن #ادویل #مادر #زن #زن_باردار #باردار #ماما #مامایی #پزشک_زنان #متخصص_زنان
Read more
. همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو ...
Media Removed
. همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی ... .
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ماشرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #آتلیه_نوزاد
Read more
حاصل عمر گابریل گارسیا مارکز (نویسنده بزرگ کلمبیایی) از زبان خودش: در ۱۵ سالگی آموختم كه مادران ...
Media Removed
حاصل عمر گابریل گارسیا مارکز (نویسنده بزرگ کلمبیایی) از زبان خودش: در ۱۵ سالگی آموختم كه مادران از همه بهتر می‌دانند، و گاهی اوقات پدران هم. در ۲۰ سالگی یاد گرفتم كه كار خلاف فایده‌ای ندارد، حتی اگر با مهارت انجام شود. در ۲۵ سالگی دانستم كه یك نوزاد، مادر را از داشتن یك روز هشت ساعته و پدر را ... حاصل عمر گابریل گارسیا مارکز (نویسنده بزرگ کلمبیایی) از زبان خودش:

در ۱۵ سالگی آموختم كه مادران از همه بهتر می‌دانند، و گاهی اوقات پدران هم.

در ۲۰ سالگی یاد گرفتم كه كار خلاف فایده‌ای ندارد، حتی اگر با مهارت انجام شود.

در ۲۵ سالگی دانستم كه یك نوزاد، مادر را از داشتن یك روز هشت ساعته و پدر را از داشتن یك شب هشت ساعته، محروم می‌كند.

در ۳۰ سالگی پی بردم كه قدرت، جاذبه مرد است و جاذبه ، قدرت زن.

در ۳۵ سالگی متوجه شدم كه آینده چیزی نیست كه انسان به ارث ببرد؛ بلكه چیزی است كه خود می‌سازد.

در ۴۰ سالگی آموختم كه رمز خوشبخت زیستن، در آن نیست كه كاری را كه دوست داریم انجام دهیم؛ بلكه در این است كه كاری را كه انجام می‌دهیم دوست داشته باشیم.

در ۴۵ سالگی یاد گرفتم كه ۱۰ درصد از زندگی چیزهایی است كه برای انسان اتفاق می‌افتد و ۹۰ درصد آن است كه چگونه نسبت به آن واكنش نشان می‌دهند.

در ۵۰ سالگی پی بردم كه كتاب بهترین دوست انسان و پیروی كوركورانه بد ترین دشمن وی است.

در ۵۵ سالگی پی بردم كه تصمیمات كوچك را باید با مغز گرفت و تصمیمات بزرگ را با قلب.

در ۶۰ سالگی متوجه شدم كه بدون عشق می‌توان ایثار كرد اما بدون ایثار هرگز نمی توان عشق ورزید.

در ۶۵ سالگی آموختم كه انسان برای لذت بردن از عمری دراز، باید بعد از خوردن آنچه لازم است، آنچه را نیز كه میل دارد بخورد.

در ۷۰ سالگی یاد گرفتم كه زندگی مساله در اختیار داشتن كارت‌های خوب نیست؛ بلكه خوب بازی كردن با كارت‌های بد است.

در ۷۵ سالگی دانستم كه انسان تا وقتی فكر می‌كند نارس است، به رشد وكمال خود ادامه می‌دهد و به محض آنكه گمان كرد رسیده شده است، دچار آفت می‌شود.

در ۸۰ سالگی پی بردم كه دوست داشتن و مورد محبت قرار گرفتن بزرگترین لذت دنیا است.

در ۸۵ سالگی دریافتم كه همانا زندگی زیباست.
💙💚💛💜❤💖
Read more
سفر تانزانیا هم دارد تمام می‌شود. فردا باید برگردیم ایران. دو هفته، چهارده روز، چند شهر این کشور فقیر ...
Media Removed
سفر تانزانیا هم دارد تمام می‌شود. فردا باید برگردیم ایران. دو هفته، چهارده روز، چند شهر این کشور فقیر و مردمش را دیدیم. از دارلسلام تا دامنه‌های سرسبزِ کلیمانجارو. دودومایِ پایتخت که خیابان‌های خاکی و پر دست‌انداز داشت تا زنگبارِ آرام و زیبا. مثل بقیه جهان مردم شهرها از پیِ فقر و استیصال دروغ‌های ... سفر تانزانیا هم دارد تمام می‌شود. فردا باید برگردیم ایران. دو هفته، چهارده روز، چند شهر این کشور فقیر و مردمش را دیدیم. از دارلسلام تا دامنه‌های سرسبزِ کلیمانجارو. دودومایِ پایتخت که خیابان‌های خاکی و پر دست‌انداز داشت تا زنگبارِ آرام و زیبا. مثل بقیه جهان مردم شهرها از پیِ فقر و استیصال دروغ‌های کوچم و حقیرانه برای شیلینگِ بیشتر می‌گفتند و مردم روستا مهربان و آرام بودند و با چشم‌های زیبا و کنجکاو ما را به نظاره نشسته بودند. آفریقا زیبا، وسیع و بکر است. هر بار آمده‌ام محو عظمتِ طبیعت و همخوانی مردمش با آن شده‌ام. زاغه‌های کبیرایِ کنیا را دیده‌ام و در یتیم‌خانه‌اش با بچه‌ها رقصیده‌ام. سودان و سومالی و ترس را درک کرده‌ام.قاره سیاه زیبا است. مثل نگین انگشتری. اینجا مردم سره اند. بی واسطه. بدون تعارفات روزمره جامعه مصرف‌گرا. میشود با خرید یک کیسه گوجه فرنگی انسانی را خوشحال کرد. انسان، انسان است. با همه آرزوها و رنج‌ها. با همه درکش از بودن و باور تهی‌اش به قدرت‌های لایتناهی.
تنها دلخوشی‌ام از بودن سفر است. مابقی را تجربه کرده‌ام و با شکستی احمقانه بازگشته‌ام. تنها دست‌آوردم از زندگی این است که زندگی، این فرصتِ یگانه بی‌نظیر و زیبا است. زیبا مثل نی‌نی چشمهای نوزاد وقت کشف جهان.
پی‌نوشت ۱:در مستی نوشته شد اگر لاطائلات است به بزرگی‌تان ببخشید. و بوس
پی‌نوشت۲:عکس را آرش خان پاکزاد یگانه میکس و مسترینگ‌کارِ موسیقی از من گرفت. در بازارِ زنگبار. عمرش دراز و هنرش مستدام
@arashpakzad
Read more
اتوبوس زده به دل جاده. دو طرف تا چشم کار می‌کند سبزی و درخت پهن شده از لب جاده تا افق؛جایی که انگاری آسمان ...
Media Removed
اتوبوس زده به دل جاده. دو طرف تا چشم کار می‌کند سبزی و درخت پهن شده از لب جاده تا افق؛جایی که انگاری آسمان به مصافحه زمین می‌آید.توربین‌های بادی می‌چرخند و هوا نه اینکه دلش گرفته باشد اما میان باریدن و بغض کردن متحیر مانده. چیزی برای جلب توجه کردن نمانده جز صدای زمزمه‌طور موسیقی‌ای که از هدفون فیلیپس ... اتوبوس زده به دل جاده.
دو طرف تا چشم کار می‌کند سبزی و درخت پهن شده از لب جاده تا افق؛جایی که انگاری آسمان به مصافحه زمین می‌آید.توربین‌های بادی می‌چرخند و هوا نه اینکه دلش گرفته باشد اما میان باریدن و بغض کردن متحیر مانده.
چیزی برای جلب توجه کردن نمانده جز صدای زمزمه‌طور موسیقی‌ای که از هدفون فیلیپس بغل‌دستی‌م بیرون می‌ریزد.
هدفون به گوشم می‌زنم و بی‌هیچ اراده‌ای روی اولین تِرَک می‌زنم و ملودی و ترانه دلتنگ‌کننده‌ای شروع می‌کند زمزمه شدن:
«تعطیلیای آخرِ هر هفته رو کنارتم
ولی تموم هفته رو خراب و بی‌قرارتم
همه‌ش روزا رو می‌شمرم که‌ وقت دیدنت بشه
دلی که عاشق تو شد هرچی ببینه حقشه»
چشم‌هایم را به طمع خوابیدن می‌بندم.
*
ایستاده‌ام پشت پنجره آی‌سی‌یو.بیمارستانی توی برلین شاید هانوفر یا شاید بُن یا..چه فرقی دارد؛غربت،غربت است چه کمی غریب‌تر چه کمی قریب‌تر.
من هستم و اصغر نقی‌زاده و زنِ سعید و نوزاد شیرخوارشان.
سعید روی تخت افتاده.تمام موهای سر و صورتش ریخته.باورمان نمی‌شود این‌،همان سعید ماست که موهای لَختش توی‌ پیشانی‌ش می‌ریخت.
زن سعید با تردید بلند می‌شود و می‌رود پشت شیشه می‌ایستد و از زیر چادر مشکی‌ش نوزادش را بیرون می‌آورد.با حیرت به مقابلش خیره مانده؛به سعید.
بچه را سر دست می‌گیرد تا سعید ببیند.بچه گریه می‌کند.
نمی‌دانم چرا دلم هُری می‌ریزد پایین.
ما از این شیرخوار سرِ دست گرفتن‌ها خاطره خوشی نداریم.
سعید چشم باز می‌کند و تا می‌خواهد چیزی بگوید،سرفه امانش را می‌برد؛
سرفه
سرفه
کانولاهای اکسیژن از دماغش بیرون می‌افتند.نفس کشیدنش به شماره می‌افتد.زن سعید متحیر فقط نگاه می‌کند.باور نمی‌کند تکه‌گوشت درهم‌پیچیده مقابلش همان سعید است که گفت:«میرم آلمان به خواهرم سر بزنم و چشمام رو عمل کنم».
گویی مثل زینب،بالا سر گودی قتلگاه،ایستاده و با خودش زمزمه می‌کند:«تو واقعا سعید منی؟»
شیمی‌درمانی چیزی از سعیدش باقی نگذاشته.
اصغر بلند می‌شود و می‌ایستد مقابل سعید:
-«من توی رکابتم..بگی برقص می‌رقصم.بگی بمیر،می‌میرم»
سعید می‌خواهد بخندد
ولی سرفه می‌کند
سعید می‌خواهد نفس بکشد
ولی سرفه می‌کند
با تکان خوردن اتوبوس به جاده برمی‌گردم.
در آستانه شهر برلین هستیم.
*
من اسم سس خردل که می‌آید،یاد گاز خردل می‌افتم
من اسپری که می‌بینم،یاد سرفه‌های سعید می‌افتم
من سرفه می‌شنوم،یاد آلمان می‌افتم
من فراموش نمی‌کنم؛نه کرخه را،نه راین را
ما نه فراموش می‌کنیم،نه می‌بخشیم
تا آخرین سربازی که بین ما نفس می‌کشد و تا صبح سرفه می‌کند و حسرت یک خواب راحت را با خود به قطعه شهدا خواهد برد.
*
پاییز هامبورگ.
Read more
دانشنامه فرزند . رقص در دوران بارداری در روزگار قدیم تا متوجه بارداری زن می شدند از او می خواستند ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . رقص در دوران بارداری در روزگار قدیم تا متوجه بارداری زن می شدند از او می خواستند فعالیتی نداشته باشد، اما امروزه حتی پزشکان نیز توصیه می کنند خانم ها در دوران بارداری باید فعالیت بدنی کافی داشته باشند تا زمان زایمان را آسان تر بگذرانند. پیاده روی و انجام یوگا فعالیت هایی هستند ... دانشنامه فرزند
.
رقص در دوران بارداری
در روزگار قدیم تا متوجه بارداری زن می شدند از او می خواستند فعالیتی نداشته باشد، اما امروزه حتی پزشکان نیز توصیه می کنند خانم ها در دوران بارداری باید فعالیت بدنی کافی داشته باشند تا زمان زایمان را آسان تر بگذرانند.
پیاده روی و انجام یوگا فعالیت هایی هستند که برای دوران بارداری بسیار مناسبند. یکی دیگر از فعالیت هایی که کاملا در این دوران امن است رقص می باشد. از مزایای رقصیدن در دوران بارداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• رقص یک راه عالی برای از بین بردن استرس، بهبود خلق و خوی و افزایش انرژی و شادابی در شماست. موسیقی شاد می تواند روح شما را جلا بدهد.
• انعطاف پذیری بدن را بالا می برد و باعث می گردد سطح آمادگی جسمانی خود را حفظ کنید.
• از اضافه وزن بیش از حد جلوگیری کرده و در نتیجه خطر عوارضی مانند دیابت بارداری و پره اکلامپسی را کاهش می دهد.
• بیماری صبحگاهی، خستگی و درد کمر همگی می توانند بهانه ای برای نرفتن به باشگاه باشند اما رقصیدن یک تمرین آسان و در دسترس است.
از هر گونه رقص به شکل شدید اجتناب ورزید. تمرین هایی که شما را خسته می کنند و باعث گرم شدن بیش از حد بدن تان می شوند مناسب نمی باشند. هر زمان بدن شما احساس خستگی کرد بلافاصله رقص را متوقف کنید و به ندای درون خود گوش دهید. زمانی که شکم شما بزرگ می شود مرکز ثقل بدن تان تغییر می کند و این موضوع باعث به هم خوردن تعادل شما می شود، بنابراین در اواخر بارداری هنگام رقصیدن باید مراقب حفظ تعادل خود باشید. قبل از شروع رقص بهتر است با تمرینات مختصری بدن خود را گرم و آماده سازید.
قبل از انجام هر گونه تمرینات ورزشی در دوران بارداری باید با پزشک خود مشورت کنید، در صورت مشاهده هر کدام از علائم زیر رقص را متوقف کنید:
• احساس درد در لگن
• احساس درد شدید در شکم
• احساس درد یا گرفتگی عضلات پا • تنگی نفس
• تاری دید
• لکه بینی یا خونریزی واژینال
• نشت مایعات از واژن
#دانشنامه_فرزند #بارداری #ورزش #فرزند #نوزاد #جنین #حاملگی #سلامت #سلامتی #رقص #آموزش_رقص #تمرین_ورزشی #فعالیت #شادی #موسیقی #موسیقی_شاد #رقصیدن #پیاده_روی #بهداشت #تندرستی #اضافه_وزن #خستگی #افسردگی #باشگاه_ورزشی
Read more
. <span class="emoji emoji1f4ab"></span> هورمونی که هنگام شیردهی مادر به نوزاد در بدن مادر ترشح می‌شود، کمک می‌کند تا رحم سریع‌تر به اندازه‌ی ...
Media Removed
. هورمونی که هنگام شیردهی مادر به نوزاد در بدن مادر ترشح می‌شود، کمک می‌کند تا رحم سریع‌تر به اندازه‌ی قبل از بارداری برگردد. ‌. ‍ ‍ ‍ ‍دكتر آسیه خدامی 🔬جراح ومتخصص زنان،زايمان،نازايي🔬 . آدرس : بابل، چهارراه فرهنگ ، جنب داروخانه اتحاد، ساختمان نارنج ، طبقه دوم ️تلفن تماس : ۳۲۲۰۳۲۹۰ مارا ... .
💫 هورمونی که هنگام شیردهی مادر به نوزاد در بدن مادر ترشح می‌شود، کمک می‌کند تا رحم سریع‌تر به اندازه‌ی قبل از بارداری برگردد.
‌.
‍ ‍ ‍ ‍🔹دكتر آسیه خدامی🔹
🔬جراح ومتخصص زنان،زايمان،نازايي🔬
.
🏢آدرس : بابل، چهارراه فرهنگ ، جنب داروخانه اتحاد، ساختمان نارنج ، طبقه دوم
☎️تلفن تماس : ۳۲۲۰۳۲۹۰
🎊مارا در كانال تلگرام همراهي كنيد...🎊
تلگرام: https://t.me/asiyehkhoddami
اینستاگرام :
@dr.asiyehkhoddami
@dr.asiyehkhoddami
@dr.asiyehkhoddami
Read more
. .<span class="emoji emoji1f534"></span>توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته(دانشگاه دولتی ) هستند و " تقریبی" هستند(<span class="emoji emoji1f4a5"></span> با احتساب ...
Media Removed
. .توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته(دانشگاه دولتی ) هستند و " تقریبی" هستند( با احتساب پردیس ها) . .آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 9000 . .آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 15000 . .آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 8000 . . رشته مامایی:در واقع این رشته‌ یکی‌ از زیر مجموعه‌های‌ علوم‌ پزشکی‌ ... .
.🔴توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته(دانشگاه دولتی ) هستند و " تقریبی" هستند(💥 با احتساب پردیس ها)
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 9000
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 15000
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 8000
.
.🔴 رشته مامایی:در واقع این رشته‌ یکی‌ از زیر مجموعه‌های‌ علوم‌ پزشکی‌ است‌ که‌ نقش‌های‌ بسیار گسترده‌ای‌ اعم‌ از نقش‌ مشاوره‌ای‌، آموزشی‌، مراقبتی‌، حمایتی‌، درمانگری‌ و تحقیقاتی‌ دارد. البته‌ تمامی‌ این‌ نقش‌ها در ارتباط‌ با مادر و کودک‌ مفهوم‌ پیدا می‌کند؛ یعنی‌ ماما به‌ مشاوره‌ قبل‌، بعد و هنگام‌ ازدواج‌، آموزش‌ و نحوه‌ تنظیم‌ خانواده‌، مراقبت‌ در دوران‌ بارداری‌، زایمان‌ طبیعی‌ و مراقبت‌ بهداشتی‌ مادر و کودک‌ و آموزش‌ به‌ دختران‌ در زمینه‌ بهداشت‌ دوران‌ بلوغ‌ و بعد از آن‌ می‌پردازد.
.
.✅ توانایی‌های‌ لازم :
رشته‌ مامایی‌ عشق‌ و علاقه‌ و صبر و حوصله‌ بسیار بالایی‌ می‌خواهد چون‌ یک‌ خانم‌ در حال‌ زایمان‌ شرایط‌ بسیار حساسی‌ دارد و بسیاری‌ از حرف‌ها یا حرکاتش‌ در اختیار خودش‌ نیست‌ و یک‌ ماما باید در حد امکان‌ با صبر و حوصله‌ بسیار به‌ او آرامش‌ و قوت‌ قلب‌ بدهد و توجه‌ داشته‌ باشد که‌ مسؤولیت‌ جان‌ دو نفر؛ یعنی‌ مادر و جنین‌ او را برعهده‌ دارد. همچنین‌ یک‌ ماما باید بسیار باهوش‌ و نکته‌سنج‌ باشد و از مقابل‌ مسائل‌ هرچند که‌ کوچک‌ باشند به‌ سادگی‌ نگذرد. زیرا خیلی‌ از مسائل‌ یا علائم‌ کوچکی‌ که‌ در هنگام‌ بارداری‌ یا زایمان‌ ظاهر می‌شوند، در صورت‌ عدم‌ توجه‌ می‌توانند خطرات‌ جانی‌ برای‌ نوزاد یا مادر به‌ دنبال‌ داشته‌ باشند.دانشجوی‌ مامایی‌ باید از نظر جسمی‌ و روحی‌ سلامت‌ کامل‌ داشته‌ و از روابط‌ اجتماعی‌ خوبی‌ برخوردار باشد، چون‌ مشاوره‌ و آموزش‌ بخش‌ مهمی‌ از کار یک‌ ماما است‌.
.
.✅ موقعیت‌ شغلی‌ در ایران :
از مراکزی‌ که‌ یک‌ ماما می‌تواند در آنها مشغول‌ به‌ کار شود، می‌توان‌ به‌ بیمارستان‌ها، زایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی‌ اشاره‌ کرد. همچنین‌ ماما طبق‌ قوانین‌ حاضر در صورت‌ داشتن‌ مدرک‌ کارشناسی‌ می‌تواند مطب‌ دایر کرده‌ و در آن‌ به‌ ارائه‌ خدمات‌ بهداشتی‌ و درمانی‌ بپردازد.
.
.🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
.
.✴️دپارتمان تخصصی انتخاب رشته کنکورکمک ✴️
.
.💢 هنوز 50% کنکور باقیمانده است ! از الان برای انتخاب رشته آگاه باش ! 💢
.
.⁉️ از ما سوال بپرس 👇👇👇👇
.
.☎️ تلفن موسسه : 88954834_021
.
.📞 پیامک و تلگرام : 1396 111 0919
.
. #کنکور97 #انتخاب_رشته #مشاوره #مشاوره_کنکور #کنکورکمک
Read more
. در زندگی بعدی، کاش می شد مسیر را وارونه طی کنم. . در آغاز، پیکری بی جان و مُرده باشم و آنگاه راه آغاز ...
Media Removed
. در زندگی بعدی، کاش می شد مسیر را وارونه طی کنم. . در آغاز، پیکری بی جان و مُرده باشم و آنگاه راه آغاز شود. در خانه‌ای از انسان های سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود. به خاطرِ بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند. . بروم و حقوق بازنشستگی ام را جمع کنم. و سپس، کار کردن را آغاز ... .
در زندگی بعدی، کاش می شد مسیر را وارونه طی کنم.
.
در آغاز، پیکری بی جان و مُرده باشم و آنگاه راه آغاز شود. در خانه‌ای از انسان های سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود. به خاطرِ بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند.
.
بروم و حقوق بازنشستگی ام را جمع کنم. و سپس، کار کردن را آغاز کنم. روز اول، یک ساعتِ طلایی خواهم خرید و به مهمانی و پایکوبی خواهم رفت. سپس چهل سال پیوسته کار خواهم کرد و هرروز ، جوان تر خواهم شد.
.
آنگاه برای دبیرستان آماده ام؛ و سپس به دبستان می روم و آنگاه کودک می شوم و بازی می کنم. هیچ مسئولیتی نخواهم داشت. آنقدر جوان و جوان تر می شوم تا به یک نوزاد تبدیل شوم. سپس به مدت نه ماه ، در محیطی زیبا و لوکس، چیزی شبیه استخر ، غوطه ور خواهم شد... و سپس با یک لحظه برانگیختگیِ شورانگیز ، زندگی را در اوج به پایان برسانم...!
.
👤 وودی آلن
.
Photo 📷 by @biita_pb
.

#ahvaz_tehran
Read more
. در زندگی بعدی، کاش می شد مسیر را وارونه طی کنم. . در آغاز، پیکری بی جان و مُرده باشم و آنگاه راه آغاز ...
Media Removed
. در زندگی بعدی، کاش می شد مسیر را وارونه طی کنم. . در آغاز، پیکری بی جان و مُرده باشم و آنگاه راه آغاز شود. در خانه‌ای از انسان های سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود. به خاطرِ بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند. . بروم و حقوق بازنشستگی ام را جمع کنم. و سپس، کار کردن را آغاز ... .
در زندگی بعدی، کاش می شد مسیر را وارونه طی کنم.
.
در آغاز، پیکری بی جان و مُرده باشم و آنگاه راه آغاز شود. در خانه‌ای از انسان های سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود. به خاطرِ بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند.
.
بروم و حقوق بازنشستگی ام را جمع کنم. و سپس، کار کردن را آغاز کنم. روز اول، یک ساعتِ طلایی خواهم خرید و به مهمانی و پایکوبی خواهم رفت. سپس چهل سال پیوسته کار خواهم کرد و هرروز ، جوان تر خواهم شد.
.
آنگاه برای دبیرستان آماده ام؛ و سپس به دبستان می روم و آنگاه کودک می شوم و بازی می کنم. هیچ مسئولیتی نخواهم داشت. آنقدر جوان و جوان تر می شوم تا به یک نوزاد تبدیل شوم. سپس به مدت نه ماه ، در محیطی زیبا و لوکس، چیزی شبیه استخر ، غوطه ور خواهم شد... و سپس با یک لحظه برانگیختگیِ شورانگیز ، زندگی را در اوج به پایان برسانم...!
.
👤 وودی آلن
.
Photo 📷 by @biita_pb
#AhwazPictures
.
.
#Ahwaz #Ahvaz #Ahwazi #Ahvazi #Ahvazia #khoozestan #khouzestan #Karoon #karoun #kiyanpars #kianpars #اهوازی #کارون #نه_به_انتقال_آب_کارون #الاهواز #خوزستان #خوزستانی #خوزستانیها #کیانپارس #کیانپارس_اهواز #اهواز_هوا_ندارد #خوزستان_آب_ندارد #کارون_جان_ماست #کارون_آب_ندارد #ساحلی_اهواز #ساحلی_کارون
Read more
،،این داستان راحتما بخوانید لطف بخوانید،،، مسلمان شدن دكتر اوريويا (Dr-Orivia) به خاطر عفت يك ...
Media Removed
،،این داستان راحتما بخوانید لطف بخوانید،،، مسلمان شدن دكتر اوريويا (Dr-Orivia) به خاطر عفت يك زن مسلمان دكتر اوريويا (Dr-Orivia) كه متخصص زنان و زايمان است از چگونگی اسلام آوردن خودش می گوید: من متخصص زنان و زایمان در یکی از بیمارستان های امریکا بودم .. در یکی از روزها یک زن مسلمان برای ... ،،این داستان راحتما بخوانید
لطف بخوانید،،،
مسلمان شدن دكتر اوريويا (Dr-Orivia) به خاطر عفت يك زن مسلمان

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) كه متخصص زنان و زايمان است از چگونگی اسلام آوردن خودش می گوید:

من متخصص زنان و زایمان در یکی از بیمارستان های امریکا بودم .. در یکی از روزها یک زن مسلمان برای وضع حمل آمده بود .. نزدیک زایمان درد زیادی داشت ... و همان لحظه شیفت کاری من نیز رو به پایان بود ... به او گفتم: من الان می روم .. و پزشک دیگری برای تو خواهد آمد ... وقتی این را شنید شروع به گریه کردن کرد و می گفت: من پزشک مرد نمی خواهم .. من پزشک مرد نمی خواهم... تو را به خدا مرا رها نکنید.

تعجب کردم از این سخنان اش، شوهرش به من گفت: همسرش نمی خواهد مرد بیگانه او را ببیند ... تا الان به غیر از محارمش کسی دیگر چهره ی او را ندیده است.

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) می گوید: خندیدم .. و با تعجب بسیار گفتم ... گمان نمی کنم کسی در امریکا باشد و چهرۀ مرا ندیده باشد .. درخواست اش را قبول کردم و بر بالینش ماندم.. او می گوید: در روز دوم بعد از وضع حمل بالای سرش رفتم ... و او را با خبر ساختم که بسیاری از زنان در امریکا به خاطر عدم پرهیز از روابط زناشویی بعد از وضع حمل، دچار التهابات داخلی می شوند .. گفتم: بهتر است حداقل تا 40 روز از روابط زناشویی پرهیز کنی.. آن زن مسلمان به من جواب داد در دین ما روابط زناشویی در دوران نفاس که مدت 40 روز است حرام گشته است، و تا پاک شدن کامل زن از نفاس جماع حرام است ... همچنین از نماز و روزه نیز معاف گشته است.

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) می گوید: وقتی این سخنان را شنیدم تعجب کردم ... و با خود گفتم این دانش پزشکی جدید با کلی مشقت و آزمایش بدان رسیدیم .. چگونه اسلام 1400 سال پیش از آن سخن گفته است.

سپس پزشک اطفال که یک زن بود بالای سر نوزاد آمد و به مادر نوزاد گفت: بهتر است نوزاد بر پهلوی راست خوابانده شود تا ضربان قلب تنظیم شود .. پدر نوزاد جواب داد ما این کار برای تطبیق سنت پیامبرمان انجام می دهیم و بر پهلوی راست خواباندن در دین ما مستحب است.

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) می گوید: اینجا بر تعجبم دو چندان افزوده شد .. با خود گفتم: عمرمان را تلف کردیم تا به این اکتشافات رسیدیم حال مسلمانان اینها را در دین شان دارند ... وی می گوید: برای چند ماهی مرخصی گرفتم ... و به شهر دیگری که مرکز اسلامی بزرگی در آنجا بود رفتم، در این روزها بیشتر وقتم را با پرسش و سوال از مسلمانان عرب و مسلمانان امریکا سپری کردم ... و بعد از چند ماه اسلام خودم را اعلان نمودم.ادامه در کامنت👈
Read more
__________ دلم گرفته است .احساس میکنم نیاز دارم نوزاد کسی را در آغوش بگیرم. آن پیکر ظریف و کوچک و ...
Media Removed
__________ دلم گرفته است .احساس میکنم نیاز دارم نوزاد کسی را در آغوش بگیرم. آن پیکر ظریف و کوچک و مطیع. عطر نوزاد آدم را به وجد می آورد. انگار انگشتانش را که آهسته تکان بدهد، اجی مجی میکند و عضلات صورتت را به ذوق اندود ترین حالت ممکن هدایت میکند. شاید هم باید، یک مرد آرام را تماشا کنم. یک مرد چهل ساله ... __________

دلم گرفته است .احساس میکنم نیاز دارم نوزاد کسی را در آغوش بگیرم. آن پیکر ظریف و کوچک و مطیع. عطر نوزاد آدم را به وجد می آورد. انگار انگشتانش را که آهسته تکان بدهد، اجی مجی میکند و عضلات صورتت را به ذوق اندود ترین حالت ممکن هدایت میکند.
شاید هم باید، یک مرد آرام را تماشا کنم.
یک مرد چهل ساله ی نجیب. با ابهتی فروتنانه در پوششی پاییزی. زیر سایه ی کلاهش، چشم های با طمانینه اش، نگاه رو به بالایی دارد. اودکلنش هم بوی رفاه میدهد. باید نگاه کردن به تندیس اینچنینی، حالم را بهتر کند.
شاید هم باید خانه ای یک روزه اجاره کنم، که پنجره ی پنج صبح اش، رو به رفتگری در حال جارو زدن باز شود.
با یک لیوان چای بایستم، از دریچه ی طبقه ای بالا، از لابلای برگهای هنوز سبز چنار، سپیده ی صبح را از نفس مرطوب نارنجی پوشی تماشا کنم...
دلم گرفته است و ای کاش تابستان بود.
این لباس های بافتنی و گرم، این رنگ ها و رایحه ها، به دل آدم هوای عاشق شدن می اندازد. خاصه در آذر... "ز.ح.م.ک"
#ز_ح_م_کریمی
#دلداده_نشو_حوصله_عشق_ندارم_دیوانگی_ات_خاصیت_فصل_خزان_است
_________

به قول جناب میرشکاک، مثل عوام نباید از اثری استفاده کرد که نام صاحبش را نمیدانیم. برای نجات من از این وضع، لطفا اگر نام نقاش این اثر را میدانید یا یافتید، بگویید.
Read more
به زودی در این مکان یک عدد نوزاد نصب می شود....<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji1f47c"></span><span class="emoji emoji1f451"></span><span class="emoji emoji1f483"></span><span class="emoji emoji1f466"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f308"></span><span class="emoji emoji26c4"></span><span class="emoji emoji1f381"></span><span class="emoji emoji1f389"></span><span class="emoji emoji1f6bc"></span>シ<span class="emoji emoji1f380"></span>ツ<span class="emoji emoji2764"></span> خاله شدن خیلییییی خووووووبه
Media Removed
به زودی در این مکان یک عدد نوزاد نصب می شود.... خاله شدن خیلییییی خووووووبه به زودی در این مکان یک عدد نوزاد نصب می شود....❤❤
👼👑💃👦🌺🍃🌈⛄🎁🎉🚼シ🎀ツ❤
خاله شدن خیلییییی خووووووبه
نظر شما چیست؟ . Hugsy لباسی مخصوص به همراه ابزاری که دما ، بو و ضربان قلب والدین را شبیه سازی می‌کند تا نوزاد آرام شود. . توسعه دهندگان Hugsy با تلاش‌ها و تحقیقات بسیاری در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های کشور هلند به نتایج زیادی رسیدند و تمام انرژی خود را برای تولید این محصول به معرض اجرا گذاشتند. . ... نظر شما چیست؟
.
Hugsy
لباسی مخصوص به همراه ابزاری که دما ، بو و ضربان قلب والدین را شبیه سازی می‌کند تا نوزاد آرام شود.
.
🔴 توسعه دهندگان Hugsy با تلاش‌ها و تحقیقات بسیاری در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های کشور هلند به نتایج زیادی رسیدند و تمام انرژی خود را برای تولید این محصول به معرض اجرا گذاشتند.
.
👈 اما
.
با تمام پیش بینی‌هایی که برای جذب سرمایه این محصول و فروش فوق العاده اش می‌شد این محصول یک هشتم سرمایه لازم را جذب کرد و پروژه شکست خورد.
.
🔴 به نظرتان چه چیزی باعث شده تا سرمایه گذاران از حمایت این محصول دست بکشند؟
.
Read more
بزرگترین یاری عکاسی به فهم مسائل انسانی، از توانایی آن در ثبت و منجمد ساختن تصویر یعنی توقف زمان ناشی ...
Media Removed
بزرگترین یاری عکاسی به فهم مسائل انسانی، از توانایی آن در ثبت و منجمد ساختن تصویر یعنی توقف زمان ناشی می شود.برگرفته از کتاب زبان عکس ‏‎ #كودك #فيليك #عكاسي_فيليك #عكاسي_خلاق #عكاسي_حرفه #عكاسي_فضاي_باز #عكاسي_نوزاد #نوزاد #عكس #عكاسي #ويديو #ويديوگرافي #فيلم #عكاسي_كودك #بارداري #عكاسي_بارداري #عكاسي_تخصصي_بارداري‎‏ #flickstudio #flicknewbornphotography #kids #babies #photo #photography #professionality #studio #video #videography #pregnancy #pregnancy_photography # بزرگترین یاری عکاسی به فهم مسائل انسانی، از توانایی آن در ثبت و منجمد ساختن تصویر یعنی توقف زمان ناشی می شود.برگرفته از کتاب زبان عکس ‏‎ #كودك #فيليك #عكاسي_فيليك #عكاسي_خلاق #عكاسي_حرفه #عكاسي_فضاي_باز #عكاسي_نوزاد #نوزاد #عكس #عكاسي #ويديو #ويديوگرافي #فيلم #عكاسي_كودك #بارداري #عكاسي_بارداري #عكاسي_تخصصي_بارداري‎‏ #flickstudio #flicknewbornphotography #kids #babies #photo #photography #professionality #studio #video #videography #pregnancy #pregnancy_photography #
. . شورت چند بار مصرف و آموزشی در طرح‌ها و رنگ های متنوع برند CARTERS قیمت : ۲۶،۰۰۰ تومان به کمک دکمه ...
Media Removed
. . شورت چند بار مصرف و آموزشی در طرح‌ها و رنگ های متنوع برند CARTERS قیمت : ۲۶،۰۰۰ تومان به کمک دکمه های روی شورت آموزشی قابل سایزبندی و استفاده برای کودکان 3 الی 16 کیلوگرم می باشد. دارای 3 لایه بسیار لطیف و جاذب می باشد. استفاده از این شورت مانع سوختگی و التهاب بدن و پاهای فرزند عزیزتان می شود. چنانچه ... .
.
شورت چند بار مصرف و آموزشی در طرح‌ها و رنگ های متنوع برند CARTERS
قیمت : ۲۶،۰۰۰ تومان
به کمک دکمه های روی شورت آموزشی قابل سایزبندی و استفاده برای کودکان 3 الی 16 کیلوگرم می باشد.
دارای 3 لایه بسیار لطیف و جاذب می باشد.
استفاده از این شورت مانع سوختگی و التهاب بدن و پاهای فرزند عزیزتان می شود.
چنانچه میخواهید گاهی فرزندتون را پوشک نکنید و اون را آزاد بگذارید تا پاهایش نسوزد و یا میخواهید به او آموزش بدهید که باید برای ادرار و... به دستشویی برود بسیار مناسب است که از این شورت آموزشی استفاده کنید... هنگامی که کودک این شورت را به تن دارد تفاوت ان را با پوشک حس می کند و سعی می کند خود را کنترل نماید...
اما چنانچه نتوانست... لایه ی جاذب داخلی این شورت مانع از کثیف شدن منزل شما خواهد شد.
#کودکو #کودک #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #فروش_آنلاین #خرید_آسان #خریداینترنتی #سیسمونی_خاص #سیسمونی_نوزاد #شورت #آموزش-دستشویی #کودکانه #ارسال_فوری #کودک_خلاق
سفارش از طریق سایت
www.koodakoo.com
تلفن :۰۲۱۲۲۲۰۹۸۸۶
Read more
. نخستین عکس واضح از شکل‌گیری یک سیاره فراخورشیدی . <span class="emoji emoji1f538"></span>اخترشناسان با استفاده از ابزار «SPHERE» ...
Media Removed
. نخستین عکس واضح از شکل‌گیری یک سیاره فراخورشیدی . اخترشناسان با استفاده از ابزار «SPHERE» تعبیه شده بر روی تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوبی اروپا موفق به یافتن یک غول گازی شده‌اند که به دور ستاره کوتوله جوانی به نام «PDS 70» می چرخد. آنان نه تنها این سیاره را شناسایی کرده‌اند، بلکه عکس مستقیمی ... .
نخستین عکس واضح از شکل‌گیری یک سیاره فراخورشیدی
.
🔸اخترشناسان با استفاده از ابزار «SPHERE» تعبیه شده بر روی تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوبی اروپا موفق به یافتن یک غول گازی شده‌اند که به دور ستاره کوتوله جوانی به نام «PDS 70» می چرخد. آنان نه تنها این سیاره را شناسایی کرده‌اند، بلکه عکس مستقیمی هم از آن گرفته‌اند.
.
🔹ستاره «PDS 70» که با عنوان «V*V1032 Cen» هم شناخته می شود، ستاره‌ای از نوع «K7» است که ۳۷۰ سال نوری با زمین فاصله دارد. این ستاره فقط ۵٫۴ میلیون سال سن دارد و یک دیسک سیاره‌ایِ آن را احاطه کرده است. «میریم کپلر» محقق موسسه اخترشناسی مکس پلانک که سرپرستی تیم کاشف «PDS 70b» را بر عهده داشت، گفت: «دیسک‌های پیش سیاره‌ای اطراف ستارگان جوان، محل تولد سیاره‌ها هستند، اما تاکنون تنها تعداد انگشت شماری از مشاهدات موفق به یافتن نشانه‌هایی از سیاره‌های نوزاد در آنها شده‌اند.»
.
🔸اما تحلیل‌ها نشان می دهد که سیاره «PDS 70b» یک غول گازی با جرمی بین ۱٫۴ تا ۳٫۷ برابر جرم مشتری دارد. این سیاره تقریبا ۲۲ واحد نجومی با ستاره میزبان خود فاصله دارد؛ یعنی تقریبا معادلِ فاصلۀ اورانوس تا خورشید میباشد. سطح «PDS 70b» دمایی برابر با تقریبا ۱۰۰۰ درجه سلسیوس دارد؛ که گرمتر از هر سیاره‌ای در منظومه شمسی ما می باشد. محققان نه تنها عکس مستقیمی از این سیاره گرفتند، بلکه توانستند طیف آن را هم بدست آورند. تجزیه و تحلیل طیف نشان داد که اتمسفر این سیاره ابری است...
.
جزئیات بیشتر:
bigbangpage.com/?p=77133
.
ترجمه: منصور نقی لو/ سایت بیگ بنگ
.
#planet
#bigbangpage
#exoplanet
Read more
_ اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است. از طرفی اگر ...
Media Removed
_ اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است. از طرفی اگر زن مجبور شود تا پا به پای مرد کار کند تا خرج زندگی را تامین کند #ظلم به زن است. . امروز در دفاع از زن #کمپین راه میفتد که او باید گیسوانش را برای چشم نوازی مردان #رها کند، بعید نیست در آینده کمپینی در دفاع ... _
اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است.
از طرفی اگر زن مجبور شود تا پا به پای مرد کار کند تا خرج زندگی را تامین کند #ظلم به زن است.
.
امروز در دفاع از زن #کمپین راه میفتد که او باید گیسوانش را برای چشم نوازی مردان #رها کند،
بعید نیست در آینده کمپینی در دفاع از #زن راه بیفتد که او باید مثل مرد کار کند تا به مردان کمک کنند.
.
خانم نانسی لی دموس محقق و نویسنده آمریکایی مسیحی، درباره #آمریکا می نویسد:
نیم قرن پیش، تعداد معدودی از زنان با #شعار رها ساختن زنان از یوغ مردان،
مفاهیمی چون #عفاف، خویشتن داری و نجابت را از واژه نامه ما حذف کردند و
#انتخاب، #طلاق و #خیانت را جایگزین آن کردند.
یکی از مخرب ترین اهداف این گروه، سبک شمردن #ازدواج و #مادری همچنین بیرون آوردن بانوان به سوی #بازار کار بود.
پیامد هایی که این اندیشه به ارمغان آورد:
میلیون ها #نوزاد پیش از طلوع آفتاب به #مهد_کودک سپرده شده و غروب به خانه بر می گردند.
اعضای #خانواده کمتر کنار هم غذا می خورند.
بیشتر #عاطفه زنان متاهل بیرون از خانه صرف مردان محیط کار می شود.
وقتی فرزندان بزرگ می شوند رابطه سردی با #مادر دارند.
بخشی از کتاب دروغ هایی که زنان باور می کنند @nancydemoss
عکس.نوشت: #طلبه سی ساله با هشت فرزند و همسرشون از فعالان اجتماعی
#زندگی_طلبگی_با_طعم_عسل
#چهارشنبه_های_سفید
#دختران_خیابان_انقلاب
Read more
دانشنامه فرزند اولین قاعدگی شما بعد از زایمان چه زمانی اتفاق افتاد؟ شما هم در دوران شیردهی قاعدگی ...
Media Removed
دانشنامه فرزند اولین قاعدگی شما بعد از زایمان چه زمانی اتفاق افتاد؟ شما هم در دوران شیردهی قاعدگی های نامنظمی داشتید؟ هورمون پرولاکتین در دوران شیردهی مسئول تولید شیر می باشد و باعث اختلال در قاعدگی شما نیز می شود. مادران گرامی توجه داشته باشید عدم قاعدگی در دوران شیردهی دلیل بر عدم تخمک گذاری ... دانشنامه فرزند

اولین قاعدگی شما بعد از زایمان چه زمانی اتفاق افتاد؟ شما هم در دوران شیردهی قاعدگی های نامنظمی داشتید؟ هورمون پرولاکتین در دوران شیردهی مسئول تولید شیر می باشد و باعث اختلال در قاعدگی شما نیز می شود. مادران گرامی توجه داشته باشید عدم قاعدگی در دوران شیردهی دلیل بر عدم تخمک گذاری نیست و باید از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

#فرزند #دانشنامه_فرزند #نوزاد #شیردهی #دوران_شیردهی #قاعدگی #پریود #عادت_ماهانه #تاخیر_در_قاعدگی #عدم_قاعدگی #تخمک_گذاری #زایمان #ترشح_شیر #تخمدان #جلوگیری_از_بارداری #پرولاکتین
Read more
. جوجه جهشی برند TOLO کد مرجع 89202 قیمت :۷۰،۰۰۰ تومان مناسب برای کودکان 6 ماه به بالا دارای 2 ...
Media Removed
. جوجه جهشی برند TOLO کد مرجع 89202 قیمت :۷۰،۰۰۰ تومان مناسب برای کودکان 6 ماه به بالا دارای 2 جوجه بامزه و دوست داشتنی جوجه کوچک زیر بال جوجه بزرگ مخفی شده و با فشار دادن دم جوجه بزرگ نمایان می شود. کمک به هماهنگی چشم و دست ابعاد: 16 در 7.9 در 32.5 سانتی متر #کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک ... .
جوجه جهشی برند TOLO
کد مرجع 89202
قیمت :۷۰،۰۰۰ تومان
مناسب برای کودکان 6 ماه به بالا
دارای 2 جوجه بامزه و دوست داشتنی
جوجه کوچک زیر بال جوجه بزرگ مخفی شده و با فشار دادن دم جوجه بزرگ نمایان می شود.
کمک به هماهنگی چشم و دست
ابعاد: 16 در 7.9 در 32.5 سانتی متر
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
. به یادآوری خاطره دیدار خانواده شهیدان مغنیه با آیت‌الله #هاشمی_رفسنجانی برگردیم که همه بودند، ...
Media Removed
. به یادآوری خاطره دیدار خانواده شهیدان مغنیه با آیت‌الله #هاشمی_رفسنجانی برگردیم که همه بودند، پدر، مادر و همسر شهید عماد مغنیه، دخترانش و پسران جوانش و حتی نوه نوزاد این خانواده، گویا با هاشمی از یک خانواده‌اند که هر کدام، وقتی با ایشان به صحبت می‌نشستند و از خاطره‌ای می‌گفتند. ، پدر عماد مغنیه، ... .
به یادآوری خاطره دیدار خانواده شهیدان مغنیه با آیت‌الله #هاشمی_رفسنجانی برگردیم که همه بودند، پدر، مادر و همسر شهید عماد مغنیه، دخترانش و پسران جوانش و حتی نوه نوزاد این خانواده، گویا با هاشمی از یک خانواده‌اند که هر کدام، وقتی با ایشان به صحبت می‌نشستند و از خاطره‌ای می‌گفتند. ، پدر عماد مغنیه، هاشمی را در آغوش می‌کشد و #جهاد_مغنیه، پیشانی هاشمی را می‌بوسد. شاید سفارش پدر بود و حتماً #شهید_مغنیه از سابقه مبارزه و جهاد هاشمی به فرزندش گفته که اشتیاق از نگاه و کلامش موج می‌زند.

وقتی سلام و احوالپرسی‌ها تمام می‌شود و همه می‌نشینند، آیت‌الله هاشمی خطاب به همه آنها می‌گوید: «خيلي خوش آمديد. ما مشتاق زيارت شما هستيم. خداوند شما را نگاه دارد.» پدر شهید عماد مغنیه هم در حالی که دستانش را برای شکرگذاری به آسمان برده است، می‌گوید: «ما هم مشتاق دیدار شما بودیم و خدا می‌داند که امروز چقدر خوشحالیم.» هاشمی به یاد شهید مغنیه می‌افتد و با حزن خاصی می‌گوید: «خداوند به شما صبر عطا كند، صبري همراه با اجر جزيل.» پدر عماد تشکر می‌کند و می‌گوید: «آرزو داشتيم با شهيد (عماد مغنیه) خدمت‌تان بياييم که نشد.»
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> فیلمبرداری «بازیچه» در سکوت خبری به پایان رسید . «بازیچه» عنوان فیلم سینمایی جدید محمدعلی سجادی ...
Media Removed
فیلمبرداری «بازیچه» در سکوت خبری به پایان رسید . «بازیچه» عنوان فیلم سینمایی جدید محمدعلی سجادی است که فیلمبرداری آن به تازگی و در سکوت خبری به پایان رسیده و هم‌اکنون فیلم مراحل تدوین خود را پشت سر می‌گذارد. تمامی لوکیشن‌های این فیلم در تهران قرار داشته‌اند. . آرمان درویش، ساناز سعیدی، ... 🎬
فیلمبرداری «بازیچه» در سکوت خبری به پایان رسید
.
«بازیچه» عنوان فیلم سینمایی جدید محمدعلی سجادی است که فیلمبرداری آن به تازگی و در سکوت خبری به پایان رسیده و هم‌اکنون فیلم مراحل تدوین خود را پشت سر می‌گذارد. تمامی لوکیشن‌های این فیلم در تهران قرار داشته‌اند.
.
آرمان درویش، ساناز سعیدی، رضا مولایی، آناهیتا درگاهی، (با هنرمندی) رویا تیموریان و رضا بابک، (با حضور افتخاری) ستاره اسکندری بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند. میثم فخرایی، سارا عابدی، نیکی میرزایی (نوزاد) دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.
.
در خلاصه داستان «بازیچه» آمده: مهرداد با سودابه، خواهر دوست و همکارش سیامک، ازدواج می‌کند و او را به خانه‌ قدیمی‌شان می‌برد تا در کنار مادرش سر کنند که در ادامه با حوادثی روبرو می‌شود... .
.
محمدعلی سجادی سال گذشته نیز فیلم سینمایی «طلاقم بده بخاطر گربه‌ها» را مقابل دوربین برد. «تمرینی برای اجرا»، «مخمصه»، «تردست»، «شوریده»، «جنایت»، «اثیری» و «رنگ شب» دیگر ساخته‌های سینمایی این کارگردان طی یکی – دو دهه اخیر هستند.
.
عکس: مصطفی پیرهادی
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
برند: mustela ساخت كشور: فرانسه قيمت:٣٠٠٠٠تومان نام كالا: کرم ویتامین بریر ضد سوختگی پا نوزاد ...
Media Removed
برند: mustela ساخت كشور: فرانسه قيمت:٣٠٠٠٠تومان نام كالا: کرم ویتامین بریر ضد سوختگی پا نوزاد موستلا كاربرد: این کرم باعث محافظت از پوست و پیشگیری از بروز ادرار سوختگی و تحریک ناحیه پوشک می شود و تسکین دهنده التهاب پوست در ناحیه پوشک می شود هم چنین از پوست در برابر خیس خوردگی و تخریب آنزیمی ... برند: mustela
ساخت كشور: فرانسه
قيمت:٣٠٠٠٠تومان
نام كالا: کرم ویتامین بریر ضد سوختگی پا نوزاد موستلا
كاربرد: این کرم باعث محافظت از پوست و پیشگیری از بروز ادرار سوختگی و تحریک ناحیه پوشک می شود و تسکین دهنده التهاب پوست در ناحیه پوشک می شود هم چنین از پوست در برابر خیس خوردگی و تخریب آنزیمی ناشی از تماس با ادرار و مدفوع و نیز سائیدگی با لبه های پوشک محافظت می کند.
موجود در فروشگاه تاتى
آدرس: تهران خيابان بهار جنوبى،برج بهار،طبقه همكف واحد ١٥١
تلفن:٠٢١-٧٧٦١٦١٤٤
براى خريد اينترنتى به پرفايل ما مراجعه فرماييد و روى تلگرام ما كليد كرده و خريد خود را انجام دهيد و كد تخفيف دريافت نماييد...
#تاتى #مادر #نوزادى #سيسمونى #كودك #باردارى #بهار #لباس #داندانگير #مسواك #پستانك #لوازم #اونت #نابى #مانچكين #موستلا #مادركر #سامر #كارترز #دولو #چيكو #ساسى
Read more
‍ ‍ <span class="emoji emoji1f31f"></span> با انتخاب مركز مناسب درمان ناباروري از گذشت بيهودۀ سن پرهيز کنید و هر چه زودتر در مسیر درمان قرار ...
Media Removed
‍ ‍ با انتخاب مركز مناسب درمان ناباروري از گذشت بيهودۀ سن پرهيز کنید و هر چه زودتر در مسیر درمان قرار گیرید. چرا که چيزي حدود چهار تخمك از هر پنج تخمک يك زن كمتر از 35 سال، توانايي تبديل شدن به يك فرزند سالم را دارد که تقريباً نصف ميزان تخمك هاي توليد شدۀ سالم است. در مقابل در چهل و پنج سالگي بيشتر تخمك‌هاي ... ‍ ‍ 🌟 با انتخاب مركز مناسب درمان ناباروري از گذشت بيهودۀ سن پرهيز کنید و هر چه زودتر در مسیر درمان قرار گیرید.
چرا که چيزي حدود چهار تخمك از هر پنج تخمک يك زن كمتر از 35 سال، توانايي تبديل شدن به يك فرزند سالم را دارد که تقريباً نصف ميزان تخمك هاي توليد شدۀ سالم است. در مقابل در چهل و پنج سالگي بيشتر تخمك‌هاي زن، توانايي بارور شدن را از دست می‌دهد و دچار اختلالات ژنتيكي می‌شود. كاهش تدريجي كيفيت تخمك‌ها پس از سن چهل و پنج سالگي سرعت مي‌گیرد. در اين موقعيت فرد بايد از روش‌هاي ديگري، در درمان ناباروري خود استفاده کند که در چنین مواردی معمولاً روش‌های اهدای تخمك و يا اهدای جنين توصيه مي‌شود.
پس درمان ناباروری زا به تعویق نیندازید.
#drmahdizadeh #days #hospital #cute #babyboy #دکترمهدیزاده #عکس_دونفره #نوزاد #چکاپ #متخصص #زنان_زايمان #محبت_الهی #مادرانه❤️ #obstetrica #obstetrics #gynecologist #gynecology #zananzayman #beautyplace #pics #post #week #1397🐶 #happynorooz
Read more
. ماشین واکر چند کاره وین فان WINFUN WALKER RIDE-ON کد مرجع 00818 قیمت :۳۳۹،۰۰۰ تومان مناسب برای ...
Media Removed
. ماشین واکر چند کاره وین فان WINFUN WALKER RIDE-ON کد مرجع 00818 قیمت :۳۳۹،۰۰۰ تومان مناسب برای کودکان 1 تا 3 سال قابل استفاده به عنوان واکر همچنین کودک می تواند بر روی این ماشین اسباب بازی جذاب سواری کند. دارای کلید استارت، بوق، دکمه ایجاد صدا و موزیک برای سرگرم کرون کودک بر روی فرمان ماشین دارای ... .
ماشین واکر چند کاره وین فان WINFUN WALKER RIDE-ON
کد مرجع 00818
قیمت :۳۳۹،۰۰۰ تومان
مناسب برای کودکان 1 تا 3 سال

قابل استفاده به عنوان واکر
همچنین کودک می تواند بر روی این ماشین اسباب بازی جذاب سواری کند.
دارای کلید استارت، بوق، دکمه ایجاد صدا و موزیک برای سرگرم کرون کودک بر روی فرمان ماشین
دارای ملودی های سرگرم کننده
دارای 3 توپ رنگی که با کشیدن دنده از کاپوت ماشین به بیرون پرتاب می شود.
ابعاد: 50 در 28.5 در 33 سانتی متر
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه #واکر_کودک #ماشین_پایی #وینفان
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : تام جونز قيمت :١٦٠٠٠ تومان نويسنده :هنري فيلدينگ انتشارات ...
Media Removed
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : تام جونز قيمت :١٦٠٠٠ تومان نويسنده :هنري فيلدينگ انتشارات : آكسفورد ارجينال و چاپ لندن تعداد صفحات : ٩٦٨ صفحه امكان خريد حضوري، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران ارسال پستي به سراسر كشور لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام ... رمان كلاسيك به زبان انگليسي
عنوان : تام جونز
قيمت :١٦٠٠٠ تومان
نويسنده :هنري فيلدينگ
انتشارات : آكسفورد
ارجينال و چاپ لندن
تعداد صفحات : ٩٦٨ صفحه
امكان خريد حضوري، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران
ارسال پستي به سراسر كشور
لطفا جهت خريد يا سوال به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام دهيد
٠٩١٢٢١٥٧٠٥٣
لينك ربات تلگرام در Bio اينستاگرام
Tlgrm.me/newbooksalebot

خلاصه داستان :
ارباب آلورتی اشراف زاده نیکدلی است که در عمارت باصفایش در سامرست شایر زندگی می کند...جایی که عامدانه همانند یک تصویر بهشتی توصیف می شود. ارباب از یک سفر کاری سه ماهه باز می گردد و در هنگام ورود به تخت خوابش نوزادی را آرمیده در بسترش می یابد. او که زن و فرزندی ندارد، تصمیم می گیرد که این نوزاد حرامزاده را تحت سرپرستی خودش بزرگ کند. تنها خواهر ارباب چندی پس از این واقعه با مردی طماع ازدواج می کند و بلافاصله فرزندی به دنیا می آورد که وارث ثروت آلورتی خواهد بود. تام جونز (کودک سرراهی) و ویلیام بلایفیل (خواهرزاده خوشبخت!) که خلق و خوی متفاوتی دارند در کنار هم و زیر نظر یک کشیش و یک حکیم فیلسوف مآب، تربیت می شوند. تام و دختر ارباب ملک همسایه (سوفیا وسترن) که هر دو از لحاظ ویژگی های ظاهری بسیار چشم نواز هستند عاشق یکدیگر می شوند اما...
Read more
دانشنامه فرزند . زودترین زمانی که می شه جنسیت جنین را تشخیص داد: زودترین زمان از هفته دهم به بعد ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . زودترین زمانی که می شه جنسیت جنین را تشخیص داد: زودترین زمان از هفته دهم به بعد با انجام تست "فری سل دی ان ای" است که در طی آن مقداری خون از مادر گرفته شده و مورد بررسی قرار می گیرد. این تست بی خطر اما هزینه بر است. از حدود هفته ۱۴ جنسیت در سونوگرافی مشخص شده اما از هفته ۱۶ به بعد قابل اطمینان ... دانشنامه فرزند
.
زودترین زمانی که می شه جنسیت جنین را تشخیص داد:

زودترین زمان از هفته دهم به بعد با انجام تست "فری سل دی ان ای" است که در طی آن مقداری خون از مادر گرفته شده و مورد بررسی قرار می گیرد. این تست بی خطر اما هزینه بر است. از حدود هفته ۱۴ جنسیت در سونوگرافی مشخص شده اما از هفته ۱۶ به بعد قابل اطمینان است.
چگونه می توان جنسیت جنین را تشخیص داد؟

تعیین جنسیت توسط سونوگرافی آنومالی اسکن فقط از روی مانیتور میسر می باشد که در این وضعیت آلت تناسلی جنین را جستجو می کنند و با چشم پزشک سونوگرافی دیده می شود و معمولا دقت بالایی در این سن باروری دارد.

تشخیص جنسیت و جفت قدامی:

به علت قدامی بودن جفت احتمال خطا وجود دارد اما پزشک سونوگرافی اگر آلت تناسلی جنین را نبیند جنسیت را دختر اعلام می کند. گاهی به علت جمع بودن پاهای جنین ممکن است آلت تناسلی دیده نشود.

آیا می توان جنسیت جنین را با راه های دیگری تشخیص داد؟

تعداد ضربان قلب در هر سن بارداری تعیین کننده جنسیت نیست و بیشتر باور عامیانه دارد. راه های تشخیص جنسیت در منزل هیچ پایه و اساس علمی نداشته و قابل اتکا نیستند. در واقع بر پایه شایعه و خرافات هستند.

مطمئن ترین زمان برای تشخیص جنسیت جنین:

به طور معمول از هفته 18 به بعد تشخیص جنسیت قطعی تر است و احتمال اشتباه کمتر می باشد، اما این را در نظر داشته باشید که درصدی خطا در سونوگرافی وجود دارد که اجتناب ناپذیر است. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #جنین #بارداری #سونوگرافی #جنسیت_جنین #آنومالی #تشخیص_جنسیت #حاملگی #ضربان_قلب_جنین #جفت_قدامی #حاملگی #دختر #پسر #بچه #کودک #نوزاد #نوزادم #باردار #مادر #پدر #خانواده
Read more
 #معرفی_کتاب_نوجوان <span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span> زانِ پیر، جادوگر دل‌رحمی است که به نوزادان قربانی و رهاشده در جنگل کمک می‌کند ...
Media Removed
#معرفی_کتاب_نوجوان زانِ پیر، جادوگر دل‌رحمی است که به نوزادان قربانی و رهاشده در جنگل کمک می‌کند و آن‌ها را در طرف دیگر جنگل به خانواده‌هایی می‌سپارد که توانایی نگه‌داری ازشان را داشته باشند. ماجرا از روزی شروع می‌شود که زان به جای نور ستاره، نور ماه را به یکی از نوزادان می‌خوراند. زان به‌خوبی ... #معرفی_کتاب_نوجوان 🌟😊
زانِ پیر، جادوگر دل‌رحمی است که به نوزادان قربانی و رهاشده در جنگل کمک می‌کند و آن‌ها را در طرف دیگر جنگل به خانواده‌هایی می‌سپارد که توانایی نگه‌داری ازشان را داشته باشند.
ماجرا از روزی شروع می‌شود که زان به جای نور ستاره، نور ماه را به یکی از نوزادان می‌خوراند. زان به‌خوبی می‌داند که نباید قدرت جادویی ماه را دست‌کم بگیرد و نوزاد را به حال خود رها کند؛ پس چاره‌ای می‌اندیشد تا نوزاد با قدرتی که دارد، به خودش و دیگران آسیب نرساند. اما چگونه می‌توان مانع قدرت ماه شد؟
.
.

نویسنده: کلی بارن هیل

مترجم: فروغ منصور قناعی

#شهرکتاب #شهرکتاب_بوستان #رمان #انتشارات_پرتقال
Read more
دانشنامه فرزند . نشانه های شروع زایمان . دانشنامه فرزند: شما می توانید از طریق ماشین حساب زایمان ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . نشانه های شروع زایمان . دانشنامه فرزند: شما می توانید از طریق ماشین حساب زایمان دانشنامه فرزند تاریخ زایمان خود را محاسبه کنید اما برای همه مادران همیشه زایمان دقیقا در همان روز رخ نمی دهد و ممکن است یک هفته زودتر یا دیرتر بشود. شما در دوران بارداری باید علائم و نشانه های وقوع ... دانشنامه فرزند
.
نشانه های شروع زایمان
.
دانشنامه فرزند: شما می توانید از طریق ماشین حساب زایمان دانشنامه فرزند تاریخ زایمان خود را محاسبه کنید اما برای همه مادران همیشه زایمان دقیقا در همان روز رخ نمی دهد و ممکن است یک هفته زودتر یا دیرتر بشود. شما در دوران بارداری باید علائم و نشانه های وقوع زایمان را بشناسید و در حوالی موعد زایمان گوش به زنگ باشید. .
پاره شدن کیسه آب:
پاره شدن کیسه آب یکی از نشانه هایی است که مشخص می کند زمان زایمان شما می باشد. تنها حدود 10 الی 20 درصد از زنان قبل از شروع درد زایمان دچار پارگی کیسه آب می شوند. گاهی اوقات هم پارگی بعد از شروع زایمان اتفاق می افتد. برای بعضی از زنان هم کیسه آب درست تا مرحله دوم زایمان سالم باقی می ماند. در موارد بسیار نادر (اما کاملا ایمن)، نوزاد با کیسه آب سالم متولد می شود؛ که تولد با کیسه آب (en-caul) نام دارد.

اگر زایمان شروع شده و هنوز کیسه آب پاره نشده جای نگرانی نیست. در حقیقت سالم ماندن کیسه آب تا مدت زیاد سودمند است چون مانند بالشچه ای در برابر گردن رحم عمل می کند و احساس درد را کاهش می دهد. مهم است که بدانید بیشتر زنان جریان مایع آمینوتیک را احساس نمی کنند اما در عوض متوجه تراوش آهسته یا ترشح کم همراه با انقباض می شوند.

دکتر را خبر کنید:
اگر مطمئن نیستید که کیسه آب پاره شده یا اگر ریزش ادرار دارید (اتفاق رایج در هفته های آخر بارداری)، فوراً با پزشک یا مامای خود صحبت کنید.

انقباضات شدید و نزدیک به هم:
برای زنان با نخستین تجربه بارداری و حتی مادرانی که بارداری را تجربه کرده اند، تشخیص اینکه علائم نشان دهنده زایمان است یا خیر دشوار می باشد. در اینجا چند توصیه ارائه می شود تا بتوانید تشخیص دهید آنچه تجربه می کنید کدام است:

انقباضات براکستون هیکس، انقباضات پیش از زایمان یا مربوط به شروع زایمان است. انقباضات براکستون هیکس معمولا بدون درد هستند که هنگام حرکت، آب خوردن و استراحت کردن از بین می روند. انقباض های واقعی زایمان هنگامی که فعال هستید یا وضعیت خود را تغییر می دهید و یا آب می نوشید از بین نمی رود. یک راه برای تشخیص اینکه انقباض ها نشان دهنده زایمان می باشد این است که همه موارد ذکر شده را انجام دهید، اگر انقباض ها همچنان ادامه داشت زایمان شما آغاز شده.

ادامه در کامنت اول ...
Read more
. #لاک_پشت #خزری. . . #Mauremys_caspica. . لاک پشتان یک گروه بسیار با ارزش جانوری می باشند , ...
Media Removed
. #لاک_پشت #خزری. . . #Mauremys_caspica. . لاک پشتان یک گروه بسیار با ارزش جانوری می باشند , زیرا گروهی از خزندگان هستند که بیشترین صفات ابتدایی یا اجدادی خود را حفظ کرده اند. لاک پشتان آبزی نقش مهمی در پاکسازی محیط زیست ایفا می کنند زیرا علاوه بر رژیم گوشتخواری , لاشه خوار نیز بوده و از لاشه ... .
#لاک_پشت #خزری.
.
. #Mauremys_caspica.
.
لاک پشتان یک گروه بسیار با ارزش جانوری می باشند , زیرا گروهی از خزندگان هستند که بیشترین صفات ابتدایی یا اجدادی خود را حفظ کرده اند. لاک پشتان آبزی نقش مهمی در پاکسازی محیط زیست ایفا می کنند زیرا علاوه بر رژیم گوشتخواری , لاشه خوار نیز بوده و از لاشه ی ماهیان و سایر آبزیان در حال پوسیدگی و همچنین از لارو سنجاقک ها که دشمن ماهیان محسوب می شوند و از تخم , نوزاد و بالغ قورباغه ها و مار ها تغذیه کرده و نقش مهمی در کنترل جمعیت آنها دارند . مدفوع آنها همانند کود باعث افزایش نسبی قدرت حاصلخیزی برکه ها شده و از آنجا که تخم , نوزاد و بالغ آنها غذای بسیاری از گوشتخواران محسوب می شود از عناصر تشکیل دهنده زنجیره های غذایی منطقه به شمار می روند , هر چند حضور آنها در استخر های پرورش ماهی موجب خسارت هم می شود 😉.. لطفا با بچه ها مهربان باشید 😊.
.
. ممنونم هادی عزیز برای نگاه پر مهرت به بچه ها و ممنونم برای ثبت های بی مانندت از اونا 😊😍🐢.
.. @hadiamini81.
.
#آذربایجان_غربی #مهاباد #کانی_برازان #1397
Read more
دانشنامه فرزند . اسباب بازی ها چه کمکی به کودکان می کنند؟ اسباب بازی ها صرفا یک منبع سرگرم کننده ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . اسباب بازی ها چه کمکی به کودکان می کنند؟ اسباب بازی ها صرفا یک منبع سرگرم کننده برای کودکان نیستند بلکه دنیای آن ها می باشند. اسباب بازی ها در رشد کودک تاثیر گذارند. هر اسباب بازی می تواند جنبه های خاصی مانند هماهنگی دست و چشم، رابطه علت و معلولی و ... را آموزش دهد. رابطه علت و معلولی: معمولا ... دانشنامه فرزند
.
اسباب بازی ها چه کمکی به کودکان می کنند؟
اسباب بازی ها صرفا یک منبع سرگرم کننده برای کودکان نیستند بلکه دنیای آن ها می باشند. اسباب بازی ها در رشد کودک تاثیر گذارند. هر اسباب بازی می تواند جنبه های خاصی مانند هماهنگی دست و چشم، رابطه علت و معلولی و ... را آموزش دهد.

رابطه علت و معلولی:

معمولا اولین اسباب بازی هر کودکی که پس از تولد با آن سرگرم می شود جغجغه است، وسیله ای که با تکان دادن آن تولید صدا می کند. کودکان اسباب بازی هایی با رنگ روشن و صدا دار را دوست دارند و می خواهند با در دهان گذاشتن و لیس زدن، با آن ارتباط برقرار کنند. مهم ترین نکته ای که نوزاد از این اسباب بازی ها می آموزد این است که وقتی آن را تکان می دهد صدا ایجاد می شود و این همان رابطه علت و معلولی است.

کشف جهان پیرامون:

برای کودکان تا حدود ده ماهگی اسباب بازی های مختلفی در بازار موجودند. این اسباب بازی ها مسائل مختلفی را به کودکان می آموزند. برخی از آن ها دارای نور و موسیقی هستند و حرکت می کنند. کودک با دنبال کردن آن ها مهارت های بدنی خود را تقویت می کند. از طریق برخی اسباب بازی ها کودک با مفاهیمی نظیر پرتاب کردن، رها کردن، تکان دادن یا ضربه زدن در برابر یک سطح آشنا می شود. همچنین تجربه می کند وقتی دو وسیله با نیرو به هم برخورد می کنند سر و صدای زیادی ایجاد می شود و هنگامی که ضربه آرام باشد صدا کمتر است. مفاهیمی چون بالا و پایین، سبک و سنگین، بزرگ و کوچک و ... را یاد می گیرد. وقتی کودک وسیله بازی خود یا قاشق و ظرف غذایش را پرتاب می کند با مفهوم جاذبه آشنا می شود.

شناخت تفاوت ها:

کودکان در حدود هشت ماهگی نیروی کافی را برای نگهداری اسباب بازی ها با کمک انگشتان خود کسب کرده اند. در این سن اسباب بازی هایی که اشکال مختلف دارند و باید هر شکل را در شکاف مشابه در جعبه انداخت، مناسب است. با این بازی کودک مرتب سازی و ارتباط میان اشیا را درک می کند.

رشد مهارت های کلامی و اجتماعی:

امروزه کتاب نیز به عنوان یک اسباب بازی معرفی می شود. داستان های کودکانه به همراه تصاویر یا نور و موسیقی باعث تقویت مهارت کلامی در کودک می شود. شناخت احساسات مختلف و طریقه بیان آن ها با کمک کلام، باعث تقویت مهارت اجتماعی کودک می شود.

#فرزند #کودک #دانشنامه_فرزند #کودکانه #کودکان #تقویت_هوش_کودک #دنیای_کودکان #اسباب_بازی #سیسمونی #جغجغه #نوزاد #بازی_با_کودک #بازی_با_نوزاد #نی_نی #بچه #تربیت_کودک #روانشناسی_کودک #آموزش_به_کودک
Read more
دانشنامه فرزند . مضرات مکیدن پستانک . پستانک وسیله ای پلاستیکی یا سیلیکونی و شبیه به نوک سینه ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . مضرات مکیدن پستانک . پستانک وسیله ای پلاستیکی یا سیلیکونی و شبیه به نوک سینه مادر است که برای برخی کودکان مکیدن آن باعث آرامش می شود. پستانک فواید زیادی دارد از جمله، این وسیله بسیار مناسب کودکانی است که دچار دردهای قولنجی می شوند و همچنین می تواند باعث کاهش احتمال خطر مرگ ناگهانی ... دانشنامه فرزند
.
مضرات مکیدن پستانک
.
پستانک وسیله ای پلاستیکی یا سیلیکونی و شبیه به نوک سینه مادر است که برای برخی کودکان مکیدن آن باعث آرامش می شود. پستانک فواید زیادی دارد از جمله، این وسیله بسیار مناسب کودکانی است که دچار دردهای قولنجی می شوند و همچنین می تواند باعث کاهش احتمال خطر مرگ ناگهانی نوزاد در شب شود، اما در اینجا به مضرات آن اشاره می کنیم. • اگر در روزهای اول پس از تولد به نوزاد پستانک داده شود ممکن است باعث شود نوزاد کمتر به پستان مادر مک بزند و تغذیه با شیر مادر دچار اشکال گردد. بهتر است در روزهای اول بعد از تولد به نوزاد پستانک داده نشود.
• برخی کودکان که عادت به مکیدن پستانک دارند ممکن است شب هنگام پستانک از دهان شان خارج شود و این موضوع آن ها را به دفعات به گریه بیندازد.
• عفونت گوش میانی در کودکان کوچک تر از 6 ماه کمتر رخ می دهد اما احتمال ابتلا به این بیماری در کودکانی که پستانک می مکند بیشتر است. • مکیدن پستانک یا انگشت در سال اول تولد مشکل زیادی به وجود نمی آورد اما برخی متخصصین بر این باورند که اگر مکیدن پستانک بعد از یک سالگی ادامه یابد به علت فشاری که به لثه ها وارد می شود ممکن است موجب روی هم قرار نگرفتن دندان ها، کم شدن قوس فک و به وجود آمدن فاصله بین دو دندان فوقانی گردد. در صورتی که فرزند شما عادت به مکیدن پستانک دارد بهتر است از یک سالگی به تدریج این عادت را ترک کند و نهایتا تا 18 ماهگی به طور کامل قطع کند. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #نوزاد #پستانک #پستونک #سیسمونی #خرید_سیسمونی #سیسمونی_کودک #شیرمادر #شیردهی #شیشه_شیر #شیرخشک #گریه_کودک #نوزادی #کودکی #مادر #پدر #خانواده
Read more
. برچسب شهر LEGO کد مرجع 6031653 قیمت :۴۰۰۰ تومان مناسب برای سن 5 سال به بالا ابعاد 21.5 در 1 در ...
Media Removed
. برچسب شهر LEGO کد مرجع 6031653 قیمت :۴۰۰۰ تومان مناسب برای سن 5 سال به بالا ابعاد 21.5 در 1 در 28 سانتیمتر گروه لگو یک شرکت خصوصی در Billund دانمارک است . این شرکت توسط خانواده Kirk Kristiansen در سال 1932 تاسیس شد. بر اساس قطعات مشهور جهانی لگو ، امروزه این شرکت، اسباب بازی ، تجربه های گوناگون ... .
برچسب شهر LEGO

کد مرجع 6031653
قیمت :۴۰۰۰ تومان
مناسب برای سن 5 سال به بالا
ابعاد 21.5 در 1 در 28 سانتیمتر

گروه لگو یک شرکت خصوصی در Billund دانمارک است . این شرکت توسط خانواده Kirk Kristiansen در سال 1932 تاسیس شد. بر اساس قطعات مشهور جهانی لگو ، امروزه این شرکت، اسباب بازی ، تجربه های گوناگون و مسائل آموزشی برای کودکان را در بیش از 130 کشور جهان فراهم می کند. گروه لگو خلاقیت کودکان را از طریق بازی و یادگیری توسعه می دهد. آنها بر این باورند که بازی یک عنصر کلیدی در رشد و توسعه کودکان است و باعث تحریک تخیل ، ظهور ایده ها، و بیان خلاقانه می شود. همه اسباب بازی لگو بر اساس فلسفه اساسی یادگیری و توسعه از طریق بازی طراحی شده اند.
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
. امیرعلی، ۵۵ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد ...
Media Removed
. امیرعلی، ۵۵ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
امیرعلی، ۵۵ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
. حسین، ۱۴ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های ...
Media Removed
. حسین، ۱۴ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
حسین، ۱۴ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
. لنا، ۸ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز ...
Media Removed
. لنا، ۸ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
لنا، ۸ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
دانشنامه فرزند . عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای شما عزیران میباشد. @pazhal.design @pazhal.design . اصول تغذیه مناسب برای کودک 3 تا 5 سال . داشتن تغذیه سالم برای کودکان از اهمیت خاصی برخوردار است. حداقل سه بار در روز باید به کودک غذا بدهید. ... دانشنامه فرزند .
عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای شما عزیران میباشد.
@pazhal.design
@pazhal.design .
اصول تغذیه مناسب برای کودک 3 تا 5 سال .
داشتن تغذیه سالم برای کودکان از اهمیت خاصی برخوردار است. حداقل سه بار در روز باید به کودک غذا بدهید. غذا باید سر ساعت معین و در محیطی خوشایند به کودک داده شود. فرزند شما باید با انواع غذاها آشنایی پیدا کند. • سعی کنید غذاهای جدید را همیشه به مقدار کم و همراه با غذای دیگری به کودک بدهید. • از مصرف چاشنی زیاد خودداری کنید. • غذا باید ولرم باشد. غذای داغ و نیز غذای سرد باعث ترس کودک می شود. • از بشقاب و فنجان رنگی استفاده کنید. • غذا را به تکه های کوچک تقسیم کنید. • کودکان دوست دارند که غذاهای جدید را دستکاری کرده و سپس بخورند. این بخشی از رفتار آن هاست. • صحبت کردن با کودک حین غذا خوردن علاقه او را به غذا بیشتر خواهد کرد. • در حضور کودک در مورد امتناع او از خوردن غذا صحبت نکنید. • جویدن قطعات گوشت برای کودک مشکل است به همین جهت کودکان اغلب کباب شده و همبرگر را ترجیح می دهند. گوشت را می توانید به صورت چرخ کرده به کودک بدهید. • با افزایش فیبر دریافتی از طریق میوه، سبزی، غلات کامل و حبوبات می توانید از بروز یبوست جلوگیری کنید. • در کودکانی که از خوردن شیر امتناع می کنند اضافه کردن مقدار کمی کاکائو به شیر مناسب است. البته فراموش نکنید که مقدار زیاد کاکائو می تواند مانع جذب کلسیم شود. • از آب میوه های طبیعی استفاده کنید و مصرف آب میوه های مصنوعی را محدود سازید. .
عشق را چاشنی کارمان کردیم امید است مورد قبول واقع شود. شوروم دائمی پژال پذیرای شما عزیران میباشد.
جهت مشاهده نمونه کارها به پیج زیر سر بزنید:
@pazhal.design
@pazhal.design .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #تغذیه #غذای_کودک #کودکی #نوزاد #مادر #پدر #والدین #فروشگاه #خرید #موادغذایی #رژیم_غذایی #مادرانه #تربیت_کودک #فرزندم #مزون #مزون_لباس
Read more
علل زردی نوزاد و آنچه باید در مورد آن بدانید علل زردی نوزاد ، رنگ زرد نوزادان به علت تجمع رنگدانه های ...
Media Removed
علل زردی نوزاد و آنچه باید در مورد آن بدانید علل زردی نوزاد ، رنگ زرد نوزادان به علت تجمع رنگدانه های محلول در چربی (بیلی روبین) در پوست است که در مقادیر بالا و در شرایط مختلف برای نوزاد سمی می باشد،زردی معمولاً در 60 درصد نوزادانی که به موقع متولد شده­ اند و در 80درصد نوزادان نارس در طی هفته اول دیده ... علل زردی نوزاد و آنچه باید در مورد آن بدانید
علل زردی نوزاد ، رنگ زرد نوزادان به علت تجمع رنگدانه های محلول در چربی (بیلی روبین) در پوست است که در مقادیر بالا و در شرایط مختلف برای نوزاد سمی می باشد،زردی معمولاً در 60 درصد نوزادانی که به موقع متولد شده­ اند و در 80درصد نوزادان نارس در طی هفته اول دیده می­شود.

زردی معمولاً از سر و صورت شروع و با افزایش سطح بیلی روبین به سمت اندام ها انتشار می­یابد.

زردی چهره نشانه وجود 5 میلی گرم و زردی از وسط شکم نشانه 10 تا 15 میلی گرم و زردی اندام و کف دست و پا نشانه وجود 20 میلی گرم بیلی روبین در خون است.
زردی از روز دوم و سوم شروع شده و به حداکثر میزان خود تا روز پنجم می رسد و در روزهای بعد کاهش می یابد و پس از 10 تا 14 روز به حد طبیعی برمی گردد.

آنچه باید درباره علل زردی نوزاد بدانی؟

ناسازگاری گروه خون بین مادر و نوزاد یکی از علل زردی است اگر مادر گروه خونه O و فرزند گروه خون A یا B داشته باشد، این ناسازگاری اصطلاحاً ناسازگاری Abo گفته می شود که خطرناک است.

ناسازگاری Rh بین مادر و نوزاد یکی دیگر از علل زردی محسوب می شود. اگر مادر گروه خون منفی و... مادرها و پدرهای گرامی ادامه مطلب در سایت در قسمت تغذیه و بهداشت کودک میباشد. Niniasal.com
Read more
... هفته ی پیش مزاحمتان نشدم آقای بنیانگذار، خیلی سرم شلوغ بود، داشتم جان می کندم، گفتم که در کشور ...
Media Removed
... هفته ی پیش مزاحمتان نشدم آقای بنیانگذار، خیلی سرم شلوغ بود، داشتم جان می کندم، گفتم که در کشور من انسانها کار نمی کنند، جان می کنند و با وجود جان کندنشان همچنان هشتشان در گرو نُهشان است، من هم شاید باورتان نشود اما عضوی از همین مردمم، بنابراین در مقوله ی جان کندن مستثنی نخواهم بود و برایم قابل درک ... ...
هفته ی پیش مزاحمتان نشدم آقای بنیانگذار، خیلی سرم شلوغ بود، داشتم جان می کندم، گفتم که در کشور من انسانها کار نمی کنند، جان می کنند و با وجود جان کندنشان همچنان هشتشان در گرو نُهشان است، من هم شاید باورتان نشود اما عضوی از همین مردمم، بنابراین در مقوله ی جان کندن مستثنی نخواهم بود و برایم قابل درک است اگر کسی نگران اجاره خانه اش باشد و یا باورش نشود که کشوری را درقرن بیست ویکم قحطی احاطه کند، بله آقای بنیانگذار ما با قحطی کامل فقط چند قدم فاصله داریم و رئیس جمهورمان که نمی دانم می شناسیدش یا خیر می گوید همه چیز درست است، می گوید بیخود اسم این اتفاقها را بحران نگذارید، آقای بنیانگذار شما می دانید بحران یعنی چه؟ اگر می دانید چرا قبل از اینکه همه چیز را به دست اینها بسپارید برایشان تعریف نکردید و یادشان ندادید، سخت که نبود، لااقل الان می فهمیدند که شرایط بحرانی ست، که نوزاد وقتی به دنیا می آید تا چند سال اول زندگی اش نمی تواند با خبر شود از ادرار و مدفوعش و اطلاع دادن آن، مثل حیوانات هم که نمی شود با مقداری خاک سر وته قضیه را هم بیاورند و قطعا نیاز به پوشک دارند که نیست، انگار دشمن تمام پوشک ها را دزدیده تا به داد شب اداریه سرانش برسد، می دانید که آقای بنیانگذار تمام هر آنچه بر سرمان می آید به گفته ی آنها که حکومت را به دستشان سپردید و مردید تقصیر دشمن است، اصلا زاینده رود را هم دشمن خشکانده، راستی گفتم کجا مشغول بودم که وقت درد دل با شما را نداشتم؟ نه نگفتم، خب الان می گویم، اصفهان بودم،جشنواره ی بین المللی فیلم کودک و نوجوان، دقیقا روبه روی سی و سه پل اسکان داشتیم، روبه روی زاینده کویر،چون دیگر رودی نبود، به نظرتان چطور می شود آن رود را خشکاند بدون گزیده شدن کَکی حتی، آقای بنیانگذار شاید باورتان نشود اما شما مملکت را به دست چند بی غیرت سپردید و مُردید،گاهی فکر میکنم اگر توریستی که از قبل اصفهان را ندیده،الان ببیند، پیش خود فکر می کند ما آدمهای عجیبی هستیم روی کویر چندین پل زده ایم برای قشنگی،چه اضافه خرج می کنیم،چه کشور پولداری هستیم، پول، کاش لااقل شما می دانستید دارایی های این مملکت در کجای جهان پخش و پلا شده یا بهتر بگویم دارایی های این مملکت را در کجاهای جهان پخش و پلا کرده اند این بی خیالانی که نام خود را مسئول گذاشته اند، خوابم می آید آقای بنیانگذار، خسته ام از جان کندن، کاش می شد عکسی که گرفته ام از زاینده کویر را نشانتان دهم، اما....
فعلا کاری نیست، تا بعد.
#آقای_بنیانگذار
Read more
یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای عکاسان این است که متقاعد شوند اثری که تولید می‌کنند، توسط گالری‌ها ...
Media Removed
یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای عکاسان این است که متقاعد شوند اثری که تولید می‌کنند، توسط گالری‌ها و مجموعه‌داران دیده می‌شود. شیفرا لویاتان به‌عنوان عکاس می‌گوید: راه درازی پیش‌روی عکاسی است تا جایگاه واقعی خود را بیابد و به‌عنوان هنری اصیل چون سایر هنرها شناخته شود او می‌گوید در آمریکا فقط ... یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای عکاسان این است که متقاعد شوند اثری که تولید می‌کنند، توسط گالری‌ها و مجموعه‌داران دیده می‌شود. شیفرا لویاتان به‌عنوان عکاس می‌گوید: راه درازی پیش‌روی عکاسی است تا جایگاه واقعی خود را بیابد و به‌عنوان هنری اصیل چون سایر هنرها شناخته شود او می‌گوید در آمریکا فقط 5 سال گذشته است که در بازارهای هنری با عکاسی همان‌طوری برخورد می‌شود که با نقاشی می‌شود.برگرفته از کتاب هنر برای هدیه ‏‎ #كودك #فيليك #عكاسي_فيليك #عكاسي_خلاق #عكاسي_حرفه #عكاسي_فضاي_باز #عكاسي_نوزاد #نوزاد #عكس #عكاسي #ويديو #ويديوگرافي #فيلم #عكاسي_كودك #بارداري #عكاسي_بارداري #عكاسي_تخصصي_بارداري‎‏ #flickstudio #flicknewbornphotography #kids #babies #photo #photography #professionality #studio #video #videography #pregnancy #pregnancy_photography #
Read more
. بالشت شیردهی DIE RUHE کد مرجع D292 قیمت : ۵۹،۰۰۰ تومان بالشت شیردهی "دی روحه" با بالا بردن سر ...
Media Removed
. بالشت شیردهی DIE RUHE کد مرجع D292 قیمت : ۵۹،۰۰۰ تومان بالشت شیردهی "دی روحه" با بالا بردن سر نوزاد به میزان لازم و قرار دادن مادر در وضعیت ارگونومیک، شرایطی راحت و آرام برای نوزاد و مادر بوجود می آورد. بالش کوچکتر، به راحتی با توجه به تغییر موقعیت نوزاد، به هر دو طرف جا به جا می شود. رویه ... .
بالشت شیردهی DIE RUHE
کد مرجع D292
قیمت : ۵۹،۰۰۰ تومان
بالشت شیردهی "دی روحه" با بالا بردن سر نوزاد به میزان لازم و قرار دادن مادر در وضعیت ارگونومیک، شرایطی راحت و آرام برای نوزاد و مادر بوجود می آورد.

بالش کوچکتر، به راحتی با توجه به تغییر موقعیت نوزاد، به هر دو طرف جا به جا می شود.

رویه تهیه شده از الیاف 100% طبیعی. بالش به طور کامل در ماشین لباسشویی شسته می شود
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
... جشن گلباران فندق یکی از رسوم سنتی به جای مانده از گذشته در مناطق مختلف شهرستان هاآئین گل غلتان ...
Media Removed
... جشن گلباران فندق یکی از رسوم سنتی به جای مانده از گذشته در مناطق مختلف شهرستان هاآئین گل غلتان نوزاد در اولین بهار زندگی او می‌باشد. این رسم هم اکنون نیزصورت می‌گیرد. بر اساس این آئین در صورتی که تولد نوزاد با فصل بهار و زمان رویش گلهای محمدی مصادف گردد تنی چند از زنان فامیل برای چیدن گل به میان ... ...
جشن گلباران فندق
یکی از رسوم سنتی به جای مانده از گذشته در مناطق مختلف شهرستان هاآئین گل غلتان نوزاد در اولین بهار زندگی او می‌باشد. این رسم هم اکنون نیزصورت می‌گیرد. بر اساس این آئین در صورتی که تولد نوزاد با فصل بهار و زمان رویش گلهای محمدی مصادف گردد تنی چند از زنان فامیل برای چیدن گل به میان باغها و مزارع رفته و با ذکر صلوات و خواندن ابیاتی گل ها را ميچينند.

پس از جمع آوری گل که غالبا در ساعات آغازین صبح صورت می‌گیرد گلهای چیده شده را به خانه آورده و پر پر می‌کنند سپس نوزاد را به حمام برده و بدنش را شستشو می‌دهند . پس از خارج نمودن نوزاد از حمام و خشک کردن بدنش او را در میان پارچه ای سفید رنگ که گلهای پرپرشده محمدی در میان آن ریخته شده قرار داده و می‌غلتانند. این کار غالبا توسط مادر، عمه، خاله و یا مادر بزرگ او انجام می‌شود. مرسوم است که چهار زن هر یک چهار گوشه از پارچه حاوی گل را گرفته و با نهادن نوزاد همراه با ذکر نام پنج تن و ختم صلوات این آئین انجام می‌گیرد. پس از لحظاتی کار خواندن روائی و شعر خوانی به منظور توصیف هر چه بیشتر زیبائیهای کودک توسط بستگان نزدیک همچون مادر، عمه، خاله و غیره صورت می‌گیرد. نمونه‌هائی از این ابیات بشرح زیر است.
ای سرو شنا از کجا آمده ای
ای خرمن گل ز باغ جان آمده ای
خون شد جگرم برای دیر آمدنت
ای خرمن گل ز باغ جان آمده ای
پس از انجام این آئین مهمانان به صرف چای، شربت و شیرینی پذیرائی می‌شوند. در گذشته این مراسم برای نوزادانی که در فصل بهار متولد می‌شدند غالبا در دهمین روز پس از تولد و در حمام عمومی ‌محل پس از غسل روز دهم انجام می‌شد. برای دیگر نوزادان که در دیگر فصول سال به دنیا می‌آیند این مراسم در اولین بهار زندگیشان برگزار می‌شود. برخی از خانواده‌ها با توجه به آگاهی از زمان تولد فرزند خود در طول سال اقدام به نگهداری مقداری برگ گل در یخچال نموده و با ولادت نوزاد به انجام این مراسم مبادرت می‌ورزند. بطور کلی این مراسم از هنگام تولد تا یکسالگی نوزاد انجام می‌پذیرد.
در باور اهالی منطقه غلتانیدن بدن نوزاد در میان برگهای گل سبب حفظ طراوت و شادابی او و دور ماندن از بیماریهای مختلف می‌گردد و همچنین طراوت برگهای گل از پوست بدن نوزاد محافظت کرده و کودک را خوش رو و سرزنده می‌نماید.

پ ن: البته جشن فندق كاملا غير سنتي اجرا شد😜
از همه ي اين تشريفات فقط پر پر كردن گل و ريختن رو سر فندق شبيه مراسم شد😊
كه البته خودش بيشتر ازهمه ذوقي شده و طبق معمول خونه رو با برگ گل يكي كرد😬
Read more
. محمد جواد، ۱۴ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد ...
Media Removed
. محمد جواد، ۱۴ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت ... .
محمد جواد، ۱۴ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
مهم: اگر نوزاد دارید سیگاری ها را به خانه راه ندهید! (در این خصوص جدی باشید) نیکوتین به همه وسایل ...
Media Removed
مهم: اگر نوزاد دارید سیگاری ها را به خانه راه ندهید! (در این خصوص جدی باشید) نیکوتین به همه وسایل اتاق نوزاد می‌چسبد سیگار وسیله بسیار موثری در پخش مواد شیمیایی مضر از جمله نیکوتین، مونوکسیدکربن و انواع مواد سرطان‌زاست. سیگار اگر در یک اتاق روشن شود دود در کل خانه در عرض چند دقیقه قابل تشخیص است ... مهم:
اگر نوزاد دارید سیگاری ها را به خانه راه ندهید! (در این خصوص جدی باشید)
نیکوتین به همه وسایل اتاق نوزاد می‌چسبد
سیگار وسیله بسیار موثری در پخش مواد شیمیایی مضر از جمله نیکوتین، مونوکسیدکربن و انواع مواد سرطان‌زاست. سیگار اگر در یک اتاق روشن شود دود در کل خانه در عرض چند دقیقه قابل تشخیص است و این شامل اتاق کودک نیز هست.
بسیاری از مواد شیمیایی و ذرات ریز ناشی از دود سیگار بلافاصله به همه جای اتاق از جمله لباس، اسباب بازی، شیشه شیر، فرش، دیوار، مبلمان و حتی فولاد ضد زنگ می‌چسبد. در طول هفته‌ها و ماه‌های بعدی این آلاینده‌ها به آرامی به هوا برمی‌گردند، همان هوایی که شما و نوزادتان تنفس می‌کنید. به این ترتیب کودک شما هم در معرض خطر قرار می‌گیرد.
آزمایش ادرار نوزادان با خانواده سیگاری نشان می‌دهد آنها 8 برابر بیشتر از خانواده‌های غیرسیگاری در معرض دود سیگار قرار دارند. در حقیقت سطوح بالای آلودگی‌های تنباکو حتی در خانه‌هایی که فرد سیگاری خارج از منزل سیگار می‌کشد وجود دارد. آلاینده‌ها از لباس، پوست، مو و تنفس فرد به بیرون سرایت می‌کند. بنابراین فرد سیگاری پیش از نزدیک شدن به نوزاد باید لباس‌های تمیز بپوشد و دست و صورت خود را بشوید.

برگرفته از کانال روانشناسی کودک
Read more
دانشنامه فرزند . آتلیه تخصصی نوزاد، کودک و بارداری آتلیه الهام <span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 @elhamstudio @elhamstudio . تاثیر ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . آتلیه تخصصی نوزاد، کودک و بارداری آتلیه الهام 🏻🏻🏻 @elhamstudio @elhamstudio . تاثیر استرس بر جنین در دوران بارداری . هر چه استرس بیشتری در دوران بارداری تان داشته باشید جنین تان را بیشتر در معرض خطر و نا هنجاری قرار می دهید. این خطرات می تواند از دو بعد روحی و جسمی بر ... دانشنامه فرزند
.
آتلیه تخصصی نوزاد، کودک و بارداری
آتلیه الهام 👇🏻👇🏻👇🏻
@elhamstudio
@elhamstudio
.
تاثیر استرس بر جنین در دوران بارداری
.
هر چه استرس بیشتری در دوران بارداری تان داشته باشید جنین تان را بیشتر در معرض خطر و نا هنجاری قرار می دهید. این خطرات می تواند از دو بعد روحی و جسمی بر روی جنین تاثیر بگذارد.
مادران پیش از بارداری و در طول آن باید تحت مراقبت های پزشکی قرار بگیرند تا از بروز هر گونه اختلال در روند رشد کودکان خود جلوگیری کنند. جنین از ماه ششم قدرت شنوایی خود را به دست می آورد و می تواند احساس شش گانه و حتی لمس دست مادر بر روی شکم را احساس کند.
دوران جنینی به دو دوره از ابتدای لقاح تا هفته هشتم و دوره دوم تا پایان بارداری تقسیم شده که بیشترین تاثیر بر روی جنین در هفته های سوم تا هشتم است که کل اندام های جنین در این هفته ها شکل می گیرد. استرس هایی که در شرایط طبیعی و غیر طبیعی به مادر وارد می شود در تغییرات روحی و روانی جنین تاثیر فراوانی دارد.
در دوران بارداری باید به رژیم غذایی و الگوی تغذیه ای خود دقت بیشتری داشته باشید. بارداری مانعی برای تحرک داشتن شما نیست و خانم هایی که باردار می شوند برای سهولت در زایمان و پیشگیری از دیابت باید زیر نظر پزشک ورزش هایی را انجام داده و به فعالیت های روزانه خود بپردازند.
به خاطر استراحت بیشتر در دوران بارداری احساس گناه نکنید. برای فرزند خود وقت بگذارید و با او صحبت کنید و برایش آواز بخوانید. هر زمان احساس خستگی کردید، استراحت کنید. اگر موضوعاتی مانند ترس از زایمان، آینده کودک، ترس از مواجه شدن با مادر شدن و ... باعث استرس شما شده بهتر است در مورد این مسائل با همسرتان، دوست و یا یک مشاور صحبت کنید.
با انجام فعالیت هایی که باعث ایجاد آرامش و حس شادی در شما می شوند خود را سرگرم نگه دارید. اگر احساس می کنید استرس شما از حد تحمل تان خارج شده حتما در این باره از یک متخصص کمک بگیرید.
.
آتلیه تخصصی نوزاد، کودک و بارداری
لحظات شیرین خود را ماندگار کنید
آتلیه الهام 👇🏻👇🏻👇🏻
@elhamstudio
@elhamstudio
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #بارداری #استراحت #استرس #استرس_بارداری #اضطراب #مشاوره #مشاوره_مامایی #مامایی #زنان #زایمان #سزارین #طبیعی #آتلیه #آتلیه_الهام #آتلیه_بارداری #آتلیه_نوزاد #تفریح #روانشناسی #روانشناس
Read more
 #doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #ایدز ...
Media Removed
#doctor_118 #دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #ایدز #ویروس #hiv HIV واژه اختصاری برای این ویروس است Humman Immunodeficiency Virus ویروس HIV موجب بیماری ایدز می شود. اگر شخصی توسط فردی که به ایدز مبتلاست آلوده شود آیا بلافاصله به ایدز مبتلا ... #doctor_118
#دکتر118 #دکتر #پزشک #پزشکی #درمان #دارو #داروخانه #سلامت #سلامتی #بهداشت #ایدز #ویروس
#hiv

HIV واژه اختصاری برای این ویروس است
Humman Immunodeficiency Virus
ویروس HIV موجب بیماری ایدز می شود.
اگر شخصی توسط فردی که به ایدز مبتلاست آلوده شود آیا بلافاصله به ایدز مبتلا خواهد شد؟ خیر، ظهور علائم بیماری ایدز به زمان احتیاج دارد و گاهی تا 10 سال طول می کشد. چون ویروس این بیماری تدریجا سیستم دفاعی بدن را نابود می کند. در واقع بیماری های بعدی هستند که باعث مرگ انسان می شوند.
آیا ایدز بیماری مردان همجنس باز است؟ خیر، هرکسی ممکن است به ایدز مبتلا شود، معتادان و زنان روسپی و کلیه اشخاصی که بدون ملاحظه رابطه جنسی با افراد مختلف دارند در معرض ابتلا به این بیماری هستند.
مایعاتی از بدن که ایدز از طریق آن ها منتقل می شود:
به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام، ویروس ایدز از طریق خون، منی، ترشحات قبل از انزال، ترشحات مهبلی و یا شیر فرد آلوده می تواند منتقل شود. همچنین ممکن است در طول بارداری و یا هنگام زایمان به نوزاد منتقل شود.
کدامیک از مایعات معمول بدن ویروس را منتقل نمی کنند؟
اشک خالص، ترشحات بینی، عرق و ادرار ویروس را منتقل نمی کنند.
چند روش انتقال ایدز:
هرشکل از آمیزش جنسی (مهبلی، مقعدی و …)
استفاده از سر سوزن مشترک برای تزریق مواد، خالکوبی یا سوراخ کردن بدن
تماس با مایعات شدیداً عفونی با غشاهای مخاطی و یا بریدگی های بدن
آیا با شنا در استخری که مورد استفاده افراد آلوده به ایدز قرار گرفته مبتلا می شویم؟
خیر، ولی در استخرها طبق قانون بهداشتی باید موادی که سبب کشتن ویروس ایدز می شوند استفاده شود.
پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به ایدز:
مطمئن ترین راه حذف خطر است. این به معنای خودداری کردن از تماس با خون، منی، ترشحات قبل از انزال، ترشحات مهبلی و یا شیر مادر مبتلا به ایدز است.
یعنی اجتناب از هر نوع فعالیت جنسی خطرناک و بی بند و بار و یا تزریق مواد مخدر.
به عبارت دیگر، اگر دست به چنین فعالیت هایی نزنید، به ایدز مبتلا نمی شوید.
کاندوم های از نوع لاتکس در صورت استفاده صحیح و مداوم می توانند احتمال انتقال ایدز را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهند.
Read more
دیازتازیس رکتوس "دیاستازیس" به معنی جدایی است و "رکتوس" نیز به ماهیچه‌های شکمی گفته می‌شود که به ...
Media Removed
دیازتازیس رکتوس "دیاستازیس" به معنی جدایی است و "رکتوس" نیز به ماهیچه‌های شکمی گفته می‌شود که به آن "رکتوس شکمی" نیز می‌گویند. مشکلی که زنان پس از دوران بارداری با آن در گیر هستند حالتی از فرم شکم بعد از زایمان یا دو تکه شدن شکم است. تعدادی از عضلات شکم پس از پشت سر گذاشتن دوران بارداری تغییراتی ... دیازتازیس رکتوس
"دیاستازیس" به معنی جدایی است و "رکتوس" نیز به ماهیچه‌های شکمی گفته می‌شود که به آن "رکتوس شکمی" نیز می‌گویند.
مشکلی که زنان پس از دوران بارداری با آن در گیر هستند حالتی از فرم شکم بعد از زایمان یا دو تکه شدن شکم است. تعدادی از عضلات شکم پس از پشت سر گذاشتن دوران بارداری تغییراتی پیدا می کنند که برگشت به حالت اولیه و صاف کمی دشوار و وقت گیر است. دو تکه شدن شکم
۴۰% از مادران پس از بارداری مشکل دو تکه شدن شکم دارند به نحوی که آثار بارداری همچنان در بدن شان مشخص است. اندام های داخلی ناحیه شکم به صورت رکتوس یا شش تکه به یکدیگر متصل هستند. این مجموعه در دو قسمت شکم توسط دو ماهیچه نگه داشته شده اند.در طول دوران بارداری این عضلات رشد زیادی دارند. خط آلبا بافتی است که این جفت عضلات را به یکدیگر متصل می سازد با پایانبارداری وتضعیف هورمون هایبارداری،دیاستازیس یا دو تکه شدن شکم رخ می دهد یعنی قسمت رکتوس به حالت جداگانه ای در آمده و شکم برجسته می ماند.
احتمال بروز این عارضه در زنانی که بیش از یک نوزاد دارند بیشتر است، مخصوصاً اگر تفاوت سنی آنها کم باشد. همچنین زنانی که بعد از ۳۵ سالگی اقدام به بارداری می‌کنند، یا نوزادان چاق، دوقلو یا سه‌قلو دارند بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند.بارداری فشار بسیار زیادی روی شکم واردمی‌کند که بعضی اوقات ماهیچه‌هایجلوی شکم نمی‌توانند شکل خود را حفظ کنند.در صورتی که دچار جدایی شکم نیستید، بهترین زمان برای شروع این حرکات تقویتی قبل از بارداری هست.
دیازتازیس #رکتوس_ابدومینیس #شکم_صاف #بارداری #ابدومینوپلاستی #ورزش_سلامتی #فیتنس #بدنسازی #تناسب_اندام
Read more
دانشنامه فرزند . مامانای عزیز اگر سوال مامایی دارید می تونید از طریق تلفن ثابت با شماره 70701050 ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . مامانای عزیز اگر سوال مامایی دارید می تونید از طریق تلفن ثابت با شماره 70701050 - 021 تماس بگیرید. مراقبت از نوزاد: خواب . برای مادرانی که برای اولین بار بچه دار می شوند حتی زمان هایی که نوزاد خواب است استرس زا می باشد. خودتان را به کم کاری و نا بلدی متهم نکنید. سخت نگیرید! مادر ... دانشنامه فرزند
.
مامانای عزیز اگر سوال مامایی دارید می تونید از طریق تلفن ثابت با شماره 70701050 - 021 تماس بگیرید.
مراقبت از نوزاد: خواب
.
برای مادرانی که برای اولین بار بچه دار می شوند حتی زمان هایی که نوزاد خواب است استرس زا می باشد. خودتان را به کم کاری و نا بلدی متهم نکنید. سخت نگیرید! مادر بودن در هفته های اول یک شغل تمام وقت است اما برای موفقیت در این راه نیازی به سابقه کاری مرتبط ندارید. • اغلب نوزادان با صدای سشوار، ماشین یا امواج دریا آرام می شوند. علت قطعی آن مشخص نیست اما ممکن است به دلیل عدم تکامل سیستم عصبی شان باشد.
• کودکان زیر دو سال به استفاده از بالش نیازی ندارند. در هفته های اول، فرزندتان را به پشت و بدون بالش بخوابانید تا از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد پیشگیری کنید.
• استفاده از تشک های خیلی نرم برای نوزادان خطرناک است. تشک های استاندارد و مخصوص تخت تهیه کنید.
• نوزادان روزهای اول زیاد می خوابند. احتمالا ۱۷ تا ۱۸ ساعت بخوابند، نگران نباشید خواب آن ها به مرور کمتر می شود.
• نوزادان تغییر ناگهانی دما نسبت به رحم مادر را دوست ندارند. دمای مناسب برای اتاق نوزاد ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتی گراد است. اما قرار دادن نوزادان در دمایی بالاتر از این و پوشاندن لباس زیاد به آن ها ممکن است باعث از بین رفتن آب بدن شان شود. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #خواب #خوابیدن #نوزاد #نوزادی #خواب_نوزاد #بدخوابی #خواب_کودک #اتاق_کودک #لباس_نوزاد #لباس_کودک #مادر #مادرانه
Read more
دانشنامه فرزند . انواع روش های زایمان . در چند پست قبل در مورد 3 نوع از روش های زایمان صحبت کردیم ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . انواع روش های زایمان . در چند پست قبل در مورد 3 نوع از روش های زایمان صحبت کردیم و امروز می خوایم 5 نوع روش دیگه رو معرفی کنیم. . زایمان بدون درد با تزریق دارو: این روش یکی از متداول ترین روش های زایمان است. زمانی که دهانه رحم ۵ سانتی متر باز می شود می توان از داروهای تزریقی مانند ... دانشنامه فرزند
.
انواع روش های زایمان
.
در چند پست قبل در مورد 3 نوع از روش های زایمان صحبت کردیم و امروز می خوایم 5 نوع روش دیگه رو معرفی کنیم.
.
زایمان بدون درد با تزریق دارو:
این روش یکی از متداول ترین روش های زایمان است. زمانی که دهانه رحم ۵ سانتی متر باز می شود می توان از داروهای تزریقی مانند پترین استفاده کرد. در این روش درد حین زایمان طبیعی به شدت کاهش می یابد و شما می توانید حین انقباضات استراحت داشته باشید. در اصل پیش از آن که فشار وارد کردن به نوزاد شروع شود باید این دارو تزریق شود.

زایمان با هیپنوتیزم:
این روش در کاهش درد بسیار موثر است. این روش حالتی است که در آن خود آگاهی فرد تغییر پیدا می کند و با تلقین پذیری، درد زایمان کم می شود که البته باید توسط فرد ماهری انجام شود. آمار دقیقی درباره مراکزی که این کار را انجام می دهند وجود ندارد اما به طور کلی در این روش شما باید از پنج ماهگی بارداری آموزش های لازم را ببینید.

زایمان با گاز استنشاقی:
استفاده از گازهای مخصوص استنشاقی نیز درد حین زایمان را کاهش می دهد و عوارض خاصی ندارد. در این موارد مخلوطی از اکسید نیترو و اکسیژن تجویز می شود که در بسیاری از زنان بی دردی رضایت بخشی را در جریان زایمان فراهم می کند. در این حالت مادر کپسول انتونوکس را روی بینی می گذارد و هر زمان درد حس کرد آن را استنشاق می کند. زایمان با وسایل فیزیوتراپی:
انتقال امواج الکتریکی از طریق پوست در شیوه ای موسوم به تنس هنگام زایمان به کاهش درد مادران باردار کمک می کند. تنس هایی وجود دارد که امواج الکتریکی تولید می کند و روی مهره های کمری ۴ و ۵ قرار داده می شود. پلاکی روی این مهره ها قرار می گیرد و امواج ظریفی ایجاد می کند که باعث ترشح مورفین های طبیعی بدن می شود و طول مدت زایمان را کاهش می دهد. استفاده از سوزن های طب سوزنی نیز دقیقا به همین منظور و برای کاهش درد زایمان طبیعی به کار می رود.

سزارین:
در زایمان سزارین دو روش وجود دارد، یکی بیهوشی و دیگری بی حسی کمری که این هم به دو روش اپیدورال و اسپاینال استفاده می شود. اغلب پزشکان متخصص ترجیح می دهند از روش بی حسی استفاده کنند زیرا ماده بیهوشی در جریان خون مادر وارد می شود و ممکن است به جنین نیز برسد یا حتی زمانی که نوزاد شیر مادر را می خورد این احتمال وجود دارد که ماده بیهوشی وارد بدن نوزاد شود. مزیتی که بی حسی نسبت به بیهوشی دارد این است که در بی حسی مادر صدای گریه نوزادش را می شنود و می تواند او را در آغوش بگیرد. .
Read more
دانشنامه فرزند . <span class="emoji emoji2b05"></span>️ ارایه خدمات رادیوتراپی توسط دکتر پوریا عادلی متخصص رادیوتراپی آنکولوژی @drpouriaadeli @drpouriaadeli در ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . ️ ارایه خدمات رادیوتراپی توسط دکتر پوریا عادلی متخصص رادیوتراپی آنکولوژی @drpouriaadeli @drpouriaadeli در مرکز رادیوتراپی بیمارستان آیت الله یثربی(ره) . درمان خانگی زردی نوزاد . در هفته اول پس از تولد ممکن است فرزندتان (به خصوص اگر نارس باشد) دچار زردی شود. ... دانشنامه فرزند
.
⬅️ ارایه خدمات رادیوتراپی
توسط دکتر پوریا عادلی
متخصص رادیوتراپی آنکولوژی
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
در مرکز رادیوتراپی بیمارستان آیت الله یثربی(ره)
.
درمان خانگی زردی نوزاد
.
در هفته اول پس از تولد ممکن است فرزندتان (به خصوص اگر نارس باشد) دچار زردی شود. زردی در نوزادان اغلب در روز دوم یا سوم پس از تولد آغاز می شود و تا روز دهم برطرف می گردد. زردی جزو اولین مشکلاتی است که پس از تولد فرزندتان با آن روبرو می شوید، بنابراین ممکن است خیلی نگران شوید و یا بترسید، اما باید بدانید این مسئله در اکثر موارد مشکلی ایجاد نمی کند.

زردی در صورتی رخ می دهد که کبد نوزاد شما به قدر کافی بالغ نشده باشد که ماده ای به نام «بیلی روبین» را بشکند. معمولا چند روزی طول می کشد تا فرزند شما به خوبی پستان را بگیرد و مکیدن را درست انجام دهد. افزایش تعداد دفعات شیردهی باعث تحریک پستان ها برای تولید شیر بیشتر می شود. هر چه شیردهی بیشتر انجام شود تعداد دفعات اجابت مزاج کودک بیشتر می شود و این دو عامل به پایین آمدن میزان بیلی روبین کمک می کند. شیردهی را متوقف نکنید، شیر مادر بهترین غذا برای فرزند شماست. زردی ممکن است در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند کمی بیشتر از نوزادی که شیر خشک می خورد طول بکشد که مسئله مهمی نیست.

در صورتی که زردی فرزند شما شدید باشد ممکن است پزشک توصیه کند نوزاد را زیر نور آبی قرار دهید (نور درمانی). هر چند نور خورشید به درمان زردی کمک می کند اما توصیه نمی شود نوزاد را لخت کنید و در معرض نور آفتاب قرار دهید. در این روش از لامپ های مخصوص نور درمانی استفاده می شود. در زمان نور درمانی چشم و آلت تناسلی نوزاد را بپوشانید.

هشدار: دادن آب یا آب قند کمکی به کاهش زردی نمی کند.

خوشبختانه برای کنترل زردی آزمایشگاه ها معمولا نتیجه آزمایش سطح بیلی روبین خون را در کمتر از ۲ ساعت به شما تحویل می دهند. ضمن آن که دستگاه های اندازه گیری زردی به روش پوستی و بدون نیاز به خون گیری در حال حاضر در برخی مراکز درمانی به کار می روند.

اگر شما هم در این باره تجربه ای دارید با ما در میان بگذارید.
.
⬅️ ارایه خدمات رادیوتراپی
توسط دکتر پوریا عادلی - مدرنترین و مجهزترین دستگاه رادیوتراپی
- درمان رایگان
(بدون دریافت هزینه از بیمار) - محل اسکان
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
@drpouriaadeli
اطلاعات بیشتر، پذیرش و اخذ نوبت
09135958830
#سرطان #بیماران_سرطانی #بیماران_سرطان
Read more
دانشنامه فرزند . ریفلاکس نوزاد . گاهی اوقات میزان آب دهان برخی از نوزادان بیش از حد معمولی است ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . ریفلاکس نوزاد . گاهی اوقات میزان آب دهان برخی از نوزادان بیش از حد معمولی است یا بیشتر از نوزادان دیگر استفراغ می کنند. این مشکل در برخی نوزادان دیده می شود و ریفلاکس نوزادان نامیده می شود. ریفلاکس چیست؟ غذا ابتدا از دهان عبور می کند و از طریق مری وارد شکم می شود (مری لوله ای ... دانشنامه فرزند .
ریفلاکس نوزاد .
گاهی اوقات میزان آب دهان برخی از نوزادان بیش از حد معمولی است یا بیشتر از نوزادان دیگر استفراغ می کنند. این مشکل در برخی نوزادان دیده می شود و ریفلاکس نوزادان نامیده می شود.
ریفلاکس چیست؟
غذا ابتدا از دهان عبور می کند و از طریق مری وارد شکم می شود (مری لوله ای است که دهان را به شکم وصل می کند) زمانی که غذا وارد شکم می شود دوباره از مری به سمت بالا برمی گردد و از دهان بیرون می ریزد، در این حالت ریفلاکس اتفاق می افتد. ریفلاکس در بین نوزادان نارس بسیار شایع است. این مشکل معمولا پس از گذشت چند ماه و با بزرگ تر شدن کودک حل می شود، تنها یک درصد از نوزادان پس از گذشت یک سال هنوز مشکل ریفلاکس دارند.
اگر نوزاد مشکل ریفلاکس دارد، پرستاران طریقه صحیح شیردهی را به شما آموزش می دهند و با آموزش صحیح در آغوش گرفتن نوزاد مشکل ریفلاکس به حداقل می رسد.
نکاتی برای بهبود ریفلاکس نوزاد: • نوزاد را در طول مدت شیردهی عمودی تر نگه دارید. • تعداد دفعات شیردهی را بیشتر و مقدار شیر او را در هر وعده کاهش دهید. • اغلب اوقات او را به شکلی در آغوش بگیرید که بتواند آروغ بزند، به خصوص اگر با شیشه به او شیر می دهید. • سر شیشه های مختلف را امتحان کنید، با این کار هوای کمتری می بلعد. • از مشاور سلامت نوزاد بپرسید آیا می توانید شیر خشک یا شیر مادر را با غلات برنج غلیظ کنید. • سر کودک را با شیب سی درجه یا بیشتر روی بالش بخوابانید. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #ریفلاکس #رفلکس #استفراغ #نوزادی #درد_نوزاد #گریه_نوزاد #نوزاد #کودک #گریه #قولنج #کولیک #شیردهی #شیرمادر #شیرخشک #نوزاد_نارس #مادر #مادرانه #کودکانه #استفراغ_نوزاد #آروغ_نوزاد
Read more
خانوما از مضرات قلیان در بارداری چه می دانید؟ تنباکو حاوی بیش از ۴۰۰۰ ترکیب سمی است که برای سلامتی ...
Media Removed
خانوما از مضرات قلیان در بارداری چه می دانید؟ تنباکو حاوی بیش از ۴۰۰۰ ترکیب سمی است که برای سلامتی چشم مضر است ریسک تولد نوزاد نارس و یا دارای اختلالات بیماری نظیر انحراف چشم یا (رتینو پاتی) در مادرانی که در حین بارداری به استعمال دخانیات می‌پردازند به مراتب بیشتر می‌باشد. عموماً استعمال دخانیات ... خانوما از مضرات قلیان در بارداری چه می دانید؟
تنباکو حاوی بیش از ۴۰۰۰ ترکیب سمی است که برای سلامتی چشم مضر است ریسک تولد نوزاد نارس و یا دارای اختلالات بیماری نظیر انحراف چشم یا (رتینو پاتی) در مادرانی که در حین بارداری به استعمال دخانیات می‌پردازند به مراتب بیشتر می‌باشد.
عموماً استعمال دخانیات تأثیر نامطلوب و ناگواری به کلیه‌ی اعضا و بر مکانیسم‌ عمومی فعالیت ارگان‌های بدن برجا می‌گذارد، از جمله تأثیرات وخیم و ناهنجاری‌ که به مرور زمان به چشم و سیستم بینایی تحمیل می‌کند که از سوی افراد چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد، استعمال دخانیات تأثیرات مشابه با بیماری‌های خطرناک چشمی نظیر آب سیاه و بیماری RP بر جای می‌گذارد و به مرور به کاهش ضخامت فیبر عصبی شبکه و تقلیل بیماری محیطی و ایجاد نقاط کور در بینایی منجر می‌شود.
فیبر عصبی شبکیه مسئول دریافت اطلاعات بیماری از گیرنده نوریه شبکیه و مخابره به عصب اپتیکی است و همچنین تخریب آن تأثیر جبران ناپذیری در تأثیر بینایی برجای می‌گذارد.
گاهی اثرات نامطلوب استعمال دخانیات بر چشم به اثرات ابتلا به سرطان ریه قلمداد می‌گردد، در افراد سیگاری امکان ابتلا به بیماری «تباهی کله‌ی زرد» (دژنداسیون ماکولا) ۳ برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری است.احتمال ابتلا به آب مروارید نیز در افراد سیگاری ۲ برابر سایرین می‌باشد و علائم این بیماری به طور متوسط ۵ سال زودتر در این افراد ظاهر می‌شود. همچنین روند پیشرفت بیماری «دژنراسیون ماکولا» در مصرف‌کنندگان دخانیات سریع‌تر و فرایند درمان کندتر خواهد بود.در مجموع تنباکو حاوی بیش از ۴۰۰۰ ترکیب سمی است که برای سلامتی عضو حساس نظیر چشم به مراتب مضر است، همچنین ریسک تولد نوزاد نارس و یا دارای اختلالات بیماری نظیر انحراف چشم یا (رتینو پاتی) در مادرانی که در حین بارداری به استعمال دخانیات می‌پردازند به مراتب بیشتر می‌باشد.
Read more
هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا: #قسمت_اول ‌‌ <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> ‌‌ ‌ ‌ هنگامی که شما كودك تازه متولد ...
Media Removed
هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا: #قسمت_اول ‌‌ ‌‌ ‌ ‌ هنگامی که شما كودك تازه متولد شده خود را از بیمارستان به خانه ميبريد ، هیچ کس به شما کتابي در مورد چگونگی مراقبت از او نميدهد. اگر او بیمار شود ايا شما متوجه نشانه ها ميشويد؟ چگونه متوجه ميشويد که او نیاز به دکتر دارد يا نه ؟ چرا ... هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا:
#قسمت_اول ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌

هنگامی که شما كودك تازه متولد شده خود را از بیمارستان به خانه ميبريد ، هیچ کس به شما کتابي در مورد چگونگی مراقبت از او نميدهد.
اگر او بیمار شود ايا شما متوجه نشانه ها ميشويد؟

چگونه متوجه ميشويد که او نیاز به دکتر دارد يا نه ؟ چرا که او نمی تواند به شما بگوید مشكلش چيست !

درنگي كنيد ، اگر شما بدانيد چه چيز را برسي كنيد ، براي تماس گرفتن احساس آمادگي بيشتري خواهيد داشت، نوزادي دوره ي بسيار آسيب پذيري از زندگي است، ، از انجايي كه سيستم ايمني نوزادان هنوز در حال رشد است ، خصوصا قبل از انكه تمام واكسن هاي شان را زده باشند، در مقايسه با كودكان بزرگتر، مبارزه با برخي از عفونت ها برايشان دشوارتر خواهد بود . شيرخواران و کودکان بزرگتر نیازمند مراقبت پزشکی برای مشکلات خاص میباشند گرچه این مشکلات در کودکان بزرگتر در منزل می تواند قابل درمان باشد.

با مشاهده علائم زیر در کودک تان بلافاصله به پزشک مراجعه کنید ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌


1️⃣ #تب

شيرخواران نباید در 3 ماه اول تب داشته باشند . اگر نوزاد شما دارای درجه ي حرارت مقعدی 100.4 فارنهايت یا بالاتر باشد حتما به دکتر و یا اورژانس مراجعه کنید. این بخاطر اين است که تب به خودی خود خطرناک است بلكه به اين دلیل كه در نوزادان، تب می تواند تنها نشانه ی یک عفونت جدی باکتریایی باشد.

يك روز پس از اتمام سه ماهگي كودك با دكتر تماس بگيريد.

تبي که فاقد علائم سرماخوردگي باشد مي بايست بررسي شود.

نحوه رفتار نوزادتان به شما كمك ميكند تا بدانيد كي به دكتر مراجعه كنيد .

شدت تب نقشی در این مسیله ندارد ...ظاهر کودک مهم است.طریقه پاسخگویی کودک به شما,طرز نگاه کردن,طریقه عملکرد کودک.
کودکی که همیشه منتظر بیرون رفتن و بازی کردن بوده,حالا فقط روی مبل دراز کشیده,ناله میکند و غلت میزند.....این تغییر بزرگی در رفتار است. ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌


2️⃣ #زردی

نوزادان اغلب دچار زردی ميشوند، که اين موجب زردي پوست و چشم ها ميشود. این اتفاق به اين دليل می افتد كه کبد نوزاد همیشه با سرعت کامل کار نمی کند و نمی تواند باعث تجزيه ماده اي به نام بیلی روبین در خون شود. اینكه فقط با نگاه كردن به كودك بتوانيد تشخيص دهيد که آیا اين زردی طبیعی است یا در حدي است که نیاز به درمان دارد دشوار است.

در برخی موارد، تغذیه اضافی به پایان زردی كمك ميكند.
در مواقع دیگر، کودک شما نیاز دارد تا در معرض چراغ هاي خاصي قرار گیرد تا به حذف بیلی روبین از خونش كمك شود.
Read more
. سلین و مهرسام، ۲۰ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای ...
Media Removed
. سلین و مهرسام، ۲۰ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت ... .
سلین و مهرسام، ۲۰ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
. تیام، ۳۱ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
تیام، ۳۱ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
دانشنامه فرزند . تنگی نفس در بارداری . گاهی اوقات ممکن است با پیشرفت بارداری و از ماه هفتم به بعد ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . تنگی نفس در بارداری . گاهی اوقات ممکن است با پیشرفت بارداری و از ماه هفتم به بعد به شدت احساس تنگی نفس داشته باشید. در ادامه، دلایل این مشکل و نکاتی جهت رفع آن برای شما توضیح داده شده است. دلایل تنگی نفس: هورمون پروژسترون بر مرکز تنفس اصلی شما تاثیر می گذارد و ممکن است موجب احساس ... دانشنامه فرزند
.
تنگی نفس در بارداری
.
گاهی اوقات ممکن است با پیشرفت بارداری و از ماه هفتم به بعد به شدت احساس تنگی نفس داشته باشید. در ادامه، دلایل این مشکل و نکاتی جهت رفع آن برای شما توضیح داده شده است.

دلایل تنگی نفس:
هورمون پروژسترون بر مرکز تنفس اصلی شما تاثیر می گذارد و ممکن است موجب احساس نفس تنگی شود. به علاوه، رحم رو به رشد شما به سمت بالا و بر روی عضله دیافراگم فشار وارد می کند، در نتیجه ریه های شما برای باز شدن فضای کمتری می یابند. تنگی نفس اغلب هنگام بالا رفتن از پله ها و یا انجام کار های سنگین شدید تر می شود. در هفته های آخر بارداری که سر جنین وارد حفره لگن می شود، قسمت بالایی شکم خالی می گردد و شما احساس سبکی و راحتی می کنید. در این زمان تنگی نفس کاهش می یابد و یا به طور کامل از بین می رود.

دکتر را خبر کنید:
در اکثر موارد تنگی نفس، کاملا عادی می باشد، ولی در صورتی که بسیار ناگهانی یا با درد قفسه سینه همراه باشد، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

توصیه هایی جهت رفع تنگی نفس:
تا حد امکان صاف بنشینید و شانه های خود را به خصوص در حالت نشسته عقب نگه دارید.
در هنگام خواب از چند بالش اضافه در زیر سر و شانه های خود استفاده نمایید.
بیشتر استراحت نمایید.
اگر در هنگام بالا رفتن از پله ها دچار تنگی نفس شدید باید چند دقیقه بر روی دو زانوی خود بنشینید.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #بارداری #باردار #حاملگی #حامله #عوارض_بارداری #تنگی_نفس #تنفس #بارداری_سالم #سلامت #بهداشت #سلامت_بارداری #مادر #نوزاد #جنین
Read more
ققنوس کلمات آتش‌اند‌ می‌گوید‌و خاکستر می‌شود کاغذ ققنوسِ نوزاد‌ بُهتِ جادو را می‌شکافدو ...
Media Removed
ققنوس کلمات آتش‌اند‌ می‌گوید‌و خاکستر می‌شود کاغذ ققنوسِ نوزاد‌ بُهتِ جادو را می‌شکافدو منقار می‌چرخاند در باد وَ منتشر می‌شود‌ در هوا نُتی‌ که: گاه نسیمی گاه توفانی‌ گاه ملتی با دل‌و با خون‌ اجرایش می‌کنند. . ققنوس

کلمات آتش‌اند‌
می‌گوید‌و
خاکستر می‌شود کاغذ

ققنوسِ نوزاد‌
بُهتِ جادو را می‌شکافدو
منقار می‌چرخاند در باد

وَ منتشر می‌شود‌ در هوا نُتی‌
که:
گاه نسیمی
گاه توفانی‌
گاه ملتی
با دل‌و با خون‌ اجرایش می‌کنند.
.
دانشنامه فرزند . خوراکی های مجاز و غیر مجاز در بارداری . تخم شربتی: مشکلی نداره، بخاطر کلسیم هم ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . خوراکی های مجاز و غیر مجاز در بارداری . تخم شربتی: مشکلی نداره، بخاطر کلسیم هم که داره برای گرفتگی ساق و عضلات که در حاملگی پیش میاد مفید هم هست و مشکلی نداره ولی خوب هر چیزی تا یک حدی مناسب هست و زیاده روی خوب نیست. . سبزی: به صورت کلی در دوران بارداری نباید در مصرف مواد غذایی افراط ... دانشنامه فرزند
.
خوراکی های مجاز و غیر مجاز در بارداری
.
تخم شربتی: مشکلی نداره، بخاطر کلسیم هم که داره برای گرفتگی ساق و عضلات که در حاملگی پیش میاد مفید هم هست و مشکلی نداره ولی خوب هر چیزی تا یک حدی مناسب هست و زیاده روی خوب نیست.
.
سبزی: به صورت کلی در دوران بارداری نباید در مصرف مواد غذایی افراط کرد، از نظر طب سنتی جعفری و ریحان هم بهتر است در بارداری مصرف نشود اما نگران نباشید در مصرف معمول مشکل خاصی ایجاد نمی کند اما به عنوان مصارف دارویی و منظم و زیاد نباید استفاده شود. .
کنگر: در این رابطه بررسی کافی انجام نشده اما برخی متخصصین طب سنتی بر این باورند که کنگر خطر زایمان زودرس را افزایش داده و می تواند حساسیت زا باشد، بنابراین مصرف آن توصیه نمی شود.
.
عرق کاسنی: مصرف عرقیجات گیاهی به دلیل نبود اطلاعات کافی در مورد مضرات و فواید آن بهتر است در دوران بارداری مصرف نشود. کاسنی باعث شروع انقباضات رحمی و خونریزی می شود و احتمال زایمان زودرس را بالا می برد.
.
عسل: طبق نظریات طب سنتی مصرف عسل در بارداری خطر سقط جنین را می تواند افزایش دهد. بنابراین مصرف عسل خصوصا در سه ماهه اول می بایست متعادل باشد اما نیازی به قطع مصرفش نیست. اگر در مصرفش زیاده روی نکنید مشکلی نیست.
.
تن ماهی: مصرف تن ماهی به دلیل داشتن مواد نگهدارنده و همچنین داشتن نمک و احتمال افزایش فشار خون در دوران بارداری توصیه نمی شود. اگر که گاهی به میزان کم مصرف کنید مشکلی نیست اما مصرف هفتگی خیر، توصیه نمی گردد.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #بارداری #باردار #تغذیه #عسل #جعفری #ریحان #کاسنی #عرق_کاسنی #تخم_شربتی #تن_ماهی #کنگر #حاملگی #حامله #زایمان #زایمان_زودرس #سبزی #سبزی_خوردن #نوزاد #جنین #مادر #مادرانه
Read more
بچه های این دوره زمونه 🤐.. . . #حرکت های جنین .. بچه ها از همان ابتدا هم در حال حرکت هستند و این حرکات اولیه از 6 تا 8 هفتگی بارداری با استفاده از سونوگرافی قابل دیدن است. البته مادر ممکن است تا چند هفته بعد این حرکات کوچک را احساس نکند چون جنین هنوز آنقدر کوچک است که نمی تواند یک ضربه قوی قابل حس کردن ... بچه های این دوره زمونه 🤐😅😅😓..
.
. #حرکت های جنین ..
بچه ها از همان ابتدا هم در حال حرکت هستند و این حرکات اولیه از 6 تا 8 هفتگی بارداری با استفاده از سونوگرافی قابل دیدن است. البته مادر ممکن است تا چند هفته بعد این حرکات کوچک را احساس نکند چون جنین هنوز آنقدر کوچک است که نمی تواند یک ضربه قوی قابل حس کردن به مادرش بزند.
اولین بار چه زمانی حرکات جنین را احساس می کنم؟
حرکات جنین از حدود بیست هفتگی به بعد برای مادر قابل حس کردن است؛ اما اگر هفته بیست بارداری را رد کردید و هیچ حرکتی در درونتان احساس نکردید، لازم نیست بیش از حد نگران شده یا دست و پای خود را گم کنید. بعضی از مادرها هستند که بعد از هفته بیست و دوم این حرکات را احساس می کنند و این مسئله کاملا طبیعی است. اگر پیش از این تجربه بارداری داشتید یا در یک محیط آرام و روستایی زندگی می کنید، این احتمال وجود دارد که بتوانید حرکات جنین خود را در هفته 17 تا 18 بارداری احساس کنید. از طرف دیگر اگر جفت به جای عقب به جلوی رحم چسبیده باشد، حس کردن حرکات جنین در رحم کمی سخت تر می شود.
وقتی جنینم حرکت می کند، چه حسی به من دست می دهد؟
مادرها معمولا اولین حرکت جنین خود را به بال زدن تشبیه می کنند و به سختی می توانند این حرکت را از حباب های گاز تشخیص دهند اما در هفته های بعد حرکات جنین دیگر به این ظرافت نبوده و به دیواره رحمتان لگد خواهد زد. بین هفته 24 تا 28 بارداری حرکات جنین آن ‌قدر قوی است که شما یا همسرتان با قرار دادن یک دست روی شکم می توانید این حرکات را ردیابی کنید و در نهایت احتمالا قادر به تشخیص شکل پا یا آرنج نوزاد روی شکمتان خواهید بود که از درون به دیواره رحم ضربه می زند.
وقتی حرکات جنین را احساس می کنم، مشغول چه کاری است؟ اولین حرکاتی که جنین انجام می دهد شامل خم شدن و باز کردن دست ها و پاهایش است. سکسکه های جنین معمولا از یازده هفتگی آغاز می شود که به دلیل توسعه سیستم عصبی جنین است اما شما تا چند هفته بعد هم قادر نخواهید بود پرش های ریتمیک ناشی از سکسکه را در رحم تان احساس کنید. اگر ناگهان در قفسه سینه تان احساس درد کردید و درد خیلی سریع رفع شد، احتمالا سر جنین به قفسه سینه تان برخورد کرده است. او در این مرحله یک چرخش 180 درجه ای دارد و برای به دنیا آمدن آماده می شود.
Read more
 #نان_پوشی باورها و اعتقادات هر جامعه ای، نشانه ای خوب برای مردم شناسی است. <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> نان پوش کردن، مراسمی ...
Media Removed
#نان_پوشی باورها و اعتقادات هر جامعه ای، نشانه ای خوب برای مردم شناسی است. نان پوش کردن، مراسمی است که در استان #بوشهر برگزار می شود. در ماه #محرم و صفر، مادرانی که سلامتی و ماندگاری #نوزاد خود را می‌خواهند، آن‌ها را به حسینیه یا زیارتگاهی می‌برند، آن‌ها را روی منبر می‌گذارند و مداحان برای ... #نان_پوشی
باورها و اعتقادات هر جامعه ای، نشانه ای خوب برای مردم شناسی است.
👇👇👇
نان پوش کردن، مراسمی است که در استان #بوشهر برگزار می شود.
در ماه #محرم و صفر، مادرانی که سلامتی و ماندگاری #نوزاد خود را می‌خواهند، آن‌ها را به حسینیه یا زیارتگاهی می‌برند، آن‌ها را روی منبر می‌گذارند و مداحان برای سلامتی کودک دعا می‌کنند و شعرهایی می‌خوانند و حضار آمین می‌گویند:

بوآ (بابا) دار... آمین

ننه دار... آمین

کاکا (برادر) دار... آمین

خوشبختی... آمین

موندنی (ماندنی)... آمین

زندنی (زنده ماندنی)... آمین

سلامتی... آمین
و چون نان نشانه‌ی برکت خداوند است، بچه‌ها را با نان می‌پوشانند که این نان معمولاً نان محلی همان شهر است. پس از آن مادر با نان و حلوا از کسانی که در حسینیه حاضرند پذیرایی می‌کند.
.
#رسم #آیین
Read more
. کالسکه مکسی کوزی مدل نوآ رنگ طوسی مشکی MAXI-COSI NOA STEEL GRAY کد مرجع 13054237 قیمت :۱،۳۹۰،۰۰۰ ...
Media Removed
. کالسکه مکسی کوزی مدل نوآ رنگ طوسی مشکی MAXI-COSI NOA STEEL GRAY کد مرجع 13054237 قیمت :۱،۳۹۰،۰۰۰ تومان دارای 2 حالت قابل تنظیم تکیه گاه مناسب برای استراحت و خوابیدن کودک دارای سایبان مخصوص برای محافظت کودک در مقابل نور مستقیم خورشید دارای سیستم 5 نقطه ای مهار خطر جهت ایمنی بیشتر کاور ... .
کالسکه مکسی کوزی مدل نوآ رنگ طوسی مشکی MAXI-COSI NOA STEEL GRAY
کد مرجع 13054237
قیمت :۱،۳۹۰،۰۰۰ تومان
دارای 2 حالت قابل تنظیم تکیه گاه مناسب برای استراحت و خوابیدن کودک

دارای سایبان مخصوص برای محافظت کودک در مقابل نور مستقیم خورشید

دارای سیستم 5 نقطه ای مهار خطر جهت ایمنی بیشتر

کاور و روکش قابل جدا شدن و شستشو در ماشین لباسشویی

دارای کاور مخصوص باران

در ثانیه ای و تنها با کمک یک دست با حجم بسیار کمی باز و بسته می شود

قابلیت حمل آسان مانند ترولی (چمدان چرخدار کوچک) با دستگیره مناسب و راحت

در هنگام بسته شدن به حالت عمود می ایستد که موجب نگهداری آسان تر آن می شود

قابلیت هدایت بسیار آسان و دارای چرخ های گرداننده قابل قفل شدن در سطوح صاف

دارای سبد خرید بسیار بزرگ

ابعاد باز: 103 * 62 * 48 سانتیمتر

ابعاد بسته: 36 * 68.5 * 31 سانتیمتر

وزن: 7 کیلوگرم

مناسب برای سن 6 ماه تا زمانی که وزن کودک به 15 کیلوگرم برسد (حدوداْ3.5سالگی)
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
. بالشت شیردهی DIE RUHE کد مرجع D292 قیمت ۵۹،۰۰۰ تومان بالشت شیردهی "دی روحه" با بالا بردن سر ...
Media Removed
. بالشت شیردهی DIE RUHE کد مرجع D292 قیمت ۵۹،۰۰۰ تومان بالشت شیردهی "دی روحه" با بالا بردن سر نوزاد به میزان لازم و قرار دادن مادر در وضعیت ارگونومیک، شرایطی راحت و آرام برای نوزاد و مادر بوجود می آورد. بالش کوچکتر، به راحتی با توجه به تغییر موقعیت نوزاد، به هر دو طرف جا به جا می شود. رویه تهیه ... .
بالشت شیردهی DIE RUHE
کد مرجع D292
قیمت ۵۹،۰۰۰ تومان
بالشت شیردهی "دی روحه" با بالا بردن سر نوزاد به میزان لازم و قرار دادن مادر در وضعیت ارگونومیک، شرایطی راحت و آرام برای نوزاد و مادر بوجود می آورد.
بالش کوچکتر، به راحتی با توجه به تغییر موقعیت نوزاد، به هر دو طرف جا به جا می شود.
رویه تهیه شده از الیاف 100% طبیعی. بالش به طور کامل در ماشین لباسشویی شسته می شود
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
. ساعت موزیکال تیک تاک TOLO کد مرجع 89225 قیمت :۱۲۸،۰۰۰ تومان ساعت موزیکال کوک شونده با کوک نرم ...
Media Removed
. ساعت موزیکال تیک تاک TOLO کد مرجع 89225 قیمت :۱۲۸،۰۰۰ تومان ساعت موزیکال کوک شونده با کوک نرم و راحت آهنگ Hickory, Dickory, Dock را می خواند وقتی ملودی آن اجرا می شود صدای آهنگ تیک تاک هم می آید. زنگ هشدار که با فشار دادن خاموش و روشن می شود اگر بخواهید عقربه های ساعت را حرکت دهید باید دماغ ... .
ساعت موزیکال تیک تاک TOLO
کد مرجع 89225
قیمت :۱۲۸،۰۰۰ تومان
ساعت موزیکال کوک شونده با کوک نرم و راحت
آهنگ Hickory, Dickory, Dock را می خواند
وقتی ملودی آن اجرا می شود صدای آهنگ تیک تاک هم می آید.
زنگ هشدار که با فشار دادن خاموش و روشن می شود
اگر بخواهید عقربه های ساعت را حرکت دهید باید دماغ ساعت را بچرخانید.
چشم های حرکت کننده و متحرک
دستگیره برای حمل و نقل
ابعاد : 13 سانتی متر در 11.5 سانتی متر در 17 سانتی متر ( طول در عرض در ارتفاع )
#کودک #کودکو #کودک_من #مادر_کودک #مادرانه #خرید_آنلاین #خرید_آسان #فروشگاه_اینترنتی #سیسمونی_کودک #سیسمونی_نوزاد #سیسمونی_خاص #نوزادی #نوزاد_سیسمونی_عروسک #بارداری #نوزاد #ارسال_فوری #کودک_من #پدرانه #پدر #دخترانه #پسرانه
ثبت سفارش از طریق سایت
‏ www.koodakoo.com
_______________________________________
کودکو فقط یک فروشگاه اینترنتی نیست،کودکو یک راه حل است
Read more
. Credit to: unknown 🏻🏻 اکثر بچه‌ها موقع به دنیا آمدن، کف پایشان صاف است و کم‌کم کف پایشان قوس پیدا می‌کند. . اما در بعضی از بچه‌ها این قوس هیچ‌ وقت ایجاد نمی‌شود. . اولین نکته در صافی کف پای کودک، ضعیف بودن مچ پا است. در این وضعیت، مچ پا ‌به‌دلیل طرز قرارگرفتن کف پا، به سمت داخل متمایل است. . بسیاری ... .
Credit to: unknown 👼🏻👼🏻
اکثر بچه‌ها موقع به دنیا آمدن، کف پایشان صاف است و کم‌کم کف پایشان قوس پیدا می‌کند. .
اما در بعضی از بچه‌ها این قوس هیچ‌ وقت ایجاد نمی‌شود.
.
اولین نکته در صافی کف پای کودک، ضعیف بودن مچ پا است. در این وضعیت، مچ پا ‌به‌دلیل طرز قرارگرفتن کف پا، به سمت داخل متمایل است.
.
بسیاری از ناهنجاری های پا در هنگام تولد نوزاد، زمینه ژنتیکی ندارند، بلکه به دلیل فشارهای موجود در رحم، شکل پا از حالت طبیعی خارج می شود!
.
کف پای صاف معمولا نشانه مشکل یا نقص خاصی نیست و پزشک فقط در مواردی که این مشکل باعث درد شود، به درمان آن می‌پردازند.
همچنین پوشیدن برخی کفش‌ ها مثل کفش‌ های پاشنه بلند، 👠برای این افراد مضر است. .
والدینی که فرزندشان کف پای صاف دارد، معمولا بیان می‌کنند که فرزندشان زمخت‌تر از بقیه بچه‌ها راه می‌رود. اما پزشکان می‌گویند هیچ نگرانی متوجه کف پای صاف نیست و نباید مانع ورزش کردن شود.
گاهی‌ اوقات پزشک از کفی‌های مخصوص کفش برای کاهش درد پا در این افراد استفاده می‌کند.
.
نكته ؛ من كف پام از بچگى صاف بود و كمر درد و پا درد هم داشتم .
.
چند وقت پيش ، در يك مغازه ى كفش ورزشى ، در #آمريكا ، پاى منو بررسي كردن و گفتن اصلا اونقدر صاف نيست 🤔😃
.
به گمانم ورزش زياد در بهتر شدن تاثير داشته !
ناگفته نماند كه شبها پادرد هم دارم و ... ولى الان با بچگى افكارم خيلي متفاوته !
متعقدم هر طور شده بايد تحرك داشته باشم 🤸🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🚣🏻‍♂️🚵🏻‍♀️
.
ورزش مورد علاقه ى شما چيه ؟
چقدر در روز ورزش مى كنيد ؟
برامون بنويسيد .
#ورزش #ورزش_سفره_خونه
Read more
دانشنامه فرزند . سلامتی در بارداری دوم . همان گونه که پیش از بارداری نوزاد اول باید سالم باشید، ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . سلامتی در بارداری دوم . همان گونه که پیش از بارداری نوزاد اول باید سالم باشید، قبل از بارداری دوم هم باید به فکر سلامتی خود باشید. بدن شما یک بارداری و زایمان را پشت سر گذاشته و با قبل از بارداری اول تان متفاوت است. به گفته متخصصان، بهبودی پس از زایمان یک سال تمام زمان می برد و آن ... دانشنامه فرزند
.
سلامتی در بارداری دوم
.
همان گونه که پیش از بارداری نوزاد اول باید سالم باشید، قبل از بارداری دوم هم باید به فکر سلامتی خود باشید. بدن شما یک بارداری و زایمان را پشت سر گذاشته و با قبل از بارداری اول تان متفاوت است.
به گفته متخصصان، بهبودی پس از زایمان یک سال تمام زمان می برد و آن به دلیل کاهش ویتامین، فشار آمدن به سیستم باروری و نوسان وزن می باشد، اما قانونی وجود ندارد که برای بارداری دوم باید یک سال صبر کنید. اگر به وزن پیش از بارداری تان برگردید، خوب غذا بخورید و به اندازه کافی برای بارداری دوم پر انرژی باشید دلیلی ندارد که برای بارداری مجدد اقدام نکنید. برای بارداری پشت سر هم دلایل مخالف و موافقی وجود دارد که در زیر ارائه می شود. مزایای بارداری ها با فاصله زمانی کم:

اگر نگران سن و قدرت باروری خود هستید بهتر است بدانید هر چه برای بارداری دوم زودتر اقدام کنید جوان تر خواهید بود و احتمالا قدرت باروری تان هم بیشتر است.

احتمالا شیطنت های فرزند اول تان باعث شده تا شرایط جسمی خوبی پس از تولد نوزاد اول داشته باشید و راحت تر برای بارداری دوم اقدام کنید.

از آنجایی که شبانه روز مشغول هستید، زمانی برای توجه به علائم مربوط به هر بارداری نخواهید داشت.

معایب بارداری ها با فاصله زمانی کم:

در دومین بارداری نمی توانید به هر اندازه که خواستید استراحت کنید یا بخوابید چون نوزاد اول تان نیازمند توجه دائم شماست و در غیر این صورت سر و صدا می کند.

برخلاف اولین بارداری تان، باید کارهای سنگینی انجام دهید، حتی اگر کمردرد داشته باشید مجبورید فرزندتان را بغل کنید.

اگر اولین زایمان خود را به صورت سزارین انجام داده اید، زایمان طبیعی به مدت 18 ماه الی 2 سال برای تان دشوار خواهد بود.

اگر در بارداری دوم نیز تصمیم دارید با پستان به نوزاد شیر دهید شاید مجبور شوید به دو نوزاد همزمان شیر بدهید، بنابراین باید مراقب باشید تا سطح مواد مغذی بدن تان را بالا نگه دارید.
.
#بارداری #فرزند #دانشنامه_فرزند #بارداری_اول #بارداری_دوم #حاملگی #بچه #نوزاد #کودک #بارداری_سالم #ناباروری #شیردهی #شیرمادر #زایمان #سزارین #طبیعی #مادر #پدر #خانواده
Read more
دانشنامه فرزند . آیا می توان بدون تخمک باردار شد؟ . بارداری برای بانوان تنها در روزهای محدودی ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . آیا می توان بدون تخمک باردار شد؟ . بارداری برای بانوان تنها در روزهای محدودی رخ می دهد. چند روز قبل و بعد از زمان تخمینی تخمک گذاری، بازه تخمک گذاری نامیده می شود. بارداری بدون تخمک گذاری ممکن نیست. مفهوم اصلی تلاش برای بارداری، مقاربت در طول دوره تخمک گذاری است. در روزهای حوالی ... دانشنامه فرزند
.
آیا می توان بدون تخمک باردار شد؟
.
بارداری برای بانوان تنها در روزهای محدودی رخ می دهد. چند روز قبل و بعد از زمان تخمینی تخمک گذاری، بازه تخمک گذاری نامیده می شود.
بارداری بدون تخمک گذاری ممکن نیست. مفهوم اصلی تلاش برای بارداری، مقاربت در طول دوره تخمک گذاری است. در روزهای حوالی تخمک گذاری در صورتی که انزال در واژن زن صورت گیرد احتمال بارداری وجود دارد. حتی تماس با پیشاب در این روزها ممکن است منجر به بارداری شود. در روزهای خارج از بازه تخمک گذاری، نزدیکی منجر به بارداری نمی شود اما به خاطر داشته باشید که تنها خدا می داند در بدن شما چه می گذرد و زمان دقیق تخمک گذاری تان چه وقت خواهد بود. اما راه هایی وجود دارد تا شما بتوانید به طور تقریبی بازه باروری خود را تخمین بزنید. یکی از راحت ترین روش ها برای این موضوع استفاده از ماشین حساب تخمک گذاری دانشنامه فرزند می باشد.
برای محاسبه زمان تخمک گذاری خود باید طول دوره های قاعدگی تان را بدانید. منظور از طول دوره قاعدگی فاصله زمانی بین دو پریودتان می باشد. شما باید تعداد روزهای بین اولین روز شروع خونریزی قاعدگی تا دوره بعد را بشمارید که بتوانید طول دوره قاعدگی تان را محاسبه کنید. البته تنها کافیست تاریخ شروع قاعدگی های تان در دوره های مختلف را بدانید، چون ماشین حساب طول دوره دانشنامه فرزند می تواند طول دوره های قاعدگی شما را محاسبه کرده و حتی منظم یا نامنظم بودن قاعدگی تان را مشخص سازد.
اگر قاعدگی شما منظم باشد تخمین روز تخمک گذاری تان آسان است، اما اگر نامنظم بود به این معنا نیست که شما دیگر نمی توانید باردار شوید. پس نگران نشوید ولی بهتر است سونوگرافی و آزمایش های هورمونی را انجام دهید تا علت نامنظمی قاعدگی های شما مشخص شود. سونوگرافی را بهتر است در اواسط دوره قاعدگی و آزمایش هورمونی را در روز سوم دوره انجام دهید. منظور از روز سوم دوره این است که سه روز از شروع خونریزی قاعدگی شما بگذرد.
پس فراموش نکنید که تخمین زمان تخمک گذاری و بازه باروری کلید مهمی در باز شدن درهای مادر شدن می باشد. از تلاش ناامید نشوید هر چند هر ماه انتظار کشیدن برای مشاهده علامت + روی بی بی چک دشوار است، اما باید بدانید ممکن است باردار شدن چندین ماه طول بکشد.
پینوشت: برای دریافت لینک ماشین حساب های تخمک گذاری لطفا دایرکت پیام بدید.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #تخمک #تخمکگذاری #بارداری #باروری #ماشین_حساب_تخمک_گذاری #سونوگرافی #آزمایش_هورمونی #قاعدگی #قاعدگی_منظم #قاعدگی_نامنظم #پریود #خونریزی #پریودی #مادر #پدر #نوزاد #جنین
Read more
. آوینا، ۳۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های ...
Media Removed
. آوینا، ۳۰ روزه همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
آوینا، ۳۰ روزه
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
دانشنامه فرزند . آلودگی هوا در دوران بارداری . آلاینده های هوای حاصل از دود ماشین ها، کارخانه ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . آلودگی هوا در دوران بارداری . آلاینده های هوای حاصل از دود ماشین ها، کارخانه ها و تخریب فضای سبز موجب آلودگی هوا می شود. این آلودگی ها بر سلامت افراد به ویژه کودکان، سالمندان، بیماران قلبی، زنان باردار و بیماران آلرژیک تاثیر منفی می گذارد. از آنجا که تنفس هوای آلوده در مادران ... دانشنامه فرزند
.
آلودگی هوا در دوران بارداری
.
آلاینده های هوای حاصل از دود ماشین ها، کارخانه ها و تخریب فضای سبز موجب آلودگی هوا می شود. این آلودگی ها بر سلامت افراد به ویژه کودکان، سالمندان، بیماران قلبی، زنان باردار و بیماران آلرژیک تاثیر منفی می گذارد.

از آنجا که تنفس هوای آلوده در مادران باردار به آسیب کروموزوم های جنینی، زایمان زودرس با جنین کم وزن و نارس و حتی آسم دوران کودکی منجر می شود، با استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی، پیاده روی و دوچرخه سواری در معابر مخصوص به فردای سالم تر فرزندان خود کمک کنیم.
غلظت بالای سرب در خون مادران باردار با علائمی مانند: کم خونی فقر آهن، ناخوشی، تهوع، یبوست، درد شکمی، ضعف عضلانی و مشکلات عصبی در مادر همراه است و از راه جفت به جنین منتقل می شود. تحقیقات نشان می دهد افزایش تراکم ماده سرب در خون جنین با تاخیر رشد جنین، نوزاد نارس و کند ذهنی کودکان در آینده همراه است.

هشدار:
رنگ های حاوی سرب که در بازسازی و نوسازی خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد از راه گرد و غبار معلق در هوا به ریه های افراد مستعد به ویژه زنان باردار وارد می شود. پس، از رفتن به چنین محیط هایی اجتناب ورزید.

مصرف سیگار در افراد خانواده و آلودگی هوا با سرب باعث افزایش غلظت ماده سرب در خون و استخوان می شود که این موضوع می تواند منجر به آسیب های مغزی در جنین شود. با قطع کامل سیگار (چه برای زن باردار و چه اطرافیان او) و مصرف ویتامین c، آهن و کلسیم در زنان باردار می توان غلظت بیش از اندازه سرب خون را کاهش داد.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #آلودگی #آلودگی_هوا #سرب #بارداری #باردار #بارداری_سالم #آسم #جنین #ریه #عفونت_ریه #هوای_آلوده #سیگار #دود_سیگار #مادر #پدر #خانواده #تهران #خوزستان #اهواز #3918438
Read more
. نیکا، ۱۱ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های ...
Media Removed
. نیکا، ۱۱ روزه . همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید... . ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم... . عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری ... .
نیکا، ۱۱ روزه
.
همین امروز جهت رزرو وقت با ما تماس بگیرید...
.
ما شرایط آتلیه را برای نوزاد های عزیز به بهترین نحو آماده كردیم، تنظیم دمای مطلوب، رعایت نظافت و عكاسی با نور طبیعی بخشی از کارهایی ست که جهت سلامتی نوزاد ها انجام میدیم...
.
عکاسی نوزاد از ۷ تا ۴۰ روزگی انجام میشود و در صورت همکاری نوزاد تا ۶۰ روزگی نیز انجام می شود.
.
جهت اطلاع از هزینه ها سن دقیق کوچولو را زیر همین عکس کامنت بگذارید تا لیست قیمت براتون در دایرکت فرستاده شود...
رزرو وقت: ۲۲۱۱۳۲۴۱ - ۲۲۳۴۷۹۰۴
.
.
.

#نوزاد #عكاسی_نوزاد #عكاسی_كودك #مادر #كودك #نوزاد_كودك
#نوزاد_دختر #نوزاد_پسر #نوزادی #بارداری #نوزادان #بچه_ها #عكاسی #آتلیه_تخصصی_كودك #آتلیه_تخصصی_نوزاد #آتلیه_تخصصی_كودك_و_نوزاد #آتلیه_تخصصی #آتلیه #استودیو_كودك #كودكی #استودیو_نوزاد #ninikaj #نی_نی_کاج #نی_نی #کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_کودک #آتلیه_عکاسی #اتلیه_نوزادی
Read more
‌ #نقد فیلم «تالی»(Tully) توسط منتقد نیویورکر ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.2/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 87% . ترجمه ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «تالی»(Tully) توسط منتقد نیویورکر ‌ IMDB: 7.2/10 rottentomatoes: 87% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - در حالی که تالی محصول زمان و شرایطی است که در آن بزرگ کردن #فرزند به باوری #سکولار تبدیل شده است که همراه با فداکاری، قوانین غذایی، اختلافات در نحوه تعلیم، و انواع عقاید مذهبی ...
#نقد فیلم «تالی»(Tully) توسط منتقد نیویورکر

🔸IMDB: 7.2/10
🔸rottentomatoes: 87%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - در حالی که تالی محصول زمان و شرایطی است که در آن بزرگ کردن #فرزند به باوری #سکولار تبدیل شده است که همراه با فداکاری، قوانین غذایی، اختلافات در نحوه تعلیم، و انواع عقاید مذهبی گوناگون همراه است.
.
هنگام صرف شام، مارلو غذایش را روی پیراهنش می ریزد و آن را در می آورد. سارا می پرسد: «مادر بدنت چه مشکلی پیدا کرده است؟» متحیر و شوکه می‌شود که بدن مادرش از شکل افتاده است. این صحنه شام، فرهنگی را نشانه می گیرد که آن‌قدر نامهربان است که از مادرها انتظار دارد شکل و فیزیک قبل از زایمانشان را حفظ کنند، یا با عجله و سرعتی غیرطبیعی به سر کار برگردند. مادرانگی که تالی به اشاره دارد نه موهبتی خالص است نه مشکلی موقت و مقطعی.
.
فضای فیلم با استفاده از المان هایی مثل مونتاژ های موسیقایی ، شب بیداری ها ، پوشک های درحال انفجار و صدای جیغ و داد #بچه دراماتیزه می شود. بعلاوه ی تالی که با مهربانی از یک کودک آرام پرستاری می کند. آیا لازم بود که تغییرات تا این حد شدید اتفاق بیافتد؟ و اگر استخدام پرستار کودک تنها راه نجات #والدین دارای #نوزاد است ، پس جمع کثیری از والدین در جامعه ی آمریکا که توان مالی استخدام پرستار کودک را ندارند ، چگونه این کارها را انجام می دهند؟
.
وقتی این سوالات مطرح می شود مخاطب به راحتی متوجه می شود که کیفیت فیلم در حال افت است و وقتی فیلم متلاشی می شود که رایتمن تصمیم می گیرد یک گره داستانی در پایان بندی فیلم قرار دهد ، گره ای برعکس آن که در فیلم " حس ششم " مورد استفاده قرار گرفت. بهتر بود که در انتهای فیلم ، " #تالی" فصه را ترک کند ، یک چتر بردارد و در ابرها محو شود ، در این صورت قصه می توانست باورپذیرتر باشد.
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
#Tully #شارلیزترون
Read more
گفته بودم همکارم دنیل پا به ماه هست و هر آینه ممکن است روی دست ما بزاید. حالا این را ولش! ما برای دنیل ...
Media Removed
گفته بودم همکارم دنیل پا به ماه هست و هر آینه ممکن است روی دست ما بزاید. حالا این را ولش! ما برای دنیل «بیبی پول» راه انداخته ایم. صبر کنید!! با سوادتر ها هم به کم اطلاع ترها پز یک وری ندهند تا من قصه را تمام کنم. تازه مهاجرت کرده بودم و درکم از فرهنگ و‌ برنامه و‌ بساط های اینجا اندازه ی اشتر دو کوهان بود. ... گفته بودم همکارم دنیل پا به ماه هست و هر آینه ممکن است روی دست ما بزاید.
حالا این را ولش! ما برای دنیل «بیبی پول» راه انداخته ایم. صبر کنید!! با سوادتر ها هم به کم اطلاع ترها پز یک وری ندهند تا من قصه را تمام کنم.
تازه مهاجرت کرده بودم و درکم از فرهنگ و‌ برنامه و‌ بساط های اینجا اندازه ی اشتر دو کوهان بود. جایی کار می کردم که یکی از همکارها حامله بود. ( علاقه به زایمان به حد وفور در این جا یافت می شود). رئیس به همه ایمیل داد و گفت که قرار است برای فلانی «بیبی پولی» ترتیب بدهیم. نظرمان را خواست و گفت دیگه هر طور خودتون صلاح می دونید..
من بیست و‌ یک بار آن ایمیل را خواندم و هیچی نفهمیدم. آیا قرار بود نوزاد را بیندازیم توی استخر و دورش هله هله کنیم؟ آیا قرار بود با نوزاد به درون استخر برویم و همه با هم هله هله کنیم؟ آیا قرار بود نوزاد را در استخر انداخته و میزان مقاومت بدنی اش را در مقابل چگالی آب بسنجیم؟ یا اصلا این یک دعوت برای خرید این استخر پلاستیکی ها برای نوزاد می باشد. اصلا حالا مایو چه بپوشیم؟ شرایط سختی بود و من طی همان چندساعت چندکیلو از اضطراب کم کردم و از این حجم بلایی که قرار است سر نوزاد بدبخت بیاید بر خودم لرزیدم. بعدش هم رفتم خانه تا مقاله ای جامع راجع به رفتار با کودک در غرب وحشی وحشی بنویسم.
اما فردایش که آمدم سرکار و جواب دیگر عزیزان را خواندم تا سه روز از زور بی سوادی ام شکم روش پیدا کردم. «بیبی پول» یک چیزی است که دوست و آشناها در آن یا جنسیت و یا تاریخ تولد و یا هر دوی این ها را برای نی نی از راه نرسیده حدس می زنند. به ازای هر حدس پولی جمع می کنند و تهش نزدیک ترین حدس جمع مبالغ را می برد و با مامان بچه در آمد را نصف می کند. هیجانی یخکی و در عین حال کیف دار.
خلاصه که من هم در بیبی پول همکارم شرکت کردم و اتفاقا هم تاریخ و هم جنسیت را اشتباه حدس زدم. ولی هیچ وقت به هیچ کس نگفتم که همون عصر روز قبلش بعد کار رفته ام بازار و یک لباس شنای مناسب اداره خریداری کرده ام.
Read more
دانشنامه فرزند . تخفیفات ویژه سلطان کوچولو فقط تا پایان مرداد ماه @soltankoochooloo @soltankoochooloo . سرویس ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . تخفیفات ویژه سلطان کوچولو فقط تا پایان مرداد ماه @soltankoochooloo @soltankoochooloo . سرویس خواب نوزاد را از کجا تهیه کنم؟ . چیدن اتاق نوزادی که در شکم شما در حال رشد است یکی از لذت بخش ترین سرگرمی های دوران بارداری می باشد. بهتر است تا مشخص شدن جنسیت جنین صبر کنید تا ... دانشنامه فرزند
.
تخفیفات ویژه سلطان کوچولو
فقط تا پایان مرداد ماه
@soltankoochooloo
@soltankoochooloo
.
سرویس خواب نوزاد را از کجا تهیه کنم؟
.
چیدن اتاق نوزادی که در شکم شما در حال رشد است یکی از لذت بخش ترین سرگرمی های دوران بارداری می باشد. بهتر است تا مشخص شدن جنسیت جنین صبر کنید تا بتوانید اتاقی مناسب برای فرزندتان بچینید.

این روزها تنوع محصولات به حدی افزایش یافته که ممکن است انتخاب برای تان دشوار باشد، اما باید به خاطر داشته باشید که گول ظواهر را نخورید زیرا کیفیت از اهمیت بالاتری برخوردار است. قبل از این که با تنوع در رنگ و طرح های مختلف سردرگم شوید، برندهای معتبر را بررسی کنید. سرویس خوابی که برای فرزندتان تهیه می کنید قرار است سال ها مورد استفاده واقع شود، پس بهتر است این محصولات را از برندهای معتبری که در این زمینه فعالیت دارند انتخاب کنید.

پس از انتخاب برندی که تمایل به خرید محصولات آن را دارید، قسمت هیجان انگیز ماجرا آغاز می شود یعنی انتخاب تم رنگ. اگر جنسیت فرزند خود را نمی دانید بهتر است از رنگ های خنثی مانند کرم، زرد، بژ و سبز روشن استفاده کنید. در صورتی که تصمیم دارید رنگ های خنثی را برای سرویس لوازم نوزاد به کار ببرید بهتر است یک رنگ روشن برای اتاق کودک انتخاب کنید، مانند ترکیب زرد و خاکستری. در این صورت به عنوان مثال اگر رنگ دیوار خاکستری است برای پرده، فرش و تابلوها از رنگ های قرمز و سبز دودی استفاده کنید. همچنین می توانید طرح های خاص مانند طرح کاپیتان، رز، برفی و ... را تهیه کنید.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر لازم نیست شما در گرما یا سرما زمان زیادی را در خیابان ها برای خرید لوازم کودک صرف کنید، به خصوص خانم هایی که پزشک استراحت بیشتر را در دوران بارداری برای شان توصیه کرده است. تنها کافیست از طریق سایت های معتبری که امکان خرید اینترنتی دارند این کار را انجام دهید.
انتخاب طرح و رنگ تا حد زیادی به سلیقه افراد مرتبط می شود، اما اگر در انتخاب برندی معتبر مردد هستید پیشنهاد ما «سلطان کوچولو» می باشد.
لذت خرید در جشنواره داغ تابستانه سلطان کوچولو را از دست ندهید...🎊
🛑شعبه دفتر مرکزی : 02166154843
👇👇👇👇👇
@soltankoochooloo
@soltankoochooloo
@soltankoochooloo
Read more
 #شفافیت_پوست_نوزاد_با_انار خوردن انار باعث شفافیت و سفید شدن پوست مادر و کودک شیرخوار می شود. شیره ...
Media Removed
#شفافیت_پوست_نوزاد_با_انار خوردن انار باعث شفافیت و سفید شدن پوست مادر و کودک شیرخوار می شود. شیره انگور و شیره خرما برای مادر شیرده، مفید و از ضعف مادر جلوگیری می کند و باعث ازدیاد_شیر می شود. خوردن یک قاشق عسل با آب ولرم و مصرف یک چهارم کاهوی متوسط در روز باعث ازدیاد شیر مادر و تامین آهن مورد نیاز ... #شفافیت_پوست_نوزاد_با_انار خوردن انار باعث شفافیت و سفید شدن پوست مادر و کودک شیرخوار می شود. شیره انگور و شیره خرما برای مادر شیرده، مفید و از ضعف مادر جلوگیری می کند و باعث ازدیاد_شیر می شود. خوردن یک قاشق عسل با آب ولرم و مصرف یک چهارم کاهوی متوسط در روز باعث ازدیاد شیر مادر و تامین آهن مورد نیاز فرزند می شود.
مادر در هنگام شیر دادن باید محل دهان کودک را با دستمال مرطوب پاک کند و دور سینه خود را نیز با دستمال تمیز کند تا بهداشت فرزند و مادر رعایت شود. برای ترمیم زخم های دور سینه باید با روغن کنجد محل زخم را مالش داد تا زخم بهبود یابد.
در دوران بارداری مادر باید شکم خود را با روغن زیتون مالش دهد تا بعد از وضع حمل، آثار آن باقی نماند و بعد از وضع حمل نیز می توان بوسیله مالش با روغن_زیتون و جوشانده آویشن جای زخم و آثار قهوه ای رنگ بارداری را از بین ببرد. انار_شیرین جای زخم وضع حمل را از بین می برد، خوردن انار توسط مادر شیرده باعث می شود پوست کودک شفاف و سفید شود.
خوردن روزی 14 عدد بادام_شیرین خام باعث ازدیاد پروتئین شیر_مادر شده و کمبود وزن کودک را درمان می کند. مادران باید کودک را 20 دقیقه شیر دهند زیرا شیر در 10 دقیقه اول آبکی است و در 10 دقیقه پایانی سرشار از پروتئین می باشد.
شیر دادن با شیشه شیر و پستانک برای دندان، لثه، زبان و فک کودک ضرر دارد و هویج زرد، سیب رسیده شیرین و ریشه گل ختمی بهترین وسیله برای خارش لثه های کودک است.
شیردادن به طرز صحیح، از دردهای_سینه، انسداد مجاری شیر، ترک برداشتن سر سینه مادر جلوگیری می کند و مادر باید هر دو ساعت به کودک شیر دهد تا کودک با کاهش قندخون و ضعف شدید مواجه نشود.
برخی مادران بعد از وضع حمل به تب شیرمبتلا می شوند که خوردن آب سیب شیرین با عسل برای آنها مفید است.
خوردن آب سیب توسط مادران شیرده، از زردی کودک جلوگیری می کند، خوردن خرمای تازه از کاهش قند خون جلوگیری و باعث ازدیاد شیرمادر می شود.
خوردن یک خوشه انگور در روز و کاهو پخته باعث ازدیادشیر می شود، زیره سبز در زیادشدن شیر تاثیر دارد و باعث تقویت جسمی و روحی مادر بعد از زایمان می شود . ⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
دانشنامه فرزند . جفت سر راهی دانشنامه فرزند: جفت سر راهی زمانی است که بخشی یا تمام جفت به طور کامل ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . جفت سر راهی دانشنامه فرزند: جفت سر راهی زمانی است که بخشی یا تمام جفت به طور کامل روی دهانه را بپوشاند. پزشکان به طور کلی در طی یک بررسی عادی سونوگرافی می توانند جفت سر راهی را تشخیص دهند، ولی گاهی خانم ها زمانی متوجه مشکل می شوند که خونریزی در اواخر سه ماهه دوم یا اوایل سه ماهه سوم ... دانشنامه فرزند .
جفت سر راهی

دانشنامه فرزند: جفت سر راهی زمانی است که بخشی یا تمام جفت به طور کامل روی دهانه را بپوشاند. پزشکان به طور کلی در طی یک بررسی عادی سونوگرافی می توانند جفت سر راهی را تشخیص دهند، ولی گاهی خانم ها زمانی متوجه مشکل می شوند که خونریزی در اواخر سه ماهه دوم یا اوایل سه ماهه سوم شروع می شود.

جفت سر راهی در سه ماهه اول بارداری:
در اوایل دوران بارداری، قرار گرفتن جفت در نزدیکی دهانه رحم یا حتی بخشی که آن را بپوشاند شایع است و معمولا خطری برای شما و فرزندتان به وجود نمی آورد. در حقیقت این وضعیت از هر پنج بارداری در یک مورد می تواند اتفاق بیفتد. در 95 درصد خانم ها جفت در حالی که رحم با جنین در حال رشد بزرگ می شود افزایش می یابد، که به همین خاطر دلیلی برای نگرانی از پوشاندن دهانه رحم توسط جفت در اوایل دوران بارداری وجود ندارد.

جفت سر راهی در سه ماهه دوم بارداری:
جفت سر راهی حتی اگر تا اواخر سه ماهه دوم و اوایل سه ماهه سوم بارداری باقی بماند همچنان می تواند بی ضرر باشد. عمده ترین نگرانی در رابطه با جفت سر راهی خونریزی شدید است که ممکن است رخ دهد. البته بسیاری از خانم هایی که جفت سر راهی دارند در نهایت هرگز دچار خونریزی نمی شوند. اگر خونریزی به حد کافی شدید باشد ممکن است لازم شود کودک به دنیا بیاید. گاهی خونریزی به درد زودرس منجر می شود. در چنین موردی پزشک به متوقف کردن انقباضات اقدام می کند که اغلب خونریزی را بند می آورد.

جفت سر راهی در سه ماهه سوم بارداری:
در صورتی که در سه ماهه سوم بارداری خود هستید و جفت سر راهی دارید شاید پزشک تان در نهایت مایل به انجام بررسی های سونوگرافی منظم برای وضعیت کنار رفتن جفت از سر راه باشد. همچنین ممکن است توصیه کند از مقاربت و انجام معاینات داخلی برای کاهش خطر خونریزی خودداری کنید. چنانچه جفت سر راهی تا هفته 36 باقی بماند پزشک به احتمال زیاد به انجام سزارین توصیه می کند، زیرا جنین بدون جدا شدن جفت که می تواند به خونریزی شدید منجر شود نمی تواند وارد مجرای زایمان شود.

#جفت #بارداری #جفت_سرراهی #سونوگرافی #فرزند #دانشنامه_فرزند #جنین #نوزاد #حاملگی #دوران_بارداری #مامایی #زنان #زایمان #لکه_بینی #خونریزی #پزشک_زنان #متخصص_زنان #ماما #مامان #مادر #مادرانه #نوزادی #باردار #کودک #نی_نی #نینی
Read more
. تخفیفات ویژه سلطان کوچولو فقط تا پایان مرداد ماه @soltankoochooloo @soltankoochooloo . سرویس ...
Media Removed
. تخفیفات ویژه سلطان کوچولو فقط تا پایان مرداد ماه @soltankoochooloo @soltankoochooloo . سرویس خواب نوزاد را از کجا تهیه کنم؟ . چیدن اتاق نوزادی که در شکم شما در حال رشد است یکی از لذت بخش ترین سرگرمی های دوران بارداری می باشد. بهتر است تا مشخص شدن جنسیت جنین صبر کنید تا بتوانید اتاقی مناسب ... .
تخفیفات ویژه سلطان کوچولو
فقط تا پایان مرداد ماه
@soltankoochooloo
@soltankoochooloo
.
سرویس خواب نوزاد را از کجا تهیه کنم؟
.
چیدن اتاق نوزادی که در شکم شما در حال رشد است یکی از لذت بخش ترین سرگرمی های دوران بارداری می باشد. بهتر است تا مشخص شدن جنسیت جنین صبر کنید تا بتوانید اتاقی مناسب برای فرزندتان بچینید.

این روزها تنوع محصولات به حدی افزایش یافته که ممکن است انتخاب برای تان دشوار باشد، اما باید به خاطر داشته باشید که گول ظواهر را نخورید زیرا کیفیت از اهمیت بالاتری برخوردار است. قبل از این که با تنوع در رنگ و طرح های مختلف سردرگم شوید، برندهای معتبر را بررسی کنید. سرویس خوابی که برای فرزندتان تهیه می کنید قرار است سال ها مورد استفاده واقع شود، پس بهتر است این محصولات را از برندهای معتبری که در این زمینه فعالیت دارند انتخاب کنید.

پس از انتخاب برندی که تمایل به خرید محصولات آن را دارید، قسمت هیجان انگیز ماجرا آغاز می شود یعنی انتخاب تم رنگ. اگر جنسیت فرزند خود را نمی دانید بهتر است از رنگ های خنثی مانند کرم، زرد، بژ و سبز روشن استفاده کنید. در صورتی که تصمیم دارید رنگ های خنثی را برای سرویس لوازم نوزاد به کار ببرید بهتر است یک رنگ روشن برای اتاق کودک انتخاب کنید، مانند ترکیب زرد و خاکستری. در این صورت به عنوان مثال اگر رنگ دیوار خاکستری است برای پرده، فرش و تابلوها از رنگ های قرمز و سبز دودی استفاده کنید. همچنین می توانید طرح های خاص مانند طرح کاپیتان، رز، برفی و ... را تهیه کنید.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر لازم نیست شما در گرما یا سرما زمان زیادی را در خیابان ها برای خرید لوازم کودک صرف کنید، به خصوص خانم هایی که پزشک استراحت بیشتر را در دوران بارداری برای شان توصیه کرده است. تنها کافیست از طریق سایت های معتبری که امکان خرید اینترنتی دارند این کار را انجام دهید.
انتخاب طرح و رنگ تا حد زیادی به سلیقه افراد مرتبط می شود، اما اگر در انتخاب برندی معتبر مردد هستید پیشنهاد ما «سلطان کوچولو» می باشد.
.
لذت خرید در جشنواره داغ تابستانه سلطان کوچولو را از دست ندهید...🎊
🛑شعبه دفتر مرکزی : 02166154843
👇👇👇👇👇
@soltankoochooloo
@soltankoochooloo
@soltankoochooloo
Read more
. داستان دیگری شروع شد. حماسه‌ای از نوزاد دختری با موهای طلایی، که همان‌طور که سابقه‌ی کثیف جورجیاتان ...
Media Removed
. داستان دیگری شروع شد. حماسه‌ای از نوزاد دختری با موهای طلایی، که همان‌طور که سابقه‌ی کثیف جورجیاتان نشان می‌دهد او را پس از تولد فوراً‌ از مادرش جدا کرده بود. مدارک جعلی امضا می‌شوند و یا خیلی ساده به مادر خسته گفته می‌شد که نوزادش مرده است. نوزاد در دستان جورجيا قرار دارد و به طور مخفيانه به خانواده‌ای ... .
داستان دیگری شروع شد. حماسه‌ای از نوزاد دختری با موهای طلایی، که همان‌طور که سابقه‌ی کثیف جورجیاتان نشان می‌دهد او را پس از تولد فوراً‌ از مادرش جدا کرده بود. مدارک جعلی امضا می‌شوند و یا خیلی ساده به مادر خسته گفته می‌شد که نوزادش مرده است. نوزاد در دستان جورجيا قرار دارد و به طور مخفيانه به خانواده‌ای داده می‌شود که ادعا می‌کنند فرزند آن‌هاست و رازشان را همان جا دفن می‌کنند. دخترکوچولو
به جودی میرزاستافورد تبدیل می‌شود.
@ali__moosavi
_____
داستانی از عشق و رابطه‌ی عاطفی خانواده!
#نشر_شمشاد منتشر کرد۳۸۲ صفحه ۳۸هزار تومان
Read more
گشنیز برای مقابله با اثرات فلزات سنگین گشنیز در درمان افرادی که به فلزات سنگین به ویژه به واسطه آب ...
Media Removed
گشنیز برای مقابله با اثرات فلزات سنگین گشنیز در درمان افرادی که به فلزات سنگین به ویژه به واسطه آب آلوده کارخانجات آلوده شده اند موثر است. گشنیز؛ اکسپکتورانت طبیعی اگر گشنیز را به صورت چای یا دم کردنی میل کنید یک اکسپکتورانت (خلط آور) طبیعی است که از احتباس مایعات در دستگاه تنفسی پیشگیری می کند. گشنیز ... گشنیز برای مقابله با اثرات فلزات سنگین
گشنیز در درمان افرادی که به فلزات سنگین به ویژه به واسطه آب آلوده کارخانجات آلوده شده اند موثر است.
گشنیز؛ اکسپکتورانت طبیعی
اگر گشنیز را به صورت چای یا دم کردنی میل کنید یک اکسپکتورانت (خلط آور) طبیعی است که از احتباس مایعات در دستگاه تنفسی پیشگیری می کند.

گشنیز برای خانم های شیرده
چای گشنیز همچنین برای خانم های شیرده مناسب است چون باعث تحریک ترشح شیر در غدد پستانی شده و خواص آن جذب بدن نوزاد نیز می شود.

گشنیز؛ ضدسرطان
نتایج بررسی های آزمایشگاهی نشان می دهد که اثرات آنتی اکسیدانی گشنیز باعث پیشگیری از ابتلا به سرطان می شود.

گشنیز برای پیشگیری از بیماری آلزایمر
بررسی هایی که روی موش های آزمایشگاهی انجام شده است نشان می دهد که تنفس روغن گشنیز باعث کاهش افسردگی و اضطراب می شود که با ابتلا به بیماری آلزایمر در ارتباط است.

گشنیز برای کاهش میزان قند خون
گشنیز برای دیابتی هایی که در کنترل قند خونشان مشکل دارند مفید است. گشنیز تا حدودی همانند دارچین باعث کاهش قند خون بعد از مصرف غذا می شود.

چه کسانی باید در مصرف گشنیز احتیاط کنند؟
افرادی که سندرم آلرژی دهانی دارند.
افرادی که داروهای ضدانعقاد مصرف می کنند.
#گشنیز #سبزی #ضد_سرطان #اکسپکتورانت #ضد_سرفه #چای #شیرده #باردار #نوزاد #آلزایمر #قند_خون #دیابت #سلامتی
Read more
دانشنامه فرزند . وقتی کودک نیمه شب از خواب بیدار می شود . کودک هر شب سه تا چهار بار بین مراحل خواب ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . وقتی کودک نیمه شب از خواب بیدار می شود . کودک هر شب سه تا چهار بار بین مراحل خواب عمیق و سبک گردش می کند و ممکن است تنها چند لحظه شما را بیدار کند. اگر شما با اولین نشانه بیداری به سوی او بشتابید فرصت پیدا نمی کند به صورت طبیعی به مرحله خواب عمیق بازگردد. هر بار که کودک بیدار می شود پیش ... دانشنامه فرزند
.
وقتی کودک نیمه شب از خواب بیدار می شود
.
کودک هر شب سه تا چهار بار بین مراحل خواب عمیق و سبک گردش می کند و ممکن است تنها چند لحظه شما را بیدار کند. اگر شما با اولین نشانه بیداری به سوی او بشتابید فرصت پیدا نمی کند به صورت طبیعی به مرحله خواب عمیق بازگردد. هر بار که کودک بیدار می شود پیش از اینکه به اتاق او بروید بگذارید زمان مشخصی را گریه کند. با توجه به جدول زیر می توانید زمان ورود به اتاق کودک را برنامه ریزی کنید.

روز: بار اول - بار دوم - بار سوم - بارهای بعد
روز اول: 3 دقیقه - 5 دقیقه - 7 دقیقه - 7 دقیقه
روز دوم: 5 دقیقه - 7 دقیقه - 9 دقیقه - 9 دقیقه
روز سوم: 7 دقیقه - 9 دقیقه - 10 دقیقه - 10 دقیقه
روز چهارم: 10 دقیقه - 10 دقیقه - 10 دقیقه - 10 دقیقه

این روش ممکن است چندین شب به طول بیانجامد، اما اگر جواب دهد خیلی بهتر از آن است که بگذارید فرزندتان یک ساعت یک بند گریه کند. تداوم در این روش اصلی ترین کلید موفقیت است. زمانی که به اتاق کودک می روید تنها یکی دو دقیقه بمانید، او را نوازش کنید و با لحنی آرام و محکم با او حرف بزنید. او را بغل نکنید و وسایلی را که به آن ها عادت دارد مانند پستانک و شیشه شیر به او ندهید. زمانی که آرام شد اتاق را ترک کنید و منتظر بمانید تا دوباره به خواب برود. اگر کودک در هنگام حضور شما شدیدتر گریه می کند مدت زمان حضورتان در اتاق او را کاهش دهید. بدون توجه به آرام شدن یا نشدن کودک بعد از حداکثر دو دقیقه اتاق را ترک کنید. اگر گریه همچنان ادامه داشت طبق برنامه پنج دقیقه صبر کنید و دوباره وارد اتاق شوید. آن قدر این عمل را تکرار کنید تا بالاخره کودک شما به تنهایی در تختش به خواب برود. فقط زمانی به سراغ کودک تان بروید که به راستی گریه می کند، اگر فقط ناله می کند یا صدایی آرام از خود در می آورد معمولا بعد از گذشت مدت کوتاهی دوباره می خوابد.

در این برنامه مهم است که کودک را در ساعت تعیین شده از خواب روز بیدار کنید حتی اگر شب قبل به خوبی نخوابیده باشد. اجازه ندهید کودک در طول روز کمبود خوابش را جبران کند. به هر حال اولین روز اجرای برنامه اوقاتی سخت برای شما و کودک است، ولی مهم این است که قاطع و جدی باشید و در طول اجرای برنامه از تغییر دادن زمان ها خودداری کنید.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #نوزاد #بیدار #خواب #خواب_کودک #خواب_نوزاد #کودکی #کودکانه #فرزندپروری #کودک_من #تربیت_کودک #آموزش #گریه #گریه_کودک #گریه_نوزاد #مادر #پدر #مادرانه
Read more
دانشنامه فرزند . ازدیاد شیر مادر . دانشنامه فرزند: برای تولید شیر، سن شما یا تعداد دفعات بارداری ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . ازدیاد شیر مادر . دانشنامه فرزند: برای تولید شیر، سن شما یا تعداد دفعات بارداری مهم نیست، آنچه مهم است روش صحیح شیر دادن، رفتار و رابطه بین شما و کودک تان و تمایل شما به شیر دادن است. تغذیه بیش از حد در ازدیاد شیر تاثیری ندارد. شما باید تغذیه مناسب و کافی و سرشار از مواد مغذی داشته ... دانشنامه فرزند
.
ازدیاد شیر مادر
.
دانشنامه فرزند: برای تولید شیر، سن شما یا تعداد دفعات بارداری مهم نیست، آنچه مهم است روش صحیح شیر دادن، رفتار و رابطه بین شما و کودک تان و تمایل شما به شیر دادن است. تغذیه بیش از حد در ازدیاد شیر تاثیری ندارد. شما باید تغذیه مناسب و کافی و سرشار از مواد مغذی داشته باشید.
اشیاق و علاقه شما به شیردهی مهم ترین عامل در ازدیاد شیرتان می باشد.
داروها و هورمون هایی وجود دارد که با مصرف آن ها ممکن است سبب افزایش ترشح پرولاکتین و در نتیجه افزایش شیر مادر گردد، ولی عوارضی نیز به همراه دارد.
دم کرده یا عصاره بعضی از داروهای گیاهی (شنبلیله، آنسیون، رازیانه، زیره سبز و ...) نیز باعث افزایش شیرتان می گردد.
نوشیدن مقدار کمی چای و قهوه (به علت وجود تئوفیلین) شیر مادر را افزایش می دهد، ولی اگر زیاد نوشیده شود، رفلکس سرازیر شدن شیر را کم می کند.
دوشیدن و خالی کردن پستان ها در ترشح و ازدیاد شیرتان می تواند بسیار موثر باشد.
نکته:
بعد از به دنیا آمدن فرزندتان به خصوص در دو روز اول تولد، بعد از هر نوبت شیردهی باید پستان های خود را با دست یا با دستگاه شیردوش، خالی کنید. این عمل منجر به ترشح شیر بیشتر می شود.

در دوران شیردهی نباید سیگار بکشید، زیرا نه تنها حجم شیرتان را کاهش می دهد، بلکه به سلامت شما و فرزندتان آسیب جدی وارد می کند.
اگر شما اضافه وزن دارید و می خواهید در دوران شیردهی وزن تان را کم کنید، نباید بیش از یک کیلوگرم در هر ماه وزن تان را کم کنید، زیرا در غیر این صورت حجم شیرتان کم خواهد شد. در این شرایط نباید رژیم غذایی خاصی داشته باشید و یا داروهای کاهش دهنده اشتها مصرف کنید. فعالیت و ورزش و غذای مناسب در دوران شیردهی به شما توصیه می شود.
آرامش جسمی و روحی و حس متقابلی که بین شما و فرزندتان وجود دارد در ازدیاد شیر بسیار موثر است.
یکی دیگر از عوامل موثر در ازدیاد شیر شما، مکیدن پستان توسط کودک تان است که نقش به سزایی ایفا می کند که هیچ دارو و هورمونی نمی تواند جایگزین آن شود.
.
#فرزند #دانشنامه_فرزند #شیردهی #شیرمادر #شیرخشک #مادر #نوزاد #تغذیه #تغذیه_نوزاد #تغذیه_کودک #گیاه_درمانی #شیر #غذای_کودک #پرولاکتین #پس_از_زایمان #زیره #رازیانه #افزایش_شیر #ترشح_شیر #رژیم_غذایی #لاغری #لاغری_در_شیردهی #شیرده #مادر_شیرده
Read more
دانشنامه فرزند . چگونه فرزندان ما رشد می کنند: دو سالگی تا هفت سالگی . کودکی دوران مهم در شکل گیری ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . چگونه فرزندان ما رشد می کنند: دو سالگی تا هفت سالگی . کودکی دوران مهم در شکل گیری شخصیت و رفتار افراد می باشد، پس رفتار با کودک در این سنین از اهمیت بالایی برخوردار است شما باید مراحل سنی مختلف فرزندتان را بشناسید. دو تا سه سالگی: کودکان در این بازه زمانی چیزهای بسیاری را یاد ... دانشنامه فرزند
.
چگونه فرزندان ما رشد می کنند: دو سالگی تا هفت سالگی
.
کودکی دوران مهم در شکل گیری شخصیت و رفتار افراد می باشد، پس رفتار با کودک در این سنین از اهمیت بالایی برخوردار است شما باید مراحل سنی مختلف فرزندتان را بشناسید.
دو تا سه سالگی:
کودکان در این بازه زمانی چیزهای بسیاری را یاد می گیرند. آن ها دوست دارند نزدیک به والدین خود باشند اما همچنان به کشف دنیای اطراف بپردازند. می خواهند کارها را بدون کمک انجام دهند و از کلمه «نه» زیاد استفاده می کنند. اگر چیزی را که می خواهند به دست نیاورند ممکن است داد و فریاد به راه انداخته و پاهای خود را به زمین بکوبند. این موضوع می تواند والدین را کلافه کند اما باید بدانید این یک مرحله طبیعی از رشد او می باشد، باید به کودکان عشق و محبت نشان داده و آن ها را ایمن نگه دارید.
سه تا پنج سالگی:
در این سن کودکان عاشق صحبت کردن می شوند و سوالات زیادی می پرسند. با خانواده، دوستان، اسباب بازی ها و حتی خودشان صحبت می کنند. سعی می کنند دوست پیدا کنند، در این زمان می توانند درست و غلط را از هم تشخیص دهند.
پنج تا هفت سالگی:
در این بازه سنی پر از ایده و انرژی می باشند. از بازی کردن، داستان سازی و ساختن اشیا لذت می برند. رفتن به مهد کودک و پیش دبستانی برای آن ها تغییری بزرگ و هیجان انگیز و البته خسته کننده و ترسناک می باشد. می خواهند سایرین آن ها را دوست بدارند و مانند افراد بزرگسال با آن ها رفتار شود. نامهربانی سایر کودکان می تواند باعث آشفتگی آن ها شود. در انجام کارهای خواسته شده می توانند کند باشند، بنابراین شما به عنوان والدین باید بسیار صبور باشید. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #کودک #بچه #والدین #کودکانه #کودکی #نوزاد #نوزادی #مادر #مادرانه #نی_نی #نینی #پدر #پدرانه #خانواده #خانه #بچگانه #گریه_نوزاد #گریه_کودک #دبستان #مهدکودک #کودکستان
Read more
Loading...
Load More
Loading...